לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2471924,719 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

לצפיה ב-'מחזורים בהנקה'
מחזורים בהנקה
10/11/2016 | 07:57
12
115
הי,
ילדתי לפני כמעט חצי שנה
פתאום קיבלתי מחזור :(

זה אומר שאני הולכת לקבל עכשיו כל חודש, כמו לפני ההריון???
שתפו אותי במה שהיה לכם

תודה רבה
לצפיה ב-'שאלת מליון הדולר'
שאלת מליון הדולר
11/11/2016 | 07:05
2
79
אין כללים אחידים לגבי חזרת המחזור בהנקה.
יכול להיות שמעכשיו יחזור באופן סדיר כל חודש, יכול להיות שעכשיו יהיה לא סדיר ויקח כמה חודשים עד שיסתדר.

עם הגדולים שלי, המחזור הגיע כשלושה חודשים אחרי גמילה מלאה מהנקה.
עם הצעיר, המחזור הגיע תוך כדי הנקה מלאה בגיל 5 חודשים.

לצפיה ב-'אבל בדר"כ אחרי שהגיע הראשון זה נהיה סדיר כל חודש?'
אבל בדר"כ אחרי שהגיע הראשון זה נהיה סדיר כל חודש?
13/11/2016 | 07:57
1
29
שלום, תודה על התגובה :)

מה קורה בדרך כלל? הנורמלי הוא שאחרי שפעם אחת הגיע, זה נהפך לסדיר
או שיכול להגיע - ואז כמה חודשים לא להגיע בכלל??

או שפשוט לחכות ולראות.....
לצפיה ב-'פשוט לחכות ולראות'
פשוט לחכות ולראות
13/11/2016 | 14:49
26
אין נורמלי כאן. כל אחת אחרת.
למיטב זכרוני היותר נפוץ הוא שהמחזור בהתחלה לא סדיר.
לצפיה ב-'אין חוקיות קבועה, כל אישה באשר היא '
אין חוקיות קבועה, כל אישה באשר היא
13/11/2016 | 17:07
25
יש הרבה גורמים שמתערבים
כמו: תדירות ההנקות, תדירות הנקות גם בלילה, הוספת מזונות משלימים נוספים
והחשוב ביותר מכל - מטען גנטי של האישה. , גיל , ועוד גורמים שאינם בשליטתינו (יש אישה שמהווסת הראשונה תביץ באופן סדיר ואחרת...רק חודשים רבים אחרי שתגמול מהנקות הלילה ועד חודשים לאחר סיום ההנקה באופן כללי).

אצלי לדוגמא - בסבב הראשון - וסת בחודש הרביעי לאחר הלידה
בסבב השני- רביעי, וסת לאחר גמילה בלילה, לקראת גיל שנה וחצי בערך.
בסבב הנוכחי- גמולה מהלילה כבר  חודשיים ועדיין הוסת המיוחלת טרם הגיעה

לצפיה ב-'מצטרפת לשרשור: אני קיבלתי אחרי 4 חודשים'
מצטרפת לשרשור: אני קיבלתי אחרי 4 חודשים
14/11/2016 | 14:07
1
41
עם הנקה מלאה ומאז מקבלת באופן סדיר- עדיין עם הנקה כמעט מלאה (תינוק בן שבעה וחצי חודשים שבגלל שיונק עדיין כל שלוש שעות- גם עם ארוחות מוצקים- החלטתי להוריד שתיים ולשלב תמ"ל. מה לעשות, אני כבר לא עומדת בעומס ובמחסור השינה...).
בכל אופן, לעניינו, אני גם מקבלת מחזור, שבאופן אירוני מבאס אותי ממש. למה אירוני? כי זה היה הריון אחרי יותר משנתיים של טיפולים והייתן חושבות שהייתי שמחה לדעת שהגוף שלי פורה ו"בעניין". הבעיה שאני ממש לא... לא רוצה עדיין להכנס שוב להריון. קיוויתי שההנקה תגבה אותי בזה, אבל לא. 
זהו. סיימתי להתלונן. 
לצפיה ב-'יש מחזורים בלי ביוץ'
יש מחזורים בלי ביוץ
14/11/2016 | 14:19
31
אני שמעתי שהרבה פעמים, גם אם מקבלים מחזור כל חודש בהנקה מלאה זה יכול להיות מחזור בלי ביוץ, או עם ביוץ חלש
לצפיה ב-'שנתיים ושנתיים'
שנתיים ושנתיים
15/11/2016 | 01:05
3
64
משתפת:
שני הילדים שלי היו יונקים מסורים ונלהבים
בילד הראשון לא היה לי מחזור בכלל עד שהוא גמל את עצמו  בבת אחת, מהיום למחר, בגיל שנתיים וחודש.
חודש או משהו אחר כך חזר לי המחזור. נדמה לי שבהתחלה המחזורים היו מרווחים זה מזה, אבל תוך כמה סיבובים זה התייצב.

בילד השני, שלא הפסיק לינוק ולא היה מפסיק עד היום אם הייתי נותנת לו (גמלתי ביום חמישי שעבר ), המחזור חזר מעצמו תוך כדי הנקה, בערך בגיל שנתיים וחצי או קצת פחות. והיה סדיר מאז.

עכשיו פתאום קיבלתי מחזור בהקדמה של שבוע, ואני תוהה אם זה בגלל הגמילה...

דרך אגב, הפסקה ארוכה בקבלת מחזור עקב הנקה היא בריאה מאוד לשחלות, עוזרת בהורדת הסיכוי לסרטן, כך אומרים לי.
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
15/11/2016 | 07:02
2
36
איך עברה הגמילה?
בן כמה הגמול הטרי?
לצפיה ב-'בן שלוש וחצי'
בן שלוש וחצי
17/11/2016 | 09:17
1
32
עבר ממש בסדר.
הוא עדיין מבקש לינוק מדי פעם, אבל ממשיך הלאה בקלות.
היו לי כמה ימים קשים, כנראה שההורמונים השתוללו קצת, וקיבלתי את המחזור ממש ממש מוקדם מהצפוי, אבל עכשיו נראה לי שהמצברוח ורמת האנרגיה התייצבו.
לצפיה ב-'ואוו...כל הכבוד !'
ואוו...כל הכבוד !
17/11/2016 | 23:15
23
ו..אכן יש מחקרים שמעידים שתקופת ה"על וסת" הזו שנשים עוברות מסייעות
בהורדת הסיכוי הסטטיסטי לסוגי סרטן שונים נשיים (שחלות,רחם,צוואר הרחם, שד)
אבל גם להורמוני ההנקה באופן כללי יש השפעה לפי מחקרים נוספים על הורדת הסיכוייםן
הללו. כך שאם אישה מניקה , באשר היא (כלומר אם קיבלה או לא קיבלה מחזור,
אם יש ביוץ או אין) באופן סטטיסטי (די חזק לפי מחקרים מסויימים) הסיכויים הולכים
ויורדים ככל שההנקה ממושכת בחודשים ובסבבי הנקה מרובים, אלו מורידים את הסיכוי
מבחינה סטטיסטית לכל סוגי הסרטן הנשיים .

לצערנו, כמובן שאלו הם "רק" סיכויים סטטיסטיים ועדיין יש סיכוי מאוד גבוה באוכלוסית
הנשים לקבלת אחד מסוגי הסרטן הנשי (הקיים רק באברי הרבייה הנשיים) .
יש לא מעט סיפורים של נשים שגילו סרטן בשד תוך כדי תקופת ההנקה
או לאחר סיום תקופת הנקה
או אפילו תינוקות שלא רצו לינוק בגלל סרטן בשד שטרם התגלה.

לצפיה ב-'שאלה בקשר לווסת והנקה'
שאלה בקשר לווסת והנקה
01/12/2016 | 13:30
1
15
האם הווסת משפיעה על כמות החלב? או על טעמו?
יש לי תחושה שכל פעם שאני מקבלת מחזור כמות החלב יורדת- גם הבן שלי יונק פחות, וגם מצליחה לשאוב פחות.

לצפיה ב-'התחושה שלך נכונה'
התחושה שלך נכונה
01/12/2016 | 16:44
13
לפחות במחזורים הראשונים, אצל הרבה נשים יש ירידת כמויות זמנית כשהמחזור מגיע ואחר כך הכמויות עולות בחזרה כשהוא מסתיים.

ככל שהיונק יגדל ויאכל יותר מוצקים, הירידה הזמנית בכמויות תשפיע פחות.
לצפיה ב-'התלבטות קשה'
התלבטות קשה
09/11/2016 | 10:02
4
276
גיא שלי כבר בן שנה וחודש. לפני כחודש קיבל חיסון של גיל שנה ולאחר מיכן חלה מאוד והיה סיפור של עצירות וכל מיני. בדיעבד מסתבר שזה היה CMV. כי עכשיו אני נדבקתי. מה שקרה שהוא היה איתי שבועיים כמעט רצוף בבית גם בגלל החגים ואז שחזר לגן היה רעב כל הזמן ובכה כל הזמן ברגע שראה את המדרגות של הגן. הוא פיתח תלות קשה בהנקה ולא הסכים לאכול ארוחת ערב ובוקר והיה מגיע לגן מורעב וצורח ומפחד שהאוכל שלו ילך. אחרי שהבנו את זה גמלתי אותו מהנקה אחרי הגן ובלילה. זה שיפר בהתחלה את המצב פלאים. דבר ראשון הוא אוכל ארוחת ערב ענקית ומזינה. הוא כבר לא מבקש לינוק אחרי הגן . והייתה תקופה שפיתח עצמאות והיה מוכן לשחק איתי או לבד אחרי הגן מאוד יפה. התחיל לישון יפה בלילה. משבע עד 12 1 ואז קם. הייתי מרדימה ואז בשלוש וחצי ארבע הנקה ושוב נרדם. לאחרונה התחיל שוב להתעורר מ12 כל שעה בלילה. הוא פשוט בוכה אמא אמא רוצה חיבוקים שאין לי בעיה לתת אבל הוא פשוט לא מוכן לחזור לישון. אחרי מאמץ רב הוא נרדם במיטה שלו תוך כדי ליטופים ומתעורר אחרי שעה וככה עד חמש. לא אני ולא הוא ישנים מ 12. ובבוקר הוא מאוד עצבני שוב. רוצה רק הנקה למרות שהנקתי בחמש ולמרות שרעב לא מוכן לאכול.
אני תוהה אם בשלב זה לא כדאי להפסיק להניק לחלוטין. הגמילת לילה הייתה קשה מנשוא בשבילי.
לצפיה ב-'זה נשמע כמו בעיית שינה'
זה נשמע כמו בעיית שינה
10/11/2016 | 11:00
3
70
ולא כבעיית הנקה.

התעוררות כל שעה יכולה להצביע על התחלה של מחלה, אולי בקיעה של שיניים.
אולי קשה לו בגן וההתעוררויות הצפופות בלילה הן התגובה לכך?

לי זה נשמע כמו משהו זמני שעובר עליו וישתפר מאליו. תני לו עוד שבוע שבועיים. אולי עדיין מתאושש מהמחלה.

בהתעוררות של 12 בלילה את יכולה לקחת אותך אלייך למיטה. זה יכול לעזור מאד לשפר את הלילות והבקרים שלכם.
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
10/11/2016 | 12:32
2
76
הוא ממש ממש רעב לאחרונה. כנראה קפיצת גדילה אז הגננת נותנת לו דייסה לפני השינה בצהריים בכפית. אתמול אחרי ארוחת הערב נתנו לו גם וישן משמונה בערב עד שלוש!!!
בשלוש קם והנקתי אותו ואז הוא מתחיל להתעורר כל שעה וקם סופית בחמש.
כולם אומרים לי לא להניק בשלוש ושהוא לא רעב ובלה בלה אבל אני מרגישה שהוא צריך את זה. הבעיה היא שאחרי זה הוא מתעורר שוב בארבע וחצי ואני לוקחת אותו למיטה שלי והוא לא חוזר לישון. הוא נאבק בי עד שקם בחמש.
עוד דבר שונה שעשיתי אתמול זה לשבת איתו חצי שעה אחרי המקלחת ולשחק איתו לבד אני והוא. אחר כך חיבקתי אותו הרבה ולקחנו בובה איתו לחדר. כלומר הארכתי את טקס השינה וזה מאוד עזר. הוא נרדם תוך דקה בלי בעיה.
אבל איך לגרום לו לחזור לישון בשלוש לפחות עד חמש? חמש וחצי?מה הדרך הנכונה?

לצפיה ב-'אני מרגישה כאילו ה CMV הזה גמר לי את החלב'
אני מרגישה כאילו ה CMV הזה גמר לי את החלב
10/11/2016 | 12:37
1
72
ושזה כבר לא מספיק לו בשלוש בבוקר.אני מניקה הרבה זמן משני הצדדים ועדיין הוא קם אחרי שעה שוב ואני שמה אותו לידי במיטה והוא לא נרדם. לא רגוע. מסתובב מצד לצד עד שמוצא את הציצי ואחר כך כבר מתעורר. ובכלל אני מרגישה שלא נשאר לי כלום בציצי. שהוא מרוקן לחלוטין
לצפיה ב-'זה קושי זמני שלא קשור לרעב'
זה קושי זמני שלא קשור לרעב
11/11/2016 | 06:47
58
אני מניחה שזה עדיין קשור להזזת השעון לפני שבועיים והוא קם מוקדם כי עדיין לא התרגל לשינוי.

עוד קצת סבלנות. נשמע שאתם בדרך הנכונה.
הוא מחפש את השד שהוא מתעורר לא רגוע בגלל שהוא יודע שזה יעזור לו להרגע. לא בגלל שהוא מחפש אוכל.
לצפיה ב-'הנקה כל 3 שעות-אופן החישוב'
הנקה כל 3 שעות-אופן החישוב
07/11/2016 | 21:18
2
88
היי,

כשאתן מחשבות כל 3 שעות הנקה האם החישוב מאז שהתינוק התחיל את ההנקה או ממתי שמסיים?

תודה
לצפיה ב-'בעקרון ממתי שהתחיל אבל...'
בעקרון ממתי שהתחיל אבל...
07/11/2016 | 21:30
1
92
בהנקה ע"פ דרישה, מומלץ בגדול לזרוק את השעון לפח. זאת הייתה אחת הטעויות שלי בהתחלה ואני מצטערת על כך. חשבתי שאין סיכוי שהיא תהיה רעבה אם אכלה לפני שעתיים. וזו טעות...
לצפיה ב-''
07/11/2016 | 23:07
49
בהנקה נכונה מסתכלים על התינוק, לא על השעון.
אם התינוק מסמן שהוא רעב, גם אם עבר "מעט מדי" זמן מההנקה הקודמת, מניקים.
לצפיה ב-'קצת משלשלת, האם להניק? '
קצת משלשלת, האם להניק?
06/11/2016 | 21:44
7
72
מניחה שהשילשולים נגרמו ממשהו שאכלתי, האם כבר העברתי חיידקים לתינוקת?
האם להניק או לעשות הפסקה קצרה, אפילו רק ללילה?
לצפיה ב-'להמשיך להניק, ללא ספק וללא חשש '
להמשיך להניק, ללא ספק וללא חשש
07/11/2016 | 06:13
4
56
כשאת מטפלת צמוד בתינוקת, את כמעט בטוח מעבירה אליה חיידקים, בין אם את מיניקה ובין אם לא, בגלל המגע והקרבה.

אבל כשאת מיניקה תינוקת, את בטוח מעבירה לה נוגדנים וחיזוקים חיסוניים אחרים שמתאימים בול למצב הנוכחי שלה ולכל החיידקים שהיא נחשפת אליהם.

זה הולך ככה:
התינוקת נצמדת ויונקת.
חלקיקים מהרוק שלה חודרים לגוף שלך דרך הפטמה.
הגוף שלך מאבחן את מצב התינוקת דרך הרוק, מזהה אם יש מיקרובים גורמי מחלות בכמות שמצריכה תגובה חיסונית, ומייצר את התגובה החיסונית הזאת.
בהנקה הבאה (ואולי כבר במשך ההנקה הנוכחית, אם היא ארוכה), מערכת החיסון שלך כבר שולחת לתינוקת חבילת סיוע חיסונית דרך החלב, שתתאים בדיוק למצבה.

החבילה הזאת כוללת גם נוגדנים ספציפיים לחיידקים/וירוסים שיש לה, אבל גם דברים אחרים, למשל חומרים נוגדי דלקת, כדי למנוע ממנה לפתח תגובה חיסונית כוללת משל עצמה (חום, דלקת וכן הלאה) שמתישה תינוקות וגוזלת מהם הרבה אנרגיה.

תוך כדי שהנוגדנים שלך מהחלב נלחמים בזיהום אצל התינוקת שלך, הם גם מלמדים את מערכת החיסון שלה איך לייצר תגובות חיסוניות ספציפיות נגד המיקרובים הספציפיים שמטרידים אותה עכשיו. שיהיה לה לפעם הבאה

שורה תחתונה: אם את חולה, או אם היא חולה, הכי טוב בשבילה זה להמשיך לינוק על פי רצונה.
הרבה תינוקות יונקים בתכיפות גבוהה יותר כשהם חולים או עלולים להיות חולים, וזה מאוד חכם מצידם.

רק בריאות!
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת (; '
תודה על התשובה המפורטת (;
07/11/2016 | 07:42
3
35
בהמשך למה שכתבת התעוררה לי שאלה - אני מניקה עם פטמת סיליקון (מקווה להצליח לגמול אותה), האם עדיין לדעתך חלקיקי רוק שלה עוברים אלי? או שפטמת סיליקון מבטלת את זה?
לצפיה ב-'לא בטוחה... אנסה לברר'
לא בטוחה... אנסה לברר
07/11/2016 | 08:25
31
אבל אם היא יכולה להיות על השד בלי הסיליקון ולמצוץ או ללקק את הפטמה שלך, גם אם היא לא יונקת כלום, זה בטח יעשה את העבודה.
לצפיה ב-'אז ככה:'
אז ככה:
07/11/2016 | 11:59
1
33
עדיין לא ברור לי אם הנקה דרך סיליקון מאפשרת מעבר מידע ביולוגי, אבל מה זה משנה כרגע? כיוון שאת זאת שחטפת את הווירוס, ממילא הגוף שלך יצר תגובה חיסונית עדכנית והעביר לה את זה כדי לצמצם או למנוע הדבקה.

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
07/11/2016 | 17:15
17
בכל מקרה אני רוצה לגמול אותה מהפטמה הזו. אז היא מלקקת קצת ומנסה, אולי זה גם טוב.
לצפיה ב-'תמשיכי להניק'
תמשיכי להניק
07/11/2016 | 06:14
1
46
החיידקים לא עוברים בחלב. אין בעיה להמשיך להניק.

תקפידי על הגיינה. החיידקים יכולים לעבור במגע.

לצפיה ב-'תודה (; '
תודה (;
07/11/2016 | 07:43
4
לצפיה ב-'על הלקאה עצמית...'
על הלקאה עצמית...
06/11/2016 | 12:26
13
156
היי בנות.
רוצה את עזרתכן בהרגעה. קצת בדיעבד, אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא?
אז ככה: הבת שלי בת 10 חודשים. נולדה במשקל תקין לגמרי של 3 ק"ג. מההתחלה התעקשתי על הנקה מלאה אבל היו קשיים... הייתה לה לשון קשורה שהותרה בגיל שבוע, אבל בגלל שכנראה במשך שבוע היא ינקה בצורה לא יעילה כמויות החלב שלי פחתו כבר בהתחלה. רק מאוחר יותר אמרו לי שהייתי צריכה לשאוב כדי לשמר את כמויות החלב עד התרת הלשון... נעזרתי ב-2 יועצות הנקה שאיששו את החשש שלי שאין לי מספיק חלב. בשבועיים הראשונים בקושי היו חיתולים מלוכלכים, זה העלה את החשד שאכן יש בעיה באספקת החלב.
כנראה שלא שאבתי מספיק או יעיל כדי להגדיל את כמויות החלב. היא חזרה למשקל לידה רק בגיל שבועיים וחצי. ומאז עלתה באופן עקבי אבל מ-א-ו-ד לאט. מאחוזון 40 בלידה היא ירדה לאחוזון 5 ושם נשארה עד היום.
בשלב כלשהו התחלתי להאכיל עם צינורית תוספת של חלב שאוב ואחרי זמן מה כשהרגשתי שכבר אין צורך אז הפסקתי.

אני עסוקה מדי יום בהלקאה עצמית שלא שילבתי בקבוקי תמ"ל בהתחלה ולכן היא התרסקה באחוזונים. אני תוהה האם בעיות ההנקה וכמויות החלב בהתחלה גרמו לה "להסתפק במועט". עד היום היא לא אכלנית ויש לה קיבה של ציפור כמו שאומרים. אוכלת 2 ביסים וסוגרת את הפה.
האם לדעתכן יש אמת בחששות שלי? האם בעיות החלב בחודש הראשון יכלו לגרום לכך שהיא עד היום פיצית ממש?

סליחה שכתבתי קצת מבולגן, אני כותבת מהטלפון וזה יוצא לי קצת מחורבש.
אשמח לתובנותיכן... תודה!
לצפיה ב-'דבר ראשון תפסיקי להלקות את עצמך.'
דבר ראשון תפסיקי להלקות את עצמך.
06/11/2016 | 22:59
3
73
דבר שני - בנוגע להנקה צרי קשר עם ענבל בונה.
יועצת הנקה מופלאה שאבחנה לנו לשון קשורה שחמש (!) יועצות לפניה פספסו.
אמרו לי שהוא לא מצליח לינוק כי נולד קטן מאוד (2.320) ושאצטרך לשאוב מסביב לשעון ולתת בבקבוק.
לא היה לי מספיק ולא מצאתי זמן לשאוב בקצב הנדרש אז השלמתי עם תמ"ל.
הוא חזר למשקל הלידה בגיל 6 ימים, היום אנחנו 7.5 שבועות אחרי הלידה והוא עלה 1.675 ק"ג.
על פניו - אפשר להמשיך ככה, הוא אוכל במהלך היום תמ"ל ושאוב - כמה שיש.
אבל הלשון הקשורה עלולה להשפיע על עוד דברים.

חשוב לדעת שניתוק לשון קשורה עלול להיות לא שלם, לפעמים גם צריך לחזור על ההליך.
לא כל לשון קשורה היא תת-תפקודית, ולא כל לשון תת-תפקודית היא קשורה.
ממליצה לך לברר בכיוון הזה, לשון תת תפקודית עלולה להשפיע על הרבה דברים מעבר להנקה.
מידע נוסף את יכולה למצוא פה.
לצפיה ב-'הלשון הקשורה הותרה בגיל שבוע :)'
הלשון הקשורה הותרה בגיל שבוע :)
07/11/2016 | 00:23
2
18
לצפיה ב-'מחזירה אותך לפסקה השניה.'
מחזירה אותך לפסקה השניה.
07/11/2016 | 07:24
1
49
לעתים יש צורך לחזור על ההליך.
רק אתמול פגשתי אמא שסיפרה שהבן שלה נאלץ לעבור שני ניתוקים.
לצפיה ב-'יועצת הנקה שראתה אותה אמרה שהלשון בסדר'
יועצת הנקה שראתה אותה אמרה שהלשון בסדר
07/11/2016 | 10:22
50
והיניקה שלה בסדר גמור מאז התרת הלשון. בנוסף, היא משרבבת לשון החוצה אז לא נראה לי שהלשון קשורה...
תודה על ההתייחסות
לצפיה ב-'ומה היה קורה אילו...'
ומה היה קורה אילו...
07/11/2016 | 11:57
8
95
היית מוסיפה תמ"ל, ואז התפוקה באמת היתה יורדת, ולא ממש מצליחה לעלות, וההנקה היתה פחות-או-יותר נגמרת לכן בגיל חצי שנה?
לא היית מלקה את עצמך על זה?

כל רגע נתון בהורות הוא פוטנציאל לשגיאה, ואם את בקטע הזה אז תמיד תצליחי להגיד משהו רע על עצמך ועל הבחירות שלך... בתכלס, החיים הם בחירה אינסופית בין אפשרויות גרועות וגרועות פחות, ורוב הזמן אין לנו באמת מושג מה ייצא מההחלטות שלנו.

את קיבלת את ההחלטה הטובה ביותר שהתאפשר לך לקבל באותה תקופה, על סמך כל מה שידעת וחשבת והרגשת, והתוצאה לא רעה בכלל - הנקה מלאה של תינוקת בריאה, חייכנית וחמודה (ראיתי. הצצתי לך מעבר לכתף כשהקלדת), גם אם קטנה.

והניסיון להסיק מהרגלי האכילה שלה משהו על השבועות הראשונים של חייה ממש גרם לי לחייך. בחייך, היא בת 10 חודשים! המון תינוקות בקושי אוכלים כמויות כלשהן בגיל הזה, ולא שומעים בכלל על "ארוחות".
הפעוט שלי, למשל, שנולד גדול ושמנמן ונשאר גדול שמנמן לאורך כל הדרך, אכל פירורים וביסים בודדים עד גיל שנה וחצי לפחות (חוץ מאשר במסיבות ממש גדולות). כל השאר - הנקה. גם הגדול שלי עשה את הסוויץ' האמיתי למוצקים רק בגיל שנה וחודש. עד אז זה היה יותר בגדר משחק, התלכלכות, התנסות ומריחות. וזה לא כזה נדיר.
בקיצור, בנקודה הזאת את ממש מחפשת את עצמך על לא עוול בכפך

עצה קטנה: בפעם הבאה שההלקאה האינסופית מתחילה, תעצרי כל דבר שאת עושה, תקחי נשימה עמוקה, תגידי לקול הפנימי הזה: "שמעתי, הבנתי, ונמאס לי לשמוע פעם עשירית את התקליט השבור הזה. תודה שקפצת לבקר". ואז תתמקדי, בכל הקשב והריכוז שיש לך, על הכאן והעכשיו והדבר החדש והרענן שאליו את צריכה לשים לב ברגע זה ממש. להיות בהווה, והכי בהווה שאפשר.
כמו שאומרים בערבית: "איל פאט, מאט". מה שהיה - היה ונגמר. פאסה.
לצפיה ב-'איזו תגובה מהממת'
איזו תגובה מהממת
07/11/2016 | 13:00
7
59
וואו, תודה על מה שכתבת. באמת ששימחת אותי.
מה שכתבת בהתחלה זה בדיוק מה שחששתי ממנו. ידעתי שברגע שאני מתחילה עם תוספות תמ"ל זה יהיה סוף ההנקה. אז נלחמתי בשיניים על כל טיפת חלב. ועכשיו אוכלת את עצמי...
אמא שלי הכניסה לי את הדבר הזה לראש ומאז זה נתקע - שהיא קיבלה מעט חלב בהתחלה וזה יצר אצלה מצב של קיבה קטנה וקיבולת קטנה ולכן היא פיצפונת מאז.
אני מקווה שהיא תשלים את הפער מתישהו.

שוב הרבה תודה על ההתייחסות ועל מה שכתבת.
לצפיה ב-'לא בטוח שבכלל יש כאן פער שצריך להשלים'
לא בטוח שבכלל יש כאן פער שצריך להשלים
07/11/2016 | 23:05
2
61
האחוזון שבו נולדים לא אומר כלום על האחוזון שעליו מתייצבים בסוף.
הבן הגדול שלי נולד ענקי, כמעט 4 קילו, עלה עד מעבר לאחוזון 95 בגיל 4 חודשים ואחר כך עד גיל שנה ירד בהדרגה לאחוזון 25 ונשאר שם.

יכול להיות שאחוזון 5 זה האחוזון שלה, יכול להיות שהיא תעלה בהמשך, שניהם תקינים.
אם היא בריאה ומתפתחת בקצב תקין זה טוב, לא משנה באיזה אחוזון.
לצפיה ב-' בדיוק מה שרציתי לכתוב!'
בדיוק מה שרציתי לכתוב!
08/11/2016 | 01:23
11
לצפיה ב-' אם זה האחוזון "שלה" אז אני בסדר עם זה '
אם זה האחוזון "שלה" אז אני בסדר עם זה
08/11/2016 | 10:46
32
המון תודה על התגובה שלך. 
לצפיה ב-'בדיוק להיפך '
בדיוק להיפך
08/11/2016 | 01:36
3
55
אנשים שהורעבו בשלב מסוים בחיים נוטים לפצות על זה באכילת יתר ברגע שיש להם אוכל זמין, וכך הם מרחיבים את קיבולת הקיבה שלהם.
חוצמזה הגוף בדרך כלל מגיב לתקופות של רעב בשינוי המטאבוליזם שלו, כך שפחות שומן יישרף ויותר שומן ייאגר בגוף ויישמר, כדי להתכונן לתקופת הרעב הבאה.

כך שהעובדה שהיא נשארה רזה דווקא מעידה על כך *שלא* היה לה מחסור משמעותי בקלוריות בתקופה הראשונה.
לצפיה ב-'שימחת אותי ממש '
שימחת אותי ממש
08/11/2016 | 10:50
2
42
אני עוד אתחיל לחשוב בטעות שהיה לי מספיק חלב!  
(אגב, עד היום, אם אני שואבת 100 מ"ל אני חושבת לעצמי - "זה לא שלי, אין סיכוי שיש לי 100 מ"ל חלב, זה בטח משהו חד פעמי..."). 
תודה רבה. באמת!
לצפיה ב-''
09/11/2016 | 00:04
2
לצפיה ב-''
13/11/2016 | 17:10
25
זה בעיקר מה שיש לי לומר לך

אלופה

אין על אמא נחושה , שיודעת ומאמינה בעצמה
שאפו
לצפיה ב-'חזרה לעבודה ושאיבה'
חזרה לעבודה ושאיבה
02/11/2016 | 22:13
4
79
ערב טוב,

אני מניקה הנקה מלאה ובמקום העבודה אין לי מקום שניתן לשאוב שם
אשמח לתובנות/רעיונות.
ועוד 2שאלות, אם התינוק לא מסיים את החלב בבקבוק האם ניתן לשמור במקרר עד לארוחה הבאה או שצריך לזרוק?
האם ניתן להפשיר חלב מההקפאה ישירות ע"י מים חמים?

תודה מראש
לצפיה ב-'מה...אף אחת לא יודעת?'
מה...אף אחת לא יודעת?
03/11/2016 | 21:58
16
לצפיה ב-'אל תתביישי לבקש'
אל תתביישי לבקש
04/11/2016 | 07:27
2
75
גם אם כרגע אין מקום לשאוב, זה לא אומר שלא יהיה.
את צריכה חדר שאפשר לסגור לחצי שעה,  פעם או פעמיים ביום, ויש בו נקודת חשמל.

יש נשים ששואבות ברכב ובלית ברירה גם בחדר שירותים.

חלב שאוב טרי שנשאר בבקבוק אפשר לשמור לארוחה הבאה. חלב שאוב מופשר צריך לזרוק שאריות.

אפשר להפשיר חלב קפוא במים פושרים, לא במים רותחים.
לצפיה ב-'תודה רבה, לגבי הפשרה'
תודה רבה, לגבי הפשרה
04/11/2016 | 10:40
1
45
אני יודעת שבמים רותחים לא מפשירים אבל בחמים גם אי אפשר?רק בפושרים?
לצפיה ב-'60 מעלות'
60 מעלות
04/11/2016 | 18:45
37
זה חמים או פושרים?
לא רותחים.
לצפיה ב-'הפסקת הנקה בלילה'
הפסקת הנקה בלילה
02/11/2016 | 18:49
3
86
אני מניקה פעם אחת בלילה ורוצה להפסיק. הקטן בן שנה ושלוש, אוכל מעולה במהלך היום. בהנקת לילה יונק לפחות עשר דקות,  לא מנשנש אלא אוכל ממש. יודע להירדם עצמאית, לא נרדם על הציצי.  לרוב מתעורר עוד פעם אחת ולא יונק ונרדם כשאומרים לו שש...
איך להכין אותו להפסקת הנקה? לא יבין אם אגיד שהציצי ישן. האם יעזור להעביר אותי לחדר אחר?
לצפיה ב-'נסי סיפור גמילת לילה'
נסי סיפור גמילת לילה
04/11/2016 | 08:07
2
44
מצרפת לך מהשאלות הנפוצות

שימי לב שלא בטוח שזה יצליח כרגע. יש פעוטות שלוקח להם יותר זמן עד שהם מסוגלים לעבור לילה ללא הנקה.
לפי התיאור שלך, של פעוט שנרדם עצמאית ויונק פעם אחת בלילה יניקה משמעותית, נשמע שהוא עדיין צריך אותה.

לצפיה ב-'אז איך אדע מתי הוא מוכן?'
אז איך אדע מתי הוא מוכן?
04/11/2016 | 13:52
1
35
אין לילות בלי שהוא מתעורר לפחות פעם אחת. מצד שני, אם מצליח להירדם בלי הנקה באחד בלילה, אז למה שלא יצליח בשלוש שזאת השעה שהוא לרוב יונק, מתישהו בין שתיים לשלוש.
לצפיה ב-'נסו להרדים בחזרה בשלוש'
נסו להרדים בחזרה בשלוש
04/11/2016 | 18:43
36
כמו שאתם מרגיעים באחת.
יום אחד הוא יפתיע אתכם ויחזור לישון בקלות.
לצפיה ב-'מחפשת אשה שתורמת חלב לילד אחר לצורך כתבה'
מחפשת אשה שתורמת חלב לילד אחר לצורך כתבה
02/11/2016 | 18:00
36
מחפשת לצורך כתבה בעיתון אשה שמניקה באמצעות שאיבה בלבד, וכן אשה שתורמת חלב לתינוק שאינו בנה ו/או לבנק החלב. מישהו מכיר?
לצפיה ב-'חלב לאחר הפסקת הריון בשבוע 21'
חלב לאחר הפסקת הריון בשבוע 21
02/11/2016 | 08:44
3
99
אשמח לקבל עצה מיועצת הנקה.
ביום ראשון עברתי הפסקת הריון בגרידה בשבוע 21.
מבחירה החלטתי לא ליטול כדורים מייבשי חלב.
החל מאתמול אני חווה תחושת גודש וכאבים חזקים בחזה.
יום לאחר הגרידה התחלתי להניח עלי כרוב, קומפרסים קרים, שותה תה עם הרבה נענע ועדיין לא מרגישה שיפור. אתמול התחלתי לסחוט קצת חלב כל כמה שעות מתוך חשש שיווצרו סתימות ואצטרך ליטול אנטיביוטיקה.
עקב הקושי הנפשי והפיזי, אשמח לקבל עצות כיצד לייבש במהירות את החלב.
מהי הדרך הנכונה לשתות את הנענע? לשים במים חמים? במים קרים?
אני סוחטת כל כמה שעות כ 30 טיפות מכל צד על מנת להוריד קצת מהנפיחות ולמנוע דלקות. האם אני פועלת נכון?
האם ללבוש חזיה/גוזיה הדוקה או להפך? לשחרר?

תודה רבה!
לצפיה ב-''
02/11/2016 | 17:25
2
69
לא ללבוש חזיה הדוקה. זה יכול לגרום לסתימה ולדלקת.
תסחטי את השד רק אם את מרגישה גודש בלתי נסבל. אחרת, עדיף לא לגעת.
מומלץ לשתות כמויות גדולות של חליטת נענע, 4-5 כוסות ביום. לא תה עם נענע אלא חליטת נענע.
כמויות גדולות של פטרוזיליה יכולות לעזור ביבוש.
כדי שעלי כרוב יהיו יעילים צריך להחליף כל רבע שעה.
תרופות לטיפול בצינון ונזלת שמכילות פסאודואפדרין (נוסידקס, סינופד, אקמול צינון וכו') גורמות גם הן ליבוש של החלב.

מאחלת התאוששות מהירה ומקווה לראות אותך כאן בעתיד בידיים מלאות.
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה!'
תודה רבה על המענה!
03/11/2016 | 12:56
1
44
לא תיווצר לי סתימה ודלקת אם אני לא אסחט קצת חלב מדי פעם?
כרגע אני מרגישה שבכל כמה שעות מגיע זרם של חלב והוא מטפטף לבד.
לצפיה ב-'עדיף לא לסחוט אלא אם ממש מציק'
עדיף לא לסחוט אלא אם ממש מציק
03/11/2016 | 14:39
46
העובדה שהשד מלא ולא מתרוקן היא מה שמאותת לגוף שלא צריך לייצר עוד חלב.
לצפיה ב-'חזיה בלילה'
חזיה בלילה
01/11/2016 | 20:53
2
74
שלום בנות,
ראיתי באיזה מקום שכתוב שמניקות צריכות לישון עם חזיה, 
האם זה נכון?

אודה לתשובתכן
לצפיה ב-'לא צריך לישון עם חזיה'
לא צריך לישון עם חזיה
02/11/2016 | 06:54
1
76
אם רוצים למנוע הרטבות בגלל טפטוף מהחזה בלילה אפשר לישון עם חולצת טריקו ישנה,  או לשים מגבת על המזרון, או לישון עם גוזיה נעימה ולא לוחצת שתחזיק פד הנקה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/11/2016 | 21:59
6
לצפיה ב-'איך אני לא לומדת???'
איך אני לא לומדת???
01/11/2016 | 08:55
3
143
היוש,
המתוקונת שלי בת כמעט 5 חודשים, ילדה שלישית, אחרי ששתי אחיותיה לא לקחו בקבוק מעולם וינקו עד גיל שנה וחצי).
לא הרגלתי לבקבוק כי הייתי בטוחה שאשאר איתה בבית עד ספטמבר הבא, אבל בסוף בחודש הבא אני חוזרת למשרה חלקית. הגברת כמובן שלא לוקחת בקבוק. קראתי את המאמרים על סרבני בקבוקים וכו'...
אבל צריכה את החיזוק מכן. מאחר ואמא שלי שומרת עליה ודי חוששת מכל הסיפור הזה שהיא לא לוקחת בקבוק. אני צריכה טיפים יעזרו לנו לעבור את השלב הזה..
וגם אני בקושי מצליחה לשאוב משהו, התייאשתי מהחשמלית ואני סוחטת ידנית בערך 20 סיסי לבקבוק. הכול גם ככה נזרק, אז אני לא נלחמת לשאוב יותר.
טיפים לשאיבה אפקטיבית יותר יתקבלו בברכה
לצפיה ב-'את בסדר גמור '
את בסדר גמור
01/11/2016 | 20:02
2
57
לא חייבים להרגיל לבקבוק מההתחלה אלא רק לפי צורך. גם אם מרגילים לבקבוק מההתחלה זה לא מבטיח שברגע האמת היונקת לא תסרב לבקבוק.
אם הקטנה לא רוצה בקבוק אפשר לתת את החלב בכפית. אם מסמיכים את החלב בקצת דייסת קורנפלור זה נעשה ממש פשוט.
תיכף אפשר כבר להתחיל לתת מוצקים, מה שמרחיב את אפשרויות ההאכלה.

באיזו חשמלית את משתמשת? אולי חשמלית אחרת תהיה עדיפה? אולי כדאי לנסות משאבה ידנית? הרבה שואבות מרוצות מהידנית של אוונט.

שיהיה בהצלחה לשלושתכן,  ליונקת, לאמא ולסבתא.

לצפיה ב-'השתמשתי בסווינג של מדלה'
השתמשתי בסווינג של מדלה
02/11/2016 | 09:38
1
54
בבית יש לי אוונט ידנית מהבנות הקודמות (שגם כמעט ולא השתמשתי בה) אבל זרקתי שם איזשהו חלק, נראה לי את השסתום. אפשר להשיג אותו?
המשאבה שלי מאוד ישנה( בערך בת 9)
דייסה בכפית, זה מה שעשינו בילדה האמצעית שלי.. וזה בהתחלה גם היה לא פשוט כי לא ידעה מה לעשות עם הכפית, לקח זמן עד שלמדה...
עכשיו היא כן מוכנה לשחק קצת עם הבקבוק אבל לא יונקת ממנו, את חושבת שעם נמשיך כל יום לתת לה בקבוק, בסוף היא כן תסכים? גם את הברזל שאני נותנת לה עם כפית, היא די מוציאה...
בואי נגיד שאני לא ממש בונה על הטעימות איתה
לצפיה ב-'יש סיכוי טוב'
יש סיכוי טוב
02/11/2016 | 17:15
31
שאם תמשיכו להציע בקבוק כל יום, בסוף היא תסכים לקחת.
תמשיכו להציע גם אוכל בכפית. זו מיומנות שהיא צריכה ללמוד בכל מקרה והיא תעזור גם עם הברזל וגם עם הדייסה.

אם הסוינג היא בת 9 שנים, אז יכול להיות שזו הסיבה שהכמויות בשאיבה מאד נמוכות. כדאי לחפש משאבה חדשה יותר.

אפשר להשיג את השסתום החסר. בזמנו אפשר היה לקנות אותו בשילב. אני לא יודעת אם האפשרות עדיין קיימת.

לצפיה ב-'הנקת תינוק חדש לאחר כדורים מייבשי חלב '
הנקת תינוק חדש לאחר כדורים מייבשי חלב
31/10/2016 | 22:07
3
84
 חברה שילדה לפני 12 יום וחוותה גודש קשה לקחה את הכדורים המייבשים לפני 4 ימים. הגודש נעלם והחלב נפסק (לפני זה יצא לה כ60 בשאיבה ולאחר מכן 10) פתאום הבינה שעשתה טעות והיא כן מעוניינת להניק הנקה לא מלאה. חזרה לנסות להניק קצת וגם שואבת מעט. היא לא בנויה לכרגע להשקיע את כל כולה שאיבות מסביב לשעון אבל כן מעוניינת לשלב הנקה פעמיים - שלוש ביום. היום בשאיבה יצא כבר 30 וכן התינוק ינק
מה עליה לעשות עכשיו? האם יש סיכוי להמשך הנקה חלקית?
תודה
לצפיה ב-'נראה לי הכי כדאי'
נראה לי הכי כדאי
01/11/2016 | 04:11
1
65
להפנות אותה ליועצת הנקה טובה, אוהדת ונעימה באזור שלה, שתבין גם מה המצב מבחינה פיזיולוגית, וגם תוכל לשוחח אתה על איך היא מרגישה בנוגע להנקה, מה היא רוצה, מה היתה רוצה ישקרה, ומה היא מוכנה לעשות, ותעזור  לה להגיע להחלטה בהתאם.

אני לא בטוחה במה שאני כותבת עכשיו, אבל נדמה לי שבגיל הזה אין הרבה סיכוי לביסוס הנקה אם את מיניקה רק פעמיים-שלוש ביום. אולי כן, אם יש לה גנטיקה ממוזלת...
אבל אם היא אכן רוצה להניק חלקית לטווח של כמה חודשים ומעלה, ומוכנה להניק את התינוק לפי דרישה ובלי הגבלה בשבועות הקרובים, אז יש לזה סיכוי, ואחר כך היא תוכל לרדת למינון הנקות שיתאים לה.

מיכל, פשושי - מה דעתכן?
לצפיה ב-'פשושי?'
פשושי?
02/11/2016 | 06:57
43
מקווה שפשושי תראה השאלה ותעלה תגובה מקצועית.

לצפיה ב-'אפשרי '
אפשרי
13/11/2016 | 17:11
24
הכל תלוי מצב
מה קורה עם האמא היום ?
לצפיה ב-'אז מה כדאי להניק או בקבוק?'
אז מה כדאי להניק או בקבוק?
30/10/2016 | 15:17
4
125
היי,
אני אמורה ללדת בע"זה אוטוטו, וכל נושא ההנקה מאד מפחיד אותי, או אצליח או לא, אם יהיה מספיק חלב או לא, קראתי כל מיני כתבות על זה, והבנתי שעדיף הנקה אבל עדין זה מלחיץ אותי...
לצפיה ב-'לא כדאי לשאול שאלה כזאת'
לא כדאי לשאול שאלה כזאת
31/10/2016 | 04:44
2
89
כי אין לזה תשובה טובה, וכל התשובות האפשריות יעצבנו לפחות חצי מהאנשים שיקראו אותן. ולי אישית אין מושג לאיזה חצי את שייכת...

<תשובה אישית שלי: להניק זה כיף, אחרת למה לי לעשות דבר כזה במשך יותר מחמש שנים?>

השאלה החשובה היא, מה *את* יכולה לעשות, ומה *את* רוצה לעשות.

כדי להניק בכיף ובהנאה, צריך לדעת על הנקה, איך היא עובדת, איך נראה תינוק שיושב טוב על השד, איך להתחיל להניק ברגל ימין (אפס הפרדה מהתינוק בשעות ובימים הראשונים, ותמיכה טובה מהסביבה), איך יודעים אם יש מספיק חלב (בדרך כלל יש. רוב הנשים חושבות בטעות שאין להן מספיק חלב, בגלל חוסר ידע ועצות מוטעות), איך להימנע מטעויות נפוצות שמקשות על ההנקה, ומהם דפוסי יניקה נורמליים.

את כל הדברים האלה אפשר ללמוד בשבועות ספורים או פחות, זה לא מסובך בכלל.
בתרבויות נורמליות, את כל אלה כבר היית יודעת עוד לפני גיל 15, כי היית גדלה בקרב נשים מיניקות, וצוברת שעות של צפייה בהן ובתינוקות שלהן. ואז היית מתחילה להניק כאילו כבר עשית את זה מיליון פעם קודם, וזה היה - לרוב - קל ונעים. ואם היו קשיים - היית יודעת מה לעשות אתם ואיך לפתור אותם
בתרבות שלנו, צריך לעשות מאמץ מודע כדי ללמוד, ולוודא שאת לומדת ממישהו שבאמת יודע.

הפורום הזה, למשל, הוא מקור אמין למידע. דפי אינטרנט מסחריים - לא.
יועצות הנקה ומדריכות הנקה מוסמכות הן מקור טוב למידע (אם כי יש כאלה שטובות יותר מאחרות, ויש גם את הצורך בהתאמה אישית). מיילדות ואחיות של טיפת חלב אמורות להיות מקור כזה - אבל חלקן עדיין לא מעודכנות ועלולות לתת עצות שגויות.
אמהות שמיניקות / הניקו יותר מחצי שנה, רצוי שנה, רצוי שני ילדים, ונהנו להניק (גם אם היו להן קשיים בדרך) הן כמעט תמיד מקור מעולה למידע. עצה שלי: תמצאי אחת כזאת ותתחברי לה לווריד.
ליגת לה-לצ'ה היא מקור טוב למידע, הם גם מקום טוב לפגוש שם נשים מיניקות אחרות, והם מקפידים לא לענות על השאלה המקורית שלך (מה עדיף) אלא לתמוך במה שאת רוצה לעשות.

אז מה את יכולה לעשות:
את יכולה להחליט שאת רוצה לנסות להניק, ולהקדיש את עיקר הזמן שיש לך עד הלידה כדי ללמוד ולהתכונן כמה שיותר.
(איך ללמוד: בקריאה יסודית בפורום, כמה שיותר דפים אורה. בפגישה עם יועצת הנקה. בקורס הכנה להנקה. בישיבה ליד נשים מיניקות, התבוננות ושאילת שאלות)

את יכולה להקדיש מחשבה לשהות שלך בבית החולים, ולארגן כך שתהיה לך שם מספיק תמיכה, ושתוכלי להיות חופשי עם התינוק ולתת לו ציצי חופשי ללא הגבלה, בלי הפרעות, עם תמיכה פרקטית כשצריך, ובלי הסיכון שמישהו ידחוף לו בקבוק כשאת לא שמה לב.

את יכולה להקדיש מחשבה לפוסט-פארטום, איך לעשות כך שתהיה לך עזרה ותמיכה לששת השבועות הראשונים, כדי שאת תוכלי לנוח ולהתאושש ולהכיר את התינוק (זה משהו שממולץ מאוד לעשות בלי קשר להנקה)

או שאת יכולה להחליט שכל העסק של ההנקה גדול עלייך, שאת אוטוטו יולדת ואין לך כוח לחשוב ובקבוק קורץ לך יותר ותעזבו אותך מזה.

או שאת יכולה להחליט לנסות להניק ולראות איך יהיה. בהחלט קורה שמצליחים ככה והכל הולך חלק  רק שזה הימור. סיכויי ההצלחה וההנאה גדלים בהרבה כשאת באה מוכנה.

<עוד תשובה אישית: להניק זה קצת כמו לאכול. בדרך כלל זה כיף גדול. אממה מה - תמיד יש תקריות לא סימפטיות על הדרך, למשל את נושכת לעצמך את הלשון. או יש לך קלקול קיבה. או שאכלת יותר מדי או את הדבר הלא נכון ואת מרגישה כבדה ומבואסת. או שיש לך חור בשן. אם את מבינה מה קורה לך ולמה, קל לך לטפל בסיבות לאי נוחות ולכאב.
שורה תחתונה: כיף לך לאכול? שווה את המאמץ?>
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
31/10/2016 | 13:19
1
31
הבעיה שהמחשבות האלו לא רציונליות אצלי, וסתם מכניסות אותי ללחץ..
לצפיה ב-'ידע הוא כוח '
ידע הוא כוח
01/11/2016 | 04:24
21
אחרי שאת שומעת שבע-מאות פעם, מנשים רבות, שהן חוששות שאין להן מספיק חלב, ואז כשאת שואלת אותן כמה חיתולים רטובים יש הן אומרות "המון, ופעמיים ביום קקי" אז את יודעת שהכל בסדר, וגם הן מבינות את זה, ומרגישות הקלה אמיתית.

תמצאי את הסימנים של היצמדות טובה של התינוק, תקראי ותשנני לך אותם שלוש פעמים ביום בשלושת הימים הקרובים. תעשי אותו דבר גם עם הסימנים לכך שהיונק מקבל מספיק חלב. יש על זה מאמר במאמרי הפורום.

תקראי את הפורום הזה, את השאלות והתשובות של הנשים ואת המאמרים שנראים לך רלוונטיים. יש בו אוצרות. בשבילי הפורום הזה והשיחות שבו הכין אותי להנקה הכי טוב שרק אפשר, יותר טוב מכל ספר הדרכה או מאמר בודד.

ממליצה לך לארגן לעצמך רשת תמיכה טובה, גם וירטואלית וגם אישית. אין יותר מלחיץ מלנסות ללמוד לבד, או להיאבק באנשים שאין להם מושג בהנקה (ובכל זאת מתעקשים לתת עצות), ואין יותר מרגיע מלהיות בחברת מיניקות אחרות ולהרגיש נורמלית.

לצפיה ב-'את שואלת את המשוכנעות'
את שואלת את המשוכנעות
31/10/2016 | 06:41
48
אני כאן כי בחרתי בהנקה.

כמובן שיש יתרונות וחסרונות לכל אחת מהבחירות אבל לטעמי היתרונות של ההנקה עולים בהרבה על החסרונות.

ההתחלה יכולה להיות לא פשוטה אבל אם תגיעי מספיק מוכנה ותתני לעצמך את הזמן להתגבר על הקשיים של ההתחלה, יש סיכוי טוב שגם את תגיעי להנאה והנוחות שבהנקה.

כמו שכתבה טחינה, בשביל שזה יקרה צריך שתגיעי ללידה עם ידע בהנקה, רצוי שכבר תהיי בקשר עם יועצת הנקה ושתבני סביבך קבוצת תמיכה של א/נשים שמכירות את יתרונות ההנקה ויעזרו לך להתגבר על הקשיים של ההתחלה.

וכמובן, אנחנו כאן לכל שאלה וכקבוצת תמיכה וירטואלית.
לצפיה ב-'התלבטות יום ארוך בעבודה'
התלבטות יום ארוך בעבודה
29/10/2016 | 21:56
2
86
הסמסטר מתחיל ואיתו הימים הארוכים מחוץ לבית.
מדובר ביומיים רצופים שבהם איעדר פעם אחת עד שעות הערב המוקדמות ופעם אחת עד שעות הערב המאוחרות.

היונק בן 11 חודשים ואני לא שואבת לו בכלל מאז ספטמבר. במעון הוא אוכל מוצקים, ובבית יונק ומשתתף בארוחת הערב המשפחתית (לפעמים אוכל כמות משמעותית ולפעמים בקושי). יונק גם בלילה.

מבחינת התזונה שלו בזמן שאני לא נמצאת, אני לא חושבת שהוא צריך חלב. הוא גם ככה סרבן בקבוקים לא קטן, אז הוא יאכל מוצקים (וישלים שעות-אמא בלילה )

השאלה היא רק מבחינת שמירה על ייצור החלב.
מה אתן אומרות - לנסות בלי לשאוב, או שזה סיכון?

לצפיה ב-'אחרי גיל שנה הגוף מתגמש מאוד'
אחרי גיל שנה הגוף מתגמש מאוד
30/10/2016 | 05:20
1
63
וייצור החלב מבוסס מאוד.

אני בכלל לא הייתי דואגת לייצור החלב אם את לא שואבת, וכן הייתי שואפת להסתדר בטווח הארוך בלי שאיבות, כי זה גם מעיק וגם מיותר.
אבל אם יש הבדל משמעותי בין שעות ההיעדרות האלה למה שהיה קודם (כשהוא במעון? באיזה שעה בדרך כלל את באה לקחת אותו?) אז בשבועיים-שלושה הראשונים כן הייתי נערכת לאופציה לשאוב, פשוט כדי להימנע מגודש.

כשהשד מלא ולא נוח, או אם את מרגישה עצבנית ואומללה ומתגעגעת (אני תמיד הרגשתי כך כשהגיעה השעה לשאוב), תסחטי כמה שבא לך עד להקלה, לכיור או לכלי או לחיתול בד, לא משנה, ותמשיכי הלאה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
31/10/2016 | 14:44
23
מגודש אני לא חוששת - אם יהיה, אגיב בהתאם. התלבטתי רק אם לשאוב מראש בגלל ייצור חלב, אני מבינה ממך שזה לא סיכון בגיל הזה.
לצפיה ב-'הנקה וגזים'
הנקה וגזים
28/10/2016 | 20:53
8
69
היי,
הקטנה שלי חגגה חודש ואיתו, לפי הספר הגיעו הגזים.
היא אוכלת הנקה מלאה.
יש לי 2 שאלות:
1. מאיזה מאכלים כדאי שאני אמנע כדי להקל עליה
2.אני בעלת חזה גדול. מניקה בעיקר בשיטת פוטבול. האם יש דרך ללמוד איך להניק בלי אויר שיקל עליה?
אתמול היה לי יום ממש קשה
אני רוצה להקל על הכאבים שלה בכל דרך.
אשמח לעצות
שבת שלום
לצפיה ב-'לא תמיד יש קשר בין השניים'
לא תמיד יש קשר בין השניים
30/10/2016 | 15:40
2
48
יש תינוקות שמושפעים ממה שהאם המניקה אוכלת ויש כאילו שלא.
אם נראה לך שיש השפעה, כדאי לעשות רישום של מה שאת אוכלת ורישום של התנהגות היונקת ולראות אם יש קשר בין השניים.
המאכלים החשודים ביותר כמשפיעים על היונקת מבחינת גזים הם אורז, פרי הדר, קטניות, ירקות ממשפחת המצליבים ומוצרי חלב. כל תינוק הוא אחר, אז נסי לברר מה משפיע על התינוקת שלך.
בדרך כלל מספיק להוריד מהתזונה מזון חשוד ל-3 ימים כדי לראות אם יש שיפור. אם אין שיפור אפשר לחזור לאכול.
מוצרי חלב צריך להוריד מהתזונה לשבועיים כדי לראות אם יש שיפור.

תנוחת פוטבול היא בהחלט מומלצת לבעלות חזה גדול. כשהקטנה תגדל יהיה קל יותר לעבור לתנוחת הנקה קלאסית. אם נעזרת ביועצת הנקה בתחילת הדרך, זה זמן טוב ליצור איתה קשר ולשאול לגבי תנוחות הנקה נוספות.

למה הכוונה להניק בלי אויר?
לצפיה ב-'מסבירה'
מסבירה
31/10/2016 | 18:32
1
28
הכוונה היתה שהקטנה לא תבלע בועות אוויר בזמן ההנקה. יש דרך להמנע מכך?
לצפיה ב-'אין קשר בין גזים לבין בליעת אויר בהנקה'
אין קשר בין גזים לבין בליעת אויר בהנקה
01/11/2016 | 06:50
25
אם בולעים אויר בהנקה זה יוצא כגרעפס.

גזים, או קוליק, שזה אי נוחות בבטן, נובע מחוסר בשלות של מערכת העיכול.
לצפיה ב-'עוד טיפים:'
עוד טיפים:
31/10/2016 | 05:03
4
42
- לשים את התינוק על הבטן, על הזרוע שלך או על הברכיים שלך, עם טפיחות עמוקות על הישבן. יש תינוקות שאוהבים את זה ממש חזק.
- לצאת הרבה החוצה (תינוקות באופן כללי רגועים יותר בחוץ, לא משנה מה יש להם)
- משום מה עולה לי החשד שיש לך זרימה חזקה של חלב וזה מקשה על התינוק. הייתכן?
לצפיה ב-'תודה...איך ניתן לדעת לגבי הזרימה?'
תודה...איך ניתן לדעת לגבי הזרימה?
31/10/2016 | 18:33
3
30
ילדה ראשונה ואין לי למה להשוות
לצפיה ב-'אם הזרימה מהירה'
אם הזרימה מהירה
01/11/2016 | 04:16
2
43
אז התינוק מתקשה להדביק את הקצב של החלב, לוקח שלוקים גדולים ומהירים בלי הרבה רווח באמצע, אולי גם בולע אויר כי לא מספיק לנשום נשימה מלאה לפני שהוא בולע, מטפטף לו חלב מזויות הפה, מעוצבן על השד (מתחיל ומפסיק פעמים רבות), ולפעמים גם יש שפריצים של חלב, לפני אחרי או תוך כדי היניקה.
לא חייב להיות כל הסימנים האלה, אלא רובם. ויש התנהגויות (למשל התעצבנות על השד) שמופיעות גם בסיטואציות אחרות.

נשמע לך מוכר?  
לצפיה ב-'בהחלט מוכר. מה נכון לעשות?'
בהחלט מוכר. מה נכון לעשות?
06/11/2016 | 22:56
1
6
לצפיה ב-'שני דברים:'
שני דברים:
07/11/2016 | 06:27
24
א. הנקה בתנוחה של הישענות לאחור - לשבת בנוחות על איזו ספה או משהו, לשים את התינוקת על החזה ופשוט להישען אחורה לחצי שכיבה, שהראש שלה יהיה גבוה מעל השד שלך ולא מתחתיו.

ב. אם זה לא עוזר או לא מספיק: לסחוט קצת חלב ממש לפני ההנקה, כדי לגרום לרפלקס שחרור החלב, לשאוב את ההתחלה שבאה בזרם חזק, וכשהזרם נרגע אז לשים אותה על השד.
אם השד משפריץ לבד, פשוט לחכות ולתת לו להשפריץ עד שהוא נרגע, ואז להצמיד אותה. במקרה זה אולי בכלל לא תצטרכי לשאוב.
לצפיה ב-'חזיה עם ברזלים- מותר?'
חזיה עם ברזלים- מותר?
27/10/2016 | 13:15
1
52
הי,
אני אמא לתינוק בן כמעט שבעה חודשים, שעדיין יונק כל שלוש שעות בערך גם ביום,גם בלילה וגם אחרי ארוחות מוצקים.
מתיש.
רציתי לשאול אם אפשר כבר ללבוש חזיה עם ברזלים? חזיות ההנקה (שהשם חזיה לא ממש מצדיק את מה שהן עושות) עוד היו סבירות בבית אבל עכשיו, עם החזרה לעבודה הן לא מחזיקות כלום ויש לי חזה גדול.
מעבר לזה, אני מפלרטטת עם הרעיון להפסיק להניק. אני כבר מותשת לגמרי, נראית כמו סחבה וקצת בדיכאון מזה. אני יודעת שזה שטחי אבל מה לעשות... זו מי שאני.
גם קשה לי כבר לתחזק את כל ההנקות האלו- זה אומר שתי שאיבות במהלך יום עבודה , ולקום כל שלוש בלילה... בלי אפשרות לישון אחרי זה כשהתינוק ישן. אני מותשת.
החלטתי להוריד הנקת לילה ולהחליף בתמ"ל וגם הנקת יום אחת. ממילא הוא כבר צריך להוריד את ההנקות האלו ולהחליף בשינה/מוצקים.
ממש קשה לי עם זה, מצד אחד רוצה לחזור להיות בנאדם ומצד שני חשובה לי גם ההנקה.
זהו. פרקתי קצת. עכשיו אלך לשאוב )-:

לצפיה ב-'מותר, אבל בזהירות'
מותר, אבל בזהירות
27/10/2016 | 14:06
67
החזיה צריכה להיות מותאמת בצורה טובה, כך שלא תלחץ על השד ולא תגרום לסתימה.
לבעלות חזה גדול אפשר להשיג גם חזיות הנקה עם ברזלים.

מה קשה לך יותר? השאיבות במהלך העבודה או הלילות?

השאיבות זה עניין זמני שתיכף יגמר, ככל  שהוא יאכל יותר מוצקים.
הלילות זו בעיה שקיימת אצל כל התינוקות, לא רק אצל יונקים. להפסיק להניק בלילה לא מבטיח שהתינוק גם יפסיק לאכול בלילה, ומנסיון אישי, לקום בלילה כדי להכין בקבוק ולהאכיל ממנו זה הרבה יותר מעייף מאשר להניק תוך כדי נמנום. שלא לדבר על הבקבוקים המלוכלכים שמחכים בבוקר לרחיצה

להיות אמא לתינוק בן שבעה חודשים זה עניין מתיש, בלי קשר למה הוא אוכל. זה משתפר ממש עוד מעט, כשהוא יתחיל להיות יותר נייד וגם יתחיל לדבר.
לצפיה ב-'הערכות להנקה'
הערכות להנקה
25/10/2016 | 15:21
8
178
אני בשבוע 22 בהריון שני ואשמח לעצות כיצד להערך להנקה.
בגדול שלי הנקתי 7 חודשים בשילוב עם בקבוק. למרות יועצות ההנקה, חילבה ושאיבות להגברת התפוקה לא הצלחנו להגיע להנקה מלאה. כנראה שילוב של לידה לא קלה פיזית שהיתה לי ודרדס שנולד עם רשרוש ואושפז ביחידת מעבר בימים הראשונים לחייו מה שהקשה על יצירת סביבה תומכת הנקה.

אני מקווה להגיע הפעם להנקה מלאה ואשמח להמלצה על יועצת טובה שמגיעה לבית חולים - מתכננת ללדת בתל השומר. גרה בהרצליה.
ובכלל על טיפים להערכות טובה יותר להנקה. אני מרגישה שקורס הכנה קצת מיותר- את התנוחות וסימני רעב אני כבר מכירה.
לצפיה ב-'להתכונן זה תמיד טוב'
להתכונן זה תמיד טוב
27/10/2016 | 14:15
2
54
אני מצרפת לך מאמר עם טיפים להתארגנות לקראת הלידה וההנקה

וקישור לחוברת עלמה
שמכילה הרבה עצות לתחילת הנקה וגם רשימה של יועצות הנקה מוסמכות.

כדי לתת נקודת התחלה טובה יותר להנקה הפעם כדאי להפגש עם יועצת הנקה עוד לפני הלידה. תדברו על מה שהקשה על תחילת ההנקה בפעם הקודמת ותקבלי עיצות איך להתחיל הפעם טוב יותר.

גם מניקות מנוסות צריכות להתכונן מחדש להנקה של תינוק חדש כי סימני רעב והחזקה של תינוק שרק נולד הם שונים מאילו של תינוק בן 7 חודשים. בחלק מהמקומות ניתן למצוא קורס רענון למניקות ותיקות.

אני מקווה שמניקות שגרות באיזורך יוכלו לתת עיצות ליועצות מומלצות באיזור הרצליה.
לצפיה ב-'תודה אשמח להמלצות ליועצת בהרצליה'
תודה אשמח להמלצות ליועצת בהרצליה
29/10/2016 | 16:42
1
20
מבנות האזור המנוסות
לצפיה ב-'לי יש המלצה ליועצת הנקה נהדרת'
לי יש המלצה ליועצת הנקה נהדרת
07/11/2016 | 15:44
9
תמר מרומי- מגיעה גם להרצליה.
אני הלכתי אליה לפני הלידה וגם נעזרתי בה אח"כ. 
היא נהדרת. באמת. 
לצפיה ב-'מנסה...'
מנסה...
30/10/2016 | 00:26
1
36
אני 6 שבועות אחרי לידה, מתמודדת עם קשיים דומים למה שתיארת מהלידה הראשונה שלך.
הבייבי יצא ממש קטן ויועצות ההנקה במחלקה אמרו לי שהוא קטן וחלש ולכן אין לו כח לינוק, שאני צריכה לשאוב ולתת לו מבקבוק עד שיגדל ויתחזק. מכיוון שלא נערכתי מראש, היו לא מעט ימים בהתחלה שלא ניהלתי נכון את הזמן ולא שאבתי מספיק. לשמחתי אין בלבול פטמות וכל יום שעובר הגברבר מתחזק, אבל תפוקת החלב שלי בינתיים לא עולה.

הזמנתי יועצת הנקה מקסימה מההסדר של הכללית (על סמך המלצה מהעבר פה בפורום) שנתנה לי טיפים להנקה בהתבסס על מבנה לסת בעייתי של העולל, טיפים כדי לנסות לשקם כמויות חלב כרגע וגם להיערכות מראש ללידה הבאה.
אני לא יודעת אם היא מגיעה לבית החולים, מניחה שכן.
חפשי בגוגל - גלית לירון.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
30/10/2016 | 12:24
15
אני אנסה ליצור איתה קשר.
לצפיה ב-'טיפים להיערכות'
טיפים להיערכות
30/10/2016 | 05:12
2
47
אחד הטיפים שאני חושבת עליו זה להיערך ללהיות עם התינוק נון-סטופ בשעות ובימים הראשונים לאחר הלידה, הרבה עור-לעור עם התינוק וגישה חופשית לציצי.
הרבה ממנגנוני משק החלב נקבעים בשעות ובימים הקריטיים האלה.

לוודא שהצוות בבי"ח תומך בשהיה ומגע רציף, ולשנן להם שזה מאוד חשוב לך.
אם הם לא תומכים - אז את במקום אחר לגמרי, מקום שבו את עובדת נגד הזרם וצריכה לייצר לעצמך את התמיכה.
למשל: דולה ללידה. שני מלווים לאחר הלידה: אחד שידאג לצרכים שלך, ושני - אסרטיבי, תקיף, אדיב ומודע לזכויות התינוק - שיוכל להיות בפוקוס על התינוק ולוודא שהוא נשאר אצלך כל עוד אין צורך רפואי ממשי [בדיקות שגרתיות זה לא נחשב] וחוזר אלייך *מייד* כשהצורך הרפואי נגמר [רוטינות ונהלים של בית החולים גם לא נחשבים לצורך רפואי].

פוסט-פארטום: לארגן לעצמך תמיכה מקסימלית לששת השבועות הראשונים. גם למען ההנקה, וגם למען רצפת האגן שלך. שתוכלי לזכות במנוחה, הרבה שכיבה, פטור כללי מכל עבודת בית, וכו'.
את יודעת הכי טוב מכולם איזו תמיכה ועזרה הכי מתאימות לך, אבל באופן כללי: כל שקל שאת משקיעה בתמיכה ועזרה בזמן הזה, חוזר אלייך בריבית לעשרים השנה הבאות.

להכין את הגדול לאח החדש באופן הכי טוב שאפשר, כי ככל שהוא יהיה יותר סגור על עצמו רגשית, כך גדלים סיכוייך להחלים היטב מהלידה ולהקדיש בנחת את הזמן הדרוש לביסוס הנקה (8 שעות ביום, בימים הראשונים). הטיפים כולם באדיבות הפיזיותרפיסטית המלכה שלי ובעלה הפסיכיאטר :

כשאת אומרת לילד שתלכי לבית חולים כדי ללדת, תזכרי גם להגיד שאת חוזרת משם אחרי יומיים. המון הורים שוכחים להזכיר את הפרט "השולי" הזה, כי לנו זה מובן מאליו.

כשאת הולכת לבי"ח - תשאירי לו את הארנק (בלי כרטיסי אשראי) / המפתחות של האוטו / המשקפי שמש שלך / הנייד או פריט אישי אחר מהסוג הזה. ככה ילדים, בייחוד צעירים יותר, מבינים פיזית שאמא באמת תחזור - אם לא במיוחד בשבילם, אז בטח כדי לקחת את הפלאפון.

טיפ שנראה לי מוזר בזמנו: אם הילד בא לבקר אותך בבית חולים, אז להשתדל לתזמן את זה כך שכשהוא נכנס בדלת, את לא מיניקה. נשמע בדיוק הפוך להמלצות על ביסוס הנקה, אבל הרציונל פשוט: קודם שהוא יכיר את התינוק ויקבל אותו (סמלית) למשפחה, ורק אז שייראה אותו על הציצי. אם הוא נכנס  ותופס  אותך עם תינוק זר בתנוחה אינטימית... נו, מה היה קורה אילו את היית נכנסת בדלת וקולטת את בעלך חבוק-צמוד עם מישהי שאת לא מכירה? כמובן, ייתכן שזו בת דודתו האובדת שעד עכשיו גרה בטנזניה, אבל את זה את לא יודעת ברגע הראשון והמכריע.
אצלנו זה יצא מצחיק כי הבכור שלי כבר היה בן חמש ובעצמו כבר היה חצי מדריך-הנקה (בא אתי לימי השתלמות וכאלה), אבל בכל אופן ביקשתי מהם להודיע לי כשהם נכנסים בשערי בית החולים. אז הוא נכנס לחדר, רואה אותי לבד, שואל בחשדנות "איפה התינוק?" וכשאני מראה לו אותו שוכב לידי, הוא הזעיף פנים וגער בי: "למה את לא מיניקה אותו?!" (כי הוא ישן...)

כל פעם שאת מדברת על התינוק, לקשר את זה אל הגדול, ולהביא אותו למרכז השיחה. למשל: "אוי, הוא עשה קקי. אתה יודע שאתה היית עושה קקיים ע-נ-ק-יי-ם? וגם פלוצים!" או: "תראה איזה עיניים גדולות יש לו. בדיוק כמו לך. כשאתה נולדת אתה הסתכלת עלי עם עיניים כאלה והיית הכי חמוד בעולם". וכולי.
ילדים בטוחים שהם מרכז העולם, זה בסדר שהם בטוחים שהם מרכז העולם, והולדת אח לא אמורה לשנות את זה, תני לו להיות שם, במרכז ההקשר המשפחתי החדש.

לתלות על הדלת שלט ולהזהיר מראש את כל המבקרים: כשהם נכנסים, דבר ראשון להיות עם הגדול, לשחק אתו, לתת לו מתנה אם הם בעניין, ולהתייחס אליו כאל אינדיווידואל ולא כאל האח הגדול. אחרי עשר דקות הם יכולים לפנות אל הרך הנולד.

יש הורים שקונים לילד מתנה ואומרים שזה מהאח החדש שלו. לא עובד. ילדים יודעים  שהתינוק לא באמת יכול לבחור מתנה בשבילם (שלא לדבר על לשלם עבורה). עדיף שהמתנה תהיה מההורים, ו/או לתת לגדול לבחור מתנה אישית ממנו בשביל התינוק, לפני או אחרי הלידה.

להזמין אותו להתכרבל לידך בהנקות. הבן שלי היה משוגע על זה. "גם אני רוצה להיות חלק!!" והיה מתכרבל לי על כתף אחת כשאחיו על הציץ השני. זה היה נורא כיף...

ואחרי כל זה, העצה הקלאסית של לתת לו לעזור, לעזור, לעזור, גם אם זה מטריד.
הבן שלי אהב מאוד בהתחלה להביא את החיתולים הנקיים בזמן ההחלפה. זה היה מגוחך, כשהחיתול היה ממש לידי, ובכל זאת הייתי מחכה עד שהבן ידהר מהחדר השני, ייקח אותו מתחתית השידה תוך הפלת שלושה חיתולים אחרים ויביא לי. גם אחרי שזה עבר לו, הוא עדיין היה מתעקש להיות מדווח על כל קקי, ואז הוא היה דוהר לחדר, מעיין בו עמוקות, חורץ דינו "איככסס!!" ומסתלק. כל הבידור בקקי

לצפיה ב-'טיפים מצויינים. '
טיפים מצויינים.
30/10/2016 | 15:45
1
28
ברשותך, אני אוסיף אותם לקישורי הפורום, שיוכלו לעזור למניקות גם בעתיד.

אני השתמשתי בשלושת הטיפים האחרונים והיה מצויין.
לקחתי את האחים הגדולים לבחור מתנה בשביל התינוק.
ניצלתי את זמן ההנקה לישיבה ושיחה או קריאת ספר עם הגדולים.
ביקשתי את עזרתם. אצלי קיבלו תפקיד של "אחראי מוצץ".
לצפיה ב-'בשמחה '
בשמחה
31/10/2016 | 04:56
3
לצפיה ב-'העדפת צד/המנעות משד אחד בגלל זרימה חזקה'
העדפת צד/המנעות משד אחד בגלל זרימה חזקה
24/10/2016 | 12:14
2
74
שלום לכולן וחג שמח!

הבת שלי בת 3 חודשים, הנקה מלאה. מאד מצוננת בשבוע האחרון, מתקשה לינוק, משתנקת מהר ומשתעלת.
שד אחד שלי שופע יותר והזרימה חזקה יותר. עד לאחרונה לא היתה עם זה בעיה ולא היתה לה העדפה לצד זה או אחר.
בימים האחרונים היא ממש נמנעת מהשד הזה, ולהערכתי בגלל הזרימה החזקה שגורמת לה להשתעל.
אני סוחטת את השד לפני הנקה כדי שלא יהיה גודש, ועדיין, אחרי כמה יניקות שלה יש שחרור מאד מהיר וחזק של חלב.
עצות? המלצות?

תודה רבה!
לצפיה ב-'תנסי להניק אותה כאשר את ממש שוכבת לאחור '
תנסי להניק אותה כאשר את ממש שוכבת לאחור
24/10/2016 | 20:54
1
48
כאשר היא מעליך
או בתנוחה בה את שוכבת על הצד והיא ממש בטן לבטן מולך
זה אמור להאיט מאוד את מהירות ירידת החלב
בנוסף- תנסי להתיז לה מי מלח לתוך האף (תכשיר המיועד לכך בכל בית מרקחת)
וממש כמה דקות לאחר מכן להניק
אם היא ממש מתעקשת ומסרבת להיצמד לשד זה
נסי להניק אותה בתנוחת פוטבול, כאשר היא פונה לצד זה כאילו היא יונקת
מהצד השני
וקחי אותה לרופא
אולי כואבות לה האוזניים (נוזלים ? או חו"ח דלקת) וזה מה שגורם לה להימנע
מצד זה
בהחלט צודקת, שחרור של קצת חלב לפני תחילת ההנקה, כך שהשד לא יהיה ממש מלא
זה פתרון טוב, אם כי דורש התארגנות לפני ולפעמים לא יוצא

לצפיה ב-'תודה םשושי'
תודה םשושי
25/10/2016 | 11:16
29
נסה את התנוחות שהצעת.
בשכיבה - בטן מול בטן - נראה שאפילו יותר קשה לה...
היינו אצל הרופא, פעמיים...לדבריו
רק צינון.
תודה
לצפיה ב-'תינוקת בת כמעט חודש-שאלה'
תינוקת בת כמעט חודש-שאלה
22/10/2016 | 22:03
5
75
היי
התינוקת שלי יונקת. אין עדיין סדר יום, אוכלת כשמבקשת. זה לרוב כל שעה וחצי- שעתיים ויכול להגיע עד 4.5 שעות (קורה פעם ביום גג)
היום שאבתי כשישנה 4 שעות ויצא 60. מה זה אומר?
האם זה הכמות שהיא אוכלת בארוחה?כמה בדרכ אוכלים בגיל חודש?תודה רבה!
לצפיה ב-'אני לא יודעת כמה אוכלים בארוחה ממוצעת בגיל חודש'
אני לא יודעת כמה אוכלים בארוחה ממוצעת בגיל חודש
23/10/2016 | 07:53
4
71
אבל אני כן יודעת ששאיבה לא נותנת שום רמז בכיוון הזה.אין קשר בין הכמות שאמא מצליחה להוציא בשאיבה, לבין הכמות שתינוק מסוגל להוציא בהנקה.
התינוק מפעיל את הגוף בהמון מנגנונים נסתרים לייצר לו חלב. מיליוני שנות אבולוציה הכינו את הגוף האימהי לכך שקרבת התינוק לוחתצת אצלנו על כל הכפתורים הנכונים (כפתור אחד לריח שלו, כפתור אחד למגע שלו, בעיקר כשאנחנו מחבקות עור לעור, כפתור אחד לצלילי ההמיות המתוקות שלו.... וכו').
ומשאבה - סתם טכניקה, שאצל חלק מהאימהות עובדת מעולה ואצל חלקן בקושי ואצל רובן עניין של אימון והיכרות (וזמן עד שהגוף מפסיק לחשוד שהפלסטיק הזה הוא איזה אויב שבא לגנוב את האוכל של התינוק... )

לצפיה ב-'תודה על התשובה יש לי עוד שאלה'
תודה על התשובה יש לי עוד שאלה
23/10/2016 | 09:22
3
47
מעניין מאוד...
אם אני רוצה להשאיר אותה עם חלב שאוב. איך אני יודעת כמה לשאוב ולהכין?
לצפיה ב-'נזכרתי שיש נוסחה'
נזכרתי שיש נוסחה
23/10/2016 | 11:15
2
65
משקל התינוק כפול 150.
למשל - תינוק ששוקל 4 קילו, כנראה יאכל בסביבות 600 מ"ל ביממה.
איך ה-600 יתחלקו על פני היממה? כנראה שבאופן לא שווה כמו שאנחנו המבוגרים מכניסים לפה כמויות שונות של מזון בהקשרים שונים.
אבל בגדול, אם הוא אוכל עשר ארוחות ביממה, הממוצע שלהן אמור להיות בסביבות השישים (החישוב ברור? אני יכולה להסביר יותר אם יש צורך).
נראה לי שבפועל ממליצים להשאיר מנות קטנות (נניח, חלק של שישים וחלק של שלושים),  לתת לתינוק לגמור אחת ולראות אם מחפש עוד.
כמויות קטנות - כי כואב הלב לזרוק אחר כך, אם אכל רק טיפונת.
וגם כשמאכילים, לקחת בחשבון שבבקבוק האוכל זורם מהר יותר מבהנקה, ועלולים בקלות להגיע להאכלת יתר (כי עובר זמן עד שתחושת השובע מגיעה למוח, וכשההאכלה מהירה - בזמן הזה נצבר עוד הרבה מזון מיותר). לכן כדאי ללמוד מראש את הכללים להאכלה תומכת הנקה (יש הסברים בגוגל), ולהאכיל באופן שמדמה הנקה במידת האפשר. כך תדעו הכי טוב איזו כמות היא צריכה בכל האכלה. הנוסחה היא רק כלי עזר כדי לתת פרופורציות.

(אגב, הנוסחה הזאת תקפה רק עד שמגיעים לליטר ביום, אחר כך הכללים משתנים. אבל זה עוד רחוק)
לצפיה ב-'עזרת לי מאוד, תודה!'
עזרת לי מאוד, תודה!
24/10/2016 | 09:52
4
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
31/10/2016 | 08:05
18
כשמדובר בחלב אם והנקה אקסקלוסיבית, התברר שתינוקות נשארים על אותה כמות חלב יומית פחות-או-יותר בין גיל חודש לגיל 6 חודשים. אין הגדלה של הכמות על פי משקל או גיל.
הכמות היומית הממוצעת היא בין 750-800 מ"ל.
כנמובן שזהו ממוצע בלבד.
מחלקים את המספר הזה במספר ההנקות ביום, ומקבלים... מספר שהוא כמעט חסר אמינות פרקטית, כי תינוק יכול ללגום בארוחה אחת כל דבר שבין 5-250 מ"ל חלב.
אבל אפשר להתחיל עם המספר הזה כנקודת מוצא, ואז אפשר ללמוד מהניסיון ולשנות בהתאם להתנהגות התינוק.

להגיש את זה במנות קטנות (30-40 מ"ל) עד שלומדים את התינוק (ואולי גם אחר כך) זה תמיד הגיוני.
לצפיה ב-'הנקה לתינוק בןחודש'
הנקה לתינוק בןחודש
23/10/2016 | 19:40
1
96
שלום,
חדשה בקבוצה. ובעיקר חדשה לתפקיד האמהות ועולם ההנקה. מצטערת אך יש לי פוסט קצת ארוך.
יש כמה עניינים שאני מתמודדת איתם. התינוק שלי בן חודש בדרכ מבקש לאכול כל שעה- שעה וחצי, פרקי הזמן שהוא ישן בעקבות זאת הן בדרכ שעה וחצי , פעם -פעמיים ביממה הוא ישן שעתיים וחצי בערך. אני יודעת שזה קצת.
בעקבות זאת ועוד סיבות החלטתי לשאוב על מנת שבו זוגי יעזור לי בשעות הלילה כי אני כבר מותשת מאד וגם כדי להגביר את הייצור החלב שלי.
בנוסף שד ימין שלי מייצר לדעתי פחות חלב , אני גם רואה את זה בשאיבות וגם הוא יותר מתקשה להתחבר לשד הזה ופולט את הפטמה מהר יותר. זוהי עוד סיבה למה אני שואבת.
העניין הוא שלומר שאני שואבת זה קצת מוגזם כי אני ממש מתקשה לשמור על שגרת שאיבה כי אני לא מספיקה לשאוב..
בבקרים הוא בדרכ ערני יותר ומתקשה להרדם ואז כשכבר נרדם מתעורר כעבור שעה ואני אף פעם לא יודעת אם הפעם ירדם לשעה , פחות או אולי יותר.
בהתחלה קראתי שצריך לשאןב ישר אחרי הנקה אבל אז נאמר לי שכדאי לשאוב 45 דקות אחרי הנקה אחרונה, התחלתי ללפעול כך בהתאם אבל זה משאיר לי כלום זמן, כי הוא בדרכ כלל כבר מתעורר.
אשמח לשמוע אם יש לכן איזו עצה עבורי.
הוא נולד קטן אך ממשיך לעלות במשקל.לפני שבועייןם נשקל פעם אחרונה ושקל 2450.
תודה
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
24/10/2016 | 21:00
54
לפי מה שאני קוראת...אני מבינה  שיש הרבה פרטים שלא ממש ברורים לי
ואני לא ממש בטוחה מה לכתוב לך ..
נשמע שיש פה מקום לקבל ייעוץ הנקה אישי - אחת על אחת, כדי לקבל באמת תמונה
נכונה ואמיתית על המצב שלכם מכמה סיבות...
תינוק שנולד קטן מבחינת המשקל, צריך לברר מה קרה מהלך לידה, מה מתקדם מהלידה
עד היום
צריך לראות הצמדה ולנסות להבין מה קורה מבחינת כל האכלות ביום
ולא רק בגלל עניין התזמון של השאיבות
צריך לברר למה באמת והאם באמת יש צורך להוסיף בקבוקים של חלב שאוב
או בכלל לנסות לעשות קצת סדר בניהול ההנקה שלכם ובלוז של ההנקה
(נשמע שיש פה מקום למעט עזרה)
כמו כן, לסיע בתחום של השאיבות כי כפי שהבנת , שאיבה של 45 דקות רצופה לא
נותת מענה (רק מעיקה ומקשה על המצב שגם ככה מעייף מאוד)
צריך לשמוע למה הוא ישן קצת כל כך, והאם באמת זה רק הזמן שהוא ישן
או שיותר --מנמנם על השד
ו"רק" לא אוהב לישון במיטה "לבד".
צריך גם לראות ממש - מה הכוונה מתקשה להתחבר לשד
או מדוע ההנקה קצרה
ובכלל לסייע בכל מה שקשור להגברת החלב

בקיצור...אם את רוצה תספרי לנו מאיפה את בארץ
ואולי תוכלי לקבל המלצות חמות מחברות הפורום לגבי ייעוץ הנקה מקצועי
הקרוב למקום מגורייך

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה