לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
66956,695 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים חשמליים

שלום לכולם, שמי יובל גינסברג ואני מזמין אתכם לשתף אותנו כאן בכל נושא הקשור לאופניים חשמליים. בפורום זה אשמח לענות על כל שאלה ועצה, כגון בסיס חוקי, הורים דואגים, שאלות מקצועיות או בעיות שטרם פתרתם באופניים -אולי כאן התשובות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים חשמליים

שלום לכולם, שמי יובל גינסברג ואני מזמין אתכם לשתף אותנו כאן בכל נושא הקשור לאופניים חשמליים. בפורום זה אשמח לענות על כל שאלה ועצה, כגון בסיס חוקי, הורים דואגים, שאלות מקצועיות או בעיות שטרם פתרתם באופניים -אולי כאן התשובות.

לצפיה ב-'שדרוג לאופניים חשמליות מהירות יותר'
שדרוג לאופניים חשמליות מהירות יותר
18/07/2016 | 11:20
1
127
שלום

קניתי לפני מספר חודשים אופניים חשמליות Italwin Alpha. בסך הכל אני מרוצה מהן. אני נוסע כל יום לעבודה איתן מרחק של 9 ק"מ לכל כיוון. כאשר זה מתחלק לשליש מסלול אופניים, שליש בפארק, שליש בכביש. 
כשאני מפדל פלוס מנוע אני מגיע למהירות של כ 25-30 קמ"ש.
אבל בהרבה מקטעים אני מרגיש שאני זוחל יחסית והייתי שמח לעוד איזה 10 קמ"ש מהירות.

לכן אני חושב לשדרג את האופניים. רציתי קצת לשמוע חוות דעת בפורום על איזה כיוונים כדאי לי ללכת? אם כבר אני משדרג, אז אין לי בעיה להגיע לתקציב של כ 7000-8000 ש"ח אם אני מקבל אופניים ברמה גבוהה.

תודה
לצפיה ב-'על פי התקן מותר 25 קמ"ש'
על פי התקן מותר 25 קמ"ש
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2016 | 11:50
100
ולכן לא נוכל לייעץ לך בפורום זה לעבור על החוק
תודה
לצפיה ב-'תודה רבה לעו"ד שי גלעד שהתארח אצלנו אתמול'
תודה רבה לעו"ד שי גלעד שהתארח אצלנו אתמול
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2016 | 09:38
43
הנהלת הפורום רוצה להודות לעו"ד שי גלעד שהתארח אצלנו בפורום וענה על שאלות הגולשים.
בימים אלו הציבור מבולבל ואינו מבין את חוקיות האופניים החשמלים בכל הנוגע לתאונות דרכים, מעורבות אופניים והולכי רגל ונושאים רבים אחרים, עו"ד גלעד עשה לנו קצת סדר.
תודה לכולם.
יובל גינסברג
הנהלת הפורום

לצפיה ב-'שאלה על חייב הסוללה'
שאלה על חייב הסוללה
17/07/2016 | 14:52
3
91
אהלן יש ברשותי אופני MAGNUM שרכשתי חדשות לפני שנתיים וארבע חודש, אנ מרגיש שהסוללה מתרוקנת מהר, והאופניים לא ממש סוחבים כמו פעם, כמו כן כמה שיורת אני מטעין ככה יותר טובה זה יסע, אבל תדירות הטענות גדלה בשנה האחרונה, האם מדובר בחיי הסוללה ?
לצפיה ב-'סוללה לאופניים חשמליים'
סוללה לאופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2016 | 19:55
2
89
שלום,
סביר להניח שקנית עם האופניים סוללת ליטיום לסוגיה ואם כך הדבר, לפי מה שתיארת, חלק מתאי הסוללה מתים ולא נטענים שוב. הווה אומר, שטווח הנסיעה שלך התקצר ולא ירחק הזמן בו הסוללה תסיים את חיה.
מומלץ לגשת לחנות מובחרת ובמקום יבדוק לך את נתוני הסוללה.

לצפיה ב-'תודה + עוד שאלה'
תודה + עוד שאלה
18/07/2016 | 10:08
1
53
מה הבדל בין ליטיום ומשהו אחר . יש משהו אחר וטוב יורת שאני יכול לרכוש ?

והאם יש מקום עם המלצה ?

תודה.
לצפיה ב-'ליטיום זה הכימיה של הסוללה'
ליטיום זה הכימיה של הסוללה
18/07/2016 | 15:05
62
כל הסוללות של האופניים החשמליות היום בישראל נמכרות עם ליטיום. יש הבדל דרמטי בין איכויות של חברות. סיני יכול להתפרק כבר אחרי 200 הטענות, סוללות של סמסונג בשימוש עדין יכולות להגיע ל1000.
לצפיה ב-'איזה קורקינטים חשמליים נחשבים כתקניים וחוקיים לנסיעה ? '
איזה קורקינטים חשמליים נחשבים כתקניים וחוקיים לנסיעה ?
11/07/2016 | 13:35
1
101
האם קורקי נחשב לחוקי ? לפי מה שראיתי באתרי האינטרט הוא מפורסם עם מהירות מקסימלית של 12 קמ"ש ובחנויות הוא נמכר עם מהירות מקסימלית של 30 קמ"ש
האם הכלים של Inokim תקניים ?

לצפיה ב-'תקן לקורקינט חשמלי גלגילנוע'
תקן לקורקינט חשמלי גלגילנוע
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 16:53
133
מרטין שלום,
לאחרונה פורסם לציבור תקן חדש של גלגילנוע (קורקינט בעברית) שעודכן לגבי משקל כללי ומהירות נסיעה. עד לפרסום התקן החדש החוק התיר לנסוע עם קורקינט צעצוע עם מהירות מקסימלית של 12 קמ"ש והגבלות נוספות. התקן החדש והתקנה החדשה של משרד התחבורה מתירה לקורקינט לנסוע עד 25 קמ"ש מגיל 16 בלבד.
לשאלתך עד מותג כזה או אחר יש לשאול את הייבואן בעת הקנייה ככל הידוע לי ייבוא מוסדר לפי תקן ולכן אין כל בעיה  (במיוחד במותגים)

אפשר לבחון את הלינק הבא מאתר משרד התחבורה 
לצפיה ב-'עם גיר או גיר-לס'
עם גיר או גיר-לס
06/07/2016 | 12:40
2
83
שלום לכולם
רציתי לדעת של 500 או 1000 האם עדיף מנוע עם גיר (fun8 לדוגמא) או מנוע בלי גיר,מדובר על תלת אופן שאני בונה.
תודה רבה 
לצפיה ב-'מנוע לאופניים חשמליים'
מנוע לאופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/07/2016 | 16:47
80
אהלן,
הנהלת הפורום לא תענה לשאלות על חלקים לא חוקיים.
אחרים מוזמנים.
עמכם הסליחה
לצפיה ב-'אם בגיר-לס אתה מתכוון לDirect drive ההבדל הוא בגודל...'
אם בגיר-לס אתה מתכוון לDirect drive ההבדל הוא בגודל...
11/07/2016 | 23:04
53
מנועי גיר-לס הם מנועים יותר וכבדים מצד אחד ומצד שני הם צא צריכים גיר בשביל תוספת כוח כי הסל"ד שלהם נמוך
מנועים עם גיר יכולים להיות יותר קלים אבל מצד שני (וזה תלוי בגיר עצמו) הוא יכול להישחק בהתאם לאיכותו .

אגב, אם אתה בונה תלת-אופן ומנוע אחד זה מרמז שהמנוע יהיה בגלגל הקדמי. מנועים בעוצמה כזו, יכולים להיות בעייתים מקדימה בגלל המזלג שיכול להשבר (כי אלומניום לא נותן לך אזהרה מוקדמת הוא פשוט נשבר)
לצפיה ב-'אופניים חשמליים ושדרוג לסוללת 48V.'
אופניים חשמליים ושדרוג לסוללת 48V.
02/07/2016 | 19:15
1
169
שלום חברים.
רכשתי לא מזמן אופניים חשמליים. הם מגיעים עם מנוע 8FUN 250W 36V, ובנוסף עם סוללת סמסונג 36V מקורית.
היה חסר קצת מחץ אז החלטתי לשדרג לסוללת 48V 11A בעלת תאי סמסונג.
אכן התחושה והמהירות הסופית מספקות למדי, אך מכיוון שיש לי ידית גז ישנה תופעה די מוזרה בסחיטת המצערת לחלוטין.
אם אני משתמש בידית הגז בצורה לינארית ועדינה המנוע צובר מהירות בצורה חלקה, אך אם אני סוחט את המצערת בתחילת נסיעה אז המנוע מוציא מאין רעש מתכתי/חשמלי כזה (כמו מנוע שעובד על סרק).
האם הדבר גורם לנזק? האם זהו רעש של ניצול מתח שהולך לאיבוד עקב כוח הסוללה?
אשמח לתשובה.
לצפיה ב-'רעש במנוע של אופניים חשמליים'
רעש במנוע של אופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2016 | 16:56
750
שלום,
על פניו הרעש נשמע כמו בעיה בגיר. אבל תנסה להזיז את אופניים אחורה מעט ולהרגיש האם המנוע מתנגד חזק או נוסע רגיל.
במידה והוא מתנגד יש בעיה בגיר ויש חלק שבור.
בכל מקרה להגיע לחנות אמינה וטובה מומלץ ברשת חנויות מוכרת על מנת לבדוק את המנוע בצורה יסודית.
בהצלחה
לצפיה ב-'חנות גלגלים ירוקים בביאליק, רמת גן - מומלץ לא להתקרב'
חנות גלגלים ירוקים בביאליק, רמת גן - מומלץ לא להתקרב
02/07/2016 | 16:34
4
148
הבאתי להם אופניים ישנים לבדיקה, ולהכנה לשימוש.
החליפו כבלים ובלמים ואז נזכרו לגלות שהשרשרת גמורה.
החליפו שרשרת ואז נזכרו לגלות שגלגל השיניים גמור.
במקום לבדוק הכל מראש ואז לקבל החלטה על ההמשך.
השורה התחתונה: בזבזתי כסף ונשארתי עם גרוטאה לא שמישה.
חובבנים ללא שיקול דעת מקצועי, שלא מוכנים להודות בטעות ולקחת אחריות. מומלץ לא להתקרב.
לצפיה ב-'חנות מקצועית לאופניים חשמליים'
חנות מקצועית לאופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2016 | 16:47
3
163
ערן דשלום,
אומרים שקשה לתת 100% שירות ולפעמים צודקים.
אני בטוח שלחנות הזאת גם יש מקבלי שירות שכן מרוצים אבל אנו לא נוכלל קחת לך את ההרגשה שיצאת משם.
על פניו נראה כי לבסוף היו אמורים אחרי הליקויים ליישר קו עם הפגמים ולהביא למצב שהאופניים נוסעים בצורה תקינה.
האם האופניים לא נוסעים עכשיו למרות התיקון?
לצפיה ב-'נכון שקשה לתת 100% שירות. '
נכון שקשה לתת 100% שירות.
05/07/2016 | 00:05
2
82
במקרה שלי קיבלתי 100% חובבנות:
אחרי החלפת כבלים ובלמים הם התקשרו אלי ואמרו שהשרשרת היא לא מקורית, קצרה מדי ולא מאפשרת שימוש בכל ההילוכים.
אחרי שהסכמתי להחליף את השרשרת הם גילו שהגלגל שיניים גמור, גמור ברמה של שן אחת לפחות כמעט מחוקה.
לא צריך להיות גאון בשביל להבין שאין טעם לשים על הגלגל הזה שרשרת.
אני מודה שבשלב הזה "קצת נרדמתי בשמירה" ונתתי לבזיון הזה לקרות, אבל זה עדיין לא מסיר מהם את האחריות המקצועית.
אם הם היו בודקים הכל מראש לפני תחילת עבודה ואומרים לי מה האפשרויות, הייתי אומר תודה יפה, משלם רק על הבדיקה ומוותר על "התענוג".
לצפיה ב-'מה בסוף איפה הבעיה כרגע?'
מה בסוף איפה הבעיה כרגע?
( לעמוד שלי בתפוז )
05/07/2016 | 09:46
1
41
לצפיה ב-'כרגע השרשרת וגלגלי השיניים לא מתפקדים בצורה נורמלית, לא שווה'
כרגע השרשרת וגלגלי השיניים לא מתפקדים בצורה נורמלית, לא שווה
05/07/2016 | 23:00
66
לי להשקיע בזה עוד כסף, ולכן אקנה אופניים חדשים.
כמובן שלא בגלגלים ירוקים.
לצפיה ב-'שאלה: עד כמה עצמאיים נהייתם בזכות האופניים'
שאלה: עד כמה עצמאיים נהייתם בזכות האופניים
20/06/2016 | 00:25
7
141
החשמליים ?

אני, למשל, עם התלת אופן החשמלי, יכולה לעשות קניות בכמה חנויות מכולת וגם בבית המרקחת, זאת אומרת לסיים הסידורים
באותו יום במקום לדחות למחר.

האם עברת התעללות רגשית בילדותך ?
היכנס/י לקומונת התמיכה שפתחתי:"נפגעי התעללות רגשית מילדות",
כי לדעתי, יש דרך לתקן את הנזקים שגרמ/ה/ו המתעלל/ת/ים.
http://www.tapuz.co.il/communa/userCommunaMsges.as...

לצפיה ב-'עצמאות וחופש עם אופניים חשמליים'
עצמאות וחופש עם אופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2016 | 13:18
158
תושי שלום,
אני שמח שהאופניים עשו מהפך בחייך. ברם אולם, לידיעה כי תלת אופן חשמלי אינם אופניים תקניים, אלא הכלאה של תלת אופן רגיל מחושמל. הווה אומר שכל דבר שקורה עם התלת כגון תאונה, פגיעה עצמית, פגיעה גופנית באחר, פגיעה ברכוש, שריפה בבית ועוד ועוד מצבים שאנו עוד לא חשבנו עליהם- את אשמה ועלולה למצוא עצמך בתביעה בעייתית.
בכל מקרה ברכה והצלחה.

לצפיה ב-'עצמאות היא דבר יחסי :)'
עצמאות היא דבר יחסי :)
22/06/2016 | 15:05
5
86
האופניים שבניתי מאפשרות לי להגיע לעבודה מבת-ים לרחובות תוך 45 דקות.
אבל אם אני לעשות סידורים מקומיים אני חושב פעמים האם אותו מקום מאפשר חנייה כיוון שאין מצב שסתם אשאיר אותם (לדוגמא בקניון בת-ימון לא יעלה על הדעת להשאיר אותם בחוץ כשאני בבדיקה רפואית) כנ"ל לגבי הליכה לסרט.
כמו כן, תמיד צריך לעשות חישובים מה הדרך האופטימלית של שביל אופניים/כביש, הם עדיפות להמנע משבילי אופניים.
לצפיה ב-'תדאג להם לאבטחה נאותה ואז תוכל להשאיר אותם בחוץ..'
תדאג להם לאבטחה נאותה ואז תוכל להשאיר אותם בחוץ..
23/06/2016 | 20:18
4
77
אני אחרי הגניבה שמתי לאופניים קבוע, מאחורה מנעול פרסה קטן שנועל את הגלגל האחורי עם אזעקה, שרשרת רצינית ומנעול פרסה רציני + GPS חבוי. יהיה מאוד מאוד קשה לגנוב אותם במקום ציבורי... 
לילה אני לא אשאיר אותם בחוץ. אבל סידורים של עד שעתיים.. באופן קבוע..
לצפיה ב-'תמיד רציתי לקחת מנעול פרסה אבל אי אפשר לשים אותו על השילדה'
תמיד רציתי לקחת מנעול פרסה אבל אי אפשר לשים אותו על השילדה
24/06/2016 | 12:44
3
88
שלי, שרשרת אין לי מקום... ניסיתי אזעקות אבל הם כמו מוצר מתכלה אחרי כמה ימים זה פשוט מפסיק לעבוד, מה גם שאם אתה לא קרוב ממש לשם זה לא בדיוק עוזר.
בנוגע למנעול פרסה, יש לי מקום אבל אבל בשביל מנעול יותר רציני אבל אצטרך להדפיס לו תושבת יותר עבה. גם GPS יש (לא חבוי, אבל אי אפשר לנחש שהוא שם).

אבל בסופו של דבר, לא חייבים להיות לגנוב את הכל, סוללה זה מספיק נזק ויש גם אנשים (ושכאני אומר אנשים אני מתכוון ילדים) שהם סתם חארות ומחפשים לעשות נזקים.

הדבר היחיד שאפשר להרגיש קצת בטוח לגביו זה מנגנון GPS חבוי, ששולח sms מיידית אליך + איכון מדוייק. כמו גם מנעול פרסה טוב. עד עכשיו יש לי 4-5 שעלו מעשרות דולרים ועד כמה מאות. ואף אחד מהם לא עובד כמו שצריך. אחד לא עובד בכלל, השני יש הצתה מאוחרת ,שלישי כמעט לא ממקם.
בסוף אולי אצטרך לעשות כזה בעצמי. (arduino mini + כמה חיישנים של gps,motion,  כרטיס sim וגם bluetooth)
ולא לשכוח כיסוי אופניים לפעמים זה ההגנה הכי טוב (כי זה נראה כמו פרופיל של אופנוע)
לצפיה ב-'ממש לא '
ממש לא
26/06/2016 | 16:24
2
77
אני אשלח לך עכשיו בפייס תמונה של איך נראות האופניים שלי ואתה תראה שאם רוצים אפשר הכל ובקלות
לצפיה ב-'GPS לאופניים הכיצד ומהיכן?'
GPS לאופניים הכיצד ומהיכן?
12/07/2016 | 23:59
1
42
לצפיה ב-'ebay יש כמה כאלה...'
ebay יש כמה כאלה...
13/07/2016 | 09:13
39
לצפיה ב-'בני ניפגע מרכב מה עושים'
בני ניפגע מרכב מה עושים
19/06/2016 | 21:48
2
122
היום שישי האחרון בני ניפגע מרכב לטענת בעל הרכב בני ניכנס לצומת מבלי לראות וכך הוא ניפגע למזלנו הפגיעה לא הייתה חזקה בקיצור בעל הרכב טוען לפגיעה בפח של הרכב ומבקש מחיר אסטרונומי מה עושים
לצפיה ב-'נראה לי מוזר שרוכב אופניים נפגע ועוד מאויים בתביעה. כך'
נראה לי מוזר שרוכב אופניים נפגע ועוד מאויים בתביעה. כך
20/06/2016 | 00:16
101
אני מבינה.
כדאי לפנות לייעוץ משפטי מקצועי.
נדמה לי שיש בתפוז פורום שמיועד לכך.

האם עברת התעללות רגשית בילדותך ?
היכנס/י לקומונת התמיכה שפתחתי:"נפגעי התעללות רגשית מילדות",
כי לדעתי, יש דרך לתקן את הנזקים שגרמ/ה/ו המתעלל/ת/ים.
לצפיה ב-'טיפול רפואי מגיע לו ע"ח ביטוח החובה של הנהג הפוגע, לגבי צד ג'
טיפול רפואי מגיע לו ע"ח ביטוח החובה של הנהג הפוגע, לגבי צד ג
20/06/2016 | 14:36
87
ראשית צר לי לשמוע שבנך נפגע, האם הוא רכב ממוגן? קסדה/כפפות
שנית לגבי הטיפול בנזקים מהתאונה-
לגבי נזקי גוף - ביטוח החובה של הנהג מכסה את כל הטיפול (יש לדווח על תאונת דרכים במשטרה כדי לקבל שחרור מתשלום למיון/אמבולנס אם היה. כמובן שיש לקחת פרטי הביטוח מהנהג הפוגע. - לנושא ביטוח החובה אין חשיבות לאשמה! -

לגבי נזקי הרכוש (שלכם ושל הצד השני) - כאן כבר יש חשיבות לאשמה של מי מהצדדים ובעיקר מפני שאין לכם ביטוח צד ג' (אם הבנתי נכון).. כלומר בעניין המקח על פיצוי ניתן להשתמש בשני הקלפים הללו (נזק שנגרם לאופניים ועניין הוכחת האשמה בבית משפט, מה שייקח זמן ולא וודאי שהנהג השני ייצא צודק).

* כמו שכבר כתבו לך - עליך להיוועץ בעו"ד.
לצפיה ב-'מי היה עד לפשיטות יס"מ על בתים לצורך החרמת אופניים'
מי היה עד לפשיטות יס"מ על בתים לצורך החרמת אופניים
18/06/2016 | 14:15
1
136
וקורקינטים חשמליים?

אני הייתי עד לדבר כזה.  האם זה התחיל להיות נפוץ שהמשטרה מתחילה להחרים כלים כאלה שעוברים על חוקי המהירות שנקבעו?

לצפיה ב-'נראה לי הזוי לגמרי ולא סביר בעליל..'
נראה לי הזוי לגמרי ולא סביר בעליל..
18/06/2016 | 21:32
89
מה קשור יס"מ לאופניים חשמליים בכלל?
ynet וכל השאר (אבל במיוחד Ynet ) היו מודיעים את זה בראש חוצות ומשאירים את זה ימים שלמים.
לצפיה ב-'סוללה מתנתקת תוך כדי נסיעה'
סוללה מתנתקת תוך כדי נסיעה
14/06/2016 | 19:52
1
260
סוללה מלאה שמתנתקת תוך כדי נסיעה
לצפיה ב-'סוללה מתנתקת בנסיעה'
סוללה מתנתקת בנסיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2016 | 10:19
129
דורי שלום,
הבעיה שהצגת קצת כללית מידי אני אנסה לענות ולהסביר את כל האפשרויות:
1) לא ציינת מתי הסוללה מתנתקת כגון עליה/מאמץ והעניין מצריך לאחר מכן כיבוי והדלקה של המפתח אזי, הסוללה לא תקינה וסביר להניח שהתאים מקצרים או הכרטיס סוללה ( BMS) לא תקין.
2) אם הסוללה מתנתקת במישור או בקפיצות או בכל זמן נתון שלא מצריך פתיחה וסגירה של המפתח הסוללה ( זאת על מנת שהסוללה תעבוד שוב) אזי, יש נתק כל שהוא, חיבור לא תקין, חוט רופף וכדומה.
מצב זה הוא מסוכן ביותר ועלול לגרום לפיצוץ כפי שראינו בימים האחרונים סוללות מתפוצצות בבתים.
3) מצב שבוא לא נועלים את הסוללה לשילדה וכך בקפיצה או מהמורה הסוללה מתרוממת קצת ומנתקת מגע עם בסיס הסוללה. יש לנעול את הסוללה.
בכל מקרה ממליץ להכנס לאחר מחנויות המובילות באיזור מגוריך על מנת לקבל תמונה מדויקת ומקיפה של הסוללה.

לצפיה ב-'סוללה מתרוקנת מהר'
סוללה מתרוקנת מהר
12/06/2016 | 11:21
4
116
היי,
לפני פחות משנה קניתי אופני Italwin K2. עד לפני חודשיים-שלושה לא היו לי בעיות, אבל מאז חלה התדרדרדות במשך הפעולה של הסוללה.
אם בעבר הייתי יכול לרכב לעבודה 3-3.5 פעמים בין טעינות, בחודשיים האחרונים ירדתי לפעם בודדת, ומידי פעם אפילו לא זה. הלכתי לחנות, בפעם הראשונה הם אמרו שהברקסים מתוחים יותר מידי ובפעם השניה משכו ידיים ואמרו לי משהו כמו "ככה זה, אלו הסוללות".
אני תוהה אם:
א - זה הגיוני שסוללה תגמר כ"כ מהר אחרי שימוש לא אינטנסיבי במיוחד.
ב - מה אפשר לעשות? רק לרכוש סוללה חדשה?
ג - האם זה מה שהולך לקרות בשנים הקרובות? כל שנה אצטרך לרכוש סוללה מחדש?
ד- האם אפשר לרכוש סוללה ממישהו אחר שאינו החנות?

תודה רבה וחג שמח,
לצפיה ב-'סבור שבשורה התחתונה קשה לדעת מה יקרה בעתיד.'
סבור שבשורה התחתונה קשה לדעת מה יקרה בעתיד.
12/06/2016 | 18:31
77
לי, השם של האופניים לא אומר כלום.
  1. לא יודע האם השימוש שלך לא היה בגדר הסביר להביא אותן לסיום חייהן, בהנחה שזו אמנם הבעיה, וכל הבעיה.
  2. אפשר לעשות הרבה דברים. קשה לדעת מראש איך כל פעולה תגמר. האם בדקת שהמטען תקין? נדמה לי שיש חנויות עם מכשיר שבודק את מצב הסוללה. איני יודע עד כמה המכשיר טוב, ואם יש לך זמן וכסף להשקיע בבדיקה כזו. יתכן שיש כאלו שאפילו יבדקו בחינם. איני יודע, אף פעם לא חפשתי בדיקה כזו. מהתאור שלך קבלתי את הרושם שלא נעשתה בדיקה כזו.
  3. יתכן שרכישת סוללה כל שנה היא מה שצפוי גם בעתיד. אך אולי סוללה שנחשבת טובה יותר תקטין את הבלאי. נראה לי שקשה מאד לדעת. אפשר להניח שבעתיד יצופו באופניים בעיות נוספות, ואולי אז לא יהיה כדאי להמשיך לתקן. כך שאולי כדאי לך לקנות הפעם סוללה, ועוד אחת בעוד כ 9 חודשים. כל זאת במחשבה שבעוד 18 חודשים כבר יהיה כדאי להחליף את האופניים מסיבות נוספות. איני יודע. רק מנסה לחזות את העתיד.
  4. מניח שאפשר לרכוש סוללות גם במקום אחר. אי אפשר לדעת אם במקום אחר תצא טוב יותר.
אחד הדברים שבטוח יפתרו את הבעיה המסוימת הזו הוא אופניים רגילים. גם עם רגילים אפשר ליפול.
לצפיה ב-'איזו אחריות נתנה בקניה?'
איזו אחריות נתנה בקניה?
12/06/2016 | 19:56
29
לצפיה ב-'סוללה איכותית לאופניים חשמליים'
סוללה איכותית לאופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2016 | 16:52
95
שלום,
ראשית הסבר- לכל סוללה יש את איכות התאים שלה ואת הקיבולת שלה. לרוב היצרנים בחו"ל מוכרים לייבואנים סוללות ליתיום לסוגיהן. סוללות אלה מורכבות מתאים ש"זוכרים" מחזוריות שימוש והטענה. בשפה פשוטה לכל סוללה יש את מחזורי ההטענה שלה וכך ניתן להעריך את כמו מחזורי הטעינה המלאים שלה. זאת כמובן בשפה פשוטה ולא בשפה הרישמית של קיבולת/אמפר/זרם ותפוקה ( אלקטרוניקה נטו).
שנית לשאלתך- 
1) בעת הקניה צריך ומחויב לקבל תעודת אחריות שם מפורט בדיוק על מה ניתנת האחריות. נא בדיקתך בעניין ותוכל להתרשם האם אתה זכאי לתיקון הסוללה באחריות או לא.
2) לא רשמת את נתנוי הסוללה כגון אמפר וסוג הסוללה (כגון ליתיום אני מניח). אבל בדרך כלל ובהנחה שזו סוללת ליתיום בין 8-10.4 אמפר מחזורי הטעינה נעים בין 300-500 מחזורים כך שלא סביר לאחר שנה שהסוללה תרד משמעותית בתפוקה שלה.

לצפיה ב-'כנראה סוללה סינית'
כנראה סוללה סינית
20/06/2016 | 17:31
49
לא נדיר בכלל שסוללות כאלה מתפרקות אחרי שנה ואפילו פחות... יש סיבה למה סוללות איכותיות עולות יותר.
לצפיה ב-'רכישת מנוע חשמלי, כלשהו, לאופניים, דרך האינטרנט - אפשרי?'
רכישת מנוע חשמלי, כלשהו, לאופניים, דרך האינטרנט - אפשרי?
09/06/2016 | 18:52
6
97
שלום,
המנוע המדובר הוא מנוע DIRECT DRIVE, שמסוגל גם להספקים רגעיים של 1000 וואט, אך התכנון הוא להשתמש בו בהספק רצוף נמוך בהרבה.
מאחר והמחוקק שכתב "250 וואט מקסימום" לא ממש מבין איך עובדים מנועים חשמליים (כמו כל תחום בארץ שלנו), איך אני יכול להכניס את זה לארץ?
הרי מנוע זה מנוע - וההספק המירבי שלו תלוי בקירור/פיזור חום/מתח/הגבלת זרם/קוטר גלגל/מספר ליפופים/וכו'..
האם עליי לבקש מהחנות (EBIKES.CA מקנדה - אתם בטח מכירים), להדביק מדבקה של 250 וואט, או שאפשר אולי לנסות להאמין שבמעצמת הייטק לא צריך לנהוג כמו מדינה באפריקה?
האם עליי לציין שמטרת המנוע היא לבניית טורבינת רוח/חלק חילוף למכונת כביסה/תירוץ אחר כפי שעושים באפריקה?
(לטענת החבר'ה שם בקנדה - ישראל היא המדינה הבעייתית היחידה בעולם מבחינת המכס, והם באמת שולחים לכל העולם - יש להם לא מעט חבילות שחוזרות מכאן עקב סירוב לשחרור חבילות - אבל העיקר שאנחנו מעצמת הייטק).

אני גם מנסה להבין - באיזו עילה חוקית מותר להם למנוע ממני קבלת מנוע כזה (מנוע קדמי בלבד ללא קסטה וללא גלגל עליו), כשלמעשה הוא יכול לשמש לכל כך הרבה דברים מלבד הנעת אופניים? (ושוב - מעצמת הייטק....)

ואני מניח שאתם יודעים - כל קיט חוקי , אבל כל קיט חוקי שנמכר בארץ - מכיל מנועים שמסוגלים להרבה יותר מ- 250 וואט. באופניים המתקפלים שלי שנקנו ברוזן ומינץ ישנו מנוע המסוגל לקבל כ- 540 וואט (מדדתי את הזרם בפועל שנכנס לבקר) כשמדוושים איתו בעלייה. (ללא מצערת - מערכת ה- PAS בלבד). וכמובן שהוא נושא מדבקה של "250 וואט"...
מבדיקה רצינית יותר - גיליתי מדוע האופניים המתקפלים שלי כבדות כל כך - וזה כי המנוע שלהן מסוגל גם להספקים של 1000 וואט (והוא אכן בקושי מתחמם גם בהספק כפול מהמדבקה של ה- "250W" שלו), אבל העיקר ששמו מדבקה...
לצפיה ב-'Direct Drive הוא תפלץ די כבד כי הוא לא מכיל reduction... '
Direct Drive הוא תפלץ די כבד כי הוא לא מכיל reduction...
10/06/2016 | 00:50
3
61
לגבי ה250 וואט, שים לב למה שכתוב
"Cycles with pedal assistance which are equipped with an auxiliary electric motor having a maximum continuous rated power of 0.25 kW"
contentious  - כלומר מתמשך ולא הספק מירבי, ישנה טענה שכיוון שהסטנדרט נכתב ב2002 המנועים בתקופה ההיא לא בדיוק שיא השכלול וזה נועד לוודא שתקבל מנוע שיכול לפחות לספק 250 וואט ולא משהו יותר חלש . היום תתקשה למצוא משהו שלא יכול להגיע לזה.

בנוסף לכך הסינים למדו את הטריקים האלה וחלקם עושים de-rate למנועים שלהם כדי להכניס אותם למקומות כמו שלנו. יש לי מנוע שבקיטים מסויימים מופיע כ450 וואט, באחר כ-700 ונמכר כstandalone ב1500 (אבל בקיט אחר מופיע כ-2500).. סה"כ מנוע נחמד רק חבל שהוא מספיק חזק לחסל כל דבר מסביבו.. (אבל זה הצרות שלי)

אם תקפוץ לalibaba או לחנויות בקנה תמצא אופניים מתקפלים שחלקם נראים באופן מחשיד למדי לאופניים פה רק ששם יש להם מצערת ומנוע של 350 וואט או אפילו 250 וואט, בalibaba תוכל אפילו לבחור אותם אופניים רק איזה מנוע שתרצה, אני בספק רק אם הסינים בונים לך פסי ייצור שלמים רק עבור הבדלים של 100 וואט. ייתכן שזה פשוט ההבדל בבקר.

באשר למטרה, זה תלוי באמת איך תסווג אותו יש רשימה גדולה מאוד של מוצרים שצריכים תקינה, (כולל מנועים מסוגים שונים ומשונים), לכן הם ירצו לדעת לאיזה מטרה משמש המנוע, לא רק בשביל תקינה ,אלא פשוט בשביל המכס עצמו (כמה לשלם להם)  כמו כן הם גם למדו איך נראה מנוע גלגל גם ללא הגלגל. לכן הטריק הזה לא תמיד יעבוד.  אפילו תדביק עליהם 250 וואט וזה יתגלה כמנוע לאופניים עדיין לא יתנו להעביר את זה כי  המושג "קיט חוקי" הינו סתירה (אני יודע שאני סתם חופר) קיט לא יכול להיות חוקי כי הסטנדרט קובע שהאופנים יכולים להיות בתקן רק אם הם נבנו ככה מהתחלה, (יעני כדי לבדוק שכל החלקים עובדים, אבל לא חשוב  שאם תחליף אחד מהם כבלאי אף אחד לא יעשה לך תקינה מחדש)

אבל קשה לי להאמין שאפילו מנוע של "250 וואט" יכול להגיע פרקטית ל1000 וואט, מנוע יאכל כל מה שתיתן לו במצד של No load, השאלה הגדולה מה קורה לו (ולגיר הפנימי) לאחר שאתה מפעיל אותו ב1000 וואט שעה ברציפות .

בסופו של דבר מדובר במכון התקנים שנכתב עליו רבות בנושאים אחרים על כיצד הוא חוסם וחונק לך ייבוא חיצוני בגלגולי עניים  של בטיחות והם לא וויתרו על פרת מזומנים כזו בקלות

לצפיה ב-'אני מסכים חלקית'
אני מסכים חלקית
10/06/2016 | 12:20
2
70
נכון שמנוע DD כבד כפליים ממנוע גיר לאותו טווח הספק, אבל יש כמה סיבות למה אני מעוניין ב- DD:
מעבר לאמינות והפשטות שלו, העובדה שניתן למשוך ממנו הספקים גדולים יותר ללא חלקים מכניים שנשברים - גם ניתן לעשות איתו בלימה רגנרטיבית ולהטעין את הסוללה. (אפשר גם עם גיר, אם מבטלים את הקלאצ' - אבל אז ההתנגדות לגלגול כשהמנוע לא בשימוש היא מאוד משמעותית).

אז בעצם אתה אומר שגם אם המנוע יוצהר כ-250 וואט, עדיין הוא יהיה מחוייב לעבור דרך מכון התקנים?
אם כך יש שתי אפשרויות:
לשלוח לחבר במדינה חופשית כלשהי בעולם (כל מדינה חוץ מישראל), ולבקש שישלח לי את זה משם בדואר כחבילה - ללא קבלות וללא פרוספקטים, ואולי אפילו לבקש שיפרק את המנוע וישלח אותו בכמה חלקים.
מה דעתך?
לצפיה ב-'אם אתה שולח משהו ללא קבלות אז זה כמעט בטוח נעצר במכס...'
אם אתה שולח משהו ללא קבלות אז זה כמעט בטוח נעצר במכס...
10/06/2016 | 14:18
1
27
לא בגלל שזה מנוע אלא בגלל שהם פשוט לא יודעים איך לחייב את זה  , כנ"ל אם תנסה להצהיר משהו כזול מדי (יעני מתנה, 1$,- 5$) הם יבקשו לראות חשבונית ...
לצפיה ב-'אוקיי. ואם אפרק את המנוע לחלקים?'
אוקיי. ואם אפרק את המנוע לחלקים?
10/06/2016 | 16:46
22
מבחינתי אשלח כל מגנט בנפרד וכל ליפוף בנפרד (אם זה היה אפשרי) :)
אני מניח שבאיזשהוא מקום יש גבול לקטנוניות של המכס, לא?
לצפיה ב-'מנוע לאופניים חשמליים בייבוא'
מנוע לאופניים חשמליים בייבוא
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2016 | 10:10
1
59
שלום,
המחקוק לא טיפש והוא בא בדיוק למנוע את המצבים בו אזרח מעוניין לייבא מנוע ללא בקרה של הרגולציה ולנסוע איתו בדרכים.
גם ערכה של מנוע וחשמל עוברת תקן והוא חלק בלתי נפרד מתקן מלא של אופניים חשמליים. 
כאשר מייבאים מוצר יש לסווג אותו והסיווג עצמו מראה למה הוא משמש. אם אתה רוצה לייבוא מנוע של אופניים ותרשום שהוא מנוע של מכונת כביסה אזיי אתה מרמה את המכס ומסתכן.
אופניים עם מנוע עזר כשמם הן- אופניים עם מנוע עזר קטן ולא מנוע  של אופנוע.
ממליץ לך לא להסתכן הן בייבוא והן בשימוש.
בהצלחה
לצפיה ב-'אני מסכים איתך מצד אחד, כאזרח שומר חוק'
אני מסכים איתך מצד אחד, כאזרח שומר חוק
15/06/2016 | 10:45
56
מצד שני - ה-תקן של 250W, שנקבע בבריסל המישורית באירופה - אינו מתאים לערים הרריות כמו חיפה או ירושלים.
מנועים בהספק כזה לא רק שאינם יעילים ואינם מצליחים להשיג את המטרה לשמם הם נקנו, הם גם מתחממים בצורה קיצונית ונהרסים תוך זמן קצר. דיי נמאס לי להחליף מנוע חשמלי בכל שנה, ועוד לשלם עליו ביוקר (כי הוא עבר את מכון התקנים/יבואן חמדן/וכו'). זה לא הגיוני בשום צורה!
התוצאה שבערים הרריות בישראל ממשיכים לשרוף פחמימנים כדי להגיע לעבודה.
השאלה האם היה ניתן להעלות דיון בנושא הזה בכנסת, כדי לאפשר מנועים בהספקים גדולים יותר בערים הרריות? (באירופה החילו חוק דומה להספק של 500 וואט, אם אני לא טועה, באיזורים הרריים כמו שוויץ).
ואם זה לא יספק אותם - לחייב בקורס קצר (בדומה לנהיגה מונעת) בטרם תקבל אישור לנסיעה עם הספק כזה, ונשיאת תעודת זהות/רישיון נהיגה להגבלה מגיל 16 ומעלה.
וכמובן - לתת סמכות לשוטרים/פקחים עירוניים להחרים כלי כזה בשלמותו ממי שלא עומד בדרישות - כמו שעושים עם רכב מנועי. (למורת רוחם של הערסים שיעשו את זה).

עד אז כוחות השוק והדרישה ימצאו את הדרך שלהם, כמו בהרבה תחומים במדינה השמרנית שלנו. (הגבלה על יבוא של תרופות מסוימות, רכישת חלקי רכב ביוקר בלבד דרך יבואן רשמי, וכו').
וכפי שרשמתי בהודעה קודמת - אפילו חנויות אופניים גדולות ומכובדות, נאלצות לייבא בקרים ומנועים בהספק מעל המותר (אבל להדביק עליהם מדבקה של 250W), כדי שרוכבים יוכלו להשתמש בהם בערים הרריות. לא מצאתי חנות אופניים אחת שמוכרת אך ורק מנועים חשמליים לפי התקן.
לצפיה ב-'עזרה בבחירת אופניים חשמליים 6000-7000'
עזרה בבחירת אופניים חשמליים 6000-7000
09/06/2016 | 16:19
1
104
מחפש אופנים חשמליות טובות בתקציב של 6000-7000 לנסיעות לעבודה וליציאות בדרך כלל סביבות ה30 קילומטר לשני הצדדים ושוקל 103 עם זה משנה S:
לצפיה ב-'בחירת אופניים'
בחירת אופניים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2016 | 10:04
158
אהלן
אתה מוזמון לחפש בפורום ב"חיפוש" על המלצות לאופניים החשמליים
תודה
לצפיה ב-'אי שם באנגליה אופנים מוסבים עם מצערת לא צריכים אישור...'
אי שם באנגליה אופנים מוסבים עם מצערת לא צריכים אישור...
09/06/2016 | 14:53
4
102
לצפיה ב-'ה DfT צריכה תקנים ותקציב. היא מודיעה לתקשורת. התקשורת פרסמת'
ה DfT צריכה תקנים ותקציב. היא מודיעה לתקשורת. התקשורת פרסמת
09/06/2016 | 19:21
3
49
ואחרי שהתקשורת פרסמה, ח"כ או שר, או למצער פקיד אחר, מציף את הענין, אולי בלוית הצעת חוק.
לא הוסבר לנו איך פדלק ידע מלכתחילה לשאול. האם בגלל העיתונאים חקרני העומק שהוא מעסיק? איך שלא יהיה, הפקידות העבירה את הענין לציבור. האם הציבור יהיה זה שמחליט?
האם מה שרואים מכאן לא רואים משם?
לצפיה ב-'אני קודם שמח לשמוע שזה בכלל עלה צריך לקוות שהציבור לא יוטרל'
אני קודם שמח לשמוע שזה בכלל עלה צריך לקוות שהציבור לא יוטרל
10/06/2016 | 00:26
2
26
ע"י טהרנים למינהם.. תלוי עד כמה יש לובי...
לצפיה ב-'איך אפשר לדעת האם הציבור הוטרל, או לא?'
איך אפשר לדעת האם הציבור הוטרל, או לא?
10/06/2016 | 20:51
1
25
נניח אצלנו, מה דעתו האמיתית של הציבור על עניני האופניים, גם החשמליים וגם הלא חשמליים? ועד כמה דעתו טובה כאשר אין לו את כל הנתונים, ואין למרביתו זמן לגבש דעה?
לצפיה ב-'אני רק יודע שכל מי שפגשתי אישית ברחוב התרשם מהאופניים שלי'
אני רק יודע שכל מי שפגשתי אישית ברחוב התרשם מהאופניים שלי
12/06/2016 | 22:03
26
מ"יפה מאוד" עד "תגיד, אתה טס עם זה לירח?" ואני מדבר על אנשים מכל הגילאים עד מבוגרים כסופי שיער.
בלי לדעת עד כמה עבודה וכסף השקעתי עליהם (ועכשיו שצריך להשקיע בהם, לאור הבעיה האחרונה שגיליתי), אבל זה משאיר אתגר. (מתסכל , אבל אתגר).

יש אפילו שוטר שראה את האופניים הרזרביות שלי ולא הניד  עפעף לגבי המהירות שלהם (לו עצמו היו הנדריקס קטנים),  ואמר לי ש"שעזוב זו ההמצאה הכי גדולה, הבעיה היחידה זה הילדים".
לצפיה ב-'לעיתים המנוע מפסיק לפעול ורק אחרי כמה שניות מממשיך בפעולה'
לעיתים המנוע מפסיק לפעול ורק אחרי כמה שניות מממשיך בפעולה
09/06/2016 | 12:23
3
325
היי,
לאחרונה ,לעיתים אני חווה במהלך הנסיעה הפסקת פעולת מנוע, מין בלימה מורגשת ואחר כמה שניות המנוע חוזר לפעול,זה קורה בד"כ כאשר אני נוסע על שבילים עם משתלבות  ולא על כביש רגיל וחלק (הבטרייה יושבת טוב).
כמוכן ,אם אני יורד ממדרכה באופן מהיר יחסית יש מקרים שהמנוע וכן המחוונים נכבים ולוקח כמה שניות בשביל להדליק שוב את המנוע.
האפניים הן בנות חצי שנה (עדיין באחריות) עם 2000 ק"מ מסוג מגנום עם מנוע FUN ובטרייה מותאמת 48V
מה יכולה להיות הבעיה ?

תודה,כפיר
לצפיה ב-'אם זה בדרכים משובשות - יש לך בעיית מגעים'
אם זה בדרכים משובשות - יש לך בעיית מגעים
09/06/2016 | 19:11
2
44
תבדוק היטב את כל הכבלים, החל מהסוללה, כולל מחברים כמו למשל בין הבקר למנוע.
ממליץ לך לא לנסוע ככה - שכן כל "התעוררות" כזאת היא נחשול זרם דיי רציני שמקצר לך באופן משמעותי את חיי הבקר (וגם את השיניים שבתוך הגיר במנוע - אם זה מנוע גיר)

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/06/2016 | 16:37
17
הלכתי לבדיקה של האפניים לגבי מגעים,
מסתבר שההדקים של הבטרייה התעקמו,בשל העובדה שהייתה תקופה שהמסילה של הבטרייה היתה רופפת ולכן כאשר היית מכניס תבטרייה אחרי טעינה ההדקים לא היו מסונכרנים בדיוק וזה מה שעיקם אותם.
החלפתי הדקים בחנות אפניים שם הלחימו חדשים והאפניים נוסעות היטב.

תודה,כפיר.
לצפיה ב-'נתק במנוע חשמלי'
נתק במנוע חשמלי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2016 | 10:23
33
מצטרף לגולש שענה יפה מאוד.
בנוסף, יש לבדוק אם החוטים של המנוע שיוצאים מהבקר ולראות כי החוטים העבים ( צהוב, ירוק, כחול חוטי פאזה) התחממו ונדבקו אחד לשני.
בעיה רצינית שיש לבדוק אותה במהרה אחרת זה יכול לגרום נזק לבקר.

מומלץ אך ורק בחנות מקצועית של אופניים חשמליים ולא ממליץ לבדוק בעצמך.
לצפיה ב-'היה לי תאונה עם האופניים.. מה אפשר להציל? ושאלה ביטוחית'
היה לי תאונה עם האופניים.. מה אפשר להציל? ושאלה ביטוחית
07/06/2016 | 21:08
7
112
גם אני וגם הפעוטה יצאנו בשלוש שריטות בלבד (ביחד!), אבל למדנו מזה...

האם ביטוח של הנהג הפוגע ישלם על עלות האופניים?
אני לא בטוח מי אשם יותר, הסיטואציה היתה כזו:
אני נסעתי נגד כיוון התנועה, והוא יצא מימין שלי שמאלה (לכיוון שלי).
עצרתי כמעט לגמרי קרוב יותר לימין כי ראיתי שהוא מתכוון לנסוע, אבל הופתעתי שבכלל לא ראה אותי ולקח פנייה חדה וישר נכנס בנו עם צד שמאל של האוטו שלו.

אז אני לא יודע מבחינת ביטוח האם יש לי בכלל מה לבקש נזק לאופניים כאשר נראה לי שאני אשם יותר ממנו - אם מישהו יודע מה הסטטוס המשפטי במצב זה, אשמח לדעת, או לחילופין המלצה לעורך דין מנוסה בתחום תאונות אופניים החשמליות שייעץ.

בכל אופן, כעת נשאלה השאלה מה אפשר לעשות כדי לצאת במינימום נזק? מדובר בסוללה 48 וולט, בקר תואם, מנוע "משופר" של 350 וואט.. בזמנו חיה כזו עלתה כ 6500, למרות שהשיפור במהירות לא משמעותי - רק כ 35 קמ"ש במקום 25...

שמעתי פעם אומרים ששלדה אפשר לקנות ב 300-400 ש"ח - איפה? המוכר אופניים פה טוען שאם אמצא כזה הוא יקנה ממני בכיף והכל.

הוא אמר המזלג גמור, התחבר עם ציוד למנוע (תשע פינים) - ורק 3 נורות מתוך 9 נדלקו, ולכן טוען שצריך יהיה לשלוח למעבדה...
בקיצור טוען שיש שם חלקים+עבודה על 1400 שקל לפני חשמל.

מציע לי לקחת את הסוללה הישנה שלי (בת כשנה וחצי כבר) על אופניים חשמליים חדשים עם שני בלמי דיסק, חישוקי מגנזיום בתמורה ל 2500 ש"ח, ואומר שאלו לא יהיו איטיים יותר מזה שלי...

אני לא בטוח אם להאמין לו, מה אתם אומרים? אשמח לקבל המלצות גם בהודעה פרטית (במיוחד שמדובר על משופרים..)

האם נכון לתקן? אצלו או במקום אחר? או לקבל את ההצעה הזו שלו, או אחת אחרת?
לצפיה ב-'נסה לשאול בפורומים אחרים. לא הבנתי מתי הספקתם לרדת מהאופניים'
נסה לשאול בפורומים אחרים. לא הבנתי מתי הספקתם לרדת מהאופניים
08/06/2016 | 02:35
3
66
אם כבר שאלת, אולי תשאל גם בפורומים של משפטים או תחבורה או אופנועים. נראה לי שיש קשר להתנגשות בין שני כלי רכב. אם תשאל, נא רשום כאן קישורים להודעות שלך שם.
בקשר לכיסוי הנזק לאופניים, גם אם הביטוח שלו היה משלם על אופניים חוקיות, האם השדרוג אצלך לא מבטל את האפשרות הזו?
לא הצלחתי להבין מתי הספקתם לרדת מהאופניים.

לצפיה ב-'מה את גנובה'
מה את גנובה
08/06/2016 | 19:20
1
70
נסעת נגד כיוון התנועה.
תחשבי על זה.
ועכשיו עוד פעם.
עכשיו תגידי לי מי אשם.
למזלך חוק והיגיון לא תמיד הולך ביחד ומבחינה ביטוחית (אם יש לו)ת  סיכוי טוב שאת יכולה לקבל משהו. פני לפורום משפטי או שתתקשרי לעו"ד לקבל חוות דעת. 
לצפיה ב-'תודה, אכן אפנה לפורום משפטי'
תודה, אכן אפנה לפורום משפטי
10/06/2016 | 00:31
39
ושבוע הבא כבר אתחיל לדבר עם עורכי דין..

לא שאלתי מי אשם לפי הגיון, אלא שאלתי על המלצות לתיקון ושאלות משפטיות - הבנתי, בפורום זה לא יודעים (או לא רוצים להגיד) משום מה.
לצפיה ב-'אשאל. לא יודע, נפלנו בהתנגשות'
אשאל. לא יודע, נפלנו בהתנגשות
10/06/2016 | 00:35
43
הוא נכנס בנו עם פגוש שמאל, אז כנראה בזכות זה נפלנו הצידה ולא על האוטו שלו, אחרת היה יכול להיות הרבה יותר גרוע.

גם הפעוטה ישבה גבוה על הכידון ומעל המכסה מנוע, ולכן כנראה לא נפגעה מהאוטו, אלא מהנפילה כשנשבר המזלג.

השדרוג לא מבטל, כי לא ניתן להוכיח זאת...
לצפיה ב-'לא נעים לי להגיד, אבל לא רק שהאשמה היא כולה שלך כי נסעת נגד'
לא נעים לי להגיד, אבל לא רק שהאשמה היא כולה שלך כי נסעת נגד
09/06/2016 | 19:07
2
71
כיוון התנועה: בגלל אנשים כמוך, התקינה בארץ רק הולכת אחורה ומחמירה יותר ויותר כי אנחנו מתנהגים כמו בבונים:
נוסעים נגד כיוון התנועה - כי זה כלי רכב שלא מצריך רישיון,
או כמו אנשים שלא לובשים קסדה כי זה לא חובה לפי החוק. (אז כנראה אין הרבה על מה לשמור שם בתוך הראש שלהם).
העיקר שיצאתם בסדר, ולהבא תזכור - גם אם אין צורך ברישיון - אתה עדיין מחוייב לכל חוקי התנועה!

ואני ממליץ לך -לא- לקנות אופניים חשמליים עם הספק/מהירות מעל התקן, אם אתה נוהג תוך זלזול בחוקי התנועה. אתה עוד עלול להסתבך קשות אם תתבע/תפגע, כי שום ביטוח (ובצדק) לא יפצה אותך במצב כזה!
לצפיה ב-'ציפיתי לתשובה בנוסח כזה, שלא מתייחסת בכלל לשאלה'
ציפיתי לתשובה בנוסח כזה, שלא מתייחסת בכלל לשאלה
10/06/2016 | 00:29
1
48
קראת בכלל מה שאלתי?

לא משנה, אני מניח שאקבל תשובות במהלך השבוע מעורכי דין. חבל שאנשים מחפשים מי אשם מבחינה הגיונית, במקום להתייחס לשאלות נטו (המלצות תיקון/שיפוץ, ושאלות משפטיות, לא מה ההגיון שלך אומר).
לצפיה ב-'עניתי לך גם על זה...'
עניתי לך גם על זה...
10/06/2016 | 12:04
196
מבחינה ביטוחית, הסיכוי שתקבל משהו הוא קלוש כי עשית עבירת תנועה. (ונסעת על כלי שלא מאושר מבחינת מכון התקנים, אפילו שהתקן הזה הוא בולשיט וחלש פי כמה ממה שבאמת היה צריך להיות - לעורכי הדין זה לא ממש משנה)
נכון שגם הנהג ההוא אשם, אבל באיזשהוא מקום אתה הוא זה שהפתעת אותו.
הבעייה שיהיה לך קשה להוכיח איך נגרם לאופניים נזק כזה שלא על ידי תאונה...

ולגבי תיקון/החלפה: ההמלצה שלי עומדת בעינה.
תיקון אופניים במצב שהראית בתמונה לדעתי לא משתלם, ולדעתי תמיד יכולים לצוץ בעיות נוספות כגון שברים עקב חולשת החומר עקב המכה גם באזורים שלא נפגעו. לדעתי זה לא שווה את זה.
תפריד את החלקים התקינים, ותמכור אותם בשוק החופשי.
קנה אופניים חשמליים חדשים, אבל כאלו שעומדים בתקן. אם אתה גר באזור מישורי, אין לך צורך ביותר מזה - וזה יכול למנוע ממך עוגמת נפש בעתיד.
כמו שכתבתי אתמול - אם נסעת על אופניים שלא לפי התקן ופגעת באדם והוא תבע אותך - אבל עלול להסתבך קשות.
אם אתה נוסע על אופניים חשמליים עם הספק מעל המותר - אז אל תעשה שטויות, ותנהג בשבע עיניים.
לצפיה ב-'בקר לאופניים אחרי החלפת סוללה'
בקר לאופניים אחרי החלפת סוללה
07/06/2016 | 13:42
3
119
החלפתי סוללה מ36 ל48 עדיף להחליף בקר כדי \לא לגרום נזק למנוע או להשאיר אותו ככה כדי לא לגרום לו נזק?
לצפיה ב-'מומלץ להחליף בקר תואם לזרם ולעוצמה'
מומלץ להחליף בקר תואם לזרם ולעוצמה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2016 | 18:23
2
57
לצפיה ב-'החלפת בקר'
החלפת בקר
02/07/2016 | 19:22
1
663
כיצד יודעים האם הבקר הקיים תומך במעבר לסוללת 48V?
לצפיה ב-'בדרך כלל רשום עליו. מומלץ להגיע לחנות מוסמכת'
בדרך כלל רשום עליו. מומלץ להגיע לחנות מוסמכת
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2016 | 16:43
23
לצפיה ב-'אופניים חשמליים מומלצים?'
אופניים חשמליים מומלצים?
01/06/2016 | 18:06
1
131
שלום לכם, אני לא מבין כל כך בסוגי האופניים החשמליים אשמח לעזרת המנוסים והמבינים. כמו שאתם יודעים האינטרנט מוצף בחברות אופניים חשמליים, ובסוגים שונים של אופניים חשמליים. כעיקרון, אני צריך אופניים שאני אוכל להתנייד איתם בקלות במונית או באוטובוס (עדיפות לאופניים קלות) שתהיינה חזקות ועמידות, עם סוללה שתספיק לזמן רב ככל האפשר, שהאופניים יסחבו טוב בעליות, ויהיו בעלות נסיעה חלקה ככל האפשר. ועוד משהו חשוב, שהאופניים גם ללא הסוללה יהיו נוחים לנסיעה.
לצפיה ב-'המלצות לפרטי כמובן'
המלצות לפרטי כמובן
01/06/2016 | 20:12
104
לצפיה ב-'אופניים חשמליות'
אופניים חשמליות
01/06/2016 | 22:16
1
107
אז ככה תפס אותי שוטר ונתן לי אזהרה  שפעם הבא זה להחרים בטרייה ותהיתי עם אפשר לקבע את הסוללה באופן תמידי אשמח אם תעזרו

לצפיה ב-'נעילת סוללה '
נעילת סוללה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2016 | 08:25
127
הסוללה מגיעה עם מנעול 
אבל יש אופציות אחרות לשוטרים וזה גם להוריד לך אוויר או גם להחרים לך את האופניים 
בכל מקרה סע כחוק הכי טוב.

מנהל/ת הפורום

אודות:
יובל גינסברג: מנהל בחברת SHIKKO יחד עם אביו שהקים את העסק מזה שנים רבות, בכמה תחומים בענפים שונים. יובל מומחה בתחום האופניים החשמליים , היה שותף בוועד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יובל גינסברג-מנהל פורום אופנים חשמליים
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו