לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
42574,257 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

לצפיה ב-'פרסום תמונות בשטחים משותפים'
פרסום תמונות בשטחים משותפים
27/03/2018 | 18:28
5
74
ועד בית פרסם תמונה בשטחים המשותפים של הבנין של קטינים בזמן שמשחיתים רכוש משותף.
הפרסום נועד להגיע להורי הילדים, להרתיע אותם ולאחר שניסו לאתר את הילדים באמצעות הדיירים (ללא הצלחה).
לאחר שלושה ימים 2 אמהות (לא מתגוררות בבנין) פנו לוועד והתמונות הוסרו.
האמהות הגישו תלונה במשטרה על פרסום התמונות.
האם הוועד בסכנה?
לצפיה ב-'צנעת הפרט'
צנעת הפרט
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2018 | 22:41
4
74
לא סכנה ממשית. יש כאן טעות מסוימת אבל בתום לב ולמטרה לא של השפלה אלא של הרתעה. התיק יסגר מחוסר ענין לציבור ככל הנראה. פרסום תמונות קטינים דורש הסכמת הורים, אבל כאן אין פרסום במרחב הציבורי או במרחב האינטרנטי אלא בלובי המשותף כנראה. זה מקל מאוד. בהצלחה. אולי כדאי שגם אתם תגישו תלונה במשטרה בגין השחתת רכוש.
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
28/03/2018 | 08:37
3
47
בוקר טוב.
ראשית תודה על התשובה המהירה.
רצית רק להוסיף - התמונות והסרטונים פורסמו גם בקבוצת הוואטסאפ של הבנין, האם יש בכך כדי לשנות את תשובתך לעיל?
לצפיה ב-'הגנת הפרטיות של קטינים'
הגנת הפרטיות של קטינים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2018 | 14:28
2
46
זה לכאורה מקשה מעט על המצב ועדיין לא משנה את התוצאה לטעמי.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/03/2018 | 14:32
1
29
חג שמח
לצפיה ב-'חג שמח ונחת מהשכנים...'
חג שמח ונחת מהשכנים...
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2018 | 17:45
13
לצפיה ב-'כבולים לחברת ניהול'
כבולים לחברת ניהול
26/03/2018 | 00:57
2
47
קנינו דירה חדשה מקבלן.
בהסכם נאמר שהקבלן יבחר לבניין חברת ניהול לשנה הראשונה.

אבל חברת הניהול פשוט מחפירה. אנחנו משלמים כסף רב.
והיא די מפירה את החוזה מולנו בכך שרמת התחזקוה והניהול מתחת לכל ביקורת.

מוקצים 2 מנקים במקום 8 (לא כתוב חוזית, אבל מדובר בשכונה שלמה).
יש לנו דרך להחליף חברת ניהול לפני תום השנה או שאין אפשרות לטעון לרשלנות וחוסר תפקוד של החברת ניהול? (אם אין מדד כזה)

לצפיה ב-'הסכם חברת ניהול'
הסכם חברת ניהול
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2018 | 02:45
33
כל חוזה שמופר באורח יסודי ניתן לביטול. הפרה יסודית היא או הפרה שהחוזה מגדיר אותה כיסודית או הפרה "רגילה" שלא תוקנה. יתכן שכדאי לכם כבר להסתייע בעו"ד אשר יוציא הודעה מסודרת הן לגבי ההפרות הנטענות והן לגבי סיום ההסכם, תלוי בנסיבות. זה לא יהיה קל שכן חברות ניהול אוהבות לא לצאת מבתים...
לצפיה ב-'חברת ניהול ואחזקה'
חברת ניהול ואחזקה
14/06/2018 | 15:30
2
איך בוחרים חברת ניהול אמינה וטובה?כמעט בכל בניין בארץ ישנה חברת ניהול אשר מתחזקת את הנכס וכדי לעזור לאותם האנשים הגרים במבנה לחיות את חייהם מבלי שיצטרכו לדאוג לתחזוקה שוטפת. קיימות היום בשוק המון חברות מהסוג הזה ולכן גם מאוד קשה למצוא את החברה המתאימה והמקצועית ביותר לניהול הבית.
לכן מומלץ תמיד לבדוק רקורד של חברה כזו ולראות מי הלקוחות שלהן.

חברת ניקיון בחיפה והסביבה, בעלת ניסיון רב ומוניטין בתחום הניקיון. אנו נותנים שרות לכל סוגי הלקוחות מהפרטי ועד המוסדי תוך מתן שירות אדיב, מקצועי ויעיל לכל קהל לקוחותינו.
אנו מעניקים שירותי ניקיון ואחזקה מכל סוג ובידינו לפתור כל בעיה כשתתרחש.

אז למה דווקא לבחור בנו, בחברה שלנו מעניקים עוד מגוון רחב של עבודות ניקיון ואחזקה כמו, עבודות ניקיון לאחר שיפוץ, פוליש וניקיון רצפות, וניקוי שטיחים וספות ברמה הכי מקצועית.
אצלנו,חברת ניקיון בחיפה ובחברות ניקיון משרדים בחיפה אנו משתמשים בשיטות הכי מתקדמות ועובדים עם כלים וטכנולוגיה הכי חדשנית וירוקה.

שביעות רצון הלקוחות היא נר לרגלינו ובראש מעינינו ובשבילנו העובדים הם הפנים של החברה, לכן בחברה שלנו העובדים עוברים הכשרה מקצועית ביותר ואנו משתדלים לבחור בקפידה רבה את העובדים אותם אנו מצרפים למשפחתנו המורחבת, לכן אנו שמים דגש עבה על הכשרת עובדים ברמה הגבוהה ביותר.
אתם מוזמנים
כאן בסרטון  הבא לצפות ולהתרשם מסוגי העבודות אותן אנחנו מבצעים.

אנו נשמח להעניק לכם את שירותינו ולתת לכם מענה לכל בעיה שתתקלו בה.
לייעוץ ולהזמנות חייגו עכשיו 04-3740210

לצפיה ב-'קבלן מול הדירה שלנו בונה גם אחרי 19:00'
קבלן מול הדירה שלנו בונה גם אחרי 19:00
26/03/2018 | 00:25
3
47
מרימים מגדל מול הבניין שלנו.

פנינו לעיריית ת״א (אזור נווה שרת). מסתבר שהקבלן קיבל אישור לבנות גם אחרי 19:00 עד 21:00 ואף יותר כל ערב.

האישור לכמה חודשים ויתכן שיחודש אחכ.
האם זה תקין? איך אפשר למנוע חידוש אישור כזה?
לצפיה ב-'אישור לילה'
אישור לילה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2018 | 02:32
2
44
אכן יש היתרים מסוג זה, לעבודות לילה מסיבות שונות ולתקופה זמנית. דיירים יכולים להגיש התנגדות.
לצפיה ב-'הגשנו, אבל איך נדע מה נקלח בחשבון?'
הגשנו, אבל איך נדע מה נקלח בחשבון?
27/03/2018 | 08:56
1
37
כלומר כמו שלא שאלו אותנו בפעם הראשונה.
למה שיתייחסו בשניה? או איך נדע שהתייחסו בכלל?
לצפיה ב-'מטרד רעש'
מטרד רעש
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2018 | 22:34
38
מותר ליזום התנגדות ולנמק את הסיבות
לצפיה ב-'תודה לעו"ד שחל. '
תודה לעו"ד שחל.
25/03/2018 | 09:46
1
47
יפה מצדך שאתה משקיע מזמנך לענות לשאלות הגולשים. צריך לתת לך תודה מיוחדת למרות שכל אחד מודה לך בנפרד.

חג שמח וכשר.
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 09:58
28
חן חן!
ובהזדמנות זו חג שמח לכל בית ישראל, והרבה נחת מהמשפחה, וגם מהשכנים.
לצפיה ב-'סיפוח שטח משותף'
סיפוח שטח משותף
23/03/2018 | 11:04
1
71
האם ישנה אפשרות שדייר שבעלותו חנות סיפח חלק משטח משותף של בבנין
וקיבל אישור בעלות בנסח טאבו ולא יידע את מח' ההנדסה בעירייה.
בתשריט המקורי ממשרד המשפטים השטח מופיע בשטח משותף לבניין.

לצפיה ב-'סיפוח'
סיפוח
( לעמוד שלי בתפוז )
24/03/2018 | 13:46
44
כדי להצמיד (וזה המונח המדויק יותר מסיפוח) שטח משותף לדירה, צריך לקבל את הסכמת כל יתר בעלי הדירות. אם יש הסכמה כזו, בכתב, ניתן להצמיד את השטח ואז לעדכן את תשריט הבית וצו הבית המשותף. 
לצפיה ב-'שלום, שכן מתחתי מבצע שיפוצים בביתו,'
שלום, שכן מתחתי מבצע שיפוצים בביתו,
22/03/2018 | 09:54
30
302
הרס את כל הקירות ובונה מחדש, השיפוץ כבר נמשך חודשיים , זה כולל רעש של קדיחות והריסות כל היום, המון ליכלוך ולא רואים את הסוף, מה אפשר לעשות ? אני כל כך סובלת, צריך להיות גם גבול וסייגים לשיפוץ, נכון שזה לא בשעות הלילה המאוחרות אבל זה במשך כל היום.

אני מבינה שמותר לשפץ וכל אחד משפץ, אבל כזה דבר לא נשמע , הפכנו ממש מתגוררים באתר הבניה, אשמח שתגיבו.
לצפיה ב-'שיפוץ בבית משותף'
שיפוץ בבית משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2018 | 12:38
18
157
הסיוט הידוע והנורא מכל! זה קורה לכל אחד ואחת מאיתנו ובעיקר בתקופות הכי לא מתאימות כמו חגים או בדיוק כשמישהו מתכונן לבחינות בגרות וכד'...
זה באמת חלק אינטגרלי מהנוף של כל בית משותף. כמה אמיתות יסוד לפני הכל: שיפוץ פנימי בדירה אינו דורש היתר בניה. למעט במקרה של פיצול דירה. כמו כן אין בחוק כל מגבלה על משך השיפוץ וכד'. אמנם יש בחוק ובחוקי עזר עירוניים הגבלות מסויימות על שעות השיפוץ בשל הרעש שנגרם אבל לא מעבר לכך. לכן כל כך חשוב שכל בית יגבש לעצמו נוהל שיפוץ מסודר אשר יקבל תוקף של החלטת אסיפת בעלי דירות, או אפילו יהיה חלק מתקנון הבית. ניתן לקבוע למשל שעות בהן לא ניתן לבצע עבודות רועשות. ניתן לדרוש ערבות בטחון מבעל דירה שמשפץ. ניתן לדרוש ממנו או מהקבלן מטעמו לחתום על נוהל לפיו למשל בסוף כל יום עבודה ינקה ויחזיר הכל או יהיה מחוייב ללכסות את המעלית ועוד כל מיני הוראות שמקטינות את סבל השכנים.  
לצפיה ב-'זה לא המקרה, המקרה הוא שנמכרה דירה'
זה לא המקרה, המקרה הוא שנמכרה דירה
22/03/2018 | 14:49
1
133
בבנין ובונה עושה בה שיפוצים, אך כנראה שבאמת אין מה לעשות אלא לסבול עד שהסיוט יגמר.

תודה לתגובתך.

לצפיה ב-'שיפוץ'
שיפוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
24/03/2018 | 13:42
97
רוצה לחזור ולהדגיש שיש מה לעשות וזה ברמה של נוהל שיפוץ שמקבל תוקף בהחלטה של אסיפת בעלי הדירות.  
לצפיה ב-'לא מבינה למה זה לא מעוגן בחוק.'
לא מבינה למה זה לא מעוגן בחוק.
25/03/2018 | 09:38
14
92
פעם אסור היה לעשות שיפוצים בין 2-4 שאלו הן שעות המנוחה. בבוקר לא לפני השעה 6 ובערב לא אחרי השעה 6. אבל כיום מותר לעבוד מתי שרוצים וכמה שרוצים. מעלי עשו שיפוץ עד 10 בלילה. כשעליתי והערתי להם שזה בניגוד לחוק, הם אמנם הפסיקו, אבל למחרת זה שוב נמשך. 
לצפיה ב-'שיפוץ'
שיפוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 09:55
13
105
אכן יש אי בהירות ובלבול בנושא, וחלק מהבלבול נובע דווקא מהוראות חוק בלתי אחידות:
למשל לגבי שיפוץ (מרעיש) בבית משותף ההגבלה היא בין השעות 20:00 ל- 7:00 בבוקר או בערב שבת וחג מ 17:00 עד ל-7:00 למחרת מוצאי החג או השבת.

לעומת זה אסור להרעיש (לא במסגרת שיפוץ) בין השעות 14.00 ל-16.00 ובין השעות 23.00 ל-07.00 . מה ההגיון? מדוע מותר לשפץ ולהרעיש בין 2 ל 4 בצהרים ואסור להפעיל מוזיקה רועשת באותן שעות? רעש אחד מותר ורעש אחר אסור! לא ברור.
לכן המלצתי על קביעת תקנון ביתי או נוהל.
והערה אחרונה למחשבה: יש טוענים שעדיף ששיפוץ יהיה רצוף ובלי הפסקות למרות הסבל וזאת כדי לקצר את תקופת השיפוץ. 
לצפיה ב-'תודה לתשובה.'
תודה לתשובה.
25/03/2018 | 10:20
63
הייתי שמחה אם מישהו היה עושה סדר בעיניינים.
לצפיה ב-'איפה יש בחוק שאסור להרעיש בין 14:00-16:00 ?'
איפה יש בחוק שאסור להרעיש בין 14:00-16:00 ?
25/03/2018 | 12:24
10
29
לצפיה ב-'זה נקרא חוק עזר עירוני'
זה נקרא חוק עזר עירוני
25/03/2018 | 14:46
9
65
אבל כנראה ביטלו את זה בכל מה שנוגע לשיפוצים.
לצפיה ב-'בלי קשר לשיפוצים, איפה החוק הזה'
בלי קשר לשיפוצים, איפה החוק הזה
27/03/2018 | 10:01
8
37
נמצא כדי להשתמש בו בכל עיר וישוב בארץ?
לצפיה ב-'ראה תשובתו של עו"ד שחל 2 תגובות מתחתי.'
ראה תשובתו של עו"ד שחל 2 תגובות מתחתי.
27/03/2018 | 11:27
7
18
לצפיה ב-'ובדיוק אליה הגבתי כי זה לא כתוב'
ובדיוק אליה הגבתי כי זה לא כתוב
27/03/2018 | 14:47
6
10
לצפיה ב-'תתקשר לעיריה במקום מגוריך, או למשטרה.'
תתקשר לעיריה במקום מגוריך, או למשטרה.
27/03/2018 | 16:00
1
10
לצפיה ב-'התקשרתי למשטרה'
התקשרתי למשטרה
28/03/2018 | 14:21
27
בעבר לגבי הזמנים הידועים וכתובים בחוק של הערב - קבלתי את הרושם שאני יודעת מה החוק (וכמובן מתעניינת בו) יותר מהם.
לצפיה ב-'החוק'
החוק
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2018 | 18:06
3
32
תקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש), תשנ"ג-1992 סעיף 4:
לא יבצע אדם ולא ירשה לאחר לבצע עבודות תיקון, שיפוץ או בנייה הגורמות לרעש בבניין המשמש למגורים, ולא יתקין בו מיתקנים, בין השעות 20:00 ל-7:00 למחרת בימי חול, ובין השעות 17:00 בערבי ימי מנוחה ל-7:00 למחרת יום המנוחה.
לצפיה ב-'עופר שלום,זה לא מה שביקשתי -את זה יש לכל גולש גוגל'
עופר שלום,זה לא מה שביקשתי -את זה יש לכל גולש גוגל
29/03/2018 | 11:06
2
21
מה שאין לי אלו התקנות על איסור ברעש בין 14:00-16:00
ככל שאני יודעת, מדובר בחוק ישן שב20 שנים האחרונות אם לא 30 כבר לא קיים יותר.
לצפיה ב-'לא בדיוק חוק וגם לא חל על שיפוצים'
לא בדיוק חוק וגם לא חל על שיפוצים
01/04/2018 | 21:51
1
17
סעיף 3 לתקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש), תשנ"ג-1992 קובע כי אסור להקים "רעש בלתי סביר" בין השעות 14:00 -16:00, ומ-23:00 ועד 07:00 בבוקר. על-פי התקנה לא ישיר אדם, לא יצעק ו/או יפעיל כלי נגינה, מקלט רדיו או טלוויזיה, ולא יקים רעש באמצעות פטפון, רמקול, מגביר קול או מכשירי קול וכיו"ב בשעות אלה.

https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/251_014.htm

לצפיה ב-'יפה.... תודה רבה'
יפה.... תודה רבה
02/04/2018 | 10:39
4
לצפיה ב-'ההיגיון מהבחנה בין רעש לרעש'
ההיגיון מהבחנה בין רעש לרעש
01/04/2018 | 21:32
8
ההיגיון נגזר מהבחנה בין עבודה (שיפוץ) לבין תחביב או רעש למטרות חברתיות (רעש אחר).
לצפיה ב-'יש עוד שינויים שדורשים היתר'
יש עוד שינויים שדורשים היתר
01/04/2018 | 21:21
10
דרוש היתר גם לצורך שינויים קונסטרוקטיביים כמו הסרת עמודים וקורות. לפעמים יש פתרונות הנדסיים שמאפשרים הזזת חלקים תומכים של הבניין בבטחה. אבל דרוש היתר.

חיבור שטחי שירות לשטח הדירה מצריך גם הוא היתר.

כדאי גם לדעת ששינויים שמשנים את פני הבניין כמו החלפת חלונות, התקנת מזגן, וכיו"ב דורשים בעיקרון היתר אבל זה חוק שכמעט שלא נאכף באף רשות מקומית.

כמובן סגירת מרפסות...
לצפיה ב-'צרת'
צרת
25/03/2018 | 12:26
9
80
רבים חצי נחמה?
אצלנו כמעט כל שכן שיפץ בזמנו,(הרב הקפידו על השעות ועל הנקיון מסביב), אבל הנורא מכל היה השכן שמעלי שכמו שאת מתארת הרס את כל הפנים ובנה מחדש. לקח לו 9 חודשים - רק אחרי הצהריים כי הוא עשה בעצמו - זאת אומרת אחרי יום עבודה היתי חוזרת ליום עבודה מחריד משל עצמו.
רבתי איתו המון לגבי השעות שנמשכו מעבר לחוק.
אבל הנורא מכל היה שהוא השאיר מים זורמים על החול (בלי בלטות) וכל הבית שלי נהיה גשם מהתקרה ולא תיקן.
עכשיו השאלה אם ללכת לתבוע אותו. בגלל שהוא רמס כל שבריר אנרגיה שלי עם כל הריבים איתו, בינתיים לא עשיתי עם זה כלום.
יש אנשים זבלים חסרי כל התחשבות.
לצפיה ב-'רעש בשעות המנוחה'
רעש בשעות המנוחה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 15:17
73
ההגבלה על רעש בשעות המנוחה בין 2 ל 4 קבועה גם בחוק מניעת מפגעים (רעש) ואכן ברוב הרשויות יש גם חוק עזר עירוני זהה לחוק הכללי, אשר מאפשר לפקחי העירייה לאכוף את האיסור הזה. כאמור הגבלה זו אינה חלה על שיפוץ אלא על רעשים ממקורות אחרים - למשל שכן שלומד תיפוף או סתם מתאמן על שריקות או מוזיקה רועשת וכד'.
לצפיה ב-'אם יש לך הוכחות בוודאי שתתבעי אותו, אל'
אם יש לך הוכחות בוודאי שתתבעי אותו, אל
27/03/2018 | 14:40
3
38
תחשבי אפילו פעם שניה, או תשלחי לו מכתב מעו"ד שישלם עבור תיקון הנזקים.
לצפיה ב-'לא שצריך'
לא שצריך
27/03/2018 | 14:48
2
38
להתאמץ עם הוכחות, זה התקרה שלי והרצפה שלו.
אבל יש לי גם הקלטות שיחה, צילומי וידאו של המים המטפטפים ועוד כל מני כי בזמנו איימתי עליו המון.
בפועל זו חתיכת התעסקות שאפשר למות ממנה
לצפיה ב-'לאיים זאת עבירה על החוק, והפעם החוק הפלילי'
לאיים זאת עבירה על החוק, והפעם החוק הפלילי
01/04/2018 | 21:35
1
7
לצפיה ב-'לא נראה לי '
לא נראה לי
02/04/2018 | 10:39
11
שאם השוטר או השופט ישמע שאמרתי לו אני אלך לתבוע אותך הוא יפתח לי תיק פלילי. סתם.... תחושה כזו.
ודווקא אין לי חוות דעת חיובית על המערכות שציינתי. אבל הפעם די משוכנעת בזה.
לצפיה ב-'בהחלט לתבוע על נזקים, למה לא? '
בהחלט לתבוע על נזקים, למה לא?
01/04/2018 | 21:28
3
17
הכתובת לתביעה הוא המפקח על בתים משותפים לו/לה סמכויות של שופט. אני מניח שיש בידך תיעוד של הנזק ועלות התיקון. קודם לפנות אליו בדואר רשום ולתת לו הזדמנות לתקן את הנזק בעצמו ועל חשבונו או לפצות אותך על הנזק. להגביל אותו בזמן, נניח ל-30 יום. לא תיקן, אז לתבוע. אפשר לתבוע לבד אבל כדאי מאד להיוועץ לכל הפחות בעו"ד.
לצפיה ב-'מה זה מפקח על הבתים?'
מה זה מפקח על הבתים?
02/04/2018 | 10:38
2
10
ההתעסקות שהצעת, והעלויות שהצעת, עולים יותר בבריאות.
לצפיה ב-'זה כבר שיקול שלך'
זה כבר שיקול שלך
08/04/2018 | 12:05
1
3
לצפיה ב-'נכון.אבל מה זה מפקח על הבתים?'
נכון.אבל מה זה מפקח על הבתים?
10/04/2018 | 10:21
לצפיה ב-'היום הם משפצים, מחר אתם'
היום הם משפצים, מחר אתם
01/04/2018 | 21:12
19
מגורים בבית משותף גורר לעיתים אי נוחות כתוצאה מפעולות השכנים.

החוק קובע ימים ושעות שבהם מותר להרעיש. יש הבחנה בין הפעלת מכונות כמו פטיש חציבה לרעש פחות חזק. אולם אין מגבלה על משך הזמן בו שיפוץ צריך להסתיים. כמי שמכיר את הנושא מקרוב, כדאי לכם להיערך לעוד כמה חודשים של עבודות כיוון ששיפוץ בסדר גודל שאתם מתארים לוקח בדרך כלל 4 - 6 חודשים.
לצפיה ב-'רכב נכה מכנה קבוע בחזית עסק'
רכב נכה מכנה קבוע בחזית עסק
18/03/2018 | 17:48
1
57
שלום
יש ל 2 חנויות בחזית בנין מגורים.
בחזית החנויות יש מדרכה 7 מטר.
5 מטר שקרובים  לחנויות זה שטח משותף של הבנין.
ו2 מטר שיותר רחוקים זה מדרכה ציבורית.
בחודשים האחרונים עומדים קבוע 2 רכבים של נכים בחזית החנויות בתוך השטח המשותף של הבנין , הרכבים מסתירים את החנויות ומפריעים לפריקה וטעינה.
יש לציין שהנכים לא גרים בבנין  שלנו והשטח שהם מחנים הוא שטח פרטי לא ציבורי.
כל נסיון לדבר איתם שזה שטח פרטי ומפריע לפעילות העסק לא עוזר.
איך מתמודדים  עם העניין? 
לצפיה ב-'שימוש בחניה'
שימוש בחניה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2018 | 07:44
43
נדמה לי שהדרך במקרה זה היא לערב פקח עירוני שיאכוף את החוק שמאפשר פריקה וטעינה או שאתם תתפסו את החניה הזו לפני שהרכבים שלהם מגיעים וכך תמנעו מהם חניה זו. 
לצפיה ב-'מה עושים אם ועד הבית איבד את כספי הועד ?'
מה עושים אם ועד הבית איבד את כספי הועד ?
16/03/2018 | 14:45
3
77
אם בבניין שבו מתגוררים קרוב ל 15 דיירים/משפחות השכנים שאחראים על כספי הועד טוענים שהכסף שנאסף אבד/נגנב להם (וחלק מהשכנים שילמו על חודשים רבים מראש!) מה עושים במקרה כזה? האם דורשים מהם לכסות את הסכום (שהוא דיי גדול...) מכספם הפרטי? או שמתחשבים בהם ומשלמים את כל הכסף פעם נוספת? מה אתם הייתם עושים במצב כזה?

תודה!

לצפיה ב-'אחריות וועד הבית'
אחריות וועד הבית
16/03/2018 | 16:55
2
64
שלום אורי
אני חושב שעל וועד הבית חלה אחריות לשמירת הכסף של הדיירים בין  אם הכסף מופקד בחשבון הבנק ובין אם יש כסף מזומן אצל הגזבר, על וועד הבית להחזיר לקופת הוועד את הכסף החסר, לדעתי יש לקיים אסיפת דיירים והרוב יקבע.
בהצלחה, מושון
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/03/2018 | 18:37
1
17
לצפיה ב-'כספי ועד הבית'
כספי ועד הבית
( לעמוד שלי בתפוז )
18/03/2018 | 17:13
55
זו בדיוק הסיבה שחייבים להפקיד את כספי הוועד כולל המזומנים בחשבון בנק נפרד. אבל זה לא רק רשלנות של הוועד כי מן הסתם גם יתר בעלי הדירות ידעו שהכסף נשמר לא בחשבון בנק או היה נוח לכולם להיות ראש קטן ולא לברר זאת ולכן כולם אחראים למחדל.  
לצפיה ב-'דירות עמידר'
דירות עמידר
13/03/2018 | 14:41
1
59
שלום לעו"ד שחל
בבניין שלנו ישנם שתי דירות של עמידר שגרים בהם דיירים, החלפנו מנוע למעלית וכולם השתתפו בהוצאה מלבד עמידר, היכן צריך להגיש תביעה נגדם, להחזרת חלקם בהוצאה, אצל המפקחת או בבית המשפט.
תודה, משה
לצפיה ב-'עמידר '
עמידר
( לעמוד שלי בתפוז )
18/03/2018 | 17:15
26
אם עמידר רשומה כבעל הדירה היא נתבעת אצל המפקחת.
לצפיה ב-'חנייה לאופנועים'
חנייה לאופנועים
12/03/2018 | 12:55
1
45
למספר שכנים בבניין יש אופנועים (משהו כמו 20% מהדיירים), וקיימת מצוקת חנייה בנושא ספציפי זה.

האם זה חוקי להשקיע מכספי ועד הבית סכום של כ-1000-2000 ש"ח להכשרת מקום חנייה לאופנועים, או שנדרשת לשם כך החלטה של אסיפת הדיירים?
לצפיה ב-'אסיפת דיירים'
אסיפת דיירים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 17:10
29
בלי ספק נדרשת אסיפת דיירים ואני בכלל לא בטוח שמספיק רוב רגיל.
אבל זה המינימום שבמינימום.
לצפיה ב-'זיפות גג בניין משותף'
זיפות גג בניין משותף
11/03/2018 | 18:27
6
91
השכן בקומה העליונה (לא ועד הבית) החליט לזפת את הגג. חלק מהדיירים שילמו וחלק טרם מאחר ולא קיבלו הצעת מחיר למרות שביקשו. השכן אסף כסף מחלק מהשכנים ובסופו של דבר זיפת רק את החלק מעל הדירה שלו ולא את כל הגג.
1. האם התשלום חל רק על הדיירים מתחת לחלק שזופת (בכל הקומות) או על כל דיירי הבניין?
2. במידה ולא זופת כל הגג, האם הדיירים ששילמו יכולים לתבוע את כספם בחזרה?
תודה
לצפיה ב-'גג משותף'
גג משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2018 | 19:34
5
40
קרה כאן משהו לא טוב. זה לא תקין שדייר מחליט על טיפול ברכוש משותף ועושה זאת על דעת עצמו. זה יכול להיות מוצדק רק אם הוא פנה לועד הבית וסורב ויש עוד תנאים לא מעטים שניצבים בפני מי שעושה דין לעצמו ומתקן על חשבונו רכוש משותף. לכן אני מסוייג מאוד לגבי החזר תשלום וכו'. נשאלת השאלה האם באמת היה צריך זיפות ואם כן למה הוועד לא עשה זאת? 
לצפיה ב-'גג משותף - תשובה לעו"ד '
גג משותף - תשובה לעו"ד
12/03/2018 | 10:25
4
41
אין ועד כבר מספר חודשים, מאחר והשכנים לא הגיעו להסכמות אודות ניהול ועד הבית (הועד האחרון ניסה לעשות טוב לבניין וחלק לא שיתפו פעולה, לכן הועד התפטר ומאז אין בכלל ועד בבניין). 
נדרש זיפות וכולם הסכימו עקרונית לשלם, רק ביקשו הצעות מחיר והשכן שזיפת בסופו של דבר הראה הצעת מחיר אחת בסכום של 2000 ש"ח נמוכה ממה שאמר בע"פ ולפי הסכום הגבוה ביקש תשלום מכל דירה.
אבקש לחדד את השאלה - האם השכן יכול לתבוע רק חלק מהדיירים (הדירות שממוקמות מתחת לחלק הבניין שזופת) או שכולם אמורים לשלם ברמת העקרון? 
לצפיה ב-'לא מצליח לערוך - השכנים שידעו הסכימו עקרונית לשלם'
לא מצליח לערוך - השכנים שידעו הסכימו עקרונית לשלם
12/03/2018 | 10:27
3
28
הייתה שכנה שבכלל לא קיבלה פניה לשלם/לא יידעו אותה אודות הזיפות
לצפיה ב-'רכוש משותף'
רכוש משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 17:12
2
24
יש כאן בעיה עקרונית בהתנהלות. לו אני דייר בבית שלכם ומישהו מתקן רכוש משותף במקום הוועד אני לא משלם לו החזר. 
לצפיה ב-'אני נתבע אצל המפקח על הבתים המשותפים'
אני נתבע אצל המפקח על הבתים המשותפים
12/03/2018 | 18:28
1
36
הוא דורש ממני תשלום ע"ס 300% יותר ממה שגבה מהשכן תחתיי (הוא יוצא מנקודת הנחה שרק הצד שלנו צריך לשלם). 
אני מעוניין להגיע לביהמ"ש מאחר ואף פעם לא סירבתי לשלם אלא ביקשתי הצעת מחיר ולא קיבלתי ואינני מבין את הפער העצום בסכום שמבקש ממני לעומת מה שגבה מהשכן האחר. 
האם לפי המתואר הנ"ל הצדק לצדי? 
לצפיה ב-'המפקח על המקרקעין'
המפקח על המקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 19:53
32
אתה חייב יצוג משפטי. לצערי הרב זה כבר הליך משפטי.
לצפיה ב-'תיקון צינור שירותים '
תיקון צינור שירותים
11/03/2018 | 14:15
2
32
אני מתגוררת בקומה 3 באחת הכניסות בבנין. בכניסה שלי גרה משפחה מעלי בקומה 4  שיש לה תוספת בנייה. צינור השירותים שבין השכן מעלי לביני מתפורר ויש צורך דחוף לתקנו. על מי מוטלת חובת התיקון? השכן שמעלי?  ועד הבנין? עלי לציין שהצינור עובר לכל אורך 4 הקומות - בתוך הדירות. ועוד: הדייר הקודם בדירה מעלי, תיקן את הצינור לפני שנים כאשר נוצר חור בצינור. אשמח לתגובה כאן.

לצפיה ב-'צנרת משותפת'
צנרת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2018 | 19:35
1
25
צנרת משותפת כולל כזו שעוברת בתוך דירות היא כמו כל רכוש משותף מחייבת תיקון על ידי הקופה המשותפת. 
לצפיה ב-'צנרת משותפת'
צנרת משותפת
12/03/2018 | 06:54
16
תודה רבה לך עו"ד עפר שחל על המענה המהיר.
לצפיה ב-'התקנת קו ביוב חדש במקביל למשותף הישן'
התקנת קו ביוב חדש במקביל למשותף הישן
11/03/2018 | 12:46
7
75
שלום רב,
בבית משותף בעל 4 קומות ו 16 דירות, צינור ניקוז ביוב בכל פינה, ל-4 דירות.
בעל אחת הדירות בקומה הראשונה מאס בבעיות התכופות בצנרת (בת 50 בערך) והתקין צינור חדש שמנקז את הדירה שלו, עוקף את הבריכה הראשונה ומתחבר לשניה או לשלישית. לטענתו, הוא קיבל את הסכמת חלק מהדיירים וזיכה אותם בתמורה מסוימת. הצינור החדש מחובר במקביל לישן, כולל כניסה נוספת ברצפה.

לאחרונה בוצע שיפוץ בדירה בקומה 4. בשל מצב הצנרת המשותפת הישנה, המשפץ החליט להוריד קו ניקוז חדש לאורך הבנין והתחבר לצינור החדש שמנקז את קומה 1. 

דייר קומה 1 טוען שהצינור החדש פרטי ושייך לו ושאין לדיירים רשות להתחבר אליו. דייר קומה 4 טוען שלא יתכן מצב שבו כל דייר יתקין צינור פרטי ושאין אפשרות למנוע מאחרים להתחבר לצינור החדש שהותקן. מי צודק?

תודה.

לצפיה ב-'תחזוקה שוטפת'
תחזוקה שוטפת
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2018 | 19:37
6
25
יתכן שהפתרון הוא לשפץ ולחדש את הצנרת הישנה נושנה, לחייב את כולם כולל את הדייר שהתקין לעצמו צנרת חדשה, ולדרוש את הסרתה של הצנרת שעשה.
לצפיה ב-'תודה, אבל זה לא יקרה'
תודה, אבל זה לא יקרה
11/03/2018 | 23:33
5
28
הדיירים שמשתמשים בצינור הישן, לא יעשו כלום עד שהוא יקרוס שוב ואז יתקנו שוב תיקון טלאי מינימלי בעלות נמוכה ככל האפשר. יש בעיות חמורות יותר בבית המשותף שלא מטופלות.
האם אתה חושב שהדייר בקומה 1 יכול למנוע מאחרים התחברות לצינור שהתקין?
תודה.
לצפיה ב-'צנרת משותפת'
צנרת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 07:29
4
24
בנסיבות אלה אני לא מתפלא שכל דייר נוקט יוזמות פרטיות. ככל שהתחזוקה המשותפת היא ירודה יותר אז בעלי דירות בדלית ברירה עושים באופן עצמאי תיקונים והתקנות.
לצפיה ב-'שוב תודה. ומה חוות דעתך בנוגע לשאלות?'
שוב תודה. ומה חוות דעתך בנוגע לשאלות?
12/03/2018 | 09:36
3
9
לצפיה ב-'תחזוקה שוטפת'
תחזוקה שוטפת
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 17:08
2
29
אני חוזר ואומר שבמצב הנוכחי של הזנחה - אין דין ואין דיין ואחת המסקנות היא שכל דייר יכול לדרוש או לסרב. בכאוס יש כאוס.  
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/03/2018 | 12:52
1
8
לצפיה ב-'ברצון'
ברצון
( לעמוד שלי בתפוז )
18/03/2018 | 17:20
7
לצפיה ב-'ברור שטח בבניין משותף '
ברור שטח בבניין משותף
11/03/2018 | 12:45
1
45
אני נציגת וועד הבית משותף בהוד השרון
ברצוני לברר איך ניתן לבדוק מה השטחים המשותפים הקיימים בבניין?
לצפיה ב-'שטח משותף'
שטח משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2018 | 19:31
34
ניתן לבדוק זאת בתשריט הבית אשר בתיק הבניין ברשות המקומית או בלשכת רישום המקרקעין 
לצפיה ב-'הרוב הדרוש לבחירת ועד בית'
הרוב הדרוש לבחירת ועד בית
10/03/2018 | 13:21
1
49
מהו הרוב הדרוש לבחירת ועד בית?
האם רוב רגיל? ואם כן מהו רוב רגיל?

תודה 
לצפיה ב-'בחירת ועד בית'
בחירת ועד בית
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2018 | 19:29
41
הבחירה נעשית באסיפת דיירים כאשר בזימון לאסיפה נכתב מראש שהנושא על סדר היום, הבחירה היא ברוב רגיל של הנוכחים באסיפה וסופרים גם את יפויי הכוח אם ישנם. בחירה מדי שנה. 
לצפיה ב-'תשלום'
תשלום
08/03/2018 | 21:15
1
53

שלום,
אני שוכרת דירה בבניין משותף כ 3 שנים. 

נעשה שיפוץ קיר חיצוני של הבניין 
שבעבורו נגבו 1000₪ מכל בעל דירה ובנוסף לקחו מקופת הועד 10000 ₪ נוספים .
האם הכסף בקופה המשותפת שלה אני משלמת צריך להילקח להוצאות כאלה ? 

תודה
לצפיה ב-'שוכר דירה'
שוכר דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/03/2018 | 07:29
36
שאלה טובה. התשובה נמצאת בחוזה השכירות שלך. אם סייגת את התשלום רק עבור השוטף, כלומר דמי ועד חודשיים, ולא שיפוצים של הבית וכד', אז אינך חייבת ובעל הדירה ישלם. עצתי לשוכרים: סייגו את הסעיף של תשלומי דמי הועד רק עבור השוטף. זה נכון וצודק. הדירה לא שלכם.
לצפיה ב-'תביעה על תשלום ועד בית'
תביעה על תשלום ועד בית
08/03/2018 | 11:51
3
67
שלום רב,
ברשותי דירה שאני משכירה.

מזה מספר חודשים לא היה ועד בית.
כעת יש התארגנות וגבו כספים.
הדיירים שלי לא היו בבית ולא שילמו.

לפי החוזה, הם צריכים לשלם ועד בית.
השאלה שלי:
אם הם לא משלמים ויש תביעה משפטית,
כנגד מי אמורה להיות התביעה, האם נגדם או נגדי?
לצפיה ב-'דמי ועד'
דמי ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
09/03/2018 | 07:27
2
51
מול ועד הבית את כבעלת הדירה אחראית לתשלום. לכן אם יש חוב יתבעו אותך. מול השוכרים שלך יש לך תביעה כי הם חייבים לך בתשלום. הם מפרים מולך את חוזה השכירות. תפעלי מולם. אבל כאמור אם ועד הבית לא ימתין עד שתיגבי מהשוכרים את הכסף את עלולה למצוא עצמך נתבעת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/03/2018 | 20:40
1
5
לצפיה ב-'בכיף '
בכיף
( לעמוד שלי בתפוז )
18/03/2018 | 17:21
3
לצפיה ב-'רכישה קבוצתית של גריל גז למרפסת'
רכישה קבוצתית של גריל גז למרפסת
08/03/2018 | 11:35
26
יש מישהו שזה מעניין אותו להתארגן?
לצפיה ב-'אי תשלום ועד בית'
אי תשלום ועד בית
05/03/2018 | 16:18
2
70
אנני מצליחה להשכיר דירה כאשר הסיבה העקרית היא שלט מחוץ לבניין האומר שבתוכנית הרחבת מרפסות חיצוניות מחוץ לבית. הבית רייק כששה חודשים. האם עלי לשאת במיסי ועד בית שהם נ320 שח לחודש וכוללים גם מים חמים 24 שעות.

לצפיה ב-'בברור שכן, עדיין משלמים חשמל בבנין ומנקים את חדר המדרגות'
בברור שכן, עדיין משלמים חשמל בבנין ומנקים את חדר המדרגות
07/03/2018 | 16:17
1
33
הדיירים לא אשמים שאת לא מצליחה להשכיר.

תורידי מהמחיר ותראי שתצליחי להשכיר הכל ענין של מחיר.
לצפיה ב-'הרחבת מרפסות'
הרחבת מרפסות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2018 | 18:30
32
תשלום דמי ועד היא חובה מחלטת ולכן אסור לך להפסיק לשלם, אחרת יתבעו אותך. כיום הרחבת מרפסות זה פרוייקט קל יחסית שמתחיל ונגמר תוך 3 חודשים גג ובלי הרבה בלגן. אחר כך הדירה שלך תהיה שווה יותר וניתן יהיה להשכיר אותה ביותר כסף.
לצפיה ב-'בלוני גז'
בלוני גז
07/03/2018 | 17:13
1
42
שלום בניין בן 4 קומות עם 16 דיירים ,15 מחוברים לצובר גז לפני כחודש הגיעה משפחה המסרבת להתחבר דרך הצובר והשעון, הם הביאו בלוני גז והריצו צנרת מהבלונים לדירתם . שאלתי האם הדבר חוקי למרות שכול דיירי הבניין מתנגדים לדבר.  תודה יונה שכטר
לצפיה ב-'מערכת גז מרכזית'
מערכת גז מרכזית
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2018 | 06:44
31
בבית משותף לא כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה. מערכת הגז היא בגדר רכוש משותף. לא ניתן להחליט להתנתק ממנו ולהוסיף צנרת ובלוני גז פרטיים. החוק מפרט בדיוק איך מחליפים ספק גז וצריך רוב של לפחות מחצית מבעלי הדירות. יש מערכות מהן ניתן להתנתק למשל מערכת חימום מרכזית אבל גם אז ממשיכים לשלם חלק מהתחזוקה השוטפת גם מי שהתנתק. בקיצור השכן החדש לא יכול לעשות דין לעצמו. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו