לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

לצפיה ב-'אבשלום והנזיר - לקרוא כדי להאמין...****'
אבשלום והנזיר - לקרוא כדי להאמין...****
26/05/2016 | 18:40
4
116
לפני מספר ימים מצאתי את הספר הזה בתחנת הקריאה בפארק המסילה. לא הכרתי את הסופר -קראתי את הספר לקחתי אותו
איתי למקום העבודה כדי להתעמק בכמה תיאורים - לא תאמינו מה קרה - פגשתי את הסופר כאשר הספר נמצא אצלי.
"אבשלום והנזיר", שכתב גדעון תלפז, מגולל את עלילותיו של רמטכ"ל צה"ל שבילדותו זכה לנס ההתגלות, נצר את סודו לאורך שנים, עמד מאחורי הפיכה צבאית שסילקה מן השלטון ממשלה "שלא הצליחה לשים קץ למהומות פנימיות עקובות מדם", וריכז את מאמציו בהכנות לקראת מלחמת הגאולה של העם היהודי בארצו.
את הפגישה  ומה שקרה מאז - אפרסם יותר מאוחר
גדעון תלפז (1936)
https://library.osu.edu/projects/hebrew-lexicon/00...
בקישור סיפור קצר
http://jpress.org.il/Olive/APA/NLI_Heb/SharedView....
אפשר למצוא עוד מידע בויקי

לצפיה ב-'השער האחורי - והפרק העשירי'
השער האחורי - והפרק העשירי
27/05/2016 | 04:36
44
להגדיל את הצילומים ולקרוא
את הספר הזה כתב גדעון בשנת 1981
עשרים שנה לפני שנת המילניום
אם תתעמקו בכתוב -מתברר שהמציאות
הפוליטית חברתית מדינית -מתממשת כאן ועכשיו
לצפיה ב-'צירוף מקרים משעשע'
צירוף מקרים משעשע
27/05/2016 | 06:51
1
44
לא הכרתי את השם של הסופר לפני וראיתי שהוא פרסם די הרבה
תודה.
לצפיה ב-'גדעון תלפז, גשם (סיפור), דבר, 29 בספטמבר 1961'
גדעון תלפז, גשם (סיפור), דבר, 29 בספטמבר 1961
27/05/2016 | 12:52
36
הקישור בהודעה הפותחת - לא נפתח
אני מביא שוב את הקישור-בקישור סיפור קצר מצולם מ"דבר"
אם שוב לא יפתח
אפשר להיכנס לויקי - השם הקישור האחרון
לצפיה ב-'מעניין, תודה.'
מעניין, תודה.
27/05/2016 | 20:05
8
לצפיה ב-'הסיכום השבועי'
הסיכום השבועי
26/05/2016 | 06:15
23
45

אז מה היה לנו השבוע

תפוז מחלקת לכם ספרים
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18079363...

אתם מעדיפים את הגיבורים שלכם "רגילים" או "לא רגילים"
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18079792...

יום המגבת הבינלאומי
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18079512...

חרם תרבותי על דויד גרוסמן
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18078572...

פרויקט מימון המונים לתרגום "אוליבר והאיים הנודדים"
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18079187...

ברוך הבא Faria
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18079760...

ברוכה הבאה נעמי מGetBooks
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18078793...

מותו בטרם עת של חוק הספרים
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18078122...

מחפש ספר באנגלית קלה לילדים
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18077991...

מכירים ספרים על טטרים
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18078896...

שירה שיוצרת את הצלילים הכליים של שירי פופ ידועים
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18077657...

ביקורות והמלצות

"הדרך אליך" / קרנית גולדווסר – KallGLP
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18078062...

"Wild מסע רגלי לגילוי עצמי" / שריל סטרייד – siv30
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18077930...

"כבוד המשפחה" / רוגל אלפר – פרפרי אהבה
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18078478...

"איש הזיכרון" / דיוויד בלדצ'י – lulita0010
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18078633...

תודה רבה לכל המשתתפים

אז מה אתם קוראים בשבת

לצפיה ב-'רבקה / דפנה דה מוריאה'
רבקה / דפנה דה מוריאה
26/05/2016 | 08:29
1
24
לצפיה ב-'אוי, איזה יופי לך!'
אוי, איזה יופי לך!
26/05/2016 | 09:10
15
לצפיה ב-'אצלי לא השתנה הרבה השבוע.'
אצלי לא השתנה הרבה השבוע.
26/05/2016 | 09:14
54
אני מוצפת בעבודה מכל הכיוונים, כולל על כתב העת, ולא היה יותר מדי זמן לקרוא.
התקדמתי קצת עם "עיירת הגבול" של שן צונג-ון ועם "הפצוע האנגלי".
לצפיה ב-'היה שבוע קשה רגשית'
היה שבוע קשה רגשית
26/05/2016 | 10:01
70
במשך רוב השבוע קראתי את "משטרת הגטו היהודית בוויליאמפולה". הספר סובב סביב מסמך תיעודי שכתבו ראשי המשטרה היהודית בגטו קובנה במהלך שנת 1943. במסמך מתוארת הכרונולוגיה של הגטו ושל יהודי קובנה, וכן מתועדת עבודת המשטרה על כל הדילמות הנוראות שניצבו בפניה. ספר מרתק ומזעזע.

אחריו קראתי את "שרלוטה" מאת דויד פואנקינוס. הספר מתאר בשורות קצרות ושבורות את חייה של הציירת שרלוטה סלומון, שנרצחה באושוויץ בהיותה בת 26 ובחודש החמישי להריונה. ספר מרגש. על יצירתה של שרלוטה ראו כאן.

פרט לאלה קראתי את "אשת הסנדלר", המתאר חיי מהגרים איטלקים בארה"ב. די סתמי, לדעתי.

כמו כן סיימתי את "אנשים טועים" מאת גיל הראבן. קיויתי לעוד "אני ליאונה", והתאכזבתי.

שבת שלום 
לצפיה ב-'המפה והטריטוריה / מישל וולבק'
המפה והטריטוריה / מישל וולבק
26/05/2016 | 17:01
5
49
קראתי כמה המלצות על וולבק, והחלטתי להתחיל עם הספר הזה.
אני בפרולוג ומתחיל למצוא חן בעיניי.
לצפיה ב-'אהבתי מאד. ועוד יותר את 'אפשרות של אי''
אהבתי מאד. ועוד יותר את 'אפשרות של אי'
26/05/2016 | 17:09
1
43
מכניעה מאד התאכזבתי
לצפיה ב-'כניעה הוא בהחלט החלש מכולם ופחות שערורייתי ממה שניתן'
כניעה הוא בהחלט החלש מכולם ופחות שערורייתי ממה שניתן
27/05/2016 | 08:46
33
היה לצפות מוולבק ומתאריך הופעתו הסמלי.
לצפיה ב-'זה דווקא ממש לא הוולבק להתחיל בו. זה וולבק למתקדמים'
זה דווקא ממש לא הוולבק להתחיל בו. זה וולבק למתקדמים
27/05/2016 | 08:45
37
בוולבקיות. אם רוצים את השערורייתי מכולם אז כדאי דווקא בפלטפורמה.
לצפיה ב-'קראתי את אפשרות של אי'
קראתי את אפשרות של אי
27/05/2016 | 09:15
31
וולבק פרובוקטור לא קטן. אבל בשליש האחרון של הספר ירד האוויר מבלון הפרובוקציה. מעניין אם גם בספר שאתה קורא התופעה הזו חוזרת.
לצפיה ב-'וולבק - NOT MY CUP OF WATER'
וולבק - NOT MY CUP OF WATER
27/05/2016 | 19:40
8
לצפיה ב-'הזהו אדם פרימו לוי. חיכיתי הרבה זמן עד שאזרתי עוז'
הזהו אדם פרימו לוי. חיכיתי הרבה זמן עד שאזרתי עוז
26/05/2016 | 17:07
4
19
לצפיה ב-'ספר מצוין'
ספר מצוין
26/05/2016 | 19:16
2
11
לצפיה ב-'ֻ. ולא רק הספר הזה שלו גדול'
ֻ. ולא רק הספר הזה שלו גדול
27/05/2016 | 19:41
12
לצפיה ב-''
27/05/2016 | 20:47
6
לצפיה ב-'זה הראשון בכמעין טרילוגיה. הבא אחריו הוא ההפוגה ובסוף'
זה הראשון בכמעין טרילוגיה. הבא אחריו הוא ההפוגה ובסוף
27/05/2016 | 08:47
44
הספר המופתי השוקעים והניצולים.
לצפיה ב-'סיימתי השבוע את '
סיימתי השבוע את
27/05/2016 | 09:14
58
The Memoirs of Cleopatra שהיה טוב מאוד

החמישית של צונג לוי, מאת יואב אבני. ספר הזוי תכף אפרסם סקירה

Code Name Verity, שתורגם לעברית כשם צופן וריאטי. ספר טוב מאוד. מפתיע על מלחמת העולם השניה. העלילה בדויה ובכל זאת יש בה אמינות.

עכשיו אני מתקדמת לאיטי ב "הדבר הכי טוב שיכול לקרות לקרואסון" ספר מוזר, הזוי לפרקים ומשעשע.

ובמקביל עם "צל עולם" מאת ניר ברעם על השפעות הכלכלה העולמית. בנתיים מרתק
לצפיה ב-'כל האמת/דיוויד באלדאצ'י'
כל האמת/דיוויד באלדאצ'י
27/05/2016 | 19:04
9
לצפיה ב-'אמריקנה- צ´יממנדה נגוזי אדיצ´יה'
אמריקנה- צ´יממנדה נגוזי אדיצ´יה
27/05/2016 | 19:27
3
43
של הסופרת הניגרית מהיבסקוס סגול (הטוב) וחצי שמש צהובה (הפחות טוב) 
ספר על הגזע השלישי: אפרו לא אמריקאיים: מהגרים טריים מאפריקה.
מעניין ומעורר מחשבה. למרות הכתיבה הכמו-בלוגרית.
לצפיה ב-'היביסקוס סגול היה ספר רע לתפארת.'
היביסקוס סגול היה ספר רע לתפארת.
27/05/2016 | 19:53
10
לצפיה ב-'נהניתי מאוד מ"אמריקנה"'
נהניתי מאוד מ"אמריקנה"
27/05/2016 | 20:40
33
לצפיה ב-'גם אני נהניתי מ"היביסקוס סגול".'
גם אני נהניתי מ"היביסקוס סגול".
27/05/2016 | 20:46
10
לצפיה ב-'סיימתי את "מיסטיק ריבר" ו"הרץ במבוך"'
סיימתי את "מיסטיק ריבר" ו"הרץ במבוך"
29/05/2016 | 21:30
1
23
שיהיה לכולם שבוע טוב
לצפיה ב-'אהבתי מאד את 'הרץ במבוך'. יש עכשיו המשכים שלו בחנויות.'
אהבתי מאד את 'הרץ במבוך'. יש עכשיו המשכים שלו בחנויות.
29/05/2016 | 21:46
9
לצפיה ב-'שבויים בזמן - ספר ילדים חדש'
שבויים בזמן - ספר ילדים חדש
25/05/2016 | 21:08
2
79
"המשוגע שוב בארץ", אמרה אמא.
כך מתחיל סיפור הרפתקאות מופלא, המדלג בפראות מאירוע לאירוע על פני ההיסטוריה של ירושלים.
גלעד הוא ילד ירושלמי. "המשוגע" הוא ג'ייק, בן דודו של אביו, דוקטור להיסטוריה שכל תגלית ארכאולוגית קלה מקפיצה אותו מיד לירושלים.
יחד נקלעים שניהם למסע מטורף בזמן. הם מוטלים מאירוע דרמטי אחד למשנהו, החל מכיבוש ירושלים בידי דוד המלך ועד להחרבתה על ידי הבבלים.
"הרֶשע הוא שהביא אתכם והוא שנודד איתכם מזמן לזמן וממקום למקום", אומר להם נתן הנביא. "בכל פעם שאתם עוברים מתקופה לתקופה, הרשע עובר איתכם, ובכל פעם שאתם מנסים לחזור לזמנכם, הוא סוחב אתכם חזרה אל זמנים אחרים, זמנים המספקים לו כר לפעולה".
נבואות, לחשים, מערבולות זמן וכוחות אפלים. ארבע מאות ועשרים שנים דחוסות, ביום אחד עם ג'ייק. ההיסטוריה מעולם לא נראתה מלהיבה כל כך.
כל הפרטים בדף הפייסבוק של הספר. אתם מוזמנים להיכנס ולהציץ

לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
27/05/2016 | 06:49
1
19
אני אציע לילד שלי את הספר. הוא חובב ספרי הרפתקאות.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
27/05/2016 | 09:14
15
אני בטוח שהוא יהנה
לצפיה ב-'אנשים רגילים'
אנשים רגילים
25/05/2016 | 20:02
8
133
הרלן קובן, בראיון לקראת צאת סרט על פי סיפרו you full me once בכיכובה של גוליה רוברטס, מספר שהוא אוהב שהגיבורים שלו יהיו אנשים רגילים, כמוני וכמוכם שנוכל להזדהות איתם.

ואני לפעמים מעדיפה את הגיבורים אנשים לא רגילים, מיוחדים, רחוקים עד כמה שניתן מאנשים רגילים. ומה אתם מעדיפים?
לצפיה ב-'כמוך. אנשים רגילים יש מספיק בחיים...'
כמוך. אנשים רגילים יש מספיק בחיים...
26/05/2016 | 00:39
18
לצפיה ב-'השאלה מה זה רגיל לעומת לא רגיל.'
השאלה מה זה רגיל לעומת לא רגיל.
26/05/2016 | 07:03
4
55
לדעתי במרבית האנשים אפשר למצוא משהו מעניין וייחודי, באישיות ו/או בנסיבות החיים. אני מחפשת דמויות אמינות, עגולות, הכתובות היטב. לא מעסיקה אותי השאלה אם הן רגילות או לא, וגם לא בטוחה שאני יודעת להגדיר מה זה דמות רגילה. למשל, האם סטונר הוא דמות רגילה? לכאורה כן, אין בו משהו יוצא דופן במיוחד, אך אם מסתכלים מקרוב, אנו מגלים אדם עם יושרה פנימית די חריגה וגם אהבתו הגדולה לספרות, לאור הרקע שלו, היא ממש לא טריוויאלית. הוא לכאורה איש קטן ואפור שאינו מתבלט או מגיע להשגים מרשימים, אך האופן שבו דמותו כתובה הופך אותו לייחודי ומרתק.
לצפיה ב-'אגב גם ב"ככה זה קרה" הדמות הראשית'
אגב גם ב"ככה זה קרה" הדמות הראשית
26/05/2016 | 09:32
2
52
היא של אישה צעירה פשוטה, שאין בה שום דבר בולט או מיוחד, אך היא כתובה נהדר והספר עצמו נפלא..
לצפיה ב-'נכון'
נכון
27/05/2016 | 06:55
1
20
אבל אם הכתיבה לא מוצלחת, הספר יכול להיות משעמם רצח.
לצפיה ב-'אם הכתיבה לא מוצלחת, אז כל היתר הוא ממילא נגזרת מזה.'
אם הכתיבה לא מוצלחת, אז כל היתר הוא ממילא נגזרת מזה.
27/05/2016 | 19:45
22
כולל הדמויות.
לצפיה ב-'מסכימה אתך'
מסכימה אתך
26/05/2016 | 09:41
31
אהרן מגד, הסופר האהוב עלי, כתב על אנשים רגילים לכאורה, אבל הוא ידע לחטט מעט ולחשוף את העולם הפנימי היחודי של כל אחד מהם.
לצפיה ב-'ספר טוב בעיי הוא כמובן ספר המביא סיפור אנושי קטן,'
ספר טוב בעיי הוא כמובן ספר המביא סיפור אנושי קטן,
27/05/2016 | 08:42
35
הכתוב בכישרון גדול. מכאן שאני מעדיף אנשים רגילים. אבל מה לעשות ומקס אואה היה רחוק מלהיות רגיל בנוטות החסד, הספר המרשים ביותר שקראתי בחיי. מנגד, הסופר הטוב בישראל, אהרן אפלפלד, כותב על אנשים רגילים שברגילים. אני אני לא יודע מה לענות.
לצפיה ב-'גם וגם...'
גם וגם...
27/05/2016 | 18:56
24
מצד אחד מאד אוהבת אנשים לא 'רגילים' ואת זה מקבלת בספרות מד"ב ופנטזיה האהובה עליי מאד.
ומצד שני יש יופי גדול בלקרוא על אנשים רגילים כמונו שמתמודדים עם אתגרים ויכולים להם.
אז כמו שנאמר לעייל מאד תלוי בצורת הכתיבה והעניין שלה ופחות בסוג הגיבורים בה.
שבת שלום
לצפיה ב-'עדיין לא יצא לי לענות על שאלון ההכרות - אז הנה'
עדיין לא יצא לי לענות על שאלון ההכרות - אז הנה
25/05/2016 | 18:30
9
79
1. איזה ספר אתם קוראים עכשיו?
האחים קרמזוב של דוסטויבסקי
וThe Second Coming של ג'ון ניבן

2. איזה ספרים אהובים עליכם במיוחד? ולמה?
הספר האהוב עלי ביותר (בפער גדול) הוא מלכוד 22.
מעבר לכך, הרבה מהספרים של: המינגוויי, דגלאס אדמס, סלינג'ר, קונדרה, מישל וולבק (אלה האהובים ביותר שעולים לי לראש כרגע).

3. איזה ספרים שנחשבים כקלאסיקות אהבתם?
כמה שנים אחורה צריך לקחת בשביל שספר יהיה קלאסיקה?
נניח סתם לצורך התשובה אקח ספרים בני יותר מ100 שנה.
תמונתו של דוריאן גריי, הרוזן ממונטה כריסטו (משם הכינוי שלי פה).
קצת פחות מ100 שנה, יש לי אהבה גדולה ללא מעט ספרים שנכתבו על מלחמת העולם הראשונה: במערב אין כל חדש, החייל האמיץ שווייק, הקץ לנשק ועוד. מניח שכבר אפשר להגדירם כקלאסיקה. 

4. ואיזה ספרים שנחשבים בעיניכם כזבלונים אהבתם?
אם אהבתי, אני לא חושב שזה זבל (גם היות שאני קורא בתקופה האחרונה פחות ממה שאני רוצה, אני משתדל לנצל את הקריאה לספרים שלא נראים לי זבלונים).

5. איך אתם בוחרים ספרים?
סופרים שאני אוהב, המלצות מאנשים שאני מעריך את טעמם הספרותי, המלצות של מוכרים בחנויות (אם יצא במקרה לדבר, ונראה לי שלמוכר יכול להיות טעם מעניין) וחלק גדול פשוט ע"י כך שכשאני מסתכל על ספר בחנות כמו אמאזון, אני רואה "ספרים נוספים שאנשים שקנו את... קנו גם" האמת מהכיוון הזה מצאתי את רוב הספרים של סופרים שלא הכרתי עד אז. 

6. כמה ספרים אתם קוראים במקביל?
לרוב אני לא, ומסתפק ב1. במקרה כרגע יצא 2, כי הספר אותו אני קורא ממש ארוך, והייתי עד לפני כמה ימים חולה, ופשוט הייתי צריך ספר יותר קליל.

7. מה הדמות הספרותית שהכי אהבתם?
מעדיף דמויות ציניות, עם אופי שהסביבה (הספרותית) בה הם נמצאים רואה בו פגום. היות שבשנתיים האחרונות נכנסתי קצת לרומנים של בוקובסקי, אבחר בהנרי צ'ינסקי גיבור רוב הרומנים שלו (למעשה דמות אוטוביוגרפית של הסופר).

8 ואחרון חביב: למטרות סטטיסטיות בלבד - איך הגעתם אל הפורום? האם קראתם בו לפני שהצטרפתם אלינו?
הרבה שנים בתפוז, יום אחד שיעמם לי בעבודה, שוטטתי בין פורומים, הגעתי לפה, והתחלתי לקרוא את הביקורות במאמרים. משם גם התחלתי לקרוא בפורום.
לצפיה ב-'ברוך הבא '
ברוך הבא
25/05/2016 | 18:56
6
43
המינגווי definitely
אחד הסופרים האהובים עלי מכל.

מה קראת משלו? ואיזה הכי אהבת?
לצפיה ב-'קראתי את רוב היצירות שלו'
קראתי את רוב היצירות שלו
25/05/2016 | 19:53
5
39
כמעט את כל הרומנים (חוץ מTorrents of Sping וגן העדן). ונראה לי בערך 50-70% מהסיפורים הקצרים.

מבחינת הכי אהבתי יש 2, שלדעתי אם מתישהו אעשה רשימת 10 הספרים הגדולים אי פעם יהיו שם:
וזרח השמש, אותו לא הורדתי מהיד מהעמוד הראשון שקראתי ועד סיומו (ספר קצר, לקח פחות משעתיים כמה שאני זוכר) ונהניתי מכל שניה.
ומהצד השני למי צלצלו הפעמונים - ספר שכולו בעיטה חזקה לבטן, וכתוב פשוט מושלם. תמיד מציק לי אגב התרגום הזה כי באנגלית הוא נקרא "למי מצלצל הפעמון".

לצפיה ב-'הכי אהבתי את'
הכי אהבתי את
25/05/2016 | 20:06
4
37
גן עדן, מושלם מושלם מושלם.

אחר כך את חגיגה נודדת במקביל אליו קראתי את the Paris wife שנכתב מנקודת מבטה של האדלי אישתו הראשונה. כל כך תיעבתי אותו ובמקביל הערצתי אותו איך בספר חגיגה נודדת כמעט אין ביטוי למה שרחש באמת בחיי הזוגיות שלו ובחיו הפרטיים.

אחר כך, הסיפורים הקצרים שלגי הקלימנגרו הכי.
לצפיה ב-'איך The Paris Wife?'
איך The Paris Wife?
25/05/2016 | 20:09
3
25
למעשה לא שמעתי על הספר עד הרגע

מאד אהבתי את חגיגה נודדת.
וחוץ מזה, כרגע העלית את גן עדן כמה מקומות בתור (יש לי אותו, פשוט עוד לא יצא לי לקרוא).
לצפיה ב-'חכה כבר מצרפת לך סקירה שלי'
חכה כבר מצרפת לך סקירה שלי
25/05/2016 | 20:12
2
28
הוא די זיעזע אותי כאבתי את כאבה. הוא היה בן זונה אגואיסט סליחה על הביטוי אבל אין מילים לתאר.
לצפיה ב-'אני כותבת רשמים לפעמים במהלך הקריאה'
אני כותבת רשמים לפעמים במהלך הקריאה
25/05/2016 | 20:20
1
35
כדי שלא אשכח.
זה מה שכתבתי, יתכנו ספויילרים אבל מדובר בספר שמבוסס על המציאות אז פחות או יותר אתה בטח מכיר את הסיפור שלהם:

סיפורם של המינגווי ואישתו הראשונה, האדלי ריצרדסון. מהפרקים שקראתי עד כה, לא ברור מדוע הוא התחתן איתה, נראה שהייתה שם אהבה, לפחות שלה כלפיו אבל איכשהו באופן מובלע נראה שהסופרת חושבת שהוא התחתן איתה כי הוא העריך שחתונה תסייע לו בהגשמת השאיפות שלו, שהיא תאזן אותו וכך תסייע לו לכתוב.

החיים של האדלי ריצרדסון לא היו קלים עוד לפני שהיא פגשה בהמינגווי. היא היתה מבוגרת ממנו ב 8 שנים היא איבדה אב, אחות ואם והאישיות שלה היתה חבוטה מהחיים ותלאותיהם. גם לאחר החתונה לא נראה שהיא פיתחה תחומי עיניין מעבר לדאגה להמינגווי והיתה תלויה במצבי רוחו ובעיקר נשרכה אחריו בהרפתקאותיו.

עד כה מרגע הגעתם לפריז הם נפגשו עם עזרא פאונד, גרטרוד שטיין והמינגווי ראיין את מוסוליני.

הגעתי לקטע שמתאר את הנסיעה של האדלי ריצרדסון לשוויץ לפגוש את המינגווי. לפי התיאור בספר, שכנראה מבוסס על מידע אמיתי, היא ארזה את כל הטיוטות שהכין המינגווי לסיפורים הקצרים עוד משיקגו, וכל הטיוטות וההירהורים שכתב בפריז. כל זאת מבלי שהמינגווי ביקש ממנה. בדרך לשוויץ עוד ברכבת בפריז מישהו גנב את המזוודה בזמן שהיא הלכה לחפש עיתון לקריאה והשאירה את המזוודה בתא שלה. יש בכך סימבוליזם עמוק מאוד ליחסים שלהם. הוא ראה בעבודה שלו את מרכז חיו והוויתו. היא ראתה בה רע הכרחי לפרנסה ובשלבים מתקדמים יותר הפרעה לחייהם המשותפים. אין פלא שהיא היתה כל כך זחוחה לגבי המסמכים עד שהשאירה אותם בתא בזמן שהלכה לחפש לה עיתון. אין פלא שארזה את כולם בלי להשאיר גיבוי ובלי לחשוב על אפשרות של אובדן. פשוט מזעזע חיים שלמים של עבודה שירדו לטמיון.
עברתי כבר יותר ממחצית מהספר ורוב הזמן הם חיים בעוני מרוד. גם כאשר המינגווי עובד הוא מבזבז את הכסף על נסיעות, שתיה ובילויים.

כשהתינוק נולד המינגווי עבד בעיתון בטורונטו. הוא לא כל כך הסתדר עם הממונה, ובגלל שהאדלי היתה רגישה לצורך שלו בשקט בכדי ליצור, היא מציעה שיחזרו לפריז, מה שמחריף את מצבם הכלכלי, כי את כל הכספים שהיו להם, הם הוציאו במעבר לטורונטו לקראת הלידה.

המינגווי כמובן לא רואה אף אחד ממטר, למרות שהוא אומר שהיא והילד חשובים לו והוא דואג להם, לא מנסה למצוא עבודה חלופית וגם סירב לפנות להורים שלו לקבלת עזרה והאדלי עושה את זה בשם עצמה ובשם התינוק.
טוב, מסתבר שהאדלי פשוט התנהגה בטימטום מוחלט. במקום להעיף את פולין, או לעוף בעצמה היא נשארה גם לאחר הגילוי שהמינגווי בוגד בה וגם לאחר שפולין הגיעה לאנטיב בלי שתוזמן ובחוצפתה שיחקה כאילו היא חברה של האדלי. מסתבר שהמינגווי גם ניסה לכפות על האדלי לחיות בשלישיה עם פולין, כאשר הם מקרננים אותה תחת אפה ובמיטתה. הסצנה במיטה כשפולין מתגנבת למיטה של המינגווי ושל האדלי, והאדלי לא סוטרת לה או להמינגווי, מזעזעת.

כמו שדיאנה, הנסיכה, פעם אמרה באחד הראיונות,   נהיה צפוף במערכת היחסים הזו ולא היתה ברירה אלה לקבל החלטה.

סהכ מדובר בספר טוב ומרתק. הוא גם כתוב היטב, מבוסס על חומרים ביוגרפים ועל עובדות ידועות אך נותן להאדלי ריצרדסון קול ברור. משקף את הלכי הרוח התקופתיים ואת המגבלות של התקופה הזו. מומלץ בחום.
לצפיה ב-'נשמע מעניין'
נשמע מעניין
26/05/2016 | 11:52
23
תודה על הסקירה.
לצפיה ב-'ברוך הבא '
ברוך הבא
27/05/2016 | 18:41
1
לצפיה ב-'גם אני גם אני '
גם אני גם אני
10/06/2016 | 06:57
4

זה ספר אתם קוראים עכשיו?
מיכאל בר זוהר- בן גוריון חלק ג'. 

משתנה. 
הכי ? 
יש לי רשימה מוגדרת,
אהובים ביותר  
ספר האי נחת של פרננדו פסואה (הכי)
ארץ הדברים האחרונים פול אוסטר
ישראל ברמה/ימים קרועים .
תומאס מאן , יבוא פרוט אחר כך
חביבים גם:
כל ספרים של רובין הוב
שבט דוב המערות
כל הספרים של אלזה מורנטה
כף רגלי השמאלית
האדם המורד -קאמי

בית בודנברוק , הר הקסמים , אנה קרנינה, שר הטבעות/ההוביט לא זוכרת מה מהם . אחד משעמם אחד טוב, עלובי החיים מאוד יפה , תקוות גדולות דיקנס . לרוב אני לא אוהבת , זה לא תמיד חי ומשתפך מעסיס של שפה. אגב למה לעזאזל קלאסיקה זה לא שלום עליכם? או כל העבריים הכבדים הישנים?, וידויים - רוסו
כמה שנים אחורה צריך לקחת בשביל שספר יהיה קלאסיקה?
ל'יודעת בפעם האחרונה שבדקתי , לא כל מוזיקה שנשמעת "קלאסית" קשורה לז'אנר הזה . זה בכלל תת של משהו , ואין לי מושג. מניחה שיש איזה סיווג נחבא לכליו גם כאן . כמובן שזה תלוי גם בתהודה, אם תשאלי אותי ישראל ברמה זה בהחלט קלאסיקה , רק אין לו תהודה מחורבנת.

דן בראון 
רם אורן , לפחות 
שרה אנג'ל 
צמרמורת , חרשו.
5. איך אתם בוחרים ספרים?
אוספת המלצות מספרים או מסרטים , נמשכת חולנית לאיזה ספר מוזר שקורץ לי (נדיר) , פותחת ומעלעלת בעמודים ראשונים - יש חיבור. זורמת.
אף פעם אף פעם לא קוראת אחורי ספרים , כלל ברזל.

יצא שניים , פספוס לדעתי . אחד.
דמויות שוליות , אהבתי את היתומה מארבעים הימים במוסה דאג, אהבתי כבשה עקשנית שהופיעה באיזה ספר מוזר וציני על מישהו קצת אוטיסט , אהבתי גם את התפסן בשדה השיפון , אהבתי את הגיבור של הפרחים לאלג'רנון , דמות ראשית?
רק אם היא חולמנית מאוד. קשה לי לאהוב דמויות כלליות , לדעתי הקטנות מעניינות יותר וחופשיות להביט בלי להיות כבולות לאופי סיסטמטי וקוהרנטי . מעדיפה נכלולים שחיים בקו התפר שבין טוב לרע (כמו כולנו)
8 ואחרון חביב: למטרות סטטיסטיות בלבד - איך הגעתם אל הפורום? האם קראתם בו לפני שהצטרפתם אלינו?
...

לצפיה ב-' היום הוא יום המגבת הבינלאומי '
היום הוא יום המגבת הבינלאומי
25/05/2016 | 08:55
8
67
"יום המגבת הבינלאומי" נקבע לזכרו של הסופר דגלס אדאמס, מחבר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" וספרים נוספים. 

(אם עדיין לא ידעתם עד כמה המגבת היא פריט חיוני לטרמפיסט ברחבי הגלקסיה, אתם מוזמנים להציץ בציטוט מתוך הספר בויקיפדיה)

האם קראתם מספרי דגלס אדאמס, ואילו ספרים אתם מוזמנים לדבר עליו ועל יצירתו.
לצפיה ב-'קראתי את "המדריך" וגיליתי שהוא לחלוטין לא כוס התה שלי.'
קראתי את "המדריך" וגיליתי שהוא לחלוטין לא כוס התה שלי.
25/05/2016 | 09:14
1
58
לא התחברתי אליו בצורה קיצונית, השתעממתי בטירוף לאורך כל הספר. ממש הוציא לי את החשק לקרוא שוב אי פעם משהו משלו.
לצפיה ב-'כמוני כמוך'
כמוני כמוך
27/05/2016 | 19:42
4
לצפיה ב-'אין על אדמס'
אין על אדמס
25/05/2016 | 12:12
1
44
מאד אוהב את הכתיבה וההומור שלו. קראתי גם לא מעט מאמרים או קטעים קצרים שכתב, ונראה לי שהחיבור שלי אליו הוא גם כי יש לנו השקפת עולם מאד דומה בהרבה נושאים (רק שהוא יודע להביע אותה בצורה הרבה יותר טובה).

לכן, בהתאם קראתי די הרבה מספריו:
כל חמשת ספרי המדריך לטרמפיסט (2 הראשונים הם יצירות פאר, השלישי גם כן מעולה, מהרביעי גם מאד נהניתי בעוד שהחמישי די מאכזב)
את שני ספרי דירק ג'נטלי המעולים
את הSalmon of Doubt שזוהי למעשה אסופת כתבים, מאמרים, והתחלה של הרומן השלישי של דירק ג'נטלי (שהיה אמור להקרא בשם הספר)
The Meaning of Liff - סוג של "מילון" משעשע, נחמד פעם בכמה זמן לעבור על כמה הגדרות.

במקרה של המדריך לטרמפיסט, כמובן שגם שמעתי את סדרת הרדיו (שעל פיה נכתב הספר), וראיתי את סדרת הטלוויזיה (המקורית, של הביביסי מ1981).

אז אפשר לאמר שהוא פחות או יותר הסופר שקריאת כתביו מבחינתי היא הכי מקיפה (יחד עם סלינג'ר, אבל הוא, כמובן, כתב הרבה פחות).
לצפיה ב-'ניסיתי לקרוא משהו משלו. לא מוצלח.'
ניסיתי לקרוא משהו משלו. לא מוצלח.
25/05/2016 | 15:00
9
לצפיה ב-'לא אהבתי את הספרים שלו'
לא אהבתי את הספרים שלו
25/05/2016 | 16:42
2
45
ממש לא הצחיקו אותי ולא דיברו אלי בשום רמה
לצפיה ב-'בדיוק, ממש התחושה שלי. כל כך לא מצחיק.'
בדיוק, ממש התחושה שלי. כל כך לא מצחיק.
25/05/2016 | 19:20
1
15
לצפיה ב-'במסגרת אחד התארים שלי'
במסגרת אחד התארים שלי
25/05/2016 | 19:29
49
למדנו את הספר "המסעדה שבסוף היקום" והרגשתי ממש בת חורגת, כמו נכה רגשית. כולם כל כך נהנו ואני סבלתי. בכנות. לא ראיתי בספר שום פילוסופיה, שום שעשוע. בקיצור שום.
לצפיה ב-'את "מדריך הטרמפיסט" קראתי ואהבתי!'
את "מדריך הטרמפיסט" קראתי ואהבתי!
26/05/2016 | 08:34
5
לצפיה ב-'תפוז מחלקת לכם ספרים'
תפוז מחלקת לכם ספרים
24/05/2016 | 20:57
3
121
במסגרת שיתוף פעולה של תפוז עם הוצאות ספרים, מוצעים 7 ספרים שיישלחו ל-7 גולשים שונים לצורך קריאתם ולכתיבת ביקורות עליהם בפורום. הספר, כמובן, יישאר כשי אצל הגולש/ת שקיבל/ה אותו.

הספרים הם:

1. צלה של הרוח / קרלוס רואיס סאפון
2. לב בזירת הפשע / תמר לוינסקי
3. הכדור הכחול / ניר קפטן
4. שהות / מגי סטיווטר
5. לסחור ברוח / מיקי וייס
6. גבר מאוהב / קרל אובה קנאוסגורד
7. הצרה עם עזים וכבשים / ג'ואנה קאנון

מה צריך לעשות פשוט מאוד - רק לשלוח ל-siv30 ו/או אלי מסר, ולציין באיזה מבין הספרים אתם מעוניינים. הנהלת הפורומים תבחר 7 מבין הגולשים, תיצור עמכם קשר ותשלח אליכם את הספר.

לאחר קבלת הספר הנכם מתבקשים לסיים את קריאתו בזמן סביר, ולפרסם ביקורת בפורום זה. תוכן הביקורת הוא לפי ראות עיניכם ולפי דעתכם והתרשמותכם האישית מהספר, לטוב ולרע.

שימו לב - התחייבות לפרסום ביקורת בפורום זה הינה תנאי לקבלת הספר

ממתינות למסרים שלכם
לצפיה ב-'מי מעוניין ב"הכדור הכחול"'
מי מעוניין ב"הכדור הכחול"
29/05/2016 | 22:00
1
45
לצפיה ב-'אני אשמח'
אני אשמח
30/05/2016 | 18:54
32
שלחתי לך הודעה אבל אני לא מוצאת במסרים היוצאים. משום מה לא עבר...
שולחת שוב. 
לצפיה ב-'אשמח לקבל כל ספר מלבד "צלה של הרוח", אותו קראתי.'
אשמח לקבל כל ספר מלבד "צלה של הרוח", אותו קראתי.
07/06/2016 | 13:47
1
לצפיה ב-'אוליבר והאיים הנודדים'
אוליבר והאיים הנודדים
24/05/2016 | 14:52
3
67
הוצאת הספרים עוץ של גילי בר-הלל מנסה להוציא לאור את הספר "אוליבר והאיים הנודדים" בתרגום לעברית.
הספר אמנם ספר ילדים שמתאים לילדים בכיתות א'-ג', אך הוא ימצא-חן גם בעיני קוראים בוגרים יותר. ובעיני מתאים לכל הגילאים... (ולכן בחרתי לפרסם את ההודעה גם בפורום הזה...)
את הספר כתב פיליפ ריב ואיירה שרה מקינטייר
(בדיוק כמו הספר "עוגות בחלל" שגם הוא מתאים לכל הגילאים...)

לתמיכה בפרוייקט (המתנות בעיני שוות בהחלט...)

לצפיה ב-'בהחלט שוות'
בהחלט שוות
24/05/2016 | 18:21
2
28
אני מתלבטת אני מעדיפה באלקטרוני והספרים שלהם לא באלקטרוני
לצפיה ב-'אני עוד אוהבת את מגע הספר ביד....'
אני עוד אוהבת את מגע הספר ביד....
25/05/2016 | 01:21
1
7
לצפיה ב-'מובן בהחלט'
מובן בהחלט
25/05/2016 | 06:49
23
הגלויות פשוט מקסימות
בכלל יש להם רעיונות מגניבים לצ'ופרים
לצפיה ב-'לא דיברנו על זוכת האירוויזיון השנה'
לא דיברנו על זוכת האירוויזיון השנה
23/05/2016 | 21:17
3
85
לא, אל תדאגו, לא הפכנו לפורום מוזיקה

אישית כלל לא התעניינתי לא בתחרות ולא בזוכה, אבל ביום ראשון הקודם שוחח נתיב רובינסון בתוכנית "בשלוש" ברשת ב' עם ההיסטוריון אלון קליבנוב על האירועים ההיסטוריים שעליהם מדבר השיר - גירוש הטטרים ע"י סטאלין מחצי האי קרים ב-1944, מה שכמובן רומז ברמז עבה כפיל למצב הנוכחי באותו אזור. את הראיון (שאורכו כתשע וחצי דקות) אפשר לשמוע כאן, ממש בפתיחת התוכנית.

בזמן שהאזנתי לראיון הבאמת מרתק הזה, חשבתי על כך שאני אמנם מכירה את המושג "טטרים", אבל לא יודעת עליהם הרבה מעבר לכמה פרטים כלליים, ולא זכרתי אם אי פעם שמעתי על ספרים שעוסקים בהם. האם מישהו רוצה להיזכר ולהזכיר ספרים שקשורים לטטרים?
לצפיה ב-'גם אני לא שמעתי על ספרים '
גם אני לא שמעתי על ספרים
24/05/2016 | 18:22
15
לצפיה ב-'מיכאל סטרוגוב / ז'ול ורן'
מיכאל סטרוגוב / ז'ול ורן
26/05/2016 | 08:39
42
גיבור הספר נלחם בטטרים.
ע"פ ויקיפדיה, הטטרים של חצי האי קרים הם עם שונה במהותו מהעם הטטרי.
לצפיה ב-'מעניין שהטטרים הם מצאצאי המונגולים שפלשו בזמנו לאירופה.'
מעניין שהטטרים הם מצאצאי המונגולים שפלשו בזמנו לאירופה.
26/05/2016 | 09:10
44
עוד ספר שעוסק בהם הוא "האסיר של הקווקז" של טולסטוי (מעניין שבמקור מדובר בשבוי, ולעברית זה תורגם כאסיר).
אגב, ראיתי באמזון את הספר הזה, אך אין לי מושג אם הוא טוב וכמה באמת הוא עוסק בטטרים עצמם.
לצפיה ב-'נעים מאוד! (שאלון הכרות :) )'
נעים מאוד! (שאלון הכרות :) )
23/05/2016 | 16:43
16
94
הי, אני נעמי, ואני מכורה קשות לספרים.
(ששש, אתם עוד לא אוהבים אותה, אולי עוד כמה סקירות מעכשיו :)

(כן, אני גם עובדת ב-GetBooks, וכן, זה אומר שאני יכולה לקרוא כל מה שמתחשק לי משם בחינם, וכן, אני קוראת הרבההההה יותר מאז שאני עובדת כאן, ולכן גם מחפשת הרבה יותר סקירות ספרים, כדי להחליט מה לקרוא...) 

1. איזה ספר אתם קוראים עכשיו?
את "מבריקים" של מרקוס סייקי  - ספר מעולה. אכתוב סקירה מלאה עוד מעט, כשאסיים.
ואת "על שפת המים" של שרה גרואן, שעוד לא החלטתי מה דעתי עליו. בינתיים מתחיל מצוין ונופל קצת בהמשך. 

ז'אנרי הבית שלי הם מדע בדיוני, פנטזיה ורומנים היסטוריים (סקווווי ג'ין אוסטן סקווווי!) 
אבל אני לא בוחלת באף ספר משובח.
או סתם כייפי.
או ספר. 

או וואו, יש הרבה.
מהאהובים ביותר - כל ילדיה של ג'יין אוסטן ובמיוחד "גאווה ודעה קדומה", "Persuasion" ו"מנזר נורת'אנגר. 
שלושת המוסקיטרים (כולל חלקים שלמים בעל פה)
ו... שר הטבעות נחשב קלאסיקה? אני מניחה שכן. 

הו וואו, יש לי גילטי פלז'ר חזק לספרי נוער קלילים. 
"נפץ אותי", לאחרונה, היה כיפי. לא יצירת מופת, אבל כיפי. גם "מפוצלים", אבל לא המשכתי אחרי הראשון בסדרה. 

5. איך אתם בוחרים ספרים?
המלצות, בעיקר, מקבוצות ואנשים שטעמם דומה לשלי. (בעצם, מה הטעם שלי? בעיקר מלוח, בחום הישראלי)

שניים-שלושה, לרוב. לפעמים קצת יותר, אף פעם לא פחות.
טוב, נו, כמעט אף פעם.

ברצינות? ואיזה ילד שלכם אתם הכי אוהבים?
אני חושבת שהחביבה עלי ברגעים אלה היא ליזי בנט, וקראתי לא מזמן שוב את "מחזור ארץ פרידיין", אז אילונווי שוב. אבל זה ישתנה בטח עוד שלוש שניות. שתיים. אחת.
הנה, נזכרתי באתוס מ"שלושת המוסקיטרים" וזה השתנה. פוף. 

מהסוף להתחלה - בטח, אני תמיד קוראת כמה זמן לפני שאני מצטרפת. 
הגעתי בחיפושי סקירות והמלצות, ראו ערך הפתיחה, וסגרנו מעגל... :)
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
23/05/2016 | 16:59
1
42
איזה כיף שהצטרפת ואני כולי ירוקה מקנאה ספרים חינם
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
23/05/2016 | 17:05
35
איזה כיף שאתם פה 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה! קנית אותי עם אוסטן.'
ברוכה הבאה! קנית אותי עם אוסטן.
23/05/2016 | 18:07
3
16
לצפיה ב-'את יודעת שיש מועדון קריאה'
את יודעת שיש מועדון קריאה
24/05/2016 | 09:32
2
38
(וצפייה, בשלב זה...) מאוד פעיל של אוסטן בארץ?

כבר סיימנו לדון בכל ספר בנפרד ועברנו לצפות ולדון בעיבודים ובנושאים שחוזרים בספרים שלה (עשיתי מפגש על סקס בג'יין אוסטן! ), אבל ממש כיף
לצפיה ב-'ואו, איזה כיף לכם! הייתי בשמחה מצטרפת, אך אני לא בארץ.'
ואו, איזה כיף לכם! הייתי בשמחה מצטרפת, אך אני לא בארץ.
24/05/2016 | 20:39
1
31
אני יודעת שלא רק בארץ יש, אגב. בטח אם אחפש כאן בסביבה, אמצא גם.
לצפיה ב-'סביר באמת להניח שבכל חו"ל יש... :)'
סביר באמת להניח שבכל חו"ל יש... :)
25/05/2016 | 10:17
7
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
23/05/2016 | 18:32
1
27
גם אני בקטע של מד"ב ופנטזיה.
גם אני מקנאה על שיש לך אפשרות לקרוא בחינם, שאפו
מילא, לכל אחד יש את הקטע שלו,לא?
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
24/05/2016 | 09:52
4
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
23/05/2016 | 20:30
3
28
מד"ב ופנטזיה הם גם האהובים עליי אבל יצא שמאז שאני בפורום גיליתי הרבה-הרבה דברים מעבר לז'אנר, וזה כיף גדול.

אגב, אני מקווה שברור לך שתהיה לך חובה מוסרית לעדכן אותנו על כל מבצע חדש ב-GetBooks
לצפיה ב-'תהיתי באמת לגבי המבצעים...'
תהיתי באמת לגבי המבצעים...
24/05/2016 | 09:48
2
35
עד כמה אתם אוהבים לשמוע עליהם ועד כמה זה נחשב סוג של ספאם?
מצד אחד אני כאן בשביל הכיף שלי. מצד שני אני תמיד יכולה להקדיש כמה דקות עבודה כשאני במשרד לעדכונים, זה רק טוב לכולם. ומצד שלישי אני הכי לא רוצה להספים...

נראה לי שזה עניין של איזון עדין כזה :)
לצפיה ב-'אל תרגישי לא נעים'
אל תרגישי לא נעים
24/05/2016 | 21:04
1
27
הפורום כאן בשביל הכיף של כולם, אנחנו לחלוטין לא מצפים מאנשים לבוא לפה כדי לעבוד, גם אם הם עובדים עם ספרים
גולשים שונים, וגם אני, משתפים מדי פעם במבצעים ומכירות שהם נתקלים בהם מתוך רצון טוב לחלוק עם כולם את המידע, כך שאם תרצי, את יכולה לשתף אותנו כפי שהיית אולי משתפת קרובים וחברים, לא כחלק מהעבודה.
לצפיה ב-'המממם, יש לך נקודה מצוינת. תודה!'
המממם, יש לך נקודה מצוינת. תודה!
25/05/2016 | 10:17
4
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
24/05/2016 | 11:50
3
34
האם ידוע לך מתי אפשר יהיה לקרוא את ספרי getbooks בקינדל?
לצפיה ב-'לפני חודש... '
לפני חודש...
24/05/2016 | 12:06
2
40
לא כולם כמו שאנחנו רוצים באמת, אבל כל ספר שההוצאה שלו מוכנה שייקרא בקינדל - זמין לקינדל...
יש כמה מאות כאלה :)

הנה המדור, אם את/ה רוצה:

לצפיה ב-'אה, יופי '
אה, יופי
24/05/2016 | 12:19
1
33
לפי מדור שאלות נפוצות, האפשרות הזו עדיין לא קיימת... אולי כדאי לעדכן שם.
לצפיה ב-'שככה יהיה לי טוב, נכון!'
שככה יהיה לי טוב, נכון!
24/05/2016 | 12:39
27
תודה רבה, תכף שולחת לתיקון :)
לצפיה ב-'"איז הזיכרון"/דויד בלדצ'י - סקירה '
"איז הזיכרון"/דויד בלדצ'י - סקירה
23/05/2016 | 10:15
5
33
את הסופר היכרתי לפני שנים כשקראתי את ספרו "הפרס הגדול". בגלל שמאד אהבתי והתלהבתי
מהספר, שמו של המחבר נחרט בראשי, מה שלא אוכל לומר על תוכנו של הספר. זוכרת רק שהספר היה מצויין.
לימים, בעקבות בקורות וחוות דעת ששמעתי מאחרים, למדתי שדיוויד בלאדאצ'י הוא אחד מכותבי ספרי מתח הטובים.
ולמרות זאת...איכשהו לא הגעתי לספריו.
כשהוצא ספרו האחרון "איש הזיכרון" לקריאה וחוות דעת, שמחתי מאד. כי הנה נופלת לידי הזדמנות לקרא ספר
של מחבר אהוד עלי מאד, כלומר, יש סיכוי גדול כי הולכת להינות!
הספר הוא ספר מתח מעולה. קריא וקצבי.
ספר אינטליגנטי, מחכים. עדכני לתקופתינו, מסתמך על ארועים שקרו וקורים.
שתי מחשבות עברו בראשי במהלך קריאתו:
1) הספר כתוב עם קריצה לעבר מצלמות הקולנוע. פוטנציאל אדיר לסרט (אולי אף סדרה).
2) ספר ראשון, נראה כי המחבר מתכנן עוד ספרים בסדרה עם דמות הבלש שיצר.
תחושה זו, הביאה אותי לנחש את סוף גורלו, הזמני (עד הספר הבא), של הגבור.
כלומר ניחשתי מה יהיה סופו של הגבור הראשי ולאן יועדו פניו.
ספר מתח מעולה. מומלץ!
(הערה קטנה לגבי הכריכה. שם המחבר מודפס באותיות זהב. איכות הצבע - גרועה.
אחרי יום קריאה, צבע הזהב החל לרדת לידיים.
כך זהיתי להינות מהקריאה וממעט זהב)
לצפיה ב-'מכורה לבאלדצ'י'
מכורה לבאלדצ'י
23/05/2016 | 13:07
1
22
אוהבת מאד את הכתיבה הזורמת שלו,  את התפתחות העלילה ואת הדמויות המגוונות והמעמיקות שלו. חרשתי כמעט את כל ספריו בספרייה העירונית ויש לי עכשיו את 'כל האמת' שלו שעדיין לא קראתי. יש לי גם את 'להציל את פיית'.
יש לו מספר דמויות שהוא כותב עליהם במספר ספרים ומפתח אותם ואת ההתמודדויות שלהם מספר לספר. יש לו גם ספרים שמבוססים כל אחד בפני עצמו על דמות אחרת.
ממליצה בחום לקרוא עוד מספריו.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה. רושמת לפני.'
תודה על ההמלצה. רושמת לפני.
23/05/2016 | 13:47
2
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה'
תודה רבה על ההמלצה
23/05/2016 | 17:04
1
15
טרם קראתי ספר של דויד בלדצ'י אבל עכשיו בטוח אקרא והכי חשוב הוא בדיגיטלי
לצפיה ב-'והכריכה כמובן'
והכריכה כמובן
23/05/2016 | 17:05
16
לצפיה ב-'תודה. טרם התנסיתי.'
תודה. טרם התנסיתי.
23/05/2016 | 18:09
3
לצפיה ב-'חרם תרבותי'
חרם תרבותי
23/05/2016 | 07:18
17
150
מסכן גרוסמן, היום דיווחו בוואיינט שמתנהל קמפיין להחרמת ספריו בעולם הערבי. צחוק הגורל דווקא הוא.

אני נגד חרמות מכל סוג במיוחד חרמות בעולם התרבותי והאקדמאי שלדעתי לא תורמים במאומה אלא לפלוג וקיטוב, אבל לא יכלתי להימנע מהמחשבה העגומה karma is a bitch.
לצפיה ב-'עצוב והזוי בעיני'
עצוב והזוי בעיני
23/05/2016 | 07:32
77
אני תוהה אם זה בגלל שאמר בראיונות את דעתו לגבי הסכסוך הפוליטי או שזה רק בגלל שהוא ישראלי שזכה לפרסם הרבה ספרים שלו ברחבי העולם.

בכל מקרה-ככה או ככה- זה לא לעניין לדעתי.
לצפיה ב-'העולם הערבי הוא בעיני סוג של אספסוף נמוך מצח.'
העולם הערבי הוא בעיני סוג של אספסוף נמוך מצח.
23/05/2016 | 08:27
2
96
כמובן שצריך להחרים את כל העולם הערבי ובטח החלק המוסלמי שבתוכו. רק דם לנגד עיניהם.
לצפיה ב-'כמה גזענות ויוהרה'
כמה גזענות ויוהרה
25/05/2016 | 12:23
1
75
באמירה זו שלך. לא שאין ביניהם אספסוף, והוא אולי אפילו לא מיעוט. (אגב, גם בקרבנו יש, וגם הם כבר לא מיעוט מבוטל).
אבל מכאן עד להכללה בוטה כזו של כל העולם הערבי והמוסלמי...
תגידי, את מחמוד דרויש קראת? ואת סלמאן ראשדי?
או אולי את סייד קשוע שכותב בעברית רהוטה?
יכולתי להוסיף, אבל לא מוצאת מילים מול התלהמות מהסוג הזה.

לצפיה ב-' וזה סיום תת השירשור הזה'
וזה סיום תת השירשור הזה
25/05/2016 | 16:27
66
הצדדים השמיעו קולם בכך זה נגמר. את יתר הדיון תערכו במסרים.

לצפיה ב-'מסכימה איתך בהחלט'
מסכימה איתך בהחלט
23/05/2016 | 12:47
5
69
חרם מכל סוג שהוא הוא ממש גרוע.
באמת בעולם התרבותי זה ממש לא לעניין.  אם אי אפשר להתבטא אז עד לאן נדרדר. הכוונה לעולם כולו.
אני זוכרת את החרם שעשו בעולם הערבי על סאלמן רושדי על ספרו פסוקי השטן.
ד.א. ספר משעמם ברמות, פשוט לא יכולתי לסיים אותו מה שאף פעם לא קורה לי. גם לא הבנתי מה מהתוכן שלו כל כך זיעזע אותם
לצפיה ב-'לגבי פסוקי השטן'
לגבי פסוקי השטן
23/05/2016 | 16:45
4
48
מסכים לגמרי, אחרי קצת פחות מ100 עמודים כבר לא יכלתי יותר  להכריח את עצמי להמשיך והפסקתי.

להבנתי התוכן המזעזע זאת הפרשנות החופשית (מדי, לדעת כל מני אנשי דת) לקוראן. לא משהו שאמור להפריע לאדם חילוני. אבל שוב, זה מקריאה על הספר, כי הספר עצמו כ"כ כ"כ משעמם שלא עברתי את ה25% שלו.
לצפיה ב-'גם אני לא הצלחתי לקרוא אותו בפעם הראשונה שניסיתי'
גם אני לא הצלחתי לקרוא אותו בפעם הראשונה שניסיתי
23/05/2016 | 21:00
3
42
אבל ניסיתי שוב, ואז צללתי ומאוד נהניתי. את דעתי כתבתי כאן.

מה שקומם עליו את אותם אנשי דת שהוציאו נגדו פאתווה היה לא רק "פרשנות חופשית מדי" - הוא מספר מחדש את סיפורו של הנביא מוחמד בצורה שלא מכבדת אותו (בלשון המעטה...) ומטיל ספק כבד במקור האלוהי-כביכול של תורתו, ומכאן שם הספר.
לצפיה ב-'אזכור זאת בעתיד'
אזכור זאת בעתיד
24/05/2016 | 10:39
2
30
קראתי את הרבע הראשון לפני 5 שנים. אני חושב שכדי להתנער מהשיעמום הטוטאלי שלי מהספר אצטרך לחכות עוד 10-15 שנה לפני שאגש שוב לספר. כנראה עוד לפחות 35 שנה, שיהיה מה לעשות בפנסיה.
לצפיה ב-'ניסית ספרים אחרים שלו?'
ניסית ספרים אחרים שלו?
24/05/2016 | 21:07
1
11
לצפיה ב-'בערימת ה"עדיין לא קראתי"'
בערימת ה"עדיין לא קראתי"
25/05/2016 | 09:29
23
ישנו גם שאלימר הליצן (באנגלית), ששמעתי שהוא מעולה. אני לא פוסל את הסופר בגלל ספר אחד, ובהחלט אקרא אותו בקרוב.
לצפיה ב-'אני דווקא הבנתי מהדיווח הזה בדיוק את ההיפך.'
אני דווקא הבנתי מהדיווח הזה בדיוק את ההיפך.
23/05/2016 | 16:50
57
ברשתות גדולות בעולם הערבי מוכרים את ספריו של גרוסמן, זאת העובדה המעניינת היחידה שעולה מהכתבה. ז"א שדווקא אף אחד לא מחרים אותו.

איזה גורם ערבי ימני הזוי רוצה שזה יפסק. יופי. אין פה שום עניין של קארמה, בדיוק כמו שחלק מהימנים בארץ רוצים להחרים כל דבר של ערבים מוסלמים, בלי קשר למעשיהם או האידיאולוגיה שלהם. אי אפשר להתייחס לכל טוקבקיסט כ"חדשות".
לצפיה ב-'וכי ברור שאני נגד חרמות. אני גם נגד מלחמות ובעד השלום.'
וכי ברור שאני נגד חרמות. אני גם נגד מלחמות ובעד השלום.
23/05/2016 | 18:16
54
מי מאיתנו לא? השאלה רק במה זה עוזר לנו או משנה משהו באשר לאלה שבעד.
לצפיה ב-'מעניין אם תרגמו את ספריו גם לערבית'
מעניין אם תרגמו את ספריו גם לערבית
23/05/2016 | 21:04
3
42
או שמוכרים אותם רק באנגלית? בכל אופן, אני מבינה שזו מין מחאת פייסבוק, כאלה יש לא מעט...
לצפיה ב-'על פי המכון לתרגום ספרות עברית'
על פי המכון לתרגום ספרות עברית
24/05/2016 | 11:46
2
58
שלושה מספריו תורגמו לערבית: "חיוך הגדי" ו"הזמן הצהוב" (מסיבות מובנות) וספר הילדים "מי רוצה שק קמח". 
לצפיה ב-'תודה! לא ידעתי שיש מכון כזה'
תודה! לא ידעתי שיש מכון כזה
24/05/2016 | 21:06
1
9
לצפיה ב-'הנה קישור לאתר המכון'
הנה קישור לאתר המכון
24/05/2016 | 21:51
27

בחירה בסופר פותחת דף עם כל תרגומי יצירותיו.
לצפיה ב-'מי שישן עם כלבי רחוב שלא יתפלא אם התעורר עם פרעושים'
מי שישן עם כלבי רחוב שלא יתפלא אם התעורר עם פרעושים
27/05/2016 | 19:33
34
מי שמוצא הצדקה ב- BDS.
מי שעושה קריירה מפרסום טורים בעיתונות הכתובה בגרמנית וזוכה עקב כך בפרסים פסאודו-ספרותיים פוליטיים
מי שנתן לעיתונאי של YNET את ההספד על בנו לפרסום עוד לפני שקברו אותו
שלא יתפלא שהריקושטים מגיעים גם אליו.
לצפיה ב-'כבוד המשפחה/רוגל אלפר -ביקורת ספרים'
כבוד המשפחה/רוגל אלפר -ביקורת ספרים
22/05/2016 | 22:03
7
46
גילוי נאות: קיבלתי מ"תפוז" לפני כחודש את הספר "כבוד המשפחה" על מנת לכתוב ביקורת כנה על הספר.
אתחיל בזה שזה לא פשוט לקרוא ספר שכתב אותו סופר שמעורר הרבה רגשות שליליים כלפיו , ניסיתי מאוד לא לתת לזה להשפיע.

קצת על הספר:
שלבי, בן 40 פלוס,שוטר ואב ל-2, מנסה לחיות את החיים ולשרוד.
הספר מספר על ההתפתלויות השונות שבהן שלבי נתקל במהלך חייו.
הילדות שלו הייתה ילדות לא קלה,בשל שמו המוזר הוא ספג הרבה מהלומות רגשיות שלא מפסיקות להטרידו גם בגיל מאוחר.

הדמות של שלבי,מצד אחד - מעוררת רחמים ומצד שני- מכעיסה.

לומר את האמת, התקשיתי לקרוא את הספר. היה די ברור לאן אלפר הולך בכתיבה שלו ואיזו ביקורת הוא מנסה להעביר על העולם החברתי שלנו כישראלים ובכלל כאנשים, אבל משהו הרגיש מפוספס בדרך.

הספר קיבל אצלי 2 כוכבים מתוך 10. לא נפלתי...מה שנקרא

הוצאת משכל-ידיעות אחרונות,353 עמודים, 2015.
לצפיה ב-'מי זה רוגל אלפר'
מי זה רוגל אלפר
23/05/2016 | 06:46
4
30
ולמההוא מעורר רגשות שליליים?
תודה על הסקירה
לצפיה ב-'אני לא מכירה אותו ממש ולא קראתי דברים שכתב'
אני לא מכירה אותו ממש ולא קראתי דברים שכתב
23/05/2016 | 07:29
1
32
בעיתון אבל הוא יצר באזז מאוד שלילי סביבו שקשה להתעלם מזה
הנה מידע עליו מויקפדיה

לצפיה ב-'לא שמעתי, לא קראתי ולא ראיתי שום באזז שלילי נגדו.'
לא שמעתי, לא קראתי ולא ראיתי שום באזז שלילי נגדו.
23/05/2016 | 08:30
9
לצפיה ב-'היכן היית בשני העשורים האחרונים? רוגל אלפר הוא'
היכן היית בשני העשורים האחרונים? רוגל אלפר הוא
23/05/2016 | 08:29
1
39
מבקר הטלויזיה המפורסם של הארץ ולאחרונה גם פובליציסט. הוא כותב מצוין כשהוא כותב קצר. בטוח אינו בנוי לכתיבה בריצה למרחקים ארוכים.
לצפיה ב-''
23/05/2016 | 17:07
16
אני קוראת ספרים אני כמעט ולא מכירה מבקרי טלביזיה כי אני כמעט לא צופה בטלביזיה , אבל תמיד נחמד ללמוד דברים חדשים
לצפיה ב-'כבוד משפחה'
כבוד משפחה
23/05/2016 | 10:17
23
גם אני ניסיתי לקרא את הספר וממש לא התחברתי.
אודה, כי היו לי ציפיות, בעקבות הרשום על הכריכה האחורית.
לצפיה ב-'תודה. נראה לי שאדלג.'
תודה. נראה לי שאדלג.
23/05/2016 | 18:05
3
לצפיה ב-'מותו בטרם עת של חוק הספרים?'
מותו בטרם עת של חוק הספרים?
22/05/2016 | 09:21
30
77
השרה מירי רגב מצהירה כי תפעל לביטול חוק הספרים השנוי במחלוקת עוד לפני שבוע הספר הנוכחי.

http://m.ynet.co.il/Articles/4801659

דעתכם נדרשת : חיובי, שלילי, לא בדיוק משנה לי?
לדעתכם ביטול החוק יגרום ליותר מכירות בשבוע הספר הנוכחי? בשבוע הספר הקודם דווח כי מכירות הספרים ירדו. לדעתכם צעד כזה יחזיר עטרה ליושנה?

עבורי, הביטול לא משנה אני ממילא רוכשת ספרים דיגיטליים שהמחירים שלהם הרבה יותר שפויים.

לצפיה ב-'דעתי שלילית'
דעתי שלילית
22/05/2016 | 09:50
9
86
יזמו את החוק כדי לתמוך בסופרים ובהוצאות לאור. בהתאם לכך מחירי הספרים עלו. זה פוגע בקוראים? תלוי איך מסתכלים על זה: היום אני כבר לא קונה ערימות של ספרים שבחיים לא אקרא רק כדי להשלים מכסה לארבע או לשמונה. היום אני קונה בדרכים הרבה יותר שפויות:
- ספרים חדשים: מדי פעם ורק כשאני מאוד רוצה אותם, באופן שהרבה יותר מושך לקרוא. לעתים גם מקבלת כמתנה ומרגישה שזו מתנה אמיתית ולא משהו שמישהו הוסיף לערימה שלו "על הדרך".
- שאר הספרים:  ירידי החלפות בחינם, ירידי עודפים במחירים מוזלים מאוד, חנויות יד שנייה, ספרים ותיקים או קלאסיים שתמיד רציתי לקרוא וכעת הם במבצע. 

זה שינה במידה מסוימת את הרגלי הצריכה שלי כקוראת, אבל זה ממש לא מפריע לי, להפך. אני אישית מרגישה כך יותר כבוד לספר וזוכה ליותר תגליות חדשות. אבל זה כמובן לא העיקר: העיקר היה לתמוך בסופרים ובהוצאות הספרים. אם במתכונת הנוכחית זה לא עובד, צריך לעדכן את החוק כך שזה יעבוד (למשל לעשות רגולציה על הדואופול סטימצקי/צומת ספרים, או להקטין את הנתח של חנויות הספרים במחיר הכולל של הספר). לבטל את החוק לחלוטין בלי שום חלופה זו איוולת גמורה. 
לצפיה ב-'אני נוטה להסכים איתך'
אני נוטה להסכים איתך
22/05/2016 | 10:44
55
שיש צורך בחלופה הולמת ובכלל תיקון עומק של מבנה שוק הספרים בארץ.

מאידך, אני חושבת שהחוק לא הצליח היטב לטפל בסוגיית המחירים של הספרים החדשים. המחירים היום מופרעים ולא מוצדקים ופוגעים גם בסופרי הביכורים שעדין אין להם קהל.
לצפיה ב-'משפט אחד מהפוסט שלך מסכם את כל מה שבעייתי בחוק הזה'
משפט אחד מהפוסט שלך מסכם את כל מה שבעייתי בחוק הזה
23/05/2016 | 05:11
5
59
"ספרים חדשים: מדי פעם ורק כשאני מאוד רוצה אותם."

זאת בדיוק הבעיה הגדולה בחוק הזה, שאנשים לא רצים לקנות במחיר מלא ספר של סופר שהם לא מכירים, ובכך החוק מונע כניסה של ספרי ביכורים לשוק, פשוט כי ההוצאות לא מעוניינות לקחת סיכון. הרי ברור שאת הספר האחרון של גאון הדור אמיר גוטפרוינד כולם ירוצו לקנות, גם במחיר מלא. אבל האם אנשים ירצו לשלם מחיר מלא על ספר שחתום עליו סופר לא ידוע? מעטים. אולי אמא ואבא שלו וגם הם יקנו רק עותק אחד לשניהם. 
יש לי חברה סופרת, שכבר כתבה כמה ספרי מתח חביבים, אחד מהם זוכה להצלחה יחסית באמזון. את אחד הספרים שלה בלעתי בטיסה אחת מקנדה לישראל, כולל הגהה והערות. היא באמת סופרת מוצלחת. ההוצאות שאליהן פנתה אהבו אותו, אבל פחדו להשקיע בו כי היא סופרת לא מוכרת. הרבה יותר קשה לסופרים חדשים לפרוץ לשוק. 

מצד שני, החוק הזה הבטיח שספרים חדשים יספיקו להכניס לפחות את עלות הדפסתם לפני שיתגלגלו לשולחני הארבע במאה ויתחילו להימכר לפי משקל. כמה שהמערכון של הגשש רלוונטי... 
לצפיה ב-'קניתי את "קו המלח" למשל'
קניתי את "קו המלח" למשל
23/05/2016 | 09:20
3
46
במחיר של 100 ש"ח בערך (שני כרכים) של סופר שלא הכרתי בכלל.
לא יודעת איך חושבות ההוצאות, הייתי רוצה לקוות שהחוק נתן להן מספיק אוויר לנשימה כדי להצליח להתקיים גם בסדרי עולם שפויים יותר של קניית ספרים. אף הוצאה לא תתקיים ממילא אם תוציא רק ספרים של סופרים מוכרים ואהובים - כמה טאלנטים כאלה כבר יש לכל אחת? הרי ההתנהלות ה"מוזרה" שלי זה משהו שהיה טבעי ונורמלי עד לפני כמה שנים - מה כל כך נורא לחזור לזה?
לצפיה ב-'רכשתי את "קו המלח" בדיגיטלי'
רכשתי את "קו המלח" בדיגיטלי
23/05/2016 | 17:01
2
31
אני מקווה לצלוח אותו
לצפיה ב-'בערך באמצע הספר (סוף הכרך הראשון)'
בערך באמצע הספר (סוף הכרך הראשון)
24/05/2016 | 17:54
1
28
היה תיאור ארוך ומפורט מאוד מאוד של אירוע רצחני מזעזע, עצרתי שם לפני כמה חודשים טובים ומאז לא העזתי להמשיך  לא יודעת איך ומתי אחזור אליו. 
לצפיה ב-'עד כדי כך?'
עד כדי כך?
24/05/2016 | 18:20
16
וואו עכשיו סיקרנת אותי
לצפיה ב-'קניתי את "קו המלח" למשל'
קניתי את "קו המלח" למשל
23/05/2016 | 09:20
35
במחיר של 100 ש"ח בערך (שני כרכים) של סופר שלא הכרתי בכלל.
לא יודעת איך חושבות ההוצאות, הייתי רוצה לקוות שהחוק נתן להן מספיק אוויר לנשימה כדי להצליח להתקיים גם בסדרי עולם שפויים יותר של קניית ספרים. אף הוצאה לא תתקיים ממילא אם תוציא רק ספרים של סופרים מוכרים ואהובים - כמה טאלנטים כאלה כבר יש לכל אחת? הרי ההתנהלות ה"מוזרה" שלי זה משהו שהיה טבעי ונורמלי עד לפני כמה שנים - מה כל כך נורא לחזור לזה?
לצפיה ב-'מסכימה מאוד'
מסכימה מאוד
23/05/2016 | 09:51
9
לצפיה ב-'כעקרון המחירים דווקא ירדו...'
כעקרון המחירים דווקא ירדו...
24/05/2016 | 14:48
24
מ98 ומ112 לספר המחירים ירדו ל68 ולאחרונה 74 בערך...

העניין שאז אי אפשר היה למכור אותם בהנחות - ובעיני 4 ספרים ב100 זה היה זלזול בכולם...

ולגבי החוק - הוא היה מאד דרקוני ולא פעל כפי שהיה אמור לפעול... הסופרים שוב לא הרוויחו מהחוק - (בעיני היה צריך מההתחלה להפריש לסופר סכום מכובד עבור הספר/כתב היד....) וכן אי אפשר היה למכור את הספר בהנחות קרוב ל-3 שנים (שזה מוגזם לכל הדעות....)
לצפיה ב-'אין לי מספיק ידע כדי לדעת אם החוק באמת עזר לסופרים בפועל'
אין לי מספיק ידע כדי לדעת אם החוק באמת עזר לסופרים בפועל
22/05/2016 | 10:16
5
70
להגדיל את הרווחים שלהם על מכירת ספריהם, אך אני בספק. לדעתי החוק הזה רק פגע בהם, אלא אם כן מישהו יוכיח אחרת. אני אישית לא נמצאת בארץ ויש לי עוד לא מעט ספרים בעברית בספרייה הביתית לקרוא לפני שממש אזדקק לחדשים, אבל עוד קודם לכן צמצמתי את רכישות הספרים המודפסים גם בגלל המחיר, גם בגלל קושי במציאת מקום אחסון וגם בזכות הקינדל, שלאחרונה אפשר לקרוא עליו יותר ויותר ספרים בעברית. אז אינטואיטיבית, לדעתי החוק מלכתחילה היה מיותר, לא היטיב עם פרנסת הסופרים ופגע בקוראים (ואני מניחה שכל אלה הם לפחות חלק מהסיבות לביטול החוק). אז אלא אם כן מישהו יספק נתונים עובדתיים הסותרים את ההנחות שלי, לדעתי ביטול החוק הוא דבר נכון ומתבקש, ושמלכתחילה לא היו צריכים לחוקק אותו.
לצפיה ב-'ההוצאות לא משחררות נתונים'
ההוצאות לא משחררות נתונים
22/05/2016 | 10:33
4
50
כך שאין באמת מידע אפילו לא סטטיסטי שניתן להסתמך עליו וחבל
לא לגבי נתוני מכירות, לא לגבי היקף מכירת ספרים חדשים, לא לגבי תשלומים לסופרים

אותי הטרידה העובדה שהחוק לא חל רק על סופרים ישראלים. לכן התחלתי לקרוא את רוב הספרים המתורגמים, בשפת מקור בקינדל.

אתן לך דוגמא הזויה לחלוטין- הספר "סיפור אהבתם של ג'קסון וג'ייה" במקור Afterburn. יצא בשנת 2013, הוא והמשכו קיימים רק במהדורת קינדל, כל אחד מהם עולה 3 דולר, קרי לשני הספרים יחד 6$. קרי 24 ש"ח.

הספר יצא בתרגום בפברואר 2016, בהוצאת מטר. מחירו 61 ש"ח!! בדיגיטלי מחירו 42 ש"ח.

וזו לא דוגמא יחידה ואלה לא ספרי מופת, אלא ספרי אהבהבים וסקס שאין בהם כמעט כלום חוץ ממשגלים לוהטים שכתבו סופרות מאוד פופולאריות בארה"ב ושנמכרים במחיר תואם ובכמויות תואמות והיסטריות.

פשוט נבצר ממוחי הקטן.

לצפיה ב-'ספרים שאינם ספרות מקור, הכתובים בשפה אחרת '
ספרים שאינם ספרות מקור, הכתובים בשפה אחרת
22/05/2016 | 10:43
1
67
שאני שולטת בה היטב, כלומר אנגלית ורוסית, אני כבר מזמן עברתי לקרוא בעיקר בקינדל, וגם לפני הקינדל השתדלתי לרכוש את הספרים בשפת המקור (אף פעם לא ראיתי היגיון לקרוא תרגום של ספר אם אפשר לקרוא אותו במקור). כשהתרגומים היו זולים, כן הייתי קונה מדי פעם תרגומים לעברית של ספרים ששפת המקור שלהם היא לא שפה שאני יודעת לקרוא בה, אבל לאחרונה זה כמעט לא קורה. למה לי כשיש אותם זמינים בזול (ואם מדובר בספרים שפגו זכויות היוצרים עליהם אז אפילו בחינם) בגרסה אלקטרונית בתרגום לאנגלית או רוסית?
לצפיה ב-'בהחלט צודקת'
בהחלט צודקת
22/05/2016 | 10:47
36
אבל יש כאלה שאין להם ברירה וזה מעצבן.
הגעתי למצב שאפילו ספרים בשפות אירופאיות כמו גרמנית וצרפתית אני קוראת דרך הקינדל בתרגום לאנגלית ולא לעברית מרוב שהנושא של עלויות מעצבן אותי.

לצפיה ב-'העניין של הספרים הדיגיטליים בעברית מרגיז אותי במיוחד'
העניין של הספרים הדיגיטליים בעברית מרגיז אותי במיוחד
22/05/2016 | 11:10
54
ברור שכולם צריכים להתפרנס ולהרוויח, אבל ממחירים של 25-30 ש"ח הם עברו למחירים שערורייתיים של 42 ש"ח ואפילו יותר לספרים חדשים ומבוקשים, וזו בעיניי ממש חוצפה. זו הסיבה שאני קונה כיום בחנויות של ספרים משומשים ובירידים למיניהם, שניתן למצוא שם לעתים קרובות גם ספרים חדשים למדי במחירים הגיוניים (20-30 ש"ח). 
לצפיה ב-'לא רק ההוצאות לא משחררות נתונים'
לא רק ההוצאות לא משחררות נתונים
22/05/2016 | 22:13
37
היום ברדיו דיברו על הנושא, ואמרו שמירי רגב הקימה ועדה לבדוק את "יעילות" החוק, אבל מסקנות הועדה לא פורסמו בשום מקום ומשרד התרבות גם לא נענה לדרישות לפרסם אותן (ח"כית אחרת, נדמה לי תמר זנדברג, טענה שהיא דרשה את מסקנות הועדה וביקשו ממנה איזושהי אגרה של כמה אלפי שקלים)

לפני שנה הבאתי כאן ראיון עם ח"כ יואב קיש שהצהיר שהוא מתכוון לפעול לביטול החוק, אז בסוף זה לא הוא שהביא את הנושא לביצוע...
לצפיה ב-'חייב להיות חוק, אבל לא במתכונתו הנוכחית'
חייב להיות חוק, אבל לא במתכונתו הנוכחית
22/05/2016 | 14:17
6
50
היה צריך לחוקק חוק, חוקקו חוק לא "נכון", ועכשיו מבטלים אותו?
עדיף לעבוד על שינוי ושיפור, במקום לחזור אחורה למצב שלא היה טוב.

בלי קשר לחוק ולמחירים, אני קונה הרבה פחות ספרים מבעבר, אבל פעם ב אני חוטאת ונכנסת לחנות ספרים ומרשה לעצמי לקנות כמה שאני רוצה, מבלי להתחשב במחירים (יש נשים שעושות את זה עם בגדים, אז למה לא עם ספרים? ). זו יכולה להיות חנות ספרים משומשים וזו יכולה להיות רשת (עשיתי לאחרונה טעות וגיליתי את סניף צומת ספרים בקניון שבעת הכוכבים. סניף נהדר עם מלאי מרשים של ספרים 'לא חדשים'. לא היה חכם מצידי לגלות את זה...)
קורא אלקטרוני - עוד לא התחברתי לעניין הזה. מבינה את יתרונותיו, אבל עוד לא נפלתי בקסמו. מה גם שאני קוראת בעיקר בעברית (ונהנית להחזיק ולראות ספר, ולראות אותו אחרי זה על המדף ולחזור ולדפדף בו כשנזכרים במשהו) ומניסיון מהעבודה אני יודעת שאני זוכרת יותר טוב כשאני קוראת מדף ולא ממסך (חבל לי על כמויות הנייר שאני מדפיסה בעבודה, אבל באמת רק ככה זה נקלט אצלי), אז כנראה שאני לא קהל היעד...
לצפיה ב-'בנוגע לספר דיגיטלי דווקא'
בנוגע לספר דיגיטלי דווקא
23/05/2016 | 14:22
5
29
מאפשר לך לסמן איזה קטעים את אוהבת ללא הגבלה וכך אפשר לחזור אליהם מתי שרק רוצים ! את נותנת כותרת לכל סימניה , מה שכמובן יהיה מובן לך, ואת חוזרת לאן שבא לך. אני מאד נהנית מזה.  בספר רגיל את תשימי סימניה אחת או אולי שתיים וגם הן עלולות ליפול.
לצפיה ב-'אני לא משתמשת בסימניות כדי לסמן קטעים שארצה לחזור אליהם'
אני לא משתמשת בסימניות כדי לסמן קטעים שארצה לחזור אליהם
23/05/2016 | 15:30
4
24
אני זוכרת באיזה חלק בספר זה היה (יחסית בהתחלה/אמצע/סוף), באיזה צד של העמוד זה היה, ובאיזה חלק של העמוד זה היה.
זו אחת מהסיבות שאני זוכרת יותר טוב כשאני קוראת מדף מאשר במסך..
לצפיה ב-'אז יש לך זכרון צילומי?'
אז יש לך זכרון צילומי?
23/05/2016 | 15:55
3
19
אני זוכרת שככה בערך זה עבד עבורי בזמן הלימודים. הייתי מחפשת קטע על נושא מסוים בספר או מחברת וידעתי גם באיזה צד זה והאם זה למעלה, למטה או באמצע.
אחלה
לצפיה ב-'הזכרת לי קטע של אפריים קישון'
הזכרת לי קטע של אפריים קישון
23/05/2016 | 21:25
2
33
שבו הוא מתווכח עם חבריו באיזה מקום מת נפוליאון בונפארטה, ומנסה להיזכר מה למד על כך בבית הספר. הוא מצליח להיזכר באיזה ספר הוא קרא היכן מת נפוליאון ואפילו שהוא צייר משהו בשולי הדף, אבל מה בדיוק היה כתוב שם הוא לא מצליח לזכור. הוא מנסה להיזכר בעוד כמה דברים שלמד בבית הספר וגם לגביהם מצליח לזכור רק איפה הם היו בספר, אבל לא מה היה התוכן. הוא מעלה את הדבר בפני חבריו, והם נוכחים לדעת שגם הם זוכרים מהלימודים שלהם רק איפה היו הדברים כתובים, ואז הם מתחילים להתווכח - באיזה עמוד מת נפוליאון?
לצפיה ב-'הצחקת אותי '
הצחקת אותי
23/05/2016 | 21:32
4
לצפיה ב-'לגמרי מה שקורה לי '
לגמרי מה שקורה לי
24/05/2016 | 12:06
5
לצפיה ב-'אני קונה בעיקר ספרים דיגטיליים אבל מכורח המציאות'
אני קונה בעיקר ספרים דיגטיליים אבל מכורח המציאות
23/05/2016 | 07:36
30
שאני לא חיה בישראל ומשתתפת במועדון קוראות שמצריך קריאה של ספרים ספציפים שלא בהכרח אפשר להשיג בארה"ב.
עכשיו כשאני פה בביקור (בעיקר ביקור רופא שיניים) יוצא לי לקנות הרבה ספרים במיוחד מתוך געגוע להחזקה של ספר ביד וקריאה ממנו ולא מטאבלט/טלפון נייד. יש מבצעים די שווים כרגע בגלל חודש הספר העברי כך שקניתי די הרבה.

מה שכן, ראיתי כמה ספרים שיצאו רק לאחרונה ואינם כלולים במבצע ועולים סביב ה-100 שקל וזה המון כסף. בתור אחת שקוראת די מהר - אם הייתי מסתמכת על קניית ספרים וזה היה לא במבצע- הייתי מבזבזת את כל המשכורת על ספרים כי זה פשוט מטורף.

חברה במועדון קוראות כתבה שהקציבה לעצמה סכום מסוים לקניית ספרים בארץ וחשבה שתצא עם ערימה גדולה ובסוף יצאה עם 3 ספרים...

בכנות, אני מבינה את הצד של הסופרים והוצאות הספרים אבל אני ממש לא מופתעת שהמכירות ירדו בעקבות עליית המחירים.
לצפיה ב-'בדיוק לא משנה לי. אני רוכש רק יד שניה, הנראים,'
בדיוק לא משנה לי. אני רוכש רק יד שניה, הנראים,
23/05/2016 | 08:23
2
50
מריחים ומרגישים כמו חדשים מהדפוס.
לצפיה ב-'תפיסה שגויה'
תפיסה שגויה
23/05/2016 | 13:10
1
49
החוק משפיע ישירות על מה שמגיע ליד שנייה.
הוצאות קטנות עלולות לא לשרוד, ספרי איכות לא בהכרח יתורגמו....
לצפיה ב-'כל העסק גדול עלי. כבר עכשיו ישנם כמויות של ספרים'
כל העסק גדול עלי. כבר עכשיו ישנם כמויות של ספרים
23/05/2016 | 13:12
52
שבחיים לא אספיק לרוא. מצב שני, מה שאני רוצה לקרוא ממילא לא יתורגם (רבים מספריו של זולא).
לצפיה ב-'הכוונה טובה מאד, החוק עצמו לא!'
הכוונה טובה מאד, החוק עצמו לא!
23/05/2016 | 13:21
45
כוונת החוק המקורית היתה לשפר את התגמולים והכספים שנותנים לסופרים זו בהחלט כוונה מעולה כי באמת מגיע להם.
א ב ל  למעשה החוק מקבע את המחירים הגבוהים של הספרים. חבל שלא מצאו דרך שבה הציבור יהנה מספרים בהוזלות ואף על פי כן שכרם של הסופרים ישמר ו/או יעלה אפילו.
אני אמנם קונה לאחרונה המון ספרים דיגיטליים אך עדיין מקומם של הספרים הרגילים עדיין קיים בביתי. ( לאחרונה שוקלת ברצינות להוסיף עוד ארון ספרים בסלון כדי להכין את כולם)
לצפיה ב-'חוק הספרים: כונה טובה, בצוע לקוי, וסיום פרובוקציה'
חוק הספרים: כונה טובה, בצוע לקוי, וסיום פרובוקציה
27/05/2016 | 19:19
1
24

הטעות היתה שהעתיקו את החוק הצרפתי (200 מליון דוברי צרפתית) "לשוק" הישראלי (6 מליון דוברי עברית).
שנה וחצי הקפאה זה מוגזם.
4 ב-100 מהרגע שספר יצא לאור? רק חסר שיוסיפו מטהר אוויר כצ'ופר.
צריך לתת לספר צ'אנס לתפוס שוק.
אם היו מקפיאים מחיר ל-6 חודשים ואחרי זה עוד שנה מתירים לא יותר מאשר 1+1 היה הגיוני לכל כיוון שמסתכלים על זה.
הבעייה היא שמי שהעבירה את החוק לא קראה ספר אחרי מקראות לכתה ב', ומי שפסלה אותו היא "צ'כוב WHO? לא שמעתי לא קראתי. כפיים כפיים"
שתי צרות-תרבות

לצפיה ב-' צרות-תרבות.'
צרות-תרבות.
27/05/2016 | 20:02
4
לצפיה ב-'סקירה: הדרך אליך / קרנית גולדווסר'
סקירה: הדרך אליך / קרנית גולדווסר
22/05/2016 | 01:12
13
92
הדרך אליך / קרנית גולדווסר
בהוצאת ידיעות אחרונות, 2011
271 עמ'

הערה: הספר התקבל לסקירה מתפוז

הספר האוטוביוגרפי הקצר הזה מספר את סיפור החטיפה של אודי גולדווסר ואלדד רגב מנקודת מבטה של קרנית, אשתו של אודי, ולימים אלמנתו. הוא שופך אור על השנתיים שעברו עליה בחוסר ודאות, במתח נוראי ובמאבק בלתי פוסק מול מנהיגי הארץ והעולם, בתקשורת ובכל אמצעי שניתן לרשותה, להשבתו של בעלה ולקבלה ולו של בדל מידע על מצבו.

את הסיפור ואת סופו הטרגי כולנו מכירים, אך אישית הרגשתי שרבים מן הפרטים על הפרשה אינם ידועים לי או נשכחו מזיכרוני עם הזמן, ואירועים כאלה הם משהו שחובה לדעתי להכיר ולזכור. בפרט, רציתי גם לדעת יותר על טיפול וסיוע המדינה למשפחות שבויי וחללי צה"ל. הנושא מעניין אותי, בין היתר, כי לצערי נתקלתי מקרוב באובדן ושכול במסגרת אזרחית. ידוע לי שהיחס למשפחות של חללי צה"ל שונה מהותית מאשר למשפחות של קורבנות רצח אזרחיים. כמי שעדה למאבקם הקשה והעיקש של קרובי משפחתי לקדם את זכויותיהן במסגרת "ארגון משפחות נרצחים ונרצחות", הרגשתי שיש דמיון בין שני סוגי הקורבנות והמצבים (בסופו של דבר, אובדן של אדם יקר הוא אותו אובדן טרגי, בין אם היה חייל או אזרח), ושמעניין אותי להתעמק בטיפול במשפחות הנותרות מאחור במצבים קיצוניים שכאלה, ולעמוד על ההבדלים בין שתי המסגרות.

ראשית, הסתייגויות וביקורת. מי שמחפש בספר רק או בעיקר ערך ספרותי או מחקר מעמיק ומתוחכם, ו/או מי שסבור שפסול להפוך טרגדיה אישית להון פופוליסטי או פוליטי – הספר הזה, לעניות דעתי, "לא יבוא לו טוב". אפתח באופן הכתיבה, הקלוקל באופן מיוחד. ניכר שהספר, אולי במכוון, מתוך מחשבה (מוטעית, לטעמי) שעדיף לשוות לו אותנטיות, או אולי מתוך העדר מודעות לשונית וספרותית של המחברת, לא עבר עריכה מקצועית. הכתיבה אינה מאורגנת, אינה מסודרת ואינה עקבית, וקופצת קדימה ואחורה על ציר הזמן באופן שלפעמים חסר היגיון ומבלבל. בתחילה, בתיאור הרגעים, השעות והימים הראשונים לאחר החטיפה, קרנית נצמדת לסדר הכרונולוגי של ההתרחשויות, אבל בהדרגה הסדר מתרופף ומפנה מקום לסוג של דילוג משתפך, כאוטי ומבולגן המקשה מעט לעקוב אחר השתלשלות העניינים. בנוסף, יש קפיצות בין משלבים ובין זמנים דקדוקיים ועוד בעיות סגנוניות ולשוניות לרוב. כאמור, הרושם הוא שאין מדובר באיזה אי סדר אמנותי או בשירות של מטרה מוגדרת כלשהי, אלא פשוט חוסר במחשבה מראש, תכנון ועריכה. יש תחושה שלפחות באמצע הספר קרנית זורקת את מחשבותיה על הכתב כפי שעלו בראשה באותו רגע, ואינה טורחת אפילו לבדוק עם עצמה אם התוצאה המתקבלת מתחשבת בעובדה שיש גם קורא בקצה השני. לקראת הסוף המחברת אמנם חוזרת לתיאור מסודר יותר של האירועים, אולם איכות הכתיבה שלה הופכת לקלוקלת יותר ויותר. למשל, כמעט כל משפט ופיסקה מתחילים (אולי כניסיון כושל להעביר את סערת הרגשות שבה הייתה שרויה ברגעים המכריעים הללו), ב"ואז" או ב"ו" החיבור, עד כדי כך שבשלב כלשהו חשתי שזה מוגזם עד כדי פגיעה ממשית בקריאות דווקא במקום שאמור להיות בין המרגשים, השואבים ומעוררי ההזדהות ביותר בספר.

מבחינת תוכן, אני מניחה שלמי שעקב בזמנו באופן צמוד אחר הפרשה, הספר כנראה לא יחדש הרבה. לי, לצערי, אין זיכרון טוב לפרטים, ואני מודה שלא בכל השלבים במהלך השנתיים עקבתי בצורה צמודה ומעמיקה דיה אחר כל פועלה של קרנית. לכן, כשראיתי את הספר ברשימה של ספרים המוצעים על ידי תפוז, החלטתי שזו הזדמנות ללמוד פרטים נוספים על מה שהיה ולרענן את הזיכרון בנוגע לפרטים שכבר שכחתי. ואכן מבחינה זו, היה חידוש עבורי במידע שהוצג בספר. הוא יצר אצלי הבנה טובה יותר של מערך הטיפול והתמיכה של הצבא והמדינה בבני המשפחה בשלבים השונים במהלך השנתיים שבהן לא היה ברור עד הסוף גורל החטופים, ושל חלק מהשיקולים והמידע שעליו התבססו במשא ומתן בניסיון להחזירם. למדתי דברים שלא ידעתי על התנהלות התקשורת, פרטים על פגישות עם פוליטיקאים ואישים חשובים אחרים ועל התנהלותם ועוד. באיזשהו מקום, אני חשה שסגרתי מעגל בכל הנוגע לסיפור הטרגי הזה.

כאמור, אני לא יכולה לסנגר על הדרך שבה קרנית בחרה להתמודד עם כתיבת הספר. ייתכן מאוד שבשלב הזה הרצון להתפרסם ולסחוט את כל המיץ מהפרשה עד הטיפה האחרונה כבר גבר על הנכונות להשקיע את הנדרש בעריכה וליטוש של הכתיבה. הזלזול והחובבנות, בין אם מכוונים או לא, בהחלט מעידים משהו על גישת המחברת ועל יחסה לקוראים, וללא ספק הפריעו לי במהלך הקריאה. יחד עם זאת, אני מעריכה את קרנית על הכוח והנחישות שהיא הפגינה לאורך זמן כה רב, על האומץ להתייצב מול גורמים רמי דרג, חלקם עוינים, וחלקם סתם אדישים או מונעים על ידי אינטרסים שונים בתכלית ואף סותרים, ובראשם מנהיגי הארץ והעולם, ולא לוותר ולא לסגת. תיעוד הפגישות עם נציגי האו"ם, עם אחמדינג'אד, עם ראש ממשלת ישראל ורבים נוספים בהחלט הרשימו אותי. אני בספק רב אם הייתי מוצאת בעצמי את כוחות הנפש והתעוזה לפעול באותה צורה במצב דומה. הסבל שהיא חוותה הוא לא משהו שמישהו מבחוץ מסוגל בכלל להפנים או לתאר. לכן אני מעדיפה לא לשפוט אותה יותר מדי לחומרה על הבחירות שעשתה בהמשך, בהקשר של מינוף האסון הפרטי שלה בדרכים שונות, ובכללן כתיבת הספר הזה, ואיני מתחרטת על הקריאה. יחד עם זאת, זה לא ספר שאני יכולה להמליץ עליו בלב שלם לאחרים, אלא אם כן גישתם להתנהלותה של קרנית המוזכרת כאן דומה לשלי ואף סלחנית יותר.
לצפיה ב-'תודה על הסקירה המעמיקה'
תודה על הסקירה המעמיקה
22/05/2016 | 09:37
2
38
אני חושבת שהצגת אותו בצורה מאוד מאוזנת וגם אם הייתי שלילית בתחילה לגבי קריאת הספר והנסיבות שהובילו לפירסומו אני כן חושבת לקרוא אותו אחרי שקראתי את סקירתך.

מעניין להשוות בינו לבין 3 הספרים שתמי ארד פירסמה, לפחות שניים מהם עוסקים בחוויה האישית שלה.
לצפיה ב-'ואו, אני זוכרת כמה נחרצת היית לא לקרוא את הספר.'
ואו, אני זוכרת כמה נחרצת היית לא לקרוא את הספר.
22/05/2016 | 10:23
1
48
הפתיע אותי שדווקא הסקירה שלי, שאולי מאוזנת אך גם לא ממש מחמיאה, הצליחה לשנות את דעתך. בכל אופן, אשמח לדעתך בתום הקריאה.
את תמי ארד לא יצא לי עדיין לקרוא, אך בהחלט הייתי רוצה לנסות.
לצפיה ב-''
22/05/2016 | 10:41
22
אני לא צופה שאני אצליח להפיק גדולות ונצורות מהספר, ויתכן מאוד שאחזור לדעתי המקורית. אבל ריככת את ההתנגדות שלי וסיקרנת אותי.

לפחות קרנית גולדווסר לא הוציאה 3 ספרים על אותו הנושא (או נושאים מאוד קרובים), כך שאני פחות יכולה להאשים אותה בפופוליזם ובניסיון לסחוט את הלימון (ולהפוך אותו ללימונדה) עד תומו.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/05/2016 | 09:52
1
24
לא תכננתי לקרוא אותו, אני מסתפקת במה שידעתי בזמנו ובמידע ברשת. חיזקת את הבחירה שלי.
לצפיה ב-'מובן בהחלט.'
מובן בהחלט.
22/05/2016 | 10:23
10
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/05/2016 | 19:06
1
19
אישה חזקה ומרשימה, אך לא התכוונתי לקרוא את ספריה.
(גם תמי ארד, מאותה הסיבה)
לצפיה ב-'מבינה אותך.'
מבינה אותך.
23/05/2016 | 18:20
2
לצפיה ב-'תודה על הסקירה המקיפה, נראה לי שנתת'
תודה על הסקירה המקיפה, נראה לי שנתת
22/05/2016 | 21:01
1
25
תמונה מאד טובה של מה שאפשר למצוא בספר. למרות שלבי לבי לה ואין לי כל כוונה לשפוט את בחירותיה, נראה לי שלא אקרא את הספר.
לצפיה ב-'כן, תיארתי לעצמי שזה מה שהרוב יחשבו בעקבות הסקירה.'
כן, תיארתי לעצמי שזה מה שהרוב יחשבו בעקבות הסקירה.
23/05/2016 | 18:21
8
לצפיה ב-'הספר די מרגש מבחינת הסיפור עצמו של החטיפה'
הספר די מרגש מבחינת הסיפור עצמו של החטיפה
22/05/2016 | 21:51
1
26
מנקודת מבטה כאישתו של...
זו לא יצירה ספרותית גדולה, אפילו אפשר לומר שזה פשוט הרחבה של מה שהיה כתוב בעיתונים או נאמר בחדשות אבל יש משהו מאוד מעניין לקרוא על זה מנקודת מבט של אישתו של.
לצפיה ב-'מסכימה. למרות הפגמים הספרותיים הספר מרגש ואישיותה מרשימה.'
מסכימה. למרות הפגמים הספרותיים הספר מרגש ואישיותה מרשימה.
23/05/2016 | 18:24
24
כל הזמן שאלתי את עצמי במהלך הקריאה איך מצאה את הכוחות ותעצומות הנפש להתמודד ולהיאבק.

לצפיה ב-''
23/05/2016 | 20:46
1
22
סקירה מעמיקה ונהדרת

ייתכן שמה שכתבת לגבי איכות הכתיבה והזלזול בקורא צריך אולי להיות מופנה לא אל קרנית עצמה - היא, כך אני מניחה, כתבה כפי שהיא יודעת לכתוב. מי שהיה צריך לערוך ולשפר את הטקסט היתה ההוצאה. הרי הספר יצא לא בהוצאה עצמית ולא אצל מו"ל זניח כלשהו; האם ידיעות ספרים לא יכלה להקצות עורך/ת? הרי ברור שההוצאה לא בחרה להוציא את הספר בגלל איכויות ספרותיות אלא בגלל הסיפור האישי של קרנית, כלומר מראש ידעה שלא מדובר במישהי שמגדירה את עצמה כסופרת, והיתה צריכה לטפל בחומר שלה בהתאם.

בכל אופן, היה מעניין לקרוא את התיאור שלך. ברשותך, מצרפת קישור לארגון משפחות נרצחים ונרצחות:
לצפיה ב-'גם צודקת בהחלט. אבל לא הייתי פוטרת אף צד מאחריות.'
גם צודקת בהחלט. אבל לא הייתי פוטרת אף צד מאחריות.
24/05/2016 | 20:44
18
קרנית מודעת לכך שאין לה יכולות וידע ספרותי, היא כותבת על כך במפורש. היא אישה אינטליגנטית ומנוסה ובהחלט הייתי מצפה ממנה להבין שהיא זקוקה לעורך מקצועי.
לצפיה ב-'ספר באנגלית קלה לילדים- גיל 6 +-'
ספר באנגלית קלה לילדים- גיל 6 +-
21/05/2016 | 21:13
2
34
היי, צריכה עזרה במציאת ספר באנגלית קלה לילדים- גיל 6 +-

תודה
לצפיה ב-'My TABLET'
My TABLET
22/05/2016 | 09:49
30
ספר מעולה באנגלית לגיל הרך ומסר חינוכי למי שבעד להוציא את הילד קצת מהמסך

לצפיה ב-'כדאי לשאול גם בפורום לימודי אנגלית'
כדאי לשאול גם בפורום לימודי אנגלית
23/05/2016 | 21:28
11
לצפיה ב-'סקירה - WILD מסע רגלי לגילוי עצמי'
סקירה - WILD מסע רגלי לגילוי עצמי
21/05/2016 | 18:11
10
71
WILD מסע רגלי לגילוי עצמי
שריל סטרייד, הוצאת כנרת זמורה ביתן,
שנת 2013, מכיל 363 עמודים, תירגום: קטיה בנוביץ'.

ספר המתאר את מסעה של שיריל סטרייד על רכס הפסיפי בארה"ב בשנת 1995.

שיריל סטרייד, גדלה בבית שבו האב היה אלים והאם נכנעה לאלימות הזו פעם אחר פעם עד שאזרה עוז לעזוב אותו עם 3 ילדיה. במשך השנים, אמה שלה אמרה להם שהם עשירים באהבה וזו היתה אמת כי האם אהבה את ילדיה עד אין קץ למרות שהיו עניים מרודים.

בשנת 1991 או סוף 1990 האם נפטרה מסרטן והיא בת 45. שיריל בת ה 22 גולשת במדרון החלקלק לבגידות בבעלה פול לאלכוהול ושימוש בסמים.

בשנת 1995 היא מחליטה להוציא לפועל את חלומה לצעוד ברכס הפאסיפי בתקווה למצוא את עצמה שוב. היא בת 26, אבלה עדין על אימה ואובדת במשעולי חייה בלי מיקוד ובלי מטרה. נעה ונדה בין גברים, סקס ואלכוהול.

היא אורזת תרמיל אדיר מימדים אותו היא לא מצליחה להרים אם היא לא יורדת על ארבע ויוצאת ל 100 ימים של צעידה מתישה והרת גורל מבחינתה של חשבון נפש וחזרה לחיים.

היא לא נערכת נכון מבחינת כסף וסוחבת איתה דברים מיותרים. הנעלים שלה בהתחלה קטנות מידי וציפורניה נתלשות אחת אחרי השניה אבל בסוף היא עושה את זה ומגיעה ליעדה בפורטלנד אחרי כמעט 5 חודשים של צעידה.

אני חייבת לציין שהדבר הגרוע ביותר בספר הזה, שבגללו לא נתתי לספר 4 כוכבים הוא אישיותה של שיריל. נרקסיסטית עסוקה בגברים ובמין ובסיפוק מידי. גם אחרי שהיא מגיעה לאשלנד שזה אמצע המסע שלה לאחר חודשיים, היא מתפתית לזרועותיו של גבר עלום שאותו לא תחזור ולא תפגוש. רק בסוף הספר היא מצליחה בשבועיים האחרונים להתגבר על עצמה ומגיעה לסוג של שלווה שלא מצריכה גבר או קונדומים.

הספר הוא סוג של מסע רוחני ונפשי ושיריל חופרת כל חלקה טובה בתודעה שלה הקורא, בלי רחמים ובלי להתבייש לחזור על סיפורי המסכנות והאומללות בוורסיות שונות. זה די מוציא מהדעת והחלק האחרון של הספר היה בגדר מנת אומללות אחת יותר מידי.

יחד עם זאת אני מבינה את המשיכה שיש לספר כזה לקוראים ואני מבינה את חוות הדעת החיוביות שגרף.

לצערי, אותי הוא לא הצחיק ולא העציב די נשארתי אדישה לגורלה של שיריל שאולי היא גיבורה שיצאה למסע הזה כאילו היא יוצאת לבילוי בקניון וגם סיימה אותו אבל היא לא דיברה אלי כדמות ערכית שאפשר להזדהות עם הגבורה שלה והיכולות שלה. שיריל, גם לאורך המסע אינה לוקחת אחריות על ההתנהגות שלה, לא על הגברים, לא על הבגידות ולא על ההרואין. הכל הוא תוצר של אב אלים שנטש אותם, אם שנטשה אותם, התפוררות המשפחה שלה לאחר מות האם והעוני. פרקים שלמים של סיבות ונסיבות שאף אחת מהן היא לא שיריל עצמה שפורקת כל עול ופוגעת בקרובים לה ביותר. היא שבה ומוכיחה את הרדידות שלה על כל צעד ושעל כשהיא נענית לגברים, כשהיא נענית לאופיום וכשהיא שבה ודנה בשיער ובשרירים ובגוף שלה. היא גם מוכיחה שהיא לא למדה דבר כשהיא חוזרת ומאשימה את המשפחה שלה שאינם מתאבלים על אמא שלה כמו שהיא מצפה שיתאבלו וכשהיא כועסת על אביה החורג שהמשיך בחיו הלאה למרות שהיה צעיר במספר שנים מאימא שלה ולמרות שנתן להם מסגרת ומשפחה שלא היתה להם לפני כן.

בסופה של קריאה זה ספר חביב. לא ספר משנה עולמות וחיים.
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, צפיתי בזמנו בסרט עם תוכן דומה '
אם אני לא טועה, צפיתי בזמנו בסרט עם תוכן דומה
21/05/2016 | 19:38
4
33
ששודר בזמן אחת הטיסות לארה"ב.
האם אכן נעשה סרט על פי הספר או שזה סתם סיפור דומה?
הסרט היה דווקא לא רע, עם פחות מיקוד בגברים וסקס ועם יותר דגש על קשיי הדרך.
לצפיה ב-'יש סרט שנעשה על פי הספר'
יש סרט שנעשה על פי הספר
21/05/2016 | 19:48
2
33
משנת 2014, עם ריס וויתרספון.
אולי הם לא התמקדו בתקופה שהובילה למסע אלא בעיקר במסע שבאמת היה החלק המעניין והקשה.
לצפיה ב-'את הספר מאד אהבתי, את הסרט בכלל לא ונטשתי אותו אחרי זמן קצר.'
את הספר מאד אהבתי, את הסרט בכלל לא ונטשתי אותו אחרי זמן קצר.
22/05/2016 | 02:49
1
23
הרגשתי שהוא שינה לגמרי את האווירה של הספר למשהו הרבה יותר ביזארי וכבד ומדכא. כל מיני קטעים משעשעים מהספר שאהבתי נעלמו ממנו.
לצפיה ב-'טוב'
טוב
22/05/2016 | 09:23
15
ממילא לא התעלפתי מהספר
חבל דווקא נראה שזה תפקיד שתפור על ריס וויתרספון
לצפיה ב-'סביר להניח שזה הסרט שנעשה על פי הספר'
סביר להניח שזה הסרט שנעשה על פי הספר
23/05/2016 | 05:18
13
עם ריס וויתרספון. סרט חמוד. 
לצפיה ב-'אני מצאתי בו עניין, במיוחד בהשוואה ל Into the Wild'
אני מצאתי בו עניין, במיוחד בהשוואה ל Into the Wild
21/05/2016 | 22:01
4
37
ברור שהיא לא הייתה מוכנה כמו שצריך וברור שהיא עשתה הרבה טעויות. היא מודה בזה לכל אורך הספר בפה מלא. לפחות היא יצאה ועשתה משהו ושרדה בשביל לכתוב על זה ולא רק המשיכה להתקיים באומללות רבה. ככה אני רואה את זה. הכתיבה שלה לא טובה במיוחד לטעמי אבל זה לא מוריד מהסיפור עצמו.

לצפיה ב-'גם בסרט הזה יצא לי לצפות, דווקא היה לא רע.'
גם בסרט הזה יצא לי לצפות, דווקא היה לא רע.
22/05/2016 | 00:27
2
35
חשבתי לקרוא את הספר. למה לא אהבת אותו?
לצפיה ב-'איזה מהם?'
איזה מהם?
22/05/2016 | 16:54
1
24
הם ספרים דומים אך שונים מאוד. Wild מסופר מנקודת המבט של הגיבורה. ITW הוא עבודת מחקר של הסופר Jon Krakauer בנסיון להבין את הסיפור שלChristopher McCandless. מה גורם לאדם צעיר ממשפחה מבוססת, סטודנט מצטיין בלי חובות עצומים מהלימודים, שלכאורה יש לו הכל, ללכת ולעשות כזה דבר. יש בו השערות וספוקלציות ולא נרטיב אחד שבא מהמקור הראשון עצמו. מה שמשותף להם זה הכמיהה החזקה הזאת לצאת למסע בטבע. היא שרדה והוא לא. 

הסרט ITW מעולה לטעמי. צילומי טבע מדהימים, סיפור טוב ובימוי שנעשה כהלכה. הסרט W משקף ואף מקצין את הבעייתיות של הספר. הסיפור פשוט לא מסופר היטב. הבימוי והעריכה חתכו את הדברים הטובים מהספר ודחסו את החוויות המשמעותיות למשהו די שטחי שלא מספק לצופה את מה שכן מקבלים מהספר. לא בדיוק קתרזיס אבל כן תחושה של השגה. של משהו שהושלם על אף כל התלאות. נקודת האור בספר היא הכנות של המספרת בקשר לכל הכשלונות הפרטיים שלה וההתמודדות שלה איתם. אם ניגשים אליו כסיפור אישי (סוג של memoir) ולא כיצירה בעלת שאיפות ספרותיות בהכרח (כמו הכתיבה של קרואק למשל), אפשר להפיק ממנו דבר מה בעל ערך.

לצפיה ב-'תודה. כן, הבנתי שמדובר ביצירות שונות.'
תודה. כן, הבנתי שמדובר ביצירות שונות.
23/05/2016 | 18:19
15
את התוכן בכללי אני מכירה כי בשני המקרים ראיתי את הסרט. אבל לא קראתי את הספרים, ורציתי להבין אם שווה לקרוא.
לצפיה ב-'אהבתי את סיפורי המסע'
אהבתי את סיפורי המסע
22/05/2016 | 09:25
26
פחות את ההתבוססות שלה בכעסים שלה
לצפיה ב-'שירה (פואטרי) שיוצרת את הצלילים הכליים של שירי פופ ידועים'
שירה (פואטרי) שיוצרת את הצלילים הכליים של שירי פופ ידועים
20/05/2016 | 19:30
1
31

במאמר הקצר אדגים  2 שירים כאלה. הצלילים של השירים יוצרים אצל הקורא
את הצלילים הכליים של 2 שירי פופ לועזיים  ידועים.

בשיר הראשון הקצר, "חוף הים", האפקט הריתמי מוסיקלי קל להבחנה והבנה. הקישור לשיר המקורי בלתי אפשרי ולא נחוץ. שיר הפופ המקורי ידוע, אבל לא מאוד ידוע. אין צורך בזיהויו כדי להנות מהאפקט הריתמי בשיר שלי. אבל בעצם לא מסתתר בשיר שלי הראשון משהו מעבר לזה.

*
חוף הים
-------

מנענעתנעתנעת את עצמה לדעת.

*

בשיר השני הארוך יותר, "תהני מהשקט רגל האמפיברך".  בקריאה חפוזה מאוד, לא ברור אפילו איך לקרוא אותו. אם הקורא יקדיש כדקה לקריאה ומחשבה (לא עבודת דוקטורט), רוב הסיכויים שיקרא אותו נכון, מהבחינה הריתמית ובכלל. כבר בלי לזהות את השיר המקורי, אפשר להנות, וגם אפשר להבין דברים על תוכן השיר. כאשר יקרא את השיר עוד פעם פעמיים לעצמו, רוב הסיכויים שיזהה את שיר הפופ המקורי, שאת הצלילים הכליים שלו אני מחקה. שיר הפופ המקורי הוא מהשירים הידועים ביותר בתולדות הפופ והרוק. אחרי זיהוי השיר המקורי הקורא יבין הרבה דברים על תוכן השיר שלי, ויהנה הרבה יותר.

הערה טכנית על השיר:

"תה"
הכונה מבחינת הניקוד ל:
Ta

בגל מקרה המוסיקה של שיר הפופ הלועזי המקורית תתנגן בתת מודע של הקורא.  מוסיקה, לא רק סתם קצב.

*

תהני מהשקט רגל האמפיברך
-----------------------------

דח-ק----תה   נהי----תה   מדד---תה   בני--תה

פר-צ----תה   מר-ד----תה   משי----תה   בל-מ--תה

נה-ג---תה   קני----תה  לע-ג---תה   פר-צ---תה

הזי----תה   פק-ד---תה    שגי----תה   המ-מ--תה

טעי---תה   טעי---תה   חפ-צ----תה   רווי---תה

נג-ס----תה   עמ-ד---תה   תהי---תה   גד-ל--תה

פעי---תה   שגי---תה   מה-ל---תה   קפ-צ--תה

פני----תה   פת-ח---תה   הזי----תה   נה-מ--תה

רמ-ס----תה   בח-ש----תה   תק-פ---תה   פני---תה

נ-המ---תה   צר-ח----תה   דפ-ק---תה   עלי--תה

למ-ד----תה   מז-ג----תה   נא-מ---תה   שגי--תה

לצפיה ב-'אני מפרסם שוב, כי שיפרתי '
אני מפרסם שוב, כי שיפרתי
20/05/2016 | 19:32
20
אני מפרסם שוב, כי שיפרתי את השיר המרכזי. לדעתי עכשיו יותר קל לזהות את שיר הפופ שאת הצלילים שלו, אני מחקה.
לצפיה ב-'סיפור שמתחיל בסוף/תמי ארד'
סיפור שמתחיל בסוף/תמי ארד
18/05/2016 | 17:49
1
62
מישהו קרא? 
מה דעתכם?
אני אמנם קראתי אך מתלבטת לגבי שני הספרים האחרים שלה: העיקר שתהיי מאושרת ועל חוט השערה. קראתי רשמים עליהם ברשת.
אשמח לשמוע מכאלה שקראו.
אם הספרים כתובים בסגנון זה שקראתי ועל נושאים דומים ( לפחות על חוט השערה דומה) נראה לי שאוותר. הקריאה בספר הנ"ל היתה לי מאד מאד מאד קשה, בכיתי כל הזמן וממש נילחמתי לסיים אותו. הסוף גם קצת איכזב אותי. ספר מאד מטלטל על סיפור קשה של אלמנת טייס ומה שעובר עליה לאחר הנפילה של בעלה.
לצפיה ב-'מישהו שאני עוקבת אחריו בגודרידס'
מישהו שאני עוקבת אחריו בגודרידס
18/05/2016 | 21:04
38
כתב על חוט השערה שהוא היומנים שכתבה בזמנו והוא חשב שהם בסדר אבל לא מספיק בכדי להחזיק ספר.
לצפיה ב-'הסיכום השבועי'
הסיכום השבועי
19/05/2016 | 20:29
16
24
אז מה היה לנו השבוע

עריקים, ג'ובניקים ופוסט טראומטיים: קולה האחר של ספרות המלחמה
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18074062...

"לבד בברלין" והסבל של האוכלוסיה האזרחית בגרמניה במלחמה
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18076483...

ביוגרפיה חדשה של ז'וזפין אשת נפוליאון
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18076349...

מבצעים באפליקציית עברית
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18075872...
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18076733...

מי קרא את "סיפור שמתחיל בסוף"
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18076750...

ברוכה הבאה לאורה 101
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18076678...

תובנה על קולפילד מ"התפסן בשדה השיפון"
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18076683...

ראיון עם צרויה שלו ופטריוטיזם של סופרים
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18075394...

לא מתחברת ל"אשתו של הנוסע בזמן"
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18075403...

ספרים עם מספר נקודות מבט
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18074051...

ביקורות והמלצות

"מדלגים על החג" / ג'ון גרישם – אקליפט ענק
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18076617...

"שירים לאסירי בתי הסוהר" / אלמוג בהר – מוטי ריקלין
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18074830...

"יותר מדי אור" / יעל פינקוס – עוזביםלקצת
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18074907...

"בתים של אחרים" / דקלה קידר – פרפרי אהבה
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18074216...

"דלת פתוחה" / אליזבת ברג – פרפרי אהבה
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18074218...

"רומן אמיתי" / סמדר שיר – פרפרי אהבה
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18074219...
"בגידה כפולה" / בן מקנטייר – siv30
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18074459...

תודה רבה לכל המשתתפים

אז מה אתם קוראים בשבת

לצפיה ב-'צקורו טזאקי חסר הצבע ושנות העלייה לרגל שלו / הרוקי מורקמי'
צקורו טזאקי חסר הצבע ושנות העלייה לרגל שלו / הרוקי מורקמי
19/05/2016 | 20:39
6
46
וואו, כל השם הארוך הזה נכנס לשורת הכותרת

עוד לא קראתי סקירה על הספר הזה. אני מנסה אותו בעצמי.
לצפיה ב-'פירסמתי כאן בעבר'
פירסמתי כאן בעבר
19/05/2016 | 20:59
46
סקירה על הספר קראתי אותו כשיצא לאור.
הסיומים של מורקמי תמיד מאכזבים אותי והבריחה שלו לעל טבעי כהסבר לבלתי מוסבר לפעמים עולה לי על כל העצבים.
לצפיה ב-'קראתי ואהבתי אותו. מורקמי קלאסי.'
קראתי ואהבתי אותו. מורקמי קלאסי.
20/05/2016 | 11:43
4
18
לצפיה ב-'לדעתך הוא משתווה לקורות הציפור?'
לדעתך הוא משתווה לקורות הציפור?
20/05/2016 | 14:27
3
27
אני חושבת שיחסית לקורות הסיום שלו די סתמי לא?
לצפיה ב-'לא. מצד שני, קורות הציפור המכנית הוא ספר כביר בכל קנה מידה.'
לא. מצד שני, קורות הציפור המכנית הוא ספר כביר בכל קנה מידה.
20/05/2016 | 14:32
2
11
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
20/05/2016 | 14:47
1
26
ומי שמסוגל לכתוב כזה ספר, לא חבל שיוציא ספרים סתמיים כמו "ספוטניק אהובתי"?
לפחות צקורו ברובו טוב, לא משתווה לקורות אבל טוב.
לצפיה ב-'ספוטניק הוא מהראשונים וגם מהחלשים.'
ספוטניק הוא מהראשונים וגם מהחלשים.
20/05/2016 | 15:51
6
לצפיה ב-'סיימתי את "ככה זה קרה" הנפלא של נטליה גינצבורג'
סיימתי את "ככה זה קרה" הנפלא של נטליה גינצבורג
19/05/2016 | 21:10
47
והתחלתי עם "עיירת הגבול" של שן צונג-ון, שעושה רושם מצוין בינתיים. ממשיכה גם עם "הפצוע האנגלי", במנות קטנות, כי זה לא ספר קל לעיכול. אין שם דמות אחת שאינה פצועה ומעוותת בדרך כלשהי בעקבות המלחמה.
לצפיה ב-'את רוב השבוע ביליתי בסנגל'
את רוב השבוע ביליתי בסנגל
19/05/2016 | 21:10
54
עם שלושה רומנים סנגלים שקובצו לספר אחד נפלא, "חתיכות העץ הקטנות של אלוהים". הסקירה בהתהוות.

בתחילת השבוע נטשתי את "אושרליה" של איל מגד. ספר מייגע שלא הולך לשום מקום.

קראתי את ספרו של צ'כוב, "חיי", ספר קצר על בן טובים שבוחל בחיי החברה המבוססת ובוחר בעמל כפיים. מעניין.

סיימתי השבוע את "הטור השביעי 5", הטורים שכתב נתן אלתרמן בין השנים 1955 ו-1959. מפתיע עד כמה הוא עדיין רלוונטי. בסקירה שבלינק הבאתי דוגמיות על קצה המזלג.

שבת שלום 
לצפיה ב-'נעלמת/גיליאן פלין'
נעלמת/גיליאן פלין
20/05/2016 | 08:23
37
עד כה ממש ספר מרתק.
גם בו יש נקודת מבט של שני אנשים, איימי ובעלה ניק. אני אוהבת מאד ספרים כאלה עם יותר מנקודת מבט אחת. מבחינת ' דברים שרואים מפה לא רואים משם' !
ספר מתח משובח.
שבת שלום לכולם וקריאה נעימה
לצפיה ב-'סיימתי את The Ice Twins מותחן פסיכולוגי של Tremayne'
סיימתי את The Ice Twins מותחן פסיכולוגי של Tremayne
20/05/2016 | 13:58
19
לקח לי זמן להכנס לזה אבל בהמשך לא יכולתי להניח.
 לאורך הספר משולבים צילומים של המקום בו מתרחשת העלילה. הסתקרנתי לגביהן ומצאתי פה התייחסות מענינת של הסופר לנושא:  http://blog.whsmith.co.uk/s-k-tremayne-the-ice-twins-the-story-behind-the-photographs/
עכשיו התחלתי את אי הבנה במוסקה של דה בובאר.
לצפיה ב-'את רוב השבוע השקעתי'
את רוב השבוע השקעתי
20/05/2016 | 14:22
37
בספר Memoirs of Cleopatra מאת ג'ורג' מרגרט. רומן היסטורי רחב יריעה סקירה תגיע בקרוב (נותרו לי כ- 60 עמודים).

בנוסף קראתי 3 סיפורים מתוך "הבעל, המלך והמאהב" מאת רחל טלשיר ונטשתי בהחלט לא בשבילי.

קראתי את wild מאת שריל סטרייד. סיפורה האמיתי של שיריל סטרייד שיצאה למסע בגפה ברכס הפאסיפי ושרדה אותו. הדמות הראשית, שהיא הסופרת, בחורה פזיזה, חסרת אחריות ומטופשת. אבל המסע מעניין.

קראתי את "שלושה ימים וילד" מאת א ב יהושע נובלה קשה ולא נעימה שאינה מספקת קתרזיס לקוראים במערכות היחסים העכורות שבה.

וקראתי את "צוואתו של מוקיון" מאת ז'ול ז'ולס ספר מזעזע על ילדותו העשוקה והמוכה של הסופר.

סוף שבוע נעים
לצפיה ב-'אדום החזה - יו נסבו'
אדום החזה - יו נסבו
20/05/2016 | 17:20
22
אני בערך ב-3/4 וזה מעניין אבל ספרי מתח הם לא כוס התה שלי...
לצפיה ב-'סיימתי את "איזון עדין" - נפלא'
סיימתי את "איזון עדין" - נפלא
22/05/2016 | 22:26
2
29
לא יאמן איך ספר עבה כל כך טס במהירות רבה כל כך. סיימתי גם את "המלכודת של דנטה" שהיה מייגע, והתחלתי את "מיסטיק ריבר" שמסתמן כטוב מאוד.

שבוע מקסים לכולם
לצפיה ב-'אחד הטובים!'
אחד הטובים!
24/05/2016 | 20:54
1
4
לצפיה ב-'לגמרי-לגמרי-לגמרי אהבתי מאוד'
לגמרי-לגמרי-לגמרי אהבתי מאוד
24/05/2016 | 21:08
3

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

"טובים השניים"
סולו עיצוב גרפי לימודים אונליין
עיצוב גרפי בלי לצאת מהבית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה