לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70077,007 עוקבים אודות עסקים

פורום Yelem תמיכה לנוער

אנחנו מאד שמחים שקפצתם אלינו והצטרפתם למי שכבר פה. כאן אפשר לדבר או לשתוק... לבכות או לצחוק... אפשר לבוא רק להגיד שלום... ואפשר פשוט להיות פה!
שימו לב: הפורום מיועד לבני נוער עד גיל 21 בלבד

Y elem הוא אתר מידע ותמיכה לצעירים בו אפשר לדבר, לשאול, לדעת, להתייעץ, לכתוב, להציץ, להכיר…

Y elem הוקם ע"י עמותת עלם – עמותה לנוער במצבי סיכון (ע"ר)

האתר והפורום נולד מתוך רצון להשתמש בכלי המדהים של האינטרנט כדי לתת במה לכל מה שחשוב לכם – גם מידע עשיר ומגוון בכל התחומים החשובים לנוער, וגם תמיכה ומענה לשאלות ובעיות המציקות.

ב-Y elem פועלים עשרות מתנדבים מכל מיני סוגים: אנשי מקצוע, יועצים, מומחי אינטרנט, בני נוער – כולם לרשות הגולשים באתר. אנשים שמקדישים מזמנם ומניסיונם האישי והמקצועי על מנת שיהיה פה מקום טוב, עשיר, מהנה, חוויתי ובעיקר לתת מענה לכל הצעירים המבקשים זאת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום Yelem תמיכה לנוער

אנחנו מאד שמחים שקפצתם אלינו והצטרפתם למי שכבר פה. כאן אפשר לדבר או לשתוק... לבכות או לצחוק... אפשר לבוא רק להגיד שלום... ואפשר פשוט להיות פה!
שימו לב: הפורום מיועד לבני נוער עד גיל 21 בלבד

Y elem הוא אתר מידע ותמיכה לצעירים בו אפשר לדבר, לשאול, לדעת, להתייעץ, לכתוב, להציץ, להכיר…

Y elem הוקם ע"י עמותת עלם – עמותה לנוער במצבי סיכון (ע"ר)

האתר והפורום נולד מתוך רצון להשתמש בכלי המדהים של האינטרנט כדי לתת במה לכל מה שחשוב לכם – גם מידע עשיר ומגוון בכל התחומים החשובים לנוער, וגם תמיכה ומענה לשאלות ובעיות המציקות.

ב-Y elem פועלים עשרות מתנדבים מכל מיני סוגים: אנשי מקצוע, יועצים, מומחי אינטרנט, בני נוער – כולם לרשות הגולשים באתר. אנשים שמקדישים מזמנם ומניסיונם האישי והמקצועי על מנת שיהיה פה מקום טוב, עשיר, מהנה, חוויתי ובעיקר לתת מענה לכל הצעירים המבקשים זאת.

לצפיה ב-'ישר כח'
ישר כח
19/05/2016 | 10:03
1
47
אני אמא לילדים מתבגרים רציתי לשבח אותכם ולומר ישר כח על הפעילות המבורכת
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
21/05/2016 | 19:46
9
לצפיה ב-'כדאי לפנות לייעוץ מקצועי/פסיכולוג?'
כדאי לפנות לייעוץ מקצועי/פסיכולוג?
16/05/2016 | 19:13
7
101
ההורים שלי מודאגים מהעובדה שאני לא כל כך יוצאת מהבית וכל היום נשארת בחדר. לא הולכת לבת מצוות של בנות מהכיתה, לא יוצאת לחגוג עם הכיתה בל"ג בעומר, לא הולכת לבילויים עם חברות...
ואני בגיל 12. זה טבעי או שכדאי לפנות לייעוץ?
לצפיה ב-'תתחילי להיות מגניבה'
תתחילי להיות מגניבה
18/05/2016 | 23:25
50
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
18/05/2016 | 23:25
58
ניתאי מניאק
לצפיה ב-'דאגה'
דאגה
19/05/2016 | 22:14
1
54
שלום לך יקרה,
כתבת שההורים שלך מודאגים מכך שאת לא משתתפת בפעילויות חברתיות שונות.
מה לגביך?
זה מצב שהיית רוצה לשנות אותו או שנח לך להיות במצב הנוכחי.
לפי התשובה שלך,נוכל לחשוב ביחד על האפשרויות שיש לך.
ממתינה לתשובתך,
שלך,
שחר
לצפיה ב-'לא יודעת מה אני רוצה'
לא יודעת מה אני רוצה
19/05/2016 | 22:46
41
אני ממש לא יודעת...
כי מצד אחד נוח לי כשאני לבד עם עצמי, אך מצד שני, ההורים שלי אומרים שזה לא גורם לי להיות שמחה, למרות שאני בוחרת לעשות את זה.
גם המורה שלי וגם אבא שלי הציעו את הרעיון של פסיכולוג, אבל אני חוששת שאני לא ארגיש שם בנוח.
לצפיה ב-'לפני שרצים לפסיכולוג'
לפני שרצים לפסיכולוג
20/05/2016 | 09:11
2
39
אני הייתי בודקת מספר דברים ,מה הסיבה שאת לא אוהבת לצאת האם לא טוב לך בחברה האם מישהו פגע בך האם את מפחדת שיפגעו בך ,צריך לבדוק את שורש הבעיה האם שאת בבית את מרגישה טוב שמחה או את עצובה? בכל אופן תנסי ללכת פעם אחת לבת מצווה ותראי איך את מרגישה עם זה ?
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה'
תודה רבה על העזרה
20/05/2016 | 16:46
1
30
תודה רבה, אבל אני לא בטוחה. אני מנחשת שבגלל המראה החיצוני שלי שמוריד לי מהביטחון..
לצפיה ב-'את חייבת להתחיל לאהוב את עצמך'
את חייבת להתחיל לאהוב את עצמך
22/05/2016 | 00:46
31
מאמי תקשבי איך שתערכי את עצמך כך יערכו אותך,תגידי שוב ושוב שאת הכי מיוחדת והכי מקסימה ואין עלי בעולם ועם ההרגשה הזאת תלכי לאירוע ותראי איך יראו אותך גם אם זה ישמע לך מוזר אבל תבדקי ותראי שזה נכון ,זה דבר ראשון,דבר שני תסתכלי מה יפה בך ומה טוב בך ותשמחי על אותם דברים ואם העניין החיצוני זה בעיית משקל אז זה דבר קטן שאת יכולה לשפר אותו ,אבל יהיה לך את הכח ברגע שתתחילי לאהוב ולהעריך את עצמך .

אז יאללה קדימה עם חיוך על השפתיים להרים את הרגליים ולצאת ולהנות
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/05/2016 | 12:22
11
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-' הופ הופ טרללה גדלנו בשנה! '
הופ הופ טרללה גדלנו בשנה!
14/05/2016 | 10:09
30
חברים יקרים,
השבוע לפני 12 שנים הקמנו את Y elem, אתר התמיכה של עמותת עלם, ואת הפורום הזה.
12 שנים שאנחנו נמצאים אתכם יום יום, בפורום, בצ'טים ובמיילים.
כל כך הרבה מילים נכתבו בשנים האלו, שאתם כתבתם, שאנחנו ענינו. כל כך הרבה רגשות, מחשבות וסיפורי חיים...
כבר 12 שנים שאנחנו צופים בכם גדלים, מתפתחים, עושים תהליכים משמעותיים... חלק מכם כבר ממש בוגרים, אחרים עדיין בדרך.
לכבוד יום ההולדת של האתר נשמח אם תשתפו אותנו בתהליכים שעשיתם איתנו. תברכו, במילים, בצילומים, בסרטונים, איך שבא לכם. נשמח להתרגש אתכם וגם לשתף את הברכות שלכם.
מוזמנים להזמין לכאן גם חברים מהעבר.
יום הולדת שמח לנו!

צוות Y elem
לצפיה ב-'סבתא שלי... (אולי טריגר)'
סבתא שלי... (אולי טריגר)
11/05/2016 | 00:16
1
60
סבתא שלי עוד יומיים נגמרת השבעה אבא יחזור לבית אנחנו נמשיך לחיות אבל את כבר לא תהיי איתנו.זה התחיל ביום שבת לפני שבועיים היה לך סוכר ממש ממש גבוה אבא בא אלייך וביום ראשון לקחו אותך לבית חולים...ביום ראשון כשאבא בא הביתה בשעה מאולחרת הוא אמר שלקחו אותך לבית חולים ושהמצב שלך לא טוב הרופאים אמרו שיש לך כמה ימים לחיות לא הבנתי על מה הם מדברים אבל ביום שני כשהגעתי בבוקר לבית החולים ראיתי בעיניים שלי על מה הם מדברים את שכבת במיטה לא מדברת לא פותחת את העיניים הפה שלך פתוח כאילו רוצה להגיד משהו  את רזה מאוד עד כדי כך שרואים רק עצמות ורק היד שלך עולה ויורדת מידי פעם ולפעמים זה היה נראה שאת שומעת אותנו... ראינו שאת חלשה חיברו אותך לצינורות של חמצן של אוכל של נוזלים ואנטיביוטיקה בקושי נשמת...היה לך נמק ברגל שגרם לזיהום בכליות ובדרכי השתן ולקריסת מערכות ובגלל שהיית כל היום במיטה ולא זזת נהיה לך פיצעי לחץ...ניסינו להצחיק אותך לשיר לך לקרוא לך אבל את לא הגבת...הייתי אצלך ביום שני וביום שלישי מהבוקר עד הלילה ביום רביעי היה לי סידורים אז לא יכולתי להגיע וביום חמישי רציתי לבוא אבל קרו דברים ולא יכולתי להגיע אמרתי שאני יבוא ביום שישי ושבת חשבתי שכולם יגיעו אבל כשקמתי ביום שישי שמעתי את אמא שלי מדברת בטלפון על מישהי שנפטרה ידעתי שהיא מדברת עלייך אבל רציתי לשמוע את זה כדי לאמת אז שאלתי ואמא אמרה לי שנפטרת שבארבע לפנות בוקר התקשרו לאבא ואמרו לו להגיע דחוף לבית חולים כשהוא הגיע עם אמא את כבר לא היית בחיים כולם ידעו כולם הגיעו לבית החולים כולם ראו אותך בפעם האחרונה ורק אני לא ידעתי לא העירו אותי לא סיפרו לי... באחד עשרה וחצי הייתה לך לוויה כולם הגיעו בהתחלה בכיתי קצת וכשהגיע הרגע של הקבורה הכל התפוצץ לי לא רציתי לזוז מהקבר שלך בכיתי ובכיתי ובכיתי ובכיתי לא הפסקתי לשנייה ראיתי את אחיות שלך בוכות מרביצות לעצמן וזורקות כל מיני משפטים על מה שהיית עושה אבל משפט אחד תפס אותי אחותך שאני קוראת לה דודה אמרה ''איפה הקציצות והחצילים של שבת'' המשפט הזה תפס אותי כי אני זוכרת איך הייתי מחכה ליום שישי לבוא אלייך עם פיתות עראקיות ושתעשי לי "לאפה" עם הקציצות שאת הכנת הקציצות הכי טעימות שיש...ואז מגיע הרגע שיוצאים בית העלמין לבית שלך מתחילים לשבת שבעה...את לא תאמיני סבתא כולם יושבים גם אחיות שלך ואח שלך שלא מוכנים לזוז מהבית שלך...דודה כל הזמן מספרת שהיית הולכת איתה לתקווה ולכרמל לעשות קניות שהיא הייתה באה אלייך לשבת איתך...כולם בוכים עלייך סבתא עברו כבר חמישה ימים מאותו יום ארבעה ימים מהשבעה באים אנשים צוחקים מנסים להקל על הכאב אבל כשהשבעה תיגמר וכולם יחזרו לביתיהם זה ייקלט אבא כבר לא יבוא אלייך כל יום לסדר לך את הכדורים כבר לא יהיה מי שיכין לי קציצות...בזמן האחרון תמיד אמרת ''חן הכי אוהבת אותי'' ''איפה חן'' ''בדאלה חן'' סבתא אני הייתי איתך כשהיית בבית חולים ועכשיו את איתי כל הזמן איתי...בתוך כל זה יצא לי להכיר קצת את הסיפור של אחותך הסיפור הקשה של אחותך מה שעושה את זה הרבה יותר קשה כשאני מגיעה אלייך לבית ורואה אותה יושבת על הספה לא שומעת עם ריח של פיפי כי בורח לה לפעמים והיא לא רוצה להתקלח רואה שהילדים שלה אפילו לא באים לראות מה איתה שעד שמישהו בא היא מתלהבת ואומרת לכולם זה הילדים שלי והם בכלל לא מסתכלים עליה לשמוע על הילדים שלה ששתיים מהם נפטרו אחד מאושפז שתיים שגונבים ממנה כסף וזהב ועוד אחד שאיכשהו דואג לה רואה שהיא מתביישת לקום כי הריח חזק אבל סבתא תיראי היא מכבדת אותך היא לא מוכנה ללכת לישון בבית ולחזור בבוקר היא רוצה לשבת בבית שלך לישון בבית שלך...סבתא שלי אני אוהבת אותך אני לא אשכח אותך בחיים זה קשה אבל לפחות עכשיו את לא סובלת את נחה מסתכלת עלינו מלמעלה ביום חמישי אנחנו באים לבקר אותך אני מקוה שתשמחי...תשמרי עלינו מלמעלה סבתא שלי....
לצפיה ב-'חן יקרה, משתתפת בצערך '
חן יקרה, משתתפת בצערך
13/05/2016 | 08:46
29

מהמעט שסיפרת על סבתא שלך, נשמע שהיתה אדם מדהים ושהיה ביניכן קשר טוב ומיוחד. אני גם שומעת מהסיפור שלך כמה כולם אהבו אותה כל כך והיא ברת מזל שיש לה משפחה כזו חמה ואוהבת ונכדה שדואגת ואוהבת ומגיעה לבקר. אני מקווה שהזיכרונות הטובים ימשיכו ללוות אותך בדרכך
ושלא תדעו עוד צער...
שלך,
נויה Y elem

לצפיה ב-'קצת בודדה ואין לי עם מי להתייעץ'
קצת בודדה ואין לי עם מי להתייעץ
08/05/2016 | 22:19
1
77
היי, אני נערה בת 16 מהמרכז. הפוסט הזה לא מיועד להומופובים או לאנשים שיש להם בעיה עם לסביות ואו הקהילה הגאה ככל. רק לאנשים שרוצים לעזור לי בבעיה שאני אפרט פה. רק כדי להיות ברורה - העובדה שאני לסבית היא לא בעיה, לא משנה מה אתם חושבים.
הבעיה שלי היא כזו - אני לסבית בארון. רק ההורים שלי וחברה טובה שלי יודעים. הבעיה היא שאני לא כול כך מדברת אתם על דברים כאלה.
אוקיי אז ככה :
למי שלא יודע בצופים יש הירככיה - חניכים ואז מדריכים, כל החניכים מחולקים לגדודים לפי שכבת גיל ובכל גדוד יש כמה קבוצות. לכול קבוצה יש מדריך וכל המדריכים של אותו הגדוד נקראים צוות. לכל צוות יש ראשג"ד שהוא בעצם ראש הגדוד (ראשג"ד=ראש גדוד). המדריכים הם בכיתה י' והראשג"ד הוא בי'א.
אז כמו שכבר אמרתי אני בת 16 בכיתה י'. ואני מדריכה בצופים. לראשגדי"ת שלי קוראים מאיה. היא ביא'. כבר מתחילת השנה היינו מאוד קרובות והצחברנו מהר מאוד. הרבה מאוד פעמים היא מדברת איתי על דברים שעם שאר חברי הצוות היא לא מדברת. או שהיא מדברת איתי עליהם .
הקטע הוא שאני לאט לאט התאהבתי בה. קצת בהתחלה ועכשיו הרבה.
היא לא יודעת עליי. טוב לפחות לא דיברנו על זה, כולם תכלס חושבים שאני לסבית אבל רק לחברה טובה שלי סיפרתי. קוראים לה שחר. ושחר לא בצופים.
לפעמים אני מרגישה שאולי מאיה כן מרגישה משהו כלפי, שזה לא חד צדדי.
אבל בגלל שהיא הראשגדי"ת היא לא יכולה לתת יחס מועדף ואנחנו גם לא כול כך אמורות להיפגש לבד מחוץ למסגרת הצוותית. בגלל היחס המועדף וכו' .
אבל היום היא באה לכיתה שלי בהפסקה ודיברנו ,זה קורה לא מעט.
בגלל שהיא ביא' היא עכשיו בתקופת בגרויות, ויש מישהי מהכיתה שלי, קוראים לה נוגה, שעושה את הבגרות במתמטיקה עכשיו, כי היא לומדת בבר אילן. הן מכירות מהצופים, אבל בעיקר כי שתיהן חברות שלי. ואז נוגה באה לדבר איתנו והן קבעו לשבת ללמוד. הקטע הוא שהן לא קבעו ללמוד למתמטיקה, אלא למחשבים, שאת זה גם נוגה וגם אני לומדות ונבחנות השנה לבגרות, בדיוק כמו מאיה. ואש שאלתי למה אני גם לא יכולה לבוא. ומאיה אמרה שבגלל שהיא ראשגדי"ת ואני חלק מהצוות אנחנו לא יכולות להיפגש לבד. אבל שבגלל שתכף נגמרת השנה ואז לשתינו יהיו תפקידים אחרים, אז נוכל להיפגש לבד ולעשות דברים רק שתינו.
המקרה הזה מצטרף לשורה של מקרים שבהם אנחנו נשארות לבד אחרי פעולות או הולכות ברגל ביחד הביתה (אנחנו גרות די קרוב אחת לשנייה) ומדברות על כל מיני דברים. תמיד כשאנחנו נפרדות אנחנו מתחבקות ולעמים היא נותנת לי נשיקה על הלחי. פעם אחת הגענו אל הבית שלי והתחבקנו. רק שהיה איזה בלבול וכמעט התנשקנו. לא בכוונה, באמת. ואז אמרתי משהו כמו "מביך" ואז "ביי" ואז הלכתי. לא דיברנו על זה עוד פעם.
עוד דבר זה שיש מישהי בצוות, היא הצטרפה באמצע שנה בגלל שהיא החליפה מישהי שפרשה. קוראים לה רוני, לחדשה, היא ב יב'. בקיצור לרוני יש חבר (לא שזה מפריע לי כי היא ממש לא הטיפוס שלי) ורוני ואני מאוד התחברנו. ואז היה טיול עם החניכים, כל החניכים ישנו בח' באוהלים והצוות ישן באוהל באמצע. ואז כל אחד פרש את הדברים שלו כדי ללכת לישון ורוני דיברה עם החבר שלה וביקשה שאני אשמור לידה מקום. מאיה ישנה ליד שתי בנות אחרות מהצוות. ואז נכנסתי לאוהל וביקשתי שישמרו מקום לרוני ולי אחת ליד השנייה. ומאיה העירה הערה, היא אמרה :" בטח שאת רוצה לישון ליד רוני, את צריכה להפסיק עם הקראש הזה עליה". היא אמרה את זה ליד כולם, גם ליד רוני שהגיעה אחרי השיחה עם החבר שלה. הרוב חשבו שזה בצחוק אבל הרגשתי שמאיה התכוונה לכך באמת. אמרתי ישר " אין לי קראש על רוני אבל תודה".
יש מצב שהיא אמרה את זה מקנאה ? או שאני מדמיינת ? נראה לי שאני סתם מדמיינת......
מה אתם חושבים ? יש סיכוי שהיא מרגישה משהו כלפיי?
יש סיכוי שאחרי שכבר לא נהיה באותו הצוות יוכל להיות איזה משהו בין מאיה וביני ?
אולי אני צריכה ליזום משהו ?
קחו בחשבון שלא הייתי אף פעם במערכת יחסים (לא עם גבר ולא עם אישה) .

בבקשה בלי תגובות של שונאים. אני גאה במי שאני וזה סתם יבזבז לכם את הזמן, לכו ללמוד או משהו זה רק יעזור לכם.
תודה למי שכן הקדיש את הזמן ואכפת לו.
לצפיה ב-'גם אנחנו גאים במי שאת '
גם אנחנו גאים במי שאת
13/05/2016 | 08:39
37
מאיה יקרה, ברוכה הבאה לפורום ומתנצלת על העיכוב בתגובה.
ההתלבטות שלך מאוד מובנת, נשמע שיש לכם קשר מיוחד ואת שואלת אם זה אולי גם מעבר לזה. זהו משהו שתוכלי לדעת בוודאות רק אם אחת מכן תיזום משהו או אם תדברו על הדברים. כנראה שכדאי לחכות עם זה קצת בגלל העובדה ששתיכן באותו הצוות, אבל
אם מאיה עוד מעט מסיימת את התפקיד שלה זו יכולה להיות הזדמנות טובה להזמין אותה לצאת ולראות אם משהו יתפתח.
ואל תיבהלי מהעובדה שעוד לא היית במערכת יחסים, כמו בכל דבר, תמיד יש פעם ראשונה

נויה Yelem

לצפיה ב-'תכנית מדהימה לבני נוער !'
תכנית מדהימה לבני נוער !
07/05/2016 | 09:43
53
הסרטון שכל תלמיד בישראל צריך לראות!
לצפיה ב-'לא יודעת מה לעשות'
לא יודעת מה לעשות
06/05/2016 | 09:15
5
105
אני אתמול חתכתי את עצמי יותר עמוק מאי פעם... הפצע ממש בולט ואין לי אפשרות להסתיר אותו חוץ מחולצה ארוכה..
אני נגעלת מעצמי שעשיתי את זה, עד צורה כזו שזה גרם לי ממש להקיא.. אני לא מסוגלת לצאת מהחדר כי זה פשוט בולט מידי, אני גם יודעת שתשאר צלקת וזה מפחיד אותי פחד מוות...
אני אבודה, ולא יודעת מה לעשות עכשיו... אני מפחדת שההורים יראו ואני אצטרך לספר..
הצילו..(!)
לצפיה ב-'פציעה עצמית'
פציעה עצמית
07/05/2016 | 13:05
4
73
שלום לך,
ראשית, אני מצטערת לשמוע שאת חותכת את עצמך. מתארת לעצמי שהכאב הנפשי שמוביל אותך לפציעה הוא גדול מנשוא. 
את שואלת כיצד תוכלי להסתיר את החתכים, אבל אולי עם כל הפחד זו הזדמנות לספר כדי שתוכלי לקבל עזרה בהתמודדות עם המצוקה שאת נמצאת בה.
לא פשוט להתמודד לבד.
מזמינה אותך לכתוב על מה שמכאיב לך וגם לספר איך לדעתך ההורים שלך יגיבו אם ידעו... נראה לי שהגיע הזמן קבל עזרה. לא?
רותם
לצפיה ב-'לקבל עזרה?'
לקבל עזרה?
08/05/2016 | 00:33
3
65

אני הבטחתי לעצמי, ואני יודעת שאני אעמוד מאחורי ההבטחה הזו, שאני לא אפגע בעצמי יותר.
אני רוצה עזרה, אבל אני לא מסוגלת לבקש אותה..
אני לא רוצה שיתסכלו עלי בתור זאת המשוגעת, הלא שפויה, שצריך להתעסק איתה רק בכפפות משי.
אני לא חלשה. אני חזקה ואיתנה
אני לא רוצה שיסתכלו עלי במבט הרחמים שמסתכלים בו על אנשים חלשים ופגיעים.
אני לא רוצה לנפץ את האשליה שהכל אצלי בסדר.
אני יודעת שיסתכלו עלי כמו על משוגעת, מטורפת, לא שפויה. אני אהיה זו שלנצח תהיה המטורללת של המשפחה, זאת ששונאת את עצמה ופוגעת בעצמה..
אני גם לא רוצה שזה ישפיע עלי בצבא.
יש כל כך הרבה סיבות ללמה לא לבקש עזרה, מאשר ללמה כן.. אבל אני עדיין כלכך רוצה אותה... הלוואי והייתי יודעת איך לבקש אותה ואיך להפסיק לפחד מההשלכות.

בינתיים אני רק כועסת על עצמי על החתך המשוגע הזה. אני לא התכוונתי שהוא יהיה כזה עמוק.. אני לא רציתי שזה יצא ככה.. אני נגעלת ומאוכזבת מעצמי..

לצפיה ב-'אז למה כן?'
אז למה כן?
14/05/2016 | 09:57
2
52
הי מפחדת יקרה,
עשית כאן רשימה ארוכה של סיבות ללמה לא... אני יכולה להבין את החשש.
ובכל זאת את כותבת שאת רוצה עזרה - למה בעצם?
בעיני לדעת לבקש עזרה זה כוח... 
ואם תקבלי עזרה זה לא בהכרח יפגע בך בצבא, אולי אפילו להפך. זה יחזק אותך כדי שתגיעי לשם חזקה יותר ובשלה יותר.
רותם
לצפיה ב-'.'
.
16/05/2016 | 17:19
1
23
אני רוצה עזרה כי אני לא יכולה יותר לבד...
קשה לי מידי כבר להתמודד עם הכל בעצמי

זה יפגע לי בתהליכים בצבא, במיונים ובקבלת תפקידים
יש הרבה יותר מידי למה לא לקבל עזרה ולמה לא לבקש אותה, וזו הסיבה שלקח לי כלכך הרבה זמן להודות בזה שאני צריכה אחת..
לצפיה ב-'ובכל זאת...'
ובכל זאת...
21/05/2016 | 19:52
23
הי מפחדת יקרה,
שאלתי על למה כן ואת עונה לי שוב על למה לא...
כשתגיעי למיונים בצבא ישאלו אותך אם היית בטיפול פסיכולוגי. אם תרצי לשתף אותם תגידי להם שכן, אבל את לא חייבת. רבים וטובים היו בטיפול ולאחר מכן התגייסו לתפקידים משמעותיים בצבא.
אולי אפשר להיעזר ביועצת בבית הספר? לפעמים זה קצת פחות מפחיד...
רותם
לצפיה ב-'לא יודעת מה לעשות'
לא יודעת מה לעשות
06/05/2016 | 09:15
2
73
אני אתמול חתכתי את עצמי יותר עמוק מאי פעם... הפצע ממש בולט ואין לי אפשרות להסתיר אותו חוץ מחולצה ארוכה..
אני נגעלת מעצמי שעשיתי את זה, עד צורה כזו שזה גרם לי ממש להקיא.. אני לא מסוגלת לצאת מהחדר כי זה פשוט בולט מידי, אני גם יודעת שתשאר צלקת וזה מפחיד אותי פחד מוות...
אני אבודה, ולא יודעת מה לעשות עכשיו... אני מפחדת שההורים יראו ואני אצטרך לספר..
הצילו..(!)
לצפיה ב-'יקירתי'
יקירתי
12/05/2016 | 13:24
44
יקירתי,
אני מבינה מאוד את החששות שאנשים יראו, מצד שני אני גם מודאגת מאוד מהסיבה שהביאה אותך לחתוך. אני מנחשת שהכאב הנפשי היה בילתי נסבל אם הגעת למצב שאת חותכת את עצמך. האם אני צודקת? תרצי לשתף אותנו מעט במה שעובר עליך? בת כמה את?
אני דואגת לך ורוצה מאוד לנסות לסייע לך.
מחכה לשמוע ממך

נויה Yelem
לצפיה ב-'לספר או לא לספר'
לספר או לא לספר
28/06/2016 | 19:37
10
הפחד הוא מלספר, ואני מאד מבינה אותך,
את מתארת קושי רגשי מאד גדול, איך מישהו יוכל להכיל כזה דבר?
לדעתי פסיכולוג או פסיכולוגית יכולים להכיל את הקושי הזה. יש הרבה בני נוער ומבוגרים שנקלעים למצבים קשים מנשוא שבו הם חותכים את עצמם. אני שמעתי ומכירה מישהי אחת שהייתה חברה טובה שלי בימי הנוער, והייתה חותכת את עצמה, היא הלכה לטיפול פסיכולוגי מס שנים. הקשר שלי איתה נותק, ופגשתי אותה פגישה קצרה ועוצמתית בשבילי.
מחילופי הדברים הבנתי דבר אחד מאד - שאחרי התהליך שעברה היום היא בריאה ומאושרת.
אז אולי העצה שלי הכי בנאלית בעולם, אבל אם יש מישהי אחת שהייתה במצב שתיארת, והיום היא לא רק לא אבודה אלא לגמרי בריאה גם את יכולה להיות אחרת. אבל בשביל זה תצטרכי לספר.. ולהתמודד עם זה שהתגובה לא תהיה תמיד מתאימה או אפילו טובה בשבילך. אנשים ישפטו, יתנו עצות הזויות, או מעצבנות.
יהיו אנשי מקצוע לא מתאימים, או כאלה שילוו אותך רק תקופה קצרה. אבל זה אפשרי. ואם תספרי היום.. ותפני לאיש מקצוע, אולי הרבה דברים יהיו מפחידים אבל כנראה תחסכי לך סבל מיותר מחר.
בהצלחה.
לצפיה ב-'לבד אבל לא...'
לבד אבל לא...
04/05/2016 | 17:27
1
59
היי, אני ילדה שלומדת בחטיבת ביניים, 
כיתה ז׳. אני מרגישה לבד... 
ב1 לספטמבר (היום הראשון ללימודים) 
עברתי דירה.
עכשיו כבר כמעט סוף שנה, ואני מאוד קרובה ללהיות מהחבורה ה ״מקובלת״ 
אני חברה של כל הבנות בכיתה, אבל הן לא מקובלות מספיק.
יש לי עוד כמה חברות מסביב וביניהן כמה מהמקובלות. 
הבעיה היא שאני כל יום לבד בבית, אני לא מוצאת את האומץ להזמין ילדים מקובלים אליי הביתה.

יש לי שתי שאלות, 
1. איך אני יכולה להתחבר לעוד ילדים מקובלים, יש שיטות שעוזרות ליצור קשרים? 
2. איך להתגבר על הפחד מדחייה? איך להשתחרר ולהיות פחות ביישנית?
לצפיה ב-'חברים'
חברים
05/05/2016 | 17:18
37
שלום לך אנונימית,
ברוכה הבאה לפורום.
מעברי דירה יכולים להיות לא פשוטים בכלל, אבל נשמע שלמרות הקושי הצלחת למצוא חברים במקום החדש. בכיתה ז' יש הרבה בני נוער שעסוקים בשאלות על המקום החברתי שלהם בכיתה ושואלים את עצמם - האם אני מקובל/ת או לא? מי הם חברי? ועוד. אני שמחה לשמוע שאת חברה של כל הבנות בכיתה וחושבת שזה הזמן ללכת צעד קדימה ולהדק את הקשרים. כדאי להגיע לחופש הגדול עם חברה קרובה או שתיים כדי שלא תהיי לבד בחופש.
לצערי אין קסם שעוזר להתגבר על הפחד מדחייה, אבל אנחנו יודעים (וגם את) שאם לא מנסים לא יודעים. כשלא מנסים חוסמים את האפשרות לקבל גם תשובות חיוביות וטובות. אז מה עושים? יוזמים... מקווים... ומקסימום מתאכזבים קצת ומנסים שוב. 
נסי לחשוב על נערה אחת שאת יכולה להזמין אליך או ללכת איתה לאכול גלידה או פיצה. תציעי לה - ואשמח לשמוע איך היה.
בהצלחה
רותם
לצפיה ב-'לא יודע מה לעשות'
לא יודע מה לעשות
26/04/2016 | 18:04
2
65
טוב אז עוד בערך חודש אני בן 16 ואני כרגע בתיכון בכיתה י', עכשיו בלי להשמע שחצן ושטויות כאלה אני יודע שיש לי ראש טוב ושאני קולט דברים מהר מאוד עכשיו העניין הוא שיש לי הרבה דברים העל הראש, אני לומד באוניברסיטה וגם יש לי תיכון על הראש. עכשיו אני משחק הרבה במחשב אפשר להגיד אפילו מאוד ואני טוב בזה ובגלל זה אני אוהב את זה, אבל הגעתי למצב שאני על זה יותר מידי ואני יודע שאני לא מכור או משהו כזה ולא שתגידו שככה מכורים אומרים אני פשוט לא, אני פשוט מעדיף לעשות כל דבר על הלימודים, אני פשוט שונא את זה, אני שונא לשבת וללמוד לעשות שיעורים או ללמוד למבחן וזה לא אומר שהציונים שלי לא טובים הם מאוד טובים אבל שבאמת צריך ללמוד אני בדרך כלל דוחה ודוחה וכנראה שבכלל לא לומד בסוף לדוגמא לפסח הזה קיבלתי דיי הרבה עבודות תנך,ספרות,לשון פרוייקט די גדול בתכנות ושלא נדבר על האוניברסיטה ועל היום הראשון שחוזרים מהחופשה יש לי מתכונת במתמטיקה ו 3 ימים אחרי זה מבחן מסכם גדול בהיסטוריה שכמו שכנראה הבנתם לא התחלתי עדיין שום דבר ויש לי פחות מ5 ימים ו אני באמת לא יודע מה לעשות עכשיו , לא יודע איך להתחיל ואם בכלל אני אסיים חצי מזה. תודה לעוזרים !
לצפיה ב-'אהלן, חג שמח '
אהלן, חג שמח
26/04/2016 | 22:38
31
שלום לך
אני מבינה מאוד את המצב שאתה נמצא בו, הרבה יותר קל לנו לעשות דברים שאנחנו אוהבים ושכייף לנו.
עם זאת, יש גם דברים פחות כייפים שאין ברירה וחייבים לעשות אותם... מה שאני ממליצה זה לנסות לחשוב על דרכים להנעים לנו את אותם הדברים ולהפוך אותם למעט יותר כייפיים... למשל, לקבוע ללמוד עם חבר טוב, לעשות איתו יחד עבודות ושיעורי בית או ללמוד למבחן.
או למשל אם יש מוזיקה שאתה אוהב, אם זה לא מפריע לך ללמוד אתה יכול להשמיע אותה ברקע בזמן שאתה עושה שיעורים
מה דעתך?

נויה Yelem
לצפיה ב-'לחץ זמן'
לחץ זמן
28/06/2016 | 19:48
3
לא יודע איך אני אתחיל ואם אני אסיים חצי מזה..

השיטה להתמודד עם לחץ זמן היא לעשות רשימה של כל הדברים שיש לך לעשות ולתכנן איך אתה עושה אותם. לכתוב בראשי פרקים את הדברים עצמם: עבודה, מבחן בהיסטוריה, וכו.. ואז לכתוב מה תצטרך לעשות בשביל לסיים את העבודה, לפרטי פרטים, ואותו דבר עם כל דבר אחר. ואז לכתוב מתי ואיך תעשה כל דבר ולנסות לראות אם אתה מצליח לעמוד בזה. ואם לא, לבחור לך את הדברים החשובים שיכולים לעזור לך להצליח.

זה ברמת הפרטיקה.

בשביל להיות אדם אחר... תצטרך לשבת ולהבין למה אתה שונא לעשות שיעורים..
ולמה אתה רוצה לא לשנוא להכין שיעורים.

אני מכירה הרבה אנשים שלמדו שנה שלמה לפני המבחן, כי צילמו מחברת מחבר, והצליחו כי יש להם ראש טוב. חלק שלמים עם זה וחלק לא. יש לזה יתרונות כי זה מאפשר לך לשחק ולהינות מהדברים שאתה נהנה מהם, ויש לזה חסרונות כי מפיקים הרבה מלעשות שיעורים או אפילו דברים אחרים ששונאים.

אתה פשוט צריך לנסות להבין את עצמך קצת יותר. האם אתה רוצה להתגבר על הלחץ ולהצליח הפעם שזה ממש לוחץ ומפחיד, או שאתה רוצה להתנהל אחרת. ושני הדברים יהיו בסדר גמור:)
לצפיה ב-'מרגישה נורא'
מרגישה נורא
26/04/2016 | 17:14
2
107
אני מרגישה שהחיים שלי מתפרקים... אין לי עם מי לדבר. אף אחד לא מבין אותי. אני כל היום בריבים עם ההורים שלי ואנחנו ביחסי שנאה, אני שונאת את עצמי, ובקושי יש לי חברים אין לי עם מי לדבר ואני ממש סובלת.
בת 13
לצפיה ב-'בת 13 יקרה '
בת 13 יקרה
26/04/2016 | 22:44
55
היי בת 13 יקרה, אני שמחה מאוד שהגעת אלינו לפורום וששיתפת אותנו בתחושות שלך.
מדוע את מרגישה שהחיים שלך מתפרקים? ומה גורם לך לשנוא את עצמך?
אני מזמינה אותך לספר לך מעט יותר עליך, יש לך פה עם מי לדבר

לצפיה ב-'בת 13 יקרה'
בת 13 יקרה
29/06/2016 | 19:04
11
הורים לא תמיד יודעים מה לעשות, אבל רובם מאד רוצים שיהיה לילד טוב. על מה אתם רבים בדרכ? נשמע שאת מרגישה שקשה לך ושאת צריכה לשוחח עם מישהו מבוגר, לדעתי הפורום יכול לעזור, וגם יועצת בית הספר. 
לצפיה ב-'סתומה'
סתומה
22/04/2016 | 02:54
4
75
אני כזאת סתומה איך יכולתי לצעוק עליה ככה...נכון הייתי עצבנית נכון אני לא זוכרת שצעקתי בכלל אבל אחרי שנרגעתי חברה שלי אמרה לי שפשוט צעקתי עליה שאני לא רוצה לדבר איתה...איך אני יכולה היא הבן אדם שהכי דואג לי ואכפת לו ממני...אני אוכלת סרטים אני כועסת על עצמי וזה פשוט ישגע אותי עד שאני יראה אותה...באלי לבכות...אני לא יודעת מה לעשות עכשיו....שלחתי לה הודעה היא אמרה שהכל בסדר אבל עדיין מרגיש לי לא בסדר באלי להרביץ לעצמי איזה מטומטמת אני

לצפיה ב-'לסלוח'
לסלוח
24/04/2016 | 15:18
38
היי יקרה,
לפעמים נראה לי שהמשימה הכי קשה היא לדעת לסלוח לעצמנו.
טעית, התנצלת, אולי תרצי להתנצל שוב ואז להמשיך הלאה...
לא נעים, אבל קורה. כולנו עושים טעויות...
רותם
לצפיה ב-'על תדאגי'
על תדאגי
24/04/2016 | 16:36
1
38
תקישבי לדעתי היא  לא ממש סלחה מהלב. תלוי עם את חברה שלה ממש טוב ה אז בטוח היא סלחה לך כי לי קרה אותו דבר שבת קיללה אותי וצעקה עלי אבל היא הייתה חברה ממש טובה שלי וסלחתי אבל ילדה שגם שיתפה איתה פעולה אז היא ביקשה סליחה ואני אמרתי לה שאני סולחת אבל בטוחי ממש קצת סלחתי לה אבל עדין צלקת נישארה לי בלב משתיהם.
לצפיה ב-'בעיה'
בעיה
25/04/2016 | 22:22
19
היא לא חברה שלי היא המנהלת של הפוך על הפוך והיא עשתה בשבילי כלכך הרבה...הלכתי לשם היום כדי לדבר איתה אבל היא לא הייתה היא בחופש או משהו כזה עכשיו זה יאכל אותי עד שבוע הבא חשבתי שזה יגמר היום אבל לא
לצפיה ב-'התפרצות '
התפרצות
28/06/2016 | 19:54
6
היי, 
איך יכולתי לצעוק עליה ככה? 
לכולנו יש רגעים של חוסר שליטה. לפעמים אנחנו מצטערים וממשיכים הלאה בהבנה, ולפעמים אנחנו מרגישים אשמה גדולה ומתחילים להלקות את עצמינו. 
מניסיון שלי הלקאה עצמית לא הכי עוזרת, יותר עוזר לבוא ולומר אני מצטערת, אפילו מס פעמים, ולו בשביל עצמך... 
לפתח סובלנות זה דבר שלוקח חיים שלמים, או לפחות שנים, 
קחי אורך רוח ונשימה עמוקה, ותחייכי שאת לפחות רוצה להיות אחרת. זה לא דבר מובן מאליו. הרבה פשוט נוטים להצדיק את עצמם. זה שאת מכירה בזה שטעית, ובזה שהחברה שלך חשובה לך, זה דבר גדול שלעצמו. 
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
21/04/2016 | 10:57
11
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
לצפיה ב-'פורום הפרעות אכילה'
פורום הפרעות אכילה
18/04/2016 | 18:14
2
69
שלום לכולם,

שמי נועה, אני פסיכולוגית ומנהלת את פורום הפרעות אכילה.

הפורום הינו קבוצת תמיכה וסיוע נפשי. בפורום תוכלו להכיר משתתפים הסובלים מהפרעת אכילה כזו או אחרת: אכילה כפייתית דרך בולימיה, אנורקסיה וכל מה שבאמצע.
כל אחד ואחת מכם מוזמנים להתחבר אל מה ומי שמתאים לו, להיעזר, להכיר ולספר על עצמו.

לצפיה ב-'בהצלחה רבה! '
בהצלחה רבה!
18/04/2016 | 19:13
1
15
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
18/04/2016 | 22:41
6
לצפיה ב-'חרם וסיפור אישי'
חרם וסיפור אישי
18/04/2016 | 00:14
1
79
1
לכבוד כל הילדים שרואים את זה:
תקראו עד הסוף בבקשה זה מאוד חשוב לי
אז ככה לפני שבוע קראה מיקרא שילד ניכנס לי עמוק ללב, ולי היה חבר באותו זמן וגם לילד הזה היה חברה ובמקראה היא הייתה חברה טובה שלי היינו מספרות הכל. אחד לשניה .
אבל פתאום הגיעה לילד הזה טלפון והתחלתי לדבר איתו כרגיל ושדיברתי איתו עוד ועוד יתחברתי לילד יותר   אהבתי אותו והחבר שלי היה לי קצת רגשות עליו. ובאמת הוא היה מיוחד ואז פתאום כל הזמן התחלנו לריב ואני חשבתי על הילד שאהבתי אותו חיכיתי שהם יפרדו אבל הם לא ניפרדו רק בשביל שלא לפגוע בחברה שלי  וכל הזמן הייתי רבה עם הילד הזה לא ידעתי שככה אני יתאהב בו ובסוף הלכתי עם הלב שלי ואמרתי לו שאני אוהבת אותו ואני יודעת שיש לו חברה וזה ממש לא יפה מה שאני  אומרת לך עכשיו אבל אני הולכת לפי הלב שלי שאלתי אותו עם הוא אוהב אותי ואז הוא אמרתי לו שעדיף שנישאר ידידים ואז הוא שלח הודעה והוא רשם שהוא אוהב אותי אני ממש לא רציתי לפגוע בחברה שלי ולא בחבר שלי אבל עם אני הייתי נישארת איתו אז הוא היה ניפגע עוד יותר  אני פשוט אמרתי לילד שתתרחק מחברה שלך ככה לא תפגע בה והיא תעזוב אותך מרצונה וככה לא תיפגע.  לחבר שלי שאני רוצה ליפרד אבל הוא לא ידעה לקבל את זה ביפה ולהמשיך אלה הוא פשוט הרס לי את החיים שלי ופה השלב שעוד שנייה הייתי מתאבדת עם לא החברות שלי ... שלח תמונות שלי ורשם שאני בוגדת ,תזהרו ממנה, שוברת לבבות,ילדה כלבה,שקרנית,לא ליתקרב אליה אני מזהיר.שכל הדמעות שלי הילכו עליה
ואז חברה שממש אבל ממש שונאת אותי שאני אפילו לא יודעת למה שיתפה איתו פעולה והוא אמר לה שאני אמרתי לו לא לדבר איתה וזה שקר אני כל כך שמחתי שאנחנו משפרים את היחסים בנינו עד שהוא יגיעה והרס הכל עם השקרים שלו .
הם לקחו את החברה שלי שהייתה איתי מכיתה א ודיברו איתה ושיחנאו אותה ללכת איתם וגם לפגוע בי
אני זוכרת שהיה באותו יום בת מצווה לחברה לא רציתי לבאו אבל החברות שיחנהו ובאתי ולצערי ישבתי לאכול והבנות אלה ניזכרו לעשות תמונות לידי ואני כמו סתומה יסתכלתי והם צילמנו אותי בדיוק בביס ושלחו את זה  אני לא יודעת איזה רמה הם הגיעו לצלם ילדה אוכלת ולשלוח את זה ממש נעלבתי ורשמתי לאותו בת שאני נעלבתי אבל למה שהיא תפסיק לפגוע בי היא הלכה לחברה של הילג ואמרה לה סיפורים עלי ועל מה שעשיתי הם שינו את השם שלי לכלבה פגעו בי בקבוצות ליד כלום הם רשמו סורי אני כבר לא יכולה לבוא יש בקבוצה הזאת ילדה צבועה (השם שלי היה רשום שם)עוד משהו אני עוזבת אני פשוט לא מסוגלת להיות איתה באותו קבוצה למה לפגועה בי ליד כולם מה יוצא לה מיזה אני מבינה שהילדה הזאת הבינה את המסר שלי הכניסו אותי לקבוצה ואז בת רשמה סליחה הכנסתי בת לא רצויה והוצאי אותי רק בגלל שאני יראה את הקבוצה ויקנאה שאני לא שם ויש עוד המון סיפורים על מה שעושים לי פה

אבל את חבר שלי החדש הבנתי שהוא הבנאדם המבין אותי ואני לא יפרד ממנו בשביל אנשים שרוצים שניפרד זה לא יקרה אז בנות ובנים אני לא רציתי לפרת לכם כמה אני בכיתי בלילה אני וחברה שלי כמה שפגעתם בנו אתם השארתם  לנו צלקות לכל החיים תמיד ניזכור אותכם בקישלון אני בגללכם מפחדת כל הזמן שיצלמו אותי אתם עשיתם לי סיותים ה" מלמעלה ראה הכל שאני לא עשיתי לכם כלום אתם סתם רציתם לפגוע בי כי אתם לא אוהבים שהיה לי טוב אני איתכם גמרתי אני הייתי ככה מליתאבד בגללכם ולכם לא היה אכפת היה לכם אכפת לנקום בי אפילו השכונה שלי נהייתה שונאת אותי רק בגללכם ואני לא הלך וילשין אבל רק תעזובו אותנו  במנוחה אתם גרמתם לנו  רק סבל וסבל 
תודה רבה לחברות שתמחו בי לא הייתי מתמודדת בילדיכם וגם לbff שלי אוהבת אותך
וגם לחיים שלי
וסליחה מכל מי שפגעתי בו
סליחה מראש מי שניפגע
אני מקווה שהבנתם שחרם זה לא סתם וזה מאוד מאוד מסוכן.

לצפיה ב-'את מאוד צודקת...'
את מאוד צודקת...
18/04/2016 | 09:24
16
היי אנונימית, תודה ששיתפת אותנו בסיפור האישי.
את צודקת מאוד בדברים שכתבת - חרם יכול להיות מאוד מסוכן. אנשים נפגעים מזה מאוד וחלקם אפילו נשברים. אני מקוה שאם יש עוד בני נוער בסיטואציה הזאת הם קוראים ושואבים כוחות מהסיפור שלך
אני שמחה שהצלחת לפתור את הנושא ושהחברים הטובים עמדו לצידך לאורך הדרך. כייף כל כך לראות שיש לך חברים טובים ותומכים

לצפיה ב-'חרם בשכווה'
חרם בשכווה
17/04/2016 | 16:05
3
52
אני הייתי ילדה מאוד מקובלת גם עם בנים וגם עם בנות
אף פעם לא קיללו אותי או עשו עלי חרם כזה
הכל קרה בגלל ילד שלא ידעה איך לקבל את זה שאנחנו ניפרדים
אני לא אהבתי אותו ורשמתי לו את זה כל ככה יפה ופתאום הוא יתחיל לרשום בשידורים דברים לא יפים אלי ולקח תמנות שלי ושלח אותם לאנשים ולכלך עלי שם והם שיתפו את החברות שלי שהם רק היו לצידי הם שיטפו אותם בחרם אני רציתי שהכל יפסק אבל עד עכשיו זה לא ניפסק פתחו עלי קבוצה או שבנות מצרפות אותי לקבוצות הם רוצים אני לא רוצה להיות עם ילדה מכעילה אני לא יכולה ליסתכל עליה וזה והם פוגעות בי ובחברות שלי ואני כבר לא יכולה יותר אני רוצה ללכת להלשין שהם מדברות עם בנים אבל גם אני יתפס וגם החברות שלי אז אני מעדיפה כבר לא להיות בחיים אלה וליתאבד זה הדבר הנכון לעשות?
לצפיה ב-'חרם בשכונה'
חרם בשכונה
17/04/2016 | 17:58
2
54
אנונימית יקרה,
אני מעריכה מאוד את האומץ לפנות אלינו ולשתף. ראשית, תדעי שאת לא לבד. לצערי לא מעט ילדים עוברים קשיים בבית הספר ועם החברים. אני רוצה שתדעי שעד כמה שהמצב מרגיש קשה ובלתי נסבל יש לזה פתרון וזה עובר ולכן התאבדות היא חד משמעית לא הדבר הנכון לעשות (כמו שאת יודעת, מהתאבדות אין דרך חזרה...).
בת כמה את? האם אחד המורים או היועצת בבית הספר יודעים על החרם? האם שיתפת את אחד ההורים?
האם ניסית לדבר עם החברים שפגעו בך ולהסביר להם כמה זה לא נעים ופוגע?
מזמינה אותך להמשיך לשתף ולדבר איתנו, אני בטוחה שנצליח לסייע.
יש לנו ב Yelem גם ערוצים נוספים שניתן להיעזר בהם כמו למשל הצ'ט האישי ומרכזי הפוך על הפוך. מכירה?
מחכה לשמוע ממך

נויה Yelem

לצפיה ב-'יסתדר'
יסתדר
18/04/2016 | 01:15
1
22
אני פתרתי את זה עם אמא שלי הכל יסתדר כולם ביקשו סליחה וזהו תודה רבה על עזרה

לצפיה ב-'איזה יופי לשמוע!'
איזה יופי לשמוע!
18/04/2016 | 09:09
17
היי אנונימית, התרגשתי לשמוע שהדברים הסתדרו. את נשמעת הרבה יותר מעודדת היום... תרצי לשתף כיצד זה נפתר?

נויה Yelem
לצפיה ב-'מדאגתתת'
מדאגתתת
14/04/2016 | 21:40
1
66
אני לא מבינה מה קורה לחברה שלנו?
איך זה שאני רק בת 16 וכבר שתי חברות טובות שלי עברו אונס, חברה עברה הטרדה מינית וידיד (שכבר לא ידיד) הטריד מישהי.
מה קורה פה?
למה כל זה קורה?
אני ממש מפחדת שגם לי זה יקרה!!!
לחברות שעברו אונס יש הפרעות אכילה, והן כל הזמן עצובות ובוכות הרבה.
אני לא יודעת איך לעזור להן, ממש באלי לעזור להן אבל אין לי מושג איך.
אני כל היום בסרטים שגם לי יקרה משהו דומה (לפני שנה ומשהו עברתי הטרדה, אבל זה כלום לעומת מה שהן עברו).
תודה על ההקשבה, מעריכה זאת מאוד.
לצפיה ב-'אהלן, ברוכה הבאה לפורום '
אהלן, ברוכה הבאה לפורום
17/04/2016 | 16:04
27

היי, שמי נויה ואני שמחה שהגעת ושיתפת אותנו בתחושות שלך. אני חושבת שהרבה מאוד בני נוער יכולים להזדהות עם הדברים שכתבת ועם החששות שגם לנו זה יקרה. האם יצא לך אי פעם לדבר על זה עם מישהו או להתייעץ עם אחד ההורים לגבי אמצעי זהירות? (כמו למשל לא לחזור לבד הביתה בחשיכה, שימוש בטלפון נייד שיהיה עליך).
לגבי החברות שסיפרת לנו עליהן, האם את יודעת אם הן מקבלות עזרה כלשהי? במידה ולא, תוכלי להפנות אותן ליועצת בית הספר וכמובן שגם אלינו. וכמובן, להמשיך להיות חברה יקרה כל כך כמו שאת! הדאגה שלך לחברות מרגשת מאוד, כל הכבוד על הרגישות והרצון לעזור.

מוזמנת להמשיך לדבר איתנו פה בפורום או בצ'ט האישי,
נויה Yelem

לצפיה ב-'קצר רואי עם מספר גבוה מאד'
קצר רואי עם מספר גבוה מאד
13/04/2016 | 15:11
6
68
לפורום שלום.אני נער בן 16 קצר רואימאד מגיל שנה אני מרכיב משקפיים עם מספריים גובהים מאד.היום מספר המשקפיים שלי הוא -27 העדשות העבות והעיניים הקטנות שנראות דרך המשקפיים גורמות לנערים בבית הספר להציק לי ולצחוק עלי.לפני יום הורדתי את המשקפיים אחד הנערים החביא לי אותם וכולם צחקו איך אני מגשש כמו עיור למצוא אותם.אני ממש מיואש אנני יודע איך להתמודד איתם.במקום לעזור לי להתמודד עם קוצר ראיה כזה פשוט הם ממש מנדים אותי . מה אני יכול לעשות . בברכה עידו..
לצפיה ב-'היי עידו, תודה על השיתוף '
היי עידו, תודה על השיתוף
17/04/2016 | 16:16
4
39

היי עידו יקר,
כפי שאתה בוודאי יודע, אתה לא היחיד שמרכיב משקפיים. יש הרבה מאוד ילדים, בני נוער ומבוגרים שמרכיבים משקפיים. בימינו, זה אפילו נחשב פריט אופנה בהרבה מובנים :)
האם מדובר באותם נערים כל הזמן? הצלחת לנסות להבין מה גורם להם להציק לך? עברה בי מחשבה שאולי הם סקרנים קצת לגביך ומעוניינים להכיר אותך וזו הדרך שלהם לעשות זאת... עד כמה שזה אולי ישמע מוזר בהתחלה, אולי שווה לך לנסות להתידד איתם מעט? למשל להזמין אותם למשחק כדורגל\כדורסל באחת ההפסקות? (או כל דבר אחר שאתה אוהב לעשות...).
מה דעתך?

נויה Yelem

לצפיה ב-'קוצר ראיה עם מספר גבוה מאד'
קוצר ראיה עם מספר גבוה מאד
18/04/2016 | 13:15
3
30
היי נויה.תודה על תגובתך קוצר ראיה כמו שלי חריג ביותר.והוא לא מפסיק לעלות ואני נאלץ כל שנה להחליף עדשות למםפר יותר גבוה.אני מניח לפי דעת רופאים שאגיע לקוצר ראיה עם מספרים מעל-35 משקפיים כמו שאני מרכיב חריגות במראה העדשות עבות מאד ועם ליטוש מיוחד שמדגישות את עוצמת העדשות ומקטינות מאד את עיניי.גם עם המשקפיים אני מתקשה לראות.בכתה אני יושב ממש קרוב ללוח פרצופי אנשים אני מזהה שהם ממש לידי ספר אני קורא ממרחק של כמה אצבעות.פעילות כמו משחקי כדור שחיה וכו אנני יכול לבצע מחשש לעיניי.פעילות בערב של הכיתה ומפגשים חברתיים ללא ליויי אני לא מגיע.בקיצור המראה של המשקפיים על פניי מושך תשומת לב הערות הצקות ולפעמים גם הטרדות של הורדת המשקפיים בשביל לראות כמה פניי שונות בלי המשקפיים.ומה יכולת הראיה שלי בלעדיהן .למעשה אני ממשלא רואה כלום.ועלזה רוב ההטרדות  של הנערים ואחרים.אשמח לקבל תגובות גם מאנשים במצבי. חג שמח  בברכה  עידו..
לצפיה ב-'עידו יקר'
עידו יקר
19/04/2016 | 08:58
2
21
עידו יקר,
האם הנערים שמציקים לך הם אותם הנערים כל הזמן? או שמדובר כל פעם באנשים אחרים? האם אלו נערים מהכיתה שלך?
כשאני קוראת אותך אני רואה מולי נער רגיש מאוד ונבון. וזה גרם לי לחשוב שאולי תוכל לעמוד מול הילדים בכיתה ולהסביר להם את מה שכתבת לנו. הדברים נכתבו בכל כך הרבה פתיחות, כנות ורגש שאני בטוחה שזה יכנס ללב ויעורר מחשבה והזדהות.
מה דעתך?

נויה Yelem

לצפיה ב-'נויה שוב תודה.'
נויה שוב תודה.
19/04/2016 | 16:27
1
28
נויה שלום.הנערים שמציקים לי בדרך כלל הם אותם נערים חלקם לומדים איתי בכתה.לעיתים זה סתם אנשים שרואים משקפופר כמוני ומציקים לו.אני מקבל את עצתך לעמוד מול הילדים בכיתה ולהסביר את מצבי הרגיש בתקוה שזה ישנה את ההתיחסות אלי ולגרום להם לקבל אותי.שוב המון תודה וחג שמח.בברכה  עידו...  
לצפיה ב-'היי עידו, בוקר טוב '
היי עידו, בוקר טוב
20/04/2016 | 08:56
21
עידו, אתה נער מדהים ויקר, אני מחזיקה לך אצבעות ואשמח שתחזור לספר איך היה לך
חג חירות שמח
נויה Yelem
לצפיה ב-'היי עידו '
היי עידו
29/06/2016 | 18:58
7
לדעתי יעזור לך לעמוד מול הכיתה ולהסביר להם על הבעיה שיש לך. אולי אפילו תעשה מצגת שתמחיש איך דברים נראים דרך העיניים שלך. אולי גם תאמר שזה לא לעניין לצחוק עליך. הם ירגישו אידיוטים שהם צחקו עליך.
לצפיה ב-'חם בתפוז'
חם בתפוז
14/04/2016 | 14:29
20
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ