לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
63356,335 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

לצפיה ב-'מחיריםהאם'
מחיריםהאם
03/09/2017 | 18:42
1
79
הי
האם הגיוני הסכם גירושים כגישור בין בני זוג 10.000 שח לא כולל מעם והוצאות בית דין ?
לצפיה ב-'אנחנו שילמנו אף יותר מזה'
אנחנו שילמנו אף יותר מזה
03/09/2017 | 19:42
55
זה היה לפני 9 שנים. הבנתי שהמחירים ירדו קצת מאז.

ברמת העקרון שכר הטרחה תלוי במוניטין של המגשר/ת (שזה לא תמיד חופף לאיכות שלהם) ומורכבות התיק. אפשר לסכם גם על תשלום לפי שעות, רק להביא בחשבון שחוץ מהשעות הפרונטליות, נדרשת מהמגשר גם הרבה עבודה על המסמך.

בכל מקרה אני גורס שהסכם עשוי טוב חוסך הרבה מריבות והוצאות על עורכי דין בעתיד ובכך מצדיק את מחירו. למרבה הצער אין מתאם מלא בין המחיר לאיכות התוצר כך שהמחיר לבדו לא מהווה אינדיקטור.
לצפיה ב-'קשה לי'
קשה לי
02/09/2017 | 22:39
3
147
הי.
מנסה להתרגל לסטטוס ולניק..
התגרשנו לפני מס חודשים ברבנות. רק אני והוא. בלי עדים. אף אחד לא יודע. אפילו לא המשפחה הקרובה אפילו לא הבן שלנו (בן 6).
אני הצד הפוגע. הוא הנפגע. הוא ביקש להתגרש וזה מה שעשינו.
חיים כרגע באותו הבית עד להפרדת כוחות.
האויר בבית מאוד טעון. חשמל ממש. היום היה לנו פיצוץ רציני והטיח בי דברים קשים..
מילים מכוערות.
הסיבה שעדיין לא הפרדנו כוחות היא למעשה בגלל בילד בן ה 6. קשה לנו מאוד לעשות את הצעד הזה אך להשאר במצב המתוח הזה ברור לשנינו שזו גם לא אופציה.
חשבתי שהרוחות ירגעו ונוכל לנסות ..עם יעוץ זוגי לחזור אבל זה כנראה לא יקרה. הוא לא מעוניין.
אני שבורה. מרוקנת. עצובה. מיואשת ולא ברור לי איך אני מתפקדת בגלל.
האם יש כאן זוגות שלאחר הגירושין נשארו לגור ביחד?

לצפיה ב-'ללכת בלי, להרגיש עם'
ללכת בלי, להרגיש עם
03/09/2017 | 13:35
2
94
איזה מצב מוזר ואיזו בחירה מוזרה להמשיך לגור יחד. איזה מין חיים אלה? ממש תמוה.
המלצתי היא חד משמעית לחתוך ומהר. כרגע אתם רק מגרדים את הפצע ולא נותנים לו להחלים. הויכוחים והמריבות רק יילכו ויחריפו. אין פה מה לחשוב אפילו. אגב, ילדים בגיל הזה מסתגלים הרבה יותר מהר וקל ממה שנדמה לכם. קרה מה שקרה, את הנעשה אי אפשר להשיב, כרגע צריך לחשוב על העתיד. בהצלחה.
לצפיה ב-'כי חשבתי..'
כי חשבתי..
03/09/2017 | 17:00
1
79
שנצליח להתגבר על הקושי ונגלה אחד את השניה מחדש.
טעיתי.
הענין הוא שהוא מתמהמה .. וכרגע אני זו שדוחפת אותו לצאת.. אחרי מאורעות אמש ברור לי
שאין בכלל מה לחשוב על לחזור.
לצפיה ב-'מה אומר הסכם הגירושין שלכם?'
מה אומר הסכם הגירושין שלכם?
03/09/2017 | 18:24
63
מה קורה בתקופת הביניים עד שמוכרים את הדירה? האם כתוב בהסכם שהוא צריך לצאת ואת נשארת בדירה? מה סיכמתם, שאתם מוכרים את הדירה ומתחלקים חצי-חצי? שאת קונה ממנו את החצי שלו? אם ההסכם מתייחס לזה ואני מניח שהוא מתייחס, אז תדרשי קיום ההסכם.

שוב, כל הסיפור נורא מוזר לי. כי מה שנהוג זה שקודם מנסים לשקם את הקשר ואז מתגרשים. אתם לעומת זאת קודם התגרשתם ואז מנסים לשקם את הקשר. כפי שאמרתי, אני לא מצליח להבין את ההיגיון.

בכל אופן, מה שהיה, היה. ככל שתשלימו עם המצב יותר מהר כך תוכלו גם לחזור לחיים יותר מהר.
לצפיה ב-'תנו לי עצה איך לסמוך על חוקר פרטי ב100% שלא ישקר לי תודה'
תנו לי עצה איך לסמוך על חוקר פרטי ב100% שלא ישקר לי תודה
29/08/2017 | 20:42
1
94
בעלי ברח לאוסטרליה ב2010 ונעלם מעז הנחנו פרודים בעלי אגיש תביעת גירושין בבית הדין רבני אבל תבעתו נדחתה אני מעוניינת לשכור חוקר פרטי (למרות שאין לא כמעט כסף) שיבדוק אם אתחתן שם ואם יש לו ילדים שם באוסטרליה וכן אם לא עבר על ביגמיה

אבל יש לי בעיה אחד איך לסמוך על החוקר הפרטי היות ומשפחת הבעל יודעת שאני הולכת לקחת חוקר פרטי ויש להם המון כסף ממש מיליונים רבים ולעורך דין שלהם יש כוח מעוד גדול בבית הדין הרבני וכן יש לו קבוצה בווטסאפ של 50 חוקרים פרטים בישראל שעומדים איתו בקשר ממושך ומסוגלים לקחת שוחד ממנו
ברגע שהחוקר הפרטי שלי יגלה שהוא יתחתן ויש לו ילדים ועבר על ביגמיה הוא מסוגל לפנות למשפחת הבעל ולדרוש כסף בתמורה שלא יספר לי את האמת ו ישקר לי שהוא לא אתחתן בכלל, ולהם יש ים של כסף

אני צריכה עצה טובה איך להיות בטוח שהחוקר הפרטי לא משקר לי
כמה שיותר עצות זה יותר טוב לי!!!
תודה רבה לכול מי שעוזר לי
לצפיה ב-'יוסי, ברבנות הם לא אוהבים זוגות חד מיניים'
יוסי, ברבנות הם לא אוהבים זוגות חד מיניים
31/08/2017 | 18:14
56
אולי בגלל זה תביעתו של בעלך נדחתה.
לצפיה ב-'חלוקת רכוש וכספים בזמן גירושין'
חלוקת רכוש וכספים בזמן גירושין
29/08/2017 | 17:24
2
97
האם חלוקת הרכוש אשר נצבר במהלך חיי הנישואין יהיו בזמן הגירושין יהיו שווים? ומה טרם הנישואין שצבר אחד מהם רכוש(דירה) יהיה חלוקה בינהם?
לצפיה ב-'תשובות "על רגל אחת"'
תשובות "על רגל אחת"
29/08/2017 | 20:26
1
65
מה שנצבר במהלך החיים המשותפים (שזה לא בהכרח חופף לתקופת הנישואין) מתחלק חצי-חצי. למעט ירושות ומתנות של אחד מבני הזוג שהן רק של בן הזוג המקבל.
מה שנצבר טרם תקופת השיתוף זה קצת יותר מסובך. בעיקרון זה לא משתתף וזה נשאר של מי שהיה לפני, אלא אם הייתה כוונה לשתף את הרכוש. למשל אם לאחד מבני הזוג הייתה דירה והזוג השתמש בה למגוריו, שילמו משכנתא ממשאבים משותפים, שילמו על שיפוצים או השקיעו אחרת בדירה אז בהחלט יכול להיות שבן הזוג השני רכש לעצמו זכויות בדירה אפילו אם נשארה רשומה רק על שמו/ה של אחד מבני הזוג.
לצפיה ב-'חלוקת רכוש בגירושין'
חלוקת רכוש בגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2017 | 03:02
49
בגדול זה נכון. 
למרות זאת, כדי לקבל תשובות מדוייקות יותר ומותאמות לעובדות של המקרה שלך, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין שתחום עיסוקו בדיני משפחה. 
לצפיה ב-'עד איזה גיל ילדים משלמים דמי מדור?'
עד איזה גיל ילדים משלמים דמי מדור?
27/08/2017 | 10:05
1
291
האם זה נכון לשלם עד גיל 21?
לצפיה ב-'תשלומי מדור ומזונות'
תשלומי מדור ומזונות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 02:04
119
הפסיקה של בתי המשפט קובעת שמזונות - כולל מדור - משולמים באופן מלא עד לגיל 18 או סיום הלימודים בביה״ס התיכון - לפי המאוחר, ומאותו רגע ועד לסיום השירות הצבאי משלמים שליש ממה ששולם קודם לכן. 
לצפיה ב-'הסכם'
הסכם
24/08/2017 | 13:06
4
98
אחרי שהגענו להסכם חתום ע"י שנינו + עדים שנבחרו ע"י שנינו האם והכל באופן עצמאי ונגענו כמובן בכל אבל ממש בכל הסעיפים עד שיגיע התור שלנו לפגישה הראשונית של הגישור - השאלה שלי האם בגישור יכולים לא להסכים להסכם שלנו? לבטל אותו? אנחנו מרוצים מאוד מההסכם ושנינו חתמנו עליו וגם העדים שלנו ואנחנו לא רוצים לשנות אותו. איך הולך הגישור? מה שואלים שם? מה עלולים לומר לנו?
לצפיה ב-'בית משפט או בית דין רבני יכול לקבל או לא'
בית משפט או בית דין רבני יכול לקבל או לא
24/08/2017 | 14:01
1
59
הכל תלוי אם ההסכם חוקי או לא.

אם אינכם משפטנים המתמחים בדיני משפחה, רוב הסיכויים שהתעלמתם מהרבה דברים שכלולים בהסכמים עשוים כשורה.
לצפיה ב-'תודה שוב על התגובה'
תודה שוב על התגובה
26/08/2017 | 08:13
38
עברנו על כל הסעיפים, עברנו על כל ההוצאות אחרי בדיקה בהוראות קבע באשראי, ביו"ש, ביטוחים, קופ"ח חוגים ממש ממש נגענו בהכל. שנינו חתמנוו וגם החתמנו עדים...השאלה אם בגישור עלולים לבטל לנו את ההסכם הזה...גם התייעצנו עם חברה שהיא מבינה בתחום. 
לצפיה ב-'פנו לייעוץ משפטי'
פנו לייעוץ משפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 02:09
1
42
שלום רב, 

ראשית, אני מניח שהתכוונת לפגישות ביחידת הסיוע במסגרת הליך יישוב הסכסוך. הפגישות האלו אינן פגישות גישור וכן אין לעו״ס ביחידת הסיוע סמכות לאשר או לפסול דבר. תפקידן בסך הכל לתת לכם מידע ולברר איתכם אפשרות ליישב את הסכסוך באופן אלטרנטיבי להתדיינות בבית המשפט. 
שנית, אם כבר יש לכם הסכם שלם וחתום, לא ברור לי למה צריך להמתין לפגישות, אפשר להגיש בקשה לאישור ההסכם וזהו. 
שלישית, לא צריך להחתים עדים כתנאי לתוקף של הסכם גירושין. 
רביעית, בית המשפט הוא זה שאמור לאשר את ההסכם והוא בהחלט יכול שלא לאשר אותו אם יש בהסכם דברים שאינם מקובלים עליו, במיוחד כשזה נוגע להסדרים לגבי הילדים. השאלות שהצגת רק מחדדות את הצורך שלכם לקבל ייעוץ משפטי לגבי נוסח ההסכם וההתאמה או אי ההתאמה שלו לדרישות. מומלץ לכם בחום לפני לייעוץ שכזה. 
לצפיה ב-'תודה רבה...הכל יותר ברור עכשיו!!! מחכה לסיום הפגרה. '
תודה רבה...הכל יותר ברור עכשיו!!! מחכה לסיום הפגרה.
29/08/2017 | 14:34
13
לצפיה ב-'חיטוט בטלפון של האישה'
חיטוט בטלפון של האישה
23/08/2017 | 11:28
151
עקב חשד לקשר שאישתי מנהלת, חיטטתי לה בטלפון ואכן מצאתי הודעות וואצאפ של קשר שהיא מנהלת עם מישהו מעבר למסגרת הרגילה של העבודה.. (נראה מן פלירטוטים כאלה לא בנושא מיני אבל בהחלט נושאים שלא אמורים להעסיק אישה נשואה) 
שאלתי האם מבחינה חוקית מותר לי לחטט לה במכשיר ואם היא יכולה לתבוע אותי על כך על סעיפי חדירה לפרטיות וכו..
תודה למשיבים
לצפיה ב-'תשלומי מדור'
תשלומי מדור
23/08/2017 | 02:38
2
100
שלום רב,
גרושתי מתכננת לקחת משכנתא לקניית דירה עם החזר חודשי של 5000 או 6000 שקל.
שאלתי האם זה אומר שאצטרך לשלם לה מדור לפי האחוז הרלוונטי יחסית לסכום זה.. (לדוגמא 50% יצא לי רק מדור 3000 לחודש). יש פה בחירה שלה לקצר את המשכנתא ל10 שנים בלבד.

תודה למשיבים
לצפיה ב-'הגיוני יותר להסתמך על שכר הדירה'
הגיוני יותר להסתמך על שכר הדירה
25/08/2017 | 20:23
50
הנגבה עבור דירה באותו סדר גודל.
לצפיה ב-'תשלומי מדור'
תשלומי מדור
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 02:11
41
דמי המדור משולמים עבור צורכי המדור של הילדים וצריכים להיות סבירים, ולפיכך ההוצאה על שכר דירה או משכנתא צריכה להיות גם היא סבירה. אם מדובר במיחזור של משכנתא שקודם לכן שולמו בגינה החזרים בסכום נמוך יותר ועכשיו משיקולי תועלת בלבד של גרושתך ההחזרים עלו, אין הצדקה שאתה תישא בסכום גבוה יותר של תשלומי מדור. 
לצפיה ב-'אודה לעצה'
אודה לעצה
18/08/2017 | 19:08
6
156
החלטנו אחרי 19 שנים להגרש. 2 ילדים בני 16.5 + 11. 
קצת הסבר ואחכ שאלות ומקווה שאקבל תשובות הגיוניות לגבי ההמשך:
1. יש לנו דירה שמוערכת כיום ב 1.2
2. יתרת משכנתא כ 300,000 עד אמצע 2028
3. היות וההחזר החדשי עומד על 2800 ואני מודעת לזה שאם נמכור את הדירה ישאר לנו כ 350 אלף שח אחרי המינוסים והסילוק של היתרה ואז אצטרך לחפש שכירות מינימום 3500 א' ש"ח. 
4. לאחר מספר שיעורי בית החלטנו שאנחנו נגיע לגישור עם הסכם מוכן שאומר שהוא ישלם כ 4000 א' שח מזונות  + מדור עד שהבכור יגיע לגיל 18 ואז ינכה שליש, אני אקנה את חלקו מהדירה ואתן לו 300,000 ש"ח ואני אשלם את המינוס והתחיבויות עתידיות באשראי, מדובר על 50,000 א שח בערך. כך אשלם משכנתא ל 25 שנה והדירה שלי בהחזר חודשי של 2900 ש"ח.
5. סיכמנו ביננו שחוגים קופת חולים ומה שקשור לילדים עלי והוא ישתתף חצי במשקופיים אם צריך, אורטודנט אם צריך והוצאות חריגות בנוגע לבריאות והשכלה גבוה וטיול לפולין לדוגמא.
6 ככה לא תובעת אותו על כספי פנסיה ביטוח וירושה שיש לו חלקית מדירה של אבא שלו.

השאלה שלי היא האם אני פריירית? האם אני מוותרת יותר מדי? יש לי סיכוי לשלם פחות מ 300000 א' ש"ח או שבבית משפט עלולים לומר לנו למכור את הדירה ולהתחלק ואז לא אוכל לקנות כלום ונתחיל להיות נא ונד עם הילדים מדירה לידרה עד יום מותי?  תודה רבה מקווה לשמוע מכם
לצפיה ב-'אין שום אפשרות לדעת אם את מוותרת על יותר מידי'
אין שום אפשרות לדעת אם את מוותרת על יותר מידי
19/08/2017 | 03:01
1
89
אנחנו הרי לא יודעים כלום על הקרנות והפנסיה שלו, על חלקו בדירה שירש וגם לא על הנכסים שלך מעבודה (קרנות ופנסיה), לכן אנחנו לא יודעים אם זה שווה 50000 שח.
בנוסף, לדעתי אף פעם לא נכון לוותר על דברים שוטפים של הילדים כמו חוגים והוצאות רפואיות.
מדובר בעשרות ומאות אלפי שקלים, למה לא להתייעץ עם מומחה? קוראים לזה אקטואר והוא עושה איזון נכסים
לצפיה ב-'אני מבינה'
אני מבינה
19/08/2017 | 08:54
70
יש סיבה לויתורים הללו... גם מבחינץ ההכנסות של שנינו שהם לא גבוהות, הביטוחי פנסיה גם לא בשמיים והדירה זה הכי חשוב לי כרגע כדי שלא יערים עלי קשיים. הוא מאןד קל להשפעה ונגרר אחרי אחרים ולכן חשוב לי לעשות את זה בצורה לא מלחמתית ובעיקר לילדים... פשוט לא ידעתי אם אני נדיבה מדי בכך שאני מוותרת גם על החלק שלו בעו״ש ובהוצאןת בית משפט רבנות וכו...
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
19/08/2017 | 12:58
3
76
1. לא הבנתי את החשבון.900,000 = 1,200,000-300,000. אמור להשאיר לכל אחד ממכם 450K שזה גם הסכום שתצטרכי לשלם גם לו אם תקני את חלקו בדירה. לפי מחשבון משכנתא של אחד הבנקים, עם ריבית ריאלית נכון להיום, ההחזר על 750K ל25 שנה הוא קצת מעל 4,000 ש"ח בחודש ולא 2,900. שימי גם לב שזה גולש הרבה מעבר לגיל בו הילדים מפסיקים לקבל מזונות. האם תעמדי לבד בהחזר? מציע לך לבדוק את הנושא הזה יותר לעומק.

2. ירושה: דירה או חלק מדירה שהבעל קיבל בירושה היא שלו, בדרך כלל לא משתתפת באיזון וברוב המקרים אין לך כל זכויות עליה. פנסיה: עושים איזון בין הפנסיה שאת צברת לזאת שהוא צבר בתקופה שבה הייתם נשואים. במקרים מסויימים יכול להיות מדובר בדי הרבה כסף, במקרים אחרים סכום זניח. הכל תלוי בסכומים שצברתם במהלך תקופת השיתוף.

בהצלחה.
לצפיה ב-'לגבי סעיף 2 - תודה לגבי סעיף 1:'
לגבי סעיף 2 - תודה לגבי סעיף 1:
19/08/2017 | 14:23
2
58
שווי הדירה כ 1.1 עד 1.2. אחרי מכירת הדירה וסילוק ה 300 א' שח ומינוסים והלוואות מסביב נשאר עם 350 א' שח כל אחד. ההצעה שלי הינה לתת לו 300 א' שח ולקנות את החלק שלו והדירה תשאר על שמי ואני אשלם 600 א' שח ל 25 שנה. לגבי החזר החודשי יש לי מישהו פנימי שיוכל לעשות לי ריבית לא רעה כלל. ואז אני מוותרת על הפנסיה שלו ולא נלחמת איתו על כלום. מה שלו שלו ומה שלי שלי. סביר לא? והוא ישלם 3800 מזונות שזה כולל מדור...זאת אומרת, שיש לי יתרה של 300 אלף שח + 300 אלף נוספים שאקח מהמשכנתא כדי להחזיר לו.
לצפיה ב-'עדיין מדובר על משכנתא של 600-650 אלף ש"ח'
עדיין מדובר על משכנתא של 600-650 אלף ש"ח
20/08/2017 | 02:32
1
51
שזה החזר חודשי של כ-3500 של (במינימום), האם את ערוכה לתשלום כזה גם אחרי שהוא יסיים לשלם מזונות?
לצפיה ב-'אחרי ברור במשכנתאות'
אחרי ברור במשכנתאות
24/08/2017 | 12:44
37
ולאחר לוח סילוקין של המשכנתא ועם הריביות שניתנו לי ההחזר החודשי יעמוד בין 2900 ל 3200 ל 25 שנה...תודה רבה
לצפיה ב-'גירושין מעורבים - אכיפת פס"ד באירופה'
גירושין מעורבים - אכיפת פס"ד באירופה
17/08/2017 | 20:52
3
71
ערב טוב אילן,

לפני מספר חודשים שיתפתי בהרחבה את סיפורי - גירושין מבת זוג רומניה, נישואין שהתבצעו ברומניה. בשעה טובה ומוצלחת בזכות הליך מתיש ומייגע שנוהל באופן די חד צדדי לפני חודש ניתן פס"ד הקובע כי "הצדדים מגורשים זה מזה" אך למעשה זה הוא רק 51% מהתהליך מכיוון שאנחנו עדין נשואים ברומניה\אירופה.

לאחר בירור מעמיק שלי ושלה מול ביהמ"ש הרומני - כדי לאכוף פס"ד חוץ ברומניה במקרה זה - אכיפת פס"ד ישראלי ברומניה :  עליו להיות חלוט.  מכיוון ששנינו תומכים בפסיקה ומדובר היה בנישואים קצרים, אין דרישות,חלוקת רכוש או טענות של מי מאיתנו ולכן אין ברצוננו לערער. העניין הוא שברומניה אנו נדרשים להציג את הפס"ד ושיהיה כתוב בו\חתום בדרך כלשהי  משהו בסגנון: "פס"ד זה הינו סופי\חלוט ובלתי ניתן לערעור". אציין כי בפסק הדין הישראלי אין פירוט של תקנות הערעור\קביעת זמן וספירת שעון חול להתנגדויות בקשות או ערעורים.

לכן, פניתי למענה הטלפוני של הרשות השופטת פעם ראשונה שם נאמר לי כי הם אינם יודעים מה נהוג, בפעם נוספת שהתקשרתי ושאלתי מה קציבת הזמן להפיכתו לחלוט,אפשר לקבל את זה כתוב על הפס"ד וכו...? בהתחלה לא ידעו לתת תשובות. המשכתי  וניסיתי לשאול שאלות מדויקות יותר עד שהתיאשו ואמרו כי "אין באמת חותמת כלשהי שהמזכירות מלבישה כאשר הפס"ד הופך חלוט" "מוטב שתפנה לשופטת ותשאל אותה" .

בנתיים חקרתי וקראתי באינטנרט שבעיניני משפחה היתן לערער למחוזי בטווח של עד 45 ימים ממתן הפסיקה. אחרת תוך  45 יום מהגילוי לצדדים הוא הופך לחלוט(נפלא) באופן אוטומטי אם אף אחד מהצדדים לא יערער.

אין בעיה, תוך 45 ימים הוא אוטמטית הופך לחלוט -אך העניין הוא שאני צריך את זה בכתב ומן הראוי כתוב ע"י השופטת או המזכירות או כל גורם רשמי אחר של ביהמ"ש על העתק של פסק הדין(כמובן אח"כ תרגום נוטריוני ואפוסטיל).

אני מתאר לעצמי שאני לא הראשון שמבקש לאכוף פס"ד ישראלי בחו"ל - מוזר מאד שאני לא מצליח לקבל נתונים חד משמעיים כתובים ממערכת המשפט או לפחות  את החוק עצמו כתוב  ממקור כלשהו שכך לפחות אוכל להצדיק ולהוכיח לביהמ"ש הרומני מדוע הפס"ד הפך לסופי.... רק בדפים שיווקיים ואתרים של עו"דים מצאתי התיחסות שתוך 45 ימים פס"ד הופך חלוט אך לא מצאתי את המשפט הזה מופיע בתקנון ביהמ"ש לענייני משפחה או בחוק ביהמ"ש לענייני משפחה. 

מן הסתם מכיוון שהעניין הקטן נותר לא ברור ולא פתור החלטתי לפנות גם לשופטת בבקשה לפס"ד חלוט לצורך אכיפתו ברומניה:
ההחלטה אומרת: " לא ברורה הבקשה, לתשומת לב התובע פס"ד הופך לחלוט באופן אוטומטי בחלוף המועד להגשת ערעור על פסק הדין ואין צורך בנקיטת פעולה ספיציפית" 
כלומר היא לא ענתה על מהות הבקשה או לא הסבירה מה כן עליי לעשות..אוטומטי זה טוב אבל לא עוזר לי... כי התוצאה היא שגם אם אחכה 46 ימים ואבקש ממזכירות ביהמ"ש העתק עם חותמת נאמן למקור עדין אין לי אסמכתא  כתובה בפשטות "שפסק דין זה חלוט גמור ובלתי ניתן לערעור" - שזה כל מה שאני וביהמ"ש הרומני צריך. השופט הרומני לא אמור לנחש\לדעת שבישראל פס"ד לענייני משפחה הופך חלוט תוך 45 יום אם אין ערעורים, הוא לפחות יצטרך את זה כתוב ועדיף בפס"ד עצמו...

אז לפחות אם לא אשיג חותמת כזו כתובה בקונסטלציה כזו או אחרת חשבתי  שאולי כדי ליצור הרמטיות ורמת ודאות גבוהה יותר כדאי שאגיש ברומניה את פסק הדין איך שהוא בתוספת החוק הישראלי(ואתרגם לרומנית) שבו כתובה ההגדרה ל"חליטה"  כדי להימנע מסחבת או אי כיבוד פס"ד שם. 

יתכן ואתה יודע היכן ואיך אפשר להשיג את התקנה\חקיקה בדבר ערעורים על פסקי דין של ביהמ"ש לענייני משפחה (אם זה בכלל באמת כתוב רשמית איפשהו) כתובה ולא מתוך פורומים ואתרי עורכי דין? אולי אני לא בכיוון ויש משהו אחר שכדאי לעשות?

תודה מראש

לצפיה ב-'?'
?
20/08/2017 | 23:41
9
?
לצפיה ב-'אכיפת פסק דין ישראלי בחו״ל'
אכיפת פסק דין ישראלי בחו״ל
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 02:26
1
379
תקנה 359א לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ״ד - 1984 קובעת שהחלטה של בית משפט ישראלי שהזוכה מבקש לאוכפה במדינה זרה, רשאי רשם בית המשפט לתת אישור שהיא אינה ניתנת עוד לערעור וכי הינה סופית וניתן לאוכפה בישראל לפי בקשת הזוכה. 
התקנה קובעת בנוסף שכדי לקבל אישור כזה יש להגיש בקשה בכתב ולצרף אליה אם לא הוגש ערעור על ההחלטה, אישור של מזכירות בית המשפט שלא הוגש ערעור על ההחלטה עד לתום המועד בו ניתן היה לערער עליה. 
לצפיה ב-'"ניתן לאוכפה בישראל"?'
"ניתן לאוכפה בישראל"?
28/08/2017 | 19:38
5
ואת זה למעשה לתרגם ולשלוח לרומניה יחד עם הפס"ד עצמו נכון?

החלק החשוב זה שלא ניתן לערעור.
לצפיה ב-'תשלום מדור'
תשלום מדור
17/08/2017 | 17:43
3
103
שלום רב. ואודה לעזרת המומחים
שאלתי היא האם אני אמור להפחית ואם כן בכמה אחוז מתשלומי המדור במצב שאישתי מקבלת קצבת נכות קבועה (לכל החיים) מביטוח לאומי וכן היא פטורה מתשלומי ארנונה ומים.
תודה
לצפיה ב-'הפחתת תשלומי מדור'
הפחתת תשלומי מדור
( לעמוד שלי בתפוז )
17/08/2017 | 18:00
2
74
שלום רב, 
לא כתבת בשאלתך האם אתה משלם רק דמי מדור או גם אחזקת מדור (השתתפות בתשלומי חשבונות הבית). לגבי המדור עצמו - דמי שכירות שגרושתך משלמת או משכנתא, זה לא אמור לפחות בגלל קצבת הנכות שלה. כמו כן, לא ציינת האם דמי המדור נקבעו בפסק דין או בהסכם ואם בהסכם אז מה כתוב בו לעניין הפחתות עתידיות. 
בכל מקרה, ההמלצה היא לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין העוסק בתחום דיני המשפחה, כדי לקבל תשובה מדוייקת יותר. 
לצפיה ב-'עו"ד אילן תודה'
עו"ד אילן תודה
17/08/2017 | 18:21
1
45
אם אני משלם 50% מדמי השכירות עבור 3 ילדים זה לא כולל גם את "אחזקת המדור"?
שאלתי האם במצב של קבלת פטור מארנונה אני לא יכול להפחית מה50% האלה..
תודה

לצפיה ב-'דמי מדור'
דמי מדור
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2017 | 14:59
42
אם אתה משלם רק חלק מדמי השכירות ולא חלק מחשבונות הבית, כגון ארנונה וכד׳, אז ברור שאתה לא יכול להפחית מהתשלום הזה סכום בגין הנחה שהיא קיבלה בארנונה. 
לצפיה ב-'התחלת הליך הגירושין'
התחלת הליך הגירושין
15/08/2017 | 23:46
19
277
שלום לכולם
לא מאמינה שאני בפורום שזו הכותרת שלו, אך אחרי הרבה מחשבות וצער רב הגעתי להחלטה שמתגרשים. 
לשמחתי, בעלי הוריד את הטבעת ובשיחה החלטנו שזה תהליך ששנינו רוצים בו.

אני בת 30 נשואה כמעט 3 שנים ויש לנו ילד מדהים בן 9 חודשים. 

אני מתגרשת על רקע בעיות מין קשות ובעיות התנהגות של בעלי. אנחנו שוכבים פעם בחודשיים אפילו שלושה ולאחרונה, כל ההריון + 4 חודשים אחריו (משמע שנה וקצת) לא שכבנו כלל כי טען בהריון שחושש לפגוע בילד ואחכ חזרנו לבעיות הצין מהעבר שהוא לא יוזם ולא מראה כל דרך להגיע למגע מיני או מגע בסיסי בין זוג נשוי. 

בעיות המיניות הן 100%שלו אני שואלת כל פעם למה לא שוכבים ולמה מתרחק ולמה בורח מלשכב ותמיד כבר 3 שנים מקבלת תירוצים והאשמות בלתי פוסקות שאני האשמה . פעם זה כי אני אחרי עבודה ומסריחה פעם זה כי אני לא יוזמת ופעם זה כי תקופה לחוצה ופעם זה כי ..... הקיצר תמיד הוא בסדר ואני לא. 
בנוסף היינו בטיפול זוגי שהתחננתי שנפתור את בעיית הסקס ולא הצלחנו כי גם שם תירץ ומרח ואמר שאני מסרסת ושאני ואני ואני במקום להודות שישלו בעיה.
בנוסף, לבעלי יש בעיה חמורה של ocd שאינו מודה בה והיא גם מובילה לזה שלא שוכבים כי נגעל . הוא חולה נקיון אובססיבי לכביסות ולסידור הקלסרים בחוצצים . יכול לשבת שעות עד 4 בבוקר במחשב בלהדפיס דברים או לסדר את המחסן. הוא עם בעית מעי רגיז שמביאה אותו לשבת כל יום שעתיים וחצי שלוש בשירותים ובנוסף, הוא מפוטר כבר פעם 5 מעבודה כי כולם חראות כולם טיפשים כולם צריכים ללמוד ממנו כולם לא בסדר ורק הוא מושלם. הוא רב עם כל דבר שזז כולל חברים שלו , בעל הבית המקסים שלנו, או אפילו עם המנהלים במקומות שמתנדב בהם.

תוסיפו לכל זה שהוא מלא לא בבית גם כשמובטל כי בסידורים בקניות מתנדב ואני..

אני לבד בבית כבר שנים בזוגיות הזו .
חשוב לציין שיש בו גם דברים טובים והוא אדם טוב בסך הכל אבל אני בטוחה שהוא חולה וכל עוד לא מבחין בכך ומאשים אותי בהכל ...הזוגיות שווה לפח. 

ועכשיו לעניננו ;)
#הוא אבא טןב והילד מת עליו ואין לי שום כוונה להפריד ביניהם.
#החלטנו שהולכים כמה שיותר יפה ובטוב בשביל הילד ולכן נלך למגשרת .
#המליצו לי ללכת למגשרת דרך נעמת 
#אין לנו רכוש רב במשותף. גרים בדירה שכורה , יש אגח שאותו ניתן לפתוח ולפצות חצי חצי וקצת רכוש בבית שאפשר בקלות לחלק. 

והנה השאלות שלי:
1. האם דרך נעמת זה רציני ומקצועי כמו מגשר עורך דין פרטי?

2. האם אני יכולה להכניס בהסכם שאני לא נוגעת בבית שהוא שלו ומשכיר לדירים, ובתמורה כל קרנות ההשתלמות שלי והפנסיות הן שלי ואין לו שקל מהם (הרי מפוטר מ5 עבודוץ בשנתיים האחרונות לא עבד יציב ולא צבר כלום )

3. האם אני יכולה להכניס בחוזה שכיוון שהוא נגעל ולא מחליף לו חיטולים כי זה עושה לו בחילות , וכיוון שהילד עד גיל 3/4 לא נגמל מטיטולים, הוא לא יקח אותו לישון אצלו אלא כל הסדרי הראיה יהיו שלוקח ומחזיר אותו אל ביתי אלי ורק בשבת שניה לוקח לסופש (אצל ההורים שיעזרו לו )

4. אילו דגשים חשוב וקריטי שיופיעו בהסכם גירושין שחשוב שאשים להן לב עכשיו שקשורים לילד בעוד שנים.

תודה לכולם על המענה והסבלנות לקרוא ;)
לצפיה ב-'סליחה על השאלה -'
סליחה על השאלה -
16/08/2017 | 09:51
9
188
למה התחתנת איתו?
את מתארת בעיות שהן לא רק מהותיות, אלא גם בולטות וכאלה שאפשר לעלות עליהן בקלות (בעיקר אם גרתם יחד, שזה לדעתי הכרחי לפני חתונה).

לצפיה ב-'לי נשמע שכדאי להתייעץ עם פסיכולוגית לפני התחלת התהליך'
לי נשמע שכדאי להתייעץ עם פסיכולוגית לפני התחלת התהליך
16/08/2017 | 10:30
1
141
אני לא מציעה לה להתייעץ בתשלום - יש אחת כזו בפורום בתפוז: הפסיכולוגית

לצפיה ב-'מדוע רואה צורך בה?'
מדוע רואה צורך בה?
16/08/2017 | 11:13
74
לצפיה ב-'שאלה במקום'
שאלה במקום
16/08/2017 | 11:12
6
145
א. הוא הציע לי נישואין שבוע לפני שעברנו לגור ביחד. לצערי כמו מפגרת מאוהבת לא ראיתי בחשיבות המגורים יחדיו והתחתנו תוך 3חודשים. 

מעבר חזה חשוב לצין שכן היתה אהבה והוא אדם טוב. מפהק במתנות מפהק בטיולים מכין אוכל עושה כביסה ודואג לשלום הבית.
בהתחלה זה מעוור וגורם לך להתעלם מהבעיות האמיתיות .
וגם אני כאשת חינוך שמאמינה ביכולתו של כל אדם להשתנות, תמיד האמהתי שיהיהבסדר שהוא יבין שהוא ישתנה שהוא יעשה מאמצים .

גכל שעברו הימים הבנתי שהבעיה חמורה מאוד והאדם רואה את עצמו בלבד ולא מצליח להוריד ראש ולהודות שאינו בסדר. 
לצפיה ב-'אנשים לא באמת משתנים'
אנשים לא באמת משתנים
19/08/2017 | 09:43
5
95
לא במהות.
יכולים לשנות התנהגויות מסויימות, לגדל קליפה חיצונית שתפקידה לתקשר עם העולם בצורה מסויימת, אבל הגרעין נשאר אותו דבר, וגם יוצא החוצה ובא לידי ביטוי מפעם לפעם.

בכל מקרה, שינוי כלשהו יכול להתחיל רק אם המועמד לשינוי רוצה בכלל להשתנות, ובמקרה של בעלך זה לא קרה. הוא בכלל לא חשב שהוא רוצה או צריך להשתנות.

אני מציעה לך להבא לא לעשות צעדים משמעותיים על סמך "יהיה בסדר".
זה צריך להיות בסדר לפני שאת מתחתנת, ולאורך זמן.

מאחלת לך הרבה הצלחה! :)

לצפיה ב-'אנשים בהחלט משתנים'
אנשים בהחלט משתנים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2017 | 12:52
4
86
שרית שלום, 

אני בהחלט מסכים עם החלק השני של מה שכתבת - לא לעשות צעדים משמעותיים על סמך "יהיה בסדר" וכו', אבל לא מסכים עם החלק השני ואפרט. 

זה לא נושא משפטי, אבל אני שם לרגע בצד את כובעי כעורך דין וחובש את כובעי המקצועי האחר כיועץ משפחתי, מאמן ומנחה סדנאות - ובהיותי כזה אני חייב לומר שאני לא מסכים איתך לגבי החלק הראשון של מה שכתבת. אנשים בהחלט משתנים ובראייתי כל ההתנהגות האנושית היא נלמדת ונרכשת (חוץ ממעט מאוד דברים שקשורים לאינסטינקטים ביולוגיים). לאנשים יש דפוסי התנהגות שהתקבעו ובגלל שההתנגות שהתקבעה חוזרת על עצמה, זה נראה כמו "תכונות" או "אופי". העניין הוא שאם זה נלמד והוטמע ע"י תרגול חוזר ונשנה משך שנים, אפשר גם ללמוד אחרת. 
אבל - וזה אבל חשוב  מאוד. אנשים יכולים להשתנות רק אם מתקיימים כמה תנאים: ראשית, הם משתנים מעצמם - אף אחד לא יכול לגרום לאף אחד אחר להשתנות. אדם משתנה רק אם הוא רוצה להשתנות. שנית, תהליך של שינוי דפוסים שהתקבעו משך שנים רבות הוא הדרגתי, יש בו נסיגות והוא מצריך מחוייבות ונחישות של האדם שרוצה להשתנות. כלומר לא מספיק לרצות, צריך גם להיות מחוייב ונחוש, שזה אומר מוכן לעשות כל מה שנדרש כדי שזה יצליח. 

ראיתי אנשים שעברו מהפך של ממש ושינוי את דפוסי הפעולה וההתנהגות שלהם מהקצה אל הקצה. בתור מי שעוסק בין היתר בהעצמת אנשים ובתהליכי צמיחה והתפתחות אנושיים, אני לא מאמין בתפיסות כגון "אופי", "אישיות", "תכונות" וכו', ואני גם לא חושב שיש "גרעין שנשאר תמיד אותו דבר". זה בהחלט יכול להראות כך, לפעמים, אך הניסיון מראה אחרת. 

לצפיה ב-'וואו. ככה אתה מדסמס את מאגר הגנים שקיבלתי בעמל רב?'
וואו. ככה אתה מדסמס את מאגר הגנים שקיבלתי בעמל רב?
23/08/2017 | 08:51
3
54
טוב נו, לא בעמל רב. בסה"כ בירושה... :)

מה שאתה כותב נראה לי די קיצוני. כל ההתנהגות האנושית היא נלמדת ונרכשת?
ילדים קטנים שעדיין לא התקבעו על דפוסי פעולה הם כן שונים אחד מהשני, למשל.
גם כאלה שגדלו באותו בית, עם אותם הורים, אותו חינוך, באותו גן ילדים ובאותם מעגלים חברתיים.

ראית אנשים שמשנים דפוסי פעולה, וזה בדיוק העניין, שמדובר בדפוסי פעולה חיצוניים שלא בהכרח מעידים על שינוי מהותי ומושלם.
אני מניחה שעם חלק גדול מהאנשים שהשתנו לא גרת באותו בית וחלקת חיים משותפים על כל המשתמע לאורך זמן, או היית איתם באינטראקציה צפופה משותפת אחרת כלשהי.
אתה לא בהכרח יודע מה יצא מהם במצבים שונים, בעיתות ומצבי לחץ ומצוקה (בעיקר אחרי סיום תקופת הטיפול), או אפילו בסתם זמנים של שיגרה מעיקה.
עד כמה הם החליקו חזרה לדפוסים הקודמים שלהם בזמנים כאלו, כמה זמן החזיק מעמד הטיפול אחרי שהסתיים ומהו אחוז המשתנים לאורך זמן.

אני לא אומרת שלא כדאי לנסות להשתנות. שווה בהחלט לנסות, רק שכדאי להגיע עם ציפיות ריאליות.
אה, ובטח לא לחשוב שטיפול זה חלק מההכנות לחתונה (לא אמרתי שזה מה שאתה חושב), כמו בוטוקס או משהו -  באים, מזריקים והופ! קיבלנו את הבעל המושלם, בלי קמטים באישיות ואופי חדש ומתוח.

לצפיה ב-'בסך הכל מביע את דעתי'
בסך הכל מביע את דעתי
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2017 | 13:46
2
41
שלום שרית, 

היות ואנחנו מדברים על תיאוריות ודעות, ולא על עובדות, אין טעם בויכוח מה נכון ומה לא נכון. מצאתי לנכון רק להביע את דעתי. אני מודע לכך שיש גם דעה הפוכה כמובן. מנסיוני, הדעה שהבעתי משרתת יותר את אלו שמחזיקים בה מאשר הדעה ההפוכה, אבל כמובן שכל אחד זכאי לדעתו וקטונתי מלהחליט עבור אחרים מה טוב עבורם. 
לצפיה ב-'בדיוק חשבתי על זה שהפוסט שלי '
בדיוק חשבתי על זה שהפוסט שלי
23/08/2017 | 13:58
1
41
נראה קצת כמו מתקפה והתנפלות.

אני מתנצלת, לא זאת הייתה הכוונה 
לצפיה ב-'זה בסדר :) '
זה בסדר :)
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 02:02
10
לצפיה ב-'שמעתי הרבה תלונות על הגישור דרך נעמת'
שמעתי הרבה תלונות על הגישור דרך נעמת
16/08/2017 | 15:29
4
112
בעיות שלא טופלו בהסכם והתעוררו מאוחר יותר.

לגבי חלוקת הרכוש יש חוק. אתם יכולים להחליט בינכם מי ייקח מה, כל עוד הסוף יש איזון הממון.

שאר הדברים שהעלית אפשריים.
לצפיה ב-'הכל דרך נעמת 3600 כמה בפרטי?'
הכל דרך נעמת 3600 כמה בפרטי?
16/08/2017 | 15:41
1
90
לא עורך דין לכל אחד אלא מגשר שהוא עורך דין ?
לצפיה ב-'אצל מישהו טוב לפחות פי 4. לכל מגשר תעריף משלו.'
אצל מישהו טוב לפחות פי 4. לכל מגשר תעריף משלו.
16/08/2017 | 18:19
80
השאלה כמה יעלה עו"ד בהמשך אם בעתיד תתגלה חס וחלילה בעייה שלא זכתה להתייחסות בהסכם? לא שהסכם אצל מגשר פרטי מבטיח שקט נפשי. פשוט שמעתי על כמה וכמה מקרים של זוגות שהתכסחו על דברים שהיו אמורים להיות מכוסים בהסכם ולא היו.
לצפיה ב-'בעלי היה בגישור עם אשתו הראשונה שעלה פי 5'
בעלי היה בגישור עם אשתו הראשונה שעלה פי 5
17/08/2017 | 17:56
1
93
ועדיין שניהם עם תלונות שלא טיפלה בהכל. לדוגמא היא לא הגיעה להסכם בינהם על מצב שלילדים יש פתאום הוצאות רפואיות גבוהות שהקופה לא משלמת. הנושא לא ננגע, וכשנוצר צורך אז התחילו ריבים גדולים על מי משלם. יכול להיות שאי אפשר לחזות את כל האפשריות.
אני מאמינה שגם בנעמת יש כאלה יותר מנוסים שיטפלו יותר טוב בדברים.  
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שגם אני שמעתי'
זה בדיוק מה שגם אני שמעתי
17/08/2017 | 19:28
26
לצפיה ב-'איך לבחור מגשר ולהתנהל בהליך הגישור'
איך לבחור מגשר ולהתנהל בהליך הגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
17/08/2017 | 17:54
2
68
לשואלת שלום רב, 
ראשית, אני מבין לגמרי לליבך בתיאור התחושה המוזרה שלך לכתוב בכלל בפורום שעוסק בגירושין. נתת תיאור מפורט של הסיבות שהביאו אותך לגירושין ואם זה מנחם אותך במשהו, אני יכול לומר לך מנסיוני שיש נשים רבות במצבך שמרגישות אותו הדבר, כך שאת לא לבד. 
שנית, ראויה לציון היכולת שלך לראות את המורכבות של התמונה ולהכיר גם בדברים הרעים וגם בדברים הטובים ומעל לכול, הנכונות שלך לבצע את תהליך הגירושין בהסכמה ובשיתוף פעולה - כך נכון וכך ראוי. 
לשאלותייך: 
1. לגבי נעמת - כתבו כאן את מה שכתבו. אני אענה בעקיפין: זה דומה להבדל בין ללכת לרופא פרטי שקיבלת עליו המלצות לבין ללכת לרופא בקופת חולים. יש בקופת חולים רופאים מצויינים ויש שם גם אחרים שממש לא. הבעיה שאת לא תמיד יודעת על מי את נופלת. בעניין הגירושין אני ממליץ לא להסתכל דרך הגרוש ולא לנסות לחסוך. איכות הגישור והסכם הגירושין יקבעו את איכות חייך משך שנים רבות קדימה וכדאי שזה יבוצע בידי איש מקצוע טוב ומיומן. 
2. באופן עקרוני, כמעט כל דבר שאתם מסכימים עליו, ניתן לקבוע בהסכם. כך לגבי חלוקת הנכסים, כך לגבי זמני השהות של הילד בין שניכם או בכל נושא אחר. 
3. מומלץ לך בחום רב לפנות לעורך דין שעוסק בתחום דיני המשפחה כדי לקבל ייעוץ משפטי לגבי זכויותייך, גם כדי לדעת מה סביר לקבוע בהסכם ומה לא, וגם כדי שילווה אותך במהלך תהליך הגישור, ייעץ לך איך להתנהל בו ובהנחה ותגיעו להסכם, שיוכל לבדוק את טיוטת ההסכם ולראות שהיא מנוסחת כמו שצריך ומגינה על זכויותייך. 
בהצלחה! 
לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה'
תודה ועוד שאלה
18/08/2017 | 12:50
1
50
תודה על המענה המפורט.
אשמח לדעת כשאתה ואחרים אומרים כדי לך לקחת עוד מטעמך הכוונה לא למגשר שהוא של 2 בני הזוג, אלא למישהו שהוא רק שלי שמלווה אותי בנוסף לתהליך הגישור שיבוצע בנפרד אצל מישהי אחרת?
לצפיה ב-'נכון, בדיוק כך'
נכון, בדיוק כך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2017 | 14:58
22
לצפיה ב-'משהו קטן בקשר למה שאמרת ללא קשר לגירושין'
משהו קטן בקשר למה שאמרת ללא קשר לגירושין
19/08/2017 | 16:11
65
אין שום סיבה שילד יהיה עם חיתולים בגיל 3/4 . 
ניתן בקלות לגמול ילדים מחיתולים בגילאים 1.5-2.
ואני לא מדבר על אסכולות שאינן מגדלות ילדים עם חיתולים בכלל, או גומלות בגיל חצי. שנה. אני מדבר על ההורים והילדים ה"רגילים". 

לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 16:06
7

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'ניסיון'
ניסיון
14/08/2017 | 15:22
73
הי 
לצפיה ב-'אקטואר'
אקטואר
10/08/2017 | 15:57
1
70
במסגרת הסכם הגירושין חישבתי את הדלתא של זכויות הפנסיה שלי ושל גרושתי לעתיד.

לצורך הדוגמא:
בפנסיה שלי צברתי - 100000
פנסיה שלה - 50000

יוצא שאני צריך להעביר לה מהפנסיה שלי - 50k/2 = 25k

שנינו כמובן מסכימים על הסכום והנ"ל יירשם במסגרת ההסכם,

שאלה:
האם ביהמ"ש מחייב חוות דעת אקטואר לנושא או מספיקה ההסכמה, ההסכם והמסמכים הרלוונטים ?

תודה
לצפיה ב-'חלוקת חסכון פנסיוני'
חלוקת חסכון פנסיוני
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 20:11
54
בית המשפט לא מחייב אקטואר, אבל כדאי לכם לשקול בחיוב להסתייע בו בכל מקרה. לא בטוח שהחישוב שלכם נכון או שלקחתם בחשבון את השלכות המס שקיימות לפעמים בהפעלת המנגנון שבחוק חלוקת חסכון פנסיוני ואת החלופות לחוק. 
לצפיה ב-'תשלום מדור'
תשלום מדור
10/08/2017 | 12:51
5
127
כמה נהוג להפחית מתשלום המדור כאשר נכנס להתגורר בדירה בן זוג של גרושתי
תודה
לצפיה ב-'לא נהוג להפחית'
לא נהוג להפחית
10/08/2017 | 13:07
78
אלא אם צויין אחרת בהסכם בינכם
לצפיה ב-'מחצית'
מחצית
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 20:09
2
32
לצפיה ב-'אילן תודה '
אילן תודה
10/08/2017 | 22:28
1
73
כוונתך שמקובל להפחית חצי מהתשלום במצב הנדון?
לצפיה ב-'נכון'
נכון
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2017 | 00:50
15
לצפיה ב-'נהוג להפחית חצי'
נהוג להפחית חצי
11/08/2017 | 09:48
28
לצפיה ב-'נושא חלוקת כספי פנסייה'
נושא חלוקת כספי פנסייה
09/08/2017 | 22:39
2
94
שלום רב ואודה לעזרתכם
כמובן שכספי פנסייה שנצברו עד הגירושין צריכים להתחלק.
שאלתי האם אני צריך לשלם את החצי המגיע לגרושתי במועד הגירושין או שפשוט מעבירים את החצי שנצבר עד כה על שמה בקופת ביטוח הפנסייה.
כמובן שהכספים אינם נזילים היום ויתחילו להיות משולמים ככספי פנסייה בעוד 20 שנים.
תודה לתגובתכם..
לצפיה ב-'חלוקת חסכון פנסיוני'
חלוקת חסכון פנסיוני
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 20:16
1
81
שלום רב, 

קיים חוק חדש יחסית בנושא שקובע שהחסכון שעליך להעביר חצי מההפרש לטובתך בין הסכומים שנצברו בתקופת השיתוף לטובת כל אחד מכם, לחשבון פנסיוני חדש על שם אשתך, כך שבגיל פרישה הפנסיה שלכם תהיה זהה. היתרון בחוק הזה הוא שאתה לא מוציא כסף מהכיס עכשיו. החסרון הוא שלפעמים יש לו השלכות מס וזה מצריך חוות דעת של אקטואר כדי לאזן את הזכויות בצורה נכונה ומדוייקת. 
החוק הזה הוא לא חובה ואפשר להסכים לחלק את החסכון בדרך אחרת, כמו למשל לתת עכשיו סכום מהוון על חשבון מחצית ההפרש בין הזכויות. 
לסיכום לשאלתך, אתה לא חייב לשלם את ״החצי״ בעת הגירושין, אך יכול להיות שכדאי לך לעשות את זה. כדי לדעת, מומלץ להעזר בחוות דעת של אקטואר. 
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
10/08/2017 | 22:25
7
לצפיה ב-'קביעת שווי הדירה'
קביעת שווי הדירה
09/08/2017 | 08:15
15
792
שלום רב,

נפגשתי לפני שנה בערך עם עורך דין להניע את תהליך הגירושין. החלטתי בזמנו לחכות עם זה אבל מאז הגעתי להחלטה לא קלה בכל זאת להתגרש. עורך הדין בזמנו אמר שהכי קל והכי "בריא" למכור את הדירה שלנו ולהתחלק בכסף. אני מעדיף מסיבות אישיות לקנות את החלק של אשתי בדירה ולהמשיך לגור בה. יש לי את האמצעים לכך. מתעוררות שתי שאלות:
1. האם אשתי יכולה להתנגד ולדרוש מכירת הדירה?
2. איך קובעים את שווי הדירה? חברים שמתעסקים בנדל"ן אומרים ששמאות זה לא מדע מדוייק.
אם זה משנה, הדירה ברמת השרון, רשומה על שם שנינו ויש עליה שאריות משכנתא שמהוות פחות מ 10% מערכה. אציין גם שיש לנו 2 ילדים בני 6 ו-9. בגלל עבודתי אין לי אפשרות שהילדים ישהו אצלי זמן רב באמצע השבוע.

הסיבה שאני שואל כאן ולא חוזר לשאול את העו"ד היא מכיוון שכנראה שנלך לגישור.

תודה מראש.
לצפיה ב-'1.בהחלט יש לך זכות ראשונים לרכישת חלקה של אשתך'
1.בהחלט יש לך זכות ראשונים לרכישת חלקה של אשתך
09/08/2017 | 14:51
260
בדירה.(אני לא עו"ד!)
2.מביאים שני מתווכים שעוסקים במכירה באיזור ועוד שמאי.
לוקחים את שלושת ההצעות,עורכים ביניהן ממוצע.

כל הכבוןד שבחרתם בגישור.מקווה שתסיימו מהר ולשביעות רצונכם.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
09/08/2017 | 19:46
2
253
1. אם לה אין שום עניין בדירה לא רואה סיבה שתתנגד שתרכוש את חלקה. מצד שני, יכול להיות שגם לה יש תוכניות להישאר בדירה ואז או שתפתרו את זה בינכם או שתגיעו לבימ"ש שיקבע (מאד מקווה בשבילכם שלא תגיעו לזה).

2. קביעת ערך הדירה בכמה אמצעים. הכי מקובל זה שמאי. נכון שזה לא מדע מדוייק אבל זה הכי טוב שיש. אם אתם לא תסכימו על שמאי אז בית המשפט ימנה לכם אחד. אפשרות שניה היא להגיע להסכמה בינכם. אתם יכולים לראות מחירי עסקאות לדירות דומות בסביבתכם באתר של רשות המיסים. תעשו גוגל "מערכת מידע נדל"ן" וזה ימצא לכם. לאור עליות המחירים בשנים האחרונות, חפשו רק עסקאות מ 12 החודשים האחרונים. אפשרות שלישית שהיא קצת מפוקפקת בעיני זה מחירונים באתרים כמו יד 2 ומדל"ן. לגבי מתווכים, הצעה שעלתה פה, אני קצת סקפטי. מניסיון שלי איתם שחלקו מאד טרי מאד, מאד, יש להם נטיה להפריז מאד בשווי הדירה, מן הסתם כדי לקבל את הטיפול בדירה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'לכן כתבתי-ממוצע של השלושה.'
לכן כתבתי-ממוצע של השלושה.
10/08/2017 | 10:53
1
73
לצפיה ב-' מהנסיון שלי שמאות היא בלתי-מדוייקת להחריד,'
מהנסיון שלי שמאות היא בלתי-מדוייקת להחריד,
16/08/2017 | 08:55
138
לפעמים הערכת-חסר גדולה, לפעמים הערכת-יתר גדולה, ובהחלט קשור לגורם המזמין את השמאות.
אפשר שכל אחד מהצדדים יזמין שמאות - אבל זה רק "יסמן גבולות" ודי לא מדוייק.

הכי מדוייק זה "ללכת כמעט עד הסוף"
ללכת למתווך, שיציג את הדירה, כדי לראות מה המחיר שבו ניתן למכור את הדירה,
ובסוף - לוותר על המכירה, ולמכור מבן זוג אחד לשני לפי המחיר שבו התקבלה ההצעה הגבוהה ביותר.
יתכן גם שעם הצעה קונקרטית גבוהה - תחליט בעצמך למכור וזהו.
לצפיה ב-'פירוק שיתוף בדירה'
פירוק שיתוף בדירה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2017 | 20:52
1
216
שלום רב, 

אשתך יכולה לא להסכים למכור לך את חלקה ולדרוש שהדירה תימכר באמצעות כונס נכסים שיציע אותה למרבה במחיר. אבל - א. היא תפסיד מהמהלך הזה מכיוון שבכינוס הדירה נוטה להמכר במחיר נמוך יותר וכן הכונס גובה שכר טרחה משמעותי מה שאומר שלשניכם ישאר פחות כסף בסופו של דבר. לכן אם אתה מציע מחיר ריאלי לפי שווי השוק של הדירה, שווה לה להסכים. ב. גם אם בכל זאת היא לא תסכים והדירה תעבור לכינוס, אתה יכול להתמודד כמו כל אדם אחר בהליכי הכינוס ובהנחה ותזכה תוכל בכל זאת לקנות את זכויותיה בדירה. 
בניגוד למה שנכתב כאן קודם, אין לך ״זכות ראשונים״ לרכוש את חלקה בדירה. 
אם המכירה לא נעשית בהסכמה אלא באמצעות כונס, שווי הדירה נקבע באמצעות שמאות. אכן זה לא מדע מדוייק ויש גישות שונות לשמאים שונים, אבל זה האמצעי הטוב ביותר שיש לקביעת שווי אובייקטיבי. 
לא ברור לי מה הקשר בין זה שאתם הולכים לגישור לבין זה שאתה לא שואל את עורך הדין שלך את השאלות האלה. 
בהצלחה! 
לצפיה ב-'"זכות ריאשונים" אינה נזכרת בשום חוק אבל'
"זכות ריאשונים" אינה נזכרת בשום חוק אבל
10/08/2017 | 10:58
150
בתי משפט נוטים לתת לבן הזוג זכות זו.
אז אולי לא נזכר בחוק,אבל בהחלט מעשי.
לצפיה ב-'קביעת מחיר'
קביעת מחיר
10/08/2017 | 13:10
2
154
נהוג להביא שמאי, אבל שמאים מעריכים לפעמים ביותר.
אז האופציה הבאה בתור זה לבדוק בכמה מוכרים דירה באיזורכם על ידי יד 2 או לשאול מישהו שמכר/קנה לאחרונה או לפרסם את הדירה שלכם. המחיר שבו היתם מוכרים אותה לצד שלישי יהיה הסכום המוסכם עליכם - זה פשוט דורש קצת כאב ראש בפרסום והצגת הדירה.

רק תשים לב, שאשתך יכולה גם היא להמשיך לגור בדירה או לרכוש אותה (אפלו אם בעזרת ההורים). אז כדאי אחרי ההחלטה שנפרדים לסכם את זה ברוח יפה.
לצפיה ב-'שמאים מעריכים לפעמים ביותר אבל באותה מידה מעריכים גם בפחות'
שמאים מעריכים לפעמים ביותר אבל באותה מידה מעריכים גם בפחות
11/08/2017 | 09:47
1
108
כפי שהסברתי למטה, יש אלמנטים סוביקטייבים שמשפיעים על שווי נכס שקשה מאד לכמת אותם. ככל שדירה יותר ייחודית ומיוחדת, יותר קשה לאמוד את ערכה. מאידך גיסא, אין אמצעי טוב יותר מהערכת שמאי מנוסה ומקצועי.
אני חושב שלאמוד לבד שווי דירה עפ"י מחירים שמתפרסמים ביד 2 זה רעיון גרוע מאד. קודם כל כי זה מחיר מבוקש ולא מחיר סגירה. מעבר לכך, אנשים כותבים פרטים שגויים כמו שטח. גם אם החלטתם לנקוט בדרך פעולה זאת, לכל הפחות יש ללכת לבקר בדירות, לראות את מצבן, מצב הבניין, הסביבה, מפגעי רעש, לכלוך וכיו"ב ולבדוק איזה הנחה ניתן לקבל מהמחיר המבוקש.
לצפיה ב-'עד כה'
עד כה
15/08/2017 | 10:37
85
בכל פעם שהזמנתי שמאי לא היה קונה אחד שהיה מוכן לשם את המחיר שהוא העריך בו.
לצפיה ב-'שמאות'
שמאות
11/08/2017 | 09:35
112
גילוי נאות, אני שמאי מקרקעין.
בעיקרון שמאות מקרקעין היא כן דיסציפלינה מדוייקת. יחד עם זאת, מכל מיני סיבות, לא ניתן לחזות בדיוק את המחיר שבו נכס יימכר. הערכת השמאי הוא אומדן ממוצע מבוסס על דירות דומות. דירות בעיקר בבניינים ישנים במרכזי ערים שונות מאד אחת מהשנייה והרבה יותר קשה להשוות דירה מסויימת לאחרות. יש כל מיני גורמים סובייקטיביים כמו חלוקה פנימית, עיצוב, וכו' שיכולים להשפיע מאד (לשני הכיוונים) על מחיר המכירה הסופי. כך ששווי של נכס הוא לא רק מחיר ממוצע למ"ר.
אני ממליץ לך מאד להיעזר בשמאי מקצועי ולא לנסות לעשות שמאות לבד. גם כדי לחסוך לכם מריבות כי בינינו הסיכוי שתגיעו להסכמה נמוך כי יש לכם אינטרסים מנוגדים. סיבה נוספת שבית המשפט יכול להטיל ספק בסכום ההסכם.
דבר אחרון, מניסיון מקצועי ואישי, אישתך יכולה להתנגד שתשאר בדירה כי לילדים נראה שאתה נשארת בבית והיא מסתלקת. עד היום נתקלתי בזה רק הפוך, שהבעל מתנגד שהאשה תישאר בבית המשפחה, אבל ייתכן מאד שזה פועל גם הפוך.
לצפיה ב-'גם רוצה להתגרש, גם לקחת את הדירה מילידך ואמם'
גם רוצה להתגרש, גם לקחת את הדירה מילידך ואמם
16/08/2017 | 07:00
2
93
לצפיה ב-'חצי מהדירה היא שלו והוא רוצה לקנות את החצי השני, לא "לקחת"'
חצי מהדירה היא שלו והוא רוצה לקנות את החצי השני, לא "לקחת"
16/08/2017 | 19:02
53
לצפיה ב-'תכלס..'
תכלס..
22/08/2017 | 01:38
25
לגמרי חוצפן!
תוותר..
לצפיה ב-'אם לא היה כל כך יקר להתגרש בארץ, שיעור הגירושין היה פי כמה'
אם לא היה כל כך יקר להתגרש בארץ, שיעור הגירושין היה פי כמה
16/08/2017 | 09:48
141
עם יוקר המחייה בארץ בקושי אפשר לקיים משק בית אחד משתי משכורות. לאחר הגירושין צריך לקיים שני משקי בית ממשכורת אחת (במקרה של הגבר). הרבה זוגות נשארים יחד ואומללים לנצח בגלל שלא יכולים להתגרש. כלכלית.
לצפיה ב-'במבי bmby - שיטה לפרוק שותפות'
במבי bmby - שיטה לפרוק שותפות
16/08/2017 | 11:30
154
אני לא משפטן ואינני יודע לגבי זכויות (למעט הזכות במשפט העברי שנקראית "דינא דבר מצרא" שלשכן יש זכות ראשונים בקניית נכס הצמוד אליו. כי עבורו זה יתרון גדול יותר).
אני מקווה שתוכלו להגיע להסכמות בהבנות ובשלום.

לעצם העניין, יש שיטה בפרוק שותפויות שנקראת Buy Me or Buy You. ובקיצור במבי. הרעיון שכל צד בשותפות מציע סכום בו הוא מוכן לקנות את הנכס או למכור את הנכס. ההצעה הגבוהה ביותר זוכה.
היתרון הוא שהסכום מבטא את המצב בו השותף אדיש אם זה ימכר או שהוא יקנה ואמור לשקף מחיר הוגן לשני הצדדים.

בהצלחה
לצפיה ב-'חשבון בנק עם כספים שנצברו לפני הנישואין '
חשבון בנק עם כספים שנצברו לפני הנישואין
01/08/2017 | 15:18
67
שלום , אני נמצא בסכסוך מתמשך עם אישתי , ורציתי לדעת מה יקרה לכספים שיש לי בחשבון בנק על שמי בלבד שיש בו כספים שנצברו לפני הנישואין במקרה של גירושין ?
כמובן שזה חשבון פעיל שאליו מופקדת המשכורת שלי  ואני מתחלק עם אישתי בהוצאות הבית כל אחד מחשבונו הוא , שווה בשווה .
האם אסמכתא בנקאית על היתרה שהייתה לפני הנישואין תעזור לבסס את הסכום ששלי בלבד ? 
לצפיה ב-'פרודה'
פרודה
01/08/2017 | 23:39
3
158
שלום
צריכה בדחיפות המלצה על עו"ד יצירתי , מקצועי ואמפתי.
בבקשה רק מניסיון אישי
תודה
לצפיה ב-'איזור בארץ?ופני בבקשה בפרטי'
איזור בארץ?ופני בבקשה בפרטי
02/08/2017 | 17:30
28
לצפיה ב-'לא זה המקום'
לא זה המקום
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2017 | 17:39
69
לרונה שלום רב, 

הפורום הזה עוסק בנושאים הקשורים לגירושין. את מוזמנת להעלות כאן סוגיות איתן את מתמודדת, בין אם ברמה המשפטית ובין אם ברמה האישית. 
אך לא זה המקום לבקש המלצות על עורכי דין. מעבר לכך, שמח לשמוע שאת מחפשת מישהו שהוא גם מקצועי וגם אמפתי - זה בדיוק השילוב הנדרש בתחום הזה. 
בהצלחה. 
לצפיה ב-'עזבי שטיות לכי למהות '
עזבי שטיות לכי למהות
02/08/2017 | 18:38
72
הכל כתוב הכל ברור תפרדו יפה בלי עו"ד ובלי ליכלוך מקסימום אחד מהסיועה המשפטי 

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אילן יעקובוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו