לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1066210,662 עוקבים אודות עסקים

פורום יוגה

שלום רב לכולכם מה שהולך פה להיות בפורום, זה מה איך וכמה שתתנו לזה לקרות. כי... עם יוגה זורמים. זרימה היא תהליך הוליסטי טבעי ובריא של בריאה. וכך גם יוגה. הטבע בורא את עצמו כל הזמן מחדש ונמצא כל הזמן בהשתנות מתמדת. ואנחנו- המיקרוקוסמוס של הטבע וחלק בלתי נפרד ממנו- נמצאים כמוהו באותה השתנות תמידית.למעשה עם כל נשימה שלנו אנחנו משתנים ונולדים מחדש. ולכן, כשאת- אתה- אתֶם מרגישים מודעים וחווים את התחושה הזאת אתם זורמים איתה ובתוכה, וכשאתם מתאחדים איתה, אז, אתם פשוט זה בתוך זה. אז זה קורה- לך, לך ולכם. אין פירוד- הכל איחוד. הכל אחד. וזה לב העניין. ולהיות בתוך מצב כזה- זו יוגה. יוגה פירושה: חבירה- התמזגות או איחוד. איחוד עם של מה עם מה? איחוד שלך עם המהות שלך. המהות האלוהית שלך. שלָך. שלכֶם. ולהמחשת מהות זו הנה ציטוטים משני יוגים גדולים מהמאה ה-20: "כל יצור חי משתוקק לאושר ואינו חפץ בסבל ומאחר שבכל יצור קיימת אהבה מירבית לעצמו ומאחר שרק אושר הנו הגורם לאהבה שלמה וטהורה עלינו להכיר ולדעת את עצמנו כדי לרכוש אושר זה." שרי באגאוואן ראמאנה מהרישי" "חיה באהבה. נשום באהבה. שיר באהבה. אכול באהבה. שתה באהבה. דבר באהבה. התפלל באהבה. מדוט באהבה. חשוב באהבה. נוע באהבה. מות באהבה.טהר את מחשבותיך דיבורך ומעשיך באש האהבה. טבול ורחץ באוקיינוס הקדוש של האהבה. קח את דבר האהבה והפוך להתגשמות האהבה." "שרי סוואמי שיוואננדה" יוגה מראה לנו את הדרך... אז בואו ונזרום אתה ביחד. זאת ההתחלה. אין פה סוף. אתם כולכם מוזמנים להמשיך אותה. להפרות אותה. לדסקס אותה ואיתה. להעיר, להאיר ולהעשיר אותה בנוכחות שלכם בהבנות שלכם ובתובנות שלכם. כל הזמן. כל הזמן בהשתנות מתמדת. מי אני? אני תלמיד יוגה. תלמיד של החיים. כל החיים. ומורה ליוגה קלסית אוריגינלית. המלמד האת`הא וראג'ה יוגה דרך עקרונותיה הפשוטים והאוניברסליים: הרפיה נכונה. עבודה נכונה של ועם הגוף. נשימה נכונה. תזונה נכונה. חשיבה חיובית, דמיון מודרך ומדיטציה. והערה חשובה לסיום: הרבה פוסטים שלי נכתבים כאן בפורום- מטעמי הנוחיות- בשם זכר. אך הכוונה מיועדת, כמובן, גם לנשים. ובכלל, בפורום זה אין ולא תתקיים שום אפליה לשום מיו, מגדר. גזע. צבע, ודעה. וזה חל על כולם. ללא יוצא מן הכלל. שלכם בברכה ואהבה יוגי בר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יוגה

שלום רב לכולכם מה שהולך פה להיות בפורום, זה מה איך וכמה שתתנו לזה לקרות. כי... עם יוגה זורמים. זרימה היא תהליך הוליסטי טבעי ובריא של בריאה. וכך גם יוגה. הטבע בורא את עצמו כל הזמן מחדש ונמצא כל הזמן בהשתנות מתמדת. ואנחנו- המיקרוקוסמוס של הטבע וחלק בלתי נפרד ממנו- נמצאים כמוהו באותה השתנות תמידית.למעשה עם כל נשימה שלנו אנחנו משתנים ונולדים מחדש. ולכן, כשאת- אתה- אתֶם מרגישים מודעים וחווים את התחושה הזאת אתם זורמים איתה ובתוכה, וכשאתם מתאחדים איתה, אז, אתם פשוט זה בתוך זה. אז זה קורה- לך, לך ולכם. אין פירוד- הכל איחוד. הכל אחד. וזה לב העניין. ולהיות בתוך מצב כזה- זו יוגה. יוגה פירושה: חבירה- התמזגות או איחוד. איחוד עם של מה עם מה? איחוד שלך עם המהות שלך. המהות האלוהית שלך. שלָך. שלכֶם. ולהמחשת מהות זו הנה ציטוטים משני יוגים גדולים מהמאה ה-20: "כל יצור חי משתוקק לאושר ואינו חפץ בסבל ומאחר שבכל יצור קיימת אהבה מירבית לעצמו ומאחר שרק אושר הנו הגורם לאהבה שלמה וטהורה עלינו להכיר ולדעת את עצמנו כדי לרכוש אושר זה." שרי באגאוואן ראמאנה מהרישי" "חיה באהבה. נשום באהבה. שיר באהבה. אכול באהבה. שתה באהבה. דבר באהבה. התפלל באהבה. מדוט באהבה. חשוב באהבה. נוע באהבה. מות באהבה.טהר את מחשבותיך דיבורך ומעשיך באש האהבה. טבול ורחץ באוקיינוס הקדוש של האהבה. קח את דבר האהבה והפוך להתגשמות האהבה." "שרי סוואמי שיוואננדה" יוגה מראה לנו את הדרך... אז בואו ונזרום אתה ביחד. זאת ההתחלה. אין פה סוף. אתם כולכם מוזמנים להמשיך אותה. להפרות אותה. לדסקס אותה ואיתה. להעיר, להאיר ולהעשיר אותה בנוכחות שלכם בהבנות שלכם ובתובנות שלכם. כל הזמן. כל הזמן בהשתנות מתמדת. מי אני? אני תלמיד יוגה. תלמיד של החיים. כל החיים. ומורה ליוגה קלסית אוריגינלית. המלמד האת`הא וראג'ה יוגה דרך עקרונותיה הפשוטים והאוניברסליים: הרפיה נכונה. עבודה נכונה של ועם הגוף. נשימה נכונה. תזונה נכונה. חשיבה חיובית, דמיון מודרך ומדיטציה. והערה חשובה לסיום: הרבה פוסטים שלי נכתבים כאן בפורום- מטעמי הנוחיות- בשם זכר. אך הכוונה מיועדת, כמובן, גם לנשים. ובכלל, בפורום זה אין ולא תתקיים שום אפליה לשום מיו, מגדר. גזע. צבע, ודעה. וזה חל על כולם. ללא יוצא מן הכלל. שלכם בברכה ואהבה יוגי בר

לצפיה ב-'זוכים בפינוקים לקטנטנים ב'
זוכים בפינוקים לקטנטנים ב
09/02/2012 | 18:19
מה תנאי הפנסיה למורים? מה עושים כשלא רוצים לחזור משנת שבתון? תוך כמה זמן ניתן לקבל קביעות?
זה הזמן לקבל תשובות לשאלות אלו!
עירית זהבי-בעלת משרד ייעוץ, תתארח היום בין השעות 19:00 -21:00 בפורום מורים ותענה על שאלות בנושא פנסיה, שנות שבתון, רכיבי שכר וזכויות בעבודה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

מה הערך התזונתי של מוצרי חלב? מה הסיפור האמיתי שעומד מאחורי שוקולד עם קרם חלב? ואיך בכלל שף ורופא יכולים להשתלב ביחד?
השף הרופא- ד"ר רני פולק יתארח היום בין 20:00 -22:00 בפורום בישול לילדים ויענה על שאלות בנושא בישול לילדים עם מוצרי חלב: טיפים טעימים, מתכונים יצירתיים ובריאים ועוד.

במה משתמשים קודם – מי פנים או קרם לחות?  איך יודעים לבחור את מוצרי הטיפוח המתאימים לנו ביותר מהמגוון העצום הקיים בשוק? מה עושים כשצצים הקמטים הראשנים? איך מחזירים את החיוניות לעור הפנים לאחר יום עבודה מפרך וטיפול בילדים?
מראה רענן ומטופח מסייע לנו לשדר החוצה תדמית חיובית. אז איך עושים את זה נכון?
פורום הורות מאוחרת מארח את גילה, יועצת יופי וטיפוח, אשר תשיב על שאלות בנושא טיפוח לאמהות ובכלל ביום שבת ה-11/2 בין השעות 10:00- 16:00

התינוק שלכם בוכה? אחרי שוידאתן שלא מדובר בחיתול מלוכלך או רעב, מה אתן עושות בשביל להרגיעו? פוצחות בריקוד? משתמשות בשלל פרצופים הזויים  שלא ידעתם שיש לכן את היכולת להוציא אותם מעצמכן?
זה הזמן להיכנס לפורום הריון ולידה - תמיכה, ולספר לנו על הדרכים הכי משעשעות בהן הרגעתן את הקטנצ'יק שלכן כשבכה..
הגולשות שיכתבו את הסיפורים המשעשעים ביותר יזכו בפחיות סימילאק ג'נטל ושלל מוצרים מפנקים לקטנטנים

קונדוליסה רייס היא בעצם סוכנת ביון אירנית? אובאמה בכלל לבן? תחזית האפוקליפסה ל-2012 אכן עומדת להתרחש?
אולי בכלל יש לכם תסריט אחר, משעשע ומקורי, לסוד הדרמטי שמחזיק באמתחתו סוכן ממשלתי סורר?
כנסו לפורום שיחת גברים, שתפו אותנו בגרסא המעשעת שלכם לסוד הנפיץ שמחזיק בידיו דמותו של סוכן ה-CIA טובין פרוסט, ותוכלו לזכות בזוג כרטיסים לסרט האקשן החדש "טעון הנגה" בכיכובו של דנזל וושינגטון
לצפיה ב-'זוכים בפינוקים לקטנטנים ב'
זוכים בפינוקים לקטנטנים ב
09/02/2012 | 17:13
מה תנאי הפנסיה למורים? מה עושים כשלא רוצים לחזור משנת שבתון? תוך כמה זמן ניתן לקבל קביעות?
זה הזמן לקבל תשובות לשאלות אלו!
עירית זהבי-בעלת משרד ייעוץ, תתארח היום בין השעות 19:00 -21:00 בפורום מורים ותענה על שאלות בנושא פנסיה, שנות שבתון, רכיבי שכר וזכויות בעבודה

מה הערך התזונתי של מוצרי חלב? מה הסיפור האמיתי שעומד מאחורי שוקולד עם קרם חלב? ואיך בכלל שף ורופא יכולים להשתלב ביחד?
השף הרופא- ד"ר רני פולק יתארח היום בין 20:00 -22:00 בפורום בישול לילדים ויענה על שאלות בנושא בישול לילדים עם מוצרי חלב: טיפים טעימים, מתכונים יצירתיים ובריאים ועוד.
target=_blank style=color:blue >http://www.tapuz.co.il/forums/apps/spCount.asp?spid=6036

במה משתמשים קודם – מי פנים או קרם לחות?  איך יודעים לבחור את מוצרי הטיפוח המתאימים לנו ביותר מהמגוון העצום הקיים בשוק? מה עושים כשצצים הקמטים הראשנים? איך מחזירים את החיוניות לעור הפנים לאחר יום עבודה מפרך וטיפול בילדים?
מראה רענן ומטופח מסייע לנו לשדר החוצה תדמית חיובית. אז איך עושים את זה נכון?
פורום הורות מאוחרת מארח את גילה, יועצת יופי וטיפוח, אשר תשיב על שאלות בנושא טיפוח לאמהות ובכלל ביום שבת ה11 לפברואר בין השעות 10:00 בבוקר ועד השעה 16:00

התינוק שלכם בוכה? אחרי שוידאתן שלא מדובר בחיתול מלוכלך או רעב, מה אתן עושות בשביל להרגיעו? פוצחות בריקוד? משתמשות בשלל פרצופים הזויים  שלא ידעתם שיש לכן את היכולת להוציא אותם מעצמכן?
זה הזמן להיכנס לפורום הריון ולידה - תמיכה ולספר לנו על הדרכים הכי משעשעות בהן הרגעתן את הקטנצ'יק שלכן כשבכה..
הגולשות שיכתבו את הסיפורים המשעשעים ביותר יזכו בפחיות סימילאק ג'נטל ושלל מוצרים מפנקים לקטנטנים
http://www.tapuz.co.il/forums/apps/spCount.asp?spi...

קונדוליסה רייס היא בעצם סוכנת ביון אירנית? אובאמה בכלל לבן? תחזית האפוקליפסה ל-2012 אכן עומדת להתרחש?
אולי בכלל יש לכם תסריט אחר, משעשע ומקורי, לסוד הדרמטי שמחזיק באמתחתו סוכן ממשלתי סורר?
כנסו לפורום שיחת גברים, שתפו אותנו בגרסא המעשעת שלכם לסוד הנפיץ שמחזיק בידיו דמותו של סוכן ה-CIA טובין פרוסט, ותוכלו לזכות בזוג כרטיסים לסרט האקשן החדש "טעון הנגה" בכיכובו של דנזל וושינגטון
לצפיה ב-'שאלה שמעניינת אותי על טרטאק'
שאלה שמעניינת אותי על טרטאק
08/02/2012 | 18:13
11
38
בקורס המדיטציה שהתחלתי לפני כשבוע, עשינו אתמול את התרגיל הקרוי טרטאק - ריכוז בלהבה של נר.
לאחר התרגול אחת המשתתפות שאלה אם יש משמעות לצבעים של הלהבה שרואים כאשר עוצמים עיניים.

אני זוכרת שאהרון ז"ל בזמנו אמר שהצבעים מעידים על המחשבות, לכל מחשבה צבע משלה.
המורה אתמול לעומת זאת אמר שאין לזה משמעות.

אשמח לשמוע מה דעתכם, למי שיש ידע ו/או ניסיון עם זה
לצפיה ב-'תודה על השאלה, אחלה נקודה חשובה.'
תודה על השאלה, אחלה נקודה חשובה.
09/02/2012 | 08:10
10
19
היי נטע.
קודם כל אני קצת מבולבל, מורה למדיטציה שאומר שלצבע בתרגול אין משמעות....הייתי שוקל את ההמשך.....
יכול להיות שהוא מהאסכולה של מתנגדי החוויות הפנימיות, אלו נוטים להתייחס לחוויות הפנימיות כגורם מכשיל, או לדבריהם כ"גזים בקיבה"....

טוב ולעניינינו.

משמעות המילה טראטאק: "לבהות" או "להביט" והוא שייך  ל"שאטקרמה".
יש מספר דרכים לתרגל טראטאק, נר היא אחת מהן.
באסנות מסוימות, במיוחד באלו של איזון ושיווי משקל טראטאק  לא רק בגלל שהיא עוזרת ליציבות, היא בעצם "מחייה" את האסנה.

טראטק היא כמו ציון דרך לנקודה שבין התרגול הפיזי למנטלי ומהסיבה הזו היא משתלבת יפה בתרגולים שונים ולמטרות שונות.

צבע כמו צליל כמו מחשבה מבטא רמת רטט מסוימת, נראה הגיוני שאם יעלה משהו כזה בתרגול, לא תהיה לו משמעות....

כשעולה לי מחשבה, אני אומר שאין לה משמעות ?
וכשהיא עולה בעקבות משהו....

צבעים יכולים להעיד על מספר דברים.
בדרכי בבריגהו יוגה, הייתי מצייר אחרי התרגול, בהתחלה בעט שחור, אחר כך אם חיוך, רמז לי שיבו (מורי לתקופה לא קצרה...) לנסות בצבע.
ראיתי שבתקופות מסוימות צבעים מסוימים היו דומיננטיים, כמו בתקופה הכחולה של פיקסו....
כשבאתי לשאול את שיבו, הוא אמר, שוב עם חיוך ממתיק סוד, תמשיך לצייר.
בתקופות אחרות נחשפי לעניין הזה (שהוא חשוב בעייני) של התייחסות לחוויות התרגול הפנימי.
כמו שאמרתי קודם, יש כאלה שטוענים שהתייחסות וניתוח חוויות פנימיות מפריע ומזיק לתרגול ולמתרגל.
לעומתם יש כאלה שלא משאירים מקום לחוויה, כל דבר נחתך ונפרש כמו בניתוח מוח....
מה שבטוח, כל דבר שעולה בעקבות התרגול הוא בעל משמעות וחשיבות.
דעתי האישית היא לתת לזה את המקום שלו.
לא לדחות את זה, ומצד שני לא לחפור בזה.

בקשר למורה (זה מציק לי...) נסו לשאול אותו בעדינות למה הוא התכוון.
אם הוא ימשיך לעמוד על זה שבאמת אין לצבע שום משמעות, הייתי בלי פחד אומר: להיפרד כידידים...
וברצינות: מי שמתרגל ומתייחס לתוצאות התרגול בביטול, הדבר המטריד הוא שהוא כנראה לא ער לעצמו, היית רוצה מורה כזה ??????
אם המורה שייך באמת לאסכולת המתנגדים, זה כבר סיפור אחר, אבל בכל זאת הייתי מבקש ממנו לפתוח את העניין.

יום נפלא.
ותודה על השאלה.
אבי.
לצפיה ב-'אז לשם מה הם מתרגלים אם החוויות הפנימיות לא'
אז לשם מה הם מתרגלים אם החוויות הפנימיות לא
09/02/2012 | 12:12
2
9
חשובות?
מה מטרת התרגול כפי שהם רואים אותו?
לצפיה ב-'הכרה עצמית.'
הכרה עצמית.
09/02/2012 | 12:24
1
11
חוויות פנימיות נוטות להסיח את הדעת ולגרום למתרגל לחפש אותן ולעתים קרובות להתמכר להן, במקום ולהמשיך ולחפור עמוק.
זה מופיע גם ביוגה סוטרה, ונפוץ מאוד בקרב היוגים.
לצפיה ב-'עצם ההכרה העצמית היא "חוויה" עצמתית, לא?'
עצם ההכרה העצמית היא "חוויה" עצמתית, לא?
09/02/2012 | 19:42
9
הרי זה כל הסיפור, אני יכול לומר לך שאני מכיר את עצמי, ולהסביר בדיוק מה זה  אומר, אבל אין לזה משמעות אם אני לא חווה/חי את הדבר.
כל אחד כמעט יכול להבין בשכל מה זה אומר ש"הכל אחד".
יופי, הכל זה אותה אנרגיה, והאני האמיתי שלי זהה לאלהים, אז אני מבין את זה בשכל ולא חווה את הדבר
לצפיה ב-'היי אבי, תודה על התגובה'
היי אבי, תודה על התגובה
09/02/2012 | 18:10
2
11
לגבי המורה, ובכן, אמנם הקורס הוא חדש אבל את המורה הזה אני מכירה כבר שנים רבות. הוא באמת אומר לא פעם שאין לייחס תשומת לב לחוויות שעולות מהתרגול או כפי שהוא נתן דוגמא פעם, אם אדם נוסע במכונית לכיוון יעד מסוים, במהלך הדרך הנוף יכול להשתנות, לפעמים הוא יהיה "מעניין" ויפה ולפעמים שומם ומשמים אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים להפסיק את הדרך אלא להמשיך ולנסוע. יש גם טענה שהתעסקות בחוויות מסיטה מהדרך.
אני עדיין לא חושבת שזאת סיבה לעזוב אותו, כאמור אני מכירה אותו כבר שנים רבות ועברתי אצלו לא מעט קורסים. עד עכשיו אני מרוצה מההנחיה שלו
לצפיה ב-'אם תתעלם זה לא יעלם....'
אם תתעלם זה לא יעלם....
09/02/2012 | 19:10
1
13
היי נטע.
אז הוא שייך לאסכולה ההיא...
זה בסדר, אבל...
יש הבדל בין: "לצבע אין משמעות", לבין: "אל תייחס לזה יותר מידי תשומת לב"...
המצחיק הוא שדווקא הדימוי שבחר להשתמש בו מחזק את הנקודה למה כן כדאי להתייחס ל"נוף".
כשאני נוסע לאן שהוא הדרך חשובה כמו היעד, אם התעלם מסימנים בדרך, שילוט נוף וכו', יש סיכוי שהגיע למקום אחר...
ולמה הקביעה שהנוף מחייב עצירה, באותה מידה הוא יכול לעודד ולחזק, במיוחד אם היה לי יום מבאס ואז פתאום הופיעה קשת...
ועצירה לא מחייבת עצירה...עצירה יכולה להיות גם מאוד חיובית, התרעננות, צבירת כוחות...
יכול להיות ששמת לב כבר קודם, אני לא מחובבי האמירות הנחרצות...חד צדדיות גורמת לי לזוז יותר מידי בכסא, זה תופס לי את הגב...
לילה טוב.
אבי.
לצפיה ב-'היי אבי, באמת כיף לקרוא. אמשיך לקפוץ, ניצן'
היי אבי, באמת כיף לקרוא. אמשיך לקפוץ, ניצן
10/02/2012 | 19:01
7
לצפיה ב-'לא אהבתי את השיפוטיות'
לא אהבתי את השיפוטיות
14/02/2012 | 20:31
3
12
ואם המורה הזה מדהים עבור נטע? משמעותי בחייה? פתח לה דלתות שאחרים לא פתחו?
לא הייתי ממהרת להגיד לתלמיד לעזוב מורה, מלבד מקרים קיצוניים כמו ניצול, הטרדה וכו' או שהתלמיד מרגיש שהמורה לא נכון עבורו.
לצפיה ב-'ומי קובע מה כן מתאים ?'
ומי קובע מה כן מתאים ?
14/02/2012 | 20:50
2
8
מי קובע מה זה ניצול ?
בעיינים מערביות, שרות המורה, כמו שנהוג במזרח הוא ניצול מחפיר....
והטרדה ? מי מחליט מהי הטרדה ?
זו לא שיפוטיות.

ולמה שיפוטיות ?
אם מישהו היה אומר לך שהמורה שלו אומר שאם נתפס לך שריר בתרגול אין לזה שום משמעות, מה היית חושבת ?
אם יד על הלב, בתור מנהלת מרכז בעלת ניסיון, את חושבת שלצבעים שרואים במדיטציה אין שום משמעות ?
את היית מעסיקה מורה כזה אצלך ?
לצפיה ב-'אני הייתי מדברת עם המורה'
אני הייתי מדברת עם המורה
14/02/2012 | 21:04
1
23
בודקת בדיוק למה התכוון, לפי איזו גישה הוא עובד, לאן הוא מנסה לכוון. לא הייתי שופטת לפי אמירה בודדת לתלמיד בודד.
ואגב גם לגבי שריר שנתפס, הייתי בודקת למה המורה התכוון, או כמו שפרויד אומר- לפעמים סיגר הוא רק סיגר
לצפיה ב-'קראת את כל התגובה ?'
קראת את כל התגובה ?
14/02/2012 | 22:09
6
גם בתגובה הראשונה וגם בשנייה לא אמרתי לעזוב, אלא לשקול במידה שהמורה באמת מבטל את הקשר בין התרגול למה שנובע ממנו.
ולברר עם המורה זה מה שהמלצתי באותה נשימה....
ולא הבנתי מה הקשר לפרויד ?
לצפיה ב-'איך מנפחים כדור יוגה והאם זה רב-פעמי?'
איך מנפחים כדור יוגה והאם זה רב-פעמי?
07/02/2012 | 18:43
1
18
שלום,

איך מנפחים כדור יוגה? והאם אפשר אחכ להוציא את האויר ולנפח שוב כשצריך?
לצפיה ב-'יש פיה מיוחדת שבאה עם הכדור'
יש פיה מיוחדת שבאה עם הכדור
07/02/2012 | 21:41
11
שלום לאטיסמוס.
באריזה של הכדור יש פיה.
בלי הפיה זה קצת בעיה....
אפשר להוציא את האוויר, אין בעיה.
הדרך הכי מהירה לנפח אותו היא בתחנת דלק.
לילה טוב.
אבי.
לצפיה ב-'סוטרת היום: 19.2 מצבי הגונות הם.....'
סוטרת היום: 19.2 מצבי הגונות הם.....
07/02/2012 | 09:53
1
12
19.2 מצבי הגונות הם: המוגדר (היסודות הגסים), הבלתי מוגדר (היסודות המעודנים), המרמזים (האנטיליגנציה הקוסמית), והמובהקים (פראקירטי).

שיטת היוגה בנויה בשלמותה על הפילוסופיה של ה"הסמאקיה" כמו שאמרתי  מקודם וכאן שוב אזכיר את הקוסמולוגיה של ה"סאמקיה". לפי הסאמקיה הטבע הוא גם הגורם החומרי וגם התכלית (אמצעי) של היקום.
בטבע ישנן שלוש "גונות", או מרכיבים\איכויות: סאטוה, ראגס , וטאמס. טאמס הוא כל מה שחשוך, כל מה שכבד ומסמל בורות,  ראגס הוא פעילות ,וסטווה הוא רוגע, בהירות. הטבע לפני בריאה, נקרא "אביאקטה" בלתי מוגדר, זה המצב שבו אין הבדלה של שם וצורה ושבו שלושת הגונות מוחזקות בשיווי משקל מושלם, ואז האיזון מופרע ,שלושת הגונות מתחילות להתערבב בדרכים שונות, והתוצאה היא היקום. גם באדם, בכל אדם, קיימות שלושת הגונות האלה. כשהסטווה דומיננטית, ידע מגיע, וכשהראגס—פעילות, ובזמן שטאמס שולט—חושך, תשישות, בטלנות, ובורות. לפי התאוריה של ה"סאמקיה", הביטוי הגבוה ביותר של הטבע מורכב משלושת הגונות האלה ונקרא: "מהאט", או אינטליגנציה, אינטליגנציה אוניברסלית, שהאינטלקט האנושי הוא חלק ממנה. בפסיכולוגיה של ה"סאמקיה" ישנה הבדלה חדה בין התפקוד של המאנס או המחשב, והתפקוד של הבודי או האינטלקט. תפקיד ההכרה הוא פשוט לאסוף רשמים חיצוניים ולהציג אותם בפני הבודי, המהאט (האינטליגנציה) האישי שמחליט לגביהם. מתוך ה"מהאט" מגיחה האנוכיות, שממנה שוב עולים היסודות המעודנים. היסודות המעודנים מתאגדים והופכים לחומרים הגסים, היקום החיצוני. טענת פילוסופית ה"סאמקיה" היא זו, שכל הדברים, מהאינטלקט ועד לבלוק אבן, הם התוצר של עיקרון (חומר) אחד, והשוני ביניהם הוא רק במצבי הקיום הגסים, או המעודנים. לפי הפילוסופיה של ה"סמאקיה", מעבר לכל (סך כל) הטבע נמצאת הפרושה, שאינה חומר כלל. הפורושה אינה דומה לשום דבר אחר, לא לבודי או להכרה, או לטאנמטארות, או ליסודות הגסים.היא אינה דומה לאף אחד מהם: היא נפרדת לחלוטין, ולחלוטין שונה בטבעה: ויותר מזה, נטען שהפורושה חייבת להיות נצחית, בגלל שהיא אינה תוצאה של עירוב. זה שאינו תוצאה של עירוב אינו יכול למות. לפי ה"סאמקיה" הפורושות אינסופיות במספרן.  כעט נוכל להבין את המשפט, כפי שנאמר בו שמצבן של הגונות הוא,"המוגדר", "הבלתי מוגדר", "המרמז", "והמצביע". הכוונה במוגדר היא ליסודות הגסים שאותם אנחנו יכולים לחוש. הכוונה "בבלתי מוגדרים" היא, לחומרים המאוד מעודנים, "הטאנמטארות", שאותם האדם הרגיל לא יכול לחוש. אבל אם תתרגל יוגה, אומר פטאנג'לי, לאחר זמן מה תפיסתך תעשה טובה כל כך שממש תוכל לראות אותן. למשל, שמעת שכל אדם שופך אור מסוים סביבו, כל יצור חי פולט אור מסוים, ואת זה אומר היוגי, אפשר לראות. לא כולנו רואים אותו, אבל כולנו פולטים את ה"טאנמטארות" האלה, בדיוק כמו שפרח שולח ללא הפסק חלקיקים קטנים שאיננו יכולים להריח. כל יום מחיינו אנו פולטים החוצה מסות של  טוב ורע, וכל מקום שאנו הולכים מלא בחומרים האלה. בדרך זו בצורה בלתי מודעת חודר להכרה האנושית הרעיון לבנות מקדשים, בתי כנסת, וכנסיות. למה לו לאדם לבנות בתי כנסת כדי לסגוד לאלוהים? למה לא לסגוד לו בכל מקום? אפילו אם אינם יודעים את הסיבה אנשים מוצאים שמקום בו סוגדים לאלוהים, מלא ב"טאנמטארות "טובות. כל יום אנשים הולכים לשם, וכמה שהם הולכים יותר כך הם הופכים קדושים יותר, והמקום גם כן. אם אדם שאין בו הרבה סטווה ילך לשם, המקום ישפיע עליו ויעלה את האיכות הסטווית שלו. ולכן כאן נמצאת החשיבות של בתי כנסת ומקומות קדושים. אבל אליך לזכור שקדושתם תלויה בהתקהלות של אנשים קדושים בהם. הקושי אם האדם הוא, שהוא שוכח את המשמעות המקורית ושם את הכרכרה לפני הסוסים. האדם הוא זה שעשה את המקומות האלה קדושים, ואז התוצאה הפכה לגורם והפכה את האדם קדוש, אם רק הרשעים היו הולכים לשם המקום היה הופך רע כמו כל מקום אחר. לא הבניין, אלא האנשים הם שעושים "בית כנסת". וזה מה שאנחנו שוכחים תמיד. ושהסיבה ש"חכמים" ואנשים קדושים שניחנים בהרבה איכות סטווית, יכולים לשדר אותה החוצה ולהפעיל השפעה עצומה יום ולילה על סביבתם. אדם עשוי להיות כל כך טהור, עד שטוהרו יהפוך מוחשי, וכל מי שיבוא איתו במגע יהפוך טהור גם כן. כעט, משמעות" המרמזים- על"—היא: ה"בודי" הקוסמי, האינטלקט הקוסמי, הוא הביטוי הראשוני של הטבע: ממנו יוצאים ועולים כל הביטויים האחרים.  לבסוף "המצביע" הוא הטבע.   נראה שיש שוני גדול בין המדע המודרני ובין בדתות בנקודה זו. כל הדתות אומרות שהיקום הגיח מתוך האינטליגנציה . התיאוריה של האלוהות במשמעותה הפסיכולוגית בנפרד מכל הרעיונות של מאפייני אישיות, היא זו שהאינטליגנציה הגיע קודם בסדר הבריאה ושמתוך האינטליגנציה הגיע מה שאנו קוראים, חומר גס. המדענים המודרניים טוענים שהאינטליגנציה הייתה האחרונה להגיע. הם אומרים שדברים אינטליגנטיים התפתחו לאט לחיות. וחיות לאנשים. הם טוענים שבמקום שהכל יצא מתוך אינטליגנציה, האינטליגנציה עצמה הייתה האחרונה להגיע. גם ההצהרות המדעיות וגם אלו הדתיות, למרות שלכאורה נראות מנוגדות לחלוטין, נכונות. קח למשל סדרה אין סופית: א-ב-א-ב-א-ב וכך הלאה. השאלה היא מי ראשון א או ב? אם תיקח את הסדרה כ-ב ו-א-, תוכל לומר ש-ב הראשון, זה תלוי בדרך בה אתה  מסתכל על זה. אינטליגנציה עוברת שינוי והופכת לחומר גס, וזה בתורו הופך שוב לאינטליגנציה: וכך ממשיך התהליך שוב ושוב. מאמיני ה"סמאקיה" ואנשים דתיים אחרים שמים את האינטליגנציה ראשונה. האדם המדעי מניח את אצבעו על החומר ואומר, שהחומר קדם לאינטליגנציה. שניהם מצביעים על אותה שרשרת. מכל מקום, הפילוסופיה ההודית הולכת מעבר לאינטליגנציה וחומר, ומוצאת את הפורושה, או העצמי שהוא מעבר לאינטליגנציה, ושאינטליגנציה היא רק אור מושאל.    

יום נפלא.
אבי.
לצפיה ב-'כל הכבוד! מרתק ונפלא'
כל הכבוד! מרתק ונפלא
08/02/2012 | 22:44
10
לצפיה ב-'כמה דקות מזמנכם, בבקשה '
כמה דקות מזמנכם, בבקשה
05/02/2012 | 16:31
4
גולשים יקרים,

בימים אלה אנו מבצעים חשיבה אודות שיפור פני האתר וחוויית השימוש בו.
לצורך הנעת התהליך, נשמח לשמוע אודות הרגלי הגלישה שלכם באתר והשימוש באפליקציות השונות בפורומים וכאן אתם נכנסים לתמונה:
בקישור http://bit.ly/tapuzsurvey2 תמצאו סקר קצר, שמטרתו איסוף נתונים על דפוסי השימוש שלכם, הגולשים.  

מילוי הסקר אורך כמה דקות והוא אנונימי לחלוטין. בשום שלב לא תתבקשו להזין פרטים מזהים, והמידע שייאסף יישאר בתפוז ולא יועבר לגורמים חיצוניים.
נשמח אם תקדישו מזמנכם לכניסה לקישור ולמענה על הסקר. חשוב לנו לשמוע את דעתכם!

תודה מראש על שיתוף הפעולה!
מיטל, יוני, גל ולולו - צוות הנהלת הפורומים
לצפיה ב-'סוטרת היום: 18.2 הנראה שמורכב מיסודות ואיברים'
סוטרת היום: 18.2 הנראה שמורכב מיסודות ואיברים
02/02/2012 | 07:20
4
18.2 הנראה שמורכב מיסודות ואיברים, ומאופיין בהארה, פעילות, וחוסר פעילות, נועד למטרת התנסות ושחרור (של הרואה).

הטבע, הוא הנראה, מורכב מיסודות גסים, מעודנים, ומהאיברים—יש לומר, איברי החושים, ההכרה וכן הלאה—ומאופיין ע"י הארה ("סטווה") פעילות ("ראגס") וחוסר פעילות ("טאמס"). מהו כל ייעודו של הנראה או הטבע ? ייעודו הוא לספק התנסויות ל"פורושה". "הפורושה" כמו שנאמר, שכחה את גדולתה וטבעה האלוהי.
ישנו סיפור על אינדרה מלך האלים שהפך לחזיר מדשדש ברפש, הייתה לו חזירה והמון חזרזירים, והוא היה מאושר מאד במקומו. האלים ראו את נפילתו ופנו אליו: אתה מלך האלים, כל האלים נמצאים תחת פיקודך: למה אתה כאן ? אך אינדרה השיב: לא חשוב, אני בסדר גמור כאן, לא אכפת לי מהשמים כשיש לי את החזירה והחזרזירים האלה. האלים המסכנים נותרו המומים, ואחרי התייעצות החליטו לשחוט את החזרזירים אחד אחרי השני. כשסיימו וכל החזרזירים שכבו מתים, התחיל אינדרה לבכות וליבב, ואז ביתרו האלים את גופו החזירי, אינדרה קפץ ויצא ממנו והתחיל לצחוק כשהבין באיזה חלום אווילי היה שבוי—אה  מלך האלים, להפוך לחזיר ולחשוב שחיי חזיר הם החים היחידים !. ולא רק זה , אלא אפילו לרצות שכל העולם יצטרף אליך.  בדומה לזה , ה"פורושה", שמזהה את  עצמה עם הטבע, שוכחת שהיא טהורה ונצחית. ה"פורושה" אינה אוהבת, היא האהבה עצמה. היא אינה קיימת, היא הקיום עצמו. הנשמה אינה יודעת, היא הידע עצמו. טעות לומר שהנשמה אוהבת, קיימת או יודעת. אהבה, קיום וידע, אינם האיכויות של ה"פרורשה", אלא תמציתה (מהותה). כשהם משתקפים במשהו, אתה יכול לייחס להם את האיכויות של אותו דבר. אך הם אינם איכויות אלא תמציתה של ה"פורושה". "האטמן" האדיר, הישות הנצחית, ללא לידה או מוות, מבוסס בגדולתו שלו. אך נראה שהפך כל כך מנוון, שכשתבוא עליו ותגיד לו: "אתה לא חזיר" הוא יתחיל לצווח ולנשוך.  וכך הוא הדבר אם כולנו ב"מאיה" הזו, בעולם החלום הזה, כשהכל סבל, יבבות, ודמעות, כמה פעמוני זהב מנגנים והעולם שבוי אחריהם . אתה לעולם לא היית מוגבל ע"י חוקים: הטבע מעולם לא שם עליך כבלים. זה מה שהיוגי אומר לך. היה סבלני ללמוד את זה. והיוגי מראה איך ע"י חיבור עם הטבע, ע"י זיהוי עצמה עם ההכרה והעולם, ה"פורושה" חושבת את עצמה לאומללה. ואז הוא ממשיך הלאה כדי להראות לך שהדרך החוצה היא דרך התנסות. אתה צריך לקבל את כל החוויות האלה, אך סיים את זה מהר. אנחנו הצבנו את עצמנו בתוך הרשת הזו, ואלינו לצאת ממנה. הבאנו את עצמנו להיתפס במלכודת, וכעט נצטרך לעבוד אל החופש שלנו. אך בינתיים חווה את ההתנסויות האלה של בעל ואישה, חברים, והאהבות קטנות. עבור דרכן בבטחה אך לעולם אל תשכח מה אתה באמת. לעולם אל תשכח שזה רק מצב רגעי שאתה צריך לעבור דרכו. התנסות היא אחד המורים הגדולים—חוויות של כאב ואושר—אך דע שכל זה רגעי. זה מוביל צעד אחר צעד למצב שבו כל הדברים הופכים קטנים, "והפורושה" כל כך עצומה שהיקום כולו נראה כטיפה באוקיינוס ונושר מתוך "כלומיותו" .אנו צריכים לעבור דרך התנסויות שונות, אך אל לנו לשכוח את הרעיון.  

יום נפלא.
אבי.
לצפיה ב-'מהם התנוחות המומלצות בחורף להגברת חום הגוף'
מהם התנוחות המומלצות בחורף להגברת חום הגוף
30/01/2012 | 13:08
10
28
ובמיוחד לחימום קצות הידיים והרגלים לאחר ישיבה ממושכת.
אני מתכוון לסידרה קצרה של תנוחות.
סידרת תנוחות קצרה שתיקח בין חמש עד עשר דקות.
תודה, וחורף חם ובריא לכולם
לצפיה ב-'תחושת קור בגוף'
תחושת קור בגוף
30/01/2012 | 15:50
8
18
נקבעת לפי מה שלמדתי לפני הרבה שנים על פי 5 נקודות בגוף
כפות רגליים אזניים אף. אז אולי כפות הידיים חשובות פחות.
חימום כפות רגליים אפשר בגרביים.
לגבי חימום גוף בכלל, אני חושב שגרוי מקלעת השמש יוצר חום
וגם תרגילי נשימה מסויימים. לגבי אסאנות אין לי מושג
ההגיון אומר שתנוחה שיוצרת מאמץ שרירי תיצור חום
וגם תנוחה שהגוף מכודרר.
לצפיה ב-'מאמר לדוגמא בנושא'
מאמר לדוגמא בנושא
30/01/2012 | 16:02
2
6
http://www.livestrong.com/article/156266-yoga-asan...

נדמה לי מצויינת שם תנוחות הכסא utkatasana
וגם תנוחה בשם side plank
אם אינני טועה זה צלב צידי
ומשהו מעניין על סדרה של אימון המקלעת הסולארית (מקריאה מהירה נדמה
לי שזה משהו די וירטואוזי ולא מתאים לכל אחד אבל אולי ניתן לקחת רעיונות משם)
לצפיה ב-'רק להוסיף'
רק להוסיף
30/01/2012 | 16:03
5
שכל מה שכתבתי היה דעה אישית של מתרגל יוגה מתחיל יחסית.
אין לי יומרה להיות מומחה או לתת עצות של מומחה.
לצפיה ב-'כמובן טעות '
כמובן טעות
30/01/2012 | 16:08
2
לא סדרת מקלעת השמש אלא ההשתחוות לשמש.
סדרה לא מסובכת.
לצפיה ב-'סדרת תרגילים לחימום ידיים ורגליים'
סדרת תרגילים לחימום ידיים ורגליים
30/01/2012 | 17:04
4
15
לצפיה ב-'תודה yoyogaga עברתי על הווידאו '
תודה yoyogaga עברתי על הווידאו
30/01/2012 | 18:19
3
21
אבל חשוב לי להבהיר את הסיטואציה מתוך הנחה שהרבה שותפים לה.
הבנאדם יושב שעתים ויותר מול המסך ועובד. פתאום הבנאדם מרגיש שכולו קפוא וכל הגוף נוקשה.
אני אישית לא מסוגל במצב כזה לפרוס מזרון ולהתחיל לבצע נשימות ותנוחות שקשורות בשכיבה.
אבל מידע המצומצם שלי ביוגה אני יודע שישנם עוד המון תנוחות שלא מצריכות מזרן, תנוחות שבעיקרם הם מעמדת עמידה,
אני מחפש איזה מהם משחררות את הגפים ומחממות אותם(כן את אותם התנוחות שאנו שונאים לבצע בקיץ).
חורף חם ובריא
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
30/01/2012 | 21:50
5
אתה בעצם מחפש משהו בסגנון של סדרת תרגילי חימום
מהסוג שמעבירים אדם ממצב של חוסר פעילות למצב
של כשירות לפעילות בעצימות גבוהה.
אני לא בטוח שכדאי לחפש אותם ביוגה למרות שאני
כמעט משוכנע שהם קיימים שם, אבל מהניסיון המועט שהיה
לי באומנויות לחימה, לדעתי תוכל לקחת מהמבחר הגדול של
תרגילי חימום שכיחים שיש שם, ולהכין סדרה שמתאימה.
יש הרבה עם לא כל תרגילי החימום הללו שלקוחים מהיוגה.
בואריציה כזו או אחרת.

תוכל להתמקד בתרגילים שמחממים רגליים וידיים בעמידה,
כולל ירידה לכריעה.
ומה רע להוסיף למשל גשר לאחור?

יש פה לינק לדוגמא נקווה שלא ימחקו כי זה לא ממש יוגה אבל לדעתי
רוב אם לא כל התרגילים לקוחים משם.

http://www.akban.org/hebrew/fitness/himum.php

קיימים תרגילים נוספים לאלו שבלינק שידועים לי,
כמו למשל חימום ידיים מצויין (עמידת מוצא פישוק רוחב כתפיים
הושטת ידיים בגובה כתפיים לפנים, וכיפוף הזרועות במהירות
עד שהאגרוף מונח לצידי המותן. חוזרים על זה מספר פעמים
לצערי לא מצאתי הדגמה של זה, צי שמכיר זה תרגיל פשוט,
ואולם לא כדאי לבצעו רק מטקסט אלא רק לאחר צפיה ויזואלית
כי זה כולל סיבוב כף היד בהתאמה)
ואפילו - לא עלינו, בעיטה צידית באויר, מוואשי-גרי,
אפשר גם למול עצם דומם שסובל סוליה כמו משקוף דלת
בעצימות נמוכה. טוב גם לגמישות רק בזהירות.

בכל מקרה אני לא יודע מה הרקע שלך, אם אתה מנוסה אין בעיה,
אבל לפי השאלות נשמע שאינך מנוסה, וכדאי תמיד לקבל הכשרה
לתרגילים אלו, אפילו אלו, ממקור ראשון מספר שיעורים ולא לעשות
לבד. מקווה שעזרתי ואני מציין שוב שאינני מומחה.
לצפיה ב-'האמת היא שלשחרור והמרצה כל שעה במשרד'
האמת היא שלשחרור והמרצה כל שעה במשרד
31/01/2012 | 08:57
1
6
באמת לא פורסים מזרון יוגה, אלא פשוט מבצעים תנועות טריויאליות : סיבובי ראש והפניות לצדדים, סיבובי כתפיים/ידיים/מרפקים, מתיחות כלפי מעלה טיפוס על סולם), סיבובבי מותניים , התמתחויות מעלה ומטה, מעבר מרגל לרגל
וכמובן ספציפי לעובדים ליד שולחן מחשב:
תרגילי עיניים (סיבובים) מעלה מטה, לצדדים, פזילות לכל הכיוונים, כיפוי)
כפות ידיים - לפתוח ולסגור, פסנתר, לחיצת אצבעות זו מול זו, שילוב ומתיחה,
כפות רגליים - סיבובים, הפניות בישיבה, הפניות בעמידה (הליכהעל פנים , חוץ, עקב, כריות)
חימום ושחרור - טפיחות לאורך כף היד ואח"כ שפשוף מהכתף למפרק, טפיחות מהישבן לכף הרגל מבחוץ וחזרה מבפנים
חימום איזור הכליות =- טפיחות באגרוף משוחרר, שפשוף כפות הידיים ואז הנחה שלהם על איזור הכליות
כל התרגילים האלו שנראים טריוויאליים בעצם יוצרים הזרמה של הדם לכל הגוף ומונעיםאת הסטגנציה שיוצרת (גם) קור.
לצפיה ב-' יופי של תרגילים לעובדים ליד שולחן מחשב'
יופי של תרגילים לעובדים ליד שולחן מחשב
09/02/2012 | 17:34
11
האמת שאחרי תשע שעות ליד שולחן מחשב, העיניים שלי כבר באופן אוטומטי מסתובבות מעלה מטה, לצדדים, פזילות לכל הכיוונים...

לצפיה ב-'יש כמה אתרי אינטרנט בנושא'
יש כמה אתרי אינטרנט בנושא
09/02/2012 | 17:46
4
לצפיה ב-'סוטרת היום: 17.2 הסיבה של זה (סבל)שממנו יש...'
סוטרת היום: 17.2 הסיבה של זה (סבל)שממנו יש...
30/01/2012 | 10:47
6
17.2 הסיבה של זה (סבל)שממנו יש להימנע היא החיבור(מפגש)של הרואה עם הנראה.

מיהו הצופה ? העצמי של האדם, ה"פורושה". מהו הצופה? הטבע בשלמותו, מההכרה עד החומר הגס ביותר. כל כאב וצער עולה מהמפגש (חיבור) של ה"פורושה" עם ההכרה. ה"פורושה" אתה חייב לזכור, טהורה לפי הפילוסופיה הזו: אך כשהיא חוברת לטבע ומשתקפת בו, היא נראית כמי שחווה כאב או סבל.

יום נפלא.
אבי.
לצפיה ב-' עבודות תחזוקה והשבתת האתר'
עבודות תחזוקה והשבתת האתר
29/01/2012 | 17:56
1
גולשים יקרים,

השבוע יבוצעו עבודות תחזוקה באתר בשני מועדים:
בלילה בין יום שני ליום שלישי
בלילה שבין יום רביעי ליום חמישי

כתוצאה מכך, בשני המועדים הללו, אתר תפוז יהיה מושבת בין השעות 01:00-06:00.

תודה לכולם על הסבלנות,
לילות שקטים לכולנו
לצפיה ב-'עזרה בעבודה סמינריונית על קשר בין יוגה לשינה '
עזרה בעבודה סמינריונית על קשר בין יוגה לשינה
29/01/2012 | 13:33
5
שלום רב,
אנחנו וורד אוטרוקר ושני דובב סטודנטיות לפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. במסגרת עבודה סמינריונית, לקראת סיום התואר הראשון, אנחנו עורכות מחקר על הקשר בין יוגה לשינה.
מילוי השאלונים נעשה באופן אנונימי לחלוטין. הינך יכול/ להפסיק את מילוי השאלון בכל שלב – כל עוד לא תלחץ/י על הכפתור submit בסוף השאלון, הנתונים לא יישמרו.
עם זאת, במחקר נוכל לעשות שימוש רק בשאלונים מלאים, ולכן נשמח אם תסכים/י להשלים את כל הפרטים הדרושים.
אנא הקפיד/י לקרוא בעיון את ההנחיות למילוי השאלונים ולפעול לפיהן.
אנו מודות לך מאוד על זמנך ועל נכונותך לקחת חלק במחקר. נשמח לשתף אותך בממצאי המחקר לאחר סיומו. לפרטים נוספים ניתן ליצור עמנו קשר במייל או בטלפון
shanianad@yahoo.com     054-4828586        
0509457419      vedranaiam@gmail.com

נא ללחוץ על הלינק -      

http://goo.gl/V3SI3
לצפיה ב-'שיר של "כביר", ועל חשיבות המאמץ העצמי.'
שיר של "כביר", ועל חשיבות המאמץ העצמי.
27/01/2012 | 09:01
1
32
מאמץ עצמי,
כמאמץ, כן הוא הפרי.
זוהי המשמעות של מאמץ-עצמי והוא ידוע גם כגורל (האלוהי).
כאשר הם מיוסרים מסבל, בוכים האנשים "אוי ווי איזה אסון"
או "אבוי, ראה את מר גורלי", שמשמעותם בעצם זהה.
מה שמכונה גורל או רצון אלוהי אינו אלא הפעולה או המאמץ-העצמי בעבר. ההווה בר-תוקף הוא לאין-ערוך יותר מן העבר.
כסילים הם אלו המרוצים מפירות מאמץ העבר שלהם (אותו הם רואים כרצון אלוה) ואינם מתעסקים במאמץ-עצמי עכשיו.
לעיתים קורה שמישהו זוכה בזכייה גדולה ללא מאמץ: אין זה כמובן מקרה ולא צורה כלשהי של פעולה אלוהית אלא פרי מאמצו-העצמי מהעבר.
לעיתים קורה שמאמצי האיכר אינם נושאים פרי עקב סופת ברד:
מובן שכוחה של הסופה היה גדול הרבה יותר ממאמץ האיכר, וכעט, עליו להשקיע מאמץ מוגבר. אך אל לו להתעצב בשל אובדן שאינו ניתן למניעה. אם עצב כזה מוצדק, מדוע לא יקונן יום ביומו על המוות שאינו ניתן למניעה ?
האדם החכם חייב כמובן לדעת מה ניתן להשיג בהמצאות מאמץ-עצמי ומה לא.
עם זאת, תהיה זו בורות לייחס כל זאת לגורם חיצוני ולומר: "אלוהים שולח אותי לעולם הבא או לגיהנום",
או שגורם חיצוני גורם לי לעשות דבר זה או אחר.
מאדם בור כזה צריך להתרחק.
האדם חייב לשחרר עצמו מחיבה ודחייה, לעסוק במאמץ-עצמי נכון ולהגיע לאמת העליונה, ביודעו שמאמץ-עצמי לבדו הוא רק שם אחר לרצון ה"עצמי". אנחנו רק לועגים למאמין בגורל.
מאמץ-עצמי הוא רק זה אשר נובע מהבנה נכונה שהייתה חשופה
להוראת הכתבים ולהדרכתם של אנשים "קדושים" (אלו שחוו ויישמו הלכה למעשה את הנאמר).
עם גוף משוחרר ממחלות והכרה חופשית מצער, חייב האדם לבקש אחר ידעה-עצמית על מנת שלא ייוולד כאן שוב.
למאמץ עצמי כזה ישנם שלושה שורשים, ולפיכך שלושה פירות:
התעוררות פנימית לבינה.
החלטה בהכרה.
פעולה גופנית.

יוגה וסישטה –מומוקשו ויוהרה פרקרנם. התנהגותו של שוחר הידע.
פריה הרט.
.
IF YOU HAVE ESCAPED FAR AWAY,
FREEDOM SHALL NEVER COME YOUR WAY.

KABIR SAYS: ONE MUST STAND FOR WHAT IS RIGHT:
FIRMLY THE SENSES YOU MUST FIGHT.

כביר

שבת נהדרת.
אבי.
לצפיה ב-'רעיון יפה'
רעיון יפה
27/01/2012 | 18:41
5
לצפיה ב-'סוטרת השבת: 16.2 את הצער שעדיין לא התממש..'
סוטרת השבת: 16.2 את הצער שעדיין לא התממש..
27/01/2012 | 08:54
6
16.2 את הצער שעדיין לא התממש יש למנוע.
קרמה מסוימת כבר עיבדנו (עברנו), על חלק אנחנו עובדים בחיים הנוכחים, וחלק מחכה להניב את פרותיו בחיים העתידיים. הסוג הראשון עבר ונעלם, את השני נצטרך לעבד, ורק על זה המחכה להניב את פרותיו נוכל (לכבוש) לשלוט: ולקראת זה עלינו לכוון את כל כוחותינו. לזה מתכוון פטאנג'אלי כשהוא אומר שעל ה"סמסקארות" צריך לשלוט, ולפרק אותן למצבן הסיבתי.

סוף שבוע נפלא.
אבי.
לצפיה ב-'סוטרת היום: 15.2 לאדם בעל כושר הבחנה....'
סוטרת היום: 15.2 לאדם בעל כושר הבחנה....
24/01/2012 | 07:49
13
31
15.2 לאדם בעל כושר הבחנה, הכל כמו שנאמר, כואב, כי בסופו של דבר, הכל גורם לכאב וסבל, אם זה כתוצאה, או כציפייה מראש לאובדן השמחה, או כתשוקה טרייה העולה מרשמים של שמחה, וגם בגלל ש"הגונות" נוגדות אחת את השניה.

היוגים אומרים שאדם הניחן בכוח ההבדלה וההבחנה (בין הנצחי לחולף), אדם בעל חושים בריאים, רואה דרך כל זה הנקרא שמחה או סבל, ויודע שהם מגיעים אל כולם, ואחד עוקב ונמס לתוך השני. הוא רואה שאנשים הולכים בהתלהבות אווילית כל חייהם ולעולם לא מצליחים להגשים את תשוקותיהם . "יודישאטריה" המלך הגדול אמר פעם, שהדבר הכי מופלא בחיים הוא, שבכל רגע אנחנו רואים אנשים מתים מסביבנו, ועדין חושבים שלעולם לא נמות. אנחנו חושבים שאף על פי שאנחנו מוקפים טיפשים מכל עבר, אנחנו היחידים יוצאי הדופן, המלומדים היחידים. למרות שאנו חווים הפכפכות בכל מקום, אנחנו חושבים שהאהבה שלנו היא היחידה שתחזיק לעד. איך זה יכול להיות? אפילו האהבה היא אנוכית, והיוגי אומר שלבסוף נגלה שאפילו האהבה בין בעל לאישה וילדים וחברים, דועכת לאיטה. דעיכה תופסת כל דבר בחיים. ורק כשהכל, אפילו האהבה, מכזיב  כערף עין, מגלה האדם כמה לשווא, כמה כמו חלום הוא העולם הזה. או אז הוא חוטף הצצה של "ואיראגיה", פרישות. הוא חוטף הצצה על ה"מעבר": (וזה) רק ע"י ויתור על העולם נראה האחר, לעולם לא דרך החזקה בראשון. מעולם לא הייתה נשמה גדולה שלא דחתה הנאות חושיות ותענוגות כדי לרכוש את גדולתה. הגורם לסבל הוא ההתנגשות בין הכוחות השונים (הגונות) של הטבע. האחד שסוחב לכיוון אחד ,והאחד לכיוון אחר, הופכים את ביצוע האושר הקבוע לבלתי אפשרי.  

יום נפלא.
אבי.
לצפיה ב-'נכון, צריך לנטוש את העולם'
נכון, צריך לנטוש את העולם
24/01/2012 | 23:35
12
4
השקרי
לצפיה ב-'לנטוש בראש....'
לנטוש בראש....
25/01/2012 | 12:09
11
7
לצפיה ב-'מאוד קשה, עובדה שכל עוד שאתה חי'
מאוד קשה, עובדה שכל עוד שאתה חי
26/01/2012 | 17:47
10
6
כאן בתוך גוף אז אתה לא יכול להתעלם מצמא ורעב, קור/חום וכמובן דברים מעבר לכך כמו צורך בביטחון כלשהו, וכו'
לא אומר שזה לא אפשרי
פשוט לפעמים נראה למישהו שבאמת כל הצרכים החומריים האלו לא חשובים, וזה נכון, אבל הוא לא באמת התגבר על התשוקות מתוך הבנה ופניה למשהו רוחני, ואז אחרי כמה זמן שהכל מודחק, פתאום מתפרצים כל מיני צרכים או שיש שעמום ותסכול
לצפיה ב-'למה להתעלם ? למה לא חשוב ?'
למה להתעלם ? למה לא חשוב ?
26/01/2012 | 20:07
9
5
אם לא היה צורך, זה לא היה.
נראה לך שבתוך כל הקיום הנפלא הזה יכול להיות משהו שאין בו צורך ?
אולי זה לא נראה לנו כל כך, אבל "סתם" לא מתיישב עם שום הגיון....
לצפיה ב-'זה לא סותר את מה שכתבת קודם?'
זה לא סותר את מה שכתבת קודם?
26/01/2012 | 20:35
4
5
לצפיה ב-'את מה ?'
את מה ?
26/01/2012 | 23:07
3
6
לצפיה ב-'שצריך לנטוש את העולם הזה'
שצריך לנטוש את העולם הזה
27/01/2012 | 18:48
2
4
כי הוא הבל הבלים ומלא סבל, מי שיקרא את ספר קהלת ויוגה ושיסטהא יגיע לאותה מסקנה, לא?
לצפיה ב-'לנטוש את הרעיון שהעולם תמצית הקיום...'
לנטוש את הרעיון שהעולם תמצית הקיום...
28/01/2012 | 09:22
1
4
שהעולם הוא הוא הדבר האמיתי, וכל הרעיונות הרוחניים דתיים, המצאתם של אנשים החיים בסרט....
לצפיה ב-'אה כן, את זה אני יודע'
אה כן, את זה אני יודע
28/01/2012 | 16:35
3
העולם החומרי הוא חלק קטן מהסיפור, הבהאים מגדירים את זה כרחם לפני העולם האמיתי
בלי הרחם התינוק לא יוכל לצאת לחיים לכן הרחם חשוב אבל הוא משני, אחרים מגדירים את זה כפרוזדור, ביוגה ושיסטהא מביאים הרבה את המשל של העורב שנחת על ענף עץ ואז נפל אגוז קוקוס, אין הסבר, אבל ככה העולם, הוא לא ממשי ומעולם לא נוצר, גם בבודהיזם לא מנסים לתת משמעות כלשהי, העולם פשוט נדמה שהוא קיים עקב הבורות והדבר הכי חכם לעשות זה לצאת ממנו ע"י הגעה להארה
לצפיה ב-'הקיום לא כל כך נפלא'
הקיום לא כל כך נפלא
29/01/2012 | 18:15
3
3
מתבונן מהצד יכול לראות המון יופי בעולם.
ציפורים שרות, פרחים פורחים, פרפרים מרחפים, קרני השמש מפזזות
והדגיגים שוחים באגמי המים כשהרוח הקלילה חולפת בין ענפי העצים...
לכאורה עולם אידילי ורגוע. מלא יופי חזותי.

מעשית כל בעלי החי משחרים לטרף, טורפים ונטרפים כל הזמן.

הציפורים סמל הטוהר צדות חרקים ותולעים. חלקן טורפות זו את זו.
השחפים צדים דגים. החרקים מצידם גם הם מתפרנסים על ציד
חרקים קטנים יותר וכיוצא.
עולם המים הינו מסעדה אחת גדולה בה הקטנים נאכלים על ידי הגדולים
ללא הרף.
ובקיצור, כל באי העולם עוסקים במאבק השרדות מתמיד.
כמעט ואין בעל חי שמת מזקנה. אפילו עצים נלחמים על מים ואור שמש.

העולם הדומם אכזרי לא פחות. מחוץ לכדור הארץ תופעות הרסניות
של השמדה לצורך יצירה מחודשת מתרחשות תדיר.

היקום לאמיתו הוא אכזרי לכאורה ונטול כל מוסר לכאורה.
לצפיה ב-'אכזרי הוא מושג אנושי, הטבע לא אכזר, הטבע טבעי'
אכזרי הוא מושג אנושי, הטבע לא אכזר, הטבע טבעי
29/01/2012 | 23:04
16
לצפיה ב-'כן, אלא שאבי צודק, הטבע הדומם'
כן, אלא שאבי צודק, הטבע הדומם
30/01/2012 | 01:14
1
4
לא אכזרי או להיפך.
הקיום בפני עצמו הוא סבל
לצפיה ב-'הדרך יפה עד מאוד - אמר הנער.....'
הדרך יפה עד מאוד - אמר הנער.....
30/01/2012 | 10:45
6
הַדֶּרֶך יָפָה עַד מְאֹד - אָמַר הַנַּעַר.
הַדֶּרֶך קָשָׁה עַד מְאֹד - אָמַר הָעֶלֶם.
הַדֶּרֶך אָרְכָה עַד מְאֹד - אָמַר הַגֶּבֶר.
יָשַׁב הַזָּקֵן לָנוּחַ בְּצַד הַדֶּרֶך.

ומי אמר שאין שירי זן בעברית.....

אני לא יכול, פשע לא לקרוא את השיר כולו....

צוֹבְעָה הַשְּׁקִיעָה שֵׂיבָתוֹ בְּפָז וָאֹדֶם,
הַדֶּשֶׁא מַבְהִיק לְרַגְלָיו בְּטַל-הָעֶרֶב,
צִפּוֹר אַחְרוֹנָה שֶׁל יוֹם מֵעָלָיו מְזַמֶּרֶת:
- הֲתִזְכֹּר מַה יָּפְתָה, מַה קָּשְׁתָה, מָה אָרְכָה הַדֶּרֶך?  

אָמַרְתָּ: יוֹם רוֹדֵף יוֹם וְלַיְלָה - לַיְלָה.
הִנֵּה יָמִים בָּאִים - בְּלִבְּךָ אָמַרְתָּ.
וַתִּרְאֶה עֲרָבִים וּבְקָרִים פּוֹקְדִים חַלּוֹנֶיךָ,
וַתֹּאמַר: הֲלֹא אֵין חָדָשׁ תַּחַת הַשֶּׁמֶשׁ.

וְהִנֵּה אַתָּה בָּא בַּיָּמִים, זָקַנְתָּ וְשַׂבְתָּ,
וְיָמֶיךָ סְפוּרִים וְיָקָר מִנְיָנָם שִׁבְעָתַיִם,
וַתֵּדַע: כָּל יוֹם אַחֲרוֹן תַּחַת הַשֶּׁמֶשׁ,
וַתֵּדַע: חָדָשׁ כָּל יוֹם תַּחַת הַשֶּׁמֶשׁ.  

לַמְּדֵנִי, אֱלֹהַי, בָּרֵך וְהִתְפַּלֵּל
עַל סוֹד עָלֶה קָמֵל, עַל נֹגַהּ פְּרִי בָּשֵׁל,
עַל הַחֵרוּת הַזֹּאת: לִרְאוֹת, לָחוּשׁ, לִנְשֹׁם,
לָדַעַת, לְיַחֵל, לְהִכָּשֵׁל.

לַמֵּד אֶת שִׂפְתוֹתַי בְּרָכָה וְשִׁיר הַלֵּל
בְּהִתְחַדֵּשׁ זְמַנְּךָ עִם בֹּקֶר וְעִם לֵיל,
לְבַל יִהְיֶה יוֹמִי הַיּוֹם כִּתְמוֹל שִׁלְשׁוֹם.
לְבַל יִהְיֶה עָלַי יוֹמִי הֶרְגֵּל.  

לאה גולדברג כמובן.

יום נהדר.
אבי.
לצפיה ב-'בהמשך לשאלת השטיח שנשאלה כאן'
בהמשך לשאלת השטיח שנשאלה כאן
23/01/2012 | 23:58
2
17
נראה לי שהגיע הזמן לפנק את עצמי במזרון יוגה במקום להשתמש באחד המזרונים ההמוניים והמג'ויפים במכון (שלא תמיד יש מספיק מהם).
התחלתי לחפש ומצאתי מבחר עצום; מזרון 4 מ"מ, מזרון 6 מ"מ, מזרון אקולוגי, דק במיוחד, גומי טבעי, אשטנגה שחור... מי צריך את כל זה?

על מה הייתם ממליצים לבחורה שמתרגלת אשטנגה \ ויניאסה פעם-פעמיים בשבוע?

ראיתי גם כל מיני אביזרים כמו מגבלת נוגדת החלקה (שאני מניחה שאפשר לפרוש על הרצפה או על מזרון רגיל, לא?) וכפפות וגרביים נוגדי החלקה. הייתם ממליצים על משהו כזה כתחליף? (אני שוקלת את זה בגלל הקומפקטיות והנוחות שבלקחת ציוד כזה כתחליף למזרון).

תודה
לצפיה ב-'כל מה שעובד.'
כל מה שעובד.
24/01/2012 | 07:46
12
בוקר טוב anlandria .
אני חייב להתוודות: אין לי מזרון......
כשאני מלמד, אני משתמש במה שיש במקום, אבל....
אני לא מזיע.
יש לי ידיים גדולות....
וגם כף רגל גדולה....
תעשי סיבוב על כמה מזרונים ותראי מה הכי נוח לך.
המזרונים היקרים לא בהכרח מחליקים פחות מעלו של ה40 ש"ח.
בקשר לציוד הנלווה, כ"ל. אם הוא עוזר לך, לכי כל זה.
ומי צריך את כל היצע המזרונים ? בעיקר מי שמוכר....
בהצלחה.
יום נהדר.
אבי.
לצפיה ב-'מהנסיון שלי'
מהנסיון שלי
24/01/2012 | 22:05
28
במשך שנים התאמנתי על מזרונים "סתם" או בחורף על שטיח, עד שקניתי את מזרון היוגה הראשון - 2 מ"מ, שקיים אצלי עד היום ומשמש כשבאים כמה אנשים לתרגול בוקר או כשאני נוסעת לפסטיבל,
ובמקומו ביום יום  משמש מזרון 4 מ"מ שקיבלתי מתנה מחברה,
המזרונים מחזיקים כבר שנים רבות, נוחים, קלים לשינוע לא מחליקים,
ולכל היותר בזמן/ שהברכים רגישותבתרגילים שמכבידים על הברך אני מניחה מגבת קטנה מגולגלת מתחת.
לא רואה צורך במזרונים ה"משוכללים " יותר, אבל אם את מרגישה שלוחץ לך בעצמות אפשר לקחת מזרון קצת יותר עבה.
מכיוון שזה מזרון אישי ואני לא טיפוס שמזיע, אז לא ניסיתי את המגבת נוגדת ההחלקה - בכל מקרה אני לא הייתי ממליצה לפרוס אותה על מזרון רגיל שבו הרגלים שוקעות ומאבדים את היציבות בתנוחות העמידה.
אם הייתי במקומך:
אם את מגיעה למכון אחרי שאת מסתובבת כל היום אז אפשר אולי להסתפק במגבת, אבל אם את באה מהבית - המזרונים הרגילים הם קומפקטיים וקלים ונוחים לשינוע. יש אפילו תיק מיוחד אם בא לך להשקיע.
לצפיה ב-'מילוי שאלון קצרצר - עבודה סמינריונית'
מילוי שאלון קצרצר - עבודה סמינריונית
23/01/2012 | 19:22
8
שלום לכולם,
אשמח מאוד אם תקדישו 5 דקות מזמנכם ותמלאו את השאלון הקצרצר המצורף, שישמש אותי לעבודה הסמינריונית לתואר ראשון בפסיכולוגיה, בנושא שינה ויוגה.
השאלון הינו אנונימי לחלוטין וניתן להפסיק למלאו בכל שלב.
תודה מראש על שיתוף הפעולה.
שני
http://goo.gl/iZChj
לצפיה ב-' ארץ נהדרת חוזרת מהחופשה'
ארץ נהדרת חוזרת מהחופשה
23/01/2012 | 15:44
2
תוכנית הסאטירה הפופולרית ביותר בישראל - ארץ נהדרת - חוזרת אלינו ממש הערב
האם העונה התשיעית תצליח להצחיק אותנו כמו הקודמות האם נצליח בכלל להסתדר בלי אסי כהן
בואו להתרגש, להיקרע מצחוק ולשתף בדמויות ובקטעים האהובים עליכם בפורום שילווה אותנו לאורך כל העונה -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'מחפשת בית ספר טוב להכשרת מורים בשיקאגו'
מחפשת בית ספר טוב להכשרת מורים בשיקאגו
23/01/2012 | 11:47
3
אם מישהו מכיר אשמח להמלצות
לצפיה ב-'סוטרת השבת: 14.2 הן (הפעולות) מניבות.....'
סוטרת השבת: 14.2 הן (הפעולות) מניבות.....
21/01/2012 | 07:42
4
14.2 הן (הפעולות) מניבות פרות ככאב ועונג כתוצאה ממעשים טובים או רעים.

שבת נהדרת.
אבי.
לצפיה ב-'הסיפור לשבת: שיעור בצניעות.'
הסיפור לשבת: שיעור בצניעות.
21/01/2012 | 07:47
1
12
נרדה מקבל שיעור בצניעות.

נרדה, נגן הוינה השמיימי, היה מתפאר באוזני כל על דבקותו חסרת המתחרים בווישנו.
כששמע זאת ווישנו החליט ללמד אותו לקח בצניעות.
יום אחד כשהיו מטיילים ברחבי הארץ, אמר ווישנו בארשת מסתורית לנרדה: "אתה רואה את האיכר הזה למטה בארץ ? "אין שני לא באמונתו ודבקותו" !
נרדה גרד את מצחו ואמר: "הכן, בו ונראה על מה נתונה דעתו".
וכך חנו בסביבת ביתו של האיכר.
בבוקר ראו שהאיכר מתעורר לפני הזריחה, שוטף את פניו, משנן פעם אחת את שמו של ווישנו ויוצא לעבודה בשדה.
במשך כל היום הוא עודר, מיישר צמחים שקרסו בלילה, מגרש עורבים ועסוק בעבודתו.
בלילה בשובו הביתה, הוא רוחץ קלות את גופו המאובק, אוכל משהו קטן, מתייחס קצת לאשתו והילדים, ופורש לשינה, לא לפני ששינן פעם נוספת את שמו של ווישנו, ושוקע בשינה עמוקה.
מיד כשזה נרדם פנה נרדה לווישנו בגיחוך: "זה המאמין הגדול" !!!.
ווישנו לא אמר דבר.
למחרת המשיכו במסעם עד שהגיעו לעיר גדולה.
ווישנו חייך  חיוך  מסתורי ואמר לנרדה: "אתה רואה את כד השמן הזה, שים אותו על הראש וחוג סביב העיר הזו בלי לשפוך טיפה".
"אין בעיה", אמר נרדה, הניח את כד על ראשו ויצא לדרך.
מקץ שלושה ימים חזר כשהכד מלא כבתחילה.
"נו הצלחת"? שאל  וושינו.
"בהחלט" אמר נרדה בגאווה.
"וכמה פעמים חשבת עלי בשלושת הימים האלו" הקשה ווישנו.
"אף לא פעם", ענה נרדה נכלם, "כל כולי הייתי מרוכז בלא לשפוך טיפה".
נו אתה רואה, האיכר שובר את גבו מזריחה עד שקיעה, ועדין מוצא זמן לחזור על שמי פעמיים"…בוש לך.
וכך למד נרדה שיעור בצניעות.  

סוף שבוע נהדר.
אבי.
לצפיה ב-'להתפאר על דבקות דתית זה אוקסימורון '
להתפאר על דבקות דתית זה אוקסימורון
21/01/2012 | 15:18
11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ