לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73717,371 עוקבים אודות עסקים

פורום ציפורי לילה

פורום ציפורי לילה-הבמה שלך להשמיע קול בכל נושא שעולה על דעתך, או סתם להשמיע קול מוזיקלי כזה או אחר. 
כשאנו אומרים בכל נושא, הכוונה היא באמת לכל נושא. אנשים יגיבו, יעירו, ישבחו וגם יבקרו אם הם רואים לנכון, אבל היי- לפחות אפשר לפרוק בלי להשאיר פתק לפקח 

כדי לשמור על אווירה נעימה יש לנהוג לפי הכללים הבאים:
- אין לנסח הודעות בלשון הנוגדת את חוקי המדינה ו/או את תקנון תפוז.

- אין להשתמש באלימות מילולית מכל סוג שהוא.

- אין לבקר ניהול פורום ו/או פורום אחר.

- אין לבקר גולש ו/או גולשים מפורום אחר.

- אין לפרסם פורום/קומונה בפורום ללא אישור הנהלת הפורום.

-אין להשתמש בפורום כבמה לכל פירסומת,אלא אם כן זה אושר על ידי הנהלת הפורום.

- ביקורת על ניהול הפורום תעשה אך ורק באמצעות מסר למנהלים ולא על גבי הפורום.

-גולש אשר מגיע לפורום במטרה לשבש את התנהלותו של הפורום יחסם ללא אזהרה.

גולש אשר הודעתו תעמוד בניגוד לכללים אלה, יוזהר והודעתו תמחק לאלתר.
הודעות נוספות של אותו גולש אשר יעמדו בניגוד לתקנון יגררו את חסימתו של אותו גולש.

אנא שימרו על כללים אלה ובואו ושתפו אותנו במחשבותיכם,
תהיו גם אתם חלק מהעולם הסודי של ציפורי הלילה.
גלישה נעימה ומגניבה לכולם :)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ציפורי לילה

פורום ציפורי לילה-הבמה שלך להשמיע קול בכל נושא שעולה על דעתך, או סתם להשמיע קול מוזיקלי כזה או אחר. 
כשאנו אומרים בכל נושא, הכוונה היא באמת לכל נושא. אנשים יגיבו, יעירו, ישבחו וגם יבקרו אם הם רואים לנכון, אבל היי- לפחות אפשר לפרוק בלי להשאיר פתק לפקח 

כדי לשמור על אווירה נעימה יש לנהוג לפי הכללים הבאים:
- אין לנסח הודעות בלשון הנוגדת את חוקי המדינה ו/או את תקנון תפוז.

- אין להשתמש באלימות מילולית מכל סוג שהוא.

- אין לבקר ניהול פורום ו/או פורום אחר.

- אין לבקר גולש ו/או גולשים מפורום אחר.

- אין לפרסם פורום/קומונה בפורום ללא אישור הנהלת הפורום.

-אין להשתמש בפורום כבמה לכל פירסומת,אלא אם כן זה אושר על ידי הנהלת הפורום.

- ביקורת על ניהול הפורום תעשה אך ורק באמצעות מסר למנהלים ולא על גבי הפורום.

-גולש אשר מגיע לפורום במטרה לשבש את התנהלותו של הפורום יחסם ללא אזהרה.

גולש אשר הודעתו תעמוד בניגוד לכללים אלה, יוזהר והודעתו תמחק לאלתר.
הודעות נוספות של אותו גולש אשר יעמדו בניגוד לתקנון יגררו את חסימתו של אותו גולש.

אנא שימרו על כללים אלה ובואו ושתפו אותנו במחשבותיכם,
תהיו גם אתם חלק מהעולם הסודי של ציפורי הלילה.
גלישה נעימה ומגניבה לכולם :)

לצפיה ב-'יותר מידי נושאים ושרשורים כבדים דורשים הפוגה קלילה'
יותר מידי נושאים ושרשורים כבדים דורשים הפוגה קלילה
04/06/2018 | 19:34
1
36
אז קבלו אותה בסרטון חדש
לאחרונה "שידרגו" את מערכת המתזים וגלאי העשן בבניין איפה שאני עובד ובגלל שהמחסן שלנו נמצא ליד החדר של האב בית אז ראיתי על המדפים שלו במסדרון את הגלאים הישנים ומסתבר שהם מסוכנים מאוד ...

לסיפור המלא כנסו לסרטון ...

לצפיה ב-'אתה הולך ומתפתח מול המצלצה'
אתה הולך ומתפתח מול המצלצה
04/06/2018 | 21:16
22
הדיקציה הרבה יותר ברורה, אינך נתקע ללא מלים, אינך נבוך יותר. אני בעד. הופצת כמובן.
לצפיה ב-'מה למדנו היום ?'
מה למדנו היום ?
04/06/2018 | 18:25
5
48
היום למדנו שאפשר לכתוב מבחן באנגלית ולהיעזר בשאלון עצמו ובמילותיו כדי לכתוב תשובות.
למדנו, שצריך לפעמים להרים את הראש, לשתות מים קרים ולהאמין שמי שיושב לידך רוצה לעזור לך.
ובצורה ברורה יותר
ישבתי היום עם תלמיד "מוחלש/שקוף/מתוסכל/רווי דימוי עצמי ירוד"  ועזרתי לו לכתוב מבחן באנגלית. התלמיד הזה כלכך חכם שבא לי לבכות איך ה"חיים" דופקים אותו כל הזמן.
אז ישבנו שעה וכתבנו "ראש בלעינו" את המבחן. הוא סיים עם חיוך נפלא על הפנים. גם אני חייכתי בלב.
לצפיה ב-'איזה כיף לך'
איזה כיף לך
04/06/2018 | 20:10
2
29
אין דבר מספק יותר מאשר לראות ילד שאתה משקיע בו ורואה את התוצאות על פניו
לצפיה ב-'יותר כיף לראות אותו משקיע בעצמו'
יותר כיף לראות אותו משקיע בעצמו
04/06/2018 | 21:06
1
9
לצפיה ב-'כן, אבל אתה נתת לו את הדחיפה להשקיע בעצמו '
כן, אבל אתה נתת לו את הדחיפה להשקיע בעצמו
04/06/2018 | 23:14
19
ולכן אתה נהנה מכך שהוא משקיע בעצמו וההנאה היא כפולה כי אתה יודע שזה בזכותך. אין סיפוק גדול יותר מזה.
תשמע, אני רואה את הילד הקטן שלי איך הוא מצליח, איך הוא עושה חיל בפרויקטים שלו, איך בתי הספר למחוננים רודפים אחריו שיתן להם שעות בשכר ממש גבוה בכל קנה מידה והוא מסרב כי הוא רוצה להתרכז בהרצאות שלו, ואני מתמלאת גאווה כי כשהוא היה נער מתלבט ומבולבל ולא ידע לאיזה כיוון ללכת, הייתי לצידו וכיוונתי אותו ועודדתי אותו בכל החלטה שקיבל ונטעתי בו את הידיעה שמבחינתו השמים הם הגבול. זה גורם לי אושר וסיפוק רב.
לצפיה ב-'זה ההבדל בין מורה סתם למחנך'
זה ההבדל בין מורה סתם למחנך
05/06/2018 | 09:10
5
לצפיה ב-''
06/06/2018 | 17:39
לצפיה ב-'ועוד משעשועי הרב'
ועוד משעשועי הרב
03/06/2018 | 19:38
7
116

ולטובת מי שאין פייסבוק, הנה מה שיש לשיקצע במרפסת להגיד על הסרטון הזה:

"רב חרדי מלמד ילדה קטנה להכניס מלפפון.
מצלמה נסתרת - "היו לה שפתיים בשרניות" אומר כבוד הרב.
תכירו את הרב שמעון היאס שליט"א, ראש כולל אברכים מפורסם בעיר החרדית רכסים, מדובר באחד מהרבנים המפורסמים של כת החרדאעש בצפון הארץ, מאות אברכים ונשים צדקניות נושקים לרב הזה את התחת. 
הרב שליט"א מנהל מאות שיחות טלפון עם ילדה קטנה, מלמד אותה להכניס מלפפון, וגונח לה.
אנו כאן ב"שיקצע במרפסת" קבוצה ימנית מייצגת של 100,000 חרדים לשעבר, (מסורתיים / קונסרבטיבים / דתיים / רפורמים / חילונים / אורתודוקסים לייט מודרניים / רקונסטרוקטיבים / בהווה) מצהירים שלא ניתן לקומץ כת החרדאעש לכפות את אורח חייהם הריקני על מדינה שלמה. 
כחרדים לשעבר, בכתות החרדיות חינכו אותנו מגיל אפס, שכל הזוועות והטומאה נמצאים בעולם החופשי, המחזירים בתשובה של כתות החרדאעש עושים שטיפות מוח לצעירים, כמה כולם חוטאים וטמאים, ואילו בכתות החרדיות הכול קדוש ונקי כביכול ... אבל האמת היא שבכתות החרדאעש הסגורות יש פי 1,000 יותר טומאה גניבות, ופשע נסתר, והכול באצטלה מזוייפת של דת.
הכול הצגת תאטרון. הכול רקוב מבפנים. תאמינו לנו. היינו שם. גדלנו שם. לא תורה. לא דרך ארץ. לא עבודה. לא צבא. הם רק רוצים למרר לכם את החיים. לסגור לכם את מקומות הבילוי בשבתות. להפוך את העיר היפה שלכם לגטו של אברכים עניים, קבצנים, וקופות צדקה.
כתות החרדאעש המרוסקות לעולם לא יוכלו שוב לשלוט על חיינו. 
ביחד נחזיר לעם היהודי הנאור והמתקדם את הכבוד. 
ביחד נחזיר למדינה שלמה את הזהות היהודית השפויה והנאורה שנגזלה ממכם בכוח ע"י קומץ כת החרדאעש פושטי הרגל.
כתות החרדאעש הולכים ונעלמים. 
הקסם המזוייף שלהם מתפוגג. 
ההצגה נגמרה.
אנו קוראים לאזרחי ישראל להמשיך להפציץ את הפוסטים שלנו בשיתופים, תנו גם איזה לייק קטן, ביחד אנו ממשיכים לרסק את חומות הגטו החרדי, ולעשות שינוי תודעתי למדינה שלמה, 
שתפו!! שתפו!! שתפו!! שתפו!! זה עובד בצורה מטורפת!!"

לצפיה ב-'נראה מה הישיבע בוחער יענה על זה'
נראה מה הישיבע בוחער יענה על זה
03/06/2018 | 21:46
1
15
לצפיה ב-'יענה את התשובה הקבועה: גם אצל החילונים יש סוטים...'
יענה את התשובה הקבועה: גם אצל החילונים יש סוטים...
03/06/2018 | 23:25
10
לצפיה ב-'האתר הזה, "שיקצע במרפסת", אינו לטעמי.'
האתר הזה, "שיקצע במרפסת", אינו לטעמי.
04/06/2018 | 00:18
4
44
הוא לוחמני ומשתמש באמצעים קיצוניים כמו הכללות (מן הסוג הגזעני דווקא) והגזמות. אני אתיאיסט ומוכן להלחם עבור חופש הביטוי והחופש מדת גם אם כל קהילות הקודש בארץ מורכבות מאנשים טהורים ומוסריים, משכימים כל בוקר לעמל ידם, לוחמים ראשונים בין המסתערים בחזית ולומדים בחשק לימודי ליבה. אני לא זקוק לליכלוך של "שיקסע במרפסת" על מנת לחזק את רוחי במאבקי. אדרבה, שותפות עם התנהגות אספסופית כזאת עלולה לרפות את ידי.  יהי מחננו טהור!               
לצפיה ב-'אבל הם המוציאים לאור...'
אבל הם המוציאים לאור...
04/06/2018 | 00:22
1
42
בלעדיהם אף אחד לא היה יודע מה מתרחש באמת בחדרי חרדים.
לצפיה ב-'זכותם.'
זכותם.
04/06/2018 | 10:07
8
לצפיה ב-'אם אני לא טועה אז היה זה תומס דיואי אשר'
אם אני לא טועה אז היה זה תומס דיואי אשר
04/06/2018 | 09:57
1
26
פנה אלי​ו אחד האזרחים ואמר לו   אני אצביע עבורך כי אתה אדם ישר .
על זה ענה לו דיואי  יפה מאד , אז אנחנו כבר שניים , אבל אני צריך רוב של יותר מ-50% של המצביעים .

לפ]י מה שידוע לי מהחיים - מחנה טהור אינו מנצח , לא בבחירות ולא בלחימה .
לצפיה ב-'טהרה היא מושג דתי והשתמשתי בו בהשאלה.'
טהרה היא מושג דתי והשתמשתי בו בהשאלה.
04/06/2018 | 10:12
28
והריני משיב אותו מהר למקומו בתקווה שלא אתפס. ועדיין, האתר הזה אינו לטעמי.
לצפיה ב-'מרשה לעצמי להביא רגע פרטי ואישי על חינוך, משחק ובכלל'
מרשה לעצמי להביא רגע פרטי ואישי על חינוך, משחק ובכלל
03/06/2018 | 11:37
3
48
זה לא פרסום, זה פשוט פוסט של ילד יקר שמספר על משהו שקרה לו לפני 13 שנה, וואלה משהו שאפילו אני לא ידעתי עליו...
"אז... גררו לי את האוטו. 
ככה פשוט, החניתי אותו לדקה מול בית הרופאים כי איחרתי לתור שהיה לי, וכשיצאתי, האוטו לא היה שם. קנס של 250 ש"ח על החניה הלא חוקית ועוד 150 על הגרירה... ואני הייתי רק סטודנט בן 24, בלי כסף. 
כן, זה לא היה היום, זה היה לפני 13 שנה, אבל אני זוכר טוב מאוד את הכעס, את הזעם, את העצבים, את הכאב.....
רק דבר אחד ניחם אותי באותה שעה קשה שקלטתי שכרגע נקנסתי ב- 400 ש"ח שלא היו לי:
באותו יום הדרכתי ילדים בכיתה א-ג בצהרון בגדרה. והבאתי להם משחק. אבל לא סתם משחק, משחק שאני המצאתי. רציתי לראות אם הוא מעניין אותם מספיק. המשחק היה עשוי מלוח פלסטיק שהיה שייך בכלל למשחק אחר, ומחלקים שהכנתי מעטיפות של מילקי וממנקי מקטרות. הדבר הכי חורני שהכנתי אי פעם.
אבל לילדים זה לא הפריע, הם הבינו את החוקים של המשחק ושיחקו. אני זוכר שהם נכנסו לזה וממש ניסו לנצח אחד את השני, ואפילו רבו ביניהם, כהרגלם, על תור של מי לשחק עכשיו ועוד כל מיני דברים של ילדים.
בסוף המשחק שאלתי אותם - איך היה לכם המשחק? ואז אחד מהם, ילד שהערכתי כנבון ודומיננטי, אמר לי בפנים רציניות: "המשחק טוב".
כמה שעות אחר כך עמדתי זועם והמום מול המדרכה הריקה שבה עמד קודם האוטו הגרור שלי, ומחשבה אחת בלבד ניחמה אותי:
"לא נורא דקל, היום תשלם 400 שקל, אבל כשהמשחק שלך יעמוד על המדפים בחנויות, אתה תיזכר ביום הזה ותצחק"
(ההמשך מדבר על הפרויקט עצמו ועל המטרה ולא כאן המקום לפרסם זאת)

אז כן, בסופו של דבר הוא עשה זאת ואני גאה בו כל כך.
אומרים - אין דבר העומד בפני הרצון, ואני אומרת - אין כמו חלום טוב כדי לבטל את כל הקנסות. 
גם אנשים שנתקלים בגזרות יום יום ויש להם חלום והם חושבים על יום המחר ואומרים לעצמם, יבוא יום ואני אצחק על מה שאני עובר עכשיו, אנשים אלה יהיה להם קל יותר להתגבר על כל מכשול. 
אני גאה בו כי הוא התמיד והתמיד ולא התעצל, לימד אלפי ילדים את משחקי החשיבה, חינך אותם לאסטרטגיה, לטקטיקה, לכיבוד היריב, והכי הכי חשוב הוא לימד אותם שבמשחק אין מנוצחים. במשחק יש אחד שניצח ואחד שלמד. היום ההרצאות שלו מבוססות על "איך לשחק כל החיים מבלי להפסיד אפילו פעם אחת"
וכמו שאומרים, מכל מלמדיי השכלתי, הייתי בהרצאה שלו פעם אחת ונפעמתי.
למדתי מהילד שלי דברים שלא למדתי בחיי
במערכת החינוך, כל השנים. 

שבוע טוב ושקט לכולם!
לצפיה ב-'איזה קשר יש העובדה שגררו לו את הרכב לעובדה '
איזה קשר יש העובדה שגררו לו את הרכב לעובדה
03/06/2018 | 11:54
2
83
ששיחק עם ילדים קטנים ?

לי קרתה פעם תאונה ואתמול אכלתי פלפל .
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה קראת ועל מה דילגת'
אני לא יודעת מה קראת ועל מה דילגת
03/06/2018 | 12:16
37
העובדה שבאותו היום בדיוק, שעה קודם לכן הוא לימד את הילדים את המשחק שלו, את המשחק שהוא פיתח וקיבל פידבקים חיוביים מהילדים, גרמה לו להתנחם ולהגיד לעצמו שיום יבוא והוא יצחק על הדו"ח המרגיז הזה.
לצפיה ב-'הפלפל קשור'
הפלפל קשור
03/06/2018 | 12:30
33
אם היה פלאפל לא היה קשור.
לצפיה ב-'והנה עוד ענין לענות בו, בשם הדמוקרטיה'
והנה עוד ענין לענות בו, בשם הדמוקרטיה
03/06/2018 | 10:09
101
147
או ליתר דיוק בשם "ההדתה". שנים מטריד אותי כפל הפנים הישראלי-היהודי בענין נימוסי אירוח והתארחות. כך, לו תלך לדתי לביתו ביום רגיל, לא תזכה לשתות קפה בחלב לאחר הארוחה. אתה לא תתלונן, שהרי אתה ליבראל, קשוב לזולת, מבין ומכיל את ה"אחר". אבל לו תזמין דתי אליך הביתה, גם אז לא תוכל לקנח...
המשך>>
או ליתר דיוק בשם "ההדתה". שנים מטריד אותי כפל הפנים הישראלי-היהודי בענין נימוסי אירוח והתארחות. כך, לו תלך לדתי לביתו ביום רגיל, לא תזכה לשתות קפה בחלב לאחר הארוחה. אתה לא תתלונן, שהרי אתה ליבראל, קשוב לזולת, מבין ומכיל את ה"אחר". אבל לו תזמין דתי אליך הביתה, גם אז לא תוכל לקנח את הארוחה בקפה ובחלב, כי תימצא פוגע ברגשותיו. במלים אחרות, ההכלה, הסובלנות, הרגישות והאמפתיה הן רק בכיוון אחד ויחיד. נדירים הדתיים, כמו בעלה השני של חותנתי, שבא אלינו ואכל [ הכנו ארוחה בשרית, עם הרבה מנות צמחוניות לידה]. אז הוא ויתר על הקפה בחלב, כי זה לא התאים לו, לא שלל את המטבח שלנו [ אנחנו לא שומרים כשרות]. אצלו לא קיבלתי קפה בחלב מייד אחרי הארוחה, אלא חכינו קצת, הוא פרש לחדרו לישון וקיבלנו מהחותנת. הוא ידע על כך, כמובן ולא הניד עפעף.
ומדוע כל ההקדמה הזו:
כשהלכתי לחפש משרת הוראה לפני למעלה מ- 35 שנים לא הוטרדתי מהעובדה שיש חינוך כללי ויש חינוך דתי, ושמתי לב שבאופן שיטתי בתי ספר דתיים לא עונים לפניותיי. ביררתי היכן שביררתי והבינותי שעליי להיות דתי, לפחות למראית עין [ בקיצור לשקר!] כדי לעבוד בחינוך הדתי. מאידך, בחינוך הכללי לא חסרים מורים חובשי כיפה, למה? כי הכללי יותר "מכיל" ומקבל את ה"אחר"? כנראה שכן
והנה -
חיילים רותקו לבסיס כי סירבו לחבוש כיפות בבתי ספר דתיים
חיילים וחיילות חילונים בפיקוד העורף נדרשים לחבוש כיפות או ללבוש חצאיות בהדרכות בבתי ספר של החינוך הממלכתי-דתי. חיילים שסירבו נענשו מבלי שנערך להם משפט

03.06.2018 06:04 
ובהמשך הכתבה על מנת שחלקכם יקרא -

מפקדים בפיקוד העורף ריתקו לבסיס חיילים וחיילות שסירבו לחבוש כיפה או ללבוש חצאית לטובת הדרכה בבתי ספר בחינוך הממלכתי-דתי. בתי הספר הם שהציגו את הדרישה לכיפה או לחצאית מהחיילים, המנהלים אורח חיים חילוני, והתלוננו לאחר שהחיילים סירבו. מפקדי החיילים הענישו את החיילים בריתוק מבלי שערכו להם משפט.
אחד החיילים שנענשו הוא תומר, ששירת במחוז דן של פיקוד העורף ונדרש לפני כחודשיים להגיע עם חיילים נוספים לבית ספר ממלכתי דתי באזור בני ברק. זאת, במסגרת תוכנית היערכות לשעת חירום בשיתוף משרד החינוך, שכוללת הדרכה של מספר ימים לתלמידי כיתות ה'. הנהלת בית הספר דרשה שהחיילים יחבשו כיפות כל זמן שהם בשטח בית הספר. תומר סירב לדרישה זו, ולאחר שבבית הספר התלוננו – מפקדו העניש אותו. "קיבלתי עונש ריתוק - שבת בבסיס, בלי שום משפט ובלי שום יכולת להסביר את עצמי", סיפר, והוסיף שאמר למנהלת בית הספר שדרשה ממנו לחבוש כיפה - "זה בית ספר, לא בית כנסת".
במקרה אחר, חיילי פיקוד העורף הגיעו לבית ספר ממלכתי דתי בירושלים, והחיילות נדרשו להגיע להדרכה בחצאית. אחת החיילות החילוניות סירבה ודרשה להגיע במדים עם מכנסיים. למפקדה נודע על הסירוב והוא ריתק אותה לבסיס.
Eטי נשמה של פרפר וגם פרח - בגדול אינני מצפה להתווכח אתך או עם אף אחד. אני מציע את המרכולת היומיומית שאני חיים בה, וכפי שכתב דר' פרימן יו"ר הפורום החילוני, הסתיימה עת הרכיבה על חמורו של משיח. [ בטח אינך מכיר את הספר של רכלבסקי חמורו של משיח

לצפיה ב-'מחשבות על שיגרה - נכתב ע"י חבר קיבוץ בארי (עוטף עזה)'
מחשבות על שיגרה - נכתב ע"י חבר קיבוץ בארי (עוטף עזה)
03/06/2018 | 00:58
16
62
"מחשבות על שגרה
מדברים עימנו על שגרה. תחשבו לרגע איזו שגרה זו, שגרה של אזעקןת חוזרות ונשנות, שגרה של רעש מטוסים ופיצוצים, שגרה של מזלטים מזמזמים לאורך כל שעות היממה, שגרה של ילדים שחווים אזעקת צבע אדום בדרכם לגן ולבית הספר , שגרה שלא מאפשרת לך לחגוג חתונה שמתוכננת חודשים רבים בבית, שגרה של חוסר תחושת ביטחון, שגרה של שקט מתוח, שגרה של שרפות וריח עשן, שגרה של פינות חמד בטבע שהולכות ונעלמות,שגרה של עמל של חקלאים שעולה באש והשקעה של חודשים ושנים יורדת לטמיון. זו שגרה? מזמינה את היושבים שם בירושלים במרומי האולימפוס לחוות מעט מהשגרה הזו."

שבוע טוב לכולם!
לצפיה ב-'אני בטוח שיושבי עוטף עזה סובלים .'
אני בטוח שיושבי עוטף עזה סובלים .
03/06/2018 | 06:50
40
רק בקטנה ברצוני להזכיר שבצפון סבל דומה נמשך הרבה הרבה שנים . סבל שבגללו ישראל יצאה למלחמות זעירות 3 פעמים אם אני לא טועה .
לצפיה ב-'התמונות שמדברות בעד עצמן'
התמונות שמדברות בעד עצמן
03/06/2018 | 09:47
13
46
לצפיה ב-'מי שלא על צערי לא ראוי ש על צערו .'
מי שלא על צערי לא ראוי ש על צערו .
03/06/2018 | 11:16
12
33
תושבי הצפון ובמיוחד קריית8 ומטולה סבלו הרבה שנים מקטיושות , עם נזק רב לרכוש ולחיי אדם .
לצפיה ב-'זה לפני 30 שנה ומיטב הנוער שילם את המחיר במלחמת לבנון 18 שנה'
זה לפני 30 שנה ומיטב הנוער שילם את המחיר במלחמת לבנון 18 שנה
03/06/2018 | 12:11
9
לצפיה ב-'אם אינני טועה המלחמות בצפון בגלל הקטיושות היו גדולות יותר'
אם אינני טועה המלחמות בצפון בגלל הקטיושות היו גדולות יותר
03/06/2018 | 12:18
10
30
מאשר המלחמות בדרום בגלל הקאסמים.
ומאיפה הבאת את זה שבמרכז או בדרום לא ביכו את מה שקורה בצפון?
מאות חיילים נפלו בקרבות בדרום לבנון. אז על מה בדיוק אתה מדבר?
לצפיה ב-'אני חושבת שקשה להשוות בגלל פער הזמנים והטכנולוגיה'
אני חושבת שקשה להשוות בגלל פער הזמנים והטכנולוגיה
03/06/2018 | 16:11
1
24
אכן תושבי ישובי העימות סבלו שנים רבות מקטיושות.
קצת הבדלים-היום יש כריזת צבע אדום (מלחיץ) והודעות לסלולרי על צבע אדום.
לפני 30 שנה לא הייתה אפילו מערכת כריזה
יתרה מזאת מי שבאמת מתגורר בישובי עימות- גם כיום ללא אזעקה.
הקטיושה נופלת ואחריה רק שומעים את הדממה (והסירנות של כוחות הבטחון).
מאז מלחמת לבנון השנייה- פותחה מערכת אזעקות- ועדיין אין שום סיכוי להגיע למרחב מוגן לפני שהקטיושה נופלת לקרקע. אנחנו למודי ניסיון בזיהוי קולות יציאה ונפילה -כל ילד ביסודי יודע ל"שמוע" את הקולות.

מעבר לכך- רמת המיגון של היום שונה לחלוטין מזו שהייתה לפני מלחמת לבנון הראשונה, והשנייה. היום המיגון בממ"ד נחשב ממוגן. בישובי קו עימות- חויבו בבניית מקלטים ולא רק חדרי ממ"ד . המיגון הציבורי החל מתחנות אוטובוס,מרפאות,בתי ספר- לא בר השוואה בכלל --אבל העיקר שיש דיונים וסיכומים ותקציבים תאורטיים וקדחת בפועל עד...מלחמת הצפון הבאה.

מעבר לכך יכולת המניעה (להלן כיפת ברזל ואחיותיה) מורידה משמעותית את כמות הפגיעות ברכוש ונפש.

אז קשה להשוות
ועדיין- אני ממש לא מקנאה בתושבי עוטף עזה ,אורח החיים, העצבים המתוחים הדאגה הבלתי פוסקת, והידיעה שזה רק סבב 2 ,3, או 4...מתוך עוד כמה וכמה סבבים נוספים.

לצפיה ב-'אני בטח לא משווה בין הסבל של תושבי הצפון לסבל של הדרום'
אני בטח לא משווה בין הסבל של תושבי הצפון לסבל של הדרום
03/06/2018 | 19:00
21
זה מר אמת בכבודו ובעצמו שעושה את ההקבלה.
לצפיה ב-'כשבקרית8 נפלו קטיושות אז בעוטף עזה עבדו תושבי עזה .'
כשבקרית8 נפלו קטיושות אז בעוטף עזה עבדו תושבי עזה .
03/06/2018 | 16:29
7
34
חלק גדול מתושבי עוטף עזה שייכים לשמאל המתון וחלק לשמאל הקיצוני . אפילו היום יש שם כאלה שמציחעים שאנחנו נספק להם עבודה כדי................................. כדי מה ? שלא ייתקפו אותנו . שלא יישרפו את השדות של אלה שאצלם הם רוצים לעבוד . אני רואה כאן כפל לשון וכפל חשיבה מדהים .
לצפיה ב-'אה הבנתי אותך...'
אה הבנתי אותך...
03/06/2018 | 18:55
6
28
לא כואב לך עליהם כי הם שמאלנים. יפה.
לצפיה ב-'הבעיה אינה בהיותם שמאלנים . להיפך שמאלנים זה מותק '
הבעיה אינה בהיותם שמאלנים . להיפך שמאלנים זה מותק
04/06/2018 | 10:26
5
24
הבעיה היא שהם אשמים בהתדרדות הצבאית בגבול של מדינת ישראל עם רצועת עזה .
לצפיה ב-'חשבתי שיש ממשלה בישראל, ממשלה ימנית בכמעט רצף משנת 77'
חשבתי שיש ממשלה בישראל, ממשלה ימנית בכמעט רצף משנת 77
04/06/2018 | 13:39
4
7
לצפיה ב-'את טועה . אין רצף . למעשה מאז שמיר אין ממשלה ימנית .'
את טועה . אין רצף . למעשה מאז שמיר אין ממשלה ימנית .
04/06/2018 | 14:18
3
20
רבין לא היה ימין , ברק לא היה ימין , אולמרט היה ימין אבל נעשה שמאל אחרי שהגיע לשלטון , שרון היה מפאיניק בלבוש של ימני . לנתניהו בכלל אין צד , לא ימין ולא שמאל .
תושבי עוטף עזה נזקקו לעבדים שבאו לעבוד אצלם מרצועת עזה וזה מה שהם רוצים לעשות שוב .
לצפיה ב-'ברק, אולמרט ונתניהו הם אכן אנשים בלי אידיאולוגיה'
ברק, אולמרט ונתניהו הם אכן אנשים בלי אידיאולוגיה
04/06/2018 | 15:50
20
סליחה, כספולוגיה. להרוויח כמה שיותר כסף על חשבון הציבור, וזאת תוך כדי כהונה. שלושתם תת רמה של אנשים. מבחינה מוסרית,כמובן. 
לצפיה ב-'יענו אין לנו עכשיו ממשלת ימין?'
יענו אין לנו עכשיו ממשלת ימין?
04/06/2018 | 16:36
1
6
לצפיה ב-'לממשלה הנוכחית שלנו אין צד . לא ימין ולא שמאל .'
לממשלה הנוכחית שלנו אין צד . לא ימין ולא שמאל .
05/06/2018 | 12:24
10
ראש הממשלה הוא בלרינה על כבל מתוח שנזהר לא ליפול .
לצפיה ב-'ובינתיים בממשלה מברברים את עצמם לדעת'
ובינתיים בממשלה מברברים את עצמם לדעת
03/06/2018 | 14:41
10
לצפיה ב-'וכן, עמדה אחרת כלפי הפרופסורית ומאבקהּ'
וכן, עמדה אחרת כלפי הפרופסורית ומאבקהּ
02/06/2018 | 10:41
174
432
המשך>>

דתיים, שימו לב: המרד החילוני החל
הסערה סביב הנחת תפילין בציבור היא סמל למהפכה. החילונים הפסיקו לוותר: הניחו לבנות שלנו בצבא, תרגיעו עם הכשרות בבסיסים, אל תכפו תכנים דתיים על הילדים בביה"ס ואל תחזירו אותם בתשובה ברחוב. זה נגמר
רם פרומן
המאמר פורסם ב-YNET, הנה פסקה קטנה ממנו -

"השנה, כשלחילונים נמאס, החילונים פועלים. דובר תנועת חב"ד מרגיש את זה על בשרו. הוא כתב כאן שהוא לא הפריע "לאף אחד מעולם. אבל כנראה שזה היה פעם. לפני ש'חפש את ההדתה' הפך לספורט לאומי". יש לי חדשות בשבילו: מה שהוא מרגיש זה לא משחק ולא ספורט. זו ההתעוררות של החילונים, והיא רק בתחילת דרכה. נגמרה התקופה שבה אפשר היה לרמוס את זכויות החילונים. למדנו לעמוד על שלנו ולדרוש להוציא את ההדתה מחיינו: מבית הספר, מהצבא, מהשכונה.
והנה יבוא לציון גואל, מאתנו, כן גם כאן, בפורום הקטן הזה.
לצפיה ב-'הנסיך החולם'
הנסיך החולם
01/06/2018 | 18:40
4
66
אתמול הייתיבמוזאון וראיתי תמונה של ציייר מממשיכי הדאדה
בתמונה אדם שוכב על כרית ומעלו נוסחה מתמטית פיזיקלית
הכל בשחור לבן.
המונה היא אנטי מלחמתית  בעקבות מלחמת העולם השניהוהיא על שימוש בפיזיקה לכלי מלחמה מפלצתיים כמו פצצות אטום ומימן. הדעה שלי שאין יתרון בהגית כלי נשק כאלה כי הידע מגיע לאויב על ידי ריגול ואז כלי הנשק מסכן אותך
לצפיה ב-'שלושה הרהורים לי:'
שלושה הרהורים לי:
02/06/2018 | 01:38
2
38
א. לארה"ב צמח יתרון על פני יפן ב 1945 דווקא באמצעות מפלצות אלה. בזכות השימוש בפיזיקה לצורכי הרג והרס.          
ב. מי לידינו יתקע שהעובדה שלא פרצה מלחמת עולם שלישית אינה  דווקא בשל הידיעה על קיומן של מפלצות אלה?     
ג.   חבל שלא הבאת לכאן את התמונה. אם תמסור פה את שם הצייר אנסה למצוא אותה ברשת.  
לצפיה ב-'לא זוכר את שם הצייר'
לא זוכר את שם הצייר
02/06/2018 | 03:08
25
ולפי שם התמונה לא מצאתי ברשת
לצפיה ב-'לדעתי , מה שקבע את התפתחות מלהע II זה פעולות הנאצים'
לדעתי , מה שקבע את התפתחות מלהע II זה פעולות הנאצים
02/06/2018 | 07:32
28
נגד היהודים .
פעולות אלה גרמו לכך שהיהודים לא בנו בגרמניה פצצות גרעיניות , אלא בארהב .
פצצות גרעיניות בידי הנאצים היו משנות לחלוטין את תוצאות המלחמה .
לצפיה ב-'נושא מקורי ומעניין, לשם שינוי, בפורום הזה'
נושא מקורי ומעניין, לשם שינוי, בפורום הזה
02/06/2018 | 18:44
30
אני לא מבין גדול באמנות (אפילו את הציורים בבי"ס אמא ציירה ואני "הוספתי גוונים"). עם זאת, אני יכול להתייחס למשפט האחרון שלך. ראשית, ריגול תעשייתי קיים תמיד, גם בייצור במבה. לפי אותה שיטה, אין טעם לייצר משהו כי תמיד מישהו ינסה לגנוב ממך ידע. 
שנית, עד כה רק ארה"ב השתמשה בנשק גרעיני. עבור ישראל, למשל, מדובר בתעודת ביטוח למקרה שאיראן או מדינה מוסלמית אחרת באזור תחליט להשתגע. אגב, גם מטורקיה צפונה סכנה, שכן היא מקבלת כרגע עזרה מרוסיה בבניית כורים גרעיניים. לתשומת ליבם של אוהדי הצאר פוטין, הדמוקרט הגדול, במירכאות כמובן. 
לצפיה ב-'ועוד משעשועי שרה ופקידים במשרד של הבעל שלה:'
ועוד משעשועי שרה ופקידים במשרד של הבעל שלה:
31/05/2018 | 20:31
61
109
"
מקורות סיפרו כי בראשית ינואר העלתה נתניהו דרישה למימון שיפוץ הבית בקיסריה. היא ניסתה ליצור קשר עם גרונר, אך הוא לא ענה לה. כשהגיעה בעצמה למשרד ראש הממשלה, פנתה נתניהו לאחד מבעלי התפקידים הבכירים בו, והשניים ניגשו למנכ"ל. לדברי המקורות שנחשפו לפרטי המקרה, השיחה הגיעה לטונים...
המשך>>
"
מקורות סיפרו כי בראשית ינואר העלתה נתניהו דרישה למימון שיפוץ הבית בקיסריה. היא ניסתה ליצור קשר עם גרונר, אך הוא לא ענה לה. כשהגיעה בעצמה למשרד ראש הממשלה, פנתה נתניהו לאחד מבעלי התפקידים הבכירים בו, והשניים ניגשו למנכ"ל. לדברי המקורות שנחשפו לפרטי המקרה, השיחה הגיעה לטונים צורמים, ובשלב מסוים הסתערה נתניהו לעבר גרונר, אך נבלמה על ידי הבכיר שאחז בה ועצר אותה.
לאחר העימות עם נתניהו שקל גרונר להתפטר מתפקידו באופן מיידי. הוא שוחח על כך עם ראש הסגל בלשכת נתניהו יואב הורוביץ, שאמר כי יעביר את התקרית לידיעת ראש הממשלה. הורוביץ הבטיח כי נתניהו יפעל לכך שהדברים לא יחזרו על עצמם. לדברי המקורות המכירים את פרטי המקרה, ראש הממשלה עצמו לא שוחח על כך עם גרונר."
חחחחחח
בעבר צוטט במשרד גרונר כאומר שאינו יכול להסכים לכל הבקשות של שרה נתניהו, וכי "לא יישב בכלא בשבילה". לאחר שהדברים הובאו לידיעתה, הגיבה נתניהו בכעס: "בגללנו? בגללנו אנשים יושבים בכלא?". לטענת מקורות במשרד, היא ביקשה מספר פעמים מבעלה לפטר את גרונר, אך ראש הממשלה סירב לעשות זאת.
חחחחחחחחחח
לצפיה ב-'מכה ניצחת למזהֵי המפץ הגדול עם יהווה'
מכה ניצחת למזהֵי המפץ הגדול עם יהווה
31/05/2018 | 19:41
31
75
כאילו, יהווה החליט על המפץ, או לפי התיאוריה הקבלית מימי המאה ה- 16, האינסוף קרס לתוך עצמו [ מפץ, התכווצות ].
קראו נא את המאמר הבא. הוא לא קשה, לא מופשט מדי, לא מסובך מדי, ב'מת - אם בוגר ויותר ממדעי הדשא איכשהו מבין, כל אחד יכול :
מה קדם למפץ הגדול
בקטנה: האם המפץ הגדול הוא ראשית הזמן? האם קדם דבר מה למפץ ואם כן, מה? מה גרם למפץ הגדול? במאמר זה נדון בתשובות שמציעה תורת המיתרים לשאלות אלו.
מאת פרופ' עדי ארמוני
על מנת לפתות את המעונינים דכאן, הנה פסקה אחת מטקסט נרחב יותר:
אחד התרחישים המעניינים על-פי תורת המיתרים, הוא שהמפץ הגדול איננו ראשית הזמן אלא מאורע דרמטי שהתרחש בנקודת זמן מסוימת. דמיינו לרגע אדם המתהלך עם ביצת תרנגולת בידו. לפתע הביצה נשמטת מידו, נפגשת ברצפה ונשברת לרסיסים. זהו מאורע דרמטי, אך אין להסיק ממנו שהמפגש בין הביצה לרצפה הוא ראשית הזמן.
המקור הוא אתר - מדע גדול בקטנה
לצפיה ב-'הנה טכסט ישן נושן בנושא הזה'
הנה טכסט ישן נושן בנושא הזה
31/05/2018 | 19:50
2
36
אכילוס ואג'אקס מתווכחים על העולם .
אכילס אומר - העולם עומד על גבם של 3 פילים .
אג'אקס - ועל מה הם עומדים ?
אכילס - על גבו של צב ענק 
אג'אקס - ועל מה עומד הצב ?
אכילס - על צב אחר 
אג'אקס - ועל מה זה עומד ?
אכילס - על עוד צב 
אג'אקס - אז כמה צבים יש ?
אכילס - כל הדרך עד למטה .
אטג'אקס - איפה זה למטה ?
אכילס - תרשום את השאלה במחברת.................................
לצפיה ב-'מה 'ני יגיד לך'
מה 'ני יגיד לך
31/05/2018 | 20:33
1
36
הבנתי ממך שאתה פיזיקאי או לפחות בוגר מדעי "לא הדשא".
חשבתי שאותך במיוחד זה יעניין, טעיתי. מקווה שאחרים ימצאו בטקסט הזה ענין רב.

לצפיה ב-'הדבר פשוט מאד . אני "עבד" לעובדות . אבל חינתרושים יש גם'
הדבר פשוט מאד . אני "עבד" לעובדות . אבל חינתרושים יש גם
01/06/2018 | 18:27
18
בתחומי המדעים .
אף אחד לא יודע ולא תיצפת מעבר לנקודה הסינגולרית . היא תוצאה של מסקנות ולא של תצפית . אז קל וחומר...................
לעומת זאת חשבתי שתבין את  כל הדרך עד למטה
לצפיה ב-'רק מהפרומו שלך, נזכרתי בסדרה המצויינת ׳המפץ הגדול׳. מי צופה '
רק מהפרומו שלך, נזכרתי בסדרה המצויינת ׳המפץ הגדול׳. מי צופה
01/06/2018 | 05:40
2
26
באדיקות כמוני?  ועכשיו הולכת לקרוא את המאמר.
לצפיה ב-'אני פעם צפיתי באדיקות ב'המפץ הגדול' אבל בשלב מסויים התעייפתי'
אני פעם צפיתי באדיקות ב'המפץ הגדול' אבל בשלב מסויים התעייפתי
03/06/2018 | 10:44
1
12
ורק האיש שלי המשיך לצפות באדיקות. בזמן האחרון הסדרה הזאת ירדה מהמסך שלנו. יכול להיות בגלל שעברנו מ-"YES" לפרטנר...
לצפיה ב-'יצא לך לראות את המפץ הגדול ? איך ?'
יצא לך לראות את המפץ הגדול ? איך ?
03/06/2018 | 10:55
13
הרי זה קרה לפני בערך 13.800.000.000 שנים........................
לצפיה ב-'יש אי דיוק גס במאמר ................'
יש אי דיוק גס במאמר ................
01/06/2018 | 05:58
2
38
במאמר כתוב שהאירוע הדרמטי התחולל לפני כ-13.8 מליארד שנה,
ולדעתי הוא אירע הרבה יותר מוקדם, לפני כ 15.482.000,796שנה.
לצפיה ב-'למיטב זכרוני זה היה כבר לפני 17 מיליארד שנה'
למיטב זכרוני זה היה כבר לפני 17 מיליארד שנה
01/06/2018 | 11:43
1
31
אבל מי סופר 
לצפיה ב-'אני חושב שאתה טועה, אך כמו שכתבת "מי סופר"'
אני חושב שאתה טועה, אך כמו שכתבת "מי סופר"
01/06/2018 | 12:06
14
לצפיה ב-'עונה לך וגם בהקשר של השוכן במרומים'
עונה לך וגם בהקשר של השוכן במרומים
01/06/2018 | 12:09
7
34
היקום הוא אדיר ויש שיגידו אינסופי 
אנחנו תקועים על גרגיר בסוף היקום ועדין לא מסוגלים לחקור אותו.

כדי להוכיח או להפריח את תורת המפץ הגדול יש למקם נקודה יחסית מחוץ לכדור הארץ ולמדוד את התקדמות הכוכבים, אבל אנחנו לא מסוגלים לעשות את זה ...
בנתיים אנחנו בקושי רב מוסגלים לצפות על כמה שמשות (ולתת להם שמות כמו דובה קטנה / גדולה וכו) במערכת שלנו ולפנטז על תאוריות ועל קיום האל

"....הטיעון הולך כך: 'אני מסרב להוכיח שאני קיים' אומר אלוהים 'שכן הוכחה נוגדת אמונה, ובלי אמונה אין אני ולא כלום'
'אבל,' אומר האדם, 'דג הבבל מסגיר אותך, לא? לא מתקבל על הדעת שהתפתח במקרה. זה מוכיח שאתה קיים, ולפיכך, על פי טיעוניך שלך, אינך קיים. מ.ש.ל'
'אוה, אלוהים' אומר אלוהים, 'על זה לא חשבתי.' ובו במקום מתפוגג בעננת היגיון...."
מדריך הטרמפיסט לגלקסיה / דאגלס אדמס
לצפיה ב-'אכן, אין כמו "עליו השלום" ומספר 42, דגלס אדמס'
אכן, אין כמו "עליו השלום" ומספר 42, דגלס אדמס
01/06/2018 | 15:14
6
28
הכי מצטרף אליו בשנינה ובגאונות הוא טרי פראצ'ט, אללה גם ירחמהו, הלך בגלל אלצהיימר
לצפיה ב-'פראצ'ט חביב, אבל לא ברמה של הגדול מכולם'
פראצ'ט חביב, אבל לא ברמה של הגדול מכולם
03/06/2018 | 11:52
5
9
לצפיה ב-'אינני מיושבי היציע ומאלה המעריצים'
אינני מיושבי היציע ומאלה המעריצים
03/06/2018 | 21:25
4
19
ללא כל פסיק של מודעות עצמית.
לצפיה ב-'אתה רומז שאני כן? :) '
אתה רומז שאני כן? :)
04/06/2018 | 09:30
3
13
לצפיה ב-'אני רומז לא להשתמש בסופרלטיבים '
אני רומז לא להשתמש בסופרלטיבים
04/06/2018 | 18:03
2
5
לצפיה ב-'צודק'
צודק
04/06/2018 | 20:38
1
5
לא אשתמש יותר בסופרלטיבים לאחר שמו של דאגלס אדמס, הגדול מכולם, מלך מלכי המלכים.
לצפיה ב-'השכל החושב במחשביו, העליון מכולם, קיסר השמש'
השכל החושב במחשביו, העליון מכולם, קיסר השמש
04/06/2018 | 20:57
7
אבי החיים, 
אגדמס היה מת ממך וממני למקרא הפרזיולוגיות הללו
לצפיה ב-'המרחב והזמן הם אינסופיים ו/או מעבר ליכולת התפיסתית של האדם'
המרחב והזמן הם אינסופיים ו/או מעבר ליכולת התפיסתית של האדם
01/06/2018 | 17:02
13
29
אאלט סטיב הוקינגס העלה את ההסתייגות הזאת
אין לנו את הכלים להבין או לשער שהיה טרום יקום בו הזמן עצר מלכת
או שיש קצה במרחב או יקום מעגלי. להבנתי יש אין סוף יקומים במרחב.
אלו סוגיות שאין לנו כלים להבין הרבה מעבר למימדים נסתרים.
לצפיה ב-'ו.. איך זה קשור לטקסט שהבאתי'
ו.. איך זה קשור לטקסט שהבאתי
02/06/2018 | 11:17
4
17
ובכלל לנסיון האנושי האינסופי להבין את היקום?
הוקינג עצמו, אללה ירחמהו, לא ויתר לרגע על המאמץ להבין כמה שיותר.
לצפיה ב-'יש הבדל בין ממצאים לבין השערות .'
יש הבדל בין ממצאים לבין השערות .
02/06/2018 | 11:29
3
19
כל הדרך עד למטה היא התגובה הבסיסית לשאלות מהסוג 
ומה גרם לזה ? או מה הסיבה לזה ?
זו תשובה מתאימה לבריאת היקום על ידי אלוהים או על ידי פיצוץ הנקודה הסינגולרית .
לצפיה ב-'אתה מבין שאתה מתווכח עם האדם הלא נכון?!'
אתה מבין שאתה מתווכח עם האדם הלא נכון?!
02/06/2018 | 11:57
2
29
מבחינתי, זו תשובה מספיק טובה לחובבי יהווה ובריאת העולם, ואותם שהתלבשו על תיאוריה מדעית [ שמדי פעם מספרים לנו שמוצאים ממצאים המאששים אותה ] כביטוי לגדולת האל.
לצפיה ב-'אתה פתחת את השירשור . את כותבי הספר לא פגשתי .'
אתה פתחת את השירשור . את כותבי הספר לא פגשתי .
03/06/2018 | 07:26
1
7
לצפיה ב-'ברור, ובכל זאת - '
ברור, ובכל זאת -
03/06/2018 | 09:57
17
זה שציטטתי והבאתי אינו מצביע על "ידיעה" או "יכלת לשוחח" על הנושא. רק המטרה - עליה אפשר אולי לשוחח, שהרי ידוע לך שאני חסיד לא שוטה אבל נאמן של דוקינס.
לצפיה ב-' סטיב הוקינגס מעולם לא הוכח דבר '
סטיב הוקינגס מעולם לא הוכח דבר
04/06/2018 | 10:33
7
12
וכל הטאוריות שלו היו פרי דמיונו הקודח, אולי הם נכונות קרוב לוודאי שלא, אין טעם לכאלו שאלות ....
לצפיה ב-'נו..הנה עוד גאון של אמא.....'
נו..הנה עוד גאון של אמא.....
04/06/2018 | 13:41
6
35
אם אתה כותב  [מידיעה] שתיאוריה מסוימת אינה נכונה, אתה חייב לדעת מהי התיאוריה הנכונה. אז האר בבקשה את עינינו מהי התיאוריה הנכונה לדעתך ?
[אם תשתמש בבונה עולם , עליך להוכיח את קיומו....]
לצפיה ב-'התיאוריה של הוקינג טובה עד הנקודה הסינגולרית'
התיאוריה של הוקינג טובה עד הנקודה הסינגולרית
04/06/2018 | 14:42
1
13
גם זה רק אם מקבלים את האקסיומה שהנוסחאות המתמטיות מייצגות נאמה את היקום . דבר זה עצמו סובל מקושי חמור 
כי
לא הצליחו לחבר את תורת המייתרים לתורת היחסות הכללית .  ייתכן אך לא בטוח שכאשר הנוסחאות המתמטיות יצליחו לחבר למה שנקרא "התיאוריה של הכל" אז אולי ייתברר שהנקודה הסינגולארית אינה ההתחלה .
על זה אמר אכילס לאג'אקס  כל הדרך עד למטה .
לצפיה ב-'סיופר שהיה באמת'
סיופר שהיה באמת
04/06/2018 | 16:19
10
שאני היתי באני' אמר הפרופסור "אפשר להוכח כל דבר בחיים ע"י אקסיומה שגויה?"
ונתן דוגמה 4 = 5 (אקסיומה האפיפיור זה אני )
אמר, שנתחיל? 
כדי להוכיח ב 4 =5 נתחיל בצימצום ב 3
כלומר עלי להוכיח ש 1 = 2 
אתה אומר שאני והאפיפיור אילו 2 אנשים שונים ואני טוען באקסיונה ש 1 הם 
כללומר  2 = 1 
מש"ל

אין דבר וחצי דבר בין מטמטיקה והווצרות העולם (זה הסטוריה) גם אם נוכל לחשב התקדמות של היקום לא נוכל למצוא נק' מוצא בין אים סינגולרית ובין אם לא.\

ענן הופיע מולי ומתקדם צפונה במהירות 3 קשר, אני אוחל לחזות אולי את נקודת היעד שלו בעוד שעה, אבל כל ניחוש לא יהיה רלוונטי מה נקודת המוצא שלו, כי אני לא יודע אילו רוחות נשבו לפני שהתחלתי למדוד
לצפיה ב-'עונה לך '
עונה לך
04/06/2018 | 16:06
3
12
מאיפה ולמה החלטת ש"אם אתה כותב  [מידיעה] שתיאוריה מסוימת אינה נכונה, אתה חייב לדעת מהי התיאוריה הנכונה." 
אני אמרתי ואומר שפרופסור סטיבן הוקינג לא הוכיח דבר, כלומר כתב ספרים, שהאמינות שלהם היא בדיוק כשל ז'ול ורן.

אתה חייב לדעת מהי התיאוריה הנכונה.
העכברים, אבל זה קשור למשהו אחר.

עליך להוכיח את קיומו....]
לאמונה אין קשר ולא מקרי לעולם ההוחכות 

אם אתה משייך אותי בתור אדם דתי / חרדי / מסורתי אז אתה טועה!
אני מגדיר את עצמי ... שאני לא מגדיר את עצמי, אני פועל לפי מה שטוב לי ולא על פי מוסכמות חברתיות אילו או אחרות

לצפיה ב-'יש בעייה עם הלוגיקה שלך....'
יש בעייה עם הלוגיקה שלך....
04/06/2018 | 17:55
2
13
אמרת ש  "שפרופסור סטיבן הוקינג לא הוכיח דבר" , ובכן לידיעתך הוקינג הוכיח את קיומם של חורים שחורים ואת תכונותיהם.
חורים שחורים - הינם סידרת מישוואות מתמטיות שקיומן  מחוויב המציאות על ידי תורת היחסות הכללית, שגם היא סידרה של משוואות מתמטיות שמתארות את הייקום שסביבנו.
שתי התיאוריות, זו של קיומן של חורים שחורים וזו של תורת היחסות הכללית הינן תיאוריות מוכחות בהתאם לכללים וחוקים פיזיקליים.
עכשו אמור לי בפשטות, מה אתה בדיוק רוצה ?
לצפיה ב-'חורים שחורים'
חורים שחורים
05/06/2018 | 09:12
1
10
ידועים מקַדמת דְנָא, לא חידש דבר.
ואין כלום בין חור שחור לבין משוואה מתמטית נהפוך הוא, חור שחור זה עיוות משהוא כמו בין שגיאה אקראית לשגיאה יחסית
לצפיה ב-'חחח רצית לספר בדיחה, נכון ?'
חחח רצית לספר בדיחה, נכון ?
05/06/2018 | 12:57
7
מקפיץ....
מקפיץ....
מקפיץ....
מקפיץ....
מקפיץ....
.מקפיץ....
מקפיץ....
מקפיץ....
מקפיץ....
מקפיץ....
מקפיץ....
מקפיץ....
מקפיץ....
.מקפיץ....
מקפיץ....
מקפיץ....

לצפיה ב-'בוקר טוב וסופשבוע נפלא שיהיה כאן לכולם'
בוקר טוב וסופשבוע נפלא שיהיה כאן לכולם
31/05/2018 | 08:47
20
73
אני נוסעת לסופשבוע לצפון במסגרת האירוע המשפחתי.
מקווה שיהיה שקט שם, כאן ובכל מקום.

תהיו טובים.

סופשבוע נחמד לכולם
לצפיה ב-'תבלו, ת'שו חיים, אל ת3י3י בפורום עד יום א'
תבלו, ת'שו חיים, אל ת3י3י בפורום עד יום א
31/05/2018 | 10:37
20
לצפיה ב-'סופ"ש נעים '
סופ"ש נעים
31/05/2018 | 17:40
14
35
ד"ש גם מזינאדין זידאן חח
לצפיה ב-'מגדולי השחקנים והמאמנים בכל הזמנים'
מגדולי השחקנים והמאמנים בכל הזמנים
31/05/2018 | 20:54
13
33
כאוהד ריאל משנת 1991,  אני מאחל לו הרבה הצלחה, בכל אשר יילך, רק לא נגד הבלנקוס. אגב, מכירים עוד אנשים כמוני שהתחילו להתעניין בכדורגל רק באזור גיל 10? זה נחשב מאוחר, לא? 
לצפיה ב-'אם אני זוכרת נכון, אז הבן שלי. לדעתי זה לא מאוחר.'
אם אני זוכרת נכון, אז הבן שלי. לדעתי זה לא מאוחר.
01/06/2018 | 05:35
12
לצפיה ב-'גיל 10 נחשב מוקדם'
גיל 10 נחשב מוקדם
01/06/2018 | 07:49
11
29
כל עוד לא שיחקת כדורגל מקצועני בעצמך, אחרת זה נחשב גיל מאוחר.
זיזו אכן יזכר בהיסטוריה של ריאל, הוא עשה את מה שפפ עשה עבור בארסה.
ובאופן אישי, אני דיי שמח מזה שהוא עוזב. אולי זה ישנה את זהות אלופת אירופה בעונה הבאה.
לצפיה ב-'כמעט בטוח, זו תהיה סוג של עונת מעבר'
כמעט בטוח, זו תהיה סוג של עונת מעבר
01/06/2018 | 08:28
10
26
אבל כרגע המונדיאל הוא הדבר המרכזי. 
לצפיה ב-'ועם מי אתה במונדיאל?'
ועם מי אתה במונדיאל?
02/06/2018 | 23:27
9
15
גילוי נאות, אני עם ברזיל בדרך כלל, אבל כלכך רוצה שמסי יזכה אז בזמן האחרון אני עם היריבה הנצחית ארגנטינה.
לצפיה ב-'ברזיל וספרד'
ברזיל וספרד
03/06/2018 | 10:02
8
19
את ברזיל אני אוהד מ-1993. את ספרד החלפתי קצת לפני יורו 2008, כשהקודמות שאהדתי באירופה היו הולנד ואחריה פורטוגל.
לצפיה ב-'אני בעד ספרד בכל זאת ארץ אבות אבותיי'
אני בעד ספרד בכל זאת ארץ אבות אבותיי
03/06/2018 | 10:30
7
10
לצפיה ב-'בכבוד'
בכבוד
03/06/2018 | 10:34
3
13
הנבחרת הראשית שלי היא ברזיל. לראשונה מזה תקופה ארוכה, יש עוד חלוצים ראויים חוץ מניימאר- חסוס ופירמינו בעיקר.
לצפיה ב-'אהבתי את ספרד במונדיאל לפני 8 שנים'
אהבתי את ספרד במונדיאל לפני 8 שנים
03/06/2018 | 22:32
2
17
אז כשהם היו בשיאם היה קשה לא לאהוב אותם, אבל הנבחרת הראשית שלי ברזיל חזרה לתמונה במונדיאל הקודם ואני מצפה מהם המון בנוכחי. ואגב, חלוצים בברזיל  לא חסר. מוסיף את דגלאס קוסטה ופרד, אבל ההתקפה של אורוגוואי וארגנטינה לטעמי עם הפוטנציאל הגבוה ביותר. אורוגוואי עם קבאני וסוארס, ארגטינה עם מסי,אגווארו די מריה והיגוואין.
לצפיה ב-'כמה תיקונים'
כמה תיקונים
04/06/2018 | 08:18
1
13
ספרד של 2010 הייתה די בונקריסטית אבל יעילה. פרד קשר ולא חלוץ, זה לא אותו אחד ששיחק במונדיאל שעבר. ההוא פרש מהנבחרת ואין לי מושג האם פעיל אפילו ברמת המועדונים. ארגנטינה כמעט כרגיל פייבוריטית, אבל יש לה הרבה שחקנים לא מנוסים, במיוחד השוערים. לדעתי הם יגיעו למקסימום רבע או חצי הגמר. אני מאמין שנראה את ברזיל ואת גרמניה בקרב על האליפות. 
לצפיה ב-'אין מה לתקן'
אין מה לתקן
05/06/2018 | 21:59
3
אני התכוונתי לפרד הקשר שעבר מדונייצק למנצ'סטר יונייטד, לא לפרד ששיחק בליון. ובכלל כשהתכוונתי התקפה, לא התכוונתי רק לחלוצים, כי גם קישור התקפי הוא התקפה. לצורך העניין, הזכרתי גם את מסי ודי מריה שגם הם לא בדיוק חלוצים קלאסיים.
אני גם חייב לחלוק עליך בעניין ספרד, ב2010 הם שיחקו טיקי טאקה בראשות צ'אבי ואינייסטה בשיאם. זה שהם לא כבשו הרבה זה לא משנה, היריבות שלהם היו חזקות..פורטוגל,הולנד שהיתה חזקה עם סניידר ורובן. בכל אופן, השליטה שלהם במגרש היתה אבסולוטית והיא זו שהביאה להצלחת הנבחרת ההיא.
לצפיה ב-'רק לא ספרד'
רק לא ספרד
04/06/2018 | 09:31
2
9
ספרד של 10 השנים האחרונות זה האנטי כדורגל הכי גדול בהסטוריה של המשחק.
לצפיה ב-'האמת שהם כבר כמה שנים בירידה'
האמת שהם כבר כמה שנים בירידה
04/06/2018 | 13:46
1
14
אין להם כבר סקורר אמיתי כמו וויה או טורס, ואת היחיד שיכול לעשות משהו,מוראטה, המאמן בחר בכלל שלא לזמן לסגל.
לצפיה ב-'יש דור חדש'
יש דור חדש
04/06/2018 | 14:25
10
של רובוטים מתוחכמים שמתוכנתים היטב להרוג את המשחק לגמרי במרכז המגרש ולגנוב גול.
יאללה שיעופו. מעדיף אפילו פסטיבל מסי של אוהדי הקבוצה של המדינה (ברצלונה) אם ארגנטינה תזכה על פני העונש הזה שנקרא ספרד.
לצפיה ב-'תהנו ותבלו.'
תהנו ותבלו.
31/05/2018 | 17:49
7
לצפיה ב-'שיהיה בכיף'
שיהיה בכיף
31/05/2018 | 23:55
1
10
לצפיה ב-'היה כיף, אחת החתונות היותר יפות שיצא לי להיות בהן'
היה כיף, אחת החתונות היותר יפות שיצא לי להיות בהן
03/06/2018 | 08:26
22
לצפיה ב-'איזה בקר נהדר - ארצי וחנוך ביחד ביו-טיוב'
איזה בקר נהדר - ארצי וחנוך ביחד ביו-טיוב
02/06/2018 | 10:22
29
לצפיה ב-'בואו נדבר רגע על חתונות'
בואו נדבר רגע על חתונות
30/05/2018 | 16:45
55
117
ובכן, מחר בערב אני מוזמנת לחתונה, מהחתונות האלה שחייבים חייבים ללכת
כי זה בתוך המשפחה ואי אפשר להמציא תירוצים. מאחר והחתונה מתקיימת בבית מלון באזור הצפון, אני לוקחת חדר ואוכל ללון שם עם ארוחת בוקר. כך שאני חוסכת את הנסיעה בשעה מאוחרת הבייתה.
השאלה היא, האם אנחנו בדרך כלל נשארים...
המשך>>
ובכן, מחר בערב אני מוזמנת לחתונה, מהחתונות האלה שחייבים חייבים ללכת
כי זה בתוך המשפחה ואי אפשר להמציא תירוצים. מאחר והחתונה מתקיימת בבית מלון באזור הצפון, אני לוקחת חדר ואוכל ללון שם עם ארוחת בוקר. כך שאני חוסכת את הנסיעה בשעה מאוחרת הבייתה.
השאלה היא, האם אנחנו בדרך כלל נשארים עד סופה של החתונה? בדרך כלל לא.
לפעמים אפילו לא מגיעים למנה העיקרית שלא לדבר על הקינוחים. 
היום נתקלתי באיזו הודעה שמישהו כתב בעקבות הסרטון הבא:

ובהודעה הוא קובל על כך שהמוזיקה באירועים, בחתונות בעיקר, היא כל כך בום בום בום שמבריחה את האורחים לפני המנה העיקרית ולפני הקינוחים ולמעשה מי שמרוויח מכך הם בעלי האולמות שדוחים את הגשת המנה העיקרית עד לחצות כמעט ולאנשים שכבר אין כוח לשמוע את כל הבומים האלה ומוזיקת הטרנס שחברי הכלה והחתן אוהבים כל כך, הם פשוט לוקחים את הרגליים ואומרים שלום לכולם.
עוד הוא טוען שאם המוזיקה באירועים הייתה מוזיקה כמו בסרטון, מוזיקה נעימה, מוזיקה לריקודים, הרי האנשים היו נשארים עוד ועוד ונהנים עד סופו של הערב.
והאמת היא שזה גרם לי לחשוב על זה שבאמת בכל החתונות שהייתי לאחרונה, לא נשארתי עד הסוף ובקושי נשארתי למנה העיקרית מהסיבה הפשוטה שבאמת לא יכולתי לסבול את המוזיקה. לאנשים רבים, המוזיקה הזאת היא עינוי. לא מדובר על מוזיקה מזרחית, אלא על המוזיקה שממש דופקת את הראש ואת השמיעה לזמן ארוך.

בלי קשר נהניתי לראות את הסרטון,
זוג מושלם בריקוד מושלם עם שיר מושלם

לצפיה ב-'שומו שמים'
שומו שמים
30/05/2018 | 07:36
30
79
לוויתן כחול נצפה במפרץ אילת מול החוף של מוש.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5274021,0...

איזו חיה עצומה ומדהימה. אני לא אשכח איך בטיול צלילה באוסטרליה לפני כמעט עשור לוויתן גדול סנפיר תינוק הגיע ליאכטה, שהה לצידה הסתובב על הצד, הסתקרן והביט באנשים שעליה.
ההרגשה היתה כאילו זכיתי בלוטו. הרגשת אלוהות. פעם בחיים.
לצפיה ב-'וואו איזה מדהים זה לראות לוויתן ליד הספינה שבה אתה נמצא'
וואו איזה מדהים זה לראות לוויתן ליד הספינה שבה אתה נמצא
30/05/2018 | 10:37
36
אני לגמרי מאמינה לך לגבי ההרגשה. יש לי חברה שהיא משוגעת על דולפינים,
ופעם כשהייתה על איזו יכטה ובדיוק ראתה דולפינים, היא לא היססה לרגע וקפצה למים כדי לשחות איתם. הכינוי שלה לכן הוא 'דולפינה'. מדהימה שעברה טרגדיה אישית שבשבילה לקפוץ לים ולשחות עם דולפינים זה מה שנקרא פרס קטן על מה שהיא עברה.
לצפיה ב-'ראינו לוויתן כחול באיסלנד'
ראינו לוויתן כחול באיסלנד
30/05/2018 | 13:27
26
55
זה בעל החיים הגדול ביותר שאפשר לראות בים. אדיר. שטנו לידו וממש התקרבנו. ראינו איך הנחיר שלו נפתח וענן של רסס מתפזר עם הנשיפה שלו. ואז צלל. זה היה מלהיב באמת.
לצפיה ב-'מילא לראות אותו מרחוק'
מילא לראות אותו מרחוק
30/05/2018 | 21:34
25
58
כל התקופה שלי באוסטרליה ראיתי לוויתנים גדולי סנפיר וגם כחולים, אבל כשאחד כזה מגיע כלכך קרוב..למרחק נגיעה..זה הרבה יותר ממדהים. זו התפעמות נשגבת. קשה להעביר תחושה כזו. וזה היה בייבי לוויתן. הוא היה סקרן והסתובב על הצד כי העיניים שלו בצדדים, ככה הוא היה יכול להסתכל לנו בעיניים.
הוא שהה בערך חצי שעה ליד היאכטה. את מצליחה להבין כמה זה נדיר?
אבל עזבי, לא משנה. את ראית לוויתן יותר גדול.
לצפיה ב-'לא יודעת למה אתה תוקף. תהיה בריא.'
לא יודעת למה אתה תוקף. תהיה בריא.
30/05/2018 | 22:51
17
16
לצפיה ב-'למה תוקף? חס וחלילה'
למה תוקף? חס וחלילה
31/05/2018 | 00:58
16
35
זה בגלל הלוויתן? מה לעשות, אני לא ידעתי שהסיפור שלי יכניס אותך למגננה.
ותודה על האיחול אבל אני כבר בריא כמו שור. את מוזמנת לאחל לי משהו שאין.
לצפיה ב-'סיפרת על הלויתן באילת'
סיפרת על הלויתן באילת
31/05/2018 | 01:22
12
28
הוספת לזה חוויה יפה שלך. עד כאן טוב.
קראתי. הוספתי חוויה משלי. פתאום לא טוב, פתאום אנחנו ראיתי מרחוק וזה לא שווה (ראינו ממרחק מטרים ספורים, יכולנו לראות את הנחיר נפתח ונסגר), פתאום אני כאילו מתחרה בך- עם הלוויתן בו צפינו אנחנו. הלו, בסך הכל סיפרתי על החוויה העזה שלי, כשם שסיפרת אתה. 
ואני אשמח לאחל לך כל מה שתבקש. תמיד.
לצפיה ב-'מה לא שווה? למה? כיצד?'
מה לא שווה? למה? כיצד?
31/05/2018 | 01:42
11
28
אני פשוט לא מבין איפה תקפתי, ככה הגדרת את זה.'תוקף'.
לוויתן כחול הוא אכן בעל החיים הגדול ביותר בגלובוס, כך שעובדתית צפית בלוויתן גדול יותר מלוויתן גדול סנפיר. ראיתי לוויתנים מקרוב ומרחוק, ומה לעשות, הפרופורציות אחרות.
כשהלוויתן רחוק, אז ניתן להבחין בו כשמדי פעם הוא עולה ונושף מים או בהנפות זנב האדירות שלו שעושות גלים אבל מקרוב, זה שונה והלוויתן שראיתי קרוב גם לא היה כלכך גדול.
רק ניסיתי לציין שהחוויות שונות בפרספקטיבה, זה הכל. אין שם התקפה.
לצפיה ב-'תקרא את המשפט האחרון שלך, המזלזל.'
תקרא את המשפט האחרון שלך, המזלזל.
31/05/2018 | 11:01
10
12
לצפיה ב-'את בכלל לא התייחסת לחוויה שלי'
את בכלל לא התייחסת לחוויה שלי
31/05/2018 | 17:28
9
27
ישר הגבת עם החוויה שלך והתעלמת מהפוסט שלי.
אז אם כבר זילזול, הוא כולו שלך.
יש לך מה ללמוד על אמפאתיה יקירתי, כי זה לא שהעליתי נושא מדיני פוליטי שיש עליו ויכוח. העליתי חוויה אישית והחזרת בחוויה שלך שהעצמת בסגנון 'לי יש יותר גדול'. מי היה מאמין שלנשים יש אגו.
לצפיה ב-'אוי אוי אוי - גילית שיש XXX יותר גדול משלך'
אוי אוי אוי - גילית שיש XXX יותר גדול משלך
31/05/2018 | 18:44
8
28
וגם הראו לך.
עד לאיזו רמה של מאותגרות רגשית אפשר להגיע? חנקת אותי מצחוק עכשיו. הנכדה שלי בוגרת יותר.
לצפיה ב-'חביף, תרגיע. הוא מוכיח בעצמו את הנקודה.'
חביף, תרגיע. הוא מוכיח בעצמו את הנקודה.
01/06/2018 | 00:04
22
וכל קורא יכול להסיק את המסקנה בעצמו.
לצפיה ב-'הסניגור חביף'
הסניגור חביף
01/06/2018 | 07:35
6
29
סבאל'ה, שב בצד. לא עניינך
לצפיה ב-'קוראים לזה אד-הומינום לתגובה שלך'
קוראים לזה אד-הומינום לתגובה שלך
01/06/2018 | 08:24
5
25
אתה משתמש בגיל שלי כדי להעליב אותי? כמה נמוך עוד תרד, אני מחכה? התגובה הזו מוכיחה היטב את טענתי הקודמת, הנכדה שלי בת החמש בוגרת ממך רגשית
חחחחחח
ולו תטען אני התחלתי, אני לא התייחסתי לגילך אלא לבגרות הרגשית שטרחת להפגין בתגובותיך השונות.
לצפיה ב-'אתה מחפש את זה'
אתה מחפש את זה
01/06/2018 | 19:10
4
24
אף אחד לא ביקש ממך להתערב בויכוח אישי ביני לגולש אחר. שים לב שאני לא נוהג בצורה הזו ולא מרגיש צורך 'לעזור' לאחרים להתנצח בינם או ליצור יתרון לצד זה על אחר, מה עוד שאתה לא מנהל הפורום אבל אולי מרגיש כאחד כזה.
סתם נדחפת ואתה עוד מנסה להצדיק את ההידחפות.
ולצורך העניין, הנכדה שלך ממש לא מעניינת לי ת'זרת השמאלית, אז אל תדחוף גם אותה לעימות. סבבה?
לצפיה ב-'כנראה עוד לא הבנת'
כנראה עוד לא הבנת
01/06/2018 | 21:26
2
21
שאין ויכוח אישי בפורום פתוח.
לצפיה ב-'אתה'
אתה
01/06/2018 | 22:06
1
22
כל עוד לא תביא ציטוט מחוקת פיפא ליד צמודה, אין לך זכות לפנות אליי באף עניין.
קפיש, מוקהצ'ינו?
לצפיה ב-'אבל אתה לא תבין'
אבל אתה לא תבין
01/06/2018 | 23:03
24
אבוריג'יני מה לו ולשפת החוק?
על הרבה פחות מזה כבר מעדת כמו שור מסורס.
לצפיה ב-'גם לקרוא אינך יודע'
גם לקרוא אינך יודע
02/06/2018 | 09:53
17
נ דחפתי ובצדק רב לאור גסות רוחך. כל החבטות שאתה מנסה לחבוט בי מראות ומוכיחות את קטנותך וקטנות XXXX, שלולא זה הרי לא היית מתחיל בדיבור המכוער שלך.
לצפיה ב-'שור'
שור
31/05/2018 | 11:26
2
40
זה פר מסורס כך שבריא הוא לא.
לצפיה ב-'אני מבין'
אני מבין
31/05/2018 | 17:29
1
51
שאתה מהמחנה של טל גלבוע?
לצפיה ב-'מי זה?'
מי זה?
31/05/2018 | 19:21
7
לצפיה ב-'כנאמר - חיים ומוות ביד הלשון וגם '
כנאמר - חיים ומוות ביד הלשון וגם
31/05/2018 | 11:04
6
45
לשון רכה תשבר גרם - וכך כתבת:
"אבל עזבי, לא משנה. את ראית לוויתן יותר גדול."
לצפיה ב-'תפסיק לסכסך'
תפסיק לסכסך
31/05/2018 | 17:32
5
38
שב בצד, ויכוחים אישיים של אחרים לא נוגעים לך
לצפיה ב-'תדבר כך אל הילדים שלך'
תדבר כך אל הילדים שלך
31/05/2018 | 18:42
3
40
שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו. חחחחחח
לצפיה ב-'אל תגיד לי איך לדבר אל הילדים שלי'
אל תגיד לי איך לדבר אל הילדים שלי
01/06/2018 | 19:14
2
10
לצפיה ב-'יש לך ילדים?'
יש לך ילדים?
01/06/2018 | 23:06
6
לצפיה ב-'לקח לך די הרבה זמן לקמבן כותרת '
לקח לך די הרבה זמן לקמבן כותרת
02/06/2018 | 09:50
4
לצפיה ב-'רק אתה מתווכח, ומצליח להראות לכל הקוראים מי אתה'
רק אתה מתווכח, ומצליח להראות לכל הקוראים מי אתה
02/06/2018 | 00:38
9
לצפיה ב-'זו בדיוק הסיבה לשם ספרו של דוגלאס אדאמס'
זו בדיוק הסיבה לשם ספרו של דוגלאס אדאמס
31/05/2018 | 11:01
29
"היו שלום ותודה על הדגים". אמנם הספר מוקדש לדולפינים, אבל החיות האינטילגנטיות הללו, כוללות את האורקה ואת הלוויתנים הענקיים, מה שמסביר מדוע לצדיקים לבוא מובטחת ארוחה מבשר הלויתן, ויהווה ראה בו יריב.

לצפיה ב-'לחוויה המיסטית שזכית לה, יש שם'
לחוויה המיסטית שזכית לה, יש שם
03/06/2018 | 11:05
9
אוקיאניות -התאחדות מלאה עם העולם, ה'אחר', ביטול מוחלט של האגו:

"כדי הנפש תוכל להתאחד עם משהו או מישהו אחר, היא חייבת להסיר את כל המחיצות שמפרידות בינה לבין מושא האהבה. ד"ר אלקיים מכנה את אחדות המציאות – חוויה אוקיאנית, תחושת אינסוף, כמו להיות מים בתוך מים."
לצפיה ב-'אלה מבינינו שהם הורים לילדים עד גיל 18'
אלה מבינינו שהם הורים לילדים עד גיל 18
30/05/2018 | 06:12
10
63
אני מקווה שהבנתם סופית שאין חינוך חינם במדינת ישראל, וככל הנראה גם לא יהיה בקרוב.
למה?
יש הרבה הסברים לכך, אחד מהם הוא תקציב הבטחון, השני הוא המנהלת המופרכת בכמות פקידיה במשרד החינוך שעולה הון תועפות למדינת ישראל. שכר המורים שכידוע הוא נמוך בהשוואה למדינות ה- OECD, בטח אינו סיבה רצינית.
אז קבלו את החלטת וועדת החינוך של הכנסת בענין תשלומי הורים:
"
אין הפתעות: ועדת החינוך אישרה את טבלת תשלומי ההורים
למרות התנגדות ההורים הדורשים לבטל לחלוטין את התשלומים, גם השנה ועדת החינוך אישרה אותם. נציג ההורים: "מהווים מס ופגיעה בשוויון הזדמנויות בחינוך" " [ מעריב]

אלה תגובות של חברי כנסת [ שתדעו למי להצביע בבחירות בשנה הבאה]:

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי אמר בסיום הדיון כי "הפחתת תשלומי ההורים החלה היום עם ההחלטה להפחתת תשלומי סל התרבות להורים הצעירים לשכבות א׳- ב׳, חיסכון של כ-30 מיליון שקלים. המאבק להפחתת תשלומי ההורים הוא מאבק שהתחיל היום ויימשך בעוצמה רבה יותר בשנים הבאות".

ח”כ יוסי יונה, התייחס גם הוא לתוצאות הדיון: "אם נמשיך בהורדה הנוכחית של תשלומי ההורים, רק בעוד 100 שנה נצליח לבטלם משרד החינוך עושה צחוק מההורים הנושאים בנטל התשלומים מידי שנה. ההחלטה להוריד רק 99 שקלים מתשלומי ההורים לתלמידים בכיתות א’וב' מגוחכת".

ואני רוצה להוסיף, אני מלמד באיזור פריפריה חברתית [בת ים] בבית ספר פריפראלי מובהק, שבו יום לימודים ארוך, עד 1600 ואולי עד 1700, הכולל ארוחת צהריים הינו הדרך היחידה לחלץ רבים מהתלמידים ממעגל ההזנחה, הנחשלות החברתית, השוליות הדבוקה בהם כמו עלוקה.  המיומנויות בעלות הנראוּת, הדימוי העצמי והיעדר מיומנויות בסיסיות שמקבלים תלמידים בבתי ספר לא פריפראליים, באיזורים לא פריפראליים חברתית כבר מילדותם, מדלג עליהם.
אבל לך דבר לחברה המקדשת כסף, מוחצנות, תרבות שטחית של "סלבריטאות" על כלום.
לצפיה ב-'מה שהיה הוא שיהיה'
מה שהיה הוא שיהיה
30/05/2018 | 08:21
35
שנים הייתי (לשון עבר, למזלי) שותפה בועד הורים ישובי,ארצי וכו---
מרגי לחלוטין לא המציא את הגלגל.
אני יכולה להזכיר פגישות עם יו"ר ועדת חינוך בכנסת ,לאורך שנים
כולם מוכרים את אותן סיסמאות (אפילו כאשר זו נציגה של מר"צ).
לצפיה ב-'אין דבר כזה חינוך חינם'
אין דבר כזה חינוך חינם
30/05/2018 | 12:14
32
אנחנו משלמים על זה והרבה. במיסים.
לצפיה ב-'תזכיר לי מאיזה מגזר ומאיזו מפלגה ח"כ יעקב מרגי'
תזכיר לי מאיזה מגזר ומאיזו מפלגה ח"כ יעקב מרגי
31/05/2018 | 10:28
20
"התקציב של התלמידים הדתיים בתיכונים - שנהנים כבר מהתקציבים הגבוהים ביותר - עלו בשיעור החד ביותר. ב-2015 השקיע משרד החינוך כ-24 אלף שקל בכל תלמיד תיכון. עם זאת, תלמיד ערבי קיבל תקציב נמוך בכ-36% מהתקציב שקיבל תלמיד תיכון דתי ותלמיד יהודי חילוני קיבל תקציב נמוך ב-16% מהתקציב שקיבל תלמיד תיכון דתי. המדינה משקיעה כ-5,000 שקל יותר בשנה בתלמיד תיכון דתי מאשר בתלמיד יהודי חילוני ו-11 אלף שקל יותר מאשר בתלמידי התיכון הערביים. לפי הנתונים, תלמיד תיכון יהודי מהמעמד הכלכלי הנמוך ביותר מקבל תקציב גבוה ב-73% מתקציב ערבי ממעמד כלכלי זהה. "
הכתבה קצת ישנה, לא מעודכנת בה ההחלטה של שר החינוך (מאיזה מגזר? מאיזו מפלגה?) שהחליט להכיר ביידיש כשפה שניה כדי להגדיל את תקציב בית הספר החרדי.

עם ישראל בצורה דמוקרטית אני מנחשת שבהם אחוז לא קטן מהורי תלמידי בית הספר בו אתה מלמד , בחר בקואליציה דתית (60% ממצביעי בת ים בחרו בקואליציה הדתית) שזו מטרתה המוצהרת.
הקואליציה ממלאת את רצון הבוחר, איפה הבעיה?
נכון אתה וגם אני היינו רוצים שהעם יבחר אחרת, כנראה שלא הצלחנו לשכנע.
לצפיה ב-'מחר באמנון לוי מעשיית גלגול הנשמות בילד הדרוזי'
מחר באמנון לוי מעשיית גלגול הנשמות בילד הדרוזי
30/05/2018 | 11:26
5
55
כמה קל למרוח אפילו עיתונאי חד ומפוקח
לא פלא שהדת והאמונות התפלות השתרשו אצל ההמונים
https://www.mako.co.il/tvbee-articles/Article-173d...
בתקציר הילד עם הפרעות התפחותיות החל לדבר אנגלית
כנראה מצפיה בסדרה בטלויזיה
ואת גלגול הנשמות ניתן להסביר בהכרות עם קרוב המשפחה
שנפטר וסיפורים שילדים שומעים וקולטים טוב כמו שפות

לצפיה ב-'עוד אנטי אנטישמיות על חשבון הארוויזיון '
עוד אנטי אנטישמיות על חשבון הארוויזיון
30/05/2018 | 11:49
39
לצפיה ב-'הדרוזים מאמינים מאוד בגלגול נשמות'
הדרוזים מאמינים מאוד בגלגול נשמות
30/05/2018 | 12:53
37
ואני פעם קראתי על ילד דרוזי שנתגלגלה אליו נשמתו של הדוד שלו שנהרג בלבנון במלחמת שלום הגליל, והילד שנולד כמובן מאוחר יותר סיפר פרטים מדוייקים על הדוד שנהרג כולל עובדות בשטח וכל מיני פרטים שאף אחד לא יכול היה לדעת אותם כולל בני משפחתו.
אני לא מאלה שמאמינה בגלגולי נשמות או בחיים שאחרי המוות, אבל מצד שני אני גם לא פוסלת דברים שאין לי הסבר מדעי מדוייק להתרחשותם.
לצפיה ב-'איש באמונתו יחיה'
איש באמונתו יחיה
31/05/2018 | 12:09
2
24
כל עוד זה עוד מרכיב בזהות ולא משהו מעבר, שיהיה. האמונה רווחת בקרב הדרוזים, השיעים והעלווים. 
לצפיה ב-'אמונה מקובל עלי כל עוד אינה מבוססת הונאה.'
אמונה מקובל עלי כל עוד אינה מבוססת הונאה.
31/05/2018 | 17:25
1
11
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
03/06/2018 | 08:28
2
לצפיה ב-'וזו בדיוק הבעיה בחילוניות הישראלית'
וזו בדיוק הבעיה בחילוניות הישראלית
05/06/2018 | 02:28
3
כשזה מגיע ללמד הישגיות בגיל הצעיר, מעדיפים לחסוך בכסף.
בארה"ב מערכת החינוך היא כזו שתלמידים מסיימים ב19 בערב אחרי פעילויות,חוגים וכד' בתוך מסגרת בית הספר.
כאן אצלנו מעדיפים שהילדים יסתובבו ברחוב אחרי 13 וחצי.
לצפיה ב-'תופעה מטרידה באקטואליה לא דנים כמעט בפנוי התנחלויות'
תופעה מטרידה באקטואליה לא דנים כמעט בפנוי התנחלויות
29/05/2018 | 14:04
18
34
כשמשווים את הלכי הרוח לפני 20 שנה להיום
המתנחלים הפכו לגיטימיים כמו רמה"ג
למרות שכלום לא השתנה - תוצאה ישירה
של הטרור התקשורתי שהסיח את הדעת
מהבעיות האמיתיות יו"ש ועזה אבני הריחיים האמיתיות
לא איראן ולא ארדואן...
לצפיה ב-'מסקנה ממש לא נכונה'
מסקנה ממש לא נכונה
30/05/2018 | 05:51
4
20
נכון שההתנחלויות והיישובים ביו"ש ורמה"ג הם מפעל קולוניזציה מובהק של מדינת ישראל, כולל הרציונאל המפעיל אותו והמחירים הכלכליים שנדרשים ע"מ להחזיק בקולוניות, אבל -
לא הקולוניות אחראיות לאיראן ולארדואן ויחסם אלינו. קצת תמים לסגור סכסוך בין דתי וגיאוגרפי בגורם אחד, ששמו התנחלות, אלא אם כן, אתה בוחר בשפה המעוותת של מנהיגי השטחים ורואה במושבות מ- 1880 גם התמחלויות, שלא לדבר על כל המקומות בהם יהודים התישבו עד קום המדינה ועד מלחמת 6 הימים.
אם כך
וודאי שההתנחלויות אינן הגורם, אלא "ההתנחלויות משלהי המאה ה- 19 ועד היום", ואם כך, אז בטח ארדואן ואיראן אינם בעיה, ממש לא.
לצפיה ב-' המסקנה שלך לגבי שטענתי לא נכונה'
המסקנה שלך לגבי שטענתי לא נכונה
30/05/2018 | 05:59
3
16
לא טענתי שצרת איראן וארדואן נובעת מהקולונילזיציה (הסכסוך שם כן)
אלא שהאיום שהם מציגים חיצוני ומרחוק בניגוד לשטחים ועזה
שיושבים לנו על הוריד ואין נסיון להגיע לפתרון כולל אלא להתגרות בהם.
לצפיה ב-' טענתי את זה'
טענתי את זה
30/05/2018 | 06:01
2
18
ואתה צודק, זו לא מסקנתך אלא מסקנתי
לצפיה ב-'מנצלש, מה המסקנה שלך לגבי המינוח סטרייט '
מנצלש, מה המסקנה שלך לגבי המינוח סטרייט
30/05/2018 | 06:43
1
28
לצפיה ב-'לא הצלחתי להחזיק מעמד יותר מחצי דקה, מצטער'
לא הצלחתי להחזיק מעמד יותר מחצי דקה, מצטער
30/05/2018 | 06:51
7
לצפיה ב-'15 מליון יהודים בעולם, מתוכם כ1/3 ציונים כוונתם ............'
15 מליון יהודים בעולם, מתוכם כ1/3 ציונים כוונתם ............
30/05/2018 | 06:34
12
36
להשתלט על העולם, כנראה ש 1.400.000.000 מוסלמים מנסים נואשות להציל את העולם מציפורני הציונות.
https://www.makorrishon.co.il/news/49665/

לצפיה ב-'אוקיי, ומה זה עוזר לנו לדעת את זה?'
אוקיי, ומה זה עוזר לנו לדעת את זה?
30/05/2018 | 10:24
26
כלומר, מה אנחנו אמורים לעשות בנדון?
להחרים את צרפת ואת אזרחיה? לנתק עימה את הקשרים? לדרוש מהצרפתים להוציא את כל המוסלמים משטחה?
האם ידיעת עובדות אלו תורמות לנו במשהו מלבד העובדה שאנחנו יודעים כבר מלפני שבעים שנה שכל העולם נגדנו?
לצפיה ב-'המסקנה - הנוצרים הם רוב בצרפת והם האנטישמים (לא האיסלם)'
המסקנה - הנוצרים הם רוב בצרפת והם האנטישמים (לא האיסלם)
30/05/2018 | 10:26
7
43
בני דת האיסלם לא רודפים יהודים לא בהודו ולא במלזיה
מקור הסכסוך החל בציונות שפלשה למתחם ערבי וסופה להיטמע בו
אהלן וסהלן.
לדעתי דוקא אתה אמור לייצג את התחושה האנטישמית שיש ליהודי / ישראלי באירופה מהנצרות - מנסיונך.

לצפיה ב-'בספרד במשך כ 17 שנים בה חייתי, לא "זכיתי" לאף אקט אנטישמי.'
בספרד במשך כ 17 שנים בה חייתי, לא "זכיתי" לאף אקט אנטישמי.
30/05/2018 | 10:31
2
21
כל חברינו הם נוצרים ויודעים שאנו יהודים וישראלים,
גם בביקור בצרפת שהייתי לפני כשלושה חודשים, לא זכיתי לכך.
לצפיה ב-'לא דברנו על אקט, אלא על דעות יחס ותחושה '
לא דברנו על אקט, אלא על דעות יחס ותחושה
30/05/2018 | 10:34
1
19
הרי בעצמך ציטטת סקר שהוכיח כמה הצרפתים הנוצרים אנטישמיים.
אני חש בבית רק בארץ, נח במיוחד בערים בהם יש דו קיום ישראלי ערבי
להוציא י-ם שהימין הבעיר וחילק.
בביקורים באירופה תמיד מרחפת תחושת אנטישמיות מעל.
לצפיה ב-'בספרד אין גם תחושה של אנטישמיות.'
בספרד אין גם תחושה של אנטישמיות.
30/05/2018 | 10:36
6
לצפיה ב-'אתה רציני בדבריך,'
אתה רציני בדבריך,
30/05/2018 | 10:43
2
20
היהודים נרדפו בכל מדינות ערב ולא ע"י נוצרים.
לצפיה ב-'עוד הכחשת שואה? הנוצרים הם מקור האנטישמיות לא האיסלם'
עוד הכחשת שואה? הנוצרים הם מקור האנטישמיות לא האיסלם
30/05/2018 | 10:55
1
24
הרדיפה בארצות ערב ובעיראק בפרט החלה אחרי הציונות
שיצרה קרע עם העולם הערבי.
גם היום האיראנים לא שונאים יהודים אלא ציונים בגלל הכיבוש.
קל מאוד לעורר שינאת האיסלם על יהדות העולם
אם זה משרת מישהו הרי את הנוצרים בעיקר.
לצפיה ב-'עוד בזמנו של מוחמד רדפו את היהודים, האם זה היה בגלל הכיבוש '
עוד בזמנו של מוחמד רדפו את היהודים, האם זה היה בגלל הכיבוש
30/05/2018 | 12:39
19
והציונות.
האם ציונות מהווה לגביך בטוי מאיים על העולם, או על המוסלמים.
העולם בהצבעה באו"ם העניק פית קרקע קטנה ליהודים שנרדפו אלפי שנים ואתה כיהודי מאשים את היהודים בפלישה לשטח מוסלמי מלפני 5000 שנה חחחחחחחחחחחחח
לצפיה ב-'אם תתחילו לספור'
אם תתחילו לספור
30/05/2018 | 12:50
21
מהספרה 6 זה אומר שמ-1 ועד 5 לא קיימים? כנראה שהם קיימים
כך זה פה, הערבים היו פה אבל אנחנו היינו קודם, ומאז ומעולם היו פה יהודים
יותר או פחות, אבל היו..
אז להגיד שלקחנו להם... כדאי גם לבדור מהיכן הם הגיעו לפה.. איזו מדינה הייתה להם למשל?
לצפיה ב-'לילה טוב גם ממני'
לילה טוב גם ממני
31/05/2018 | 00:16
1
20
כל מה שעליי לעשות זה רק לחלום ולחלום...
לצפיה ב-'בקר טוב, ממני '
בקר טוב, ממני
31/05/2018 | 11:05
6
לצפיה ב-'כשטיסת השוקולד פגשה את סרטון התפילין'
כשטיסת השוקולד פגשה את סרטון התפילין
29/05/2018 | 12:59
88
141
אתמול שוב נחשפנו לסרטון הישראלי המכוער מבית היוצר של טיסת השוקולד.
הפעם בסרטון ישראלית צווחת בהיסטריה בנתב"ג על יהודי שבסך הכל מנסה להניח תפילין.
"יש כאן בני אדם, אל תניח כאן תפילין"
הקשר בין האירוע לסרטון ארץ נהדרת זועק לשמים.
עד לאן נגיע עם האלימות והשנאה
...
המשך>>
אתמול שוב נחשפנו לסרטון הישראלי המכוער מבית היוצר של טיסת השוקולד.
הפעם בסרטון ישראלית צווחת בהיסטריה בנתב"ג על יהודי שבסך הכל מנסה להניח תפילין.
"יש כאן בני אדם, אל תניח כאן תפילין"
הקשר בין האירוע לסרטון ארץ נהדרת זועק לשמים.
עד לאן נגיע עם האלימות והשנאה
https://www.facebook.com/gad.kaufman/posts/1831216666917389

והדובדבן החמוץ שבקצפת - עכשיו מתברר שהאישה היא בכלל פרופסור לחינוך ותרבות.
מי לעזאזל מחלק תארים במדינת ישראל?!?!
זאת המודל לחינוך ותרבות???
בושה
האישה מסרטון התפילין בנתב"ג – פרופסור ל...
לצפיה ב-'אז אני מבין'
אז אני מבין
29/05/2018 | 10:54
46
409
שבמקום לענות פשוט מוחקים, כן, גם זו דמוקרטיה חפי השקפת עולם מסויימת..
המשך>>
שבמקום לענות פשוט מוחקים, כן, גם זו דמוקרטיה חפי השקפת עולם מסויימת..
לצפיה ב-'ראיתם את החדשות בעניין ההבנות עם רוסיה לגבי סוריה'
ראיתם את החדשות בעניין ההבנות עם רוסיה לגבי סוריה
28/05/2018 | 20:28
46
175
והנוכחות האירנית?
אם אכן זה נכון הרי צריך להניח את הדברים האחרים בצד לרגע
ולהגיד כל הכבוד לביבי.

המשך>>
והנוכחות האירנית?
אם אכן זה נכון הרי צריך להניח את הדברים האחרים בצד לרגע
ולהגיד כל הכבוד לביבי.

לצפיה ב-'מתכונים לארנב?'
מתכונים לארנב?
28/05/2018 | 07:48
18
78
לאחרונה מסתובבים לפחות 2  שמנמנים בגינות הסמוכות
היום נשנשו אצלנו אחרי הגזום וצמצמתי לכדי מגע

לצפיה ב-'איפה אתה גר שיש לך ככה שפנים שמסתובבים חופשי ?'
איפה אתה גר שיש לך ככה שפנים שמסתובבים חופשי ?
28/05/2018 | 08:05
9
14
לצפיה ב-'תל הביב גדות הירקון '
תל הביב גדות הירקון
28/05/2018 | 08:35
4
7
לצפיה ב-'בני דן? צירלזון? '
בני דן? צירלזון?
28/05/2018 | 09:01
2
7
לצפיה ב-'סוד'
סוד
28/05/2018 | 09:30
1
38
לצפיה ב-'איזה חמודים'
איזה חמודים
28/05/2018 | 09:51
10
לצפיה ב-'מקום טבעי לארנבים'
מקום טבעי לארנבים
30/05/2018 | 05:58
13
האזור סביב משופע באזורי דיור לעשירון העליון, נתשיעי וכאלה. יש הרואים בארנבים חיות מחמד שאפשר לגדל בבית. אבל כשטסים לחו"ל, מה עדיף מלזרוק אותם לשמורת טבע או אזור עתיר במים ובצמחייה? וזה קל, כי רק נוסעים במכונית, עוצרים בחניום של קניון איילון, כמה דקות הליכה, ו.. בדיוק נמרץ.
לצפיה ב-'מה הקשר בין שפנים לארנבות?'
מה הקשר בין שפנים לארנבות?
28/05/2018 | 09:00
2
10
לצפיה ב-'קשר מוט .'
קשר מוט .
28/05/2018 | 09:20
10
לצפיה ב-'נוו .. אז התבלבלתי לרגע .. תהרוג אותי וזייהו '
נוו .. אז התבלבלתי לרגע .. תהרוג אותי וזייהו
28/05/2018 | 11:22
5
לצפיה ב-'ברלין '
ברלין
28/05/2018 | 19:54
28
או איסטנבול
לצפיה ב-''
28/05/2018 | 08:29
3
לצפיה ב-'מתכון לארנב'
מתכון לארנב
29/05/2018 | 04:15
6
43
1 בשר ארנב חתוך ל- 10 מנות
4 גזרים חתוכים לקוביות
4 בצלים בינוניים חתוכים לקוביות
2 מקלות סלרי אמריקאי חתוכים לקוביות
200 ג' רוזמרין טרי (עם גבעולים) 
ליטר יין אדום יבש
לסופריטו:
1 בצל חתוך לקוביות קטנות
1 גזר חתוך לקוביות קטנות
1 סלרי אמריקאי חתוך לקוביות קטנות
כוס שמן זית לכיסוי תחתית הסיר (בגובה ס"מ)
ניתן גם להוסיף 200 גר' פטריות פורצ'יני.
אופן הכנה:
משרים את הסלמי ביין לילה אחד לפחות. 
לאחר ההשריה מוציאים את חתיכות בשר הארנב, מקמחים קלות ומטגנים בסיר עם הסופריטו עד להשחמה מכל הצדדים. 
מוסיפים את נוזלי הסלמי (ללא הירקות) ומתבלים במלח ופלפל לפי הטעם. 
בשלב זה ניתן להוסיף כ-200 גר' פטריות (עדיף פוריצ'יני). 
ניתן להוסיף יין אדום אם נראה שחסרים נוזלים. 
מבשלים כ- 40 דקות על אש נמוכה.
את הרוטב מגישים עם פסטה טרייה או פולנטה.
לצפיה ב-'נורא קשה לי לחשוב על החברה מההודעה הראשונה במשרה במקרר'
נורא קשה לי לחשוב על החברה מההודעה הראשונה במשרה במקרר
29/05/2018 | 12:18
2
27
והאמת? זה מאד צבוע מצידי
כי תרנגולת לא מפריע לי?
וחזיר? או דג?
ודווקא החמודה הזו עם האזנים והאף המרחרח---
עליה קשה לי לחשוב בצלחת.
ברמה הפרקטית
איפה אפשר לקנות בשר ארנבות בארץ? אני מצליחה לאכול אותן רק במסעדות בחו"ל.
ומה זה 1 בשר ארנב חתוך ל10 מנות (התחשיב לפי מה? קילו? )
לצפיה ב-'פעם מזמן אכלו בקיבוץ'
פעם מזמן אכלו בקיבוץ
29/05/2018 | 12:38
30
עדכון לגבי הפולשים: הם שייכים לשכנים ברחוב עם ילד קטן
וכן כמובן שלא הייתי מעלה על דעתי לאכול חיית מחמד
מה גם שהיו לי ארנבות לבנות כילד וכנראה נחטפו למאכל ע"י שכן קצב...
לצפיה ב-'ארנב בוגר שלם, לא קילו.'
ארנב בוגר שלם, לא קילו.
29/05/2018 | 15:36
6
לצפיה ב-'מתכון מבלבל לאללה -'
מתכון מבלבל לאללה -
30/05/2018 | 05:56
2
28
סלמי? האם הכוונה לבשר הארנב המחולק ל10 חלקים? כולה ארנב שוקל קילו וחצי בקושי, יוצא כל אחד מקבל איזה 20 גרם ארנב לאכול.
נוזלי הסלמי = ההשרייה במשך הלילה של בשר הארנב החתוך ל- 10 חלקים?
לצפיה ב-'הבנת נכון, חישבת לא נכון'
הבנת נכון, חישבת לא נכון
30/05/2018 | 06:02
1
21
אם מחלקים ארנב ששוקל קילו וחצי ל10 חלקים, ישקול כל חלק בממוצע 150 גרם.
לצפיה ב-'לפני בישול, אחרי בישול 75 גרם'
לפני בישול, אחרי בישול 75 גרם
30/05/2018 | 06:23
18
טעיתי ב- 50 גר' אתה צודק.
לצפיה ב-'אז בכל זאת כמה מילים על 'האח הגדול''
אז בכל זאת כמה מילים על 'האח הגדול'
28/05/2018 | 14:11
13
52
כפי שאתם יודעים, האחות הגדולה פרשה ואח גדול החליף אותה ולכן עד שהוא התארגן, קיבלנו כמה ימים של שיעמום שבהם הבית התחלק לשני מחנות די ברורים.
האח הגדול החדש נכנס אתמול לפעולה וביקש מהדיירים לבחור לעצמם ראש ממשלה שיהיה כפוף לאח הגדול ויפעל על פי הוראותיו. 
ואכן בבוקר התברר לי שבשעת לילה נבחרה שמס (הערבייה) כראש הממשלה הראשונה. ואני, העונה הזאת לא פעילה במיוחד, בכל זאת מצאתי לנכון לכתוב כמה מילים:
מן הסתם זה יעורר  וויכוחים קשים ומרים אצל הצופים,
אבל אני אומרת שזה מעיד דווקא על בגרות מצד הדיירים.
הם מבינים שהבית מחולק. יש את הקבוצה של מירב, סימה, לירון, אליאב, אורלי
ויש את הקבוצה של ישראל עם מגי, מריה, תמי, לירז וסמואל ויש גם את תומר שמשחק עם שתי הקבוצות ויש את שמס שמנסה להיות בסדר עם כולם.
לכן, זה ממש לא מפתיע שהיא נבחרה, ככה ברור ששום קבוצה לא ניצחה וראש הממשלה לא יהיה שייך לקבוצה כזאת או אחרת. ראש הממשלה לגמרי מהאו"ם.
ולמה אני חושבת שזה מעיד על בגרות?
כי הדיירים מתייחסים לשמס האדם ולא שמס הערביה בעלת הדעות הפוליטיות השנויות במחלוקת ו/או המקוממות חלק גדול מאוד של הצופים. הדיירים הם הם שחיים עם שמס. הם אלה שקמים איתה בבוקר, מבלים איתה במטבח, טועמים מהדברים שהיא מכינה, נחשפים למנהגים שלה וכשאתה אוכל קציצות שמישהי בישלה כשאתה רעב, הדבר האחרון שאתה חושב עליו זה מה היא חושבת על המתנחלים בחברון או על החלטת האו"ם 434. אתה חי עם בן אדם ואתה שופט אותו על פי חיי היום יום שלך איתו. וכנראה חיי היום יום של הדיירים עם שמס הם טובים. היא מתנהלת בחכמה. אומרת כנראה לכל אחד בדיוק מה שהוא רוצה לשמוע כדרכם של מתווכים עלי אדמות. כאשר אנשים סגורים בבית ומנתקים מגע מהעולם החיצון, הדבר האחרון שמעניין אותם זה מלחמות שמאל וימין, ערבים ויהודים, כי מה שמעניין אותם זה מה שקורה להם כאן ועכשיו והתקציב הקטן שלהם והדיאודורנט והטבעול והטונה...
הבחירה בשמס כראש ממשלה היא מאוד טובה לבית, היא מונעת מלחמה בין הקבוצות ובתקווה שמגי לא תשתלט על שמס מאחורי הקלעים כמו כאלה שאנחנו מכירים במציאות שלנו עם ראש הממשלה האמיתי שלנו, אז צפויים לנו ימים מעניינים ללא מלחמות מיותרות.
מצד שני, אולי בשבילנו הצופים זה יהיה משעמם, כי אנחנו רוצים לראות דם ואש ותמרות עשן, אבל לבית ולמשחק ביניהם, אני חושבת שהבחירה הזאת מעידה על בגרות מצידם של הדיירים וההבנה שבמלחמות היהודים אין כמו מישהו מבחוץ שיכול לעשות סדר ולהשכין שלום.

יום נפלא לכולם

לצפיה ב-'על אותו משקל '
על אותו משקל
28/05/2018 | 15:32
1
41
של ראש הממשלה, אני בטוח שהשמאל מרוצה, סוף סוף מישהי מהשמאל נבחר לראשות הממשלה, ומה זה משנה אם היא רוצה לחסל יהודים, העיקר שהקציצות שלה טעימות..
לצפיה ב-'הם כולם ימנים שם. מה אתה מבלבל את המוח'
הם כולם ימנים שם. מה אתה מבלבל את המוח
28/05/2018 | 16:46
36
הם רוצים להצליח במשימה ולהשאיר את המלחמות מחוץ לבית. במקום סגור כשחיים עם בן אדם, לא חושבים על כך אם הןא שמאל או ימין אלא אם הוא מביא תועלת לי ולשאר בני הבית. אבל בעולמך הצר יש רק יהודים וערבים שרוצים להרוג את היהודים וימנים אוהבי המדינה ושמאלנים עוכרי ישראל. עולם מצומצם יש לך.
לצפיה ב-'לפעמים מרגישלי '
לפעמים מרגישלי
28/05/2018 | 17:13
3
34
שהם פשוט עושים מה שהאח הגדול / הפקה אומרים להם 
אומרים להם תבחרו ב X והם בוחרים ב X וכו 
סה"כ אם לא יהיו חיקוחים לא יהיה מעניין  
לצפיה ב-'לא במקרה הזה'
לא במקרה הזה
28/05/2018 | 17:22
2
28
הם בחרו בשמס כי היא באמת לא שייכת לשום מחנה והיא נותנת לכוולם הרגשה שהוא החבר הכי טוב שלה וכששניים רבים תמיד השלישי לוקח ולדעתי זאת בחירה נכונה.
לצפיה ב-'איך זה ש'
איך זה ש
28/05/2018 | 18:06
1
32
כבר עונה 1053 ועדיין כל פעם יש מחנות ? 
לצפיה ב-'ככה זה המשחק הזה'
ככה זה המשחק הזה
28/05/2018 | 18:15
26
אם לא יהיו מחנות וכולם יהיו חברים של כולם, אז מה יהיה מעניין?
על מה דייר יישפט ויגיע לסוף המשחק?
לצפיה ב-'שמס חמודה ואמיצה. פחות מדי שומעים אותה, אולי כעת זה ישתנה'
שמס חמודה ואמיצה. פחות מדי שומעים אותה, אולי כעת זה ישתנה
28/05/2018 | 18:05
11
לצפיה ב-'לגבי שמס'
לגבי שמס
28/05/2018 | 18:49
2
34
שמס מטפלת באומנות 
כנראה שהיא גם טובה ומחוייבת למקצועה.
מטפל טוב זה באופי שלו... להרגיע, לפשר, להקשיב, להכיל וכו'
התכונות הללו לא אמורות להיעלם בבית האח,
זה סוד ההצלחה שלה. 

לעומת "המכשפה" בעונה אחרת, עם אישיותה הנוראית, שהייתה רחוקה שנות אור מהצהרותיה על היותה מדריכת שיקום. (וטוב שהיא כבר לא בתחום)

לצפיה ב-'נכון'
נכון
28/05/2018 | 18:58
31
היא סיפרה פעם שהיא נתקלת בכל מיני מטופלים בעייתיים שמאוד קשה איתם. אבל רואים שיש לה המון סבלנות. לכן, הם לא מוכנים אפילו להחליף אותה מתפקיד ראשת הממשלה. הם רוצים להחליף את השרים אבל לא אותה. זה מאוד מעניין מה שקורה שם איתה.
לצפיה ב-'נראה כך'
נראה כך
29/05/2018 | 12:35
3
לצפיה ב-'אולי---מיציתי '
אולי---מיציתי
28/05/2018 | 18:53
2
32
אבל התוכנית פשוט לא מצליחה לעניין אותי
לרגש אותי
לגרום לי אמפטיה כלפי מי מהדיירים.
אני לגמרי אדישה.
היו עונות יותר ופחות טובות או מעניינות
אבל תמיד היו לי "טובים" ו"רעים" ו"חכמים" ו"מעושים"
הפעם- לא עובר אצלי את סף העניין.

ולא יודעת מה היה התהליך של בחירה בשמס, אבל יתכן כי היא לקחה על עצמה את תפקיד "הבוגר האחראי" בחלק מהדינמיקה שם- ומכאן הבחירה שלה.

לצפיה ב-'אני די מבינה אותך'
אני די מבינה אותך
28/05/2018 | 19:05
1
31
גם לי לוקח המון זמן להתחבר אליהם.
אני לא מצליחה לפתח אמפטיה כלפי אף אחד מהם, שלא לדבר על ממש להתאהב במישהו מהם או אפילו לחבב. הם לא מדברים אליי ואני נותנת לזמן לעשות את שלו אולי פתאום מישהו או מישהי יצליחו לפצח את ליבי הפושר כרגע בכל זאת זה הריאליטי היחיד שאני ממש צופה בו החל מהעונה הראשונה מתחילתו ועד סופו הטוב או הרע. זה הריאליטי היחיד שאני ממש מרגישה שאני משחקת את המשחק מול האח הגדול. הפעם משום מה זה לא הולך, ויכול להיות שזה בגלל שהוא התחיל עם אחות גדולה טירונית בתפקיד הזה שפיספסה הרבה דברים בתחילת הדרך וגרמה לכך שהצופים פשוט לא מתחברים לדיירים. אני שומעת באמת על המון חברות שלי שהשנה הן מחוץ למשחק והן לא מתחברות לעונה הזאת.
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
29/05/2018 | 11:07
18
זה נראה לי מבויים מידי ולא אמין 
אולי זה הזמן להפסיק לצפות .... 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

נילי פירסט - סקסולוגית
נילי פירסט - סקסולוגית
דליה גרינבאום - טיפול וייעוץ זוגי
דליה גרינבאום
פורום מיסטיקה
פורום עולם המיסטיקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה