לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1713317,133 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

לצפיה ב-'קרם קוקוס-באיזה להשתמש??'
קרם קוקוס-באיזה להשתמש??
01/12/2016 | 12:50
52
הי
הבנתי שיש תעשיות שמתעללות בקופים כדי לייצר את קרם הקוקוס.
איזה לקנות?
תודה
לצפיה ב-'תחליף ג'לטין'
תחליף ג'לטין
29/11/2016 | 09:39
3
144
היי, מקווה שאפשר לשאול על רכיב במתכונים צמחוניים ולא טבעוניים... חלק ממתכוני עוגות חלביות משתמשים בג'לטין. בעלי מתנגד לשימוש בג'לטין שעשוי מדגים. אני מבינה שאגר אגר הוא ג'לטין צמחי. רציתי לדעת אם אפשר להשתמש בו במקום הג'לטין לעוגות? ואם כן: 
1. איך לעשות את ההמרה כלומר אם רשום X ג'לטין כמה Y אגר אגר צריך להשתמש?
2. איך עובדים עם אגר אגר? 
תודה..
לצפיה ב-'ברוכה הבאה!'
ברוכה הבאה!
29/11/2016 | 14:57
69
אין לי נסיון עם אגר אגר, אבל אני מאמינה שרשום הוראות על האריזה. יש לך את המוצר בבית?
לגבי עניין הצמחוני/ טבעוני, אכן לא ממליצים פה על מוצרים מהחי, אבל אני מודה שהפגיעה בבעלי החיים מטרידה אותי הרבה יותר מאשר "זכויות גולשי הפורום"...
אני מניחה שהשאלה שלך נובעת ממניעים מוסריים?
כי גם תעשיית החלב היא אלימה ופוגעת בבע"ח. למה בעצם לא להכין עוגה טבעונית?
הנה מתכון מוצלח ביותר:
בהצלחה!
לצפיה ב-'אגר אגר מאוד נוח ופשוט'
אגר אגר מאוד נוח ופשוט
02/12/2016 | 08:31
1
66
כל מה שצריך לעשות זה להמיס אותו בתוך מים חמים עד שהוא הופך לשקוף. אם יש לך אבקה של אגר את יכולה פשוט לערבב את המים עם האגר יחד עם הבלילה ולתת לזה לשבת, זה יקריש מהר מאוד.
אם יש לך פתיתים (גדולים יותר ולא נמסים) אז צריך לסנן אותם החוצה קודם. ממליצה לקנות את האבקה אם אפשר כדי שלא תצטרכי להתעסק.

אם את מנסה להכין עוגת גבינה, הנה מתכון שקיבל המון מחמאות ואפילו מישהו אמר שזה אחד הקינוחים הטובים שהוא טעם בחייו (והוא לא היה טבעוני :) ):
לצפיה ב-''
03/12/2016 | 12:15
2
לצפיה ב-'טבעונות אינטלקטואלית'
טבעונות אינטלקטואלית
29/11/2016 | 09:19
8
146
אני נמצא כעת במקום בחיים שבו אני נאלץ לאכול מכל הבא ליד, כולל מוצרים מן החי. אני משתדל להימנע מבשר.

למעשה, ניצבת בפני הבחירה כן לחיות טבעונות מלאה אם ממש אשקיע מאמץ כביר, אבל הבעיה היא שהטבעונות שלי איננה רגשית אלא אינטלקטואלית במהותה. אני *יודע* את כל הסיבות להיות טבעוני אבל אין לי גרם של מניע רגשי. אני לא מרגיש אשמה או כל דבר כזה או אחר לאחר אכילת בשר או כל דבר מן החי.

מה דעתכם על טבעונות אינטלקטואלית לבין טבעונות רגשית? זה די מעציב אותי שאין לי את הנחישות שיש לטבעונים הרגשיים. האם מישהו פה אוכל ממניעים שכליים גרידא?
לצפיה ב-'כן, לפעמים הבחירה שלי נובעת ממניעים רציונלים בלבד'
כן, לפעמים הבחירה שלי נובעת ממניעים רציונלים בלבד
29/11/2016 | 15:00
1
112
לא תמיד הבחירה שלי מונעת מרגש או גועל.
הבחירה היא קודם כל מושכלת ונובעת מתוך ההבנה שאין לנו זכות לפגוע בבע"ח.
לא רואה בגישה הזו בעיה.
מה שחשוב במקרה הזה הוא איך שבע"ח מרגישים, ולא איך שאני או כל טבעוני/ת אחר מרגיש/ה.
לצפיה ב-'אני אישית לא הורג מקק שנמצא אצלי בבית, אבל.......'
אני אישית לא הורג מקק שנמצא אצלי בבית, אבל.......
11/12/2016 | 03:41
43
וגם לא מבין למה אנשים הורגים זבובים שמפריעים להם, או מקקים.
לאן נעלמה הטבעונות.

אני חושב שזה עניין יחסי, האמת היא לפעמים יחסית.

כי אחרת, מי שהורג זבוב הוא נא*', ומי שששותה חלב הוא נא*י ומי שאוכל בשר הוא נא*י.

אבל גם לצמחים יש רגש, שהרי עשו מחקר, וכשמגיע הבעלים של הצמח להשקות, כשהוא רק מתקרב, הצמח כבר מתרחב ומבחין בזה... והצמח יודע שבסוף יאכלו אותו... אבל הצמח עדיין שמח מזה..
לצפיה ב-'כך או אחרת זה מבורך'
כך או אחרת זה מבורך
29/11/2016 | 17:47
69
בצלחה!!
לצפיה ב-'לתפיסתי אין מערכת ערכים שמבוססת על אינטלקט בלבד'
לתפיסתי אין מערכת ערכים שמבוססת על אינטלקט בלבד
30/11/2016 | 12:55
442
מערכת ערכים דומה לתורה מתמטית. יש ערכים שנובעים לוגית מערכים בסיסיים וישומם לאור המציאות. בסופו של דבר טבעונות מתבסס על ערך אחד בסיסי - אפשר לכנות אותו ולנסח אותו בצורות שונות - חמלה, אהימסה, לא תרצח, לא תגרום סבל, ואהבת לרעך כמוך. זהו כלל הזהב שקיים בכל חברה אנושית, ביחד עם התובנה שכל בעלי החיים רגישים ומסוגלים לסבול, ולא רק בני האדם.
מה המקור של הערך הזה? אפשר להסביר אותו אבולוציונית, פסיכולוגית, אבל זה בעיני לא מעניין כאשר אתה רוצה לברר את מערכת הערכים שלך. הכלל הזה הוא ערך יסודי, שמבוסס על רגשות.

לצפיה ב-'מהי טבעונות אינטלקטואלית?'
מהי טבעונות אינטלקטואלית?
05/12/2016 | 19:00
1
362
לא הבנתי
לצפיה ב-'טבעונות שלא נובעת מרגש כלפי החיות'
טבעונות שלא נובעת מרגש כלפי החיות
06/12/2016 | 15:43
44
אני טבעוני כי אני מבין שזה רע להרוג ולאכול חיות או לקחת להן את התוצרת שלהן. אין לי בעיה עם זאת לאכול המבורגר, פיצה או חביתה למרות שאני מעדיף שלא. לעומת זאת הטבעונים ה"אמיתיים" הם הארדקור ופועלים מרגש כלפי החיה ולא מסוגלים אפילו לחשוב על האפשרות של לאכול דברים כאלו. נקודת המבט שלי לפחות...
לצפיה ב-'אצלי אין הפרדה'
אצלי אין הפרדה
17/12/2016 | 15:17
263
אני אדם רציונאלי, וגם הרגשות שלי הם בעלי בסיס אינטלקטואלי ביסודם.
אני מבין שכל עוד אני צורך מוצרים מהחי אני גורם לסבל ומוות, וההבנה האינטלקטואלית הזו היא לכשעצמה רגשות האשם שלי.
אני מבין שבעלי החיים סובלים סבל כזה שעדיף למות מאשר לחוות אותו אפילו יום אחד, וההבנה הזו היא הרחמים שלי.

לגבי השאלה שלך - אני לא חושב שיש עם זה בעיה עקרונית (הרי המטרה פה היא בעלי החיים, להם לא אכפת מה הסיבה שאוכלים או לא אוכלים אותם), השאלה היא האם יש לזה השלכות - אם אתה אומר שבגלל זה אתה מרשה לעצמך לחטוא ולאכול מוצרים מהחי, אז כן, יש עם זה בעיה.
לצפיה ב-'רגש ושכל הולכים ביחד.'
רגש ושכל הולכים ביחד.
24/12/2016 | 14:50
16
השכל הוא בעיקר בטבעונות בריאותית הרגש רחמים על בעלי חיים
לצפיה ב-'eat to live - פשוט מעולה'
eat to live - פשוט מעולה
26/11/2016 | 17:51
3
145
לצפיה ב-'דבר חשוב'
דבר חשוב
29/11/2016 | 21:07
2
77
דבר חשוב שעלה שם הוא שמחסור ב-DHA גורם למזעור המוח. לפי כל ההמלצות, תוסף של 500 מג של DHA ביום הוא מספיק. מעניין אותי האם זה באמת דבר די בטוח, שאם אקח תוסף כזה אז לא צפויות לי בעיות מבחינת אומגה-3.
לצפיה ב-'לא הייתי נבהל מהפחדות של פורמן'
לא הייתי נבהל מהפחדות של פורמן
07/12/2016 | 05:32
1
34
אני אישית עדיין לא השתכנעתי עד כמה היסטרי עניין ה- DHA. אני לא ממליץ למישהו כן ליטול או לא ליטול תוסף אבל מה שאני כן ממליץ זה לא להילחץ, בטח לא כשמדובר בפורמן
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/12/2016 | 21:30
25
תודה על דעותייך. אני כרגע נוטל תוסף. הוא יחסית יקר ונשלח אליי מבריטניה לארה״ב, אבל הוא נראה איכותי למדי.
לצפיה ב-'כבר חודש טבעוני מקווה שהפעם אצליח'
כבר חודש טבעוני מקווה שהפעם אצליח
24/11/2016 | 17:38
22
140
כבר חודש טבעוני אחרי מספר נסיונות לעבור מצמחונות- מקווה שהפעם אצליח. כרגע לא מעלה במשקל ואפילו מוריד אחרי מעבר ללחם קל.
אני הרבה זמן רוצה להיות טבעוני ולא רק צמחוני חלבי כמו שהייתי.
אבל בדרך כלל נכשלתי  במעבר אחר כחודש חודשייים או שלושה  בגלל רעב יתר. הפעם אין רעב ואני  אפילו מוריד קצת משקל. אבל נראה בקור של החורף..
אם אכשל אנסה שוב אחרי מחשבה מה הסיבה חכישלון.
לי למשל ויטמין D יום יום עקב איטרקציה עם תרופה משמינה קצת גרם להשמנה מרובה. אז הפסקתי לקחת יום יום ואני לוקח רק פעם בשבוע בכמות יותר גדולה.
לצפיה ב-'בהצלחה רבה!'
בהצלחה רבה!
24/11/2016 | 19:11
1
12
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/11/2016 | 10:09
5
לצפיה ב-'כל הכבוד על הנסיון'
כל הכבוד על הנסיון
24/11/2016 | 21:25
1
63
ושיהיה בהצלחה בהמשך.
לצפיה ב-'תודה זה הניסיון לא הראשון שלי- משום מה קשה לי לעבור לטבעונות'
תודה זה הניסיון לא הראשון שלי- משום מה קשה לי לעבור לטבעונות
25/11/2016 | 10:11
68
אבל אני מאוד רוצה. אבל הפעם אני מרגיש שבע ולא משמין - אז אני מקווה שאצליח.
לצפיה ב-'שאפו ! המשך בדרכך בהצלחה. '
שאפו ! המשך בדרכך בהצלחה.
25/11/2016 | 03:43
1
6
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/11/2016 | 10:11
2
לצפיה ב-'בהצלחה! '
בהצלחה!
25/11/2016 | 13:48
1
6
לצפיה ב-' תודה'
תודה
25/11/2016 | 14:04
4
לצפיה ב-'כל הכבוד על הנסיון החוזר '
כל הכבוד על הנסיון החוזר
26/11/2016 | 08:59
9
51
גם אני זיגזגתי בהתחלה, לצערי עבור רבים זה תהליך ארוך גם כשיש מוטיבציה.
אתה אומר שמוצרי חלב השביעו אותך?
יש כמה מוצרים מקבילים ממש מוצלחים, כמו יוגורט סויה, הגבינה של משו משו (מצויינת בטוסטים).
גבינה לבנה אפשר להכין מחלב סויה/ טופו. זה יכול להתאים לך במיוחד אם אתה מנסה לרזות, אפשר להכין אותה בלי שמן בכלל והיא מצויינת- קרמית וקלה.
לצפיה ב-' כן ממש היה קשה לי טבעונות - כל פעם נכשלתי בגלל רעב או השמנה'
כן ממש היה קשה לי טבעונות - כל פעם נכשלתי בגלל רעב או השמנה
26/11/2016 | 16:02
8
60
אבל עכשיו אני לא משמין ולא רעב חודש- ואני מקווה שהקור של החורף לא יהרוס את זה.במקום יוגורט אני לוקח אסידופולוס של סולגאר וכן אצות של סולגאר ו B12.
לצפיה ב-'נהדר. למה בעצם אתה לא אוכל יוגורט סויה של תנובה?'
נהדר. למה בעצם אתה לא אוכל יוגורט סויה של תנובה?
29/11/2016 | 15:01
7
48
אני שואלת שוב-
מוצרי חלב היו משביעים אותך?

לצפיה ב-' כי הוא מכיל סוכר ואני משתדל לא לאכול סוכר'
כי הוא מכיל סוכר ואני משתדל לא לאכול סוכר
29/11/2016 | 18:04
6
49
גם בגלל סוכרת
לצפיה ב-'אולי כדאי לך להכין לבד יוגורט סויה ביתי (ללא תוספת סוכר).'
אולי כדאי לך להכין לבד יוגורט סויה ביתי (ללא תוספת סוכר).
29/11/2016 | 22:37
5
60
זה מאוד פשוט וקל להכנה. אני מכין אותו בקביעות כל שבוע.
שווה לך לפחות לנסות.
אם תרצה הסברים איך לעשות זאת - רק תגיד.

לצפיה ב-'והנה דוגמא להתרשמותך....'
והנה דוגמא להתרשמותך....
29/11/2016 | 22:51
3
62
לצפיה ב-'בא לך לזרוק פה את המתכון?'
בא לך לזרוק פה את המתכון?
07/12/2016 | 05:35
2
26
אני יודע שכתבת אותו בזמנו, אבל אשמח לנסות את זה פעם, אז אם יש לך את זה בשלוף..
לצפיה ב-'בכיף. '
בכיף.
07/12/2016 | 14:45
1
46
נקודת מוצא: כל הכלים שבהם אני משתמש חייבים לעבור עיקור קודם להתחלת ההכנה. אני מכניס אותם לתנור אפיה על 100 מעלות למשך 5 דקות ואח"כ ממתין שהם יתקררו (מתחת ל 40 מעלות צלסיוס)..
כשהם קרים מוסיף גביע אחד של מעדן סויה במתיקות מופחתת של תנובה ל 2 ליטר חלב סויה בלי סוכר (אלפרו אדום, למשל) ומערבב היטב. לחילופין (וזה גם מה שעשיתי בהכנה האחרונה) מוסיף את התכולה של 6 קפסולות פרוביוטיקה לשני ליטר חל"ס בלי סוכר ומערבב. השתמשתי בפרוביוטיקה הזו >> http://www.iherb.com/California-Gold-Nutrition-LactoBif-Probiotics-5-Billion-CFU-60-Veggie-Caps/64006

מוזג את התערובת לצנצנות זכוכית עם מכסה ומכניס לתנור על חום של 45 מעלות צלסיוס. משתדל שהצנצנות יתמלאו עד סופן כדי למזער את כמות האויר שבתוכן.
אחרי מספר שעות הנוזלים בצנצנות מתקשים והופכים ליוגורט. מספר השעות הממוצע אצלי לקבלת תוצאה טובה נע בין 12 ל-24 שעות.

זה בשלוף.
בהצלחה !
לצפיה ב-'המון תודה '
המון תודה
07/12/2016 | 18:16
3
לצפיה ב-'תודה-אני לא רוצה להכין לבד'
תודה-אני לא רוצה להכין לבד
29/11/2016 | 23:54
55
אני לוקח במקום זאת אסידופולוס. וכרגע לא משתמש בסויה בכלל- כי לא מביאים סויה ללא סוכר של אלפרו לסופר שלי-- מריצים את גרין ואני גם לא רוצה ממתיקים מלכותיים.
לצפיה ב-''
27/11/2016 | 17:39
1
8
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/11/2016 | 01:29
3
לצפיה ב-' '
01/12/2016 | 13:21
1
3
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/12/2016 | 17:47
1
לצפיה ב-'פרוביוטיקה לעיכול '
פרוביוטיקה לעיכול
22/11/2016 | 20:16
10
129
הי. אני סובלת מהפרעות בעיכול וכאבי בטן ונאמר לי שפרוביוטיקה עם אנזימי עיכול תעזור לי. ביררתי ויש לסולגאר. האם מטשהו יודע אם המוצר טבעוני? תודה
לצפיה ב-'אם מדובר במוצר שלמטה, אז לא'
אם מדובר במוצר שלמטה, אז לא
24/11/2016 | 06:44
5
100
האנזימים פה מקורם בפטריות ובפאפיה ומסומנים כידידותיים לצמחוניים, אבל רשום שם שיש גם מרכיבי חלב אז זה כנראה לא טבעוני 

לצפיה ב-'תודה.אתה מכיר מוצר טבעוני?'
תודה.אתה מכיר מוצר טבעוני?
24/11/2016 | 14:54
4
39
לצפיה ב-'ב vitacost וב iHerb אפשר לחפש בקלות'
ב vitacost וב iHerb אפשר לחפש בקלות
24/11/2016 | 15:34
1
60
יש להם אפשרות לסנן את המוצרים לפי vegan  
אפשר גם לשלוח אימייל לשירות הלקוחות של סולגאר, Now וכו' ולשאול האם יש להם פרוביוטיקה טבעונית. פניתי אליהם כמה פעמים בשאלות האם מוצרים מסויימים טבעוניים ותמיד קיבלתי תשובה מהירה.
לצפיה ב-'אני משתמש במולטי מליארד אסידופולוס של סולגאר'
אני משתמש במולטי מליארד אסידופולוס של סולגאר
24/11/2016 | 17:08
41
לצפיה ב-'יש לא מעט פרוביוטיקה טבעונית ובנפרד אנזימי עיכול טבעוניים'
יש לא מעט פרוביוטיקה טבעונית ובנפרד אנזימי עיכול טבעוניים
24/11/2016 | 18:39
1
235
אפשר פשוט לקנות את כל אחד מהם בנפרד. לא?
לצפיה ב-'והנה משהו פרקטי'
והנה משהו פרקטי
25/11/2016 | 03:38
60
סקירה על אנזימי עיכול טבעוניים  + רשימת מוצרים מועדפת ע"י הכותב.

לתשומת לב שאחד המוצרים הוא כזה המכיל גם אנזימי עיכול וגם פרביוטיקה וגם פרוביוטיקה וניתן לקנייה באמאזון. >> https://www.amazon.com/Digestive-Enzymes-Prebiotics-Probiotics-Discomfort/dp/B00RH5K26I/?tag=urbanvegan0b2-20
לצפיה ב-'אפשר גם'
אפשר גם
25/11/2016 | 01:20
2
59
אפשר להכין כרוב מוחמץ. זה מאוד פשוט, אני הצלחתי. מישהו בדק ומצא שבכרוב מוחמץ שלו יש, ב-150 גרם בערך, כעשר כפול אלף כפול אלף כפול מליון חיידקים (כאשר בכמוסה סטנדרטיית יש נגיד חמש כפול אלף כפול מליון (באלו שיש הרבה)). לא ברור טיב הבדיקה, ואילו חיידקים נכללו בספירה, וכולי, אבל אולי אפשר למצוא מקורות יותר מהימנים.

לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
25/11/2016 | 04:48
15
לצפיה ב-'מישהו מכיר את זה:?'
מישהו מכיר את זה:?
25/11/2016 | 04:55
46
לצפיה ב-'בזמנו סולגאר אישרו לי בטלפון'
בזמנו סולגאר אישרו לי בטלפון
26/11/2016 | 09:01
58
שהפרוביוטיקה שלהם שנקראת "אסידופילוס 40+ מתקדמת" גדלה על מצע ללא מוצרים מהחי.
זה היה די מזמן, אפשר לברר איתם שוב ליתר בטחון.
השירות לקוחות שלהם מצויין ומהיר, גם במייל וגם בטלפון. הם חוזרים תוך כלום זמן.
לצפיה ב-'ידוע לכם אם ניתן להקפיא חלב אגוזי לוז ?'
ידוע לכם אם ניתן להקפיא חלב אגוזי לוז ?
21/11/2016 | 18:06
1
40
קניתי לאחרונה hazelnut drink של אלפרו בכמות גדולה. משום מה חשבתי שיש למוצר חיי מדף ארוכים, אבל תאריך התפוגה בקרוב מאד. האם ניתן להקפיא ואז להפשיר, אחרי תאריך התפוגה ? תודה מראש.
לצפיה ב-'הצעה: תקפיאי כמות קטנה ותפשירי'
הצעה: תקפיאי כמות קטנה ותפשירי
23/11/2016 | 12:18
40
ותראי מה קורה. אם לא יוצא טוב (מתפרק לגורמים וכו') - אולי תבשלי איתו משהו, כדי לסיים מהר (אורז מתוק בחלב כזה נשמע לי יאמי)
לצפיה ב-'מסעדת ננוצ'קה - יש קופון בגרופון'
מסעדת ננוצ'קה - יש קופון בגרופון
21/11/2016 | 10:52
94
המסעדה הגיאורגית הטעימה הטבעונית - אני ממליצה!
קבלו לינק
לצפיה ב-'יש משלוח עם tracking ב iherb '
יש משלוח עם tracking ב iherb
20/11/2016 | 08:53
1
72
אבל כשניסיתי לבחור אותו התווספו לי 15$ מיסים על קנייה של כ 50$ !
לצפיה ב-'פניתי לשירות הלקוחות של אייהרב בצ'ט לגבי המס'
פניתי לשירות הלקוחות של אייהרב בצ'ט לגבי המס
20/11/2016 | 09:25
51
הם הציעו להפחית לי חצי מהמס, סירבתי וביקשתי שיבדקו את הנושא.
אמרתי להם שללא ביטוח על אובדן חבילות ומשלוח עם מעקב במחיר סביר (ובלי מס מתחת ל 75$!) אחפש אלטרנטיבות, ושמכירה לא מעט ישראלים שכבר עברו להזמין במקומות אחרים.

הנציגה בצ'ט אמרה שתעביר את הנושא לדיון בהנהלה ושהם יחזרו אלי עם תשובה השבוע. אעדכן כאן (אם?)כשאשמע מהם.
לצפיה ב-'מבשל/ת להכנת אוכל טבעוני'
מבשל/ת להכנת אוכל טבעוני
18/11/2016 | 08:54
89
שלום לכל חברי הפורום,

נעים מאוד!
מקווה שתוכלו לעזור לי -
אני מחפש מבשל/ת שתוכל/יוכל להכין את האוכל בבית (בני ברק). עדיפות למישהו/י מהמגזר החרדי/דתי.
אשמח לקבל המלצות בהודעה פרטית.

תודה רבה ושבת שלום!
ירון
לצפיה ב-'שלום לכולם/ן, אשמח לעזרתכם/ן :)'
שלום לכולם/ן, אשמח לעזרתכם/ן :)
15/11/2016 | 14:28
2
94
אני עושה עבודה סמינריונית אמפירית בפסיכולוגיה, בנושא- טבעונות/ צמחונות, אמפתיה ואיכות שינה בקרב נשים וגברים. בתור טבעונית כבר 10 שנים, הנושא הזה קרוב לליבי,
ואני יותר מאשמח אם תקדישו כמה דק' מזמנכם/ן למילוי שאלון קצרצר ונחמד, הבודק האם טבעונים מתאפיינים ברמת אמפתיה גבוהה יותר ובאיכות שינה טובה יותר.
לינק לשאלון-

תודה רבה לעונים/ות, ותמיד תזכרו ,שטבעונות זוהי הדרך חיים הכי נכונה,הכי בריאה והכי מוסרית .
לצפיה ב-'לינק לא תקין בשאלון'
לינק לא תקין בשאלון
17/11/2016 | 09:18
1
48
קבלי תיקון, עניתי על השאלון. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
19/11/2016 | 16:11
6
לצפיה ב-'לא טבעונית וטבעוני, יכול לקרות?'
לא טבעונית וטבעוני, יכול לקרות?
14/11/2016 | 18:02
23
234
טוב אז: התאהבתי במישהי. היא באמת נראית מקסימה, שקטה, חמודה. המשך הפוסט הזה הולך להיות מגעיל טיפה, וסליחה כי באמת אין לו כוונה להיות כזה, אבל אני לא יודע. אני מרגיש שאני צריך מישהו (או מישהם, רצוי טבעוני\ם) לשתף בזה. דיברנו כמה פעמים, והרגשתי קצת מאוהב. לא דיברנו על טבעונות ומה דעתה (לזה כנראה כבר לא נגיע לעולם), חיפשתי אותה בפייסבוק דרך חבר וגם מצאתי. היא לובשת שם בגדי עור ופרווה, ואני מניח שהיא רחוקה מלהיות טבעונית אי פעם או לחשוב על הסבל והאכזריות שכרוכים בלהפוך את החיה האומללה לפריט "אופנתי". התמונות דווקא הורידו לי מהר. בהתחלה אמרתי לעצמי אולי זה לא באמת ואולי זה פילטרים ונכון שזה לא כמו לראות בחנות, אבל לפרווה קצת אפשר לשים לב, אם היא פיקטיבית או אמיתית.
תגידו שאולי לא באמת אהבתי אותה, ויכול להיות, וגם לא היה בינינו עדיין שום דבר, אבל כל הקטע הזה פשוט הוריד לי ממנה בטירוף. חשוב לי לציין שהסביבה שהכרתי אותה בה היא ההפך הגמור מסביבה טבעונית (היו לי בעבר רק כמה מכרים טבעונים ומעבר לזה לא, גם מעולם לא יצאתי עם בחורה טבעונית).
עכשיו אני מתלבט: האם זה דבר שאפשר לדבר איתה עליו, לפתח את השיחה על טבעונות ולראות מה היא תגיד ותחשוב, לאפשר שיח פתוח ואולי גם קצת לעמת עם תמונות או שפשוט לא לדבר ולא ליזום יותר כי זה לא ישנה את דעתה?
אני לא לגמרי יודע אם זה יהיה יעיל לעשות לה הסברה טבעונית ועוד כשאין בינינו שום יחסים בכלל מעבר להיי וביי מדי פעם ואם זה בכלל יעבוד

האם הייתם יוצאים עם מישהי שלובשת פרווה ועור למרות היותכם טבעונים?
ובכלל, איפה מכירים בחורות טבעוניות או צמחוניות? (אם לא טבעונית אז צמחונית)

עדכון: אני לא לגמרי בטוח אם זה פרווה. אוכל להיעזר כאן במישהו? יש אפשרות לדעת את זה דרך תמונה?
לצפיה ב-'יש פה שני נושאים'
יש פה שני נושאים
14/11/2016 | 18:20
2
144
האם יעיל לעשות לה הסבר טבעונית?
לדעתי, אחד על אחד זה באמת לא יועיל. היא לא תדע מאיפה נפלת עליה ולמה דוקא אליה אתה מכוון את השיחה. זה שאתה הרגשת קצת מאוהב לפני הגילוי לא מחייב אותה בכלום. אתה יכול לעשות הסברה כללית לכל הסביבה כשהיא כלולה ואולי משהו יחלחל.

האם הייתם יוצאים עם מישהי שלובשת פרווה ועור למרות היותכם טבעונים?
זה כמו השאלה אם לצאת עם אנשים שאוכלים בשר, וזה תלוי בהרגשה האישית שלך. כשהייתי צמחונית יצאתי עם אוכל בשר, ואז עברתי לטבעונות ובאיזשהו שלב דם הוא, אבל במבט לאחור כשאני מסתכלת על איך הרגשתי כשהוא אכל בשר ואיך הרגשתי כשהוא עבר לטבעונות זה שמיים וארץ אז אם יום יגיע ודרכינו יפרדו וגם ארצה זוגיות אחרת, אז ההעדפה בהחלט תהיה. וזה עוד בלי שיש ילדים בסיפור.
אם הייתי רוצה ילדים אז ההעדפה הרגשית היתה בהחלט מתרגמת ליתרון מעשי של חינוך (בכלל לגידול ילדים עדיף שכל הצדדים יגיעו עם קוי מוסר לא סותרים ועם גישה דומה ולא סותרת גם בעניינים פחות קריטיים).
לצפיה ב-'תגובה לתגובתך'
תגובה לתגובתך
14/11/2016 | 18:57
1
123
קודם כל, תודה רבה על המענה

לגבי החלק הראשון: נכון - אבל זה קצת בעייתי לעשות הסברה טבעונית לכל הסביבה, בעיקר כאשר זו סביבה לא בהכרח יציבה (משמע, היא לא תמיד נמצאת שם). לגבי לצאת לא הבנתי: אם (חלילה) תיפרדו את תעדיפי רק בחור טבעוני? (ז"א, לא צמחוני, גם לא קרניסט - אך ורק טבעוני?)
זה קצת קשה למצוא אבל דייטים טבעוניים. בעניין סוגיית הילדים אני מסכים איתך מאוד, אני לא חושב שזה יהיה אפשרי, אם אי פעם נצא, במקרה בו היא לא תסכים להיות לפחות צמחונית(!) לגדל ילדים ביחד... זה סותר אחד את השניה. אני אחנך אותם ללא לגעת במוצרים האלו ולהיות נגד זה והיא תחנך אותם את השטיפת מוח של מועצת הבשר והחלב אז זה קצת באמת לא מסתדר

שוב, מצטער על זה שאני נשמע די מגעיל (אין לי כוונה להיות כזה לא כלפיה ולא כלפי אף אחד) אבל אני חושב שזו סוגיה שעד היום לא דיברתי עליה עם אף אחד (בעיקר בגלל הסביבה האנטי-טבעונית שלי) והתשובות שאני מקבל כאן נורא עוזרות לי לרוב

ואם אפשר: איך אני יכול להבדיל בין פרווה סינטטית לאמיתית על סמך תמונה? זה אפשרי?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
14/11/2016 | 20:25
88

לגבי החלק הראשון
נכון, זה מסובך, אבל אתה לא רוצה ליפול עליה אישית כשמבחינתה היא לא יודעת מאיפה נפלת עליה ולמה היא חייבת לך משהו. אתה יכול ללכת עם סטיקרים, סיכות, חולצות עם מסר כדי לעודד את הסביבה שכוללת אנשים אחרים אבל גם אותה להתחיל בשיחה.

לגבי החלק השני –
מכיוון שאני לא בעניין ילדים אז נשארת רק עם איך אני מרגישה, ולהיות עם טבעוני זה הרבה יותר טוב מלהיות עם אותו אחד לא טבעוני. אני אתייחס לכל אחד אינדיוידואלית אבל כן תהיה העדפה לכיוון מסויים (שלא נגמר מבחינתי בטבעונות, אבל זוהי התחלה טובה). אני גם בגישה שלא צריך בכח זוגיות, ושעדיף להיות לבד מאשר בזוגיות שלא טובה לי.
מבחינת עורות/פרוות זה טורן אוף אבל לא יותר משאר צריכת מוצרים מהחי (ולפעמים אפילו פחות – אם נתקעת עם מוצרים מהעבר/קיבלת בירושה אז לשימוש יש השפעות עקיפות אבל לא ישירות על הרג של עוד בעלי חיים).

עוד דבר - במקרה של ילדים וחינוך, "להסכים להיות לפחות צמחונית" לא היה עובד לי - כי זה לא להסכים עם מטרות משותפות, ערכי מוסר שרוצים להנחיל לילדים ועוד, זהו סוג של "כניעה" שיכול לעבוד כל זמן שאתם ביחד אבל גם יכול להתפוצץ לך בפרצוף ביותר מדרך אחת (למשל, אם תפרדו) ואפילו חלקית שלא עובדת כשאתם ביחד - היא רוצה לקחת את הילדים לגן חיות/פינת חי/להכין להם חביתה עם קוטג' (צמחוני, לא? וזה בלי לדבר על "צמחונים שאוכלים דגים" שגם כשהייתי צמחונית לא הבנתי) ולך תסביר להם אחר כך מה המחיר לבעלי חיים.

לגבי השאלה האחרונה – אין לי מושג. מצטערת.

לצפיה ב-'בטח לדבר איתה. בעדינות, לספר לה מה דעתך'
בטח לדבר איתה. בעדינות, לספר לה מה דעתך
14/11/2016 | 21:45
1
78
ושהיה לך קשה לראות את התמונה. ולשאול אם יש על מה לדבר. בלי עימות, לפעמים מחשבה כבר עושה שינוי. 
לצפיה ב-'תודה רבה לכן'
תודה רבה לכן
14/11/2016 | 21:56
73
עזרתן לי מאוד ובכל אופן, גם אם יהיו לי איתה שיחות על טבעונות, אני לא חושב שאנחנו נהיה ביחד
לצפיה ב-'בלי קשר לטבעוני/לא טבעוני'
בלי קשר לטבעוני/לא טבעוני
15/11/2016 | 12:00
15
131
אולי בגלל גילי המתקדם... אם מישהו שלא מכיר אותי או לא חבר שלי בפייסבוק היה פונה אלי ומעיר לי על דברים שמצא עלי בפייסבוק... זה היה די מחרפן אותי!
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
15/11/2016 | 23:09
14
100
אין שום חוק שאוסר עליי להסתכל לה בפייסבוק. היא מעלה את התמונות האלו לשם, ואת התכנים האלו, על "פאבליק" - יש לי זכות להביע את דעתי על התכנים שאני רואה. לא אמרתי לה שראיתי את הפייסבוק שלה, גם לא אגיד, אבל אין כאן שום דבר פסול. כשלי היה פייסבוק, כמה קרניסטים איחלו לי למות וחיטטו לי בפרופיל (לפעמים גם הגיבו דרך חברים משותפים). לדעתי זה יותר גרוע (וזה לא משנה למי זה נאמר, נאצה וגסות זה דבר נורא נפוץ בפייסבוק ועשו לי שם לינץ' לא פעם) מלהגיד לה שראיתי אותה בתמונות שם (שהיא, שוב, חשפה לעיני כולם) עם ה"לבוש" שעשוי מפרווה ומעור.

אבל בכל אופן, הגעתי להחלטה שלא אצא איתה. תודה שוב לכל המגיבים בשרשור
לצפיה ב-' מסכימה לגבי הפייסבוק'
מסכימה לגבי הפייסבוק
16/11/2016 | 07:47
13
106
וניגשת מייד להעיר דברים בפייסבוק של תמר
(אתה לא מעדיף לנסות לדבר איתה על זה? לא נשמע שיש לך מה להפסיד).
לצפיה ב-' מנהלת! נראה אותך מעירה לי בפייסבוק!'
מנהלת! נראה אותך מעירה לי בפייסבוק!
16/11/2016 | 10:14
10
99
לצפיה ב-'שכחתי להגיד:'
שכחתי להגיד:
16/11/2016 | 12:59
9
128
הבא שקורא לי מנהלת הופך לאדום
לצפיה ב-'אני ממש לא אחד מאלו'
אני ממש לא אחד מאלו
16/11/2016 | 13:32
6
126
אבל אם כבר העלית את עניין הניהול, אז יש לי שאלה-

מדוע קוראים לפורום ״צמחונות וטבעונות״? לא יותר מתאים לקרוא לו ״טבעונות״?
נראה לי שהשם של הפורום מטעה וצמחונים שיגיעו לפה לא ירגישו בנח.
לצפיה ב-'אני קצת מתגעגעת לתקופה ההיא '
אני קצת מתגעגעת לתקופה ההיא
16/11/2016 | 14:45
5
29
לצפיה ב-'אה,'
אה,
22/11/2016 | 19:41
4
70
הימים המופלאים של מומnה לבזק.
לצפיה ב-'יומני היקר שלום! '
יומני היקר שלום!
26/11/2016 | 09:03
3
17
לצפיה ב-'הוא עדיין פעיל בפייסבוק'
הוא עדיין פעיל בפייסבוק
26/11/2016 | 16:31
2
45
חסם איתי לאחרונה באמצע דיון
לצפיה ב-''
29/11/2016 | 15:02
3
לצפיה ב-''
29/11/2016 | 15:02
1
לצפיה ב-''
17/11/2016 | 15:42
6
לצפיה ב-'גזורה!'
גזורה!
20/11/2016 | 08:56
6
לצפיה ב-'לגבי לדבר איתה על זה,'
לגבי לדבר איתה על זה,
16/11/2016 | 10:40
1
85
אני אוכל לדבר איתה על טבעונות אבל לא בדרך ישירה ("ראיתי שלבשת פרווה בפייסבוק") אלא אולי בדרך של כשמראים תחקיר בחדשות בסגנון "ראית מה הראו בחדשות על בשר?" (בהנחה שבאמת יראו תחקיר כזה לפני שניפגש שוב, או לפחות יכתבו מאמר בסגנון, למרות שתמיד אפשר להשתמש גם בכתבות ומאמרים שנעשו בעבר), אבל לא אוכל לדבר איתה על מחשבה להיות במערכת יחסים איתה או על מה שהרגשתי (לכאורה?) כלפיה ונעלם. שלא יובן חלילה בצורה שגויה: אין לי בעיה עם טבעונים מסיבות בריאותיות (אני בעד כל אחד שיהיה טבעוני מכל סיבה שהיא) אבל אני יכול להיות בטוח במיליארד אחוז שאם היא תהיה בכלל צמחונית (ואז אולי גם טבעונית, אבל זה לא יקרה לעולם) זה לא יהיה כי באמת הרצח הזה מזעזע אותה אלא רק מהסיבה שהיא לא תחלה במשהו ואז כשהתחקירים האלו יעלמו היא תשכח מזה ותחזור להיות קרניסטית, כנראה, או לפחות תמשיך ללבוש פרווה כי עליהם לא תמיד עושים תחקירים
לצפיה ב-' כל דרך להעלות את הנושא בעדינות נשמעת טוב'
כל דרך להעלות את הנושא בעדינות נשמעת טוב
16/11/2016 | 13:02
50
ובוודאי שזה עדיף מאשר לוותר מראש.
לך תדע, אולי היא מתבשלת לגבי הנושא? שווה לגשש.
לצפיה ב-'מוסיפה את השקנל שלי'
מוסיפה את השקנל שלי
15/11/2016 | 16:10
1
98
לא ממליצה לצאת עם מישהי שאתה לא מרגיש חופשי לפתוח איתה נושא שחשוב לך (אלא אם כן ההמנעות היא רק בשלב ההתחלתי של ההכרות)
אתר הכרויות זה אחלה דרך גם לטבעונים. יש אתרים שאפשר לבצע בהם חיפוש מתקדם ולסמן "טבעוני/ת" כקריטריון.
התשובה לגבי זוגיות "מעורבת" היא מאוד אינדיבידואלית. זה תלוי באופי שלך, בחשיבות הנושא עבורך, באלטרנטיבות וגם בנסיבות חיים (לא תמיד בוחרים במי להתאהב).
אני מודה שזה הווה עבורי מכשול מהותי בקשר, אפילו כשבן הזוג היה כמעט טבעוני/ טבעוני לידי ואני מכירה זוגות מעורבים אחרים, וזה תמיד אישו ומקור למתיחות.
לצפיה ב-'מסכים בהחלט'
מסכים בהחלט
15/11/2016 | 23:11
14
לצפיה ב-'אני מחפש דרך מהירה לחיתוך ירקות / עלים ירוקים'
אני מחפש דרך מהירה לחיתוך ירקות / עלים ירוקים
12/11/2016 | 22:00
9
97
למשל לצורך סלט

אני מכיר 2 סוגי מכשירים:
1. עם ברזלים שתי וערב , מניחים חתיכה של הירק וסוגרים את החלק העליון עליה והיא עוברת דרך המסננת החדה ויוצאת בקוביות קטנות.
2. עם להבים שמסובבים.

סוג 1. קשה לניקוי. סוג 2 נראה לי עדיף. האם הוא עובד גם עם קיצוץ פטרוזיליה וכאלה? אם לא, יש מכשיר שכן מתמודד עם עלים קטנים כאלה?

למישהו המלצה על מוצר ספציפי?

תודה
לצפיה ב-'בתוספת - הוראות שימוש... (בסוף הקליפ) '
בתוספת - הוראות שימוש... (בסוף הקליפ)
13/11/2016 | 01:11
1
74
לצפיה ב-''
13/11/2016 | 03:40
7
לצפיה ב-'יש את המאסטר סלייסר '
יש את המאסטר סלייסר
13/11/2016 | 09:42
56
השתמשתי בו תקופה ארוכה, אחר כך חזרתי לקצוץ בסכין :) הוא טוב, יש לו סכינים חדות וזה מהיר (אם לא אכפת לך לשטוף עוד כלי).

עדיין משתמשת בו לפעמים אבל לא לסלט ירקות (למשל לקצוץ עגבניות קלויות או חציל קלוי)
לצפיה ב-'גם ממליצה על אותו דבר'
גם ממליצה על אותו דבר
13/11/2016 | 09:42
49
סכין פשוטה תעשה את העבודה הרבה יותר טוב. ממליצה להשקיע ולקנות סכין טובה (סכין שף גדולה זאת ההמלצה שלי לכל מטבח). זה עושה הבדל ענק.
לצפיה ב-'אני מאוד אוהבת סכין 2 ידיות לעשבים'
אני מאוד אוהבת סכין 2 ידיות לעשבים
13/11/2016 | 20:43
3
163
יש הבדל גדול בשיטת חיתוך של 2 ידיות, זו סכין מאוד יעילה.
לצפיה ב-'באלסקה יש משהו דומה עם ידית אחת...מאוד נוח לעבודה.'
באלסקה יש משהו דומה עם ידית אחת...מאוד נוח לעבודה.
1
78
אם תגיעי לשם - ממליץ לך להצטייד באחד כזה.
אני עובד איתו המון בקיצוצים...
לצפיה ב-'מעניין! לא הכרתי כזה'
מעניין! לא הכרתי כזה
15/11/2016 | 16:11
9
לצפיה ב-'סכין מעולה, גם אני אוהבת'
סכין מעולה, גם אני אוהבת
12
לצפיה ב-'הנדסה גנטית של קטניות'
הנדסה גנטית של קטניות
12/11/2016 | 01:22
3
74
יש היום כל כך הרבה סוגים של ירקות/פירות וכו' מהונדסים גנטית.
האם יצרו קטניות (שעועית, עדשים וכו') מהונדסות גנטית שלא גורמות לגזים?
אם לא, נראה שזה משהו שיכול להיות מאוד פופולרי, ומי שייצר זן שכזה ירוויח הרבה כסף.
לצפיה ב-'אני מכיר לפחות מקרה אחד של זן סויה'
אני מכיר לפחות מקרה אחד של זן סויה
12/11/2016 | 05:07
2
80
שפותח/מפותח להכיל רמות נמוכות במיוחד של רפינוז, אותו סוכר שאינו מתעכל והופך לארוחת הצהריים של חיידקי המעי הגס שמייצרים את כל הגז הזה. אני לא יודע אם הוא בשימוש ואם מדובר בסויה לאנשים או בסויה לחיות משק
לצפיה ב-'איי איי איי,'
איי איי איי,
13/11/2016 | 09:04
1
74
דמיין לעצמך את הסצנריו הסוריאליסטי שבו מומצא תוסף התזונה אשר מבטיח להמיר את ריח פלטות הגוף לניחוח ורדים.

מחשבה מוזרה עולה לי בראש - האם גם אז תישארנה הנפיחות בפרהסיא בגדר בושה חברתית, או שמא הבריות תחפוצנה להנעים את שגרת יומם של סובביהן?

לצפיה ב-'אבולוציה בשידור חי'
אבולוציה בשידור חי
13/11/2016 | 09:09
12
לצפיה ב-'עודף B12?'
עודף B12?
06/11/2016 | 21:20
5
163
בדכ אני לוקח מדי יום יותר מפעם ביום B12 (רק היום לקחתי 3 או 4 פעמים). אני חושש מהאפשרות לחוסר בB12 (וגם בגלל ובעיקר שכולם אומרים ומטיפים לי לקחת במשפחה ובסביבה, כדי ש"לא אהיה חלש") עכשיו החשש שלי הוא הפוך - האם אני לוקח יותר מדי B12? זה מסוכן?
אשמח לתשובה בנושא, המון תודה (ותודה אגב גם על המענה לשאלתי הקודמת)
לצפיה ב-'אתה לוקח יותר מדי ללא צורך'
אתה לוקח יותר מדי ללא צורך
07/11/2016 | 00:05
1
123
עודפים של בי 12 יוצאים ביחד עם השתן ואם אין לך בעיות מטבליות מיוחדות לא צריכה להיות בעיה של סילוק עודפים, אבל באמת שאין חובה לאתגר את המערכת, במיוחד שצריכה גבוהה מדי במשך היום לא ממש תעזור.
קח פעמיים בשבוע טבלית מציצה מתחת ללשון. זה בהחלט מספיק. אם יש לך חסרים רציניים אפשר לקחת בתחילה כל יום. אם יש חסרים ממש רציניים אפשר לעשות סדרת זריקות ואז לעבור לפעמיים בשבוע
לצפיה ב-'תודה!! '
תודה!!
07/11/2016 | 10:08
7
לצפיה ב-'אתה לוקח הרבה יותר מדי'
אתה לוקח הרבה יותר מדי
09/11/2016 | 13:03
1
94

קודם כל - כדאי לעשות בדיקת דם לרמת ויטמין B12 וברזל ולקחת תוסף  לפי החסר. אם יש חסר, המינון הוא בד"כ כדור אחד ליום לכמה חודשים ואחר כך פעמיים שלוש בשבוע, תלוי בחסר, כדי לשמור על הרמה. המינון שאתה לוקח הוא פי 3 או 4 מהמומלץ ואין שום סיבה לכך. תעשה בדיקת דם ותתיעץ עם רופא המשפחה שלך. לגבי זריקות ויטמין B12 הן מומלצות רק במקרים שבהם יש בעיה של ספיגה (למשל חולי צליאק או קרוהן, או שלשולים כרוניים), או במקרה של חסר
קשה מאד שלא הגיב לטיפול  דרך הפה או חסר שגרם לסימפטומים נוירולוגיים - זה לא המקרה שלך...

ולגבי המשפחה שלך - אין שום סיבה שתהיה חלש.אם אין לך חסר וגם אם יש לך חסר ואתה מטפל בו.
לצפיה ב-'הפסקתי בינתיים לקחת,'
הפסקתי בינתיים לקחת,
09/11/2016 | 17:15
53
למען האמת למרות שאמנם אני אישית לא מודע לסכנות שעלולות לקרות מ"מנת יתר של B12" אני לא מרגיש שום דבר אבל הפחד שלי שאולי כן יש בזה סכנה
לצפיה ב-'ניסיון'
ניסיון
14/11/2016 | 13:30
44
לא להתייחס
לצפיה ב-'מורה לנהיגה טבעוני - יש חיה כזאת?'
מורה לנהיגה טבעוני - יש חיה כזאת?
05/11/2016 | 13:09
2
167
היי לכם (ומזל שגיליתי את הפורום הזה)
אין צורך לציין שאני טבעוני (אחרת לא הייתי שואל את השאלה הזו). אני לומד נהיגה בחודשים האחרונים ואני חייב לומר שהמורה שלי לנהיגה הוא לא אדם כל כך סימפתי (אמנם כן זול, בהשוואה לאחרים באזור אך לא סימפתי) אבל מעבר להערות גסות ולא נחמדות מצדו יש לו נטיה לזלזל בי כטבעוני. באחת הנסיעות הוא סיפר לי על איך שהוא נהנה ללכת לאכול במסעדות בשרים וכמה שבשר זה טעים, הסברתי לו בצורה נחמדה שאני נגד העניין ונגד צריכת בשר (ולא בכעס או בהתייחסות מזלזלת כלפיו או כפי שקרניסטים רבים מכנים: "התנשאות טבעונית" וכל זה), אמרתי לו שהתפיסה שלי נוגדת התעללות וצריכת בעלי חיים או שימוש בהם בכל האספקטים - מהסרטים שאני רואה ועד לצלחת והוא התחיל לומר שטבעונות זה סתם טרנד מטופש ושטבעונים צריכים בשר אחרת הם חלשים וכל הבולשיט שכולם אמרו לי לא פעם ולא פעמיים (אולי עשרתאלפים פעם) תוך כדי זלזול וניסיון להפוך אותי לאדם חולה ומטומטם וגם כל מיני עלבונות על טבעונים.
אני לא יודע מה טבעונים עשו לו שגרם לו לשנוא אותם, ולמען האמת זה גם לא אכפת לי כי אני יכול להניח מה הוא עשה להם (ואולי גם ל-לא טבעונים) אבל ניסיתי באמת לבוא איתו בטוב הרבה פעמים וזה פשוט לא עובד. אולי כבעל מקצוע הוא מקצועי ובעל ידע טוב ושליטה טובה (ואין לי ספק במקצועיות שלו), אבל אני לא מרגיש שהוא מכבד אותי ממש
האם יש מורי נהיגה טבעונים? ואם כן איפה? (מקווה שלא אצטרך לעשות רילוקיישן למקום מרוחק בשביל זה, על אף שזה נורא חשוב לי)
תודה
לצפיה ב-'אויש, נפלת על מורה לא משהו...'
אויש, נפלת על מורה לא משהו...
05/11/2016 | 21:12
1
133
אני לא חושבת שהפתרון חייב להיות מורה טבעוני. אפשר פשוט להחליף מורה.
רוב האנשים (ובמיוחד אלו המועסקים על ידינו) יודעים את הגבולות ולא מחצינים ככה את הזלזול שלהם בטבעונות.
לדעתי זה חשוב מאוד שתעזוב את המורה הנוכחי תוך הסבר לגבי סיבת העזיבה,
בעיקר כהגדרת גבולות ברורים לכבוד מינימאלי שאתה דורש מהסביבה, אבל גם כאקט אקטיביסטי:
אנשים עוברים כמה שלבים בתהליך ההכרה וההפנמה של נושא זכויות בע"ח.
אם לא תאפשר לו להמשיך לצחוק עליך, הוא יצטרך לעבור לשלב הבא ובסופו של דבר להתעמת עם הנושא בצורה רצינית ומכבדת.

לצפיה ב-'יש דברים שאני מסכים איתם בתגובה שלך וגם כאלו שלא -'
יש דברים שאני מסכים איתם בתגובה שלך וגם כאלו שלא -
06/11/2016 | 10:05
105
אבל בהחלט אחליף אותו (ואם זה לא היה מסיבות אחרות זה יהיה מסיבות אקטיביסטיות)
את הגבולות אני מבהיר והתחלתי להבהיר אחרי שנפגעתי בפעם הראשונה והאחרונה,
השאלה היא אם זה כדאי בשלב הזה (וזה שלב מאוד מתקדם בלימודים, קרובים-רחוקים לטסט). אני אמרתי לעצמי שאם אחליף אותו זה יהיה רק במורה טבעוני או צמחוני לפחות (אני מעדיף לפרנס מורה שלא יממן בכסף שלי שואה) אבל נראה שכמעט ולא קיימים מורים כאלו (ואם כן אין לי מושג איפה הם) ולהחליף אותו במורה שהוא אותו דבר רק לא הוא (אולי יותר נחמד או בעל גבולות מסוימים אבל עדיין קרניסט וגם אם הוא לא אומר את הדעות שלו כלפי חוץ הוא עדיין חושב אותן בשקט וזה לדעתי יותר רע מאשר לומר את המחשבות המגעילות והמרגיזות ככל שיהיו בקול) זה מהלך די לא יעיל לדעתי
אז אני באמת בהתלבטות
לצפיה ב-'iherb המשך עגום'
iherb המשך עגום
02/11/2016 | 21:41
5
143
הם הכניסו שיטה עם מעקב של dhl prepaid,אז ניסיתי להזמין בסכום של 48 דולר אבל נדרשתי לשלם 15 דולר מיסים!!לא הזמנתי ודברתי בצאט עם נציג היספני,שדקלם בלי הפסקה שזה מה שחברת השילוח דורשת ולא עזר לי שהסברתי לו 3 פעמים שעד 75 אין מיסים.ממתי dhl מחליטה לגבות מס לא חוקי?
לצפיה ב-'להרבה חברות שילוח יש גביית "מיסים" לא קיימים.'
להרבה חברות שילוח יש גביית "מיסים" לא קיימים.
03/11/2016 | 11:25
1
84
שנה שעברה עשיתי הזמנה ב-20$ כולל משלוח מאיזה מקום, נשלח דרך TNT שביקשו בארץ 180 ש"ח על "טיפול" (על זה שהחבילה עברה דרך המכס). השארתי אצלם את החבילה וביטלתי את העסקה אצל הספק, אחרי שהסברתי לו שאין מיסוי כאן עד 75$. הספק היה מופתע כמוני על סכום ה"טיפול" שדפקו על חבילה בשווי 20$ שאין עליה מיסוי בכלל.

לצפיה ב-'מוזר שהספק לא בדק לפני זה איתם'
מוזר שהספק לא בדק לפני זה איתם
03/11/2016 | 12:25
47
בשיטה הזו של dhl  היה מצויין ליד שמיסים נלקחים מראש,אבל זו היתה הפתעה מוחלטת לראות מס על פחות מ75.אני מתאר לעצמי שבמקרה שלך לא היה מצוין שמיסים נגבים מראש.
אחרי שכתבתי לאתר הזה כמה פעמים להחזיר שיטה עם מעקב ממש לא ברור למה הכניסו שיטה כזו שרירותית בניגוד למה שהיה קודם משבדיה.
לצפיה ב-'למה חשוב לציין שהנציג היספני? '
למה חשוב לציין שהנציג היספני?
03/11/2016 | 18:17
2
82
ובהקשר אחר: היום הגיעה אלי חבילה מאייהרב ללא מעקב וללא בעיות.
נכון הוא שיש בשיטה הנוכחית מידה של סיכון - אבל היא בינתיים עובדת טוב בשבילי.
לצפיה ב-'אשרייך.אני לא מסתכן יותר ושירות הלקוחות לא טוב'
אשרייך.אני לא מסתכן יותר ושירות הלקוחות לא טוב
03/11/2016 | 20:51
78
וציינתי היספני כי כל הנציגים שדברתי איתם היו היספנים ולא מגזענות או משהו רע
לצפיה ב-' אכן צורם ולא רלוונטי'
אכן צורם ולא רלוונטי
04/11/2016 | 09:49
15
לצפיה ב-'המלצה מפורטת על גלידרייה טבעונית בת"א'
המלצה מפורטת על גלידרייה טבעונית בת"א
01/11/2016 | 14:29
3
120
ג'לה, נמצאת בלוינסקי בת"א

לצפיה ב-'יש לה גם סניף ברמת גן והוא לא 100 אחוז טבעוני'
יש לה גם סניף ברמת גן והוא לא 100 אחוז טבעוני
02/11/2016 | 22:10
2
65
לגבי זה שבלוינסקי לא יודע אבל טוב לדעת שיש גם שם סניף
לצפיה ב-'נסגר ברמת גן. הסניף בת"א טבעוני לחלוטין.'
נסגר ברמת גן. הסניף בת"א טבעוני לחלוטין.
03/11/2016 | 11:19
15
לצפיה ב-'יש גם סניף בירושלים 100% טבעוני '
יש גם סניף בירושלים 100% טבעוני
13/11/2016 | 09:47
4
לצפיה ב-'שתי שאלות לאלו שבחרו בטבעונות מטעמי מוסר'
שתי שאלות לאלו שבחרו בטבעונות מטעמי מוסר
28/10/2016 | 00:00
9
184
1) האם אתם טוענים שלבעלי חיים יש זכויות? כלומר, בעלי החיים צריכים להיות אדונים לעצמם ואין לאדם כל זכות לבעלות עליהם ולעשיית כל שימוש בהם.
האם אפשר בעצם לומר שמעבר לשחיטה של בעלי חיים למאכל או שימוש בהם בניסויים מדעיים, אתם רואים בכל גידול של בעלי חיים למטרת מילוי צרכים חומריים של האדם כעבדות?
כך שכמו שאם אפשר לתאר את תעשיית הבשר כשואת בעלי החיים אז אפשר להשוות בין העבדות בארה"ב לבין כל גידול תעשייתי של בעלי חיים(של דבורים למשל)

2) האם אתם רואים בעלי חיים טורפים כמו אריות או זאבים למשל כמוסריים פחות מאשר בעלי חיים צמחוניים?
לצפיה ב-'לגבי 2'
לגבי 2
28/10/2016 | 00:25
8
134
עד כמה שאנחנו יכולים לדעת עד היום, לבעלי החיים אין תפיסה של טוב ורע. לא ידוע לנו אם יש להם את היכולת להבין שגם יצור חי אחר הוא בעל תודעה ומרגיש דברים, ובלי ההבנה הזאת לא ניתן לדבר על מוסר.
לכן התשובה היא לא.
לצפיה ב-'כן...אההמ......רק ש... בין אם ניתן או לא ניתן'
כן...אההמ......רק ש... בין אם ניתן או לא ניתן
28/10/2016 | 01:08
2
104
התוצאה זהה והפרה עדיין נשחטת
(המוסריות היא לא אידאה אפלטונית מופשטת שקיימת או לא קיימת רק בתחומי תודעתה של ישות כלשהי, מן הסתם יש לה קיום בחיים ממש, ואם כבר זה הקיום המשמעותי ביותר שלה)

אז אם ככה, יוצא מתשובתך שלאריה מותר לשחוט פרות, ולך אסור.
שחיטה של פרה על ידי אריה היא מוסרית ושחיטה של פרה על ידיך איננה מוסרית.

מעשה בלתי מוסרי = מעשה שיש לגנות אותו ושיש לפעול למניעתו (ואף לענוש את מי שביצע אותו).
כך שכל תפיסה שגורסת שמעשה מסוים, מותר לו שיימשך ושאין ולא תהיה לעולם שום סיבה להביא למניעתו, בהכרח תפיסה שכזו רואה מעשה כזה כמעשה מוסרי.
לצפיה ב-'זה לא ההגדרה של מוסר'
זה לא ההגדרה של מוסר
28/10/2016 | 01:21
1
89
טריפת פרה ע"י אריה היא לא מוסרית והיא לא בלתי מוסרית.
אתה מגדיר מוסר לפי תוצאה ואני לפי כוונה.
כשיש הבדלים בהגדרות אפשר להגרר לויכוח ארוך שכולו סמנטיקה ולזה מיותר ולא מעניין.

האם אתה מסכים שאריה (ככל הידוע לנו) לא יודע שהוא גורם סבל לפרה?
האם אתה מסכים שאנחנו כן יודעים?
האם אתה מסכים שיש הבדל בין מי שגורם סבל ביודעין ובמכוון, ומי שגורם סבל מבלי היכולת לדעת שהוא עושה זאת?
שהראשון מביניהם הוא אכזרי, והשני לא בהכרח?

לצפיה ב-'ומוסיפה בשביל להגיע לפואנטה יותר מהר'
ומוסיפה בשביל להגיע לפואנטה יותר מהר
28/10/2016 | 01:26
79
נגיד שנקבל את ההגדרה שלך למילה מוסר, ושלפיה האריה איננו מוסרי.
אז מה?
אז זה אומר שגם לנו מותר?
הרבה בעלי חיים זכרים בטבע גם אונסים את הנקבות כל הזמן.
אז זה מוסרי שגם גברים יאנסו נשים?
בטבע "רוצחים" כל הזמן.
אז מותר לרצוח?
מה החשיבות בעייניך של ההשוואה למעשי בעלי החיים ומה המטרה של זה?

לצפיה ב-'לונה, עצה לעתיד'
לונה, עצה לעתיד
28/10/2016 | 05:41
4
125
כאשר מישהו פותח בדיון שיכול להיות מצד אחד דיון מעניין אבל מצד שני ייתכן שמדובר בסתם פרובוקטור שעומד להראות לכולם את האור הגנוז, וכשאת רוצה לחשוב פעמיים אם להיכנס לדיון איתו או לא- כל מה שצריך לעשות זה לחפש את הכותב בתפוז. זה לוקח בדיוק 5 שניות, ואז להבין לאן הדיון עומד להתקדם.
הטרול שלמעלה הוא בדיוק דוגמה לטיפוס השני.

סתם המלצה לעתיד 
לצפיה ב-'צודק '
צודק
28/10/2016 | 12:05
3
30
לצפיה ב-'הוא כזה חביב שהוא אפילו טרח לשלוח לי'
הוא כזה חביב שהוא אפילו טרח לשלוח לי
28/10/2016 | 13:40
2
124
מסרים פרטיים עם ״איחולים״ לבביים בעקבות השרשור. קסם של קרוקודיל
לצפיה ב-'כן, גם לי.... '
כן, גם לי....
28/10/2016 | 14:42
1
22
לצפיה ב-'זהו, זכיתי בכבוד גם כן.'
זהו, זכיתי בכבוד גם כן.
29/10/2016 | 18:46
86
עכשיו אני יכול לפרוש בשקט לפנסיה מוקדמת.
לצפיה ב-'תגובת קללות ואיומים לתיבה הפרטית שלי'
תגובת קללות ואיומים לתיבה הפרטית שלי
29/10/2016 | 20:55
1
193
אבקש אם קיבלתם הודעה דומה לא לפרסם את שם המשתמש באשכול זה ובקשר לדברים שלי.

הודעת קללות לתיבה הפרטית, לא אכנס לשם המשתמש
29/10/2016 20:50:50
קיבלתי הודעה עם איחולים לבביים כגולש פורום טבעונות, שמאחל לכל חברי הפורום שבן משפחתם ימות ממחלות קשות.
אין לי מושג מה הביא בן אדם זה לשנאה כה גדולה ולאיחולים כה קשים.
אך אין ספק שאנחנו בבעיה,
דבר ראשון מה רע בטבעונות? אפילו יהודים גדולים ורבנים גדולים במשך הדורות היו טבעוניים.
דבר שני למה להכליל את כולם? הבן אדם מכיר כל אחד ואחד שהוא מאחל לו כאלו איחולים על סמך זה שהוא גולש בפורום?
דבר שלישי מדוע המדינה לא מחנכת את האוכלוסיה כראוי ואנחנו צריכים לחיות תחת מגוון של בעיות כאלו?
עכשיו מהצד השני של הטבעונות צריך גם לעשות חשבון נפש איך יש כזאת שנאה כלפיהם, תכלס הרבה פעמים יש הסתה נגד טבעונות וגם חברות מזון גדולות
לוקחות חלק מהפצת אינפורמציה ומעסיקות מגיבים ואידיוטים מועילים כדי לקדם את הדרך שלהם ולהמשיך למכור את הסחורה הגרועה שלהם, אך עדיין
גם במחנה הטבעוני יש צרות, אני רואה תגובות של שנאה ונאצה שיוצאות מהמחנה הטבעוני כלפי לא מעט גורמים, גם אם מדובר בבני אדם שהתעללו בבעלי חיים
הרי הם בני אדם וצריכים עזרה נפשית אם הגיעו למצב כזה, לא צריך לנאץ ולאחל להם מוות וגיהנום לנצח, כמו שחלק מהמגיבים עושים. ככה לא נטפל ולא נפתור את הבעיות.
אלא ניצור עוד שנאה ועוד אלימות כלפי בעלי חיים וייתכן בהמשך גם עוד התעצמות השנאה בין בני האדם.
יש לשנות את האווירה ותרבות הדיון בנושאים אלו וליצור הידברות ומספיק לשנוא אנשים גם אם התעללו בבעלי חיים, זה לא יפתור את הבעיה.
אפשר להזדעזע אפשר לכתוב כנגד התופעות של התעללות בבעלי חיים, אבל לא להפוך את זה לשנאה ולאיחולים של מוות וגיהנום עבור בני אדם שמתעללים בבעלי חיים וצריכים
עזרה נפשית לדעתי,חינוך מחדש, חיבור מחדש לטבע ולבעלי חיים (לא הכוונה לטיפול פסיכיאטרי עם כדורים).
על ידי שנאה איומים קללות ונקמות משני הצדדים המצב רק יחמיר לדעתי,
קחו זאת לתשומת ליבכם.
לצפיה ב-'חבל על האנרגיות. כולנו קיבלנו את האיחולים האלו'
חבל על האנרגיות. כולנו קיבלנו את האיחולים האלו
29/10/2016 | 21:08
120
מסכימה באופן כללי על נושא תרבות הדיון, רק שאין לזה שום קשר למקרה זה.
מדובר בגולש (לא טבעוני אם זה משנה משהו) שכעס על מחיקת ההודעות.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ