לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2502025,020 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

לצפיה ב-'"הערצה יוצרת" - תופעת ה"פאן פיקשן"'
"הערצה יוצרת" - תופעת ה"פאן פיקשן"
28/02/2017 | 08:35
12
93
במוסף "שבת" של לפני שבועיים התפרסמה סקירה של בכל סרלואי על הספר "מעריצה" מאת ריינבו ראוול, שעוסק בחייה של נערה שחייה סובבים סביב כתיבת fan fiction (ספרות מעריצים) הממוקמת בעולם של סדרת הספרים האהובה עליה:

סרלואי כותבת:

עם הקצב המהיר של התפתחות האינטרנט נולדה סוגה תרבותית שלמה בשם פאן פיקשן (fan fiction) – ספרות מעריצים. לפאן פיקשן עולם מונחים וכללים משלה: ישנו הקאנון – היצירה המקורית שאיש אינו יכול לערער עליה; הפאנדום (fan kingdom) – העולם העלילתי החדש שאותו יוצרים המעריצים, הבנוי על הקאנון ויש בו שיפים – מערכות יחסים חדשות (מן המילה relationship) או פרטי עלילה חדשים; אפשר לעשות בו צדק עם דמויות שוליות או מרושעות ועוול לדמויות המוכרות והאהובות. הפאנדום הוא תרבות נלווית לספרות המודפסת וחלק ממנה – זה שאינו לוקה במחלות ילדות של כותבים או פורנוגרפיה – ראוי לקריאה כפרשנות או כמעט כיצירה בפני עצמה.
הפאן פיקשן עונה על צורך רגשי חזק, וכתופעות אינטרנט רבות אחרות הוא ממכר מאוד. מעריצים רבים מוצאים את עצמם בו, כיוון שהוא מייצר עבורם חלופה למציאות הקיימת: הפאנדום סביב יצירה מסוימת הוא הרחבת האסקפיזם של העולם הדמיוני הקיים והעמקה שלו, והוא מאפשר לאדם השקוע בחיי לימודים ועבודה (גם מבוגרים כותבים, קוראים ומתמכרים) לשקוע בעולם דמיוני. הספרות הפנטסטית הרווחת כל כך היום, שמספקת את דרישת הבריחה של האדם ואת הצורך שלו בגיבורים פגומים וגדולים מהחיים, מציעה רק אפשרות מוגבלת. בעולם ספרות החובבים שברשת, האפשרות הזו היא אינסופית.

מה אתם אומרים על תופעת ספרות המעריצים? האם אתם כותבים או קוראים סיפורים מסוג זה?
לצפיה ב-'לא אני לא מכיר'
לא אני לא מכיר
28/02/2017 | 14:35
2
44
אבל בזמנו הייתי חלק מקבוצה של נערים שכתבה סיפורים על פי סרטים או משחקי מחשב זה אותו דבר כמו פה, יצא לחלקם לא רע למשל סיפורי פנטיזה בסגנון מרטין רק על סרט של דיסני וכל מיני כאלו, זה יפה אבל  בשביל להיות סופר אמיתי צריך לבורא עולם משלך, ולא להיות חיקוי של עולם אחר, זה לפחות דעתי וזה מה שאני משתדל לעשות בעצמי ,כי גם אני מושפע   מ - ייון העתיקה או מהמקרא אבל צריך לתת נימה אישית, לא רע להיות מוושפע מסגנון אפילו זה חשוב ברכט אמר שמשורר טוב זה משורר שלא גונב משורר אחד אלא גונב מאלף  משוררים כנל גתה שהושפע  משקספיר ואף לקח ממנו שיר שלם והוסיף לפאוסט אז יש קשר בין ציטוט טוב לבן יצירה טובה : , ( כלומר שאתה חוקר יצירה ומבין את המגנון " ומחקה " אותה זה טוב בתנאי ),שאתה נותן נימה אישית כמו שעשה עגנון למשל שהושפע מאוד מהמשנה התלמוד והמקרא ואף הזוהר אבל יצר שפה שונה ומשלו שמורכבת ומסועפת מהמקורות, זה דעתי .
לצפיה ב-'רוב כותבי הפאןפיקים לא "מתיימרים" להציג את היצירה כשלהם'
רוב כותבי הפאןפיקים לא "מתיימרים" להציג את היצירה כשלהם
28/02/2017 | 15:09
1
74
הם לא טוענים שהם "סופרים אמיתיים" (כדברייך), אבל הם גם לא "מחקים" או "מושפעים".
הם משתמשים בעולם קיים ובדמויות קיימות כדי ליצור סיפורים חדשים. הם לא ממציאים את הגלגל, הם פשוט לוקחים אותו לעוד כיוונים.

תחשוב על זה מכיוון של תכניות טלוויזיה למשל - הפאןפיקים הם בעצם פרקים נוספים לתכנית.

יש כאלה שהם בהחלט מספיק מוכשרים כדי להתפתח ולהצליח בתחום הכתיבה, אבל המטרה של הפאןפיקים היא לא "להתפרסם כסופר". אלא לקחת עולם שאתה אוהב, לקחת דמויות שאתה אוהב, וליצור להם סיפורים נוספים. זה אקט של הערצה ויצירתיות, לא חושבת שיש מישהו שמתיימר לתייג את עצמו כסופר בגלל זה.
לצפיה ב-'זה לא הטענה שלי'
זה לא הטענה שלי
28/02/2017 | 16:50
29
אני מדבר באופן כללי ומביא  דוגמאות על השפעות מסגננות ועל איך צריך להביא גם נימה אישית . כאמור אני לא מכיר את התופעה הזו אלא מכיר תופעות דומות ואליהם אני מצביע ומקשר לפי מה שנראה לי קשור למה שהוצג ועל פי ניסיוני עם ממשכי סיפורים ידועים או יותר סרטים של דסני...
לצפיה ב-'תופעה מדהימה בעיני (לא קוראת ולא כותבת, ועדיין)'
תופעה מדהימה בעיני (לא קוראת ולא כותבת, ועדיין)
28/02/2017 | 15:26
42
בכלל עולם הפאנדום הוא עולם מרתק - אם לפני עשר שנים ראית סדרת טלוויזיה שאף אחד מסביבך לא הכיר או לא אהב, לא היה לך עם מי לדבר על זה.
האינטרנט שינה את חוקי המשחק, וגם אם אין בסביבה המיידית שלך אנשים עם אותם תחומי עניין, אתה יכול להכיר ברשת אנשים שיבינו אותך ותוכל לדבר איתם על אותם דברים.

ואם כשאנחנו היינו ילדים היינו מדמיינים הרפתקאות חדשות של חסמ"בה, היום יש במה לפרסם את זה ולקבל פידבקים.

אני לא קוראת פאןפיקים, אבל אני חושבת שזה נהדר שתכניות טלוויזיה או ספרים מצליחים לעורר כזו יצירתיות ומקוריות אצל המעריצים, שמצידם לוקחים את זה צעד נוסף קדימה.
לצפיה ב-'בדרך כלל לא קוראת.'
בדרך כלל לא קוראת.
01/03/2017 | 10:21
26
היצירה היחידה שקראתי כל דבר שניתן עליה ובעקבותיה, כולל "פאן פיקשן", היא "גאווה ודעה קדומה". הופתעתי שהיו אפילו כמה יצירות לא רעות בכלל.
לצפיה ב-'קראתי פאנפיקים בעבר'
קראתי פאנפיקים בעבר
01/03/2017 | 19:14
5
31
ועד היום זכורים לי פאנפיקים שקראתי ומאוד אהבתי, ושאם היו משנים את השמות של הדמויות הם היו יכולים להיות רומנים מעולים. יש גם כותבים שאני זוכרת לטובה עד היום, וחושבת שיש להם סיכוי טוב להפוך לסופרים מעולים, אם הם יחליטו ללכת לכיוון של כתיבת ספרים.
פעם גם כתבתי כמה פאנפיקים קצרים, אבל היום אני כבר לא עושה זאת, וגם לפני וגם לאחר מכן כשאני כותבת אני כותבת דברים מקוריים.
לצפיה ב-'את עוסקת בכתיבה בתור תחביב ? או באופן מקצועי ?'
את עוסקת בכתיבה בתור תחביב ? או באופן מקצועי ?
01/03/2017 | 22:59
4
22
כלומר רוצה להיות סופרת
לצפיה ב-'בתור תחביב'
בתור תחביב
02/03/2017 | 16:06
3
26
אבל בהחלט יכול להיות שאני ארצה להוציא לאור ספר בעתיד.
לצפיה ב-'הבני, שהיה בהצלחה בהמשך'
הבני, שהיה בהצלחה בהמשך
02/03/2017 | 17:02
2
20
הרבה התחילו מתחביב ונהיו סופרים אז אם תרצי ללכת בדרך הזו אני מאחל הצלחה .
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
02/03/2017 | 19:05
1
6
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
02/03/2017 | 19:26
3
לצפיה ב-'לא ניסיתי'
לא ניסיתי
03/03/2017 | 07:32
23
אני יודעת שזו תופעה מאוד פופולארית אבל זה עיניין של תיעדוף.
לצפיה ב-'עזרה בחיפוש ספרים באנגלית על לאונרדו דה וינצי'
עזרה בחיפוש ספרים באנגלית על לאונרדו דה וינצי
27/02/2017 | 02:32
5
25
הרצתי חיפוש בגוגל כדי למצוא איזה ספרים נכתבו עליו באנגלית ואני לא מוצא כמעת כלום, ואני יודע שנכתב עליו המון . אני אשמח אם תפנו אותי לאתר שמאכלס את כל הספרים שנכתבו עליו באנגלית ובכלל בכל שפה, חפשתי באמזון ולא מוצא לי, ואין לי מושג איפה עוד ניתן למצוא , אני רוצה ללמוד אנגלית כדי לקורא כמה שיותר חומר עליו, אני יודה למי שיעזור, תודה מראש נתנאל .
לצפיה ב-'אתם לא מכירים אתרים ?'
אתם לא מכירים אתרים ?
28/02/2017 | 14:30
4
10
ניסיתי לחפש שוב ומצא לי אתר בל זה המחברות של לאונרדו ולא ספרי מחקר כלומר ציורים מהחברות או קטעים  נבחרים וזה לא מה שאני מחפש , אשמח לעזרה בחיפוש אתר כזה .
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
01/03/2017 | 10:42
3
33
לצפיה ב-'תודה רבה לך ממש עזרת לי '
תודה רבה לך ממש עזרת לי
01/03/2017 | 20:36
3
לצפיה ב-'אני אבדוק'
אני אבדוק
01/03/2017 | 20:48
10
אבל לא נראה לי שסו רשימה מלא אבל אולי אני טועה כי יש ספרים יחסית נדרים ואקדמים שוסקים במדע והמצאות שלו, אבל אני עבור ספר ספר ואבדוק, תודה רבה לך, לא שמתי לב שיש אפשרות לבדוק אי ספרים יש באמצעות גוגל, עכשיו אני יודע .
לצפיה ב-'אני אשמח אם עזרו לי למצוא ספרעליו'
אני אשמח אם עזרו לי למצוא ספרעליו
01/03/2017 | 20:53
14
בשם

Elements of Leonardo da Vinci Man of Science
i "
"" למכירה של קנת קיל הסטריון שלהרפואה שכתב שלושה כרכים עבי כרס על הגלוים שלו ברפואה  אני לא מוצא את הספר למכירה, ואני יודע שהוא קיים, כתבתי בגוגל ולא מוצא וג לא בחיפוש של הספרים בגוגל שהרצתי עכשיו ,וזה ספר מאוד מאוד מכונן וחושב ונחשב לאחד הספרים החשובים שנכתבו על לאנורדו
לצפיה ב-'שיר חזק של רבקה מרים'
שיר חזק של רבקה מרים
26/02/2017 | 15:32
29

אני אוהב את רבקה מרים היא משוררת טובה מאד ובעלת תעוזה מושפעת מאוד מהמקורות בעיקר מהמקרא הנה שיר שלה על אביה שנפטר .
שיר מכמר לב וכואב נורא, יש לי הרבה מה ללמוד ממנה ועל כתיבה פשוטה ונוגעת נטלת פתוס עז אלא פשטות וישירות המאפיינת משוררים מודרנים.
ופוסט מודרנים במיוחד, אז הנה השיר הנפלא הזה :

עַל הַר בִּירוּשָׁלַיִם מֻנָּח אַבָּא
בֵּין פֵּרוּרִים שֶׁל מֵתִים.
לְכָל אֶחָד שֵׁם רָשׁוּם בִּכְתָב חִוֵּר
וּמִן הַשֵּׁם הוּא בּוֹרֵחַ.
אַבָּא לֹא יוֹדֵעַ מָתַי הוּא נוֹלַד
וּמָתַי נֶאֱסַף
וְאִם גָּאִיתִי אֲנִי מִזִּרְמָתוֹ בַּלַּיְלָה
וְאִם הוּא זָרַם.
רַבּוֹת שְׁנוֹת מוֹתוֹ מִימֵי חַיָּיו
שֶׁהָיוּ הִתְקַשּׁוּת דַּקָּה שֶׁל חֲלוֹף.
אֲנִי בּוֹכָה עַל אַדְמָתוֹ
וּבִכְיִי נוֹגֵעַ בּוֹ כַּיּוֹרֶה
הַמַּטִּיף טִפָּה לֹא מֻגְמֶרֶת
וְחוֹלֵף לְצַד מוֹתוֹ הַשָּׁלֵם.
רֶגַע נָגַעְתִּי בְּאָבִי, שֶׁחַם הָיָה וְרַחוּם
וְהָהָר נוֹגֵעַ בּוֹ תָּמִיד
אַבָּא נִכְמָר אֶל הָאֲבָנִים לְצִדָּיו
הַדְּחִיסוּת,
פְּרוּרֵי הַמֵּתִים הַפְּרִיכִים.
אֲנִי לֹא שֶׁלּוֹ הָיִיתִי
רַק דָּם מְפַרְכֵּס בָּעוֹרְקִים.
וּכְשֶׁעַל הָהָר אוֹתִי יָטִילוּ, בִּצְדוּדִית,
הָהָר אוֹתִי יִכְנֹס, צוֹרֵב,
אַדְמַת הַגִּיר שֶׁלּוֹ תִּשְׁאָפֵנִי
יִרְבּוּ שְׁנוֹת מוֹתִי מִימֵי חַיַּי
וְלֹא אֵדַע מִזִּרְמַת מִי גָּאִיתִי
לֹא אָשׁוּט עַל הָהָר לָתוּר אֶת אָבִי
כִּי אָב לֹא הָיָה לִי
רַק לָהָר הַצָּהֹב הִשְׁתַּיַּכְתִּי
וּלְהֶרֶף עַיִן הֻתַּזְתִּי מִמֶּנּוּ
כְּלַבָּה הַנּוֹטֶשֶׁת מְקוֹרָהּ בְּפֶרֶץ
כְּדֵי אֵלָיו לָשׁוּב.

לצפיה ב-'המלצות לספרים בטכניקת זרם התודעה'
המלצות לספרים בטכניקת זרם התודעה
25/02/2017 | 18:41
8
62
אני מחפש המלצות לספרים בטכניקת זרם התודעה, אני מכיר כמה סופרים כאלו החל מגויס עד הנרי מילר ,אני לא קראתי את החשובים באמת אבל קראתי חלקים אצל וולף ואהבתי, אני גם רוצה לשמוע מה דעתכם על אבשלום אבשלום של פוקנר  זה ספר טוב ? הבנתי שהוא מחשובי הספרים שלו ומחשובי הספרים במאה העשרים , אז נשמע מבטיח, הוא משעמם ? ככה אמרו לי,אשמח לשמוע חוות דעת עליו, כי אני רוצה לרכוש אותו בקרוב, חוץ מזה אשמח להמלצות, אפשר גם  להמליץ על שירה בטכניקת זרם התודעה, אפילו שאני יודע שאין הרבה כמו בפרוזה, זהו  תודה מראש,נתנאל

לצפיה ב-'אהבתי את "אבשלום אבשלום",'
אהבתי את "אבשלום אבשלום",
25/02/2017 | 21:36
1
38
אבל הוא לא היה לי קל לקריאה. הוא ספר קצר יחסית, אבל לקח לי יחסית הרבה זמן לסיימו כי היו קטעים שהייתי צריכה לקרוא יותר מפעם אחת כדי לוודא שהבנתי. אבל קרתי באנגלית, אולי בעברית זה אחרת.
לצפיה ב-'תודה וכן הבנתי שהספר קשה להבנה'
תודה וכן הבנתי שהספר קשה להבנה
26/02/2017 | 00:20
30
כנראה בגלל שהוא נכתב בטכניקת זרם התודעה אז זה מורכב לשונית
לצפיה ב-'"מרת דאלווי", איזה ספר, אני מקנאה במי שעוד לא קרא/ה'
"מרת דאלווי", איזה ספר, אני מקנאה במי שעוד לא קרא/ה
26/02/2017 | 10:34
5
17
לצפיה ב-'תודה, למה אהבת ? אני אאברר עליו'
תודה, למה אהבת ? אני אאברר עליו
26/02/2017 | 12:47
4
7
לצפיה ב-'זה כל החיים עצמם, זה המשפט שעולה לי'
זה כל החיים עצמם, זה המשפט שעולה לי
26/02/2017 | 14:23
3
81
האישה הזאת כתבה את החיים. סיפורי המשנה, הרגשות של האישה הזאת, הסביבה שלה. כל כך מתחשק לי לקרוא שוב. קראתי אותו, למעשה, כדי לקרוא את "השעות" של קנינגהם, שהיה רב-מכר. כי למעשה פחדתי מוולף לפני כן.
אך במציאות "מרת דאלווי" פשוט יותר לקריאה מבחינת האנגלית מאשר הספר של קנינגהם.

לא קשה ולא נעליים. לי הוא זרם. רגש, רגש חזק יש בו והעלה בי. אבל לא חייבים לקרוא באנגלית, הספר כזה חזק שיעבור גם בעברית.
לצפיה ב-'ואו נשמע מרשים'
ואו נשמע מרשים
26/02/2017 | 14:37
2
21
נראה שמאוד התרשמת אני ארכוש את הספר וגם את מגדלור שלה .

ותודה על המענה
לצפיה ב-'קולגה אמריקאי אחד שלי אמר לי שאל המגדלור הוא "טוב עד גיחוך"'
קולגה אמריקאי אחד שלי אמר לי שאל המגדלור הוא "טוב עד גיחוך"
28/02/2017 | 11:23
1
27
ובהערצה גדולה זה נאמר. אני עדיין מחכה איתו. אבל נראה לי שאין ספק שאקרא את "דאלווי" בשנית יום אחד. אחרי שאקרא את "חדר משלך" ו-"שלוש גיניאות".
לצפיה ב-'המגדלר לפי ידעתי סזה היצירה הכי חשובה שלה.'
המגדלר לפי ידעתי סזה היצירה הכי חשובה שלה.
28/02/2017 | 14:26
15
אז יש מה לצפות אני שמעי הרצאה עליו הן מדקטור הנרי הונגר שהוא מרצה מדהיפם והן מאבני דרך ביצירות מערב  ומאלו שהגעו למאה עשרים וזה נבחר לאחד הספרים המשפעים ביותרבמאה העשרים ולכן נכנס לקורס שנקרא " אבני פינה  בספרות המערב " ממליץ בחום לשמו עאת הרצאות נותן רקע די מקיף ומעניין יש גם על אפוסים בשם " אבני פינה בספרות העולם " וזה מרתק ...
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
23/02/2017 | 06:01
14
27
מוכנים כבר ליום המנוחה איזה ספר בחרתם לכם להעביר איתו את השבת
לצפיה ב-'אתחיל הערב את "מעבר לגדר" מאת ג'ונתן לת'ם'
אתחיל הערב את "מעבר לגדר" מאת ג'ונתן לת'ם
23/02/2017 | 10:27
90
את השבוע פתחתי עם ספר מתח בינוני, "תיק רצח" מאת טוני פרסונס, די שבלוני בעיני.

אחריו הייתי מרותקת ל"פני הרייך השלישי" מאת יואכים פסט. הספר מציג גלריה של דמויות מפתח ושל קבוצות מפתח ברייך השלישי, ומנסה להבין את מהצירוף שלהן יחדיו התאפשרה עלית הנאציזם. מומלץ מאוד.

את הספר שבחרתי לקרוא אחר-כך נטשתי בגלל כתיבה לא מוצלחת. ב"ופתאום בא החושך" גלי צבי-ויס מנסה לספר על ארגון משפחות נרצחים ונרצחות על רקע לא פלילי, אך הספר טובע במניפולציות רגשיות וסובב יותר מדי סביב הכותבת. 

על כריכת הספר "מפוענח" מאת מאי ג'יה מצוטטת שורה מביקורת שנכתבה עליו: "סוף סוף רומן סיני טוב". מאחורי היומרנות הזו מסתתר ספר חביב למדי, המספר על גאון מתמטי בעל מאפיינים אוטיסטים. חביב בלבד.

האחרון היה "פרנסואה העזובי" מאת ז'ורז' סאנד. הספר ראה אור ב-1850, והכותבת היתה דמות יוצאת דופן על רקע תקופתה. יהושע קנז תרגם את הספר ב-1993 עבור הוצאת עם עובד, וכעת הספר רואה אור פעם שניה באותו התרגום בסדרת מפרשים של המכון לפרסום ספרות מופת. ספר פסטורלי לכאורה, רגיש, וגם מטריד.

שבת שלום 
לצפיה ב-'"סילבי וברונו" של לואיס קרול'
"סילבי וברונו" של לואיס קרול
23/02/2017 | 12:46
40
בעקבות המלצה של דני קרמן בבלוג שלו
לצפיה ב-'היה שבוע טוב ועמוס'
היה שבוע טוב ועמוס
23/02/2017 | 20:36
53
ועם זאת לא יצא לי לקרוא הרבה...
סיימתי לקרוא את "טירת הזכוכית" שהתחלתי בשבוע שעבר. ספר מרגש, מורכב ומעורר מחשבה על משפחה לא מתפקדת.
התחלתי שני ספרים השבוע - "מי את חושבת שאת?" מאת אליס מונרו. קראתי בינתיים רק את הסיפור הראשון בספר, אבל כבר מההתחלה מרגישים שלא מדובר באוסף סיפורים קצרים, אלא בספר שיכול להיקרא גם כרומן.
התחלתי גם את "לחוץ חתונה" של עומר ברק. ספר מצחיק וקליל שכיף לקרוא, משהו שאני די זקוקה לו כרגע אחרי כמה ספרים רציניים יותר שקראתי.

שבת שלום 
לצפיה ב-'עוד לא ברור: אולי "ראי שבור" מאת מרסה רודורדה'
עוד לא ברור: אולי "ראי שבור" מאת מרסה רודורדה
24/02/2017 | 07:08
1
32
מחברת "כיכר היהלום" הפנטסטי. או אולי "תמות, אהובי", שהוא ספר נשכני ועכשווי. ואולי בכלל משהו אחר יצוץ פתאום.
בינתיים אני גם קוראת את Liguria, Rosie Whitehouse, מדריך טיולים מעמיק שיצא בשנה שעברה בהוצאת Bradt, לכל מי שרוצה להכיר חבל ארץ מקסים ושרוב מדריכי הטיולים מתמקדים בשני אתרים בו בלבד ומזניחים את השאר.
לצפיה ב-'בסוף התחלתי את "לולי וילוז", סילביה טאונסנד-וורנר'
בסוף התחלתי את "לולי וילוז", סילביה טאונסנד-וורנר
26/02/2017 | 10:37
18
פעם שניה בשבועיים של קריאת ספר מהוצאת "לוקוס" החדשה, בבעלות אישה ומוציאה ספרים של נשים.
את הספר הזה הזמנתי בגרסה האנגלית ויש בו הקדמה מאת שרה ווטרס (עוד לא קראתי), הספר יצא מחדש לאחר כמעט 90 שנה.

עוד קראתי מההוצאה הזאת את "השעה לילה", ספר חריף ואינטנסיבי ביותר, ומומלץ, מאת לודמילה פטרושבסקיה. אבל יש מי שהסגנון הקדחתני יגרום לה/לו לטפס על הקירות.

לצפיה ב-'דרווין באיילון דרום / סמדר רייספלד'
דרווין באיילון דרום / סמדר רייספלד
25/02/2017 | 22:04
12
לצפיה ב-'המפה והטריטוריה \ מישל וולבק '
המפה והטריטוריה \ מישל וולבק
26/02/2017 | 11:51
5
30
זה הוולבק הראשון שלי, אחרי זמן רב שחיפשתי אותו בספריות השאלה. אמנם הספר קריא, אך את הקריאה מלווה תחושה בלתי פוסקת של "מה הוא בעצם רצה להגיד", או "בשביל מה נכתב הספר הזה". מה שמחייב אותי לנוח אחרי כל פרק. ביקורת חברתית על הקפיטליזם המאוחר? היא קיימת, אבל היא עצמה מושא ללגלוג. סתם פטפוט כמו-פילוסופי? אז מנין המוניטין שיצאו לכתיבתו של וולבק?

לצפיה ב-'זה וולבק למתקדמים. קרא את פלטפורמה והבן מיהו. קרא את'
זה וולבק למתקדמים. קרא את פלטפורמה והבן מיהו. קרא את
05/03/2017 | 10:50
4
12
כל ספריו והפוך למעריץ. אז תבין על מה המהומה.
לצפיה ב-'דווקא התרשמתי ש"החלקיקים האלמנטריים" נחשב שיא יצירתו '
דווקא התרשמתי ש"החלקיקים האלמנטריים" נחשב שיא יצירתו
09/03/2017 | 20:44
3
544
הוא עצמו, ב"המפה והטריטוריה", מתייחס אל עצמו כאל "בעל 'החלקיקים האלמטריים''".
לצפיה ב-'לוולבק שיאים רבים והוא עצמו שיא לא קטן.'
לוולבק שיאים רבים והוא עצמו שיא לא קטן.
10/03/2017 | 08:56
2
7
לצפיה ב-'כיצד אתה מתמודד עם הטענה שמדובר בפרובוקטור ותו לא? '
כיצד אתה מתמודד עם הטענה שמדובר בפרובוקטור ותו לא?
16/03/2017 | 08:08
1
5
לצפיה ב-'הוא לא רק פרובוקטור. הוא כותב מחונן ואם הפרובוקציה'
הוא לא רק פרובוקטור. הוא כותב מחונן ואם הפרובוקציה
16/03/2017 | 08:37
7
גם מביאה כמה נושאים לקדמת הבמה, במיוחד את בעיית האסלאם, אז יבורך.
לצפיה ב-'אני מתקדמת לאט מאוד עם "מדינת ישראל תעשה הכל"'
אני מתקדמת לאט מאוד עם "מדינת ישראל תעשה הכל"
26/02/2017 | 21:30
25
בשבת הזו בעיקר ישנתי...

שיהיה שבוע טוב לכולם
לצפיה ב-'סיימתי את ברודק של פיליפ קלודל'
סיימתי את ברודק של פיליפ קלודל
28/02/2017 | 04:59
26
יצירת מופת. אין לי מילים לתארו. פשוט יצירת מופת
לצפיה ב-'המלצה על 'המילואים האחרונים שלי' עמרי זיידנברג'
המלצה על 'המילואים האחרונים שלי' עמרי זיידנברג
21/02/2017 | 14:22
1
42
המילואים האחרונים שלי עמרי זיידנברג חייל מילואים שגדל על ערכים הומאניים אונבירסליים מוצא עצמו משרת עם חברים לפלוגה שהפכו לקיצוניים, חסרי סובלנות, אלימות מילולית על קצה האלימות הפיזית, פנאטיות חוסר התחשבות ותאוות הכיבוש. זהו ספר רציני שכתוב בכנות, בקלילות ובהומור ישראלי. שווה כל עמוד!!
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
15/05/2017 | 13:52
למען האמת, קשה לי לחבר את התוכן שאתה מתאר ל"קלילות והומור ישראלי"...
לצפיה ב-'ספרים העוסקים ביצירה, אומנות ומוטיבציה?'
ספרים העוסקים ביצירה, אומנות ומוטיבציה?
21/02/2017 | 11:00
6
56
1
מחפש המלצה לספר העוסק באומנות, יצירה ומיינדסט כמתנה לאדם קרוב.

זאת היתה הבחירה הקודמת: http://austinkleon.com/steal

אשמח להמלצות :)
* עדיפות לעברית, אין לי יותר מידי זמן למשלוח

לצפיה ב-'ספר "סיפורי" העוסק בנושאים אלה - מיכאלאנג'לו ותקרת האפיפיור'
ספר "סיפורי" העוסק בנושאים אלה - מיכאלאנג'לו ותקרת האפיפיור
21/02/2017 | 16:14
34
מאת רוס קינג
לצפיה ב-'דייגו היקר / אלנה פונייטובסקה'
דייגו היקר / אלנה פונייטובסקה
21/02/2017 | 22:04
33
הספר מספר על אנג'לינה בלוף, שהייתה אשתו הראשונה של דייגו ריברה, שהייתה אמנית בעצמה. זה למעשה רומן מכתבים שהיא שולחת לבעלה בזמן שהוא במקסיקו. בנוסף, בסוף הספר ישנו עוד סיפור מאת אותה סופרת על חייה של פרידה קאלו, מנקודת מבטה שלה. שניהם כתובים מעולה.
לצפיה ב-'תודה. המלצות מעניינות. נראה...'
תודה. המלצות מעניינות. נראה...
21/02/2017 | 23:37
1
30
שרוב הספרים שהומלצו הם רומנים.

יש לכם גם רעיונות לספרים שעוסקים יותר בMINDSET? השראה? הרצון ליצור? ה-Steal Like An Artist שהזכרתי בהודעה הראשונה היה מדהים בעיניה לדוגמא.
לצפיה ב-'עוד לא קראתי אבל אולי "ספונטניות באמנות" מאת פרופ' בן עמי '
עוד לא קראתי אבל אולי "ספונטניות באמנות" מאת פרופ' בן עמי
23/02/2017 | 09:55
24
שרפשטיין?

גם עוד לא קראתי אבל אולי "טירוף, סטיה ויצירה"?
לצפיה ב-'הקרבות האבודים של לאונרדו דה וינצי ומיכאנגלו '
הקרבות האבודים של לאונרדו דה וינצי ומיכאנגלו
23/02/2017 | 20:46
23
ספר טוב נוגע בקרב שהתנהל בין שני גדולי האמנים דאז כולל איזכורים על היסטוריה בימי הרנסנס וגם נוגע מעט במה שגילה דה וינצי בכל מיני תחומים אבל לא ממש רק בפרק אחד מסבירים על המצאות והשוואה לממצאים בני זמנו שעלה אליהם , הספר כתוב יפה ומושך, שווה קריאה .
לצפיה ב-'איך מקדמים הוצאה לאור של ספר ארוך?'
איך מקדמים הוצאה לאור של ספר ארוך?
16/02/2017 | 13:22
6
984
שלום,
אשתי השלימה לאחרונה כתיבת ספר שעבר עריכה מקצועית, זכה לחוות דעת חיוביות אך מתקשה לעבור את משוכת ההוצאות לאור. הקושי נעוץ באורכו של כתב היד, כ-480 עמוד. רבות מההוצאות כלל אינן שולחות ספרים בהקף כזה ללקטורים, כך שפרסום כתב היד נחסם טרם עבר בחינה תכנית.
מה אפשר לעשות כדי לפרוץ את המחסום?
לצפיה ב-'אפשר לנסות להיעזר בבלוג "לשבור את המגירה"'
אפשר לנסות להיעזר בבלוג "לשבור את המגירה"
20/02/2017 | 20:49
5
480
שעוסק בתהליכי ההוצאה לאור, אני לא יודעת אם הוא עסק ספציפית בבעיות של כתב יד ארוך, אבל אפשר לנסות לחפש:

לא הבנתי מהשאלה האם אשתך כבר שלחה את כתב היד להוצאות ונאמר לה שהוא כלל לא יעבור ללקטורים, או שזה איזשהו common knowledge? לכמה הוצאות ניסיתם לשלוח? האם גם להוצאות קטנות ולהוצאות שמתמחות בספרים דיגיטליים? האם חשבתם על תרגום לאנגלית והוצאה במסגרת אמאזון?

עוד קישורים בנושא הוצאה לאור, שאולי יהיה בהם משהו רלוונטי עבורכם:

לצפיה ב-'תשובות ל- Arana'
תשובות ל- Arana
22/02/2017 | 11:25
4
28
שלחנו את כתב היד כמעט לכל רשימת ההוצאות לאור ברשימה שלך. חלק ניכר מהם דחה את הספר ונמנע מלשלוח אותו ללקטורים רק בגלל ארכו.
בינתיים, העדפנו שלא לשלוח להוצאות קטנות, הן בגלל עלות ההוצאה לאור והן בגלל החשש שבלי דחיפה של ספר לחנויות ולרשתות,איש לא יהיה מודע לקיומו.
עד כה לא בדקנו אפשרות של הוצאה דיגיטאלית. הייתי שמח למצוא נתונים על אפקטיביות הפרסום בהוצאה דיגיטאלית. להתרשמותי, מדיום זה אינו פופולארי בשפה העברית כמו שהוא באנגלית, אך יתכן ואני טועה.
באשר לתרגום לאנגלית והוצאה באמזון, גם דרך זו עלולה להיות עתירת הוצאה כספית. כך או אחרת, עד כה לא שקלנו אפשרות זו.
לצפיה ב-'אני שמעתי שבמקרים כאלו בהם הספר'
אני שמעתי שבמקרים כאלו בהם הספר
23/02/2017 | 20:57
3
681
" ארוך מידי " או יותר נכון לא סוחב את כל המלל אפשר פשוט לקצר,צריך לפנות לעורך והוא ידע כבר מה להוריד ומה להשאיר ,בזמנו ראיתי הרצאה על סופרת שאצלה היה הפך ספר קצר ובמקום שהיה נובלה הפכו לרומן בין כמה מאות עמודים, אבל יש גם להפך, שמקצרים, נסיתם לבקש מעורך לומר מה דעתו ? על האורך ? אולי אפשר לצמצם, מבחינה הגיונית זה נשמע לי ברור, כי אין לאנשים סבלנות לקרוא ספרים ארוכים, אז זה ברור שלא רוצים, אבל אולי אם תקצצו בעובי הם יסכמו ? שווה לנסות, עריכה טובה יכולה לפתור את הבעיה הזו, שהיה בהצלחה נקווה שתצלחו להוציא את הספר, מאמין שיש פתרונות לזה .
לצפיה ב-'כלומר זה לא עניין של ארוך מידי'
כלומר זה לא עניין של ארוך מידי
23/02/2017 | 21:00
18
אלא שכמות המלל שלו לא מצדיקה את הוצאת הספר, כלומר היא נמרחת יותר מידי, וזה לא מצדיק את הכמות מלל, כי עד היום יש ספרים גם בעלי יור מאלף עמודים או לפחות 600 אבל כאשר יש הצדקה לכך, אז הפתרון הוא לצמצם את המלל וככה כנראה יסכמו לפרסם, כל ספר כיום צריך עריכה כל אחד עובד על עריכה, אז תצינו שאתם מוכנים להוריד מאורך, העיקר יתקבל, זה דעתי .
לצפיה ב-'היא כבר אחרי'
היא כבר אחרי
23/02/2017 | 23:36
1
104
תודה, נתנאל, אבל הספר עבר עריכה מקצועית, גם ניסיון לקצר. מדובר בעורכת עתירת נסיון, כולל בקיצור ספרים. הגירסה הנוכחית נראתה בעיניה אופטימלית, והספר, לדעתה, ראוי להימצא ברשימת הספרים המומלצים של משרד החינוך. ולמרות זאת, כ-480 עמוד ...
לצפיה ב-'הבנתי אז אני מצטער אין לי תשובה'
הבנתי אז אני מצטער אין לי תשובה
23/02/2017 | 23:58
3
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
16/02/2017 | 12:02
17
36
החמה עוד לא בראש האילנות, אבל אווירת סוף השבוע כבר כאן...

אז מה אתם קוראים בשבת

לצפיה ב-'עדיין לא בחרתי ספר לשבת'
עדיין לא בחרתי ספר לשבת
16/02/2017 | 13:23
50
קראתי השבוע שלושה ספרים טובים:
בקריאה חוזרת קראתי את "השיעור באנטומיה" מאת פיליפ רות, ספר מקבוצת ספרי נתן צוקרמן, אינטנסיבי וארוטי.
אחריו קראתי את "המצוד אחר אייכמן" מאת ניל בסקומב, ספר מרתק המתאר לפרטי פרטים את המעקב אחרי אייכמן, ואת לכידתו 15 שנים אחרי המלחמה.
האחרון היה "טירת הזכוכית" מאת ג'אנט וולס, המתאר בספר את משפחתה ואת ילדותה במצוקה שקשה להכיל. ספר אופטימי, במפתיע.

שבת שלום 
לצפיה ב-'טירת הזכוכית / ג'אנט וולס'
טירת הזכוכית / ג'אנט וולס
16/02/2017 | 13:50
3
67
בינתיים ספר מצוין, שאני מאוד אוהבת.
במקביל אני גם קוראת סיפורים קצרים מ"מאושרי והלאה" מאת הילה עמית. אהבתי בינתיים את כל הסיפורים שקראתי.
והשבוע גם קראתי את הנובלה "הכוכב מעל היער" מאת שטפן צוויג שנמצאת בספר "הכוכב מעל היער, לראות אישה". נובלה נהדרת ומרגשת.
לצפיה ב-'שבוע מוצלח עם ספרים טובים '
שבוע מוצלח עם ספרים טובים
17/02/2017 | 08:45
2
30
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/02/2017 | 09:48
1
32
למען האמת אני הרבה פעמים קוראת את הסקירות שלך ואני מאוד אוהבת אותן, גם אם אני לא בהכרח מסכימה.
לצפיה ב-'תודה רבה, נעים לשמוע '
תודה רבה, נעים לשמוע
17/02/2017 | 09:57
10
לצפיה ב-'בטן מלאה דמעות / נעמי שמואל'
בטן מלאה דמעות / נעמי שמואל
16/02/2017 | 14:26
1
27
לצפיה ב-'ספר מצוין שלא זכה לחשיפה הראויה'
ספר מצוין שלא זכה לחשיפה הראויה
17/02/2017 | 08:44
47
לצפיה ב-'"העלמה שטארק", תומס הורלימן'
"העלמה שטארק", תומס הורלימן
16/02/2017 | 15:13
2
49
ספר קצת מוזר, לא כל כך לינארי ולא קל לפענוח, אבל יותר קל מהספר הקודם שקראתי מאת המחבר הזה. אז נראה, אתן לו עוד כמה זמן ואם לא אכנס אליו, אתחיל משהו אחר.
לצפיה ב-'ספר מקסים, "העלמה שטארק". לוקח קצת זמן להיכנס לביזאריות הזאת'
ספר מקסים, "העלמה שטארק". לוקח קצת זמן להיכנס לביזאריות הזאת
19/02/2017 | 12:17
1
28
נו מה לעשות, מזרח שווייץ. עולם אחר. והכתיבה אירונית רוב הזמן, קצת מעוררת אי-נוחות לגבי היחס לנשים אבל הורלימן אף פעם לא גולש לרשעות ולהחפצה פשוטה, יש בו אהבת אדם וזה ספר מעניין על יהודים מומרים, על היחסים שלהם עם הנצרות, על הנצרות עצמה, על שווייץ, על תשוקות ומימושן או הדחקה שלהן.
והספר גם מעניין ומספק עלילה מעניינת, לא כזו שאני מרגישה בה את התפרים, טוב אז עכשיו כך ואז אחרת ועכשיו צריך לסגור הכל בצורה משכנעת. לא.

זה מרגש, לא צפוי, לפעמים קופץ בין זמנים ונשאר סתום, לא ברור עד הסוף. היה אפשר להנגיש את זה קצת יותר לקוראים ולקוראות, יותר הערות שוליים. אבל כמו עוד ספר של כרמל שמוציאים ספרות אירופית משובחת, זה ראוי לקריאה. וכמובן, עבר תחת הרדאר כשיצא כי הם לא עושים כמעט פרסום.
לצפיה ב-'וכפי שחשדתי, יש כאן אלמנטים אוטוביוגרפיים, כך לאחר קריאת '
וכפי שחשדתי, יש כאן אלמנטים אוטוביוגרפיים, כך לאחר קריאת
20/02/2017 | 11:08
18
אחרית הדבר. ניחשתי זאת ואכן כך. ספר מעניין ומומלץ, לאחר שצולחים את המהמורות הראשוניות.

לצפיה ב-'"שלג יורד על ארזים" של דייוויד גוטרסון.'
"שלג יורד על ארזים" של דייוויד גוטרסון.
16/02/2017 | 22:50
24
לצפיה ב-'השבוע קראתי את'
השבוע קראתי את
17/02/2017 | 07:17
2
87
על גופתי המתה, ספרה השני של מירב הלפרין. אם יוצאת להציל את בנה מהמלחמה בעזה. משעשע ומוכר עד כאב במציאות הישראלית.

התחלתי את הרצוג, מאת סול בלו. מקווה להתקדם בו בשישי שבת.
לצפיה ב-'בעלי לא בבית - לפני כמה חודשים קראתי את '
בעלי לא בבית - לפני כמה חודשים קראתי את
20/02/2017 | 18:28
1
41
ספרה הראשון .
בתחילה הוא מאד מצא חן בעיני ואף היה משעשע 
ככל שהמשכתי בקריאה הוא התחיל להיות מאוס וחוזר על עצמו 
סיימתי אותו בתחושת אכזבה מן הפער של ראשית הקריאה וסופה 
אז נשאלת השאלה - האם הספר השני כתוב באותו סגנון כמו הראשון ?
לצפיה ב-'כן'
כן
21/02/2017 | 22:17
18
קראתי גם אותו, עכשיו צזרתי אליו כדי להיזכר למה חשבתי שהוא בינוני ואכן הוא סובל מאותן המחלות.
לצפיה ב-'החוזה מליטא על קורות חייו של החזון איש'
החוזה מליטא על קורות חייו של החזון איש
19/02/2017 | 21:05
31
ספר שנכתב על ידי קרוב משפחתו וקרוב לחזון איש , ( הספר עליו ) . די מעניין מתעסק באישות שלו והיותו צדיק גדול ופחות בהגות שלו, כולל אזכורים לחיי משפחת המחבר שיש לה שורשים עמוקים ביהדות ונראה שהוא גאה על כך אני די בהתחלה אבל לא רע בכלל  ...
לצפיה ב-'אני עם יצירת המופת של אנה אנקוויסט '
אני עם יצירת המופת של אנה אנקוויסט
20/02/2017 | 18:31
37
ומאד נהנית . לטעמי היא כותבת בצורה מאד מדוייקת ומצליחה להעביר רגשות בלי להכביר יותר מדי מילים . כמעט כמו בשירה
ספר נוסף מאד אהוב עלי של הסופרת הוא השיבה הביתה
לצפיה ב-'במפתיע, עם ספר עיון: "מדינת ישראל תעשה הכל" / רונן ברגמן'
במפתיע, עם ספר עיון: "מדינת ישראל תעשה הכל" / רונן ברגמן
20/02/2017 | 20:41
25
אני כמעט ולא קוראת ספרות עיון, ובטח שלא בנושאים מדיניים/צבאיים, אבל קניתי את הספר באחד המבצעים כי בכל זאת הנושא נראה לי מעניין - הקרב החשאי על החזרת השבויים והנעדרים. אמנם הספר מ-2009, כך שהוא לא מעודכן בכמה נושאים (למשל, גלעד שליט טרם הוחזר מהשבי), אבל הוא כתוב באופן מרתק וזורם.

שבוע טוב לכולם
לצפיה ב-'מחפשת לקנות את הספר - מה שגמד אחד ושני דרקונים יכולים לעשות'
מחפשת לקנות את הספר - מה שגמד אחד ושני דרקונים יכולים לעשות
15/02/2017 | 13:58
2
46
היי לכולם,

אשמח לעזרתכם - היכן אפשר לרכוש את הספר של שלמה אבס: מה שגמד אחד ושני דרקונים יכולים לעשות.
גם חנויות יד שנייה זה טוב.

תודה רבה
לצפיה ב-''
20/02/2017 | 20:54
1
26

(לא זמין במלאי אבל אפשר לבקש שיודיעו לך כשיהיה)

אפשר לבקש מאיתמר לוי שיאתר אותו עבורך:
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
22/02/2017 | 12:58
9

לצפיה ב-'ספרי היסטוריה בריטית בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה'
ספרי היסטוריה בריטית בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה
12/02/2017 | 20:25
40
אני עדיין עסוק בדרך המתמשכת סביב ספרי קריאה בהיסטוריה עלילתית מקיפה על היסטוריה בממלכה המאוחדת, אני מבקש המלצות על כאלו של האוניברסיטה הפתוחה, תודה
לצפיה ב-'ספר המשך ל''מר מרצדס'' של סטיבן קינג ?'
ספר המשך ל''מר מרצדס'' של סטיבן קינג ?
12/02/2017 | 14:49
11
256
רשום בכריכה האחורית של הספר, שהוא החלק הראשון מטרילוגיה.
לא הצלחתי למצוא באינטרנט אילו הם שני הספרים הבאים, ואם בכלל קיים תרגום שלהם לעברית
לצפיה ב-'זו טרילוגיה בכיכובו של הבלש ביל הודג'ס'
זו טרילוגיה בכיכובו של הבלש ביל הודג'ס
13/02/2017 | 20:21
10
115
החלק השני הוא Finders Keepers, השלישי שיצא השנה הוא End Of Watch. לדעתי שני האחרים לא תורגמו עדיין, בכל מקרה עשיתי חיפוש מהיר ולא מצאתי. אני מניחה שאם היתה הצלחה ל"מר מרצדס", אין סיבה שלא יתורגמו גם הם...
אגב, אפשר להסתפק בחלק הראשון, אין "המשך" ממש ישיר בחלק השני - בספר השני יש חקירה חדשה שביל הודג'ס מנהל והיא לא קשורה לזו שבספר הראשון.
הדמויות הראשיות הנוספות חוזרות, וכן יש קו סיפורי מסוים שהתחיל בחלק הראשון שקינג ממשיך בחלק השני מתוך כוונה (לפי מה שהבנתי) לפתח אותו בחלק השלישי, אבל בספר השני הדבר המסוים הזה הוא מאוד שולי ולא עצם העלילה. את השלישי עוד לא קראתי, אבל אני בערך יכולה לנחש לאן קינג הולך שם.
לצפיה ב-'ספרי מתח ובלשים'
ספרי מתח ובלשים
14/02/2017 | 08:54
9
76
היי,

קודם כל, איזו תותחית!! תודה רבה.
אני ממש מקווה שיתרגמו את הספרים האלה, כי באנגלית זה קצת הורס את החוויה.
אני חייבת להקדים ולומר שאני לא חזקה בספרים, ורק לאחרונה התחלתי לקרוא, כך שזה הספר הראשון של סטיבן קינג שקראתי. מישהי בסטימצקי אמרה לי אתמול שזה בכלל לא מאפיין את הכתיבה של הסופר הזה, וכל שאר הספרים שלו הם בכלל בז'אנר של מדע בדיוני (ואני לא אוהבת).
יש לך אולי המלצות לסופרים טובים דומים שכותבים דברים בסגנון בלשי-מתח כזה? כמו למשל גם ג'ון ורדון (שאותו אני מאוד אוהבת וקראתי לשם שינוי את כל הספרים שלו).

לצפיה ב-'היא טעתה'
היא טעתה
14/02/2017 | 21:43
6
55
הוא אמן האימה והמתח לא מכיר ספרי מדע בדיוני שלו אולי הוא מערבב בספרים שלו, אבל לא בטוח .
לצפיה ב-'היא לא טעתה (לגמרי)'
היא לא טעתה (לגמרי)
14/02/2017 | 22:00
5
53
הסגנון של קינג הוא בעיקר פנטזיה. נכון שבסופו של דבר אלה סיפורי אימה (לא כולם), אבל כמעט בכל הספרים שלו יש אלמנטים של העל-טבעי, מה שהופך אותם לפנטזיה/מד"ב (יותר פנטזיה, פחות מד"ב)
לצפיה ב-'יכול להיות אני לא ממש מכיר אותו כמוך'
יכול להיות אני לא ממש מכיר אותו כמוך
14/02/2017 | 22:36
4
52
אבל מה פנטיזה בו ? כלומר אם אני מנסה להשוואות לטולקין או למרטין ואחרים הוא ממש לא פנטיזה , אז מה פנטיזיה בו ? ואני לא רואה בעל טבעי סגנון  כזה אולי מיסטיקה מעט אולי כמו במאה שנים של בדידיות ,אבל בטח לא במתכונת של שר הטבעות או סיפור של אש ושל קרח או רומח הדרקון  וכו ... אז כן יש אלמנטים על  טבעים אבל לא חושב שנכון לאבחן את זה כפנטיזה בטח לא באופן המקובל.
לצפיה ב-'אתה מדבר על תת-ז'אנר מסויים של פנטזיה'
אתה מדבר על תת-ז'אנר מסויים של פנטזיה
14/02/2017 | 22:53
1
44
שהוא מה שטולקין יצר - אלפים, מכשפים, גמדים וכו'. מכאן התפתח סוג שלם שמכנים אותו לפעמים "פנטזיה נוסחתית" כי יש מאות ספרים שבנויים על אותה "נוסחה" של שר הטבעות: חבורה שיוצאת לעשות משימה, בד"כ ב"תפאורה" של עולם ימיביניימי. אבל פנטזיה יכולה להיות הרבה דברים, ובעיקרון כל מה שהוא על-טבעי (קסמים, תפיסה על חושית, יצורים דמיוניים) יכול להיכלל תחת "פנטזיה", או לפחות "אלמנטים פנטסטיים". זה מה שיש אצל קינג. אם ספציפית הסוג שדומה יותר לטולקין מעניין אותך, אז הספר של קינג "עיני הדרקון" מתכתב עם נוסחה של אגדה סטנדרטית (מלך, שני נסיכים, מכשף רשע), אבל בסגנון המיוחד של קינג ועם לא מעט מודעות עצמית וקריצה לקורא.
לצפיה ב-'הא הבנתי תודה על התשובה המחכימה'
הא הבנתי תודה על התשובה המחכימה
14/02/2017 | 22:59
31
אם ככה  גם בפאוסט או מוטומורפזואות של אבודיוס זה סוג  של פנטיזיה כי מעורב שם הרבה  אלמנטים על טבעיים . אני מעדיף אתי המונח שאמרת אלמנטים פנטיסטיים ולא פנטיזה, אבל אני מקבל מה שאמרת, כי כאמור אני לא ממש מבין בסוגות האלו ולמען האמת זה כלל לא מעניין אותי,אני מעדיף אפוסים כי זה שירה יותר, אבל כן אם כבר פנטיזה שאני אוהב אז טולקין, את שיר של אש ושל קרח לא אהבתי ונטשתי כבר בספר הראשון .
לצפיה ב-'הסוגה של מארקס מכונה "ריאליזם פנטסטי"'
הסוגה של מארקס מכונה "ריאליזם פנטסטי"
15/02/2017 | 09:14
1
39
אתה צודק שממה שקראתי משל קינג הוא יותר שייך לסוגת "אימה על טבעית או מיסטית". 
לדעתי כיום כשמדברים על פנטזיה טהורה מדברים יותר על ספרים כמו של טולקין ודומיו.
אם כי גם כאן מתפתחים תתי ז'אנר. למשל, לסגנונו של מרטין הייתי קוראת "פנטזיה ריאליסטית" ולדעתי הוא אחד החלוצים (אם לא החלוץ) של תת-הסוגה הזאת.
אכן, בכל הספרים והסגנות האלה יש לפחות אלמנטים של פנטזיה, אך לדעתי הם גם מאוד שונים ולא ממש שייכים לאותו ז'אנר. חלקם משלבים ביחד אלמנטים של כמה ז'אנרים. לא כל דבר ניתן להכניס תחת הגדרה צרה וברורה, ולדעתי זה מה שיפה כי זה מצביע על שונות ויצירתיות ומגוון גדול.
לצפיה ב-'כן אני יודע'
כן אני יודע
15/02/2017 | 10:33
16
אני כמו שאמרתי מעדיף את המונח אלמנטים פנטסטיים או נגיעות מסטיות ,אבל מקבל מה שאמרה הילה . כי כאמור אני לא ממש מבין בזה או קראתי יותר מידי, ואני מקבל שהסוגה מתפתחת ומתרחבת וזה דבר חיובי סך הכל.
לצפיה ב-'אני להיפך, מעדיפה לקרוא את קינג באנגלית'
אני להיפך, מעדיפה לקרוא את קינג באנגלית
14/02/2017 | 21:57
1
91
אני מאוד אוהבת את הכתיבה שלו. אכן, רוב הספרים של קינג הם פנטזיה או שיש בהם אלמנט פנטסטי כלשהו (לא מד"ב בד"כ, למרות שיש לו ספרים שאפשר אולי לסווג כמד"ב. הרוב המוחלט זה פנטזיה). יש לו פה ושם יצירות, בעיקר סיפורים קצרים, שאין בהם אלמנטים על-טבעיים. גם המשך הטרילוגיה הזו, אם הבנתי נכון את אותו קו עלילה שהוא מרמז עליו בחלק השני, ימשוך כבר לכיוון משהו על-טבעי בחלק השלישי. אבל החלק השני הוא עדיין ספר מתח די "רגיל", אז אם יתורגם אני ממליצה לקרוא (הקטעים הפצפונים האלה לא מקלקלים את העלילה העיקרית).

אולי יתאימו לך הספרים של גרג הורביץ - "אבל מי זוכר" ו"מטווח קרוב" (את השני קראתי ואהבתי). גם הספרים של ג'יליאן פלין מוצלחים בעיני, קראתי את "חפצים חדים" ו"מקומות אפלים". מה עם הספרים של הרלן קובן? ניסית?
לצפיה ב-'Arana תודה על כל ההמלצות '
Arana תודה על כל ההמלצות
15/02/2017 | 09:00
26
דווקא להרלן קובן לא הצלחתי להתחבר..
ג'ון וורדון זה בערך הסופר היחידי שקראתי עד כה...
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
09/02/2017 | 19:12
11
26
כבר עבר שבוע? אתם מאמינים?...

ספרו מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'מתנת המספרים / יוקו אוגווה'
מתנת המספרים / יוקו אוגווה
09/02/2017 | 22:02
26
לצפיה ב-'השבוע קראתי את'
השבוע קראתי את
09/02/2017 | 22:54
4
99
מזל קטן מאת קלאודיה פיניירו... ספר נפלא, רגיש ומרגש, עם דמות ראשית שתישאר איתי במשך הרבה זמן.
התחלתי אתמול לקרוא את ספר הגברים מאת ננו שבתאי, שעניין אותי אפילו שהיה מועמד לפרס ספיר. בינתיים אני אוהבת אותו, יש משהו בקריאה בו, במיוחד בתור אישה שהוא מאוד משחרר.

שבת שלום 
לצפיה ב-'מה משחרר בו ? אותך בתור אישה ?'
מה משחרר בו ? אותך בתור אישה ?
11/02/2017 | 19:01
3
38
זה ספר פימניסטי ? כי כאלו לא חביבים עלי במיוחד ... אבל הנושא חשוב מאוד הבעיה שאין הרבה ספרים איכותיים כאלו ועם קול לא רק מאשים אלא גם מברר ומבין למה ואיך, ואיך ניתן לפתור את הפערים בין נשים - וגברים, השיח נשי -גברי מאוד מעניין אותי אבל מוצא פימנסטיות רבות כשטחיות מידי, אבל אציין שלא קראתי ספרי עלילה רבים אלא מאמרים  והתכתבות עם פימנסטיות ברשת שתמיד נגמר רע .. אז לא יודע מה הולך בספרי עלילה או מה שמכונה רומן אז אולי זה שונה, ולכן שאלתי אותך .את אותן השאלות .
לצפיה ב-'טוב שראיתי את ההודעה הזו עכשיו כי בדיוק סיימתי את הספר'
טוב שראיתי את ההודעה הזו עכשיו כי בדיוק סיימתי את הספר
11/02/2017 | 20:46
2
39
ואנסה לענות על שאלתך כמיטב יכולתי.
הספר מציג את הדברים כפי שהם נראים מעיני המספרת ומדבר על מערכות היחסים המיניות ו/או רומנטיות עם הגברים בחייה אבל לא בהכרח מנקודת מבט אנטי גברית והספר לא מסתכל על דברים במושגים של שחור ולבן, יש הרבה אפור באמצע. הוא לא נותן איזו תשובה חד משמעית, אלא בעיקר מעלה את הנושאים האלו למחשבה ולשיפוטו של הקורא, למרות שהוא כן מבקר את היחסים המגדריים בין גברים ונשים.
אני באופן אישי מאוד אהבתי אותו והוא מאוד נגע לליבי.
לצפיה ב-'ומה שמשחרר בעיניי בספר היא קודם כל עצם העובדה שהוא נכתב'
ומה שמשחרר בעיניי בספר היא קודם כל עצם העובדה שהוא נכתב
11/02/2017 | 20:49
30
בגלל הכנות שבו והחשיפה של הכל, המינית והרגשית.
לצפיה ב-'הבנתי זה דבר חיובי מאוד'
הבנתי זה דבר חיובי מאוד
11/02/2017 | 20:57
18
להראות את נקודת המבט הנשית זה חשוב מאוד במיוחד שזה בא מאישה כמו ננו והיא כותבת על זה באופן ספרותי זה חשוב, וכן גם הלא לראות בשחור או לבן זה חשוב, ואין פסול בלבקר אלא שצריך להראות  הכל ולא להחסיר ולהבין את המורכבות , ואם זה קורה אין לי בכלל בעיה עם ספר כזה להפך אני מאוד בעד שהיו כמה שיותר ספרים כאלו, לי לא יצא לקורא פרוזה נשית אלא בעיקר שירה ושם זה נוגע באופן טוב יש לכאן או לכאן אבל נוגע גם במורכבות וולך נגע באני הנשי ואתה הגברי באופן יפה " אתה חברה שלי " מראה צד כזה מאוד יפה כדי לקורא את השיר גם אם מבחינה פאוטית או לשונית הוא לא ברמה גבוהה מאוד, אבל הוא מראה צד לא מגדרי ואת הצורך בהגדרות של נשי וגברי .
לצפיה ב-'שבעה מליון צעדים'
שבעה מליון צעדים
10/02/2017 | 08:25
66

ספר שיצא לאחרונה הספר מאת קרלוס גולדברג. הספר מורכב מסיפורים קצרים המתארים סיפור של מסע השרדות פיזי, אבל בעיקר רגשי,בהרי האפלצ'ים בארה"ב. קרלוס יצא למסע לבדו, ומתאר את ההתמודדות עם איתני הטבע, חיות הבר ובעיקר עם הבדידות. ספר ממגנט שקשה לעזוב וכיף לצלול אליו בשבת (במיוחד אם הולך להיות גשום מחר ...)
לצפיה ב-'היה שבוע פורה עם ספרים מעניינים ברובם'
היה שבוע פורה עם ספרים מעניינים ברובם
10/02/2017 | 09:14
67
התחלתי ברגל שמאל עם "הציור האחרון של שרה דה ווס" מאת דומיניק סמית, ספר שגרתי המחבר היסטוריה של האמנות עם זמננו.
אחריו קראתי את ספרו של עומר שטרנברג, "#הומו", שבו הוא מספר על גבר צעיר שמתחבט בשאלות של זהות ומגדר. מעניין ומעורר מחשבה.
"להיות בן תמותה" מאת אטול גוואנדה מתמודד עם ההכנה למוות. המסר המרכזי שלו הוא מתן אוטונומיה לחולים סופניים ולקשישים בהחלטה על עיצוב חייהם. קשה לקריאה אך מרתק.
"גוף ראשון שני" מאת סילביה מולוי הוא ספרון שבעיני הוא יותר אוסף של פתקאות. הסופרת כתבה את רשמיה בעקבות ביקורים יומיים אצל חברתה שלקתה באלצהיימר. כתוב יפה, ובמקומות מסוימים מעורר הזדהות, אבל לטעמי אינו מתגבש לכלל יצירה ספרותית.
אחריהם הייתי צריכה לנטוש את "חיים עם מבטא" מאת מרילין גוטליב, אבל התעצלתי להחליף ספר, אז קראתי עד סופו. זוהי ביוגרפיה של בעלה של הכותבת, כתובה באופן חובבני, ואינה מתעלה מעל לרמה של ספר זכרונות שמיועד לחוג המשפחתי.
האחרון היה "תגידי שאת אחת מהם" מאת אואם אקפן. הסופר הוא כומר ניגרי, שבסיפוריו קורעי הלב מתאר את מציאות החיים הבלתי נסבלת של ילדי אפריקה הדלה ושסועת המלחמות. 
בשבת אקרא את "השיעור באנטומיה" מאת פיליפ רות.

שבת שלום 
לצפיה ב-'"השעה לילה", לודמילה פטרושבסקיה'
"השעה לילה", לודמילה פטרושבסקיה
12/02/2017 | 09:44
37
מונולוג קדחתני של אישה לא צעירה ברוסיה הסובייטית, ששלל צרות משפחתיות בעיקר, פוקדות אותה.
חיוניות עצומה בשפה, במאורעות. קשה להינתק מהספר. לפעמים גם מצחיק מאוד, צחוק שחור, מיואש אולי, אבל חוש הומור יש לה למספרת.

קראתי גם עמודים אחרונים של "תמונות עירום" מאת ענת עינהר, 3 נובלות טובות, תל אביביות, עם גיבורות נשים במרכז, ורגש אמיתי, עז, כן. שפה מפותלת ולעיתים מייגעת אבל קריאה טובה וארצה גם לקרוא את ספרה הקודם, "טורפים של קיץ".
לצפיה ב-'קראתי את "אנשי הנהר" מאת אדגאר וואלאס'
קראתי את "אנשי הנהר" מאת אדגאר וואלאס
13/02/2017 | 21:12
1
36
משעשע וחביב מאוד.

שבוע טוב
לצפיה ב-'אנשי הנהר /בוזאמבו ואחרים והנדרסון מהספרים '
אנשי הנהר /בוזאמבו ואחרים והנדרסון מהספרים
21/02/2017 | 14:40
16
היפים ביותר שקראתי בחיי והמצחיקים-יפה אראנה
לצפיה ב-'המשורר אורי ברנשטיין נפטר משורר מעולה ואיש ראוי'
המשורר אורי ברנשטיין נפטר משורר מעולה ואיש ראוי
05/02/2017 | 23:31
1
71
אני מתעצב לשמוע שאורי נפטר ממש חיבבתי את האדם הוא ראוי הן בפן השירי כלומר היותו משורר טוב ונחשב והן בפן האישי, מדובר באדם
מלומד שתרגם את יטס ואת טס אליט ואת רמבו ומי לא ? מדובר במשורר שנחשב לאחד כותבי שירי אהבה הפורים בשירה העברית, אני זוכר אותו ,
מרצאה על מה היא שירה, על התלהבות העצומה שלו ואהבה שלו לשירה שהחשיב לטובה מבין כל צורות הכתיבה, ממש חבל עליו, אני באופן אישי
קראתי מעט ממנו ואהבתי, כה מצער הנה כתבה על ספר שיריו האחרון וגם עליו :http://www.haaretz.co.il/literature/poetry/.premium-1.3469812
לצפיה ב-'הרמה כל כך ירודה בעיתון הזה ובכלל השירה '
הרמה כל כך ירודה בעיתון הזה ובכלל השירה
06/02/2017 | 00:02
50
בקושי כתבו עליו ועל ספרו שני מילים זו ביקורת זו ? איפה הטענות איפה הסברים ? ממש בושה הרמה כל כך ירודה הכותבים כל כך לא יודעים על מה הם מדברים, ומה שנכתב פה בעיני זה בושה , במקום לסקור באופן מכבד וארוך עם נימוקים נתנו מאמר שטחי על משורר שנחשב לאחד מהבולטים בשירה העברית,אם לא מוצא חן בעניכם שירתו נמקו, זה אחד "המאמרים " הכי גרועים שקראתי מימי, ולא פלא שלא זכה לאף תגובה, לא כי אורי לא ראוי כי כותב המאמר לא יודע לכתוב, זהו זה ממש מעצבן ...

שני שירים שלו : 
פְּרעוֹת

אֲנִי רוֹאֶה אוֹתָךְ כְּאֶפְשָׁרוּת אַחַת,
נוֹסֶפֶת, לְהַפְחִידֵנִי: בְּלִי תְּהִיָּה 
אוֹ סוֹד, קִיּוּם נֻקְשֶׁה 
 כְּשַׂק שֶׁל גַּרְגְּרִים אוֹ מֶלַח.

וְהֵן הֵבַנְתְּ, אֲפִלּוּ אַתְּ, שֶׁהֱצֵרוּךְ, 
וְשֶׁהֻשְׁמַשְׁתְּ לְצָרְכֵיהֶם שֶׁל אֲחֵרִים, 
וְשֶׁמִּכָּאן אַתְּ נִדּוֹנָה לָשֵׂאת 
אֶת כָּל עֲווֹן הַמִּסְתַּכֵּל אֵיךְ גַּם 
 אוֹתָךְ עוֹטְפִים אָבָק וְאֶפֶר וְשָׁנִים.

פְּרוּעָה, עוֹטַת-לָבָן, עוֹד תֵּחָלְצִי
לִצְנֹף בַּקַּו הַדַּק שֶׁבֵּין יָפְיֵךְ שֶׁפַּג –  
הַמְּסַמֵּן אֶת גְּבוּל הָאֶפְשָׁרִי –  
לְבֵין הַסַּקְרָנוּת הַמַּתְמִידָה, הַלֹּא רָוָה,
בָּהּ בְּנֵי תְּמוּתָה, רוֹאַיִךְ, מִסְתַּפְּקִים.     

אברהם נעשה אנושי

לֹא הִבְטַחְתְּ לִי דָּבָר שׁוֹנֶה.
לֹא פִּתִּית אוֹתִי בְּדָבָר.
גַּם כְּשֶׁיָּצָאתִי לִפְנֵי הַמַּחֲנֶה, 
 וְגַם כְּשֶׁהַמַּחֲנֶה עָבַר.

יֶלֶד אֶחָד שָׁלַחְתִּי לָמוּת,
וְאֶחָד נִסִּיתִי לַעֲקֹד. 
וְשָׁמַרְתִּי עַל תְּמִימוּת 
 שֶׁלֹּא תְּסַיַּע לִי עוֹד.

וּכְשֶׁכָּל הַנְּבוּאוֹת מִתְקַיְּמוֹת – 
וְתָמִיד מִתְקַיְּמוֹת לְרַע –  
עֵינַי אֵלֶיךָ מוּרָמוֹת 
 בִּתְחִנָּה, כְּעֵינֵי פָּרָה.

רְאֵה אוֹתִי בְּעָנְיִי, רְאֵה 
אוֹתִי כְּשֶׁיָּמַי נִסְפְּרוּ. 
הָיִיתִי, כִּכְלוֹת הַכֹּל, רַק מִקְרֶה 
 שֶׁסְּבִיבוֹ הַדְּבָרִים קָרוּ.

לצפיה ב-'ה"יגוסלבים" האחרונים/ אל"מ טוביה רביב '
ה"יגוסלבים" האחרונים/ אל"מ טוביה רביב
05/02/2017 | 18:25
2
144
בימים שכאלה, כשהעולם בוער בזירות רבות כל כך, שהשנאה מציפה כל חלקה טובה, חשוב להביא לקדמת הבמה את ההיסטוריה. ההיסטוריה של העולם, ההיסטוריה של כולנו.

הספר ה"יגוסלבים" האחרונים, שנכתב על ידי אל"מ טוביה רביב, שופך אור על תקופה, על מלחמה שלרבים מאתנו אין עליה מושג. תקופה בה בין רגע ידידים קרובים הפכו לאויבים. תקופה בה יחסיהם של שכנים מתדרדרים בין רגע לשנאה תהומית.

אל"מ טוביה רביב, מגיש לנו בספרו הצצה חד פעמית לחוויותיו של פנסיונר צה"ל – שליח הסוכנות היהודית ליגוסלביה, בתקופת המלחמה בארץ זו בין השנים 1991 ל 1995.

הסרט רלוונטי עבורנו עד מאוד ומכיל בתוכו חלקים שמתמקדים בסיפורם של היהודים בני המקום, שהצליחו להישאר עד הסוף. הספר ינסה להסביר את התופעה הזו גם כן.

ספרו של רביב כתוב ומאורגן בצורה נוחה ופשוטה ומשלב בתוכו מסמכים אותנטים מאותה תקופה. הקורא החביב יזכה גם במפה של יגוסלביה שעוזרת להמחיש ותאפשר לו להבין את התמונה טוב יותר.

לסיכום – ספר ששווה קריאה! 

לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
06/02/2017 | 18:10
27
לא מזמן ניסיתי להתעדכן ולהבין מהן המדינות הקיימות היום שהיו פעם חלק מיוגוסלביה. מצאתי סתירות בין אתרים ומקורות מידע שונים... נראה שהגבולות שם דינאמיים עד היום ועדיין נוצרות שם מדינות חדשות.
לצפיה ב-''
15/05/2017 | 14:06
המושג "המלחמה ביוגוסלביה" כנראה מוכר, אבל אני לא יודעת עד כמה מתעמקים כאן במה שיש מאחוריו. בהחלט טוב שהבאת לידיעתנו שיש ספר שכזה
לצפיה ב-'בקשת עזרה באיתור שם ספר'
בקשת עזרה באיתור שם ספר
04/02/2017 | 16:47
1
46
מחפש שם של ספר שבילדותי (שנות ה-70,80) קראתי. הספר מספר על הרפתקאותיו של ילד בשם עמרי (אנ'לא בטוח לגבי שמו) בעת טיוליו בארץ. הספר היה די עבה. מחצית חזית כריכתו צבועה בצהוב לאורכה, עם ציור של גמל וילד, אם זכרוני לא מטעני. בכל זאת, עברו מאז לפחות 35 שנים .
מישהו או מישהי יודעים על איזה ספר מדובר?
לצפיה ב-'השם נמצא - מסע לארץ הנגב ☼ מסע למדבר יהודה - רינה הברון '
השם נמצא - מסע לארץ הנגב ☼ מסע למדבר יהודה - רינה הברון
05/02/2017 | 00:42
21
מסע לארץ הנגב מסע למדבר יהודה רינה הברון
יצא לאור על ידי הקיבוץ המאוחד, בשנת 1963
מסע לארץ הנגב מסע למדבר יהודה רינה הברון  חבורת ילדים אמיק ועמרי לומדת להכיר את הארץ דרך טיולים והרפתקאות. אותיות מנוקדות, ציורים של חנן הברון.
413 עמודים.

קרדיט ל-אשלינג3  ול-יעלקר
לצפיה ב-'מחפש מקומות/אתרים שמוכרים ספרים באינטרנט בישראל...'
מחפש מקומות/אתרים שמוכרים ספרים באינטרנט בישראל...
04/02/2017 | 10:05
19
שלום לכולם,

הוצאתי בהוצאה עצמית ספר שירה פרי עטי בשם "בין הכסאות". אין לי מושג איך לגרום לו להגיע לחנויות, אז אני מניח שהשאלה הראשונה שלי היא - איך לעשות שחנויות ימכרו את הספר שלי אצלן?

השאלה השנייה שלי, כפי שציינתי בכותרת - אני אשמח לקבל שמות של אתרים בעברית שאולי ירצו למכור את הספר שלי בצורה מקוונת, כך שמי שלא ימצא את הספר בחנויות יוכל לרכוש אותו דרך האינטרנט ולקבל אותו בדואר.

תודה רבה!
עמית.

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
02/02/2017 | 06:07
30
36
עוד שבוע חלף, ושבת עוד מעט מגיעה... אילו ספרים הכנתם לכם לקריאה
לצפיה ב-'היה שבוע קריאה מוצלח'
היה שבוע קריאה מוצלח
02/02/2017 | 12:26
72
בתחילת השבוע סיימתי את "היטלר", הביוגרפיה של היטלר מאת יואכים פסט. ספר מרשים ומטריד.

אחריו קראתי את "סמוך עלי" מאת הסופר האורוגוואי מריו לבררו, ספר נעים לקריאה, נע על קו התפר בין שטותניקיות לעומק פסיכולוגי.

הבא בתור היה "מי את חושבת שאת", קובץ סיפורים מאת אליס מונרו. הסיפורים יוצרים רצף המתאר את חייה של רוז החל מילדותה בעיירה קנדית נידחת ועד בערך גיל העמידה. מומלץ

אחר כך קראתי את "קלריסה" מאת שטפן צווייג. למרות שידעתי מראש שמדובר בספר בלתי גמור, לא יכולתי של לחוש אכזבה. יחד עם זאת, איכויותיו של צווייג באות לידי ביטוי גם בספר הזה.

האחרון היה "בתוך הבונקר של היטלר", גם הוא מאת יואכים פסט. הספר מתרכז בשבועיים האחרונים לחייו של היטלר. ברובו מצאתי בו חזרות על קטעים מהביוגרפיה, אבל מצאתי גם חידושים.

שבת שלום 
לצפיה ב-'טריסטרם שנדי של לורנס סטרן'
טריסטרם שנדי של לורנס סטרן
02/02/2017 | 14:59
3
59
אצלי ברשימה כבר הרבה זמן והשבוע לקחתי מהספריה.
מוזר לקרוא ספר שנכתב עוד לפני המהפיכה הצרפתית...
לצפיה ב-'למה מוזר ?'
למה מוזר ?
04/02/2017 | 02:16
2
33
הרבה ספרים נכתבו לפני המהפכה הצרפתית יש ספרים כמו האפוס של גלגלמיש ( שקראתי ומציע לך לקרוא ) שלפני ארבע אלף שנה בערך, לא כל כך הבני מה מוזר, אשמח להסבר . תדה מראש .
לצפיה ב-'קראתי קטע בו הוא מדבר על הצרפתים הנוהרים לחצר המלך'
קראתי קטע בו הוא מדבר על הצרפתים הנוהרים לחצר המלך
04/02/2017 | 18:52
1
30
והיה לי מוזר לחשוב שבזמן שוא כתב את זה אכן היה מלך וסביר שהוא לא חשב על האפשרות שהמצב ישתנה.
אני מניח שרק אחוז קטן מאוד מהספרים שניתן למצוא בימינו בספריות ובחנויות הספרים נכתבו לפני המהפיכה הצרפתית. בעצם אני בטוח בזה.
לצפיה ב-'לא יודע'
לא יודע
05/02/2017 | 14:30
16
יכול להיות אבל מהיכרות שלי אפשר למצוא את ספרות ייון או ספרות סינית גםלפני אלפי שנים כלומר המוכרים יש ועוד איך .בנוגע ללא מוכרים ? כנראה שאין אבל לא בדקתי ,אני קורא ספרות מלפני המהפכה הצרפתית הרבה לפני ולא חסר לי מקומות לקנות .
לצפיה ב-'רשימת המשאלות / לורי נלסון ספילמן'
רשימת המשאלות / לורי נלסון ספילמן
02/02/2017 | 15:47
55
ספר קליל ונחמד שעוזר לנקות את הראש, בדיוק מה שאני צריכה עכשיו. אולי אני גם אנסה להמשיך את אנה קארנינה השבוע.
אני מקווה שבשבוע הבא יצא לי לקרוא יותר.
לצפיה ב-'"תמונות עירום", ענת עינהר'
"תמונות עירום", ענת עינהר
02/02/2017 | 16:44
8
29
לצפיה ב-'שם מעניין ,על מה זה ?'
שם מעניין ,על מה זה ?
04/02/2017 | 02:17
5
16
לצפיה ב-'אני לא יודעת עדיין, שכחתי להסתכל על שמות 3 הנובלות'
אני לא יודעת עדיין, שכחתי להסתכל על שמות 3 הנובלות
05/02/2017 | 09:24
3
18
השתיים הראשונות לא נושאות את השם הזה אבל הראשונה אליו, והיא טריגרית למי שעברה תקיפה מינית. אולי השלישית נקראת כך, הספר לא לידי.

קריאה לא רעה, יש לה אוזן טובה לשפה, לשימוש שונה בשפה של דורות שונים. חוש הומור גם כן.
לצפיה ב-'אוקי, נשמע טוב'
אוקי, נשמע טוב
05/02/2017 | 14:27
2
6
לצפיה ב-'זה לא רע, יש אלמנט משחקי בכתיבה, אני אוהבת את זה'
זה לא רע, יש אלמנט משחקי בכתיבה, אני אוהבת את זה
05/02/2017 | 16:43
1
8
צריך רק לחלץ את האותנטיות, להרגיש שיש רגשות אמיתיים מאחורי המשחק, שלא ארגיש שאני קוראת תרגיל בכתיבה נוצצת. וזה אכן קורה, למרות שאני תמיד מעדיפה משהו פשוט יותר, מתוחכם פחות, ליניארי יותר. אבל שוב, כבוד לדיוק של השפה.
לצפיה ב-'כן בהחלט יש מקום למשחק בשפה'
כן בהחלט יש מקום למשחק בשפה
05/02/2017 | 23:38
7
או חקוי של הקודמים אבל בלי נימה אישית ומקורית עבורי זה לא סוחב ,,,
לצפיה ב-'אם כך, השם רלוונטי גם לנובלה השניה, שאני כבר בסופה '
אם כך, השם רלוונטי גם לנובלה השניה, שאני כבר בסופה
06/02/2017 | 09:16
9
עוד לא הסתכלתי בשם של השלישית אבל אני מנחשת ששמה אינו "תמונות עירום". ששוב, יש אלמנט בסיפור שקשור לשם הזה, שהוא שם מארגן לכל הנובלות.
זה ספר יפה מאוד ורגיש.

לצפיה ב-'קראתי על הסופרת'
קראתי על הסופרת
04/02/2017 | 02:29
1
23
זכתה בפרס ספיר אבל לא מצאתי על מה היא כותבת ,אני אנסה לחפש שוב ..
לצפיה ב-'הוציאה עד עכשיו שני ספרי נובלות, הראשון התקבל '
הוציאה עד עכשיו שני ספרי נובלות, הראשון התקבל
05/02/2017 | 09:25
18
בצורה חיובית וזכה בפרס ביכורים כלשהו. זה השני. מצאתי אותו במכירה שהיתה לאחרונה בבית ציוני אמריקה בתל אביב.
לצפיה ב-'התחלתי את'
התחלתי את
03/02/2017 | 13:44
1
74
"מאוהב" של אלפרד הייז. 
סיימתי את "תשרין" של איימן סיכסק. לא רע, אבל לא יצאתי מגדרי. לטעמי, ברובד העמוק שלו הוא הרבה יותר פוליטי ממה שמייחסות לו רוב הביקורות שמצאתי ברשת.

לצפיה ב-'מאוהב זה ספר מצוין'
מאוהב זה ספר מצוין
03/02/2017 | 15:52
43
קראתי אותו לפני כמה שבועות והוא כתוב נהדר, ולמרות זאת, הוא לא ממש נשאר איתי אחר כך. מעניין מה תחשבי עליו.
לצפיה ב-'לא קורא'
לא קורא
04/02/2017 | 02:14
40
נגמרו לי הספרים קראתי כל מה שקניתי אני צריך לקנות שוב ביום ראשון ,אני קורא כרק בפרויקט  בן יהודה שירים אבל חוץ מזה לא קראתי כלום אבל המשכתי קורס מבוא בקבלה והיה מעניין מאוד, רוב הלימדה השבוע מהרצאות
לצפיה ב-'עדיין ממשיכה עם "משמרת-בית",'
עדיין ממשיכה עם "משמרת-בית",
04/02/2017 | 10:02
4
45
אם כי מרביתו כבר מאחורי. אין לי יותר מדי זמן לקרוא כי אני עמוסה ב-3 עבודות + שיפוצים, אבל יוצא לי לקרוא המון כחלק מהעבודות שלי, גם ספרות ושירה וגם כתבות בנושאים שונים.
הורדתי בינתיים את "השלג יורד על ארזים" (בא לי לקרוא עכשיו ספרים המתרחשים באזור הגאוגרפי שאליו אני עוברת ו/או נכתבו על ידי בני המקום), וכבר מחכה להתחיל אותו, אף על פי שיש לי תחושה שיהיה לא פחות מדכא מהנוכחי.
לצפיה ב-'סיימת כבר את עוז ?'
סיימת כבר את עוז ?
05/02/2017 | 14:29
3
15
את סיפור של אהבה ושל חושך ? מה דעתך עליו ? רציתי לרכוש אותו בצומת ספרים היה במצבע אבל לא היה במלאי בסניף שממנו רציתי לקנות כה מבאס, כי רציתי להתחיל לקרוא ספרות ישראלית טובה ונחשבת והספר של עוז בהחלט נחשב לכזה ...
לצפיה ב-'לא. כמו שהסברתי בעבר, לא סחבתי אותו איתי'
לא. כמו שהסברתי בעבר, לא סחבתי אותו איתי
05/02/2017 | 19:47
2
26
למקום שאני נמצאת בו עכשיו. הוא ממתין לי.
לצפיה ב-'הא נכון, עברתם דירה'
הא נכון, עברתם דירה
05/02/2017 | 23:36
1
16
שכחתי מתי שתסיימי אותו תכתבי ביקורת טוב ? אני אוהב לקורא אותך ,,,
לצפיה ב-'תודה, אשתדל.'
תודה, אשתדל.
06/02/2017 | 01:31
22
לצפיה ב-'אני קוראת את'
אני קוראת את
04/02/2017 | 10:39
5
85
בית על מים רבים. סיפור יהדות הולנד בזמן מלחמת העולם השניה, מעיניי סופר שבביקור קידום מכירות באמסטרדם מגלה על עבר משפחתו הלוט בערפל. ישנם חלקים מצויינים בספר אבל הרצון של הסופרת להקיף גם את ההווה לדעתי פוגם בסיפור.
לצפיה ב-'זה נשמע מעניין'
זה נשמע מעניין
04/02/2017 | 11:22
4
31
אני ממוצא הולנדי, במקרה השבוע הייתי בספרייה העירונית וראיתי סקציה על יהדות הולנד בשואה, במקרה
לצפיה ב-'יש בספר חלקים מצויינים'
יש בספר חלקים מצויינים
04/02/2017 | 12:28
3
35
אם הנושא מעניין אותך אני ממליצה לך לקרוא את "ליל הזינדונים" מאת זאק פרסאר
לצפיה ב-'ספר לא רע. גם בעיני'
ספר לא רע. גם בעיני
04/02/2017 | 14:22
1
35
ליל הז'ירונדינים טוב יותר.
לצפיה ב-' ליל הז'ירונדינים '
ליל הז'ירונדינים
09/02/2017 | 21:21
12
לא נמצא ברשתות, אולי בספריה, או בהוצאה לאור
את בית על מים רבים, קניתי.
לצפיה ב-'רשמתי לעצמי'
רשמתי לעצמי
04/02/2017 | 19:16
29
אביא את אלה למשפחה גם 
לצפיה ב-'קראתי את "אקווה אלטה", וקריאה שנייה של "סנדמן" (הספר הראשון)'
קראתי את "אקווה אלטה", וקריאה שנייה של "סנדמן" (הספר הראשון)
09/02/2017 | 19:17
8
לצפיה ב-'סיכום חודש ינואר'
סיכום חודש ינואר
01/02/2017 | 21:11
9
58
1. ספר החודש:
2. סרט/סדרת החודש:
3. שיר/אלבום החודש:
4. הדבר המשמח שקרה החודש:
5. הדבר המבאס שקרה החודש:
6. תוכניות לחודש פברואר:
7. האם היו לכם "החלטות לשנה החדשה", והאם כבר התחלתם ליישמן
8. האם החודש הראשון לשנה האזרחית החדשה היה לכם שגרתי, או שבכל זאת התחושה קצת שונה מכרגיל
לצפיה ב-'עונה'
עונה
02/02/2017 | 12:36
2
71
1. ספר החודש: שני ספרים: "היטלר" מאת יואכים פסט, ביוגרפיה מרשימה ומטרידה, ו"שטום" מאת ג'ם לסטר אודות ההתמודדות עם גידול ילד אוטיסטי בתפקוד נמוך, ספר כן ומרגש
2. סרט/סדרת החודש: כרגיל, המפץ הגדול
3. שיר/אלבום החודש: כרגיל, באך
4. הדבר המשמח שקרה החודש: כמה ימי שמש
5. הדבר המבאס שקרה החודש: התקררות
6. תוכניות לחודש פברואר: עוד מאותו הדבר
77. האם היו לכם "החלטות לשנה החדשה", והאם כבר התחלתם ליישמן: החלטתי להפסיק לאגור ספרים, ומסרתי 200 מהם לסיפור חוזר
88. האם החודש הראשון לשנה האזרחית החדשה היה לכם שגרתי, או שבכל זאת התחושה קצת שונה מכרגיל: רגיל
לצפיה ב-'מה שמעת של באך ? אני אוהב אותו'
מה שמעת של באך ? אני אוהב אותו
04/02/2017 | 02:10
1
34
אבל לא ממש מכיר יותר מכיר את מוצרט ובטהובן ,אשמח להמלצות, תודה מראש .
לצפיה ב-'השבוע שמעתי'
השבוע שמעתי
04/02/2017 | 10:18
42
קנטטות בביצוע Bach Collegium of Japan
לצפיה ב-'ינואר שלי'
ינואר שלי
02/02/2017 | 15:06
61
1. ספר החודש: HHhH של לורן בינה
2. סרט/סדרת החודש: האפיפיור הצעיר
3. שיר/אלבום החודש: where are we now של דיויד בואי (לרגל שנה למותו)
4. הדבר המשמח שקרה החודש: הבת שלי גמרה את תקופת הליווי (נהגת חדשה)
5. הדבר המבאס שקרה החודש: ידיעות מאכזבות בענייני עבודה וקר
6. תוכניות לחודש פברואר: לקבוע חופשה בחו"ל לאפריל...
7. האם היו לכם "החלטות לשנה החדשה", והאם כבר התחלתם ליישמן: לא מאמין בהחלטות שכאלה ו/או באפשרות ליישם אותן...
8. האם החודש הראשון לשנה האזרחית החדשה היה לכם שגרתי, או שבכל זאת התחושה קצת שונה מכרגיל: שגרתי למדי
לצפיה ב-'החודש שלי'
החודש שלי
02/02/2017 | 15:45
62
1. ספר החודש: הקבוע היחידי / יואב בלום (למרות שהתחלתי אותו בדצמבר), הפרדס / לארי טרמבלה, של עכברים ואנשים / ג'ון סטיינבק, דייגו היקר / אלנה פונייטובסקה - כל אחד מהם נפלא בדרכו.
2. סרט/סדרת החודש: סרט - לה לה לנד, אמנם הסרט היחיד שראיתי החודש אבל סרט נפלא שנשאר איתי אחר כך. וסדרת החודש - VEEP הנהדרת שהתחלתי לראות רק החודש.
3. שיר/אלבום החודש: הפסקול של לה לה לנד נחשב?
4. הדבר המשמח שקרה החודש: רגעים שמחים ומאושרים עם האנשים שאני אוהבת.
5. הדבר המבאס שקרה החודש: לא משהו שאני רוצה לפרט עליו.
6. תוכניות לחודש פברואר: אין כרגע משהו מיוחד, אבל אתמול הלכתי לראות את סיפור הפרברים בקאמרי ואהבתי מאוד! 
7. האם היו לכם "החלטות לשנה החדשה", והאם כבר התחלתם ליישמן: לא היו לי
8. האם החודש הראשון לשנה האזרחית החדשה היה לכם שגרתי, או שבכל זאת התחושה קצת שונה מכרגיל: היה חודש שונה מהרגיל ואני מקווה שהחודש הבא יהיה יותר טוב. וזה כנראה אחד החודשים שבהם קראתי הכי הרבה ספרים שאהבתי 
לצפיה ב-'עונה'
עונה
04/02/2017 | 02:08
32
1. ספר החודש: : מובי דיק היו חלקים ממש יפים וכאלו מיגעים בסך הכל טוב .
2. סרט/סדרת החודש: לא רואה מזמן
3. שיר/אלבום החודש: יצירה מנמלנסטית של סטייב רייך ושל טרי רילי
4. הדבר המשמח שקרה החודש קראתי לא מעט:
5. הדבר המבאס שקרה החודש:לאהשגתי את פאוסט ואני מחכה כבר חודשים כינשרף המחסן יש לימזל מחורבן
6. תוכניות לחודש פברואר: לקרוא כמהה שיותר
8. האם החודש הראשון לשנה האזרחית החדשה היה לכם שגרתי, או שבכל זאת התחושה קצת שונה מכרגיל אותו דבר אין חדש תחת השמש
לצפיה ב-'הסיכום שלי'
הסיכום שלי
04/02/2017 | 09:47
1
64
1. ספר החודש - אם זכור לי נכון, סיימתי את הספר השלישי בטרילוגיית האיביס של אמיטב גוש בתחילת ינואר. אם כן - זה ספר החודש. אם לא, הבא אחריו הוא הספר שאני קוראת עכשיו - "משמרת-בית" של מרילין רובינסון. מדכא, אך יפה ופיוטי.
2. סרט/סדרת החודש - כמי שעסוקה בשיפוצים בבית ובחודש האחרון גם נטולת נטפליקס (כלומר מסתפקת במבחר המוגבל של ערוצים במלון סוג ז' שאני שוהה בו), צופה בעיקר בערוץ HGTV, העוסק ברכישת בתים ושיפוצם. לפחות משהו שאני יכולה להזדהות איתו ולקבל ממנו רעיונות.
3. שיר/אלבום החודש - אין משהו אחד ספציפי, אך לאחרונה נהנית מתחנת הרדיו Blend של הרדיו הלווייני (סיריוס), שלדעתי יש לו רשימת השמעה מוצלחת במיוחד, שגם מרוממת את מצב רוחי. התחנה הזו פתוחה אצלי קבוע ברכב.
4. הדבר המשמח שקרה החודש - הילדים סיימו את הסמסטר בבית הספר בהצלחה, הבן הבכור הכריז על כוונתו להתחיל תואר שני (במקביל לשירותו כקצין בקבע), סוף כל סוף החלו השיפוצים בבית החדש (כי זה אומר שהמעבר המיוחל הולך ומתקרב), ובמקביל התחלתי עבודה חדשה ומעניינת המאפשרת לי גמישות רבה, כך שהיא משתלבת יפה באינספור העבודות והעיסוקים האחרים שיש לי על הראש כרגע.
5. הדבר המבאס שקרה החודש - השיפוצים בבית החדש, שבנוסף לזה שהם חתיכת טרחה וכאב ראש, גם גורמים לכך שכבר כמעט חודש אני מתגוררת בחדר במלון זול, הרחק מהמשפחה. זאת כי הילדים חייבים להמשיך בחיי השגרה וללכת לבית ספר וגם תנאי העבודה של בעלי, אף על פי שהם גמישים יחסית, אינם גמישים כמו שלי. 
6. תוכניות לחודש פברואר - בתקווה לסיים את השיפוצים ולשוב הביתה כדי להתאחד עם כולם ולהתכונן למעבר.
7. האם היו לכם "החלטות לשנה החדשה", והאם כבר התחלתם ליישמן - אני לא מחליטה החלטות כאלה אף פעם.
8. האם החודש הראשון לשנה האזרחית החדשה היה לכם שגרתי, או שבכל זאת התחושה קצת שונה מכרגיל - כאמור, ממש לא שגרתי. בחיים לא נפרדתי מבני משפחתי לתקופה כל כך ארוכה, לא גרתי לבד במקום שעד עכשיו היה לי זר לגמרי ולא הייתי אחראית לבדי על שיפוץ כזה מאסיבי, על כל הכרוך בכך. מצד אחד, ממש התאהבתי באזור פה ולמדתי הרבה דברים מועילים, ומצד שני הגעגועים למשפחה, לחברים ולחיות המחמד נותנים בי את אותותיהם.
לצפיה ב-'שהיה בהצלחה לבנך בלימודים'
שהיה בהצלחה לבנך בלימודים
06/02/2017 | 11:04
8
לצפיה ב-'לא נס, ינואר? '
לא נס, ינואר?
06/02/2017 | 14:04
30

1. ספר החודש:
    עאידה - סמי מיכאל
    חמישה ימים שזיעזעו את העולם - ניקולס בסט
2. סרט/סדרת החודש:
     אנשים שהם לא אני - הדס בן ארויה
     לא פה לא שם - מייסלון חמוד
3. שיר/אלבום החודש:
    כחולת עיניים - עלמה זוהר
    ארמון מחול - האחיות ג'משיד
4. הדבר המשמח שקרה החודש:
    ראינו מופע של קובי מידן ואיתי פרל - משירי ליאונרד כהן
    לאחותי נולד נכד
5. הדבר המבאס שקרה החודש:
    הייתי מצונן
    טראמפ, נתניהו
6. תוכניות לחודש פברואר:
    נעבור את החורף ואחר כך נראה. באביב, באביב.
    לקנות דירה להשקעה, ולא, לא התחלתי, ספק אם אתחיל.
8. האם החודש הראשון לשנה האזרחית החדשה היה לכם שגרתי, או שבכל זאת התחושה קצת שונה מכרגיל
    שגרתי, במובן הטוב של המלה.

לצפיה ב-'לא רק "1984": הספרים שמכירותיהם קפצו בעקבות אירועים חדשותיים'
לא רק "1984": הספרים שמכירותיהם קפצו בעקבות אירועים חדשותיים
01/02/2017 | 23:08
4
92
לא רק "1984": הספרים שמכירותיהם קפצו בעקבות אירועים חדשותיים

יצירת המופת של ג'ורג' אורוול, שזינקה בימים אלו לראש טבלת רבי המכר באדיבותו של ממשל טראמפ, אינה לבד. הצצה לאלו שחיי המדף שלהם זכו לכמה גלגולים

http://www.maariv.co.il/culture/literature/Article...
לצפיה ב-'ספר מדהים'
ספר מדהים
04/02/2017 | 02:20
50
זוכר ממנו הרבה אפילו פסקות שלמות ועמודים הותיר בי חותם חזק כתבתי עליו בזמנו סקירה בפורום, העניין של חקירת השפה מרתק הצמצום כדי לשלוט ריתק אותי, הוא ראוי לכל המחמאות, ארוול שיחק אותה בגדול לא סתם זה נחשב לאחד הספרים הגדולים במאה העשרים ...
לצפיה ב-'1984 אינו ספר מופת ולא נעליים. גם לא ספר מעניין במיוחד.'
1984 אינו ספר מופת ולא נעליים. גם לא ספר מעניין במיוחד.
04/02/2017 | 19:56
2
71
סביר בשל הנושא שלו. נותרה ממנו רק תוכנית טלוויזיה וזהו.
לצפיה ב-'עניין של טעם כל אחד וטעמו'
עניין של טעם כל אחד וטעמו
05/02/2017 | 14:32
42
אני רואה בספר הזה ספר מופת כי הוא השפיע עלי אבל זכותך לחשוב אחרת ...
לצפיה ב-'אולי לא יצירת מופת ספרותית '
אולי לא יצירת מופת ספרותית
06/02/2017 | 14:09
60
אבל אי אפשר להתעלם מחשיבותו כיצירה, שהשפיעה על האופן שבו אנשים במערב חושבים על חייהם. בדומה ל"אוהל הדוד תום" של ביצ'ר סטואו ול"מדינת היהודים" של הרצל.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו