לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1661816,618 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

לצפיה ב-' משרשור נטורפתיה המבט של המטופל'
משרשור נטורפתיה המבט של המטופל
27/09/2010 | 23:37
14
6
רציתי לדון בתופעה.

הנטורופתיה מתבססת בריפוייה בתזונה ככלי עיקרי . לי יש קושי בלהוריד מהתפריט מהתפריט מזונות מסויימים ומאידך הנטורופתיה מתנגדת למילה "דיאטה" כמילה שיש בה איסורים .

השאלה היא האם ניתן להיתרם מהנטורופתיה באמצעות הוספת מזונות מסויימים ועל ידי כך תפחת התשוקה למזונות ה"לא מומלצים" ?

כיצד הנטורופתיה עונה על הקושי להתמודד עם מתוקים, מוצרי חלב ושאר תשוקות למוצרים "לא מומלצים" כי הרי זה קל לומר להוריד אך קשה ליישם.... היכן הנטורופת עומד ועובד בקשר הזה?

דבר נוסף, שיש לי התנגדות לנטורופתיה "מדעית" לכאורה, נתקלתי בלא מעט כאלו שמכנים עצמם נטורופתים שעובדים רק בשיטה אחת , דיאטת סוג הדם וכיוצ"ב ולא מתאימים את התזונה [ככלי, אמצעי] לאדם , אלא את האדם לתזונה. זו שיטה שמהר מאוד נוטים לברוח מ גם מעבר לכך?מנה ... האם נטורופת טוב הוא רק תזונאי או שהוא גם מתייחס להיבטים נוספים שאינם קשורים לתזונה באופן ישיר?

שאלה זו הוצגה למספר נטורפתים לאחר שלפני שנה ביצעתי אבחון אירדיולוגי , שלא הסבירו לי הרבה מעבר לממצאים פיזים והפנו אותי לתזונת סוג הדם נתנו לי את העקרוונות תפריט והבייתה.. עם כמה המלצות לתוספים...

התחושה הייתה שהנטורפת לא היה אישי מאוד, שהוא נותן אותה המלצה לכולם ]תזונת סוג הדם], ולא בודק מה נכון או לא עבורי. המון נטורפתיים רואים עצמם כדדיקטים לצמחונות או טבעונות.. אחרים מתנגדים לחלב , אף אחד לא מתאים את התזונה לאדם אלא את האדם לתזונה.

מבין מספר נטורפתיים ייעוצים באינטרנט , קיבלת תשובות דיי דומות שנחלקות לשתי תימות מרכזיות :" הויתור יטיב לך ..." בלה בלה בלה כמה שהחלב מזיק ומזונות מזיקים ובלה בלה בלה.. לעומתם קיבלתי שתי תשובות שהיו במיעוט שתפקיד הנטורפת הוא להתאים את התזונה עבורי בתהליך ובמסגרת התהליך ההחלטה תהא משותפת וינתנו מזונות צמחי מרפא והתייחס.ויות לסיבות שמונעות שמירה על תזונה מתאימה  יותר עבורי... אלו היו 2 תשובות הוליסטיות מתוך 7-8 שאלות במקומות שונים...

אני מאמין לדעת המיעוט הזו אך מאוד קשה למצוא אותם... וגם כסף עבור אינטייק [פגישת אבחון והערכה] היא כסף!!!
לצפיה ב-'למה נצל"ש - זו בדיוק מהותו של הדיון'
למה נצל"ש - זו בדיוק מהותו של הדיון
28/09/2010 | 09:17
1
כתבת בצורה מאד יפה על חלק מהנושאים שהביאו לדיון הזה, ועל הלבטים שהיו לי בקשר ללימוד נטורופתיה (במאמר מוסגר למי שלא מכיר - אני מטפלת כבר שנים, אבל את ההשלמה לנטורופתיה למדתי רק לאחרונה)
אכן, אתה צודק - רבים מהנטורופטים שקיימים עובדים בצורה מאד שבלונית, נצמדים לשיטה אחת, מחפשים "סיסמאות" (יש לך ליחה- תוריד חלב, יש לך גזים - צירופים, אתה מרגיש לא טוב כל הזמן - קנדידה ...), בעוד שהמהות של שיטה הוליסטית, היא בדיוק מה שאתה מחפש - התאמה אישית, שילוב של שיטות, עבודה יחד עם המטופל על בניית אורח החיים שיביא לבריאותו ואל הכתבה של תפריט בלי לעזור להגיע אליו ...
השאלה שהעליתי בשרשור היא איך מוצאים אותו (כי בטלפון כולם נחמדים והוליסטיים)
שאלה נוספת שעולה אחרי שאני קוראת את הפירוט הנכון והמדויק שהעלית, היא מה מביא אותם להיות כאלה. וזה שייך:
1. קופ"ח ובתי הטבע - מי שעובד במקום שמכתיב את מספר הפגישות ואורכן לא יכול לבצע מספר אבחונים ,לחשוב ולהכין לך המלצות ולתת אותן בפעם הבאה, עם תיקונים בפעם שאחרי - ובניית דרך משותפת. חייבים להיות מאד יעילים ולתקתק תשובה.
2. הלקוחות עצמם - רוב האנשים יעדיפו ללכת למטפל שנשמע החלטי, ומספר להם ניסים ונפלאות, ולא למישהו כמוני שאומר - נבדוק, נבחן, נלך יחד אתך ונראה מה מתאים. זה נשמע להם כמו התחמקות. והרי אני לא מבטיחה תוצאות והוא כן - אז בטח הוא יודע יותר.
3. הגיוון הרב בהכשרה הנטורופטית - יש נטורופת רב תחומי שלמד עוד היבטים ושיטות הוליסטיות, ויש לו כלים לבחור ביניהם - אבל יש גם מסלול מצומצם שכולל תזונה בלבד. כשאתה בא לאדם כזה, הוא לא פעם יתמקד רק בתזונה, כי זה מה שהוא יודע.
3-ב- הכשרה לא מספקת, עם נטיה לתזונאות קלינית ו/או נטיה להעדפת תוספים.
4. מסכם ומוסיף על כל אלו שמעל - צריך להתפרנס: אם כבר מגיע אלי לקוח, אז אני אנסה לטפל בו בכלים שישי לי ובידע שלי. לא אשלח אותו למישהו אחר, אפילו אם אולי במקרה השיטה הזו יכולה להתאים לאדם הזה יותר.
יש פה בפורום וגם מחוצה לו, קבוצה לא קטנה של מטפלים שמפרגנים זה לזה, שולחים אנשים למטפל אחר אםמרגישים שזה יותר נכון לו. אבל להגיד שכל המטפלים בארץ כאלו - זו כבר תהיה התממות.
לצפיה ב-'ייאמר לזכותו של אותו נטורפת'
ייאמר לזכותו של אותו נטורפת
28/09/2010 | 09:46
2
שהוא כן  משתלם ולמד דברים נוספים [קשה קצת להבין איך הוא לומד כל כך הרבה לתחושתי אינו מעמיק מספיק] בעיקר מגע.

ייאמר לזכותו שהוא ניסה להפנות למטפל אחר שיותר מתאים , אך ההפנייה לא הייתה במקומה כי הייתי בתהליך טיפולי  דומה .
לצפיה ב-'זה מאד תלוי בך'
זה מאד תלוי בך
28/09/2010 | 12:15
הרצון שלך לשפר את בריאותך חייב שיבוא לידי ביטוי במעשים ולא רק ברצון ובדיבורים. אני מאמין ששיפור בבריאות, ובוודאי ריפוי, חייב שיהיה קשור בשיפור הרגלי תזונה ובאורח החיים. אינני מאמין בתרופות פלא, לא של הרפואה המערבית ולא של הרפואה החלופית.

לכן תפקיד המטפל הוא ללמד אותך לשנות דברים בחייך.  הוא מלמד ואתה מבצע. הרגלים לא חייבים לשנות ביום אחד. זהו תהליך. המטפל צריך להצמד לעקרונות בהם הוא מאמין ולכוון אותך לשנות בהדרגה, ובהתאמה אישית לך, את הרגליך הפסולים שהם בדרך כלל הגורמים למחלותיך.

בתחום התזונה אתה נמצא בדרך מסויימת שהביאה אותך להרגלים ולטעמים מסויימים. זה ניתן לשינוי אם תבצע נכון שינויים הדרגתיים בתזונתך. כעבור זמן לא רב תגלה שטעמך למזון משתנה וכל מיני מאכלים ומשקאות שכיום אתה מכור להם או לטעמם יהפכו לדחויים, או לפחות להרבה פחות חשובים לך. לעומת זאת, תפתח טעם למזונות איכות שאינם נמצאים היום בתפריטך.
טעם למזון הוא עיניין של הרגל.

הרעיון הוא להשתמש בדרך לבריאות ולהתאימה למקרה, לאדם. חשוב שמטופל יהיה מוכן לשנות ולתקן את הדרוש. זה מבטיח ריפוי אמיתי.
ברפואה המערבית נעזרים בתרופות. אלו הם רעלים מסוכנים שמטפלים בסימפטומים ומחמירים את המחלות. לפעמים המטופל חש הקלה כתוצאה משימוש בתרופה וחושב שמצבו השתפר. אך זאת אשליה. אינני מאמין ברעל המכונה בשם "תרופה" שירפא משהו בגוף.

לכן כשאתה פונה למטפל טבעי אמיתי עליך להיות מוכן לבצע שינויים.  אם הגעת למטפל שאינו דורש זאת ממך, ובמקום זאת ממליץ לך על תרופות קסם ואינו מבקש ממך לשנות הרגלי חיים, המלצתי לך היא לנטוש אותו במהירות האפשרית. אני מניח שברגע זה רכשתי לעצמי כמה שונאים שפגעתי בפרנסתם, אבל זה באמת לא מעניין אותי.
אני בדעה שאין תרופה או מזון או טיפול שמרפא. המרפא היחידי הוא הגוף. רק הוא יכול לרפא את עצמו, כלומר, לתקן ליקויים ונזקים. כדי שיוכל לבצע זאת יש לתת לו תנאים לכך, והתנאים הם התחזוקה הנכונה שלו, ולא איזה רעל תרופתי, כי רעל אינו מסוגל לבנות אפילו תא אחד בריא בגוף.
מכאן שתזונה, טיפולי גוף, מנוחה מספקת, נשימה נכונה, פסיכולוגיה חיובית, שימוש נכון בקרני השמש ועוד, אלו הם התנאים שמאפשרים לגוף לייצר תהליכי תיקון בעצמו, כי הוא, ורק הוא, הרופא המטפל.

ולשאלתך הנוספת - בהחלט יש מקום שמטפל יפנה מטופל גם למטפל אחר. לדוגמא: אם אחשוב שטיפול רפלקסולוגי יכול לסייע לך בנוסף לדרך שאני קבעתי לך, אז בוודאי שאמליץ לך לפנות למטפל כזה. אם אחשוב ששיחות עם פסיכולוג יביאו תועלת, אין סיבה שלא אמליץ לך על טיפול כזה.
ככלל, אני בעד כל דבר שעושה טוב.
לצפיה ב-'אני לא נטרופת'
אני לא נטרופת
28/09/2010 | 12:26
10
אבל בכל מקצוע יש "טכנאים"  ויש אנשים שעובדים מבפנים.

השאלה היא היכן אתה מוצא את עצמך בתוך כל זה. יש לי הרגשה שאתה טובע בתוך ים הטיפולים , ואין לך עדיין איזשהו כיוון אמיתי. אין התמקדות , יש רק אוסף של שיטות ומטפלים. אני מרגיש כאילו שאתה פעם נסחף שמאלה ופעם ימינה , ונותן לכל מיני אנשים (או מטפלים) לנווט לך את החיים. אני יודע גם מהתכתבות שלנו בעבר שניסית כל מיני שיטות , אבל אני לא מרגיש ש"התחברת". אני מרגיש שאתה יותר מקבל "תכתיבים" ממטפלים - אני חושב שטיפול לא אמור להביא אותך למקום הזה. טיפול אמור להביא אותך אל המקום של גילוי עצמי , אל המקום של שלימות עם עצמך. כרגע אני מרגיש אותך "אבוד" ומחפש דרך.

מה שמורגש לי אצלך זה שאתה צריך להתמקד.

להערכתי יתאימו לך יותר (כרגע) טיפולים רוחניים - ביואנרגיה , קינסולוגיה , הילינג , אפילו קואצ'ינג בגישה הוליסטית או משהו בסגנון. עזוב אותך מנטרופתיה , דיקור מגע וכדומה. כרגע אלו הטיפולים הפחות מומלצים לך.

ומה שחשוב זה להתמקד , לעשות אך ורק את זה , עם מטפל או מטפלת אחת טובה !

לצפיה ב-'קיבעון וזרימה '
קיבעון וזרימה
30/09/2010 | 02:28
2
יוסף, כשקראתי לראשונה את הודעתך  - בדקתי מה אני מרגיש .
כעס היה שם.
אבל זה לא היה הכעס שאתה מצפה לו .... זה היה כעס על הקביעה, על משהו או תכתובת מלפני כמעט שנה [נראה לי בתחילת ינואר] להיום . מבלי לבדוק/ לשאול מה השתנה , מה כעת מפריע ומה כעת לא. אפילו מבלי לבדוק אם משהו השתנה אלא ישר הנחת שהמצב נשאר כמות שהוא ואני כמו דבורה עובר מטיפול לטיפול....

שים לב שבפתיחת ההודעה לא כתבתי מה הקשיים, תלונות עיקריות כיום.

בעשרה החודשים  שלא התכתבנו אני נמצא בקשר הנחייתי/טיפולי ב NLP שכן מביא לתוצאות, מיקוד , ביטחון, מוטיבציה לשינוי  , שלווה ושליטה מתוך יכולת וכלים שמאפשרים לי לבחור ולשלוט בתחושות. אני עדיין ממשיך להגיע למפגשי ההנחייה/טיפול מתוך אמונה שצריך לסיים את הדברים עד הסוף והסוף יהיה טוב . אני מאמין שהמטפלת שלי שמתנגדת [ובצדק מסויים] לתלותיות ודורשת שהשינוי יהיה שלי בכלים שאני מקבל והשינוי אכן מתקיים, אם כי יש לעתים  רצון לשים את העגלה לפני הסוסים או מנגד  להאיט את הקצב, כלומר יש עליות וירידות והן מתרחשות בדר"כ כשנוגעים בנושאים עמוקים וכואבים הקשורים לקבלה עצמית, אהבה עצמית. חיבור טיפולי כזה ממזמן לא היה ולכן יש בטיפול התמדה לא רק בשביל לתת לטיפול את הצ'אנס אלא גם שיש תוצאות ויש שיפור ואני לא רואה כאן קבלת תכתיבים  ותזוזת נטיות ימינה או שמאלה , אלא ביסוס עמידה עצמאית בחיים מלאים ומספקים יותר. [עצם הידיעה שתמיד יש קשיים ואתגורים מאפשרת לחיים להיות קלים יותר] אני לא לגמרי מחובר עדיין כי יש פחדים אך מרגיש יותר אותנטי מבעבר.

אני לא אדם של זבנג וגמרנו מצד אחד, אך מצד שני במקום שאין בו שיפור משמעותי אני עוזב. את הדיקור עזבתי מתוך תחושה של ייאוש שמיצנו, אך במבט לאחור יש הצלחות בחלק מהדברים [הטבה ביציאות ודימומים, הטבה קלה במצב העייפות], אך הפריע לי בתשאולי הדיקור שבודקים את השלילי והרגשתי יותר טוב גופנית כשאני לא מגיע לדיקור כי לא נוצרת תלות מטפל מטופל מצד אחד ואין התמקדות בשלילי [במה שדרוש תיקון במה שאני לא חש בטוב].

העיפות פחתה אך קיימת  העומס הרגשי  פחת גם הוא. הקשיים הם כעת פיזיים שכן יש מרכיב של עייפות , כאבי שרירים , שינה לא מרעננת לצד קשיי שינה לעתים.  אלרגיה לצד יובש עיניים.  התזונה מאוד מבולגנת  ולכן יש לעתים נפילות במצב האנרגיה  לצד רעב. בעיות עור .

התהליך שאני מצפה לו מנטורופתיה בהקשר תזונתי , הוא לא לפתור את בעיות הרגשיות או הדחק שיש , אלא לחזק את החלקים הבריאים ולטפל בחולשות. תפריט תזונתי אני יכול לקבל בפחות כסף ופחות איכות בקופ"ח באמצעות שירותי הדיאטה..
אולי במחשבה שנייה אתה צודק ואפשר לזרום ב NLP והדברים הפיזיים המשניים יטופלו תוך כדי התהליך.
אחת ההתבלטויות כעת אם להכניס דמות מטפלת נוספת - קשורה בעיקר שחלק מההתמחות הנטורפתית היא לבצע טיפול במוד הנפשי או הסטרטס וזה דבר שאני לא רוצה לגעת בו עם יותר מידי אנשים, במיוחד לא בכלים דומים של דמיון מודרך .

וזה מחזיר אותי לשאלה המהותית שעליי לשאול את עצמי , מדוע יש לי כעת צורך בטיפול נוסף- התשובה  היא כי אולי מדובר בבריחה מהנושא המהותי או הכואב שבו אנחנו נוגעים כעת [בתהליך הנל"פ].  ואולי צריך לחכות מספר נוסף של מפגשים ולראות האם כאשר נושא כה מהותי מטופל ומסודר אני עדיין עייף... השינה טרודה.... [שכן הסימפטומים הגופניים מתבררים באמירה של הגוף  מחוסר מנוחה נפשית והנפש עדיין בבסיסה לא לגמרי רגועה] אני בוטח בתהליך הזה שהוא אפקטיבי מהרבה פסיכותרפיות אחרות... שאין בריחה למלל שלי [שאני חזק בו] אלא הסטה חוזרת ונשנית לנושא שלשמו התכנסנו בשאלות שלא נשאלו לפני כן.

אני מסכים  איתך שריבוי מטפלים יוצר חוסר סדר במקום סדר, אך זו נקודה ששווה להעלות אותה מול המנחה  ולראות אם היא חושבת שיש מקום לשינויים גופניים שיש להוסיף [שלה אין התמקצעות בנושא], לדעתי האישית, יש צורך בתהליך תזונתי ופעילות גופנית שיתמוך במה שאנחנו עושים, אני בכוונה אומר תהליך ולא טיפול , שכן האחריות ליישום התהליך היא שלי,,, רק אצטרך ליווי.

ייתכן שנטורפתיה היא לא הכיוון.... אך אני לא בעד שינוי טיפולי כי השינוי מוטמע ומתרחש...

אני יכול להבין את כוונתך  ואפילו לסלוח לך ולכעס שלי... כי כוונתך נבעה מחוסר ידע עליי.
לצפיה ב-'הי'
הי
30/09/2010 | 13:18
2
בגוף ההודעה שלך נתת לעצמך את התשובה... בתהליכים עמוקים צפים ועולים מהמעמקים דברים קשים וכואבים ואכן יש להם ביטוי פיזי גופני.. כאבי שרירים (השריר זה מה שמחזיק אותך בצורה מוגדרת..) עייפות בהחלט אחד הסימנים.

אני חסידה גדולה של טיפולים פסיכותראפיסטיים הוליסטיים .. ישנם כל מיני גישות טיפול אני נמנית על הזרם .. אומנם לא דמיון מודרך אך בהחלט גם זה עושה עבודה.

חשוב מאוד שדווקא שהכי כואב והכי קשה תמשיך.. זה ממש כמו במעלה ההר.. לא להפסיק כי דווקא בשיא הכאב לאחריו באה רווחה.. וזה תהליך מעגלי .. זה יכאב עוד גם אחרי הרווחה אבל בנושא האמור תגיע רווחה ויעלה נושא אחר שהתהווה במהלך החיים. כשאני התחלתי את התהליך שלי לפני כמה שנים ממש ראיתי את זה כתמונה מוחשית כפקעת של חוטים סבוכים וקשורים אחד בשני אפילו את הצבע של החוטים ראיתי.. ושאלתי את עצמי איך מתירים קשרים כאלה..

לאחר כמה שנים של עבודה שבמהלכה בחרתי בתחום גם כמקצוע ... אני יכולה להגיד לך שהכל שזור בהכל כחוטים.. אתה מתיר קשר אחד אתה מגיע לקשר הבא וכך הלאה. הבשורה הטובה זה יקרה עוד הרבה .. והבשורה העוד יותר טובה שבמהלך הזמן את מזכך דברים בתוכך ואז אתה מרגיש (מתוקף החוויה לא הידיעה בלבד..  ) רווחה כי הדברים נראים לך שונה .. הדרך מובנת לך אז גם כשיש קשיים הם מתקבלים אחרת.

אני ממליצה לך בחום להמשיך עם המטפלת שלך.. עוד זמן כמה זמן שצריך. אני לא יכולה להגיד לך לא לערוך שינויים תזונתיים.. ולא לעשות ספורט כי זה בהחלט מועיל.. אך חשוב לא להפסיק את המקום שהתחלת. תזונה וספורט לא ישנו את הזכרון התאי הכואב .. אלא עבודה. הם תומכים.

חג שמח
אסתר
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
30/09/2010 | 13:39
1
אני חושבת שכדאי אולי ללהתייעץ עם המטפלת ב NLP, אם ואיך לשלב מטפל בתזונה - אולי הפתרון הוא במפגש-שניים שהם תקבל דגשים תזונתיים מדויקים יותר (ואני ממש לא חושבת שקופת חולים זה תחליף),
אפשר םג לנסות לבצע התאמה אישית של התזונה לפי דגשים כלליים שניתן למצוא באתרים של כמעט כל נטורופת, ותוך הקשבה לגוף למצוא מה מתאים לך יותר ומה פחות.
עבודה עצמית כזו היא אפשרית אם אתה מוכן להשקיע הרבה למידה בנושא.
לצפיה ב-'ועוד משהו ברוח הדברים שאתה מביא או מאמין'
ועוד משהו ברוח הדברים שאתה מביא או מאמין
30/09/2010 | 14:18
6
"כשהתלמיד מוכן, המורה מגיע"

למה הכוונה?

חשבתי על כל מי שהיה לי קשר טיפולי עמו. אפשר לחלק אותם לשלושה ,
הסוג הראשון , הם אלו שבאמת  רוצים לסייע , אך אין התאמה הדדית בינינו או לשיטה שהם מציגים.   נתקלתי בשתיים כאלו , אך האמונה שלא רוצים להזיק אלא להועיל , אך היה חשש פנימי לפתוח ולהיפתח מן חוסר ביטחון או אינטואיציה , לא הייתה התאמה למרות הרצון הטוב שלהן.

הסוג השני - טכנאים- הטכנאים יכולים להיות מקצוענים  בתחומם, אך מרוב טכניות וטכניקות הם שוכחים את האדם שמולם , איתם דווקא אפשר ליצור קשר אך הוא קונקרטי מאוד וממוקד מטרה. למרות שהם אומרים הוליסטיים או מטפלים  [גם קונבנציונליים ] הם לא! נתקלתי לצערי בהרבה כאלה.

טובים - כאלו שהם מטפלים אכפתיים , מקצועים אך לצד המקצועיות הם גם טיפולים  וכן נוצר קשר וכימיה טובה ביני לבינם ואני אציין שהם מעטים.

כשאני בודק עם עצמי , למה מגנטתי לחיי כל אחד מהם , אוכל לומר שלא רציתי "לטפל" או להשתחרר . הסוג הראשון מבטא את הצפייה- וכך כגודל הצפייה כך גם גודל האכזבה. הסוג השני קשור לצערי לסוגיית המחיר   או הסקר שוק הטלפוני. את הסוג השלישי השגתי לאחר סקר שוק ושיחות טלפוניות או בגלל המלצות והפניות.  הסוג  השני שאיתו הייתה לי היכרות רבה ורובם טכנאים קשור לאמונה שלא מגיע לי הטוב ביותר ולכן לא התאמצתי לעשות סקר שוק או לברר לעומק, ולבדוק בתחושת הבטן האם זה נכון לי.- או  שלא הייתי מוכן לשלם קצת יותר ...לא תמיד מה שיקר יותר טןב יותר, אך לא תמיד מה שזול יותר הוא אכן אותה "סחורה".  ואני בחרתי לרוב בגלל השיקול הכלכלי ולא בדקתי דברים נוספים כגון חיבור למי שמטפל והאם הוא מרוכז בי או בטיפול או שהוא מרוכז בלדבר איתי על שטויות במיץ גזר של החדשות ודברים אחרים....
לצפיה ב-'אל תפסול את הסוג הראשון'
אל תפסול את הסוג הראשון
30/09/2010 | 16:43
1
1
במקרים רבים אנשים מהסוג הראשון, הם מטפלים מעולים, שכבר עזרו להרבה מאד אנשים,
אבל לא תמיד ולא לכל אדם מתאימה אותה שיטה,
לא תמיד אותו מטפל או שיטה מתאים לך בתקופות שונות של החיים,
מטפלים טובים גם "ישחררו" אותך ויפנו אותך לאחר כשהם מרגישים שזה קורה.

לצפיה ב-'לא פסלתי '
לא פסלתי
30/09/2010 | 17:04
1
רק ציינתי שאי מוכנות שלי לטיפול יצרה תלותיות וחוסר רצון שלי להשתחרר

אני מעריכם על מה שניסו לתת ועל הלקחים והתובנות שקיבלתי מהם...
לצפיה ב-'הי קיפי , חג שמח.'
הי קיפי , חג שמח.
30/09/2010 | 20:02
3
מתוך ההיכרות ביננו , אני מניח שאתה יודע שכשאני מתחיל לכתוב דברים לא קשורים בתגובה , זה לא כל כך ממני . . . זאת אומרת - כשכתבתי את התגובה אכן לא היה לי מושג היכן אתה היום , כתבתי פשוט מה שהרגשתי , ואני יודע שאם הרגשתי צורך לכתוב את זה - יש בזה איזשהו גרגיר של אמת.

למרות שכתבתי את הדברים תחת הניק שלי , זה איזשהו יעוץ שהוא לא ממני אלא רק עובר דרכי. בשורה תחתונה כמובן הדברים נתונים לשיקול דעתך כמו כל יעוץ אחר.
חג שמח.

לצפיה ב-'וחוץ מזה '
וחוץ מזה
30/09/2010 | 20:05
NLP בידיים טובות זה אחלא דבר !
לצפיה ב-'יש בכך משהו'
יש בכך משהו
30/09/2010 | 20:56
1
החשוב\הוא שגרמת לי כרגיל לחשוב ובלי להתכוון הגענו לאותה מסקנה...

יש חיפוש דרך או מזור... אך אני בידיים טובות... ואכן נושא ההתמקדות עולה ממקום שתפסת מרובה לא תפסת.
מתוך מקום שאם אטפל בכל חתיכה קטנה מהקרחון כולו ינמס בסוף יחד עם הפיזי...
לצפיה ב-' קיפי ובהצלחה !'
קיפי ובהצלחה !
30/09/2010 | 21:38
לצפיה ב-'חדר טיפולים להשכרה'
חדר טיפולים להשכרה
27/09/2010 | 17:57
3
חדר טיפולים נעים ומאובזר להשכרה ע"ב משמרות.

החדר מאובזר, נעים  וממוקם במבנה מרכזי ונוח בצפון ת"א (שכונת צהלה), ללא בעיות חניה ובמחירים טובים.

לפרטים:

יובל 050-2283448

ניתן לצפות בוידאו של המקום בדף הבא:

http://www.facebook.com/rentaclinic
לצפיה ב-'הי'
הי
27/09/2010 | 14:55
5
1
האם יש שמנים ארומתיים שעשויים לשמש כדאורדורנט במקרה של הזעה עם ריח חזק מבית השחי? אם כן אשמח לדעת את שמם.

תודה
אסתר
לצפיה ב-'אפשר להכין דאודורט על בסיס של שמנים אתרים'
אפשר להכין דאודורט על בסיס של שמנים אתרים
27/09/2010 | 21:33
העקרון הוא שיש בסיס אלכוהולי , הידרוסול או מים ושמנים שהם מחטאים או אנטי בקטריילים.
כשיש הזעה מרובה מומלץ להשתמש במרווה (מייבשת)
הבעיה היא שלפחות אצלי זה לא החזיק כמו דאודורנטים קנוים.
גם סודה לשתיהניסיתי בכל מיני צירופים , וגם לא היה מדהים (אולי קצת יותר טוב)
לצפיה ב-'מה נורמלי, מה לא נורמלי'
מה נורמלי, מה לא נורמלי
27/09/2010 | 22:33
3
הי אסתר,
גם הדיאודורנט, גם סודה לשתיה עושים את אותה הפעולה - דוחים את ריח הגוף שלנו.  למה?  למה שנעשה זאת? מה יותר טבעי מאשר זיעה ביום שמש חם? למה הריח הזה הוא יותר מגעיל מריח של מרק עוף שאנחנו מבשלות או מריח של איזשהו בקבוק בושם?
גדלתי בבית של פועלים שנלחמו למען זכויות העובדים ואפילו שם ריח בגדי העבודה היה ריח שצריך להפטר ממנו, כי הוא מגעיל.  ועם המחשבה הזאת לא פלא שהגוף שלי מנע ממני את הדבר "המגעיל" הזה ומעולם לא הזעתי.  כשהבנתי שריח של זעה זה בכלל לא רע, זה ריח של עשיה, זה ריח של התרגשות - למה שארצה להסתיר אותו?  ואז התחלתי גם להזיע...
גוף מזיע הוא גוף בריא, הוא גוף שמשחרר את הרעלים החוצה, לא מקבע אותם בפנים, מביא איתו זרימה וחידוש.  
עשי את הסויטש בראש ותחסכי לך כבר את ההוצאה על מחלות שמגיעות בגלל שלא אפשרנו לגוף לשחרר את מה שהוא לא צריך.
מאיה
לצפיה ב-'יש אמת'
יש אמת
27/09/2010 | 22:38
2
אך יחד עם זאת.. אין מה לעשות אני חיה בעמי. אני מאוד מקפידה על ניקיון של גופי ושל ביתי.. וזה מפריע לי.

בהחלט לא בעניין של למנוע מהזיעה לצאת.. אבל יש דרכים שלא פוגעים בזה ועדיין מנטרלים ריח.

תודה
אסתר
לצפיה ב-'וזו עוד מתנה שהזיעה מביאה איתה...'
וזו עוד מתנה שהזיעה מביאה איתה...
27/09/2010 | 22:52
את המקלחת והנקיון שלאחר המאמץ.
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
01/10/2010 | 14:12
לא רק בתוך עמך את חיה, אלא גם בארץ מאוד חמה ולחה. הדאודורנט, טבעי או לא טבעי, לא מונע הזעה אלא, כמו שכתבת, מנטרל ריחות. נכון שחשוב להתקלח, אבל במיוחד כמטפלים אני לא חושבת שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו להיות פעילים (כלומר לא כל היום מול המזגן) ואחר כך לפתוח בית שחי על אדם חף מפשע.
לצפיה ב-'האם אפשר לקחת GSE במקביל ללקיחת אנטיביוטיקה ?'
האם אפשר לקחת GSE במקביל ללקיחת אנטיביוטיקה ?
27/09/2010 | 08:26
2
34
מזה זמן מה אני לוקחת GSE  .
אתמול ,בהוראת רופא התחלתי  לקחת אנטיביוטיקה חזקה בגלל דלקת בדרכי השתן.
האם אפשר להמשיך עם ה-GSE?
  השאלה התעוררה אצלי מכיוון שידוע לי כי יש השפעות גומלין בין אשכולית לתרופות,
והרי ה-GSE הוא תמצית זרעי אשכולית.
לצפיה ב-'היי'
היי
27/09/2010 | 15:02
1
17
ממה שאני יודעת זה תוסף של מרכז סאקר.. תפני אליהם.

חג שמח
אסתר
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/09/2010 | 18:03
11
לצפיה ב-'שלום - אני רק שאלה - מקווה שזה המקום הנכון'
שלום - אני רק שאלה - מקווה שזה המקום הנכון
27/09/2010 | 07:54
8
7
מישהו שמע / היה בחדר המלח של "הלו-קליניק" באשדוד? יש המלצות או השמצות?
אשמח מאוד לתגובות, קבעתי תור לבני בן ה- 4 חודשים ואני לא ממש שלמה עם השיטה שלהם.

תודה מראש!
לצפיה ב-'לרפואה הממוסדת זו נראית שטות'
לרפואה הממוסדת זו נראית שטות
27/09/2010 | 08:56
3
5
מצד שני , המדובר בטיפול בטוח יחסית , ועל תינוקות בדרך כלל טיפולים משפיעים בצורה מהירה - כך שאם זה עוזר זה אמור להיות מהיר. אז נשמח אם תהיי שם ותשתפי אותנו מנסיונך.

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה יוסף + תגובות נוספות?'
תודה יוסף + תגובות נוספות?
27/09/2010 | 09:27
2
6
גם אני קראתי את הכתבה הזאת ומכאן החשש, כי סה"כ שמעתי דברים טובים על חדרי מלח.

אז יש מישהו שבאמת היה או מכיר מישהו שהיה?

תודה
לצפיה ב-'חבל להסתמך על שמועות'
חבל להסתמך על שמועות
29/09/2010 | 00:58
3
מנסיון , על כל אחד שימליץ יהיה אחד שיקטול
הכי טוב לבדוק בעצמך וזה נכון לגבי כל דבר בחיים
חג שמח
חגי קירשבלום - מטפל שיאצו מומחה
http://www.eshiatsu.co.il/
לצפיה ב-'לא הייתי ואינני מכירה'
לא הייתי ואינני מכירה
29/09/2010 | 18:17
5
אבל אני לא רואה שום חיסרון בללכת ולנסות. במקרה הכי גרוע לא יקרה שום דבר, לא הקלה ולא נזק. מצד שני, יש הרבה מה להרוויח (הגם אם באופן זמני ולא קבוע, כפי שצוין בתגובה אחרת בשרשור זה).
אשמח לקרוא על חוויותייך לאחר ההתנסות.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'חדר מלח'
חדר מלח
27/09/2010 | 13:20
8
לא מכירה חדר מלח באשדוד דוקא,
יכולה לענות לך ברמה הרעיונית.
ברמה הרעיונית,  חדר מלח אמור לעזור וכן עוזר לחלק ניכר מהאנשים עם בעיות נשימה, בעיקר אסתמה. אין זה טיפול, אלא הקלה זמנית, אך לפעמים ממש ניכרת. לא לכולם עוזר, אבל שמעתי גם משוב חיובי מאד.
לצפיה ב-'רק שאלה'
רק שאלה
03/10/2010 | 09:21
2
5
מצחיק, גם אני הלכתי לטיפול שלא מדבר אלי, לא מאמין בו, ויודע שעובד מצויין (דיקור סיני). עבד עלי יופי. עדיין לא מאמין בו ןלא אוהב אותו.
אז הלכת?
אם כן, למה? איך היה?
לצפיה ב-'אז לכל המתעניינים'
אז לכל המתעניינים
03/10/2010 | 21:14
1
6
לא הלכתי, ביטלתי את התור, הפחידו אותי לגבי השיטה הזו, כי יד אדם קובעת את מינון פיזור חלקיקי המלח ושמעתי שאנשים יצאו משם באמבולנס, אז לא בא לי לנסות את זה על התינוק שלי שרק בן 4 חודשים...
ובמחיר של חדר מלח אני כבר אקנה מכשיר אינהלציה חמוד (יש היום בצורת דובונים ובובות חמודות) ואעשה לשני הילדים מי-מלח בלבד, שמעתי שזה מקל מיידית.

תודה על התגובות בכל אופן

ואגב - דיקור סיני עובד עלי מצויין... בכלל כל השיטות עושות לי טוב, רפלקסולוגיה, שיאצו ואפילו עשו לי הקזת דם ושחררו לי דלקת שבגללה גררתי רגל...
לצפיה ב-' תודה'
תודה
03/10/2010 | 22:42
4
תמיד אנכנו אומרים שללכת רק למי שמחוברים אליו, שם עובד הטיפול.
אבל להחליט עבור אחר עוד יותר קשה. ותמיד את צודקת.
המשך יום מקסים לכולנו
לצפיה ב-'נטורופתיה - איך לבחור בית ספר?'
נטורופתיה - איך לבחור בית ספר?
25/09/2010 | 09:12
51
9
לכבוד שנת הלימודים המתקרבת ובאה, וגם בעקבות דיונים שהיו פה בפורום ובמסרים, רציתי להעלות סוגיה כאובה לדיון.
כאשר אדם הולך ללמוד רפואה סינית או רפלקסולוגיה או שיאצו הוא יודע בדיוק מה ילמד. אם יש הבדלי גישות בין הרפקסולוגיה הקואורדינטיבית לרפקסולוגיה קלאסית או בין שיאצו לטאו שיאצו , הם מודגישם בפרסומים...
המשך>>
לכבוד שנת הלימודים המתקרבת ובאה, וגם בעקבות דיונים שהיו פה בפורום ובמסרים, רציתי להעלות סוגיה כאובה לדיון.
כאשר אדם הולך ללמוד רפואה סינית או רפלקסולוגיה או שיאצו הוא יודע בדיוק מה ילמד. אם יש הבדלי גישות בין הרפקסולוגיה הקואורדינטיבית לרפקסולוגיה קלאסית או בין שיאצו לטאו שיאצו , הם מודגישם בפרסומים ובימים הפתוחים - כך שהלומד יודע מה הדגשים בשיטה שבחר ללמוד.
לא כך הוא הדבר בעיסוי, בו יש בתי ספר שמחפפים ואפילו רמאים שמתיימרים ללמד "רקמות עמוק" או "עיסוי רפואי" בשלושה ימים וחצי - אך גם שם ניתן בבירור קצר עם העוסקים בתחום, ובשאילת שאלות נוקבות לגלות על מה מדובר.
אבל הבעיה החמורה ביותר היא במקצוע המרכזי של לימודי הנטורופתיה - התזונה הטבעית.
באידיאל, בלימודי נטורופתיה נלמד מחד הרקע המדעי של התזונה המערבית, ומאידך נרכשת גישה הוליסטית לתזונת האדם.
במהלך השנים רוכש הסטודנט ידע ונחשף למרבית שיטות התזונה הידועות, ויודע להתאים תזונה על פי המתאים לאותו אדם , הן מבחינת בעיותיו הבריאותיות והן מבחינת השקפותיו ואמונותיו - ודגמאות שעלו פה בפורום -  תזונה טבעונית נכונה, תזונה צמחונית בריאה, צירופי מזון, שיקולים לחלב כן או לא ועוד.
גם לגבי התוספים ילמד הנטורופת את הגישות השונות להתאמת התוספים ומתי ישי בהם צורך.
השאלה היא , האם זה מה שקורה באמת בשטח.
מסיפורים שמסתובבים בשטח, רמזים ושמועות:
ישנם בתי ספר שבהם לא מורכשת גישה טבעית - אלא המורים מגיעים מתחום התזונה הקלינית וכך הם מלמדים (קלוריות/ אבות מזון/ למידה שמבוססת על פירמידות המזון של ה FDA)
חמור מזה, ישנם בתי ספר אשר יצרו קשר עם ספק תוספים , ובעצם התלמיד הופך לתועמלן של אותו ספק - ולומד להכיר ולהמליץ על פי השיקולים המסחריים של אותו ספק.
--
בדיון הזה, אשמח לקבל תובנות, המלצות, סיפורים והתייחסות לאפשרות הבחירה הנכונה של לימודי נטורופתיה.
מה חויתם וראיתם בשטח?
איך אפשר לבחור נכון?
איפה צריך ללמוד מישהו שנטייתו טבעונית ולהבדיל מישהו שרוצה לדעת לפתור בעיות בתזונה גם למי שאינו טבעוני ?
ועוד כל מה שיעלה בדעתכם בהקשר
לצפיה ב-'גרוד בכף הרגל '
גרוד בכף הרגל
24/09/2010 | 00:06
5
17
שלום ומועדים לשמחה לכולכם. האם יש לכם רעיון מה עושים להקל על גרוד בכף הרגל, בעקב ובאצבעות הרגל - הגרוד נמשך כבר זמן רב, אין סימנים חיצוניים ומריחה של שמנים וכו' אולי מקלה קצת אבל לא פותרת את הבעיה. מה דעתכם? תודה
לצפיה ב-'מהנסיון שלי'
מהנסיון שלי
24/09/2010 | 08:37
4
7
היתה לי פטרת בכף הרגל , כולל לפעמים גרד קשה.

יום אחד שמתי לב שאחרי שאני אוכל מלפפונים חמוצים זה מתגבר. ומלפפונים חמוצים זה אחד המאכלים האהובים עלי.

הפסקתי עם המלפפונים  , ומאז כבר 3 שבועות הרגל שלי חלקה ונקיה.

אני לא אומר שגם אצלך זו הסיבה , אבל תשימי לב מתי מתעורר הגרד הזה - האם אחרי חגים ושבתות , למשל , האם הוא קשור למאכלים מסוימים ועוד.

חג שמח.

לצפיה ב-'תודה, ינוקא - בדר"כ תפריט המזון הנצרך'
תודה, ינוקא - בדר"כ תפריט המזון הנצרך
24/09/2010 | 10:49
3
5
הינו רגיל, ללא שינוי מיוחד , כך שלא נראה לי שקשור לכך וכמו"כ הגרד נמשך כבר ברציפות זמן רב. אגב, גרד = פטרת? חג שמח,
לצפיה ב-'גרד בכף הרגל'
גרד בכף הרגל
24/09/2010 | 11:01
1
6
גרד בכף הרגל יכול לנבוע מסיבות שונות, לדוגמא:
יובש של העור
תגובה אלרגית קלה - זה יכול להיות גם למזון, אבל גם למשל לסבון, לחומר של הגרב או הנעל ועוד
פטריה או אקזמה
תגובות נוירולוגיות
בפן ההוליסטי לעתים הגרד מעיד עלמשהו שקורה בכלל באיזור אחר של הגוף שמשתקף בכף הרגל (וגם שהמקור פיזי יכול להיות שהסיבה ליובש או לפטריה קשורה בכלל למשהו שקורה במקום אחר בגוף או בנפש).
אני אישית נוטה קודם כל לשלול סיבות פיזיות, למעט מקרים שבהם ברור מיד שהתגובה אינה קשורה לפן הפיזי.
כדאי לנסות לבחון את הנושאים שהעליתי ולראות אם אחד מהם תקף לגביך - והטיפול היעיל תמיד יהיה לפי מקור הבעיה.
לצפיה ב-'תודה, שבת שלום וחג שמח'
תודה, שבת שלום וחג שמח
24/09/2010 | 11:08
4
לצפיה ב-'השאלה היא האם הגרד'
השאלה היא האם הגרד
24/09/2010 | 11:08
7
מתגבר בימים מסוימים ? האם יש ימים בהם יש יותר גרד או פחות גרד ?  

(וכפי שענתה אור בתשובתה המלומדת גרד לא תמיד מעיד על פטרת).

לצפיה ב-'קורס בתרפיה בקול'
קורס בתרפיה בקול
23/09/2010 | 23:23
2
4
נפתח קורס בתרפיה בקול בירושלים.
הקורס יתקיים בקליניקת טיילור לטיפול במוסיקה במכללה האקדמית ע"ש דוד ילין בירושלים
בימי ראשון משעה 17:00- 19:15
למשך 14 מפגשים (קורס סמסטריאלי).
כל מפגש יערך 3 שעות אקדמיות, סה"כ 42 שעות.
מועד תחילת הקורס: 10.10.10 (10 לאוקטובר, 2010)
ההרשמה בעיצומה.

* הקורס לנשים בלבד
* מספר המשתתפות מוגבל

לפרטים נוספים שילחו הודעה ל: mtclinic@macam.ac.il
לצפיה ב-'מתעניינת'
מתעניינת
30/09/2010 | 14:49
1
1
האם מתקיים קורס כזה כל שנה? זה מאוד מעניין אותי, אבל השנה לא אוכל..
לצפיה ב-'קורס בתרפיה בקול'
קורס בתרפיה בקול
01/10/2010 | 14:17
1
זו השנה הראשונה של פתיחת הקורס.
במידה והוא יתקיים גם בהמשך אוכל לעדכו אותך אם תשאירי דוא"ל.

לצפיה ב-'לאחרונה אני מתקשה לנשום.'
לאחרונה אני מתקשה לנשום.
23/09/2010 | 21:17
7
25
אני בת 60+ בדרך כלל בריאה,
בעלת עודף משקל.

מה אני צריכה לעשות לדעתכם?
לצפיה ב-'מה את צריכה לעשות?'
מה את צריכה לעשות?
23/09/2010 | 22:53
3
לנשום, לנשום את החיים פנימה, להנות מהדברים הכי קטנים, הכי פשוטים, מזה שתקומי מחר בבוקר ותרגישי שאת נושמת, אולי בכבדות, אבל נושמת.  
כמובן שעודף משקל (כמה?) לא תורם לתחושת הקלילות ואני מניחה שעוד דברים אחרים מונעים זאת ממך.
קצת קשה מבלי להכיר אותך להמליץ לך מה לעשות, מלבד ההמלצה לחפש מטפל שיעזור לך למצוא את מקור ההבראה שבך, כך שתוכלי שוב לנשום לרווחה.
מאיה
לצפיה ב-'לנשימה'
לנשימה
24/09/2010 | 19:35
8
מצחיק , אבל הנשימה מתבצעת בעזרת שרירים. גם בהצרות משתתפים השרירים. בנוסף להמלצה חמה לשינוי דרכי חיים- תזונה, פעילות גופנית, חשיבה חיובית, ולשמועה בקול הרופא, ממליץ להגיע לעיסוי חגורת הכתפים. כזה שמשחרר גם מלפנים וגם מאחור, להקלה בתפקוד הנשימה.
לצפיה ב-'שינויים של גיל'
שינויים של גיל
24/09/2010 | 21:25
3
מה שהיה קל  לעשות קודם, הולך ומכביד ככל שעובר הזמן.
אם בריאה ורק עודף משקל, יתכן שהגוף מתחיל להתעייף מהסחיבות ומאותת שהגיע הזמן לשינוי.
לצפיה ב-'אני ממליצה, קודם כל'
אני ממליצה, קודם כל
25/09/2010 | 19:35
3
לבדוק את הרפואה הקונבנציונלית.
לראות מה להם יש להגיד ואם יש אבחנה כלשהי.

מה זה עודף משקל?
כמה זמן את בעודף משקל?
ומה זה בריאה בדרך כלל?
האם  נוטלת תרופות?

וגם לגבי טיב הנשימה שלך: האם לפני כן היית נושמת נשימות עמוקות?
האם מתרגלת פעילות גופנית כלשהי?
יוגה או שחיה יכולות לעשות שינוי משמעותי לטובה בנשימה

יתכן וגם טיב המזון שלך כבר לא הולם את צרכי הגוף והוא פשוט לא עומד בנטל
לצפיה ב-'הסיבה לקשיי נשימה באבחון ביורגונומי מרחוק'
הסיבה לקשיי נשימה באבחון ביורגונומי מרחוק
28/09/2010 | 14:01
5
לגב. הנכבדה שלום,
בראיית הביורגונומי, מרבית בעיות הבריאות מתחילות מירידה ברמת האנרגיה בגוף, ירידה שלא נעים להודות אולם אין לנו שליטה עליה, מאחר והיא תלוייה ב"משלים האנרגטי" שלנו שאליו אנחנו מחוברים מבחינה אנרגטית וממשיכת האנרגיה על ידו, אנחנו נחלשים. (ראי קובץ מצורף)
הריפוי בביורגונומי מתחיל מהפסקת מצב זה שנמשך אצלך כבר כשנה וחצי, ברגע שמצב זה יפסק תרגישי הקלה מידית וגם השליטה על משקלך תשתפר, בהמשך הטיפול תנתן תשומת לב ספציפית למערכת הנשימה, אולם רק לאחר הפסקת מצב החולשה והעייפות הבלתי מוסברת שאת שרוייה בהם, שאם לא נתייחס אליהם, ההטבה תהיה חלקית בלבד.

בברכה,  יורם גני - המרכז לביורגונומי
ריפוי, הרצאות וסדנאות בביורגונומי
הקליניקות בת"א ובחיפה 054-4449636
האתר:  http://www.biorgonomy.com
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לבדוק האם משהו מהותי השתנה בשביבה שלך או ...'
לבדוק האם משהו מהותי השתנה בשביבה שלך או ...
29/09/2010 | 01:09
1
2
בחיי היום יום
אם את לא מצליחה לזהות שינוי כלשהו
מומלץ ללכת להיבדק אצל איש מקצוע
אם לא תראי תוצאות מכל מה שהצעתי
והעניין ימשך , בוודאי שלהתחיל לטפל בעניין
בכל מקרה אני מאחל לך שזאת תופעה חד פעמית
ושתהי בריאה

לצפיה ב-'יצא שביבה במקום סביבה - זאת השעה המאוחרת'
יצא שביבה במקום סביבה - זאת השעה המאוחרת
29/09/2010 | 01:12
2
לצפיה ב-'אדמומיות בפופיק'
אדמומיות בפופיק
23/09/2010 | 19:27
1
145
יש לי כאבים ואדמומיות בפופיק כבר כשבועיים... הרופאה חשבה שזה בקע אבל לא פענחו כלום באולטרהסאונד.
היא לא ראתה גם פצע או משהו.. אבל לי זה מרגיש כפצע וזה מאוד מציק לי!
המלצתכם הטובה?
לצפיה ב-' פצע מציק'
פצע מציק
23/09/2010 | 20:53
35
היי Fistandantilos,
יש לך כאבים ואדמומיות במקום שחיבר אותך עם מקור השפע שלך (אמא שלך)
מה קרה בחייך לפני כשבועיים? האם היתה שם פרידה או לידה תרתי משמע?
מאיה
לצפיה ב-'האם יש לרפואה המשלימה שיטות לטיפול בסחרחורת'
האם יש לרפואה המשלימה שיטות לטיפול בסחרחורת
23/09/2010 | 08:47
142
63
שנמשכת כבר למעלה משבועיים? סתם כך פתאום הופיעה רצוף ולא נפסקה, ממש מפחיד.
הייתי במיון, בדקו אותי מספר רופאים כולל מומחים מתחומים שונים, דם, אקג, אאג, קרדיולוג. אף אחד לא מצא הסבר ובטח שלא פתר את הבעיה. רופא המשפחה מגשש באפילה ושולח אותי כל פעם למומחה בתחום אחר.
זה פוגע בתפקוד שלי באופן משמעותי,...
המשך>>
שנמשכת כבר למעלה משבועיים? סתם כך פתאום הופיעה רצוף ולא נפסקה, ממש מפחיד.
הייתי במיון, בדקו אותי מספר רופאים כולל מומחים מתחומים שונים, דם, אקג, אאג, קרדיולוג. אף אחד לא מצא הסבר ובטח שלא פתר את הבעיה. רופא המשפחה מגשש באפילה ושולח אותי כל פעם למומחה בתחום אחר.
זה פוגע בתפקוד שלי באופן משמעותי, ואני על סף שיגעון.
לצפיה ב-'חצי מישהו יודע כיצד אפשר להיכנס לקופ"ח '
חצי מישהו יודע כיצד אפשר להיכנס לקופ"ח
21/09/2010 | 21:46
11
3
מאוחדת כמטפל?
מה הפרודצדורה שיש לעשות? למי לפנות?
תודה
לצפיה ב-'תתקשרי אליהם'
תתקשרי אליהם
22/09/2010 | 08:48
4
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין..למי להתקשר?'
זה בדיוק העניין..למי להתקשר?
22/09/2010 | 10:09
3
אקראית לסניף?
לצפיה ב-'זה מה שאני הייתי עושה'
זה מה שאני הייתי עושה
22/09/2010 | 11:15
לא מכיר דרך אחרת.

בהצלחה
לצפיה ב-'קופות חולים'
קופות חולים
22/09/2010 | 12:29
1
עוד דרך היא להתקשר למוקד ולבקש את הטל' של משאבי אנוש או פשוט לשלוחלהם מייל שאת מעוניינת לעבוד איתם דרך האתר שלהם.
בהצלחה
לצפיה ב-'עדיף להתקשר ולא לשלוח'
עדיף להתקשר ולא לשלוח
22/09/2010 | 12:59
אימייל או פקס. בדרך כלל הם אינם זוכים להתייחסות.

תתקשרי ותשאלי עם מי צריך לדבר ולמי לשלוח קורות חיים.
לאחר שאת שולחת, תתקשרי שוב לוודא שמי שצריך לקבל אותם, אכן קיבל אותם.

את תתביישי להיות קצת נודניקית.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה לכם! אנסה אחרי החג. חג שמח '
תודה לכם! אנסה אחרי החג. חג שמח
22/09/2010 | 14:42
1
3
לצפיה ב-'ועוד קטנה....'
ועוד קטנה....
22/09/2010 | 14:53
היי
צער לי לומר לך שיש גם הרבה אכזבות בנושא. ולכן אל יאוש.
ולדעתי, במקום להיות מקופ"ח להיות פל"א (מפה לאוזן)!!!

בהצלחה!
לצפיה ב-'פרוטקציה'
פרוטקציה
23/09/2010 | 12:31
2
למצוא מישהו שמכיר מישהו .....
אני אומרת מניסיון אישי
חג שמח
עירית
לצפיה ב-'ניסיתי עוד לפני כן למצוא קשרים,לצערי ללא'
ניסיתי עוד לפני כן למצוא קשרים,לצערי ללא
23/09/2010 | 17:12
1
כל הצלחה
לצפיה ב-'ממליצה בחום לנסות 2-3 טיפולים לניקוי רעלים'
ממליצה בחום לנסות 2-3 טיפולים לניקוי רעלים
05/10/2010 | 12:09
אני אישית עברתי טיפולי הידרוקולוניקס אצל דר' רודריגז ואצלי זה מרגיע,מאזן.נתן לי תחושה טובה ונקייה.
הפסולת שיוצאת מהגוף בטיפולים הללו היא רבה ומפנה מקום לאנרגיות חדשות.
אני יכולה להמליץ מנסיון אישי על הקליניקה ברמת אביב של דר' רודריגז
לצפיה ב-'תתקשרי , תשלחי פקסים'
תתקשרי , תשלחי פקסים
29/09/2010 | 01:17
2
ושוב תתקשרי ושוב פקסים
ככה תתמידי עם המון אמונה וזה יקרה
בהצלחה וחג שמח

לצפיה ב-' האם נכון שדיקור כואב - גם מועיל יותר '
האם נכון שדיקור כואב - גם מועיל יותר
20/09/2010 | 23:44
26
1
ואסביר:
היום עברתי את הטיפול השלישי בדיקור, וכמו תמיד אצלו  (אצל המדקר הספציפי הזה, שדרך קופ"ח) - כאב לי תוך כדי ובסוף, בייחוד בנק' מסויימות. כששאלתיו לגבי הכאב החד, ציין 3 אמירות:
האחת, שהכאב מבטֵא את העובדה שהגוף עובד, וכשלא יכאב - זה יפחית מיעילות הטיפול.
השנייה, כי הוא מבין מה כוח הסבל של המטופל, ומעמיס לטובת ההחלמה, רק כשהוא יודע שהמטופל בעל כוח סבל מתאים.
יצויין שלא תמיד כאב לי כ"כ, גם בטיפולים קודמים אצל מדקרים שונים.

האם הגיוני? או בעצם, הגיוני כפול 3?
אודה לתשובתכם ולדעוטתיכם בעניין

שאלות נוספות -
האם דיקור יכול לסייע בפריצת דיסק? להורדת כאבים, או גם לריפוי?
ובענייני פיריון?

מראש ליושבי הפורום ולבעלי הניסיון שיענו
לצפיה ב-'לדעתי לא'
לדעתי לא
21/09/2010 | 00:36
1
3
בהסתייגות שאני לא מומחית לרפואה סינית, ובכל זאת זה לא נשמע לי נכון.
יש סוג של כאב "טוב" - אבל מה שאת מתארת לא נשמע לי
לגבי בעיות האחרות - אני מאמינה ביכולותיה של הרפואה הסינית, אבל לא "דיקור" אלא כטיפול שכולל אבחון, וטיפולים על פי האבחון , בין אם בדיקור ובין בעוד שיטות כמו צמחי מרפא, תרגילי צ'י קונג ולפעמים תזונה
לצפיה ב-'כן, גם לי זה לא נשמע '
כן, גם לי זה לא נשמע
21/09/2010 | 23:44
3
שהכאב הוא "האישיו"...
והעובדה שציין כך - גרמה לי לתהות יותר.

תודהנ על שהשמעת דעתך.
לצפיה ב-'גם לדעתי לא'
גם לדעתי לא
21/09/2010 | 08:34
1
3
דיקור יכול לכאוב, ויכול לא לכאוב. קימו של הכאב תלוי בהרבה מאוד גורמים: הנקודה הספציפית שנבחרה, שילוב הנקודות, גישת המדקר, סוג המחטים, מידת הרגישות של המטופל, ועוד ועוד.
אני טופלתי אצל כמה וכמה מדקרים, וגם השתתפתי בשיעורי דיקור בהם טיפלו בי תלמידים - שאינם מיומנים. היו מצבים שכאב לי מאוד, והיו מצבים שלא הרגשתי בכלל.  אני לא עד הסוף יודעת מה גרם לכ אחד מהמצבים.  אני כן יודעת בוודאות שיש נקודות שבד"כ כואבות כאשר דוקרים אותן - ולעיתים גם כשהמחט נשארת - ויש נקודות שהן פחות רגישות.  יש גם מטופלים שהם יותר רגישים - כמוני למשל, שאני יללנית גדולה   .
יכול מאוד להיות שהכאב מבטא את העובדה שהגוף "עובד" - כלומר, שהצ'י זורם, נע. סביר שמטפל טוב ידע לבחור את "מידת הסבל" הנכונה עבור המטופל - אבל חשוב לי לציין, שאם הוא בכ"ז לא דייק במידת-הסבל שאתה יכול לה, כדאי שתעדכן אותו...
לעומת זאת אמירה ש"כשלא יכאב - זה יפחית מיעילות הטיפול" נראית לי בפירוש *לא* נכונה.  המדקרת הטובה ביותר שטיפלה בי דקרה אותי עם מחטים מאוד עדינות והמיומנות שלה מאוד גבוהה, ובד"כ ממש לא כאב לי.

לגבי פריון - יש מדקרים שמתמחים בליווי תהליכי הריון ופריון, ובתחום הזה לדעתי כדאי לפנות למישהו שעוסק בעיקר בזה.   אני מכירה כמה נשים שדיקור מאוד סייע להן בבעיות הפריון.
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
21/09/2010 | 23:43
1
מסכימה איתך לגבי עניין הכאב, גם אני טופלתי בעבר ולא תמיד כאב לי כ"כ.
היו זרמים כמובן, אבל הכאב לא תמיד ליווה את הטיפול.

שאלתי את שאלתי בשל השוני בין המקרים, ועל מנת לנסות ולחשוב עם עצמי האם להמשיך את התהליך עימו.
מוזר ומעניין - אך הטיפול האחרון סייע לבעיית גב שפרצה ביום א', כך שגם אם חשבתי לסיים את הקשר בקרוב, כעת אני יותר מהססת.

לגבי פיריון - כשיהיה רלוונטי, מקבלת לגמרי את העצה למצוא מומחה לעניין (האם יש תחומי התמחות כאלו, בקרב מטפלים?), ולא לגשת לקופ"ח למטפל "אקראי" שמועסק שם (ואני יודעת ומבינה שיכול להיות שיעבדו שם גם מומחים בחסד, כמובן).
לצפיה ב-'לא בהכרח נכון'
לא בהכרח נכון
21/09/2010 | 14:48
1
1
יש מקרים ספצים מאוד שהם הדיקור (לא הדקירה עצמה, אלא תחושת הצ'י) כואב ועוזר יותר מבמקרים שבהם הדיקור אל כואב.
כך שלגבי  מס' 1 זה לא תמיד נכון.
לגבי מס' 2, יש כאלו שעובדים כך, אבל צריך שהמטופל יהיה באמת חזק.

כן דיקור יכול לסייע בכאבים של פריצת דיסק (טיפ קטן לגבי זה, להוריד במשקל ולחזק את שרירי הגב באזור ושרירי הבטן).
לגבי פריון דיקור בהחלט יכול עזור.

חג שמח
לצפיה ב-'מודה לך על ההתייחסות'
מודה לך על ההתייחסות
21/09/2010 | 23:56
1
גם לי זה לא נראה אחד לאחד (כלומר - אם כואב אז הטיפול עוזר)

ולגבי הטיפים - מאמצת אותם, וכבר בתהליכים להמשך,
מסתבר שמדובר במשהו קטן יותר מפריצת דיסק עצמה, אך אנסה בכ"ז להקפיד, שמא יתעצם
לצפיה ב-'אצל מטפלים סאדיסטיים כנראה זה ככה.'
אצל מטפלים סאדיסטיים כנראה זה ככה.
21/09/2010 | 15:05
1
תתרפאי או שיכאב לך !
לצפיה ב-' & בע"מ...'
& בע"מ...
21/09/2010 | 23:58
לצפיה ב-'לא מכירה את המשוואה הזו'
לא מכירה את המשוואה הזו
21/09/2010 | 16:16
7
1
דיקור צריך להיות מדוייק כדי להועיל
כאב אינו חלק מהאינדיקציה לדיוק.

לצפיה ב-'חשבתי שהזרמים והכאב היחסי '
חשבתי שהזרמים והכאב היחסי
22/09/2010 | 00:00
6
1
הם אכן אינדיקציה לדיוק במקום הדקירה והטיפול - לא דווקא ליעילות הטיפול.
לא כך?
לצפיה ב-'היי'
היי
22/09/2010 | 13:13
1
אם הבנתי נכון.. השאלה המתבקשת היא נו?! אם יש תקיעות במרידיאן אז אם יש כאב מסויים לא ייתכן כי מדובר בדיוק?!
גם אם מחליטים לעקוף את הכאב.. השאלה כמה ניתן לעקוף את הכאב ועדיין לטפל?

אני לא יכולה להתווכח פה אם זה נכון שיכאב בטיפול או לא כי זה כבר להכנס לתפיסות טיפול שונות... מניסוני גם כמטופלת בדיקור הטיפולים כאבו והיו מאוד אפקטיבים.. אם כי זאת לא המשוואה ויתכן כי המטפל לא הסביר נכון. אם הטיפול כאב ולא צלח אז ברור שזה לא הכיוון.  היום למשל קבלתי עיסוי משולב... מאוד כאב וברור שכך כי כל הגוף שלי היה מלא קריסטלים... אם היו עושים לי עיסוי ליטוף אז סביר להניח שהיה לי נעים אך לא ממש אפקטיבי...  אך מאידך המטפלת דאגה לעשות זאת בצורה שבה לא אשאר נכה לכמה ימים.

בשורה התחתונה.. כל טיפול הוא שונה... ממטופל למטופל וכח הסבולת שלו... וגם ישנם טיפול שנדרש מתוקף הצורך להכאיב. זאת דעתי הטיפולית. אגב גם בטיפולי נפש... יש לעיתים צורך להעלות תכנים כואבים וככה לנקות... ולעיתים אי אפשר להכנס שם כי תווצר חסימה מצד המטופל. נדרשת פה רגישות, הקשבה ויכולת לזהות את צרכי השעה. אין פורמולה...

שוב חג שמח לכולם..  
אסתר    
לצפיה ב-'דווקא ביקשתי לשמוע מגוון של דעות'
דווקא ביקשתי לשמוע מגוון של דעות
22/09/2010 | 17:38
1
כך שדעתך אינה מוחשבת בעיניי כ"ויכוח" - ראשית.
שנית - לומדת רבות מן השרשור הזה, ומקווה שאגיע להחלטות שלי בצורה מושכלת יותר.

על תשומת הלהב ועל האכפתיות,
וכמובן, חג שמח גם לך ולבני משפחתך
לצפיה ב-'גם אבל לא רק'
גם אבל לא רק
22/09/2010 | 16:42
3
1
קודם כל סייג - אני מטפלת באקופרסורה באותן נקודות, לא בדיקור.

מנסיוני כמטופלת הדיקור כמעט מעולם לא כאב, ותמיד עבד באופן מפליא.
מנסיוני כמטפלת אני לא תמיד נוגעת דוקא בנקודה הכואבת, כאב יכול להאט את התהליך.
עם זאת יש אסכולות שתומכות בכאב כמשחרר אנדורפינים ולכן יעיל בפני עצמו.

לגבי רגישות של נקודה - חסימה בנקודה אכן יכולה ליצור רגישות או תחושת כאב, אבל אין פירוש הדבר שזו הנקודה הכי נכונה לטיפול.

שוב, כמספר המטפלים כך מספר הגישות.
אמר לי פעם לפני המון שנים מטפל בדיקור, שבמידה ואחרי 4 טיפולים אין שינוי, הוא מציע עוד טיפול אחד, ואם עדיין אין תגובה אז ללכת לנסות שיטה אחרת...

לצפיה ב-'חשבתי לברר לעצמי '
חשבתי לברר לעצמי
22/09/2010 | 17:36
2
1
ובאמת העלאת השאלה כאן היא מעין התלבטות שתוביל בסופו של דבר להחלטה שלי האם להמשיך איתו, או לא.

העניין הוא שאחרי הפעם השלישית, שהיתה השבוע ביום ב', בה ביקשתי גם להקל על כאבי גב (שנובעים כנראה מ"בלט") - משהו עבד מעולה. קמתי בבוקר בהרגשה שחלו ניסים בגב
<מה שכן, התחלתי גם פיזיותראפיה באותו יום - אז עדיין לא בודדתי את הדיקור עצמו כמשפיע>

מודה לך על תשומת הלב ועל התשובה,
לוקחת לעצמי ומדגישה את הנק' החשובות ממנה.
לצפיה ב-'אגב, בענייני פריון'
אגב, בענייני פריון
23/09/2010 | 09:59
1
יש דברים מוזרים בחיים שלא ברור למה ואיך מתרחשים.
לפני כמה זמן הגיע לביקור איש שביקש עיצה מקצועית, התלווה אליו חבר טוב.
שניהם אנשים לא צעירים, בעלי יכולות מופלאות, צנועים, פשוטים.
היתה חוויה מרתקת, אנחנו שומרים על קשר מאז.
אחד מהם סיפר על כמה טיפולים שנתן, והיום יש ילדים במקום שלא היו קודם.
אם מעניין אותך אשמח לספר עוד בפרטי, או לקשר ביניכם.
לצפיה ב-''
23/09/2010 | 14:43
1
לצפיה ב-'היי'
היי
21/09/2010 | 16:28
8
1
הכאב במהלך טיפול קשור למספר רב של פרמטרים .. לדעתי לא הייתי מעמידה לשיפוט הפורום את השאלה משום שלעיתים ישנם סטגנציות ובעיות גופניות שכנראה לא ניתן לטפל בלי להכאיב. נכון שהמוטו לא צריך להיות שאם אין כאב אין טיפול אך יתכן אם אני מבינה נכון את כוונת המטפל.. שאי אפשר היה לטפל בלי להכאיב בגלל "המצב הנוכחי". הייתי ממליצה לך לבדוק מה התוצאות לאחר הטיפול והאם חל שיפור.. האם את מרגישה שמשהו זז.. שם תעמידי למבחן את המטפל.

אני אינני מדקרת אך מתחום הרפלקסולוגיה אני יכולה להגיד לך שטיפול מלטף.. הרבה פעמים לא משיג את התוצאה המקווה. לעיתים יש צורך להפעיל לחץ ולהכאיב על מנת להגיע למקומות.. אך במקביל גם להרגיע על מנת שמנגנון הטבעי של הגוף לא "ינעל"..

חג שמח
אסתר
לצפיה ב-'נראה לי שיש הבדל'
נראה לי שיש הבדל
21/09/2010 | 18:34
2
1
בין שיטת עיסוי, או מגע, לבין שיטה אנרגטית יותר. אבל כמו שאמרת, קשה לשפוט.
לא כל כך שנמע לי מה שהבחור אמר, אבל לצורך העניין נניח שהוא לא אמר את מה שהוא התכוון אליו, ואת אולי לקחת את זה למקום קצת אחר.
מהנסיון שלי עם מחטים, והוא לא רב, לעיתים יש כאבים מוזרים, אבל זה כאב קצת מוזר ושונה, שיכול להיות זז, או משתנה, או רגיש. לא מאוד ברור מה הרגשת, וזה מאוד אינדיבידואלי, אבל לדעתי כאב בדיקור לא אמור להיות חזק, או אינדיקציה לאיכות הטיפול.
לצפיה ב-'הי'
הי
21/09/2010 | 22:11
1
כל שיטה יכולה להיות גם אנרגטית.. דיקור לא יותר אנרגטי מרפלקסולוגיה.. את התוכן האנרגטי יוצק המטפל...

פרט לכך כאב זה עניין מאוד סובייקטיבי כפי שאמרת  על גבול הפילוסופי תרבותי..  משהו יכול להגדיר מהו כאב?!...
כן גם אני חוותי לא מעט טיפולים בדיקור וחלקם מאוד כאבו.. היו גם מלווים בזרמים חשמליים של ממש... ככה שאינני יודעת אם המקום הזה קרי הפורום הוא בדיוק המקום שיכול לענות על שאלה כזאת...

חג שמח
אסתר
לצפיה ב-'לא אינדיקציה'
לא אינדיקציה
21/09/2010 | 23:57
1
כך גם אני סבורה, ומכאן נבעה שאלתי, שכן המטפל הציגה כסוג של אינדיקציה.

תודה
לצפיה ב-'דוקא ברפלקסולוגיה נתקלתי לא פעם ב"נפגעים"'
דוקא ברפלקסולוגיה נתקלתי לא פעם ב"נפגעים"
21/09/2010 | 20:29
1
3
שלא מוכנים שיגעו להם ברגיל, אחרי שנפלו לידיים של מישהו שהגיע מהאסכולה שאם זה לא מכאיב,זה לא אפקטיבי וקרע לרגליים שלהם את הצורה.
בשני מקרים נתקלתי באנשים כאלה - אחד שניער לי אתהבהונים ככה שכמעט קפצתי לתקרה מרוב כאבים. בדיעבד, הוא אמנם למד רפלקסלוגיה, אבל בקורס מזורז של כמה חודשים לעוורים (יש תיאוריהמוזרה כזו שאומרת שעצם היות האדם עיוורמפתחת בו רגישויות על). כשלמדתי רפלקסולוגיה, הבנתי שמה שחויתי לא היה זה.
במקרה אחר,בפסטיבל.אני מטפלת בתאילנדי על מזרון אחד, ולידי הבעל של אחת המטפלות לוקח מישהי שביקשה טיפול רפלקסולוגי, וקורע לה את הרגליים. היא צועקת והוא אומר לה שככה הטיפול יותר אפקטיבי. דרש ממני איפוק גדול לא להפסיק את הטיפול שלי, ולהעיף אותו מהקורבן התמים שנפל לידיו.
אחר כך אני הלכתי לאחראית המתחם ודרשתי ממנה שתשאיר את הרפלקסולוגיה למטפלים בתחום (לטענתה הוא אמר לה שהוא למד - ואגב מהפסטיבל אחרי זה \ אחדהמטפלים הקבועים מסנן את מי שמגיע כמטפלים כדי להבטיח רמה מקצועית)
ולגבי הכאב שלפעמים קורה בטיפול - יש מה שנקרא בעיסוי כאב טוב, וגם ברפלקסולוגיה במידה מסויימת, אבל יש המון דרכים לעקוף את נקודת הכאב או לטפל בה בהדרגה כדי לא להכאיב.
וטיפול לא מכאיב הוא לא בהכרח מלטף - כשאת נותנת מגע אדמה, זה מאד עוצמתי, אבל ממש לא מכאיב
לצפיה ב-' הוספתי להחכים בנושא... '
הוספתי להחכים בנושא...
22/09/2010 | 17:44
שמחה שהדיון שפתחתי התפתח לכלל עניין עקרוני (הכאב), ולא נשאר רק ב"פרטי" שלי.
לצפיה ב-'טיפול מלטף ועוטף'
טיפול מלטף ועוטף
21/09/2010 | 21:50
1
1
גם אני לא מגיעה מתחום הדיקור, אני מאמינה שהשאלה שנשאלה כאן נכונה לכל טיפול בכלל ולטיפול הוליסטי בפרט.
כאב בעבורי זה סימן לחוסר איזון ולא פעם במהלך הטיפול מגיעים למקום שכואב ואז טיפול מלטף ועוטף הוא כל מה שהאדם זקוק לו דווקא כדי לשחרר את הכאב.
לדעתי, נגיעה שמביאה איתה כאב חזק כל כך שהאדם לא יכול לשאת אותו - היא נגיעה מיותרת.  כל מה שעשינו עד לנקודה שהאדם יכול היה להתמודד איתו (מה שאור כינתה כאב טוב)- תעשה את השינוי.  כל נגיעה שמעבר - היא פשוט מיותרת.  אמנם מה שעשינו עד ל"כאב הטוב" לא מתבטל, גם כשהאדם חווה חווייה קשה בעקבות הטיפול,ובכל זאת - נגיעה שמעבר - פשוט מיותרת.
מאיה

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/09/2010 | 17:42
2
מקשיבה בהחלט לדעה הנוספת שהבעת בשאלתי (העקרונית, אך גם האישית-פרטית).

אני במצב של "עושה חושבים"  -
להפתעתי משהו עבד בפגישה ה-3, אמנם כשצצה בעיה חדש, לצערי,
אך היה חלק משתי אופציות שבאמת שתיחהן או אחת מהן הקלו על הכאב.

היות שבמקרה החדש חיפשתי הקלה, מאזן השיקולים שלי השתנה,
ואתן צ'אנס לעניין וכיצד אלך לאורן של ההתפתחויות.

גם לך.
לצפיה ב-'אני רואה זאת בחיוב שנפתח כאן דיון '
אני רואה זאת בחיוב שנפתח כאן דיון
22/09/2010 | 00:04
1
שבעצם נוסע משאלה אישית שלי ומהתלבטות בנושא כואב <תרתי..>

מודה לך על העלאת נקודות מבטך על הכתב, ובהחלט אבדוק את שלב התוצאות
(אתמול למשל - התוצאה דיברה בעד עצמה. ודווקא כאב לי מאוד...)
לצפיה ב-'כאב יכול להיות ביטוי לדברים שונים'
כאב יכול להיות ביטוי לדברים שונים
29/09/2010 | 01:23
לפעמים זה כאב שמוביל לשיחרור - זה טוב
לפעמים כאב שנוצר כתוצאה ממגע לא טוב - שזה לא טוב
מה שאני מנסה לאמר שזה לפי איך שהרגשת את זה ויותר
מכל לפי הראקציה שלאחר הטיפול - אם עזר , כנראה
שעשה את העבודה
תרגישי טוב וחג שמח

לצפיה ב-'דלקת בבלוטת הרוק'
דלקת בבלוטת הרוק
20/09/2010 | 21:48
22
ערב טוב,
רציתי לדעת מה יש לרפואה המשלימה להציע במקרה של דלקת בבלוטת הרוק.
תודה.
לצפיה ב-'חדר טיפולים להשכרה'
חדר טיפולים להשכרה
20/09/2010 | 11:42
3
חדר טיפולים נעים ומאובזר להשכרה ע"ב משמרות.

החדר מאובזר, נעים  וממוקם במבנה מרכזי ונוח בצפון ת"א (שכונת צהלה), ללא בעיות חניה ובמחירים טובים.

לפרטים:

יובל 050-2283448

ניתן לצפות בוידאו של המקום בדף הבא:

http://www.facebook.com/rentaclinic
לצפיה ב-'תוספים'
תוספים
20/09/2010 | 09:01
4
1
שלום,

בן זוגי לוקח על דעת עצמו 11 סוגים של כדורים טבעיים:

אבץ
ויטמין B
שמרי בירה
מגנזיום
שמן כבד-דגים
Mcga Acidophilis
ליקופן
Nolergy
Pycnogenol
Alpha Lipoic Acid
קו אנזים Q10

יש לציין שלבן זוגי אין שום בעיה בריאותית (טפו טפו טפו) הכל אצלו בסדר.

האם זה בסדר לקחת כל יום 11 כדורים? האם מותר לקחת אותם בלי להתייעץ עם אף אחד? בלי לעבור בדיקות?

הוא טוען שאם זה טבעי אז זה רק לטובתו....

אני (שאינני אוכלת פירות וירקות) הלכתי לתזונאית והיא אמרה לי שאני צריכה לקחת כדור מסויים שיש בו את מה שאני צריכה, ומבדיקות שאני עוברת מפעם לפעם אני בסדר ואין לי חוסר בכלום ולכן העובדה שהוא לוקח כ"כ הרבה כדורים מטרידה אותי.

אני לא מכירה אנשים שלוקחים בכלל ויטמינים סתם אלא אם הם מצוננים (ויטמין C) או בהריון....בקיצור נשמע לי לא הגיוני....

אשמח לתגובתכם המהירה....
לצפיה ב-'לממן את חברות הויטמינים זה תמיד טוב'
לממן את חברות הויטמינים זה תמיד טוב
20/09/2010 | 09:51
1
1
אני טוען שאת רוב הויטמינים והמינרלים והחידקים הטובים ניתן למצוא באוכל.
היום גם חלק מהאוכל מנופח בויטמינים גם ככה.
ככה שלדעתי לא ממש חסר לו כלום גם בלי זה.

הרבה אנשים לוקחים ויטמין C לפני בוא החורף כדי למנוע התקררות ושפעת.
ישנם כאלו שלוקחים מולטי ויטמין שיש בו הרבה ויטמינים ומינרלים בכדור בודד אחד.

רצוי לעשות בדיקות ואז באמת לראות האם חסר לו משהו בגוף.
לצפיה ב-'איזה בדיקה אחת ניתן לעשות שתגיד בדיוק מה חסר?'
איזה בדיקה אחת ניתן לעשות שתגיד בדיוק מה חסר?
20/09/2010 | 14:48
1
מעין רשימה על ויטמנים/מינירלים כמה יש וכמה צריך? למיטב ידיעתי את הבדיקה עושים באופן ממוקד ולא באופן גורף.
לצפיה ב-'מצטרף לדעת קודמי.'
מצטרף לדעת קודמי.
20/09/2010 | 10:24
1
אני חושב שה"בעיה" האמיתית שלו זו חרדה או קצת אובססיה  - וזה מה שגורם לו ללקיחת כל התוספים הללו.

בכל אופן , אם זה עושה לו הרגשה טובה - אז שימשיך.

למרות שזה לא בהכרח בריא , עדיף שהוא ימשיך לקחת מאשר שהוא יפסיק ואחר כך יהיה בחששות.

אם הוא ימשיך להוסיף עוד ועוד - כדאי לדבר איתו שיפנה לטיפול שיעבוד יותר על הצד הנפשי.

לצפיה ב-'בן זוגך פוגע בבריאותו'
בן זוגך פוגע בבריאותו
24/09/2010 | 02:24
1
זה ממש חוסר אחריות לנהוג כך. את כל שהגוף צריך יש במזון טבעי נכון. התוספים אינם מזון, הם חיקוי עלוב ולא מוצלח למזון נכון.
לתוספים אין את התכונות שיש למקבילים להם שנמצאים במזון טבעי. צריכתם מפירה איזונים בגוף, פוגעת בכליות ובכבד שצריכים לעמול קשות כדי לסלקם, והם בהחלט יכולים לגרום לתת תזונה ולמחלות.

גם צריכת ויטמין c, כביכול נגד צינון היא אשליה ויש בצעד זה כדי להזיק.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ג'ל גולמי ושמנים אתריים למסירה'
ג'ל גולמי ושמנים אתריים למסירה
19/09/2010 | 22:38
4
46
שלום,

סיימתי לימודי ארומתרפיה במכללת רידמן לפני מספר חודשים. במהלך הלימודים ולאחריהם קניתי מספר די גדול של שמנים אתריים, וכן ג'ל גולמי (raw gel 1000cc). תאריך התפוגה של הג'ל: 11.2012 תאריך התפוגה של השמנים: בין 2011 ל-2012. פתחתי את השמנים, אך הם שמורים בתנאים טובים. מכיוון שאני לא עוסקת בהכנת קרמים ותכשירים, ולא מתכננת לעשות זאת בזמן הקרוב, אשמח למסור את הג'ל והשמנים - ללא תשלום - למטפל בארומתרפיה בעל תעודה.

כתובת המייל שלי: rutiraz@shefayim.org.il

לצפיה ב-'אני אשמח מאד'
אני אשמח מאד
19/09/2010 | 23:24
8
שלחתי לך אימייל
והמון תודה
לצפיה ב-'איזור שלך לאיסוף???'
איזור שלך לאיסוף???
20/09/2010 | 20:38
2
2
לצפיה ב-'היא מאזור השרון'
היא מאזור השרון
21/09/2010 | 10:00
1
לצפיה ב-'אבל אני כבר דיברתי אתה'
אבל אני כבר דיברתי אתה
21/09/2010 | 10:16
5
לצערי בדיוק אתמול כשהייתי באיזור היא לא היתה.
אז מתאמים משהו אחר
לצפיה ב-'המלצות למוסדות לימוד בארץ'
המלצות למוסדות לימוד בארץ
19/09/2010 | 21:31
13
2
שלום,

מקווה שאני פונה לפורום הנכון.
אני מעוניין להתחיל ללמוד רפואה סינית או רפלקסולוגיה בפרט.

אודה לקבלת המלצות מכם אודות מוסדות לימוד באיזור באר-שבע.

תודה מראש
לצפיה ב-'אזור באר שבע'
אזור באר שבע
19/09/2010 | 22:14
7
3
לגבי רפואה סינית אני לא יודעת,  אבל רפלקסולוגיה הכי טוב במירב (המשרדים בבית יציב ולומדים באלטשול) - רק לפני שאתה נרשם תוודא שרחל קליימן ממשיכה ללמד שם, כי ההמלצה שלי משתנה לפי המורה ולא לפי בית ספר.
היא מורה מעולה, משכמה ומעלה.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על התגובות ועוד מספר דברים'
תודה על התגובות ועוד מספר דברים
20/09/2010 | 16:53
6
1
הסיפור הוא כזה, אני סטודנט בבאר שבע וזו השנה האחרונה שלי.
חשבתי להתחיל ללמוד רפואה סינית במירב השנה, ושנה הבאה לעבור ללמוד באחת משלוחות מירב באיזור המרכז.
במסגרת לימודי רפואה סינית ניתן ללמוד גם רפלקסולוגיה, כך שלזה אני נוטה.

מישהו מכיר את המסלול של לימודי רפואה סינית? האם זהו מסלול עמוס מבחינת שעות?
האם אתם יודעים אם הלימודים במירב נחשבים לתואר ראשון?

תודה לעונים
לצפיה ב-'בהמשך לשאלותיי הקודמות,'
בהמשך לשאלותיי הקודמות,
20/09/2010 | 17:00
1
3
מה דעתכם על מכללת רידמן? הבנתי שגם להם יש שלוחה בבאר שבע ומסלול לרפואה סינית
לצפיה ב-'לפני שאתה עושה'
לפני שאתה עושה
20/09/2010 | 21:03
4

תכנונים על  להתחיל  ללמוד בב"ש ולעבור למרכז- כדאי לוודא במכללות  אם  אפשר.
נוסף עלכך, כמו  שכתבו לך, עדיף לבחור לפי מורים ולא לפי מכללה, ולכן  יש המלצות  אבל  כדאי  להיפגש, להכיר  ולהבין  את  ההבדלים  השונים
לצפיה ב-'האמת נשמע לי קצת תמוה רפלקסולגיה'
האמת נשמע לי קצת תמוה רפלקסולגיה
20/09/2010 | 23:08
3
3
כחלק מרפואה סינית- לא בגלל שיש סתירה, אלא בגלל שזה לא שייך אחד לשני, אלא אם כן אתה מדבר על הוריאציה של רפלקסולוגיה לפי 5 האלמנטים , שזה סוג של רפלקסולוגיה "סינית"
המסלול של רפואה סינית הוא מסלול עמוס ומלא של 4 שנים בפני עצמו - וכולל נושאים שכולם קשורים לפילוסופיה וראיה הסינית.
איפה בתוך זה אתה מוסיף עוד שנתיים של רפלקסולוגיה? (שגם עלולה לבלבל אותך כי התיאוריה אחרת לגמרי).
רידמן בבאר שבע בתחומים שאני נתקלתי בו היה על הפנים עד לפני שנה - פגשתי המון שהתחילו ללמוד שם וברחו. לא עקבתי מה קורה שם השנה, אבל אלא אם כן הם עשו רמונט רציני ומביאים את בכירי המרצים שלהם מהמרכז, אז עדיף לוותר.
לגבי מעבר בין מכללות - תשים לב למה שכתבה לילך, אם כי מהנסיון שלי , בדרך כלל אין בעיה במעבר בין מכללות, גם אם אין ביניהן קשר.
בן זוגי עבר בעקבות אלפונס ממכללה אחרת למירב - אז הוא קיבל זיכוי על חלק הקורס שהוא כבר עשה שם.
בקורסים של צמחי מרפא ואבחונים מתקדמים היו אתי פליטי רידמן ועוד שתיים שסתם עברו מהמרכז לדרום והמשיכו לימודים.
וכמובן אני הדוגמא הכי טובה , כי את רוב הקורסים שהייתי צריכה לנטורופת, בכלללמדתי בשנים קודמות ומקומות אחרים, ופשוט הכירו לי בכל דבר שנלמד על פי הסטנדרטים של האיגודים המקצועיים על פי תעודות שהבאתי.
הבעיהבמעבר היארק אם אתה לומד באיזה מקום חפיפי שאף אחד לאמכיר (או גרוע מזה - שמכירים ויודעים שהוא לא שווה כלום)
לצפיה ב-'צודקת-התבלבלתי, מדובר בטיפול מגע שיאצו/טווינא'
צודקת-התבלבלתי, מדובר בטיפול מגע שיאצו/טווינא
21/09/2010 | 09:57
2
4
בכל מקרה, ביררתי כבר עם מירב והם אמרו שאין כל בעיה לעבור בין המכללות.
לצפיה ב-'תבדוק מי מלמד שם'
תבדוק מי מלמד שם
21/09/2010 | 10:15
1
1
בזמנו הם הביאו את אלכס מן לשיאצו והוא ידוע מאד כמורה מעולה (אחת השיטות שלא למדתי אז לא מנסיון אישי, אבל מהמון אנשים שהעיניים נדלקות להם כשהם שומעים את השם)
בכל מקרה, ברגע שמירב השיגו את רותי, היא בנתה להם את המכללה - הביאה את המורים הכי טובים מכל המכללות האחרות ושומרת על סטנדרטים של לימודים. לפני שהיא הגיעה , הם לא היו מוכנים להגיד מי ילמד אותך (ולדעתי בזמן של הרישום אפילו לא ידעו בעצמם)
לצפיה ב-'אחלה תודה'
אחלה תודה
21/09/2010 | 10:57
2
יש לי פגישת ייעוץ עם רותי בתחילת אוקטובר, אני אברר איתה לגבי המורים.
בטח אז אני אפנה אליכם עם שאלות נוספות.

לצפיה ב-'ואני למדתי אצל'
ואני למדתי אצל
20/09/2010 | 13:09
2
3
שמוליק זיידל, מהמכון לאקולוגיה אנושית- מורה וותיק שהקים את ארגון הרפלקסולוגים הישראלי ב-(1991), מעולה בטכניקות!
לצפיה ב-'אופס סליחה, אך הוא ברמת גן. '
אופס סליחה, אך הוא ברמת גן.
20/09/2010 | 13:10
1
לצפיה ב-'האמת היא שכנראה צריך לשלב בין שניהם'
האמת היא שכנראה צריך לשלב בין שניהם
20/09/2010 | 13:22
1
רחל עזבה את רידמן בזמנו כי היא לא הסכימה לדרך של זיידל,
אבל לדעתי שניהם מורים מעולים - והכי טוב זה להכיר את שתי האסכולות
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/09/2010 | 18:25
2
מה דעתכם על מכללת מהות?
לצפיה ב-'חפש מורה טוב , המוסד זה שטויות'
חפש מורה טוב , המוסד זה שטויות
29/09/2010 | 01:27
2
הכי חשוב זה המורה
אני למדתי במקום נחשב ביותר , אבל מאוד לא נעים לסטודנטים
לעומת זאת המורים היו מדהימים אחד אחד
וזה מה שיהפוך אותך למטפל טוב
חג שמח

לצפיה ב-'מחפשת המלצות'
מחפשת המלצות
19/09/2010 | 15:57
2
1
של מעסה שוודית טובה
היא לא חייבת להיות שוודית כמובן

תודה!
לצפיה ב-'איזור בארץ ?'
איזור בארץ ?
19/09/2010 | 16:33
1
1
לצפיה ב-'מרכז'
מרכז
19/09/2010 | 16:38
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב-'
פורומים חדשים ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2010 | 18:42
1

הלהקה האנונימית שהגיעה אלינו מנתניה מזמרת לעבר העונה השישית. בואו לדבר על הדמויות, הבדיחות והפספוסים בפורום הפיג'מות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

הקומדיה המגוללת את סיפורו של טד במציאת אהבת האמת שלו בניו יורק נחתה בתפוז. עוד לא התמכרתם? הקליקו והכירו את פורום איך פגשתי את אמא

תושבים בעבר, הווה ועתיד וגם כאלו שסתם רוצים לדעת מתי השוק פתוח - מוזמנים לפורום רמלה- לוד החדש, בשיתוף המקומון "גל גפן"

העיר הכי ידידותית לילדים ולמבוגרים גם יחד זוכה לקהילה חמה משלה. כולם מוזמנים לפורום חולון, בשיתוף המקומון "גל גפן"

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה