לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טיולים וחופשות בחו"ל
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

כמה כסף דורשים כפיצוי לאדם עקב ביטול טיסה
11/10/2015 | 16:26
17
201

שלום.
בספטמבר היינו ברודוס. חיכינו יום שלם בשדה התעופה כיוון שכל הזמן אמרו שהטיסה מתעכבת וב 17:00 הודיעו כי היא בוטלה. רק בשעה 8 בערב חברת הנסיעות פינתה אותנו למלון וגם זה היה בבלאגן (רצו לשים את הורי בן זוגי ואותנו באותו חדר).
יש לציין כי חברת הנסיעה יידעה אנשים שהזמינו דרכה מלון+טיסה לא לבוא לשדה באותו יום, ורק אנחנו ועוד כמה אנשים פשוט חיכינו יום שלום בשדה ( כשדיברתי איתם טלפונית המוקדנית אמרה "אני לא משארת לכם לעזוב את השדה").
עוגמת הנפש הייתה רבה, מאז כבר חזרנו לארץ וכעת אני רוצה לכתוב מכתב בדרישה לפיצויים. במכתב אני מתארת בדיוק את כל החוויה לפי שעות.
בשורה התחתונה, היינו ארבעה אנשים ואינני יודעת כמה פיצוי עבור כל אחד אני צריכה לבקש.
אשמח לשמוע מאנשים שבעבר קרה להם מקרה דומה וקיבלו פיצוי, מה הסכום?

אני יכולה רק לשתף אותך בנסיון שהיה לי לפני שנים רבות
11/10/2015 | 17:23
7
167
שהגענו לשדה בפרנקפורט לטיסה ארצה עם ארקיע. וחיכינו שעות, למעלה ממאה ועשרה אנשים כולל ילדים קטנים ומבוגרים מאד. בלי אוכל בלי מקום ישיבה. לא הודיעו כלום, רק אמרו המטוס בתיקון. לבסוף אמרו שהטיסה בוטלה ושיכנו אותנו במלון בשדה. רק התיישבנו לאכול והודיעו לנו (עם ארקיע לא טסתי יותר מעולם) שיש אוטובוס שיסע לשדה התעופה קלן/בון ושם מחכה לנו מטוס. בקיצור בשעה 10 בלילה כשיצאנו לדרך אמרתי לממונה מטעם ארקיע שלא נגיע בזמן לטיסה כי סוגרים את השדה ב-23:00, היא התעלמה. הגענו לשדה ואכן השדה נסגר. שוב חילקו אותנו לבית מלון שהיה בשיפוצים. זה היה חורף ולא היה חימום בחדרים. כמובן שלאף אחד מאתנו לא היו כלי רחצה או פיזמות או בגדים להחלפה. לא הצלחנו לישון הרבה. בשש העירו אותנו ואמרו נוסעים לשדה. אמרתי להם השדה לא נפתח כל כך מוקדם (מאז זה השתנה).
דברו ללמפה זו היתה ההרגשה. השדה היה סגור ומסוגר אי אפשר היה לקנות כוס קפה. רק ב-8 טסנו לארץ. היו עורכי דין על הטיסה, כולם אמרו שניתן להגיש תביעה אבל לא בטוח שנזכה. בקיצור אף אחד לא עשה דבר . אני כתבתי מכתב תלונה לאחד העתונים הגדולים. המכתב התפרסם. ארקעי התנצלה ובזה הסתכם הענין.
את מוזמנת לנסות. הטרטור לבתי המשפט יעלה לך יותר.
מאז נחקק חוק שנותן תשובות בנושא
11/10/2015 | 17:45
5
144
חוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה), תשע"ב-2012

תבדקו שם.

ועדיין לא ראיתי תביעות רבות בענין
11/10/2015 | 18:33
4
99
לרוב האנשים אין כח להתמודד מול גופים גדולים וחזקים.
אנשים לא צריכים להתמודד מול אף אחד
11/10/2015 | 19:00
3
117
גם אני לא ראיתי הרבה תביעות כאלו, כיוון שאני לא עובד במזכירות בית המשפט.....
ע"פ החוק, הסוכן שממנו קנית את הכרטיסים, צריך לבצע את כל הפעולות.
אלא אם הסוכן הוא הנתבע.....

הם כראה צריכים להתמודד עם עצמם
12/10/2015 | 06:50
2
75
במקום לקטר בפורום ולברוח הם צריכים לנקוט פעולה ממשית, שינוי תודעתי שמסתבר שלחלק גדול מהישראלים לא פשוט עד בלתי אפשרי.

על פי חוק האנשים לכאורה אמורים לקבל את הפיצוי הבעיה היא שנותני השירות עוברים על החוק. מול עבריינים (לכאורה) לא מספיק להיות צודק, צריך גם לפעול.
הם סומכים על העובדה שרוב הישראלים רק מקטרים ולא מתלוננים...
12/10/2015 | 07:26
1
36
צודקים
13/10/2015 | 09:17
13
למה לבאס?
12/10/2015 | 23:46
78
הגשת תביעה עולה 50 ש"ח וכשאין מחלוקת על העובדות היא לא הליך מורכב בכלל. אפשר לסיים את כל הסיפור בשעתיים, במיוחד אם למתלונן כבר יש פירוט כתוב של השתלשלות העניינים.
חבל שכל כך הרבה אנשים סבורים שהגשת תביעה זה הליך כל כך מסובך, יקר וארוך שאין טעם בכלל להיכנס אליו. זה פשוט לא נכון.
מה שכן, גם המחשבה שבית המשפט הוא היכל הצדק העולמי לא ממש מדויקת, וברוב המוחלט של המקרים התביעה תסתיים בפשרה בין הצדדים, או (סביר יותר) בניסיון מוצלח של השופט לכפות על הצדדים "פשרה".
עדיף לפי הדירקטיבה האירופאית
11/10/2015 | 20:28
99
ואם לא מסתדר אז לפי חוק טיבי.

אני לא משפטן מתמחה בנושא אבל להערכתי כאדם מין הישוב לא צריך לתאר את החוויות, החוק מקנה זכות לפיצוי ללא הוכחת נזק.
מצאתי כמה פיצוי עשויים לקבל אנשים שיתבעו
12/10/2015 | 08:18
3
106

הסעיף הזה מאד מענין, מענין מבחינה זו עד כמה חברות יסתתרו מאחוריו:

סעיף 6(ה)(1) לחוק קובע כי במידה וחברת התעופה תצליח להוכיח כי הטיסה בוטלה בשל "נסיבות מיוחדות" שלא היו בשליטתה, וגם אם הייתה עושה כל אשר ביכולתה – לא הייתה יכולה למנוע את ביטולה בשל אותן נסיבות – היא תהיה פטורה מלפצות נוסע בפיצוי הכספי הקבוע בתוספת הראשונה לחוק.

כלומר, זה לא כך שמספיק שתודיע שהטיסה בוטלה/התאחרה וכו' יהיה עליך להוכיח שהחברה לא עשתה כל שביכלתה. לכן אנשים, לדעתי בלבד, לא מוכנים להכנס לכל הענין של תביעה והוכחות והתמשכות ואיבוד ימי עבודה.

דוגמא שמצאתי מ-2013

לפי הבנתי חברת התעופה צריכה להוכיח שעשתה כל שביכולתה
13/10/2015 | 07:01
2
56
לא הנוסע.

אנשים משחררים כאן קיטור ובד"כ אפילו לא חוזרים לקרוא תגובות ולכן ברור לי שלא ישקיעו גם רבע שעה כדי לקבל את המגיע להם גם אם מדובר באלפי שקלים, קל וחומר אולי חצי יום עבודה.
אני חוזרת לקרוא.. עדיין מקבלת מידע ומנסה להבין כמה לדרוש
13/10/2015 | 11:55
1
56
הם לא סירבו לפצות אותי עדיין, אמרו לי לכתוב מכתב.
במכתב אני מתארת את כל שאירע, אך בשורה התחתונה לא יודעת איזה פיצוי לדרוש.
אני הייתי כותב מכתב מאוד יבשושי
13/10/2015 | 13:01
66
שימי לב שאני לא משפטן, אני לא נותן עצה אלא רק מספר מה אני הייתי עושה. לעצות צריך להיוועץ במומחה.
הייתי כותב את הפרטים הפשוטים.
נמל התעופה, היעד, מספר הטיסה, התאריך, שעת היציאה המקורית והשעת ההמראה בפועל.
הייתי מודיע שאני רוצה פיצוי לפי חוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה), תשע"ב- 2012 ולא מפרט את הסכום - לחברת התעופה יש עורכי דין שצריכים להכיר את החוק ולהבין את הסכום.
בנוסף צריך להחליט אם מבקש כסף על הוצאות נוספות כמו הסעות ולינה (החלק הזה צריך מגובה בקבלות) ואולי גם על בזבוז זמן.
לא הייתי כותב את מה שבני עמנו מאוד אוהבים לכתוב - עגמת נפש.

אבל אני לא עורך דין. אני רק מספר מה אני הייתי עושה
בסיפור דומה שהיה באיטליה לא מזמן
12/10/2015 | 22:28
102
בעיכוב בעיקבות ביטול טיסה שהיתה אמורה להגיע לארץ הנוסעים פוצו בכרטיס טיסה ליעד חלופי באירופה על בסיס מקום פנוי.
כ שבהחלט מגיע פיצוי והחברות יודעות זאת
תודה לכולם.
13/10/2015 | 17:11
62
המכתב נשלח, אעדכן אתכם בתוצאות.
רצוי לציין שהטיסה נדחתה בגלל חור במסלול ולא אשמת חברת התעופה
14/10/2015 | 18:34
1
54
אני לא משפטן אבל אני חושב שזה נכנס תחת " כוח עליון"
או שישלחו אותך לבקש פיצוי מהנהלת השדה..
הטיסה בוטלה ולא נדחתה
26/10/2015 | 12:25
1
כאשר טיפולו בבור במסלול.. יצאו טיסות( כולל לישראל) משדה התעופה, את הטיסה שלי בחרו לבטל.
ולגבי כוח עליון... זה כוח עליון שליוונים עדיין יש מדינה. הבור נפער ימים קודם לכן והם "טיפלו" בו היטב ככה שהחור נפער שוב. להיות שדה תעופה מוזנח זה ממש לא כוח עליון.
שדה התעופה ברודוס מוזנח בכל רמה אפשרית.
יום למחרת כשהטסה התעכבה שוב בשעתיים, הם אפילו לא טרחו להסביר לנו למה, באה איזה יווניה אחת שעתיים לאחר מועד הטיסה ואמרה " זה התעופה נסגר בשעתיים האחרונות ועכשיו נפתח שוב" והעלו אותנו לטיסה.
|*|נפתח פורום רשתות חברתיות - תמיכה|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/10/2015 | 15:11
10
|מחשב|גולשים יקרים עקב הביקוש, אנו פותחים מחדש את פורום רשתות חברתיות.
אז אם יש לכם שאלות בנושא הפייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ולינקדין - אנחנו פה בשבילכם!

הכנסו כבר עכשיו לפורום רשתות חברתיות - תמיכה
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
ברלין בנובמבר
11/10/2015 | 13:49
23
232
הי לכל חברי הפורום המקסימים,
בחודש הבא אטוס עם עוד 3 חברים לברלין (8-12/11), כן קר מאוד
יום ראשון וחמישי הם ימים די שרופים מבחינתנו כי נגיע לברלין רק ב17 בערב ונעזוב אותה מוקדם בבוקר, ככה שיש לנו שלושה ימים מלאים.
חשבתי לעשות את המסלול הבא (+ אשמח לטיפים)

יום ראשון - אחרי הגעה לברלין, צ'ק אין וכאלה נסתובב ונרגיש את האווירה, בערב נצא למסיבה טובה.
יום שני - נעשה סיור בבוקר להכרת העיר (נרשמתי לסיור חינמיים שיש ליד שער הנצחון הגרמני) סיור של שעתיים וחצי, לאחר מכן אי המוזיאנים וניקח מטרו לאיסט סייד גלרי. בעיקר יום עמוס עם הרבה הליכה ברגל והכרת העיר.

יום שלישי - אנחנו רוצים להקדיש את היום לקניות, ככה אנחנו בנות
חשבנו על הקודאם ואלכסנדפלאץ, אילו עוד מקומות שווים יש לקניות בברלין?
אנחנו רוצים יום קליל יחסית כי בערב אנחנו בהופעה של מדונה.

יום רביעי - אנחנו בדילמה, חשבנו להקדיש את היום לכל מיני אטרקציות תיירותיות כמו מדאם טוסו, עולם מים, דאנג'ן, מרכז סוני.

מה דעתכם?
נשמח למקומות שווים לקניות ומסעדות טובות וטעימות (לכל כיס).
בפורום מסעדות הועלה בימים האחרונים
11/10/2015 | 14:28
3
130
פוסט אשר הכיל שלל המלצות למסעדות בברלין .

ממליצה על קומת האוכל של ה KDV
11/10/2015 | 17:00
1
97
ומסעדה:
בר קוקטיילים+מסעדה בקומה 18 של בניין – נוף לכל העיר
Solar Bar & Restaurant http://www.solarberlin.com/
אני גם בעד טעימות ב-KDV
11/10/2015 | 17:24
33
ראיתי אתמול
12/10/2015 | 13:50
54
מעולה, תודה!
איזה כיף מסעדה קוריאנית
בחרתן לכן את המקומות היקרים ביותר לשופינג
11/10/2015 | 20:24
15
119
בערך כמו לשלוח תיירת בישראל לעשות קניות בככר המדינה.
מציע לכן לעשות קצת יותר הכנות, למשל הנה הטיפ הזה

כנ"ל לגבי שאר הטיול.
למשל אי המוזיאונים זה יפה ונחמד. איזה מוזיאון? מה תרצו לראות במוזיאון?

ביום רביעי בחרתן אטרקציות שאישית הייתי מוותר עליהן, כנראה שהטעם שלנו פשוט שונה
אם רימונה תחזור לפה
11/10/2015 | 20:26
12
111
אני אתן לה המלצה איפה לעשות שופינג
אומנם לא רימונה אבל אפשר לקבל המלצה?
11/10/2015 | 21:10
11
86
גם אני טסה לברלין בקרוב

ברור..
11/10/2015 | 21:46
10
95
למען גילוי נאות, לא עשיתי הרבה שופינג בברלין, אבל ראיתי איפה היה כדאי...

במדרחוב וילהלמסדורף היו המון חנויות ממש טובות ולא יקרות, יש שם גם סניף של C&A , יש שם גם בתי קפה נחמדים, שתינו שם קפה מעולה עם עוגת גבינה מצויינת במחיר ממש מצחיק, חצי ממה ששילמנו יום קודם במדרחוב במיטה..
המדרחוב נמצא באיזור שרלוטנבורג, שווה לשלב עם ביקור בארמון..

גם בכלבו גלריה באלכסנדר פלאץ היו יופי של דברים, קנינו במחלקת כלי בית כמה דברים מצויינים.

אם את נוסעת לפוטסדאם (שווה לנסוע), גם שם היה שופינג שווה ביותר..
אולי באותה הזדמנות יש לך המלצה למלון במזרח?
11/10/2015 | 22:35
5
21
יש לי המלצה למלון במקום טוב באמצע
12/10/2015 | 07:53
3
87
Pestana hotel נמצא ממש על השוליים של הטירגארטן, מהצד המערבי, מרחק הליכה של טיול של חצי שעה, דרך הפארק יביא אתכם לשער ברנדנבורג...

מלון יפה, חדש , נקי...עם תחבורה ציבורית בפתחו
עוד מלון? בזה אין מקום
12/10/2015 | 08:28
2
26
לא מיד ראשונה - חברה שאני סומכת עליה
12/10/2015 | 10:27
64
חזרה עכשיו . היא היתה במלון weinmeister . בקרבת ההאקשה מרקט ו אלכסנדרפלאץ

ולחובבי השופינג שביינינו - פתחו את הפרימארק באלכסנדרפלאץ  
חבל...מלון מעולה
13/10/2015 | 12:05
31
מצטערת , אני מכירה רק את המלון הזה
יש הולידיי אין אקספרס מצוין וזול
12/10/2015 | 11:38
22
תודה . אני מכירה את המדרחוב והוא אכן
11/10/2015 | 23:29
3
84
נחמד , מאד אוהבת את רשת  C@A
בכלבו גלריה יש גם מחלקה שווה מאד של צעצועים לילדים , ואם מישהו בעניין של פליימוביל זה ממש גן עדן מבחינת היצע ומחירים
אני אקרא קצת על פוטסדאם - ואחזור עם שאלות במידה ואחליט שזה עשוי להיות רלבנטי . לא רק בגלל השופינג    
בתור התחלה עד כמה זה רחוק מברלין ואיך התחבורה לשם ?

לא רחוק ויש רכבת מצויינת
12/10/2015 | 06:32
58
מבחינת תח"צ שייך לאיזור 3.
לאחד הכיוונים אני ממליץ להשתמש בשייט דרך ואנזה וביקור בוילת ואנזה. כמה רוע היה יכול לצאת ממקום כל כך יפה.
בפוטסדאם יש אוטובוס פנימי (עולה כסף) בשיטת "עולים יורדים" בין האטרקציות, אם אני זוכר נכון הוא כולל גםאיזשהו סוג של הדרכה קולית.
ממש לא רחוק..
12/10/2015 | 07:55
1
54
אנחנו נסענו בספונטניות, נסענו ברכבת לואנזה, וראינו שבמסלול של הרכבת היא ממשיכה לפוטסדאם...אז כשסיימנו את הסיור בואנזה (חובה), חזרנו לרכבת והמשכנו לפוטסדאם, והיה ממש מצויין, עיר מקסימה..וקלי קלות להגיע מברלין ולחזור אליה...
תודה רבה על ההמלצות , קראתי קצת
12/10/2015 | 08:16
46
והעיר נשמעת מעניינת ויפה  
נשקול לשלב אותה בנסיעה הקרובה
בתקווה שמזג האוויר יאיר לנו פנים ..
אז אשמח להמלצות אחרות
12/10/2015 | 13:52
1
69
באי המוזיאונים נראה לי הפרגמון.
על פוסטדם אני מוותרת, פחות מעניין...

וכן חייבת המלצות לשופינג חח
להערכתי הפרגמון יתפוס לך שעתיים/שלוש גג, מה עוד?
13/10/2015 | 08:13
11
לקניות אני מאוד ממליצה על ווילאמסדורפר שטראסה.
12/10/2015 | 06:42
1
92
דברים טובים במחירים שווים.
נראה מעולה
12/10/2015 | 13:56
62
תודה!
קו 100 וקו 200 מסייר בכל אתרי האטרקציות
18/10/2015 | 08:24
9
לאונרדו אקספרס רומא-שדה"ת ב-1 במאי בצהריים, האם למי מכם יש
11/10/2015 | 11:47
5
132
ניסיון בחוויה הזאת? סביר שאשהה ברומא כמה ימים בודדים (2.5-3.5) בתום שהות ארוכה קצת יותר באומבריה בסוף אפריל הקרוב. יכול להיות שאני נוטה להאריך את זה לכיון ה-3.5. אבל אז יוצא שאני צריכה לחזור ב-1 במאי ב-17:40. היום הזה יום חג ויש בו הופעת מוזיקה ענקית בכיכר שלפני כנסיית סן ג'ובאני אין-לטרנו בדיוק בסביבות 15:00.

מעולם לא לקחתי את הלאונרדו אקספרס, שנראה שתהיה האמצעי היחיד להגיע לשדה בשעת צהריים, שכן הרחובות ייסגרו לאוטובוסים ולמוניות. מנסיונכם, הרכבת הזאת מרומא לשדה מלאה בדרך כלל? מדייקת? יש למישהם ניסיון ביום הזה?

וגם, אם אני חוזרת ללא מזוודה לשלוח והטיסה ב-17:40, להיות בשדה ב-16:00 זה זמן מספיק? (חוזרת כנראה דרך אתונה)
הלאונרדו אקספרס יוצאת מרציף מיוחד בטרמיני ואצלנו היא מאד
11/10/2015 | 17:06
2
86
דייקה. נסענו בה באוגוסט, היא היתה די מלאה אבל לא היתה לנו בעיה למצוא מקום לשבת. היא יוצאת כל חצי שעה למיטב זכרוני
תודה רבה, כנראה אקח את הסיכון. אני חוששת שזה יהיה האמצעי
12/10/2015 | 09:39
1
56
היחיד להגיע לשדה התעופה בדיוק בשעת העומס הזאת, שהיא השעה בה אני צריכה לצאת. אבל אולי תוספת של 24 שעות ברומא מצדיקות את הסיכון הקטן הזה. (וכנראה שוב אאלץ לוותר על החלום להגיע לשדה שעה וחצי לפני הטיסה ואצטרך לקחת טווח ביטחון)
תצטרכי טווח ביטחון כי הרכבת הרגילה
12/10/2015 | 11:40
50
ממש לא משהו בדיוק שלה והאוטובוסים בכלל באים מצי שבא להם, לנו אוטובוס אחד בכלל לא עצר
לנו היה תור ענק בביקורת הדרכונים
13/10/2015 | 07:08
1
45
תור ענק גם בביקורת הדרכונים לארופאים וגם לבעלי דרכונים שאינם ארופאים.
מאוד שמחתי שהגענו מוקדם יחסית לשרה אחרת היינו מאוד לחוצים.

אין לי מושג אם מדובר באירוע חד פעמי או במצב סטנדרטי
גם לי היה שם תור ענק ב-2010 אבל אני לא זוכרת למה
13/10/2015 | 09:33
34
כנראה אגיע שעתיים לפני (אני חושבת שהשדה הזה ידוע לשמצה), גם כדי להספיק לראות אילו מטעמים מציע הדיוטי פרי.
לא סטנדרטי : כווית.
10/10/2015 | 14:33
8
198
שלום לכולם , 

יש לי שאלה לא סטנדרטית : במידה ומישהו מכווית , רוצה להגיע לארץ כתייר. האם זה אפשרי ?

אני מבין שאם תהיה לו חותמת ישראלית בדרכון לא יתנו לו לחזור או שיעשו לו בעיות משמעותיות , האם יש דרך לעקוף את זה ? הבנתי שלפעמים אפשר להחתים את הדרכון על דף חיצוני ולא על הדרכון ?

כל עצה תתקבל בברכה ,  תודה ! 
יש נוהלים
10/10/2015 | 14:42
3
155
למשל סביר להניח שאין לו היכן להגיש בקשה לויזה לכן אתה יכול להגיש אותה בשמו. נוהל מס. 1

רד שלום, ישנה אפשרות להיכנס לישראל ללא החתמת חותמת כניסה/יציאה בדרכון. יש לבקש זאת במעמד הכניסה לישראל. יש לציין כי זהו החריג לכלל, וייתכן כי הבקשה לא תיענה. מכל מקום, למיטב ידיעתי אין מניעה להיכנס לדובאי עם חותמות ישראליות בדרכון. בברכה, מיכאל רייכלסון, עו"ד  (הועתק מהאתר הזה)
אורח שהגיע אלינו לעבודה מחו"ל ביקש מבקרית הגבול
10/10/2015 | 15:10
2
159
(באנגלית כמובן) מבקרית הגבול שלא תחתים את הדרכון אלא בדף נפרד, הבקרית אמרה לו שאין בעיה..... והחתימה את הדרכון.
אני שמרתי על פנים רציניות אבל בתוכי התגלגלתי מצחוק כשדמיינתי את הסיטואציה, תיארתי לעצמי את מבט ההפתעה על פניו של ההולנדי הזה כשהיא אומרת no problem ובום מחתימה את הדרכון....., הוא בכלל לא חשב שזה מצחיק.

אגב לפחות בזמן האחרון לשגרירות האמריקאית מגיעים אנשים רבים לעשות ויזה לארה"ב בגלל שלפעמים כשמבקשים לחדש דרכון במשרד הפנים מישהו מחתים "מבוטל" לא רק את הדרכון הישן אלא גם את הויזה לארה"ב.
יש לי הרגשה שעובד/ת הביא את הילד לעבודה בזמן חופשת בית הספר ונתן לו תעסוקה והילד לקח את הג'וב ברצינות רבה מידי, משום שברוב הלשכות שאני מכיר כבר לא משתמשים בחותמת כזו.
גם אלו שמגיעים לשגרירות בגלל החותמת לא חושבים שזה מצחיק.

בקיצור האורח צריך לקחת בחשבון שגם אם אומרים לו שלא תהיה חותמת בדרכון אולי כן תופיע כזו ואני לא יודע מה המדיניות הנוכחית של המוחאבראת בכווית.
הרשויות בגרמניה
10/10/2015 | 16:25
1
115
מכירות בבעיתיות ומוציאות שני דרכונים כשאחד מהם משמש רק לביקורים בישראל.
אני יודע שמוציאות שני דרכונים גם מעוד סיבות
10/10/2015 | 16:34
120
כמו אנשים שנוסעים הרבה למקומות שדורשים ויזה, כמו סין, ולכן צריכים דרכון נוסף לשימושם בזמן שהדרכון השני במחלקה קונסולרית של שגרירות כלשהי.
אגב לא רק גרמניה, למשל גם הולנד מוציאה שני דרכונים.
כך שלא רק גרמניה ולא דווקא בגלל ישראל. ישראל היא רק אחת הסיבות.

אבל לא נראה לי שהכוויתי יכול לבקש מכווית עוד דרכון כדי לבקר בישראל....
אני שאלתי פעם לגבי חברה מאירן.
10/10/2015 | 22:16
2
116
אם כתוב בדרכון שהתייר נולד בארץ אויב, יעבירו אותו כאן חקירה ארוכה. אחרי החקירה, לא בטוח שיאשרו לו להכנס לישראל.
בעניין החותמת, אני מופתעת מהתשובות. בביקורת הגבולות שאני עברתי, אמרו לנו שכבר אין להם חותמות בכלל. שאלנו במיוחד, כי לדובי של הבת שלי יש דרכון משלו, ומחתימים לו את הדרכון בכל ארץ שאנחנו מגיעים אליה. רק מישראל אין לנו חותמת, ושאלנו כמה פעמים בכל פעם מישהו אחר ותמיד קיבלנו את אותה התשובה. כבר אין להם בכלל חותמות.
את צודקת בהחלט, כבר מזמן לא מחתימים כנראה
11/10/2015 | 12:07
1
77
חשבתי שזה רק לאלו שיש להם כרטיס ביומטרי שחולפים על פני מכונה ומקבלים מין כרטיס קטן ביציאה ובכניסה ולאחרים שעומדים בדוכני הביקורת כן מחתימים. אז את אומרת שגם להם לא? יפה, התקדמנו. בציריך לפני שבועיים החתימו את הדרכונים בכניסה וביציאה, רק למי שיש דרכון ארופאי לא מחתימים אלא מעבירים את הקוד בדרכון בקורא אלקטרוני (הצצתי).
לנו יש דרכון ארופאי, לדובי אין
11/10/2015 | 12:24
23
תודה רבה על התשובות !
12/10/2015 | 11:44
16
פריז בחג המולד
10/10/2015 | 13:19
9
158
שלום :)
אנחנו חושבים לטוס לפריז בזמן חג המולד, טיול ראשון לשם.
רציתי לשאול באיזה רובע כדאי ללון - אנחנו מעוניינים במיקום מרכזי ואפילו מרחק הליכה ממרכז העיר ואנחנו בכלל לא מבינים ברובעים של פריז,
וגם - אני בהריון אז האם מבחינה קולינרית זה מבאס לטוס לפריז כי אז מפסידים המון דברים טעימים במיוחד קינוחים?
תודה מראש לעונים!
מה הקשר בין הריונך והקולינריה בפריז?
10/10/2015 | 14:15
6
118
האם יש לך בחילות או איסורים על מאכלים? אם אין, אז לא הבנתי מה הבעיה.
בכל אופן לגבי קינוחים כדאי שתקראי קצת את הבלוג של שרון היינריך ה"ממונה על הקינוחים" הישראלית בפריז. יש לה הצעות היכן לאכול קינוחים/פרלינים/עוגות ושאר דברים מהממים

תודה על תגובתך ועל הקישור :) לגבי ההריון
10/10/2015 | 20:14
5
117
הרי בהריון יש הגבלות רבות על המזון - יש להימנע מביצים לא מבושלות, ממוצרי חלב לא מפוסטרים, מגלידה, מבשר קר (כמו פסטרמה), מדוכני מזון, סלטים במסעדות ועוד.
לכן אני לא רוצה להישאר עם תחושת החמצה קולינרית :)
אני בטח לא מומחית בנושא אבל שני הסנט שלי
10/10/2015 | 20:43
1
115
1. בכל מקום מכובד אם תשאלי ממה מורכבת המנה, יגידו לך אם הביצים לא מבושלות
(ברוב העוגות למשל הביצים אפויות בתוך הבצק אבל קורה שבחלק זעום זה לא כך ואפשר לשאול).
2. לגבי חלב לא מפוסטר? איפה בעולם התרבותי עושים גלידה מחלב לא מפוסטר? אבל גם זאת אפשר לברר.

3. פסטרמה ונקניקים למיניהם אני בכלל נגד אכילתם וזה לא קשור להריון.

4.אבל דבר אחד אני רוצה להגיד לך אני כבר סבתא, אמי ילדה אותי כשלא היה מושג מכל סיכוני הבריאות האלו, אני ילדתי ולא חושבת שאי פעם הקפדתי על מוצרי מזון פשוט כי לא עשו זאת אז, ותמותת התינוקות לא היתה יותר גבוהה בגלל מה שנשים בהריון אכלו. היום הכל קצת מוגזם, לא רק לגבי ההריון, אלא גם לגבי כל התורות על איך לגדל ילדים.

זה לא הפורום המתאים לדיון אבל מאחר והעלית זאת כאפשרות לא לנסוע בגלל סכנות המזון בהריון, אני כותבת זאת רק כדי להרגיע אותך, סעי לפריז ותהני מהאוכל. אולי ענין הביצים הלא מבושלות והחלב הייתי במקומך מבררת, כל השאר? חבל"ז. תשאלי את קרובות משפחתך היותר מבוגרות ותביני שחלק מהדברים הם סטרס מיותר ומזיק יותר מכל אכילה בשווקים ובטח בעיר כמו פריז.

סעי ותהני.
לא גלידה מחלב לא מפוסטר, אבל גבינות
11/10/2015 | 08:00
70
חלק מהגבינות עשויות מחלב לא מפוסטר.

גם אני שייכת לדור שבו אכלנו כמעט הכל בזמן ההריון, אבל היות שהיום הכללים שונים, הייתי נמנעת מסושי, נקניקים וטרטרים, בודקת שהגבינות עשויות מחלב מפוסטר וזהו.

לגבי לינה. היינו בפריז בחודש שעבר, וגרנו בדירה שכורה ברובע החמישי, לא רחוק משוק מונז' ורחוב מופטאר שגם בו יש שוק נפלא. איזור נהדר.

אני חושב ששאלות כאלה צריך לשאול רופא מתמחה
11/10/2015 | 05:45
1
73
אין כאן הרבה מומחים להיסטריה מלסטריה.
עדיין פריס או לא פריס המגבלות לא תלויות ביעד הנסיעה, גם ברומא יש גלידה וספגטי קרבונרה.

קשה לי להאמין שמכל העולם דווקא בפריס מוצרי חלב לא יהיו מפוסטרים אבל מודה שלקחתי את הנתון הזה כמובן מאיליו, לא בדקתי.
קרבונרה?
11/10/2015 | 12:42
57
אין שום בעיה,הביצים אומנם חיות כשהן מוצאות את דרכן לרוטב השמנת
אבל אז הן סופגות את חום הפסטה כמה דקות על אש נמוכה וחפות מכל פגע.
זאת הפסטה המועדפת על הילדים שלי,אני מכין אותה תדיר
בתור מישהי שגם חזרה לא מזמן מפריז וגם הייתה פעמיים בהריון
11/10/2015 | 07:08
87
לא ראיתי שום בעיה לאכול בפריז בהריון. מסושי הייתי נמנעת (ממש כמו בארץ), אבל לא משום דבר אחר.
סעו לשלום ותהנו מפריז לפני שיגיעו הילדים ואז ההנאה תהיה אחרת לגמרי....
אגב, לישון ממליצה ברובע ה-1 או ה-4. כדאי פשוט לפתוח גוגל מפס (או מפה אמיתית של פעם), לבדוק היכן ממוקם כל בית מלון שמתאים לדרישותיכם, ופתרתם את הבעיה.
נצל"ש - אם אתם מאלו שצרפת בשבילם זה (כמעט) הכל
10/10/2015 | 14:21
118
יש בפייסבוק דף שנקרא ראנדוו-א-פרנס או בתרגום ליידיש

Rendez-vous en France

לדוגמא אחת התמונות וההסברים מונט סן-מישל

לפמי שלא חבר/ה בפייס, ניתן לקבל את המידע גם בדיוור ישיר אליכם למחשב/איפד/איפון

זה מאפשר לגבש רעיונות לטיולים בצרפת.
תודה רבה על כל התשובות ועל היחס
16/10/2015 | 10:12
5
אנחנו באמת חושבים לקחת מלון ברובע ה-1 או ה-4 זה נראה הכי מתאים..
לגבי הגלידה אני רק אציין שאין סכנה בחלב אלא מסתבר שהמון גלידות עשויות מביצים לא מבושלות, גם בארץ... והמוכרים לא יודעים להגיד איזה מהטעמים כן ואיזה לא. לכן צריך להיזהר.
שוב תודה רבה, ואם יש המלצה למלון טוב ברבעים האלה אשמח לשמוע, ההיצע ממש גדול וקשה לבחור :)

סמארט וינגס
10/10/2015 | 12:28
1
84
שלום לכולם. בטיסה לפראג עם סמארט וינגס עליי לקחת בחשבון שיהיו תוספות על כבודה/שריון מקומות/שאר ירקות? ואם כן, מישהו זוכר תעריפים פחות או יותר?

תודה ושבת שלום
על פי האתר של Smart wings
10/10/2015 | 12:54
60
הכרטיס כולל עבור כל נוסע בחינם : מזוודת מטען עד 15 ק"ג וכבודת יד עד 5 ק"ג.
תוספת מעבר לזה היא עבור כל קילו 6 יורו לכל קטע טיסה.

בחירת מקום - 15 יורו עבור מקום סטנדרטי ו30 יורו עבור מקומות פרימיום או יציאות. (גם זה כאמור לכל קטע טיסה)

ארוחות ושתיה -
תוספת של בין 8 יורו ל75 יורו, תלוי מה אתה לוקח (יינות לדוגמה - 8 יורו ל0.75 ליטר, שניצל גדול 18 יורו, ארוחה חמה 15 יורו, וכד').

את אותה הבדיקה יכולת לעשות בעצמך, כל שצריך לעשות הוא להכנס לאתר ולבצע הליך של הזמנה ולראות. זה מאוד פשוט וכתוב בצורה מאוד ברורה.

ערים עם מלונות לא יקרים ונוף למים
10/10/2015 | 05:30
29
215
בקשה קצת מאתגרת :
יש לי חלום שאני חייב להגשים אותו, ולא משנה לי באירופה או כל מקום אחר.
החלום לגור למשך כשבועיים בקומה גבוהה מאוד עם נוף למים (אגם או ים).  
האם תוכלו להמליץ לי על מקום  ששם אוכל למצוא מלונות או דירת נופש במחיר מוזל יחסית (מה לעשות, אני סטודנט עם שכר מינימום, וכנראה אסע לבד)?
 בתכל'ס נתניה/הרצליה היה יכול להיות לא רע, רק חבל שזה נורא נורא נורא יקר.

תודה רבה !!!
אניאס נין - חלומות הכרחיים לחיים.
10/10/2015 | 08:10
1
141
עוד אימרה שלה : "חיים מתכווצים או מתרחבים ביחס לאומץ לבו של האדם."

אני אומר (גם בעזרת אחרים),  החלומות הם אושר, ומי שאמר כי כסף לא יכול לקנות אושר פשוט לא יודע איפה לעשות קניות !!! 

עוד על חלומות בויקיציטוט - 
אלבניה- בהחלט אלבניה
10/10/2015 | 08:29
41
יש בלי סוף מקומות שיוכלו להגשים את חלומך
10/10/2015 | 09:01
124
אבל יש לקחת בחשבון כמה דברים:
קודם כל את עלות הטיסה ודבר שני את ההגעה למקום עצמו.
כלומר הכסף שתצטרך להוציא על תחבורה אווירית ויבשתית.

דבר נוסף, ברוב המקומות המסודרים בעולם יש איסור לבנות בתי מלון או
רבי קומות ליד חוף הים או ליד האגם, ישראל היא בין המדינות שמוכנה, למען כסף, למכור את הכל וזה נאמר בצער רב. שוב ושוב אני קוראת על אישורי בניה לאורך החוף שיסתירו לשאר האזרחים את הנוף, הרוח והשמש.  זה לא אומר שלא תוכל למצוא מקום יחסית גבוה בחו"ל ולמעשה לא חייב להיות גבוה, אלא שמשקיף לך על מים. גם אני מחובבות הנוף הימי.

אני מודה ומתוודה שביוון לא הייתי אבל יש לי רושם שניתן שם לגור בזול, על אחד האיים ולהנות מנוף ימי במחיר סביר.  צריך לטוס ליוון או לאחד האיים ומשם אולי לקחת תחבורה ימית כדי להגיע . יש בפורום לא מעט אנשים שמכירים את יוון על אייה ויוכלו להמליץ.

גם חופי איטליה, צרפת וספרד (כולנו חברים לים התיכון) יש מקומות לא יקרים. גם האגמים באיטליה שלא בעונה אפשר למצוא מקומות לינה זולים. אז תגיד לנו מה התקציב שלך הכללי, כמה רחוק אתה מוכן לנסוע כדי להגיע למחוז חלומותיך. אולי בכוחות משותפים נצליח לשנע אותך בזול.
יוון
10/10/2015 | 09:29
85
טיסה לאתונה - ישנן טיסות בעונה זו בסביבות 170 דולר - תבדוק בחוליו - משם בטראם מס' 5 לריווירה היוונית וספציפית לגליפאדה, נסיעה של 45 דקות בעלות 1.20יורו.  חזרנו משם אתמול ומזג האויר עדיין חם ואפשר לשחות. התגוררנו במלון לונדון 100 מטר מחוף הים בקומה 5 העליונה ביותר במלון עם נוף מהמם לים. המלון מצויין ומספק כל מה שצריך ולמרות שהוא נחשב למלון 3 כוכבים הוא ברמה גבוהה מאוד ומנסיוננו באיים כרתים ,רודוס וקורפו במלונות 4 כוכבים, הוא עולה עליהם בהרבה. בכל אופן לאורך הטיילת בגליפאדה או בהמשך הריווירה יש מאות מלונות וחלקם גם עם בריכת שחייה. העלות בין 40 ל60 אירו לזוג כולל ארוחת בוקר. במרחק של 7-10 דקות הליכה על הטיילת מגיעים לרחוב הראשי של העיר, מרכזי קניות, מועדונים ומסעדות. הריוויירה הייוונית יפה, לא המונית בעונה זו וקרובה לאתונה שאליה אפשר לנסוע לטייל. ישנם האיים שאליהם ניתן להגיע בשייט מפיראוס - נוסעים כ20 דקות במטרו מאתונה לפיראוס ומשם מפליגים לאי וצריך לקחת בחשבון שזו לא העונה ולכן יש פחות הפלגות. אנחנו הפלגנו לאי אגיסטרי כשעה ברחפת עם עצירה באי אגינה. האי אגיסטרי מתרוקן מתיירים ובתי נמלון והמסעדות נסגרים ב15 באוקטובר. באי אגינה שהוא גדול יחסית ומאוכלס יותר עדיין יש תיירות ושרותים. כמובן הרבה יותר קר מהריוויירה ולדעתי חבל להתגורר על אי בעונה זו בשל מזג האוויר והעובדה שהרבה מקומות נסגרים וננטשים עד מאי. 
קובה
10/10/2015 | 09:59
19
מה התקציב לטיסה ומה התקציב בכלל?
10/10/2015 | 14:01
2
21
טיסה 300$ (הלוך חזור) מחיר לאדם ללילה: עד 40$
11/10/2015 | 20:16
1
21
זאת אומרת טיסת low cost ישירה כנראה ליוון
12/10/2015 | 06:45
40
לא רואה אופציה אחרת בתקציב שלך לטיסה.
תעשה חיפוש בבוקינג למצוא לינה מתאימה
קפריסין
10/10/2015 | 16:26
66
בדוק מלון
Flamingo Beach בלרנקה.
יש גם אפשרות להגיע לצד הטורקי כנראה ששם יותר זול. לא העזתי להגיע אבל חבר היה ונהנה מאד ומאד בזול.
חיפה
11/10/2015 | 18:10
18
תודה לכולכם. אכן נראה לי בים התיכון הכי יתאים
11/10/2015 | 20:06
14
102
איזה איזורים נחמדים יש בים התיכון עם מחירים סבירים למלון (גבוה) ?
משהו כמו עד 40$ ללילה לאדם ..ההמלצה של פרח52   לגליפאדה בויוון נשמעת לי טובה.  האם יש עוד מקומות ספציפיים מומלצים בים התיכון/ מקום אחר?
מה לגבי סיני או עקבה?  איך המחירים שמה לעומת האיזורים כמו : יוון, תורכיה, קפריסין?

הרעיון להיות שבועיים (לא אכפת לי גם לשכור דירת נופש, בביניין נחמד).
שכל הטיול הזה לא יעלה על 1000$ (ל 10-14 ימים)

סיני זה לא בים התיכון
11/10/2015 | 20:10
3
84
ולמה יש לי תחושה שאתה מסתלבט עלינו
לא רק obvious, גם עשה את זה כבר בעבר...
12/10/2015 | 08:16
2
22
את מוכנה לשלוח לי קישור? תודה
12/10/2015 | 08:24
1
16
רק אם תפוז יסדרו את החיפוש נורמלי
12/10/2015 | 09:15
48
היה לא מזמן שרשור שמישהו ביקש שנתכנן לו את הטיול לגמרי, מא-ת, ואחרי שקצת צעק וקילל בסוף הודה שהוא מסתלבט.
אני חושבת ששם המשתמש שונה, אבל אם זה לא אותו בנאדם אני צנצנת.
דרום איטליה אכסניה קטנה ונחמדה תוכל למצוא במחיר כזה
11/10/2015 | 21:23
1
21
הוא רוצה מגדל גבוה..
11/10/2015 | 21:47
13
לא כל כך הגיוני המחיר הזה - 1000 דולר
11/10/2015 | 22:32
7
72
14 יום זה בלתי אפשרי לגמרי.
10 ימים.......גם לא ממש הגיוני.
אם טיסה היא 300 דולר ומלון הוא 400 דולר לעשרה ימים נשאלת עם 300 דולר.
30$ ליום.
30 דולר ליום נראה לי מעט מידי להתקיים.
אולי אם תרד לשבוע תצליח איכשהו להידחס ל- 1000 דולר
בהצלחה
ב1000$ לשבוע הוא יכול לישון בלאונרדו בחיפה
12/10/2015 | 07:04
2
59
ויש סיכוי שגם בכמה מלונות פשוטים יחסית באילת
במלונות פשוטים באילת אין נוף לים
12/10/2015 | 09:36
1
46
השורה הראשונה של המלונות ליד הים בד"כ יקרים.
ואם הוא ישלם אל כל ה- 1000 דולר על המלון לא יישאר לו כסף לאכול ולהגיע לאילת.
CATCH 22
שמונים ומשהו שקלים לאוטובוס לאילת?
13/10/2015 | 06:48
27
אני מניח שיצליח להתארגן גם להלוך וגם לחזור - כולל נסיעת ההמשך מהבית.
אגב בזמנים לא מבוקשים יש טיסות של ארקיע במחיר הזה.

כשאמרתי 1000$ התכוונתי גם לפלאפל כדי להתקיים.

אגב יש לי הרגשה שזו לא התשובה שהוא רצה ולכן הנתיב הזה עקר
ועוד משהו ששכחתי לציין
12/10/2015 | 09:37
3
58
לא הייתי נוסעת לסיני או לעקבה, לא עכשיו במצב הנוכחי ולא אף פעם.
פעם הייתי מבלה המון בסיני וגם בעקבה הייתי פעמיים......
יש לי פתרון - קוצי הודו
12/10/2015 | 13:49
2
53
יש שם מלונות גבוהים על קו הים . טיסה דרך דוחה ועמאן ישירה לקוצי תעלה לו 600$ מחיה כולל לינה כ150 ש"ח ליום נראה לי אפשרי 
רעיון נחמד. אבל כנראה שאלך על יוון כמו שהוצע לי :)
14/10/2015 | 03:00
21
תודה לכולכם
רעיון נחמד. אבל כנראה שאלך על יוון כמו שהוצע לי :)
14/10/2015 | 03:00
14
תודה לכולכם
בלת"ק, חייב דווקא קומה גבוהה?
13/10/2015 | 00:10
1
55
נוף טוב או צלע הר גם מספקים את הסחורה?
היינו בשווייץ ביישוב שנקרא Niederried על אגם ברינץ. חוזרת תמיד הטענה (הנכונה בסף הכל) ששווייץ יקרה. אבל אם תטוס עם איזיג'ט באביב (זה הזמן להזמין למאי-יוני), תיסע ברכבות (הרכבת מגיעה כמעט עד הדלת ואפשר גם לטייל עם תח"צ בשווייץ כמעט לכל פינה) ותישן בצימר טוב אבל לא במלון פאר ותבשל ארוחות לעצמך רוב הזמן (צימרים ברמה של הצפון שלנו עולים שם כ-60-80 יורו ללילה לזוג) אפשר לסיים חופשה כזו די בזול. זה ממש לא המקום היחיד בשווייץ או בכלל שיספק את הסחורה.
בדיוק מה שרציתי לשאול כל כך מסכימה לעניין הנוף היפה
13/10/2015 | 09:46
12
יון. לפקס למשל יש מלונות לתוך הים. עכשיו גם באתונה
15/10/2015 | 22:17
12
בגליפדה באריון תוכל למצוא לתוך הים או במפרץ במחירי חורף
מסביב לקורנתוס (יש אוטובוס מאתונה) סלוניקי (יש טיסות כמה פעמים בשבוע ישיר)

בקיצור ים מים שקט יון או דרום איטליה או קרואטי או אלבניה
תתחיל לחפש לפי  טיסות ואחכ תתחיל לסרוק מלונות או דירות על קו החוף.
יש בתים שמושכרים במחירים סבירים הם נמוכים בגובה אבל על צוק או ממש על הים.
חוויה
מלונות
16/10/2015 | 12:55
4
כנס לאתר הזה יש בו המון דילים זולים
מלון בהולנד
09/10/2015 | 16:56
10
118
אני טס להולנד באמצע נובמבר, ונוחת בסכיפהול באמסטרדם בערב. האם יש מלון בשדה התעופה?
יש מלון שרתון ממש בטרמינל
10/10/2015 | 14:12
9
88
במרחק הליכה.
חפש בבוקינג, יש כמה מלונות בשדה.

אין לי מושג איך מוסיפים קישור, אחרת הייתי מוסיפה לך.
מאד קל להוסיף קישור
10/10/2015 | 14:25
8
77
מחפשים נניח מלונות ליד סכיפהול, ואז נפתח דף עם המון קישורים (לינקים)
לוחצים על אחד הקישורים בלחצן ימני (כך זה אצלי) ומעתיקים, או נכנסים לקישור עצמו ועושים העתק (מהשורה העליונה שנפתחה) והדבק בהודעה כאן.

וזה רק שניים מתוך עשרות לינקים
פעם זה היה אחרת
10/10/2015 | 14:28
7
86
אין אצלי אפשרות כזאת......
אני יכולה להעתיק את כתובת ה - URL ולהדביק לכאן, אבל לא זה מה שרציתי....

הנה ככה, אבל ממש ממש ממש לא רציתי ככה.
אז תסבירי בבקשה למה התכוונת?
10/10/2015 | 14:30
6
61
זה לא שאני אשפית מחשבים אבל לפעמים יש פתרונות.
היה פעם משהו עם מחרוזת מההודעה
10/10/2015 | 21:39
5
71
זה אומר שאם אני רוצה לתת קישור למלון באמסטרדם, אני ארשום את המילים "מלון באמסטרדם" והן יופיעו בצבע כחול ויהיו לינק לקישור .
מקווה שהסברתי את עצמי.
אני זוכרת את זה מ - ynet
11/10/2015 | 00:45
20
ניתן לביצוע בקלות
11/10/2015 | 08:08
3
81
כשאת רוצה להגיב על הודעה ולהכניס קישור כזה, לחצי על "הוספת תגובה" במקום על "תגובה מהירה". יפתח לך עורך עם אפשרויות שונות, כמו שאת יכולה לראות בתמונה המצורפת.

סמני את המילים שאת רוצה שיופיעו בכחול, ויהיו היפר לינק. הקליקי על הלחצן שסימנתי (בכישרון קטן מאד) בתמונה, והדביקי שם את כתובת האתר אליו את מקשרת.

מקווה שההסבר מובן.

תודה. בואי ננסה
12/10/2015 | 09:44
2
41
ישששש. עובד!
12/10/2015 | 09:48
1
46
תודה חתלתולית. מיאו .
שמחתי לעזור
12/10/2015 | 11:03
8
וופלים מצ'כיה
09/10/2015 | 12:53
6
197
שלום לכולם, אינני בטוח שפורום זה הוא המקום הנכון, אך אשמח אם תכוונו אותי במידה ולא.
כולם בוודאי מכירים את הוופלים החמודים שנמכרים בצ'כיה (אלו שהחלו להכינם באתרי הספא וכדומה).
האם יש להשיגם בארץ? האם יש מקום שניתן להזמינם באינטרנט במחיר הגיוני (בדקתי וחיפשתי והמחירים מטורפים)?

תודה מראש :)
אולי יצא יותר זול לטוס לפראג..
09/10/2015 | 13:15
2
147
לנסוע לקרלובי וארי ולקנות שם...

האמת...לי הם היו נטעמים סתמיים לגמרי, הופלים בארץ הרבה יותר טעימים,  לדעתי בכל אופן.
זו בדיוק הבעיה :)
09/10/2015 | 14:56
1
121
חזרתי מפראג ועשיתי טעות - קניתי רק שתי חבילות. אני אוהב את הקליליות והאווריריות שלהן - אבל זה באמת עניין של טעם.
הטעויות האלה קורות לכולנו..
09/10/2015 | 15:19
114
כל פעם זה קורה,  שחזרתי מאיזה שהוא מקום, עם משהו טעים, ולא הבנתי למה קניתי כל כך קצת....
יש גם ופלים ממולאים
09/10/2015 | 14:04
121
באתר ספא בצפון צ'כיה מכרו ופלים כאלו שמגיעים בשתי שכבות ובאמצע מילוי של בצל, לימון, שוקו ועוד טעמים

אפשר תמונה או שם?
11/10/2015 | 12:21
1
51
אין לי מושג במה מדובר, אבל אולי תמונה תעזור.
סיפור נחמד על תינוק צורח במטוס ואיך הכל הסתיים
09/10/2015 | 08:14
12
357
סיפור מקסים
09/10/2015 | 09:46
2
182
בעוונותי גם אני לפעמים מגלגלת עיניים כשתינוק צורח בסביבה שלי....נקודה טובה למחשבה.
זה מזכיר לי את הטיסה המסוייטת שלי עם תינוקת
09/10/2015 | 10:09
1
209
הילדים עברו מקליפורניה למידווסט. הקטנה בת חודש. 1 באוגוסט חום של
מעל 40 מעלות בשדה התעופה סקרמנטו. כלתי, הנכד בן השלוש, התינוקת בת החודש ואני. עומדים בתור לצ'ק אין והפעוטה הזו צורחת, חצוצרה שלא תאמן. היא על הכתף שלי  הגברים לקחו U-HAUL ונסעו להם עם תכולת הבית ואנחנו עם עגלה ומנשא ותיק חיתולים ומשחקים לנכד ועוד כמה חבילות מנסות לעשות צ'ק אין. אף אחד כמובן לא מוותר אני מזיעה למרות המיזוג המקפיא. עד שהגענו לבקורת הבטחון הקטנה נרדמה ובבטחון התעקשו שנוציא אותה מהסל קל כי היא חייבת לעבור מישוש והסל קל לחוד, לא עזרו כל התחינות שלי, שוב צרחות עד השמים. הגענו בהתנשפות למטוס, עם חבילה צורחת ,התיישבנו היו צרחות עד שהמטוס התיישר באויר ואז....שקט. הגענו מותשות לחלוטין. זו היתה הטיסה הכי מזוויעה שעברתי. גם לא נעים מהסובבים גם אי אפשר להרגיע את החבילה הצורחת. לכן הזדהתי עם הסיפור למרות שגם אני, כמוך, מגלגלת עיניים.
המצחיק בכל הסיפור שכלתי בכלל לא זוכרת את היום המזוויע הזה. באמת היא צרחה היא שאלה אותי לא מזמן בהשתוממות. הדחקה לדעתי חחחחחחח.
לא מגלגלת עיניים
09/10/2015 | 12:37
155
לגבי תינוקות צורחים.
מסתכלת על הוריהם בהבנה ולעיתים רחוקות שואלת אם אפשר לעזור.
שונאת, אבל ממש שונאת, פעוטות הבועטים בגב המושב שלי.
פעם לא התאפקתי, הסתובבתי ואמרתי לילד להפסיק.
להורים היושבים לידם זה אף פעם אל מפריע משום מה...
איך אני "אוהב" יצאת צדיק על סטרואידים
10/10/2015 | 14:30
6
140
לא אוהב את התוכנית של חיים הכט אבל הוא לפחות מחלק את תואר הצדיק לאחרים, לא לעצמו.

כל הכבוד ההערצה וההתפעלות לכותבת שתוך שתי שניות הצליחה להפוך תינוק צורח ללא הפסקה למלאך שישן עליה שעות על גבי שעות ולהיות מושא להתפעלות של האמא חסרת הכישורים וכך לא נאלצה להתמודד עם סטואציה בה התינוק צורח לא פחות חזק כשהיא אוחזת בו.
גם אני ממליץ לאנשים להרגיע תינוקות צורחים במגע של מספר שניות, may the force be with them.

אני לא נהנה מתינוקות צורחים, אבל אני יודע שהתינוק לא עלה על הטיסה וצורח כדי לעשות לי דווקא. אני יודע שההורים סובלים לא פחות ואולי מודאגים הרבה יותר. לפחות רוב ההורים, לא אלו שמשאירים את התינוק לידי בתקווה שאני אשגיח עליו והולכים לעסוק בעניינים אחרים.
גלגול העיניים שמור בעיקר לכאלה שאמורים להיות מודעים לסביבתם ומתחשבים והגילאים הרב יותר מבוגרים מתינוקות, יכולים להיות גם בני 70.
התרגום של גלגול עיניים הוא: אוי ווי שוב נדפקנו
10/10/2015 | 14:34
4
121
עם תינוק צורח אבל אין מה לעשות, צריך לחשוב חיובי, על טיסות שהיו
ללא צרחות, וגם כפי ש-YBO4 כתבה זה עדיף מאשר בעיטות בגב שלא
רק מעצבנות אלא לא מאפשרות לישון, מכאיבות, בקיצור גורמות לי לפעמים למחשבות
שעבורן אולי אפשר היה לכלוא אותי בבית סוהר לו היו מושיבים בני אדם על מחשבות אסורות, בבתי סוהר.
אבל באמת נדפקנו, לא כייף עם תנוק צורח
10/10/2015 | 14:43
3
126
זו כל המטרה בצרחות שלו. משהו לא טוב לו והוא מנסה למשוך תשומת לב כדי שיתקנו.
המטרה היא לגרוס לסטרס לסביבה ואני אנושי, הצרחות אכן משיגות אצלי את האפקט.

הבעיה היא שכנראה ההורים (בניגוד לכותבת המופלאה) לא יודעים מה הבעיה או לא יודעים איך לתקן ולכן ביחד עם הסטרס שלי יש לי אמפטיה לתינוק ולרוב ההורים.

פעמים רבות יש ילדים וגם מבוגרים שאם אני רואה אותם בגייט אני פתאום הופך לאדם מאמין ומתפלל למי שממונה על הקצאת המושבים למרחק רב ככל האפשר מהם. גם שם אני מגלגל את העיניים.
והעיקר שימכור לה כבר את השוקולד כי היא לא ערביה
10/10/2015 | 14:52
1
93
בדיוק כך.
התפילות שלי עוזרות בחמישים אחוז מהפעמים. אני ממש צדקת לא?
50% מתהילה של עגנון
10/10/2015 | 16:28
36
זה כמובן מזלי הטוב. בטיסה לאיטליה ישבתי ליד אם וילד
11/10/2015 | 10:11
97
והאב ושני הבנים האחרים ישבו לפנינו. שלושת הבנים היו בגילאי 3-7 לדעתי והאיטלקי שישב לפני האב והבנים ביקש שקט ושלא יבעטו לו במושב כי זה מאוד stressful בשבילו. לזכות האב ניתן לומר שהוא באמת ניסה שכך יהיה. כשלעצמי, הסבלנות שלי הועמדה במבחן ב-4 השעות הללו, ששמחתי שנגמרו.
מובן שגם בחזרה ישבתי לפני אמא וילדים, אבל הם היו חמודים מאוד וסבלו מאישה שנחרה מאחוריהם, שלא יכלו לעשות לגביה כלום.
מה שנאמר בכתבה
11/10/2015 | 13:18
81
הוא שהאם מחלה על כבודה וגאותה ונתנה את האוצר שלה למישהו אחר פחות קשור ולכן התינוקת נרגעה ,הורה עצבני משפיע על התינוק , מצד שני קשה לי להאמין שתוך שניה התינוקת נרגעה , מה, היא הפנטה אותה..מצד שלישי זה כמו שלפעמים מנסים לפתוח פקק של בקבוק וזה לא נפתח ואז מגיע מישהו ופותח בציק יתכן והתינוקת הגיעה למס הקריטית בחבילת הצריחות
חייב לשבח כאן שני דיילים של אל-על
11/10/2015 | 16:09
110
אחד צעיר ואחד מבוגר, שהשקיעו אנרגיה טובה בצורה יוצאת מהכלל ועזרו לנו לטפל בתינוק בן 4 חודשים לפני שנים. טיסה של 12 שע' מתל אביב לשיקאגו.

דאגו ואף לקחו אותו אליהם למטבח/פינת מנוחה והיו איתו על הידיים מידי פעם.

היינו עם עוד שני ילדים (17,13) שלא ממש היו בעניין...

לא שוכחים.
כשאני נתקל בבעיה שאין לי השפעה על תוצאותיה
11/10/2015 | 19:08
83
אני נכנס לאדישות, מרכיב את האוזניות של נגן המוזיקה, ושיצרחו, אולי זה יוסיף לנופך של שירי פוליקר או של ג'רי-לי-לואיס או ליטל ריצ'ארד'.....

Tax free ברלין
09/10/2015 | 01:08
1
73
היי, רציתי לדעת מעל איזה סכום ניתן לקבל החזרי מע"מ בברלין?
כאן יש טבלה לגבי כל ארופה כולל גרמניה
09/10/2015 | 08:27
59
נתור + כנפי משק - חסרי אנושיות לחלוטין
08/10/2015 | 19:53
2
215
רכשנו 4 כרטיסים לטיול מאורגן וארע לנו אסון במשפחה הקרובה ביותר, של מוות פתאומי של בת אחותנו, בת 37. היינו אמורים לנסוע עוד בטרם מסתיימת השבעה ופנינו לבטל את הטיול. נאמר לנו שאין אפשרות לקבל כספנו בחזרה אלא אם כן נעביר בתוך יום אחד את הכרטיסים. כמובן שלא מצאנו בתוך יום ומכרנו במחיר נמוך מאד, הכרטיסים נקנו בכ- 20,000 ש"ח ומכרנו הרבה פחות מחצי המחיר כדי לא להפסיד הכל. התשובה של נתור שצריכים להגיד תודה שאפשרו לנו להעביר הכרטיסים, אבל איך אפשר בתוך יום אחד למצוא קונים במחיר ריאלי? אז קנינו אמנם דרך סוכנות כנפי משק אבל גם הם וגם נתור היו יכולים להיות קצת יותר גמישים למקרה כזה ולבוא לקראתנו, ולפחות לנסות למצוא אנשים ברשימות המתנה, וגם את זה לא הסכימו לעשות. אז בבקשה תקראו את האותיות הקטנות וגם אל תשלמו מראש את כל התשלום, דבר שעשינו כי חשבנו שיש לנו עסק עם אנשים, וכנראה שלא כך הדבר.
היה לכם ביטוח נסיעות ?
09/10/2015 | 14:09
128
אם המקרה הקשה שקרה לכם הוא אחד המקרים שהפוליסה מכסה  הייתם מקבלים החזר על הסכומים שהלכו לאיבוד
כל כך חבל שגם לא עשיתם ביטוח נסיעות וגם לא קראתם את החוזה
10/10/2015 | 14:19
134
שעליו חתמתם.
חבל שלמדתם בדרך הקשה ש"סמוך" ו"יהיה בסדר" לא עובד.

אכן מכעיס שאותם נותני שירות לא ניסו להציץ ברשימת המתנה (או שאולי היא היתה ריקה?).

מקווה שלא תדעו עוד מוות בטרם עת של יקר לכם ותחוו רק שמחות.
עזרה לגבי פוקט
08/10/2015 | 16:44
3
71
אנחנו נוסעים בחנוכה לפוקט - משפחה עם 4 ילדים בגילאי 17,16,15,11
המחשבה הראשונית היתה לקחת מלון בחוף פאטונג אבל לאחרונה שמעתי שהחוף הזה והאיזור לא ממש "ידידותי" לילדים מבחינת האווירה והחשיפה לתיירות המין באזור,
השאלה שלי בעצם היא האם לקחת מלון בחוף הזה , ואם כן אז עדיף במקום קצת יותר מרוחק מהבנגלה ?  
אם לא, אז איזה חוף עדיף ?
ובכלל האם זה באמת כל כך נורא ובוטה כמו שאני שומע ?

תודה

הייתי ממליצה על חוף קארון
08/10/2015 | 19:17
2
19
את יכולה לפרט למה ?
08/10/2015 | 21:08
14
כי הוא מצד אחד שקט ומצד שני קרוב לפאטונג
08/10/2015 | 23:04
16
ירחון דבש באיטליה
08/10/2015 | 16:39
14
165
שלום כולם!

בהמשך להודעתי הקודמת, קבענו חופשה באיטליה :). 
אנחנו מתכננים את הטיול במתכונת הבאה:
4-5 ימים ברומא
שאר הימים ניקח רכב וניסע צפונה:
1-2 ימים פירנצה
1-2 ימים ונציה
שאר הזמן באזור צפון+ צפון מזרח איטליה = אגם גארדה ודולימיטים
חזרה לרומא לטיסת חזור ארצה.

כמה שאלות:
1. אנחנו מתכננים לעזוב את רומא צפונה ביום שבת. האם יש דברים פעילים, מלבד דברים לראות כמו קטדראלות , באזור פירנציה וונציה בשבת-ראשון? או שעדיף לדחות / להקדים את העזיבה מרומא ליום ראשון-שני / ליום שישי ?

2. האם הייתם מתכננים את המסלול אחרת?
3. הטיול מתוכנן לסוף אוקטובר תחילת נובמבר. ידוע לכם + - מה יהיה מזג האוויר?

תודה על תשובותיכם מראש!

זו לא העונה לאגם גארדה ולדולומיטים
08/10/2015 | 20:05
136
כבר בתחילת ספטמבר ירד שלג בדולומיטים והטמפרטורות רק הולכות ויורדות. אם אתם לא ערוכים לנהיגה בערפל ובכבישים מכוסים קרח אני מאד לא ממליצה.

לגבי ונציה ביום ראשון: חלק מהמקומות סגורים לגמרי או עם שעות פתיחה מוגבלות. למשל בזיליקת סן מרקו פתוחה למבקרים רק בין 2 ל-4, מה שגורם לעומס גדול מאד. גם השוק של גשר ריאלטו סגור. מוזיאונים פתוחים כרגיל כמה שאני זוכרת. וכמובן הסמטאות והתעלות פתוחים לשיטוט אינסופי כל שעות היום.
אין לכם מה לרוץ לפירנצה
08/10/2015 | 21:06
2
114
ועוד להגיע לאגמים. במקום זה תעלו לצפון בהרבה יותר מתינות וזמן. תעצרו לטייל במחוז אומבריה בדגש על אסיזי, אפשר בהחלט להישאר שם לילה. זו עיר מופלאה ביופיה. גם בהמשך יש  הרבה מקומות שווים בדרך. תעצרו לילה בסן גמניאנו, קחו לכם מלון שווה, זה מקום רומנטי וקסום. תעברו בלוקה, עיר יפיפיה. אתם גם יכולים להמשיך לרצועת החוף לכיוון פורטו ארקולה וגם שם לבלות לילה, או להמשיך בדרך לפיזה ולסיים בונציה את הטיול לצפון. אפשר חלק מהמקומות לשלב בהלוך ואז לחזור בדרך אחרת. צפון איטליה הוא אזור נפלא שיכול להכיל טיול שלם, ואין צורך להרחיק עד לאגמים מה גם שזו לא עונה מוצלחת בשביל זה.
למה לדלג על פירנצה
08/10/2015 | 22:16
1
78
היא גיאוגרפית יחסית קרובה לערים שציינת, כגון אסיזי ולוקה
ממש לא אמרתי לדלג
09/10/2015 | 15:46
58
אמרתי להגיע אליה בנחת ולוותר על האגמים
תודה על התגובות. לגבי מלון ברומא...
09/10/2015 | 11:31
80
יש לכם מלון שהייתם ממליצים עליו?
משהו מפנק יחסית אבל לא יקר יותר מדי? 
ממליץ לשקול מחדש את עניין הרכב או המסלול
10/10/2015 | 14:10
52
רכב בפירנצה לא מועיל ועוד יותר לא מועיל בונציה.
ממליץ לשקול נסיעה ברכבת.

לחילופין אפשר במקום לטייל בגארדה והדולומיטים (לא נראה לי מתאים לתקופה) בדרך בין הערים, למשל באיזור טוסקנה.

אם ניתן הייתי מחליף את אחת הטיסות לצפון, למשל ונציה או מילאנו.
אחרת אתם תשרפו זמן ניכר ולא מעט כסף על נסיעות. איטליה לא ישראל, המרחקים הרבה יותר גדולים.

מזג האויר בדולומיטים לא דומה למזג האוויר ברומא.
אתם יכולים להכנס לאתרי מזג אוויר כמו של YAHOO או WEATHER ולראות סטטיסטיקה של 10 השנים האחרונות אבל צריך לזכור שהממוצע הוא רק ממוצע.
יותר מדי תזוזות בעיני, לא הייתי בעונה הזאת מתחייבת מראש
11/10/2015 | 10:20
32
לאזור של טבע אלא כפי שאמרתי במקום עירוני ובמקרה שיתאפשר, לוקחת סיור מאורגן/אוטובוס/רכבת לאתר טבע כלשהו (עד כמה שניתן, הייתי חוקרת את הנושא הזה לפני כן).
לכן הייתי מאריכה את השהות בפירנצה ובוונציה, אולי מוסיפה את בולוניה באמצע, ומוותרת על הרכב.

אני לא רואה הבדל עקרוני בין הפעילויות השונות בימים השונים, כן יש הרבה מאוד אמנות, בעיקר דתית, לראות בפירנצה ובוונציה. לקחת בחשבון שהרבה מאוד מוזיאונים סגורים בימי שני, כנסיות כמובן לא. אז אולי דווקא יום שני הוא יום טוב למעבר בין מקומות, כך אני נוהגת לעשות. רומא היא עיר עמוסה ורועשת, בימי ראשון היא שקטה ולכן זהו יתרון עצום והייתי בוחרת ביום הזה כדי להישאר בה ולא לנסוע ממנה.

ולגבי מלון, כבר עברו 5 שנים מאז ובכל זאת אזכיר את ארטוריוס
11/10/2015 | 10:28
44
כי חשבתי שהוא מפנק במידה. יקר? השאלה היא מה זה יקר בשבילך, הוא יחסית קרוב לכמה אתרים מרכזיים אז המחיר בהתאם. מנסיוני, אם אפשר להפוך את הסדר ורומא תהיה בסוף וכבר לתוך נובמבר, אולי יש סיכוי למחיר זול יותר במלון. השתמשי באתר booking.com כדי למצוא מלונות, יש כל הזמן תזוזה וכל הזמן נפתחים מקומות חדשים.
זה המלון:

אני גם חושבת שכדאי, אם מצפינים, לטוס חזרה מוונציה, ורונה או מילנו, כדי לחסוך את ההגעה חזרה לרומא לצורך הטיסה. צריך כמו כן לדעת שיש היום רכבת ישירה מוונציה ומפירנצה ישירות עד שדה התעופה ברומא, מה שיקל על הדרך חזרה או על הדרך לצפון מייד עם הנחיתה, אם מחליטים להפוך את הסדר ולבקר ברומא בסוף (תכנון לא בלתי הגיוני אם גם חוזרים מרומא, לבלות את הימים האחרונים בעיר ואז הדרך לשדה התעופה קצרה).
אני כבר מזמן לא עושה ריצות כאלה
13/10/2015 | 00:26
5
13
הגעתי למסקנה שזה פשוט לא משתלם לשרוף כ"כ הרבה זמן על נסיעות וכ"כ מעט זמן על הנאה מהיעד שהגעת אליו...
בכל מקרה:
- כמו שכבר אמרו לכם - זה ממש לא העונה לטייל בטבע, בטח לא בצפון איטליה, בדרום אולי אולי איכשהו.
- אין לך מה לחפש בפירנצה עם רכב. הנסיעה מרומא לפירנצה ברכב הרבה יותר ארוכה וגם אין איפה לחנות שם (וגם יש קנס של 100 יורו אם בטעות נכנסת לרחוב הלא נכון, סתם מבאס וסתם חבל. כן, אפשר לעשות סיבוב ולקבל 3 פעמים את הקנס הזה תוך 20 דקות). בפירנצה לא רק שלא צריך רכב, גם אוטובוס לא הכרחי בכלל. העיר די קטנה (למעט כיכר מיכאלנג'לו ועוד כמה וילות מחוץ לעיר אפשר ללכת ברגל).
- כל מה שכתבתי על פירנצה נכון על אחת כמה וכמה לגבי ונציה (חוץ מהקנסות, בוונציה לא מקבלים קנס אלא פשוט טובעים אם מנסים להיכנס לעיר עם רכב )
- כך שגם אם נישאר עם המסלול שלך, את הרכב כדאי לקחת ביציאה מוונציה, לא לפני כן
- פירנצה בסך הכל די פעילה בימי ראשון. לא זכור לי שהסתובבתי ברחוב והרגשתי שהכל סגור. ועם זאת, את ימי ראשון אני משתדל להקצות בחו"ל לנסיעות ארוכות או לאתרים מחוץ לעיר שאני יודע שהם פתוחים (כמו טירה, ארמון, מצודה, יקב וכו') ואם יש לי ביקור בעיירה ליום אחד בלבד אני משתדל להימנע מלשבץ אותו ביום ראשון.
- מצפון איטליה לרומא קח בחשבון זמן נסיעה נטו ברכב של כ-6 שעות (ברוטו, לדעתי לא פחות מ-8). ומשהו סביב 50 יורו אגרה וסכום דומה לפחות לדלק. בשביל מה?
אז אני שואלת על פירנצה, יש סיכוי טוב שסוף סוף אגיע אליה
13/10/2015 | 09:54
4
12
בחגים של שנה הבאה. כדי לנסות לברוח מההמון, אני שוקלת ללון מדרום לארנו ולפונטה וקיו. לא המון, כמה מאות מטרים מהנהר, יש באזור הזה כמה מלונות ו-B&B. אם כך זה נראה לך כמקום סביר אפילו לצעוד ממנו לעבר הכנסיות ושאר האתרים מצפון לנהר?
אם תגידי מיקום ספציפי אוכל לנסות להעריך
13/10/2015 | 14:31
3
13
אבל לדעתי די חבל כי כמעט כל האתרים נמצאים מצפון והלינה בעיר לא מאוד יקרה (אלא אם את מתעקשת לישון בכיכר מעל הראש של דוד...)
על מלונות לא יצא לי לבדוק אבל רוב הדירות היו סביב 100 יורו ללילה ובסוף לקחנו אחת (מעולה) שעלתה כ-70 ללילה ליד תחנת הרכבת (הגענו ברכבת אז זה היה לנו עדיף). תחנת הרכבת זה גם לא לגמרי המרכז, אבל זה פחות מ-10 דקות הליכה משם.
זה לא עניין של מחיר כמו הרצון לספוג גם אווירה מקומית ולא רק
14/10/2015 | 09:39
2
11
ללון בין אתרי תיירות ותיירים. כמובן, כרגע אין לי מקום ספציפי כי מדובר בטיול שיתקיים בעוד שנה. בשנה שעברה באתי לפירנצה מבולוניה רק כדי להרגיש את המקום ליום אחד אבל ברחתי תוך שנה כי הצפיפות היתה בלתי נסבלת.
תודה על עזרתך, בכל מקרה.

מכיוון שיש עוד שנה...
14/10/2015 | 23:32
1
8
אני לא אטרח לשרטט לך מפה. באופן כללי הייתי ממליץ ללון קצת מחוץ למרכז אבל עדיין מצפון לארנו. זה יכול להיות ליד תחנת הרכבת (סנטה מריה נובלה, הכנסייה בשם זה, זו לא סנטה מריה די פיורי המרכזית והמפורסמת) ואם את מגיעה לפירנצה ברכבת או מתכוונת לטייל איתה בטוסקנה (לפיזה, לוקה, סיינה וכו') - זה יהיה מאוד נוח. אפשרות אחרת היא לאורך הארנו לכיוון מערב, גשר או שניים מהפונטה וקיו. עדיין אזור מרכזי למדי אבל כבר לא "אתרי חובה".
חוץ מזה, אני חושש שיש לך חוויה שלילית מאוד רגעית שאת "חייבת" לתקן אותה ולא בטוח שאת עושה נכון. אולי הגעת באיזה חג או בשיא אוגוסט. אנחנו היינו בסוף אפריל ופירנצה הייתה נעימה מאוד. ודאי שלא שקט ברחובות הראשיים, אבל גם לא זכורה לי חוויה שלילית. החגים של 2016 הם כבר ממש מחוץ לעונה. אני לא חושב שתהיה בעיה.

כבר קראתי על פירנצה הרבה, הסתכלתי במפות, כמובן אעשה את כל
15/10/2015 | 09:27
6
העבודה הזאת שוב, ולעומק (מחכים לי כמה ספרים לקרוא לפני, לפחות 6 - על אמנות הרנסנס). אני לא חושבת שאלון ליד סנטה מריה נובלה התחנה אבל באמת מערבה לפונטה וקיו זו אפשרות שחשבתי עליה, אולי גם צפונה לסן מרקו ואולי גם בסנטה קרוצ'ה. או כאמור ממש מצפון לארנו, שם יש לפחות אתר אחד שאני רוצה לראות (הכנסיה עם הציורים של פונטורמו).

זה עוד מאוד ראשוני אבל אני חושבת שהטיול הזה יהיה בן שבועיים ואתחיל בפירנצה, 4-5 ימים ללא יציאה מהעיר, מקסימום ליעד אחד קרוב (נגיד פייזולה). אחר כך אני מתכוונת להתמקד בשני יעדים שאני מכירה מפעם אבל מעולם לא לנתי בהם, ומהם גם לראות דברים חדשים. המוטיבציה הראשונית היא לבקר בתערוכה מעניינת בפרארה שבצפון מזרח איטליה, שלא רחוק להגיע אליה מפירנצה. אני באמת רוצה כבר להיות בפירנצה כמה ימים ואני לא רואה שיוצא לי להגיע אליה בחורף (אז הכי פחות צפוף) אז אני אצרף אותה לטיול הזה.

החוויה שלי היא מסוף אפריל2014, יום רביעי של שבוע הפסחא. באתי מבולוניה כדי להתרשם ביום אחד. כבר בכנסיית סנטה מריה נובלה היה תור של כ-15. המשכתי הלאה ועד הדואומו ראיתי רק דוכני מזכרות ומסעדות לתיירים. בכיכר הדואומו - אין ספק שהוא והבטיסטרו מרשימים מאוד ואני רוצה לראות אותם שוב ולבקר בהם - היה נחש של כ-100 בתור, משהו כזה, אולי יותר.

ניסיתי להיכנס לעוד אתר, שוב, תור. הרגשתי חנוקה, היה לי גם חם כי באתי עם מעיל החורף שלי שלא היה צורך בו. כל מה שרציתי היה להסתלק, כל אירופה היתה בעיר ביום הזה. אחר כך, כגרנד פינאלה, בחזרה לתחנת הרכבת, פגשתי אישה צעירה שהובילה נכה בכיסא, שצרחה על אחד התיירים שהיה לידי במעבר החציה, לא ברור למה. כל זה סיכם שעה מאוד לא מוצלחת ושמחתי שאני חוזרת לבולוניה, לשקט ולאוויר.

אבל כמובן לא ויתרתי, אני למשל מאוד מאוד רוצה לבקר באופיצי. וכמובן, בעוד כמה כנסיות. אז זה יקרה, אני מקווה, באוקטובר 2016.
הגיע הזמן - טיזה ישירה לSF
08/10/2015 | 16:26
20
153

חבל רק שזה UA דווקא ...
יונייטד: תפעיל קו חדש מתל אביב לסן פרנציסקו
08/10/2015 | 20:11
96
יונייטד איירליינס הודיעה היום, כי תשיק טיסות ישירות בין תל אביב לנמל הבית שלה בשדה התעופה הבינלאומי של סן פרנסיסקו החל מה-1 באפריל 2016, בכפוף לאישור ממשלתי. יונייטד תהיה חברת התעופה הראשונה שתפעיל טיסות ישירות בין שתי הערים, והחברה האמריקנית הראשונה שתציע טיסות בין החוף המערבי בארה"ב לבין ישראל.
יונייטד תשתמש במטוס הנוסעים המתקדם ביותר בעולם - בואינג 787-9 דרימליינר - על מנת להפעיל את השירות, שיוצע שלוש פעמים בשבוע.
טיסה 955UA תמריא מתל אביב בשעה 00:55 לפנות בוקר, בימי שלישי, שישי וראשון, ותגיע לסן פרנסיסקו בשעה 06:00 בבוקר של אותו היום. טיסת החזור UA954 , תמריא מסן פרנסיסקו בשעה 20:00 בימי רביעי, שישי וראשון, ותגיע לתל אביב בשעה 20:10 בערב, ביום שלאחר מכן (כל המועדים בשעון מקומי). הטיסה הראשונה לישראל תצא ב-30 במרץ, 2016. זמני הטיסה יעמדו על 15:05 שעות מערבה ו-14:10 שעות מזרחה.
ניתן יהיה להזמין את הטיסות החדשות החל מה-10 באוקטובר, 2015. לקוחות יונייטד בישראל יוכלו להזמין טיסות דרך סוכני הנסיעות, באמצעות גלישה באתר united.com, או באמצעות מחלקת ההזמנות של יונייטד.

למה חבל שיונייטד?
10/10/2015 | 14:34
18
78
המטוס, השירות, הסביבה והיחס של החברה המתחרה בטיסות ישירות לארה"ב נראים לך עדיפים?
איזו אופציה ראלית אחרת נראית לך מועדפת?
יש להם בעיה עם שרות לקוחות - במובן הרחב והכולל
10/10/2015 | 14:54
1
34
לא מצאתי אותו נוראי יותר מאחרים
10/10/2015 | 14:59
61
הכל כמובן בהסתייגות של השוואה בין חברות שונות, לא ברמה מוחלטת.
עד לא מזמן טסתי איתם די הרבה וגם לפני שהיה לי מעמד במועדון לא זוכר חוויה רעה במיוחד, מהסטטיסטיקה הפרטית שלי טובה יותר (או רעה פחות...).

אני מניח שסינגפור איירליינס טוב יותר אבל זו לא אופציה ראלית
בהשוואה לדלתא ולאמריקן
10/10/2015 | 15:56
15
77
כולן בקטגוריית "חברות ענק אמריקאיות", הייתי ממקם את יונייטד בסוף. זה הניסיון שלי.
זה לא שהשתיים האחרות זה סמל לשירות טוב, חלילה. הכל יחסי.
אבל מה היית מצפה שיהיה בטיסה הזו טוב יותר?
10/10/2015 | 16:20
14
70
אני למשל מרוצה מ:
סוג המטוס, להערכתי כרגע אם לא הטוב ביותר אז בין הטובים ביותר לתייר במחלקת תיירים. זה כולל את הישיבה, מע' בידור, תאי שירותים וכו'
שעות הטיסה. כמובן עניין אישי אבל לי ממש מתאימה הלוך (מישראל) טיסת לילה שמתחילה בסביבות חצות וחזור בסביבות 8 בערב.
מחיר אני יכול להשוות רק למה שדומה - אל על ל LA. המחירים בגדול נראים דומים. יענו יקר מידי ואולי כדאי לשקול את אלטרנטיבת חניית הביניים.

איזה עוד פרמטר נראה לך חשוב שהיה אפשר לקבל מחברה אחרת?

אגב אחרי ש US AIRWAYS נרכשו ו AA ביטלו לטיסות ישירות נותרו לנו המוביל הלאומי ודלתא.

מצטער, לא עשיתי אנליזה כמוך לטיסה הספציפית הזו
10/10/2015 | 16:29
13
64
רק התכוונתי שבאופן כללי, בלי להתייחס לטיסה המוצעת ולמטוס, הייתי מדרג את יונייטד אחרונה מבין האמריקאיות הגדולות. בעיקר בגלל חוויות אדמינסטרטיביות, ולא כל כך בגלל חווית הטיסה (למרות שבטיסה ת"א-ניו-יורק, דלתא לוקחת גם בגלל המטוס עצמו).
אני הבנתי שבקו הזה הם יפעילו את הדרימליינר
10/10/2015 | 16:40
2
59
שזה יופי של מטוס....
לכן אמרתי שמבחינת נוחות נוסע - ברמה הגבוהה
10/10/2015 | 16:47
1
55
כמובן שאפשר לדרדר שירות נניח ברמת הארוחות, אבל ברור שמערכת הבידור תהיה VOD ולא ערוצי שידור ובטח לא מסך מרכזי אחד ותאי השירותים יהיו אטומים ולא יפזרו ניחוחות לכל עבר.
כנ"ל עוד פרמטרים כמו רמת הרעש ואני מנחש שיהיה שקע חשמל למכשירים אלקטרוניים של הנוסעים.

להערכתי הם מנצלים את היתרון של מטוס לא מאוד גדול כמו ה 747 כדי לקבל תפוסה גבוהה - כולל מחלקה רווחית במיוחד של העסקים ועם טווח מספק כדי להגיע עד החוף המערבי.
לנוסעי מחלקת עסקים זו בשורה כי מדובר בעסקים אמיתית מתל אביב ל SF, לא כמו טיסות עם חניות ביניים באירופה שאז במקטע מישראל לאירופה העסקים היא בקושי תיירים פלוס.
בביזנס בטוח יהיה נהדר..
10/10/2015 | 16:58
56
גם בגלל שזו טיסה ישירה, ומהסיבות שציינת..

טסתי בדרימליינר של אייר קנדה, מטורונטו לתל אביב, ואטוס שוב בעוד פחות משבועיים, חווית הטיסה ממש משופרת אפילו שזה תיירים..אפילו שרמת האוכל ממש לא משהו..
אני ושב ש US AIRWAYS היו פחות טובים
10/10/2015 | 16:40
9
60
לפחות בטיסות בין ישראל לפילדלפיה.
המון דברים היו אצלהם קצת פחות טובים.
למשל הכיסא קצת יותר צר, מגש האוכל קצת יותר קטן, הסכו"ם מפלסטיק שנשבר ביד...המון דרג אחד נמוך יותר.
כך שאם אלו המטוסים ש AA תכננו להמשיך לטוס איתם לישראל אני חושב שיונייטד היה טוב יותר.
מכיוון ש AA ביטלו את הקו לישראל אז הכל הפך לתאורטי.

דלתא מזמן לא טסתי, לכן לא יכול לנתח ברמה הזו..

בדקתי ועדיין לא שחררו כרטיסי בונוס ל SF בטיסה הישירה, אולי כי רק היום פרסמו את הטיסות. מעניין כמה מיילים ידרשו.
דווקא את הטיסות של יו. אס. אהבתי מאוד
10/10/2015 | 23:23
8
47
זה נבע בעיקר מהשעות. שקט כל הטיסה ונחיתה בפילדלפיה לנמל תעופה שרק מתעורר + אפס תור בהגירה. גם כיסאות העור היו נוחים, והיה סיכוי לא קטן למושב אמצעי פנוי. חבל שאין יותר.
הטיסות של יונייטד לניוארק אפשר לתאר כ... תואמות אל על.
בדלתא טסתי בפעמיים האחרונות והיה בסדר גמור + .  בעיקר, אפשר היה ממש להנות מסרטים על ציוד הבידור החדיש עם רזולוצייה גבוהה.

אוכל ח-א בכווולם,  אבל אני לא מצפה לשום דבר ממזון שמוגש במטוסים וזה לא מהווה בכלל פקטור.
את המזון הכי טוב בטיסות אכלתי בוויזאייר ואיזיג'ט - סנדוויץ' לחם אגוזים + גבינ"צ + עלי רוקט.  את הסנדוויצ'ים הכנו כמובן לפני היציאה לשדה התעופה ....
אכן הטיסות שלהם היו שקטות יותר
11/10/2015 | 05:37
1
43
כנראה שהיתה איזושהי נטיה לסוג קהל שונה להגיע אליהן.
דומות לטיסות של יונייטד לניוארק בשבת או אלו שחוזרות בשבת

אצלי משום מה הטיסות של US היו מלאות ובהגירה ממש לא היה אפס תור, כבר קרה שפיספסתי טיסת המשך בגלל תור ארוך בביטחון.

להערכתי ה VOD של UNITED איננו HD.

בטיסות ארוכות של 15 שעות נטו שברוטו הופכות ל 20 קשה להסתמך על כריך.
אתה צודק שלקהל שטס איתך, יש השפעה מכרעת
11/10/2015 | 14:43
24
על אופי הטיסה.  הטיסה לפילדלפיה, שהיוותה לרוב הנוסעים רק את הלג הראשון לפני קונקשן, התאפיינה בקהל של נוסעי עסקים (במחלקת תיירים). הרבה נוסעים בודדים.
ברור שבטיסות ארוכות אשמח לקבל ארוחה. מה שכתבתי היה רק לעיניין טיב המזון.
ברוך שפטרנו מטיסות US AIR לפילדלפיה עד כדי כך.
11/10/2015 | 06:08
5
54
דעותינו חלוקות מן הסתם בנוגע לחברת US AIR וטיסותיה לפילדלפיה מת"א.
בקווים מארה"ב לישראל זו החברה הכי לא מוצלחת מכל הבחינות.  גם יונייטד (מניסיון של טיסות פנים בארה"ב בלבד) לא מציאה.
ממתין בקוצר רוח לטיסות ישירות מת"א לוושינגטון (DC) אולי איזו חברה תרים את הכפפה. נכון, הטיסות מאירופה לוושינגטון (אוסטריאן ולופטהאנזה) ולשאר יעדים בארה"ב טובות יחסית.
אבל... כפי שצויין קודם, החברות הנ"ל מוציאות לך את הנשמה בטיסות מישראל לאירופה וחזרה מאירופה לישראל עם סוגי המטוסים "הצנועים" שלהם.   

אתה כותב בלשון הוווה
11/10/2015 | 14:55
4
37
אך אוטוטו בינואר זה מסתיים העסק לצערי ולשמחתך :)
אני שותף לתקוותך לטיסות ישירות לDC, אך לא חושב שיש קהל גדול שיצדיק את זה.
בטיסות לפילדלפיה הייתי בדיוק בשביל להגיע לDC, שזה היה עוד טיסונת של 40 דקות עם יתרון גדול של נחיתה ברייגן. אפשר גם רכבת.
הטיסה הכי נעימה לDC, חוץ מעם יו. אס.  הייתה עם טורקיש דרך איסטנבול. גם עם KLM היה בסדר.  אבל שתי האחרונות מגיעות לנמל Dulles שזה חיסרון משמעותי. עוד לפחות שעה של תיזוז (וכשאתה הכי עייף).
אין צל של ספק נחיתה ברייגן עדיפה בהרבה על דאלאס
11/10/2015 | 18:25
3
32
נו אנחנו מדברים על אותו מסלול להגיע ל-DC.  רק  שפעמיים עם US AIR  הספיקו לי  להכיר את החברה.  מניו יורק לרייגן הטיסה בערך 45 דקות. מטורונטו ל- DC כשעה וחצי .  עדיין לא טסתי עם טרקיש  ל-ארה"ב כך שלא יודע למסור חוות דעת, (למרות שחברים וקרובי משפחה טסו איתם ושיבחו אותם בעיקר על השרות). טסתי  עם KLM לאטלנטה פעמיים והיה בסדר למרות ה-"חסכנות" בארוחות לדעתי.

בקיצור מתפללים לקו ישיר מת"א לוושינגטון DC. אגב, הרבה משלחות ונציגים מישראל טסים ל- DC,  "נפגשים" איתם "בדרכים" בעיקר בטיסות לניו-יורק.

אני בספק אם ה"הרבה" הזה זה מספיק להצדיק קו ישיר
11/10/2015 | 19:18
2
24
גם הקו הישיר החדש לסאן פרנסיסקו, שעל פניו נראה כהרבה יותר מוצדק, לקח הרבה זמן למרות הפעילות המקדמת של הטסים הפוטנציאליים.
מכיוון שאם יהיה קו כזה, הוא מן הסתם ינחת בDulles ומכיוון שתדירות הטיסות מניו יורק לרייגן גבוהה, נראה לי שגם אם יהיה ישיר, עדיין אעדיף לטוס דרך ניו יורק מאשר ישיר.

אין לי מושג מה השיעתוק הנכון של Dulles לעברית, ולכן אני משאיר במקור, אבל זה בטוח לא יכול להיות "דאלאס" שגם נשמע אחרת וגם שמור בצדק לעיר Dallas .
בתרגום "ישיר" דולס החברה בוושינגטון במבטא קרוב יותר לדואלס
12/10/2015 | 01:13
1
25
או דאלאס תלו מאיזו מדינה בארה"ב/בעולם הגיע הבן אדם לוושינגטון.    
ההברה הראשונה בעייתית
12/10/2015 | 11:12
14
ובאמת תלויית מבטא, אבל השנייה היא פשוטה ובעברית דומה לצירה. אין מצב שזה "לאס" כי ה'א' מכוון לפתח.
אם כך, אחד מ דלס, דולס, דאלס.
צפון איטליה - מדריך לנבוכים
08/10/2015 | 08:24
8
93
בוקר טוב חברים,
בסוף אוקטובר אנחנו נוסעים לאיטליה לשבוע.
נוחתים במילאנו ביום שלישי וממריאים ממנה בשני שאחריו.
אנחנו לא מכירים את איטליה בכלל ולא התחלנו בכלל לתכנן את הטיול - ובשביל זה אני פונה אליכם.
אשמח להמלצות, הכוונה וטיפים. כל מידע יעזור לי מאד.
בגדול חשבנו שהכי נכון עבורינו זה ליסוע לצפון (לאגמים) מיום שלישי עד חמישי, בשישי שבת להיות בונציה (חשוב לציין שאנחנו שומרי שבת. אם יש טיפים לשבת בוונציה - אשמח מאד לשמוע), ובראשון לעלות שוב למילאנו.
אודה מאד מאד לתובנותיכם.
יום מקסים!
לא בטוח שאגמים בסוף אוקטובר זה רעיון טוב
08/10/2015 | 08:36
3
73
לפחות לא לקביעה מראש. הימים קצרים, קר יותר, אני לא יודעת עד כמה פועלים שירותי התיירות, זה מחוץ לעונה. אולי אפשר להחליט על כך כמה ימים לפני הטיול אבל 3 שבועות מראש לא הייתי קובעת טיול שאינו עירוני. הייתי מחלקת את הלינה לוורונה ווונציה (וכמובן, לנה בתוך ונציה ולא מחוצה לה) ואם מזג האוויר היה מאפשר זאת, הייתי נוסעת ליעד כמו האגמים מוורונה.
תודה אורלנדה!
08/10/2015 | 09:41
2
43
ואיך אפשר לדעת אם אפשר ליסוע לאגמים או לא?
לבדוק מזג אוויר 2-3 ימים לפני ורק אז להחליט על מקום לינה
08/10/2015 | 10:04
39
יש לכם כבר טיסה, אז טיפה לפני הטיול אם אתם רואים שיהיה יפה באגמים, לנסות ללון שם. אם לא, להזמין מקום לינה בעיר. את ונציה סכמו לכם מראש - עכשיו, הרגע הזה, הזמן שלכם קצר ביותר לקביעת מקום לינה בוונציה - ואת מה שלפני תשאירו להחלטה ימים ספורים לפני הטיול. יש בזה סיכון אבל אולי זו הדרך.

או שמראש תקבעו כמה ימים ללינה בוורונה, הנה מלון נפלא:
קודם כל היא עיר נפלאה לגלות לאט, תוכלו לעשות הליכות נהדרות לאורך הנהר, זה פתוח, אוורירי, נוף נהדר לטיול ראשון. וממנה תוכלו לבקר בכמה ערים קטנות נהדרות (שזה דבר טוב לעשות בימי גשם), יש קווי רכבת ישירים אליהן והנסיעה קלה וזולה, ואפילו יש רכבת קצרה עד אגם גרדה ומשם אפשר לקחת מעבורת לסירמיונה (אם המעבורות עובדות בזמן זה של השנה). או שאם יהיה יפה, תקחו רכב ליום אחד אולי ותסעו לאגם גרדה.
כאן יש שרשור שעוסק באגם גרדה באוקטובר (אפילו בסוף החודש)
08/10/2015 | 10:16
37
הוא משנת 2011, יתן לך מידע טוב, נראה לי, ואולי יעזור להחלטה:

זה מעט דומה לחוויה שלי בשבוע שעבר באזור שיושב על הים התיכון בצפון איטליה. הייתי שם בסוף ספטמבר ואכן מסעדות וברים לאורך הטיילת, במקביל לים, היו סגורים בערבים אבל לא כולם. הטיילת היתה שקטה מאוד בערב וברור שזה לא המצב באוגוסט. לעומת זאת, מסעדות רחוקות יותר מהחוף היו מלאות גם בערבים, כולל הכיכר המרכזית של העיירה שבה שהיתי. אבל שם היה מדובר בסוף ספטמבר. בסוף אוקטובר בטח המצב קרוב למה שמתואר כאן לגבי אגם גרדה.
אם קריר כדאי כבר לנסוע דרומה
08/10/2015 | 09:47
3
42
אפשר לבלות 3 ימים בפירנצה.
פירנצה לא רחוקה מאד?
08/10/2015 | 09:53
2
13
תלוי מאיפה. ממילנו יש אליה רכבת ישירה, גם מוונציה, גם
08/10/2015 | 10:05
33
מוורונה. אפשר גם לעצור בבולוניה בדרך, עוד אופציה נהדרת.
לא נורא רחוקה
08/10/2015 | 11:34
28
ומסעדות יהיו פתוחות גם בלילה.
עונת התיירות בפירנצה היא לאורך כל השנה, רק שבאוקטובר יהיה פחות עמוס ופחות חם מאשר בקיץ.
אפשר לקנות את כרטיס פירנצה ואז לטייל בחופשיות בין כל האתרים שבעיר.
איך למצוא טיולים בחו"ל בזול
08/10/2015 | 01:51
95
לפי איך שזה נראה אמסטרדם באפריל נראה משתלם
אם מתחשבים במזג אוויר
תמיד כדאי לחפש בויקיפדיה את שם העיר ו climate
לחפש שיהיה בין 10-40 מעלות וכמה שפחות גשם
ולהזמין מראש

זה עובד לפי היצע וביקוש
ככל שתיסעו למקום יותר מבוקש בתקופה יותר מבוקשת אז יהיה יותר יקר
אפשר ליסוע למקומות טובים אבל לפני שמגיע מלא ביקוש או אחרי שהביקוש יורד
בגלל דברים כמו חגים או מזג אוויר...

חבילות נופש וטיולים מאורגנים
http://www.eshet-tours.com/deals/

צ'רטר
http://www.daka90.co.il/

קופונים
https://www.groupon.co.il/getaways#category/holida...

לבדוק אפליקציית חוליו

לנקות cookies ואולי לשנות IP לכתובת מחו"ל עם VPN
לפעמים מוזיל מחירים

מבחינת מלון, לחפש אכסניה/B&B/מלון פשוט וטוב
http://www.trivago.co.il/
http://www.tripadvisor.co.il/
https://www.airbnb.com/

מבחינת ביטוח נסיעות הראל נראית הכי משתלמת
לסדר מה שצריך מבחינת ספק הפלאפון או לקנות סים בחו"ל או דרך wifi בבתי קפה

לבדוק כמה צריך להוסיף למזוודה בטיסה גודל ומשקל, מה שחשוב לשים בתיק גב שעולים איתו לטיסה , בלואו קוסט יכולים לאבד לך את המזוודה
להמיר מזומן שקלי ליורו או דולר בבנק הדואר
לדאוג לכרטיסיה לאוטובוס או חופשי שבועי ויש משולב עם הנחות למוזיאונים וכל זה

מבחינת בזבוזים  , לא הייתי מעריך בפחות מ100$ ליום , 
גם כדי שיהיה גיבוי אם נגנב

ואחרי הטיול לקחת קבלות של קניות בשדה תעופה נראה לי יש החזרי מס

אם יש לכם טיפים שימושיים והמלצות תרשמו גם :)
המלצה למסעדה רומנטית בפראג
07/10/2015 | 23:04
4
110
היי.
אנחנו טסים לפראג ביום שלישי לרגל יום ההולדת של אשתי (היא לא יודעת עדיין, הפתעה ).
אנחנו נוחתים בשעות הערב, ובטח נגיע רעבים. אני רוצה לקחת אותה למסעדה
רומנטית כדי לחגוג את האירוע.

אשמח לקבל המלצה למסעדה טובה ועם נוף נחמד לעיר.
רצוי שיהיה משהו ברמה גבוהה ולא איזו סטקיה, אך גם לא שחיטה במחיר.

תודה מראש.
שתי המלצות
08/10/2015 | 11:24
92
1) תתייעץ בפורום ביקורת מסעדות - יש שם מומחים לפראג
2) תבדוק בקישור הזה - http://www.tapuz.co.il/forums2008/links/default.as...

אני מקווה שאשתך אוהבת הפתעות
08/10/2015 | 20:07
104
אתה מתכוון להגיד לה בזמן, שתוכל לארוז בגדים שהיא אוהבת?
לסדר שיער , מניקור ? ועוד דברים שהרבה נשים אוהבות לעשות לפני נסיעה.....

אנחנו היינו בזאת לחגוג יום נישואין
08/10/2015 | 22:42
72
יש נוף בעיקר אם יושבים בחוץ.
כדאי להזמין מקום (עשינו את זה דרך המייל)
אני ממליץ על Cafe Savoy‬
09/10/2015 | 13:51
63
לא יקר (יחסית לארץ זול) וממש רומנטי
יש חוות דעת רבות באינטרנט
האוכל אומנם צרפתי, אבל אולי זה יתרון כי הצ'כי די שומני

מחפשים רעיונות לטיול באירופה בסוף אוקטובר
07/10/2015 | 23:33
1
54
הי,
נשמח לקבל הצעות וטיפים. אנחנו זוג , שרוצים לנסוע ליעד כלשהו באירופה בשבוע האחרון של אוקטובר. רוצים לראות נופים, לעשות מסלולי הליכה (אבל לא קשים מדי, לא טרקים, אלא כמה שעות הליכה פשוטה).  אפשר להתקדם ממקום למקום עם רכב.  מכיוון שנדמה לי שזהו עיצומו של הסתו נשמח לראות נופים סתוויים יפים של שלכת וכו'. ונשמח למקום שלא יהיה יקר מדי... 
האם יש לכם הצעות ליעד עבורנו? מקווה שרשימת הדרישות לא ארוכה מדי

לילה טוב ותודה לעוזרים
רונה

קראו קצת על אומבריה, לאחרונה קראתי שהיא מקום טוב לבקר בו
08/10/2015 | 08:06
69
באוקטובר וגם יעד טוב לטיולי הליכה. אולי אפילו תוכלו לתפוס את זנבו של יורו-שוקולד בפרוג'ה.

זה העמוד הראשי של האתר, עם המון הצעות למסלולים ולפעילויות:

אני מתעניינת באומבריה לאביב 2016 ולפי מה שראיתי עד כה מחירי הלינה סבירים ביותר.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום ביטוחי דירות רכבים
פורום ביטוחי דירות רכבים
פורום ציוד שטח
פורום ציוד שטח, בואו לברר
חברת
חברת "קראפן"
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה