לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2453124,531 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

לצפיה ב-'אירווינג סטון'
אירווינג סטון
24/10/2016 | 18:54
1
75
קראתי לפני מספר חודשים את ספרו המצויין, "התאווה לחיים", המגולל את עלילת חייו של וינסנט ואן גוך. המשכתי בשבועות האחרונים לספר נוסף שלו, "חיי מיכאלאנג'לו", נחמד אך פחות טוב מהספר על ואן גוך.

אני מתקשה להבין כיצד סטון כתב את הספרים הללו. מיכאלאנג'לו חי לפני כ-500 שנה, מניין הוא מביא את השיחות ב-4 עיניים שניהל? את ההרגשות שלו לאחר מאורעות מסוימים? פרטים על חיי המין שלו?
האם הספר שאותו אני תופס כספר בעל ערך היסטורי, הוא ספר מומצא?

אשמח לתשובות או להפניות קריאה.
לצפיה ב-'ויקיפדיה:'
ויקיפדיה:
24/10/2016 | 19:23
52
A primary source for the novel is Michelangelo's correspondence, all 495 letters of which Stone had translated from Italian by Charles Speroni and published in 1962 as I, Michelangelo, Sculptor. Stone also collaborated with Canadian sculptor Stanley Lewis, who researched Michelangelo's carving technique and tools
לצפיה ב-'המלצה - תוחלת החיים של אהבה'
המלצה - תוחלת החיים של אהבה
21/10/2016 | 14:19
5
155
ינץ לוי, הוצאת כנרת זמורה ביתן, 2015 , 398 עמודים

"לכל תוחלת יש תוחלת חיים. וכך אנו, בני האדם, נעים במעגלים עיקשים של תקווה. זאת, התקווה, מתגנבת לכל פעולה קטנה או גדולה שלנו. היא מסתננת לכל שאיפה ונשיפה שלנו. לכל מבט עיניים, לכל צליל. וכשהיא מתרחקת ונסוגה, אנחנו ממציאים אותה, מדמיינים אותה, מייחלים לה, לתקווה. וכשהיא נעדרת, כשהיא פסה וחולפת ואיננה, פגים איתה הספקות והשאלות, התהיות והשאיפות. ושם במקום הריק הזה, הפלא ופלא, לא נולד יאוש, לא נולדת אכזבה. אין עתיד ואין עבר. במקום הריק הזה יש רק אהבה."

אתחיל מהסוף, זהו לא ספר מושלם שחף מליקויים, נהפוך הוא הליקויים בו צורמים וגסים ואפילו מכעיסים. לולאי הכשרון האדיר של המחבר שמספר את הסיפור שלו ושל משפחתו, סביר שהייתי נוטשת באמצע. בסופו של דבר הדברים ידועים מראש וכבר בפרק הראשון הקורא יודע את הצפוי לו בסוף.

אבל זה ספר רגיש ונוגע ללב על התמודדות עם מחלה, עם מוות, בתוך סיר לחץ משפחתי ודינמיקה מורכבת, וכל אלה הופכים את הספר לראוי ביותר כואב ואמיץ.

"..אבל מהי תקווה? תקווה היא ייאוש מטוגן. מי צריך תקווה כשאין ייאוש? מי צריך תקווה כשהכל בסדר? מי בכלל היה מעלה על הדעת לקוות אם היה מובטח לנו שהכול טוב ויישאר טוב?"

זהו סיפור אוטוביוגרפי של ינץ לוי. את ספריו של ינץ לוי אני מכירה מהבן שלי שממש אוהב אותם ומאחר שקראתי את הספרים עם בני ידעתי שמדובר בכותב מוכשר. אומנם ינץ לוי משנה את השמות אבל האירועים בספר אמיתיים.

היו לי הרבה מקומות שרציתי לצטט, אבל בחודשים האחרונים אפליקציית עברית לא מאפשרת לי לסמן ציטוטים והשירות שלהם לא להיט. אולי כשיתקנו את הבעיה אחזור ואבדיק כאן ציטוטים.

מיכאל הוא הבן הרביעי במשפחה שבה 4 בנים ושתי בנות. 

אמו בת לניצולי שואה וחוזרת בתשובה התחתנה עם אביו שהיה מבוגר ממנה מאוד וכבר גרוש פעם אחת.

האב הולך ושוקע לדימדומי השיטיון ועל רקע שקיעה זו, מתגלה שאצל אחד האחים, לביא,  התגלה איידס פעיל בגיל 19. 

השנים הן שנות ה-90 אז סברו כי מדובר במחלה של הומוסקסואלים, זונות ונרקומנים. אף אחד לא מבין כיצד לביא, המצטייר כאדם אינטיליגנטי, מוכשר ומוצלח, נדבק במחלה הזו.

מדובר בשנים שגם לא היתה תרופה לחולי איידס, איכות החיים של החולים היתה ירודה גם בשל הטיפול הרפואי שלא היה מפותח, וגם בשל הסטיגמה החברתית שגרמה לחברה לנידוי של החולים. הסטיגמה גם לא פסחה  אף על טובי הרופאים וגם בבתי חולים הם היו מבודדים.

הספר נע על ציר המחלה של לביא מרגע הגילוי ועד מותו. בין תקווה ליאוש. בין שימחה לעצב עמוק. רגעים נוראיים של אובדן מוסר ורגעים גדולים של חסד.
על ציר המחלה מתמודד לביא עם המחלה ועם המוות שהיא תביא עליו בגיל צעיר. גם המשפחה מתמודדת עם המחלה, עם האובדן  ועם החלטות קשות כמו, ההחלטה לאשפז את האב במוסד בו הוא מקבל תרופות ונקשר לכיסא גלגלים למשך כל היום עד מותו הבודד.

עם ההחלטה להתפטר מהכלב חומי, שהולך ומאבד גם הוא את שפיותו.
עם החלטת הבת הקטנה להתאשפז במחלקה פסיכיאטרית סגורה.
עם פרידות מבני זוג, עם חיכוכים שמוקצנים לנוכח הסיטואציה הלחוצה ועם החלטות שנראות פשוטות כמו האם לנסוע לחו"ל או לא בזמן שלא ברור להם אם ומתי לביא ימות.

כמו ברכבת הרים של עליות ומורדות במחלתו של לביא, נפרס סיפורן של הדמויות השונות החל מהאם שאומנם מסורה לילדיה עד בלי קץ, אך נראה שכל פעם שיש גבר בסביבתה עושה טעויות קשות ומרות וכלה בחנניה, המטפל בעל הנשמה היתרה שמלווה את לביא אל מותו.

אחת מהבעיות הרציניות של הספר היא ההחלטה התמוהה להכניס הירהורים פסאודו ספרותיים על כתיבה ועריכה. בפרק הפתיחה מדובר בתרגיל שעובד טוב ומכניס את הקורא לעלילה, אבל מהר מאוד אין צורך בהירהורים האלה ובטח שלא בפרקים שלמים שעוסקים בכך.

בעיה מינורית יותר היא החזרתיות. לעיתים חזרתיות מדוייקת ולעיתים הצגת הדברים מזווית אחרת.

בשליש האחרון של הספר ממש הרגשתי מרוטה במיוחד בקטע של הסופרת בהוספיס. קטע מיותר. כך גם הקטע עם העורכת. ממילא הסוף הוא הקשה ביותר, אז לטעמי היה מקום כאן לקיצוץ והידוק משמעותיים. גם בפרק האחרון, כל האפקט נהרס בהחלטה להמשיך עוד. למה? ישנם מקרים שבהם פחות הוא יותר. מעלות הצמצום במקרים כאלה הן בלתי נתפסות. אני לא מצליחה להבין את שיקולי העריכה של הספר הזה. לא מצליחה להבין אם מדובר בעריכה רשלנית, בכניעה לתכתיבי הסופר או בסתם אי אכפתיות לתוצאה.

יחד עם זאת, זה ספר שגם ברגעים הקשים ביותר שבו, ניכרת האנושיות וידו של המספר שנעה בחן ובהומור דק. ולכך למרות העריכה המחורבנת (סליחה על ההתבטאות) הספר יותר מראוי לקריאה.
לצפיה ב-'תודה רבה על הביקורת היפה'
תודה רבה על הביקורת היפה
22/10/2016 | 19:43
2
44
אני מאוד מתחבר לדאילוג עצמי והתבוננות , אבל כנראה שבספר הזה זה לא עובד טוב, ככה לפחות הבנתי מדבריך, אבל הסקירה יפה , אז תודה לך נהנתי לקרוא ...
לצפיה ב-'הספר מקסים'
הספר מקסים
23/10/2016 | 09:45
1
43
אבל בעומס של האירועים הרגשיים שבו, אני חושבת שלא מתאים להכניס גם רפלקסיה על הכתיבה ועל תהליך הכתיבה עצמו.
לצפיה ב-'כן הבנתי'
כן הבנתי
23/10/2016 | 10:00
32
לפעמים צריך לדעת לסנן בעצם תמיד כדי לא להעמיס ולהקשות ככה זה גם בשירה,לא הכל צריך להכנס אלא רק מה שתורם לשיר זה לפחות דעתי .
לצפיה ב-'קלעת למה שאני חשבתי עליו'
קלעת למה שאני חשבתי עליו
25/10/2016 | 14:55
32
הסיפור, בבסיסו, מעניין ויכול להיות מרתק, אבל המסביב הצליח לפגום בחווית הקריאה. (ואני מודה, דמות "המספר" הצליחה לעלות לי על העצבים כמה וכמה פעמים).

מסכימה עם מה שאמרת, שעריכה מהודקת יותר ומכוונת יותר, הייתה עושה רק טוב לספר.
ועדיין יש פה בסיס טוב, וכשמצליחים להתעלם מרעשי הרקע, אפשר גם להתחבר אליו.
לצפיה ב-'תודה על הסקירה היפה. הנושא קורץ לי.'
תודה על הסקירה היפה. הנושא קורץ לי.
26/10/2016 | 07:07
11
לצפיה ב-'אז מה קניתי השבוע'
אז מה קניתי השבוע
21/10/2016 | 12:01
37
147
הייתי בבית ציוני אמריקה וגם במכירה בבית חשמונאי, בסך הכל הצטרפו למשפחה 13 ספרים חדשים.
אעלה לכאן את הכריכות של הספרים ללא השמות, אתם מוזמנים לנחש את שמות הספרים וגם לשתף אם קראתם או לא, ומה חשבתם עליהם.
נא לא לכתוב תשובות בכותרת ההודעה
לצפיה ב-' 1 '
1
21/10/2016 | 12:02
144
לצפיה ב-' 2 '
2
21/10/2016 | 12:02
118
לצפיה ב-' 3 '
3
21/10/2016 | 12:04
5
116
לצפיה ב-'.'
.
21/10/2016 | 13:45
2
93
הזר, אלבר קאמי.

בדיוק הקשבתי לתוכנית מהניו ריפבליק, דרך אודיובל, שעוסקת בביקורת באלג'יר - מקום הולדתו- על קאמי והספרות שלו. הם רואים ברעיונות שלו פשרה או לכל היותר הטמעת והרחבת הרעיונות הקולוניאלים לתוך המאה ה 21.

בתחילת השנה, נערכה רטרוספקטיבה על עבודתו של קאמי וזה בצל ביקורת שמתעוררת כנגד ספרו הזר ומה שהוא מייצג. כבר ב 1989 אדוארד סעיד טען שהערבים בספר הם חסרי שם והם מהווים רקע אלמוני לחקירות מטאפיזיות של קאמי. התיאוריה הפוסט קולוניאלית של סעיד השפיעה על ראיית מגוון סופרים כמו גוזף קונרד ואלבר קאמי בפריזמה של ניצול הערבים ככלים וחפצים בתיאוריה שלו.

הביקורת כנגד קאמי מתחילה עוד בשנות ה 50 וה 60 של המאה ה 20. הוא התנגד למלחמת העצמאות של האלג'יריים מהצרפתים. הוא חשב שנכון יותר להקים פדרציה - רעיון שלא המורדים האלגיריים ולא הלוחמים הצרפתיים אהבו.

הזר לכאורה משקף את דעותיו האמיתיות של קאמי על הערבים: הם אקראיים וחסרי חשיבות. למעשה ישנה גירסה הטוענת כי עיסוקו של הספר אינו באקזסטינציאליזם אלא ביחסים בין הערבים לאירופאים. בהורדת הערבים לדרגה הנמוכה ביותר עי שימוש בתארים אתניים שמקצינים את הזרות.
לצפיה ב-''
21/10/2016 | 16:04
31
אני לא מאוד מופתעת מהביקורת הזו, נדמה לי שהרוח העכשווית היא להתייצב לצד ה"מדוכא", ה"נכבש" (מי שזה לא יהיה), ולראות שלילה בכל דבר שקשור ל"כובש". אגב, יכול להיות באמת שזו דעתו של קאמי; לא חושבת שהיה הרבה פוליטיקלי קורקט בסביבה בשנים שהספר יצא...
לצפיה ב-'אוף, דווקא יש לי את הספר הזה בעברית, אך עם כריכה אחרת.'
אוף, דווקא יש לי את הספר הזה בעברית, אך עם כריכה אחרת.
26/10/2016 | 08:41
9
לצפיה ב-'זה של'
זה של
26/10/2016 | 11:18
1
27
אלבר קאמי, אבל לא זוכרת אם הזר או הדבר.
לצפיה ב-''
26/10/2016 | 22:06
11
הזר
לצפיה ב-' 4 '
4
21/10/2016 | 12:04
2
94
לצפיה ב-'המממ'
המממ
29/10/2016 | 05:04
1
20
מזכיר לי את התפסן משידה שיפון השנוא עליי.
לצפיה ב-'אתה מתכוון לכריכה הזו?'
אתה מתכוון לכריכה הזו?
30/10/2016 | 22:28
12
כן, דומה קצת, אבל צבעים אחרים לגמרי... וגם אני לא הבנתי מה ההתלהבות סביב ה"תפסן", כנראה שצריך לקרוא אותו בתקופה מסוימת בחיים כדי להתחבר.
לצפיה ב-' 5 '
5
21/10/2016 | 12:05
2
74
לצפיה ב-'אין לי מושג למה אני יודעת את זה'
אין לי מושג למה אני יודעת את זה
26/10/2016 | 11:16
1
33
לא קראתי את הספר בכלל...

אבל זכרתי שזה של ג'יימס סיגל (מי זה?? לא קראתי שום דבר שלו...) גיגלתי את השם וגיליתי שאכן. התינוקת.
לצפיה ב-''
30/10/2016 | 22:29
2
קראתי אותו בשבת הזו - ספר מתח טוב מאוד, סיימתי ממש במהירות, הוא זורם וכיפי.
לצפיה ב-' 6 '
6
21/10/2016 | 12:06
67
לצפיה ב-' 7 '
7
21/10/2016 | 12:08
2
64
לצפיה ב-'הממ...'
הממ...
25/10/2016 | 15:13
1
39
משהו עם 'אדוני' עם משרת סטייל ג'יבס ('בבקשה אדוני'? 'התעורר אדוני'? משהו כזה)

חמוד, נהניתי, לא נפלתי, זכור לי איזה טוויסט נחמד אבל לא יותר מזה
לצפיה ב-'אז נסכים על חצי ?'
אז נסכים על חצי ?
25/10/2016 | 20:55
32
זה "התעורר, אדוני!" והבנתי שזה אמור להיות מין מחווה לספרי וודהאוס, ולכן קניתי.
לצפיה ב-' 8 '
8
21/10/2016 | 12:09
6
90
לצפיה ב-'.'
.
21/10/2016 | 13:58
2
63
ודקה ולחם, מירה מגן
לצפיה ב-''
21/10/2016 | 16:05
1
32
אחרי שקראתי לראשונה ספר משלה, "אחותו של הנגר", התחשק לי להכיר ממנה עוד. מקווה שאהנה.
לצפיה ב-'זה היה הראשון שלה שקראתי'
זה היה הראשון שלה שקראתי
21/10/2016 | 17:58
41
ובגללו המשכתי גם לספריה האחרים. תתחדשי ותיהני
לצפיה ב-'אוף, ידעתי שאני מכירה את הכריכה הזאת...'
אוף, ידעתי שאני מכירה את הכריכה הזאת...
26/10/2016 | 07:11
8
לצפיה ב-':)'
:)
26/10/2016 | 11:18
1
22
וודקה ולחם.
כמה אני אוהבת את הספר הזה...
לצפיה ב-''
26/10/2016 | 22:07
11
נראה שיש עליו קונצנזוס
לצפיה ב-' 9 '
9
21/10/2016 | 12:10
72
לצפיה ב-' 10 '
10
21/10/2016 | 12:10
64
לצפיה ב-' 11 '
11
21/10/2016 | 12:11
62
לצפיה ב-' 12 '
12
21/10/2016 | 12:12
7
80
לצפיה ב-'.'
.
21/10/2016 | 13:58
53
פרפרים בגשם, מירה מגן
לצפיה ב-'גם את זה לא קראתי...'
גם את זה לא קראתי...
26/10/2016 | 11:19
1
29
אבל לפחות את זה הגיוני שאני מזהה, כי זה של מירה מגן שאני מאוד אוהבת.
פרפרים בגשם.
לצפיה ב-''
26/10/2016 | 22:06
6
לצפיה ב-'וואי, סוף סוף כריכה מוכרת - פרפרים בגשם'
וואי, סוף סוף כריכה מוכרת - פרפרים בגשם
30/10/2016 | 08:33
1
5
לצפיה ב-''
30/10/2016 | 22:30
2
לצפיה ב-'כמדומני'
כמדומני
30/10/2016 | 14:06
1
11
פרפרים בגשם... של מירה מגן

אני חייבת לקרוא אותו
קראתי את 'אחותו של הנגר' (גם של מירה מגן) שהיה נהדר.
לצפיה ב-''
30/10/2016 | 22:31
4
גם אני קראתי את "אחותו של הנגר" ומאוד אהבתי, ולכן קניתי את הספר הזה. אני מקווה שלא אתאכזב.
לצפיה ב-' 13 '
13
21/10/2016 | 12:13
65
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת ובחג'
מה קוראים בשבת ובחג
20/10/2016 | 18:05
13
46
עוד חג, עוד שבת, עוד חג... החיים שלנו תותים

מה תקראו בשבת הקרובה? ובחג הקרוב?
לצפיה ב-'אני מתקדמת לאיטי עם'
אני מתקדמת לאיטי עם
21/10/2016 | 14:01
99
I Know This Much Is True  - נותרו לי כ- 280 עמודים. החלק הזה מאוד איטי עבורי כי הוא עוסק בהיסטוריה של המשפחה והוא לא חלק שמאוד מעניין אותי.

קראתי את  תוחלת החיים של אהבה מאת ינץ לוי. ספר מצויין עם מספר בעיות אני אפרסם עליו המלצה.

אני מתכננת לקרוא את אבות ובנים מאת טורגנייב.

חג שמח
לצפיה ב-'גרדום / צ'ינגיס אייטמטוב'
גרדום / צ'ינגיס אייטמטוב
21/10/2016 | 15:19
62
ספר טראגי מעולה.
לצפיה ב-'"סנטרל פארק" / גיום מוסו'
"סנטרל פארק" / גיום מוסו
21/10/2016 | 16:08
1
79
נתתי למישהי להשתמש בכרטיס החבר של בסטימצקי כדי לקנות את הספר בהנחה, אז היא השאילה לי אותו כדי שייצא לי משהו מזה גם כן

קראתי את "קולו של המלאך", הקודם של מוסו שתורגם, והוא בהחלט היה חביב.
לצפיה ב-'סיימתי אותו וגם את The Martian, שבוע טוב'
סיימתי אותו וגם את The Martian, שבוע טוב
25/10/2016 | 20:53
19
לצפיה ב-'חזרתי מחופשה ארוכה'
חזרתי מחופשה ארוכה
21/10/2016 | 17:53
84
שבמהלכה, לשמחתי, לא היה לי פנאי מרובה לקרוא . במהלך החודש קראתי שבעה ספרים, וכתבתי על שלושה מתוכם:
"אגף הסרטן" של סולז'ניצין, מבוסס על התנסויותיו, ומשלב בין תיאור החיים בברית בברית-המועצות וההתמודדות עם הסרטן.
"הפרוטה והירח" של סומרסט מוהם הוא ספר שנון המבוסס במידה רבה על חייו של הצייר פול גוגן.
"נתיב החרות" של האוורד פאסט מתאר את הנסיונות הכושלים לשלב את העבדים המשוחררים במרקם החיים בארה"ב אחרי מלחמת האזרחים. 

ממתינים על המדף ספרים רבים ומעניינים. אפתח את סוף השבוע עם "לרוץ" מאת ז'אן אשנוז.

שבת שלום וחג שמח 

לצפיה ב-'עומדת ללהתחיל את '
עומדת ללהתחיל את
22/10/2016 | 15:17
1
104
הביוגרפיה שכתב  אנרי טרויה על אמיל זולא.

סיימתי את "אתם,שחיים יפה כל כך" / מיכל פאר.
פרוזת מקור בהוצאת אחוזת בית שזכתה לשלל המלצות טובות ברשת.
כגודל הציפיה כך גודל האכזבה. אמנם הספר מאד קריא ברוב חלקיו, אך אין בעלילה וגם לא במבנה הספר שום ייחוד. 

לפני כן קראתי את "ארמון הזכוכית"/ אמיטאב גהוש. גם כאן אני מסרבת להתפעל. אמנם למדתי כמה עובדות שלא היו ידועות לי על בורמה (מינאמר היום), אך אורכו של הספר בעוכריו ומרוב עצים לא רואים את היער.

לצפיה ב-'גם אני התקשיתי (מאוד) עם 'ארמון הזכוכית''
גם אני התקשיתי (מאוד) עם 'ארמון הזכוכית'
25/10/2016 | 15:02
34
מהפעמים הבודדות שהייתי ממש צריכה להיאבק בספר כדי לסיים אותו (קשה לי לנטוש ספרים באמצע...).
לא היה שווה את המאמץ
לצפיה ב-'קראתי את על השחיטה של ביאלק'
קראתי את על השחיטה של ביאלק
22/10/2016 | 19:36
69
ממש מפעים הכאב נשפך בעוצמה והטרוניה נגד אלוהים שוברת לב יצירה גדולה, קראתי גם את שיריו של עומר כיאם בפריוקט בן יהודה הוא משורר טוב אהבתי את השירה מחורזת נהדר באופן מרשים, ועוד כל מיני שירים שם, הרבה זמן לא קראתי ספר שלם, פשוט אין לי מצב רוח מתאים ,
לצפיה ב-'רגע לפני סיום החג התחלתי לבלות עם:'
רגע לפני סיום החג התחלתי לבלות עם:
24/10/2016 | 12:43
60
קשורים, של מנחם קליין

יאפ
לצפיה ב-'כמעט סיימתי את "מועדון הפיקוויקים" של דיקנס'
כמעט סיימתי את "מועדון הפיקוויקים" של דיקנס
25/10/2016 | 09:33
43
לקראת הסוף התחיל להיות מייגע אבל בסה"כ מוצלח לטעמי
לצפיה ב-'"אמנות בשדות הכוח: היסטוריה קטנה של ציות ומרד"'
"אמנות בשדות הכוח: היסטוריה קטנה של ציות ומרד"
25/10/2016 | 10:02
1
34
ספרה הנפלא של ד"ר לאה דובב. שכמאמרה, עונה על השאלה "איך פועלת האמנות" במקום "מה אומרות היצירות". כלומר, תנאי היצירה, הפטרונים, בעלי הכח שהזמינו אותה, משפיעים על האיקונוגרפיה, על המסרים שמעבירה היצירה.
איפה יצירות מאששות את הסדר החברתי ומחזקות אותו ואיפה, לעומת זאת, הן מורדות בסדר הקיים ובמוקדי הכח, ומעבירות מסר אוניברסלי, פילוסופי, אישי.

ד"ר דובב היא היסטוריונית ופילוסופית של האמנות וכתיבתה המפותלת, העשירה והמעמיקה, היא חלק של היצירה עצמה. זהו ספר מאוד לא פשוט לקריאה, בעיקר בתחילתו ובסופו, ואני שמחה שהיה לי החג לקרוא בו, שאפשר רצף של יום אחר יום של קריאה של כמה עשרות עמודים, ומנוחה מייד לאחר מכן, כדי לעכל. אותי הספר העשיר ופתח לי דרכים חדשות לגמרי למחשבה על אמנות.

חוץ מזה קראתי שירה: כמה עשרות מתוך "בארוקו", ספר ענק המרכז כמה מאות שירים מהמאה ה-17, מתורגמים מ-10 שפות על ידי עמינדב דיקמן. השלמת הקריאה כאן בוודאי תיקח כמה חודשים, השירים ברובם קודרים (מלחמת 20 שנה, דבר, רדיפות דתיות, אפיינו את המאה ה-17, לצד יצירה גדולה), חלקם נפלאים.

קראתי שוב את "שיר עיר", 8 שירים גנוזים של לאה גולדברג, בהשראת חיתוכי עץ של פרנס מזרייל, אמן שהיה פופולרי מאוד בין שתי מלחמות העולם, גולדברג כתבה את השירים בתחילת שנות ה-30 בברלין וגנזה אותם אחר כך (חוץ מאחד שהופיע בדפוס). בספר חיתוך עץ ולמולו שיר, ובסוף אחרית דבר מעמיקה וארוכה ומרתקת במיוחד, של החוקר גדעון טיקוצקי, שאותה לא קראתי עד אז (בעוד שאת השירים כאן, פעם אחת).

קראתי גם שירים של פרימו לוי, אוסף נפלא וקודר ברובו, "אתם החיים בבטחה", שתרגם ד"ר אריאל רטהאוז, ביניהם שני השירים שמופיעים בתחילת "הזהו האדם" (הוא טוען, אגב, שהתרגום אינו מוצלח, וכיוון שהצירוף מופיע בשיר המצוטט, תרגם מחדש ל-"האם זה אדם", ללא סימן שאלה) ו"ההפוגה". כרגיל אצל חוקר זה, אחרית הדבר מרתקת ומלומדת. ומשם, למרות שדחיתי זאת שנים, לא יכולתי אלה לעבור ל"הזהו אדם" עצמו, ובלעתי אותו ב-24 שעות. בקרוב אתחיל את "ההפוגה". ואקרא גם את שאר ספריו. כך החלטתי לאחר קריאת אוסף השירים.
לצפיה ב-'כמובן, מלחמת 30 השנה, לא 20'
כמובן, מלחמת 30 השנה, לא 20
25/10/2016 | 13:14
10
לצפיה ב-'במצב די מתקדם עם River of Smoke,'
במצב די מתקדם עם River of Smoke,
26/10/2016 | 07:04
30
ומתקדמת לאט מאוד עם "סיפור על אהבה וחושך" (כי אין לי הרבה זמן להקדיש לו). נהנית מאוד משניהם. בכל אופן בתקופה האחורנה זמן הקריאה שלי היה מוגבל מאוד כי בני הבכור וחברתו היו בביקור אצלנו.
לצפיה ב-'מכירות ספרים בחול המועד'
מכירות ספרים בחול המועד
19/10/2016 | 09:27
8
41
לצפיה ב-'למכירה ספרים מ"הוצאת כנרת" בחצי מחיר מהחנויות חדשים לגמרי.'
למכירה ספרים מ"הוצאת כנרת" בחצי מחיר מהחנויות חדשים לגמרי.
18/10/2016 | 00:48
1
86
יש ברשותי ספרים חדשים מ"הוצאת כנרת" אני מוכר אותם בחצי מחיר מהחנויות אפשר לשלוח אליכם ברכישת 2 ספרים ומעלה
לפרטים ורכישה צרו קשר במייל : matanms93@gmail.com
המשך גלישה נעימה. :) מתן
לצפיה ב-'רשימת ספרים תעזור'
רשימת ספרים תעזור
18/10/2016 | 12:50
67
אם אתה מעוניין תעלה רשימת ספרים וגם צילום ומחירים שאתה מבקש. קח בחשבון שבמבצעים המחירים יורדים אף פחות מחצי ובדיגיטלי אפשר להשיג במחירים מצויינים.
לצפיה ב-'פסטיבל אייקון 2016 בת"א'
פסטיבל אייקון 2016 בת"א
19/10/2016 | 09:30
51
כחלק מהפעילויות בפסטיבל, פועלים במקום דוכני ספרים הן חדשים והן יד שניה. אמנם הרוב בז'אנר פנטזיה ומד"ב (שבשמם הגענו הלום), אך אפשר למצוא מדי פעם גם דברים נוספים

לצפיה ב-'יריד "ספרות עכשיו" בבית ציוני אמריקה ת"א (ותודה לאורלנדה)'
יריד "ספרות עכשיו" בבית ציוני אמריקה ת"א (ותודה לאורלנדה)
19/10/2016 | 09:32
57
לצפיה ב-'יריד הספרים בבית חשמונאי'
יריד הספרים בבית חשמונאי
19/10/2016 | 09:37
55
לצפיה ב-'החנות של איתמר לוי בחיפה - כל הספרים ב-10 ש"ח'
החנות של איתמר לוי בחיפה - כל הספרים ב-10 ש"ח
19/10/2016 | 09:38
56
לצפיה ב-'יריד הספרים בהיכל נוקיה ת"א'
יריד הספרים בהיכל נוקיה ת"א
19/10/2016 | 09:40
1
60
לאורך השנה 7 ספרים במאה, בחול המועד מבצע 8 ב-100 למשתפם תמונה של החנות בדף הפייסבוק שלהם:
לצפיה ב-'הייתי שם אין שם כמעת ספרי שירה וקלסיקות'
הייתי שם אין שם כמעת ספרי שירה וקלסיקות
22/10/2016 | 19:41
43
זה היה מאוד מצער כי הכנתי רשימה ארוכה של ספרי שירת מופת ולא היה כלום, ממש כלום כל מיני ספרים שאני בכלל לא מכיר , מאוד התבאסתי אני לא יחזור לשם
לצפיה ב-'שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות'
שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות
19/10/2016 | 09:23
3
12
לצפיה ב-'דייג שהגיע להלוויה של עצמו...'
דייג שהגיע להלוויה של עצמו...
16/10/2016 | 12:56
80
היי
לפני מלא שנים קראתי ספר או סיפור על דייג (אם אני לא טועה) ששט בספינה וכולם טבעו והוא איכשהו ניצל וערכו הלוויה ובגלל שכולם חשבו שהוא מת קיימו גם לו הלוויה אבל הוא ניצל והגיע להלוויה של עצמו, כנראה היה מחופש או נראה אחרת אז אנשים לא זיהו אותו, הוא התעמת עם אנשים שהספידו אותו וכו'. יכול להיות שאני ממש מעוותת את הסיפור אבל זה בגדול.
אשמח מאוד לכל קצה חוט..
תודה רבה
לצפיה ב-'מישהו מכיר את הספר ה"הבת"?.'
מישהו מכיר את הספר ה"הבת"?.
15/10/2016 | 23:23
1
57
מי המחבר??

לצפיה ב-'אולי הכוונה ל"בתו" של יורם קניוק?'
אולי הכוונה ל"בתו" של יורם קניוק?
19/10/2016 | 06:02
14
לצפיה ב-'אזהרה'
אזהרה
17/10/2016 | 19:33
5
182
סיימת לקרוא את הספר על החירות
שנכתב על ידי ג'ון סטיוארט מיל

138 עמודים

ספר מייגע, ומשעמם.
לצפיה ב-''
18/10/2016 | 12:54
3
247
כן טוב, לפילוסופיה יש נטייה לשעמם ולייגע.
כדאי לקרוא קצת חומר על חשיבות העקרונות שהתווה מיל ועל התוצאות של העקרונות האלה שמשפיעים עד היום
לצפיה ב-'אשמח להמלצה'
אשמח להמלצה
18/10/2016 | 21:20
2
26
לצפיה ב-'4 מסות על חירות, ישעיהו ברלין'
4 מסות על חירות, ישעיהו ברלין
19/10/2016 | 11:46
1
55
ברלין פיתח את החשיבה של מיל על חירות הפרט והוא אחש הפילוסופים המשפיעים ביותר במאה ה 20. תנסה לקרוא את הספר ועל הפיתוח של מושג החירות
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/10/2016 | 19:38
7
לצפיה ב-'מיל דווקא זכור לי מהלימודים ככותב מרתק.'
מיל דווקא זכור לי מהלימודים ככותב מרתק.
20/10/2016 | 08:59
18
לצפיה ב-'עם הספר מצביע ברגליים למען ירושלים'
עם הספר מצביע ברגליים למען ירושלים
16/10/2016 | 12:04
1
79
בחוה"מ סוכות: בצעדת ירושלים
"לכו ונעלה אל הר ה'..." ואל
הסוכה בתחנת הקריאה בפארק המסילה
צעדות הבוקר של יום חמישי מסלול ג'+ב' 20.10.16
עוברים לאורך פארק המסילה חולפים בפינת מסריק
שם תחנת הקריאה וסוכת  אושפיזות
הסוכה לרשות הציבור - לחוויית החג,למאכל ומשקה, ללימוד והתכנסות

הצועדים מוזמנים לעצור לחמש דקות בסוכה ובתחנת הקריאה
להניח ספר בספרייה הקשור לירושלים - ולקחת אחד אחר במקומו
זאת הדרך הנאותה להבהיר - במיוחד בעת הזאת - את הזיקה
שלנו לעיר ירושלים - עם הספר מצביע ברגליים למען ירושלים

https://www.facebook.com/groups/1440643606247956/

בחוה"מ סוכות: צעדת ירושלים הבינלאומית
יום חמישי, ט"ז בתשרי 20.10.16
צעדות הבוקר של יום חמישי יוזנקו בשלושה מסלולים בדרגות קושי שונות:
מסלול א‘ – זינוק בשעות 08:00 – 10:00, דרגת קושי קלה/משפחתית, כ- 5 ק”מ.
תוואי: זינוק מארמון הנציב – טיילת ארמון הנציב – יער השלום – אבו טור – בקעה – מתחם הרכבת – ימין משה – טלביה – רחביה – גן סאקר.

מסלול ב‘ – זינוק בשעות 07:30 – 09:30, דרגת קושי בנונית, כ- 10 ק”מ.
תוואי: זינוק ממצפה רותם בשכונת גילה – נחל כוס –עין יעל – פארק ירושלים – פארק המסילה – מתחם התחנה – ימין משה – טלביה – רחביה – גן סאקר.

מסלול ג‘ – זינוק בשעות 07:00 – 09:00, דרגת קושי קשה, כ- 17 ק”מ.
תוואי: זינוק מחרבת סעדים – מצפה בתיר – נחל רפאים – עין לבן – עין יעל – פארק ירושלים – פארק המסילה – מתחם התחנה – ימין משה – טלביה – רחביה – גן סאקר.

לאורך כל המסלולים יעמדו לרשות הצועדים תחנות תוכן, דוכנים, הפעלות ומשחקים לילדים ולמשפחות, מדריכי ידיעת הארץ, מוסיקה ותחנות התרעננות.

תיאור הנבואה כפי שהוא מוצג בחלונות
בחלק השמאלי נראים השבילים שבהם עולים העמים לירושלים. בכל שביל מופיע הפסוק "לכו ונעלה אל הר ה'..." בלשון שונה ובאותיות שונות: לטיניות, יווניות, ערביות ועוד.

במרכז, ירושלים. בחלק התחתון מציג ארדון את חומת ירושלים כאחת מהמגילות הגנוזות. מעל החומה, פיסת קלף ועליה קטע הנבואה "וכתתו חרבותם לאתים...", נבואת שלום הטובעת בים של אדום. במרכז, שילוב של עיגולים וקוים כחולים שהוא "אילן הספירות" הקבלי. לשמאלו מערכת ספירות נוספות, עיגול בתוך עיגול, אף היא מספר "הזהר".

בחלק הימני, התגשמות החזון: כלי המלחמה הופכים לכלי עבודת שדה.

היצירה מנציחה את הרוח האנושית והיהודית לדורותיה. קיר הויטראז' מחדיר את האור לספרייה, אך לאור נלווים גם רעיון, נבואה וחזון בדבר סיום המלחמות והגעתו של השלום.
http://www.meetchabrim.org.il/

בשביל ירושלים

ללחוץ כדי לדעת

https://www.facebook.com/wapy.land

ש.ח. ירושלים
לצפיה ב-'.'
.
16/10/2016 | 12:26
19

לצפיה ב-'בוב דילן הוא זוכה פרס נובל לספרות לשנת 2016'
בוב דילן הוא זוכה פרס נובל לספרות לשנת 2016
13/10/2016 | 22:26
15
63
http://www.nytimes.com/2016/10/14/arts/music/bob-d...

אני אוהב את השירים של דילן. יהיה מעניין לראות מה תהיה התגובה שלו לפרס הזה.
לצפיה ב-'בחירה קצת תמוהה בעיני'
בחירה קצת תמוהה בעיני
14/10/2016 | 10:42
7
85
לא התעמקתי ביצירתו של דילן, אני מאמינה שהיא איכותית כפי שכולם אומרים, אבל כפי שעולה גם בביקורות שבכתבה, זו מתיחת גבולות ההגדרה של "ספרות". בוב דילן ראוי להערכה כיוצר, אבל אני לא בטוחה שדווקא בצורה של פרס נובל.
לצפיה ב-'פרופסור ניסים קלדרון מסביר (ראיון ב-103fm):'
פרופסור ניסים קלדרון מסביר (ראיון ב-103fm):
14/10/2016 | 12:56
88
לצפיה ב-'בעיני זו בחירה מציונית ודילן ראוי'
בעיני זו בחירה מציונית ודילן ראוי
15/10/2016 | 20:28
61
הוא משורר מוכשר מאוד עמוק מאוד, וטוב שאקדמיה הבינה את הלך הרוח ומה שהולך היום, הוא לא פחות מאדוניס או מאף משורר אחר ( את אדוניס קראתי מעת ולטעמי הוא בנוני ומעלה ) דילן מדהים והשפיע רבות על הכתיבה הפופלרית האמרקאית ומגיע לו בהחלט ...
לצפיה ב-'אכן כן, הבחירה תמוהה ביותר'
אכן כן, הבחירה תמוהה ביותר
16/10/2016 | 12:24
1
59
מילא אם היה מדובר בפרס על מפעל חיים, פרס גראמי וכיו"ב. אבל מכאן ועד להפוך את ספק הקלישאות הסדרתי למשורר דגול הדרך ארוכה. באותה מידה אפשר להעניק פרס נובל לשלמה ארצי (שכבודו במקומו מונח, אך יצירתו טרם התקרבה לפסגות היצירה הפואטית).
לצפיה ב-'למה קליאשה מהלכת ? '
למה קליאשה מהלכת ?
22/10/2016 | 19:30
49
לפי ידעתי מדובר ביוצר מאוד מקורי ומוכשר, שעונה על הגדרה של משורר ( לפחות בעיני ) .
אני לא רואה בו יוצר קלאשתי להפך, אבל כל אחד ודעתו.
לצפיה ב-'טוב הבחירות של הוועדה הזו בתחום'
טוב הבחירות של הוועדה הזו בתחום
18/10/2016 | 12:56
2
56
פרס נובל לספרות ופרס נובל לשלום הזויות משנה לשנה. גובלות בפופוליזם עלוב מעורב בפוליטיקה של יתושים.
לצפיה ב-''
18/10/2016 | 13:39
28
כשהוא זוכה בפרס נובל לספרות, זה מראה שהפרס איבד מערכו!

מי הבא שיזכה? ארקדי דוכין? אביב גפן?
לצפיה ב-'את בהחלט צודקת'
את בהחלט צודקת
22/10/2016 | 19:34
6
לצפיה ב-'לי זה מצטייר כניסיון של ועדת הפרס לומר משהו על עצמה '
לי זה מצטייר כניסיון של ועדת הפרס לומר משהו על עצמה
14/10/2016 | 13:08
67
יותר מאשר כאמירה ביחס ליצירה של בוב דילן.  

לא יודע אם האמירה הזו מכוונת לשדר לקהל חובבי המוסיקה הקלה: "היי, גם אנחנו מגניבים", או שאולי היא מכוונת לשדר לרפובליקה הספרותית: "היי, הטקסטים הסתומים שלכם הגיעו לנו עד כאן, והחלטנו שאתם זקוקים לניעור קל".

אבל חייב להיות כאן איזשהו רמז עדין למישהו.
לצפיה ב-'גם אני אוהב ובעיני זה בחירה מציונית'
גם אני אוהב ובעיני זה בחירה מציונית
15/10/2016 | 20:30
1
50
סוף סוף לבחור כותב שקל להתחבר עליו, מרגש ,חזק , ביקרותי כזה שמדבר בגבוהה העיניים , אני מאוד שמח , אני לא חושב שאדוניס או רוקמי ראויים יותר, אבל אני יודה שאת אדוניס קראתי מעט ( לא התרשמתי בכלל חוץ מהדאילוג לויומן שהיה יפיפה ) , ואת רקומי לא קראתי אז  לא יודע ולפי מה שהבנתי הם אלו שהאמנו שיש סיכוי הכי גבוהה שיזכו, וכן אני מאוד מופתע, אבל מאוד שמח, אני מעריץ את דילן מגיל צעיר מאוד, הוא ענק....
לצפיה ב-'דיאלוג עם ויטמין'
דיאלוג עם ויטמין
15/10/2016 | 20:32
55
אדוניס כתבשיר שהוא מתכתב עם וולט ויטמן וזה שיר מרגש, יש תרגום, אפר לחפש ברשת..
לצפיה ב-'הוא חושב שהוא לא ראוי לפרס ובצדק'
הוא חושב שהוא לא ראוי לפרס ובצדק
18/10/2016 | 14:08
3
61
לצפיה ב-'הבנתי שזה לא חריג שהוא לא עונה לועדות פרסים'
הבנתי שזה לא חריג שהוא לא עונה לועדות פרסים
19/10/2016 | 09:42
2
62
כך לפחות אמרו באיזושהי תוכנית ברדיו.
באותו הקשר היום פורסמה הקריקטורה הזו:
לצפיה ב-'חבר ועדת הנובל: "בוב דילן יהיר ולא מנומס"'
חבר ועדת הנובל: "בוב דילן יהיר ולא מנומס"
22/10/2016 | 13:02
1
35
פר ווסטברג, חבר בכיר בוועדה שהעניקה השנה את פרס נובל לספרות לבוב דילן, ביקר את בחירתו של המוזיקאי להתעלם מן מהזכייה. "זה צעד חסר תקדים, יהיר ולא מנומס", אמר לטלוויזיה השבדית
לצפיה ב-'כנראה באמת הוא לא רואה את עצמו ראוי'
כנראה באמת הוא לא רואה את עצמו ראוי
22/10/2016 | 19:33
44
וזה דווקא צנוע ולא יהר אם הוא היה מרגיש שהוא ראוי הוא היה עונה להם, אני  חושבשלמרות שהוא משורר מוכשר היה עדיף לתת את הפרס לפליפ רות, שהוא גם סמל אמרקאי וגם סופר מחונן ( לפי מה שהבנתי כי אותולא קראתי ) , ולפי מה שאני יודע הוועדה  בוחרת משוררים וסופרים פחות ראוים למשל בורחס לא זכה ואחרים כן שהם פחות מוכרים, יש קטע שם לא ברור ,אבל אנילא בקיא ולא מבין, אבל בהחלט הבחירה היא תמוהה ( אפילו שאני שמח כי אני מעריץ את דילן ומאזין לו בתענוג )אבל ממש לא המהרתי  עליו ...
מה קוראים בשבת ובחג
13/10/2016 | 05:53
22
29
נראה כאילו רק אתמול היתה שבת, לא?
אז לא - היום יום חמישי... מפתיע

מוזמנים לספר מה תקראו בשבת הקרובה, ואולי גם בחג הקרוב בשבוע הבא.

שבת שלום
לצפיה ב-'מתענגת על River of Smoke של אמיטאב גוש.'
מתענגת על River of Smoke של אמיטאב גוש.
13/10/2016 | 08:59
2
98
אפילו יותר מאשר על קודמו בטרילוגיית "האיביס", "ים של פרגים". רומן חזק על הסחר באופיום המתנהל בקנטון והמשבר בעקבות התנגדות המשטר בסין להמשכו. פוגשים בו דמויות רבות מהספר הקודם ונוספות דמויות חדשות. שילוב של עלילה מרתקת, סוחפת ומורכבת, דמויות עמוקות ועגולות ומידע היסטורי רב  ומפורט על התקופה והמקום, המשולב בכישרון בתוך הסיפור מבלי להשתלט עליו. אין ספק שאקרא גם את השלישי.
במקביל התחלתי את "סיפור על אהבה וחושך" של עמוס עוז. אחרי "מיכאל שלי" לא היה לי ממש חשק לקרוא את עוז. לא יודעת למה, אך לא ממש התחברתי אליו. ואני אמנם רק בהתחלה, אך אם הוא ימשיך כמו שהוא התחיל, נראה לי שהספר הזה יכפר בגדול על האכזבה ההיא וילמד אותי מחדש את ערכו של עמוס עוז כסופר גדול.
לצפיה ב-'לא הייתי סומכת על זה'
לא הייתי סומכת על זה
16/10/2016 | 08:43
48
סיפור על אהבה וחושך הוא אחד מהספרים הבעייתיים האלה שלא עברו עריכה מספקת ואז חלק מהספר פשוט מברבר את עצמו לדעת.
לצפיה ב-'יכול להעיד רק על חוויתי האישית'
יכול להעיד רק על חוויתי האישית
17/10/2016 | 04:11
25
עמוס עוז הוא בשבילי ״איבוד הבתולין״ שלי בתחום הספרות היפה. נחשפתי לראשונה לארצות התן אי שם בכיתה ח׳. עד אז אהבתי לקרוא בעיקר מדע בידיוני  ומשם פשוט בלעתי כל מה שהוא כתב. גם כשלא תמיד הבנתי, הרגשתי את עצמי צולל לתוך העולם שהוא בונה ומוקסם עד לספר הבא וכך הלאה והלאה. 
כל זה המשיך עד ל״מנוחה נכונה״ ומשם החל לדעוך עד שכבר ממש ויתרתי על ספרים מאוחרים יותר כי כל נסיון היה רק מאכזב מקודמו. אני לא יודע אם זה עמוס עוז שהשתנה או אני שהתבגרתי והטעם שלי השתנה.
מה שכן, לסיפור על אהבה וחושך נתתי עוד הזדמנות וכל האהבה שלי חזרה. ספר שנדע בי כל כך, במיוחד בידיעה שהספור מבוסס על חוויות האישיות.
מקווה שתהיה לך אותה חוויה.
לצפיה ב-'רביעית רוזנדורף / נתן שחם'
רביעית רוזנדורף / נתן שחם
13/10/2016 | 09:21
4
32
לצפיה ב-'ספר ממש נהדר.'
ספר ממש נהדר.
13/10/2016 | 13:51
24
לצפיה ב-'אהבתי.'
אהבתי.
13/10/2016 | 19:28
17
לצפיה ב-'עזרה בבקשה ...'
עזרה בבקשה ...
16/10/2016 | 14:15
1
49
מיהי "ברונהילדה" שאליה משוים את ורה פון שטואבנפלד הויולנית? האם דמות מספר אחר?
תודה וחג שמח
לצפיה ב-'לא זוכרת, תלוי בהקשר.'
לא זוכרת, תלוי בהקשר.
20/10/2016 | 10:07
17
ברונהילדה מאוסטרזיה (בערך 543 - 613) הייתה נסיכה ויזיגותית שהפכה למלכת הפרנקים ושלטה באוסטרזיה במשך שנים רבות.
זו גם דמות של ולקיריה באופרות של וגנר מסדרת "טבעת הניבלונגים". במיתולוגיה הנורדית, הוולקיריות משרתות את האל אודין, ותפקידן הוא לבחור את הלוחמים הראויים ביותר בשדה הקרב וללוות אותם להיכל ואלהלה לאחר מותם. בנוסף, ביכולתן להשפיע על מהלך הקרבות.
לצפיה ב-'כמאל החלק השני בטרילוגיה הקהירית של נאג'יב מחפוד'
כמאל החלק השני בטרילוגיה הקהירית של נאג'יב מחפוד
14/10/2016 | 18:24
39
יש בספר פמיניזם במיטבו והספר ראה אור ב 1956-1957. סמי מיכאל עשה מלאכת תרגום מעולה וחבל שאת הרומן ויקטוריה הוא לא כתב כמו נג'יב מחפוד
לצפיה ב-'התחלתי את "לרקוד עם דמעות בעיניים"'
התחלתי את "לרקוד עם דמעות בעיניים"
15/10/2016 | 16:40
7
69
מסע אתנרופולוגי-היסטורי של תרבות המועדונים בישראל, באמת מעניין, לטעמי לפחות
לצפיה ב-'אני כבר בסביבות החצי שלו'
אני כבר בסביבות החצי שלו
15/10/2016 | 19:59
6
41
נסחפתי לתוכו בהנאה עצומה, מי שנהנה מאוסף הסיפורים שערכה דנה קסלר בכותר "הלהקה היחידה שחשובה", יהנה מספר זה לא מעט, הם קשורים אחד לשני.
לצפיה ב-'ספר נהדר, "הלהקה היחידה שחשובה", עכשיו במכירה בבית ציוני '
ספר נהדר, "הלהקה היחידה שחשובה", עכשיו במכירה בבית ציוני
16/10/2016 | 14:06
5
42
אמריקה בתל אביב, מוצע בהנחה. ועוד ספר בהוצאת רסלינג, של אבי פיטשון "ג'וני הרקוב וממלכת הצמרמורת" שאולי יעניין אותך גם הוא, גם כן מוצע בהנחה במכירה הזאת, אחד מעוד מאות ספרי רסלינג:

כל יום עד 22.10 בין 10:00-22:00. בערבי חג ויום שישי, 9:00-14:00.

הרבה ספרים שם של עם עובד (המון של פול אוסטר), כרמל, אפיק, נהר, רסלינג כאמור, פרדס.

לצפיה ב-'שלום אורלנדה'
שלום אורלנדה
16/10/2016 | 15:53
4
38
אני קורא קבוע בפורום טיולים וחופשות בחו"ל, אמנם אני לא כותב שם אבל את מוכרת לי במסגרת זו, פה מדי פעם אני כותב.
בקשר לספרו של אבי פיטשון, כמובן שהייתי שם וקראתי אותו בלי בעייה, אף על פי שהוא כולו חלק אחד ללא פרקים, התמודדתי עם זה טוב מספיק למרות שבדרך כלל זה קשה.. לקחתי אותו מהספרייה עד כמה שזכור לי.
בקשר לחשק הקריאה, הוא בא מהרקע שלי בתחום שממנו הספר בא.
לצפיה ב-'יפה. הזכרתי כאן את המכירה גם לאחרים, אם ירצו לגשת'
יפה. הזכרתי כאן את המכירה גם לאחרים, אם ירצו לגשת
16/10/2016 | 21:34
3
33
כיוון ש"הלהקה" ישנו שם ואם כבר שם, גם ספרו של פיטשון, שלא קראתי ולא קניתי.

רציתי גם לומר שהשנה יש הרבה ספרים של עם עובד במכירה, ביחס לשנים קודמות.
לצפיה ב-'את עובדת ביריד הזה?'
את עובדת ביריד הזה?
16/10/2016 | 21:50
2
29
אפשר עוד מידע עליו?
לצפיה ב-'לא, השתגעתי, לסחוב אלפי ספרים?'
לא, השתגעתי, לסחוב אלפי ספרים?
16/10/2016 | 22:49
1
46
יש מדי פעם בתל אביב, פעם בשנה או שנתיים, יריד מכירת ספרים של כמה הוצאות, זה כנראה מאורגן על ידי מחסן. הם מוכרים ספרים שיצאו בהוצאות שונות, לאו דווקא הספרים הנמכרים ביותר. הם מפרסמים את עצמם במוסף הספרים של הארץ, בעמוד האחורי. הם באים בחגים, אבל לא כל שנה. לפעמים כל שנתיים. אין תדירות קבועה.

ככה נראה הפרסום:

לצפיה ב-'בתור עובד בסיפור חוזר...'
בתור עובד בסיפור חוזר...
16/10/2016 | 22:55
39
המיזם של סיפור חוזר, מתעלה על זה
לצפיה ב-'בעמודים האחרונים של "אנשים טובים" / ניר ברעם'
בעמודים האחרונים של "אנשים טובים" / ניר ברעם
15/10/2016 | 20:35
42
התחלתי אותו ביום כיפור וכבר אז סיימתי חצי, אז אני כבר ממשיכה עד הסוף. אבל הוא לא מושך בכלל. הוא מאוד עשיר במידע, ללא ספק היה כאן תחקיר מקיף מאוד, והתיאורים אותנטיים (לפעמים היתה לי אפילו תחושה שהוא מתורגם מאיזה ספר רוסי או גרמני), אבל הוא לא מעניין, הוא מתאר איך הדמויות עושות "תרגילים" ותככים, אבל אני לא מצליחה להבין מה הן בעצם עושות, איפה הן נכשלות ואיפה הן מצליחות.
לצפיה ב-'ממשיך עם הרוזן ממונטה קריסטו'
ממשיך עם הרוזן ממונטה קריסטו
15/10/2016 | 21:05
34
ומסיים את מלכוד22 ספר חזק מאוד ומצחיק מאוד תענוג
לצפיה ב-'כל הכוכבים שבשמים, אדריאנה טריג'יאני'
כל הכוכבים שבשמים, אדריאנה טריג'יאני
16/10/2016 | 00:40
65
כשקראתי בתקציר שמדובר בהוליווד אז ישר ציפיתי לספר בסגנון עמק הבובות ( אחד הספרים האהובים עלי).....
רק שפה במקום סמים סקס ורוקנרול יש נזירות קתוליות ושחקניות "שמנסות" להיות קתוליות טובות ומחביאות ילדים שהביאו מחוץ לברית הנישואין וכל זה תוך כדי ביקורים סדירים בתא הווידויים.
בקיצור סיפור אהבה נחמד שכתוב בצורה מאוד טובה לדעתי, שאהבתי גם את ספרה הקודם "אשת הסנדלר". לא ספרות מופת אבל בהחלט שווה קריאה לדעתי.
ציון בינוני.....
הבא בתור קן פולט עם טרילוגית המאה.... מקווה שיהיה יותר מעניין
לצפיה ב-'עם הספר מצביע ברגליים למען ירושלים'
16/10/2016 | 11:53
31
בחוה"מ סוכות: בצעדת ירושלים
"לכו ונעלה אל הר ה'..." ואל
הסוכה בתחנת הקריאה בפארק המסילה
צעדות הבוקר של יום חמישי מסלול ג'+ב' 20.10.16
עוברים לאורך פארק המסילה חולפים בפינת מסריק
שם תחנת הקריאה וסוכת  אושפיזות
הסוכה לרשות הציבור - לחוויית החג,למאכל ומשקה, ללימוד והתכנסות

הצועדים מוזמנים לעצור לחמש דקות בסוכה ובתחנת הקריאה
להניח ספר בספרייה הקשור לירושלים - ולקחת אחד אחר במקומו
זאת הדרך הנאותה להבהיר - במיוחד בעת הזאת - את הזיקה
שלנו לעיר ירושלים - עם הספר מצביע ברגליים למען ירושלים
בחוה"מ סוכות: צעדת ירושלים הבינלאומית
יום חמישי, ט"ז בתשרי 20.10.16
צעדות הבוקר של יום חמישי יוזנקו בשלושה מסלולים בדרגות קושי שונות:
מסלול א‘ – זינוק בשעות 08:00 – 10:00, דרגת קושי קלה/משפחתית, כ- 5 ק”מ.
תוואי: זינוק מארמון הנציב – טיילת ארמון הנציב – יער השלום – אבו טור – בקעה – מתחם הרכבת – ימין משה – טלביה – רחביה – גן סאקר.
מסלול ב‘ – זינוק בשעות 07:30 – 09:30, דרגת קושי בנונית, כ- 10 ק”מ.
תוואי: זינוק ממצפה רותם בשכונת גילה – נחל כוס –עין יעל – פארק ירושלים – פארק המסילה – מתחם התחנה – ימין משה – טלביה – רחביה – גן סאקר.
מסלול ג‘ – זינוק בשעות 07:00 – 09:00, דרגת קושי קשה, כ- 17 ק”מ.
תוואי: זינוק מחרבת סעדים – מצפה בתיר – נחל רפאים – עין לבן – עין יעל – פארק ירושלים – פארק המסילה – מתחם התחנה – ימין משה – טלביה – רחביה – גן סאקר.
לאורך כל המסלולים יעמדו לרשות הצועדים תחנות תוכן, דוכנים, הפעלות ומשחקים לילדים ולמשפחות, מדריכי ידיעת הארץ, מוסיקה ותחנות התרעננות.

תיאור הנבואה כפי שהוא מוצג בחלונות
בחלק השמאלי נראים השבילים שבהם עולים העמים לירושלים. בכל שביל מופיע הפסוק "לכו ונעלה אל הר ה'..." בלשון שונה ובאותיות שונות: לטיניות, יווניות, ערביות ועוד.

במרכז, ירושלים. בחלק התחתון מציג ארדון את חומת ירושלים כאחת מהמגילות הגנוזות. מעל החומה, פיסת קלף ועליה קטע הנבואה "וכתתו חרבותם לאתים...", נבואת שלום הטובעת בים של אדום. במרכז, שילוב של עיגולים וקוים כחולים שהוא "אילן הספירות" הקבלי. לשמאלו מערכת ספירות נוספות, עיגול בתוך עיגול, אף היא מספר "הזהר".

בחלק הימני, התגשמות החזון: כלי המלחמה הופכים לכלי עבודת שדה.

היצירה מנציחה את הרוח האנושית והיהודית לדורותיה. קיר הויטראז' מחדיר את האור לספרייה, אך לאור נלווים גם רעיון, נבואה וחזון בדבר סיום המלחמות והגעתו של השלום.
http://www.meetchabrim.org.il/
בשביל ירושלים
ללחוץ כדי לדעת
ש.ח. ירושלים
לצפיה ב-'קורא מחדש את ״אשה בורחת מבשורה״'
קורא מחדש את ״אשה בורחת מבשורה״
17/10/2016 | 04:14
45
אחרי 2-3 ספרים שהתחלתי בשבועיים האחרונים ולא התחברתי אליהם, יום הכיפור האחרון והמלחמה אותה הוא מציין הזכירה לי את אשה בורחת מבשורה של גרוסמן.
הקריאה הראשונה של הספר הזה היממה אותי והקריאה החוזרת לא פחות מדהימה. אני רואה בספר הזה אחד מהספרים הטובים שנכתבו בספרות העברית העכשווית. 

לצפיה ב-'ממי הייתם רוצים לבקש סליחה'
ממי הייתם רוצים לבקש סליחה
10/10/2016 | 21:48
43
"עבירות שבין אדם למקום, יום הכיפורים מכפר; שבינו לבין חברו - אין יום הכיפורים מכפר, עד שירצה את חברו" (משנה, יומא, ח, ז)

יכול להיות ויכוח האם ספרים נחשבים מבחינתנו "מקום" או "חבר"
אם תעשו חשבון נפש קטן לקראת יום כיפור, האם יש מישהו שמגיעה לו בקשת סליחה מכם הספר שנטשתם ליותר מדי זמן, אולי הסופר שבהתחלה לגלגתם עליו, ואז נשביתם בקסמו, הספרים שנדחקים תמיד אחורה ברשימת הממתינים, או הספר ההוא ששאלתם ומעולם לא החזרתם

לצפיה ב-'ספרים על מלחמת יום הכיפורים'
ספרים על מלחמת יום הכיפורים
10/10/2016 | 21:42
5
32
החל משנת 1973, יום כיפור בישראל לנצח כבר לא יהיה רק יום של תפילה ותענית, אלא גם יום זיכרון לדורות של המלחמה ההיא.

הרבה ספרים נכתבו על המלחמה - האם יש ספר שנגע בכם באופן מיוחד שלימד אתכם משהו חדש שזכור לכם בצורה יוצאת דופן

לזכר הנופלים
לצפיה ב-'1973 הקרב על הזכרון - גדעון אביטל אפשטיין'
1973 הקרב על הזכרון - גדעון אביטל אפשטיין
11/10/2016 | 00:50
28
הייתי חייל צעיר בצוות תותח בחזית המצרית, בסוללה שבה שרתתי היו פצועים בהתקפה אווירית אבל לשמחתי זה היה אחד מארועים בודדים שנמשכו כל אחד פחות מ 5 דקות בהם הייתי עלול להשיב את נשמתי לבורא.

כאחד שהיה שם קראתי את הספר והספר הוא מצויין,תרצה הכטר שחוקרת את המיתוסים של המלחמה כתבה עליו סקירה מאלפת.

"מלחמה שאף פעם לא די לה" לקריאה כאן
לצפיה ב-'תיאום כוונות/חיים סבתו'
תיאום כוונות/חיים סבתו
11/10/2016 | 09:08
24
לצפיה ב-'בודדים על התל - קרב תל אֶ-סַקִי במלחמת יום הכיפורים'
בודדים על התל - קרב תל אֶ-סַקִי במלחמת יום הכיפורים
11/10/2016 | 13:59
68
בודדים על התל
קרב תל אֶ-סַקִי במלחמת יום הכיפורים
סיור בדרום הגולן תל סאקי
ההתמקדות שלי במחלצים

ההתמקדות שלי ב"מסולעת" למרגלות התל.
שם נפגעו 2 הנגמ"שים בנסיון החילוץ הראשון (פרוט בקישור המתוקן)"
הקרב על הנפש
לצפיה ב-'משהו די מקורי משלי:'
משהו די מקורי משלי:
11/10/2016 | 16:00
49
בקרב ובשבי, רומן גרפי - זיכרונותיו של יצחק נגרקר ממלחמת יום הכיפורים
לצפיה ב-'על בלימה של אבירם ברקאי'
על בלימה של אבירם ברקאי
12/10/2016 | 05:00
30
הסיפור של החיילים והקצינים של חטיבה 188 ביום כיפור, עם התמקדות על שתי היממות הראשונות.
כסופר, יש לו לטעמי פה ושם גלישות איכות, אבל בסופו של דבר הוא מספר את הסיפור של האנשים בצורה כל כך מרתקת. היה לי קשה מאד להתנתק מהספר ועם זאת כל כך קשה לקרוא אותו. ההלם והקריסה פשוט יוצאים מהדפים. מאד מאד מומלץ.
לצפיה ב-'מה שאני מרגיש על שירה'
מה שאני מרגיש על שירה
09/10/2016 | 22:05
66
שירה היא נגעה באין מודע עם הנודע היא לראות את קפלי השמש תחת בועת
הנהר, היא אלוהית והיא הכי שטותית בו זמנית היא מבטאת את מכלול השפה
באופן לא שגור ונשענת על הכללים הכי בסיסים כמו : חרוז, משקל, מצלול, מטרפורה ,דמוי,םם שנוי משלב וכן הלאה, השירה סוחפת אותנו על עולם בו האדם הוא זה שמנתב את כנפי הרוח במרחב הקוסמי הוא זה שנוגע באלוהי וחפץ את הבשרי, זה ניגון עתיק ומלא מסתורין בין האני לאחר בין האתה לטקסט, יש שכבות שכבות של משמעות תחת מילה אחת ואין סוף פרשניות לאות אשר לא בא במקום, היא הרוח והיא המים והיא האש מתחת לעיניך והיא המתיקות שבתוך צלחת האוכל שאתה אוכל, שירה היא נבואה שלא נתינה על ידי נביא אחד אלא ידי כוחה הכמוס על ידי נפתוליה על ידי זיקוקיה האין סופי במרחב השדה השחר,

המאור, החסר רסן, היא אריה בתוך כלוב שמחכה לירוק מילים לכל עבר היא בתוך דף ומחוץ לדף היא כהד באוזני הנשר במרחבי שמים והיא גאות מקודדצת בתוך דף בוורד של איזה משורר צעיר בן שבע עשרה שבזה הרגע כתב את שירו הראשון, כתבו עליה הרבה ניסו לנתח אותה ואיש לא הצליח, היא האל בעצמו ובעצמו הנושף מיליותו את המילים האולמתיות " בראשית ברא ה את השמעין ואת הארץ "היא בראה את נפלאות תבל את האודאיסה של הומרס ואת הקומדיה האלוהית של דנטה ואת מחזותים רוו המופלאים של שקספיר היא הרארתה חום

וקור אש ומים רוח ואדמה, היא בתוך המוח ויוצאת מתוך נקובובית העין המשורר מפסל את העולם באותיות והם קונות לו מקום בין מושיבי האונברסיטה, בין דפים על דפים  של ביקורת, משורר טוב קורא את השיר לפני שהוא נכתב ונוצק אותולתבנית אין סופית של חן ויופי היא אילת אהבים היא בשר מבשרו, משורר גרוע חוזר על הטעיות הישניות וכותב את מרעי ליבו ללא לסמן את האחר בתכו, אלתרמן ידע לחרוז את ארץ ישראל ולחבר את האדם לתוכה ,לא "האני " כאחד וזהו אלא האחר " באני " האחר בשמשורר, אני אלוהים ואתה ילדי אתה אלוהים ואני ילדך, אתה מורה ואני תלמיד ולנפך, השירה היא היא אלוהים ואהבה והיא מציורת על ידי האמנים ועל ידי פשוטי העם בקללה בשוק הכרמל , או כשירת אמת של ביאלק ,היא הכל והכל בה דה ברמיזה וגלוי לכל, שירה היא ריקוד עם השטן וחיבוק עם האל, אהבה היא השירה ,ואותה אני אוהב שירה....
מה קוראים בשבת ובחג
06/10/2016 | 22:53
17
37
נראה כאילו רק אתמול היתה שבת, לא?

זו עומדת להיות מנת חלקנו בחודש הקרוב - שבת וחג, חג ושבת, והרבה זמן לקריאה

ספרו לנו מה הספקתם לקרוא בראש השנה, מה תקראו בשבת, ואפשר גם מה אתם מכינים לעצמכם לקריאה ביום כיפור.
לצפיה ב-'החיים אחריך / ג'וג'ו מויס'
החיים אחריך / ג'וג'ו מויס
07/10/2016 | 09:52
79
ובראש השנה קראתי את: לבד באוקיאנוס /  סלבה קורילוב וגל קוסטוריצה.
שנה טובה
לצפיה ב-'בשאיפה לסופו של ׳שוגון׳. '
בשאיפה לסופו של ׳שוגון׳.
07/10/2016 | 11:46
90
מעבר לתפאורה המפתה, יש משהו מן הטלנובלי והצהבהבי בספר. לא הרגשתי שלמדתי דבר-מה עמוק מן הספר.

לצד זאת, אני קורא את ״איך עשית את זה?״ מאת הלית ישורון. אסופה של ראיונות שערכה עם סופרים ומשוררים בולטים. אין מה להרבות מילים: לא נתקלתי בתיעוד כה עקרוני של עולמם הפנימי של יוצרים עבריים. בפרט, הראיונות של הלית עם אביה, אבות ישורון. ציטוט בתמונה המצורפת. 

פירוט נוסף מצוי באתר הספריה החדשה. 
לצפיה ב-'"מאחורי הדלת", ג'ורג'ו בסאני, עוד רומן מאלף '
"מאחורי הדלת", ג'ורג'ו בסאני, עוד רומן מאלף
07/10/2016 | 19:05
2
85
שוב עיסוק גלוי בהומוסקסואליות, שוב הקיום היהודי בפרארה. שוב פרארה כמיקרוקוסמוס של העולם. נהניתי גם לקרוא על יצירת אמנות בכנסיה מסוימת שגיבור הספר - נער, כולם כמעט כאן בני נוער, ממין זכר - נפעם ממנה. הקריאה הזאת הביאה להיכרות עם הכנסיה, עם הקבוצה הפיסולית המדוברת, עם האמן שהתברר שיצירות אחרות שלו נמצאות במקומות אחרות באיטליה ובצרפת גם כן.
מכאן התברר שאותו אמן למד אצל מאסטר מסוים שהכרתי עבודות שלו בפרארה, והמאסטר הזה - בשום אופן לא אמן מפורסם במיוחד מתקופת הרנסנס - משמש אחד הגיבורים ברומן של אלי סמית' שנקרא How to be Both שזכה לשבחים בשנת 2014.

אז במקרה עליתי על ספר שלא ידעתי על קיומו ומעניין אותי מאוד, וגם קראתי על אמנות ואמנים לא ידועים. כל זאת בעקבות ליד שמצאתי בספר שנכתב לפני למעלה מ-50 שנה.

יש לי כל מיני מחשבות בראש על הספר הבא אבל כרגע אני לא יודעת. אני מאוד רוצה לקרוא את ספרו של שלמה לאופר, "כפר הטווסים", אבל נושאיו שחורים. אולי דווקא בשבוע הבא. אבל לאחר קריאה כה אינטנסיבית אני אוהבת לא לדעת. גם "תחנות כבות" של פוגל הוא ספר שסוף סוף אגיע אליו בחודש הקרוב, אולי כבר בשבוע הבא.

קראתי שני ספרי טור-דה-פורס נשיים השבוע: "כשהלילה" של כריסטינה קומנצ'יני ו"ימי הנטישה" של אלנה פרנטה, בדיוק על רקע פרשת גילוי זהותה. הספר הזה, באינטנסיביות שקראתי בו, עיכב את החלמתי מהצטננות ארוכה. אני משוכנעת בכך. חתיכת אינטנסיביות, גם הספר וגם קצב של הקריאה, לא יכולתי להניח את הקריאה בספר שמתאר את ההתפרקות הנשית הזאת. ועוד נוגע בכוחה המרפא של מוזיקת בארוק. נו...אחרי זה, הספר של בסאני היה על טורים גבוהים פחות אבל הוא בשום אופן לא נטול אינטנסיביות רגשית - אף אחד מספריו לא דל בה - רק מעט מיושן ושובניסטי יותר ואת אלה אני מקבלת בהבנה.
לצפיה ב-'מאד אהבתי את '
מאד אהבתי את
07/10/2016 | 20:14
1
89

"משקפי הזהב"  של בסאני.

לצפיה ב-'גם אני, וקראתי אותו פעמיים'
גם אני, וקראתי אותו פעמיים
07/10/2016 | 20:47
40
הערב קראתי שוב את אחרית הדבר של אריאל רטהאוז, וזו קריאה שלישית לפחות שלה. עדיין מורכב ומסובך.
לצפיה ב-'סיימתי את'
סיימתי את
07/10/2016 | 19:57
103
אמריקנה / צ´יממנדה נגוזי אדיצ´יה.
ספר טוב מאד. 
אדיצ'יה שמה מראה בפניהם של המהגרים האפריקנים ובפני התושבים האמריקנים, ובעצם בפני כל מהגרים וקולטים. לעיתים המראה הזו מגלה תווים מוכרים וידועים, לפעמים זו מראה מגדילה המבליטה את פגמי "העור", ולעיתים זו מראה קצת מעוותת, מסוג אלה שמאפשרות לנו לצחוק על עצמנו בין אם אנחנו קולטים ובין אם מהגרים.
ספר שנון ומושחז, שזור כמובן בסיפור אהבה גדול שקורותיו מקבילים פעמים רבות לסיפור ההגירה. מומלץ!

בשבועות הקודמים סיימתי שני ספרים:
- "אחותו של פרויד" / גוצ'ה סמולבסקי.
   רומאן  על חייה של אדופלינה אחת מאחיותיו של פרויד.  בעיני  הספר טוב   אך מאד מעיק בתיאוריו הקשים.
 מכיוון שאני - "הקוראת האינטליגנטית הממוצעת"  - זו שאין לה השכלה רשמית בפסיכולוגיה, עניין אותי בסיום הקריאה לבדוק מה הביקורות של פסיכולוגים שקראו את הספר. קטילה מוחלטת של הספר כשהטענה העיקרית היא שהסופר מרדד את תורתו של פרויד ולועג לו.

- "אינדאיני בהרוורד" / ג'רלדין ברוקס
הגעתי לספר בזכות איזכורו בפורום לא מזמן.  שוב רומאן המבוסס על סיפור אמיתי. שם הספר בעברית (וגם באנגלית  "Caleb's crossing") מטעה. סיפורו של כלב - האינדיאני בהרוורד הוא כנראה העילה לכתיבת הספר, אך דמותו של כלב אינה הדמות המרכזית. זו ניתנה בידי נערה/ בחורה צעירה לבנה, צאצאית למשפחה מראשוני המתיישבים  במאה ה-17 , נערה שהקדימה את זמנה ברוחה המשוחררת ודעותיה המתקדמות.  היא זו שמספרת בגוף ראשון את קורות חייה ובהם שזור גם סיפורו של כלב.
הקריאה זורמת, אם כי  בחלקו הראשון הספר לא הצליח להפעיל את רגשותי. ככל שמתקדמים הסיפור משתפר והופך למרתק ומרגש יותר.

לצפיה ב-'the best of roald dahl '
the best of roald dahl
08/10/2016 | 10:47
2
62
אוסף סיפורים קצרים שלו
לצפיה ב-'מופלא!'
מופלא!
09/10/2016 | 00:44
12
לצפיה ב-'וליום כיפור לקחתי מהספריה את "מועדון הפיקוויקים" של דיקנס'
וליום כיפור לקחתי מהספריה את "מועדון הפיקוויקים" של דיקנס
11/10/2016 | 17:34
7
לצפיה ב-'אחרי אפיזודת שיר של אש ושל קרח'
אחרי אפיזודת שיר של אש ושל קרח
08/10/2016 | 19:04
55
עכשיו למשהו לא כזה שונה, כנראה, עולם ללא קץ של קן פולט
לצפיה ב-'קראתי את רוב "חייו של טאו"'
קראתי את רוב "חייו של טאו"
08/10/2016 | 21:47
61
ספר נחמד למדי, אבל חוסר האחידות בעיצוב קצת מעצבן אותי.

שבוע טוב לכולם
לצפיה ב-'הרבה זמן לא הייתי פה '
הרבה זמן לא הייתי פה
09/10/2016 | 22:07
1
67
אני קראתי את אדיפוס המלך ( שוב בפירוקט אבן יהודה ) את גלגמיש ואת " הדיבוק " ועכשיו אני קורא את הנסיך כספיאן ואת הרוזן מונטה קריסטו, לצערי אני במצב רוח לא טוב, ולא קורא כמעת, מקווה לחזור לעצמי, שהיה גמר חתימה טובה לכולם .
לצפיה ב-'בן יהודה'
בן יהודה
09/10/2016 | 22:08
10
לצפיה ב-'ממשיכה עם "אמנות בשדות הכח: היסטוריה קטנה של ציות ומרד"'
ממשיכה עם "אמנות בשדות הכח: היסטוריה קטנה של ציות ומרד"
10/10/2016 | 10:55
25
מאת פרופ' לאה דובב.
קריאה של יצירות אמנות בדרך של הצבעה על הקשר שלהן ל...שדות כח. איך הן נענות למוסכמות, איך הן מורדות בהן במקצת. אני רק בהתחלה ולכן התיאור שלי נקרא קצת סתום. זו דרך הסתכלות ופירוש חדשה לי וגם השפה בה נכתב הספר דורשת פענוח, היא חצצית במקצת ובעיני, מערימה קשיים מיותרים מדי פעם, גם אם היא עשירה ומעניינת.

החלטתי לקרוא את הספר מתוך עניין באמנות הרנסנס והבארוק, שראיתי לאחרונה באיטליה ואולי אראה שוב בקרוב, כדי לקבל מפתחות ל"קריאה" שלה, מעבר להתפעלות הוויזואלית שעל פני השטח. בהתחשב בכך שיש ימים פנויים רבים החודש, זה ספר טוב לתקופה כזו כי נקרא לאט לאט.
לצפיה ב-'לחג אני קוראת את הספר'
לחג אני קוראת את הספר
12/10/2016 | 09:22
2
93
I know this much is true. מדובר בספר של מעל ל 900 עמודים על החיים של שני אחים תאומים, שאחד מהם חולה בסכיזופרניה. הספר נע בין העבר להווה, אב חורג אלים ומכה, אם חלשה, המחלה של האח.

הספר תורגם לעברית בשם "שומר אחי" שמבטא רק אספקט אחד של הסיפור ולא את הכוונה המקורית של הסופר שמתחילה להתבהר לי. ספר קשה מאוד וההתחלה שלו מצמררת.
לצפיה ב-'הוא מחכה לי על הקינדל, קראתי כמה עמודים'
הוא מחכה לי על הקינדל, קראתי כמה עמודים
12/10/2016 | 20:05
1
38
ומשום החלטתי לדחות את הקריאה לפעם אחרת, עכשיו אני לא בטוחה שהוא בשבילי... נשמע לי כבד וקשה מדי. אחכה לחוות דעתך.
לצפיה ב-'הוא כתוב מצויין'
הוא כתוב מצויין
12/10/2016 | 22:46
41
יאמר לזכותו. הנושאים לא פשוטים וקשים אבל הכתיבה קולחת ממש טובה עד כה (קראתי 7 פרקים )
לצפיה ב-'התייעצות לגבי הוצאה לאור'
התייעצות לגבי הוצאה לאור
04/10/2016 | 22:21
2
88
שלום לכולם ותודה על הפעילות המבורכת בפורום הזה, קראתי בו לא מעט והחכמתי :)

יש לי שתי שאלות לגבי הוצאה לאור, ואשמח אם מישהו מכם יוכל לעזור לי:
א. אם ההוצאות "ידיעות ספרים", "מודן" ו"מטר" היו מגלות עניין בספר הדרכה שכתבתם ורוצות להוציא אותו לאור - איזו מביניהן הייתם מעדיפים? אני שואל זאת כיוון שכבר הבנתי שכל אחת מרשתות הספרים הגדולות מקדמת ספרים של הוצאות מסוימות ומקדמת פחות ספרים של הוצאות אחרות, אבל רוב העדויות שמצאתי ברשת בנושא זה הן מלפני כמה שנים, ואני לא יודע כמה הן רלוונטיות היום. האם ספר ש"ידיעות ספרים" מקדמים בהתלהבות רבה יוצג ב"צומת ספרים" במקום מרכזי לא פחות מאשר ב"סטימצקי"? והאם ספר של "מודן" יקודם פחות ב"סטימצקי"? האם "מטר" (כאמור בספר הדרכה עסקינן, ואני מבין שזו הוצאה שמתמחה בנושא) נבלעת בתוך הרשתות הגדולות? אני שואל מנקודת המבט של מי שרוצה למקסם כמובן את סיכויי החשיפה וההצלחה של ספרו, ולכן אני רוצה לבחור בהוצאה הנכונה. וכמובן - שגם היא תבחר בי ;)

ב. מניסיונכם, כששולחים עותק של כתב היד להוצאת הספרים *הגדולות* (כמו שלוש ההוצאות שהזכרתי כאן) - עד כמה החשש מהעתקה ומגניבה כלשהי של זכויות יוצרים תלוש? ברור לי שספר פרוזה קשה מאוד להעתיק, אבל האם כשמדובר בספרי הדרכה יש חשש גדול יותר? אני מניח שכשמדובר בהוצאה גדולה עם מוניטין הסיכוי שהם יסתכנו בהסתבכות כזו קלוש עד לא קיים, אבל אשמח לשמוע את חוות דעתכם.

תודה בכל אופן!
לצפיה ב-'הרבה בהצלחה עם הספר'
הרבה בהצלחה עם הספר
05/10/2016 | 22:22
58
האם כבר קיבלת תשובה חיובית מההוצאות שמנית? כי אם לא, נראה לי שהשאלה במי מהן לבחור היא די תיאורטית בשלב זה. לעבור את שלב הלקטורה בהוצאות היא השלב הקשה ביותר, וגם לאחר מכן יכול להיות שלא ייראו לך תנאי החוזה (למשל גובה ההשתתפות העצמית של הסופר). כך שלא הייתי פוסלת לשלוח לכל השלוש, ולאחר מכן בהתאם לתשובות ולתנאים שהן מציעות - לבחור את ההוצאה המתאימה. שלושתן הוצאות גדולות עם אמצעים "לדחוף" את הספרים שלהן, וההצגה בחנות היא לאו דווקא הגורם העיקרי, במיוחד לא כאשר הרבה אנשים קונים באינטרנט ובמבצעים כמו 4 ב-100.

ממליצה לך לקרוא את הרשומות הרלוונטיות ב"לשבור את המגירה", ואולי תקבל שם יותר מידע:

יש שם גם רשומה שעוסקת בזכויות יוצרים:

ועוד קישור:

שוב בהצלחה, ואתה מוזמן לעדכן כיצד מתקדמת ההוצאה לאור
לצפיה ב-'הגנה על זכויות היוצרים'
הגנה על זכויות היוצרים
09/10/2016 | 10:01
48
הדרך המקובלת היא כזאת: במקביל לשליחת כתב היד להוצאת ספרים, המחבר שולח את כתב היד לעצמו בדואר רשום. כשהוא מקבל את המעטפה, עם כל החותמות והבולים שעליהם מתנוסס התאריך, הוא לא פותח אותה, אלא שומר אצלו.
לצפיה ב-'המלצה על ספרים המסופרים בגוף ראשון'
המלצה על ספרים המסופרים בגוף ראשון
03/10/2016 | 17:49
6
98
היי,
אשמח להמלצות על ספרים שמסופרים בגוף ראשון (מכל הסוגים, ילדים, נוער, רומנים, פנטזיה וכו'...)
לצפיה ב-'יורסנאר זכרונות אדריאנוס, גרייבס אני קלאודיוס,הלר אלהים יודע'
יורסנאר זכרונות אדריאנוס, גרייבס אני קלאודיוס,הלר אלהים יודע
03/10/2016 | 19:54
23
לצפיה ב-'גוף ראשון -'
גוף ראשון -
04/10/2016 | 12:01
2
108
יש רבים וטובים.
מצטרף לשלושת המומלצים של  את והב בסופה (ומוסיף לאני קלאודיוס של גרייבס גם את הרוזן בליזריוס). 
אלוף המספרים בגוף ראשון, לדעתי, הוא דוסטוייבסקי: המהמר, כתבים מן המחתרת (כתבים מן המרתף בתרגום הקודם), רשימות חורף על רשמי קיץ, המתבגר (עול ימים בתרגום הקודם), לילות לבנים, ניטוצ'קה, הכפר סטפאנצ'יקובו ותושביו...סביר ששכחתי כמה.
עגנון - בדמי ימיה
קנוט המסון - רעב
מיקה ולטארי - שאנהת המצרי, הרומאי, המלאך השחור
שלום עליכם - טֶביֶה החולב (או טוביה החולב, או טביה החלבן בתרגומים אחרים)
אומברטו אקו - המטוטלת של פוקו
סטיב טולץ - שבריר (ספר מטורלל, אבל קריא ומסתיר בתוכו תובנות לא רעות כלל)
מ. קוטזי - תור הברזל
אדולפו קסארס - ההמצאה של מורל (ספר מוזר בתוכנו ובכתיבתו, אבל אם צולחים אותו הוא מצויין ומותיר חותם לזמן רב)
אכסל מונתה - מגילת סן-מיקלה
כריסטה וולף - מדיאה - קולות (מצויין לדעתי), קסנדרה (טוב)
צבי הרמן - זכרונות חניבעל
אורהן פאמוק - המבצר הלבן (כתוב בגוף ראשון, אבל כמו בעוד ספרים של פאמוק, הוא מתעתע בקוראיו ולא ברורה זהותו של המספר)
אדגר אלן פו - חלק נכבד מסיפוריו כתובים בגוף ראשון
שטפן צוויג - אמוק (ריצת אמוק בתרגום אחר)
מאכס פריש - הומו פאבר
בנג'מין הייל - האבולוציה של ברונו ליטלמור (הכותב בגוף ראשון הוא שימפנזה. לקראת הסוף הספר מתפזר, אבל בכל זאת שווה את המאמץ)
כאמור, יש עוד רבים וטובים, ועוד רבים ופחות טובים...
לצפיה ב-'הספרים הטובים ביותר בגוף ראשון בשלושת העשורים האחרונים'
הספרים הטובים ביותר בגוף ראשון בשלושת העשורים האחרונים
06/10/2016 | 06:01
1
94
תודה, מהם , לדעתך, הספרים הטובים ביותר שנכתבו בגוף ראשון בשלושת העשורים האחרונים 
לצפיה ב-''
06/10/2016 | 21:35
54
1. קראתי רק אחוז זעום מהספרים שיצאו לאור בשלושת העשורים האחרונים.
2. בנוסף (לא רק בספרים), לכל אחד מאיתנו יש העדפות שונות - וגם הן מִשתנות תדיר. 

היות וביקשת ספרים מ-30 השנים האחרונות, הרשימה שכתבתי למעלה הצטמצמה לארבעה-חמישה ספרים, שגם ממנה ניפיתי קודם ספרים בגוף ראשון שעליהם לא הייתי ממליץ, כמו הרהור על קילוף שעועית או אחוזת דג'אני.
מה נותר? המטוטלת של פוקו הוא "מבצע" אינטלקטואלי מומלץ. המבצר הלבן קריא (עם מעט חריקות תרגומיות) ומהנה שבסופו שאל את עצמך: מי בעצם מספר את הסיפור?
לגבי כל האחרים: ואידך זיל גמור...
לצפיה ב-'לא בדיוק אבל בערך..'
לא בדיוק אבל בערך..
06/10/2016 | 06:53
74
זכרונות אחרי מותי של יאיר לפיד נכתב כאוטוביוגרפיה של אביו טומי לפיד. 
ועוד: לחיות כדי לספר של גבריאל גרסיה מרקס. 
לצפיה ב-'סרגיי דובלטוב, "“השמורה" '
סרגיי דובלטוב, "“השמורה"
09/10/2016 | 09:57
40
הרומן כלול בספר "המזוודה"
לצפיה ב-'לקט כתבות, מאמרים ועוד קישורים בנושאים ספרותיים'
לקט כתבות, מאמרים ועוד קישורים בנושאים ספרותיים
02/10/2016 | 17:49
40
ראיון עם עורכת ספרי ילדים מכיל פז-קלפ

תערוכה בעקבות המשוררת זלדה

נחשפה זהותה של אלנה פרנטה

ספר חדש בסדרת "פו הדב"

ברק אובמה ממליץ על ספר ישראלי

רשימת הסופרים המרוויחים ביותר של המגזין "פורבס"

חוק הספרים - תמונת מצב

ערב לציון 50 שנות יצירה של נורית זרחי

גרסה אינטראקטיבית ל"משחקי הכס"

ולסיום, כמה שירי זן לחג רגוע:
לצפיה ב-'שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות'
שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות
30/09/2016 | 14:28
11
13
לצפיה ב-'מחפש סופר אמריקאי שכתב סיפורים קצרים, יש תרגום בעברית'
מחפש סופר אמריקאי שכתב סיפורים קצרים, יש תרגום בעברית
29/09/2016 | 18:36
1
66
זכורים לי שני סיפורים.
האחד על סוכן נודד המוכר ספרי קודש וגונב רגל תותבת של דיירת בחווה.
השני: חייל סנילי ממלחמת האזרחים שנסחב נגד רצונו לטקס זכרון.

אשמח לשמות.

יפאל
לצפיה ב-'סופר אמריקאי-נשמע הכי קרוב לאו.הנרי בסגנון'
סופר אמריקאי-נשמע הכי קרוב לאו.הנרי בסגנון
17/10/2016 | 17:29
2
לצפיה ב-'תחרות כתיבה ארצית- פרס הוצאה לאור של ספר!!!'
תחרות כתיבה ארצית- פרס הוצאה לאור של ספר!!!
26/09/2016 | 11:21
50
בוקר טוב חברים,

רציתי לספר לכם על תחרות הכתיבה הארצית של הוצאת 'ספרי צמרת' שנערכת בימים אלה ממש.
הפרס לספר הזוכה במקום הראשון הוא הוצאה לאור של ספר! (מודפס, או דיגיטלי, לבחירת הזוכה! ובהתאם לתקנון התחרות)
כ-ל מי שיש לו סיפור שכתב, מכל תחומי הסיפורים (ילדים, מבוגרים, מתח, רומנטיקה וכו')
יש כאן כותבים שמעוניינים להשתתף? יש פרסים גם למקומות יותר נמוכים :))))
לתקנון התחרות ושליחת סיפור- היכנסו לקישור הבא http://bit.ly/2cjgIbP

ניתן לקבל ממני עוד פרטים,
אירית 054-4475817

16netbook@gmail.com
לצפיה ב-'אני מחפש לקנות את הספר "הבריחה ממחנה 14'
אני מחפש לקנות את הספר "הבריחה ממחנה 14
27/09/2016 | 13:13
1
38
תודה (י-ם)
לצפיה ב-'אפשר להזמין אותו דרך האתר של "כתר"'
אפשר להזמין אותו דרך האתר של "כתר"
02/10/2016 | 11:52
16

ואגב, נתקלתי בידיעה על כך שחלק מהפרטים בספר בדויים:
לצפיה ב-'הספר השלישי בסדרת המעון של מיס פרגרין'
הספר השלישי בסדרת המעון של מיס פרגרין
20/09/2016 | 20:39
2
117
מישהו יודע האם יש כוונה לתרגם ותו, ומתי?
לצפיה ב-'הראשון היה אחד הספרים היותר מפגרים שקראתי בשנה החולפת.'
הראשון היה אחד הספרים היותר מפגרים שקראתי בשנה החולפת.
21/09/2016 | 15:02
1
32
לצפיה ב-'השני מפגר יותר.'
השני מפגר יותר.
23/09/2016 | 17:52
71
עם זאת הטרילר של הסרט הוא אחד היפים שראיתי בזמן האחרון.

לצפיה ב-'הנובלה "הדבר" מאת אלבר קאמי'
הנובלה "הדבר" מאת אלבר קאמי
03/10/2016 | 16:40
1
72
מי יכול לעזור לי ביסודות ריאליסטים ויסודות אומנותיים
בסיפור הדבר ?

לצפיה ב-'אולי בפורום שעורי בית?'
אולי בפורום שעורי בית?
04/10/2016 | 18:16
12
לצפיה ב-'מבצעי חגים בסיפור חוזר'
מבצעי חגים בסיפור חוזר
08/10/2016 | 12:10
40
לרגל תקופת החגים שהתחילה, הספרים ברשת נמכרים כל אחד במחיר העוד יותר נוח של 15 שקלים לכותר, בנוסף, שישה ספרים (גם כרטיסיות) נמכרים בשמונים שקלים בלבד להתראות בחנויות
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:26
2
15
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שנה טובה לכל הגולשים היקרים'
שנה טובה לכל הגולשים היקרים
02/10/2016 | 11:23
20
שנה של ספרים טובים וקריאה מרגשת ומחכימה, שנה טובה מכל הבחינות לכם ולבני ביתכם

לצפיה ב-' שנה טובה'
שנה טובה
04/10/2016 | 18:22
12
לכל באי הפורום
שנת קריאת ספרים טובים
לצפיה ב-'הספרים העבריים של תשע"ו'
הספרים העבריים של תשע"ו
30/09/2016 | 14:26
2
116
רגע לפני ששנת תשע"ז נפתחת לה, אתם מוזמנים לעבור על רשימת הספרים העבריים שיצאו בארץ בתשע"ו ולהיזכר האם יצא לכם לקרוא אחד או יותר מהם, האם תכננתם ולא יצא לכם, האם קניתם וטרם הספיקותם...

לצערי לא מצאתי אתר שריכז רשימה כזו (אם מישהו מוצא - אשמח מאוד), לכן הנה הרשימה על פי חודשים לועזיים מאתר טקסט:

"טחנת החיים" / יצחק שמי
"ילד שלי" / מיכל עילם
"הממלכה" / אמיר אור
"שום דבר באמת" / קליה מור
"החיים ומה שלבשתי" / שלי גרוס
"סילנד" / נגה אלבלך
"ספר הגברים" / ננו שבתאי
"אהבתה של גברת רוטשילד" / שרה אהרוני
"2007" / קובי עובדיה
"אובך" / יורם עבר הדני
"מבטה של גארודה" / יפתח אלוני
"סיפור הכיסוי הכפול של אמא שלי" / נתן שחם
"המשומדת" / זלמן שניאור
"ההתערבות" / אורנה לנדאו
"המורה" / מיכל בן-נפתלי
"פקח" / יהודה ויזן
"הר האושר" / אמיר גוטפרוינד
"עיר הנידחת" / עמית גולדנברג
"טיט" / דרור בורשטיין
"ארבעים" / מיכל ווזנר
"למראית עין" / ליעד שהם
"יותר מדי אור" / יעל פינקוס
"בית הקפה של נורה אפרון" / ורד שנבל
"הגן שבפנים" / בני שטיינברג
"רעידת האדמה של הוגו" / איתמר לוי
"לכתוב ולגנוב" / ענת שביט-פנחסי
"שירה גאולה" / נעה ירון-דיין
"לילה אחרון" / אלדד גיל
"לחצות נהר פעמיים" / יואב אבני
"אושרליה" / איל מגד
"אגרוף" / שי אספריל
"השתיקות" / יובל ירח
"לרוץ עם סוסי הפרא" / מיכל שלו
"המרוקאי האחרון" / גבריאל בן שמחון
"התנ"ך של אמא" / ורדה הורביץ
"מלכודת בפריז" / עוזי עילם
"מלכה לב אדום" / מיכל אדלר
"מעבר מנדלבאום" / מיכל כהן קנוהל
"אמנות ההכרחי" / דורית פלג
"אתה שוטר בירושלים" / בן פול
"אחותי" / משה סקאל
"אקווריום" / יערה שחורי
"מאחורי ההר" / מאיה ערד
"הקבוע היחידי" / יואב בלום
"כתר הברזל" אהרן אפלפלד
"ההגדה של לילסדה" / שמי זרחין
"תלויים בגבעה" / קלוד כהן
"סלט בגיגית" / סיגל אלגרנטי
"שטוקהולם" / נעה ידלין
"והכלה סגרה את הדלת" / רונית מטלון

לצפיה ב-'מתוך הרשימה קראתי את'
מתוך הרשימה קראתי את
01/10/2016 | 19:15
96
"סילנד" / נגה אלבלך - הספר היה אכזבה גדולה בעיניי

"בית הקפה של נורה אפרון" / ורד שנבל - אהבתי את הספר יש בו משהו שואב אם כי הוא יכל להיות טוב יותר

"למראית עין" / ליעד שהם - ספר מרתק מבחינה אנתרופולוגית לי ושלכמותי אין הרבה מושג מה קורה בעולם ההתנחלויות, והספר הזה פותח צוהר לעולם הנסתר הזה. מאידך, עלילת המתח קלושה והתפרים גסים והסוף מיותר לחלוטין בעיניי.

"הר האושר" / אמיר גוטפרוינד - לא הספר הטוב ביותר של גוטפרויינד יחד עם זאת אמיר גוטפרויינד הוא אמיר גוטפרויינד וגם ספר שאינו מבריק הוא עדין ספר טוב.

"מבטה של גארודה" / יפתח אלוני - השם של הספר והסופרלטיבים על הסיפורים שבו הבטיחו חוויה סוריאליסטית על גבול הפנטזיה. אבל בעיניי הסיפורים בכלל לא ברורים ולא הצלחתי להבין אותם או להבין את המסר שבהם.

"החיים ומה שלבשתי" / שלי גרוס - ספר חביב ביותר
לצפיה ב-'קראתי אחדים'
קראתי אחדים
04/10/2016 | 12:07
59

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סולו עיצוב גרפי לימודים אונליין
עיצוב גרפי בלי לצאת מהבית
הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה