לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1292712,927 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

לצפיה ב-'התקנת לינוקס בעזרת ווינדוס 10, זה אפשרי?'
התקנת לינוקס בעזרת ווינדוס 10, זה אפשרי?
23/03/2016 | 15:06
7
278
אז ככה אני מעוניין בלהתקין אובונטו או מינט במחשב שלי ביחד עם ווינדוס 10 (כדי להנות משני העולמות, אבטחה חזקה ללא צורך בתוכנות ושטויות (לינוקס) ויעילות (ווינדוס)..

אני יודע שבעבר מי שרצה יכל לחפש באינטרנט "מתקין לינוקס לחלונות" או WUBI וככה היה חוסך לו הרבה זמן בלהתעסק עם USB או צריבות דיסק מעצבנות ושלוקחות מלא זמן, לא היה צריך גם לשנות את הBOOT במחשב, פשוט התוכנה עצמה הייתה כבר מסדרת הכל והיה פחות כאבי ראש, ואם רצית להסיר את לינוקס ולהישאר רק עם חלונות היית מסיר את אובנטו דרך מסיר התוכנות הפשוט של ווינדוס..

השאלה שלי היא זו, האם גם כיום קיימת תוכנת התקנה כזו לווינדוס, שבה אתה יכול להתקין לינוקס דרך הווינדוס עצמה, והאם בכלל קיימות לגרסאות החדשות של לינוקס תוכנות שנקראות WUBI או mint4win כיום? כדי להתקין את מערכת ההפעלה בקלות ממש כמו להתקין תוכנה...
לצפיה ב-'אין לי מושג אם WUBI תומכת ב-Windows 10'
אין לי מושג אם WUBI תומכת ב-Windows 10
23/03/2016 | 21:28
2
57
אבל אם יש לך מחשב סביר (מעבד מ-3 שנים אחרונות + 8 GB זיכרון) עדיף לך כבר להתקין מכונה ווירטואלית.
WUBI בזמנו עבדה בצורה מאוד אטית וסבלה מכל מיני תקלות מוזרות, שהתקנה נורמלית, ב-dual boot, לא סבלה מהן.

אני לא יודע איזו יעילות אתה מוצא ב-Windows, אבל קח בחשבון שזה שיש לך לינוקס על המחשב, ועוד בתור קובץ בתוך Windows לא מוסיף לך דבר לאבטחה.
המחשב שלך, וכל המידע שעליו יהיו חשופים למזיקים בדיוק באותה צורה שבה הם היו ללא התקנת לינוקס.

אולי, לכל היותר, תהיה טיפה יותר בטוח אם תשתמש בלינוקס לגלישה לאתרים מפוקפקים, אבל אפילו זה פחות יעיל אם אתה רץ בתצורה של WUBI או משהו דומה.
לצפיה ב-'רגע אז..'
רגע אז..
24/03/2016 | 13:14
1
54
כדאי לי להתקין לינוקס מינט על וירטואל בוקס? זה לא יאט לי את המחשב? יש לי מחשב חדש של HP notebook ממש חדש שהגיע כבר עם ווינדוס 10.. כרגע הוא עובד ממש מהר..

ושאלה, גם בלינוקס מינט זמן העלייה ארוך כמו בווינדוס 7? אני מאוד מקווה שלא, כי התרגלתי לעלייה מאוד מהירה של המחשב, אני רק מדליק את המחשב ותוך שנייה אני רואה את מסך ההתחברות לווינדוס 10, מקיש ססמה ואני שם...

ובקשר לשאלה שלך על הווינדוס, נכון, לא סבלתי את XP המכוערת, את 7 האיטית והכבדה ואת ה8 הכושלת, אבל ווינדוס 10 מהירה יותר ובהחלט נראית טוב יותר מכל מערכת הפעלה כיום (אפילו מאפל, שאת העיצוב שלהם אף פעם לא אהבתי לMAC) ומאוד נוחה לשימוש, גם יש בה הרבה דברים שכבר מוכרים מאוד ונוחים לשימוש לכן אני עדיין צריך אותה, מייקרוסופט משתפרים לאט לאט!

לגבי האבטחה, יש לי AVAST שעושה עבודה נהדרת עד כה ושומר לי על המחשב..

אני מעוניין בלינוקס מינט רק להתנסות וגם ללמוד קצת על מערכת אחרת ששונה מווינדוס, מי יודע אולי ב2025 כאשר יסתיימו העידכונים לווינדוס 10 ומייקרוסופט תציע להחליף את מערכת ההפעלה למערכת הפעלה חדשה יותר (שתומצא בעתיד) אני כנראה אוותר על התענוג בלשלם להם עוד מאוד שקלים ואעבור ללינוקס.. אבל בינתיים ווינדוס משרתת את כל צרכי מצויין.. אני מדבר על ווינדוס 10 בלבד! הקודמות היו נוראיות אחת אחת..

אני חייב להגיד שיש עוד למפתחי לינוקס הרבה מה ללמוד ממפתחי ווינדוס, הקטע הזה של השידרוג הוא רעיון גאוני! בלי צורך בדיסקים, בלי צורך בUSB או שינוי הגדרות מחשב, תוכנה אחת מתקינה לך את המערכת בקלות.. זה פשוט תענוג וחוסך המון כאבי ראש.. אם זה היה ככה גם בלינוקס הייתי עובר לשם מאוד מהר, אבל זה לא קורה.. וברגע שיוצאת גרסה חדשה למערכות ההפעלה צריך להסיר לגמרי את המערכת הקודמת ולהתקין מחדש את המערכת החדשה, סיבוכים עם דיסקים, צריבות, שינוי הגדרות BOOT שאין לי כוח או רצון לעשות.. זה מכה בלינוקס! מקווה שילמדו ממיקרוסופט משהו..
לצפיה ב-'כמה דברים:'
כמה דברים:
24/03/2016 | 14:54
51
1. מבחינת המחשב, מכונה ווירטואלית היא כמו כל תוכנה:
כל עוד היא לא רצה, היא לא צורכת שום משעבים חוץ משטח אחסון על הכונן הקשיח שלך, ולא משפיע על המחשב כלל.
כשהיא כן רצה, היא לוקחת בדיוק את מה שאישרת לה לקחת.

זו הדרך הנוחה ביותר עבורך להתנסות במערכות חדשות כי לוקח ממש דקות בודדות להקים "מחשבים" שלמים עם כל מערכת הפעלה, כאמור בלי שום צריבות, USB, וכו'.
יותר מזה - אתה יכול להוריד "Applience" מוכנים - קובץ, שהוא מחשב ווירטואלי שכבר התקינו עליו את המערכת ההפעלה שאתה רוצה להתנסות בה, כך שאתה בעצם חוסך לך גם התקנה של מערכת ההפעלה.

רק להריץ.

2. זמן העליה תלוי בהרבה דברים.
לא מדדתי את זמן העליה של ווינודס 10, אבל על Thinkpad בן שנה עם כונן SSD מינט עולה כמעת מיד.
בנוסף, יש מצב שנקרא suspend to ram, אני משתמש בו במחשבים נייחים, שלא מכבה את המחשב לגמרי, אלא מקפיא מצב ומשאיר חשמל רק לזיכרון RAM.
במקרה כזה, כשלוחצים על כפתור הדלקה המערכת עולה מיד כמו טאבלט או טלפון שהיה ב-Standby.

3. אני לא יודע איך קיבלת את הרעיון ששדרוג גרסה בלינוקס דורש התקנת מערכת הפעלה מחדש.
היו אלה מפתחים של Windows שלמדו המון מלינוקס כדי לבנות את 10.

שדרוג גרסת מערכת בלינוקס מתבצע בלחיצת כפתור, מתוך המערכת עצמה, ואתה ממשיך לעבוד על המחשב כרגיל בזמן השדרוג.
רק בסופו אתה צריך לאתחל את המחשב פעם אחת בלבד, וגם אז - בניגוד ל-Windows הוא עושה את האתחול מיד, ולא תוקע אותך שעות עם הודע "מתקין עדכונים, אל תכבה את המחשב".

בנוסף, בניגוד ל-Ubuntu ו-Mint שבחרו להוציא "גרסאות" של המערכות שלהם, יש מה שנקרא "הפצות מתגלגלות" שזה מה ש-Windows 10  מנסה להעתיק.
למשל, Arch Linux כבר לא מפרידה לגרסאות אלא פשוט שופכת עדכונים באופן שוטף.

אבל זו רק הפרדה סמלית - כי מבחינתך כמשתמש, תהליך העדכון נראה תמיד פחות או יותר אותו דבר: מופיע הודעה על עדכון, אתה לוחץ OK, המערכת מורידה ומתקינה עדכונים, ולפעמים צריך לאתחל את המחשב בסוף, אבל לא תמיד.

אני לא יודע למה הסתבכת עם עם עדכונים בלינוקס, אבל כנראה עשית משהו לא נכון.
בכל מקרה, אתה מוזמן לנסות להתקין Windows 10 על מחשב שאין עליו מערכת Windows זכאית לשדרוג, ואין לו כונן DVD, ונראה כמה קל זה יהיה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תתקין בdual boot על מחיצה נפרדת.'
תתקין בdual boot על מחיצה נפרדת.
01/04/2016 | 14:15
54
לינוקס מגיע עם boot manager שיכול לטעון אותו או את חלונות מהכונן הקשיח.  כך יש הפרדה (כמעט) מלאה, תקלה בחלונות לא תשבית את לינוקס וההפך, והביצועים יהיו מיטביים (פרט להקטנה של נפח הכונן הקשיח, כי חלקו ישמש עבור מערכת הפעלה אחרת).
לצפיה ב-'אולי ההודעה הזאת תשמח אותך'
אולי ההודעה הזאת תשמח אותך
03/04/2016 | 08:24
70
לצפיה ב-'זה די פשוט'
זה די פשוט
14/04/2016 | 09:57
1
53
מתקינים תוכנה UNetbootin

מגדירים שם את ההפצה הנדרשת , כמה זכרון בדיסק נניח 9999,
אתחול מהדיסק הקשיח,

ואז תכבה ותדליק ותהיה לך אפשרות לבחור מ"ה

לצפיה ב-'יש לך מדריך מצולם לשלוח לי? אפילו סרטון יוטיוב לא משנה השפה!'
יש לך מדריך מצולם לשלוח לי? אפילו סרטון יוטיוב לא משנה השפה!
14/04/2016 | 11:05
21
לצפיה ב-'איך מוסיפים רזולוציה חדשה באובונטו 15.10 '
איך מוסיפים רזולוציה חדשה באובונטו 15.10
21/03/2016 | 20:01
1
32
היי...
אני עובד עם אובונטו 15.10, ואני רוצה להוסיף רזולוציה של 1600x900. ראיתי את הקישור הזה: http://askubuntu.com/questions/377937/how-to-set-a...

ופעלתי בהתאם למה שכתוב שם.
הקלדתי: cvt 1600 900 וקיבלתי:
 # 1600x900 59.95 Hz (CVT 1.44M9) hsync: 55.99 kHz; pclk: 118.25 MHz
Modeline "1600x900_60.00" 118.25 1600 1696 1856 2112 900 903 908 934 -hsync +vsync

אח"כ הקלדתי: sudo xrandr --newmode "1600x900_60.00" 118.25 1600 1696 1856 2112 900 903 908 934 -hsync +vsync

וקיבלתי את השגיאה הבאה:

X Error of failed request: BadName (named color or font does not exist) Major opcode of failed request: 140 (RANDR) Minor opcode of failed request: 16 (RRCreateMode)
Serial number of failed request: 39 Current serial number in output stream: 39

למישהו יש רעיון איך בכל זאת להצליח להוסיף את הרזולוציה החדשה? 

לצפיה ב-'מוזר מאוד!'
מוזר מאוד!
23/03/2016 | 11:16
26
בדקתי עכשיו את הקוד הזה והוא עובד.
איזה כרטיס מסך יש לך?
לאיזה מסך הוא מחובר ובאיזה סוג חיבור?
אני מבין שהמערכת לא מזהה אוטומטית את הרזולוציה הטבעית של המסך שלך?

אצלי הרזולוציה מופיע כבר בהגדרות בלי צורך בשום פעולה, ואני משתמש במסך LG 23" Full HD בחיבור VGA.
לצפיה ב-'עידכון דפדפן פיירפוקס בלינוקס לובונטו גרסה 15.10'
עידכון דפדפן פיירפוקס בלינוקס לובונטו גרסה 15.10
21/03/2016 | 07:08
1
41
איך עושים את זה בצורה נכונה וקלה להבנה?
אני עכשיו בגרסה של פיירפוקס של 44.0.2
ואני מבין שיש עכשיו לפיירפוקס גם גרסה של 45.0.
תודה.
לצפיה ב-'אתה אמור לקבל את העדכון יחד עם כל עדכוני'
אתה אמור לקבל את העדכון יחד עם כל עדכוני
23/03/2016 | 11:12
16
המערכת.

בדקתי כרגע, וגרסה 45 כבר נכנסה למאגרים.
אם אתה לא מקבל הודעה על עדכונים זמינים מהמערכת, פתח את החלון עם כל היישומים (בלחיצה על סמל Ubuntu בסרגל האפליקציות), תתחיל להקליד update עד שתראה יישום שנקרא Software Updater עם אייקון עגול ובתוכו האות A.

פתח אותו, והוא אוטומטית יחפש עדכונים ויציע לך להתקין אותם.
לצפיה ב-'לא מצליחה להדפיס מאובונטו '
לא מצליחה להדפיס מאובונטו
20/03/2016 | 10:24
1
38
שלום,
יש לי מחשב נייח עם וינדוז 7 בעברית שאליו מחוברת מדפסת סמסונג דגם M2020
היא מחוברת בכבל usb למחשב .המדפסת לא אלחוטית.
בנוסף, יש לי לפטופ עם אובונטו שאני מנסה , ללא הצלחה, להדפיס דרכו.
שני המחשבים מחוברים לאינטרנט באותה רשת וייפיי

פעולות שעשיתי:
בנייח - הפעלתי שיתוף קבצים ומדפסות, במדפסות והתקנים הגדרתי שיתוף של המדפסת .
בלפטופ - אחרי ניסיונות רבים הצלחתי להוסיף מדפסת בעזרת "סמבה", והכל היה נראה תקין אבל כשהדפסתי עמוד ניסיון קיבלתי דף עם שגיאה:
error 11-1112

קראתי שצריך להוריד דרייבר מאתר סמסונג אבל הקובץ הזה הוא עם סיומת tar.gz
אין לי מושג איך להשתמש בו ומה בדיוק לעשות לאחר ההורדה שלו
אשמח אם תוכלו להדריך אותי בנושא
בתודה מראש על כל עזרה!

לצפיה ב-'קובץ tar.gz הוא כמו קובץ rar'
קובץ tar.gz הוא כמו קובץ rar
20/03/2016 | 18:31
23
הוא ארכיב מכווץ שיש בתוכו קבצים אחרים.
בד"כ, יהיה שם גם קובץ הוראות.

אתה יכול לפתוח אותו בלחיצה כפולה עליו.

אם אתה רוצה, אתה יוכל לצרף קישור לקובץ הספציפי שהורדת כדי שנוכל להסתכל עליו ולתת הסבר יותר מפורט.
לצפיה ב-'פעולות על 2 מכונות ווירטואליות'
פעולות על 2 מכונות ווירטואליות
17/03/2016 | 13:03
3
130
שלום רב אני חדש בלינוקס וצריך לדעת איך עושים מספר דברים קצרים

יש לי 2 מכונות ווירטואליות,במקביל על מחשב 1 
1- כיצד בודקים את ה IP של המכונה?(כל מכונה מקבלת IP נפרד?)

2- כיצד ניתן לשלוח PING מהמכונה לעצמה? ומהמכונה למכונה אחרת?(מן הסתם לפי ה IP אבל איך עושים זאת?),ומה בידיוק עושה ה PING הזה? בודק שיש תקשורת בין המכונות?

3- כיצד להוריד קובץ ZIP מהמכונה הראשון למכונה השניה באמצעות FTP ?

תודה חברים!

לצפיה ב-'קצרים?'
קצרים?
17/03/2016 | 21:57
2
39
1. זה תלוי איך הגדרת את כרטיסי הרשת של המכונות.
עקרונית, אם הגדרת את הרשת הווירטואלית במצב NAT, כל מכונה תקבל IP מקומי כמו כל מחשב אמתי ברשת שלך.

אם יש לך ממשק גרפי, אתה יכול לבדוק את ה-IP משם, אם לא יש את הפקודה ifconfig.

2. ע"י כתיבת הפקודה ping ואחריה IP.
הפקודה שולחת פקטות מיוחדות לכתובת וממתינה לתשובה.

3. תפעיל שרת FTP על מכונה אחת ולקוח FTP על מכונה אחרת, הם כבר יסתדרו בניהם.
לצפיה ב-'לגבי ה ftp'
לגבי ה ftp
18/03/2016 | 15:26
1
22
תוכל לפרט לי ,מה הכוונה שרת ftp?
איך אפשר להוריד קובץ ממכונה א דרך ftpלמכונה ב?

אשמח לקצת פירוט בנושא
ממש תודה
לצפיה ב-'ftp כמו כל פרוטוקול שמעביר קבצים'
ftp כמו כל פרוטוקול שמעביר קבצים
18/03/2016 | 17:26
24
באינטרנט זקוק לתוכנות בשני הצדדים.
בצד אחד תוכנת שרת, לדוגמה ftpd או vsftpd (שתיהן תמצא במאגרי ההפצה שאתה משתמש בה).
בצד שני תוכנת לקוח, זו שאתה כמשתמש מפעיל כדי שתדבר עם השרת, למשל Filezilla או כל דפדפן מודרני.

אם אתה משחק עם מכונות ווירטואליות, אני מניח שאתה מנסה ללמוד ולא סתם מחפש פתרון נקודתי, אז אני מציע לך בחום לחפש ב-google מדריך להקמת שרת FTP.
זה לא מסובך מידי, אבל אין שום טעם ואפשרות להסביר את זה כמו שצריך בהודעת פורום.
לצפיה ב-'המדפסת מדפיסה קוד postscript במקום את הטקסט '
המדפסת מדפיסה קוד postscript במקום את הטקסט
17/03/2016 | 06:46
24
מדפסת xerox workstation 120i בחלק מהמקרים מדפיסה קוד ps או מה שנראה כמו אוסף אקראי של תוים במקום להדפיס את המסמך.

חיבור usb, מגיה 5, דרייבר הותקן מהאתר של xerox (קרה גם עם הדרייבר החופשי), משותפת עם smb/cups (הבעיה קוראת גם בהדפסה מטלפון וממחשבים אחרים, כולל גם מחשבי חלונות). 

השאלה תישאל גם בwhatsup.org.il
רעיונות?
לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:16
7
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'התקנה מחדש של CACTI'
התקנה מחדש של CACTI
15/03/2016 | 14:27
1
79
שלום יש לי עכשיו באירגון CACTI שרץ על דביין 5 ואני רוצה לעביר אותו לשרת חדש, אובונטו 14
דברתי עם מישהו הוא אמר לי שאני צריך להתקין את הCACTI בשרת החדש ואחרי זה לעביר רק את הקובץ קינפוג השאלה שלי איפה הקובץ נמצא ואם ק את זה אני צריך לעביר או שגם את הדטה בייס?
לצפיה ב-'העברת CACTI , זה לא רק העתקת מספר קבצים...'
העברת CACTI , זה לא רק העתקת מספר קבצים...
16/03/2016 | 20:24
51
העברת CACTI , זה לא רק העתקת מספר קבצים וספריות. מדובר על מערכת שעובדת מול שרת DataBase ובגלל זה יש צורך ביצוא מסודר של הנתונים מהבסיס נתונים הקיים ויבוא שלהם לטבלאות של השרת החדש או קישור של CACTI שמותקן מחדש לשרת בסיסי נתונים הקיים שבדרך כלל משרת הרבה מערכות שונות בארגון. ואם מדובר על ארגון אמיתי שבו מערכת כאלה הן בדרך כלל מתפקדות כמערכות קריטיות לניטור של תעבורת נתונים ולא על משחקים בבית סתם לצורך המשחקים, אז לפי השאלה המקורית ממש לא כדאי לך לגעת בזה, כי מדובר על מספר רב של היביטים, כולל גם בנושא של אבטחת מידע וגם בהגדרות של ACL בכל הציוד רשת ש CACTI מתשאל אותו, בגלל שבכל ארגון ששמע משהו על אבטחת מידע, מגדירים שהציוד מיתוג וניתוב יענה לבקשות SNMP רק מהכתובות המוגדרות ב ACL ורק מ Management VLAN, כך שגם רוב הסיכויים שיהיה צורך להכין ולהפיץ רשימה חדשה שבה יופיעה גם שרת החדש שבו יהיה מותקן CACTI  . בכל מקרה תהליך מגרצייה של CACTI מתואר באין ספור מאמרים ברשת ואפילו צירפתי קישור לאחד מהם:

לצפיה ב-'החלפת הפצה '
החלפת הפצה
14/03/2016 | 16:01
6
60
שלום,
יש לי כרגע אובונט ואני רוצה להחליף ללינוקס מינט
אבל אני גם רוצה לשמור את כל התמונות שלי (זה כל מה שיש לי במחשב) שחשוב לי להעביר למינט.

איך ניתן לבצע זאת? אם אפשר בפירוט

תודה מראש
לצפיה ב-'אחת האפשרויות היא להעביר למחשב אחר'
אחת האפשרויות היא להעביר למחשב אחר
14/03/2016 | 16:43
1
37
יש לה יתרונות וחסרונות. אחד היתרונות הם שבמהלך ההתקנה לא תהיה מוטרד במחיקת התמונות. בגלל שבקשת פירוט נשמע לי שאתה לא מנוסה. יתרון נוסף הוא שהגיבוי עשוי לשרת אותך גם בעתיד. חלקנו הופך לתלוי במחשב בצורה ניכרת, ואם יש בו תקלה זה מאד מפריע.
במחשב אחר הכונה גם לשירות באינטרנט לאיחסון קבצים. לפעמים זה מופיע כשיתוף אפשרי של קבצים.
הצעה מוזרה נוספת שאעז להציע היא שהתרגיל מיותר. האם אתה עובר לשם המעבר?
לצפיה ב-'אני לא בטוח שהבנתי אותך '
אני לא בטוח שהבנתי אותך
14/03/2016 | 16:51
26
אתה אומר להעביר את התמונות למחשב אחר באופן זמני או לשים בענן  ואחר כך להחזיר אותם שוב כשיהיה לי את המינט?

אני רוצה לעבור למינט כי נמאס לי מהאובונטו ומינט נראה לי יותר יפה ונוח לשימוש.

תודה
לצפיה ב-'כמה דברים:'
כמה דברים:
14/03/2016 | 20:52
3
38
א) אם התמונות חשובות, מומלץ בכל מקרה לגבות אותן.
אני לא יודע כמה מקום הן תופסות אצלך, אבל הייתי ממלית להעתיקן אותן לכונן חיצוני, או דיסק און קי, או לצרוב ל-DVD.

אם אינך מודאג יותר מידי מפרטיות, הייתי ממליץ לגבות ל-"אחסון ענן", למשל, Google נותנת 15GB מקום חינם בשירות ה-Drive שלה. אם יש לך כבר כתובת Gmail, פשוט כנס דרכה.

ב) אם נניח שהתקנת את Ubuntu בתצורת ברירת מחדל - כלומר, כל הזמן לחצת Next Next Next בהתקנה, גם המערכת וגם תיקיית הבית שלך הן על אותה מחיצה, לכן תהיה בעיה להחליף את Ubuntu ולהשאיר את הקבצים שלך ללא גיבוי.

ג) אין באמת הבדלים בין Ubuntu ל-Mint. זו סתם עוד הפצה שבנויה על Ubuntu, ועושה לא מעט בלגן בדרך עם שמות החבילות.
אם אתה רוצה שולחן עבודה כמו שראית ב-Mint, אתה פשוט יכול להתקין אותו על Ubuntu, הוא נקרא Cinamon, כנס ל-"חנות" המובנית וחפש אותו.

אחרי ההתקנה, תצטרך לסדר קצת אייקונים כדי שייראה טוב, אבל זו לא בעיה. אם תבחר באפשרות הזו, תכתוב כאן ונדריך אותך.

יש שתי שיטות לשמור את הקבצים שלך ולהחליף לגמרי את המערכת, אבל הן לא נטולות סיכון - ייתכן שהתמונות בכל זאת ימחקו אם תקרה תקלה.

האם אתה בטוח שאתה רוצה לנסות?
ואגב, האם Ubuntu היא המערכת היחידה שמותקנת על המחשב, או שהיא מותקנת לצד Windows?
לצפיה ב-'היי'
היי
14/03/2016 | 22:26
2
24
א. אין לי כונן אז אשמור על גבי דיסק און קיי
ב. כן, כך עשיתי.
ג. הייתי שמח לדעת מדוע יש אנשים שטוענים שלינוקס מינט טובה יותר?
מאיזו בחינה היא יותר טובה?

אני אבדוק בחנות התוכנות.
ד. כן אובונטו כרגע יחידה על המחשב.

תודה לך

לצפיה ב-'זה עניין של טעם וריח'
זה עניין של טעם וריח
14/03/2016 | 23:48
1
34
בניגוד ל-Windows או Mac OS שם אין לך ברירה איך המערכת תראה ותתנהג מעבר לכמה התאמות בסיסיות מאוד, בלינוקס כל דבר נמצא בשליטת המשתמש, כל דבר אפשר להגדיר ולשנות.

מה שאני ממליץ לך לעשות זה לא להקשיב מה אחרים חושבים יותר טוב, כי יש וויכוח אין סופי לגבי זה, אלא פשוט להריץ את Mint בצורת "Live" - להתנסות לפני ההתקנה.

זוכר כשהתקנת Ubuntu דבר ראשון הוא שאל אותך אם לנסות בלי לשנות כלום במחשב או להתקין?

ל-Mint יש אותה אפשרות בדיוק.
תריץ, תראה אם זה טוב לך, אם כן - תחליף.

עוד אפשרות היא שתפרט מה בדיוק מפריע לך ב-Ubuntu, ואולי נוכל להציע פתרונות פחות דרסטיים.

אחד החברים שלי השתמש ב-Mint בזמנו כי ב-Ubuntu לא כללו גרסת דרייבר שהיית דרושה לכרטיס WiFi בנייד שלו.
הוא עבר בכל זאת ל-Ubuntu בגרסה האחרונה שלה (15.10) כי Mint מבוססת על גרסה ישנה יותר וכללה גרסאות ישנות של תוכנות מסוימות שהוא היה צריך (אפשר היה להתקין את התוכנות מקוד מקור, אבל זה סתם סבטוחה).

למזלו, בגרסה האחרונה של Ubuntu בעיית הדרייבר נפתרה, כך שהוא קיבל את כל מה שרצה - גם כרטיס רשת אלחוטי עובד, וגם גרסאות תוכנה חדשות ישר מהחנות בלי להסתבך.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
15/03/2016 | 11:57
4
לצפיה ב-'מהם שירותי KDE ב- xUbuntu 14.04?'
מהם שירותי KDE ב- xUbuntu 14.04?
13/03/2016 | 19:44
2
40
מערכת ההפעלה משיקה כברירת מחדל את שירותי GNOME, אך מאפשרת לטעון גם את שירותי KDE.
מהם השירותים האלה?
מעשית, מה היתרון בהוספת שירותי KDE ומה החסרון בוויתור על שירותי GNOME?

תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/03/2016 | 05:56
1
42
האופציות האלו עושות אופטימיזציה למערכת ההפעלה  כדי שאפליקציות שרצות עם ה- GNOME/KDE Session שלך ירוצו בצורה יעילה ומותאמת יותר, אתה צריך לסמן לפי ה-Desktop Manager שקיים אצלך, אין אופציה טובה יותר מהשניה, זה צריך להיות מותאם למה שמותקן אצלך. זה מריץ סרביס בשם Keyring מאחורי הקלעים אם אינני טועה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/03/2016 | 11:41
8
לצפיה ב-'the update information is outdated'
the update information is outdated
10/03/2016 | 10:11
5
46
מופיע לי משולש אדום עם סימן קריאה שטוען שעידכון המידע לא מעודכן (מצורפת תמונה של ההודעה)
כשאני בודקת עידכונים זה טוען שהתכנה מעודכנת.

יש לכן/לכם עצה?
לצפיה ב-'גם אצלי הופיע היום'
גם אצלי הופיע היום
10/03/2016 | 14:40
4
34
תריץ את 
  sudo apt-get update
וככה תוכל לראות איזה מאגר לא זמין.
גוגל כנראה השביתו את המאגר שלהם לכרום של i386 ולכן קיבלתי את השגיאה הזו

W: Failed to fetch http://dl.google.com/linux/chrome/deb/dists/stable/Release  Unable to find expected entry 'main/binary-i386/Packages' in Release file (Wrong sources.list entry or malformed file)

כדי לפתור את זה. פשוט תלך למרכז התוכנה ותסיר את המאגר שלא זמין. ותעדכן שוב, וסימן האזהרה יעלם.
לצפיה ב-'איך להסיר את המאגר?'
איך להסיר את המאגר?
11/03/2016 | 06:22
3
23
הו, תודה.
אז בהנחיתך, אכן גם לי הסיבה היא אותה סיבה.
במרכז התוכנה, איך אני מוצאת ומסירה את המאגר הלא זמין?

תודה :)

לצפיה ב-'פשוט מאוד'
פשוט מאוד
11/03/2016 | 08:28
2
29
ב'מרכז התוכנה והעדכונים' בלשונית 'תוכנות אחרות', יש רשימה של כל המקורות.
אם השורה מסומנת בv זה אומר שהמערכת בודקת  אם יש בה עדכונים.
תעברי שורה שורה עד שתראי את המקור של גוגל הבעייתי ותסירי את ה v, או תלחצי על 'הסרה'

מן הסתם יש גם דרך שורת הפקודה, כרגע זה נראה לי הכי נח.
לצפיה ב-'האם לזה הכוונה?'
האם לזה הכוונה?
11/03/2016 | 08:58
28
תודה על ההסבר הסבלני :)

הדבר היחיד שמצאתי של גוגל זה:
google-chrome-stable
האם לזה הכוונה?

וגם שמתי לב שגם זה מופיע:
W: Failed to fetch security.ubuntu.com ubuntu/dists/trusty-security/u... Hash Sum mismatch

לצפיה ב-'הסרתי את כרום ועברתי לכרומיום'
הסרתי את כרום ועברתי לכרומיום
13/03/2016 | 23:09
16
כדי שלא יהיו פרצות בהמשך.

sudo apt-get purge google-chrome-stable
ו-
sudo apt-get autoremove

נדמה לי שזה הוריד גם ליבה (kernel) אבל נדמה לי שהיא לא היתה רלבנטית לשום דבר חוץ מלכרום.

ותודה על העזרה :)

לצפיה ב-'מתכנת/ת לינוקס מנוסה לחברת וירטואליזציה - מחשבי על '
מתכנת/ת לינוקס מנוסה לחברת וירטואליזציה - מחשבי על
04/03/2016 | 07:46
47
הי, אני מחפשת לחברת תוכנה לפיתוח system programing בתחום של Virtualization, Infiniband, kernel מתכנת לינוקס מנוסה - חשבתי אולי אמצא כאן..יהיה נהדר אם יהיה ניסיון בתחום של Virtual Machine, Linux kernel programming. ניסיון בפיתוח בשפת C זה חובה ממש .
יתרון להיכרות עם מערכת הפעלה ב Linux עם x86 Assembly. ידע וניסיון עם ארכיטקטורת x86 - יתרון ניסיון עם System Programming גישה עצמאית לפיתוח, חשיבה אנליטית טובה, עבודת צוות.
החברה פוגשת גם מועמדים ומועמדות בתחילת הדרך עם זיקה טובה לנושא ושליטה ב C ולינוקס.
קורות חיים למייל:Meirav@wizedom.com טלפון לפרטים: 03-9194999
תודה, מירב
לצפיה ב-'מתכנת/ת לינוקס מנוסה לחברת וירטואליזציה - מחשבי על'
מתכנת/ת לינוקס מנוסה לחברת וירטואליזציה - מחשבי על
04/03/2016 | 06:37
22
הי, אני מחפשת לחברת תוכנה לפיתוח system programing בתחום של Virtualization, Infiniband, kernel מתכנת לינוקס מנוסה - חשבתי אולי אמצא כאן..יהיה נהדר אם יהיה ניסיון בתחום של Virtual Machine, Linux kernel programming. ניסיון בפיתוח בשפת C זה חובה ממש .
יתרון להיכרות עם מערכת הפעלה ב Linux עם x86 Assembly. ידע וניסיון עם ארכיטקטורת x86 - יתרון ניסיון עם System Programming גישה עצמאית לפיתוח, חשיבה אנליטית טובה, עבודת צוות.
החברה פוגשת גם מועמדים ומועמדות בתחילת הדרך עם זיקה טובה לנושא ושליטה ב C ולינוקס.
קורות חיים למייל:Meirav@wizedom.com טלפון לפרטים: 03-9194999
תודה, מירב
לצפיה ב-'מחפש דפדפן מבוסס שורת פקודה'
מחפש דפדפן מבוסס שורת פקודה
01/03/2016 | 13:41
7
55
התומך בעברית (אותיות וכיוניות).
אשמח להצעות.

לצפיה ב-'היי'
היי
02/03/2016 | 16:57
6
50
כמה כלים לרשותך:
elinks
links
lynx
w3m
aria2
axel
ניסית אותם?
לצפיה ב-'ניסיתי ולהלן התוצאות'
ניסיתי ולהלן התוצאות
03/03/2016 | 09:23
5
56
elinks - מציג אותיות עבריות אבל לא תומך בכיווניות
links - כשבהגדרות אני מגדיר UTF-8  רואים רק אותיות עבריות בלי כיווניות . כשאני מגדיר ISO -8859 -8 אני רואה מעויינים.
‏‎‮
lynx -מציג אותיות עבריות בלי כיווניות ב-UTF-8 יש שם עוד כמה אפשרויות של עברית, אבל ה-charset לא ניתן לעריכה.
w3m -מציג אותיות עבריות בלי כיווניות ביוניקוד-8

aria2 ו-axel  לא קשורים - מדובר במאיצי הורדות ואני מחפש דפדפן.
לצפיה ב-'לא מכיר דפדפנים שורת פקודה'
לא מכיר דפדפנים שורת פקודה
03/03/2016 | 11:50
4
47
אבל אולי דווקא הבעיה היא במסוף עצמו?

האם אתה עובד עם מסוף ווירטואלי (חלון בסביבה גרפית) או פיזית על מערכת שאין לה GUI כלל?
לצפיה ב-'גם בגרפי'
גם בגרפי
03/03/2016 | 13:43
3
32
וגם ב-tty השונים
לצפיה ב-'יש מסוף גרפי אחד (למיטב ידיעתי)'
יש מסוף גרפי אחד (למיטב ידיעתי)
03/03/2016 | 15:34
2
49
עם תמיכה מובנית בכיווניות ושפות כמו עברית:

אם אתה משתמש בהפצה רצינית מספיק הוא יהיה במאגרים ואני ממליץ להתקין משם.
הוא יודע לסדר כמו שצריך כיווניות עברית ואנגלית בלי קשר לתוכנה שמציגה אותם, כל עוד זו תוכנת מסוף תקנית. אני מעריך שאם תריץ את הדפדפן החביב עליך דרכו תוכל לגלוש כמו שצריך.
לצפיה ב-'מצויין זה מה שחיפשתי'
מצויין זה מה שחיפשתי
04/03/2016 | 09:44
1
39
רק לשם ההבנה, הכיווניות תלויה במסוף?
לצפיה ב-'במקרה הזה - כן.'
במקרה הזה - כן.
04/03/2016 | 11:38
41
זה גם מימוש הגיוני יותר:
תוכנות שורת פקודה בד"כ בנויות כך שלא אכפת להן אם הן עובדות מול מסוף, פורט סיריאלי או קובץ (או כל דבר אחר).
הן פשוט שופכות טקסט כפי שהוא ל-"פלט הסטנדרטי" של התהליך.

אם למשל, היית מכוון את הפלט של הדפדפן לקובץ ופותח אותו בעורך גרפי העברית היית מסתדרת כי סביבת התצוגה הגרפית יודעת מראש לסדר אותיות מסוימות בסדר מסוים.

מבחינה טכנית, אפשר לבנות תוכנת שורת פקודה שתדאג לסדר בעצמה טקסט מראש מתוך הנחה שהיא תציג אותו למשתמש על "מסוף טיפש", אבל במקרה כזה זה עלול ליצור התנגשויות.

למשל, עם המסוף שהצעתי לך, אם תמצא דפדפן שמטפל לבד בעברית, יצא לך הפוך על הפוך...
לצפיה ב-'תצוגת התוכנה Bleachbit (לניקוי היסטוריה)'
תצוגת התוכנה Bleachbit (לניקוי היסטוריה)
28/02/2016 | 22:15
4
47
פעם, כשהייתי לוחץ על הלחצן, המפעיל את התוכנה במצב root, הייתה מופיעה תיבת שיחה, שבה התבקשתי להקליד את הסיסמה, ואחרי ההקלדה, התיבה הייתה מתחלפת במסך התוכנה.
היום (ואיני יודע מה גרם לשינוי), כשאני לוחץ על אותו לחצן, נפתח המסוף (הטרמינל), ובו אני מתבקש להקליד את הסיסמה, ואחרי ההקלדה מופיע מסך התוכנה כשהמסוף נשאר פתוח בחלון נפרד, ובזמן המחיקה, רשימת הקבצים הנמחקים רצה במקביל בשני החלונות (למעשה, מדובר בשתי רשימות שרצות במהירות, וכנראה אינן זהות).
האם אפשר (ואיך) להחזיר את התצוגה הקודמת?
מערכת ההפעלה היא xUbuntu 14.04.

תודה.

לצפיה ב-'הרבה מלל, אולי גם משהו בכיוון של תשובה.'
הרבה מלל, אולי גם משהו בכיוון של תשובה.
29/02/2016 | 16:48
1
28
לא מכיר Bleachbit. לא ניסיתי לחפש באינטרנט. אולי היית מיטיב לעשות אם היית מחפש לבד. כנראה שהיית מוצא תשובה טובה יותר משלי, ומהר יותר. יתכן אפילו שהיית מוצא תשובות טובות יותר, ומהר יותר, מכל מה שתקבל כאן. וגם היית יכול לשאול שאלה ממוקדת יותר, בנוסח בקישור זה וזה כתוב כך וכך. כמו שאתה רואה, אני אוהב לכתוב, ודברים לא כל כך חכמים.
נראה לי סביר שמישהו עשה שינוי מכוון. כנראה בקוד של התוכנית. אז חוץ מלבקש אפשרות לחזור למצב הקודם, רצוי עם הסבר לבקשה, נראה לי שאין הרבה מה לעשות. פרט, אולי, לאלו שזמנם בידם, וגם יודעים לקרוא את הקוד באופן שיביא תועלת. אה! הרבה מלל, ואולי תועלת בצידו. האם יש אפשרות להתקין, ולהריץ, גרסה קודמת, כזו שהיתה מתאימה לך יותר? אם אינך יודע איך לאתר גרסאות קודמות, וגם אם אתה יודע, זה עשוי להיות פרויקט. ובמחשבה נוספת, האם בדקת בתיעוד, אולי כללו אפשרות להפעיל את הגרסה החדשה באופן שתרוץ כמו בעבר? האם עשית משהו במערכת שאפשר ליחס לו את השינוי?
מה הפלט של
 file $(which Bleachbit)
?
לצפיה ב-'תודה, תשובות נוספות יתקבלו בברכה'
תודה, תשובות נוספות יתקבלו בברכה
29/02/2016 | 17:41
5
לצפיה ב-'היה שינוי מסוים בצורה שבה מפעילים'
היה שינוי מסוים בצורה שבה מפעילים
03/03/2016 | 12:28
1
22
תוכנות גרפיות במערכת ומפתחי Bleachbit לא נערכו כראוי.

אבל, יש דרך פשוטה מאוד לטפל בעניין, והיא פשוט להתקין את היישום החסר.
פתח חלון מסוף (Alt+Ctrl+T) והקלד את הפקודה הבאה:
 sudo apt-get install gksu

פעם ראשונה שתריץ את Bleachbit כ-root אחרי ההתקנה הזו תקבל שלוש פעמים חלון שמבקש ססמה, זו ההגדרה הראשונית של התוכנה שהתקנת, אבל בהפעלות הבאות תמיד תקבל את החלון היחיד כפי שהיה בעבר, וכמובן שלא תראה מסוף כלל.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/03/2016 | 19:55
11
אבל בינתיים, בלי קשר לבעיה הנדונה, התקנתי לניסיון את הדפדפן Rekonq, וראה זה פלא: אחרי ההתקנה חזרה התצוגה של Bleachbit לקדמותה. התקנת Rekonq כוללת כנראה את התקנת היישומון החסר שציינת.

לצפיה ב-'שאלה בקשר ל-MOUNT'
שאלה בקשר ל-MOUNT
21/02/2016 | 11:38
2
59
אני ירוק בלינוקס.
יש לי HDD חיצוני עם קבצים בתוכו שקיבלתי.
אני מעלה LiveCD של יובונטו, מחבר+מנסה להיכנס לכונן והוא מוסר לי את ההודעה המצורפת בתמונה...

אני מבין שצריך לבצע mount לכונן הזה...כיצד?

והכי חשוב, האם הפעולה mount יכולה להשפיע/למחוק/לשנות את הקבצים
בכונן?

מה שאני רוצה בשלב זה זה לבדוק שהקבצים שהובטחו שיהיו בכונן - קיימים בלבד. אני מבין שפורמט EXFAT נקרא גם ע"י WINDOWS אבל אינני רוצה
לקרוא אותו דרכו היות והוא מוסיף ספריות נסתרות.

אשמח לעזרה...
לצפיה ב-'עד כמה שאני זוכר'
עד כמה שאני זוכר
21/02/2016 | 13:23
38
אובונטו לא מגיע עם מערכת exfat וצריך להתקין אותה בנפרד מהמאגרים.

לצפיה ב-'עליך להתקין את החבילה exfat-fuse'
עליך להתקין את החבילה exfat-fuse
23/02/2016 | 21:32
28
אתה יכול לעשות זאת דרך ה-"חנות הגרפית" או דרך שורה פקודה כך:
 sudo apt-get install exfat-fuse

לצפיה ב-'syslog-ng'
syslog-ng
18/02/2016 | 15:21
2
65
שלום לכולם ,
חייב עזרה במערכת syslog-ng מנסה לנטר מתג גוניפר ex2200
ולא מצליח
אשמח לתת השתלטות למי שיכול לעזור בנושא
זה כתובת המייל שלי yarivh@shlomo-bit.co.il
תודה
לצפיה ב-'היי'
היי
18/02/2016 | 16:03
1
42
כדאי לציין מה הבעיה ואיך קינפגת את השרת סיסלוג (אתה יכול לנטר ציוד אחר ורק את המתג לא?) בדקת שתקשורת עוברת בפורט 514 בין השרת לציוד?
לצפיה ב-'syslog'
syslog
18/02/2016 | 16:19
54
יש תקשורת בי השרת למתג - יש מצב שתתחבר אלי ותסתכל
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
17/02/2016 | 13:56
4
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

פורומים חדשים בתפוז
03/02/2016 | 15:14
12
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

פורומים חדשים בתפוז
09/02/2016 | 14:42
7
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ