לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
01/09/2016 | 06:09
14
39
עוד מעט שבת, זמן לספר מה קראתם השבוע ומה תקראו בשבת
לצפיה ב-'היה שבוע טוב'
היה שבוע טוב
01/09/2016 | 10:39
6
80
פתחתי את השבוע עם "העץ של בני טורג'ה" מאת פיליפ קלודל, ספר מעניין ושונה על ההתמודדות עם המוות. מומלץ

אחריו קראתי ספר נהדר נוסף מאת קולום מק'קאן, סופר ש"גיליתי" לאחרונה. "לחצות אוקינוס" משלב סיפורים היסטוריים עם השפעתם על דמויות "רגילות". כתוב נפלא.

חזרתי לקריאה נוספת אל אחד הספרים האהובים עלי במיוחד, "זקני בית הספר בוילבאי". עברית של פעם, חלקה הומצאה לכבוד הספר. נהניתי מאוד.

האחרון היה "חשבון רדום" מאת נתן שחם, שאף פעם אינו מאכזב. סקירה בהמשך.

העליתי סקירה על ספר שקראתי בשבוע שעבר, "כולנו בני חלוף" מאת הפסיכיאטר ארווין יאלום. בדומה לספר הראשון שהזכרתי, גם הוא עוסק בהתמודדות עם המוות. מרתק.

שבת שלום 
לצפיה ב-'בעיני קלודל הוא סופר של ספר אחד.'
בעיני קלודל הוא סופר של ספר אחד.
01/09/2016 | 14:19
5
28
לצפיה ב-'הנכדה של מר לין?'
הנכדה של מר לין?
01/09/2016 | 14:35
4
57
אולי הספר הזה יהפוך אותו בעיניך לסופר של שני ספרים
לצפיה ב-'הנכדה של מר לין הוא לגמרי אחד הספרים המיותרים שנכתבו.'
הנכדה של מר לין הוא לגמרי אחד הספרים המיותרים שנכתבו.
01/09/2016 | 14:48
3
46
מדובר בדו"ח של ברודק. אין לי כוונה להשתכנע מקלודל, למרות צרפתיותו העומדת לזכותו.
לצפיה ב-'הדוח של מר ברודק גם הוא ספר טוב מאוד'
הדוח של מר ברודק גם הוא ספר טוב מאוד
01/09/2016 | 15:02
1
263
ואף אחד מן השלושה שהוזכרו אינו דומה לאחר.
לצפיה ב-'הוא לא חסר לי.'
הוא לא חסר לי.
01/09/2016 | 15:02
13
לצפיה ב-'הדוח של ברודק'
הדוח של ברודק
02/09/2016 | 10:51
32
ספר חזק אחד המזעזעים והחזקים שקראתי למרות ההתחלה המקרטעת שלו
לצפיה ב-'שהות/מגי סטיווטר'
שהות/מגי סטיווטר
01/09/2016 | 18:50
3
54
קראתי את 'רעד' של אותה סופרת מהטרילוגייה 'הזאבים של גרייס' שהוא הראשון.
'שהות' הוא השני...
קריאה נעימה לכולם
לצפיה ב-'איך התרשמת?'
איך התרשמת?
02/09/2016 | 10:52
2
26
קראתי סידרה אחרת שלה , את נערי העורב. השניים הראשונים היו מצויינים. השנים האחרונים ככה
לצפיה ב-'אהבתי '
אהבתי
02/09/2016 | 10:58
1
24
מרתק, קליל, מתאים לבני נוער, מסתורי כמו שאני אוהבת.
נראה איך יהיה ההמשך.
את יודעת מה הספר השלישי בטרילוגיה הזו?
לצפיה ב-'נצח'
נצח
02/09/2016 | 12:19
16

איזה כיף, יש לי למה לצפות
לצפיה ב-'מזוודה על השלג / אולה גרוסמן'
מזוודה על השלג / אולה גרוסמן
01/09/2016 | 16:57
23
לצפיה ב-'"לוטה בויימאר" מאת תומאס מאן בתרגומו של מרדכי אבישאול'
"לוטה בויימאר" מאת תומאס מאן בתרגומו של מרדכי אבישאול
01/09/2016 | 22:23
1
46
חמישה ספרים של תומאס מאן תורגמו בידיו של מרדכי אבישאול

"הר הקסמים" - קראתי לאחרונה
"הנבחר"        - קראתי לפני כמעט 30 שנה
"יוסף ואחיו"    - רומן היסטורי בן 1200 עמודים,השגתי אותו לא מזמן קראתי בינתיים 120 עמודים
"וידויו של פליכס קרול" - קניתי השבוע מספור חוזר
"לוטה בויימאר" קראתי 300 עמודים מתוך 312 כאשר על פי הויקיפדיה 12 העמודים שטרם קראתי הוא אחד השיאים בכתיבתו של תומאס מאן.

סקירה כללית על הספר אפשר למצוא בויקיפדיה כאן.

היות שהחומרים שמהם עשוי הספר הם אישיותו של גתה ויצירתו הענקית שהמרכזית שבהם היא פאוסט,היה מצופה שמי שלא מכיר את יצירתו של גתה לא יוכל להתמודד עם הספר. להפתעתי הספר קולח ואחת החוויות המענגות בקריאה שחוויתי.

לפני שבוע קראתי את "חמדת" של טוני מוריס שקיבלה פרס נובל ובצדק על הרומן "חמדת". "חמדת" אינו ידידותי וגם מערים קשיים מבחינת הכתיבה הספרותית נוסף לתכנים המאוד קשים שלו.

מכאן אני עובר לאלזה מורנטה, נוסף לארבעת הרומנים "כזב וכישוף","ארצ'לי","האי של ארתורו" ו "אלה תולדות" יצא בהוצאת הקיבוץ המאוחד ספר של נובלה שנקראת "הרדיד האנדלוסי" ועוד סיפורים. קראתי את הנובלה וזה לא היה WOW
לצפיה ב-'ארבעת הרומנים נעים מנהדר למופתי. אלה תולדות הוא ספר מיוחד '
ארבעת הרומנים נעים מנהדר למופתי. אלה תולדות הוא ספר מיוחד
02/09/2016 | 10:41
44
מאוד והאי של ארתורו סוער ומסעיר.
לצפיה ב-'מישהו קרא את הספר "השלישי" של '
מישהו קרא את הספר "השלישי" של
01/09/2016 | 00:40
2
111
ישי שריד ?

הוצאת עם עובד 2015

מעניינת אותי חוות דעת של קוראים על הספר.
לצפיה ב-'קראתי וחשבתי שהוא ספר סתמי.'
קראתי וחשבתי שהוא ספר סתמי.
01/09/2016 | 14:50
1
54
לצפיה ב-'אני מסכים שהספר לוקה בעיקר בעובדות הפשוטות.'
אני מסכים שהספר לוקה בעיקר בעובדות הפשוטות.
01/09/2016 | 18:23
45
אבל בכל זאת יש בו איזה שהיא נבואה שלעניות דעתי קורמת עור וגידים מול עינינו.
אולי בתור פרוזה הוא לא משהו, אבל בתור "נבואה" הוא בהחלט מעורר מחשבה, מבחינתי מחשבה אפוקליפטית.

בכל מקרה תודה עבור התגובהץ 
לצפיה ב-'סיכום חודש אוגוסט'
סיכום חודש אוגוסט
31/08/2016 | 22:20
9
49
1. ספר החודש:
2. סרט/סדרת החודש:
3. שיר/אלבום החודש:
4. הדבר המשמח שקרה החודש:
5. הדבר המבאס שקרה החודש:
6. תוכניות לחודש ספטמבר:
7. איך אתם מסכמים את החופש הגדול
8. אילו עצות תייעצו לילדים במשפחתכם וליתר התלמידים שמתחילים את שנת הלימודים

לצפיה ב-'עונה'
עונה
01/09/2016 | 18:02
54
1. ספר החודש: היו כמה ספרים טובים, שניים בלטו במיוחד: "אני היהודי האחרון" מאת חיל רייכמן, שנכתב ב-1944 לאחר שהכותב הצליח להמלט מטרבלינקה, ו"לחצות אוקינוס" מאת קולום מק'קאן, ספר כתוב נפלא.
2. סרט/סדרת החודש: בעיקר שידורים חוזרים של קומדיות בשעות מאוחרות
3. שיר/אלבום החודש: כרגיל, באך
4. הדבר המשמח שקרה החודש: פרויקט מעניין בעבודה
5. הדבר המבאס שקרה החודש: מזג האויר
6. תוכניות לחודש ספטמבר: חופשה
7. איך אתם מסכמים את החופש הגדול: לא הרגשתי אותו
8. אילו עצות תייעצו לילדים במשפחתכם וליתר התלמידים שמתחילים את שנת הלימודים: אל תקחו ללב
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
05/09/2016 | 10:59
7
53
1. ספר החודש: אין כזה. לא סיימתי עד הסוף אף ספר באוגוסט, אף על פי שאני קוראת שניים במקביל ומתקדמת איתם.
2. סרט/סדרת החודש: צפיתי מעט מאוד, אך סיימתי את העונה האחרונה של "האנטומיה של גריי".
3. שיר/אלבום החודש: אין משהו ספציפי.
4. הדבר המשמח שקרה החודש: עד אמצע החודש נמשך הטיול הנפלא במדינות וושינגטון, אורגון וצפון קליפורניה. אני עדיין תחת השפעה.
5. הדבר המבאס שקרה החודש: הטיול נגמר והתחילה שנת הלימודים בסוף אוגוסט.
6. תוכניות לחודש ספטמבר: הרבה עבודה, הכוללת, בין היתר, קריאה וסינון של הרבה חומר ספרותי. עכשיו, עם שגרת הלימודים והחוגים מקווה להגביר שוב את קצב הקריאה.
7. איך אתם מסכמים את החופש הגדול - היה כיף וחבל שנגמר. אני חושבת שאני אוהבת את החופש הגדול הרבה יותר מהילדים. שונאת לקום מוקדם בבקרים ולהתנהל על פי מערכת שרירותית.
8. אילו עצות תייעצו לילדים במשפחתכם וליתר התלמידים שמתחילים את שנת הלימודים - לחיות חיים מאוזנים, להשקיע בלימודים, אך גם לא לשכוח לבלות. וכמובן לקרוא.
לצפיה ב-'כדי להצטנן מעט'
כדי להצטנן מעט
05/09/2016 | 11:01
1
45
לצפיה ב-'וואו!!'
וואו!!
07/09/2016 | 07:04
10
לצפיה ב-'סוג של... כלנית'
סוג של... כלנית
05/09/2016 | 11:03
33
לצפיה ב-'אגם'
אגם
05/09/2016 | 11:08
25
לצפיה ב-'ולסיום, מפל עם מסלול העובר מאחוריו'
ולסיום, מפל עם מסלול העובר מאחוריו
05/09/2016 | 11:15
2
33
לצפיה ב-'צילומים נפלאים'
צילומים נפלאים
07/09/2016 | 07:05
1
16
איזה יופי
לצפיה ב-''
09/09/2016 | 07:16
2
לצפיה ב-'חוזרים ללימודים'
חוזרים ללימודים
31/08/2016 | 21:57
4
83
אז זהו, הסתיים סוף סוף החופש הגדול, ומחר יתייצבו אלפי התלמידים שוב בבתי הספר ויתחילו את שנת הלימודים - שכוללת, כמובן, גם שיעורי ספרות.

משרד החינוך פרסם את תוכניות הלימודים ורשימת היצירות שיילמדו בשיעורי הספרות - לגילאי קדם יסודי ויסודי, כיתות ז-ט, וכיתות י-יב - שתי יחידות, יחידה שלישית, יחידה רביעית, ויחידה חמישית

מוזמנים לעלעל קצת ברשימת היצירות ולחוות את דעתכם - מסכימים עם הבחירות? לא מסכימים? אילו יצירות אחרות הייתם בוחרים?

שנת לימודים מוצלחת לכולם
לצפיה ב-'"הקול והזעם" של פוקנר מופיע ברשימה "רומן מתורגם" בשתי יחידות'
"הקול והזעם" של פוקנר מופיע ברשימה "רומן מתורגם" בשתי יחידות
31/08/2016 | 22:52
3
72
לא רק שהספר קשה מאוד לקריאה ,גם למבוגרים ,אי אפשר לקנות אותו בשום מקום ואי אפשר לשאול אותו בספריה
לצפיה ב-'משרד החינוך מראה תמיד עד כמה הוא קשור למציאות.'
משרד החינוך מראה תמיד עד כמה הוא קשור למציאות.
02/09/2016 | 10:43
74
למה ללמד משהו מזרם התודעה?
לצפיה ב-'הסתכלתי באתר של סיפור חוזר'
הסתכלתי באתר של סיפור חוזר
02/09/2016 | 12:02
1
89
אם יש רק עותק אחד שלו בסניף חיפה, זה אבוד.
לצפיה ב-'לו הבת שלי היתה מביאה רשימת קריאה ובה הספר הזה,'
לו הבת שלי היתה מביאה רשימת קריאה ובה הספר הזה,
02/09/2016 | 22:09
80
הייתי ממליץ נגד בכל מקרה.
לצפיה ב-'מחפש המלצה לספר על ״איך לקבל את עצמך״'
מחפש המלצה לספר על ״איך לקבל את עצמך״
31/08/2016 | 21:39
4
43
מודה לעונים
לצפיה ב-'פרוזה, או ספר הדרכה / עבודה עצמית?'
פרוזה, או ספר הדרכה / עבודה עצמית?
31/08/2016 | 22:04
2
8
לצפיה ב-'הדרכה'
הדרכה
31/08/2016 | 23:37
1
9
לצפיה ב-'אולי "לאהוב את מה שיש" / ביירון קייטי'
אולי "לאהוב את מה שיש" / ביירון קייטי
01/09/2016 | 06:08
34
אישית לא קראתי, אבל הבנתי שיש לה שיטה מאוד פופולרית לעזרה עצמית:

לצפיה ב-'נצלש - אולי מישהו מכיר וזוכר '
נצלש - אולי מישהו מכיר וזוכר
02/09/2016 | 19:05
41
סיפור קצר מז'אנר המדע הבדיוני - העלילה בקויים כלליים וממה שאני זוכרת - גבר שעובר גלגולי חיים שונים , החל מהתקופה הקדמונית וכלה בעתיד ובכל גלגול חיים הוא מוצא את עצמו עובד במשהו שקשור לסירות . נניח סירת דיג במאה הראשונה לספירה ויאכטה עתידנית במאה ה 25 .
זוכרת שהספר היה מאד חמוד ומשעשע והרעיון שלו היה שאי אפשר ממש לברוח מהייעוד שלך או משהו בסגנון זה :)
לצפיה ב-'מחפש את הספר "ספר המוסר" אשר נכתב ע:י רבי זכריה אלצ'אהרי '
מחפש את הספר "ספר המוסר" אשר נכתב ע:י רבי זכריה אלצ'אהרי
31/08/2016 | 16:50
2
11
לצפיה ב-'בספריות אוניברסיטת תל אביב ובר אילן הוא קיים'
בספריות אוניברסיטת תל אביב ובר אילן הוא קיים
02/09/2016 | 21:55
1
3
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/09/2016 | 07:45
2
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
31/08/2016 | 10:03
2
94
סיימתי לקרוא את הספר

אחות טובה דייה

כתבה: שרה שחף

238 עמ'

ספר טוב
לצפיה ב-'תודה '
תודה
31/08/2016 | 19:06
1
38
על מה הספר ולמה הוא טוב?
לצפיה ב-'תמצית'
תמצית
01/09/2016 | 14:04
32
על היסטוריית הסיעוד במדינת ישראל.
טוב הואיל והוא מעניין וכתוב בפשטות שגם לאלו שאינם אחים או אחיות יכולים להבינו.
לצפיה ב-'שבע שנים - פטר שטאם המלצה חמה'
שבע שנים - פטר שטאם המלצה חמה
27/08/2016 | 20:58
2
78
הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 2011, 191 עמ'

וואו, אהבתי מאוד את הספר הזה. הוא בנוי לקריאה בנשימה אחת והוא אכן נקרא כך במשך שלוש שעות בהן הייתי מרותקת לפרופיל הזוגי והפסיכולוגי שמצייר הסופר.

אחרי התחלה מקרטעת של מספר עמודים בהן אין אוריינטציה, הסופר זורק את הקורא למערכת יחסים סבוכה בין אלכסנדר, סוניה ואיבונה.

מהצד, על תקן הפסיכולוג הציב הסופר את החברה האמנית הצרפתיה של סוניה שהגיעה ממרסי למינכן לתערוכה של הציורים שלה.

לכן, רוב הספר הוא מונולוג אחד ארוך ושופע של אלכסנדר המספר על חייו עם סוניה וסופי בתם. סיפור טריוויאלי במובנים רבים של עבודה, שחיקה בחיי הזוגיות, צפיות, אכזבות, הצלחות וכשלונות עסקיים.

אבל מתחת לפני השטח רוחש משהו אפל שמערער את היסודות הבנאליים והופך את הסיפור למרתק בעיניי.

סוניה ואלכסנדר נפגשו באוניברסיטה. שניהם למדו אדריכלות והשתייכו לאותה החבורה. הם היו ידידים. סוניה היפיפיה בת למשפחת עשירים כבר הספיקה לצאת עם אחד מהחברה ואלכסנדר למרות שחש משיכה אליה לא חווה התאהבות סוערת כשהיה בחברתה. היא גם נתנה לו הרגשה תמיד שהוא לא מספיק בשבילה.

יום אחד פוגש אלכסנדר את איבונה, מהגרת פולניה בלתי חוקית שעובדת בחנות ספרים בכנסיה. איבונה הכנועה הולכת אחרי אלכסנדר כצל והכניעות הזו שלה שובה את ליבו של אלכסנדר שמפתח אובססיה שתלטנית בעלתנית כלפיה שנמשכת שנים ומטילה על כולם תוצאות מרירות.

במקביל, אלכסנדר שאינו יכול להראות עם המהגרת הפולניה בחברה, היא מביישת אותו במראה שלה, בדיבור שלה, בכניעות שלה, מפתח עם סוניה המושלמת יחסים שהם מעבר לידידות, היחסים מתפתחים גם בזכות אנטיה החברה ממרסיי אותה הם מבקרים.

אבל מסתבר שסוניה היא לא האישה המושלמת. היא מלכת הקרח, והיא קרירה או עצורה במיטה, היא לא מספקת לאלכסנדר את הצרכים שלו במיטה ולמרות שהכל כל כך יפה מבחוץ, מבפנים הזוגיות ואחר כך הנישואים שלהם רקובים. סוניה ואלכסנדר הן שתי סירות מתרחקות בתוך זוגיות ונישואים שיגרתיים.

לכך יש להוסיף את העובדה שסוניה לא מצליחה להרות והסקס המכאני דוחף את אלכסנדר עוד יותר רחוק מסוניה שהופכת עצבנית, מלנכולית וחסרת קשב.

ואז אחרי 7 שנים אלכסנדר חוזר להיפגש עם איבונה והיא כאילו כלום לא קרה ורק רגע חלף, ממתינה לו.

מדובר בספר שעוצמתו טמונה דווקא בבנאלי והמוכר. דווקא טמונה במונולוג שלעיתים מקבל הבזקים של תובנות מהתערבויות מכוונות ומתוזמרות היטב של דמויות אחרות שהן לכאורה שוליות. הטכניקה של הכתיבה גאונית ולמעט מספר עמודים מצומצם באפיזודה שמתארת את ההתפרקות הכלכלית והנפשית של המספר לא מצאתי מילה מיותרת והספר מהודק היטב.

לאחר שלקורא נדמה שהנה הגיע השיא של הספר, מגיע עוד שיא הרבה יותר משמעותי וגם בסופו של השיא הזה מגיעה אדווה קטנה ומטלטלת.

מושלם.
לצפיה ב-'תודה. נשמע מסקרן'
תודה. נשמע מסקרן
28/08/2016 | 18:28
18
אוסיף לרשימת הקריאה.
לצפיה ב-'ואו, נשמע טוב. תודה.'
ואו, נשמע טוב. תודה.
31/08/2016 | 08:48
6
לצפיה ב-'בת המקום - לאה איני המלצה חמה'
בת המקום - לאה איני המלצה חמה
27/08/2016 | 20:53
7
105
הוצאת כנרת זמורה ביתן, 2014, 285 עמ'

הספר מורכב מ 2 נובלות.

הנובלה, בת המקום, מצויינת. היא מתרחשת בארה"ב. הגיבורה ג'ניפר המכונה סמוקי, בחורה בת 29 שמנה, הסובלת מקושי שיכלי. הוצאה מביתה על רקע של אלימות והתעללות מינית מועברת לאחריותה של רייצ'ל סולומון. לעת זיקנה סמוקי סועדת את רייצ'ל ועסוקה ביצירת כלבי ים מברזלים אותם היא מלקטת בביצה הקרובה.

הנובלה מתמקדת במספר ימים לאחר מותה של רייצ'ל. אחותה של סמוקי מגיעה עם 2 ילדיה. גם הם בורחים מאלימות של האב במשפחה. גילוי הצוואה מגלה שרייצ'ל העבירה את סמוקי לאפוטרופוס הגר בהוואי בחוות תנינים.

במקביל ילדיה של רייצ'ל מגיעים לבית ולהם יש תוכניות משל עצמם בקשר לסמוקי ולבית.

סמוקי בחורה טובת לב ורגישה. יש לה קושי אמיתי להתנהל בעולם המבוגרים ולהבין את המציאות וההקשרים שלה מה שמוביל לסוף הגאוני של הנובלה הזו.

למרות הנושאים שבהם עוסקת הנובלה, שחלקם מזעזעים, היא אחת היפות שקראתי. בכישרון ובשפה עשירה, איני מצליחה לצייר לא רק את הדמות הראשית סמוקי ואת עולמה הנאיבי, אלא גם את דמויות המשנה בסיפור.

הנובלה השניה, ספרא, עוסקת בחייה של תיכוניסטית בשם לאה (בת דמותה של הסופרת כנראה) המתגוררת עם הוריה בבת ים.

על רקע חייה בבית לניצולי שואה, אב חולה ואם העובדת בתפירה, הדוברת מתארת חליפות את תקופת החטיבה והתיכון ספרא. תיכון בתל אביב שגלריית הדמויות שבו נעה בין מורים פסיכים ואטומים לתלמידים אדישים, אטומים ונצלנים.

הנובלה הזו פחות טובה, אך מצטיינת בתיאור המציאות הקקופונית של הנערה הנקרעת בין הרצונות שלה למציאות שכופה עליה את האומללות של חייה. עוד הישג מרשים הם קולות המובחנים של הדמויות השונות בסיפור וקולה הצלול של המספרת.

יחד עם זאת, הטכניקה של הכתיבה מעצבנת.

סהכ ספר טוב מאוד, והנובלה הראשונה באמת נפלאה.
לצפיה ב-'תודה. אין ספק שאקרא'
תודה. אין ספק שאקרא
28/08/2016 | 18:31
27
מאד אהבתי את "ורד הלבנון" שלה. הנובלה השנייה קשורה גם היא לורד הלבנון, וחלקה לקוח מהביוגרפיה הפרטית של הסופרת.
לצפיה ב-'תודה, מלבד "ורד הלבנון" לא הצלחתי לקרוא ספרים אחרים שלה'
תודה, מלבד "ורד הלבנון" לא הצלחתי לקרוא ספרים אחרים שלה
28/08/2016 | 19:48
35
לפי התיאור שלך הספר הזה קרוב יותר ל"ורד הלבנון" מאשר לאחרים ("סוסית" ו"אשתורת"). נראה לי שאנסה אותו.
לצפיה ב-'ללא ספק, אחד העטיפות המכוערות שבנמצא.'
ללא ספק, אחד העטיפות המכוערות שבנמצא.
30/08/2016 | 11:30
9
לצפיה ב-''
30/08/2016 | 19:04
1
18
באמת הנובלה הראשונה נשמעת לי יותר מעניינת, מאיזו נקודת מבט היא מסופרת? האם מפיה של סמוקי? בעיני מרתק לקרוא סיפורים שמובאים מפיה של דמות "לא רגילה" - אם זה בחורה בעלת קושי שכלי כמו כאן, או בחור עם אספרגר כמו ב"פרוייקט רוזי" ו"המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה".

למה הכוונה "הטכניקה של הכתיבה מעצבנת"? רק בנובלה השנייה או בכלל?
לצפיה ב-'לא'
לא
31/08/2016 | 19:05
11
הנובלה הראשונה מסופרת מנקודת מבט של מספר על. היא סובלת מפגור קל לפי הבנתי לא אוטיזם ולא אספרגר.

מעצבנת מעצבנת. לא יודעת להסביר. מקטעים שיוצרים רצף, לפעמים נקודת המבט משתנה. אבל נוצר רצף סיפורי.
לצפיה ב-'תודה. לא אהבתי את "ורד הלבנון".'
תודה. לא אהבתי את "ורד הלבנון".
31/08/2016 | 08:45
1
31
יש סיכוי שאוהב את זה?
לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
31/08/2016 | 19:02
27
טרם קראתי את ורד הלבנון
לצפיה ב-'אני מחפש תיאור מקרה מטיפול פסיכודינמי/פסיכואנליטי'
אני מחפש תיאור מקרה מטיפול פסיכודינמי/פסיכואנליטי
27/08/2016 | 18:31
4
63
כזה שיכלול גם ורבאט קצר (רישום הדברים שנאמרו בין המטפל למטופל)
-אני צריך משהו מספר/כתב עת.

עדיפות לכזה שגם מנותח מנק' מבט של אחת/כמה מהתיאוריות של ההוגים הבאים: קליין / ויניקוט / קוהוט / הגישה ההתייחסותית.

תודה

לצפיה ב-'חפש בספר סערת נפש של יורם יובל'
חפש בספר סערת נפש של יורם יובל
27/08/2016 | 20:17
1
31
לצפיה ב-'אני מודה לך, אבדוק שם'
אני מודה לך, אבדוק שם
27/08/2016 | 20:53
32
אשמח להמלצות נוספות אם יש למישהו/י
לצפיה ב-'ישנם התיאורים הקלאסיים '
ישנם התיאורים הקלאסיים
27/08/2016 | 23:40
1
57
של פרויד (איש הזאבים, דורה וכו'), אבל לפי בקשתך אתה מעוניין במקרים אחרים.

בספריו של כריסטופר בולס צלו של האובייקט ו-היסטריה יש תיאורים של מקרים טיפוליים שונים הכוללים פסקאות קצרות מדברים שנאמרו ע"י המטופלים. ב"השאלה האינסופית" של כ.בולס (הוצ' מאגנס) יש תמלול וניתוח של שלושה מקרים: ארלין, אנני ו-קרוליין. סביר שזה יענה על בקשתך.

בספר "תחושת מוות נפשי" של מייקל אייגן, הוצאת תולעת ספרים, בחלק השני יש תיאורי מקרים ללא תמלול. אייגן מזכיר בעיקר את התיאוריות של ביון (Bion).

מדפי הפסיכולוגיה הועשרו מאוד בתרגומים לאחרונה. כדאי לגשת למדף שכזה באוניברסיטה או ברשת ספרים גדולה, ולבחור את המתאים לצרכיך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'יופי'
יופי
28/08/2016 | 16:18
29
אבדוק גם שם , תודה :)
לצפיה ב-'על ההעלמות של הטעם מהשפה העברית'
על ההעלמות של הטעם מהשפה העברית
26/08/2016 | 15:02
10
88

בימינו. קורא ממוצע של טקסט עברי, כולל שירה, לא חש כמעט את ההטעמה כשהמילה היא מוטעמת  מלרע. כשהמילה היא מוטעמת מלעיל, הקורא כן חש את ההטעמה. למשל במילה: "אגם" המוטעמת מלרע, ההטעמה היא בהברה: "גם". אבל הקורא צריך להתאמץ כדי לחוש את זה. לעומת זו במילה: "חושבת", הקורא חש את ההטמה בהברה: "ש".

זה לא אומר שהקורא קולט את הטקס בהטעמה אשכנזית כמו  בזמן ביאליק. מילים מודגשות מלרע לא הפכו להיות מודגשות מלעיל.

רוב המילים בעברית מוטעמות מלרע.

גם בשיר ישן חרוז ושקול. הקורא לא חש את הטעמות המלרע בעצימות מספיק, ולכן כמעט שלא קולט את המקצב והמוסיקה.

אולי זו סיבה מרכזית, לעליית קרנה של הקראת שירה, בה המשורר, מטעים, ואז זה נקלט אצל הקהל.

הבעיה קיימת בשירה חרוזה ושקולה, כלאמר בשירת הוורס. אבל קיימת גם בשירת החרוז החופשי, בשירים היותר מוצלחים בה יש כן קצב ומוסיקה, שכן נשענים על הטעמות.

השירה חייבת לפנות לקהל הרחב, שאיננו חש את ההטעמות. המשוררים בימינו, וגם העוסקים בשירה המובהקים, וגם הדור היותר מבוגר, כן חשים את ההטעמה. ואז לא מבינים שיש בעיה. וגם אם כן מבינים איך הם יכולים ליצור שירה כשהם חשים את ההטעמות, והקהל הרחב לא.

יש לחשוב ברצינות על הבעיה הזו. ולשקול, איך לפעול.     

לצפיה ב-'לא הבנתי מהי הבעיה'
לא הבנתי מהי הבעיה
26/08/2016 | 18:12
8
47
כתבת: "למשל במילה: "אגם" המוטעמת מלרע, ההטעמה היא בהברה: "גם". אבל הקורא צריך להתאמץ כדי לחוש את זה" - במה בדיוק הקורא מתאמץ? הוא מכיר את המילה, יודע כיצד מבטאים אותה, וכשהוא רואה אותה כתובה הוא מן הסתם שומע אותה בראשו כפי שהוא רגיל לשמוע אותה ביומיום.
יכול להיות שהקושי נוצר כאשר המשורר רוצה להטעים את המילים אחרת ממה שהקורא רגיל, או כאשר יש מילים כמו "גלידה" שיש צורה נכונה להגות אותה (מלרע), אבל ביומיום רגילים בד"כ להגות אותה במלעיל, ולא ברור כיצד הקורא ייגש אליהן כשהוא קורא את השיר הכתוב.

אולי תסביר יותר למה הכוונה שהקורא "חש את ההטעמות".
לצפיה ב-'במילה "אגם" הקורא שומע את "א" ו "גם" כמוטעמות באותה מידה '
במילה "אגם" הקורא שומע את "א" ו "גם" כמוטעמות באותה מידה
26/08/2016 | 18:34
7
33
יכול להיות שאת כן שומעת  בראש את "גם" כיותר מוטעמת. כי את אולי עוסקת בשירה רבות. אבל השירה לא מיועדת רק למביני ענין.
לצפיה ב-'אני כמעט לא עוסקת בשירה'
אני כמעט לא עוסקת בשירה
26/08/2016 | 18:36
6
29
אני מודה שאני עדיין לא מבינה את הבעיה שתיארת.
לצפיה ב-'אני עוסקת בשירה ומסכימה איתך.'
אני עוסקת בשירה ומסכימה איתך.
27/08/2016 | 07:12
5
35
אי אפשר להתבלבל בהטעמה הנכונה והמקובלת של המילה "אגם", למשל. אני מסכימה איתך שעלולות להיווצר בעיות מהסוג שאת ציינת (עם הדוגמה של "גלידה"), אבל זה שונה ממה שנטען על ידי פותח השרשור.
לצפיה ב-'הקורא קולט שהדגש הוא ב "גם" אבל בעצימות נמוכה. '
הקורא קולט שהדגש הוא ב "גם" אבל בעצימות נמוכה.
27/08/2016 | 09:50
3
לצפיה ב-'דווקא בגלל שאת עוסקת בשירה את חשה חזק את הדגש ב "גם" אבל'
דווקא בגלל שאת עוסקת בשירה את חשה חזק את הדגש ב "גם" אבל
27/08/2016 | 10:51
3
19
הקורא הממוצע לא
לצפיה ב-'ממש לא. חשתי בו מאז ומעולם, הרבה לפני שהתחלתי לעסוק '
ממש לא. חשתי בו מאז ומעולם, הרבה לפני שהתחלתי לעסוק
27/08/2016 | 12:07
2
23
בשירה. ממש לא ברורה לי הטענה שלך.

לצפיה ב-'כי כשהיית קטנה אנשים עדיין חשו חזק את טעם המלרע כיום לא'
כי כשהיית קטנה אנשים עדיין חשו חזק את טעם המלרע כיום לא
27/08/2016 | 12:40
1
5
לצפיה ב-'כשהייתי קטנה בכלל לא ידעתי עברית.'
כשהייתי קטנה בכלל לא ידעתי עברית.
27/08/2016 | 19:30
7
לצפיה ב-'המשך למאמר'
המשך למאמר
27/08/2016 | 17:01
24

בוא נקרה הדגמה על שיר שלי:

גם לגמתה/מוטי ריקלין

גם לגמתה גם טעמתה

טעמתה מג'ני מותק

הערת הבהרה: לגמתה== lagamta

השיר במקור:

גם לגמתה/מוטי ריקלין

גם לגמתה גם טעמתה

טעמתה מג'ני היפה

הוורסיה שמופיעה הראשונה (עם המילה "מותק") והיותר מאוחרת, מוצלחת בהרבה. החלפתי את המילה  "היפה" המלרעית שבקושי מרגישים בה את ההטעמה, במילה "מותק", המלעילית. המילה "מותק", יוצרת גילוי, (במובן של גילוי וכיסוי בלשון: ביאליק)

זה הזמן לקרוא לכתיבת שיר אוליפו שמורכב אך ורק ממילים חד הברתיות ומילים מודגשות מלעיל.

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
25/08/2016 | 06:17
5
40
יופ חמישי הגיע, כמעט שבת, ואתם מוזמנים לספר מה קראתם השבוע ומה תקראו בשבת
לצפיה ב-'היה שבוע קריאה נהדר'
היה שבוע קריאה נהדר
25/08/2016 | 09:35
97
"אני היהודי האחרון" מאת חיל רייכמן נכתב ב-1944 כשהכותב התחבא בורשה לאחר שברח מטרבלינקה. בספר הוא כתב את חוויותיו הטריות מאותו מקום נורא. ספר חשוב ומזעזע.

אחריו קראתי את "ענייני עבודה" מאת פיליפ רות'. הספר כולל עשרה מפגשים שלו עם יוצרים - תשעה סופרים וצייר אחד. השיחות איתם סובבות סביב עולם היצירה, ההשפעות של גורמים בחייהם וסביבתם על הכתיבה, ועוד. ספר מעניין.

מכיוון שהתרשמתי מ"אמריקנה" של צ'יממנדה נגוזי אדיצ'יה, קראתי השובע את קובץ הסיפורים שלה "כרוך סביב צווארך", סיפורים מעניינים שעוסקים בנושאים קרובים לאלה של "אמריקנה" - האפריקניות וההגירה. 

קראתי שני ספרים טובים שעומדים להגיע לחנויות בשבוע הבא, רשמים בסיכום השבועי הבא.

כעת אני עם "העץ של בני טורג'ה" מאת פיליפ קלודל. עושה רושם בינתים שהוצאת תמיר//סנדיק שוב בחרה ספר שונה ומוצלח. גם הספר הזה נכלל בגל הספרים העומד לשטוף אותנו בספטמבר, אבל הוא כבר מוצע במכירה מוקדמת באתר ההוצאה. לצד ההוצאות הגדולות צצות להן הוצאות קטנות שראויות לתשומת לב, כמו פרדס, תשע נשמות, לוקוס, ותמיר//סנדיק, ששמות דגש על המיוחד והאיכותי.
לצפיה ב-'אני עם "יומני חקירה" ו"הוא חזר"'
אני עם "יומני חקירה" ו"הוא חזר"
26/08/2016 | 18:15
51
מאחר שב"יומני חקירה" כל תיאור חקירה הוא פרק בפני עצמו ואין קשר ביניהם (פרט לכך שהפרקים מאוגדים תחת שיטות פורנזיות שונות), נראה לי שאוכל בהחלט לקרוא אותו בין לבין. כבר קראתי את ההתחלה של "הוא חזר", ובא לי להמשיך בו
לצפיה ב-'יריד ההבלים של תאקרי'
יריד ההבלים של תאקרי
27/08/2016 | 15:19
1
45
בעקבות המלצה בבלוג של דני קרמן.
סיימתי את "פאריז במאה העשרים של ורן" ולא התלהבתי. הבנתי למה המו"ל שלו לא רצה לפרסם את הספר במקור...
לצפיה ב-'קראתי אותו לפני מספר שבועות'
קראתי אותו לפני מספר שבועות
27/08/2016 | 19:00
39
גרם לי תחושת מועקה קשה

לצפיה ב-'השבוע קראתי את'
השבוע קראתי את
27/08/2016 | 20:49
58
בת המקום שהיה ממש ספר טוב, אני אפרסם עליו המלצה

מלאכים באופק - ספר ביכורים שכתבה מרב זקס פורטל. 2/3 מהספר מצויינים ואז בשליש האחרון משהו רע קורה לספר ממש התאכזבתי.

פיורלה- ספר מאת ענת משיח - הכריכה יפיפיה מהספר לא התלהבתי.

Love Handles - מאת Galway Gretchen  - ממבחר הספרים בחינם שמציעה אמזון לספרים בקינדל. ספר נחמד אם כי צפוי לחלוטין.

שבע שנים - מאת פיטר שטאם - ספר מצויין גם עליו אפרסם המלצה.

עכשיו אני קוראת את Brooklyn מאת קולם טוייבן - סיפורה של אליש לייסי נערה אירית המהגרת לארה"ב למצוא תעסוקה.
לצפיה ב-'השואה (שיר ישן) / שלמה זמיר'
השואה (שיר ישן) / שלמה זמיר
23/08/2016 | 18:16
1
38
מצורף בזה שירו של שלמה זמיר ,"שואה (שיר ישן)" שיצא בקובץ השירים "הקול מבעד לענף". הזכויות שמורות למחבר ואין הגבלה על צילום או העתקה.

מהבית הראשון הבנתי שאין כבר זכר לקיום יהודי ,ומהבית הישן הבנתי שגרמניה הנאצית שרירה וקיימת. כאשר המחבר כתב (שיר ישן) אפשר להבין שהשיר נכתב אחרי השואה

לצפיה בשיר כאן

https://granotzorer.files.wordpress.com/2016/08/zamir.pdf

לצפיה ב-'תודה על השיר, הבית האחרון מזעזע ממש'
תודה על השיר, הבית האחרון מזעזע ממש
26/08/2016 | 18:25
3
לצפיה ב-'עזרה בבחירת ספרים לנסיעה מרשימה '
עזרה בבחירת ספרים לנסיעה מרשימה
23/08/2016 | 17:44
8
186
היי 
יש לי רשימה של ספרים שאני מחכה לקרוא כבר כמה זמן וחיכיתי שיהיה לי זמן פנוי. אני רוצה לקחת 5 מהם לנסיעה לחו"ל שכוללת טיסה ארוכה וגם שם יהיה לי זמן פנוי לקריאה. איזה היתם ממליצים לקחת ? 

1. מדריך הטרמפיסט לגלקסיה
2. אוויר בצורת נערה - על חרדים - חדווה ברגמן 
3. ללכת בדרכך - ג'וג'ו מויס 
4. רשימת המשאלות- לורי נלסון 
5. סערת נפש - ד"ר יורם יובל 
6. עוד יום אחד - מיץ אלבום 
7. ההרצאה האחרונה - רנדי פאוש 
8. שומרת אחותי- ג'ודי פיקו 

תודה רבה לכם מראש 
לצפיה ב-'מישהו יכול לעזור ? '
מישהו יכול לעזור ?
24/08/2016 | 09:52
28
לצפיה ב-'רשימה קצת מגוונת...'
רשימה קצת מגוונת...
24/08/2016 | 15:49
101
מה סגנון הקריאה האהוב עליך?
אחרת קצת קשה לענות
לצפיה ב-'לא קראתי אף אחד מהם'
לא קראתי אף אחד מהם
26/08/2016 | 08:42
58
מה ההעדפות שלך?
לצפיה ב-'קראתי רק את "מדריך הטרמפיסט"'
קראתי רק את "מדריך הטרמפיסט"
26/08/2016 | 18:18
55
ומאוד אהבתי, אבל כפי שאמרו לפניי - הספרים מאוד שונים זה מזה, כך שתלוי איזה סגנון את מחפשת, או מה את חושבת שיתאים לך למצב הרוח של החופשה.
לצפיה ב-'קראתי את 4 הראשונים שברשימה'
קראתי את 4 הראשונים שברשימה
29/08/2016 | 21:55
1
36
את 3 הראשונים קראתי ואהבתי. את 4 רשימת המשאלות פחות אהבתי.
נסיעה טובה ומהנה
לצפיה ב-'עכשיו נזכרתי שאת מדריך הטרמפיסט קראתי בטיסה ללונדון...'
עכשיו נזכרתי שאת מדריך הטרמפיסט קראתי בטיסה ללונדון...
31/08/2016 | 22:39
21
וזה ממש התאים כי כשכדור הארץ נהרס, על מה גיבורנו מצטער? על עמוד נלסון  :)
לצפיה ב-'קראתי שניים. את הראשון ואת האחרון ברשימה.'
קראתי שניים. את הראשון ואת האחרון ברשימה.
31/08/2016 | 08:52
31
את הראשון מאוד לא אהבתי, לא התחברתי להומור בכלל. האחרון לא ספר הכי טוב, אך בתור ספר טיסה יכול להתאים.
לצפיה ב-'היי'
היי
29/09/2016 | 20:13
2
היי,
האמת שאני לא מכיר את הספרים מהרשימה, פרט לספר הראשון שהוא מצוין וממליץ בחום.
אני יכול להמליץ לך על ספר נוסף בשם טיפה ראשונה של ארגמן שכתבה ג'אנין פרוסט, ספר מצוין שיכול להנעים לך את הטיסה.
תקנה את המהדורה הדיגיטלית, הכי נוח.
לצפיה ב-'איך אתם בוחרים את הספר הבא שלכם?'
איך אתם בוחרים את הספר הבא שלכם?
21/08/2016 | 23:37
9
110
אני מוצא את השאלה הזאת מעניינת כי לכל אחד מאיתנו יש דרכים אחרות לבחירת הספר הבא אותו הוא יקרא.
אני יכול לחשוב על מספר דרכים, אבל מהי הטובה ביותר? האם קיים אתר מומלץ?
אני מניח שחלק בוחרים דרך פה לאוזן, חלק מהעיתונות, חלק מהפורום וכד'.

דיון פורה
לצפיה ב-'אינטואיציה'
אינטואיציה
22/08/2016 | 00:07
79
כיף שיש רשימות והמלצות, אך בסופו של דבר אני הולך עם האינטואיציה. אני לא סבור שזה כל כך קריטי- מגיעים למה שצריכים ומה שלא לא. אחד פחות, אחד יותר, לא נורא.

לצפיה ב-'יש לי בבית עשרות ספרים שעוד לא קראתי'
יש לי בבית עשרות ספרים שעוד לא קראתי
22/08/2016 | 17:36
87
קונה כל כמה זמן במבצעים או בירידים, מחליפה בירידי קח-תן, או סתם מקבלת בהשאלה או במתנה מחברים ובני משפחה. הם נחים על מדפי הספרייה בביתי וממתינים לתורם. את הספר הבא (מבין כמה שאני קוראת במקביל - סיפורת, עיון, משהו פילוסופי מתמשך, משהו קליל שמסתיים מהר) אני בוחרת בהתאם למצב הרוח מבין הרבים הללו. 
לצפיה ב-'יש לי ספריה שאספתי במשך 15 שנה, אז עדיין מחכים לי רבים'
יש לי ספריה שאספתי במשך 15 שנה, אז עדיין מחכים לי רבים
24/08/2016 | 10:25
77
מה שמתחשק באותו רגע. לפעמים, אם חזרתי מחוץ לארץ אני מחפשת לקרוא ספרים על היעד, שהבאתי איתו או במקרים רבים, יש כבר בבית. היסטוריה, אמנות, או רומן שמתרחש בו.

לפעמים אני יודעת שהספר הבא חייב להיות ספר שנכתב על ידי אישה, כי אני מחפשת חוויה מתוך העולם שלי.

אני קוראת גם באנגלית ובצרפתית אז לפעמים בא לי לבחור בספר שכתוב באחד משתיהן. אם צרפתית, אני נזקקת ליותר זמן אז אני בוחרת בספר קצר אם אני יודעת שבשבועות שאחר כך לא יהיה לי הרבה זמן, או ארוך, כשיש, נניח מדובר בחול המועד.

אותו הדבר לגבי ספר עיון מסובך. אך אני יודעת שלפניי שבועות פנויים, זה הזמן לבחור בו.

בקיץ אני בוחרת בספרים קצרים יותר כמו אוסף סיפורים קצרים שבו אפשר להיכנס מחדש בכל פעם לסיפור ולחוות אותו בזמן קצר. או ספר יחסית קליל, שזה כמעט אין לי בבית.

לפעמים אני קוראת ספר אחד וחושבת כבר על הבא באותו נושא - למשל, נשים בעליות הראשונות - שאקרא אחריו. ואפילו זה שאקרא אחרי הבא. אבל לרוב זה לא עובד, לתכנן כך מראש ליותר מספר אחד, ואני מוצאת את עצמי קוראת ספר אחר לגמרי, בנושא או בשפה שונים.

ולפעמים גם אני פשוט שולפת משהו מן המדף, בלי מחשבה מוקדמת. זו אחת הפעולות האהובות עלי, בחירת הספר הבא שאקרא.
לצפיה ב-'אני בוחרת'
אני בוחרת
26/08/2016 | 08:41
43
מתוך מגוון הספרים שברשותי ובעיקר באמצע השבוע ספרים שיש להם גם אודיו בגלל הנסיעות המרובות שלי.
לצפיה ב-'יש הבדל בין בחירה לקריאה מתוך מה שנמצא כרגע ברשותי'
יש הבדל בין בחירה לקריאה מתוך מה שנמצא כרגע ברשותי
26/08/2016 | 18:20
40
לבין בחירה מה לקנות או מה לשאול מהספריה. בבית אני בוחרת את הספר הבא מתוך הממתינים שלי על סמך החשק באותו רגע - אם בא לי מצחיק, מותח, קצר, ארוך וכו'. לפעמים אני מקבלת/קונה ספר חדש, ומאוד מתלהבת להתחיל אותו, אז הוא עוקף את התור

לגבי קנייה - לפי המלצות בפורום / בעיתון, לפי סגנון אהוב, סופר/ת, ובעיקר - תקציר הכריכה האחורית.
לצפיה ב-'ואם היה אתר שהיה עוזר לך במשימה הזאת?'
ואם היה אתר שהיה עוזר לך במשימה הזאת?
26/08/2016 | 18:53
2
51
כלומר, אם היה אתר שיכלתם לדוגמא לדרג בו את עשרת הספרים האחרונים שלכם / לכתוב את חמשת הספרים האהובים עליכם - והאתר היה מחזיר לכם באמצעות אלגוריתם שמבוסס על בחירות שאר הגולשים את הספרים המומלצים עבורכם.
הייתם משתמשים בו?
לצפיה ב-'אני לא'
אני לא
26/08/2016 | 19:04
11
לצפיה ב-'יש כזה וקוראים לו Goodreads'
יש כזה וקוראים לו Goodreads
26/08/2016 | 21:39
19
לצפיה ב-'אין חוקים. אוהבת להפתיע את עצמי.'
אין חוקים. אוהבת להפתיע את עצמי.
27/08/2016 | 06:57
43
יש לי ספריה ענקית של ספרים במחשב, בעיקר באנגלית וברוסית ולאחרונה גם מעט בעברית. בכל פעם יש לי כמה עשרות עד מאות מהם בקינדל שלי, שתמיד נמצא בתיק. בדרך כלל את הספרים האלה אני קוראת מחוץ לבית, למשל כשאני ממתינה לילדים בזמן חוגים, בתור לרופאים ועוד. כשאני מסיימת ספר, אני מדפדפת בין האחרים ובוחרת לפי מצב הרוח והחשק.

יש לי גם ספריה ענקית של ספרים מודפסים בבית. מהם אני בוחרת בעיקר ספרות מקור או ספרות מתורגמת ששפת המקור שלה אינה רוסית או אנגלית ו/או שאין לי תרגומים זמינים שלה לאנגלית/רוסית במחשב או בקינדל. גם כאן הבחירה היא די רנדומלי, בתלות במצב רוח או אסוציאציה.

אפשר להגיד שמלכתחילה הספריות שלי מורכבות מהרבה קלאסיקות וספרים שקראתי או שמעתי עליהם דברים טובים מאנשים או מקורות שאני סומכת עליהם (אם כי כמובן יש אחוז מסוים של ספרים שקיבלתי במתנה וגם קורה גם שאני רוכשת ספרים כי משהו בהם, למשל הכותרת או שם הסופר, מושך אותי, בלי לדעת עליהם דבר מעבר לזה), ולכן הבחירה מתוך הספריות האלה לרוב אינה באמת רנדומלית, אלא מתוך מגוון של ספרים נבחרים, שכבר עברו סלקציה במהלך הרכישה, אך אני מניחה שזה נכון עבור (כמעט) כולם.
לצפיה ב-'שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות'
שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות
21/08/2016 | 17:53
36
17
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי ספר'
עזרה בזיהוי ספר
19/08/2016 | 16:50
59
היי. אני מחפשת ספר שקראתי בעבר. לא זכור לי הרבה רק שמסופר על אישה נשואה שיש לה שלושה ילדים. והיא חושדת שבעלה בוגד בה. אם אני זוכרת נכון הבעל עובד בבנק. ובמהלך הספר היא מתארת את המפגשים שלהם עם חברים  משותפים שלהם שהם הכירו כשהיו צעירים יותר. זה ספר ישראלי. אשמח לעזרה. תודה
לצפיה ב-'מבקש המלצה לספר לניהול תקציב נכון'
מבקש המלצה לספר לניהול תקציב נכון
17/08/2016 | 21:37
1
34
אני מרוויח סכום מסוים בחודש. אני בזבזן ולכן הכסף נגמר לי מהר. רציתי לשאול אם ידוע לכם על ספר מומלץ שמלמד איך לנהל את התקציב נכון?
ספר שאפשר לרכוש בצומת ספרים או סטימצקי או דרך האינטרנט. תודה רבה.
לצפיה ב-'המסע המופלא של ציפור העשב - ספר להורדה בחינם...**'
המסע המופלא של ציפור העשב - ספר להורדה בחינם...**
17/08/2016 | 06:01
3
157
ספר חדש - יצחק ישראלי
מצאתי אותו מונח צנוע על המדף
בתחנת הקריאה בפארק המסילה

קוראים אותו מהר -  חושבים עליו לאט

"ציפור העשב יוצאת לחלץ את אבן החיים מידיה של של אלת האופל. האלות הגדולות הכשירו אותה למשימה הזאת. לשם כך הן העניקו לה את כל התכונות שהן עצמן חוננו בהן: כח, חכמה, תושיה, חיי נצח. במסעה מלווים אותה נשר זהוב, קוליברי זעיר ולהקה של עגורים, שבאמצעותם היא מתוודעת לעולם, על כל יופיו וכיעורו.האם תגבר ציפור העשב על אלת האופל ותציל את היקום כולו? או, חלילה, יגברו עליה כוחות האופל המצויים עמוק, עמוק בתוכה?

יצחק ישראלי גדל כילד בקיבוץ מזרע שבעמק ובדומה לציפור העשב, לא תאר לעצמו שיום אחד גם הוא יפרוש כנפיים ויפליג אל מעבר להרים המקיפים את העמק ויגלה את העולם הגדול, על כל יופיו וכיעורו. יצחק הוא גיאוגרף ומתכנן ערים במקצועו, מפרסם מזה שנים את סיפוריו בכתב העת "שבילים" ו"המסע המופלא של ציפור העשב" הוא ספרו הראשון."

לצפיה ב-'איזה יופי, תודה הורדתי'
איזה יופי, תודה הורדתי
17/08/2016 | 21:36
8
לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/08/2016 | 19:19
40

לצפיה ב-'בנחלת שבעה אתה על המפה'
בנחלת שבעה אתה על המפה
24/08/2016 | 01:24
65
פוקימון גו בשביל ירושלים - בנחלת שבעה אתה על המפה
באגריפס הקטן אבן ישראל - במשכנות שאננים
נחלת הילדים +פסטיבל 360 מעלות
נחלת הילדים – חגיגת תרבות לילדים בנחלת שבעה
 תאריכים: 28-31.8
ראשון – רביעי, 10:00 – 14:00
אז מה מצפה לנו?
לפני החזרה לשגרה הנכם מוזמנים לנחלת הילדים – פעילות למשפחות וילדים במתחם נחלת שבעה בירושלים.
הפעילות תתקיים בין השעות 10:00 – 14:00 ותכלול הצגות מבית תיאטרון הקרון במחיר סמלי, כניסות מוזלות למוזיאונים שבמתחם, סדנאות הנחות במסעדות שבמתחם נחלת שבעה, קרקס רחוב, בלונים ועוד.
לתכנייה המלאה, המסעדות, המוזיאונים ושאר הפעילויות
http://haira.co.il/wp-content/uploads/2016/08/naha...

פסטיבל 360 מעלות
פסטיבל תיאטרון במרחב ברחבי ירושלים​
אירוע הפתיחה יתקיים ביום חמישי 25.8.16, בשעה 19:15 באגריפס הקטן פינת רחוב אבן ישראל (ליד אגריפס 12).
בכל ספסל, אבן ועץ בעיר הזאת חבויים סיפורים, חלקם עתיקים וחלקם טרם הומצאו.
פסטיבל 360 מעלות מחבר בין ירושלים, על מקומותייה הייחודיים, לבין אמנות התיאטרון.
זהו פסטיבל חדש שמטרתו לחשוף את תחום תיאטרון תלוי האתר (site specific) בירושלים בפני הקהל הרחב, תושבי העיר ואוהביה.
בשנתו הראשונה יתקיים הפסטיבל במשך שלושה ימים, בכל יום במרחב שונה בעיר.
לכל אזור אופי שונה, אמנים אחרים וחוויה ייחודית.
25.8.16 באגריפס
27.8.16 בתלפיות, באזור התעשייה
28.8.16 במשכנות שאננים
http://www.360jlm.co.il/
פוקימון גו בשביל ירושלים - בקטע העירוני
במהלך האירועים באתרים נבחרים יפעלו  Lure Module  בתחנות
PokéStops הם ימשכו  פוקימונים רבים מהסביבה הקרובה למשך חצי שעה
כל המידע ופרוט בקרוב בקישור
בשביל ירושלים
ללחוץ כדי לדעת
https://www.facebook.com/wapy.land
ש.ח. ירושלים

לצפיה ב-'שם הספר ושם הסופר?'
שם הספר ושם הסופר?
15/08/2016 | 20:04
2
103
האם משהו יכול לעזור, להיזכר בחיפוש הספר הבלשי שהגיבורים ברומן ,הם שני
מדריכי טיולים ,של שתי קבוצות טיולים שונים שנפגשים  (מכירים)באיטליה.
וביניהם מתפתח רומן סוער...
לצפיה ב-'אתה זוכר האם מדובר בספר מקור או מתורגם? והאם זה ספר חדש?'
אתה זוכר האם מדובר בספר מקור או מתורגם? והאם זה ספר חדש?
16/08/2016 | 20:41
1
21
לצפיה ב-'שם הספר....'
שם הספר....
17/08/2016 | 00:03
76
Arana, תודה על התעניינות, הספר הוא מקורי מכיוון שהמדריך הוא ישראלי שגר בארץ
והמדריכה שייכת  לקבוצה מאנגליה,ונושא העיקרי בסיפור, שנעלם חפץ(ציור או פסל) בעל ערך,אם הזיכרון לא מטע אותי וחושדים באחת מהמטיילים....

תודה,Lumini
לצפיה ב-'יש מי שיודע בכמה עותקים הודפס לילות תל אביב/ דוד אבידן'
יש מי שיודע בכמה עותקים הודפס לילות תל אביב/ דוד אבידן
16/08/2016 | 09:02
1
28
לצפיה ב-'אפשר אולי לפנות להוצאה שהוציאה אותו ב-1983'
אפשר אולי לפנות להוצאה שהוציאה אותו ב-1983
16/08/2016 | 20:53
20
קישור לאתר הוצאת תירוש:

לצפיה ב-'אגדה ישראלית - קובץ סיפורים קצרים'
אגדה ישראלית - קובץ סיפורים קצרים
15/08/2016 | 14:06
1
62
שלום חברים.
קוראים לי אביתר אבני. גר במבשרת ציון, גרוש, אבא לילדה ומדחיק את זה שאני הולך להיות בן 40 עוד יומיים.
פרסמתי בעבר שני ספרי ילדים. האחרון יצא בקיץ שעבר בהוצאת גוונים ונקרא "הממלכה בדרכים". לאחרונה סיימתי לכתוב ספר נוסף, הפעם למבוגרים, ורציתי לספר לכם עליו. מדובר בקובץ סיפורים קצרים שהמשותף להם הוא שהם מתרחשים כאן, בישראל של ימינו, וכל אחד מהם מתקשר, מתכתב ומפלרטט עם אגדת עם או סיפור ילדים מוכר. הסיפורים לוקחים את הקורא לכל רחבי ארץ ישראל - משכונת מרמורק ועד לצפת, מתל אביב הליברלית ועד שכונת הר נוף החרדית, מגבעות השומרון ועד למרתפי השב"כ. יש בו חילונים, דתיים, חרדים, ערבים, נוער גבעות, עולים חדשים ובטח עוד מגזר או שניים שפרחו מזכרוני כרגע.
הספר כולל 16 וחצי סיפורים. בין היתר תוכלו למצוא בו נערה שאמא שלה שולחת להביא סלסלת ג'חנון לסבתא שגרה בקצה השני של העיר (כפרפראזה על כיפה אדומה), כלבלב שעוזר לבעלים התל אביבי והרווק שלו למצוא דייט (החתול במגפיים), גיבור על חרדי שמגן על תושבי ירושלים או רב ממאחז בשומרון שיוצר גולם כדי שייגן על נערי הגבעות של המאחז.
את הספר הזה אני מתכוון להוציא לאור דרך הדסטארט. הייתי רוצה לעניין אתכם בפרוייקט וגם לשמוע את דעתכם עליו. אני מצרף קטעים מתוך שני סיפורים ובנוסף, למיטיבי הלכת, מצורף קובץ עם סיפור שלם. זהו הסיפור על גיבור העל החרדי ומכאן השם ביידיש. ספרו לי מה דעתכם ואם אהבתם אתם מוזמנים לתמוך בפרוייקט בהדסטארט כדי לעזור לחלום הזה להתגשם (יש לינק לעמוד של הספר בהדסטארט, עוד 4 שורות למטה) וכמובן לספר עליו לאחרים.
תודה רבה.
שלכם, אביתר

http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=18338

מתוך "כלב כוסיות":
היה היה פעם חייט עני בשם אריאל ולו שלושה בנים: שרון, אהוד וברק. יום אחד חלה החייט במחלה קשה ולפני מותו קרא לשלושת בניו ואמר להם: "בניי האהובים, אני עומד למות ואת מעט רכושי ברצוני לחלק ביניכם. לך שרון אני מוריש את החנות ואת כלי המלאכה. דיברתי עם החבר'ה של הפרוטקשן והם הבטיחו לא להעלות את המחיר בשנה הקרובה." התקף שיעול חזק פקד את האב והוא עצר לרגע מדיבורו. "לך אהוד," הוא המשיך כאשר ההתקף חלף, "אני מעניק את המאזדה הישנה. שים לב שנגמר לה הטסט עוד שבועיים ושהפנס השמאלי שרוף. יכול להיות גם שהמצבר התרוקן כי לא נסעתי בה כבר חודש, מאז שנהייתי חולה. מקסימום תניע עם כבלים. חוץ מזה היא סוס עבודה. ולך ברק, בני הצעיר, אני נותן את הכלבלב."
באומרו זאת נפח החייט העני את נשמתו ונאסף אל אבותיו, אראל ומרגלית.
קשר ברק רצועה לכלבלב ולקחו אל ביתו, שם פגש את שני שותפיו לדירה, עמיר ופרץ. בראותו את ברק עם הכלבלב אמר לו עמיר: "אחי, מה הקטע עם הכלבלב הזה? לא מתאים שיהיה כאן בדירה."
אמר להם ברק שזוהי ירושה מאביו אולם בכוונתו למסור אותו מחר לצער בעלי חיים כיוון שאין לו אפשרות להוציא אותו לטיולים במשך היום וגם מזון לכלבים עולה המון כסף. אפילו שק של בונזו כבר עולה איזה 120 שקל לפחות. עמיר ופרץ אמרו שסבבה וחזרו לשחק בפלייסטיישן.

בלילה התעורר ברק למשמע מישהו קורא בשמו. להפתעתו הרבה ראה כי זהו הכלבלב.
"ברק, בחיאת, אל תהיה זבל. אתה יודע מה הם יעשו לי בצער בעלי חיים? הם ירדימו אותי אם אף אחד לא ירצה אותי," אמר הכלבלב. "אם לא תיקח אותי לשם אני מבטיח לעזור לך להשיג את הדבר שאתה רוצה יותר מכל."
ברק התיישב במיטה ושפשף את עיניו. "מה, לצאת עם כוסית?"
"אה, חשבתי כסף, אבל סבבה אני זורם איתך. זה אפילו יותר קל. נתחיל מחר, רק אל תיקח אותי לצער בעלי חיים. תהיה נשמה, טוב?"
"תראה, אני לא יודע אם יהיה לי זמן להוציא אותך, אני מאוד עסוק."
"מה עסוק? אתה לא עובד."
"זה לא מדויק, אני בין עבודות. אני עסוק בלחפש עבודה וזה לא קל שתדע לך."
"מה קרה? שלושה טיולים קצרים ביום, לא יהרוג אותך. אל תשכח שאני מסדר לך כוסיות."
הסכים ברק להצעתו של הכלבלב והשניים חזרו לישון...

מתוך "נשף סיום":
"נו, אלכס, מצאת כבר בחורה לנשף של סיום?"
מבטו של אלכס מופנה הצידה, דרך חלון המכונית, לעבר הבניינים בצידו של הרחוב. גשם שוטף ניתך בחוץ ובשמיים תלויים עננים אפורים וכבדים, קודרים כמו נפשו של אלכס שעה שהוא מהרהר בכך שאף בחורה לא תסכים לבוא איתו לנשף.
"עוד לא, אבא," עונה אלכס בחוסר רצון וממשיך להביט החוצה.
"איך זה יכול להיות?" קורא אביו של אלכס ומנופף בידו הימנית. הוא אוחז סיגר בוער בין אצבעות ידו הימנית והתנועה גורמת לעשן להתפתל בקו עקלתוני.
"כי אני נמוך ומכוער," משיב אלכס בשקט.
"שטויות זה, אתה לא מכוער," פוסק האב.
"אבל באמת קיבלת את פרצוף של אמא שלך," הוא מוסיף כעבור רגע, מהורהר משהו.
יתר הנסיעה עוברת ללא דיבורים, עד שהם מגיעים הביתה והיגואר הכסופה מחליקה לתוך החניה ונעצרת. אלכס מתכוון לצאת מן הרכב אבל אביו מניח יד על זרועו ועוצר אותו.
"תקשיב טוב למילה של סרגיי מוסקוביץ', כן? אתה אומרת עכשיו אתה מכוער ואף בחורה לא רוצה אותך. בסדר, דוויי. אני מבטיח לך שעוד כמה שנים בנות כבר לא חושבות אתה מכוער. חה, בדיוק זה הפך. הן עפות עליך כמו פרפרים באש, כן? כמו חתולות ב... נו, איך אומרים זה בעברית?"
"שמנת," אומר אלכס.
"בדיוק, כמו חתולות בשמנת. כמו פוליטיקאי במעטפה של כסף. כמו רוסי בוודקה, הא הא."
"טוב, אבא."
"אתה לא מאמין אותי?"
"לא, אבא."
"דוויי, אתה עוד תראה. מילה של סרגיי מוסקוביץ' זו מילה."
אלכס מהנהן ויוצא מן המכונית. סרגיי מביט בו פותח את דלת הבית ונכנס פנימה. הוא שואף שאיפה עמוקה מן הסיגר ונושף עשן תכלכל אל חלל הרכב...
לצפיה ב-''
16/08/2016 | 20:37
7
לצפיה ב-'למסירה'
למסירה
14/08/2016 | 18:42
6
25
לצפיה ב-'למסירה WUSTE UND GELOBTES LAND כרך2 1936 '
למסירה WUSTE UND GELOBTES LAND כרך2 1936
14/08/2016 | 18:34
26
עם 2 מפות. רק במסרים. לציין העניין....איסוף ברחובות (אני אוסף ספרים ותקליטי מוזיקה קלאסית תוצרת חו"ל)
לצפיה ב-'למסירה TRAVELS IN NORTH AFRICA נחום סלושץ'
למסירה TRAVELS IN NORTH AFRICA נחום סלושץ
14/08/2016 | 18:30
15
1927.  רק במסרים. לציין העניין....איסוף ברחובות (אני אוסף ספרים ותקליטי מוזיקה קלאסית תוצרת חו"ל)
לצפיה ב-'למסירה חדרה העובדת תש"א יובל חדרה '
למסירה חדרה העובדת תש"א יובל חדרה
14/08/2016 | 18:28
18
רק במסרים. לציין העניין....איסוף ברחובות (אני אוסף ספרים ותקליטי מוזיקה קלאסית תוצרת חו"ל)
לצפיה ב-'למסירה 2 כרכי קרקע ארץ ישראל/ ריפנברג 1937-8'
למסירה 2 כרכי קרקע ארץ ישראל/ ריפנברג 1937-8
14/08/2016 | 18:27
11
רק במסרים. לציין העניין....איסוף ברחובות (אני אוסף ספרים ותקליטי מוזיקה קלאסית תוצרת חו"ל)
לצפיה ב-'למסירה 3/5 כתבי הרצל בגרמנית 1934'
למסירה 3/5 כתבי הרצל בגרמנית 1934
14/08/2016 | 18:24
11
לצפיה ב-'למסירה קטלוג דבר דבר עבודות נחום טבת מוזיאון ישראל'
למסירה קטלוג דבר דבר עבודות נחום טבת מוזיאון ישראל
14/08/2016 | 18:21
14
רק במסרים. לציין העניין....איסוף ברחובות
לצפיה ב-'מחפשת ספר'
מחפשת ספר
09/08/2016 | 22:22
6
139
קראתי על ספר שנקרא על שם עיירת הולדתו של הסופר במרוקו. הוא מספר על החיים של היהודים במרוקו. שכחתי את שם הסופר ואת שם הספר (והעיירה).
האם מישהו יודע על מה אני מדברת?
לצפיה ב-'אולי '
אולי
10/08/2016 | 14:43
1
60
 "מסמטאות המלאח : סיפורים ומשלים, אגדות ומעשיות, מחיי קהילת יהודי אזימור שבמרוקו " של יעקב אלפסי.

לצפיה ב-'לא, אבל תודה!'
לא, אבל תודה!
13/08/2016 | 22:18
6
לצפיה ב-'אולי הספר הזה'
אולי הספר הזה
12/08/2016 | 00:00
3
50
לצפיה ב-'הקישור נותן דף ריק '
הקישור נותן דף ריק
13/08/2016 | 22:15
2
6
לצפיה ב-'יש כמה אפשרויות: עפריט מאת ציון בן-שטרית'
יש כמה אפשרויות: עפריט מאת ציון בן-שטרית
14/08/2016 | 11:21
1
32
מפתחות לתטואן מאת משה בן הראש
שערי ספרו מאת שלום פוני-כלפון 
הטרילוגיה התטואנית
ספרי לי אמא על המלאח במרקש מאת טרז זריהן-דביר
לצפיה ב-'לא, אבל תודה רבה!'
לא, אבל תודה רבה!
21/08/2016 | 23:04
3
לצפיה ב-'ספר חדש - "אוסטרליה ואני" - מאת רועי עוזיאל'
ספר חדש - "אוסטרליה ואני" - מאת רועי עוזיאל
11/08/2016 | 19:00
1
66
שלום  לכולם,

אני כתבתי ספר על המסע שלי לאוסטרליה עם חברי ילדות, טיול אחרי צבא, וכן על המשך הטיול לבד, והמשך חיי.

הספר כולל שירים מעניינים, הספר הוא ספר דיגיטאלי בלבד, והוא כולל תמונות של יבשת אוסטרליה ועוד תמונות מעניינות.
הספר גם כולל פרטים על שיטת ה- GALAMIND ועל הטיפולים שאפשר לעשות בעזרת השיטה החדישה, שאפשר לטפל בעצמך ללא פסיכולוג, רק בעזרת סמלים גאימטריים שמאפשרים לנו להרגיש טוב יותר.
הספר מספר את סיפורי של רועי יליד הרצליה, והמשך חייו.
הספר זמין בלינק הבא:

בלינק זה אפשר לקנות את הספר דרך אתר PAYPAL וכן לקרא את הפרק הראשון שכבר כולל שיר ותובנות על החיים

בברכה,

רועי עוזיאל
לצפיה ב-''
26/08/2016 | 18:24
2
לצפיה ב-'מין זה שאינו אחד - לוס איריגארי'
מין זה שאינו אחד - לוס איריגארי
10/08/2016 | 15:12
1
81
מחפשת לקרוא את הספר הזה, אך לא מצליחה להשיג בשום מקום.
האם מישהו מוכר אולי כיד שניה?
לצפיה ב-'הספר אזל בהוצאה - רסלינג'
הספר אזל בהוצאה - רסלינג
14/08/2016 | 16:53
35
הוא נמצא בכמה ספריות בארץ

אוניברסיטת בר אילן
 אוניברסיטת חיפה
 אוניברסיטת תל אביב
 אוניברסיטת תל אביב
 האוניברסיטה העברית
 הספריה הלאומית
 מוזיאון תל אביב לאמנות
 מכללת אורנים
 מכללת אחווה
 מכללת בית ברל
 מכללת דוד ילין
 מכללת כנרת
 מכללת סמינר הקיבוצים
 מכללת ספיר
 מכללת עמק יזרעאל
 מכללת תל אביב יפו
 מכללת תל חי
 מכללת תלפיות

לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:08
12
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'חבוי בספר: התגלה אחד מכתבי היד הנדירים בעולם'
חבוי בספר: התגלה אחד מכתבי היד הנדירים בעולם
22/08/2016 | 19:15
1
48

חבוי בספר: התגלה אחד מכתבי היד הנדירים בעולם
מלכים, נשים ג'ינג'יות ודמות מסתורית עם חבל פתלתל: במשך כמעט 500 שנה הסתיר "קודקס סלדן" המכסיקני כתב יד עתיק עוד יותר ונדיר לא פחות. איורים מציביליזציה שנעלמה
לצפיה ב-'יפה, תודה'
יפה, תודה
26/08/2016 | 18:45
1
לצפיה ב-'מחפש בלוגרים לקידום ספר שכתבתי'
מחפש בלוגרים לקידום ספר שכתבתי
24/08/2016 | 20:08
23
מדובר ברומן פרובוקטיבי למדי המבוסס על רעיון סליזי. עם זאת, למרות שהוא מתייחס באופן כזה או אחר לסקס, ועל אף שיש בו גם קטעים אירוטיים, הוא אינו רומן אירוטי פרופר.

מי שיכול לעזור מוזמן לפנות אליי בפרטי.

בתודה מראש.
לצפיה ב-' ביקורת על "לב בזירת הפשע'
ביקורת על "לב בזירת הפשע
21/08/2016 | 09:40
8
74
לב בזירת הפשע/תמר לוינסקי
בהוצאת אופיר ביכורים, 2013
241 עמ'

*הערה: הספר התקבל לסקירה מתפוז. תודה!

זהו רומן בדיוני על השתלת לב ראשונה שבוצעה בישראל בשנות ה-60 של המאה הקודמת. הרומן מתמקד בצדדים האפלים שמאחורי פעולה מצילת החיים כביכול האמורה לייצג עקרונות נשגבים כמו קידום המדע לטובת האנושות והצלת חיים. אך על אף שאין מודבר בספר תיעודי, העלילה למעשה מתבססת בחלקה על הסיפור האמתי של השתלת הלב הראשונה בארץ, שבוצעה בבית חולים בילינסון בשנת 1968. בשני המקרים מדובר בניתוח שבוצע בסודי סודות ומבלי ליידע או לקבל אישור ממשפחת התורם. הרומן מתחקה אחרי המניעים המפוקפקים לניתוח, בצוות הרפואי ובחולים ומשפחותיהם שהיו מעורבים בו ובהשלכותיו המעשיות והמוסריות.

ד"ר כהן, ראש מחלקת ניתוחי חזה בבית חולים בדיוני, הוא רופא מנתח רשלן ואדיש לפציינטים שלו. הוא איש קר ושאפתן הסובל משיגעון גדלות, אשר שולט במחלקתו ביד רמה ורודנית. הוא מאמין שביצוע השתלת לב ראשונה בארץ יאדיר את שמו ויכניס אותו אל בין דפי ההיסטוריה. כל האמצעים כשרים להשגת מטרתו, והוא מאלץ את הצוות הרפואי במחלקתו ובמחלקות אחרות לשתף עמו פעולה למרות הספקות האוכלים בהם. הוא מצליח לשכנע את הנהלת בית החולים וראשי מחלקות אחרות בנחיצות ובדחיפות של ניתוח ההשתלה ולהרדים אותם בשמירה בזמן שהוא מבצע את זממו בסתר, במרמה ותוך התעלמות מכללי האתיקה הרפואית. כהן ורופאים רבים נוספים, ובייחוד הבכירים יותר, מתוארים כאנשים חסרי מצפון ובעלי אתיקת עבודה קלוקלת, המונעים על ידי אינטרסים אישיים בלבד והמעוניינים רק בקידום ובטובות הנאה. הם מושחתים, בעלי מנהגים אישיים דוחים, חסרי התחשבות, ומטרידים ומנצלים מינית את נציגות המין הנשי בצוותיהם. הרופאים הזוטרים נאלצים לבצע את המצווה עליהם מתוך תחושות של אי אמון, גועל וחוסר אונים. ואילו החולים התמימים וקרוביהם מגלים רק בדיעבד איזה תרגיל מלוכלך בוצע על חשבונם וחשבון יקיריהם.

הספר מספר סיפור מרתק ועוסק בנושאים חשובים, כמו טוהר מידות ואתיקה רפואית. הוא מתאר בצורה מהימנה, עם קורטוב של סאטירה ואירוניה, את הווי בית החולים ואת הפרוצדורות הרפואיות למיניהן. אך כיצירה ספרותית הוא לוקה לדעתי בכמה וכמה בעיות. ראשית, סגנון הכתיבה לפרקים בעייתי, עם הדגשות יתר של דברים מובנים מאליהם או חזרה מיותרת על דברים שכבר נאמרו. גם חלק מהדמויות מוצגות לפעמים כשטוחות וסטריאוטיפיות עד כדי גיחוך, עד כי הן נראות קריקטורות של ממש. כמו כן, יש בספר תכנים שלטעמי מיותרים ומקנים לו גוון צהבהב ומציצני, כמו למשל תיאור גרפי, מליצי ומפורט יתר על המידה של יחסי מין בין שתי דמויות משניות לחלוטין, אשתו של ד"ר כהן והמאהב שלה, שכשלעצמו אינו תורם דבר להתפתחות העלילה או למסר הרומן. בנוסף, הסיבות לחלק מהמעשים של הדמויות אינן מוסברות באופן משכנע לטעמי. כך, לא ברורה הסכמתו של ראש המחלקה הנוירוכירורגית להעביר את התורם הפוטנציאלי שאושפז במחלקתו ובאחריותו לרשותו של כהן מבלי לתאם זאת עם הנהלת בית החולים ומבלי להמתין אפילו 24 שעות ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות כדי לוודא שלא ניתן להציל את החולה. לחלוטין לא מובן מדוע שאיש החרד למשרתו יפעל בצורה כה מטופשת, נמהרת וחסרת אחריות כשאין לו מה להרוויח מכך, אבל יש לו הרבה מה להפסיד. ועוד מוזר שחרף רצונו העז של כהן שההשתלה הגורלית תצליח וחרף תכנון ותרגול התהליך זמן רב מראש, לא טרחו לוודא שלב התורם אכן בריא ומתאים להשתלה בחזהו של חולה אחר. גם אם השתלשלות המאורעות שעליהם מתבסס הספר במציאות לא הובררה עד הסוף, תפקידו של מחבר של יצירה ספרותית שהיא פרי הדמיון לאפיין את הדמויות ומניעיהן בצורה אמינה ומשכנעת, דבר שכאמור לא תמיד נעשה ברומן הנוכחי. וגם הטוויסט לקראת סופו של הספר, הכולל מעשה רצח, היה חלש ומיותר בעיניי.

לסיכום, מדובר בספר העוסק בנושא מרתק ושבהחלט אפשר להעביר כמה שעות בקריאתו מבלי להרגיש שהן היו בזבוז זמן. יחד עם זאת, לאור הפוטנציאל הגלום בנושא שכזה והדילמות והדרמות האנושיות שהוא מעורר, אפשר היה להגיע לתוצאה איכותית, בעלת ערך ספרותי, משכנעת ומעניינת בהרבה מזו שהושגה בספר הנוכחי.
לצפיה ב-'את לוי החליפו בכהן, קדמו לכך שתי השתלות לב שנעשו בדרום אפריק'
את לוי החליפו בכהן, קדמו לכך שתי השתלות לב שנעשו בדרום אפריק
21/08/2016 | 16:30
34
אני זוכר את המקרה כילד, לפירסום ב YNET כאן
לצפיה ב-'מתנצלת, כנראה עוד לא נחתתי לגמרי אחרי הטיול.'
מתנצלת, כנראה עוד לא נחתתי לגמרי אחרי הטיול.
21/08/2016 | 21:13
2
45
אני מביאה כאן ביקורת בתיקון כמה טעויות טפשיות שלא הבחנתי בהן קודם. מקווה שהפעם לא פספסתי שום דבר.

לב בזירת הפשע/תמר לוינסקי
בהוצאת אופיר ביכורים, 2013
241 עמ'

*הערה: הספר התקבל לסקירה מתפוז. תודה!

זהו רומן בדיוני על השתלת לב ראשונה שבוצעה בישראל בשנות ה-60 של המאה הקודמת. הרומן מתמקד בצדדים האפלים שמאורי פעולה מצילת החיים כביכול האמורה לייצג עקרונות נשגבים כמו קידום המדע לטובת האנושות. אך על אף שאין מודבר בספר תיעודי, העלילה למעשה מתבססת בחלקה על הסיפור האמתי של השתלת הלב הראשונה בארץ, שבוצעה בבית חולים בילינסון בשנת 1968. בשני המקרים מדובר בניתוח שבוצע בסודי סודות ומבלי ליידע או לקבל אישור ממשפחת התורם. הרומן מתחקה אחר המניעים המפוקפקים לניתוח והשלכותיו המעשיות והמוסריות, ובוחן את הדינמיקה בתוך ובין חברי הצוות הרפואי, החולים ובני משפחותיהם.

ד"ר כהן, ראש מחלקת ניתוחי חזה בבית חולים בדיוני, הוא רופא מנתח רשלן ואדיש לפציינטים שלו. הוא איש קר ושאפתן הסובל משיגעון גדלות, אשר שולט במחלקתו ביד רמה ורודנית. הוא מאמין שביצוע השתלת לב ראשונה בארץ יאדיר את שמו ויכניס אותו אל בין דפי ההיסטוריה. כל האמצעים כשרים להשגת מטרתו, והוא מאלץ את הצוות הרפואי במחלקתו ובמחלקות אחרות לשתף עמו פעולה למרות הספקות האוכלים בהם. הוא מצליח לשכנע את הנהלת בית החולים וראשי מחלקות אחרות בנחיצות ובדחיפות של ניתוח ההשתלה ולהרדים אותם בשמירה בזמן שהוא מבצע את זממו בסתר, במרמה ותוך התעלמות מכללי האתיקה הרפואית. כהן ורופאים רבים נוספים, ובייחוד הבכירים יותר, מתוארים כאנשים חסרי מצפון ובעלי מוסר עבודה קלוקל, המונעים על ידי אינטרסים אישיים בלבד והמעוניינים רק בקידום ובטובות הנאה. הם מושחתים, בעלי מנהגים אישיים דוחים, חסרי התחשבות, ומטרידים ומנצלים מינית את נציגות המין הנשי בצוותיהם. הרופאים הזוטרים נאלצים לבצע את המצווה עליהם מתוך תחושות של אי אמון, גועל וחוסר אונים. ואילו החולים התמימים וקרוביהם מגלים רק בדיעבד איזה תרגיל מלוכלך בוצע על חשבונם וחשבון יקיריהם.

הספר מספר סיפור מרתק ועוסק בנושאים חשובים, כמו טוהר מידות ואתיקה רפואית. הוא מתאר בצורה מהימנה, עם קורטוב של סאטירה ואירוניה, את הווי בית החולים ואת הפרוצדורות הרפואיות למיניהן. אך כיצירה ספרותית הוא לוקה לדעתי בכמה וכמה בעיות. ראשית, סגנון הכתיבה לפרקים בעייתי, עם הדגשות יתר של דברים מובנים מאליהם או חזרה מיותרת על דברים שכבר נאמרו. גם חלק מהדמויות מוצגות לפעמים כשטוחות וסטריאוטיפיות עד כדי גיחוך, עד כי הן נראות קריקטורות של ממש. כמו כן, יש בספר תכנים שלטעמי מיותרים ומקנים לו גוון צהבהב ומציצני, כמו למשל תיאור גרפי, מליצי ומפורט יתר על המידה של יחסי מין בין שתי דמויות משניות לחלוטין, אשתו של ד"ר כהן והמאהב שלה, שכשלעצמו אינו תורם דבר להתפתחות העלילה או למסר הרומן. בנוסף, הסיבות לחלק מהמעשים של הדמויות אינן מוסברות באופן משכנע לטעמי. כך, לא ברורה הסכמתו של ראש המחלקה הנוירוכירורגית להעביר את התורם הפוטנציאלי שאושפז במחלקתו ובאחריותו לרשותו של כהן מבלי לתאם זאת עם הנהלת בית החולים ומבלי להמתין אפילו 24 שעות ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות כדי לוודא שלא ניתן להציל את החולה. לחלוטין לא מובן מדוע שאיש החרד למשרתו יפעל בצורה כה מטופשת, נמהרת וחסרת אחריות כשאין לו מה להרוויח מכך, אבל יש לו הרבה מה להפסיד. ועוד מוזר שחרף רצונו העז של כהן שההשתלה הגורלית תצליח וחרף תכנון ותרגול התהליך זמן רב מראש, לא טרחו לוודא שלב התורם אכן בריא ומתאים להשתלה בחזהו של חולה אחר. גם אם השתלשלות המאורעות שעליהם מתבסס הספר במציאות לא הובררה עד הסוף, תפקידו של מחבר של יצירה ספרותית שהיא פרי הדמיון לאפיין את הדמויות ומניעיהן בצורה אמינה ומשכנעת, דבר שכאמור לא תמיד נעשה ברומן הנוכחי. וגם הטוויסט לקראת סופו של הספר, הכולל מעשה רצח, היה חלש ומיותר בעיניי.

לסיכום, מדובר בספר העוסק בנושא מרתק ושבהחלט אפשר להעביר כמה שעות בקריאתו מבלי להרגיש שהן היו בזבוז זמן מוחלט. יחד עם זאת, לאור הפוטנציאל הגלום בנושא שכזה והדילמות והדרמות האנושיות שהוא מעורר, אפשר היה להגיע לתוצאה איכותית, בעלת ערך ספרותי, משכנעת ומעניינת בהרבה מזו שהושגה בספר הנוכחי.
לצפיה ב-''
26/08/2016 | 18:40
1
6
הבעיות שתיארת נשמעות ממש-ממש מרגיזות
אני אוהבת ספרי מתח והנושא של הספר מעניין, אבל נראה לי שיעצבן אותי לקרוא ספר עם בעיות כאלה. אבל זה בכל זאת ספר ביכורים, אולי הסופרת תשתפר בהמשך. התרשמת שיש לה יכולת כתיבה?
לצפיה ב-'קשה להגיד. '
קשה להגיד.
29/08/2016 | 09:34
4
היו קטעים בסדר, אבל היו גם לא מעט קטעים שצרמו לי. קשה לי להאמין שתצא ממנה סופרת גדולה בהתבסס על הספר הזה, אבל מי יודע? אולי תפתיע.
לצפיה ב-'תודה על הסקירה המאלפת'
תודה על הסקירה המאלפת
22/08/2016 | 06:06
3
32
איזו אכזבה הנושא באמת נראה מרתק.

במשך השנים ועם קריאת ספרים אני חושבת שהגעתי למסקנה שאין כזה דבר אלטרואיזם אנושי (אם אפשר לכנות נטייה לפעול למען האנושות, למען הצלתה, הצלחתה ורווחתה כך ) אפילו רופאים שאמורים להיות חפים ממניעים זרים - בעניי- מתגלים בספרות וגם במציאות פעם אחר פעם, כבעלי אינטרסים זרים שרומסים בפעילותם את הזולת.

לפעמים אני כל כך מאוכזבת מהתוצר האנושי.
לצפיה ב-'אני לא מצפה לאלטרואיזם. בטח לא לאלטרואיזם טהור.'
אני לא מצפה לאלטרואיזם. בטח לא לאלטרואיזם טהור.
26/08/2016 | 00:40
2
18
למשל, אם מישהו עושה מעשה טוב כי זה גורם לו להרגיש טוב עם עצמו גם כן עושה אותו בסופו של דבר כי זה גורם לו להרגיש טוב עם עצמו. בסדר גמור מבחינתי שרופא מקצועי שלמד ועבד קשה הרבה שנים ישאף, למשל, להרוויח טוב או להתפרסם בזכות תרומתו למקצוע. זאת כמובן בתנאי שהוא עושה זאת תוך כדי שהוא מבצע כראוי את תפקידו ולא עושה זאת בניגוד לטובת המטופלים. תחרות ושאיפה להשגים מניעה את המין האנושי ובזכותה יש קידום, הכל שאלה של איזון בין הרצון לקידום לבין אתיקה ואנושיות. וממילא עבודה רשלנית ופגיעה בטובת המטופלים אינה תורמת לקידמה ולקידום הרופאים ומדע הרפואה, להפך.
לצפיה ב-'ספר אחר על גילוי רפואי רופאים, מדענים אגו וגם חולים.'
ספר אחר על גילוי רפואי רופאים, מדענים אגו וגם חולים.
26/08/2016 | 21:28
1
18
The discovery of Insulin \Michael Bliss
לא סיפורת, ספר היסטוריה, אבל אחד הספרים המרתקים והסוחפים שקראתי.
אין תירגום לעיברית, אבל בחו"ל הוא מאוד זמין.

לצפיה ב-'תודה. נשמע מעניין מאוד.'
תודה. נשמע מעניין מאוד.
27/08/2016 | 07:02
5
לצפיה ב-'3 ספרים נוספים לעולם של הארי פוטר בספטמבר'
3 ספרים נוספים לעולם של הארי פוטר בספטמבר
18/08/2016 | 12:03
3
75

Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide
Short Stories from Hogwarts of Power, Political and Pesky Poltergeists
Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies
לצפיה ב-'הבנתי '
הבנתי
18/08/2016 | 19:18
2
80
שבחודש האחרון יצא ספר שעליו מבוסס מחזה ולמרות שקיבל את ברכת רולינג ולמרות שהמכירות היסטריות, הספר עצמו אכזבה.

רולינג סוחטת את הלימון עד הסוף המר שלו...
לצפיה ב-'אני מקווה שיש להם ערך ספרותי ולא רק מסחרי'
אני מקווה שיש להם ערך ספרותי ולא רק מסחרי
19/08/2016 | 16:05
15
לצפיה ב-'זה לא היה ספר'
זה לא היה ספר
22/08/2016 | 17:47
35
זה היה המחזה עצמו, כתוב בצורה של מחזה (בעיקר דיאלוגים וקצת הוראות במה). כמובן שהוא יצא עם הרבה רעש וצלצולים והיסטריה של מעריצים, אבל מלכתחילה לא היה מקום לאכזבה רצינית כי לא היו צריכות להיות ממנו ציפיות כמו מרומן פנטזיה אמיתי. מה גם שלא רולינג כתבה אותו אלא מחזאי שהתבסס על רעיון שלה - היא לא הייתה מעורבת בכתיבה בכלל (וגם לא בבימוי). אני לא בטוחה כמה זכויות יוצרים יש לה עליו בכלל, חוץ מזכות בסיס כלשהי על יצירת העולם הזה מלכתחילה. המחזה עצמו עלה על הבמות בלונדון לאחרונה ושמעתי שבתור מחזה הוא דווקא מוצלח מאוד. אבל הספר - נו - הוא לא באמת ספר... ודאי לא הספר השמיני של הארי פוטר.  

הספרים החדשים הם דווקא כן סיפורים של ממש, אבל לא על הארי פוטר אלא על עולם הקוסמים שסביבו (היסטוריה של הוגוורטס ודברים כאלה). מהבנתי אלה קטעים שבצורה זו או אחרת התפרסמו כבר באתר הרשמי של רולינג, "pottermore". נחמד למעריצים - לא הספר התשיעי של הארי פוטר

בסדרה המקורית יש שבעה ספרים ואף אחד עדיין לא ערער על כך. 
לצפיה ב-'ספרים שנונים..יש המלצה?'
ספרים שנונים..יש המלצה?
17/08/2016 | 20:38
7
136
אהלן!
אני זקוק להמלצה על ספר
שיהיה ספר שנון עם דרמה..ועם מסרים לחיים
כדוגמת שנינו/אנדי ג'ונס וספרי אילן הייטנר
(בעיקרון שיהיה ישראלי אבל גם מתורגם יהיה סבבה)

תודה
לצפיה ב-'עוד הערה,'
עוד הערה,
17/08/2016 | 20:43
4
103
חשוב לי שהסופר יהיה גבר..
לצפיה ב-'למה?'
למה?
17/08/2016 | 23:49
1
29
לצפיה ב-'כי'
כי
18/08/2016 | 14:25
84
הספרים שקראתי הן מנקודת המבט של הגבר
וזה לא יתחבר לי אם תהיה גישה שונה
לצפיה ב-'גבר, או גבר גבר?'
גבר, או גבר גבר?
22/08/2016 | 23:48
1
19
לצפיה ב-'מה זאת אומרת?'
מה זאת אומרת?
23/08/2016 | 14:50
39
מה זאת אומרת?
לצפיה ב-'תמונתו של דוריאן גריי - אוסקר ויילד'
תמונתו של דוריאן גריי - אוסקר ויילד
17/08/2016 | 20:59
31
לצפיה ב-'יריד ההבלים ויליאם מייקפיס תאקרי'
יריד ההבלים ויליאם מייקפיס תאקרי
17/08/2016 | 23:01
71
עגנון "תמול שלשום" שווה לעקוב אחרי הכלב בלק
הרמן ברוך "הסהרורים"
גרייבס "אני קלאודיוס"
מלקולם לורי "מתחת להר געש"
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
18/08/2016 | 06:03
18
31
ספרו לנו מה קראתם השבוע, ומה תקראו בשבת הקרובה
לצפיה ב-'ספר ישעיהו, פרק מ', מפסוק א' עד פסוק כ"ו'
ספר ישעיהו, פרק מ', מפסוק א' עד פסוק כ"ו
18/08/2016 | 06:08
114
וָאֶתְחַנַּןאֶל-יְהוָה- שבת נחמו
"ב-29 לנובמבר נפגשתי עם הסוחר מבית לחם...
ידי רעדו והחלתי פורש אחת מהן. קראתי משפטים מספר "
פָּרָשַׁת וָאֶתְחַנַּן היא פרשת השבוע השנייה בספר דברים
קוראים אותה לעולם בשבת שאחרי תשעה באב, ועל שם ההפטרה שלה שבת זו שבת נחמו".
וָאֶתְחַנַּן אֶל יְהוָה בָּעֵת הַהִוא ...אֶעְבְּרָה נָּא וְאֶרְאֶה אֶת הָאָרֶץ הַטּוֹבָה
פרשת ואתחנן מכילה שניים מהטקסטים החשובים ביותר ביהדות. עשרת הדברות והפרק הראשון של שמע ישראל
בכנס מדעי שהתקיים בדיוק בפרשת נחמו, החל פרופ` יגאל ידין לקרא מתוך מגילה גנוזה של ספר ישעיהו. רצה הגורל המילים הראשונות שנתגלו במגילה זו היו "נחמו נחמו עמי.."(פרק 40). מגילה זו התגלתה בשנת 47` ונרכשה בכ"ט בנובמבר..."
"ב-29 לנובמבר נפגשתי עם הסוחר מבית לחם...
ובאותו מעמד קניתי מידו צרורות גוויל אחדים וגם שני כדי חרס שהביאו  בדואים עם המגילות, ואמרו שהגווילים נמצאו בתוכם. באותו יום היה יום החלטת האו"ם על חלוקת הארץ, ותכפו לו המאורעות הידועים, שגרמו לניתוק הקשרים בין היהודים לערבים בארץ ישראל..."
אליעזר סוקניק "מגילות גנוזות"
" ידי רעדו והחלתי פורש אחת מהן. קראתי משפטים מספר ונמצאתי למד כי כתובים הם עברית תנ”כית נפלאה, בדומה לסגנון ספר תהלים. לפתע ננערה בי ההכרה כי זיכני הגורל לקרוא בספרים עבריים שעין לא פענחה אותם זה אלפיים שנה"
מכיוון שאת פרשת ואתחנן קוראים בשבת שאחרי תשעה באב, ההפטרה פותחת סדרה של שבע הפטרות העוסקות בנבואות נחמה ונקראות שבע דנחמתא. בהפטרת ואתחנן קוראים בספר ישעיהו, פרק מ', מפסוק א' עד פסוק כ"ו
http://dss.collections.imj.org.il/he/isaiah
לצפיה ב-'פתחתי את השבוע עם ספר חביב במיוחד'
פתחתי את השבוע עם ספר חביב במיוחד
18/08/2016 | 08:28
101
"המלך צ'ינגיס הראשון" מאת יונתן ילון. אפשר לראות בו סאטירה, אפשר פשוט ליהנות מהכתיבה החיננית.

אחריו קראתי  את "הכלה המתחזה" מאת ננסי ריצ'לר, ספר נוגע ללב על החיים בצל הטראומה והאובדן.

הבא בתור היה "חייו הקצרים והמופלאים של אוסקר וואו" מאת ג'ונוט דיאס. התרשמתי ממנו מאוד כשקראתי אותו לראשונה לפני שנים, הפעם קצת פחות.

לקחתי יום חופש, ועוד מעט אצא לנבור בערמות הספרים בנוקיה.

שבת שלום 
לצפיה ב-'"הרים ונהרות לעולם", דן דאור'
"הרים ונהרות לעולם", דן דאור
18/08/2016 | 10:10
56
רשימות מסע לכל מיני מקומות, שאני קוראת בטפטופים בשבועות האחרונים, יחד עם פעילויות נוספות אחרות שלא מותירות לי זמן לקריאה. אני מקווה שהחל מהיום אני משנסת מותניים וחוזרת לספר, שהוא באמת מרתק ודווקא התקדמתי בו לפני כמה ימים.

ואחריו אני מקווה להתחיל איזשהו רומן. נראה. כרגע שמו עלום ואני אוהבת את הרגע הזה של הבחירה, שאף פעם לא ניתן לצפות אותו. הוזכר איפשהו לאחרונה "תחנות כבות", שאשמח לקרוא כי הוא מתרחש באחת הריביירות, הצרפתית או האיטלקית, אבל השפה מסובכת ונראה לי שהספר יחכה מעט לימים קרירים יותר.
לצפיה ב-'ההיסטוריה הסודית / דונה טארט'
ההיסטוריה הסודית / דונה טארט
18/08/2016 | 21:42
21
לצפיה ב-'לא מצליחה להתרכז'
לא מצליחה להתרכז
19/08/2016 | 12:13
1
59
מספיק כדי לקרוא ספר חדש, כבר שבועיים שאני כך.
לעוד מישהו זה קורה/קרה?
אני כרגע רק 'מעלה גירה' עם ספרים מוכרים והאהובים בקטעים מסויימים.
מרגיש לי כמו בצורת
סליחה , הייתי צריכה להוציא החוצה, זה מציק לי.

קריאה נעימה ושבת שלום לכולם
לצפיה ב-'גם לי זה קורה'
גם לי זה קורה
19/08/2016 | 13:37
50
השבוע היה לי מאוד איטי סיימתי את אם המושבות שהיה נחמד ואת ללכת בשדות כחולים, סיפורים קצרים של מחברת אירית, 2 סיפורים היו מעולים 2 אני לא זוכרת.

עכשיו אני עם בדידותו של קורא המחשבות, שהיה צריך לקרוא לו ברברנותו של קורא המחשבות. רעיון מצויין אבל היישום לא מוצלח. הוא להגני ברמות שמסחררות את ראשי הסחרחר גם כך מהחום.

אני גם קוראת את the midwife revolt על מלחמת העצמאות האמריקאית. ספר בינוני לצערי שסובל מריבוי עלילות.
לצפיה ב-'חמדת של טוני מוריסון'
חמדת של טוני מוריסון
19/08/2016 | 17:32
1
47
ב 2010 ארנה אמרה שהספר אצלה ברשימה
לצפיה ב-'אני זוכר שנהניתי לקרוא אותו'
אני זוכר שנהניתי לקרוא אותו
19/08/2016 | 18:58
14
לצפיה ב-'פריז במאה ה-20 - ז'ול ורן'
פריז במאה ה-20 - ז'ול ורן
19/08/2016 | 18:57
42
באמצע המאה ה-19 הוא ניסה לנבא מאה שנים קדימה. בחלק הוא טעה ובחלק הוא צדק.
אבל לצערי הספר לא מספיק מעניין... כנראה לא סתם המו"ל סירב ךלפרסם אותו
לצפיה ב-'במערב אין שום חדש.'
במערב אין שום חדש.
19/08/2016 | 21:55
7
96
לא, זה לא שם הספר שאני קוראת, זה מצבי בתחום הקריאה (ולא רק). עדיין עם אותם השניים, "ישמעאל" ו"בית הקברות לפסנתרים". במהלך החופשה הצטברה לי המון עבודה שאני חייבת להשלים ועניינים נוספים לטפל בהם, ובכלל קשה לחזור לתפקוד יעיל אחרי כיף שכזה, אז ההספק שלי בקריאה מאוד נמוך.
לצפיה ב-'ואני כבר התלהבתי שאנחנו קוראות את אותו ספר '
ואני כבר התלהבתי שאנחנו קוראות את אותו ספר
19/08/2016 | 23:40
6
71
אחרי שסיימתי את "נפילת הענקים" רציתי לקרוא עוד על מלחמת העולם הראשונה והתחלתי את הספר הזה. באיזשהו שלב הרגשתי שהוא חוזר על עצמו ולא מתקדם לשום מקום, והפסקתי אותו כדי להמשיך עם השני בטרילוגיית המאה של פולט "שקיעת העולם". עכשיו אני כמעט מסיימת אותו, ויש תור בספריה לספר השלישי, אז חשבתי לחזור ל"במערב אין כל חדש" בינתיים עד שהשלישי יגיע.
לצפיה ב-' אני זוכרת שני ספרים של רמארק שמאוד אהבתי דווקא.'
אני זוכרת שני ספרים של רמארק שמאוד אהבתי דווקא.
20/08/2016 | 01:15
4
91
"שלושה חברים" ועוד אחד שברח לי כרגע. גם הספר הזה בהחלט בתכנון. קצת מרתיע שאת לא מתלהבת ממנו.

אבל אחרי שרואים כמעט 3 שבועות נופים כאלה, איך אפשר להתרכז במשהו אחר בכלל?
לצפיה ב-'וואו מדהים! ראינו את מאונט שסטה בכמה פעמים'
וואו מדהים! ראינו את מאונט שסטה בכמה פעמים
20/08/2016 | 01:29
1
62
שנסענו לקליפורניה ברכב אבל עד עכשיו לא יצא לנו לעצור לטייל שם. יום אחד נעשה את זה...
לצפיה ב-'כן, מומלץ מאוד. קשה להאמין שבחוץ 35 מעלות חום, '
כן, מומלץ מאוד. קשה להאמין שבחוץ 35 מעלות חום,
20/08/2016 | 02:10
72
ועל ההר נותר עדיין שלג. בטיול הזה ראינו הרבה הרים עצומים, בעיקר מרכס הקסקייד: את Rainier (שהוא עוד יותר גבוה משאסטה) במדינת וושינגטון ואת Hood באורגון. שלא לדבר על כל היערות, האגמים, המפלים ועוד. יופי בלתי ניתן לתיאור.
לצפיה ב-'בסופו של דבר סיימתי את הספר, ולמרות שהוא'
בסופו של דבר סיימתי את הספר, ולמרות שהוא
21/08/2016 | 18:08
1
39
דורש סבלנות והתאמת ציפיות, שכן אין לו ממש עלילה במובן הרגיל, הוא מאד שווה קריאה.
לצפיה ב-'תודה על העדכון המשמח.'
תודה על העדכון המשמח.
21/08/2016 | 20:50
11
לצפיה ב-'הוא נהדר. נהדר.'
הוא נהדר. נהדר.
21/08/2016 | 18:08
32
(במערב אין כל חדש)

מהספרים הבודדים שהצליחו *ממש* לצמרר אותי לפרקים. 
לצפיה ב-'סיימתי את "רומן עם סין" ואת The Way Station'
סיימתי את "רומן עם סין" ואת The Way Station
21/08/2016 | 18:18
24
הפרק הבא בסדרת רומן הגרפי של "האקדוחן", והתחלתי את "יומני חקירה".

אה, וחוץ מזה גם נאבקתי בצינון במהלך כל השבת

שבוע טוב לכולם

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח
סולו עיצוב גרפי לימודים אונליין
עיצוב גרפי בלי לצאת מהבית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה