לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1061210,612 עוקבים אודות עסקים

פורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

לצפיה ב-'"החיים על פי מאיר"- מדור קומיקס חדש ב-ynet'
"החיים על פי מאיר"- מדור קומיקס חדש ב-ynet
08/10/2014 | 09:14
2
65
גיא אלנתן, יוצר קומיקס הרשת הידוע- הוג'ימן, קיבל מדור קומיקס חדש באתר ynet!

שיהיה לו בהצלחה!

לצפיה ב-'הוא תותח '
הוא תותח
08/10/2014 | 10:45
31
ברגע שייצא איזשהו "אוגדן" להוג'ימן, אני אהיה מהראשונים שארכוש אותו!

נקווה שהוג'י ייקפוץ להופעות אורח ב-Ynet
לצפיה ב-'המון בהצלחה! חמוד מאוד.'
המון בהצלחה! חמוד מאוד.
08/10/2014 | 13:52
23
לצפיה ב-'על "משחק החיפושים הגדול" של קומיקאזה כבר שמעתם?'
על "משחק החיפושים הגדול" של קומיקאזה כבר שמעתם?
05/10/2014 | 17:00
54
לרגל חגיגות השנה לחנות המחודשת, החבר'ה של קומיקאזה ארגנו משחק נושא פרסים שיתקיים לאורך כל החודש!

לצפיה ב-'מחר- השקת הספר "בבלים טיפשים"'
מחר- השקת הספר "בבלים טיפשים"
05/10/2014 | 11:21
1
55
ההשקה של הספר החדש של קבוצת "ארמדיל" תתקיים מחר, (יום שני, 6/10) ב-20:30.
חצר גלרית אלפרד, סמטת שלוש 5, תל-אביב.

לטענת הארמדילים יהיו ספרים, מוזיקה טובה, אלכוהול, נישנושים ואנשים טובים.
ניתן לרכוש את הספר בהשקה ובאתר ובאירוע עצמו לקבל הקדשה אישית מכל אחד מהיוצרים!

פרטים נוספים בדף האירוע בפייסבוק.

לצפיה ב-'תמונות מההשקה '
תמונות מההשקה
12/10/2014 | 11:03
18
כל הכבוד לחבורת "ארמדיל" שהרימו השקה באמת מושקעת לספר החדש שלהם, ושיהיה להם בהצלחה איתו

הנה תמונה מתוך האלבום-
(משמאל לימין) אני וארז צדוק  מעבירים דאחקות עם שלושה מהיוצרים של הספר: אורי רוזביץ, יוני שלמון, יאיר ורדי (ירקו).

לצפיה ב-'נו, אז עכשיו כשיום כיפור חלף, מה הספקתם לקרוא?'
נו, אז עכשיו כשיום כיפור חלף, מה הספקתם לקרוא?
04/10/2014 | 19:23
15
40
לצפיה ב-'מחזור ליום כיפור '
מחזור ליום כיפור
04/10/2014 | 23:03
3
48
אני אדם דתי, אז הייתי בבית הכנסת כל היום (רובו, אם נדייק).
לצפיה ב-'איך עדיין לא עשו מחזור ליום כיפור בקומיקס?'
איך עדיין לא עשו מחזור ליום כיפור בקומיקס?
05/10/2014 | 11:29
2
68
אני קראתי את "Supergirl & the Legion of Super Heroes: The Quest for Cosmic Boy"

האמת שהיה חצי-כוח, אבל אני מניח שזה בעיקר כי אני לא מכיר את הנפשות הפועלות.
קניתי את האוגדן הזה כי בן-הדוד הקטן שלי חפר לי שהוא רוצה משהו של סופר-גירל, והאמת שיחסית היא לא מופיעה הרבה בסיפור הזה, למרות הכותרת המטעה...
גם לאמנות לא ממש התחברתי. זה מה שאני מכנה פוטנציאל מבוזבז- יכולות לא רעות שפשוט לא באות לידי מיצוי מלא...

לצפיה ב-'הא, קטע משעשע.'
הא, קטע משעשע.
05/10/2014 | 19:50
1
49
בדיוק בשבוע שעבר קראתי את "Superboy and the Legion of Super Heroes: The Early Years",
וגם אני יצאתי ממנו בתחושת פספוס כלשהי (למרות שהאמנות הייתה לא ממש רעה). זה היה מן אוסף סיפורים כזה שהיה נחמד לקרוא, אבל לא יותר מזה.
מה שכן, זה עשה לי חשק להתחיל לקרוא סיפורים של הליגיון, ועכשיו אני קורא את האוגדן השני של הריצה משנות השמונים

לצפיה ב-'איזה גודל מוגזם לתמונה... '
איזה גודל מוגזם לתמונה...
05/10/2014 | 19:51
26
לצפיה ב-'לא קומיקס, מסתבר'
לא קומיקס, מסתבר
07/10/2014 | 20:12
8
44
במשך כל החג שמרתי על מקום מסויים תמורת שכר מעולה. מאחר ואני לא מוציא קומיקס מהבית, התחלתי (בפעם השלישית) לקרא את "חולית" של פרנק הרברט. הפעם הגעתי רחוק יותר מאי פעם ואולי אפילו אסיים :)
לצפיה ב-'חולית זה אחד הספרים הכי טובים שקראתי. Bar none!'
חולית זה אחד הספרים הכי טובים שקראתי. Bar none!
08/10/2014 | 01:53
7
23
לצפיה ב-'לא יודע...'
לא יודע...
08/10/2014 | 10:09
6
31
כאילו, יש שם המון חוכמה, אבל זה מרגיש כאילו זה יושב על קלישאה מאוד גדולה של האיש הטוב הוא מושלם והופך לכמעט אלוהים, ואילו האיש הרע הוא סמל מובהק של רוע בלי מורכבות עמוקה יותר.
לצפיה ב-'האיש הרע הוא אולי מעט קלישאה, אבל אחת כזאת שמסוות היטב'
האיש הרע הוא אולי מעט קלישאה, אבל אחת כזאת שמסוות היטב
08/10/2014 | 13:49
5
20
האיש הטוב הוא בכלל לא מושלם. אנחנו בעצם עדים להתהוות שלו ולהחלטות שלו ולאירועים שמובילים אותו אירועים הבאים (גם אם הם נחזו באיזו נבואה).
לצפיה ב-'אתה מעט מגזים'
אתה מעט מגזים
08/10/2014 | 13:57
4
23
אני בדיוק בסוף החלק הראשון (פול וג'סיקה באוהל במדבר), ובינתיים הכל קלישאתי בטירוף. כל הדמויות יושבות בדיוק על תבניות שראינו כבר אינסוף פעמים.
לצפיה ב-'יש מצב שאחרי הספר זה נהפך לקלישאה.'
יש מצב שאחרי הספר זה נהפך לקלישאה.
08/10/2014 | 14:12
3
31
אני אסתייג בטיעון שקראתי את הספר לפני כעשר שנים, כך שיכול להיות שבראש שלי זה נכנס לאיזשהי משבצת שהיום לא קשורה למציאות.
(גלשנו קצת מהנושא המרכזי של הפורום...)
לצפיה ב-'(יסלחו לנו)'
(יסלחו לנו)
08/10/2014 | 18:38
2
24
מה גם שהיתה אדפטציה לקומיקס של הסרט,
ומוביוס היה בצוות של האדפטציה של חודורובסקי.
לצפיה ב-'סולח לכם...'
סולח לכם...
09/10/2014 | 14:20
1
25
אבל רק בגלל שבסוף הזכרתם את הקומיקס שעשו על "חולית"!

ואגב מוביוס שמולון הזכיר- הנה כתבה באתר מוזיאון הקומיקס על הברנש:

לצפיה ב-'וואו!'
וואו!
09/10/2014 | 21:28
19
תראו מי היה אחראי על האומנות של הקומיקס על פי חולית:
Bill Sienkiewicz
לצפיה ב-'Criminal Vol. 4: Bad Night'
Criminal Vol. 4: Bad Night
08/10/2014 | 02:06
1
38
אז מבחינתי זה היה הימור בטוח, אהבתי את שלושת הראשונים, אני בכללי מאוד אוהב את הכתיבה של אד ברובייקר ואת האומנות של השותף הכמעט קבוע שלו שון פיליפס.
הסיפור היה טוב. כבד, אבל לא ממש כבד. הוא היה מעט פחות טוב מאשר האוגדנים הקודמים, בגלל שזה היה יותר סיפור על מישהו שנקלע לסיטואציה לא קלה לעומת בקודמים שהגיבורים הכניסו את עצמם לסיטואציה הזאת (כאילו בלית ברירה).
האומנות, כרגיל, יפה, אפלה ומחוספסת, מה שמשווה לה תחושה ריאליסטית.
אני אוהב את הבוטות שיש באומנות ובסיפור, את זה שלא חוסכים מאיתנו כמעט אף פרט גרפי.
האוגדנים לא קשורים אחד לשני, כך שאפשר להתחיל עם כל אחד מהם. אני, למעשה, התחלתי עם השני. מה שכן קשור זה שבקודמים היה אזכור של דמויות מאוגדן אחר, ובנוכחי אם היה לא קלטתי אותו, כי קראתי את האחרים לפני די הרבה זמן.
בכל מקרה, אני ממליץ לקרוא קודם אותם, כי זה החלש בחבורה.

קיוויתי לקרוא עוד קומיקס, אבל נתקעתי מול העונה החמישית והאחרונה (והלא משהו) של Misfits.
לצפיה ב-'אחלה קומיקס'
אחלה קומיקס
08/10/2014 | 13:58
30
היחיד מהסדרה שקראתי.
היה מגניב, לא הלהיב אותי מספיק כדי להמשיך הלאה. אולי בהמשך.
לצפיה ב-'"יום כיפור בקומיקס"- ראיון עם יצחק נגרקר'
"יום כיפור בקומיקס"- ראיון עם יצחק נגרקר
01/10/2014 | 13:32
3
103
ראיון עם יצחק נגרקר למוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות- על הנפילה בשבי במלחמת יום כיפור, החיים שאחרי ועיבוד הסיפור שלו לקומיקס שיצא לחנויות בימים אלו.
זהירות, ספוילרים
לקוח מתוך דף הפייסבוק של בקרב ובשבי- רומן גרפי

(רצוי להוריד את התמונה למחשב כדי לקרוא בבירור)

לצפיה ב-'פשוט מרגש'
פשוט מרגש
01/10/2014 | 16:56
52
כיף לראות דברים כאלה בעיתון. לא קראתי את תוכן הכתבה, אז אני רק מקווה שהיא מחזקת את המעמד של המדיום כמדיום רציני. מישהו קרא וידע מה הולך שם?
לצפיה ב-'ואם כבר קומיקס ויום כיפור...'
ואם כבר קומיקס ויום כיפור...
02/10/2014 | 10:02
62
ואני מניח שזה גם די מתקשר לדיון שעלה פה בעקבות הקומיקס החרדי...
אסף חנוכה ("הריאליסט") מביא קומיקס לרגל השנה החדשה ויום כיפור.

לצפיה ב-'"בקרב ובשבי" - עדכונים נוספים'
"בקרב ובשבי" - עדכונים נוספים
03/10/2014 | 15:27
52
רציתי רק לעדכן פרסומים מסביב לספר:
באתר הארץ פרסמו ביקורת על הספר, בקומיקס מאת אילנה זפרן. לינק ישיר לתמונה לקריאה נוחה יותר.
בינתיים באתר ynet, פרסמו הצצה אל תוך הספר. ראו הוזהרתם, יש שם ספויילרים לספר, הם פירקו את הכפולות והתמונות, משום מה, באיכות בינונית משהו.
וכמובן, לינק לדף הפייסבוק של הספר:

אשמח לשמוע מה אנשים חשבו, סך הכל מדובר באירוע די יוצא דופן, רומן גרפי עברי מקורי, לא יוצא כל חודש, או כל שנה אפילו...
לצפיה ב-'לקראת יום כיפור- המלצות קריאה'
לקראת יום כיפור- המלצות קריאה
29/09/2014 | 10:27
5
55
עבור אלו שצמים (ובתכלס גם עבור אלו שלא), יום כיפור הוא הזדמנות טובה לשבת ולקרוא קצת קומיקס!
אני אישית מעדיף לקרוא איזה אוגדן או ספר עב-כרס, ככה אני יותר "נשאב" לסיפור כשאני קורא אותו מהתחלה ועד הסוף מאשר בחלקים כל פעם.

תנו המלצות לאוגדנים או ספרי-קומיקס עבים (מה שמכונה "רומן גרפי" אצל הפלצנים) שכדאי להעביר איתם את יום כיפור!
לצפיה ב-' אני אתחיל עם המלצה שלי '
אני אתחיל עם המלצה שלי
29/09/2014 | 11:19
68
"חביבי" מאת קרייג תומפסון הוא בהחלט המלצה טובה להעביר איתה את הצום.
מדובר בספר של 672  עמודים שנכתב ואוייר ע"י תומפסון המוכשר.
הסיפור הוא פנטזיה המתרחשת בעולם איסלאמי, על שני ילדים-עבדים (בן ובת) שמצליחים להימלט ונגררים לאורך חייהם להשתלשלות אירועים אכזרית, יחדיו ובנפרד.
מלבד העלילה הכובשת, הספר עוסק הרבה גם בקליגרפיה, דת האסלאם, פילוסופיה ועוד.
שלא לדבר על האמנות של תומפסון שמגיעה בספר זה לשיאה, בלי שום ספק.

לסיכום- מומלץ מאוד  ובהחלט מעביר את הזמן! 

לצפיה ב-'From Hell של אלן מור'
From Hell של אלן מור
29/09/2014 | 12:41
62
...אם היה לי אותו!!!!!!!!

אני חושב שאני פשוט אמליץ על כל דבר ארוך במיוחד (וכאן שוב ניכנס להמלצות על אלן מור, כמו Watchmen או V for Vendetta). גם The Dark Knight Returns גוזל זמן קריאה באופן מסיבי. לוקח שנים לסיים אותו...
אפשר גם לקנות אומניבוס או כמה אוגדנים שאוספים ביחד סדרה. ואז אפשר להתחיל עם The Walking Dead או דברים דומים. אני הייתי ממליץ כאן על משהו לא שגרתי, וזאת הריצה של גיפן\דמאטיס על Justice League International. קלאסיקות נהדרות המספקות המון הנאה. אפשר לקרא על זה בהרחבה כאן: http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=539...
לצפיה ב-'Thanos: The Infinity Gauntlet'
Thanos: The Infinity Gauntlet
01/10/2014 | 10:00
1
45
לא מזמן קראתי את האוגדן הזה, כדי לקבל מושג קצת מי זה ת'אנוס אחרי שראיתי אותו בסרטים של מרוול.
זה פשוט סיפור מ-מ-ש ארוך עם כמעט כל הדמויות של מרוול ומלא טוויסטים בעלילה.
ממש בקיצור- ת'אנוס מחזיק ב"אבני האינסוף" שמביאות לו כוח בלתי מוגבל ואז כמובן שהוא רוצה להשתלט על היקום כולו.
ואז כמובן שהאוונג'רס ועוד מלא גיבורי-על מכל היקום (שאת רובם אני בכלל לא מכירה, אבל זרמתי עם זה) מנסים לעצור אותו.
אני אהבתי

גם ראיתי באוגדן פרסומות לעוד ספרים שת'אנוס מככב בהם.
יש המלצות למשהו ספציפי בכיכובו?

לצפיה ב-'Thanos Rising היה חביב'
Thanos Rising היה חביב
01/10/2014 | 10:16
41
יצא לא מזמן. ג'ייסון אהרון כתב. מספר בעצם על חייו של ת'אנוס מלידתו ועד השלב שבו הוא מסתובב ביקום כמו פסיכי.
יצא מעניין וחביב. לא בדיוק שינה את חיי...
לצפיה ב-'Wolverine - Enemy of the State'
Wolverine - Enemy of the State
01/10/2014 | 20:02
38
או בשמו האלטרנטיבי (שהמצאתי הרגע בהשראת סיפורי מרוול אחרים), Wolverine vs. the Marvel Universe.
אני לא אהרוס עם יותר מדי פרטים, אבל מדובר בסיפור מתח/פעולה ארוך ורחב עם וולברין שנמצא במסלול התנגשות עם הרבה דמויות מרוול.
לסיפור יש עליות וירידות מבחינת כמות הדמויות המשתתפות ורמת המתח. קראתי אותו יחסית מזמן, אבל אני עדיין זוכר קטעים שלמים ממנו, כך שאני יודע שהסיפור בנוי היטב.
לא כולם אוהבים את הכתיבה של מילר, יש לו דברים שגם אני לא אוהב, אבל לרוב נחמד לי לקרוא מה שהוא כותב.
יש שורה ספציפית שאני זוכר מהקומיקס, שפשוט נחרתה לי בראש והיא מתקשרת לי עם הדמות שהיא נאמרה עליה בכל פעם שאני נתקל בה.

מה שפחות אהבתי בקומיקס זו האומנות.
אני לא מצליח להתחבר לאומנות של רומיטה ג'וניור. היא פשוט לא אסטתית בעיני. לפעמים גם הפרופורציות גוף של הדמויות יוצאות משונות ותנוחות מסוימות שוברות את האמינות, כי הן לא מצוירות במדויק. גם ההצללות שלו פשוט מלוכלכות עבורי (עבור העין העדינה שלי...).
כמו שאני זוכר לטובה שורה מסוימת, אני זוכר לרעה ציור בקומיקס. פשוט לא הבנתי איך בקומיקס כ"כ כבד איפשרו לציור הזה לעבור... הוא פשוט נוראי.
מה שכן, רוב הזמן האומנות הייתה סבירה וזורמת ובגלל שהסיפור היה כ"כ טוב, הצלחתי להבליג.

עלילת הקומיקס אולי השאירה מעט משקעים אחריה ביקום מרוול, אבל בסה"כ מדובר בקומיקס שמכיל התחלה, אמצע וסוף וכל מי שמכיר בקווים כלליים את יקום מרוול יוכל להתמצא בו בקלות. לא מדובר ביצירת מופת, אלא בקומיקס טוב ומהנה.
למרות שמדובר בקומיקס יחסית ארוך (13 חוברות), הוא די זורם מהר מה שאומר שאולי ההמלצה לא מתאימה לדרישת השרשור.
לצפיה ב-'איש החלל הנצחי '
איש החלל הנצחי
28/09/2014 | 08:41
3
59
סיפור מהמגזין "בוקי " "איש החלל הנצחי "פורסם במגזין "יקום תרבות "ברשת לרגל ה-1 באוקטובר יום אריכות הימים של התנועה הטרנס הומניסטית.
קארל האגשטרום מאמין ששתה ממעיין הנעורים וזכה לחיי אלמוות.אמונה זו מובילה אותו לקרב מול פולשים מהחלל והוא הופך לגיבור.סיפור מסדרת "מוזיאון החלל ".
כאן
http://www.yekum.org/2014/09/%D7%90%D7%99%D7%A9-%D...

לצפיה ב-'הלינק לא עובד'
הלינק לא עובד
29/09/2014 | 12:42
2
8
לצפיה ב-'מוזר, קודם זה עבד. בכל מקרה, הנה לינק תקין: '
מוזר, קודם זה עבד. בכל מקרה, הנה לינק תקין:
30/09/2014 | 08:53
1
25
איש החלל הנצחי (סיפור קומיקס מסדרת "מוזיאון החלל")

(מאת אלי אשד, מתוך "יקום תרבות")
לצפיה ב-'עובד :)'
עובד :)
30/09/2014 | 10:51
9
לצפיה ב-'ספרי הקומיקס המובילים במגזר החרדי תשע"ד '
ספרי הקומיקס המובילים במגזר החרדי תשע"ד
27/09/2014 | 13:32
7
88
תחום הקומיקס עולה ופורח במגזר החרדי בשנים האחרונות.
באתר החרדי "קוקר" בחרו לסכם את השנה החולפת בקומיקס ולסקר את 12 הספרים המובילים בתחום:
לצפיה ב-'הצבעים השמחים מסתירים אמת עצובה'
הצבעים השמחים מסתירים אמת עצובה
29/09/2014 | 12:48
5
54
הקומיקס פורח במגזר החרדי פשוט כי הם פרימיטיבים חשוכים שלא מאפשרים הצגה של בני אדם במדיה כמו קולנוע, תמונות או אם מדובר בנשים - גם אסור לשמוע אותן. לכן מדיום מאוייר כמו קומיקס ממלא וואקום תרבותי משמעותי.
לרוע המזל, ניכר שלא נעשה שימוש במדיום הזה כדי להעביר מסרים חינוכיים וערכים אוניברסליים של כבוד האדם וכ'ו, אלא יותר חיזוק מנגנון שטיפת המוח ע"י הצגה של סיפורי אגדות כאילו היו אמת היסטורית.
חבל.
לצפיה ב-'ואתה אומר את זה על סמך מה?...'
ואתה אומר את זה על סמך מה?...
30/09/2014 | 02:41
4
50
כי, מולי, אתה מכיר אותי טוב ויודע איזה יהודי חוטא וטועה אני. ובכל זאת...
א. כמה מספרי הקומיקס האלו הם באמת טובים מאוד גם בקנה מידה חילוני.
הבריחה מרוסיה (מס' 9) הוא סיפור שהדת משחקת בו תפקיד מאוד מינורי והוא עשוי היטב.
אמנים חילוניים רבים בישראל יכולים ללמוד שיעור או שניים בסטוריטלינג מג'קי ירחי בין אם זה סיפורי הבעש"ט (מס' 8) או הספר שלו על מבצע אנטבה (שיצא לפני שנתיים ואינו דתי כלל ועיקר).
השחקן (מס' 2) של חיים ולדר, למרות המרכיב האמוני החזק שבו, הוא גם (מבחינה טכנית) קומיקס מאוד מוצלח.
עם 'אל העולם החדש' (מס' 3) יש לי בעיה כי אני לא אוהב קומיקס תלת-מימד. פלסטי מידי לטעמי. אבל בהתעלם מסגנון האיור (או המידול), הסטוריטלינג של ולדמן אינו נופל בהרבה משל המוני יוצרים חילוניים והקומיקס הלא תלת מימדי שלו בהחלט שווה קריאה ולא כ"כ מיסיונרי כמו שאתה מנסה לתאר אותו.
ובאשר לתכני אגדות...
כן, יש הרבה מזה במגזר החרדי. כן, זה ג'אנק פוד תרבותי בעבורם כמו סופר גיבורים בציבור הכללי/חילוני. אז מה? אז אתה חייב לקרוא את זה? אין הרבה הבדל בין הכתבה הזו ובין הסקירות של יוני זאבו ב YNET מדי פעם. בשתיהן יש גושי זהב שקבורים בהרבה בוץ וסחף. זה טיבו של הדירוג העיתונאי וכמו תמיד, צריך לקחת זאת בחשבון כשקוראים את הידיעה/דעה.
לצפיה ב-'אתה כאילו מנסה להסתיר את מה שאתה מנסה להגיד'
אתה כאילו מנסה להסתיר את מה שאתה מנסה להגיד
30/09/2014 | 10:57
2
42
אם אני מבין מה שאתה כותב,
אתה טוען שבחלק מהקומיקסים ישנה עבודה טכנית טובה\גבוהה בכל מה שקשור לסטוריטלינג ואולי אף אומנות.
סבבה, אבל בכל זאת זה לא עומד בסתירה למה שאני טענתי. גם אם יש כמה יוצאי דופן, עדיין המקור לצמיחה של המדיום הזה במגזר החרדי הוא הניאנדרטליות של החברה שלהם, ורוב החומרים שניתן למצוא שם הם חומרים מיסיונריים או כאלו שמתיימרים להציג סיפור היסטורי, אבל בעצם משבשים את העובדות ואת המציאות כדי להפוך אותה לאלגוריה דתית.
לצפיה ב-'הטענה שלך מסתמכת על משהו...'
הטענה שלך מסתמכת על משהו...
30/09/2014 | 16:36
1
31
...או שהיא סתם נובעת מקיצוניות מחשבתית?
חצי מהקומיקס שאתה קורא הוא חומר מיסיונרי (של התרבות האמריקאית) ושיבוש המציאות או העובדות הוא הבסיס לכל סיפור פנטזיה.
לצפיה ב-'מסתמכת בהחלט'
מסתמכת בהחלט
30/09/2014 | 19:49
31
קרא כמה מהקומיקסים שלהם ותבין.
ואתה מגזים עם "מיסיונרית של התרבות האמריקאית". בחייאת, בסדר?
לצפיה ב-'מעצם ההגדרה של קומיקס חרדי,'
מעצם ההגדרה של קומיקס חרדי,
30/09/2014 | 19:22
36
יש איזשהו אלמנט של מידור.
אם יוצרים קומיקס במיוחד לאוכלוסיה החרדית, אני לא צריך לקרוא אותו בשביל להבין שרוב הסיכויים שיש בו תכנים שמכוונים לקבוצה הזאת שמנותקת מהאוכלוסיה הכללית ושכוללים דת ושטיפה מוחית כמו הרבה דברים אצל החרדים שרק מנסים לחזק את הבדלנות שלהם. אני, כמובן, לא אצא בהכללות כי מעולם לא קראתי קומיקס "חרדי".
יוצר חרדי לא יוצר רק קומיקס חרדי, ולכן הדוגמאות שלא כוללות תכנים דתיים, הם מבחינתי לא קומיקס חרדי.
ובכלל, קומיקס שמספר על סיפור גבורה ישראלית (להבדיל מיהודית) הוא בערך הדבר הכי רחוק מקומיקס חרדי.
לצפיה ב-'והנה עוד הזדמנות לקבל הצצה לקומיקס חרדי '
והנה עוד הזדמנות לקבל הצצה לקומיקס חרדי
30/09/2014 | 15:32
43
באתר היהדות "הידברות" ניתן למצוא מדור קומיקס שמתעדכן באופן קבוע.
עמודי הקומיקס שמתפרסמים שם לקוחים מתוך העיתון הדתי לילדים העונה לשם- "קומיקס".

לצפיה ב-' אוף-טופיק '
אוף-טופיק
27/09/2014 | 13:22
6
35
כל מה שלא קשור לקומיקס ובכל זאת הרגשתם צורך לחלוק איתנו 
אה כן, וגם הודעות מנהלתיות של תפוזאנשים
לצפיה ב-'קליפ חדש....'
קליפ חדש....
27/09/2014 | 13:13
39
אני פונה לכל מי שאוהב ומתעניין במוזיקה, שחררתי היום קליפ חדש לשיר שלי שאני מאוד אוהב ומאוד חשוב לי שתשמעו אותו כי רק שמיעה יכולה לעזור המון. 

השיר נקרא Same Life שנכתב על המצב שלנו בארץ עם קצת קומדיה ופחות רצינות. 

תודה רבה רבה מראש על העזרה לי ולרוק בארץ 

https://www.youtube.com/watch?v=jRJ84jbgAqg ;

לצפיה ב-'נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית'
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/2014 | 11:17
8
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'רוצים לזכות בכרטיסים לאהוד בנאי'
רוצים לזכות בכרטיסים לאהוד בנאי|?|
29/09/2014 | 11:47
1
15
|תו| אנחנו מחלקים חמישה כרטיסים זוגיים להופעה של אהוד בנאי באמפי שוני! כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לפורום ציפורי לילה,
וכתבו לנו כתגובה להודעה איזה שיר של אהוד בנאי אתם הכי אוהבים ולמה? ואולי תזכו בכרטיס זוגי!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|תו| בנוסף, יש לכם הזדמנות לזכות בכרטיס להופעה של אביתר בנאי! היכנסו כבר עכשיו לפורום מצעדים וביקורת מוזיקה
כתבו  לנו סיפור קצר שמשתמש מתוך שמות השירים מאלבומו החדש " יפה כלבנה" ותוכלו לזכות בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|סיוע| היום בין השעות 20:00-22:00 נארח בפורום הורות טבעית את שירה קראוטהמר, יועצת שינה מוסמכת, אחות מוסמכת, BSN ובוגרת קורס טיפול נמרץ פגים וילדים.
שירה תשמח לענות על כל השאלות בנושא שינת ילדים ובעיות שינה.

מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?For...
לצפיה ב-'לא'
לא
29/09/2014 | 13:24
9
לצפיה ב-' נפתח פורום תעלומות '
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
02/10/2014 | 11:03
7
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-' נפתח פורום תקשיבו לזה '
|*| נפתח פורום תקשיבו לזה |*|
05/10/2014 | 13:25
5
|תו|לכל אחד יש טעם מוזיקלי שונה אם זה פופ, רוק, אלטרנטיבי או אולי מזרחית.
אנחנו מזמינים אתכם לפורום בו תוכלו לחשוף את טעמכם האישי - פשוט מצרפים את הקליפ להודעה (אתם יכולים לכתוב כמה מילים), ונותנים לכולם לשמוע!

אנחנו מחכים לכם בפורום תקשיבו לזה :-)

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

האזנה נעימה :)
לצפיה ב-'שנה טובה חברים '
שנה טובה חברים
24/09/2014 | 09:58
3
55
חברי פורום קומיקס יקרים

שתהיה לכולנו שנה טובה, מלאה בקומיקס חדש ומעניין!
אני מקווה שזו תהיה שהשנה שבה הפורום הזה יחזור לגדולתו וחובבי קומיקס ברחבי הארץ יתקבצו כאן לדסקס על כל מה שקשור לקומיקס

קבלו קומיקס מוקדש ממני ומהחתולה הנאמנה שלי- פולה
לחצו כאן כדי לראות קומיקסים שהכנתי לראש השנה משנים קודמות

לצפיה ב-'נראה לי שאני דומה לחתולה שלך...'
נראה לי שאני דומה לחתולה שלך...
24/09/2014 | 10:26
37
אחלה קומיקס.
שנה טובה לכולם!
לצפיה ב-'מקבץ ברכות של יוצרי קומיקס '
מקבץ ברכות של יוצרי קומיקס
25/09/2014 | 10:45
46
בדף הפייסבוק "קומיקס ישראלי" דאגו לקבץ ברכות לראש השנה מיוצרי קומיקס שונים.

אם ראיתם איזושהי ברכה שהם פספסו- שתפו איתנו כאן 

לצפיה ב-'שתהיה לכם שנה~ טובה !!!'
שתהיה לכם שנה~ טובה !!!
25/09/2014 | 15:57
13
לצפיה ב-'הי שלום'
הי שלום
23/09/2014 | 23:57
8
87
רציתי לדעת על איזה אוגדן אתם ממליצים לי יש לי את חוברת הראושנה והשלישית של  רוקט רקון את הראשונה של אמיזנג ספיידרמן וונדר וומן את הראשון ואת  הארלי קווין  גם כן הראשון

בכל מקרה אמשח  להמלצה על גיבורות על  אפשר גם מהאקס מן בכל מקרההאם באייקון ימכרו    אוגדנים ? א וכמה אמור לעלות אוגדן ? ומה  זה למעשה אוגדן אני די חדש בעולם של הקומקיס האמריקאיראז לא לצחוק עלי 
לצפיה ב-'קומיקס גיבורות על'
קומיקס גיבורות על
24/09/2014 | 09:39
3
87
הנה כמה המלצות על קומיקס בכיכובן של גיבורות על. כל הלינקים מובילים לביקורות שכתבתי על האוגדנים שלהן, שם תוכלי למצוא סיקור מפורט (ללא ספויילרים), תמונות ואת דעתי האישית:

הארלי קווין:

עוד הארלי קווין:

הארלי קווין ופוייזן אייבי:

קומיקס בכיכובן של כמה מגיבורות העל של מרוול:

בטגירל (המקורית, ברברה גורדון):

עוד קומיקס קצר של בטגירל (ברברה גורדון) ביחד עם אשת החתול:

בטגירל (אחת מאוחרת יותר, סטפני בראון):

קומיקס מעולה של מרוול על קבוצה של גיבורי על צעירים, כאשר הנשים ללא ספק שולטות בסיפור:

אוגדן מצויין של האקס-מן, כאשר קיטי פרייד היא למעשה הדמות המרכזית בסיפור:

קומיקס שכעת הופך לסדרת טלוויזיה על בחורה היפסטרית שהיא גם זומבית:

סדרת קומיקס מד"ב שרצה כעת, בכיכובה של דמות נשית בתפקיד הראשי:

לא גיבורי על, אבל מהיוצר של "סקוט פילגרים". בחורה מתוסבכת שיוצאת לטיול עם כמה חברים ובדרך אוכלת סרטים על כלום:

קומיקס היסטרי וקורע מצחוק על קבוצת גיבורי על סוג ב' ביקום מרוול, כאשר הנשים ללא ספק מככבות שם (וגם מנהיגות את הקבוצה):

פטסי ווקר, גיבורת על ביקום מרוול. מסתבר שהיא הומצאה בשנות ה-40 בערך, ונמצאת איתנו עד היום :)

סיף, החברה של ת'ור, מקבלת פה סיפור משלה שמוציא אותה מלכה:

עוד המון גיבורי על של מרוול ביחד, כאשר סוזן סטורם (האישה הבלתי נראית מארבעת המופלאים) מובילה את הסיפור באופן מהנה ביותר:

סדרה שרצה כבר המון שנים, מספרת על קבוצה של מוטנטים ביקום מרוול (גם גברים וגם נשים. קצת טלנובלה לפעמים):

קומיקס גיבורי על אלטרנטיבי על קבוצה של גיבורים. חלקם גברים, חלקם נשים:

כל ההמלצות כאן הם רק על קומיקסים (שלדעתי הם) מעולים ומומלצים בחום.
כל קישור יוביל אותך לפירוט מלא במה מדובר בדיוק ואיך לקרא את זה, אז בלי חשש :)
לצפיה ב-'יש גם המלצות לקומיקסים של סופר-גירל?'
יש גם המלצות לקומיקסים של סופר-גירל?
27/09/2014 | 21:28
2
39
שמעתי שהולכים לתת לה סדרה בטלוויזיה וחשבתי לנסות קצת קומיקסים שלה לראות מה הולך איתה..
לצפיה ב-'לא שזכור לי כרגע'
לא שזכור לי כרגע
29/09/2014 | 11:53
1
16
התחילו לה סדרת סולו ב-DC לפני כמה שנים, אבל אני לא יודע מה זה שווה.

אני כן יכול להמליץ על קומיקס מעולה של Power Girl
לצפיה ב-'תודה בכל זאת '
תודה בכל זאת
01/10/2014 | 10:02
8
לצפיה ב-'בקשר לשאלתך לגבי אייקון-'
בקשר לשאלתך לגבי אייקון-
25/09/2014 | 10:56
3
58
עד כמה שאני יודע, חנויות הקומיקס יפתחו שם דוכנים, ומן הסתם יהיו להם שם אוגדנים למכירה מכל הסוגים.

"אוגדן" הכוונה למספר חוברות שסוגרות סיפור מסויים שלקחו אותן ואיגדו לספר אחד.
יש אנשים שאוהבים להתעדכן כל שבוע ולקנות מלא חוברות, ויש כאלו (כמוני) שמעדיפים לחכות קצת שקשת סיפורים מסויימת תיגמר ואז יאגדו את זה לספר אחד שאפשר לקנות.

אין מה לפחד לשאול שאלות "קיטבג"- אנחנו כאן כדי לעזור 
לצפיה ב-'יש לכם המלצה לגיבורת על מהאקס מן חותץ מסופה '
יש לכם המלצה לגיבורת על מהאקס מן חותץ מסופה
28/09/2014 | 17:33
2
26
את סופה אני מעולם לא אהבתי גם לא בתור ילד  כששידרו את הסדרה בזאפ
לצפיה ב-'רוג, קיטי, סיילוק - שלוש נשים קשוחות ושונות מאוד'
רוג, קיטי, סיילוק - שלוש נשים קשוחות ושונות מאוד
28/09/2014 | 21:38
1
38
מה אתה מחפש בדיוק?
לצפיה ב-'חבל על המאמץ'
חבל על המאמץ
29/09/2014 | 12:49
27
הוא לא מגיב כאן לדברים שכותבים לו. חבל להשקיע בו זמן. שיילך לחנות קומיקס ויתייעץ עם המוכרים אם הוא באמת רציני.
לצפיה ב-'קומיקס על היטלר ההיפסטר עושה כותרות'
קומיקס על היטלר ההיפסטר עושה כותרות
22/09/2014 | 20:52
57
קומיקס רשת בשם Hipster Hitler אוגד כעת לספר מודפס, וארגון בשם "London Stands with Israel" יוצא כנגדו ומאיים להפגין ליד חנויות בלונדון המוכרות אותו.
בעוד פעילי הארגון טוענים שמדובר בקומיקס פוגעני ומעודד אנטישמיות, יוצרי הקומיקס עצמו מדגישים באתר שלהם שאין להם כוונה לפגוע ברגשות או ללעוג לשואה ושמדובר בתיאור סאטירי שנועד לצחוק על היטלר.

הכתבה המלאה באתר עיתון "הארץ" (ייתכן והכתבה המלאה תהיה בתשלום למי שלא מנוי)
לצפיה ב-'קומיקס בעיניים עצומות'
קומיקס בעיניים עצומות
22/09/2014 | 16:29
1
51
בשנת 1947 התבקשו עשרה אמני קומיקס לנסות ולעמוד באתגר משעשע. מי שיזם את הפרויקט הזה הוא מגזין "לייף" האמריקאי שביקש מהם לצייר פעם נוספת את הדמויות הראשיות מהקומיקס שלהם, אלא שבניגוד לאלפי הפעמים בהן ציירו את הדמויות הללו בעבר, ביקש מהם לעשות זאת בעיניים עצומות.
כצפוי, התוצאה הסופית משעשעת במיוחד, כשמרבית מהאמנים הצליחו לצייר במדוייק את כל הפרטים הקטנים והמאפיינים הבולטים של הדמויות הפופולאריות שלהן, רק לא בהכרח במקום הנכון על הנייר.

לצפיה ב-'מ-ג-נ-י-ב-!-!-!'
מ-ג-נ-י-ב-!-!-!
22/09/2014 | 18:39
21
לצפיה ב-' עדכון מאגרי המידע של הפורום '
עדכון מאגרי המידע של הפורום
22/09/2014 | 08:30
6
107
שלום חברים יקרים 
לאחרונה ארגנתי ועדכנתי קצת את מאגרי המידע שנשמרו לאורך השנים אצלנו בפורום ואתם מוזמנים להציץ ולהתרשם משלל המאמרים והקישורים.

כמובן שאשמח עוד יותר אם תציעו שיפורים ותוספות לקטגוריות השונות, כדי להפוך את הפורום למאגר מידע רלוונטי ועדכני לכל המעוניין!
הנה מאיפה נראה לי שכדאי להתחיל-

קומיקסי רשת לועזיים (כרגע יש רק ישראליים. תנו קישורים לכאלו באנגלית שאתם עוקבים אחריהם)

לצפיה ב-'להביא אותם כאן בתגובות?'
להביא אותם כאן בתגובות?
22/09/2014 | 10:21
1
77
אתרי ביקורת וחדשות:
comics alliance

comics bulletin

the beat

Comic Mix

comic book movies

לרוב האמנים שאני מכיר יש המון ערוצים דרכם הם מתקשרים עם הקוראים, ואין אחד מרכזי.
אז לדוגמה עם J. scott campbell אני ממליץ פשוט לבדוק את בלוג המעריצים הרשמי:

לעומת זאת, בעמוד ה-DA של Sean Murphy יש גם פוסטים שונים שהוא מעלה בבלוג של הגלריה:

יש גם סופרים כמו Warren Ellis

מבחינת וובקומיקס, אני חושב שזה אחד הטובים ביותר אי פעם,
פשוט משום שזה תיעוד של לקוחות אמיתיים בחנות קומיקס:

ואני אנצל את ההזדמנות ואשים הפניה לארכיון של Blasphemy! My Oaritis,
הידוע גם כ-BMO:

לצפיה ב-'כן, כמו שעשית- זה אחלה!'
כן, כמו שעשית- זה אחלה!
22/09/2014 | 14:14
46
אני אדאג לעדכן את הקישורים שהבאת, תודה!
לצפיה ב-'יש את Bleeding Cool - אתר חדשות קומיקס שאני אוהב'
יש את Bleeding Cool - אתר חדשות קומיקס שאני אוהב
22/09/2014 | 18:25
1
56
Bleedingcool.com
הגרפיקה שם לא מרשימה, אבל מעניין שם.

לגבי אמנים ישראלים (שדווקא אין להם קטגוריה שם) יש את אביב אור שיש לה בלוג מעניין (אפילו שהוא לא מתעדכן לעיתים קרובות מאוד) avivor.com/blog/
לצפיה ב-'Bleeding Cool - עודכן'
Bleeding Cool - עודכן
22/09/2014 | 19:15
48
לגבי הבלוג של אביב אור-
אני כמובן מכיר אותו, אבל היא האמנית הישראלית היחידה שאני מכיר שמנהלת אחד כזה, וגם הוא (כמו שציינת) בקושי מתעדכן.
אז אני לא רואה סיבה לפתוח קטגוריה חדשה רק בשביל זה.
כמובן שאם אני טועה ויש עוד בלוגים כמו שלה, אשמח שתעמידו אותי על טעותי!

לצפיה ב-'קומיקס רשת'
קומיקס רשת
23/09/2014 | 13:52
1
70
קודם כל, איך אפשר לשכוח את http://www.xkcd.com?
חוץ מזה, יש את זוכה פרס האייזנר לשנת 2014 http://theoatmeal.com
המסטראנטים והדוקטורנטים מהתחומים הריאליים בטוח מכירים את http://www.phdcomics.com (שאגב, יצא לו כבר סרט)
אפרופו קומיקס רשת, יש את ההוצאה Avatar Press שמעלה לרשת חלק מהקומיקסים שלה לגמרי בחינם (במקום להפיץ גליונות בחנויות). אח"כ הם מדפיסים אותם באוגדנים, שאפשר לקנות. למשל http://www.disenchantedcomic.com של סיי ספורייר וגם http://www.freakangels.com של וורן אליס. הם אוהבים בריטים, כנראה...

לצפיה ב-'תודה עדכנתי'
תודה עדכנתי
27/09/2014 | 12:31
27
הוספתי קטגוריה של קומיקסי רשת באנגלית תחת קישורים מעניינים.

יאללה שתפו עוד קומיקסים ואתרים שאתם עוקבים אחרים
לצפיה ב-'marvel knights 2099'
marvel knights 2099
21/09/2014 | 18:59
7
44
טוב אני צריך מידע על האוגדן הזה: GO!
תודה רבה
לצפיה ב-'מומלץ'
מומלץ
22/09/2014 | 07:55
6
40
אם אתה שונא את עצמך.

כמו 99 אחוז מהעבודות של רוברט קירקמן במארוול, גם זו לא שווה קריאה. הרעיון היחיד שמעניין שם הוא גרסת 2099 שלו לדרדוויל, אבל הביצוע לא משהו.

רצוי להתרחק מכל מה שקירקמן עשה בתקופתו במארוול, למעט Destroyer.
לצפיה ב-'קיקרמן הוא לא זה שעשה את '
קיקרמן הוא לא זה שעשה את
22/09/2014 | 12:29
3
28
captain britain and MI13 ?
אמנם לא האריכה ימים, אבל דווקא אהבתי את החוברת.

לצפיה ב-'התבלבלתי. זה היה לאונרד קירק'
התבלבלתי. זה היה לאונרד קירק
22/09/2014 | 12:30
11
לצפיה ב-'לא, פול קורנל.'
לא, פול קורנל.
22/09/2014 | 12:51
1
27
אולי התבלבלת עם הצייר של הסדרה, ליאונרד קירק.
לצפיה ב-'(הגבתי מבלי לראות את התיקון שלך.)'
(הגבתי מבלי לראות את התיקון שלך.)
22/09/2014 | 12:52
14
לצפיה ב-'בכל אופן:'
בכל אופן:
22/09/2014 | 12:56
1
28
זה אוגדן סיפורים קצרים? יש לו השלכות על אוגדנים אחרים של מארוול?
לצפיה ב-' אלו היו חמישה וואן-שוטים ואין קשר לאף סיפור אחר.'
אלו היו חמישה וואן-שוטים ואין קשר לאף סיפור אחר.
22/09/2014 | 14:01
21
לצפיה ב-'צריך את עזרתכם בזיהוי אלמנטים בציור'
צריך את עזרתכם בזיהוי אלמנטים בציור
21/09/2014 | 11:22
5
72
אז ככה מהצאתי את התמונה הזו נסתובבת ברשת (concept art ממשחק שבוטל מסתבר)
זה super skrull שמשולב בוא אלמנטים של 4 דמויות
מי שזיהיתי שם זה ת'ור (חצי שריון והפטיש כמובן)
iron man(חצי העליון של השריון)
המגן עצמו היא קריצה של captain america
אבל של מי הסמל על המסיכה והמגן ? זה לא black bolt
ממתין לעזרתכם :)
לצפיה ב-'או שזה כן'
או שזה כן
21/09/2014 | 13:51
27
black bolt ?
לצפיה ב-'יש עוד אלמנט'
יש עוד אלמנט
21/09/2014 | 15:34
3
25
רגליי Hulk
לצפיה ב-'נכון לא שמתי לב :)'
נכון לא שמתי לב :)
21/09/2014 | 15:54
2
22
מה לגבי הסמל ?
לצפיה ב-'זה לא רגלי הולק'
זה לא רגלי הולק
21/09/2014 | 16:02
1
30
כל המבנה שלו הוא "הולקי", אבל זאת לא קריצה, פשוט המבנה שלו.
וזה כן הסמל של בלק בולט.
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
21/09/2014 | 16:09
19
טוב רק המגן טיפה הורס לי את התמונה כי ל-black bolt אין מגן :)
לצפיה ב-'כשקומיקס ומוזיקה משתפים פעולה'
כשקומיקס ומוזיקה משתפים פעולה
21/09/2014 | 08:57
3
50
סיפורים מאויירים בהשראת שירי טורי איימוס, שיבוט מודרני של ישו ככוכב פאנק,
הסבר על-טבעי ל"מועדון 27" וחוברות שמגיעות עם המלצות האזנה - או אפילו
פסקול להורדה: אם אתם אוהבים קומיקס וגם מוזיקה, הכתבה הזו תראה לכם
איך המפגש יכול להיות גדול מסך חלקיו.

כדאי לקרוא, יש שם המלצות לא רעות!

לצפיה ב-'מי שלא קרא את Punk Rock Jesus'
מי שלא קרא את Punk Rock Jesus
21/09/2014 | 10:00
33
ממליץ עליו בחום. קומיקס מעולה.
לצפיה ב-'וכרגיל...'
וכרגיל...
22/09/2014 | 04:33
1
30
זאבו גולש לאיטו ממושא הכתבה במקורי לדברים משיקים במקרה הטוב ובלתי רלוונטיים בעליל במקרה הפחות טוב תוך כדי פספוס המוני דוגמאות משמעותיות בהרבה.
מקטלוג ההופעה המאוייר של פינק פלויד דרך ספרוני השירים של ווייט זומבי (רוב זומבי, אגב, גם כותב קומיקס אימה כבר אי אלו שנים) ועד לקירבי קרקל ששרים ממש על חווית אספנות הקומיקס שירי רוק רציניים.
בזווית הישראלית זאבו גם שוכח נקודות מפתח היסטוריות - האומנות של נמרוד רשף ו/או אייל B לאומנות תקליטי שבק ס למשל.
לצפיה ב-''
22/09/2014 | 07:56
7
לצפיה ב-'wolverine - weapon x היייתי שם'
wolverine - weapon x היייתי שם
20/09/2014 | 16:34
6
76
אוגדן שיצא ב 1992 לדעתי, סיפור הניסויים שעשו על לוגאן (אמנם לא ההתחלה שלו, יש את ORIGIN של וולברין שמן הסתם מתחיל את הסיפורים שלו)
בביקור האחרון ב CNV רעננה ראיתי שיש אוגדן שמספר על תקופת הזקנה של לוגאן, למרות שכנראה הרגו אותו לפני כן, אז הייתי שמח לשמוע בעניין זה.
בקשר להמשך אני עוד מתלבט מה לקרוא, יש לי את אוונג'רז השדרה הלבנה הראשון שאני בהתחלה שלו, אבל נראה לי שאחכה לסוף סדרת השדרה הזהובה
לצפיה ב-'מכיוון (ומזל ש...) אני קורא כמה חומרי קריאה במקביל'
מכיוון (ומזל ש...) אני קורא כמה חומרי קריאה במקביל
20/09/2014 | 18:58
1
32
בכפר סבא בדירה, אני ממשיך עם האוונג'רז בינתיים, אצל ההורים החלטתי להתחיל את Planetary, עוד מוקדם לבקר אותו
לצפיה ב-'Planetary מעולה!'
Planetary מעולה!
20/09/2014 | 19:39
34
מה שכן, מומלץ לקרוא קומיקס פופולרי לכמה זמן לפני שקוראים את זה, כי זה מלא באזכורים ומחוות לקומיקסים אחרים.
לצפיה ב-'Old Man Logan מהנה.'
Old Man Logan מהנה.
20/09/2014 | 19:37
1
37
מאוד אהבתי את האומנות של מקניבן שם.
הסיפור לא עמוק במיוחד ונראה שהיה למילר נורא חשוב להראות את העתיד העגום של כמה שיותר דמויות מיקום מרוול במקום להתמקד בצד הסיפורי. אבל זה נחמד וזורם ויש קטעי אקשן מאוד טובים.
כל סיפורי עתיד הם של כעין יקום אלטרנטיבי ואף פעם אין להתייחס אליהם כעתיד האמיתי של הדמויות שאתה קורא כרגע, כך שזה לא משפיע על רעיונות חדשים של העורכים במרוול (כמו המוות של וולברין, שיחזיק שנה גג).

לעומת זאת, Weapon X ממש טוב. האומנות שם מלאה בפרטים. הצביעה מוגבלת בגלל הדפוס, שזה קצת מבאס. אני מאוד אוהב את זה, אבל הרבה לא מתחברים, ככה שכדאי שתעיין לפני.
לצפיה ב-'אמנות מעולה'
אמנות מעולה
21/09/2014 | 08:09
24
יסודות של הסיפור טובים,
ביצוע פרווה.

לצפיה ב-'wolverine - origin'
wolverine - origin
25/09/2014 | 11:09
1
22
אחרי weapon x רציתי להמשיך עם וולברין, origin מביא סיפור נהדר לקורא, סיפור כבד ומושקע, על מעשה תולדות לוגאן, אחרי הסרט האחרון של וולברין בקולנוע, אני רוצה לדעת יותר מעלילותיו, איזה אוגדן קומיקס לקנות מסדרות הוולברין?

נמרוד
לצפיה ב-'המלצה שלי-'
המלצה שלי-
25/09/2014 | 11:20
32
האוגדן Wolverine של כריס קלרמונט ופרנק מילר.
בגדול, מסופר שם על לוגאן שטס ליפן ומתחיל להשתולל ולהסתבך כהרגלו 
אני אהבתי את הסיפור, והוא גם מהווה לא מעט השראה לסרט האחרון של וולברין- אז אם אהבת אותו אני ממליץ גם לקרוא את האוגדן הזה.
לצפיה ב-'אני מתעניין להתחיל לקרוא את הDaredevil '
אני מתעניין להתחיל לקרוא את הDaredevil
18/09/2014 | 16:11
2
51
אני מתעניין להתחיל לקרוא את הDaredevil אשמח לדעת עוד פרטים על הסדרה ואם שווה להתחיל לקרוא?
לצפיה ב-'כןןןןןןן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'
כןןןןןןן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18/09/2014 | 18:49
1
52
ובדחיפות :)

אני ממליץ בחום להתחיל לקרא את הריצה של מארק ווייד שהתחילה לפני כשלוש שנים (כיום היא כבר באוגדן החמישי או השישי). אחלה של דבר, באמת מעולה ומומלץ בחום. דרדוויל בשיאו.

יש גם קלאסיים יותר ואפלים יותר, תגיד מה מעניין אותך.
לצפיה ב-'Daredevil'
Daredevil
21/09/2014 | 07:34
31
אני הזמנתי מהחנות קומיקאזה את החוברת בראשונה של דארדויל שיצא לפני כמה חודשים ואם אני יאהב אני יקנה גם את הסדרה שאתה אמרתה
לצפיה ב-' אירוח בפורום- שלומי צ'רקה '
אירוח בפורום- שלומי צ'רקה
19/09/2014 | 08:55
37
259
ביום שלישי הקרוב, ה-23.09, בין השעות 20:00-22:00, נתכבד לארח את שלומי צ'רקה!
במהלך האירוח שלומי יספר, בין השאר, על יצירת קומיקס בכלל, ועל היצירה כחובש כיפה בפרט.
זוהי ההזדמנות שלכם לשאול כל מה שעניין אתכם על תהליך עשיית הקומיקס של יוצר ישראלי- מהדף הריק ועד להפצה בחנויות!
אתם מוזמנים להעלות כבר עכשיו שאלות לשלומי, ואני אדאג לשרשר אותן למקום הנכון בזמן האירוח.

שלומי צ'רקה הוא יוצר קומיקס, קריקטוריסט ומאייר ישראלי. הוא למד אנימציה בבצלאל וגר בירושלים.
שלומי כבר הוציא לאור 2 ספרי קומיקס לילדים ("זוקי" ו"לודוויג") ו-3 חוברות קומיקס לקהל הבוגר.
בנוסף, הוא מפרסם קומיקסים ואיורים בעיתונים שונים וברשת ומעביר סדנאות והרצאות על קומיקס.
כקריקטוריסט – הוא מאייר קריקטורות באירועים ובכנסים.
שלומי גם ידוע כאספן וחובב כפייתי של מוזיקה, מה שבא לידי ביטוי בחלק מעבודותיו, כשהבולטת בתחום זה היא הספר "אל תפני מבטך לאחור- שירים בקומיקס".
כיום שלומי מתחזק טור קומיקס שבועי ב"וואלה! יהדות" בשם "שאינו משיב כהלכה" ומזה 9 שנים הוא גם חבר בקבוצת "ארמדיל"- חבורת מאיירים ויוצרי קומיקס מהמגזר הדתי.
ממש בקרוב החבורה מוציאה לאור את ספר הקומיקס החדש שלהם בשם "בבלים טיפשים" וכרגע הם מנהלים קמפיין מימון המונים (שהגיע כבר למעל 160%!)
לצפיה ב-'אדיר :)'
אדיר :)
21/09/2014 | 09:59
3
87
אז מה, שלומי?
מה התוכניות לעתיד?
מוציא משהו חדש?
לצפיה ב-'הי אנשים! תודה על האירוח. ולתשובות:'
הי אנשים! תודה על האירוח. ולתשובות:
23/09/2014 | 20:12
2
66
הי בנאדם, מה המצב?

אז ככה, יש כל מיני דברים חדשים על הפרק. ראשית- יש ספר חדש לארמדיל שממש בימים אלו נכרך לו בבית הדפוס. הוא נקרא "בבלים טיפשים" וניתן לרכוש אותו בהדסטארט בזול http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=11350 !! אז בבקשה, כנסו לשם ורכשו אותו.
חוצמזה יש איזו התחלה של רומן גרפי שלא אני כתבתי אך אני אמור לאייר. זה נמצא בכתביי כתיבה ראשוניים ולכן לא ארחיב על זה. מאד מקווה שזה אכן ייצא לפועל.
חוצמזה2- הצטברו לי כל מיני שירים בקומיקס שעשיתי ומן הסתם יום אחד אוציא אותם בחוברת, לפני כן אני צריך לכסות את ההוצאות של החוברת הקודמת ("ריסים בבוהן" מ-2013).
ובלי קשר לקומיקס אני מאייר כרגע 2 ספרים...
לצפיה ב-'מגניב!'
מגניב!
23/09/2014 | 20:21
1
56
סחטיין על ההספק :)
בהצלחה!
לצפיה ב-'תדה כפרה!'
תדה כפרה!
23/09/2014 | 21:04
32
לצפיה ב-'שאלה לשלומי'
שאלה לשלומי
21/09/2014 | 14:19
3
111
היי שלומי

אני מכירה גם קומיקסים של אח שלך (שי) אז אני מניחה שהייתה איזו השפעה עליכם בבית שגרמה לשניכם ללכת בכיוון של קומיקס.
אולי תספר קצת על מקורות ההשראה שלך ועל איזה קומיקסים אתה קורא?
זה שאתה בעצם דתי מונע ממך לקרוא דברים מסויימים (שאולי דווקא כן היית רוצה לקרוא)?

לצפיה ב-'היי!'
היי!
23/09/2014 | 21:01
2
49
לא היתה השפעה עלי ועל אחי במקביל עקב הפרש השנים הדי גדול בינינו. הוא השפיע עלי . מה השפיע עליו? הוא בטח יכתוב על כך באירוח שלו :) הורינו הם אנשים די יצירתיים אבל למיטבב ידיעתי הם לא כיוונו אותו ספציפית לתחום הקומיקס.
מקורות השראה- בתור התחלה אציין את הקומיקסאים עליהם גדלתי - למשל כשהייתי קטן הייתי קורא בעיתון "משהו" שבו קימקסו מישל קישקה (שלימים גם לימד אותי בבצלאל), בהיירב הגאון ועוד...
מי שהתבגר בארץ בשנות ה-90 וקרא קומיקס לא יכל שלא להיות מושפע מאורי פינק - תעשיה משגשגת של אדם אחד.
בדור של כל הקומיקסאים הנ"ל נמצא גם אחי שמטבע הדברים השפיע עלי יותר מכולם.
קומיקסים מחו"ל שעליהם גדלתי - אסטריקס, לאקי לוק... לא זוכר כרגע עוד אבל בטח היו.
לגביי הדת- אנא קראי את מה שכתבתי לענבל עטיה. לפעמים זה מונע, לפעמים מראש בגלל שאני מחוייב לדת - אני פחות רוצה לקרוא את הדברים האלו ולפעמים אני חוטא.
לצפיה ב-'תודה על התשובה! ועוד שאלה-'
תודה על התשובה! ועוד שאלה-
23/09/2014 | 21:29
1
45
מה לגביי קומיקס במגזר הדתי?
אני יודעת שיש הרבה ביקוש לקומיקס אצל דתיים, אבל מהמעט שיצא לי לראות- מדובר בעיקר במעשיות של הרמב"ם או רבנים אחרים, שמתארים משלים עם מוסר השכל בצורה די בנאלית.
יש גם קומיקס יותר עלילתי ובאופן כללי שונה?
אני שואלת את זה כי "ארמדיל" למשל ממש הדליק אותי וכיף לדעת שיש עוד יוצרים ישראלים, אבל יש מן תחושה (או שאולי זו רק אני) שהחבר'ה הדתיים לא יוצאים "החוצה" לקהל הרחב.

אגב, אני מקווה שזה לא מציק לך שאני נתקעת על הקטע שאתה דתי.. הכל בקטע טוב ומתוך סקרנות
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
23/09/2014 | 21:40
41
ובכלל לא מפריע לי שאת שואלת על הקטע הדתי, תרגישי חופשי.
זה קצת מתקשר לשאלה של ולדיק על מצב הקומיקס הישראלי- בשנים האחרונות יש פריחה די מטורפת של קומיקס לילדים במגזר החרדי. מכיוון שהם די חדשים בתחום ומדובר על קומיקס לקהל צעיר - לא נחמיר איתם, אני בטוח שהמצב ישתפר עם הזמן. שמח שאהבת את "ארמדיל"! זה משהו שונה לגמרי. מדובר ביצירות לקהל בוגר, לא רק קומיקס אגב, לפעמים גם אנימציות, איורים וכד'. אני חושב שמאז שארמדיל עלו לאוויר (ב2005) נהיה לאט לאט מן רנסאנס קטן של מאיירים, קריקטוריסטים ויוצרים דתיים (בעיקר ברשת), המפה מאד השתנתה בעשור האחרון. לא נראה לי שארמדיל הם אלו שגרמו למפה להשתנות אבל ייתכן ויש לנו חלק זעיר בעניין. מי שלא מכיר את ארמדיל - מדובר בקבוצה בת 9 יוצרים דתיים שגם אני חבר בה. באתר הזה www.armadil.net עולה פעם ברבעון גיליון, כל פעם בנושא אחר (ראו "ארכיון" בתוך האתר). בשנה האחרונה לא עלו כ"כ גליונות אבל, כאמור, בקרוב ייצא לנו ספר חדש עם חומרים שלא פורסמו ברשת. (קנו אותו בזול פה http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=11350 )
לצפיה ב-'שלום שלומי!'
שלום שלומי!
21/09/2014 | 19:07
7
91
קודם כל, תודה שבאת להתארח אצלנו.

היית רוצה לעבוד עם קהלים בינלאומיים (אם אתה כבר עושה זה, סלח לי על הבורות...)? אם כן, איזה חומר היית רוצה ליצור עבור קהלים אלה?
לצפיה ב-'ממממ...'
ממממ...
23/09/2014 | 20:17
6
47
על לא דבר! ו- שאלה טובה. אני משער שבאיזשהו שלב ארצה, כרגע נראה לי שזה קצת גדול עלי. בעוד כמה שנים רומן גרפי שיצליח בחו"ל אכן יכול להיות נחמד ביותר. נכון להיום, הקשר היחיד שלי עם חו"ל (יהודים בחו"ל בדר"כ) הוא דרך עיצובי דמויות. לאחרונה עיצבתי כמה דמויות לפרויקט אנימציה קנדי צנוע. (גם הקשר הנ"ל הוא די נדיר...)
לצפיה ב-'מבחינת חומר, התכוונתי לנושא הכתיבה.'
מבחינת חומר, התכוונתי לנושא הכתיבה.
23/09/2014 | 20:29
5
38
האם אתה רוצה להתמקד ביהדות כמו שאתה עושה במספר פלטפורמות או נושאים אוניברסליים יותר או משהו אחר?
לצפיה ב-'קשה לומר'
קשה לומר
23/09/2014 | 20:33
4
39
זה משהו שמתשתנה כל הזמן. מניסיון אני יכול לומר שרוב חיי הדברים העיקריים שהעסיקו אותי  עד עכשיו הם מוזיקה והדת היהודית, אבל יש תקופות שרעיונות משדות אחרים נכנסים לראש (מילואים, ילדים, דאעש). אז נחיה ונראה
לצפיה ב-'ולשאלה המעצבנת..'
ולשאלה המעצבנת..
23/09/2014 | 21:09
3
46
יש משהו שאתה מופתע/מאוכזב שלא שאלו אותך?
(פשוט אין לי שאלות נוספות, אבל אתה איש מאוד מעניין שעונה לעניין)
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
23/09/2014 | 21:11
42
וואלה לא יודע, בוא נחשוב ביחד על איזו שאלה לפנים!
לצפיה ב-'שאלה מכשילה '
שאלה מכשילה
23/09/2014 | 21:12
1
45
אולי עוד יעלו שאלות במהלך האירוח..
שלומי- חכה עם השאלה הזאת לסוף! 
לצפיה ב-'אני בן אדם מכשיל... מה אפשר לומר.'
אני בן אדם מכשיל... מה אפשר לומר.
23/09/2014 | 21:18
37
ושאלתי את זה, כי נראה שאנשים הפסיקו לשאול שאלות.
לצפיה ב-'שתי שאלות.'
שתי שאלות.
21/09/2014 | 19:21
1
89

קודם כל, שלום, ואני שמח שבאת להתארח כאן בפורום.
אני כותב קומיקס כמוך, אז אני רוצה לשאול אותך יותר על תהליך הכתיבה.

1. האם אי פעם פנית לחברת הוצאת אור מחוץ לישראל בניסיון שיפרסמו את היצירות שלך או שאף פעם לא ניסית/לא רצית/לא חשבת על זה?
2. כמה זמן אתה מחכה בין הדראפט הראשון לשני של התסריט שלך או שאתה בכלל לא כותב תסריטים?
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
23/09/2014 | 20:21
47
1. לא ניסיתי עד היום לפנות. האם חשבת על זה? זה עבר בראשי. נכון להיום נראה לי שהחומרים שלי ישראליים מדי. אפילו השירים בקומיקס שמדי פעם יוצא לי להתעסק איתם - לא בטוח שיוכלו להתרגם טוב לאנגלית או לכל שפה אחרת...
אני מניח שככל שאתבגר המגע עם חו"ל (או יותר נכון השאיפה למגע...) זה משהו שיעסיק אותי יותר ויותר.
2. שאלה מעניינת. לא מספיק זמן. לצערי אני אדם די חסר סבלנות ואם אני כבר מתחיל משהו בוער לי (יותר מדי בוער לי) לסיים אותו.
לצפיה ב-'כל הכבוד לפורום המקסים הזה על היוזמה הברוכה שאלות לשלומי'
כל הכבוד לפורום המקסים הזה על היוזמה הברוכה שאלות לשלומי
21/09/2014 | 23:08
3
95
ב"ה 
קודם כל הרשה לי לומר שאני מתרגשת 
כי עקבתי אחרי הקומיקסים שלך עוד מימי עיתון "אותיות" ואהבתי

והשאלה שלי
האם אתה חושב שהעובדה שאתה דתי
מגבילה אותך בכתיבה או בציור לעומת מאיירים אחרים?
שנה טובה מתוקה ומבורכת!

ענבל 
לצפיה ב-'הי ענבל'
הי ענבל
23/09/2014 | 20:28
2
50
אמנם פרסמתי קומיקסים ב"אותיות", אבל אחי שי הרבה הרבה הרבה הרבה יותר ותיק שם, כך שאני מקווה שאת לא מבלבלת בינינו. בכל אופן תודה :)
היוצר מבטא את עצמו ואם היוצר הוא בעל זהות דתית אז יש סיכוי לא רע שאלמנטים בעלי אופי דתי יכנסו ליצירה ,כפי שאכן קורה פעמים רבות בארמדיל למשל או במדור שלי בוואלה - "שאינו משיב כהלכה" http://judaism.walla.co.il/?w=/2071/2787831.
אני שואף שהמגבלות שלי לא תהיינה מגבלות חיצוניות, ושהרצון הפנימי שלי יהיה ליצור לפי רצונו של בוראי כפי שאני מבין אותו {אם להיות גרנדיוזיים :) } לפעמים זה קל ולפעמים לא. לא זכור לי אי פעם שנורא רציתי לצייר בחורה ערומה והייתי חייב לעצור את עצמי עקב סטטוסי הרוחני/מגזרי. מה שכן - פעם עיצבתי דמויות למשחק מחשב והיוצרים רצו שאחת מהדמויות תהיה אלוהים, התעקשתי שאני לא מצייר את ה' ואחרי לבטים הם ויתרו על הדמות.
חוצמזה אנחנו רק בני אדם ולכל יוצר, באשר הוא אדם, יש מגבלות מפה ומשם
לצפיה ב-'אהלן שלומי!'
אהלן שלומי!
23/09/2014 | 21:33
1
55
שאלה: יצא לך לכתוב\ לאייר סדרה שלא קשורה בשום קשר לדת? אם כן, איך היו התגובות של הקרובים אליך?
{אני גם דתי (כידוע לך ) ולאחרונה העלתי לפייסבוק (וגם לפורום) סקיצות של הדמויות הראשיות לסדרה חדשה  שאני כותב(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1500833830...;) שמתרחשת בעולם של חיות מאונשות, והתגובות שקיבלתי היו מאוד מעורבות... חלק אמרו שזה מגניב שצייר דתי מאייר סדרה שלא קשורה לדת, וחלק אמרו שזה לא שייך שבחור ישיבה יצייר סדרה כזאת..., אני לא אדם שעושה דברים לפי מה שאנשים חושבים ואני אפרסם את הסדרה הזאת בכל מקרה, אבל סתם רציתי לדעת איך אתה מרגיש לגבי יצירות שלא קשורות לדת בשום דרך...}

ירקו 2 ()
לצפיה ב-'היי ירקו2'
היי ירקו2
23/09/2014 | 21:49
34
כמובן שיצא לי. למשל ספר הקומיקס שלי לילדים "זוקי" עוסק בנושא אוניברסאלי לחלוטין (חיות). הקרובים אליי קיבלו את זה כמובן מאליו, למה שכל דבר שאני יוצר יהיה קשור לדת? אני כ"כ לא מבין את אלו שהגיבו לך ואמרו ש'זה לא שייך שבחור ישיבה יצייר סדרה כזאת'. טענת שם שאלוהים מת או משהו כזה? :)
מה גם שלפי תפיסתי - הכל קשור לדת באופן זה או אחר, הרי אפילו עצם העובדה שאתה יוצר קשורה ליוצר שלך.
בהצלחה עם הקומיקס! הוא נראה מעולה
לצפיה ב-'שלום שלומי '
שלום שלומי
23/09/2014 | 11:58
1
69
שלום שלומי תודה שאתה מתארח כאן
* מה הטיפים שלך  לציירים מתחילים ?

לצפיה ב-'בכיייף'
בכיייף
23/09/2014 | 20:37
37
הארץ מוצפת כרגע בהמון אנשים שמציירים כך שהעצה הראשונה שלי היא אל תלכו על זה אלא אם כן זה בדמכם (או שתהגרו למדינה שבה יש יותר ביקוש למאיירים/קומיקסאים/ציירים)
חוצמזה- לרשום הרבה. לפעמים זה מתיש ומשעמם אבל זה עוזר בלי שמרגישים (בדיעבד מרגישים).
ואם מדובר בציירים יוצרי קומיקס- לקרוא הרבה. ושלפחות 70% מחומר הקריאה יהיה לאו דוקא קומיקס.
לצפיה ב-'איזה כיף'
איזה כיף
23/09/2014 | 12:06
1
85
תמיד כשאני קוראת את הקומיקס (המצוין) שלך בוואלה אני תוהה לעצמי:

1. מי צייר את התמונת קומיקס שלך? אתה?

2. איזה ספרי קומיקס אתה קורא להנאתך אם בכלל?

3. איך התחלת לצייר קומיקס?

Keep on the good work

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
23/09/2014 | 20:45
43
אני מאד נהנה ליצור אותו ומחזיק לו אצבעות שיצבור עוד ועוד קוראים.
הקריקטורה שנמצאת בת.ז שלי ב"וואלה!" צויירה על ידי בערך ב2006, מול הראי.
אני צורך קומיקס. פעם צרכתי יותר אבל גם היום יוצא לי. אני אוהב להסתכל בספרי קומיקס צרפתיים אפילו שאני לא מבין את השפה, קורים שם דברים גדולים וזה מאד מעורר השראה.
אני די מעודכן בכל הנוגע לקומיקס ישראלי. בכל פסטיבל אנימיקס אני יוצא עם שלל קומיקס ישראלי שקניתי או החלפתי.
התחלתי לצייר די בטיבעיות. שי אחי הביא את מדיית הקומיקס לביתנו, הוא גדול ממני בשנים רבות ולכן יצא שממש נולדתי לבית עם קומיקס ברקע (קומיקס שהוא קרא וכמובן קומיקס שהוא צייר). מגיל צעיר מאד דברים שמסודרים בתוך ריבועים זה קונספט שקסם לי, משם זה התגלגל...

לצפיה ב-'כמה מילים על קומיקס בארץ? '
כמה מילים על קומיקס בארץ?
23/09/2014 | 21:06
5
61
כתבת שאתה מתעדכן בקומיקס ישראלי, וגם בתור יוצר ישראלי בעצמך- אשמח לשמוע קצת מה דעתך על מצב תעשיית הקומיקס בארץ?
אתה רואה התפתחות כלשהי בתחום או דווקא ההיפך?
מה היית רוצה לראות יותר בקומיקס ישראלי?
וגם בתור יוצר- איך זה להתקיים פול-טיים מאיור וקומיקס? ממליץ לאחרים? 
לצפיה ב-'ישראלינה'
ישראלינה
23/09/2014 | 21:23
4
58
המצב מוזר למדי. לפעמים אני מקבל את הרושם שיש פה מלא יוצרים מוכשרים על נורא מעט קהל וזה מתסכל (ראו למשל מקרה לייבל הקומיקס של האוזן השלישית שנסגר מחוסר עניין לציבור) ואז לפעמים יש ניסים מעודדים כגון ההצלחה האדירה של 2 הרומנים הגראפיים שיצאו לא כ"כ מזמן בארץ ("הדור השני" של מישל ו"הנכס" של רותו). אני מאמין שבסה"כ העולם כל הזמן משתלם (קרי נהיה שלם יותר ויותר עם הזמן) והתחום המוזר והנפלא שבו אנו עוסקים מתפתח כל הזמן בעולם ובעקבותיו גם בארץ. האם הקהל הישראלי (הבוגר) לומד לאט לאט לקבל את הקומיקס? יש מצב.
אין הרבה דברים שהייתי רוצה לראות יותר מכיוון שיש הרבה יצירה ויצירה מגוונת למדי. הייתי ורצה לראות עוד רומנים גרפיים מצויינים מבית קישקה, למיטב ידיעתי הוא ממשיך בכיוון - אז אני מבסוט :). כמו כן הייתי שמח גם לראות רומן גרפי מבית היוצר של צחי פרבר.
להתקיים מאיור וקומיקס זה מגוון ולא כ"כ יציב. כמו כמעט כל מי שעוסק במקצוע זה במיקום הזה - גם אני מלמד קומיקס, כך שאני לא בטוח שאפשר לקרוא לזה "קיום פול-טיים נאיור וקומיקס נטו".  כאמור - לפי מה שאני רואה בימים אלו השוק רווי במאיירים אז לכו תלמדו הנדסה יא מפונקים!
לצפיה ב-'אתה סתם אומר את זה כדי שלא תהיה לך תחרות '
אתה סתם אומר את זה כדי שלא תהיה לך תחרות
23/09/2014 | 21:33
3
34
ואפרופו הנדסה וקומיקס, שאלה די מתבקשת בימים אלו:
מה אתה אומר על קומיקס דיגיטלי? בעד או נגד?
ויצא לך להתעסק עם הפלטפורמה הזאת בעצמך (או שאתה מתכנן משהו כזה)?
לצפיה ב-'לא אאשר ולא אכחיש '
לא אאשר ולא אכחיש
23/09/2014 | 21:43
2
36
קומיקס דיגיטלי - כלי נפלא. זה בהחלט "גיים צ'יינג'ר" רוב השימוש שראתי בכלי הזה היה לטובה.
ממש לאחרונה רכשתי וואקום סינטק! (מסך שמציירים עליו) נגמרו הסריקות... אני עדיין צריך להתרגל אליו...
לצפיה ב-'יותר התכוונתי לדיגיטלי מבחינת פלטפורמת קריאה'
יותר התכוונתי לדיגיטלי מבחינת פלטפורמת קריאה
23/09/2014 | 21:46
1
32
כלומר טבלט ומחשב במקום הספר/חוברת עם הנייר הישן והטוב..

אגב, נראה לי שבתור אחד שמתעסק בשילוב של קומיקס ומוזיקה לא מעט- זו יכולה להיות אחלה פלטפורמה בשבילך.
חשבת על זה?
לצפיה ב-'אההההההההההה אופס'
אההההההההההה אופס
23/09/2014 | 21:51
38
דווקא בקטע הזה אני די דור ישן... (עדיין לפחות)
אני לא כ"כ אוהב לקרוא קומיקס אונליין, אני רגיל וקצת צריך את המוצר הפיזי. סתם הרגלים ישנים אני משער... אגב, במוזיקה זה אותו סיפור - אני עדיין קונה דיסקים, גם שם אני זקוק לפורמט ולריח (כמובן שגם לעטיפה!)
לצפיה ב-'לקראת סיום.............'
לקראת סיום.............
23/09/2014 | 22:04
2
48

לבקשת מנהל הפורום, אני גאה ושמח לספק לכם כאן הצצה בלעדית לעמוד מתוך הספר החדש של 'ארמדיל' "בבלים טפשים". אי אפשר להבין הרבה מהעמוד הזה (טוב נו... האמת היא שבכלל הקומיקס שלי שם די הזוי ומלא בסימבוליקה) אבל תפגשו שם את ה"גרייטפול דד" וטלפונים צפים בים מכיוון שמשום מה אני לא מצליח להעלות לכאן קבצים - ולדיק יעלה את העמוד בהקדם )-:
תודה רבה לכולם על השאלות המעניינות!! נתראה!

לצפיה ב-'הנה העמוד '
הנה העמוד
23/09/2014 | 22:09
42
לצפיה ב-'תודה לך! חש שמח ושנה טובה ומלאה ביצירה!'
תודה לך! חש שמח ושנה טובה ומלאה ביצירה!
23/09/2014 | 22:09
29
לצפיה ב-'סיום האירוח'
סיום האירוח
23/09/2014 | 22:10
1
41
תודה גדולה לשלומי שבא להתארח כאן אצלנו!
התשובות שלך היו בהחלט ענייניות ומעניינות!
שיהיה המון בהצלחה לך באופן אישי, ולקבוצת "ארמדיל" עם הספר החדש, וכמובן שאתה מוזמן לקפוץ לביקור כאן בפורום ולהתעדכן על מה שיש לנו לומר

תודה גם לכל מי שהשתתף באירוח, חכו לאירוחים נוספים בקרוב!

שנה טובה ומלאה ביצירה חדשה!

לצפיה ב-'תודה רבה ושנה טובה!!!'
תודה רבה ושנה טובה!!!
23/09/2014 | 22:11
32

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ