לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

לצפיה ב-'ספר חדש'
ספר חדש
18/06/2016 | 12:34
2
73
בשעה טובה הגשמתי חלום והוצאתי לאור ספר לילדים, הערב אחתום על הספר בדוכן של אופיר ביכורים בכיכר רבין . כתבה על הספר רחלי דור רפפורט (סופרת ,עורכת ומנחת סדנאות כתיבה) : ספר ילדים חדש יצא לשבוע הספר - ספר על ילד שגדל ללא אב, וללא אם פנויה, ומואס בעולם הילדות. יש בו ארגז קסמים, הליכה בין מגדרים, ומעברים בין ילדות לבגרות. ובעיקר, יש בו קסם ומתח המותירים את הקוראים הצעירים קשובים עד סופו. תענוג!
לצפיה ב-'איזה יופי בהצלחה!'
איזה יופי בהצלחה!
18/06/2016 | 19:52
1
6
לצפיה ב-'תודה siv 30'
תודה siv 30
19/06/2016 | 21:31
3
לצפיה ב-'״העברים״'
״העברים״
18/06/2016 | 07:52
2
57
למי שעוד לא מכיר, סדרת סרטים על משוררות ומשוררים עברים. כל סרט והסגנון הייחודי שלו.
הנה זה שעל רחל המשוררת, ומשם אפשר בקלות להגיע לאחרים- זלדה, יונה וולך, לאה גולדברג, ואחרים
https://www.youtube.com/watch?v=pDbhYrsTcjo

לצפיה ב-'אפשר לצרף את הקישור לסרט דרך השתף'
אפשר לצרף את הקישור לסרט דרך השתף
18/06/2016 | 19:59
17
תודה לא ידעתי על קיום המיזם
לצפיה ב-'אני מכיר את הפריוקט הזה מזמן והוא נפלא....'
אני מכיר את הפריוקט הזה מזמן והוא נפלא....
19/06/2016 | 14:28
6
לצפיה ב-'מחשבותיי אודות "והיום איננו כלה" של צ'ינגיס אייטמטוב'
מחשבותיי אודות "והיום איננו כלה" של צ'ינגיס אייטמטוב
18/06/2016 | 01:15
6
100
והיום איננו כלה, כשביל החלב הוא נמשך. באור ובחושך, בחמה וקרה, רק נמתח ונמתח בעיירת הנצח של הסארוזק.

הספר עוקב אחר סיפורם של פועלי רכבת בערבת קזחסטן הקשוחה, שעה שאחד מהם, בארוני ידיגיי, מוביל את חברו המנוח לקבורה. במקביל, מתואר סיפור מעבורת החלל החוקרת את כוכב הלכת "איקס" במסגרת יוזמה רוסית-אמריקאית סודית במיוחד.

אייטמטוב השתמש בציר העלילה המשני כדי לחוות את דעתו על מספר נושאים, בין היתר, השלכות המלחמה (פגיעה בקדמה) וניצול יעיל של משאבים. בדמיוני הפרוע, דימיתי כי בסוף העלילה יתגלה שהיישוב בוראנלי-בוראני, שוכן באחת המדבריות בכוכב החדש.
בציניקניות אופיינית נטיתי לחשוב כי הציוויליזציה החדשה אינה אלא הונאה כחלק מבגידת אחת המעצמות באחרת (ברית המועצות וארצות הברית – המלחמה הקרה).

שיטת העינויים של הז'ואנז'ואנים (עקירת הזיכרון והרגש באמצעות הידוק רצועת עור חמה לראש הקורבן) הייתה מרתקת בעיניי. מדובר בשיטה אכזרית במיוחד להולדת עבדים צייתנים (מאנקורטים).
הרהרתי על מחשבות הקורבן ברגעי גסיסתו – האם מקלל הוא את בוראו, מפקירו? את אמו, שהולידהו למיתה שכזו? אילו מחשבות חולפות בראשו של אדם ברגעי סבלו האחרונים?

הפרק העשירי נגנז במקור (עקב צנזורה/חשש מהשלכות), וראה אור רק לאחר פירוק ברית המועצות. הוא מחולק לשניים – ביקורת נוקבת על המשטר הקומוניסטי (באמצעות סיפורו מעורר הרחמים של אבוטאליפ אל מול סמל השחיתות, טאנסיקבייב) ואגדת הענן הלבן של ג'נג'יס חאן (שלטעמי הייתה ארוכה מדי – ניתן היה להעביר את המסר יותר בתכליתיות).
קיוויתי שאייטמטוב יקשור בין שני החלקים, למשל שהענן הנס מג'נג'יס חאן יאפוף את אבוטאליפ (יותיר תקווה) או שתופי המלחמה ישובו להדהד, על חוסר הצדק של העריצות הבזויה.

כריכת הספר שבתה אותי (יחד עם שמו), היא מציגה את הדגל שרקמה דוגולאנג, ועליו שילוב בין הדרקון המונגולי ובארוני קרנר, הגמל המרשים בתבל.

הדמיון בין קרנר ובעליו (יידיגיי), ניכר - שניהם קורקעו למדבר, לא מסוגלים או מבינים את הצורך, לצאת ממרחביו האינסופיים.

הספר אינו פשוט לקריאה, אך הוא אינו חייב להיות. ברגע שצוללים פנימה, אין שום מעמסה בשמות המקומיים או מספר הפרקים המצומצם. סגנון כתיבתו של אייטמטוב, אינו מאופיין בלשון ציורית, אולם המשלב הלשוני הגבוה ויכולתו לברוא סיפור, מעוררי הערכה.

קווי העלילה המקבילים נועדו להיפגש, אך ציפיתי להתנגשות מרשימה יותר (כפיצוי על הפירוט המצומצם אודות מאורעות מעבורת החלל). עם זאת, בסופו של דבר, הסוף הוא סמלי, הוא ממחיש את הניגוד ביניהם - עתיד מול עבר, קדמה מול פיגור. בהחלטה לבודד את האנושות משאר הבריות, גזרו עליה להיות כסאורזק, מובלעת סוערת ויפהפייה, בה האדם, הגמל והכלב משולים לאחד, הדורך במקום, חסר הבנה (אולי כמטאפורה המהווה ביקורת על השלטון).

האם זוהי שגיאה או לא? לכם הפתרונים.

מומלץ.

לצפיה ב-'ספר מקסים בסך הכל.'
ספר מקסים בסך הכל.
18/06/2016 | 04:16
58
אמנם את עלילת המדע הבדיוני לא אהבתי כלל ולטעמי היא הייתה מיותרת, שלא לדבר על כתובה בצורה מאוד חובבנית ומלודרמטית, אך העלילה הראשית הייתה נפלאה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/06/2016 | 07:11
8
לצפיה ב-'הספר הזה הוא לגמרי הספר הטוב ביותר שקראתי ובטח ה''רוסי'' '
הספר הזה הוא לגמרי הספר הטוב ביותר שקראתי ובטח ה''רוסי''
18/06/2016 | 08:08
54
הטוב ביותר.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה היפה'
תודה על ההמלצה היפה
18/06/2016 | 19:56
2
52
טרם הספיקותי אבל עכשיו שאני מתחילה לפרק את הספרים שלי אני אשתדל לאתר אותו ולקרוא אותו בקרוב.

הספרים האחרים של אייטמטוב היו טובים בזמן הקריאה שלהם, אבל לאחר מכן פשוט השאירו הד קלוש ומזל שאני רושמת לעצמי רשמים והערות מכל ספר שאני קוראת, לפחות כך זה בשנים האחרונות.
לצפיה ב-'הספר הזה שונה לדעתי, ויש לו הרבה יותר סיכוי להשאיר חותם.'
הספר הזה שונה לדעתי, ויש לו הרבה יותר סיכוי להשאיר חותם.
18/06/2016 | 20:43
47
זה פשוט סדר גודל אחר לגמרי.
לצפיה ב-'אבל לא והיום איננו כלה, שהוא כאמור הספר הטוב ביותר'
אבל לא והיום איננו כלה, שהוא כאמור הספר הטוב ביותר
18/06/2016 | 21:16
52
הקיים בעידן המודרני. לכן הוא גם בלתי נשכח.
לצפיה ב-'מכירים את "אתגר הקריאה"'
מכירים את "אתגר הקריאה"
17/06/2016 | 19:22
3
121
מסתבר שיש דבר כזה, שלא הכרתי קודם. יש כנראה גם בארץ, למרות שמגיגול בעברית לא עולות הרבה תוצאות (הנה אחת מ"אנשי הספר").

מה דעתכם על האתגרים המצורפים הייתם רוצים לנסות אחד מהם איזה, ואילו ספרים הייתם בוחרים מאילו הגדרות הייתם מרכיבים אתגר בעצמכם
לצפיה ב-'הםםם.... לדעתי מטופש.'
הםםם.... לדעתי מטופש.
17/06/2016 | 21:30
69
בכללי, אבל יש כמה דוגמאות מטופשות במיוחד:
לקרוא ספר עם כריכה צהובה? או בעל שם פרטי זהה לשלי? כאילו, באמת? מה הקשר של הקריטריונים האלה לספרות?
לצפיה ב-'לי יש אתגר קריאה בגודרידס'
לי יש אתגר קריאה בגודרידס
18/06/2016 | 20:11
66
אבל זה לא אתגר ממוקד, רק קביעת מספר הספרים שאני רוצה לקרוא השנה. זה נחמד כי הקוד מתוכנן כך הוא סופר את הספרים שסיימתי, אבל בגלל המטא -דאטה של הספרים,  הוא גם יודע את שנת ההוצאה, מספר העמודים, הזאנר, מדינת ההוצאה והאתר מאפשר חיתוכים שונים של המידע. לדוגמא בשנת 2016 רוב הספרים שקראתי יצאו בשנות ה 2000 , כאלה מן דברים שאותי אישית מעניינים.
לצפיה ב-'יש שם כמה רעיונות ממש נחמדים'
יש שם כמה רעיונות ממש נחמדים
19/06/2016 | 12:29
42
נראה כמו משהו שמעודד אותך לצאת מאיזור הנוחות שלך.
למשל - אני לא חובבת גדולה של סיפורים קצרים, ובגדול - מעדיפה להימנע מאסופות כאלה. אבל אני גם יודעת שיכול להיות שאני מפסידה הרבה דברים טובים בגלל זה.
היה יכול להיות נחמד אם הייתי "מכריחה" את עצמי (במרכאות כפולות ומכופלות, כן?) לשים את הנטייה הטבעית שלי פעם בשנה בצד, ומנסה משהו חדש.
כנ"ל לגבי ספרים חדשים - שנים שלא קראתי ספר חדש (לא במודע, כן קרה שלקחתי ספר בחנות מבלי לדעת מתי בכלל הוא הודפס). מעדיפה תמיד את אלה ש'התיישנו' על המדף. ושוב - יכול להיות שבגלל זה אני מפסידה דברים טובים.

כנ"ל לגבי ז'אנרים או כל דבר אחר.

תמיד אני אומרת לעצמי שבשלב מסויים אני אקדיש את עצמי *רק* לספרים שנמצאים על המדף בהמתנה יותר מX שנים. אולי עם אתגר בסגנון הזה באמת הייתי מגיעה למטרה הזו מתישהו...
לצפיה ב-'100 הספרים הגדולים של המאה ה- 21'
100 הספרים הגדולים של המאה ה- 21
17/06/2016 | 08:16
1
129
למרות שזה קצת מוקדם להתחיל לגבש רשימות במאקו התחילו במשימה.
בין הספרים המוזכרים בכתבה:

2666 מאת רוברטו בולוניו - שלא ברור לי מדוע הוא זכה להיכנס לשם אלא אם מדובר על ספרים לפי משקל.

התיקונים מאת גונתן פרנזן - שהיה נפלא מאוד אהבתי אותו יותר מהספר חירות שלו.

נוטות החסד מאת גונתן ליטל - מחשבות זה בשבילך. 

מפגש עם חוליית הבריונים - מאת גניפר איגן - אחד הספרים הטובים שיצא לי לקרוא ובאמת הוא ראוי למעמדו.

מוזמנים להעיר על ספרים שקראתם.
לצפיה ב-'אני בהחלט חושב שנוטות החסד עומד במקום הראשון.'
אני בהחלט חושב שנוטות החסד עומד במקום הראשון.
17/06/2016 | 12:16
16
לצפיה ב-'בנגאזי - ברגן בלזן - סקירה'
בנגאזי - ברגן בלזן - סקירה
17/06/2016 | 08:01
6
81
"בנגאזי - ברגן בלזן", יוסי סוכרי
הוצאת עם עובד, 2013, 304 עמ'

החלק הראשון, בנגאזי, הוא בעצם סיפורה של סילבנה חקק היפה ושל הכיבוש הגרמני את צפון אפריקה. הסיפור מתחיל ביום בו הגרמנים מגרשים את היהודים מבנגאזי. האימה והפחד שמוטלים עליהם באופן פתאומי. הנפילה מאיגרא רמה לבירא עמיקתא משנים את אופי חייהם של היהודים והמשפחה. כל בטחונם האישי הולך ומתפורר. וכאשר הם שבים לבנגאזי אחרי שהאיטלקים מצליחים לשכנע את הגרמנים בחשיבות היהודים למסחר החיים לא שבים להיות מה שהיו והפחד עוטף אותם.
למרות הכתיבה הקולחת והסיפור המעניין והלא ידוע, סיפורה של הקהילה היהודית בלוב, אחת מהבעיות של החלק הזה הן מילים בערבית ואיטלקית וגרמנית המשולבות בטקסט. הן מפורשנות בהערות שולים אבל היקפן קוטעות את הקריאה השוטפת.

עם חידוש המערכה של הגרמנים בצפון אפריקה, בתחילת 1941, מגורשות המשפחות היהודיות מלוב. מאחר ומשפחת חקק נושאת אזרחות בריטית הם מגורשים תחילה לטריפולי ואז לאיטליה. סיפור מסע רווי תלאות וגלות מיבשת אחת ליבשת אחרת, כאשר סילבנה חקק תופסת את מקומו של ראש המשפחה, אביה שכבר במסע לטריפולי, איבד את יכולתו להנהיג את המשפחה.

באיטליה, המשפחה מתגוררת במחנה מעבר של אסירים בתחילה בניהול של חיילים איטלקים, שיחסית היו קלים עם האסירים ואף איפשרו להם לצאת ולרכוש מוצרים בחנויות בכפר ואז הגיעו הגרמנים.

הגרמנים מסמלים את הסוף. הם הגיעו ב 1944 והאלימות הגיעה איתם. בחורף שלחו את הגברים למחנה כפייה וסליבנה תכננה לברוח מהמחנה לבדה אבל לבסוף הגברים חזרו למחנה.

החלק האחרון של הספר הוא המסע לברגן בלזן והשהיה במחנה. במאי 1944 העבירו הגרמנים את השוהים במחנה באיטליה ברכבת בהמות למחנה ברגן בלזן.

תיאורי המסע הקשה מזעזעים. האנשים הצפופים בתא, ללא מים, ללא אוכל, ללא אוויר. אחד מהם מתאבד וגופתו מצחינה במהלך המסע. ריח שתן וצואה ממלאים את התא הסגור והמטריד ביותר הוא אי הוודאות של הנוסעים שאינם יודעים לאן מועדות פניהם.

הם מגיעים למחנה, עמידת הסרק לאורך שעות בשורות לספירת הבוקר. הדרגשים הצרים שבהם הם ישנים בזוגות. האוכל המועט שגם אותו אינם יכולים לאכול מפאת כשרות.

החלק על ברגן בלזן לטעמי לא כתוב טוב. הוא לא מעניין, המילים בגרמנית ובערבית שמשולבות בטקסט פשוט מחרבות כל רגש שיכל להתעורר לדמויות. יש בו עוד בעיות בגלל שהוא כתוב מנקודת המבט של סילבנה בלבד. סילבנה היא דמות שבין כה מרוכזת בעצמה ובסבל שלה, כל שביב אמפטיה ומחשבה על מישהו אחר מכוונת לעצמה חזרה ומנווטת לרגשות שלה. הסבל הנוראי במחנה עובר דרך הפריזמה של השפה הזרה והפריזמה של מנעד הרגשות האפסי של סילבנה ובכך השהות בברגן בלזן מעוקרת.

החלק ההזוי הוא מערכת היחסים בין סילבנה ורבקה. לא ברור הצורך במערכת היחסים הקלושה והתלושה הזו.

חבל, זה יכל להיות ספר פורץ דרך בדיון ובשיח שהוא מעורר על יהדות צפון אפריקה ובמקום זה הוא הופך למונולוג ילדותי ממוחה וחוויותיה הקטנוניות של סילבנה שרוצה להיות ילדה, שרוצה להיות מבוגרת ולא מצליחה להיות אף אחד מאלה.
לצפיה ב-'חשבתי כמוך'
חשבתי כמוך
17/06/2016 | 08:26
1
41
סיפור חשוב שמתפספס בגלל כתיבה לא טובה.
לצפיה ב-'מאוד מאכזב'
מאוד מאכזב
17/06/2016 | 13:03
32
מאוד.
לצפיה ב-'תודה על הסקירה היפה.'
תודה על הסקירה היפה.
17/06/2016 | 17:05
26
עצוב שזה הרושם מספר שיש לו פוטנציאל להיות כה חשוב. יחד עם זאת, אהבתי את תיאור הדמות כ"רוצה להיות ילדה, שרוצה להיות מבוגרת ולא מצליחה להיות אף אחד מאלה." נשמע על פניו תיאור מציאותי מאוד עם הרבה פוטנציאל, אם עשוי טוב. אבל ייתכן שהיא פשוט לא מתאימה כמציגת נקודת המבט העיקרית.
לצפיה ב-'קראתי את הספר לפני מספר שנים ואת דעתי האישית לא אביע'
קראתי את הספר לפני מספר שנים ואת דעתי האישית לא אביע
17/06/2016 | 21:05
2
54
ישנו מאמר ביקורת של חנה הרציג שעוסק בקונפליקט בין היהודים האירופאים ליהודים שבאו מארצות האיסלאם. המילה אשכנזים אינה במקום כי יהודי הולנד לא היו אשכנזים.

הנה הביקורת של חנה הרציג שעוסקת גם בסוגיה הטעונה שמקבלת את הממדים בשירת התקווה

לקריאת המאמר של חנה הרציג כאן

לצפיה ב-'אבל כחבר בפורום, דעתך האישית דווקא היא המעניינת.'
אבל כחבר בפורום, דעתך האישית דווקא היא המעניינת.
18/06/2016 | 21:43
43
אגב, ראיתי תגובות רבות שקטלו את השבחים בביקורת שאליה קישרת.
לצפיה ב-'בספר עולים מוטיבים מאוד נפיצים שצריך לדעת לנגוע בהם'
בספר עולים מוטיבים מאוד נפיצים שצריך לדעת לנגוע בהם
19/06/2016 | 09:30
29
קודם כל מדובר בשואת היהודים באשר הם יהודים שזה כבר דורש סיקור של היצירה בדחילו וברחימו. אני לא דור שני או שלישי לשואה, ובספרות המעטה מאוד שקראתי על השואה נתקלתי בדמויות ששרדו רק בגלל שידעו להיות לא הגונים.

מי אני שאשפוט ?

הספר של יוסי סוכרי מציב הרבה מאוד מוקשים בפני הקורא

האם ראוי לעשות בספר שימוש כדי לעסוק בקונפליקטים העכשויים שבין מזרחים לאשכנזים ? האם הספר מספיק חשוב כדי להנכיח את העובדה שהיו גם יהודים בארצות האיסלאם שסבלו מאימת הנאצים ? האם לא ראוי שתיעוד שואת היהודים בארצות האיסלאם ייעשה קודם כל ע"י היסטוריונים ואח"כ בפרוזה ?

לי גם קשה לכתוב על הספר מבחינה אובייקטיבית כי קראתי אותו לפני למעלה משנתיים
לצפיה ב-'דמי מפתח - המלצה חמה'
דמי מפתח - המלצה חמה
17/06/2016 | 07:57
4
79
"דמי מפתח", יהלי סובול
כנרת זמורה ביתן, 2006, 235 עמ'

ספר נפלא מאוד אהבתי. מסע אישי שלא גולש לקיטש או לשטויות ניו אייג'יות.

משפחה תל אביבית שבה האב, איזי, פשוט "שוכח" לשלם את דמי השכירות החודשיים. ערב אחד המשפחה יושבת לחגוג את חזרת אחותו אורית, שנסעה להודו ומצאה את האור (לאנשים זרים לא למשפחתה כי איך שמתחילות הצרות היא בורחת ), לארץ ושליח מביא להם בשורת איוב על פינוי מדירתם שהיא דירה בדמי מפתח.

מכאן העלילה מתגלגלת והגיבור - איתן שלמעשה לא מצדיק את שמו וכל נוצה ברוח מפילה אותו ומטלטלת אותו - יוצא להציל את בית ילדותו.

בדרך הוא מתגלגל לניו יורק, להוואנה בקובה וגם בסוף לכפר פלשתינאי מחוץ לקו הירוק. הוא מאבד ומוצא חברים והחשוב ביותר הוא מוצא את הקול האישי שלו ואת היכולות שלו.

גם אם הוא לא איתן, הוא מתחשל ומצליח להוביל בכנות ובאופן מפתיע את הסיפור לגמר טוב.

מעניין הוא שדמותו של איתן אפרורית, חד גונית, מונוטונית ומשעממת על רקע כל הטיפוסים שסובבים אותו. יחד עם זאת הוא אדם טוב לב וישר, אוהב ספרים אמיתי וכל הסיפור הזה ספוג באהבה הזו. וכן, לפעמים כל הצבעוניות הזו רק מבלבלת ולא מחייבת שתהייה עלילה מעניינת.

זה סיפור קטן, על מלחמה ומאבק פרטי וככזה הוא גם ניצחון קטן אבל למרות קטנותו הוא ניחן ביכולת להרוות את הנפש
לצפיה ב-'גם אני אהבתי את הספר.'
גם אני אהבתי את הספר.
17/06/2016 | 12:22
2
47
לצפיה ב-'טוב'
טוב
17/06/2016 | 13:01
1
55
כרגיל אי אפשר להגיב אצלך בבלוג משום מה, הקוביה של התגובות לא מופיעה אצלי בסלולרי. אבל כתבת יפה מאוד המלצה מעולה שעומדת בדיוק על הנקודות שדיברו גם אלי.

חבל שהספר לא זכה ליותר הצלחה.
לצפיה ב-'אני באמת לא יודע למה זה כך. אני רוצה שיגיבו.'
אני באמת לא יודע למה זה כך. אני רוצה שיגיבו.
17/06/2016 | 17:19
11
לצפיה ב-'תודה. אחד הספרים האלה שדי נהניתי לקרוא בזמנו'
תודה. אחד הספרים האלה שדי נהניתי לקרוא בזמנו
17/06/2016 | 17:10
32
אך שלא נשאר מהם אחר כך שום דבר בראש.
לצפיה ב-'40 שנה להתקוממות התלמידים בסווטו, דרום אפריקה '
40 שנה להתקוממות התלמידים בסווטו, דרום אפריקה
16/06/2016 | 23:04
6
43
ב-16 ליוני 1976 התכנסה ביוהאנסבורג צעדה של אלפי תלמידים שאורגנו ע"י תנועות מחאה כנגד החלטת הממשל להפוך את שפת האפריקאנס, שזוהתה עם המיעוט הלבן, לשפת לימוד בבתי הספר. ההיתקלות שלהם עם כוחות המשטרה, ובעיקר השימוש בנשק חם כנגד המפגינים, הביאו למהומות רחבות היקף שהחלו מרובע סווטו והתפשטו במהירות ליתר האזורים. זה היה אחד מציוני הדרך החשובים במאבק לביטול האפרטהייד בדרום אפריקה, ומוכר בשם The Soweto Uprising

אילו ספרים אתם מכירים העוסקים בנושא היחסים בין הלבנים והשחורים בדרום אפריקה, באפרטהייד ובמאבק לביטולו
לצפיה ב-'אני, נלסון מנדלה'
אני, נלסון מנדלה
17/06/2016 | 00:07
37
הספר מורכב מדברים שכתב מנדלה במשך שנים ומקטעי ראיונות אתו. אדם מרשים מאוד.

ספר טוב מאוד, העוסק באפרטהייד, הוא "זעקי ארץ אהובה" מאת אלן פאטון. גם "עונת יובש לבנה" מאת אמדרה ברינק מומלץ.

הכניסה למוזיאון האפרטהייד ביוהנסבורג עוצבה כך שתמחיש את האבסורד שבהפרדה. למרות שקראתי מראש על המוזיאון, שלטי ההפרדה בכניסה עשו עלי רושם רב.

לצפיה ב-'שני הספרים שהכי זכורים לי'
שני הספרים שהכי זכורים לי
17/06/2016 | 07:05
2
39
"רגע ברוח" שעוסק במערכת יחסים בין אישה לבנה ועבד שחור.
ספר כל כך עצוב וכואב בכיתי ביום שלו.

ספר אחר שזכור לי "The Constant Gardener" מאת גון לה קארה, הוא תורגם לעברית כ " הגנן המתמיד". ספר שהוא מעין פיענוח פרשיית רצח אבל בפועל הוא ספר על ניצול ציני והתעשרות של חברות התרופות על הגב של החברה האפריקאית. ספר מזעזע.
לצפיה ב-'רק שעלילת הרומן מתרחשת בקניה, לא בדרום אפריקה'
רק שעלילת הרומן מתרחשת בקניה, לא בדרום אפריקה
21/06/2016 | 10:35
1
14
וכן, מזעזע ברמות שאי אפשר בכלל לתאר.
לצפיה ב-'הממ טוב '
הממ טוב
21/06/2016 | 14:22
14
אני לא חזקה במיקום העלילה
לצפיה ב-'מחכים לברברים / ג'ון מקסוול קוטזי'
מחכים לברברים / ג'ון מקסוול קוטזי
17/06/2016 | 07:10
13
לצפיה ב-'קוטזי: "מייקל ק'" ו-"חרפה"'
קוטזי: "מייקל ק'" ו-"חרפה"
19/06/2016 | 14:11
16
אנדרה ברינק, "זכות התשוקה"
לצפיה ב-'המלצות קריאה לכבוד שבוע הספר העברי - ספרות ישראלית'
המלצות קריאה לכבוד שבוע הספר העברי - ספרות ישראלית
16/06/2016 | 12:58
5
131
ספרות ישראלית:
1. רם אורן/ "אות קין"
2. רם אורן/"נסיכה אפריקאית"
3. רם אורן/"אחות קטנה"
4. רם אורן/"ילד אחד יותר מדי"
5. רם אורן / אש חיה
6.  יהושע בר יוסף/אפיקורוס בעל כורחו
7. שפרה הורן/ארבע אמהות
8. שפרה הורן/החוויה היפנית
(יש גם את החוויה הניו-זילנדית, ספר נחמד,
אם כי פחות מהחוויה היפנית)
9. מיכל שלו / מאה חורפים
10. יהודית רותם / אהבתי כל כך
11. יעל איכילוב / זמן פציעות
12. שרה אנג'יל / שנת החתול
13. שרה אנג'יל / בחורים טובים

ברור שזוהי רשימה קצרה מכמה ספרים שאהבתי.
ברשימה זו, ספרים מהם יכול להינות קהל רחב של קוראים.
רובם קלים לקריאה.
ספריה של שרה אנג'יל - הם מותחנים טובים, שכתבה המחברת.

לצפיה ב-'אנג'יל? איזו בורות. האם ספר קל לקריאה הוא בהכרח המלצה?'
אנג'יל? איזו בורות. האם ספר קל לקריאה הוא בהכרח המלצה?
16/06/2016 | 17:23
3
22
לצפיה ב-'לא, הוא לא בהכרח המלצה'
לא, הוא לא בהכרח המלצה
17/06/2016 | 07:10
60
מאידך, לא הבנתי את הבעיה שלך, לא ראיתי שאתה המלצת משהו ולא ראיתי שכתבת יותר משורת כותרת שתנמק את דעתך למה אתה חושב שזו לא המלצה.

אז אל תלין, כל אחד וטעמו הוא.

ובבקשה שמור על תרבות דיון והתנהגות.
לצפיה ב-'לא. ספר קל לקריאה הוא לא בהכרח המלצה.'
לא. ספר קל לקריאה הוא לא בהכרח המלצה.
17/06/2016 | 20:08
1
47
אישית, ניגשתי לספריה של שרה אנג'יל בלי הרבה ציפיות.
והופעתי, הם לא היו גרועים יותר מהרבה מותחנים אחרים שקראתי.
ויופי של התשאות!
מי אתה חושב שאתה שתכתוב על בורות?
זה שהנך חובב קריאה לא הופך אותך למומחה בלעדי לספרות!
יש הרבה סוגי קוראים, וכן, לא כולם קוראים "אינטליגטיים" כפי שהנך.
לצפיה ב-'אבל השם הוא אנג'ל.'
אבל השם הוא אנג'ל.
17/06/2016 | 20:14
12
לצפיה ב-'קראתי את'
קראתי את
17/06/2016 | 07:16
52
מאה חורפים, שהיה מקסים ובנוי היטב. היא הפתיעה אותי בסיפור ההיסטורי שברקע. וקראתי טת יהודית רותם שאת הכתיבה שלה אני ממש אוהבת.
תודה
לצפיה ב-'הסיכום השבועי'
הסיכום השבועי
16/06/2016 | 06:12
20
42

אז מה היה לנו השבוע

שבוע הספר נפתח
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18088351...

איפה הייתם ומה קניתם
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18088821...

הספר שאתם חייבים לקרוא
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18088826...

ידיעות וכתבות לרגל שבוע הספר
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18088356...

אנחנו על המפה
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18088558...

איפה אפשר להשיג את "גוג ומגוג" / מרטין בובר בזול
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18086497...

ביקורות והמלצות

"בעלי לא בבית" / מירב הלפרין – Maya Heler
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18088677...

"אהבה כואבת" טרילוגיה / רם אורן – dolevfima1983
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18088380...

"Constellation of vital phenomena" / אנתוני מארה – Gidi Shemer
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18087948...

"הזיפים של לזרוס" / לימור מויאל – לאורה101
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18087139...

"בית קיץ עם בריכה" / הרמן קוך – KallaGLP
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18086934...

"מרכבוןת באיילון" / לימור מויאל – לאורה101
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18087152...

"סוס אחד נכנס לבר" / דוד גרוסמן – פרפרי אהבה
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18086929...

"סינדר" / מאריסה מאייר – נעמי מGetBooks
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/276/18086148...

תודה רבה לכל המשתתפים

אז מה אתם קוראים בשבת

לצפיה ב-'קראתי מעט, אבל נהניתי מאוד'
קראתי מעט, אבל נהניתי מאוד
16/06/2016 | 10:06
1
77
בתחילת השבוע סיימתי את "במנהרות אשמדאי" מאת אליעזר שורץ. זהו ספר עיון המתבסס על מחקר ועל נסיונו האישי של הכותב, ועוסק בעבודות הכפיה של היהודים בשרות התעשיה הצבאית הנאצית. מעניין מאוד.

אחריו קראתי את "רוחות מלחמה" מאת הרמן ווק, ספר עב כרס (שני הכרכים) ומפורט מאוד על מאחורי הקלעים של המדיניות האמריקאית לפני הצטרפותה של ארצות הברית למלחמה. הספר "עטוף" כרומן, והשילוב הספרותי של הבדוי עם האמיתי עובד מצוין.

כעת אני עם המשכו העבה עוד יותר, "מלחמה וזכרון".

שבת שלום 
לצפיה ב-'שמחה שאת נהנית מהספרים של ווק. הם אהובים עליי במיוחד.'
שמחה שאת נהנית מהספרים של ווק. הם אהובים עליי במיוחד.
17/06/2016 | 07:11
16
לצפיה ב-'סיימתי את "הפצוע האנגלי". ברררררררררררררררררררררררררררר'
סיימתי את "הפצוע האנגלי". ברררררררררררררררררררררררררררר
17/06/2016 | 07:21
74
ממשיכה עדיין עם החלק של הסיפורים הקצרים שבספר "עיירת הגבול".
התחלתי את הספר "מיסטיק ריבר" של דניס לאהאן, שנראה ממש ממש טוב באופן מפתיע ביותר (לא צפיתי בסרט עדיין).
כמו כן, התחלתי את "לב בזירת הפשע" של תמר לוינסקי, שקיבלתי לסקירה מתפוז. טרם גיבשתי דעה, אבל הנושא בהחלט מסקרן.
לצפיה ב-'השבוע קראתי'
השבוע קראתי
17/06/2016 | 07:53
4
80
The Sparrow - מאת מרי דוריה ראסל - ספר שגמרו עליו הלל בכל רחבי הרשת אבל אני לא אהבתי אותו.

דמי מפתח - מאת יהלי סובול - ספר טוב מאוד אפרסם עליו המלצה.

Danger in High Heels - מאת ג'אמה הולידי - המשך הרפתקאותיה של מאדי ספרינגר מעצבת הנעליים והפאשניסטית. זה הספר ה 7 בסידרה והוא היה רק בסדר.

בנגאזי - ברגן בלזן - מאת יוסי סוכרי - שהיה אכזבה רבתית. עוסק בשואת יהודי צפון אפריקה. גם עליו אפרסם ביקורת.

The Paper Magician - מאת צ'רלי נ. הולמברג - ספר ראשון בטרילוגיה של קסמים ואופל שמסתברים כלא כל כך אופל. הספר הראשון חביב ביותר אהבתי היו בו רעיונות טובים. המשכתי לספר השני ובנתיים הוא בינוני ביותר.

אני ממשיכה וקוראת גם סיפורים קצרים מפרוייקט מעבורת - השבוע קראתי סיפור מצויין מאת ד ה לורנס - ניחוח כריזנטמות.
לצפיה ב-'מצער מה שכתבת על הספר של ראסל.'
מצער מה שכתבת על הספר של ראסל.
17/06/2016 | 17:52
1
38
אהבתי מאוד את "חוט של חסד" שלה.
לצפיה ב-'אולי הוא יותר ממוקד'
אולי הוא יותר ממוקד
17/06/2016 | 18:04
25
פחות ברברני פחות מנסה לגרום לקורא להזדעזע ופחות בונה מתח שלא ממומש.
לצפיה ב-'גם אני לא אהבתי את הדרור למרות כל התשבוחות.'
גם אני לא אהבתי את הדרור למרות כל התשבוחות.
17/06/2016 | 19:59
1
8
לצפיה ב-'התכוונתי לתשבחות (תודה מחשבות)'
התכוונתי לתשבחות (תודה מחשבות)
18/06/2016 | 05:03
8
לצפיה ב-'קורא את אהבת ציון של מאפו'
קורא את אהבת ציון של מאפו
17/06/2016 | 18:08
32
ושירים של אן סקסטון המושררת ששיכת לזרם שירת ודוי השירים שלה מעולים ואני מתחבר למחלת הנפש ולקורת חיה הקשים שמתבטאים נפלא בשירתה החושפנית ממש שירה זועקת אפילו שירת קרבים ממליץ בחום לקורא מי שיכול באנגלית זה הכי טוב' אני קנתי תרגום ושם הספר ' שעורים ברעב'.
לצפיה ב-'ממשיכה עם Finders Keepers'
ממשיכה עם Finders Keepers
17/06/2016 | 19:15
29
די בהתחלה עדיין, הגיבור הראשי עדיין לא הופיע...

שבת שלום
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
17/06/2016 | 19:26
5
65
ספר השבת שלי: ללכת בדרכך ג'וג'ו מויס.
לצפיה ב-'מאד אהבתי את הספר הזה.'
מאד אהבתי את הספר הזה.
17/06/2016 | 22:39
15
לצפיה ב-'ללכת בדרכך הוא ספר טיסה.'
ללכת בדרכך הוא ספר טיסה.
17/06/2016 | 23:04
54
מטיסים מהיד בשאט נפש.
לצפיה ב-'יופי של ספר'
יופי של ספר
18/06/2016 | 07:19
2
63
קראתי אותו אחרי שקראתי את ״אחד ועוד אחד״ המצוין. אחרי זה חששתי מ״ללכת בדרכך״ פן יפול בחבל העדין שמעל לתהום הפעורה בין ספר רגשי ויפה ל״רומן רומנטי״ רגשני ושמלצי. לטעמי, מוייס מצליחה ללכת ביציבות ועדינות על החבל הדק הזה. היא היתה יכולה בקלות לגלוש לכוון ה״ניקולס ספארקסיות״ (ספרות שלא חביבה עלי, אבל חביבה על רבים אחרים ולא פחות טובים ממני). משהו בהומור הציני ובאהבת הדמויות שלה כנראה עושה לי את זה.
מה שכן, עשיתי הפסקה יזומה ממוייס כדי לא להתאכזב מהאחרים.

אנדקוטה שהיתה לי עם הספרים שלה. לא הכרתי אותה ולא הכרתי את הפופולריות שלה. נתקלתי בה בעקבות המלצה. כשהייתי בביקור בישראל רציתי לקנות לקרובה שלי את הספר במתנה ונכנסתי לסטימצקי לבדוק אם יש בכלל תרגום עברי. אז נתקלתי בתופעה ששמה ג׳וגו׳ מוייס וישראל. שלשה ספרים שלה הופיעו בערימות רבי המכר. לא הייתי מודע בכלל להצלחה הכבירה שלה.
לצפיה ב-'מויס, מוסו, הרמל ודה רוניי, להזכיר רק כמה, הם פשוט'
מויס, מוסו, הרמל ודה רוניי, להזכיר רק כמה, הם פשוט
18/06/2016 | 08:02
1
54
עלבון לאנטליגנציה.
לצפיה ב-''
18/06/2016 | 08:13
8
לצפיה ב-'"העבודה", אניבל חרקובסקי'
"העבודה", אניבל חרקובסקי
19/06/2016 | 14:07
3
33
יצא במסגרת "אלדורדו", הסדרה הלטינו-אמריקנית שערך אוריאל קון לפני היות "סמטאות", "זיקית" ו-"תשע נשמות".
קראתי מרתונית ביומיים האחרונים, עד לסיום הספר.

עלילת הספר מתרחשת בתקופת המשבר הכלכלי בארגנטינה והוא נבחר (לא ברור על-ידי מי) כספר העשור הראשון של המאה שלנו.

הוא שנון, חריף, חכם ועם הומור שחור. אבל הוא גם קשה לעיכול משום ה...לא יודעת, סקסיזם? לא ברור לי אם כי אני כן חושבת שהמחבר כותב על כך באירוניה ולא משום שהוא שונא נשים. כמעט 100% מהגברים שם הם מניאקים ברמה כזו או אחרת, כל הנשים מתפשטות בזמן זה או אחר - למעשה אלה דרישות-סף לקבלת עבודה, כלשהי, בתקופה זו (וזה כנראה לא מנותק מן המציאות, על הכריכה האחורית מסופר שהספר לכד היטב את התקופה, שהוא למעשה קולם של רבות ורבים שחווה את המשבר הזה). יש שם גם סיפורים אירוטיים כיד הדמיון הטובה על המחבר.

כן נהניתי מהאבסורד, מהאירוניה של הכתיבה, מהחמלה פה ושם כן כלפי הדמות הראשית, לפחות. הסוף היה לי לא צפוי וקשה לעיכול. כל השפה של ספר, אבל, מנוכרת מדי לטעמי.

אז...אני בכל זאת שמחה שקראתי. זה לא ספר שגרתי ולא כזה שאני קוראת כל יום. הוא קריא מאוד רוב הזמן וחכם.

יש מאמר ברשת שמתייחס אליו ואל עוד ספרים מאמריקה הלטינית, ביניהם "זעם" של סרחיו ביסיו. שאקרא תיכף ולכן אני לא רוצה לקרוא כרגע את המאמר. אבל יעברו כמה ימים - החוויה תשקע - ואקרא קצת על הספר ברשת.

כרגע אני כנראה מתחילה לקרוא אוסף צנוע של מאמרים קצרים, "בעיניה", שיצא בהוצאת נעמת ועניינו מאמרים המתייחסים לעבודות דוקטור שכתבו המחברות, שהן זוכות מלגות נעמת למחקר. אחד המאמרים הקדים את יציאת ספרה לאור של ד"ר ענת גור על הקשר בין הפרעות אכילה אצל נשים לבין פגיעה מינית בילדות, שיצא בינתיים. האסופה היא משנת 2011 ונושאי המאמרים מעניינים.
לצפיה ב-'ואוו'
ואוו
20/06/2016 | 07:43
2
22
נראה ממש טוב.

אני מחכה להודעות שלך, את תמיד מחדשת לי כי את קוראת ספרים שאפילו לא שמעתי עליהם. הבחירות שלך מרתקות.
לצפיה ב-'תודה. לא יודעת. רוב הזמן זה מאוד זורם ונהניתי גם מההומור הדק'
תודה. לא יודעת. רוב הזמן זה מאוד זורם ונהניתי גם מההומור הדק
20/06/2016 | 09:12
15
ומהצגה של אבסורדים כאילו הם הדבר הנורמלי ביותר. אהבתי גם את השנינות ואת התרגום של פרידה פרס-דניאלי, שנראה לי מבריק וממש הערכתי את המאמץ.
אבל "זזתי בכסאי באי-נוחות" לאורך כל הקריאה, וגם בסופה, אולי ביתר שאת. אני לא יודעת אם אני ממליצה. מצד שני, אני שמחה שקראתי. אז...

כאמור אציץ במאמר לאחר שאקרא את "זעם", אולי יתגלו לי דברים חדשים, שתילה של הספר בקונטקסט רחב.
לצפיה ב-'המטרה של אוריאל קון בייסוד הסדרה הזאת, "אלדורדו"'
המטרה של אוריאל קון בייסוד הסדרה הזאת, "אלדורדו"
20/06/2016 | 09:24
14
בהוצאת כרמל, היתה חשיפה של הקהל הישראלי לספרות לטינו-אמריקנית מודרנית. הוא יצא נגד האקזוטיקה (לא זוכרת שזו היתה המילה המדויקת) הממוסחרת של ספריהם של מארקס וורגס יוסה, למשל, שעשו רעש בעולם ולדעתו הציגו תמונה מעוותת של הספרות הלטינו-אמריקנית בכללה (הוא כתב על זה פעם מאמר נוקב בהארץ) ורצה להציג תמונה שלמה יותר. בסדרה הזאת יצאו כ-12 ספרים ויש לי רובם כי נמכרו בזול במכירות של מחסני הוצאות בתל אביב.
הוא ממשיך בפעילות הזאת בהוצאות הבאות שהקים, "סמטאות", "זיקית" ועכשיו "תשע נשמות", שקראתי מהן כמה ספרים טובים, רק אחד מהם אמריקו-לטיני.
לצפיה ב-'שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות'
שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות
15/06/2016 | 22:42
9
9
לצפיה ב-'ספר זכריה על מנורת המקדש'
ספר זכריה על מנורת המקדש
15/06/2016 | 11:41
1
30
השבוע פרשת בְּהַעֲלֹתְךָ ההפטרה היא בספר זכריה על מנורת המקדש

"..כִּי הִנֵּה הָאֶבֶן אֲשֶׁר נָתַתִּי לִפְנֵי יְהוֹשֻׁעַ עַל אֶבֶן אַחַת שִׁבְעָה עֵינָיִם..

רָאִיתִי וְהִנֵּה מְנוֹרַת זָהָב כֻּלָּהּ וְגֻלָּהּ עַל רֹאשָׁהּ וְשִׁבְעָה נֵרֹתֶיהָ עָלֶיהָ ..

לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת. מִי אַתָּה הַר הַגָּדוֹל לִפְנֵי זְרֻבָּבֶל לְמִישֹׁר וְהוֹצִיא אֶת הָאֶבֶן הָרֹאשָׁה תְּשֻׁאוֹת חֵן חֵן לָהּ."

בשביל ירושלים
ללחוץ כדי לדעת
https://www.facebook.com/wapy.land
ש.ח.ירושלים

לצפיה ב-'60 שנה להצבת פסל המנורה ליד הכנסת'
60 שנה להצבת פסל המנורה ליד הכנסת
16/06/2016 | 19:15
22

מנורת הכנסת היא אנדרטת ברונזה בגובה כחמישה מטרים, הניצבת בקצה גן הוורדים, מול משכן הכנסת בירושלים. את המנורה העניקו אנשים שונים ובהם חברי הפרלמנט הבריטי כמחווה למדינת ישראל הצעירה בשנת 1956, והיא מעשה ידיו של בֶּנוֹ אֶלְקָן, אמן יהודי-בריטי ממוצא גרמני, שעמל עליה במשך שש שנים. המנורה מציגה כשלושים אירועים, ביטויים, דמויות ומושגים מכוננים בתולדות עם ישראל, ונחשבת ל"ספר לימוד" ויזואלי של ההיסטוריה היהודית לדורותיה.

מנורת הכנסת מציגה תבליטים של כ-30 אירועים, ביטויים, דמויות ומושגים, אותם ראה אלקן כחשובים והמשמעותיים ביותר בתולדות עם ישראל. עקב צורתה הסימטרית של המנורה – קנה מרכזי, ושלושה קנים מכל צד – החליט אלקן להציב את התבליטים שלא בסדר כרונולוגי דווקא, אלא זה כנגד זה לפי סדר הקנים. באופן זה כל תבליט קשור בקשר ענייני של ניגודיות או השלמה עם התבליט בקנה הנגדי לו. בקנה המרכזי הציב אלקן את האירועים, הדמויות והמושגים שאותם ראה כחשובים והעיקריים ביותר בתולדות עם ישראל.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A0%D7%95%D...
בסיס צמד הקנים הפנימיים מכוסה בעיטור גאומטרי מסולסל; בסיס הקנים האמצעיים מעוטר בפרחים ובסמלי שבטי ישראל; ולרוחב הקנים החיצוניים משני צדי המנורה מופיע הפסוק: "לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי, אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה, ד', ו'). מילים אלו לקוחות מנבואת זכריה, בה מופיעה מנורת זהב וענפי זית, ששימשו השראה לבחירת סמל מדינת ישראל:
בצילום מוזיאון הכנסת – בית-פרומין
בשביל ירושלים
ללחוץ כדי לדעת
https://www.facebook.com/wapy.land
ש.ח. ירושלים

לצפיה ב-'מגזים חדש להומוסקסואלים לוט-זין תרגומים, מאמרים '
מגזים חדש להומוסקסואלים לוט-זין תרגומים, מאמרים
14/06/2016 | 18:08
1
46
שירים, ספרות קלאסית ועוד
לצפיה ב-'השקת הספר אי קרוב רחוק - התיישבות יהודית בקפריסין'
השקת הספר אי קרוב רחוק - התיישבות יהודית בקפריסין
12/06/2016 | 23:40
36
שלום רב

מטעם הקתדרה ללימודי תולדות קק"ל ומפעליה באוניברסיטת בר-אילן ייערך ערב עיון לכבוד צאת ספרו של פרופ' יוסי בן ארצי

אי קרוב-רחוק: התיישבות יהודית חקלאית בקפריסין  1939-1883

האירוע יתקיים בשעה 17:00 ביום חמישי, י' בסיון תשע"ו -  16.6.2016
באולם ב"ק באוניברסיטת בר-אילן
הכניסה חופשית

לכתבה על הספר ראו

http://news.walla.co.il/item/2969104
לצפיה ב-'לרגל שבוע הספר - "מבט לאחור" מאת אמיר שרצר'
לרגל שבוע הספר - "מבט לאחור" מאת אמיר שרצר
10/06/2016 | 15:01
45
"מבט  לאחור"  מאת אמיר שרצר, בהוצאת "מרום תרבות ישראלית",
מגיש   אוסף  נוסטלגי  של תמונות  ישנות  משנות
החמישים  עד שבעים מלווים בסיפורים עכשוויים.
צילומים  אלה,  הלקוחים  מתוך  ימי  עבר  שלא  ישובו,
מנציחים  רגעים  מיוחדים  של  אושר,  תום  ופנאי.   

אתר הספר
http://srugim.wix.com/amir-book

בכישרון  רב,  עוטף  הסופר  כל  תמונה  במילים  וזיכרונות  מתוך
עולמו  הפרטי. לכל  תמונה  נרקם  סיפור  קצר,  לעתים
הומוריסטי  ללא  קשר  למקור.

הספר  מחזיר   את  הקוראים  אל  עולם  ארצישראלי  מקסים  ופשוט, אל  מקצועות  שהיו  ואינם,  משחקי  ילדות,  שמחות  קטנות,  ריגושים גדולים,  מאכלים  שאכלנו,  מקומות  בילוי  שפקדנו  ואהבות  שאהבנו.

לצפיה ב-'דרך המלך- יוסי הררי'
דרך המלך- יוסי הררי
16/06/2016 | 12:48
44
היי,
אני מחפשת לרכוש את הספר דרך המלך של יוסי הררי כבר תקופה ארוכה מאוד. הוא חסר בכל מקום שניסיתי.
מישהו יודע איפה אפשר להשיג את הספר? אולי יש מישהו שקרא ומוכן למכור אותו לאחר שסיים?
אשמח לכל עזרה! תודה :) 
לצפיה ב-'הוצאה חדשה לספר "הדרך לעין חדוד"'
הוצאה חדשה לספר "הדרך לעין חדוד"
17/06/2016 | 15:07
1
35
היום רכשתי לעצמי עותק של הספר שהוציאו מחדש, רציתי רק לכתוב שקניתי את העותק האחרון בסניף סטימצקי האהוב עלי, כנראה שהספר זוכה לעדנה 
לצפיה ב-'מצטער, קמתי לפני כמה דקות: "חרוד"'
מצטער, קמתי לפני כמה דקות: "חרוד"
17/06/2016 | 15:24
9
לצפיה ב-'הספר שאתם חייבים לקרוא'
הספר שאתם חייבים לקרוא
15/06/2016 | 22:36
84
בפרוץ שבוע הספר, גם כאלה שאינם תולעי ספרים בשגרה יוצאים לשוח בדוכנים ולנצל את ההנחות והמבצעים. אולי כמה מהם יציצו לכאן כדי לראות אילו המלצות יש לנו בשבילם...

זה הזמן שלכם להזכיר את הספרים שלדעתכם אסור להחמיץ את ההזדמנות לרכוש אותם בשבוע הספר, וגם להגיד במילה או שתיים למה הם חייבים, פשוט חייבים, להיות על המדף בכל בית בישראל
לצפיה ב-'איפה הייתם ומה קניתם'
איפה הייתם ומה קניתם
15/06/2016 | 22:25
15
88
ספרו לנו במהלך הימים הבאים איפה ביקרתם, באילו אירועים השתתפתם, מה ראיתם, מה חוויתם, וכמובן - מה קניתם
לצפיה ב-'הייתי בכיכר רבין...'
הייתי בכיכר רבין...
16/06/2016 | 10:18
1
186
... ולא קניתי ספרים.

לעומת זאת, קניתי שניים ביריד האלטרנטיבי של האחים גרין: "המרד על הקיין" ו"שלושה ארונות קבורה לבנים".

בכיכר התנדבתי לעזור בדוכן של הוצאת תמיר//סנדיק, הוצאה איכותית מאוד. כמעט על כל ספריה העליתי סקירות בבלוג, ואני ממליצה במיוחד על "הפרדס", "שיר לאיזי ברדלי" ו"אליזבת איננה". אוהבי ג'ין אוסטן יחגגו עם תרגומים חדשים של "אמה" ושל "על תבונה ורגישות", ועם תרגום חדש של "אהבה וידידות". (ולא, אני לא מקבלת עמלות, אבל כקוראת יש לי אינטרס בהצלחתה של ההוצאה, כדי שתמשיך להוציא ספרים יחודיים).

לצפיה ב-'אני גם אוהבת את הספרים של ההוצאה הזו'
אני גם אוהבת את הספרים של ההוצאה הזו
17/06/2016 | 06:52
103
התרגומים פשוט מקסימים והבחירות שלהם בספרים ממש מדברות אלי.
לצפיה ב-'אני'
אני
17/06/2016 | 06:55
99
הייתי בעיקר בעבודה
לא הספקתי לצאת בשעות שפויות שיאפשרו לי ללכת לאן שהוא.
מאידך החודש קניתי מלא ספרים באפליקציות הקריאה שזה מזעזע אותי רק לחשוב על החיוב בויזה
לצפיה ב-'ברוכים הנמצאים נעדרתי בגלל דלקת בעין'
ברוכים הנמצאים נעדרתי בגלל דלקת בעין
17/06/2016 | 20:55
3
96
הוצאת הקיבוץ המאוחד מוכרת עד סוף החודש את הספרים שאינם תחת הגנת חוק הספרים ב 50% הנחה. אני מתכוון להשלים את הטרילוגיה בית בקהיר שכתב נאג'יב מחפוד ולקנות את השער השני והשער השלישי.

אשמח להמלצות מכם

ההמלצות שלי לספרים שיצאו בקיבוץ המאוחד הן

"הר הקסמים" ו "מוות בונציה" תומאס מאן

אלזה מורנטה "אלה תולדות","האי של ארתורו","כזב וכישוף","ארצ'לי","הרדיד האנדלוסי"
לגבי הספרים האלה כדאי לבדוק קודם בסיפור חוזר

"דון קיחוטה" מיגל דה סרוואנטס

"צל הימים" בוריס ויאן

"לוליטה" נאבוקוב

לצפיה ב-'ברוך השב '
ברוך השב
17/06/2016 | 20:57
55
רק בריאות
לצפיה ב-'דלקת בעין זו צרה צרורה. ספריה של מורנטה נהדרים.'
דלקת בעין זו צרה צרורה. ספריה של מורנטה נהדרים.
17/06/2016 | 22:55
76
את הר הקסמים לא הצלחתי לקרוא ולא את לוליטה.
לצפיה ב-'הרבה בריאות.'
הרבה בריאות.
17/06/2016 | 23:09
23
לצפיה ב-'היריד האלטרנטיבי של האחים גרין'
היריד האלטרנטיבי של האחים גרין
19/06/2016 | 14:00
2
65
בתל אביב.
"אוריאן", שירה פנקס
"הציור האחרון של ג'אקופו מאסיני", צדוק צמח
"המעברים המאושרים", דוד טרבאי
"עצירה קצרה בדרך מאושוויץ", יורן רוזנברג
וחוברת הליקון לשירה 108 מסביבות ינואר 2015 כמדומני
כולם במצב מצוין ו-10 שקלים לאחד

יש להם גם קח/תן קחי/תני (רק על תשומת הלב הזאת אני מודה להם, לצמצם במעט את העיוות המגדרי של שפתנו) ואני מתכוונת לשים שם כמה ספרים. שמה ספר, לוקחת ספר. אבל אני אסתפק רק ב"שמה", בחמישי האחרון בערב לא היו בתיבה הזאת מציאות.

היום אלך לשם לקנות לאמא שלי את "פרידה מברלין" של אישרווד, שהזמנתי והגיע. ההורים שלי היו מנויים כמה שנים על עם עובד וזה אחד היפים משם. אבל בעותק שלהם חסרים עמודים (כל כפולה שניה חסרה החל מעמוד מסוים) אז התגייסתי לנסות לחפשו כי זכורה היתה לי האכזבה שלי בגיל נעורים, כשפתאום נקטע הספר. לבסוף קראתיו באנגלית אבל אני שמחה שאמא שלי תקרא אותו גם כן. לפחות הזהרתי אותה מראש על הפגם.

לצפיה ב-'התחדשי'
התחדשי
19/06/2016 | 21:12
1
39
אין המבחר? חשבתי לקפוץ לשם מחר ולראות מה אוכל למצוא (הייתי מביאה ספרים לתרום לקח/י-תן/י, אבל כנראה אגיע באוטובוס ולא נראה לי שארצה לסחוב גם בהלוך וגם בחזור)

לגבי עמודים חסרים - מאוד מתסכל! יצא לי לקנות פעם ספר כזה שלא סימנו עליו בדוכן שחסרים לו עמודים, ופתאום באמצע הקריאה נתקלתי בעמוד לבן ריק... ואחריו עוד כמה במרווחים שונים, 7-10 עמודים כאלה. אז בשלב כלשהו הלכתי לספריה העירונית, צילמתי את העמודים החסרים והדבקתי בספר שלי
לצפיה ב-'המבחר בקחי/תני עלוב. גרישם, ספרים שהם לא סיפורת'
המבחר בקחי/תני עלוב. גרישם, ספרים שהם לא סיפורת
20/06/2016 | 09:19
43
ולא עיון, ראיתי שם מין אינוונטר כזה של משהו חסר כל רלוונטיות. כל מיני מותחנים, חברה שלי ראתה שם משהו על "זונה מבנגקוק" או משהו כזה, הרי אין פיקוח על מה שאת שמה וזה בסדר. אבל זה לא בהכרח חייב להיות כך כל הזמן וזה משתנה, אני למשל הבאתי שניים ראויים והם נלקחו, לשמחתי.

ב-10 שקלים יש דברים טובים או לפחות, מושכים. "אוריאן" של שירה פנקס נמצא שם בעותק נוסף במצב טוב. ראיתי ספרים של מגד (הגמל....), נתן שחם. ישנו "המוזה והבת" שהסיבה היחידה שלא לקחתי אותו היא שאני רוצה לקרוא אותו יום אחד באנגלית. ראיתי גם את "שלושה סיפורי אהבה" של הדיה. המבחר של ה-10 משתנה כל יום ובחנות הם מוכרים הכל ב-20% הנחה. יש ספרי שירה שהייתי לוקחת מבפנים, למשל. אבל עוד רבים גם בסיפורת.

פשוט אין לי מקום בבית ואני גם חסה על הכסף.

אמא שלי באמת הצטערה מאוד כשסיפרתי לה שהספר חסר עמודים, היא רק בעמודים הראשונים והחסרים מתחילים בשליש השלישי. חבל, כי זה ספר ראוי (על-פיו רקח מי שרקח את המחזמר "קברט"). אבל נמצא עותק, במצב סביר (כיאה לספר בן 40), במחיר טוב, ואני מביאה לה אותו.

אגב, אוריאל קון מתשע נשמות נמצא ביריד בכיכר והוא מוכר גם את ספרי "סמטאות" ו"זיקית". שוב, אני לא קונה כי אני חייבת למתוח קו היכנשהו, אחרת אחזור הביתה גם עם 50 ספרים. ופשוט אין מקום ואין צורך.
לצפיה ב-'מסתבר שאצטרך ללכת בחום לבית ההוצאה של הקיבוץ המאוחד'
מסתבר שאצטרך ללכת בחום לבית ההוצאה של הקיבוץ המאוחד
20/06/2016 | 00:05
64
חיפשתי את החלק השני והחלק השלישי של "בית בקהיר" פרי עטו של נגיב מחפוז. נסעתי לכיכר והספרים לא הוצגו למכירה.

יצאתי בסוף עם הקומדיה האלוהית של דנטה ואני מקווה להריח לפחות
לצפיה ב-'הייתי היום בככר רבין בת"א'
הייתי היום בככר רבין בת"א
20/06/2016 | 21:57
69
קודם עברתי דרך היריד האלטרנטיבי אצל האחים גרין, וקניתי את "בעין החתול" של חביבה פדיה שכבר הספקתי לקרוא ממנו קצת והוא עושה רושם ממש טוב (אפשר לקרוא שני פרקים באתר עם עובד). בסלסלות ה-10 ש"ח מחוץ לחנות לא מצאתי משהו שמצא חן בעיני, אז הספר הוא במחיר "מלא" - 32 שקלים שלמים

המשכתי לדוכן של ידיעות ספרים כי היה לי קופון לקניית "מהלכת בדרכה" של מלכה פיוטרקובסקי ב-40 ש"ח ואמא שלי כבר מזמן התעניינה בו. הסתבר שיחד איתו אפשר לקנות עד 3 ספרים נוספים מאותו דוכן (ספרי יהדות) גם כן ב-40 ש"ח כל אחד, אז קניתי לה גם את "מנהג נשים" של עליזה לביא, ובשבילי את "חוה לא אכלה תפוח" של הרב חיים נבון.
בנוסף קניתי את "הוא חזר" של טימור ורמש שמאוד סקרן אותי.

היה שפע עצום של דוכנים, בחלק מההוצאות היו מבצעי 3 ב-100 או 2 ב-100. ראיתי הרבה ספרים שאם הייתי במכירה של איתמר והם היו עולים 10 ש"ח הייתי לוקחת בלי לחשוב פעמיים, אבל כאן כבר היססתי. בכל אופן, את המבצעים של צומת ספרים אני עוד מתכוונת לנצל עם כרטיס מתנה שקיבלתי ליום ההולדת וטרם עשיתי בו שימוש. נראה לי שאקנה את האחרון בסדרת פנדורין שטרם צירפתי לאוסף
לצפיה ב-'הייתי (שוב) אצל האחים גרין'
הייתי (שוב) אצל האחים גרין
21/06/2016 | 19:25
57
ואלה הספרים שחזרו אתי הביתה:
ילדה / אלונה פרנקל 
הקמע / מארק קורזם
סתיו ירוק / נתן שחם
פעמון בקיונג'ו / נתן שחם
הנילוס הלבן / אלן מורהד
מלון הונולולו / פול תרו
לצפיה ב-'ניצלתי את כרטיס המתנה ל"צומת" שקיבלתי'
ניצלתי את כרטיס המתנה ל"צומת" שקיבלתי
26/06/2016 | 22:29
1
38
וקניתי 2 זוגות של 2 ב-99 -
"מרכבת היהלום" האחרון בסדרת פנדורין
"אובלומוב" / איוואן גונצ'רוב
"קולו של המלאך" / גיום מוסו
"תל אביב נואר" / בעריכת אתגר קרת ואסף גברון, שכבר סיימתי לקרוא

וגם את The Martian באנגלית
לצפיה ב-'איזה כיף לך'
איזה כיף לך
26/06/2016 | 22:42
27
YYY The Martian

התענגתי עליו אני מקנאת בך.
לצפיה ב-'בקורת על הספר "בעלי לא בבית"'
בקורת על הספר "בעלי לא בבית"
15/06/2016 | 16:09
1
61

ספר טוב הוא קודם כל ספר מעניין !  ואכן הספר מעניין אני קראתי אותו בהנאה  ובתוך  כמה שעות.  אמנם הסופרת מירב הלפרין כתבה את הספר בגוף ראשון אך במציאות  היא אשה לא נשואה ודמותה ממש הפוכה לאותה עו"ד בת בלי שם גיבורת הספר. מכאן שהספר נארג אולי מספורי חברותיה הנשואות והגרושות והיא שומעת סיפורים כאותה טליה החברה שבספר.
נראה לי שבתמונה שעל הספר  "בעלי לא בבית"  בה ניראת דמות אשה  אלגנטית
לבושה בחליפת מכנסיים שחורה ומחוייטת  העוברת  בנעלי עקב גבוהות מעל  גמד צעצוע   שוכב שנעקר משורש.  ניראה לי  שדווקא תמונה זו משקפת בעיני יותר מכל את הרעיון המרכזי של הספר:  נישואיה  הראשוניים  של הגיבורה  היו  עבורה כצעצוע ננסי  שנעקרו  מכל שורש ועתה היא  צועדת מעליהם באלגנטיות מחוייטת  משאירה אותם מאחוריה ופניה קדימה !

חיה הלר

לצפיה ב-'קראתי את הספר הוא היה מקסים'
קראתי את הספר הוא היה מקסים
15/06/2016 | 16:51
36
באמת
ברוכה הבאה
לצפיה ב-'אנחנו על המפה '
אנחנו על המפה
15/06/2016 | 13:10
6
107
תודה קאלה על ההמלצה הנפלאה שהגיעה לעמוד הראשי של תפוז.
לצפיה ב-'אנחנו על המפה 2 '
אנחנו על המפה 2
15/06/2016 | 16:50
2
64
תודה לאורה על ההמלצה המקסימה שזכתה להגיע לדף הראשי של תפוז.
לצפיה ב-'יפה לנו כפורום שהפצענו בראשי '
יפה לנו כפורום שהפצענו בראשי
15/06/2016 | 22:00
1
14
לצפיה ב-''
16/06/2016 | 01:21
4
לצפיה ב-'אנחנו על המפה 3'
אנחנו על המפה 3
15/06/2016 | 22:23
2
59
הפורום קודם לעמוד הראשי של תפוז לרגל שבוע הספר
לצפיה ב-' אם כי כמובן '
אם כי כמובן
16/06/2016 | 01:20
1
43
זה שמישהי שוקלת לבטל את החתונה שלה חשוב יותר.
לצפיה ב-'נו, ברור, זה יותר חשוב אפילו ממצב יחסי ישראל-ארה"ב'
נו, ברור, זה יותר חשוב אפילו ממצב יחסי ישראל-ארה"ב
16/06/2016 | 06:11
9
לצפיה ב-'הטרילוגיה אהבה כואבת מאת רם אורן'
הטרילוגיה אהבה כואבת מאת רם אורן
15/06/2016 | 00:02
4
59
סיימתי הערב, במהלך משחקן של פורטוגל ואיסלנד, את הספר השלישי בטרילוגיה אהבה כואבת של רם אורן.
טרילוגיה מופלאה ומצוינת, מומלץ בחום. מיד אעלה כאן את ההמלצה על כל השלישיה.
לצפיה ב-'אהבה כואבת 1: שירי - רם אורן'
אהבה כואבת 1: שירי - רם אורן
15/06/2016 | 00:05
2
33
ספר מופלא זה הוא החלק הראשון בטרילוגיה המתרחשת באחת התקופות הסוערות בתולדות המדינה. 335 עמודים.

בעיצומן של מהומות דמים בין יהודים וערבים נשזרות פרשיות חייהם של אנשים שיד הגורל קישרה ביניהם: נערה יפהפייה בת 18 עולה לארץ עם משפחתה דלת האמצעים ומחפשת דרך קלה לאושר ולעושר, קצין בריטי מצטיין מוכן לבצע כל פשע כדי לזכות בליבה של צעירה יהודייה שבה התאהב נואשות, פקיד בכיר בצפת מוריש את כל רכושו לרקדנית עירום, ילד יהודי ניצל מהתקפת מחבלים ונאסף לביתה של משפחה ערבית, נסיך סעודי עתיר נכסים מבקש לשאת לאישה נערה מעכו המסרבת להיענות לחיזוריו.
כל אלה ופרשיות רבות אחרות משתלבים בחלק הראשון של הטרילוגיה.

לצפיה ב-'אהבה כואבת 2: דני - רם אורן'
אהבה כואבת 2: דני - רם אורן
15/06/2016 | 00:06
1
19
ספר מצוין זה הוא החלק השני בטרילוגיה העוסק בשנים הראשונות שלאחר קום המדינה. 343 עמודים.

עלילת החלק השני של הטרילוגיה "אהבה כואבת", מתרחשת על רקע מלחמת 1948 והשנים שאחריה. במרכז הספר עומדת דמותו של דני, הילד היהודי שאומץ על ידי משפחה ערבית ונמלט ממנה. מלוות אותו דמויות נוספות שהיו חלק בלתי נפרד מסיפור החלק הראשון.  החלק השני הוא גם סיפור על אנשים המוכנים לסכן את חייהם למען אהבתם, על נערה המתקוממת נגד גורלה, על פליטים מרי נפש שאין להם מה להפסיד, על פרשיות ריגול נועזות, על חטיפה בצהרי יום ועל מרדף לחיים ולמוות.
לצפיה ב-'אהבה כואבת 3: אמירה'
אהבה כואבת 3: אמירה
15/06/2016 | 00:07
13
ספר מצוין זה הוא החלק השלישי והאחרון בטרילוגיה העוסקת בסיפורם של שירי, דני, באשירה ואיתן. החלק השלישי עוסק בעיקר סביב בתם של דני ובאשירה וסביב בנם של שירי ואיתן. 320 עמודים.

אמירה, בתם היפה של באשירה הערביה ודני היהודי, חולמת להיות רקדנית. בחוג למחול של בית הספר שבו היא לומדת, היא מגלה כישרון רב וצוברת הישגים. לכאורה צפוי לה עתיד מזהיר, אבל הגורל רוצה אחרת וחייה מתהפכים למן הרגע שבו היא מוזמנת לרקוד במסיבת גן של אחד מעשירי חיפה.
בעל כורחה נקלעת אמירה למערבולת בלתי נשלטת של אהבה, תשוקה וייסורים קשים. חסרי אונים ניצבים הוריה נוכח מצבה העגום, עד שמגיעה הישועה ממקור לא צפוי.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצות.'
תודה על ההמלצות.
16/06/2016 | 01:23
27
אישית, פחות מתחברת לכתיבתו של רם אורן.
לצפיה ב-'ידיעות וכתבות לרגל שבוע הספר'
ידיעות וכתבות לרגל שבוע הספר
14/06/2016 | 22:46
4
51
שאלון הספרות הגדול

הוצאות ספרים ממליצות על ספרי ההוצאות המתחרות

מהם הספרים הכי נקראים בתל אביב

שבוע הספר האלטרנטיבי

ילדים שגדלים בסביבה ספרותית עתידים להרוויח כסף רב יותר כמבוגרים (ועוד כמה ידיעות מעניינות)

אתגר הקריאה של אתר מאקו

"מצעד הספרים" של משרד החינוך

מי האנשים שמבקרים בספריה מדי שבוע

העורך שמוביל קו אלטרנטיבי לספרות נוער

עד כמה אתם מצטטים ספרים בלי לדעת

המסמכים האינטימיים והנדירים של הספרות העברית

לצפיה ב-'אתר Ynet משיק מגזין ספרות חדש - "סימניות"'
אתר Ynet משיק מגזין ספרות חדש - "סימניות"
17/06/2016 | 17:17
43
על פניו נראה מאוד נחמד

לצפיה ב-'הלקטורים: האנשים שקובעים היום מה תקראו מחר'
הלקטורים: האנשים שקובעים היום מה תקראו מחר
18/06/2016 | 22:32
1
17
לצפיה ב-'אני באמת לא יודעת'
אני באמת לא יודעת
19/06/2016 | 06:46
15
עד כמה הם רלוונטיים עבור מי שקורא באנגלית. אני נכנסת לאמזון קוראת המלצות, מסתכלת על דירוג, משווה לגודרידס בודקת את ההתפלגות של המצביעים וקונה. דירוג מ 5000 קוראים או אפילו 1000 קוראים וחוות דעת טובות ורעות נותנות לי תמונה מספיקה על הספר. אני תמיד קוראת גם חוות דעת חיוביות וגם שליליות לפני הקניה. כך יוצא שאת רוב הספרים אני קוראת לפני שתרגמו או לפחות רכשתי לפני שתורגמו ללא קשר לתרגום ולקטורה.

גם תמיד יש את הסופרים שכבר אני יודעת שאקרא כי הם כבר מוכרים לי.

כמובן שהם רלוונטיים לספרים במקור של סופרי ביכורים לפחות ולספרים בשפות שונות מאנגלית.
לצפיה ב-'טור מיוחד של "הזירה הלשונית" לשבוע הספר'
טור מיוחד של "הזירה הלשונית" לשבוע הספר
18/06/2016 | 22:33
11
לצפיה ב-' שבוע הספר תשע"ו נפתח '
שבוע הספר תשע"ו נפתח
14/06/2016 | 22:29
18
133
הנה הגיע החג של חובבי הספרים, ואירועי שבוע הספר נפתחים ברחבי הארץ.

באתר משרד התרבות והספורט התפרסמה תוכניית אירועים שייערכו במהלך שבוע הספר בספריות ובמקומות נוספים - קישור להורדת התוכניה בפורמט PDF.

זמני פתיחת הדוכנים בת"א, ירושלים וכפר סבא - כאן, ויישובים נוספים - כאן (יש גם פייסבוק)

אתר דה מארקר סוקר את המבצעים השונים שמציעות ההוצאות והרשתות (קישור נוסף לכתבה).

ואחרי כל זה, איך לא מתרוששים בגלל כל הרכישות? ארגון "פעמונים" בצרור עצות מועילות.

אתם מוזמנים לשתף את כולנו במבצעים ומכירות מיוחדות בהם נתקלתם, ושיהיה לכולם חג ספר שמח
לצפיה ב-'תמיר סנדיק פרסמו את המבצעים לשבוע הספר'
תמיר סנדיק פרסמו את המבצעים לשבוע הספר
14/06/2016 | 22:53
109
מבצעים מצויינים
https://www.tamirsendik.co.il/שבוע-הספר-הגיע-הללויה/
לצפיה ב-'שבוע הספר ברשת סיפור חוזר'
שבוע הספר ברשת סיפור חוזר
15/06/2016 | 09:04
1
91
הקשיבו הקשיבו, כל הספרים בחנויות ב15 שקלים בלבד*, וספרים פגומים החל מ-5 שקלים

לצפיה ב-'יש מבצע בלמדא (אני הייתי ברעננה צפון)'
יש מבצע בלמדא (אני הייתי ברעננה צפון)
15/06/2016 | 11:53
60
שלושים אחוז הנחה על כל הספרים בחנות, מומלץ בחום 
לצפיה ב-'מבצעי הספריה החדשה'
מבצעי הספריה החדשה
15/06/2016 | 10:42
66
פרטים כאן (המבצעים מוצעים לחברי המועדון, ההרשמה חינם)
לצפיה ב-'שבוע הספר האלטרנטיבי של 'האחים גרין''
שבוע הספר האלטרנטיבי של 'האחים גרין'
15/06/2016 | 12:24
56
מעתיקה מדף האירוע בפייסבוק:

יש אלטרנטיבה לתרבות הרווח והרשתות הגדולות!

בואו לפסטיבל עצום של ספרים, סופרים ומשוררים: מטרים ספורים מכיכר רבין ומשבוע הספר העברי, נקיים באחים גרין את שבוע הספר האלטרנטיבי - מסורת ששמה את הסופרים והמשוררים לפני ההוצאות והרשתות:

★ אלפי ספרים ב-10 שקלים בלבד ★ מכירה ישירה של ספרי משוררים וסופרים עצמאיים ★ שוק קח-תן של ספרים ★ 20% הנחה על כל מלאי הספרים שלנו ★ אירועים שוטפים והמון תרבות אלטרנטיבית 

**פרישמן 90 בת"א, בין ה-15 ל-25 ביוני, כל יום מ-09:00 עד-23:00
לצפיה ב-'ב-GetBook יש 35% על כל הספרים ו-50% על ספר שלישי :)'
ב-GetBook יש 35% על כל הספרים ו-50% על ספר שלישי :)
15/06/2016 | 12:28
46
כולל מוגנים...

למי שעוד לא ניסה דיגיטל ורוצה, החל מהיום אם מורידים את האפליקציה - מחכים לכם בפנים פרקים ראשונים של 10 רבי מכר מדוברים במיוחד, להתנסות בחינם... (באנדרואיד, לא באייפון לצערי, אפל משגעים אותנו)
(האפליקציה בגוגל פליי: https://play.google.com/store/apps/details?id=co.i...

ולמי שקורא הרבה כל השנה, יש מסלול "חופשי חודשי" לקוראים מכורים, עם הנחות קבועות כל השנה!

לצפיה ב-'כל הספרים באתר evrit בהנחה'
כל הספרים באתר evrit בהנחה
15/06/2016 | 13:05
47
עד 40% על כל הספרים

לצפיה ב-'מבצעים באתר booxilla'
מבצעים באתר booxilla
15/06/2016 | 13:12
1
55
לצפיה ב-'פעמיים ביום מבצע ל 10 זוכים בספר חינם'
פעמיים ביום מבצע ל 10 זוכים בספר חינם
15/06/2016 | 18:08
58
לצפיה ב-'סלע מאיר חוגג את שבוע הספר ואת ביטול חוק הספרים'
סלע מאיר חוגג את שבוע הספר ואת ביטול חוק הספרים
15/06/2016 | 18:04
3
88
ההזמנה
לצפיה ב-'אני רק שאלה...'
אני רק שאלה...
15/06/2016 | 20:33
2
76
זהו, נגמר עידן חוק הספרים באופן רשמי וגמור? בסיפור חוזר הקפידו על שמירה בנושא זה, אני רוצה לבשר בחנות שזהו, עבר זמנו 
לצפיה ב-'הוא יבוטל סופית בספטמבר אם אני לא טועה'
הוא יבוטל סופית בספטמבר אם אני לא טועה
15/06/2016 | 20:38
1
64
כל ספר שיצא עד אז יהיה מוגן 18 חודשים.
לצפיה ב-''
15/06/2016 | 20:55
45
אמשיך לעקוב אחר העניין
לצפיה ב-'8 ספרים ב-100 ש"ח במקום 7 ב-100 בהיכל מנורה מבטחים (נוקיה) '
8 ספרים ב-100 ש"ח במקום 7 ב-100 בהיכל מנורה מבטחים (נוקיה)
19/06/2016 | 06:18
3
79
יד אליהו, ת"א.

בנוסף, יש הגרלה דרך דף הפייסבוק:

לצפיה ב-'שאלה - ספרים בהיכל מנורה מבטחים'
שאלה - ספרים בהיכל מנורה מבטחים
20/06/2016 | 11:13
2
56
האם ניתן למצוא שם גם ספרי עיון 
או בעיקר סיפורת? תודה
לצפיה ב-'יש גם ספרי עיון. קנייה נעימה.'
יש גם ספרי עיון. קנייה נעימה.
20/06/2016 | 11:19
1
18
לצפיה ב-''
20/06/2016 | 11:42
4
לצפיה ב-'אלו הספרים שהזזמנתי'
אלו הספרים שהזזמנתי
24/06/2016 | 02:13
39
1 .פאוסט של גתה, מחכה לו כבר בקוצר רוח נראה לי זה ספר נפלא קראתי חלקים בן יהודה והיה מדהים במיוחד מהחריזה והדמיון .

2. גן העדן האבוד:; זה ספר שאני מחפש אותו כבר כמעת חצי שנה ומצאתי עותק שלו בוקספר ב 300 שקל .לא זול אבל ויצירה מכוננת וחשוב לי לקוורא אותה .

3. פרחי הרע תרגום אליהו מטויס ספר של המשורר הצרפתי בודלר שגם זה הכני שבחרתי לי  יש לי תרגום של די מנור והוא נפלא אבל גרס מקוצרת מאוד ומכילה רק שליש מכמות השירים אז אני רוכש תגרסה היותר מלאה

4 שאה נאמה אפוס ענק בגרסה מקצורת בתרגמו של כגן מקווה להנות

5 ואחרון מוטרומפזות אבדיוס קראת חלקים בתרגום של בבן יהודה ועשה לי חשק לקורא

אלו ספרי השירה שאני קונה

ספרי פרוזה
שדים
דון קיחוטה
מובי דיק
מלחמה ושלום
מלכוד 22
וטום סויר

זה מה שאני מזמין את ספרי השירה כבר הזמנתי
לצפיה ב-'מרכבות באיילון/ לימור מויאל'
מרכבות באיילון/ לימור מויאל
11/06/2016 | 23:38
5
58
'המתחיל המצווה אומרים לו ,גמור'...
מכיוון שכך אני מביאה גם את סיפרה הראשון של לימור מויאל.
כמו שציינתי לעיל מדובר בז'אנר חדש בעברית MM - Men Men על יחסים בין גברים.

2015 הוצאת הליקון/ גוונים ( לא ברור לי )
770 עמודים

לדן גרין היה הכל, או כך נראה לפחות, בעל חברה מצליחה בתחום הביוטכניקה בן 34 , גר בהרצליה פיתוח, עשיר, חתיך ,נשוי...
אז למה העיניים הכחולות שלו נראות כל כך מיוסרות ועצובות, מה מסתתר מאחוריהן ? מי אתה באמת דן גרין ?
זהו ,שגם הוא כנראה לא בדיוק יודע. כל חייו התכוונן לרצות את אביו, את אימו איבד בגיל צעיר. אביו נפטר לפני שנתיים והוא לא ממש מוצא את עצמו. נפגש בעיקביות עם פסיכיאטר ומנסה להבין את ישותו  ולהשלים עם חייו.
בעקבות המלצה מאשתו של אביו הוא 'פוצח' במשימת התנדבות ו'מאמץ' חייל בודד, תום.

תום הוא ישראלי במקור שהוריו ירדו לארה"ב ובעקבות נסיבות מיוחדות החליט לעלות לארץ, להתנדב לצה"ל ,להפוך ללוחם ולשרת את ארצו. הוא הומו מוצהר ובהחלט גאה.
הפגישה בין השניים מטלטלת את עולמם, כל אחד מסיבותיו הוא. 
תום נופל למלכודת שמאז ומעולם תמיד היה מודע לה ונזהר ממנה מאד אך בעל כורחו הוא מתאהב בדן, דן הסטרייט. הוא אינו יודע מה לעשות עם רגשותיו ומנסה להפנותם למקור אחר.

דן מצידו כלל אינו מבין מה נפל עליו ומה פשר ההתנהגויות, הרגשות והמחשבות שעולות בו מול תום הוא רק יודע שהוא מרגיש יותר טוב מבעבר בנוכחות הבחור הצעיר, המחויך והסרקסטי שמביא עניין לביתו. הם משחקים יחד, מבלים, מטיילים, מתאמנים, יוצאים לעיר ומתקשרים בשיחות לתוך הלילה.
ביחד ובעידודו של תום דן סוף סוף מתוודא למשפחתו, אלה שעדיין בחיים...

לאט לאט ימצאו החיים, החיוניות, הנחישות והאהבה את דרכם לתוך חייהם במערבולות של דרמה, עצב וכאב. סיפור אהבה רחב יריעה ומלא במשמעות בין שני אינדיבידואלים שמוצאים את החדווה שבאיחוד הנשמות והגוף.

הספר כתוב בצורה רהוטה, מלא בתובנות פסיכולוגיות על החיים ומשמעותם, על מהות האושר והדרך להשיגו. על הנאמנות לעצמך ותיקון אישי, על הנכונות להעמיק לתוך הנפש כדי ללמוד לחיות טוב ובהרמוניה עם עצמך ועל משמעות הדברים האמיתיים בחיים. הספר מלמד על אהבה , אהבה מורכבת, אהבה שונה לאנשים השונים בחייך כולל אהבה אם, אב ואח ואף אחווה חברית ממקום של שוויון.
שווה ומומלץ, אני מאד אהבתי וחוזרת מידיי פעם לעיין בו.
לצפיה ב-'תודה המלצה מקסימה'
תודה המלצה מקסימה
12/06/2016 | 17:03
3
24
הספרים הופכים להיות ארוכים יותר ויותר. את חושבת שהספר מחזיק באמת 770 עמודים? לפעמים האורך הוא תוצאה של התברדקות בעלילה או סתם מריחה ואז אני מרגישה שפשוט אני משחיתה זמני לשווא.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
12/06/2016 | 17:18
2
29
אין התברדקות בעלילה או מריחה כלל. הסיבה לדעתי לאורך היא בגלל שמקדישים המון מלל ומחשבה על תכנים ותובנות פנימיות, פסיכולוגיות, מאד מעוררות מחשבה, מאד עמוקות וכמובן יש תפניות בעלילה המעצימות את הדרמה ומסבירות את התנהגות הדמויות.
ד.א. מכיוון שאני קוראת דיגיטלית אין לי דרך לדעת באמת כמה עמודים יש אלא מסתמכת על מה שמופיע בתחתית המסך. בספר השני 'הזיפים של לזרוס' יש לפי זה 1020 עמודים. בכל מקרה אני בד"כ מעדיפה ספרים עבי כרס.
לצפיה ב-'אה.'
אה.
12/06/2016 | 17:54
1
26
טוב בדקתי באמזון, מדובר על 315 עמודים שזה בהחלט סביר.
מה שמעצבן אותי שבאמזון הוא נמכר ב 2.99 דולר שזה בערך 12 שח לאחר תרגום. ובארץ הוא עולה 25 שח בקובץ דיגיטלי (נכון לעכשיו שיש מבצעים של שבוע הספר ) פשוט מעצבן ביותר.
לצפיה ב-'מסכימה, באמת מאד מעצבן.'
מסכימה, באמת מאד מעצבן.
12/06/2016 | 18:27
11
לצפיה ב-'תודה, גם זה נשמע מעניין.'
תודה, גם זה נשמע מעניין.
13/06/2016 | 10:17
6
לצפיה ב-'המלצה חמה על ספר'
המלצה חמה על ספר
14/06/2016 | 01:27
4
150
קודם כל, שלום לכולם. אני קורא פה (לא באופן קבוע) אבל מעולם לא כתבתי בפורום (למיטב ידיעתי...).
אני מעוניין לצאת מהקונכיה ולו בשביל להמליץ על ספר שהיום סיימתי לקרוא אותו ועדיין הראש כולו שם. חיפשתי בארכיון ולא מצאתי התייחסות, אז מצרף פה.

מדובר לטעמי בספר שהוא לא פחות מיצירת מופת. הוא קשה. לא קשה מבחינת הכתיבה. הוא מאד קריא וסוחף. הוא קשה כי הוא עושה לך קשרים במעיים וקורע חתיכות מהלב (ואז מחבר אותן מחדש).

הספר נקרא:
Constellation of vital phenomena
זהו ספר ביכורים של סופר אמריקאי בשם אנתוני מארה והוא נכתב ב- 2013 (אבל הכרתי אותו רק עכשיו).
הוא גם תורגם לעברית (״קונסטלציה של תופעות חיוניות״). אני קראתי את המקור אז לא יכול להעיד על איכות התרגום.

הספר מתמקד ב- 5 ימים ב- 2004, אבל מדלג אחורה וקדימה ולמעשה מכסה את התקופה של שתי מלחמות העצמאות בצ׳צניה. הוא אמנם מתרחש בצ׳צניה, אבל הוא יכול היה להיכתב על סוריה של היום, על יוגוסלביה של פעם, על גרמניה, או על כל מקום אחר בו הציוויליזציה קורסת מסביב לאנשים הפשוטים. מקום שבו כל מה שהכרת כבר איננו עוד.
הסיפור מתמקד באחמד, רופא כפרי שמציל ילדה של חברו הטוב על ידי כך שהוא מבריח אותה מהכפר לבית חולים חצי נטוש בעיר הקרובה, ובסוניה, רופאה באותו בית חולים, שהגיעה לשם מלונדון כדי לחפש את אחותה שאותה היא השאירה מאחור בתקופת המלחמה הראשונה. הסיפור נע בין שנייהם, ונודד לאחות, ולאנשים שונים שמקושרים לחיים של השניים, כשאת כולם מחברת בקשר אנושי אחד גדול- הילדה בת ה- 8, Havaa.
בית החולים הוא הסמל של כל הסיפור ושל כל החיים. מקום חצי הרוס שמעט האנשים שנשארו בו מתעקשים להמשיך בשגרה המטורפת ולו רק כדי למצוא את האנושיות שבתוכם.
סיפור עם בגידות וגם הרבה נאמנות, עם הרבה הומור חד וציני, הרבה אכזריות, אבל מעל לכל- מקום לחמלה ואנושיות.
אני מודה שלקח לי כמעט חודש לקרוא אותו כי כל פעם יכולתי רק קצת. שוב, זה לא שהוא לא סוחף. הוא כן, אבל הוא טעון.

לצפיה ב-'המלצה נהדרת '
המלצה נהדרת
14/06/2016 | 18:11
42
ברוך הבא לפורום, אנחנו שמחים שכתבת.

לצפיה ב-'ברוך הבא. תודה על ההמלצה המקסימה שעושה חשק לקרוא.'
ברוך הבא. תודה על ההמלצה המקסימה שעושה חשק לקרוא.
14/06/2016 | 20:57
9
לצפיה ב-'ניסיתי. לא התחברתי ולא אהבתי.'
ניסיתי. לא התחברתי ולא אהבתי.
16/06/2016 | 12:45
6
לצפיה ב-'אפילו השם תפס אותי , תודה על ההמלצה!'
אפילו השם תפס אותי , תודה על ההמלצה!
17/06/2016 | 01:59
7

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח
סולו עיצוב גרפי לימודים אונליין
עיצוב גרפי בלי לצאת מהבית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה