לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2167021,670 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'חזרה למקורות - עזרה בחיפוש עבודה'
חזרה למקורות - עזרה בחיפוש עבודה
08/08/2018 | 13:19
2
221
אני בוגר תואר ראשון במנהל עסקים התמחות במערכות מידע (מקביל להנדסה תעשייה וניהול ב 4 שנים האחרונות אני מנהל קמפיינים בגוגל (PPCׂ).
בחצי שנה האחרונה אני עובד במקום בתחום הפורקס ולא מרוצה, החלטתי מקום חדש. לאחרונה אני שמתי לב (וגם קולגות שלי) שהמשרות בניהול קמפיינים השתנו מחפשים יותר תחומי אחריות שלו דווקא קשורים לתפקיד, ומציעים שכר נמוך, ועד שיש מקום טוב יש עיו הרבה מתחרים, כמו כן נפתו מלא מקומות ללימוד המקצוע ככה שגם יש יותר תחרות וגם יש הרבה שמוכנים לקבל הרבה פחות ואף הרמה יורדת.
לאור כך התחלתי לחשוב לחפש עבודה במה שלמדתי בתואר (שזה תחום רחב) בעיקר במשרות כגון מנהל פרוקייטים (יש דימיון קל ביני לבין מנהל פרויקטים), איש מערכות מידע, אולי מיישם וכו, הבעיה שלי שאני לא יודע איך לעשות את ההסבה הזו הן מבחינת הקורות חיים שלי והן מבחינת אפילו ההתמודדות בראיון עבודה, שלחתי קצת קורות חיים למשרות מנהל פרויקטים ולא יצרו עימי קשר אפילו,
אני מרגיש ממש תקוע, לא רואה כרגע עתיד בתחום שלי יותר מידי, ויותר מתסכל אותי עוד כמה זמן אוכל למשוך במקום הנוכחי שאני לא מרוצה בו בעליל.
לצפיה ב-'כניסה להייטק מהדלת האחורית'
כניסה להייטק מהדלת האחורית
07/08/2018 | 12:24
2
380
שלום לכולם,
אני בן 30, מהנדס מכונות מהטכניון, כרגע עובד כמכנן מכאני.
רציתי לשאול איזה תפקידים יש בהייטק שאפשר להגיע אליהם בלי הכשרה אמיתית, מספיק שיהיה לך יכולות גבוהות.
משהו כמו משרות שנותנים ליוצאי 8200 פשוט כי מניחים שהם איכותיים.
השכר המינימלי שאני צריך הוא סביב 12K כי יש לי גם משפחה לפרנס (זה פחות ממה שאני מרוויח היום).
אני חוסך לכם את הסיבות לשאלה הזאת ואת שאר ההנחות שנכנסות בה - כדי שההודעה תישאר עניינית.
תודה
לצפיה ב-'אתה יכול לעבוד בהייטק כמהנדס מכונות...'
אתה יכול לעבוד בהייטק כמהנדס מכונות...
07/08/2018 | 12:33
295
יש גם תפקידים של מהנדסי שירות (FAE).
אם אתה מסתדר עם תוכנה, כדאי להשלים מבני נתונים, מערכות הפעלה ושאר קורסי היסוד (אפשר באוניברסיטה הפתוחה) ואז תוכל להגיע לתפקידי פיתוח מבוקשים.
לצפיה ב-'בד"כ מי שאינו מפתח'
בד"כ מי שאינו מפתח
07/08/2018 | 20:31
303
מתחיל ממשרת בדיקת תוכנה או תמיכה טכנית. בהמשך אפשר להתקדם לניהול מוצר, dev-ops.
לצפיה ב-'תחום ה-"low level" בארץ'
תחום ה-"low level" בארץ
07/08/2018 | 06:59
5
431
שלום רב לחברי הפורום,

אני סטודנט למדמ"ח בטכניון לקראת סיום התואר וכבר מתחיל לחשוב על שוק העבודה וקריירה. יש לי שאלה והייתי שמח להתייעץ עמכם.

במהלך התואר אהבתי והתחברתי מאוד לקורסים שהיו יותר עם אוריינטציה של "low level" ובמיוחד לקורס מערכות הפעלה (שאני יכול לקבוע בביטחון שהוא היה הקורס הכי מעניין ואהוב עליי בתואר). 
הייתי שמח לשמוע מכם חברי הפורום מה מצב השוק והתעשייה כיום בארץ בתחומים הללו (של מערכות הפעלה ובאופן כללי תוכנה "low-level") מבחינת כמות משרות, ביקוש לעובדים, משכורות וכו' והאם אתם ממליצים להיכנס אליו ולפתח בו קריירה.
אני בתור סטודנט שלא מכיר את התעשייה שומע בעיקר על כמה שהתחום של פיתוח תוכנה "high-level" בג'אווה, סי-שארפ ו-ווב חזק ומבוקש בארץ ושיש דרישה לאנשים ואין בעיה למצוא עבודה ומומלץ ללכת אליו. מה בנוגע לתחום שציינתי שאני יותר מתחבר אליו ? האם הוא גדול ויש הרבה משרות וביקוש לאנשים ואין בעיה למצוא עבודה או שהוא יחסית קטן ומצומצם וקשה למצוא בו עבודה ? האם מומלץ להיכנס אליו ולפתח בו קריירה ? 
אני יודע שאני מדבר מאוד בגדול והתעשייה מורכבת יותר מחלוקה גסה של low level vs. high level ואולי מדבר גם הרבה שטויות אחרות, אבל אני באמת לא מכיר ומנסה לגשש באפלה ולקבל קצת מידע וכיוון ראשוני על שוק העבודה והתחלה והכוונת קריירה. כמובן שאשמח אם תתקנו אותי ותאירו את עיניי.

תודה.
לצפיה ב-'התחום אולי קטן יותר מ״פיתוח ווב״ אבל קיים ויש בו יותר יציבות'
התחום אולי קטן יותר מ״פיתוח ווב״ אבל קיים ויש בו יותר יציבות
07/08/2018 | 07:32
369
גם ״יציבות טכנולוגית״ וגם ״יציבות תעסוקתית״ - במובן שיש יותר חברות יציבות ופחות סטרטאפים מטים ליפול.
בגדול להכנס לתחום שיש לך עניין אמיתי בו זה מרכיב משמעותי במתכון להצלחה ארוכת טווח (רכיב אחר זה להציץ לתחומים אחרים ולהכיר מה קורה שם).

בהצלחה.
לצפיה ב-'תחום ה-low level'
תחום ה-low level
07/08/2018 | 12:40
368
התחום קטן, סובל מפרגמנטציה של פלטפורמות פיתוח שונות - מה שמקטין את התועלת של ניסיון בפלטפורמה אחרת וסובל מהגירה טיבעית של מהנדסי חומרה.
משיק עם תכנות אסמבלר, אמבדד ועיבוד אותות.

לצפיה ב-'ההגדרה של Low Level לא חד משמעית'
ההגדרה של Low Level לא חד משמעית
08/08/2018 | 00:36
347
Low Level מכיל בתוכו תכנות מערכות משובצות ושם נראה שהשוק מצטמצם ויש הגירה של מהנדסי חשמל.

בתחומים של פיתוח תשתיות IT (סטורז' וכדומה) ו-security  יש הרבה משרות ולא נראה שזה הולך לשום מקום. הפיתוח בתפקידים כאלה בדרך כלל ב-C/C++ תחת מערכת הפעלה סטנדרטית (וינודס \ לינוקס) לארכיטקרטורה סטנדרטית. זה גם נחשב Low Level.

מדובר בפחות משרות מאשר פיתוח ל-web \ מובייל אבל עדיין מדובר בכמות מכובדת מאד של משרות כולל הרב המוחלט של חברות הענק שיש להן SITE בארץ.
לצפיה ב-'ואם כבר יש נושא דומה אז נדחף'
ואם כבר יש נושא דומה אז נדחף
09/08/2018 | 00:45
307
התגלגלתי לאחרונה לתכנת דרייברים בקרנל של אנדרואיד ושל מערכת אמבד שמבוססת על ARM וזה כיף לא נורמלי.חצי מהעבודה היא עבודה בפיסיקה ולא רק בכתיבת קוד.

הבעיה שאני שונא את המקום שאני עובד בו כי הההחלטות המקצועיות במקום נקבעות לפי מי שבאותו היום מצליח לצעוק יותר חזק.(מיותר לציין שנפוץ שאחרי שאני מסיים לתכנת פיצר משנים לי את ההגדרות ואני צריך לשכתב אותו כי מנהל אחר צועק חזק יותר מהמנהל שהגדיר לי את המשימה)

השאלה האם יהיה לי לאן לעבור אחר כך....

נראה שאין הרבה דרישה למתכנתי קרנל באתרי החיפוש למיניהם ובכלל נראה ששוק החומרה די בקנטים. השאלה אם שווה לי לחזור לווב באמת...
לצפיה ב-'כמות קטנה, ביקוש גבוה'
כמות קטנה, ביקוש גבוה
02/09/2018 | 01:22
88
בתחום של לאו לבל יש כמות קטנה של משרות ביחס לאפליקציות ופייתון, אבל כשיש כמות קטנה של אנשים אז גם מוכנים לשלם טוב למישהו עם ניסיון רלוונטי. ממה שאני יודע יש בחברות סקיוריטי דרישה למפתחי דרייברים טובים (את התחום של אמבדד פחות מכיר). יכול לומר שפנו אלי ללינקדין בגלל שכתוב שם על פיתוח דרייברים וניסו להציע תפקידים עם סכומים יפים כך שאני מניח שיש ביקוש
לצפיה ב-' אופן תעדוף משימות קצרות אך לא דחופות'
אופן תעדוף משימות קצרות אך לא דחופות
05/08/2018 | 21:29
11
364
שלום,

אני עובד בחברה אשר משווקת את מוצריה באפליקציה וגם באתר, כאשר תפקידי הוא לסדר את סדר העבודה של המשימות לכל מתכנת על פי תעדופים (מהקריטי ביותר ועד לנמוך), כלומר תכנון לו"ז.
כאשר משימה מתועדפת בדחיפות הגבוהה ביותר - זה אומר שהמתכנת הרלוונטי (בתחום שהמשימה נוגעת אליו) מפסיק לעבוד משאר המשימות ומתחיל לעבוד על המשימה הזו.

כאשר סדר העבודה של המתכנתים היינו טורי, כלומר לאחר שהוא מסיים את המשימה הראשונה שנכנסה אליו הוא מתפנה אל המשימה הבאה בתור (אלא אם נכנסה משימה קריטית - משימה אשר משביתה מערכות או הזמנת לקוח).

השאלה היא כיצד להכניס לסדר העבודה של המתכנתים משימות שהן לא קריטיות אך זמן העבודה שלהן הוא קצר יחסית, בין חצי שעה לשעה(משימות כמו למשל: תיקון טקסט באתר)?
מכיוון שלמשימות כאלה מי שדורש אותן לא מוכן לחכות יומיים (לדוגמא) בשביל שהוא יתחיל לעבוד על משימה שמשך העבודה עליה הוא חצי שעה.

כיום הצוות מונה ארבעה מתכנתים שכל אחד מתמחה בתחום שלו (כמו למשל: אחד באפליקציה, השני ב-QA, השלישי באתר החברה...).לכן האפשרות של להקצות מתכנת אחד למשימות מסוג זה יגביל את התהליך.

אשמח לקבל את עזרתכם בנושא.

תודה!
לצפיה ב-'אל תיצור context-switch אצל המפתחים בכח'
אל תיצור context-switch אצל המפתחים בכח
06/08/2018 | 00:01
283

בעקרון, עדיף לאדם לסיים משימה אחת ואז להתחיל משימה שניה, מבחינת הפניית קשב וזכרון לטווח קצר. מה עושים עם המשימות הקצרות והלא-דחופות? מחליטים כמה אחוז מהזמן הכולל מוכנים להשקיע בהן, ומשלבים אותן בין משימות אחרות לפי האחוזים הללו. כן - זה אומר שמישהו שביקש משהו קצר עשוי לחכות יומיים, כי המפתח שיטפל בדבר הקצר הזה נמצא באמצע משימה אחרת בחומיים קרובים, אבל זה מה שיש. אתה יכול לאמר לאותו מפתח שאם הוא מעוניין בהפסקה קלה במשימה הנוכחית שלו - הוא יכול להקדים את המשימה הלא-דחופה הבאה שלו - אבל זו צריכה להיות החלטה שלו.

כמובן שיש גם שיטות אחרות לבצע את התיעדופים הללו (מה שהצגתי נותן עדיפות לתפוקה על פני מהירות אספקת ערך [או זמן תגובה - latency]. יש אירגונים שבהם זה לא המצב, גם בגרנולריות של ימים בודדים)
לצפיה ב-'תחלק את המשימות לפי גרסאות ולפי כמות השעות הזמינות'
תחלק את המשימות לפי גרסאות ולפי כמות השעות הזמינות
06/08/2018 | 12:01
106
גם אם לא עובדים בפועל עם גרסאות. אתה יכול להקצות עבודה למשך שבוע.
אם 4 מפתחים שנניח לכל אחד 40 שעות בשבוע. אז זה 160 שעות פיתוח. תקצה להם משימות שאת כולן הם אמורים לסיים במהלך השבוע הקרוב. מתוך המשימות שאתה מקצה לשבוע אפשר לחליט ש-10% מהן יהיו פחות חשובות.
במידה ונכנס משהו דחוף, אז צריך להעביר משימה אחרת מהמפתח לשבוע אחר.

וכן, זה אומר שלפעמים משימות פחות חשובות מתעכבות.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "מי שדורש אותן לא מוכן לחכות יומיים"?'
מה זאת אומרת "מי שדורש אותן לא מוכן לחכות יומיים"?
06/08/2018 | 16:59
6
618
אם זו לא משימה דחופה, אז אף אחד לא שואל אותו.
אם אין ברירה וצריך לרצות אותו אז זו משימה דחופה.
לצפיה ב-'מי שביקש את אותה משימה קצרה לא ירצה לחכות כ"כ הרבה זמן'
מי שביקש את אותה משימה קצרה לא ירצה לחכות כ"כ הרבה זמן
06/08/2018 | 17:11
2
124
(היומיים הייתה דוגמא) מכיוון שעד אז המשימה לא תהיה רלוונטית...
לצפיה ב-'אם "עוד יומיים כבר לא תהיה רלבנטית", אז למה לעשות?'
אם "עוד יומיים כבר לא תהיה רלבנטית", אז למה לעשות?
07/08/2018 | 12:10
80

לצפיה ב-'מה זה "לא ירצה"?'
מה זה "לא ירצה"?
07/08/2018 | 22:23
78
אם זה מישהו שרצונו הוא הקובע והוא רוצה את זה עכשיו, אז תגדיר את זה כמשימה קריטית וזהו.
תוסיף לעצמך את הקריטריון הבא לאלגוריתם התעדוף שלך: משימה ממישהו בכיר שמתעקש לקבל עליה מענה מהיר ואסור לסרב לו, עולה לראש סדר העדיפויות.
אם זה לא המצב, אז הוא יכול לרצות, ותתעדף את המשימה לפי הקריטריונים הרגילים שמנחים אותך לשאר המשימות.
(וראה תשובתי למטה איך גם משימות מסוג זה מקבלות מענה)

לצפיה ב-'זה שהמשימה לא דחופה לא אומר שצריך לחכות שנים איתה'
זה שהמשימה לא דחופה לא אומר שצריך לחכות שנים איתה
07/08/2018 | 07:10
2
97
יש מלא משימות "לא דחופות" שצריך לעשות, ועם הגישה הזאת אתה תמיד תהיה עסוק בלכבות שריפות כי אתה רק מתעסק עם מה שהכי דחוף. זה לא טוב.
לצפיה ב-'השאלה פה היא אם לעשות context switch למפתח עבור המשימה הזו'
השאלה פה היא אם לעשות context switch למפתח עבור המשימה הזו
07/08/2018 | 09:26
1
84
המפתח נמצא עכשיו במשימה שתיקח לו עוד יומיים, אם זו משימה חשובה יותר, להעביר אותו עכשיו למשימה הקצרה והלא חשובה כי מי שביקש אותה לא מוכן לחכות יומיים?
לצפיה ב-'אני מניח שזה תלוי באיך רש״צ מנהל את המשימות.'
אני מניח שזה תלוי באיך רש״צ מנהל את המשימות.
07/08/2018 | 09:52
97
למשל - ֿהמפתח קם לקפה כל שעתיים - אז כל יום שעתיים בין הפסקות קפה של 2 ו4 הוא יעשה משימות קצרות.

תעדוף משימות וניהול זמן של הצוות אלה בעיות לא קלות, וזה בדיוק איפה שהמנהלים וראשי צוותים באים לידי ביטוי. וכן, משימות ״לא חשובות״ הן עדיין משימות, עדיין צריך לעשות אותן, ורצוי לעשות אותן לפני שמתחילות האסקלציות והמריבות והפיצוצים כי זה שלא מוכן לחכות יומיים כבר חיכה חודשיים לדבר הזה.
לצפיה ב-'למה זו נראית לי כמו שאלה מראיונות עבודה?'
למה זו נראית לי כמו שאלה מראיונות עבודה?
06/08/2018 | 17:22
58
לצפיה ב-'אני אגיד לך איך זה קורה בגדול אצלנו'
אני אגיד לך איך זה קורה בגדול אצלנו
07/08/2018 | 22:17
179
ובאופן דומה היה במקומות אחרים שעבדתי בהם:

קודם כל אף אחד לא מגדיר למתכנתים את התור המדויק של המשימות ברמה של משימה א' אחריה ב' אחריה ג', אלא יש חלוקה ברמה כללית של המשימות לקבוצות של עדיפויות (נגיד קריטי/חשוב/רגיל/נמוך).

בתוך החלוקה הזאת יש חופש למתכנת לבחור לעצמו את המשימה הבאה, כאשר ההבנה היא שבאופן כללי עושים קודם משימות "קריטיות" ורק אחרי שהן נגמרות עוברים ל"חשובות" וכו' - אבל - בתוך זה יש גם מקום גם לטיפול ב- low hanging fruits - משימות שהן קטנות ומהירות, גם אם עדיפותן נמוכה יותר.
מתי המתכנת יבחר לקחת משימה כזאת? זה לשיקול דעתו.
אולי בין שתי משימות גדולות או קשות הוא יעדיף לעשות הפסקה ולפתור משהו קטן וקל.
אולי הוא תקוע על איזו בעיה יותר מידי זמן וצריך קצת לנקות ממנה את הראש ולעשות משהו אחר.
אולי הוא רואה שהצטברו 10 משימות קטנות כאלו והגיע הזמן "לנקות קצת" לפני שמתחיל את המשימה הבאה.
בכל מקרה ברור שהוא לא אמור להתעכב מעבר לזמן קצר על משימות כאלו כשיש דחופות יותר.

ספציפית בדוגמה שאתה נתת אני מסכימה עם הכותבים מעלי שלא ברורה הגדרת הדחיפות/נחיצות האמיתית שלה וזו בעיה מסוג אחר.

לצפיה ב-'ציפיות שכר נמוכות'
ציפיות שכר נמוכות
05/08/2018 | 20:41
4
530

שלום 
הייתי בראיון עבודה ונשאלתי בנוגע לציפיות שכר. השכר שאמרתי הוא כ10K+נסיעות+בונוסים- בשאלון שמילאתי לפני הראיון כתבתי 11K(שכחתי שזה השכר שנתתי)
לאחר מכן בדקתי בטבלאות שכר וראיתי את טווח השכר ונדהמתי והתאכזבתי!
טווח השכר הוא 15-20K לתפקיד ראשון.
נגיד ובאמת השכר הנמוך בטווח הינו גבוה בכ2-3 K, עדיין "הפסדתי " כאלפיים שקל כל חודש.
התפקיד הוא במכירות בינלאומיות בחברת הייטק.
אני אובד עצות ולא יודע כיצד לתקן את זה. שכן לא משנה מה אומר אראה חמדן.
לא יודע מה קרה לי שהתבלבלתי ככה. כל הראיון הלך מעולה.
איך ניתן לדבר על השכר שוב פעם לאחר נתינת שכר בראיון? 

לצפיה ב-'אתה שואף לעבוד במכירות, אז הנה האתגר הראשון בקריירה שלך'
אתה שואף לעבוד במכירות, אז הנה האתגר הראשון בקריירה שלך
06/08/2018 | 00:14
398
למכור להם את עצמך במחיר שאתה באמת רוצה.

אתה מפחד להראות חמדן? עד כמה שידוע לי בתחום המכירות זו דווקא נחשבת תכונה רצויה

אתה יכול להגיד בחיוך אך באסרטיביות שבדקת את טבלאות השכר (מה שהיית אמור לעשות קודם ולצערך למדת באיחור) וגילית שהשכר המקובל למתחיל הוא גבוה יותר ממה שנקבת, ואתה מאמין שאתה לא פחות טוב ממתחילים אחרים ולכן מעוניין בשכר המקובל.

או שאתה יכול גם להגיד שבדקת את הטבלאות וגילית וכו'...
כיוון שנקבת שכר נמוך יותר אתה מוכן להתחיל בו למען ההגינות, אבל מבקש לקבוע שתוך 3 חודשים אם תוכיח את עצמך יעלו את שכרך ל....

כמובן שיש פה סיכון שיתעצבנו ויוותרו עליך. שיקול שלך אם לקחת אותו.

לצפיה ב-'חכה להצעה'
חכה להצעה
06/08/2018 | 01:05
281
אולי תקבל משהו שתוכל לחיות איתו.
חברה "סבירה" לא תיתן לעבוד בתנאים שהם פחותים משמעותית ממה שמקבלים אנשים מקבילים אליך, מתוך חשש שתתמרמר ותעזוב.

בסוף הם לא באים ללמד אותך על צניעות או חמדנות, יש להם גבולות גזרה למשרה שאתה מיועד אליה ויעשו מאמץ לשכור את השירותים שלך כמה שיותר בזול.

לדעתי אם תקבל הצעה שלא תואמת את השוק, תוכל לבקש לתקן אותה ואם תעשה את זה בדרך מכובדת, התשובה שלהם לא תהיה שונה מזו שהייתה מקבל אם מראש היית מבקש את הסכום שאתה רוצה עכשיו.
אתה גם לא חייב לפרט למה פתאום אתה מבקש יותר..יש סיכוי שיניחו שקבלת הצעה גבוה שתואמת את השוק אבל אתה לא חייב לאשר או להכחיש.
לצפיה ב-'תמשיך להתראיין במקביל במקומות אחרים'
תמשיך להתראיין במקביל במקומות אחרים
06/08/2018 | 03:05
245
אם תקבל הצעות טובות יותר, תוכל לקבל אותן או לחזור למקום הזה ולהגיד: “אני מעדיף אתכם, אבל יש לי הצעות טובות יותר, תוכלו להשוות”?  אם לא תקבל הצעות טובות יותר, אז בלי קשר לטבלאות, זה כנראה מה שאתה שווה בנקודת הזמן הזו.

בלי קשר, לא אמרת כלום על הרקע שלך, אבל משרות מכירות בינלאומיות למתחילים זה משהו שכמעט לא קיים. חברות מעדיפות נסיון מעל הכל. אם זה כיוון הקריירה שלך, ואם מציעים לך משרה כלשהי, קח אותה בכל שכר. בעוד שנה-שנתיים תהיה במקום אחר לגמרי מבחינת כח מיקוח גם בחברה הזו וגם בחוץ. תתעקש היום על עוד אלף שח ואתה עלול למצוא עצמך בלי ההזדמנות הזו.

לצפיה ב-'הייתי במצב כזה בערך ואמרתי את האמת'
הייתי במצב כזה בערך ואמרתי את האמת
06/08/2018 | 18:21
277
בראיון HR שאלו אותי על ציפיות שכר אחרי שבטלפון, כשקבעו לי ראיון ראשון, אמרתי בין 15 ל - 18 (משהו כזה, לא זוכרת מספרים מדויקים). אמרתי שכששאלו אותי בטלפון זו הייתה התקלה, לא ציפיתי לשאלה ולא עשיתי שיעורי בית.
מאז ביררתי קצת ושיניתי את דעתי, והעלתי את גבולות הטווח ב - 3 בערך.
בסופו של דבר קיבלתי קצת יותר מהגבול העליון שביקשתי בפעם השניה, אז כנראה שזה היה בסדר מבחינתם...
לצפיה ב-'איפה כדאי ללמוד FPGA?'
איפה כדאי ללמוד FPGA?
05/08/2018 | 09:59
158
למדתי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב HIT וכיום אני מהנדס שירות באפלייד מאטיריאלס.
חשבתי לאחרונה לחזור לתחום שלי, וראיתי שיש ביקוש גבוה לנושא של תכנון ותכנות רכיבי FPGA. היו לי 2-3 קורסים שנגעו בנושא במהלך התואר ונראה לי שאני אוכל להנות מעבודה כזו.
חיפשתי בגוגל קצת מידע על מקומות שמעבירים קורסים, אבל אני לא בטוח אם המקומות אמינים או מומלצים.
מישהו מכיר, יכול להמליץ, או מכיר אתר שמראה חוות דעת על המכללות ומוסדות הלימוד השונים?
לצפיה ב-'עד כמה אתר גלסדור עוזר לכם לקבל החלטה'
עד כמה אתר גלסדור עוזר לכם לקבל החלטה
02/08/2018 | 17:06
8
459
במצב בו עומדות בפניכם כמה הצעות? 
אני תוהה כמה אפשר לסמוך על חוות הדעת שם ואם הן אמורות להוות שיקול.
לצפיה ב-'גלאסדור מכיל בעיקר'
גלאסדור מכיל בעיקר
02/08/2018 | 17:49
497
חוות דעת של עובדים אמריקאים. פחות שימושי בישראל.
יש אתר theworker עם חוות דעת על חברות הי טק בישראל.
לצפיה ב-'הייתי עושה מאמץ למצוא משהו מהחברות הללו ולדבר איתו..'
הייתי עושה מאמץ למצוא משהו מהחברות הללו ולדבר איתו..
03/08/2018 | 00:45
130
לצפיה ב-'כן, אבל בערבון מוגבל'
כן, אבל בערבון מוגבל
03/08/2018 | 17:28
3
302
לחברה שיש עליה מספיק חוות דעת, הייתי נותנת משקל בעיקר לטענות שחוזרות על עצמן בהרבה מהן.
סתם מהסקרנות עברתי עכשיו על חוות דעת ב-theworker הישראלי, על גוגל ישראל. כמובן שרוב העובדים מהללים, ויחד עם זה בסעיף החסרונות רבים מאוד מהם כותבים שעובדים שם הרבה שעות. אז זה משהו שהייתי לוקחת בחשבון כ"כנראה שזה נכון".
אם רק אחד היה כותב את זה הייתי משערת שאולי זה רק בצוות שלו ככה.

לצפיה ב-'העניין הוא'
העניין הוא
04/08/2018 | 23:40
2
216
שיש חברה מסוימת שמתוך 11 תגובות, שלוש קוטלות מאוד היחס של המנכ"ל לעובדים, בצורה קיצונית. כל התגובות מהללות את המוצר וכותבות שסה"כ יש חבר'ה טובים, אבל אני מתלבטת אם זה צריך להדליק נורה אדומה, בעיקר אם התפקיד המיועד (לא אני זו שמועמדת אליו, בדקתי בשביל חברה) הולך להיות די קרוב אליו כנראה.
הרי מאוד יכול להיות שזה עובד אחד ממורמר שכתב הרבה פעמים אותו דבר...
לצפיה ב-'לי זה היה מדליק נורה'
לי זה היה מדליק נורה
05/08/2018 | 23:51
1
123
האם זה בוודאות נכון ולא עובד אחד ממורמר? לא, לא בוודאות, אין לי דרך לדעת.
האם בהכרח הייתי פוסלת? לא יודעת.
אבל כן זה היה מעורר אצלי חשד וחשש.

לצפיה ב-'אגב, אם מדובר בחברה קטנה'
אגב, אם מדובר בחברה קטנה
05/08/2018 | 23:59
107
גם עובד ממורמר ברמה כזאת, שיצא במסע הכפשות לחברה, זה כשלעצמו סוג של נורה אדומה.
עובד ממורמר כזה הוא תוצאה של טעות מאוד גדולה כלשהי שמישהו עשה שם, או בגיוס מאוד גרוע, או בניהול מאוד מאוד שגוי של אותו אדם.
נכון, תמיד יש מקרים... שעושים הכל בסדר ובתום לב ובכל זאת מתפלקות טעויות כאלה ולפעמים לא באשמת אף אחד.
אבל עדיין זה בוודאי לא מעיד משהו חיובי על החברה.

לצפיה ב-'האמת שאני מכיר מקרוב חברה שהביקורות עליה שם כל כך טובות'
האמת שאני מכיר מקרוב חברה שהביקורות עליה שם כל כך טובות
04/08/2018 | 17:46
307
שזה ברור שהביקורות כתובות ע"י בעלי אינטרס ולא ע"י העובדים בעצמם.

לצפיה ב-'בערבון מאוד מוגבל'
בערבון מאוד מוגבל
05/08/2018 | 09:56
220
ביקורות של "עובדים" מתחלקות לשני סוגים: עובדים ממורמרים לחלוטין, חלקם עם חשבונות אישיים שלחלוטין לא רלוונטיים, ולהיפך - כתבות PR נטו שמביאות את אותו המידע שהרקרוטרים מביאים.

גם סקרי שכר שם ממש לא מדוייקים (מנסיון בכמה חברות, סקרי שכר בגלסדור היו ממש לא בכיוון ממה שידעתי מתוך החברה, ולרוב נמוכים ממה שאפשר היה לקבל בחברה בפועל).
לצפיה ב-'הצעת עבודה :) '
הצעת עבודה :)
02/08/2018 | 14:28
322
שלום לכולם,
שמי דניאל ואני מגייסת בחברת NESS.
בימים אלו אני מחפשת Technical Support Engineer שמעוניין/ת להשתלב בחברת הייטק גלובלית, מובילה וייחודית בתחומה ולהתמקצע בתחום התקשורת!  
התפקיד כולל שירותי NOC, תמיכה בתקלות תוכנה וחומרה, תקשורת, GPS, בסיסי נתונים- SQL, שרתים וירטואליים ועוד.
משרה מלאה במשמרות בתל אביב.

אז אם יש לך יכולת להתנהל שוטף בשפה האנגלית, ניסיון בתמיכה טכנית וידע בעולמות התקשורת אשמח לקבל קורות חיים.
נ.ב,
ידע ב-SQL ו- LINUX זה יתרון ��

עדכנו שהגעתם דרך הפרסום בפורום.
לצפיה ב-'סקר בנושא בריונות בחברות הייטק'
סקר בנושא בריונות בחברות הייטק
01/08/2018 | 23:15
1
488
אהלן אנשים, אני עושה סקר מטעם האוניברסיטה לגבי חוויית בריונות בחברות הייטק. אשמח אם כמה מכם תוכלו לעזור לי במילוי של השאלונים בלינק הבא: https://nottingham.onlinesurveys.ac.uk/copy-2

הסקר אנונימי לחלוטין, לוקח בערך עשר דקות, ומילוי שלו יעזור לי מאוד על מנת להשלים את מכסת האנשים להם אני זקוק במחקר.

תודה רבה מראש אנשים יקרים,
רן.

לצפיה ב-'התייאשתי כבר בשלב המקדים של התנאים'
התייאשתי כבר בשלב המקדים של התנאים
03/08/2018 | 13:34
331
שמתם שם עמוד שלם של הסברים מיותרים על הסקר עצמו ואז עוד  סקר מקדים חופר ומייגע של "האם קראת והאם הבנת..."

לצפיה ב-'שאלה על RSU ומיסים'
שאלה על RSU ומיסים
31/07/2018 | 18:55
2
413
שלום חברים.
מחר אמורה להבשיל כמות מסוימת של מניות RSU שקיבלתי.
לפני שאני מוכר אותם אני רוצה לוודא שהבנתי נכון את נושא המיסים.
אני יודע שאם אני מוכר לפני שעברו שנתיים אני משלם מס הכנסה.
הנקודה היא שברוב השנה קיבלתי משכורות לא גבוהות.
כך שבחישוב שנתי אני נמצא במדרגת מס נמוכה יחסית, ויש לי גם נקודות זיכוי.
השאלה היא האם מיסוי של RSU מחושב כהכנסה רגילה 
1. לגבי מדרגת מס, לפי המדרגות הרגילות- עד 74,880 ש"ח לשנה מיסוי של 10% וכן הלאה- תופס גם כאן או שתמיד יורד 50%.
2. אחרי שמחשבים כמה מס הכנסה אני אמור לשלם, האם נקודות הזיכוי שלי (במידה ולא "בזבזתי" אותם על הכנסה אחרת) מורידים את הסכום לתשלום?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
31/07/2018 | 19:29
1
247
RSU שנתן במסגרת השכר שלך ("פירותי" ?)  תמיד מחויב במס שולי, כלומר מס לפי גובה ההכנסה שלך.
אם תחכה שנתיים את תוכלי להמנע מתשלום מס שולי על העליה בערך של המניה ולשלם על העליה מס רווחי הון.
לדוגמא : קבלת היום מניה ששווה 100 דולר, מכרת בעוד שנתיים תמורת 130.
על ה100 תשלם מס שולי (בהתאם להכנסה שלך) ועל ה30 תשלמי מס רווחי הון.

אם תחליטי למכור השנה, הערך של הRSU "יצטרף" לשכר שלך ויחול עליו מס שולי בהתאם לגובה ההכנסה ונקודות הזיכוי.

שים לב שלפעמים חברות עושות קומבינות למינהן עם המס של המכירה, לפעמים מחייבים ב50% בשכר של החודש שבו מכרת ומתקזזים איתך על עודף המס שנלקח, במשכורת של החודש הבאה.

המס בכל מקרה שנתי ואמור להיות מחושב בצורה שנתית.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
31/07/2018 | 23:24
44
לצפיה ב-'עד כמה זה חריג? '
עד כמה זה חריג?
31/07/2018 | 13:42
23
775
נניח ואתם עובדים בחברה כלשהי תקופה לא קצרה, אתם הכי מנוסים בצוות שלכם, עיקר הפיתוח בוצע עד עכשיו על ידכם ועזיבה שלכם, ככל הנראה, תפגע בצורה משמעותית בהתקדמות הצוות.
באיזשהו שלב אתם מתחילים להיות לא מרוצים מכל מיני שינויים שמתרחשים בצוות, אתם מעלים אותם לראש הצוות, אתם לא מסכימים בכמה נושאים די קריטיים ואתם מחליטים לעזוב.

לאחר שאתם מודיעים שאתם עוזבים, מודיעים לכם לא להגיע לעבודה החל ממחר. (מהלך שסביר להניח מונע מאגו יותר מהגיון שכן המון ידע יאבד והמון שעות עבודה יירדו לטימיון).

עד כמה זה חריג ועד כמה ירימו גבה בראיונות עבודה אם תאמרו שמקום העבודה הקודם שלכם ויתר על תקופת ההודעה המוקדמת שלכם?
לצפיה ב-'נשמע די חריג'
נשמע די חריג
31/07/2018 | 15:28
429
לא רשמת, אבל יכול להיות שהשיחות האחרונות היו לא נעימות והסתיימו בטונים צורמים, ולכן עשו זאת. כדאי גם לזכור שלכל אחד יש תחליף ובסוף יסתדרו, לא משנה כמה ידע וכמה ניסיון יש לבנאדם.

לא צריך להגיד את זה בריאיונות הבאים, השאלה מה יקרה אם יבקשו לדבר עם ממליץ מהמקום הזה.
לצפיה ב-'נשמע קצת חריג...'
נשמע קצת חריג...
31/07/2018 | 17:28
5
406
כמו שאמרו לך זה תלוי בשיחות ובצורה שהן התנהלו, אולי האנשים קיבלו חשש שעקב הניסיון שלך והמוניטין אולי תוכל לעשות נזק.
קח בחשבון שנזק עלול להתבטא לא רק בלדפוק את הקוד, כי זה אפשר לתקן תוך דקות אחרי שמוצאים. נזק אפשר לעשות גם בגישה לא בריאה כלפי צוות העובדים שיתחילו להתמרמר וגם יברחו.

לגבי ראיונות העבודה - אל תעלה את זה בכלל, אני בחיים לא שואל על איך נגמר הסיפור עם המעסיק הקודם (אם בכלל) מהסיבה הפשוטה שלשמוע רק צד אחד של המטבע לא מועיל לי בכלום. אותי אף פעם לא שאלו איך נגמרה מערכת היחסית במקומות הקודמים.

אבל קח הכל בeasy, אל תיקח ללב, הכל סה"כ ביזנס. תנוח, תנקה את הראש, זה עתה קיבלת חודש חופש בתשלום - יכול להיות יותר טוב מזה

לצפיה ב-'יש אנשים ש"דופקים את הקוד" כשהם עוזבים??? וואו... '
יש אנשים ש"דופקים את הקוד" כשהם עוזבים??? וואו...
31/07/2018 | 17:43
4
388
בחיים לא הייתי מעלה על דעתי שמישהו יעשה דבר כזה.
גם לא הייתי מעלה על דעתי לעשות נזק בדרך אחרת.

היו כמה שיחות נוקבות לגבי המצב, אבל לא חשבתי שזה מה שיקרה כשאודיע על עזיבה. (כמו שכתבתי, לדעתי, מעורב כאן המון אגו.
מבחינה מקצועית, זה נכון שלכל אחד יש תחליף, אבל מדובר כאן על חודשים של מחקר ולחבר'ה שנשארו - עם כל ההערכה שיש לי אליהם - ייקח המון זמן להגיע לנקודה שאליה הגעתי).

הענין הוא שבראיונות שואלים על זמינות ואם אני אומר שהזמינות מיידית, זה ייראה מוזר.
אם אומר שהזמינות שלי היא בעוד חודש - זה יהיה למעשה לשקר, ואני לא רוצה גם לעשות את זה.

ואני לא לוקח שום דבר ללב. זה ממש לא הענין.
פשוט מבחינה טכנית, כששואלים אותי מה הזמינות שלי, אני לא כ"כ יודע איך לצאת מזה מבלי שזה יגרום להרמת גבה.
לצפיה ב-'אז אל תגיד שהזמינות מיידית'
אז אל תגיד שהזמינות מיידית
31/07/2018 | 18:18
290
קח חופש, תנוח קצת, מה רע? לא עניינם מה אתה עושה בזמנך הפנוי.
לצפיה ב-'אז אולי באמת בגלל הטונים הצורמים'
אז אולי באמת בגלל הטונים הצורמים
01/08/2018 | 23:11
1
184
לגבי זמינות - אל תטעה אתה לא זמין גם אם אתה לא עובד, החוזה שלך תקף עד סוף התקופת התראה מוקדמת.
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה נכון. זה נקרא "חלף הודעה מוקדמת"'
אני לא חושב שזה נכון. זה נקרא "חלף הודעה מוקדמת"
02/08/2018 | 09:20
194
לצפיה ב-'לומר שהזמינות היא עוד חודש זה ממש לא לשקר...'
לומר שהזמינות היא עוד חודש זה ממש לא לשקר...
06/08/2018 | 15:20
77
רק אתה מחליט מתי אתה זמין להתחיל עבודה, ולא משנה הסיבה. לאף אחד גם לא יהיה אכפת אם תהיה זמין מיידית, מה זה משנה? יותר מכך, אנשים בסיטואציות כאלו בכלל לא מצפים לדעת את כל הפרטים האלו - כמו תאריך מדויק של העזיבה שלך או למה בדיוק אתה זמין באיזו נק' זמן - זה מיותר ומעיק על יחסי האנוש. בקיצור, תגיד מתי אתה זמין לפי מה שנוח לך ואל תנסה לענות על שאלות שלא נשאלת.
לצפיה ב-'חריג למדי'
חריג למדי
31/07/2018 | 18:16
1
298
אבל למה אתה צריך לספר למישהו?
לצפיה ב-''
31/07/2018 | 19:50
186
גם אני תוהה למה לנדב את זה?

מהצד השני נתקלתי בהמון מועמדים שסיפרו לבד (בלי ששאלתי) יותר מדיי פרטים לא מחמיאים..
לצפיה ב-'לא כזה חריג... זה קורה'
לא כזה חריג... זה קורה
31/07/2018 | 19:35
275
ומה עושים שמחליטים לפטר?? אותו דבר, שולחים הבייתה.
לגבי מה אומרים בראיונות, אז הזמינות שלך היא עוד חודש. בהרבה מקומות זה נחשב לזמינות דיי גבוהה.

לצפיה ב-'הזמינות שלך יכולה להיות מיידית ואין בזה משהו חשוד בהכרח'
הזמינות שלך יכולה להיות מיידית ואין בזה משהו חשוד בהכרח
31/07/2018 | 20:18
6
295
המראיין לא אמור לדעת באיזה תאריך בדיוק נתת את מכתב ההתפטרות שלך, ולכן הוא לא יכול להסיק מזה שויתרו לך על תקופת ההודעה המוקדמת.
יתכן שהתפטרת לפני חודש והתקופה נגמרה.
יתכן גם שהתפטרת לפני חודשיים, נתת חודש עבודה אחרי ההודעה, וגם לקחת לעצמך חודש חופש אח"כ או לקחת לעצמך זמן להתראיין במקומות רבים כי אתה בררן ולא בער לך.

פשוט אל תנדב פרטים מיותרים.

- "מתי אתה זמין להתחיל?"
- מיידית, כבר סיימתי שם.

פשוט מאוד.

אני מסכימה עם מי שכתב כבר - הסוגיה שצריכה יותר להטריד אותך זה הממליצים משם.

לצפיה ב-'לא מומלץ להגיד שהזמינות מיידית'
לא מומלץ להגיד שהזמינות מיידית
01/08/2018 | 22:37
5
170
המראיינים יחשדו שהוא פוטר לפני יותר מחודש ועדיין לא הצליח למצוא עבודה, או שהוא לחוץ. הסטנדרט זה להגיד שהזמינות היא תוך חודש מהחתימה.
לצפיה ב-'עקרונית נכון, אבל במקרה שלו הוא זה שעזב, והוא מספר את זה'
עקרונית נכון, אבל במקרה שלו הוא זה שעזב, והוא מספר את זה
01/08/2018 | 22:46
4
53
לצפיה ב-'ולמעשה זה גם לא ממש נכון, כי בפיטורים לרוב עוזבים מיידית'
ולמעשה זה גם לא ממש נכון, כי בפיטורים לרוב עוזבים מיידית
01/08/2018 | 22:48
3
140
ולכן זמינים מיידית.

ואגב, אין שום כתם נוראי בלחפש עבודה במשך חודש.

לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
02/08/2018 | 14:52
2
107
בפיטורים לרוב נותנים התראה של חודש. גם אם לא צריך פיזית לבוא לעבודה בתקופה הזאת, עדיין מקבלים שכר. להגיד בראיון עבודה שהזמינות מיידית זה להפגין לחץ ולשים את עצמך בעמדת נחיתות.
לצפיה ב-'זו בדיוק הכוונה - לא מגיעים פיזית, בדיוק כמו במקרה שלו.'
זו בדיוק הכוונה - לא מגיעים פיזית, בדיוק כמו במקרה שלו.
03/08/2018 | 13:27
1
92
ואין שום עמדת נחיתות או הפגנת לחץ בזמינות מיידית.
לצפיה ב-'בטח שיש עמדת נחיתות'
בטח שיש עמדת נחיתות
03/08/2018 | 21:47
86
מעסיקים מעדיפים מועמדים שעדיין עובדים ומחפשים מקום חדש תוך כדי העבודה, ולא כאלה שפוטרו או התפטרו בלי למצוא מקום חלופי. במקרה הראשון חלק מהמעסיקים יחשדו שהעובד בעצם  פוטר בגלל הביצועים ומסווה את זה בשינוי אירגוני, וגם אם לא, יתייחסו אליו בזילזול כי הוא מובטל והם לא.
במקרה השני, המועמד מצטייר בתור אדם אימפולסיבי ולא שקול.
לצפיה ב-'טיפ למקרה שלך'
טיפ למקרה שלך
31/07/2018 | 21:52
2
424
אם תגיד שעזבת, מיד יבקשו ממליצים ולפי התיאור שלך לא בטוח שזה יהיה לטובתך. שקול לומר שאתה עדיין עובד שם (פורמלית זו האמת) וככה תמנע מכל הקטע.
לגבי התאריך התחלה: אין בעיה להגיד שבדקת עם המקום שלך ויש לך אפשרות להתחיל תוך X ימים. זה נורמלי, רוב המעסיקים לא יחפרו בזה. להפך, בדרך כלל מבקשים לבדוק אם אפשר להקדים את ההתחלה.
לצפיה ב-' רעיון טוב לדעתי'
רעיון טוב לדעתי
31/07/2018 | 22:11
100
לצפיה ב-'זה מה שחשבתי לעשות באמת. '
זה מה שחשבתי לעשות באמת.
31/07/2018 | 22:55
238
לגבי ממליצים, זו לא בעיה. (אני מעדיף לא להרחיב בנושא, אבל זה לא מטריד אותי).
לצפיה ב-'זכית'
זכית
31/07/2018 | 22:05
263
מקום העבודה מחוייב לשלם לך חודש נוסף, אז קיבלת חודש חופשה בתשלום. אבל כן, זה חריג.
לצפיה ב-'למה שזה יעניין מישהו?'
למה שזה יעניין מישהו?
01/08/2018 | 08:52
88
לצפיה ב-'מכירה לא מעט מקרים כאלו כשעוברים לחברה מתחרה'
מכירה לא מעט מקרים כאלו כשעוברים לחברה מתחרה
09/08/2018 | 14:53
55
מעדיפים לוותר על תקופת העבודה הזו ולא להסתכן בגלישת ידע נוסף. אם כי, לא נשמע רלוונטי כל כך למקרה שלך

לצפיה ב-'משרות טכנולוגיות בחברת ביטוח ופיננסים מובילה בארץ'
משרות טכנולוגיות בחברת ביטוח ופיננסים מובילה בארץ
29/07/2018 | 22:46
175
שלום לכולם, מי שמעוניין לעבוד בחברת הביטוח והפיננסים המובילה בשוק
באחד מהתפקידים הבאים מוזמן לפנות אליי:
1. איש/ת Devops
2. מפתח COBOL / COBOL RPG בסביבת AS400
4. מנתח/ת מערכות פיננסי
5. מפתח/ת PLSQL
6. מנתח/ת מערכות ומנהל/ת פרויקטי דיגיטל
7.איש DBA SQLSERVER תשתיות
8.מפתח/ת אוטומציה ובדיקות ידניות
9. מפתח/ת Fullstack בפרויקטי דיגיטל
לצפיה ב-'כמה שאלות לגבי עבודה של בדיקת תוכנה'
כמה שאלות לגבי עבודה של בדיקת תוכנה
28/07/2018 | 17:26
2
343
שלום רב,
לפני כמה חודשים שאלתי לגבי עבודות בפיתוח בפורום הזה ועכשיו חשבתי לעצמי על לחפש עבודות בqa במרכז הארץ על מנת לעבור לשם בעתיד הקרוב.
אני לומד תעשיה וניהול בפתוחה ורציתי לשאול האם אפשר לעבוד בתור סטודנט לתעשיה וניהול בבדיקות תוכנה?
הבנתי שהשכר טוב ואפשר לעבוד 4 ימים בשבוע וככה יהיה גם זמן ללמוד ולהשקיע ולהרויח שכר יפה יחסית.
אילו קורסים לקחת על מנת להתקבל לזה?מבני נתוני ומבוא לאלגוריתמים?בסיסי נתונים?מבוא לשפת java?
ומה בדיוק עושה בודק תוכנה?בודק קודם ומנסה למצוא את הבעיה או רק מפעיל את התוכנות בלי סוף ומחפש באגים?

תודה מראש
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
29/07/2018 | 17:55
1
229
כן, לבדיקות ידניות לפחות אפשר להתקבל גם בתור סטודנט וגם בתור יוצא צבא חסר ניסיון בכלום בעקרון (לא בכל מקום כמובן, אבל יש חברות שיקבלו אותך בלי הרבה דרישות מעבר לראש טוב על הכתפיים ואוריינטציה טכנולוגית בסיסית).
אין צורך עקרונית בשום דבר מהקורסים שכתבת, ואין בהם שימוש לרוב בבדיקות ידניות.
עבודתו של הבודק היא להפעיל את התוכנה שוב ושוב (לא באופן אקראי, לפי תסריטים והנחיות) ולמצוא באגים ולדווח עליהם. אח"כ להריץ שוב ולוודא שהם אכן תוקנו.

יש משרות של בדיקות שדורשים עבורם רקע יותר, ויש חברות שמעדיפות לקחת סטודנטים עם פוטנציאל להמשיך אצלם אחרי הלימודים לפיתוח, ואז כן יש עדיפות למי שבא עם רקע של קורסים מדמ"חיים יותר ולמי שעושה תואר מדמ"ח/הנדסת תוכנה.

יש חברות שגם מעדיפות אנשים שעשו קורסים בבדיקות תוכנה.
יש גם תחום של בדיקות אוטומאטיות שעבורו צריך רקע תכנותי.

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות'
תודה רבה על התשובות
29/07/2018 | 19:09
129
תודה רבה.
פתחת לי את הראש קצת עם המידע

לצפיה ב-'האם ככה נראה יום אצלכם?'
האם ככה נראה יום אצלכם?
24/07/2018 | 09:04
6
862
אחרי שנתיים בקורפוריט אמריקאי (לא תפקיד ניהולי):
10% פיתוח (כתיבה\דיבוג)
30% כתיבת מסמכים\פרזנטציות\דוחות
30% שיחות\נסיעות ללקוחות (ארץ \ חול)
30% ישיבות על הא ודא

מרגיש שלעבוד בתעשייה הזאת צריך יותר ידע בסוציולוגיה מאשר במדעים.
לצפיה ב-'לא'
לא
24/07/2018 | 10:16
469
10% לימודים
40% פיתוח
40% בדיקות
10% כתיבת מסמכים
לצפיה ב-'זה רק 100% סה״כ, לא הגיוני'
זה רק 100% סה״כ, לא הגיוני
24/07/2018 | 19:40
465
מה אתה עושה בישיבות? יושב? קח לפטופ ותתחיל לעבוד.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
24/07/2018 | 23:05
371
קשר ישיר עם לקוחות - אין.

מסמכים/פרזנטציות/דוחות - אולי 5%

ישיבות שזה בזבוז הזמן המרכזי ברוב המקומות שהכרתי - לשמחתי במקום הנוכחי כמעט ואין בכלל נגיד גם 5%

דיבורים עם ממשקים שונים כמובן יש הרבה, וזה חלק מעבודת הפיתוח:
פה עם איש QA שפתח באג שלא משתחזר, שם עם אשת הפרודקט או המעצב על איזה עניין בעייתי בדרישות, פה עם המנהל להתייעצות, שם עם המתכנת האחר שעובד על אותו פרויקט להחליט יחד איך כדאי לעשות משהו...

אז כן חלק משמעותי מהיום עובר בדיבורים, אבל הסוד הוא לא להפוך כל דיבור ל"ישיבה".

לא להטריד 5 אנשים לדיון של שעה איפה שאפשר לסגור דברים בין שניים.
אם יש שאלה נקודתית למישהו אחר אז לשאול אותו וזהו.

גם כשכן צריך יותר משני אנשים, הרבה פעמים יעיל יותר לעשות את זה על-המקום: לתפוס את ה-5 אנשים הבאמת הכרחיים לנושא "יש לך 5 דקות לדבר על .... ?" ולכנס אותם ליד שולחן העבודה של מישהו לנהל שיחה ישירה ולעניין, בלי הקדמות ובלי מצגות - והכי חשוב בלי להזמין חדר ישיבות ובלי לגרום לאנשים להקצות לזה זמן ביומן ולהביא את הלפטופ והקפה ולהתמקם שם בנחת...
עדיין יתכן שהשיחה תיקח 20 דקות ולא 5, אבל אותה שיחה בפורמט מוגדר של "ישיבה" היתה לוקחת שעה במקרה הטוב.

לצפיה ב-'לא'
לא
25/07/2018 | 07:10
92
לצפיה ב-'זה לא בדיוק תפקיד פיתוח, מה שאתה מתאר'
זה לא בדיוק תפקיד פיתוח, מה שאתה מתאר
25/07/2018 | 08:26
339
רוב המפתחים לא נפגשים כלכך הרבה עם לקוחות. גם לא כותבים מסמכים, אחרי שנתיים נסיון.

אם התפקיד שלך הוא תפקיד שרובו הוא עבודה מול לקוחות - אז כן, צריך ידע בסוציולוגיה. (יותר נכון פסיכולוגיה)
לצפיה ב-'מה שאמרת מתאים לתפקיד ניהולי/איפיוני בקורפורט אמריקאי'
מה שאמרת מתאים לתפקיד ניהולי/איפיוני בקורפורט אמריקאי
25/07/2018 | 11:16
328
בצורה זו דרג הביניים מייצר באפר המאפשר לעובדים הזוטרים - לבצע את מלאכתם.
מעבר עיקר העול של הישיבות, הלקוחות והמסמכים - לדרג הזוטר,
מהווה כשל ניהולי מובהק.

לגבי הסייפא זה נכון:
ריכוז גדול של אנשים חכמים עם אגו גדול - מייצר צורך בכישורים אישיים טובים.
לצפיה ב-'שאלה לגבי עבודה בפיתוח אחרי ניסיון ב qa (בשירות צבאי)'
שאלה לגבי עבודה בפיתוח אחרי ניסיון ב qa (בשירות צבאי)
23/07/2018 | 23:52
9
307
אני הולך לשרת בצבא בתפקיד בודק תוכנה (qa).
הכיוון שלי לאחר הצבא הוא ללמוד לתואר במדמ"ח ולפנות לכיוון פיתוח.
משיטוט בפורומים ראיתי הרבה אנשים שכותבים שניסיון בqa לא תורם ואף מזיק, ושכתיבתו בקורות חיים אף גורם להעדפה של המועמד למשרה בתחום בדיקות התוכנה, מה שמקשה על מציאת עבודה לא בqa.
שאלתי היא זאת: השירות הנ"ל כולל קורס בדיקות תוכנה ושירות (2.8) בתפקיד.
בהנחה ואחרי השירות אלך ללמוד מדמ"ח וארצה לנסות למצוא עבודה בפיתוח
(בין אם כסטודנט או אחרי התואר)
האם באמת העובדה ששירתתי בתפקיד הזה תזיק?
תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
24/07/2018 | 00:34
4
232
1
קודם כל נסיון בבדיקות תוכנה אף פעם לא מזיק. נסיון של כמעט 3 שנים בבדיקות יתן לך לא רק הבנה טובה של איך עובדים עם מערכת, אלא גם זווית ראייה מאוד שימושית לעתידך כמתכנת.

לגבי זה שעם נסיון כזה בקו"ח יציעו לך משרות שבונות על הנסיון הזה - וודאי שיציעו. כל מעסיק רוצה מישהו שכבר יש לו נסיון רלוונטי. זה כבר עניינך אם להסכים להתראיין למשרות האלה או לא. בקו"ח שלך ובשיחות עם חברות השמה ואנשי כ"א תבהיר בדיוק אילו משרות אתה רוצה ותסרב להתראיין למשרות שאתה לא רוצה.

לצפיה ב-'לגבי השפעה על עבודה בתור סטודנט'
לגבי השפעה על עבודה בתור סטודנט
24/07/2018 | 01:11
3
202
קודם כל תודה על המענה המהיר.
פשוט ראיתי באשכולות ישנים פה בפורום שאנשים שכתבו שבן אדם עם ניסיון בqa יתקשה לעבור לפיתוח.

לכן השאלה היא בהנחה ואשמור על ממוצע ציונים טוב בתואר במידה ואעשה,
האם יהיה לי יותר קשה לנסות להתקבל לפיתוח מאשר מישהו ללא רקע לא בqa ולא בתכנות?

הכוונה היא שלדוגמא בשבוע תעסוקה של אוניברסיטה כלשהי (בתור סטודנט)
יהיה לי קשה יותר לקבל ראיון למשרת פיתוח ממישהו שנגיד היה בתפקיד לא טכנולוגי?
(בהנחה וצריכים גם qa וגם פיתוח הכוונה שאקבל בעיקר ראיונות של qa על חשבון תכנות?)

אני לא כל כך מבין בנושא העבודה בתור סטודנט אז סליחה אם השאלות לא רלוונטיות / נכונות.
אני מודע לזה שיש עוד הרבה זמן, פשוט הנושא הטריד אותי ועלה בעבר פה.
לצפיה ב-'לא יהיה לך יותר קשה.'
לא יהיה לך יותר קשה.
24/07/2018 | 02:05
2
160
יש אנשים שחושבים שהם יכולים להתקבל לתפקיד QA/QC ואז להשתמש בזה בתור "מקפצה" לתפקידי מתכנת בתוך החברה. בחלק מהחברות זה עובד, אבל ברוב - זה לא, כי מנהלים לא רוצים לשמש מקפצה, הם רוצים אנשים שיעשו את העבודה. לכן אם תנסה להתקבל לצוות QA מתוך כוונה לעבור בתוך החברה לתפקיד מתכנת - תצטרף לאותה המקהלה של מתבכיינים שמצאת.

עצם זה שיש לך נסיון (ובמיוחד נסיון איכותי) בבדיקות או הבטחת איכות לא ימנע ממך להתקבל לתפקידי מתכנת, להיפך.

ושוב, קח בחשבון שמעסיקים שרואים קורות חיים של מישהו עם נסיון בתחום X בו הם צריכים עובדים ירצו שתמשיך אצלם באותו תחום X. זה לא אומר שאתה צריך להסכים לזה בהכרח. אתה תצטרך לדעת לסנן הזמנות, כי כן - יפנו אלייך עם הצעות עבודה בתחום הבדיקות, והרבה. זה לא אומר שיסננו אותך מתפקידי כתיבת קוד, זה רק אומר שינסו למקסם את התפוקה שלך בתחום בו כבר יש לך נסיון מוכח ואיכותי. זה התפקיד שלך להתמודד עם זה.

זה נכון לא רק עם בדיקות מול כתיבת קוד. אם למשל יש לך 10 שנים של נסיון ב++C - ברירת המחדל של המעסיקים לא תהיה לראיין אותך לתפקידי JAVA אלא לתפקידי ++C. זה לא כי אם אתה עם נסיון X אז אתה פסול מלעשות Y, אלא כי אם אתה עם נסיון X - אתה כנראה יכול לתרום בתחום X הרבה יותר מהר ובהרבה יותר תפוקה, וזה מה שמעסיקים רוצים. אתה זה שתצטרך לסנן את המעסיקים, לא מעסיקים אותך. וזה תמיד טוב שאתה זה שמסנן ולא אותך.
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה (ועוד שאלה לסיום..)'
תודה רבה על העזרה (ועוד שאלה לסיום..)
24/07/2018 | 02:29
1
108
כוונתי לא הייתה להתחיל משרה כqa ולהשתמש בזה, אלא לפנות ישירות לתכנות (אם אצליח לשמור על ממוצע גבוה ואתעניין בנושא בתואר כמובן),
אבל הבהרת לי את הדברים.

להבנה כללית שלי, (אם אתה יודע) כשסטודנטים מחפשים עבודה
(מתייחס למדמח) בזמן תואר, הם מציעים עצמם למשרות ספציפיות,
או שולחים קורות חיים לחברה ככלל ?

(כי ראיתי באתר של אונ' תל אביב לדוגמא מהשבוע תעסוקה שהיו חברות שחיפשו גם qa וגם מפתח ולכן אני תוהה אם אתה בוחר לאיזה משרה לתת קו"ח או שאתה פשוט נותן שם קורות חיים לעסק ככלל).

בתמצות, האם אתה בוחר בתור סטודנט על איזה משרה להתמודד
(לדוגמא מתכנת, שפה א,שפה ב qa ,helpdeck , נציג מכירות ..)
או שאתה נותן קו"ח לחברה עצמה והם יוצרים קשר למה שהם חושבים שאתה מתאים.

לצפיה ב-'אין איזה חוק בנושא, זה תלוי במעסיק ובמצב'
אין איזה חוק בנושא, זה תלוי במעסיק ובמצב
24/07/2018 | 02:37
91
בירידי תעסוקה לרוב הם אוספים קורות חיים ואולי רושמים עליהם בצד לאיזה תחום אתה רוצה להתמיין, באתרי אינטרנט או דרך חברות השמה אתה בדרך כלל מגיש מועמדות למשרה ספציפית.

בכל אופן, תמיד אתה יכול להגיד "זה לא מה שאני רוצה לעשות, יש לכם את מה שאני כן רוצה לעשות?". אם פנו אלייך עם X ואתה רוצה Y - אם יש להם Y ואתה מתאים לדרישות אז ידברו איתך על זה, אם אין אז אין. אף אחד לא מחייב אותך לקבל כל הצעה שנותנים לך.
לצפיה ב-'זה לא יזיק במקרה שלך'
זה לא יזיק במקרה שלך
24/07/2018 | 03:07
127
אנשים שאמרו שזה מזיק כנראה התכוונו למקרים שבהם בוגרי תואר במדמ"ח "התפשרו" על משרות QA ואז עם הזמן עוד יותר קשה להם לעבור לפיתוח.

בדרך כלל ניסיון במגוון תחומים מהווה יתרון ולא חסרון. כשתרצה לעבוד בפיתוח, תהיה לך הבנה טובה יותר של תהליכים, כלים וכו' מסטודנטים/בוגרים שזאת העבודה הראשונה שלהם.
לצפיה ב-'אתה שואל עכשיו על משהו שיקרה עוד 5-6 שנים. לאף אחד אין מושג.'
אתה שואל עכשיו על משהו שיקרה עוד 5-6 שנים. לאף אחד אין מושג.
24/07/2018 | 07:39
60
לצפיה ב-'יש נקודה שמשפיעה על המעסיקים - שאלת ה"יעילות הכלכלית":'
יש נקודה שמשפיעה על המעסיקים - שאלת ה"יעילות הכלכלית":
24/07/2018 | 09:08
179

מעסיק שקיבל קורות חיים של מועמד עם X שנות נסיון בתחום מסויים, מניח שיחד עם זה מגיעות גם דרישות שכר ברמה מסויימת. להעסיק את אותו אדם בתחום Y עם שכר שתואם את הנסיון שלו בתחום X, יהיה, לכאורה, יקר יותר מאשר להעסיק אדם ללא נסיון, שיסתפק בשכר נמוך יותר. הנחת הבסיס המילכוד הזה היא שאין שום קשר בין תחום X לתחום Y.

בפועל, הנסיון של אדם אינו רק בתחום X, אלא בקטגוריות a, b, c, d, e, f. כשבוחנים את הדברים בצורה כזו, לעיתים קרובות מגלים שיש לאדם שעבד ב-X נסיון בקטגוריות מסויימות שדרושות גם למעסיק שעובד בתחום Y. למשל - ייתכן שעבדת בתפקיד QA של מערכות תקשורות, ולמדת הרבה על עבודה עם רשתות תקשורת נתונים. הידע הזה יהיה רלוונטי גם בתפקידי פיתוח שעובדים צמוד עם רשתות תקשורת נתונים (גם ביכולת להבין כיצד לקנפג נכון את המערכות הללו עבור התוכנה, וגם כדי להבין לאלו סוגי בעיות להתכונן ולטפל מהן מראש בתוך התוכנה שאתה כותב, במקום לחכות שאיש ה-qa "יגלה" לך את זה.

יש מעסיקים שמסתכלים על הקטגוריות הללו ולא רק על תחום X ותחום Y, ואצלם יהיה קל יותר לעבור בין תפקידים שונים-לכאורה. יש מעסיקים שטחיים יותר שמסתכלים רק על התחום הראשי, ואצלם יהיה קשה יותר. כמובן, שאתה תצטרך לכתוב את קורות החיים שלך בצורה שתבהיר את הקטגרויות שבהן עסקת, כדי שהמעסיק ידע שאתה אכן מכיר אותן.

כמו שכתב ויני, הקושי המרכזי יהיה פסיכולוגי, גם עבורך וגם עבור חלק מהמעסיקים. כשתחפש משרת פיתוח תוכנה, לסטודנט חסר נסיון זה עלול לקחת כמה חודשים. תחשוב שבמשך כמה חודשים אתה מקבל זימונים בעיקר למשרות QA, ופעם שבוע למשרות פיתוח, ואתה לא מתקבל למשרות פיתוח במשך חודש, חודשיים, שלושה. אתה צריך להיות מוכן מנטלית לזה, ולא להשבר ולאמר "טוב, אני אקח משרת בדיקות בינתיים, עד שאמצע משהו בפיתוח". זה מסלול מצויין כדי להתקבע בתפקידי QA להמשך הקריירה. ושוב, סביר שהפער בין כמויות המשרות בבדיקות ופיתוח שיציעו לך יהיה מהותי, ומנטלית לא קל להתמודד עם זה.
לצפיה ב-'אני חושב שזה יותר רלוונטי לשוק האזרחי'
אני חושב שזה יותר רלוונטי לשוק האזרחי
24/07/2018 | 10:15
121
מישהו שלמד מדמ"ח והלך במשרה הראשונה להיות QA יעורר ספק אצל המעסיקים.
למה הלך ל-QA ועכשיו רוצה פיתוח?
אולי לא היה מספיק חזק בכדי להתקבל מלכתחילה לאן שהוא רוצה?

כשרואים שזה מה שעשית בשירות הצבאי, מקום שיש לך בו פחות גמישות ובחירה, ובוודאי אם זה לפני שעשית תואר, אז הספקות האלו לא עולים.
לצפיה ב-'ראיון עבודה ב-solaredge'
ראיון עבודה ב-solaredge
22/07/2018 | 14:53
1089
היי חברים, מישהו היה בראיון עבודה בחברה? יש לי ראיון למשרת embedded והייתי שמח לדעת על מה יכולים לשאול וגם על התנאים בחברה.
תודה.
לצפיה ב-'OFF TOPIC - האם מועמד שהתקבל והחליט לוותר "יישרף" אצלכם?'
OFF TOPIC - האם מועמד שהתקבל והחליט לוותר "יישרף" אצלכם?
21/07/2018 | 21:10
12
532
לאחרונה הגשתי מועמדות למשרה (ניתוח נתונים, אם זה משנה). היה ראיון טלפוני קצר, אחריו מבחן טכני פשוט יחסית ואז ראיון אצל המעסיק. 
המשרה נשמעה מעניינת ברמה סבירה, אבל לא התרשמתי שיש לי מקום להתפתחות מקצועית משמעותית.
אחרי הראיון, שוחחתי שוב עם הגורם המקצועי ושיתפתי אותו בלבטים, ובסופו של דבר החלטתי שלא להמשיך. הנימוק העיקרי שציינתי היה החלטה לתת הזדמנות שניה למקום העבודה הנוכחי שלי (ואולי זו הייתה הטעות שלי).
קיבלתי ממנו תגובה נזפנית שחבל מאוד שביזבזתי את זמנם והוא מקווה שלא אעשה זאת שוב.

האם לדעתכם מדובר במעשה לא ראוי מצידי? באופן כללי, אני לא מכיר דרך אחרת "לחוש את השוק" באמת, למעט לגשת לראיונות, גם אם אני לא בטוח לחלוטין שאעזוב את מקום העבודה (כמובן - הכל בהתאם למשרה המוצעת).

תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'לא. אבל זה תלוי בבנאדם'
לא. אבל זה תלוי בבנאדם
22/07/2018 | 10:14
405
יש לא מעט טיפוסים שלוקחים את זה אישית. מישהו שאני מכיר התקבל לאנשהו ודרשו ממנו לחתום למחרת. הוא אמר שהוא מחכה לעוד הצעה ושהוא רוצה זמן לחשוב והמראיין הגיב בכזו ארסיות שיצא לו כל החשק לעבוד אצלו. זה נגמר בSMS דחיה נוזף של המראיין אחרי שנתן לו אולטימטום.
רוב המראיינים רגילים לזה שמועמדים לא חותמים בסוף. זה חלק מהשגרה.
לצפיה ב-'באותה המידה המראיין יכול להחליט שהוא לא מקבל אותך. מה ההבדל?'
באותה המידה המראיין יכול להחליט שהוא לא מקבל אותך. מה ההבדל?
22/07/2018 | 10:18
146
לצפיה ב-'אל תקח ללב'
אל תקח ללב
22/07/2018 | 11:23
298
ההתנהלות שלך הייתה בסדר גמור לדעתי.

לצפיה ב-'יש לי רגשות מעורבים..'
יש לי רגשות מעורבים..
22/07/2018 | 12:57
3
322
נתחיל בזה שאתה לא צריך לקבל החלטה כל כך משמעותית של לעבור מקום עבודה ולחתום על הצעה רק בגלל שאולי תצא לא בסדר או ש״תישרף״ אצל המרואיין / חברה. אם אתה לא שלם עם ההחלטה שלך - אל תעשה את זה.

that being said, לתת הזדמנות נוספת למקום העבודה שלך זה בעיני צריכה להיות הנקודת פתיחה שלך. לחשוב איך אפשר לשפר, לדבר עם המנהל, לנסות צוות אחר אם אפשר וכו׳ - זה דברים שהייתי מצפה מאדם לעשות לפני שהוא מחפש, ולא תוך כדי (או אחרי קבלת הצעה).

להגיד את זה אחרי שקיבלת כבר הצעה זה טיפה מעצבן, בשיא הכנות (אבל שוב - לא צריך לגרום לך לחתום על ההצעה אם אתה לא שלם עם ההחלטה). זה בהחלט מרגיש שבזבזת לי (ולכל האנשים שהיו מעורבים בתהליך) את הזמן, ואולי לא התקדמתי עם מועמדים אחרים בזמן הזה בגלל שהתקדמתי איתך (ואולי אפילו איבדתי מועמד אחר כי חיכיתי לקבל תשובה ממך).

זה גם יכולה להיות טקטיקה של מועמד לבקש העלאה ממקום העבודה, ואז שוב אני ארגיש מנוצל (אני מבין שזה לא המקרה).

אני בכנות לא חושב שאתה צריך ״לחוש״ את השוק סתם בשביל לראות מה יש אם אתה לא באמת מעוניין לחפש, ויש עוד דרכים לראות מה קורה (לדבר עם אנשים, meetups, פורומים ואפילו סתם לראות מודעות דרושים / מה חברות מחפשות). לחפש סתם כי אולי תיפול הצעה שממש תרצה זה קצת אנוכי בעיניי, ואם אתה מחפש משהו ספציפי - אז התמקד בחיפושים שלך והסיכוי שבאמת תמצא את זה ותקבל הצעה שתרצה לקבל הוא גבוה יותר.

בכל אופן, אם כבר הגעת לסיטואציה הזאת - הייתי מנסה אולי לשדר את זה קצת אחרת למראיין (=למצוא סיבות נוספות למה ההצעה לא מספיק אטרקטיבית בשבילך).

כך או כך, יהיו אנשים שלא משנה מה תגיד להם עדיין ״ייכעסו״ עלייך אם סירבת לקבל מהם הצעה (יש סיכוי לא רע שזה המקרה פה). assholes יש בכל מקום - מזה ספציפית לא הייתי מתרגש.
לצפיה ב-'תודה על התגובות, זה בעיקר תפס אותי לא מוכן'
תודה על התגובות, זה בעיקר תפס אותי לא מוכן
22/07/2018 | 15:55
211
כמה הערות - הסיבה העיקרית שבגללה ויתרתי הייתה ההבנה שכנראה לא יהיה שם אתגר מקצועי שאין לי כיום. את זה הבנתי רק אחרי הראיון. לא הייתה לי כוונה להגיע "סתם".
דבר נוסף - השיחות עם המגייס לוו בזילזול במקומות עבודה אחרים ובכלל תחושה של נסיון למכור משרה.

איך שאני לא מסתכל על זה - אין לי עניין לעבוד בעתיד אצלו, אבל לך תדע איפה תפגוש מישהו בפעם הבאה.
בכל מקרה, להבא אני אשתדל להיות יותר ישיר לגבי הסיבה שבגללה אני מוותר על משרה.

ודבר אחד אחרון למגיב מעליי - האם אתה חוזר באופן אישי לכל מועמד שפנה אליך/התחיל איזשהו תהליך מולך ומנמק לו מדוע לא המשכת איתו? כי אם כן - יש לי הרבה מה "לספר" לך על מעסיקים בישראל..
לצפיה ב-'לגבי לתת הזדמנות למקום הנוכחי'
לגבי לתת הזדמנות למקום הנוכחי
23/07/2018 | 00:36
174
אני חושב שיש לא מעט מצבים שבאמת עדיף פשוט לעזוב מבלי לנסות לשנות את המצב.
בעיקר דברים שקשורים ל-DNA של הארגון שאין למנהלים הישירים דרך לשנות.

אם אתה בחברה קטנה שלא משלמת הרבה, חשוב לך להשתדרג כלכלית ואתה מרגיש שאין סיכוי להתקרב במקום הנוכחי להצעה של חברה גדולה.
אם אתה במקום שכולם נותנים בו הרבה שעות \ תרבות עבודה מלחיצה
אם אתה לא מאמין בחברה \ במוצר \ בטכנולוגיה וכו'.

במצבים כאלה, עדיף פשוט ללכת בלי להכנס לפירוט, לסיים בצורה טובה ולשמור על הממליצים.

אני דווקא חושב שבריא פעם בכמה שנים להרים את הראש ולראות מה יש לשוק להציע. בסוף זה ביזנס, לא משפחה.

לגבי השאלה המקורית, אני חושב שזה בסדר גמור לדחות הצעה. באופן אישי אני בחיים לא אומר שום דבר שלילי לחברה שאני דוחה את ההצעה שלה אלא אומר שמסיבות כאלה ואחרות החלטתי לקבל הצעה של מקום אחר \ להמשיך במקום הנוכחי.
לצפיה ב-'בלנסות לשנות יש סיכון'
בלנסות לשנות יש סיכון
23/07/2018 | 10:02
130
העובד עלול להיתפס כ"בעייתי" או "לא מתאים למערכת" או"ממורמר" וזה מראש מוריד את ערכו בחברה. כמובן שאם מדובר בעובד מאד-מאד חיוני שיכול להחזיק את החברה בביצים, זה סיפור אחר. לרוב זה לא המצב.
כמובן שהסיכוי שדברים ישתנו הוא בד"כ נמוך, ולכן הרבה עובדים יעדיפו לנסות לשפר את המצב בדרך שהיא הכי פחות מסוכנת, שהיא לחפש עבודה אחרת באופן דיסקרטי.
לצפיה ב-'אתה לא חייב להם שום דבר...'
אתה לא חייב להם שום דבר...
22/07/2018 | 13:59
187
והם גם לא סופרים אף אחד ממטר...
היום אנשים עוברים תהליכי מיון מייגעים שכוללים כמה שלבים ובסוף אפילו לא טורחים לתת תשובה או לענות בטלפון...

שים עליהם פס....
לצפיה ב-'בריאיונות צריך לדעת להגיד דברים בחוכמה'
בריאיונות צריך לדעת להגיד דברים בחוכמה
22/07/2018 | 16:08
244
לפחות לפי איך שכתבת, נשמע כאילו רצית לעזוב את המקום, התחרטת, ואלה שראיינו אותך סתם נפלו באמצע.
היית צריך פשוט לומר, שאתה מעדיף להמשיך לבדוק הצעות אחרות עם יותר אפשרויות להתפתח\יותר עניין.
זה גם נשמע יותר טוב, וגם להם אולי היתה אפשרות לגשר על הבעיות האלה.
לצפיה ב-'נזיפה?'
נזיפה?
22/07/2018 | 19:19
198
סליחה על הבוטות אבל למה מי הוא בכלל שינזוף בך??
אם הוא היה עם פחות אגו (וגם חכם יותר...) הוא היה צריך להגיד לך שהוא ישמח לשמוע ממך שוב אם תשנה את דעתך. 

לפי מה שכתבת אתה התנהלת בסדר. התחלת תהליך והחלטת לעצור באמצע, זה לגיטימי לחלוטין.

לצפיה ב-'לא צריך להתרגש'
לא צריך להתרגש
23/07/2018 | 02:22
179
זה בסדר לדחות הצעה ולהגיד שהחלטת להשאר במקום הנוכחי. עשיתי את זה די הרבה וכולם לקחו את זה בהבנה. בדרך כלל הציעו לשמור על קשר ופעם אחת גם יצרו קשר אחרי חצי שנה לשאול האם שיניתי את דעתי.

רק פעם אחת קרה לי שהתעצבנו עלי שדחיתי הצעה וזה היה כשאמרתי שקיבלתי הצעה אחרת. ניתקו לי בפנים ושלחו לי מייל דחיה... אחרי שדחתי אותם...
באותו מקום המנהל פיתוח היה בן אדם די מגעיל שניסה לרדת עלי בשביל להוריד דרישות שכר. לא מקום שכדאי לעבוד בו בכל מקרה.

אז אם מישהו מגיב ככה, אתה יכול להתנחם בזה שעשית החלטה נכונה שהחלטת לא לעבוד שם. אתה לא רוצה לעבוד אצלם וגם לא בשום מקום אחר, שיתן לזה שנזף בך להגיע לעמדה שהוא מגייס אנשים.
לצפיה ב-'הייתי בראיון עבודה'
הייתי בראיון עבודה
05/08/2018 | 21:55
57
קראו לי לבוא פעמיים ובזבזתי כסף על חנייה ובסה"כ כל הראיון בפעמיים שהייתי שם לקח יותר מ 3 שעות. לא חזרו אליי אז כנראה שזה שלילי. אז להם מותר ולמועמד אסור?
אל תתרגש. האגו פה מדבר..מתנהג כאילו בחורה סירבה לצאת איתו
לצפיה ב-'התלבטות לגבי החלפת עבודה'
התלבטות לגבי החלפת עבודה
21/07/2018 | 19:12
15
642
אני מתלבט לגבי מעבר עבודה. עבדתי שנתיים כמפתח פול סטאק בסטרטאפ ועכשיו אני שנה וחצי בחברה אחרת שגם היא עם אופי סטרטאפי. בינתיים נולדו לי שני ילדים והבנתי שקצת נמאס לי מחברות שכולם בהם רווקים בני 28 (בלי להעליב). נמאס לי שלצאת בחמש זו מילה גסה גם אני מגיע מוקדם ועושה את העבודה כמו שצריך כי כולם מגיעים בעשר ונשארים עד שבע. הבעיה שרוב המשרות בארץ הן בסטרטאפים וממה שראיתי ואשמח להסבר לזה, ברוב הקורפורייטים יש בעיקר משרות בקאנד. מה כדאי לי לעשות? חשוב לציין שאני כן נהנה מהתפקיד רוב הזמן, המשכורת בסדר ואני די מוערך. מצד שני אני רוצה לשפר את איכות החיים שלי
לצפיה ב-'קורפורייטים הם לא ערובה לשעות עבודה נמוכות'
קורפורייטים הם לא ערובה לשעות עבודה נמוכות
22/07/2018 | 06:55
5
452
ולא נכון להגיד שבכל הקורפורייטים יש רק בק ענד. 
כשעבדתי ברד-האט בזמנו המשרות עם הזמן השתנו והפכו למשרות פול סטאק כשבסטאק היה פיית׳ון בשרות אחד, ג׳אווה בשרות אחר וטכנולוגיית פרונט ענד .
והיו מפתחים שבשביל פיצ׳רים נגעו בכל החלקים.

לצפיה ב-'קורפורייטים הם כן'
קורפורייטים הם כן
22/07/2018 | 08:51
4
430
ובתנאי שמדובר בקורפורייטים  אמריקאים.
רוב הישראלים מזעזעים. גם בשכר וגם בשעות העבודה.

לצפיה ב-'מהניסיון שלי'
מהניסיון שלי
22/07/2018 | 09:20
1
398
שיאני שעות העבודה ברשימת המעסיקים אצלי שמורים לשני קורפורייטים אמריקאיים...
כנראה זה תלוי על איזו מחלקה אתה נופל.
לצפיה ב-' שמעתי סיפורי זוועה ממישהו במארוול'
שמעתי סיפורי זוועה ממישהו במארוול
22/07/2018 | 10:17
433
בהמון סטארטאפים עובדים רגוע. הזמנים השתנו, דורות חדשים נכנסו לתעשיה והם לא בקטע של לעבוד כל החיים.
לצפיה ב-'אי אפשר להכליל'
אי אפשר להכליל
22/07/2018 | 23:51
252
תלוי לחלוטין בחברה, בפרויקט (ובשלב שלו)  ובהרכב הצוות..
לצפיה ב-'יש לי חברים שעובדים במיקרוסופט ישראל מעל 9 שעות ביום'
יש לי חברים שעובדים במיקרוסופט ישראל מעל 9 שעות ביום
24/07/2018 | 03:13
388
ולא, זה לא רק מישהו ספציפי בקבוצה, אלא קבוצה שלמה/רוב הקבוצה.
ואני לא יודע אם כל מי שעובד באמאזון ישראל עובד רק 9 שעות ביום.

שניהם קורפורטיים אמריקאים עם מפקדות במחוז קינג, וושינגטון סטייט.

לצפיה ב-'יכול להיות שיש מקומות יותר שפויים, אבל זה כבר סטרטאפ שני'
יכול להיות שיש מקומות יותר שפויים, אבל זה כבר סטרטאפ שני
22/07/2018 | 11:20
4
364
שאני עובד בו, והוא לא סטרטאפ קטן, שהרוב מגיעים בעשר והולכים הביתה אחרי שש ובנוסף שבכל עליית גרסה כל שבועיים כולם צריכים להשאר עד שאין באגים. כלומר עוצר יציאות אחת לשבועיים. זה אולי לא נשמע מאוחר לרוב האנשים אבל עם נסיעה הביתה אני מגיע קרוב ל-7. זה משאיר  לי פחות משעה להיות עם הילדים. 
לצפיה ב-'אתה צודק בהחלט'
אתה צודק בהחלט
22/07/2018 | 11:30
323
ולכן בראיון עבודה הבא אתה חייב לברר את שעות העבודה המקובלות *לפני* שאתה חותם.

אחת הדרכים החביבות עלי לעשות זאת באופן עקיף - היא לקבוע ראיון עבודה בשעה 18:00. כי "אני אדם עובד ולא יכול לצאת באמצע היום". אם הם מסרבים בתוקף - זה סימן טוב.

לצפיה ב-'לפני כמה עבודות עבדתי בסטארטאפ'
לפני כמה עבודות עבדתי בסטארטאפ
22/07/2018 | 11:30
2
366
של 5 עובדים שעכשיו גדל ל-20, לכל אורך חיו ב-6 כבר לא היו אנשים במשרד.
מצד שני עבדתי בחברה בינונית עם 400 עובדים שם היה חודש שלא יצאתי מהמשרד עד 22:00.

בקיצור, גודל חברה זה לא ארובה לשום דבר. חשוב לתאם ציפיות מראש ולעשות מחקר על החברה.

איכות חיים זה אחד השיקולים המרכזיים בשבילי בבחירת מקום עבודה, אז אם זה חשוב לך - תחליף. בנוסף מרחק מהעבודה משפיע מאוד על הזמן החופשי שלך, אז הייתי שם את זה גם כשיקול מרכזי.
לצפיה ב-'באופן מפתיע החברות הממש קטנות הן הרבה יותר סבבה'
באופן מפתיע החברות הממש קטנות הן הרבה יותר סבבה
22/07/2018 | 11:53
1
362
ב3 שנים האחרונות עבדתי ב4 חברות שכל אחת היו בה בין 3 ל8 עובדים. פשוט תענוג. ב2 מהחברות עוד לא יצא מוצר ולא היה לחץ להוציא גרסאות (כי המוצר בכלל לא בחוץ).
באחרת היה יזם מנוסה, הורה לילדים עם הרבה וותק וממש לא בקטע של עבודה מאוחרת ואחלה אופרציה גם כשהמוצר בשוק ויש אלפי לקוחות משלמים.
לפעמים זה נראה לי כאילו בשלב מסויים מגיעים מנהלים וכל מיני VP-משהו שמביאים הרגלים רעים ומטמיעים אותם.
לצפיה ב-'אני חושב שזה העניין, זה תלוי בההנהלה\יזמים'
אני חושב שזה העניין, זה תלוי בההנהלה\יזמים
22/07/2018 | 20:12
260
באותו מקום שעבדתי בסטארטאפ הקטן ישבו סטארטאפים אחרים באותו סדר גודל ש״אהבו ״ לטחון שעות.

לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
22/07/2018 | 21:03
279
אני חושב שסטטיסטית כנראה המצב בקורפורייט יותר טוב אבל כל מקרה לגופו.
אני אישית עושה את הדברים הבאים:
1. מנסה להבין מה הפרופיל האנושי בצוות, אם הצוות מורכב מבני 28 רווקים כנראה שאעדיף לא להכנס אליו.
2. שם את הנושא "על השולחן", בכל פעם שהתקבלתי למקום כלשהו העליתי את נושא איזון הבית והעבודה והבהרתי שהנושא חשוב לי היות שאני הורה מעורב, עדיף להבין כבר בשלב הזה אם יש חוסר התאמה.
3. אני מחפש מקומות עבודה כמה שיותר קרובים לבית, כל שעה בדרכים זו שעה פחות עם המשפחה.
לצפיה ב-'אני עובד בסטארטאפ, מתחיל ב9+- יוצא ב6+-'
אני עובד בסטארטאפ, מתחיל ב9+- יוצא ב6+-
29/07/2018 | 20:04
2
213
אף אחד לא מצפה שאשאר יותר מזה, ואם אגיע מוקדם גם ארגיש בנוח לצאת מוקדם. אותו דבר היה בחברה קודמת, קצת יותר גדולה. אם יש בעיות או לחץ מלקוח מסויים או פיצ'ר\באג מסויים, מצפים ממני שאשאר כשצריך.

צריך לנסות לקלוט את ה"ראש" של החברה בשלבי הראיון ולדעתי זאת גם לא בושה לשאול שאלה כמו "מה שעות העבודה המקובלות בצוות\חברה?". כששואלים אותי בתור מראיין מבחינתי זאת שאלה לגיטימית לחלוטין וחשובה לתיאום ציפיות.

בניה
לצפיה ב-'צודק. אם כי יש הפתעות בדברים האלה'
צודק. אם כי יש הפתעות בדברים האלה
29/07/2018 | 20:56
1
187
במקום שאני נמצא בו מדובר בסטארטאפ של חבר וותיק שאני מכיר מעבודות קודמות. כשלקחתי את התפקיד הוא הדגיש כמה חשוב להשקיע, לעשות שעות, בלי הסחות דעת וכל זה וקצת הדאיג אותי. למזלי אני מכיר אותו מהעבר ולכן החלטתי לבוא בכל זאת.
בסוף הסתבר שמדובר ב"שכונה", כולם חצי מהזמן בפייסבוק או מריצים צחוקים, מגיעים ב11 והולכים מתי שבא להם. אני אישית עובד 7-8 שעות ביום (אני עובד לפי שעה אז זה קצת שונה) ולאף אחד לא מפריע.

שאלתי אותי לימים מה היתה כוונתו כשדיבר איתי בראיון והוא טוען שהוא בכלל לא זוכר שאמר לי משהו על השעות

ולהבהרה: סתם הבאתי את זה כאנקדוטה. ברוב המקרים אני חושב שאפשר לקלוט את הלך הרוחות בראיון ע"י רמזים או במפורש.
לצפיה ב-''
30/07/2018 | 14:23
15
לצפיה ב-'אפרופו פייתון'
אפרופו פייתון
19/07/2018 | 22:12
234
לפני שבוע , גוידו ואן רוסום, הדיקטטור לכל החיים של פרויקט פייתון (Benevolent Dictator For Life (BDFL))  - הודיע שהוא מוותר על המעמד ומעביר את השרביט.
עדיין לא ברור איך יתקבלו חלק מההחלטות היותר גורליות (דברים יותר טכניים גם ככה נקבעים ע״י מפתחי ה-core  שאחראיים על המודול).

מה אתם חושבים שזה יעשה לשפה?
אילו עוד מודלים אתם מכירים לניהול של פרויקטים גדולים של קוד פתוח?
לצפיה ב-'מה לעשות כשאין ממליצים?'
מה לעשות כשאין ממליצים?
20/07/2018 | 17:01
6
424
היי,
סיימתי לאחרונה תואר במדעי המחשב, ואני מחפש עכשיו עבודה ראשונה בתחום. אני מתראיין במספר חברות, ובאחת מהן ביקשו ממני טלפונים של ממליצים.
הבעיה היא שאני לא יודע את מי אני יכול לתת בתור ממליץ. לא עבדתי במהלך בלימודים, ולא היה לי כל כך קשר עם מרצים באוניברסיטה.
זה בסדר להגיש אין לי ממליצים ולהסביר למה, או שזה יפסול אותי מיד?

תודה!
לצפיה ב-'אין לך ממליצים אז אין לך'
אין לך ממליצים אז אין לך
20/07/2018 | 17:13
335
כן, יש מגייסים מטומטמים שמבקשים ממליצים מבנאדם שמתראיין לעבודה הראשונה שלו
לרוב מי שעשה תואר ראשון באוניברסיטה לא היה קשר אישי לא עם מרצים ולא עם מתרגלים, זה רגיל ונורמלי.
למטומטמים שצריכים הסבר, תסביר בנימוס.
הרוב מסוגלים להבין את הרעיון הבסיסי הזה ולא יפסלו אותך על כך.
ואם מישהו יפסול - אז יפסול. יהיה מקום אחר. אל תדאג מזה יותר מידי.
בהצלחה.

לצפיה ב-'אפשר להביא חברים ללימודים בתור ממליצים'
אפשר להביא חברים ללימודים בתור ממליצים
20/07/2018 | 19:36
240
אם יש כאלה, כמובן
לצפיה ב-'אין אף אחד שיכול להמליץ עלייך?'
אין אף אחד שיכול להמליץ עלייך?
20/07/2018 | 21:35
266
חבר מהלימודים, מפקד מהצבא, מורה מהיסודי?

זה לא שמישהו באמת מצפה מבן אדם חסר נסיון שתראיין לעבודה הראשונה שלו ממליץ ״אמיתי״. זרוק שם של מישהו שיגיד שאתה אחלה וזהו.
לצפיה ב-'המנחה של הפרויקט '
המנחה של הפרויקט
21/07/2018 | 00:46
1
105
לצפיה ב-'לא בכל תואר יש פרוייקט'
לא בכל תואר יש פרוייקט
21/07/2018 | 10:46
239
לי למשל לא היה (מדמ”ח באוניברסיטת ת”א)
לצפיה ב-'אמא ואבא '
אמא ואבא
23/07/2018 | 13:24
60

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
פורום דרכון פורטוגלי
זקוקים לדרכון פורטוגלי?
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה