לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1721417,214 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

לצפיה ב-'פינת ההמלצות'
פינת ההמלצות
07/07/2017 | 10:28
1
39
לצפיה ב-'"זכאי" חזר'
"זכאי" חזר
07/07/2017 | 10:29
157
מי שלא ראתה
מומלץ ביותר
לצפיה ב-'בקבוק מים רב פעמי שאפשר להקפיא'
בקבוק מים רב פעמי שאפשר להקפיא
06/07/2017 | 14:27
7
202
מישהי מכירה?
לצפיה ב-'לפי דעתי אלה של LOCKַ&LOCK'
לפי דעתי אלה של LOCKַ&LOCK
06/07/2017 | 22:53
4
93
לצפיה ב-'איזו תותחית!!'
איזו תותחית!!
06/07/2017 | 23:16
3
199
חפשתי בנרות
ולא מצאתי
תודה רבה!!
** רק מקווה שיחזרו אליי
אין אפשרות רכישה באתר
אלא טלפונית
לצפיה ב-'בזמנו (כשנה) רכשתי דרך אתר קופונים כלשהו'
בזמנו (כשנה) רכשתי דרך אתר קופונים כלשהו
07/07/2017 | 21:45
2
134
ןךא דרך האתר הרשמי של לוקלוק. הגיע בדואר.

לעצמי את ה - 700 מל' ולילדים את ה- 500 מל'.
לצפיה ב-'ראיתי דילים שהסתיימו'
ראיתי דילים שהסתיימו
07/07/2017 | 22:26
117
כרגע לא מצאתי משהו פעיל
לצפיה ב-'מצאתי באייס!!'
מצאתי באייס!!
09/07/2017 | 12:15
12
לצפיה ב-'התכוונת לזה - רק ניסיתי לעזור בחיפוש'
התכוונת לזה - רק ניסיתי לעזור בחיפוש
08/07/2017 | 14:26
1
134

יש גם דגם קטן יותר - תנסי אולי תוכלי להזמין.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/07/2017 | 15:01
88
השארתי להם פרטים
מחכה שיחזרו אליי
לא מצאתי אתר ממנו ניתן להזמין ישירות
לצפיה ב-'שאלת ייעוץ על שיבוץ בגן חובה '
שאלת ייעוץ על שיבוץ בגן חובה
05/07/2017 | 09:14
13
226
אני יודעת שכאן פורום ליסודי, אבל אשמח לשמוע מניסינכם (הנ"ל פורסם גם בפורום פעוטות) 

* לא לראשי* 

אני חייבת ייעוץ. 

יש לי 3 ילדים, האמצעי בן 5.5 עולה לגן חובה. הגן שלו מתפצל השנה והוא מקבל גננת חדשה וגן חדש. 
מבחינת שיבוץ קיבלנו שיבוץ עם כמה חברים שלו.. אבל.. 
הילד מקסים וחכם אבל יש לו פתיל קצר. שומע לא, או מישהו מציק לו או סתם קופץ לו פיוז הוא מגיב רע, כועס, זורק ומרביץ. 
אנחנו בבית מתחילים איתו טיפול כי הבנו שזה מעבר ליכולת שלנו. 
בגן הוא דיי סומן כבעייתי וכמעט ולא מוזמן אחה"צ וגם אליו לא תמיד מוכנים לבוא. 
הגן שהוא קיבל שיבוץ הוא גן "מכיל". פעם ראשונה שאני שומעת את המונח הזה.. אבל הבנתי שגננת מעולה צוות מתוגבר ובמהלך השנה נקבל עוד ילדים עם בעיות כאלה ואחרות. 
השאלה מה אני עושה. הסתיגמה שיש עליו היא בעייתית ואני חושבת לתת לו התחלה חדשה בגן חדש, אבל אני מפחדת שזה יהיה לו קשה בלי חברים (אולי אצליח לשבץ אותו בגן עם ילד אחד שהוא מכיר). 
אני ממש אובדת עצות ואשמח לייעוץ שלהם. 

ותודה למי שקרא עד הסוף..

לצפיה ב-'כתבת שכן שובץ עם חברים'
כתבת שכן שובץ עם חברים
05/07/2017 | 09:23
1
136
בכל מקרה, עדיף גן מכיל. לא נראה לי בעייתי שלא יכיר ילדים.
לצפיה ב-'כן, שובץ עם חברים '
כן, שובץ עם חברים
05/07/2017 | 09:33
128
כולם שובצו בגן המכיל ביחד. אבל כנאמר חלק גדול מהורי ה"חברים" מססנים אותו אחרי הצהריים. 
לצפיה ב-'את בטוחה שהוא לא מוזמן ולא מזמינים אותו'
את בטוחה שהוא לא מוזמן ולא מזמינים אותו
05/07/2017 | 09:27
5
136
בגלל התנהגותו?...
ולא בגלל שכולם עסוקים ואין זמן למפגשים אחר הצהרים

לפי מה שכתבת עד עכשיו
אלא אם את מסתירה ממני מידע
אני נוטה להשאיר בגן המוכר
המכיל ועם החברים שהוא מכיר
לצפיה ב-'האם אני בטוחה שהוא לא מוזמן בגלל התנהגות '
האם אני בטוחה שהוא לא מוזמן בגלל התנהגות
05/07/2017 | 09:36
4
144
לא, אני לא בטוחה כי זה לא נאמר אף פעם ישירות. אבל דיי ברור לי שזה המצב. אני רואה ילדים אחרים הולכים לביקורים אצל אחרים, יש תנועה. 
אמא אחת (לא במילים האלה..) אמרה פעם שהילד שלה מתנהג אחרת עם חברים אחרים וברור שהיא התכוונה לילדים יותר רגועים. 
לצפיה ב-'תראי..'
תראי..
05/07/2017 | 09:56
3
122
אמא שאוספת את הילד שלה מהצהרון
בארבע וכבר בחמישי צריכה להפגיש אותו עם חבר
תעדיף חבר שקט שיעסיק את הילד שלה
ולא ששניהם יעסיקו אותה והיא תצטרך להשגיח
בגלל זה יש מפגשים בחוץ
אפשר במשחקיה אפשר בפארק
תמשיכי לנסות
אני מאמינה שתצליחי להפגיש אותו עם חברים אחר הצהרים
לצפיה ב-'צודקת לגבי העסקה בחוץ. '
צודקת לגבי העסקה בחוץ.
05/07/2017 | 10:02
2
113
אני אנסה זאת. 
לרוב אני מזמינה אלינו כי יש לו שני אחים בגילאים קרובים וקצת קשה לרדת למטה כל החברה.. 
לצפיה ב-'לי יש שניים קרובים בגיל'
לי יש שניים קרובים בגיל
05/07/2017 | 10:22
1
117
ועם כל הקושי
ויש קושי
אני ממש מנסה לתת לכל אחד את המקום שלו
כשהם עם חברים

לצפיה ב-'גם אני מנסה.. '
גם אני מנסה..
05/07/2017 | 11:20
91
לרוב אני משתדלת להזמין לגדולים במקביל כדי שלא תהיה קינאה.. כי אם לאחד יש ולשני אין זה לא קל לשני שאין לו. 

לצפיה ב-'דעתי,'
דעתי,
05/07/2017 | 09:48
4
158
שהילד ילך לגן "המכיל" שם יש לו חברים,
אם הוא מטופל בבעיה של התגובות שלו,
ואם הצוות באמת יצליח ליצור אוירה מתונה ונוחה--
והילד ירגע וישתנה--הרוח כולו שלכם.
והסטיגמה שאת חוששת לה תיעלם. הם מאוד צעירים.

אבל, כדאי לעקוב, שאם מגיעים עוד ילדים עם בעיות,
שהוא מחקה, זה הזמן לעבור, אפילו באמצע השנה.
או למצוא אח"כ בי"ס בלי חברים מקודם. זו מסגרת שונה,
התנהלות אחרת, ובלימודים  ימצא נחת. וחברים יכיר באופן שונה.

לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
05/07/2017 | 12:05
3
103
אני מקווה שלא נצטרך לעבור באמצע השנה, זה נראה לי דבר קשה לעשות במיוחד כאשר זה דקה לפני שעולים לכיתה א'. 

לצפיה ב-'גם אני, ומקוה בשבילכם'
גם אני, ומקוה בשבילכם
05/07/2017 | 12:09
2
114
אבל מנסיוני, כשמנמיכים את להבות החרדה משינוי,
יותר קל להתמודד איתו, במיוחד ילדים,ראשית,
רובם יותר סתגלנים מאיתנו. ושנית בחכמה ניתןלהפוך את הקושי לאתגר,
ורק לדחוף קצת מאחור.
את טונת שצוות טוב מגיע, כנראה, עם "כלי עבודה" תואמי מצב,
עם נכונות והכלה--זה הזמן לקוות לטוב.

לצפיה ב-'נראה לי שאני צריכה רסקיו '
נראה לי שאני צריכה רסקיו
05/07/2017 | 12:45
1
117
תודה שהורדת אותי והחזרת לקרקע.  

לצפיה ב-''
05/07/2017 | 12:48
13
לצפיה ב-'איך מתמודדים עם ילדה שלא אומרת את האמת (בת 8.5)'
איך מתמודדים עם ילדה שלא אומרת את האמת (בת 8.5)
04/07/2017 | 12:27
30
1105
ביתי החלה את החופש הגדול ברגל שמאל, החל מהיום הראשון לקייטנה, לקחה ללא רשות את המצלמה הביתית לבית הספר , שכנעה ילדה מהכיתה לצאת לשירותים, ושם בסתר, ביתי צילמה את הילדה השניה בעירום, (הבנתי שצילמה את איבר מינה), לאחר מכן חזרה לכיתה והראתה למספר ילדים את התוצאה כשהמורה מחרימה את המצלמה ומעבירה למנהלת הקייטנה, ההורים כמובן מקבלים דיווח מלא. 

אי אפשר לתאר את גודל הבושה, ההלם, תחושת אכזה וכישלון בתור הורה שחשתי בראשית השבוע. זה בא לידי ביטוי כשהגוף קרס, רעידות, סחרחורות ובחילות נוראיות. 
ישבתי ושוחחתי שוב ושוב על הנושא עם הילדה, וכמה חשובה הפרטיות של הגוף, שהיא צריכה להבין להבדיל בין טוב לרע, ומה שעשתה חמור,
והיא ישבה מולי ובכתה והודתה חלקית בסיפור, כשלטענתה הילדה השניה גם צילמה את ביתי והיא זו שהראתה לילדים בכיתה את ביתי בערום. 
כמובן שלשקר אין רגליים, ולמרות שביקשתי שתודה בכל, שתמיד תספר את האמת לנו, היא שיקרה בפנים. 
מבירור נוסף ותשאול כל ילדה וילדה שהיתה מעורבת בכיתה מתברר שהכל היה רעיון של הבת שלי ואחריות מלאה שלה. 

מה עושים? שוב ושוב היא איכזבה אותי.
איני יודעת איך נכון לפעול? 

ובכלל שאלה חשובה: איך מתמודדים עם ילד שלא אומר את האמת? 
אשמח להמלצות סיפורת בנושא,

תודה על ההקשבה אמא בוכה וכאובה
לצפיה ב-' לאמא עצובה,'
לאמא עצובה,
04/07/2017 | 13:02
3
456
מציעה לך במקום לכאוב ולהתעצב,
ובמקום להטיף מוסר ולתת הוראות.
לחבק את הילדה, לדובב אותה--שתספר על
מערכות החסים שלה עם חברות בכיתה,
האם היא אוהבת את ילדי הכיתה, חשוב שתפענחי, למה היא מחפשת 
תשומת לב שלילית. ה
למה היא משקרת? כי היא מתבישת ממך? פוחדת ממך?
היא עוד ילדה צעירה וזקוקה כרגע לתמיכה שלך ולא להרחקה.
היא צריכה הדרכה להתנהלות רגועה מולך.
אל תתבישי, ולא נכשלת--הכל עוד בר תיקון.
אולי כדאי לך להתיעץ עם פסיכולוגית ילדים. שתדריך אותך.
בהצלחה. עוד יהיה לך הרבה נחת ממנה,

לצפיה ב-'בהחלט לגמרי,'
בהחלט לגמרי,
04/07/2017 | 14:24
369
וגם זו לא בדיוק התנהגות נורמטיבית.קשה לזה לפול גם על סקרנות טבעית. זה נשמע כמו קריאה נואשת לעזרה - כשכנראה היא מעדיפה לשקר מאשר לספר אמת שמרגישה לה נוראה הרבה יותר.
איש מקצוע ומהר
לצפיה ב-'עונה... '
עונה...
05/07/2017 | 11:28
1
309
חיבקתי ודובבתי, הסברתי שעכשיו כדאי שתספר את האמת וכל מה שקרה, וגם אם לא אקבל - אהיה שם בשבילה, אך היא המציאה סיפור בדיוני בטענה שזו האמת - מבלי למצמץ. 
הסברתי שלשקר אין רגליים וכדאי להתוודות, 
כנראה שהיא לא סומכת עליי ומפחדת. 

לצפיה ב-'אז זהו,'
אז זהו,
05/07/2017 | 11:37
492
לחבק לדובב,
בלי ההמשך--את יודעת שהמציאה ודמינה,
את לא מציעה לה--לא לשקר, ולא להמציא,--זה מרגיש לה,
כאילו את "תובעת" משהו שהיא כרגע לא מסוגלת לו.
היא באיזו מצוקה, שאת לא מודעת לה. תרפי לחץ.
כשהיא תרגיש שאת לא "תובעת" משהו שקשה לה,
היא תתרכך, ותלמד שזה לא איום.
לכי להתיעץ ולקבל הכונה של שלב אחרי שלב.
החשוב מכל--שאת תהיי רגועה, לא מתביישת ובטוחה שזה לא כשל שלך.
היה מקרה--מכאן מתקדמים.
לצפיה ב-'האמת נמצאת שם, בין המילים וההסברים של הילדה'
האמת נמצאת שם, בין המילים וההסברים של הילדה
04/07/2017 | 16:15
371
ממליצה בחום להתייעץ עם איש מקצוע.

ניתן לפנות ללשכה שלירותים חברתיים/יועצת בית הספר/ אחות קופ"ח....
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצות שמעליי - אני לא חושבת שסיפורת מתאימה כאן'
מצטרפת להמלצות שמעליי - אני לא חושבת שסיפורת מתאימה כאן
04/07/2017 | 17:59
372
אני חושבת שנדרשת התערבות של אנשי מקצוע מהתחום הטיפולי.
לצפיה ב-'נשמע שהיא מאוד סקרנית'
נשמע שהיא מאוד סקרנית
04/07/2017 | 19:02
2
323
מין מסקרן ילדים בגילאים יותר ויותר מוקדמים והם חדופים לדברים רבים שהם לאו דווקט תואמי גיל ובלי שנדע על כך.  לצערנו זה פוגש אותנו לא מוכנים וכועסים כשזה קורה.זה מביך ומכעיס ומאוד לא נעים.
נשמע שהיא צריכה הכוונה ועזרה עם הסקרנות שלה מצד אחד ואת צריכה עזרה והכוונה גם כן.
מה אומרת על כך יועצת ביה'ס?
האם יש אפשרות לדבר עם פסיכולוגית ביה"ס? (השפ"ח לא יוצא לחופש).
האם היא נוטה להתעסק בנושא הרבה לאחרונה?
האם היא משקרת ולוקחת דברים בלי רשות כדרך קבע?

לצפיה ב-'עונה'
עונה
05/07/2017 | 11:40
1
285
כן היא מאוד מאוד סקרנית לגבי עירום, לא תפספס הזדמנות לראות במו עיניה את חברותיה (למשל תנסה להיכנס איתן לשירותים כשמתארחות אצלנו). 
ואני מסבירה לה שוב ושוב ושוב - על פרטיות הגוף. 
אבל זה נראה שהיא לא מוצאת שובע לסקרנותה בנושא. 
מה עושים??

יועצת בית הספר וכל הצוות המקצועי בחופשת קיץ. 
היא לעיתים די קרובות אינה אומרת את האמת, לא תמיד מהצורך של להסתיר כמו זה שהיא מדמיינת ומפליגה לארץ אחרת.... 
לצפיה ב-'הייתי עושה שני דברים במקביל'
הייתי עושה שני דברים במקביל
06/07/2017 | 17:39
149
נשמע שהסקרנות שלה גבוהה מהנורמה וזה יכול להיות קשור לאלף סיבות שונות וזה דורש התייחסות אבל לא בגלל איזה צורך דחוף ומיידי.
לכן- ראשית פונה לפסיכולוגית ילדים או מטפלת רגשית/פסיכותרפיסטית (אפשר לפנות לשפ"ח גם בחופש אבל אולי זה פחות מתאים במקרה הזה).
שם הייתי מבקשת הדרכת הורים וטיפול רגשי... המטפל/ת יעשו לכם אינטייק ויחליטו על דרך הטיפול הטובה ביותר.

במקביל הייתי מנסה להוריד לחץ... לא לכעוס ולא להתעצבן אלא לומר בצורה ברורה מה מתאים ומה לא בהקשר לגבולות הגוף והפרטיות ומה נהוג ולא נהוג בתרבות שלנו.

מעבר לכל זה, עניין השקרים גם הוא יכול להיות קשור להרבה סיבות. הדבר הכי הגיוני הוא שהיא יודעת שזה בעייתי אבל מצקשה לרסן את עצמה ולא מקבלת מענה תואם לגילה.
ובמאמר מוסגר- לעיתים קרובות ילדים עם דמיון פורה, הם ילדים אינטיליגנטיים ודווקא באמצעות הדמיון אפשר להפיק איתם רבות בטיפול במשחק או בהבעה ויצירה/אמנות...

לצפיה ב-'ההצעה שלי ללכת'
ההצעה שלי ללכת
04/07/2017 | 22:33
289
לפסיכולוגית ילדים,
לא ליועצת ביה"ס, לא דרך העיריה.לא חושבת שעל מקרה אחד צריך טיפול,
ללכת למישהו/יא פרטי/ת לשמע דעה, לקבל הנחיה,
אנחנו בחופשה היא תירגע, המקרה יגוע,
מה שצריך זה ל"עבוד" נכון מול הילדה,
לבנות מערכת יחסים מכילה אותה שתאפשר לה 
לומר את האמת מבלי לפחוד. 
המקרה קרה--זה לא סוף העולם.
במיוחד אם זה מקרה חד פעמי.

לצפיה ב-'לקחת את הדברים בפרופורציה'
לקחת את הדברים בפרופורציה
04/07/2017 | 23:26
329
זה מצב שדורש טיפול אבל ממש לא סוף העולם 
כפי שכתבו לפני -לגשת כמה שיותר מהר לקבל עזרה מקצועית. הדרכת הורים/פסיכולוג ילדים, מישהו שייעץ לך איך לנהוג וילווה אותך בהתנהלות מול הילדה.
הסיפור הזה יש בו משהו יוצא דופן וקצת יותר מטריד משובבות ילדותית סטנדרטית. 
אם תטפלי בזמן בסבלנות ואהבה (ועם ההדרכה הנכונה) זה יפתר ולא יתפתח.
לצפיה ב-'...'
...
05/07/2017 | 12:55
3
312
לא לציטוט בשום מקום, בטח ובטח שלא בעמוד הראשי!!!
כבר 24 שעות, מאז שהעלת את ההודעה, שאני כותבת ומוחקת, ושוב כותבת ושוב מוחקת.
לו היה ניתן להגיב בפורום כאורח - היה לי הרבה יותר קל. אבל אי אפשר.

אני הולכת לכתוב מילים קשות מאוד, ואני מתנצלת עליהם מראש, אבל אני מרגישה שאני חייבת לכתוב אותן:
הבת שלך פגעה בילדה האחרת פגיעה מינית קשה!
אולי היא לא עשתה את זה בכוונה. אולי היא עשתה את זה לא במודעות. אולי היא בעצמה הייתה קורבן לפגיעה דומה. אבל זה מה שהיא עשתה - פגעה פגיעה מינית בילדה השנייה. הפגיעה היא קשה שכן לא ניתן לעמוד את ההשלכות שלה על שתי הילדות, ועל הסביבה ששותפה בתמונות שצולמו (השלכות מידיות והשלכות עתידיות).
זה לא "ילדה שלא אומרת אמת". זו ילדה שהגבולות של נושא המיניות והפרטיות אצלה מטושטשים.

הסיבה שאני כותבת את זה היא שהבת שלי הייתה קורבן לפגיעה דומה בגיל דומה (גיל 7 וחצי). אצל הבת שלי זה עבר מעבר לצילומים גם לנגיעות באזורים אינטימיים, והחשש הגדול היה האם גילינו ועצרנו את זה לפני שהיו מעשים נוספים.
הילדה (והפוגע שלה) נמצאים בטיפול - כל אחד בטיפול אחר, שמותאם לנושא. הנושא המיני בכלל לא נמצא שם (כלומר הוא היה שם בפגישה הראשונה, אבל רק כסיבה למה הגיעה לטיפול). עובדים איתה על פרטיות, גבולות, בטחון עצמי.  עובדים איתנו כהורים על הנושא.

את והיא חייבות לקבל עזרה מקצועית, על מנת לדעת לתת מענה נכון לבעיה. הבעיה היא לא השקר שסיפרה, אלא העובדה שהיה לה את הרעיון לצלם ילדה אחרת בעירום ולהראות את התמונות לילדים נוספים. השקר הוא החלק השולי והקטן ביותר בכל הסיפור הזה.  עזרה מקצועית ממוקדת תסייע לכולם להתגבר על הנושא, ותאפשר לביתך להגיע לבגרות מינית מתוך מודעות לגופה, לסביבה, ולגבולות הנכונים והבטוחים לה ולגופה.

(אני שוב מתנצלת על המילים הקשות. הן נכתבו בדם ליבי, ועל מנת למנוע מביתך לעבור סבל שכרוך בפגיעה מינית, גם אם לא מכוונת)
לצפיה ב-' ועוד מילה לפותחת השרשור'
ועוד מילה לפותחת השרשור
05/07/2017 | 13:06
327
למרות שלי אין נסיון אשי בזה, גם לי "מריח" שהבת שלך, כנראה לא ידיעתך, חשופה למשהו שהיא לא אמורה להיחשף אליו בגילה. זה עשוי להיות הטרדה מינית או "סתם" סרטים לא תואמי גיל שהיא ראתה ביוטיוב או בטלוויזיה. כך או כך, זה כנראה מאוד משפיע על ההתנהגות וההתפתחות שלה, וכדאי לברר את זה ולטפל בזה. 
השירות הפסיכולוגי החינוכי ביישוב מגורייך לא יצא עדין לחופשת קיץ (הם יוצאים באוגוסט), והשירות שלו חינם לתלמידי בי"ס. התקשרי אליהם ובקשי עזרה, ויפה שעה אחת קודם. 
לצפיה ב-''
05/07/2017 | 13:39
245
טוב שהשמעת גם את הקול הזה.
טוב לחשב מסלול כשיוצאים לדרך כלשהיא.
רק תמיד צריך לזכור שכל מקרה הוא לגופו.
ולא בהכרח דומה לאחר.

לצפיה ב-' בדיוק'
בדיוק
05/07/2017 | 22:21
198
נסחת באופן מדוייק את מה שלא ידעתי איך לכתוב.

הבעיה העיקרית שמופיע בהודעה המקורית היא לא השקר אלא האלימות המינית כלפי ילדה האחרת.
זה דורש טיפול ע"י אנשי מקצוע. לא להסתפק בשיחות בבית.

לצפיה ב-'צריך לעקור את זה מהשורש'
צריך לעקור את זה מהשורש
05/07/2017 | 17:34
2
352
מה שעשתה חמור מאוד, הן מהצד של פגיעה מינית וה מזה שהיה חשוב לה לגרום לילדה אחרת סבל.
היא מציקנית שצריכה טיפול דחוף, שאסור להציק לילדים אחרים!

אני לא מסכים עם התגובות שצריך לחבק אותה ולהסתכל עליה כאילו היא המסכנה.

אגב, אני בטוח שהשקרים שלה הן בכל דבר, כי היא שקרנית סדרתית.
אני לא אתפלא, אם היא מתחמנת אתכן בנושא היגיינה של שטיפת ידיים, שיניים ועוד ...
לצפיה ב-'חבל שלא הסתפקת'
חבל שלא הסתפקת
05/07/2017 | 18:22
1
324
בפסקה הראשונה שלך,

אף אחד לא הפך אותה למסכנה--
אלא למי שזקוקה לתמיכה, ואם לפי דעתך מצבה קשה אז היא בהחלט מסכנה.
אבל גם החלטת שהיא גרמה נזק ושהיא שקרנית סדרתית,
וואלה--למה ככה?
היא בת של הורים שדואגים לה באו להתיעץ וחרצת גורלות.
מוגזם ולא נעים. ובכלל לא בטוח שנכון.
לצפיה ב-'אולי כי אמא שלה אמרה את זה?'
אולי כי אמא שלה אמרה את זה?
05/07/2017 | 18:35
270

שהיא שקרנית סדרתית, כלומר... זה נובע ישירות מהתיאור של פותחת השרשור.

וברור שהיא גרמה נזק. נערות מתאבדות בגלל דברים כאלו. לצלם מישהי בערום ולהראות את התמונות לאחרים זה תקיפה מינית. מה זה אם לא נזק, לדעתך?

ובהחלט הפכו אותה למסכנה שבטח מתנהגת ככה כי רע לה. בכלל לא בטוח שמה שהיא צריכה תמיכה, ולא גבולות ברורים. לי נשמע שהיכולת שלה להבדיל בין טוב לרע משובשת מאוד, ומה שהיא צריכה זה לא תמיכה אלא גבולות ברורים שיראו לה את ההבדל הזה.

רמז: כשהורים יושבים עם הילדה, מחבקים אותה ומדובבים אותה, היא לא לומדת שהיא עשתה משהו נורא ואיום. כזה שאנשים בוגרים יותר מתאבדים בגללו, ויושבים בכלא בגללו. אבל היא לומדת שלחפש תשומת לב באמצעות התנהגויות שליליות, עובד. זו התנהגות שממש מעודדת אותה להמשיך לתקוף מינית ולשקר.

אני בטוחה שלא את זה ההורים שלה רוצים להשיג.

אה, ואם מישהו אומר משהו שלא מוצא חן בעינייך, אפשר לחלוק עליו. כלומר, לומר למה לדעתך הוא טועה. כדאי להשתמש בנימוקים וטענות לוגיות ודוגמאות. לכתוב הודעה שלמה שבה את תוקפת את הכותב ואת הסגנון, אבל לא מעלה טענה עניינית אחת, מעלה את החשד שאין לך טענות נגד.

שנאמר - אד הומינם הוא מפלטו האחרון של חסר הטיעונים....

לצפיה ב-'ושום מילה על האבא. יש לילדה אבא?'
ושום מילה על האבא. יש לילדה אבא?
06/07/2017 | 08:26
4
311
לפחות כזה שפעיל בחינוך הילדה? מה איתו? למה קולו לא נשמע?
אם את הורה יחידני, או גרושה, אולי זו הבעיה אצל הילדה, היא מחפשת את הדמות הגברית, וכשאין, היא ממציאה מצבים של משיכת תשומת לב. אם יש לך אחים או אבא, כדאי אולי שהם ישמשו לה דמות גברית וידברו אתה.
אם יש לה אבא, והוא פעיל בחינוכה, אולי כדאי שהוא יתערב. דמות אבא סמכותית, בהחלט יכולה להשפיע על הילדה.
לצפיה ב-'רצינית? מה זה קשור לדמות גברית'
רצינית? מה זה קשור לדמות גברית
06/07/2017 | 08:43
3
75
לצפיה ב-'זה קשור לדמות סמכותית!'
זה קשור לדמות סמכותית!
06/07/2017 | 09:59
2
87
לצפיה ב-'*כל* האימהות שאני מכירה הרבה יותר'
*כל* האימהות שאני מכירה הרבה יותר
06/07/2017 | 10:18
1
281
סמכותיות
מכל האבות
בעיני זה ממש משפט של משטרים חשוכים
לצפיה ב-'עיניינית, במקום לפגוע, יש אבא או אין אבא?'
עיניינית, במקום לפגוע, יש אבא או אין אבא?
06/07/2017 | 12:04
56
לצפיה ב-''
06/07/2017 | 10:01
4
393
וואו נשמע ממש ממש כואב וקשה. מבינה את הבושה והאכזבה והקושי. לא מסכימה עם זה שאת לא צריכה להרגיש לא נעים. זה בסדר להרגיש ככה. הייתי מתה אם הבן שלי היה עושה כזה דבר, ואני יכולה להבטיח לך שהייתי מכסחת אותו אם היה עושה חצי מזה. מה שכן, ממליצה לך לא להתברבש בהרגשה כי את צריכה לפעול. לא בטוחה ואף אחד לא באמת יודע מה הכי כדאי לך באופן אישי לעשות, אבל הקו הזה בין לחבק לבין להעניש לא תמיד ברור לי.
מנסה לעזור אבל אני מסייגת את דברי. לא מכירה אותך או את בתך, לא יודעת איך היא בדרך כלל, איך ההתנהגות שלה בימים רגילים. אם היא עושה דברים קיצוניים כאלה בד"כ, בתוך בית ספר זה מביא להתערבות של היועצת ולמיטב ידיעתי גם לפיקוח של גורמים חיצוניים וכמובן שההורים מתעדכנים.
אני חושבת תוך כדי הקלדה, ברור שהבת שלך לא עשתה את זה מתוך כוונה רעה. אולי היא עשתה את זה כדי למשוך תשומת לב? אולי ראתה סרטון באינטרנט ורצתה לשחזר מה שראתה בלי להבין את חומרת המעשה? זה שלב שבו המיניות לא ברורה להם והם רואים דברים שהם רוצים לבדוק לבד כי.. הם סקרנים.
אני מתמקדת בנושא המיניות, ואתן לך דוגמא מהז'אנר:
כשהבנים שלי דיברו על סקס (בני חמש ושבע שנה שעברה) התחלנו בעדינות להסביר להם מה זה מתוך תקווה שיבינו שזה נושא פרטי ואישי. הסברתי להם איך באים ילדים לעולם. סבבה? אז לא. כשהם הסבירו לכל אחד את פעילות האקט המיני, הסברתי להם בהלם שלא מדברים על זה עם כולם ("סבא אתה יודע איך עושים סקס..?"). כשהבנתי שהם לא קולטים את המסר עשיתי להם שיחת כיסוח "לחתוך את החבל" והסברתי להם שכמו שהם לא מדברים על חיילים וצבא גם על סקס לא מדברים בגיל שלהם, כי אלה נושאים לגיל 18
ולמה אני אומרת שזאת דוגמא? כי אחרי שהתחרבשנו בנושא כמה ח בלי הפסקה, היום אני מבינה שהם לא הבינו. לא הבינו את האקט של הסקס והמשמעות שלו ולא מדברת על איך ילדים באים לעולם ושצריך לדבר איתם באופן פתוח על זה.. ובחודשים האלה זה היה אובססיבי בשבילם כי כנראה הם לא הבינו איך לכל הרוחות זה קורה פיזית האקט עצמו.
קראתי המון דברים שמדברים על חשיפה של ילדים לסקס ולאיברים אינטימיים. משהו בנושא הזה גורם להם להיתפס בזה בלי לשחרר. ולכן יש צורך להבהיר ולהסביר נכון.
יש את הבחור שעושה הרצאות על גלישה בטוחה וכו... הוא סיפר לנו שאחד המקרים הקשים שהוא נתקל בהם זה ילד ממשפחה נורמטיבית, שניסה לשכב עם אחותו כדי לעשות כמו שהוא ראה במחשב.. האמא במקרה קלטה שהוא סוגר את הדלת ונכנסה לפני שקרה משהו. וככל שאני מקלידה פה, אני יותר מאמינה שהבת שלך ראתה משהו באינטרנט ובתמימותה חשבה פשוט לעשות גם.
אולי אני נסחפת לכיוון אחר אבל אולי לא שווה שתבדקי.
בכל מקרה, תתעודדי, הילדים יעבירו אותנו עוד איזה מדור גהנום או שניים במהלך החיים ואנחנו נצטרך להתמודד
לצפיה ב-' איזה כיף'
איזה כיף
06/07/2017 | 10:29
1
294
לקרא את מה שכתבת, כי זה מזכיר לי,
כשלא היה אינטרנט, ילדים שיחקו ברופא וחולה,
והתפשטו חלקית או בכלל--הזמנים השתנו והאינטרנט בעל תפקיד חזק.
ולכן הטיפול צריך להשתנות.
לצפיה ב-''
07/07/2017 | 07:03
22
לצפיה ב-'ילד יכול להיות לא נורמטיבי גם אם בא ממשפחה נורמטיבית'
ילד יכול להיות לא נורמטיבי גם אם בא ממשפחה נורמטיבית
07/07/2017 | 01:38
1
275
וילד שרואה במחשב פורנו ומנסה לשכב עם אחותו הוא מאוד לא נורמטיבי. 
נ.ב. אני לא מבינה מדוע אסור לילדים שלך לדבר על חיילים וצבא ועל סקס. 

לגבי המקרה הזה, ילדה בת 8.5 יודעת יפה מאוד שלא מפשיטים או משכנעים ילדה אחרת להתפשט. יודעת שלא מצלמים איברי מין. יודעת שלא מראים צילומים כאלו לשאר הילדים. ילדים בני 8.5 עברו סוציאליזציה ויודעים יפה מאוד שכל הדברים האלו הם דברים שלא עושים. אם הם בכל זאת עושים אותם, זה מראה שיש בעיה קשה. אגב, גם ילדה שרואה פורנוגרפיה זו בעיה קשה מאוד. 
איך שאני רואה את זה, יש חשד שהילדה עברה התעללות, או שהיא סובלת מבעיות פסיכולוגיות כלשהן. 
לצפיה ב-'סליחה אבל הדבר הראשון שלא נורמטיבי פה זה שהילד רואה פורנו'
סליחה אבל הדבר הראשון שלא נורמטיבי פה זה שהילד רואה פורנו
08/07/2017 | 01:55
175
לאיזו תגובה בדיוק את מצפה מילד שנחשף לפורנו? יש לך מושג איך זה פוגע בו ואיך הוא יגיב? לחשוף ילד לפורנו זה סוג של פגיעה מינית בפני עצמה!
לצפיה ב-'את מתמקדת בטפל ולא בעיקר'
את מתמקדת בטפל ולא בעיקר
07/07/2017 | 01:25
1
294
הילדה שלך תקפה ילדה אחרת, ואת מתמקדת בשקרים שלה? 
לילדה שלך אין גבולות בכלל. היא לוקחת מצלמה בלי רשות, מפשיטה ילדה, מצלמת אותה ערומה, מראה לשאר הילדים, וגם משקרת שקרים גסים מאוד (לא שקר קטן). 

דבר ראשון, אני מקווה שהילדה סולקה מהקייטנה. 
דבר שני, אני מקווה שההורים של הילדה שהופשטה או מנהלי הקייטנה דיווחו לשירותי הרווחה. 
דבר שלישי, יש משהו עמוק מאוד שלא בסדר עם הילדה. או שהיא חלילה עברה תקיפה מינית בעצמה, או שיש לה בעיות אחרות. 
את חייבת להתייעץ עם רופא המשפחה שימליץ מה לעשות - אולי פסיכולוג, אולי פסיכיאטר לאיבחון.  הילדה הפגינה אלימות, קור רוח, והתנהגות אנטי סוציאלית. זה חמור מאוד. 
לצפיה ב-'מסכימה. זו תקיפה מינית.'
מסכימה. זו תקיפה מינית.
09/07/2017 | 11:04
144
לא מבינה למה הכותרת היא שהילדה לא אומרת אמת.

הכותרת צריכה להיות ״ילדה תקפה מינית״.

וכל עוד האמא מתמקדת ב״למה הילדה שלי לא אומרת לי את כל האמת למרות שאני מחבקת אותה״ - הבעיה לא תיפטר. 

לצפיה ב-'החזיק יומיים בקייטנה '
החזיק יומיים בקייטנה
04/07/2017 | 09:36
44
575
רשמתי את התאומים בב' לבית ספר של החופש הגדול. הם התנגדו מאד, אמרו שמשעמם. התעקשתי כי לרשום אותם למקום אחר זה עוד 5000 ש"ח שקשה לי להוציא. עשיתי איתם פשרה שהם יחזרו הביתה בצהריים לבד. 
מראש ידעתי שיהיו בעיות כי הבן שלי אנטי. על היום הראשון טלפון - הוא לא מוכן להשתתף, יושב...
המשך>>
רשמתי את התאומים בב' לבית ספר של החופש הגדול. הם התנגדו מאד, אמרו שמשעמם. התעקשתי כי לרשום אותם למקום אחר זה עוד 5000 ש"ח שקשה לי להוציא. עשיתי איתם פשרה שהם יחזרו הביתה בצהריים לבד. 
מראש ידעתי שיהיו בעיות כי הבן שלי אנטי. על היום הראשון טלפון - הוא לא מוכן להשתתף, יושב כל היום ליד חדר מורים. דיברתי איתו וסיכמנו שהוא יכנס לרוב הפעילויות. 
אתמול הוא אמר שעמד בהסכם, עשיתי טעות ולא התקשרתי לאחראית שם (שהיא הכי ראש קטן) 
היום על הבוקר טלפון - הם גילו במקרה שהוא עומד עם חברים מחוץ! לבית ספר, ולא נכנס. הודיעו לי חגיגית שהם לא יכולים לקחת אחריות, שהקייטנה לא מתאימה לו ושנחשוב על זה. 
אני לא יודעת מה לעשות. קודם כל האם מותר להם להוציא אותו מהקייטנה? כאמור אין בעיות אלימות, אבל יש בעיות משמעת.. כמה הם מחוייבים אליו? 
האם לתת לו פרס ולרשום אותו לקייטנה אחרת? אני לא מרגישה שמגיע לו פרס על זה, ומצד שני אין לי פתרון! 
וברור לי שזה לא יעבור אצל אחותו התאומה שסובלת בשקט. למה מגיע לה עונש? 
לצפיה ב-'ראש השנה '
ראש השנה
03/07/2017 | 19:30
11
350
מאחר וראש השנה יוצא השנה רביעי חמישי עלה בדעתי להתפנק ולחגוג אותו מחוץ לבית. כל הילדים (חמישה במספר כולל בני זוג של שלושה +3 נכדים) איתנו.
תאמינו או לא הכל מפוצץ !!! אין מקומות ובמעט המקומות שיש מוכרחים להזמין רביעי עד מוצ"ש
באעסה. בסך הכל חלמתי על רביעי חמישי. לילה אחד.
יש למישהו רעיון ?
לצפיה ב-'גם רוב המקומות שאני מכירה לא מוכנים לקבל אנשים ללילה אחד'
גם רוב המקומות שאני מכירה לא מוכנים לקבל אנשים ללילה אחד
03/07/2017 | 20:54
181
בסו"ש ובחגים.. לדעתי מראש מה שאת מחפשת הוא בעייתי
אם הייתם רק זוג היה לכם יותר קל להיות ספונטניים, לחכות לרגע האחרון ולקוות שתמצאו מקום שגם ככה לא הוזמן ואז לא אכפת להם לקבל אנשים רק ללילה אחד. אבל אתם הרבה אנשים וזה בעייתי. לדעתי או שמאריכים את השהות, או שמוותרים. באסה אבל ברוב המקומות זה כך.

לצפיה ב-'מסעדה....'
מסעדה....
03/07/2017 | 23:56
33
לצפיה ב-'אולי לחפש משהו בסגנון של וילה להשכרה ללילה'
אולי לחפש משהו בסגנון של וילה להשכרה ללילה
04/07/2017 | 06:28
143
ולהזמין קייטרינג לארוחות.
לצפיה ב-'החלטתי להרים ידיים....'
החלטתי להרים ידיים....
04/07/2017 | 23:28
1
166
נזמין את כולם לפה ונבשל 
לצפיה ב-'אפשר אולי לשלב?!'
אפשר אולי לשלב?!
05/07/2017 | 05:12
117
את מזמינה אליך, אבל יש גם לקנות אוכל מוכן,
לפחות חלק מהמנות.
ואפשר להיעזר במוזמנים--כל אחד יכול להכין משהו,ולהביא,
נראה לי שהכל או לא כלום--מקשה כמעט באותו אופן.
זה הזמן למצוא עבורך שילוב מאפשר ומוריד עול.
לצפיה ב-'הצעה קצת אחרת'
הצעה קצת אחרת
05/07/2017 | 13:10
160
קמפינג.
ספיציפית חאן השיירות או מרחבעם.
חוויה קצת שונה אבל מהנה ופחות מטריחה את המארח. בשיירות אפשר להזמין ארוחת ערב (ככה ככה אבל משביעה), ובמרחבעם אי אפשר אפילו לבשל בחג.
לצפיה ב-'תגובה מרוכזת :'
תגובה מרוכזת :
05/07/2017 | 20:06
3
177
קמפינג לא ילך, למרות שמבחינתי ממש בכיף, כי אחת הכלות, אמא לשולשה כולל אחד כבן שנתיים, מפונקת מאוד בקטעים האלה וטוענת שקשה לה עם הילדים. אז ירד מעל הפרק.
עזרה בבישול - ההיא עם שלושת הילדים קשה לך אז מביאה בד"כ עוגה/סלט וכו'.
כלה שניה מביאה בד"כ מנה אחת. מנה ראשונה או מרק. בפסח מאוד השתדלה והביאה גם מנה ראשונה וגם מרק.
הבת טבעונית אדוקה דווקא מביאה איתה לא מעט מנות שאף אחד חוץ ממנה לא רוצה לאכול 
השניים שלי צעירים ולא מבשלים (16,19) עוזרים בסידור שולחן וכד'.
כך שרוב הבישולים נשארים עלי
לצפיה ב-' הזדמנות לקנות קצת מוכן. '
הזדמנות לקנות קצת מוכן.
05/07/2017 | 20:35
37
לצפיה ב-'בכל זאת מסעדה....'
בכל זאת מסעדה....
06/07/2017 | 00:07
1
157
מכירה משפחות שבאירועים כאלה סוגרים חדר פרטי או לחילופין אולמות אירועים ששמים מחיצות ויוצרים חדרים נפרדים למשפחות עם תפריט קבוע שנסגר מראש.
לארח 3 משפחות בנוסף לשלך כשאת היחידה שאמונה על הכל- זה די עונש.....
לצפיה ב-'גם אני בעד!'
גם אני בעד!
06/07/2017 | 15:20
20
לצפיה ב-'תודה על העצות והפרגון'
תודה על העצות והפרגון
07/07/2017 | 10:04
98
לא בא לי מסעדה. התחשק לי לברוח קומפלט מהבית 
אולי איעזר קצת במעדניה בגזרת האוכל.
יהיה בסדר 
לצפיה ב-'מה ה-"גדולים" עושים בחופש?'
מה ה-"גדולים" עושים בחופש?
03/07/2017 | 15:44
14
349
הי, ה-"גדולים" שלי בני 10 ו-12, החליטו שהקייטנה כבר לא מעניינת אותם, והחלטנו שהם יכולים להיות בבית. הקטן בקייטנה עד אחת.
יום שלם ישבו על המחשב ובפלאפונים, חיסלו את כל הממתקים, טיפסו על הקירות...
מה הגדולים שלכם עושים בבית?
לצפיה ב-'אותו דבר'
אותו דבר
03/07/2017 | 15:59
262
רק בלי החטיפים
לצפיה ב-'כשהבנים שלי היו '
כשהבנים שלי היו
03/07/2017 | 18:50
260
בגיל ובמצב כנ"ל איתרנו את כל החברים בשכונה שהיו במצב דומה והם נהגו להתארח אחד אצל השני.פעם אצלנו ופעם אצלהם והשמחה היתה רבה.
או ששחקו בבית בכל המסכים הקיימים ולפעמים גם במשחקי קופסה, או שהלכו למגרש השכונתי ושחקו כדורגל וכו'
העמדתי לרשותם את ארון התחפושות של פורים והם נהגו להתחפש, להתחמש בחרבות ולנהל קרבות קבוצה מול קבוצה. עד היום יש לי כמה סרטונים משעשעים שצילמתי אז בטלפון.
הלכו לבריכה השכונתית (ידעו לשחות היטב)
לפעמים הצליחו למצוא הורה מתנדב שיקפיץ לקניון לסרט/באולינג וכו'
בן ה 12 שכבר היה לו אישור לנסוע באוטובוס למרחקים קרובים נהג מפעם לפעם לנסוע עם חבר עצמאית באוטובוס .

בקיצור היה כיף חיים 
לצפיה ב-'ועוד דבר אחרון'
ועוד דבר אחרון
03/07/2017 | 18:52
224
הצעיר הסכים באותן שנים להשתתף חלקית בקייטנות אם היה מדובר במשהו קצר. למשל שבוע קיטנת ספארי או קייטנת מחשבים חביבה שתמיד נרשם אליה רק לשבוע ואח"כ הסכים להאריך בעוד שבוע או שניים.
לצפיה ב-'כרגע הבכור שלי נמצא במכינה לכיתה המדעית, כך שהוא עסוק'
כרגע הבכור שלי נמצא במכינה לכיתה המדעית, כך שהוא עסוק
03/07/2017 | 20:49
211
מאוד. בהנחה שיעבור את שלב א וימשיך לשלב ב, המכינה תעסיק אותו עד יום א' הבא. חוץ מזה הוא גם שחיין, כך שהאימונים היומיים ממשיכים כרגיל, ובמהלך יולי הוא גם ייסע ל-3 ימים של מחנה אימונים בווינגייט + יגיע בהמשך כמה פעמים לווינגייט לגמרים של אליפות הארץ. בקיצור, הוא עסוק.
הקטן - עולה לכיתה ג' - נמצא בינתיים בשעות הבוקר אצל ההורים שלי. הוא אמנם הרבה עם טאבלט אבל גם מגוון עם ספרים, מצייר וגם משחק עם ההורים שלי במשחקי קופסה. החל משבוע הבא אתחיל להפגיש אותו עם חברים בשעות אחר הצהריים.
כשהבכור יסיים את המכינה הם יישארו שניהם לבד בבית בבקרים עד שאני חוזרת מהעבודה. אין לי בעיה שיהיו במסכים, בכל זאת זה חופש, אבל חוץ מזה הם כבר יודעים שיהיו להם משימות יומיות. בעיקר המטרה שלי היא שהבכור יעזור בהדרגה לקטן לסדר את כל המגירות והמדפים הסופר מבולגנים שלו לקראת שנה"ל הבאה, ובגדול לעשות סדר בציוד הלימודי. הבכור צריך גם לסדר את החדר שלו אבל זה יחסית בקטנה, כי הוא בסך הכול מאוד מסודר כל השנה. אצל הקטן הבלגן חוגג והאמת היא שאין לי זמן במהלך החודש הקרוב לעזור לו, ועד שאתפנה לזה כבר יהיה סוף אוגוסט וזה מאוחר מאוד. כבר החלטנו כולנו יחד שכל יום הם יסדרו מגרה אחת או מדף אחד. זה כבר אמור להעסיק אותם לשבוע-שבועיים בלי שום בעיה
לגבי ממתקים - אצלנו אף פעם לא אוכלים ממתקים סתם כך ובלי רשות. ממתקים אוכלים רק בסוף היום, ורק אחרי שאוכלים פירות, ירקות, מוצרי חלב, ארוחת צהריים בשרית.. זה מאוד ברור שלא מנשנשים ממתקים במהלך היום.
לצפיה ב-'אצלי בגיל 10 כבר הלכו לבד לבריכה (יישוב קטן)'
אצלי בגיל 10 כבר הלכו לבד לבריכה (יישוב קטן)
04/07/2017 | 06:35
189
היום הוא בן 13 ויש לו מנוי לקיר טיפוס שאליו הולך פעמיים שלוש בשבוע.
ממתקים אין בבית ככה שאין מה לחסל... בנוסף הוא מקבל משימה יומית:
כביסה, מדיח, לבשל ארוחה למשפחה (הוא יודע להכין פסטה...) ומידי פעם לוקח על עצמו משהו כמו להכין עוגה.
לצפיה ב-'בת ה10 הולכת לקיטנה מתאימה לגילה'
בת ה10 הולכת לקיטנה מתאימה לגילה
04/07/2017 | 08:36
4
287
שני מחזורים, ארבעה שבועות. למען האמת, שאלתי אותה איזה קיטנה היא רוצה ולא טרחתי לברר אם היא רוצה קיטנה בכלל. לא לטעמי לשרוץ 8 שבועות בבית, אני יודעת שהיא תשתעמם. היא הרימה גבה כששמעה שאותי בילדותי אפילו לא שאלו לאיזה קיטנה אלא פשוט רשמו והודיעו לי, ולכן יש מצב שהיא מרגישה בת מזל. הקיטנה, אגב, בינתיים ממש נחמדה והיא נהנית. 
בן ה17 ממש גדול אז הוא בעיקר ישן ביום... עוד מעט יוצא לשלושה שבועות מחנה קיץ בתנועת הנוער שלו.
לצפיה ב-'שלושה שבועות?...'
שלושה שבועות?...
04/07/2017 | 09:03
2
244
המון זמן!
איפה המחנה יהיה?
בארץ?

אצלי לא התחברו לתנועת נוער
יכול להיות שהשאלות יראו לך מוזר
לצפיה ב-'זו באמת תנועת נוער קצת שונה'
זו באמת תנועת נוער קצת שונה
05/07/2017 | 08:42
1
162
מדובר בנוע"מ - נוער מסורתי, תנועת נוער ארצית קטנה למדי, שמעבר לגישה המסורתית לדת (יהדות מתקדמת אבל לא מתקדמת יותר מדי), זו בעיקר תנועה מאוד פלורליסטית ומאוד מקבלת את השונה. ואכן רוב הילדים שחברים בה (מכל הארץ) הם ילדים שלא "נכנסים בקלות לתבניות מוכרות", מכל מיני סוגים. לשמחתי, מדובר בילדים איכותיים ביותר (באמת ברמה הגבוהה ביותר מכל הבחינות, לא מדובר בנוער בסיכון או משהו קרוב לזה בכלל, זה נוער שמנת) והוא מאוד מצא את עצמו שם. השכבה הבוגרת מכל הארץ יוצאת למחנה בגליל לשלושה שבועות, שבמסגרתם הם מדריכים את הקטנים כמה ימים, אח"כ הם מדריכים את שכבת הביניים כמה ימים, אח"כ יש להם את המחנה שלהם (שמודרך ע"י בוגרים), ובין לבין הם בונים ומפרקים את המחנה וכו', סה"כ שלושה שבועות רצופים. הם נהנים שם עד הגג ואנחנו מאושרים על החיבור המוצלח הזה. אגב, בעירך ניסו ומנסים לפתוח סניפים של התנועה הזו, בהצלחה מוגבלת ביותר, לא יודעת למה. אצלנו יש סניף קטן מאוד.
לצפיה ב-'איזו חוויה נדירה!!'
איזו חוויה נדירה!!
05/07/2017 | 09:28
25
לצפיה ב-'באמת בילדותינו לא שאלו לאיזה קייטנה נלך, הציבו עובדה.'
באמת בילדותינו לא שאלו לאיזה קייטנה נלך, הציבו עובדה.
04/07/2017 | 14:53
137
גם לסרב לא הייתה אופציה.
לצפיה ב-'הצעיר משתעמם'
הצעיר משתעמם
04/07/2017 | 09:54
180
ממש מפתיע אותי, כי הקיץ הקודם עבר בקלות, אבל עכשיו, אחרי יומיים של חופש כבר הודיע שמשעמם לו.

הגדול לומד למועד ב' במתמטיקה ותיכף מתגייס . לא משעמם לו.
לצפיה ב-'מחנה קיץ, בזכות בנות הפורום שהיפנו אותי לצורת החיפוש הנכונה.'
מחנה קיץ, בזכות בנות הפורום שהיפנו אותי לצורת החיפוש הנכונה.
04/07/2017 | 14:36
1
201
קיטנה לבני נוער.
אז מצאתי כמה מחנות קיץ עם בני נוער מכל העולם, לא עניין זול  ש"ח 9000, התלבטתי בין שניים מחנה KIMAMA ומחנה BIGIDEA ולבסוף החלטתי גם לפי המלצה של בת דודתי ,שמישהי  ממשפחתה מכירה את המחנה, על המחנה השני.
http://bigidea.co.il/
אז ביטלתי את השיפוץ באמבטיה שתיכננתי לקיץ, נסיעה לחו"ל גם ככה לא תיכננתי כי יש לי עוד ילדה בת 4, ואני לא מהמתנהלות בספוטנטיות ובקלילות, גם על נופש באוגוסט באילת ויתרתי לבינתיים.
לפחות שהילדה תיהנה, חוויה יחודית, אולי תכיר שם עוד בנות, כרגע היא חוששת מאד (כאמור בחברה היא שקטה מאד וביישנית, עם שנים של קשיים חברתיים), ומצד שני מתרגשת, יש שם אפשרויות גדולות של חוגים, ושבועיים בתנאי פנימיה.
אני בטוחה שתסתדר.
בינתיים, גם יצרתי קשר עם עמותת "רקפת" שמעבירה מפגשים לבני נוער ביישנים בחברה, תפתח כנראה קבוצה כזאת בתחילת שנה"ל הבאה, לא קרוב אלינו במיקום, אבל נסתדר.
לצפיה ב-'כרגע עד הקייטנה: ישנה עד הצהריים, לקראת ערב יוצרת לטייל'
כרגע עד הקייטנה: ישנה עד הצהריים, לקראת ערב יוצרת לטייל
04/07/2017 | 14:46
174
עם אחותה הקטנה או עם אותה חברה שהכירה בחוג ,מידי פעם עם החברה השניה שהכירה גם בחוג אחר.
ניסתה לארגן מפגש עם כמה בנות מהכיתה (מביה"ס לא שכונתי אליו עברה השנה), אבל לאכזבתה לא יצא כלום ואמרה לי שמרגישה שמנסים להתחמק ממנה בתירוצים.
אני רואה כיתות שנפגשות גם בחופש, היא אמרה שהכיתה שלהם אינה מגובשת  וכנראה שיש פגישות בקבוצות קטנות, רק שהיא לא בתוכם.
בלילה, תמיד נחה עליה הרוח, היא כותבת סיפורים למגירה, ונרדמת לקראת אחד שתיים בלילה אחרי מקלחת ואחרי שסיימה לשפוך את הגיגה על הנייר.

לצפיה ב-'בת ה10 בקיטנת תאטרון.'
בת ה10 בקיטנת תאטרון.
05/07/2017 | 09:25
151
שלושה שבועות של קיטנה, בסוף יופיעו לפני ההורים בהצגה. היא כבר היתה בקיטנה הזאת בשנה שעברה, והיה מאוד מוצלח. בשנה שעברה היו איתה חברים, והשנה היא היחידה שנרשמה מהישוב שלנו, אבל היא כבר רכשה חברות חדשות.
אחה"צ בנות הכיתה נפגשות כמה פעמים בשבוע. כבר היתה מסיבת פיג'מות, הליכה לסרט אדיוטי למתבגרות, וצפויות עוד כמה מסיבות.
קונצרט סוף שנה בקונסרבטוריון עבר בהצלחה, אבל השיעורים עדיין ממשיכים.
אנחנו גם מנסים לבלות בילויים משפחתיים, וקצת גם לנצל את החופש לסידור ואירגון.
אני לא צופה רגעי שיעמום, אין לה זמן להשתעמם.
לצפיה ב-'דרושים מתכונים עם שמנת חמוצה 15%'
דרושים מתכונים עם שמנת חמוצה 15%
02/07/2017 | 18:50
10
236
בעלי הביא בטעות שמנות גדולות ולא בגודל חצי גביע (שהילדים אוכלים כארוחת ביניים) -  יש לי 16 במקרר...... הצילו!
לצפיה ב-'תשדכי להם שקיות אפרופו גדולות יאמייייי'
תשדכי להם שקיות אפרופו גדולות יאמייייי
02/07/2017 | 19:28
162
ועכשיו ברצינות..
אולי עם תותים
סתם ככה עם צנימים
תשלבי בפשטידה ( אם תרצי מתכון..)
לצפיה ב-'הזדמנות נפלאה '
הזדמנות נפלאה
02/07/2017 | 20:21
170
לטיפוח חתולי השכונה , אם את שואלת אותי 
וגם עוגת גבינה אחת או שתיים טובות (להחליף את הגבינה הלבנה בשמנת חמוצה יוצא נפלא).
כל עוגה בחושה שתוסיפי לה גביע שמנת חמוצה תשתדרג והמרקם שלה יהיה קטיפתי יותר. כנ"ל גם כל קיש שתוסיפי שמנת חמוצה למלית שלו (הולך נהדר עם קיש פטריות למשל)
אפשר סתם לערבב עם פירות מרוסקים/שוקולד מגורד/חלבה וכד' ולהכין יוגורטים ביתיים במקום אלה הקנויים בסופר.
אפשר להכין בצק פריך נפלא "בצק ש.ק.ם" (1 גביע שמנת חמוצה, 1 חב' מרגרינה , 1 אריזה קטנה קמח אוסם) ולאפות איתו מה שרוצים.
בואיקוס - לביבות/לחמניות אפויות מהמטבח הבולגרי, המתכון כולל קמח, בייצים , גבינות וגביע שמנת חמוצה. הולך נהדר אצל ילדים. גגלי יש המון מתכונים ברשת.
בהצלחה !

לצפיה ב-'אני חושבת בעיקר על עוגות....'
אני חושבת בעיקר על עוגות....
02/07/2017 | 20:27
108
לקרין גורן יש עוגת שוקולד בסיסית (״כושית״) עם שמנת חמוצה.
יש גם הרבה עוגות גבינה עם שמנת חמוצה...
לצפיה ב-'קודם כל, זה מחזיק לנצח בערך'
קודם כל, זה מחזיק לנצח בערך
02/07/2017 | 21:38
133
אין צורך למהר.
שנית, מעבר לעניין הכיף שבאריזה אישית, אני לא רואה מה הבעיה בלחלק גביע בין שני ילדים. תצ'פרי אותם עם קצת פרי מעל זה (הקינוח המועדף אצלנו הוא יוגורט עם חלבה. טעים מאוד גם עם שמנת).
חוץ מזה - מה שאמרו: להוסיף לעוגות בחושות, עוגות גבינה, גלידה ביתית מבננות ואגוזים, פשטידות, מאפינס מלוחים/מתוקים, תפוחי אדמה במיקרו ועוד...
לצפיה ב-'אפשר להוסיף בננה פלוס מנגו, או בננה פלוס פטל, להוסיף סוכר '
אפשר להוסיף בננה פלוס מנגו, או בננה פלוס פטל, להוסיף סוכר
03/07/2017 | 00:52
81
למזוג לגביעי ארטיק ולהקפיא
לצפיה ב-'שני פתרונות,'
שני פתרונות,
03/07/2017 | 06:21
115
1)אם זה כ"כ עודף, הולכים לחנות עם החשבונית,
  (גם יום למחרת) ומחזירים--או מחליפים או מקבלים זיכוי.
   זה מה שאני הייתי עושה, לא אוהבת עודפים במיוחד של אוכל.
2)מצרפת--מתכון מדהים שמבוסס על שמנת חמווצה.
   טוב בהקפאה.

בבקשה--לתחתית כותשים 250 גרם בסקויטים.
מוסיפים להם 3 כפות סוכר ו--100 גרם מרגרינה או חמאה.
משטחים בתבנית גודל 26.

בקערה מערבבים 
5 שמנת חמוצה, 
3/4 כוס סוכר,
קופסת קוקטייל פירות(עם הנוזלים)
4 כפות גדושות של קורנפלור או קמח תפו"א.
אחרי ערבוב שופכים על התחתית בתבנית,
לאפות כ--3/4 שעה ומקררים יום לפני התכנית לאכול.

אם רוצים לשדרג, מקציפים מעל שמנת מתוקה, 
אפשר לפזר מעל אגוזים מרוסקים,או פירורי שוקולד,

אישית מעדיפה ללא ההשדרוג.
העוגה טובה בהקפאה. אני פורסת לפרוסות כי לא תמיד צריך
את כל העוגה, אפשר להוציא את כמות הפרוסות שאני מעונינת.

לצפיה ב-'ממליגה/פולנטה'
ממליגה/פולנטה
03/07/2017 | 08:45
138
מעולה עם כפית שמנת בכל ביס
לצפיה ב-'חחח הרסת אותי'
חחח הרסת אותי
03/07/2017 | 09:50
152
את יכולה להכין גבינות. זה מצויין משמנת חמוצה.
שמים בשקית בד או חיתול קורט מלח ותולים על הכיור.
את יכולה לתבל איך שבא לך- או להוסיף לזה יוגורט וזה יצא יותר לבנה ופחות שמן.

ובכלל עוגות בחושות אבל זה לא כמות גדולה
לצפיה ב-'מתכונים עם שמנת חמוצה:'
מתכונים עם שמנת חמוצה:
06/07/2017 | 23:10
1
528
מתכונים עם שמנת חמוצה:

עוגת לימון ויוגורט/דנית סלומון מתוך ספרה "רגע מתוק"

** כוס  = 250 מ"ל.

הערות שלי – מצדה – בסוגרים

"העוגה הכי קלה שיש. ההכנה המהירה, משך האפייה הקצר והעובדה שהיא טעימה במיוחד כשעוד יש בה שרידי חמימות, הופכים אותה לעוגה אידיאלית לאירוח בהתראה קצרה".

• תבנית מרובעת 22*22 א מוארכת 30*11, מושמנת ומרופדת בנייר אפייה שמכס את התחתית ואת שתי הדפנות הנגדיות.
• אפייה ב- '170.

מצרכים:

1/3/4 כוסות קמח
1 כפית א. אפייה
3/4 כפית אבקת סודה לשתייה
1 כוס סוכר
קליפה מגוררת מלימון גדול
150 מ"ל יוגורט (שמנת חמוצה)
1/3 כוס מיץ לימון סחוט טרי
1 ביצה
1 כפית ת. וניל
75 ג' חמאה מומסת (במיקרו)

לזיגוג:

50 ג' א. סוכר מנופה
3 כפות מיץ לימון סחוט טרי
2 כפות מים

1. מנפים יחד לקערה בינונית קמח, א. אפייה וסודה לשתייה. מוסיפים סוכר וקליפת לימון ומערבבים. יוצרים גומה במרכז.
2. בקערה קטנה טורפים יחד יוגורט, מיץ לימון, ביצה, ת. וניל וחמאה מומסת. יוצקים את התערובת לגומה שבתערובת הקמח. מערבבים את הנוזלים לתוך החומרים היבשים במזלג רק עד שהחומרים היבשים רטובים (ביד). התערובת לא צריכה להיות חלקה.
3. מעבירם את הבלילה לתבנית ומיישרים את פניה (עשיתי זאת בעזרת ספטולה שהרטבתי בקצת מים). אופים כ- 30-25 דק' או 40-35 דק' לתבנית מוארכת או עד מבחן הקיסם.
4. מערבבים את חומרי הזיגוג, מוציאים את העוגה מהתנור, אם אופים בתבנית מוארכת מנקבים את פני העוגה החמה בקיסם עד חצי עומק העוגה, יוצקים מייד את הזיגוג ומניחים לו להיספג. מצננים.

* אני מכינה כמות משולשת ומקפיאה. יוצאות 4 תבניות אינגליש קייק ח.פ.
* עובד מעולה גם עם תפוזים או שילוב של השניים.

================================================

עוגת מייפל/איילת בר

3 ביצים
3 שקיות סוכר וניל
1 שמנת חמוצה
1/4 1 כוס קמח תופח
1/4 1 כוס סוכר
1/2 כוס שמן
סירופ מייפל

ההכנה:
לערבב את כל החומרים היטב מלבד סירופ המייפל.
לצקת את התעורבת לשתי תבניות משומנות אינגליש קייק. ניתן לפזר מעל אגוזי מלך/פקאן מרוסקים ולזרות מעל קינמון.
לאפות 30 דקות בחום של 180 מעלות עד להזהבה/מבחן הקיסם.
שיוצאת מהתנור ובעודה רותחת, לחורר מעט עם קיסמים ולשפוך בנדיבות מסירופ המייפל.

* אני מכינה כמות כפולה.

===================================================

עוגת דובדבנים של סבתא שלי

זו עוגת הפרי הקבועה שלי (חורף וקיץ), ניתן להכין גם עם פירות העונה בקיץ.

- 200 ג' חמאה רכה
- 2 כוסות וחצי סוכר
- 4 ביצים
- 4 כוסות קמח
- 1 שקית אבקת אפייה
- 1 קופ' שמנת חמוצה
- שקית דובדבנים מופשרים או קופ' דובדבנים משומרים ומסוננים מעורבבים עם 2,3 כפות סוכר וקינמון או פירות קיץ כמו משמשים/נקטרינות...

- מכינים את הפירות בלבד ושמים בצד עד להכנת הבצק.
- מחממים תנור ל- '180.
- מערבבים חמאה, סוכר, וא"א.
- מוסיפים ביצים, קמח ושמנת.
- מתקבלת תערובת אותה שוטחים בתבנית ע"ג נייר אפייה משומן היטב.
- מפזרים את הדובדבנים/פירות מעל (לא צריץ לדחוף אותם פנימה זה יקרה במהלך האפייה).
- מכניסים לתנור ל- 30-40 דק'/מבחן הקיסם

מתאים לגודל תבנית תנור

לצפיה ב-'ושכחתי - עוגת שוקולית'
ושכחתי - עוגת שוקולית
06/07/2017 | 23:15
51
עוגת שוקולית

4 ביצים
2/3 כוס שמן
כוס סוכר                                         לערבב את כל הנ"ל
כוס שוקולית
גביע שמנת חמוצה

להוסיף: כוס קמח + 1כפית א.א, לנפות ולערבב.

לאפות ב- '180 כ- 40 דק'/עד מבחן הקיסם.

ציפוי: 1/2 שמנת מתוקה + 120 ג' שוקולד מריר: מחממים שמנת עד סף רתיחה ושופכים על השוקולד. לשפוך את הנ"ל על העוגה בעודה חמה.

לצפיה ב-'כל מיני '
כל מיני
02/07/2017 | 12:06
3
51
לצפיה ב-'שאלה כל כך פשוטה שבגללה אני לא נרדמת '
שאלה כל כך פשוטה שבגללה אני לא נרדמת
02/07/2017 | 09:22
259
שירי ילדים שקטים, סקרנות, הומור, חברות, משפחה.
קישור ל- דווקא
~~~
חופשה נעימה

לצפיה ב-'נגמרו הלימודים'
נגמרו הלימודים
01/07/2017 | 22:27
172
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
26/06/2017 | 13:12
29
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'בר מצווה אחרת מי זורקת רעיונות יאלללה'
בר מצווה אחרת מי זורקת רעיונות יאלללה
30/06/2017 | 20:22
8
302
היי
אנחנו רוצות לנסוע 4 אמהות ו 4 בנים
בני מצווה
תוכנן סופשבוע חול..
כרגע יורד מהפרק לבינתיים אולי יחזור
מחפשת תוכנית ב
לעשות לינה באיזור בארץ 2-3 לילות
משהו חווייתי עם משמעות..
לא אקסטירמי
לא לפתוח אוהלים
לא להקים קומזיץ...
אבל כן משהו עם מסר עם רעיון לגיל הבר המצווה מעבר...
מבינות דעתי

לצפיה ב-'אתן נוהגות לכל מקום?'
אתן נוהגות לכל מקום?
01/07/2017 | 09:39
4
219
מגבלה של כסף?..
ההמלצה שלי היא בעיקגון ירושלים
היא הכי יפה ובעלת משמעות
אבל היום עם כל המצב הביטחוני
זה קצת בעייתי
אז אולי חוצה ישראל..
לצפיה ב-'היי'
היי
01/07/2017 | 12:23
3
187
כן נוהגות...
המגבלות הן בעיקר בשל פינוק של חלק מהקבוצה...שרגילות לבטן גב...
אין מגבלות בריאות או פיזיות חחח
כספ? חשבנו 4000 לשלושה ימים ...לזוג לאמא ובן..
חוצה ישראל מאוד רציתי הן נגד...

ירושלים....רעיון....נחפו רקצת תודה
לצפיה ב-'לא הבנתי..אז ירושלים באה בחשבון?'
לא הבנתי..אז ירושלים באה בחשבון?
01/07/2017 | 13:16
2
143
הצפון פחות בטן גם
אילת אופציה?
לצפיה ב-'ממש לא בטן גב'
ממש לא בטן גב
01/07/2017 | 16:44
1
135
היי
פשוט רמזתי שהבנות האחרות יותר טיפוסים של בטן גב...
ירושלים בהחלט אופציה - יש לכן רעיונות למקומות מסויימים?
משהו עם הדרכה? מעניין ולא סתם לסמן וי כותל מנהרת כותל מוזיאון דוד שוק וכו... 

תודה
לצפיה ב-'כן. יש סיורי לילה בעיר דוד. מרתק ומומלץ מאוד (מניסיון)'
כן. יש סיורי לילה בעיר דוד. מרתק ומומלץ מאוד (מניסיון)
01/07/2017 | 18:10
111
צריך להזמין מקום מראש.
יש בערבים את המופע האור קולי על החומות - צריך לוודא מתי בדיוק מתחיל ולהגיע בזמן
מעלית הזמן
יש סיורים מודרכים בנקבת השילוח.
יש סיורים מודרכים במגדל דוד (לא אותו דבר כמו עיר דוד!)
יש סיורים מודרכים על חומות העיר
בקיצור... יש המון המון אפשרויות. בכל זאת, ירושלים
לצפיה ב-'בקטע של תוכן כולל הדרכה '
בקטע של תוכן כולל הדרכה
01/07/2017 | 18:34
2
264
אין על ירושליים. כמו שכתבו לך.
אפשר לשלב סיור בכותל (בשעות הבוקר או בלילה כולל הדרכה- שמעתי שמדהים בלילה) ובמנהרותיו עם סיור מודרך ביד ושם למשל שזה מתקשר ליהדות, בגרות ומה לא - אם כי קצת כבד  ולהקלילי בהמשך עם סיור בשוק מחנה יהודה כולל בית מלון טוב (יש כאלה עם בריכה) ואוכל טוב.
איזה כיף לכן. הרעיון לבלות עם הגברים הצעירים כמה ימים נשמע כל כך שווה !!!
אם אפשר לגייס תקציב קצת יותר גבוה ואתם בראש של בילויים נטו ללא משמעות אפשר לנסוע לאירופה בדיל של משחק כדורגל  חסר ערכים לחלוטין אבל 100% הנאה.
זה מה שאני והאמא של החבר הכי טוב של הבכור עשינו לכבוד בר המצווה שלהם. 
נסענו לחמישה ימים עם קבוצה של אוהדי הפועל ת"א לראות משחק של הפועל מול איזו קבוצה הולנדית באמסטרדם , כולל סיור במוזיאון הבירה, באיצטדיון הבית של איאקס, ברובע האורות האדומים וגם בבית אנה פרנק (שהיה מרגש מאוד).
היה מדהים.

לצפיה ב-'נשמע מהמם מה שעשיתן! חוויה לכל החיים ממש.'
נשמע מהמם מה שעשיתן! חוויה לכל החיים ממש.
01/07/2017 | 19:35
1
41
לצפיה ב-'לגמרי '
לגמרי
02/07/2017 | 13:57
111
הטיול הזה יהיה נצור בליבי לנצח.
הקטע הכי מצחיק הוא שהאמא של הבסט פרנד ואני לא חיבבנו אחת את השניה, בלשון המעטה, במשך כל שנות החברות של הבנים והמסע הזה הפך אותנו לחברות קרובות . זה החזיק כמה שנים והתמסמס (במקביל להתרחקות של הבנים שעברו ללמוד בתיכונים שונים) אבל בנעימות שהשאירה זכרונות טובים.
לצפיה ב-'שרשור מתכונים + מה בסירים '
שרשור מתכונים + מה בסירים
30/06/2017 | 11:29
16
36
לצפיה ב-'מכינה לשבת ארוחת צהרים רק'
מכינה לשבת ארוחת צהרים רק
30/06/2017 | 11:31
7
179
כנראה קנלוני
כי הוא תופס לי יותר מדיי זמן מקום במזווה
מחפשת מתכון לעוגיות חותכנים
יש למישהי?
לצפיה ב-'למה את מתכונת'
למה את מתכונת
30/06/2017 | 12:11
1
132
עוגיות חותכנים?
למתכון שנאפה כמו עוגה אבל אח"כ חותכים לקוביות קטנות?
אם כן יש לי כמה כאלה,
בראוניז, שומשום, מילוי תמרים.
אם תרצי ארשום מתכונים.
לצפיה ב-'לא..אני מתכוונת למתכון של עוגיות'
לא..אני מתכוונת למתכון של עוגיות
30/06/2017 | 16:19
98
שאפשר לחתוך עם חותכנים
לצפיה ב-'עוגיות סוכר מתוך "ילדים מבשלים"'
עוגיות סוכר מתוך "ילדים מבשלים"
30/06/2017 | 12:27
30
לצפיה ב-'חפשי בצק לבן של פירגה'
חפשי בצק לבן של פירגה
01/07/2017 | 08:42
1
22
לצפיה ב-'נראה טוב..תודה'
נראה טוב..תודה
01/07/2017 | 09:40
12
לצפיה ב-'עוגיות חמאה הולך ?'
עוגיות חמאה הולך ?
02/07/2017 | 14:25
1
56
200 גרם חמאה  (מממ...לא ממש דיאטטי אבל טעים)
1.5 כוסות קמח תופח
1 כוס סוכר
2 חלמוני ביצה.
קורט מלח.

זה הבסיס. אפשר להוסיף, אגוזים מרוסקים/שקדים/שוקולד ציפס וכו'. לטעמי בלי שום תוספות ועם קצת אבקת סוכר שפוזרה עליהן לאחר האפיה הן הכי טעימות.
לשים ידנית או במיקסר. שעה במקרר בשקית ניילון. מקמחים משטח, מרדדים ויוצרים עוגיות בצורות שונות עם חותכנים.
180 מעלות, 10-12 דקות.
בתיאבון:)
לצפיה ב-'תודה!! אנסה ואדווח'
תודה!! אנסה ואדווח
02/07/2017 | 19:29
6
לצפיה ב-'היום ארוחת צהריים משפחתית בהרכב מורחב בג'פניקה'
היום ארוחת צהריים משפחתית בהרכב מורחב בג'פניקה
30/06/2017 | 11:37
162
יש לנו מסורת משפחתית ארוכת שנים שבסוף כל שנת לימודים אנחנו יוצאים ארבעתנו לארוחת ערב במסעדה כלשהי כדי לחגוג את סיום השנה ולציין את ההצלחות, ההישגים והדרך שכולם עברו.
השנה, בגלל הבכור שסיים ו', החלטנו להרחיב את ההרכב, הזמנו את ההורים שלי, חמותי וגיסתי, שינינו את ארוחת הערב לארוחת צהריים כדי לחסוך לי בישולים, והילדים בחרו בג'פניקה.
מחר -
צלי בקר עם תפ"א, גזר, פטריות וניוקי.
ירקות בתנור.
עוגת פירות יער ופירורים
זהו
לצפיה ב-'היום בישולים בגדול !'
היום בישולים בגדול !
30/06/2017 | 13:42
5
261
מבחר קטן אבל כמויות גדולות.
לאחותי הגדולה נולד נכד ראשון לפני שבועיים. הערב הזמינה אליה את כל המשפחה לארוחת ערב לכבוד לידת הקטנצ'יק. כ 35-40 אורחים. התגייסנו כל המקורבות להרים בופה ארוחת ערב הומייד קוקינג.
התנדבתי להכין סיר גדול עם צלי עוף עם תפו"א שעמד על האש מהבוקר ועכשיו כבר מוכן ולפני חמש דקות סיימתי להכין את הפילטים בורי בעגבניות , שום ובזיליקום 20 יחידות. (נראה, נטעם ומריח מצוין. מעט מאוד עבודה תכלס)
במקביל אני מסתובבת בבית כבר שבועיים עצבנית ונרגנת, מנופפת בתמונה של הקטנצ'יק ודורשת מהבנים לעשות לי נכד !
הצעיר אמר לי בתדהמה : " לא עדיף שאסיים את התיכון קודם" ??? 
והבכור גיחך ואמר שעד שהוא ישתחרר אני יכולה רק לחלום וגם אז הוא לא מבטיח שום דבר.....
לצפיה ב-''
30/06/2017 | 16:14
17
לצפיה ב-' אל תדאגי, זמנך יגיע '
אל תדאגי, זמנך יגיע
30/06/2017 | 18:09
3
177
יחד עם כלות אז אל תמהרי לשום מקום
לצפיה ב-'אליה וקוץ בה....'
אליה וקוץ בה....
01/07/2017 | 18:44
40
לצפיה ב-'הרבה מאיך הקוץ,'
הרבה מאיך הקוץ,
03/07/2017 | 05:31
1
93
תלוי בך, באהבה מנצחים גם קוצים,
צריך רק לרצות.
לצפיה ב-'צודקת לגמרי '
צודקת לגמרי
03/07/2017 | 18:53
9
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
02/07/2017 | 10:46
118
אצלי היו בישולים
הכנתי סיר קציצות להקפאה לאחת השבתות החודש כי בטח לא יהיה לי זמן לבשל ימי שישי.
דג מרוקאי למנה ראשונה
שניצלים לילדים ושניצל ממולא לנו
פירה. סלט חצילים מטוגנים רחמנא לצלן ולא בתנור
ולשבת עוף בסיר שבעלי חסך עלינו רוטב וירקות, עם אורז.
לצפיה ב-'המלצות השבוע'
המלצות השבוע
30/06/2017 | 11:26
7
25
לצפיה ב-'ג'ואי מחברים חזר בסדרה חדשה'
ג'ואי מחברים חזר בסדרה חדשה
30/06/2017 | 11:28
2
172
man with a plan
חביבה מאד
חפשו אותה ותהנו
לצפיה ב-'זה שהוא אבא ואשתו חוזרת לעבודה? סדרה מביכה...'
זה שהוא אבא ואשתו חוזרת לעבודה? סדרה מביכה...
30/06/2017 | 11:33
1
195
היה לי מביך עבורו שהוא נאלץ לשחק בסדרה כזו כדי להתפרנס, אחרי שכבר הגיע לסדרה אינטליגנטית כמו episodes.
לצפיה ב-'כן..דווקא אותי היא משעשעת'
כן..דווקא אותי היא משעשעת
30/06/2017 | 16:17
30
לצפיה ב-'ספרים '
ספרים
30/06/2017 | 13:51
3
288
"סיפורה של שפחה" מרגרט אטווד- מעולה. במקביל גם מקרינים את הסדרה בהוט. 
"המטרה מקדשת"- יריב ענבר. מתח/ריגול ישראלי משובח.
ואחד אחרון - לא זוכרת אם כבר המלצתי פה או לא - "מה יקרה אם אמות מחר" סיפור חייה של דפנה מאיר. כתוב היטב, נוגע ללב בטירוף. לפני כחודשיים קראתי בעיתון שבעלה (שהתאלמן ממנה לפני כשנה פלוס לאחר שנרצחה בידי מחבל) התארס ועומד להתחתן . נצבט לי משהו בלב.

סוף שבוע נפלא לכולם 

לצפיה ב-'הוא התחתן וגם ביתם התחתנה'
הוא התחתן וגם ביתם התחתנה
30/06/2017 | 16:55
213
אין ספר שזה אחד הפיגועים שיותר זיעזעו פה במדינה
לצפיה ב-'גם אני קראתי את הספר ביום אחד כי לא יכולתי להפסיק לקרוא...'
גם אני קראתי את הספר ביום אחד כי לא יכולתי להפסיק לקרוא...
30/06/2017 | 20:49
1
184
כתבת מדוייק....."נוגע ללב בטירוף"....
יש שם קטע של מכתב שכתבה למחנכת של הבת שלה שנורא התחברתי אליו....
ספר מקסים, סיפור עצוב מאוד....והוא בחר בחיים (והתחתן בשנית) כי רק כך ניתן להישאר שפוי לנוכח הפיגוע הנוראי הזה....

לצפיה ב-'לא שופטת אותו חלילה'
לא שופטת אותו חלילה
01/07/2017 | 18:42
155
להפך. זו בדיוק הדרך לדבוק בחיים וגם בכתבה שבעיתון שהתפרסמה  נכתב שילדיו מאוד עודדו אותו ותמכו בו בנושא, פשוט אחרי שקוראים את הספר, מאוד מתחברים אליה, אל דפנה. אין ספק שהיתה לה אישיות סוערת ויוצאת דופן. 
לצפיה ב-'עוד שנת לימודים מגיעה לה אל קיצה...'
עוד שנת לימודים מגיעה לה אל קיצה...
29/06/2017 | 22:42
7
284
אתמול בערב חגגנו יחד עם הבכור את טקס סיום כיתה ו'.
כן, הבכור שלי מסיים את בית הספר היסודי מחר. קשה להאמין. בעודי מביטה בו רוקד על הבמה (ברובוטיות מרשימה, יש להודות, ובפנים בלתי מרוצות בעליל...), יכולתי בקלות רבה לראות בו את בן השנתיים, השלוש, הארבע והחמש, שתמיד התעקש לשבת בצד ולא להשתתף במסיבות חנוכה ובמסיבות סוף השנה. וגם את בן השש "הבוגר" שהשתתף לראשונה בחייו במסיבת סוף שנה של גן חובה.
אחרי שבמסיבת הבריכה שהתקיימה בשבוע שעבר נדהמתי לרגע לגלות עד כמה כולם גדלו, ועד כמה הקטנטן שלי כבר רבע נער בעצמו, פתאום הוא שוב נראה לי כמו ילדון קטנטון. ולא הצלחתי להאמין ששנות היסודי חלפו להן כל כך מהר.
היו תקופות קשות יותר וקשות פחות, יפות יותר ויפות פחות. לפעמים בגלל מורות ומורים לא מוצלחים, לא קשובים, מקובעים וקשוחים מדי. לפעמים בגלל ילדים שמשכו לכיוונים לא מתאימים. ולפעמים בגללו, שהתקשה לבחור בדרכים הנכונות, כשל אבל למד והפיק לקחים. ואת הכול הוא עבר בהצלחה. תמיד תלמיד מצטיין, תמיד ראוי לשבח על התנהגותו בכיתה. תמיד עוזר לאחרים (גם אם לא תמיד זה בשמחה גדולה..). עם השנים הפך בוגר יותר, תמיד אחראי, תמיד רציני. תמיד ממלא עד הסוף כל משימה שלקח על עצמו.
מחר הוא יגיע בפעם האחרונה לבית ספרו כתלמיד. כשיגיע לשם שוב, יגיע כמבקר. מחר הוא מסיים פרק משמעותי ראשון בחייו, ומייד ניגש להתחיל פרק שני.
מה אגיד.. לא קלים חייה של אמא. הייתי מעדיפה לעבור במקומו את הכול בעצמי, ורק לא לעמוד מהצד ולהתבונן בו עושה את זה. זה מכביד על הלב. אבל למזל שנינו, אין באמת התלבטות, שהרי האפשרות הזו כלל לא קיימת. אני אמשיך ללוות אותו, תמיד מאחוריו. לעיתים כדי לטפוח על שכם, לעיתים כדי לתפוס אותו בנופלו, ולעיתים כדי לתת לו בעיטה הגונה בישבן. אבל תמיד מאחוריו.

ולצד הבכור, מחר הצעיר מסיים כיתה ב' (הוזמנתי לטקס הסיום כי מקבל תעודת הצטיינות - ללא ספק הולך בקלות בעקבות אחיו), מסיים את שנות לימודיו בחטיבה הצעירה ועובר לחטיבה הבוגרת. וגם לו קשיים והתמודדויות משל עצמו, לעיתים מורכבים הרבה יותר משל הבכור. והוא ממשיך להתמודד...

ואיזה כיף שסוף סוף בא החופש, והקטן יקבל קצת מנוחה מההתמודדויות החברתיות והרגשיות היומיומיות שלו, ואני אקבל מנוחה מהסנדביצ'ים של הבוקר! היפ היפ הוריי! (מנוחת הבכור עוד רחוקה.. מכינה לכיתה המדעית לפניו )
חופשה כיפית וממלאת מצברים (וכמה שפחות מרוקנת ארנק ) לכולכם, תודה שהגעתם איתי עד הלום ולכו לנוח במזגן
לצפיה ב-'כתבת יפה ומרגש, נהניתי לקרוא, חופשה נעימה לכולכם!'
כתבת יפה ומרגש, נהניתי לקרוא, חופשה נעימה לכולכם!
30/06/2017 | 01:03
39
לצפיה ב-'נוגע ללב מה שכתבת '
נוגע ללב מה שכתבת
30/06/2017 | 13:46
105
רובנו התמודדנו או מתמודדים עם הקשיים האלה. 
כל כך טוב שהגיע החופש הגדול. גם למי שעוד מלהטט כדי למצוא סידור לילדים (ובטח למי שכבר לא) הלחץ יורד מהרבה בחינות ויש יותר זמן איכות עם הילדים.
שיהיה לכולנו חופש נעים רגוע ומהנה  !
לצפיה ב-'איזה יופי כתבת ורגשת '
איזה יופי כתבת ורגשת
30/06/2017 | 16:20
26
לצפיה ב-'וואוו בהחלט ריגשת...כתבת מקסיםםם'
וואוו בהחלט ריגשת...כתבת מקסיםםם
30/06/2017 | 20:42
3
110
שתרווי מהם המון נחת....ושהחופש יעבור לכם לאטטטט....
כל הכבוד להם ולך כאימא....אין ספק שהם גם זכו.

ממני האימא לילדה שאוטוטו בו' והולכת לחוות כנראה בדיוק את מה שכתבת פה.....אבל מתכוונת בהחלט למצות כל רגע מהחופש, מהביחד, מההאטה של כל הפעולות שביום לימודים רגיל לוקחות מאיתנו המון אנרגיה.....וזמן.

חופשת קיץ נעימה ובטוחה לכולם

לצפיה ב-'הלוואיאצלי יולי הוא חודש מהגהנום מבחינת עבודה'
הלוואיאצלי יולי הוא חודש מהגהנום מבחינת עבודה
01/07/2017 | 10:00
2
142
4 אבחונים בשבוע (בד"כ אני לוקחת 2-3 לכל היותר), ואם הייתי מסכימה גם היו 7, כולל שבת...
אחרי שהבכור יסיים מכינה והקטן יסיים במקביל את ימי האיכות עם סבא וסבתא, הם יישארו שניהם בבית ויקבלו רשימת מטלות כולל לסדר ולארגן את כל הציוד הלימודי, מגירות, מדפים... פעם הייתי עושה את זה איתם, השנה ממש לא יהיה לי זמן.
החופשה הזו הולכת לעבור לי כהרף עין בגלל עומס עבודה משמעותי בכל חודש יולי ממש עד סופו, ומייד מייד בתחילת אוגוסט אנחנו טסים לחו"ל. חוזרים שבוע וחצי לפני תחילת הלימודים - רישום לבית ספר, איסוף ספרים לקטן ויאללה! עוד שנה תתחיל...
האמת? ההרגשה שלי היא שזה עוד לא התחיל וזה כבר נגמר
לצפיה ב-'באמת נשמע לחוץ !'
באמת נשמע לחוץ !
01/07/2017 | 18:36
1
92
מקווה שיעבור לך בקלות ואיכשהו תרגישי קצת את החופש עם הילדים.
לצפיה ב-'נרגיש חופש באוגוסט תודה '
נרגיש חופש באוגוסט תודה
01/07/2017 | 18:46
27
לצפיה ב-'תיק בית ספר-רכישה מאליאקספרס'
תיק בית ספר-רכישה מאליאקספרס
29/06/2017 | 14:06
2
142
אני רוצה להזמין תיק לבן שלי, לכיתה ד, להזמין מאליאקספרס
האם יש המלצות?
האם למישהו יש נסיון ברכישה באליאקספרס? איזה תיק איכותי ומומלץ?
הבן אוהב תיקים עם דמויות- של נמר / אריה וכו' - מי מכיר?
לצפיה ב-'גם אני חשבתי להזמין'
גם אני חשבתי להזמין
29/06/2017 | 14:13
121
אבל המחירים של האיכותיים
דומים מאד לארץ
אז ויתרתי
לצפיה ב-'תיקי בית ספר אני מעדיפה שלא לרכוש באינטרנט'
תיקי בית ספר אני מעדיפה שלא לרכוש באינטרנט
29/06/2017 | 14:57
144
מעדיפה למשש, להרגיש את הבד, את התפרים, את המשקל, להעריך בעיניים את גודל התאים. אנחנו לא מחליפים תיק כל שנה וחשוב לי לקנות משהו איכותי. עליאקספרס תמיד מרגיש לי כמו חתול בשק, ואני סבבה עם זה כשהרכישות הן מינוריות - גם מבחינה כספית וגם מבחינת החשיבות. פחות כשמדובר בתיק בית ספר שמבחינתי צריך לשרת את הילדים כמה שנים.
לצפיה ב-'בריכה או אטרקציה בכפר סבא והסביבה'
בריכה או אטרקציה בכפר סבא והסביבה
29/06/2017 | 14:02
5
119
מחפשת אטרקציה מתאימה ליום חם בכפר סבא והסביבה הקרובה.
 יש לי חצי יום להעביר עם ילדים , מי מכיר את הבריכה בכפר סבא? יש איזור מוצל? יש מגלשה?
אני מעדיפה אטרקציה לא גדולה כמו שפיים, כי יש לנו רק חצי יום, אבל מחפשת אם יש, משהו יותר מבריכה בלבד, קצת יותר עניין.
תודה 
לצפיה ב-'אושילנד '
אושילנד
29/06/2017 | 14:14
107
נחמד מאד
ומתאים בול לחצי יום
לצפיה ב-'יש בקניון שרונים (בהוד השרון, אבל זה ממש קרוב לכפס)'
יש בקניון שרונים (בהוד השרון, אבל זה ממש קרוב לכפס)
29/06/2017 | 19:28
3
91
מתחם עם מזרקות מים, בתשלום אבל לא משהו יקר

אני רואה שביום שני אמור להיות שיא גל החום, נראה לי שהייתי הולכת לבריכה ולא יוצאת מהמים.
לצפיה ב-'במחשבה שניה- מקום מעניין באיזור מוצל/ממוזג'
במחשבה שניה- מקום מעניין באיזור מוצל/ממוזג
29/06/2017 | 23:27
2
97
בחום של המרכז עדיף צל...אגב אני מהגליל...
המזרקות בשרונים ראיתי ולא התלהבתי, קטן צפוף וילדיי לא התלהבו.
מה יש באושילנד? האם התכוונת לחדר מוגבי? זה מתאים גם לילדים שלא מכירים את האפליקציה? שווה להשקיע שם (מחיר הכניסה לא זול)
מה יכול לעניין בן ובת ?
יש אולי עוד רעיונות? גם המרחק חצי שעה אפשרי
לצפיה ב-'אושילנד'
אושילנד
30/06/2017 | 05:03
83
אני פחות אוהבת אז לא ככ מכירה
בני היה במוגובי פעמיים ונהנה למרות שלא הכיר לפני כן
מניחה שסרט ומוגובי יסגרו יפה חצי יום באושילנד

לצפיה ב-'יש את רננים'
יש את רננים
01/07/2017 | 09:43
65
מתחם ג'מבורי שמתאים לגילם
ופעילות ביער
מדובר במתחם פיות ושדונים
בקומה -2 באותו קניון
של הפעלה נחמדה
אפשר להעביר שם שעתיים
לצפיה ב-'תיק בית ספר'
תיק בית ספר
27/06/2017 | 18:46
28
226
יש כבר רעיון לתיק המיועד לחטיבה?
חשבתי להזמין משהו
יש המלצות?
כמובן שיהיה עם גב קשיח..

לצפיה ב-'הבכור ממשיך עם הoutdoor שקנה בשנה שעברה כשעלה ל-ו''
הבכור ממשיך עם הoutdoor שקנה בשנה שעברה כשעלה ל-ו'
27/06/2017 | 20:19
2
164
יופי של תיק, החזיק מעמד מעולה. אין לנו שום כוונה להחליף אותו בזמן הקרוב.
לצפיה ב-'אני לא מכירה את התיקים שלהם'
אני לא מכירה את התיקים שלהם
28/06/2017 | 08:06
1
133
הגב מרופד?
יש הרבה מקום לספרים?
איפה בכלל קונים?
לצפיה ב-'בקרביץ. הרבה גדלים והרבה צבעים. יופי של תיק.'
בקרביץ. הרבה גדלים והרבה צבעים. יופי של תיק.
28/06/2017 | 11:53
98
אני עכשיו משתמשת באאוטדור הקודם של הבכור, שנמאס לו ממנו אחרי שנתיים (סתם כך האמת, די מרגיז). המון מקום, רצועות רחבות, נוח מאוד.
לצפיה ב-'הקטון עם תיק אאוטדור כבר שלוש שנים'
הקטון עם תיק אאוטדור כבר שלוש שנים
28/06/2017 | 09:08
2
142
ונראה שימשיך איתו לפחות עוד שנה (יסיים איתו בי"ס יסודי).
הוא חזק, נוח, כביס.
אין סיבה להחליף.
לצפיה ב-'גגלתי קצת'
גגלתי קצת
28/06/2017 | 09:13
1
132
ולא ראיתי משהו שנראה טוב וחזק
אפשר קישור?
לצפיה ב-'את הדגם שלנו לא ראיתי אבל מצאתי'
את הדגם שלנו לא ראיתי אבל מצאתי
28/06/2017 | 10:07
117
משהו בסגנון:

*הקטון קיבל את התיק כשהיה בכיתה ג', המקביל הבכור היה בטכניון והסתובב עם תיק דומה
(אין לי אחוזים אצלם למרות שהייתי רוצה )
לצפיה ב-'בנות הOUTDOOR מתאים לכיתה ג?'
בנות הOUTDOOR מתאים לכיתה ג?
28/06/2017 | 09:20
1
38
לצפיה ב-'שלי מכיתה ג' עם תיק סטייל האאוטדור. לא רואה צורך בגב קשיח'
שלי מכיתה ג' עם תיק סטייל האאוטדור. לא רואה צורך בגב קשיח
28/06/2017 | 17:45
24
לצפיה ב-'למה גב קשיח?'
למה גב קשיח?
28/06/2017 | 10:13
19
152
זה עושה את התיק כבד יותר.

אצלנו יש outdoor גדול, עם גב לא קשיח.
לצפיה ב-'לא יודעת..חשבתי שטוב יותר'
לא יודעת..חשבתי שטוב יותר
28/06/2017 | 10:58
18
151
את אומרת שלא?...
לצפיה ב-'מיותר לגמרי'
מיותר לגמרי
28/06/2017 | 11:25
33
לצפיה ב-'לטעמי זה מיותר בגיל הזה'
לטעמי זה מיותר בגיל הזה
28/06/2017 | 12:09
16
146
לבנות שלי היה תיק עם גב חצי קשיח, הבנים העדיפו ללא גב קשיח.
יותר קל לכבס את התיק בלי הגב הקשיח.
בחרנו לפי גודל ומשקל. תיק גדול ששוקל מעט. תיק עם גב קשיח שוקל יותר כשהוא ריק.

לצפיה ב-'גם אני בדעתך. '
גם אני בדעתך.
28/06/2017 | 12:38
23
לצפיה ב-'אבל לכיתה ג צריך גב קשיח נכון?'
אבל לכיתה ג צריך גב קשיח נכון?
28/06/2017 | 12:48
14
31
לצפיה ב-'נתתי לילדים להחליט'
נתתי לילדים להחליט
28/06/2017 | 13:53
5
114
הבן הצעיר בחר בכיתה ג' תיק ללא גב קשיח, כמו של אחיו בתיכון.
לצפיה ב-'לקחת אותם לקרביץ לבחור?'
לקחת אותם לקרביץ לבחור?
28/06/2017 | 14:00
4
100
את חושבת שזאת בחירה מושכלת או בגלל אחיו הוא בחר את זה?
לצפיה ב-'זו הייתה בחירה מושכלת'
זו הייתה בחירה מושכלת
28/06/2017 | 14:07
3
113
הלכתי רק עם הצעיר.
התיק של הגדול היה משנה קודמת.
רק אחרי שחזרנו הבייתה עם התיק החדש שמנו לב שבחר אותו דגם תיק כמו אחיו הגדול.
לצפיה ב-'אוקי. אז הייתם מרוצים במהלך השנה?'
אוקי. אז הייתם מרוצים במהלך השנה?
28/06/2017 | 14:13
2
70
שאין גב קשיח? סליחה על החפירה
לצפיה ב-'הבכור בכיתות ג-ה היה עם אאוטדור ללא גב קשיח'
הבכור בכיתות ג-ה היה עם אאוטדור ללא גב קשיח
28/06/2017 | 15:13
108
היה מאוד מרוצה, ובכיתה ו בחר שוב באותו סוג של תיק.
לצפיה ב-'שניהם היו מרוצים'
שניהם היו מרוצים
28/06/2017 | 17:32
71
והתיקים במצב מצויין גם אחרי כמה שנים של שימוש.
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה'
מצטרפת לשאלה
29/06/2017 | 10:31
7
129
למה בעצם גב קשיח לא טוב?..
ומה זה גב חצי קשיח?
לצפיה ב-'זה פשוט הופך את התיק ליותר כבד ולא כביס'
זה פשוט הופך את התיק ליותר כבד ולא כביס
29/06/2017 | 11:48
6
31
לצפיה ב-'הבנתי..תודה רבה!'
הבנתי..תודה רבה!
29/06/2017 | 14:15
5
21
לצפיה ב-'פתחו בקניון אצלנו (גרנד לבארשבעיות שבנינו)'
פתחו בקניון אצלנו (גרנד לבארשבעיות שבנינו)
03/07/2017 | 17:37
4
30
חנות של קל גב
התיקים של outdoor עולים 100 שח
היתכן?
לצפיה ב-'נשמע מאוד זול. אני מצאתי ב150 דגמים מהשנה שעברה'
נשמע מאוד זול. אני מצאתי ב150 דגמים מהשנה שעברה
04/07/2017 | 09:09
3
8
לצפיה ב-'גם אני חושבת!! מעניין למה?..'
גם אני חושבת!! מעניין למה?..
04/07/2017 | 09:34
2
22
אולי יש דגמים שונים
למרות שכל הדגמים עלו 100 שח
וכולם בקטלוג 2017
החשש שלי הוא שבגלל שנפלנו על החנות ביום שנפתחה
לא הספיקו להוציא דגמים נוספים
לצפיה ב-'אולי הם רוצים להיפטר מדגמים ישנים'
אולי הם רוצים להיפטר מדגמים ישנים
04/07/2017 | 10:08
1
28
החלטתי לחכות ולבדוק עוד דגמים ועוד תיקים בבילבונג.
אחרי הכל זה יהיה תיק לשנתיים פלוס ואני רוצה שהוא יהיה מרוצה
לצפיה ב-'זהו שלא.. זה דגם 2017'
זהו שלא.. זה דגם 2017
04/07/2017 | 10:26
23
חפשי מישהו עם הטבת יומולדת בפוקס
וכך יהיו לך 30% הנחה על התיק בבילבונג
לצפיה ב-'סיוט- טלפון מהגן שהילד נפגע'
סיוט- טלפון מהגן שהילד נפגע
26/06/2017 | 09:13
10
402
משתפת גם כאן-
אתמול בצהריים קיבלתי טלפון מהגננת, שבן השנתיים נפל בחצר ופתח את הראש. להפתעתי הגבתי יפה, ותוך כדי השיחה איתה כבר אירגנתי תיק, ניתקתי והתקשרתי לבנזוג שיבוא לאסוף אותנו לאבחון מהיר בקופת חולים (מהגן כבר דיברו עם המרפאה בקיבוץ, שאמרו לנסוע לשם). כמובן שדווקא אתמול האוטו היה בטיפול במוסך, ובנזוגי לקח אוטו ממישהו בעבודה, עד שהגיע אני כבר טסתי לגן. בדלת עוד הספקתי לפגוש את שני הגדולים שחזרו מוקדם מבית הספר כי דווקא אתמול 2 הייתה שביתה ברשויות המקומיות. השארתי להם הוראות ומחשב. ויצאתי. הילדון היה חיוור וקצת מסכן, עם חתך יפה בחלק האחורי של הראש וקרטיב מנחם ביד. הדימום כבר נפסק, אבל על השיער והבגדים שלו היו עדויות, כך שבדמיון כבר השלמתי את הסצינות החסרות.
בקופ"ח הרופא אמר שצריך לתפור, וטשטוש, ובית חולים... נסענו לרמב"ם. הקטנטן החליט להבהיל אותי, אז עשה קצת קולות של הקאה ואז נרדם באוטו...
ברמב"ם אמרו שדווקא לא צריך לתפור, ומספיק להדביק. ההדבקה לקחה שנייה וחצי, ונסענו הבייתה עם הוראה לא להרטיב (אוף! הילד מלוכלך ומסריח ואסור לחפוף!). בדרך הביתה ישן עוד כמה דקות, כשהגענו התעורר, ינק, ומיד התחיל להשתולל ולהתרוצץ. רק בשמונה וחצי בערב הצלחתי להרדים אותו. 
היה מעייף.

לצפיה ב-'תהיו בריאים'
תהיו בריאים
26/06/2017 | 12:24
154
ושתמיד ייגמר לך ככה בקלות דברים כאלה
לצפיה ב-'יש בחיפה גם רפואה דחופה בקופות ושירותי מר"מ, לפני רמב"ם.'
יש בחיפה גם רפואה דחופה בקופות ושירותי מר"מ, לפני רמב"ם.
26/06/2017 | 13:31
1
40
לצפיה ב-'לא בשעות שהקופות פעילות.'
לא בשעות שהקופות פעילות.
26/06/2017 | 15:37
124
רק בלין מחלקת תאונות.
אבל אם הפנו לרמב"ם אז יש מיון ילדים מהיר ובלי בעיה.
לצפיה ב-'אוי איזה באסה! החלמה מהירה! '
אוי איזה באסה! החלמה מהירה!
26/06/2017 | 13:38
115
מזכיר לי את הטלפון שקבלתי מהגננת כשהבכור היה בן 3 ונפל ממיטת הקומותיים בגן הקיבוץ כי רצה ללטף את השיער של הבלונדינית שישנה מתחתיו נפל ישר על המצח וחטף את הבום של החיים. טסנו לבית חולים (בני ציון במקרה שלנו), בילינו כמה שעות בטיולים אינסופיים ברחבי בית החולים כדי לוודא שאין זעזוע מוח ונשלחנו הביתה.
הדבקות ותפירות היו לנו עם שניהם בהזדמנויות אחרות
ילדים... שישו ושמחו ממש!
לצפיה ב-'אוי, טוב שאחרי, '
אוי, טוב שאחרי,
26/06/2017 | 15:40
20
לצפיה ב-'אוי. הטלפונים האלה מהגן '
אוי. הטלפונים האלה מהגן
26/06/2017 | 20:58
111
הרבה בריאות ! שימשיך להתאושש וטוב שנגמר ככה 
לצפיה ב-'באסה..טוב שנגמר ככה '
באסה..טוב שנגמר ככה
26/06/2017 | 21:00
18
לצפיה ב-'יש לך מזל וגננת טובה'
יש לך מזל וגננת טובה
27/06/2017 | 17:10
2
172
אני למדתי ש"צריך לשים לב האם הוא רדום כי יש חשש לזעזוע מוח כי נדב העיף עליו צמיג", רק למחרת. אני חושבת שהגננת לא תשכח לעולם את הצעקות שצעקתי עליה. (אני מקווה שאני מופיעה אצלה בסיוטי הלילה כשהיא מנסה לחפף הודעות כאלה...)
לצפיה ב-'מה קרה?'
מה קרה?
03/07/2017 | 20:16
1
31
למה צעקת על הגננת?
לצפיה ב-'זה היה מאוד מזמן'
זה היה מאוד מזמן
04/07/2017 | 20:16
31
אבל הילד חטף מכה רצינית בראש מצמיג תלוי שהוטל עליו והאחות במרפאה אמרה לגננת שצריך לשים לב לעייפות או הקאות או התנהגות חריגה כייון שיש חשש לזעזוע מוח. רק שהגננת לא מצאה לנכון להעביר לי את האינפורמציה ורק למחרת אחת המטפלות שאלה אותי מה שלומו כשהבאתי אותו לגן וסיפרה לי גם על האירוע וגם שהאחות הבהירה שצריך לעורר את חשדי להתנהלות חריגה. ולמען האמת אני לא צעקתי על הגננת אלא על אחראית הגנים כי חשבתי (ואני עדיין חושבת) שזו היתה התנהלות חסרת אחריות. במזל הכל היה בסדר, אבל אם לא, לא הייתי צריכה לדעת? (למען הסר ספק זה היה מאוד מזמן, למרות שעדיין חי בזכרוני הפחד שלי)
לצפיה ב-'וואטצאפ בגיל 9?'
וואטצאפ בגיל 9?
26/06/2017 | 08:05
19
897
הבנות שלי (תאומות) בנות 9, מסיימות עכשיו כיתה ג'.
לשתיהן יש טלפונים סלולריים מתחילת השנה בשל העובדה שהן נוסעות לבית הספר בהסעות וצריכות לצאת לבד מהבית להסעה.
עד עכשיו לא התקנו להן וואטצאפ על הטלפון, כי לא ראינו צורך בזה.
מסתבר שבכיתה של אחת יש לבנות קבוצת וואטצאפ, שבה הבנות מדברות ומקשקשות. הבת שלי לא בקבוצה בגלל שאין לה וואטצאפ (מסתבר שפעם הציעו לה להצטרף והיא לא יכלה, ומאז לא הציעו לה שוב), והיא מרגישה די out.

עכשיו הן הצטרפו לצופים (אצלנו השבט מתחיל פעילות למסיימי כיתה ג' במהלך חודש יולי, כדי שבתחילת כיתה ד' הם יתחילו ישר פעילות). המדריך ביקש את מספרי הטלפונים של הילדות בקבוצה, על מנת לצרף אותן לקבוצת הוואטצאפ של הקבוצה בצופים.
ועכשיו הדילמה - מצד אחד, הוואטצאפ הופך להיות כלי תקשורת מרכזי, ולא להיות פעיל בו יוצר ניתוק חברתי (כמו במקרה הבנות בכיתה), או יגרום לפספוס הודעות (כמו במקרה הצופים).
מצד שני - זה מרגיש לי מוקדם מידי. זה לא אמצעי תקשורת מוגן, זה לא אמצעי תקשורת שאני יכולה לעקוב אחרי מה שקורה בו (כלומר אני יכולה להסתכל, אבל זה מחייב שיתוף פעולה של הילדה/ות, וגם זו הפרה של הפרטיות שלהן). חוץ מזה שזה מחייב גלישה - מה שיחחיב אותי להגדיל את החבילות שלהן - תוספת עלות.
יהיה קשה מאוד להגביל אותן לגלישה רק בווי-פיי, כי הודעות "רצות" כל הזמן.

מה מקובל אצלכם?
לצפיה ב-'היי'
היי
26/06/2017 | 08:17
246
לא יודעת איזה חבילות יש לך
אבל היום רוב החבילות מגיעות עם G
שמספיק לווטסאפ
אצלי בכיתה ב יש ווטסאפ
יש קבוצות (מליון)
ויש אמא בכל אחת מהן
על תקן אחראי מבוגר
כמובן שאני קוראת ובודקת
והוא יודע מזה

כיתה ו זה כבר סיפור אחר

לצפיה ב-'אצלנו אכן יש וואטסאפ החל מכיתה ד''
אצלנו אכן יש וואטסאפ החל מכיתה ד'
26/06/2017 | 08:25
276
בקבוצות חייב להיות מלווה מבוגר שעוקב אחרי מה שקורה. וגם קבלת הטלפון / אפליקציה יכול להיות מותנה בכך שהבנות שלך מבינות שאת הולכת לקרוא בקבוצות שלהן באופן קבוע. אם היית עושה את זה מאחורי הגב שלהן והן היו מגלות ונפגעות זה דבר אחד. אני הבהרתי לילד שאני מתכוונת להכנס ולקרוא מדי פעם ושאם הוא לא מעוניין אין וואטסאפ בכלל. בחירה שלו. לגבי הודעות רצות כל הזמן וכו', אצלנו ההורים מתלוננים על הודעות שנכנסות ב-1 בלילה וב-6 בבוקר ואני בכלל לא מכירה את הבעיה הזאת. קודם כל קבוצות הוואטסאפ מושתקות. זה הדבר הראשון שהראתי לילד שלי. אין ולא יהיה שם שום דבר שצריך לראות ע-כ-ש-י-ו ואי אפשר לראות בעוד שעה. ואם קבעו מפגש והוא לא מוצא את המקום אז בוודאי שהוא ייכנס לקבוצה לבדוק גם בלי לקבל התראות. שנית, הטלפון שלו מכובה ובמטבח מאחרי ארוחת הערב ועד שמסייים בי"ס. אין דבר כזה ללכת למיטה עם הטלפון. חברים שלו חופרים גם בחצות. סבבה להם. הוא לא. מה שאני מנסה להגיד הוא שעצם קיומו של הוואטסאפ לא מונע ממך לקבוע כללי התנהגות שמתאימים לראיית העולם שלך...
לצפיה ב-'אצלנו בכיתה ד' כמעט לכולם יש'
אצלנו בכיתה ד' כמעט לכולם יש
26/06/2017 | 09:12
1
243
בן העשר שלי הוא אחד הילדים היחידים בכיתה ללא סלולרי, טען שהוא מרגיש אאוטסיידר כי כולם בקבוצת וואטסאפ והוא לא. אז הוא בקבוצה דרך הטלפון שלי. זה מאפשר לי לעקוב קצת אחרי מה שהולך שם, אבל לשמחתי גיליתי שהם די בסדר.
המחנכת נתנה להם 'חוקים לקבוצה'- בלי קללות, בלי להעליב, אסור להוציא אף אחד, מצרפים מי שרוצה מהכיתה, כולם מנהלים ועוד. הם באמת מתנהלים בהתאם, ואם מישהו קצת שוכח מיד יקפצו להזכיר לו.
בקיצור- אני מסכימה עם קודמותיי- זה כלי תקשורת שכדאי להשתמש בו, בהתאם לכללים שמתאימים לכם.
לצפיה ב-'גם אצלנו בכיתה ו יש חוקים'
גם אצלנו בכיתה ו יש חוקים
26/06/2017 | 09:24
209
לפעמים הם מרחיקים ילדים ל24 שעות
כי הם עברו עליהם
זה משעשע אותי
לצפיה ב-'מוקדם מדי לטעמי'
מוקדם מדי לטעמי
26/06/2017 | 09:26
204
הם עדיין לא יודעים איך לשלוט על מה שכותבים, ויכולות להיות לא מעט התנהגויות לא נאותות.
חייבים לוודא שיש כמה מבוגרים בקבוצה.

חיבור לוואטסאפ לא מחייב לעשות חבילת גלישה. לא יקרה שום אסון אם הן יקראו את מה שכתבו שם רק כשהן בבית.

לצפיה ב-'באמת קשה חברתית בלי זה'
באמת קשה חברתית בלי זה
26/06/2017 | 12:37
199
אצלנו (כתה ד) כמעט כל מעבר המידע בין הילדים נעשה בווטסאפ. אני בהחלט קוראת שם מדי פעם, זה היה התנאי שלה לקבל סמארטפון, אני לא מאמינה בפרטיות תקשורתית בגיל 10. גם אצל הגדול קראתי עד כתה ח בערך, גם בפייסבוק שלו. לא חייבים חבילת גלישה - בעיני זה דווקא שיעור יפה בדחיית סיפוקים. מי אמר שחייבים לראות את כל ההודעות בדיוק בשניה בה נשלחו? (אצלנו היא בכלל לא תמיד לוקחת את הטלפון, וממילא רוב ההודעות זה "היוש ביוש" או מכתבי שרשרת מהסוג הבזוי שעדיף לא לראות).
לצפיה ב-'בלת"ק הבכור התחיל עם ווטאסאפ בכיתה ד'. מההתחלה הבהרתי'
בלת"ק הבכור התחיל עם ווטאסאפ בכיתה ד'. מההתחלה הבהרתי
26/06/2017 | 13:36
227
שאני קוראת את ההתכתבויות הקבוצתיות, וגם הסברתי לו שאני עושה את זה כדי לוודא שאין שם צורת דיבור שלא מקובלת עלי, פגיעה חברתית בו או בילדים אחרים, אלימות מילולית וכו'. הבין וקיבל. מודה שקראתי הכול עד השנה - כיתה ו'. השנה קרו שני דברים: קודם כל, כמות הקבוצות וקצב ההתכתבויות הוא פשוט בלתי אנושי, ולא מותאם לאורח חייהם של אנשים מבוגרים שגם עובדים למחייתם (חוסר התחשבות טוטאלית, בחיי ), ושנית, הבכור בעצמו בחר שלא לקחת חלק ברוב הקבוצות ורובן מושתקות על בסיס קבוע. תכלס אפשר להבין אותו, כי אם הן לא היו מושתקות, הטלפון שלו היה מטרטר פעמיים בשנייה לפחות. סיוט. אז אולי זה בגלל שהוא בן, אולי זה בגלל שזה אופיו, אבל לשמחתי הוא מאוד לא נלהב מכל שלל הקבוצות האינסופיות שכל ילדי הכיתה (והשכבה!) פותחים, והוא עצמו אין לו זמן לקחת חלק שוטף בהתכתבויות הבלתי פוסקות, כך שבאמת אין לי צורך לעקוב אחרי זה באופן קבוע. אני מתעניינת אחת לכמה זמן וזהו.

לגבי הגלישה - בהתחלה הנחינו אותו שתמונות וסרטונים מורידים רק כשמחוברים לווי-פיי ולא על חשבון חבילת הגלישה. היום הוא כבר עם 6 ג'יגה או משהו כזה, אז אין בעיה.
לצפיה ב-'לבת שלי יש מגיל 7'
לבת שלי יש מגיל 7
27/06/2017 | 13:05
197
האמת שזה התחיל במסנג'ר של פייסבוק שלא דרש סים ומספר סלולארי ונועד כדי שאנחנו נוכל לדבר ביננו כשהיא לא בבית (הורים גרושים) איתי, עם סבתא שלה וכן הלאה.
הגרוש ראה כי טוב, קנה לה מכשיר חדש ושים לה סים והתקין לה ואטסאפ כדי לדבר איתו. בין רגע צצו בכיתה מספר מכשירים והבנות מקשקשות בינהן ופתחו קבוצות.
לדעתי, כל זמן שאין חרמות ודברים שליליים אין בזה פסול. לא נתתי לה לשים תמונה שלה בפרופיל אלא של משהו נטרלי (היתה הכלבה, עכשיו זה איזה עץ ורח שהיא צילמה לה). אמרתי שאני לא מרשה אף אחד שלא מהמשפחה או מהכיתה (ואני בודקת מדי פעם).
הבנות בקבוצה מעבירות שיעורים לבת חולה אם יש, קובעות להיפגש, מחליפות חוויות. באמת לא מוצאת למה לא.
לא התכוונתי שיהיה לה ממש מכשיר פתוח בגיל 7 וחצי, אבל זה התבקש. והאמת שהיום זה גם משרת אותי. אם היא היתה בחזרות אינטנסיביות למסיבת סוף שנה בחוג ריקוד, היא יכלה לתקשר איתי כשהחזרה הסתיימה יותר מוקדם או יותר מאוחר, ביום הולדת של מישהו בכיתה הציקו לבנות, אז היא יכלה להתקשר שאבוא לקחת אותה. ועוד.
לצפיה ב-'וואי איזה שרשור מלחיץ '
וואי איזה שרשור מלחיץ
28/06/2017 | 09:30
9
236
לבן שלי יש סוג שלחברה בכיתה ב ויש לה טלפון וקבוצת ווטסאפ עם שתי חברות ועוד ילד.
ניראה לי מוקדם בטירוף. הבן שלי מסתדר בלי טלפון ובלי להיות בקבוצה. היא מתקשרת אלי והם יכולים לפטפט חצי שעה בטלפון (שלי)
אני אמורה לתת טלפון בכיתה ג. אני לא זוכרת שחתמתי בשבועת דם , מקווה שלא יסקלו אותי אם אדחה את קצת, מקסימום דקה דומיה...
לצפיה ב-'לא חייבים. גם הקטן שמסיים כיתה ב' מסתדר יופי טופי בלי טלפון'
לא חייבים. גם הקטן שמסיים כיתה ב' מסתדר יופי טופי בלי טלפון
28/06/2017 | 11:56
1
145
למרות שלכמה ילדים בכיתה כבר יש (בעיקר בנות האמת...) והן כביכול מדברות גם בוואטסאפ. סו וואט. עדיין זה שונה מאוד מכיתות היסוד הגבוהות, שם רוב התקשורת באמת נעשית בוואטסאפ.
בשנה הבאה הוא אכן יקבל טלפון אבל זה אך ורק בגלל שהוא מתחיל יום שליפה, וחשוב שתהיה לו דרך לתקשר איתי. אם לא היה מתקבל ליום שליפה, לא היה מקבל כבר בשנת הלימודים הקרובה.
לצפיה ב-'גם שלי מסתדר בלי ומקווה שיסתדר בלי גם שנה הבאה'
גם שלי מסתדר בלי ומקווה שיסתדר בלי גם שנה הבאה
28/06/2017 | 12:47
30
לצפיה ב-'שאלה קטנה'
שאלה קטנה
28/06/2017 | 14:01
2
166
לא מפריע לך שחצי שעה שהוא מדבר עם חבר/ה את מושבתת ובלי טלפון?
אני מסכימה אתך שקשה לחשוב על מתן מכשיר ככ יקר לילד, גם אם נותנים לו אחד ישן של ההורה. לקח לי זמן לשחרר בנק' הזו (אבל את הטלפון שלי לא הצלחתי)
לצפיה ב-'מאוד מפריע'
מאוד מפריע
28/06/2017 | 14:12
1
142
ומפריע מעבר לחלק החינוכי, מפריע כי הוא מנתק אותי מהיד השלישית שלי
אז אני נושמת עמוק ומתגברת. וזה קרה רק כשזה מתאים. נניח כשאנחנו בבית או אצל ההורים שלי, בזמן פנוי שאני לא אמורה להיות עם הטלפון שלי.. כשזה לא מתאים, אני מסננת את השיחה או חותכת אותה מוקדם.

ולגבי המכשיר.. יש לי שני איי פון חמשים ששוכבים בבטלה במגירה. הוא לא יקבל אותם כשיגיע הרגע. אני חושבת בכל אופן. כשנגיע לגשר ניראה.
לצפיה ב-'איכשהו תמיד'
איכשהו תמיד
28/06/2017 | 14:25
129
כשמישהו היה מתקשר אליה, היתה נכנסת לי שיחת עבודה חשובה או משהו. ועד שהיתה מעדכנת אותי שיש ממתינה כבר ניתקו.
יש מכשירים פשוטים לילדים, אבל אין בהם אינטרנט על חסרון האפשרות של ואטסאפ, משחקים ועוד.
אבל... שוה לדחות. כי הם מתמכרים בדיוק כמונו.
לצפיה ב-'אני מקווה שהילד לא מחזיק טלפון נייד חצי שעה ליד המוח.'
אני מקווה שהילד לא מחזיק טלפון נייד חצי שעה ליד המוח.
28/06/2017 | 14:06
3
48
לצפיה ב-'מדבר בעיקרון בספיקר'
מדבר בעיקרון בספיקר
28/06/2017 | 14:14
2
165
אבל עוד סיבה למה לא כדאי שיהיה להם מכשיר טלפון עד גיל 18
לצפיה ב-'הם לא מדברים. רק בווטסאפ.'
הם לא מדברים. רק בווטסאפ.
28/06/2017 | 14:52
1
44
לצפיה ב-'בדיוק ומקסימום מקליטים הודעות בוואטסאפ'
בדיוק ומקסימום מקליטים הודעות בוואטסאפ
28/06/2017 | 15:12
140
כאילו - לאיזו רמת עצלנות אפשר להגיע??
לצפיה ב-'אם יש לה סלולרי, אז זה טיפשי שלא תיתני לה את האפליקציה הזו'
אם יש לה סלולרי, אז זה טיפשי שלא תיתני לה את האפליקציה הזו
05/07/2017 | 17:39
16
כמובן, שתדגמי אותה ותראי שהיא לא מנוצלת לרעה על ידה.
לצפיה ב-'תל-אביב/ר"ג והסביבה, מחפש רעיון לפעילות חווייתית לגיל 8'
תל-אביב/ר"ג והסביבה, מחפש רעיון לפעילות חווייתית לגיל 8
25/06/2017 | 14:56
13
144
שלום לכם,

הבן שלי חוגג השבוע יום הולדת
אני מחפש פעילות חווייתית/פעילות אקסטרים לילד/ים בגיל 8,

יכול לבוא בחשבון: קיר טיפוס (חד פעמי) או ג'ימבורי לגדולים או משהו אחר (ממוזג!)

כל רעיון והצעה יתקבלו בברכה,
תודה ויום טוב.

לצפיה ב-'מה עם מתחם האי בעזריאלי?'
מה עם מתחם האי בעזריאלי?
25/06/2017 | 18:04
1
36
לצפיה ב-'היינו מס׳ פעמים, תודה, מחפש כל רעיון אפשרי'
היינו מס׳ פעמים, תודה, מחפש כל רעיון אפשרי
25/06/2017 | 18:15
32
לצפיה ב-'יש בקרית אונו קיר טיפוס'
יש בקרית אונו קיר טיפוס
25/06/2017 | 18:39
2
103
ממש שווה, בשכונה אצלנו חוגגים שם הרבה ימי הולדת. הנה קישור :
בקניון קרית אונו (מן הסתם גם בקניונים אחרים) יש באולינג נחמד מאוד שאפשר לסגור בו דיל לימי הולדת של משחק+אוכל +כרטיס משחקים במשחקיה הצמודה לבאולינג (באותו חלל והמשחקים ממש כייפים) הבן הצעיר שלי חגג שם יומהולדת לא זוכרת איזה, חושבת 10 או 11 , עם הבנים מהכיתה וכולם היו מרוצים מאוד.
לצפיה ב-'בקיר טיפוס הוא חלק מהמשחקייה שם?'
בקיר טיפוס הוא חלק מהמשחקייה שם?
25/06/2017 | 19:01
1
81
המשחקייה שיש בה את כל המתקנים

אשאל אחרת:
האם אפשר לשלם רק עבור קיר טיפוס??
לצפיה ב-'קיר הטיפוס'
קיר הטיפוס
25/06/2017 | 20:48
94
והמשחקיה הם שני מקומות נפרדים. קיר הטיפוס הוא ברח' הזית והמשחקיה בכלל בקניון ביחד עם הבאולינג אז כן. אפשר לשלם רק על קיר הטיפוס כי אין איתו בכלל משחקיה.
לצפיה ב-'חדר בריחה כמובן. אחד מהמאות שיש באיזורך'
חדר בריחה כמובן. אחד מהמאות שיש באיזורך
25/06/2017 | 18:42
2
46
לצפיה ב-'יש לך דודמא לאחד שעשוי להתאים לגיל 8 ולגיל 10? (ילכו יחד...)'
יש לך דודמא לאחד שעשוי להתאים לגיל 8 ולגיל 10? (ילכו יחד...)
26/06/2017 | 17:05
1
77
זה אולי יתאים, תודה.
לצפיה ב-'תפנה לקרן קרמר פה בפורומים. זה עוד נושא שיש לה בו דוקטורט'
תפנה לקרן קרמר פה בפורומים. זה עוד נושא שיש לה בו דוקטורט
27/06/2017 | 15:20
33
לצפיה ב-'פלייבוקס בראשל"צ - מנהרת רוח'
פלייבוקס בראשל"צ - מנהרת רוח
27/06/2017 | 08:29
84
כמה חברים היו וממש המליצו
לצפיה ב-'יש רשת מקומות שנקראת איי ג'אמפ'
יש רשת מקומות שנקראת איי ג'אמפ
27/06/2017 | 10:18
3
98
הבנתי שהוא מגניב, קופצים בטרמפולינות וכאלה.
לצפיה ב-'אכן, יש איי ג'אמפ ויש גם ג'אמפ פארק... '
אכן, יש איי ג'אמפ ויש גם ג'אמפ פארק...
27/06/2017 | 10:49
2
71
תודה!
חשבתי על זה (ואולי גם איישם)
יש בראשל"צ או בפ"ת,

זה אכן כיוון נכון מבחינתי (אגב, אני לא מוצא הנחות/קופונים לפעילות כזו)

לצפיה ב-'אמור להיות בלאומי כארד'
אמור להיות בלאומי כארד
27/06/2017 | 11:14
1
14
לצפיה ב-'אכן, למי שיש לאומי כארד : ) '
אכן, למי שיש לאומי כארד : )
27/06/2017 | 11:22
9
לצפיה ב-'חלוקה לכיתות'
חלוקה לכיתות
25/06/2017 | 16:16
18
345
הכיתות עמוסות, ונערכים לפתוח כיתה נוספת בשנה הבאה.
ביקשו לרשום חברים.
לבן שלי בן ה- 8.5 יש קושי רב לשמור חברויות.
למרות זאת, הוא בקשר מעולה עם ילד שלילי מאד.
עד כדי כך אנחנו לא סובלים אותו, שאנחנו לא מרשים להם להיפגש אחר הצהריים. גם בבית ספר משתדלים להפריד אך ללא הצלחה.
השאלה היא האם עכשיו זאת ההזדמנות "להיפטר" מהילד?
או לאור מצבו החברתי (אומנם יש לו עוד חברים פחות קרובים שהוא די מתקשה לשמור איתם על קשר אבל הם "ילדים טובים", אבל רק חבר אמיתי אחד - הילד השלילי הזה) זאת תהיה טעות לנתק אותו?
אני נוטה כן להפריד.
לצפיה ב-'מה ההגדרה שלך לילד'
מה ההגדרה שלך לילד
25/06/2017 | 16:36
190
שלילי, ועד כמה הבן שלך מושפע ממנו.
אולי הוא מקנה לילד שלך בטחון, ואפשר ל"קלף" את השלילי?
אני הייתי בודקת יתרונות וחסרונות.
וגם מנסה לבדוק אם הילד שלך, את מי הוא היה רוצה בכיתה החדשה?
ומה יקרה אם הילד הזה לא יהיה איתו.
לצפיה ב-'תפרטי שלילי'
תפרטי שלילי
25/06/2017 | 17:52
9
177
גם אצלי היה מקרה דומה
העדפתי שלילי ( שאני מסתדרת בלמגר אותו)
מאשר לבד
לצפיה ב-'ילד חצוף, ללא גבולות, מתגרה'
ילד חצוף, ללא גבולות, מתגרה
25/06/2017 | 18:11
8
256
לא יודע להסתדר בחברה. אבל לא מהילדים השקטים שיש להם בעיה חברתית כמו בני אלא מתנשא ויהיר (הבן שלי אפילו אמר שלא רצו לשחק איתו ועם עוד ילד כי שניהם חברים של הילד המדובר). וזאת הנקודה החלשה של בני שחייבים לחזק דווקא.
ההורים שלו לא משתלטים עליו הכלל.
הוא גרם לבני להציק לבני הבכור עד כדי כך שהגדול לא מוכן אפילו ללוות את אחיו לביתו של החבר בזמן שהוא מוכן לשמור על אחיו וכל ילד אחר.
הוא גרם לבני לברוח מאחיו שנאלץ לרדוף עליו.
הוא מזלזל בכל מה שלא מחשב בזמן שאנחנו מנסים להרחיק את בני המכור מהמסכים.
לצפיה ב-'נשמע שבהחלט הייתי מבקשת להפריד. ייתכן ואפילו לא הייתי מסתפקת'
נשמע שבהחלט הייתי מבקשת להפריד. ייתכן ואפילו לא הייתי מסתפקת
25/06/2017 | 18:46
6
172
בלכתוב את זה על גבי הטופס, אלא מבקשת פגישה עם המנהלת כדי להציג את הדברים לעומק ולהסביר למה אני מבקשת להפריד. בפגישה כזו פחות הייתי מתמקדת בעד כמה הילד ההוא שלילי, ויותר הייתי מסבירה למה האינטראקציה ביניהם מוציאה מהבן שלך דברים שליליים.
לצפיה ב-'רק הערה... סוד ידוע בבית הספר שלנו'
רק הערה... סוד ידוע בבית הספר שלנו
26/06/2017 | 14:29
5
177
שמי שמבקש לא להיות עם ילד מסוים באותה הכיתה הרי קרוב לוודאי שיפגוש אותו בשנה הבאה באותה הכיתה "כדי ששניהם ידעו להסתדר"...
לצפיה ב-'אין לי מושג. אצלנו מעולם הייתה אי פעם הפרדה של כיתות'
אין לי מושג. אצלנו מעולם הייתה אי פעם הפרדה של כיתות
26/06/2017 | 14:52
121
והבכור כבר מסיים כיתה ו'...
לצפיה ב-'שיטה אכזרית ותמוהה'
שיטה אכזרית ותמוהה
26/06/2017 | 15:46
2
145
כמה פעמים היינו בסיטואציה שהילדים התבקשו לכתוב עם מי הם רוצים להיות בכיתה ותמיד התחשבו בזה.

נראה לי מוח מעוות שואל ילדים מה הם מבקשיםֿ, ואז בכוונה עושה להם ההיפך. מנסים להפוך את הילדים לחשדנים?
לצפיה ב-'מבקשים לציין גם וגם'
מבקשים לציין גם וגם
26/06/2017 | 17:21
1
124
בית הספר משתדל למלא את הבקשות לגבי מי שרוצים להיות איתם באותה הכיתה. אבל לא משתדל בהקשר ההפוך...

לצפיה ב-'אבל זה לא בדיוק מה שאמרת מקודם...'
אבל זה לא בדיוק מה שאמרת מקודם...
26/06/2017 | 18:19
101
אני בכל זאת חושבת שאם אמא ניגשת ומנהלת שיחה כנה עם מנהלת ויועצת, מסבירה את הבעייתיות שבמקרה ולא רק כותבת שם על דף, יש יותר סיכויים שיתחשבו בבקשה. בסך הכול זה גם אנטרס של בית הספר, כי אינטראקציה לא טובה בין שני ילדים יכולה ליצור בעייתיות רחבה יותר גם בראייה הכלל-כיתתית, בעיקר ככל שהם גדלים.
לצפיה ב-'אצלנו לא. התנסנו בכך פעמיים, בכיתות שונות עם ילדים שונים'
אצלנו לא. התנסנו בכך פעמיים, בכיתות שונות עם ילדים שונים
26/06/2017 | 21:29
89
הייתי מאוד כועסת אם היה סוד גלוי שכזה. הרי לא תמיד אפשר ללמוד להסתדר. אם מגיעים למצב שמבקשים לא להיות עם ילד מסוים בכיתה להתעלם בכוונה מהבקשה נשמע לי מאוד אכזרי. 
לצפיה ב-'ברגע שאת אומרת'
ברגע שאת אומרת
26/06/2017 | 05:53
139
שהילד משפיע על בנך להתנהגות שלילית,
בהחלט הייתי מפרידה.
אני כן הייתי משתפת את היועצת--המנהלת--שהן מטפלות
בחלוקת הכיתות בבעיה ומבקשת הפרדה, אבל גם מבקשת
שיצמידו אותו לילד חיובי שיוכל לעזור לבן שלך להשתלב
בסביבה החדשה.
לצפיה ב-'נראה לי שגם אני '
נראה לי שגם אני
25/06/2017 | 20:51
151
לא הייתי עומדת בפיתוי ופועלת נמרצות להפריד מתוך תקווה שיצליח להתחבר לילדים אחרים 
לצפיה ב-'אם גם ביה"ס מודע ומנסה להפריד אז על אחת כמה וכמה לבקש'
אם גם ביה"ס מודע ומנסה להפריד אז על אחת כמה וכמה לבקש
25/06/2017 | 23:47
4
40
לצפיה ב-'כמו שרשמתי, גם אנחנו בעד להפריד'
כמו שרשמתי, גם אנחנו בעד להפריד
26/06/2017 | 07:09
3
145
אבל אני חוששת שאז הוא יישאר ללא חבר קרוב ועוד בכיתה חדשה ומעורבבת.
השאלה מה עדיף: חבר קרוב שלילד כיף איתו ונוח אבל הוא מושפע ממנו לרעה או כמה "קצת חברים" שישפיעו לטובה.
בכל זאת, מדובר בילדים בני 9, לא באיזה עבריין מכור לסמים.
אולי אנחנו מגזימים ביחס שלנו כלפיו (אבל כל הדוגמאות שנתתי הן אמיתיות)
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
26/06/2017 | 07:33
108
יש מצב שבכיתה החדשה ימצא חבר טוב אחר,
והייתי מבקשת מהמורה להושיב אותו ע"י ילד טוב.
החבר הזה נשאר בסביבה אז אם באמת ירצה איתו קשר יהיה איתו בהפסקות.
נכון, שהילד הזה איננו עברין, אבל הוא משפיע על התנהגות לא טובה,
ואת זה הייתי מונעת.

לצפיה ב-'לדעתי זה מחיר ששווה לשלם.'
לדעתי זה מחיר ששווה לשלם.
26/06/2017 | 08:18
110
מה גם שהכיתה כמו שאמרת חדשה ומעורבבת אז יש סיכוי לחברויות חדשות. את מתארת קצת מצב של אישה שנשארת עם בעל מכה כי אחרת מי ירצה אותה. חבר שמשפיע עליו לרעה הוא לא חבר. 
לצפיה ב-'מי קבע שחייב חבר קרוב?'
מי קבע שחייב חבר קרוב?
26/06/2017 | 08:21
115
אני מכירה ילדים מאד טובים שאין להם חבר קרוב
אלא חברים
מהבניין..מהחוג..וגם מבית הספר
כל פעם הם משחקים עם ילדים אחרים
מה רע?
לצפיה ב-'ברור שלהפריד.'
ברור שלהפריד.
26/06/2017 | 09:41
116
זה ילד שתיארת לא פעם כבעייתי ואת לא מרשה להם להיפגש אחהצ. לא מבינה את הדילמה.
הבן שלך יכיר ילדים חדשים בכיתה ויצור חברויות חדשות. נוכחות של הילד הבעייתי בכיתה רק תפריע לו בזה

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
זקוקים להשתלת שיניים?
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה