לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

לצפיה ב-'שאלה לנטורופתים על חוק התזונה'
שאלה לנטורופתים על חוק התזונה
13/08/2010 | 09:04
4
913
הבנתי שהחל מ-1 בינואר 2010 עבר בכנסת חוק התזונה האומר כי רק לאלו שסיימו לימודים אקדמיים במדעי התזונה והוכרו ע"י משרד הבריאות (סטאז') רשאים לעסוק בתזונה.
לא הצלחתי למצוא את לשון החוק המדוייקת, אשמח אם מישהו יפנה אותי.
נשאלת השאלה מהו מעמד הנטורופתים בהקשר זה. האם הם יכולים להמשיך לתת ייעוץ תזונתי, תפריטים וכו'? האם הם לא עוברים על החוק?
מדוע קופ"ח מעסיקות נטורופתים? אל תענו לי "כי יש ביקוש לרפואה משלימה", את חוק זה לא מעניין.
לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי'
לפי מה שהבנתי
14/08/2010 | 20:01
3
31
החוק אמנם עבר, אבל לא תוקנו לו תקנות.
כאשר יתוקנו תקנות, כולנו מקוים שינהגו כפי שהיה נהוג בשינוי הכללים לגבי כל מקצוע במדינה הזו, ויאפשרו לעוסקים הקיימים בתחום להמשיך בעיסוקם ואולי תידרש השלמה של תואר במשך תקופת מעבר ארוכה דיה.
בכל מקרה, הגורמים שמובילים את הנושא, טוענים שמאחר שותת לא אישר תואר אקדמי בתחומי הרפואה המשלימה, אז אין דרך לקדם את התקנות.
הנושא הזה לא פשוט, מכיוון שהוא כרוך בהחלטות פוליטיות בדרג ממשלתי, ואף אחד לא באמת יכול להבטיח לך כלום בנושא.
לעדכון של הסטטוס המדויק , אתה יכול לפנות להנהלת בית הספר בו אתה לומד, כמי שלוקח את הכספך תמורת לימודים הם חייבים לספק לך תשובות ברורות, ואולי אפילו חוות דעת משפטית בנושא.
נשמח אם תעדכן אותנו בתשובה שלהם.
לצפיה ב-'בית הספר בו אני לומד ענה לי את אותה התשובה'
בית הספר בו אני לומד ענה לי את אותה התשובה
14/08/2010 | 20:49
2
24
ביום שהלכתי לשם לייעוץ לפני הרשמה.
שאלתי, וגם הם לא ידעו לענות לי מה יהיה.
כאשר התחלתי קורס בתזונה, שאלתי את המרצה, והיא ענתה שבאמת תהיה בעיה לכל העוסקים במקצוע כולל הותיקים.
כעת אני מבין מדוע המל"ג לא מאשר תואר אקדמי לתוכנית הלימודים.
אבל השאלה שלי היא לא מה יהיה.
מה ששאלתי הוא מה קורה *כעת*. הרי אם הכל ממשיך כרגיל, מה שווה החוק?
לצפיה ב-'החוק הזה לידתו באינטרסים'
החוק הזה לידתו באינטרסים
14/08/2010 | 21:39
1
20
דיאטנים קליניים שמפחדים שהנטורפתים גוזלים להם את הפרנסה
פיזיותרפיסטים שמפחדם מהמעסים וכן הלאה
במדינה אידיאלית או אפילו סתם מתוקנת, הסדרת מקצוע אחד היתה מתחשבת בדעת האיגודים המקצועיים שלו ולא בדעת כאלו שרואים בו איום או לא מבינים בו כלום
לצפיה ב-' מסכים בהחלט'
מסכים בהחלט
14/08/2010 | 22:08
7
לצפיה ב-'The aart of beeing present'
The aart of beeing present
13/08/2010 | 00:03
5
2
סוף שבוע הזה, מיני אינטנסיב השנתי של הברימה בישראל,
אחרי כמה שעות של:
לגוף יש משקל
הגוף נושם
לגוף נוח
חיבור של המינד לגוף
מגע ותגובה למגע
להיות שם, בכל רגע רק פעולה אחת
פשוט חופשה נפלאה מהלחץ של היום יום ותוזנה עשירה לכל השנה שתהיה ובכלל לחיים
חבל שאף אחד מהפורום לא התפתה להצטרף
לצפיה ב-'שמחה שנהנית'
שמחה שנהנית
13/08/2010 | 00:28
1
1
אני מחכה לאוקטובר, אז אני אתחיל לנסוע לפריס בכל סופ"ש למורה הסינית החדשה שלי... זקנה שמלמדת כמו פעם, רפואה סינית עם צ'י קונג, מכריחה אותנו להרגיש את הנקודות ולשיר עם כל תנועה תו אחר כדי להפעיל את הנקודות. משהו לא מהעולם הזה, אחרי סופ"ש כזה אני מרגישה שהטעינו לי את המצברים והסירו ממני כמה קילוגרמים.
לצפיה ב-'נשמע נפלא'
נשמע נפלא
15/08/2010 | 09:16
1
חבל שלא אצטרף...
לצפיה ב-'נשמע נפלא'
נשמע נפלא
15/08/2010 | 09:15
2
1
חבל שלא הצטרפתי...
לצפיה ב-'נכון'
נכון
15/08/2010 | 11:00
1
1
פשוט מדהים כמה שהתרגול הפשוט הזה מצליח להביא אותי למקום שהרבה מאד שיטות, תרגולים, סדנאות, לימודים לא הצליחו.
הרבה מאד זה השיטה עצמה, עם עקרונות פשוטים שמביאים אותך באמת להיות כאן ועכשיו עם עצמך, הרבה מאד זה האנשים המדהימים שהביאו את השיטה לארץ - מרל וצביה ועוד אנשים מקסימים עם אנרגיות טובות שמחזקים אותך אחרי כל מפגש.
אבל אתה לא צריך לחכות לשנה הבאה, יש ברימה גם במשך השנה - במודיעין, בזכרון, בירושלים, נדמה לי שיש גם קבוצה בתל אביב.
לצפיה ב-''
15/08/2010 | 12:08
1
כן, זו לא הפעם הראשונה שאני שומע אותך מתפעלת מהשיטה וממה שאת מקבלת ממנה.
אתנסה בהזדמנות קרובה, תודה.
לצפיה ב-'קרוהן - האם יש פתרון אחר?'
קרוהן - האם יש פתרון אחר?
12/08/2010 | 22:58
18
7
שלום לכולם.
פעם ראשונה בפורום הזה, פעילה מאוד בפורום הורות טבעית ולידה פעילה.
אני מאז ומתמיד דבקתי ברפואה אלטרנטיבית כלומר לא קונוונציונלית, אם זה רפואה סינית ואם הומאופטיה ואני יודעת שלכל דבר עד היום נמצא פתרון טבעי ובריא הרבה יותר ממה שאי פעם הציע לי כל רופא קופ"ח.
ועכשיו לשאלתי:
חבר מאוד טוב שלי אובחן לאחרונה כחולה קרוהן, מצבו ממש קשה, הוא מאושפז כבר שבועיים, המעיים שלו דלוקים מתחילתם ועד סופם, נתנו לט סטרואידים שלא עזרו בכלל.
הוא ירד המון במשקל ומוזן כרגע ע"י צנתור ישירות ללב, מכיוון שלא יכול לאכול שום דבר - בקיצור המצב קשה!
מדובר בבחור בן 31, בריא עד כה, מעולם לא סבל ממחלות מעבר לצינון ומחלות ילדות.
עכשיו אמרו לו שבגלל שהסטרואידים לא עבדו מעבירים אותו לטיפול ביולוגי שאמור לדכא את המערכת החיסונית שלו, מדובר על זריקה שהוא צריך לקבל פעם בשבועיים או לחילופין לקבל את ה"תרופה" בעירוי פעם בחודש וחצי, מדברים על תקופה של חיים שלמים.
אומנם חברי הטוב, תמיד היה סקפטי בכל מה שקשור לרפואה שאינה קונוונציונלית, אבל עכשיו הוא איבד את אמונו לחלוטין בממסד הרפואי (סיפור ארוך ומייגע על יחס הרופאים אליו ואל המחלה) ולכן הצלחתי לשכנע אותו לפנות לכיוון אחר.
שמעתי שיש הצלחה רבה להומאופטיה ולרפואה סינית בטיפול במחלה הזו, או לפחות הקלה עליה, לצערי אני לא מכירה מספיק את הנושא ורציתי לשאול אתכם לאן לפנות?
אנחנו מחפשים מטפל טוב (ממש טוב, מצויין אפילו!!) מאיזור הצפון (חיפה, קריות, נהריה) שיוכל לעזור. (דיברנו עם ד"ר דגן, אבל הוא אמר לטפל בסטרואידים ורק אחרי שיהיה שיפור הוא יתן טיפול הומאופטי - הבעיה היא שאין שיפור)
מצבו של חברי לא משתפר וכמובן האשפוז הארוך רק חושף אותו לעוד מחלות, שלא נדבר על המצב הנפשי שלו שהולך ומתדרדר מיום ליום ובטח לא עוזר להחלמה.
מצטערת שיצא כל כך ארוך - אבל אני ממש חייבת תשובות, אני לא יכולה לראות אותו ככה יותר.
(לצערי בגלל שאני בחודש תשיעי להריוני אני גם לא יכולה לבקר אותו).
תודה מראש לכל העונים.
לצפיה ב-'לכל מחלה חשוכת מרפא יש מישהו שהצליח להתרפא.'
לכל מחלה חשוכת מרפא יש מישהו שהצליח להתרפא.
12/08/2010 | 23:16
2
8
יש גם דף באתר שלי עם קישורים לסיפורים כאלו.

לי אישית היו בעיות עיכול קשות בעבר שבמבט לאחור אני די משוכנע שהיו קרוהן או קוליטיס  (למרת שלא אובחנתי ככזה) ויצאתי מהן.
יצאתי מהן בעזרת דיקור , בעזרת תרגול מאוד בסיסי ופשוט של צ'י גונג (טכניקת תנועה סינית) , ובעיקר בזכות זה שהחלטתי לעשות מה שאני רוצה לעשות בחיים ולא לעשות את מה שהורי ציפו ממני.

השאלה היא לא "מה את מוכנה לעשות בשבילו" אלא מה הוא מוכן לעשות בשביל עצמו. איזה שינויים הוא מוכן לבצע באורח חייו. כמה הוא מוכן להשקיע בשביל להבריא.  כמה פרות קדושות עבורו הוא מוכן לשחוט.

לצפיה ב-'הוא מוכן לעשות הכל!!!'
הוא מוכן לעשות הכל!!!
12/08/2010 | 23:20
1
4
או במילותיו: " אני לא מאמין כמה עיוור הייתי עד היום הרפואה הממסדית לא שווה כלום" הוא יעשה מה שצריך, אני כרגע רק השליחה כי אני קצת יותר בעניינים ממנו אז יותר קל לי להשיג בשבילו מידע.
יש לך כיוון בשבילו?
אני כבר נכנסת לאתר שלך, תודה
לצפיה ב-'כל כיוון אפשרי.'
כל כיוון אפשרי.
12/08/2010 | 23:32
2
אם תקראי את הסיפורים שם באתר שלי , את תראי שאין דרך אחת להבראה. יש דרכים רבות להבראה וכולן טובות :
יש אנשים שמבריאים דרך תנועה , יש דרך נשימות , יש דרך שינויים פסיכולוגיים (אפרופו NLP) , דרך דיקור , מגע , הילינג , תזונה ועוד ועוד.

מה שחשוב זה שהאדם לא יאמין במישהו אחר שיעשה בשבילו את העבודה (לא רופא וגם לא מטפל אלטרנטיבי) אלא יהיה שותף פעיל בהבראה שלו.
המטפל הוא הטריגר לריפוי , הוא סוג של מכווין ושל מורה דרך - אבל הוא לא זה שבאמת מביא ריפוי.
שיביא בחשבון גם שריפוי זה תהליך וחיפוש , לא תמיד רואים תוצאות מהר , לפעמים זה איטי ומייגע , לפעמים צריך לנסות כמה מטפלים וכמה שיטות עד שמגיעים אל התשובה.

לצפיה ב-'קרוהן מחלה לא פשוטה'
קרוהן מחלה לא פשוטה
12/08/2010 | 23:41
3
5
ובפרט כשכבר מגיעים למצב של הזנה לורידים,
אבל כפי שכתבו מעלי, יש הצלחות - אני מכירה בעיקר שינוי תזונתי ושמנים, אבל בהחלט רפואה סיני ת, הומאופתיה - לכל שיטה יש סיפורי הצלחה.
צריך לדעת שההצלחה לא מובטחת מראש ותלויה הרבה מאד במטופל.
לגבי זה שההומאופת  רוצה לטפל קודם בסטרואידים, זה לא נשמע כמו הומאופת וכדאי להתייעץ עם הומאפת קלאסי בנושא.- תביאי בחשבון שיכול להיות שהמצב פשוט קריטי מסכן חיים, ובמקרה הזה המטפל מעדיף לייצב קודם בעזרת תרופות, ורק אחר כך להתחיל בטיפול הטבעי.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/08/2010 | 00:09
2
4
את מכירה מישהו ספציפי שיכול לעזור לנו בעניין התזונה?
אני לא מכירה שום נטורפת בצפון וזה כיוון שבהחלט חשבנו עליו.
בנוגע לרופא - תשובתו לא הפתיעה אותי, זו אחת הסיבות שאנחנו מטופלים אצל הומאופט אחר, אבל הוא מהמרכז וכרגע אני חייבת מישהו בצפון.
בנוגע לייצוב - לצערי זה לא עובד
לצפיה ב-'אני לא מכירה כל כך בצפון'
אני לא מכירה כל כך בצפון
13/08/2010 | 00:13
1
6
נסי לפנות במסר ל"אישה של וניל" ,היא מהצפון ואולי תוכל להמליץ לך (ניהלה יחד אתי את פורום שמנים וצמחי מרפא עד לפני זמן קצר)
לצפיה ב-'תודה אני אפנה אליה.'
תודה אני אפנה אליה.
13/08/2010 | 00:18
1
לצפיה ב-'על שרה חמו שמעת?'
על שרה חמו שמעת?
12/08/2010 | 23:57
3
4
כתבה את הספר- "שביל הזהב לריפוי הטבעי".
להבדיל אלף הבדלות היא ריפאה את עצמה מסרטן. איך עשתה זאת? תזונה אחרת.
את יכולה להתייעץ איתה.
לצפיה ב-'יש לך מושג איך אני משיגה אותה?'
יש לך מושג איך אני משיגה אותה?
13/08/2010 | 00:10
2
5
אני אעשה בשבילו הכל! (חבר ילדות מהגן, הוא ממש בן משפחה)
לצפיה ב-'חיפשתי בגוגל...'
חיפשתי בגוגל...
13/08/2010 | 00:42
1
5
היא מנהלת את הבית הטבעי בעין כרם, אני מקווה שזה עדיין פועל.....
מצאתי שם את מספר הטלפון הבא:02-6411288

אני קראתי את הספר שלה ויצאתי מלאת התפעלות והשראה!

אשמח לשמוע בהמשך מה שלום הבחור.
כל טוב!
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
13/08/2010 | 00:48
4
אני אשמח לעדכן מקווה לעדכונים חיוביים בקרוב.
לצפיה ב-'כמו שכתבת-הומאופתיה'
כמו שכתבת-הומאופתיה
13/08/2010 | 08:40
6
הי אמא של
הומאופתיה יכולה לעבוד מצוין על קרוהן, כבר ראיתי מקרים שכאלו.
אפשר ואפשר להתחיל תוך כדי סטרואידים! למה לחכות?!

ואם מדובר בצפון אז אני שם (-: את יכולה לשלוח מסר.
כל טוב והחלמה מהירה לחבר
עירית
לצפיה ב-'יש פתרון אחר'
יש פתרון אחר
14/08/2010 | 09:44
1
11
אינני יכול להתייחס ספציפית למקרה הזה כי אינני מכיר אותו מקרוב.
אני לא מאמין ביכולת של תרופות מכל סוג לרפא את הבעיה. לכל היותר הן תעזורנה בהקלה סימפטומטית. בוודאי שהן תגרומנה לנזקים. דרכה של הרפואה המערבית בטיפול בחולי קרוהן היא שערוריה. היא מתעלמת מהגורמים האמיתיים של המחלה, ובכך הופכת את החולים לכרוניים.

גורמי המחלה נמצאים בראש ובראשונה בצלחת של החולה. אוכל מטוגן, חריף, חמוץ, בשרים ודגים, דברי חלב, קולה, קפה, מלח ועוד ועוד הם הגורמים למחלה.
כעס, רוגז, חרדות, מתח נפשי וכד' בשילוב עם תזונה גרועה מהווים אף הם גורם המעודד את התהליך המחלתי.
תרופות שונות מכילות רעלים המשבשים את מערכת העיכול ופוגעים בה.

אני מאמין בטיפול שורש הקשור להזנה מתאימה, ולפעמים יש צורך גם בצום רפואי, מנוחה רבה, שלווה נפשית ומתן תנאים שיאפשרו לגוף לרפא את עצמו.

המחלה הארורה הזאת עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים. את אלה לא ניתן לתקן בדרך הטבעונית. לשפר את המצב תמיד אפשר.
לצפיה ב-'לכן הצעתי לה את שרה חמו!'
לכן הצעתי לה את שרה חמו!
14/08/2010 | 20:45
4
לצפיה ב-'דיאטה מיוחדת'
דיאטה מיוחדת
14/08/2010 | 22:10
5
שבוע טוב,
יש לי קרובת משפחה חולת קרוהן. היא חיה לפי דיאטה מיוחדת שלא כוללת פחמימות. אני מצרפת לך קישור לאתר של האגודה. קוראים לה "עזרה ומזור". תוכלי לברר איתם יותר פרטים.
בנוסף, תמיד יש את הרקע הרגשי - למה המחלה הזו "נפלה" דווקא על בהן אדם הזה. במקרה הספציפי מדובר בנערכת העיכול - שיכול להיות קשור לצורת העיכול הרגשי שהוא התרגל אליו. שיטת הקינסיולוגיה מאפשרת אוורור רגשי וגילוי המקור הרגשי לבעיה וכמובן מציאת כוחות להתמודדות.

רפואה שלימה
לצפיה ב-'הקישור: http://www.scdiet.co.il/default.asp'
הקישור: http://www.scdiet.co.il/default.asp
14/08/2010 | 22:11
6
לצפיה ב-'תגגלו LDN'
תגגלו LDN
15/08/2010 | 21:21
30
תגיעו לתוצאותמופלאות של התרופאה הקונבנציונלית הזו במחלת קורהן.
לצפיה ב-'מחלות כרוניות כולל כרוהן'
מחלות כרוניות כולל כרוהן
17/08/2010 | 22:18
8
לא הרבה במילים.
בביורגונומי ההתמודדות עם מחלות כרוניות אפשרית. ראי קובץ מצורף

יורם גני - המרכז לביורגונומי
סדנאות ריפוי והרצאות
הקליניקות, בת"א ובחיפה  054-4449636
האתר:   http://www.biorgonomy.com

לצפיה ב-'אני אשמח לעזרה'
אני אשמח לעזרה
12/08/2010 | 14:28
7
7
אני לא יודעת אם זה המקום ואכן שייך לכאן,אבל אני לא יודעת לאן בידיוק הבעיה שלי שייכת,בכל אופן אני אשמח אם מישהו יאמר לי את חוות דעתו.
כבר מספר ימים שאני לא בידיוק מרגישה טוב אני מסתובבת עם טעם מתוק כזה בפה כל היום ואין לי מושג מה הסיבה לכך,גם אתמול יצא לי קיא צהוב,וכאב ראש כל היום,מהיכן זה נובע?
לצפיה ב-'הרגשה'
הרגשה
12/08/2010 | 20:20
3
4
למה את מתכוונת "לא מרגישה טוב"? זה הטעם בפה או משהו אחר?
קרה משהו בימים האחרונים? רגשי או פיזי?
צריך לקחת בחשבון גורמים שונים כדי לאבחן מה הבעיה.
תרגישי טוב
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/08/2010 | 21:02
2
1
זה גם הטעם המתוק המוזר הזה בפה שנורא מציק,וגם הכאב ראש וגם ההקאות..
אממ לא קרה משהו מיוחד.
ותודה
לצפיה ב-'וכמה שאני שותה ואני שותה מלא אני מרגישה צמאה '
וכמה שאני שותה ואני שותה מלא אני מרגישה צמאה
12/08/2010 | 23:02
1
24
ועייפות
לצפיה ב-'אני עונה מאוד מאוחר'
אני עונה מאוד מאוחר
17/08/2010 | 21:45
5
ובטח כבר פנית לבדיקות, אך חשוב לי להבהיר גם לאחרים שקוראים כאן, מטופל שזקוק לשתיה מרובה באופן יוצא דופן מהרגיל, בעיקר עם עייפות סחרחורות וכו' הסכנה המיידית היא סכרת. חשוב להבהיל לרופא במהירות אפשרית בעיקר אם מדובר בילד, מצב כזה עלול להתדרדר במהירות אף לקומה. הרבה בריאות.
לצפיה ב-'קצת קשה דרך האינטרנט'
קצת קשה דרך האינטרנט
12/08/2010 | 22:31
3
זה נשמע לי כמו שחטפת איזה חיידק או וירוס.

לצפיה ב-'לפי מה שאת מתארת'
לפי מה שאת מתארת
12/08/2010 | 23:35
6
אז דבר ראשון את צריכה לבצע בדיקות אצל הרופא,
במקביל חשוב שתתני לגוף הזדמנות להתרפא על ידי הורדת הילוך - מנוחה, שתית מים, אכילה קלה בלבד (פירות וירקות בעיקר אם אין לך שלשולים)
לצפיה ב-'רק עכשיו ראיתי את פנייתך'
רק עכשיו ראיתי את פנייתך
14/08/2010 | 22:55
5
ומקווה שלא איחרתי עם תגובה.
תפני לרופא פנימי דחוף, יתכן שיש צורך בבדיקות דחופות ואף התערבות כירורגית. בכל מקרה, יש לשלול כמה דברים שאין אפשרות לעשות זאת דרך הפורום.
תרגישי טוב
לצפיה ב-'לא להתערבב עם ה"עומס" של האחרים.'
לא להתערבב עם ה"עומס" של האחרים.
12/08/2010 | 13:54
4
פגשתי היום זוג מבוגרים משגע...מהתבוננות בכף רגלה של האישה למדתי שהיא "מוצפת" רגשית, כפות רגליה "מוצפות מים". (ותודה למורתי המדהימה אירית לנדאו שפתחה את עיניי) כשתשאלתי אותה בעדינות ,סיפרה לי כי הבת שלה עוברת גירושים לא פשוטים והיא האמא-מסורה ומזדהה עם הבת טוטאלית. כמה אנחנו האמהות וגם האבות (הי גברים לא לקפוץץ צריכים לא !להתערבב עם העומס של האחרים,כי לבסוף זה פוגע גם בנו!!!!

מהו עומס?
פחדים,
      כעסים,
             חרדות,
                      מתחים,
                             היסוסים.........
לצפיה ב-'מגששת באפלה'
מגששת באפלה
12/08/2010 | 13:30
3
4
שלום רב,
אימי  )60(לא מרגישה טוב כבר זמן רב ואנו לא מוצאים שום כיוון מאין תבוא התרופה, אני פונה אליכם בתקווה שאולי הסיפור שלה יוכל להוביל אותנו לבדיקות בתחום שלכם.

לפני כ- 3 חודשים ,נגע בשוק תחתון של רגל שמאל בצבע אדום עם נפיחות בקרסול . עשתה צילום חזה שיצא תקין, ביופסיה תקינה, בדיקות דם – אין דלקת או זיהום.

אובחן ע"י רופא עור כאריתמה נודוזום קבלה פרידנזון למשך חודש 30 מג' ובהדרגה ירדה ל-10 מג' לאחר יומיים מהפסקת הכדורים חזרו הכאבים והנפיחות , קושי לדרוך על הרגל,

שוב הותחל פרידניזון של 20 מג' למשך שבועיים ובהדרגה ירדה ל- 5מג' טיפול שלא עזר. כרגע שוב נפיחות  וקושי לדרוך על הרגל ,אך אין נגע אדום .

עשתה 3 פעמים דיקור אבל אין הקלה בינתיים, בנוסף אציין אף על פי שיתכן ואין קשר, משקל נמוך (50) ,לפני כשנתיים התאלמנה- מאז לא ישנה טוב וירדה במשקל אשמח לכל כיוון אפשרי, ולכל המלצה.
תודה.
לצפיה ב-'רפואה משלימה-רפואה שלמה.'
רפואה משלימה-רפואה שלמה.
12/08/2010 | 14:06
1
קודם כל, מאחלת בריאות לאימך!
אימך עברה טלטלה רגשית ועליך לזכור שגוף קשור לנפש ונפש לגוף. האחד משפיע על השני.....אני אישית נתקלתי במקרים של מטופלים שסיפרו על תופעות מוזרות בגופם ולרפואה הקונבנציונאלית לא היה מענה. ,לכן טוב עשית שפנית לרפואה המשלימה.

דיקור- 3 פעמים לא מספיק. ברפואה משלימה כמו רפואה משלימה הטיפול הוא טיפול שאינו יכול לעבוד כמו הטיפול ה"קונבנציונאלי"-אקמול וגמרנו.
אז אנא היי יותר סבלנית ושאמא תסיים סדרת טיפולים.
בתנאי שזהו מדקר מומלץ.

ואומנם זה ישמע לא אובייקטיבי מעצם היותי רפלקסולוגית , אך כשראיתי שברגליים עסקינן...לא התאפקתי מלהגיב, כי אנו הרפלקסולוגים מטפלים -ברגליים!

והייתי ממליצה על טיפול רפלקסולוגי ע"י רפלקסולוג/ית הנמצא/ת סמוך למקום מגורכם.
טיפול רפלקסולוגי תורם לשינה טובה יותר ובכלל חשיבותו ידועה באיזון הגוף והעצמת הבריאות הגופנית.

אבל פרה פרה...
שתסיים את סדרת הטיפולים בדיקור ולאחר מכן שתנסה טיפול אחר , במידה וזה לא יעבור או לא תרגיש הטבה.

כל טוב!

לצפיה ב-'טיפול'
טיפול
12/08/2010 | 20:25
1
אני מאד מבינה את הרצון שלך למצוא מזור לאמא שלך. אני גם כזו והגעתי לכל מיני דברים מעניינים בעקבות זאת.. כפי שכבר ענו לך - יש השפעה מאד חזקה של הנפש על הגוף ולהיפך. טיפול קינסיולוגי מח-אחד מאפשר שחרור והפגת מתח בדרך עדינה ואישית. ייתכן שאמך זקוקה לפתח אוורור רגשי דווקא לא במסגרת המשפחה שעברה גם טראומה - למרות שנשמע שאתם משפחה תומכת.

מאחלת לכם בריאות ושמחה
לצפיה ב-'ל-nunka2'
ל-nunka2
14/08/2010 | 23:04
2
שבוע טוב!
את צודקת, שאחרי 3 דיקורים אמורים להרגיש הקלה.
מה לעשות, אין מקלות קסמים, ולפעמים מטפלים הכי טובים עם כוונות הכי טובות לא מצליחים להגיע לתוצאות למרות כל המאמצים לעזור לחולה. יש דברים, שאינם בידינו.
נסי לקנות משחת טראומיל ולעסות אותה למקום הכואב במה פעמים ביום.
חוץ מזה, הייתי ממליצה על טיפול הומאופתי. ובכל מקרה - על בירור נוסף.
לצפיה ב-' חדשות, כתבות ומאמרים'
חדשות, כתבות ומאמרים
12/08/2010 | 11:45
11
4

לצפיה ב-'האגו הוא מיקי-מאוס'
האגו הוא מיקי-מאוס
12/08/2010 | 11:46
כשסיפרו לי על "מפגש עם האמת" במרכז קשישים בתל אביב, חשבתי שעובדים עלי. ואז פגשתי את לילי בנטב, המורה הרוחנית שלא נסעה להודו מעולם אבל מספרת על החופש המוחלט כאילו היה שטרודל.
לצפיה ב-'הבודהימדיה'
הבודהימדיה
12/08/2010 | 11:46
עלה לאוויר האתר החדששל בודהיזם בישראל, המרכז את כל הפעילויות הבודהיסטיות המתקיימות בארץ - במסגרת העמותות השונות ויוזמות פרטיות. כמו כן הוא מציע שיחות מוקלטות של בכירי המורים בארץ, בודהיפדיה ותרגומי סוטות.
לצפיה ב-'הארְיה השמימית'
הארְיה השמימית
12/08/2010 | 11:47
נאני, שוויצרית שהפכה לאחת ממורי המדיטציה הבכירים של הבודהיזם הבורמזי, תגיע בשבוע הבא לישראל. לאביגיל גרץ היא מספרת איך נפלה לנזירות בלי להתכוון ומתי המוזיקה והמחול, חלק חשוב ממה שקראה לו פעם 'אני' – כבר לא היו שם.
לצפיה ב-'האם נמצאה התרופה לוורקוהוליות?'
האם נמצאה התרופה לוורקוהוליות?
12/08/2010 | 11:49
אין אצלם סיכוי לבוקר של השקיית עציצים, כמנהגה של ההומיאופתית כותבת שורות אלה, כי חייהם הם הישגים, עבודה וקרייריזם צרוף. נראה שלא במקרה התרופה שלהם משתייכת למשפחת רעלי העכברים.
לצפיה ב-'ילקוט הצמחים המיתולוגי בהוצאה מחודשת '
ילקוט הצמחים המיתולוגי בהוצאה מחודשת
11/08/2010 | 16:45
2
5
לאור בקשת קוראים רבים יצאה מהדורה מחודשת לילקוט הצמחים מאת ניסים קריספיל

איך מכינים אמבט רפואי? ידעתם שצמח הלחך טוב נגד עצירות וגם מועיל לטיפול בפצעי פתוחים? ולמה הבבונג טוב? למה לא בעצם? לשטיפת הפה, להורדת נפיחות, ולריפוי דלקות שונות: דלקת בכליות ולהוצאת אבני כליות, לדלקת בכבד; להרגעת העצבים. הערבים מכינים מתפרחת הבבונג משקה לריפוי כאבי בטן, להקלת צירי לידה ולריבוי חלב אם.

רוצים לדעת עוד ולקבל מרשמים להכנת מרקחות מצמחי המרפא של ארץ ישראל?

הכל בילקוט הצמחים, האינציקלופדיה המקיפה ביותר לצמחי המרפא והתועלת של ארץ ישראל מאת ניסים קירספיל. ספר חובה לכל מי שעוסק ומתעניין ברפואת צמחים.

הילקוט יצא לאור במטרה אידיאולוגית ונמכר במחיר עלות. לא תמצאו את המחיר הזה בחנויות. הזדמנות חד פעמית; מלאי מוגבל

למתעניינים ניתן ליצור קשר באי מייל: neta007@bezeqint.net  
לצפיה ב-'כה לחי '
כה לחי
11/08/2010 | 17:34
1
1
לאחר שנפגשנו עם ניסים קריספיל בטיולי טבע והתרשמתי מהידע המדהים שלו על הצמחים ושימושיהם, התמכרתי לסדרה, ורכשתי כל ספר מיד עם יציאתו.
עד היום מדי פעם מדפדפים ומשוים לידע המסורתי.
מומלץ לכל חובב צמחים , טיולים וסיפורים
לצפיה ב-'ממליץ בחם'
ממליץ בחם
12/08/2010 | 09:07
היי
אחד הספרים הראשונים שיצאו בצורה מסודרת, מפורטת ושווה לקחת לכל טיול ומתחילי הלימודים (לפתח התענינות  לימודית).

בהצלחה!
לצפיה ב-'כאבי צואר וגב עליון'
כאבי צואר וגב עליון
12/08/2010 | 12:25
1
רבים סובלים,
לפעמים כדאי להזכיר כמה הפתרון פשוט
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ממליצה על מאמר'
ממליצה על מאמר
15/08/2010 | 12:08
2
בנושא חיסונים. עם הפניות למחקרים רלוונטיים:
http://vaccinesinc.blogspot.com/2010/08/b.html
לצפיה ב-'תעסוקה במקצוע?'
תעסוקה במקצוע?
10/08/2010 | 15:34
12
4
בזמן האחרון מקבלת הרבה תגובות מאנשים
שאומרים שמעט מאד עוסקים במקצוע אחרי הלימודים
והרוב מרוויחים מינימום באיזו חנות טבע במקרה הטוב

בוא נגיד שזה לא הכי מעודד
בתור מישהי שמעוניינת להתחיל ללמוד השנה

מחשבות? ניסיון?
לצפיה ב-'איזה מקצוע את מתכוונת ללמוד?'
איזה מקצוע את מתכוונת ללמוד?
10/08/2010 | 15:56
4
1
לצפיה ב-'נטורופתיה'
נטורופתיה
10/08/2010 | 15:59
ולאט לאט כל ההתלהבות נשברת
כשהרבה אנשים מסביבך מחזירים אותך למציאות העגומה
לצפיה ב-'יכולה לשאול היכן למדת קינסיולוגיה? '
יכולה לשאול היכן למדת קינסיולוגיה?
10/08/2010 | 16:31
2
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
10/08/2010 | 16:51
1
3
למדתי במכלול במשואות יצחק עם המורים: דורית סגל ואילן פרימר ומאד נהניתי
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
10/08/2010 | 18:30
1
לצפיה ב-'אם את לא ממש ממש (אבל ממש !) רוצה את זה ,'
אם את לא ממש ממש (אבל ממש !) רוצה את זה ,
10/08/2010 | 16:31
3
4
אז תחפשי מקצוע עם יותר כסף.
השוק קשה , התחרות אכזרית , צריך במשך כמה שנים טובות לעבוד קשה ואפילו לסבול עד שמצליחים להרים קליניקה.

לצפיה ב-'וואי וואי '
וואי וואי
10/08/2010 | 17:01
2
1
הייתי אומרת "אנשים- עדינות!"
אבל אני אגיד
אנשים- תודה רבה שאתם אמיתיים איתי

אני ממש ממש רוצה את זה ,
אני היום עוד מעט בת 22
ומגיל 16 פחות או יותר אני יודעת שזה מה שאני רוצה לעשות
ולא איכפת לי לעבוד בכמה שנים ראשונות נניח רק שיאצו באיזה ספא
אם זה בשביל לקדם את המטרה

מצד שני אף אחד לא רוצה להתחיל את החיים
מנקודת מוצא נמוכה
לצפיה ב-'אם יש לך ברירות אחרות '
אם יש לך ברירות אחרות
10/08/2010 | 17:38
1
1
אפשר להתפרנס ממקצוע אחר , ואז ללמוד את זה מהצד. כי להתפרנס מזה בשנים הראשונות קשה מאוד.
כאשר יש לך פרנסה אחרת , את יכולה לאט לאט לצבור קליינטים בצורה רגועה , עד שתוכלי לעסוק רק בזה.
זו לדעתי הדרך הכי טובה.

לצפיה ב-''
10/08/2010 | 18:03
לצפיה ב-'אני מבינה את החששות שלך'
אני מבינה את החששות שלך
10/08/2010 | 21:26
1
גם אני מאוד התלבטתי..
אבל האמת היא שבהתלבטות שלי באופן משעשע- נטורופתיה היה האופציה הרווחית חחח
האופציה השניה הייתה משחק
לא מסוגלת ללמוד משהו שלא יבוא לי מהקישקע:)

את יודעץ אני עוד בלימודים ומי שכבר נמצא בהשוק יכול להגיד מה שיגיד
אני מאוג מאמינה בעצמי ובדרך שבחרתי
כבר עכשיו אחרי שנתיים כתבתי תפריטים לאנשים, עזרתי להם להוריד משקל ולהוריד כולסטרול וסוכר גבוה בדם,
אני לא אומרת שאני יודעת הכל ולא מתנשאת
אבל אני כן יודעת שיש בי פאשן לתחום, שזה זוראם לי בעורקים....
אז אני אצליח! אין אופציה אחרת!
ואם זה באמת חלום חייך.... ואין אופציהב אחרת....
לכי על זה.
האמת היא שאולי שוק העבודה הזה יותר קשה ממקצועות אחרים עם זה לא אתווכח
אבל היום אף תואר לא מבטיח שום עבודה
יש המון תחרות על פרנסה בכל המקצועות אז...

בכל מקרה זו דעתי
בהצלחה!
לצפיה ב-'תעסוקה'
תעסוקה
10/08/2010 | 22:20
1
3
קראתי וקראתי ואני חייב לומר לכם משהו:
1. לימודי רפואה משלימה , כל תחום שתבחרי בו הם לימודי מקצוע. אם את מעוניינת במקצוע לחיים ומשהו שאת אוהבת לכי על זה. אל תפני לכיוונים אחרים ותחשבי על זה כמשהו משני- לא ילך... אי אפשר לצבור ידע וניסיון קליני מלעסוק ברפואה כלשהי שעתיים בשבוע. אני תמיד אומר לסטודנטים שלי שעד שהם לא ראו מקרה אחד 100 פעם הם לא באמת יודעים לטפל בו...
2.זה עסק! כמו בכל עסק צריך להשקיע בהתחלה גם בשיווק שלו , וכל הזמן לדחוף. במקרה הזה זה לא שונה מחנות בגדים או ממיזם היי טק! אם המוצר טוב ואת תצליחי להעביר אוו לאנשים הצלחת אם לא- שוב כמו בכל עסק- לא הצלחת, ולא משנה כמה את טובה.
3.לכי עם הלב שלך- זה אף פעם לא מזיק.
מקווה שעזרתי, תתחילי ללמוד ותצמחי, את צעירה וזה זמן טוב להתחיל.
בהצלחה!
אסף קורן
לצפיה ב-'זמן '
זמן
11/08/2010 | 00:06
1
אני מסכימה לגמריי
וזה מה שהביא אותי מלכתחילה להחלטה שאלמד נטורופתיה
למרות שכל הסביבה שלי כמובן תומכים נלהבים לתואר אקדמי
באמת מאמינה שמי שמשקיע ועושה משהו מכל הלב חייב להצליח
ויכול להיות שזה בגלל שאני צעירה
כמו שאמרו לי כל היועצים שפגשתי בשנה האחרונה
ופגשתי הרבה
אולי צריך בגיל 22 להתחיל ללמוד נטורופתיה
כדי לעשות תואר בגיל 26 או 27
מאד עצוב אם כן
המון תודה לכולם !
תפעלו מהלב בשאיפה אופטימית שתגיעו רחוק!
שיהיה לילה קסום..
חניאלה
לצפיה ב-'סטודנטים?'
סטודנטים?
10/08/2010 | 12:36
14
7
שלום לכולם!

יש פה אולי סטודנטים לנטורופתיה או רפואה סינית?
אשמח ממש לקבל תשובות גם במסרים
גובר עליי הייאוש בהחלטה איפה להירשם ללימודים
אשמח לכל פיסת מידע שתוכלו לתת לי

תודה ויום מקסים,
חניאלה.
לצפיה ב-'למה להתייאש?'
למה להתייאש?
10/08/2010 | 14:10
3
3
יש כמה וכמה מקומות טובים ואיכותיים ללמוד בהם,
לאחר שדי הרבה מקומות קיקיוניים נפלו, במקרים רבים הבחירה היא בין מקום טוב אחד לאחר.
קודם כל תחליטי אם את מעוניינת ללמוד רפואה סינית או נטורופתיה - יש דמיון בכך שזו גישה כוללת, אך כל הפילוסופיה ובסיס הלמידה שונה.
אחרי שבדקת איזה מכללות מוכרות על ידי האיגוד ומומלצות על ידי בוגרים, תבדקי את תוכנית הלימודים והדגשים בה, תיפגשי עם מורים, תדברי םע סטודנטים, ויחד עם שיקולים גיאוגרפיים וכד' , מן הסתם תישארי עם אופציה אחת שהכי מתאימה לך, ואם עדיין יהיו שתי אופציות טובות וגם המחיר זהה והאנשים שנרשמו כולם נחמדים, אז תטילי מטבע.
לצפיה ב-'ממש מייאש '
ממש מייאש
10/08/2010 | 14:14
2
3
הייתי בדי הרבה מכללות
כולן באיזור המרכז ככה שמבחינה גיאוגרפית אין הבדל גדול ביניהן
וכמעט נרשמתי שבוע שעבר
אז שמעתי (קצת בעקיפין) ממדקר מוסמך ומנטורופתית שמאד חשוב היכן למדת
בשביל העבודה אח"כ בקופות חולים וכו'
אבל ממי אפשר לדעת מה נחשב בי"ס איכותי יותר ומה לא?
יש כל כך הרבה בתי ספר
ובכל מקום שהייתי כולם היו מקסימים אליי
מבחינת מקצועות הלימוד הרי לומדים בכל מקום את אותם מקצועות
אני אלמד נטורופתיה.
אפשר לכתוב שמות של מכללות? מבחינת חוקי הפורום?

ואגב ממש תודה על התשובות..
לצפיה ב-'מה שאני מכירה'
מה שאני מכירה
10/08/2010 | 14:21
1
3
(בערבון מוגבל כי אני מהדרום) - מכללות גדולות ומובילות ואיכותיות: סמינר הקיבוצים, ברושים, מירב.
כולן יהיו מוכרות לכל מקום שתרצי להכנס,
מקווה שאני לא עושה עוול למכללה טובה אחרת.
לצפיה ב-'הייתי בברושים ומירב '
הייתי בברושים ומירב
10/08/2010 | 14:33
3
מקסימים.
בסמינר הקיבוצים אני זוכרת שהייתה סיבה שלא הלכתי, רק שאני לא זוכרת מהי..
וחוץ מהנ"ל יש את רידמן כמובן, שדווקא לא הכי בא לי ללמוד שם,
ואת מהות בחסות בר אילן.
וזה עוד בגלל שוינגייט נשמע לי רחוק מדי...
לצפיה ב-'ממליצה רק על ברושים'
ממליצה רק על ברושים
10/08/2010 | 15:05
2
3
הכי מקצועי. הכי איכפתי, והכי לא מסחרה.

ותאמיל לי למדתי במכללה אחת שפשטה את הרגל, החליפה בעלים פעמיים ואולי שלש, כך שיש לי עם מה להשוות.
לצפיה ב-'מדיסין?'
מדיסין?
10/08/2010 | 15:15
1
4
וחייבת לרגע משהו קצת סוטה מהנושא
האם באמת יש תעסוקה במקצוע?
או שבסופו של דבר כולם עובדים באיזה ספא עושים שיאצו או באיזו חנות טבע?
יכול להיות שזה חלום טיפשי לפתוח קליניקה ולקבל מטופלים כל השבוע?
לצפיה ב-'כמתחילה זה חלום מאוד טיפשי.'
כמתחילה זה חלום מאוד טיפשי.
10/08/2010 | 16:41
2
אם צברת לאט לאט נסיון ואספת מטופל למטופל - החלום הזה יתגשם. זה לא ביום יומיים.

לצפיה ב-'אם רפואה סינית'
אם רפואה סינית
10/08/2010 | 15:06
2
ממליץ בחום על מזרח מערב.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/08/2010 | 16:19
5
4
1. תבררי ככל האפשר על המורים המלמדים שם את הקורסים השונים בתחום. גם על ראשי המגמות.
2. החליטי מה חשוב לך יותר, האם יותר שעות מגע, רפואה מערבית, תזונה?
3. תוודאי שבמקום שאת נרשמת יש מספיק נרשמים לאותו מחזור, כך שהסיכוי שבאחד הקורסים העתידיים לא יהיו מספיק נרשמים, יהיה נמוך.
4. תבקשי להיכנס לשיעור שמעניין אותך.
לצפיה ב-'אני מצטרף למה שפלדה כתבה ובנוסף'
אני מצטרף למה שפלדה כתבה ובנוסף
12/08/2010 | 11:09
4
3
חשוב, לפחות לי, שהמקום יהיה מוכר ע"י עמותה/ארגון בארץ שאחראי על התחום.
את שואלת למה זה חשוב?
כי לאחר שתסיימי את הלימודים תוכלי לדעת שהתעודה שלך מוכרת ע"י גוף כלשהו (אפילו רק בשביל ההכרה בתעודה) ואת תדעי שיש משקל לתעודה שלך מאשר מישהו שלמד באיזה מכללת שקר כלשהו של מס' מטפלים שהתאגדו והחליטו שהם מספיק "יודעים" בכדי להקים וללמד את התחום.
בנוסף, כולנו מקווים  שביום מהימים, התחומים השונים שנמצאים תחת "הרפואה המשלימה"  יקבלו גושפנקה (וזה יקרה מתי שהוא ) וכאשר זה יקרה, מי שיקחו חלק בהחלטה מי הוא מטפל ומה עליו ללמוד ומה הכשרה שצריך היה לעבור. שותפים לכך יהיו ארגוני הגג של אותם תחומים.
לכן, המלצתי החמה, לבדוק טוב טוב אצל מי את לומדת והאם התעודה בסוף הכשרתך תיהיה קבילה באותם אגודות.
שיהיה המון בהצלחה.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
12/08/2010 | 11:29
3
3
אני למדתי במקום עלום שם שאיש לא שמע עליו - באותו זמן המורים הטובים ביותר החליטו שהם רוצים ללמד במקום שנותנים להם להרחיב ולהעמיק כמה שהם רוצים בלי להגביל אותם משיקולים מסחריים.
למנהל המכללה שרצה לפתוח תחום רפואה משלימה זה התאים כי הוא רצה לעשות שם בתחום \(וגם זה שאשתו רצתה ללמוד והיתה אתנו בקורס בטח עזר).
אז היה לנו קורסים מופלאים ועשירים ברמה הכי גבוהה שיש, אבל אם לא היתה לי  גם תעודה מהאיגוד, אני חוששת שבמקומות מסויימים היו מסתכלים בעין עקומה על התעודה. מצד שני, אולי לא היתה בעיה כי כאמור המורים שחתומים על התעודה ידועים ומוכרים, ולפי הפירוט של שעות הלימוד אפשר לראות כמה לא חפיף זה היה .
לצפיה ב-'לך היה מזל'
לך היה מזל
12/08/2010 | 12:01
2
3
אבל כמה את מכירה שלמדו באותם "מכללות" השקיעו למדו ובסוף- התעודה שלהם לא קבילה.
הצעתי, לבדוק טוב טוב לפני שמחליטים היכן ללמוד.
לצפיה ב-'זה לא רק מזל'
זה לא רק מזל
12/08/2010 | 12:21
1
3
מודה שהבחירה של המכללה לא התבצעה באותה צורה שאני המלצתי פה וגם בשרשורים רבים קודמים לגבי הבחירה.
אבל את השאלה הפשוטה האם המכללה מוכרת על ידי האיגוד בכל זאת שאלתי, וגם קיבלתי העתק מהאישור הזה בצמוד לתעודה.
גם לא צריך לעשות מזה כזה סיפור - רוב המכללות הותיקות והידועות לא רק מוכרות , אלא גם מספקות מורים טובים וסביבת למידה איכותית ומעשירה , אם לא משיקולים אחרים אז בודאי כדי לשמור על השם שלהם.
יש מעט מקומות שידועים כבעייתיים ומחפפים, וכל מי שיעשה בירור הכי קצר מול כל אחד מותיקי הפורום יקבל את השמות משלהם (מטעמי לשון הרע אני לא אפרסם פה אבל מי שרוצה מוזמן במסר)
לא סתם אני ממליצה להגיע לשיעור במכללה ולדבר עם הסטודנטים - הסניף הבאר שבעי של מכללה ידועה ממש בתת רמה - אבל כלמי שידבר עם מי שלומד שם יעלה על זה בדקה (גם אני לא למדתי שם אלא שמעתי מבוגרים שלהם ומאלו שבורחים למכללות אחרות)
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
12/08/2010 | 12:30
3
אבל ישנם תחומים שפחות ידועים מרפואה סינית והומאופתיה כגון שיאצו וארומתרפיה שלא כל ביה"ס שמלמד את התחומים הנ"ל באמת מוכר ע"י אותם איגודים מקצועים.
לכן אני מדגיש - לבדוק לבדוק ולבדוק
לצפיה ב-'טיפול בpsp'
טיפול בpsp
10/08/2010 | 11:25
5
34
יש לי מטופלת (ברפלקסולוגיה לא בעיסוי) מבוגרת כבת 65, עם תסמונת psp  ממשפחת הפרקינסון.
מתבטא בעירפול ראייה,גודש בעיניים וסינוסים, חוסר שיווי משקל, חולשת פרקי ידיים/רגליים,(לא רעד).
הנוירולוג אמר שאין אפשרות לרפא וההידרדות בלתי נמנעת.

היא אומרת שהרפלקס' שלי מקלה עליה אך בפועל לא מרגיש שינוי/שיפור. יש טיפים והצעות או דגש ברפלקס' או אחר?
לצפיה ב-'כיוונים '
כיוונים
10/08/2010 | 11:50
6
מן הסתם אלו הכיוונים שאתה ממילא נוקט: חיזוק מערכת העצבים, הזרמה, חיזוק המערכת החיסונית,מערכות הרחקה,
הייתי מנסה לחזק בעבודה תזונתית ותוספת צמחי מרפא, וכן תרגילים לחיז והגמשה של הפרקים.
לצפיה ב-'תמיד כדאי לנסות להציל או לשפר'
תמיד כדאי לנסות להציל או לשפר
10/08/2010 | 14:07
3
"אף פעם לא מאוחר לעשות משהו טוב" (ציטוט של אחד ממורי, ד"ר רזון ז"ל).

אני מעריך שתזונה אורגנית וטבעית יכולה לשפר משמעותית את המצב. כמובן יש להתאים לה אישית.
טיפול אנרגטי יכול לסייע.
כדאי לשקול עיסוי רפואי.
אלה יאפשרו לך להשיג תוצאות יותר טובות בטיפול שלך.

יש להתייחס לתרופות שהיא צורכת. רבות מהן מהוות גורמי בעיה לתופעה המתוארת בשאלתך, כולל כאלה שניתנות לחולי אלצהיימר ודימנציה לסוגיה. כך כדוגמא את ה"אביקסה" הפופולרית.
לצפיה ב-'כמה דברים :'
כמה דברים :
10/08/2010 | 14:56
2
1. דיווש. לא חובה על אופניים , אפשר גם סוג של אופני כושר , אבל עצם הדיווש יכול לעזור.

2. דמיון מודרך.

3. להמליץ להם על ביצוע של פעולות פשוטות עם הידיים בצורה איטית - למשל לפתוח את הידיים כלפי מעלה ולעשות זאת שוב ושוב וכדומה.

בהצלחה !
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אם המטופלת אומרת שהרפלקסולוגיה מקלה עליה'
אם המטופלת אומרת שהרפלקסולוגיה מקלה עליה
10/08/2010 | 15:29
3
למה אתה אומר שאתה לא מרגיש שינוי/שיפור? מאיזו בחינה היא מרגישה את השיפור?
מה היית רוצה לשנות/לשפר?
לעיתים השיפור שהמטופלים מרגישים הוא שיפור פנימי, חוזק כלשהו, הרגשה פנימית יותר טובה וזה משהו שהוא לא פחות חשוב מהשיפור הפיזיולוגי שהוא חיצוני ואולי אותו אתה רואה.
לצפיה ב-'צמחי מרפא'
צמחי מרפא
10/08/2010 | 22:32
5
אם אתה רוצה לתת  עוד דחיפה לטיפול אני ממליץבחום על צמחי מרפא. לתופעות פרקינסוניות יש מספר תופעות לואי שצמחים יכולים לשפר מאוד, שלא נדבר על שיפור הדיכאון שבדרך כלל שם בכל מחלה כרונית... יחד עם זה לתרופות עצמן יש תופעות לואי שגם עליהן אפשר להקל מאוד.
חשוב לציין שטיפול כזה חייב להנתן על ידי איש מקצוע שמבין מה רצוי לרשום בפורמולה, בעיקר בגלל יחסי הגומלין בין התרופות לצמחים ובכלל בשביל למקד את הטיפול בצורה טובה יעילה ומקצועית.
בהצלחה
אסף קורן
לצפיה ב-'איך הוא עשה זאת ברפלקסולוגיה??'
איך הוא עשה זאת ברפלקסולוגיה??
10/08/2010 | 11:09
4
1
ידידה שלי שגם קיבלה ממני עיסוי ורפלקס' בעבר הייתה בנופש במלון בדרום.
קיבלה כשי טיפול רפלקסולוגי בספא המלון. 40 דקות. מחיר כפול מפרטי. אבל לא זה העיניין.
ויצאה המומה לגמרי וחיוורת..
המטפל-בלי שום היכרות או תשאול מוקדם ,או כוכבים ואסטרולוגיה או תאריך לידה רק על סמך הטיפול ואיבחון כף הרגל ידע עליה ה-כ-ל.
ידע מה מקצועה, מס הילדים,הקשר עם הוריה בעלה וילדיה, האחות החורגת, ניסיון התאבדות, ואפילו המאהב מהצד אז..

בתור רפלקסולוג שלמד גם לאבחן בסיסית ,בחיים לא שמעתי על איבחון ברמה כזו ברפלקסולוגיה..
יש לכם הסבר הגיוני?
הצעתיה לצלצל למלון ולשאול המטפל ההוא הכיצד?אולי גם הילר/מתקשר?  אך מסרבת בתוקף מחשש לפרטיותה (לא שנשאר הרבה אחרי האיבחון)
לצפיה ב-'יש הרבה דברים שאפשר לדעת מאבחון רפלקסולוגי'
יש הרבה דברים שאפשר לדעת מאבחון רפלקסולוגי
10/08/2010 | 11:47
1
3
אבל ברמות שאתה מתאר, זה כבר ממש לא רפלקסולוגיה:
מקצוע מדויק? - מה שאנחנו יכולים הרי לראות זה רק נטיות וכישורים ואפשרויות
מס ילדים - יש קוי לידה שאצל אנשים מסוימים הם מדויקים יותר מאחרים ועדיין ...
בעיות ביחסים, נסיון התאבדות - אפשר לראות כיוונים וקשיים - אבל לא ברמה מדויקת עד כדי כך. אפילו המורה שלי שאנחנו קוראים לה "מכשפה" בגלל הדיוקים של האבחון שלה, מגיעה לשאול שאלות בסגנון - האם היתה בעיה עם מישהו קרוב לפני כשלוש שנים? לא קביעה מדויקת יותר
מאהב?????
מה שכן, המטפל הזה אולי מכשף, אולי מתקשר ואולי לא יודעת מה, אבל חסר לו הדבר הכי בסיסי ביחסי מטפל מטופל: הדבר הראשון שכל מאבחן צריך ללמוד, זה איך להעביר את המידע למקבל האבחון. אסור להפוך את זה למופע של ידעונית בקרקס, אלא לחשוף רק מה שהאדם בשל לקבל ובצורה שתתרום לו.
לצפיה ב-' '
10/08/2010 | 15:23
2
הרפלקסולוגיה אכן נותנת המון מידע אבל אני לא חושבת שרק מתוך הרפלקסולוגיה הוא ידע הכל.
ואני רק רוצה לחזק את הדברים של אור ולומר שמטפל צריך לדעת איך לומר את הדברים שהוא רואה ולהציג אותם בדרך הנכונה כי פעמים רבות, כמו שכתבו כאן, המטופל לא ירצה לחזור אחרי "חוויה" מסוג זה.
אגב, אני מכירה רפלקסולוגית מדהימה, עיוורת, שיש לה יכולות מאוד גבוהות והיא מאבחנת בדיוק רב הן מבחינה פיזיולוגית והן מבחינה ריגשית (היא אפילו ידעה לומר שבעבר היה לי גשר ליישור השיניים ושאני מרכיבה משקפיים) כך שלא תמיד נוכל לדעת איך אבל יש אנשים עם יכולות נוספות מעבר לאיבחון הרפלקסולוגי.
לצפיה ב-'הוא מתקשר.'
הוא מתקשר.
10/08/2010 | 15:05
1
2
והוא מקבל מידע גם דרך הרפלקסולוגיה. בדיוק כפי שאדם שמסתכל על כתב יד יכול לקבל מידע , ואדם שמסתכל על כף יד יכול לקבל מידע , גם מישהו שהמומחיות שלו היא כף הרגל והוא פתוח לתקשור יכול לקבל מידע.

הצגה כזאת זה יפה מאוד בשביל להרשים מטופלים , אבל מטופלים שעברו "חוויה" כזאת לא יחזרו.

לצפיה ב-'נשמע כמו מתקשר...'
נשמע כמו מתקשר...
14/08/2010 | 20:52
2
אבחון ברמה כזאת......מרפלקסולוגיה בלבד? ממש לא נראה לי.
לצפיה ב-'חיפוש קליניקה להשכרה'
חיפוש קליניקה להשכרה
10/08/2010 | 08:36
1
28
מישהו מכיר קליניקה להשכרה על בסיס שעות באזור רמת השרון הרצליה?

תודה!
לצפיה ב-'תבדקי'
תבדקי
10/08/2010 | 08:54
3
ב"לוח סינית" - בטוח יש משהו.
לצפיה ב-'עייפות יתר'
עייפות יתר
10/08/2010 | 08:34
8
20
לא משנה כמה אני ישן אני כל הזמן עייף, ובימים האחרונים זה גם ממש החמיר אני קם בבוקר אחרי 7 שעות שינה ואפוס כוחות למשך היום והולך לישון צהרים, המאכלים שאני אוכל ביום זה בעיקרון בשר ותוספות, אני לא אוכל פירות ולא ירקות, אולי יש קשר? אולי חסר לי b12 אבל אני לא יודע באיזה אוכל יש b12. אשמח לעצות ועזרה.
לצפיה ב-'טיפול בעייפות'
טיפול בעייפות
10/08/2010 | 10:59
7
שלום,
תזונה נכונה ומאוזנת היא בסיס לאנרגיות שלנו. הגוף חייב פירות וירקות ועוד דברים מזינים. לגוף קשה לעכל בשר ולכן אחרי ארוחה בשרית מרגישים עייפות. כדאי מאד שתבנה לעצמך או תתייעץ לגבי בניית תפריט מאוזן שייתן לך את כל הרכיבים התזונתיים שאתה צריך. עייפות יכולה לנבוע גם מסיבות רגשיות. האם השתנה משהו בחייך בתקופה האחרונה? כאשר אין איזון נפשי רגשי נכון הגוף יכול להגיב בעיפות יתר.
בהצלחה
לצפיה ב-'הטיפול בעייפות יתר'
הטיפול בעייפות יתר
10/08/2010 | 11:53
44
השלב הראשון של הטיפול הוא באבחון הגורם - עייפות יתר בהחלט  יכולה לנבוע מהתזונה הלקויה (ומחסור ב B12 זה הדבר הכי קטן כנראה אם אתה לא אוכל ירקות ופירות), אבל חשוב גם לדעת אם יש בעיות יותר ספציפיות - כגון תת פעילות בלוטת התריס, סוכרת, או חץ דם מאד גבוה.
חשוב מאד שתגיע דחוף לנטורופת או מטפל הוליסטי אחר שיסייע לך לאבחן לבנות תוכנית טיפול.
לצפיה ב-'עייפות יתר'
עייפות יתר
10/08/2010 | 13:54
5
אכן ע"פ המסר זאת עייפות יתר.
הגורמים לבעיה יכולים שונים וקשה לאבחן דרך האינטרנט., וזה גם לא נכון לעשות זאת כך.

הגורם התזונתי יכול להיות מאד משמעותי. אכילת פירות וירקות טריים היא חובה כי הם מהווים מזון בסיסי של האדם. פירות מכילים סוכרים חיוניים וטובים המהווים מקור אנרגיה הטוב ביותר לאדם. אי אכילת כמות מספקת של פירות יכולה ליצור בעיה כזאת.
אני נותן חשיבות רבה לאכילת מזון מגידול אורגני.

בשר אינו מזון ראוי לאדם. היכולת של האדם לעכל בשר היא אפסית, ובוודאי שאכילת בשר גורמת להיווצרות מחסורים תזונתיים שונים. חומרי הפסולת שנוצרים במערכת העיכול האנושית כתוצאה מאכילת בשר (ויתר המזונות מהחי) מסולקים ע"י הגוף . סילוק רעלים זה גוזל מהגוף אנרגיה רבה, ומצב זה מחליש, וקשור גם לאובדנם של יסודות מזון חיוניים.
מחסורים תזונתיים הנובעים מתזונתך הלקויה עלולים לגרום לתחושות המתוארות בשאלתך.

אם קיים מחסור בויטמין B12, זה יכול לגרום גם לחולשה ועייפות.

נפש לא רגועה הכוללת מצבים של מתח, עצבות, תיסכול, חרדות וכד' גורמת לבזבוז אנרגיה משמעותית מהגוף. יש לתת את הדעת על כך.

ישנם גורמים נוספים הקשורים לאורח החיים שעלולים להשפיע ולהוות גורם לבעיה.

המלצתי היא לברר באופן יסודי עם מטפל את הנקודות הנ"ל ולשנות את הצריך שינוי בתזונתך ובחייך.
לצפיה ב-'כולם כבר אמרו לגבי התפריט'
כולם כבר אמרו לגבי התפריט
10/08/2010 | 14:58
5
כדאי גם ללכת לבדיקות כלליות - בלוטת התריס וכדומה.
לצפיה ב-'ואני רוצה להוסיף'
ואני רוצה להוסיף
10/08/2010 | 15:10
3
אמרו לך שתזונה היא חלק משמעותי מאוד ויכול להשפיע על רמת העייפות שלך באופן ישיר אבל
בנוסף לתזונה, לפי ראייתי, ישנן סיבות נוספות שיכולות לגרום לך לתחושת העייפות.
אגב, בנושא התזונה- יש לבדוק אפשרות כך שקיימת אצלך קנדידה אשר גם היא משפיעה על רמת העייפות.
שאלו אותך האם משהו השתנה לאחרונה בחייך? ואני רוצה להוסיף-האם אתה מרוצה מהאופן בו חייך מתנהלים או שהיית רוצה לשנות עבודה/מקום מגוריהם וכו'? האם אתה מרגיש שיש "אש" בחייך או שייתכן וחוסר ה"אש" הזו היא אחת הסיבות לרמת העייפות?
מנסיוני, כשאנו אוכלים נכון ומשלבים בכך גם פעילות גופנית, תחביב, או כל פעילות אחרת שגורמת לנו לחיוך ושמחה רמת העייפות יורדת בצורה משמעותית.
אשמח לשמוע יותר על חייך ועל התזונה לך ולנסות לעזור יותר
מעיין.
לצפיה ב-'תשישות כרונית'
תשישות כרונית
10/08/2010 | 22:42
4
הכל נכון, אבל תבדק קודם כל בצורה מסודרת. אם לא עשית ספירת דם בשנה האחרונה אולי זה הזמן, כדאי לקפוץ לרופא ולבקש ...ביינתיים... תקיש בגוגל "צמחי מרפא תסמונת התשישות הכרונית"  . יש שם כמה מאמרים מעניינים בנושא...
אסף
לצפיה ב-'לא הכל זה אוכל'
לא הכל זה אוכל
11/08/2010 | 06:33
5
בטיפול הומאופתי ההיבט התזונתי איננו מרכז הבעיה בד"כ וגם הפיתרון לא נמצא במה שנכנס לפה.
ההסתכלות ההומאופתית בוחנת את מי שאתה על כל הרבדים ומוצאת מה יצא מאיזון וגרם לעיפות להתפרץ ככה.
תיקון של המקום הזה פותר את כל מה שנובע ממנו.
כל טוב
עירית
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
11/08/2010 | 14:52
3
לצפיה ב-'הצליחה להפתיע אותי!'
הצליחה להפתיע אותי!
09/08/2010 | 20:53
9
2
היום טיפלתי בבחורה בת 20+ ברפלקסולוגיה. לפני הטיפול תשאלתי את הבחורה והתחלתי במלאכת הטיפול.
בסוף הטיפול גילתה לי הבחורה שהיא סובלת מהפרעות קשב וריכוז . היא הפתיעה אותי !החליטה לגלות לי רק בסוף הטיפול.
היא סיפרה לי שניסתה טיפולים שונים  אבל לא התחברה לשום טיפול, היא הרגישה שלאחר כמה דקות היא רצתה לברוח, ה"נרווים" עלו לה...ולא יכלה לסבול. סיפרה לי במהלך סדנא מסויימת היא פשוט יצאה ורצה סביב מגרש כדי להוציא את כל המועקה שהצטברה ואת "תחושת ההיפראקטיביות" שאיימה להשתלט בשיא העוצמה.....
הטיפול הרפלקסולוגי-הצליח לחדור לתוכה-כך אמרה ומאוד הרגיע אותה, היא לא היתה " צריכה להשתלט על הגפיים "

השפעת הטיפול הרפלקסולוגי ידועה על הסובלים מבעיות קשב וריכוז, אולם לי זו היתה התנסות ראשונית עם מטופלת בוגרת.
איזה סיפוק!
לצפיה ב-'תמיד כייף לשמוע על הצלחות של טיפולים'
תמיד כייף לשמוע על הצלחות של טיפולים
10/08/2010 | 15:36
2
2
זה מפתיע אותי (וכמובן גם לא מפתיע אותי) כל פעם מחדש כמה השפעה ויכולת יש לרפלקסולוגיה!
בהצלחה!
לצפיה ב-'כן מעיין'
כן מעיין
10/08/2010 | 20:12
1
1
אני מתרגשת כל פעם מחדש מתגובות שונות ממטופלים .

אני מקווה שעבר אליך המסר שלי,תשובתי אליך באישי.
לצפיה ב-'לא קיבלתי את המסר '
לא קיבלתי את המסר
11/08/2010 | 07:54
לצפיה ב-'נפלא - תודה על השיתוף'
נפלא - תודה על השיתוף
10/08/2010 | 15:48
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
14/08/2010 | 23:25
4
3
רפלקסולוגיה זה שיטת אבחון לא פחות מכירולוגיה. כפי שאפשר לאבחן ברמות שונות לפי כף היד, כך גם לפי כף הרגל.
לצפיה ב-'למי התגובה הזאת היתה מיועדת, יעל?'
למי התגובה הזאת היתה מיועדת, יעל?
15/08/2010 | 09:17
3
לצפיה ב-'היה דיון'
היה דיון
15/08/2010 | 10:04
2
1
על אבחון איכותי של רפלקסולוג כלשהו במלון מסוים. עניתי שם. מוזר, שזה קפץ כאילו דיון חדש. כנראה, לחצתי משהו לא נכון, היחסים שלי עם מחשב פרימיטיבים ביותר, מצטערת.
שבוע טוב לכולם!
לצפיה ב-''
15/08/2010 | 12:06
1
לצפיה ב-'טעיתי גם אני בשרשור '
טעיתי גם אני בשרשור
15/08/2010 | 12:13
1
נראה שהתכוונת לשרשר לתגובה הזאת:
איך הוא עשה זאת ברפלקסולוגיה??

בכל מקרה, שבוע טוב
לצפיה ב-'לימודי רפלקסולוגיה'
לימודי רפלקסולוגיה
09/08/2010 | 18:04
7
6
שלום לכם,
אני מעוניינת להתחיל ללמוד רפלקסולוגיה ורציתי לדעת אם יש לכם המלצות לגבי בתי ספר. האם חשוב מאוד שיהיו רשומים באיגוד? ווינגייט למשל לא רשום...
רציתי גם לדעת מה הטיפול הרפלקסולוגי הכי נפוץ: הבנתי שיש לימודי רפלקסולוגיה לפי 5 האלמנטים ויש רפלקסולוגיה קואורדינטיבית?
אשמח לקבל תשובה,
המון אור לכולם,
תודה מראש
לצפיה ב-'רפלקסולוגיה'
רפלקסולוגיה
09/08/2010 | 20:34
3
ממליצה בחום על שמוליק זיידל! מוותיקי המורים בארץ, הקים את ארגון הרפלקסולוגים הישראלי ב 1991....
למדתי אצלו רפלקסולוגיה מוסמך ובכיר.אני יודעת שיש הבאים ללמוד ממנו את טכניקות הזהב-לאחר שסיימו בתי ספר אחרים.

לאחר שסיימתי אצלו עברתי סדנא בת 8 מפגשים אצל אירית לנדאו (היתה ראש החוג לרפלקסולוגיה במדיסין בעבר)הנהדרת-לימדה אותי אבחון רגשי לפי האלמנטים.

לצפיה ב-'את הרפלקסולוגיה הכי נפוצה פיספסת'
את הרפלקסולוגיה הכי נפוצה פיספסת
09/08/2010 | 21:44
3
7
הרפלקסולוגיה הקלאסית היא לפי 4 האלמנטים (כשיש כמובן המון המון הרחבות והעמקות מסביב)
בגלל הפופולארית של הרפואה הסינית התפתחה גם גישה לפי  5 האלמנטים (הבסיסי לסינית)
וכמו כן ישנה גישה שונה מבחינות רבות של הרפלקסולוגיה הקואורדינטיבית. השיטה רצינית לא פחות מהמקור, ומאד מעניינת. למרות שלא למדתי אותה, אני משוכנעת שגם אם תבחר בגישה זו תצא רפלקסולוג טוב (פגשתי מספיק בוגרים של השיטה)
הגישה היא באמת לבחור לפי מורה ולא לפי בית ספר - וכמובן שצריך הכרה של האיגוד. נשמע לי מוזר שוינגייט לא מוכר - אם זה בית הספר שקרוב אליך ויש שם מורים טובים אז כדאי להרים טלפון לאיגוד ולבדוק.

ממליצה בחום להגיע לשיעור בבית ספר שאתה חושב עליו, לצפות בשיעור להתנסות באבחון וטיפול על ידי התלמידים וכמובן לדבר אתם.

לצפיה ב-'אני יכולה להוסיף ולהגיד שאני למדתי לפי '
אני יכולה להוסיף ולהגיד שאני למדתי לפי
10/08/2010 | 15:34
2
8
שיטת הפנטגרם, במכללת מירב.
המון ידע, כולל האבחון, ציורי כפות רגליים וכו'.
מאוד נהנתי, מאוד התחברתי ובעיקר שמחתי על ההחלטה.
אני ממליצה בחום על בית הספק אבל בעיקר ממליצה להתחבר למורה, ולאופן הלימוד.
בנוסף, לאחר סיום הלימודים תמיד אפשר להמשיך וללמוד במסגרת של סדנאות וקורסים נוספים אצל מורים נוספים. אגב, שנה ג' היא השנה בה בד"כ מוסיפים ידע בשיטות טיפול נוספות.
בהצלחה!!
לצפיה ב-'אני ראיתי כמה תוכניות לימודים של שנה ג''
אני ראיתי כמה תוכניות לימודים של שנה ג'
10/08/2010 | 15:47
1
3
ולפי מה שהבנתי זה מתחלק לשתיים:
במכללה אחת, שלא אזכיר את שמה, אבל הים כבר לא לומדים שם רפלקסולוגיה למרבה המזל, פשוט חיפפו כל כך בשנתיים הראשונות, שהיה צריך את השנה השלישית כדי לדעת דברים שאני למדתי בשנה ראשונה והעמקתי בשניה.
בשאר המכללות שראיתי , השנה השלישית כוללת המון דברים שבכלל לא קשורים לרפלקסולוגיה, אלא פשוט לומדים נושאים הוליסטיים שונים נוספים. זה טוב למי שלמד רק רפלקסולוגיה ורוצה העשרה, אבל למטפלים רב תחומיים שלמדו לעומק עוד כמה תחומים והעשרות, זה בסך הכל מיותר. ולמען האמת אני לא אוהבת את זה שאחר כך זה נחשב "מומחה"
לטעמי, מומחיות היתה יכולה וצריכה  להיות העמקה יותר גדולה בפתולוגיות או בנושאים מורכבים יותר , אבל דרך הרפלקסולוגיה.
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
10/08/2010 | 15:56
3
פשוט ידעיתי שבשנה ג' מביאים מורים משיטות שונות שמלמדים ומרחיבים את הידע.
אני חושבת שכל מטפל צריך לדעת דברים נוספים מעבר לרפלקסולוגיה אבל זה בטח לא הופך אותו "למומחה". הנסיון הוא העיקר...
לצפיה ב-'הי'
הי
09/08/2010 | 23:59
3
ממליצה לך בחום ללמוד אצל רחל חודדוב. מורה מצויינת.

אסתר
לצפיה ב-'תודה רבה לכם על העצות הטובות'
תודה רבה לכם על העצות הטובות
11/08/2010 | 14:44
3
עכשיו יותר ברור לי מה לשאול.
לגבי המורים, אני מבינה שעלי לשאול מראש מי מלמד בשנה הקרובה במכללות.
גם אני חושבת שהמורה הוא האלמנט הכי חשוב ולא המכללה.
עלי לעשות עבודת חיפוש ולגשת למקומות.
מקווה שהבחירה שלי תהיה טובה,
תודה לכם,
יום מקסים
לצפיה ב-'דרושים ב- אנשים'
דרושים ב- אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2010 | 15:39

דרושים מנהלים לפורומים החדשים הבאים של תכניות Yes:

איש משפחה - פורום לסדרה זוכת האמי, המספרת את עלילות משפחת גריפין המתגוררת בעיירה הדמיונית קוהוג

שני גברים וחצי - מה קורה כשאחיו של רווק הולל עובר לגור איתו יחד עם בנו? בפורום תדברו על זה

דם אמיתי - דרמת הערפדים זוכת גלובוס הזהב והאמי, העוסקת באהבתם של סוקי בת האנוש וביל הערפד מקבלת פורום משלה

המשרד - ישראלי - פורום לסדרה המוקומנטרית, המבוססת על הסדרה המצליחה הבריטית (והאמריקאית) באותו שם

סרוגים - הם מסורתיים, רווקים, מחפשים אהבה ובעיקר - אבודים. פורום לסדרה המצליחה (גם בקרב החילונים)

חושבים שאתם מתאימים להוביל קהילה ובא לכם לנהל את אחד הפורומים הנ"ל?
מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'מה אתם אומרים על?'
מה אתם אומרים על?
08/08/2010 | 22:16
1
4
טיפול בקונכיות חמות? שווה ללמוד? ולהתעסק בכל המילוי, וכו'?
לצפיה ב-'הרהורים בעקבות שאלתך'
הרהורים בעקבות שאלתך
08/08/2010 | 22:23
2
האמת היא שאף פעם לא שמעתי על טיפול באמצעות קונכיות חמות,
אבנים חמות, ושקיות חמות של צמחי מרפא הם טיפולים שאני מכירה ויש בהם עוצמה והנאה רבים.
יכול להיות שהקונכיות זה משהו אחר מאותה משפחה,
יכול להיות שזה גימיק כמו רבים אחרים שמגיעים חדשות לבקרים למען שוחרי החידושים וההמצאות ויכול להיות שטיפול רציני.
למה שלא אתה תהיה שפן הנסיונות ותספר לנו?
לצפיה ב-'אורגנו פראי והחיידקים הטובים'
אורגנו פראי והחיידקים הטובים
08/08/2010 | 13:38
2
קראתי בכמה אתרים על היעילות הגבוהה של האורגנו הפראי
ברם, גם כתוב באתרים שכאשר משתמשים באורגנו יותר מחודש אז מומלץ להזין את הגוף בחיידקים טובים
מדוע צריך לעשות כן?
האם זה בגלל שהאורגנו מחסל את החיידקים הטובים שבגוף או שזו המלצה כדי לשפר את תפקוד האורגנו?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שאלה לי...'
שאלה לי...
07/08/2010 | 13:02
9
12
שלום לכולם
אני סטודנטית לנטורופתיה מסיימת כעת שנה ב'
כבר מספר שנים חוקרת וקוראת ספרים ומאמרים על ההיגיינה הטבעית, הטבעונות ועוד
קרובת משפחה שלי מלמדת אותי המון היא בעצמה תלמידה של יצחק בן אורי ולמדה גם בחו"ל על ההיגיינה הטבעית.
לאחרונה התחלתי להתעניין בצום הרפואי, ברשותי שני ספרים של יצחק בן אורי אך הכתוב שם על צומות אינו רחב מאוד
קניתי ספר מיוחד על צומות מחכה שיגיע אליי בדואר
הפכתי את האינטרנט בחיפושים אחרי מקום או בן אדם בארץ שיש לו אישור להצים
אני גם מעוניינת לנסות לצום בעצמי וגם מתעניינת בללמוד להצים.
האם מישהו מכיר מקום בו אפשר לצום בארץ??
או בנוסף מישהו יודע איפה לומדים להצים?
בתודה מראש
יום טוב לכולם!!!!
לצפיה ב-'מומחה הפורום לנושא ההגיינה הטבעית'
מומחה הפורום לנושא ההגיינה הטבעית
07/08/2010 | 18:41
8
הוא HAL767  - תפני אליו במסר או דרך הלינק לאתר שלו, הוא ודאי יוכל לענות לך.
לצפיה ב-'לעניות דעתי, אין בארץ'
לעניות דעתי, אין בארץ
07/08/2010 | 21:50
17
מרכז בו מקיימים צום עם מים בלבד.
תוכלי למצוא את זה בארופה.
בזמנו למדתי אצל דני קרת והוא ניסה להקים משהו, וזה נתקל בבירוקרטיה רפואית.
צום מחייב פיקוח רפואי.
אני בזמנו צמתי 3 ימים לבד, אבל לא יותר מזה כי חייבים לקחת פסק זמן מהחיים. זה הכי נכון.
חוויה מדהימה שזכורה לי לטובה.
לי יש ספר על צומות: הצום עשוי להציל את חייך, של שלטון, ובעקבות הספר הזה החלטתי לצום.
לצפיה ב-'עוד מעט'
עוד מעט
07/08/2010 | 22:31
18

כולם יצומו ברחבי הארץ ,את מוזמנת להצטרף.

המלצה טובה היא לפספס ארוחה אחת בשבוע..ז"א מהצהריים למשל לוותר על אוכל.

לחילופין שחלק מהארוחות יהיו מבוססות על פרי אחד בלבד - כמו ענבים ,פאפאיה, אננס ,תפוח,מלון ,אבטיח

לדעתי צומות מיצים יותר טובים ,שלא נדבר על דיאטת ענבים.

לצפיה ב-'אני גם קראתי על זה'
אני גם קראתי על זה
07/08/2010 | 23:23
8
וזה סיקרן אותי , אז קניתי את הספר (אולי אותו אחד כמו שלך)  ועשיתי צומות כאלו - פעם חמישה ימים ופעם שלושה ימים.
אני חייב לומר שלא הרגשתי איזשהו שיפור מפליג בבריאות שלי.
לא רק זה , החזרה לאכילה אחרי הצום היא הרבה יותר מסוכנת מהצום עצמו ונדרשת זהירות רבה. פעם אחת חזרתי לאכול בצורה לא נכונה - והייתי פשוט מושבת יומיים.

אני היום חושב שזו שיטה שלא הייתי ממליץ עליה.
זה לפעמים מרגיש כיף לנסות דברים "קיצוניים" , אבל המפתח לבריאות הוא בדברים הפשוטים : לעשות פעילות גופנית בצורה נכונה , לאכול בפרופורציה , לעשות דברים שגורמים לנו סיפוק וכיף.

אצל הסינים המושג "הרמוניה" מאוד חשוב.
חשוב לאכול בצורה הרמונית , לנשום בצורה הרמונית , לישון בצורה הרמונית , לעבוד בצורה הרמונית. דברים קיצוניים אינם ריפוי אלא בדרך כלל קלקול. כל פעולה קיצונית מכניסה את הגוף לסטרס ולדעתי איננה טובה.

אולי רק אם מישהו חולה ואין לו תיאבון הייתי ממליץ לו לא לאכול ורק לשתות מיים.

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'התלהבותך מהנושא מוכרת לי היטב...'
התלהבותך מהנושא מוכרת לי היטב...
07/08/2010 | 23:46
7
בעבר (בחופשת השחרור מצה"ל) צמתי 40 יום על מים בלבד...
כמה שנים לאחר מכן צמתי 30 יום וגם 20 יום.
כל זאת לאחר שלמדתי על הנושא מכמה מספריו באנגלית ובעברית של ד"ר שלטון
ומקורס אצל תלמידו...
אני בספק אם הצומות היו הדבר הנכון לעשות...
צמתי בבית כי באופן   א י ש י   לא הייתי זקוק להשגחה צמודה.
ד"ר שלטון בעצמו אמר ש: The time to fast is when it is needed"
זאת היתה גם דעתו של ד"ר רזון אשר  ח ק ר  את נושא התזונה במשך 50 שנה
(ולחקור זה לא רק לקרוא ספרים...)
בעלי החיים בטבע צמים כאשר הם חולים \ פצועים \ בתקופת הייחום \ כאשר אין אוכל וכדו'...
צר לי לאכזב אותך, אך האמת היא שהצום אינו חשוב יותר מהתזונה ומשאר האלמנטים של הבריאות.
עת לצום ועת לאכול ועת לנוח ועת להתעמל ועת ועת ועת...
למעשה, כל זמן שאינך אוכלת את בעצם בצום... (אמנם לא בצום הגייני)
לדעתי, צום ללא נסיון קודם בתזונה טבעית יביא בהכרח לחזרה לזלילה...
כמה ימים לאחר הצום הארוך שעשיתי, מרוב קלילות, עודף מרץ ואנרגיה עצבית, עליתי מהר
מדי במדרגות ונקעתי את הקרסול (וכעת מדי שנתיים-שלוש, כאשר אני מגיע למשקל מסויים,
הנקע חוזר לי לאיזה שבוע...) כך שלאחר 40 ימי צום נאלצתי שוב לשכב במיטה...
ע"כ לדעתי, מן הראוי להתנסות זמן רב בתזונה נכונה ובאורח חיים הגייני
ולצום רק כאשר הגוף מאותת וכאשר יש לו צורך בכך,
ואז - אין להסס או לדחות את הצום או לשבור את הצום מוקדם או מאוחר מדי...
אינני בטוח שזה המצב אצלך...

לצפיה ב-'תשובה לי'
תשובה לי
08/08/2010 | 16:49
2
8
צום רפואי הוא עיניין רציני וחייב שיעשה בהכוונת מומחה לצומות. למייטב ידיעתי, ע"פ החוק רק רופא קונבנציונאלי רשאי להשגיח על אדם שצם. יחד עם זאת היו בעבר אנשי מקצוע מתחום הבריאות הטבעית ההייג'יניסטית שהיו מומחים בצומות והשגיחו על צמים. היחידי שהיה גם רופא קונבנציונאלי בתחום הזה היה ד"ר רזון ז"ל, אצלו למדתי ואיתו עבדתי שנים רבות.

כיום ישנו אדם מסויים שעוסק בזאת, אך מתוך הכרותי אותו ואת אישיותו, אינני יכול להמליץ עליו.

באשר לרצונך לצום - לדעתי צום רפואי שנעשה נכון יכול לשפר משמעותית את הבריאות. הוא בהחלט יכול להיות דרך ריפוי יעילה במקרים רבים. זה לא אומר שלכל אחד מותר לצום. יש לשקול כל מקרה לגופו, הן בהבט הפיזי והן בהבט הנפשי, באשר להתאמה לטיפול הזה.

מי שמותר לו לצום ורוצה בזאת חייב לעבור הכנה לכך. הכנה זאת נמשכת ימים ואפילו שבועות לפי המקרה.
צום מעבר לשניים או שלושה ימים מחייב השגחה צמודה של איש מקצוע בתחום.
צום הינו הפסקת אכילה, אבל יש להקפיד על שתיית מים טהורים (מי עדן למשל) לאורך כל היום.
צום חייב שיעשה במנוחה מוחלטת ובמצב של רגיעה נפשית. זה אומר התנתקות חלקית מהחיים הרגילים, כמו מעבודה למשל.
מאד חשוב לדעת להפסיק נכון את הצום. מי שעושה זאת לא כראוי וללא השגחה מקצועית עלול להינזק.

חשוב לי להדגיש בנקודה זאת שאם אינך טבעונית או קרוב לזאת ע"פ עקרונות ההיגיינה הטבעית, ואינך מעוניינת להמשיך בדרך זו לאחר הצום, אין טעם בביצוע צום כזה, בוודאי כשמדובר בצום ממושך.

הספרים בנושא הם טובים, אך ספר אינו יועץ, הוא בסה"כ חומר הסברה ומעשיר ידע והבנה בתחום. לכן אני ממליץ לקרא ולהבין, אבל לא לבצע דבר ע"פ הכתוב בספר.
לצפיה ב-'תודה רבה על תגובתך וגם לכולם'
תודה רבה על תגובתך וגם לכולם
09/08/2010 | 00:56
1
12
אז ככה:
התזונה שלי כיום מאוד קרובה לטבעונות המוחלטת, אני אוכלת 80 אחוז אוכל חי- פירות ירקות ואגוזים, בצירופים נכונים
למעשה ההבדל היחיד הוא שאני כן אוכלת עמילנים (תפו"א, אורז מלא כוסמת וכו) רק מלאים כמובן ובכמות קטנה, שוב, צירופים נכונים.
אוכלת ככה בערך חודש וחצי, גם לזה הגעתי בהדרגה, כל פעם התקדמתי שלב.
התחום איננו חדש לי לחלוטין קראתי הרבה עליו ולמדתי רבות מקרובת המשפחה שלי- טבעונית אדוקה...
התעניינתי בצום לא רק ממקום אישי אלא גם כי אני מעוניינת לדעת לטפל בשיטה זו ואולי בכלל בשיטת ההיגיינה הטבעית
ואני סקרנית היכן ניתן ללמוד
המחשבות שלי על צום אינן כדי לפתור בעיה רפואית אלא סקרנות וגם כי בעתיד בתור מטפלת לא רוצה להמליץ על משהו בלי שניסיתי...
אולי אם יש לך תשובות היכן ניתן ללמוד עוד על ההיגיינה הטבעית בכללי זה גם מאוד יעזור לי
תודה רבה!!
לצפיה ב-'לא ידוע לי על מקום רציני ללימוד השיטה'
לא ידוע לי על מקום רציני ללימוד השיטה
09/08/2010 | 19:17
12
כמו שכתבתי בתשובה קודמת, ישנו בארץ מישהו שלצערי אינני יכול להמליץ עליו מסיבות שונות.
יצחק בן אורי היה מלמד בעבר. לצערי, הוא אינו עושה זאת כיום. תלמידתו, ענת ארגמן, מעבירה סדנאות מידי פעם. אני לא חושב שאלה יכשירו אותך להיות מטפלת.

כנראה שיהיה עלייך לנסוע לארה"ב ללמוד במוסדות של ד"ר שלטון.
לצפיה ב-'צום קל'
צום קל
10/08/2010 | 22:48
5
הי.
היה לי הכבוד ללמוד אצל יצחק בן אורי, היה מרתק.
כמה שאני יודע, יש בעייה עם זה מבחינת אתיקה או משהו, ובאמת אין ממש מישהו שהרים את הכפפה. אני כן יודע שגם הוא עשה זאת אז יחד עם חבר שלו שהיה רופא. ככה שהמטופל היה בהשגחה רפואית 24 שעות ביממה, לעיתים גם מעל חודש!!!
ראיתי תוצאות של זה בפסוריאזיס, ובמחלות דרכי עיכול שונות, היה מדהים!
יכול להיות שבאנגלייה או גרמניה תוכלי למצוא תשובות על לימוד מתאים.
בכל מקרה בהצלחה! אני אמנם עוסק ברפואת צמחים אבל נושא הצומות הוא אחד התחומים המעניינים והחזקים יותר לדעתי!
אסף קורן
לצפיה ב-' חדשות, כתבות ומאמרים'
חדשות, כתבות ומאמרים
08/08/2010 | 10:38
8
3

לצפיה ב-'ספר חדש - הצום כדרך ריפוי'
ספר חדש - הצום כדרך ריפוי
06/08/2010 | 11:07
9
בימים אלה יצא ספר חדש של היועץ לריפוי טבעי, יצחק בן-אורי - הצום כדרך ריפוי. יש דגש בהתחלה על כך שאין לראות בספר אמצעי לעריכת צומות - הוא אינו יכול לשמש כתחליף להדרכה אישית ולהשגחה מקצועית צמודה, שנחוצים לקראת ובזמן צום.
בין פרקי הספר: כיצד הצום מרפא, הצום בטבע, צום ואריכות ימים, ההסטוריה של הצום, להזין את המחלה ("בשעת מחלה אין המזון יכול להזין את החולה, כי אם רק את המחלה").
יש פירוט של מחלות רבות ובעיות רפואיות מסוגים שונים, שאותן אפשר לרפא בעזרת צום, וגם סיפורים אישיים של צמים. אפשר להזמין אצל המחבר, המתגורר בנתניה.
לצפיה ב-'תוספי סידן מעלים הסיכון להתקף לב ב-30%'
תוספי סידן מעלים הסיכון להתקף לב ב-30%
08/08/2010 | 10:39
4
קשישים רבים נוטלים תוספת סידן למניעת אוסטאופורוזיס. סקירה מחקרית חדשה, המסכמת 11 מחקרים הכוללים 12 אלף מטופלים, מגלה: תחליפי סידן מגבירים משמעותית את הסיכון להתקף לב, ללא קשר לגיל המטופלים, מינם או סוג תחליף הסידן.
לצפיה ב-'מחקר: בהריון? ותרי על משקאות דיאט'
מחקר: בהריון? ותרי על משקאות דיאט
08/08/2010 | 10:40
1
2
מחקר חדש קובע שעל נשים בהריון להמנע משתיית משקאות דיאטטיים. הסיבה: החומר הממתיק אספרטיים יכול לגרום ללידה מוקדמת.

המחקר והשלכותיו
לצפיה ב-'מוצרי דיאט רעילים לכל אדם בכל זמן'
מוצרי דיאט רעילים לכל אדם בכל זמן
09/08/2010 | 08:34
2
לצפיה ב-'בדיקה: מנת הקורנפלקס יותר משמינה ממה שחשבתם'
בדיקה: מנת הקורנפלקס יותר משמינה ממה שחשבתם
08/08/2010 | 10:41
1
מה הקשר בין "המנה המומלצת" של היצרניות לבין מה שהילדים שלכם אוכלים בפועל? מסתבר שאין. מוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות" בדק ומצא כי בעוד שהמנה המומלצת מכילה 30 גרם, ואליה גם מתייחס הפירוט התזונתי על גבי האריזה, בפועל אכלו הילדים יותר מכפול.
לצפיה ב-'אבחון לפי גלגל העין - אירידיולוגיה'
אבחון לפי גלגל העין - אירידיולוגיה
08/08/2010 | 10:41
20
לפני שהתחלתי באבחון קיבלתי אזהרה: "אתה עלול לשמוע דברים קשים שאולי ירתיעו אותך מעט". אני בתגובה אמרתי שכלום כבר לא יכול להפחיד אותי בכל הקשור למצבי הגופני. לבסוף האבחון הציג לי דברים שלא ידעתי לגביי, וגם כאלו שעוד עלולים להתרחש.

מסך הטלוויזיה של הגוף
לצפיה ב-'חדר מיון'
חדר מיון
08/08/2010 | 10:42
2
הבדל קטן יכול לשנות מקצה לקצה גם את מצב רוחו של חולה סופני.
לצפיה ב-'ספר על אבחון לשון !!'
ספר על אבחון לשון !!
08/08/2010 | 13:13
34

ע"פ הרפואה הסינית אומנם אבל אפשר ללמוד ממנו הרבה כך נראה גם למטפלים רגילים.
חושב להזמין אחד מהספרים ,כדאי להציץ ב PDF שמצורף.

ספר ראשון
ספר שני

מה דעתכם? יש המלצות לספרים אחרים בתחום ?
כתובות אינטרנט מצורפות:

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
דר ערן הורוביץ-מומחה לבעיות פריון
ד"ר ערן הורוביץ
הקסם שבמיוחד- התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים
הקסם שבמיוחד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה