לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1320513,205 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

לצפיה ב-'שימו לב למסכי המחשב של המדענים בכתבה:'
שימו לב למסכי המחשב של המדענים בכתבה:
21/07/2016 | 13:16
40
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4830370,00...

מזהים את מערכת ההפעלה?
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
21/07/2016 | 09:52
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'מתלבט לעבור מוינדוס ללינוקס לשימוש ביתי'
מתלבט לעבור מוינדוס ללינוקס לשימוש ביתי
18/07/2016 | 11:15
30
65

היי,

אשמח לקבל המלצה להפצת לינוקס לאדם חסר ניסיון וידע בכל מה שנוגע למערכת הפעלה הנ"ל.
שימושים עיקריים- גלישה באינטרנט, מוסיקה, סרטים.סיבות מעבר עיקריות- איטיות של המערכת ההפעלה הנוכחית, כרגע מותקן WIN 8.1 . נמאס כל כמה זמן להתעסק בפרמוט והתקנה של מערכת ההפעלה.

תודה מראש.

לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
18/07/2016 | 13:05
7
50
אני משתמש באובונטו כבר כמה שנים ומאוד מרוצה.
אחרי שתתקין את המערכת ותתרגל אליה תמיד תוכל לשנות סביבת שולחן עבודה אם תרצה ודברים דומים.
מה שכן, לא בטוח שזה יפתור לך את הבעיה שיש לך במחשב.

אתה יכול לנסות את אובונטו מדיסקאוןקי בלי להתקין כלום. זוהי האופציה הכי טובה להתחיל בה. (תקח בחשבון שזה קצת יותר איטי מאשר מערכת שמותקנת בדיסק קשיח)

לצפיה ב-' למה לדעתך לינוקס לא ישפר את המהירות של המחשב?'
למה לדעתך לינוקס לא ישפר את המהירות של המחשב?
18/07/2016 | 15:14
6
41
אם זה רלוונטי המחשב מדגם Asus K55A ,
מעבד I3,
4GB RAM.
המהירות האיטי שבה עולה מערכת ההפעלה ואין סוף העידכוני מערכת הפעלה הם לא הגורמים המשמעותיים לאיטיות?
לצפיה ב-'אני לא יכול לדעת'
אני לא יכול לדעת
18/07/2016 | 16:01
5
42
סביר להניח שזה ישפר, אבל לפעמים קשה לדעת מראש מה יהיה.
אני לא מכיר כל כך את וינדוס 8 אבל בלינוקס העדכונים ודאי שלא גורמים להאטה
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
18/07/2016 | 16:15
4
24
אולי השאלות יהיו קצת לא קשורות אבל מניח שיעזור לי:
למה החלטת לעבור להשתמש בלינוקס?
למה דווקא בחרת את אובונטו על שלל ההפצות הקיימות?
האם העידכונים יוצאים במסודר אחת לשנה או פרק זמן קבוע מראש ובעצמם הוא משנה את הגרסא הנוכחית של ההפצה הקיימת?
האם יש צורך בידע תיכנותי כלשהו כדי להגדיר רשת אלחוטית? עושה רושם הכרטיס רשת פגום אצלי במידה וההתעסקות האחרונה עם הוינדוס לא הרסה לי משהו בהגדרות.
לצפיה ב-'כמה תשובות:'
כמה תשובות:
18/07/2016 | 16:52
31
אומנם לא אותי שאלת, אבל:

1. החלטתי לעבור כי ראיתי מערכת יפה, נוחה, ושימושית מפוצצת במגוון תוכנות מצוינות בחינם וחוקי.

2. משתמש לרוב ב-Ubuntu מתוך עצלנות - הכי פחות התעסקות, הכי הרבה דברים "ישר מהקופסה" \ "נמצאים בחנות".

3. עדכונים שותפים כגון תיקונים לבאגים ופריצות אבטחה יוצאים כל הזמן.
שדרוג מלא של ההפצה יוצא פעם בחצי שנה.
פעם בשנתיים יוצאת גרסה שנתמכת לטווח ארוך - כלומר, תזכה לעדכונים שותפים במשך 3 שנים.

בכל מקרה, שום עדכון לא יותקן ללא רשותך.
לעולם לא תחויב לשדרג, אבל אם תבחר לעשות זאת, השדרוג דומה לעדכון רגיל, רק לוקח יותר זמן. לא צריך לפרמט ולהתקין מחדש, ואפילו ניתן להמשיך להשתמש במחשב בזמן שהמערכת משתדרגת.

מניסיון שלי עם דגם נייד כמו שלך שרכשתי ללא מערכת הפעלה, Ubuntu עובד עליו יפה מהקופסה כולל כל הדרייברים להכל, במיוחד לכרטיס הרשת האלחוטי.
כך שאם הכל תקין, לא תצטרך שום ידע מעבר ללחיצה על אייקון, בחירה של רשת והזנת ססמה (אם הרשת מוגנת).

כמובן, ייתכן שאצלך יש איזו תת גרסה של הנייד ששונה ממה שהיה לי (בן 4 אני חושב), או שבאמת יש אצלך תקלה בחומרה.
עד שלא תנסה, לא תדע.

לרוב - Ubuntu ומחשבים של Asus הולכים טוב ביחד.

בכל מקרה, בהצלחה!
לצפיה ב-'טוב, ענו לך בגדול'
טוב, ענו לך בגדול
18/07/2016 | 17:37
28
אין לי הרבה מה להוסיף,
התקנתי פעם ראשונה לפני 5 שנים בערך את אובונטו על פני הווינדוס שהיה לי במחשב,
אני אוהב תמיד לנסות דברים חדשים והיה לי ידע טכני קצת, והחלטתי לנסות.
החלטתי לנסות אובונטו כי זה מה שהמליצו כנראה, לפני 5 שנים הם היו הכי פשוטים להתקנה למשתמש המצוי. מה שלדעתי גם נשאר עד היום.

לגבי הכרטיס רשת. בדיוק בשביל זה מומלץ לנסות קודם את אובונטו בלייב, בלי התקנה.
תבדוק אם עובד הכרטיס רשת, כרטיס קול, והתקני חומרה נוספים. זה יפתור לך את הספיקות

לצפיה ב-'BravoMan ו-Computer Helper תודה רבה'
BravoMan ו-Computer Helper תודה רבה
18/07/2016 | 17:59
1
24
למען גילוי נאות, אני נזכר  עכשיו שלפני הרבה שנים הזמנתי דיסק של אובונטו בחינם, ומשום מה זכור לי שכדי להתקין את האינטרנט עבדתי עם כמה מדריכים שמצאתי באתרים/פורומים ישראלים שבזמנו היו פעילים וכל פעם נתקלתי באיזשהי שגיאה ופשוט התייאשתי מהמערכת ולא ניסיתי מאז הפצה אחרת, ומאותם ימים נשארה לי הסוציאציה שכדי להנות מהיתרונות של לינוקס צריך חוש טכני וללמוד בעל פה פקודות בסיסיות.
לצפיה ב-'המערכת מתעדכנת בקצב מאוד מהיר!'
המערכת מתעדכנת בקצב מאוד מהיר!
21/07/2016 | 08:19
15
לפני שנה הבוס שלי לא הצליח להפעיל WiFi על ThinkPad שלו, וגילינו דרך Google שהבעיה ש-Ubuntu עוד לא הכניסו את התיקון הנחוץ לכרטיס הרשת הספציפי שלו.

הוא לא רצה להתעסק בפתרונות מורכבים ופשוט התקין מינט (נגזרת של Ubuntu) שעבדה ישר מהקופסה.

אבל, למינט היית בעיה קטנה - רוב התוכנות שהגיעו איתה היו בגרסאות ישנות יותר ממה שהיה זמין ב-Ubuntu, והבוס שלי לא רצה להתעסק עם התקנה מורכבת יותר מאשר כניסה לחנות ולחיצה על "התקן".
אז לפני כמה חודשים הוא בדק שוב, וראה שהגרסה האחרונה של Ubuntu כבר כוללת תמיכה בכרטיס הרשת במחשב שלו, אז הוא פשוט עבר ל-Ubuntu.

המערכת התקדמה רבות ממה שהיה לפני כמה שנים, והיא ממשיכה להתקדם בקצב טוב.

לפעמים לוקח זמן עד שמפתחים תמיכה לחומרה חדשה כי אין שיתוף פעולה של יצרן החומרה, אבל בגדול השאיפה של החברה שמפתחת את Ubuntu היא שכל אחד יוכל להשתמש בה, בלי צורך בחוש טכני או ידע מיוחד, ועד כה הם הצליחו לא רע.
לצפיה ב-'המלצה: לינוקס מינט'
המלצה: לינוקס מינט
18/07/2016 | 21:56
1
36
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
20/07/2016 | 15:42
24
בנתיים מנסה את מזלי עם UBUNTU.
לפי מה שרשמו פה בעבר על MINT לא עושה רושם טוב שרק אדם אחד אחראי על התחזוקה של ההפצה.

לצפיה ב-'ענו לך תשובות מלאות'
ענו לך תשובות מלאות
20/07/2016 | 23:41
5
33
ועוד תשובה לא תזיק.
הפעם הראשונה שהתקנתי מערכת הפעלה מבוססת לינוקס (רדהאט 5.2) היתה ב-1999, 5 שנים לפני שאובונטו נולדה. לא ידעתי איך להגדיר חיבור לאינטרנט ואיך לעשות שם משהו אז זנחתי את זה.
הפעם הבאה היתה ב-2009 עם דביאן ואובונטו, ומאז אני משתמש רק בהם. כדאי להתחיל עם אובונטו.

אחרי כמה שנים של שימוש בדביאן ואובונטו, מבחינתי להשתמש בווינדוס זה כמו לנסוע במכונית יקרה כבדה ואיטית (שנהיית עוד יותר איטית ככל שהיא נוסעת), ומידי פעם יש בה פנצ'ר, או שהמנוע נכבה. גם אסור להחליף בה שום דבר או לשנות.
לינוקס זה כמו מכונית בחינם, יותר מהירה, שאין בה פנצ'רים וממשיכה לנסוע בלי תקלות, ומותר לשנות בה מה שאתה רוצה.
לצפיה ב-'נו באמת, ממש אוטופיה.'
נו באמת, ממש אוטופיה.
21/07/2016 | 09:14
4
31
עם כמה שאני אוהב לינוקס, שאגב התחלתי ממש כמוך עם איזה רד-האט 5 וממש התרגשתי לראות גרפיקה של X על המחשב הביתי, אין תקלות?

מה, אף פעם לא קרה לך שבגלל תלויות וגרסאות מנהל החבילות נדפק, או שאתה מתקין אפלט שלא באמת עובד עם ה taskbar, או שאתה מנסה פתרון "אקזוטי" כמו איזה דרייבר שבקרה הטוב לא עובד ובמקרה הרע דופק את כל המערכת?

נתנחם בעובדה שבשנים האחרונות הדברים האלה כמעט לא קורים וגם שבד"כ זה קורה למשתמשים מתקדמים שמנסים כל מיני דברים מחוץ לקופסא.

מה שנכון זה שמאז XP לא התקנתי Windows באף מחשב וגם לא מתכוון לעשות זאת.

עזרתי גם לאחרים לעבור ללינוקס ומנסיון שלי רוב האנשים בדרך כלל משתמשים במחשב לגלישה באינטרנט. היום שההגמוניה של IE היא נחלת-העבר אז חווית הגלישה דומה מאד בשתי המערכות (רק שבלינוקס לא מקבלים וירוסים על הדרך).

מנסיון, גם אנשים ממש מבוגרים כבר מסתדרים עם המערכת בשימוש השוטף.
עם התקנות הם פחות מסתדרים, אבל את זה הם לא יודעים לעשות גם ב Windows.
לצפיה ב-'עולם אוטופי'
עולם אוטופי
21/07/2016 | 09:47
3
34
כשאני נזכר בווינדוס בא לי להקיא מהאיטיות, מהוירוסים, מכך שדוחפים לי עדכונים בכח, ומזה שהמחשב נהיה עוד יותר איטי עם הזמן.
צריך להעניק פרס נובל לממציא הלינוקס. הוא עשה מהפכה בעולם. אמנם המהפכה היא בהכל חוץ מהמחשב האישי, כי אנשים לא רוצים להתקין מערכת הפעלה חדשה. אבל מי שלא מפחד מרוויח.

עד היום לא נתקלתי כמעט בתקלות. קרה לי שנדפקה המערכת בגלל תוכנה שהתקנתי לא מהמאגרים, ומאז למדתי לקח.
מבחינת דרייברים, ההשקפה בלינוקס היא שהליבה צריכה להכיל את כל הדרייברים האפשריים בגרסה חופשית. הבעיה היא לא עם לינוקס אלא עם יצרני התקנים שלא מוכנים לשתף פעולה עם מפתחי לינוקס.
ברגע שהיצרן משתף פעולה ההתקן יעבוד נהדר. כמו למשל Intel hd graphics.
לצפיה ב-'צודק, לא חולק עליך.'
צודק, לא חולק עליך.
21/07/2016 | 10:36
29
אני נהנה לנסות התקנות custom, היום יש לי במחשב משהו מאד מינימליסטי.
לפעמים משהו יכול להדפק כשעושים נסיונות כאלה.

הפתרון שלי לעניין הוא לעשות Goast למערכת בשלבים מסויומים כך שאני יכול לחזור למצב הקודם בקלות.

מסכים שזה לא אופן השימוש של משתמש רגיל.
לצפיה ב-'קצת טריוויה בעניין "פרס נובל" שהזכרת:'
קצת טריוויה בעניין "פרס נובל" שהזכרת:
21/07/2016 | 13:26
1
21
ראשית, ממציא לינוקס באמת קיבל פרס רציני כהוקרה על עבודתו:

ושנית, וזה חשוב יותר:
אם היית משתמש במה שרק הוא המציא, לא היית משבח אותו כ"כ, כי לא היית יכול לעשות כלום עם המחשב שלך

אתה בטח מודע לזה בגלל הוותק שלך עם המערכת, אבל רוב האנשים לא:
כשמתקינים Windows על מחשב גם שולחן העבודה, גם "מנוע" המערכת מתחת, גם דפדפן, גם תוכנת דוא"ל, וגם תוכנת Office - הכל בד"כ מגיע מאותה חברה.

כשמתקינים מה שאנו קוראים לו "לינוקס" בעצם מתקינים את אותו אוסף תוכנות, רק שכל חתיכה באה מקבוצת מפתחים אחרת לגמרי ונפרדת, והחברה שמספקת לנו את האוסף, כמו Cannonical היא בעיקר אחראית על האריזה של כל הדברים ביחד.

(אוקיי, Cannonical ספציפית גם מפתחת כמה חתיכות חשובות כמו ממשק unity).

אז, אם כבר לתת למישהו פרס על מערכת ההפעלה הנהדרת שיש לנו, אפילו אם בוחרים רק את מי שעומד בראש הפיתוח, עדיין יצטרכו לחלק את הפרס לקבוצה די גדולה של אנשים.

וזו הגדולה של תוכנה חופשית - האפשרות לבנות דברים גדולים כשאנשים בודדים עובדים יחד.
לצפיה ב-''
21/07/2016 | 21:46
4
לצפיה ב-'להפתעתי המעבר אתמול ל-UBUNTU עבר בשלום!'
להפתעתי המעבר אתמול ל-UBUNTU עבר בשלום!
21/07/2016 | 10:19
13
28

חבל שלפני עשור האובונטו לא היה פשוט כמו היום.
כל הדרייברים הנחוצים עובדים BUILD IN.
למרות שאחד האתרים שאני משתמש בו לצפיה אונליין ביקש פלש עדכני יותר כהרגלי נכנסתי לאתר של ADOBE ופשוט עדכנתי משם בלי שום הסתבכויות מיותרות וחפירה אין סופית של מדריכים ברחבי הרשת.
עכשיו רק נשאר להחליף את ה-UNITY במשהו יותר נעים לעין ולאט לאט להיכנס יותר לעניינים בכל מה שנוגע לשימוש נח ויעיל בלינוקס.
תודה לכולם על התשובות!
לצפיה ב-'אם אתה רוצה,תוכל לחזור לסביבת gnome במקום unity'
אם אתה רוצה,תוכל לחזור לסביבת gnome במקום unity
21/07/2016 | 10:30
12
28
הנה שני קישורים איך לעשות זאת (נראה לי הראשון יספיק)

לצפיה ב-'אילו הבדלים קיימים בין כל השולחנות עבודה?'
אילו הבדלים קיימים בין כל השולחנות עבודה?
21/07/2016 | 10:41
11
21
תודה על הקישורים.
גוגלתי אתמול קצת ואני רואה שלא חסר DESKTOP VIEWS לאובונטו שחלקם מזכירים יותר את שולחן העבודה של WIN וחלקם מזכירים את שולחן העבודה של APPLE.
מניח שחלקם מהירים יותר, מהירים פחות.
מה ההבדלים המשמעותיים בינהם?
לצפיה ב-'אתה לא רוצה לחפש Desktop Views, אלא Windows manager'
אתה לא רוצה לחפש Desktop Views, אלא Windows manager
21/07/2016 | 10:53
3
28
בתור התחלה הייתי בודק את Unity, gnome ו KDE, אך יש עוד המון אפשרויות.
ההבדלים בינהם?

למזלך, יש עמודים שמסבירים בדיוק מה כל Winodws manager נותן.
הלינק הראשון מ HowtoGeed נראה לי יענה על שאלותיך.
בלינק השני, תמצא עוד המון סוגים שגם אני לא מכיר את כולם.
בעוונותי, עוד לא למדתי איך להוסיף בתפוז לינק עם שם (מי יודע?), אני מוסיף אותם כקוד.
לצפיה ב-'קטונתי עם כל המונחים'
קטונתי עם כל המונחים
21/07/2016 | 11:00
2
22
הייתי בטוח לפחות על פי החיפוש בגוגל שזה עונה להגדרה של desktop view ולא windows manager.
נעבור בהזדמנות על הקישורים מקווה שהאנגלית מספיק פשוטה למאותגר שפה כמוני.
תודה רבה
לצפיה ב-'אם אני קולט אותך נכון, הכי קל יהיה לך להתחיל עם KDE'
אם אני קולט אותך נכון, הכי קל יהיה לך להתחיל עם KDE
21/07/2016 | 11:18
1
27
KDE הכי דומה ל Windows וגם מגיעה עם סט-תוכנות רחב מותקן מן המוכן.
לצפיה ב-'חשובים לי הדברים הבאים:'
חשובים לי הדברים הבאים:
21/07/2016 | 12:07
21
לא מוכן לותר על מהירות עבודה של המערכת.
נעים ויזואלית לעין.
אוהב פשטות ומינימליזם.
ידידותי למשתמש.

לצפיה ב-'תכלס זה לא כל כך משנה'
תכלס זה לא כל כך משנה
21/07/2016 | 13:28
6
22
יש הבדלים בביצועים מבחינת סביבות העבודה השונות, אבל אם יש לך חומרה סבירה לא נראה לי שזה משהו מאוד מורגש.
זה יותר מה אתה אוהב ורגיל אליו.
אני התרגלתי ל unity למרות שניסיתי גם אחרים.
בסופו של דבר מתרגלים. וגם unity זה כבר לא מה שהיה פעם. הגרסה הנוכחית ממש יציבה ובלי באגים כמו פעם.

אם אתה מחפש משהו מינימלי אולי תבדוק על mate שזה ההמשך של gnome2 שפעם היה. זה נחשב לסביבה ממש נוחה.

רק על תשכח כשאתה מנסה את כל זה, כל סביבת שולחן עבודה מתקינה לך הרבה חבילות, לפעמים זה לא הכי מושלם. ויש באגים כשמתקינים אחד על השני. לא משהו שאי אפשר לסדר, אבל בכל זאת.
לצפיה ב-'איך להימנע מבאגים מיותרים?'
איך להימנע מבאגים מיותרים?
21/07/2016 | 21:27
5
16
איך להימנע מבאגים מיותרים בין החלפת desktop environments?
יש לי כבר כמה על הכוונת שאני מעוניין לנסות ובסופו של דבר להינעל על אחת קבועה לשימוש.
לצפיה ב-'אין לך דרך לדעת'
אין לך דרך לדעת
22/07/2016 | 07:59
4
18
כשאתה מתקין כמה סביבות עבודה באותו מערכת לפעמים הם "דורכים" אחד על השני.
לדוגמה יוניטי משתמש בנאוטילוס כסייר קבצים. אם תתקין lxde אני חושב הם משתמשים ב pc man fm כשתחזור ליוניטי הם 'שכחו' להחזיר אותך לנאוטילוס. ועוד דברים בסגנון. (כשאת כל זה אפשר לסדר כמובן)
תתקין מה שאתה רוצה, רק לא להשתגע. - תנסה להתקין כמה שפחות.

לצפיה ב-'מס' שאלות בנוגע ל-Desktop Enviroment'
מס' שאלות בנוגע ל-Desktop Enviroment
22/07/2016 | 12:53
3
14
1. האם כל Desktop Enviroment מתאים לכל הפצת לינוקס?
2. האם התקנה של Desktop Enviroment מוחקת אוטומטית את הקודמת שקיימת?
3. האם יש Desktop Enviroment אם בעיות ישור לימין וזיהוי עברית?
4. האם קיימות תוכנות שנתמכות אך ורק על גבי Desktop Enviroment ספציפי?

לצפיה ב-'שאלה נוספת בנוגע ל-Desktop Enviroments'
שאלה נוספת בנוגע ל-Desktop Enviroments
22/07/2016 | 12:59
12
האם קיימים Desktop Enviroments אשר דורשים יותר ידע בשימוש ב-Terminal בשימוש יומיומי שותף?
לצפיה ב-'אנסה לענות'
אנסה לענות
24/07/2016 | 11:09
1
18
1. אני לא יודע. יש כל כך הרבה הפצות לינוקס שזה שאלה שאני לא יודע מה לענות. תחפש בגוגל על הפצה שאתה מעוניין בה ועל האפשרויות להחליף סביבת עבודה..
2. לא מוחק. באבונטו אתה יכול לבחור במסך הכניסה איזה סביבת עבודה להיכנס. אני מניח שגם בהפצות אחרות זה דומה.
3. לא נתקלתי. יכול להיות שכן . זה פחות קשור לסביבת עבודה בדרך כלל.
4. לא חושב. מה שכן יש תוכנות שהם תוספים של סביבת עבודה מסויימת ואולי לא יהיה אפקטיביים כל כך בסביבת עבודה אחרת. כמו לדוגמה הלוח שנה של גנום או דברים כאלה.
5. יש כאלה . כמובן אני פשוט לא מכיר את כל סביבות העבודה, יש כל כך הרבה. הסביבות עבודה הנפוצות לא דורשות שימוש בטרמינל. אבל - כשאתה נכנס ללינוקס יבוא יום ואתה תגיד שמה שאפשר לסדר עם שורת פקודה זה מה שאתה רוצה....
לצפיה ב-''
24/07/2016 | 23:12
1
לצפיה ב-'הינתקות זמנית מהאינטרנט'
הינתקות זמנית מהאינטרנט
25/06/2016 | 09:36
10
192
האם אפשר (ואיך) לנתק את הנתב (הראוטר) מהאינטרנט לזמן קצר (נניח לכמה דקות) בלי לכבות אותו?
אני יודע, שכאשר המחשב מחובר לאינטרנט באמצעות מודם, אפשר (לפחות במערכות המוכרות לי ממשפחת אובונטו) להקליד במסוף לצורך ניתוק:
sudo poff dsl-provider
ולחיבור מחדש:
sudo pon dsl-provider
מה הפקודות המקבילות (אם יש) כשהחיבור הוא באמצעות נתב?
והאם אפשר (ואיך) להגדיר את הנתב כך, שלאחר ניתוק כאמור יידרשו שם המשתמש והסיסמה (או הסיסמה בלבד) לצורך חיבור מחדש?

תודה.

לצפיה ב-'הממ, קליק ימני על האייקון של הרשת'
הממ, קליק ימני על האייקון של הרשת
25/06/2016 | 21:43
9
34
ואח"כ Disable Networking
לצפיה ב-'כן, אני מכיר את הלחצן הזה'
כן, אני מכיר את הלחצן הזה
25/06/2016 | 22:28
8
56
אך הוא (כנראה) אינו מאפשר להתנות חזרה בסיסמה.
אולי (לא ניסיתי) אם אמחק את שם המשתמש והסיסמה בהגדרות הנתב עצמו (לא במערכת ההפעלה, אלא בכתובת האינטרנט שלו), אדרש לשם ולסיסמה עם כל התחברות.

תודה.

לצפיה ב-'היי עופר'
היי עופר
27/06/2016 | 16:13
7
43
תסביר בבקשה מה אתה מנסה להשיג בסופו של דבר ונוכל אולי לעזור.
מה הכוונה לנתק את הנתב מהאינטרנט? שלמחשבי קצה לא תיהיה גישה? להחליף כתובת? לא ברורה הבקשה, אם תסביר מה אתה מנסה להשיג, נוכל לעזור יותר.

לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
28/06/2016 | 08:35
6
30
שלמחשבי הקצה לא תהיה גישה לאינטרנט ושתוחלף הכתובת עם החיבור מחדש, ורצוי, שהחיבור מחדש יותנה בהקלדת שם משתמש וסיסמה (או סיסמה בלבד).

לצפיה ב-'לפי מה שאני מבין'
לפי מה שאני מבין
28/06/2016 | 17:21
5
40
החלפת איי פי אתה צריך ניתוק מוחלט של הראוטר (אלא אם כן יש לו אופציה ל disconnect/connect) בדר"כ זה יגרור הורדה של הראוטר לדקה או יותר, מאוד תלוי.
מבחינת משתמשי הקצה...כל עוד ה SSID שהראוטר משדר לא משתנה, הם יזכרו את הראוטר ולא יבקשו סיסמא לפני שינסו להתחבר, או שתצטרך למחוק את הפרופיל או שתצטרך לעשות Forget network ברשימת WIFI. אם אני מבין את הבקשה שלך...
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
28/06/2016 | 17:51
4
8
לצפיה ב-'אפשר לכבות את השירות של הרשת'
אפשר לכבות את השירות של הרשת
29/06/2016 | 07:57
3
40
 sudo service network-manager stop

לצפיה ב-'תודה גם לך'
תודה גם לך
29/06/2016 | 11:31
2
11
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
20/07/2016 | 15:41
1
15
בנתיים מנסה את מזלי עם UBUNTU.
לפי מה שרשמו פה בעבר על MINT לא עושה רושם טוב שרק אדם אחד אחראי על התחזוקה של ההפצה.
לצפיה ב-'בתגובה מעלי הגבתי על הודעה לא נכונה'
בתגובה מעלי הגבתי על הודעה לא נכונה
20/07/2016 | 15:44
12
אשמח אם ניתן למחוק את ההודעות המצורפות.
לצפיה ב-' המחשב לא מגיע לתפריט בוט של אובונטו'
המחשב לא מגיע לתפריט בוט של אובונטו
23/06/2016 | 01:44
2
46
אבל יהיה בסדר 

כמו שאמרתי מקודם התקנתי התקנה חדשה של WIN10 ואובנטו אחרי זה על המחשב - זה הדגם (תודה לה') 

אבל עכשיו כשאני עושה restart או מכבה ומדליק בווינדוס זה כל הזמן חוזר לwindows . הבנתי שיש בעיה עם ווינדוס כי בעצ זה לא מתכבה לגמרי.

גם כשהתקנתי אובנטו היה קשה לי לעשות boot אבל בסוף הצלחתי עם func+F2. 

מה אפשר לעשות.??? 

תודה 

לצפיה ב-'אולי אני יודע מה גרם לזה'
אולי אני יודע מה גרם לזה
23/06/2016 | 09:36
1
35
כי אחרי שההתקנה של אובנוטו עשתה הפעלה מחדש פעם ראשונה, נכנסתי לווינדוס כדי לבדוק שהוא עובד, אבל היה כתוב שם - Windows Boot Loader - או משהו כזה, אז אולי זה בעצם גרם שהבוט של ווינדוס יהיה מותקן ושההתקנה של אובונטו לא תסתיים כמו שצריך . לא יודע. 

ככה או ככה למישהו יש מושג בבקשה איך לסדר את זה ? 
לצפיה ב-'נפתר.זה היה משהו שצריך להגדיר בEFI'
נפתר.זה היה משהו שצריך להגדיר בEFI
23/06/2016 | 16:36
9
לצפיה ב-'רוצה לשלוט בלינוקס ואובונטו-עצה לחומר עניני'
רוצה לשלוט בלינוקס ואובונטו-עצה לחומר עניני
22/06/2016 | 23:18
6
77

בס"ד
שלום לכולם, לאחר שלפני כמה שבועות היה לי כאן בעיה עם המחשב, תודה לאל קניתי מחשב חדש, והתקנתי עליו גם win10 וגם Ubuntu.

רציתי לדעת איזה חומר ללמוד כדי לשלוט במערכות של Ubuntu. אני מוצא את עצמי בכל פעולה פשוטה כמו התקנה של תוכנה נאלץ לחפש מדריכים בגוגל ולעשות אותם כמו תוכי ואי אפשר ככה לעבוד.

אני למדתי את המדריך הזה עד הפרק השביעי על השורת פקודה של לינוקס :

http://ryanstutorials.net/linuxtutorial/wildcards....

מצד שני אני לא רוצה יותר מידי זמן להתבחבש בחומר ושיהיה לי יותר מידי כבד. רוצה משהו עניני שיסביר בצורה נכונה מלמעלה ואת הדברים שחשוב לדעת.

אז אם למישהו יש עצה איך ומה אשמח לשמוע.

יום טוב לכולם.

לצפיה ב-'קודם כל תתחדש על המחשב'
קודם כל תתחדש על המחשב
23/06/2016 | 18:32
4
59
עשית צעד חכם שהתקנת מערכת עם לינוקס.
כתבת שאתה רוצה לשלוט במערכות של אובונטו. צריך להגדיר מה אתה בדיוק רוצה לעשות.
אין אף ספר שתקרא אותו ותהפוך למומחה, וכל הספרים מכילים את אותו הדבר. הופכים למשתמש מתקדם עם הזמן וההתנסות.
כשאני רוצה לעשות משהו בלינוקס אני לומד איך לעשות אותו. אני מתחיל מגוגל כי הוא החבר הכי טוב, ואם אני רוצה להעמיק אני מוצא לפעמים סרטוני הדרכה ומדריכים. יש גם תעוד לפקודות. עם הזמן לומדים איך לעשות דברים.
לצפיה ב-'וואלה תודה גבר'
וואלה תודה גבר
23/06/2016 | 21:01
3
33
האמת אבל אני כבר לא בטוח בלינוקס. כמה שאני רוצה לחשוב שיש חלופה לווינדוס. 
הקושי בהבנת הדברים שמסובכים הרבה יותר מווינדוס (אין סיכוי שמשתמש רגיל כמו אימא שלי הייתה מסתדרת עם המערכת הזו) , התוכנות שבה שעד עכשיו אני רואה שהן מפגרות אחרי אלה של ווינדוס (כמו office ) . כל אלה ועוד גורמים לי לחשוב שאולי צריך להודות שווינדוס הם הכי טובים בשוק. 

הנה לדוגמא המשחק הזה : 

בלינוקס עובד עם דיליי ולאט. בווינדוס עובד חלק. 

ולעצם השאלה. אני רוצה לתכנת וגם להשתמש את השימוש הביתי הרגיל שזה אומר תוכנות, משחקים, מעבד תמלילים וכיו"ב. 

אני דווקא לא רוצה להיות מומחה אני רוצה לשלוט במה סבירה(לפחות בתור התחלה). לדעת להתקין דברים ולדעת מי נגד מי. זה הכוונה. הנה לדוגמא בשביל להתקין OO בשבילי זה פרוייקט של להתחיל לקרוא מדריכים. בווינדוס זה עובד הרבה יותר קל. 

תודה 
לצפיה ב-'לדעתי יותר קל להשתמש באובונטו מאשר בחלונות'
לדעתי יותר קל להשתמש באובונטו מאשר בחלונות
23/06/2016 | 21:24
2
41
אנשים חושבים שזה קשה כי זה שונה. ברגע שלומדים זה קל.
התקנת תוכנות בלינוקס נעשית על ידי פקודה (או 2) בטרמינל, או שאתה יכול להתקין במרכז התוכנות של אובונטו.
לגבי המשחק שעובד לך לאט, תבדוק אם מותקן לך adobe flash plugin. תיכנס למרכז התוכנות של אובונטו ותכתוב שם את זה.
לצפיה ב-'כן זה מותקן אחרת זה לא היה רץ בכלל'
כן זה מותקן אחרת זה לא היה רץ בכלל
24/06/2016 | 02:12
1
35
אבל הבנתי שיש דרייברים שצריך להתקין. איזה דרייברים צריך להתקין בכלל ואיזה דברים קודם כל לעשות ? 
לצפיה ב-'תלוי איזה התקנים יש לך'
תלוי איזה התקנים יש לך
25/06/2016 | 22:06
23
אם יש לך כרטיס מסך תמצא את הדגם שלו, ותעשה חיפוש לגבי דרייבר. יש כרטיסי מסך שנתמכים אוטומטית על ידי לינוקס ואז אתה רק צריך לוודא שהדרייבר נטען על ידי הפקודה lsmod. אם אתה רוצה להפעיל משחקים ותלת מימד תצטרך להתקין כנראה דרייבר קנייני.
תבדוק איזה דרייבר פועל ותברר לגבי דרייברים חופשיים או קנייניים ותחליט לפי זה מה להתקין. וככה תעשה לכל ההתקנים.
לצפיה ב-'לרוב, לא תצטרך את שורת הפקודה'
לרוב, לא תצטרך את שורת הפקודה
26/06/2016 | 06:09
32
ההפצות המודרניות של לינוקס, כולל אובונטו ועוד יותר כולל את לינוקס מינט הן מבוססות שימוש בממשק גרפי, כמו מערכת החלונות. אם כבר מתעוררת בעיה קונקרטית, מחפשים פתרון בגוגל ועל סמך אותם הפתרונות המוכנים אט אט התמונה מתבהרת ומתחילים להבין את המבנה של לינוקס.

מניסיון אישי: אני משתמש בלינוקס למעלה מ-10 שנים ועושה שימוש בשורת הפקודה לא יותר מפעם בשבוע, כגון:

1. יש צורך להוסיף מהר איזה PPA ל-repository
2. יש צורך להפוך מיד הרבה קבצי jpg ל-pdf
3. יש צורך למחוק את כל הקבצים שהצטברו בתוך תיקיית הבית
לצפיה ב-'dual monitors on VNC'
dual monitors on VNC
15/06/2016 | 09:54
43
היי,
אני מחובר לתחנת הלינוקס בעבודה דרך VNC. ומן הסתם, אני לא SU של המערכת. רק משתמש בה.
אני רוצה להשתמש בשני המסכים שיש לי, כמו בWINDOWS. הבעיה היא, שכל אחד מהם תומך ברזולוציה אחרת. 
האופציה שאני משתמש בה כרגע היא להגדיר את המערכת עם XRANDR לגודל כפול ממסך אחד ואז יש לי פרישה של חלון אחד גדול על שני מסכים.
זה די מעצבן, מה גם, שהרזולוציה של שני המסכים שונה.
איך עושים את זה כמו שצריך ? 
אני מנסה להשתמש בfake xinerama כדי להגדיר שני מסכים וירטואלים מתוך אחד גדול, אבל לא יודע איך להחיל את זה. (שוב , אני לא admin ולכן אין לי גישה לכל המערכת).

רעיונות ?

לצפיה ב-'האם ביצעתי נכון? '
האם ביצעתי נכון?
13/06/2016 | 00:01
2
79
שלום רב,
יש לי מחשב לנובו thinkpad 450
חיברתי לו DOK עם לינוקס מינט . הגעתי לביוס
הגדרתי שיעלה מה- DOK  הכל היה בסדר. עלה והתקנתי .
אחר כך , כשרציתי להחזיר בביוס שיעלה מההארד דיסק היו שם המון אופציות:
ATA HDD0
ATA HDD1
ATA HDD2
וכך הלאה... התלבטתי כי לא ידעתי מה ההבדל ביניהם וכיוון שלא זכרתי מה היה מקודם בסוף בחרתי ב- ATA HDD0
הפעלתי מחדש והכל עלה ופעל היטב.
השאלה האם בחרתי נכון? לא יהיו לי בעיות עקב זה?

לצפיה ב-'אם המערכת עלתה'
אם המערכת עלתה
13/06/2016 | 17:44
1
58
זה אומר שה Master boot record נמצא ולכן המערכת הפעלה נמצאה. אם זה עובד...אין מה לתקן. ואגב, ברוב המחשבים היום אתה יכול לעשות temporary boot device ואז לא תצטרך להזיז את הסדר של ההתקנים. פשוט תבחר את הדיסק און קי וזהו. תסתכל טוב בעליה של המחשב, בדר"כ זה או F2 או F12 שנותן לך תפריט לבחור.
לצפיה ב-'כן , הכל עובד בסדר גמור '
כן , הכל עובד בסדר גמור
13/06/2016 | 21:20
35
רק רציתי לוודא.
אני מודה לך על התשובה.
לצפיה ב-'הכנסת ISO מותאם אישית עם KICKSTART FILE '
הכנסת ISO מותאם אישית עם KICKSTART FILE
12/06/2016 | 05:34
1
47
שלום לכולם
אני מנסה להכין ISO של FEDORA שנותן לי מה שההתקנה המלאה מהאתר נותנת לי ( Workstation) רק עם כמה תוספות כמו התקנה אוטומטית ושם משתמש וסיסמה לרוט וכמה פקודות אחרי ההתקנה, לא אמור להיות משהו מסובך.
הבעיה שזה לא עובד, שמתי את הKICKSTART בתקיית ISOLINUX במדיה שממנה אני מתקין, והשתמשתי בISO הרישמי של פדורה מהאתר ( workstation ששוקל 1.3 גיגה) אבל זה לא עובד כי הגירסה הזאת משומה לא תומכת בkickstart ואני חייב להשתמש בISO הקטן של ה400 מגה בלי הפאקג'ים (בהתקנה הכל יורד מהאינטרנט לפי בחירה) השאלה היא איך אני עושה את זה אוטומטית שם?
אני חייב לתת כתובת REPO להתקנה החבילות או שאפשר פשוט להוסיף אותם על דיסק ההתקנה כדי שהכל יתקין אוטומטית?
כי בסופו של דבר אני רוצה ISO שלא יהיה תלוי בחיבור אינטרנט ויתקין לפי ההגדרות שאני רוצה, איך אני עושה את זה?

תודה מראש,

לצפיה ב-'מציע קודם לחשוב טוב האם כדאי להכנס לענין של התקנה אוטומטית'
מציע קודם לחשוב טוב האם כדאי להכנס לענין של התקנה אוטומטית
12/06/2016 | 18:07
46
איני מכיר אותך. מההודעה שלך התרשמתי שלא רק שבשבילך יצירת התקנה אוטומטית היא מסובכת, אלא שהיא מסובכת מאד. איני כותב שזה דבר שלא תוכל לעשות. אני כותב שההתרשמות שלי היא שאם לא תמצא מישהו שיתן לך הוראות מפורטות, תצטרך להשקיע הרבה יותר זמן ממה שתכננת להשקיע.
מניח שבאתר שלהם, ובאינטרנט, אפשר למצוא הוראות להתקנה אוטומטית. אולי תרצה גם לקרוא בויקיפדיה על KICKSTART. סבור שזה יוסיף לך.
איני יודע איך ליצר להם התקנה אוטומטית. גם אני הייתי צריך להתחיל לחפש. ואיני יודע האם הייתי מצליח. יתכן שאני סבור שרבים דומים לי.
נא הודע כאן מה קרה בהמשך, אם אכן קרו דברים נוספים בענין זה.
לצפיה ב-'איך מחברים מחשב נייד עם LINUX MINT ל WIFI ?'
איך מחברים מחשב נייד עם LINUX MINT ל WIFI ?
09/06/2016 | 14:39
1
41
שם וסיסמא לראוטר?
לצפיה ב-'היי'
היי
10/06/2016 | 16:45
38
כמו בוינדוס...ניגשים לאייקון של הWIFI, מחפשים את ה-SSID של הרשת (השם של הרשת האלחוטית) ומזינים סיסמא.
לצפיה ב-'דרושים שני אנשי לינוקס '
דרושים שני אנשי לינוקס
08/06/2016 | 14:10
86

לתאגיד פיננסי גדול דרושים שני אנשי לינוקס, האחד לעבודה בתחום הלינוקס, סביב הפצות (Red Hat, Centos, Oracle Linux ו- SuSE ), נדרשים ידע והכרות עמוקה בסביבת Enterprise , סביבה קריטית .. וכו'.
השני, לעבודה בתחום של וירטואליזציה , עם הכרות עמוקה של כלי קוד פתוח, ותוכנה קיניינית, כלומר VMware, Xen, KVM - הכרות מעולה עם סביבות הוירטואליזציה הללו, אוטומציה שלהם וכל מה שקשור לכך, רוב העבודה היא בסביבת לינוקס.

לשני המשרות יש צורך בידע בסקריפטים, שרתים, גרסאות שונות של מערכת ההפעלה, יכולת ללמוד לבד כלים חדשים וסביבות חדשות , בעצם ידע שהוא מקביל ל RHCE או LPIC-2 או CLE .

העבודה במשרה מלאה, תחלת התעסוקה היא במודל של outsource (בגלל מחסור בתקן ועל מנת לבחון את המומעד) ותוך כ 6 חודשים לערך להיקלט באותו תאגיד פיננסי כעובד מן המיניין.

למי שמעוניין, אפשר פנות אליי במייל doron@ofek.biz

לצפיה ב-'BravoMan אתה יכול בבקשה להחזיר לפה את מה שנמחק?'
BravoMan אתה יכול בבקשה להחזיר לפה את מה שנמחק?
06/06/2016 | 06:38
1
90
http://pastebin.com/uFR5yJLe
בקשר להודעה הזאת
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/236/180627955/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D/%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%A7%D7%A1
תודה.
אני קודם הייתי במשהו אחר ורק לאחרונה אני חזרתי לפורום הזה.
דרך אגב הלינוקס 64 ביט עובד במחשב אצלי יותר טוב מאשר 32 ביט.

ובקשר לזה
מתי שחשוב לי להשתמש בנגן של HTML5 גם בפדפן של פיירפוקס וגם בשל גוגל. שאם אני רוצה באתר אינטרנט של סרטונים ואו סרטים כלשהו לבחור באיכות צפייה של 1080P HD שכל כמה שניות הסרטון נתקע, ושאם אני מעוניין לראות סרטונים ואו סרטים מהאתר אינטרנט של וואלה, אז הסרטונים ואו הסרטים שם תקועים במשך הרבה מאוד זמן. ושאם אני רוצה דרך דפדפן אינטרנט של פיירפוקס לצפות באתר האינטרנט של וואלה בסרטונים ואו בסרטים שלהם אז בזמן שהסרטונים ואו הסרטים ששם נתקעים אז גם הדפדפן אינטרנט הזה נתקע.
איך אפשר לתקן את הדברים האלה?

לא מצאתי בינתיים תשובה לבעיות התצוגה שלך
אבל יש לי הרגשה שכל הבעיות שציינת כאן - ה-DPI, האייקונים המפוקסלים, ובעיה בצפייה, קשורות כולן לאותו מקור.

ספר לנו בבקשה איזה כרטיס מסך יש לך, האם התבקשת להתקין והתקנת עבורו דרייברים סגורים \ קנייניים (לא בטוח איך תרגמו את זה), איזה מסך יש לך ומה הרזולוציה שלו, ובאיזה חיבור הוא מחובר למחשב VGA \ DVI \ HDMI.

זה עשוי לעזור לנו להציע לך פתרון.

אז
הכרטיס מסך שלי זה
nvidia GeForce 9500 GT

לצפיה ב-'המשך'
המשך
06/06/2016 | 06:54
36
אז
הכרטיס מסך שלי זה
nvidia GeForce 9500 GT
זה של נובאו דיספלי דרייבר--איקס.אורג איקס סרבר מבית  איקס סרבר-קסורג-וידאו-נובאו (קוד פתוח)
המסך מחשב שלי זה של סמסונג דגם S23C650
בריזולוציה של 1920 על 1080
בחיבור של DVI.

ועדיין יש לי את הבעיה הזאת.
לצפיה ב-'בעיה בנגן פלש של אדובי בדפדפן סלימג'ט'
בעיה בנגן פלש של אדובי בדפדפן סלימג'ט
05/06/2016 | 17:34
4
35
בערוץ 2 משודרת תוכנית בשם "שאלה משפטית", ופרקים מוקלטים שלה מצויים באתר של הזכיינית רשת.
עד אתמול יכולתי לצפות באותם סרטונים, בנגן הפלש של אדובי, בדפדפן Slimjet (המבוסס על כרומיום). אך אתמול שדרגתי את גירסת הדפדפן מ- 8.0.5.0 ל- 10.0.5.0, ומאז הסרטונים אינם נטענים כלל, או שהם נטענים לפעמים, אך נצפים במקוטע ונתקעים. הצרה היא, שהבעיה נמשכת גם אחרי שמחקתי את גירסת הדפדפן החדשה, לרבות התת-תיקייה שבתיקיית הבית (שאינה נמחקת אוטומטית עם הסרת הדפדפן), וחזרתי והתקנתי את הגירסה הקודמת.
אציין עוד, שסרטונים של יוטיוב נצפים בלי דופי באותו דפדפן, שהנגן של אדובי מובנה בו, כמו בדפדפן כרום, ואין צורך להתקינו בנפרד.
עברתי על כל ההגדרות של הדפדפן, שיניתי כמה מהן לניסיון, אך דבר לא הועיל.
מערכת ההפעלה היא לינוקס, xUbuntu 14.04.
אודה לכל מי שיבהיר ויסייע לפתרון הבעיה (בכוונתי לשאול גם בפורום דפדפנים).

לצפיה ב-'עובד לי על כרומיום ופיירפוקס'
עובד לי על כרומיום ופיירפוקס
06/06/2016 | 10:03
3
31
למה להשתמש בדפדפן איזוטרי?
לצפיה ב-'בדפדפנים אחרים (אצלי) הבעיה חמורה יותר'
בדפדפנים אחרים (אצלי) הבעיה חמורה יותר
06/06/2016 | 11:11
37
פיירפוקס מלכתחילה אינו מציג סרטוני וידיאו כהלכה.
ובכרומיום, שבו הנגן של אדובי אינו מובנה, הצלחתי להתקין את הנגן פעם אחת, אבל אחרי שהסרתי פעם את הדפדפן והתקנתי אותו מחדש, את הנגן כבר לא יכולתי להתקין.
ולא מצאתי גירסת כרום, המתאימה למחשב שלי (32 ביט).
ניסיתי דפדפנים שונים, וסלימג'ט בסופו של דבר הוא הטוב ביותר שמצאתי, גם אם אינו מושלם.
תודה לך.

לצפיה ב-'נ"ב'
נ"ב
06/06/2016 | 11:37
23
הופאק, האם ניסית לצפות יותר מפעם אחת באותו סרטון או בכמה סרטונים, ובמשך זמן סביר?
אצלי, בדפדפן סלימג'ט, בפעם הראשונה (אחרי אתחול המחשב) הסרטון נטען, אך הוא מוצג במקוטע (אחרי כל כמה משפטים, נתקע לשנייה או שתיים), ואחרי שאני סוגר אותו, הוא (או סרטון אחר) אינו נטען בשנית (כך בסרטוני "שאלה משפטית" באתר רשת בלבד).
בדפדפן פיירפוקס הסרטונים בכל אתר נטענים, אך הם מוצגים במקוטע לכל אורכם, ואין התאמה בין הקול לתמונה.

לצפיה ב-'עדכון: הבעיה כנראה בדרייבר של כרטיס המסך'
עדכון: הבעיה כנראה בדרייבר של כרטיס המסך
06/06/2016 | 17:14
41
מערכת ההפעלה אינה מאפשרת להתקין את את הדרייבר המקורי לכרטיס המסך של Nvidia, אך היא מספקת דרייבר חלופי במקומו.
על כל פנים, אחרי שהוצאתי מהמחשב את כרטיס המסך החיצוני וחיברתי את הצג לכרטיס המסך הפנימי, המובנה על לוח האם, נפתרה הבעיה חלקית: כעת פיירפוקס מציג את הסרטונים כהלכה, אך בסלימג'ט נותרה הבעיה כשהייתה (אולי היא תיפתר אם אשדרג שוב לגירסה המתקדמת, ולחלופין, אם אמחק ואתקין מחדש את הגירסה הנוכחית).

לצפיה ב-'SuSE מקימה את SuSE Israel'
SuSE מקימה את SuSE Israel
30/05/2016 | 18:20
349

היי לכולם,

למי שלא שמע, חברת SuSE החליטה שהיא חוזרת לארץ.. והיא הקימה את SuSE ישראל, משרד אשר יהווה נציגות ישירה של החברה עם קשר ישיר אל החברה.

הוותיקים שבינינו אולי זוכרים שבעבר, כאשר רכשה Novell את SuSE , המשרד המקומי של נובל היה בעצם הנציג הישיר של SuSE , לימים המשרד הזה נסגר ונובל עצמה נמכרה ולאחר מכן נמכרה שוב .. ופעילות בישראל, לא ממש היתה.
לאחרונה, הבינו בחברת SuSE שלמרות שהשוק בישראל הוא קטן, עדיין יש לו ייתרונות גדולים, והחליטו לחזור, ובענק לישראל.

כרגע, אנחנו עסוקים בעיקר בבפעילות תשתיתית / שיווקית, שמטרתה להגביר את המודעות לכך שגם SuSE בארץ.
אנחנו בונים את רשת השותפים (וכל חברה או עצמאי העוסקים בשירות בתחום של לינוקס ותוכנה חופשית מוזמן להצטרף לרשת השותפים), וכמובן שכל יצרן OEM או ISV יכול להצטרף גם הוא לתוכניות המיוחדות שיש לנו.
כאמור, כרגע, אנחנו מנסים לעסוק ב"ניראות", זאת על מנת לעורר ולעודד תחרות בתחום – דבר שיעשה טוב בעיקר למשתמשי הלינוקס הארגוניים ולכל שוק הלינוקס העסקי בארץ.
ככל שתהיה יותר תחרות, יהיה יותר עניין, ויותר פעילות, ולפיכך דרישה גבוהה יותר, והיצע מקומות עבודה גדול יותר ..

מן הסתם כאשר אתם חושבים על SuSE אתם חושבים על לינוקס, אבל אנחנו לא רק מוכרים לינוקס, אלא עוד מלא פיצ'רים מגניבים שיכולים לעזור ועוזרים לעולם העסקי , יש לנו מגוון של כלים ושרותים , כמו SuSE Cloud , SuSE Manager , שירות של Live Patching , ועוד כמה דברים מגניבים אחרים .. ובעיקר יש לנו צוות צעיר ומגניב שכולו על ספידים  עם וויב נהדר.
את הצוות מרכיבים מספר אנשים שכבר עשו דבר או שניים בתחום בעבר, ואנחנו נשמח לפרט בהמשך..

כמובן, שאנחנו גם קשובים לקהילה, ולרצונות ולהצעות של משתמשי הלינוקס בארץ, אז פשוט תרגישו חופשיים ליצור קשר.

contact-israel@suse.com

SuSE Israel
לצפיה ב-'האתרים בעברית בפונט לא קריא'
האתרים בעברית בפונט לא קריא
30/05/2016 | 12:14
4
45
שלום לכולם
אני משתמש בלינוקס אובונטו ויש לי בעיה בפונט עברית באתרים.
האותיות דקות ולא קריאות (חד מדי) וגם הפונט מיושן ולא נעים לקריאה.
משהוא יכול לעזור לי לתקן את זה אני אשמח.

תודה רבה
לצפיה ב-'דפדפן?'
דפדפן?
30/05/2016 | 13:40
1
6
לצפיה ב-'פיירפוקס'
פיירפוקס
01/06/2016 | 10:50
3
לצפיה ב-'תתקין פונטים של מיקרוסופט'
תתקין פונטים של מיקרוסופט
31/05/2016 | 15:48
1
33
יש חבילה שנקראת ttf-mscorefonts וזה יסדר לך את הפונטים באתרים עבריים.
לצפיה ב-'תודה רבה אני אנסה'
תודה רבה אני אנסה
01/06/2016 | 10:52
5
לצפיה ב-'איך לגרום לסינים לעזוב אותי???'
איך לגרום לסינים לעזוב אותי???
23/05/2016 | 21:26
6
115
כבר כמה חודשים שכל יום יש אלפי ניסיונות פריצה לשרת שלי דרך SSH. אין בשרת הזה משהו מיוחד.

אין לי כוח לעשות מפתחות, כי אני נכנס לשרת מכמה מחשבים.
יש דרך לגרום להם להפסיק לשגע אותי?
לצפיה ב-'א' - ב' של הגנה על SSH הוא להפסיק להשתמש בפורט סטנדרטי'
א' - ב' של הגנה על SSH הוא להפסיק להשתמש בפורט סטנדרטי
23/05/2016 | 22:08
79
תחליף לפורט אחר, הנה דוגמה איך עושים את זה:
לצפיה ב-'1.מפתחות, 2 פיירוול נורמלי'
1.מפתחות, 2 פיירוול נורמלי
23/05/2016 | 22:43
1
68
זה שאתה מתחבר מכמה מחשבים לא מעלה ולא מוריד.
שנית פיירוול טוב עם חסימה של כתובות רלוונטיות.
לצפיה ב-'fail2bann'
fail2bann
24/05/2016 | 12:31
61
תתקין fail2bann
תגדיר חסימה לאחר 2 נסיונות כושלים  ל- 24 שעות או אפילו יותר ... 

לצפיה ב-'כמה אפשרויות'
כמה אפשרויות
24/05/2016 | 21:19
2
87
כמו שאמרו למעלה, fail2ban מיועד לזה

1.אתה יכול לסגור בפיירול חוץ מהכתובת שלך במידה ויש לך כתובת סטטית

2.אתה יכול להגדיר port knocking עם knockd

3. אם זה VPS, אתה יכול להשתמש ישירות בקונסול ולא לפתוח SSH החוצה בכלל.

4. החלפת פורט זה נחמד אם מישהו נחוש לנסות את הכתובת של שרת שלך כחלק מאוטומציית brute force, קל לעלות על פורט SSH גם אם הוא לא הדיפולט 22.

לצפיה ב-'בקשר ל-4'
בקשר ל-4
27/05/2016 | 09:47
1
51
בד״כ מניסיוני הם לא סורקים פורטים. הסקריפט שלהם ממשיך הלאה אם 22 סגור.
כנ״ל לגבי 3389
לצפיה ב-'אכן'
אכן
27/05/2016 | 21:33
48
לזה התכוונתי, כנראה שאיך שהתנסחתי לא היה ברור.

האוטומציות של brute force לרוב לא מתוחכמות, אם זה לא פורט דיפולטי, הם ממשיכים הלאה.
אם מישהו נחוש מתמקד דווקא בשרת שלך, החלפת פורט לא תעזור בהנחה והוא יודע מה הוא מחפש\עושה.

וכמובן - Key based authentication  עדיף. יש גם אפשרויות של 2FA בלינוקס.
לצפיה ב-'מחיקת הערה ב- xUbuntu 14.04'
מחיקת הערה ב- xUbuntu 14.04
20/05/2016 | 15:34
3
56
בתפריט עזרים (Accessories) של xUbuntu 14.04 (כמו במערכות הפעלה אחרות) קיים יישומון Notes המאפשר כתיבת הערות על פתקים וירטואליים.
אז כתבתי הערה, וכעת הפתק ובו ההערה מופיע על שולחן העבודה עם כל אתחול של המחשב. אפשר לסגור אותו בלחיצה על ה- x שבפינה העליונה, אך לא מצאתי דרך למחוק אותו, כי האפשרות delete (בלחיצה ימנית בעכבר) מופיעה באפור (ומה גם שאחרי הסגירה היישומון Notes אינו מגיב).
השאלה היא: איך מוחקים את הפתק הזה ובאיזו תיקייה בכלל נשמרים הפתקים האלה?

תודה.

לצפיה ב-'לא יודע איך מוחקים'
לא יודע איך מוחקים
20/05/2016 | 16:33
2
41
אני לא מכיר את xubuntu
אבל המיקום של הערות כאן
 ~/.local/share/notes
לצפיה ב-'תודה, את התיקייה הזאת מצאת עוד קודם'
תודה, את התיקייה הזאת מצאת עוד קודם
20/05/2016 | 17:18
32
אבל גם אחרי שמחקתי את כל תכולתה, הפתק המשיך להופיע לאחר האתחול, והיישומון Notes הפסיק להגיב.
בסופו של דבר הצלחתי למחוק את הפתק אחרי שהפעלתי את הפקודה Autoremove ואת תוכנת Bleachbit.

תודה לך.
לצפיה ב-'זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתי'
זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתי
20/05/2016 | 17:47
37

למרות התקלות, הפעלתי שוב, מתוך סקרנות, את היישומון Notes. מסתבר שעם ההפעלה נוסף לחצן קטן לפנל העליון, וממנו אפשר להסיר את הפתק, ואז גם להפעיל את היישומון מחדש.
בהתחלה לא שמתי לב ללחצן הזה, כי צבעו כמעט זהה לצבע הפנל עצמו והוא נבלע בין לחצנים אחרים.
תודה לך.

לצפיה ב-'אולי מישהו פה יידע לפתור-אין בוט למחשב ולמה לינוקס כזה מסובך'
אולי מישהו פה יידע לפתור-אין בוט למחשב ולמה לינוקס כזה מסובך
20/05/2016 | 00:39
32
86
אני כבר חושב לקנות מחשב חדש בעקבות זה. 
בגדול היה לי מערכת ווינדוס 10 שרציתי להעיף גם ככה כי הרישיון לא שלי, אז רציתי להתקין דביאן וזה התקין אבל המסך היה קרוע, כנראה היה בעיות עם הכרטיס מסך המעיק של nvida , אח"כ כשניסיתי לפתור את זה לא היה דסקטופ ורק היהCMD , 
אז החלטתי להתקין מערכת יותר קל ופשוטה קראתי והחלטתי ללכת על absolute linux אבל גם זה לא פעל כיכנראה היו הרבה patition אז קיבלתי קריזה ופרמטתי ומחקתי את כל הpartitions שיכולתי דרך הCMD ועכשיו המחשב עולה אבל שום boot לא קורא . 

אז 2 שאלות 

1- אולי למישהו יש פיתרון למצב הזה ? 
2- למה כל הקטע עם לינוקס כזה מסובך כל פעם יש תקלה אחרת, וצריך לסדר דברים דרך הCMD ולא בצורה קלה ופשוטה כמו ווינדוס. חשבתי שהם מתחרים בווינדוס, עכשיו אחרי כמה חודשים אני רואה שמבחינת ההתקנות והיציבות ויידנוס הרבה יותר חזק לא? 

אשמח לתשובות 
לצפיה ב-'1) להתקין מחדש 2) אני סבור שכרטיסי מסך הם בעיה גדולה'
1) להתקין מחדש 2) אני סבור שכרטיסי מסך הם בעיה גדולה
20/05/2016 | 22:20
1
54
  1. אחרי שעושים מה שעשית, התוצאה הצפויה, לפחות בעיני, היא מה שקבלת. הפתרון היחיד שאני מכיר הוא להתקין מאפס.
  2. הרושם שלי הוא שללינוקס יש בעיה עם חלק מהחומרה, ובתחום כרטיסי המסך הבעיה הזו בולטת מאד. מצד שני, מספר התקנות הלינוקס מאפס שיש לי איזושהי נגיעה אליהן הוא אפסי.
לצפיה ב-'אני לא יכול להתקין מאפס כי הוא לא קורא את דיסק ההתקנה '
אני לא יכול להתקין מאפס כי הוא לא קורא את דיסק ההתקנה
23/05/2016 | 00:49
24
לא הבנתי מה שאמרת לגבי נגיעה בהתקנות מאפס. אז איך אתה מתקין לינוקס לא מאפס ? 
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
21/05/2016 | 19:28
4
50
1. הבאת את המחשב שלך למצב לא ברור ואף אחד לא יוכל לעזור לך לפתור אותו.
אם בכל זאת אתה רוצה להתקדם, ולא לזרוק את המחשב לזבל, אני מציע שתתחיל מכך שתספק לנו קצת מידע, שיאפשר לנו לעזור לך:

א) כשאתה אומר "אין boot" האם הכוונה שאין בכלל הודעת POST (בדיקת חומרה אחרי הדלקה), ואתה לא מצליח להיכנס ל-BIOS \ UEFI?
או רק שמערכת הפעלה לא עולה?

ב) איזה לוח אם יש לך?

ג) כמה כוננים קשיחים יש במחשב?

ד) איזה דגם כרטיס מסך בדיוק יש לך?

ה) איזה מסך יש לך ודרך איזה חיבור הוא מחובר למחשב? DVI \ VGA \ HDMI?

ככל זה נוגע לבעיות עם מחשב, זה לא יגמר עד שלא תספר

2. ליננוקס לא מתחרה ב-Windows, זו לא חברה מסחרית.
Debian ספציפית היא הפצה קהילתית.

ברוב המקרים, ההתקנה פשוטה וקלה, אבל כמו עם כל מערכת, לפעמים יש בעיות.
אתה אומר ש-Windows יציבה? לך לפורום השכן ותראה כמה תלונות יש שם על 10.

בכל מקרה, אתה דוגמה קלסית לאנשים שקורת להם בעיה פשוטה והם מחמירים אותה:
לא עבד הדרייבר של כרטיס מסך?
הלכת והתקנת מערכת הפעלה אחרת תוך שאתה מוחק דברים משורת פקודה בתוך מערכת חיה.
וגם בחרת במערכת לא ממש מוכרת.
אישית, ה-absolute היחיד שאני מכיר זו וודקה, לא הפצת לינוקס

להערכתי, אם פשוט היית מוריד ומתקין Ubuntu הכל היה עובר לך חלק.
Debian נחמדים, אבל הם קצת לא אוהבים דברים סגורים, וחלק מכרטיסי nVidia דורשים דרייברים סגורים של היצרן.
לצפיה ב-'תודה תשובות +עדכון'
תודה תשובות +עדכון
23/05/2016 | 01:23
28
כרגע אני רואה שהוא כן קורא את הדיסק התקנה של win-10 . אבל משום מה את mint הוא לא קורא אבל זה אולי כי התקנתי גירסה ישנה, אז עכשיו אני מנסה להתקין את הגירסה הראשית שלהם  מפה : cinnamon-64 מקווה שזה ייצלח. 

תשובות : 
1- (קיבלתי את המחשב ממישהו ואין לי תיעוד מסודר מודה שזה התנהלות לקויה אבל זה המצב ) 
א-יש בוט וביוס,  אבל אח"כ הוא רק מהבהב במקום להפעיל את הדיסק/USB . 
ב- אין לי מושג איזה לוח -אם איך לבדוק?
ג-  1 כונן קשיח נראה לי 
ד- NVIDIA C61 , G150SE nforce 430
ה- syncMaster SA10 -Samsung .
(תופעה מוזרה שקרתה מאז כמה חודשים זה שהמסך זז ימינה אבל גם כשהחלפתי מסך לבדוק את זה זה עדיין קורה כאילו זה בא מהמחשב ולא מהמסך) 

2 - 
יש בזה משהו אבל קודם כל כל הסאגה התחילה מזה שהתקנתי UBUNTU וזה גם עשה לי בעיה של מסך קרוע, וגם איבדתי את הwin שהיה לי והתאבסתי מהתמיכה שלהם בפורומים (מהחוסר תמיכה) אז רציתי משהו אחר ודביאן נראה לי נחמד. 

את האבסולוט (שזה וודקה על הפנים)מצאתי פה כי חיפשתי מערכת פשוטה : 

אני מנסה את MINT מקווה שזה יילך. תודה על ההתייחסות 
לצפיה ב-'ולא מצאתי פתרונות נורמליים , כל תשובה בפורום של דביאן שנה עד'
ולא מצאתי פתרונות נורמליים , כל תשובה בפורום של דביאן שנה עד
23/05/2016 | 01:48
23
שעונים לך, ולמי יש ראש להתעסק עם זה. 

ולגבי ווינדוס אין ספק שהם בעייתיים בכל מיני צורות, ואני ראשון המתנגדים להם אבל בזה שיש להם יציבות והתקנות אוט' והכל הולך דרך GUI ולא דרך מסכים והגדרות של קבצים בזה זה יתרון משמעותי. 
לצפיה ב-'עדכון - אשמח לעזרה'
עדכון - אשמח לעזרה
23/05/2016 | 02:57
1
43
- בהתקנה שלmint-cinamon-64 זה נתקע בקטע שצריך להגדיר שם משתמש. 
- מנסה להתקין את גירסה 32 - קיבלתי error  של I/O , כתוב בהודעה שזה קשור אולי לfaulty DVD/HD , ושאפשר לנסות לנקות את את הDVD או את הHD, .
מקבל אח"כ הודעה > Installer crashed 

תופעות לוואי בשתי ההתקנות : בכמה מקרים המסך מתהפך מלמעלה למטה וגם הכתב. 

כשאני מעלה את המחשב שוב שום דבר לא עולה. 

אני אולי ינסה לצרוב מחדש במהירות יותר איטית.
3שאלות
1-יש בעיה לצרוב ISO על דיסק מפורמט ? 
2- כל הrestarts האלה דופקים את החומרה לא ? 
3- יש למישהו פיתרון למצב ? 

לצפיה ב-'עשיתי צריבה יותר איטית ולא נפתר'
עשיתי צריבה יותר איטית ולא נפתר
23/05/2016 | 04:06
19
ההתקנה עברה, אבל בrestart הוא נתקע אז עשיתי בעצמי ומאז הוא חוזר למצב שאחרי הודעת הפתיחה יש רק קו כזה מהבהב (איך קוראים לזה ? ) כמו של סמן בוורד 

אם יש משהו לעשות וזה לא דפק בחומרה, מוכן לשלם עבור תמיכה טלפונית

יום טוב 
לצפיה ב-'לינוקס לא מסובך'
לינוקס לא מסובך
23/05/2016 | 10:09
21
45
לינוקס פשוט נותן לך שליטה מלאה במערכת (בגלל זה יש CMD). ברגע שהגדרת את המערכת נכון, מחשב עם אובונטו/דביאן יותר קל לעבודה מאשר מחשב עם חלונות, וראיתי אנשים שלא מבינים כלום במחשבים עובדים עם לינוקס.

אם אתה מתחיל אז תתקין אובונטו, לא דביאן. לא כי דביאן קשה, פשוט אובונטו מתקינה לך יותר דברים מראש וככה אתה צריך פחות להתעסק עם הגדרות אחרי ההתקנה. אבל בכל מקרה בלינוקס יותר דברים עובדים מהקופסא כי זאת הגישה בלינוקס, שהכל יעבוד מהקופסא.
כשאני מתקין חלונות שום דבר לא עובד מהקופסא! צריך לחפש דרייברים למתאם אלחוטי וכרטיס מסך למשל. בלינוקס כשמחברים מתאם אלחוטי הדרייבר שלו נטען אוטומטית (אם הוא נתמך הוא כבר חלק מלינוקס), והמשתמש מקבל תצוגה ברזולוציה מתאימה בזכות דרייבר פתוח לכרטיס המסך.

חברת nvidia לא ידידותית לקוד פתוח ולא משתפת פעולה עם מפתחי לינוקס, ומספקת רק דרייברים סגורים. היא לא מספקת מידע למפתחים ובגלל זה כרטיס המסך לא נתמך אוטומטית עם דרייבר פתוח. nvidia ממררת את חייהם של אנשי לינוקס.
אבל כרטיסי המסך שלה הם עדיין הכי טובים ללינוקס מבחינת ביצועים.
לצפיה ב-'לא יודע מתי התקנת win לאחרונה'
לא יודע מתי התקנת win לאחרונה
23/05/2016 | 10:36
20
33
אבל בגירסאות האחרונות זה מאוד נדיר לראות ש"אתה" צריך לבחור דרייבר, הכל קורה לבד. 

תודה על המידע טוב לדעת. אבל יש כאלה שאומרים שבשביל התקנות לינוקס חייבים טכנאי... יש לך פיתרון לבעיה העכשווית שלי ? 
לצפיה ב-'ממליץ לך לגבות אם יש לך מידע חשוב'
ממליץ לך לגבות אם יש לך מידע חשוב
23/05/2016 | 12:26
1
26
ואז להתקין מחדש אובונטו מ-USB.
התקנתי חלונות 10 לא מזמן למישהו, הרזולוציה היתה 640X480 במסך של 1920X1080 ולא היתה אפשרות לשנות. מתאם הרשת האלחוטי גם לא עבד והיה צורך להתקין את הדרייבר.
באובונטו/דביאן ובעוד הפצות לא הייתי צריך להתקין דרייבר למתאם רשת אלחוטי ולמסך (כדי להשתמש בהאצת תלת מימד התקנתי אחר כך דרייבר קנייני, אבל הרזולוציה היתה גבוהה גם בלי זה).
בלינוקס השאיפה היא שלכל ההתקנים יהיו דרייברים חופשיים שהם חלק מליבת הלינוקס. התקנת הדרייברים בלינוקס זה רק כשאין דרייבר חופשי מחוסר ברירה.
לצפיה ב-'ראה את העדכון... התקנתי Mint '
ראה את העדכון... התקנתי Mint
24/05/2016 | 00:37
12
אם אתה מעוניין לתת תמיכה טלפונית בתשלום yimprogramming@gmail.com 

לצפיה ב-'אוסף הבעיות שלך יוצר חשד של חומרה לקויה.'
אוסף הבעיות שלך יוצר חשד של חומרה לקויה.
23/05/2016 | 22:22
17
25
אם כי בהנחה ש-Windows 10 עבד שם תקין לחלוטין ייתכן שאני טועה.

עכשיו, אני מציע שנלך צעד צעד.
בשלב ראשון תוריד ISO של Ubuntu האחרון, ותתארגן על DOK.

צורבים אופטיים יכולים להיות בעייתיים. גם אם אתה צורב לאט, אם לא השתמשת הרבה זמן אולי נכנס אבק, או התקלקלו רכיבים ועוד. אולי ה-DVD עצמו לא כ"כ טוב, הם לא תמיד מחזיקים מעמד, במיוחד בחום הישראלי.

היום כמעת ולא משתמשים בהם.

אם המחשב שלך חדש מספיק, ייתכן שיש לו אופציה כפולה: לעלות במצב BIOS - מצב Legacy כזה, או לעלות במצב החדש וה-"רגיל" UEFI.

אם אתה נתקל במצב שה-DVD או ה-DOK של ההתקנה לא עולה, תחליף את מצב העליה דרך תפריט ב-BIOS.
היות ואני לא מכיר את לוח אם שלך, אני לא בטוח איפה בדיוק האופציה.

אם יש לך מערכת שרצה כרגע תקין על המחשב, אתה יכול לבדוק את החומרה דרכה.
אם לא, תצטרך לעלות בתצורת Live (לינוקס שרץ מזיכרון ללא התקנה) כדי לבדוק.

עבור Windows יש תוכנה חינמית שנקראת Everest.
עבור Debian, UBuntu ושאר המשפחה (כן, גם מינט שאני די לא סובל אותה), יש במאגרים תוכנה בשם SysInfo שתיתן לך את כל המידע בצורה הגרפית.

הייתי שמח לדסקס איתך כמה פעמים טיפול ב-Windows מצריך חפירה ברג'יסטרי מה שהרבה יותר מסוכן ומסובך מעבודה עם קבצי טקסט לקונפיגורציה, אבל אני מעדיף להתאפס על מה באמת קורה במחשב שלך ובכל זאת לנסות לפתור את הבעיות.

עוד פרט קטן שלא ציינת:
באיזה כבל אתה מחבר את המחשב למסך?

כשעוברים בין מערכות הפעלה ומשתמשים בכבל VGA, הרבה פעמים קורה במסכים שונים שהתמונה זהה לצד כלשהו.
בשביל זה יש כפתור autoadjust על המסך.
ראה כאן:
לצפיה ב-'חושב שאתה צודק'
חושב שאתה צודק
24/05/2016 | 00:36
13
26
כמעט את כל העניינים בדקתי כמו שכתבת.

באמת עכשיו כשניסיתי להתקין את win10 (בדיסק שכבר פעם התקנתי בו) אני מקבל הודעה שאי אפשר להשתמש בpartitions ,אני חושב שמשהו נדפק מכל הrestarts שעשיתי לאחרונה, דיסק קשיח או משהו. 
אני חושב שאני יכול להגיע עם ההתקנה של mint  למצב של live. 

החיבור הוא VGA אבל זה לא היה עניין של adjust - בדקתי. וזה לא עזר. 

אם אתה מעוניין לתת תמיכהטלפנוית בתשלום דבר איתי yimprogramming@gmail.com אני חושב שכל הנסיונות האלה שלי, מעבר להיותם מתסכלים, גם הורסים עוד יותר את החומרה.

לצפיה ב-'אתה יכול להיות רגוע!'
אתה יכול להיות רגוע!
24/05/2016 | 08:02
12
31
אתחול מחשב יזום דרך הכפתור הייעודי לא גורם נזק לחומרה.
אם יש בעיות חומרה, הן ככל הנראה לא קשורות לניסיונות שלך להתקין מערכת הפעלה.

תמיכה טלפונית אני לא נותן (גם לא בתשלום), אבל אם אתה רוצה להתקדם בפורום, אתה צריך להביא לכאן 3 צילומי מסך:

1. צילום הודעת השגיאה של Windows 10.
רוב הסיכויים שהאינסטולר שלו פשוט הרבה יותר טיפש ממה שחשבת שהוא. הוא רואה שיש כבר מחיצות של לינוקס, לא יודע מה לעשות איתן, לא יכול לתת לך כלי לטפל בזה ידנית, אז הוא פשוט עוצר ולא מתקין.

יש מגבלה של 4 מחיצות ראשיות פר דיסק, וכנראה שבכל הניסויים שעשית תפסת את כולן ועכשיו יש קצת ברדק.
זה דבר שקל מאוד לתקן, אבל כדי להדריך אותך צריך לראות מה בדיוק עשית שם.

2. צילום מסך של תוכנת gparted מתוך מערת LIVE שרצה.
אם התוכנה הזו לא מגיע בתוך גרסת Live של מינט, תתקין אותה ממאגרים בזמן שגרסת ה-Live רצה

זה יראה לנו בדיוק מה קורה עם הכונן שלך מבחינת מחיצות..

3. צילום מסך של SysInfo מתוך גרסת ה-Live ספציפית החלק שמדבר על לוח אם.

שים לב שאם יש לך טלפון עם מצלמה או סתם מצלמה דיגיטלית אתה יכול לצלם גם איתם, כל עוד רואים את הטקסט בבירור.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
24/05/2016 | 21:21
11
14
תודה על העזרה זה ממש מוערך . 

לגבי האיתחולים הופתעתי חשבתי שזה שוחק את הרכיבים, תמיד טכנאים אמרו לי כמה שפחות לכבות ולהדליק. 

ניסיתי לעשות את שלב 1 והאמת מחקתי את הpartitions שיכולתי, דרך הinstaller ואז נשארו רק 0 & 1 עם unallocated-space ואז זה כן ביצע לי את ההתקנה . 

אז עכשיו יש לי ווינדוס 10 גירסה 64 , אשמח לדעת איך להתקדם מפה לא רוצה עוד פעם לגרום תקלות, איזה גירסה של mint להתקין? את ה64 או 32. זה הפרטים שהצלחתי לדלות מהdevice-manager של ווינדוס . :

System:
Processor – AMD Athlon, 64 X2 Dual core Processor 4800+ 2.51 GHZ
Installed memory (RAM) – 2.00 GB
System-type – 64-bit OS, X64 - based processor

Device-Manager-List:
(כתבתי רק חלק כי יש המון)
- Computer – ACPI X64 based PC

- Disk Drivers :
>ST332061 3AS SCSI Disk device
>ST332062A ATA Device

-Display Adapter :
Microsoft basic display adapter

-DVD/CD-ROM – drivers :
>ASUS DRW -1814BLT ScSI CdRom device

-Monitors:
>Generic Non-PnP Monitor

-Network Adapters:
>NVIDIA nFOrce Networking controller

-Processors:
> AMD Athlon, 64 X2 Dual core Processor 4800+
> AMD Athlon, 64 X2 Dual core Processor 4800+

….

יש עוד הרבה פרטים מעבר לזה לא הצלחתי לראות את הmotherboard  או את הכרטיס מסך שלNVIDIA. 

לצפיה ב-'תראה, הדבר הכי בטוח בשבילך יהיה להישאר עם Windows.'
תראה, הדבר הכי בטוח בשבילך יהיה להישאר עם Windows.
24/05/2016 | 23:29
10
22
מכל מה שסיפרת, אני עדיין לא יודע מה השתבש לך פעם שעברה עם לינוקס, לכן אין לי דרך להבטיח לך שזה לא ישתבש שוב.

אם בכל זאת אתה רוצה להתקין Mint, קח גרסה 64 ביט.
התמיכה במערכות 32 ביט הולכת ופוחתת, כך למשל Google החליטו לסגור גרסת Chrome ל-32 ביט.
ו-Chrome כרגע נותן תמיכה הכי טובה ב-Flash על לינוקס.

ולא שזה קשור אבל:
הקטע עם "שוחק רכיבים" מאוד מצחיק.
מצד שני, כל אחד יכלו לקרוא לעצמו "טכנאי מחשבים" אין באמת ארובה לרמת ידע מסוימת.
יש אכן רכיבים במחשב שנשחקים עם הזמן או בגלל עומס, אבל זה קורה בזמן עבודה, לא בגלל הדלקה או כיבוי.

הדוגמה הבולטת היא כוננים קשיחים שיכולים לשרוד כמות סופית של כתיבות (גדולה מאוד אך סופית) וגם הפלטות שלהם מתקלקלות עם השנים.

דוגמה נוספת היא סוללות נטענות, למשל בניידים, שיש להן אורך חיים של 3 שנים בממוצע.
אבל זה קשור יותר למספר מחזורי טעינה מאשר לזמן עצמו.
לצפיה ב-'אעפ"כ אני רוצה להתקין לינוקס'
אעפ"כ אני רוצה להתקין לינוקס
25/05/2016 | 00:08
9
20
הווינדוס לא שלי וייתכן שייקחו לי את הרשיון ואז אצטרך שוב להעביר את כל הdata וכו'.

אבל תראה תופעה מוזרה. אחרי ההתקנה של windows זה עולה לי רק אם יש את הדיסק של ההתקנה בפנים. (עולה המערכת לא התקנה מחודשת). וזה בכלל לא קשור לbios. אבל אם הHD מוגדר בBIOS הוא שוב עולה עם סמן מהבהב.

וחשוב לי לדעת איך לעשות את הpartition אתה יכול להגיד לי. בהנחה שאני יתקין UBUNTU.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "לא קשור ל-BIOS"???'
מה זאת אומרת "לא קשור ל-BIOS"???
25/05/2016 | 00:32
8
19
BIOS הוא האחראי הבלעדי על עליית המחשב.
אם יש בעיה בעלייה - היא קשורה בו.
לא ממש ברור לי מה עשית שם, ועד עכשיו אי לא יודע איזה לוח אם יש לך, כי אפילו את התוכנה שהמלצתי לך עליה ל-Windows לא ניסית, אבל נשמע שהבעיה הנוכחית עם Windows נובעת המגדרות BIOS שגויות.

כמובן, עם כל המידע שסיפקת עד עכשיו אי אפשר לדעת בוודאות. צר לי.

לגבי Ubuntu - פשוט תריץ את ההתקנה. היא כבר יודעת לחלק לבד מחיצות בצורה טובה.
אני יכול להמליץ איך לחלק בצורה ידנית אם אתה רוצה יותר שליטה, אבל קודם צריך לדעת מה תפס ה-Windows.
ובשביל זה צריך לראות צילום מה-DIsk manager שלו.
לצפיה ב-'לא קשור לBIOS הכוונה זה '
לא קשור לBIOS הכוונה זה
25/05/2016 | 02:12
15
שהמערכת עולה ככה אפילו אם לא מוגדר בסדר של הBoot  דיסק קשיח בכלל.

סבבה אני יבדוק את הדגם של הלוח אם , לא ראיתי תוכנה שאמרת לי בויינדוס אמרת לי על הgparted בלינוקס לא? ומה שעוד צריך אם תוכל תגיד לי אני אביא.

תודה
לצפיה ב-'דגם לוח אם'
דגם לוח אם
25/05/2016 | 03:23
6
14
ASUSTeK Computer INC.  M2N-VM DH  123456789000  1.XX
לצפיה ב-'לפי מה שאני רואה'
לפי מה שאני רואה
25/05/2016 | 13:36
5
43
לוח האם שלך אינו תומך ב-UEFI, אלא מגיע עם BIOS ישן וסטנדרטי.
כך לפי האתר של Asus:

נראה שכרטיס המסך שלו מובנה, ויש להם אפילו דרייבר בשבילו ללינוקס, אם כי הוא מאוד ישן.
לדעתי, הכרטיס ייתמך ע"י הדרייברים הקנייניים שמגיעים עם Ubuntu ורק תצטרך לאשר התקנה שלהם.

בלוחות של Asus עם BIOS יש בד"כ מסך של Boot order.
מציע לך לבדוק מה הולך בו כדי לפתור את הבעיה שיש לך עכשיו עם Windows, ואם אתה מסתבך, צלם אותו עם הטלפון שלך ותעלה לכאן.
הכניסה ל-BIOS צריכה להיות עם F2 מיד אחרי הדלקת מחשב.
לצפיה ב-'עשיתי התקנת Ubuntu-הבעיה לכאורה נפתרה אבל'
עשיתי התקנת Ubuntu-הבעיה לכאורה נפתרה אבל
26/05/2016 | 16:17
4
52
עדיין יש מס' תקלות, לדוגמא עכשיו כשאני פותח את Libre המסך מתעוות ואח"כ נשחר.

מה שעשיתי זה התקנה של גירסה 16.04 החדשה של Ubuntu . בהתחלה ניסיתי לעשות try it והמסך היה מעוות אז נכנסתי עם F6 להתקנה ועשיתי nomodset , > אח"כ עשיתי install ובאמת התקין אבל עם רזולוציה גרועה אז נכנסתי לעדכון drivers ועשיתי עדכון על המקורי של NVIDIA, (מצ"ב צילום מסך) והסתדר העניין. אבל כנ"ל שוב יש תקלות .

יש הודעה של שגיאה כשעולה המערכת שהייתה לי בכל המערכות לינוקס שהתקנתי על המחשב הזה - לגבי cool N quite , צירפתי אותה ב2 צילומים. ייתכן שזה קשור לבעיות ? או אולי היה עדיף שאתקין גירסה ישנה יותר של Ubuntu  ?

צירפתי גם צילום של הgparted .

בכללי אני גם חווה איטיות רבה במחשב, כאילו הכל בdelay לא שזה היה לפני משהו טיל, אבל אני חושב שהוא יכול יותר.

תודה לכל העוזרים. יום טוב.

עריכה :
התמונות התערבבו לי וייתכן ששגיאות הבוט שצירפתי הן מתהליך ההתקנה, אבל בכלליות זה אותם הודעות שעולות כשעולה המערכת, רק לגבי הפרטים שלמטה אולי יש הבדל .

לצפיה ב-'עדכון- אחרי שבוצע עדכון ע"י המערכת-Libre חזר לפעול כמו שצריך'
עדכון- אחרי שבוצע עדכון ע"י המערכת-Libre חזר לפעול כמו שצריך
26/05/2016 | 17:59
3
20
אבל עדיין יש איטיות רבה, גם גרפיקה מכוערת בהרבה אתרים
וdelay בסאונד
לצפיה ב-'זה נשמע כמו בעיית דרייברים, BravoMan נתן לך לינק'
זה נשמע כמו בעיית דרייברים, BravoMan נתן לך לינק
27/05/2016 | 08:07
2
24
כל הכבוד שהסתדרת.

בלינק https://www.asus.com/support/Download/1/24/5/4/NRtD7hzBVvkGw0c3/5 (ותודה ל BravoMan) אפשר להוריד עדכון ל BIOS וגם דרייברים לכרטיס מסך וכרטיס קול.
יכול להיות שזה יעזור.

זה יכול גם לחרבש את המערכת, בוא נקווה שלא.
אגב, בהתקנת לינוקס אני תמיד ממליץ להקצות מחיצה נפרדת ל home, מה שמאפשר לשדרג ואפילו לנסות לינוקס מסוג אחר מבלי לאבד את הקבצים שלך.

את זה עושים בזמן החלוקה למחיצות בזמן ההתקנה.
קבל לינק כיצד לבצע זאת אחרי ההתקנה
לצפיה ב-'תודה אני יבדוק את זה'
תודה אני יבדוק את זה
27/05/2016 | 09:31
1
8
אבל זה עדיין לא הסתדר, התקלה עם LIBRE חזרה, והתקנתי במקומו OO אבל גם הוא עושה לי את הבעיה הזו. אני חייב מעבד תמלילים יציב.
יש מישהו שבכלל לא חווה באגים בתוכנות האלה ?

לצפיה ב-'אני חושב שהבעיה שלך קשורה איכשהו לתפקוד'
אני חושב שהבעיה שלך קשורה איכשהו לתפקוד
27/05/2016 | 11:26
20
לקוי של כרטיס מסך.

מעולם לא נתקלתי בבאג שאתה מתאר, ואני מכיר באופן אישי כ-10 אנשים שמשתמשים ב-Libre ואף אחד מהם על שום מחשב לא נתקל בדבר כזה.

אני לא בטוח מה זה ה-Cool 'N' Quiet הזה שיש לך, אבל לפעמים כשיש חומרה איזוטרית, היא עושה בעיות.
(מצטער שאני לא יכול לעזור יותר, אבל זו פעם ראשונה שאני רואה תצורה כזו).

בעבר, היית לי בעיה עם בקר SATA 3 בלוח אם שלי (גם של ASUS אחד הראשונית עם USB3)
עדכון דרייברים ועדכון BIOS פתרו את הבעיה, ואני קווה שזה יעבוד גם לך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'למה אתה לא סובל את מינט?היא ניראית די דומה לאובונטו...'
למה אתה לא סובל את מינט?היא ניראית די דומה לאובונטו...
24/05/2016 | 22:54
2
12
לצפיה ב-'זה כי היא באמת Ubuntu שחירבשו אותה קצת.'
זה כי היא באמת Ubuntu שחירבשו אותה קצת.
24/05/2016 | 23:36
1
50
Mint זו הפצה שמנוהלת ע"י מפתח אחד, והוא לא כ"כ טוב.
לפני כמה חודשים פרצו לו לאתר, החליפו את ה-ISO להורדה באחד שכולל מזיק, ולקח לו די הרבה זמן לקלוט ולתקן.

וגם כשהוא כבר תיקן, הוא לא פרסם ניתוח של מה שקרה כפי שמקובל בקהילת הקוד הפתוח.
לדוגמה, כשהיית פריצה לשרתים שמחזיקים את קוד המקור של ה-kernel היא טופלה כמעת מיידית, ופורסם ניתוח מלא של כל מה שקרה, איך חדרו, איך זיהו, ומה נעשה כדי שהמקרה לא יחזור על עצמו.

גרסאות של תוכנות רבות בגרסה האחרונה של Mint מפגרות אחרי מה שזמין ב-Ubuntu לפני אחרון.
כך למשל, הבוס שלי שהיה צריך לקוח VPN טוב, נאלץ להחליף את ה-Mint שלו ל-Ubuntu כי מאגרים של Mint כללו גרסה ישנה של אותה תוכנה, שתי גרסאות ראשיות אחורה, שלא תמכה ב-VPN של המשרד שלנו.
וניסיון להתקין גרסה חדשה יותר ממאגרים של Ubuntu שבר את כל המערכת.

זה כנראה משום שכשהוא בישל את ההפצה, המפתח שינה שמות של כמה חבילות, מה שגרם להתנגשות עם חבילות אחרות במאגרים של Ubuntu.
אם תשים לב - Mint עדיין מחוברת למאגרים של Ubuntu בנוסף למאגר משלה.

ואז לבסוף יש את הפנינה הזו:
לא ממש רלוונטית לאיכות ההפצה, אבל קצת צורם...
לצפיה ב-'דווקא הפנינה הזו גרמה להחלטה '
דווקא הפנינה הזו גרמה להחלטה
25/05/2016 | 00:05
29
שיזדרגג אנטשימי מסריח.

מהשמיים בדיוק מקודם מישהו ענה לי על הודעה בפורום של אובנוטו מלפני חודשיים, לא הבנתי למה קראתי ודווקא נראתה לי סבבה לגמרי מינט. אבל עכשיו אני מבין.

אני מאמין שכל מי ששונא את ישראל ייפול בסוף.
לצפיה ב-'האם הצלחת לגרום ללינוקס לעלות?'
האם הצלחת לגרום ללינוקס לעלות?
24/05/2016 | 08:46
2
33
כי אם לא (כתבת: למה אין Boot...) זה נראה כמו בעיית UEFI.
האם הקצית מחיצת UEFI?
לפעמים צריך לתקן הגדרות כדי לגרום ל GRUB לעבוד עם UEFI.
תקרא פה
קרא גם את ה cheat שמוזכר תחת UEFI notes בעמוד הזה, זה יכול לפשט דברים.
תצטרך להשקיע זמן כדי לדעת כיצד לעבוד עם UEFI, סבלנות.
לצפיה ב-'בהתחלה לא היה בוט ואח"כ זה השתנה'
בהתחלה לא היה בוט ואח"כ זה השתנה
25/05/2016 | 00:10
1
23
משהו מוזר קורה במחשב.

תודה על החומר אני יקרא את זה...
UEFI זה כמו הBIOS ? איך מגיעים לזה ?
(אם אתה מוכן להדריך אותי בפרטי אפילו תמורת תשלום אולי אתה מוזמן לפנות
לצפיה ב-'UEFI זו המחליף של BIOS.'
UEFI זו המחליף של BIOS.
25/05/2016 | 00:40
69
מערכת יותר מתוחכמת מה-BIOS הישן והטוב.
אבל, היא עובדת בצורה שונה, ומצריכה תמיכה ממערכת הפעלה.

היא כלולה בכל לוחות האם משלוש השנים האחרונות (בערך).

ברוב לוחות האם אפשר לבחור אם הלוח ישתמש ב-UEFI כדי להעלות את המערכת, או ינסה לדמות BIOS ויעבוד במצב "תאימות לאחור" או Legacy באנגלית.

אני לא יודע איך זה הולך ב-Windows 10, אבל Ubuntu והפצות אחרות אפשר להתקין בשני המצבים, אבל, אתה צריך להמשיך להשתמש באותו מצב בו התקנת את המערכת.
מערכת שהותקנה תחת BIOS תתקשה לעלות תחת UEFI ולהפך.

כדי לדעת איך נכנסים לתפריטים הרלוונטיים, צריך לדעת את הדגם המדויק של לוח האם שלך.
לצפיה ב-'find which user uses which mount'
find which user uses which mount
18/05/2016 | 16:36
3
35
איך מוצאים איזה יוזר משתמש במאונט מסוים?
לצפיה ב-'לא יודע, אך סבור שהשאלה מנוסחת באופן לא ברור.'
לא יודע, אך סבור שהשאלה מנוסחת באופן לא ברור.
18/05/2016 | 16:59
2
28
למה הכונה יוזר משתמש במאונט מסוים? יוזר אני יודע מה זה. מאונט מסוים - האם הכונה לנקודת עיגון של ענף במערכת הקבצים? האם השאלה שקולה לבאילו ענפים של מערכת הקבצים כל יוזר משתמש? האם ליוזר שמשתמש בפירפוקס התשובה הנדרשת היא נקודת העיגון של הענף במערכת הקבצים שפירפוקס נמצא בה? ואם פירפוקס משתמש בספריות, שחלקן מעוגן במקום אחר, אז גם נקודות העיגון שלהן נדרשות?
האם השאלה לקוחה ממקור חיצוני? מאיפה? איך היא מנוסחת במקור?
לצפיה ב-'הכוונה למאונט NFS'
הכוונה למאונט NFS
19/05/2016 | 09:25
1
33
התסריט הוא בהקשר של שיתוף קבצים בפרוטוקול NFS
נניח שיוזר מעמיס נקודת מאונט y:/mnt/bar של ספרייה x:/foo/bar משרת מרוחק x (שמצידו עשה export ל-x:/foo/bar)
המאונט במקרה זה נעשה על ידי autofs
האם ניתן לברר איזה יוזר יצר את המאונט או משתמש בספרייה המועמסת? 

לצפיה ב-'יש לך הפרדת יוזרים במערכת?'
יש לך הפרדת יוזרים במערכת?
19/05/2016 | 18:38
25
יש לך כמה יוזרים שבו זמנית אחראים ויכולים (מבחינת הרשאות גישה) להרים נקודות מיפוי במערכת? 
לצפיה ב-'שאלה בנושא phpMyAdmin - error during session start'
שאלה בנושא phpMyAdmin - error during session start
19/05/2016 | 11:23
4
40
שאלתי היא כזאת, יש לי בעיה בכניסה לממשק phpMyAdmin ניתנת לי הודעה
error during session start בדקתי את הגדרות של php.ini ועד כמה שאני מבין
הכל תקין ולא שונה מהפעם האחרונה שזה עבד תקין. איך אני יכול לבטל את
הפונקציה של ה session בדף phpMyAdmin בצורה כזאת שההודעה הזאת
לא תופיע יותר?
מדובר במערכת הפעלה centos 5.10
בתודה מראש,
רון

לצפיה ב-'ניסית לנקות את הסשן ב BROWSER?'
ניסית לנקות את הסשן ב BROWSER?
19/05/2016 | 18:37
3
27
תמחוק Cache ו- Cookies.
לצפיה ב-'כן ניסית גם את זה, וזה לא צלח בכלל.'
כן ניסית גם את זה, וזה לא צלח בכלל.
19/05/2016 | 19:19
2
24
אני דווקא חושב לכיוון שיש איזה באג ל phpmyadmin ופשוט הוא משתגע, זה הכל.
השאלה שלי איך אפשר לנטרל את ה cookies הזה שלא יופיע יותר. על המחשבים
האחרים אין בעיה, זה תמיד קורה רק בשרת הנ"ל.
לצפיה ב-'וניסית להסתכל בלוגים של השרת כפי שמציעה ההודעה?'
וניסית להסתכל בלוגים של השרת כפי שמציעה ההודעה?
21/05/2016 | 19:32
1
23
בד"כ שם יש יותר מידע שיעזור לאתר את מקור הבעיה ולפתור אותה.
זה יהיה ב-/var/logs

תתחיל מלוגים של httpd, ותמשיך משם.

בהצלחה!
לצפיה ב-'בסופו של דבר מצאתי איפה היית הבעיה '
בסופו של דבר מצאתי איפה היית הבעיה
02/06/2016 | 13:42
19
עד כמה שאני מבין הבעיה התחילה משימוש ברכיב ה Memcached, נכון
שהרבה יגידו, מה הקשר?? אז ככה - הקשור הוא כזה הרכיב הזה בנוי בצורה
כזאת שהוא גם משתמש ב session על מנת לבדוק פעולות מסוימות. ישנו שלב
מסוים בשרת התיקייה של ה session מתמלאת עד הסוף בכול אופן ב centos 5.11
הרבה מאמרים כתבו בנושא מה צריך לעשות, הרבה פעמים ציינו שיש לעשות שינוי בהרשאות תיקייה במקום 685 ל 0777 או 777 - זה בגדול, אבל מכל הסיפור הזה עדיין הנפח של ה VAR1 נשאר אותו הדבר כלומר 128MB והוא פשוט מפוצץ ולא ניתן להכניס לתוכו מידע. במצב שכזה אובייקט ה session לא יכול לפעול בצורה תקינה וככה זה נופל ויש לנו הודעת שגיאה מסוג זה.

ההסבר השני הוא יותר פשוט - בסה"כ לעשות הפנייה ל תיקיית ה session ב php.ini במקום מה שמופיע ב php.ini, סלחו לי שאני ככה אומר אבל זה פשוט מטומטם, הסיבה היא פשוטה מאוד עדיין כל נשמר ב VAR1 והוא מלא בג'נק אז עדיין לא עשינו בזה כלום.

בקיצור לא היית לי בררה, פשוט התקנתי את מחדש את centos6.7 והגדיל לי את
תיקיית VAR1 ל1GB ואפשר גם ליותר אבל זה מספיק לפי דעתי הנפח הזה.

אני גם יודע שהיו חכמולוגים שיגידו לי דברים אחרים למה לא בדקת האם השינוי
של 127.0.0.1 11211 רשום נכון או בכלל רשום מופיע בהגדרות Memcached
אז כן זה מופיע באופן תקין ולפעמים זה גם יותר בעיה של מופיע הודעה:
session_start בכול אופן לא היית בררה אלה להתקין מחדש את מערכת ההפעלה וזה כרגע עובד במצב מעולה!!!!!

טוב בכול אופן תודה על העזרה, ולפחות הכיוון שלכם נתן לי פוש למצוא פתרון
נכון שהוא פתרון איך אומרים "לזרוק פצצת אטום", אבל זה הפתרון היה בכול אופן.

תודה, ויום מקסים כלום. 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ