לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2482924,829 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

לצפיה ב-'הכלה ממומביי. ספר נפלא'
הכלה ממומביי. ספר נפלא
18/12/2016 | 09:13
7
83
שלום,
עכשיו סיימתי לקרוא את הספר הנפלא הזה. פעם ראשונה שהתוודעתי לסופרת הזאת. אחפש עוד ספרים שלה. כמה יש בעברית?
יש לי שאלה למי שקרא את הספר: (למי שלא קרא  לא רוצה לעשות ספוילר פה). גם עם סיום הקריאה נותרה לי תחושה שכמה דברים לא פתורים, אולי זה נועד בכוונה ואני לבטח לא מצטיינת בפיתרון חידה בלשית. נשארתי מבולבלת. אלה התהיות שנשארתי אתן:
1. מי לבסוף היתה הדמות הגבוהה שהיכתה את לינדה במחסן? האם יש מרזים או פיתרון לזה בספר?
2. האם בסוף הספר מנסה הסופרת לרמוז שאולי בכלל זה מישהו אחר , שחקן הבאולינג, הוא הרוצח?

אשמח לקבל המלצות על ספרי מתח משובחים עם עוצמה עומק פסיכולוגי כמו ספר זה.
לצפיה ב-'טרם קראתי, אך עשית לי חשק.'
טרם קראתי, אך עשית לי חשק.
20/12/2016 | 18:22
1
37
הסופרת, אגב, היא קארין פוסום.
לצפיה ב-'מתח ועומק פסיכולוגי'
מתח ועומק פסיכולוגי
25/12/2016 | 16:35
21
כשאני קוראת ספר מתח לא מספיק לי רק ה"מתח". מי רצח?  ב"הכלה ממומבי" חשתי איפיון מאד  מושך לב של הדמויות דרך תיאור מחשבותיהם. האופי שלהם השתקף ממעשיהם ומחשבותיהם. חשתי את הלב של הסופרת כשקראתי, איך היא מתארת אותם בלב מכמיר. מה את ממליצה?
לצפיה ב-'לא קראתי את הספר'
לא קראתי את הספר
20/12/2016 | 21:39
1
49
אבל אם תסבירי מה מבחינתך זה "עוצמה ועומק פסיכולוגי", אולי נוכל להמליץ על ספרים דומים.
לצפיה ב-'Arana. תשובתי לך ראי למעלה "מתח ועומק פסיכולוגי".'
Arana. תשובתי לך ראי למעלה "מתח ועומק פסיכולוגי".
25/12/2016 | 16:39
4
לצפיה ב-'ספריה של הסופרת מינט וולטרס הם מותחנים פסיכולוגיים משובחים,'
ספריה של הסופרת מינט וולטרס הם מותחנים פסיכולוגיים משובחים,
24/12/2016 | 21:27
2
25
אולי זה הסגנון שאליו את מתכוונת.
תודה.
לצפיה ב-'תודה רבה, אחפש אותה.'
תודה רבה, אחפש אותה.
25/12/2016 | 16:36
5
לצפיה ב-'שזכו לכמה עיבודים של מיני-סדרות מבית היוצר של הביביסי'
שזכו לכמה עיבודים של מיני-סדרות מבית היוצר של הביביסי
26/12/2016 | 12:36
11
כדאי
לצפיה ב-'שיר של נורדה משורר זוכה פרס נובל'
שיר של נורדה משורר זוכה פרס נובל
15/12/2016 | 23:05
3
32

הערה : בעיני הוא משורר גדול שירי אהבה שלו מהיפים שראיתי, אני קורא רק ני תרגומים כי אני לא יודע ספרדית, הבאתי לפנ שיר אחד שמצוי ברשת, יש תרגום של טל ניצו אבל הוא לא מצוי ברשת ואי אפשר לעלות בגלל זכות יוצרים, ממליץ לקנות את הספר היא מרגמת מעולה 

השיר :

לצפיה ב-'השיר'
השיר
15/12/2016 | 23:07
2
42
אֲנִי יוֹשֵב אֵצֶל שֻלְחָנִי וְרוֹאֶה אֵיךְ כָּל הַיָּמִים אַתְּ מְשַֹחֶקֶת עִם הָאוֹר שֶל הַיְּקוּם, בָּאָה אֵלַי בִּפְרָחִים וּבְמַיִם; הָרֹאש שֶלִּי לָבָן וּמְלֵא הִסְתַּבְּכֻיּוֹת וּמְצוּקוֹת, וְאַתְּ כְּמוֹ אֶשְכּוֹל עֲנָבִים שֶנִּכְנָס אֶל פִּי מִדֵּי עֶרֶב. אַף אֶחָד לֹא חוֹשֵב שֶאֲנִי עֲדַיִן אוֹהֵב אוֹתָךְ: הָנִיחִי לִי לָשִֹים אוֹתָךְ שְֹרוּעָה בְּתוֹךְ מִקְלְעוֹת פְּרָחִים צְהֻבִּים. מִי כּוֹתֵב אֶת שְמֶךְ בְּאוֹתִיּוֹת עָשָן בֵּין כּוֹכְבֵי הַדָּרוֹם? אָה, אֲנִי מְבַקֵּש לְהַזְכִּיר לָךְ אֵיךְ הָיִיתִי קַיָּם גַּם בְּאוֹתוֹ הַזְּמַן בּוֹ אַתְּ עֲדַיִן לֹא הָיִית קַיֶּמֶת. פִּתְאוֹם הָרוּחַ מְיַלֵּל וְחוֹבֵט בְּחַלּוֹנִי הַמּוּגָף, מַשְלִיךְ לְתוֹךְ חַדְרִי פֶּתֶק עָלָיו כָּתוּב: "הָרָקִיעַ הוּא רֶשֶת חֲלָבִית שֶנּוֹעֲדָה לִלְכֹּד אֶת הַדָּגִים חוֹלְמֵי-הַכּוֹכָבִים הַמֶּלַנְכּוֹלִיִּים!". לְכָאן בָּאוֹת כָּל הָרוּחוֹת כֻּלָּן וּמְסִיטוֹת מִמֶּנִּי אֶת הַגֶּשֶם. עוֹבְרוֹת בּוֹרְחוֹת הַצִּפֳּרִים. הָרוּחַ. הָרוּחַ. רַק אֲנִי יָכוֹל לְהֵאָבֵק נֶגֶד עָצְמַת הַהִתְנַגְּדוּת שֶל כָּל הָאֲנָשִים. סוּפַת עֲלֵי אַרְמוֹלִינָה אַרָעִית מְשַחְרֶרֶת אֶת כָּל הַסִּירוֹת שֶאֶמֶש קָשְרוּ אֶת הַשָּמַיִם. אַתְּ נִמְצֵאת כָּאן. אָה, אַתְּ לֹא בּוֹרַחַת, עֲדַיִן לֹא מִתְחַמֶּקֶת. אַתְּ מְשִיבָה לִי עַד הַצְּעָקָה הָאַחֲרוֹנָה. אַתְּ יוֹשֶבֶת לְצִדִּי, מְכֻוֶּצֶת כְּמוֹ פְּקַעַת חוּטִים, כְּאִלּוּ הָיְתָה לָךְ סִבָּה לְפַחֵד. וּפַעַם אַחַת, לַמְרוֹת הַכֹּל, צֵל זָר וּמוּזָר חָלַף דֶּרֶךְ עֵינַיִךְ – יָכֹלְתִּי לִרְאוֹת אוֹתוֹ, הוּא רָאָה אוֹתִי. וְעַכְשָיו, עַכְשָיו גַּם אֲנִי, קְטַנְטֹנֶת; אַתְּ מְבִיאָה לִי אֶת אֵם יַעֲרוֹת-הָעַד, וְיֵש לָךְ שָדַיִם מְבֻשָֹּמִים. וּבִזְמַן שֶהָרוּחַ הֶעָצוּב דּוֹהֵר וּמֵמִית פַּרְפָּרִים אֲנִי אוֹהֵב אוֹתָךְ,
לצפיה ב-'חלק שני שיר ארוך'
חלק שני שיר ארוך
15/12/2016 | 23:11
1
79
כָל הַנְּשָמָה שֶלִּי עוֹרֶגֶת בְּשִֹמְחָה נִכְמֶרֶת לְפֶה הַשְּזִיף שֶלָּךְ. כַּמָּה יִכְאַב לָךְ לְהִתְרַגֵּל אֵלַי, לְנַפְשִי הַבּוֹדֵדָה וְהַפִּרְאִית, לִשְמִי שֶכֻּלָּם מְנַסִּים לְהַבְרִיחַ. הֵם רָאוּ כָּל כָּךְ הַרְבֵּה פְּעָמִים אֶת הַלּוּסֵרוֹ, אֶת אַיֶּלֶת הַשַּחַר, בּוֹעֵר וּמְנַשֵּק אֶת הָעֵינַיִם שֶלָּנוּ, וְאֶת הַשָּמַיִם שֶמֵּעַל רָאשֵינוּ כִּסּוּ דִּמְדּוּמִים הַנּוֹטְפִים מַטָּה בִּמְנִיפוֹת מִסְתּוֹבְבוֹת – וְהַדָּם חָזַר לִמְקוֹרוֹ. מִלּוֹתַי נָשְֹאוּ מֵעַלַיִךְ לִטּוּפִים, הַלִּטּוּפִים שֶיָּדַי כָּעֵת כְּבָר לֹא יְכוֹלוֹת לְהַעֲנִיק לָךְ. אָהַבְתִּי אוֹתָךְ מֵאָז אוֹתָהּ שָעָה בָּהּ גּוּף הַצֶּדֶף שֶלָּךְ הִפְקִיר עַצְמוֹ לְאוֹר הַשֶּמֶש בְּלִי פַּחַד; הֶאֱמַנְתִּי בָּךְ שֶיָּצַר אוֹתָךְ אֲדוֹן הַיְּקוּם. הֵבֵאתִי לָךְ מֵהֶהָרִים שֶל הַפְּרָחִים הַשְֹּמֵחִים אִלְסָרִים כֵּהִים, וְסַלְסִלָּאוֹת שֶל נְשִיקוֹת בַּר. אֲנִי רוֹצֶה לַעֲשֹוֹת אִתָּךְ אֶת שֶהָאָבִיב עוֹשֶֹה עִם הַדֻּבְדְּבָנִים: נְשִיקוֹת דֻּבְדְּבָן וְעֵינֵי דֻּבְדְּבָן, וּלְחָיֵי דֻּבְדְּבָנִים רַבִּים, וּשְֹדוֹת דֻּבְדְּבָנִים עַל לְחָיַיִךְ.
לצפיה ב-'אני חייב לציין ולהעיר.'
אני חייב לציין ולהעיר.
16/12/2016 | 00:16
32
הכתיבה של נורדה היא אקסטטית מאוד מלאת רגש, והרבה פתוס היום זה כבר לא מקובל, והשירה יותר שכלתנית וקרה, אבל יש כמה בעיות שאני שם לב אליהם, וזה הפיזור, הוא נע בין המון תחושות, רגשות, בין דימוים עזים מלאי צבע, ליגון יותר, הכל חיי וסיסגוני אבל אני מרגיש שהשירה היא פרץ התרגשות ולא מחושבת, וזה קצת בעוכריה , אני אוהב את נורדה, ואולי יש בעיה בתרגום, כאמור אני לא קורא ספרדית אז אין לי שמץ, אבל האקסטטיות גם מדהימה וגם גורעת מאחדות הטקסט ומהדיקות, ואני אוהב שירים מהודקים, וזה שיר מפוזר לגמרי, נע מפה לשם, וזה מקשה, אבל נראה שנורדה כתב מלבו הבוער, והמאוהב. ואני די מקנא בו שהגיע לרמת שירה כזו, וליכולת ביטוי רגשי כזה, הוא לא שחזר את הצלחה לפחות לטעמי, והצלחתו הייתה ונשארה מגיל עשרים בתקופההזו פרסם את הספר המפרוסם והמופתי שלו" עשרים ואחד שירי אהב ושיר אחד מיאוש " והשיר שהבאתי הוא שיר מספר 14 והמפורסם עם המשפט הנפלא והנצחי " הייתי עושה איתך מה שאביב עושה עם עץ הדבדבנים " מושך ומתוק, השירה הפולטית, לא מאוהבות עלי ,אך הודה כי לא מכיר הרבה שירה פולטית שלו. אבל לטעמי זו יצרת המופת שלו ,זה דעתי.
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
15/12/2016 | 17:26
21
27
ההודעה עולה קצת מאוחר, ועמכם הסליחה. אבל כך אנחנו גם קצת יותר קרובים לשבת

מה הכנתם לכם לשבת חורפית זו
לצפיה ב-'גם השבוע לא הייתי פנויה לקריאה'
גם השבוע לא הייתי פנויה לקריאה
15/12/2016 | 18:08
62
אבל החל מסוף שבוע זה אני חוזרת למסלול.

השבוע קראתי ואהבתי את "עמק האושר" מאת פטריק וייט. הספר מתרחש בעיר קטנה ושכוחה באוסטרליה, ומיטיב לתאר את האוירה במקום ואת מה שמתרחש בחייהם ובנפשם של כמה מן התושבים.

אחר כך התחלתי בסקרנות את "שפה משלו" מאת סטיבן קלמן, משום שהיה מועמד לפרס בוקר. לצערי השתעממתי ונטשתי.

כעת אני נהנית מ"הרומנטיקן" של יוסה.

שבת שלום 
לצפיה ב-'לצערי לא סיימתי כלום השבוע'
לצערי לא סיימתי כלום השבוע
15/12/2016 | 18:31
50
עבודה וגם הסלולרי היקר שלי הפסיק לעבוד עם הבלוטוס כך שלא סיימתי את all the light we cannot see לו גם הקשבתי במהלך הנסיעות. נשאר לי פרק אחד אבל אני כבר יכולה לאמר שלא נהנתי מהספר הזה. הוא יותר מידי טכני ורדוד ריגשית.

גם את rules of civility לא סיימתי מאותה סיבה. הוא ספר מצויין אבל הגעתי רק למחציתו.
לצפיה ב-'חלומות על אושר / ליסה סי'
חלומות על אושר / ליסה סי
15/12/2016 | 19:28
16
לצפיה ב-'מתקדמת בשני הספרים שאני קוראת, ושכבר הזכרתי פה כמה פעמים.'
מתקדמת בשני הספרים שאני קוראת, ושכבר הזכרתי פה כמה פעמים.
15/12/2016 | 21:19
63
באחד מהם כבר סיימתי בסביבות ה-80% (ואני ממש לא רוצה שהוא ייגמר), אבל קצב הקריאה איטי מאוד. לעומת זאת יש התקדמות רבה במישורים אחרים, שאינם קשורים לקריאה.
לצפיה ב-'עומדת לקיים הבטחה מלפני עשור'
עומדת לקיים הבטחה מלפני עשור
15/12/2016 | 21:40
2
76
כשהצטרפתי לפורום בשנת 2005 , מצאתי בו המלצות רבות ל"בינת השכוי" / אביגדור דגן. קראתי, אהבתי והחלטתי שאחזור ואקרא בו מדי עשור.  באיחור קל של שנה , עומדת מחר להתחיל את הספר.

סיימתי השבוע את "רומאן מצרי" של אורלי קסטל-בלום. 
הספר אינו רומאן. הוא מורכב משורת פרקים קצרים, שאינם מסודרים בסדר כרונולוגי והקשר ביניהם מתברר רק ככל שמתקדמים בקריאה.. הספר עוסק בדחייה וגירוש, הארעיות השברירית של הדברים והגעתם אל קיצם: קץ הזהות, קץ האידיאולוגיה, קץ האהבה, קץ התקווה וקץ החיים.  חלקם של הקצים הללו מגיעים מתוך קריאת תיגר על הנדרש או המצופה.
 גם כתיבתה של אורלי קסטל-בלום בספר זה קוראת תיגר על כללי המבנה והכתיבה הספרותיים, ואינה מצייתת לחוקים.....
לא יצאתי מגדרי מהכתיבה הנונשלנטית ושאר הפעלולים המבניים והצורניים. הספר קריא ולא קריא, לעתים מצליח לרגש ולעתים קרובות יותר - מרוחק ולא נוגע, קצת מחוייך והרבה אירוני ומריר. ספר בסדר. לא יותר.
לצפיה ב-'הרגשתי שהרומאן המצרי'
הרגשתי שהרומאן המצרי
16/12/2016 | 08:38
1
48
עמוס בדמויות ואירועים וכאוטי מידי עבורי.
לא באמת נהנתי ממנו ואני זוכרת רק בקווים כללים את העלילה.

לצפיה ב-'אכן הספר כיאוטי.'
אכן הספר כיאוטי.
16/12/2016 | 12:30
23
נראה לי שהדבר אינו חלק מההחלטה לשבור את כללי הכתיבה.

לצפיה ב-'קראתי ונטשתי את סיפורה של לוסי של סטיבין קינג.'
קראתי ונטשתי את סיפורה של לוסי של סטיבין קינג.
15/12/2016 | 21:52
47
זה מאכזב נורא, כי הבנתי שהוא סופר מעולה, אבל הספר הזה היה טרחני מידי, אין סוף פרטים,הוא מרחיב ומרחיב פרטים קטנים וזה מעיק ולא זורם, אני הגעתי לעמוד 40 ולא יכולתי יותר, העלילה לא נעה. וזה לא מפחיד או מותח והוא הרי האמן לספרי מתח ואימה, יכול להיות שאני עצלן, ולא יכול להתמודד עם כל הפרטים שנראים לי לא חשובים, ומעברים בין הוווה לעבר שגעה אותי, קיצור לא כוס התה שלי ..

ולעומת זאת התחלתי לקורא שוב את הקומדיה האלוהית בתרגום נפלא של ראובן כהן , הספר הזה הוא נפלא, אני מתקדם מאוד מהר, קראתי בו אתמול כמה שעות, ואני במזמור 20 בחלק הראשון תופת, יש הערות מחכימות ,שעוזרת להבין, אמרתי לעצמי שכל יום יקרא בו כמה שעות, היום לא יצא לי , אבל אני אקרא מאחור יותר ואסיים את התופת ,ממליץ לכולם לקרוא , הספר מאוד מורכב ויש מון איזכורים לספרות יווין העתיקה, ולפלסופיה ותאלוגיה ומה לא, אבל הערות מבהירות וזה עוזר, אז תרכשו, הספר הזה הוא לפי דעת רבים  היצירה השרית החשובה ביותר במערב ,ויש גם קטעים מהנים ,ומצחקים, כמו שדנטה סגור חשבון, ועוד ועוד,  הוא ממש ברא עולם שלם, ממליץ בחום, תובעני מאוד אבל שווה ...
לצפיה ב-'התחלתי עכשיו את אם המושבות, כתב ליעד שהם'
התחלתי עכשיו את אם המושבות, כתב ליעד שהם
17/12/2016 | 11:04
5
34
זו הולכת להיות אפיזודה קצרה ורכשתי אותו בתור ניסיון, איך שאני רואה אותו עכשיו, נראה די מעניין.
לצפיה ב-'ליעד שהם'
ליעד שהם
17/12/2016 | 12:31
3
39
כותב ספרים טובים לדעתי. יש בהם ראליסטיות והוא עוסק בעולמות שהוא מכיר לכן הם אמינים.
לצפיה ב-'סיימתי את הספר בקצב מהיר, היה קל'
סיימתי את הספר בקצב מהיר, היה קל
17/12/2016 | 12:37
2
37
זה נחמד שיש סיפור כזה על עיר מנומנמת, כמו פתח תקווה שמביא איתו אווירה להזדהות, מעניין אם יהיה ספר על רמת השרון או כפר סבא 

בנוסף, כמו שכתבתי ב GOODREADS ופה בכותרת, הספר מביא קריאה קלה, של פרקים קצרים, נוח למדי.
לצפיה ב-'נהניתי לקרוא את הספר'
נהניתי לקרוא את הספר
17/12/2016 | 15:43
1
23
לצפיה ב-''
17/12/2016 | 15:57
6
לצפיה ב-'אני ממשיך הלאה לתוך ENEMY OF ROME'
אני ממשיך הלאה לתוך ENEMY OF ROME
17/12/2016 | 21:12
21
נכתב על ידי דאגלס ג'קסון, כבר בהתחלה אני נסחפתי, וזה היה לפני כמה רגעים.. יש ספרים של ג'קסון בעברית?
לצפיה ב-'12 הכסאות של אילף ופטרוב'
12 הכסאות של אילף ופטרוב
17/12/2016 | 17:37
3
17
לצפיה ב-'ספר נפלא. השאלה אם אפשר לתרגם את ההומור המאוד ספציפי'
ספר נפלא. השאלה אם אפשר לתרגם את ההומור המאוד ספציפי
20/12/2016 | 18:18
2
28
השייך לתקופה ותרבות אחרת.

לצפיה ב-'אני קראתי בתרגום ואהבתי מאוד'
אני קראתי בתרגום ואהבתי מאוד
20/12/2016 | 21:46
24
בספר שקראתי היו הערות שוליים שעזרו להבין את ההקשרים. יכול להיות שהיו דברים שלא לגמרי "עברו" בתרגום, אבל מאחר שבסופו של דבר צחקתי לא פעם ממש בקול רם, אני חושבת שמספיק מההומור כן עבר
לצפיה ב-'מכיוון שאינני קורא רוסית (ולא חייתי ב-1927) אני לא באמת יודע'
מכיוון שאינני קורא רוסית (ולא חייתי ב-1927) אני לא באמת יודע
20/12/2016 | 23:19
21
אבל בסה"כ הספר מוצלח גם בעברית
לצפיה ב-'סיימתי את 'הדברן' של ורגס יוסה, התחלתי את הארי פוטר...'
סיימתי את 'הדברן' של ורגס יוסה, התחלתי את הארי פוטר...
18/12/2016 | 17:57
1
32
הארי פוטר - עוד אחד מהספרים שהתגלגלו לידי אי שם לפני שהם "פרצו", אבל עד שהגיע תורו כבר התחיל סביבו הייפ והחלטתי לשים בצד עד שהכל ירגע. אז עברו כמה שנים טובות, ועכשיו אני נותנת לו צ'אנס...

הדברן - חצויה מאוד לגביו. חצי ממנו מעולה, עם החצי השני (פרקי הדברן) ממש התקשיתי. הבנתי למה אחת מהדמויות שם אומרת שהיה לה קשה לשבת ולשמוע את הדברן יום שלם. זה באמת מעיק. אז החכמתי ולמדתי על השבטים הפראיים (או חצי-פראיים) בג'ונגלים של פרו (מעניין לדעת מה מצבם שם היום, בכל זאת עברו כמה שנים מאז כתיבת הספר), אבל בכייף הייתי מקצרת את פרקי הדברן (גם אם משרתים את מטרתם נאמנה. הם פשוט מתישים).
לצפיה ב-'אהבתי את הדברן'
אהבתי את הדברן
19/12/2016 | 07:47
29
הוא אמנם "דברני" מאוד, אבל מחכים ומעשיר. הנה מה שחשבתי עליו.
לצפיה ב-'אני עם Lock In של ג'ון סקאלזי'
אני עם Lock In של ג'ון סקאלזי
20/12/2016 | 21:41
19
קראתי קצת פחות מחצי, הוא קצת פחות מצחיק מספרים קודמים שלו שקראתי, אבל כתוב היטב ומאוד מעניין.
לצפיה ב-'שאלה חשובה-פסקה פנימית ופסקה חדשה'
שאלה חשובה-פסקה פנימית ופסקה חדשה
14/12/2016 | 20:38
2
60

אני מאוד מאוד מקווה שמישהו כאן ידע :)

אני מחפש בנרות כבר תקופה את המונחים הנכונים בעברית ובאנגלית לפסקות "פנימיות" שמוזחות קדימה ו"חדשות" שמתרחקות מהטקסט הקודם (התמונה להדגמה).
בעבר השתמשתי ב־hard return וב־soft return אך כמובן שמונחים אלו לא מדויקים וקשורים בתוכנות מחשב.

אשמח אם מישהו/י יוכלו לסייע לי למצוא את השמות הנכונים באנגלית ובעברית ומידע לגביהם.

סופ"ש נפלא,
שלכם
מתן

לצפיה ב-'שאל בפורום תרגום ועריכה בתפוז'
שאל בפורום תרגום ועריכה בתפוז
14/12/2016 | 21:41
11
לצפיה ב-'את מכוונת להזחה'
את מכוונת להזחה
15/12/2016 | 18:47
39
המילה באנגלית להזחה היא - indent ובהתאם -

לשמאל - ‏Indent Left Margin
לימין - ‏Indent Right Margin
רק שורה ראשונה - ‏Indent First Line

שימי לב שגם ישנו ישור והוא מתייחס ליישור כלל הפיסקה -

Justify Last Left - ישור הפיסקה לשני הצדדים והצמדה לשמאל

Justify Last Centered - ישור למרכז

Justify Last Right - ישור לימין

ריווח פסקאות מכונה - Paragraph Spacing

לצפיה ב-'אני עכשיו קורא את הידעונית של פיליפ גרגורי..'
אני עכשיו קורא את הידעונית של פיליפ גרגורי..
14/12/2016 | 15:34
16
54
אני אקרא את כולו, אבל, הוא לא סוחף. איך היה לכם ולכן איתו?
לצפיה ב-'לא מכיר את הספר, על מה זה ?'
לא מכיר את הספר, על מה זה ?
14/12/2016 | 15:55
4
13
לצפיה ב-'סיפור עלילתי בימי הנרי השמיני, באנגליה'
סיפור עלילתי בימי הנרי השמיני, באנגליה
14/12/2016 | 16:00
3
42
עד כמה שידוע לי, המעיין סדרה הזו, התחילה ב"בת בולין האחרת"
לצפיה ב-'הבנתי, הנושא מעניין אבל עדיין לא קראתי עליו...'
הבנתי, הנושא מעניין אבל עדיין לא קראתי עליו...
14/12/2016 | 16:17
8
לצפיה ב-'היא כתבה 14 ספרים בסידרה של בנות טיודור'
היא כתבה 14 ספרים בסידרה של בנות טיודור
15/12/2016 | 18:26
1
29
אם זיכרוני אינו מטעה אותי.
הסידרה מתפצלת לתתי סדרות
לצפיה ב-'ממש יצרה רחבת ירעה...'
ממש יצרה רחבת ירעה...
15/12/2016 | 21:43
22
מעניין לדעת מה האיכות הספרותית שלה ואם יש לה איכות או פשוט סתם הרחבה, כי שמתי לב שלפעמים ספר אחד טוב ושאר הספרים נופלים באיכות , למשל שמתי לב לזה בשר הטבעות , אבל זה די הגיוני, אי אפשר לכתוב רק מופתי...
לצפיה ב-'קראת ספרים אחרים שלה לפני?'
קראת ספרים אחרים שלה לפני?
14/12/2016 | 16:00
2
31
אני לא קראתי את "הידוענית" אבל כן קראתי את "בת בולין האחרת" ו"השוטה מחצר המלוכה" שמאוד אהבתי וממש סחפו אותי, ואפילו נשארו איתי כמה זמן אחרי הקריאה בהם.
אחריהם ניסיתי לקרוא גם את "ירושת בולין" ו"קתרין מאראגון" אבל משהו בהם פחות זרם לי...
אני חושבת שזה תלוי גם בכמה אתה מתחבר לז'אנר הזה ולסגנון הכתיבה שלה.
לצפיה ב-'אחרי בת בולין האחרת, גרגורי מנסה'
אחרי בת בולין האחרת, גרגורי מנסה
14/12/2016 | 17:29
1
28
לשחזר את ההצלחה, אבל זה עדיין נחמד
לצפיה ב-'עוד קצת על בת בולין האחרת, היתרון שלו הוא הנגיעה בסיפורו '
עוד קצת על בת בולין האחרת, היתרון שלו הוא הנגיעה בסיפורו
14/12/2016 | 17:31
26
של הנרי השמיני
לצפיה ב-'ספריה של פליפה גרגורי שאהבתי מאד! הם:'
ספריה של פליפה גרגורי שאהבתי מאד! הם:
15/12/2016 | 11:14
5
36
בת בולין האחרת
קתרין מארגון
המלכה האדומה
המלכה הלבנה
בתו של ממליך המלכים
ומתכננת לקרוא את: ירושת בולין.
("הידעונית" כנראה פחות טוב.)
לצפיה ב-', איך השוטה מחצר המלוכה?'
, איך השוטה מחצר המלוכה?
15/12/2016 | 12:58
4
26
נראה לי שקראתי רק את בת בולין האחרת, לפני הידעונית..
יש לי גם את: the taming of the queen, באנגלית, כאמור.
לצפיה ב-'נראה לי שכמו "הידעונית",'
נראה לי שכמו "הידעונית",
15/12/2016 | 13:05
1
34
כך התרשמתי מהדש, מערבב פנימה פנטזיה.
אהבתי את ספרי פיליפה גרגורי שמניתי לעיל, ספרי היסטוריה עלילתיים ללא מרכיב של פנטזיה. The taming  כנראה טרם תורגם לעברית.
לצפיה ב-'אוקיי, תודה על העצה'
אוקיי, תודה על העצה
15/12/2016 | 13:12
5
לצפיה ב-'אהבתי אותו יותר מבת בולין האחרת'
אהבתי אותו יותר מבת בולין האחרת
15/12/2016 | 22:04
1
13
אבל שניהם מצוינים. קראתי גם את השוטה מחצר המלוכה לפני בת בולין האחרת, מה שיכול להיות שהשפיע על הדעה שלי. אמא שלי קראה אותם בסדר הפוך משלי ואהבה את בת בולין יותר.
לצפיה ב-'נראה לי שקראתי את בת בולין אחרי "אני, הנרי השמיני"'
נראה לי שקראתי את בת בולין אחרי "אני, הנרי השמיני"
15/12/2016 | 22:07
17
ולפיכך, רוח הדברים ברורה
לצפיה ב-'פליפה גרגורי מתמחה'
פליפה גרגורי מתמחה
15/12/2016 | 18:24
1
43
בתקופת בית טיודור אבל היא גם הולכת למקומות יותר מיסטיים.
קראתי 3 ספרים שלה שהיו על בנות טיודור לא קראתי את הספר הזה. 2 ספרים היו מאוד מוצלחים השלישי פחות
לצפיה ב-''
15/12/2016 | 20:47
17
אני אשאר עם ההמלצות שנתנו לי למעלה, בדיוק ההיסטורי
לצפיה ב-'עלילות פרנסיס דרייק'
עלילות פרנסיס דרייק
14/12/2016 | 09:10
43
בוקר טוב, 
האם מישהו מכם יודע היכן אפשר למצוא תרגום לאמירותיהם של פרנסיס דרייק ועמיתיו / יריביו?
תודות מראש
לצפיה ב-'הלך לעולמו הסופר חנוך בר טוב'
הלך לעולמו הסופר חנוך בר טוב
13/12/2016 | 21:25
1
51
לצפיה ב-'סופר גדול'
סופר גדול
13/12/2016 | 22:57
41
בנוסף לרומנים המצוינים שלו, אני אוהבת את קובצי הסיפורים. למרות שבדרך כלל סיפורים קצרים פחות מדברים אלי, את הסיפורים של חנוך ברטוב נהניתי מאוד לקרוא, וחלקם נשארו איתי לאורך זמן. 
אני ממליצה בחום על הקבצים הללו:
לצפיה ב-'השקת ספרי החדש בבית הסופר 20.12.16'
השקת ספרי החדש בבית הסופר 20.12.16
13/12/2016 | 10:54
10
102
אולי הותיקים ביניכם זוכרים אותי. נהגתי לכתוב כאן מפעם לפעם.
אני שמחה להזמינכם להשקת ספר שירי העשירי, "איגרת ללהבה", שראה אור בימים אלה בהוצאת פיוטית.
ההשקה תתקיים בבית הסופר בתל-אביב, רחוב קפלן 6, ביום שלישי, 20.12.16, בשעה 19:30.

משתתפים:
שושנה ויג, עורכת הוצאת "פיוטית", יערה בן-דוד, יחזקאל נפשי, טלי וייס, ציפי הראל, חיים יחזקאל, גאולה הודס-פלחן

שירה ונגינה: ליעד שר, זמרת ומלחינה.

הכניסה חופשית
לצפיה ב-'את מחוברת לתרבות ברהמית ?'
את מחוברת לתרבות ברהמית ?
13/12/2016 | 21:27
1
26
לצפיה ב-'לא'
לא
14/12/2016 | 08:10
11
לצפיה ב-''
14/12/2016 | 10:29
1
11
לצפיה ב-'תודה רבה, רוני!'
תודה רבה, רוני!
14/12/2016 | 10:41
8
לצפיה ב-'בהצלחה גאולה.'
בהצלחה גאולה.
15/12/2016 | 09:17
1
18
זוכרת אותך , ואשמח אם תשובי לכתוב  ולהגיב בפורום.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
15/12/2016 | 10:13
15
תודה על דברייך הטובים! עזבתי את הפורום לאחר התחדשותו, כי המחשב שלי לא כל-כך הסתדר עם הממשק החדש. דברייך הטובים מעודדים אותי לנסות לשוב
לצפיה ב-'בשעה טובה ובמזל טוב!'
בשעה טובה ובמזל טוב!
15/12/2016 | 09:19
1
23
ראיתי ברשימה כמה שמות מוכרים בהחלט :).
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
15/12/2016 | 10:10
5
לצפיה ב-'בהצלחה.'
בהצלחה.
15/12/2016 | 22:07
1
7
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/12/2016 | 07:00
3
לצפיה ב-'כל אדם והשעה שלו '
כל אדם והשעה שלו
12/12/2016 | 18:32
2
70

תערוכת "זמנים מודרניים" במוזיאון לאמנות האסלאם ירושלים
כל אדם והשעה שלו - נקודת מבט (Point of View) – מכלול של סמלים דתיים שונים המעוצבים בלוח אחד- בצילום האמצעי
תערוכת "זמנים מודרניים"
פריטים מסדרות השעונים של איתי נוי
אמש התקיים אירוע הפתיחה במוזיאון לאמנות האסלאם ירושלים

האמן-שען איתי נוי יוצר שעונים בעיצוב חדשני אשר מתמודד עם קונספט הזמן בהיבט פילוסופי. שעוניו הם מלאכת מחשבת בעיצובים ייחודיים ובמהדורה מוגבלת. בתערוכה יוצגו סדרות השעונים המתמודדות עם נושאים שונים כמו נקודת מבט (Point of View) – מכלול של סמלים דתיים שונים המעוצבים בלוח אחד, כיכר העיר (City Square) – סדרה בה לוח השעון מציג תצלום של אחת מכיכרות בערים מרכזיות בעולם וראש פתוח (Open Mind) החושף את מוחו של גולגולת ראש ומאפשר הצצה בפעילות המוח המיוצגת על ידי גלגלי השיניים. אלו הופכים את המכשירים למדידת זמן של איתי לחפצי אמנות מעוררי מחשבה ודמיון.
פתיחת התערוכה: יום ה', ה-8 בדצמבר 2016
נעילת התערוכה: יום ו', ה-31 במרץ 2017
http://www.islamicart.co.il/

שעות פתיחה 
ב'-ד' 10:00-15:00 
ה' 10:00-19:00
 ו', שבת 10:00-14:00
בשביל ירושלים
ללחוץ כדי לדעת
https://www.facebook.com/wapy.land
ש.ח ירושלים

לצפיה ב-'השבוע מצאתי בתחנת הקריאה את הספר "החלומות של איינשטיין"'
השבוע מצאתי בתחנת הקריאה את הספר "החלומות של איינשטיין"
12/12/2016 | 18:48
1
38

השבוע מצאתי בתחנת הקריאה את הספר "החלומות של איינשטיין"
יד נעלמה הביאה לי את הספר הזה  בדיוק במועד שפתחנו את התערוכה שלהלן
http://www.text.org.il/index.php?book=0702031

לצפיה ב-'יש חלום המתאר מה היה קורה לו היה הזמן הולך אחורה'
יש חלום המתאר מה היה קורה לו היה הזמן הולך אחורה
12/12/2016 | 18:56
33

"החלומות של איינשטיין"יש חלום המתאר מה היה קורה לו היה הזמן הולך אחורה;
חלום אחר מתאר מה היה קורה לו הייתה קיימת נקודה גאומטרית שבה היה הזמן עוצר לחלוטין ומהירות הזמן - המהירות שבה היו חולפים חיי האדם, הייתה משתנה בהתאם למרחק מאותה נקודת אפס. מה היה קורה אילו המהירות שבה היה חולף הזמן הייתה תלויה בגובה מעל פני הקרקע? וחלום אחד נוגע בשאלה מה היה קורה אילו הנוסעים במהירות היו חווים האטה בזמן ביחס לאלו המצויים במנוחה. ואלו רק דוגמאות לאחדים מן החלומות המובאים בספר.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3476355,00...

לצפיה ב-'ראיון מעניין עם פרופ' שמעון זנדבנק'
ראיון מעניין עם פרופ' שמעון זנדבנק
10/12/2016 | 22:21
6
77
שפורסם במוסף "שבת" של "מקור ראשון" לרגל צאת ספרו החדש:

כמה ציטוטים:

"כשם שאני לא מצפה מכל בר בי רב שיהיה מומחה למתמטיקה, כך אני גם לא סבור שהשירה צריכה להיות נחלתם של רבים. שירה היא עניין אינדיבידואלי, היא פונה למתי מעט. היא דבר מאוד פרטי, משהו של משוגעים לדבר, והיא לא צריכה להיות כלי לדעת הרוב או למגמות ולמחשבה כללית."

"אני מאוד מתנגד לשימוש בשירה כדי לסגור חשבונות. אני מכיר בקשיים שנתקלו בהם מהגרים מארצות ערב, אבל להפוך את זה למשהו שמשפר את מעמד השירה? אני לא מקבל את זה."

"שירה בלי טיפה של שיגעון לא עובדת. כדי להיות אמיתית וכדי לחדור לעומק, שירה צריכה לצאת מתבניות החשיבה המקובלות. הרבה משוררים גדולים היו מאושפזים חלק גדול מחייהם."

"אין ספק שהטכנולוגיות החדשות שכובשות את הנוער הן אסון מבחינה חינוכית. הכול שם עובר ביעף: אי אפשר להתעכב על דברים, כמו בקריאה, אי אפשר להפנים דברים ולעכל אותם. זו בעיה חמורה. ויחד עם זאת, מוציאים כאן ספרים חדשים בקצב מסחרר. יש כאן פרדוקס שאני לא יודע להסביר אותו."
לצפיה ב-'אני מסכים עם עניין המתי מעט .'
אני מסכים עם עניין המתי מעט .
10/12/2016 | 22:48
5
50
אני חש שהשירה היא הפסגה הנשגבת ביותר של בטוי באמצעות מילים הרבה יותר מהפרוזה, ומחזות, אפילו שמחזה זה די ערבוב של פרוזה ושירה ,אני חושב שירה טובה היא עניין רוחני , ויש כאלו והם מעטים שצורכים תענוג רוחני כזה.אני מאוד אוהב שירה,ושמעתי שמאיר וזילטר שהוא משורר לא רע אמר שהשירה לעומת

הפרוזה חודרת מהר מאוד, או שכן או שלא,  ופרוזה אפשר לקרוא 30 עמודים ולא להחבר, וזה די הגיוני, אבל בשירה זה קצר מתמצת ומכיל המון לכן לטעמי שירה הרבה יותר מורכבת. ומבחינה אסתטית היא יכולה להיות אלוהית כמו אצל דנטה, או גתה, או מילטון ועוד ועוד,ילעומת הפרוזה שהיא יותר יבשה, ויום יומית ולא נוגעת לרוב

בנשגב לפחות מבחינה אסתטית, ולטעמי השירה הייתה נחלתם של מעטים, וזה לא ישתנה ,אבל זה די חבל אבל ברור לי למה קשה להתחבר לשירה, אני מתחבר הרבה יותר לשירה מאשר פרוזה, כי זה מתמצת וחד לפחות שהשירה איכותית , זה דעתי.
לצפיה ב-'אני לא לגמרי מסכימה.'
אני לא לגמרי מסכימה.
11/12/2016 | 10:24
4
43
זה נכון ששירה, לפחות הגבוהה יותר ולא העממית, הייתה תמיד נחלתן של השכבות האינטלקטואליות או המשכילות יותר באוכלוסייה. אבל, וזה אבל גדול, בעבר שירה הייתה נחלתם של מרבית המשכילים (ולו כי אנשים לא משכילים לעיתים לא ידעו קרוא וכתוב), כל אדם שכיבד את עצמו ידע לפחות את הקלאסיקות, קרא והכיר את המשוררים הידועים, והקריא לילדיו והרגיל אותם לשירה מגיל צעיר. כיום איש משכיל לרוב אינו מכיר ואינו קורא שירה. חלקית, לדעתי, כי לא נשאר בחלק נכבד מהשירה היום כמעט כלום מהקסם המוזיקלי, הכובש, השילוב הקסום בין הצורה לתוכן, היוצר את התחושה שאתה מדבר עליה, שהשירה היא בעצם צורת הביטוי המזוקקת והמושלמת ביותר. ואפילו התוכן עצמו לפעמים לא מובן (ולא במובן חיובי), מעין גיבוב של מילים שאינו באמת יוצר איזה שלם עם רעיון או מסר ברור, או אומר משהו למישהו. נראה כאילו העיקר זה להתחכם, להיראות כאילו חכם ומורכב, אבל בפועל באמת אין לזה משמעות או עניין. זה שכל מי שמחבר יחד כמה שורות קטועות עם ניקוד מחשיב את עצמו למשורר הוריד מאוד את קרנה של השירה. אין שום סטנדרטים או דרישות, ולכן מרבית השירה פשוט לא שווה את הנייר או החלל הוירטואלי שהיא תופסת, לעניות דעתי. כל אחד שרוצה להביע מחאה פוליטית או להכריז הכרזה קורא למה שיוצא תחת ידו שירה, ובשם הפוליטיקלי קורקט והסטנדרטים הלא קיימים, אין טעם אפילו לנסות להתווכח. ואם במקרה המשורר משייך את עצמו לאיזו קבוצה מקופחת, אז כל ביקורת על השירה שלו היא אוטומטית הוכחה לקיפוח הזה ולך תוכיח שאין לך אחות.
לצפיה ב-'שלא לדבר על כך שמשוררים מודרניים רבים'
שלא לדבר על כך שמשוררים מודרניים רבים
11/12/2016 | 11:01
2
33
עסוקים אך ורק בנבירה בתוך עצמם, בהתבכיינות ויללנות ומסכנות, ואינם מסוגלים לעשות שום סובלימציה והכללה של החוויה שלהם כדי להפוך אותה ליותר אוניברסאלית, מעוררת עניין ונגישה לקורא. רבים רק מתפלשים ברפש של עצם ואינם מסוגלים לראות שום דבר ואף אחד אחר ממטר, כולל את הקורא.
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
11/12/2016 | 16:26
19
אני כתבתי על זה בזמנו שמשורר טוב לוקח את האני והופך אותו לאנחנו, אחרת זה לא שירה אלא פוסט או הבעת רגש שאין ביני לבינו כלום ...
לצפיה ב-'ועוד דבר לא תמיד המשוררים הגדולים כתבו שירה גדולה'
ועוד דבר לא תמיד המשוררים הגדולים כתבו שירה גדולה
11/12/2016 | 16:48
143
אני רואה הרבה שירים בנונים ומטה לפחות בעיני שנכתבו על ידי משוררים שנחשבים לטופ של הטופ, לטעמי גם משורר גדול כותב מעט מאוד יצירות מופת ,והרבה שטויות ,אבל זה מה שמבדיל אותו משורר מודרני גרוע ( ואני לא חושב שכל המשוררים המודרנים לא טובים יש בניהם משוררים ענקים ,אני מתכוון לגישה שדברת עליה של " האני " ולא לסיים לב לקורא) והבדל  שמשורר גדול כן כתב יצירת מופת אבל  יש לו גם הרבה שירים פחות טובים וזה בסדר אף אחד לא מושלם,, דוגמה  למשורר כזה בעיני הוא גתה שאני לא מת על שירים לירים שלו ,בעיני הם מיושנים מעט ובמיוחד שירי הארוטיקה, אבל פאוסט ? אחת צירות המופת הגדלות והכבירות אי פעם, ולא קראתי הכל וממעט שקראתי דפק לי הלב מהתרגשות, ככה זה לגאון לוקח להבשיל, זה דעתי.
לצפיה ב-'אני מסכים לגמרי ולזה כוונתי'
אני מסכים לגמרי ולזה כוונתי
11/12/2016 | 16:24
27
אני תמיד אמרתי שמה שהולך היום למשל ערס פאוטיקה ובכלל שירה מודרנית ופוסט מודרנית ואפילו בהרבה מקרים לא עונה על הגדרה של שירה, בנוגע למשכלים אין לי מושג, אין לי מידע בנוגע למה קראו או למדו משכלים בעבר ,אני יודע שאותי לימדו שירה מגיל צעיר, של פושקין ולרמנטוב וככה גם למדו את אמי, זה החינוך שהיה בבית  לאהבת הספר , בנודע לנחלה כמובן את צודקת השירה קלאסית והכבדה והמופתית מעטים קראו אותה, לעומת זא יש שירה קלילה שיותר קרא זה נכון לגמרי ,ולכן אני חושב שכדי מאוד לדעת להגדיר מהי שירה טובה, ומהה היא לא, ומהי הבעת דעה ותו לו ומה היא שירה פולטית אמתית בנוסח ברכט שהיה משורר פולטי אבל לא כמו חסן ידע לבטא את עצמו באופן שירי איכותי, לפחות מהעט שאני מכיר , קיצור מסכים עם כל .מה שאמרת
לצפיה ב-'בהיעדרו: נובל לספרות הוענק לבוב דילן'
בהיעדרו: נובל לספרות הוענק לבוב דילן
10/12/2016 | 19:41
2
60
בשבדיה קיבלו הערב חתני הנובל את הפרסים, כשבמוקד נמצא מי שלא יגיע לטקס בגלל "התחייבויות קודמות". המוזיקאי הכעיס רבים על התנהלותו אחרי שהוכרז כחתן נובל לספרות
לצפיה ב-'הקריקטוריסט שלמה כהן ניסה לשער מה היו ההתחיבויות הקודמות:'
הקריקטוריסט שלמה כהן ניסה לשער מה היו ההתחיבויות הקודמות:
12/12/2016 | 19:48
1
79
אגב, נדמה לי שבאחת הכתבות על הנושא הזה מנו עוד זוכי נובל שלא הגיעו לקבלת הפרס, כרגע אני לא מוצאת את הרשימה
לצפיה ב-'מצחיק ועצוב'
מצחיק ועצוב
12/12/2016 | 23:17
16
לצפיה ב-'"ידיעות ספרים" פותחת את ההרשמה לקהילת הקוראים המשפיעים'
"ידיעות ספרים" פותחת את ההרשמה לקהילת הקוראים המשפיעים
09/12/2016 | 15:25
4
75

מי השתתף בכך בעבר? מי היה רוצה להשתתף בשנה הקרובה?
לצפיה ב-'השתתפתי בעבר'
השתתפתי בעבר
11/12/2016 | 10:21
1
78
היה פחות מוצלח משחשבתי.
את רוב הספרים לא אהבתי, מיעוט מהם אפילו לא הצלחתי לקרוא עד הסוף.
איכשהו, הרעיון לקבל המון ספרים בחינם נורא מצא חן בעיני, לא יודעת למה לא חשבתי מראש על זה שבעצם אני אוהבת לבחור לעצמי את הספרים שלי...
היו שניים או שלושה שאני שמחה שקראתי, שכנראה לא הייתי מגיעה אליהם אחרת. אבל לא חושבת שבשביל זה היה שווה להשתתף.
לצפיה ב-'גם אני נמנעתי, למרות הפיתוי, להשתתף. לא אוהב חתול בשק'
גם אני נמנעתי, למרות הפיתוי, להשתתף. לא אוהב חתול בשק
11/12/2016 | 16:36
67
ולא חושב שספרי ידיעות טובים לפחות ברובם. מלקט את הספרים שלי בפיצטה, ביד שניה.
לצפיה ב-'אני נמנעת'
אני נמנעת
11/12/2016 | 18:14
74
יצא לי לקרוא חלק מהספרים שהם חילקו בעבר והם לא לטעמי. לא רוצה לסבול.
לצפיה ב-'אני כל שנה נרשמת ואף פעם לא מתקבלת'
אני כל שנה נרשמת ואף פעם לא מתקבלת
17/12/2016 | 20:49
8
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
08/12/2016 | 05:25
16
22
מוכנים כבר למבול הסרטונים עם הגרסאות של השיר הקלאסי "היום יום חמישי"

וחשוב יותר - מוכנים כבר עם ספר שינעים לכם את השבת
לצפיה ב-'ממשיך עם "האומץ לנצח" של עופר שלח '
ממשיך עם "האומץ לנצח" של עופר שלח
08/12/2016 | 08:59
40
ציפיתי לגדולות ונצורות, ובינתיים (עמ' 140) אני מאוכזב. שלח טוען שתפיסת ההפעלה של צה"ל ומערכת הציפיות לא הותאמו להתמודדות עם חמאס וחיזבאללה, ועם זה אני דווקא מסכים, אבל כדי לטעון ולבסס את זה די בספרון כמו "מדינת היהודים" של הרצל, לא צריך ספר שלם. 

מצד שני, הספר הוא רב מכר ... אז אולי תופס כאן העיקרון "נפח מביא כבוד" ?

לצפיה ב-'מתכנן לסיים את "ויקטוריה" של סמי מיכאל'
מתכנן לסיים את "ויקטוריה" של סמי מיכאל
08/12/2016 | 12:49
13
לצפיה ב-'הנה סופר שהבין והיטיב לתאר'
הנה סופר שהבין והיטיב לתאר
08/12/2016 | 15:57
1
73
 כבר לפני כ-75 שנה , מה שלא מעט גברים בימינו טרם הפנימו:

"....מעניין אם הוא מרשה לעצמו להתנהג גם עם האחרות כמו היום אחרי הצהריים במכונית... לכל אורך הברך, אני לא מבינה איך עברתי על זה בשתיקה...הייתי צריכה להתרחק ולבקש שיפסיק...אני מכירה אותו רק ימים אחדים. אבל הייתי משותקת לחלוטין...נורא איך שאפשר פתאום להיות חלשה לגמרי, כנועה לגמרי, כשאיזה גבר נוגע בי ככה...לא תיארתי לי אף פעם איך שהכוח יכול לנטוש אותי פתאום...הייתי צריכה לעשות משהו, הוא עוד יחשוב בסוף שכל אחד יכול לגעת בי ככה... או שיאמין שזה רצוי לי... זה היה מצמרר, רעדתי כולי עד אצבעות הרגליים...." (הנערה מהדואר, עמ' 104). (ההדגשות שלי).

סיימתי השבוע את הספר. יש לי כמה השגות עליו, אבל לשבחו של צוויג ייאמר שהוא הצליח לחדור ולכתוב היטב את נפשה של אישה לאורך כמעט כל הספר.

עכשיו קוראת את "איטליה, ענן"/ מרקו לודולי. קובץ של שני סיפורים.  הספקתי בינתיים לקרוא את חציו הראשון של הסיפור "איטליה" (זה שמה  הפרטי של עוזרת בית), ובינתיים ההתרשמות טובה.
לצפיה ב-'תיאור מדיוק'
תיאור מדיוק
08/12/2016 | 20:43
28
אני אקרא את ספריו
לצפיה ב-'היה שבוע קצר'
היה שבוע קצר
08/12/2016 | 16:38
7
65
סיימתי בהתפעלות את "אל מה שנמוג", שכתבה נורית גרץ עם אמה דבורה גרץ. זהו מסע מאיר עיניים אל עברה של האם. מומלץ מאוד.

אחריו קראתי את "השריד שנותר" מאת יצחק בשביס-זינגר, שסובל מליקויי תרגום, וחבל.

האחרון היה "שקרים שכולם מספרים" מאת טוביה טננבום. הספר השטחי מנסה לתפוס את הלכי הרוחות בארה"ב, ומלא מאוד בסופר עצמו.

אתחיל היום בסקרנות גדולה את "עמק האושר" מאת פטריק וייט, ואחרי התנסויות מוצלחות, בעיקר עם "גדילי עלים" ו"יורדי המרכבה", אני מקווה לטוב.

שבת שלום 

לצפיה ב-'שמעתי עליו אני רוצה לקורא את בעין הסערה'
שמעתי עליו אני רוצה לקורא את בעין הסערה
08/12/2016 | 20:54
6
16
לצפיה ב-'כדאי'
כדאי
08/12/2016 | 21:00
5
11
לצפיה ב-'קראת את בעין הסערה ? איך הוא ? כתיבתו מסובכת מאוד לא ?'
קראת את בעין הסערה ? איך הוא ? כתיבתו מסובכת מאוד לא ?
08/12/2016 | 21:13
4
23
קראתי שהוא דומה לגיוס גם הוא כותה בטכניקת זרם התודעה. מעניין אם אני אסתדר איתו .ולא היה טרחני ומשעמם .
לצפיה ב-'לא הייתי מגדריה אותו כזרם התודעה'
לא הייתי מגדריה אותו כזרם התודעה
08/12/2016 | 22:20
3
59
אבל הכתיבה מורכבת ודורשת תשומת לב
לצפיה ב-'מאיזה בחינה מורכב ? '
מאיזה בחינה מורכב ?
09/12/2016 | 15:11
2
16
לצפיה ב-'מבחינת ריבוי הרבדים'
מבחינת ריבוי הרבדים
09/12/2016 | 16:28
1
18
הכתיבה הלא מתמסרת, מורכבות המסרים ועוד
לצפיה ב-'אוקי, אני אקרא אותו ונראה אם אני יאהב'
אוקי, אני אקרא אותו ונראה אם אני יאהב
09/12/2016 | 17:55
3
לצפיה ב-'עדיין עם "אחותו של הנגר"'
עדיין עם "אחותו של הנגר"
08/12/2016 | 17:51
33
לקחתי מהספריה שני ספרים בנושא "משפטי פראג" - אחד של מרדכי אורן והשני של שמעון אורנשטיין. שניהם ישראלים, שנאסרו כאשר עברו בפראג בדרך חזרה מברלין בראשית שנות החמישים והואשמו בריגול על לא עוול בכפם. מסקרנים, אבל נראה לי שלא אגיע אליהם השבוע.
לצפיה ב-'שכונת האסיד / מינט וולטרס'
שכונת האסיד / מינט וולטרס
08/12/2016 | 19:59
8
לצפיה ב-'שומע את התכסית של דייוויד קופרפילד של דיקנס'
שומע את התכסית של דייוויד קופרפילד של דיקנס
10/12/2016 | 19:40
15
יפה מאוד ,מאוד נהנה...
לצפיה ב-'קראתי את'
קראתי את
11/12/2016 | 18:24
43
The Invention of Wings ספר ממש טוב לטעמי.
אחר כך סיימתי את "סבתא מוסרת דרישת שלום וסליחה" ספר עלוב ומיותר.
סיימתי את "היעלמות" מאת ניב קפלן שהיה בגדר פנטזיה הזויה ולא ספר מתח.

עכשיו אני עם ספר נפלא rules of civility שתורגם כ "כללי הנמוס" פשוט ספר מצויין עד כה.

ואני עם all the light we can not see שיש בו משהו עקר וטכני בכתיבה. עוסק מלחמת העולם השניה בבחורה עיוורת בשם מרי לור בתו של מנעולן ממוזאון הטבע בפריז ובבבחור גרמני בשם ורנר פפנינג מומחה לרדיו ובמיני עלילת מתח וחיפוש אחר אבן יהלום גדולה. בנתי עברתי את האמצע וישנם הרבה תיאורים תקופתיים וסיטואציות מהחיים אבל העלילה לא מתלכדת ממש.
לצפיה ב-'המבצע הנוכחי 3 ב-100 בצומת ספרים...'
המבצע הנוכחי 3 ב-100 בצומת ספרים...
07/12/2016 | 23:45
68
מזמן רציתי לשים את ידי על התרגום החדש של יומנה של אנה פרנק (בדר"כ רוכש ספרים רק בREBOOKS וקינדל) והנה, הוא במבצע. מצויין.

צריך בבקשה המלצה לעוד 2 ספרים שתקפים למבצע, אם מישהו מכיר.

מתחום הכלכלה \ שיפור עצמי \ ביוגרפיות. גם קלאסיקות יתאימו (למרות שתלוי, ברוב המקרים מעדיף אותן ברוסית).

תודה רבה :)
לצפיה ב-'הפתיחה ל"רוסלן ולודמילה איך התרגום החדש ?'
הפתיחה ל"רוסלן ולודמילה איך התרגום החדש ?
07/12/2016 | 08:48
73
על קשת-ים אלון. ירק הוא; שרשרת פז על ענפיו: יומם וליל על השרשרת חתול-חכם סובב ושב. יפנה ימינה - שיר יביע, לשמאל - יסיח אגדה.
שם נפלאות: שם שד מפסיע, בת-מים נחה על גדה; שם בשבילים סמויים מעין עקבות חיות לא נודעות; בקתה עומדת על כרעים לא חלונות לה, לא דלתות; רפאים מלאו חרשות ואחו; עם שחר הגלים יגיחו אל חוף חולי שמם וריק, ואבירים שלשים בני-חיל יצאו בסך מראי המים, ואיש-הים בהם דוחק. בן-מלך שם לוכד בשבי אגב אורחא רודן אימים שם לעיני עדה נצבת ביערות, על פני ימים קוסם מסיע לוחמים; בת-מלך בצינוק דומעת, וזאב אדמון מושיט לה סעד; מכתש שם עם בבה יגה תועה, צועה לה, ביגיעה; שלדי על זהוביו תש-כח; שם רוח רוס... ריחה ניחוח! הייתי שם, הדבש טעם; תחת אלון ירק ישבתי; כריתי אזן והקשבתי לאגדות חתול-חכם. אחת זכרתי ואותה אמסר לכם כעת עתה.

תירגמה מרוסית רנה ליטוין

אני ופושקין ידידים אך לא חברים, עד היום קשה לי איתו, מצד אחד אני יודע שהוא נחשב משורר גדול מעין מוצרט של השירה ( ככה כינה אותו ביוגרף שקראתי את ספרו עליו )ממש ילד פלא שהספ'ק לכתוב המון למרות מותו בגיל צעיר ( כנל לרמנטוב שתפקותו פחותה אבל איכותית אני מעדף אותו במיוחד הפואמה המופת " מצירי "  חקוקה בוחי ), ופושקין שהיה בשל וחדשן בגיל צעיר מאוד, ממש ילד פלא מופלא, אבל הכתיבה הארכאית, המיושנת, הלא מרגשת, לא נותנת לי לאוהב אותו, יכול להיות שמכיוון שאיני דובר רוסית, אז אני מפספס מהקלילות והחן שלו, שלונסקי מתרגם אותו גבוהה גבוהה ומגעיל וארכאי ואני לא מסוגל לקרוא שורה , זה מזכיר לי מה שעשה הלקין עם עלי עשב של וולט ויטמן, שקראתי הו קפטן שלו לעומת של נעמי שמר, איזה הבדל, איזה תרגום גרוע , גבוהה מידי ,ארכאי ,לא נגיש, וככה רוב המתרגמים הישנים , קיצור הייתי שמח אם יש כאן דוברי רוסית, שקראו את הקטע המדובר, ויכלו לומר  לי מה החוויה בקריאה של פושקין  בשפת מקור ?, אולי אני אלמד רוסית, אני באמשפחה שחלקה מברית המועצות, שגדלו על חינוך של לימוד של פושקין ולרמנטוב, גם אני חונכתי על שירתם, אבל את לרמנטוב אהבתי, ואת פושקין לא, ויכול להיות בגלל אשמת תרגומים גרועים , אשמח לחוות דעת, תודה מראש, בברכה נתנאל .
לצפיה ב-'"מי מצפה לכזו הצלחה"'
"מי מצפה לכזו הצלחה"
06/12/2016 | 22:52
1
62
הרומן הראשון של העיתונאית שרית ישי לוי הפך להצלחה בינלאומית יוצאת דופן. הספר יצא לאור ב-200,000 עותקים והוא תורגם עד כה לאנגלית, גרמנית, איטלקית וטורקית. בריאיון היא מספרת על תהליך העבודה, על הגילויים בדרך, ועל הסיבה שבגללה היא שמחה שההצלחה הגיעה בגיל מאוחר
http://www.themarker.com/labels/hacerem/1.3124439

בשביל ירושלים
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1507/1787500...
לצפיה ב-'אני לא מכיר את סיפרה אך'
אני לא מכיר את סיפרה אך
07/12/2016 | 09:45
41
להיות רב מכר לא הופך אותך לספר טוב אפילו לפעמים להפך , כי הרבה אנשים נוטים להתחבר על הזול והפשוט והנגיש, אני לא מדבר על ספרה שלה ,כי אינני מכיר אותו, אלא באופן כללי, למשל עם ספרו של בראון צופן דה ויצי שהבנתי שהוא על הפנים, אבל יש מקרים שונים כמו הארי פוטר שלטעמי זו יצרת מופת, שאהבתי נורא, אני באופן אישי לא נוטה להתלהב מהקבלות כזו, ימים יגדו עם הספר יזכר או לא ,אבל שהיה לכותבת בהצלחה, בהמשך והאזין לראיון, אוהב אני ראיניות עם סופרים במיוחד משוררים ,תחום שאני אוהב יותר .
לצפיה ב-'פורסמה הרשימה הארוכה של המועמדים לפרס ספיר'
פורסמה הרשימה הארוכה של המועמדים לפרס ספיר
05/12/2016 | 21:05
7
87

ואלה המועמדים:

"תשרין" / איימן סיכסק
"השלישי" / ישי שריד
"טיט" / דרור בורשטיין
"גלבי" / איריס אליה כהן
"תיקון אחר חצות" / יניב איצקוביץ'
"המורה" / מיכל בן נפתלי
"המרוקאי האחרון" / גבריאל בן שמחון
"אישה בשמלה ירוקה" / מיה לוי-ירון
"אחותי" / משה סקאל
"לפעמים הבית הוא רוצח" / שמעון צימר
"ספר הגברים" / ננו שבתאי
"יש לך בשביל מה" / אודי שרבני

מי קרא/ה מי מכיר/ה
לצפיה ב-'לא מכיר אף אחד'
לא מכיר אף אחד
06/12/2016 | 12:30
35
אני לא קורא ספרות ישראלית במיוחד מודרנית, יש לי הרבה מה להשלים ואין לי זמן, זה לפחות בפרוזה, בשירה אני מכיר הרבה יותר מאשר בפרוזה ,ויש משוררים לא רעים , אבל לא יצא לי לקורא פרוזה ישראלית מודרנית חוץ מאתגר קרת שאותו אני מאוד אוהב ...
לצפיה ב-'טרם הספיקותי '
טרם הספיקותי
06/12/2016 | 20:11
1
35
אבל השלישי ממתין לי
לצפיה ב-'קראתי את השלישי. ספר מיותר.'
קראתי את השלישי. ספר מיותר.
11/12/2016 | 08:19
12
לצפיה ב-'לא קראתי, וקשה לי להאמין שאגיע לזה בקרוב'
לא קראתי, וקשה לי להאמין שאגיע לזה בקרוב
06/12/2016 | 20:20
39
לאור קצב הקריאה הצפוי בעתיד הנראה לעין.
לצפיה ב-'אני רוצה לקרוא את ספריהן של שבתאי ובן נפתלי'
אני רוצה לקרוא את ספריהן של שבתאי ובן נפתלי
07/12/2016 | 10:16
11
לצפיה ב-'טרם קראתי, על אחדים שמעתי'
טרם קראתי, על אחדים שמעתי
08/12/2016 | 13:57
31
שמעתי  שבחים רבים  וגם קראתי ביקורות מפרגנות על ספרו של יניב איצקוביץ'  "תיקון אחר חצות".
"גלבי" של איריס אליה כהן הוא רומן על פרשת ילדי תימן החטופים.
לצפיה ב-'היחיד פה שברשימת ה"רוצה לקרוא" שלי'
היחיד פה שברשימת ה"רוצה לקרוא" שלי
14/12/2016 | 08:55
12
הוא תיקון אחר חצות שקראתי עליו ביקורות טובות וגם נשמע מעניין.
בעצם, אולי גם טיט, אם תהיה לי סבלנות.

יש פה שניים-שלושה שברשימת ה"ממש לא רוצה לקרוא" שלי, וכמה שאני ניטרלית לגביהם או שלא שמעתי עליהם עד היום.
לצפיה ב-' דואג לגיל הזהב'
דואג לגיל הזהב
05/12/2016 | 10:41
4
14
 שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי זכויותיהם של הקשישים בישראל! ביום רביעי נארח בפורום יעוץ סיעודי לגיל הזהב את נציגי הביטוח הלאומי שישיבו על שאלותיכם וידריכו אתכם כיצד ניתן למצות את זכויותכם בביטוח לאומי באופן עצמאי, בקלות ובפשטות!

הכנסו כבר עכשיו 
לצפיה ב-'מבצע ספרים דיגיטליים של אפרים קישון'
מבצע ספרים דיגיטליים של אפרים קישון
04/12/2016 | 16:22
41
שלום לכל החברים !
רצינו לעדכן לאוהבים ההומור הישראלי -

אבי ההומור הישראלי וחתן פרס ישראל
עכשיו במבצע לזמן מוגבל!

לצפיה ב-'מתח! ריגול! משטרה! 10 מותחנים דיגיטליים משובחים'
מתח! ריגול! משטרה! 10 מותחנים דיגיטליים משובחים
08/12/2016 | 13:09
23
לצפיה ב-'זכויות יוצרים'
זכויות יוצרים
07/12/2016 | 21:19
1
45

שלום
חברה שלי  כותבת מאמר (שישובץ בספר שהיא עובדת עליו)
במאמרים היא גם הכניסה ציטוטים של יהודה עמיחי
למי צריך לפנות כדי לקבל אישור זכויות לציטוטים משירים שלו ?
היא נדרשת להציג אישור כזה להוצאת הספרים שהיא בקשר איתה
מישהו יודע?תודה
תודה

לצפיה ב-' עליה לפנות'
עליה לפנות
08/12/2016 | 13:52
31
להוצאת הספרים של הספר בו התפרסמו השירים שמהם היא רוצה לצטט.

(בדר"כ זכויות היוצרים נמצאות בידי הוצאות הספרים במשותף עם היוצר או יורשיו).

לצפיה ב-'הדרך לעין חרוד במוסף גלריה של הארץ:'
הדרך לעין חרוד במוסף גלריה של הארץ:
03/12/2016 | 20:49
37
יש כתבה שעוקבת אחרי הסיפור החשוב הזה בספרות העברית, למי שלא מודע, תנסו לקרוא אותה.
לצפיה ב-'המלצה על המלאך והחמין ייצוגי אוכל בסיפורי עם '
המלצה על המלאך והחמין ייצוגי אוכל בסיפורי עם
04/12/2016 | 15:04
1
36
מאת עידית פינטל גינסברג שלושים סיפורי עם מאוסף ארכיון הסיפור העממי בישראל ע'ש דב נוי ודן בהם בכלים השוואתיים תוך בחינת ההקשרים התרבותיים שלהם.
כל סיפור בקובץ מכיל עולם ומלואו ואצורים בו זיכרון דורות ותובנות מושכלות על נבכי החיים, על טבע האדם ועל יחסיו המורכבים של האדם עם הסובב אותו
לצפיה ב-''
05/12/2016 | 20:56
6
אני מאוד אוהבת סיפורי עם ומעשיות. זוכרים שאירחנו כאן את עידית פנטל?

והנה הארכיון המקוון של הסיפור העממי:

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו