לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2544725,447 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

לצפיה ב-'סיימתי לקרוא את הספר'
סיימתי לקרוא את הספר
18/08/2017 | 16:53
2
136
אשכול של הומור
מאת עפרה נבו אשכול
179 עמודים
טוב
לצפיה ב-'אפשר קצת יותר פירוט?'
אפשר קצת יותר פירוט?
21/08/2017 | 22:09
1
53
על מה הספר, מה מצא חן בעיניך לגביו?
לצפיה ב-'פירוט'
פירוט
21/08/2017 | 23:21
61
מספר את מסלול חייו ותרומתו של לוי אשכול למדינה תוך הצגת בדיחותיו הרבות.

מצא חן בעיני הצורה המעניניית של הצגה היסטורית של אדם וגם תקופה יחד עם חוש הומור טוב.
לצפיה ב-'בלשים יהודים'
בלשים יהודים
17/08/2017 | 14:53
47
ברצוני לאתגר אתכם: מי מכיר סופר בלשי לא יהודי שכתב על בלש או בלשית יהודיים. (חוץ מהרי מקניאון הפיני). 

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
17/08/2017 | 05:59
12
36
איך עבר עליכם עוד שבוע לוהט של אוגוסט

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'היה שבוע מגוון מאוד'
היה שבוע מגוון מאוד
17/08/2017 | 08:42
4
103
פתחתי עם שני ספרי מתח: "ססיל מתה" מאת ז'ורז' סימנון ו"רצח רוג'ר אקרויד" מאת אגתה כריסטי. הראשון, מסדרת מֶגרֶה, בינוני, אינו מתעלה לרמת הרומנים של סימנון. השני נחשב בצדק לאחד הטובים ביותר של כריסטי.
אחריהם קראתי ספר ישראלי מטריד, "שומר השאול" מאת אביבה תומר-ענברי ופנחס ענברי. הספר מציף את כל הרעות החולות של הנהגת המדינה, ומציץ אל אחורי הקלעים של הפוליטיקה הפלסטינית בעקבות הסכמי אוסלו.
האחרון היה "ארוחת ערב עם אדוארד" מאת איזבל וינסנט, אודות הידידות בינה ובין אדוארד בין התשעים פלוס בתקות שפל בחיי שניהם. ספר עם פוטנציאל מרגש שמתמסמס בתוך תיאורים אינסופיים של אוכל.

שבת שלום 
לצפיה ב-'את אקרויד מאד לא אהבתי'
את אקרויד מאד לא אהבתי
17/08/2017 | 10:38
3
55
יש לי בעיה עם ספריה של כריסטי בכלל.
הרעיון ברומן הבלשי הוא המשחק בין הסופר לקורא, הסופר מציג לקורא חידה, כשלאורך הרומן מופיעים בה עוד ועוד רמזים, והקורא מנסה להבין לפני שהתשובה מתגלית בסוף.

הבעיה אצל כריסטי היא שהחידה לרוב מביאה בסוף פתרון אקראי לחלוטין, במקרה של אקרויד זה אפילו יותר רע, הפתרון אפילו לא מושלם, למעשה בלי הוידוי עצמו של הרוצח אין שום הוכחה או סיבה לחשוב שהפתרון נכון.
לצפיה ב-'אותי היא שכנעה :)'
אותי היא שכנעה :)
17/08/2017 | 11:15
2
25
לצפיה ב-'עשיתי על הספר הזה עבודה לאוניברסיטה לפני כעשור'
עשיתי על הספר הזה עבודה לאוניברסיטה לפני כעשור
17/08/2017 | 11:19
1
55
לקחתי קורס על הרומן הבלשי בסוף המאה ה19 ותחילת המאה ה20 בבריטניה.
כתבתי עבודה של 2-3 עמודים (כולל 5-10 דקות להציג אותה בפני הכיתה), שכל מטרתה היתה להראות שאחרי קריאת הספר, אם מתעלמים מההודאה בסוף, אין שום סיבה להניח שפוארו פתר שם משהו ולכן זה ספר מיותר ומטופש. הייתי היחיד (או אולי בין היחידים) בקורס שקיבל על העבודה ציון מקסימלי.
לצפיה ב-'במקרה מצאתי כעת את המאמר הזה'
במקרה מצאתי כעת את המאמר הזה
17/08/2017 | 16:49
49
שדן בשאלת הרוצח בספר. אולי יעניין אותך לקרוא (ואולי הוא כבר מוכר לך)
לצפיה ב-'"בעל זבוב" מאת ויליאם גולדינג'
"בעל זבוב" מאת ויליאם גולדינג
17/08/2017 | 09:27
49
החלטתי שהגיע הזמן שאקרא את הספר, למרות שכמובן את הסיפור בקווים כלליים ואת הסוף הרע אני מכיר היטב.

לאחר כך לקחת מהספריה את "וושקה ולחם" מאת מירה מגן
לצפיה ב-'קוראת את'
קוראת את
17/08/2017 | 10:09
1
89
"הישראלי הנצחי" /ניסן שור.

לפניו קראתי את "שם כבר לא תפחדי" / מוניקה הלד.
ספר מצויין וראוי מאד, שלטעמי לא זכה למספיק חשיפה.

מסע חייו של היינר, קומוניסט אוסטרי שנשלח לאושוויץ והצליח לברוח ממנה אחר 224 שבועות מעצר.
דרכו לקום מהריסות חייו המסוייטים, למצוא  משמעות ולהקים זוגיות מתפקדת לצד לנה רעייתו השניה.
התבוננות עמוקה בקשר המורכב והעדין בין היינר הטראומטי לבין זוגתו והתמודדותם להסתגל זה לזה.
כתוב בהרבה רגישות ואמפתיה, עם תובנות פסיכולוגיות עמוקות על תהליך עיבוד הטראומה ועל מהות הזכרון.
מאד מאד מומלץ.

לצפיה ב-'"שם כבר לא תפחדי" טוב מאוד'
"שם כבר לא תפחדי" טוב מאוד
17/08/2017 | 11:12
62
לצפיה ב-'קראתי את'
קראתי את
17/08/2017 | 20:15
68
ארוחת בוקר ישראלית, סיפורים קצרים נוגעים ללב על דמויות שהחיים איכזבו.
קראתי את המורה, זוכה פרס ספיר. ספר שסגנון הכתיבה שלו לא מאפשר אמפטיה עם הדמות הבודדה של המורה.
קראתי גם את חנות הספרים הקטנה בפריז. עולב של ספר קישקוש מקושקש מחורבש.

מתכננת לקרוא את אפקט רוזי.
לצפיה ב-'אשת הפיראט היהודי/ שיינפלד'
אשת הפיראט היהודי/ שיינפלד
18/08/2017 | 16:32
25
לצפיה ב-'אני ברומן השני של "דקסטר"'
אני ברומן השני של "דקסטר"
21/08/2017 | 22:09
1
50
כאן הוא כבר ממש לא קשור לסדרת הטלויזיה, או יותר נכון - סדרת הטלויזיה לא קשורה אליו), והוא נראה מעניין למדי.

שבוע טוב לכולם
לצפיה ב-'ומהר מאוד מבינים למה לא הכניסו אותו לסדרה '
ומהר מאוד מבינים למה לא הכניסו אותו לסדרה
23/08/2017 | 12:07
15
לצפיה ב-'אזהרה'
אזהרה
16/08/2017 | 11:14
8
158
סיימתי לקרוא את הספר
מדריך הטרמפיסט לגלקסיה של דאגלס אדמס
221 עמודים
גרוע.
לצפיה ב-'מסכימה. גם אני לא הבנתי מה השוס הגדול.'
מסכימה. גם אני לא הבנתי מה השוס הגדול.
16/08/2017 | 21:26
73
אבל אנחנו במיעוט.
לצפיה ב-'אני מאוד אהבתי, אבל זה כמובן אישי'
אני מאוד אהבתי, אבל זה כמובן אישי
17/08/2017 | 09:30
21
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
17/08/2017 | 10:33
1
70
לקרוא את המדריך, אחריו לקרוא את המסעדה בקצה היקום, לאחר מכן לקרוא את החיים היקום וכל השאר ואחריו לקרוא את להתראות ותודה על הדגים!
רצוי לאחר מכן לסיים עם Mostly Harmless למרות שהוא הרבה פחות טוב מקודמיו (גם הרביעי פחות טוב מה3 הראשונים, אבל הוא עדיין מעולה).

חובה חובה חובה :)

לצפיה ב-''
17/08/2017 | 11:51
6
לצפיה ב-'אני מאוד אהבתי'
אני מאוד אהבתי
21/08/2017 | 22:12
3
38
למה הוא גרוע בעיניך?
לצפיה ב-'כי הוא מדבר על כלום'
כי הוא מדבר על כלום
21/08/2017 | 23:24
1
36
אין קצה חוט, אין עלילה, אין משמעות ואין בטיח.
אומנם הוא ספר קצר אבל קצר צריך להיות קצר ולעניין. כאן הוא קצר בלי עניין בלי תכלס.
זה בעיני לעבוד על אנשים בעיינים,
גם אני יכול וכל אדם יכול לכתוב כל מיני משפטים חסרי משמעות שלא קשורים לשום דבר לעשות סלט ביינהם ולקורא לזה ספר.
אולי אני מגזים.

לצפיה ב-'אני לא חושבת שאין בו עלילה'
אני לא חושבת שאין בו עלילה
14/09/2017 | 20:24
8
על עניין המשמעות אפשר להתווכח, אבל לדעתי הוא ממש רחוק מלהיות "אוסף של משפטים חסרי משמעות".
צריך גם לזכור, שההומור שלו נונסנסי במכוון, זה בהחלט לא מתאים לכל קורא. אני מאוד אוהבת את הסגנון של דאגלס אדאמס, ואהבתי את כל סדרת "הטרמפיסט".
לצפיה ב-'אקדים ואומר שאני בדרך כלל מתה על הומור בריטי,'
אקדים ואומר שאני בדרך כלל מתה על הומור בריטי,
23/08/2017 | 03:53
29
אבל הספר הזה, מעבר לכך שאינו ספרות גדולה (וזה בסדר, נהניתי מספרים רבים שאינם ספרות מופת), פשוט לחלוטין לא הצליח להצחיק אותי. אני מבינה שמדובר כביכול בקריצה הומוריסטית-אירונית כלפי סוגת המדע הבדיוני שבאותה תקופה לקחה את עצמה יותר מדי ברצינות, ואני חושבת שעצם הרעיון לעשות זאת הוא באמת מבריק, אך לביצוע לא התחברתי כלל. הספר פשוט שעמם אותי מוות. אולי באתי עם ציפיות גבוהות מדי, אולי איבדתי זמנית את חוש ההומור שלי, אך התאכזבתי נורא. נדיר שאני כל כך לא נהנית מספר שנחשב לקלאסיקה בעיני רבים מחבריי שלרוב יש להם ולי טעם דומה בספרים.
לצפיה ב-'לב של כלב'
לב של כלב
14/08/2017 | 22:13
6
75
היי

אני קורא את הספר ועלו לי שתי שאלות: 1. האם בורמנטל יהודי, והם זה חשוב?
2. מאיפה לקוח "מסביליה עד גרנאדה" ו "על גדות הנילוס הקדושות"? ומה זה אומר?

תודה
לצפיה ב-'"מסביליה עד גרנאדה" לקוח מהפואמה הדרמטית "דון ז'ואן" '
"מסביליה עד גרנאדה" לקוח מהפואמה הדרמטית "דון ז'ואן"
15/08/2017 | 19:16
3
44
מאת הרוזן אלכסיי ק' טולסטוי.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
16/08/2017 | 09:16
1
28
ויש לזה איזו משמעות מיוחדת/הקשר מסוים שם/תפקיד?
לצפיה ב-'יש הגורסים כי בולגקוב אהב מוסיקה אופראית'
יש הגורסים כי בולגקוב אהב מוסיקה אופראית
16/08/2017 | 13:16
38
ולכן לא מעט מהדמויות בספרים שלו מזמזמים להיטים אופראיים כאלה ואחרים.
לצפיה ב-'יש גם בעל אותו שם'
יש גם בעל אותו שם
16/08/2017 | 21:06
34
ללורד בירון לצערי זה לא תורגם וזה לפי ידעתי נחשב ליצרת המופת דלו , אך קראתי את קין שלו וזה גם נפלא
לצפיה ב-'לא'
לא
16/08/2017 | 13:15
35
בורמנטל הוא צאצא לגרמנים שהיגרו לרוסיה. איוואן הוא שם "יותר מדי רוסי" עבור יהודי החי באותה תקופה. כנ"ל השם ואסילי שאימץ הסופר יוסף גרוסמן - לא זכור לי ולו ואסילי אחד אחר בעל הלאום היהודי.

ולראיה, בן גילו של בורמנטל הוא השחקן בלומנטל, נצר לגרמני אף הוא.

לצפיה ב-'לפי האחרית דבר שבונדר הוא יהודי'
לפי האחרית דבר שבונדר הוא יהודי
26/08/2017 | 11:35
8
ובולגקוב בעצם חזה שההסתה היהודית את הפרולטר בסוף תפגע ביהודים
לצפיה ב-'הבטחה עם שחר'
הבטחה עם שחר
14/08/2017 | 20:12
4
100
סיימתי לקרוא את הספר הבטחה עם שחר
של רומיין גארי
255 עמודים
מאכזב.
לצפיה ב-'למה מאכזב ?'
למה מאכזב ?
14/08/2017 | 23:23
1
12
לצפיה ב-'יותר מידי קיטצ'י וחזרתיות מוגזמת.'
יותר מידי קיטצ'י וחזרתיות מוגזמת.
14/08/2017 | 23:32
14
לצפיה ב-'דליה רביקוביץ' ז'ל אמרה על הספר כי הוא מתחנף לקורא והביאה'
דליה רביקוביץ' ז'ל אמרה על הספר כי הוא מתחנף לקורא והביאה
17/08/2017 | 17:57
52
דוגמאות:
לצפיה ב-'מאוד אהבתי '
מאוד אהבתי
19/08/2017 | 22:53
37
קראתי בלבנון. הגזרה המזרחית. 1982 
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 15:57
1
9

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'על LitRPG שמעתם? במקרה גם כתבתי ספר...'
על LitRPG שמעתם? במקרה גם כתבתי ספר...
15/08/2017 | 08:50
40
אהלן,
לחובבי הפנטזיה, מד"ב ומשחקי מחשב: ישנו ז'אנר ספרים חדש שמתאים לנו במיוחד: LitRPG. הוא קיים בערך שנתיים-שלוש.
בכללי, זה ספרים על שחקנים שמשחקים משחקי מחשב. אבל לא משחקים פשוטים כמו שיש לנו היום, אלא מציאות מדומה - יותר בסגנון של המטריקס.
ככה שהספרים בד"כ מנקודת המבט של השחקן שהוא כאילו "חי" בעולם המשחק, ואז חוזר לשגרה היומיומית.
הספרים שמים דגש על פיתוח הדמות, עלייה בדרגות, קרבות וכו.

אני כל כך התאהבתי בז'אנר, שהחלטתי לנסות לכתוב. לפני שבוע פירסמתי את הספר הראשון שלי, ולשמחתי הוא התקבל יפה מאוד.
אתם מוזמנים להסתכל:

לצפיה ב-'התקנת מקלדת עברית בקינדל פייפרווייט 2015-17'
התקנת מקלדת עברית בקינדל פייפרווייט 2015-17
14/08/2017 | 15:28
191
האם ניתן, ואיך, להוריד מקדלת עברית לקינדל פייפרווייט חדש
תודה
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
10/08/2017 | 20:54
18
30
סליחה על העיכוב בהעלאת ההודעה, בעיות מחשב קשות שטרם הסתיימו

איך עבר השבוע? מה אתם קוראים בשבת?
לצפיה ב-'אצלי השבוע (וגם שבוע וחצי הבאים)'
אצלי השבוע (וגם שבוע וחצי הבאים)
10/08/2017 | 21:38
3
94
בסימן של אירוח בביתנו של שתי תלמידות מקוריאה במסגרת תכנית של חילופי תלמידים בין ערים אחיות. לכן רגעי הקריאה הם בין לבין ומעטים. הצלחתי להתקדם מעט בשני הספרים, "קלאודיוס" ו"וודקה ולחם", ואני נהנית משניהם.
לצפיה ב-'את "וודקה ולחם" אהבתי מאוד'
את "וודקה ולחם" אהבתי מאוד
11/08/2017 | 09:19
2
62
קראתי אותו אחרי "אחותו של הנגר" שהיה המפגש הראשון שלי עם מירה מגן.
איזה "קלאודיוס" את קוראת? את "אני, קלאודיוס"? גם אותו אהבתי, למרות שניגשתי אליו די בחשש ובהתחלה לא כל כך התחברתי, אבל אחר כך להפתעתי ממש נסחפתי איתו.
לצפיה ב-'בשני.'
בשני.
11/08/2017 | 10:47
19
לצפיה ב-'כלומר, אני בקלאודיוס השני.'
כלומר, אני בקלאודיוס השני.
11/08/2017 | 10:48
25
לצפיה ב-'כבר שבוע שלישי עם The Stepford Wives'
כבר שבוע שלישי עם The Stepford Wives
11/08/2017 | 09:22
2
56
לא שהספר לא טוב - הוא טוב מאוד - אבל אני לא מגיעה אליו במהלך השבוע, וכאשר הגעתי אליו קצת קשה לי להתרכז....
מקווה לסיים אותו השבת.
לצפיה ב-'נשות סטפורד זה עסק ישן משנות החמישים-מאיפה זה צץ?'
נשות סטפורד זה עסק ישן משנות החמישים-מאיפה זה צץ?
13/08/2017 | 12:58
1
12
לצפיה ב-'יצא לי להזמין ספרים מ-book depository'
יצא לי להזמין ספרים מ-book depository
14/09/2017 | 20:27
2
וכמובן אחרי שאני מזמינה ספר אחד, חבל לבזבז את כל העבודה הקשה של העובדים על אריזה רק של ספר אחד, אז אני כבר בודקת מה יש במבצעים ובהנחות
הספר הזה היה במחיר די מגוחך, 20 ומשהו ש"ח אם אני זוכרת נכון, והמשלוח ממילא בחינם. גם זכרתי שסטיבן קינג כתב על הספר הזה ב-Danse Macabre (הוא התייחס יותר לסרט שנעשה בזמנו על פיו, אבל הסיפור הוא אותו סיפור), וזה סקרן אותי.
לצפיה ב-'אני קוראת את'
אני קוראת את
11/08/2017 | 11:38
69
Northanger Abbey רק בהתחלה שלו.
לצפיה ב-'מתחילה את ילתא - רומן תלמודי של רוחמה ויס'
מתחילה את ילתא - רומן תלמודי של רוחמה ויס
11/08/2017 | 11:50
2
27
לצפיה ב-'בדיוק קראתי על הספר סקירה מעניינת במוסף "שבת":'
בדיוק קראתי על הספר סקירה מעניינת במוסף "שבת":
21/08/2017 | 22:21
1
16
לצפיה ב-'נטשתי את הספר כמעט מיד. אני לא אוהבת את שיטת הכתיבה שבה היא '
נטשתי את הספר כמעט מיד. אני לא אוהבת את שיטת הכתיבה שבה היא
23/08/2017 | 16:40
11
משתמשת
לצפיה ב-'היה שבוע בסימן ספרים ישנים'
היה שבוע בסימן ספרים ישנים
11/08/2017 | 18:36
72
התחלתי עם ספר עיון, "השקר מסרב למות" מאת הדסה בן-עתו. השופטת בן-עתו פרשה מכס המשפט כדי לחקור את ההיסטוריה של הפרוטוקולים של זקני ציון, והספר הוא תוצר של שש שנות מחקר. מעניין מאוד.
אחריו קראתי קובץ סיפורים מאת סופרים יוגוסלבים, "חייו האחרים של האדון גאון", חלקם היו לטעמי, חלקם לא.
במשך רוב השבוע קראתי את "קוו ודיס"מאת הנריק סנקביץ. הספר נכתב בשלהי המאה התשע-עשרה, והוא מתרחש ברומא בתקופת נירון, בימיה הראשונים של הנצרות. כתוב היטב.
האחרון היה "הבאולינג על הטיבר", קובץ קטעי פרוזה מאת הבמאי האיטלקי מיכלאנג'לו אנטוניוני. אוסף מעניין המתאר כיצד מראה או קול או רעיון מתגלגלים לכלל יצירה.
שבת שלום  
לצפיה ב-'"גוף שני יחיד", סייד קשוע'
"גוף שני יחיד", סייד קשוע
13/08/2017 | 09:29
3
37
מתחיל קר כקרח וחשבתי לנטוש. מזל שלא. האיש כותב חריף ואני לומדת המון.
לא הצלחתי לקרוא כלום במהלך השבוע, לא כל יום היה זמן ונזקקתי לשהות ארוכה לעכל את "הו!11". ניסיתי לקרוא שניים שנראים מרתקים אבל הם לא לקריאה באוגוסט. עד שהגעתי לנ"ל, שהתחלתי בשישי אחר הצהריים או ערב, ומאז לה הפסקתי ויש לי עוד כמה עשרות עמודים מתוך ה-320.

לצפיה ב-'ועדיין אני תוהה למה אחת משתי הדמויות הראשיות נשארת ללא שם '
ועדיין אני תוהה למה אחת משתי הדמויות הראשיות נשארת ללא שם
13/08/2017 | 14:50
2
31
גם השניה היתה כך עד לשליש האחרון, אני תוהה אם לזאת סוף סוף יינתן שם חוץ מעבר לתוארה המקצועי.
איזה עולם קשה הוא מתאר, בעיקר לנשים, אילו חיים של דיכוי מהרגע הראשון ועד המוות. קשה מאוד. אבל גם לגברים שהם הדמויות הראשיות לא קל, מעניין מאוד המסע בעולם, במיוחד של אחת מהן. והדילמות. קריאה ראויה.
לצפיה ב-'ובסיום הקריאה - עודך תוהה? '
ובסיום הקריאה - עודך תוהה?
20/08/2017 | 11:13
1
14
קראתי די מזמן (ואף כתבתי סקירה), אך עודני זוכר שהעלמת השם הייתה נחוצה בשביל ההפתעה שקשוע הכין לקורא לקראת הסיום.
לצפיה ב-'קראתי אחר כך ביקורות באתרי אינטרנט שונים'
קראתי אחר כך ביקורות באתרי אינטרנט שונים
20/08/2017 | 11:57
14
האם הבנתי? לא בטוח. אבל גם אני חשבתי שמדובר בדמות סאטירית. נהניתי מהספר.
לצפיה ב-'כמעת ומסיים'
כמעת ומסיים
14/08/2017 | 23:19
31
את הרוזן מונטה קריסטו עד עכשיו אני נהנה אבל לא ממש נסחף אהבתי הרבה יותר את עלובי החיים של הוגו שהותיר עלי חותם .
לצפיה ב-'Liguria, Rosie Whitehouse'
Liguria, Rosie Whitehouse
20/08/2017 | 12:02
9
המדריך שכתבה וייטהאוז והוציאה מהדורה שניה בשנה שעברה. אני בקרוב בגנואה לשבוע ולכן שלפתי אותו, אם כי הוא אף פעם לא רחוק ממטרים ספורים ממיטתי, הושיטי היד וגעי, כספר שמסקר יעד חלומות.

אז קראתי את ההיסטוריה של ליגוריה עצמה ושל גנואה - הן חופפות במידה רבה החל מימי הביניים - וזה היה מרתק עד מאוד, סוף סוף אני מבינה משהו מהמאבק לעצמאות של מציני וגריבלדי, שלא במקרה החל במאה ה-19, עם התעוררות הלאומיות. מאבק שקשור בטבורו לגנואה. קריאה נפלאה. אני ממשיכה עם האתרים המומלצים לביקור - קריאה שניה לפחות - ומקווה שאצליח להכניס השבוע, עתיר סרטים בקולנוע, עוד ספרים.
לצפיה ב-'המלצה על:השנה האחרונה מאת יגאל סרנה '
המלצה על:השנה האחרונה מאת יגאל סרנה
10/08/2017 | 16:38
111
המלצת בוקספר על:השנה האחרונה מאת יגאל סרנה:

תיאור נוסטאלגי של ארץ שישראל שהיתה ואיננה ערב מלחמת ששת הימים ששינתה את מדינת ישראל כפי שאהבנו עד אז.

"העיר היתה מלאה בתי קולנוע. היית יכול לרכוש בזול שעתיים פרטיות שלא היתה לרבים בדירות הקטנות מדי. בודדים ישבו שם וחיפשו זוגות מצאו מסתור בחושך. על פני הארץ התקיימו כמאתיים בתי קולנוע, לא כולל מקרנות בקיבוצים ובבמושבים, בתי הקולנוע פיראטיים וחדרים שבהם הקרין אב סרט לילדיו. היה זה אמצעי בידור זול ויעיל. בערים הגדולות היו תורים ארוכים. פעמים רבות עמדו ספסרים שמכרו מחוץ לתור במחיר מופקע...לפעמים צץ שוטר או פקח ומיד הצעקה:"פקח!" .
לצפיה ב-'סיימתי לקרוא את "ללכת בדרכך" מאת ג'וג'ו מויס ולא אהבתי'
סיימתי לקרוא את "ללכת בדרכך" מאת ג'וג'ו מויס ולא אהבתי
10/08/2017 | 11:51
9
87
זה אולי היה צפוי מראש כי הכרתי את העלילה עוד קודם וידעתי שזה ספר "מרגש", "נוגע ללב" ואפילו "רוחני" וכמובן "רב מכר" שאלה תארים שמרתיעים אותי, אבל רציתי לדעת למה הספר הפך לרב מכר - כעת אני יודע: הספר מאוד קריא. זורם מהר ללא הפתעות (לפחות אני לא הופתעתי) ולא מצריך חשיבה של הקורא.
נראה לי שזה משהו שמשותף לכל רבי המכר של השנים האחרונות.

מאוד לא אהבתי שהדמויות בספר מאוד שטוחות. למרות הנושא הטעון אין בספר הזה התלבטויות מוסריות, אין מחשבה מעמיקה, לא ברור מה מניע את הדמויות.

סתם דוגמא שהיא לא מעיקר העלילה - לגיבורה יש בן זוג כבר שבע שנים. היא כנראה לא אוהבת אותו, הוא כנראה לא אוהב אותה. טיב היחסים ביניהם לחלוטין לא ברור. הם עוברים לגור יחד ונפרדים. איך זה משפיע עליהם? למה הם עושים את זה? מה גרם להם להיות בני זוג בעבר? למה ה לא נפרדו קודם?  הספר לא מתיחס (או כמעט לא מתיחס) לכל השאלות האלה. 

אותו עיקרון עובד גם לשאלות המרכזיות וכבדות המשקל שהספר לכאורה דן בהן.

לסיכום: לא סבלתי, קראתי את הספר מהר (9 ימים ברוטו, אני מערך שכמה שעות בודדות נטו), לא אהבתי, לא קיבלתי תובנות ולא חומר למחשבה. 
לצפיה ב-'כנראה שאלה הספרים שלה'
כנראה שאלה הספרים שלה
10/08/2017 | 12:07
1
74
קראתי את אחד ועוד אחד שהיה שטוח כמו פיצה. שום דבר מאתגר חשיבה. שום הפתעה. סכריניות ברמת גועל נפש בחלק מהקטעים. קליל וזורם אבל שום דבר מעבר לזה
לצפיה ב-'כנראה שזה מה שנמכר טוב היום... תודה'
כנראה שזה מה שנמכר טוב היום... תודה
10/08/2017 | 13:41
24
לצפיה ב-'זו הסיבה שאני לרוב נמנע מלקרוא ספרות כזו'
זו הסיבה שאני לרוב נמנע מלקרוא ספרות כזו
10/08/2017 | 19:27
1
54
כלומר מה שאתה מתאר כספרי רב מכר קלילים שהצליחו לסחוף המונים מניסיוני ספרים איכותיים הם ספרים שקוראים מעתי מעת ואני מעדיף לקרוא את היצירות שנחשבות לספרות שירת
מופת ועברו את מבחן הזמן ולא לקרוא ספר קליל וזורם שבטח היה לי הרבה יותר קל לקרוא אותו אבל לא אקבל כנראה תבונות וחומר למחשבה , אין לי המון זמן לקרוא ואני מעדיף בזמני המועט לקרוא מה שיכול לפכח אותי ולהשלים גם פערים , אך אני שם לב שרוב האנשים מעדיפים את הסוגה הזו אותי זה לא תופס כלל .
לצפיה ב-'אני קורא "הכל"...'
אני קורא "הכל"...
10/08/2017 | 22:46
20
לצפיה ב-'לא יודעת אם הייתי מכלילה את "כל" רבי המכר'
לא יודעת אם הייתי מכלילה את "כל" רבי המכר
11/08/2017 | 09:27
4
57
לא שקראתי את כולם (או אפילו את רובם). האם אתה מבסס את האמירה הזו על הספר הזה,, או על ספרים נוספים? כי הבעיות בספר הזה בהחלט יכולות להיות בעיות של הסופרת עצמה (כמו ש-siv30 ציינה לגבי ספר אחר שלה), ולא בהכרח מייצגות את יתר רבי המכר של תקופתנו.
בכל אופן, לפעמים אנשים אוהבים ספרים שלא מצריכים יותר מדי חשיבה.
לצפיה ב-'אולי לא כולם, אבל רוב או כל אלה שקראתי בשנים האחרונות'
אולי לא כולם, אבל רוב או כל אלה שקראתי בשנים האחרונות
12/08/2017 | 11:26
3
31
דוגמאות שאני זוכר כרגע - איש ושמו אובה, הזקן בן המאה שיצא מהחלון ונעלם, פרויקט רוזי, מלכת היופי של ירושלים - לכל הארבעה מאפיינים דומים למה שכתבתי
לצפיה ב-'אבל כנגד זה אפשר למצוא גם הרבה דוגמאות של רבי מכר'
אבל כנגד זה אפשר למצוא גם הרבה דוגמאות של רבי מכר
12/08/2017 | 19:14
2
57
עכשווייים שהם בהחלט גם ספרות רצינית. למשל, ממה שקראתי בתקופה האחרונה, אפשר לציין את "סיפור על אהבה וחושך" של עמוס עוז, "משמרת בית" של מרילין רובינסון, ספריה של מאיה ערד, ו"פרשן המחלות" של ג'ומפה להירי.
אגב, אני חושבת שזה נכון בכל תקופה שיש ספרים רבים שאינם איכותיים, הם פשוט נשכחים, ומה שנשאר הוא רק מה שעומד במבחן הזמן.
לצפיה ב-'יכול להיות שאת צודקת'
יכול להיות שאת צודקת
13/08/2017 | 12:33
1
34
מהשלושה שהזכרת קראתי רק את "סיפור על אהבה וחושך" והוא כבר די ותיק (15 שנה).ובהחלט מוצלח.
על השניים האחרים שהזכרת בשם לא שמעתי עד עכשיו. אני מניח שלספרים שאני ציינתי יש "באזז תקשורתי" - שמעתי עליהם הרבה לפני שקראתי אותם. אלה ספרים שנראה כאילו כולם קוראים. יש להם פרסומות ברדיו והם מככבים ברשימת הספרים הנמכרים ביותר של צומת ספרים וסטימצקי.
רק כדוגמא, על "מלכת היופי של ירושלים" אפילו אבא שלי שכמעט לא קורא ספרים המליץ לי. הוא לא קרא אותו, אבל לדבריו הוא שמע מהרבה אנשים שזה ספר מדהים...
לצפיה ב-'לא יודעת, משום מה השם של הספר הזה מרתיע אותי.'
לא יודעת, משום מה השם של הספר הזה מרתיע אותי.
13/08/2017 | 18:16
43
ולאחר מה שכתבת עליו יש לי עוד פחות חשק לקרוא אותו.
לצפיה ב-'מחפש המלצה על ספר על יוגוסלביה/מדינות הבלקן'
מחפש המלצה על ספר על יוגוסלביה/מדינות הבלקן
06/08/2017 | 11:53
2
52
שלום, נוסע לקרואטיה וסלובניה, אודה להמלצות על ספרים, יכול להיות פרוזה וגם תיאורי/הסטוריה.

:)
לצפיה ב-'הספרים של איוו אנדריץ' ושל אלכסנדר המון'
הספרים של איוו אנדריץ' ושל אלכסנדר המון
07/08/2017 | 10:32
1
29
לצפיה ב-'אלכסנדר המון הוא ממוצא בוסני '
אלכסנדר המון הוא ממוצא בוסני
20/08/2017 | 11:16
12
חלקים מספרו הנפלא "פרוייקט לזרוס" מתרחשים בסרייבו.
לצפיה ב-'פונה לחכמת ההמונים - כל בדיחות אשכול'
פונה לחכמת ההמונים - כל בדיחות אשכול
05/08/2017 | 09:59
8
63
מחפשת 2 חוברות קטנות:
כל בדיחות אשכול ועוד בדיחות אשכול (כל בדיחות אשכול כרך ב'). הן יצאו בשנת 66 ו-67 בהתאמה. חיפשתי בחנויות יד שניה מוכרות כמו איתמר, רובינזון ועוד. יש למישהו עוד רעיון איפה לחפש?
תודה, גילת
לצפיה ב-'נסי'
נסי
05/08/2017 | 17:02
35
לצפיה ב-'בדיחות אשכול שנכתבו בחוברות עליו אזלו מהשוק ואין סוחר מומחה '
בדיחות אשכול שנכתבו בחוברות עליו אזלו מהשוק ואין סוחר מומחה
10/08/2017 | 16:46
6
42
כזה או אחר להשיגן

כל בדיחות לוי אשכול הוצאת איסר תל אביב 34 עמודים
*"לוי אשכול ואורי זוהר נפגשו. שאל לוי אשכול את אורי זוהר מה דעתו עליו. ענה אורי זוהר: שמע, אשכול, את המדיניות שלך עוד הייתי מוכן לסבול, אבל זה שאתה מצחיק את הקהל יותר ממני-על זה לא אסלח לך."
"פנחס ספיר הבטיח להעמיד את משק המדינה על 
הרגליים...ובאמת, הרבה אנשים נאלצולמכור את המכוניות שלהם."
"האוניברסיטה החליטה להעניק לפנחס ספיר תואר דוקטור כבוד לביוכימיה על שהצליח להפוך את הלירה לזבל אורגני."
לצפיה ב-'אבל החוברת מוצעת למכירה באתר שלך'
אבל החוברת מוצעת למכירה באתר שלך
14/08/2017 | 19:11
5
9
לצפיה ב-'נכון, אנחנו לא מוחקים מה שנמכר היות והם חוזרים אלינו שוב וא'
נכון, אנחנו לא מוחקים מה שנמכר היות והם חוזרים אלינו שוב וא
17/08/2017 | 18:00
4
17
ז-שוב למחוק ושוב לסרוק ושוב לכתוב-זה מתיש:החוברת אכן מגיעה-צריך סבלנות בפלשתינה
לצפיה ב-'במקום למחוק'
במקום למחוק
17/08/2017 | 19:04
3
16
אפשר פשוט לציין שהספר אינו במלאי
לצפיה ב-'בקרוב מתחדש האתר ושם אכן יצויין הדבר-תודה'
בקרוב מתחדש האתר ושם אכן יצויין הדבר-תודה
18/08/2017 | 15:13
2
7
לצפיה ב-'תתחדש :)'
תתחדש :)
18/08/2017 | 15:30
1
3
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/08/2017 | 12:35
2
לצפיה ב-'המלצה על:החברים שלי מאת עמנואל בוב '
המלצה על:החברים שלי מאת עמנואל בוב
04/08/2017 | 14:22
35
החברים שלי מאת עמנואל בוב תרגם מצרפתית והוסיף אחרית דבר בני ציפר, 119 עמודים. עמנואל בוב נחשב כאחד הסופרים הענקים של אירופה על ידי סמואל בקט ופטר הנדקה. כתוב בסגנון ישיר, מאופק שבמרכזו חייל משוחרר בפריס מחפש חבר.

"אני יודע שאתה רוצה למות," אמר האיש.
"נכון, אני רוצה למות."

הלילה ירד. פנסי גז נדלקו מעצמם. האור כיסה רק צד אחד של השמים.האלמוני ניגש אלי ולאט באוזניי:
"גם אני רוצה למות."תחילה חשבתי שהוא מתלוצץ.

"זרועה של בלאנש, ארוכה ורכה כגב של חיה, חיממה את אצבעותי. כובעה התחכך באוזני. ירכינו נגעו זה בזה. הייתי מאושר. ועם זאת העיבו על שמחתי מחשבות מגוחכות.."
לצפיה ב-'בקשת המלצה לספר על חשיבה חיובית'
בקשת המלצה לספר על חשיבה חיובית
03/08/2017 | 13:58
1
43
היי אני מחפש את הספר הכי טוב שיש לכם להציע על חשיבה חיובית. מצאתי כמה ספרים אך לצערי לא תרגמו אותם לעברית. אני רוצה ספר בעברית.

תודה ויום טוב :)
לצפיה ב-'הכי טוב? אני לא יודעת. אבל ספרה של שירלי נס-ברלין, "חשיבה '
הכי טוב? אני לא יודעת. אבל ספרה של שירלי נס-ברלין, "חשיבה
06/08/2017 | 10:31
42
חיובית", האיר את עיני בזמנו ואני מתכוונת לקראו שוב.
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
03/08/2017 | 06:08
13
44
אני מקווה שהחום והחדשות לא מכבידים עליכם מדי מכדי לקרוא, אז מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'אני קוראת'
אני קוראת
03/08/2017 | 09:11
82
רק ספרים קלילים שלא יעיקו
דברים שהשתיקה יפה להם - ספר חביב עד כה בלש הומו שהקריירה שלו מושבתת יוצא לחפש חתול ומוצא גופה
זה שאוהבים - קלילון על מערכת יחסים בין גבר לאישה במהלך 3 עשורים
לצפיה ב-'לקראת סיום קריאת'
לקראת סיום קריאת
03/08/2017 | 10:06
1
98
"מסע ליד חנה" / כרמית גיא. (עיון).
היסטוריה מרתקת של אנשי קיבוץ יד חנה, (הקיבוץ הקומוניסטי  היחיד בארץ) ושל התנועה והמפלגה הקומוניסטיות בארץ בעשורים הראשונים של המדינה. כל אלו מתובלים בזכרונותיה  האישיים של כרמית גיא , ילידת יד-חנה.

לפני כן קראתי שני ספרים טובים, שהסתבר שבבסיסם אותן שאלות קיומיות: האם יד אלוהים או יד הגורל הן המכוונות את חיינו, ומהי תכלית הקיום האנושי. במפתיע (ואולי לא)  משמעות החיים בשני הספרים זהה.
- גשר סן לואיס ריי /תורנטון ויילדר
- פגסוס /  אביגדור דגן.

לצפיה ב-'"מסע ליד חנה" הרשים אותי מאוד'
"מסע ליד חנה" הרשים אותי מאוד
03/08/2017 | 15:39
22
לצפיה ב-'ללכת בדרכך / ג'וג'ו מויס'
ללכת בדרכך / ג'וג'ו מויס
03/08/2017 | 10:20
65
לא נראה היה לי שזה מסוג הספרים שאני אוהב, אבל הסתקרנתי לדעת למה הוא הצליח כל כך.
הגעתי לעמוד 100 בערך (קצת אחרי) ובינתיים הספר מאוד זורם ומאוד קריא, כדרכם של כל רבי המכר מהשנים האחרונות.
לצפיה ב-'במערב אין כל חדש.'
במערב אין כל חדש.
03/08/2017 | 13:21
80
חזרתי אל "קלאודיוס האל" ו"וודקה ולחם" ונהנית משניהם. אחרי החופש הצטברו הרבה עבודה וסידורים, כך שבינתיים הקריאה מתנהלת בעצלתיים.
לצפיה ב-'היה שבוע מוצלח'
היה שבוע מוצלח
04/08/2017 | 11:21
63
בתחילת השבוע סיימתי את "שישה ימים של מלחמה" מאת מיכאל אורן, ספר שקראתי לסירוגין במשך מספר שבועות. הכותב מתאר דקה אחר דקה את התקופה שקדמה למלחמה, את המלחמה עצמה ואת תוצאותיה. מעניין מאוד.
אחריו קראתי בקריאה חוזרת את "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה" מאת מארק האדון, ספר מרגש.
הבא בתור היה "בראש של ברונו שולץ" מאת מקסים בילר, ספרשהכעיס אותי מאוד בגלל תכניו, ולא משך אותי לקריאה בגלל סגנונו.
האחרון היה "השיבה הביתה" מאת אנה אמקוויסט, ספר מצוין אודות מגלה הארצות ג'יימס קוק, מסופר מנקודת המבט של אשתו אליזבת.

שבת שלום 
לצפיה ב-'The Joyous Cosmology - Alan Watts'
The Joyous Cosmology - Alan Watts
04/08/2017 | 14:15
14
לצפיה ב-'סיימתי השבוע שני ספרים נהדרים'
סיימתי השבוע שני ספרים נהדרים
05/08/2017 | 10:37
100
האחד- טרם יצא- הנשף/ אנה הופ המגולל את סיפורם של שלושה אנשים הנמצאים במוסד למשוגעים- שניי מטופלים ורופא.

השני- ספר חדש בהוצאת מודן 'שיר ענוג' של לילה סולימאני. ספר נ-פ-ל-א .
לצפיה ב-'הישראלי הנצחי של ניסן שור:'
הישראלי הנצחי של ניסן שור:
05/08/2017 | 11:32
55
ההתחלה הייתה טובה, אני כבר באמצע אפשר להגיד, בנקודה זו הוא פחות טוב אבל עדיין מדבר על ההווייה, מה דעתכם? דעתכן? מי היה והייתה שם?
לצפיה ב-'גן החיים - על חיות ואנשים \ אנטונינה ז'בינסקה '
גן החיים - על חיות ואנשים \ אנטונינה ז'בינסקה
06/08/2017 | 09:01
34

לא ראיתי את הסרט "אשתו של שומר גן החיות", אך יחסי הציבור שלו הביאו לידיעתי את סיפורם של בני הזוג ז'בינסקי, וכשראיתי בספריה הציבורית את יומנה של אנטונינה ז'בינסקי, שיצא כספר בהוצאת עם עובד, לקחתי אותו לקריאה.
חלקים גדולים בספר עוסקים בחיות ובטיפול בהם, נושא שלא מעניין אותי. אך החלק העוסק במלחמה מאפשר ללמוד משהו על מה שעשוי היה להביא קתולי להציל יהודים, תוך סיכון עצמו והקרובים לו - נושא שמעניין אותי מאד. עוד דבר שמצא חן בעיניי הוא היעדרה המוחלט של דרמה וחשיבות עצמית מכתיבתה של ז'בינסקה. אף שעשתה דברים חשובים ודרמטיים מאד, כתיבתה צנועה ונוגעת ללב.
ספר מעורר מחשבות.

לצפיה ב-'הו! 11, גיליון המוקדש כולו למחזות'
הו! 11, גיליון המוקדש כולו למחזות
06/08/2017 | 10:29
40
ועונג צרוף ברובו הגדול. קטעי מחזות של מחזאיות ומחזאים, מחזות שהוצגו אך לא פורסמו בכתובים, לצדם מחזות קצרים מאת סופרות וסופרים שאינם כותבים בז'אנר בדרך כלל או מעולם לא. יחד עם תרגומים מקלאסיקות רוסיות, איריות, ספרדיות, אידיות (סיפור יפהפה של איציק מאנגר בתרגומו של בני מר) וגרמניות. שלל נושאים שונים וז'אנרים שונים של כתיבה. יצירות יפות אחרות: מחזות וקטעים מאת גלעד עברון, יוסף בר יוסף, רועי חן, דרור בורשטיין, שירה פנקס, מחזה נעורים של ברכט, שנינה יפהפיה של לרמונטוב, מחזון קצת אירוני מן העיזבון של לאה גולדברג. ועוד ועוד.

בעיקר אהבתי את מחזה של ננו שבתאי ועכשיו אני מתה לקרוא את "ספר הגברים" שלה. אבל גם תרגומים מבולגקוב (יחד עם הרחבה על סיפורו הטראגי בתקופת סטלין, עשה חשק לקרוא סוף סוף את "האמן ומרגריטה", שעדיין לא, וספרים נוספים שלו). בכלל הכל עשה חשק לקרוא יותר שירה מתורגמת ולראות הצגות רציניות בתיאטרון. שאפו לדורי מנור ולרועי חן, שהוא גם כותב מוכשר וגם מתרגם נפלא. ולחשוב שהצלתי את העותק הזה ממכולה מלאה פסולת בניה ועשרות רבות של ספרים, שלא היה חפץ בהם.

בשבוע שעבר קראתי את "פדרו פארמו" של חואן רולפו, ממבשרי כתיבת הריאליזם המאגי הלטינו-אמריקאי וכפי שכותבת רות אלמול, הספר הוא בין רומן ובין פואמה בפרוזה, ובשבילי כאן היתה ההנאה העיקרית, תרגומו הנהדר של רמי סערי ולשון הפואמה. העלילה מאוד לא ברורה, עם קפיצות בזמנים ובין דמויות, כשלא ברור מי הדובר.ת, האם מעולם המתים או החיים, כשדמות המספר, שבא לחפש את פארמו - אביו המנוח - גם היא זעה ונדה בין שני העולמות ומתקשרת עם המתים באופן ישיר. זה רחוק מאוד מלהיות סגנון מועדף עלי אבל קראתי עד הסוף גם משום היריעה הקצרה, משום החשיבות ומשום הנגיעה בהיסטוריה מקסיקאית והיסטוריה היא תמיד מענייני.

ניסיתי גם בשבוע שעבר לקרוא את "ההפוגה" מאת מריו בנדטי ואת "איוולת" מאת הורסיו קסטייאנו מויא, שני ספרים מעוררים עניין. אבל היחס הבלתי נסבל לנשים שאותו מפגינות שתי הדמויות הראשיות בשני הספרים, בהתאמה, גרם לי להשליכם הצידה. לא בכל ספר מתאפשר לי לספר לעצמי שזהו רק שיקוף, מראה של נפשות מסוכסכות ואלימות המוציאות מררתן על נשים. אם סופר רוצה לכתוב לי, מן הראוי שיכבדני בשפה ראויה. חבל.

לצפיה ב-'מנסה לקרוא את הרוזן מונטה קריסטו'
מנסה לקרוא את הרוזן מונטה קריסטו
07/08/2017 | 17:23
1
37
ולא כל כך מצליח אני כנראה לא במצב לקרוא ספרים כרגע ....
לצפיה ב-'התחלתי גם את שירת הנבלגונים תרגום אריה סתיו'
התחלתי גם את שירת הנבלגונים תרגום אריה סתיו
10/08/2017 | 19:16
12
לצפיה ב-'המלצה על ספר נוסף'
המלצה על ספר נוסף
02/08/2017 | 13:40
4
141
סיימתי לקרוא את הספר
במערב אין כל חדש
נכתב על ידי אריך מריה רמרק 
180 עמודים
ספר מיוחד.
לצפיה ב-'דווקא ספר סתמי ובלתי קריא.'
דווקא ספר סתמי ובלתי קריא.
02/08/2017 | 21:07
2
34
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
03/08/2017 | 10:02
69
אחד הספרים הטובים והחשובים שנכתבו במאה ה20, חוץ מחשיבותו ההיסטורית של הצגת זוועות המלחמה מנקודת מבטו של לוחם פשוט בשדה הקרב, הספר עצמו כתוב בצורה מאד קריאה, זורמת ומצליח להעביר נהדר את המועקה הקשה המסופרת בו.

לצפיה ב-'גם מבחינתי זה ספר טוב'
גם מבחינתי זה ספר טוב
03/08/2017 | 11:11
22
לצפיה ב-'גם אני אוהבת מאוד את רמרק.'
גם אני אוהבת מאוד את רמרק.
03/08/2017 | 13:22
28
לצפיה ב-'עזרה באיתור שם של ספר'
עזרה באיתור שם של ספר
01/08/2017 | 13:29
70
אני מבקש את עזרתכם במציאת שם הספר שאולי נכתב ב-1992 וכנראה בהוצאת עם עובד
הנה כמה משפטים שזכורים 
״נועם שזר את החשיכה כמבשר את עלות השחר, השמיים הורידו רטיבות של טל ומרחוק נשמעו קריאות התרנגול כצירי לידה של יום חדש״
זהו זה כל מה שידוע לי - אבל מה שם הספר ומי כתב נסו לעזור לי
עמיחי
לצפיה ב-'פורסמה "הרשימה הארוכה" של מועמדי מאן בוקר'
פורסמה "הרשימה הארוכה" של מועמדי מאן בוקר
30/07/2017 | 22:30
2
50

וזו הרשימה. מכירים? קראתם?

4 3 2 1 by Paul Auster (US) (Faber & Faber)
Days Without End by Sebastian Barry (Ireland) (Faber & Faber)
History of Wolves by Emily Fridlund (US) (Weidenfeld & Nicolson)
Exit West by Mohsin Hamid (Pakistan-UK) (Hamish Hamilton)
Solar Bones by Mike McCormack (Ireland) (Canongate)
Reservoir 13 by Jon McGregor (UK) (4th Estate)
Elmet by Fiona Mozley (UK) (JM Originals)
The Ministry Of Utmost Happiness by Arundhati Roy (India) (Hamish Hamilton)
Lincoln in the Bardo by George Saunders (US) (Bloomsbury)
Home Fire by Kamila Shamsie (UK-Pakistan) (Bloomsbury)
Autumn by Ali Smith (UK) (Hamish Hamilton)
Swing Time by Zadie Smith (UK) (Hamish Hamilton)
The Underground Railroad by Colson Whitehead (US) (Fleet)
לצפיה ב-'לא, אבל טוב לראות שמוחסין חאמיד עדיין כותב היטב '
לא, אבל טוב לראות שמוחסין חאמיד עדיין כותב היטב
31/07/2017 | 09:20
13
לצפיה ב-'אני בעד פרס נובל או בוקר לאיסמעיל קאדרה'
אני בעד פרס נובל או בוקר לאיסמעיל קאדרה
02/08/2017 | 11:15
17
לצפיה ב-'המלצה:המוציאים לאור כמתווכי תרבות פרופס' מוטי נייגר'
המלצה:המוציאים לאור כמתווכי תרבות פרופס' מוטי נייגר
01/08/2017 | 11:14
1
76
מוציאים לאור כמתווכי תרבות היסטוריה תרבותית של מאה שנות הוצאה לאור בישראל 1910-2010 מאת פרופסור מוטי נייגר 694 עמודים כולל מפתחות. בספר:
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה. בתוכן התגובה יש קישור לקריאה חופשית של הספר'
תודה על ההמלצה. בתוכן התגובה יש קישור לקריאה חופשית של הספר
01/08/2017 | 11:56
14
את הספר ניתן להוריד באופן חופשי מהקישור הזה:
תהנו!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ