לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

לצפיה ב-'פרחי באך'
פרחי באך
03/09/2010 | 10:34
מבקש המלצה על מטפל/ת בפרחי באך לילדים, באזור המרכז, תודה
כמובן במסרים.
לצפיה ב-'מחפשת קורס ברפואה משלימה'
מחפשת קורס ברפואה משלימה
02/09/2010 | 14:15
12
3
שלום,

אני מתעניינת בכל תחום הרפואה המשלימה והייתי רוצה לקחת קורס כלשהו בתחום זה.
אשמח לקבל המלצות לקורסים טובים ולא תובעניים מדי (אני עובדת במשרה מלאה).

תודה.
לצפיה ב-'יש כל כך הרבה תחומים '
יש כל כך הרבה תחומים
02/09/2010 | 16:15
1
וההבדלים בינהם ענקיים.

אם את מחפשת קורסים קצרים אז את יכולה למצוא קורסי הילינג קצרים יחסית (זה אם את נמשכת לתחום היותר "רוחניקי") , המלצה נוספת היא קורסי תנועה - צ'י גונג למשל , את יכולה למצוא קורסים קצרים בעיסוי ועוד ועוד.

המבחר הוא עצום , את צריכה לחשוב מה הכיוון הכללי שלך.

בהצלחה.
לצפיה ב-'הייתי מציע לבדוק את התכנים והמוסד לפני ההרשמה'
הייתי מציע לבדוק את התכנים והמוסד לפני ההרשמה
05/09/2010 | 10:56
10
2
תקראי את המאמר שצירפתי, אני מקווה שזה יעזור במיקוד המוסדות..

http://aseoti.co.il/index.php/component/content/ar...

לצפיה ב-'חבל שאתה לא כותב בפורום עצמו את הדברים'
חבל שאתה לא כותב בפורום עצמו את הדברים
05/09/2010 | 11:16
9
1
על כל פנים, עצתך להגיע למקום עצמו נכונה, אבל אני בהחלטלא מסכימה למסקנתך לגבי 3 השמות של המכללות.
רק לדוגמא:
בתל אביב, נכחתי במספרשיעורים בסמינר הקיבוצים ואני מכירה מורים שלמדו שם - והוא בהחלט ראוי ומוביל,
בבאר שבע, כרגע המכללההמובילה מבחינת איכות הלימודים והמורים הינה מירב - אותה בכלל לא הזכרת.
נכון שהחדר בו הם לומדים לא מדהים, אבל מה שעושה אתאיכות הלימודים זה קודם כל המורה.
לצפיה ב-'הייתי ממליצה לך'
הייתי ממליצה לך
05/09/2010 | 12:38
8
2
לקחת קורס בשיטת ספלטר.
זו טכניקה של עבודה במגע בשילוב תחומים נוספים.
אשמח לפרט במידה ומתאים.

מורן.
לצפיה ב-'הרבה מטפלים משלבים טכניקות'
הרבה מטפלים משלבים טכניקות
05/09/2010 | 12:53
3
1
אבל יש יתרון גדול ללמוד שיטות בדוקות שיש עמן נסיון רב, ואז לשלב באופן אשי, מאשר ללמוד מלכתחילה משהו לא מוכר שמישהו שילב
לצפיה ב-'כתבתי רק על מקומות שביקרתי בהם'
כתבתי רק על מקומות שביקרתי בהם
05/09/2010 | 17:19
2
1
יכול להיות שפספסתי כמה וכמה מכללות לא הצלחתי להגיע עד לבאר שבע..
הנקודה היא שחשוב לבדוק את המוסד.. מה הטווח גילאים של הסטודנטים סביבת הלימודים.. אלו דברים שיכולים להיות משמעותיים מאד..
בנוגע לקורסים מומלצים, השאלה היא מהי מטרת הלימודים?
לצפיה ב-'לכן אנחנו בדרך כלל משתדלים להמנע מהמלצה'
לכן אנחנו בדרך כלל משתדלים להמנע מהמלצה
05/09/2010 | 17:52
1
1
חד משמעית שיוצרת את הרושם שהאחרים לא טובים.
בעבר היה איסור להזכיר שמות של מוצרים ושל מכללות, ולאחרונה הקלנו ואנו מאפשרים את זה כאשר זה טבעי בדיון, ולא השמצה או פרסום.
ועדיין יש צורך בזהירות,
מה גם, שההמלצה העיקרית שלי בדיונים האלו (שניתן למצוא רבים רבים בפורום הזה וללמוד מהם), היא לבדוק מיהם המורים שמלמדים אותך.
אותה מכללה שהיתה טובה יכולה לחפף ולהעסיק מורים פחות טובים, ומכללה לא ידועה יכולה לתת יד חופשית למורים הטובים.
לצפיה ב-'בדיוק בגלל זה לא הזכרתי שמות'
בדיוק בגלל זה לא הזכרתי שמות
05/09/2010 | 23:59
החלטתי במאמר לא להזכיר שמות של מכללות לרעה בדיוק בגלל מה שאמרת..אז במקום, החלטתי לפרגן לאלו שכן דייקו עם הפרסומים שלהם..
בכל מקרה שיהיה לאלמונית פלונית בהצלחה:)
לצפיה ב-'מורנית5, אשמח לקבל מידע נוסף'
מורנית5, אשמח לקבל מידע נוסף
06/09/2010 | 13:53
3
שמעתי דברים טובים על שיטת ספלטר.

ולכל שאר המגיבים, תודה רבה גם לכם :)
לצפיה ב-'מעניין שאף אחד חוץ מכן לא שמע על השיטה'
מעניין שאף אחד חוץ מכן לא שמע על השיטה
06/09/2010 | 17:40
2
3
את בטוחה שאת לא עובדת אצל ספלטר באגף הפרסום?
לצפיה ב-'לספלטר אין אגף פרסום... :))'
לספלטר אין אגף פרסום... :))
10/09/2010 | 22:52
1
3
גם אני מכירה אותה, מרגלית ספלטר היתה תלמידה של אבי גרינברג שפרשה מהכשרת המורים ופיתחה שיטה משלה.
אני לא מכירה את השיטה שלה, אבל מכירה את מרגלית ושמעתי עליה הרבה דברים טובים.
כששואלים אותי איפה אפשר ללמוד שיטת גרינברג אני מספרת עליה, כי מה שהיא מלמדת זה הכי קרוב לשיטת גרינברג כיום, מבחינת ההסתכלות על הגוף והחיבור עם דפוסי התנהגות.
מאז שאבי גרינברג סגר את ביה"ס בארץ זו לדעתי אופציה טובה מאשר לנסוע ללמוד בחו"ל.
הבנתי שזה בי"ס קטן, התלמידים מגיעים מפה לאוזן, לכן לא שומעים עליו, אבל ההכשרה ארוכה, כמו גרינברג.

לגבי קורס אני ממליצה מאוד על קורס תטא הילינג עם ניצה יניב, זה קורס של 3 ימים, ניצה מרצה בחסד ומאוד מקדמת את התלמידים שלה. זה בסיס טוב להתחיל ממנו.
לצפיה ב-'רינת, מסכימה איתך לחלוטין'
רינת, מסכימה איתך לחלוטין
12/09/2010 | 12:25
חברה טובה שלי עברה את הקורס אצלה והיא נהנתה מכל רגע (כמו שרינת כתבה, היא חיפשה תאוריה שדומה לזו של גרינברג ומרגלית היא היחידה שמלמדת את זה כרגע).
לצפיה ב-'שאלה תרומה לקהילה?'
שאלה תרומה לקהילה?
01/09/2010 | 22:51
31
5
היי
עד כמה אנחנו תורמים לקהילה בתחום שלנו?
האם עושים טיפולים במוסדות שונים בתשלום? תשלום סמלי? חינם?

אשמח לתגובתכם!
לצפיה ב-'תרומה לקהילה'
תרומה לקהילה
02/09/2010 | 09:14
15
4
היי יואל,

אני רואה בכל העשייה שלנו תרומה לקהילה בין אם אנחנו מקבלים על הטיפול  תשלום ובין אם לא, כי אנחנו עוזרים לאנשים להבריא את עצמם וזה כבר משנה את הסביבה הקרובה שלהם ואת הסביבה הקרובה של הסביבה הקרובה... שלהם.

כשהתחלתי לטפל החלטתי שיום אחד בשבוע אתרום לחברה.  מהמוסדות קצת התבעסתי, כי לא תמיד טיפלתי שם בילדים/אנשים שלא יכלו לשלם עבור הטיפול, לא שהם לא היו זקוקים לטיפול, אבל אלה היו יכולים להיות מטופלים פוטנציאליים וזו לא היתה המטרה שלי.  עם הזמן, כשהגיעו אלי מטופלים שהיה להם קשה לשלם על הטיפול - העדפתי לראות בהם את התרומה שלי לקהילה ולאו דווקא את העבודה באיזשהו מוסד.

גם הטיפול בהתנדבות, מלבד הקבלה המיידית שאני מקבלת, הוא לא פעם מביא איתו במישרין או בעקיפין מטופלים אחרים, כך שאיך שלא יהיה גם לעבודה ההתנדבותית יש בסופו של דבר גם רווח כלכלי.

אני מעדיפה להיות ברורה עם עצמי ועם המטופל.  מתי זו עבודה ומתי זו התנדבות. וכשזו עבודה אני מצפה לקבל בעבורה תמורה מלאה, כדי  שלא אגיע למצב שאני לא פנויה עוד לתת ועסוקה בלקבל.

עבודה בתשלום סימלי היא בעייתית לדעתי כי אחר כך כשהאדם/הקהילה מתחיל\ה להבריא ויכול/ה לשלם על הטיפול קשה להעלות את ההשקעה שלהם בטיפול ולא פעם אני מרגישה אז מנוצלת.

פעם חשבתי שהמטופל צריך לתת אפילו משהו קטן בעבור הטיפול, היום אני חושבת, שהוא נותן לי המון בעצם הזכות שלי לטפל בו,אז אני מעדיפה או לטפל בהתנדבות מלאה או לטפל בתשלום.  כמובן שאני יכולה לעשות הנחה בתשלום, אבל אם מגיע אלי מטופל שיכול לשלם רק תשלום סמלי, אני מעדיפה לראות בו חלק מההתנדבות שלי לקהילה ולא לגבות תשלום סמלי.

מאיה

לצפיה ב-'מעניין, תודה'
מעניין, תודה
02/09/2010 | 16:22
13
3
הפעם האחרונה שהצעתי את התנדבותי למוסד היתה לפני כחצי שנה בהוסטל לחולי נפש, שגיליתי באופן אגבי במרחק הליכה של שתי דקות מהבית שלי. הצעתי להם לבוא לשעה-שעתיים פעם בשבוע לתת טיפולי שיאצו, כי זכרתי התנסות מוצלחת של מסגרת טיפולים דומה לפני כארבע שנים. רשמו את הפרטים שלי והודו לי על הנכונות, ובזה זה הסתיים... קפצתי לשם שוב אחרי שבוע, וגם התקשרתי פעם-פעמיים לשמוע מה קורה עם זה, ונעניתי שהנושא בבדיקה מול "רשויות". חבל.
לצפיה ב-'באמת חבל!'
באמת חבל!
02/09/2010 | 16:51
1
וזו גם הסיבה שהחלטתי שתרומה אישית לאדם אחד נחשבת בעבורי לתרומה שלי לחברה.  כי בסופו של דבר האחד הזה חי בתוך החברה.
מאיה
לצפיה ב-'מי עומד מאחורי המושג רשויות?'
מי עומד מאחורי המושג רשויות?
04/09/2010 | 14:59
11
מה מפריע לו?

כדאי לברר.
לצפיה ב-'צריך להבין שלא כל הוסטל הוא פתוח'
צריך להבין שלא כל הוסטל הוא פתוח
04/09/2010 | 16:30
9
2
חלק גדול מההוסטלים בתחום בריאות הנפש שייכים ליזמים פרטיים שמה שמעניין אותם זה הרווח בסוף השנה.
חלק אחר מההוסטלים שייכים לעמותות מלכ"ר. שהן לא בדיוק מלכ"ר.

הרשויות הן לפי הבנתי הן  משרד הבריאות רכזות השיקום והבקרה של המשרד בנושא השיקום, או הנהלת החברה .  משרד הבריאות מאוד שמרן, אך לדעתי ההתנגדות נובעת מההנהלה  הגבוהה מתוך רצון לא לזועזע, ביטוח תאונות, ולעתים יש צורך בהסכמת המשפחות.

לדעתי למשרד הבריאות יש עיניין בריאותי לשמור על הדיירים, הסיבה שבתי חולים מאפשרים יותר שתה"פ בנושא, זה בגלל שלבית חולים יש מערכת של יצירת שתה"פ בין גוף מוכר [למשל מכללה ללימודי רפואה משלימה] ויש לו מערכת פיקוח  על המטופלים לאחר צאת המטפל האלטרנטיבי. ההוסטלים הם כפופים למשרד הבריאות . ןהמשרד וצוות ההוסטל לא יכולים ולא רוצים לקחת אחריות מול מטפל שאין לו אבא.

הצדק נמצא איפה שהוא באמצע.... גם טאו צודקת וגם הם צודקים
לצפיה ב-'כן, בעצם יש להגן על החוסים'
כן, בעצם יש להגן על החוסים
04/09/2010 | 18:54
4
ממגע עם אנשים לא מתאימים, בלשון המעטה.
לצפיה ב-'השימוש במילה חוסים אינו שיקומי'
השימוש במילה חוסים אינו שיקומי
04/09/2010 | 19:02
2
1
לא כל מי שנמצא בהוסטל הוא חסוי.
חסוי לפי החוק הוא חסר ישע שאינו אחרההוסטל אי על גופו או כספיו.
ההוסטל הוא רק מקום מוגן בו הדיירים לומדים ניהול חיים עצמאים.

רובם יצאו משם למסגרות פחות מוגנות...
חלקם יצאו למסגרות פחות מוגנות כשהם עם אופטרופוס על גופם וכספם או רק כספם. אך רצונם  תמיד יהיה במרכז....

גם לחוסים יש להקשיב    אני נגד הגישה הפטרונית היודעת מה טוב להם, יש להתייעץ, יש להתנות תנאים לחיים בסיסים [תנאי המסגרת -כגון הייגנה , אוכל תרופות], אך ביתר יש לערב את החוסה בחייו ולשתף עימו פעולה כי לשיתוף פעולה כזה יש יותר תרומה מאשר להחליט בשבילו ולהשאירו בעמדה הפאסיבית של החולה
לצפיה ב-'השאלה מה חושב מי שממונה על המקום.'
השאלה מה חושב מי שממונה על המקום.
04/09/2010 | 21:17
1
1
לצפיה ב-'באיזו רמה של ממונה?'
באיזו רמה של ממונה?
04/09/2010 | 22:29
מנהל המסגרת או המנהלים שלו?

מנהל המסגרת יחשוב  בדר"כ כמוני, נפגשתי עם מספר מנהלי מסגרות ואלו התשובות שלהם.

מעל למנהל המסגרת יושבים אנשים שאינם אנשי מקצוע לרוב אלא אנשי כסת"ח.

מבחינת המדינה יש פיקוח טוב  והמדינה בנושא בריאות הנפש אמרה את דברה באמצעות  חוק השיקום וכן עמדת רכזות השיקום  דומה לעמדת מנהלי המסגרת והעמדה שהוצגה כאן ואפילו מוקצנת מעט...

הבקרה היא קצת יותר ביקורתית ושוכחת את התפקיד השיקומי.

לאחרונה נסגרה מסגרת  שחשבה במשך שנים רבות "הם חולים ואין מה לעשות" עמדת משרד הבריאות הייתה מאוד ברורה- תפקידכם הוא שיקומי .

יש דברים שהם בבחינת החלטה שיש להציג למשתקם ויש דברים שהם מוחלטים ומונחתים מלמעלה ודיי בצדק ואלו דברים בסיסים הקשורים לתרופות, הייגנה אישית [מקלחות, בגדים מצעים] וסביביתית [ניקיון החדר, השירותים המטבח ].שאר הדברים הקשורים לתעסוקה וחברה הם בהחלטה משותפת עם המשתקם. נושא כספים הוא נתון להחלטת המשפחה והמשתקם יחד עם רשות השופטת.

בהקשר לנושא שהעלתה טאו , יש כאן המון בעיות אתיות ולכן יש לברר הסוגייה מול משרד הבריאות, ולו בגלל שטיפול בקהילה ולא בבית חולים , במקום שאין בו פסיכיאטר חשוב שמשרד הבריאות ינחה מי לוקח את האחריות על המגע הגבולות ומקרים שבהם יהיה נזק למתנדבת או לדיירים

לצפיה ב-'לא רק אנשים לא מתאימים.'
לא רק אנשים לא מתאימים.
05/09/2010 | 13:44
ידוע שאחוזי האנשים שעברו תקיפה מינית גבוהה למדי, ומגע יכול להעלות ולהציף סטואציות לא פשוטות, ולא תמיד יש כלים, בעיקר בהוסטלים זמניים, לטפל במקרים כאלה. אני עובד גם בבית זמני לנוער במצוקה, והחשש שיעלו תכנים שלא ניתן לטפל בהם בזמן הקצר שהנערים נמצאים אצלינו מונע מאיתנו לדאוג להם לטיפול.
מעבר לזה, יש מצבים שבהם יש נתק, או דחייה מהגוף, כאמצעי הגנה, או כשלב בתהליכים מסויימים, ולמרות שלטעמי מגע תמיד מבורך, יש עם זה בעייתיות מסויימת.
מה גם שהמוסדות, ע"פ רוב, לא מכירים את הגישות, ויש בהן גישות טיפוליות מאוד ספציפיות, שלא יכולות להתחבר לגישות אחרות, כולל הגישה של הרפואה המשלימה- פשוט לא מכירים, ולכן לא יכולים לעכל.
לצפיה ב-' הערה קטנה'
הערה קטנה
05/09/2010 | 14:38
3
פעם אחרונה שפגשתי אותו, טאו היה גבר
לצפיה ב-'הו, שלום לך! '
הו, שלום לך!
05/09/2010 | 14:42
2
אני לא יודעת אם את מעודכנת, אבל בזמן הרב שחלף מאז התראינו בפעם האחרונה התחוללו המון חידושים במדע...

לצפיה ב-' '
05/09/2010 | 22:57
1
שמענו עליך

ואל תגזים, לא חלף כל כך הרבה. רק חצי מזה!
לצפיה ב-''
06/09/2010 | 08:35
לצפיה ב-'לא יודע מי עומד מאחורי "הרשויות"'
לא יודע מי עומד מאחורי "הרשויות"
05/09/2010 | 14:13
מנהלת ההוסטל הבטיחה לברר מול הממונים עליה, בדיעבד לא פנו אליי כדי לברר פרטים.

בהחלט יכול להיות שהעניין היה נופל בסופו של דבר בשל החלטה שאיני כשיר או מוסמך לכך, אבל אין זה המקרה כי כאמור פשוט לא נעשה כל פניה אליי והעניין נדחה על הסף, מעשית, בלי כל בירור. חבל, כי מגע יכול לתת המון לאלה המתגוררים שם, כמו גם לצוות ההוסטל - גם זו היתה אפשרות שהצעתי להם. נו שויין... אפשר להציע, אי אפשר ואין טעם להכריח.

והשורה התחתונה נכונה גם לגבי מה שכתב יואל: העלית קריאה להתנדב, ההיענות כאן היתה כנראה אפסית וגם זה בסדר. טוב להזכיר את האפשרות  לתרום לקהילה, מצד אחד, אבל צריך לזכור שאי אפשר לדעת מהם סדרי העדיפויות, האילוצים והבחירות של אלה שהקריאה מופנית אליהם, וגם לא לכל אחד בהכרח מתאים להיענות ליוזמות שלנו, יפות ומבורכות ככל שיהיו.

כמו-כן, לטעמי, הדיון על עובדי קבלן וכד' בהחלט אינו "דיון סתמי ולא קונקרטי לנושא".
טיבם של שרשורים שהם מתפרשים לנושאים קרובים, ולעתים רחוקים מהנושא המקורי.

ולסיום, נהניתי לקרוא על חוויות ההתנדבות שלך - יישר כוח.

לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
02/09/2010 | 17:59
רואה בתרומה לבודדים -את תרומתי לקהילה.
כך כשמגיעים אלי אנשים חסרי יכולת שבכ"ז מעוניינים בטיפול הומאופתי אני שמחה לטפל בהם.
בעבר עבדתי בהתנדבות מלאה בקהילת גמילה מסמים בגליל. זאת היתה עבודה קבועה שעשיתי באהבה רבה עד שהמקום נסגר.
מאז לא מצאתי מקום שיהיה פתוח לשת"פ כזה.  
התנדבתי גם במקלט לנשים מוכות אבל התחלופה שם היתה כ"כ רבה שלא הצלחתי לבסס המשכיות טיפולית.
אז כרגע אני כמו מאיה-בהתנדבות פרטנית
שנה טובה
עירית
לצפיה ב-'את תחילת הדרך שלי'
את תחילת הדרך שלי
02/09/2010 | 19:52
9
3
עשיתי במועדון קשישים , גביתי מהם 40 לטיפול.

בהמשך זה קצת "דעך" , ואז הגעתי למקום בו אני עובד היום בשדרות . למען האמת זו יותר עבודה מאשר תרומה כי אני מקבל שם סכום מכובד וראוי על כל טיפול.

מידי פעם מגיעים אלי אנשים שאין להם ואני נותן להם במחיר זול. גם ככה המחירים שלי יחסית זולים.

טיפול בחינם זה לדעתי דבר רע שגורם לאנשים לזלזל במה שהם מקבלים אלא אם כן זה נעשה באיזושהיא מסגרת התנדבותית חד פעמית , אבל טיפול קבוע בחינם זה דבר לא טוב. ידידה טובה ושותפה שלי היתה נותנת לאנשים לנצל אותה והיתה נותנת טיפולים בחינם גם לאנשים ש"יש להם" - ובגלל זה פירקתי איתה את השותפות. טיפולים כאלו עושים נזק גם לה וגם לאותם נצלנים.

פעם אחת ניסיתי להיכנס לוולפסון ולטפל שם באנשים בהילינג בהתנדבות - לקח להם שעתיים עד שגירשו אותי , אבל זה היה נחמד.

לצפיה ב-'מחפש מוסד להתנדב בו בחדרה'
מחפש מוסד להתנדב בו בחדרה
03/09/2010 | 11:58
8
שלום,

בימים אלו ממש אני מחפש מוסד להתנדב  בו בחדרה בתחום הרפלקסולוגיה והעיסוי .

בשנה וחצי האחרונות אני מתנדב יום בשבוע בשעות הבוקר במחלקה האונקולוגית בבית חולים במרכז
בתחילת דרכי ברפלקסולוגיה מצאתי במטופלים  במחלקה את הביטחון והיכולת לצאת לעולם הגדול

זו זכות גדולה לתרום ולהחזיר מעט  מכל הברכות שקבלתי במהלך השנים.

שנה טובה ובריאה לכולנו
דניאל

לצפיה ב-'זהב לבן עבודה שחורה'
זהב לבן עבודה שחורה
03/09/2010 | 23:06
7
1
אחרי שצפיתי בסרט הזה,
http://www.dimonanet.co.il/zhav/zhav.wmv

אני חושבת שזה המקום להתנדב בו.

בהצלחה לכולכם.

ושנה טובה.
לצפיה ב-'אותי הכתבה זעזעה'
אותי הכתבה זעזעה
04/09/2010 | 14:44
5
1
לצערי ההפרטה גרמה לקבוצה קטנה של אנשים להתעשר עוד יותר ולקבוצה גדולה של אנשים לחיות על סף או מתחת לסף העוני. ואת הנזק שהשיטה הזאת גרמה אנחנו כולנו משלמים ואף אחד לא עוצר את כדור השלג הזה.

אני נתקלתי בה במקום אחר:משרד הרווחה שמשלם לקבלנים כדי לדאוג למטפלות לקשישים.  המטפלת מקבלת שכר מינימום, באה כדי להעביר את הזמן ולקבל את מעט השקלים שמגיעים לה בסופו של החודש.  הקבלן מקבל פי 3ו-4 מהמטפלת.  
אם משרד הרווחה היה מעסיק את המטפלות בשכר גבוהה יותר אפילו תמורת שעות עבודה רבות יותר ומוותר על הקבלנים - המטפלות  היו מגיעות לעבודה ועושות הכל למען הקשיש, הילדים לא היו צריכים להפסיד ימי עבודה וכולנו לא היינו צריכים לשלם בעבור השלמת הכנסה שחלק גדול מהמטפלות זקוקות לו כדי לשרוד.

זו לא המצאה של משרד הרווחה ולצערי משרדי ממשלה/עיריות/מפעלים... משתמשים בשירותי קבלני העבודה ויוצרים במו ידיהם את הפער החברתי הבא.

תודה שהבאת את הכתבה לכאן.
מאיה
לצפיה ב-'מסכימה אתך בהחלט.'
מסכימה אתך בהחלט.
04/09/2010 | 14:52
ותודה על תגובתך.
לצפיה ב-'הבעיה היא שככה זה עובד.'
הבעיה היא שככה זה עובד.
05/09/2010 | 13:49
3
גם בספא התשלום למטפל הוא כרבע מעלות הטיפול למטופל. זה העניין בכלכלה. מנגד, הרעיון של קבלנים הוא לאפשר את הטיפול ביותר מקרים, ביחס למה שהמשרד מסוגל להתמודד איתם בזמן נתון, כלומר- מקצר את זמן ההמתנה. אני ממש לא בעד, אבל תוהה מה עדיף?
לצפיה ב-'ככה זה לא אמור לעבוד'
ככה זה לא אמור לעבוד
05/09/2010 | 22:20
2
נכון, זו בדיוק אותה השיטה שגורמת לפריחה של קבלנים שלא עושים כלום ומרוויחים פי 3 ו-4 מנותן השירות שקורע את עצמו בשביל כמה עשרות שקלים.  זה העניין בקלקלה לא בכלכלה בריאה.
לי אין בכלל תהיות מה עדיף גם למטפל וגם למטופל.
מאיה
לצפיה ב-'למטפל ולמטופל זה ברור'
למטפל ולמטופל זה ברור
06/09/2010 | 13:19
1
אבל אם מדובר בימים מול חודשים של טיפול בבקשה, זה משנה קצת את פני הדברים.
ואין ספק בכלל שצריך לשנות את האחוזים...
לצפיה ב-'למה זה - או זה?'
למה זה - או זה?
06/09/2010 | 13:41
2
בכסף שיחסך אפשר יהיה לממן את זמן ההמתנה.
חשבון פשוט: הקבלן מרוויח לפחות 50 שח על כל שעת עבודה.  כמה שעות כאלה יש ביום?  יוצא סכום לגמרי לא מבוטל שבעזרתו ניתן גם ניתן לשפר את איכות השירות ובו זמנית גם לתגמל את המטפל.
מאיה
לצפיה ב-'היי כנרת'
היי כנרת
04/09/2010 | 20:35
הסיפורים בכתבה מוכרים וידועים עד כאב.

קיפוח עובדי הקבלן זה דבר ידוע , וקשיי הפרנסה בעיירות פיתוח הם דבר ידוע.

זה לא אומר שזה המקום למטפלים ברפואה משלימה - גם במרכז הארץ יש לנו הרבה מה לעשות.
הבעיה שהבאת היא גם לא תחומי ההתמחות שלנו.

הבעיה כאן היא ראש של אנשים : זה הפחד מפני שינוי , זה הפחד מעצמאות , זה הפחד מפני מה שיקרה מחר בבוקר.
הבעיה כאן היא המקום - מפעלים ממרכז הארץ לא משתלם להם ולא נח להם להגיע לדימונה.  יש להם רק מפעל אחד גדול , אז אין פלא שבעלי המפעל עושים מה בראש שלהם.

הפתרון צריך להיות ברמה שקצת גדולה עלינו (עלי לפחות) - הפתרון צריך להיות הקמת מפעלים בתחומים שבהם אפשר להעסיק אנשים גם רחוק מהמרכז. הבעיה היא שמפעלים כאלו דורשים בדרך כלל כח אדם מיומן שקשה להשיג אותו שם. לכן לדעתי  המדינה צריכה לתת מענקים מוגדלים ואפילו שטח בחינם למי שרוצים להקים שם מפעלים.

פתרון חלקי נוסף צריך להיות קירוב דימונה לפריפריה - רכבת , למשל.

זה שיש הפרטה , ואנשים עשירים מתעשרים יותר - זה טבע העולם ואין מה לעשות נגד זה.  

אני לא רואה את זה כבעיה. הבעיה האמיתית היא שם תחרות ואין להם שום אופציות חוץ מאשר מפעלי ים המלח.

לאדם פרטי הייתי ממליץ לברוח מדימונה למרכז כמה שיותר מהר ויפה שעה אחת קודם.

לצפיה ב-'פעם חשבתי שזה חלק בלתי נפרד מהחיים כמטפלת'
פעם חשבתי שזה חלק בלתי נפרד מהחיים כמטפלת
03/09/2010 | 14:19
1
ובארץ באמת יצא לי להתנדב בכל מיני הזדמנויות או לעשות מחירים מיוחדים. איכשהו יצא שתמיד אלה שקיבלו מחירים מיוחדים זילזלו והתחרטתי על כך. אבל ההתנדבות היתה מתנה גדולה. כשהגעתי לצרפת רציתי להתנדב, וגם למצוא מסגרת שבה אוכל להתנדב ביחד עם התלמידים שלי. אבל החיפושים העלו חרס. קודם כל, כל מכרי ואוהבי בצרפת התחלחלו מהרעיון, ואף מוסד לא הסכים לשיתוף פעולה. בכל כמה זמן זה מדגדג לי ואז אני שוכחת מזה.
הנחות אני עושה מעט מאוד, ולמעשה מזמן לא עשיתי למישהו הנחה. אנשים לא מקבלים את זה בהכרח בברכה. יש כאלה שחוששים שזה מעיד עלי שאני לא מטפלת טובה, ואחרים פשוט לא באים, גם אם המחיר מותאם ליכולתם.
לצפיה ב-'תלוי בתקופה'
תלוי בתקופה
04/09/2010 | 21:17
3
2
היו תקופות שהתדבתי יותר והיו תקופות שפחות,
היום בדומה למאיה, יש לי את אלו שבחרתי להעניק להם, אבל לא קשורה לשום גוף ממוסד
לצפיה ב-'אז ככה....'
אז ככה....
05/09/2010 | 00:19
2
היי
חבל שמנסים להכניס לדיון עניני חומרים לא רלוונטיים כמו עובדי קבלן וכד' ופותחים דיון סתמי ולא קונקרטי לנושא. אלא אם מישהו חושב שצריך "להתנדב" ולסייע להם בטיפולים, אגב לצערי, בפורום הזה ישנם הרבה מסיחי דעת בשירשורים ארוכים וחסרי תכלית.עם הערות והארות שלא מעינינם כאן.

קראתי חלק מהדיון שהתפתח ואישית, אני נמצא בהמון עשיה ציבורית קהילתית כחלק מתפיסה שלי כמי שנותן יודע לקבל והכל מאהבה.
לדוגמא: שבוע שעבר, פירסמתי כאן הודעה למטפלים לשעה בהוד השרון והיה קושי רב להגיע אליכם המטפלים, גייסתי את האנשים הקרובים והמיטב לפעילות התנדבותית טהורה לאנשים עם מוגבלות.
אני עובד באלו"ט 3 שעות בשבוע לטיפול באוטיסטים ומייד שאני מסיים כבר אני מחכה "לשבוע הבא" למגע, לחיוך, לקולות, לצחוק שיש להם בטיפול הקצרצר הזה - אין מילים לתאר את החוויה המדימה הזאת לאורך השנה שחולפת.
גם בקליניקה אני נותן לעיתים טיפולים למחוסרי יכולת כעשיה פרטנית.
ומגיעות אליי המון פניות בנושא מגורמים שונים ואני רואה בזה רק ברכה!

ואולי לקראת השנה החדשה והימים הקדושים נדע לסלוח, לאהוב, ולכבד את את השני בחיוך, בחיבה, ונגיע אל האמת היחידה לתת ולקבל הכל מאהבה.

שנה טובה והמון בריאות
לצפיה ב-'התנדבות צריכה לבוא מהלב ומרצון לתת'
התנדבות צריכה לבוא מהלב ומרצון לתת
05/09/2010 | 00:34
1
אם התכוונת לבקר את המטפלים בפורום שלא זרמו  בהמוניהם להוד השרון, מבאר שבע ומכרמיאל או אפילו מעיסוקים אחרים במרכז, אז זה לא הוגן.
תמיד האמנתי בביטוי"ענייעירך קודמים", ועכשיו בהתמודדות עםהנושא של לקיחת כסף,אני פותחת עיניגם לצד השני. לא רק התנדבות
לצפיה ב-''
05/09/2010 | 07:22
3
קבלת כסף בעבור הטיפול לא פחות חשובה מהעבודה ההתנדבותית.  זה משהו שאני עושה עבור עצמי ואני הוא חלק ממה שאני יכולה לתת.  ככל שהאני הזה יהיה שלם יותר הנתינה שבו תהיה איכותית יותר.
מאיה
לצפיה ב-'פריצת דיסק צווארית HELP'
פריצת דיסק צווארית HELP
01/09/2010 | 12:52
6
3
שלום לפורום ,

אני סובל מפריצת דיסק צווארית. ורציתי לשאול האם יש לרפואה המשלימה מה להציע לי במקרה זה או לפנות לחלופה שהיא ניתוח.

אשמח לשמוע אנשים שטיפול מסויים עוזר להם.

תודה ורפואה שלמה - פוקימון.
לצפיה ב-'הי'
הי
01/09/2010 | 13:51
2
בהחלט ניתן להגיע לתוצאות מעולות.. בעיקר בשיכוך הכאב וכן להגיע למצב בו שבו עובדים על תחזוקה שוטפת שעוזרת להשנות הכאב.. לא למצב של להחזיר את הדיסק למקומו. חשוב להבין את הסיבות הרגשיות והפיזיות שבעטיין התרחשה הפריצה וזה נותן אפשרויות טיפול בכל הרבדים. רפלקסולוגיה מעולה .. משום שהיא נותנת את התשובה האישיותית והפיזית גם יחד.

אסתר    
לצפיה ב-'ניתוח זה תמיד מוצא אחרון'
ניתוח זה תמיד מוצא אחרון
01/09/2010 | 17:17
3
1
יש יותר משיטה אחת שיכולה לעזור.

ממתי הפריצה ?
מה דרגת החומרה ?
איזה טיפולים כבר ניסית והאם משהו עזר ?
לצפיה ב-'היי'
היי
01/09/2010 | 17:58
2
2
כבר כ 8שנים שאני מרגיש עומס באזור השכמות וכ שנתיים באזור מרים השכמה והצוואר
הפריצה התרחשה לפני כחודשיים ימים - לפי ה - MRI אמר לי הרופא שזו פריצה גדולה יחסית.
כרגע אני עושה פיזיוטרפיה + כירופקטיקה. יש הקלה בכאב וגם בהרדמות אבל כמובן שאני לא עושה את מה שעשיתי בעבר ומדי פעם כואב שוב אבל בעוצמות יותר נמוכות.

תודה.
לצפיה ב-'חודשיים לאחר הטראומה זה נחשב עדיין טרי.'
חודשיים לאחר הטראומה זה נחשב עדיין טרי.
02/09/2010 | 08:01
1
2
תמשיך עם מה שעוזר לך (טיפולי הפיזיותרפיה והכירופרקטיקה).

מכיוון שאתה טוען שיש עומסים לאורך שנים, אני ממליץ לך לבדוק שיטות לטיפוח היציבה.
שיטת פלדנקרייז, שיטת אלכסנדר, ופילאטיס הן כולן שיטות מצויינות.

טיפולים שיכולים להתאים

אוסטיאופתיה
רפואה סינית (שיאצו, דיקור)
עיסוי (בשלב זה הוא צריך להיות עדין)
רפלקסולוגיה

יש המון שיטות.

החשוב ביותר לדעתי הוא לדאוג לפעילות ויציבה נכונה.
לצפיה ב-'נכון+ הסתייגות'
נכון+ הסתייגות
04/09/2010 | 21:24
1
בפרט לגבי עיסוי - אבל למעשה בכלהשיטות (חוץ מרפלקסולוגיה - אבל היא לא השיטה הראשונה שהייתי ממליצה עליה, למעט מצבים שבהם כל נגיעה עלולה להזיק) כולל במיוחד כירופקטיקה:באיזור הזה קל מאד להזיק!!!
לא כל מעסה יודע איך
לא כל מי שקוראלעצמו כירופרקטור הוא באמת כזה
גם בדיקור שהיא שיטה יחסית בטוחה, לא תמיד מכירים לעומק את השרירים הקשורים בנושא - הם עובדים לפי מרידיאנים.
אם בוחרים בעיסוי , צריך להגיע למעסה רפואי בכיר שהתמחה בשיקום , בשיטות אחרות - ררק מומחים עם נסיון רב.
לצפיה ב-'טיפול משולב'
טיפול משולב
04/09/2010 | 18:10
1
פריצת דיסק בכל איזור שהוא בעמוד השדרה הינה מצב בלתי הפיך במובן הגרמי שלו - כלומר מצב החוליות, התזוזה שלהן ומקום ומידת השינוי בדיסק הבין חולייתי.
במידה ואינך סובל מאוסטאופורוסיס ואו דלקת מפרקים שגרונית, הרי שניתן לבצע עבודת חיזוק של השרירים התומכים ובעיקר שרירי היציבה בשילוב והשלמת עבודת הכירופרקט.
במידה ועברת כבר את המצב האקוטי של האירוע, חשוב לייצר תנועתיות מבוקרת על מנת למנוע קבעון תנועתי בצואר. להגביר את הזרימה הלימפטית והדמית לאזור עח ידי שימוש בכוח השרירים המקומיים.
בסוף תהליך טיפולי שכזה צריך לבחון את מערך היציבה שלך שסייע ביצירת הפריצה ולתקן אותו.
הטיפול דורש שיתוף פעולה מלא ממך יחד עם המטפל.
ניתן באופן כזה לשפר מאוד את איכות החיים באיזור שנפגע.

אבל לפני הכול יש צורך באבחנה מדוייקת של הפריצה ומאפייניה על מנת לא לייצר נזק!!!!

תחומי טיפול שהוכחו כיעילים ביותר הם: עיסוי רפואי, אוסטאופתיה בשילוב עם פיזיותרפיה וכירופרקטתיקה.
יום טוב
לצפיה ב-'תגובה לאחר טיפול...'
תגובה לאחר טיפול...
31/08/2010 | 09:29
9
5
הי לכולם, שאלה לי..
טיפלתי באישה בת 60+ ברפלקסולוגיה. אישה זו חלתה בדלקת ריאות , החלימה אולם נשאר כספיח-שיעול טורדני .השיעול "התיישב" אצלה כשנה, קיבלה משאפים שלא עזרו. כאן אני נכנסת לתמונה, טיפלתי בה פעמיים ברפלקסולוגיה ונעלם השיעול,מדהים לכשעצמו...
אבל מה...
לאחר כל טיפול התלוננה המטופלת שיצאה לה פריחה באזור הישבן.הפריחה גרמה לחוסר נעימות רבה כי זה מאוד גירד.לטענתה יש קשר בין הפריחה לטיפול.

המעניין זה שהיא הסבירה שכנראה הגוף הוציא את הרעלים שלו דרך העור- מה שלדעתי גם נראה.
יש קשר בין מערכת הנשימה לעור.

מה דעתכם מטפלים ?
לצפיה ב-'זו אמורה להיות שאלה רטורית?'
זו אמורה להיות שאלה רטורית?
31/08/2010 | 10:22
7
4
כרפלקסולוגית בכירה את ודאי מכירה היטב את הקשר בין מערכת הנשימה לבין העור,
יתירה מזה. לא במקרה, בד"כ הטיפול הרפלקסולוגי כולל סדרה של כ 10 טיפולים.
באיסטרטגיה טיפולית נכונה, בונים בטיפולים הראשונים את הבסיס לטיפולים הבאים, ובעיקר חיזוק מערכות ההרחקה, על מנת שהרעלים שישתחררו בניקוי יוכלו לצאת מהגוף.
כשאנחנו מסתפקים בשני טיפולים שמתמקדים במערכת בה מופיע הסימפטום, ולא עובדים מבפנים החוצה, אז אנחנו עלולים רק להעביר את התבטאות הבעיה למקום אחר, או לפמעים (זה דוקא המקרה הטוב) גם אם הצלחנו לגעת במקור הבעיה, העבודה המהירה תגרום לריאקציה.
המטופל צריך להבין שרפלקסולוגיה זה לא כדור שלוקחים והביעה עוברת, אלא טיפול עומק שכרוך בתהליך טיפולי, ויש לו משך מסויים.
האם ניסית להסביר את האסטרטגיה הטיפולית שלך למטופלת, ולתת לה את התובנה על המקור האמיתי של הבעיה ומשך הזמן שיקח לך כדי לעבוד עליו?
לצפיה ב-'כוונתי'
כוונתי
31/08/2010 | 11:37
6
1
למעשה לא הגדרתי את כוונתי כראוי.
ברור שתהליך הטיפול אינו מסתיים לאחר 2 טיפולים בלבד! ציינתי זאת כיוון ששמחתי בהטבה המהירה אצל המטופלת.
למעשה סיפרתי את הסיפור על מנת לעורר את המטפלים לספר על עוד "תופעות לוואי" שהתקבלו אצלם,אצלכם .
אני מודה שזו הפעם הראשונה שנתקלתי בתופעת לוואי זו-כפי שקרה למטופלת.
לצפיה ב-'אכן זו ריאקציה חזקה במיוחד'
אכן זו ריאקציה חזקה במיוחד
31/08/2010 | 11:44
4
1
אבל מכיוון שהיא סבלה מהמחלה זמן רב וצברה הרבה רעלים, השינוי המהיר כנראה גרם גם לתגובה מאד חזקה.
לפעמים (ואולי בדרך כלל) אני בונה בכוונה את הטיפולים בהדרגה, כך שיכינו את הדרך לטיפולים העוצמתיים יותר.
אבל כמו שחוית מבשרך, לא תמיד אפשר לתכנן - ויש מטופלים רגישים במיוחד.
לצפיה ב-'מניסיונך...'
מניסיונך...
31/08/2010 | 11:52
3
1
את יכולה לומר לי את ההדרגתיות שאת היית מתנהלת לפיה?תודה.
לצפיה ב-'הנסיון שלי בעיקר אומר'
הנסיון שלי בעיקר אומר
31/08/2010 | 13:18
2
1
שכל אדם וכל טיפול תמיד יפתיעו אותי מחדש
למרות ההדרגתיות, גם אני כן אוהבת להתייחס לסימפטום.
בכל מקרה, כרגע במצב הנוכחי באמת צריך לשים דגש על מערכות ההרחקה האחרות, ולבדוק גם את התזונה.
לצפיה ב-'התגובות שנתקלתי בהן עד כה:'
התגובות שנתקלתי בהן עד כה:
31/08/2010 | 13:30
1
1

תחושות "זומבי" למחרת, עייפות משמעותית, ריחוף .

היה לי עוד מקרה חריג- 4 שעות לאחר הטיפול: כאב ראש, הקאות וסוד שעלה מנבכי הנפש ויצא החוצה-זה בכלל הימם אותי.

אין ספק שאני נהנית כל פעם מחדש!
לצפיה ב-'נתקלתי הרבה בתגובות רגשיות חזקות'
נתקלתי הרבה בתגובות רגשיות חזקות
31/08/2010 | 15:02
1
וד"א, כשאני מרגישה שבטיפול העוצמות האנרגטיות היו מאד חזקות, אני בד"כ מבקשת מהמטופל שיקח את היום באיזי , ינוח יותר ויתן לעבודה למצות את עצמה.
לצפיה ב-'קשר'
קשר
31/08/2010 | 11:53
מרידיאן ריאות קשור להפרשת חומרים כולל העור. הצבע שלו הוא חום וההיפך שלו זצ צבע אדום. לכן פריחה אדומה בעור מאד מתקשרת לי לנושא של הריאות
לצפיה ב-'הי'
הי
31/08/2010 | 15:20
1
יש עוד משהו בנוסף לשרשור בינך לבין אור שצריך לתת עליו את הדעת.. הגוף משתמש באנרגיה לצרכיו... כלומר לעיתים אנחנו עובדים על מקום אחד והגוף צריך את זה במקום אחר. לא כ"כ ברור אם הפריחה היא ביטוי של סילוק פסולת מהריאות או שנוצרה שם ראקציה שהיא ביטוי למשהו אחר בגוף. הרבה משאפים הם אנטיהיסטמינים כלומר אמורים לטפל באלרגיה ואת מציינת את הפריחה בנשימה אחת עם הטיפול ויתכן כי יש פה בכלל מה שמוגדר כצירוף מקרים. גם דלקת ריאות לא מתרחשת בואקום. ייתכן כי יש פה נטייה לאלרגיות.
בכל אופן תגובות רגשיות.. הצפות של התת מודע...    הם חלק טבעי בתהליך טיפולי.. הגוף שומר ואוגר מידע ומשחרר אותו בזמן שמתאפשר לו.

יום טוב
אסתר
לצפיה ב-'עזרה ,בבקשה'
עזרה ,בבקשה
31/08/2010 | 09:20
4
5
בני בן שנה וחודשיים,מהרגע שנכנס לפעוטון (בגיל 4 חודשים) חולה פעמיים בחודש,עברנו חורף עם 2 דלקות
ריאות,טיפולים עם אנטיביוטיקה,משאפים,אנילציות, ומה לא... הילד מחרחר כל הזמן,נעזרנו בטיפול הומאופתי
שהמליץ לנו להוריד מוצרי חלב,בננות ועוד.. על מנת למנוע ליחה בנוסף טיפול בחיזוק המערכת החיסונית,
עוזר לנו מאוד אך לא פתר את הבעיה,אנחנו לפני חורף וחוששים מאוד מה יהיה,קראתי קצת על נושא הפרוביוטיקה
אך לא ממש מבינה... מה מומלץ לתינוקות? האם עליי להתייעץ עם מישהו,או שמספיק להתייעץ עם הרוקח...
ועניין מוצרי החלב.. ברגע שניסינו להחזיר לתפריט חלה שוב החמרה,אז עד מתי לדעתכם לא ניתן יהיה לתת
לו מוצרי חלב?
הורים מבולבלים....
לצפיה ב-'שאלה שנשמעת לא קשורה '
שאלה שנשמעת לא קשורה
31/08/2010 | 09:31
1
היי מאי 282,

רציתי לשאול אותך שאלה שנשמעת לא קשורה, איך היתה הלידה/ההריון שלו? לא פעם שם נמצאת התשובה ושחרור המתח השלילי מארוע זה יכול לשנות את תפקודי הילד היום.
מאיה
לצפיה ב-'נסיון לעזור'
נסיון לעזור
31/08/2010 | 09:56
1
השאלה הראשונה שלי היא עם עברתם טיפול הומאופתי באמת.
האם הטיפול התמצה רק ביעוץ לא לאכול בננות וחלב, או שקיבלתם גם תמצית מותאמת אישית עבור התינוק?
אם לא קיבלתם תמצית, אז אנילא יודעת איזה טיפול קיבלתם - אבל הומאופתיה זה לא.
ההמלצה שלי היא להשקיע בטיפול טבעי מעמיק - למצוא רפלקסולוג שהוא גם נטורופת, או מטפל רפואה סינית וקבל המלצות מקיפות הן לגבי התזונה , צמחי מרפא ומספק טיפולי מגע או דיקור שיחזקו את המערכת החיסונית.
אם אתם מאמינים בהומאופתיה, אז תמשיכו אתה. אני אישית לא מתחברת לטיפול הזה.
חלק מהטיפול יהיה גם פרוביוטיקה בגלל האנטיביוטיקה שנלקחה לפני שנה - יש כמה סוגים שמותאמים לילדים ואפשר לבחור ביניהם.
לצפיה ב-'טיפול'
טיפול
31/08/2010 | 12:46
1
שלום,
נשמע שיש לכם ילד רגיש במיוחד. אני מאד מבינה את החששות שלכם ולכן אני ממליצה על טיפול קינסיולוגיה מח-אחד. בטיפול זה ניתן לגלות מה הסיבה לרגישות זו באופן כללי וכן ניתן להתאים לו תזונה מסויימת אם יד צורך.
בהצלחה ושנה טובה
לצפיה ב-'הורים יקרים,'
הורים יקרים,
31/08/2010 | 21:03
3
שאלה: למה בכלל להחזיר חלב?
ועוד דבר. ילד, יותר נכון, תינוק קטן בגיל 4 חודשים רוצה את אמא שלו. כשלוקחים אותו מאמא וזורקים למעון, זוהי טראומה מספיק רצינית בכדי להיות חולה.
חוץ מזה, במעון הזה הוא בטח לא תינוק יחיד, יש שם עוד הרבה תינוקות, שגם להם יש את הסיבות להיות חולים והם מדביקים אחד את השני בכל מה שרק ניתן. מערכת החיסונית שלהם טרם התפתחה, מחלות ילדים טרם  חלו, לרובם בטח הזריקו חיסונים, אין לי מושג, מה רמת ההגיינה שם ואם לא נדבקו כבר בטפילים... בקיצור, יש את כל הסיבות שילד יהיה חולה.
לשאלתכם, מה לעשות, הייתי ממליצה:
1. לשמור על תזונה בריאה.  זה כולל גם הוצאת חלב פרה ומוצריו מהתפריט.
2. להיות איתו כמה שיותר ולהביע רגשות - בצורת חום והענקת ביטחון, לא בצורת קניית חפצים.
3.להמשיך בטיפול הומאופתי, זה דבר חשוב ביותר. ואל תשכחו לספר להומאופת שלכם את כל מכלול התסמינים, הכול חשוב, אין משני.
כתיבה וחתימה טובה לכם.
מאחלת לתינוק שלכם הרבה-הרבה בריאות.
לצפיה ב-' חדשות, כתבות ומאמרים'
חדשות, כתבות ומאמרים
31/08/2010 | 09:09
32

לצפיה ב-'חודש אלול נגמר עוד רגע - זמן לפוסט קצר '
חודש אלול נגמר עוד רגע - זמן לפוסט קצר
30/08/2010 | 18:50
2
1
חודש אלול נגמר עוד רגע ואני מרשה לעצמי למחזר פוסט שכתבתי לפני שנה ולהציג בפניכם.

ומה הקשר לבריאות? תשובה בסוף...
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
30/08/2010 | 20:07
1
בריאות לנפש ולגוף !
לצפיה ב-'תודה '
תודה
31/08/2010 | 09:03
לצפיה ב-'מהו מטפל רוחני?'
מהו מטפל רוחני?
31/08/2010 | 09:10
2
דורות נסו להגדיר את האדם השלם והמושלם, זה שמגיע ליעדיו הרוחניים ומגשים אותם. אך האם התפתחות רוחנית היא דבר אינדיבידואלי או קבוצתי? מופשט או גשמי? נעול בתוך עצמו או חי בתוך קהילה?

מאמר הדש בשאלה אך נמנע מלספק דרך
לצפיה ב-'כיצד נשפר את התארגנות הבוקר אצל הילדים'
כיצד נשפר את התארגנות הבוקר אצל הילדים
31/08/2010 | 09:11
1
אין הורה שלא חווה את תחושת התסכול של התארגנות בוקר: הילד לא מתעורר, הילד קם ואינו מוצא את חפציו, הילד נזכר שעליו להגיש עבודה לבית הספר ועוד. דפוס קבוע של התנהלות בוקר תאפשר, הן לילד והן להוריו, בוקר רגוע ששכר בצידו: הילד לא צריך להתעורר חצי שעה לפני הזמן, הוא מספיק לאכול ארוחת בוקר מסודרת, הבית רגוע וללא צעקות, ההורה לא מאחר לעבודה...

מאמר זה מדריך הורים ומטפלים כיצד לארגן את שעות הבוקר היקרות.
לצפיה ב-'סלולרי בראש: אל תיתנו לילדים נייד'
סלולרי בראש: אל תיתנו לילדים נייד
31/08/2010 | 09:12
1
אם הורים מעוניינים להצמיד לילד שלהם אנטנה, לא חייבים לחקות אותם.
רגע לפני שהילד הולך לבי"ס עם סלולרי – יש אופציה אחרת
לצפיה ב-'מה פוגע בבריאות העיניים שלנו'
מה פוגע בבריאות העיניים שלנו
31/08/2010 | 09:13
1
בין מסכי הטלוויזיה, המחשב והטלפונים הניידים, בעיות ראייה הפכו לשכיחות יותר. קוצר ראייה הוא ההפרעה הבולטת ביותר בשנים האחרונות, אבל לא רק היא משפיעה על העין. בעיות ופתרונות שאפשר לקרוא עם ובלי משקפיים.

מקוצר ראייה ועד לגלאוקומה
לצפיה ב-'האם ניתוח הוא הפתרון לטיפול במחלת חניכיים?'
האם ניתוח הוא הפתרון לטיפול במחלת חניכיים?
31/08/2010 | 09:14
16
2
ישנן גישות טיפוליות שונות למחלת החניכיים.
אחת מהן היא ניתוח חד פעמי, אבל לא בטוח שהיא היעילה ביותר.
לצפיה ב-'מה שבטוח'
מה שבטוח
31/08/2010 | 09:36
8
3
א. שניתוח חניכים זה לא חד פעמי
ב. אני עוד לא מצאתי שיטה יעילה - הקפדה על הגיינה מקסימלית, כל שיטות הניקוי שאני מכירה, צמחים - רק מאיטים את הנזק, אמנם משמעותית, אבל לא מרפאים את המחלה.
לצפיה ב-'יש בלוג מעניין שנתקלתי בו'
יש בלוג מעניין שנתקלתי בו
31/08/2010 | 11:32
7
3
והוא מתיחס לעניין הזה בהרחבה - יש לו כמה פרקים בנושאי השיניים.
באופן כללי הכותב הוא נגד אכילת פחמימות ובעד אכילת מזון מן החי.

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/08/2010 | 11:48
6
2
האמת היא שלפני שנתיים-שלוש, עשיתי ממש "מחקר"
לקחתי המלצות מהפורום הזה, מפורום שמנים וצמחי מרפא וממקומות נוספים, וניסינו - עלי ועל מישהו בעל בעיית חניכיים רצינית.
כל פעם שיטה אחרת למשך כמה חודשים כדי לראות מה היא עושה ואם יש איזו הטבה.
בסופו של דבר, חוץ מהדרך ה"שמרנית" (ניקוי טוב, שיננית לעתים תכופות) שום דבר לא עשה שינוי מהותי - במיוחד, אגב, לא השיטה של המנעות מטמפרטורות גבוהות בשתיה ובמזון.
לצפיה ב-'והאם ניסית את'
והאם ניסית את
31/08/2010 | 11:58
5
1
השיטה הזאת גם - דיאטה עשירה בשומן (כולל מהחי) ודלה בפחמימות ?

לצפיה ב-'אני בטח שלא'
אני בטח שלא
31/08/2010 | 13:06
4
1
כי דיאטה עשירת בשר ושמן הורגת אותי על המקום
אבל אני מכירה כמה שסובלים ממחלות חניכיים ואוכלי םבדיוק ככה,
כולל מישהי שניסתה אטקינס לתקופה ארוכה
לחניכיים זה לא ממש עזר לה
לצפיה ב-'ההשערה שלי '
ההשערה שלי
31/08/2010 | 13:30
3
2
לגבי חניכיים זה שנסיגת חניכיים קשורה לכלי דם. מה שמחזק את הוא הקשר שנמצא בין מחלות חניכיים למחלות לב.
אני משער כי כאשר קיימת בעיה מסוימת בכלי הדם , החניכיים מתחילים לסגת - כי המדובר במרווח מאוד צר של "בשר" בינן לבין השן , וכאשר אין אספקת דם טובה קשה להחזיק אותו.
(אגב , גם אני סובל מגיל קטן מנסיגת חניכיים - בשנים האחרונות זה השתפר , אבל עדיין השינניות מזועזעות ממני).

אני זוכר גם שלאחר מאמץ רציני - ריצה ארוכה , למשל , הייתי מרגיש בעבר איזשהם כאבים בחניכיים - ואני לא היחיד שחש בזה. אני חושב שאפילו כאן בפורום שאלו על זה בעבר.  זה גם נראה לי קשור לכך שלאחר מאמץ רציני אספקת הדם לחניכיים יורדת.

ממילא הטיפול לדעתי צריך להיות כמו הטיפול במחלות לב וכלי דם באופן כללי - פעילות גופנית מתונה ומחזקת , תזונה טובה דלת פחמימות וסוכרים וכו' וכו'.  

כמו כן אני מניח שלא רק במחלות כלי דם זה יקרה , אלא גם במקרים של אנמיה וחוסר דם אני אצפה לראות נסיגת חניכיים.

כל זה השערה שלי , מעניין אותי לראות אם מתישהו מישהו יעשה מחקר רציני על זה.

לצפיה ב-'אני יכולה להוסיף לך עוד השערות'
אני יכולה להוסיף לך עוד השערות
31/08/2010 | 15:07
2
2
קודם כל אני בטוחה ב 100% שזה קשור לבריאות הכללית - חוזק המערכת החיסונית, רמות האנרגיה בגוף (אבל עוד לא מצאתי את המחקר שמודד את זה)
יש גם קשר חזק מאד למערכת ההורמונלית - רואים את זה חזק מאד בהדרדרות השיניים בהריון (ולא הכל בגלל חוסר), אבל יש גם שינויים בתלות במחזור ובתקופות של חוסר איזון
ואולי הגורם הכי חשוב זו פשוט רגישות גנטית מסויימת - אפשר לראות משפחות שלמות עם בעית חניכיים קשה. בדיוק כמו המקרים שאתה רואה אדם שאוכל לפי כל הכללים הכי משובחים להורדת כולסטרול, ובכל זאת הכולסטרול שלו גבוה (ושל אחיו ואחותו ואמא שלו ו ...), כך זה גם בנושא החניכיים - מישהו שהשיננית מתפעלת מרמת השמירה והאחזקה, ובכל זאת המחלה מתפתחת אצלו.
לי יש השערה שבנוסף יש גם חידקים אלימים יותר - וזה נובע מכך שהמחלה עוברת במשפחה , שלא בצורה גנטית.
לצפיה ב-'ובכל זאת , '
ובכל זאת ,
31/08/2010 | 15:57
1
1
ההרגשה שלי היא שדלקת חניכיים זה עניין של אספקת דם לחניכיים , וכל שאר הגורמים שכתבת זה גורמים המשפיעים על זה - מחזור , למשל , זה מאוד בולט כי בגלל איבוד הדם ממילא מגיע פחות דם לחניכיים.

גנטיקה - אנשים שחיים בחברות "פרימיטיביות" ורחוקים מהתרבות שלנו , בדרך כלל אין להם את בעיות החניכיים והשיניים כמו בחברה מערבית. כמו שרואים בספר שצוטט בבלוג ההוא שהבאתי קודם ונכתב על ידי רופא שיניים (סיכום כאן). או לפחות בשנות ה30 של המאה הקודמת לא היו להם . . .

לצפיה ב-'אני מסכימה אתך לגבי זרימת הדם'
אני מסכימה אתך לגבי זרימת הדם
31/08/2010 | 17:58
2
זה כנראה הגורם היותר משמעותי, והדברים שהוספתי (חוץ מהגנטיקה) הם תוספת,
אבל לגבי השיניים הבריאות, ובכלל הסתמכות על שבטים פרימיטיביים, רציתי להזכיר לך ולכולנו, שלשבטים הבריאים האלו עם השיניים היפות היה גם אורך חיים מאד נמוך.
גם מחלות החניכיים, כמו מחלות רבות של המאה הזו, הן מחלות שמתפתחות יותר בגיל המבוגר.
עד גיל 40 בערך, חוץ מאיזה 2-3 סתימות והעובדה שכל השיניים התנדנדו לי בכל הריון (ולא בגלל חוסר דם - זה משהו שקשור באיזשהו הורמון שמיועד לסייע להגכנת הגוף ללידה).
חווית הילדות שלי היא שהייתי מגיעה לרופא שיניים פעם בשנה לביקורת. הוא היה מציץ ואומר לי הלואי שלכל האנשים יהיו שיניים כמו שלך ונותן לי כסף לבלות בעיר (הוא היה קרוב משפחה שלא לקח ממני כסשלי  )
אם מישהו היה עושה עלי מחקר, אולי הוא היה מסיק שמאד בריא לאכול פיצה וצ'יפס וכל מיני שטוות שבגיל צעיר אתה טורף ולא ממשגורמים לך נזק מידי.
לצפיה ב-'בריאות הפה- כמה דברים'
בריאות הפה- כמה דברים
31/08/2010 | 15:40
6
4

1. למי  שלא מכיר  רופא שיניים ד"ר קלוד חייט
מצורף  מאמר שלו.
http://www.h-tooth.net/artkele/ymlin.pdf
שבסיכומו:  
- מספיק לצחצח אחת  ליום, בבוקר
- לפה גם  חידקים  טובים- משחת  השיניים  הורגת  אותם ולכן  לא טובה לנו.(ממליץ על  חומר בשם ימלין. ניסיתי. טוב)

2. שמן זית: כל  בוקר כ20 דקות  להחזיק בפה, ורק אז לשטוף ולצחצח. עוזר למיקרים  רבים, שומר על  ניקיון הפה.

3. בקרניוסקרל, אנחנו  משתמשים  במפת  השיניים הסינית( ייצוג אברי  הגוף  בשיניים). וכשמטפלים  בשן, ניתן  לחוש את  הקשר  לגוף. במקרים  רבים, שן  כואבת  תצביע  על  איזור /איבר בגוף שזקוקים  לטיפול!

4. מנשך  הפה משפיע על  היציבה ועל  הבריאות  הכללית. לאחר טיפולי  שיניים, פלטות, כתרים  וכד'- מומלץ ללכת  לטיפול  קרניוסקרלי על מנת לעזור לגוף להתארגן  עם  השינוי. ( עוזר מאד גם  לבעיות  במפרק הלסת)
לצפיה ב-'עם כל הכבוד לזה שהוא רופא שיניים'
עם כל הכבוד לזה שהוא רופא שיניים
31/08/2010 | 18:13
5
3
את ההמלצה שלו מספר 1 - ניסו הרבה מאד אנשים בארץ ובעולם מחוסר ידע, התוצאות לא היו טובות. והשיפור שחל בבריאות השינויים והחניכיים כשהתחילו לצחצח בערב ובמשחות שמכילות פלואוריד פשוט מדהים (יש הרב המחקרים מן הסתם - רק שלא אצלי)
המלצה מס' 2 היא אחד מהדברים שניסיתי בעצמי (עלי ועל עוד שני מתנסים) במסגרת הניסויים שסיפרתי עליהם בשרשור הזה.
עזר בדיוק כמו כוסות רוח למת.
יחד עם זה, אם זה עוזר אפילו לאדם אחד אז בכיף - סה"כ לא נורא לשקשק קצת שמן זית בפה בבוקר - אם כי אחרי כמה דקות הוא תופס טעם רע (מה שבאמת גורם לך הרגשה שזה אמור לעבוד).
לצפיה ב-'ויש גם אלו שדוקא ההיפך'
ויש גם אלו שדוקא ההיפך
31/08/2010 | 20:02
2
2

לגבי1 : מכירה אישית  כאלו  שפועלים  בדרך זו וזה עזר להם. הפה, אזור רגיש מאד וסופג בקלות את  כל  החמרים שבמשחת  השיניים  שכאשר מכירים אותם- משתדלים  לא להכניסם  לגוף.( סוג של  הרעלה מתמדת)
הוא גם  נגד ניקוי  אבן שרק חושף וגורם  לרגישות יתר, יש לו  מעריצים רבים  ולא בחינם. ברור שאם  השיניים  כבר טופלו בעבר באופן  לא נכון, יהיה יותר קשה לתמוך  בהן,
כמובן  שאינו  מייצג את  הרוב, ועדיין, כמו שאת  מכירה את  "אוהבי"  הרפואה המשלימה, כדאי  לדעת  שיש כל  מיני  אופציות  שטובות  רק לחלק מהאנשים. ( ולא להסתמך  על  " מחקרים" שבדר"כ ממומנים  ע"י "מישהו")

2. השמן. מצער שלא עזר לך, הוא יותר בא  למנוע מאשר  לטפל, אבל  לאורך  תקופה של  4 חדשים  אצל  כל  מי  שניסה והתמיד- היה שיפור במצס החניכיים, בכמות  האבן וכד'!
קיבלתי המלצות  ממי שניסתה- עם  תוצאות  מדהימות (לה ולבעלה, באזור גיל  ה60+ שדאגו  לממן  פנטהואז של  רופ"ש). שיפור ניכר גם  אצלי וגם  אצל  נוספים  שהעברתי להם  את  הרעיון,
לצפיה ב-'האמת היא שלגבי 2'
האמת היא שלגבי 2
31/08/2010 | 21:41
2
גם אני אז שמעתי עליו מאנשים שנשבעו שזה עוזר, ומשהו בזה נשמע הגיוני - אנחנו הרי מכירים את התכונות סופחות הרעלים והמרפאות של השמן.
מאד הצטערתי כזה לא עזר לקבוצה הניסויית הקטנה שלי . לאזוכרת כמה זמן ניסינו - כמה חודשים אבל אגע האמת הגיע כרגיל בביקורת של רופא השיניים.
אני מפרגנת בגדול לכל מי שזה עוזר לו.
אבל גבי 1 - אני לא יודעת בת כמה את, אבל בתקופה שאני גדלתי לימדו אותנו לצחצח שיניים רק פעם ביום, בבוקר. לי היה מזל, והיו לי שיניים טובות ובריאותלמרות זה, אבל אני עוד זוכרת את התקופה שהתחילו להטמיע את המודעות לצחצוח שיניים גם בערב, למי פה , למשחות עם פלואוריד - גם פרסמו אז מחקרים רבים (שאני מאמינה להם) וגם ראיתי מסביבי איך מצבם של אנשים משתפר. זה היה הרבה הרבה זמן לפני שנחשפתי לרפואה המשלימה בצורה מקיפה יותר (אם כי עסקתי ביוגה והכרתי צמחי מרפא, אבל למשל מודעות לרעלים וכימיקלים ואפילו חשיפה לשמש עוד לא היתה במיוחד)
לצפיה ב-'אני גם חושב שמשחות השיניים'
אני גם חושב שמשחות השיניים
01/09/2010 | 17:21
3
זה משהו בעייתי.

בעזרת ביואנרגיה ניתן לראות שחלק גדול ממשחות השיניים (ודווקא הטובות והיקרות שבהן וגם כאלו שאמורות להיות "טבעיות") מורידות את רמת האנרגיה בגוף. אני מניח שיש שם חומרים שלא כדאי להכיר.

אני משתמש במשחה "אורביטול" שיצא לי שהיא טובה יותר מהשאר.
לצפיה ב-'ואני שמעתי שבשלוס'
ואני שמעתי שבשלוס
01/09/2010 | 14:28
1
4
יש משחה שנקראת חווארה והיא נפלאה ועושה פלאים במצבים של דלקות, ריח רע... מה שכן כדי לקנות מוצרים בשלוס צריך להיות תלמיד שלהם או לפחות להכיר משהו שהוא תלמיד שלהם.

אסתר
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
04/09/2010 | 21:11
3
כדי לקנות בשלוס צריך להיות מטפל.
לא חשוב איפה למדת,בפעם הראשונה שאת קונה שם הם מבקשים לראות תעודות (אפשר לשלוח בפקס), ואז את רשומה שם.
הדבר היחידי שמוגבל לתלמידים שלהם זה הפאנלים -ממש חבל, כי מדי פעם יש שם פאנל ממש מעניין, אבל אני לא משוגעת לשלם 60 ש"ח + נסיעה לתל אביב, רק בגלל שלמדתי במקום אחר.
לצפיה ב-'כאבי גב בהיריון'
כאבי גב בהיריון
31/08/2010 | 09:14
4
שני שליש מהנשים ההרות סובלות מכאבי גב ואגן, שלעתים לא נעלמים אחרי הלידה ולא זוכים ליחס הראוי.
לא חייבים לסבול בשקט
לצפיה ב-'יש פתרון כל כך פשוט'
יש פתרון כל כך פשוט
31/08/2010 | 11:16
3
2
הכנת הגוף להריון שכוללת:
1. שיפור יכולות התנועה - כשהשיטה המומלצת במיוחד היא יוגה, אבל חשוב מאד גם לנוע בפעולות היומיומיות.
גם למי שלא עסקה ביוגה לפני ההריון, אפשר להצטרף לקבוצות מיוחדות לנשים הרות.
היתרון של היוגה הוא הטיפול גם בשרירים המוכרים של הגב, הרגליים, וכו', אבל גם בשרירים הפנימיים החשובים כל כך לקראת הלידה.
2. הכנה תזונתית לקראת ההריון והלידה - תעזור גם להריון ולתינוק בריאים יותר, ואולי תמנע חלק מהעליה המיותרת במשקל.
3. עיסויים וטיפולים הוליסטיים אחרים כגון דיקור ורפלקסולוגיה:
בגלל החשש מבעיות ביטוח, או חוסר ידע מספיק, מטפלים רבים חוששים לטפל בנשים הרות בדיוק בתקופה בה הן כל כך נזקקות ליעוץ ולתמיכה הזו.
אני ממליצה בחום לכל אשה הרה להגיע למטפלים בכירים ומנוסים בכל שיטה בה תבחר, ולהקל על הכאבים המיותרים, והלא נחוצים.
לצפיה ב-'לא תמיד פשוט'
לא תמיד פשוט
31/08/2010 | 16:11
2
1

כל  אחת  והניסיון, הרגישות  וההתאמה.

הדגש על  שיפור יכולות  תנועה הוא נכון, אבל  חשוב לזכור שיש דרכים  נוספות
ששיכות  לתנועה ויציבה מאד עוזרות  כמו  אלכסנדר, פילאטיס, פלדנקריז וחבל  שלא  להזכיר אותן כי  הן  מאד נגישות. ויש כמובן  נוספות.
כנ"ל  לגבי  טיפולים  הוליסטיים
( איך  לשחד אותך  שתכירי  ותזכירי  גם  את  הקרניוסקרל?)

אגב לגבי בעיות ביטוח /חוסר ידע: עדיף  מטפל  שחושש ונזהר מאשר  זה שגורם  נזק.
ויש מספיק בעלי ניסיון שמטפלים  גם  במהלך  ההריון
לצפיה ב-'תודה על התוספת'
תודה על התוספת
31/08/2010 | 17:47
1
אכן גם כל השיטות שציינת טובות ובדוקות, ואשתדל לזכור ולהזכירן יותר בעתיד.
למעט הסתייגות  בפילאטיס (שנכונה גם ליוגה) - לא כל מדריך בחוג בחדר הכושר, יודע איך להתאים את הפעילות לאשה ההרה, ועד כמה שאני מדגישה את חשיבות הפעילות, צריך לדעת שיש פעילויות רבות שאסורות בהריון , או במקרה של מתרגלת מנוסה ניתן לבצע אך בזהירות רבה.
מסכימה אתך לגבי המטפל חסר הידע.
אם בימים כתיקונם, אני לא ממליצה להגיע לשרלטנים, או לאנשים שעשו קורס מזורז ב|לעשות כיף" , בודאי שבתקופת ההריון חשוב במיוחד להגיע רק למטפלים טובים ומנוסים, שיודעים מתי לטפל, ובעיקר גם מתי לא לטפל.
אבל במרבית הבעיות שממנה סובלת אשה הרה - מטפל מנוסה כזה יוכל לעזור או להפנות לשיטה אחרת שמתאימה יותר לבעיה הספציפית.
ו ..... לשוחד
הנטיה הטבעית שלי, כמו כל אדם נורמלי, היא להמליץ על שיטות שאני מכירה היטב - כמטופלת, כמטפלת או שראיתי תוצאות רבות (מהרפואה הסינית אני אישית מתרחקת , אבל ראיתי המון הצלחות),
קשה להמליץ בפה מלא על שיטה שאתה לא מכיר בכלל,
ואם לא הבנת את הרמז:
למשל קינסיולוגיה היא שיטה שנחשפתי ליכולות שלה, מתוך ההכרות עם מאיה בפורום ובמפגשי הפורום
אז אחרי החגים את מוזמנת לארגן
לצפיה ב-'מחזירה לך את הכפפה...'
מחזירה לך את הכפפה...
01/09/2010 | 10:20
2

קרניוסקרל  הוא אמנם  בבחינת  קסם, אך  לרוב כדי לחוש ולראות  את  השפעתו,
מומלץ לחוות  מספר טיפולים.
לצפיה ב-'הומיאופתיה למתחילים'
הומיאופתיה למתחילים
31/08/2010 | 09:16
3
הלידה, התרופה ההומיאופתית הראשונית, תודעת האחדות והצורך הבסיסי ללכת למכולת.
על התחלות עתיקות מאד
לצפיה ב-'הרהורים לקראת השנה החדשה'
הרהורים לקראת השנה החדשה
31/08/2010 | 09:46
3
תקופת לקראת החגים, ראש השנה ויום כיפור, מהוהזמן של חשבון נפש, בדק בית, החלטות וברכות,
וגם אני כתבתי משהו בנושא לעצמי ולידידי
לצפיה ב-'האינטליגנציה עולה עם הגיל '
האינטליגנציה עולה עם הגיל
31/08/2010 | 18:07
3
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' אז מה באמת אני אוכל '
אז מה באמת אני אוכל
30/08/2010 | 17:04
36
13
סקר חדש שמטרתו כפולה:
רבים מאתנו תוהים מה באמת אוכל מי שאוכל טוב, מה אוכל הטבעוני לארוחת צהרים,
איך צמחוני מסתדר כשהוא כל היום בעבודה,
איך אוכלים מאוזן ובריא,
אחרים חושבים שהם אוכלים בריא (או פחות בריא ) ורוצים לקבל ביקורת בונה, איך אפשר לשפר.

אז מטרת השרשור הזה כפולה - מי שרוצה לפרט את התפריט שלו (או תפריט מומלץ לדעתו) לידיעת הקהל, יפרסם תחת "התפריט שלי לדוגמא"
מי שרוצה לקבל ביקורת יפרסם תחת " תפריט שלי לביקורת"
אנא לא להגיב בביקורת לתפריטים לדוגמא,
אבל כן אפשר לשאול שאלות הבהרה.
מודה לכולם על השיתוף
לצפיה ב-' התפריט שלי לדוגמא '
התפריט שלי לדוגמא
30/08/2010 | 17:09
5
14
לכאן תשרשרו אם אתם מוכנים לשתף במה באמת אוכל אדם אמיתי, אבל אתם לא רוצים שיתחילו להעיר ולבקר.
בכותרת אפשר לפרט את הסוג (טבעוני/ צמחוני / אוכל בריא לאדם עובד/ מקרוביוטי/חולה סוכרת ...)
ובפנים:
רקע קצר - גיל, אורח חיים, פעילות , סוג עבודה
תפריט ביום שאני בעבודה, ביום שאני בבית:
ארוחת בוקר
בין הארוחות
ארוחת צהרים
ארוחת ערב
נשנושים
שתיה חמה/קרה

לצפיה ב-'צמחונות אידיאולוגית גמישה'
צמחונות אידיאולוגית גמישה
30/08/2010 | 18:51
3
33
בת 61, מטפלת הוליסטית שכל הזמן עוברת תהליכים של שחרור ונקיון הגופנפש, כשהתחלתי את תהליך הצמיחה שלי אכלתי מאוד לא בריא, מאוד לא מסודר (אני עד היום לא הדוגמא הטובה ביותר למי שאוכלת בריא), אבל מאז שאני צמחונית מזה כ-6 שנים, אני מקפידה יותר על ארוחות מסודרות וכל פעם מכניסה עוד איזשהו שינוי קטן, שאותו אני באותו הזמן יכולה לקבל.  יחד עם זה, כאשר אני מרגישה שהגוף זקוק לקצת בשר - אני עושה פסק זמן ממש קצר ומוסיפה לתפריט קצת כבד/דגים/בשר מתוך ידיעה שזה רק עד ששוב אתחזק.  אני לא לוקחת שום תוספי מזון ובמשך כל שנות הצמחונות שלי בדיקות הדם רק הלכו והשתפרו.

לפני ארוחת הבוקר אני עושה כמה נשימות יוגיות שמעסות את הבטן מבפנים,  מסתובבת 21 פעמים, עושה כמה תרגילים מהקינסיולוגיה, נושמת כמה נשימות טיבטיות, מזמנת לי את המשפט שאני מאחלת לעצמי באותו היום,כמו שאתם מבינים עושה סלט של כל מה שטוב עוד לפני שאני אוכלת אותו.

ארוחת הבוקר ביום שאני עובדת בבית מנה גדושה של פירות מתוקים.  לאחר שעה, שעתיים אוכלת ביצה עם תבלינים וזרעונים שונים או לחילופין סלט טוב או גבינה/יוגורט עםזרעונים ותבלינים עם או בלי לחם.  כשאני עובדת מחוץ לבית אני אוכלת ארוחת בוקר טובה ועד שאני חוזרת הביתה אוכלת רק פירות וירקות שאני לוקחת איתי לדרך.

ארוחת צהריים אורז/קינואה/תפ"א... + סלט גדול לפעמים בתוספת קציצת ירק/פשטידה.

בין ארוחת צהריים לערב פירות/ירקות חיים.

ארוחת ערב משלימה מתוך מה שכתבתי בארוחת בוקר.  משתדלת לא לאכול לאחר השעה 7 בערב.  

ביום שאני חוזרת מאוחר מהעבודה אוכלת בשעה שאני מגיעה ארוחת ערב "טובה".

כשאני בבית אני שותה הרבה מיים, כשאני מחוץ לבית קצת פחות .  עדיין שותה קצת יותר מידי קפה במשך היום .  בחורף שותה יותר תה צמחים.

מקפידה לאכול טוב בבוקר קצת פחות בצהריים ועוד פחות בערב.  מאז שאני לא מגבילה את עצמי בפירות אין לי עוד צורך במתוק וזו היתה הבעיה הכי גדולה שלי - אכילת הממתקים.

מאיה

לצפיה ב-'תודה לסנונית הראשונה - ושאלה'
תודה לסנונית הראשונה - ושאלה
30/08/2010 | 21:19
2
9
מה זה נשימות טיבטיות?
לצפיה ב-'"נשימות טיבטיות"'
"נשימות טיבטיות"
30/08/2010 | 22:56
1
57
טוב,אולי הן לא טיבטיות אבל לי הן עושות ממש טוב

אני מתחילה את הנשימה כשכף יד מחוברת אל כף יד והן מונחות על החזה לאט לאט תוך כדי נשימה אני מרימה את הידיים כשהן עדיין מחוברות זו לזו עד מעבר לראש במקום הכי גבוהה אליו אני יכולה להגיע.  בנשיפה אני מורדיה לאט לאט את הידיים לצידי הגוף מחברת אותן שוב יחד בחזה וכך  משלימה מעגל תוך נשימה מאוד איטית וחוזרת על אותו התרגיל שוב ושוב.  הדבר הכי חשוב בתרגיל הזה היא הנשימה העמוקה והאיטית והנשיפה הארוכה החוצה.  לפני שאני עוזבת את המקום בסיום המחזור האחרון אני מברכת מישהו אחר או מאחלת לעצמי משהו קטן לאותו היום.

מאיה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/08/2010 | 23:02
4
אין כמו נשימה עמוקה לפתוח את היום
נהדר
לצפיה ב-'לא בדיוק התפריט שלי'
לא בדיוק התפריט שלי
31/08/2010 | 00:22
12
אלא דף המלצות כללי שהכנתי לקראת הסטאז' שלי בנטורופתיה
כל דף כזה היה מלווה כמובן בהמלצות מאד ספציפיות לאדם עצמו, ובהמשך גם יצאה חוברת מתכונים (אחרי שונציא ממנה דברים שיש להם זכויותיוצרים נפרסם גם אותה באתר)
חוץ מאחת כולם היו אנשים ללא מודעות לתזונה, והתהליך גרם אצל רובם שינוי גדול לטובה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' תפריט לביקורת והערות בונות '
תפריט לביקורת והערות בונות
30/08/2010 | 17:14
22
11
לכאן תשרשרו את התפריט אם אתם רוצים לקבל הערות וביקורת והצעות לשיפור
בכותרת אפשר לפרט את הסוג (טבעוני/ צמחוני / אוכל בריא לאדם עובד/ מקרוביוטי/חולה סוכרת ...)
ובפנים:
רקע קצר - גיל, אורח חיים, פעילות , סוג עבודה
תפריט ביום שאני בעבודה, ביום שאני בבית:
ארוחת בוקר
בין הארוחות
ארוחת צהרים
ארוחת ערב
נשנושים
שתיה חמה/קרה

לצפיה ב-'תזונה טבעית (ברוח שיטת שלטון)'
תזונה טבעית (ברוח שיטת שלטון)
30/08/2010 | 22:54
20
89
בת 66, פעילה, רוכבת על אופניים, אורח-חיים טבעוני - תכשירי טיפוח כמו סבון ושמפו - טבעיים, תכשירי-ניקיון
אקולוגיים, ללא בשמים וקרמים למיניהם. מזון אורגני בלבד.
ארוחה ראשונה - כמה שעות אחרי הקימה בבוקר - פירות. ארוחה שניה - סלט ירקות בתוספת אבוקדו ומיץ לימון.
ארוחה שלישית - ירקות מאודים, כולל תפוחי-אדמה ובטטה, וגם כאן התוספות הן אבוקדו ומיץ לימון. נמנעת משימוש במלח, או כל תבלין אחר. נשנוש: שקדים ואגוזים (לא קלויים), פירות מיובשים, פירות. שתיה: מים מינרלים (מי עדן)
או - לעיתים רחוקות - מיץ תפוזים (שנסחט באותו רגע). דגנים (קינואה) וקטניות (נבוטות) - רק פעם ב...
כנראה נשמע קיצוני, אבל מבחינת ההרגשה, זה לא, כי מתרגלים, ואין רצון לשום דבר שאינו טבעי-צמחוני.
התוצאות מעולות: בריאות. אין תרופות בבית, וגם לא תוספי-מזון.
לצפיה ב-'תודה ושאלות'
תודה ושאלות
30/08/2010 | 23:13
14
12
את יכולה לספר איזה פירות וירקות (אני מניחה שאת לא חיה רק ממלפפון , עגבניה וחסה)?
שומשום, טחינה וכאלה גם משתלבים לך?
לצפיה ב-'פירות, ירקות, טחינה'
פירות, ירקות, טחינה
30/08/2010 | 23:50
13
30
אוהבת את רוב הפירות בחנויות הטבע - אפרסקים, אגסים, ענבים, שזיפים, אבטיח, תותים, דובדבנים, פטל, תאנים, מנגו
וכל השאר. איך אומר יצחק בן-אורי בכותרת לפרק המוקדש להם,
בספרו "תזונת האדם ובריאותו" - הפירות - המזון הטוב ביותר לאדם.
ירקות - רוב הירקות, פרט לחריפים והחצי-חריפים - נמנעת מבצל
(יבש וגם ירוק), שום, צנון וגם צנונית. כל מה שחריף, חמוץ או מלוח - לא טעים לי (וטוב שכך...)
גם לא חצילים וסלק, מהם מומלץ להימנע, לפי שיטת שלטון, ואם יש רצון לדעת למה, אוכל להסביר. לא עלי מנגולד, לא פטריות.
מומלצים: נבטי אספסת וחמניות.
טחינה (גולמית, משומשום בלתי מקולף) מאוד טעימה לי, יותר מדי, אבל כיוון שאני נוטה להגזים בכמויות, אני מעדיפה לוותר במשך תקופות ארוכות. לא מוכרחים.
לצפיה ב-'אשמח להסבר למה'
אשמח להסבר למה
31/08/2010 | 00:14
12
18
האם זה בגלל שהם לא אכילים במצבם הבלתי מבושל?
עלימנגולד לא- אבל תרד ואורוגלה כן?
לצפיה ב-'חצילים, סלק, תרד'
חצילים, סלק, תרד
31/08/2010 | 01:07
11
84
שיטת שלטון ממליצה להימנע מירקות מסויימים - תרד, למשל:
ירק חריף, המכיל כמות גבוהה של חומצה אוקסלית, ואינו ראוי לשימוש. הברזל המצוי בו אינו יכול להיקלט בגוף בגלל הריכוז הגבוה של חומצה זו. ריכוז גבוה של חומצה זו עלול לגרום להתהוות אוקסליטים (תרכובות המכילות חומצה אוקסלית וסידן), אשר עלולים להפוך לאבנים בכליות.
החציל, שהוא חריף במקצת, מומלץ לאכילה רק בכמויות קטנות,
אבל אם קיימת רגישות לסולנין, ויש בעיות בדרכי העיכול, מומלץ להימנע.
בסלק יש כמות גדולה של חומצה אוקסלית, וגם הוא מומלץ לאכילה בכמויות קטנות. עדיף לאכלו חי, כי המבושל עלול לגרום להתהוות גבישי חומצה אוקסלית בגוף, ואלה עלולים לגרום להיווצרות אבנים בכליות.
גם המנגולד אינו מומלץ לאכילה, בגלל הריכוז הגבוה בו של חומצה אוקסלית.                                                                     פטריות הן ירק שאינו מומלץ לאכילה. אלה המשמשות למאכל, שייכות למערכת צמחים חסרי-עלים, שורשים וכלורופיל. אין להן כל ערך תזונתי, מפני שהן ניזונות כטפילים מחומר אורגני. לדוגמה: לאחר הגשם נוצרת רקבובית בין גבעולי הדשא, ועל רקבובית זו צומחות פטריות, או על רקבובית שנוצרת על בסיס גזעי עצים.
יסודות המזון השונים, המצויים בפטריות, כחלבון, אשלגן וברזל, אינם זמינים לגוף. בעלי-חיים אינם אוכלים פטריות.
הפטריות המסחריות גדלות ומתרבות על זבל סוסים. כדאי לזכור שקיימים סוגים של פטריות רעילות.
ההסברים מתוך "תזונת האדם ובריאותו" של יצחק בן-אורי.
מה זה אורוגלה?

לצפיה ב-'תיקון: פטריות אינן מומלצות לאכילה'
תיקון: פטריות אינן מומלצות לאכילה
31/08/2010 | 01:09
2
23
לצפיה ב-'מה הבעיה עם פטריות?'
מה הבעיה עם פטריות?
31/08/2010 | 14:45
1
18
זה חדש לי.
לצפיה ב-'רינת, על פטריות'
רינת, על פטריות
31/08/2010 | 20:05
19
אני משערת שהרבה אנשים אוכלים פטריות, ונהנים מזה. גם אני נהניתי בעבר הטרום-טבעוני שלי, אבל כשקראתי את הנאמר עליהן בספר לפי שיטת שלטון, הבנתי שעדיף לי לוותר.
ההסבר כתוב בהודעתי הקודמת - האם נראה לך, לפי הסבר זה, שיש בעיה באכילת פטריות? ההחלטה היא שלך.
לצפיה ב-'ארוגולה = רוקט'
ארוגולה = רוקט
31/08/2010 | 08:43
3
10
לצפיה ב-'ארוגולה-רוקט לפי שיטת שלטון'
ארוגולה-רוקט לפי שיטת שלטון
31/08/2010 | 20:29
2
102
שם הצמח לא נמצא בסקר המזונות בספרו של בן-אורי, כך שבמקום לצטט, אני יכולה רק לשער, לפי הקטע בקישור הזה.
הצמח מוגדר שם כחריף מעט - השיטה לא ממליצה על צמחים חריפים או חצי חריפים כראויים לאכילה.
לפי השיטה, צמחים אלה אינם בריאים למערכת העיכול (מגרים בחריפותם את דפנות הקיבה) ומזיקים בצורה משמעותית גם לכליות ולכבד.
נאמר בדף הזה שרוקט שייך למשפחת החרדל, ועל חרדל נאמר בסקר המזונות - "צמח בר חריף שאינו ראוי לאכילה".
לפי הדף, יש לרוקט יתרונות - עשיר בברזל, עוזר לעיכול, מחזק את מערכת החיסון, מפחית סיכון לסרטן...
לפי שיטת שלטון, הוא לא עוזר לעיכול, אלא עלול להזיק לו. לא מחזק את מערכת החיסון, ובוודאי לא מפחית סיכון לסרטן.
הימצאות הברזל היא יתרון, אבל, לפי השיטה, בשיקלול הסופי,
של יתרון מול נזקים אפשריים, כנראה שמוטב להימנע מרוקט.
לצפיה ב-'יכול להיות שההגדרהשל חריף היא עקרונית '
יכול להיות שההגדרהשל חריף היא עקרונית
31/08/2010 | 23:46
8
ולא קשורה לטעם,אני אישית לא מוצאת בו חריפות.
בכלל, אני לא מסוגלת לאכול חסה (חוץ מבהריון הראשון שפתאום אכלתי חסה בתיאבון רב), כך שכאשר גיליתי את עלי הביבי הם היו הפתעה טובה של משהו טעים וגם ירוק ובריא.
לצפיה ב-'אותו הצמח'
אותו הצמח
01/09/2010 | 21:17
8
בשיטות שונות. אחד אומר:  וואו, האחר אומר: אווו....  אז איך יודעים מה נכון , מה לא נכון?

מה שלא נכון לטעמי הוא להוציא את אחד הצמחים מתוך איזושהי שיטה ולאמר זה בריא לכל מי שיש לו בעיות בעיכול, או לאמר זה ממש לא בריא לכל מי שיש לו בעיות בעיכול.

זה מזכיר לי קצת את היוגה.  זה כמו לעשות את התנוחות של היוגה מבלי להתחשב בכלל בנשימות, בתזונה, בהדמייות... - זה פשוט להוציא מהיוגה את כל המשמעות שבה.  מי שמיישם את היוגה כאורח חיים - אין לי ספק בכלל, שגם אם הוא לא אוכל חריף הוא מגיע אל ההנעה וההרחבה בדרכים אחרות, אבל מי שלא חי את היוגה וגם לא נוגע בחריף נראה לי שפספס משהו בחייו.

מאיה

לצפיה ב-'זה מעניין'
זה מעניין
31/08/2010 | 10:11
3
8
שאלות /מחשבות שצפות בעקבות זה:
בזמנו כשניסיתי לשפר את התזונה ולהוסיף ירקות ופירות לתפריט, בניתי רשימה של ירקות כדי להזכיר לי שירקות זה לא רק עגבניה ומלפפון
אחרי ששופכים את כל הירקות הקיימים לרשימה,
אז יש אנשים שרגישים לסולאניים,
יש אנשים עם בעיה בבלוטת התריס שצריכים להמעיט או לא לאכול בכלל מזונות גויטרוגניים,
יש ירקות ופירות שאתה אישית לא אוהב,
כשעושים מדיטציה לארצויים מאכלים שחורים,
עכשיו הוספת לי את סלק והחציל והפטריה והתרד,
אז מה בעצם נשאר?
והאם זה באמת מספיק גם לטווח הארוך?

לצפיה ב-'אור, לדעתי נשארים מספיק ירקות'
אור, לדעתי נשארים מספיק ירקות
31/08/2010 | 21:13
2
12
שיטת שלטון מחלקת את הירקות לארבע קבוצות: מתוקים, סתמיים, חצי חריפים וחריפים. הירקות בשתיים האחרונות לא יהיו לטעמי.
אני מסתפקת בשתי הקבוצות הראשונות, והרגשתי היא שזה באמת מספיק, בשבילי, גם לטווח ארוך (ארוך מאוד).
לצפיה ב-'אני באמת לא מנסה להעביר ביקורת או להתווכח'
אני באמת לא מנסה להעביר ביקורת או להתווכח
31/08/2010 | 21:32
1
7
אני שואלת כי אני רוצה לדעת.
אם אני מנסה לחשוב על סיבה פרקטית זה כדי שאני לא אציע למישהי הגייניסטית נניח פטריות או תרד, אבל האמת שהמקור של הלמידה הזאת הוא לא רפקטי בכלל, פשוט רצון להכיר טוב יותר את התפריטים - במקרה שלך אולי לפי השיטה, במקרה של אחרים שאין להם שיטה , מה עד הפריט האחרון אנשים אוכלים.
את בדיוק הצפת משהו שאני שמתי אליו לב מזמן שכשאנים אומרים הגדרות כמו ירקות, פירות, מוצרי חלב, דגנים - שני אנשים יכולים לדבר על קבוצת מאכלים לגמרי שונה תחת אותה כותרת.
לצפיה ב-'אור, ידיעת השיטה של שלטון'
אור, ידיעת השיטה של שלטון
31/08/2010 | 23:26
11
מניסיון אישי זו שיטה תזונתית (ולא רק תזונתית) מעולה, ולכן הרעיון שלך, לדעת מה היא אומרת לגבי מזונות
מסויימים, הוא מאוד לעניין. נראה לי שטוב יעשו מטפלים ברפואה המשלימה אם יקראו את הספר שאותו כבר
הזכרתי כאן - תזונת האדם ובריאותו. אין להשיגו בחנויות, ומזמינים אצל המחבר, המתגורר בנתניה.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
31/08/2010 | 22:02
2
10
שלום נעמי ותודה על השיתוף,

האם אפשר לשאול כמה את שוקלת? נתון לבחירתך כמובן אם לענות או לא..

תודה
לצפיה ב-'לאסף, בקשר למשקל'
לאסף, בקשר למשקל
31/08/2010 | 23:13
1
12
אני שוקלת 50 ק"ג (גובה 1.60 מטר). היו לי בעיות של עודף משקל בעבר (אני מאלה שאוהבות לאכול...)
מה שטוב עם התזונה הטבעית שהיא לא רק מביאה את הגוף לבריאות טובה, אלא גם עוזרת להוריד במשקל, כאשר יש צורך בכך (בזכות השיפור בחילוף-החומרים, מטבוליזם).
לצפיה ב-'תודה על השיתוף!'
תודה על השיתוף!
01/09/2010 | 14:53
9
לצפיה ב-'מה עם חלבון?'
מה עם חלבון?
01/09/2010 | 20:04
1
8
אולי פספסתי, אבל על פניו נראה שאת לא צורכת חלבון, וזה לא מומלץ. אם אגוזים הם רק נשנוש, וקינואה, דגנים וקטניות הם רק לעיתים רחוקות- חסרה צריכה גם של חלבון וגם של שומנים (אבוקדו אני מניח שאין כל השנה גם בחנויות טבע, וגם אז זה לא מספיק מגוון...) האם בבחירת התזונה הייתה התייחסות למרכיבי המזון?
לצפיה ב-'על חלבון בתזונה טבעית'
על חלבון בתזונה טבעית
01/09/2010 | 20:47
17
לפי שיטת שלטון, צריכת החלבון בתזונה זו, טבעית-צמחונית, היא בסדר גמור. שני ציטוטים מהספר על השיטה אמורים להסביר קביעה זו -
א. "כל החומצות האמיניות החיוניות מצויות בעולם הצומח. אגוזים, שקדים, גרעינים שונים, תפוחי-אדמה, בטטות ותירס מכילים מה שנקרא חלבון מלא". תפ"א ובטטות הם חלק קבוע בתפריט היומי שלי, ותירס - מדי פעם.
ב. "בשני קילו פירות יש לפחות כ-20 גרם חלבון. אם צורכים פירות יותר מרוכזים, כמו בננות, אבוקדו ופירות מיובשים, כמות החלבון תהיה גבוהה יותר".
גם צריכת השומנים אמורה להיות בסדר - אבוקדו יום יום - ובשנים האחרונות יש כל השנה. אם אין אבוקדו אורגנית בשלה, אני מתפשרת על אבוקדו לא אורגנית.
לפי השיטה, התזונה בה בחרתי היא בריאה, מכילה את אבות-המזון בכמויות מספיקות.
לצפיה ב-'אוכל בריא לאדם עובד'
אוכל בריא לאדם עובד
01/09/2010 | 01:41
11
בן 24, משקל 55 על גובה 1.71-מנסה לעלות במשקל על ידי תצרוכת קלורית חיובית ואימוני משקולות עד 4 פעמים בשבוע

ארוחת בוקר (שייק)
70 גרם שיבולת שועל מהירה
בננה
כף אבקת חרובים אורגנית
כף סוכר חום\דמררה או דבש

בין הארוחות
אגוזי מלך, תמרי מג'הול, כוס דגני בוקר אורגניים ואולי צימוקים אורגניים

ארוחת צהרים
בצל מטוגן בכף שמן זית
אורז לבן, תירס ואפונה (קפואים)
לפעמים בטטה בתנור עם מעט שמן זית ותבלינים
סטייק או זוג שיפודי פרגית בתנור במרינדה ביתית על בסיס סילאן, רכז רימונים ושמן זית ללא מלח

ארוחת ערב
חצי קופסת טונה במים וביצה קשה\חביתה מטוגנת בכף שמן זית
סלט טחינה מטחינה גולמית לימון ושן שום
פיתה מקמח מלא

נשנושים
ופלים ודובשניות אורגניים מקמח מלא, סוכר קנים חום אורגני וחרובים
בייגלה מקמח לבן ללא תוספת מלח (עדיין מחפש את המלא)
אננס משומר במיץ טבעי
פירות עם קליפה עבה (קלמנטינות, אבטיח, פסיפלורה, מלון וכודומה)
עוגיות טחינה וחמאת בוטנים תוצרת בית מקמח מלא, לכל הפחות 50% וללא סוכר לבן, חמאה או מרגרינה
ריבות ללא תוספת סוכר

כמובן שזה משתנה ואני תמיד משתדל להתחדש ולנסות דברים חדשים
לצפיה ב-'ככה :'
ככה :
31/08/2010 | 13:47
5
12
הגעתי למסקנה שמרוב המידע שיש בנושאי תזונה , אף אחד לא מבין כלום.
יש פנאטים צמחונים , ופנאטים בשריים , לכולם עזרה איזושהיא שיטת תזונה מסוימת , ולכולם גם לא עזרה שיטת תזונה אחרת. אלו בעד מזון נא , ואלו בעד מזון מבושל בלבד. וכולם חושבים שזו האמת ואין בלתה.
חוץ מאשר ההבנה ש"הרבה פחמימות וסוכר זה מזיק" , אני לא מכיר משהו שמוסכם על כולם.

מה שעוזר לי בנושא תזונה זה חוש העפעוף -
בשיטת הביורגונומי לומדים "לעפעף" ולקבל תשובות של כן ולא בתקשור - בדומה למטוטלת.

וזה מה שאני עושה - אני שואל האם מזון מסוים טוב עבורי או לא טוב ונוהג לפי זה. בזמן האחרון התחלתי גם להיות יותר מודע לתחושותי וגם בלי עפעוף אני כבר מרגיש פחות או יותר מה טוב לי ומה לא. הבעיה היא שאם זה משהו טעים במיוחד , אז אני לפעמים לא נוהג לפי ההמלצות. . .

אז בכללי :
אני לא אוכל בשר עוף ובקר , אני כן אוכל דגים.
מוצרי חלב - משתדל שלא לאכול - חוץ מאשר גבינת קוטג' וחמאה - הם טובים עבורי.
לחם - לחם שיפון טוב עבורי יותר מלחמים אחרים.

חוץ מזה אין לי כללים מוגדרים , לפעמים יש מאכל שאיננו טוב בזמן מסוים ובזמן אחר זה סבבה.

אני ממליץ לכל אחד ללמוד שימוש במטוטלת או בעפעוף ולקבוע לעצמו את התפריט שלו.

לצפיה ב-'מסכימה עם הגישה שלך'
מסכימה עם הגישה שלך
31/08/2010 | 15:01
1
6
וזאת גם הסיבה שלא השתתפתי בדיון הזה. אני יכולה לכתוב מה אני אוכלת וזה מה שטוב בשבילי. מי אמר שמה שאני אוכלת טוב גם לאחרים? מאותה סיבה, ומכיוון שאף אחד כאן לא מכיר אותי, אף אחד גם לא יכול ממש לייעץ לי מה לאכול או לא לאכול.

רק אומר שאני צמחונית על גבול הטבעונות אך מטעמי מוסר בלבד.
כשמדובר על בריאות, תזונה היא דבר מאוד אינדוודואלי ואין תפריט אחד שמתאים לכולם.
לצפיה ב-'האמונה הכי בסיסית שלי בנושא'
האמונה הכי בסיסית שלי בנושא
31/08/2010 | 15:16
11
היא שאין תפריט אחד שמתאים לכולם, וכל אחד צריך להיות קשוב לגופו לצרכים שלו ולמה שעושה לו טוב.
ובכל זאת פתחתי את השרשור הזה, בגלל שהרבה פעמים יש לי הרגשה שכשמישהו אחד אומר שהוא צמחוני, ומישהו אחר אומר שהוא צמחוני (או אפילו טבעוני) הם בכלל לא אוכלים אותו דבר.
הייתי אומרת שהמניע העיקרי של השרשור הזה הוא סקרנות / קבלת רעיונות - וממש לא ביקורת או ויכוח איזו שיטה יותר צודקת.
הרעיון הוא לראות ממש את הפירוט - כשאת אומרת פירות למה את מתכוונת, כשאת אומרת ירקות למה את מתכוונת, מי משלב מה איפה.
אולי אפילו לפתוח שרשור מתכונים היה מבחינה זו עונה על הרעיון יותר טוב (או שלא - כי כל אחד היה שם מתכון פגז, ולא את מה שהוא אוכל ביום יום).
בגלל זה גם פתחתי תת שרשור למי שלא מעונין בביקורת - כי המטרה זה לחוות עוד אנשים חוץ מאלו שאני מתשאלת, או שיוצא לי לאכול אתם, ולראות מה באמת אנשים אמיתיים אוכלים.
(והסיבה שאני לא כתבתי את שלי, היא כי בערך עד לפני חצי שנה, השתדלתי לאכול די דומה לדף שפרסמתי אבל בחצי שנה האחרונה אני אוכלת בצורה שפשוט אין לפרםס אותה)
לצפיה ב-'בגדול גדול, אני מסכימה איתך'
בגדול גדול, אני מסכימה איתך
01/09/2010 | 01:12
2
6
לגבי האינדיבדואליות בבחירת המזון ולגבי המודעות לתחושותיך הגופניות.
אבל אני לא מבינה איך אתה יכול לסמוך על עיפעופים או מטוטלת בצורה רצינית..
ממעפעפים שונים תקבל תשובות שונות.
לחברה שלי למשל אמרה מעפעפת אחת שאין משלים אנרגטי והוא מת לפני ארבע שנים ומעפעפת אחרת אמרה שיש לה משלים אנרגטי.
שתיהן אגב מעפעפות מדופלמות ומנוסות.
בסה"כ זה מאוד פשוט להוכיח אם העפעוף הזה עובד או לא וקל מאוד להוכיח שהוא לא עובד לצערי..
היה באמת מאוד קל אם היינו יכולים לקבל תשובות של "כן" או "לא" .
עשיתי אינספור ניסוים עם מטוטלות ועפעופים בין מטפלים שונים. סלח לי, אבל ה לא הוכיח את עצמו כלל וכלל.
לצפיה ב-'קודם כל , זה עובד.'
קודם כל , זה עובד.
01/09/2010 | 07:24
1
6
העפעוף כ"חוש להרגיש אנרגיה" זה משהו שעובד נהדר. כשאני היום עובד בטיפולי מגע אני לוחץ על נקודות ומעפעף , העפעוף מאפשר לי להיות רגיש ולהבחין בדברים שבעבר לא הבחנתי בהם. דרך זה למדתי להרגיש נקודות ומרידיאנים - זה עובד נהדר.

לעומת זאת אפשר להשתמש בעפעוף גם כ"כלי תקשורי" - וכאן יש את כל המגבלות של תקשור.

לגבי משלים אנרגטי או לא -
מהנסיון והבדיקות שלי כל הנושאים הללו הם ממש לא פשוטים , כפי שמוצגים בתיאוריה הבסיסית , וההמלצה שלי היא גם להתרחק מהם - כי זה לא מה שמביא בריאות. גוף בריא עם מערכת חיסון אנרגטית טובה , מסוגל להגן על עצמו ולדחות את הדברים הללו. מה שחשוב באמת זה שמחה , הרגשה טובה , ביטחון , וחיים מאוזנים.
לעצם העניין  -
ראשית יש לכל אחד כמה משלימים. אחד עיקרי ועוד כמה משניים.
הישויות הללו (משלימים מתים , ישויות חיצוניות , מתים וכו' וכו') הן בעצם חלקיקי אנרגיה שצמודים אלינו ושואבים מאיתנו. כאשר מישהו מבצע "ניקוי"  בעזרת ביורגונומי , בדרך כלל לא הכל התנקה אלא רק איזושהיא "שכבה" עד לעומק שהוא מסוגל להגיע אליו. לכן יש מטפלים עם יותר רגישות שיבחינו בדברים עדינים יותר , ויש כאלו עם פחות רגישות שלא יגיעו לאותו עומק.  
כמו כן כל הישויות למינהן יכולות להיות גם בתוך איברים ולא רק צמודים להילה ועוד ועוד.

מרוב שזה מורכב , אני לעולם לא אגיד למישהו - "מצאתי לך מת צמוד להילה" כי עם הרגישות שלי אני אמצא כמעט אצל כל אחד מאיתנו "רסיסים" של מת צמודים להילה.

כנ"ל לגבי ידיעת עתידות וכדומה -
יש דברים שאנחנו כבני אדם פשוט לא צריכים לדעת. במיוחד כשהמדובר באהבה.
לא סתם ביהדות לא מומלץ לחפש עתידות , כי זה גורם לאנשים להיות "חולי שליטה" - לרצות לשלוט בכל מה שיקרה , וזה מוציא אנשים מאיזון.
החוכמה האמיתית זה להיות תמים -  לדעת שהכל יכול לקרות ולבטוח באלוהים שידריך אותנו בדרך נכונה. להתידד עם אי הוודאות. לאפשר לעצמינו "לא לדעת"  ופשוט לבטוח.

גם כשאנחנו שואלים שאלות , הרבה פעמים אין לנו רשות לדעת מידע מסוים - יש מידע שאם נדע אותו זה לא יהיה לטובתינו , למשל. או שזה משהו שתלוי בבחירתינו ועדיין לא נקבע ועוד ועוד.
כאשר מישהו מתעקש לדעת מידע כזה , או מישהו שמנסה "לאנוס" את המציאות ואת התשובות שהוא מקבל (הדוגמה הנפוצה - מישהו מאוהב במישהי וההיפך , ומרוב שהוא רוצה שהיא תאהב אותו , הוא שואל ולא מוכן לקבל תשובה שלילית . . .) יווצר עיוות. זה נסיונות שליטה שאף פעם לא נגמרים טוב.

לכן כל התקשורים למינהם - זה משהו שפעם הייתי עושה הרבה , היום אני מודע למגבלות של זה ומשתמש בזה רק כ"יעוץ" נטו. אני גם לא חושש ללכת נגד זה במקום שאני מרגיש אחרת.

נחזור לעניננו :
בשביל "מה כדאי לי לאכול" - מצאתי שזה כלי די אמין ודי טוב. אין כאן שליטה על המציאות , אין כאן רצון לידיעת עתידות , והתשובות שקיבלתי סך הכל די עקביות.

לצפיה ב-'סליחה שלקח לי זמן להגיב.'
סליחה שלקח לי זמן להגיב.
05/09/2010 | 00:27
5
תודה על התשובה המפורטת. בעיקר בענייני משלימים חדשת לי הרבה ולמדתי ממך.
בהקשר למטוטלת ולתשובות של כן או לא , קל מאוד להוכיח שזה לא עובד. גם במקרים שאין בהם שום רצון לשליטה על מציאות.
בכל מקרה, זאת דעתי האישית.
שתהייה שנה טובה ומבורכת.
לצפיה ב-'משתנה מתקופה לתקופה '
משתנה מתקופה לתקופה
01/09/2010 | 01:21
7
עד לפני כמה חודשים הייתי צמחונית,לפני מספר חודשים הפכתי לטבעונית מטעמי מוסר ולא בגישה של ההגיינה הטבעית..
אני אוכלת ירקות פירות טופו, לחם מחיטה מלאה או שיפון , קטניות, טחינה משומשום מלא, פירות יבשים, אורז בסמטי , ממולאים עם סייטן..ממרחים שונים של פסטו, לימון כבוש פלפלים וכדומה..אוכל הודי עם הרבה תבלינים, קארי וצ'ילי
שותה תחליפי קפה
(שעורה של גרינפילד)עם חלב שקדים.
אני מוצאת שאוכל מבושל עובד עלי טוב יותר , נעים לי , משביע אותי ומחמם אותי מבפנים ..אבל הרבה פעמים אני מתעצלת ואוכלת בעיקר תזונה קרה.
כאמור זה די חדש כי אני טבעונית רק שלושה חודשים.
לצפיה ב-'הומאופתיה שאלה'
הומאופתיה שאלה
29/08/2010 | 13:41
7
7
רציתי לדעת האם הומאופתיה (קלאסית) מטפלת בכאבי בטן עליונה שלא מצאו להם את הגורם?
וגם רציתי לדעת האם יכול להיות שזה ישפיע עליי לרעה בהתחלה או בכללי? (ריאקציה וגם בכללי לגרום נזק)
לצפיה ב-'אני מבינה שעשית בדיקות מקיפות?'
אני מבינה שעשית בדיקות מקיפות?
29/08/2010 | 23:25
3
האם תוכלי לפרט יותר על הבדיקות והכאב?
יש סיבות רבות לכאב וביניהם גם גורם הלחץ. טיפול קינסיולוגיה מח-אחד מאפשר לגלות את גורם המתח ולשחרר את האדם ממנו וכך גם מביטוי המתח שמופיע ככאב.
אך אין מספיק פרטים בשאלתך.
תרגישי טוב
לצפיה ב-'טיפול הומאופתי'
טיפול הומאופתי
29/08/2010 | 23:35
4
2
מטפל בבעיות רבות שאין להם ממצאי מעבדה או אבחנה רפואית ברורה.
איסוף האינפורמציה נעשה עפ"י מה שהמטופל מביא וזה נוגע לאופי הבעיה, מה מחמיר ומה מקל עליה, איך היא משפיעה על האדם ועוד ועוד.
החמרה קלה בתחילת הטיפול יכולה לקרות. מניסיוני זה לא קורה הרבה ולא ברמה שהמטופל לא עומד בה.
כל טוב
עירית
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
01/09/2010 | 15:39
3
1
מה לגבי נזק? הא היא יכולה לגרום נזק במידה והטיפול לא יצליח?

אה ושמתי לב שהרבה פעמים במהלך הטיפולי הבעיה המרכזית מטופלת ואז צצות בעיות חדשות (שלא היו עבר) מדוע, ואיך מתמודדים עם זה? האם אצטרך להיות תלויה בהומאופתיה לאורך זמן?

תודה מראש
לצפיה ב-'התשובה היא-לא'
התשובה היא-לא
01/09/2010 | 16:11
2
1
הומאופתיה לא גורמת נזק. אם הייתי חושבת שיש פוטנציאל לנזק לא הייתי עוסקת בזה.

יש אפשרות שכשהבעיה המרכזית מטופלת צצות בעיות אבל - הן בד"כ לא חדשות אלא כאלה שהיו בצל בזמן שהבעיה המרכזית תפסה את עיקר תשומת הלב. או בעיות שהיו בעבר וטופלו בצורה לא נכונה ועכשיו הן כאן כדי לרפא אותן כך שלא יחזרו.
מתמודדים עם זה בעזרת מנה נוספת של רמדי הומאופתית.

המטופל לא תלוי בהומאופתיה. זה ההבדל בינה לבין תרופות כימיות. ללא תרופה כימית המטופל לא מתפקד. (למשל אינסולין לסוכרת או תירוקסין לתת פעילות של בלוטת התריס).
הרמדי ההומאופתית  רק "מזכירה" לגוף מה הוא צריך לעשות כדי להתגבר על הבעיה. לפעמים צריך כמה "תזכורות" ולפעמים זה עובד כמו קסם אחרי "תזכורת" אחת. תלוי בסוג הבעיה ובכרוניות שלה.
ובכל מקרה "תלות" שכזאת עדיפה אלף מונים על כל תלות כימית.
כל טוב
עירית
לצפיה ב-'תודה רבה רבה לך!'
תודה רבה רבה לך!
01/09/2010 | 17:05
1
1
קבעתי כבר תור אצל ד"ר רוזנטל שהבנתי שהוא טוב.
רק רציתי לוודא כיוון שאני גם מתחילה לימודים אקדמאיים ואין לי זמן לבעיות....
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
01/09/2010 | 22:43
1
ןתמסרי לו ד"ש ממני (-:
עירית
לצפיה ב-'הומאופתיה'
הומאופתיה
31/08/2010 | 21:06
3
מטפלת בבן אדם ובכל מה שיש לו. כולל בגורמים לכאבים אלה או אחרים.
לצפיה ב-' מחיקת שרשור'
מחיקת שרשור
29/08/2010 | 11:09
בימים האחרונים היה פה דיון סוער, שהתחיל בפניה שגויה בשאלה על פרוצדורה כירורגית,
למרות שהטון של הדיון בחלקים רבים בו לא היה ראוי והולם, לא מחקנו את הדיון כי עלו נואמרו בו תובונת חשובות לגבי הרפואה המשלימה ודרך הטיפול, לעומת הרפואה המערבית.
לאחר הסלמה נוספת ומאחר שפותח השרשור ביקש למחוק, נמחק כל השרשור,
עם האנשים שכתבו דברים חשובים הסליחה,
במידה ומישהו רוצה לשחזר דברים שנאמרו , ניתן לפנות אלי או אל טאו
לצפיה ב-'כאבים ונפיחות בבטן תחתונה'
כאבים ונפיחות בבטן תחתונה
29/08/2010 | 00:27
10
5
שלום וברכה.
לפני בערך חודש וחצי התחילו לי כאבים ונפיחות באזור הבטן התחתונה ושלפוחית השתן, עם יציאות לא כל כך טובות שזה בערך עצירות (אבל לא ממש כי כשאני צריך לצאת אז  הולך, אבל לוקח זמן עד שאני צריך לצאת), עד שהגעתי למצב שהבטן התחתונה ממש נפוחה ואני לא יודע ממה זה נגרם. אני לוקח מזה 3 שבועות מולטי ביליון דופילוס של סולגאר, אבל זה לא ממש עוזר.
אודה לכם מאוד אם תעזרו לי ותאמרו לי מה זה, וממה זה נגרם.
לצפיה ב-'לראות רופא , ודחוף !'
לראות רופא , ודחוף !
29/08/2010 | 00:36
1
2
לצפיה ב-''
29/08/2010 | 23:01
1
לצפיה ב-'בפנייתך'
בפנייתך
29/08/2010 | 10:50
6
2
חסרים יותר מידי נתונים. למשל, איזה בדיקות עשית ומה היו התוצאות.
פרוביוטיק לא יזיק, את יכולה להמשיך איתו בזמן הבירור.
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
29/08/2010 | 13:36
5
1
לא עשיתי בדיקות כלשהם. איזה אני צריך לעשות?
לצפיה ב-'לא עשית בדיקות?!'
לא עשית בדיקות?!
29/08/2010 | 14:02
4
1
אז למה בדיוק אתה מחכה?
תתחיל מ:
- בדיקת שתן כללית+תרבית
-בדיקת צואה לדם סמוי+תרבית+מיקרוסקופית
- בדיקת דם +דיפרנציאל+שקיעת דם
- US של כל הבטן
וקח תור לגסטרו ולכירורג
נמשיך עם התוצאות
מקווה, שאתה לא חזרת מאסיה דרומית-מזרחית?
לצפיה ב-'יעל יקרה'
יעל יקרה
30/08/2010 | 00:40
3
2
אנו משתדלים להשאיר את האבחנות והנחיות רפואיות מדויקות מחוץ לדפי הפורום.
תודה
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
30/08/2010 | 11:39
2
2
אני גם, תמיד. שלחתי להיבדק. אם יש צורך בפירוט - לא אפרטיותר כלום, אין בעיה.
תמחוק את התגובה שלי. המשך יום טוב. יעל
לצפיה ב-'כמה זמן את כבר בפורום?'
כמה זמן את כבר בפורום?
30/08/2010 | 11:49
1
3
אז נעים מאד,
אני אור,מנהלת הפורום.
רפלקסולוגית בכירה ונטורופתית.
לגבי ההמלצות בפורום:
יש קו גבול מאד עדין שאנחנו צריכים להזהר לא לעבור אותו.
מצד אחדזה לא לעניין אם כל התגובות בפורום יהיו "תתקשר אלי בפרטי ותקבל יעוץ", "צריך לפנות לאבחון"
מצד שני, כשאנו מציעים אפשרויות לאבחון או לטיפול או השערה למקור הבעיה, חשוב שגם אם מישהו נכנס לפורום פם ראשונה ואין לו מושג אם מי הוא מדבר, יהיה לו ברור שאלו רק אפשרויות, השערות, הצעות, ושההחלטה האמיתית תבוא בעבות מידע מפורט יותר. במקרה הזה, הצעתך לעשות אבחנה רפואית מקיפה היתה נכונה -אלא שרשימת הבדיקות המפורטת בעיתית מבחינת הרושם שהיא יוצרת (הרופא בפורום אמר לי לעשות US -עלול ליצור אנטגוניזם וכעס אצל הרופא המטפל)
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
30/08/2010 | 12:12
4
בעצם, אני חושבת, שבד"כ השתדלת ילשמור  על הגבול הזה. חוץ מזה, "רופא בפורום" איש לא יגיד,  אצלי בפרופיל בפרוש כתוב "דוקטור לנטורופתיה". לי יש גם ניסיון טוב עם רופאי קופת חולים, בכלל לא כולם עם אגו מנופח, ובכלל לא לכולם אנטגוניזם כלפי רפואה משלימה. אני גם בדעה ששיתוף פעולה מביא לתוצאות הכי טובות. אבל לא משנה, תמחקי את התשובה הזאת. אני חושבת, שבתוקף תפקידך כמנהלת הפורום את יכולה למחוק כל דבר שלא הולם את רוח הפורום ואת הכללים שלו, בין אם עברו אותם במקרה ובין אם בכוונה.
ברוך ה', עד עכשיו אווירה בפורום היתה טובה ואני מקווה, שהיא גם תישאר כזאת. זה חשוב מאד גם לאנשים, שבאים להיעזר בנו, וגם עבורינו.
לצפיה ב-'מבחינה אנרגטית'
מבחינה אנרגטית
30/08/2010 | 12:02
2
קודם כל כמובן שעליך להיבדק ולא להזניח את המצב
מבחינה אנרגטית התופעה שאתה מדבר עליה קשורה לחסימה של מרידיאן הכבד
הוא יכול להיחסם מעודף כעסים שאתה "שומר בבטן", תחושת מחסור ועוד.
הדבר יכול להתבטא גם בחוסר יכולת התמדה, חוסר יכולת להתנגד למצבים ועוד.
בהצלחה
לצפיה ב-'שלום. פונה אליכם לאחר שהמליצו לי לנסות פה '
שלום. פונה אליכם לאחר שהמליצו לי לנסות פה
28/08/2010 | 20:39
7
3
בפורום - מעתיקה הודעה שלי מפורום אחר:
תקציר הפרקים הקודמים - לאשתו של אבא שלי גילו סרטן בערך לפני ארבעה חודשים. גידולים בכמה אזורים (ראש, חזה, בטן). התחילו בטיפולים כימוטרפים וביולוגים והקרנות לראש. ההקרנות הסתיימו. אחר כך הפסיקו את הכימוטרפיה כי היא גרמה לה לבעיות יציבה קשות וכו'. עכשיו הפסיקו עם הביולוגי כי יש עוד תופעות לוואי מסוכנות שהם ממש לא סימפטיות.
בקיצור - כרגע הם הפסיקו את כל הטיפולים. עד כה הטיפולים כפי הנראה הועילו (לא ברור לי עד כמה כי לא הצלחתי לדלות את הפרטים הללו), אבל השלב הוא שלב שהטיפולים עצמם יכולים להועיל והחולה לא בהכרח יכולה לשרוד אותם.
אז מחכים 5 שבועות לCT הבא ואז יעשו עוד חושבים.
באופן אישי אני חושבת שהציפיה הזאת, הלחכות, זה קשה מאוד. אבל אני חושבת שיש גם מה לעשות בזמן הזה. ושאפשר אולי לחזק את הגוף שלה שהוחלש כל כך עם הטיפולים האלו.
אז מה אני מחפשת? אני מחפשת טפול אלטרנטיבי - שיאצו, דיקור או כל רעיון אחר שיש לכן שיכול לעזור קצת לבלאנס של הגוף שלה ולחזק אותו. אני (בהסכמה עם אבא שלי) אבדוק קודם אופציות ואז אדבר איתה על הרעיון וננסה להוציא אותו לפועל.
יש הרבה מגבלות בטיפול - ראשית, זה חייב להיות מישהי או מישהו שמגיע הביתה (ראשון לציון) היא לא יכולה ללכת כמעט. שנית מדובר באישה לא בריאה עוד לפני הסרטן עם סכרת ושאר ירקות, אז מין הסתם זה צריך להיות מומחה או מומחית לאנשים חולים בסרטן שיש להם עוד בעיות בריאות.  שלישית - צריך לקחת בחשבון ששנויים מהותיים לא יעשו באורח החיים. תזונה, עישון - הדברים האילו הם כרגע נתון שיש להתמודד איתו. שום הרצאה או אצבע מאשימה לא יועילו. זה המצב נקודה. ואני מקבלת את זה שיש אנשים שזה ישגע אותם ולכן הם לא יכולים להיות מתאימים לטפל בה. יכול להיות שיש פתח לקוות לאוכל מעט יותר בריא שכן נכנסה לגור איתם מטפלת זרה ואולי היא תוכל קצת לעזור בעניין, אבל כרגע היא נמצאת שם שבוע שני ואני עוד לא כל כך יודעת מה ומי ומו.

תודה לכן. ושבת שלום.
פיג'י
לצפיה ב-'במאת מצב לא פשוט'
במאת מצב לא פשוט
28/08/2010 | 20:52
3
2
לא כל מטפל מסוגל נפשית או מבחינת הידע להכנס במצב כל כך מורכב,
רפואה סינית נשמעת ככיוון נכון,
אבל במצב כזה של גוף ונפש חלשים, הייתי בכלל הולכת בכיוון של טיפול אנרגטי - סוג של הילינג, תמיכה נפשית אם בדמיון מודרך או בכלים אחרים, וכן אפשר לעזור גם בתזונה מזינה ומחזקת.
שיאצו וטיפולי מגע עמוקים אחרים לפעמים קצת בעייתיים במצב של חולשה מאד גדולה - מטופל מנוסה ידע לבצע את אותו הטיפול בצורה אנרגטית (ברפלקסולוגיה התנסוינו בטיפול ללא מגע במקרים כאלה)
מאחלת לכם החלמה והתאוששות,
לצפיה ב-'תודה לך :)'
תודה לך :)
28/08/2010 | 21:13
2
1
זה נשמע מאוד הגיוני מה שאת אומרת מבחינת המגע העמוק. הבעיה שלי היא שטפול אנרגטי הוא מה שאני מניחה שהם יגדירו כממבו ג'מבו - כלומר אחיזת עיניים. האם יש טיפול מגע שהוא פחות מגע עמוק?
האם את מכירה מישהו או מישהי שאת יכולה להמליץ עליהם?
שוב תודה :)
לצפיה ב-'כל מגע יכול להיות פחות עמוק ויותר עמוק'
כל מגע יכול להיות פחות עמוק ויותר עמוק
28/08/2010 | 21:32
1
1
אני צריכה לשאול אנשים - אני מכירה מטפלים מצויינים באיזור אבל אני לא בטוחה אם באים הביתה
לצפיה ב-'אוקי. אמתין. תודה רבה :)'
אוקי. אמתין. תודה רבה :)
29/08/2010 | 01:12
לצפיה ב-'שבוע טוב'
שבוע טוב
29/08/2010 | 11:01
2
במקרים מסוג זה אני נוהגת לטפל בביואנרגיה+הומאופתיה+מוקסיבציה. לדעתי, זה הכי יעיל.
אני גם לא דוקרת חולות חלשות כמו האישה שתיארת.
בכל מקרה, תתפלל עבורה, היא זקוקה להרבה רחמי שמיים, מסכנה.
כתיבה וחתימה טובה
יעל
לצפיה ב-'טיפול במגע, עדין'
טיפול במגע, עדין
31/08/2010 | 16:44
1
1

שיכול  להתאים- קרניוסקרל- שאת  יכולה  לקרוא עוד באתר.

בעיקרון- מדובר על  מגע עדין  שבא  לחוש תנועתיות  פנימית  בגוף וודרכה  לעזור לחיזוק כללי ואיזון פיזי  ונשפי.
לא מדובר על  קסם  אלאעל טיפול שמאד יכול  גם  להרגיע  מתח נפשי, גם  להקל  על  תסמינים פיזיים  גם  של  המחלה וגם  של  הטיפולים.

אם מתאים, אפשר  לחפש מישהו
לצפיה ב-'תודה לך.'
תודה לך.
31/08/2010 | 22:20
1
בנתיים יש מישהו שדיברתי איתו ואני מקווה שזה יצא לפועל.
בכל מקרה אני שמה את זה בראש למקרה שלא יסתדר .
המון המון תודה
לצפיה ב-'חום,נזלת,חולשה קצת שיעול ותופעה מוזרה'
חום,נזלת,חולשה קצת שיעול ותופעה מוזרה
28/08/2010 | 19:08
3
10
חברים,מאתמול בלילה אני מרגיש חולשה,יש לי נזלת וקצת שיעול ועלה לי החום (הכי גבוה 38.4),
לקחתי אופטלגין נוזלי ולאחר כמה שעות גם אקאמול והחום ירד לאט לאט אבל החולשה השיעול הקל והנזלת עוד לא עברו,
אני מבין שנדבקתי בוירוס כלשהו אבל היום לפני כשעה קרה משהו מוזר מאוד שאני לא הכרתי קודם (אני בן 22),
השפה העליונה שלי התנפחה,לא בצורה מטורפת אבל בהחלט רואים את הנפיחות בעין לא ''מזוינת''.
חשוב לי לציין שמאז שאני זוכר את עצמי לא היו לי אלרגיות כאלה ואחרות או רגישות לתרופות מסוימות.

אשמח לקבל חוות דעת לפחות כללית מה יכולה להיות הבעיה .

המון תודה.
לצפיה ב-'אבחנה אינטרנטית'
אבחנה אינטרנטית
28/08/2010 | 20:48
3
בדיוק היום כתבתי בשרשור אחר - אי אפשר ומסוכן לאבחן באינטרנט.
יכול להיות שזו תגובה לשילוב התרופות שלקחת, יכול להיות שתגובה למחלה ואולי משהו אחר.
אם ממשיך משהו להתפתח תגיע לרופא , או אפילו למיון אם זה נראה מפחיד.
בינתיים טפל במחלתך כמו שצריך:
לנוח, לשתות הרבה (מים וחליטות צמחים - למשל חליטת תימין עם דבש תהיה טובה לנזלת ולשיעול), רצוי לא להכביד על הגוף בארוחות כבדות - אם אתה לא רעב, אל תאכל, ואם אתה רעב עדיפות ארוחות קלות כדי שהגוף יוכל להפנות את המשאבים לריפוי המחלה.
בחום כל כך נמוך עדיף לא לקחת תרופות להורדת חום - כי החום הוא חלק מהמנגנון של הגוף לריפוי המחלה. רק אם יש חום ממש גבוה, שגורם לך לכאבים ותחושה ממש רעה תיקח משהו.
בנושא מה לקחת - אני לא רופאה ובכלל לא ממליצה על תרופות, אבל כמה שידוע לי אופטלגין זה לא להורדת חום אלא לכאבים לא מהסוג שיש לך. אז לא ברור לי למה לקחת אותו - זו לא תרופה פשוטה ורצוי לא לקחת אותה ללא צורך.
לצפיה ב-'מצטרף להסתייגות של אור'
מצטרף להסתייגות של אור
28/08/2010 | 23:27
1
2
אבל כחוות דעת כללית , זו יכולה להיות הדבקה ראשונה בהרפס השפתיים  או וירוס דומה אחר - זה כיוון שהייתי חושב עליו.

לצפיה ב-'המון תודה לשניכם,'
המון תודה לשניכם,
03/09/2010 | 20:06
1
מצטער על האיחור בעידכון אבל הכל בסדר עכשיו,בבוקר אחרי שכתבתי את ההודעה הזאת הנפיחות ירדה כך גם החום ושאר התופעות המעצבנות שציינתי.

שוב תודה.
לצפיה ב-'"רופאים ותרגילים" - מאמר שהתפרסם ב"ידיעות"'
"רופאים ותרגילים" - מאמר שהתפרסם ב"ידיעות"
28/08/2010 | 19:05
8
8
לפני ארבעה ימים, במדור דעות. כמה שורות מתוכו:

המימסד הרפואי מודאג, כי אם תנאי סביבה שליליים גורמים לתחלואה, צריך להודות ששינוי התנאים עשוי להביא לריפוי, ולאו-דווקא שימוש בתרופות.
המימסד הרפואי מנסה להמעיט, שוב ושוב, בערכו של המזון האורגני. ראוי לבדוק אם נסיונות אלה אינם נובעים ממניעים פסולים. האם זה בגלל העובדה שאת רוב חומרי ההדברה מייצרות חברות התרופות?
האם המדע הוא הדרך היחידה לשפוט את גוף האדם, שכידוע אינו מדעי?
למדע אין הסבר ל"כוח החיים", שהוא השחקן הראשי בכל הקשור לבריאותנו.

לא הצלחתי לצרף את המאמר. אם יש עניין, אשלח במייל. nomi420@walla.com
לצפיה ב-'האמת היא שחל שיפור עצום'
האמת היא שחל שיפור עצום
28/08/2010 | 21:01
7
2
כשאני הייתי ילדה והאמת - אפילו כשכבר הייתי מבוגרת, כל הנושא של איכות הסביבה, תזונה נכונה, רעלים וכימיקלים לא זכה למספיק התייחסות - ושמעתי לא מעט תגובות מזלזלות של רופאים בנושא.
היום יש אמנם רופאים פה ושם שמזלזלים בנושא, אבל בגדול נראה לי שאת טועה - ורוב הרופאים מודעים לנזק הגדול של הרעלים , הכימיקלים, הקרינה, חוסר פעילות גופנית ועוד ...
לא רק רוב הרופאים - אלא זו הדעה הרשמית והממסדית.
אין רופא שיגיד לך שמזון אורגני הוא לא בריא, יש רק כאלה שיגידו לך שעדיף אורגני, אבל בינתיים הנזק מכמות רעל לפי התקן הוא מינימלי ומבחינה סטטיסטית לא יגרום נזק רב.
אי ההסכמות הגדולות הן בנושא מזונות כמו חלב או בשר, שאת רואה בהם נזק גדול, בעוד שמרבית העולם טוען שהם מזון ראוי לאדם.
את יכולה לשלוח אלי את המאמר ואני אראה אם אני מצליחה לצרף אותו
לצפיה ב-'רוב הרופאים מודעים לנזק הרעלים והכימיקלים?'
רוב הרופאים מודעים לנזק הרעלים והכימיקלים?
28/08/2010 | 21:59
6
3
כותב המאמר, שהוא מומחה ברפואה סינית וברפואה משלימה,
לא חושב כך.
לפני חודש וחצי התפרסם ב"ידיעות" מאמר של פרופ' מוטי רביד,
שאם איני טועה, מייצג בדעותיו את אלה של המימסד, מישרד הבריאות וחלק מהרופאים.
ציטוט מהמאמר של הפרופ':
"למעשה מעולם לא הוכח נזק כלשהו משימוש בממתיקים סינטטיים. מעולם לא הוכח נזק לבריאות מאכילת ירקות ופירות שרוססו. נזקים מחומרי ריסוס תועדו בעובדים בחקלאות ובתעשיה שנחשפו לריכוזים משמעותיים של החומרים.
אוכלי ירקות ופירות אם ירחצו אותם במים אין כל סיכון שיגרם להם נזק.

תעשית המזון האורגני גורפת הון על חשבון התמימים המשלמים מחיר מופרז עבור מוצר שאין לו כל יתרון. שימוש באנטיביוטיקה בגידולי עופות ובקר אינו מקובל עוד כשגרה אלא במקרים ספוראדיים של גילוי מחלה. האוכל ה"סינטטי" הניתן לעופות מכיל את כל אבות המזון הדרושים להם ואין כל נזק באכילת העוף והבשר. נכון שבתקופה שבה היה השימוש באנטיביוטיקה נפוץ (והופסק כיוון שלא נמנעו זיהומים) תוארו מקרי אלרגיה לאנטיביוטיקה בבני אדם. אך אלה היו מקרים בודדים ללא כל השפעת על בריאות כלל האוכלוסיה.

אגדה נוספת שעליה נבנתה תעשיה שלמה היא המים
המינרלים..." וכן הלאה. לדעת פרופ' רביד מי הברז בארץ כשרים
לשתיה. נניח...
עדיין נראה לך שכותב המאמר טעה?
אם אדע את האימייל שלך, אשלח אלייך את שני המאמרים.
.

לצפיה ב-'אני חושבת שאמירות כמו של פרופ' רביד הופכות'
אני חושבת שאמירות כמו של פרופ' רביד הופכות
28/08/2010 | 22:09
5
4
להיות לחריגות יותר ויותר
יש אפשרות לשלוח אימייל דרך העולם שלי
אבל אני אשלח לך במסר
לצפיה ב-'לא בטוח שדברי רביד חריגים'
לא בטוח שדברי רביד חריגים
28/08/2010 | 23:20
4
2
אפשר לשאול רופאים לדעתם על מזון אורגני, מי ברז ותחליפי-סוכר מלאכותיים ולהחליט אם דברי הפרופ' משקפים
את הדעה הכללית או לא.
מצורף המאמר מ"ידיעות".
לצפיה ב-'אם הם לא היו חריגים'
אם הם לא היו חריגים
30/08/2010 | 09:35
3
2
הם לא היו זוכרים לכותרת בצהובון של המדינה...
תמיד יהיו אנשים שמתבטאים כך. אני חושבת יותר ויותר שמי שלא רוצה לקחת אחריות על החיים שלו יאמין למי שהוא רוצה, ומי שרוצה מעז וקורא ולומד ומגיע להחלטות.
לצפיה ב-'ואולי משום שפרופסור רביד הוא "נותן טון"'
ואולי משום שפרופסור רביד הוא "נותן טון"
30/08/2010 | 10:10
2
2
נחשב אוטוריטה מקצועית, מחבב את התקשורת והתקשורת מחבבת אותו.
לא בטוח שדברים אלו כל כך חריגים, אבל נדמה שאכן הקול שהוא מייצג מתמתן או מתמעט עם הזמן.
לצפיה ב-'אני חושב שזה גם עניין של גיל.'
אני חושב שזה גם עניין של גיל.
30/08/2010 | 12:52
1
2
לא מזמן קראתי ספר על ניהול (ספר ישן שנכתב בשנות ה90) , והוא אומר את ההבדלים בין המנהל של שנות ה90 למנהל של שנות ה80 -
המנהל של שנות ה80 יותר ריכוזי , יותר מחזיק את השליטה בידיו , מנסה שכל תהליכי הייצור יהיו אצלו במפעל , מחזיק דרגי ניהול רבים אחד מעל השני ועוד.
המנהל של שנות ה90 נוטה לבזר סמכויות , יותר נותן לקבלנים חיצוניים לעשות את העבודה , יותר גמיש ופתוח לשינויים , דרגי הניהול הם אינם אחד מעל השני אלא זה לצד זה ועוד ועוד.

בקיצור - עולם הניהול עבר מהפך , ותוך שנים מעטות יחסית הראש הסתובב לגמרי. מנהל מהדור הישן שינסה לנהל משהו לפי השיטות ההן פשוט יכשל.

גם בתחום הרפואה היה לדעתי מהפך בעשרים האחרונים , והכניסה של הרפואה המשלימה היא חלק מהמהפך הזה. בהכללה נראה לי שהרופאים המבוגרים יותר עדיין בראש שמרני , ואצל חבר'ה צעירים יש יותר פתיחות. ברפואה הנסיון והוותק זה מה שחשוב בעיקר ולכן השינויים שם תמיד יהיו איטיים יותר.

לצפיה ב-'ייתכן'
ייתכן
30/08/2010 | 13:52
2
שמרנות היא לא בהכרח פונקציה של גיל, אך כהכללה נשמע שיש לזה אחיזה במציאות.

תגובה נוספת בנושא:
מכתב לפרופסור מוטי רביד
לצפיה ב-'נפלתי אתמול והאצבע עדיין כואבת לי אבל לא חזק'
נפלתי אתמול והאצבע עדיין כואבת לי אבל לא חזק
28/08/2010 | 08:58
5
3
האים זה משהו רצינה או סתם מכה רגילה? ומה עושים ( אני רגיל לזה שאני חייל.....)
לצפיה ב-'מה עושים'
מה עושים
28/08/2010 | 11:07
2
5
אני מקוה שברור לך שאבחון אינטרנטי לא מש שווה כלום,
אתה צריך לנסות לתת מנוחה לאצבע - אם צריך מנסים איכשהו לקבע לאבע הסמוכה או למקל ארטיק בצד כף הרגל או למטה (מה שמסתדר),
לעשת קומפרס קר - אפילו עם קרח.
ומעבר לזה אין הרבה מה לעשות.
אם זה כאב בלתי נסבל או ממשיך לכאוב לך אחרי יומיים-שלושה, אז כמובן לגשת לרופא.
מנסיון אישי - כשהייתי בצבא שברתי את האצבע, ואמרו לי שבגלל המיקום אי אפשר לעשות גבס. אז סבלתי בטירוף שבוע (הרס לי את הרגילה) ואחר כך לאט לאט זה עבר. בכל מקרה, האבחון חשוב, כדי להזהר לא לעשות דברים שיזיקו לך יותר - יש הבדל בין סתם מכה, לסדק, לשבר - ביחוד אם אתה בקרבי.
לצפיה ב-'חח אני משוחרר התכוונתי שכשהייתי חייל'
חח אני משוחרר התכוונתי שכשהייתי חייל
28/08/2010 | 11:52
1
הייתי נוסע לביקור רופא =) בית חולים 10 , ועכשיו לא יודע אפילו לאן אני אמור לנסוע
לצפיה ב-'אם עדיין כואב לך ביום ראשון'
אם עדיין כואב לך ביום ראשון
28/08/2010 | 12:37
1
אז תלך לרופא המשפחה בקופת חולים, והוא יתן לך הפניה לצילום או לבדיקה נוספת לפי שיקול דעתו.
(זו הזדמנות לגלות מי הרופא שלך)
אם זה כואב רצח היום, אז יש לכל קופת חולים מרכזים קדמיים או משהו שנותנים הפניות למיון - זה תלוי במקום המגורים , אז צריך לחפש באתר של קופת חלים שלך לפרטים מדויקים - ותמיד אפשר לשאול שכנים מבוגרים או משפחה עם ילדים קטנים. הם תמיד יודעים דברים כאלה.
לצפיה ב-'מנוחה פעילה, ואמבטיות חם קר'
מנוחה פעילה, ואמבטיות חם קר
28/08/2010 | 12:06
1
1
שלום חייל!
לפני זמן מה שברתי את הזרת,
המשכתי בשגרת השחייה-אני שוחה הרבה,נמנעתי מהליכה רבה
כי הרגשתי שאני מאמץ את כל הרגל במטרה למנוע דריכה מכאיבה
ועשיתי אמבטיות חם קר לסירוגין. וחבישה של ג'ל אלו-ורה (ישיר מהעלה)בכל עת שהרגל לא במיים
    מהר מאוד ירדה הבצקת(הנפיחות),התפזר שטף הדם ירד הלחץ והכאב

ממליץ גם לך  לטפל כך!
  שהייה ממושכת במיים ועיסויי עדין של כף הרגל עשויים לעזור
כל טוב!
ערן
לצפיה ב-'אני לא חייל!! חח...די'
אני לא חייל!! חח...די
28/08/2010 | 12:37
2
תודה רבה לכם...
לצפיה ב-' לעיר שלך יש פורום!'
לעיר שלך יש פורום!
( לעמוד שלי בתפוז )
27/08/2010 | 16:22
לפורומים חדשים באשכול תפוז-מקומי דרושים מנהלים:

ראשון לציון
חולון
רמלה-לוד
רחובות והסביבה
קריית אונו
יהוד
גבעת שמואל

אנו מעוניינים לפתוח פורום גם לעיר שלך – מקום בו תוכל לדבר עם שכנייך הקרובים והרחוקים, לקטר על החנייה, לשתף בחוויות מאסיפת ההורים ולרכל על המוכר במכולת.
תמיד היית בוועד השכונה? מקפיד לקרוא כל פרוטוקול של ישיבת מועצה? מכיר כל רחוב בעיר כמו את כף ידך?
היכנס לקישור, הגש מועמדות ואולי אתה תעמוד בראשה של קהילה המוקדשת כולה לעיר שלך.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

ניהול קהילה נעשה בהתנדבות
הפנייה מיועדת לנשים ולגברים כאחד, מעל גיל 16
תשובות תינתנה לפונים תוך 10 ימי עבודה
לצפיה ב-'נוזלים באוזניים'
נוזלים באוזניים
27/08/2010 | 08:57
33
1
לפני כמה זמן שאלתי כאן על בעיית הנוזלים באוזניים שאני סובלת ממנה. בעיה שמציקה לי כבר שנים רק שבחודשים האחרונים היא החמירה והגיעה למצב שהאוזן הימנית ממש סתומה, כואבת ואני לא שומעת טוב באוזן הזאת (גם על פי בדיקת שמיעה שעשיתי).
חשבתי על נרות הופי אבל הבנתי שהטיפול בהם שנוי במחלוקת.

בינתיים רופאת א.א.ג הפנתה אותי לבדיקת שמיעה נוספת ואמרה שככל הנראה יהיה צורך להכניס כפתור לאוזן.

אני מנסה להמנע מכך ושואלת, איזה טיפול מומלץ? האם הומיאופתיה יכולה לעזור כאן? (זה משהו שהמליצו לי עליו).
האם יש כאן מישהו שהיו לו בעיות אוזניים והצליח לטפל בבעיה בטיפול אלטרנטיבי כלשהו?

בכל אופן עוד מעט אני הולכת לרופאת המשפחה כדי לקבל הפניה לרופא לאלרגיה. אני גם סובלת מאלרגיה, לא ברור למה (את זה אני רוצה לבדוק) וחושבת שהאלרגיה, גם אם היא לא הסיבה לנוזלים, היא מחמירה את הבעיה.
בינתיים אשמח להמלצות, אם יש כאן מישהו שמכיר מטפלים שיכולים לעזור בבעיה הספציפית הזאת.
לצפיה ב-'טיפול בנוזלים באזניים'
טיפול בנוזלים באזניים
27/08/2010 | 09:44
1
שלום,
יש לי 3 תשובות בשבילך:
1) יש מכשיר שנקרא ear popper זה סוג של משאף אויר שמכניסים דרך האף בזמן בליעה וכך הוא מאוורר את תעלת האזן. -  מאד מומלץ משימוש אישי     http://www.earpopper.co.il/
2) בטיפול סוג'וק ניתן לטפל בנושא של עודף נוזלים
3) בטיפול קינסיולוגי ניתן לגלות את הסיבה לנוזלים באוזניים ולאלרגיה. ייתכן שזה קשור לתזונה לא מתאימה, ללחץ או כל סיבה אחרת.

תרגישי טוב
לצפיה ב-'תודה על ההמלצות'
תודה על ההמלצות
27/08/2010 | 09:46
אני אבדוק את האפשרויות.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שבמצב האקוטי שאת נמצאת'
אני לא בטוחה שבמצב האקוטי שאת נמצאת
27/08/2010 | 10:15
3
1
עדיין אפשר לעזור באמצעים העדינים של רפואה משלימה (אנחנו "דוחפים" את מערכות הגוף לכיוון של החלמה עצמית), אבל כן הייתי פונה מיידית למומחה לרפואה סינית, שינסה לעזור לך באמצעות דיקור, אולי נרות הופי (קשה לי להתייחס לדילמה כי מעולם לא השתמשתי בהם וגם לא למדתי את הנושא), צמחים ותזונה שיכולים להתמודד גם עם עודף הנוזלים וגם עם האלרגיה.
אזהרות לגבי בחירת המומחה: במקרה שלך חשוב לך לדעת שאת בוחרת מטפל שמטפל בך באופן מקיף כולל אבחנה, ולכן לא בקופת חולים. כמו כן, כל מי שקורה לעצמו ד"ר, עושה ניסים ונפלאות וכד' - לא מתאים. את צריכה מטפל רציני ויסודי שלמד את המסלול השלם ועבד אחר כך עם הרבה מטופלים בהצלחה.
אם מתאים לך בדרום הארץ, יש לי מישהו מעולה בשבילך.
במקביל - לזיהוי האלרגיה המדויקת משתמשים בשיטת הקינסיולוגיה. שמעתי םג על איזה מכשיר שיש לנטורופתים מסויימים ואמור להיות מאד מדוייק. לא התנסיתי בו.
ובלי תרופת סבתא אי אפשר: הגיעה מירושלים ועזרה להמון תינוקות עם דלקות אוזניים. שמים טיפה של שמן אתרי לבנדר על תנוך האוזן (מחוץ לתעלת האוזן, אבל סמוך אליה) , מניחים מעל כל האוזן כוס זכוכית, ונשארים כך כמה דקות. נשמע קצת הזוי - אבל מכיוון שיש לזה בסיס באפקטיביות של השמנים האתריים, אז בהחלט שווה לנסות כתוספת ולא במקום הטיפול הרציני. אין שום סכנה, כך שאם זה לא יועיל בודאי שזה לא יזיק (לעומת זאת אם מישהו יציע לך להחדיק שמן זית עם שום לתוך האוזן - אז ממש לא)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/08/2010 | 15:48
2
1
אני ממרכז הארץ כך שאזור הדרום לצערי לא כל כך מתאים לי.
לפי מה שקראתי על נרות הופי, הבנתי שיש בהם גם סכנה ואני לא רוצה לעשות משהו שעלול לגרום יותר נזק. לכן ירדתי מהרעיון.
לגבי מטפל, אשמח כאמור להמלצה על מטפל מאזור ת"א והמרכז.
לצפיה ב-'מהם הנזקים שידועים לך?'
מהם הנזקים שידועים לך?
28/08/2010 | 20:12
1
1
מקריאה בעיתון / רשת? או משמועות של מטופלים שעשו לבד ולא אצל מטפל מוסמך???
לצפיה ב-'מקריאה באינטרנט'
מקריאה באינטרנט
29/08/2010 | 06:57
1
הסתמכתי על הכתבה הזאת. ממנה הבנתי שיש סיכון שתיפול שעווה לאוזן והדבר ייצור כוויה.

לצערי אינני מכירה אנשים שעברו טיפול כזה כך שאני יכולה רק להסתמך על מה שאני קוראת באינטרנט.
לצפיה ב-'אם יש לך כח'
אם יש לך כח
27/08/2010 | 12:21
1
1
לנסוע לצפת , יש שם את אייל פוליטי שהוא מומחה בתחום. כמו גם בדברים אחרים.

בכל אופן - האם את שוחה הרבה ? לפעמים זה קשור.

ההמלצה שלי היא מטפל טוב , או לחלופין - תרגול קבוע של צ'י גונג - משהו שיעלה את רמות האנרגיה בגוף ויסייע להבראה גם מהאלרגיה. אני נותן לכל מטופלי תרגילי צ'י גונג שונים , וכל מי שמתרגל חווה איזושהיא הטבה , לא משנה בגלל איזו בעיה הוא הגיע.

לצפיה ב-'צפת זה באמת רחוק לי :)'
צפת זה באמת רחוק לי :)
27/08/2010 | 15:51
1
ואני לא שוחה, הייתה תקופה שבאמת שחיתי הרבה (ועדיין היה לי את הבעיה באוזניים, אני חושבת שהיא התחילה עוד לפני) אבל כבר שנים שלא שחיתי ממש.

אני לא מכירה צ'י קונג אבל מתרגלת יוגה, לצערי לא בהתמדה.
לצפיה ב-'שלום נטע'
שלום נטע
28/08/2010 | 22:57
11
1
נרות הופי עוזרות יפה מאד ברוב המקרים של הצטברות נוזלים באזניים. דיקור מטפל בבעיה מאד יפה. טיפול הומאופתי מטפל מאד יפה.
הבעיה היא, שאת במצב של ירידה בשמיע. מסיבה זאת לא הייתי ממליצה על שום טיפול למעט הפעולה, שהמליץ לך א.א.ג.. הסיבה לכך היא, שכל הטיפולים שהזכרתי דורשים זמן ואם יש לך כבר ירידה בשמיעה, סימן שאין לך כבר זמן הזה.
תרגישי טוב,
יעל
לצפיה ב-'תודה יעל'
תודה יעל
29/08/2010 | 06:59
3
1
אני מסכימה איתך ויותר מכך, לא רק הטיפולים ידרשו זמן, סביר להניח שעוד ייקח לי זמן עד שאני אמצא מטפל (כי אני רוצה לוודא שאני באמת מגיעה למטפל טוב ואמין ומאוד קשה למצוא אחד כזה).
יחד עם זאת אני מאוד פוחדת מניתוח כפתורים..
לצפיה ב-'אל תפחדי,'
אל תפחדי,
29/08/2010 | 08:40
2
1
ניתוח נחשב לקל.
אם את מהצפון, אני יכולה להמליץ לך על רופא מעולה. אם לא - אני בטוחה, שגם באיזורים אחרים תמצאי רופא בעל ניסיון בתחום הזה.
אני גם יכולה להמליץ לך על הומאופתיה שתעזור לך לעבור הכול בצורה הכי טובה שרק אפשר.
וגם להכין טיפות נגד פחדים, אם תרצי.
בקיצור - תעברי הכול בשלום, בע"ה וגם ניתן לתמוך בזה, אם תרצי.
כתיבה וחתימה טובה
יעל
לצפיה ב-'תודה בינתיים כבר ביררתי'
תודה בינתיים כבר ביררתי
29/08/2010 | 09:13
1
1
בפורום אחר, והבנתי שכפתורים לאדם מבוגר זה לא כמו כפתורים שעושים לילדים וזה עניין יותר קל יחסית.
אם כך ומכיוון שהבעיה הזאת באמת מציקה לי כבר יותר מדי זמן, אני חושבת שאעשה את הכפתורים.
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
29/08/2010 | 09:31
לצפיה ב-' את דוקטור '
את דוקטור
30/08/2010 | 00:03
6
1
האם את רופאה, או סה"כ Ph.D ?
במידה ואת לא רופאה, נא לא להטעות את הציבור,
ולמחוק את התואר ד"ר כאשר את מציגה עצמך בפורומים רפואיים וכאלה שנושקים לרפואה.

בדיוק כמו שלאחיות בעלות Ph.D אסור להסתובב בבית החולים עם התואר ד"ר על דש בגדיהן,
כך גם לכל שאר ה Wanna Be.
לצפיה ב-'ד"ר זהו תואר מוכר בעברית שזהה ל Ph.D'
ד"ר זהו תואר מוכר בעברית שזהה ל Ph.D
30/08/2010 | 00:26
5
1
כל זמן שהיא לא קוראת לעצמה MD או רופאה, אין פה שום התחזות ולא הטעיה.
הפורום הזה עוסק ברפואהמשלימה, ודיונים רבים כאן עוסקים במהות של הרפואה המשלימה והבדל בינה לרפואה מערבית.
בין השאר היו פהלא מעט דיוניםגםעל התארים בתחום, והשוהיםבפורום כבר דנו בנושא ומיצו אותו.
כאורח בפורום הנך מוזמן ללמוד קודם ולא לנסות להכתיב לנו כללים משלך.
לצפיה ב-'כמו שכתבתי'
כמו שכתבתי
30/08/2010 | 10:46
4
1
כפי שלאחיות שהן Ph.D אסור, אני חוזר - אוסר להסתובב בבית החולים עם התואר ד"ר על דש בגדיהן,
למרות שהם ד"ר, אותו עקרון צריך לחול גם בפורומי רפואה וכאלה הנושקים לרפואה.

אם את לא מצליחה להבין את הרציונל, זה עוד נושא שצריך לטפל בו.
לצפיה ב-' אזהרה אחרונה '
אזהרה אחרונה
30/08/2010 | 11:53
3
1
פה זה לא בית חולים, אלא פורום לרפואה משלימה.
לפורום ולתחום יש כללים ברורים וידועים.
או שתפנים את הענין הזה ותקבל את כללי הפורום, או שניאלץ לחסום אותך.
לצפיה ב-'אהבתי את הדמות השדונית שהצטרפה לאזהרה '
אהבתי את הדמות השדונית שהצטרפה לאזהרה
30/08/2010 | 13:31
1
לצפיה ב-'הסימן המקובל בתפוז לטרול'
הסימן המקובל בתפוז לטרול
30/08/2010 | 13:50
לאחרעוד כמה הודעות שנמחקו, הטרול נחסם.
לצפיה ב-''
30/08/2010 | 13:33
לצפיה ב-'טיפול הומאופתי'
טיפול הומאופתי
29/08/2010 | 08:39
11
1
שלום נטע
טיפול הומאופתי עוזר מאד!!
ללא שום תהליך פולשני.
יש לכל הומאופת ניסיון טוב בטיפול בבעיה כי רואים אותה הרבה.
בד"כ אצל ילדים אבל גם למבוגרים ניתן לעזור.
אם יש לך עוד זמן לפני צורך בניתוח כפתורים רוצי להומאופת. יש הרבה באזור שבו את מחפשת (וגם אני נמצאת שם.)
כל טוב
עירית
לצפיה ב-'מסכימה איתך מאד'
מסכימה איתך מאד
29/08/2010 | 09:37
10
2
וגם אני נהנית לטפל באזניים הומאופתית, אבל אצל גברת יש ירידה משמעותית בשמיע כבר עכשיו.
זאת אומרת, יש סיכוי מסוים, שהיא תסבול מירידה בשמיע מכאן ועד סוף ימיה אם טיפול לא יהיה מיידי. ואת יודעת טוב מאד, שהומאופתיה דורשת זמן ושלא תוכלי לנבא, כמה זמן בדיוק. את אפילו לא יודעת, מה יש אצל הגברת ברקע, מה היא אוכלת ומה לוקחת. לדעתי, זה סיכון, וסיכון בלתי מוצדק. ואל תשכחי, ששמיע, זה אחד הדברים שמאד משפיעים על איכות חיינו.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
29/08/2010 | 13:27
9
1
1. טיפול הומאופתי מדויק יכול לעזור במיידי.
2.  בנושא אוזניים, עוד בטלפון אני שואלת כמה זמן יש. ז"א אם יש תאריך לניתוח. אם הזמן מאפשר מתחילים טיפול.
אם לא-מלווים את הטיפול הרפואי בטיפול הומאופתי כדי להחזיר את האיזון ולייתר את הטיפול המערבי.
3. ירידה בשמיעה זה תוצאה של בעיות אוזניים ולא חייב שימשיך להיות בעיה.
בקיצור נתתי למעלה המלצה כללית וכשאני מול המטופל אני מתאימה את ההמלצה למצב הפרטי.
כל טוב
עירית
לצפיה ב-'הכול נכון ויפה'
הכול נכון ויפה
29/08/2010 | 13:53
8
1
אבל אם ירידה כמו שלה כבר אין לה זמן בכלל.
אני לא מכירה את המקרה בדיוק כמוך, אבל מאחר ובתור טיפול מציעים לה כפתורים, נראה שסיבת ירידת השמיע בהצטברות הנוזלים. אין דבר שמוציא את הנוזלים טוב יותר מהומאוםתיה, לדעתי. אבל - כשיש זמן. מה לעשות אם אין לה?
אני יודעת, שיש אנשים שמסתכנים לטפל במצב כזה ובחלק מהמקרים גם מגיעים לתוצאות טובוץ. פשוט אני אישית לא מוכנה להסתכן. זה הכול.
לצפיה ב-'אני מסכימה.'
אני מסכימה.
29/08/2010 | 14:22
7
2
אבל אני רוצה להדגיש.
1. לפעמים ממליצים ניתוח כפתורים וקובעים אותו לעוד חודשיים. זה בהחלט תקןפה יפה לנסות להוריד את הנוזלים עם טיפול הומאופתי. ושוב-טיפול מדויק עוזר במיידי.
2. אם ניתוח הכפתורים הוא בשבוע הבא-שווה להתחיל טיפול כדי לאפשר לניתוח להצליח וכדי להתחיל תהליך ריפוי שיימשך הרבה אח"כ.
כך שבסיכומו של דבר כדאי להתחיל טיפול בכל מקרה. ואני לא רואה בזה הסתכנות.
עירית
לצפיה ב-'עירית יקרה'
עירית יקרה
29/08/2010 | 15:21
6
1
בירידת שמיע משמעותית כל-כך ניתוח בעוד חודשיים - דבר לא סביר. אולי, בכללית, לא יודעת. חודשיים - זה בהחלט מספיק כדי להוציא נוזלים, רק שאין לה חודשיים... אם זה התאריך שלה בנתונים שהיא מדברת עליהם - עליה לעשות ניתוח במקום אחר אצל רופא אחר וכו' - אבל דחוף.
לגבי תמיכה בניתוח - זה מובן מאליו, אין בזה שום מחלוקת בכלל.
שבוע טוב לך, כתיבה וחתימה טובה
לצפיה ב-'רק הבהרה:'
רק הבהרה:
29/08/2010 | 15:53
5
1
עוד לא נקבע לי תאריך לעשות כפתורים (אגב, בינתיים הבנתי שכשמדובר באדם מבוגר, לא מדובר בניתוח אלא בתהליך יותר קצר ופשוט). אני צריכה לעשות בדיקת שמיעה נוספת ואחריה כנראה שייקבע שאני צריכה לעשות כפתורים.
מכיוון שאני בהחלט מרגישה ירידה בשמיעה וזה גם אובחן בבדיקה הראשונה שעשיתי, סביר להניח שזה מה שהרופאה תחליט.
בכל אופן אני בהחלט חושבת גם לשלב טיפול משלים עם זה.
לצפיה ב-'במצב הזה'
במצב הזה
29/08/2010 | 23:36
4
1
אני חוזרת על המלצתי להתחיל טיפול בהקדם. אולי תצליחי לבסס מצב שבו לא יהיה צורך בהתערבות כלשהי.
כל טוב
עירית
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/08/2010 | 08:35
3
1
לכן אשמח לקבל עוד המלצות.
האמת שכבר קיבלתי המלצה על מטפל אבל הוא מאוד יקר והמצב הכלכלי שלי ממש לא משהו. לכן או שאצטרך לדחות את הטיפול או שאמצא מטפל במחיר שאוכל לעמוד בו..
לצפיה ב-'מהיכן את?'
מהיכן את?
30/08/2010 | 08:37
2
לצפיה ב-'תל אביב'
תל אביב
30/08/2010 | 08:51
1
לצפיה ב-'שלחתי מסר'
שלחתי מסר
30/08/2010 | 11:48
לצפיה ב-'אני מסכימה עם גישת הטיפול המשולב'
אני מסכימה עם גישת הטיפול המשולב
29/08/2010 | 23:01
2
כלומר במידה ועדיין יש לך זמן עד לניתוח הכפתורים (הבנתי שטרם נקבע לו מועד?) אז נסי למצוא מטפל ולהתחיל בתהליך הומיאופתי. מצד שני, אל תתלי בזה את יהבך והיי מוכנה לכך שלא תראי תוצאות בזמן קצר מדי.
בכל מקרה, לגבי סכנת הכוויה שציינת שאת חוששת מפניה באשר לנרות הופי - הרי בכל סוג של טיפול יש סכנה מסוימת, והשאלה היא עד כמה את סומכת על המטפל. אם את לא הולכת לאיזה חאפר שיש לו חצי תעודה מצולמת על הקיר, אז בעיני זהו סיכון שהוא מתקבל על הדעת.
לצפיה ב-'מקווה שכאן אוכל למצוא פתרון'
מקווה שכאן אוכל למצוא פתרון
26/08/2010 | 21:36
8
5
אני נמצאת כשובעיים וחצי לאחר לידה רגילה,
כמה ימים לאחר הלידה החלו כאבים ביד שמאל אשר התפשטו בהדרגה לצוואר, זרוע, מרפק, בית שחי ואתמול אפילו הקרינו לצד שמאל של הראש והאוזן.
יש לציין כי הכאבים רק הולכים ומתגברים ואני נוטלת משככי כאבים (אופטלגין , אדוויל) כבר שבועיים וחצי ברציפות כאשר שיא הכאב מגיע באמצע הלילה ומדיר שינה מעיניי.
אני פונה אליכם עקב המלצה שקיבלתי בפורום אחר, ולאחר בדיקת אורטופד שהעלה כי עקב תנוחה לא טובה במהלך הלידה נתפס שריר או עצב אשר מקרין  לשרירים.

יש לי תינוק קטן בבית ואין לי כמעט זמן להתרוצץ בין רופאים,
אולי יש לכם כיוון אחר שאוכל לחשוב עליו חוץ מצילומים ופיזוטרפיות ?

בתודה מראש, אני מאוד מאוד סובלת, זה גם פוגע לי בתפקוד היומיומי ומונע ממני לתת את מה שאני מסוגלת לתינוק.
לצפיה ב-'שיאצו'
שיאצו
26/08/2010 | 22:17
2
זה לדעתי הטיפול שהכי מתאים לנשים אחרי לידה. מאוד קשה להגיע לטיפול, כי יש תינוק לטפל בו והמון עייפות, אבל זה עושה טוב לגוף ולנפש וכמובן יעזור לכאבים.
לצפיה ב-''
27/08/2010 | 08:14
1
מה שלומך ? איך עם המורה הסינית ?
לצפיה ב-''
27/08/2010 | 12:08
שלומי מצויין, תודה. מחכה לאוקטובר לחידוש הלימודים
לצפיה ב-'עוד רעיונות'
עוד רעיונות
27/08/2010 | 12:25
אוסטאופטיה
כירופרקטיקה
קרניו סאקרל
לא יודעת מאיפה את הארץ אבל אשמח להמליץ במסר או כאן על מטפלים באזורך

גילי אבישי
רפלקסולוגית בכירה מומחית לטיפולי נשים במעגל הפוריות
דולה ומדריכת הכנה ללידה ותיקה
מלמדת במכללת רידמן ירושלים דולות ומדריכות הכנה ללידה
לצפיה ב-'כאבים בצד שמאל'
כאבים בצד שמאל
27/08/2010 | 20:01
3
בהנחה שאת ימנית (יד ימין ורגל ימין הם החזקים שלך) את מוזמנת לקרוא מאמרים שכתבתי - אחד מדבר על כאבים שמופיעים בצד שמאל של הגוף, והשני על כאבים ביד ומה משמעותם.
אם תביני למה הכאבים מופיעים תוכלי להפסיק אותם.
לצפיה ב-'|את האתר שלך'
|את האתר שלך
28/08/2010 | 08:33
2
ורציתי להוסיף שכאב בצד שמאל אצל נשים הוא לא כאב מתפרץ הוא כאב כרוני, שבא בדרך כלל לאחר כאב שלא התייחסנו אליו בצד הימני שכבר מזמן חלף ולרוב  גם נשכח.
מאיה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
28/08/2010 | 15:59
1
הי מאיה, שמחה שאהבת את האתר שלי.

לגבי מה שכתבת - מהנסיון שלי יש כאבים שמתחילים דווקא בצד שמאל, זה תלוי במסר שהגוף מנסה להעביר, וזה גם תלוי אם הבן אדם הוא שמאלי או ימני, ובכל אופן כל מקרה לגופו.
לצפיה ב-'הצד החזק של רוב הנשים'
הצד החזק של רוב הנשים
28/08/2010 | 17:16
אלא  אם כן הן החליפו צד (ולאו דווקא אם הן נחשבות ימניות או שמאליות), הוא הקבלה, ההפנמה, הספונטניות, הגמישות הרכות...ולכן לדעתי פחות משנה אם האדם הוא שמאלי או ימני מה שחשוב מזה הוא אם הוא ייני או יאנגי וכשאדם ייני נפגע בצד גופו השמאלי הבעיה היא הרבה יותר כרונית ועמוקה.

מסכימה שבתהליך ההפוך שקרה בחברה שלנו, שבו נשים לוקחות על עצמן תפקידים גבריים, כבר אין ימין ושמאל כל כך מובהק בעצם היותנו נשים ולא פעם גבר שחי במשפחה חד הורית (נשית) סיגל לעצמו דרך חיים שכזאת למרות שבמהותו הוא יאנגי.

בקשר לימין ולשמאל אני ממש לא בטוחה שברגע שאדם הוא שמאלי האונות שלו עובדות הפוך ממה שאנחנו רגילים לו(למרות שאני מכירה את התאוריות האלו).  ראיתי הרבה מאוד אנשים שמאליים שהם מאוד יצירתיים וספונטניים, כלומר מפעילים יותר את האונה הימנית ולא השמאלית ולימדו את עצמם ללמוד תוך שימוש במידע שנתקבל מהצד השמאלי של הגופנפש.

מאיה

לצפיה ב-'שיאצו בכללית'
שיאצו בכללית
26/08/2010 | 10:13
3
12
אני חבר בכללית, ויש לי כל מיני ביטוחים שאני אפילו זוכר מה הם.
עשיתי תאונת קטנוע לפני כמה זמן, הכל סבבה, אין נזק בלתי הפיך, אבל, כן יש לי איזה מתיחה בכתף ויש לי פסטיבל סלסה שאני ממש לא רוצה להחמיץ שבוע הבא.
חבר המליץ לי לנסות שיאצו.
מישהו יכול להגיד למה אני זכאי דרך הקופה?

תודה
חזי
לצפיה ב-'תשאל את מזכירת הקופה'
תשאל את מזכירת הקופה
26/08/2010 | 11:46
1
לצפיה ב-'למרות שאני מאד אוהבת שיאצו'
למרות שאני מאד אוהבת שיאצו
26/08/2010 | 13:27
1
3
במקרה הזה אני ממליצה על עיסוי רפואי - מעסה בכיר שהתמחה בשיקום.
צריך להזהר כשאתה מזמין טיפול בקופה - יש שם מטפלים מעולים ברמה גבוהה, ויש מעסים שעשו איזה קרוס מוכר ועובדים כמו שבלונה.
לצעערי בשתי ההתנסויות שלי בקופת חולים (אחת עיסוי ואחת שיאצו) נפלתיעל האחרונים. לי זה סתם היה מרגיז (בגלל בזבוז הכסף ) ולא נעים , לך זה גם עלול להזיק.
אז אם אתה מחליט על הקופה, תנהג בדיוק כמו כשאתה בוחר מטפל פרטי ותבדוק מי זה שמטפל בך, ומה רמתו המקצועית.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/08/2010 | 13:36
ניקח את זה בחשבון
לצפיה ב-'הילינג'
הילינג
26/08/2010 | 12:11
3
4
האם הילינג עוזר לחרדה
לצפיה ב-'חרדה'
חרדה
26/08/2010 | 12:55
2
כאשר אדם נמצא בחרדה - הוא מרגיש חוסר שליטה. קורים לו דברים בגוף ובמחשבות שאין לו שליטה עליהן לצערו. בשיטת הקינסיולוגיה האדם עובר תהליך של ניטרול החרדה. הבנת הגורם שהביא אותו למצב הזה ונתינת כוחות לעתיד כדי לא לחזור לאותו מצב.
בהצלחה
לצפיה ב-'הילינג מעולה לחרדה , אבל זה לא יפתור את זה '
הילינג מעולה לחרדה , אבל זה לא יפתור את זה
26/08/2010 | 15:05
2
במפגש או שניים. זה בדרך כלל תהליך.

גם חשוב להגיע להילר טוב ומנוסה מצד אחד , ומצד שני שלא יהיה יקר מידי ותוכלי להתמיד לסדרת טיפולים.

לצפיה ב-'הילינג וטיפולים אנרגטיים מצויינים לחרדה...'
הילינג וטיפולים אנרגטיים מצויינים לחרדה...
26/08/2010 | 17:12
5
צריך רק למצוא מטפל או מטפלת שמתחברים אליהם, היות והטיפול מאוד פנימי. ברגע שמבחינה פנימית את פתוחה למטפל\ת, ולטיפול, התוצאות יכולות להיות מאוד מהירות.
בהצלחה

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרופות סבתא
פורום תרופות סבתא
ד
ד"ר גיא גוטמן
המרפאה הוטרינרית רמת אביב -ד
המרפאה הוטרינרית רמת אביב

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה