לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1379613,796 עוקבים אודות עסקים

פורום זכויות ומגבלות (נכים)

 
פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

 
פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 

לצפיה ב-'קצבת תלויים'
קצבת תלויים
29/03/2018 | 06:13
3
172
שלום בן הזוג שלי לא עובד 3 שנים, ולא מקבל פנסיה משום גורם. האם מגיע לי קצבת תלויים. מקבלת פנסיה של 3200 שח .. תודה. יש לי א.כ. ע 100 % ...לצמיתות .
לצפיה ב-'בהחלט, גם אם ישתכר עד 5,500 ש"ח לערך את זכאית'
בהחלט, גם אם ישתכר עד 5,500 ש"ח לערך את זכאית
29/03/2018 | 08:51
1
100
לצפיה ב-'קצבת תלויים '
קצבת תלויים
29/03/2018 | 09:46
112
תודה יואל ביטוח לאומי ענו לי כי אני לא זכאית .בגלל.  הפנסיה שמקבלת ממגדל 3300 שח. האם הם טועים. 
לצפיה ב-'אם מקבלת פנסיה מעבר לקיצבת הנכות אז הם צודקים'
אם מקבלת פנסיה מעבר לקיצבת הנכות אז הם צודקים
29/03/2018 | 10:14
118
כשכתבת פנסיה 3,200 חשבתי שהתכוונת לקיצבת נכות...אם זה בתוספת אז זה מבטל קיצבת תלויים.
לצפיה ב-'סיוע בשכ"ד'
סיוע בשכ"ד
26/03/2018 | 21:01
109
האם יש שינוי בסכום הסיוע?
לצפיה ב-'שאלה למי שגם עובד וגם מקבל קצבה'
שאלה למי שגם עובד וגם מקבל קצבה
26/03/2018 | 14:16
14
297
האם ביטוח לאומי נוהגים לזמן נכים שהכנסתם גדלה לבדיקה מחדש של אחוזי הנכות? מה הניסיון האישי שלכם בעניין?

אני יודע מה אומר החוק בעניין (גם חוק לרון המקורי וגם החוק המעודכן). לכאורה אסור להם לעשות את זה, אבל החוק לא באמת מונע מביטוח לאומי לזמן אותך באמתלה אחרת.

לכן אני רוצה לשמוע מכם: מה קורה בפועל בעניין הזה?

תודה
לצפיה ב-'ביטוח לאומי רשאי לזמן לוועדות חוזרות בכל עת....'
ביטוח לאומי רשאי לזמן לוועדות חוזרות בכל עת....
26/03/2018 | 14:20
13
261
הוא לא צריך סיבה מיוחדת, אבל תחשוב לבד....הצהרת שאיבדת את כושר השתכרותך, המצאת מסמכים...ואחרי שאושרה לך קיצבה, משתכר יותר מהפקידה שמטפלת בך.....איך זה נראה בעיניהם?
לצפיה ב-'ביקשתי תשובות מניסיון אישי (את החוק היבש אני יודע)'
ביקשתי תשובות מניסיון אישי (את החוק היבש אני יודע)
26/03/2018 | 14:34
12
198
החוק היבש (עד כמה שידוע לי) אומר שביטוח לאומי יכול לזמן לבדיקה מחדש אך ורק אם הסתירו ממנו מידע בבקשה המקורית או שמקבל הקצבה קיבל טיפול רפואי ששיפר את מצבו.
 
כך שחוקית, לכל טענה מהסוג הזה של ביטוח לאומי אין רגליים. אבל לך תתחיל להילחם איתם בבית משפט על זה...
 
לכן שאלתי מה קורה בפועל. ביקשתי לשמוע מניסונם של אנשים, כי אני רוצה לדעת למה לצפות.
 
וברור שאני לא מדבר על מצב שבו בן-אדם מרוויח עשרות אלפי שקלים או משהו. אני מדבר על מצב שבו (נגיד) ההכנסות שלך עלו מ-2000 שקל בחודש ל-5000 שקל בחודש. יש בבט"ל טבלאות שאומרות כמה אמור לרדת לך מהקצבה במקרה כזה (וזה צודק לחלוטין), והשאלה שלי היא האם מה שכתוב שם זה גם מה שקורה בפועל? או שיש סכנה שיקחו לך את הכל באמתלה של "בדיקה חדש"?
 
ולא מבין איך מה שכתבת על הפקידה שמשתכרת פחות רלוונטי בכלל. אם ככה זה נראה להם, אז בשביל מה בכלל לפרסם את הטבלאות האלה? ואיך גישה כזאת מעודד נכים לצאת לעבוד? פשוט תשובה לא לעניין.
 
עכשיו, אם יש פה מישהו שיכול לענות מניסיון אישי, אודה לו.
 
נ.ב.
לנתח את המצב ואת התגובות האפשריות של ביטוח לאומי באופן תיאורטי - גם אני יודע. חשבתי על זה הרבה בשבועות האחרונים. אבל כל הניתוחים התיאורטיים האלה לא מהווים תחליף לניסיון אישי אמיתי בשטח. למה להתעסק בספקולציות, כשאפשר לשאול ישירות אנשים שהיו במצב דומה?
לצפיה ב-'בנושא הפקידה כתבתי מנסיונו של חבר..'
בנושא הפקידה כתבתי מנסיונו של חבר..
26/03/2018 | 16:40
9
401
סתם לידיעתך מה שקובע הוא החוק היבש לא ניסיון החברים כאן בשאלה ששאלת, כי אין נכה אחד דומה למשנהו אם במצב הפיזי, הבריאותי או הכלכלי...
אתה שואל כאילו הנכה הוא אביזר...כלי רכב...
 
נ.ב.
נכה המסוגל  לצאת לעבודה, להשתכר בכבוד וחושש, ומנתח את סיכוייו להיתפס (מעניין על מה) , לי זה אומר דרשני
 
לצפיה ב-'יואל, אינך צודק כי על פי החוק היבש'
יואל, אינך צודק כי על פי החוק היבש
26/03/2018 | 20:58
4
207
רק בשני המצבים, האחד אם בעת הועידה היו עובדות שנוצרו והיו ידועות והוסתרו או לא הועלו בפני הועדה או הפקיד, ואין קשר ליכולת האולי עתידית להשתכר בפרט כשמדובר בלוקי נפש, שלא יודעים אם ועד כמה יוכלו להשתכר, כך שזה לא מידע שהסותר או כזה שהיה ידוע.
 
שנית, וזה גם מפורט ומודגש בחוזר לעובדי המוסד, במידה שחל שיפור מהותי במצב הנכה עד כדי שחדלה מלהגרם בו הנכות, למשל עקב טיפול רפואי שעבר. מה קורה במחלות אפיזודיות ששבות לאחר הפוגות קצרות? או נכי נפש שממשיכים מעקב וטיפול שמחלתם או הפרעתם לא הגיעה למצב שלא עונה להגדרת נכות או להפיכת המבוטח לנכה? מה בנוגע למחלות כרוניוץ כמו כאב, ראש, פרקים שאינם עוברים אך כן עשויים להימצא תחת שליטה? שהרי גם בספר הליקויים רשום- נכות תפקודית שמשמעותה שהנכה יצטרך לכל ימי חייו טיפול תומך או טיפול תרופתי בשל מצבו? 
 
הודגש בחוזר זה, שלא להשתמש בתקנה זו 37א בלי הכרה או הבחנה, אלא במשורה ולא כצעד משפטי בירוקרטי כדי לחסום או לבלום או למנוע את החלטת הוועדה, אלא מסיבה רפואית בלבד. משתמע מהחוק וכן מאותן תקנות יבשות, שנכה בעל אי כושר 100% אשר עובד ומשתכר עד 60% מההכנסה הממוצעת במשק (כ 5900 שח נכון ל- 2018) , יכול לעבוד "כרגיל" מפני שלא חדלה בו הנכות ואין שיפור מהותי במצבו הרפואי עד כדי כך שלא עונה להגדרה של נכה, או שאכן קיבל טיפול רפואי שלא היטיב עימו ולא שיפר מצבו.
 
שוב, עובדי המוסד הונחו להשתמש בנוהל בצמצום ולבחון אילו מקרים כן, שהרי כל עליה בהכנסה תעלה את החשד או האפשרות שהכושר להשתכר חזר (או לעולם לא היה מוגבל), וכן כי רופא מוסמך יחליט אם לזמן עפי שיקול רפואי בלבד.
 
לצפיה ב-'בנוסף פקידה מהמוסד מסרה אישית,'
בנוסף פקידה מהמוסד מסרה אישית,
26/03/2018 | 21:05
213
נכים לא יוזמנו לוועדה רפואית, הכל בסדר וניתן להשתכר עד 3700 שח ממרץ 2018. באם ההכנסות מעל לתקרה זו, נא לשלוח תלוש ונעדכן על מנת לחשב את הקיזוז.
 
הקשיתי ושאלתי, האם אזומן לוועדה רפואית נוספת ועליי להמציא אישורים נוספים בתחום בריאות הנפש שהרי אני בטיפול קבוע ובמעקב, ונמסר- לא נזמין לוועדה, אל דאגה הכל בסדר, בריאות שלמה!
 
 
בנוסף גם בית המשפט הבחין בהבדל שבין השתכרות המבוטח טרום הגשת תביעתו להכרה בנכות כללית מטעמי צדק,  כלומר עובר לתקופה זו , לבין השתכרות המבוטח לאחר קבלת הזכאות ואישור הוועדה הרפואית, שאז יחולו כללי הקיזוז כפי הטבלאות.
לצפיה ב-'פעם ראשונה שאני שומע על הגבול של 5900. את יכולה לפרט על זה?'
פעם ראשונה שאני שומע על הגבול של 5900. את יכולה לפרט על זה?
26/03/2018 | 21:32
170
קודם כל, תודה. המידע שכתבת הועיל לי.
 
בכל מקרה, מה הסיפור עם הרף של 60% מההכנסה הממוצעת במשק?
 
 
לצפיה ב-'ראשית לא ציינתי ליקויים...'
ראשית לא ציינתי ליקויים...
27/03/2018 | 08:42
1
133
שנית כל שכתבתי אמת היא...מנסיון של חברים כאן שזומנו לוועדות אי כושר חוזרות!!!.....
הרי בביטוח לאומי לא טיפשים...לא יעלה על הדעת שנכה יצהיר שאין לו כושר תעסוקתי ואחרי שאושרו לו % אי כושר וקיצבת ניידות ואחרי שהאבק שוקע יוצא להשתכר....
ולפי המשפט האחרון שלך בפוסט, אי כושר תלוי בכושר תעסוקתי ולא ב% נכות רפואית (מלבד הכניסה).
אגב בתחילת העשור הייתה מהומת אלהים בפורומים ובקבוצות כשנודע שביטוח לאומי מזמן נכים עובדים לוועדות חוזרות...
לצפיה ב-'בשביל זה יש וועדות חוזרות'
בשביל זה יש וועדות חוזרות
27/03/2018 | 10:36
116
אם רופא חושב על סמך נסיונו ודעתו שמצבו של הנכה עשוי להשתפר, הוא יקבע ועדה חוזרת בתוך שנה או שנתיים. למשל אם יחשוב שיחול שינוי לטובה בתנועות עמוד שדרה, עצב שהשתקם, החלפת מפרק שהצליחה לשפר את המצב הרפואי, השתלת קרנית שהשיבה לאדם מאור עיניו(כמובן שהבדיקה תהיה חדות ראייה). מה הטעם לתת נכות יציבה ולזמן לבדיקה מחדש?
כל עוד לא מדובר בהסתרה או בכוונה פלילית אני לא מבינה מה הבעיה.
 
אם נקבעה נכונה יציבה המחשבה מאחוריה שהנכה כנראה לא ישתקם ברמה שיפסיק להיית נכה וזה יהיה כושרו להשתכר. לא אמרתי על הכושר, בתקנות מדובר על שיפור מהותי במצב הרפואי שבעקבותיו המבוטח חדל מלהיות נכה כהגדרת החוק.
 
שנית, אפשר להבין שהמצבים שונים- אדם שישתכר כ 5 אלף שח עם מגבלות משמעותיות ייקבל כמעט תמיד הכרה מופחתת בנכותו ובאי כושרו, לעומת אדם שלאחר קבלת הזכאות ותשלומי הקצבה, החל להשתקם ולהרוויח מעבודה.
יש שופטים שהתייחסו להבדל הזה בפסקי דין, המצב בו מבוטח משתכר בצורה משמעותית הוא אבן חשובה בבואנו לקבוע דרגת אי הכושר אולם משקיבל הנכה את אי הכושר, טבלאות וכללים שונים חלים עליו. ראו את טבלאות השכר לנכים שהתעדכנו במרץ. סביר להניח שמי שירוויח 5 אלף מעבודה סדירה כשכיר, אם ייבדק לנכות להחמרה או יגיש תביעה, יידחה ודרגתו תהא חלקית ביותר. 
 
שלישית, רוצה לציין שלפי פרסומי המלל , יש ניסיון להראות שיציאה לעבודה כדאית ומשתלמת מבחינת הכנסות ושנכים לא ייבדקו מחדש. יש כאן טריק "קטן"- אם ההכנסות יירדו או לא תעבוד, תחזור לקבלת קצבת נכות בגובה המלא כל עוד דרגת אי הכושר שלך בתוקף.
זה נתון לעיוותים ופרשנויות, כיוון שאם לא זומנת ולא נבדקת מחדש, תוכל לשוב לקבל הקצבה כפי שהייתה. אם מכוח תקנה 37 תזומן לוועדה(בעילת הסתרה או שיפור רפואי משמעותי לעניין הגדרתך כנכה) סביר להניח שדרגת אי הכושר תהא אחרת או תישלל, ובמצב זה שינוי בהכנסות כמו פיטורין יוביל ל"קירח מפה ומשם". ביטוח לאומי לא טיפש, זה קצת אבסורד שהפקידים ירוויחו כמו הנכה, ולצערנו החוק היבש לא מתחשב בקשיים ובמאמצים שעל הנכה לקום, להתארגן, לתפקד, להחזיק עבודה מכניסה שכן מה שקובע זה הברוטו, אבל המטרה הייתה לעודד יציאה לעבודה. במצב הקיים בו נכים מפחדים ממלכודות דבש של תקנות שונות, הנכים ממיתים את נפשם בלא תעסוקה והם גם אינם תורמים למשק. 
 
יואל, לגבי מה שציינת "כששוקע האבק להתחיל להרוויח"- זה לא מדוייק. נכים לא מחכים שיישקע האבק... אני למשל עבדתי בעבודות לא יציבות ומסגרות שונות החלפתי כאשר תבעתי לראשונה ב 2010 וגם כאשר זומנתי שוב ב 2011 ומאז יציבה. לא קראו לי למרות שהיו שינויים במסגרות ובהכנסות, ואפילו כמה חודשים לפני לרון הרווחתי סכום ששלל לי את הקצבה לחלוטין, אבל הרופא בקביעתו את אי הכושר יציב, עליו להסתמך על נסיוני באשר למצב, שאי הכושר יישאר יציב כלומר לא תעלה משמעותית היכולת להשתכר. אם שגה או מציאות הראתה אחרת, תשובותיי:
1) בשביל זה יש קיזוזים מטבלאות לרון והחוק המשופר שמבטיח המשך הקצבה
2) זימון לב. מחדש לא כאקט משפטי או לערעור על החלטה קודמת או בשל עלייה בכושר ההשתכרות, שאומנם מרמזת שיפור במצב הרפואי, אלא אם התקבל מידע שמראה כי המצב הרפואי השתפר משמעותית
3) ביטוח לאומי מבזבז הרבה משאבים בזימון לבדיקה מחדש של נכה, בעיקר בשביל ערכאות ההמשך כמו ערעור, טפסים, בית דין וכו למרות שיכול לפעול בשיטת מצליח, וגם על זה יש לחשוב
 
לגבי ליקויים- אם מדובר בפגם שאין בו הסתמנות להחלמה של ממש או שיפור מהותי , אין טעם לקבוע דרגה יציבה.
למשל:
-החלפת מפרק או ניתוח אורטופדי שישפר פעילות תנועתית או עצבית, יש להניח שחלוף הזמן וטיפולים ניתוחיים ישנו את הנכות
-ניתוח להשבת מאור עיניומשל מטופל, יקבע אם כן שהנכות זמנית ומכך גם הדרגה לאי הכושר
-טיפולים קרינתיים לסרטן לא גרורתי למשל בדרגה נמוכה שהצליחו מסבב ראשוני, יש להניח שהנכות תהא זמנית
 
במצבים של:
-שיתוקי גפיים חלקי או מלא, איו צפי לשיפור
-הפרעות נפשיות גם אם יש הפוגה או הקלה בתסמינים, לרוב אם יש היסטוריה משמעותית ומעקב מתמשך, אין טעם לזמן לבדיקה כשההכנסה עולה כי המצבים הללו מניסיון אינם פתירים אלא חוזרים להכות
-הפרעות התפתחותיות, לא ידוע לי שאוטיזם ופיגור למיניהם הם נכויות זמניות גם אם החוסה דר בדיור מוגן ויכניס משכורת משמעותית לכיסו(ויש כאלה), לגבי דיור מוגן בכל מקרה 75% מהקצבה מגיע לדיור עצמו אז זה קצת שונה
-תסמונות עצביות כרוניות או פרקים, מבחן הזכאות או הבדיקה לנכות תלוי הרבה פעמים בתרופות, במינונים ובטיפולים השונים שהחליך הנכה, יש להניח שאם מצא תרופה קו 3 לטיפול הוא יישאר נכה גם אם תהיה הקלה שתסייע לו לעבוד. כלומר ביטוח לאומי אומר- אם אתה לוקח תרופות ותצטרך לכל ימי חייך, סביר שאתה נכה יותר והדרגה גבוהה יותר, כאשר מטרת הטיפול לשפר את המצב
 
בכל מקרה, מי שמפחד מכך יכול לשמור על הכנסות של עד 4 אלף שח כך שלא יעבור את 60% השכר הממוצע(לא תמיד מתאפשר) , וכדי שהקיזוז יהיה מינימלי.
 
אם נכים יוזמנו בכל עת, אין טעם לפרסומים ולשיפורים וגם לא לעניין ביטול רשת הביטחון של 3 שנים...
לצפיה ב-'מה זו התגובה המשונה הזאת? "להיתפס" במה? האם לעבוד זה פשע?'
מה זו התגובה המשונה הזאת? "להיתפס" במה? האם לעבוד זה פשע?
26/03/2018 | 22:18
3
146
לא מבין מה נטפלת אליי.
 
אני בסך הכל בחור שרוצה לשקם את חייו. ואני לא רוצה שביטוח לאומי ייטפלו אליי בצורה לא הוגנת רק בגלל שההכנסה שלי עלתה.
 
ונכון, אני לא סומך עליהם שיעשו בדיקה רפואית אובייקטיבית במצב כזה. ראיתי בעיתונים סיפורי זוועה על איך ביטוח לאומי לוקחים קצבאות מאנשים בגלל שטויות, ואני לא ממש יכול להרשות לעצמי - כלכלית - להיות אחד מהאנשים האלה.
 
אז זה הופך אותי לפושע? או לנצלן מפונק?
 
להזכירך:
 
כל הפואנטה של חוק לרון היא לאפשר לאנשים במצב כמו שלי להתחיל לעבוד.
 
החוק היבש לצידי, וגם העמדה שעולה ממסעי-ההסברה של ביטוח לאומי היא לצידי. כל מה ששאלתי כאן, זה האם הם גם מקיימים את ההבטחות שלהם בפועל. זה הכל.
 
ובחיי שאני לא מבין מאיפה באה ההתקפה הזו שלך פתאום.
 
לצפיה ב-'לא נתפסתי אליך...רק מי שמפחד שואל שאלות קיטבק...'
לא נתפסתי אליך...רק מי שמפחד שואל שאלות קיטבק...
27/03/2018 | 08:50
2
122
אם מסוגל להשתכר...צא לעבוד בלי לעשות חשבון..
ואספר לך משהו..
יש אשה נכה 100% נכות רפואית עם 2!!!! מטפלים סיעודיים שכבר עשרות שנים קמה כל בבוקר לעבודה אצל סנדלר...יש לה למה לקום בבוקר, יש לה טעם ומטרות בחיים...נפגשת עם אנשים....
האשה הזו היא מודל בשבילי...היא מעולם לא שאלה את השאלות שאתה ואחרים שואלים, יודע למה? כי היא אדם בריא בנפשו...היא רוצה להיות ככל האדם ולא להביט כל פעם אחורה בפחד....
 
לצפיה ב-'לא נכון. מי שמפחד באמת, לא שואל כלום ולא עושה כלום.'
לא נכון. מי שמפחד באמת, לא שואל כלום ולא עושה כלום.
27/03/2018 | 12:18
1
114
מי שרוצה להשתקם ולשנות את מצבו (אחרי 25 שנה של סטטוס "נכה נפשי") ומברר ושואל - כדי לא לעשות טעויות יקרות שאולי הוא לא יוכל להתמודד עם ההשלכות שלהן אחר-כך. גם אם פירוש הדבר הוא לשאול "שאלת קיטבג".
 
ואיפה ראית בהודעה שלי שאני לא עובד? מציע שתקרא את ההודעה הפותחת שלי שוב.
 
חוץ מזה, כל החלוקה החדה הזאת ל"נכים שמסוגלים לעבוד" ו"נכים שלא מסוגלים לעבוד" היא מנותקת מהמציאות. כל אחד יכול לעבוד. יש כאלה שיותר קשה להם, ויש כאלה שפחות. האישה הזו שעליה שנתת כדוגמה, היא הוכחה לטמטום שבחלוקה הזאת. תאר לעצמך שביטוח לאומי היה מחליט לקחת לה את הקצבה רק בגלל שהיא עובדת. היית תומך בהחלטה כזאת מצד ביטוח לאומי?
 
אני מניח שלא.
 
אז למה אתה מטיף לי? מילא אם היית טורח לברר קודם כל את פרטי המקרה, לפני שאתה יורה. אבל רק בגלל ששאלתי שאלה? בדיוק בגלל הגישה הצינית הזו שלך, שאנשים רבים שותפים לה, אנשים כמוני מפחדים לנסות ולהשתקם (מה שלא שימנע ממני לעשות את זה בכל מקרה , כן? אבל גישות כמו שלך הופכות את התהליך להרבה יותר קשה)
לצפיה ב-'בקשר לחברה שסיפרתי, היא לא מקבלת קיצבת נכות היא עובדת בכבוד'
בקשר לחברה שסיפרתי, היא לא מקבלת קיצבת נכות היא עובדת בכבוד
27/03/2018 | 12:44
118
אני בטוח שאם הייתה שואלת את השאלות שאתה שואל היא לא הייתה יוצאת לעבוד, אתה צודק כל אחד יכול לצאת לעבוד, הוא רק צריך למצוא את העבודה המתאימה לנכותו, למצבו הפיזי..
להיפך, התהליך קל יותר כשאת השאלות שאני שואל באות מנכה 100% רפואית שעבד ועדיין עובד כל חייו, שלא שאל שאלות מה יפסיד אם יעבוד אלא מה ירוויח נפשית...חברתית\שיקומית  אם יעבוד...
 
לצפיה ב-'אני נכה 100% ומרוויח מעל 5000 ש"ח בחודש'
אני נכה 100% ומרוויח מעל 5000 ש"ח בחודש
27/03/2018 | 05:40
1
225
מדווח לביטוח אלומי כל 3  חודשים או לפעמים אחת לחודש שולחלהם את תלוש המשכורת ולפי זה מעדכנים כמה מורידים לי. הכל לפי הטבלה המפורטת באתר. אני עובד כבר 6 שנים מעולם לא הוזמנתי לוועדה בגלל זה. כן הוזמנתי פעם אחת לוועדה של שר"מ אבל הם אמרו לי במפורש שזה בגלל שעליתי בגורל- המחשב בוחר אנשים לרנדומלית לביצוע וועדות מעקב. 
מותר לאנשים לעבוד ובעלי מוגבלויות צריכים לעבוד כמו כל אדם אחר שאין לו כל מיגבלות. אכן באם עוברים את הסף המותר שכיום הוא 3700 מורידים מהקצבה אבל ההורדה היא מעטה ועם המשכורת שמרוויחים עדיין יוצאים הרבה יותר מורווחים. מי ששמרוויח מעל הסכום העליון מובן שיורדיו לו את קצבת הנכות, האם בגלל זה יוזמן לוועדה? ייתכן שכן וייתכן שלא. השאלה מה קרה ש"לפתע" אותו בעל מוגבלות יכול לעבוד בעבודה שמניבה רווחים כאלו. יש אנשים ששמקבלים טיפול תרופתי שמייטיב איתם... לא מרפא ואז הם יכולים להתאמץ יותר וכך להרוויח יותר אבל זה עדיין לא אומר שנעשו אנשים בריאים, , זה רק אומר שרמת המוגבלות ירדה מעט. ואם לפתע אם מקבל תפקיד שעקבותיו הוא מרוויח יותר אבל עדיין עובד את אותן שעות שעבד קודם? לא היוני שיחליטו שהוא פתאום לא בעל מוגבלות, יורידו לו את הקצבה זה כן
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/03/2018 | 12:18
68
לצפיה ב-'ברור'
ברור
26/03/2018 | 00:39
1
141
לא מזמן פניתי למשרד התחבורה להארכת תו חנייה לנכה וקבלתי תשובה שללית כי בשבילם מצבי טוב לפי דעת הרופא.הם בכלל לא יודעים שהניתוח בעש תחתון כשל ורניצריך להוריד משקל ואחכ אצתרך לעשות ניתוח חוזר בגב בכדי לשפר מכיון שי לי בL2 הצרות קשה ואני סובל. אני מתאר לעצמי את שקולם כי ב 2/19 אני נכנס לפנסיה אבל אני והאורתופד שלי לא נשתוק. אבקש תגובה מהפורום.
חג שמח ומבורך!
לצפיה ב-'היום הוועדות בנושאי תווי חניה הופרטו ועושה אותם חברה פרטית'
היום הוועדות בנושאי תווי חניה הופרטו ועושה אותם חברה פרטית
26/03/2018 | 08:37
109
האם כשביקשת לחדש צירפת את כל המסמכים העדכניים שכתבת כאן? אם כן תגיש עירעור, 
לצפיה ב-'היום נכנסו הקצבאות לחשבון עם התוספת (למרץ) מההסכם'
היום נכנסו הקצבאות לחשבון עם התוספת (למרץ) מההסכם
25/03/2018 | 20:48
8
234
מה עם התוספת לינואר ופברואר?  אמרו שזה יהיה רטרואקטיבית מינואר.
לצפיה ב-'אין רטרואקטיבית....'
אין רטרואקטיבית....
26/03/2018 | 08:39
7
143
מחצית מהתוספת היינו אמורים לקבל בינואר ומחציתו ביולי..עשו ממוצע זמן ונתנו את כל הסכום החל ממרץ 2018.
לצפיה ב-'כלומר אדוני סבור שזה בסדר?'
כלומר אדוני סבור שזה בסדר?
26/03/2018 | 09:46
6
126
בתחילת ינואר אמרו שישולם רטרואקטיבית מינואר. ממוצע זמן לא קשור. לא מדובר על רבית פיגורים. אם אין רטרואקטיבית אז הנכים הפסידו את התוספת לינואר ופברואר. הקדמת התשלום של אפריל-מאי-יוני-יולי איננה מפצה בכלל על ההפסד הנ"ל. מה תעשה עם התשלום שהוקדם? תפקיד בבנק ותקבל שקל וחצי? תקנה מניית טאואר?  ועל הגזל של הנכים שעברו את גיל הפרישה, להם הוסיפו רק חצי מהשאר, עוד יוגש בג"ץ.
מה גם שמניית טאואר ירדה עשרות אחוזים מהשיא...
 
לצפיה ב-'האמת? לא הבנתי כלום ממה שכתבת, מקווה שאתה הבנת.'
האמת? לא הבנתי כלום ממה שכתבת, מקווה שאתה הבנת.
26/03/2018 | 09:58
5
109
זה מה שחוקק בחוק....
אסביר לך בחשבון פשוט...נגיד בינואר היית צריך לקבל 300 ש"ח וביוני עוד 300 ש"ח ואם נותנים לך את כל ה 600 ממרץ..תעשה לבד חשבון וראה שבגדול לא הפסדת שקל...אם זה טוב\רע לנכים זה כבר סיפור אחר....
ואם יש לך כסף להקציב מהקיצבה ולקנות את מניית טאואר אז כל הכבוד לך...
לצפיה ב-' אז אתה טוען שקבלתי אתמול גם של ינואר?'
אז אתה טוען שקבלתי אתמול גם של ינואר?
26/03/2018 | 10:10
4
84
כמה תוספת קבלו הנכים הרגילים אתמול?
אני קבלתי אתמול 235 פלוס 101 מהשוואת הקח"ן. 
235 זה ינואר ויוני ביחד?
לצפיה ב-'כל אחד בהתאם ל % הנכות שלו..כולל שר"מ נדמה לי 607 ש"ח'
כל אחד בהתאם ל % הנכות שלו..כולל שר"מ נדמה לי 607 ש"ח
26/03/2018 | 10:29
3
97
תיכנס לאתר הביטוח הלאומי, יש שם טבלאות מעודכנות ובדוק בהתאם ל % הנכות הרפואית, ה % אי כושר ו % השר"מ שלך.
וכן קיבלת גם את ינואר וגם את יוני בממוצע.
לצפיה ב-'לא חושב שנתנו אתמול גם על יוני'
לא חושב שנתנו אתמול גם על יוני
26/03/2018 | 10:54
2
72
 
 
 
מה התוספת לחודש מרץ בלבד, למי שמקבל את המקסימום ללא שר"מ?
איך מגיעים באתר לטבלאות שציינת?
 
 
לצפיה ב-'אכן פעימה הוגדלה לתשלום ממרץ'
אכן פעימה הוגדלה לתשלום ממרץ
26/03/2018 | 12:47
112
היינו אמורים לקבל רטרו מינואר תשלום נמוך יותר והיתר ביולי. 
 
כרגע קיבלנו ממרץ, אבל לא הפסדנו חודשיים (ינואר ופברואר) כיוון שהפעימה אוחדה והוגדלה.
 
נניח שהיית מקבל תוספת x רטרו עד יולי עבור חצי שנה , מיולי עוד y
היה יוצא 6x+6x+6y
 כרגע קיבלנו ממרץ z לחודש ל 9 חודש, כלומר 9z
יש להוכיח ש: 12x+6y=9z
או ש: 4x+2y=3z
 בהצלחה !
בהצלחה
לצפיה ב-'אפשר שאלה'
אפשר שאלה
23/03/2018 | 17:30
1
252
האם מותר לעבוד עד 3700 שח בתלוש פרוטו או נטו?
לצפיה ב-'כל החישובים הם לפי ברוטו...הנטו לא שווה לכולם בדרך כלל'
כל החישובים הם לפי ברוטו...הנטו לא שווה לכולם בדרך כלל
23/03/2018 | 18:55
101
לצפיה ב-'תו חניה לנכה'
תו חניה לנכה
23/03/2018 | 06:44
2
173
שלום 
קיבלתי אתמול רכב חדש מהיבואן , את תו החניה לנכה אקבל בדואר .אין.  צורך לגשת למשרד הרישוי. 
לצפיה ב-'בשעה טובה, בדרך כלל אין צורך, לפקחים\שוטרים יש את קובץ הנכים'
בשעה טובה, בדרך כלל אין צורך, לפקחים\שוטרים יש את קובץ הנכים
23/03/2018 | 09:14
1
137
במסופון שלהם והם יודעים איזה רכב הוא רכב נכים...
לצפיה ב-'תו נכה'
תו נכה
23/03/2018 | 09:52
108
תודה. אז תו הנכה יגיע בדואר
לצפיה ב-'קצבת שארים'
קצבת שארים
22/03/2018 | 18:25
1
135
שלום לצוות ולכל המשתתפים, ברצוני לשאול -ומקווה שבעזרתכם אקבל תשובה :אני מוכר כנכה 50% רפואי ו75% אי כושר, הוכרתי כשהייתי בן ,27 אבי נפטר כשהיתי בן 9. שאלתי: האם אני זכאי לקצבת שארים מביטוח הפנסיה של אבי?! והאם אני בקריטריון של "יתום תלוי" ?!  המון תודה לכל העוזרים ! מעריך מאוד!!~
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לצפיה ב-'השאלה לא קשורה לזכויות נכים'
השאלה לא קשורה לזכויות נכים
23/03/2018 | 09:15
73
חפש ייעוץ משפטי בפורומים של תפוז ושאל שם.
לצפיה ב-'תעודת נכה בינלאומית'
תעודת נכה בינלאומית
21/03/2018 | 18:26
5
149
שואל עבור חבר 
הוא בעל תעודת נכה ישראלית שמצידה הקדמי יש גם כיתוב באנגלית.
יש לו תג חניה לנכה כחול עם ציור עגלה.
הוא מתכוון לנסוע לחו"ל, הוא לא מתכוון לנהוג שם אך ברצונו להנות מזכויות שונות המוקנות לנכים (למשל כניסה למוזיאונים ועוד)
האם יש איזושהיא תעודה  המונפקת בארץ שניתן להשתמש בה למטרה זו?
לצפיה ב-'אין משהו רשמי, יש עמותות שאם תשלם דמי חבר ידפיסו לך במדפסתם '
אין משהו רשמי, יש עמותות שאם תשלם דמי חבר ידפיסו לך במדפסתם
21/03/2018 | 19:02
4
86
לצפיה ב-'חניה'
חניה
22/03/2018 | 10:37
1
95
בוקר טוב
יש לך אתר או כתובת של עמותות שכאלו
חג שמח
לצפיה ב-'חח אתה יכול להדפיס לך לבד...'
חח אתה יכול להדפיס לך לבד...
22/03/2018 | 11:51
106
נדמה לי שיש עמותת נכים בנתניה שמדפיסה כרטיס נכה....ויש גם נדמה לי דרך כרטיס האשראי שהנפיקו מספר ארגונים יחד עם אנשי עסקים.
לצפיה ב-'תןדה לך.'
תןדה לך.
22/03/2018 | 13:17
1
45
לצפיה ב-'חניה'
חניה
22/03/2018 | 13:49
76
מניסיון אישיהחנתי תו עים כל פרטי צילמתי +צלום תעודת נכה שהיא בשפה האנגלית+תו נכה ישראלי וכשיכולתי פניתי לשוטר.פקח הקרוב וחניתי בחנית הנכים
לצפיה ב-'בעיה שזיהיתי בטופס הזמנת עו"ז'
בעיה שזיהיתי בטופס הזמנת עו"ז
21/03/2018 | 17:46
145
שימו לב שבסעיף 4 ישנה התחייבות להעסיק את העובד הזר 24 שעות ביממה
האם אין זו בקשה שמנוגדת לחוק ההעסקה המאפשר רק 8 שעות עבודה ביום
לצפיה ב-'קניית רכב חדש'
קניית רכב חדש
20/03/2018 | 23:08
4
145

הייי,
פליז תעזרו לי או שתפנו אותי למקום המתאים. אני כבר שעות מסתובבת בגוגל ולא מוצאת כלום.
יש לי 40 אחוזי ניידות.
אני מעוניינת לקנות סקודה אוקטביה ומחירה הוא כ- 130 אלף שקל.
אני ינסה לתמצת את שאלותיי:
אם הרכב עולה 130 אני משלמת עליו 130 או פחות?
כמה מתוך מה שאני משלמת אני יכולה לקבל הלוואה עומדת מביטוח לאומי?
האם אני צריכה להחזיר את כולה?
בבקשה בבקשה תעזרו לי! הסברים פשוטים, בסכומים.
תודה!
 
לצפיה ב-'אנסה להסביר...'
אנסה להסביר...
21/03/2018 | 09:13
3
97
ראשית פנה לביטוח לאומי ובקש לרכוש רכב בהלוואה עומדת ואז תקבל וואוצ'ר על סכומים המיסים בהתאם ל % הניידות שלך...
בהתאם ל % הניידות אתה זכאי ל 40% מהרכב המייצג 1300 סמ"ק שהיום זה יונאי 10 סופרב...הפטור על 40% הוא כ 11,000 ש"ח.
לא משנה איזה רכב תרכשי (ואת יכולה) תקבלי רק את הפטור שאושר לך ברכב המייצג.
כל חודש יורד מההלוואה 1\42 כך שאחרי 3.5 שנים ההלוואה מסתיימת, כל זמן שמחזיקה את הרכב את התקופה לא תצטרכי לשלם כלום.
לצפיה ב-'רק שאבין'
רק שאבין
25/03/2018 | 00:08
2
40
אם הרכב עולה 130
ואני מקבלת הלווה 11
אני צריכה להביא הון עצמי של 119??
האם אני מחזירהאת ה-11?
 
ועוד שאלה אחת-
אמרו לי שכדאי להגיש החמרה ואולי יעלו לי ל-60 אחוז
זה משמעותי בסכומים?
לצפיה ב-'אכן את צריכה להביא את ההון, וכל זמן שמחזיקה ברכב לא מחזירה.'
אכן את צריכה להביא את ההון, וכל זמן שמחזיקה ברכב לא מחזירה.
25/03/2018 | 08:46
1
51
הפטור ממיסים עד 75% ניידות הוא כ 28,000 על רכב יונדאי 10.
60% ניידות יהיה מ 28,000
 
סתם שאלה אישית, באמת האמנת לאגדה שנכים מקבלים רכב בחינם?
לצפיה ב-'האמנתי. כן..............................'
האמנתי. כן..............................
25/03/2018 | 10:58
34
בכלופן, תודה על העזרה והתשובות המאוד ברורות.
לצפיה ב-'מימון לרכישת רכב שאושר בניידות'
מימון לרכישת רכב שאושר בניידות
20/03/2018 | 15:49
6
135
האם ניתן לרכוש רכב באמצעות שילוב הלוואה עומדת ומימון מחברת הרכב? אני שואל זאת כי ההלוואה ניתנת בתמורה לשיעבוד לביטוח הלאומי(כנראה) והמימון ניתן בתמורה לשיעבוד לחברת הרכב. מישהו רכש כך רכב ללא בעיה?
לצפיה ב-'בהחלט אפשרי, אם המממן מוכן להיות שיעבוד שני.'
בהחלט אפשרי, אם המממן מוכן להיות שיעבוד שני.
20/03/2018 | 16:14
5
98
אאבל צריך לשם כך את הסכמת הביטוח הלאומי בכתב. 
לצפיה ב-'לפי מה שידוע לי יצאה הנחיה חדשה'
לפי מה שידוע לי יצאה הנחיה חדשה
21/03/2018 | 14:06
4
105
וביטוח לאומי כבר לא משעבד רכבי נכים(לפחות וואנים) ממה שידוע לי
לצפיה ב-'כל שנה גם השנה התבקשתי להמציא פוליסת מקיף משועבדת לב.ל.'
כל שנה גם השנה התבקשתי להמציא פוליסת מקיף משועבדת לב.ל.
21/03/2018 | 16:24
3
67
לצפיה ב-'פוליסה נכון, רשיון רכב לא משועבד.'
פוליסה נכון, רשיון רכב לא משועבד.
21/03/2018 | 21:19
2
55
לצפיה ב-'הפוליסה משועבדת לטובת ביטוח לאומי'
הפוליסה משועבדת לטובת ביטוח לאומי
22/03/2018 | 09:31
1
57
בכל מקרה צריך אישור של ביטוח לאומי לשיעבוד.
במקרה ביטוחי כמו טוטאל לוס או גניבת רכב ביטוח לאומי תמיד נושה בזכות ראשונה לכיסוי יתרת ההלוואה העומדת, כך שמי שנותן משכנתא סביר שיקח זאת בחשבון.
לצפיה ב-'כדי להקל על אוכלוסיית המוגבלים בניידות, החל ב-3.7.2016'
כדי להקל על אוכלוסיית המוגבלים בניידות, החל ב-3.7.2016
12/04/2018 | 16:52
10
כדי להקל על אוכלוסיית המוגבלים בניידות, החל ב-3.7.2016.
בוטלה הדרישה הגורפת לשעבד רכבים לאבזרים מיוחדים לטובת הביטוח לאומי. 
דרישת השעבוד תתבצע רק במקרים האלה:
 מי שרוכש רכב חדש עם הלוואה עומדת מהביטוח הלאומי ועם הלוואת מימון מהבנק, ונדרש מהבנק לשעבד את הרכב בשעבוד ראשון, יידרש לשעבד את הרכב שעבוד שני לטובת הביטוח לאומי.
 מי שזכאי להלוואה עומדת ולהלוואה מקרן הלוואות לרכישת רכב פרטי/מסחרי שאינו רכב לאבזרים מיוחדים.
 במקרים חריגים בלבד בהם החליט פקיד תביעות כי נסיבות המקרה מחייבות לדרוש מהמוגבל בניידות לשעבד את הרכב.
לצפיה ב-'סוג רכב מאושר לרכישה'
סוג רכב מאושר לרכישה
20/03/2018 | 15:43
3
120
לא מבין את ענין סוג וקוד הרכב המאושר להחלפה/רכישה שרשום במכתב הביטוח הלאומי אלי. רשום סוג רכב מסויים, נאמר סוזוקי קרוסאובר עם הקוד שלו, האם כדי לקבל את הנחת המס שלי במלואה אני חייב לקנות רק רכב זה ? מה קורה אם אזמין רכב אחר, למשל יונדאי טוסון. האם לא אוכל לקזז את הפטור ממס אז?
אשמח למענה מיודעי דבר.
לצפיה ב-'בהחלט שיכול לרכוש רכב אחר אבל לטובתך....'
בהחלט שיכול לרכוש רכב אחר אבל לטובתך....
20/03/2018 | 16:18
97
רצוי מאוד שיהיה באותה מסגרת נפח שאושרה לך. (לא להפסיד ק. ניידות\הלוואה עומדת9.
 
את הפטור ממס תקבל בהתאם ל% הניידות שאושרו לך לפי הרכב שתרכוש, לא יותר ממהמיסים על הרכב שאושר לך.
 
לצפיה ב-'סוג רכב מאושר לרכישה'
סוג רכב מאושר לרכישה
20/03/2018 | 17:06
1
99
אושר לך סוג רכב מסוים-סוזוקי קרוסאובר על ידי הוועדה לגודל רכב שהעלתה אותך מרכב עד 1300 סמק לרכב עד 1800 סמק-וכתוצאה מכך תקבל קצבת ניידות גבוהה יותר מהמגיע עפי אחוזי הניידות שאושרו,אז אם תרכוש רכב אחר מעל 1300 סמק לא תקבל קצבת ניידות לפי 1800 סמק אלא לפי 1300 סמק.כלומר קצבת הניידות תהיה קטנה יותר.
לדעתי הואוצר שקיבלת מהביטוח לאומי מוגבל רק לסוזוקי קרוסאובר ולא תוכל להשתמש בו לרכישת רכב אחר. 
לצפיה ב-'איתן הוא יכול, מה שכתבת על נפח מנוע\ניידות אתה צודק'
איתן הוא יכול, מה שכתבת על נפח מנוע\ניידות אתה צודק
20/03/2018 | 17:58
53
לצפיה ב-'קצבת נכות הטבלה הישנה?'
קצבת נכות הטבלה הישנה?
20/03/2018 | 15:27
1
148
שלום,
דרגת אי הכושר שלי 100
אחוז נכות משוקלל 64 
כאשר 60% נפשי ו4% סעיף על עצמות ופרקים (35 1ב) עקב תאונה.
 
ביטוח לאומי תבע אותי על סך של 45 אלף שקל בגלל שחתמתי שלא אתבע את ביטוח לאומי) לטענתם זה הסכום שקבלתי על התאונה.
 
השאלה שלי היא מה היה קורה לולא 4% האלה שקשורים לתאונה- אז היתה לי נכות משוקללת 60%
האםהייתי מקבלת סכום אחר?? ממה שזכור לי בין 59-70% מקבלים אותו דבר כך שלא רק שלא באמת קבלתי שום דבר בגלל התאונה אלא עוד מחייבים אותי.
 
אני רוצה לבדוק זאת לפי הטבלה הישנה לפני העדכון האחרון אך ללא הצלחה.
 
אז אם למישהו יש את הטבלה השינה, או יש לו מה להגיד בנושא אשמח כי אני מרגישה מרומה.
לא רק שה4% לא נתנו לי כלום עוד רוצים ממני 45 אלף שקל?
 
אשמח לעזרה,
תודה.
לצפיה ב-'תחפש אצל מר גוגל..הכל הוא יודע...'
תחפש אצל מר גוגל..הכל הוא יודע...
20/03/2018 | 16:23
78
שאלתך לא פשוטה היא מקצועית, אני במקומך הייתי פונה לעו"ד כדי להיות שלם עם התוצאה...
אפשר לקבל עו"ד חינמי  במסגרת הקליניקות למשפטים של הפקולטות למשפטים אוניברסיטאות\מכללות. או במסגרת "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין.
לצפיה ב-'אחריות על רכבי נכים'
אחריות על רכבי נכים
19/03/2018 | 17:01
21
173
שלום לכולם. אולי מישהו כאן יודע ויכול לעזור לי. לכמה זמן לחברות איבזור יש אחריות על האביזרים שהם מתקינים ברכב נכים? כל עזרה ותשובה תתקבל בברכה.
לצפיה ב-'לדעתי עד שאתה מחליף רכב. זה ההסכם עם מל"ל'
לדעתי עד שאתה מחליף רכב. זה ההסכם עם מל"ל
20/03/2018 | 06:41
63
לצפיה ב-'לזכרוני. 5 שנים'
לזכרוני. 5 שנים
20/03/2018 | 07:35
53
לצפיה ב-'5 שנים לפי הסכם עם ביטוח לאומי, '
5 שנים לפי הסכם עם ביטוח לאומי,
20/03/2018 | 08:58
18
103
לאחר תקופה זו כל תקלה על חשבון הנכה....אם הנכה ממשיך את ההחלפה עם אותו מאבזר, המאבזר יכול להיות גמיש....
לצפיה ב-'בעיות עם חברת איבזור'
בעיות עם חברת איבזור
20/03/2018 | 09:08
17
92
אני מודה לכם מאוד על המענה המהיר. במידה ואני נתקלת בבעיות עם חברת האיבזור שמסרבת לקחת אחריות ודורשת ממני סכום כסף גדול, מה ביכולתי לעשות? לאיזה גורם עליי לפנות? הם כרגע מחזיקים את הרכב שלי מעל 54 יום.
לצפיה ב-'לפנות למחלקת ניידות באזורך.'
לפנות למחלקת ניידות באזורך.
20/03/2018 | 10:51
67
אחריות באיזה עיניין?
לצפיה ב-'תלוי ממה נגרמה התקלה, אם משימוש לא נכון או תאונה את אחראית'
תלוי ממה נגרמה התקלה, אם משימוש לא נכון או תאונה את אחראית
20/03/2018 | 10:56
15
69
אם מבלאי או סתם תקלה באיבזור הם אחראים.
לפנות לביטוח לאומי להנהלה ראשית בירושלים
לצפיה ב-'המנגנון יד ניתק תוך כדי נהיגה'
המנגנון יד ניתק תוך כדי נהיגה
20/03/2018 | 11:04
14
85
ועל זה הם דורשים ממני יותר מאלפיים שקלים למרות שלא תמו 5 שנים של אחריות. הם גם טוענים שהסתיימה תקופת האחריות לאחר שנה בלבד.
לצפיה ב-'מי המאבזר אם אפשר לשאול?'
מי המאבזר אם אפשר לשאול?
20/03/2018 | 11:56
13
64
אם התקלה נגרמה בגלל רשלנות התקנה את יכולה אפילו לתבוע אותם על רשלנות...
ושוב...אני באצ"מ והאחריות היא ל 5 שנים, כעת אני אחרי תקופת האחריות ומודע שכל תקלה שתיגרם לי אצטרך לממן.
אני הייתי שולח מכתב התראה מעורך דין לפני הגשת תביעה על רשלנות בהתקנת האיבזור, שזה סכנת נפשות ונזקים הנגרמים לי מהחזקת הרכב אצלם עם העתק לביטוח לאומי.
ויותר מזה...מפרסם את המקרה בכל אתרי קבוצות הנכים שיזהרו מהמאבזר.
לצפיה ב-'לא ידעתי שאפשר לכתוב שמות'
לא ידעתי שאפשר לכתוב שמות
20/03/2018 | 12:04
12
90
מדובר בחברת תמן. מאז המקרה הזה, הם מעבירים אותי שבעה מדורי גיהינום. מאיימים עליי ומנסים להפחיד אותי עם מכתבים מעורך דין. הם מחזיקים את הרכב בן ערובה אם לא אשלם להם. לפני כשנה וחצי עברתי תאונה קשה עם אותו מנגנון יד שנתקע בדלת וחברת הביטוח תובעת אותם. הם עושים את כל זה כדי להתנקם בי.
לצפיה ב-'מאוד מקווה שיגיבו כאן....'
מאוד מקווה שיגיבו כאן....
20/03/2018 | 12:12
65
לצפיה ב-'מה שאני הייתי עושה זה:'
מה שאני הייתי עושה זה:
20/03/2018 | 12:15
84
לשלוח מייל לביטוח לאומי דרך החשבון האישי ולקבל תשובה על תקופת האחריות בהסכם המאבזרים עם ביטוח לאומי...ובהתאם לכך שולח מכתב התראה על רשלנות בהתקנה ונזקים שנגרמים לי....עם העתק לביטוח לאומי ופרסום בפייסבוק...שהם יתגגוננו לא את...
לצפיה ב-'בכל מקרה שיחרור ההגה תוך כדי נסיעה זו סכנת נפשות ורשלנות'
בכל מקרה שיחרור ההגה תוך כדי נסיעה זו סכנת נפשות ורשלנות
20/03/2018 | 12:19
2
77
אני כנכה לא הייתי מוותר....מוציא להם את המיץ בפינצטה...כמובן אם זה נכון מה שאת כותבת כאן.
 
למען הסר ספק כל התגובות שלי כאן הן של נכה עם רכב מאובזר!!!!! ולא כמנהל פורום!!!!
לצפיה ב-'כמובן שזה נכון... וכך אנסה לפעול'
כמובן שזה נכון... וכך אנסה לפעול
20/03/2018 | 12:30
1
67
מקווה שהדלתות של הגורמים המעורבים כמו המוסד לביטוח לאומי לא יטרקו את הדלת בפניי בלי לתת מענה למצוקה האמיתית הזו שאני נמצאת בה. כבר יותר מ-50 יום שאני נעולה בביתי, ללא יכולת להתנייד והחברה הזו מונעת ממני את חופש התנועה שלי בכך שהם לא מאפשרים לי לקחת את הרכב שלי.
לצפיה ב-'נכון להיום זה רק הצד שלך...מקווה שיגיבו...'
נכון להיום זה רק הצד שלך...מקווה שיגיבו...
20/03/2018 | 12:36
52
לצפיה ב-'אומר לך מה אני עשיתי בעבר, ויואל בטח יתנגד להתנהגות כזו'
אומר לך מה אני עשיתי בעבר, ויואל בטח יתנגד להתנהגות כזו
20/03/2018 | 13:17
1
78
מגיע לשם, ונעמד בפתח הדלת, ללא תזוזה. אין נכנס/יוצא
פניה אליך אם "הפחדות", זו דרך קלה עבורם, שימי קצוץ
 
לצפיה ב-'חחח ממש לא מתנגד, להיפך...להיאבק על זכויותיך...ויותר מזה'
חחח ממש לא מתנגד, להיפך...להיאבק על זכויותיך...ויותר מזה
20/03/2018 | 13:29
60
הגעתי לתחנת דלק ולא רצו לשרת אותי כנכה...נעמדי בכניסה לתחנה ולא נתתי להיכנס אליה....עד שקיבלתי שירות וי אי פי...
אבל צריך לשמוע גם את הצד השני..אנחנו כאן שומעים צד אחד...וכנכים מה שכותב החברה מזעזע אותי כנכה...הרכב הוא הרגלים שלנו!!! לא רכב פנאי והמאבזר לקח לחברה את הרגליים!!!!!...
לא משנה מה הסיבה לא צריך להתעמר כך לנכה....
אגב פני גם להכל כלול בערוץ 10.
לצפיה ב-'תפני לביטוח לאומי והייתי מציע גם לפנות לעורך דין'
תפני לביטוח לאומי והייתי מציע גם לפנות לעורך דין
21/03/2018 | 07:26
4
45
החזקתרכב היא מעשה שמותר לעשותו רק בתנאיםמסוימים כמואיתשלום על טיפול וכד' וגם לא לאורך זמן , צריך לפנות לבית משפט ולקבל את המגיע לך על הטיפול ואז ולהחזיר את הרכב.מי שמחזיק רכב שלא כחוק זו עבירה שבצידה צריך לשפות אתמי שהרכב שלו מוחזק ובהרבה כסף. 
שוב לדעתי:
1. לפנות לביטוח לאומי
2.להעמיד עורך דין שיהיה מעורב גם במה שקרה בתאונה ושהוא יעמוד מול החברה.
החוק הוא שהאחריות על האביזרים היא עד 5 שנים ברכב מאובזר, ייתכן שישי איבזור שזה פחות, לילא ידוע על זה אני יודע שאת האביזרים שלי מבטחים ל-5 שנים.
לא רוצה להיות נמהר ולהגיד לפעול באגרסיביות וכו' כי כמו שנאמר כאן שמעתי רק צד אחד, לא שאני לא מאמין אבל צריך לשמוע אתכל הסיפור מכל כיווניו.
אני מתקשה להאמין שחברה גדולה כמותמן עםלא מעט נכים המאבזרים אצלה את הרכבים תפעל בצורה לא חוקית, אבל תמד הכל יכול לקרות.
לצפיה ב-'ביטוח לאומי נכון לעכשיו מתנער ומסרב להתייחס למקרה'
ביטוח לאומי נכון לעכשיו מתנער ומסרב להתייחס למקרה
21/03/2018 | 07:57
3
49
לצפיה ב-'קשה לי להאמין שביטוח לאומי מתנער מהסכם האחריות עם המאבזר...'
קשה לי להאמין שביטוח לאומי מתנער מהסכם האחריות עם המאבזר...
21/03/2018 | 09:16
2
53
כפי שכבר הגבתי כאן...כתבי להנהלה הראשית בירושלים.
ובלי כל קשר..אם מה שכתבת נכון ועד לתגובת המאזר הייתי פונה לעו"ד שיוציא צו בדחיפות להחזיר לך את רגליים!!!!!
לצפיה ב-'אכן כן, יואל. הם טוענים שאין להם סמכות להתערב'
אכן כן, יואל. הם טוענים שאין להם סמכות להתערב
21/03/2018 | 09:28
1
46
משום שאני בחרתי את חברת האיבזור ולכן אני צריכה לפתור את הבעיות איתם בעצמי. החוצפה בכל העניין הוא שהרכב הזה משועבד לביטוח לאומי. גם תשובה לגבי האחריות טרם קיבלתי.
לצפיה ב-'כשאת מגיעה לביטוח לאומי תעשי הפרדה בין עניין התאונה והתביעה'
כשאת מגיעה לביטוח לאומי תעשי הפרדה בין עניין התאונה והתביעה
21/03/2018 | 10:04
48
שזה באמת לא מעיניינם לבין המצב שפריט איבזור שהוא שולם ע"י הביטוח הלאומי לא מכוה באחריות. זו הטענה שלך למול ביטוח לאומי שידרשו מהמאבזר לתקן את הפריט.
בכל מקרה עורך דין זה מה שאת צריכה
לצפיה ב-'מישהו מצליח להיכנס לשרות האישי בביטוח לאומי?'
מישהו מצליח להיכנס לשרות האישי בביטוח לאומי?
18/03/2018 | 11:31
5
157
מיום חמישי כותב לי תקלת תקשורת.
לצפיה ב-'אתר'
אתר
18/03/2018 | 12:47
1
148
דיברתי איתם מטפלים בבעיה
לצפיה ב-'תודה, חשבתי שרק אצלי'
תודה, חשבתי שרק אצלי
18/03/2018 | 13:17
69
לצפיה ב-'גם אצלי'
גם אצלי
18/03/2018 | 13:14
86
הבעיה ידועה.
לצפיה ב-'האתר עובד !'
האתר עובד !
18/03/2018 | 19:32
65
לצפיה ב-'תוספת לקצבה'
תוספת לקצבה
19/03/2018 | 08:22
153
אני נכה זקן מקבל זקנה +השלמה לנכות סה"כ תוספת ב 25/3 336 ש"ח
        336 ש"ח תוספת 100% אי כושר 98% נכות
 
לצפיה ב-'לכבוד הפסח: תשלום קצבאות הביטוח הלאומי יוקדם בשלושה ימים'
לכבוד הפסח: תשלום קצבאות הביטוח הלאומי יוקדם בשלושה ימים
13/03/2018 | 16:55
6
280
כך הודיעו היום (ג') שר העבודה והרווחה חיים כץ ומנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר | הקצבאות ישולמו ב-25 במרץ, חמישה ימים לפני ערב החג | קצבאות הנכות ישולמו החל מהחודש בשיעור המוגדל אותו אישרה הכנסת לפני חודש בדיוק
לכתבה המלאה בקישור: http://www.davar1.co.il/115262/
לצפיה ב-'הכי חשוב, מה שמעניין את כולם - כמה יכנס? כמו תמיד / עם תוספת'
הכי חשוב, מה שמעניין את כולם - כמה יכנס? כמו תמיד / עם תוספת
13/03/2018 | 23:52
5
199
נחיה
ונראה
לצפיה ב-'אמרו הקיצבה המעודכנת, 470 ש"ח + 200 ש"ח שר"מ'
אמרו הקיצבה המעודכנת, 470 ש"ח + 200 ש"ח שר"מ
14/03/2018 | 08:33
292
כמובן בהתאם ל %.
לצפיה ב-'אם תיכנס לאיזור האישי שלך באתר ביטוח לאומי '
אם תיכנס לאיזור האישי שלך באתר ביטוח לאומי
15/03/2018 | 10:20
3
249
תראה שעידננו את הקצבה  באישור זכאות שנתי :)
לצפיה ב-'עדכון הקצבה'
עדכון הקצבה
15/03/2018 | 18:00
2
268
נכנסתי לאיזור אישי לאישור זכאות שנתי.העדכון לא מופיע.
לצפיה ב-'אצלי זה מופיע '
אצלי זה מופיע
15/03/2018 | 19:22
1
164
לצפיה ב-'עדכון קצבה'
עדכון קצבה
18/03/2018 | 14:03
140
גם אצלי מופיע כבר.
תודה.
לצפיה ב-'הקיצבאות יועברו לבנק החודש ב 25.3 לקראת חג הפסח'
הקיצבאות יועברו לבנק החודש ב 25.3 לקראת חג הפסח
13/03/2018 | 13:25
287
לצפיה ב-'גפני: קצבאות הנכים יעלו בכל מקרה.'
גפני: קצבאות הנכים יעלו בכל מקרה.
12/03/2018 | 13:02
250
 גפני טען כי הטענות שהושמעו בשבוע האחרון שלפיהן, אי אישור תקציב המדינה לשנת 2019 יפגע בהעלאת קצבאות הנכים הן בבחינת "עלילת דם". "אישרנו את תקציב ההתאמות בוועדת הכספים. הנכים יקבלו את הכסף גם ללא קשר אם תקציב 2019 יאושר או לא".
 
לצפיה ב-'שלום לכולם כמה שאלות לגבי חוק לרון.'
שלום לכולם כמה שאלות לגבי חוק לרון.
12/03/2018 | 16:11
1
167
בעקבות שיפור חוק לרון החלטתי לעבוד, אשמח לקבל תשובה ממשהו שעובד.
1. מאיזה סכום וממתי חלה חובת הדיווח על עבודה? בפורום ראיתי שאמרו שרק מ3700 שקלים ומעלה, האם זה נכון?
 
2.איך אני בדיוק מדווח (פקס?, מייל?, טלפון?) אני צריך לשלוח תלוש כל פעם? .
 
3. האם אני אפסיק לעבוד אני גם צריך לדווח? ואיך בדיוק אני עושה את זה?
 
4. זה נכון שיזמנו אותי לוועדה אם אני אצא לעבוד?
 
יש לי 100% נכות.
 
תודה מראש.
לצפיה ב-'אכן הסכום הוא 3,700 מעבר לסכום זה יש לדווח.'
אכן הסכום הוא 3,700 מעבר לסכום זה יש לדווח.
12/03/2018 | 16:41
334
2. צריך להעביר כל ריבעון את תשלושי שכר האחרונים, אפשר בפקס, אפשר במייל ואפשר גם ישירות דרך אתר הביטוח הלאומי.
3. אם תפסיק לעבוד בהחלט צריך לדווח שלא יקזזו לך מהקיצבה.
4. ביטוח לאומי רשאי לזמן לוועדות רפואיות חוזרות בכל עת...גם אם לא תעבוד.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות
עו
עו"ד מייקל עידן
שי גלעד חברת עורכי דין
עורך דין תעבורה - שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ