לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2400224,002 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

לצפיה ב-'חזרתי לעדכן ולהודות'
חזרתי לעדכן ולהודות
06/09/2016 | 16:14
1
103
כתבתי לקראת סוף השבוע שעבר על הרופא שהמליץ לתת תמל בכל ארוחה ולתחושתי זו היתה המלצה שתחרב לנו את ההנקה.
בזכות החיזוק והעידוד שקיבלתי מהפורום הזה, לא הלכתי על פי הנחית הרופא ופניתי ליועצת הנקה. נתתי מעט, שהרגשתי שהוא ממש רעב (אגב, רוב הפעמים לא הסכים לקחת).
יועצת הנקה בנתה תכנית להגברת משק החלב ולימדה אותנו כיצד לינוק נכון יותר. גם מסתבר שיש לו לשון מעט קשורה (לא בטוח שזו בעיה, אבל נפנה גם לבירור בנושא זה).
נראה שהתכנית עובדת ויש יותר חלב ונמשיך ככה.
היום הוא גם נשקל ועלה ל-3555 (לפני עשרה ימים היה 3420).
אז עוד לא נפתרו כל הבעיות ויש לנו עבודה על ההנקה, אבל זה מה שהיה לי חשוב לשמוע. שיש מה לעבוד ולשפר ולא לסיים.
החלטתי גם להחליף רופא ילדים.
אז תודה לכן!
לצפיה ב-' יופי'
יופי
07/09/2016 | 09:50
28
נשמע שעכשיו את מקבלת יעוץ ותמיכה נכונים ומעכשיו המצב יתחיל להשתפר.

אני מקווה שתמצאי רופא ילדים שהוא יותר תומך ומבין בהנקה.
בכל מקרה בענייני הנקה מומלץ להתייעץ עם מי שלמדה והתמחתה בנושא, שזו יועצת ההנקה. במסגרת לימודי הרפואה לא לומדים על הנקה ולכן הידע של רוב הרופאים בנושא זה לוקה בחסר.
לצפיה ב-'הנקה מעל גיל שנה- תהיות על ניהולה'
הנקה מעל גיל שנה- תהיות על ניהולה
06/09/2016 | 11:54
6
110
הילדון בן שנה וחודש.
יונק בבוקר, בערב לפני השינה ובלילה חופשי. לפעמים במהלך היום כאשר אנחנו ביחד או הנקת איחוד לאחר הגן. לא קבוע.

לפני החופש היה במעון מקבל בקבוק שאוב אחד ביום (הייתי שואבת בעבודה). במהלך הקיץ, כשנשאר עם מטפלים אחרים, סבא וכו הסתדר בלי בקבוק.

חזר עכשיו לגן לאחר החופש הגדול והודעתי לצוות שאני לא שולחת בקבוק.
הוא אוכל מוצקים בסדר. אוכל כמויות קטנות יחסית, אבל מגוון, מראה תיאבון, אוכל מרקמים שונים (כולל מוצק ממש, מחזיק ביד, מנסה להאכיל את עצמו בכפית וכו). אני חושבת שלמרות שהכמויות קטנות הוא מצליח לווסת את מה שהוא צריך.

בגן אתמול ביקשו שאשלח בקבוק או לתת לו תמ"ל.  הן אומרות שלפני השינה זה מרגיע ויכול לעזור לו וגם שהוא רואה את התינוקות האחרים עם בקבוק וגם רוצה. כמובן שאין לי כוונה לתת תמ"ל עכשיו. ואני מודה שלא ממש בא לי לחזור לשאיבות בעבודה. יש לי קצת קפוא ואני יכולה לחזור ולשאוב קצת. הסכמתי שבשבועות הקרובים נחזיר בקבוק שאוב, בכמות קטנה, בגלל תקופת ההסתגלות אבל שהמגמה היא שלא יהיה עם בקבוק כלל במשך היום.

מה דעתכן?

בנוסף, מה עושים עכשיו אם נשאר בערבים בלעדיי כי אני יוצאת נניח? ובחודש נובמבר אנחנו אמורים לנסוע לנופש ללילה אחד והוא יישאר בלעדיי לראשונה בלילה. הוא יונק די הרבה בלילה (כל קימה) ואין לי בעיה עם זה, אבל תוהה כמה חלב אצטרך להשאיר. כאמור אין לי עוד הרבה קפוא. האם כדאי כבר לחזור לשאוב ולהקפיא?
תוהה האם אפשר להתחיל לחשוב על גמילת לילה, אבל לא רוצה להיכנס למאבקים איתו וגם קצת חבל לי כי אז לא יישארו לנו הרבה הנקות.
לצפיה ב-'אני הייתי מתעקשת מול הגן'
אני הייתי מתעקשת מול הגן
07/09/2016 | 09:45
3
77
לא שולחת בקבוק ודורשת שלא יתנו לו תמ"ל.
זו רק קצת עצלנות מצידן להרגיע אותו בדרך אחרת.

אחרי גיל שנה אפשר כבר להתחיל לתת חלב רגיל בבקבוק כשאת לא נמצאת. לא חייבים לשאוב או לתת תמ"ל.
הייתי מתחילה לחשוב גם על גמילת לילה, כשהצעד הראשון הוא להפריד בין ההנקה לפני השינה לבין ההירדמות.
לצפיה ב-'בדיוק באותו מצב'
בדיוק באותו מצב
07/09/2016 | 11:54
2
50
שלי בן שנה. כשהחזרתי לגן הבאתי בקבוק שאוב ואמרתי לא לתת רק אם צריך. הן שיתפו איתי פעולה והורדנו לגמרי. מה שכן שלי אוכל מוצקים בכמויות.
שינסו לתת לו מים. יהיה קשה כמה ימים אבל יתרגל. זה פינוק שלהן לגמרי.שיתגברו מוצקים שהוא אוהב. שינסו לתת ארוחת ביניים וארוחת בוקר. ביצה וכריך ואז פירות ואז ארוחת צהריים.
אני ממשיכה לשאוב פעם ביום במקום פעמיים. מקפיאה כל יום שקית בדיוק לצרכים שתיארת. אני קצת פוחדת אז אני מההיסטריות שרוצות למלא את המקפיא.הבן שלי בפעמים המועטות שניסינו לתת בקבוק שאוב עם דייסה העיף עלי את זה שלא נדבר על מטרנה.
ככה שאני יוצאת בערב תמיד יש בקבוק שאוב זמין. ונראה לי שאמשיך לשאוב עוד חודש חודשיים.
לגבי הגמילת לילה אני ניסיתי אחרי שיחה עם יועצת שינה והספיק לי.
לי אין כוחות נפשיים לזה והילד שלי לא משתף פעולה ואני לא מוכנה נפשית לעבור את זה.
אצלנו נשברתי אחרי 10 דקות. הוא היה אצל אבא שלו ובכה ובכה ובכה והחלטתי שאני לא מוכנה לזה נפשית.
מה שכן יכולה להגיד לך ששלי כשהוא רעב הוא בוכה בכי היסטרי ואז אני יודעת שצריך להניק. אני מניקה בערך כל שעתיים וחצי שלוש בלילה.כשמתעורר אחרי שעה של הנקה הוא קצת מייבב ואז אני מבינה שזה בכי של עייפות והוא חוזר לישון בקלות עם מוצץ.ככה שהוא מנהל את עצמו ולי זה מתאים. מניחה שעם הגיל זה ישתפר. כמו כן התחלתי להעריך טיפה את ההנקות גם אם הוא נרדם מלטפת לו את הלחי שינק יותר. זה עוזר לפעמים. נשארקת לידו אחרי שנרדם איזה חמש דקות מלטפת אותו ואומרת לו שאני אוהבת אותו.

לצפיה ב-'משהו אחד ששכחתי בקשר להפרדה בין הרדמות להנקה'
משהו אחד ששכחתי בקשר להפרדה בין הרדמות להנקה
07/09/2016 | 11:57
1
52
זו העיצה היחידה שהשתמשתי בה מהיועצת שינה.
במקום סיפור אחרי מקלחת ואז הנקה בחושך והירדמות על הציצי אני מניקה באור מקריאה סיפור ואז מרדימה במיטה בלחישות טפיחות. בלילה שיונק קצת חצי מעירה אותו ומרדימה באותה שיטה. זה עזר לי שכשהתעורר אחרי שעה בלילה והרגשתי שלא רעב חזר לישון עם מוצץ אחרי דקה של קיטור. והבנתי שעם הזמן זה משתפר
לצפיה ב-'חלילה אימון שינה'
חלילה אימון שינה
07/09/2016 | 14:17
44
עוד מהגדולה שלי הבנתי שזה ממש לא בשבילנו.
בשבוע האחרון באמת התחלנו ל'נתק' את הקשר הנקה שינה ובעלי מרדים אותו אחרי הנקה בסלון וזה מדהים כי תוך שבוע הוא ממש שינה הרגלים ולמד להרדים את עצמו. הוא פשוט מפצל. כשבעלי באזור חוזר לישון מיד, כשאני שם מצביע על הכיסא ורוצה לינוק. אני עוד באימבוולנטיות אבל בינתיים נמשיך ככה. לא מוכנה שזה יהיה בבכי ומאבק אלא מתוך מקום של מוכנות.
לצפיה ב-'הם אנשי מקצוע? אז שיסתדרו. הם רק רוצים לעשות לעצמם חיים קלים'
הם אנשי מקצוע? אז שיסתדרו. הם רק רוצים לעשות לעצמם חיים קלים
09/09/2016 | 20:16
34
זה מרגיע קודם כל אותם ואולי רק אחר כך אותו - שימצאו אסטרטגיות אחרות לעזור לו. זה אפשרי וזה רק דורש קצת גמישות מחשבתית ויצירתיות...
לצפיה ב-'כשהכנסתי את הקטנצ'יק שלי לגן הוא היה בן 9 חודשים'
כשהכנסתי את הקטנצ'יק שלי לגן הוא היה בן 9 חודשים
16/09/2016 | 14:30
26
ינק בדיוק כמו ששלך יונק עכשיו - בוקר, ערב ולילה.
לא רק שהוא אכל מוצקים בלי שום בעיה, הוא גם סרב בכל תוקף לבקבוק.
זה לא הפריע לגננות לומר לי שאין מצב שתינוק כל כך קטן יסתדר בלי בקבוק.
הוא הבהיר להן מיד שאמא יודעת על מה היא מדברת.
הוא הסתדר מצויין בלי בקבוק, רק להן לקח חודש להשתכנע.
אז בהתחלה שאבתי והן ניסו לתת וזרקו הכל לפח, ואז החלטתי שאם זה ממילא מגיע לפח אז זה יכול להיות באותה מידה גם תמ"ל. אחרי חודש הן התייאשו.
לצפיה ב-'הגברת כמות החלב'
הגברת כמות החלב
06/09/2016 | 09:15
9
121
מרגישה שאין לי מספיק חלב, בעיקר בצד ימין. מה עושים? כמוסות חילבה?
לצפיה ב-'למה את חושבת שחסר?'
למה את חושבת שחסר?
06/09/2016 | 09:22
8
89
במה זה מתבטא?

כמוסות חילבה יעילות רק במקביל להנקה/שאיבה מרובה, ובשלב שלכם אני משערת שזה כבר לא רלוונטי.
לצפיה ב-'זה מרגיש אחרת'
זה מרגיש אחרת
06/09/2016 | 09:30
7
100
קודם כל, צד ימין היה 'בעייתי' תמיד, בכל ההנקות (זה ילד רביעי) הוא היה חלש יותר.
בצד שמאל עדיין יש תחושה של מלאות לקראת ההנקה, אני מרגישה את החלב יורד, אפילו יש נזילות לעיתים. בצד ימין אין את זה. בנוסף, אם הוא יונק רק מצד ימין לפני השינה, הוא קם לינוק שוב אחרי פחות זמן.
הלילות, במקום להשתפר, נהיו יותר גרועים. חזר לקום לינוק פעמיים בלילה (בן שנה וארבעה חודשים), אבל כשהוא יונק, הוא יונק גרוע, יותר משתמש כמוצץ ופחות כאוכל. אני לא מצליחה לתקן את זה, הוא לא מסכים לוותר על הציצי, וצורח, אבל לא יונק טוב. אז אני לוחצת על השד כדי להגביר את הזרם, ואז הוא כן בולע, אבל לא מתאמץ.
בגדול, אני לא יודעת מה לעשות... אמנם ילד רביעי, אבל זו פעם ראשונה שיש לי תינוק בגיל כזה שעדיין קם בלילה. הגדולים ישנו כל הלילה מגיל 3-4 חודשים.
לצפיה ב-'אני מרגישה שאת לא צריכה תגבור חלב'
אני מרגישה שאת לא צריכה תגבור חלב
06/09/2016 | 10:23
6
74
אלא להיפך, נשמע שהגיע הזמן ללמד אותו להרדם ללא הנקה ולהתחיל להתקדם לכיוון גמילת לילה.

לפי התיאור שלך, הוא לא באמת רעב בלילה אלא רק משתמש בשד כמוצץ בשביל לחזור ולהרדם.
לצפיה ב-'אז מה עושים?'
אז מה עושים?
07/09/2016 | 11:48
5
43
מדובר בדגם עקשן במיוחד, שמוכן לעמוד במיטה ולבכות במשך שעה, עד שההיא עם הציצים נשברת ובאה.
אף פעם לא עשיתי גמילת לילה, הגדולים שלי גמלו את עצמם בשלב מוקדם הרבה יותר.
לצפיה ב-'מנתקים קודם את ההרדמה הראשונית מההנקה'
מנתקים קודם את ההרדמה הראשונית מההנקה
07/09/2016 | 11:59
41
תראי מה כתבתי למעלה. זה עווזר ואמור לשפר את המצב לאט לאט.
גם אצלנו מדובר בילד עקשן שכשהוא רוצה ציצי לא יעזור כלום כלום ואתמול הצלחתי באחת הקימות ובהרדמות הראשונית להרדים בלי ציצי יחסית בקלות.
לצפיה ב-'אני מצרפת לך קישור לשרשור פרה-היסטורי '
אני מצרפת לך קישור לשרשור פרה-היסטורי
07/09/2016 | 12:30
3
47
הפרדה בין הנקה להרדמה אצל הצעיר שלי

הוא היה אז בן שנה ו-5 חודשים.
אצל אחיו הגדול התחלתי תהליך דומה בגיל שנה.

לצפיה ב-'דווקא ההשכבה ממש משתפרת'
דווקא ההשכבה ממש משתפרת
07/09/2016 | 12:44
2
29
בימים האחרונים.
ההשכבות בד"כ היו סבבה, עד שהעברנו אותו לחדר עם אחותו (כלומר, לא בחדר שלנו), ומאז, כמה שבועות, היה נורא. לקח כל פעם מעל שעה עד שנרדם.
אבל בשבוע האחרון (טפו טפו), הולך לישון יפה.
אני מוציאה אותו מהאמבטיה למיטה שלנו, ושם מלבישה ומיניקה. אחרי ההנקה אני לוקחת אותו (ער) למיטה שלו, משכיבה, נותנת מוצץ והולכת. בשלב הזה הוא היה קם, זורק את המוצץ וצורח. בימים האחרונים, הוא פשוט הולך לישון.
הבעייה היא כשהוא מתעורר בלילה, לא מוכן לחזור לישון לפני שיונק. למרות שהבוקר אמרתי לבנזוגי שדווקא היה אחלה לילה, והוא קם וינק רק בשלוש. מסתבר שקם גם ב-23:00, ובנזוגי הצליח להחזיר אותו לישון בלעדיי (אפילו לא התעוררתי!), אבל זה לקח חצי שעה.
לצפיה ב-'נראה לי שאתם בדרך הנכונה'
נראה לי שאתם בדרך הנכונה
07/09/2016 | 15:04
1
28
אם ההרדמות כבר טובות ויש רק הנקה אחת באמצע הלילה, אני לא רואה סיבה לנסות לעשות עוד שינוי.
טוב מאד שבן הזוג ניגש אליו והחזיר אותו לישון ללא הנקה. עוד כמה פעמים כאלה ויש סיכוי טוב שהוא יוותר על ההתעוררות הזו.
לצפיה ב-'צעד קדימה שניים אחרוה'
צעד קדימה שניים אחרוה
08/09/2016 | 08:44
25
האפרוח ניצל את זה שבנזוגי היה בחתונה וחזר מאוחר, ופינק אותי בלילה לא נחמד בכלל. 
קם המון פעמים, חזר לישון בקושי, רצה לינוק כל הזמן... גם ההשכבה הראשונית הייתה ארוכה ומתישה.
בבוקר קם חמוד ועליז, מתה עליו.
לצפיה ב-'כמות חלב'
כמות חלב
05/09/2016 | 02:36
3
78
שלום

ביתי בת 4 חודשים יונקת הנקה מלאה.
עד לפני כ 3 שבועות הייתה ישנה בלילה רצוף בסביבות 7-8 שעות.
בשתי לילות האחרונים היא ישנה 4-5 שעות.
האם זה אומר שיש לי ירידה בכמות החלב? ואם כן מה עלי לעשות?
אציין שביום אין שינוי.
תודה
לצפיה ב-'זה לא קשור לכמויות חלב'
זה לא קשור לכמויות חלב
05/09/2016 | 06:49
2
49
זה שינוי בדפוסי שינה ועירות שמתרחש אצל כמעט כל התינוקות בגיל 4 חודשים.
נעשים ערניים ומודעים יותר במהלך היום ומתעוררים יותר פעמים בלילה.

לצפיה ב-'קודם כל תודה'
קודם כל תודה
07/09/2016 | 03:22
1
33
קודם כל המון תודה על התשובה המהירה.
האם להאכיל אותה שוב בלילה ולקוות שבמהרה היא תשוב לדפוס הישן?
חברה המחיצה על האכלת חלום או לחילופין להשלמת ההנקה לפני השינה עם דייסה
לצפיה ב-'תחזרי להאכיל שוב בלילה'
תחזרי להאכיל שוב בלילה
07/09/2016 | 09:42
40
זה מה שהיא צריכה.
יתכן שעם הזמן היא תשוב לדפוס הישן.

אם זה לא יקרה עד גיל שנה, אפשר להתחיל לחשוב על גמילת לילה.

האכלת חלום או דייסה לפני השינה לא מומלצים לטעמי. ברוב המקרים הם סתם לא יעילים. בחלק מהמקרים אפילו עושים את המצב גרוע יותר.
לצפיה ב-'המלצת רופא לשלב תמל'
המלצת רופא לשלב תמל
01/09/2016 | 10:27
4
112
בן חודש. נולד 3122, כיום שוקל 3400. נבדק היום על ידי הרופא שאמר שהוא לא עולה מספיק והמליץ להוסיף תמל. אמר להניק 15 דק ואז בכל הנקה להוסיף 50 סס. לנסות ככה שבועיים עד שיעלה במשקל.
אני ממש לא רוצה לוותר על הנקה ובטח לא מתלהבת לתת לו תמל, מצד שני לא רוצה שיהיה רעב.
ההנקה בסך הכול הולכת טוב, יונק המון וחיוני. כל שעתיים, מידי פעם מאוד עצבני בהנקה. אז ייתכן ובאמת לא מקבל מספיק.
ניסיתי מספר פעמים לשאוב בשבוע וחצי האחרון, לא יצא הרבה (ייחסתי את זה לזה שזו התחלת שאיבה).
דיברתי עם יועצת הנקה בטלפון אך לא לא כל כך אהבתי את התשובות שלה.
הניק רק 15 דק' זה נראה לי מעט, מה גם שהוא רגיל לינוק לפחות 15 דק' מכל צד (הרופא אומר שזה מעיד שהוא לא מקבל מספיק...).  אני גם מפחדת שככה הגוף לא ייצר מספיק חלב.
ואם אני מוסיפה 50 סס בארוחה זה המון ובעצם במקום הנקה.
אשמח לעצתכן, מה לעשות?
לצפיה ב-'חפשי יועצת אחרת'
חפשי יועצת אחרת
01/09/2016 | 17:00
2
76
לא תמיד מתחברים ליועצת הראשונה שאיתה מדברים.
יועצת אחרת תתן תשובות אחרות.
אני מצרפת קישור לרשימת יועצת מוסמכות בכל הארץ.

מה היה קצב העליה במשקל עד עכשיו? לא רק משקל לידה והמשקל בגיל חודש.
כמה חיתולים רטובים ומלוכלכים יש ביום?

מצפים לעליה מינימלית של 650 גרם בחודש בשלושת החודשים הראשונים. אם נניח שירד 10% ממשקלו אחרי הלידה ואז התחיל שוב לעלות, הרי שכמעט שהגיע לעליה המינימלית. כדאי להתיעץ עם יועצת הנקה ולראות אם ניתן לשפר את קצב העליה במשקל.

לצפיה ב-'אנסה יועצת אחרת'
אנסה יועצת אחרת
01/09/2016 | 17:22
1
56
וגם הציעו לי לנסות שקילה לפני ואחרי הנקה בטיפת חלב, אעשה זאת ביום ראשון.
המטרה שלי היא לצד השילוב לראות איך חוזרת להנקה מלאה בלבד.

משקל:
לידה 5.8.16 3122
8.8.16 2890
13.8.16 2980
15.8.16 3080
24.8.16 3225
31.8.16 3420

טיטולים רטובים בין 6-9 ביום, מלוכלכים בין 2-5 ביום.

לצפיה ב-'התחיל לאט אבל משתפר'
התחיל לאט אבל משתפר
01/09/2016 | 22:06
51
לקח לו הרבה זמן לחזור למשקל לידה,  אבל נראה שהוא מתחיל להדביק את הפער ובשבוע האחרון עלה כבר 200 גרם כשהמינימום לשבוע הוא 150.
חשוב להמשיך לעקוב ולראות שממשיך באותה המגמה.

אני מציעה להפגש עם יועצת לפני שאת מתחילה את השילוב, כי הגבלת אורך הנקות ותוספת של בקבוק אחרי כל הנקה הם הדרך הקצרה לסיום ההנקה.
במידה ויש צורך בתוספת, היועצת תוכל להנחות אותך איך לעשות זאת בצורה שלא תפגע בהמשך ההנקה.
גם את שקילת הנסיון עדיף לעשות אצל היועצת.
לצפיה ב-'לרופאים ..לפעמים קל מאוד לבקש מאמהות'
לרופאים ..לפעמים קל מאוד לבקש מאמהות
02/09/2016 | 18:47
62
לשלב תמל במקום הנקה.
אבל..לא תמיד זו הנחיה נכונה, או יותר נכון לא תמיד זו הנחיה מספיק מדויקת
עבור תינוק יונק.
מסכימה עם מיכל, לפי השקילות, נראה שהתחיל לעלות במשקל בצורה מתונה
והחזיר משקל לידה מאוחר קצת. אבל נראה שיש איזה שהוא קצב טוב בשתי השקילות
האחרונות.
נכון, שמצפים שתינוק יונק יעלה וישגשג מאוד בהנקה וקל לרופאים לומר "הכל בסדר"
כאשר באמת הכל מעולה
אבל, כאשר יש מקרה שהוא גבולי מבחינת העליה , יש צורך להתערב בצורה
נכונה, תומכת, והכי חשוב , בצורה שלא תפגע בשום צד - לא בצד של התינוק
מבחינת היכולת שלו והרצון שלו לינוק
ולא פחות חשוב, בצד של האמא.
בנוסף - חייבים להתייחס לחיבור בן הצדדים   , בצורת העברת החלב
(לרופאים הכי קל בקבוק...יש עוד דרכים להעביר חלב לתינוק  )
כלומר- לבחון ולתת מענה, נכון, מדוייק, מפורט, בחינה של כל האספקטים
על מנת לאפשר לאם ולתינוק להמשיך את ההנקה ככל שניתן, מבחינת משך ההנקה
ומבחינת תדירות.

בכל אופן, מסכימה עם מיכל= שיהיה הכי נכון לפגוש יועצת הנקה
ולקבל תמונה מלאה וברורה - על מה יש לעשות כדי להמשיך את ההנקה ולוודא
שהתינוק עולה על מסלול טוב של שגשוג ועליה במשקל.

לצפיה ב-'תינוקת לא רגועה אחרי הנקה'
תינוקת לא רגועה אחרי הנקה
31/08/2016 | 13:59
1
112

תאומות בנות חודש. האחת לא יונקת בכלל בשל קשי נשימה (לרינגומלציה) מקבלת חלב שאוב ותמ"ל, ואילו השניה יונקת.
הקושי הוא עם התאומה שיונקת - אחרי הנקה בת 40 דקות (שומעת שהיא בולעת - לפחות בהתחלה) הרבה פעמים לא רגועה עד שלא מקבלת תוספת של 60 מ"ל תמ"ל (אוכלת כל כ-3 שעות).
אשמח לעצות איך אפשר להעביר את התאומה היונקת להנקה מלאה.

לצפיה ב-'התוספת היא מאד גדולה'
התוספת היא מאד גדולה
01/09/2016 | 22:09
77
באיזה בקבוק אתם משתמשים?  מתי התחלתם לשלב בקבוק ליונקת?

כדאי להפגש עם יועצת הנקה שתראה אם יש איזו בעיה בתפיסה שבגללה היא לא יונקת כמות מספיקה
לצפיה ב-''פסק זמן' בהנקה'
'פסק זמן' בהנקה
30/08/2016 | 12:32
9
144
שלום לכן,
בנזוגי ואני מתכננים סופ"ש ארוך בחו"ל באוקטובר (5 ימים). התינוק יהיה אז בן שנה וחצי.
האם חמישה ימים בלעדיי יגמרו לי את ההנקה (מבחינתו. מבחינתי אני אשאב קצת כדי שימשיך החלב)?
הוא לא לוקח בקבוק.
לצפיה ב-'לא מומחית אבל עם סיפור בהקשר'
לא מומחית אבל עם סיפור בהקשר
30/08/2016 | 14:00
83
יש לי חברה שעם היוולדה של הבכורה שלה היתה קצת מוצפת מהחיים החדשים שלה, וכשהתינוקת היתה פיצפונת בת כמה שבועות נסעה לה לאיזה שבוע פלוס לחול והשאירה אותו עם הסבתא. היא לקחה משאבה ושאבה וכשחזרה למרבה הפלא ההנקה התחדשה בלי בעיה. אי אפשר להסיק מזה כלום לגבי פעוט בן שנה וחצי או לגבי הפעוט הספציפי שלך, אבל הככלללל אפשרי כנראה.
לצפיה ב-'אי אפשר לדעת מראש'
אי אפשר לדעת מראש
30/08/2016 | 15:17
67
רוב הפעוטות יסכימו לחזור לינוק אחרי חופשה כזו, אבל תמיד קיים החשש שהוא לא ירצה. את צריכה לעשות את השיקול אם הסופ"ש הזוגי שווה לך את הסיכון שזה סוף ההנקה.
חשוב להיות מוכנים מראש לכך שהפרידה לא קלה לפעוט, גם אם הוא נשאר בסביבה מוכרת, והוא עלול לכעוס עלייך ולדרוש להיות צמוד מאד כמה שבועות אחרי החזרה.

באופן אישי, אני נסעתי לחופשה זוגית של 5 ימים כשהצעיר היה בן שנה וחצי. המילה הראשונה שאמר כשראה אותי כשחזרנו הייתה "לינוק".
אבל אני מכירה גם מקרים שונים שבהם אחרי 5 ימים ללא הנקה, הפעוט לא היה מעוניין יותר.

לצפיה ב-'בגיל שנה וחצי עוד מעט '
בגיל שנה וחצי עוד מעט
02/09/2016 | 19:12
4
58
יש סיכוי טוב, שתוכלי לחדש את ההנקה כמעט ללא בעיות
מקסימום...לעשות הרבה עור לעור , חיבוקים, ושהוא יתחבר שוב עם אמא
ואבא כמובן

המשיכי לשאוב (ולזרוק כי אי אפשר לשנע)
וקחי בחשבון שאולי תצרכי להמשיך לשאוב אם הוא לא יינק מייד
כדי לשמר את ייצור החלב
רצוי לשאוב במקביל לזמני האכלות של הנקה, ולהיעזר במשאבה טובה
כדי שתעשה את העבודה טוב וזריז
שיהיה לך נוח ולא יפריע יותר מידי

תבלי
לצפיה ב-'תודה. בסוף בוטל...'
תודה. בסוף בוטל...
06/09/2016 | 09:14
3
52
החלטנו לדחות עד שיגדל. תוך עשר - עשרים שנה...
לצפיה ב-''
06/09/2016 | 09:25
2
35
סעו יחד איתו. זה סוג אחר של חופש, אבל עדיין התאווררות.
להוציא דרכון לפעוט לוקח בערך שבועיים.
לצפיה ב-'הלוואי'
הלוואי
06/09/2016 | 09:32
1
37
בנזוגי לא רוצה שניקח אותו, וגם האחים הגדולים יתמרמרו.
אנחנו חוגגים 20 שנה ביחד, אז מה זה עוד כמה חודשים?!...
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
06/09/2016 | 10:19
9
לצפיה ב-'מניסיון שלי'
מניסיון שלי
07/09/2016 | 14:21
1
37
ראיתי שביטלתם, אבל אולי בכל זאת יעודד.

כשהגדולה שלי הייתה בת שנה ועשרה חודשים, נסענו לראשונה בלעדיה לשבוע.
המילה הראשונה שהיא אמרה כשחזרנו הייתה 'סיסי'. :)
לצפיה ב-''
16/09/2016 | 16:56
4
לצפיה ב-'משאבה להנקת תאומים'
משאבה להנקת תאומים
29/08/2016 | 12:47
3
50
הי כולן,
אמורה ללדת תאומים בימים/שבועות הקרובים. בבית שני ילדים שינקו ללא בעיות מיוחדות הנקה מלאה, ועם חזרתי לעבודה שילבתי גם בקבוקים שאובים ששאבתי עם משאבות חשמליות ששאלתי מיד שרה (הראשונה ספקטרה 2, האחרונה ששאלתי כחולה עגולה כזו. שכחתי את שמה). המשאבות היו בהחלט סבירות לשתים שלוש שאיבות ליום, לתינוק יחיד.
הפעם בגלל שזה תאומים שעלולים להיוולד פגים ללא יכולת לינוק אפקטיבית, ויש גם איזו סיטואציה רפואית לא פשוטה מצידי אני מעריכה כי סביר ואזדקק למשאבה שמסוגלת לשאוב כמויות משמעותיות החל מיום הלידה. יועצת ההנקה המליצה על לקטינה, סימפוני או עילית (אמדה). לצערי הרב ביד שרה אמרו לי שהם משאילים רק ספקטרות עכשיו....
האם תוכלו להמליץ על מקום חלופי שמשאיל/ משכיר את אחד המשאבות שהזכרתי? האם ישאילו גם טרום לידה? (כאמור מעוניינת להצטייד טרום לידה שתהיה אופציה להשתמש מהיום הראשון)
לצפיה ב-'אופציה להשכרה'
אופציה להשכרה
29/08/2016 | 16:10
2
44
בייבי רותם

יש גם יועצות הנקה שמשכירות משאבות. אפשר לעשות חיפוש ברשת.
לצפיה ב-'תודה! ומנצלשת לעוד שאלה באותו נושא'
תודה! ומנצלשת לעוד שאלה באותו נושא
30/08/2016 | 13:54
1
38
זה באמת כל כך חשוב לשאוב בימים הראשונים עם תאומים? אני חייבת לומר ששאיבה היא פעולה נורא מכאנית ולא אינטימית בעיני, ואני לא חובבת אותה כלל, בניגוד להנקה....לא עדיף פשוט לתת לפי דרישה וככה לבנות אספקת חלב? או שכשיש שני תינוקות זה לא עובד אותו הדבר?
לצפיה ב-'לא חייבים לשאוב'
לא חייבים לשאוב
30/08/2016 | 15:20
48
אם את מצליחה להניק את שניהם לפי דרישה, אין צורך לשאוב.
אם הנקה של השניים נעשית מסובכת ויש צורך לתת בקבוק מדי פעם, צריך לשאוב כדי לבנות את אספקת החלב.

אני ממליצה לך לשאול גם בפורום הורים לתאומים ושלישיות. אחת ממנהלות הפורום היא יועצת הנקה שמתמחה בהנקת תאומים.
לצפיה ב-'ויתור על בקבוק שאוב וארוחת ערב'
ויתור על בקבוק שאוב וארוחת ערב
29/08/2016 | 07:15
3
81
הבן שלי בן 11 חודש.
עד לפני החופש היה מקבל שני בקבוקים שאובים בגן של 100. אחד בבוקר ואחד בצהריים.
סדר יום:
קם בחמש וחצי שש ויונק
7:30 מקבל פירות בגן
8:30 עד עכשיו בקבוק וישן
11:30 ארוחת צהריים מלאה של קציצה אורז/פתיתים ומרק
12:30 בקבוק שאוב ושינה
15:00 מחית בננה ותפוח אורגנית שאני מביאה
16:00 כריך עם ממרח משתנה
17:00 הנקה
18:00 - 18:30 ארוחת ערב...לא תמיד אוכל

כל החופש כאשר נשאר עם סבתא/סבא/אבא לא רצה בקבוקים בכלל. זרקנו פעם פעמיים עד שהתחלתי להקפיא. אני מעוניינת להפסיק לשאוב. האם לגיטימי? כל פעם ששאלתי את הגננת היא אמרה לי הוא רוצה אז למה להוריד?

די מתיש אותי כבר עניין השאיבות . אני צריכה לשאוב פעמיים בשביל כמות כזאת.
הוא שוקל 8.5 אחוזון 18.

אז מה לעשות? מצידי שיוסיפו לו מוצקים...הוא אוכל הכול הכול.

בעיה נוספת שיש לי זאת ארוחת הערב. כשהוא מגיע מהגן הוא מתעקש לינוק לא משנה מה. אי אפשר לוותר וזה יוצא בסביבות 17:00. לפעמים אפילו צורח באוטו שאניק אותו.

נאני מנסה לתת ארוחת ערב ב 18:00 - 18:30 תלוי ברמת העייפות. והוא כמעט אף פעם לא אוכל. אולי כמה ביסים. הסיכוי היחיד שיאכל אם אשים לו חמש דקות טלויזיה ואתן לו תוך כדי.

מאז ומעולם הוא קם המוןןןן בלילה. כל שעתיים שלוש. וזה מתיש. אמרו לי שארוחת ערב אולי תשפר את המצב.. האמת? לא נראה לי...גם כשאוכל את כל הביצה והגבינה קם אחרי שלוש שעות לינוק.

האם זה נורמלי שבגיל שלו הוא קם ככה בלילה?
לא מעוניינת לשלב תמ"ל בגיל הזה...בקבוק שאוב לפני השינה עם או בלי דייסה הוא לא רוצה. רוצה רק הנקה
לצפיה ב-'ויתור על שאוב תלוי ביכולת של התינוק לאכול מוצקים'
ויתור על שאוב תלוי ביכולת של התינוק לאכול מוצקים
30/08/2016 | 10:02
1
40
אם את מיניקה פעמיים ביום פק"ל ובסופי שבוע, והוא נהנה לאכול מגוון של מוצקים, אז נראה לי שבהחלט אפשר לוותר על בקבוק.
ברור שזה היה יכול להיות נהדר להמשיך לתת לו חלב שאוב כי הוא אוהב את זה, אבל אם זה מעמיס עלייך אז זאת סיבה מאוד לגיטימית להפסיק

בנוגע לארוחת ערב: מכירה לגמרי מקרוב את הרצון לינוק מיד עם האיחוד ביניכם בסוף היום
יש מצב שתשבי ותניקי בגן? אני הייתי עושה את זה במשך שנה וקצת (עד שנמאס לי והפסקנו), פשוט ישבתי על אחד הכסאות והנקתי בזמן שהורים אחרים באו והלכו.
כשבאנו ממש אחרונים הייתי יושבת במקום סביר מחוץ לגן (אלא אם כן ירד גשם...).
אולי הזזת היניקה לשעה מוקדמת יותר תעזור לו לפתח קצת יותר תיאבון לארוחת ערב.

לקום הרבה פעמים בלילה זה נורמלי לגיל הזה, ובייחוד אצל תינוקות יונקים של אמהות עובדות - הוא משלים הנקות שאין לו בשעות היום (ואני מתכוונת לעצם ההנקה, לא רק לחלב אם) אבל זה גם בהחלט מתיש
שווה לקרוא את "לישון בלי לבכות", יש שם הרבה טיפים עשויים להועיל לך.
איך הוא נרדם כרגע?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
31/08/2016 | 07:20
28
מניקה הרבה פעמים ביום..יותר מפעמיים..בבוקר. אחר הצהריים ולפני השינה.
אני מניקה באוטו בדרך כלל אחרי הגן. כי אני מגיעה בערך ברבע לחמש ולא תמיד מרגישה בנוח להניק בגן. לגבי התיאבון לארוחת הערב אז משהו מהעבודה הציע לי לקרוא לו סיפור תוך כדי זה. מאוד עזר. אכל צלחת ענקית של פירה אתמול...לא עזר לו לישון יותר. הוא נרדם במיטה בטפיחות. כרגע לוקח בערך חצי שעה להרדים. הוא עומד יושב עומד יושב עד שבסוף נשכב על הבטן אני מלטפת אותו ונרדם.
בדרך כלל ישן בערך שלוש שלוש וחצי שעות ואז מתחיל להתעורר כל שעתיים בערך לינוק.
סופית המתעורר בחמש וחצי לא משנה אם הלך לישון בשבע או שמונה. נדירות הפעמים שמושכים אותו יותר . בכלל כל סדר היום התחרבש בגלל החופש
לצפיה ב-'תתגברי מוצקים '
תתגברי מוצקים
02/09/2016 | 19:07
23
בגילכם, תינוקות רבים יונקים המוןןןן (הרבה יותר מאלו שמקבלים תמל) וזה נורמלי לחלוטין.
אם הוא לא רוצה בקבוק שאוב...הוא למעשה עושה לך טובה
חוסך לך את העניין של השאיבות, תזרמי
בגיל שנה, הוא צריך לאכול ארוחות של מבוגרים, מבחינת המגוון, מבחינת מרקמי המזון
הוא צריך לחוש במוצרי המזון, שהם שונים האחד מהשני
וללעוס
אם הוא לא ממש לועס עדיין - כמובן לתת לו מזונות שהוא מסוגל להתמודד איתם
מבחינת הבליעה ולעודד אותו לאכילה עצמאית כמה שניתן.
מה שהייתי ממליצה לך...
במקום הפירות שנותנים לו בגן- לארוחת בוקר
שיתנו לו קודם כל ארוחת בוקר רגילה - כריך, ירקות, חלבון (מכל סוג שהוא),
אפשר דגני בוקר, (לא חייבים חלב, אלא כ"חטיף"), בקיצור כל מה שעולה על דעתך.
אם זה לא מספיק, לתגבר את הארוחת בוקר, עם דייסה (עם או בלי פירות)
לארוחת צהריים, מה שמגישים בגן
אם הוא לא אוכל מספיק לבד- מבחינת הכמות - לתת לו גם מרק של תינוקות
שיכלול בתוכו (בשר,פחמימה -אורז/פסטה/שיבולת שועל..., וקטניות)
כאשר מתעורר- אפשר פה לתת את השאוב - כי הפעוטות מתעוררים מורעבים וצמאים
ואז לתת כריך או פרי או  כל ארוחת מנחה שמגישים בגן.
הנקה - לאפשר לו לינוק במפגש איתך אם אפשר
(לא אוהבת את ההנקה באוטו, זו הנקה מלחיצה ולא נעימה, מסכימה עם טחינה
שהכי נוח לשבת בגן בפינה נוחה- בלי הרבה לשים לב על מה שקורה שם..זה כן דורש
ממך להגיע כמה דקות לפני הזמן כדי לפנות זמן שיהיה לך נוח ולא לחוץ)
אחר הצהריים
לפעמים - בגיל הזה- לא ממש רוצים לאכול מה שאנחנו מגדירים "ארוחת ערב"
אבל כן רצוי לקראת שעות הערב - אפילו בשעה מוקדמת כ 17:30-18:00
להציע לו לאכול, פירות, דייסה, ארוחה חלבית או בשרית
מה שאת למעשה מכינה ומציעה לעצמך
ולתת לו לשבת איתך ..יאכל כמה שיאכל..

לאחר ארוחת הערב, מקלחת, ספור, ציצי ולמיטה
או כל טקס קבוע אחר.

יש תינוקות שיהיו שבעים מאוד מההנקה ולכן....צריך הרבה טריקים בשרוול
כדי לדחות (קצת) את ההנקה- ללכת לפארק ולשבת על הנדנדה,
תו"כ להציע פרי...לקחת איתך את המחית של הצהרים (בננה/תפוח) ולתת לו תו"כ
טיול בעגלה, להציע לו לשתות מים אולי בכוס פטנט זה יעניין אותו יותר מבקבוק
להכין כריך קטן או קרקר מלא, או עוגה שאת מכינה בבית...
לחזור הביתה, להכין זריז משהו לאכול (או מבעוד מועד ורק לחמם) ואת הטקס שלנו
של ההשכבה

יקיצות מרובות בגיל שנה
תופעה נורמלית לחלוטין
הנקה בכל שעתיים או שלוש שעות, הגיונית גם בגילכם וכול עוד
את לא חושבת על גמילה...תזרמי

לצפיה ב-'כמות שאובה לבן 3 שבועות'
כמות שאובה לבן 3 שבועות
27/08/2016 | 15:21
3
91
בן 3 שבועות, יונק הנקה מלאה (מלבד שני בקבוקי תמ"ל ביומיים הראשונים לחייו)
אני יוצאת מהבית לערב לראשונה בעוד 4 ימים, אניק אותו לפני שיוצאת ורוצה להשאיר בקבוק שאוב לאבא.
כמה פעמים שווה לפני לנסות לתת לו בקבוק כדי שלא יהיה לו מוזר באותו הערב?
וגם, איזה כמות שאובה תינוק בגיל הזה צריך וכדאי להשאיר?
לצפיה ב-'אל תציעי לפני...'
אל תציעי לפני...
27/08/2016 | 22:30
2
86
תניקי אותו "טוב טוב" לפני שאת יוצאת
תשאירי בקבוק, "לכל מקרה" שיהיה - (לא רשמת כמה הוא שוקל
וכמה פעמים יונק ביממה)...אבל בגיל חודש בערך כמות מקסימום מקסימום של
כ 60-80 יכולה להספיק לרוב התינוקות
(בהנחייה להאכיל בצורה תומכת הנקה )
אם ירצה יאכל
אם לא..יחכה עד שתבואי בחזרה ותניקי אותו שוב

תבלי

לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
27/08/2016 | 22:51
1
61
שוקל 3225,
יונק הרבה. אני מאפשרת כמה שמבקש. מינימום 9-10 פעמים, לרוב אפילו יותר.
מה זה אומר להאכיל בצורה תומכת הנקה? מה להנחות את בן זוגי?
לצפיה ב-'להחזיק את התינוק בתנוחה זקופה'
להחזיק את התינוק בתנוחה זקופה
28/08/2016 | 03:07
67
ולתת את הבקבוק כך שהחלב יכסה את הפטמה אבל לא מעבר לה, כדי שזרימת החלב תהיה איטית והוא יצטרך למצוץ באופן אקטיבי, ולעשות הפסקות מדי פעם.
לא להרים אעת הבקבוק מעל ראש התינוק.

לצפיה ב-'מרווחים של ארבע שעות '
מרווחים של ארבע שעות
26/08/2016 | 14:51
2
123
שלום הקטנה שלי בת חמישה וחצי חודשים. יונקת בלבד..ואפילו מסרבת לראות בקבוק..היא נולדה 3900 וכרגע שוקלת 8.600 .. שמנמנה קטנה.
השאלה היא אם מרווחים של ארבע שעות זה בסדר אצל תינוק יונק.. קורה שאני מציעה לה אחרי שלוש שעות והיא פשוט מקמרת את הגב ומסרבת לינוק.. ולפעמים היא כן מעוניינת..אני מרגישה שהיא ונודניקית במיוחד בימים האחרונים,האם יש סיכוי להאכלת יתר ? ואיך יודעים אם אני מאכילה אותה יותר מדי..אני כמובן לא מכריחה וכשהיא מתנתקת בסיום הארוחה אני בודקת שהיא לא רוצה עוד וזהו ועוזבת אותה לנפשה. 
לצפיה ב-'זה מרווח נהדר'
זה מרווח נהדר
26/08/2016 | 17:13
1
65
תמשיכי מה שעשית עד עכשיו ותני ליונקת לנהל את המרווחים בין ההנקות.

בהנקה אין האכלת יתר. הכמות שיוצאת היא בשליטת היונקת והיא תאכל כמה שהיא צריכה ולא מעבר לזה.
לצפיה ב-''
27/08/2016 | 22:33
34
למה לחפש בעיות , במקום כה מופלא שאת נמצאת בו

אם את רוצה להעשיר ולהוסיף לה עוד משהו מבחינת התזונה
(כמובן שזה תלוי בהתפתחות של הקטנה, אחזקה של הראש, היפוך, אולי זחילה,
קבלה של כפית לפה, אולי אפילו ישיבה...)
אפשר לשקול להתחיל להציע לקטנה טעימות קטנטנות של מוצקים
ממש ברמה של חצי כפית , פעם או פעמיים ביום
ולאוטוטו היא בת חצי שנה ואז אפשר כבר להתחיל עם ארוחות מוצקים
וזה מאוד יעזור ויעשה מעט יותר סדר וארגון בלוז היומי שלכם
(אם זה מה שאת מחפשת...אם הבנתי את הכוונה בשאלה שלך)
ברור שמבחינת ההנקה- זמני ההנקה, תדירות ההנקה, לא לשנות עוד כלום
להמשיך בדיוק כפי שאת עושה עד עכשיו
נשמע קסום ומופלא

לצפיה ב-'הנקה וסטרס'
הנקה וסטרס
25/08/2016 | 12:57
2
90
חייבת לדעת אם זה נכון.
אם אני נמצאת בסטרס מסויים, קרה מקרה והייתי קצת עצבנית/ מתוחה. והנקתי. האם זה עובר לתינוקת?
האמת זה נשמע לי קצת מצחיק, אבל אמא שלי טוענת שזה עובר בחלב  ולא להניק כשאני נמצאת במצב כזה.
מה אומרות?

לצפיה ב-'כמובן שזה לא עובר בחלב'
כמובן שזה לא עובר בחלב
26/08/2016 | 17:09
1
68
למרות שזו אמונת סבתא ידועה.

למעשה, הנקה דווקא מומלצת כי היא תעזור לך להרגע.
האוקסיטוצין שמשתחרר במהלך ההנקה עוזר להרגע.
החלב עצמן מכיל אנדורפינים שמרגיעים את התינוקת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/08/2016 | 12:57
6
לצפיה ב-'הנקה לפי דרישה?'
הנקה לפי דרישה?
23/08/2016 | 12:24
2
135
המתוק שלנו בן חודשיים ויונק בהנקה מלאה (קיבל רק פעמיים מעט פורמולה) ועולה היטב במשקל. אני מרגישה קצת מבולבלת: מצד אחד אני מניקה אותו בכל פעם שהוא רוצה, וגם כאשר יש לו כאבי גזים או עייפות אני מרגישה שההנקה עוזרת לו. 
מצד שני - אני מקבלת הערות מהמשפחה שאני מניקה אותו יותר מדי (הוא לפעמים פולט), ושכדאי לי לתת לו מוצץ וכך ליצור רווחים מסודרים בין ההנקות. אני מודה שגם לי לפעמים יש תחושה שאני מניקה בלופ, אבל קודם כל חשובה לי טובתו של התינוק. 
שיקול נוסף הוא שאני אמורה לצאת לעבודה בעוד כחודשיים ואני תוהה איך לעשות את המעבר. בפעם האחרונה שהשארתי אותו עם אבא שלו והשארתי חלב שאוב הוא בכה ללא הרף והבקבוק לא ניחם אותו...
אשמח לעצותיכן
לצפיה ב-'יש פתרון פשוט'
יש פתרון פשוט
23/08/2016 | 17:07
1
118
אטמי אוזניים

את עושה בסדר גמור. לא צריך ליצור רווחים מלאכותיים בין ההנקות. תני ליונק לקבוע את הצורך שלו.
רוב הסיכויים שאם תעשי רישום של ההנקות במהלך השבוע תראי שכן קיים לוח זמנים יחסית קבוע שנוצר מעצמו.

חודשיים זה המון זמן אצל תינוק. עד אז כבר יתנהג אחרת וכל סדר היום שלו יהיה שונה.
חלק מההסתגלות שלו למסגרת השונה יהיה גם הסתגלות לסדר יום אחר. לא צריך לעשות הכנות מראש.

ככל שתשאירי אותו יותר פעמים עם אבא שלו, הם ילמדו להכיר אחד את השני ולהסתדר טוב יותר. לא הבקבוק צריך לנחם אותו אלא הקירבה להורה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/08/2016 | 00:31
14
לצפיה ב-'עזרה דחופה.... '
עזרה דחופה....
22/08/2016 | 21:47
4
134
הקטנה שלי בת 7 חודשים. הנקה מלאה + 2 ארוחות מוצקים. לפני כשבוע חלתה בוירוס בטן והיא חסרת תיאבון. ביומיים האחרונים אני ממש מרגישה שמתמעט לי החלב בצורה משמעותית. אני מנסה לשאוב ויוצאות טיפות מעטות. אני כמובן בסרט שאני מרעיבה אותה והיא בסוף הולכת לישון רעבה ומיואשת.
מה לעשות כדי להחזיר את כמויות החלב? לא תיכננתי להפסיק הנקה עכשיו. :( אני ממש מיואשת.
לצפיה ב-'הגוף מתאים את עצמו לדרישות היונקת'
הגוף מתאים את עצמו לדרישות היונקת
23/08/2016 | 10:46
3
71
אם היא חולה וחסרת תיאבון היא יונקת פחות ולכן הכמויות יורדות.
ברגע שהיא תבריא והתיאבון יפתח היא תינק יותר והכמויות יעלו בחזרה.
הכמות בשאיבות היא לא אינדיקציה לכמויות שהיא מוציאה ביניקה ישירה, במיוחד שהגוף שלך לא רגיל לשאיבה.
לצפיה ב-'זה מה שחשבתי אבל...'
זה מה שחשבתי אבל...
23/08/2016 | 15:25
2
52
אני ממש מרגישה שהיא מנסה להוציא חלב ולא מצליחה. אתמול אחרי שהיה נראה לי שהיא נשארה רעבה הבאתי לה קצת חלב שאוב שהיה לי בפריזר. גמעה אותו בשלוק... (ומדובר בסרבנית בקבוקים רצינית!). זה מה שהדליק לי נורה שהיא נותרת רעבה. מה דעתך?
לצפיה ב-'תקפידי לנוח ולשתות הרבה'
תקפידי לנוח ולשתות הרבה
23/08/2016 | 17:09
1
55
יכול להיות שאת נדבקת ממנה ולכן את בעצמך חלשה?

את יכולה לקחת חילבה. בשילוב עם הנקות מרובות זה יעזור להגביר כמויות חלב.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
24/08/2016 | 23:00
35
אני רק מקווה שהיא בינתיים לא נשארת רעבה... תודה רבה לך על העזרה
לצפיה ב-'סיום אפיזודת דלקת ופחד מאחת חדשה'
סיום אפיזודת דלקת ופחד מאחת חדשה
22/08/2016 | 11:35
6
82
היי לכן
בשבת סיימתי שבעה ימים עם אנטיביוטיקת זינט 500 מ"ג.
בעיקרון כשהרופא רשם לי את המרשם הוא אמר לקחת שבעה ימים אלא אם אין שיפור ואז למשוך לעשרה ימים. מאחר והשד חזר לרכות ולצבע שלו החלטתי לא למשוך לעשרה ימים. אני כן ממשיכה עם פרוביוטיקה וכורכומין.
היום השד עדיין קצת כואב ואני מפחדת שהדלקת תחזור. כמו כן יש לי 37.2 חום. אני לא יודעת אם זה קשור או לט אבל לא בא לי שזה יקפוץ עוד יומיים ל-39 עם כל הנלווים.
איך אני יכולה למנוע חזרה של הדלקת? מנסה להניק כמה שיותר מהצד הזה (שאגב, הפטמה שלו  מכוסה בגלד גדול שלא מצליח לנשור בגלל ההנקות)
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'יתכן שעדיף היה למשוך 10 ימים'
יתכן שעדיף היה למשוך 10 ימים
23/08/2016 | 10:48
5
44
חפשי בבית המרקחת תוסף לציטין.
הוא עוזר למניעה של סתימות ולכן עוזר נגד דלקות.

לצפיה ב-'אחפש, תודה'
אחפש, תודה
23/08/2016 | 11:15
4
30
אכן היה עדיף למשוך עשרה ימים.  בינתיים התחלתי שוב זינט.  משביז מוראלית בעיקר. הפעם אסיים את כל הימים. 
בשד המודלק יש גלד גדול באמצע הפטמה שלא עובר כי הוא כל פעם נרטב. זה יכול להיות קשור?  הזמנתי רפידות טיפוליות נורסיקר 
לצפיה ב-'אם יש גלד אז היה פצע'
אם יש גלד אז היה פצע
23/08/2016 | 16:37
3
45
יתכן ויש בעיה של תפיסה לא טובה ולכן את נפצעת ונוצרת דלקת?

רפידות נרסיקר יכולות לעזור כשיש פצע, אבל אם התפיסה לא טובה זה יחזור על עצמו.
לצפיה ב-'בעיקרון מאז ההתרה לפני שבועיים התפיסה טובה'
בעיקרון מאז ההתרה לפני שבועיים התפיסה טובה
23/08/2016 | 18:32
2
26
אבל הוא לפעמים לא פותח פה מספיק גדול.. אוף, הנקה זה ממש לא פיקניק 
בכל מקרה מחכה כבר שהגלד הזה ינשור. 
לצפיה ב-'מציעה לשקול '
מציעה לשקול
27/08/2016 | 22:28
1
29
לשוחח שוב עם היועצת שלך
היא ראתה אתכם בזמן ההנקה
כדי שתוכל ליעץ מה כדאי לעשות
מסכימה עם מיכל שרצוי להמשיך עם הטיפול האנטי' עד לסיום מלא
אם יש גוש בשד , (אם הבנתי נכון) צריך להתייחס לזה ולטפל
אם יש גלד שלא מחלים, צריך שוב לשאול את היועצת לדעתה
כי ..לפעמים יש צורך בשחרור שני וראיתי גם מקרה של שחרור שלישי
כי לפעמים זה נסגר שוב או שיש צורך לשחרר יותר עמוק .
גלד - לא נושר מהשד
אם יש גלד (יבש) זה אומר שלא היתה שם משחה ואז יש פתיחה
מחודשת של הפצע
כן גלד נרפא בהדרגה, והופך לאט לאט יותר ויותר קטן
לא נושר כמו פצע רגיל
לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
28/08/2016 | 09:07
13
אני באמצע האנטיביוטיקה וחל שיפור משמעותי. הציצי רך ומרוקן, תומר עושה עבודת שאיבה טובה ואני גם שואבת כשבלילה הוא נרדם מהר על השד ומשאיר אותו טיפה מלא. קיבלתי מרופא המשפחה משחה אנטי בקטריאלית למרוח על הגלד ואכן חל שיפור והגלד מצטמצם לו בהדרגה 
יחד עם חיטוי יסודי יותר של חצוצרת המשאבה והבקבוקים אני מקווה שאצליח להיפטר מהשקצת הזאת אחת ולתמיד 

לצפיה ב-'הנקה אחרי קיסרי האם אפשרי?'
הנקה אחרי קיסרי האם אפשרי?
21/08/2016 | 18:55
3
57
היי לכולן
אולי אני מקדימה את המאוחר אבל אני שוקלת ללדת קיסרי (יש לכך סיבה רפואית)
השאלה שלי כמה קשה יהיה אחכ להניק בגלל הניתוח?
יש כאן נשים שהניקו אחרי קיסרי כשהגוף ככ כאוב, לא מדברת שאיבות אלא הנקה ישירה.
אני חוששת שהניתוח יחרבש לי את ההנקה ולכן גם מתלבטת בעניין למרות שכמו שכתבתי רפואית אולי זה עדיף לי.
תודה לעונות וסליחה אם לא שרשרתי למקום הנכון, לא ידעתי לאן
לצפיה ב-'אפשר להניק אחרי קיסרי'
אפשר להניק אחרי קיסרי
21/08/2016 | 22:26
2
67
טוב שאת מתכוננת מראש, זה ישפר את הסיכוי להצלחה.

אני מצרפת לך קישור למאמר עם טיפים להנקה אחרי קיסרי

לצפיה ב-'אני הנקתי אחרי קיסרי'
אני הנקתי אחרי קיסרי
25/08/2016 | 11:20
1
43
(עדיין מניקה הנקה מלאה) בלילה הראשון קיבל מטרנה (יצאתי מהתאוששות ב21:00) ופשוט לא הייתי מסוגלת פיזית כי הייתי כאובה ומטושטשת (קיסרי חירום אחריי שעות של זירוזים וצירים וטשטוש כי נכנסתי לניתוח בפאניקה נוראית) , מה גם שאסרו על מלווים בלילה ולא יכולתי לקום אליו אז הוא נשאר לצערי בתינוקיה.
בדיעבד הייתי מבקשת לנסות לסחוט את הקולסטרום ושיתנו לו אבל לא חשבתי על זה באותו רגע וגם לא הציעו לי.
בבוקר כבר הנקתי- חשוב לדעתי לבקש מהמלווה (בן/בת זוג, אמא) לבוא הכי מוקדם שהם יכולים בבוקר. בעלי ואמא שלי עשו תורנות וכל יום אחד מהם היה אצלי כבר ב6 בבוקר ואז הביאו לי אותו ולא הייתי צריכה לקום. גם כשכבר יכולתי לקום זה לקח לי זמן, לא רציתי שהתינוק יחכה את הזמן הזה.
הכי חשוב לדעתי להביא איתך כרית הנקה טובה, ולהניק בתנוחת פוטבול (הרגליים של התינוק מתחת לבית שחי שלך ולא על הבטן) ובכלל לנסות כל מיני תנוחות.
ולסלוח לעצמך אם את לא מצליחה ישר- זה לא אומר כלום על ההמשך. כיום הפיצי שלי בן כמעט חודשיים ויונק מצטיין למרות שבבית חולים קיבל פעמיים מטרה.
בלילות השני והשלישי כבר ביקשתי שיביאו לי אותו לינוק (עוד היה לי קשה לקום אז השארתי בתינוקיה בלילות אבל לפחות ינק) אחרי הברית נתתי בקבוק שאוב כי רציתי שיהיה לו קל - חוץ מזה תמיד ציצי.
אומרים שאחריי קיסרי לוקח לחלב זמן להגיע- לי זה לא קרה - אבל שווה לקחת גם את זה בחשבון.

לסיכום - מאד אפשרי
מלווה ברוב שעות היום
כרית הנקה טובה
לסלוח לעצמך אם לא הכל מושלם
ולנסות לסחוט קצת קולסטרום אם לא מצליחים ישר להניק.

שיהיה בשעה טובה ובהצלחה
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
25/08/2016 | 11:27
26
אולי שווה להצטייד ביועצת הנקה מראש..
לי עזרה היועצת הנקה של הבית חולים, אבל רק ביום השלישי, אחת היתה אצלי וקראה מדף, הציצה שניה ואמרה שתופס בסדר והכל בסדר, אחרת הייתה מאד חסרת סבלנות, גם אמרה שאוכל ויש פיפי וזהו
עד שהגעתי לאחת טובה שממש נתנה לי טיפים עד כדי כך שבכיתי למה זה לא קרה קודם כי כבר כמעט התייאשתי מכאב ומזה שהוא 24 שעות רצוף על הציצי ולא שבע..

ממליצה אולי אפילו לדבר עם מישהי פרטית שתגיע אלייך לבית חולים- זה שווה הכל וחוסך הרבה כאב ועצבים
לצפיה ב-'תינוקת שפתאום לא רוצה לינוק/בוכה בזמן הנקה'
תינוקת שפתאום לא רוצה לינוק/בוכה בזמן הנקה
21/08/2016 | 13:17
3
71
שלום, 
אני אמא לתינוקת שבעוד כמה ימים תהיה בת 4 חודשים. מאז שנולדה היא ניזונה רק מהנקה (ולעתים, פעם אחת ביום מחלב שאוב). עד עכשיו עלתה יפה מאד במשקל (נולדה קטנה ומהר מאד נהייתה "שמנמונת"). מהתחלה ההנקה הלכה לי בקלות ולשתינו היה נח ו"זורם".
פתאום, לפני כמה ימים , בחלק מההנקות היא כביכול לא רוצה לינוק, למרות שברור מאד שהיא רעבה. היא מתחילה לבכות תוך כדי הנקה, דוחפת את הפיטמה החוצה ובועטת ברגליים. זה קרה כמה פעמים בימים האחרונים, במהלך הנקה אחת ביום. בשאר הפעמים היא יונקת "רגיל". בכל אחת מהפעמים האלו, המשכתי להתעקש, לעבור צד, ולחזור שוב לצד הראשון, לעשות הפסקה, ולבסוף היא ינקה רגיל ונראה ששבעה. ממה זה נובע? אני מדגישה שזה דבר חדש, ולא קורה בכל הנקה. וכאמור, ברור לי שהיא כן מאד רעבה (ממש צורחת מרעב, אבל מסרבת לינוק).
לא הגדלתי את כמות ההאכלה מבקבוק ואני לא יכולה לחשוב על שום שינוי אחר שעלול לגרום לכך.
אודה לתשובה

לצפיה ב-'נסי להעלות אותה לגרפס כשזה קורה'
נסי להעלות אותה לגרפס כשזה קורה
21/08/2016 | 16:51
2
51
לפעמים ההשתוללות הזו היא בגלל גרפס תקוע.

אם את הבקבוק השאוב היא מקבלת ממך תשתדלי שזה לא יקרה ושאת הבקבוק השאוב תקבל רק כשאת לא בסביבה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/08/2016 | 16:59
1
48
לא ניסיתי בקבוק במצב כזה, והאמת היא שאת הבקבוק היא מקבלת רק מבעלי, אם אני לא בסביבה, וזה קורה משהו כמו פעם בשבוע (עד לא מזמן היה עוזר לי עם האכלה אחת בלילה אבל לאחרונה היא התחילה לישון ברציפות עד שעות הבוקר המוקדמות כך שהעזרה הזו כבר לא נחוצה )
אנסה את עניין הגרפס. היום יכול להיות שהסיבה היא התחלה של שיניים?
לצפיה ב-'לא נשמע לי כמו שיניים'
לא נשמע לי כמו שיניים
23/08/2016 | 10:51
15
לצפיה ב-'אין חלב בלילה'
אין חלב בלילה
17/08/2016 | 20:06
3
89
הקטן בן שנה, ובשבוע האחרון אין לי חלב בלילה.  רק בלילה, ביום אין שינוי. לא חולה? לא במחזור. מה קורה לי?
לצפיה ב-'ההנקות לייליות? בערב?'
ההנקות לייליות? בערב?
18/08/2016 | 08:09
2
72
איך את יודעת שאין מספיק חלב?
לצפיה ב-'הנקה בלילה'
הנקה בלילה
18/08/2016 | 10:31
1
72
כי הוא יונק ולא יוצא. פעם אחת חצי שעה ניסה וניסה וממש לא יצא כלום. בלילות אחרי זה יוצא קצת, אחרי זה הוא יונק עשר דקות ושוב יוצא קצת.
אין קולות בליעה, וגם אין תחושה של חלב שזורם.
אחרי הנקה של שנה כבר ממש מרגישים את זה.
האמת, גם בשאר ההנקות המצב לא משהו. אם הנקתי מאוחר יחסית, נניח בשלוש, אחרי זה בשש אין ממש חלב. וזה התחיל בדיוק באותו הזמן, השינוי הזה.
יש טעם לקחת חילבה בגיל שנה? התכנון היא להניק עוד כמה חודשים. בלילה קיוויתי להפסיק אבל היה חולה. מקווה לגמול תוך חודש מהנקת לילה.
לצפיה ב-'בגיל שנה..רוב הנשים המניקות '
בגיל שנה..רוב הנשים המניקות
19/08/2016 | 21:36
89
לא יכולות לדווח על תחושת מלאות או אפילו לא תחושת התמלאות של השד
כן יש נשים שחשות ברפלקס שחרור החלב, אבל זה בכלל לא חובה
אם אין קולות של בליעה ---אולי הוא לא יונק באופן יעיל...אלא יותר מוצץ
אי אפשר להפריד את הפעולה וזה טבעי שהוא יעשה כך

לא חובה לקחת חילבה כל עוד התינוק שלך בעצמו , מרוצה מהעניין של ההנקה
אם את מתכננת גם ככה לגמול בלילה..אין הגיון להעלות שוב את ייצור החלב
כאשר את למעשה רוצה לצמצם אותו
המשיכי להציע לו את השד
ולאפשר לו לינוק
הוא הכי יעיל מבחינת שחרור והוצאת החלב
ולאחר שנה של הנקה..הוא יודע את העבודה וכמו כן משק החלב מאוד מאוד יעיל
ואפקטיבי
כאשר הוא יינק יותר , יותר זמן, יותר ביעילות יהיה יותר חלב
כאשר יינק פחות , יהיה פחות .
די נוח לאמיתו של דבר

לצפיה ב-'שתיית ביטר למון '
שתיית ביטר למון
14/08/2016 | 11:34
5
99
שלום לך! בתי אחרי לידה  מניקה.בשתייה שהיא לוגמת נמצא גם המשקה ביטר למון.ביטר למון (אנגלית: Bitter lemon; מילולית: לימון מריר) הוא משקה מוגז המבוסס על לימון וכינין. שלא כמו מי טוניק, הביטר למון מכיל מיץ וקליפת לימון.היא מוהלת אותו בסודה.אני יודעת שבזמן הריון מותר לשתות ממנו בקבוק אישי קטן ליום.האם בזמן הנקה מותר לשתות גם כן  ממנו או עדיף שלא
לצפיה ב-'אין הנחיה ספציפית להמנעות בזמן הנקה'
אין הנחיה ספציפית להמנעות בזמן הנקה
14/08/2016 | 12:58
4
61
מומלץ לא לעבור כמות סבירה (עד 3 כוסות ביום).
לצפיה ב-'כמה שנראה מוזר....'
כמה שנראה מוזר....
14/08/2016 | 14:07
2
65
במקורות (לא מהארץ) דווקא כן מבקשים להימנע מצריכה של המשקה
בהריון ובהנקה

לדוגמא ממקור שפתוח לכל קורא.....http://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/bitt...

וגם פה :

גם בפבמד מצאתי מאמר שלא מתיר צריכה בהנקה. לכל הפחות לנסות להימנע.

לא הבנתי ממש למה, פרט לכמויות הסוכר המרובות,ואי התאמה לתרופות מסויימות
אבל..שאלת ..אז חיפשתי עבורך..
לצפיה ב-'הבעיה היא בכינין שהמשקה מכיל'
הבעיה היא בכינין שהמשקה מכיל
14/08/2016 | 17:52
1
62
כינין במינון גבוה עלול לגרום למומים בעובר.
עד כמה שאני מצאתי, יש הגבלה על הכמות המותרת בהריון, וגם אז מתירים כמות של עד 3 כוסות ביום.

לצפיה ב-''
15/08/2016 | 17:39
29
בהריון אני מכירה את האזהרה
בהנקה...נראה לי פחות משמעותי אם כי אני מאמינה
שהיום יש מחקרים מתחום הצמחי מרפא יותר מאשר בעבר
בכל מקרה, נראה לי שאם אפשר להימנע
עדיף
כי יש באמת משקאות מעולים אחרים שאפשר לשתות בכיף
וללא שום דאגה
או ..פשוט לשתות באופן נדיר ולא בצורה תדירה

לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/08/2016 | 15:29
40
תודה לכן על תגובתכן המהירה.נשקול את שתיית המשקה לאור הנתונים.
לצפיה ב-'איך עוברים מהנקה לפי דרישה לסדר יום עם המטפלת?'
איך עוברים מהנקה לפי דרישה לסדר יום עם המטפלת?
15/08/2016 | 19:55
2
89
הי, חוזרת לעבודה והקטנה בת 10 חודשים.
עד היום סדר היום שלנו מבחינת הנקות נראה בערך ככה -
**קימה, פירות, הנקה לפני שינה+ שנת בוקר
** ארוחת מוצקים צהריים+הנקה נוספת לפניה או אחריה -  כמעט תמיד יש הנקה נוספת בין שנת הבוקר לארוחת המוצקים של הצהריים או בין ארוחת המוצקים צהריים לשנת הצהריים
**הנקה לפני שינה+ שנת צהריים, קימה
ואז השאיפה שאני אגיע אחרי שנת צהריים ואוכל להניק, בסביבות 15.
איך עוברים מסדר יום כזה למטפלת? אני אניק אותה לפני שאני יוצאת בבוקר, אבל איך אני מסדרת את השאיבות, כמה בקבוקים לשאוב, כמה להכין לפני, כמה פעמים לשאוב בעבודה? תודה רבה.
לצפיה ב-'לא צריך הכנות מיוחדות'
לא צריך הכנות מיוחדות
16/08/2016 | 23:16
71
את יכולה להמשיך עם סדר היום הרגיל שלכן עד ליום שתחזרי לעבודה.
חלק מההסתגלות של היונקת  למטפלת יהיה גם הסתגלות לסדר יום אחר שכולל ארוחות יותר מסודרות  ללא הנקות השלמה.

כשתחזרי לעבודה תכנני בהתחלה 2 שאיבות כל יום שיניבו 2-3 בקבוקים ליום.
אחרי כמה ימים אצל המטפלת כבר תדעי כמה חלב צריך להשאיר.

עוד המלצות לשאיבות אחרי החזרה לעבודה תוכלי למצוא במאמרי הפורום.
לצפיה ב-'בגיל 10 חודשים '
בגיל 10 חודשים
19/08/2016 | 21:32
174
ואשלים את דבריה של מיכל דווקא מהצד השני- של המטפלת ...
אפשר להאכיל תינוק יונק ממש כמו שפעוטות גדולים אוכלים

בבוקר - להניק אותה כמה שאפשר לפני שאת יוצאת לעבודה
בארוחת הבוקר - לצפות שיתנו לקטנה - ארוחת בוקר כמעט רגילה (כלומר לאכול
"לבד" מאכלי אצבעות) אפשר להשלים אם פירות טחונים או דייסה. לשתות מים .
בארוחת צהריים
שוב להתחיל במאכלי אצבעות - לנסות לאכול לבד מוצרי מזון שונים, בתוספת
של מרק טחון לאחר סיום התענוג . אפשר להשלים אם בקבוק וחלב שאוב.
בארוחת התעוררות -
אם תגיעי בזמן - להניק
אם לא תצליחי להגיע בזמן - אפשר בקבוק עם חלב שאוב. אם אפשר לתת לקטנה
לאכול לבד - פירות בפרוסות דקות, או פרוסת לחם עם ממרח ואז שתיה מעולה.

ואז הנקה כאשר תיפגשו.

כלומר כ 2-3 בקבוקים . וביחד עם זה 2-3 ארוחות מוצקים.

למעשה בעבודה - את צריכה לשאוב כך שיהיו לך כ 120-150 סיסי למנה של חלב שאוב.
מספר השאיבות -= תלוי למעשה בהצלחת השאיבות.
יש נשים ששואבות מצטיינות ומצליחות בשתי שאיבות לשאוב כמות שמספיקה ל3 ארוחות.
יש נשים אחרות שקצת יותר קשה להן, ויזדקקו ל3 שאיבות ועוד שאיבה בערב
כדי שיהיה מספיק...

הכל גם תלוי באיך היא תאכל וכמה מהר היא תסתגל...זה עלול לקחת כמה שבועות
ותלוי במספר הילדים שיש עם המטפלת ובמזג של התינוקת שלך.

לגבי שעות הערב, המשיכי כרגיל כפי שעשית עד היום
הנקןת + ארוחת ערב עם מוצקים ושוב הנקה לפני השינה
ובלילה - לפי מה שעשית עד היום.

בהצלחה !1 וכול הכבוד על ההנקה ארוכת הימים

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה