לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

לצפיה ב-'Arrowroot מישהו יודע איפה ניתן לרכוש?'
Arrowroot מישהו יודע איפה ניתן לרכוש?
05/11/2016 | 21:13
2
37
שלום,
במתכונים לדיאודורנט בהכנה ביתית משתמשים ב Arrowroot ,   לא הצלחתי למצוא את התרגום של זה לעברית. מישהו יודע איפה ניתן לרכוש או איך ניקרא בעברית? תודה מראש

לצפיה ב-'מרנטת הקנה'
מרנטת הקנה
06/11/2016 | 11:31
286

נסי לברר בראן צמחים או חברה אחרת שמרכיבה תרכובות צמחי מרפא, או בחנויות שמוכרות מגוון רחב של תבלינים ועשבים.

לצפיה ב-'האם יש טיפולי מגע במחיר מוזל/בחינם?'
האם יש טיפולי מגע במחיר מוזל/בחינם?
04/11/2016 | 16:28
2
34
שלום
שמעתי שישנם קליניקות מתמחים של כאלו שעושים/עושות סטאז'.
אך מהבירור שעשיתי בכוחות עצמי, הבנתי שבתקופה הזו אין.
אשמח אם מישהו או מישהי יודעים על אפשרות לקבל טיפול במגע בחינם או במחיר מוזל,. מבחינתי זו יכולה להיות כאלו שעדיין ללא תעודה.

באופן אישי אני מעדיף בחורה.

תודה רבה ושבת שלום
לצפיה ב-'נסה....'
נסה....
05/11/2016 | 17:48
32
לצפיה ב-'בבתי ספר לרפואה משלימה'
בבתי ספר לרפואה משלימה
13/11/2016 | 17:21
27
בכל קורס רציני יש סטאז' והוא נעשה בחינם או במחיר סמלי
לא ברור לי איפה בדקת, אבל צריך לבדוק טוב יותר

לצפיה ב-'איפה ניתן להשיג לקטובצילוס רמנסוס בקירור?'
איפה ניתן להשיג לקטובצילוס רמנסוס בקירור?
25/10/2016 | 10:13
16
מחפשת לקטובצילוס רמנסוס בנפרד (לא בתערובת פרוביוטית) שמגיע בקירור. מישהו יודע היכן ניתן להשיג?

לצפיה ב-'חדר מלח / מכשיר מלח ביתי'
חדר מלח / מכשיר מלח ביתי
24/10/2016 | 23:42
3
55
שלום,
האם מישהו התנסה במכשיר מלח ביתי? האם זה באמת שיפר את הנשימה?
האם מישהו התנסה בטיפול בחדר מלח? האם אפקטיבי?
מה עדיף? מכשיר או חדר?
אילו טיפים תוכלו לתת לי מנסיונכם לגבי כל הנושא הזה?
מתעניינת עבור ילד בן שנה וארבעה חודשים.
תודה מראש לכל המשיבים
לצפיה ב-'טיפול סימפטומטי בעקרון'
טיפול סימפטומטי בעקרון
25/10/2016 | 21:59
406
הטיפול במלח יכול מאד להקל, אם כי כמובן שהוא לא פותר את הבעיה
את המכשיר הביתי אני לא מכירה, אבל הגיוני שיהיה יעיל - אני כמטפלת שמה מנורת מלח לפעמים בקליניקה או בחדר השינה לטיהור ואנרגיה טובה יותר,
בבעיות של נפיחות וכאבים נעזרים באמבטיות מלח ולפעמים בקומפרס,
אז אם מצאו דרך נוחה לנשום אויר שספוג ביונים של המלח, זה יעזור ברוב המקרים
אם מדובר במכשיר יקר, אז כדאי לבקש הדגמה ולראות אם בכלל עוזר לפני הרכישה.
ההקלה אמורה להיות מיידית (כמו טיפול באדים שמטרתו הקלה)

לצפיה ב-'חדר מלח עדיף על מכשיר ביתי ושילוב חדר מלח עם מכשיר ביתי'
חדר מלח עדיף על מכשיר ביתי ושילוב חדר מלח עם מכשיר ביתי
29/10/2016 | 15:39
16
טוב עוד יותר כי המכשיר בבית תומך במזה שמשיגים בחדר המלח.

רצוי שחדר הצלח יהיה בנוי מבלוקים של מלח ולא רק חדר שמתיזים בו רסיסי מלח.
יש הבדל גדול באפקטיביות של השניים
לצפיה ב-'בעיות נשימה לתינוק'
בעיות נשימה לתינוק
29/10/2016 | 19:48
17
 חדר מלח לא מטפל בבעיה, אך מקל על התסמינים טוב מאד, אם כי לטווח קצר בלבד.
לכן אני ממליצה על טיפול הומאופתי, ובמקביל לעשות מספר טיפולי חדר מלח (כי הומאופתיה לא עובדת מהיום למחר).

לגבי המכשיר הביתי, מניסיוני האישי, הוא עוזר כמו כוסות רוח למת. בזמנו קניתי 2, שמתי ב-2 צידי המיטה, ומה אני אגיד לך? קישוט נחמד...
אבל שוב: מניסיוני האישי. יתכן ולמישהו עזר.
לצפיה ב-'שלום - יש לי שאלה שלא ממש קשורה לרפואה משלימה '
שלום - יש לי שאלה שלא ממש קשורה לרפואה משלימה
18/10/2016 | 22:25
2
70
אבל אני לא מצאתי פורום אחר שמתאים.
לפני כמה ימים כאב לי הראש ובנוסף לכאב ראש קיבלתי מכה חזקה (לא נפלתי אבל היא היתה די חזקה).
שמעתי שאחרי מכה חזקה בראש אסור לישון אבל זה היה אחרי שהתעוררתי באמצע הלילה והייתי ממש עייף.
חיכיתי שעתיים ואז חזרתי למיטה ונרדמתי מיד.
שעתיים זה בסדר או שצריך לחכות יותר זמן אחרי שמקבלים מכה חזקה ?
ושאלה נוספת : האם זה שקיבלתי את המכה החזקה בראש בזמן שהראש כאב לי עוד לפני המכה עושה את המכה ליותר חמורה ?
לצפיה ב-'אל דאגה'
אל דאגה
19/10/2016 | 08:44
1
33
הסיבה שלא ממליצים לישון אחרי מכה, היא חשש שיש לך זעזוע מח
כשאתה ער אפשר לראות סימנים שמשהו לא בסדר ולהגיע בזמן לטיפול
מכיוון שעברו כמה ימים והכל בסדר, זה סימן שהכל בסדר.
חוץ מזה, באמת ששינה/מנוחה זו התרופה הכי טובה להרבה חוליים

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/10/2016 | 00:11
5
לצפיה ב-'מי שעשה קורס שיאצו'
מי שעשה קורס שיאצו
13/10/2016 | 13:40
2
46
יכול לתת לי כמה טיפים איך לבחור קורס שיאצו (במרכז) 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/10/2016 | 02:25
40
חשוב לוודא שהקורס מציע איזושהי התנסות מעשית שתפתח בך את היכולת לטיפול עצמאי, שהמרצים עצמם צברו מספיק ניסיון ונחשבים מומחים בתחומם וכן, תמיד זה טוב כשיש מוסד לימודים שמציע גם ליווי בהליך ההשמה לעבודה מיד בסיום הלימודים.

מציעה לך להתחיל את הבדיקות מרידמן, כי הם באמת נחשבים למומחים בתחומם, אבל גם לא לוותר על בדיקה במקומות נוספים- ככה תהיי שקטה ושלמה עם הבחירה שלך.
בהצלחה!

לצפיה ב-'לימודי שיאצו'
לימודי שיאצו
19/10/2016 | 23:09
27
שלום עומשה,

אם אתה מחפש מקום שבו תוכל ללמוד לעומק שיאצו, אני ממליץ שתקרא את התשובה שכתבתי לפני זמן קצר בנוגע ללימודי רפואה סינית (התשובה תקפה ללימודי שיאצו רציניים באותה מידה) -

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/24/181175922

ברור שעבודה והשמה לאחר הקורס זה חשוב, אבל חשוב לפחות באותה מידה שתלמד להיות מטפל טוב. אם, לעומת זאת, מדובר רק בקורס קצר שברצונך לעבור, חלק מהדגשים בבחירת מכללה פחות רלוונטיים.

בהצלחה, בלימודים ובכלל.
לצפיה ב-'הילינג יהודי'
הילינג יהודי
10/10/2016 | 11:52
11
245
האם מותר לקבל טיפול כזה? ללמוד? מי מלמד והיכן?
אשמח לכל עזרה
לצפיה ב-'הילינג קבלי (הילינג האחד)'
הילינג קבלי (הילינג האחד)
10/10/2016 | 15:13
5
266
לצפיה ב-'תודה אך אחדד את שאלתי'
תודה אך אחדד את שאלתי
10/10/2016 | 15:55
4
134
רציתי לדעת אם מותר ללמוד זאת עפ"י ההלכה. נתקלתי בקישור הזה אך מעיון בו לא ראיתי אף סמכות הלכתית שסומכת ידה על לימודים אלו וזה מה שחיפשתי. מקום לימוד שמאשר זאת, אני שומרת תורה ומצוות.
תודה. חתימה טובה
לצפיה ב-'חנה לוק שהיא אישה חרדית (לשעבר מאלון שבות-מלמדת'
חנה לוק שהיא אישה חרדית (לשעבר מאלון שבות-מלמדת
11/10/2016 | 15:19
3
1505
הילינג "שיטת האמונה" שקבלה הסכמה של הרב  אליהו זצ"ל.
אני חושבת שאוטוטו נפתח קורס חדש שלה. (בירושלים בלבד)
אם את מעוניינת, שלחי לי הודעה ואני אעדכן אותך
גמר חתימה טובה וצום קלהילינג "שיטת האמונה" שקבלה הסכמה של הרב  אליהו זצ"ל.
אני חושבת שאוטוטו נפתח קורס חדש שלה.
אם את מעוניינת, שלחי לי הודעה ואני אעדכן אותך
גמר חתימה טובה וצום קל.

נץ[.ב. ניסיתי לשלוח הודעה בפרטי אבל בתפוז-כמו תמיד בתפוז-יש עכשיו איזו שגיאה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/10/2016 | 23:15
2
100
תודה, אשמח לקבל את מספר הטלפון שלה. אגב, בשיעור מבוא לשיטה שמצאתי באינטרנט נאמר שיש אישור של הרב עזרא שיינברג למורה הספציפית הזאת, מאז מסתבר שהוא הואשם באונס וכו', האם את בטוחה שהרב אליהו זצ"ל נתן הסכמתו על כך? יש מישהו שיכול לאשר זאת? סליחה על הדקדקנות אבל זה חשוב לי.
לצפיה ב-'אכן הרב אליהו זצ"ל מתן הסכמה לשיטה'
אכן הרב אליהו זצ"ל מתן הסכמה לשיטה
13/10/2016 | 02:09
1
256

אל תשכחי שהרב שיינברג היה תלמידו המובהק של הרב אליהו.
מעשין של הרב עזרא אינם משפיעים על השיטה ונקווה שבית המשפט יאמר את דברו לכאן או לכאן.
https://sites.google.com/site/chanalouk/home
אתר להתרשמות ראשונית.חנה לא מתחזקת את האתר אלא אחת התלמידות שלה שהיא למעשה מארגנת את הסדנאות.
אשלח לך בפרטי את הטלפון שלה (אני צריכה לשאול את חנה)

גמר חתימה טובה

לצפיה ב-'בסדר גמור תודה רבה'
בסדר גמור תודה רבה
13/10/2016 | 02:51
61
לצפיה ב-'אפשר ללמוד'
אפשר ללמוד
16/10/2016 | 10:28
1
157
במכללת בינה אצל הרב והמטפל זאב שירצסקי, אני מפקפק אם אפשר להתפרנס מהילינג, ואם אנשים מאמינים בזה, יש גם צורך למטפל להתרכז בטיפול ולהכנס למצב, זה לא בהכרח קל
לצפיה ב-'תודה, חג שמח '
תודה, חג שמח
16/10/2016 | 11:38
76
תודה רבה, הבטתי במכללת בינה, יש שם איזו מורה שמלמדת גם דברים שקשורים לתרבות האינדיאנית, אין לי ענין בזה, רציתי משהו שמחובר למקורותינו.
ואתה צודק בגדול , אני מתפרנסת מדברים נוספים, רציתי גוף ידע נוסף.
אגב, אנשים גם לא מאמינים בהכרח באלוקים, זה לא אומר שהוא אינו קיים, זהו לא שיקול עבורי בבחירת לימודים או דרך.
תודה רבה וחג שמח!
לצפיה ב-'כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו'
כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו
19/10/2016 | 08:51
2
205
אני אמנם רחוקה מלהיות רבנית, אבל כל שיטת ריפוי טבעית הינה מותרת ואף מעודדת מאד על ידי כל הרבנים,
יש לי משפחה חרדית , מהמחמירים ביותר (גרים בגאולה בירושלים) , ואנחנו לא פעם משוחחים על טיפולים שונים שקיימים שם, מצמחי מרפא ושמנים (שמקבלים הכשרים מהודרים בקלות רבה מאשר מזון ) ודרך רפלקסולוגיה או שיטות מגע אחרות ובוודאי שהילינג.
חוץ מזה יכולה לספר לך שבכמה מקורסי המגע שלמדתי בהם היו משתתפים דתיים:
ברפלקסולוגיה בבכיר הצטרפו אלינו בנות שאת המוסמך למדו במכללה דתית
בקורסים של עיסוי גם כן השתתפו נשים וגברים - המגבלה היחידה היתה שהתרגול היה רק של גבר עם גבר ואשה עם אשה, ובשיטות עם שמן בהם מסירים בגדים, היתה הקפדה יתרה על מסך וצניעות.
וכמובן בנטורופתיה שבה עשיתי השלמה במסלול מזורז (אחרי 13 שנה של לימוד וטיפול ברפואה משלימה בנו לי תוכנית מיוחדת של השלמות נדרשות) - היינו 3 תלמידים כאלו , אחד מהם חרדי .
לצפיה ב-'תודה אור'
תודה אור
20/10/2016 | 14:07
1
79
תודה אור
פחות התכוונתי לטיפולי המגע שאכן מופיעים במספר מכללות דתיות.
הילינג למשל הוא תחום שנלמד בעבר במכללת שלם , עם כל סמלי הקבלה כגון עץ הספירות וכו' אך משום מה הם שינו זאת ועברו להילינג רגיל של 7 הצ'אקרות (בגלל אישור רבנים?) בכל אופן, לא מצאתי מקום שמאשרים ללמוד זאת וזה מה שרציתי, לימודים מתחום האנרגיות שהקבלה תהיה הדרך המתווה. האם את מכירה לימודים כאלה? משהו רוחני יותר?
אשמח לדעת.
תודה ומועדים לשמחה
לצפיה ב-'שמעתי על הילינג האחד'
שמעתי על הילינג האחד
25/10/2016 | 20:30
132
ומי שמלמד אותו הוא אדם דתי,
המפה הרפלקסולוגיץ של אותו אדם משווה בין ספירות הקבלה לצ'אקרות
אבל מכיוון שאני לא חיה מפי רבנים, וממילא לכל אחד הרבי שלו , ויש גם אנשים דתיים שעובדים עם הילינג "רגיל" , אז ממש לא ניתן לנחש  מה הרבנים שאת מאמינה בהם יגידו
המלצתי שפשוט תשאלי את הרב שאת סומכת עליו

לצפיה ב-'גירודים בקרקפת'
גירודים בקרקפת
07/10/2016 | 17:13
12
93
אשמח לעצות, מקווה שגם לא יהיו שיפוטיות:

אני סובלת כבר תקופה מגירודים לא מוסברים בקרקפת, נשללה אפשרות לאלרגיה, אין שום דבר חדש בחיי (לא שמפו, לא אבקת כביסה, לא שום דבר - אני כבר מכירה את כל השאלות בעל פה). אחרי שכבר לא יכולתי יותר פניתי לייעוץ במכבי טבעי, למרות שאני לא ממש מאמינה ברפואה אלטרנטיבית (פעם האמנתי, ניסיונות עבר גרמו לי להפסיק). אחרי פגישה עם רופא מייעץ נרשמה לי סדרת דיקור סיני ופגישת ייעוץ להומואופתיה ועוד פגישה כפולה לנטורופתיה ו"תזונה טבעית". ניסיון לקבל הסברים מהרופא לא צלחו - לדבריו הוא לא יכול להסביר לי מה הוא חושב שיש לי ולמה הוא הפנה אותי דווקא לטיפולים האלו ומה המשמעות שלהם, כי לדבריו אני לא יכולה להבין את זה בלי ללמוד רפואה סינית.

אני אשמח לייעוץ מכם בנושאים הבאים:

1. אם למישהו יש הסבר או אפילו השערה למה הוא הפנה אותי דווקא לטיפולים האלו בדגש על השילוב ביניהם ומה הוא מנסה להשיג - אשמח מאוד לשמוע.
2. אני סובלת מאוד מהגירודים וברור לי שגם אם הטיפולים האלו אידיאליים ויעזרו בסופו של דבר, זה ייקח זמן - האם יש אפשרות לסיוע כלשהו להקלה? אפילו משהו חיצוני? (המדקרת המליצה לי על שמפו ספציפי שלא עשה שום שינוי בינתיים).
3. למרות שהבהרתי לרופא שאני לא מאמינה בייעוץ תזונתי טבעי ושעברתי את זה בעבר יותר מפעם אחת והתוצאות היו הרסניות, הוא התעלם מזה וגיליתי שהוא התעקש על הנושא ושזה נכנס לתכנית הטיפול שלי רק כשקיבלתי את הקבלה המפורטת. ביקשתי לבטל במקום והפקידה סירבה ובטענה שזה מומלץ ולא היו לי כוחות להתווכח איתה והתכנון הוא לבטל טלפונית - אם למישהו כאן יש מידע יותר ממוקד שאולי ישכנע אותי שכן כדאי לנסות, אני מוכנה לשמוע. בלי קשר לניסיונות העבר האיומים שלי, אני משוכנעת לחלוטין שאין שום קשר בין הגירודים לבין התזונה שלי (שלא חלו בה שום שינויים לאחרונה) ככה שזה מרגיש לי ממש מיותר, עם ובלי קשר לעלות המופרזת של הייעוץ.
4. מה הולכים להציע לי בהומואופתיה? זה בכלל נשמע לי כמו משהו לא ברור (הרופא אפילו לא טרח להסביר לי מה המשמעות של זה).

תודה מראש!  
לצפיה ב-'בגלא לבלגאן.....'
בגלא לבלגאן.....
09/10/2016 | 00:36
1
59

היי
כגישה מאוד קשה לי עם שילוב סיני והומאופתיה בשילוב נטורופתיה ורק חסר שיאצו לראש ורפלקסולוגיה לאוזנים......  בקיצור סלט סוחט כסף בשביל הנייר והפרוטקול.
קצת קשה לענות לך ספיצי כי חסרים פרטים עלייך כמו גיל? עישון? משקל עודף? תרופות? ועוד.....
בנתיים הייתי מנסה לשים קצת שמן לבנדר ישירות על המקום להרגיע ולגרום להגלדה מהירה יותר של המקום.
לתזונה יש חשיבות רבה בעיקר הקטע השומני המשפיע על העור בקרקפת.

ואגב, זה החיסרון הגדול בקופה שאין איש אחד על המקרה ואין סינכרון בדברים והרופא הממיין לרוב לא מאבחן בגישה האלטרנטיבית ולכן קשה לו להחליט על הומאופטיה סינית כמו כאבי ראש לאקמול...... וזכותך לבחור מה נראה לך ומתחברת יותר.
ועדיין אם יש לך ביטוח בריאות דרך מקום העבודה את מוזמנת למטפלים פרטיים במחיר מוזל יותר מהקופה ובנוחות מיירבית ולא בסרט נע.....
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
09/10/2016 | 09:51
39
אני לא יודעת עד כמה זה רלוונטי אבל אענה - אני בת 36, בריאה בדרך כלל, לא מעשנת, לא לוקחת תרופות, יש משקל עודף של בערך שני קילו, לא צובעת שיער, לא אלרגית לכלום כאמור. גם הרופא הממיין לא שאל יותר מדי ויותר ניסה ללכת לכיוון של "קרה משהו חריג", וגם אחרי שנשבעתי לו מספר פעמים שלא קרה שום דבר כזה זה לא עזר לי.

אין לי בעיה של שומניות בקרקפת (וגם לא של יובש), ובכלל אין סימנים חיצוניים - נראה שזה משהו פנימי, השאלה מה ואיך מטפלים בזה. המלצת על שמן לבנדר להגלדה - אבל אין שום דבר שצריך להגליד.

הרופא הממיין טען שהוא כן מאבחן בגישה האלטרנטיבית, כאמור הוא לא הסכים להסביר לי מה האבחנה ולמה דווקא הטיפולים האלו כי לדבריו מי שלא למד רפואה סינית לא יבין.

בלי קשר לכך שאין לי ביטוח בריאות דרך העבודה, אני לא יודעת איך אפשר לסמוך על מטפלים פרטיים יותר מאשר במקרה הזה, והאמת שיש לי ניסיון עגום מאוד עם מטפלים פרטיים (שעלו הרבה יותר), כאן חשבתי שלפחות במקרה הכי גרוע יש גורמים שאפשר לפנות אליהם ולהתלונן, מה שנראה שאני באמת אבצע, אבל בינתיים אני לא יודעת מה לעשות עם הגירודים...

לצפיה ב-'לדעתי, הומאופתיה - זה הכתובת'
לדעתי, הומאופתיה - זה הכתובת
12/10/2016 | 21:20
1
29
גירודים ללא סיבה - זה תסמין חשוב בהומאופתיה, התאמת התרופה תעזור לך מאד.
אין קשר בין אמונות שלך ותוצאות בהומאופתיה.

לגבי התזונה - זה לא שתזונה מרפאה. היא לא מרפאה. היא נותנת בסיס לטיפול בכל שיטה שלא תהיה. בלי תזונה נכונה  את פשוט לא תגיעי להשגים יציבים בשום טיפול. לכן ייעוץ תזונתי בהחלט נכון. ואם שלחו אותך לא לתזונאית אלא לנטואופתית - לכך יכולות להיות כמה סיבות:
1. כי הרופא רוצה לבדוק אולי יש דברים בנוסף לתזונה שאת זקוקה להם. למשל, חוסר בוויטמינים או מינרלים. או עודף שלהם.
2.אין להם תזונאית אבל יש נטורופתית.
3.סיבה אחרת שלא עליתי עליה.

למה הוא רוצה לשלב בין השיטות ולמה בין אלה ולא אחרים - התשובה רק אצלו. לכל מטפל יש את התוכנית הטיפולית שלו, אנחנו לא יכולים לחדור למוח אף אחד אחר - והמטפלים לא יוצאי מין הכלל...
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
13/10/2016 | 18:58
24
לגבי תזונה - יש לי ניסיון מאוד גרוע עם ייעוץ תזונתי מהסוג הזה, ובכל מקרה ברור לי שאין קשר לתזונה שלי. אני יודעת גם למה לא הפנו אותי לתזונאית - במרכזים כאלו נדיר מאוד למצוא תזונאית מהסוג המקובל, ועדיין אני לא חושבת שיש טעם ולא מבינה מה המטרה.

לגבי הרופא - לאחר ביצוע בירורים נוספים נאמר לי שהוא בכלל לא אמור לבצע אבחון, לא מדובר במטפל אלא ברופא ממיין, שלפי מה שנאמר לי ע"י כמה גורמים שהתייעצתי איתם, במקומות כאלו בדרך כלל מדובר במישהו שלא תמיד מבין ברפואה טבעית, אפילו מנהלת המרכז אמרה לי שהסיבה שהשלב הראשון הוא רופא ממיין היא על מנת לוודא שאין לי בעיות רפואיות שהטיפולים האלטרנטיביים עלולים להחמיר.

לגבי הומאופתיה - אני לא ממש יודעת מה זה, בגלל זה שאלתי לגבי זה ולגבי המשמעות של זה, זה שאני לא יודעת מה זה לא אומר שום קשר לאמונות שלי.
לצפיה ב-'סובלת מבעיה דומה'
סובלת מבעיה דומה
14/10/2016 | 02:31
1
34
נבדקתי אצל רופא המשפחה, הופניתי ממנו לרופא עור שהפנה אותי לבדיקה נירולוגית. כל הבדיקות יצאו תקינות לחלוטין ולא נמצא שום הסבר להופעת הגירודים בקרקפת.
יש מצב שסבלת קצת מלחץ נפשי? כי זה ההסבר שמצאתי לעצמי. בתקופות רגועות יותר הגירודים נרגעים ובתקופות לחוצות מאוד הם מופיעים במלוא עוצמתם.
לצפיה ב-'אם אני אשמע את זה עוד פעם אחת '
אם אני אשמע את זה עוד פעם אחת
14/10/2016 | 08:43
46
שום לחץ נפשי ושום כלום, אני יודעת שזה מאוד פופולארי להשתמש בהשערה הזאת לצד "סטרס" וכל מיני טענות - אני חושבת שזו ההשערה הכי נפוצה שקיבלתי לצד "אולי זה כינים?" אז לא, זה לא זה ולא זה.

אני לא יודעת מה היה אצלך, אבל אני יודעת שאצל אנשים מסוימים בעיות שנטען שנובעות על רקע לחץ נפשי לא היו כאלו, אלא המצב היה הפוך - הבעיות עצמן גרמו ללחץ נפשי (כשאנשים סובלים מכאבים וסימפטומים שונים שאין להם מושג מה הם ולא מצליחים לקבל טיפול, הגיוני שזה ישפיע על מצב הרוח שלהם).
לצפיה ב-'הסיפור שלך ממש מקומם '
הסיפור שלך ממש מקומם
17/10/2016 | 01:49
4
43
אן שום ספק שרפואה משלימה יכולה לעזור, אף אחד לא יכול להבטיח הצלחה גם אם מטפלים כמו שצריך,
אבל לקבל אבחנה מרופא מערבי שמפנה אותך לשילוב נוראי ובלתי הגיוני של שיטות שאף אחת לא קשורה לשניה, זה הדבר הכי רחוק שיכול להיות מרפואה משלימה
ברפואה סינית יש לא רק דיוקר, אלא גם צמחים ועיסוי ותזונה ותנועה - אז אם היית הולכת למטפל ברפואה סינית שיאבחן אותך ונותנת לו לעשות טיפול שלם בהובלה שלו, יש מצב שאולי יעזור.
כשמדובר ב"מדקר" , אפילו אם הוא מטפל טוב (ויש גם כאלו בקופות החולים), שלא מקבל את הזמן לאבחן אותך כמו שצריך ולא מאשרים לו להשתמש בכל הכלים שיש לו אלא רק לתקוע מחטים ולרוץ למטופל הבא. אז זה ממש לקשור לו את הידיים שלא יצליח בטיפול ... ולצערי הכרתי גם מישהי שבכלל למדה תזונה מערבית אבל בגלל שהיא כבר היתה עובדת קופת חולים הכניסו אותה לדיקור אחרי קורס של שנה ולעיסויים אחרי קורס של חצי שנה. אז לא תמיד מובטח הידע המקיף של המטפל.
הומאופתיה ונטורופתיה הן שיטות שונות לחלוטין ולפעמים אפילו הפוכות בתפיסה לרפואה סינית
רק לדוגמא בתזונה טבעית ימליצו לך לאכול כמה שיותר ירקות ופירות טבעיים , בעוד שבתזונה סינית לא ממליצים על ירקות טריים אלא לאדות אותם
--
בקיצור, כמו שאמרתי בהתחלה זו לא רפואה הוליסטית
על מה אני כן ממליצה?
דבר ראשון זה לבדוק אם יש אלרגיה או רגישות למזון - אפשר במבחני אלימינציה (לעבור לתזונה הכי פשוטה ולהמנע מאלרגנים ידועים ) ואז לאט לאט להוסיף, אפשר בשיטה שנקראת קינסיולוגיה ויש גם מבדקים במעבדות מיוחדות
דבר שני זה לבדוק אם יש מחלת עור שמתבטאת בקרקפת (רופא מערבי - רופא עור)
להקלה - אפשר לבדוק אם מסיכה של שמן קוקוס או זית עוזרות

לצפיה ב-'תודה על התגובה '
תודה על התגובה
17/10/2016 | 22:16
3
25
ועל ההסברים המפורטים, חיזקת לי את התחושה שאני צודקת ושנראה שמורחים אותי, ושעשיתי נכון שדרשתי שיבטלו ויחזירו לי את הכסף.

כפי שכתבתי - זו לא אלרגיה, זה הדבר הראשון שנבדק. זו גם לא מחלת עור, אין שום סימן חיצוני בשום מקום ולרופא עור אין מה לעשות עם זה, כי מה שהוסבר לי זה שאם אין מה לראות על פני העור - זה לא בהתמחות של רופא עור. לרפואה ההוליסטית הגעתי בלית ברירה כי לא הצלחתי לקבל מענה ברפואה הקונבנציונלית. אני דיי מיואשת.

חלק מהעניין זה שאני סובלת - לא מדובר במשהו קטן שמעיק, מדובר בגירודים בלתי פוסקים פחות או יותר שמקשים עלי גם לישון (כשאני כבר מצליחה להירדם הם מעירים אותי כל פעם מחדש), קיוויתי שיציעו לי משהו להקלה זמנית, אבל זה לא עלה בכלל על הפרק, ורק הלכו על תכניות טיפול ממושכות שלפי מה שאמרת הן גם מנוגדות זו לזו, והיה לי דיי ברור מההתחלה שזה לא מתאים.

לצפיה ב-'ניסית את המסיכה של שמן קוקוס ולהחליף שמפו?'
ניסית את המסיכה של שמן קוקוס ולהחליף שמפו?
19/10/2016 | 08:54
2
13
לצפיה ב-'את המסיכה לא ניסיתי'
את המסיכה לא ניסיתי
19/10/2016 | 11:55
1
73
החלפתי מייד שמפו ומאז שזה התחיל חפפתי עם לפחות 5 שמפואים שונים, כולל שמפו אורגני על בסיס אלוורה ולבנדר שהומלץ לי ע"י יועצת טבע, לא יודעת להגיד לגבי ההשפעה שלו. גם להימנע מחפיפה לא עזר ומגע של מים במקלחת יוצר תחושה לא טובה. דווקא שהייה בים הקלה, אז המלצות שקיבלתי לנסות שמפו ללא מלחים לא רלוונטיות ככל הנראה (למרות שהשמפו האורגני הוא ללא מלחים).
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
19/10/2016 | 12:25
29
אין קשר בין מלחים שיש בשמפו (והופכים אותו אולי לקשים ?) לבין מי ים שהם מאד בריאים לעור בכלל ועור הקרקפת בפרט.
ניסיתי את השמפו האורגני עם אלוורה ולבנדר והוא ממש איום ונורא לשיער (שלי הופך לדמוי ליפה) ולעור , ובטח לא מתאים לעור שיש לו גירוי וגירוד.
תנסי לעשות לעצמך מסכה משמן קוקוס, אפשר גם שמן זית שמעולה לעור, רק שהריח שלו קצת לא נעים (אולי מיצוי קלנדולה בשמן זית יכול להיות מושלם, אבל לא יודעת אם יש את זה לקניה, אני עושה לבד על ידי השרית הפרחים בשמן זית).
את שמה את השמן לכמה שעות (אפשר בלילה) ואז חופפת עם שמפו עדין
מקווה שזה יעזור וירגיע
ואז ממצב שלא מגרד לך כל הזמן, תוכלי להתחיל לחפש מה הגורם - שני הניחושים הכי נפוצים הם רגישות למשהו שמתבטאת בקרקפת (מזון או חומר שאת באה אתו במגע) או יובש קיצוני
לגבי שמפואים , לצערי, מנסיון שלי לא תמיד מה שיותר טבעי הוא יותר טוב . וגם, אם יש בעיה של גירוי קיים, אז לא תמיד התגובה של הפסקת הגירוד מיידית - כמובן שאם החלפת שמפו ומיד המצב החמיר, אז זה לא זה, אבל יש מצב שאין הקלה מידית.. אם עוד לא ניסית, הייתי הולכת על שמפו עדין לתינוק.
לגבי השמנים שציינתי - ממליצ הלא להחליף בשמנים אחרים. יש אנשים שמאמינים בשמן ארגן (איזשהו שמן מרוקאי), אני מוצאת שהוא גס ולא נעים ולהרבה אנשים גורם גירוי. שמנים כמו שיאה או שמני אגוזים גם כן לא מתאימים לסיטואציה שאת נמצאת בה.
ואני מניחה שבדקת , ואין לך כינים :)

לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
17/10/2016 | 02:00
19
רואה שאף אחד לא ענה לך על הומאופתיה - אז מדובר בשיטה שמטפלת בעקרון הדומה מרפא - תמציות מודללות עד שאין שריד מדיד במים של אותו חומר שגורם לבעיה , אמור לרפא.
יש אנשים שנשבעים שזה עזר להם. לי לא עזר מועלם
מה שבטוח שזו לא שיטה שמשתלבת עם כל שיטה אחרת. אם את רוצה לנסות הומאופתיה כי את מאמינה בזה, על הכיפק, אבל לא יחד עם שיטות שכל אחת עומדת בפני עצמה כמו רפואה סינית, רפואה איורוודית , רפלקסולוגיה, תזונה הוליסטית ...
השיטות שאפשר לשלב ביניהן זה למשל רפלקסולוגיה עם תזונה וצמחי מרפא - וגם אז לא על ידי 3 מטפלים שונים, אלא כשמדובר במטפל רב תחומי שבונה אסטרטגיה טיפולית אחת.
לגבי התזונה - הדיאטניות שלמדו באוניברסיטה למרבה הצער לא מבינות בקשר בין תזונה לבריאות (אלא אם כן השלימו בלימוד נוסף של תזונה טבעית או בריאותית). הן יודעות מה שהרופאים יודעים , שזה מחקרים מוטים ומשתנים לבקרים.
דוקא ברפואה הטבעית יש הגיון פנימי וידע מסורתי שעובר במשך שנים על האפשרות לריפוי על ידי הוספה / מניעה של מזונות מסויימים
הבעייתיות היא בכך שכאשר אומרים שמישהו הוא נטורופת זה לא אומר בדיוק איך הוא עובד ומה רמתו - יש כאלו שעובדים כמו הידאטנים עם תפריטים קבועים סטנדרטיים צ'יק צ'ק לפי המחלה - ממש מערבי, והגרועים שבהם הם בכלל סוחרי תוספים.
יש כאלו שנעולים על גישה תזונתית אחת, ולא משנה ממה את סובלת תמיד יגידו לך להוריד דברי חלב ו/או להוריד חיטה ושאר יוצרי גלוטן ו/או יגידו לך שאסור לאכול בשר
דעתי האישית, היא שאין תזונה אחת שמתאימה לכולם, ולכן הטוב ביותר בתזונה הוא להקשיב לגוף - ובמקרים כמו שלך שיש מצב שהבעיה היא רגישות למזון או מחסור תזונתי שגרם לשינויים בקרקפת, אז זו גישה שדורשת קצת סבלנות - כי התגובה לא תמיד מיידית

לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:22
2
4
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה'
שנה טובה ומתוקה
02/10/2016 | 19:18
12
שנת בריאות אושר ושלווה

לצפיה ב-'חנות הוליסטיק שופ מוכרת ציוד לרפואה משלימה ואלטרנטיבית'
חנות הוליסטיק שופ מוכרת ציוד לרפואה משלימה ואלטרנטיבית
13/10/2016 | 13:27
26
כל הציוד לרפואה משלימה ואלטרנטיבית במקום אחד
נשמח לעמוד לשרותכם
לצפיה ב-'מחפשת מטפלת בקריות'
מחפשת מטפלת בקריות
15/09/2016 | 13:47
1
42
שלום לכולם,אני מחפשת מטפלת ברפואה משלימה בקריות,מישהי טובה ומקצועית,שיודעת לקבל ולהכיל את המטופלים.ואם יש מישהי  שמומחית ברפואת נשים אז מה טוב(אני סובלת מאנדומטריוזיס).אם מישהו יודע על מטפלת כזו,אשמח אם ישאירו את המספר שלה.בתודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'הכיי אחי מה שיש'
הכיי אחי מה שיש
15/09/2016 | 14:12
35
היי
עונה כאן אחת מדהימה בפורום - פני אלייה בפרטי 
חפשי את השם  יעלND  תקישי עם השם ושלחי לה מסר.
בהצלחה!
לצפיה ב-'שמנים אתריים דוחי יתושים וחמאת שיאה?'
שמנים אתריים דוחי יתושים וחמאת שיאה?
07/09/2016 | 19:56
2
35
כמי שנחשבת "פרי התאווה" של היתושים ובעלת ניסיון בהכנת תערובות שמנים אתריים עם אלכוהול ועם שמן נשא.
עדיין לא מצאתי פתרון לזמן הקצר יחסית שהם אפקטיביים.
מה דעתכם על תערובת שמנים אתריים, חמאת שיאה ושעוות דבורים?
ואם כן באיזה יחס?
אשמח לחוות דעתכם.
לצפיה ב-'את מכינה קרם או נר?'
את מכינה קרם או נר?
08/09/2016 | 16:51
21
אם זה קרם נגד יתושים אז למה שעוות דבורים?
אם זה נר, אז למה חמאת שיאה?
אם זה תערובת שמנים אז צריך שמן בסיס ושמנים ארומטיים.
ניתן גם לשים שמנים ארומטיים במבער עם נר.
לצפיה ב-'אפשרי ללא השעווה'
אפשרי ללא השעווה
30/09/2016 | 19:14
6
אם את רוצה קרם לצורך המריחה הנוחה, אז בהחלט תוסיפי לתערובת שאת כבר מכירה שמן מוצק - שיאה או קוקוס
מערבבים במקל או מיקסר וזהו
שעוות דבורים מיותרת כאן

לצפיה ב-'היפוך עובר'
היפוך עובר
05/09/2016 | 22:23
5
36
היי חברים,
הריון שני, שבוע 36.6 החמוד שלי במנח עכוז, לפני שאני מגיעה להיפוך בבית חולים אשמח לקבל המלצות על מטפלים שעוסקים בנושא מנ' מבט אלטרנטיבית.
יש לי כמה ימים בודדים לנסות את מזלי....
תודה :)
לצפיה ב-'דבר והיפוכו......'
דבר והיפוכו......
06/09/2016 | 07:26
3
81
לרוב דווקא הסינים יעילים בזה......
מאיזה איזור את?
לצפיה ב-'מרכז\שרון'
מרכז\שרון
06/09/2016 | 07:32
1
8
לצפיה ב-'שלחתי מסר'
שלחתי מסר
06/09/2016 | 20:12
9
לצפיה ב-'דרכים להיפוך'
דרכים להיפוך
07/09/2016 | 19:54
27
יש את הרפואה הסינית כפי שכתבו לך
תחום נוסף שעוזר -קרניוסקרל,התחום  בו אני עובדת. דרכו גם אפשר לעזור להיפוך העובר (וכבר ראיתי כמה)
יש את רות פדידה שעוזרת להיפוך בטיפול במים

כדאי לדעת: יש גם אפשרות ללדת רגל בעכוז- חשוב לחפש את הרופאים המתמחים בכך
לצפיה ב-'יכולה להמליץ על 2 דברים'
יכולה להמליץ על 2 דברים
11/09/2016 | 02:49
26
1.לבדוק את כל הספרים בבית שלא עומדים הפוך

2. לעשות מוקסיבציה.

שתי השיטות כבר עזרו לנשים רבות.
לצפיה ב-'אנשי מקצוע בתחומי כושר, ספורט ובריאות - זה בשבילכם!'
אנשי מקצוע בתחומי כושר, ספורט ובריאות - זה בשבילכם!
05/09/2016 | 09:26
26
אנחנו עובדים על מוצר חדש שיעזור לכם לנהל את העסק בצורה יעילה ולהגדיל רווחים.
עזרו לנו ע”י מענה על שאלון קצר. תודה!
http://bit.ly/2bOws8x
לצפיה ב-'זרעי פשתן וזרעי צ'יה אלרגנים?'
זרעי פשתן וזרעי צ'יה אלרגנים?
04/09/2016 | 11:50
4
62
שלום כל פעם שאני אוכלת זרעי פשתן או זרעי צ'יה אני מגיעה למצב שאני עם סחרחורות מטרופות עד כדי שאני לא מצליחה לקום האם זה נחשב לתגובה אלרגית?....
לצפיה ב-'יש מצב'
יש מצב
04/09/2016 | 19:12
2
40
אם התיאור שלך קרה מספר פעמים ולא בצורה בודדת - מקרית אז כנראה שזו חלק מתגובה אלרגית.
השאלה איך את אוכלת את הזרעים? טחון? או גרגירים? לבד או עם סלט? יוגורט?
האם את שותה מספיק? ועוד שאלות שיש לברר......

בהצלחה!
לצפיה ב-'מה הקשר'
מה הקשר
04/09/2016 | 22:44
1
34
אתה חושב שיש משמעות לזה אם אני אוכלת אותה טחונים או לא אם בסלט או בשייק... ניסיתי את כל האפשרויות וכולם הכניסו את גופי לסטרס......אבל למהההה
מה אלרגן בהם?...יכול להיות שהם מכילים גלוטן?
לצפיה ב-'זה משנה?'
זה משנה?
05/09/2016 | 20:34
27
הם לא מתאימים לך. נקודה.

לצפיה ב-'זרעי פשתן לא טחונים אינם מתעכלים'
זרעי פשתן לא טחונים אינם מתעכלים
09/09/2016 | 08:26
162
זרעי הפשתן נמכרים בסופרמרקטים ובחנויות הטבע. הם מגיעים בכמה צורות - גרגירים שלמים, גרגרים טחונים או שמן. לדברי ד"ר מוריס, רוב מומחי התזונה ממליצים על הגרגירים הטחונים, שבהם יש "מכל טוב" - הסיבים, הליגנן וחומצות השומן החיוניות. היא מסבירה שזרעים שלמים עוברים במערכת העיכול בלי להתעכל, ואילו בשמן חסרים הסיבים, שעשויים להועיל במקרה של עצירות. עם זאת, אנשים שסובלים מחלת המעיים דיברטיקולוזיס מתקשים לעכל את הגרגרים הטחונים, ולהם היא ממליצה להשתמש בשמן.
לזרעי הפשתן שני צבעים - חום אדמדם וחום זהוב: שני הסוגים אינם נבדלים בערכיהם התזונתיים. בלר ממליצה על הזרעים הטחונים, שנמכרים באריזות אטומות. רוב האנשים מאחסנים את הזרעים במקרר, אבל ד"ר מוריס אומרת שזה לא הכרחי, אם כי גם לא מזיק. לדבריה, זרעים שלמים מחזיקים מעמד 12-10 חודשים, ופשתן טחון נשמר כארבעה חודשים, גם מחוץ למקרר.
המנה היומית המומלצת היא 2-1 כפות גרגרים, ועד כפית שמן ליום (מומלץ להשתמש בשמן קר, למשל כתוספת לסלט). ד"ר מוריס מעדיפה לערבב כף זרעים טחונים בשתי כפות דבש, ולמרוח את התוצאה המתקבלת על טוסט. "יש לזה טעם אגוזי", היא אומרת "וזו עוד שיטה למרוח משהו על הלחם".
התזונאים נטלי אליוט מטקסס ממליצה על כמה דרכים להוספת פשתן לתזונה: פזרו זרעים טחונים על קערת דגנים, סלט או יוגורט, הכניסו זרעים לקציצות בשר, הוסיפו זרעים טחונים לבלילה של פנקייק, עוגיות או כל מאפה אחר, צפו נתחוני עוף, שניצלים או דגים בזרעים הטחונים ואפו בתנור, הכינו רוטב לסלט משמן פשתן וחומץ.

הכותבת היא דיאטנית קלינית עמותת 'עתיד' לקידום התזונה והבריאות

עוד כתבה שיכולה ללמד על צורות האכילה:
לצפיה ב-'השתתפות עלות?'
השתתפות עלות?
03/09/2016 | 17:36
2
41
שלום,כמה השתתפות אני צריך לשלם בבית חולים ממשלתי להתייעצות ובדיקה עם מומחה במקרה ואני מגיע ללא טופס 17?
לצפיה ב-'ה לברר את זה אצל מזכירת הקופה'
ה לברר את זה אצל מזכירת הקופה
03/09/2016 | 20:12
8
לצפיה ב-'השתתפות מלאה'
השתתפות מלאה
03/09/2016 | 20:13
18
היי
ייעוץ / בדיקה בכל מקום ללא טופס התחייבות יכול להיות החל ממאות שקלים ועד אלפי שקלים.
תלוי במקום הבדיקה, סוג הבדיקה, הרופא / מומחה, פעולות נדרשות ועוד פרמטרים.
החל מחדר מיון ועד יעוצים "כבדים" אחרים......

בהצלחה!
לצפיה ב-'דיקור סיני'
דיקור סיני
02/09/2016 | 10:02
2
55
האם דיקור סיני יכול להועיל לפגיעה עצבית בכף הרגל בעקבות ניתוחי שברים?
לצפיה ב-'יש משפט ידוע......'
יש משפט ידוע......
04/09/2016 | 19:09
48
או שכן או שלא מה שבטוח אולי וגם זה נטול בספק!
אם לא מנסים לא יודעים ולא טועים וגם זה לא בטוח כי המטפל לא משהו או הנקודות לא נכונות או הפגיעה לא ברורה ועוד פרמטרים אחרים........
כמו תרופה שיכולה לסייע למקרים דומים ולאחרים לא!
בהצלחה!
לצפיה ב-'פגיעה עצבית'
פגיעה עצבית
19/10/2016 | 08:57
16
י שמקרים רבים ומוכחים להצלחות של דיקור סיני בשיקום בעיה עצבית כשיש פגיעה מקומית
כמובן תלוי בבעיה וחומרת הפגיעה
במקרים שבהם הדיקור לא עוזר כי הפגיעה נרחבת מדי, ניתן להגיע לשיפור גדול באמצעים של טיפול מגע וטיפול אנרגטי
אצלי אני קוראת לזה איזון אנרגטי, אבל האמת שזה יותר במיומנות של המטפל מאשר בשם השיטה

לצפיה ב-' חדשות, כתבות ומאמרים'
חדשות, כתבות ומאמרים
28/08/2016 | 10:51
17
14

לצפיה ב-'זעפרן במקום פרוזאק?'
זעפרן במקום פרוזאק?
28/08/2016 | 10:51
38
מתברר שלתבלין היקר יש השפעה מיטיבה על דיכאון, אפילו בהרחתו בלבד. שיחה עם ד"ר גיל יוסף שחר על טיפול בעצב קיצוני וחרדות: קפה? דגים? ירקות? שמן סויה? אילו מזונות עוזרים ואילו מזיקים, ומה משפר מצב רוח מלבד תזונה.

לצפיה ב-'אופס! החיסון בתרסיס נגד שפעת חסר כל תועלת'
אופס! החיסון בתרסיס נגד שפעת חסר כל תועלת
28/08/2016 | 10:53
13
אופס, טעינו. בעצם אין אפקטיביות כלל לחיסון שפעת הניתן בתרסיס דרך הפה...
הכתבה
לצפיה ב-'חדשות טובות במאבק כנגד סרטן הלבלב'
חדשות טובות במאבק כנגד סרטן הלבלב
28/08/2016 | 10:54
19
כל מי שאיבד אדם שיקר לו למחלת סרטן הלבלב מכיר את המהירות ההרסנית שבה היא משפיעה על אדם שאם לא כן היה בריא לחלוטין. היזמת הביו-רפואית לאורה אינדולפי מפתחת דרך מהפכנית לטיפול במחלה המורכבת והקטלנית הזו: מכשיר הנותן תרופה שפועל ככלוב באזור הגידול, המונע ממנו מלהתפשט וממתן תרופה במקום בו היא לא נחוצה. "אנו מקווים שיום יבוא ונוכל להפוך את סרטן הלבלב למחלה ברת-טיפול," היא אומרת.

ההרצאה
לצפיה ב-'החתולה התרפויטית'
החתולה התרפויטית
28/08/2016 | 10:56
14
איריס גרייס בת השש העבירה את המחצית הראשונה של חייה לכודה בעולמה הפרטי ובקושי תקשרה עם העולם החיצון. קארטר-ג'ונסון חקרה דרכים שיכולות לעזור לבת שלה ולבסוף הביאה הביתה את תולה.

ואז הכל השתנה
לצפיה ב-'האיש שמנפץ את כל מה שחשבתם על בדיקות רפואיות'
האיש שמנפץ את כל מה שחשבתם על בדיקות רפואיות
28/08/2016 | 11:06
21
פרופ' אמנון להד, ראש החוג לרפואת משפחה באוניברסיטה העברית, מציג כתב אישום חריף נגד תעשיית הבדיקות המשגשגת.
לצפיה ב-'תנו לדברים לקרות'
תנו לדברים לקרות
28/08/2016 | 11:08
14
כוח הוא האויב הגדול של האהבה. 

אנחנו תמיד מנסים לגרום לדברים לקרות, נכון? ובכל זאת, עמוק בפנים, קול שאיננו מקשיבים לו מספיק אומר שסביר שלא טוב שכך אנחנו נוהגים.

לצפיה ב-'אולי תקשיבו כבר?'
אולי תקשיבו כבר?
28/08/2016 | 11:09
16
אי-הקשב אינו רק בעיה של המאה ה-21. בעבר קשרו אותה לשאלות של סמכות ומוסר וגם המליצו על פתרונות.
לצפיה ב-'רגשות, סיפור של מאבק'
רגשות, סיפור של מאבק
28/08/2016 | 11:12
8
מה הם הדברים המסתוריים האלו שאנחנו מכנים בשם רגשות?

הטעות הגדולה ביותר שאנחנו עושים בחיים הרגשיים שלנו היא לחשוב שרגש חיובי הוא נוכחות של משהו, ושרגש שלילי, לעומת זאת, הוא היעדר. אפשר להבין את מקור הטעות. המלה "חיובי" רומזת על "יש", ו"שלילי" רומזת על "אין". נכון?

לצפיה ב-'מחר בחלומות'
מחר בחלומות
28/08/2016 | 11:13
7
אין זה מקרה שאנחנו חולמים ודברים מתגשמים.
שנת החלומות מאפשרת לנו לגלות דפוסים שחומקים מאיתנו כשאנו ערים. 

לצפיה ב-'חזור שנית... ושלישית'
חזור שנית... ושלישית
28/08/2016 | 11:14
6
הפילוסוף אפלטון כתב שאין כל פסול בחזרה על דבר טוב. יתר על כן, מחקר חדש מגלה שחזרה על נקודות מפתח במהלך פגישה היא דרך טובה להשפיע על ההחלטות של אחרים.

במסגרת שני ניסויים שערכו סטפן שולץ-הארדט ועמיתיו מאוניברסיטת גאורג-אוגוסט, הם הראו כיצד חזרה על מידע ספציפי במהלך שיחה די בה כדי לשנות את דעתו של אדם. "מנקודת מבט רציונלית חזרה על מידע היא עודפות ולכן היא אינה אמורה להשפיע על החלטת הנמען", כתבו החוקרים. "בניגוד לכך, בשני הניסויים הדגמנו כיצד חזרה סלקטיבית על מידע התומך בעמדה מסוימת משנה סדרי עדיפויות לטובת עמדה זו ומעלה את סיכוייה להיבחר".

שלישיית החוקרים הגרמנים הבחינו שבמהלך דיון אנשים נוטים לחזור על מידע התומך בעמדתם. עם זאת לא נעשו מספיק מחקרים הבוחנים האם התנהגות כזו משפיעה בפועל על קבלת החלטות של אנשים.

לצפיה ב-'בראשית היה הרגש'
בראשית היה הרגש
28/08/2016 | 11:15
19
כיצד התפתחו הרגשות? תגליות חדשות על בעלי חיים מאתגרות אותנו שכלית וגם רגשית
לצפיה ב-'הדרך ארוכה היא וטובה, טובה'
הדרך ארוכה היא וטובה, טובה
28/08/2016 | 11:16
11
אנו מציבים לעצמנו מטרות ומגייסים כוח רצון ונחישות כדי לכבוש את היעד. אולי חשוב גם להרפות מדי פעם? ואפילו לוותר מעט?
לצפיה ב-'מכון דוידסון נגד הרפואה הסינית?'
מכון דוידסון נגד הרפואה הסינית?
28/08/2016 | 11:18
17
כולנו שמנו לב לרצף כתבות בעיתון "הארץ" (באתר), בהן מוצגת הרפואה הסינית באופן שלילי, מוטה, לא מדויק בעליל. 

תכל'ס- לא נעים אבל לא באמת נורא.
לצפיה ב-'לנשק צפרדע?????'
לנשק צפרדע?????
28/08/2016 | 15:43
23
היה היתה פעם נסיכה שמאוד רצתה להתחתן עם נסיך. יום אחד היא פגשה צפרדע שהבטיח לה שאם היא תנשק אותו, הוא יהפוך לנסיך שלה! הנסיכה החזיקה בידה את הצפרדע שביקש ממנה לתת לו נשיקה.
זה היה רגע. רגע  של הבטחה גדולה מול אפשרות של נפילה אדירה. אולי להגיע לשיא ההשפלה ולגלות שסתם היא נישקה צפרדע מגעילה.

האם היית מנשקת את הצפרדע?
תארי לעצמך שהנסיכה לא היתה מנשקת את הצפרדע....מה אז היה קורה?
היא הרי היתה מפספת את הזדמנות חייה  להגשים חלום גדול!
כמה מאיתנו מוכנים לנשק צפרדע או לבלוע צפרדע בדרך להגשמת החלום??????

ולהזכירך- תמיד אפשר לשנות את התפיסה -האם זה באמת כל כך מגעיל לנשק איזה צפרדע או או אפילו לאכול צפרדע. הרי יש עם ששם צפרדע נחשב למעדן.....זאת היא צרפת כמובן! אם הצרפתים יכולים, אז כל אחד יכול. מסתבר, שאכילת צפרדע היא עיניין של פרשנות ותפיסה. אכילת צפרדע, לא נוגעת לשום איפיון אובקיטיבי, של הצפרדע עצמה.

באימון, המאמן עובד עם המתאמן, על שינוי התפריט והתאמתו למטרה. כשהמטרה ברורה, גם צפרדע, לא נתפסת כמשהו כל כך נורא!

נכתב על ידי עינת גרוס-ברונר, מראות אסטרטגיה להכשרת מאמנים, אימון עסקי, אימון לקריירה, ניהול זמן ויומן, יזמות, שיווק ומכירות, שיווק שיתופי,שירות, פרזנטציה אפקטיבית, ניהול כח אדם, מנהיגות, ניהול ישיבות, הצלחה ועוד.

לצפיה ב-'היתרונות הבריאותיים של גוג'י ברי'
היתרונות הבריאותיים של גוג'י ברי
29/08/2016 | 23:12
26
חוקרת לאחרונה הרבה את הפרי המיוחד הזה אז מצרפת למתעניינים, במיוחד למי שעוסק ומתעניין בנטורופתיה

לצפיה ב-'סטיביה'
סטיביה
27/08/2016 | 20:33
1
27
מעונינת לשמוע המלצה על נוזל סטיביה שיש לו פחות טעם לוואי.

תודה
לצפיה ב-'אי סיטב.....'
אי סיטב.....
28/08/2016 | 22:02
24
היי
כמו שאמרו חכמים: על טעם ועל ריח ......
בענין טעם הלואי זה מאוד אינדוודואלי כי כל אחד מרגיש זאת אחרת, מנסיון צריך ל"שחק" גם עם חברות וגם עם המינונים....... ולא תמיד סטיביה מתאימה לכל דבר בצורה שלה, כמו אבקה לאפיה ונוזל למשקאות, או עלים למשקאות כמיצוי.
צריך לדעת לעבוד נכון כמו כל דבר בחיים!
לצפיה ב-'מיגרנה אוקולרית'
מיגרנה אוקולרית
24/08/2016 | 00:45
2
37

הייתי היום אצל רופא מומחה שאפיין אצלי מגרנה אוקולרית.
עוד אגגל על זה. אבל רציתי לשאול כמה זה נפוץ, 
ומה דרכי הטיפול המומלצות?
הוא אמר לי שיש כדורים נוגדי דכאון אבל בגלל שהתופעה קורית לי אחת ל3 חודשים, זה לא שווה את תופעות הלוואי של הכדורים.
הוא המליץ על מדטציה ועל 
שי גונג. או צ׳י גונג

לצפיה ב-'מדיטציה וצ'י קונג'
מדיטציה וצ'י קונג
28/08/2016 | 08:58
32
ההמלצה כנראה מתייחסת לקשר בין סטרס (מתח נפשי גבוה) לבין הופעת התקף המיגרנה. הפעילות האלה, כשהן מתורגלות בעקביות, אכן תורמות להורדת סטרס. זה נכון גם לגבי שינה איכותית בלילה ותזונה מאוזנת. לאור הנ"ל ממליץ לך למצוא מטפל ברפואה סינית, עדיף כזה שמבין בכל התחומים שהוזכרו, שיוכל לשמוע פרטים על אורחות חייך ולתת לך המלצות קונקרטיות.

בהצלחה ורפואה שלמה.
לצפיה ב-'ממליצה על הומאופתיה'
ממליצה על הומאופתיה
30/08/2016 | 13:35
22
לצפיה ב-'לימודי רפואה סינית'
לימודי רפואה סינית
25/08/2016 | 13:41
1
42
אני מאוד מתעניינת בתחום ויש לי מטפלת שמסבירה לי הרבה ואני ממש נמשכת לזה. אני מתלבטת לגבי לימודים של רפואה סינית. איך אני יכולה לדעת אם זה מתאים לי? איפה אפשר ללמוד את זה בכלל?
לצפיה ב-'בחירת מוסד לימודים'
בחירת מוסד לימודים
28/08/2016 | 08:47
53
שלום לך,

ראשית, ברכות על רצונך ללמוד תחום-לימוד מרתק כל כך, שנוגע לכל אורחות החיים

לגבי מקום הלימודים, ממליץ שתקראי בעיון את אוסף הקישורים הבא, שכולל התייחסויות להיבטים שונים של לימוד התחום. הקישורים מעט ישנים, אך רוב הכתוב בהם רלוונטי לחלוטין גם כיום.

יש מכללות שונות, ולפעמים שונות מאד זו מזו בדגשים שהן שמות על חומר הלימודים, בהיקף, בעומק, בשכר הלימוד וכמובן גם בתנאים לוגיסטיים כמו מיקום גיאוגרפי וכדומה. לאור ההשקעה העצומה בזמן, כסף ומשאבים אחרים בשנות הלימוד - מכללה רצינית תלמד רפואה סינית במשך לפחות שלוש שנים, ובדרך כלל ארבע, של מספר שיעורים שבועיים - הייתי שוקל גם אפשרות לעבור לגור בקרבת המכללה, ולחלופין בודק עד כמה מעשי יהיה לנסוע אליה וממנה במשך הלימודים. חבר טוב שלי גר ברעננה ונסע מספר ימים מדי שבוע במשך ארבע שנים כדי ללמוד ברחובות; אבל לא כל אחד יכול או רוצה לעמוד במשימה כזאת.

ההמלצה הכללית שלי היא תמיד להשתתף במספר שיעורי ניסיון במספר מכללות שונות, לערוך טבלה פשוטה עם היתרונות והחסרונות עבורך של כל אחת מהן, לשוחח במידת האפשר עם תלמידים, בוגרים ומורים, ולקבל טיפול ממורים שייתן לך מושג כלשהו על איכות הטיפולים שאת עתידה להגיע אליהם באמצעות אותם מורים. תסתובבי גם במסדרונות מוסד הלימודים, בכיתות ואפילו תציצי לשירותים... גם הדברים האלה נותנים מושג כלשהו על המקום.

בהצלחה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה