לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

לצפיה ב-'הפוךושאר הבנות הצפוניות '
הפוךושאר הבנות הצפוניות
24/11/2016 | 18:33
6
251
צריכות עזרה?
פינו אתכן?
לצפיה ב-'תודה, לא פינו אותנו'
תודה, לא פינו אותנו
24/11/2016 | 20:05
3
215
אבל אנחנו הלכנו למתנס בשכונה שלנו לשם
העבירו מפונים משכונות מפויחות.
בד"כ אנשים יותר מבוגרים, שאין להם בני משפחה במקומות
אחרים, כדי שיסעו אליהם.
מחפשים להם בתים או מלונות לשכן ללילה.
אוירה קשה בעיר. בכל מקרה--אני צמודה לאינהלציה ומשאף, אחרת אחנק
לצפיה ב-'אם את שומעת על מישהו שיכול להדרים'
אם את שומעת על מישהו שיכול להדרים
24/11/2016 | 20:09
2
211
תעדכני אותי במסר
לא נתפס כל הבלאגן הזה
לצפיה ב-'זה לא עובד כך'
זה לא עובד כך
24/11/2016 | 22:28
206
זה עובר דרך רישום של העו"ס כי הדירות
נשמרות ע"י צותי משטרה ומתנדבים כדי שלא תהיה ביזה.
אז מה שעושים מעבירים למקומות עם כתובות שדאגו באופן מסודר.
מי שהלך פרטני--לא בא לכינוס הזה.
אחנו סתם נתנו מה שצריך במצב ראשוני של בלבול. 
כי עזבו את הבית בחופזה.
לא יאמן. איך החיים נזילים ככה, שאין ידיעה מהרגע להרגע.
לצפיה ב-'לפעמים נכון גם לשבח'
לפעמים נכון גם לשבח
24/11/2016 | 22:32
160
עירית חיפה לקחה יוזמה, ואני מבינה שגם מהממשלה.
והטיפול בעיר בכל התחומים --בת חולים, מפונים ,
גם בתי אבות---הכל באחריותם ובעבודה מסודרת.
ממש יפה ומכובד.
נראה שלמדו לקח מהשריפה בכרמל לפני כמה שנים.
לצפיה ב-'אני קרייתית אבל עבר עלינו יום מאוד קשה'
אני קרייתית אבל עבר עלינו יום מאוד קשה
25/11/2016 | 07:11
229
2 משפחות של חברים גרים ממש בלב השכונות שעלו באש. ארחנו את שתיהן אחהצ לקפה וחיבוקים וכולם התפזרו לישון אצל בני משפחה כאן בקריות. היום בבוקר יסעו הביתה לבדוק מה המצב. אני ממש מקווה שהכול בסדר. והכי חשוב שכולם בסדר! בעלי הגיע הביתה בשתיים בצהריים, מסריח מעשן. עובד במת"מ (דרום העיר), ובכלל לא היה קרוב פיזית לשריפות אבל העשן בחיפה היה כל כך כבד והרוחות פזרו אותו כל כך רחוק, שרק הנסיעה הביתה דרך אותו עשן הדביקה אותו ואת המכונית בריח השריפה.
ובכלל, רגשית זה מאוד מאוד קשה. דה-ז'ה-וו מטורף לחנוכה של לפני 6 שנים. רק שהפעם לא רק אנחנו היינו דבוקים לטלוויזיה אלא גם הילדים וגם הם נכנסו קצת לסטרס בהתחלה.
מה אני אגיד לכם, שיהפוך כבר ההווה הזה לעבר.
מתנצלת מראש שאני לא פותחת שרשור סירים היום. אני מבשלת והכול אבל הראש שלי ממש לא שם.
לצפיה ב-'חיבוק (אני פוחדת לכתוב חם) לכולם. אתמול האש הגיעה גם'
חיבוק (אני פוחדת לכתוב חם) לכולם. אתמול האש הגיעה גם
25/11/2016 | 09:34
205
למרכז, לפאתי ראשל"צ. בדרכי הביתה מהעבודה ראיתי את האש והעשן. מפחיד.
קשה בכלל לדמיין מה עובר על המשפחות באיזורים שפונו.
לצפיה ב-'כיתה א' - כיצד מחנכים/מקנים מודעות לאחריות?'
כיתה א' - כיצד מחנכים/מקנים מודעות לאחריות?
22/11/2016 | 16:07
12
278
בני בכיתה א'.
כל שבוע משהו אובד לו (בקבוק מים, קפוצ'ון, כלי כתיבה, קופסת האוכל... ) הבנתם.
אני ובעלי משתגעים מזה!
זה די ברור שהוא לא עושה זאת בכוונה אלא מתוך חוסר תשומת לב והשילוב של כיתה א' - לא עוד סביבה קבועה של הגן, אלא יש פה מעברים בין כיתות וכו'...

אז... איך מלמדים לגלות אחריות, לשמור על הציוד, להחזיר למקום וכו'?

איך נכון להגיב במקרים כאלו של אובדן חוזר?

תודה .

לצפיה ב-'לא יודעת. אני עד היום'
לא יודעת. אני עד היום
22/11/2016 | 16:39
232
לא מניחה כלום מהיד כי אני אשכח אותו - ואם אני מניחה, אני מניחה הכל בערימה אחת (אז לפני שבועיים הייתי עם הילדות בגן משחקים, ושכחתי את כל הדברים השארתי את התיק ואת בקבוק המים, ולקחתי את הילדות והאופניים שלהן...).
ובאמת אני מאבדת בקבוקי מים כל הזמן, כי זה הדבר היחיד שאני מניחה מהיד על דלפקים של חנויות כדי לשלם - ומשאירה את זה שם.

ראית פעם את אזור האבידות והמציאות בבית הספר? יש שם מיליוני סווטשירטים. ככה זה. צריך לסמן את הדברים, ומה שאפשר מכניסים מייד לתיק, וכו'. אבל מטבע הדברים יש דברים שאי אפשר להכניס או שמשתמשים בהם (כמו בקבוק), ושוכחים.
סווטשירטים, מעילים, מטריות, בקבוקים - הם מהסוג הזה.
וחלק מהדברים כמו כלי כתיבה וקופסאות אוכל יכולים אפילו להילקח על ידי ילדים אחרים.
לדעתי צריך פשוט לקבל שזה המצב, דבר ראשון. דבר שני, כאמור, לסמן הכל. ודבר שלישי, לבקר באבידות ומציאות כמה שיותר מהר...
לצפיה ב-'מצטרפת ל"חייבת להגיב". גם אצלנו זה היה ככה במהלך כיתה א''
מצטרפת ל"חייבת להגיב". גם אצלנו זה היה ככה במהלך כיתה א'
22/11/2016 | 17:41
3
185
הבכור הוא ילד סופר אחראי, ועדיין היה מאבד כל הזמן כלי כתיבה מכל הסוגים. כשעלה לכיתה א' קניתי לו חבילה של 30 מחקים, והייתי בטוחה שזו החבילה היחידה שאצטרך לקנות עד סוף כיתה ו'. בחופשת פסח כבר הלכתי לקנות חבילה חדשה
מאוד מאוד לאט ומאוד מאוד בהדרגה הוא השתפר, יחד עם כל הילדים בכיתה. במהלך כיתה ב' התופעה הצטמצמה למינימום.
גם הקטן עבר אותו תהליך בדיוק. במהלך כיתה א' איבד כל הזמן כל מה שאפשר לאבד, פחות או יותר. והוא יותר "עפיפון".. השנה (כיתה ב') זה כבר מאוד נדיר.
לשיים כל מה שאפשר לשיים, החל במחקים ועפרונות וכלה בקופסאות אוכל ועליוניות.
והרבה סבלנות.... זו למידה שאורכת זמן ודורשת גם התבגרות. אצל רוב הילדים זה קורה באופן טבעי. ויש כאלו שגם בתור מבוגרים מאבדים כל דבר שאפשר
לצפיה ב-'אני רוצה לציין שאני לא מאבדת כלום,'
אני רוצה לציין שאני לא מאבדת כלום,
22/11/2016 | 17:42
2
199
בסופו של דבר - כי אני שותה הרבה, ומהר מאוד מגלה שהבקבוק לא איתי, וחוזרת לקחת אותו .
לצפיה ב-'לא דברתי עלייך '
לא דברתי עלייך
22/11/2016 | 17:50
1
26
לצפיה ב-'נכון, אבל בכל זאת ראיתי לנכון להבהיר את הנקודה הזאת '
נכון, אבל בכל זאת ראיתי לנכון להבהיר את הנקודה הזאת
22/11/2016 | 17:57
28
לצפיה ב-'קונים רק את הכי זול'
קונים רק את הכי זול
22/11/2016 | 20:01
1
188
קלמר ראשון היה יפה ומדוגם. בפעמים הבאות זה היה קלמר ג'ינס ב-5 ש"ח וציוד מחנויות של הכל בשקל.
קפוצ'ון - מראש אני קונה בחנויות זולות כמו האנגר ופעם בחודש אני עוברת אצל אב הבית ואוספת 2-3 קפוצ'ונים (לא תמיד בדיוק את אילו שקניתי, אבל בדרך כלל די דומים). עכשיו אני כבר רושמת שם וטלפון... (לא שזה עוזר).
בקבוק מים - קונה באושר עד 12 ב-12 וזה מספיק לכמה שבועות. 
טלפון (לא בכיתה א' אבל הבלאגניסט שלי כבר מזמן לא שם) - קנה לעצמו מדמי כיס ומתנות יום הולדת טלפון ב-800 ש"ח, החזיק כמעט שלושה חודשים לפני שאבד. עכשיו נתתי לו את הסמסונג יאנג שהיה של אחותו, שהיה אצלה 3(!) שנים...
לצפיה ב-'בול כמו אצלנו רק שאצלנו מהתחלה היה קלמר ג'ינס ב-5 ש"ח '
בול כמו אצלנו רק שאצלנו מהתחלה היה קלמר ג'ינס ב-5 ש"ח
23/11/2016 | 11:33
25
לצפיה ב-'תודה על תגובותיכן. מקווה שהזמן יעשה את שלו.'
תודה על תגובותיכן. מקווה שהזמן יעשה את שלו.
22/11/2016 | 23:26
3
37
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
23/11/2016 | 11:09
2
179
אנחנו עוד בתחילת שנה, אצל הרב זה משתפר.
מצטרפת להמלצה לקנות מלאי של דברים זולים שיהיה בבית
בזמנו בעלי היה מאוד נגד וטען שאם לא יחוו את האובדן לא ילמדו
הנסיון מוכיח הפוך.

הרבה פעמים נוכחתי שפריטים שאבדו חזרו מכוון שלא ממש אבדו.
הושאלו לחבר ושכח להחזיר, נותרו על השולחן, הוכנסו לתא לא נכון בתיק...

צרכים לזכור שהם בהתחלה וברגע שיש צלצול זה בלגן גדול ומעיין לחץ, מהר לצאת להפסקה/ הביתה ועושים הכל מהר.

אחד הדברים שעזר- הדבקת מדבקה זהה על כלל הפריטים מהקלמר (יש היום סלוטייפ (וושיטייפ) עם דוגמא, פשוט להדביק חתיכה בחלק העליון של כל וטוש/ מספרים/ דבק) כך זה בולט להם שזה שלהם וגם לחברים בולט מתוך כלל הדברים בקלמר שלהם.

לגבי סווטשרים- אני מאוד התעקשתי שילכו לחפש בפינת אבדות ובהתחלה היתי נכנסת איתן בשישי וברב הפעמים האבדה נמצאה.

לגבי בקבוקי מים- קניתי את הרגילים של מי עדן/נביעות. גם עליהם וושי טייפ כך שבולט לו שזה שלו ומעבר לזה, במילא צריך להחליף מידי פעם
לצפיה ב-'אהבתי מאד את הרעיון של הוושטייפ, באמת בולט לעין'
אהבתי מאד את הרעיון של הוושטייפ, באמת בולט לעין
23/11/2016 | 15:24
120
גם אני באותה סירה עם הבכורה שלי, לפעמים אחרי שאבדו כבר 2 זוגות מספריים, 9 טושים, 3 עפרונות, 2 מחדדים ומחק בשבוע אחד, היא הולכת לביה"ס עם קלמר מלא באופן מאד חלקי יום יומיים ו... חוזר חלילה.
מייחלת לשיפור.
דבר אחד שהתחילה לזכור תמיד - הסווטשרט
יש לי סניף קטן של הזול סטוק בבית עד סיום עונת האבדנות (כתה ב' אמן!)

לצפיה ב-'תודה. לא מכירה את הוואשיטייפ. אבדוק זאת.'
תודה. לא מכירה את הוואשיטייפ. אבדוק זאת.
23/11/2016 | 16:22
17
לצפיה ב-'מבקשת להוסיף כמה דברים,'
מבקשת להוסיף כמה דברים,
24/11/2016 | 07:59
104
אפשר גם להנחות את הילד לכמה הוראות פשוטות, כמו:
1)לא להוציא הכל על השולחן, רק את מה שצריך, 
   מחברת/ספר/חוברת ואת הקלמר ה"דק" קלמא יעודי בו יש רקעיפרון מחדד מחק.
   את הצבעים והטושים וכל מיני בקלמר אחר.
   (יש ליקנות קלמרים כאלה שמחוברים משלושה תאים שניתנים להפרדה.
    קניתי כאלה לנכדים--מעולה בשימוש)
   כשיש על השולחן מעט פריטים גם פחות טועים.
2)חפצים שלא בשימוש--שיהיו במקומם בילקוט או בתא הפרטי. אפילו סווטשר
   יכול להיות בפנים. כדי לא לשכח.
אלה לא הוראות מסובכות. להפך הם גם מקלות על הילד שלא להתמודד עם
כ"כ הרבה פריטים. 
לצפיה ב-'שאלות יום הולדת ועוד...'
שאלות יום הולדת ועוד...
22/11/2016 | 11:14
18
378
יום הולדת גיל 7 ועוד...

דירה קטנה
אין תקציב לשכור משהו בחוץ
ו***שכן מלמעלה שכל שנייה יורד ומתלונן על הרעש (גם של 2 הילדים הפרטיים שלנו, שאגב, 2 הילדים הכי פחות רועשים שאני מכירה ואני אימא שלהם - בחיי שאני לא מגזימה, הם רועשים כן, כמו ילדים, אבל באמת, זה ברמות ממש נורמליות ופחות מכך). - ואם כבר שאלה בתוך שאלה - באחת הפעמים שהגיעה חברה של הבת שלי לפליי-דייט, היא פשוט השתוללה בטירוף, קפצה על הרצפה וצעקה וקפצה על הספות - ואז ירד השכן להתלונן. לפני שהוא ירד הערתי לה מספר פעמים שתפסיק - אבל היא לא הפסיקה, אני לא יכולה לגעור בילדה שהיא לא שלי, או להטיל סנקציות...עכשיו הילדה הזו היא ילדה טובה בעקרון, רק לפעמים משתגעת קצת, והחברה הכי טובה של הבת שלי, אבל אם אני אעיר לאימא שלה על זה שהיא השתוללה, זה לא יעבור חלק, כי היא רגישה...והיא אגב - האימא היחידה שנחמדה אליי (לי יש בעיה חברתית וקשה לי להיכנס למעגל הזה של אימהות חברות ולהתחבב על המורה, אני פשוט גרועה בזה)...אז אני מנסה איכשהו להימנע מלהזמין כל הזמן - אני באמת לא יודעת איך להתמודד עם ילד שהוא לא שלי שמתפרע בבית. רעיונות?

עכשיו לשאלה - הבת שלי תחגוג גיל 7, כבר מזמן מדברת על היומולדת שלה, היא מבחינתה להזמין מספר חברות וזהו, לי יש את הקטע החברתי שחשוב לי שאפאחד לא ירגיש דחוי (אגב, בגן, ימי הולדת מצומצמים היו מקובלים, אז  הייתי מזמינה את החברות הקרובות ועוד ילדה או 2 שהן חדשות בגן/עולות חדשות)
הימי הולדת שנחגגו עד כה השנה, היו לכל הכיתה...(אלא אם כן היו כאלה שלא הוזמנו אליהם ולא ידענו) - אבל - כמו שאמרתי הדירה שלנו פיצפונת, אין לנו תקציב כדי לשכור מקום אחר, אני באמת לא רוצה להטריד את השכנים (בטח לא את הטרחן מלמעלה שנוקם בנו ומזיז רהיטים ודופק בפטיש באמצע הלילה, למרות שהוא כל היום בבית). אני לא חושבת שנדע להסתדר עם 29 ילדים משתוללים...
מה עושים??

התייעצות אחרונה - אלימות...

אז בכיתה המקבילה של הבת שלי, יש ילדה מאוד אלימה, שהייתה איתה בגן - ולשמחתי כשעלו לכיתה א - היא עברה לכיתה השנייה. הרבה בנות סבלו וסובלות מנחת ידה...(גם במסיבת הסיום כל ההורים היו עדים למעשה אלימות שלה כלפי ילדה אחרת שפרצה בבכי והמסיבת סיום הופסקה).

באחד הבקרים - אמא שלי, שלפעמים לוקחת את הבת שלי לבית הספר, סיפרה שהילדה הזו גם הגיעה עם סבתא שלה - ובדרך היא ראתה את הבת שלי והתחילה לדחוף אותה סתם ולקרוא לה בשם - סבתא שלה העירה לה ואמרה לה שתדבר במקום לדחוף. כל הזמן הזה הבת שלי התעלמה ממנה לחלוטין, כאילו היא אוויר.
אני זוכרת שאז סיפרתי לה שכל המטרה של בריונים - זה לגרום לך לתגובה כלשהי ואם פשוט נתעלם מהם - הם יפסיקו.
מצד שני ששמעתי את זה - רציתי שהבת שלי תפרק אותה במכות והילדה הזו לא תגע בה ביותר...
אני לא בעד אלימות - אבל אני ממש לא רוצה שהילדה שלי תהיה קורבן ותראו לי הורה אחד שלא רותח מבפנים כשהוא שומע שפגעו לו בילד...
אגב - משום מה הבת שלי לא רצתה שאמא שלי תספר לי על זה...עכשיו אני חוששת שאולי היו מקרים נוספים שהיו אלימים כלפיה ולא סיפרה לי. אני ממתנת את התגובות שלי, אני לא מראה לה שאני נסערת ובא לפוצץ את העולם...אלא אני רק מחבקת ומסבירה...איך אני גורמת לה לספר לי דברים כאלה? ובכלל, לספר, כמה שיותר...
לצפיה ב-'את החברה שלה תזמיני לפארק או לסרט ולא הביתה'
את החברה שלה תזמיני לפארק או לסרט ולא הביתה
22/11/2016 | 12:34
1
226
ליומולדת שלה את יכולה להזמין רק את הבנות ולקיים אותה גם בפארק, או להזמין את כולן לסרט (יש בתי קולנוע שיתנו לך גם חדר לעוגה וכיבוד, במחיר דומה למחיר כרטיס לסרט). את יכולה גם לנסות להתארגן במשותף עם עוד ילדה כך שתחלקו בהוצאות על מסיבה במקום מאורגן לענין. אבל אם אין לך מקום ואין לך תקציב ואין לך יכולת לתפעל את זה - פשוט תבטלי. גם אם הילדה רוצה, לא תמיד זה אפשרי. תביאי עוגה לכתה בתיאום עם המחנכת ותסגרי ענין וזהו.
לגבי האלימות - אם מדובר במשהו חד פעמי, כמו שסיפרת, תתעלמי וזהו.
לצפיה ב-'ביום ההולדת אני לא יכולה להזמין לפארק או סרט'
ביום ההולדת אני לא יכולה להזמין לפארק או סרט
23/11/2016 | 10:03
151
בגלל שזה יהיה שיא החורף ואצלנו הבית קולנוע הוא מחוץ לעיר במרחק חצי שעה - 40 דקות נסיעה.
בדקתי לגבי אם יש עוד ילד או ילדה שחוגגים באותו זמן, יש אחת שרוצה לחגוג לבד (כי מזמינה גם את המשפחה) ואין עוד באותו זמן.
לצפיה ב-'כתבת כמה נושאים מאד חשובים ומעניינים, מציעה לך לפצל'
כתבת כמה נושאים מאד חשובים ומעניינים, מציעה לך לפצל
22/11/2016 | 13:12
52
לצפיה ב-'לגבי היום הולדת - אפשר לעשות ממש מצומצם'
לגבי היום הולדת - אפשר לעשות ממש מצומצם
22/11/2016 | 13:40
3
184
להזמין חברה או שתיים זה בסדר, בעיני. לא מעליב.

להזמין שתי חברות לסרט, לשבת אחרכך לאכול גלידה, 

או אטרקציה אחרת שהבת שלך אוהבת. למשל - יש מקומות שאפשר לעשות פעילות יצירה חד פעמית של שעתיים (ציור על כלים, הכנת מוזאיקה, ...)
למקומות כאלה לפעמים אפשר גם להביא עוגה וכיבוד מהבית. אם לא צפוף שם, ייתנו לך איזה שולחן בצד.

לצפיה ב-'יש 6 חברות'
יש 6 חברות
23/11/2016 | 10:06
2
121
הקולנוע הוא במרחק 30-40 דקות מהעיר.
מה אם נקרין סרט בבית? זה יתפוס או יהיה להן משעמם?

סרט קצר עם יצירה...?
לצפיה ב-'סרט בבית זה יכול להיות קשה'
סרט בבית זה יכול להיות קשה
23/11/2016 | 11:14
1
119
אני תמיד נמנעתי מזה, כי מספיק שילדה אחת לא נהנית מהסרט, או סתם באותו יום לא בא לה לשבת במקום - היא תפריע לכולם.

לצפיה ב-'נכון...'
נכון...
24/11/2016 | 10:42
63
בפעם הקודמת עשינו יצירה ואת אחת מהן זה שיעמם - אז פשוט התחילה לקפוץ ולהפריע לאחרות...קשה לקלוע לטעם של כולן...מסובך...
לצפיה ב-'כמה חברות זה "מספר חברות"?'
כמה חברות זה "מספר חברות"?
22/11/2016 | 14:10
2
183
וכמה ילדות יש בכיתה?
אם זה שתי חברות, כמו שמתואר מעליי, אפשר לקחת אותן למקס ברנר / משחקייה שווה / איזושהי אטרקציה אחרת (מה שעשינו בימי ההולדת של הגדולה), להחלקה על הקרח (החלום של השנייה) או יום כיף במקום אחר לבחירתה של הילדה. באמת שיש הרבה אופציות לבילוי של שלוש ילדות בגיל הזה.
קולנוע אצלנו באזור זו דווקא מהמסיבות היקרות יותר. כן נהוג לחלוק ימי הולדת כדי להתחלק בתשלום, אם הבעייה היא תקציב - ואז שוכרים מקום + מפעיל (שלפעמים באים יחד כחבילה) - או אם אצל הילד השני יש מקום - רק המפעיל יעלה.
לצפיה ב-'(החל מ"קולנוע אצלנו" עברתי לדבר על מסיבה לכל הכיתה).'
(החל מ"קולנוע אצלנו" עברתי לדבר על מסיבה לכל הכיתה).
22/11/2016 | 14:25
41
לצפיה ב-'זה בערך 6 חברות...'
זה בערך 6 חברות...
23/11/2016 | 10:05
123
וזה יוצא בחורף...בשיאו האמת...
לצפיה ב-'זה לא נכון שהתעלמות מבריונות מפסיקה אותה - להיפך'
זה לא נכון שהתעלמות מבריונות מפסיקה אותה - להיפך
23/11/2016 | 07:37
1
178
בריון רואה אתגר בלהוציא את האדם שמולו מדעתו.
אז אם אתה יותר חזק מהביריון, הדרך הנכונה להתמודד היא כן להדוף אותו ממך.
אם אתה יותר חלש ממנו, אז בשום אופן לא להתעלם אלא להגיד משהו כמו : מצטער, אין לי עניין להתעסק איתך" ולהתרחק ממנו.
לצפיה ב-''
23/11/2016 | 11:57
5
לצפיה ב-'אולי כדאי להתחיל בשאלה נוחה יותר'
אולי כדאי להתחיל בשאלה נוחה יותר
23/11/2016 | 09:43
4
185
לא לשאול האם הילדה מציקה לה אלא איך היא מתנהגת בכלל. האם המורה כועסת עליה לפעמים, האם היא מציקה לילדים? ואז לשאול האם הציקה גם לה.
לצפיה ב-'כבר מהגן היא סיפרה שהיא מציקה לילדים'
כבר מהגן היא סיפרה שהיא מציקה לילדים
23/11/2016 | 10:10
3
128
ושהיא לא אוהבת אותה בכלל. אבל תמיד אמרה שאליה היא לא מתקרבת.
הפעם הופתעתי ויותר מזה שהיא לא רצתה לספר לי...

איפה טעיתי? אני רוצה שהיא תרגיש בנוח לספר לי הכל...
לצפיה ב-'העלת כמה דברים'
העלת כמה דברים
23/11/2016 | 10:58
88
לגבי יום הולדת.. אכן סיטואציה בעייתית.
בלי קשר לשכן, לארגן ולעניין 30 ילדים זה לא קל.

אם את אכן הולכת על 6 בנות, סרט בבית + פופקורן ויצירה  בהחלט שווה
אפשר לקנות מיכלי פופקורן (יש בחנויות חד פעמי/מקס/הכל בשקל)
לקנות כוסות שתיה עם קש מגניבות
עוגה ונרות ומרימים על כסא . בהחלט שווה ומרגש.

אישית גם אני מעדיפה לא להזמין רק חלק ושש בנות זה לא מעט גם אם בכתה יש 20 בנות (במידה וכולן מהכתה)

מה עם יום כיף במקום חגיגה השנה?
אולי אפילו עם החברה הטובה?
קולנוע / באולינג/ לונה פארק/ איי גאמפ + ארוחה במקס ברנר, לא יתפוס?

לגבי החברה.
אני מניחה שהחברה ראתה את השכן "הנחמד" ומבינה שירד בגללה.
אני חושבת שפעם הבאה שהיא באה להגיד לה מראש שהשכן קצת רגיש וקשה לו ואנחנו משתדלים להתחשב כמו שלא הינו רוצה שעכשיו יקדח ויחריש את אוזניכם
ולקוות שיהיה בסדר.
אולי גם לכוון אותן לשחק בחדר עם שטיח / ממ"ד כך שבולם רעשים.

לגבי אלימות..
אני רוצה קודם להרגיע
זה שהיא לא רצתה לספר לך ואולי לא מספרת הכל זה לאו דווקא בגלל שחוששת מתגובתך, או משהו כזה.
יתכן והיא עצמה "מדפדפת" את ההתנהגות של הילדה.
יודעת שככה היא ויודעת שאם היא מתעלמת, אחרי שתי שניות הילדה עוברת למישהו אחר.

בזמנו אנחנו הנחנו את הבנות להתעלם ולזוז ואם לא עוזר להגיד בקול רם ותקיף "זה לא נעים לי, תפסיקי" (ממש התאמנו בבית)
ואם לא עוזבים אותן ולמרות שהן הולכות הולכים אחריהן ומפריעים בדרך, אנחנו מאשרים לדחוף ולרוץ למורה.

והציעו לך כאן לא לדבר ישירות ומלכתחילה על זה, אלא בשיחות כלליות על ילדים אחרים/ על היום בבית ספר וכד' להגיע גם לזה.
לצפיה ב-'אולי תשבחי אותה על ההתנהגות?'
אולי תשבחי אותה על ההתנהגות?
23/11/2016 | 11:19
1
76
אני חושבת שלפעמים הם לא מספרים, כי חוששים שנכעס עליהם.

אולי אם תגידי לה ״אני שמחה שסבתא סיפרה לי מה קרה, ואני גאה בך שהצלחת להתאפק״. קודם כל להרגיע אותה שתדע שאת לא כועסת עליה. ותדע שכאשר מספרים לך דברים - יש לזה תוצאות טובות (שבחים מאמא זה תוצאה טובה).

אחרי זה, באותו יום או יום אחר, אפשר להוסיף ״את יודעת, פעם הבאה עדיף שאת וסבתא תתרחקו לגמרי מהילדה הזאת״

(מוזר לי שאמך לא עשתה את זה.אחרי דחיפה אחת זזים הצידה, או עומדים במקום ומחכים שהילדה האחרת תלך. או לעמוד בין הילדה שלך לבין הילדה האחרת. האם אכן המצב היה גרוע כמו שהיא תארה? הילדה האחרת דחפה כמה פעמים, ואף אחד מהמבוגרים לא מנע את זה? זו התנהגות שלא נותנת לילדה מקום לאמון במבוגרים שיגנו עליה )
לצפיה ב-'אני משתדלת לשבח אותה כשהיא מספרת'
אני משתדלת לשבח אותה כשהיא מספרת
24/11/2016 | 10:40
64
ובכלל...אני אתן לזה יותר דגש עכשיו.

אמא שלי אמרה שהיא לא הספיקה להגיב והסבתא השנייה הפסיקה את זה.
ההורים שלי מעולם לא ידעו כל כך להגיב במצבים כאלה, תמיד היו נבוכים ואז אוכלים את הלב אח"כ. אין הורים מושלמים...
לצפיה ב-'אין מצב לשוחח עם השכן שיוותא איזה אחהצ על השקט שלו לאיזה שעם'
אין מצב לשוחח עם השכן שיוותא איזה אחהצ על השקט שלו לאיזה שעם
02/12/2016 | 19:04
7

שעתיים? עד כדי כך אטום, אולי אם תודיעי מראש הוא יהיה יותר נחמד..... כן ממליצה לעשות בית עם כמה חברות אפילו מעין מסיבת יום הולדת / פיגמות עם משחק כמו חבילה עוברת שילדים מאוד אוהבים ואיזו יצירת שרשרת / צמיד או תיק לקישוט עם איפור לילה של פיות ונצנצים , עוגה וארוחת ערב קלה לא יקר נחמד וכיפי ולשכן לבקש ממנו יפה שיהיה סבלני איזה שעתיים ובסיום היום הולדת לעלות אליו עם איזו פרוסת עוגה  

לצפיה ב-'איך בוחרים בית ספר?'
איך בוחרים בית ספר?
21/11/2016 | 14:27
11
356
שלום,
הבן שלי כרגע בגן חובה ושנה הבאה יעלה לכיתה א'. 
יש לנו באזור 2 בתי ספר- אחד דתי והשני חילוני. מכיוון שאנחנו מגיעים ממשפחות מסורתיות\דתיות, לי ולבן זוגי אין מניעה לשים אותו בבית ספר דתי אם נחליט שהוא יותר מתאים עבורנו. 
אני יודעת שזה קצת מוקדם, אבל איך מחליטים איזה בית ספר יותר מתאים? יש לי קצת נתונים על כל בית ספר (לשניהם צריך הסעה, לאחד יש צהרון ולשני אין, לאחד הולכים כל ילדי המושב ולשני לא וכו') אבל אשמח, אם יש לכן מן צ'ק ליסט כזה לבחירת בית ספר, לקבל אותו.
כשבחרתי לו גן בזמנו הייתי בסיבוב בכמה גנים וראיתי כמה ילדים יש בכל קבוצה, ואיזה פינות משחק יש ומה התפריט... 
בקיצור- אני צריכה לדעת מהם הדברים שיש לשים לב אליהם בבחירת בית ספר. 
תודה רבה מראש :) 
לצפיה ב-'אני דווקא כן חושבת'
אני דווקא כן חושבת
21/11/2016 | 14:40
2
230
שמה שיותר חשוב פה זה סגנון בית הספר מבחינת דתי או חילוני. בבית ספר דתי יש הרבה מקצועות קודש, תפילות, דגש על מקצועות יהדות (בנוסף למקצועות הרגילים, כמובן), ובבית ספר חילוני- ממש אין את כל זה.
סוג בית הספר גם ישפיע על החברה בה יהיה, החברים והחברות, תנועת הנוער שיהיה בה (אם כמובן יבחר ללכת בכיתה ד'-ה') ועוד ועוד. בבית ספר דתי, רוב הילדים גם נפגשים בבית הכנסת בשבת עם המשפחות ונוצרת מעין קהילה...

אני באה מבית חילוני וגדלתי בבתי ספר חילוניים ואני שולחת את ילדיי למסגרות חילוניות. את המידע על בתי הספר הדתיים אני יודעת מאנשים בסביבתי וממטופלים שלי.

לאיזה בית ספר הולכים כל ילדי המושב? נראה לי גם עניין משמעותי.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום "אובדן הריון" בתפוז
09-7749028
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
21/11/2016 | 14:47
1
167
אלה פרמטרים משפיעים וחשובים ואנחנו בבוא העת נשקלל אותם. אבל אני רוצה לדעת מה עוד צריך לבדוק. איך אני בודקת רמה לימודית? כמה תלמידים בכיתה זה נחשב 'נורמלי'? האם העובדה שבבית ספר אחד מתחילים אנגלית בכיתה א' ובשני בכיתה ד' משפיעה?
כמה שיותר שאלות חשובות ככה יותר טוב כדי שאוכל לגבש החלטה נכונה.
לצפיה ב-'מתייחסת לפרמטרים שהזכרת-'
מתייחסת לפרמטרים שהזכרת-
21/11/2016 | 17:31
169
1. לימוד אנגלית בכיתה א' לעומת בכיתה ד'- לא משמעותי בכלל בעיניי. בדרך כלל, "לימודי" אנגלית בכיתות א' ב' זה משהו מאוד סתמי וחסר משמעות (כך זה לפחות אצלנו ברעננה). התחילו ללמוד כמו שצריך את האותיות, קריאה וכתיבה בכיתה ג'.

2. מספר ילדים בכיתה- נדמה לי שהמספר עכשיו עומד על עד 28 ילדים בכיתה לפי החוק. אולי 26. לא זוכרת בדיוק. כך שבכל מקרה- אסור שיהיו יותר תלמידים בכיתה מהמספר הזה.

3. רמה לימודית- לא יודעת לומר איך להציע לך לבדוק זאת.

כך ששוב- נשארתי עם השאלה של לאיפה הולכים מרבית הילדים במושב, ואיזה סוג חינוך את רוצה לתת לילדייך- בחינוך החילוני או הדתי.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'דברים שאני הייתי מנסה לברר:'
דברים שאני הייתי מנסה לברר:
21/11/2016 | 18:23
177
עוברים ליד בית הספר. שואלים שכנים או חברים אחרים מהישוב.

דברים שאני הייתי שמה לב אליהם ו/או שואלת שכנים ו/או את ילדיהם - 

המקום נעים? נראה כמו מקום שאת היית רוצה לבלות בו כמה שעות ביום? 
יש ספריה? חדר טבע? גינה? חצר משחקים?

חפשי שכנים או חברים שיענו לך - 
הילד אוהב ללכת לבית הספר? 
הילד מרגיש שהמורות מתייחסות אליו? אם יותר מדי ילדים אומרים ״המורה שונאת אותי״, זה סימן לבעיה... 

ההורים רואים אותו עובד בבית וחושב על מה למד, או ממלמל שהוא שונא את בית ספר והכל משעמם? 
כשיש עבודה עצמית ויצירתית - רואים ילדים שנהנים לשבת על עבודות גם בבית. כשיש רק שינון - רואים ילדים שלא רוצים ללמוד.

יש פעילויות מעבר ללימודים הרגילים? שימי לב לשאול אם אלה פעילויות אמיתיות... לא סתם כותרת יפה של כאילו העשרה אבל בעצם לא עושים שם כלום.... 
הולכים למוזאונים? פעילויות ספורט? טיולים?

לצפיה ב-'הצק ליסט שלי הוא לא הצק ליסט שלך'
הצק ליסט שלי הוא לא הצק ליסט שלך
22/11/2016 | 08:45
3
208
ונדמה לי שהדבר הראשון שאת צריכה לברר, עם עצמך ועם בני המשפחה שלך, הוא מי מהפרמטרים שהזכרת (וגם אלה שלא) חשובים לכם יותר ואלה חשובים פחות, ממש לדרג סדר עדיפויות. לחלק מאיתנו חינוך פלורליסטי-שוויוני ופתיחות לקבלת השונה חשוב יותר מהכל, ולכן ממ"ד לא יבוא אצלם בחשבון בכלל. לחלק מאיתנו יש פחד גדול מהסעה, ואז זה יירד מהפרק. לילדים מסויימים החברים מהמושב הם הפרמטר הכי חשוב, וכו. עוד לא קם (בטח לא במערכת הציבורית הישראלית) בי"ס המושלם שייענה על כל הדרישות שלך, לכן חשוב להבין מה הכי חשוב לך וללכת לפיו, ובלבד שתהיו שלמים עם הבחירה שעשיתם. בהצלחה!
לצפיה ב-'את מניחה שהחינוך החילוני הוא פלורליסטי ומקבל את השונה וכו''
את מניחה שהחינוך החילוני הוא פלורליסטי ומקבל את השונה וכו'
23/11/2016 | 11:28
2
157
ההנחה הזו ממש לא תמיד נכונה.
לצפיה ב-'בהחלט יתכן שאני טועה'
בהחלט יתכן שאני טועה
23/11/2016 | 14:15
1
131
ובפרט שאין לי נסיון אשי עם החינוך הממ"ד
רק מסיפורים של אנשים קרובים יותר או פחות, נשמע לי שהחינוך הממ"ד שמרני וסקטוריאלי מאוד בגישתו. אחרי הכל, כמה פלורליסטי אתה יכול להיות אם אתה מפריד בנים מבנות? (ועוד לא התחלנו לדבר על החינוך העצמאי-חרדי)
לצפיה ב-'שלא תטעי, אני מסכימה אתך שהחינוך הדתי כנראה פחות'
שלא תטעי, אני מסכימה אתך שהחינוך הדתי כנראה פחות
24/11/2016 | 11:43
121
נוטה לליברליות (אם כי זו גם אמירה מאוד גורפת) ובשנים האחרונות גם הולך ומקצין לימין הפוליטי ולשוביניזם טהור, לפחות ממה שאני רואה ביסודיים בתל אביב (יש לנו חברים ששלחו לשם וברחו משם) ויש כאלה ששלחו ונשארו אבל ממשיכים לדווח...). אבל זה לא אומר שהחינוך החילוני הוא ליברלי, רק בגלל שבנים ובנות יושבים שם יחד. כמה פלורליסטים אפשר להיות בבית ספר סטנדרטי, שבו תלמידים כותבים מכתבי תלונה לח"כים על מורה שמאלני-עלק, בנות בלבד נדרשות למדוד את אורך המכנסיים הקצרים, ותלמידות ערביות שמבקשות לבוא לדבר על דו קיום לא מורשות אפילו לחצות את סף השער? כנראה לא מאוד...
לצפיה ב-'מעבר לכל מה שענו לך כבר'
מעבר לכל מה שענו לך כבר
22/11/2016 | 08:57
167
כל הורה מייחס חשיבות אחרת לפרמטרים שונים. כך שקודם כל הייתי יושבת ועושה רשימה של דברים שנראים לך חשובים ומדרגת לפי מידה החשיבות. רעיונות לכאלה דברים את יכולה למצוא למשל בתגובות האחרות שנתנו לך.

חוץ מזה, הייתי מבקרת בכל אחד מבתי הספר. אני מניחה שיהיה גם יום פתוח להורים שמיועד להתרשמות מהכיתות ומהאווירה הכללית. צריך לקחת אותו כמובן בערבון מוגבל, כי זו קצת הצגה לכבוד ההורים.

עוד אפשר להיכנס לרשימת בדיקות המיצ"ב שמתפרסמת למשל כאן http://z.ynet.co.il/short/content/2016/madlan/
ולראות מה הדירוג של בית הספר מבחינת רמת האלימות, רמת הלימודים, ותחושות הילדים בקשר למורים ולבית הספר. גם את זה צריך לשקלל בין יתר הדברים ולא לייחס לזה חשיבות גדולה מדי.

כמובן - לשאול הורים לילדים אחרים שלומדים שם.

אבל קודם כל, להחליט מה החשיבות שאתם מייחסים לכל אחד מהמשתנים. לנו למשל היה חשוב מכל מיני סיבות שבית הספר יהיה במרחק הליכה ועם החברים. אצלכם בכל מקרה צריך הסעה אז כנראה שזה לא רלוונטי מבחינתכם. למישהו אחר יהיה חשוב יום לימודים ארוך וכך הלאה.

כך שגם אם תשאלי הורים אחרים מה הכריע מבחינתם, תמיד הכי חשוב להחליט מה עקרוני מבחינתכם. בהקשר הזה נראה לי שחינוך דתי/חילוני זה פרמטר חשוב מאוד (את כתבת ששניהם באים בחשבון, אבל האם אחד מהם חשוב לכם מספיק כדי להיות הגורם המכריע?)
לצפיה ב-'אני לא מהבודקים בציציות'
אני לא מהבודקים בציציות
23/11/2016 | 11:15
162
לנו גם היתה בחירה בין שני בתי ספר, שניהם חילוניים
מודה שאחד הפרמטרים החשובים לי, עם הבנות שלי, זה לאן החברים הולכים וככלל הילדים מאזורנו

אני חושבת שיש ערך מוסף לכך שחברים גרים באזורך, במיוחד בבית ספר יסודי.

מעבר לזה, מנסיוני, הרבה מאוד דברים תלויים באיזו מורה יש לך.
יש לי בנות תאומות, באותו בית ספר בכיתות שונות
אני רואה "בזמן אמת" את ההבדל ואת הזהות בין הכיתות וברור לי שהרבה מאוד מזה זו המחנכת ולאו דווקא מספר התלמידים/ המנהלת וכד'.
לצפיה ב-'פרמטרים לבית ספר'
פרמטרים לבית ספר
02/12/2016 | 18:55
9

מבחינת למוד מאוד קשה לבחון כי אחד יאמר לך שלילד שלו קשה אז הרמה גבוהה והשני יאמר לך שלילד משעמם כי הרמה נמוכה מאוד אישי... כתבת כי באחד צהרונית ובשני לא האם זה חשוב לך? האם תירצי שהילד שלך ינדוד לצהרונית בבית ספר אחר? גם שיקול. אצלי לא היתה בעיה כי בית הספר של ביתי קרוב לבית והלכה עם כל חברותיה שמבחינתי היה שיקול רב ממאוד לעומת לשלוח אותה לבית ספר לאומנויות מפונפן שרציתי אך רחוק מהבית שאצטרך לנסוע איתה כל בוקר ולהחזיר אותה משם ועם הורים בעלי מעמד סוציו אקונומי מאוד גבוה שאני לא יכולתי להתחרות בהם. שזה גם שיקול

לצפיה ב-'התנהלות מול מורה'
התנהלות מול מורה
21/11/2016 | 07:24
35
419
רציתי להתייעץ איתכן איך כדאי לפעול מול המורה. ילד בן 8, כיתה ג', מתחילת השנה לא מכין שיעורים. בשנה שעברה לא הייתה בעיה כי השיעורים הופיעו בתכנון השבועי. השנה מורה חדשה, רוצה ללמד אותם להעתיק מהלוח. הילד לא מספיק אף פעם, וגם לא מעדכן אותה. למעשה, הוא אפילו לא מנסה לדעתי. יש לו בעיה שמסבירה את ההתנהגות שלו, זאת לא סתם עקשנות. ניסינו לתת לו פתרונות כדי שכן יספיק אפילו חלקית, אבל בנתיים זה לא עובד. בכל מקרה, לדעתי הפתרון צריך לבוא יותר מהכיוון של המורה, כי הוא באמת לא יכול להשתנות, יש לו מגבלה אמיתית. דיברנו עם המורה והסברנו לה כולל מסמכים שמעידים שיש בעיה, הביעה נכונות לעזור. בפועל, אין שינוי. כמו שחודשיים היא לא שמה לב שבאף שיעור הילד לא רושם, כך גם עכשיו. למרות שמודעת לבעיה, ואפילו העבירה אותו לשורה ראשונה, ממש מולה.
הכל התחיל לפני שבוע וקצת. אחרי שדיברנו איתה, והיא הסכימה לעזור לכאורה, אחרי כמה ימים ללא שינוי כתבנו לה שוב. שוב אמרה שתשתדל והמצב לא משתנה.
התוצאה היא שאנחנו רודפים אחרי הילדים שייתנו לו שיעורים, לפעמים רק מאוחר בערב חוזרים אלינו עם התשובה. זה ממש משפיע על המצב בבית.
מה אפשר לעשות? אי אפשר להכריח אותה לעזור. האם בהפגנתיות לאפשר לו לא להכין שיעורים? זה גם לא פתרון. 
לצפיה ב-'הייתי משנה את הכותרת,'
הייתי משנה את הכותרת,
21/11/2016 | 08:20
2
282
לא התנהלות מול המורה, אלא תבקשי רעיונות איך לעזור לילד שלך.
והנה אני מציעה שכל פעם שיש רישום שיעורים על הלוח, שהוא יקח מצלמה
פשוטה מהבית, או אפילו היום יש בנייד, ושיצלם את השעורים.
כך הוא לא יצטרך להתמודד עם העתקה מהלוח, ויהיה לכם רישום של  שיעורים.
זו פעולה טכנית פשוטה. תאמו את זה עם המורה.
אולי תאבונה עוד אמהות ותענה עוד הצעות.

לצפיה ב-'הבעיה היא שלרוב הוא לא שם לב'
הבעיה היא שלרוב הוא לא שם לב
21/11/2016 | 08:28
1
240
שהיא רושמת שיעורים. ואני גם חוששת שזה ייראה מוזר, כשהוא יוציא מצלמה מול כולם.
חוץ מזה, רעיון ממש טוב.
לצפיה ב-'אינני יודעת'
אינני יודעת
21/11/2016 | 08:57
202
מה הבעיה של הבן שלך, 
השאלה אם הוא לא שם לב באמת, או שהוא מדחיק אתת הענין
כדי שלא יצטרך להתמודד עם הכתיבה.
אולי אם יהיה לו פתרון לקשי שלו --הוא כן ישים לב.
משונה? לא, כל אחד מתמודד עם "הנכות" והמגבלה שלו בדרכו,
משקפיים לקצרי רואי, גבס למי ששבר גף.
אם לא עושים עסק ובעיה זה לא.
יש לי אחינית כזו. (לה יש בעיה של מיקוד ראיה).וזה לא עורר שום ענין.
לצפיה ב-'את רוצה תשובה מקצועית ורצינית?'
את רוצה תשובה מקצועית ורצינית?
21/11/2016 | 10:31
15
265
כי אם כן- אז את צריכה לתת יותר פרטים. מהם הקשיים של הילד? מה המגבלה? מהם אותם מסמכים שנתתם למורה? מה הם מסבירים? מי נתן לכם? (איזה בעל מקצוע)...
במידה והילד מטופל, הייתי מבקשת מאשת המקצוע לשוחח עם המורה- בפגישה פנים לפנים, יחד איתכם ההורים. לא בור לי גם האם הילד רק לא מצליח להעתיק את שיעורי הבית או גם דברים אחרים? כיצד מבצע את משימות הכיתה? כיצד מעתיק בכלל מהלוח?....
הבעיה שהיצגת היא נקודתית, אבל אני מתארת לעצמי שמדובר על משהו הרבה יותר רחב.
אם תבחרי לכתוב פה בפירוט ולענות לשאלותיי, אוכל להמשיך ולהתייחס.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'הוא עבר אבחון'
הוא עבר אבחון
21/11/2016 | 11:14
14
274
יש לו שילוב של כמה בעיות. מה שרלוונטי למקרה הזה זה הפרעת קשב קלה פלוס קושי בהעתקת דברים (המאבחנת, פסיכולוגית חינוכית, רשמה שם מדויק אבל אני לא זוכרת).
הם לא מעתיקים כלום,  רק שיעורי בית.
הבאינו למורה אבחון בו המלצה מפורטת לצמצם את העתקות.  הילד הוגדר עכשיו כילד שילוב, ובזמן הועדה המורה הייתה. עדכנתי גם את מורת השילוב, הבטיחה להדריך את המורה.
אבל אין תוצאה בנתיים.
לצפיה ב-'אני משתתפת בצערך. '
אני משתתפת בצערך.
21/11/2016 | 11:37
250
זה סופר קשה להביא מורה למצב שהיא עושה משהו אקסטרה עבור תלמיד באופן קבוע. על גבול הבלתי אפשרי.
אני מצטרפת להמלצה של מייקל למצוא דרך להסתדר לבד. להערכתי רוב הסיכויים שלעולם לא תגיעי למצב שבו השיעורים מגיעים בקביעות הבייתה אם זה יהיה תלוי במורה. אם יש פתרון שישים עבורכם (למשל לצלם בסלולרי) לדעתי כדאי פשוט לעשות את זה וזהו (ורק לקבל את אישור המורה, כדי שהיא לא תריב איתו על זה או משהו בסגנון).
לצפיה ב-'מתייחסת דווקא בתור מאבחנת לקויות למידה. גם כשיש קושי '
מתייחסת דווקא בתור מאבחנת לקויות למידה. גם כשיש קושי
21/11/2016 | 11:42
7
228
אובייקטיבי בהעתקה מהלוח, הילד חייב לדעת שמחובתו להעתיק ככל יכולתו, כמה שמספיק, בקצב שלו. אי אפשר להסיר אחריות ממנו ולהגיד לו "יש לך בעיה, אל תעתיק". הוא מוכרח להבין שהוא כמו כולם, הוא חייב בדיוק כמו כל הילדים לנסות לעשות את הכי טוב שהוא מסוגל, ולהעתיק כמה שהוא מספיק.
כשהוא לא מספיק לסיים - כאן נכנס התפקיד של המחנכת. היא יכולה לראות שנשארו לו שתי מילים ולתת לו עוד זמן או לכתוב עבורו את שתי המילים הללו. היא יכולה גם לראות שנשארו לו 4 משפטים ואז לכתוב עבורו או לצלם לך את הלוח בטלפון שלה (לילדים ביסודי בד"כ לא מרשים להכניס טלפונים לכיתה).
יש הרבה פתרונות, וצריך לשבת בצורה מסודרת עם המורה ולהגיע להחלטה משותפת מה נראה לה נכון, מה נראה לה מתאים לצרכים שלו וגם להתנהלות שלה עצמה בכיתה.
המורה גם בהחלט צריכה להבין שאם יש לו הפרעת קשב (ואם אני מבינה נכון, הוא לא מקבל טיפול תרופתי), אז יש מצב שלפעמים הוא לא שם לב שהילדים בכיתה התחילו להעתיק משהו וכן צריך להעיר אותו ולהסב את תשומת ליבו לעובדה.
אבל הבסיס צריך להיות שאין מצב שהילד מקבל מסר שזה בסדר בכלל לא להתחיל להעתיק כי "יש לו בעיה".
לצפיה ב-'בתיאוריה זה נכון. בפועל זה לא עובד, לפחות מהניסיון שלי.'
בתיאוריה זה נכון. בפועל זה לא עובד, לפחות מהניסיון שלי.
21/11/2016 | 12:09
4
156
את החלק של לעמוד על כך שהילד יעתיק, גם אם לאט, המורות עושות.
את החלק השני, של לכתוב עבורו או לצלם או לשלוח מייל, או כל עבודה "אקסטרה" - הן לא עושות, לפחות לא בעקביות, אלא מקסימום באופן סמלי פעם ב...
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי במורה. מתוקף עבודתי, אני משערת שיצא לי להתקל'
זה מאוד תלוי במורה. מתוקף עבודתי, אני משערת שיצא לי להתקל
21/11/2016 | 12:17
3
170
בהרבה יותר מורות לאורך השנים ממה שלך יצא. זה בהחלט נכון שלא כולן משתפ בשמחה, אבל חלק לא מועט מהן כן עושות את זה.
לצפיה ב-'כמה זמן את מלווה את הילד?'
כמה זמן את מלווה את הילד?
21/11/2016 | 12:20
2
153
אם המורה באמת מתמידה כל השנה עם להעביר לו יום יום את השיעורים, זה באמת מרשים. אני לא נתקלתי במשהו קרוב אפילו. 
לצפיה ב-'המחנכת של הבת שלי....'
המחנכת של הבת שלי....
22/11/2016 | 05:35
1
107
היום, בעידן הוואטסאפ זה לא באמת קשה. שנה שעברה היא שלחה לי צילום של הלוח כשהיו שיעורי בית. השנה (כיתה ד') יש להם יותר שיעורי בית (פה הבת הקטנה הרוויחה קצת פחות לחץ) היא גם מעדכנת במייל לכל ההורים. אני יודעת שאת הצילום מהלוח היא שולחת ושלחה לעוד הורים, באופן פרטני
לצפיה ב-'כל הכבוד לה.'
כל הכבוד לה.
22/11/2016 | 05:40
70
אצלנו גם יש עדכונים במייל מדי פעם, אבל ממש לא באופן קבוע. צילום של הלוח ממש אין.
לצפיה ב-'אז את נגד לאפשר לו לצלם?'
אז את נגד לאפשר לו לצלם?
21/11/2016 | 13:29
1
144
כי דווקא החלטנו לנסות את זה
לצפיה ב-'ממש לא. אני נגד להעביר לו מסר שזה בסדר שהוא לא יעתיק'
ממש לא. אני נגד להעביר לו מסר שזה בסדר שהוא לא יעתיק
21/11/2016 | 15:07
143
בכלל אלא יסתמך אך ורק על פיצוי אלקטרוני.
אני בעד שהוא יבין שהוא צריך לעשות מה שהוא מסוגל, להעתיק כמה שהוא יכול, והצילום הוא גיבוי. הוא לא הפעולה הראשונה.
לצפיה ב-'מתייחסת לאחר שנתת מעט יותר אינפורמציה- '
מתייחסת לאחר שנתת מעט יותר אינפורמציה-
21/11/2016 | 13:44
4
182
תראי, את שאלת על דבר ספציפי, ואני מדברת איתך עכשיו על התמונה הכוללת-
את מתארת ילד עם קשיים בקשב וריכוז (לא מאמינה בביטוי "קלה"- אם יש הפרעה, אז יש הפרעה, והיא מפריעה לילד לתפקד), וקשיים באינטגרציה החזותית-מוטורית (שם נוסף- ארגון ויזו-מוטורי). אני מתארת לעצמי שיש גם קשיים גרפו-מוטוריים ניכרים, וייתכן שעוד דברים.
לכן, השאלה שאת צריכה לשאול את עצמך היא לא איך משיגים את שיעורי הבית (זה באמת לא מורכב- שואלים על בסיס יומ-יומי בווטס-אפ הכיתתי וגומרים סיפור או שמבקשים מאמא של חבר לצלם מהיומן של בנה ולשלוח לך....).
השאלה שאת צריכה לשאול עצמך זה מה את כאמא צריכה לעשות כדי לסייע לילד שלך, ואילו כלים את צריכה לתת לו כדי להתמודד עם לקויות הלמידה שלו.

לא הגיוני בעיניי שבכיתה ג' לא מעתיקים כלום, אלא רק שיעורים בית. ונניח שאת צודקת והם לא מעתיקים כלום- בכל זאת- יש המון משימות בכתיבה- בעצם הכל הוא כתיבה. איך הוא מסתדר בכתיבה בכלל? האם האבחון הצביע על לקויות ספציפיות בכתיבה? ומה עם הקריאה? קורא בהתאם למצופה מהגיל? הבנת הנקרא? מבין? זוכר את החומר העיוני הנלמד? יודע את הנלמד בחשבון ובהנדסה? ואיך מבחינה רגשית וחברתית?.....

אל תעני כמובן על השאלות הללו. אני פשוט מנסה להסביר לך שנדרשת פה אשת מקצוע שמלמחית בלקויות למידה, שתעבוד עם הילד, איתם וגם עם מחנכת הכיתה.
בנוסף, צריך לשקול כמובן טיפול תרופתי לנושא הקשב והריכוז, אצל נוירולוג מומחה לעניין.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'קראתי אותך'
קראתי אותך
22/11/2016 | 08:07
3
126
וכמי שעוסקת ומשוקת את מקצוע, זה נראה לי הרבה פחות מקצועי.
הרי הילד מאובחן, לא יתכן שאת כאן נותנת הערכה על האבחוים--זה בעליל לא מקצועי.

וגם הגישה של הכל או לא כלום לא פותר שום דבר.
כרגע האמא קבלה הערה/תלונה/או סתם משוב,
על שעורי הבית--נראה לי שעדיף לפתור קודם כל את הבעיה הזו,
אז הוא לא מעתיק אותם--כי לא מצליח כי פטרו אותו מהם--
חבל--אם היו לו--היה מכין את השעורים--כבר מגיע לכיתה
עם אוירה שהוא ממלא את חובותיו ולא צובר הערות ואמירות ולא מרגיש כשל.

בהמשך אפשר וצריך  לעזור לו בבעיות הספציפיות ע"י הכונה של איש מקצוע ובמעקב. וזה באמת מצריך טיפול יותר מאסיבי, זו כבר בעיה ממשית
ולא טכנית.
השאלה שלה היתה על בעיה טכנית--הוא לא  מעתיק--אז אין לו--זה גורר
תגובה. כן, זה יכול להפתר טכנית.
לצפיה ב-'לא, ממש טעות בידייך-'
לא, ממש טעות בידייך-
22/11/2016 | 08:31
2
119
תודה לאל, אין לי צורך בפניות חדשות. כך שאינני מנסה לשווק כלום.
רק מנסה לעזור לאמא שרוצה לעזור לילד שלה ולא יודעת איך.
בתשובות שלי אני מנסה להתייחס לתמונה הכוללת, ולא רק לשאלה הספציפית, כי זה יפעל לטובתו של הילד.
לא נתתי פה חוות דעת על האבחון, אלא כתבתי לה מה שהבנתי ממה שכתבה- מה הקשיים של הילד. נתתי שם מקצועי לקושי בהעתקת צורות.

אם הורים בוחרים לעבוד נקודתית ולא לראות את התמונה הכוללת- זה עניין שלהם. רק כדאי שיזכרו שיש בינתיים ילד שהוא מתוסכל ולפעמים ממש סובל.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'טעות בידיך דוקא'
טעות בידיך דוקא
22/11/2016 | 09:09
1
120
לא נראה לי שהבחירה של האם היתה לא לראות תמונה כוללת,
היא גם לא פירטה מהם הטיפולים של הילד.
היא כן ניסתה לפתור בעיה נקודתית.--
אולי כדי לא ליצור אוירה סביב הבעיה של הילד,
אולי כדי להפעיל את המנגנון כולו. דרך זה כי זה היה הפוסט הראשון שלה.
וכן אין פסול בכלל בלפתור בעיות טכניות נקודתיות,
לא ע"ח טיפול כולל. הילד עבר אבחון --מן הסתם היא יודעת למה הוא זקוק.
אבל כשחתימתך כאשת מקצוע--פוסלת את הגישה שלה,
תסכימי איתי שזה יותר משמעותי מאחת האמהות המגיבות.
(שכל אחת יש לה בודאי איזה מקצוע)אבל תשובותיה הן כאמא.
לצפיה ב-'טוב, אז שתינו טועות, בסדר?'
טוב, אז שתינו טועות, בסדר?
22/11/2016 | 09:10
13
לצפיה ב-'צילום'
צילום
21/11/2016 | 11:40
1
174
בכיתה של בני (כיתה ד) יש ילד שזה "תפקידו" לצלם את הלוח ואחר כך שם את זה בווטסאפ הכיתתי, וזה עוזר לכולם.
חייבים לקבל אישור של המורה אבל אם הופכים את זה לרישמי ולתפקיד ועזרה לכיתה זה אפילו לא ניראה מוזר.. אז גם המורה יכולה להזכיר לו לצלם כדי שיהיה לכולם.
לצפיה ב-'נהדר. '
נהדר.
21/11/2016 | 12:10
23
לצפיה ב-'2 הצעות'
2 הצעות
21/11/2016 | 11:43
5
218
או שתגששי מי הילדה הכי מסודרת בכיתה ותסבירי לאמא שלה את המצב ותבקשי ממנה עזרה
שבאופן קבוע תעביר לך את השיעורים
** אני עושה זאת עבור ילד בכיתה

או שתערבי את היועצת ותגרמי למחנכת לרשום לילד כל יום ביומן
את שיעורי הבית
זה יקח לה כמה שניות

**גם זה קורה אצלנו בכיתה
לצפיה ב-'המחנכת מתמידה עם זה מאז תחילת השנה?'
המחנכת מתמידה עם זה מאז תחילת השנה?
21/11/2016 | 12:11
4
155
מרשים. אני לא נתקלתי במורה שבאמת עושה את זה.
לצפיה ב-'כן!'
כן!
21/11/2016 | 12:40
3
127
מחנכת אותם שנה שניה
מדהימה!
זה לוקח לה בדיוק כמה שניות
היא גם זו שמתווכת ילדים חזקים
שיעזרו לילדים חלשים יותר

לצפיה ב-'וואו! כל הכבוד לה! באיזו כיתה מדובר?'
וואו! כל הכבוד לה! באיזו כיתה מדובר?
21/11/2016 | 12:45
2
20
לצפיה ב-'ב'
ב
21/11/2016 | 13:04
1
10
לצפיה ב-'אה, טוב, אצלנו אין כל כך שיעורים בכיתות האלה'
אה, טוב, אצלנו אין כל כך שיעורים בכיתות האלה
21/11/2016 | 13:19
130
ואצל ה-ג'ית יש מורה שגם לא ממש מאמינה בשיעורי בית, ולכן גם כמעט אין.
לא יודעת איך זה אצלכם.
אני מניחה שאצל אנה החדשה יש יותר משורה או שתיים ביום - אבל אולי אני טועה.
לצפיה ב-'אם המורה לא רוצה לפרסם את השיעורים'
אם המורה לא רוצה לפרסם את השיעורים
21/11/2016 | 13:22
5
182
כדי להכריח את הילדים להעתיק מהלוח,
אז היא גם לא תסכים לפרסם צילום של הלוח בווטסאפ הכיתתי (ומה ההבדל באמת).
אפשר לבקש ממנה לתת לילד לצלם את הלוח עם מצלמה דיגיטלית (כי אסור טלפון),
אפשר לבקש ממנה לשלוח לך את שעורי הבית במייל באופן אשי (זה טורח בשבילה אז יתכן שלא תסכים)
אפשר גם להזכיר לה שמשרד החינוך מחייב לפרסם במערכת המנבס"נט את מהלך כל שיעור שלה, אז ממילא גם שעורי הבית צריכים להיות שם, והמורה האחראית על המחשוב בביה"ס יכולה לתת לך גישה לזה (אצלנו זה נגיש לכולם באתר הכתה, צריך לקחת בחשבון שאפשר לראות רק את היום הנוכחי ולא אחורה).
ואפשר לומר לה שאם היא לא מסכימה לשום הצעה מהנ"ל, אז הילד שלך לא יכול להכין שיעורי בית ואת לא יכולה לעזור לו בזה. אם זה מטריד אותה או אותך, אפשר לגבות את זה בפניה למנהלת, ובזה להניח לזה. את לא יכולה לעשות יש מאין. זה כמו לבקש מילד נכה לרוץ. אם אי אפשר אז אי אפשר.
לצפיה ב-'מי אמר שמשרד החינוך מחייב את זה?'
מי אמר שמשרד החינוך מחייב את זה?
21/11/2016 | 13:29
4
113
אצלנו אין משהו כזה (יש אתר כיתה, אבל אין בו שום דבר כמו מערכי שיעור או שיעורי בית). יש לך קישור להנחייה כזאת?
לצפיה ב-'המורות חייבות לדווח במנבסנ"ט'
המורות חייבות לדווח במנבסנ"ט
22/11/2016 | 08:38
3
85
אני חושבת שלא חייבים לפתוח את המנבסנט לצפיית ההורים
לצפיה ב-'אשמח לקישור למידע הנ"ל.'
אשמח לקישור למידע הנ"ל.
22/11/2016 | 08:42
2
64
אם אדע שהמורה ממילא מכניסה את המידע הזה למחשב, יהיה לי הרבה יותר קל לבקש ממנה את המידע הנ"ל.
לצפיה ב-'אני בטוחה שאת יודעת לגגל טוב כמוני'
אני בטוחה שאת יודעת לגגל טוב כמוני
22/11/2016 | 08:48
1
73
אבל הנה מה שמצאתי:
אחראית המחשוב אצלנו בבי"הס הודיעה שמשרד החינוך מחייב אותם לדווח במערכת הזו, אבל אולי זה תלוי-בי"ס.
לצפיה ב-'אני לא רואה איפה כתוב'
אני לא רואה איפה כתוב
22/11/2016 | 09:05
70
שבכל בתי הספר יש מערכת כזאת (אם זה מה שהתכוונת שהוא תלוי בית ספר, אז באמת יכול להיות שאצלנו פשוט אין), וגם לא איפה כתוב שהמורה חייבת לכתוב במערכת לכל שיעור מה היה בכל שיעור ואילו שיעורים ניתנו. אשמח אם תפני אותי למקום שבו המידע הזה נמצא.

לצפיה ב-'האם המחנכת רושמת לו הערה או אי הכנת שיעורים בעקבות כך...'
האם המחנכת רושמת לו הערה או אי הכנת שיעורים בעקבות כך...
21/11/2016 | 13:43
139
מעניין אותי באמת לשמוע אחרי כל התמונה שתיארת - האם המחנכת רושמת הערה או אי הכנת שיעורי בית בעקבות מה שתיארת.

אתחיל ואומר שכיתה ג' היא "מקפצה" - עלייה בחומר ועלייה בהעתקה ורוב הילדים שמתקשים לכתוב או לקרוא ובמיוחד אלו שמוגדרים כבעלי לקויות מתקשים יותר מהילדים הרגילים שגם חווים קושי בכיתה זו.
כיתה ג' שונה מאוד מכיתות א-ב.

ממה שתיארת לילד יש אבחון והמחנכת מודעת ולכן לא הייתי משאירה זאת ברמת מחנכת אלא מנסה לשלב את היועצת וכל מי שצריך בשביל שמשהו יקרה.

בכיתה ג'-ד' היו לנו תורני שיעורים שהעבירו שיעורים בפורום הכיתתי.
כיצד אתם מתעדכנים בהודעות ובנלמד? אצלנו קיימת מערכת משו"ב לפני כן עבדנו עם הקמפוס (המודל).

בנוגע להעתקה - לא הייתי מתרגשת מכך שהוא לא מספיק להעתיק הרבה ואפילו מדרבנת על המעט אבל המצב שתיארת הוא - שאין בכלל העתקה ולכן המחנכת צריכה טיפה להיות עירנית ולדרבן אותו לפחות להעתיק חלקית.
ושוב לילדים מתקשים המחנכות בד"כ מקלות בהעתקה וגם בכמות השיעורים אבל ממה שתיארת נשמע שלמחנכת אין שום עניין לעזור ולהתערב(ואני מסתמכת על מה שכתבת ותיארת) ולכן הייתי פונה הלאה ולא יושבת ומחכה.

לצפיה ב-'ענו לך כבר כמה נשות מקצוע ויש אמת בדברים שלהן.'
ענו לך כבר כמה נשות מקצוע ויש אמת בדברים שלהן.
22/11/2016 | 05:51
135
האם שאלת אותה וקבלת מענה שהיא רוצה ללמד אותם להעתיק מהלוח, או שזה ניתוח שלך? 
לפי מה שאת כותבת, מאוד יכול להיות שהמסר ש"הפוך" כתבה עליו (לוותר ולא להעתיק מהלוח) כבר עבר אליו. את הרי מציינת שנראה לך שהוא לא מנסה אפילו. נקודה נוספת למחשבה, מדוע הוא לא מיידע אותה? האם הוא מדחיק? האם הוא מתבייש? אולי הוא באמת כבר ספג את המסר שהוא כבר לא חייב? אולי אפשר לבקש מהמורה שתדבר איתו באופן אישי? שתדבר איתו ותזמין אותו לפנות אליה כשהוא מתקשה (אם הוא יושב לידה זה גם יכול להיות לא בולט לעין)? 
לצפיה ב-'ייעד לחופשה'
ייעד לחופשה
20/11/2016 | 12:50
2
161
הי אנחנו מתלבטים לגבי נסיעה בפסח עם הילדים (15,12,6). כיוון של פארקים-האמצעית לא אוהבת וסובלת מהמתקנים. מוזאונים-הגדולה לא אוהבת. איזה יעד יכול להתאים באירופה לשבוע. לחילופין אנחנ ומתלבטים לגביי איי סיישל. מלבד העלות הגבוהה, זה מתאים לחופשה עם ילדים?
לצפיה ב-'הולנד תתאים ותיאלנד'
הולנד תתאים ותיאלנד
20/11/2016 | 13:32
43
לצפיה ב-'בהולנד ,מזג האויר הכי מתאים זה ביולי (ולא באביב.)'
בהולנד ,מזג האויר הכי מתאים זה ביולי (ולא באביב.)
30/11/2016 | 09:41
8
היינו שם 3 פעמים וההמלצה שלי :להולנד כדאי להגיע רק מאמצע יולי -עד לתחילת אוגוסט - ואז מגיעים למזג האויר נאה.
(אחרת נתפסים להרבה ימים ולילות של  גשם.)
לצפיה ב-'טיול בר מצווה - היער השחור או אוסטירה'
טיול בר מצווה - היער השחור או אוסטירה
20/11/2016 | 09:10
11
196
שלום
ממש מזמן לא ביקרתי כאן ועל כך סליחה
אשמח אם תשתפו אותי בניסיון שלכם, מי שהיה בשני היעדים האלה.
אנחנו הפעם נוסעים ברכב מלא. ילד בן 15, ילד בן 13.5 וילד בן כמעט 5.
בעלי משום מה מתנגד ליער השחור. אני עדיין מתלבטת. לא כל כך מבינה מה יש שם. ילד בר מצווה הוא ילד של פרקי מים, אומגות, אופניים ומסלולי חבלים. הגדול יותר לכיוון של דייג. הקטן בנתיים בענייני הדינוזאורים, מה יהיה בקיץ הבא עדיין לא יועדת. מאוד אהבתי את אוסטריה, כי היא דומה לסלובניה בנופים.
בעצם השאלה הגדולה באמת זה התקציב. הכוונה לנסוע בסוף יוני לשבועיים.
מה עדיף מבחינת ההוצאות?
וגם מה יש לראות באוסטריה לשלושת הבנים? יהיה משהו קולע לטעמם של כולם?
תודה, וסליחה על הכתיבה המסורבלת
לצפיה ב-'החוויה שלי מאוסטריה (וינה בעיקר, אבל לא רק),'
החוויה שלי מאוסטריה (וינה בעיקר, אבל לא רק),
20/11/2016 | 09:39
254
היא שהיא הרבה יותר יקרה ממקומות אחרים במזרח אירופה (אבל גם יותר נקייה ומטופחת). ביער השחור לא היינו.
לצפיה ב-'ממש בקיץ האחרון היינו שבועיים עם הילדים באוסטריה'
ממש בקיץ האחרון היינו שבועיים עם הילדים באוסטריה
20/11/2016 | 09:48
2
283
5 ימים באזור טירול, שאר הזמן באזור זלצבורגלנד.
היה טיול מקסים, עלה לנו בסביבות 28000 ש"ח לשבועיים, ואנחנו די לארג'ים בהוצאות על עצמנו. טסנו עם לופטנזה. הזמנו הכול הרבה מאוד זמן מראש - טסנו באוגוסט ואת כרטיסי הטיסה הזמנו כבר בנובמבר. לינה גם סגרנו סביב דצמבר.
מה עושים שם? הרבה מאוד טבע, הרבה מאוד מגלשות הרים, יש מתחמים נהדרים לפעילויות לילדים מכל הגילאים ומכל מיני סוגים (של פעילויות), יש ערים מקסימות, שיט באגמים, מכרות מלח, מכרות כסף ועוד ועוד..
ממליצה לך בחום להיכנס לסטימצקי/צומת ספרים/חנות ספרים כלשהי, להוריד מהמדף את "המשפחה המטיילת" - יש של אוסטריה ויש של היער השחור. שבי ותקראי. תראי מה יש בכל אחד מהאזורים, תתרשמי מה הכי מתאים לכם ותחליטי. בגדול זה די דומה.
לצפיה ב-'נדלקתי על התאור שלך'
נדלקתי על התאור שלך
20/11/2016 | 11:25
1
190
אתם תכננתם לפי הספר הזה? האם יש לך קובץ עם המסלול?
אני מקווה להוציא קצת פחות מסכום שלך. חשבתי שנוכל במקומות פשוטים או נכיל אוכל בעצמנו שזאת מבחינתו ההוצאה הכי גדולה, החברה שלי אכלנים גדולים ברוך ה'.
לצפיה ב-'ממש הכול לפי הספר. הגילאים שלי די שונים משלך (11 ו-8)'
ממש הכול לפי הספר. הגילאים שלי די שונים משלך (11 ו-8)
20/11/2016 | 11:34
177
וגם אנחנו לא ככ היינו בעניין של בריכות ומים (היינו פעם אחת וזה לא כל כך בשבילנו), כך שאני לא בטוחה שיעזור לך מסלול שלי, אבל הספר מעולה ומאוד מאוד ברור. כולל קוד וויז ליד כל אתר.
אנחנו אכלנו בחוץ פעם ביום. שאר הזמן קנינו אוכל בסופר והכנו בחדר. לקחנו חדרים עם מטבח גדול ומאובזר, וזה מאוד עזר. זה גם עולה כסף.
תראי, רוב העלות של טיולים כאלו היא כרטיסי הטיסה (ולכם יש 5 ולא 4 כמו שלנו היה), והלינה. האוכל זה לא העיקר. לכן כמה שיותר מהר מזמינים כרטיסי טיסה ולינות, כך אפשר לחסוך. ממש לא לחכות עם זה לרגע האחרון.
אנחנו טסנו למינכן עם לופטנזה, ושם שכרנו רכב. מינכן יותר קרובה לטירול וזלצבורג מוינה, ובקיץ בכלל לא הגענו לוינה ולכן טסנו למינכן.
לצפיה ב-'אה, ושכחתי לומר שאוסטריה משופעת בבריכות עם מגלשות בכל מיני'
אה, ושכחתי לומר שאוסטריה משופעת בבריכות עם מגלשות בכל מיני
20/11/2016 | 09:54
3
189
גדלים (גם הבריכות וגם המגלשות). זה לא פארקי מים בסגנון של שפיים וכו', אבל כמעט בכל חור, בעיקר באזור זלצבורג, אפשר למצוא מתחמים של בריכות מכל מיני סוגים ושל מגלשות.
לצפיה ב-'אנחנו גם היינו לשלושה שבועות'
אנחנו גם היינו לשלושה שבועות
20/11/2016 | 11:32
2
195
שילבנו בין אוסטריה ליער השחור
אם תרצי אפשפש במייל ואמצא לך את הטיול והמסלולים
לצפיה ב-'כן כמובן אשמח למסלול'
כן כמובן אשמח למסלול
20/11/2016 | 12:25
1
28
לצפיה ב-'לקחנו מפה את הרוב'
לקחנו מפה את הרוב
20/11/2016 | 17:15
139
לצפיה ב-'תציצי בזה'
תציצי בזה
22/11/2016 | 09:16
2
126
שלומית יפת ביאליק שכתבה את המשפחה המטיילת בהרצאה על אוסטריה. לי זה עזר.
לצפיה ב-'כן ראיתי את כל הסרטונים שלה על אוסטריה'
כן ראיתי את כל הסרטונים שלה על אוסטריה
23/11/2016 | 11:56
1
104
עכשיו מתלבטת אם לקנות את הספר.
לצפיה ב-'מודה שאני לא מבינה על מה ההתלבטות..'
מודה שאני לא מבינה על מה ההתלבטות..
23/11/2016 | 17:37
123
צריך ספר טוב כדי לארגן טיול טוב. הספר מעולה. נכון, עולה מעל 100 ש"ח אבל בחישוב הכללי של ההוצאות על הטיול זה כלום. יש לי כמה ספרים על אוסטריה בבית (נקנו לפני שיצא "המשפחה המטיילת") ואי אפשר להשוות. הספר מאוד מאוד נוח לתכנונים.
לצפיה ב-'בוקר טוב ושבת שלום. מה זה הרוחות האלו?..'
בוקר טוב ושבת שלום. מה זה הרוחות האלו?..
19/11/2016 | 07:27
1
184
ממש לא נעים בחוץ
אין שום תוכניות להיום. ארוחת צהריים עם ההורים שלי (אצלנו), אחה"צ הילדים ילכו לחמותי (בד"כ הולכים אליה בשישי אבל היו לה אתמול עיסוקים) וזהו. עוד שבת עברה...
מה התוכניות שלכם?
שבת נעימה לכולם
לצפיה ב-'שבת שלום ובוקר אור. אצלנו כרגע אין רוח.'
שבת שלום ובוקר אור. אצלנו כרגע אין רוח.
19/11/2016 | 07:41
133
היום, הרבה כביסה (תליה וקיפול) , צעידה , קצת מטבח לק  ומנוחה. וכנראה הרבה מחשב כמו כל שבת.
לצפיה ב-'מייצב'
מייצב
18/11/2016 | 16:03
4
209
הודיעו בחדשות שבוע שעבר שהיו מבחני מייצב בעברית, ערבית, אנגלית וחשבון.

מישהו יודע במה היה ובאיזה כיתות?

לצפיה ב-'חשבתי שזה תמיד ב-ב' ו-ה', '
חשבתי שזה תמיד ב-ב' ו-ה',
18/11/2016 | 16:23
128
אבל אין לי ממש מושג. בשנה שעברה זה היה ב-ב' ו-ה', והשנה הבנות שלי ב-ג' ו-ו' ולא היה להן.
לצפיה ב-'אני יודעת שבכיתה ו היה להם מיצב'
אני יודעת שבכיתה ו היה להם מיצב
18/11/2016 | 22:11
115
בחשבון
בכל מקרה זה לא משהו שמעניין אותי
מהסיבה שממילא בבית הספר כל כך רוצים
שהציונים יהיו גבוהים אז טוחנים איתם את החומר

לצפיה ב-'מעבירים בכיתות ב,ה,ח'
מעבירים בכיתות ב,ה,ח
18/11/2016 | 22:25
1
112
אחת לארבע שנים מעבירים דרך משרד החינוךהשאר פנימי בבית הספר.
פעם שפה (עברית/ערבית) וחשבון ופעם מדעים ואנגלית. 
לצפיה ב-'את זה אני יודע ומה שאני לא יודע אם כבר היה השנה בכיתות האלו?'
את זה אני יודע ומה שאני לא יודע אם כבר היה השנה בכיתות האלו?
27/11/2016 | 17:16
10
אשמח מאוד לדעת, אם מישהו יודע, מה היה כבר ומה עוד יהיה במהלך השנה בכיתות האלו?
לצפיה ב-'השרשור השבועי להמלצות '
השרשור השבועי להמלצות
18/11/2016 | 09:54
51
84
המשך>>
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
18/11/2016 | 07:27
2
15
לצפיה ב-'נגמרו התירוצים, חוזרים לשגרה '
נגמרו התירוצים, חוזרים לשגרה
18/11/2016 | 07:29
150
היום:
עוד ניסיון להכין מתכון אינטרנטי. הפעם "ביף סטרוגונוף מקוצר בסיר אחד"
ליד זה סלט סלק וגזר ברוטב דבש
לקינוח עוגת תפוזים ושקדים

אחה"צ אין ברירה, צריך להכין מלאי בלינצעסים חדש להקפאה...

מחר:
פרגיות בלימונענע עם אורז לבן
כרובית בתנור עם פירורי לחם
ברוקולי עם טחינה

סה טו. ומתי כבר יבוא החורף כדי שאוכל להתחיל להכין מרקים וצלי עם ניוקי??
לצפיה ב-'פה ב'
פה ב
18/11/2016 | 14:55
115
תבשיל עוף ואורז בסיר אחד עם מלא תבלינים למקרר

שיפודי פרגיות
צ'יפס
טחינה עם חצילים
זה להיום בצהרים

כדורי שוקולד

בערב לא אוכלים בבית וגם לא מחר בצהרים
אני אוהבת שיש אוכל במקרר

לצפיה ב-'יום הפג הבינלאומי'
יום הפג הבינלאומי
17/11/2016 | 09:49
3
242
היום הוא יום הפג הבינלאומי, ביום שלישי בכנסת ישראל השתתפתי ב שלוש וועדות ובתקשורת יש המון פרסומים.
כן, הבת שלי נולדה לפני הזמן, במשקל של 830 גרם אפילו לא קילו סוכר, אנשים יגידו יש כל כך הרבה דברים למה דווקא מדברים על הפגים, אענה לכם בקצרה:
1.הפג הוא החולה הכי רווחי בבית החולים אך הכי נזקק, 72 שעות אחרי לידתו מועברים 200 אלף שח ממשרד הבריאות לבית החולים! אך כסף זה לא מגיע לפגייה עצמה, בית החולים יכול להשתמש בכסף זה כראות עיניו , זה מקומם, זה מעצבן!
2. התקנים בפגיות בחו"ל אחות אחת על כל ילד מונשם , בארץ התקן הוא אחות אחת על 4 ילדים מונשמים! תארו לכם מקרה תינוקת מונשמת ובזמן שטופלה בשוטף בדיקות דם השכנה לידה עברה בריקדיה (ירידות בדופק - נפוץ אצל פגים) במצב זה האחות עזבה את הטיפול של הילדה הראשונה שטפה ידיים וניגשה ישר לטפל בשכנה, כמעט ונפלה תוך כדי הסתכבות בחיווט האינסופי...
3. מרחק בין אינקובטורים האידאלי 1.5-2 בארץ מטר בודד ובמקרים הטובים קצת יותר...

חודש נובמבר הוא קצת חופר לכל אותם הורים שלא יודעים מה עובר על כ 15,000(הורים ל)תינוקות פגים שהם בעצם 8% מכלל האוכולוסיה שנולדים מידי שנה.

לצפיה ב-'ועוד קצת'
ועוד קצת
17/11/2016 | 10:01
1
161
על הבעיות בפגיות בישראל:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/11/2016 | 14:13
95
נושא כל כך חשוב

בלשונית  יום הפג - תמונות תערוכה של 2014 אז והיום תוכלו לראות את בתי רעות פרבר
לצפיה ב-'ככלכלנית בריאות אני חייבת מעט לדייק את דברייך בסעיף הראשון'
ככלכלנית בריאות אני חייבת מעט לדייק את דברייך בסעיף הראשון
21/11/2016 | 12:26
43
* פגים הם אכן בין ההכנסות הגבוהות ביותר לבתיה"ח. לא בהכרח הריווחיות (השוני בין פגים מאוד גדול ברמת הטיפול והפרוצדורות שהטיפול בהם דורש ומכאן גם עלויות שונות שבהרבה מקרים עולים על הסכום שמועבר לבתיה"ח).
* אף הכנסה בבי"ח לא מועברת ליחידה עצמה. כמו שהכנסה מאשפוז הזקנה במסדרון לא מגיעה לפנימית כך גם לגבי הפגייה. בית החולים מבצע תיעדוף רכש ותשלומים לפי קריטריונים ברמת המאקרו. לפי הלוגיקה שלך לא היו מבוצעים בארץ ניתוחים אורטופדיים כי בניתוחים האלו, אחוז ניכר מהם לילדים, אינם רווחיים במאות אחוזים בגלל עלות המשתלים. יש עוד מאות פרוצדורות הפסדיות שמבוצעות על אף ההפסד בגינן על מנת לתת לציבור טיפול רפואי טוב.
לצפיה ב-'אני חושבת שהבן שלי גזען'
אני חושבת שהבן שלי גזען
16/11/2016 | 08:07
6
428
בן שמונה, אתמול אמר לי שיש ילד נחמד שהוא מכיר אבל הוא לא יכול לשחק איתו כי אנשים עם עור כהה מגעילים אותו. ניסיתי לדבר איתו, אבל קיבלתי תשובה שכל בן אדם רשאי להרגיש מה שמתאים לו, וכולם נגעלים ממשהו. הכי מזעזע היה שהוא אמר שהוא חושש שבמהלך המשחק הוא עלול לגעת בו בטעות. 
אז הסברתי את כל הדברים הסטנדרטיים, ואפילו אמרתי שיש ימים שהוא לא מתקלח ואז דווקא הילד ההוא צריך לחשובש לגעת בו.
אגב, זה לא שאנחנו משפחה של שוודים. הילד בהיר יחסית אבל ממש לא בלונדיני. האבא שלו והאח הגדול שחומים יחסית. החבר הכי טוב של בעלי שאנחנו נפגשים איתם המון ממש כהה עור וכך גם אשתו והילדים. מעולם לא שמע בבית דבר רע כלשהו בנוגע לצבע עור. 
זה עד כדי כך לא מתאים לנו, שלפני יומיים הגדול התקשר מזועזע וצעק שהאח שלו גזען כי הוא אמר שהוא היה בוחר בטראפ כי ההוא רוצה להפריד בין שחורים ללבנים בארה'ב.
אני לא יודעת איך לטפל. זה לא משהו שיעבור מעצמו. כשהוא מחליט החלטה, זה לתמיד
לצפיה ב-'וואו, אין לי ככ מושג מה להגיד לך...'
וואו, אין לי ככ מושג מה להגיד לך...
16/11/2016 | 10:23
246
אם הדברים שלו כל כך מנוגדים לאיך שאתם מנהלים את החיים שלכם, נדמה לי שהדבר היחיד שאתם יכולים לעשות זה מצד אחד להבהיר לו עד כמה העמדה שלו לא מקובלת עליכם ומצד שני להמשיך בחיים שלכם כרגיל.
את לא ממש יכולה לשלוט במחשבות ובדעות של הילדים שלך. את אחראית רק על המסר שאת מעבירה להם לגבי הדעות שלהם, וכן על המסרים שאת מעבירה להם באופן התנהלות החיים שלך עצמך ובאמירות שלך עצמך.
לצפיה ב-'אני מקווה שזה יעבור. הוא רק בן 8...'
אני מקווה שזה יעבור. הוא רק בן 8...
16/11/2016 | 10:42
206
אני מקווה שהוא לא יישאר עד סוף חייו עם התובנות של גיל 8.

אני במקומך הייתי אומרת שזה עצוב לי לשמוע.
ושזה חבל, כי יש כלכך הרבה כהי עור שהם מקסימים ומוצלחים והוא היה יכול ליהנות וחבל שהוא מוותר על קשר עם חלק כלכך גדול מהאוכלוסיה.

ואולי הייתי אומרת משהו על ״אני מאד מקווה שאין אף אחד שחושב ככה גם על אבא שלך״ ובזה משאירה את זה.
שישקע.

לצפיה ב-'ברוכה הבאה להורות'
ברוכה הבאה להורות
16/11/2016 | 12:02
214
הורות היא שיעור מצוין באובדן שליטה. זה עתה גילית שאין לך שליטה על הדעות של הילד. את יכולה להסביר, להטיף ולהדגים, ולהביע בצורה ברורה את חוסר הנחת שלך מזה, והוא יכול להחזיק בדעות גזעניות. אנחנו רוצים לחשוב שבטווח הארוך הם יאמצו את ההשקפה שלנו, זה לא תמיד עובד.
לצפיה ב-'נראה לי שאת מודאגת מדי.'
נראה לי שאת מודאגת מדי.
16/11/2016 | 12:33
206
ילדים רבים (אולי כולם - אני מכירה מחקרים שמראים שאפילו תינוקות הם כבר גזענים) הם גזענים עד גיל מסוים - ו-8, כמו שאמרו, זה גיל לא מאוד מבוגר.
חינוך הוא תהליך מתמשך, והוא לא קורה בשנייה - דווקא דברים כמו מה שתיארת הם מה שנקרא "רגע אופטימלי ללמידה", שבהם את מגלה איזשהו קושי (במקרה הזה, גזענות), ויכולה להתייחס אליו. אבל הרגע הזה לא אומר שהוא מייד יפנים ויפסיק להיות גזען, כמובן.
בעיקרון אתם עושים, לפי התאור שלך, את הדבר שהכי מועיל נגד גזענות - חושפים אותו לאנשים מגזעים שונים, כדי שיוכל להכיר אותם ולראות שבאמת אין הבדל בינם לבינו. יחד עם השיחות שלך איתו בהזדמנויות כאלה כמו שתיארת, נראה לי שבסופו של דבר הוא ייצא מזה.
זה לא עובר "מעצמו", את צודקת. זה כן עובר כשהוא מתחיל להבין שבאמת אין הבדל, הן על ידי היכרות אישית עם אנשים מכל הגזעים, והן על ידי שיחות אתכם ומסרים מהסביבה. (אין ספק שמסרים שליליים מהסביבה והפרדה מאנשים מגזעים מסוימים יכולים לגרום לכך שזה לעולם לא יעבור ורק יתחזק...).
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
16/11/2016 | 12:43
209
1)את בטוחה שזו גזענות? הוא משחק איתו,
   הוא לא דוחה אותו. הוא אמר משהו אחר "אני נגעל" "אני פוחד,
   את לא יודעת למה הצבע מגעיל אותו, 
   אולי יש שם עוד דברים שהבן לא יודע להגדיר. 
2)לא תמיד צריך לשכנע, את יכולה רק להקשיב,
   ובאקראי, פעם כשכולם סביב השולחן, לספר שפגשת את 
   השכנה האתיופית או הסודנית--והיא כזו נעימה ועדינה.
   ולא מיד להגיד לו אתה רואה לי לא מפריע הצבע.
   הוא לבד יתבגר ויעשה קישורים נכונים. 
לצפיה ב-'מזכיר לי בת של חברה שלי, בזמנו '
מזכיר לי בת של חברה שלי, בזמנו
23/11/2016 | 11:31
24
קצת אחרי העליה האתיופית הגיע לגן שלה ילד אתיופי וזה היה חדש ומוזר ו.. הרבה דברים
יום אחד היא אמרה לאמא שלה שצריך לכבד את כולם ואין הבדל בגלל צבע העור וכו' (כנראה דיברו איתם על זה בגן)
ואז.. "הנה גם אבא כמעט אתיופי ואנחנו בכל זאת אוהבים אותו ומקשיבים לו"

לציין שהאבא מעט יותר כהה משאר בני המשפחה

אז נכון שבגיל 8 כבר הינו מצפים מהם להבין שצבע לא עובר במגע ושיפנימו את הערכים שאנחנו מאמינים בהם

אבל, כמו שהוא אמר "שכל בן אדם רשאי להרגיש מה שמתאים לו, "
מה שאת יכולה לעשות זה קודם כל, לא לתת לזה מקום גדול מידי
שלא יהפוך להיות "הכוח שלו" בלעצבן/ לזעזע/ להיות ייחודי מולכם.
ומעבר לזה נהוג בטבעיות כפי שאתם, גם בלי לתת מקום גדול ומודגש ל"כמה אנחנו נחמדים לחצנו יד לאתיופי בקניון- סתם דוגמא)

לצפיה ב-'התייעצות בנושא התחלה בכיתה א.'
התייעצות בנושא התחלה בכיתה א.
15/11/2016 | 23:51
75
1192
שלום לכולם. יש לי ילד אחד בן 6 שנכנס השנה לכיתה א. הוא עם קושי בעיבוד חושי. הוא מסורבל ומרגיש פחות את הגוף שלו מילדים אחרים. כתוצאה מכך, גם אם הוא קשוב ומרוכז הוא יכול להזיז הרבה את הרגליים והידיים שלו בשעת שיעור. הוא מתקרב יחסית לילדים נוגע בהם הרבה, אבל ממש לא בקטע של אלימות ויש ילדים שזה יכול להפריע... המשך>>
שלום לכולם. יש לי ילד אחד בן 6 שנכנס השנה לכיתה א. הוא עם קושי בעיבוד חושי. הוא מסורבל ומרגיש פחות את הגוף שלו מילדים אחרים. כתוצאה מכך, גם אם הוא קשוב ומרוכז הוא יכול להזיז הרבה את הרגליים והידיים שלו בשעת שיעור. הוא מתקרב יחסית לילדים נוגע בהם הרבה, אבל ממש לא בקטע של אלימות ויש ילדים שזה יכול להפריע להם. השקעתי שנה שעברה הון אצל מרפאה בעיסוק פרטית שקיבלתי עליה המלצות מכאן ועד הודעה חדשה והיא אכן אמרה שתטפל בדברים האלו. אבל היא החליטה שצריך ל"הכין אותו לכיתה א" ובעיקר שיחקה איתו משחקי כדור והושיבה אותו על כל מיני דפי עבודה. למה לא עזבתי אותה? לא יודעת.

התחלנו כיתה א בבית ספר בשכונה ליד, כך שהילד לא עלה עם חברים מהגן. בית הספר בשכונה שלנו ענק ורציתי עבורו משהו יותר קטן ואינטימי במיוחד שלבית הספר שהתחלנו יש שם טוב.

החודשיים הראשונים התנהלו בסדר, פה ושם היו תלונות מהמורה. היה שבוע לפני כשבועיים שקיבלתי תלונות מהמורה באופן יום יומי ואז לפני כשבוע זה פסק. אתמול אני אוספת אותו מבית הספר, ורואה שהוא יושב לבד בשולחן במרכז הכיתה. מתחילת השנה הילדים יושבים בקבוצות, כאשר כל 3-4 שולחנות מוצמדות יחד ממש לקבוצה. יש 4 קבוצות כאלו בכיתה והוא ישב באחת הקבוצות כאשר ישב בשולחן משלו. מאתמול יש עדיין קבוצות אבל הוא יושב בשולחן נפרד במרכז הכיתה ומסביבו במרחק שאר הקבוצות. במקביל אחר הצהרים קיבלתי אימייל מהמורה שאני מזומנת לפגישה איתה ועם היועצת עוד שבועיים. שאלתי למה הוא יושב לבד והמורה כתבה לי שהוא מפריע ומציק לשאר הילדים בקבוצה בשיעור ולכן הפרידה אותו. בעיניי זה לא מקובל ויכול ליצור רכילות אצל ההורים ונידוי של הבן שלי לחלוטין. כתבתי לה שאני חושבת שצריך פגישה דחופה. בעיניי לא יתכן כי עשו הפרדה כזאת בלי שניסו לברר איתי ויש גם פסיכולוגית שיועצת לי בתמונה איך אפשר להקל על הילד ולמנוע הפרעות. למשל: יכול להיות שאם ימעך כדור באמצע השיעור זה ימנע התעסקות בדברים אחרים וכו. אבל שניסיתי לתת עצות למורה (אחרי התייעצות עם הפסיכולוגית) היא ממש לא הקשיבה לי. אזי הקדימו את הפגישה לעוד 12 יום.
בפירוש לא מדובר על ילד אלים או מסוכן, וכנראה שהתנהלות לא נכונה מולו גורמת לכל מיני דברים.
הוא ילד טוב, כן מתאמץ לרצות, לפחות אותי ויש לו המון מוטיבציה בענייני לימודים והמון סקרנות. הוא גם ילד מאוד חכם אזי יכול להיות שהוא משועמם חלק מהזמן.

האם זה סביר שיוצרים הפרדה כזאת (טוב שלא שמו גדר או כלוב) אבל מצד שני לא מזמנים אותי לשיחה מיידית או מנסים ביחד לחשוב איך להקל על המצב לפני שיוצרים בידוד כזה. המורה יודעת שאני מתייעצת עם פסיכולוגית שמבינה בנושא של ויסות חושי.
את היועצת לא הצלחתי היום להשיג והמזכירה אמרה לי שיכול להיות שהיא תהיה חסרה כמה ימים.
לספר כמה חשק יש לי לשלוח אותו מחר לבית הספר?

אשמח לשמוע מכן מה הייתן עושות במצב הזה. תודה למי שקראה עד כה.

לצפיה ב-'שלום לכולם, האם קיימת מכונת גילוח לנשים?, לא מכונה שמורטת.'
שלום לכולם, האם קיימת מכונת גילוח לנשים?, לא מכונה שמורטת.
15/11/2016 | 11:14
10
337
מחפשת לביתי משהו כמו זה:
http://www.osefprati.co.il/news-posts-1/i7q3026x1/%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%92%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%94%D7%A1%D7%95%D7%92-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%A6%D7%99%D7%99%D7%94
הילדה בת 13.5, והשערות צומחות..., זה די מפריע ומעסיק אותה, לא הייתי רוצה להתחיל עם גילוחים בסכין או קרמים, בטח לא לייזר.
אודה להמלצותיכם והיכן ניתן לקנות.
לצפיה ב-'לי זה נראה כמו מכשיר לא טוב'
לי זה נראה כמו מכשיר לא טוב
15/11/2016 | 16:29
2
187
מה גם שכנראה לא קראת מה שצירפת
כי הוא יעיל בעיקר למפשעות ובית שחי
מה שאני מניחה שפחות מפריע לילדה שלך כרגע

לצפיה ב-'מפריע לה הידיים ,בית השחי והרגליים.'
מפריע לה הידיים ,בית השחי והרגליים.
15/11/2016 | 17:59
1
49
לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי לך להתייעץ עם קוסמטיקאית '
אני חושבת שכדאי לך להתייעץ עם קוסמטיקאית
15/11/2016 | 18:42
137
זה גיל רגיש מאד, הנורמה החברתית לוחצת, והאמת שיש הרבה יותר אפשרויות ממה שהיו כשאנחנו היינו נערות, חלקן ניתנות לרכישה ושימוש בבית, לא כמרד אלא כנסיון לטפל בחוסר הנוחות שלה.
אז אני חושבת שעדיף שההכוונה תגיע ממך. תבדקי לעומק יתרונות וחסרונות של כל דרך הסרת שיער. ואגב, עד כמה שאני יודעת, בידיים לרוב מבהירים את השערות ולא מורטים/ מגלחים.

לצפיה ב-'האמת שיש לי אחת שעושה גם וגם'
האמת שיש לי אחת שעושה גם וגם
15/11/2016 | 20:19
168
(יש לה פשוט שני ראשים, אחד מורט ואחד מגלח (ואני לא משתמשת באף אחד)
אבל: באמת, מה ההבדל בין מכונה לנשים למכונה לגברים? כל מכונה של בראון (לא רמינגטון ולא פיליפס כי המשולש אולי לא נוח בבית השחי) תעשה את העבודה. הן נמצאות בכל חנות של מוצרי חשמל.
לצפיה ב-'כילדה שעברה את העניין הזה'
כילדה שעברה את העניין הזה
15/11/2016 | 20:38
195
אל. פשוט אל.
יש מקומות שזה גרם לנזק שלא תוקן/יתוקן עד הורדה בצמיתות וחבל.

אם כבר להתייעץ עם קוסמטיקאית רפואית/רופא עוד על מה לא יגרום לנזק
לצפיה ב-'מה הבעיה עם סכין גילוח בעצם? אני התחלתי להוריד שערות גם '
מה הבעיה עם סכין גילוח בעצם? אני התחלתי להוריד שערות גם
16/11/2016 | 10:25
2
173
בסביבות גיל 14. אחרי תקופה קצרה של משחות (שהיו בזמנו מאוד מסריחות ) עברתי לסכין ומאז ועד היום, עד גילי המופלג, אני עדיין משתמשת אך ורק בסכין. לא נהייתי בבון או גורילה עם השנים
לצפיה ב-'כל חתך או סריטה מהגילוח ייהפך אצלה לדרמה...'
כל חתך או סריטה מהגילוח ייהפך אצלה לדרמה...
16/11/2016 | 12:38
1
176
בכל מקרה, פניתי לבעלת האתר באינטרנט, היא טוענת שאין כזה מכשיר בארץ והיא קנתנה אחד כזה בארה"ב ,(ניתן להזמין גם דרך אתר אליאקספרס), והיא משתמשת בכזה כבר שנים ומאד מרוצה וממליצה.
לצפיה ב-''
16/11/2016 | 13:39
16
לצפיה ב-'שעווה וממש לא המכונות האלו'
שעווה וממש לא המכונות האלו
20/11/2016 | 09:20
1
13
לצפיה ב-'מדוע לא?'
מדוע לא?
20/11/2016 | 11:25
8
לצפיה ב-'המלצה למפעיל/ה יומולדת'
המלצה למפעיל/ה יומולדת
15/11/2016 | 10:13
6
169
אפשר בבקשה המלצות למפעיל/ה ליומולדת 6, לכל הכיתה (בנים ובנות)?
לצפיה ב-'א.כדאי לכתוב אזור מגורים. ב. כדי להימנע ממחיקה של הפוסט'
א.כדאי לכתוב אזור מגורים. ב. כדי להימנע ממחיקה של הפוסט
15/11/2016 | 13:03
3
171
בשל פרסום, מבקשת להעביר לגולשת המלצות במסרים בלבד.
ג. מזל טוב!
לצפיה ב-'אכן שכחתי אזור - מרכז, ראשון לציון'
אכן שכחתי אזור - מרכז, ראשון לציון
15/11/2016 | 13:26
2
131
אגב, למה למחוק את הפוסט? פעם ראשונה שאני נתקלת בבקשה לשלוח רק במסרים - אני רואה פה בפורום המון בקשות להמלצות ותגובות הכוללות המלצות (ההפעלה ביומולדת הקודמת הייתה מהמלצות שקיבלתי פה בתפוז וגם אז לא ביקשו לשלוח במסרים).
למען הסדר, אני אמא שמחפשת המלצה ולא יותר מכך! 
לצפיה ב-'לא חלילה את הפוסט שלך. פוסטים של מי שיגיבו לך'
לא חלילה את הפוסט שלך. פוסטים של מי שיגיבו לך
15/11/2016 | 13:35
1
146
אין בפורום פרסום ספציפי של אנשים בשם שלהם. כן אפשר לתת המלצות לפעילויות מסוגים שונים אבל לא מקובל להמליץ על אנשים ספציפיים כי זה מהווה פרסום.
יכול להיות שיש מנהלים שיותר מקפידים על זה וכאלו שפחות מקפידים על זה. אני מקפידה יותר כי הפורום הזה ספציפית מאוד חשוף כל הזמן לפרסומים ופרסומות, ולאפשר המלצות שמיות זה ממש "פרצה קוראת לגנב". אז אני לא מאפשרת אבל מעודדת את כולם להמליץ לך במסר. זה לא יותר מורכב מאשר להגיב כאן בפורום.
לא הייתה לי שום כוונה לרמוז שאת מפרסמת
לצפיה ב-'אוקי, תודה רבה על ההסבר! אם כן, אשמח מאוד להמלצות במסר'
אוקי, תודה רבה על ההסבר! אם כן, אשמח מאוד להמלצות במסר
15/11/2016 | 13:59
26
לצפיה ב-' מחפשת המלצה להנחיה הורית'
מחפשת המלצה להנחיה הורית
16/11/2016 | 18:10
86
באיזור הקריות . הבנתי שיש בנות פורום מהאיזור. האם אפשר להגיע דרך קופות החולים?
תודה מראש
לצפיה ב-'יש כאן הרבה אפשרויות'
יש כאן הרבה אפשרויות
23/11/2016 | 01:55
11
יש לך כאן אטרקציות לילדים רבות וניתן לבחור מה שהכי מתאים לך.
מזל טוב
לצפיה ב-'תרגול באנגלית לכיתה ד '
תרגול באנגלית לכיתה ד
14/11/2016 | 08:43
4
180

שלום
הבן שלי בכיתה ד'.
הוא לומד אנגלית מכיתה ב.
בכיתה ב וג' היה להם מורה שבדיעבד הבנו שלא כל כך לימד כמו שצריך אז הם התחילו את ד' די בחסר.
השנה יש מורה חדשה.
השאלה שלי היא כזו היא עובדת איתם בעקביות התחילה איתם ממש מהתחלה מהבסיס מהאותיות
יש לו מבחן ביום שישי בין השאר למשל יש לו מבחן על  WH שאלות .
יש איזה אתר טוב שכדאי שהוא יתרגל את השאלות האלו ברשת ? כי הם עובדים בספר ובחוברת. אבל לא מעבר. היא לא נותנת  להם איזה תרגול לפני הבחינה.
אשמח לקבל המלצה לאתר אחד או יותר שהוא יכול לתרגל אנגלית משהו נגיש ומזמין לא "כבד" כזה. תודה  כי כאמור המורה לא ממש נותנת תרגולים היא אומרת "תחזרו על החומר, אבל איך אפשר לחזור בלי תרגולים ? תודה

לצפיה ב-'את יכולה לעשות לו תרגילים לבד. זה מה שאני נהגתי לעשות'
את יכולה לעשות לו תרגילים לבד. זה מה שאני נהגתי לעשות
14/11/2016 | 12:13
1
125
בגיל הזה. תקחי את הספר שלו, ולפי התרגילים שנותנים להם שם, תעשי לו דפי עבודה באותו הסגנון. יותר ממוקד, יותר יעיל ובסוף גם יכול לקחת לך פחות זמן מאשר לשבת ולחפש אתרים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/11/2016 | 14:44
13
לצפיה ב-'אז למה שלא תפני למורה?'
אז למה שלא תפני למורה?
14/11/2016 | 12:51
28
לצפיה ב-'הגהות אחרונות בהחלט - תודה למי שעוד יש לה סבלנות '
הגהות אחרונות בהחלט - תודה למי שעוד יש לה סבלנות
13/11/2016 | 20:44
11
474
מצחיק שלפני שבוע בערך (או פחות) הרגשתי שלארח את כל בנות הכיתה יהיה עונש איום ונורא. ככל שאתן מדברות איתי יותר כך מתחשק לי יותר לחגוג לה כבר
ת ו ד ה לכולכן על הליווי הרגשי המעמיק והפרקטי המפורט !
שאלות נוספות (רבות) מודגשות, תודה גדולה מראש לכל העונות.
להלן התוכנית העדכנית:

1700 התכנסות - שולחן איפור (בגוונים מכשפתיים) יהיו כובע + גלימה, הבנות תתאפרנה ואז אצלם אותן בתוך מסגרת (רוכשים בחנות יצירה?) זו פעילות שקל להצטרף אליה.

1715 - מתחילים!
1. משחקים משותפים - שמתאימים לזוגות - כל הבנות מתחלקות לשתי קבוצות ושולחות נציגה אחת לכל משחק, (מה אני עושה אם יש לי מספר אי זוגי?)
2-3 דקות למשחק בערך
א. נשיפת רוחות
ב. עיטוף מומיות
ג. להדביק את המטאטא למכשפה
ד. "המכשפה אמרה.... "
ה. ביצים קשות על כפות (מחופשות למכשפות או משהו מפחיד אחר)
ו. נר בבקבוק (עם קישוטים מפחידים)

2. חפשו את המטמון ברחבי הבית עם פתקים מצויירים (איך אני משתפת במשחק כזה את כולן? בטח יש תמיד איזו אחת שתיים דומיננטיות, לא?)

10 דקות

3. חבילה עוברת עם משימות מפחידות
10 דקות
4. צ'יזבט מפחיד (במידה) עם סוף מצחיק, מתחת לסדין ענק בסלון עם פנס באמצע
5 דקות

(מבחינת זמנים, בערך 35-40 דקות)

1750 הפסקת אוכל של 10 דקות - האם לא זמן "מועד לפורענות"? טיפ כלשהו ל'ניהול' זמן האוכל?

1800 - תחנות (אני מתכננת 3 בנות לתחנה- סביר?, ומקווה שכל הבנות יעברו בכל התחנות)
1. חדר חושך שמחפשים בו חפצים עם פנס
2. תחנת האוכל המגעיל - תחרות אומץ עם סוכריות מגעילות של הארי פוטר + שיקויים דוחים (לא באמת, אבל הסוכריות מגעילות באמת)
3. הכנת יצירה (הולכת לחפש מסיכות) זו תחנה יותר ארוכה מהאחרות - בעייתי?
4. מישוש חפצים 'מגעילים' וניחוש מה הם

(40 דקות בערך?)
הגעתי רק עד 18:40 ואני כבר אמורה להגיש את העוגה - נראה לי שאין לי מספיק 'חומר'

10 דקות אחרונות - שירי יומולדת, הרמה על כסא, עוגה מפחידה ו... הביתה
בתקווה בסיום יהיו לנו - ילדה אחת מאושרת ונרגשית, עוד 12 בנות שממש-נהנו, אמא אחת שמצליחה להרגיע את האופוריה (סרטון כבר אמרתי?)
ונקיונות לתוך הלילה כמובן.

לצפיה ב-'נשמע כיף , טיפים קטנים'
נשמע כיף , טיפים קטנים
14/11/2016 | 08:16
156

אל תחששי ממספר אי-זוגי. רוב הסיכוי שהן לא יספרו בכלל, ושלא יהיה להן אכפת.

אל תעשי עניין גדול ממי המנצח. (בלי ״כל הכבוד! אדומים! אתם מובילים!״). חשוב שהמשחק יהיה רק להנאה. אחרת עוד יתחילו להתחשבן ולהעליב (״הפסדנו רק בגלל רבקה הטיפשה״). 

לגבי לשתף אות כולן - אני חושבת שאם כולן עושות את זה ביחד, זה בעיה שכולן ישתתפו. אי אפשר ש13 בנות תקראנה פתק אחד. אז אולי בשתי קבוצות? וכדי שלא יהיה מצב שיש מישהו שלא עושה כלום - אפשר לעשות משימה קבוצתית. נניח כולן צריכות לתת ידיים ולעמוד על רגל אחת תוך כדי הקראת משפט כשפים. חפשו את המטמון לוקח בדרך כלל יותר מ10 דקות. 

זמן האוכל: לאכול רק על הרצפה. הן יושבותֿ, ומגישים להן קערות קטנות כשבכל אחת מגוון מהכיבוד. גם אם מישהי מבקשת עוד שתיה - מביאים לה. היא לא קמה. מנסיון כואב - תמיד יהיה ילד אחד שכשהוא מנסה לקום, נשפך לו הפטל. 

לצפיה ב-'כמה מחשבות'
כמה מחשבות
14/11/2016 | 12:38
146
דבר ראשון אני חושבת שיכול להיות שבכלל לא תתגיעי לחלק השני והדברים יקחו יותר זמן, תהיי גמישה עם התוכניות
גשיפת רוחות וביצים קשות יכול להיות כמרוץ שליחים ואז כל הבנות משתתפות וזה לוקח יותר זמן.
לא הייתי עושה סוכריות מגעילות באמת
הייתי עושה את עבודת היצירה או כולן ביחד או מבוגר אחראי שנמצא כל הזמן בתחנה הזו
לצפיה ב-'נשמע שהתכוננת היטב. טיפ קטן...'
נשמע שהתכוננת היטב. טיפ קטן...
15/11/2016 | 15:34
117
בגיל 6 הן כבר מספיק גדולות לכמה דקות של משחק חופשי בין לבין, הן נהנות כבר לדבר קצת בינן לבין עצמן... אז גם אם בסוף יהיה לך זמן מת אפשר לתת לכולן להיות בחדר של הנסיכה או להוציא כמה תיבות לסלון- ברביות וכאלה והן מעסיקות את עצמן מצויין.
אצלי ( 15 בנות) פתחתי בנשנושים עד שכולן התאספו. החטיפים המלוחים היו על השולחן במטבח ואחרי שכולן הגיעו הודעתי על הפסקת הנשנושים וניגשנו לחלק המרכזי (אז זה היה יום הולדת נסיכות עם יצירת אביזרים מתאימים.) באמצע עשינו שוב הפסקת חטיפים, כשהרגשתי שהן מתפזרות מדי ואת העוגה שמרתי לסוף.
ולקחת בחשבון את המיץ שלרוב נשפך והמון לכלכוך על הרצפה, זה חלק מהעניין , תמיד היו נייר מגבת ומגבונים בשלוף.
אל תשכחי לנשום תוך כדי וגם להנות.
נושא ממש ממש מיוחד. ומזל טוב לילדת יום ההולדת

לצפיה ב-'נתת מעט מידי זמן לאיפור וצילומים.'
נתת מעט מידי זמן לאיפור וצילומים.
15/11/2016 | 17:03
3
100
חוץ מזה מה עם קישוט המסגרות?
תושיבי אותן עם דבק ונצנצים ותראי איך יעופו 20 דקות...
את משחק מישוש הדברים המגעילים אפשר לעשות במסגרת המשחקים המשותפים (מומיה וכו'). את מכינה שקית בד אטומה (ציפית קטנה), הילדה מכניסה את היד וצריכה לנחש.
את הסיפור המפחיד הייתי עושה אחרון לפני האוכל. נגיד לכנס את כולן אחרי התחנות.
לצפיה ב-'תודה לכן על ההכוונה המדוייקת, רק תגידו, איפה קונים מסגרות '
תודה לכן על ההכוונה המדוייקת, רק תגידו, איפה קונים מסגרות
15/11/2016 | 18:35
2
97
לתמונות? והאם כל ילדה מקבלת מסגרת אישית לקישוט?
כי אז נוצרות לי 2 פינות יצירה, אחת בהתחלה (איפור, הכנת מסגרות, צילום) ואחת בתחנות (המסיכה המפחידה) - לא יותר מדי?
לצפיה ב-'מסגרות יפות יש במקס סטוק ב5 שח '
מסגרות יפות יש במקס סטוק ב5 שח
16/11/2016 | 10:37
80
וראיתי שם גם מסגרות גדולות יפות אם המחשבה היא לצלם אותן מחזיקות מסגרת מעוצבת - ואז הן בעצם רק אלמנט עיצובי בתמונה שאת מצלמת ואין צורך לקשט.
המסגרות הקטנות  שאני ראיתי כבר צבועות בצבעי פסטל ( פחות צורך בעבודת צבע מלכלכת..) .
אפשר לקנות מדבקות קריסטליות מנצנצות לקישוט וקצת פרחים/ כוכבים והן יהיו מאושרות, אבל לא בטוחה שלכך כיוונת בכלל.

לטעמי - שתי יצירות זה אכן יותר מדי והייתי בוחרת רק יצירה אחת.
מה חשבת לעשות עם התמונות? להדפיס במקום ? לשלוח לכיתה אחר כך ?

קחי בחשבון שלוח הזמנים נזיל למדי בימי הולדת מסוג זה וחשוב להכין את הילדה מראש לאפשרות שלא תספיקו הכל.
ובכל מקרה נשמע שהולך להיות לכן ממש כיף...
לצפיה ב-'מסגרת לפינת צילומים...'
מסגרת לפינת צילומים...
18/11/2016 | 08:46
53
קונים קאפה גדולה בכל חנות יצירה/ציוד משרדי וכו'.
מסמנים בעיפרון את המסגרת חותכים בסכין יפנית את הפנים...
צובעים, מקשטים, מדביקים עפ"י הנושא של היום הולדת/ שם הילדה בת 6/ יום הולדת שמח....

אני עשיתי למסיבת סיום של ילדי הכיתה לפני שנה וגם ליום הולדת והעניין עכשיו תפס תאוצה....כמה מורות אפילו לקחו את הרעיון...זה יוצא מקסים.
לצפיה ב-'יש לך פה חומר לשלושה- ארבעה ימי הולדת'
יש לך פה חומר לשלושה- ארבעה ימי הולדת
15/11/2016 | 20:21
31
לצפיה ב-'לשמחתי הרבה אין לי אף עצה מניסיון עבורך (כי מעולם לא חגגתי'
לשמחתי הרבה אין לי אף עצה מניסיון עבורך (כי מעולם לא חגגתי
16/11/2016 | 10:26
119
יום הולדת כזה בבית ) אבל שני דברים יש לי לומר לך:
אלף, עפר לרגלייך אני על האומץ שלך
בית, מאחלת הצלחה, הנאה ושתוכלי בסוף כל הפרוייקט גם לזהות את הבית שלך
אל תשכחי לחזור ולדווח לנו איך היה!
לצפיה ב-'עוד שני דברים שהייתי חושבת עליהם'
עוד שני דברים שהייתי חושבת עליהם
16/11/2016 | 10:59
97
- במהלך ההתכנסות  לא הייתי בונה על זה שהבנות תתאפרנה לבד. הן צעירות מדי לכך . כתוצאה מחוסר מיומנות הן עלולות לא להיות מרוצות מהתוצאה וגם זה יגזול הרבה יותר זמן ממה שאת מייעדת לכך.
האיפור צריך להיות בשיטת הסרט הנע - משהו של דקה -שתיים לילדה. הייתי מנסה לגייס לכך נערה שתוכל לעזור גם בהמשך הערב.
לגבי היצירה- הייתי שוקלת להעביר אותה להתחלה דווקא ולא כחלק מהתחנות.  זה אכן לוקח יותר זמן ויכול ליצור בעייתיות במעבר בין תחנות. גם שם ילדות יכולות להתעכב יותר משאת מעריכה אז הייתי עושה יצירה משותפת בהתכנסות,  מפנה לתחנה זו כל מי שסיימה להתאפר ולהצטלם ולאחר מכן מתחילה במשחקים שתכננת.
כך גם לא יווצר מצב שלא תגיעי ליצירה בכלל.  יותר קל יהיה לוותר על משחק או שניים במקרה של לחץ זמנים.
לצורך ההתכנסות והורדת האדרנלין בחלק השני הצ'יזבט מתחת לסדין יעשה את העבודה ;)
לצפיה ב-'התכנון מעולה חוץ מחישובי הזמנים'
התכנון מעולה חוץ מחישובי הזמנים
16/11/2016 | 14:24
112
הכל יקח יותר זמן ממה שאת מניחה.
המשחקים בהתחלה יקחו 5-10 דקות למשחק. אל תעשי רק נציג אחד מכל קבוצה אלא תני אפשרות לכמה סיבובים של כל משחק.

חבילה עוברת - תלוי בגודל החבילה. יכול לקחת גם 20 דקות.

לא הייתי עושה הפסקת אוכל באמצע. אוכל מרוכז בסוף, לקראת ההגעה של ההורים.
לצפיה ב-'איך השירותים בבית הספר נראים?..'
איך השירותים בבית הספר נראים?..
13/11/2016 | 14:48
23
312
יש לכן מושג?
לגבי נייר טואלט
סבון ידיים
מנעול בדלת

**בית ספר יסודי
לצפיה ב-'כן. הייתי שם.'
כן. הייתי שם.
13/11/2016 | 14:59
245
נדמה לי שהיה נייר טואלט (אבל מהסוג הגס שתמיד יש במקומות ציבוריים), היה סבון, והיה מנעול - אבל נדמה לי שלא היו מגבות נייר או איזשהו אמצעי אחר לייבוש הידיים.
לצפיה ב-'שאלתי את בת מספר 2 -'
שאלתי את בת מספר 2 -
13/11/2016 | 15:44
8
260
היא אישרה את מה שכתבתי - יש נייר, יש סבון, יש מנעול, אין משהו לנגב איתו ידיים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/11/2016 | 07:57
21
לצפיה ב-'במיוחד אצל בנות חשוב שיהיה מנעול'
במיוחד אצל בנות חשוב שיהיה מנעול
14/11/2016 | 18:04
6
137
איך אפשר להכנס לשירותים
שבכל שניה יכולים לפרוץ אליהם
לצפיה ב-'לא הבנתי מי יפרוץ אליהם.'
לא הבנתי מי יפרוץ אליהם.
14/11/2016 | 18:18
5
126
בכל מקרה, אם אין מנעולים, ויודעים שאין מנעולים, אז דופקים, או משאירים את הדלתות פתוחות כשאין אף אחד (אם אפשר), וכו'. זו לא נראית לי בעייה מיוחדת.
לצפיה ב-'נראה לך שכל הילדים מנומסים?'
נראה לך שכל הילדים מנומסים?
14/11/2016 | 18:27
4
123
לא כולם דופקים בדלת
אפילו לא רובם
לצפיה ב-'אנחנו מדברים עכשיו על בנות או על בנים?'
אנחנו מדברים עכשיו על בנות או על בנים?
14/11/2016 | 18:30
3
105
דווקא נראה לי שרוב הבנות כן תדפוקנה, אם יהיה ידוע שאין מנעולים.
לגבי בנים אין לי תובנות - מעולם לא צפיתי בהתנהגות שלהם בשירותים.
לצפיה ב-'על בנים, זה מה שיש לי'
על בנים, זה מה שיש לי
14/11/2016 | 18:32
2
106
בטוחה שכל הבנות היו דופקות?.. באמת תוהה
לצפיה ב-'אה, כי אמרת "במיוחד אצל בנות"'
אה, כי אמרת "במיוחד אצל בנות"
14/11/2016 | 18:33
1
91
אז אני התייחסתי בתגובה שלי לבנות.
אני בהחלט לא בטוחה שכל הבנות היו דופקות, אבל נראה לי סביר שכן.
לצפיה ב-'בכל מקרה בת בשירותים זה יותר מורכב מבן'
בכל מקרה בת בשירותים זה יותר מורכב מבן
14/11/2016 | 18:54
107
בן יכול לשלוף בקטנה במיוחד בפיפי
לצפיה ב-'האמת שאין לי מושג אבל אני יכולה לשאול...'
האמת שאין לי מושג אבל אני יכולה לשאול...
13/11/2016 | 22:24
1
43
לצפיה ב-'תשאלי'
תשאלי
14/11/2016 | 07:57
18
לצפיה ב-'יש נייר טואלט ומנעול'
יש נייר טואלט ומנעול
14/11/2016 | 13:02
4
141
לא יודעת לגבי סבון ידיים
כן יודעת לגבי נייר טואלט כי יש ילדים שתחביבם לסתום את השירותים בגליל שלם מדי פעם... השירותים עצמם במצב סביר אבל מצב התחזוקה השוטפת מאוד בעייתי כי תוך חצי שעה מהנקיון האחרון הם כבר במצב לא שמיש. כבר הזיזו את זמן הנקיון מסוף היום לאמצע היום ולתחילת היום אבל חוץ מלשים מנקה צמודה לכל שירותים (לדעתי יש כשמונה בביה"ס, זה לא ריאלי), לא נמצא פתרון. השירותים אצלנו הם כאב לב מתמשך וכל וועד הורים וועד תלמידים ניסה לטפל בזה, עד עתה ללא הועיל.
לצפיה ב-'זה ככה גם אצל הבנים וגם אצל הבנות?'
זה ככה גם אצל הבנים וגם אצל הבנות?
14/11/2016 | 13:20
2
109
כי אצלנו זה לא ככה, ואני תוהה אם זה לא כי אני מכירה רק את השירותים של הבנות...
לצפיה ב-'כן'
כן
14/11/2016 | 14:53
1
13
לצפיה ב-'וואלה. תודה!'
וואלה. תודה!
14/11/2016 | 15:14
10
לצפיה ב-'אני יודעת שאנחנו לא באותו בית ספר'
אני יודעת שאנחנו לא באותו בית ספר
14/11/2016 | 18:00
101
ובכל זאת המצב דומה
מאד
לצפיה ב-'יש נייר. יש דלת ננעלת. מים וסבון עם עין אלקטרונית'
יש נייר. יש דלת ננעלת. מים וסבון עם עין אלקטרונית
14/11/2016 | 13:11
1
48
לצפיה ב-'פששש...'
פששש...
14/11/2016 | 13:21
25
לצפיה ב-'אז ככה. הקטן אומר שיש סבון, יש נייר טואלט ויש מנעול '
אז ככה. הקטן אומר שיש סבון, יש נייר טואלט ויש מנעול
14/11/2016 | 14:27
1
157
אם כי הילדים לא נוהגים לנעול (מדובר בשירותים של החטיבה הצעירה).
לגבי הניקיון הוא אמר ש"זה לא הכי נקי בעולם" לפעמים האסלות מלוכלכות לדבריו.
בסך הכול הוא לא משדר איזו חוויה בלתי נסבלת סביב השירותים (בכל זאת, בשנה שעברה הרי שכח את עצמו חצי שעה אחרי סיום הלימודים עם ספר בשירותים אז כמה גרוע זה יכול להיות)
הגדול עוד לא הגיע הביתה. אשאל גם אותו כשיחזור (השירותים של החטיבה הבוגרת).
לצפיה ב-'אני זוכרת את זה'
אני זוכרת את זה
14/11/2016 | 18:01
22
לצפיה ב-'והגדול אומר "בסדר מינוס, לא משהו"'
והגדול אומר "בסדר מינוס, לא משהו"
14/11/2016 | 15:54
1
142
יש בד"כ נייר טואלט וסבון לשטוף ידיים, אפשר לנעול אבל אף אחד לא לוקח סיכון כי הרבה ילדים כבר ננעלו.
זה רק בסדר מינוס כי בד"כ די מלוכלך ואין מראות. הוא ממעט מאוד לבקר בשירותים בבית הספר לדבריו.
לצפיה ב-'דומה מאד למצב אצלנו'
דומה מאד למצב אצלנו
14/11/2016 | 17:59
110
רק שמסתבר שפירקו את כל המנועלים
מהסיבה שילד נתקע לפני כמה ימים
סבון ונייר טואלט לא תמיד יש.
גם אצלי ממעטים לבקר בשרותים
ובכל זאת זה מבאס אותי מאד
לצפיה ב-'חוזרת לעדכן. '
חוזרת לעדכן.
13/11/2016 | 20:08
2
366
בזמן שאני מחכה שהמחנכת "הנהדרת" תתאם פגישה. הבת חזרה הביתה מספרת שחילקו את הכיתה לשלוש קבוצות: חכמים, טיפשים ומעורבים (דברי הילדה). כשהילדה (מהארבע המובילות בכיתה עד השנה) בקבוצה הבינונית בלי אף חבר לא חברתית ולא ברמה הלימודית.  נתנו לה עם הקבוצה משימות שמזלזלות ביכולתה.
למחרת בבוקר נשלחה הודעה למנהל ולמחנכת שהילדה נשארת בבית כרגע לאור המצב, תוך שעה המנהל חזר אלי טלפונית הצגתי בפניו את הקבוצות והבהרתי שבניגוד לחוזרי מנכ"ל.
היום התקיימה הפגישה והוא היה די מזועזע אבל הודה שתיאורי נכונים. 
למחנכת אמרתי שאינה משמעותית לילדה, והתלמידות מבקשות לא לדווח לה כי אינה מטפלת כנדרש... תגובתה לא הרגיעה אותה.
אבל נראה לי שמנהל יהיה מעורב יותר ולו רק בגלל החשש מתגובתי. 

לצפיה ב-'לא זוכרת את הסיפור המקורי... למה חילקו את הכיתה?'
לא זוכרת את הסיפור המקורי... למה חילקו את הכיתה?
14/11/2016 | 08:20
1
195
המשימות האלה, איזה חילק מהלימוד הן מהוות? זה כל מה שהם עושים?
לצפיה ב-'הטענה שחילקו לטובת למידה בקבוצות'
הטענה שחילקו לטובת למידה בקבוצות
14/11/2016 | 20:05
198
דבר טוב לכאורה, אבל כשהקבוצות מאפשרות לתלמיד לעבוד ברמתו, ולא ברמה נמוכה יותר, ובלי שותפים ללמידה.  
חלקן של המשימות משתנות משיעור לשיעור. אבל הקבוצות הן לאורך כל יום הלימודים. 
הבעיה היא שהמחנכת מכה בכל היבט גם משמעת, גם למידה וגם הקשר עם התלמידים (לפחות הילדה שלי). 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אריאל אורתופדיה מתקדמת בע
התאמת מדרסים מקצועיים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה