לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'טיסות פנים בארהב'
טיסות פנים בארהב
07/06/2016 | 18:02
6
57
חזרתי לא מזמן משם עשיתי 3 טיסות פנים בין:
לוס אנגלס לסן פרנסיסקו  המחיר שלי 73$
סן פרנסיסקו ווגאס המחיר שלי 53$
ווגאס לוס אנגלס המחיר שלי 153$ זה היה יום לפני memorial day בגלל זה.
לבחור רק southwest הם החברה הכי טובה בשוק שלהם כל מי ששאלתי גם המליץ עליהם .
נפרט קצת :
הצ'ק אין נפתח 24 שע' לפני הטיסה לא לפני ונעשה או באפליקציה או באתר שלהם רצוי להוריד ולהרשם .
במעמד הצ'ק אין מקבלים את המיקום עליה למטוס לפי הזמן שעשית צ'ק אין A1-60 B1-60 או C1-60 כל אחת A B C זה קבוצות ובחלקים לפי המספרים עולים למטוס . אין מקומות שמורים רק למי שמשלם אקסטרא. 
לפני הגייט יש עמודים וכל אחד לפי המספר נעמד ליד העמוד עם המספר שלו לפי הקבוצה .
צריך להיות 15 דק' לפני הטיסה ליד הגייט.
לי לא בדקו תעודה מזהה \ דרכון לפני העליה למטוס.
הם החברת התעופה היחידה בארה"ב שמעבירה 2 תיקים של 50 ליברה 23 ק"ג לפי מימדים גדולים ועוד תיק למטוס .טרולי קטן במידה של הטרולי הגדול של WIZZ לצורך העניין .
בעת ההגעה לשדה ניתן להדפיס את הכרטיס עליה למטוס ו-4 שעות לפני הטיסה לשלוח את התיקים הכל נעשה מול עמדה יעודית שלהם כולל ההדפסה של המסירת מזוודה וכל מה שנשאר לך זה רק להביא את המזוודה לפקידה להדביק את הסרט ולעבור את הביטחון .
אין שום חיוב נוסף על כלום !
מקבלים בטיסה שתיה קלה ובוטנים או בייגלה .
הטיסות שלהם יוצאות מטרמינל יעודי לטיסות פנים בארה"ב .
אם רוצים ניתן לעבור מטרמינל טיסות הפנים לבינלאומי בכל השדות בארה"ב רק צריך להראות את הכרטיס עליה למטוס ולעשות בידוק ביטחוני .
ז"א שאין מניעה לעבור בדיוטי פרי של לוס אנגלס כמו נוסע חזרה לארץ בטיסת פנים מארה"ב .
לגבי התורים - יש תורים לפעמים ארוכים אבל לרוב קצרים מאוד .
בידוק - הורדת נעלים וריקון כיסים מכונה בעמידה ומכונה לחפצים , כן הם מסתכלים על הדרכון לא ניסיתי לעבור עם הרישיון נהיגה ... הם דורשים תעודה מזהה...
טיסות מצויינות כ"כ נוח כ"כ קל כ"כ יעיל כ"כ מהיר .
מומלץ.
לצפיה ב-'אני חושב ש SPIRIT יותר זולים - ממה שבדקתי'
אני חושב ש SPIRIT יותר זולים - ממה שבדקתי
07/06/2016 | 18:10
2
51
קניתי טיסות לקיץ הקרוב במחירים הבאים:

וגס - סאן פרנסיסקו : $43

דנבר קולורד - וגאס : $46

סן דיאגו - שיקגו : $96

לצפיה ב-'המזוודות הן בתשלום .'
המזוודות הן בתשלום .
07/06/2016 | 20:55
36
southwest הם היחידים שאצלם X2 מזוודות גדולות+ אחת למטוס בחינם .
לצפיה ב-'אחרי שטסתי ב 2013 עם spirit מלאס ווגאס למיאמי'
אחרי שטסתי ב 2013 עם spirit מלאס ווגאס למיאמי
07/06/2016 | 21:59
41
גם בחינם, אם יציעו לא אטוס איתם! עד היום הטיסה הזו מוזכרת אצלנו כ"טיסת הגיהנום"...ועוד משלמים על מזוודות. עדיף, לדעתי, לשלם קצת יותר ולטוס עם southwest או jet blue. 
לצפיה ב-'ולמי שחשוב לו לשבת בקדמת המטוס - לעשות צ'ק אין באינטרנט'
ולמי שחשוב לו לשבת בקדמת המטוס - לעשות צ'ק אין באינטרנט
07/06/2016 | 18:30
2
52
ברגע שהוא נפתח
לצפיה ב-'לא רק.'
לא רק.
07/06/2016 | 20:56
48
כי המקומות הפחות רצויים הם מקומות באמצע והם נשארים לקבוצה C לאחרוני העולים ...
לצפיה ב-'מה שמצחיק פה'
מה שמצחיק פה
08/06/2016 | 07:32
40
בטיסה הלוך אני נכנס לבצע הדפסת בורדינג פס מיד עם היפתח החלון, וכבר לפחות 3/4 מהמושבים כבר לא זמינים.
בחזור תמיד אני מצליח לקחת מושב בשורה 2.....

ועוד: כאשר אני שואל אנשים מדוע רוצים מושב ליד החולון, התשובה היא "לראות נוף" גם אם רוב הטיסה היא מעל העננים.
גם אני מעדיף חלון אבל כדי שלא יטרטרו אותי כל רגע שירצו לקום (אני לא קם כל הטיסה, אלו טיסות קצרות יחסית).

לצפיה ב-'כיצד אתם מתעדים ושומרים את התמונות מהטיולים ?'
כיצד אתם מתעדים ושומרים את התמונות מהטיולים ?
07/06/2016 | 17:28
8
94
שמעתי לאחרונה על רעיון נחמד שאנשים עורכים את התמונות שהם מצלמים בטיולים
ולאחר מכן כותבים מעין ספרון לפי התגלגלות הטיול.
רציתי לדעת אם אתם מכירים תוכנה נוחה לבצע את התהליך?
או שיש לכם רעיון מוצלח יותר?
עד עכשיו שמרנו בתיקיה עם שם טיול וטווח תאריכים, מחפש למצוא דרך יעילה יותר.
תודה על רעיונות.
לצפיה ב-'אתה יכול לפתוח דף פייסבוק'
אתה יכול לפתוח דף פייסבוק
07/06/2016 | 21:15
1
70
ולהעלות לשם את כל התמונות ולספר חוויות .
אפשר גם להעלות שם קטעי  סרטונים מהסמארטפון שצילמת.

לצפיה ב-'מעוניין בתיעוד offline פרטי.'
מעוניין בתיעוד offline פרטי.
08/06/2016 | 08:33
11
לצפיה ב-'יש המון אפשרויות'
יש המון אפשרויות
08/06/2016 | 06:53
2
72
אפשר לערוך את התמונות והסיפור במצגת PowerPoint.

אפשר להכין ספר עם מלל באחד האתרים שמאפשרים להדפיס ספר תמונות.
אם רוצים גם סרטונים, אפשר להעלות אותם ל YouTube ולהכניס לספר סמל qr שמקשר אליהם.

אם עושים גיבוי של התמונות ל google+ נוצר באופן אוטומטי "סיפור טיול" שאפשר לערוך ולהוסיף לו מלל ותמונות נוספות.
לצפיה ב-'על מצגת חשבתי זה פחות פרקטי.'
על מצגת חשבתי זה פחות פרקטי.
08/06/2016 | 08:34
1
49
איזה אתרים מומלצים ליצירת ספר תמונות את מכירה? אני מכיר רק את LUPA.
אשמח להמלצה לתוכנות עריכה ליצירת ספר טיול שכזה.
לצפיה ב-'אני השתמשתי בשתיים'
אני השתמשתי בשתיים
08/06/2016 | 15:37
32
zooma ו picabook

לצפיה ב-'ראשית רצוי להגדיר את הצרכים והמטרות'
ראשית רצוי להגדיר את הצרכים והמטרות
08/06/2016 | 07:21
2
57
ואחרי כן לבחור את הכלי (או כמה כלים) שיתנו את המענה הטוב ביותר לצרכים האלו.
למשל:
נניח באיזה כלי אתה מצלם? סלולרי? מצלמה? איזו?
מה בערך נפח המידע?
איך אתה מגבה את המידע שלא יאבד? בזמן הטיול? אחרי הטיול?
האם אתה רוצה לשתף אחרים לא רק בצפיה במידע המודפס?

לשאלה שלך על הדפסה:
להמון חנויות/רשתות צילום יש אתר אינטרנט ו/או תוכנה להורדה לעריכת אלבום.
התוכנה מאפשרת סידור התמונות אלבום, עיצוב, הוספת מלל וכו'.
לאחר עיצוב האלבום אתה יכול להעביר את האלבום באינטרנט או על מדיה אחרת לחנות והם ידפיסו לך אותו.
תבדוק כמה חנויות למחיר ולתוכנה שהכי נוחה לך.
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
08/06/2016 | 08:36
1
51
מצלם במצלמה, מגבה לאחר הטיול, לא מעוניין לשתף, להפך אוסף פרטי (offline).
אשמח להמלצות לאתרי חנויות שמאפשר להוריד תוכנה ליצירת ספר או חלופין
המלצה לתוכנה טובה ליצירת ספר, גם אם לא חינמית אבל טובה ומשתלמת.
תודה!
לצפיה ב-'אם אין לך העדפה מפורשת אני במקומך הייתי הולך על מחיר'
אם אין לך העדפה מפורשת אני במקומך הייתי הולך על מחיר
08/06/2016 | 09:32
109
יש בתחום הזה כל הזמן מבצעים,
מחליט מה גודל האלבום שאני צריך, בודק מה הכי זול ומזמין אצלהם.

בסך הכל לא מדובר על איזושהי עריכה מאוד מתקדמת, התוכנות הבסיסיות יספקו
לצפיה ב-'שוב איטליה'
שוב איטליה
07/06/2016 | 16:55
6
162
היי,
בהמשך להודעה האחרונה שלי בפורום, החלטתי להקשיב לכל מה שנאמר וקיצרתי את יעדי הטיול.
קבענו תאריכים והזמנו כבר טיסות וסגרנו מלונות (יותר נכון דירות).
אנחנו 2 זוגות בני 25-30
אנחנו נוחתים בברגמו ומשם ניסע לורונה (נסיעה של שעה ו-20)
נגיע לדירה בורונה, נשים את הדברים ונעשה סיבוב בעיר, בחנויות, נאכל משהו ואולי נצא בערב..
למחרת (יום מס' 2- יוצא יום רביעי בשבוע) נלך לגרדלנד
יום לאחר מכן (יום 3-יום חמישי) נלך לטיול באגמים (כרגע כל הרעיונות שעלו זה: אגם טנו, ריבה דל גרדה, מלצ'סינה,מונטה באלדו, סרמיונה, ואחד הפארקים של המעיינות החמים: או בקולה או אקוורדנס)-אלו כל הרעיונות, נראה מה יצא באותו יום.
יום מס' 4-יום שישי - נסיעה לונציה-יום שלם-אתרים, סיבוב וכו'..
יום מס' 5-יום שבת-יום בורונה או בכל מקום אחר תלוי מה נספיק יותר או פחות, או לאן נרצה עכשיו...(אם הספקנו כבר את ורונה ולא את כל מה שרצינו באגמים אז נחזור לאגמים)

עד כאן כל הלילות הנ"ל נישן באותה דירה בורונה.

יום מס' 6-יום ראשון: נצא בבוקר מורונה לכיוון טוסקנה למלון הבא שלנו (שעתיים וחצי לפי גוגל מפות)-לא כ"כ החלטנו מה נעשה באותו היום שנגיע, אולי נעצור בסיינה או סן גמיניאנו או גם וגם
יום מס 7-יום שני-פיזה ולוקה (ואם לא עשינו ביום הראשון את סיינה או סן גמיניאנו-אז גם אותם)
יום מס' 8-יום שלישי בשבוע- פירנצה
יום מס' 9-יום רביעי בשבוע-נסע מטוסקנה לכיוון מילאנו (אולי אחרי חצי יום בפירנצה, עוד לא החלטתי.) נגיע למילאנו לדירה ששכרנו ונטייל קצת בעיר בלילה האחרון שלנו באיטליה, למחרת בבוקר נצא לשדה התעופה של מילאנו משם חוזרים ארצה.

כל הלילות הללו נישן במלון דירות עם בריכה בין סיינה לסן גמיניאנו.

עכשיו יש לי כמה שאלות:
1. איך נשמע הטיול עכשיו?
2. מישהי מהעבודה הייתה בלונדון וסיפרה שבלונדון יש 1+1 על מלא מקומות. אני הייתי בברצונה והיו שם סיורים חינם בעיר. יש משהו באיטליה? אתרים מומלצים חינם או הכל הכל הכל עולה כסף?
3. מה האתרים המומלצים שלא אמרתי שלא כדאי לפספס?
4. יש המלצות למסעדות? אנחנו אוכלים אוכל רגיל רגיל. לא שרימפסים ולא קלמארי ולא קיפודי ים ולא דברים מוזרים. בשר, עוף, תפוחי אדמה, פיצות, גלידות, פסטות, וכמובן הג'אנק הרגיל: המבורגרים, וכאלה. האם אתם מכירים מקומות זולים יותר או פחות? שלא אוכלים גורמה (אנחנו לא אוכלים חתיכה וחצי בצלחת) ואוכלים טוב? יש תמורה עבור המחיר?
אגב, אני ישמח אם מישהו מכיר מקום לפיש אנד צ'יפס!
5. למדתי את נושא הTZL LTZ משהו כזה שמישהי כתבה לי פה... ביררנו עלות השכרת רכב ל4 איש, ועכשיו אני רוצה גם לדעת על כל העניין של כבישי אגרה (האם כל כביש מהיר או אגרה???) וחניות. מישהו בעל נסיון ומכיר יודע איפה כדאי לנסוע מאיזה כביש או איפה יש חנויות חינם או מוזלות יותר מאחרות וכו'? ואגב אגרה-כמה זה עולה כבר? לאיזה סכומים עלינו להתכונן? (גם מבחינת חניות וגם מבחינת כבישים)
6. בלילות בורונה אני מניחה שיש שם מקומות בילוי בעיר כמו פאבים וכו'.. בכל זאת, מרכז העיר. מה עם הלילות בטוסקנה? יש מקום לצאת שם? או רק אם היינו לנים בפירנצה?
7. אם אנחנו רוצים מבחינת דלק-סולר. מה ניתן לעשות? וכמה להערכתם המלומדת יעלה הדלק לטיול הנ"ל?
8. מבחינת רכב זה יוצא לנו לרכב שיספיק ל4 ומזוודות 2000 בערך. טוב?
9. מבחינת אטרקציות-על מה לא לוותר בשום אופן ועל מה לא כדאי להשקיע? (לא בקטע של אופרה, ויותר בקטע של אם ראינו 2 כנסיות אז כבר מיצינו)
10. שאלה אחרונה: ראיתי שיש קניונינג. כמה זה שווה ?

תודה רבה, סליחה שוב על החפירות!
תודה תודה תודה!
לצפיה ב-'נראה כיף'
נראה כיף
07/06/2016 | 18:53
65
אם לא דחוף לכם ישר לצאת לכיוון המלון אחרי הטיסה, ממליץ מאד להעביר קצת זמן בברגמו עצמה. העיר העתיקה שם מאד יפה (ולא גדולה). העיר העתיקה נמצאת על הר, ויש רכבל למעלה ממרכז ברגמו (שדה התעופה גם לא רחוק מהמרכז).

בכל הפעמים ששכרתי רכב במרכז אירופה בשנים האחרונות, הרכב היה דיזל. אם לא תקבלו דיזל (רוב הסיכוי שתקבלו), יכולים לנסות לבקש להחליף, אם אפשר. לגבי כבישי אגרה מהירים, ממליץ להמנע אם זאת לא נסיעה ארוכה מדי (ז"א מורונה לסן ג'ימיג'יאנו כן הייתי לוקח אוטוסטרדה). לא בגלל הכסף, אלא כי הדרכים הבין עירוניות שלא באוטוסטרדה באיזורים האלה יפיפיות והרבה יותר כיף לנסוע (ובעיקר לנהוג) בהן. בטח כשאלו נסיעות קצרות יחסית.

אם יש לכם זמן בימים שאתם מטיילים באיזור האגמים, ממליץ גם להמשיך צפונה לטרנטו. העיר מאד יפה, והדרך מדהימה גם מכיוון באלדו (לא באוטוסטרדה) וגם מכיוון טנו.

תהנו
לצפיה ב-'מספר הערות'
מספר הערות
07/06/2016 | 19:53
2
107

1. חישוב הזמנים לגבי טוסקנה הוא מאוד אגרסיבי, ז"א לבקר גם סיינה וגם בסן ג'מיניאנו באותו יום - בהנחה שאתם לא מאלו שמתעוררים בשש וכבר ברכב בשבע וחצי לאחר ארוחת בוקר, במידה ועוד לא הפנמתם אתם נוסעים לאיטליה, לה דולצ'ה ויטה, קחו את החיים באיזי,תרבצו באיזו פיאצה,תלכו לאט ברחובות ימי הביניים,פה קפה,שם גלידה.
2. לדעתי פיזה הוא מקום שניתן לוותר עליו, לוקה בחירה מעולה, אל תפספסו הליכה לאורך החומה שמקיפה את העיר, יש שם אגב מוזיאון עינויים - נחמד מאוד.
3. לגבי אוכל - פיצה ופניני הם פתרונות מעולים לאוכל טעים ומהיר, בפירנצה מומלץ לאכול בקומה השניה בשוק סן לורנצו - מתחם אוכל משובח מפיצות בתנור אבן מוסק עץ ועד לפסטה עם פטריות כמהין,אכלתי שם 4 ימים ועדיין מרגיש טעם של עוד, בנוסף - חנות בשם antico vinaio  - פניני מעולים, וכן - אכלתי שם 4 ימים ועדיין מרגיש טעם של עוד .
ממליץ להתרחק ממקומות שנקראים פיצה-קבב , לרוב מדובר באיכות ירודה (מתבטא במחיר זול). נפח קיבה הוא משאב יקר באיטליה - לא כדאי לבזבז אותו על המבורגרים.
תהנו.

לצפיה ב-'דעתי הפוכה משלך'
דעתי הפוכה משלך
09/06/2016 | 10:34
56
מפיזה מאד התרשמנו. לא רק המגדל, אלא המתחם כולו, כולל שוטטות ברחובות הקטנים.
לוקה הייתה מאכזבת. נחמד, אבל לא מעבר לזה.
לצפיה ב-'דעתי זהה לשלך'
דעתי זהה לשלך
09/06/2016 | 10:45
54
חוץ ממגדל עקום (שגם הוא לא ממש יפה או מעניין, מעבר ל"וואי, הוא עקום") לא מצאתי בפיזה שום דבר מעניין.
לעומת לוקה, וסיינה שבשתיהן התאהבתי ונהניתי מכל שניה שם. (וכמובן גם סן ג'מיג'יאנו ופירנצה הרבה יותר מעניינות מפיזה)
לצפיה ב-'מסכימה עם severino שאפשר בהחלט לותר על פיזה - מאכזב ברמות'
מסכימה עם severino שאפשר בהחלט לותר על פיזה - מאכזב ברמות
08/06/2016 | 08:09
70
לא לותר על סן ג'ימיניאנו, מקום מקסים
לצפיה ב-'לנסוע לאיטליה בלי ללמוד לפני זה את המאכלים של כל אזור'
לנסוע לאיטליה בלי ללמוד לפני זה את המאכלים של כל אזור
08/06/2016 | 10:13
88

זה חבל והפסד. ברור שיש פיצריות ופסטה בכל מקום. אבל בוורונה, טוסקנה, ונציה או מילנו, יש מטבחים מקומיים שונים לגמרי. ואת אלה אפשר לנסות להכיר במסעדות מקומיות. שווה ללמוד על מה מאפיין כל אחד מהם ולא ללכת על עוד פיצריה. (שלא תמיד תהיה טובה בהכרח)

בוורונה יש שורה של מסעדות-פיצריות מול הארנה. איזה 5-6 אולי יותר, זהות, אכלתי שם לפני 10 שנים עוד לפני שידעתי מה טוב והלכתי למסעדות מקומיות. אז זה רעיון, כל העולם שם כל היום.
בקורסו בורסארי, Corso Borsari, המדרחוב המקסים שם, ישנו מקום שצפוף בערב וטרנדי, אוסטריה דל בוג'רדו:
https://www.tripadvisor.co.il/Restaurant_Review-g1...
מקום אחר מלא בצעירים הוא מונטה באלדו, ברחוב קטן קרוב לפיאצה ארבה:
http://www.osteriamontebaldo.com/en

מסעדה שעשויה לענות על הטעם שלכם, גדולה עם תפריט גדול, היא גרפיה. לא זולה. אם יש שם תפריט מלא באנגלית, את יכולה ללמוד על מבנה התפריטים באיטליה וסדר המנות. אין חובה להזמין מכל קטגוריה, כן כדאי לדעת מראש איך זה בנוי. זו עוד מסעדה מרכזית מאוד.
http://www.ristorantegreppia.it/ristorante-greppia...

ג'לטריה שאני אהבתי במיוחד היא Gelateria Ponte Pietra, ליד הנהר, Via Ponte Pietra 23.

לגבי כנסיות, אם אחת, אז סן זנו, San Zeno. בררי גם לגבי ה-Verona Card. בעיני זו היתה עסקה מעולה. יש ל-24, 48 או 72 שעות.

דווקא אכלתי פיצה בוונציה, וטובה. פעמיים. זה מקום מעולה לשבת בו בצהריים. הוא בצד השני של קנאל גרנדה, לא זה של סן מרקו, בפיאצה מקסימה. הם גם עושים בירה שלהם.
http://birrarialacorte.it

מסעדה אחת שלא כדאי לפספס בפירנצה היא חזיר הבר הלבן, בוודאי לא אם אתם בסביבת פונטה וקיו. ואני גם תומכת בהמלצה ללכת להיכל האוכל של סן לורנצו, זה כיף גדול. הוא קרוב לכנסיה בשם זה, שראויה לביקור.
חזיר הבר הלבן, גם כן תפריט גדול וקהל בינלאומי:
http://cinghialebianco.com/en_index.php
היכל האוכל:
http://www.mercatocentrale.it/en

לצפיה ב-'איזה חברות מתאימות לשייט עם ילדים בני 9 ?'
איזה חברות מתאימות לשייט עם ילדים בני 9 ?
07/06/2016 | 16:39
1
28
ראיתי שיש מלא חברות, קרניבל, רויאל קריביים, MSC, קוסטה וכו' וכו'
יש כאלו שיותר מתאימות לילדים (חדרי משחקים, מגלשות מים ...) מהאחרות ?

תודה רבה !
לצפיה ב-'מישהו ? משהו ?'
מישהו ? משהו ?
08/06/2016 | 21:14
1
לצפיה ב-'ויזה אלקטרונית להודו'
ויזה אלקטרונית להודו
07/06/2016 | 16:16
1
52
מישהו פה מילא e-TV?  אפשר ישירות באתר של הודו או שחייבים דרך אחת מהסוכנויות כדוגמת ש.מ. אשרות?
לצפיה ב-'יש גם את דדו בת"א'
יש גם את דדו בת"א
07/06/2016 | 16:30
4
לצפיה ב-'השכרת רכב בחול-אפלייה מוזרה לישראלים ועוד..'
השכרת רכב בחול-אפלייה מוזרה לישראלים ועוד..
07/06/2016 | 12:35
20
239
אני אמור לשכור רכב לאיטליה לתקופה של 3 שבועות, התהליך היה כזה עבורי :

1. באתר sky scanner ראיתי דילים במחירים מצחיקים, לצורך הדיון 350 דולר.
2. בגלל שזו תקופה ארוכה רציתי לשמוע על האמינות של החברות ש skyscanner מפנה אותך אליהן, חברות כמו holiday autos, או siciliy by car , ונראה שיש אינסוף תלונות על חוסר אמינות, גביית סכומים על שריטות שהיו לפני כן, ועוד ועוד.
3. קיבלתי החלטה לשלם יותר וללכת עם אחת הגדולות , לצורך העניין Hertz בעבור 440 יורו.
מה מתברר? שכל מדינה שתבחרו (כמעט) שהיא לא ישראל כאזרחות שלכם , ניתנת האפשרות לשלם באתר (pay now) , ורק כשבוחרים ישראל, פתאום האפשרות נעלמת, וניתן לשלם רק בהגעה pay at location. (נבדק גם עבור Avis , ויורופקאר)
מה הבעיה עם זה? שהרכב לא מובטח, ויש אפשרות לא קטנה לשינוי בתנאים והמתנה.

בקיצור, טיפה הסתבכתי , גם כשאני רוצה לשלם עכשיו, והרבה, אני לא ממש מצליח , ובא לי פשוט להפסיק להלחם עם החברות הגדולות ולשלם כמעט חצי מחיר לחברה אחרת.

מה דעתכם? אפשר לסמוך על החברות הקטנות ? עדיף להזמין ולשלם בהגעה ?
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
07/06/2016 | 14:58
153
אם תבחר סוכן כמו אופרן, שלמה סיקסט ועוד חברות שזה עיסוקן תשלם הכל מראש
כמו באתר שציינת, בחלק מהאתרים הזרים אכן ניתן לשלם במקום אבל הדגש שלי הוא על כך שבשתי האופציות הרכב שהזמנת לא מובטח לך. נניח שהזמנת רכב בדרגה c וציינת שאתה רוצה רק גולף אוטומטי ואז תגיע למקום השכרת הרכב והם יגידו לך שאילו קראת את החוזה כולו היית רואה שאין הבטחה לסוג רכב מסויים אלא רק למה שיש לחברה להציע לפי התעריף ששלמת.
לצפיה ב-'אנחנו תמיד מזמינים בהרץ מהארץ, אף פעם לא הייתה לנו בעיה'
אנחנו תמיד מזמינים בהרץ מהארץ, אף פעם לא הייתה לנו בעיה
07/06/2016 | 15:35
110
יכולה לשאול את בן זוגי אם אנחנו משלמים מראש או במקום, על זה אני לא סגורה (הוא אחראי על הזמנת מכונית. אני אחראית על כל השאר )
ולגבי ההזמנה עצמה - אף פעם לא מתחייבים לך למכונית X. תמיד מכונית מקטגוריה מסוימת. כאמור, לנו אף פעם לא הייתה בעיה עם הרץ, ותמיד קבלנו מה שהזמנו.
לצפיה ב-'RENTAL CAR'
RENTAL CAR
07/06/2016 | 15:48
2
125
היי
ממולץ בחום-
חברה מצויינת שמאפשרת בחינה של רכבים מכמה חברות השכרה.
ניתן לשלם מראש- http://www.rentalcars.com/he/contact/

לצפיה ב-'לא מומלץ ממש...'
לא מומלץ ממש...
07/06/2016 | 16:43
1
125
תודה אבל האתר אכן מוכר וגדול, ושוב, מי שקורא קצת מבין שלדוגמא חברה כמו locauto שמוצעת שם היא scam אמיתי. בממוצע משהו כמו 50 אחוז מהלקוחות זוכים לחיובים של מאות יורו שהם לא יכולים לבטל, בשל סיבות הזויות.

מס לניכוי רכב שחזר נקי, מס לתאונה על 1500 יורו- שמעולם לא קרתה, וכו.
כשאתה קורא משהו כמו 100 תגובות בזמנים שונים תחת אותו נושא, שכולם מזהירים אותך לא לעשות כי הטיול שלהם נהרס, אז אולי כדאי להקשיב. ( או שלא)
לצפיה ב-'אני אכן מעולם לא הזמנתי דרכם'
אני אכן מעולם לא הזמנתי דרכם
07/06/2016 | 16:46
94
אבל יש פה אנשים בפורום שכן הזמינו והיו מרוצים.
לצפיה ב-'חזרנו בתחילת השבוע מספרד. שכרנו רכב מהארץ דרך המרשתת, כל '
חזרנו בתחילת השבוע מספרד. שכרנו רכב מהארץ דרך המרשתת, כל
07/06/2016 | 16:03
116
מסמכי ההשכרה והביטוח התקבלו עוד לפני שנסענו, לא שילמנו אגורה בהחזרת הרכב.
נכון שהזמנו רכב מהקטגוריה של גולף אוטומטית, לא היה כשהגענו אבל קיבלנו מרצדס נפלאה מאותה קטגוריה כך שממש לא היו לנו טענות
אותו תהליך עשינו לפני שנה בנסיעה לסיציליה, לא זוכרת מאיזו חברה אבל הכל, כולל תשלום, בוצע מהארץ.
לא ברור למה נתקלת בבעיה.
לצפיה ב-'מחירים בארץ והתחייבות..'
מחירים בארץ והתחייבות..
07/06/2016 | 16:32
1
84
יש הבדל עצום בין אי התחייבות לרכב ספציפי לאי התחייבות בכלל. כתוב מפורשות שאם כבר שילמת ואין את דרגת הרכב שביקשת , תקבל אחר ללא תשלום או המתנה.

כשאתה לא משלם אתה כנראה תמתין לפי מה שאני קורא בכל מקום( ולא ברור למה לישראלים אין אפשרות לשלם מראש)
להזמין מהארץ? מצחיק.. אותו רכב לאותם תאריכים בהרץ ישראל 650 יורו ובהרץ עולמית 430.. כנ״ל לגבי סיקסט ואוויס. המדינה שלנו באמת מדהימה. 250 יורו הבדל.

ובלי קשר אולי אני קורא יותר מדי אבל כמות התלונות על הרץ ואוויס ב tripadvisor היא בלתי נתפסת. מתברר שהרץ מחייבים מאות אנשים על סכומים מוזרים חודשים אחרי שהם חוזרים לארץ, על שריטות ודוחות תנועה במקומות שהם לא היו, ומה לא.

אני נוסע לבד והכל עליי, קצת התייאשתי...  :(
לצפיה ב-'בתור אחת ששוכרת רכבים בארופה וארה״ב'
בתור אחת ששוכרת רכבים בארופה וארה״ב
07/06/2016 | 16:56
97
אני מוכרחה לומר שמעולם לא קרו לי הדברים שקראת עליהם אבל התלונות
אמינות עלי. כדי למנוע עד כמה שאפשר חיובים שונים נכתב פה בפורום לא פעם שאלא אם אתה עושה ביטוח החזר השתתפות עצמית, ביטוח ביטול השתתפות עצמית מאפשר נסיעה בבטחון מלא שלא יחייבו אותך על שריטות ושאר סקאמים. למשל, אנחנו בודקים היטב את הרכב ומצלמים כל פגיעה או משהו אחר. אנחנו קוראים לאיש השכרת הרכב אם מגלים משהו, מחתימים וחותמים. בדרך כלל הם מודעים מראש לכל שריטה וזה מוזכר בטופס השכרת הרכב. אנחנו ממלאים בתחנת דלק קרוב למקום החזרת הרכב את הרכב ושומרים קבלה. עם החזרת הרכב אנחנו מחתימים את איש ההשכרה על טופס שהחזרנו רכב מלא דלק, שאין מכות חדשות בקיצור שהכל בסדר.

לפני כמה חודשים לקחנו רכב בציריך, אגב לא קבלנו אפילו משהו דומה למה שהזמנו ( מזדה 2 במקום הגולף). בשדה היציאה מהחניה זו עליה תלולה של שלוש קומות. הרכב החליק אחורה הנהג לחץ בכל כוחו על הדלק והנה יצא עשן. השבתנו את הרכב קראנו לפקיד ההשכרה, בלי מילה נוספת קיבלנו רכב אחר גדול יותר. אנני יודעת אם נגרם נזק לרכב שהעלה עשן או לא. לא שמענו מחברת ההשכרה מילה.
בקיצור, תקרא פחות וקח רכב תהנה מהטיול ותקוה לטוב.

לצפיה ב-'רבים עדיין חושבים שחברות גדולות עדיפות, ולא היא'
רבים עדיין חושבים שחברות גדולות עדיפות, ולא היא
07/06/2016 | 18:09
100
לחברות קטנות יש הסכמים עם לברות אחרות ועם ארצות אחרות כך שאם לקחת רכב בארץ אחת ויש בעיה , חברה מאותה ארץ תשלח לך רכב, אם החשבון הם יבצעו מול החברה שממנה שכרת את הרכב.

מי שעצלן בעיה שלו.
אתה מקבל רכב, צלם אותו מכל הכיוונים ותכלול את המשכיר ברקע, במקומות בהם יש מכות וסריטות וכו, צלם גם מקרוב.
מבטיח לך שאף אחד לא ינסה להפיל עליך נזק שלא אתה גרמת.

הבעיה ברוב החברות שהן מגהצות לך את כרטיס האשראי ואתה צריך לחשוש שהם הולכים לעשות עליך קומבינה, כאשר אם אתה עושה ביטוח מלא, כולל ביטוח ביטול השתתפות עצמית, ומשלם את דמי ההשכרה במזומן, אין שום סיבה חוקית לגהץ לך את כרטיס האשראי אלא אם רוצים לרמות אותך, בשיטת "מצליח" ולרןב מצליח להם.

זה בנוסף לעובדה שבאופן מחפיר לא משנה איזה ביטוח תעשה, הוא לא יכלול כל מיני פריטים כמו מרכב תחתון (טי פלט) צמיגים שמשות גג אבדן מפתח ועוד ככל שהדמיון משרה עליהן.
אז לשם מה הביטוח בכלל ?
אז כל זמן שהשוכרים ימשיכו להתנהג כעדר, זו תהייה התוצאה.

בכרתים לפני שנים רבות רק החברה שלי לא דרשה כרטיס אשראי כי הכל מבוטח, ומשך השנים הצטרפו להסדר הזה מאות ואלפי חברות באי, ולא שמעתי שמי מהם יצא מופסד מכך.....

וזה שמישהו אומר שלו לא קרה מעולם, זה לא אומר שום דבר. כי אם לך יקרה, הוא לא יפצה אותך.

לצפיה ב-'לא יודע מה הבעיה עם להשתמש בנציגויות בארץ.'
לא יודע מה הבעיה עם להשתמש בנציגויות בארץ.
07/06/2016 | 19:24
8
80
לפני כמה ימים הזמנתי רכב עם חברת מאג'יורה האיטלקית. בעוד שבאתר שלהם קיבלתי הצעה של 400 יורו, גם באתר שלמה סיקסט וגם באוטו-יורופ קיבלתי הצעה של הרבה פחות (350 בשלמה, ו300!! באוטו יורופ) בתנאים זהים לחלוטין.

שים לב גם, שבעוד המחירים המוצגים באתרים בארץ, כמעט תמיד כוללים ביטול השתתפות עצמית, בעוד שהמחירים באתרים רשמיים, לרוב זה ללא הביטול (ולכן יכולים להיראות זולים יותר).

חייב לציין שבכל 5 הפעמים האחרונות בהן שכרתי רכב, השוויתי הצעות ומחירים (גם עם אתרים בחו"ל). ותמיד ההצעה הטובה ביותר היתה דרך סוכנות בארץ.
לצפיה ב-'חוץ מזה שהשירות על הפנים'
חוץ מזה שהשירות על הפנים
07/06/2016 | 19:40
7
86
למשל אים אתה יוצא לחו"ל לא בימי ושעות המשרד ויש לך אי הסכמה עם תחנת מסירת הרכב לך תדבר עם הלמפה,
שהמחירים גבוהים,
שאתה צריך למסור פרטי כרטיס אשראי מראש, הם גובים את התשלום מראש וכל שינוי או ביטול עולים הון,
ועוד,
אני באמת גם כן לא רואה בעיה.
למי ששירות ומחיר חשובים יש בעיה, לשאר לא
לצפיה ב-'לא יודע על מה אתה מדבר'
לא יודע על מה אתה מדבר
08/06/2016 | 09:17
6
66
זכיתי תמיד לשירות טוב, הן עם חברת ההשכרה והן עם החברה בארץ.
שוב, עדיין לא נתקלתי במצב שבו המחירים בנציגות בארץ גבוהים מהמחירים אם מזמינים ישירות מחברת ההשכרה בחו"ל.
פרטי אשראי מראש, אוי לא, החוצפה לדרוש תשלום באשראי, אני חשבתי שכרטיס אשראי נועד לסדר שורות קוק, לא ידעתי שגם משתמשים בו לתשלום.
לצפיה ב-'יש איזו בדיחה ישנה של יוצאי רומניה'
יש איזו בדיחה ישנה של יוצאי רומניה
08/06/2016 | 09:46
5
82
על שני רומנים בזמן צ'אוצ'סקו שנפגשים לאחר בחירות.
רומני א' אומר לרומני ב':
"מה דעתך על הנס הגדול,? צ'אוצ'סקו עוד פעם נבחר ברוב של 97%".
רומני ב' אומר לרומני א':
"יש נס גדול יותר, איך זה שאני כל הזמן פוגש רק את ה 3% האחרים, אלה שבחרו נגדו?"

אתה אומר שלא נתקלת במצב בו מחירים בהזמנה בחו"ל נמוכים מהמחירים בהזמנה בארץ, אני חושב שכמעט כל מי שהגיב לך בפורום אומר לך שנתקל במצב ההפוך.
אני מבטיח לך שאם תגש לפורומים דומים, למשל ב"למטייל" תקבל אותן תשובות.
מה נראית לך הסיבה לנס הזה?

שנית עיוות דברי לא ישנה את המציאות.
פרטי אשראי מוסרים לכולם וכמובן תשלום מגיע למי שמגיע.
יש לך סוחר א' שמקבל ממך פרטי אשראי, לוקח את כל הסכום מראש והעסקה איתו סגורה בלי יכולת לבטל או לשנות. גם אם מסיבה כלשהי מגיע לך כסף חזרה (נניח הסוחר לא עומד בתנאי העסקה) הוא יעביר אותך 7 מדורי גהינום בירוקרטי עד שתראה את הכסף.
סוחר ב' לוקח מקדמה, לא את כל הסכום ומאפשר לך בלחיצת כפתור אינטרנטי לשנות או לבטל את העסקה כשאתה מקבל את כל הכסף בחזרה - זיכוי כמעט מיידי.
בהנחה שמדובר על השכרת רכב ולא רכישת סמים (הנה אני מתייחס אליך ברצינות למרות שאתה מנסה לעביר את הדיון למחוזות הלגלוג), איזה סוחר אתה מעדיף?
לצפיה ב-'מעדיף את הסוחר שיתן לי גם סמים'
מעדיף את הסוחר שיתן לי גם סמים
08/06/2016 | 11:34
4
109
בכל מקרה, יש מולי ואוצ'ר של רכב (לעוד 6 ימים). כתוב בו ביטול ב15 יורו. דמי ביטול דומים ראיתי גם באתרים בחו"ל. נראה לי שיהיה לי יותר נח לבקש את הכסף במידה של ביטול (שלא יקרה אני מקווה), ממישהו בארץ.

בכל מקרה, החבר פה דיבר על רכב ל3 שבועות באיטליה דרך הרץ. אז ניסיתי לראות מה קורה אם אני מזמין דרך hertz.com ודרך hertz.co.il
מצורפים המחירים להשכרה ב11.7 - 31.7 מפיומיצ'ינו.

שים לב, המחירים בhertz.com הם של מסלול ללא ביטול השתתפות עצמית.
לצפיה ב-'מולי יש ואוצ'ר עם דמי ביטול 00 אירו לעוד חודש בערך'
מולי יש ואוצ'ר עם דמי ביטול 00 אירו לעוד חודש בערך
08/06/2016 | 11:42
3
49
ומנסיון בהזמנות קודמות שנאלצתי לבטל פשוט נכנסתי לאתר האינטרנט לחצתי על כפתור הביטול והכסף חזר לכרטיס האשראי.
כמובן הוחזרה המקדמה (בערך 25% מההזמנה), הם לא חולמים לקחת את כל הסכום מראש.

ניסית פעם לבטל עסקה עם סוכן ישראלי? תוכל לשתף? כי החוויה שלי עם הישראלים שונה לחלוטין מביטול עסקה מול סוכן מחו"ל.
לצפיה ב-'ניסיתי, הצלחתי, שיחת טלפון של דקה וזהו.'
ניסיתי, הצלחתי, שיחת טלפון של דקה וזהו.
08/06/2016 | 11:51
2
51
בכל מקרה, אם המחיר של קיום העסקה זול ב50 יורו מהסוכן הישראלי, ומחיר ביטול העסקה זול ב15 יורו מהחברה, ויש סיכוי של 80-90 אחוז שאקיים את העסקה (למה לא? אם עשיתי אותה, רוב הסיכויים שלא ארצה לבטל). אז אלך על הסוכן הישראלי.

אגב, לחברות הישראליות יש הרבה הסכמים עם ועדי עובדים שונים, מה שאומר שכל מי שעובד בחברה כזאת (או שיש לו הורה/אח וכו שעובד בחברה כזאת) זוכה לעוד הנחה משמעותית במחיר. אני מאד נהנה לנצל במקרה הזה את תג העובד תעשייה אווירית של אבא שלי. אבל המחירים שציינתי בהודעותי הם *לפני* הנחה כזאת, ועדיין יותר זולים.
במקרה שלי אגב, זה הוריד את מחיר ההשכרה מ300 ל250 יורו (כאשר באתר של מאג'יורה, השכרה בתנאים זהים עולה 400 יורו).

בכל מקרה, סתם מתוך עניין. מה תנאי ההשכרה שלך? איזו חברה, תאריכים, מקום לקיחה/החזרה, סוג האוטו וכמובן מחיר? (כמובן, אם לא אכפת לך לשתף מידע זה).
לצפיה ב-'אני בהחלט מזמין רכב כשאני יודע שיכול להיות שאבטל'
אני בהחלט מזמין רכב כשאני יודע שיכול להיות שאבטל
09/06/2016 | 07:41
1
36
'ודם כל אני תופס את את הרכב, מכסימום אם אשנה את תוכנית הטיול אני אשנה את הזמנת השכירות. מה אכפת לי? ממליא לא עולה לי כסף.
אגב הסוכן מעודד התנהלות כזו. למשל בטיפים הוא מסביר שאם אני מוצא עסקה זולה יותר (אפילו דרכו) הוא ממליץ קודם כל לסגור את העסקה הזולה יותר, לראות שהכל לשביעות רצוני ורק אחרי כן לבטל את המקורית.

באירופה אני שוכר הרבה מאוד דרך
אבל לא רק, אין לי מניות בשום חברת השכרה ואצל שום סוכן.
בארה"ב אני מזמין הרבה בהרץ כי אני במעמד diamond. המעמד שלי בתנאים של אדם מחו"ל (לא ישראלי).
אתה מוזמן לבדוק הצעות מתחרות להצעה שקיבלת מאחרים, ממליץ לך בעתיד להתחיל את הבדיקה אצל מי שלא קונס אותך ב 60-70 שקלים כי החלטת לשנות את דעתך..

אגב לפני כמה שנים ניסיתי לשכור רכב באוויס והרץ מישראל.
ראשית למרות סיכום עסקה מאוד ברור טלפונית הם התעקשו להוציא שובר לא תקין.
שנית למרות שביטלתי את העסקה מיידית כשהוברר שהם לא מוכנים לעמוד בתנאי העסקה אכן כמו שאמרת תוך דקה ביטלו את הזמנת הרכב, אבל את התשלום הם לא ביטלו, רק את הזמנת הרכב.
אני למוד נסיון אז כשביטלתי את ההזמנה גם ביטלתי את התשלום מול חברת האשראי, כך שחברת ההשכרה הגיעה אלי עם תלונות על החוצפה הזו שאני מעז לא לשלם עבור עסקה שלא בוצעה. הנוהל הנכון מבחינתם שהם גובים את הכסף, מחזיקים אותו אצלם ואני צריך להתחנן במכתבים וטלפונים (כי "אני לא מבטלת את התשלום, זה בהנהלת חשבונות, הם לא ענו לי, אולי אתה תדבר איתם?, אבל מה לא בסדר? את שובר ההשכרה ביטלתי...."). אני מקווה שלא עברת חוויה דומה.

כתבתי על החוויה פה בפורום, כולל עוד פרטים על השירות הקלוקל כמו העובדה שרוב הזמן סוכנות ההשכרה סגורה ואין עם מי לדבר, אתה יכול לעשות חיפוש ולקרוא.
בזמנו כתב בפורום בחור בשם "גיל מאוויס" שגם פה בפורום וגם בהתכתבות פרטית ביננו אמר שאכן זהו המצב והשירות. הוא לא ממש הבין למה אני לא מרוצה משירות כזה אבל עם העובדות הוא הסכים - זו ההתנהלות הסטנדרטית.
לצפיה ב-'מבין אותך, ובכל זאת'
מבין אותך, ובכל זאת
09/06/2016 | 09:02
27
קודם כל, למה אתה חושב שלא השוויתי? בחרתי בהצעה של אוטו יורופ (גם לי אין מניות בשום חברה), אחרי שהשוויתי אותה ל4 הצעות של סוכנויות בארץ ועוד 5 הצעות ישירות מחברות ההשכרה באיטליה. ההצעה של אוטו יורופ הייתה בפער ניכר הטובה ביותר.

דבר שני, אם אני מקבל את ההצעה הטובה ביותר, לא מתרגש מקנס של 60-70 שקלים למקרה של אחד ל(נניח) 8 שארצה לבטל.

אגב, חיפשתי באתר שנתת פה הצעה בתנאים בהם אני שוכר (שוב, עוד שבוע) - 9 ימים, לקיחה ברומא החזרה בפאלרמו, בלי הגבלת ק"מ, עם ביטול השתתפות עצמית, רכב מקלאס של גולף.
קודם כל, באופן משעשע, באתר הזה אי אפשר לחפש לקיחה ברומא והחזרה בפאלרמו, אבל הפוך הצלחתי. אפילו כשנתתי לו תאריכים רחוקים וממש מחוץ לתקופת השיא, ההצעה הכי טובה שהיתה שם גבוהה ב50% (עבור רכב בקלאס שאני רוצה) מההצעה של אוטו-יורופ (וזה לפני הנחת ועדי עובדים, אם משווים למחיר אחרי הנחה, אז המחיר הכי טוב שראיתי שם היה 80% יותר).

יכול להיות שהצרכים שלנו שונים, סדרי עדיפויות שלנו שונים, אופי ההזמנה שונה, ובעיקר, המקרים בהם נכווינו בעבר שונים. לי, באופן אישי, היתה רק חוויית שכירות רכב אחת שהשאירה לי טעם מר, וזאת היתה פעם בה לא הזמנתי את הרכב מהארץ. המלצה: להתרחק מסיקסט צפון אירלנד כמו מאבולה.
לצפיה ב-'אני מזמין המון ישירות לחו"ל ולא נתקלתי בסיפור הזה'
אני מזמין המון ישירות לחו"ל ולא נתקלתי בסיפור הזה
07/06/2016 | 19:37
88
אמנם לא ניסיתי דרך skyscanner אבל כן דרך סוכנים אחרים והזמנה שלי היתה הזמנה כמו של כל אדם אחר בעולם.
אם הסוכן הזה לא רוצה אותך תזמין דרך סוכן אחר.

אגב אין באמת כזה דבר "חברות גדולות", כמעט תמיד מדובר בחברות מקומיות, חלקן זכייניות של תאגיד בין לאומי וחלקן לא.
לסבר את האוזן הזכיין בישראל של sixt הוא שלמה השכרת רכב. אבל אם מחר למשפחת שמלצר לא יתאים להיות זכיינים של sixt הם יכולים להפרד ולהיות זכיינים של כל תאגיד אחר או לא להיות זכיינים. בתכלס מבחינת הלקוח זה כמעט לא משנה.

אם אתה רוצה לעבור בין מדינות יש משמעות לתאגיד בין לאומי.
אם אתה שוכר בתוך מדינה אני לא רואה משמעות. הרץ לא יביאו לך מכונית מספרד אם יש לך תקלה במכונית ביוון.
תבדוק שלחברה יש פריסה סבירה באזורים שאתה נוסע אליהם.
לצפיה ב-'אוקי תודה לכם... כמה'
אוקי תודה לכם... כמה
07/06/2016 | 21:51
66

מילים קצרות, למי שאמר שסוכנות השכרה היא זכיין, זו טעות. יש שני סוגי סניפים להרץ, זכיינים , ומאוגדים. המאוגדים הם סניפים רשמיים של חברת ענק. הזכיינים בעייתיים.

אני מאמין שלא קרה לכם, אבל לא תאמינו איזה סיפורים יש בtripadvisor , מסתבר שבאיטליה ספציפית, חלק מהסוכנויות מקושרות למאפיה ולמשטרה אין אף מילה.
אתה יכול לצלם את הרכב מאה פעמים, אחרי 3 חודשים תקבל חיוב של 1000 יורו ובמקרה הטוב שתשים לב, לא ממש יהיה למי להתלונן שם ( יש שרשור של יותר מ100 סיפורים כאלו של אנשים שהתייאשו ).

אם אתה מקבל דיל הזוי של 300 דולר ל-20 יום, מישהו צריך לפצות על זה נכון ? אז או שתעשה אצלם ביטוח מלא ותגיע למחיר המקורי, או שהם יתבעו אותך בסיום ויחזירו את ההפרש. ההפרש כך או כך יוחזר בתוספת ריבית.

אולי החוויה בארץ טובה, אבל כשניסיתי היום לקבל הצעה לתקופת ההשכרה, בארץ אחרי הנחה הגענו למשהו כמו 680 יורו , בחול 430 . 

אם יש המלצות לחברות טובות אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'אנא עזרתכם טיול מאורגן לצרפת הולנד ובלגיה בקיץ הקרוב'
אנא עזרתכם טיול מאורגן לצרפת הולנד ובלגיה בקיץ הקרוב
07/06/2016 | 12:26
3
91
1. מישהו שמע על אייר ברלין חברת תעופה? . בעלי קיבל רגליים קרות כי לא הזמנתי באלעל או בישראייר (כי הנחיתה והיציאה לארץ תהיה מצרפת משדה התעופה ממנו יצא המטוס המצרי שחובל).אבל זה טיול מאורגן וככה זה ייצא 2. חברת הנסיעות מבקשת את כל הכסף עכשיו למרות שנרשמו רק חצי מהנרשמים והם רוצים לפחות 45 נרשמים -במידה ולא יימלאו את הטיול המאורגן הכסף יוחזר לנו?3. אנו בחששות בגלל המצב בארצות אלו אשמח למשוב ממישהו שהיה או חזר משם לא מזמן
לצפיה ב-'1. שדה התעופה הזה מרכזי וגדול. יוצאות ממנו טיסות מדי יום לכל'
1. שדה התעופה הזה מרכזי וגדול. יוצאות ממנו טיסות מדי יום לכל
07/06/2016 | 12:55
54
העולם. גם מגיעות אליו. עשרות, אולי מאות ביום. משהו כזה. כך שאני לא הייתי חוששת בגלל מטוס אחד שהתרסק ואולי חובל. כי אם להמשיך בקו הזה, יש עוד שדות תעופה שמהם יצאו מטוסים שחובלו ואין לדבר סוף.

3. אין תשובה לשאלה כזאת, זו תחושה אישית. אין שום דרך לצפות את העתיד. אני הייתי נוסעת.
לצפיה ב-'לגבי 3'
לגבי 3
07/06/2016 | 14:00
43
אף פעם לא הבנתי איך דווקא ישראלים חוששים לטייל באירופה. הרי רק בתל אביב או ירושלים היו יותר פיגועים מכל אירופה ביחד.
לצפיה ב-'1. כן, טסתי איתם כמה פעמים, אין תלונות'
1. כן, טסתי איתם כמה פעמים, אין תלונות
08/06/2016 | 08:18
81
אפילו מקבלים שוקולד קטן (לפחות פעם קיבלו.).
לדעת הילדים שלי ערכת ההתעסקות שהם מחלקים לילדים היא הטובה ביותר מכל הערכות שהם קיבלו בחברות תעופה.
לא יודע מה לענות לגבי ביטחון צרפת וחברות תעופה. אם בעלך מרגיש בטוח יותר עם אל על אז כך הוא מרגיש.
2. אין מצב בו אני הייתי נותן את כל הכסף לעסקה שנמצאת בספק ועם התניה שלא תלויה בי.
אני מניח שאם לא תצאו בסופו של דבר הכסף יוחזר לכם אבל:
א. בינתיים אתם לא רוכשים עסקה אחרת
ב. לא בטוח שהכסף יוחזר במלואו, יש כל מיני סעיפים יצירתיים כמו דמי פתיחת תיק הפרשי שערי מטבע וכו'. תבדקו
ג. מה פתאום לתת למישהו הלוואה בלי ריבית? כל אחד היה שמח לקבל הלואה בחינם, למה שאתם תשלמו את זה?
3. עוד פעם כמו ב(1), עם תחושות לא ניתן להתמודד. מבחינת העובדות הסיכוי להפגע מטרור בפריס או אמסטרדם נמוך מהסיכוי להפגע בתל אביב או ירושלים

אני ממליץ בחום לקרוא את המלצות המטה ללוחמה בטרור לגבי התנהלות בחו"ל, צעדים פשוטים יכולים לתרום המון לביטחון.
אגב אחד הצעדים הוא להמנע מהתגודדות של ישראלים וטיול קבוצתי לא הולך יד ביד עם ההמלצה הזו.
לצפיה ב-'למנסה ומתנסה'
למנסה ומתנסה
07/06/2016 | 09:27
59
ראיתי שיש לך שאלה אלי בתיבת המסרים , אך אינני מצליחה להיכנס , כי איבדתי את הסיסמא ואין לי אפשרות להיכנס בשם ההוא ואין לי מושג מה שאלת.  אם עדיין אקטואלי , נסי לשאול שוב בשם הזה שמופיע כרגע.
לצפיה ב-'קונקשיין של 1:15 שע' באיסטנבול זה מספיק זמן ?'
קונקשיין של 1:15 שע' באיסטנבול זה מספיק זמן ?
06/06/2016 | 19:23
10
66
אני מגיע מסין לאייסטנבול ויש לי 1:15 שע' לעבור לטיסה לארץ
זה מספיק זמן ?
מה קורה אם אני לא מספיק ?

תודה !
לצפיה ב-'גבולי. שתי הטיסות טורקיש?'
גבולי. שתי הטיסות טורקיש?
06/06/2016 | 19:46
3
58
אם כן - ידאגו שיהיה בסדר.
לצפיה ב-'שתיהן טורקיש. איך ידאגו שיהיה בסדר ?'
שתיהן טורקיש. איך ידאגו שיהיה בסדר ?
06/06/2016 | 23:21
2
22
לצפיה ב-'אם כך הזמן סביר.'
אם כך הזמן סביר.
06/06/2016 | 23:25
22
לצפיה ב-'בדיוק כך, מאחר ששתי הטיסות טורקיש'
בדיוק כך, מאחר ששתי הטיסות טורקיש
07/06/2016 | 01:40
71
טורקיש תדאג לכך שתגיע בזמן לטיסה השניה ואם יהיה אחור, טורקיש זו שתדאג
לעלות על הטיסה הבאה.
לצפיה ב-'לי היה קונקשן כזה ואז הוא עוד קוצר לשעה, אולי אפילו 50 דקות '
לי היה קונקשן כזה ואז הוא עוד קוצר לשעה, אולי אפילו 50 דקות
07/06/2016 | 09:11
5
58
מכאן לאירלנד דרך איסטנבול. וכל התהליך שם לקח 5 דקות. אז היה לי הרבה זמן לחכות לטיסה הבאה שלי.
לצפיה ב-'באתאטורק?'
באתאטורק?
07/06/2016 | 12:13
4
42
נדמה לי שגם לנו היה קונקשן אחד של 50 דק' (בדרך ל-HK) והיה תקין, למרות לחץ גדול בבידוק
לצפיה ב-'עם טורקיש אירליינס דרך איסטנבול, נראה לי שזהו שדה התעופה '
עם טורקיש אירליינס דרך איסטנבול, נראה לי שזהו שדה התעופה
07/06/2016 | 12:47
3
56
שהם משתמשים בו. בבידוק היו המונים אבל התור זז כל כך מהר שכל זה לקח 5 דקות. והשדה היה מעניין, כולל תצוגות האוכל שלו. יום אחד כשיהיה בטוח שם יותר, אסע לבקר בעיר.
לצפיה ב-'ביררתי עם טורקיש ... מבחינתם מספיקה שעה. תודה !'
ביררתי עם טורקיש ... מבחינתם מספיקה שעה. תודה !
07/06/2016 | 16:40
2
13
לצפיה ב-'לבעיה העיקרית של שדה התעופה הזה קוראים'
לבעיה העיקרית של שדה התעופה הזה קוראים
07/06/2016 | 17:53
1
80
ראחאת לוקום.
בחנויות יש הררי מגשים לטעימות והשליטה העצמית מתפוררת לאבקת סוכר.
פיגוע המוני, כמה אמרתי?

לצפיה ב-'הולכים עם כזה מכסה לעיניים כמו לסוסים רק יותר. נעים '
הולכים עם כזה מכסה לעיניים כמו לסוסים רק יותר. נעים
07/06/2016 | 22:08
13
לצפיה ב-'כמה יכולה לעלות נסיעה לחמישה שישה לילות'
כמה יכולה לעלות נסיעה לחמישה שישה לילות
06/06/2016 | 15:59
5
166
ללונדון בתחילת אוגוסט? בערך- טיסה ומלון נניח ממוצעים לזוג. כמה יכולות לעלות הוצאות שם (אני יודעת שזה תלוי בהרבה דברים אבל כמה יצא לכם נניח? משהו בערך). תודה.
לצפיה ב-'לא בדיוק תשובה'
לא בדיוק תשובה
06/06/2016 | 20:54
4
116
כמה יצא לנו לא יענה לך על השאלה. רוב האנשים בפורום שנסעו באוגוסט מן הסתם ידעו שזה החודש הכי יקר בשנה ולכן הזמינו את הטיסה חודשים ארוכים מראש, וכנראה גם סגרו מלון מספיק זמן מראש כי התפוסה בחודש הזה גדולה מאוד. זה לא ייתן לך שום אינדיקציה כמה עולה טיסה עכשיו. בשביל זה פותחים אתר להשוואת מחירי טיסות כמו kayak ומסתכלים מה היצע המחירים כרגע. ההיצע הזה משתנה כל הזמן, ואולי בעוד יומיים כבר תהיה תוצאה אחרת. 

הטיסה היא המפתח, כי לונדון היא עיר מאוד יקרה ואם הטיסה תהיה במחיר מופקע הרי שזה כבר ייתן לכם אינדיקציה אם לרדת מכל הסיפור. 
לצפיה ב-'תודה, אני חושבת שנרד מהעניין בינתיים...'
תודה, אני חושבת שנרד מהעניין בינתיים...
06/06/2016 | 23:39
3
78
אכן יקר מידי.
לצפיה ב-'שנה הבאה יהיה יותר יקר'
שנה הבאה יהיה יותר יקר
07/06/2016 | 16:34
2
64
וכן הלאה.
למה לוותר על לונדון המיוחדת?
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
07/06/2016 | 16:53
51
אם רוצים לנסוע באוגוסט שהוא החודש הכי יקר בשנה, צריך להזמין מראש. למשל, לקנות כרטיסים באיזיג'ט מיד כשנפתחת המכירה וכך לגלח נתח נאה מהמחיר שיש ברגע זה. שנית, אפשר פשוט לנסוע בתאריך שאינו אוגוסט או חגים. 
לצפיה ב-'לא מזמן נסעתי במונארך כשכרטיס עלה פחות מ 300$'
לא מזמן נסעתי במונארך כשכרטיס עלה פחות מ 300$
08/06/2016 | 08:04
49
כולל תוספות כמו מזוודה וכסא מועדף ביציאת החירום.
מי שפחות התפנק היה יכול לטוס במחיר זול יותר.
טסתי במחירים כאלה גם באיזיג'ט.

לא צריך לותר על לונדון, כדאי לותר על כרטיסים מאוד יקרים.
ב 700-800$ טסים נניח לניו יורק שגם כן מאוד מיוחדת, לא כדאי במחיר כזה לטוס ללונדון.
לצפיה ב-'מחפש נעלי טיולים'
מחפש נעלי טיולים
06/06/2016 | 11:48
2
66
מחפש נעלי טיולים טובות, בסביבות 500 ש"ח(אפשר גם יותר)
עדיפות לאסולו אבל לא חובה.
אשמח להמלצות לגבי נעל ספציפית ולגבי חנויות טובות לקנות בהן.
תודה
לצפיה ב-'לא קונים נעל לפי המלצה '
לא קונים נעל לפי המלצה
06/06/2016 | 20:44
58
נעל טרקים קונים לפי מה שנוח לך על הרגל, וגם מגיע מפירמה ידועה כאיכותית. דגם שיהיה נהדר בשבילי יכול להיות לוחץ בשבילך. ולחילופין, לאחי יש את אותה מידת נעל וכשלקחתי את הנעליים שלו הרגשתי שעוד רגע אני קוטעת את אצבעותיי... 
בקיצור - לך לחנות מטיילים ונסה בעצמך. 
לצפיה ב-'כחולת נעליים'
כחולת נעליים
07/06/2016 | 17:22
47
ההמלצה הכי טובה שיש לי, לך למטייל, זה בקניון הכי מפונפן עם הסכוי למבחר הכי גדול. מצא את הנעל שהכי מתאימה לך. לך איתה קצת בחנות, על המדרגות שיש שם, בדוק היטב (לך עם גרביים טובות, אלו שתלבש בטיול).  אל תסתכל על מחיר.

לך עם פלפון, ובחנות עשה השוואת מחירים לחנויות דומות. לא יודעת אם ייתנו לך לקנות במחיר הכי זול שתמצא, אבל אם לא, תדע לאן ללכת למצוא את הנעל הספציפית שמתאימה לך, במחיר שמתאים לך.
לצפיה ב-'אשמח להמלצה על יעד'
אשמח להמלצה על יעד
06/06/2016 | 10:53
2
59
שלום, מחפשים יעד לחופשה משפחתית בסוף אוגוסט או תחילת ספטמבר לחופשה של כשבוע להרכב הבא:
הורים (40+)
שתי בנות 20+
נערה בת 12
ופעוט בן שנתיים.

אוהבים לטייל, אבל כמובן משהו שלא יהיה קשה מידי עבור בן השנתיים, מוזיאונים מעניינים, אוכל טוב, קניות, ים...
המחשבה היא לכיוון אירופה.
אשמח להמלצות.
לצפיה ב-'חוץ מים את כל השאר תמצאו בוינה'
חוץ מים את כל השאר תמצאו בוינה
06/06/2016 | 11:25
8
לצפיה ב-'הולנד - לישון בכפר נופש עם בריכה ולעשות טיול כוכב'
הולנד - לישון בכפר נופש עם בריכה ולעשות טיול כוכב
06/06/2016 | 12:35
30
יש מקומות בהולנד שמתאימים לכל הגילאים
לצפיה ב-' האם תרופות נוזליות נכללות בכמות המותרת עד 1 ליטר לאדם?'
האם תרופות נוזליות נכללות בכמות המותרת עד 1 ליטר לאדם?
06/06/2016 | 10:45
10
88
אני טסה עם ילדים ולוקחת כמעט הכל איתי לעליה למטוס כולל שמפו קרמים וכו' באריזות קטנות.
אני יודעת שמותר עד 1 ליטר לכל נוסע וכל בקבוק עד 100 מ"ל... אבל יש לי מלא דברים לילדים כמו נורופן קטן  שהוא בדיוק 100 מ"ל  (מותר?)  ובפנטן משחה, וטיפות אוזנים, פניסטיל טיפות, פולידית משחה וכו'..  
האם 1 ליטר לנוסע כולל גם ילדים? או רק מבוגרים?
ילדים בני 3 ו6
תודה לעונים

לצפיה ב-'הטיסה לאירופה '
הטיסה לאירופה
06/06/2016 | 10:58
19
לצפיה ב-'אף אחד לא בדק לי מעולם תרופות משום סוג'
אף אחד לא בדק לי מעולם תרופות משום סוג
06/06/2016 | 12:01
60
לא לאירופה, לא למזרח ולא לארה"ב
ועל ההגבלה של עד ליטר מעולם לא שמעתי בקשר לתרופות
לצפיה ב-'אין הגבלה של ליטר יש הגבלה של 100 מ״ל'
אין הגבלה של ליטר יש הגבלה של 100 מ״ל
06/06/2016 | 14:35
4
66
אני גם לוקחת תרופות נוסליות, שמפו וקרמים הכל בגדלים המותרים. קרמים רק 50 גרם
לא 100. הכל יש לשים בשקיות שקופות ולהוציא את השקיות בבדיקה בטחונית. לא עושים שום בעיה, מקסימום שואלים אותך מה זה. אני לא יודעת לאן את טסה ועם מי ואם זו טיסת המשך ואיפה העצירה. יש מקומות שמקפידים יותר ויש פחות. תקפידי רק על הגדלים של הקרמים, משחות ונוזלים.
לצפיה ב-'רשמית אכן יש הגבלה של ליטר פר שקית שמכילה את כל המוצרים'
רשמית אכן יש הגבלה של ליטר פר שקית שמכילה את כל המוצרים
06/06/2016 | 14:58
3
63
כאשר כל מוצר עד 100 מ"ל. זה כתוב מפורשות בכל שדות התעופה וגם במדיניות של חברות התעופה השונות. למשל כאן:
לא יודעת אם בפועל יושבים ומחשבים אם אכן יש ליטר או  יותר, אבל לא הייתי לוקחת סיכון.
לצפיה ב-'זה לא רק באירופה, ההגבלה של ליטר'
זה לא רק באירופה, ההגבלה של ליטר
06/06/2016 | 20:30
34
נתקלתי בזה גם במדינות שונות באסיה. שקית אחת שכל בקבוק בה עד 100 ליטר ומקסימום 10 בקבוקים. 

אישית, לא מבינה למה לסחוב הכל למטוס. מילא אם ההורים בהיסטריה לגבי התרופות, אבל שמפו וכו' אפשר לקנות ישר כשנוחתים עוד בשדה התעופה אם קרה המקרה הלא סביר שאיבדו לכולכם את המזוודות. אתם לא נוסעים לג'ונגל, אלא לארץ מערבית לגמרי (שבה, אגב, אפשר מן הסתם לקנות בקלות תרופות כאלו ואחרות שאינן דורשות מרשם מיוחד, כמו משהו נגד עקיצות דוגמת פניסטיל). 
לצפיה ב-'רשמית כמו שכתבת מסתבר שזה אכן כך'
רשמית כמו שכתבת מסתבר שזה אכן כך
06/06/2016 | 21:38
1
36
אבל פרקטית? לא נתקלתי בשום מקרה  כזה, זאת אחרי  עשרות טיסות עם קונקשנים בארופה ובארה"ב בהגבלה נוזלית (ליטר). אבל כמו שכבר כתבתי לא פעם, יש גם שרירות לב של הבודק הבטחוני. הוציאו לאנשים אוכל, קרמים, בשמים, בקיצור הקפידו על קוצו של יוד לגבי המשקל של כל יחידה אבל לא ראיתי שחישבו ליטר. אולי אם כמות הבקבוקים והקרמים חריגה, הם כן יעקמו את האף ולא יתנו להעלות את כל הכמות. גם אנחנו לוקחים כמות גדולה של תרופות ושאר דברים חלקם נוזליים, קרמיים או בכדורים. התרופות הקריטיות הולכות אתנו במטען היד העולה למטוס, השאר במזוודה לבטן המטוס.
לצפיה ב-'לא הייתי מנסה'
לא הייתי מנסה
07/06/2016 | 01:29
24
זה לא שווה את זה, במיוחד אם מדובר במשהו כמו שמפו. בחייעת, אתם משלמים לטיול שלם של משפחה, אם המזוודה תאחר בשבועיים - מה שהסיכוי לו קטן - אז תשלמו 2 דולר על שמפו חדש. פשוט היצמדו לחוקים. 
אצלי פתחו את מטען היד בלונדון בגלל קופסא של אבקת שוקו שנראתה להם כמו נוזל בשיקוף, וחקרו אותי כמה דקות עד שהשתכנעו שזה כלום... 
לצפיה ב-'וואווו את כל בית המרקחת את לוקחת?'
וואווו את כל בית המרקחת את לוקחת?
06/06/2016 | 16:05
1
59
כל חבילת התרופות תבלה את זמנה בזמן הטיסה במזוודה שבבטן המטוס,אין בעייה.
קצת תרופות בתיק הגב גם לא יהווה בעייה 
ואת כל השאלות הללו תשאלי את הבודקים הביטחוניים בכניסה
לצפיה ב-'מסכימה איתך. אמנם גם אני לוקחת בית מרקחת שלם'
מסכימה איתך. אמנם גם אני לוקחת בית מרקחת שלם
06/06/2016 | 16:09
62
בכל פעם שאני טסה עם הילדים, אבל אף פעם לא מעלה למטוס. תמיד שולחת במזוודה הגדולה.
לצפיה ב-'על תרופות לחולה שנזקק להן בד"כ אין הגבלה'
על תרופות לחולה שנזקק להן בד"כ אין הגבלה
06/06/2016 | 19:54
52
ציטוט מאתר אל על
"• ניתן לשאת תרופות ומוצרי מזון מיוחד (כגון מזון תינוקות), שלא בשקית הפלסטיק, אך יש להציגם בבדיקות הביטחוניות ולשאת אישור רפואי מתאים".
אם מדובר במצב שבו חולה זקוק לתרופות כדרך קבע לא הייתי שולח אותן במזוודה, רק במטען היד.

אם מדובר בתרופות "שיהיה למקרה שיקרה..." אז אפשר לשלוח במזוודה, אבל ליטר תרופות (שמותר לכל אדם) זה ה-מ-ו-ן לנסיעה באירופה ומדובר בנסיעה של ארבעה אנשים (גם הילדים זכאים כל אחד לשקית).
לצפיה ב-'תפוסת מלונות גבוהה באירופה בגלל משחקי היורו?'
תפוסת מלונות גבוהה באירופה בגלל משחקי היורו?
06/06/2016 | 10:13
16
103
בגלל משחקי היורו תפוסת המלונות גדולה באירופה (לונדון פריז..)?
כדאי להזמין מראש או שאפשר להסתדר שם
היינו מעדיפים לא להזמין מראש בגלל שלא סגרנו בדיוק איפה נישן
מה אתם אומרים?
תודה מראש לעונים
יום טוב
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי לונדון, לגבי פריז נראה לי ודאי שכן'
לא יודעת לגבי לונדון, לגבי פריז נראה לי ודאי שכן
06/06/2016 | 10:58
11
79
ולא רק התפוסה. גם המחירים גבוהים יותר מהרגיל. קראתי גם על העלאה של 500%. בוודאי להזמין מראש. יש תאריכים למשחקים בפריז. אתה לא באמת מתכוון לבוא לעיר בערב משחק ולנסות את מזלך?

לצפיה ב-'בפריז ביוני של שנה רגילה אמליץ שלא להגיע לעיר ללא לינה '
בפריז ביוני של שנה רגילה אמליץ שלא להגיע לעיר ללא לינה
07/06/2016 | 12:46
10
71
מוזמנת מראש. אולי, אולי רק אם מדובר באכסניות ובאנשים צעירים מאוד. אבל היום גם זה ניתן להזמנה מראש. מלונות התייקרו בשנים האחרונות. הגעה לעיר בשיא עונת התיירות ללא הזמנה מקטינה את הסיכוי למציאת מקום במחיר סביר ובמיקום טוב.
קל וחומר כשמדובר בתקופה של טורניר כדורגל ענק.
לצפיה ב-'כצרכנית של אכסניות תרמילאים...'
כצרכנית של אכסניות תרמילאים...
07/06/2016 | 19:25
9
75
...למרבה הצער הסמארטפונים הביאו לבוקינג מראש גם לאכסניות, ומרגע שהיו יותר הזמנות זה רק הלך וגבר, וכיום יש מקומות בעולם שבשיא העונה או בתאריכים מסוימים אפילו אכסניות תרמילאים רבות מוזמנות מראש שבועות ואפילו חודשים. זה כמובן משתנה ממקום למקום ומעונה לעונה. 
לצפיה ב-'דווקא לאופי שלי סידור כזה מתאים '
דווקא לאופי שלי סידור כזה מתאים
08/06/2016 | 10:19
8
45
לצפיה ב-'כן, אבל את לא תרמילאית...'
כן, אבל את לא תרמילאית...
08/06/2016 | 11:29
7
58
הזמנה מראש של לינה לכל ערב היא בדיוק ההיפך מתרמילאות. אין שום ספונטניות. זה לא כיף. 
זה הגיוני וחכם לנסיעה קצרה, אבל מוציא את כל ההנאה והעוקץ מתרמילאות לזמן ארוך. המסע האחרון שלי היה חצי שנה (והיה אמור להיות ארוך יותר לולא נסיבות שונות), אין שום סיכוי שאדע היום מה אעשה ובאיזה מדינה אהיה בעוד שלושה חודשים. למשל, מעולם לא חשבתי בכלל לנסוע לטייוואן, זו היתה החלטה ספונטנית לגמרי, תוך כמה ימים מרגע קבלתה כבר נסעתי בלי מושג מה יש שם, ונהניתי להפליא. אם הייתי צריכה להסתמך על הזמנות מראש (במקרה זה היה לפני שיא העונה שם ובמקום בו שהיתי בקוריאה) זה לא היה קורה. 
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
08/06/2016 | 13:27
35
בתקופה שטיילתי לבד (ז"א, לפני 3 וחצי השנים האחרונות בהן אני מטייל עם בת זוגתי). מעולם לא חשבתי להזמין מראש, למעט המלון/אכסניה הראשונה. מאיפה אני יודע אם ארצה להשאר עוד לילה? אפגוש אנשים מעניינים לטייל איתם (או איתה) ולשנות מסלול בהתאם, או סתם כי בא לי להמשיך למקום אחר מזה עליו חשבתי לפני שיצאתי מהארץ. בעידן שבו בכל אכסניה ומלון יש מחשב לשימוש האורחים (או מאז כניסת הטלפונים החכמים, גם וויי פיי מספיק). הסתדרתי מעולה עם כך שיום לפני שאני ממשיך בדרכי, מחפש את מקום הלינה הבא ומזמין תוך כדי תנועה. זה כיף, נח, ומאפשר גמישות מקסימלית.

כיום זה שונה, בת הזוג מתעקשת שבשביל "ראש שקט" היא רוצה לצאת מהארץ בידיעה שעד החזרה יש לנו איפה לישון, ולכן המלונות מוזמנים מראש לכל משך הטיולים.
לצפיה ב-'בדיוק דיברנו על זה בשבת בהקשר של יפן'
בדיוק דיברנו על זה בשבת בהקשר של יפן
08/06/2016 | 15:35
41
בת דודתי שאלה אותי לגבי טיול ביפן (בעקבות שני ביקורים שם הפכתי ליפנולוג המשפחתי) ודיברנו גם על לינה.
אחיה שביקר בקוריאה, יפן וסין באותו זמן בו אני ביקרתי ביפן בפעם הראשונה ב-2013, אמר שהוא וחברתו תמיד הזמינו בדרך יומיים קודם והסתדרו. הם לא הזמינו בדורמס בד"כ. הוא אמר שלא הייתה להם בעיה מיוחדת.
מצד שני, זה היה ב-2013 ומאז כמות הסינים שמבקרת ביפן עלתה בצורה דרסטית ולא בטוח שהיום זה היה מצליח (זה אפשרי אבל קשה).
לצפיה ב-'יפה. ומעורר חשק. אולי פעם, בגלגול אחר'
יפה. ומעורר חשק. אולי פעם, בגלגול אחר
09/06/2016 | 13:21
4
16
או שבכל זאת אפתיע את עצמי ואהפוך את עורי. יש משהו בחופש המוחלט הזה לזמן ארוך.
לצפיה ב-'גם לפרק זמן קצר: להגיע ולהיות מופתעים'
גם לפרק זמן קצר: להגיע ולהיות מופתעים
09/06/2016 | 13:43
3
21
לטייוואן נסעתי ל-10 ימים בלי שום מושג מה יש בה, חוץ מהעובדה שיש שווקי אוכל בשעות החשיכה שרציתי לבקר. בעבר הרחוק גם נסעתי ללאוס בהחלטה רגעית, על אף שכל מה שידעתי עליה הסתכם ב: יש מדינה כזו, היא ליד תאילנד, אפשר להוציא ויזה בתהליך מהיר של 3 שעות (זו הסיבה שנסעתי אליה, נמאס לי מבנגקוק ולא היה לי כוח לחכות יותר מיממה לעזוב אותה לארץ אחרת). בשני המקרים הופתעתי מאוד לטובה. יש משהו מאוד מענג בגילוי ובחיפוש אחריו.
נדמה לי שהרבה מהאנשים שנוסעים כלא תרמילאים הם מאוד מתוכננים. לפעמים לא רק מבחינת יותר ידע על המקום, אלא לרמת בניית תוכנית יומית למסלול בכל יום בעיר כמו לונדון או פראג (גם אליה טסתי לפני שנה בהחלטה של חצי יום לפני הטיסה מבלי לדעת כלום). זה קצת מוציא את העוקץ וההפתעה, ולא מאפשר חוויות ספונטניות יותר כי יש סוג של הרגשה ש"צריך להספיק את כל מה שכללנו בתוכנית אז לא נעצור עכשיו". ממליצה לכולם לנסות לפעמים לנסוע עם פחות תכנון, ולהיות מופתעים, ופשוט לשוטט ולגלות. וכן, קשה לעשות את זה עוד יותר היום, בעידן האינטרנט, כשכל התמונות, הרשמים והטיפים על הדוכן אוכל הכי נידח נמצאים במרחק לחיצת כפתור. אבל כדאי. 

מנגד, נסעתי ב-2009 לאי הפסחא - חור קטן באמצע האוקיינוס האטלנטי - שידעתי עליו המון: על ההיסטוריה, איך נראה כל אתר ואתר וכו'. בטיסה לשם התחלתי לחשוש מכך שהזמנתי לי כל כך הרבה ימים לשהייה באי. כל גודלו כשל הכנרת במצבה היותר יבש, הכל ידוע, כמה כבר אפשר לראות שוב ושוב התגשמות חיה של אותם פסלים שראיתי במיליון ורבע תמונות? מה מעניין בזה שיסחוב למעלה משבוע שם? ובסוף, איכשהו, החוויה היתה שונה משחשבתי (אבל שוב, היא לא היתה מתרחשת באותה צורה אם היה לי מעט זמן והייתי רצה בין אתרים מפורסמים בתוכנית מוגדרת), מפתיעה ומרגשת, אחד המקומות הכי מיוחדים שיצא לי לבקר בהם - מוזמנים לקרוא על זה כאן. שימו לב שיש עמוד שני להמשך. 
לצפיה ב-'כן ולא. מצד אחד אכן ספונטניות '
כן ולא. מצד אחד אכן ספונטניות
09/06/2016 | 14:00
2
17
מצד שני, יש לי בעיה רצינית עם לבוא למקום בלי לקרוא המון לפני כן. זה חלק מהעניין, מבחינתי, של מתן כבוד למקום אליו אני נוסעת. ואני לא מרגישה, לפחות עד היום לא, שמשהו נפגם בתחושת הספונטניות שלי. הייתי בפריז 10 פעמים ב-10 שנים ובכל פעם הרגשתי כאילו זו הפעם הראשונה.

ראיתי איך בפרוג'ה לפני 3 חודשים, הגעתי למוזיאון האטרוסקי בלי לדעת הרבה מראש. וזה לא זה. המקום ראוי לביקור אבל יש בו טקסטים ארוכים מאוד באיטלקית, מה שהיה לוקח לי המון זמן. זה היה בסוף יום, גם כך יש לי בעיה עם תרבויות קדומות, אני נמשכת אליהן הרבה פחות. והרגשתי שכל החוויה היתה מפוספסת בגלל זה. לא אסון אבל לא למדתי מספיק מראש, ולא בעת הביקור.

לעומת זאת כשאני יודעת מה יש במוזיאונים, כנסיות, קוראת עוד על הרנסנס - ולאו דווקא מחפשת תמונות של אמנים לא מוכרים לי, את זה כבר אפגוש בפירנצה, נגיד - ומשתמשת בידע שכבר קיים אצלי, זו חוויה אחרת.

לצפיה ב-'אפשר לקרוא במובן הרחב'
אפשר לקרוא במובן הרחב
10/06/2016 | 00:27
1
18
זאת אומרת, על חלק מהמדינות שבהן הייתי קראתי קודם - כך למשל נתקלתי במקדשי אנגקור בחוברת ישנה לפני המון שנים והתחלתי לקרוא על ההיסטוריה של קמבודיה ולהתעניין בה עד שנסעתי לשם (למקדשים בלבד, היא היתה עדיין מסוכנת למדי כשהייתי שם). לקרוא על רנסנס והתרבות זה הגיוני. זה גם עוזר להבין דברים במקום. אבל אני מעדיפה לא להיכנס לרוב לפרטי פרטים של כל אתר ומה הוא מכיל, והאמת שגם בטיול בפרק זמן ארוך יש לזה פחות משמעות, כי הזמן בידך, אפשר ללמוד תוך כדי.

שנית, במיוחד בשנים האחרונות אני שמה דגש על היכרות עם מקומיים, וכך אני לומדת המון על התרבות מהם, כולל פרטים קטנים והשקפות עולם ומאכלים, המון דברים שאי אפשר לפעמים למצוא בספר. האנגלים למשל ממש אוהבים להראות ולהסביר על מדינתם - עורך דין שפגשתי לקח אותי לסיור לילי בלונדון המשפטית כולל כניסה לכל מיני מתחמים סגורים לקהל, שומר במוזיאון הטבע התלהב מהעניין שלי בבניין ונתן לי הרצאה שלמה על כל מיני פרטי טריוויה מגניבים על העיצוב והאדריכלות במקום, ובצפון יצא לי להתארח אצל חברים של חברה שהם עובדי ה-BBC ואחד מהם מגיש תוכנית על היסטוריה ושניהם קפצו על ההזדמנות לקחת אותי להליכות ארוכות בחומת אדריאנוס ומחוז האגמים ולספר לי את כל ההיסטוריה של המקום (ואיפה המקומות המגניבים לאכול...). 
גם בטייוואן ובקוריאה מקומיים שהתיידדתי איתם הזמינו אותי לארוחות או לקחו אותי לטייל, ומגלים עולם שלם.
שוב, צריך זמן לזה, וגם למצוא דרכים להכיר ולהתחבר עם מקומיים. 
לצפיה ב-'מקסים מקסים מקסים'
מקסים מקסים מקסים
11/06/2016 | 06:18
1
לצפיה ב-'לא נראה לי שאנשים שנוסעים ליורו'
לא נראה לי שאנשים שנוסעים ליורו
07/06/2016 | 11:37
94
יחפשו לינה בלונדון מכל המקומות.
לצפיה ב-'לא כדאי לטוס לצרפת בזמן היורו'
לא כדאי לטוס לצרפת בזמן היורו
07/06/2016 | 22:59
62
יש יותר מדיי התראות לפיגועים.
לצפיה ב-'בנוסף, מיד אחרי היורו מתחיל הטור דה פרנס'
בנוסף, מיד אחרי היורו מתחיל הטור דה פרנס
08/06/2016 | 08:30
57
שנמשך 3 שבועות ומסתיים בפריס, אז גם זה משפיע מאד על תפוסת המלונות
לצפיה ב-'לפני מספר שנים רב כשהיה מונדיאל בצרפת'
לפני מספר שנים רב כשהיה מונדיאל בצרפת
09/06/2016 | 07:31
48
אנחנו היינו באירופה במדינות אחרות. לונדון וכזה.
היה תענוג ויחסית לזמנים אחרים ריק כי כולם היו בצרפת.

ממליצה בחום על לונדון כשיש יורו בצרפת.
לצפיה ב-'ספר דיגיטלי חדש על............50 התענוגות של פרובאנס'
ספר דיגיטלי חדש על............50 התענוגות של פרובאנס
06/06/2016 | 08:27
2
64
אביטל ענבר הסופר, היסטוריון, המתרגם ומסקר המסעדות הידוע, מתכבד לתת לכם דוגמה של פרק שלם מספרו החדש במהדורה דיגיטלית.
http://bit.ly/1O9rMqq

לצפיה ב-'היי שלום יאיר,שאלו עלייך השבוע'
היי שלום יאיר,שאלו עלייך השבוע
06/06/2016 | 08:46
1
14
לצפיה ב-'מעניין, חיפשתי וראיתי. תודה'
מעניין, חיפשתי וראיתי. תודה
06/06/2016 | 09:05
7
לצפיה ב-'טיול 9 ימים לפראג ובוקרשט'
טיול 9 ימים לפראג ובוקרשט
05/06/2016 | 23:20
46
אהלן, אנחנו שני חבר'ה בני 19 שמתכננים טיול לחודש יולי. התקציב שלנו הוא 6000 ש"ח לאדם. רציתי להוציא את המקסימום מהתקציב אז חשבתי על פראג ובוקרשט. אנחנו טסים בעיקר לחיי לילה, מועדונים, ברים, מסיבות... והרפתקאות לא מתנגדים לקצת טבע והיסטוריה על הדרך.

התכנון הוא 4 לילות בפראג, 4 בבוקרשט.

מבדיקה שעשיתי, אחרי טיסות ומלונות - נשאר לנו 85 יורו לאדם ליום. האם זה מספיק כדי להנות ולא לחסוך?

האם יעד אחר יתאים יותר לגיל שלנו?

כל מידע וטיפים שיש לכם בנושא אשמח לשמוע

לצפיה ב-'אמסטרדם (והולנד בכלל) באוקטובר'
אמסטרדם (והולנד בכלל) באוקטובר
05/06/2016 | 16:52
12
154
אנחנו מעוניינים לנסוע לאמסטרדם באיזור סוכות (כלומר, החל מאמצע אוקטובר ולקראת סופו).
אנחנו זוג ללא ילדים, ותכננו טיול של 10 ימים עד שבועיים.

כמה שאלות ברשותכם:
1. כמה זה סביר לנסוע להולנד לקראת סוף אוקטובר? האם לא יהיה קר מדי?
2. הבנו שבאמסטרדם אין מה לעשות מעבר לכמה ימים (נגיד 4 גג). האם זה באמת המצב?
3. אם כן, מה עוד ניתן לעשות באיזור? אין לנו בעיה לשכור רכב ולטייל באיזורים אחרים, קצת יותר מרוחקים. אני יודעת שיש בהולנד הרבה כפרי נופש שמתאימים למשפחות, אבל זה נראה לי לא ממש מתאים לזוג בלי ילדים...
4. האם כדאי לשקול נסיעה לבריסל, למשל? לפי גוגל הנסיעה היא של 3 שעות בערך.

תודה רבה לכולם!
לצפיה ב-'אנסה לענות'
אנסה לענות
05/06/2016 | 17:40
90
1. לדעתי לא. מזג אוויר די נעים עדיין
2. זה די המצב, אבל זה גם תלוי כמה הפסקות לעישון אתם עושים (אם בכלל) בכל מקרה, אם רוב היום מטיילים, 4 ימים בהחלט מספיק מכל הכיוונים.
3. אם זה 10 ימים, אולי בכלל עדיף לחשוב על יותר ממקום לינה אחד, כדי להמנע מנסיעות ארוכות.
4. בריסל חביבה, אבל באותו מרחק נמצאת גם ברוז' שלדעתי הרבה יותר שווה ביקור.
בהמשך לסעיף 3 - אם אתם מפצלים את הלינה, תוכלו לשהות באנטוורפן/בריסל וככה להיות קרובים לכל 3 הערים אנטוורפן (שווה איזה חצי יום), בריסל (שווה יום, לא בטוח שהרבה יותר), ברוז' (שווה יום) ושאר החלק הצפוני של בלגיה.
לצפיה ב-'1. כל אחד וה"מידי" שלו, עדיין לא באמת חורף'
1. כל אחד וה"מידי" שלו, עדיין לא באמת חורף
06/06/2016 | 06:24
70
2. תלוי מה אתם אוהבים לעשות. רוב המטיילים אכן אוחזים בדעה הזו.
3. לינה בכפר נופש מלון או חווה בד"כ באה לשרת טיול. העיקר הן האטרקציות. אתם צריכים להחליט מה אתם רוצים לראות ולעשות ואחרי כן לקבוע לחנה, לא להיפך.
לשכור רכב כדי להגיע לאטרקציות בהחלט כדאי.
4. אפשר דרומה לבריסל אבל לא ברור לי למה לנסוע רחוק כל עוד לא בדקתם מה יש קרוב. לי הולנד יכולה בקלות למלא שבועיים - אולי גם לכם.
לצפיה ב-'1. "קר מדי" זה עניין אישי. לי בדרך כלל לא היה קר מדי בהולנד '
1. "קר מדי" זה עניין אישי. לי בדרך כלל לא היה קר מדי בהולנד
06/06/2016 | 09:26
62
באוקטובר ב-4 שנים בהן חייתי בה. אוקטובר אחד היה גל קור שתפס אותי ללא חימום, מה שאומר 10 מעלות ומטה. זה עדיין סביר אם באים מוכנים. תמיד צריך להיות מוכנים לגשם.
2. לגבי כל עיר בקליבר של אמסטרדם, עם מגוון הפעילויות התרבותיות, ההיסטוריה העשירה, לי 4 ימים היו קצרים מדי. והייתי בקלות מבלה באמסטרדם שבוע שלם. אולי עם גיחה קצרה להארלם, ליידן.
3. בילוי בכפר נופש מאוחר מדי לעשות באוקטובר בהולנד, ספק אם פועל ואכן מדיף נינוח פנסיונרי משהו (או פצצת שעמום משפחתית) אז אולי שווה להשאיר את זה לגילאים ולמצ משפחתי. רכב מיותר ולא אקולוגי, בארץ ששמה דגש על הנושא הזה ולכן יש בה יש תחבורה ציבורית טובה מאוד. אוטרכט, הארלם, האג, דלפט. למשל. קל להגיע אליהן מאמסטרדם, או ללון כמה ימים בעיר אחרת ולראות את סביבתה.
4. אפשר גם לנסוע לבלגיה. נגיד לקחת רכבת לאנטוורפן, לבלות שם יום-יומיים, ממנה לנסוע לגנט, לברוז'. או משהו כזה. ולחזור לישראל מבריסל. אני גם אוהבת את בריסל עצמה. לאוהבי אמנות יש הרבה מה לראות בבלגיה.
5. מאמסטרדם אפשר גם לקחת רכבת לפריז לכמה ימים.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/06/2016 | 13:53
7
45
אשמח לשמוע הצעות נוספות בהולנד עצמה. אני מעדיפה להישאר בהולנד במקום לנסוע לבלגיה (לבלגיה נקדיש טיול אחר...).

שוב תודה!
לצפיה ב-'אז לקרוא. על אמסטרדם, הארלם, ליידן, דלפט, האג'
אז לקרוא. על אמסטרדם, הארלם, ליידן, דלפט, האג
07/06/2016 | 09:38
6
48
אוטרכט. כל אלה נגישות בקלות מאמסטרדם, נגיד. קראי על פרויקטים ארכיטקטוניים וסביבתיים חדשים שנעשו באמסטרדם. קראי על רוטרדם ועל החידושים שם. עוד אחת שנגישה בקלות בכל האזור הזה.

בכל אלה הייתי לפני שנים (למעשה, השרשור שלך ממש עושה לי חשק...אבל לא כל כך באוקטובר. רציתי גם לומר שלאלה שגרו שם קצת, הרעיון של כפר נופש במחצית אוקטובר הוא בדיחה עצובה. אני לא לועגת לך, חלילה, רק אומרת שמספר ימי השמש שם, והחמימים, מועט ביותר. כן. גם בעידן התחממות גלובלית. ולצערם של קולגות שלי, גם בתחילת יוני...כך מקיטורים שקיבלתי השבוע) ודברים השתנו מאז. לכן ממש שווה לקחת ספר רציני, אם את חושבת על שבועיים, ולצלול. יתכן שתמצאי מידע על עיירים ועיירות שלא נמצאים על מפת התיירות ויהיה מעניין לבקר בהן.
זה המדריך האהוב עלי ואני חושבת שכדאי לשלם את המחיר הלא גבוה ולהוריד אותו:

אותי היה מעניין לנסוע לקרולר-מולר, ביום יפה. לצערי עוד לא עשיתי את זה. כולל הרכיבה בפארק. לכן חשוב שיהיה יום יפה. בכלל, חוויה לרכוב על אופניים בהולנד:

אתר למציאת נתיבי תחבורה ציבורית. לראות ולהוריק מקנאה איך עובדים שם דברים:

לצפיה ב-'מזג אוויר הוא עניין של מזל, אבל קר בהולנד'
מזג אוויר הוא עניין של מזל, אבל קר בהולנד
07/06/2016 | 11:11
3
41
אנחנו היינו באוגוסט לפני שנתיים במשך שבועיים. במהלך השבוע הראשון הטמפ' הגבוהה ביותר בצהריים הייתה 18 מעלות. במהלך השבוע השני היא כבר צנחה ל-14 בצהריים. והיה גשם. כל יום. גם שמש הייתה, אבל גם גשם על בסיס יומיומי. וזה באוגוסט.
מה שכן, מאוד מהר למדנו מההולנדים - ראינו שהם לא מתרגשים מהגשם ולא נותנים לו לשנות להם תוכניות (גם אם הן כוללות לשבת בחוץ ולקק גלידה ) אז לקחנו דוגמא ועשינו כמוהם. החיים היו הרבה יותר יפים ופחות מעצבנים מאותה נקודה הלאה.
לצפיה ב-'מצב כזה הוא שכיח. וגם, לא ניתן לחזות שום דבר מראש '
מצב כזה הוא שכיח. וגם, לא ניתן לחזות שום דבר מראש
07/06/2016 | 12:52
2
34
בין מאי עד אוקטובר. קשה לי להאמין שיהיו ימים חמימים דווקא באוקטובר. לפעמים קורה שיש פתאום גל חום של 7-10 ימים, למשל קרה לי ב-4 שנים שחייתי שם, שב-3 מהן היה דבר כזה בסוף אפריל. אבל אחר כך חזר גשם הזלעפות, סערות וכולי. במאי. ואת מסתכלת על זה וחושבת...אביב. זו בדיוק תלונה שקראתי מקולגה ותיקה שלי. גם לאחר 20 שנה של חיים שם קשה לה להתרגל למזג אוויר של "תחילת קיץ". בקיץ אחד היה יום אחד של 30 מעלות. כל השאר היה אפור וסביב ה-18. שכישראלית, זה לא כזה דבר נורא לחשוב עליו. מכאן. לא כשאת חיה שם.

כן צריך להגיע לשם מוכנה עם לבוש מתאים במחצית אוקטובר כי אני מצאתי שהטולרנטיות לקור שונה לאחר כמה שנים שם. מי שחיה שם שנים מתרגלת למצב שבו 5 מעלות זה לא כל כך קר. זה אומר להיות עטופה כל היום ואי אפשר לשבת בבית קפה בחוץ, אבל זו המציאות. פתאום כשיש 25 מעלות, זה חם. לי היה כך כאילו מדובר ב-30 מעלות כאן. ואחרי שנים של חיים כאן, זה שוב משתנה.

כך שמי שבאה מהארץ צריכה להתכונן לקור. גם אם המקומיים מושכים את ימי הסנדלים עד כמה שאפשר. הרגישות שלהם לקור שונה.
לצפיה ב-'המקומיים ישבו עם מכנסיים קצרים וסנדלים ולקקו גלידה, בעוד אני'
המקומיים ישבו עם מכנסיים קצרים וסנדלים ולקקו גלידה, בעוד אני
07/06/2016 | 13:15
1
39
הייתי עטופה בשכבות+מעיל. רק מלהסתכל עליהם נהיה לי קר..
ועדיין, אני בטוחה שאוגוסט היה עדיף על פני פברואר
לצפיה ב-'בדיוק. היה קורה לי שם באופן קבוע, גם אם התרגלתי למזג האוויר'
בדיוק. היה קורה לי שם באופן קבוע, גם אם התרגלתי למזג האוויר
11/06/2016 | 06:44
10
וגם כתיירת. אני במעילים, הם בסנדלים. שמש מפציעה ל-5 דקות? כבר בגדים קצרים. אני עם נעליים סגורות, עם ז'אקט.
אני רואה את זה לפעמים בטלוויזיה הצרפתית: 5 מעלות בחוץ, אנשים מתראיינים (גברים) עם חליפה וז'קט וזהו, איזה שר עומד בחוץ ומתראיין כך. אין לי מושג איך הם עושים את זה.
גם ברחוב ראיתי דברים כאלה. אני עם 5 שכבות, הם עם בקושי 2.

כן, פברואר בהולנד זה...5 מעלות זה הממוצע. לא כיף. מה שכן טוב זה, שאפשר להיכנס למוזיאון ואן גוך ודומיו העמוסים בימים כתיקונים, ללא חשש וללא צפיפות. זה יתרון גדול למי שהנושא חשוב לה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
09/06/2016 | 13:07
1
13
וממש, ממש לא נעלבתי
כשהזכרתי כפרי נופש זה לא היה במובן הרגיל אולי של "כפר נופש" שמשמש לחופשות בטן-גב (כך אני מבינה?), אלא פשוט מקום ללון בו באיזור יותר כפרי (לפי מה ששמעתי על הולנד). חופשות בטן-גב זה ממש ממש לא אני... לא בהולנד ולא בשום מקום אחר, כך שזו לא הייתה הכוונה כלל וכלל... אז אני מבינה שאולי "כפר נופש" בהולנד זה משהו קצת שונה ממה שהיה לי בראש.
בכל אופן, אני מקבלת את ההערה שלך, ואעשה קצת מחקר לגבי המקומות שהזכרת.

לאור התגובות כאן, אנחנו שוקלים להזיז לספטמבר, על מנת להגדיל את הסיכוי למזג אוויר קצת יותר חמים (ויודעים שאין ערובות בכל מקרה...).

תודה רבה!
לצפיה ב-'אבל אם כבר אזור כפרי, אולי כדאי שזה לא יהיה הולנד'
אבל אם כבר אזור כפרי, אולי כדאי שזה לא יהיה הולנד
09/06/2016 | 13:54
13
אלא יעד הררי - נגיד, צרפת, איטליה, יש עוד המון - שהנוף שלו יותר מעניין. בהולנד כל פיסת אדמה מנוצלת, כל הטבע מעובד. זה בסדר כי זו מדינה קטנה ויש הררי דברים ללמוד מהם על אקולוגיה והתמודדות עם משבר האקלים, ועל תכנון נכון. הלוואי שהיו מיישמים זאת קצת כאן (הרגלים שיש לי מזה 20 שנה בקשר לייצור ומיחזור פסולת למדתי שם). אבל מבחינת טבע, אם אין ילדים שצריך להעסיק בפעילות כזו או אחרת, כדאי לנסוע ליעד דרמטי יותר.

ספטמבר עשוי להיות טוב יותר, עשוי שלא. מבחינת טמפרטורה קר פחות. רק בררי לגבי 2016 מה המצב עם IBC אמסטרדם, מתי נופל הקונגרס הזה השנה בספטמבר. ועקפי אותו, אל תנסי למצוא לינה בימים האלה באמסטרדם, היא עלולה להיות יקרה ומוגבלת.
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם! '
תודה רבה לכולם!
09/06/2016 | 13:09
9
כמו שאמרתי, אנחנו שוקלים להזיז לספטמבר בעקבות התגובות כאן.
בכל אופן, אעשה קצת מחקר ואחזור לשאלות נוספות במידת הצורך

שוב תודה לכולם!
לצפיה ב-'שייט ממיאמי'
שייט ממיאמי
05/06/2016 | 12:49
20
149
שלום

אשמח לקבל המלצות על חברות אמינות שניתן לסגור אצלהם שייט ממיאמי לבהמאס
באזור אוקטובר 2016.

תודה מראש
לצפיה ב-'חברות בישראל?'
חברות בישראל?
05/06/2016 | 16:19
49
לצפיה ב-'כולן אמינות, או שהשאלה לא ברורה.'
כולן אמינות, או שהשאלה לא ברורה.
06/06/2016 | 07:13
109
אני סגרתי מישראל עם קרניבל, והיו סופר אמינות ושרות מצויין. יש גם את נורוויג'יאן,הולנד אמריקה וכו'. פשוט תרים טלפון ל"קרוז סנטר" או כל סוכן נסיעות, תעשה השוואת מחירים. העסק מאד רציני ומתנהל בדקדקנות, אין חשש. 
לצפיה ב-'יאיר 71 צודק , עדיף להזמין ישירות בחברות האוניות .'
יאיר 71 צודק , עדיף להזמין ישירות בחברות האוניות .
06/06/2016 | 17:07
1
92
אנחנו הפלגנו בקרוזים 4 פעמים בקרניבל וברויאל קריביאן ותמיד הזמנו בחברות באתרי האינטרנט שלהם ותמיד קיבלנו מחירים הרבה יותר זולים מהסוכנויות בארץ .
גם טיסות ,השכרות רכב ובתי מלון אנחנו מזמינים באינטרנט לאחר השוואות רבות עם סוכני בנסיעות ותמיד מקבלים מחירים הרבה יותר זולים .
לצפיה ב-'באתר אינטרנט שלהם?'
באתר אינטרנט שלהם?
07/06/2016 | 12:59
43
פשוט להכנס לאתר שלהם באינטרנט ולהזמין?
לצפיה ב-'סוכנויות שייט בישראל'
סוכנויות שייט בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2016 | 18:37
15
120
שלום לחברי הפורום,

ראשית אומר מראש כגילוי נאות כי אני עובד באחר מסוכנוייות השייט הגדולות בישראל. כמו כן הנני משמש כמנהל פורום טיולי שייט כאן בתפוז.
לאחר כל ההקדמות אני רוצה לצאת חוצץ נגד דברים שנאמרו כאן.
מדובר בלא פחות מהזמנה לגניבה לכאורה. ההמלצות לשינוי IP וכל מיני טריקים כאלו ואחרים הם בבחינת המלצות לאיך לגנוב את חברות השייט.
מי כמונו יודע שהמציאות איננה תמיד שחור או לבן. זה שבארה"ב שייט עולה איקס וכאן בישראל הוא עולה יותר זה עדין לא אומר שחברת השייט לא מציבה זאת כמודל עסקי שלה.
רבותיי, יש כאן בארץ נציגיות של חברות שייט שמוציאות הון עתק שמעסיקות עובדים, שמשלמות כסף כדי שהצרכנים הישראלים בכלל ידעו מה זה שייט. המציאות היא לא כזו פשוטה כמו הוצג כאן כאילו בא איזה מישהו וגורף כסף לכיסו סתם כי בא לו או כי הוא יכול
הלוואי והדברים היו כ"כ פשוטים וקלים.
אני הראשון שקורא מעל כל במה תמיד לעשות סקר שוק, לבדוק ככה בכל מקום וככה גם לגבי לקוחות שלי אבל מכאן ועד לבוא בהצהרות שגובים כאן פי שלוש ועוד להמליץ על נקיטת צעדים פלילים לכאורה המרחק הוא גדול.
חברות השייט מעורבות באופן תמידי במחירי השוק הישראלי ולא לחינם תאגידי שייט חוסמים את המשתמשים הישראלים מלהזמין בחו"ל. זו מדיניות של תאגיד השייט. נציגות חברת השייט היא הנותנת מענה רשמי לתושבי הארץ בערכאות משפטיות ומתוקף כך מקבלות את ההזמנות להיות אלו שימכרו את השייט ולא רק יטפלו בתביעות.

שורה תחתונה: אין משוואה פשוטה. כל דבר לגופו 
הזמנה בחו"ל משמעותה סיכון לא קטן והחיסכון רחוק מלהיות פי שלושה מהמחיר כך שאני ממליץ לכולנו לשים דברים בפרופורציה.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה לדעתך פלילי, על איזה חוק עברו?'
לא הבנתי מה לדעתך פלילי, על איזה חוק עברו?
06/06/2016 | 19:46
4
86
כדי שפעולה תהיה פלילית היא צריכה להיות בניגוד לחוק כלשהו.
על איזה חוק לדעתך עוברים כאן?
לצפיה ב-'הזמנת שייט'
הזמנת שייט
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2016 | 21:00
3
83
ראשית ציינתי שהכול לכאורה ואינני יוצא בשום האשמה 
אבל להסביר לאנשים איך לשנות את כתובת ה IP  על מנת לאפשר לרכוש חבילה שמיועדת רק ללקוחות ב IP מסוים הינה לכל הפחות אי הגינות.

אינני משפטן אך באופן ברור מדובר בחוק בינלאומי שכן העבירה לכאורה היא כנגד חברת השייט שלא מאפשרת לאזרחים שאינם תושבי ארה"ב לרכוש את המוצר ביודעין ובכוונת מכוון.

אינני רוצה להיגרר לנושאים נוספים כמו הצאות דיבה כנגד נציגויות השייט בישראל ואני גם לא מייצג אותם בשום צורה. אני רק אומר שרצוי לקחת דברים בפרופרציה
אנחנו כאן כדי קבל עצות ולתת עצות מעשיות ולא חלילה כדי לזרוק האשמות והמלצות לרכישות לא הגונות

בדיוק כמו שאנו לא רוצים שבעלי עסקים יעשו עלינו קופה משולשת, כך בעלי עסקים ישראלים לא מעונינים שיימנעו מהם את מטה לחמם בצורות לא הגונות

לעיתים כל מה שנדרש הוא להוריד את הלהבות ולא לצאת בהאשמות חסרות בסיס לא כנגד צרכנים אך באותה מידה גם לא כנגד בעלי עסקים
ולטעמי האישי בחלק מההודעות כאן ובתדירותן נעשה שימוש גבוהה ולא מוצדק בלהבות שכאלו
לצפיה ב-'מיתנת מלא חוקי (לכאורה) ללא הגון, אך במה החלפת כתובת IP'
מיתנת מלא חוקי (לכאורה) ללא הגון, אך במה החלפת כתובת IP
06/06/2016 | 23:55
2
75
יותר "לא הגונה" מחסימת כתובות IP ישראליות מרכישה באתר ?   הכסף של ישראלים פחות ירוק?
איני טוען שהחברות "לא הגונות" - מה שהן עושות זו החלטה עסקית לגיטימית, אבל קשה שלא לראות את האירוניה בכך שהן עושות תרגיל טכני למנוע מקהל מסויים רכישה במחירים נמוכים שקהל אחר כן יכול לרכוש בו, וכשהלקוחות החסומים משתמשים בתרגיל טכני כדי לעקוף את החסימה, אז דווקא את הפעילות האחרונה אתה מתאר כ "לא הגונה".
אולי זה גם לא הגון לטוס לארה"ב ולקנות שם?  רק שללא למכור לבעלי דרכונים מסויימים כבר באמת לא יהיה חוקי.

לצפיה ב-'תמיד בעד למתן'
תמיד בעד למתן
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2016 | 00:19
1
71
אני לא אומר שצריך ללכת לקיצוניות שניה.
כפי שציינת קיימים אבסורדים שזועקים לשמיים
לא מעט פעמים אנחנו כסוכנויות מביאים בפני הציגויות פערים כאלו ואחרים שאנו מוצאים ולרוב הם משתדלים לסייע לנו.
אני רק לא בעד צביעת הדברים בשחור או לבן 

אני אגב מאלו שסבורים שכל תרגיל טכני כזה או אחר הוא עניין של זמן עד שתימצא הדרך לעקוף אותו, כך שאני לגמרי לא מהזן של אלו המעדיפים לטמון ראשם בחול כפי שעלה כאן באחד התשובות ולכן דבריי הם באמת לגופו של עניין ולא כפסילה מוחלטת של כל טענה נגדית.
לצפיה ב-'איני יודע אם התכוונת פה לחזור בך'
איני יודע אם התכוונת פה לחזור בך
07/06/2016 | 00:36
70
(כי לא עשית זאת מפורשות) אבל אם כן, מודה ועוזב ירוחם.
אני הגבתי ישירות לטענת אי ההגינות שהפנית ל"אלה שמסבירים איך להחליף כתובת IP".  לטעמי, הם לא שונים ממישהו שמפנה את חברו לחנות שמוכרת מוצר מסויים יותר בזול מחנות אחרת (וכדי להשלים את האנלוגיה, זה כאשר יצרן המוצר מנסה להסתיר את דבר קיומה של החנות הראשונה ).
לצפיה ב-'אין כאן שום עבירה ההיפך הוא הנכון'
אין כאן שום עבירה ההיפך הוא הנכון
06/06/2016 | 22:22
9
77
אין שום חוק שאוסר על הזמנת מוצר תיירות ישירות מן הספק.
להיפך סירוב של ספק לקבל הזמנה מישראל או מכל מדינה אחרת היא עבירה על החוק.
אף אחד לא צריך לממן את המשכורת שלך או של שאר המועסקים בחברה. אם אתם לא יכולים לספק מוצר תחרותי במחיר סביר (זה אומר בודאי לא שונה בהרבה ההמחיר של הספק) אזי אין לחברה זכות קיום וכדאי לסגור את העסק.

בתור מנהל פורום בתפוז הייתי מצפה לקצת יותר הבנה של שוק התיירות המודרני
לצפיה ב-'השוק המודרני ומודלים עסקיים'
השוק המודרני ומודלים עסקיים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2016 | 23:19
8
72
מבין את כוונתך
אלא שדברייך לא מעלים או מורידים מטענותיי.
גם ״שוק התיירות המודרני״ כהגדרתך, עובד על פי הנוסחה הפשוטה של: היצע וביקוש. תאגידי תיירות או במקרה שלנו: תאגידי שייט הם אלו שקובעים איזה שוק מקבל איזה מחיר והם הם שקבעו מה מקבל השוק האמריקאי ומה הישראלי ומה הסיני. 

העצה שניתנה כאן באחת התגובות היא היא הפסולה ולא כל דבר אחר. 
הקביעה הנחרצת שגובים כאן פי שלוש היא היא המוטעת ולא כל דבר אחר

סקר שוק?! בוודאי!
מימון משכורות?! זה לא מודל עסקי של אף חברה.

אני לא קורא לכולם לבוא ולרכוש כחול לבן - למרות שאני לא חושב שיש רע בקריאה הזו, אני גם לא טוען שקבוע הכי זול כאן, או שלא ניתן לעקוף כל כלל שהוא
אני רק אומר שלא כל קריאה נזעמת של גורם זה או אחר (ואגב למען הסר ספק: עם אינטרסים ברורים משלו) היא ישר בבחינת אמת מוחלטת.
קל מאוד ללכלך ולרדת על כל דבר בכל רגע נתון אבל המציאות מורכבת מכך בהרבה.

לצפיה ב-'אתה יכול להסביר מה "כחול לבן" בהזמנת שייט דרכך?'
אתה יכול להסביר מה "כחול לבן" בהזמנת שייט דרכך?
07/06/2016 | 05:01
7
86
נתחיל בדיסקליימר: אני חי בארה"ב, וכשאני מזמין שייט אני עושה סקר שווקים - ולרוב מזמין לא דרך האתר של חברת הספנות אלא דרך סיטונאי כזה או אחר.
יוצא שאני משלם בממוצע פחות מחצי מהמחיר שחברת הספנות מפרסמת לאותו תא באותה הפלגה.

אחרי שאמרנו את זה, אני מבקש להתייחס למה שכתבת בהודעה האחרונה שלך. אלא אם כן תגיד לי שמלח עיברי חסון הוא זה שישיט את ספינת התענוגות שבה יסע אותו אדם שפתח את השירשור, ושעלמה ישראלית תסדר לו את התא - אין שום "כחול לבן" בהזמנת השייט דרכך. הוא מזמין שרות מתאגיד זר  (שמן הסתם רשום באיזה מקלט מס בקאריביים), ומתוך 3,000 העובדים שיש על סיפון אוניה כזו קלוש הסיכוי שאפילו אחד יהיה "כחול לבן".
הכסף היחיד שישאר בישראל יהיה ה"קופון" שאתה תחתוך מההזמנה - שיש סיכוי שיבוזבז בתחומי מדינת ישראל.

תאגידי השייט מתנהלים עדיין לפי מודל עיסקי ארכאי שמפרפר את פירפורי הגסיסה שלו ב 2016 - 16 שנה אחרי שהאינטרנט פרץ לחיינו.
לאנשים שיש להם שליטה ממוצעת בשפה האנגלית יש היום את היכולת לבצע את הקניות שלו בשוק העולמי - "קירות הברזל" שהיו פעם מסביב לישראל התרסקו לאבק.
חלק לא קטן מעם ישראל קונה בזול דרך האינטרנט בסין בחנויות דוגמת אלי-אקספרס, או בארה"ב אצל אמאזון וחבריו,
אנשים רבים מזמינים מקומות לינה דרך אייר בי-אנד-בי ואתרים אחרים - ולא דרך סוכני נסיעות.

כדי לשרוד, חברה כמו זו שבה אתה עובד צריכה לתת "ערך מוסף" - נגמרו הימים שבהם אפשר היה לשבת בכיסא ולחתוך קופונים בלי יותר מדי מאמץ.
בלי לפתח את ה"ערך המוסף" הזה - תוך שנים ספורות תמצא את עצמך משרת אוכלוסיה קטנה והולכת של אנשים שאינם יודעים מספיק אנגלית כדי לעשות את ההזמנה בעצמם. 
וזו דרך העולם.
האיש שמתקן מכונות כתיבה כבר לא יכול להתפרנס מזה.
בתי החרושת לנייר קופי כבר לא קיימים.
למעט חנויות צילום מקצועי - כבר לא תוכל למצוא גלילי פילם למצלמות, ותאגיד פולארויד המהולל שהיה מעסיק גדול מאוד באזור מגורי נמוג ואיננו...
וגם ה"נציג הבלעדי בטריטוריה" הולך לאותו כיוון.
לצפיה ב-'אני הזמנתי באינטרנט בלי לשנות כתובת IP בתור ישראלי .'
אני הזמנתי באינטרנט בלי לשנות כתובת IP בתור ישראלי .
07/06/2016 | 06:54
71
אין בעיה להזמין באתרים של קרניבל ,רויאל קריביאן ,CRUISE וכו' בלי לשנות שום IP ובתור ישראלי . משלמים בכרטיס אשראי בינלאומי את המקדמה או תשלום מלא תלוי בזמן ההזמנה ובזמן ההפלגה .
לצפיה ב-'דברים של טעם'
דברים של טעם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2016 | 11:05
5
90
קראתי ונהנתי מכל מילה שכתבת
תתפלא אולי לשמוע שאני מסכים עם כל מילה שכתבת (כמעט)
יחד עם זאת אתה שוכח שבניגוד אליך אזרחי ישראל לא רוכשים רק שייט ולא רק בארה"ב
אין חולק ששיט בקריביים ל 3 ימים או אפילו 7 ימים לתושב ארה"ב הוא יותר פשוט להזמנה מבגד באיבי
אבל מה יגיד אזרח ישראלי שצריך לרכוש טיסה, העברות לינה וזאת מבלי לדבר על ויזה לארה"ב.
אגב זה לא סותר את מה שאמרת וזה גם לא סותר את מה שאני אמרתי
אני מכיר את התפתחות הטכנולוגיה והמשמעויות שלה על עולם התיירות באופן לא רע ולדעתי אפילו די טוב.
כל התרעומת שלי הייתה קביעת משפטים נחרצים והחלטה שיושבים בישראל גוזלי כספים שסתם ככה בא להם לגזור קופונים מבלי לעשות כלום.
על אף הגלובליזציה ועידן המידע החופשי שגם הישראלים לוקחים בו חלק ניכר מאוד, אני יכול לומר לך שלא יהיה נכון להשוות את צרכן התיירות הישראלי לזה האמריקאי מהרבה סיבות והיבטים אבל רובם לדעתי נובעים מחוסר היציבות הביטוחנית-פוליטית וחובת הגיוס לצה"ל מה שהופך רבים מהצרכנים למקושרים קשר ישיר או עדיף למשרתי בצה"ל מה שמתקשר לתלות במצב הביטחוני.
זה לא אומר שאנשים לא מזמינים באינטרנט. מזמינים והרבה! 
אבל יש גם  שיקולים נוספים לצרכן הישראלי בייחוד במוצר כמו שייט שכמה שלך כתושב ארה"ב נראה פשוט וקל עבור הישראלים מורכב בהרבה (ואני לא מדבר על שייט של 3 ימים בבהאמאס)
ערך מוסף - מסכים באופן טוטאלי!
רק מי שידע לתת ערך מוסף ישרוד.
לצערי כל הדיון כאן התגלגל לכיוון של בעלי עסקים נגד צרכנים ולא כך היא.
שים לב שלאורך כל התגובות כאן אני מדגיש האמת צבעוניות יותר ואין שחור או לבן. האמירה שבגינה הרגשתי חובה להגיב היא הקביעה הזו של התרסה וקביעה: "סוכניות שייט ישראליות גובות פי שלוש" ועל זה לא יכולתי שלא להגיב.
תודה שוב על התייחסותך ועל הדברים היפים שכתבת
לצפיה ב-'אם בסוף זה מסתכם לטענה'
אם בסוף זה מסתכם לטענה
07/06/2016 | 11:30
4
66
שרק מי שייתן ערך מוסף ישרוד, אז אני לא חושב שיש מישהו שיחלוק עליך.

אתה מוכן להסביר את הקשר לשירות בצה"ל לנושא? את זה לא הבנתי.
לצפיה ב-'הרגלים של הצרכן הישראלי'
הרגלים של הצרכן הישראלי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2016 | 17:56
3
52
הקשר הוא שבזמנים כמו בקיץ של מבצע צוק איתן חברות התיירות בכלל וסוכניות השייט בפרט, מקבלים גלי ביטול בלתי נפסקים.
לכל אחד מאיתנו קרוב או רחוק שמגויס לצבא או כבר בצבא וכאשר חלילה פורצת מלחמה או אפילו מבצע כל החופשות עומדות בסכנה.
אפילו בית המשפט העליון הכריע בהקשר זה כי בישראל מצב מלחמה אינו נחשב "כוח עליון" שכן המצב הביטחוני בארץ איננו מוגדר יציב.
הדבר משפיע קשר ישיר והדוק על תכנון חופשות בישראל.
ההוצאה לחבילת שייט איננה דבר של מה בכך (גם אם רכשת שייט בארה"ב, אנחנו מדברים על טיסות, מלונות, דמי ביטול גבוהיים) ולכן כאשר אנחנו רוכשים מוצר כמו חבילת שייט אנחנו רוצים לדעת בדיוק מה הביטחונות שלנו, מהם דמי הביטול ומה קורה אם אנחנו נאלצים לבטל.
השיקולים הללו לא קיימים אצל רב התיירים בעולם וביתר שאת בצרכני השייט שלמשל באניות דיסני יורדים מהפלגה בינואר 2016 ומיד משריינים מקום להפלגת ינואר 2017 כיון שיודעים שאם לא ישריינו מיד לא יהיה להם מקום.
בעולם השייט ככל שמזמינים מוקדם יותר כך המחיר טוב יותר.
כמובן שיש יוצאים מן הכלל ושייט של 4 לילות בבהאמאס או שייט בים התיכון פחות בעייתי מאשר שייט לים הבלטי, לפיורדים או במזרח הרחוק.
לצפיה ב-'באופן כללי אם וכאשר אני צריך לקבל החזר'
באופן כללי אם וכאשר אני צריך לקבל החזר
08/06/2016 | 07:58
2
57
הנסיון שלי ושל אלו שאני מכיר אומר בבירור שעדיף להתנהל ישירות מול נותן השירות מאשר דרך מתוך ישראלי.
המתווך בכמעט כל המקרים שבדקתי (היו יוצאי דופן הפוכים) היה גורם מפריע שניסה בכל הדרכים החוקיות והאולי לא כל כך חוקיות למנוע החזר כסף ואופציה לביטולים או שינויים.

החל מרגע ההזמנה בו אם אתה מזמין לינה או טיסה דרך אתר בין לאומי ואתה מקבל אישור מיידי לעומת סוכן ישראלי שלוקח פרטי כרטיס אשראי ומבטיח להשתדל לקיים את העסקה (ולפעמים מצליח ולפעמים לא ממש).
המשך בדוגמאות הפשוטות שידועות לחלק מאוד גדול מהציבור כמו הזמנת לינה שניתנת לשינוי וביטול בלחיצת כפתור גם ברגע האחרון כמו ב Booking לעומת סוכן שיוציא לך את הנשמה וימנע ממך החזר (גם כשמגיע כשהוא בד"כ דואג שלא יגיע) בכל מיני תרגילים בירוקרטיים,
עוד המשך במקרים יותר נדירים כמו חברות תעופה שפשטו את הרגל ומי שרכש את כרטיס הטיסה ישירות מול החברה קיבל החזר תוך שבועיים שלושה ומי שמול סוכן ישראלי קיבל בעיקר אצבע בעין
ועוד המון דוגמאות בהמון שטחים.
אם זהו הערך המוסף העיקרי של הסוכן בארץ אז לא תודה, אני מוותר.

אתה רוצה לכעוס על מישהו? תכעס על חברת הקרוזים שעושה לך קניבליזציה ומוכרת עסקאות לקהל הרחב במחיר זול יותר מאשר המחיר שהיא מוכרת לך.
ככל שאני יודע חברות תעופה (למשל) High cost לא עושות תרגיל כזה.
אף אחד לא צריך לשלם מחיר גבוה בגלל הסיטואציה הזו, תצטרך להשלים עם זה שככל שיגדל פלח הקהל שחשוב לידע הזה (והוא גדל מאוד מהר) הפרנסה הזו תלך ותקטן.
איומים בסגנון פלילי/לא חוקי/הונאה כבר לא מרשימים אף אחד משום שכמובן שחוקי, לא פליל וההונאה היא של מי שלא בדיוק נצמד לאמת.
לצפיה ב-'ערך מוסף'
ערך מוסף
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2016 | 12:01
1
41
לאונידס שלום,

א. שוקולד מעולה

ב. אנחנו מסכים איתך ברב מוחלט של הדברים שכתבת:
ערך מוסף בנושא ביטולים? ממש לא זו הייתה הכוונה.
ערך מוסף צריך להיות ללקוח בהיבטח של חוויה, משמעות וגם מחיר.

עולם הביטולים בשייט הוא הרפתקאה בפני עצמה בשונה לגמרי מכל ענף אחר (מלונות טיסות ורכב) וגם כאן כל סוכן מעדיף שתתנהל ישירות מולם כי הסיכוי שתראה מהם משהו בחזרה הוא אפסי.

אני חוזר ואומר, אני לא בא לייצג שום קו שמתעלם מחלק מהדברים שחלק מהאנשים כתב כאן, אבל אני לא אוהב שבאים וקובעים באופן גורף: "סוכנות השייט גובות פי שלוש".

לצפיה ב-'בוא ואנסה לפתור לך בעיה שמטרידה אותך'
בוא ואנסה לפתור לך בעיה שמטרידה אותך
09/06/2016 | 06:58
36
אמנם לא אני אמרתי שהמחיר בארץ פי 3 מהמחיר אצל חברת השייט או אצל סוכן בחו"ל אבל ההבנה שלי אומרת שהכותב לא טוען שהוא בדק וכל עסקה דרך סוכן ישראלי עולה בדיוק על הסנט פי 3, הוא התכוון שרכישה מסוכן ישראלי הרבה יותר יקרה.
כך הבנתי את כוונתו.

ומכיוון שכולנו, כולל אתה, הסכמנו שהרכישה דרך סוכן ישראלי יקרה יותר באופן מאוד משמעותי אני מציע שתשים את הסיפור של"פי 3" מאחור ונשאר רק עם"הרבה יותר יקר".

אם תצליח לשכנע את התייר הישראלי שכדאי לו לשלם לסוכן הישראלי מחיר גבוה משמעותי (לאו דווקא פי 3) כי יהיה לו ערך מוסף ששווה את הכסף - סבבה.
לצפיה ב-'שאלה על מסלולים עם רכב בכרתים'
שאלה על מסלולים עם רכב בכרתים
05/06/2016 | 11:02
9
75
היי,
אני טסה לכרתים ל4 ימים בין ה9-12/6
ואשהה בעיר הרקליון.

אני מתכננת להשכיר רכב למשך שלושה ימים ולצאת מהעיר לטיולים יומיים..
אשמח לקבל המלצות לאן כדאי ומומלץ לנסוע.

אני חשבתי על הרעיון הבא:

1. יום ראשון - אחרי הגעה לכרתים, מנוחה קלה וסיבוב בעיר לקראת ערב אסע לאזור מאליה ומשם לאגיוס ניקולאס לשבת שם בטברנה (אם יש)

2. יום שני - לנסוע לעיר ריתנימו לאח"כ מכן לחאניה.

כמובן שבסוף כל יום חוזרים למלון בהרקליון. חשוב לנו להנות מהדרך היפה, להיכנס לכפרים ציוריים, חופים יפים והיסטוריה.

האם הייתם ממליצים לנסוע למקום אחר? אולי לאגם קורנאס?

אשמח לתובנות.
לצפיה ב-'פודלה'
פודלה
05/06/2016 | 14:32
58
מניח שאתם שוכרים רכב ולא משכירים, ומניח גם שתקבלו תשובות טובות יותר ממאיר שפירא, המומחה הטוב ביותר לכרתים

בדרך לרתימנו, תוכלו להיכנס לכפר פודלה ובו מנזר עתיק ומוזיאון בביתו של אל-גרקו
לצפיה ב-'היכן לנים? שם מלון וישוב? מתי נוחתים? מקבלים את הרכב בשדה?'
היכן לנים? שם מלון וישוב? מתי נוחתים? מקבלים את הרכב בשדה?
05/06/2016 | 17:02
7
28
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
05/06/2016 | 17:17
6
63
לנים בהרקילון אקוואה אטלנטיס.
אנחנו מקבלים את הרכב למלון דרך זקרוס טורס.

נוחתים ביום חמישי בבוקר (10:30)
התכנון ביום הראשון להסתובב קצת בעיר ובערב לנסוע לאיזור לאזור מאליה ומשם לאגיוס ניקולאס לשבת שם בטברנה (אם יש)

יום שישי
לנסוע לעיר ריתנימו( דרך פודלה) לאח"כ מכן לחאניה ולחזור להרקליון בערב.

יום שבת
רק הרקליון, אלא אם יש מסלול ערב נחמד וקצר שאפשר לעשות.

יום ראשון
חוזרים ב16 לישראל
לצפיה ב-'כרתים איננה כפר קטן.....'
כרתים איננה כפר קטן.....
05/06/2016 | 19:21
2
90
גודל האי כ-3/4 מדינת ישראל.  יש בה כ-750.000 תושבים וכ-3.000.000 תיירים בעונה (מאי-אוקטובר).  ויש בה המון מה לעשות ומה לראות.

למה הרכב לא לקבל בשדה התעופה?
מתקשרים למלון, מספרים שהגעתם ותגיעו למלון אחר הצהריים,  וסעו ישר לטייל.

מאליה זה מקום לבילויי לילה ולא איבדתם שם שום דבר.

איוס-ניקולאוס (לא מבטאית את ה-ג) היא עיר נמל עם טברנה אחת או שתיים או יותר......

גם בהרקליון, 200 מטר מהמלון יש ים של טברנות,
רגע, אני מבין מה הבעיה.
טברנה היא בסך הכל מסעדה, במקור זה היה "סנייק בר" שמשלים את הקפניו (בית קפה) או ה-אוזריי (מקום לשתיית יין) משך הזמן היא הפכה למסעדה רגילה (למעשה אסטורטוריה, אבלו כבר נעלמו...).

אני מניח שאתם מחפשים ערב פולקלור עם אוכל וריקודים.  זה נקרא:"כרתה נייט" ומנוהל במספר כפרים, למשל בכפרים "אנו-קרוזאנוס/קטו קרוזאנוס" או בכפר "אנופולי" שהוא קרוב יותר להרקליון.

האירועים מתחילים בשעה 2000, ומי שחושש שיסתבך להגיע למקום, שיזמין הסעה מזקרוס טורס, זה הלוך ושוב.

1. 
לגבי הנסיעה מזרחה, תוכלו לנסוע לאיוס ניקולאוס ומשם צפונה לעיירה אלונדה. להחנות את הרכב בחניה (יש כרטיסי חניה בקיוסק, קנו לשלוש שעות)
גשו לסככת קופת השייט, ד"ש לניקוס ועם הכרטיסים תעלו לספינה שבשייט של כרבע שעה יביא אתכם לאי המצורעים שבטעות קוראים לו ספינלונגה, הוא נקרא "קאלידו" (חופן-אדמה בכרתית עתיקה).
לא לדאוג, מי שעוסק בתיירות מדבר אנגלית.

משם סעו בחזרה דרומה לכיוון הכפר קריצה ואחרי חציית הכביש המהיר, מיד ימינה לעמק לסיטי, יש שלט ישן. תוך כדי נסיעה בעמק לסיטי תעברו בכפר מסה-פוטאמי, תעצרו אצל מריאנה תבקשו מה שהיא רוצה לתת לכם (אלא אם יש לכם דרישות אחרות), שם תוכלו לאכול אוכל כפרי באוירה כפרית.

בעמק עצמו בכפר איוס ג'יאורג'יוס פנו ימינה לשדות שם תראו שבשבות שואבות מים, אחר"כ לחזור לצומת ולנסוע דרומה לאתר מיוחד שמציג עבודות כפריות ומלאכות.
משם תמשיכו בנסיעה, תוכלו לבקר במערת הולדת זאוס, תחנו את הרכב במגרש החניה ומשם לעלות למערה אפשר גם ברכיבה על חמורים, ואחרי הביקור לרדת איתם., אתם ממשיכים עם הכביש הנוסע בעיגול בעמק, אפשר לבקר במוזיאון הקטן של מנזר וידיאני.
בצומת הראשון המשולט לפנות שמאלה, עולים בהר ועוצרים ליד תחנות הרוח המינואיות (יש חנות מזכרות אם זה מענין אתכם) ומשם יורדים לעמק ובדרך עוברים ליד תחנות רוח דמוי ונציאניות שמהכניסה מהכביש הראשי אליהן זהו כביש מכושף כשהרכב מיתדרדר בעליה.....

אפשר להיכנס לכפר "קראסי" (יין) להתרשם מכפר עתיק ומעץ הדולב בן 2000 שנה במרכזו ומולו מעין דפנה (מים הכי נקיים שיש). ביציאה מהכפר כעבור מרחק מה תראו שלט ימינה למאליה, סעו בו כי הוא עובר בדרך נופית עד מאליה ומשם מערבה להרקליון.

לא עיכבתי אתכם יותר מידי למרות שיש מאות דברים לראות בדרך.

2.
ביום הבא קחו בחשבון יום ארוך, 
הדרך מהרקליון לחאניה היא 140 ק"מ. (דלגו על רתימנו)
אתם נוסעים על הכביש המהיר ושימו לב לשלט לכיוון הכפר פודלה, השלט ימינה ואתם עוברים מתחת לכביש ונכנסים לכפר עד שמימין יש גשר מעל הנחל, חוצים ועולים במעלה עד ביתו של דומיניקוס תיאוטוקופולוס המכונה "אל-גרקו".
יש הבית ויש הכנסיה ממול (מאה 8) ותמשיח גדול עליו חרט חייל ונציאני את שמו ותאריך היציאה לקרב.

משם חוזרים לכביש המהיר, נוסעים מערבה, רואים מרחוק על ההר את מצודת אפטרה, ובהמשך מימין ליד הכביש מצודת אידזנדין הטורקית, עוברים צומת ומיד עוצרים בטברנה, שבו לנוח מעט שירותים וכו.

תראו שלט שאסור לצלם, ממול האי "סודה" עליו מבצר ונציאני ששימש כבסיס עינויים לפרטיזנים בזמן הכיבוש הטורקי.
לידו אי זעיר ובין שניהם כניסה תת ימית לנמל צוללות מתחת לאי, אולי יתמזל לכם לראות צוללת יוצאת משם, לי ב-27 שנים יצא פעם אחת והתמונה בספר שלי.
שם צולמה הסצינה העוסקת הנמל צוללות תת ימי בסרט של ג'ימס בונד.

נוסעים על הכביש המהיר ולא פונים אלא אך ורק לפי שלט ירוק "לחניה ומורנייס", לשים לב שהשלטים קצת מקושקשים.
יורדים מהכביש ימינה ולמטה ימינה שוב ונוסעים ישר כל הזמן בלי לסטות עד שמולכת ניצבת האגורה העתיקה, פונים שמאלה, הפניה השלישית ימינה היא לרחוב פיראוס, תראו שם סופר מרקט, מתחתיו חניון בתשלום (לא לחנות סתם ברחוב, אין פשעים אז למשטרה יש זמן לגרור...).

יוצאים מהחניון, פונים שמאלה ובפניה הבאה ימינה בניצב לחומת העיר העתיקה הונציאנית, וכעבור כמאה מטר שמאלה הכביש מתחיל להשתפל עד מחסום עמודים.
עוברים אותו והפניה הראשונה שמאלה היא רחוב קונדילאקי שהיה הרחוב הראשי ברובע היהודי.
אם התבלבלתם, הטברנה הראשונה אחרי העמודים, הבחור השמנמן שמזמין אורחים תשאלו אותו למיקום בית הכנסת, או ממש משמאלכם בישורת התחתונה חנות צייר וגם הוא יוכל לעזור לכם, ותראו אילו עבודות מדהימות יש לו.

אתם יורדים ברחוב קונדילאקי, ובערך באמצע הרחוב שמאלה סימטת קונדילאקי (בפינה שלט בעברית) ,הבחורה שתמליץ לכם על המסעדה תענו לה בחיוב.
נכנסים לתוך הסימטה ורואים את בית הכנסת, נקווה שיהיה פתוח.
מולו המסעדה "טו-חאני" (איש חאניה) של מגי ודימיטרי. יש להם אוכל מצויין חוץ מזה שמצווה לתת ליהודיה פרנסה (מגי).

כל האנשים שאני מזכיר, תמסרו להם ד"ש ממני.
י
ש לכם גם בקצה המזח את המוזיאון הימי הנחמד, תשוטטו קצת גם בסימטאות ותתרשמו מהעיר הוונציאנית, יש המון מה לראות, אבל גם ככה כתבתי יותר מידי.

ביום האחרון קחו את עצמכם וסעו מזרחה על הכביש הארצי הישן לכפר "קטו גורנס", שם תמצאו:
1. מרכז תערוכות אולי יש משהו מענין (הקודם היה על מלין מונרו ולפניו פועלו של ליאונרדו דה וינצ'י, מדהים, ואחרים))
2. לידו מרכז תצוגה של דמויות דינוזאורים.
3. בצד השני של המתחם, האקואריום של כרתים, בהחלט שווה ביקור כי הוא ברמה בינלאומית.

3.
יש לכם יום "לבזבז, בהרקליון נצלו אותו לביקור במוזיאון המינואי היחידי בעולם (פלישתים) שליד המלון, במרכז ואצל קוסטאס פאפאדופולוס במדרחוב דדאלוס, בשוק העירוני, וכן
לא לשכוח לבקר במוזיאון המינואי הנמצא ליד המלון.
מרכז הרקליון נמצא פחות מ-200 מטר מהמלון, ואפשר סתם בערב אחרי שנחים לשוטט במרכז, בשוק אם עוד פתוח (ולאכול לוקומאדס), במדרחוב דדאלוס ולבקר את קוסטאס פאפאדופולוס , איש אשכולות.

בענין קניות.
אם יש לכם משפחה עם ילדים, אפשר להביא המון מתנות במחיר כמעט אפס, חנות "ג'מבו" במערב העיר, אשתי לא האמינה שקנינו עגלה עמוסה ב-20 יורו.

לצפיה ב-'ואו תודה רבה!'
ואו תודה רבה!
06/06/2016 | 09:57
1
34
ומה איתך? אתה מדריך טיולים?
לצפיה ב-'פעם הדרכתי טיולים לכרתים ולספרד'
פעם הדרכתי טיולים לכרתים ולספרד
06/06/2016 | 10:07
41
אבל אחרי שקיבלתי את תעודת "רשיון-כבוד מורה דרך" (50 שנה במקצוע) החלטתי להפסיק.

מכל מקום אני חוקר את כרתים 27 שנים כבר ואשתי שואלת אם לא נמאס לי, אז לא נמאס לי כמו לטייל בארץ ומידי פעם לגלות דברים משתנים וסתם הנאה במקומות רבים.
אז ישראל היא מולדתי ללא תחליף, וכרתים הבית השני שלי.

לצפיה ב-'אגב,'
אגב,
05/06/2016 | 19:28
2
74
בפורום כרתים יש מידע רב גם בפורום וגם במאמרי הקהילה.

לצפיה ב-'מאיר,כל הכבוד על העזרה והייעוץ הכל כך מספק..'
מאיר,כל הכבוד על העזרה והייעוץ הכל כך מספק..
05/06/2016 | 20:31
1
61
למטיילי כרתים.
רק שלא יגידו שאני מטעם!
לצפיה ב-'אני בהחלןט מטעם : מטעם כרתים מאירת הפנים לישראלים !!!'
אני בהחלןט מטעם : מטעם כרתים מאירת הפנים לישראלים !!!
05/06/2016 | 20:40
32
לצפיה ב-'גלישה בחול?'
גלישה בחול?
05/06/2016 | 11:26
14
140
קצת התבלבלתי מכל ההצעות, אני לקוח ב-012, ויש לי טיסה לכמה שבועות לאירופה. אני כמובן לא צריך שיחות אלא רק גלישה בסיסית.
מחירי החבילות ממש גבוהים- 140 ומעלה לחבילת גלישה של 1G .
1.מישהו מכיר חבילות קטנות /זולות יותר ?
2.מישהו התנסה עם כרטיסי גלישה? (הבנתי שיש כרטיסי סים לגלישה?)

אני צריך גלישה בסיסית לצורך הודעות או בירורים פשוטים לא יותר.
תודה.
לצפיה ב-'אם 140 זה "ממש גבוה"'
אם 140 זה "ממש גבוה"
05/06/2016 | 12:39
100
אז אני מציע לך לרכוש סים מקומי.
החסרונות שלו יהיו:
1) בזבוז זמן בטיול להשיגו
2) אם אתה מטייל ביותר ממדינה אחת, צריך לוודא שאתה רוכש סים שכולל את המדינות הרלוונטיות.
3) אי אפשר יהיה להתקשר אליך במספר הישראלי (זה גם יכול להיחשב ליתרון, תלוי בך)

מה שאני באמת מציע זה כן לשלם את ה140 .

לצפיה ב-'בשביל רק לבדוק הודעות יש WIFI חינם היום כמעט בכל מקום'
בשביל רק לבדוק הודעות יש WIFI חינם היום כמעט בכל מקום
05/06/2016 | 14:22
29
לצפיה ב-'ואפשר גם לעבור לגולן לחבילת 99 הכל כלול'
ואפשר גם לעבור לגולן לחבילת 99 הכל כלול
05/06/2016 | 14:24
3
33
לצפיה ב-'אבל זה יעלה 150'
אבל זה יעלה 150
05/06/2016 | 15:06
2
28
לצפיה ב-'נכון, לחודש הראשון ואח"כ זה break-even'
נכון, לחודש הראשון ואח"כ זה break-even
05/06/2016 | 17:46
1
16
לצפיה ב-'לא בדיוק, אין משמעות ל"חודש ראשון"'
לא בדיוק, אין משמעות ל"חודש ראשון"
05/06/2016 | 19:38
54
אם הוא ירצה להמשיך איתם הוא יצטרך לשלם עוד 50,  לרדת לתוכנית יותר זולה - הוא נוסע רק לכמה שבועות.
לצפיה ב-'קצת מוזר שאלו התגובות שלכם..'
קצת מוזר שאלו התגובות שלכם..
06/06/2016 | 14:49
7
78
מקצת בירור וקריאת כתבות, מצאתי אינסוף המלצות של ישראלים שחוזרים ואומרים שהחבילות בארץ הן גניבה. ומתברר שרוב אזרחי העולם נוהגים ככה מזמן.
בכל סופר או קיוסק אנשים קונים סים מקומי ב 5-10 יורו שמספק גלישה חופשית לחלוטין .

בטח ובטח למי ששוהה חודש באירופה לעניינים עסקיים, ובטח כשהחבילה מוגבלת לימים ספורים ו -140 זה רק מחיר התחלה שמגיע ל-300 ויותר בקלות.

בדרך כלל אני לא עושה חשבון כזה, אבל לפעמים אתה מבין שחברות בארץ מנצלות בורות, וחשש משינוי , חרדה משהות במדינה אחרת , וכו, ופשוט קובעות מחירים הזויים לשירותים שהם לא משלמים עליהם אגורה. ( הלוויין והשרתים שמעבירים את השיחות כבר שלהם, מחירי התדרים כבר שולמו, וככה כל קיץ מעל מליון ישראלים שנוסעים לחול משלמים מחירים מופקעים לחברות האלו על כלום )

אז לאלו שתוהים וצריכים גלישה לצורך ווייז או לנסיעות ארוכות- תקראו קצת תגובות בנושא..

לצפיה ב-'מאיזה תאריך הכתבות שאתה קורא?'
מאיזה תאריך הכתבות שאתה קורא?
06/06/2016 | 15:54
53
בעבר זה באמת היה שחיטה אבל היום זה אחרת.
בחבילה של גולן (99 לחודש + 49 חד פעמי אם אתה לא לקוח שלהם כרגע) אתה מכוסה מכל בחינה מעשית, בלי צורך בתוספות. 148 ש"ח בעיני לא נקרא מופקע וגם לא הזוי.
לגבי החבילה של 012 איני יודע, התיחסתי למידע שאתה רשמת.

נכון, סים מקומי עדיין יותר זול אבל זה מגיע עם החסרונות שרשמתי.
לצפיה ב-'איפה מצאת SIM ב 5 יורו שמאפשר גלישה "חופשית לחלוטין"?'
איפה מצאת SIM ב 5 יורו שמאפשר גלישה "חופשית לחלוטין"?
06/06/2016 | 19:58
55
ןמה קורה אם אדם נוסע ליותר ממדינה אחת?
ואיך הגענת נניח בהצעה כאן של גולן ל 300 שקלים ויותר בקלות?
לצפיה ב-'שני היורו שלי בעניין'
שני היורו שלי בעניין
06/06/2016 | 20:22
4
63
עד היום תמיד קניתי סים מקומי או לא קניתי בכלל (כלומר, השתמשתי רק בווייפיי חינמי במקום הלינה או ברחוב). זאת מכיוון שבהרבה מקומות בעולם - לא כולם - זה אכן יותר זול מרכישת סים בארץ, א-ב-ל: 
1. סים ישראלי חסר תועלת מבחינתי כי הוא לא נותן שיחות מקומיות, ואין לי שום צורך בשיחות לארץ (בשביל זה יש סקייפ). 
2. חלק ניכר מהנסיעות שלי היו מעל הזמן המקסימלי לשימוש בסים ישראלי בחו"ל (בעבר נדמה לי שבדקתי ובגולן היתה מגבלה של 45 יום). 

היתרון הגדול של סים ישראלי הוא לדעתי למי שנוסע לכמה וכמה מדינות בזמן קצר יחסית: למרבה הצער רוב הסימים המקומיים הם למדינה אחת בלבד, ואז אם תקנה אחד ועוד אחד ארבעה ימים אחר כך, ותיכף את השלישי, יש סיכוי שזה ייצא יקר יותר. בנוסף, אם הנסיעה שלך מאוד קצרצרה ועוברת במהירות מיעד ליעד, ייתכן שלא תרצה לבזבז זמן על חיפוש סים בכל מדינה. במקרים כאלו סים ישראלי נותן פתרון. 

מה שכן, יש מדינות שבהן המחיר הרבה יותר יקר מהסים הישראלי, והמחירים שבהם נקבת נשמעים לי מוזרים. ממה שראיתי בנסיעותיי האחרונות, לפחות במדינות שבהן הייתי, ב-10 יורו לא תקבל גלישה חופשית או קרוב לזה, ובאנגליה לא היה בזמנו סים עם דיל/הטענה של מתחת ל-10 פאונד. למי שרוצה נפח גלישה גבוה, לפעמים הסים הישראלי יותר משתלם. כאמור, תלוי במדינה, תלוי בצרכים שלך. 
לצפיה ב-'1 לא ברור'
1 לא ברור
06/06/2016 | 23:13
3
41
מה זאת אומרת לא נותן שיחות מקומיות?
בוודאי שהוא "נותן", רק שזה לא כלול בחבילה אלא צריך לשלם פר שיחה. לרוב התיירים, שמספר השיחות המקומיות שהם עשויים לבצע הוא די מוגבל, מדובר בסה"כ עוד כמה שקלים לחשבון - לא סיבה להתרוצץ בשביל סים מקומי.
לצפיה ב-'לכך התכוונתי'
לכך התכוונתי
07/06/2016 | 01:25
2
36
לא כלול. וגם הסברתי שאינני תיירת סטנדרטית ולכן יש לי כן צורך בשיחות מקומיות, לא בשיחות לישראל ולכן אני בוחרת סים בהתאם. לא ברור לי מה לא הבנת. 
הצגתי את החסרונות והיתרונות של כל אחד. יש לא מעט אנשים שמחפשים אך ורק דאטה (ואז נושא השיחות ממילא לא מדבר אליהם) או שמחפשים במיוחד דיל של שיחות מקומיות. הרי אם אתה רוצה להתקשר למספר קטן של אנשים בארץ, אפשר להשתמש בוואטסאפ/סקייפ בווייפיי. אם אתה צריך מסיבות שונות מספר מקומי או לבצע שיחות מקומיות למספרים שונים/שיחות מקומיות וסמסים מקומיים על בסיס יומי (לדוגמא, להתקשר עם חבר'ה שפוגשים תוך כדי טיול ועם אכסניות מקומיות בטיול ארוך בניו זילנד), אז זה לא "עוד כמה שקלים בחשבון". בשהייה של חודש גם אין שום חשיבות ל"בזבוז" של שעה מזמנך לחיפוש סים. 

ולכן, בסופו של דבר, בחירת סים מקומי או ישראלי היא שאלה של מה הצורך, מה סוג הטיול (כמה זמן/מדינות) והמחיר. סה טו. 
לצפיה ב-'או. קי., הבנתי, נשאר רק לשאול מה זה קשור לשרשור הזה'
או. קי., הבנתי, נשאר רק לשאול מה זה קשור לשרשור הזה
07/06/2016 | 01:52
1
36
השואל כתב מפורשות "יש לי טיסה לכמה שבועות לאירופה. אני כמובן לא צריך שיחות אלא רק גלישה בסיסית".
הפרופיל הזה תואם את הרוב הגדול של האנשים ששואלים כאן בפורום שאלות דומות.

את צודקת שכל אחד צריך לרכוש את מה שמתאים לצרכיו, רק שתיאור הצרכים שלך, שאת בעצמך אומרת שאינם סטנדרטיים, לא ממש רלוונטי לשאלה שנשאלה.
לצפיה ב-'?'
?
07/06/2016 | 10:09
18
התגובה שלי התייחסה לדבריו הכלליים של השואל בתגובתו השנייה, על למה אנשים מעדיפים סים זר, שלטענתו "כולם עושים את זה". הסברתי שזה תלוי במקרה, בצרכים וכו', ושאין תשובה אחת נכונה (תרמילאים ישראלים למשל הולכים לרוב על מקומי). 
אין לי עניין להתווכח איתך על נחיצות הודעותיי. 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הגירה לאוסטרליה
פורום הגירה לאוסטרליה
sea gal - מועדון היאכטות הישראלי
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה