לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

לצפיה ב-'קריאת ספרים- השאלות, החזרות וכדומה'
קריאת ספרים- השאלות, החזרות וכדומה
23/07/2016 | 22:46
22
375
שלום רב,

לאחרונה התחלתי לקרוא ספרים, דבר שלא ממש עשיתי עד כה , להוציא מקריאות החובה בבית הספר (אני בן 34).

אני לרב רואה ספרים שמעניינים אותי בצומת ספרים, קורא את התקציר מאחורה, קורא בסמניה ואז רוכש את הספר (משתדל לקנות במבצעים, אך לא בהכרח).

לאחר מכן, אני מסיים לקרוא את הספר תוך עד כ10 ימים ופשוט  מחליף אותו במסגרת החוק המתיר זאת במצב חדש. (אני ממש שומר עליו בהדיקות , בלי קימוטים וקיפולים)

השיקול לעשות זאת אינו רק כלכלי. אני לא רואה שום טעם בהחזקת ספרים רבים בביתי, שיעלו אבק ויצריכו ספריות ייעודיות.

למעשה, באופן כזה חנות צומת ספרים הופכת למעין ספרייה שכונתית עבורי.

האם אתם גם נוהגים כך?
ובכלל, איזה טעם יש לרכוש ספרים, כאשר מתקיימות ספריות עירוניות עשירות ספרים כמו בית אריאלה בת"א ועוד.

אודה להתייחוסתכם והארותיכם!

תודה ושבוע נפלא לכולנו!
לצפיה ב-'כאשר אני בוחר לקרוא ספר אני קונה אותו'
כאשר אני בוחר לקרוא ספר אני קונה אותו
23/07/2016 | 23:56
1
194
ספר שיוצא בעברית לא תמיד יודפס מחדש לאחר שאוזלת מהדורה. באיזה שהוא שלב מגיעים לקריאה חוזרת של ספר שנקרא לפני 20 שנה ואז מגלים שהוא לא ניתן להשגה בספריות ההשאלה,לא ניתן להשגה בחנויות ,ואם אפשר להשיג אותו בחנויות לספרים משומשים אז מחירו אסטרונומי.

אני כמובן לא מדבר על רם אורן או אשכול נבו

לצפיה ב-'אשמח לדעות נוספות בנושא...'
אשמח לדעות נוספות בנושא...
24/07/2016 | 11:28
45
לצפיה ב-'אני מחליפה ספרים בספריה'
אני מחליפה ספרים בספריה
24/07/2016 | 14:40
1
160
וגם מאמצת ספרים ממדף ה"קח ואל תחזיר" שבספריה אותם אני מוסרת מיד לאחר שסיימתי לקרוא.
בחנות ספרים לדעתי ההחלפה מוגבלת עד לתאריך מסוים מאז הרכישה הראשונה, לא?
לצפיה ב-'בצומת ספרים'
בצומת ספרים
24/07/2016 | 15:09
144
ניתן להחליף ספרים עד אינסוף (לפחות, תיאורטית). 14 יום ממועד הרכישה או הקבלה של הספר המוחלף.
אף אחד לא מתחקה אחרי הרכישה הראשונה....
לצפיה ב-'אז מדוע לא להשתמש בספרייה לשם כך?'
אז מדוע לא להשתמש בספרייה לשם כך?
24/07/2016 | 15:25
151
אם מראש הכוונה שלך היא להחליף ספרים ולא לקנות אותם, הספרייה היא המקום המתאים לכך.

מה הטעם בלקנות ספרים? לקרוא יותר מפעם אחת.
לצפיה ב-'זה ממש מעניין'
זה ממש מעניין
24/07/2016 | 15:36
3
185
מה שאתה עושה. זה נראה לי קצת לא חוקי ולא מוסרי.
לעולם לא היה עולה בדרכי לעשות משהו כזה.
הבית שלי מלא בספרים ,חלקם כל כך ישנים שדפיהם כבר צהובים. אני רואה בזה 'נכס צאן ברזל' והרבה פעמים יש רצון וחשק לחזור ולקרוא ספר אהוב.
במקביל לרכישת ספרים אני גם מנוייה בספרייה על חמישה!! ספרים ולפעמים מחליפה אותם פעם בשבוע. ( אם כי זה כבר מזמן לא קרה)
יש קלאסיקות ששווה שיהיו בבית, למרות המקום והאבק שהם צוברים.
אני נהנית מהבעלות על ספרים רבים.
בכל מקרה תמשיך לקרוא, זה כייף.
מדוע אתה לא מנוי בספרייה?  אולי אין שם ספרים מספיק חדשים עבורך?
לצפיה ב-'לא חוקי? לא מוסרי....?....'
לא חוקי? לא מוסרי....?....
24/07/2016 | 17:42
2
173
הי, לאורה!
תודה על התגובה.

לגבי החוקיות של העניין. זה חוקי לגמרי. אין הוראות צרכניות , המוציאות ספרים מתקנות ההחזרה הסטנדרטיות (החזרה תןך 14 יום במצב חדש).

לגבי המוסריות, אפשר להתווכח על זה. ואני מודע לכך, שזה קצת מעורפל.

לדעתי, אם כל הספרים היו נאטמים בניילונים בחנות, ואי אפשר להחזיר ברגע שנפתח, נושא ההחזרות האינסופיות , היה נפתר.

לגבי מנוי לסיפרייה. אני מניח שאת הרב הגדול ניתן למצוא בסיפרייה. אולי אשקול לעשות מנוי בבית אריאלה. מניח כי אוספי הקריאה שלה כוללים גם ספרים חדשים מהשנים האחרונות.

תודה והמשך יום נפלא!
לצפיה ב-'אסביר את כוונתי'
אסביר את כוונתי
24/07/2016 | 18:39
1
146
'חוקי' יתכן וכן כי כאמור אין הסתייגויות לגבי החזרת ספר,אבל מה שאתה עושה זה בעצם לקרוא את הספר,אז להחזיר אותו,לקחת אחר, לקרוא גם אותו ואח"כ להחזיר גם אותו, נכון?
הבעייתות של המעשה היא שההנחה המקורית של כל חנות שאם אתה מחזיר ספר אתה לא מעוניין בו  ו ל א   ק ר א ת   ב ו, כלומר הוא עדיין חדש.
זה לא נכון במקרה הזה!
אתה בעצם מצאת פירצה 'חוקית' לסוג של הונאה, לדעתי. כשאני רוכשת ספר אני רוצה שהוא יהיה חדש, ומי שקונה ספר אחריך לא ממש מקבל ספר חדש, אפילו אם אתה שומר עליו ולא מקמט ולא מלכלך וכו' וכו'.
אז מוסרי זה לא. לא כלפי שאר הרוכשים התמימים ואני מאמינה שגם אולי עבור החנות, כי אם מישהו קנה ספר שכזה הוא יכול לחזור להתלונן לחנות שהספר אינו 'בתול' ואז הם כנראה יחליפו לו אותו. כך שיתכן שאף גרמת נזק לחנות.
לפי מיטב הבנתי גם בחנויות הספרים ישנה הנחיה פומבית שניתן להחליף/להחזיר ספר תוך 14 יום בליווי הקבלה   ו ב מ צ ב   ח ד ש , כלומר ההנחה היא במצב שלא קראו בו!!!
אישית זה לא מזיז לי, תעשה מה שטוב לך, לא שופטת, זה לא תפקידי ומקומי רק כתבתי את דעתי, רק תגיד לי באיזה חנות אתה קונה כדי שלא אבוא אחריך לקנות
יום נפלא גם לך!
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
24/07/2016 | 20:21
110
אם אני מחזיר ספר, לאחר שקראתי, הוא מוחזר במצב חדש לחלוטין!!! אין סיכוי לגלות שהוא נקרא ע"י מישהו
לצפיה ב-'אני מחליף בספריה כבר כמה שנים ומאוד נהנה מזה'
אני מחליף בספריה כבר כמה שנים ומאוד נהנה מזה
24/07/2016 | 17:08
52
לצפיה ב-'אני מאוד לא אוהבת את זה. '
אני מאוד לא אוהבת את זה.
24/07/2016 | 21:47
1
156
מבלי לשפוט חלילה, שכל אחד יעשה מה שמצפונו מתיר לו.
אני חושבת שסופר מקיז מדם לבו כדי לכתוב ספר. זה לא מוצר רגיל שמיוצר ביצור המוני, זו יצירה רוחנית. בנוסף, אפילו אם זה היה מוצר רגיל ביצור המוני, ברגע שהשתמשת קיבלת את התמורה לכספך ולא הוגן בעיני להחזיר. זה כמו שיש לך אירוע, אתה קונה בגד, שומר עם התוית ומחזיר למחרת. האם זה הוגן? בעיני לא.
על אחת כמה וכמה, כשיש שירות יעודי בדיוק למה שאתה מחפש. אני בטוחה שכל ספריה שכונתית תציע מספיק מבחר כדי שתוכל למצוא מה לקרוא. אם אתה מתעקש דוקא על ספרים חדשים, צריך לשלם.
אבל שוב, אני לא שופטת. לכל אחד אמות המוסר שלו ואני בטוחה שיש דברים שאני נוהגת לעשות שאתה לא היית אוהב.
לצפיה ב-'תודה על התגובה '
תודה על התגובה
24/07/2016 | 23:23
38
לצפיה ב-'לא. במשך שנים קניתי ספרים. היום הבית כל כך מלא שאין מקום '
לא. במשך שנים קניתי ספרים. היום הבית כל כך מלא שאין מקום
25/07/2016 | 09:16
2
141
יותר. רבים מהספרים שיש לי הם יד שניה, פגומים במקצת, או חדשים שקניתי במבצעים שנערכים פעם-פעמיים בשנה בחגים, על ידי מחסני ספרים. יש לי גם כמה ספרים שמצאתי ברחוב.

ספרים רבים באו גם מחנויות פרטיות, אני לא נכנסת לצומת ספרים או לסטימצקי והעדפתי ומעדיפה לקנות, אם וכאשר, רק בחנויות עצמאיות כדי לעודד עסקים קטנים ולא תאגיד כוחני.

אני שמחה שיש לי הרבה ספרים כי מדובר בספריה עשירה, רבים מהספרים הם ספרי עיון, יש כאלה שאני קוראת בהם שוב, מעיינת בהם שוב ואני מרגישה שזהו החפץ היחיד שיש לו ערך בשבילי, להחזיק בבית. שום דבר אחר אין לו ערך בעיני, אפילו לא קרוב, לספרים.

מבחינתי זה להקיף את עצמי באהבה. יש גם ספרים שאני יודעת בדיוק מתי קניתי, ולמה, ואלה זכרונות נעימים מזמן עבר שחשובים לי. יש כאלה שאני יודעת בדיוק מתי קראתי, וגם אלה זכרונות נעימים. "חרפה" מאת קוטזיי מסמן את תחילת תקופת תולעת הספרים שהנני, סתיו 2001. היום, כשדעותיי והשקפותיי על העולם השתנו, יהיה מעניין לקרוא בו שוב ואני בטוחה שהחוויה לא תהיה אותה החוויה כמו זו שחוויתי בסביבות נובמבר 2001. את "הגנן המתמיד" של לה קארה קראתי בשוונג אחד במשך כ-3 שבועות בעקבות מאמר, לא, כותרת, שקראתי עליו, מאת אריאנה מלמד, ששכנעה אותי לקרוא. "כפרה" של מקיואן היה כזאת חוויה אינטנסיבית, שכשהוא נח על המיטה כך סתם, הייתי בטוחה שיקפוץ לו לבד ממקומו לרגע, עד כדי כך היה חי. אני שמחה ששלושת אלה עדיין בביתי ומקווה לקרוא אותם שוב.

לא הייתי חושבת אפילו על קניה והחזרה בתוך 10 ימים, פרקטיקה כזאת מעוררת בי אי-נוחות. אם הייתי רוצה לקרוא ולהחזיר ספרים, הייתי פונה לספריה.
לצפיה ב-'"להקיף את עצמי באהבה" - מקסים'
"להקיף את עצמי באהבה" - מקסים
25/07/2016 | 21:58
1
35
לצפיה ב-'ומה זה אם לא? הרי לאהבה פנים רבות '
ומה זה אם לא? הרי לאהבה פנים רבות
26/07/2016 | 09:22
22
לצפיה ב-'כנראה שזה חוקי'
כנראה שזה חוקי
25/07/2016 | 15:04
110
אבל נראה לי לא הגון בעליל.
לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
25/07/2016 | 21:41
1
122
נפלא שמצאת עניין בקריאה, לעולם לא מאוחר לגלות את העולם הזה

לי יש מנוי לספריה העירונית שבשנים האחרונות אני כמעט לא מנצלת מכיוון שהצטברו לי בבית ספרים רבים שטרם קראתי - בכל מכירה מוזלת (למשל במכירות של איתמר לוי בבית חשמונאי, פסטיבל אייקון, שבוע הספר) אני קונה בבת אחת הרבה ספרים, כך שיש לי רשימת המתנה מכובדת.

אני מעולם לא החלפתי ספרים בחנות בצורה שאתה מתאר, גם כי כפי שענו לפניי זה נראה לי כמו "קומבינה" (מטרת ההחלפה היא להחזיר מוצר שאינך רוצה ולקחת מוצר שאתה כן רוצה, לא לנצל עד תום את המוצר, להחליפו בחדש וחוזר חלילה), וגם כי אני כמעט ולא קונה ספרים חדשים בחנות; הפעם האחרונה שקניתי ספרים חדשים היתה כשקיבלתי כרטיס מתנה ל"צומת ספרים", וחיכיתי איתו עד המבצעים של שבוע הספר כדי להשיג כמה שיותר ספרים במסגרת הסכום בכרטיס.

לא לקנות ספרים גם מתוך שיקול כלכלי וגם מתוך בעיית מקום זה כמובן מאוד מתקבל על הדעת ולא מעטים יסכימו איתך; לכך יש פתרון בצורת ספריה - אם אתה מת"א יש עוד ספריות פרט לבית אריאלה, רשימה בקישור.
פתרון לבעיית המקום יכולים לתת הספרים הדיגיטליים שהמבחר שלהם בעברית הולך וגדל; הם עולים פחות מאשר ספרי נייר חדשים ולא צוברים אבק

כאשר אני קונה ספרים מוזלים (10-30 ש"ח לספר) והספר לא מוצא חן בעיני או שאיני רואה צורך להשאיר אותו אצלי - לא כואב לי בכיס להעביר אותו הלאה (לחברים או כתרומה). אם אתה יכול להתחבר לרעיון, יש חנויות של ספרים משומשים, מכירות שמתפרסמות (גם כאן) מדי פעם וגם אנשים פרטיים שמוכרים ספרים ביד2, מוסרים בחינם באגורה וכדומה. יש פרויקט חביב בשם "סיפור חוזר" שמציע ספרים משומשים מוזלים, ואפשר אחר כך גם לתרום אותם בחזרה ולקבל זיכוי סמלי.

בקיצור - יש הרבה אפשרויות לקרוא בזול. אל תשכח לחזור לספר לנו מה אתה קורא
לצפיה ב-'תודה על הטיפים'
תודה על הטיפים
26/07/2016 | 00:40
25
לצפיה ב-'לדעתי זה סוג של גניבה.'
לדעתי זה סוג של גניבה.
26/07/2016 | 11:09
101
המטרה באפשרות ההחזרה היא לא שתחזיר באופן סדרתי את כל הספרים שרכשת כדי לקרוא ואכן קראת. המטרה היא למקרים שבהם, למשל, אתה מקבל ספר במתנה אך אינך מעוניין לקרוא אותו ורוצה להחליף לספר אחר. או מקסימום רכשת ספר ואחרי כמה עמודים או פרקים גילית שאתה ממש לא מתחבר והחלטת להחליפו באחר. אבל אם אתה נהנה מהמוצר שאתה קונה ומשתמש בו, אז להחזיר אותו אחרי שסיימת את השימוש בו לדעתי זה ניצול של פרצה בחוק לסוג של הונאה ו/או גניבה. אני לא מכירה אותך, זה לא משהו אישי כלפיך, פשוט האופן שבו אני רואה את הדברים.
מי שאינו מעוניין לרכוש ספר כדי להחזיק אותו בבית, אלא רק לקרוא ולהחזיר, יכול ללכת לספריה. חנות ספרים היא בית עסק המתפרנס ממכירת ספרים. אם כולם, או אפילו רק חלק מהקונים, יעשו כמוך, הן יפשטו את הרגל. שלא לדבר על כך שהסופרים שטרחו וכתבו את הספרים האלה לא מקבלים שכר (הפעוט גם כך) על עמלם. מבחינתי אין הבדל בין מעשה כזה לבין זה שמישהו ישכור אותך לבצע עבודה, ואחרי חודש יודיע לך שהוא מחליף אותך בעובד אחר ולכן אינו מתכוון לשלם לך על הזמן שעבדת.
לצפיה ב-'בעיני זה ניצול של החנות, בשביל זה יש ספריה '
בעיני זה ניצול של החנות, בשביל זה יש ספריה
26/07/2016 | 16:19
96
יש ספריה כמעט בכל איזור/שכונה, שעות פתיחה די ארוכות- אין סיבה שלא לשאול ספרים מהספריה.

כאשר הייתי בארץ קניתי כמה וכמה ספרים ואז כשראיתי שאני קונה יותר מידי ומחסלת אותם במקום להשאיר לקחת איתי חזרה לחו"ל- התחלתי ללכת לספרייה.
לצפיה ב-'לא הגון, לא מוסרי ולא חוקי'
לא הגון, לא מוסרי ולא חוקי
31/07/2016 | 16:10
80
מחר תארגן מסיבה בבית.
תקנה טלויזיית ענק, כיסאות למכביר, ערכת קריוקי ורמקולים
ותחזיר את כולם ביום למחרת.
נו, נהדר.

אגב,
כתבת איפושהו שהדבר "מעורפל" מבחינה חוקית
ובכן-
החוק קובע שניתן להחזיר אם המוצר לא נפגם והרוכש לא עשה בו כל שימוש 
העניין הוא שאי אפשר לבדוק באמת אם עשית שמוש בספר, ואני בטוח שצומת ספרים גם לא תהיה מעוניינת להיכנס איתך לעימות בעניין הזה.
אבל זה לא מעורפל- אתה עובר על החוק חד - משמעית (שלא לדבר על העניין המוסרי), ומקרים כאלו הם הסיבה שכולם במדינה הזו רק מחפשים לדפוק אחד את השני- כי הגינות בסיסית שמורה רק ל"פראיירים".
לצפיה ב-'במידה ואתה רוצה'
במידה ואתה רוצה
31/07/2016 | 22:33
57
שהחוק המאפשר להחליף תוך 14 יום מוצר יתבטל, אתה יכול להמשיך במעשה שלך, שהוא בהחלט לא חוקי...

כשהחוק הנ"ל חוקק אחת הטענות, של חברי כנסת/חברי הועדה, נגד החוק היתה ההרגשה שיהיו כאלה שירמו ויפעלו בצורה שאתה פועל...

לדעתי, באיזה מידה, יכול להיות שאחד מעובדי הרשת יתפוס שזה מה שאתה עושה (אם תמשיך לעשות את זה בצורה שיטתית...) ויסמנו אותך - ובפעם הבאה שתרצה להחליף ספר יכול להיות שלא יאפשרו לך - ואולי יחקרו אותך...

וגם אני לא מבינה מדוע שלא תשתמש בשירותי הספרייה באיזור מגוריך - כיום ההשאלות שם חינם.... (בעבר לקחו כסף עבור שירותי ההשאלה לשנה - אבל יצא חוק שמחייב את הספריות לא לקחת כסף עבור ההשאלות...)
אולי צריך להשאיר צ'ק עירבון - וגם מקפידים יותר על איחורים (בעבר לא היו קנסות על איחורים - וכיום לוקחים לעתים קנס אפילו על יומיים איחור - אבל אם אתה קורא ספר בשבועיים אז לא תהיה לך בעיה להחזיר את הספר בזמן )
לצפיה ב-'האם יש ממליצים על סדרת'
האם יש ממליצים על סדרת
22/07/2016 | 15:36
5
104
'קהילים נגד וספרים'?
מדובר בספרים מד"ב/ פנטזיה אולי לנוער.
אשמח לשמוע.
תודה מראש
לצפיה ב-'את מתכוונת לקרוא אותה'
את מתכוונת לקרוא אותה
22/07/2016 | 16:22
29
באנגלית?

כי ראיתי שרק 3 ספרים מ 8 תורגמו וגם לא לפי הסדר.
לצפיה ב-'או קיי זכרתי משהו על הספרים'
או קיי זכרתי משהו על הספרים
22/07/2016 | 17:19
1
24
מדובר בסידרה שנקראת 39 הרמזים, יש בה 5 תת סדרות שאחת מהן היא קהילים נגד וספרים.

מהסידרה המקורית תורגם רק הספר הראשון עליו אחד מחברי בגוד רידס כתב שהוא חלש. זו הסידרה המקורית -

מתוך תת סידרה קהילים נגד וספרים לפי מה שראיתי תורגמו כל ששת הספרים -

חברים שלי בגודרידס קראו רק את הספר הראשון והוא נחשב בינוני.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/07/2016 | 18:34
15
על המידע.
התעניינתי בסדרה כי ראיתי שישנו ספר שכתב דיוויד באלדאצ'י והוא מספר חמש או משהו כזה.
נראה לי שאת הספרים הללו כתבו סופרים שונים. זה קצת מוזר בעיניי.
אני מאד אוהבת את הכתיבה של באלדאצ'י ולכן זה משך אותי.
בעקבות דברייך אשקול שוב.
שבת שלום
לצפיה ב-'לא מכירה את הסדרה'
לא מכירה את הסדרה
22/07/2016 | 18:51
1
39
וכשקראתי את ההודעה, חשבתי שאולי היו לך טעויות הקלדה והשם של הסדרה הוא "קהלים נגד סופרים"...
לצפיה ב-'חחח...'
חחח...
22/07/2016 | 20:43
22
זה באמת נשמע כמו נושא שמתאים למנהלת בפורום 'ספרים סופרים', חשבת שמגיע דיון סוער...
ד.א. מצאתי באתר 'בוקמי' את חמשת ספרי הסדרה ואכן כל אחד מהם נכתב ע"י סופר אחר, כמו כן מצאתי שם גם את 'רעד' מה'זאבים של גרייס', אז נראה לי שאני קודם כל ארכוש אותו ואתחיל לקרוא אותו לפני 'שהות', כי אני טיפוס שדי אוהב 'סדר בבלאגן'
לצפיה ב-'שאלה או הצעה, אולי שניהם ביחד '
שאלה או הצעה, אולי שניהם ביחד
22/07/2016 | 08:00
21
145
יש אתר עברי שמרכז מידע על ספרים שעומדים לצאת? אם לא, אולי אפשר לעשות פינה כזו בפורום פה, לפרסם מראש ספרים שעתידים לצאת?

אשמח לתגובות בעניין, נמרוד 
לצפיה ב-'רעיון טוב, נמרוד. אני אשמח אם תהיה פינה כזו.'
רעיון טוב, נמרוד. אני אשמח אם תהיה פינה כזו.
22/07/2016 | 08:13
16
לצפיה ב-'רעיון מצויין'
רעיון מצויין
22/07/2016 | 09:10
10
56
רק לא ברור לי אופן המימוש שלו
לצפיה ב-'לקחתי את הרעיון מפורום טלוויזיה'
לקחתי את הרעיון מפורום טלוויזיה
22/07/2016 | 11:54
9
49
נראה לי שספרות זרה יותר מתאימה לקונספט.. אני מאמין שיש פה מספיק קוראים כדי למשוך סוג רעיון כזה מסופרים, האומנם? מה עומד לדעתך סיוון, בדרך למימוש?
לצפיה ב-' לשתול מרגל בהוצאות הספרים? לפרוץ למחשבי הסופרים? '
לשתול מרגל בהוצאות הספרים? לפרוץ למחשבי הסופרים?
22/07/2016 | 12:04
1
13
לצפיה ב-'אני בטוח שנמצא דרך הגיונית, לא כזו, להוציא את זה לפועל'
אני בטוח שנמצא דרך הגיונית, לא כזו, להוציא את זה לפועל
22/07/2016 | 12:26
38
הרי זה אינטרס להוצאות? לסופרים? כמה ערך יש בעיניהם לפורום הנחמד שיש פה?
לצפיה ב-'לדעתי אין לנו מקור'
לדעתי אין לנו מקור
22/07/2016 | 16:32
6
35
ידע למעט האתרים שמפרסמים בקרוב
לצפיה ב-'אפשר להסתפק בזה, אבל:'
אפשר להסתפק בזה, אבל:
22/07/2016 | 16:45
5
29
מה הצורך, אני חוזר ושואל
לצפיה ב-'לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך'
לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך
22/07/2016 | 17:07
4
25
אם אין לנו מקור לספרים שיוצאים בקרוב איך אפשר לכתוב פינה?
לצפיה ב-'ומה בקשר למדורי ה"בקרוב" באתרי ההוצאות?'
ומה בקשר למדורי ה"בקרוב" באתרי ההוצאות?
22/07/2016 | 17:13
3
6
לצפיה ב-'ומה בקשר לספרות שהיא לא בעברית?'
ומה בקשר לספרות שהיא לא בעברית?
22/07/2016 | 17:15
3
לצפיה ב-'אין להם מידע ברוב האתרים'
אין להם מידע ברוב האתרים
22/07/2016 | 17:20
1
5
לצפיה ב-'אבל חשוב לרכז בפורום מידע מהאתרים שיש בהם פרטים'
אבל חשוב לרכז בפורום מידע מהאתרים שיש בהם פרטים
22/07/2016 | 17:42
19
הרי זה רעיון מצויין כמו שנאמר בהודעות בקשר לזה
אני רוצה לשמוע מעוד אנשים על זה
לצפיה ב-'תמשיכו לכתוב ולהגיב על עניין זה, בבקשה'
תמשיכו לכתוב ולהגיב על עניין זה, בבקשה
22/07/2016 | 14:00
28
כבר יש פידבקים טובים, יש לאן להמשיך!
לצפיה ב-'ההוצאות מפרסמות בתחילת השנה אלו ספרים הן עתידות להוציא'
ההוצאות מפרסמות בתחילת השנה אלו ספרים הן עתידות להוציא
22/07/2016 | 14:44
2
49
ובכמה מן האתרים מצאתי מדור "בקרוב", כמו עם-עובד, פרדס, אופוס, תמיר//סנדיק
לצפיה ב-'יופי, אפשר לקרוא לזה הצלחה+, מי רוצה שפינת הכותרים הבאים'
יופי, אפשר לקרוא לזה הצלחה+, מי רוצה שפינת הכותרים הבאים
22/07/2016 | 15:44
28
תעלה לפורום, בואו נעשה הצבעה 
אני מקווה שזה יצלח, ועוד הוצאות לאור יהיו חלק מהעניין
לצפיה ב-'רוני, אשמח אם תפרסמי מידע שאספת באתרים האלה:'
רוני, אשמח אם תפרסמי מידע שאספת באתרים האלה:
22/07/2016 | 18:03
20
על ספרים חדשים, די הגיוני שצריך לדעת תאריכים מדוייקים ולא רק את השנה שבה יוצאים הספרים
לצפיה ב-'איך לפתות מוזה: -הצצה לספרי ביכורים שיראו אור בקרוב '
איך לפתות מוזה: -הצצה לספרי ביכורים שיראו אור בקרוב
22/07/2016 | 18:00
1
56
איך לפתות מוזה: הכוח והחולשות של סדנאות כתיבה
"בכורה 2016" הוא הצצה לספרי ביכורים שיראו אור בקרוב, אבל גם הרבה יותר מזה

הקובץ הזה מאוורר ונוח לקריאה, ויש בו הצצה לעשרה ספרי ביכורים שייצאו לאור בשנה זו בהוצאת כנרת זמורה־ביתן. עשרה קולות חדשים אבל לא בוסריים לגמרי, שכן כולם או רובם בוגרי "המגֵרה", בית ספר לכתיבה המסונף אף הוא לבית ההוצאה. אם נפתח את המגירה הזאת דרך הצהרת הכוונות של המנהל איתמר רוז, נמצא שהכוונה היתה ליצור "חממה אמיתית לדור סופרי העתיד של ישראל", וגם "מקום שבו ייפגשו האנשים הכשרוניים ביותר והלהוטים ביותר, יפרו זה את זה, ירכשו ארגז כלים משוכלל ובעיקר ילמדו לראות בעצמם סופרים. כן, סופרים".
תנועה מדגימים בהליכה, לימדנו גבריאל גרסיה מרקס, שכמו גאונים רבים ברפובליקת המלים, לא מיהר לחשוף את ארגז הכלים שלו לפני סופרי העתיד. אבל כשמציגים לקוראים טעימה מיצירות בלוויית טקסט יח"צני המבטיח להם מקום שבו "ילמדו לראות בעצמם סופרים", מישהו צריך לצנן את ההתלהבות.
סופרים תהיו כשספריכם יראו אור ויתחרו בשוק קשה, מוצף, ביקורתי, זעיר ולא מתגמל. סופרים תהיו רק אם תבקשו להתנתק מן המעטפת החמימה והמכילה, הרוויה בתובנות על תהליכים רגשיים שסופרים עוברים משל היו בני עדות הריאליטי. סופרים תהיו כשתלמדו לקרוא בצימאון כדי לחפש כלים, ואולי תיאלצו לוותר לעד על חוויית הקריאה האמוציונלית, כמו נגרים מתחילים שלעולם לא יתאהבו עוד ברהיט מושלם, אלא יבדקו בו כל שגֶם. וגם: סופרים תהיו כשתלמדו כי היחס בין תעצומות הרגש שחוויתם בכתיבה לבין הטקסט דומה ליחס בין מנוסה מבוהלת לוואלס אנגלי. שניהם תנועה, אבל הוואלס הוא תנועה רווית חוקיות, שהחן שבה נברא ממשמעת והקפדה ודיוק עילאי והתחשבות בפרטנר. סופרים, בניגוד לדימוי הרומנטי המצועף מסתורין והמביך שנקשר בהם, אינם יחידי סגולה, שהמוזה מנשקת ומברכת. והם לא פועלים בחלל הריק, ורצוי שיבינו כי אולי הם כותבים לבד, אבל היצירה מיועדת לקורא, והוא שותף הכרחי וחשוב מאין כמוהו לחייה של היצירה.
המשך

בצילום
קונסטנטין מקובסקי, "המוזה של השירה", 1886. צילום: ארגס־ארט
לצפיה ב-''
22/07/2016 | 19:04
22
נחמד מאוד!
לצפיה ב-'אני רואה שלמרות הצפיות הלא מעטות'
אני רואה שלמרות הצפיות הלא מעטות
23/07/2016 | 08:42
2
37
אנשים לא הביעו התעניינות ורצון ברעיון שהעלתי, כנראה שזה לא מעניין
לצפיה ב-'לא שזה לא מעניין'
לא שזה לא מעניין
29/07/2016 | 13:11
1
5
הבעיה היא, כפי שכתבו לפניי, שיש בעיה במימוש; כדי לרכז מידע על ספרים העתידים לצאת צריך לעקוב ברציפות אחרי הפרסומים של ההוצאות, שככל הנראה חלקן לא מפרסמות את הספרים העתידיים שלהן בצורה מסודרת, כך שזה אומר גם לעקוב אחרי כל מדורי הספרות באתרי החדשות שמא תפורסם שם איזו ידיעה רלוונטית, או אפילו אחרי הסופרים עצמם שמכריזים על ספריהם העתידיים.
אם מישהו מוכן לקחת על עצמו את ה"תיק" של ריכוז מידע מהרשת, אני בטוחה שרוב הגולשים ישמחו להתעדכן במידע הזה.
לצפיה ב-'ומה אם כמה חברים יקחו חלק בעניין?'
ומה אם כמה חברים יקחו חלק בעניין?
29/07/2016 | 13:14
2
אולי אפשרי לכל אחד לבחור הוצאה לאור מועדפת, ולהביא את המידע לפה
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:52
3
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'אירוח בנושא שיווק'
אירוח בנושא שיווק
( לעמוד שלי בתפוז )
20/07/2016 | 14:24
1
2
 האם אתה כבעל עסק מכיר את כל הכלים השיווקים שעומדים לרשותך לצורך קידום העסק שלך? 
ביום ראשון נארח בפורום ייעוץ עסקי את אריה טוקר, מומחה לשיווק שישיב על שאלותיכם מהתחום ויציג בפניכם את כללי הזהב שיעזרו לכם להרוויח יותר!

היכנסו כבר עכשיו 

לצפיה ב-'עזרה בכתיבת עבודה אקדמאית'
עזרה בכתיבת עבודה אקדמאית
19/07/2016 | 08:58
37
היי
אני מחפשת עזרה בכתיבת ממצאים של עבודה במחקר איכותני. מדובר בארבעה-חמישה עמודים המסתמכים על מספר ראיונות
פרטים בפרטי תודה
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:53
8
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
21/07/2016 | 06:04
35
52
עוד מעט שבת, זמן לספר מה קראתם במהלך השבוע ומה תקראו ביום המנוחה.

שבת שלום לכולם
לצפיה ב-'החום כאן'
החום כאן
21/07/2016 | 08:51
81
פשוט בלתי נסבל ואנחנו עוד לא באוגוסט. חזרתי למקלחת אדים כמו בחמאם.

אני מסיימת את הספר הרביעי בסידרת נערי העורב. מאוד מאכזב לטעמי.  ואני ממש מבינה למה הסידרה כולה לא תורגמה. הספר הראשון והשני מצויינים. השלישי זו התדרדרות קשה והרביעי חותם את העיסה הזו.

מקווה לחזור ליריד ההבלים ולסיים אותו.
לצפיה ב-'היה שבוע פורה ומוצלח ברובו'
היה שבוע פורה ומוצלח ברובו
21/07/2016 | 09:39
2
90
בתחילת השבוע סיימתי את "התיק של אלפסי", המפגיש מספר דמויות מן ההוויה הישראלית, כולם מצולקות בדרך זו או אחרת. ספר שונה.

אחריו קראתי את "מרגל בין חברים", ספר נוסף מבית היוצר של בן מקנטייר שכותב מצוין על עולם הביון. הפעם הוא מספר את סיפורו של קים פילבי.

הבא בתור היה ספר עיון בנושא שואת יהודי הולנד. פנחס בר-אפרת, שכנער הסתתר מפני הנאצים, עסק בעבודת הדוקטורט שלו בחקר תופעת ההלשנה בהולנד הכבושה. "בין הלשנה להצלה" מבוסס על עבודה זו. מעניין מאוד.

העיסוק בהולנד עורר בי חשק לקרוא שוב את "ההתנקשות" מאת הארי מוליש ההולנדי, שמתרחש גם הוא באותה תקופה. ספר טוב מאוד. 

השיא של השבוע היה "מסע הרבבה" מאת כסנופון, ספר שנכתב במאה הרביעית לפנה"ס. כסנופון, סופר ופילוסוף, התלווה לשכירי חרב יוונים שהצטרפו לכורש ששאף להדיח את אחיו מכס המלוכה בפרס. לאחר שכורש נפל בקרב, הוביל אותם כסנופון חזרה ליוון. בספר הוא מתאר את ההרפתקאה שארכה כשנה ושלושה חודשים. ספר מרתק.

שבת שלום 
לצפיה ב-'איזה כיף'
איזה כיף
22/07/2016 | 10:53
1
29
מרגל בין חברים ממתין לי. בן מקנטייר לטעמי הוא אחד מהסופרים המוצלחים.
לצפיה ב-'אחרי החוויה המוצלחת עם מרגל בן חברים ועם סוכן זיגזג'
אחרי החוויה המוצלחת עם מרגל בן חברים ועם סוכן זיגזג
22/07/2016 | 12:12
26
אני מתכננת לקרוא גם את מבצע קציצה ואת בגידה כפולה.
לצפיה ב-'סיימתי את "על חוט השערה" שגרם לי לבכות ולהתרגש '
סיימתי את "על חוט השערה" שגרם לי לבכות ולהתרגש
21/07/2016 | 13:48
78
עכשיו אני באמצע של "כותבת ומוחקת אהבה"

מאוד אוהבת את השם של הספר - משהו בו כל כך נכון ומתאים לספר.
התחלתי לקרוא אותו בעבר ופחות התחברתי ואתמול ממש נשאבתי לתוכו.
לצפיה ב-'טחנת החיים של יצחק שמי'
טחנת החיים של יצחק שמי
21/07/2016 | 16:09
50
לשון ציורית מופלאה תאורי נוף פנטסטים זה אני
מומלץ לקרוא ביקורות באתר סימניה
לצפיה ב-'"בית השינה" של ג'ונתן קו '
"בית השינה" של ג'ונתן קו
22/07/2016 | 02:57
4
68
אמנם כתוב היטב, אבל גדוש כל כך בתחבולות ובהתחכמויות, שהתקשיתי להיסחף פנימה ולהזדהות עם מי מהדמויות. אבל אולי היוהרה הזו היא רוח הזמן, מה אני יודע.
לצפיה ב-'גם לי היתה הרגשה דומה במהלך קריאתו'
גם לי היתה הרגשה דומה במהלך קריאתו
24/07/2016 | 09:26
3
15
לצפיה ב-'קראת דברים אחרים שלו? ממליצה? '
קראת דברים אחרים שלו? ממליצה?
25/07/2016 | 15:04
2
9
לצפיה ב-'לא. בועז כהן המליץ לא אחת על "מועדון האידיוטים"'
לא. בועז כהן המליץ לא אחת על "מועדון האידיוטים"
26/07/2016 | 09:20
1
15
למי שאוהב רוק.
לצפיה ב-'בועז כהן הוא איש יקר '
בועז כהן הוא איש יקר
28/07/2016 | 13:37
5
לצפיה ב-'שהות של מגי סטיווטר'
שהות של מגי סטיווטר
22/07/2016 | 08:09
7
44
השבוע קראתי באנגלית ספר שכבר קראתי בעברית.
The Enemy של צ'יילד שלא זוכרת איך הוא נקרא בעברית.
התחלתי את ה-The Poet של מייקל קונלי.
לצפיה ב-'אני מקווה שטרילוגיית הזאבים של גרייס'
אני מקווה שטרילוגיית הזאבים של גרייס
22/07/2016 | 08:31
6
36
לא מתדרדרת כמו סידרת נערי העורב. היה לה כל כך הרבה פוטנציאל ואיזו אכזבה.
לצפיה ב-'מה הספר הראשון בטרילוגיה?'
מה הספר הראשון בטרילוגיה?
22/07/2016 | 09:08
5
31
חיפשתי לפי 'הזאבים של גרייס' ולא מצאתי.
את הספר קיבלתי מתפוז ולא קראתי את הראשון. מקווה שזה עומד בפני עצמו.
אשמח אם תכווני אותי.
קריאה נעימה
לצפיה ב-'הספר הראשון'
הספר הראשון
22/07/2016 | 09:12
4
39
הוא רעד.

בסידרת נערי העורב 2 הספרים האחרונים מתוך 4 היו פשוט אכזבה רבתית
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/07/2016 | 12:26
3
18
איפה אפשר למצוא אותו?
רצוי דיגיטלית.
חיפשתי כרגע במספר אתרים ולא מצאתי אותו.
אם אינך יכולה לענות לי כאן אשמח לקבל במסר.
תודה מראש
אם אין דיגיטלי אז אשמח על הפניה לחנות/יות שבהם נמצא.
לצפיה ב-'אני '
אני
22/07/2016 | 16:17
2
18
לא חושבת שיש אותו בעברית דיגיטלית, רק באנגלית.

את יכולה להשיג אותו בצומת לדעתי.
לצפיה ב-'קישור לספר באמזון'
קישור לספר באמזון
22/07/2016 | 16:37
1
12

הספר עולה כ - 2 דולר, קובץ האודיו שמלווה אותו (הקראה של הספר) עולה עוד 3 דולר. אני מאוד נהנית לקרוא ולהקשיב במקביל
לצפיה ב-'תודה רבה, יקרה'
תודה רבה, יקרה
22/07/2016 | 18:29
2
לצפיה ב-'You Can't Go Home Again- 25%'
You Can't Go Home Again- 25%
22/07/2016 | 11:49
2
63
גאון, אבל צריך עריכה הרבה יותר טובה.
לצפיה ב-'כך בדיוק אמרתי; מילה במילה '
כך בדיוק אמרתי; מילה במילה
22/07/2016 | 12:33
1
64
עד כדי כך שהפסקתי באמצע.
גאון? 'הבט הביתה מלאך' גאוני. הרבה-הרבה-הרבה יותר טוב. מופת ד-מופת
לצפיה ב-'גאון לא צריך להיות מושלם.'
גאון לא צריך להיות מושלם.
22/07/2016 | 17:28
38
אפשר לראות גאונות בהייקו, שורה ופיסקה. לא צריך 700 עמודים לשם כך. זה לא עניין של סיבולת ורצף. נראה מה יקרה שאגיע למחצית הספר. בכל אופן, לתומס וולף יש את זה בענק. אבל זה לא אומר שאי אפשר להוריד בכיף 10-15-20 אחוז מהכתיבה שלו. אף אחד לא מושלם. גם שייקספיר וטולסטוי לא חפים מטעויות. את דעתי בנוגע לרומנים של וולף ציינתי פעמים רבות. מבחינתי, עד כה, הרומן השני שלו היה הטוב ביותר.
לצפיה ב-'חזרתי לבוידעם: מתנהל לאטי עם 'מארש-ראדצקי/יוזף רוט'
חזרתי לבוידעם: מתנהל לאטי עם 'מארש-ראדצקי/יוזף רוט
22/07/2016 | 12:00
1
40
ומתענג על התרגום של אילנה המרמן עם עברית שכבר לא שומעים כמוה, ואשר בן 16 ממוצע לא יבין חלקים לא מעטים ממנה
לצפיה ב-'לקחתי אותו לקריאה לקראת נסיעתי לוינה '
לקחתי אותו לקריאה לקראת נסיעתי לוינה
25/07/2016 | 15:06
10
והו, כמה וינה השתנתה מאז.

לצפיה ב-'אחרי 3 שנים שחונות'
אחרי 3 שנים שחונות
22/07/2016 | 15:58
2
83
של בצורת  - 2-3 ספרים בשנה - חזרתי לקרוא בצורה שוטפת.

לפני כמה ימים סיימתי את "עשרה אינדיאנים קטנים" / שרמן אלקסי, שהומלץ בפורום לפני שנים . קובץ סיפורים שנון ואקטואלי גם היום.

לפני כן קראתי את "האדריכל מפריס" / בלפור, אודות אדריכל הבונה מקומות מחבוא  ליהודים בתקופת הכיבוש הנאצי בצרפת. הספר קריא ומותח אך עיצוב הדמויות שטוח מאד ותיאורי האווירה בתקופת הכיבוש קלושים גם הם.

קוראת עכשיו את "אמנות הבישול הסובייטי / אניה פון ברזמן - ממואר על אוכל ותולדות רוסיה וברה"מ. מאד נהנית. תיאור מלא חיים (גם אם אלה היו קשים מנשוא) של היום-יום בברה"מ לצד  (הרי אי אפשר לכתוב במקרה זה "לאור") המדיניות האכזרית בימי המהפכה ובתקופת סטאלין.
לצפיה ב-'איזה יופי '
איזה יופי
22/07/2016 | 16:19
41
אמנות הבישול ממתין לי, קראתי חוות דעת ממש טובות עליו.
לצפיה ב-'מסכימה אתך לגבי החולשות של האדריכל'
מסכימה אתך לגבי החולשות של האדריכל
22/07/2016 | 16:33
13
לצפיה ב-'אני בבולמוס קריאה בזמן האחרון'
אני בבולמוס קריאה בזמן האחרון
23/07/2016 | 10:41
1
71
מסיימת 2-3 ספרים בשבוע. רובם קלילים יש לציין, ובכל זאת...
לאחרונה סיימתי את תבונה ורגישות (הוצאת סנדיק החדשה), הנערה מכיכר טיימס, ללכת בדרכך, קריאת הקוקיה, אחרון הגנטלמנים ההרפתקנים (שהייתי תקועה איתו חודשים), אנשים מאושרים קוראים ושותים קפה, ועומדת לסיים את האסופה למבוגרים של אגדת האחים גרים (בעריכת פיליפ פולמן). לא יודעת האם ומתי אוכל לכתוב ביקורות לכולם - אולי אעשה אוסף ביקורות קצרות בהמשך היום. 

כרגע קוראת, במקביל כמובן: הצרה עם עזים וכבשים, החיים אחריך (אנגלית), וצ'רצ'יל: שיעור בגדולה. במהלך השבת אמשיך עם אלה...

שבת שלום ושלווה 
לצפיה ב-'בילבלתי בין הנערה מכיכר טיימס לנערה מכיכר וואשינגטון'
בילבלתי בין הנערה מכיכר טיימס לנערה מכיכר וואשינגטון
23/07/2016 | 23:49
26
בנערה מכיכר וואשינגטון ראיתי את ההצגה
לצפיה ב-'השבוע קראתי את הדרך לעין חרוד'
השבוע קראתי את הדרך לעין חרוד
23/07/2016 | 23:04
38
ואתמול בערב הלכתי לראות את העיבוד של צבי סהר לספר. 
מופע אחר מכל מה שראיתי, מעולה ומסעיר. הטקסטים במופע מצטטים מילה במילה מהספר. היה מעניין לראות איזה קטעים נבחרו ומה הושמט. 
היום התחלתי את טווס בחדר מדרגות. 
לצפיה ב-'את אחרית הדבר ל"שאני אדמה ואדם", מאת פרופ' יפה ברלוביץ'
את אחרית הדבר ל"שאני אדמה ואדם", מאת פרופ' יפה ברלוביץ
24/07/2016 | 09:29
1
19
הספר הוא אוסף נפלא של סיפורים וקטעי רומנים שכתבו נשים לפני קום המדינה. קריאת השנה שלי עד כה. אחרית הדבר די ארוכה ודרשה זמן משלה, היא גם כתובה אקדמית מדי לטעמי, ובכל זאת, מאלפת. איזו עבודה נהדרת עשתה פרופ' ברלוביץ בהוצאת הספר.

אני מתחילה היום, כנראה, את "הרים ונהרות לעולם", אוסף רשימות מסע של דן דאור. זה שבוע שבו אני לא יכולה להתחייב לקריאה נמשכת, כך שאוסף רשימות קצרות שכזה מתאים לי. ואם אפשר לקרוא בו על כמה מקומות שהכרתי במסעותיי שלי, מה טוב.
לצפיה ב-'אוסף יפהפה, זה של דן דאור, "הרים ונהרות לעולם"'
אוסף יפהפה, זה של דן דאור, "הרים ונהרות לעולם"
26/07/2016 | 09:21
13
רשימות קצרות אבל דורשות ריכוז ומחשבה. רשומה אחת לקתה בעיוורון מוסרי, לצערי, בנושא הזנות (ספציפית לזו של הולנד והחלונות האדומים, אבל גם בכלל) וזה היה חבל ומכאיב. חשבתי שלא להמשיך הלאה אבל כיוון שגם אני לא מושלמת...המשכתי.
לצפיה ב-'רשימת ספרים רבי מכר באנגלית ניו יורק טיימס'
רשימת ספרים רבי מכר באנגלית ניו יורק טיימס
24/07/2016 | 12:05
81
ניתן למצוא כאן
לצפיה ב-'"הסרטיפיקט" של בשביס-זינגר'
"הסרטיפיקט" של בשביס-זינגר
24/07/2016 | 16:48
20
לפניו קראתי את the demigods diaries של ריק ריירדן (ספר נוער, ספין-אוף של סדרת פרסי ג'קסון)
לפני זה סיימתי את נוילנד של אשכול נבו - לא התלהבתי יותר מדי, אבל "בסדר"
לצפיה ב-'סיימתי את הרומן הראשון בקובץ "מותה של בל"'
סיימתי את הרומן הראשון בקובץ "מותה של בל"
25/07/2016 | 21:47
14
וחצי מהשני, "מכת ירח"

שבוע מוצלח לכולם
לצפיה ב-'מחשבותיי אודות "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש"'
מחשבותיי אודות "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש"
21/07/2016 | 01:27
6
70
שבעה מדורים ישנם בגיהינום, אחד מהם הוא המדור למשאבי אנוש. מי ירד שאולה, ומי לא, ואיך לעזאזל נאכלס את כולם בתוהו האדום. השטן שולח את הממונה אל פני האדמה לאתר מועמדים, ולוודא שאין פקשושים (כמה אצילי מצדו), שם הוא מתאהב באישה התזזיתית ביותר שפגש.

זוהי פרשנותי לכותרת הספר, אולי כתולדה מטיול ארוך או זמן רב ללא כתיבה, אך לא בזאת עוסק הסיפור, אלא בגיהינום האישי שלנו, הסכסוך וההתמודדות עמו.
הימים הם ימי האינתיפאדה (לא הראשונה או הנוכחית, השנייה), ואישה אלמונית נהרגת בפיגוע בבירה. לאחר תהליך זיהויה, מוטלת על הממונה לכוח אדם במפעלה משימה (מורכבת משדימה), הוא יוצא למסע להביא אותה ואת עצמו למקום מנוחה.  

העיסוק בסכסוך עצמו זניח, לעומת העיסוק בהשלכותיו – בהתמודדות הבלתי נמנעת עם המציאות, בנטל הרגשי הנשרך כמשקולת. אין אנו מודעים לשמות הדמויות, בדגש על גיבור העלילה. אולי מפני שחפץ הסופר לרמוז, שבאופן מסוים, כולנו ממונים, אחראים על הקורבנות, בין אם נבחר או לא, עבורנו, הם חלק בלתי נפרד.

כתיבתו של יהושע קולחת ומעשירה, מרנינה במשלבה. הוא מיטיב לתאר את התמונה במלואה, במלוא יופייה או עליבותה, לא בוחל באמצעים לתאר את העולם הנברא לפניו.

הכתב במקומון, הנחש המושמץ, התחבב עלי לקראת סוף הסיפור. באמצעותו פורש בפנינו יהושע, את פרשנותו האישית לאחת ממשנות אפלטון - אהבה אמיתית אינה זו המממשת את תשוקת אדונה, אלא זו שאינה מממשת, זו שנעדר בה, המושא. כל שאר האהבות ינבלו במהלך החיים או בתומם, רק זו המקדשת את הרגש גרידא, היא זו שתתקיים לעד.

קל להפוך אדיש בארץ שסועת מלחמות, להתעלם מפיגוע הדמים או מודעת האבל ברחוב. אולם לא הפעם. הדגש על אנושיות (או היעדרה), מאלץ את הממונה למשאבי אנוש לצאת ממבצרו, כאילו תפקידו, הוא להשיב אט אט, אלינו ואל עצמו את הרגישות האבודה, שהימצאותה עלולה לכלות אותנו, כפצצת אטום.  

והוא מוצא אותה, בדמות אישה טטארית שלעולם לא יפגוש. שהאהבה אליה מתפשטת בנפשו כזיקוקים בשמיים, המבליחים הארה, כל פעם מחדש.

פגעי הגורל אינם מרפים. אור אסרף, לי זיתוני, שירה בנקי, כולם נצרבו בזיכרוני. כל אחד והמקבילה הטטארית שלו, החיוך, המבט, התום. אני רואה אותם לנגד עיניי, חיים, ופורחים, ושמחים, ובלי בכלל להכיר אותם, אני אוהב אותם, אהבה אמיתית, כמו של אפלטון, ובגלל זה כואב לי, כואב לי כל כך.

לצפיה ב-'החלק'
החלק
21/07/2016 | 08:48
40
הראשון של הספר היה מצויין ממש אהבתי אותו. אבל ממש התאכזבתי מהחלק האחרון וההתרה של העלילה. גם מבחינה רעיונית וגם מבחינה יישומית החלק האחרון היה ממש לא טוב בעיניי.

היכולת להיות אמפטי ולפתח כזו אמפטיה עמוקה לאדם שאנחנו לא מכירים נדירה בעיניי.
לצפיה ב-'גם לי היו הרבה מחשבות על הספר הזה '
גם לי היו הרבה מחשבות על הספר הזה
22/07/2016 | 02:49
1
32
די מחשבות כדי למלא רשומה בבלוג שלי.

הנה כמה מהן:

מדובר בספר לא ארוך, אבל התקשיתי לקרוא יותר מכמה עמודים בבת אחת בגלל ריבוי הדמויות, גודש הפרטים והקצב המהיר של ההתרחשויות. גם הנושאים שהספר נוגע בהם רבים מאד, אולי רבים מדי, וכולם כבדים למדי: פיגועים, מוות, עשירים ועניים, יהודים ונוצרים, דתיים וחילוניים, הורים וילדים, ממונים וכפיפים, אנטישמיות, גיל , גירושין.
מכיוון שכל הנושאים האלה רלבנטיים לי, מצאתי את עצמי הרבה פעמים עוצר ומהרהר. תחושתי היא, שהגודש גרם לכך שכמה התחלות נשארו בלתי גמורות, בבחינת אקדחים שמונחים על השולחן ולא יורים עד סוף הספר. למשל, מבטו של הממונה בבן של הנרצחת מתואר בסגנון מאד הומואי, מאד מזכיר את תיאור הנער טדזיו ב"מוות בוונציה" של תומאס מאן. בשביל מה? לא ברור.
בכלל, הספר גדוש בהרבה התייחסויות לטכסטים קלאסיים של תרבות המערב, כמה מהן מפורשות, כמה מהן מרומזות, שהתפרשו לי רק אחר כך, מקריאה על הספר באינטרנט. גם השימוש היפה ב"מקהלה יוונית" אומר לקורא שיש לו עסק עם סיפור בעל הקשרים אירופאים. מדובר בקטעי טכסט בגופן שונה, שמובאים בשם "אנחנו" כלשהו, כל פעם "אנחנו" אחר, שאינו כולל אף אחת מהדמויות. כיוון ששאר הקטעים מסופרים מתודעתו של הממונה, קטעי "המקהלה" נותנים לקורא אפשרות לשים לב לזוויות מבט אחרות על העלילה ועל הממונה.
נדמה לי שיש גם התייחסויות לטכסטים קודמים של יהושע ולדמויות שחוזרות בהן. המסע מזרחה הזכיר לי את הנסיעה המטורפת ב"חתונתה של גליה", ובסיומו הממונה שומע דברים קשים מבעלה של הקונסולית, שמזכיר מאד את הדברים ששמע המספר ב"חתונתה" מפי הנהג: הגזמת, נסחפת, שים גבול לעצמך. בעלה של הקונסולית הוא דמות שחיבבתי במיוחד, והיא מזכירה דמות שחוזרת הרבה בספרים המאוחרים של יהושע: גבר בא בימים, נמרץ ושרמנטי, שמשמש כקול ההיגיון. אולי זו דרכו של הסופר לדחוף את עצמו לסיפור.
מה שאהבתי מאד בספר, וזה דבר שכמעט לא נזכר במה שקראתי עליו, הוא התיאור העדין והחומל של התהליך שעובר על גבר אחד באמצע חייו. הממונה, כמעט בן גילי, עובר ממצב של הסתגרות קשוחה כלפי העולם והתגוננות מתמדת מפגיעותיו, למצב של התחברות שלמה עם אנשים ונכונות לפעול למענם ובתוך מערכת יחסים איתם.
הוא נכנס לתהליך הזה כמעט בעל כרחו, מתומרן בידי אב מטאפורי ישיש שיודע לעשות שימוש בדפוס הריצוי שלו. אבל הוא נמשך להשקיע בתהליך יותר ויותר מזמנו ומרצו, וזאת מכוחה של היקסמות מאישה מתה, אישה שהוא מכיר בעיקר ממה שסיפרו לו עליה: שהייתה יפה, שהייתה תמיד שמחה, מחייכת, אופטימית. כל הדברים שלא נמצאו לו אצל אמו שלו, שאצלה הוא מתגורר מאז גירושיו.
הממונה פוגש לאורך הספר המון אנשים, אולי יותר מדי, ונדמה שכל אחד מהם מקדם אותו במשהו, כשכל הזמן אוחזים בשתי ידיו האב המטאפורי הישיש והאם המטאפורית המתה. לפיכך, הספר מגיע לסיום נכון כאשר הממונה יכול לומר לאביו המטאפורי: עד כאן עשיתי דברים בדרכך, או לפחות ברשותך, ומכאן אעשה דברים על פי דרכי והבנתי.

לצפיה ב-'דווקא המחשבה שלי היתה די צנועה:אכזבה. מיותר. עוד א.ב. מפוקשש'
דווקא המחשבה שלי היתה די צנועה:אכזבה. מיותר. עוד א.ב. מפוקשש
22/07/2016 | 12:37
6
לצפיה ב-'אני קראתי אותו כשרק עברנו לארה"ב'
אני קראתי אותו כשרק עברנו לארה"ב
26/07/2016 | 16:28
7
והספר הזה ליווה אותי בשבוע הראשון פה.
אין ספק שהוא ספר שגורם להרבה מחשבות ותהיות, אבל מרוב עודף פרטים וסויטאציות-משהו התפספס שם וזה הפך להיות מייגע.
לצפיה ב-'תודה על הסקירה היפה. בהחלט בתכנון אצלי.'
תודה על הסקירה היפה. בהחלט בתכנון אצלי.
27/07/2016 | 01:04
2
לצפיה ב-''
29/07/2016 | 13:29
1
תיאור העלילה שלו מעניין ומסקרן, אך עד כה לא הגעתי אליו...
לצפיה ב-'מירי רגב נגד גל"צ / "תרשום אני ערבי" שיר מאת מחמוד דרוויש'
מירי רגב נגד גל"צ / "תרשום אני ערבי" שיר מאת מחמוד דרוויש
20/07/2016 | 11:18
10
76

טענתה של מירי רגב שגל"צ ירדה מהפסים משום שהתחנה שידרה תוכנית על מחמוד דרויש עוררה כצפוי סערה . מה שהציבור לו יודע זאת העובדה שלפני 15 שנה ויותר שר החינוך דאז הכניס ארבעה שירים משירתו הלא פוליטית של דרויש,ואז גם מי שמכהן היום כנשיא המדינה הסתייג מהכנסת השירים לתוכנית הלימודים.

[..]כאן טמון מרכיב חשוב בהתלקחות. הוראת שירתו ה"לירית" של משורר לאומי פלסטיני בשיעור ספרות נתפשה כמתן לגיטימציה לכל מסריו וכפעולה פוליטית ב"דלת האחורית" – ודווקא משום ששירתו עוצמתית ונוגעת ללב. כך, יובל שטייניץ (הליכוד) ומיכאל קליינר (חרות) הסכימו שיילמדו שירים העוינים את ישראל בשיעורי היסטוריה ואזרחות, אך לא רצו לתת לדרוויש במה בשיעור ספרות. "חשוב הסמל, חשוב האתוס", הצהיר רובי ריבלין (הליכוד). חרף הערכתו לשירה של דרוויש, טען ריבלין כי אין למסד לגיטימציה למשורר במסגרת תוכנית הלימוד. ציפי לבני (אז בליכוד) התנגדה להוראת נושאים שנויים במחלוקת "במסגרת כאילו ספרות יפה", בהדגישה כי בשיעורי ספרות לומדים גם על חייו ודמותו של המשורר, מנסים להבינו ומפתחים כלפיו אמפתיה.[..]

צוטט מתוך עיתון הארץ לקריאת הפוסט (מי שיכול) כאן

לצפיה ב-'ולו ידע הציבור, זה היה משנה משהו ? '
ולו ידע הציבור, זה היה משנה משהו ?
20/07/2016 | 15:46
9
69
לפעמים אני חושב, שטוב היה לו למדו בגל"צ מהמהלך שעשתה הוליווד בשנות העשרים, כשהייתה נתונה להתקפה מצד השמרנים. אלמלא אימצה את "קוד הייז" והחזיקה בו עד שנות הששים, שאז חלה נסיגה זמנית בכוחם של השמרנים, מי יודע אם היו לנו הקלאסיקות הקולנועיות של שנות השלושים, הארבעים והחמישים.

לצפיה ב-'מי יודע'
מי יודע
21/07/2016 | 16:37
8
54
אולי במקומן היו יוצאים בשנים האלה גם סרטים הרבה יותר מעניינים.

אבל אין מה לעשות, במדינת מירי רגב ואיווט ליברמן, אין מקום לכל ההסטוריה או כל התרבות, רק לנרטיב המעוות והצר שצריך לתקוע לכולנו בגרון.
לצפיה ב-'אני חושב שאני יודע'
אני חושב שאני יודע
22/07/2016 | 02:52
7
45
אלמלא הייתה הוליווד מתיישרת עם השמרנים, ומשתמשת ביצירתיות שלה כדי לשגר קריצות מאחורי גבם, כי אז השמרנים היו מכחידים אותה, כפי שהכחידו את האוכלוסיה הילידית של ארה"ב. אל נזלזל בכח ההיזק שלהם.
לצפיה ב-'אז המסקנה שלך מהעסק היא'
אז המסקנה שלך מהעסק היא
22/07/2016 | 11:27
6
32
" צריך תמיד להכנע לשמרנים ו/או פשיסטים"?
לצפיה ב-'נראה לי שהמסקנה היא להיכנע למי שהכוח בידיו לעת עתה'
נראה לי שהמסקנה היא להיכנע למי שהכוח בידיו לעת עתה
22/07/2016 | 11:39
5
39
ולחכות שיחלו לנשב רוחות חדשות והכוח יעבור למישהו אחר. 
מצב דומה אפשר לראות אצל הדתיים הלאומיים היום (למשל בצבא) - פעם הם השתלבו בשקט וקיבלו את דין הציונות החילונית השלטת, היום הם מנסים להפוך את הקערה על פיה לאחר שהנסיבות השתנו ויש להם יותר כוח להבליט את הערכים שלהם. 

זו לא מסקנה אקטיביסטית או לוחמנית במיוחד (במיוחד כשאתה מכניס אליה מילה כמו "כניעה"), אבל גם לה יש מקום לדעתי. 
לצפיה ב-'אשה שלא קראה ספר מימיה ובריון הם הז'דנובים שלנו.'
אשה שלא קראה ספר מימיה ובריון הם הז'דנובים שלנו.
22/07/2016 | 11:56
4
43
דרוויש לא צדיק. דרוויש לא פליט. דרוויש עזב את ישראל מרצונו.
דרויש הפך למעצב ולתעמולן של הנראטיב הפלסטיני המעוקם
(ועד שהפלסטינים לא יאמצו נראטיב אמיתי הם ימשיכו לבוסס בבוץ בעזרת האו"מ. קראו את 'קורבנות' של בני מוריס שלא חשוד בימניות. שמאל שפוי)
אבל... דרויש הוא משורר טוב. יש לו הרבה מאוד שירים שאם היו מורידים את שם המשורר גם אנחנו היינו מאמצים אותם ומתרגשים מהם, כמו שכל אדם רגיש ומוסרי בכל מקום, בעיקר בכל מקום של קונפליקט מתמשך מדמם, היה הופך אותם 'לספר התפילה' שלו.
לצפיה ב-'אין לי עמדה בנושא'
אין לי עמדה בנושא
22/07/2016 | 11:59
3
53
רק ניסיתי לפרש את טענתו של שושן פרא, מקווה שהבנתי אותה נכונה. 
לצפיה ב-'הבנת אותה נכונה '
הבנת אותה נכונה
25/07/2016 | 15:02
2
15
אני מן המחזיקים באמירה "טוב הכלב החי מן הארי המת".
לצפיה ב-'אני מעדיף את האמירה של הMSP'
אני מעדיף את האמירה של הMSP
25/07/2016 | 15:08
1
21
If you tolerate this, then your children will be next.

ומעריך ומוקיר את כל אלה שלא מתכלבים אל מול אי הצדק והפשיזם.
לצפיה ב-'הילדים שלי יהיו הבאים שיסגרו להם תחנת רדיו? '
הילדים שלי יהיו הבאים שיסגרו להם תחנת רדיו?
25/07/2016 | 15:12
8
לצפיה ב-'אמרו שהיא היתה האשה היפה ביותר באירופה-בעקבות אוצר העבר. '
אמרו שהיא היתה האשה היפה ביותר באירופה-בעקבות אוצר העבר.
19/07/2016 | 19:29
92
סיפור רוסי על דוכסית שהתאהבה בארץ ישראל
חיי פאר, סבל רב, מעשי טרור ורצח, דתיות עמוקה וקשר מיוחד לארץ הקודש: סיפורה של הדוכסית הגדולה יליזבטה פיודורובנה

"אמרו שהיא היתה האשה היפה ביותר באירופה. כל מי שהתבונן בה נפעם מתווי פניה המעודנים, ממבט עיניה הבלתי נשכח, צווארה היפה השנהבי ובגדיה העשויים בטוב טעם. היא גם היתה אחת הנשים העשירות ביותר באירופה. ועוד אמרו שקורותיה מסמלות מבחינה דתית, היסטורית ומדינית את הקשר בין מוסקבה לירושלים בשלהי המאה ה-19 וראשית המאה ה-20. תמונה של הצייר דוד הראל, המתארת את הכנסייה הפתוחה שלה במעלה ההר בעין כרם, היא קצה החוט של סיפור חייה של הדוכסית הגדולה יליזבטה פיודורובנה, שבו גלומים חיי פאר, סבל רב, מעשי טרור ורצח, דתיות עמוקה וקשר מיוחד לארץ הקודש.

"התפקיד הממלכתי העיקרי שלה לאחר מות בעלה היה לשמש במקומו נשיאת "החברה הקיסרית האורתודוקסית הרוסית בארץ ישראל". היא פעלה בתפקיד זה ללא לאות. היא חזרה וביקרה בארץ, סיירה במוסדות הרוסיים ודאגה לחיזוק תנועת הצליינים. באחד מביקוריה התאהבה בעין כרם, שם הוקם הכפר הרוסי הקטן "המוסקוביה". היא ציוותה להקים שם לזכר בעלה כנסייה גדולה בפסגת ההר, והתכוונה שתהיה "כנסיית הכנסיות" בארץ הקודש. שמונה שנים נמשכה הבנייה בידי פועלים ערבים נוצרים מבית ג'אלה והוקם מבנה רחב ממדים וגבוה ובו חלונות גדולים וקמורים ופתח רחב, אולם הבנייה הופסקה כשפרצה מלחמת העולם הראשונה ויליזבטה חזרה לרוסיה.

הכנסייה עמדה עזובה כמעט מאה שנים, במשך כל ימי שנות השלטון הקומוניסטי ברוסיה. רק לאחר הגלסנוסט, ב-2006, הוקצו כספים לסיים את הבנייה והוקם הגג עם שש הכיפות הבצליות כמו בקרמלין. תחילה צופו הכיפות בנחושת וב-2011 הולבשו זהב."

כל הסיפור בקישור-מוסף ספרים "הארץ"
http://www.haaretz.co.il/literature/study/.premium...

בעקבות אוצר העבר - כל הסיפור בקישור והשרשור
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/683/15614154...
הסיפור בקישור והשרשור
בשביל ירושלים
ללחוץ כדי לדעת
https://www.facebook.com/wapy.land
ש.ח. ירושלים
שביל ירושלים עובר בעין כרם
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/683/12078776...
לצפיה ב-'"הנבחרים":'
"הנבחרים":
19/07/2016 | 09:24
1
81
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/07/2016 | 08:43
26
אני אקרא בהזדמנות את הסיפור
לצפיה ב-'פרס עמיחי לשירה יוענק למאיה בז'רנו'
פרס עמיחי לשירה יוענק למאיה בז'רנו
18/07/2016 | 19:38
2
40
פרס עמיחי לשירה יוענק למאיה בז'רנו
בז'רנו, בת 67, היא אחת המשוררת הישראליות הוותיקות והמוערכת בארץ • הוציאה לאור 12 ספרי שירה ו-3 ספרי פרוזה • מנימוקי השופטים: "שירתה היא מרובת משקעים תרבותיים, ומקיימת דיאלוג חי ובלתי-שגרתי עם השירה העברית העכשווית וזו הקודמת לה"
http://www.israelhayom.co.il/article/398311
לצפיה ב-'אֲנִי / מאיה בז'רנו'
אֲנִי / מאיה בז'רנו
18/07/2016 | 19:44
1
45
אֲנִי / מאיה בז'רנו
אֲנִי
כַּרְטִיס כָּחֹל
שׁוּרָה שָׁלֹשׁ
כִּסֵּא שְׁלִישִׁי,
וְהַבִּקֹּרֶת - נֶעֶתְקָה נְשִׁימָתָהּ לְמַרְאֵהוּ,
הַסֶּפַח נִשְׁאַר בּוֹ
הַקָּהָל נִכְנַס
בְּכַרְטִיסִים שְׁסוּעִים
וַאֲנִי נִשְׁאַרְתִּי
כַּרְטִיס כָּחֹל שָׁלֵם;
מַצָּבִי הוּא זֶה
לְבַצְבֵּץ בֵּין קִפְלֵי הַמָּסָך הָאָדֹם
בִּשְׁעַת חֲזָרָה
לַחֲצוֹת אֶת הַבָּמָה וְאֶת הָאוֹר
וְלִהְיוֹת קָהָל אוֹהֵד
קָהָל סוֹרֵק
יוֹשֵׁב בַּחֲשֵׁכָה וְצוֹחֵק לְעַצְמוֹ.

אֲנִי כַּרְטִיס כָּחֹל
לְלֹא סִמָּן שֶׁל זְמַן
דַּקִּיק מְאֹד
חוֹצֶה אֶת הַתְּקוּפוֹת בַּחֲלִיפָה מְחֹרֶרֶת
מִירִיּוֹת שֶׁהֶחֱטִיאוּ אֶת לִבּוֹ
וְלִבּוֹ נוֹכֵחַ
מַמְשִׁיך לִפְעֹל חָזָק
כִּי הוּא לְעוֹלָם לֹא יָמוּת.

לוייתן, שירים, 1990

לצפיה ב-'תודה על העדכון והציטוט'
תודה על העדכון והציטוט
25/07/2016 | 21:53
1
לצפיה ב-'Killing Floor / לי צ'יילד'
Killing Floor / לי צ'יילד
18/07/2016 | 09:01
3
62
ג'ק ריצ'ר הוא בן 37 לפני חצי שנה השתחרר מהצבא לאחר 13 שנות שרות כשוטר צבאי, לוכד עריקים, חוקר מקרי רצח וחוקר מיוחד מעוטר.
הוא נוסע באוטובוס לילה ומחליט לרדת בעיירה קטנה בג'ורג'יה שבה לפני שישים שנה חי נגן גיטרה שחור ועיוור לפי סיפור שסופר לו ע"י אחיו הבכור, ג'ו.
יום שישי בבוקר הוא יושב לאכול ארוחת בוקר וקפה, המשקה האהוב עליו, בדיינר המקומי ואז הוא נעצר ע"י המשטרה בחשד לרצח. הרצח הזה יטלטל את עולמו לחלוטין ויגרום לו להרהורים עמוקים על העבר. הוא ועוד בחור, בנקאי לבוש בהידור, נשלחים לסופ"ש בכלא המחוזי עד להמשך החקירה ביום שני.
שם הוא מתמודד עם הטיפוסים הקשים שמרצים שם את עונשם.
הבלש שחוקר אותו הוא בחור שחור מבוסטון שרק עבר לעיירה הזו שישה חודשים קודם לכן ואיתו ישנה שם גם שוטרת חמודה ויפה...
לאחר שמתברר מיהו קורבן הרצח, ריצ'ר נשאר באזור ויחדיו עם הבלש והשוטרת מנסים לחקור את המקרה.
מסתבר שהעיירה השקטה והיפייפיה מסתירה בחובה סוד גדול ולא חוקי שהיקפו גדול מכל מה שנראה עד כה. אנשים קשים ואכזריים שלא יבחלו בשום שיטה להשליט את רצונם ואימתם על האנשים האחרים.

הספר כתוב בגוף ראשון ,מנקודת מבטו של ריצ'ר עצמו, וכדרכו של צ'יילד מותח, סוחף וכתוב ברהיטות ובעניין. כמו בספריו האחרים צ'יילד משקיע המון בחקר המדע ,בפירוש ובניתוח לעומק של תהליכים והמשמעויות הקשורות לנושא המדובר, זאת גם מפיהם של חלק מהדמויות המעורבות.

אני מאד אהבתי את הסיפור, אבל קצת משוחדת כי קוראת בשקיקה כל ספר שלי צ'יילד כתב ואוהבת את הסגנון שלו. כל ספר שלו נקרא בנשימה עצורה והפעם, לשם שינוי, גם ניחשתי מראש חלק מהשתלשלות הארועים והאנשים המעורבים.
מומלץ בחום לאוהבי ספרי המתח והפעולה.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
18/07/2016 | 17:15
2
28
קראתי את 61 שעות שהיה טוב, הוא בין הספרים האחרונים שלו. אני מבינה שהספר הזה בין הראשונים

אחפש אותו באמזון.
לצפיה ב-'האמת לגבי הספר הזה'
האמת לגבי הספר הזה
18/07/2016 | 17:56
1
34
61 שעות, לא ממש זוכרת על מה הוא היה. כן זוכרת שכבר תוך כדי הקריאה לא הבנתי כל כך את הספירה לאחור של השעות ולמה היא נועדה
לצפיה ב-'היא נועדה'
היא נועדה
18/07/2016 | 18:50
31
למרוח את הספר כמו מסטיק
בכל אופן מדובר על הצלת עדת ראיה שהפכה לעדת מדינה באיזה פשע של המאפיה. הספר היה בסדר, איטי ולא מסעיר במיוחד אבל נחמד.
לצפיה ב-'ולפעמים הספר נותן לך פורפורציות לחיים....'
ולפעמים הספר נותן לך פורפורציות לחיים....
17/07/2016 | 15:14
4
130
התחלתי לקרוא הבוקר את "על חוט השערה" של תמי ארד.
זה ספר שיצא השנה שנכתב על ידי תמי ארד, אישתו של רון ארד.

הספר מספר על נגה שביום בהיר אחד בעלה נעלם והיא עוברת תהליכים שונים עם עצמה בניסיון להתמודד עם הסיטואציה , במיוחד שהיא מתבקשת שלא לדבר על זה, עוברת שבעה מבלי שתהיה גופה ומתמודדת עם רופאים שרוצים לסמם אותה במטרה להרגיע אותה.

הספר כולל מכתבים של תמי עצמה לרון ארד, שנגה כביכול קיבלה כדי להבין שהיא לא לבד.

התחלתי לקרוא בספר רק הבוקר (ועכשיו רק שמונה בבוקר פה כך שזה לא הרבה זמן) אבל הספר הזה פשוט גרם לי לבכות, לקרוא ולבכות.

לגמרי נותן פורפורציות...

לצפיה ב-'כן, מובן בהחלט ונכון מאד.'
כן, מובן בהחלט ונכון מאד.
17/07/2016 | 19:16
44
אני קראתי ספר אחר שלה וכמעט ולא סיימתי אותו, דבר נדיר אצלי, כל הזמן פשוט 'נלחמתי' לקרוא אותו כי כל הזמן בכיתי בלי הפסקה. בעלי כבר התעקש שאחזיר אותו לספרייה כי ראה כמה קשה לי איתו.
נדמה לי ששמו 'סיפור שמתחיל בסוף' והוא על אשתו של טייס צעיר שנהרג והיא נשארת עם ילדם הקטן ועל ההתמודדות שלה דרך החיים והמוות. פשוט קורע לב. בספר היא כל הזמן 'מדברת' אליו והוא לא שם...
עצוב ומאד מובן בגלל הכותבת עצמה ועל רקע מה שעבר עליה.
לא בטוח שארצה לקרוא גם את הספר הזה, לפי תיאורך.
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
21/07/2016 | 08:32
2
19
לפני כשנה קראתי ספר של אב שבנו חלה בסרטן, ספר מאוד עצוב וכואב והילד נפטר. מעבר לפרופורציות, הספר ממש נותן השראה לזמני דחק, לראות את חצי הכוס המלאה.
לצפיה ב-'מהו שם הספר?'
מהו שם הספר?
21/07/2016 | 13:46
1
13
אני גם קראתי את הספר הזה לדעתי.
ההורים כתבו בפורומים בתפוז ועקבתי אחרי הסיפור העצוב הזה .
לצפיה ב-'נגיעה של מלאך'
נגיעה של מלאך
21/07/2016 | 19:51
14
גרי גרינשפיין
לצפיה ב-' מדוע שמו של מתרגם הרומן "השטן במוסקבה" נשמר בסוד?'
מדוע שמו של מתרגם הרומן "השטן במוסקבה" נשמר בסוד?
17/07/2016 | 12:12
8
81
מיהו אותו א. ר., ומדוע הוצאת "עם עובד" בחרה להסתיר את שמו המלא?
לצפיה ב-'המתרגם הוא יוסף סערוני'
המתרגם הוא יוסף סערוני
17/07/2016 | 16:34
4
23
לצפיה ב-'תודה, אך השאלה בעינה עומדת'
תודה, אך השאלה בעינה עומדת
17/07/2016 | 19:13
3
53
למה שמו של סערוני לא צוין במפורש? וכיצד ראשי התיבות של שמו הפכו לא. ר.?
לצפיה ב-'זה מה שכתוב באתר של איתמר:'
זה מה שכתוב באתר של איתמר:
17/07/2016 | 19:23
2
70
יוסף סערוני (מאטוב) נולד ב-1901 באוקראינה. הוא למד ספרות ובלשנות באוניברסיטת חרקוב וב-1923 ערך והוציא לאור את הקובץ העברי הראשון בברית-המועצות, "צלצלי שמע". ב-1928 הוגלה לסיביר על פעילותו במסגרת קבוצאת הסופרים הלנינגרדית למען הלשון העברית. בשנת 1929 עלה יוסף לארץ-ישראל. הוא פירסם סיפורים ודברי-ביקורת בעתונות הספרותית, וכן תירגם מהספרות הרוסית החדשה: גזר-דינו של פגניני/ אנטולי וינוגרדוב (1940). חיי באמנות/ ק"ס סטניסלבסקי (1942) . אגף הסרטן / אלכסנדר סולז'ניצין (1970). אוגוסט 1914/ אלכסנדר סולז'ניצין (1972). ארכיפלג גולג/ אלכסנדר סולז'ניצין (1977).
דווקא בספר שזכה להצלחה הגדולה ביותר [עד היום] - 'השטן במוסקבה' - בחר סערוני המתרגם להסתתר תחת שם בדוי. הסיבה לא ברורה. האם למרות הזמן הרב שחלף עדיין הצליח המשטר הסובייטי להפחיד אותו, או אולי נכונה השמועה כי סערוני בחר לחתום באותיות א. ר., בגלל כעסו על העורך שהתערב יתר מידה בעבודתו. בכל מקרה איש כמעט, אינו זוכר היום כי את הספר 'השטן במוסקבה' תרגם י. סערוני.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/07/2016 | 19:30
13
לצפיה ב-'מסתבר שהסיפור מאחורי ראשי התיבות הרבה יותר עסיסי'
מסתבר שהסיפור מאחורי ראשי התיבות הרבה יותר עסיסי
17/07/2016 | 20:02
77
הפנו אותי למאמר מאת ד"ר זויה קופלמן (http://eholit.ru/news/773/) שבו היא מגוללת את הפרשייה במלואה:

- א. ר. הוא אהרון ראובני, אחיו של יצחק בן צבי

ראובני התבקש לערוך את התרגום של סערוני, מה שהכעיס את המתרגם. זאת משום שכמה שנים לפני פרסם ראובני מסה בגנות הרומן "דוקטור ז'יוואגו", למורת רוחו של סערוני שנמנה עם המעריצים היותר נלהבים של בוריס פסטרנק. בנוסף, ראובני הכניס יותר מדי שינויים בגוף התרגום. כתוצאה מכך סירב סערוני לחתום על הספר המוגמר, ואז אהרון ראובני נאלץ לחתום בשמו בראשי תיבות.
לצפיה ב-'"השטן במוסקבה" שהוציאה עם עובד הוא המהדורה המצונזרת של הספר'
"השטן במוסקבה" שהוציאה עם עובד הוא המהדורה המצונזרת של הספר
17/07/2016 | 21:35
2
56
את השטן במוסקבה קראתי 3 או 4 פעמים לפני שגורבאצ'וב התמנה למזכ"ל המפלגה. מתי שהוא יצא תרגום למהדורה המלאה ,והספר נקרא האמן ומרגריטה.

לגבי אהרון ראובני ששמו הוזכר,הוא היה רביזיוניסט שקיבל כתף קרה וזכינו שכתר הוציאה את הטרילוגיה  "עד ירושלים" לפני כ 3 עשורים. עם עובד הוציאה את החלק האחרון של הטרילוגיה שנקרא "שמות" ואפשר להשיג אותו בסיפור חוזר
לצפיה ב-'וזה מקרה יוצא דופן שצנזור פוליטי עשה רק טוב לספר'
וזה מקרה יוצא דופן שצנזור פוליטי עשה רק טוב לספר
22/07/2016 | 12:41
1
28
יותר עדיף מהגרסה המלאה של האמן והמרגריטה.
לצפיה ב-'כנ"ל "שנים עשר הכיסאות" מאת אילף ופטרוב'
כנ"ל "שנים עשר הכיסאות" מאת אילף ופטרוב
23/07/2016 | 22:37
12
הגרסה היותר מוכרת היא הגרסה המצונזרת. בשנות ה-90 פורסמה הגרסה המלאה, קולחת הרבה פחות.
לצפיה ב-'רעיון למקום בו ניתן לקרוא בשקט? (ת"א)'
רעיון למקום בו ניתן לקרוא בשקט? (ת"א)
17/07/2016 | 08:11
4
96
אני חייב שקט מוחלט בשביל להיות מרוכז.. יש ספריות (בעיקר לילדים) שלא ממש מקפידים על שקט. בבית אריאלה בת"א, מקפידים על שקט, אבל פותחים רק בשעות אחצ"ה.
למישהו יש רעיון למקום בו אני יכול לקרוא בשקט?  (חייב מזגן כמובן..:) )
באיזור מרכז ת"א..

תודה רבה
לצפיה ב-'הנה כתבה שאולי תעזור:'
הנה כתבה שאולי תעזור:
17/07/2016 | 22:52
85

(מציינים שם שיש ספריה במגדל שלום והכניסה חינם)
לצפיה ב-'מה עם ספריית האוניברסיטה?'
מה עם ספריית האוניברסיטה?
18/07/2016 | 14:17
16
לצפיה ב-'תקנה אוזניות מקצועיות נגד רעש'
תקנה אוזניות מקצועיות נגד רעש
18/07/2016 | 15:10
18
לצפיה ב-'בבית'
בבית
18/07/2016 | 17:17
62
במיטה?
אני לא אוהבת לקרוא בחוץ
לצפיה ב-'סימוני דרך בספר '
סימוני דרך בספר
14/07/2016 | 17:44
16
112
כיצד אתם מסמנים את המיקום שלכם בספר:

קיפול "אוזני חמור" בספר 

סימניה שהכנתם/קניתם/קיבלתם

האם אתם חוזרים לקרוא מעט אחורה או זוכרים פחות או יותר איפה עצרתם לפי סימון המקום
לצפיה ב-'סימניה של סיפור חוזר'
סימניה של סיפור חוזר
14/07/2016 | 20:05
1
30
לצפיה ב-''
15/07/2016 | 19:06
11
לצפיה ב-'סימניה, יש לי המוןןןןן'
סימניה, יש לי המוןןןןן
15/07/2016 | 06:26
54
בד"כ זוכרת איפה הייתי גם אם לא סימנתי והספר נסגר אז מדפדפת ומוצאת את המקום הקודם.
לאחרונה אין לי כלל צורך  בסימניות כי עברתי לדיגיטלי ושם תמיד נמצאים במקום האחרון שהופסק
בנעורי נהגתי לסמן ע"י אזני חמור אבל אז הבנתי שזה הורס והפסקתי.
לצפיה ב-'אוזני חמור וויי לי'
אוזני חמור וויי לי
15/07/2016 | 18:49
1
57
אני לא יכולה להגיד שאני פולניית ספרים מושלמת, אבל אני משתדלת לשמור עליהם כמה שיותר נקיים ושלמים - לא מסמנת קטעים, לא כותבת הערות שוליים ובטח שלא מקפלת אוזני חמור... יש לי סימניות פשוטות כאלה שמקבלים כשקונים ספר שמפוזרות בכל מיני מדפים ובהן אני משתמשת. אגב, לאמא שלי כן יש נטייה לקפל את הדפים, אז כבר למדתי שאם אני משאילה לה ספר שאכפת לי ממנו (כלומר, ספר שאני מתכוונת להמשיך להחזיק ולא להיפטר ממנו אחרי קריאה אחת), אני מצרפת לו סימניה אחת, שיהיה

בד"כ כשאני עוצרת בקריאה אני משתדלת שזה יהיה בסוף פרק כדי שאדע איפה הפסקתי, אבל לפעמים זה לא מסתדר ואז אני מנסה לפחות לסיים פסקה כדי שיהיה לי סמן ויזואלי. מדי פעם קורה שאני צריכה לקרוא קצת קדימה-אחורה כדי למצוא את המקום שהפסקתי בו (וגם כדי לרענן לעצמי מה קורה שם)
לצפיה ב-'ופי האתון'
ופי האתון
15/07/2016 | 19:00
71
עשרה דברים נבראו בערב שבת בין השמשות, ואלו הן:
פי הארץ, ופי הבאר, ופי האתון,
והקשת, והמן, והמטה, והשמיר, והכתב, והמכתב, והלוחות
שבת שלום
מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ, דָּרַךְ כּוֹכָב מִיַּעֲקֹב ,וְיֹדֵעַ דַּעַת עֶלְיוֹן
רש"י – וידע דעת עליון – לכוין השעה שכועס בה דעת = דע-עת
פָּרָשַׁת בָּלָק היא פרשת השבוע
לצפיה ב-'מה שיש בסביבה...'
מה שיש בסביבה...
17/07/2016 | 10:37
35
אם יש סימניה, מה טוב. אם לא אז איזה פתק, קבלה, טישו (לא משומש!) או חתיכה שקראתי מעיתון. כבר יצא לי לסמן גם עם מקל קטן.
לצפיה ב-'סימניות. יש לי כל מיני, גם ישנות'
סימניות. יש לי כל מיני, גם ישנות
17/07/2016 | 15:05
38
במשך השנים, עם כל הקניות, קיבלתי. מחנות שלא קיימת כבר (פרוזה), אחרות שמפרסמות כל מיני ספרים שאז היו חדשים (ספר שירים של רוני סומק, החיוך האטרוסקי, ספר שירים של פסואה), יש לי גם סימניות מחנויות פריזאיות, אפילו מהוצאה קטנה אחת, אחרות מפרסמות ספרי פנטזיה בצרפתית. יש לי גם אחת מיריד הספרים העתיקים בבולוניה וגם כאלה ש-bookdepository שלח. ואני גם אוהבת את אלה שעשתה הוצאת זיקית.

כן, אני חוזרת לקרוא קצת אחורה, משתדלת מאוד שלא לעצור באמצע עמוד סתם כך, תמיד אעדיף בין פסקאות, בתת-חלוקה של פרקים.

לצפיה ב-'אזני חמור לנצח'
אזני חמור לנצח
17/07/2016 | 17:55
6
48
במידה ועצרתי באמצע העמוד, אני אפילו עושה את האוזן שתגיע לפסקה בה סיימתי
כמובן, שאם הספר אינו שלי או של אבא שלי (סיפריה עצומה, וממנו לקחתי את הנוהג לקפל את העמוד), אני משתמש בסימניה.
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 17:23
5
42
עד הפיסקה בה סיימת.
אללי.
לצפיה ב-'אין לי סנטימנטים לרכוש'
אין לי סנטימנטים לרכוש
18/07/2016 | 17:42
4
42
וברגע שסיימתי ספר, לא אקרא בו שוב כנראה, וגם אם כן, לא מפריע לי שיש קיפול פעם בכמה דפים.
לצפיה ב-'אז אתה מעביר אותם? או '
אז אתה מעביר אותם? או
18/07/2016 | 17:47
3
36
שומר אותם?
לצפיה ב-'שומר בינתיים'
שומר בינתיים
18/07/2016 | 17:51
2
45
מחבב את זה שיש משהו בספריה.

אבל לצורך העניין, גרתי בגרמניה עד לפני 6 שנים. כשחזרתי לארץ לא התלבטתי, והשארתי את כל הספרים שקראתי בשנותי שם ל2 חברים (לאחד את כל אלה שבעברית ולשני את הרוב שהיו באנגלית) ואת המעט שהיו לי בגרמנית, לשותפים לדירה. נראה לי מיותר לשלוח לארץ.
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 18:44
1
46
טוב הרגת אותי עכשיו.

אני צריכה להתאושש. אני יודעת שזה סוג של - תסלח לי על הביטוי- אנליות מצידי להחזיק ככה את הספרים ולא לשחרר, אבל אתה השארת את כל הספריה שלך ? בלי לקנות עותקים דיגיטליים, בלי כלום?

אתה בחור אמיץ.
לצפיה ב-'תראי, תביני'
תראי, תביני
19/07/2016 | 10:15
33
גרתי בגרמניה בסה"כ 4 שנים, בהן לא קראתי בכמויות גדולות מדי, והיו לי מנויים ל2 ספריות (העירונית ושל האוניברסיטה). אז מדובר בסה"כ באיזה, נניח, 30-40 ספרים, לא השארתי מאות ספרים מאחורה.

לצפיה ב-'לא מסמנת'
לא מסמנת
18/07/2016 | 17:21
41
מקסימום חתיכת נייר שאני מכניסה בין הדפים.

בדיגיטלי זה פשוט יותר, הספר נפתח במקום האחרון שקראתי בו
לצפיה ב-'אם הספר שלי - אני אעשה איתו מ'שאני רוצה !'
אם הספר שלי - אני אעשה איתו מ'שאני רוצה !
22/07/2016 | 12:48
21
לעומת זאת, אני מוכן לתלות את החצופים שמשאירים חותם בספרי ספריה.
חוצפה שאין שנייה לה. אגואיזם מובהק.

בדר"כ סימניה.
"אזניי חמור" ויותר מכך הדגשות עם מרקר,  ויותר מכך הערות משלי - כל אלה רק מעדים שהספר מצא חן בעיני יותר, שבה את לבי, נכנס לי לנשמה וניגן על נימי הנפש.
יש ספרים בודדים שהם כל כך מסומנים ועם הערות שכתבתי שאני לא אשאיל אותם לאף אחד.
הם מראה לנפש שלי.
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
14/07/2016 | 08:40
24
36
בוקר טוב וכמעט שבת שלום לכולם, מוזמנים לספר מה קראתם השבוע ומה אתם קוראים בשבת.

לצערי המחשב שלי באשפוז מאז יום שישי האחרון, בתקווה שיחזור במהרה בימינו
לצפיה ב-'Killing Floor של לי צ'יילד '
Killing Floor של לי צ'יילד
14/07/2016 | 10:31
38
ישששש
מצאתי עוד ספר שלו באנגלית שלא מצאתי בעברית והוא כרגע מה שאני קוראת.
מה שקראתי זה אותו דבר מסופ"ש הקודם וכבר כתבתי עליו ( מבחני הכוונה / ג'יימס דשנר)
כמו כן קראתי את 'לחצות את האוקיינוס'/ זהבית טל-און סיפור אהבה של נערה ישראלית נכדת ניצול שואה בטיול לפולין בבחור חצי גרמני נכדו של קצין נאצי. לספר יש שני ספרי המשך שעדיין מחכים לי בקנה...
הספר הנוכחי של צ'יילד מספר על התקופה של חצי שנה מייד אחרי שחרורו של ריצ'ר מהצבא והתחלת ימי הנדודים שלו ברחבי המדינה. הוא נעצר מייד בהגעתו למקום חדש ומסויים ומואשם ברצח...
השאר כשאמשיך לקרוא גם אני אדע
קריאה נעימה
לצפיה ב-'היה שבוע מגוון'
היה שבוע מגוון
14/07/2016 | 11:01
1
76
בתחילת השבוע קראתי את "גבר מאוהב", והעליתי עליו כאן המלצה נלהבת.

אחר-כך בזבזתי יומיים על "הגולם והג'יני", ספר לא משכנע על מפגש בין גלגול אשה-גולם, שנוצרה על ידי מקובל, וג'יני ששועבד למכשף.

לעומת זאת, נהניתי מהספר הבא, "קרקע לא מוכרת", קובץ סיפורים מאת ג'ומפה להירי, שעוסקים כולם בחווית המהגר.

כעת אני עם "התיק של אלפסי" מאת מרים דובי-חזן, המפגיש מספר דמויות מן ההוויה הישראלית, כמו ניצולת שואה, איש ממשפחה הרוסה שגדל אצל משפחה אומנת, ערבי שמשפחתו נמלטה מהארץ במלחמת השחרור ועוד.

שבת שלום 
לצפיה ב-'הגולם והג'יני הוא ספר די מפגר.'
הגולם והג'יני הוא ספר די מפגר.
16/07/2016 | 15:29
8
לצפיה ב-'עם הספר הזה אני מתכוון לדהור את השבת....***'
עם הספר הזה אני מתכוון לדהור את השבת....***
14/07/2016 | 13:14
112
מצאתי אותו בערב בתחנת הקריאה בפארק המסילה
עמדתי כמה דקות קפוא במקום הכוכב מעלי עצר במסילה
על הספר הזה גדלתי בילדותי-לקחתי אותו בהשאלה
ממש עשרים מטר מהתחנה במקום בו הייתה ספרייה
לצפיה ב-'You Can't Go Home Again- Thomas Wolfe'
You Can't Go Home Again- Thomas Wolfe
14/07/2016 | 14:33
50
מעולם לא קראתי ספר שנזקק לעריכה מסיבית כמו הספר הנ"ל. דוגמא קלאסית לסופר שקיבל יותר מדי קרדיט מהעורך עקב הצלחתו הראשונית.
לצפיה ב-'חכמי האפלה של סאלים ברכאת'
חכמי האפלה של סאלים ברכאת
14/07/2016 | 16:28
1
45
הספר מעניין וקל מאוד לקריאה

תאור מתוך בוקספר
תיאור
[..]סיפורה של משפחה כורדית על כל גילגוליה וקורותיה המרתקים והמדהימים כסיפור גורלו של העם הכורדי שחקלומ יושב בצפון סוריה. סיפור של מלחמת קיום אכזרית ודיכוי, של חיים שמציאות קשה, דמיון פרוע ומיסטיקה מתערבבים בהם ומצטרפים למכלול מדהים בריבוי הפנים שלו. עולם מרתק, זר ומוזר שמוסיף להיאבק על הישרדותו גם היום. לרומן צורפה אחרית- דבר מאת המתרגם המזרחן מתי פלד(אלוף מיל.שנפטר) שמסבירה את מצבו של העם הכורדי ומביא גם את מקומו המיוחד של 'חכמי האפלה' בספרות הערבית שאף שהרומן נתפרסם בה מאוד, ספק אם הוא שייך לה באמת. בפתיחת הספר מובאת רשימה של 'הטיפשים שהסכימו להשתתף בסיפור'. האתר:ספר מרתק ומקסים.[..]
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
17/07/2016 | 15:15
2
לצפיה ב-'עדיין ב"להעיר אריות"...יש המון זמן פנוי לקרוא ו...לא יודעת'
עדיין ב"להעיר אריות"...יש המון זמן פנוי לקרוא ו...לא יודעת
14/07/2016 | 17:38
1
58
די משעמם אותי...ממשיכה לקרוא רק בגלל שהוא אחד הספרים שיש בבוק קלאב במפגשים הבאים ויש לפעמים דברים מעניינים בתוכו.

משהו מרגיש מפוספס בו. מקווה לסיים אותו בסופשבוע הקרוב ולעבור הלאה.
לצפיה ב-'סופסוף סיימתי! נראה לי שיכולה לוותר על חוות הדעת,לא?'
סופסוף סיימתי! נראה לי שיכולה לוותר על חוות הדעת,לא?
15/07/2016 | 14:14
11
לצפיה ב-'סיכום השבועיים האחרונים'
סיכום השבועיים האחרונים
14/07/2016 | 22:40
2
81
קראתי את אריה פצוע של עמוס טלשיר, שהיה חביב.
נערה מברלין שהיה מיותר.
הפסקתי באמצע את המלון בפינת מתוק ומר, לא בגלל שהיה לא טוב, להיפך, אבל השארתי אותו לבעל של דודה שלי באנגליה, כי יש לי עוד עותק בבית בקנדה אבל אני כרגע בישראל אז הפסקתי באמצע עד שאחזור הביתה.
אני כרגע קוראת את המתיקות שבשכחה, שנראה לי קיטשי וכאילו נכתב מראש כתסריט לקולנוע, ואת הכי רחוק שאפשר של אלון חילו שגם ממנו אני לא ממש נהנית.
הבאתי אתי לארץ את פונטנלה. החלטתי שאם אני לא אצליח לסיים אותו פה, אני לא מחזירה אתי לקנדה. די שנתיים אני תקועה עם העינוי הזה.
עכשיו, נכון שאני בחופשה ולכן מחפשת ספרים קלילים לקריאה, אבל בכל זאת אני רוצה משהו "עם יותר בשר", אז היום התחלתי לקרוא את "סטונר". תמיד בחופשות אני מוציאה גם את המוח לחופשה, אבל בימים האחרונים הרגשתי שאני צעד אחד ממוות מוחי.
לצפיה ב-'סטונר ספר נהדר.'
סטונר ספר נהדר.
16/07/2016 | 15:31
11
לצפיה ב-'למה להיתקע שנתיים עם ספר שהוא עינוי בשבילך? '
למה להיתקע שנתיים עם ספר שהוא עינוי בשבילך?
17/07/2016 | 09:29
25
מילא אם היית צריכה לקרוא ספרים לפרנסתך, אבל אני מבין שלא זה המצב (שהרי לא היו מאפשרים לך להתעכב שנתיים בהשלמת "מטלה").
לצפיה ב-'מניחה שאסיים את "מרכבת היהלום"'
מניחה שאסיים את "מרכבת היהלום"
15/07/2016 | 18:58
43
אני כבר ממש בסוף, ולא היה לי זמן להמשיך במהלך השבוע
ואחרי זה - אחד מהקומיקסים של "דדפול" שהגיעו ממש עכשיו.
לצפיה ב-'סיימתי את "מיסטיק ריבר" המצוין.'
סיימתי את "מיסטיק ריבר" המצוין.
16/07/2016 | 07:25
1
62
חייבת להשיג עוד ספרים של ליהיין. הוא פשוט ענק.
סיימתי גם את "לב בזירת הפשע" שקיבלתי מתפוז. מקווה שבקרוב אכתוב את הסקירה ואז אביע את דעתי עליו. רמז: היא לא חד משמעית.
התחלתי את "ישמעאל" של דניאל קווין. נראה בהחלט מסקרן. כתיבה נהדרת.
לצפיה ב-'והתחלתי גם'
והתחלתי גם
16/07/2016 | 19:16
51
את "בית קברות לפסנתרים" של ז'וזה לואיז פיישוטו.
לצפיה ב-'סיימתי את "הרומאן המצרי" של אורלי קסטל בלום '
סיימתי את "הרומאן המצרי" של אורלי קסטל בלום
17/07/2016 | 09:12
4
60
נהניתי מאד, למרות שלא לגמרי הבנתי איך פרקי הספר מתחברים יחד.
כשקסטל בלום התחילה לפרסם, ניסיתי להתחיל ספר שלה, והעפתי אותו אחרי כמה עמודים. אני שמח לדווח, שהשנים עשו טוב לכתיבה שלה. פחות מזנטרופית, יותר קומוניקטיבית.

לצפיה ב-'לא נראה לי שהם מתחברים'
לא נראה לי שהם מתחברים
18/07/2016 | 17:25
1
26
וגם האיכות שלהם לא אחידה לטעמי. אבל זה ספר נחמד.
לצפיה ב-'יכולתי לראות קשר בין כל אחד מהם לבין "האחות הגדולה" '
יכולתי לראות קשר בין כל אחד מהם לבין "האחות הגדולה"
20/07/2016 | 15:28
9
אבל סדר נתינתם, למשל, לא התחוור לי עד תומו.  
לצפיה ב-'גם אני סיימתי אותו לא מזמן '
גם אני סיימתי אותו לא מזמן
19/07/2016 | 14:33
1
20
ספר טוב. "שנת החזיר" הוא פרק מופתי בעיני. אני אוהב את קסטל הפרועה של דולי סיטי, מה זה אוהב? את דולי סיטי קראתי פעמיים והיד עוד נטויה מבחינתי, אבל אני גם אוהב את הכתיבה המאוחרת המיושבת יותר. קורא עכשיו את "חלקים אנושיים" שלה, ספר שהביקורות עליו היו מסויגיות ביותר, אני דווקא מאוד נהנה בינתיים. ממליץ על "טקסטיל" - יופי של ספר. 

בנוסף, קראתי את "עריק" של עילי ראונר שזה ספר נהדר, ואת "לוויתן" של פול אוסטר שזה ספר טוב מאוד בעיני, מאוד מוזר מבחינת הפעולות שהדמויות שלו עושות, וזה מעניין, לא תמיד "אמין" או "יושב טוב" אבל אפשר לחיות עם זה. 
לצפיה ב-'אולי מה שאתה קורא "פרוע" '
אולי מה שאתה קורא "פרוע"
20/07/2016 | 15:33
12
הוא אותו הדבר שאני קורא לו "לא קומוניקטיבי"

"שנת החזיר" הזכיר לי את "הקתדרלה על הים" של פלקונס, שאהבתי מאד.
לצפיה ב-'עדיין עם "שאני אדמה ואדם"'
עדיין עם "שאני אדמה ואדם"
17/07/2016 | 15:08
28
בינתיים קראתי מסיפוריהן של נחמה פוחצ'בסקי, אירה יאן, אסתר ראב, שרה גלוזמן, אמה תלמי-לוין, דבורה בארון, אלישבע ביחובסקי, שולמית קלוגאי ורוחמה חזנוב, וזו לדעתי רשימה לא מלאה.

איזה ספר נפלא, עשיר, מלמד, לפרקים נועז. ואני אסירת תודה לפרופ' יפה ברלוביץ שבחרה וההדירה את הסיפורים (חלק נכבד מהם קטעים מרומנים, לא סיפורים קצרים)

אני קוראת במנות קטנות כי לפעמים האפקט הרגשי כה חזק. ועדיין אני כבר בשני שליש ספר, קצת לצערי, כי לא הייתי רוצה שייגמר.
לצפיה ב-'אני'
אני
18/07/2016 | 17:34
2
48
בשבוע האחרון מטיילת בשוויץ, קוראת קלילונים - מתח ורומנטיקה . במיוחד בימים שגשום כאן ואנחנו לא יוצאים.
לכן, טרם סיימתי את יריד ההבלים מתוכו קראתי רק 30% מתוך כ 850 עמודים. התחלתי כאן גם את הספר הרביעי בסידרת נערי העורב. אין לי עד כה דברים טובים לכתוב עליו.

מצרפת צילום בדרך לקליינה שיידג בעליה ליונגפראו.

לצפיה ב-'ואו!'
ואו!
18/07/2016 | 20:07
7
לצפיה ב-'מקסים, תיהני'
מקסים, תיהני
19/07/2016 | 21:56
3
לצפיה ב-'שאלה לגבי דון קיחוטה'
שאלה לגבי דון קיחוטה
13/07/2016 | 14:25
2
87
את הכרך הראשון קראתי בשקיקה וסיימתי אותו מהר. בכרך השני שנכתב עשר שנים לאחר הראשון התחלתי להרגיש קירטועים (הספקתי 100 עמודים)

האם מומלץ לגמור את הספר ?
לצפיה ב-'הוא מאוד דומה, אבל גם מאוד שונה'
הוא מאוד דומה, אבל גם מאוד שונה
13/07/2016 | 17:07
48
והשאלה האם להמשיך או לא תלויה בך.

לדעתי ועוד איך שווה לסיים אותו, למרות שהכרך השני באמת מקרטע יותר, וה"שטיק" חוזר על עצמו טיפה יותר מדי.
אבל, יחד עם החזרתיות וה"טוב, הבנו, הלאה", יש בכרך השני קסם והומור שונים לחלוטין מהכרך הראשון (כשהם מודעים לכך שיצא "ספר" עליהם, שהוא בכלל לא הכרך הראשון אלא 'ספר מתחזה', ומתמודדים עם גילויי ההערצה וההגחכה שמתלווים לזה).

ספר נהדר, גם אם מרגיש לפעמים שהוא יותר מדי חוזר על עצמו
לצפיה ב-'גם עבורי הוא די קירטע'
גם עבורי הוא די קירטע
18/07/2016 | 19:34
33
הוא שונה, יותר רציני, פחות הזוי ופחות משעשע.
לצפיה ב-'בחורות עם גופיות - יצאו בסערה + התנ"ך חוגג בירושלים...***'
בחורות עם גופיות - יצאו בסערה + התנ"ך חוגג בירושלים...***
12/07/2016 | 18:55
1
71
אתמול רכב קאיה לבן עם גג אדום
עצר לפני תחנת הקריאה בפארק המסילה
הדלתות מהצד ומאחר נפתחו פתאום
בחורות עם גופיות - יצאו בסערה

תוך דקה פרקו עשרות ספרים
והניחו אותם על המדפים

אדפטציה מודרנית לסיפור המקראי על אברהם ושרה -
התנ"ך חוגג בירושלים- בקישור
דרך כוכב מעל גיא בן הינום

בשביל ירושלים
ללחוץ כדי לדעת
לצפיה ב-'דרך כוכב מעל גיא בן הינום....****'
דרך כוכב מעל גיא בן הינום....****
12/07/2016 | 19:31
41
מצאתי לנכון להביא את הסיפור של פסטיבל הקולנוע בירושלים
במיוחד למי שאין לו פייסבוק

״אבינו״ של מני יעיש מכיל בתוכו רעיונות מסיפור יעקב ורחל,
ו״הרמוניה״ מבוסס על סיפור אברהם ושרה

מוריס כהן, " אבינו" דרך כוכב מעל גיא בן הינום
הבמאי מני יעיש. אמש בפסטיבל קולנוע ירושלים
עובדיה רחמים הוא המאבטח הכי חזק שיש ב"מועדון שמיים", מועדון זמר מזרחי. הוא ואשתו רחל מנסים כבר חמש שנים להיכנס להריון, אבל גם אחרי שניסו הכל – אין הצלחה. במועדון מבלה מדי ערב עבריין קטן בשם שלום רוזנטל, והוא רוצה שעובדיה יעבוד בשבילו כגובה חובות בשוק האפור ומבטיח שירוויח אצלו כסף טוב. עובדיה רואה בהצעה הזדמנות להכניס את אשתו לסדרה של טיפולי פוריות פרטיים ויקרים. בתמימותו, הוא חושב שברגע שיצליח להכניס את אשתו להריון, יעזוב את העבודה המלוכלכת של רוזנטל. אך כשהרגע מגיע, רוזנטל רוצה ממנו משימה אחת אחרונה, הכוללת בגידה בחברו הטוב ביותר. עובדיה יצטרך להילחם על החלום שלו, למען עתיד משפחתו וחייו.

רותם זיסמן-כהן, בעלה בחיים ובסרט מוריס כהן, - הרבה מכות הרבה אקשן
עם כמה רגעים מרגשים - לדעתי הסרט יצליח באקרנים - במיוחד בזכות המשחק המעולה של מוריס כהן
הבמאי מני יעיש. אמש בפסטיבל קולנוע ירושלים

"הרמוניה". בימוי ותסריט: אורי סיון - איתי שצ'רבק, דרך כוכב מעל גיא בן הינום
אדפטציה מודרנית לסיפור המקראי על אברהם ושרה - התנ"ך חוגג בירושליפ
שרה העצובה היא נגנית הנבל של התזמורת הפילהרמונית של ירושלים. היא נשואה לאברהם, המנצח הכריזמטי של התזמורת, ואין להם ילדים. כשהגר, נגנית קרן יער צעירה ממזרח ירושלים, מתקבלת לתזמורת, עולמה של שרה מתהפך. בין שתי הנשים נרקמת חברות עמוקה, והגר, שמרגישה את מצוקתה הקיומית של שרה, שלא מסוגלת להביא ילדים לעולם, מציעה להיות לה פונדקאית וללדת בשבילה ילד מאברהם. ישמעאל, שנולד להגר ולאברהם, הוא פסנתרן מחונן ופראי ששרה מגדלת כבנה. כשישמעאל מגלה את זהות אמו האמיתית עולמו מתהפך, וכך גם עולמם של אברהם, שרה והגר. סרט השומר על הדרך המיוחדת שבה ספר בראשית מספר את הסיפור הידוע, ומוסיפה לו נקודת מבט אישית וחום אנושי

משחק טלי שרון, אלון מוני אבוטבול, יאנה יוסף, עלי סלימאן, איתי שצ'רבק, טמיר תבור
אין כלל הרמוניה בין החלק הראשון לשני של הסרט - למי שיש סבלנות לעבור את חצי השעה הראשונה של הסרט - יגיע לחלק השני בו הסרט מגיע לרמה גבוה מאוד
הסרט ארוך 100 דקות -  כנראה החלק הראשון נוסף כדי לקבל תקציב מהמיזם לקולנוע בירושלים - מעבר לתיאטורן ירושלים יש קטע מקסים במגדל ימק"א
מרגע שנולד איתי שצ'רבק ישמעאל בן להגר יאנה יוסף - הסרט מגיע לאוקטבות עד השמיים - בליווי מוסיקה מהפנטת אלון  אבוטבול - מנצח על התזמורת

בשביל ירושלים
ללחוץ כדי לדעת
https://www.facebook.com/wapy.land
ש.ח. ירושלים

לצפיה ב-'ספרי "חובה" לגיל עשר'
ספרי "חובה" לגיל עשר
11/07/2016 | 22:38
3
55

שלום לכולם
שאלה לגבי ספרים מומלצים
הבן שלי בן 10 בזמן האחרון לא ממש קורא ספרים
היתה תקופה בכיתה א שהוא היה קורא בזמן האחרון פחות
בגלל –אלא מה- מסכי האיפד והמחשב
אין לו איזה התנגדות לקריאה אבל אני חושבת שהוא צריך ככה יותר עזרה והכוונה
במובן זה שאני רוצה ללכת איתו לספרייה ולכוון אותו לספרים שעשויים לעניין אותו שלא ישעממו
אותו. שהוא כאילו לא ישבר אחרי כמה עמודים כי זה משעמם
אני מבינה שבגיל הזה יש אולי ספרים יותר לבנות וספרים שבנים אוהבים יותר ?
אני פשוט רוצה על ידי כמה ספרים מומלצים להחזיר לו את החשק לקרוא
שפשוט יזכר כמה זה כיף וכמה ספר יכול לרתק אותך
ולכן אשמח מאוד להמלצות לספרים לבנים בני 10 ספרים שהם ממש ספרים מעולים מותחים מרתקים
שסיכוי סביר שרוב הילדים בגילו אוהבים
אשמח להמלצות
תודה

לצפיה ב-'רעיונות'
רעיונות
12/07/2016 | 08:43
1
63
מבוך העצמות - ריק ריירדן, ראשון בסדרה 39 רמזים. לא חייבים את הכל, אבל בגדול הם מלאי אקשן ואפילו עלולים קצת להפחיד.
המורה דרורה לא מפלצת - ינץ לוי
כראמל - מאירה ברנע גולדברג

וכמובן יש סדרות שהן להיט: יומנו של חנון, בון, הקמע (בון והקמע הם קומיקסים)
אה ואם הוןא אוהבת פנטזיה אז פרסי ג'קסון גם אחלה. משעשע ומלא אקשן.
לצפיה ב-'תודה נהדר '
תודה נהדר
12/07/2016 | 11:35
6
לצפיה ב-'ספרים שבן ה-9 שלי אהב:'
ספרים שבן ה-9 שלי אהב:
12/07/2016 | 13:27
45
הארי פוטר, כמובן, אם טרם קרא.
ספרים של אריך קסטנר (אמיל והבלשים, פצפונת ואנטון, הכיתה המעופפת, יש עוד, חושבת שאלה הכי מלאי אקשן).
ספרים של רואלד דאל (צ'רלי והשוקולד, העי"ג, שיצא עכשיו גם בסרט, יש עוד).
ג'ים ונהג הקטר וג'ים וכנופיית 13 של מיכאל אנדה.
סדרת הסיפור המושלם של אלדד אילני - מתאימה לקטנים יותר, אבל אם הוא לא אוהב/רגיל לקרוא ומעדיף ספרים קצרים יותר ומנוקדים, יכול להתאים. כנ"ל סדרת משחקי בילוש של מיכאל אבס וסדרת דוד אריה של ינץ לוי.
חמישה ילדים והזהו של אדית נסביט.
שמונה בעקבות אחד של ימימה אבידר טשרנוביץ.
אצלי אוהבים גם את הסדרות של אניד בלייטון, שמתי לב שהקצב שלהן איטי יותר ממה שמקובל בימינו בספרות ילדים. חלק מהספרים בחלק מהסדרות יצאו בהוצאה מחודשת, בשפה שמתאימה יותר לימינו, אז אפשר לנסות (חמישיה, שביעיה). גם חלק מהספרים של סדרת חסמב"ה יצאו בהוצאה מחודשת... לא ממש ספרים איכותיים, אבל את הילדים שלי הם ריתקו.
סדרת ספייסי של תמר בורשטיין לזר.
אם ספרים בלי ניקוד ועבים יחסית לא מרתיעים אותו - הספרים של אורה מורג.
ויש כמובן את מיליון הסדרות של גלילה רון פדר עמית... לא מתה עליהן, אבל הילדים מרותקים ל"משימה עולמית" שלה.
ספרי קומיקס: בון, טין טין ואסטריקס.

בהצלחה.

לצפיה ב-'ספרים על לימודים'
ספרים על לימודים
12/07/2016 | 08:39
12
85
היי,
אני מחפשת לצורך פרוייקט ספרים על לימודים, על בית ספר, קולג', סטודנטים וכו.
יכולים להיות ספרי ילדים, נוער או מבוגרים, מקור או תרגום...
אפשר גם כאלה שפשוט מתרחשים במסדרונות בית הספר.

אשמח מאוד לשמוע רעיונות, כי חיפוש בגוגל לא נותן לי כלום...
לצפיה ב-'הארי פוטר'
הארי פוטר
12/07/2016 | 09:26
1
51
בית הספר הוגוורטס ...
לצפיה ב-'חחח רעיון מעניין.. '
חחח רעיון מעניין..
12/07/2016 | 10:50
46
איך לא חשבתי על זה בעצמי..
לצפיה ב-'ההיסטוריה הסודית - דונה טארט'
ההיסטוריה הסודית - דונה טארט
12/07/2016 | 11:36
1
57
המורה - פרנק מק'קורט
העיר והכלבים - מריו ורגס יוסה

זה מה שעולה לי לראש בשלוף...
לצפיה ב-' תודה רבה! זה מעולה!'
תודה רבה! זה מעולה!
12/07/2016 | 11:57
8
לצפיה ב-'המורה / פרנק מק'קורט'
המורה / פרנק מק'קורט
12/07/2016 | 12:39
37
וגם: סדרת האסופית / ל.מ.מונטגומרי - אן כתלמידה ואח"כ כמורה
גברים קטנים / לואיזה מאי אלקוט  על בי"ס לנערים
לצפיה ב-'זקני בית הספר בווילבי'
זקני בית הספר בווילבי
12/07/2016 | 12:49
34
ראה אור גם תחת השם "אלופי וילובי".

וגם:
"הכתה המעופפת" מאת אריך קסטנר 
"תעלומת מכתב האהבה שנשלח אל המורה הדגול שמילקיהו" מאת פוצ'ו
לצפיה ב-'יש את סדרת ג'נינגס - ילדים בפנימיה אנגלית'
יש את סדרת ג'נינגס - ילדים בפנימיה אנגלית
12/07/2016 | 13:37
2
40
גם נסיכה קטנה של פרנסס הודג'סון ברנט מתאר חיים בפנימיה. גם אבא ארך רגליים.
בכולם אין הרבה התמקדות בלימודים דווקא...
יש הרבה ספרי ילדים שבהם הלימודים הם חלק מהסיפור, אבל לא המוקד שלו: מתילדה, מדיקן, המצחיקה עם העגילים, הבית עם שעון האותיות, רמונה הולכת לכיתה א', אור ואלכסנדרה, פלא, זיכרונותיו של חבר דמיוני, המקרה המוזר של הכלב בשעת הלילה...
לא יודעת אם משהו מזה עוזר.

למבוגרים - החברה הגאונה עוסק גם בלימודים,שבע מידות רעות מתאר את חיי האקדמיה (מהצד של המרצים, לא של הסטודנטים).
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/07/2016 | 14:02
21
אבדוק את כל הספרים האלה...
לצפיה ב-'מחניים (הנערים מרחוב פאל), ידידים טובים של נוסוב '
מחניים (הנערים מרחוב פאל), ידידים טובים של נוסוב
15/07/2016 | 16:37
4
לצפיה ב-'15+2'
15+2
12/07/2016 | 14:59
41

+
Of Time and the River- Thomas Wolfe
Infinite Jest- David Foster Wallace

לצפיה ב-'הנה כמה:'
הנה כמה:
13/07/2016 | 09:30
50
"המשחק של אנדר" של אורסון סקוט קארד - לא בדיוק בית ספר סטנדרטי, אך בכל זאת.
"במעלה המדרגות היורדות" של בל קאופמן
"סטונר" של ג'ון ויליאמס
"וילט" של שרלוט ברונטה (לטעמי הספר הטוב ביותר שכתבה), "הפרופסור" וגם "ג'יין אייר" חלקית
"נסיכה קטנה" של פרנסס הוג'סון ברנט
"אבא ארך רגליים" של ג'ין ובסטר
"על היופי" זיידי סמית'
"חיים חדשים" של ברנרד מלמוד
"הכתם האנושי" של פיליפ רות
"שבע מידות רעות" של מאיה ערד

לצפיה ב-'שני ספרי ילדים ונוער:'
שני ספרי ילדים ונוער:
13/07/2016 | 13:36
38
המורה דרורה לא מפלצת / ינץ לוי
הכיתה / רובין מלום

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סולו עיצוב גרפי לימודים אונליין
עיצוב גרפי בלי לצאת מהבית
הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה