לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1154111,541 עוקבים אודות עסקים

פורום התמודדות עם סרטן

המקום לשאול, להתייעץ, לשתף ולהתעדכן בנושאים הקשורים בהתמודדות עם הסרטן.

אודות הפורום התמודדות עם סרטן

המקום לשאול, להתייעץ, לשתף ולהתעדכן בנושאים הקשורים בהתמודדות עם הסרטן.

לצפיה ב-'איך עוזרים להורים עם ילד חולה?'
איך עוזרים להורים עם ילד חולה?
02/04/2016 | 22:24
2
80
לילד סרטן בראש..
בני המשפחה לא משתפים יותר מדי בהתפתחויות. כנראה קשה להם מספיק מבלי שיצטרכו לדבר על כך עם כולם, אני מבינה את זה... 
וגם לא מבקשים יותר מדי עזרה... וזה קשה, כי אני רוצה לעזור, לנסות להקל עם משהו ולא יודעת איך.  במיוחד עקב כך שהם לא גרים קרוב.
למישהו יש רעיון??
לצפיה ב-'פשוט להושיט עזרה '
פשוט להושיט עזרה
03/04/2016 | 13:00
1
46
העזרה יכולה להיות בדברים שבכלל לא קשורים למחלה של הילד...
עזרה בהתארגנות באופן כללי ועם הילדים האחרים (אם יש?)
עזרה בדברים הפשוטים והבסיסים כמו אוכל וניקיון ונסיעות שהכל הופך להיות הרבה יותר מורכב כשיש צורך ללוות ילד חולה
דווקא בגללל שאתם גרים רחוק לחשוב איזה עזרה הם צריכים ולנסות לארגן אותה או לתמוך כלכלית.
אני מבינה שאתם לא מעורבים בצדדים הרפואיים ולכן לא יכולים להציע עזרה בנושא זה אבל כדי שלא תגיעי למסקנה שגויה שהם לא רוצים לספר כדאי שמישהו קרוב לזוג ישאל האם ירצו עזרה גם בנושא הרפואי.
כל הכבוד שאת מחפשת איך לעזור...בהצלחה ורפואה שלמה
לצפיה ב-'עזרה מרחוק.'
עזרה מרחוק.
03/04/2016 | 20:53
42
הלוואי והייתי יכולה לעזור עם הסעות נקיונות וכו'.. אבל כפי שאמרתי הם גרים רחוק.
וגם כלכלית אין לי אפשרות משום שאני בעצמי נתמכת.
אבל חשבתי אולי לארגן חוויות כפיות לילד. זה בנתיים הדבר היחידי שאני מצליחה לחשוב עליו. יש לי בנתיים רעיון אחד שכבר התחלתי לברר לגביו.
למישהו יש רעיונות מה אפשר לעשות עם ילד שמתקשה לתפקד פיזית?
לצפיה ב-'מי את ביופסיה נוזלית ולמה ביל גייטס משקיע בך מליוני דולרים?'
מי את ביופסיה נוזלית ולמה ביל גייטס משקיע בך מליוני דולרים?
30/03/2016 | 12:08
157
ביל גייטס, האיש העשיר בעולם (ו"ההוא" שהקים את מייקרוסופט), השקיע יחד עם ג'ף בזוס, ("ההוא" שהקים את אמזון) סכום של 100 מליון דולרים, בפיתוח שיטה לגילוי מוקדם של סרטן המתבססת על ביופסיה נוזלית.
בעזרת ביופסיה נוזלית ניתן לאבחן את מחלת הסרטן ע"י שימוש בבדיקת דם פשוטה ולהמנע מפרוצדורה ניתוחית, רק שככל הנראה, הבדיקה תיכנס לשימוש רק ב-2019.
אבל... הטכנולוגיה הזו זמינה כבר היום לחולי סרטן ואם לדייק יותר, נעשה בה שימוש בתחום ההתאמה האישית של הטיפול בחולי הסרטן.
בדיקת CTC Double-Check - איך זה עובד?
הבדיקה משתמשת בטכנולוגיה של ביופסיה נוזלית ומאתרת תאי סרטן בזרם הדם. אלו תאים שהשתחררו מגוש גידול המקור אל זרם הדם ואלו התאים שהופכים לגרורות ברקמות הגוף השונות, לא תמיד כמובן אבל אם יש גורורות, זה בגללם. זו אחת הסיבות לחשיבותה הרבה של הבדיקה.
לאחר שזוהו ובודדו התאים הסרטניים, נבדקת במעבדה רגישותם של התאים לתרופות השונות: כימותרפיה, תרופות ביולוגית, תרופות אימונותרפיות דוגמת קיטרודה וגם תרופות שעדיין בשלבי מחקר.
בדיקת הרגישות עונה על שאלה אחת אבל מאוד מהותית:
מהי התרופה שמביאה להרג הרב ביותר ובצורה היעילה ביותר, של התאים הסרטניים.
דבר נוסף שנבדק הוא המטען הגנטי של תאי הסרטן. ממפים את הפרופיל הגנטי של תאי הגידול וכך ניתן לאתר מוטציות ספצפיות שקיימות אצל החולה הנבדק.
היתרון הבולט ביותר של הבדיקה הוא בקרב חולים במצבי מחלה מתקדמים כמו גם חולי סרטן שפיתחו גרורות. בעיקר בגלל הקושי באיתור גורורות בבדיקות ההדמיה השגרתיות (CT, MRI וכו').
לאחר הבדיקה מקבל האונקולוג דו"ח מפורט של תוצאות בדיקת הרגישות והבדיקה הגנטית.
בעזרת הדו"ח יכול הרופא להתאים את אסטרטגיית הטיפול הנכונה ביותר עבור כל חולה באופן אינבידואלי לפי הפרופיל הגנטי של תאי הגידול ובהתאם להשפעתן של התרופות עליו.
והכל בעזרת בדיקת דם פשוטה אחת.
אז נכון, לצורך איבחון מוקדם נוכל להנות ממנה רק בעוד כמה שנים, אבל חולי סרטן יכולים לנצל את יתרונותיה של הביופסיה הנוזלית כבר היום.

לפרטים נוספים על הבדיקה ועל ביופסיה נוזלית :

לצפיה ב-'אשמח לדעת מה סיכויי הצלחה בסרטן לבלב- תודה '
אשמח לדעת מה סיכויי הצלחה בסרטן לבלב- תודה
29/03/2016 | 11:14
1
80
לצפיה ב-'חסרים פרטים'
חסרים פרטים
01/04/2016 | 17:52
55
גיל החולה? מין? מחלות רקע? שלב הגילוי? ניתן לניתוח?

וגם אז, תקבלי רק נתונים סטטיסטיים שעדיף עבור החולה שבכלל לא התייחס אליהם ויתמקד בתהליך הריפוי וגישה חיובית.

הרבה בריאות.
לצפיה ב-'בדיקת זכאויות רפואיות - אתר כל הבריאות של משרד הבריאות'
בדיקת זכאויות רפואיות - אתר כל הבריאות של משרד הבריאות
28/03/2016 | 12:41
1
92
* משרד הבריאות הקים עבור תושבי ישראל את אתר "כל הבריאות", בו ניתן לקבל את כל המידע בנושא זכאויות רפואיות בקופות החולים ואף להשוות בין קופה לקופה. (באתר קיימים כ-8,000 ערכים). 
* כנסו עכשיו ורישמו בשורת החיפוש את נושא בדיקת הזכאות שברצונכם לחפש. תוכלו גם להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהגישו לקופה במידת הצורך. כנסו עכשיו: http://bit.ly/1LA1RRB
רק בריאות לכולם במהרה!

לצפיה ב-'אורית אור תודה על המידע החשוב'
אורית אור תודה על המידע החשוב
03/04/2016 | 12:51
18
לצפיה ב-'נסיכת הכוכב, איפה את?!'
נסיכת הכוכב, איפה את?!
26/03/2016 | 13:56
6
234
הפורום הזה השתנה. ולא לטובה. 
כל מיני הודעות משנים קודמות נמחקו באופן מפתיע. 
התמיכה הנפשית החמה והקרובה נעלמה. עכשיו זה סתם פורום אינפורמטיבי קר כמו שאר הפורומים. נסיכת הכוכב, סבא איציק, מיני - איפה אתם? איפה הבית החם שלי? 
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע... אין כוונה לשנות את הפורום...'
מצטערת לשמוע... אין כוונה לשנות את הפורום...
27/03/2016 | 18:35
5
168
יש מקום לתמיכה ולשיתוף
חייבת לציין שהודעות לא נמחקו ...!
לצפיה ב-'גם אני מצטערת'
גם אני מצטערת
31/03/2016 | 19:04
4
124
אין כוונה לשנות?

אתם לא יכולים לשנות את הפורום.

מה תשנו? זה כבר פורום אחר. וחבל.

לא יודעת אם זה קשור לכך שאת הפכת למנהלת הפורום או לא, אבל מאז שהגעת הוא נהרס לחלוטין. "יש מקום לתמיכה ושיתוף"? באמת? אז איפה התמיכה ואיפה השיתוף?

ולא מחקתם הודעות בכלל? ובכן, איפה ההודעות?

אני הייתי קוראת שקטה כאן. לא הייתי רשומה בתפוז ולא היה לי שם שמישהו כאן הכיר. אבל חוויתי פה עם כולם שנים ארוכות. שנים עם אור19, עם רופה-חולה, עם איריס ג, עם בני, ואפילו עוד עם גיא וניצנץ, מי שזוכר. עברתי עם כולם את הכאב שלהם, את הכאב שלי, את האובדן, את האימה, וגם את כל הדברים המשעשעים והמצחיקים.

מצאתי פה המון נחמה והמון אהבה.

לא נשאר מזה כלום.

תודה גליה, שלום ולא להתראות.
לצפיה ב-'אולי במקום לתקוף תתחילי לתמוך.... יש כאן הרבה הודעות שישמחו'
אולי במקום לתקוף תתחילי לתמוך.... יש כאן הרבה הודעות שישמחו
03/04/2016 | 12:55
107
לתמיכה כמו למשל ההודע של אנני... למעלה
ולא נמחקו שום הודעות!
לצפיה ב-'הפורום וורסטילי ופתוח לכל'
הפורום וורסטילי ופתוח לכל
03/04/2016 | 16:46
81
1. חלק גדול אולי של האנשים שאת ה"ניק" שלהם הזכרת לצער כולנו כבר לא בינינו.
2. הפורום ממש לא מגביל, ואפילו מעודד לפרסם גם הודעות תמיכה בנושאים רגשיים.
3. העובדה שבנוסף לאפשרות לקבלת ונתינת תמיכה רגשית, יש גם אפשרות לקבל מענה בתחום הרפואי, זה בונוס נפלא לדעתי, וממש לא גורע כהו זה או מרתיע אנשים מלהשתתף כאן. נהפוך הוא.
לצפיה ב-'זמנית ו/ או חייבים להרשם '
זמנית ו/ או חייבים להרשם
03/04/2016 | 21:02
1
91
צר לי שאת מרגישה שהפורום השתנה ושהוא לא אותו בית חום שהרגשת בעבר.
אני לא חושבת שיש להאשים אף אחד משום שזה טבען של קבוצות דינמיות.. 
מנחים, מנהלים, חברי קבוצה משתנים ומשנים עימם הרבה פעמים את אופי הקבוצה.
זה קורה כל הזמן ואפשר להרגיש מאוכזבים, זה מובן.
איש אינו דומה לזולתו וכל אחד מביא עימו את התרומות שלו והחוסרים שלו. 
אני מקווה שעם העצבות והגעגוע לעבר, תוכלי גם להבין.

אנני 
לצפיה ב-'מסכימה איתך מאד'
מסכימה איתך מאד
09/05/2016 | 12:12
29
פורומים מאז ומתמיד מאד דיינמיים ומשתנים וכל מנהל פורום הוא אחר ושונה.
אני לא מכירה מנהל/ת פורום שמחבקת ומעודדת כל היום גם אם זה פורום שמדבר על מחלת הסרטן.
לתמוך ולעודד זה משהו הדדי לתת ולקבל.
גם אני בעבר כתבתי כשחליתי בסרטן השד ועברתי טיפולים קשים וגם אחרי שהחלמתי ואז הפסקתי,,פשוט החלטתי שפה לא מקומי וזה עניין של תקופות.
.

לצפיה ב-'התאמת תרופה אישית למיאלומה נפוצה'
התאמת תרופה אישית למיאלומה נפוצה
26/03/2016 | 12:44
3
109
כתבתם על התקדמות בנושאי בדיקות רגישות ובדיקת ריצוף גנטי עמוק (למיטב הבנתי). האם בדיקות אלו יכולות להוות פיתרון להגדרת תרופה אישית במקרה של מיאלומה נפוצה? האם טכניקה זו קיימת בשימוש חולי מיאלומה נפוצה ?
חג שמח,
חווה
לצפיה ב-'התאמת טיפול לחולי מיאלומה נפוצה'
התאמת טיפול לחולי מיאלומה נפוצה
27/03/2016 | 18:31
51
חווה שלום,
בחולי מיאלומה נפוצה שמחלתם אינה מגיבה לטיפולים הסטנדרטיים, ניתן להיעזר בבדיקות להתאמת טיפול.
כמובן שכל מקרה נבחן לגופו ובתיאום עם הרופא המטפל.
האם את מקבלת טיפול כרגע או רק נמצאת במעקב?
האם הטיפול יעיל?
תוכלי ליצור קשר ולתאם שיחת יעוץ ללא התחייבות.
בהצלחה ורפואה שלמה
גליה
לצפיה ב-'כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל'
כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל
05/04/2016 | 10:02
1
17
חווה יקרה,
כדאי שתבדקי עם הרופא המטפל אם הבדיקות וההמלצות המדוברות, הן בעלות ערך שיוכלו להשפיע על אופן הטיפול. במידה שהתשובה תהיה שלילית אין טעם להשקיע בבדיקה. 
את מוזמנת לפנות לעמותת אמ"ן - אגודה למיאלומה נפוצה ולהייעץ שם עם חברים לדרך. 
לצפיה ב-'תיאום עם רופא מטפל'
תיאום עם רופא מטפל
07/04/2016 | 18:36
38
מירה יקרה,
בדיקה לא תבוצע ללא תיאום עם הרופא המטפל.
לעיתים קרובות אנו מוצאים את עצמנו מעדכנים את הרופאים בחידושים הטכנולוגיים ובמה שיש לבדיקות להציע.
בהתאם לספרות הרפואית הרלוונטית הרופא יחליט אם יש מקום לבדיקה.
חשוב מאד להבין שבמיאלומה נפוצה במחלה ה"מתנהגת" לא באופן אגרסיבי אין מקום לבדיקות.
הבדיקות מיועדות לחולים שמחלתם אינה מגיבה לטיפולים, בניסיון להבין טוב יותר את מאפייני הגידול ואיזה טיפול יכול להיות יעיל.
רפואה שלמה לכולם
לצפיה ב-'סרטן בלוטת התריס שעבר ועכשיו חשש לבלוטת הלימפה'
סרטן בלוטת התריס שעבר ועכשיו חשש לבלוטת הלימפה
23/03/2016 | 20:13
1
71
לפני כארבע שנים נותחתי והסירו את כל בלוטת התריס עקב גידול סרטני (קרצינומה פפילרית) טופלתי ביוד רדיאקטיבי וכל חצי שנה מאז אני עובר אולטרה סאונד צוואר ובכל פעם גילו קשריות נוספות בבלוטות הלימפה ,בבדיקה האחרונה התגלתה החמרה ועכשיו שולחים אותי לבדיקת fna שזה שאיבה של ביופסיה שעושים עם מזרק בשילוב אולטרה סאונד ,בדיקת הביופסיה במעבדה ציטולוגית ואני חושש מהממצאים .האם מישהו עבר את זה ויכול להרגיע אותי?
אני פוחד שיגלו לי סרטן בלוטת הלימפה שחמור יותר מבלוטת התריס. מבקש לשתף אתכם ולקבל עידוד ותמיכה .תודה מראש.
לצפיה ב-'לימפומה ראשונית לאחר טיפול בסרטן בלוטת התריס'
לימפומה ראשונית לאחר טיפול בסרטן בלוטת התריס
23/03/2016 | 23:51
61
שלום

ראשית מאחל שהבדיקה תצא תקינה. לאקסית שלי היה סרטן בלוטת התריס שטופל ביוד רדיואקטיבי ולאחר 5 שנים התגלתה לימפומה מסוג NHL לא אגרסיבית. ראשית לימפומה היא לא בהכרח גרועה יותר מסרטן בלוטת התריס, זה תלוי בסוג הלימפומה ובשלב הגילוי. אתה במעקב תמידי אז אין חשש שמשהו יתפספס. רוב הלימפומות ניתנות לטיפול.

למרבה הצער הסבירות ללימפומה לאחר טיפול ביוד רדיאקטיבי קיימת. מחקרים אחרונים הראו שהיא גבוה יותר ממה שחשבו:

עד כמה שזכור לי מהחברה (שהחלימה גם מהלימפומה), FNA לא מאבחן סרטן באופן ודאי אלא רק יכול למצוא תאים חשודים. במקרה זה מבצעים ביופסיה מהבלוטה בהרדמה (הליך כירורגי פשוט).

הרבה בריאות ובהצלחה בדיקה.

לצפיה ב-'התייעצות בנושא טיפול מונע לסרטן שד- בגבר '
התייעצות בנושא טיפול מונע לסרטן שד- בגבר
19/03/2016 | 19:28
1
67
שלום רב,
שמי שרון, בן 38. לפני כשנה וחצי התגלה אצלי גוש בשד ימין, לאחר בירורים התברר כי הוא ממאיר ועברתי ניתוח להסרת שד. הגידול היה בשלב התחלתי ולא התגלו אצלי סימנים לגרורות (נלקחו זקיקים במהלך הניתוח). בפטולוגיה הנתונים היו:
1. רצפטורים אסטרוגן- חיובי 3+
2. רצפטורים פרוגסטרון- שלילי, חלש, 0
3. HER2- חיובי חזק +3
בעקבות הנ"ל הכניסו אותי לפרוטוקול תכנית מניעה אשר כלל 4 טיפולי כימו AC, כמעט שנה של טיפול הורמונלי בהרצפטין+טקסול ועכשיו ממליצים להעביר אותי ל 4 שנים של קבלת כדור ביום מסוג טמוקסיפן. מכיוון שבמהלך הכימו חטפתי DVT ברגל האונקולוגית ממליצה לי לקבל טיפול מונע במקביל לטמוקסיפן של מדלל דם מסוג ELIQUIS או XARELTO.
העניין הוא שכל הנתונים האמפיריים שיש בנושא מתבססים על נשים ויש מעט מאד ידע על תופעות הלוואי או בכלל הצורך בטמוקסיפין אצל גברים.
אני הייתי קצת בספק בעניין הצורך בכימו+ הרצפטין אבל בחרתי לא לשחק עם סטטיסטיקה, השאלה מה אני עושה עכשיו, לוקח טמוקסיפן? ואם כן, האם יש צורך במדללים? בבדיקת קרישיות דם שעשיתי לא הייתה עדות לנטייה לקרישיות ה DVT היה ככל הנראה תוצר של הטיפול הכימותרפי.
תודה מראש,
שרון
לצפיה ב-'סרטן שד בגברים'
סרטן שד בגברים
22/03/2016 | 14:41
34
ההנחה היא שהטיפול בסרטן שד של גברים זהה לזה של נשים.
האם בדקת BRCA?
במידה והגידול היה מקומי בלבד ובלוטת הזקיף נקיה וכן שאר הבלוטות שהוצאו בניתוח תוכל לבדוק נוכחות תאי גידול בזרם הדם להערכת מידת הסיכון לחזרת מחלה?
אציין כי ה FDA אישר בדיקת CTC כמדד פרוגנוסטי בסרטן שד.
בהצלחה
לצפיה ב-'טיפול חדש לסרקומה של הרקמות הכות בבטן-MYOFIBROBLASTIC SARCOM'
טיפול חדש לסרקומה של הרקמות הכות בבטן-MYOFIBROBLASTIC SARCOM
19/03/2016 | 15:43
2
118
אשתי סובלת מסרקומה מיופיברובלסטית גרורתית בבטן. קיבלה טיפול כימי ראשון -אדריאמיצין +אפוספמיד ,המחלה המשיכה לגדול.קיבלה טיפול דור שני ב פאזובניב שגם היא לא עזרה .אח"כ קיבלה טיפול אימונולוגי -KEYTRUDA שגם היא לא עזרה . לציין כי שלחנו בדיקות גנטיות לאר"הב-בדיקת FUNDATION ונמצאה מוטציה PMS2 שמתאימה ל HNPCC. כעת אינה מקבלת טיפול אונקולוגי. האם יש לכם הצעות טיפוליות חדשות. ד"ר אחמד ח'לאילה
לצפיה ב-'METASTATIC MYOFIBROBLASTIC SARCOM'
METASTATIC MYOFIBROBLASTIC SARCOM
22/03/2016 | 11:41
51
שלום רב,

חסרים פרטים...
1. האם  במקרה (Inflammatory myofibroblastic tumor (IMT ?
2. האם ה - PMS2 הגן המוטנטי היחיד?? האם במקרה הגן ALK נמצא מוטנטי?
3. האם התבצעה בדיקת PET? אם כן, מה היה ה - SUV?
4. מצב קליני שלה? KPS?

קשה מאוד (והרבה פעמים לא רצוי) לתת יעוץ אינטרנטי. צריך להכיר אותה, מצבה ומחלתה מקרוב כדי לתת עיצה בעלת משמעות.

בשורות טובות

לצפיה ב-'סרקומה '
סרקומה
22/03/2016 | 14:33
54
שלום לך,
קצת קשה לענות לשאלתך מעל דפי הפורום...
אוכל לציין כמה נקודות למחשבה:
1. האם מצבה התפקודי של אשתך מאפשר קבלת טיפול רפואי?
2. האם הומלץ לה בבדיקת הריצוף להצטרף למחקרים קליניים הרלונטיים למאפייני הגידול שלה?
3. בהנחה שהיא עדיין מועמדת לטיפולים (תוכל לדעת מהרופא)ניתן לבדוק מעבר לבדיקה גנומית בדיקת ביופסיה נוזלית של הגידול כדי לראות את המאפיינים החדשים שלו ואת רגישותו בפועל לטיפולים שונים (CTC)
תוכל ליצור קשר ובתיאום עם הרופא המטפל שלה ננסה לסייע.
בהצלחה ורפואה שלמה
לצפיה ב-'חמישים תרופות חדשות בשנה האחרונה , "מה זה עוזר לי?"'
חמישים תרופות חדשות בשנה האחרונה , "מה זה עוזר לי?"
17/03/2016 | 20:51
98

כחמישים תרופות אונקולוגיות אושרו לשימוש בשנה האחרונה על-ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA). כלומר, מדי חודש מאושרות בממוצע יותר מ-3 תרופות חדשות לסוגים השונים של מחלת הסרטן.
עבור חולה סרטן, הנתונים הללו, מעלים שאלה אחת מאוד מתבקשת, "מה זה עוזר לי?"

החל משנת 2005, תחום המחקר האונקולוגי עשה קפיצת מדרגה משמעותית עם יכולות הבנה עמוקות יותר של תאי הגידול הסרטני. היכולות המפותחות הובילו לכך שבעשר שנים האחרונות אישר ה-FDA קרוב ל-200 תרופות חדשות לשימוש החולים.
מעבר לכך, עם הזמן מפתחים פחות ופחות תרופות כימותרפיות כלל מערכתיות, ויותר תרופות ביולוגיות מכוונות מטרה נכנסות לשוק. מטרת פיתוחים אלו הן להוביל לטיפול יעיל יותר, מדויק יותר ועם פחות תופעות לוואי.
אולם, מרגע אישור התרופה ועד שהיא הופכת לזמינה לחולה בישראל לוקח זמן, ולעיתים גם הרבה זמן.
אז בכל זאת, מה כן ניתן לעשות?
כיום ישנן בדיקות מתקדמות שיכולות לבדוק עבור חולה הסרטן, באופן אישי מה הטיפול העדיף עבורו. בדיקות גנטיות מקיפות מגלות מוטציות ב-DNA, להן קיים טיפול תואם מכוון מטרה, הספציפי לאותו פגם גנטי. בנוסף, קיימות בדיקות רגישות מתקדמות הבוחנות כיצד משפיעות תרופות שונות על תאי הגידול של החולה. בין אם מדובר בתרופות כימותרפיות, ביולוגיות, אימונותרפיות, קיטרודה ואפילו תרופות שעדיין בשלבי מחקר, את כולן ניתן לבדוק לפני ההחלטה על סוג הטיפול.
תוצאות הבדיקות הללו יכולות לשנות את כל אסטרטגיית הטיפול בחולה. הן מספקות מידע חשוב ונותנות מענה על שאלות כמו "האם שווה להתאמץ ולהשיג גישה לתרופה החדשה?" ו"מה הטיפול היעיל ביותר עבור החולה באופן אישי?".
תוצאות הבדיקה מספקות לחולה תמונת מצב רחבה יותר של האפשרויות הטיפוליות, גם לגבי תרופות שיהיו זמינות בישראל רק בעתיד.

למידע נוסף על בדיקות רגישות ובדיקת ריצוף גנטי עמוק:

לצפיה ב-'שיעור פלדנקרייז ודמיון מודרך אינטרנטי ללא תשלום '
שיעור פלדנקרייז ודמיון מודרך אינטרנטי ללא תשלום
16/03/2016 | 15:51
39
שמי אירית ( גם שייכת לכאן ) ואני מזמינה אתכן באהבה להצטרף פעם בחודש לשיעור פלדנקרייז ודמיון מודרך אינטרנטי ללא תשלום , שיעור של תנועה עדינה ודמיון מודרך בו נלמד להקשיב לגוף , להרפות ובעצם לקחת לעצמנו שעה של שקט , תנועה, הקשבה וחיבור לעצמה הפנימית שלנו.
השיעור מתקיים אצלכן בבית על השטיח/מזרן/שמיכה בעזרת הנייד או מצלמת אינטרנט.
ביום ראשון הקרוב  20/03/2016 אעביר שלושה שיעורים ללא תשלום בשעות: 10:00, 18:00, 21:00
חשוב לי לציין שגם מי שנמצאת ממש אחרי טיפול או מכל סיבה אחרת אינה רוצה בשיעור תנועתי – מוזמנת גם היא להתחבר לשיעור , לשכב או לשבת במקום נח ורק להקשיב לדמיון המודרך ולהוראות התנועה שאותן אפשר לבצע בדמיון ( זה מאוד נעים...)
מוזמנות להשאיר לי מספרי טלפון ואחזור אליכן כדי לבצע התחברות ראשונית בעזרת הטכנולוגיה 
חשוב שנעשה זאת בכל שעה היום מחר או בשישי כדי להכיר את טכניקת ההתחברות לפני יום ראשון.
מחכה לכן באהבה, אירית.

לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:16
14
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'ממצא ריאתי בסיטי אורוגרפיה '
ממצא ריאתי בסיטי אורוגרפיה
15/03/2016 | 13:19
2
134

לרופא שלום. עקב בעיה אורולוגית עשיתי סי טי אורוגרפיה . נאמר שם כי בסיסי הראות תקינים פרט לפס פיברואטלקטטי באונה האמצעית בגודל 2.31 ס"מ, חדש מהבדיקה הקודמת. בהמלצה כותבים: עקב הצללה פסית שהוא קרוב לודאי מדובר בשינוי פיברואטלקטטי, כדאי לשקול סי טי בית חזה בעוד שלושה חודשים בקרינה נמוכה .1)האם ממליץ לעבור סי טי חזה ?
2)האם אין סכנה מקרינה של סי טי חזה מעט זמן לאחר קרינה של הבטן ?
יש לציין שלא עשנתי אף פעם ואני בריאה בדרך כלל. תודה רבה

לצפיה ב-'כדאי להפנות את השאלה לפורום ריאה'
כדאי להפנות את השאלה לפורום ריאה
22/03/2016 | 15:40
32
בכל אופן השינויים שצויינו אינם קשורים לממאירות
לצפיה ב-'CT'
CT
27/03/2016 | 22:50
24
בדיקת CT חזה בקרינה נמוכה בהפרש של 3 חודשים מ CT בטן (קרינה גבוהה) בטוחה. אם קיים חשש ודאגה, מה שאת יכולה לעשות זה לפנות לרופא ולקבל הפניה ל MRI באופן פרטי (זה אפשרי, אבל נתון לשיקול דעת הרופא). עלות של MRI עם הפניה למבוטחי כללית פלטינום היא כ 2700 שח (השתתפות עצמית).

MRI בניגוד ל CT בטוח לחלוטין ונטול קרינה מייננת (ובעל יכולת אבחנה של גידולים גבוהה משמעותית מזו של CT).

בלי קשר, CT בטן\חזה עם חומר ניגודי מעלה סיכוי לסרטן ב 1 ל 2000 לערך. עד היום לא תועד מקרה של התפתחות סרטן שהיה ניתן לייחס אותו באופן ודאי ל CT. הנתונים מתבססים על מקרים מקבילים באסונות גרעניים שקרו בהם אנשים ברדיוס רחוק ממוקד הזיהום נחשפו לקרינה מייננת בעוצמה מגבילה ל CT.

בהצלחה ורק בריאות

לצפיה ב-'יש מה לעשות!'
יש מה לעשות!
14/03/2016 | 14:39
4
154
בבקשה תנסו להתנתק מחריצת הדין של הרפואה הקונבנציונלית, היא רק מחלישה אתכם ובפועל הידע והיכולת להרפא טמונה בגדול בכם!!!
המערכת החיסונית שלכם יודעת איך לטפל בכל אתגר פיזי שעלול לעלות. רק צריך לעורר אותה שוב. לא סתם המחקרים חזרו לטפל בחיזוק המערכת החיסונית על מנת שהיא תעשה את העבודה. והיא עושה את זה הכי טוב שיש.
הרפואה ההוליסטית נותנת את המענה הזה להחזיר את המערכת החיסונית לעבוד ולסלק מה שלא צריך להיות. כי הרפואה ההוליסטית מרפאת את הסיבות (שמקורן בגוף הרגש) שבגללן המערכת החיסונית נחלשה מלכתחילה ומסירה אותן. ברגע שהסיבות להחלשות הזו יעלמו, המערכת החיסונית תחזור לעבוד כמו שרק היא יודעת, והיא בשילוב הריפוי הקונבנציונלי בתוספת תזונה בריאה, ודימיון מודרך. יראו לכם את הדרך החוצה מהאתגר הזה שנקרא לדרככם. 
אתם מוזמנים לקרוא על אנשים שריפאו עצמם מסרטן:
ויאנה סטייבל, מייסדת שיטת התטא הילינג. שני ספרים שלה תורגמו לעברית.
ברנדון בייס, מייסדת שיטת המסע The Journey. תורגם לעברית "המסע"
אניטה מורג'ני, מחברת הספר Dying to be me. לא תורגם לעברית
ולקרוא את ספרו של דר. סימונטון - שתורגם לעברית "לשוב להיות בריא"
שיהיה בהצלחה, ורפואה שלמה לכולם. 
זכרו יש מה לעשות. אתם מחליטים מה יעלה בגורלכם, ולא הרופא!
אז בחרו חיים!
לצפיה ב-'מקווה שאף אחד לא יתפתה'
מקווה שאף אחד לא יתפתה
15/03/2016 | 02:55
3
111
לשטויות המיסטיקה, גם בעת צרה.
תזונה בריאה זה אחלה וחשוב, מערכת חיסונית היא באמת חשובה. מי שעושה לו טוב להאמין בתטא הילינג או קלפי טארוט או שמן נחשים שיילך על זה, אבל אל תתפתו לוותר על טיפול רפואי

לצפיה ב-'הטיפול הרפואי חיוני אך לא מספיק'
הטיפול הרפואי חיוני אך לא מספיק
15/03/2016 | 22:29
2
62
בוודאי שאין לוותר על הטיפול הרפואי הקונבנציונלי, אבל יש מקום להוסיף לזה טיפולים לשחרור הגורמים שקיימים בגוף הרגשי שהביאו את זה לקרות. זה מה שיביא את הטיפול הרפואי להיות אכן אפקטיבי וסופי ולא יחזיר את האתגר הזה שוב. כמו שקורה בהרבה מקרים שאנו מביאים. לו הטיפול הרפואי היה מספיק זה לא היה חוזר שוב.
לצפיה ב-'"שחרור הגורמים שקיימים בגוף הרגשי שהביאו את זה לקרות״'
"שחרור הגורמים שקיימים בגוף הרגשי שהביאו את זה לקרות״
16/03/2016 | 01:30
1
47
NOT

״המערכת החיסונית שלכם יודעת איך לטפל בכל אתגר פיזי שעלול לעלות.״
NOT (הדגש על המילה ״בכל״ הוא שלי)
לצפיה ב-'גוף ונפש מפתחות לריפוי'
גוף ונפש מפתחות לריפוי
16/03/2016 | 08:20
40
אולי לא הייתי מספיק בהירה בדברי אבל כוונתי היתה להרחיב את ההסתכלות הצרה על האדם כגוף פיזי בלבד, ולראות אותו כמכלול שלם של רגשות, זכרונות מעבר קרוב ורחוק, אירועים שעבר בחייו, דרך החשיבה שלו המודעת והלא מודעת וכיוב', כי הם אלה שמשפיעים על הנפש וכפועל יוצא גם על הגוף הפיזי. 
זהו השלם.
לכן ריפוי קונבנציונלי לבדו אינו מספיק, ריפוי רבדים עמוקים יותר בנפש הכרחי.
בהבנת השלם הזה, מסתתרים מפתחות לריפוי.
אני יודעת שהדברים שנאמרו פה, יאפשרו אור בתוככם שיתווה את הדרך שלכם לריפוי שלם וגמור.
רפואה שלמה ומי יתן והדרך אותה אתם עוברים תביא אתכם להתפתחות וצמיחה והסתכלות רחבה על השלם ועצמכם, ממקום של חיבור ואהבה.
לצפיה ב-'סרטן המעי הגס'
סרטן המעי הגס
09/03/2016 | 18:05
1
55
חברה חלתה במחלה הארורה בגיל צעיר.
עד כמה גדול הסיכוי שהמחלה תחזור?
כיום היא כמעט שנה אחרי טיפולים כימותרפים. מוגדרת כבריאה.
תודה
לצפיה ב-'שאלה כזו יש להפנות לרופא/ה המטפל/ת'
שאלה כזו יש להפנות לרופא/ה המטפל/ת
09/03/2016 | 23:21
23
ואם לא תקבלו תשובה אז חפשו מידע ברשת. מקווה שהארורה לא תחזור ושחברתך תיהנה מהחיים.
לצפיה ב-'סיוע בהתאבדות בשוויץ'
סיוע בהתאבדות בשוויץ
23/02/2016 | 22:58
2
291
שלום

משהו יושע מהי הפרוצדורה, ועלויות בקבלת סיוע להמתת חסד ע"י דיגיטאנס? האם זה מצריך שיתוף פעולה מצד קרובי המשפחה? אישורים רפואיים מיוחדים?

תודה

לצפיה ב-'שלום מיואשת'
שלום מיואשת
25/02/2016 | 11:52
201
אני מבין שאת מתמודדת עם סרטן, ושאת לא רואה תקווה להחלים יותר..ואני מבין שההתמודדות מתישה ומייאשת אותך, יודע שהטיפולים יכולים להיות סבל נוראי - ונשמע שאת מרגישה אולי שזה הכל לחינם, שאת לא רואה את עצמך יוצאת מזה ומעדיפה לסיים את החיים מרצונך ולהפסיק את הסבל..

יקירה, אני לא יודע איך זה הולך בדיגנינטאס, ואני לא כותב לך בגלל זה - אני כותב לך פשוט כי אני מבין שאת סובלת מאד מאד, ושאת עייפה ומותשת, ואני רוצה שלא תהיי לבד עם המעמסה הזו, כיא ני מניח שרוב האנשים שסביבך לא ירצו לשמוע אותך מדברת על רצון למות. ואני רוצה שיהיה לך מקום שבו תוכלי לשתף בכל מה שאת עוברת, גם במחשבות על המוות, בלי שנשפוט או ניבהל או נגיד לך לא לדבר על זה.. אני מתנדב בסה"ר, ויש לנו צ'ט כל ערב בין תשע לחצות..בואי לדבר איתנו, לספר על המחלה, על עצמך, על כל מה שתרצי לספר..גם אם לא נוכל להעניק לך את מתנת החיים או את מתנת המוות, נשתדל להעניק לך את מתנת ההקשבה, ההכלה וההבנה, שלא תהיי לבד..

שלך מכל הלב

מתנדב סה"ר
לצפיה ב-'שלום. '
שלום.
25/02/2016 | 12:19
137
לא רוצה להשמע חלילה חסר רגישות, אבל אני אשתדל לתת תשובה יותר פרגמטית.  הארגון נקרא דיגניטאנס ולא דיגיטנס (מהמילה דיגניטי = כבוד עצמי ולא דיגיטל = ספרתי). עד כמה שאני מבין, ארגון דיגניטנס שפועל בשוויץ, פועל תחת החוקים הקיימים במדינה. עזרה בהתאבדות היא לא המתת חסד, אלא תמיכה לוגיסטית ואם הסתם נפשית. הם כן מספקים את הרעל, אבל בסופו של דבר האקט עצמו הוא של החולה שצריך לשתות את הרעל. זה לא כרוך בסבל פיזי מלבד טעם מר עד כמה שאני מבין (הטעם הוא בעיקר של חומרי הטשטוש וההרדמה שהתמיסה כוללת בנוסף סודיום פננטול ופוטסיום כלוריד המורידים את לחץ הדם ומאטים את קצב הלב עד לפרפור חדרים ועצירה. הפעולה שלהם איטית יותר מזו של סמי ההרגעה וההרדמה שכלולים בתמיסה, כך שהחולה מאבד הכרה ושוקע בשינה לפני שהלב שלו נעצר.

לגבי הצד האדמיניסטרטיבי, עד כמה שאני מבין דבר ראשון צריל למלא טופס הרשמה באנגלית בכדי להיות חבר בארגון. כן צריך לשלם עבור החברות של כ 100 דולר. טופס ההצטרפות נמצא כאן:

http://www.dignitas.ch/index.php?option=com_mad4jo...

לאחר מכן הם יוצרים קשר עם מבקש השירות. לפי מה שהם רושמים באתר אז הם דורשים אישור מרופא על מחלה סופנית שבוודאות של מעל ל 90% תביא לסיום חיו של החולה בתוך פחות משנה. הם גם רוצים חוות דעת פסיכאטרית שהחולה צלול וכשיר לקבל החלטות על דעת עצמו. בנוסף הם מאד ממליצים שהחולה ישתף קרוב משפחה שיהיה מודע לתהליך וילווה את החולה.

אני לא אומר שאני בעד שתבחרי בדרך הזאת, אבל בהחלט ממליץ לשתף קרובי משפחה או חברים וכמובן לדבר על זה עם מומחים. לגבי עלויות, מלבד עלות הטיסה (טוב לפחות צריך כרטיס בכיוון אחד, אם יורשה לי להכניס קצת הומור שחור ), עלות השירות היא כ 2000 יורו, וה"חדשות הטובות" הם שהארגון מקבל פייפל... מן הסתם ברור שהמניע העיקרי שלהם הוא כסף.

אגב אם קשה לך עם המידע באתר בגלל שהוא באנגלית, אשמח לעזור עם תרגום אם תרצי. בכל אופן אני חושב שמדובר בהחלטה לא קלה שיש לשקול אותה היטב. מאחל רק רק טוב, נוחות ובריאות. אגב מאד ממליץ שתקבלי את ההצעה הקודמת לפנות לארגון סה"ר.

לצפיה ב-'אני ובתי חולות בסרטן'
אני ובתי חולות בסרטן
21/02/2016 | 13:15
3
260
מה ולמה ,אני חולת לימפומה ומטופלת במבטרה ,ניתוח בלוטת התריס בשל פאפילרי ,וכעט לבת שלי סרטן שד ועוברת כימוטרפיה ,לכל הרוחות והשדים מה קורה ,

לצפיה ב-'מצטער לשמוע'
מצטער לשמוע
21/02/2016 | 19:54
1
128
בכללי ישנן  3 סיבות לסרטן:

1) גנטיקה
2) גורמים סבבתיים ואורך חיים כמו תזונה ועישון
3) הסיבה העיקרית היא למרבה הצער : חוסר מזל אם אפשר להגדיר כך את ההיבט הסטטיסטי של הסרטן...

יש אנשים רעים שמעשנים, אוכלים בשר ומתעללים בבעלי חיים, שלעולם לא יחלו בסרטן, וטבעונים שמעולם לא עישנו והקדישו את רוב זמנם בלעזור לאחרים, ובסוף מתו מסרטן ריאות בין 30...

הכי חשוב זה לא לאבד תקווה. לדעת לנצל את סיטיאציה לצד הטוב או הפחות רע. לפחות יש לך את האפשרות לתמוך בבת שלך בגלל הנסיון שלך...

רק בריאות וחדשות טובות

לצפיה ב-'סליחה אבל לא יכולתי להתעלם מתחושת חוסר האונים '
סליחה אבל לא יכולתי להתעלם מתחושת חוסר האונים
10/03/2016 | 08:59
100
כן יש מה לעשות!
האם אתם יודעים שהגוף שלכם כל כך חכם שהוא יודע איך לרפא את עצמו  והוא גם יכול. רק שאתם פשוט איבדתם בו אמון.
האם אתם יודעים שהמערכת של הגוף שלכם כה חכמה כדי ליצור אתכם מתא אחד שנוצר והתפתח למערכת גוף שלמה פועלת ורגשית
האם אתם יודעים שבקלות ובפשטות שהמערכת החיסונית שלכם יכולה לטפל בכל אתגר פיזי באשר הוא, כן גם בסרטן. 
כל מקרי הסרטן שהגיעו לפתחי כמטפלת, מקורם היה בהיסטוריה רגשית כלשהי, חוויות קשות שאנשים עברו, או לחלופין מצבים שבהם חשו חוסר אונים. 
בטיפולים אנרגטים הוליסטים ניתן לשחרר את הזיכרונות האלה מהגוף שגרמו כבר אז להחלשות של המערכת החיסונית.וזה בשילוב טיפול קונבנציונלי + תזונה מתאימה לחיזוק הגוף והמערכת החיסונית + דימיון מודרך לריפוי >> יכולים להביא לריפוי.
* אני מזמינה אתכם לשמוע את סיפורה של ויאנה סטייבל שהביאה לעולם את שיטת התטא הילינג, שריפאה עצמה מסרטן
* סיפורה של ברנדון בייס שכתבה את המסע, שריפאה עצמה מסרטן
* סיפורה של אניטה מורג'ני Anita moorjani שנרפאה מסרטן בסוג של התנקות אנרגטית
* וגם לקרוא את ספרו של דר. סימונטון, לשוב להיות בריא. 
יש תיקווה, והיא בידינו. הכל אפשרי. החזירו אמונה בעצמכם ובגוף שלכם והחזירו לכם את הידיעה שאתם כבר בריאים. בקלות ובפשטות.

לצפיה ב-''
22/02/2016 | 22:07
25
לצפיה ב-'האם זה יכול לגרום לחוסר נוחות?'
האם זה יכול לגרום לחוסר נוחות?
21/02/2016 | 00:06
1
129
היי,
רציתי לשאול, לא ברור לי אם כאן המקום לשאלות מסוג זה.
נניח אני מכיר אשה כלשהי (הכרות שטחית) בשלב 4 (שמעתי זאת לא ממנה), ואני פשוט רוצה לומר לה שהלוואי שהייתי יכול לעזור או משהו בסגנון, וכמו כן לומר לה דברים (טובים) שאני חושב עליה. זה יכול לגרום לה לחוסר נוחות? להישמע כמו הספד עתידי (וזה אכן סוג של).

תודה
לצפיה ב-'אני העדפתי מעשים'
אני העדפתי מעשים
21/02/2016 | 23:09
86
מה המטרה לומר לאישה מלים טובות? איך זה יעזור לה? אולי עדיף להציע עזרה ממשית. ליוויתי את אישי המנוח במחלתו. היו אנשים שאמרו שהם שולחים אנרגיות, היו ששאלו לשם אמו כדי להתפלל, היו כאלה שחשבו עלינו אך זה היה סתם טרחה. לעומת זאת אדם זר לחלוטין במגרש החנייה שעזר להרים את כיסא הגלגלים לתא המטען, או אחר שסייע להושיב את האיש במכונית, או החזיק לי את הדלת כשדחפתי את הכיסא למחלקה, או המאבטח בחדר המיון שחימם לנו ארוחה, החבר שהשגיח עליו כשהלכתי לבית המרקחת, החברה שהביאה אוכל מבושל - כל אלה עזרו באמת.
לצפיה ב-'הפורום השתנה...'
הפורום השתנה...
18/02/2016 | 16:12
2
129
מתגעגעת למה ולמי שהיו...

איפה נסיכת הכוכב? 

למה השאלות הפכו להיות כל כך "קליניות"? 

היה פעם לפורום צביון של תמיכה רגשית. איפה כל החברים? פשוט מתגעגעת...
לצפיה ב-'יש מקום גם לתמיכה הרגשית והחברים'
יש מקום גם לתמיכה הרגשית והחברים
21/02/2016 | 14:14
76
זמנית שלום,
יש מקום גם לשאלות הקליניות - מקצועיות וגם לצד התמיכה והחברות.
כך שאם יש גולשים שרוצים את החברות, השיתוף והתמיכה יש לזה בהחלט מקום:)
רפואה שלמה לכולם
גליה
לצפיה ב-'כל הפורומים בתפוז במצב סופני'
כל הפורומים בתפוז במצב סופני
01/03/2016 | 11:21
66
מאז הפייסבוק ופורומים חלופיים והרבה יותר מתקדמים טכנית, אנשים אבדו עניין בפורמט המאד מיושן של תפוז... במקרה של הפורום הזה, אני מניח שחלק ממשתמשי העבר נמציאים בהפוגה מהמחלה או שלמרבה הצער נכנעו לה... לא אתפלא אם גם הפורום הזה ייסגר עי ההנהלה בקרוב...

פורומי תמיכה לחולי סרטן הפעילים על בסיס יומיומי הם כרגע רק פורומים מחול...
לצפיה ב-' הזמנה לערב של עמותת ברכה - התמודדות עם סרטן שד ושחלה'
הזמנה לערב של עמותת ברכה - התמודדות עם סרטן שד ושחלה
18/02/2016 | 22:08
30
עמותת ברכה, להגדלת המודעות למניעת ולהתמודדות עם סרטן שד ושחלות תורשתי, פועלת בהתנדבות ומכל הלב.
עמותת ברכה עורכת ערב מעניין ומצחיק שמתאים לקהל מגוון.
ההכנסות מהערב הם למימון הפעילות החשובה של העמותה.
הנכם מוזמנים לתרום, ולהינות מהמופע והתוכן...וכמובן להפיץ את המסר הלאה...
המופע יתקיים ב 6/3/2016 באודיטוריום בית ספיר, כפר סבא
תוכנית הערב http://www.bracha.org.il/news_article.asp?id=157
לרכישת כרטיסים: https://www.rootfunding.com/campaign/5940
או ישירות טלפונית – ליסה 050-928-9899

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ