לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
67776,777 עוקבים אודות עסקים

פורום תמא 38 והתחדשות עירונית

התחדשות עירונית הפכה בשנים האחרונות לתחום נדל"ני פעיל ותוסס ביותר והפעילות רק מתרחבת מדי שנה.

הדבר הוא טבעי שכן אין פתרון אחר להזדקנות מרכזי הערים הגדולות ולהתפתחות פרברי הערים. במונח התחדשות עירונית נכללים בעיקר פרוייקטים של תמ"א 38, לסוגיה השונים, פרוייקטים גדולים יותר של פינוי בינוי וכן השבחה והרחבות אחרות של בתים קיימים.

הנושא הוא מורכב ומחייב זהירות רבה ובדיקה מקצועית מקיפה. פורום זה נועד לסייע לבעלי דירות בסבך הקיים.    

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמא 38 והתחדשות עירונית

התחדשות עירונית הפכה בשנים האחרונות לתחום נדל"ני פעיל ותוסס ביותר והפעילות רק מתרחבת מדי שנה.

הדבר הוא טבעי שכן אין פתרון אחר להזדקנות מרכזי הערים הגדולות ולהתפתחות פרברי הערים. במונח התחדשות עירונית נכללים בעיקר פרוייקטים של תמ"א 38, לסוגיה השונים, פרוייקטים גדולים יותר של פינוי בינוי וכן השבחה והרחבות אחרות של בתים קיימים.

הנושא הוא מורכב ומחייב זהירות רבה ובדיקה מקצועית מקיפה. פורום זה נועד לסייע לבעלי דירות בסבך הקיים.    

לצפיה ב-'תמ"א 38 התעכב – הדייר יפוצה ב-33 אלף ש''
תמ"א 38 התעכב – הדייר יפוצה ב-33 אלף ש'
01/10/2016 | 17:02
88
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:36
3
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'האם אפשרו ת לתמא 38 בעתיד'
האם אפשרו ת לתמא 38 בעתיד
29/09/2016 | 04:36
2
96
יכול להיות טיעון טוב להתנגדות  לדייר בקשה לבנייה על הגג מעליו?
לצפיה ב-'למי שייך הגג?'
למי שייך הגג?
01/10/2016 | 17:01
72
מעניין מה דעתה של אוריתה...
לצפיה ב-'גג'
גג
16/11/2016 | 15:07
25
אם הגג שייך לדירה בטאבו- היזם/קבלן לא יכולים לעשות דבר אלא אם הוסכם עם בעל הדירה. אם הגג שייך לבניין ולא לדירה בטאבו- ברגע שיש רוב לתמ"א, אפשר להתחיל תהליך.

אצלנו בעלי הדירות בקומה שלישית הם גם בעלי הגג בטאבו, אבל מצאנו יזם/קבלן שהסכים לעשות פרוייקט ולתת להם לחזור לקומה העליונה. הוא קיבל את הקומה השלישית שתהפוך לסנדוויץ'+ קומה נוספת שתהיה סנדוויץ'+ דירת גן
לצפיה ב-'צ'ק בנקאי של היזם'
צ'ק בנקאי של היזם
27/09/2016 | 14:28
4
88
שלום רב יש לי שאלה.

יזם לא סיים את כל עבודות בתמ''א 38, בחוזה היה רשום שהוא מפקיד סכום מסוים כערבות עבור כל שלב בפרויקט. הוא לא סיים ואנו דיירים פנינו לעו''ד כדי לממש את הערבות זו.
מתברר שזה צ'ק בנקאי שהבנק לא רוצה לתת כי יזם חייב להם כסף ולכן הם לא נותנים את הסכום זה.

האם זה מקובל , מה צריך לעשות, יזם נעלם לא ניתן להשיג אותו אבל חברה עדיין פעילה ולא פושטת רגל.

מה דעתכם?
לצפיה ב-'עזרה בבקשה'
עזרה בבקשה
19/10/2016 | 08:35
44
עדיין מחכה לתשובה, משהו יכול לעזור?
לצפיה ב-'ייעוץ'
ייעוץ
24/11/2016 | 15:36
17
עדיין מחכה לתשובה
לצפיה ב-'איפה העו"ד שלכם?'
איפה העו"ד שלכם?
29/11/2016 | 19:09
14
לצפיה ב-'השאלה כאן האם אתם אם תרצו להעביר זכות ההמשך לקבלן אחר?'
השאלה כאן האם אתם אם תרצו להעביר זכות ההמשך לקבלן אחר?
04/12/2016 | 17:55
11
אם תוכלו לפטור הקבלן וזה דרך החברה שלו (שאתה מציין כאן שהיא עובדת ולא פשטה רגל) אז יש אפשרות לנהל משא ומתן עם קבלן שהוא מתמצא בעבודות תמ"א והוא ישלים את החסר -אם יש מצב כזה אני חושב שזה יותר טוב בשבילכם 
אם אכן יש אפשרות זאת יש קבלן מתל אביב והוא מתעסק רק בתמ"א ויש לו היכולת והאמינות -ליותר נתונים ליצור איתי קשר 0507514781
לצפיה ב-'למתנגדים לתמ"א 1\38'
למתנגדים לתמ"א 1\38
25/09/2016 | 13:43
73
חפשו בפייסבוק:
מתנגדים לתמ"א 1\38
לצפיה ב-'חדר ממ"ד במסגרת תמ"א 38'
חדר ממ"ד במסגרת תמ"א 38
23/09/2016 | 11:03
71
אנחנו נימצאים בשלב תיכנון של תמ"א 38.
האם אפשרי לבצע הכנה של התקנת מזגן בחדר של הממ"ד?

(כלומר צינור דרכו אפשר להעביר את הצנרת שבין המנוע לבין המאייד)
לצפיה ב-'תמא בשטח קטן'
תמא בשטח קטן
21/09/2016 | 22:05
62
שלום רב
יש ברשותי דירה בבניין בן 3 קומות .
שטח הבניין: חצי דונם בנוסף יש הפקעה מהעירייה של 5 מטר.
בנוסף השכנים לא רוצים להתאחד עם הבניין ליד כי לא רוצים לשלם ועד בית גבוה.

האם יש יזמים שימצאו כדאיות כלכלית בתנאים האלה?
לצפיה ב-'איכות הסביבה תמ"א 38'
איכות הסביבה תמ"א 38
08/09/2016 | 11:06
1
83
אנחנו מסיימים פרויקט  תמ"א 38 .
טופס 4 מתעכב בגלל תקנות חדשות שצצו פתאום.
איכות הסביבה דורשת מדרכה מחוררת לעיוורים. עוד מעקות בחצר ובנוסף חנית נכים משולטת. מאחר וכל החניות הן בבעלות דיירי הבית ורשומות בטאבו. נאלצנו לבקש מאחד השכנים להפוך את חנייתו לחניית נכים.היתכן שבחצר פרטית נחוייב לחניית נכים?
לצפיה ב-'חניית נכים'
חניית נכים
11/09/2016 | 14:57
81
שלום,

זה מוזר. כדאי ללכת ולבדוק בעירייה.
לצפיה ב-'נציגות דיירים בתמא 38 - זכויות וחובות'
נציגות דיירים בתמא 38 - זכויות וחובות
05/09/2016 | 14:11
1
126
שלום למנהלי ולחברי הפורום, יש לי שאלה משפטית עקרונית - באיזה חוק מעוגנים היחסים שבין נציגות הדיירים בפרויקט תמא 38 לדיירים - חובות וזכויות. להלן סיפורי בקצרה: אנו בניין עם 10 דיירים בגבעתיים. 7 דיירים החלו הליך של תמא 38. בסיום ההליך הציעו לשאר 3 הדיירים להצטרף. כאשר ביקשנו נתונים שונים על מנת לבחון את הנושא התבררו לנו העובדות הבאות ש 7 הדיירים ניסו להסתיר. 1. נבדק רק יזם אחד ומולו הם רוצים לחתום. 2. קיים קשר מוקדם בין היזם לאחד מחברי הנציגות. נעשה הליך ללא שקיפות, ללא גילוי מידע, הסתרת מידע, לא נעשה גילוי נאות על הקשרים בין היזם לחבר הנציגות. אנחנו איננו מתנגדים לתמא, אולם איננו יכולים לחתום על חוזה כאשר ההליך שבוצע הינו בעייתי ואולי לא כשר. האם יש חוק מסוים שניתן להפעיל סנקציות כנגד חברי הנציגות לאור התנהלותם הבעייתית, האם הם בבחינת ישות משפטית שניתן לתבוע?
לצפיה ב-'נציגות'
נציגות
11/09/2016 | 14:55
71
שלום,
ראשית, אם מדובר בתמ"א 38/2, קרי הריסה ובנייה, יש צורך בשיעור הסכמות של 80% מבעלי הדירות וגם 80% מהבעלים שבבעלותם 4/5 מהרכוש המשותף.
שנית, יש לבחון את הדברים לגופם. קשה לי לענות בצורה כזו. יש מספר נקודות שאינן ברורות:
מדוע עדכנו את 3 הדירות רק בשלב מאוחר? 
האם לא זומנתם אף פען לאסיפת דיירים שם נתקבלו כל ההחלטות בנוגע לתמא?
מה טיב הקשר בין חבר הנציגות ליזם?
ועוד ועוד.
ללא תשובות על אלו, ואף שמיעת תגובות הנציגות - לא אוכל לייעץ לכם.
לצפיה ב-'באיטליה בניינים שעברו "חיזוק" לרעידות אדמה - קרסו '
באיטליה בניינים שעברו "חיזוק" לרעידות אדמה - קרסו
28/08/2016 | 14:12
1
94
לא הוסיפו להם "קומות" על הראש, אלא עשו רק חיזוק על חשבון 
המדינה והממשלה, באמצעות חיזוק עמודים, בניית עמודים חדשים 
מסביב לבניין, והופ, בזמן אמת, העמודים נשארו לעמוד, אבל 
התקרות הישנות קרסו על הדיירים שלהם, כולל מלון מפורסם ויוקרתי 

מסקנה: תמ"א מחזק בעיקר את חשבון הבנק של היזם 
שמחפש למכור דירות, ולא לחזק מבנים 
שם אלו היו חברות שזה תחום ההתמחות שלהן !
חיזוק מבנים ! ומסבתבר שמה שבנוי לא נכון,
זה כמו כוסות רוח למת 

אגב אצלינו מחיר הדירה ירד אחרי התמ"א כי אף אחד
לא רוצה לבוא לגור בבית שיש חניה רק לשכנים מלמעלה 
בא אלינו אחד לקנות את הדירה, שהוא ירד חיכה לו דו"ח חניה
רק כי אח של השכןנה מהפנטאוז הוא שוטר, ומי שמעיז לחסום אותה 
חוטף דו"ח
לצפיה ב-'המהנדסים הכי טובים - 200 מלין $ - ולווין שמתפוצץ '
המהנדסים הכי טובים - 200 מלין $ - ולווין שמתפוצץ
04/09/2016 | 13:45
66
ורק הישראלים מוכנים להיות בובות ניסוי
למנדסי התמ"א הישראלים ושיבנו להם על הראש
לצפיה ב-'כך יעשה למי שלא יחתום על התמ"א...'
כך יעשה למי שלא יחתום על התמ"א...
25/08/2016 | 23:10
171
לצפיה ב-'שכר טירחה לעו״ד'
שכר טירחה לעו״ד
15/08/2016 | 06:43
1
85
שלום.

קראתי באתר של לשכת עורכי הדין שאסור לעו״ד לחתום הסכם עם היזם. בכל זאת, רוב עורכי הדין אומרים שהדיירים לא משלמים להם אלא היזם.
כיצד זה יבוא לידי ביטוי בחוזה של הדיירים מול העו״ד?

תודה.
לצפיה ב-'שכ"ט עו"ד'
שכ"ט עו"ד
16/08/2016 | 13:10
96
שלום,

בתמ"א 38 שכה"ט המשולם ע"י היזם מובנה בתכנית, שהרי תמ"א 38 היא תכנית בה הדיירים אינם מכניסים יד לכיס.
כך, משולם שכה"ט עו"ד וגם שכה"ט למפקח מטעם הדיירים ע:י היזם.
אם אין אמון בנאמנותו של עוה"ד  המייצג אתכם כלפיכם תוכלו להסדיר בהסכם כי שכה"ט יועבר אליכם ואתם תעבירו אותו לעוה"ד. אך זה אינו מקובל.
איחסי אמון בין הדיירים לבין עורך דינם הוא בסיס להצלחה של הפרויקט.
לצפיה ב-'גינה שלא מופיעה ברישום בטאבו'
גינה שלא מופיעה ברישום בטאבו
13/08/2016 | 17:35
1
115
שלום,
בבניין יש 2 כניסות. בכניסה בשניה, יש 2 דירות בקומה ראשונה על עמודים שיש להם יציאה מחדר האמבטיה לגינה (הבניין בנוי על צלע הר).
כך היה מאז בניית הבניין לפני כ- 55 שנים.
אין שום רישום בטאבו לגינות אלה.
האם מגיע לדיירים אלה משהו בגין הגינות?
אם כן, מה נהוג? 
תודה.
לצפיה ב-'גינות'
גינות
16/08/2016 | 13:13
65
הגינה בקומת הקרקע הינה חלק מהרכוש המשותף.
יכול להיות שדיירי קומת הקרקע השתמשו בחלק משטחן לצרכיהם הפרטיים אך אם זה לא מופיע בנסח הטאבו הרי שזה אינו בבעלותם.
בתמ"א 38/1 חיזוק בו הדיירים נותרים במקומותיהם נהוג לתת לדירות הקרקע שטח גינה כפי שטחי המרפסות שמוסיפים לשאר הדירות. בתמ"א 38/2 (הריסה ובנייה) בדר"כ בעלי דירות הקרקע עולים לקומה א'. יש מקום אולי לפצותם. אך הכל חייב להיות בשקיפות מלאה מול שאר הדיירים.
לצפיה ב-'מחפשת דיירים שסיימו תמ"א 38 להתייעצות'
מחפשת דיירים שסיימו תמ"א 38 להתייעצות
06/08/2016 | 13:05
75
אם יש דיירת/ת שסיימו תמ"א 38 ומוכנים לשוחח איתי, אודה מאוד:

אינה
לצפיה ב-'בבנין המיועד לפינוי בינוי דירות זהות של 2 ו-2.5 חד''
בבנין המיועד לפינוי בינוי דירות זהות של 2 ו-2.5 חד'
06/08/2016 | 11:37
3
98
כשצד אחד הוא של 2.5 וצד שני של 2 חדרים.

למרה הפלא ומשום מה הדירות הזהות שנבנו אחת על גבי השניה
רשומות במטרז' שונה בעיריה

אז לפי מה קובעים את המטרז' באמת? לפי מה שכתוב בעיריה
או לפי מדידת שמאי? (להזכירך, כל דירה באותו טור היא זהה לחלוטין)

תודה
לצפיה ב-'מדידה'
מדידה
08/08/2016 | 16:01
64
שטח הדירות נקבע ע"י מדידת מודד מוסמך
לצפיה ב-'לא הבנתי - מה הקשר בין מדידת השמאי לשאלתך: הכיצד דירות הזהות'
לא הבנתי - מה הקשר בין מדידת השמאי לשאלתך: הכיצד דירות הזהות
13/08/2016 | 05:19
41
שנבנו אחת על גבי השניה רשומות במטרז' שונה בעיריה ?

לצפיה ב-'חישוב שטחים בפרויקט '
חישוב שטחים בפרויקט
02/12/2016 | 11:10
11
כדי להבין את אופן חישוב השטחים ועל ואיזו מדידה קובעת כנקודת הייחוס ממליץ לך בחום לקרוא את המאמר הבא
לצפיה ב-'חתימה על היא התנגדות לבניין שכן'
חתימה על היא התנגדות לבניין שכן
04/08/2016 | 04:59
61
חתימה לבניין שכן על היא התנגדות לבניה בפעם הראשונה , היה שנוי  בתוכניות הבניה לא חתמו על מסך בפעם השנייה , האם היא חתימה על וויתור בפעם השנייה יכולה להיות כאשר באבו  הזמן היה בבניין שלי  תמ"א 38 .
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
03/08/2016 | 14:20
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'הצטרפות מאוחרת להרחבת דיור ועלותה.'
הצטרפות מאוחרת להרחבת דיור ועלותה.
03/08/2016 | 13:51
5
84
לא בדיוק תמ"א - שינוי תב"ע.
בבניין שלי מתבצעת הרחבת דיור (כמובן עם אישור תב"ע, עבודה וקבלן רשום) כאשר התנאי הוא בניית מעטפת - קירות ותקרה לכל הבניין כולל דירות שלא מרחיבות.
לא כל השכנים רצו לבצע את הבנייה ולכן מי שרצה (רוב השכנים) התאגדנו בקבוצה לבניית המעטפת כאשר אנחנו בונים גם לדירות שבחרו לא להצטרף.
לפני התחלת הבניה שלחנו הודעה לדיירים שלא משתתפים עם הצעה להצטרפות והצהרה על העליות למי שיצטרף מאוחר יותר.
היום כשאנחנו במהלך הבנייה פנה אלינו אחד הדיירים בבקשה להצטרף. בגלל סיבות אישיות שלו חלק מהקבוצה נוטה לוותר על חלק מהעלות הנוספת שדרשנו ממנו, כאשר חלק דורש לא לוותר.

השאלה שלי היא מה צפוי במידה ואותו שכן לא יסכים לבקשה שלנו וילך לבית משפט על מנת לקבוע כמה הוא צריך לשלם?
כלומר ברור שהוא צריך לשלם לפחות כמונו השאלה היא איך מקובל לתמחר את הזמן ששילnנו לפניו, את הסיכון ואת הזמן שהשקענו בקידום הפרויקט?
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
03/08/2016 | 19:15
4
80
לא מקובל לתמחר את הסיכון ואת הזמן (שעות העבודה) שהשקעתם בקידום הפרוייקט.   אני מניח שגם בין בעלי הדירות שמלכתחילה הצטרפו לפרוייקט יש כאלה שהשקיעו הרבה מאמץ ויש כאלה שלא עשו כלום (חוץ מלשלם ולחתום), האם אלה שלא התאמצו שילמו פיצוי לאלה שכן?   גם בפרוייקטים של תמ"א 38 יש דיירים מובילים שדוחפים את הפרוייקט ויש כאלה שנהנים  ממאמציהם של המובילים ואין מנגנון איזון לזה.  אותם מובילים עושים את חשבון הכדאיות האישי שלהם ומחליטים שמשתלם להם להשקיע מזמנם גם אם ייהנו מכך אחרים ואין להם עילה לתבוע פיצוי על כך , כך גם במערכת היחסים בניכם לבין המצטרף המאוחר. זה שהוצאתם באופן חד צדדי הצהרה על עלויות גבוהות יותר למצטרפים מאוחרים לא מחייב אותם להסכים, כן סביר לדרוש מהם ריבית על הסכומים שבינתיים שילמתם במקומם.
קשה לומר מה יחליט בית משפט,   לדעתי יש סיכוי גבוה שיוחלט שישלם כמוכם (אולי בצירוף ריבית, אבל מאד לא סביר שהסיכון והזמן שהשקעתם יזכו לפיצוי). 

מעבר לכל זה, האם ייטב לכם אם אותו דייר יחליט שהוא לא רוצה להתעמת ויוותר על הרחבת דירתו?   זה אינטרס שלכם לעודד אותו להצטרף (ולהוריד את העלויות שכבר התחייבתם להן) ולא ברור לי למה להערים לפניו קשיים מיותרים.   אם תגיעו למשפט נגדו יהיה לכם עוד נושא להשקיע בו מאמצים , כספים וסיכונים, האם זה כדאי?
לצפיה ב-'אני חושב כמוך'
אני חושב כמוך
04/08/2016 | 09:00
2
34
חלק מהקבוצה ואני בתוכם חושבים שהפיצוי צריך להיות קטן בין השאר בגלל סיבות אישיות של אותו דייר אבל גם מכיוון שאנחנו רוצים להוריד עליות.
החלק שרוצה לדרוש את כל הסכום יותר בא ממקום של "להעניש" את אותו דייר כי לא יתכן שהם לקחו הלוואה יותר גדולה (כי אם אותו דייר היה משלם בזמן העלות שלהם הייתה יורדת) וגם סיכנו חלק מהסכום - כדי לצאת למכרז קבלנים היה צריך לשלם לאנשי מקצוע (מהדסים, יועצים, עורך דין) ואילו הוא יבוא ויהנה - מבחינתם עדיף שלא יצטרף מאשר שנוותר (לא רציוני אבל זה מה יש).

אני שואל כדי שנוכל להציג לאותה קבוצה מה ראלית אפשר לקבל - העורך דין שמלווה אותנו לא רוצה מבחינה מקצועית להיות מחויב להערכה.
מצד שני גם אותו דייר חי באשליה שהוא ישלם את הסכום שהיה אמור לשלם בתחילת הפרויקט כלומר אם הפרויקט עולה X ואנחנו Y אנשים אנחנו שלימנו X/Y ואם היה מצטרף היה כל אחד משלם (X/(Y+1 אז הוא מצפה לשלם את הסכום הזה.
לדעתי הערכה של מישהו מקצועי תביא אותו להבין שהוא אמור לשלם לפחות הצמדה לסכום ששילמנו ואותם להבין מה הסכום הראלי שאפשר לדרוש.

לצפיה ב-'עוד'
עוד
04/08/2016 | 09:45
1
35
הקטע של "להעניש"   אין לו בכלל מקום.    זאת הייתה זכותו של הדייר מלכתחילה שלא להצטרף ליוזמה ובית משפט לא יעניש אותו על כך, אני מבין גם שהוא לא התנגד, והייתה לו אפשרות להתנגד ולתקוע מקלות בגלגלים שכן מי שלא מרחיב את הדירה המעטפת הזאת בדרך כלל פוגעת בדירתו (חסימת נוף, אוויר ואור שמש).
בקשר להצמדה, קשה לי להאמין שזאת בעיה כי המדד כמעט לא עולה בשנים האחרונות (ואם תבדוק את 12 שחודשים האחרונים הוא אפילו שלילי), דווקא הגוני יותר לבקש ריבית (שגם היא נמוכה).
אילו אני הדייר הזה הייתי שוקל לחכות לסיום הפרוייקט שלכם ואז לבקש בעצמי היתר בנייה. לפי החוק כל מי שהרחיב את דירתו נחשב כמסכים להרחבה שלי ולא יכול להתנגד, במקביל הייתי מציע לכם תשלום ריאלי על השקעתכם (ואולי אפילו משלם ככל שזה מתאפשר טכנית) .    כעת הכדור בידיכם ואתם יכולים לתבוע אותי (אם בנסיון להוצאת צו מניעה  ואם בתביעה כספית), אבל יש סיכוי גבוה שבית המשפט יקבע  שאשלם את הסכום שממילא הצעתי לכם  ויחייב אתכם בהוצאות.
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
04/08/2016 | 11:03
21
  1. יש פה אלמנט של נסיבות אישיות ולכן אני בעד כמה שיותר לבוא לקראתו.
  2. מצד שני המתגדים מרגישים שעשו עליהם סיבוב (טוענים שאנשים לא רצו לסכן את כספם וחיכו לזה שהפרויקט יהיה פתוח) ולכן רוצים "להעניש" גם במחיר פגיעה עצמית.
  3. אספנו את כל הכסף לפני כחצי שנה - ריבית ראלית שנתית היא בין 3.5 ל 8 אחוז למי שלוקח הלוואה. ההפרש שהצהרנו עליו בדרישה היה 15%. מבחינתי אני חושב ש 5% יהיה הוגן. 
  4. אני חושב שדעה של אנשי מקצוע יכולה לשכנע את שני הצדדים להיתכנס למספר הגיוני.
  5. לגבי הליכים משפטיים לנו בתור קבוצה יש עו"ד מלווה שמחוייב לטפל בזה ולו אין יצוג משפטי - רוב הסיכויים שאם לא נגיע להסכמה הוא לא יבנה ושני הצדדים יפסידו.
לצפיה ב-'שאלה למומחים בתחום - האם יש פסיקה משפטית שמחייבת לשלם ?'
שאלה למומחים בתחום - האם יש פסיקה משפטית שמחייבת לשלם ?
20/09/2016 | 11:17
16
ההגינות במקרה כזה מחייבת לשלם אבל האם יש חובה משפטית ?
בעבר היה דיון בפורום "תפוז נדלן" וממנו השתמע שאין חובה כזו .
1)

2)

אינני מומחה בתחום.

בתודה מראש
י

לצפיה ב-'שילוב מנהלת בפרויקט '
שילוב מנהלת בפרויקט
28/07/2016 | 10:21
2
42
שלום,
האם תוכלי להבהיר לי מהן יתרונות ומהם חסרונות שילוב מנהלת (לדוגמא: http://www.afikim38.com/minhelet/) בקידום פרויקט שדרוג מתחם.
ספציפית, מדובר במתחם מגורים גדול (78 דירות) שנכלל בתכנית השימור של ת"א.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
28/07/2016 | 13:15
1
29
"מנהלת" - בעצם נותנת לפרויקט את כל השירותים, החל משמאי, אדריכל, מוציאה מכרז ליזמים, בודקת את חוסנם הכלכלי וכיו"ב.
היתרונות בכך הם שהדיירים לא צריכים לעשות דבר. הדבר היחידי הוא שהם צריכים לסמוך על המנהלת שתתפקד בצורה  אימינה, יעילה ושקופה.
החסרון בכך, שזה עולה כסף. למה אני מתכוונת? - מנהלת כזו מקבלת אחוזים מכל דבר.
בפרויקטים גדולים - כמו שלכם - אני ממליצה דווקא לקחת מנהלת שתרכז לכם ותעבוד בשבילכם. המנהלת גם אמורה להרוויח כסף, כי הדברים לא נעשים לשם שמים. מצד שני כדאי להשגיח שלא תתומחר גבוה מדי. בסוף הכל יוצא מאותו כיס....לכן, חשוב שהדברים יהיו גלויים ושקופים ואתם תדעו מהי עלות המנהלת בפרויקט.
אוריתה

לצפיה ב-'מהו הסכום המקובל לתשלום דמי עבודה של מנהלת'
מהו הסכום המקובל לתשלום דמי עבודה של מנהלת
06/08/2016 | 11:18
14
בין אם באחוזים או פר דירה?
מתחם של 53 דירות פינוי בינוי הריסה.
כמו כן האם בעלי הדירות מחוייבים לקחת את האדריכל/שמאי/מפקח בנייה
שמציעה מינהלת?

תודה
לצפיה ב-'מתחילים לדבר אצלנו על תמ"א חיזוק המבנה'
מתחילים לדבר אצלנו על תמ"א חיזוק המבנה
28/07/2016 | 19:18
2
82
שלום,
מתחילים לדבר ברצינות בבניין בו יש לי דירה על תמ"א חיזוק המבנה.
מדובר בבניין של 14 דיירים, כאשר הדירה שלי היא בקומה אחרונה ומעליה גג רעפים.
מאחר והדירה מושכרת ואנחנו חותמים על המשך חוזה בסופ"ש הקרוב אני מאמינה כי הדיירים ישאלו אותי בנושא, בחוזה המקורי לא מצויין עניין של תמ"א בכלל.
ולכן יש לי כמה שאלות בנושא:
1. אשמח להבין קודם כל מה זה אומר חיזוק המבנה במקרה כזה, הרי הקבלן יוסיף לעצמו קומות שיהיו מעל הדירה שלי, אז איך הדבר נעשה במקרה של גג רעפים, מה זה למעשה אומר מבחינת העבודה בתוך הדירה?
2. מה יכול להיות הפיצוי שאקבל בזמן העבודות, שכן ישנו כמובן חשש שהדיירים יחליטו לסיים את החוזה ולא יהיו לי דיירים חלופיים בשל השיפוץ של הבניין.
לצפיה ב-'היי'
היי
01/08/2016 | 13:25
1
59
היכן הפרויקט? באיזה רחוב/עיר?
תמ"א 38 חיזוק אומר שהיזם יחזק את יסודות הבניין, ישפץ לכם את כל חזיתות הבניין, יוחלפו התריסים והויטרינות, יוסיפו מעלית, ישפצו וירחיבו את לובי וחדרי המדרגות בכל הקומות. לכל דירה אמור להיתווסף ממ"ד ומרפסת שמש - הכל במסגרת האפשרי בגבולות המגרש הקיים. בתמורה לכל זה אתם מעבירים ליזם את זכויות הבנייה שמכוח התמ"א - והוא יבנה 2.5 קומות על גג הבניין הקיים. גג הרעפים ייהרס. במקומו ייבנה גג מבוטן ועליו יבנה היזם את 2.5 הקומות יבנה שם דירות ואותן הוא ימכור. אתם לא אמורים להכניס יד לכיס בשום אופן ובשום צורה. 
בתמא חיזוק בדר"כ לא מפנים את הדיירים לשכירות. זה מאוד תלוי בפרויקט עצמו. אך, הואיל והדירה שלכם בקומה האחרונה אותכם היזם יהיה חייב לפנות לפחות לתקופה מסויימת.
מקווה שעניתי.
אם יש שאלות נוספות - אני כאן כדי לענות.

אוריתה
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
01/08/2016 | 18:07
40
מדובר על בניין ברחובות.
למיטב הבנתי מהדיירת שמטפלת בעניין אכן מדובר על מרפסת שמש, ממ"ד ומעלית ועוד 10 דירות. וגם הוסיפו כי את הקומה העליונה ככל הנראה יפנו בזמן הזה.

בינתיים קיבלנו הצעה קצת תמוהה ממשרד עו"ד שברוב החוזה התייחס לדירות העתידיות שהקבלן ימכור גם דרכו במסגרת ההסכם. אותי כבעלת דירה פחות מעניין מה הקבלן יעשה ונשמע לי מוזר שאני יכולה לקבול אותו למשרד עו"ד מסויים.

אשמח לדעת מה הצעדים המקובלים במקרה כזה.
בינתיים נקבעה ישיבת בעלים במטרה למנות נציגות לבעלי הדירות.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. הוא עוסק ומטפל בתחומים שונים של המשפט האזרחי. תחומי מומחיות: פינוי בינוי; תמ"א 38; הרחבת מרפסות; בתים מ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו