לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1237112,371 עוקבים אודות עסקים

פורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 

לצפיה ב-'הפגנות הנכים '
הפגנות הנכים
07/03/2017 | 06:59
29
107
שרי ממשלת ישראל הנוכחית, הגיעו למצב של כהות רגשות, אדישות ואין חזון כמעט באף תחום.

כל רצונם, להשרד עוד יום. עוד יום לשרוץ בכורסא עטויית עור צבי ארץ ישראלי.

לדאוג לכיסם הפרטי ולעשות למשפחתם ולמקורביהם. הם מונים את קיצם  לאחור. את קץ ישיבתם  בלשכות הפאר  וחשבון ההוצאות הבלתי מוגבל.

לא נוגע להם כהוא זה, הנושא שעליהם הם מופקדים ואחראים. דובריהם אחראים למשפטי  המחץ שיירשמו באתריהם ובדף הפייסבוק ובטוויטר.

בוודאי לא מעניין אותם מצב החולים במערכת הבריאות, מצב הקשישים במערך הסיעודי,  מצב הנכים ונגישותם. מצב העונים והפער ההולך ומתעצם והקרע בעם ובמגזרים השונים.  

תנו להם אירוע ביטחוני לנעוץ בו שיניים, תנו להם אירוע קטסטרופלי - אֲסֻנָּה, לדוש בו עד זוב דם. תנו להם שקט תעשייתי עד יידום המנועים.

לסיכום:  שום הפגנה של נכים כאלה ואחרים, שום חצאי מוח וחצאי בני אדם  ועוד סלוגננים מוצלחים כלעצמם, לא  יזיז את הדוב מתרדמתו  ומאדישותו.

אבל, הזהרו מלהעיר אותו כשהוא רעב ונרגן.... בפרט עתה בתחילת זליגת השלגים

לצפיה ב-'עזוב סלוגנים מה עם האלימות המילולית מול בעלי התפקידים והנכים'
עזוב סלוגנים מה עם האלימות המילולית מול בעלי התפקידים והנכים
07/03/2017 | 09:14
28
73
איך אין אף נכה כמעט שיוקיע בפומבי התנהגות מילולית בוטה....
אני נכה מינקותי..מעולם!!! לא היה שיח בוטה כזה...נאבקנו..נלחמנו..וכן כן השגנו הרבה..לא מספיק אבל הרבה...
אל הכל היה מתוך כבוד..כבוד לנכים..כבוד לבעלי התפקידים...לא אבדנו צלם אנוש...

כנראה שיש סיבה שבעלי תפקידים משתפים עם ארגוני נכים השומרים על צלם אנוש ומכבדים עיקר את הנכים...
לצפיה ב-'עצוב מאוד, יש לנו מספיק אויבים מבחוץ, אנחנו חייבים להתמקד '
עצוב מאוד, יש לנו מספיק אויבים מבחוץ, אנחנו חייבים להתמקד
08/03/2017 | 17:12
27
43
במטרה משותפת ולא לתת לאף אחד ולשום דבר להפריד, חבל שאין ארגון יציג, אבל לפני שיהיה צריך ללמוד איך לפעול ביחד למען המטרות, כאשר לא מסכימים צריך לדבר ולתקשר לדעת לבקר ולקבל ביקורת ולזכור מה באמת חשוב.
בינתיים מרגישה שדעת הקהל של האוכלוסייה הבריאה מאוחדת מאוד נגד הנכים, למרות שלכל אדם גם בריא יש היה או יהיה אדם יקר נכה או חולה.
לצפיה ב-'הייתה אפשרות לא מזמן להקים ארגון יציג...'
הייתה אפשרות לא מזמן להקים ארגון יציג...
08/03/2017 | 20:39
26
51
המדינה הקימה וועדה לנושא זה רק חבל שהנכים לא שיתפו פעולה.
נכון..הציבור לא אוהב אותנו..בגלל האלימות המילולית..ההפגות שחוסמות כבישים בדיוק בשעת חזרה מהעבודה ועוד...
לצפיה ב-'לא בגלל הפגנות הציבור לא אוהב אותנו'
לא בגלל הפגנות הציבור לא אוהב אותנו
08/03/2017 | 21:34
25
51
הרוב לוקחים כמובן מאליו את זה שאפשר לעבוד, מאמינים שביטוח לאומי זה כספי המיסים ושהנכים חיים על חשבונם.
מאמינים שיש הרבה טרמפיסטים שמקבלים קצבת נכות במקום לעבוד ולא מודעים לזה שלפעמים כואב או יש מחלות ומגבלות גם אם לא רואים את זה במבט ראשון, מתלוננים שנכים מקבלים דירות בהנחה מעמידר "על חשבונם" במקום שהם יקנו לילדים שלהם דירות, הרוב מאמינים שנכים יכולים לעבוד כי יש להם שכן על כסא גלגלים שעובד, אז "נכות היא לא תירוץ". כאילו שכל נכות היא אותו דבר.
נתקלתי בלא מעט אנשים שמרוויחים שכר מינימום שטוענים שהנכים חיים על חשבונם כי הם "משלמים מיסים", הם לא לקחו בחשבון שהעלאת שכר המינימום גרמה לכך שהם ירוויחו יותר על חשבון הנכים, על חשבון נכים סיעודיים שמשלמים למטפל, ובעקיפין בשל עליית יוקר המחייה בעקבות העלאת שכר המינימום. הם לא לוקחים בחשבון שהילדים שלהם מקבלים תוכנית חיסכון נדיבה לבילויים או להשכלה אקדמית מהביטוח הלאומי עלות כוללת של כמה מיליארד לשנה, על חשבון הנכים והקשישים חסרי הכל ששילמו ביטוח לאומי אבל "אין כסף" להעלות להם את הקצבה.

אז יש הפגנות שחוסמות כבישים לאנשים בריאים שחוזרים מהעבודה, שיעריכו את זה שהם יכולים לעבוד ולנסוע בכוחות עצמם, שיסעו בדרך חלופית או אולי גם שיצטרפו, לפחות שיבינו שמה שיש להם זה לא מובן מאליו.

לצפיה ב-'לא מסכים איתך....'
לא מסכים איתך....
09/03/2017 | 09:10
24
81
מנסיוני ומהכרותי את אוכלוסיית הנכים..רוב הנכים יכולים לצאת לעבוד...אבל רובם מפחדים שיקזזו להם מהקיצבה...ומי שאוצר לך שהקיצבה היא 300 ש"ח מטעה..מה עם הנחה בארנונה, במים, בחשמל בבזק? הנחה במיסי רכישה, הנחה במס הכנסה? נחה בקופ"ח?  זה נקרא קיצבאות בעין...ויותר מזה...לנכים רבים כלל לא מגיעה קיצבת נכות...רבים מהם עושים טריקים כדי לקבל יותר...ואספר לך סיפור...כשהייתה החקירה נגד אצ"מ כלקוח שלהם הוזמנתי גם אני לחקירה במשטרה כמו רוב הלקוחות שלהם...ביום שנחקרתי...נתפסו על ידי החוקרים נכים שקיבלו רכב  ואיבזור שלא הגיע להם ובתאם לכך גם קיצבת ניידות...היה נכה אחד שנתפס והתעלף במשטרה..הייתי עד.
ויותר מזה..לרוב ראשי ופעילי הארגונים יש קיצבת אי כושר...לנהל ארגון ולהיות פעיל אתה יכול? ולצאת לעבוד ככל אזר בעבודדה המתאימה לך אינך יכול? אתה מנהל ארגון..לך תעבוד בניהול חברה\משרד...
אין לך מושג כמה זה מתוק וחכם..לקום בבוקר ולדעת שיש לך בשביל מה לקום..להתלבש...להיפגש עם אנשים אחרים...כמובן כל אחד ויכולותיו..וכל זה בלי להביט מאחורי הגב...לעקוב אחריך..לתת הסברים לביטוח לאומי..וכמובן  שיש קבוצה לא גדולה שממש לא מסוגלת..קבוצה זו צריכה לקבל הכל ויותר מכולם.
לצפיה ב-'זה שלדעתך לא מגיע להם זה לא אומר שזאת המציאות'
זה שלדעתך לא מגיע להם זה לא אומר שזאת המציאות
09/03/2017 | 22:29
23
47
זה נראה כאילו הסקת משהו מרושם ראשוני לגבי נכה אחד והכללת פשוט על כולם.

אני לא יודעת איך הגעת לזה שרוב הנכים יכולים לצאת לעבוד, אולי בתיאוריה רבים מאוד יכולים לצאת לעבוד, אבל זה עדיין לא אומר שהמצב של רובם לא יחמיר באופן בלתי הפיך אם הם יתחילו לעבוד בזמן נתון. 
תאמין לי שכן יש לי מושג כמה זה מדהים לקום בבוקר ולעבוד כמו כולם, זה הדבר הכי מדהים שיש, לפני שחליתי לא ידעתי להעריך ואפילו הייתי שמחה לקחת חופשה ארוכה, אבל אחרי שנלקחה ממני היכולת לעבוד זה הפך לחלום גדול מאוד שלי.
מאמינה שזה חלום גדול של רוב הנכים שאינם יכולים לעבוד, גם של אלה שגוף כל כך קשה כמו ביטוח לאומי קבע שהם סובלים מ100% אי כושר עבודה. והעוני והמחסור הרעב מכניסים להיסטריה שגורמת לרבים להתחיל לעבוד למרות שזה לא ריאלי.
אבל זה שבתיאוריה הם יכולים להתחיל לעבוד זה שונה מאוד מלהתחיל לעבוד בלי שיגרם נזק אפילו בלתי הפיך לגוף, מבלי שהמחלה שגרמה לנכות (ולא תמיד זאת מחלה יציבה שהנכה נולד איתה או שפרצה בילדות ומאז הנזק כבר נוצר) תתעצם, מבלי שיהיה עומס גדול מאוד מבחינה אורטופדית (כן, גם בעבודות על מחשב) שיחמיר נכויות שונות.
וגם אם נחליט שאנחנו סופגים את הנזק והעיקר להיות "נורמלים" והעיקר להתעקש להתנהג כמו לא נכים בתקווה שנשכח מזה, עדיין הכאב וההגבלה במצב שבו נכה עובד כאשר אינו אמור לעבוד תביא להפסקת העבודה, לא משנה כמה "גיבור" הוא יחליט לשחק.
ואז מה? אז יש משכורת של חודשיים, אבל נזקים שיגרמו להוציא פי 10 מהמשכורת הזאת כדי לנסות להחזיר את המצב למה שהיה קודם, ולחינם, כי אז לא רק שלא החזירו את כושר העבודה שהיה לפני המחלה, אלא שלא יצליחו להחזיר את אותה עצמאות שהייתה לפני שהחליטו לעבוד רק כי כולם חושבים שהם יכולים לעבוד.
זה שתיאורטית נכים רבים עם 100% אי כושר יכולים להתחיל לעבוד, זה לא אומר שהם ימצאו עבודה, שהם יוכלו להמשיך לעבוד או שהדבר לא יגרום לנזק כספי ופיסי או פגיעה עצומה בעצמאות.
ואני בכלל לא דיברתי על זה שיש נכים רבים שזקוקים למוניות כדי להגיע לעבודה שתיאורטית יכולים לבצע.

ברור שזה משפיל ומפחיד שיקזזו בקצבה, מגיע לנו החזר על ההוצאות המיוחדות שלנו כנכים, וכנכים עובדים עוד יותר עם הסיכונים המוגברים. אבל כושר עבודה הרבה יותר משמעותי מן הסתם.

ולא אומרת שאותם חולים לא יוכלו לעבוד, אם יש להם כסף והם לא חיים בעוני עמוק שהיה יכול להפוך גם אדם בריא לחולה אולי מחלתם תתאזן, אולי הפיזיותרפיה תגרום ליציבות מסוימת, ייתכן ותהיה הטבה שאפילו תשפר את המצב הרפואי ותחזיר חלק מכושר העבודה. אבל העוני הנורא והלחץ לעבוד גם כשזה מסוכן קשים מידי.

ובאמת נניח שיש עוד הקלות. אז אולי יש הנחה במים, אבל עדיין עם הקושי הרב להתקלח שלעיתים הוא אפילו כמעט בלתי אפשרי, משלמים חשבון מים הרבה יותר גבוה, עם קצבה של רק 2,342 ש"ח.
אז לא הייתי צריכה לשלם 25 ש"ח רבעוני לפרופסור שהייתי אצלה בקופת חולים היום, אבל מונית הלוך חזור עולה 180 ש"ח ואין שום אפשרות בעולם שהייתי מסוגלת במצבי להגיע ללא מונית.
אז נניח שיש הנחה במס הכנסה ובמיסי רכישה, אבל ממה? כמה כסף יש לי? מה זה עוזר לי כשאני זקוקה כמו נכים רבים לתרומות אוכל.

ומאיפה הגעת למסקנה שלנכים רבים לא מגיעה קצבת נכות? הם נראים בעינייך טוב מידי? הם לא צולעים? לא נראה לך שכואב להם או שהם סובלים?
אבל הם הצליחו להוכיח לביטוח לאומי שמגיעה להם קצבת נכות, וביטוח לאומי זה גוף מאוד קשוח שדורש המון הוכחות. לא נתקלתי בנכה שלא היה מי שזלזל בנכות שלו או בזכאות שלו לקצבה, בדרך כלל הרבה מזלזלים, אבל זה לא אומר שלא מגיע.
אני סובלת מבעיות שמשפיעות על מפרקי האגן הלסת הברכיים המרפקים כפות הידיים, הגידים המפרקים כלי הדם הראייה השמיעה מערכת העצבים הלב הריאות העור ועוד ועוד. אבל עדיין יש כל כך הרבה שחושבים שאני לא נכה, או שרומזים שהם לא מאמינים לי. מאוד קל להגיד מאוד קל לא להאמין ולכל אחד יש תמונה ספציפית של מה זה נכה בעיניו, זה לא אומר שאם מישהו לא נראה כנכה אז הוא לא.

לגבי מה שאתה אומר על נכים קשים שמנהלים ארגונים, נראה לי אכזרי להגיד על אנשים כמו אלכס פרידמן שנמצא על כסא גלגלים בקושי מסוגל להזיז את ידיו בכלל הוא כמעט אילם הוא מדבר בשקט ובקושי רב ולא מבינים מה הוא אומר כי הוא כל כך נכה, נראה לי אכזרי להגיד על אנשים כמוהו שהם צריכים לעבוד, כאילו שהם החליטו זאת בעצמם ובחרו לא לעבוד. בלי שום קשר לזה שאלכס פרידמן לא חכם לא מבין את טובת הנכים ואולי גם לא אדם טוב.

מאמינה שגם מנהלי ארגונים אחרים אם הם יכולים לעבוד הם עובדים. גם אם הם עובדים עדיין מחויבים מבחינתי עבור נכים שלא עובדים.

אז היית עד לזה שנחקרו נכים בטענה שקיבלו משהו שלא הגיע להם, גם אם היה מקרה כזה שנכון זה ממש לא מייצג את הנכים. יש כל כך הרבה נכים שמאוד קשה להם לעבוד ולא מקבלים קצבה, כי מצבם לא מספיק חמור, כמה נכים יש שנלקחה להם הקצבה למרות שהם עדיין נכים? ויש כל כך הרבה סיפורים על נכים שנחקרו, למרות שהם עדיין לא עשו שום דבר רע, על ילדים שביטוח לאומי עוקב אחריהם.

אנחנו צריכים להפסיק עם הטינה, עם הכעס ועם ההאשמות, ולהתחיל לחשוב מה המטרות שלנו ולהתמקד. נכון שלפעמים האנשים שאנחנו משתפים איתם פעולה הם אנשים לא נחמדים או אפילו מגעילים, הם והאופי שלהם לא חשובים. גם אם הם בורים, פזיזים בעלי אגו גדול הם לא האויב האמיתי שלנו. לא כאשר הממשלה מוציאה גזר דין מוות על נכים קשים שלא יכולים לעבוד.

לצפיה ב-'לא מסכים איתך בעניין העבודה, אתן לך דוגמא אישית'
לא מסכים איתך בעניין העבודה, אתן לך דוגמא אישית
10/03/2017 | 08:38
9
51
אני חולה במחלה שמאמץ מחמיר את תסמיניהובכל זאת אני עובד, כמה שאני יכולח ומדווח לביטוח לאומי כל 3 חודשים על המשכורות שלי, כן, מורידים לי מהקצבה (אני חושב שזה מאד לא נכון), אבל אני חושב שלעבוד הרבה יותר חשוב, ומורידים מה שמורידים בכל מקרה עדיין יש רווח מזה שאני עובד (כספית לא רק נפשית). החשיבות של לצאת לעבוד היא לא רק להתפרנס היא חלק מתחזוקת הגוף חלק מלשמור על החלקים שלא נפגעו להיות בריאים.
מסכים עם יואל, מי שיכול לנהל אירגון וללכת לכנסת פעמיים שלוש בשבוע ולהסתובב שם במסדרונות יכול באותה מידה להסתובב במסדרונות של כל חברה אחרת ולנהל חברה/מחלקה/משרד או סתם לעבוד לא חייב לנהל דווקא.
יהיו כאלה שיכעסו על המשפט הבא שלי, אבל המחשבה היא שאנשים מנסים ל"דפוק" את המדינה כמה שאפשר ולשאוב ממנה כל גרוש שניתן ותראי את זה בוועדות הנכות, מגיעים עם כל מיני תלונות ומענות וטענות שלא מסתדרות עם התמונה הכללית (במקרה אני גם מתחום הרפואה).
גם מחלתי אינה נראית כלפי חוץ ואנשים מתקשים להאמין שאני נכה 100%, אני לא מחפש שיאמינו לי ואני לא  מחפש שיגידו כמה אני מסכן כי אני מוגבל, נהפוך הוא אני נלחם כדי לשמר צאת היכולות שלי, אני לא מתבייש במוגבלות שלי אבל אני עושה הכל בכדי שהמוגבלות תישאר כמות שהיא ולא תלך ותתפשט בכל הגוף, אדם הנמצא בבית ומתעסק במחלתו ומוגבלותיו כל היום יילך ויחלה עוד  ועוד...זו השקפת העולם שלי.
נכון שישנה קבוצה שאינה יכולה לעבוד בשום אופן, אבל גם לדעתי הקבוצה הזאת היא מיעוט הנכים ואפילו לא מחציתם
לצפיה ב-'לא, זה לא יכול להיות שלעבוד לתקופה קצרה זה יותר חשוב '
לא, זה לא יכול להיות שלעבוד לתקופה קצרה זה יותר חשוב
10/03/2017 | 19:43
8
36
מהבריאות לטווח הארוך, שזה אפילו יותר חשוב מהחיים כי התסמינים מחמירים ומקצרים את החיים אבל העיקר שעבדנו לטווח קצר. לא ייתכן שאני אעבוד חודש ואפתח שוב החמרה כל כך רצינית במצב שלי שגם לא אוכל להמשיך וגם העצמאות שלי למשך שנים שוב תיפגע. במצב שלי גרמתי לעצמי לנזק במפרק הלסת שרק הולך ומחמיר עם השנים ואין יום שאני לא מתחרטת וזה רק הולך ומחמיר עם השנים.

כמובן שזה לא אומר שלא הייתי צריכה בכלל לתכנן על עבודה, אבל הייתי צריכה לחכות לאיזון במחלה שלי, הייתי צריכה לעשות את זה בזמן הנכון ובתנאים נכונים. כלומר אם אדם חולה שמחלה שגורמת לנכות ומתקדמת בעקבות עבודה אבל בתקופת ההחלמה שלו לפני שיש איזון הוא מטופל טוב ולא נמצא בתנאים שמחמירים את המחלה כמו קור קיצוני עם חלונות שבורים ובלי חימום, כמו מחסור תזונתי חמור כמו מחסור בכסף לתרופות, מיטה שבורה עם ספוג קרוע ועוד, אם הוא לא סובל מהתנאים החמורים האלה מצבו יוכל להתאזן כדי שיוכל לעבוד ליותר מתקופה קצרה מבלי שיגרום לעצמו נזק בלתי הפיך.
הבעיה היא שהתנאים של לחיות מ2,342 ש"ח לחודש או אפילו 3,000 כמו שרוצים להעלות הם תנאים שגם אדם בריא היה יכול להפוך לעוד יותר חולה מהם, אז קשה מאוד להיכנס לאיזון.
כמובן שזה תלוי בכמה כל יום עבודה כזה משפיע על הבריאות של הנכה, אבל לי יותר חשוב להגיד תודה על מה שיש, כמו האפשרות הפיסית להקליד, כמו להתקלח לבדי עם מעט כאבים, כמו לראות כמו לשמור על השמיעה ועוד ועוד. הבעיה היא שכאשר הלכתי לעבוד בכוח לפני שהייתי קרובה לאיזון קל הרסתי לעצמי הרבה מאוד מהפוטנציאל לעבוד לטווח הארוך וגרמתי לעצמי מאז לפגיעה הולכת וגוברת בעצמאות שלי.
אם באמת העבודה עוזרת לשמור על בריאות ואם באמת העבודה לא מזיקה או מזיקה מעט לעומת המשכורת שעוזרת להיות מטופלים טוב יותר אז אני מקווה מאוד שיעבדו. אבל אין שום סיבה שכדי להשלות את עצמם שהם בריאים לשבוע הם יפגעו במה שיש להם בטווח הארוך ובכושר העבודה הפוטנציאלי שלהם לעתיד.

זה שלא מסתדר לך עם התמונה הכללית ושיש נכים שיש להם בעיות מוזרות זה לא אומר שנכים שהולכים לועדות של ביטוח לאומי הם שקרנים. לרוב החולים שאני מכירה במחלות אוטואימוניות יש סימפטומים רבים שאפילו הרופאים בהתחלה לא האמינו להם, בקרב רופאים רבים שהם לא בתחום התחמחות המדויק וגם רופאים שכן שייכים לראומטולוגיה או נוירולוגיה לא תמיד האמינו לסימפטומים המוזרים. זה לא אומר שהסימפטומים והקשר ביניהם לבין פעולות שגרתיות מסוימות לא קיים זה לא אומר שהם לא נכים. אסור לנו להאשים אדם שהוא מתחזה לנכה מבלי שאנחנו מכירים אותו ובוודאי שאסור להכליל על קביעה זו אוכלוסייה שלמה, או אפילו חלק גדול ממנה. בוודאי אם אנחנו רוצים לפעול ביחד עם או בלי ארגון יציג.

אנחנו משלמים כל החיים ביטוח לאומי כדי שיהיה לנו אם נצטרך, כדי שיהיה לנו ממה לחיות כדי שמצבנו לא יוחמר על ידי עוני, אין שום סיבה להכריח נכים לעבוד בתקופה שתפגע בהם כשהם אינם מאוזנים, בוודאי שלא רק כי שר האוצר מעדיף לתת מיליארדים מכספי הביטוח הלאומי לצעירים בני 18 בריאים לחלוטין והרבה פעמים אמידים, או כי שר האוצר רוצה להוריד שוב ושוב בעלות של מיליארדים את מס החברות.
זה לא ייתכן שהמדינה תכריח אותנו לפגוע בבריאות של נכים רבים בצורה משמעותית ולעבוד כאשר זה יזיק. ומבחינתי אם עבודה תגרום נזק משמעותי אז זה אומר שהנכה לא יכול לעבוד. ויש הרבה מאוד מקרים כאלה.

גם אני לא מחפשת שיגידו לי שאני מסכנה, לא רוצה להיות כזאת ובוודאי שלא רוצה שיראו עליי, ורק רוצה לשמור על היכולות שלי. כמו נכים רבים. אני לא מתעסקת במחלה שלי כל היום כשאני בבית, אני מנסה להימנע מפעולות שיגרמו להחמרה ולחפש דרכים אחרות לעשות דברים לשנות הרגלים לא בריאים, ולנסות להנות ולנצל את מה שיש. ולהשלים בינתיים עם מה שאיני יכולה לעשות.

לגבי אלכס, לדעתי כולנו מסכימים שהוא לא טוב לנכים, וגם אני לא אוהבת אותו. אבל במצב שבקושי הוא מזיז את ידיו ולא מסוגל אפילו לדבר בצורה שיבינו את דבריו זה אכזרי להגיד שאם הוא יכול להסתובב במסדרונות הוא יכול לעבוד ובכוונה נמנע מכך. יש לו הרבה טעויות ולא צריך לתמוך בו, אבל זה לחוד ומצבו הפיסי הוא משהו אחר.
לצפיה ב-'אין לי כל עניין להתווכח בנושא..יש לי דעה מגובשת'
אין לי כל עניין להתווכח בנושא..יש לי דעה מגובשת
11/03/2017 | 10:25
7
36
כל בן אנוש..נכה בריא, גימלאי שלא יוצא לעבוד..שלא יוצא מהבית...ישב בבית כל היום אז גימלאי חשוב על זיקנתו ויקמול...נכה יישב בבית ויבכה את מר גורלו..יחשוב על נכותו...ישדר נכות ומסכנות...כל אדם חייב!!! לצאת מביתו...לעבוד מספר שעות ובתפקיד הההולם את מצבו ויכולותיו..לפגוש בני אדם...לשנות אוירה..שתהיה מטרה לקום בבוקר....נכון יש נכים שלא מסוגלים..ואת זה הממשלה צריכה לפתור...
וכן..הרבה נכים מתחמנים מרמים....מכיר פעיל נכים שבעבר לקחו לו את הוואן כי גילו שקיבל לכאורה במירמה...מכיר פעיל שקיבל כמ"ר רק אחרי שהמציא חחות דעת בתשלום..מכיר פעיל שנאבק לקבל רכב אחר..כי הוא יותר  יוקרתי מהרכב שאושר לו...מכי פעילים שברחו לעולם הנכות מפחד נושים...ולא היו נכים כלל...מכיר פעילים שהתיישבו שנים על כסא גלגלים רק כדי לקבל קיצבאות....מכיר פעילים שהכינו סטוק של חיתולים למבוגרים לפני ביקורת של משרד הבריאות בנושאי שר"מ....
ממרום 66 שנות נכותי ופעילותי בעבר למען אוכלוסיית הנכים למדתי שבגלל התנהגויות שכתבתי ויש עוד רבים..נכים אמיתיים סובלים ולא מקבלים את מה שמגיע להם...
בנושא אלכס...מקצועו אינו בדיבור...ואת קשריו הענפים רכש בעבודתו

לצפיה ב-'ולגבי שאתה לא מכיר, ומה טוב לחולים במחלות שאינך מכיר'
ולגבי שאתה לא מכיר, ומה טוב לחולים במחלות שאינך מכיר
11/03/2017 | 13:47
6
31

אתה אומר עדיף שלא תדברי על עצמך כי אנחנו מדברים באופן כללי על נכים, אבל אתה מסיק מהמצב שלך כחולה פוליו לגבי כל הנכים. כנכה פוליו אולי המחלה שלך פרצה בגיל הילדות ומאז הפסיקה לתקוף. אבל יש הרבה מאוד חולים שעכשיו המחלה תוקפת בעיצומה ואתה אומר להם שהם חייבים לעשות דברים שגם הרפואה אומרת שעלולים להזיק ושהחולה חייב להקשיב לגופו.

גם אם אין באפשרותי לעבוד עדיין אני יכולה לנסות להעריך את מה שיש, כי אני יודעת שמאוד קל לאבד הכל, אין שום סיבה שאני אפגע לעצמי בגוף כי החברה דורשת ממני זאת, ואפילו לחלק מהנכים שאני מספרת להם אין אמפתיה. זה בדיוק למה הקצבאות לא עולות, כי לחברה הכללית אין רחמים, והם מאשימים אותנו על הנכות שלנו, ומאשימים אותנו על דברים שאנחנו לא מסוגלים לעשות. כשאתה מדבר כמוהם אתה לא מבין שבאמת לא אכפת להם אם מצבנו ידרדר העיקר שלא "נחיה על חשבון המיסים שלהם".
רק אני יודעת מה הנזק שיגרם מפעולות שאני עושה או לא עושה, אני מכירה את הגוף שלי, לא אתה. אני בחרתי להתמודד עם זה שאני לא יכולה לעבוד בינתיים, להשלים עם מה שצריך, מבחינה נפשית יש עוד דברים חוץ מעבודה ומימוש מקצועי. ולהיכנס לדיכאון זה גם עניין של מבנה אישיות ואופי. למדתי להמשיך הלאה לחלום לנסות להגשים חלומות אבל לא להתעסק יומם ולילה בזה שלא הגשמתי אותם.

מבחינה פיסית מעדיפה לא להפוך לסיעודית מרוב היסטריה להיות כמו כולם, הגוף שלי יכול להיפגע בדרכים שונות במקביל אם אני עושה דברים נמהרים, לא מעוניינת לוותר על הבריאות שנותרה לי לא מעוניינת לקצר את חיי כדי שהחברה לא תאשים אותי. וגם הצורך בקצבאות גדולות יותר נובע מרצון לשמור על הבריאות וגם אולי לזכות באריכות ימים.

הדברים שאתה כתבת הם דברים מזעזעים, שלצערי רווחים בחברה וזה בדיוק מה שכחלון חושב ולא רוצה להגיד- הוא דורש מכל הנכים לעבוד, לא משנה מה יהיה הנזק לא משנה מה זה יעשה לבריאות שלהם. זה גורם לכך שהמדינה גוזרת דין מוות על נכים שלא יכולים לעבוד, בין אם זה מהעוני ובין אם זה מהחמרה במצבם כתוצאה מהכפייה.
אצלך אני רוצה לחשוב שזה נובע מכך שאתה לא באמת מבין מה ההשלכות האפשריות של הדרישות האלה על הבריאות של אנשים עם מחלות שונות משהייתה לך וגרמה לנכותך, הבעיה היא שאתה מתנהג כידען גדול ברפואה ואתה לא. וההתנהלות הזאת גם לא מייצגת אותי, אלא מייצגת מנטליות שמפחידה אותי יותר מאלכס פרידמן.
אני מבינה שהנכים אכזבו אותך ושפגעו בך ושעבדת קשה אבל הקביעה שלך שיש לך דעה מגובשת וככה וככה כל החולים והנכים חייבים לעשות ולא משנה לך מה ההשלכות היא אלימה. אתה אומר את זה גם עליי וזה לא מגיע לי.
אם היינו מפסיקים לתקוף אחד את השני ולהאשים, מכל מיני סיבות ולקבל את השוני, וגם להתמודד עם קנאה מצבנו היה הרבה יותר טוב.
לצפיה ב-'מי אמר לך שהפוליו הפסיק לתקוף? על פוסט פוליו שמעת?'
מי אמר לך שהפוליו הפסיק לתקוף? על פוסט פוליו שמעת?
11/03/2017 | 16:50
5
51
בחלוף הזמן הגוף נחלש...בעיות בתיפקוד הנשימה..הגפיים מפסיקות לתפקד...למה סתם לקשקש מבלי לדעת...למה....
ושוב..רוצה לדון דיון ענייני על מצב הנכים..בשמחה..לא עלייך ולא עלי..
ומה שכתבתי ידוע בביטוח לאומי ידוע באוצר...לא סתם יש לביטוח לאומי מחלקת חקירות מצליחה...

לצפיה ב-'לא קבעתי שום דבר לגבי המחלה שלך'
לא קבעתי שום דבר לגבי המחלה שלך
12/03/2017 | 16:16
4
19
ולא מה אתה יכול ולא יכול לבצע ולא מה אתה חייב לעשות ולא משנה מה אתה טוען שמגביל או מחלה אותך.
אתה זה שקבעת שכל הנכים צריכים לעבוד ולא משנה מה מצבם איזה מחלה, וגם אם זה מחמיר את מצבם. עניתי לך שייתכן שבמחלה שלך אפשר לעבוד ורצוי לעבוד אבל אי אפשר להכליל את זה לגבי כל הנכים. להגיד ייתכן או אולי זאת לא קביעה.
כשאני מדברת איתך על מקרים ובין השאר המקרה שלי שאי אפשר לעבוד או שזה מחמיר את המחלה במהירות ובאופן בלתי הפיך לעיתים ואתה מתעקש שכולם חייבים לעבוד זאת קביעה נחרצת לגבי מחלות שאינך מכיר ואינך מבין מה משמעות הדרישה הזאת מהם.

בפירוש לא ידוע באוצר שהרבה מאוד נכים מרמים, ידוע באוצר שמאוד קל לגרום לאנשים להתייאש לאחר שהופכים אותם לעבריינים כי הגישו בקשה לקצבת נכות. ידוע שזה חוסך הרבה מאוד כסף. והשאלה במה מחלקת החקירות הזאת מצליחה, אז היא מצליחה להפחיד ולייאש ולחסוך כסף. בכל אחד הם חושדים, זה אומר שכולם שקרנים?
לצפיה ב-'דיברת על הפוליו, קבעת עובדות שפוליו פגע ולא חוזר..לא אני.'
דיברת על הפוליו, קבעת עובדות שפוליו פגע ולא חוזר..לא אני.
12/03/2017 | 16:53
3
22
שימעי בקולי...מה שלא יודעת ולא מבינה..אל תכתבי ואל תגיבי..זה מגוחך...גם אני מה שלא יודע לא כותב...ואם כותב...זה אצלי בטון!!!!
אם לא ידוע באוצר מדוע יש מחלקת חקירות רחבה בביטוח לאומי שעוקבת אחרי הנכים? אין לך מושג כמה נכים היא תופסת שמרמים ואז פותחים להם תיק פלילי ומבקשים מהם את הקיצבאות שקיבלו בתוספת קנסות וריבית פיגורים...
נכים רבים מרמים את ביטוח לאומי וזו הסיבה שחושדים בכל נכה שמגיע לוועדות...
נכה שלא עושה תרגילים, שמבקש את מה שמגיע לו ולא את מה שרוצה...לא יתייאש..לא יפחד....אפילו עם המסחר בעובדים זרים יש מסחר בויזות...הנכים סוחרים בבנ אדם. 

לצפיה ב-'להגיד אולי או ייתכן זה לא לקבוע עובדות'
להגיד אולי או ייתכן זה לא לקבוע עובדות
12/03/2017 | 23:10
2
23
ומסכימה מאוד עם המשפט שרשמת שמה שאתה לא יודע את תכתוב, זה בדיוק מה שאני מנסה להגיד לך. אתה לא יכול להגיד שכל הנכים צריכים לעבוד וכל החולים כי אתה לא מכיר את כל המחלות.
אתה לא מבין כמה התפיסה הזאת מסוכנת, אתה לא מבין כמה נכים מתו וכנראה ימותו כי המחלה שלהם מחמירה מאוד בעקבות מחסור בתנאים הכי בסיסיים בדיוק בשל התפיסה שכל הנכים חייבים לעבוד.

אתה מנסה לצייר שהרבה מאוד נכים מרמים את ביטוח לאומי, וזו תפיסה מוטעית פרנואידית שפוגעת בנו, בכולנו. גם מתוך המעטים שדרשו מהם את הקצבאות בחזרה יש מספיק מקרים שהם לא באמת רימו.

הנכים סוחרים בבני אדם? הפכת את כולנו לפושעים הכי גדולים. סוחרים בבני אדם זה אנשים שתופסים נערה אונסים אותה וכולאים אותה עד שתסכים לעבוד בזנות, איך אתה משווה בכלל? מילא אם היית אומר שיש נכים שסוחרים בבני אדם.

ואני באמת לא חושבת שהמטפלים הסיעודיים הם הכי מסכנים פה, הם מקבלים 6,000 בחודש מנכה שכל מה שיש לו זה 2,342 ש"ח שאמורים להיות לאוכל מים חשמל שכר דירה תרופות וגם את הסיוע של המדינה שהוא אף פעם לא מכסה את הכל וגם דמי כיס וגם אוכל בשפע בזמן שלנכה אין מה לאכול אם אין קרוב משפחה שתורם לו. ככה יוצא שכל הקצבה של הנכה היא מינוס כמה אלפים.

אז הנכים מעצבנים ואני מעצבנת ונודניקית והנכים בכללי אכזבו אותך שלא שיתפו פעולה עם ארגון יציג, אבל אתה חייב להניח לכעס ולהתחיל לחשוב מה המטרות שלנו, כי כמו שזה נראה פעם היית מסוגל להשפיע לטובה ויש כישרון אבל נכון לעכשיו הכעס משתלט עלייך. לא היית מקים את הקבוצה את הפורום הזה אם לא היה משהו שאתה מאמין בו שאפשר לפעול לטובתו, אז תחשוב מה זה ונחשוב מה אפשר לעשות כדי לקדם.

לצפיה ב-'נכה המעסיק עובד זר מקבל גם שר"מ, לא מספיק אבל מקבל'
נכה המעסיק עובד זר מקבל גם שר"מ, לא מספיק אבל מקבל
13/03/2017 | 09:10
1
28
ולא כפי שכתבת...

וכן סחר בבני אדם..לי אישית הציעו לייבא עובד זר...אחד מארגוני הנכים יעסיק אותו ואני אקבל כמה מאות דטלרים בחודש...שלא לדבר על ראשי ארגונים שנתבעו בבתי משפט על ייבוא עובדים זרים ויש להם רישום פלילי...
נכון פעם יכלו להשפיע...היה כבוד לאלה שניהלו איתם משא ומתן...נאבקנו, שבתנו..כל מה שיש לך היום זה ממאבקים אבל בכבוד....לא בהשפלות..לא באלימות מילולית בוטה...הפייס מלא ב"ברכות" לשר האוצר..הממלאה את הוראות הממשלה...
וסתם שאלה..איך היית את מתייחסת לאנשים שמקללים אותך..שמשמיצים אותך..היית עוזרת להם?

האלימות המילולית והתנהגות נכים גורמם נזקק לנכים יותר משעוזרת...עובדה שהציבור לא מתייחס....רוב הפעילים שבזכותם יש לך היום את הקיצבאות...את ההטבות הפסיקו פעילותם....הם לא מוכנים ללכלך ידיהם בזוהמה המתפשטת ברשתות מהנכים...
אגלה לך סוד שפירסמתי ברשתות החברתיות...בתקציב של 2016 הוחלט באוצר לעדכן את הקיצבאות לשכר המינימום במספר פעימות כשהראשונה הייתה אמורה להיכנס בינואר 2016..הנכים התנגדו באלימות מילולית למהלך..רצו הכל או כלום..אז כבר שנה שניה יש לך ולכלל ההנכים כלום!!!!!!
בעוד שבועיים הנכסת יוצאת לפגרה של חודש  וחצי שבמהלכן הכל נעצר...חוזרת ביוני ובאמצע יולי שוב פגרה עד אוקטובר....שגם אז הכל נעצר...
לצפיה ב-'גם על זה כתבתי, אבל גם עם העזרה הזאת וגם יחד עם קצבת הנכות'
גם על זה כתבתי, אבל גם עם העזרה הזאת וגם יחד עם קצבת הנכות
14/03/2017 | 01:44
13
עדיין להעסיק את העובד הזר עולה הרבה יותר, וביחד בתחילת החודש יש מינוס בהכנסות שאיתם הנכה לא יכול לשלם על אוכל לעצמו שכר דירה מים חשמל תרופות אלא אם כן יש מישהו נחמד ואמיד במשפחה שישלם עליו.

וזה שהציעו לך לייבא עובד זר ואתה גם נכה לא אומר שאפשר להכליל שנכים "סוחרים בבני אדם".

לדעתי הרבה יותר גרוע איך שהנכים נלחמים קבוצה אחת בשנייה ובכל האחרות, ההשמצות, זה שכל קבוצה מאמינה שהאינטרסים שלה הם האינטרסים של כל הנכים לא תופסת שיש עוד אינטרסים וכשהיא נתקלת בהם הרבה פעמים אנחנו מבטלים אותם ואפילו מאשימים את הנכים האחרים שהם מתחזים. זה שכשיש אי הסכמה ואי הבנה שנובע מחוסר ידע שהרבה פעמים הוא טבעי במקום לתקשר תוקפים אחד את השני באלימות.

לגבי מה ששאלת אם התפקיד שלי היה לעזור לקבוצות חלשות בחברה ברור שהייתי עוזרת אם זאת הייתה החובה שלי, לא משנה כמה הם ההורים או הנציגים שלהם לא נחמדים, אחרת זאת נקמה שעלולה גם לעלות בחיים שלהם והרבה פעמים זה קורה.
לצפיה ב-'הממשלה באמת מוציאה גזר -דין מוות לנכים קשים '
הממשלה באמת מוציאה גזר -דין מוות לנכים קשים
10/03/2017 | 09:26
9
60
שלא מסוגלים לעבוד ובמקום להתארגן ולא להצביע בעד שר עתיר מילירדים ותרוצי 'אין-לי'   אנו מתקוטטים ומבזבזים אנרגיות שכ"כ חסרות לנו . . .! פורים שמח(למי שיכול) ! 
לצפיה ב-'הממשלה לא מוציאה שום גזר דין מוות, הנכים אשמים במצבם...'
הממשלה לא מוציאה שום גזר דין מוות, הנכים אשמים במצבם...
10/03/2017 | 13:06
8
55
הם מסכימים שייפתחו מעל 1,000 עמותו שמייצגות אותם כאשר לרוב ראשי העמותות אין ידע מלבד נכותם והאינטרסים האישיים שלהם.
באוגוסט 2014 הוקמה וועדה שתפקידה היה להקים ארגון יציג לנכים הכלליים שייאבק בשבילם...אממה...הנכים לא הגיבו...אז שלא יבואו בתלונות.
לצפיה ב-'זה כמו להגיד שאמהות שכולות אשמות במצבן'
זה כמו להגיד שאמהות שכולות אשמות במצבן
10/03/2017 | 20:21
7
30
"הן הצביעו לביבי". איך אם שחיה על קצבת זקנה של ביטוח לאומי אשמה שהבן שלה מת מהחמרה רצינית במחלה בשל מחסור גופני עצום בתרופות במזון ובתנאי מחייה לא אנושיים? יכול להיות שהיא לא הסכימה לעמותות או אולי התנגדה אליהן או אולי בכלל לא ידעה כי לא היה מי שיספר לה. ואם היא ידעה ולא הייתה מודעת להשלכות אז מגיע לה שהבן שלה מת?
אותו דבר לגבי הנכים, אנחנו לא בחרנו להיות נכים לא בחרנו במחלה או בפציעה, גם לא בזה שהמצב לא השתפר או החמיר. ובוודאי שלא מגיע לאף אחד מאיתנו למות.
גם  לא למי שלא מודע לנושא של העמותות, גם לא  למי שאלכס או קובי כהן עבדו עליו גם  לא למי שסובל מבורות.

אתה מדבר על האלימות המילולית של הארגונים השונים, אבל אתה שם לב לדברים שאתה כותב מתוך כעס?
אנחנו צריכים להבין מי האויב האמיתי ולהפסיק להילחם ולתקוף אחד את השני.
לצפיה ב-'גבירתי עומד מאחורי כל שכתבתי....'
גבירתי עומד מאחורי כל שכתבתי....
11/03/2017 | 11:01
33
לו לנכים היה ארגון יציג שמאחוריו חצי מיליון!!!! חברים...איזה משרד ממשלתי היה מעז לעמוד בפניו...אני כבר לא מדבר על הסכמים מסחריים עם רשתות שיווק ועסקים מסחריים שהיו ותמים איתם הסכמים שהיו מורידים בצורה ניכרת את יוקר המחיה של אוכלוסיית הנכים...ראי "חבר"...
קחי לדוגמא את ארגון נכי תאונות עבודה...גם הם שילמו כמו רוב הנכים ביטוח לאומי עד שנפגעו בעבוד..כמו שהנכים חלו...(מיעוט מהנכים נולד מוגבל)...להם יש ארגון יציג הדואג לההם..הלוואי לי ולך אותם הטבות שיש להם..כנסי לאתר ביטוח לאומי ותמצאי איזה הטבות הם מקבלים ואיזה את...והם לא חצי מיליון כמונו.....

נכון..אני מדבר מכאב לא מכעס..יודעת למה? אגיד לך..במרץ 2005 סמכה הממשלה  סמכה ידה להקמת ארגון יציג לנכים הכלליים כדי שיוכל לממש את זכויותיו..בסוף 2007 נתקלתי בהחלטת הממשלה ומאז כל פיעלותי הייתה הקמת ארגון יציג לנכים הכלליים בשנים האחרונות הצטרפו למאבקי מספר נכים ואכן ב 2014 הוכתר מאבקנו בהצלחה והוקמה וועדה באשות שופט להקמת ארגון יציג..הוועדה פירסמה קול קורא לנכים לבוא ולהביע דעתם ורצונם להקמת  ארגון יציג..מתוך חצי מיליון נכים פנו לוועדה 27!!! נכים (מלבד הארגונים שרובים דחו את ההצעה כי פחדו לאבד את ליטרת הבשר)..אגב הוועדה אמורה לפרסם בקרוב את מסכנותיה...אז כן אני מדבר מכאב..במקום ארגון יציג וחזק שייאבק בשבילנו יש לנו קקיונים כמו אלה שציינת ועוד אחרים..שגורמים לנזק  רב לאוכלוסיית הנכים.
לצפיה ב-'נכון ,כעסים בלב=מחלה בלב ! (כל רופא לב שפגשתי)'
נכון ,כעסים בלב=מחלה בלב ! (כל רופא לב שפגשתי)
12/03/2017 | 01:45
5
35
אפשר פחות לכעום נכון ? אפילו ששרים בוזזים חפשי את אוצר המדינה, כי לא יעזור, אין חובה במדינה מתוקנת להיות אחראי לנכות שלך, לקבל עונש ולישלול קיצבה מנכה ביטוח לאומי!
לצפיה ב-'אף אחד לא בוזז את הנכים'
אף אחד לא בוזז את הנכים
12/03/2017 | 09:00
4
33
גם השרים לא בוזזים...כל אחד מקבל בהתאם לחוקי המדינה...
מספיק עם המסכנות....
לצפיה ב-'אם זה חוקי זה לא אומר שלא בוזזים את הנכים'
אם זה חוקי זה לא אומר שלא בוזזים את הנכים
12/03/2017 | 23:21
3
31
כל החיים שילמנו אנחנו ומשפחתנו כדי שאם חלילה נחלה (או ילדינו) יהיה לנו ממה לשרוד והכסף הזה פשוט נלקח על ידי האוצר לצרכיו השונים שהם לא עניין של חיים ומוות, מיליארדים על מיליארדים.

כל אחד מקבל בהתאם לחוקי המדינה אבל חוקי המדינה גוזרים גזר דין מוות על נכים שלא יכולים לעבוד, אי אפשר לשרוד מ2,342 ש"ח לחודש, הכסף נמצא גם בביטוח לאומי גם באוצר יותר חשוב לתת לצעירים בני 18-21 כדי שאולי ילמדו מאשר להוסיף לנכים בלי כושר עבודה יותר חשוב להוריד מס חברות בעוד מיליארדים. אז זה חוקי? אבל זה לא אנושי ולא מוסרי וזה פשוט להרוג אותנו. חוקי לא הופך את העניין למוסרי.
ואם זה מסכנות אז מה אתה רוצה שנעשה? אתה חושב שזה יפתור משהו שנכים בלי כושר עבודה במהלך של התקף של המחלה שלהם יחזרו לכושר עבודה כי אחרת זה מסכנות? אף אחד לא רוצה להיות במצב הזה.
לצפיה ב-'פורים שמח לאלונה ולפורום !'
פורים שמח לאלונה ולפורום !
13/03/2017 | 08:01
1
22
. . . גם קצת שקיפות בוועדות חלוקת הכספים ! אנו כח של מאות אלפים ! (ככה הבנתי) עדיין לא מאוחר אפשר עוד להשפיע !

לצפיה ב-'פורים שמח'
פורים שמח
13/03/2017 | 17:02
25
בטח שאפשר להשפיע, ככל שיהיה יותר לחץ וככל שיותר נכים משפחות ואנשים אכפתיים יצטרפו ככה גדל הסיכוי שהצעת החוק הכי צודקת בכנסת להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום, והצמדתה לשכר המינימום ללא מבחני הכנסה של ח"כ אילן גילאון וקארין אלהרר תעבור.
https://docs.google.com/forms/d/1YwbY63mc77P7mPs92IL5QV69COqhg4HoOoWkLOuheNE/viewform?edit_requested=true

לצפיה ב-'אף אחד לא בוזז את הנכים...'
אף אחד לא בוזז את הנכים...
13/03/2017 | 08:55
23
ביטוח  לאומי משקיע את כספים באוצר ומקבל ריבית עליהם..כשביטוח לאומי צריך כספים האוצר מעביר לו..האוצר הוא הבנק של ביטוח לאומי.
ביטוח לאומי זו חברת ביטוח..היא משלמת לכלל אזרחי ישראל ולא רק לנכים...קיצבאות הנכות זה % קטן בלבד מכלל התשלומים של הביטוח הלאומי..ובחישובים אקטוארים בעוד עשור לביטוח אומי לא יישאר כסף כי הוא משלם יותר משהוא גובה...
וכן עדיף להוריד מיסים כדי שתגדל הפעילות הכלכלית...דרך הפעילות הכלכלית את מקבלת את הקיצבאות שלך..את ההנחה בחשמל, במים, בארנונה. בבזק במס הכנסה, בתחבורה ציבורית ועוד...ולא מכל הסכומים שצברת בתקופת עבודתך....
חבל שאת ושכמוצך ניזונים משטויות שראשי ארגגונים מפיצים בלי כל יכולת הבנה...

לצפיה ב-'תגיד לי..מי מינה את אלכס לייצג אותך? אותי?'
תגיד לי..מי מינה את אלכס לייצג אותך? אותי?
10/03/2017 | 13:29
2
59
ממי קיבל מנדט?  מה הידע שלו בנכות ילדים? בנכי שיתוקמוחין או פוליו, ועוד ועוד... שמייצג אותם? אגב לאלכס יש מקצוע..במקום לנהל ארגון ולייצג נכים שאף אחד לא בחר בו..שילך לעבוד..בשביל הנפש במקום לגרום לנזק לנכים....
ובנושא הנסיעות שעולות לך...יש לך כנכה הנחה בתחבורה ציבורית...ואם יש לך % ניידות יש לך קיצבת ניידות..
ואל תזלזל בהטבות בעין...
תעשה חשבון כמה מקבל הנחה בארנונה לחודש...חשמל לחודש, מים לחודש, בזק לחודש...הנחה בקופת חולים ותרופות בחודש...ועוד ועוד...ותחבר עם הקיצבה תגיע למעל שכר המינימום...וזה החישוב של המדינה...תאר לך שיתנו לך שכר מינימום ומנגד יבטלו ההנחה בארנונה בחשמל במים ועוד ועוד...זה לול חליל לקרות..יודע למה? כי אין מישהו שמייצג באמת את הנכים..שיש הרבה מייצגים וכל אחד מושך לכיוון אחר..בגלל שיש אלימות מילולית..מקללים את השרים, בחרי הכנסת...הנכים אחד את השני...
מקווה מאוד שלא ניזוק מהמאבקים האחרונים.
לצפיה ב-'אף אחד, אני מאוד לא תומכת בו. אבל גם אם אני מזלזלת בידע שלו '
אף אחד, אני מאוד לא תומכת בו. אבל גם אם אני מזלזלת בידע שלו
10/03/2017 | 23:58
1
37
בהיגיון שלו ואפילו בנכונות שלו לעזור לנכים במחלה שלו ובמגבלות שלו אני לא מזלזלת. גם אם הוא מגעיל הוא עדיין נכה וקשה לי מאוד לשמוע שאדם שנכה כמעט 100% לא עובד באשמתו. וכן ברור לי שהוא לא מייצג אותי, אני חושבת שזה ברור לרוב הנכים.
אז נכון, יש לי הנחה בנסיעות באוטובוסים, זה היה עוזר מאוד אם הייתי יכולה לנסוע באוטובוסים. ולא, לא מגיעה לי קצבת ניידות, אני לא עומדת בקריטריונים. אפילו שחבר שלי מסיע אותי ב6 לרופאים של קופת חולים עדיין יש רופאים שאני צריכה לנסוע אליהם במונית, זה עולה לי 500 בחודש, ואם חבר שלי לא היה מסיע אותי בערבים זה היה עולה 1,500 רק נסיעות לרופאים בדיקות אחיות ובתי מרקחת. כי אני נוסעת לקופת חולים 3 פעמים בשבוע.
אתמול נסעתי לפרופסור לנוירואופטמולוגיה בפתח תקווה שעובדת רק בבוקר, כל כך כאב לי בכיס לשלם 80 ש"ח בהלוך שבחזור החלטתי להמתין עד 7 בערב כשחבר שלי יוכל לאסוף אותי, מבלי שיכולתי אפילו להגיע לקיוסק קרוב לקנות עיתון לכל זמן ההמתנה הזה. וזה היה מאוד משפיל, אבל לא יכולתי להרשות לעצמי 160 ש"ח לנסיעה אחת.
לא ממש עזר לי שלא שילמתי 25 ש"ח ביקור רבעוני כמו אנשים שיכולים לנסוע באוטובוסים. היה עוזר אם הייתי מקבלת שכר מינימום. גם מאמינה שאז הייתי יכולה לרכוש משקפיים שלא יחמירו את הסנוור שלי אלא אפילו יקלו עליו, ואם היה כסף לקנות מזון רפואי שלמרות המגבלות שיש לי בלעיסה היה מאפשר לי לא להחמיר את התת תזונה שעוד יותר פוגעת בעיניים.
לצפיה ב-'אז למה לא מפרסמת בחוצות העיר שלא מייצג אותך?'
אז למה לא מפרסמת בחוצות העיר שלא מייצג אותך?
11/03/2017 | 11:05
42
אם את ועוד עשרות אלפי נכים היו מפרסמים שארגוני הנכים לא מייצגים אותם...המצב היה משתנה..אבל כולכם חכמים בפוסטים....
עצתי לך לא לכתוב על עצמך..אנחנו דנים בכלל לא בפרט..האמיני לי שלכל אחד יש את התיק שלו שסוחב...
לצפיה ב-'החזר כספים עבור רכב מיוחד לביטוח הלאומי'
החזר כספים עבור רכב מיוחד לביטוח הלאומי
06/03/2017 | 17:35
5
112
שלום רב
בתי בת ה-13 נפטרה.
ברשותנו רכב מאובזר, קאדי מאקסי עם רמפה (ללא מעלון אם זה משנה),
אוטוטו בן שנתיים.
אני מבין שאני צריך להחזיר כספים לביטוח לאומי.
האם כלכלית כדאי לי לבקש "סגירת חשבון" (החזר) מול הביטוח הלאומי היום/מיידית או לדחות זאת לקראת תום 12 חודשים מהפטירה.  
האם התשובה היא חד משמעית או שמא תלויה בהתפתחות המחירון או
כל משתנה אחר.
תודה
לצפיה ב-'משתתף בצערך....'
משתתף בצערך....
06/03/2017 | 17:58
4
86
תבדוק אם חישוב החזר ההלוואה העומדת הוא מיום הפטירה או אחרי 12 חודש ואם בתקופה זו מחייבים ריבית על יתרת ההלוואה, קח בחשבון שיש גם ירידת ערך כל חודש...

אישית אם הייתה לי אפשרות, הייתי מחזיר את הרכב...לך תדע איזה תקנות יתקינו בעתיד..(בתוך ה 12 חודש..) היום אתה יודע כמה צריך להחזיר..מה יהיה בעתיד לך תדע....
לצפיה ב-'המשך'
המשך
06/03/2017 | 20:20
3
51
ראשית תודה!!
שנית, שאלתי לאחר שבדקתי בעצמי, אך ברצוני לוודא שאני מבין נכון ולא טועה.
לפי מה שרשום באתר בטל"א (העתקתי מטה), ובהנחה כמובן שהתנאים לא ישתנו, אזי: 
שיעור ההלוואה העומדת מתוך מחיר הרכב בעת שנרכש הינו נתון קבוע בו לא יחול שינוי, מחיר הרכב במועד הקובע ירד ככל שהמועד הקובע ידחה, ולכן ככל שאמתין יותר (עד 12 חודשים) אדרש להחזיר פחות כסף לבטל"א...  

אודה להתייחסויות.

האם מישהו יודע מניסיון אם באמת הביטוח הלאומי מסכים לדחייה של 12 חודשים לצורך החישוב או שבכל מקרה הוא מבצע את החישוב לפי מועד הפטירה? 

2. מי שמחזיר הלוואה עומדת, ואינו מקבל הלוואה עומדת חדשה
סכום ההחזר של ההלוואה העומדת במקרים שיש להחזיר את ההלוואה ואין זכאות להלוואה עומדת חדשה, מחושב על-פי שיעור ההלוואה העומדת מתוך מחיר הרכב בעת שנרכש, כפול מחיר הרכב ב"מועד הקובע" (היום שבו אירע אחד מן המקרים המחייבים את החזר ההלוואה העומדת, לדוגמה - היום שבו נמכר הרכב).

מוגבל בניידות שנפטר, ה"מועד הקובע", לחישוב החזר ההלוואה שקיבל יהיה היום שבו מלאו 12 חודשים לפטירתו, או היום שבו הוגשה הבקשה להחזר ההלוואה העומדת - המוקדם מבין השניים.

במקרים שהמוסד דורש את החזר ההלוואה העומדת, והחוב לא מוחזר בתוך חודשיים מן המועד הקובע, תחול עליו ריבית שנתית בשיעור של 2.1% (נכון ל-11.2016) שיעור זה משתנה מעת לעת.

כדי להחזיר את ההלוואה העומדת - בין שההחזר הוא ביוזמת המוגבל בניידות ובין שהוא נעשה על–פי דרישת המוסד לביטוח לאומי - יש לקבל אישור להחזר ההלוואה מן המוסד לביטוח לאומי. את התשלום יש לבצע בבנק ולהמציא למוסד אישור על כך.

לצפיה ב-'ממילא תקבל פחות עבור הרכב בעוד 12 חודש'
ממילא תקבל פחות עבור הרכב בעוד 12 חודש
07/03/2017 | 09:06
2
32
כך שאינך מרוויח כלום.....
אם כך כתוב באתר הביטוח הלאומי (מה שהעתקת) אז זו הדרך שבה הם נוהגים
עצתי לך לשלוח מייל למחלקת הניידות דרך את הביטוח הלאומי ולשאול את שאלותיך, ויהיה לך מסמך רשמי לשאלותיך
לצפיה ב-'נכון צודק,'
נכון צודק,
09/03/2017 | 06:00
1
18
מצד שני לפעמים נוח לדחות את הטיפול בנושא,,,
לא אומר שזה תמיד חכם לדחות אבל נוח זה כן...
ואם אחליט להשאיר את הרכב אצלי אז זה לבטח כדאי.
תודה.

לצפיה ב-'אצלי חובות זה לא נוחות..זה כאב ראש...'
אצלי חובות זה לא נוחות..זה כאב ראש...
09/03/2017 | 08:56
22
אם זה רכב וואן מאובזר, הרכב כולו (מלבד מקדמה) מומן על ידי ביטוח לאומי, כך שגם אם תשאיר אותו אצלך זה כמו לרכוש רכב חדש מבחינת הכספים שתעביר לב.ל.
לצפיה ב-'חידוש ביטוח לטרנספורטר עם אבזור'
חידוש ביטוח לטרנספורטר עם אבזור
06/03/2017 | 11:25
10
58
שלום רב.
אמור לחדש את הביטוח לרכב.
מסתבר שהמחירים ירדו.
האם מישהו השווה לאחרונה את הסעיפים בין כמה מקומות?
(הביטוח הנוכחי אצל דודי סופר)
לצפיה ב-'חידשתי בינואר, בדקתי, סופר יצא הכי זול'
חידשתי בינואר, בדקתי, סופר יצא הכי זול
06/03/2017 | 11:31
6
54
בדוק גם אתה...ופרסם כאן לטובת החברים
לצפיה ב-'המחיר הינו חלק מההצעה'
המחיר הינו חלק מההצעה
06/03/2017 | 11:41
5
43
היות ולכם נכה יש "דרישות" שונות.
למשל קבלת רכב "חלופי" עם מעלון בלבד, הרי הרוב צריכים גם מנגנון יד(דבר שלא קיים בפוליסה, ואצל "שלמה סיקס".
במקום ניתן לקבל 250 שח ליום, סכום זה הרי לא מספיק אפילו למונית אחת.
גם נושא קבלת תשלום בעקבות גניבה, אפילו לא יודעים להגיד(ואין איזכור בפוליסה)
מתי מעבירים תשלום וכמה.
מוזר? זו המציאות
לצפיה ב-'אני לא ביטחתי בתוספת, יש לי את זברה של ביטוח לאומי '
אני לא ביטחתי בתוספת, יש לי את זברה של ביטוח לאומי
06/03/2017 | 12:50
4
44
למקרה חרום...ניסיתי אותם..הם היו 10...
בגניבה ביטוח לאומי לקוח את הכסף לא אתה, אתה מקבל רכב חדש..הרכב משועבד לו, אם ביטוח לאומי אישר את הפוליסה מבחינתו אינך צריך לדאוג.
לצפיה ב-'ובכל זאת. מנסה לצמצם סעיפים. כמו מה קורה?'
ובכל זאת. מנסה לצמצם סעיפים. כמו מה קורה?
06/03/2017 | 13:04
3
30
במקרה תאונה. ממתי מקבל רכב מתאים? (מסתבר שיש רק עם מעלון)
ומה עושים עד לקבלתו?
לכמה זמן מקבל תחליף( בפוליסה כתוב 57 יום. מה קורה עד קבלת רכב חדש?
הרי לוקח מספר חודשים (להזמין ןלאבזר)
וכו.
לצפיה ב-'תהיה רציני איזה רכב מתאים עם איבזור?'
תהיה רציני איזה רכב מתאים עם איבזור?
06/03/2017 | 14:24
2
41
הרי להתאים לנכה איבזור לוקח חודשים...ברכבים אלה יש איבזור מינימלי הכרחי בלבד...
אם תנהג ברכב שאין בו את כל האיבזור בהתאם לרשיון הנהיגה שלך וחלילה תקרה לך תאונה הביטוח לא ישלם והכל יפול עליך....
איני חושב באופן אישי שנכה לא צריך רכב חליפי..אלא אם נוהגים בשבילו ולמה? כי רשיון הנהיגה שלו  תקף אך ורק בהתאם למגבלות הרשומות בו...ואסור לו לנהוג ברכב שלא מכסה את כל האיבזור ברשיון הנהיגה.
לצפיה ב-'סבבה. אם כך ניתן לוותר על סעיפים מיותרים'
סבבה. אם כך ניתן לוותר על סעיפים מיותרים
06/03/2017 | 14:52
1
35
שאין לנו צורך בהם.
כל מקרה לגופו
לצפיה ב-'כך עשיתי...'
כך עשיתי...
06/03/2017 | 15:59
27
גרירה ושירותי דרך לא צריך יש את זברה דרך ביטוח לאומי...רכב חילופי א יתאים לי...למה לשלם.
לצפיה ב-'כשכתבת שמסתבר שהמחירים ירדו'
כשכתבת שמסתבר שהמחירים ירדו
06/03/2017 | 14:11
2
35
על סמך מה הסתמכת, שמעת מחברים ומכרים, או ככה אמרו לך בחברה מסוימת?

בביטוח, מה שקצת מבאס, שאם מישהו יכתוב פה מחיר,
זה יהיה נחמד ויפה, אבל לא כ"כ יעזור אחד לשני.
מדוע
כי בביטוח, יש הרבה מרכיבים (תקנו אותי אם אני טועה ומבלבל בשכל)
שמשנים את המחיר מנהג לנהג, למשל

עבר תעבורתי
עבר ביטוחי
שווי אבזור (יכול להיות לעשרה נכים T5, אבל כל אחד עם גובה אבזור אחר)

מה שמעניין, ואולי יכול לעזור לחסוך עוד קצת כסף בצד
זה ששמעתי פעם, לא זוכר ממי, שכל שנה יש דבר כזה שנקרא "מרכיב הנחת פוליסה" אם העבר שלך נקי, נגיד עברת שנה נקיה בלי כלום תודה לאל 
מגיע לך אחוז מסוים מגובה הפרמיה הנחה
אם מישהו יוכל להאיר יותר אור על זה, זה יהיה נחמד 
לצפיה ב-'צודק. ביטוח חובה לt5 863 ש"ח'
צודק. ביטוח חובה לt5 863 ש"ח
06/03/2017 | 14:51
1
40
לצפיה ב-'ביטח חובה זה לנהג לא לרכב..כל חברה קובעת בעצמה ביטוח חובה...'
ביטח חובה זה לנהג לא לרכב..כל חברה קובעת בעצמה ביטוח חובה...
06/03/2017 | 15:57
25
לצפיה ב-'האים מותר למקבל קיצבת נכות 75 אחוז להחזיק רכב על שמו?'
האים מותר למקבל קיצבת נכות 75 אחוז להחזיק רכב על שמו?
06/03/2017 | 05:34
1
45
לצפיה ב-'בהחלט..נכון לעכשיו אין מבחני הכנסה על רכוש'
בהחלט..נכון לעכשיו אין מבחני הכנסה על רכוש
06/03/2017 | 08:58
46
בקבלת קיצבת נכות
לצפיה ב-'זכויות לגבי דום נשימה בשינה'
זכויות לגבי דום נשימה בשינה
05/03/2017 | 14:28
22
119
מישהו יודע? מהן זכויותיו בביטוח לאומי? מס הכנסה ? וכו..

אשמח לכל פיסת מידע ..
למי שיש ניסיון אודה לו ממש על שיתוף מצידו..

תודה ושתהיה רפואה שלימה לכל
מי שזקוק במהרה. אמן.

לצפיה ב-'בגין נכות לא מקבלים קיצבאות'
בגין נכות לא מקבלים קיצבאות
05/03/2017 | 15:02
2
114
קיצבת נכות יקבל נכה אם איבד 50% מכושר השתכרותו, יגיש תביעה לביטוח לאומי, יצרף מסמכים רפואיים עדכניים...ואם הוא מתאים לתקנון, יוזמן לוועדה רפואית.
במס הכנסה צריך לעבור וועדה רפואית במס הכנסה...במס הכנסה הוועדה היא לנכות רפואית וכדי לזכות בפטור צריך כות משוקלל 
ת של 98.2%
לצפיה ב-'ראשית , תודה על תשובתך,שנית '
ראשית , תודה על תשובתך,שנית
05/03/2017 | 22:46
1
52
1. אשמח לדעת מהן בכל זאת הזכויות בביטוח לאומי  למי שסובל מדום נשימה בשינה ברמה בינונית + ? ( גם אם זה לא קצבה שמשולמת לו)

2.  במידה ויש לו רשיון נהיגה , האם הרשיון עלול להיפגע במידה והוא יגיש תביעה לזכויות לו מגיעות בביטוח לאומי בעקבות דום נשימה בשינה?

תודה מראש על כל פיסת מידע מדוייק ורלוונטי...
לצפיה ב-'יש רשימת מחלות שהחולים בה מועברים ישירות למרב"ד'
יש רשימת מחלות שהחולים בה מועברים ישירות למרב"ד
06/03/2017 | 09:04
56
והוא מזמן את החולים לבדיקת כשרות נהיגה...אם אתה מטופל בקופת חולים\בית חולים, משרד התחבורה דרך המרב"ד היה יודע.

ההטבות של ביטוח לאומי הם בהתאם ל % אי כושר שנקבע לך...
יש מעט הטבות שהן בעקבות % נכות רפואית כמו נסיעה בהנחה בתחבורה ציבורית, או בבזק...וכמובן מסה הכנסה כמו שכבר הסברתי לך
לצפיה ב-'עצה'
עצה
06/03/2017 | 11:53
18
54
בגלל שזה משהו שאין עליו קביעה חד משמעית והרוב לא מקבלים ומדובר בתהליך לא פשוט של תביעה הייתי אומרת לך שעדיף שתפנה לעורך דין שמתמחה בנושאים דומים... בן אחותי נעזר בעורך דין וככה גם התקצר התהליך וגם הוא ידע בדיוק מה לעשות ואיך ... 
לצפיה ב-'אם נפגע כושר השתכרותו יכול להגיש לבד....חבל על הכסף'
אם נפגע כושר השתכרותו יכול להגיש לבד....חבל על הכסף
06/03/2017 | 12:45
14
38
אם לא נפגע כושרר השתכרותו לדעתי חבל על הכסף...תנאי ראשוני הוא פגיעה בכוש ההשתכרות....
מה שכן אם משתכר ומשלם מס הכנסה יכול לבקש וועדה רפואית..במס הכנסה  זה רק נכות רפואית ויכול להיות שהליקוי שווה 98.2% ואז תהיה פטור ממיסים ותוכל גם לקבל החזרים 6 שנים אחורה...
לצפיה ב-'שלום , ותודה על התשובתך ,לא הבנתי למעשה מה הכוונה '
שלום , ותודה על התשובתך ,לא הבנתי למעשה מה הכוונה
06/03/2017 | 19:55
13
23
ליקוי יהיה 98.2% = 98.2% נכות?
לזה הכוונה?
ואיך מוכיחים להם שזה פגע בכושר ההשתכרות?
תודה לכם .
לצפיה ב-'במס הכנסה אין קשר לאי כושר...אלא לנכות רפואית...'
במס הכנסה אין קשר לאי כושר...אלא לנכות רפואית...
07/03/2017 | 09:18
12
22
יש נכים רבים בעלי 100% נכות רפואית העובדים ולא מקבלים קיצבאות נכות ויש להם פטור ממס הכנסה...
תגיש תביעה למס הכנסה...תיגש למס הכנסה בקש טופס תביעה. שלם אגרה..מלא את הטופס צרף אישורים רפואיים עדכניים...רצוי לא חוות דעת רפואיות בתשלום שאין להם עיקבות בתיקך הרפואי בקופת חולי\בית חולים  בה מטופל ושלח למס הכנסה..אין לזה כל קשר לביטוח לאומי מלבד שהוועדה הרפואית נערכת בביטוח לאומי בגלל הלוגיסטיקה בלבד.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך, מה הכוונה להגיש טופס תביעה במס הכנסה'
תודה על תשובתך, מה הכוונה להגיש טופס תביעה במס הכנסה
07/03/2017 | 11:37
11
9
1. תביעה לגבי מה? איך אני עושה זאת? איפה לגשת? 
2. תביעה ממס הכנסה יכולה לזכות אותי בפיצויים מהם?
3. בביטוח לאומי צריך להגיש תביעה בנפרד?
4.האם התכווונת במספר 98.2% כאחוזי נכות? נשמע קצת מפחיד האמת.
תודה רבה על כל פחסת מידע..ועל הסיוע..

לצפיה ב-'תביעה להיבדק בוועדה רפואית'
תביעה להיבדק בוועדה רפואית
07/03/2017 | 12:09
10
25
גש לרשות המיסים באזורך..יש טופס מיוחד שעליך למלא אותו...לצרף מסמכים, לשלם אגרה ולהחזיר אותו לרשות המיסים...בוועדה זו בודקים אך ורק % נכות רפואית..בשונה מביטוח לאומי שם הוועדות יעודיות כאן במס הכנסה בודקים את כל הליקויים שלך..אפילו לחץ דם, כולסטרול..אפילו ציפורן חודרנית מקבלת % והכל בצורה משוקללת, אם תקבל 98.2% נכות רפואית..תוכל לקבל חזרה את כל המיסים ששילמת ב 6 שנים אחרונות ופטור ממס הכנסה..אין כאן קיצבאות.
ביטוח לאומי זה סיפור אחר..שם יבדקו את אובדן כושר העבודה שלך...אם תקבל בביטוח לאומי 100% נכות רפואית יכול להיות שאם תיגש עם הפרוטוקול של הוועדה למס הכנסה תקבל פטור במיידי ללא וועדה.

אם אין  לך הכנסות החייבות במס..הוועדה במס הכנסה מיותרת.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך, אשמח לדעת משהו מאוד חשוב'
תודה על תשובתך, אשמח לדעת משהו מאוד חשוב
07/03/2017 | 19:57
9
11
אחרי הכל, על דום נשימה בשינה כמה אחוזי נכות יש במס הכנסה לדעתך?
דבר נוסף, מאיפה אתה ממליץ להתחיל את כל התהליך? מביטוח לאומי ? או ממס הכנסה?
ואחרי הכל, אחרי שמחליטים על אחוזי נכות מסויימים, האין זה עלול לפגוע בעתיד שלי פה במדינה במידה וארצה לעבוד בעבודות ממשלתיות ומכובדות?
תודה מראש לכל המסייעים...
לצפיה ב-'רק הוועדה מחליטה על % נכות...אל תשמע חוות דעת.'
רק הוועדה מחליטה על % נכות...אל תשמע חוות דעת.
08/03/2017 | 08:40
8
26
אם בגלל המחלה שלך איבדת 50% מכושר הכנסתך לך דרך ביטוח לאומי...
אם הכנסתך אינה בגובה השכר הממוצע במשק הוועדה במ הכנסה לא תעזור לך..אין שום הטבות....

נכים עובדים במקומות מכובדים כמו שופטים, עו"ד, רואי חשבון.מהנדסים מכל הסוגים ובכל משרדי הממשלה למה שהנכות פגע בך אם אתה טוב במקצוע שלך?
לצפיה ב-'שלום לך, ותודה על תשובתך. האמת מאיפה אתה יודע שיש'
שלום לך, ותודה על תשובתך. האמת מאיפה אתה יודע שיש
09/03/2017 | 01:38
7
13
לא מעט נכים במשרות מכובדות כמו שציינת?
מהנדסים,שופטים,עורכי דין ורואה חשבון..
איך אתה יודע שיש אנשים שהוגדרו כ'נכים' והם במשרות ממשלתיות?
תודה לך על תשובתך.
לצפיה ב-'שמעת על השופט רוזן? זה ששפט את אולמרט? נכה פוליו'
שמעת על השופט רוזן? זה ששפט את אולמרט? נכה פוליו
09/03/2017 | 09:19
6
30
יש שופטת בדימוס שכחתי את שמה..יו"ר ארגון הגג של הנכים..(עוד ארגון קקיוני)..גם היא נכה...מכיר חוקרים בכורים בדימונה ושורק..ברפא"ל. בבי"ח מאיר יש רופא אורטופד...נכה.
חברי כנסת נכים..מכיר?...לפני הכנסת היו עיתונאים, עורכי דין..רופאים, קארין אלהרר הייתה בכירה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן..מיקי רוזנטל היה עורך בידיעות אחרונות...דודו רותם ז"ל לפני שנבחר לכנסת היה בין עורכי  הדין הבכירים בירושלים...מכיר אישית עובדים במשרד האוצר, במכון התקנים, במשרדי הכלכלה  שהם נכים...מכיר רואי חשבון, רופאים, עורכי דין, הייטקיסטים שהם נכים...
מנכ"ל בנק הפועלים.פינטו שמו..שמעת עליו? נכה....
רוצה עוד?
ידידי הנכות היא בראש!!! בלבד.....כשתחשוב כנכה..תשדר נכות ומסקנות זה מה שתקבל חזרה מהחברה..כשתשדר מוגבלות ומנגד..רצון והתנהגות ככל האדם..יתייחסו אליך בהתאם.

לצפיה ב-'ראשית , תודה לך על תשובתך. תראה אני לא הבן אדם '
ראשית , תודה לך על תשובתך. תראה אני לא הבן אדם
10/03/2017 | 17:09
5
16
שאוהב לשדר 'מסכנות', הבעיה שהחיים שלי באמת אבל באמת לא פשוטים...
כל מה שאני כתבתי לך שזה אולי עלול לפגוע במקומות עבודה מסיבה ממש ממש פשוטה. כל המקומות עבודה ( כמעט כולם) ביקשו ממני בחלק מחתימת החוזה ויתור כתב על 'סודיות רפואית' , לצערי הרב ( ממה שאני נתקלתי במקומות עבודה ) היא ש'לחטטנות' אין קץ. וכל ה'חטטנות' הזו רק עלולה להזיק .
(א לא כך ,מדוע מבקשים 'ויתור סודיות רפואית'? כדי להוסיף לך במשכורת? זה בטוח לא...) 
מבין למה התכוונתי...?
לצפיה ב-'מוזר...רק למשרדי ממשלה מותר לבקש ויתור סודיות רפואית.'
מוזר...רק למשרדי ממשלה מותר לבקש ויתור סודיות רפואית.
10/03/2017 | 17:32
4
20
איני יודע מה המקצוע שלך..אולי גופני ואתה נכה..אז מפחדים..
לפי החוק אסור לקפח אותך מבחינת שכר מעובדים לא נכים..אלא אם אתה בשכר מינימום מתואם...ואסור לבקש ממך כתב ויתור סודיות רפואית אם לא מבקשים מכלל העובדים בעסק.
אני עובד מגיל  18...עברתי מספר מעבידים ומעולם לא ביקשו אישורים רפואיים..בדקו אך ורק את התאמתי ויכולותי המקצועיות.
לצפיה ב-'אני עבדתי במקומות שונים ...וזכור לי שהרבה מאוד מקומות בהם '
אני עבדתי במקומות שונים ...וזכור לי שהרבה מאוד מקומות בהם
11/03/2017 | 20:52
3
17
עבדתי החתימו אותי על ויתור סודיות רפואית..וחתמתי להם.
אני לא מוגדר נכה , ובכל עבודות שהלכתי לא הכרתי אנשים מראש ..( ככה שלא בטוח שהייתי יכול לדעת אם מקפחים אותי ביחס לשאר או לא גם שאני לא נכה..לדעתי קופחתי לא חת..אבל מי כבר יספר לך את האמת?! לא שגם דיברתי על זה במקומות עבודה...) 
אגב בכמה מקומות בהם עבדתי מצאת את עצמי מפוטר על לא עוול בכפי כעבור 3/4/5 חודשים...על דבר כזה ניתן לתבוע משהו מהמדינה שמפטרים אותך בכל פעם?
לצפיה ב-'אם פיטרו בגלל הנכות אז כן..זו אפליה ויש חוק נגד...'
אם פיטרו בגלל הנכות אז כן..זו אפליה ויש חוק נגד...
12/03/2017 | 09:04
2
12
אם פיטרו אותך כי לא התאמת..אל תבוא למעביד בטענות....
ושוב...תלוי מה המקצוע שלך שמבקים ממך ויתור סודיות...בגדול זה אסור...על פרטים אישיים של אזרח יש חיסיון הכולל את הפרטיםהרפואיים שלו.
לצפיה ב-'שלום לך, אז ככה..איני מוגדר נכה..ויחד עם זאת פוטרתי לא פעם'
שלום לך, אז ככה..איני מוגדר נכה..ויחד עם זאת פוטרתי לא פעם
12/03/2017 | 13:30
1
17
על לא עוול בכפי , כן..על לא עוול בכפי..( אם תשאל אותי מדוע , אני משער כי אני לא טיפוס ש'ילקק' ל'בוסים' שלו.כן כזה אני, אבל את העבודה עשיתי על הצד הטוב ביותר שרק ניתן לעשות...וזה שבפיטורים אומרים לי ש'לא הייתי מקצועי' אני את האמת יודע שזה קילשאה לכסות שנועדה לכסות את עצמם).
והנה לך, עצם זה שהם ביקשו ממני לחתום על וויתור סודיות רפואית מוכיח לך שיש לא מעט מקומות עבודה שפועלים בניגוד לחוק. ( אני לא ידעתי שאסור להם להחתים אותי , ואני יכול לשער שאם הייתי יודע שזה אסור ולא הייתי חותם להם הם כנראה לא היו מקבלים אותי לעבודה ..כי הם לא חייבים לקבל אותי ויש הרבה מאוד מעומדים....)
גם הפיטורים שלהם היה משהו אסור..אבל כנראה שזה לא ממש מעניין אותם החוק בלשון המעטה והם פוגעו בזכויות שלי לא פעם..
לצפיה ב-'ידידי..כאן זה פורום זכויות נכים לא זכויות עובדים....'
ידידי..כאן זה פורום זכויות נכים לא זכויות עובדים....
12/03/2017 | 13:50
16
חפש בפורמים של תפוז פורום מתאים ופרסם שם....
לצפיה ב-'תודה לכל המסייעים'
תודה לכל המסייעים
06/03/2017 | 19:59
15
לצפיה ב-'ראשית יפה תודה ממש על הסיוע במידע , והאמת לא הבנתי מס' דברים'
ראשית יפה תודה ממש על הסיוע במידע , והאמת לא הבנתי מס' דברים
06/03/2017 | 20:02
26
1. לגבי בן אחותך, הוא סבל מדום נשימה בשינה בלבד?
2. האם  בשביל לקבל זכויותיו הוגדר כ'נכה' רק בעקבות 
זה שהוא סובל מדום נשימה בשינה?
3. כמה עולה התהליך אצל עורך דין שמתמחה בתחום זה?
4.  האם זה פגע לו ברישיון הניהיגה שלו?
5. הוא מקבל מהם קיצבה לכל החיים בעקבות הבעיה או זה קצבה זמנית?
6. האם אצלו זה פגע בכושר ההשתכרות?

תודה רבה יפה על הסיוע.תודה לכם על כל מידע רלוונטי..
לצפיה ב-'תודה לך יפה על התשובה'
תודה לך יפה על התשובה
07/03/2017 | 19:58
8
לצפיה ב-'לידיעת הגולשים כאן '
לידיעת הגולשים כאן
05/03/2017 | 11:05
8
173
בס"ד
כמעט ולא נכנס לכאן
כן אני מהחברים ששונאים אותנו כאן אותו פורום ארגוני הנכים שכותבים עלינו כאן
שאנחנו מנופחים מרוב רושם,, ומי בחר בנו,, וצריך לסגור  את העמותות
בליל שטויות של אנשים פה,    וזה כלל לא פוגע בנו
אז לסבר את האוזן
אישור המשכנתא זהו לחץ של  הפורום ,,
הפטור ממובולאי זאת דרישה של הפורום
התקנת בולמי אויר לוואנים  פעילות של הפורום
ועוד הרבה נושאים שעולים בן הייתר בכנסת
העברה של חוק העלאת קצבאות נכות לשכר מינימום של חה"כ  גילאון תתפלאו זה גם לחץ של הפורום יום לפני העלאת הצעת החוק בשנית
כל המהלכים לולא לא היה איש מפורום הנכים  בכנסת היו עוברים גזרות רבות ורעות עד כדי להכאיב
אין לנו יתיימרות לומר אנחנו השגנו ,, ותשימו לב למרות ההשמצות אנחנו ממשיכים לעבוד למען כלל ציבור הנכים גם אלו המשמיצים
ישנם נושאים רבים שהשתיקה יפה להם המוצבים על שולחןהפורום
         והפורום עומל ויעמול למען ציבור הנכים
לצפיה ב-'אב...ידידי מה שלומך....'
אב...ידידי מה שלומך....
05/03/2017 | 11:38
2
101
נזכר בנוסטלגיה כשהיינו נפגשים בכנסת היית מנשק אותי..זוכר?. כשהיית בכלל בעמותת עינבל...אחר כך עם קובי כהן..אחר  כך עם אבי סלומה..אחר כך עם...בעצם לא זוכר בכמה ארגונים היית היית חבר...
ואתה בכלל היית נכה תאונות עבודה...
רוצה לאחל לך ולמשפחתך  חג פורים שמח...וחג פסח כשר...
מתגעגע אליך אחי...תתקשר
לצפיה ב-'ומי צבוע????'
ומי צבוע????
08/03/2017 | 00:29
1
18
לצפיה ב-'מי?'
מי?
08/03/2017 | 08:41
17
לצפיה ב-'לא הצלחתי אבל להבין, הפטור ממערכת מוביאלי לנכים'
לא הצלחתי אבל להבין, הפטור ממערכת מוביאלי לנכים
05/03/2017 | 23:55
3
65
מה ההיגיון שעומד מאחוריה?
לא היו מסבסדים את זה לנכה (המדינה)?
כי אם לא, אני מבין שמדובר פה בחסכון כספי לנכה.
אבל אם היו מסבסדים - מה ההיגיון?
לחסוך זמן לנכה את הזמן שהיו מתקינים את המערכת?

כי פשוט ההיתרונות שלה עולות על החסרונות.

נהיגה בטוחה יותר.
זהירה יותר.
יש עוד מישהו שמשגיח על הנהיגה.
מעבר לנהיגה בטוחה שכתבתי למשתמשי הדרך, גם נותן ביטחון לנהג עצמו
מוזיל עלויות ביטוח, כי רכב עם מערכת כזאת משלם פחות בביטוח חובה (לא יודע אם גם מקיף).
המערכת גם מהווה צ'ופר למי שיקנה את הרכב בהמשך (ואם לא ירצה, מסירים אותה)

הרבה היתרונות

אז למה התעקשו על פטור לרכבי נכים לא הבנתי?
לצפיה ב-'אתה צודק מאוד...הוא רגיל לא להגיב לשאלות...'
אתה צודק מאוד...הוא רגיל לא להגיב לשאלות...
06/03/2017 | 09:07
2
51
הייתי שואל אותו על סמך הגיעו להחלטה שנכה לא צריך מערכת בטיחות...מי מינה אותם  להחליט על זה..האם ערכו מישאל בין הנכים מעבר ל 20 חברים שבחרו בהם בכל עמותה?
אב....אם רוצה לייצג נכים אתה גם צריך לענות לשאלות..מלבד להתפאר..
לצפיה ב-'יש פסל במשכן הכנסת'
יש פסל במשכן הכנסת
06/03/2017 | 15:30
1
40
אדם יושב
אם תלחץ על כפתור
פולט הוא מילה אחת
אני....
לצפיה ב-'חחחח....'
חחחח....
06/03/2017 | 15:58
18
לצפיה ב-'אני חדש בפורום. . .'
אני חדש בפורום. . .
13/03/2017 | 08:12
9
ותומך בכל מי שעוזר ! וגם מנסה קצת לחשוב מחוץ לקופסה !
לצפיה ב-'יש הבאים '
יש הבאים
03/03/2017 | 11:27
1
93
כמי שנפגע בשיתוק מוחין בלידתו, אינו רהוט בדיבורו, מרושל מעט בלבושו. חצי מוח וחצי בן אדם. סבור שלאדם מן הישוב או לאדונים מן הכנסת והממשלה קשה לקבל את דברי הפליטה והטיפשות שהנני פולט עם רירי השופע.

לעומתי, כל ייפי הבלורית, הצבע והתואר בעלי היכולת הוורבאלית הרטורית ושטיקים של כוכבי קולנוע ונעים כברק על כג"מים מעופפים וואנים ברמת יאכטה מאובזרת. אך ורק להם יש סיכוי מצויין להביא את המשיח - רק שימצאו את החמור שיסכים שירכבו עליו.

יש כאלה הבאים בשעריה וחוטפים את תסמונת ירושלים ומתחילים לזעוק ולקלל ולקלס ולהכות וללבוש שק ולעטות אפר ועפר ויש הבאים עם מחלפות ותיקי מעצבים וטוענים לעוני ומסכנות אללי לי.

אזי אמרו אמן לכל אמרי השפר ואומרי החן ולמלחכי הפינכה ולמלקקי הישבנים כי מהם תבוא הישועה.
לא ממני ולא מכמותי עם חצי מוח מזיל ריר.

לצפיה ב-'אתה מזכיר לי סיפור...'
אתה מזכיר לי סיפור...
03/03/2017 | 11:53
52
באחת מהפגנות הנכים מול משרד ראש הממשלה, המפגינות הנכות באו עם אביזרי מעצבים כמו משקפים, תיקים, נעליים...

ולענייננו..הנכים רוצים לחיות בכבוד כאחד האדם בצלם בן אנוש....זה שהם חיים מקיצבאות לא אומר שהם צריכים להיראות כמסכנים...
גם אני כשהייתי פעיל בכנסת באתי בלבוש הולם..כיבדתי  את המקום..כיבדתי את האנשים מולם ישבתי,  לדיעותיהם ומעשיהם, אבל הכל מתוך כבוד הדדי, בלי בוטות, בלי אלימות מילולית וקללות כמו שזה מתנהל היום ברשת...אני מתבייש בשם הנכים...הדרתי רגליי וכך עושים רוב הנכים השפויים.
לצפיה ב-'התקנת מערכת לרכב מובילאיי'
התקנת מערכת לרכב מובילאיי
02/03/2017 | 12:24
10
97
אני בעל שברולט סאוונה כבר 5 שנים ואני עומד להחליף בקרוב את הרכב. נסעתי לבצע טסט לרכב, ונאמר לי שאני חייב להתקין מערכת מובילאיי ולא אוכל לבצע את הטסט עד שלא אתקין את המערכת. האם גם אתם נתקלתם באותה התופעה?
לצפיה ב-'רכבים מעל 3.5 טון חייבים בהתקנת מובילאיי'
רכבים מעל 3.5 טון חייבים בהתקנת מובילאיי
02/03/2017 | 14:41
97
באדיבות השר כץ. לא קשור ישירות לזכויות נכים.

אין לך  מה לעשות עכשיו חוץ מלהתקין את האביזר הזה

לצפיה ב-'על רכבים ישנים יש פטור'
על רכבים ישנים יש פטור
02/03/2017 | 15:07
8
96
מצ"ב המכתב המאשר את הפטור...חזור למשרד הרישוי עם מכתב זה.
לצפיה ב-'תודה עבור התגובה'
תודה עבור התגובה
02/03/2017 | 20:49
7
46
האם יש באפשרות לקשר אותי לאתר שבו נמצא הפטור כדי שאוכל להדפיס בצורה יותר ברורה?
לצפיה ב-'הורדתי מאתרים בפייסבוק באותה איכות...'
הורדתי מאתרים בפייסבוק באותה איכות...
03/03/2017 | 08:39
6
45
פנה למשרד התחבורה...בקש לשלוח לך את ההוראה...
לצפיה ב-'יואל ברצוני להודות לך מכל הלב על עזרתך,חסכת לי היום כ- 3000 '
יואל ברצוני להודות לך מכל הלב על עזרתך,חסכת לי היום כ- 3000
03/03/2017 | 11:34
5
53
יש לי רק עוד שאלה אחת, והיא האם ברכב החדש אני אצטרך להתקין על חשבוני מערכת מובילאיי או חברת הרכב מתקינה את המערכת?
תודה וסופ״ש נעים לך.
לצפיה ב-' תודה, כנראה שברכב החדש זה יבוא מובנה...'
תודה, כנראה שברכב החדש זה יבוא מובנה...
03/03/2017 | 11:46
48
כי בלי מערכת הבטיחות הרכב לא יעלה לכביש..
לצפיה ב-'ורק שתלמד, שאותו מכון ידע טוב טוב את הפטור שיואל נתן לך'
ורק שתלמד, שאותו מכון ידע טוב טוב את הפטור שיואל נתן לך
03/03/2017 | 16:58
3
44
לדעתי לפחות, כי קשה קשה קשה לי להאמין שהמכון לא ידע, ואתה, הקטן, חידשת לו
אז מה אני בא להגיד לך?
פעם הבאה, להתרחק לדעתי מהמכון הזה.
פעם אחת ניסו לעשות קומבינה עליך, מי מבטיח לך שפעם הבאה לא ינסו במשהו אחר?
ועוד לרכב נכים, לבן אדם נכה? בכלל עלובים. 
ואני כותב בנחרצות, שוב, כי קשה לי להאמין שאותו מכון לא ידע על הפטור, ופתאום בזכותך התגלה לו.
משרד התחבורה קודם שולח למכונים, ככה שזו נראית לי חתיכת קומבינה שהם ניסו לעשות.
פשוט מגעיל אותי לקרוא דברים כאלה. 
חבל שלא פירסמת את שמם, היה טוב אם היו מחפשים אותך בגוגל ומגיעים להודעה הזאת. 
כי אחרי הכל לא שיקרת בכלום, לא סילפת, באת סיפרת מקרה אמיתי.
לצפיה ב-'רוב המכונים לא מודעים לפטור'
רוב המכונים לא מודעים לפטור
03/03/2017 | 21:33
2
38
אני מתגורר באיזור מזכרת בתיה, ולרוב אני מבצע את הטסט בנס ציונה מול הישפרו סנטר.
שם ממש התעקשו שעליי להתקין את המערכת, ואין ביכולתם להעביר אותי טסט ללא אישור התקנה. הייתי גם בראשון לציון במספר מכונים, וקיבלתי את אותה התשובה.
המקום היחיד שגם לא היה מודע אך לאחר הצגת המסמך, הסכים להעביר אותי טסט.
הדבר ההזוי הוא שרוב המתקינים סירבו להתקין לי את המערכת, כיוון שהרכב מאובזר באביזרים מיוחדים.
לצפיה ב-'לא יודע, תסלח לי, אני לא מאמין שהם לא ידעו'
לא יודע, תסלח לי, אני לא מאמין שהם לא ידעו
03/03/2017 | 21:52
1
36
משרד התחבורה, שולח להם ישירות את המכתב שיואל שיתף בפורום.
נשמע לך הגיוני שאותו מכתב נגיש ליואל, ולא לבעלי המכונים? 
תשמע, אני חלילה לא ארצה סתם להוציא דיבה, או כל דבר כזה או אחר
אבל אני מפעיל שיקול דעת הגיוני - אין סיכוי לדעתי, בעולם, שהם לא ידעו
אתה חי במדינת ישראל, מדובר בסכום של כמה כתבת? 3,000₪, לא סכום קטן
מה שמביא אותי ל - שיטת מצליח. 
לא אכפת להם נכה/לא נכה העיקר לקבל את הכסף.

אני? לא הייתי מתקרב יותר למכון הזה. אבל בחירה שלך. 
וזה שזה לא רק מכון אחד לא ידע, אלא כמה, לא אומר שגם הם לא צמאים לכסף.

לא סתם הרבה תוכניות ותחקירי יצאת צדיק/כולבוטק נעשה על מכוני רכב ומוסכי רכב.
לצפיה ב-'המכתב ממשרד התחבורה יצא למכונים בתחילת פברואר'
המכתב ממשרד התחבורה יצא למכונים בתחילת פברואר
04/03/2017 | 09:40
40
אין שום סיכוי שבעולם שלא ידעו
לצפיה ב-'נחמד'
נחמד
02/03/2017 | 10:02
48
מישהו כתב לי בפרטי
א. וואנטיטיס - תסביך רדיפה אחר וואנים ואיבזורם.

ב. קיצבטיטיס - תסביך רדיפה אחר קצבאות

בטח רופא

לצפיה ב-'מישרות לאנשים עם מוגבלויות '
מישרות לאנשים עם מוגבלויות
02/03/2017 | 07:01
101

כרגע קיבלנו ....
שלום לכולם

נפתחו השבוע מספר משרות חדשות במטריקס .

אשמח לקבל קורות חיים מתאימים ,

פקיד/ת שירות לקוחות למשרה בראש העין
מטריקס מגייסת פקיד/ה שירות לקוחות לחטיבת התשתיות בראש העין.
במסגרת התפקיד- מענה טלפוני, עבודה מול ספקי שרות, עבודה למול מערכת שירות של HP.
הזדמנות להשתלבות בסביבה מאתגרת המאפשרת התפתחות מקצועית בתחום הטכנולוגיה.
משרה מלאה , 8:00-17:00.
דרישות:
ניסיון במתן שירות ועבודה מול לקוחות ממקודי שירות או תמיכה
ידע וניסיון ב- OFFICE-חובה
נדרש ניסיון בסיסי בשפה האנגלית

מדריך/מטמיע
משרה המשלבת 50% הדרכה ו-50% הטמעה.
נדרש ניסיון של שנה ומעלה כמדריך / מטמיע- חובה
ניסיון בהדרכה / הטמעה בניהול מסמכים- יתרון
דרישות השכלה:
אקדמאי בעל תואר ראשון במדעי המחשב או בהנדסת מחשבים.
או תואר ראשון אחר ובנוסף קורס גבוה בתחום מערכות מידע ממוחשבות בהיקף של 100 שעות לפחות.
או הנדסאי בוגר מגמת מחשבים/ טכנולוגיה.
או חסר תואר כנ"ל אשר עבר קורסים מתקדמים במערכות מידע בהיקף של 150 שעות לפחות.
נדרשת ניידות - מיקום המשרה: קריית עתידים בתל אביב עם נסיעות מדי פעם לירושלים.

טכנאי PC
תחזוקת תחנות קצה וכיתות לימוד, התקנות תוכנה וחומרה ופרוייקטים חוצי ארגון בתחום.
איתור, תיקון ופתרון בעיות מחשוב של משתמשי החברה (תוכנה וחומרה).
התקנת תחנות עבודה חדשות.
תמיכה בתחנות קצה של עובדי החברה.
הגדרת משתמשים ושמות במערכת המידע של החברה.
תחזוקה של ציוד טכנולוגי
אדיבות, סבלנות, מודעות גבוהה למתן שירות בעל מוטיבציה - חובה
ניסיון של שנה לפחות בתפקיד דומה - חובה.
הכרה ותפעול של מערכות הפעלה (בעיקר מיקרוסופט)
מיקום המשרה: ת"א

איש תמיכה למחלקת הרכש במטריקס
מענה למוקד קריאות IT, תפעול ואחזקה.
תמיכה במשתמשי outlook \רשת, (החלפת \עדכון סיסמאות וכדומה).
ניהול מלאים דרך מערכת ממוחשבת למחסני משנה של החברה (בדגש על מלאים לציוד IT).
תפעול וניהול מלאים, IT (ציוד קצה- PC, ניידים וכדומה), ציוד משרדי, כיבוד.
קבלת סחורה, ניהול המחסן, ניפוק סחורה.
סגירת הזמנות והזנתם במערכת הרכש של החברה (חשבונית, תעודת משלוח, הזמנה).
שעות העבודה : 08:00-15:00 / 10:00-19:00
מיקום המשרה: הרצליה

כל המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד.

תודה,

אושרת חלמיש מועלם | מנהלת פיתוח מקורות גיוס ו- CV CENTER | מטריקס
טל. 09-9598747 | נייד. 052-4437166 LinkedIn | oshrath@matrix.co.il | www.matrix.co.il

לצפיה ב-'לרעייתי'
לרעייתי
02/03/2017 | 06:58
6
88

ה' באדר תשע"ז - 3.3.2017

יומני היקר.,

התאריך חקוק על ליבי. לפני 31 שנים באנו בברית הנשואין כדת וכדין והקמנו בית ומשפחה בישראל כאחד/ת האדם. באנו מאהבה ומהבנה ושיתוף ורצון כן לעשות זאת כמיטב יכולתנו ובכל מאודנו.

לא בטוח אם הייתי עושה זאת עם אשה אחרת. לא בטוח אם הייתי מחזיק מעמד ומצליח בזוגיות עם אשה אחרת.

ללא תמיכתך המתמדת ועזרתך, לא הייתי מסוגל לפעול ולתרום בקהילה  ולהיענות לפניות המגיעות אלינו בקצב הולך וגובר.

כל זאת בזכות כח הרצון שלך, רעייתי, אשת חיל צנועה וכנה.
כל זאת בזכות נתינתך הנדיבה וללא תנאים, לנו. לשני צאצאינו ולי אישך  האדם הכי קשה והעקשן שנתקלת אי פעם ויכולת לי .

גאה בנו ואוהב אותך יפה שלי.
!wow

לצפיה ב-'מזל טוב מה הקשר לפורום '
מזל טוב מה הקשר לפורום
02/03/2017 | 10:04
4
28
לצפיה ב-'אגיד לך מה קשור...'
אגיד לך מה קשור...
02/03/2017 | 11:33
3
61
שזוג נכים בעלי נכות רפואית באו בברית נישואין..עבדו כל חייהם, תורמים מזמנם בעזרה לאוכלוסיית המוגבלים במדינה בהתנדבות ללא כל תמורה..הקימו משפחה לתפארת..2 ילדים מוצלחים...הם הוכיחו שנכה לא חצי בן אדם אלא בן אדם מושלם +
לצפיה ב-'שאחרים מפרסמים אתה מוחק ומאיים'
שאחרים מפרסמים אתה מוחק ומאיים
02/03/2017 | 11:40
2
39
במה עבדו אשמח לדעת
בכול מיקרה אחלתי מזל טוב מכול הלב בלי ציניות
לצפיה ב-'גם אתה יכול לכתוב מה עשית בחייך כנכה, לתת דוגמא...'
גם אתה יכול לכתוב מה עשית בחייך כנכה, לתת דוגמא...
02/03/2017 | 11:51
1
41
במה עבדו? האמן לי שעבדו, תשאל אותם איני דובר שלהם ולא חבר שלהם... 
לצפיה ב-'אם באמת עבדו מעריך אותם על זה'
אם באמת עבדו מעריך אותם על זה
02/03/2017 | 12:27
22
לצפיה ב-'מ ר ג ש !'
מ ר ג ש !
04/03/2017 | 12:20
9
לצפיה ב-'הכרה בסנסור סוכרתי '
הכרה בסנסור סוכרתי
01/03/2017 | 17:00
50

*** שתפו *** שתפו *** שתפו *** שתפו *** שתפו *** שתפו *** שתפו *** שתפו

הכירותי עם ההיפו בסכרת החלה עם המורה לחשבון מנהל בית הספר נוה צדק מעורב יעקב איש שלום שלאחר מכן היה מנהל בית הספר ע"ש אלתר דרויאנוב בשכונת פלורנטין.

באמצע שעור חשבון שהעביר לנו, היה מאבד את המיקוד, חוזר על דבריו ללא היגיון, מזיע ואינו מודע למצבו.
המחנכת סוניה אלוני הדריכה אותנו כשנזהה את ההיפו, נרוץ אליה והיא תבוא ותכניס לו לפה טבליות שוקולד או וואפל.

אחרי שנים נודע לי שחבר בן גילי נפטר מסיבוכי ההיפו בעת שהלך ברחוב.

עכשיו לענייננו, ההתוויה בסל הבריאות לקבלת הסנסור, תמוהה בלשון המעטה. חייבים להגיע למיון מספר פעמים בשנה במצב עילפון היפו כדי לזכות בסנסור. מצב העלול לגרום נזק פיסי ומוחי ואף למוות.

מגפת הסכרת בארץ הולכת וגוברת גורמת לאבדן חיים ולנזק כלכלי עצום.
חייבים לשנות את ההתוויה בסל ולהציל חיים.

שתפו, לייקו וזעקו. אל תותירו את "המתוקים" לבדם במערכה.

גילוי נאות ולמען הסר ספק, איני [נכון להיום] "מתוק"

משתף :

חברים יקרים שלי, אני ממעטת לכתוב על עצמי דברים אישיים אבל הכתבה שפורסמה אתמול בחדשות ערוץ 2 עוררה מחדש את זעמי וכאבי האישי.
אני חולת סוכרת מסוג 1 כבר 19 שנים (מגיל 17). הסוכרת שלי מכונה "סוכרת פרועה". במצבי, האיזון כמעט בלתי אפשרי. בנוסף, הגוף שלי כבר לא מאותת על ההיפואים (נפילות הסוכר). התחושות הרגילות של ירידת סוכר הן רעד בגוף, הזעת יתר, סחרחורות ועוד. ברגע שהגוף לא מתריע על נפילות הסוכר, אני יכולה להתנהג כרגיל - לדבר, לעבוד, לנהוג, לצחוק וכו' ופתאום, בלי הודעה מוקדמת, לאבד את ההכרה! זה קרה לי כבר כמה וכמה פעמים ולמזלי, היו לידי אנשים אהובים שידעו מה לעשות והצילו את חיי! זה לא ברור מאליו! אתם לא מבינים עד כמה הסנסור, האביזר הקטן הזה, יכול להציל חיים! זו הרגשה נוראית להגיע למצב של חוסר שליטה שלא תלוי בי. הרגשה גופנית נוראית והרגשה רגשית ומנטלית נוראית. לסוכרת לא מאוזנת השלכות גופניות קשות מאד ולכל זה יש פתרון, קטן, חביב ופשוט. אני מבקשת בשם כל הסוכרתיים המתוקים - עיזרו לנו. כל מה שאנחנו צריכים, זה סנסור קטן וחביב שצמוד אלינו לגוף 24/7 ועוזר לנו לאזן את הסוכר. ישנם אנשים טובים באמצע הדרך, שעוזרים לנו. תודה רבה מראש ובהצלחה לכל חבריי המתוקים באיזון חיינו! ותודה רבה לאבי סלומה ולהדס פריאון רוזנבלום על הכל... הכל... הכל....
Hadas Prion-Rosenblum אבי סלומה Gabi Bloch Dror Globerman הבוקר של קשת העולם הבוקר יעקב ליצמן אורלי וגיא הצינור וואלה! חדשות חדשות 2 חדשות 10 Yair Lapid - יאיר לפיד יעל גרמן Sharon Yosef יואב אבן יונית לוי mako צבי יחזקאלי ודסק הערבים של חדשות 10 דני קושמרו אורן חזן - Oren Hazan מייקל אורן Michael Oren שש עם עודד בן עמי לונדון את קירשנבאום

חולת סוכרת נעורים מתה בשנתה

האם האירוע יכול היה להימנע?

http://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-News...

לצפיה ב-'עזרה- רכב לנכים עם מעלון, ניידות, הלוואה עומדת ומחלה'
עזרה- רכב לנכים עם מעלון, ניידות, הלוואה עומדת ומחלה
01/03/2017 | 14:07
8
102
כתבתי את ההודעה הזאת בפורום אחר והמליצו לי לכתוב אותה גם כאן. אשמח מאוד להתייחסות כנה ומפורטת מאנשים שהתעסקו/מתעסקים בנושא ומכירים אותו היטב. חשוב לציין שאינני מבינה כל כך ויכול מאוד להיות שאני טועה ומטעה. מתנצלת מראש על ריבוי המלל.

אבא שלי חלה לפני כשלוש שנים בסרטן אלים מאוד. עברנו את כל עניין הטיפסיאדה למול ביטוח לאומי ומשרד הבריאות. כיום לאבא שלי יש נכות רפואית משוכללת של 100% לצמיתות + קח"נ, הוא מקבל ניידות (80%) ושירותים מיוחדים (188%). משרד הבריאות קבע לו אחוז ליקוי של 80% לצמיתות. הוא איננו עובד, יש לו תו נכה והוא פטור ממס עד לסכום מסויים (אגב, חלק מהאחוזים שניתנו לאבא שלי נקבעו מבלי שהתייצב בוועדה, היות והתאשפז בזמנו הרבה בביה"ח. כך שיכול מאוד להיות שאם אגיש בקשה לבדיקה חוזרת חלק מהאחוזים שנקבעו יעלו במידה ולא הגיע למקסימום).

הסרטן פגע בו מאוד, גרם לפרכוסים חוזרים, קושי בהליכה ובעמידה ורישיון הנהיגה שלו הותלה. כשעוד יכול היה ללכת פנינו לביטוח לאומי לצורך רכישת רכב עם הלוואה עומדת מתוך רצון לרכוש רכב חדש אליו יוכל להיכנס בנוחות. הבקשה אושרה (מימון של 75% מהמיסים ודגם מייצג של 1300 סמ"ק) עם זאת מצבו הורע, לא יכולתי להתעסק בנושא או בבקשה להגדלת נפח המנוע ולאחר שהתייעצתי עם מספר אנשים החלטנו לוותר על הרעיון (תוקף האישור להלוואה עומדת פג באפריל 2016).

הבעיה העיקרית היא שאבא שלי חולה בסרטן סופני. אמנם שבר את הסטטיסטיקות של המחלה, אך העובדה שהוא עדיין חי איננה מבטיחה שהמצב יישאר כך בשלוש שנים הקרובות או בחודש הקרוב, היות והסרטן עדיין קיים.
זה רלוונטי בגלל עניין ההלוואה העומדת והמינימום של 3.5-4 שנים בהם עדיף לא למכור את הרכב שמבלבל אותי מאוד.

כמו שכתבתי, מאז מצבו הורע. היום חצי גוף שלו משותק ואם בעבר יכול היה ללכת, היום הוא מתנייד בכיסא גלגלים בלבד. אנחנו זקוקים לרכב מותאם לכיסא גלגלים ללא ספק. יש לנו קושי רב בהעברה שלו לרכב וכיום אנחנו ממעטים להוציא אותו אם אין עזרה נוספת.

למרות שאנחנו מאוד עייפים ואין לנו ממש כוח לטרטורים נוספים וריצות, אין לנו ברירה ולכן אני מעוניינת לפנות אל ביטוח לאומי שוב, בידיעה שנצטרך לגשת לוועדה כלשהי במשרד התחבורה/משרד הבריאות לרכב מיוחד. אך כל עניין ההלוואה העומדת, ומכירה של הרכב מוקדם יותר מ3- 4 שנים מערערת אותי, מה גם שאיננה ברורה לי לחלוטין. למרות התקווה הרבה, אין לי שום עירבון לכך שאבי ימשיך איתנו את מספר השנים המדובר ואני פוחדת שניכנס לחובות שלא נוכל לעמוד בהם.

מישהו מכיר את ההתנהלות במידה ויש למכור את הרכב הרבה לפני אותן 3 שנים ויכול לפרט לי על הפרוצדורה? האם עליי להחזיר את המחיר המלא של ההלוואה כולל ריבית מסויימת? איך מושפעת קצבת הניידות/נכות/שר"מ מלקיחת הלוואה עומדת מביטוח לאומי? מה קורה במידה ולאדם יש קצבת אבדן כושר עבודה מביטוח פרטי (שנחשבת כהכנסה לכל דבר) ואיך אחוז ההשתתפות מושפע מהכנסה זו? אשמח להבהרה בנושא.

הרכב אמור להחליף את הרכב היחיד שקיים אצלנו (מעבר מרכב רגיל לרכב מותאם עם מעלון), אין לנו צורך בעוד רכב. יש לי אח קטן כך שהרכב ישמש עוד אנשים פרט לאבי והוא לא תמיד יהיה בו (מניחה שאמא שלי תהא רשומה עליו ואולי גם אני למרות שאינני גרה עם ההורים והבנתי שיש עם זה בעיה).

בנוסף, אשמח לדעת מבעלי רכב עם מעלון ותוספים דומים, מהו טווח המחירים לרכב חדש מסוג כזה ומהי צריכת הדלק המוערכת/ממוצעת לרכב כזה (בזבזני בדלק כמו ג'יפ וכו)? מהו טווח המחירים לטיפולים שונים וביטוחים עבור רכב כזה (יקר יחסית?)? ומה קורה במידה והרכב ניזוק?
לצפיה ב-'מחזירים הלוואה עומדת מיום פטירת הנכה...(לצערי)'
מחזירים הלוואה עומדת מיום פטירת הנכה...(לצערי)
01/03/2017 | 14:21
7
57
ראשית תלוי איזה רכב יאשרו לו..אם זה יהיה וואן אז זה 60  חודש ואם זה רכב פרטי זה 42 חודש...
הרכב חייב!!! להיות על שם הנכה (אלא אם הוא קטין)

בוואן אם הנכה נפטר אחרי 20 חודש יש להחזיר את שווי הרכב (לפי ימחק לוי + 40 חודש של ההלוואה העומדת.
קיצבת הניידות כוללת מרכיבי ביטוח רכב, תיקונים וכו....אם הרכב הופך טוטאל לוס...ביטוח לאומי מקבל את כספי הביטוח ומספק אישור לרכב חדש....
מבחינת צריכת דלק...אלה רכבים עם מנוע גדול...הצריכה נעה בין 5-10 תלוי ברכב שיאושר
לא כל החברות מבטחות רכב רפואי+איבור..יש מספר סוכנים המבטחים רכבים אלה...
התיקונים על חשבונך
לצפיה ב-'ואם הנכה נפטר חלילה לפני 20 חודשים?'
ואם הנכה נפטר חלילה לפני 20 חודשים?
01/03/2017 | 15:07
4
37
יש לשלם ריבית על ההלוואה העומדת בגלל שהתשלום הוחזר מוקדם מידי ?
לצפיה ב-'זו הלוואה עומדת אין ריבית...'
זו הלוואה עומדת אין ריבית...
01/03/2017 | 16:16
3
35
אם החולה נפטר לפני 20 חודש...מחזירים מיום שנפטר ועד לסיום התקופה.
לצפיה ב-'הם ידרשו את כל הכסף במכה או שנוכל לבצע תשלומים ?'
הם ידרשו את כל הכסף במכה או שנוכל לבצע תשלומים ?
01/03/2017 | 18:27
2
18
תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'עד כמה שיודע נותנים לך זמן...'
עד כמה שיודע נותנים לך זמן...
01/03/2017 | 18:47
1
27
הרי תצטרך למכור את הרכב כדי לממן את החזר ההלוואה העומדת ושווי הרכב...לא סביר שתמכור את הרכב תשתמש בתמורה וביטוח לאומי יחכה....אגב הרכב משועבד לביטוח לאומי.
אם רוצה להחזיק ברכב תצטרך לפרוע את יתרת ההלוואה העומדת ואת המיסים על הרכב.

מציע לך לגשת..(לא לצלצל) למחלקת ניידות ולקבל את כל ההסברים שמטרידים אותך.
לצפיה ב-'רב תודות! עזרת לי מאוד'
רב תודות! עזרת לי מאוד
02/03/2017 | 12:15
7
לצפיה ב-'ועוד שאלה - אם לוקחים הלוואה עומדת קצבת הניידות'
ועוד שאלה - אם לוקחים הלוואה עומדת קצבת הניידות
01/03/2017 | 15:11
1
39
קצבת הניידות קטנה או מתבטלת? כלומר לא משולמת יותר או משלמים פחות בגלל שהוא לקח הלוואה עומדת ?
כיום הוא מקבל כסף מקצבת ניידות לחסר רישיון בלי הלוואה עומדת כמובן.
לצפיה ב-'קיצבת ניידות לחסר רכב גבוהה יותר.'
קיצבת ניידות לחסר רכב גבוהה יותר.
01/03/2017 | 16:18
55
אבל  אם כדברייך  צריך וואן ומעלון הקיצבה היא יותר מפי 2, תלוי באיבזור
לצפיה ב-'היי לכולם אשמח לעזרה'
היי לכולם אשמח לעזרה
01/03/2017 | 12:20
38
166
אודה לשיתוף פעולה
מישהו מכיר את עמותת אנשים עמותה לעזרת נכי שיתוק מוחין
מישהו נעזר בהם ואם כן מה העזרה
האם נדרשתם לשלם בעד השרות או נדרשתם לשלם דמי חבר או תרומה
האם מישהו השתתף בכנס לגיוס כספים ויודע כמה נאסף בערב כזה
נ.ב
חברי העמותה הנל מסרבים לענות לכול שאלה ונמלטו מהקבוצה שלנו כמו עכברים כניראה שאלתי שאלות קשות מידי
להלן פרטי העמותה
אברהם יוסף סְלוֹמַה
יו"ר
אנשי"ם-ארגון נכי שיתוק מוחין ע"ר 58048474/9
כתובת: מאיר בעל הנס 24, רמת גן 5236463
טלפקס': 11 10 676 03
נייד: 084 43 63 054
ח"ן: 106978 סניף 546 [מרום נווה רמת גן] בנק הפועלים
לעמותה אישור ניהול תקין
לעמותה אישור 46 לעניין תרומות
לצפיה ב-'כן..אני וחבריי נעזרנו....'
כן..אני וחבריי נעזרנו....
01/03/2017 | 13:03
37
93
הרישום לארגון היה בחינם...סודר לי תור מיידי לנעלים דרך מכון לואיס...תור שרדפתי אחריו חצי שנה...וכל זאת ללא תמורה.

ערבי ההתרמה לא היו לנכים..מידיעה אישית...

הארגון מסודר..יש לו אישור ניהול תקין...כנס לאתר רשם העמותות יש שם דו"ח כספי שלהם..תוכל לדעת מי כמה ואיך תרמו...לפי הדוחו"ת הכספיים שלהם התרומות מיועדות לרווחת הנכים הפונים בלבד, כל פעילות העמותה ואנשיה נעשית בהתנדבות.

הלוואי כל העמותות היו עוזרות בצורה פרטנית כל כך איכותית ואכפתית....אגב גם ראשי ארגונים אחרים נערים בעמותה זו כדי  לזרז הליכים אישיים שלהם.
לצפיה ב-'קיצור תורים זה עבירה פלילית כי זה על חן נכים אחרים'
קיצור תורים זה עבירה פלילית כי זה על חן נכים אחרים
01/03/2017 | 13:10
9
58
לצפיה ב-'אשמח לדעת על עזרה אמיתית'
אשמח לדעת על עזרה אמיתית
01/03/2017 | 13:12
7
68
ידוע לי שמארגן טיולים בתשלום שזה דבר מבורך
אבל מה פעילות העמותה במה עוזרים
לצפיה ב-'תבדוק בדו"חות הכספיים שלהם..אם מבין בדוחות...'
תבדוק בדו"חות הכספיים שלהם..אם מבין בדוחות...
01/03/2017 | 14:02
6
54
השאלות שלך קנטרניות..במקום לשאול שאלות פנה לרשם העמותות ותקבל את כל התשובות...הכל רשום שם....
לצפיה ב-'שאלה קשורה בעקיפין לדיון'
שאלה קשורה בעקיפין לדיון
03/03/2017 | 17:04
5
25
אם ישנה עמותה מסוימת, שבא לי לבדוק את הדוחות כמו שכתבת, האם כל אדם רשאי ויכול לקרוא את הדוחות?
זה משהו נגיש לציבור? לתומי, חשבתי שזה פרטי...
ואם כן, היכן אפשר? הבנתי שאצל רשם העמותות, אבל זה אתר או צריך ללכת פיזית לשם?
והכי חשוב, זה עולה כסף? או פשוט צריך את שם העמותה, ואפשר לקבל עליה פרטים?

אגב, אני לא מדבר על העמותה שדיברתם עליה פה.
אלא בכללי, כל עמותה. פשוט סיקרנה אותי תשובתך, והחלטתי לשאול על מנת ללמוד.

אם בכל זאת תרצו לשמוע את דעתי, אז דעתי היא שכל עמותה שקיימת לטובת נכים, מבורכת וטוב שתמשיך להתקיים. 
לצפיה ב-'בהחלט פתוח לציבור...'
בהחלט פתוח לציבור...
03/03/2017 | 19:14
4
27
ברשם העמותות תוכל למצוא פרטים בסיסיים על עמותה, כמו ניהול תקין...
ויש אתר בשם גיידסטאר שם אתה יכול לצפות בדו"ח הכספי, פרוטוקולים, בחירות להנהלה וכו...הנה הקישור: http://www.guidestar.org.il/
עד לפני מספר חודשים זה היה בחינם...זמן רב לא ביקרתי שם..הפסיקו לעניין אותי העמותות...וכל מאבקי הנכים..לא מתאימה לי האלימות המילולית.
לצפיה ב-'תודה לך. 42 שקלים. תיארתי לעצמי שזה יעלה כסף'
תודה לך. 42 שקלים. תיארתי לעצמי שזה יעלה כסף
03/03/2017 | 19:42
3
21
אבל חידשת לי, ממש ממש ממש לא הכרתי ולא ידעתי על האפשרות הזאת.
ממש נחמד ללמוד משהו חדש. כל הכבוד יואל. 
קצת חבל שזה 42 שקלים, אבל מצד שני אני יכול טיפה להבין אותם (הם צריכים הרי להתפרנס + כל דבר במדינתנו עולה כסף, איך לימדו אותנו שמתנות חינם יש רק במלכודת עכברים)
לצפיה ב-'וואלה עולה כסף? עד לפני חצי שנה היה בחינם...'
וואלה עולה כסף? עד לפני חצי שנה היה בחינם...
04/03/2017 | 09:38
2
17
בכל מקה מי שבאמת רוצה לבדוק עמותה לעומק שווה לו ה 42 ש"ח...כדי לבדוק נתונים אמיתיים ולא סתם להשמיץ...
לצפיה ב-'טעות שלי. חלק מהנתונים - חינם. אבל מי שרוצה הכל במרוכז -42שח'
טעות שלי. חלק מהנתונים - חינם. אבל מי שרוצה הכל במרוכז -42שח
04/03/2017 | 15:09
1
15
למרות שכמו שכתבת, ואני מסכים בהחלט, מי שזה חשוב לו - 42 שקלים לא יעצרו אותו.
פעם נוספת תודה על הדבר החדש שלימדת אותי.
לצפיה ב-'אין בעד מה, כנס ותראה איך הארגונים צוחקים עלינו'
אין בעד מה, כנס ותראה איך הארגונים צוחקים עלינו
05/03/2017 | 08:36
18
למשל תמצא בדוחו"ת הכספיים סעיף הנקראף "שכר למתנדבים" באחד הארגונים...
קראתי וצחקתי..הרי מתנדב לא אמור לקבל שכר...
לצפיה ב-'אז תגיש תביעה....'
אז תגיש תביעה....
01/03/2017 | 14:00
49
ללפחות עוזרים לנכים לא כמוך גיבור בלהציק...
לצפיה ב-'זה בדיוק השאלה על איזה רווחת נכים מדובר אשמח לדעת'
זה בדיוק השאלה על איזה רווחת נכים מדובר אשמח לדעת
01/03/2017 | 13:17
3
44
איזה נכה זכה להנות מהכספים האלא
לצפיה ב-'אף נכה בודד לא זכה מכספים..לפי הדו"חות ה כספיים'
אף נכה בודד לא זכה מכספים..לפי הדו"חות ה כספיים
01/03/2017 | 14:03
2
44
ושוב....בדוחו"ת הכספיים יש את כל הוצאות הכספים..במקום סתם להציק...פנה לרשם העמותות....
לצפיה ב-'חחחח אף נכה אז כול הכספים מיועדים להוצאות חברי העמותה'
חחחח אף נכה אז כול הכספים מיועדים להוצאות חברי העמותה
01/03/2017 | 14:08
1
31
וואו איזה עמותה נפלאה
לצפיה ב-'במקום סתם לכתוב אולי תפנה לדוחו"ת הכספיים?'
במקום סתם לכתוב אולי תפנה לדוחו"ת הכספיים?
01/03/2017 | 14:11
28
תיזהר....אני במקום אניש העמותה הייתי תובע אותך...ומעקל לך ברישום את הרכב שתחפש אותי.
לצפיה ב-'לך עזר כי אתה חבר אישי לפחות תציין את זה למען השקיפות'
לך עזר כי אתה חבר אישי לפחות תציין את זה למען השקיפות
01/03/2017 | 13:26
22
34
לצפיה ב-'הוא חבר שלי כמו שאתה מחבר שלי...בפייסבוק בלבד!!!!'
הוא חבר שלי כמו שאתה מחבר שלי...בפייסבוק בלבד!!!!
01/03/2017 | 14:07
21
43
ההבדל ביניכם שאתה קרציה...מעליב אדם בוטה לדעתי האישית אז חסמתי אותך..ואותו לא...הוא מכבד כל אדם..עוזר בהתנדבות למאות נכים.
לא ביקרתי בביתו מעולם ולא הוא אצלי...לא נפגשנו לקפה..לארוח ערב עם המשפחות....
יש לי מאות חברים בקיר שלי ואף אחד לא מיוחד יותר מאנשי העמותה הזאת...
אדם שמתייחס אלי בכבוד מקבל חזרה כבוד ממני...לעומת אדם המתנהג כמוך אז נחסם בכל רחבי הרשת...
לצפיה ב-'זה בסדר כול מי שמדובר אמת נחסם ומאוים'
זה בסדר כול מי שמדובר אמת נחסם ומאוים
01/03/2017 | 14:15
20
33
לצפיה ב-'איני חושב שאני היחידי שחסם אותך....'
איני חושב שאני היחידי שחסם אותך....
01/03/2017 | 14:25
19
40
עד כמה שיודע אתה חסום ברחבי הרשת....כי שימך ידוע לשימצה......אם להציק זו דברי אמת...כמו השאלות ששאלת פה במקום לבדוק ברשם העמותות הכל חוקי...
וכתבת קודם שלא רוצים לדבר איתך..כנראה ששימך יצא לשימצה  ואף אחד לא רוצה להתעסק איתך...הייתי מציע לך לשבת עם עצמך ולשאול למה...
לצפיה ב-'הדיון הסתיים כאן..אינו תורם כלום לנכים!!!!!!'
הדיון הסתיים כאן..אינו תורם כלום לנכים!!!!!!
01/03/2017 | 14:26
15
34
אם היית בודק את כל מאות העמותות היית מקבל ממני תא כל העזרה אבל אתה רק מציק כנראה מרוב שיעמום...
ושוב במקום סתם להטריד..פנה לרשם העמותות. תקרא את הדו"ח הכספי האחרון שלהם ותקבל תשובות על כל השאלות שלך..החברה מסודרת
כל הודעה נוספת בדיון זה תימחק ותיחסם!!!!
לצפיה ב-'גם מבחינתי הדיון הסתיים תודה שגיליתית שהעמותה לא נתנה שקל '
גם מבחינתי הדיון הסתיים תודה שגיליתית שהעמותה לא נתנה שקל
01/03/2017 | 14:35
14
30
לנכים
תודה עזרת הרבה לנכים
לצפיה ב-'לא גיליתי כלום, הכל מצוי ברשם העמותות '
לא גיליתי כלום, הכל מצוי ברשם העמותות
01/03/2017 | 16:24
13
23
בבדיקה שבדקתי ברשם העמותות האגודה לא מתרימה עבור נכים אישית אלא,, פעילויות תרבות הרצאות, טיולים כשהנכה משלם סכום סימלי...הארגון מנהל מועדון נכים עם מאות מבקרים....

ושוב...במקום לציק לכל העולם ואשתו כנס לרשם העמותות ותקבל את כל האינפורמציה ששואל עליה....
ואם לדעתך האגודה עוברת על החוק..פנה לרשם העמותות....
אגב עוד כמה עמותות אתה בודק?
לצפיה ב-'לא אמרתי שעברו על החוק פשוט הם לא מוכנים לענות'
לא אמרתי שעברו על החוק פשוט הם לא מוכנים לענות
01/03/2017 | 16:35
12
26
אלא עוסקים  בהכפשות למי ששואל
עובדה שרק אתה הגבת לשאלות
לצפיה ב-'בחיאת...עוד כמה ארגונים אתה בודק?'
בחיאת...עוד כמה ארגונים אתה בודק?
01/03/2017 | 17:09
11
27
אם לא עברו על החוק...מה זה מעניין אותך?
למה לא עונים? אולי תשאל את עצמך? תדבר ותבדוק עם עצמך?
לצפיה ב-'תגיד, עזרת פעם למישהו? נאבקת למען משהו? התנדבת לטובת נכים?'
תגיד, עזרת פעם למישהו? נאבקת למען משהו? התנדבת לטובת נכים?
01/03/2017 | 17:17
27
לצפיה ב-'רק אותם אני בודק זה בדיקה מדגמית ומסתבר שצדקתי'
רק אותם אני בודק זה בדיקה מדגמית ומסתבר שצדקתי
01/03/2017 | 17:40
9
34
בקיצור עמותה עם כמעט אפס פעילות
לצפיה ב-'צודק...עזרה פרטנית וליווי אישי לנכה מול הבירוקרטיה'
צודק...עזרה פרטנית וליווי אישי לנכה מול הבירוקרטיה
01/03/2017 | 17:57
8
42
פעילות חברתית כמו מועדון, הרצאות מסיבות, טיולים....ממש אפס פעילות....
איזו פעילות אתה עושה למען הנכים. מהי תרומתך לאוכלוסיית הנכים שבודק עמותות?
לצפיה ב-'עשיתי בחיים שלי פי שתיים לפחות מכול העמותה הזאת'
עשיתי בחיים שלי פי שתיים לפחות מכול העמותה הזאת
02/03/2017 | 09:34
1
29
בתור נכה עשיתי 3 שנים צבא בהתנדבות בדרגת סמל ראשון נבחרתי לחילל מצטיין של חייל הים 3 שנים בלי שום קצבה מישהו ממנהלי העמותה עשה צבא אם כן נשמח לדעת
עבדתי כ 30 שנה בשרות המדינה בלי לקבל קצבת נכות במשך 30 שנה נבחרתי כעובד מצטיין ופעמיים מחלקה מצטיינת המשכתי לעבוד משרה מלאה גם כמונשם--במה הם עבדו
אני בפנסיה כברכבר שנתיים הקמתי קבוצה בפייסבוק ואני קונה מכספי הפרטי לא מתרומות שמיכות פוך שלמתי חן חשמל לנכים לפני ניתוק ועוד הרבה דברים אני לא רץ לספר בכול מקום מה עושה
לצפיה ב-'שאלתי מה עשית בשביל אוכלוסיית הנכים..מה תרמת, התנדבת....'
שאלתי מה עשית בשביל אוכלוסיית הנכים..מה תרמת, התנדבת....
02/03/2017 | 11:26
21
מה שאתה עשית עושה כל אזרח שיכול במדינה....השאלה מה עשית מעבר למה שכל אחד עשה....
הייתי בא לאמי ז"ל ומספר לה שזה וזה אמר כך..וההוא אמר כך...אמרה לי אז תגיד גם אתה....

כנראה אוכל אותך שחסום שם...שאף אחד לא רוצה לדבר איתך כי כנראה שמך מפורסם לשמצה...
לצפיה ב-'והכי מצחיק עמותה יחסית ותיקה יש פה אלפי גולשים'
והכי מצחיק עמותה יחסית ותיקה יש פה אלפי גולשים
02/03/2017 | 09:43
5
30
אף אחד אפילו לא הגיב שהעמותה הזאת עזרה למישהו
חוץ מימך שטענת שקיצרו לך תור ואני יחזור על זה אלף פעם קיצור תורים זה עבירה פלילית כי זה על חן נכה אחר
אני לעומתם לא יעליב נכה אחר כמו שהם עשו
לצפיה ב-'כבר אמרתי לך..תגיש תלונה למשטרה...'
כבר אמרתי לך..תגיש תלונה למשטרה...
02/03/2017 | 11:28
4
25
ולמה אף אחד לא עונה לך לא כאן ולא בפייסבוק? תחשוב לבד...אולי כי שימך יצא לשימצה?...כי לא רוצים להתעסק עם אחד שחסום בכל מקום...
לצפיה ב-'יש לעמותה דובר לאן נעלם לא שמעתי שמינו אותך'
יש לעמותה דובר לאן נעלם לא שמעתי שמינו אותך
02/03/2017 | 11:35
3
25
לא תפקידי להתלונן במשטרה רק בררתי מה פעילות העמותה
עכשיו הבנתי כמעט כלום ביחס לרעש שעושים בפייסבוק ומצטלמים בוועדות בכנסת מה הם עושים שם בכלל אשמח לדעת
כנכה זכותי לברר חובתם לענות

לצפיה ב-'אני עונה לך כנכה וכמנהל הפורום'
אני עונה לך כנכה וכמנהל הפורום
02/03/2017 | 11:53
2
28
כאזרח המדינה יודע שכל עמותה מדווחת לרשם העמותות...בכל שאלותיך פנה אליהם...
לצפיה ב-'כמנהל חשבונות עליך לדעת שנתונים יכולים לסובב אותם איך '
כמנהל חשבונות עליך לדעת שנתונים יכולים לסובב אותם איך
02/03/2017 | 12:18
1
22
שרוצים
מאזנים ונתונים מרשם העמותות לא שוים מבחינתי כמעט כלום כולל האישורים שמתגאה בהם
הם לא מעידים על יושרה ובטח לא שקיפות
כמנהל הפורום הייתי מצפה מימך לדרוש גם נתונים
לצפיה ב-'אין לי כל עניין לבדוק נתוני עמותות..מה זה קשור לפורום'
אין לי כל עניין לבדוק נתוני עמותות..מה זה קשור לפורום
02/03/2017 | 15:11
19
על מאזן רשמי חותם רואה חשבון..קשה לי להאמין שרואה חשבון יסתכן רשיון בחתימות ואישורים בשביל עמותה כל כך קטנה...
בחייך...תתבגר..עבור לעמותה הבאה שחסמה אותך..
לצפיה ב-'דרך אגב אתה מוזמן לקבוצה שלי ותשמע איך מדברים עליך'
דרך אגב אתה מוזמן לקבוצה שלי ותשמע איך מדברים עליך
02/03/2017 | 12:58
2
44
ותתפלא מי מושמץ יותר ומי נחסם יותר אני אותה
מי שחסם אותי עד היום זה רק מנהלי העמותה הזאת ואתה
כניראה ששאלתי שאלות קשות מידיי

לצפיה ב-'להגיד לך את האמת? לא מעניין אותי...'
להגיד לך את האמת? לא מעניין אותי...
02/03/2017 | 15:13
1
38
עובדה שמי שחסום זה אתה ולא אני...עובדה שאיתך לא רוצים לדבר כי שימך יצא לשימצה....
אם אתה המנהל שם..מתאר לי מי האוכלוסיה...
לצפיה ב-'הדיון כאן הסתיים אתה מפריע לפעילות הפורום'
הדיון כאן הסתיים אתה מפריע לפעילות הפורום
02/03/2017 | 15:16
28
תבקש אינפורמציה בקבוצה שלך לא פה...פה עוזרים לא משמיצים!!!!!
לצפיה ב-'עזרה בבקשה'
עזרה בבקשה
28/02/2017 | 21:03
1
88
בחורה בת 17 נמוכת קומה, רוצה ללמוד נהיגה..אין לה גמלת נכות..מה הצעד הראשון??? איפה לפנות..?? תודה
לצפיה ב-'לבקש וועדה במרב"ד'
לבקש וועדה במרב"ד
01/03/2017 | 08:59
88
תפני למשרד  הרישוי הקרוב לביתך ומלאי טופס...תוזמני לוועדה אולי גם סימולטור לבדיקת כושר נהיגה\כושר תגובה...לאחר ההחלטה תוכלי ללמוד נהיגה בהתאם להמלצות הוועדה...יש רכבי לימוד פרטיים עם איבזור...אין בעיה.
לצפיה ב-'יש לי חלום שכול עמותות הנכים יסגרו'
יש לי חלום שכול עמותות הנכים יסגרו
28/02/2017 | 18:27
2
75
בביקורת מס הכנה השבוע מתוך אתר רשות המיסים
בביקורת שנערכה בעמותה המפעילה מכון כושר בירושלים גילו המבקרים שהעמותה העבירה סכום של כ- 60,000 ₪ , לחברה שבבעלות מנהל העמותה. בנוסף הועברו 17,000 ₪ לחשבונו האישי של מנהל העמותה. מנהל העמותה הסביר "החברה שבבעלותי נותנת שירותים לעמותה. לגבי ה- 17,000 ₪ שעברו לחשבוני יש לי כרטיס אשראי פרטי שעמו אני משלם את כל הוצאות העמותה והעמותה מחזירה לי את הכסף, כך הסבירו לי שנוהגים".
לצפיה ב-'ואז מה הסיכוי שלנו? מי ידאג לקצבה ראויה? לנגישות? לכך שלא '
ואז מה הסיכוי שלנו? מי ידאג לקצבה ראויה? לנגישות? לכך שלא
01/03/2017 | 09:45
1
39
ישכחו מהנכים?
לצפיה ב-'ארגון יציג ולא עמותות מושחתות'
ארגון יציג ולא עמותות מושחתות
01/03/2017 | 12:05
27
לצפיה ב-'נכים יוכלו קחת משכנתא'
נכים יוכלו קחת משכנתא
27/02/2017 | 16:55
2
138
וועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה: נכים יקבלו סיוע שיאפשר להם לקחת משכנתא
לצפיה ב-''
28/02/2017 | 07:14
33
לצפיה ב-'למדתי לא לשמוח. כל עוד זה לא עובר סופית, חבל לפתח ציפיות'
למדתי לא לשמוח. כל עוד זה לא עובר סופית, חבל לפתח ציפיות
03/03/2017 | 17:02
20
לצפיה ב-'אמונה חיזוק והתעוררות'
אמונה חיזוק והתעוררות
27/02/2017 | 14:00
1
83
שלום, שמי אלון (בן אורה) פז. התגוררתי בעיר הוד השרון ולפני מספר שנים עברתי תאונת דרכים קשה. כתוצאה מהתאונה השתתקתי בכל חלקי גופי. הסרעפת שלי נפגעה ולכן בנוסף אני מחובר גם למכונת הנשמה.
כאן אני אשתף אתכם בדרך שבה אני מתמודד עם מצבי, הכוחות שאני שואב מהאמונה שמחזיקה אותי ונותנת לי את הרצון לחיות ולהמשיך הלאה. אני מקווה שתתחזקו מדבריי ותחזקו גם את האחרים.
בעקבות התאונה שעברתי אמונתי בבורא עולם התחזקה עוד יותר. כיום אני מעביר את זמני בלימוד תורה בעזרת אדם יקר – אבורוס אברהם, ידיד שמלווה ומחזק אותי ספר שנים וממנו למדתי ואני לומד המון, ואני מודה לו מקרב לב. בנוסף מרבנים ואנשים טובים שמגיעים אליי, וגם עם חברים שבאים לבקר ולארח לי לחברה, חלקם עושים זאת באופן קבוע. אני שוכב בחדר פרטי וכמעט לא יוצא ממנו ואני מעסיק את עצמי בתפילות ולימוד רוב הזמן.
אדם שקורה לו משהו הכי קטן מיד הוא אומר או זועק: "למה בורא עולם, למה דווקא אני, למה זה מגיע לי, מה עשיתי???".  אני לא זוכר שאמרתי מאז התאונה ועד היום - "למה?...". אדם ששואל "למה?" את בורא עולם, זה מעיד על חוסר אמונה בו. יש רק מילה אחת שאמרתי ואני אומר גם היום" - תודה! תודה בורא עולם! אם זה מה שבחרת בשבילי, מי אני שאבוא ואתלונן ואבכה ואכעס עליך? רק אתה יודע מה הכי טוב בשבילי, נסתרים דרכך ונפלאים מעשיך! אין עוד מלבדך אבא שבשמים, הקדוש ברוך הוא! הכל לטובה".
הוא הבורא, אני הנברא. הוא האבא, אני בנו. הוא המלך, אני עבדו. הוא המצווה, אני המצווה.             אני ממליך אותו בכל לילה ובכל יום על כל גופי ונשמתי, על כל העיר שאני נמצא בה, על כל ארץ ישראל הקדושה, על כל העולם הגדול הזה ועל כל היקום העצום הזה כי הוא מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא. הוא ברא ויצר את הכל. הוא אחד ואין שני לו! אחד יחיד ומיוחד! ריבון העולמים! הוא שברא ואחראי על הכל – עצום מהיקום – מהכל! הוא יכול לעשות בי ככל העולה על רוחו. מי ומה אני שאתנגד לו? אני סומך על כל החלטותיו ועל כל מעשיו בהחלטיות!  
אדם צריך להבין שיש בורא לעולם ואין סתם. יש חשבונות שמיים וצריך לקבל את הכל בהבנה, באהבה ובשמחה עם כל הקושי שבדבר, כי אם אתה מאמין בבורא עולם, אז תסמוך רק עליו ותבטח רק בו. כמו שאתה יודע להגיד לו תודה כשטוב לך, אתה צריך לדעת להגיד תודה גם כשלא טוב לך. אם כבר, עדיף לסבול, לכאוב ולהיות בצער, להתנקות, לתקן, להזדכך ולכפר על עוונות בעולם הזה ולא בעולם הבא, ולהגיע ישר למקום טוב למעלה.
אל תגיד: "הגורל הכה ו/או מכה בי". תשכיל לדעת ולהבין - הגורל לא מכה - אלה מזכה! זה מאהבת השם יתברך! קבלת הייסורים בהבנה ובאהבה מרעיש עולמות למעלה, עושה רעש גדול בשמים ופותח שערי רחמים. "אשרי, הגבר אשר תייסרנו יה,..." (תהילים פרק צד, פסוק י"ב).
לא קל להבין אבל בימי חייך, בעבר והיום, אתה חש רק בליטוף שלו! את החיבוק הגדול תקבל לעתיד לבוא כל ימי חייך, להביא לימות המשיח ולאחר מכן.
אדם צריך להמליך את בוראו בכל לילה ויום ולומר:
אבא שבשמים הקדוש ברוך הוא אל חיי ריבון העולמים. אני ממליך אותך גם הלילה\היום הזה על כל גופי ונשמתי, על כל העיר שאני נמצא בה, ועל כל ארץ ישראל הקדושה, ועל כל העולם הגדול המופלא והנפלא הזה, ועל כל היקום העצום הזה. כי אתה מלך מלכי המלכים – הקדוש ברוך הוא! אתה בראת, אתה יצרת את הכל. אתה אחד ואין שני לך, אחד יחיד ומיוחד! – הקדוש ברוך הוא!
היום אני שוכב בחדר קטן "כמו קופסת גפרורים", מרותק למיטה ומחובר למכונת הנשמה. לא רואה אדמה ולא שמיים, זה אני וארבע קירות, ואני יודע שאני לא מפסיד שום דבר בחוץ. העיר גדולה, המדינה גדולה, העולם גדול, אבל אני יודע שבחוץ הכל גשמיות, תאווה, הבל הבלים, ואני שוכב לי בחדר ומתבודד עם בורא עולם, מדבר אליו, מבקש ומתפלל עליי, על כל בני משפחתי ועל כל עם ישראל, ואני יודע שכשיגיע יומי, עד מאה ועשרים, אני אקבל פי אלף, פי מיליון, ממה שקיבלתי כאן בעולם הזה. אני לא מפסיד שום דבר!!! נהפוך הוא, זה שאני נמצא במצב הזה זו לא מסכנות, זו זכות!!! לכפר על עוונותיי ועוונות עם ישראל, מה יותר טוב מזה!?
היום אני מבין משהו שבן אדם בריא קשה לו להבין, שהגוף זה דבר משני. כל עוד, הלב פועם, הראש עובד, העיניים רואות, האוזניים שומעות, הפה מדבר ואוכל והנשמה מרוממת - מה אני צריך יותר מזה? אני לא צריך שום דבר. כי כל עוד אני יודע שהעולם הזה זמני, החיים זמניים, הגוף הוא זמני, אז ממה יש לי לדאוג? ממה יש לי לחשוש? ממה יש לי לפחד? אבא שבשמיים הקדוש ברוך הוא שומר ומשגיח ודואג לכל מחסורי, וכמו שכתוב בתהלים (מזמור כ"ג) "מזמור לדוד, ה` רועי לא אחסר..".
יש את האמרה "איזהו עשיר? השמח בחלקו" (מסכת אבות ד`, א) אני שמח בחלקי!!!
ראשי התיבות של המילה "עשיר", הם: עיניים, שיניים, ידיים, רגליים, ואצלי מתוך העשי"ר הזה, יש רק את ה-ע"ש (עיניים, שיניים), אך למילה ע"ש יש עוד פירוש "עולם שלם" - אני עולם שלם! אני לא צריך ידיים ורגליים בשביל להיות עולם שלם. אמנם אין לי ידיים ורגליים מתפקדות, אבל ל-י` ול-ר` במילה עשיר, יש עוד פירוש- "יצר רע" - שכמעט אין לי היום ברוך ה`. ומה שכן יש לי בי` והר` הם – ראש יהודי. בעקבות אופן המחשבה.
ברוך ה` טוב לי עם מי שאני, מה שאני ואיך שאני! אין לי תלונות לבורא עולם - רק תודה!
האם אי פעם הערכת את גופך? את האצבע הקטנה בידך? שכשמגרד לך האף, האוזן או במקום אחר אתה מרים אותה ומגרד מיד, בלי בעיה. אם אשאל אחרי כמה שניות "מה עשית הרגע?" לא תבין או תזכור מה עשית כי הכל מובן מאליו  בשבילך. כשלי מגרד האף, האוזן או במקום אחר אני נאלץ לסבול את זה דקות ארוכות במקרה הטוב. לא תמיד יש מי שיגרד לי. אין מובן מאליו! ברגע שנפגע לך איבר בגוף, אז אתה מבין כמה אותו איבר היה חשוב לך. בעזרת האצבע הקטנה הזאת אתה מגרד את האף, אתה לוחץ על כפתור כזה או אחר, אתה מחזיק כלי כתיבה, אתה מחזיק סכו"ם. פעם הערכת את כף היד? את היד שלך? כשאתה צמא, עם אותה יד אתה לוקח כוס, ממלא אותה מים והכוס נהיית יותר כבדה, ואז אתה מגיש אותה לפה ושותה. פעם חשבת והערכת את השרירים, את הגידים, את העצמות שאיתם אתה מזיז את היד?.
יד בגימטריה זה 14 ועוד יד זה עוד 14. ביחד זה יוצא 28, ובגימטריה 28 זה כח. עם הידיים אתה יכול לבנות ולהרוס, פעם חשבת על זה? הערכת את זה? אני לא יכול להזיז אצבע. אני צריך לבקש את עזרת הזולת בשביל שישקו אותי, יאכילו אותי, שיעשו למעני דבר מה. אני לא יכול לעשות דבר בכוחות עצמי. אז תגיד לבורא עולם, בורא עולם תודה על הידיים, תודה על שאני יכול לעשות מה שאני רוצה, איך שאני  רוצה, מתי שאני רוצה, כמה שאני רוצה. זה לא מובן מאליו. תודה בורא עולם!
פעם הערכת את הרגליים שלך? זוג רגליים שמחזיקות עליהן עשרות רבות של קילו. אתה עומד מול מדרגות, אתה צריך לעלות כמה קומות ואתה אומר לעצמך "אוף, כמה יש לי לעלות", אתה מתעצל. תגיד לבורא עולם תודה על שיש לך רגליים בריאות, שאתה יכול ללכת, לעלות מדרגות. יש אנשים מוגבלים, קשישים, שעד שהם עולים מדרגה ועוד מדרגה בקושי רב לוקח הרבה זמן, ואתה יכול בדילוגים לעלות ללא בעיה. כשאתה מגיע למעלה, תגיד לבורא עולם, תודה בורא עולם, תודה על הזכות, תודה על הרגליים הבריאות, תודה שזיכית אותי לעלות למעלה. אין מובן מאליו! אין מובן מאליו! זה שאתה יכול ללכת ולעלות בקלות זה לא מובן מאליו. תגיד לבורא עולם - תודה בורא עולם, תודה על הרגליים הבריאות, על שאתה מזכה אותי ללכת לאן שאני רוצה, מתי שאני רוצה, כמה שאני רוצה, ואני לא זקוק לעזרה של אף אחד. זה לא מובן מאליו!
אתה נכנס למקלחת, אתה עומד מתחת לדוש, המים זורמים על כל גופך, איזה כיף, אתה נהנה. אני, אחד החלומות שלי, זה להיכנס למקלחת מתחת לדוש, שיזרמו עליי מים נעימים ואני לא יכול. אסור לי. אתה יוצא מהמקלחת, אתה מתלבש, עומד מול המראה, תגיד לבורא עולם - תודה בורא עולם! תודה על שזיכית אותי להתקלח, ועוד בכוחות עצמי, להיות נקי, להתלבש. יש אנשים שלא מסוגלים לעשות את זה, מקלחים אותם על המיטה, כמוני.
בורא עולם ברא אותנו מושלמים. כל איבר ואיבר, כל עצם ועצם, כל וריד, כל עורק, כל כדורית דם מחושבת ומושלמת בגוף. לא יותר ולא פחות. אין סתם בעולם. נפלאים מעשיו של בורא עולם. אז תעריך את גופך, תגיד תודה, תודה בורא עולם על שאני בריא, זה לא מובן מאליו!
אני שוכב על המיטה, מונשם, בתוך חדר קטן, כמעט ולא יוצא ממנו. לא רואה כלום בחוץ. תעמוד מול החלון, תביט החוצה, תיקח שאיפת אוויר, תגיד לבורא עולם - תודה בורא עולם! תודה על שאני יכול לנשום בכוחות עצמי, לראות שמיים, לראות שמש, לראות ירח וכוכבים, לראות עננים, לראות ציפורים, לראות אדמה, לראות עצים, לראות פרחים, דשא, לראות את נפלאות הבריאה. זה לא מובן מאליו!!! תעריך את מה שבורא עולם נתן לך, אתה צריך להרגיש אדם מאושר, שהחיים יפים, שבורא עולם אוהב אותך, שהוא זיכה אותך בגוף בריא ובנפש בריאה.
אדם צריך להודות לבוראו, אל חייו, הקדוש ברוך הוא,  בכל זמן נתון. הגיע הערב-לילה, אתה עולה למיטה. קח אוויר, תירגע כמה שניות, תחשוב מעט על היום שעבר עליך, תביט למעלה או תעצום את עיניך הכבדות והעייפות ותתייחד עם בוראך אל חייך הקדוש ברוך הוא
לצפיה ב-'גאה בך על כוחות הנפש '
גאה בך על כוחות הנפש
27/02/2017 | 14:44
37
כל הכבוד. 

אברהם יוסף סְלוֹמַה
יו"ר
אנשי"ם-ארגון נכי שיתוק מוחין ע"ר  58048474/9
כתובת: מאיר בעל הנס 24, רמת גן      5236463

דוא"ל:   anashim@anshim-cp.org.il                    
דוא"ל:                             avi@anashim-cp.org.il      
אתר:                               www.anashim-cp.org.il
F: https://www.facebook.com/groups/392785109578/

טלפקס':   11 10 676  03
נייד:        084 43 63  054

ח"ן:  106978 סניף 546 [מרום נווה רמת גן] בנק הפועלים
לעמותה אישור ניהול תקין
לעמותה אישור 46 לעניין תרומות

לצפיה ב-'האם לנכים לא 100% נכות שאין להם פטור ממס הכנסה יש הטבות במס '
האם לנכים לא 100% נכות שאין להם פטור ממס הכנסה יש הטבות במס
26/02/2017 | 12:07
2
90
הכנסה, למשל אם יש רק 60% נכות אבל 100% אי כושר מגיעה הנחה במס הכנסה?
לצפיה ב-'גם לנכים 100% אין הנחה במס הכנסה...'
גם לנכים 100% אין הנחה במס הכנסה...
26/02/2017 | 12:37
1
104
כדי להיות זכאי לפטור ממס הכנסה עליך לעבור וועדה רפואית ברשות  המיסים....אין קשר בין הוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי לוועדה במס הכנסה...במס הכנסה בודקים נכות רפואית בלבד..והחישוב משוקלל...במס הכנסה לוקחים בחשבון כולסטרול, לחץ דם...אפילו ציפורן  חודרנית ואילו הוועדות של ביטוח לאומי הן יעודיות..לקיצבת נכות בודקים אי כושר תעסוקי..בניידות בודקים פגיעה בגפיים תחתונות, בשר"מ בודקים תיפקוד יומיומי, יש מקרים ש % הנכות חופפים ואז יש פטור מוועדה רפואית במס הכנסה, לכן במסמכים שמצרפים לתביעה יש לרף פרוטוקול עדכני של הוועדות הרפואיות בביטוח לאומי
לצפיה ב-'לפעמים מספיק הפרוטוקול של וועדת נכות של ב.ל.'
לפעמים מספיק הפרוטוקול של וועדת נכות של ב.ל.
27/02/2017 | 07:32
69
אותה מגישים למס הכנסה. והם פותרים מוועדה נוספת אצלם שגם עולה כסף. ככה היה אצלי לפחות
לצפיה ב-'יום משפחה שמח לכולם'
יום משפחה שמח לכולם
26/02/2017 | 22:47
36

יום משפחה שמח לכולם.!!!
היינו אבא, אמא ושלושה ילדים (שני בנים ואני בת הזקונים), ברקע הייתה סבתא (אמא של אמא) ודוד אחד, אח של אבא.
זהו – זו הייתה כל המשפחה שלי והיה לי טוב.
הורי שניהם יוצאי שואה ובילדותי לא שמענו בבית סיפורי על השואה, רק לפעמים היו מילים בודדות שנאמרו על השואה, אבל בהקשרים אחרים.
כך שמעתי (מתמיד) שלאמי אין אחים ואחיות ואביה נרצח ע"י הנאצים בשואה.
כשבגרתי וחליתי והסתבר שמחלתי היא תורשתית, התחלתי לשאול שאלות.
אבי כבר לא חי והראשונה שפניתי אליה היא אימי. ניסיתי לחקור ולחפש תשובות ממנה והשאלה הראשונה הייתה מי התחיל עם המחלה או האם סבא מצד אמא היה חולה גם. נתקלתי בהמון שקרים והסתרת האמת.
אימי היא אישה קשישה ונכה כמוני והבנתי שממנה אני לא אשמע את האמת, אחי הבכור חולה גם הוא ומסיבות שלא מובנות לי, הוא שואל שאלות ונראה שהנושא לא מעסיק אותו, אך לעומתו יש לי את האח הבריא שבמקרה הוא עוסק לפרנסתו בחקירות. האח הזה חקר והגיע לאמת (???), אך הוא לא מצא לנכון לשתף גם אותי ו/או את אחי השני.
משמועות שמעתי שהיה לי סבא שעלה לישראל, הוא נישא כאן לאישה אחרת ונולדה לו ילדה. הסבא הזה כבר לו חי, אבל המצחיק ביותר הוא, שהוא קבור
כ 200 מ' מביתי.
אחי החוקר פגש את בתו (שגם היא גרה בשכנות אלי) ואת הבן שלה, אך שמעתי שהיא אינה מעוניינת להיפגש עם אחותה למחצה (אימי) ובטח לא איתי (אגב גם אימי לא מעוניינת לפגוש אותה).
ובכן "קברתי" את הניסיון לגלות את האמת ובכל זאת חג משפחה שמח לכולם.
אגב אשמח לשיתופים רבים ככל האפשר ואולי האמת תצא לאור.

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום נכי צה
פורום נכי צה"ל
עו
עו"ד גיא בית און
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה