לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טיולים וחופשות בחו"ל
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

איך רודוס בסוף ספטמבר?
17/08/2015 | 14:28
1
39
שלום,
חושבים על סופ"ש סוכות ברודוס בסוף ספטמבר.
ביקרנו בעבר בקיץ , איך זה בתקופה זו של השנה?
מבחינת מזג אוויר, מקומות בילוי, אתרים וכו.
תודה מראש,
אני חושבת שמזג האוויר אמור להיות דומה לארץ
17/08/2015 | 21:16
26
אולי קצת יותר סתווי. אבל לאחרונה קראתי באינטרנט כמה מאמרים על רודוס דווקא בחורף/ סתיו. שווה לחפש.
שבוע בוינה וסביבותיה
17/08/2015 | 12:57
4
85
היי, אנחנו שני זוגות בשנות השישים, נוסעים לוינה בתחילת ספטמבר ל   6 לילות. מכיוון שמיותר לטייל רק בוינה במשך שבוע רצינו לשלב טיול בזלצבורג או בברטיסלבה. למישהו יש המלצות/הצעות לטיול?
הערה: אין לנו בעייה לשכור רכב ליומיים
תודה
ברטיסלבה
17/08/2015 | 23:10
79
עיר ממש מקסימה, אבל מבחינת טיול יהיה נכון יותר לקרוא לה "עיירה". אם אתם טיילים זריזים אין בעיה להספיק אותה ביום אחד. אין צורך בתחבורה ציבורית (בתוך העיר) - רבע שעה ברגל מקצה לקצה.
ממש אין צורך ברכב כדי להגיע אליה. מגיעים לתחנת erdberg של המטרו בווינה, ומשם יש אוטובוס לברטיסלבה (בערך פעם-פעמיים בשעה, רצוי לבדוק לו"ז). קצת יותר משעה נסיעה ומשהו כמו 7 יורו. אפשר להגיע גם בשיט על הדנובה - הרבה יותר יקר והרבה פחות תדיר. אם אתם בעניין - האופציה קיימת. עדיף בכל מקרה לעשות את זה רק בכיוון הלוך.
פתח גוגל ותראה מה יש לעשות שם: מגדל העירייה, כנסיית מרטינוס, מוזיאון השעונים,  המצודה, יש כמה ארמונות (לא משהו של יותר משעה), הכנסייה הכחולה, מגדל מיכאל (מיותר לטפס לדעתי) ואם תספיקו אז גם ארמון הנשיאות נחמד (טיפה מחוץ למרכז, רבע שעה ברגל).
20 דקות נסיעה מברטי יש את מצודת דבין אם בא לכם קצת אוויר פתוח וטבע, אבל לא נראה לי מציאותי לעשות את זה באותו יום. זה כבר יום טיול נפרד.

בזלצבורג לא הייתי, אבל זה כ-3 שעות נסיעה וזה נראה לי קצת יותר מדי בשביל טיול יום ללא לינה.
הגעה מוינה לברטיסלבה משעה 19:00
17/08/2015 | 08:22
1
109
אנא שילחו לי מידע כיצד ניתן להגיע הכי מהר בתחבורה ציבורית  אוטובוס או רכבת  מוינה  באוסטריה לברטיסלבה בסלובקיה בשעות הערב החל מ 19:00 בערך. נוחתים בשדה התעופה ב18:40 שעון מקומי . אשמח גם לדעת לגבי הגעה מהירה מברטיסלבה לעיירה פישטיני  המשך לנסיעה מברטיסלבה בערב . תודה
מנמל התעופה של וינה יש אוטובוס לברטיסלבה
17/08/2015 | 23:25
64
של חברת בלאגוס (Blaguss). פרטים כאן (אין צורך לנסוע לתוך וינה, היא בכיוון ההפוך)
הוא פועל רוב שעות היממה (בטח לא מסיים בשעת ערב מוקדמת). הנסיעה כ-50 דקות.
לגבי העיירה פישטיני - אין לי מושג.
וינה מקסימה
18/08/2015 | 15:06
81
הנה כאן רשומה שכתבתי על שבוע בוינה, כולל פירוט על הנסיעה לברטיסלבה (שלדעתי מספיק חצי יום בשביל למצות אותה).
שאלה בקשר לבית מלון בניו יורק
16/08/2015 | 20:23
7
96
שלום,
אנחנו נטייל בניו יורק כשבוע ימים, שלישית מבוגרים.
מצאנו שני בתי מלון שמתאימים לנו מבחינת הכיס 
האחד - Hilton Garden Inn New York/Manhattan-Chelsea
והשני - Four Points by Sheraton Midtown - Times Square
הטיול יתקיים רק בניו יורק עצמה, מבלי לצאת, היות וזה הביקור הראשון שלנו והזמן הקצר.
מה דעתכם, על איזה מלון ללכת? או שיש לכם הצעה אחרת?
המלונות עצמם שניהם של רשתות טובות
16/08/2015 | 21:41
6
75
לא הייתי באף אחד מהם, כך שאני אגיב רק על המיקום.

טיימס סקוור, מאד מרכזי. לדעתי בשנים האחרונות התחיל לחזור לסורו, ולא יהיה הרבה זמן לפני שממש לא יהיה אפשר להיות שם. אבל בינתיים זה אזור שעדיין בטוח, אבל מאד רועש ועם דמויות לא נעימות.

chelsea, יותר בדרום האי, יותר באזור נקי, אבל שמשתפר, ועולה ברמה. המון פאבים קטנים, מסעדות, ומקומות לבלויי לילה. יותר שקט מטיים סקוור, פחות מרכזי, פחות אופציות של סבווי
מאוד חשוב לנו הביטחון והשקט
16/08/2015 | 22:46
5
60
זה ממש מטריד אותי...
חשבתי שהטיימס סקוור איזור בטוח.. יש שם בתי מלון מאוד פופולאריים שרבים נוהרים אליהם..למשל הקראון פלאז'ה, שאותו ממש רציתי אך הוא יקר מאוד עבורנו.
השאלה אם בצ'לסה, בטוח להסתובב בשעות הערב המאוחרות, כשיוצאים לאנשהו או בחזרה למלון...
תודה על התייחסותך
שניהם אזורים בטוחים
16/08/2015 | 23:23
2
61
טיימס סקוור בתהליך ירידה. אני זוכרת לפני 12 שנים היה שם ממש נקי בלי הומלסים בכלל. היום זה כבר לא ככה, אבל יש את המדרגות, וללכת בלילה זה לא ממש בעייתי, אבל פחות נעים ממה שהיה לפני עשור.

צ'לסי בהחלט בטוחה. הסתובבתי לא מעט בניו יורק בלילה. בעיקר עם אחותי, לפעמים עם הבת, לעתים פחות קרובות עם בעלי (הוא לא אהוב את ניו יורק, ואני נוסעת לבד). איפה שיש מלונות טובים, בטוח. אבל מרגישים את ההבדל ממה שהיה לפני עשור. לעומת זאת זה לא כמו שזה היה לפני 30 שנים שטיימס סקוור היה אזור מסוכן.

בואי נגיד ככה, אני לא אמצמץ אם הבת שלי תרצה לצאת בלילה בשני המקומות.
תודה! האם יש מהמלון בצ'לסי
16/08/2015 | 23:39
1
54
 תחבורה ציבורית  לכל האטרקציות בניו יורק??? חשוב לי שנוכל לחזור למלון מאוחר בלילה, ולא במונית.
יש, אבל כמו שכתבתי למעלה, פחות אפשרויות
17/08/2015 | 03:08
45
ומרחק של שלושה בלוקים. לא משמעותי במונחי ניו יורק.

בקצור תהיי מרוצה משניהם.
הייתי ב NY לפני שנה ולנתי בטיימס סקוור
17/08/2015 | 00:09
1
80
הרגיש לי בטוח מאוד - בלי שום חשש.
דווקא בגלל שהאיזור עמוס בתיירים ובחנויות - הרחובות הומים אדם בכל שעה שהיא, ככה שאין חשש ללכת לבד ברחוב גם באמצע הלילה.
בניגוד לביקור קודם שלי, לפני המון שנים, הפעם לא ראיתי הומלסים ברחובות.
ובכלל - בטיימס סקוור יש כמה וכמה תחנות של קווים שונים של הרכבת התחתית - אז זה מאוד נוח.
בצ'לסי לא הייתי בשעות הערב והלילה...

ולכן החלטתי להזמין
17/08/2015 | 02:05
58
את המלון פור פוינטס בסקוור טיימס....מקווה שיהייה בסדר...
תודה לעונים!!
פראג וברלין
16/08/2015 | 12:24
14
174
איך מגיעים מפראג לברלין? זה שווה?

אנחנו 4 ימים בפראג ומחפשים טיול יום נחמד...
דתיים אז כל הכנסיות בפראג יורדות מהפרק...
ברלין זה אופציה?
תבדקו את המרחק בגוגל מפס..
16/08/2015 | 12:45
107
ותראו אם זו אופציה...
לא, אבל דרזדן זו אופציה
16/08/2015 | 14:24
115
תקראו קצת על העיר, יש מוזאונים, כנסיות יפות לא בשבילכם,
עיר שהופצצה קשות, למעשה עד עפר במלחמת העולם השניה ושחזרו אותה להפליא.

בערך כמו לנסוע מתל אביב הלון וחזור לאילת באותו יום
16/08/2015 | 15:08
98
אם הייתם הולכים על זה בארץ אתם יכולים גם באירופה, אם לא אז לא.
לא הבנתי איך כנסיות קשורות לעניין
תודהההה
16/08/2015 | 18:34
27
איך מגיעים לחנות הפרימק בדרזדן מפראג?
16/08/2015 | 18:34
2
248
זה מסובך עצמאית או ששווה בלי קשר טיול מאורגן ליום שם?
הטיול מאורגן עושה עצירה בקניון בו יש את פרימק?
טיול מאורגן לא יעצור לך בחנות פרימרק
16/08/2015 | 18:40
114
אלא אם כתוב במפורש בתכניות הטיול שיש כוונה כזו.
מה פירוש מסובך? לוקחים את הכתובת של החנות, אם מגיעים עצמאית לדרזדן
עם רכב, מכניסים את הכתובת ל-GPS ואם מגיעים בתחבורה ציבורית, מסתכלים
מראש בגוגל מאפס איפה החנות ממוקמת בהתייחס לרחובות ההליכה או הקניות
או שואלים.  
העיר הכי יפה בגרמניה
16/08/2015 | 19:37
141
ואתה מחפש חנות לסמרטוטים.

בעיניי די מיותר
16/08/2015 | 19:37
112
4 ימים בפראג זה זמן נהדר לראות את העיר, וחבל לצאת החוצה. ואם כבר יוצאים, יותר הגיוני לנסוע למקום אחר בצ'כיה, בקרבת מקום - נסיעה לדרזדן לוקחת כשעתיים לכל כיוון, כלומר בזבזתם 4 שעות מהיום בישיבה במכונית/רכבת מתוך זמן של חופשה כל כך קצרה. ובשביל מה? פריימרק? בהתחשב בעלות הנסיעה, גם הקנייה שם בסופו של דבר לא תצא זולה בכלל. כבר עדיף להיכנס לסניף H&M בפראג ולגמור עניין (ואגב, אם קונים בחנויות של הלבשה צ'כית זה יוצא זול משמעותית מסניפי מנגו ושאר מותגים מיובאים).

שנית, כמו אחד המגיבים הקודמים, אינני מבינה מה הקשר לכנסיות. יש בפראג מספיק מה לראות גם בלי להיכנס ולו לכנסייה אחת.
תודה רבה. מה עם צ׳סקי קרומלוב
16/08/2015 | 21:49
1
113
שווה ללכת לשם ליום? מה יש שם בדיוק?
ברצינות...
17/08/2015 | 12:53
92
מה זאת אומרת מה יש שם בדיוק?

חשבתם לפתוח בגוגל למשל, ולבדוק בעצמכם?
מיותר
17/08/2015 | 07:32
79
4 ימים זה מעט מאוד (כולל ההגעה, הטיסה וההעברות?)
הקדישו יום לפראג היהודית
אם אתם רוצים לצאת מהעיר, יש יעדים קרובים בהרבה (קרלובי וארי ועוד)
בשביל מה בכלל לנסוע לפראג
17/08/2015 | 11:07
100
תשארו בארץ, יש מלא בתי כנסת מוזנחים שאפשר לבקר בהם.
אם הייתם נוסעים להודו או יפן או סין לא הייתם מבקרים במקדשים?
אם ארכיטקטורה בכלל לא מעניינת אתכם ולכן אין מה לעשות בכנסייה אז גם אין הרבה מה לעשות בערי אירופה, בטח ובטח בפראג. ואם זה לא מעניין רק בגלל שמדובר בנוצרים (השם ישמור) אז יוסטון...יש לנו בעיה. 

אגב הרמב"ם פסק שמותר לצאת מהארץ רק עבור מטרות חשובות כגון לימוד תורה, נשיאת אישה, הצלת ממון מידי עכו"ם וסחורה, אסרו רבנים רבים לצאת לחו"ל למטרת טיול והנאה.

ואם בכל זאת החלטתם לפתוח את הראש ולנסוע בכל זאת...אז תפתחו את הראש גם לחשיבה שונה, אמונה שונה, דת שונה...ואל תפסלו סתם.

אגב אני בתור אטאיסט נמנע באופן כללי מבתי תפילה מכל סוג ומכיוון שגם ארכיטקטורה לא ממש מעניינת אותי אז מוותר על ערים ובוחר בהרים/אגמים/עמקים וקניונים (טבע)
פראג - דרזדן
17/08/2015 | 14:31
114
מתחנת המטרו פלורנס יוצאים אוטובוסים של חברת סטיודנט אג'נסי לדרזדן . עדיף להגיע יום לפני הנסיעה ולקנות כרטיס כי המקומות מסומנים. יש להגיע לנסיעה עם דרכון שנבדק לפני העלייה לאוטובוס. בדרזדן יש לחצות את תחנת הרכבת ולהכנס למדרחוב רחב מלא חנויות ורשתות כולל פרימרק. להמשיך במדרחוב ולראות את כל האטרקציות של העיר ואף לחצות את הנהר ואם תגיעו לשוק המקורה יש שם עוגות מצויינות ואוכל מקומי. הכל בהליכה . בחזור עולים לאוטובוס מהנקודה בה ירדתם. אגב האוטובוס הזה ממשיך לברלין ובחזור מברלין אוסף נוסעיפ מדרזדן לפראג. יום טיול נחמד אך מעייף.
הצעה נוספת לטיול מחוץ לעיר - לנסוע לפלזן. מתחנת המטרו זליצ'ין אוטובוס של סטיודנט אג'נסי נסיעה של שעה. בפלזן לקחת סיור במרתפי העיר וללכת למבשלת הבירה פילזן - חוויה. יש מרכז תיירות בכיכר המרכזית וידריכו אתכם. בחזור בזליצ'ין יש קניון שאולי תרצו להכנס אליו וכן יש אוטובוס חינמי שלוקח לגלובוס - סופרמרקט ענק - דיסנילנד לאוהבי סופרים-  עם אוכל מקומי מעולה במסעדה בשרות עצמי ובמחירים מגוחכים. סיום טוב ליום טיול. 
לטיול יום - ממש לא
17/08/2015 | 22:30
42
ליומיים-שלושה - יש על מה לדבר.
לטיול יום יש את דרזדן (לא הייתי), ואת קארלובי וארי (הייתי, מומלץ מאוד).
אבל 4 ימים לפראג זה בכלל בכלל לא הרבה. אז לא תיכנסו לכנסיות... אתם יודעים... אמנם אתם מפסידים אתרים אבל ביקור בכנסייה נמשך בד"כ פחות מ-10 דקות, ולעתים רחוקות אם זה משהו מאוד מיוחד או יש המון תור - שעה. כך שהעובדה שאתם לא נכנסים לא תקצר את הטיול שלכם ב-50%...
אם אני הייתי נוסע לפראג ל-4 ימים לא הייתי בכלל יוצא מחוץ לעיר, בטח לא בביקור ראשון.
יום בעיר העתיקה, יום ברובע היהודי, יום במצודה, יום במאלה-סטרנה + פטרין ועדיין לא סיימת... יש גם את העיר החדשה, וישהארד ועוד.
רודוס- מקבץ שאלות פרובנציאליות
16/08/2015 | 11:51
5
94
אנחנו נוסעים עם הילדודס לרודוס בשבוע הבא (בני שנתיים ו- שש)
נהיה ב"הכל כלול" באיליסיוס.
אז חוץ מחצי יום טיול בעיר רודוס עצמה יש מה לחפש מחוץ לכותלי המלון?
הבנתי שהיה לונה פארק קטן בפילראקי שנסגר יש מה לחפש איתם בפילראקי כל המדריכים באינטרנט  אומרים שהחופים שווים ביותר הכצעקתה?
ושאלה נוספת חנות בשם ג'מבו על מה המהומה? שווה להגיע ? 

תודה מראש ובדיעבד 

ככה
16/08/2015 | 12:11
2
74
יש את פארק המים שהם טוענים שהוא הגדול באירופה
יש את עמק הפרפרים שלטעמי חם לטייל בו (זאת הליכה של שעתיים-שלוש ברגל)
עמק שבעת המעיינות נחמד לשכשוך בטבע (אבל רק ען רכב פרטי)
ג'מבו - כמו "הכל בדולר" ענק, לא משהו שאי אפשר למצוא במקס סטוק

תודה,פארק המים נראה לי גדול עליהם מבחינת גיל
16/08/2015 | 12:43
1
62
מקס סטוק יש לי 5 דקות מהעבודה לא נראה לי ששוה לצאת מהבריכה בשביל אחד כזה ברודוס

אם אתם יכולים להתפצל ושרק אחד יסע עם בת ה- 6
16/08/2015 | 13:22
53
לפארק המים זה יכול להיות נחמד לה לגיוון...
ממליצה על יום טיול ללינדוס
16/08/2015 | 17:36
40
לטפס על האקרופוליס- אפשר גם על חמורים. לילדים זו בטח תהיה חוויה. לדעתי אפשר להפליג מהעיר רודוס ללינדוס.
שייט מהנמל, לינדוס
20/08/2015 | 10:51
10
אנחנו היינו במלון פשוט אמנם ככה שהיינו חייבים לצאת. עשינו שייט באונייה עם תחתית זכוכית נכון זה לא מדהים וצבעוני אבל לילדים היה מאוד אטרקטיבי והם נהנו מאוד( היו שנתיים וכמעט ארבע). לינדוס היה יופי של טיול. העיר העתיקה מקסימה. יש איזה פארק מלאכותי בקרבת רודוס עם גשרים וברווזים ועצים אמנם לא היינו אבל בהחלט זכור לי לטובה כנקודה מקסימה מטיול קודם
יוסימיטי
15/08/2015 | 23:41
2
48
והשאלה היא?
16/08/2015 | 07:06
1
20
זה קשה אבל העיקר שהתשובה היא 42
16/08/2015 | 18:16
5
מישהו הזמין טיסות דרך AIRTICKETS24.COM
15/08/2015 | 23:35
2
140
שלום, מחפשת טיסה זולה לברלין ב 8 לספט' לחודש וחצי, לבקר קרובת משפחה שחלתה.
מצאתי את האתר הזה. האם זה אמין?
היכן עוד ניתן למצוא כרטיסים זולים?
כרגיל יש תשובות לכאן או לכאן
16/08/2015 | 07:13
1
93
באתר הזה חלק אומר שזו חברה לא אמינה וחלק חושב שזו חברה נהדרת

אני אישית לא הייתי מסתכנת.
תודה
16/08/2015 | 10:05
13
המלצות למלון (ועוד) בפראג
15/08/2015 | 22:36
2
53
אהלן,

אנחנו זוג בני 25, מתכננים חופשה לפראג לפני תחילת הסמסטר הבא- בסביבות אמצע אוקטובר.

יש המלצות למלון טוב? הדרישות המרכזיות הן משהו במחיר סביר, במרכז העיר (קרוב לאטרקציות המרכזיות של העיר, למסעדות ובתי קפה)

ושאלה נוספת, אנחנו מתלבטים בין ארבעה לחמישה ימים. בהתחלה חשבתי ללכת על חמישה ימים אבל אחרי קריאה של סקירות והמלצות באינטרנט הבנתי שגם ארבעה ימים יכולים להספיק. האם לדעתכם יום יותר או פחות יכול להשפיע על החוויה? מצד אחד אנחנו לא רוצים למהר, אבל מצד שני גם לא להשתעמם (וגם מבחינה לוגיסטית יותר קל לקבל חופשה מהעבודה לארבעה ימים :))

כמו כן, נשמח לשמוע אם יש לכם המלצות נוספות.

תודה רבה!!
אני חושב שאם תכתוב מהו מחיר סביר מבחינתך
16/08/2015 | 06:53
39
לאנשים יהיה קל יותר לעזור, מש שסביר לך לא תמיד סביר לי ולהיפך.
אני ממליץ להכנס לאתר כמו BOOKING להקליד את המחיר ושאר תכונות המלון שאתה רוצה ותקבל תשובה הרבה יותר מדוייקת - כולל המלצות.

אי אפשר לדעת כמה זמן יתאים לך בפראג אם אתה לא יודע מה אתה רוצה לעשות שם.
תכין לעצמך רשימת אטרקציות ויהיה לך קל יותר להעריך
4 מספיק
16/08/2015 | 11:55
14
לונדון ללילה אחד
15/08/2015 | 21:16
6
110
בדרכנו למיאמי, אנחנו עוצרים בלונדון ללילה אחד. נוחתים בהיתרו טרמינל 5 בשעה 
10:50 בבוקר וממריאים למחרת מטרמינל 5 היתרו למיאמי בשעה 10:45 בבוקר. טיסות של בריטיש איירוויס.
השאלה שלי - יש המלצות על מלון קרוב לטרמינל 5? האם ידוע לכם אם אפשר לאחסן את המזוודות באחסון בשדה התעופה, מה שיחסוך לנו נסיעה למלון ואחסון המזוודות שם.. ואז אפשר ישירות מטרמינל 5 לנסוע למרכז לונדון.
כיצד מומלץ לנסוע, ברכבת תחתית? מה אתם ממליצים לעשות ביום אחד בלונדון?
תודההה
כל התשובות
16/08/2015 | 07:45
81
ישנן, צריך רק לחפש. למשל לחפש בהיתרו לוקרים
בתי מלון?

את החיפוש תצטרכו לעשות בעצמכם ולהחליט מה המחיר שאתם מוכנים לשלם תמורת לילה אחד.
לא בטוח שיהיו לכם מזוודות מלבד תיק היד
16/08/2015 | 07:55
2
61
כשהיה לי קונקשן של 12 שעות עם BA, לא הייתי צריכה לקחת את המזוודה.

יש מלונות בעיירה הקרובה להית'רו, תוכלו למצוא אותם בקלות באמצעות BOOKING ולבחור מלון שמתאים לתקציב שלכם. בדקו שיש למלון שאטל משדה התעופה ואליו בבוקר.

הייתם כבר בלונדון?
יש להם 24 שעות +
16/08/2015 | 08:27
1
69
ואני חוששת שידרשו מהם לקחת את המזוודות.

כנראה שאת צודקת
16/08/2015 | 09:35
57
כדאי לבדוק בחברת התעופה.

בכל מקרה, שמירת החפצים בשדה לא זולה.
האופציות שעומדות לרשותך הן
16/08/2015 | 10:17
66
1. מלון צמוד לטרמינלים.
אתה יכול להגיע, להפקיד במלון את המזוודה (גם אם אין חדר פנוי) ולהמשיך לטייל בלונדון.
בערב/בלילה לחזור למלון.
2. מלון קרוב לטרמינלים.
מה שיגרום יותר סירבול ויקשיח את תנאי ההגעה והעזיבה.
אתה צריך מלון עם שאטל מהשדה וחשוב לבדוק באילו שעות הוא פעיל.
3. לינה בלונדון עצמה.
סירבול עם המטען אבל אפשר לטייל עד מאוחר.

מהיתרו יש כמה אופציות לתחבורה ללונדון.
יש את הטיוב, קו פיקדילי. יחסית זול, פשוט להסתדר, איטי, מאוד לא נוח עם מזוודות.
יש את ההיתרו אקספרס. יקר יותר, פשוט להסתדר, מהיר, נוח עם מזוודות, אם תלון בלונדון צריך להגיע למלון.
אוטובוס של שדה התעופה. דומה לטיוב מבחינת מחיר וזריזות (אבל רגיש לפקקים), הרבה יותר נוח עם מטען, הרבה יותר אנושי בשעות העומס. אם לנים בלונדון צריך להגיע לתחנה שלו.

יש לך מגוון אפשרויות, אני לא הייתי בוחר באפשרות 2.
לגבי הפעילות בלונדון...
16/08/2015 | 19:57
56
לא כתבתם מה ההרכב - אם אתם עם ילדים או מבוגרים או צעירים, אז אנסה כמה אפשרויות...

בגלל שיש לכם זמן מועט (אני מתארת לעצמי שלא תגיעו לעיר לפני 13:00-13:30 בצהריים) - אני ממליצה שתקחו את האוטובוס של התיירים - ותעשו איתו את הסיבוב המקיף. ככה תסתובבו בכל המקומות שהם "must" וגם תוכלו לעלות ולרדת ממנו בכל מקום שיעניין אתכם.
רק קחו בחשבון שהוא לא זול (נראה לי שאמור לעלות כ 30 פאונד לכל אחד).

רעיון אחר (זול בהרבה, אבל מצריך המון הליכה ברגל): נסו להגיע לאיזור טרפלגר סקוור. שם תהיו ליד כמה מוזיאונים חינמיים (שזה מפלט מצויין אם פתאום יש גשם), ומשם זה מרחק הליכה מארמון בקינגהם מכיוון אחד, דרך אחד הפארקים שצמודים לארמון, ומרח' אוקספורד וריג'נט מכיוון אחר, ומלסטר סקוור (איזור התיאטראות), ופיקדילי סקוור, וגם לא תהיו רחוקים מקובנט גארדן (איזור מקסים עם הופעות רחוב, שוק אומנים ומלא פאבים ובארים ובתי קפה). אתם יכולים להספיק כמעט את כל זה בחצי יום עמוס-ולקנח בהצגה/מחזמר באיזור הזה בלילה, ומשם לחזור מותשים לישון לפני הטיסה...

ואם בא לכם על מקום פחות המוני והומה ויותר רגוע - לכו לשכונת נוטינג היל, כולל שיטוט בשוק פורטבלו, ומשם לאיזור קנזינגטון - יש שם פארק גדול ופסטורלי.

לגבי מזוודות ואחסון ומלונות ליד הנמל - כבר ענו לכם מנוסים יותר ממני.

טיול לאמסטרדם והסביבה
15/08/2015 | 19:38
10
134
שלום, אנחנו זוג שטס לאמסטרדם  בספטמבר. אנחנו מעוניינים לטייל בהולנד ומחוצה לה. עדיין לא סגרנו דבר ולכן נשמח מאד להמלצות על מקומות לינה באמסטרדם וטיולים מומלצים מחוץ לה. תודה לכל העוזרים :)
ההמלצה שלי
16/08/2015 | 07:42
9
92
לקרוא על אמסטרדם ועל המקומות בהם תכננתם לבקר.
לאחר שתעשו לו"ז או רשימת מקומות שנראה לכם מעניינים מבחינתכם,
חזרו לכאן וכתבו : כמה ימים אתם מקדישים לטיול כולו, כמה ימים לאמסטרדם,
מה חשבתם לעשות בשאר הימים. אז נוכל להתייחס.
לגבי מקומות לינה יש תקציב? יש אתרים כמו בוקינג, אקספדיה, הוטלז.קומ
תסתכלו קצת באתרים אלו תראו את מחירי בתי המלון, המיקום שלהם. חזרו לכאן
תכתבו את הרשימה של בתי המלון שנראים לכם וגם במקרה זה אולי יש
אנשים שמכירים את בתי המלון.
פירוט הטיול :)
16/08/2015 | 08:13
8
77
היי דניאלה, תודה על המענה.
אז ככה התקציב למלון הוא עד 4500 ש"ח לשנינו. פחות משנה לנו אם הוא ממש במרכז אמסטרדם או קצת מחוץ ונראה כי המחירים כרגע ממש עולים אז כנראה שהיום כבר נסגור.
אנחנו רוצים 4 ימים מחוץ לאמסטרדם ו 3 באמסטרדם בערך.
קראנו על המקומות הרגילים כמו חיטהורן, וואלבי, הארלם, אטרטראכט, זאנסה סכאזה והפארק הובה סומבה (או משהו כזה).
לימים שמחוץ לאמסטרדם אנחנו שוקלים להשכיר רכב, האם זה כדאי??
תודה על המענה, לי :)

אני לא מכירה את בתי המלון באמסטרדם
16/08/2015 | 08:26
71
תוציאי רשימה מבוקינג של שניים או שלושה בתי מלון שעונים על התקציב שלכם
(ויש להם לפחות 8 מבחינת חוות הדעת) וגם נמצאים במקום מרכזי כי חבל להיות באמסטרדם ולהסחב בתחבורה ציבורית אם יש לכם רק 3 ימים.
אני מאד בעד שכירת רכב, זה מקל על ההתניידות אבל זה מאד אישי.
כדאי שתקראי קצת על המקומות שציינת, את יכולה להוסיף את שוק הפרחים אם זה מענין אתכם.
אני הייתי מפצל את הלינה לשניים
16/08/2015 | 10:27
3
67
לטיול באמסטרדם לן בעיר, לטיול מחוץ לאמסטרדם לן מחוץ לעיר.
א. הלינה מחוץ לעיר בדרך כלל במלונות טובים יותר במחיר זול יותר.
ב. גם להלין את הרכב בד"כ עולה כסף, חניה בעיר לא זולה.
ג. גם לתייר בארץ שרוצה לטייל מחוץ לתל אביב לא הייתי ממליץ ללון בתל אביב ולחוות כל יום את הפקקים של היציאה והחזרה.
ד. אם רוצים בכל זאת לינה במקום אחד אז במקרה שלכן אני הייתי לן את כל הלילות מחוץ לעיר. בימים של הטיול באמסטרדם עצמה הייתי מגיע עם הרכב השכור לחניון הציבורי מחוץ לעיר וממשיך בתחבורה ציבורית.

מחוץ לאמסטרדם לי היה נוח לשכור רכב כדי לטייל אבל כדאי שתדעו קודם לאן אתן רוצות להגיע.
יכול להיות שלאטרקציות שאתן רוצות לחוות כדאי יותר להגיע בתחבורה ציבורית.
לינה מחוץ לאמסטרדם
16/08/2015 | 20:56
2
55
תודה רבה לכם על העזרה, מעריכה זאת.
איזה מקומות הייתם ממליצים ללינה מחוץ לאמסטרדם?
אם שוכרים רכב קרוב לאטרקציות שתרצו לבקר
17/08/2015 | 08:40
1
40
פותחים מפה, מסמנים את האטרקציות (אמסטרדם היא גם אטרקציה), בוחרים מקום ישוב פחות או יותר באמצע, פותחים אתר כמו BOOKING ומבקשים ממנו לחפש לכם מלון ברדיוס מסויים סביב הישוב הזה.
רושמים כמובן גם מה שאר הדדרישות שלכם כמו מחיר סוג חדר וכו'. אני הייתי בוחר מקום קרוב לכביש ראשי
אם אתם בלי רכב אז צריך משהו קרוב לתחבורה ציבורית

אבל קודם צריך לדעת אם אתן עם רכב ואיפה תרצו לבקר.
מלון בא לשרת את הטיול ולכן להקבע לפי מקומות הביקור, לא להיפך.
תודה
17/08/2015 | 20:40
8
תודה רבה לכולכם על העזרה.
אשתף איך היה :)
גם לנו הייתה בעיה עם מלונות באמסטרדם בספטמבר
16/08/2015 | 22:03
2
61
במחיר סביר.
העיר מאוד עמוסה בתקופה הזאת (אנחנו חיפשנו לתחילת ספטמבר) מסיבה שלא הצלחתי להבין, והיא גם ככה יקרה.
הזמנו בסוף מקום במלון  Ibis Amsterdam Centre Stopera. לא היו מקומות דרך בוקינג, והזמנו ישירות מהאתר בעצת הפורום.
וראינו שגם מלון CitizenM יחסית נחשב טוב ויחסית במחיר טוב. עם זאת, הוא יותר רחוק מהמרכז, והמחיר שלו די דומה לזה של ה-Ibis, אז החלטנו ללכת עם הקרוב למרכז.
תהנו
כנס IBC, מדי שנה באמסטרדם, זה המקור לקושי
17/08/2015 | 09:27
1
48
נדמה לי שהשנה הוא מתקיים בין ה-11-16 אבל אני לא בטוחה. יתכן שיש עוד כנסים.
הבנתי באמת שכל הזמן יש שם כנסים
17/08/2015 | 19:24
30
אנחנו דווקא נוסעים ממש בתחילת ספטמבר, אבל כנראה שזה לא כל כך משנה
צ'כיה - הצעות לטיול טבע זוגי
15/08/2015 | 18:57
50
שלום לכולם,
נוסעים עם אשתי לשבוע לצכיה בתחילת ספטמבר הקרוב. נשהה מספר ימים בפראג ומחפשים הצעות לטיול טבע (רצוי נופים, יערות, אגמים) שניתן לעשות מחוץ לפראג ללא מדריך במשך יום אחד. תודה לכולם מראש!

נב צעירים וספורטיביים אז אם יש הצעות מסלול מעניינות הכוללות בין היתר טיולי אפניים (לא ארוכים מדי), קיאקים וכו' זה יהיה מצוין.
השכרת רכב בחו״ל
15/08/2015 | 18:51
15
201
אנחנו טסים לרומניה בסוף ספטמבר ורוצים להשכיר רכב ל-5 ימים. זו פעם ראשונה שאנחנו שוכרים רכב בחו״ל ויש לי כמה שאלות ותהיות שאשמח לקבל עליהן תשובה:
1. כמה זמן מראש כדאי להזמין את הרכב?
2. יש ״ביטול חינם-שלם אח״כ״ כמו בבוקינג? 
3. מה כדאי להוסיף למחיר הבסיסי מעבר לביטוח החזר השתתפות עצמית? ואיך זה עובד הביטוח הזה? 
4. עד איזה גיל יש תוספת תשלום (נהיה שני נהגים- אחד בן 29 ואני בת 23 ויש לי רשיון כבר 5 שנים)? 
5. אתרים/חברות מומלצות להזמנה ספציפית בבוקרשט ברומניה?
יש לי כמה תשובות
15/08/2015 | 18:57
7
149
1. להזמין רכב? אפשר להמתין עד שבוע לפני הטיסה
2. רוב החברות גובות משהו בין 10 ל-15 דולר דמי ביטול
3. יש חברות שאינן מבטחות ביטול ביטוח השתתפות עצמית אלא רק החזר, צריך לשים לב.
   במקרה של החזר, אתם משלמים את התיקון או ההשתתפות העצמית עד לגובה ההחזר
   ומקבלים בארץ את ההחזר מחברת הביטוח או השכרת הרכב.
4. צריך לבדוק
5. אין לי מושג
תודה על התשובות!
15/08/2015 | 18:59
5
115
זוכרת במקרה שמות של חברות שבהן לא צריך לשלם כלום אם קורה משהו לאוטו (בלי התעסקות של לשלם ואז לקבל אחרי זה בארץ החזר)?
איך נראה לך תשלום של 45,000 שקלים
16/08/2015 | 06:46
4
166
במקרה של תאונה לאוטו גם אם שילמת ביטוח נגד תאונות כולל ביטול השתתפות עצמית?
הבאתי לפורום הזה להערכתי לפני פחות מחודש קישור למקרה כזה שקרה עם שלמה סיקסט אבל יש כנראה בעיה גם עם חברות אחרות.
אם מעניין אותך תעשי חיפוש.

1. אם אין דמי ביטול או שדמי הביטול זניחים אני הייתי מזמין הרבה זמן מראש.
.אם המחירים עולים אני אשמח שהזמנתי, אם ירדו מבטל ומזמין מחדש.
אם התוכניות משתנות גם כן משנה בהתאם.

2. לא מכיר ממש כמו בבוקינג. מכיר סוכנים מחו"ל (אינטרנטים) שלוקחים מקדמה אבל אם מבטלים אז מחזירים אותה למעט שני אירו דמי ביטול.
צריך לבדוק את החוזה מול כל סוכן זכיין.
גם אם מוכנים לבטל ולהחזיר את הכסף אני ממליץ לבדוק את מנגנון החזרת הכסף. האם מדובר בהקשה על כפתור באתר האינטרנט (כמו בבוקינג) או מדובר ב"נחזיר עוד 60 ימים, בעצם אלו 60 ימי עסקים, אם זכרנו לדבר עם מחלקת הנהלת חשבונות (טוב אז שכחנו)......אי"ה"
4. יש חברות עד גיל 24, יש עד 21, תלוי....
5. לא יודע אבל ממליץ להבדיל בין סוכן זכיין שאצלו תעשו את ההזמנה וחברת ההשכרה ממנה תקבלו את הרכב, זה לא אותו הדבר
מצאתי סיפור דומה עם יורופקאר
16/08/2015 | 08:30
3
107
מ-2008, מענין לדעת אם היו עוד מקרים שהסתיימו בבית המשפט
כי מה שהסתיים בשתיקה, לעולם לא נדע.

הסיפור שאני מתיחס אליו לא יגיע לבית המשפט
16/08/2015 | 09:55
2
93
הגברת עשתה המון רעש ברשתות החברתיות ונראתה מאוד רצינית בכוונתה להגיע לבית המשפט.
לא יודע מה מהדברים גרם לחברת שלמה סיקסט להחליט לותר על המצליח הזה, אבל כמובן הם ויתרו רק לה ולפנים משורת הדין. שום דבר לא מבטיח שהחברה הזו או חברה אחרת תנסה את המצליח אצל הלקוח הבא.

מה שאומר שמי שחושב שהוא שילם את "כל הביטוחים" כולל "ביטול השתתפות עצמית ולא החזר" לחלוטין לא במצב של " לא צריך לשלם כלום אם קורה משהו לאוטו".
בהחלט עלולה להגיע תביעה של עשרות אלפי שקלים.
עברתי על השרשור בפורום
16/08/2015 | 20:05
1
75
ועל השרשור הגדול יותר בפורום של למטייל.
לא מצאתי שם מידע מועיל מעבר ללשקר אם עשית תאונה ולפי מה שהיה רשום זה יכול לקרות בכל החברות. 
הפתרון היעיל היחיד הוא פשוט לא לשכור רכב, אז זו לא ממש אופציה.... אבל תודה בכל מקרה על ההפנייה. מקווה שלא יקרה כלום ואם כן- נאשים את הנהג האחר.....
ניסיתי לענות לך על השאלה שלך:
17/08/2015 | 08:47
64
"שמות של חברות שבהן לא צריך לשלם כלום אם קורה משהו לאוטו", אין חיה כזו.

צר לי שלא מצאת מידע מועיל,
לא תמיד כדאי לחכות להזמנה שבוע לפני
16/08/2015 | 11:31
78
יש מלאי והוא נגמר בתקופות שיא
לדעתי הכי כדאי להזמין בארץ - לעשות השוואת מחירים בין סוכנויות ולהזמין מראש
יש גם לשים לב לא להתפתות להצעות שדרוג כשמגיעים לקחת את הרכב...
צור קשר עם החברה הזאת..liad
16/08/2015 | 06:29
1
97
הקש בגוגל liad rent car
מדברים עברית ויעזרו לך בכל בהנחה רצינית.
בקש לשוחח עם איתי[ישראלים]
ליעד liad בבוקרשט,הביאו לנו את הרכב בידי נהג בשעת לילה
18/08/2015 | 13:22
43
ההתקשרות היתה מהארץ..בנינוחות..בעברית..
לטרמינל.
נסענו משם בנחת..
הבעיה נרחבת ביותר
17/08/2015 | 18:05
81
כאשר יותר ויותר חברות עושות הכל לקחת כמה שיותר ולתת מה שפחות, כולל במרמה.

הנושא של השכרת רכב בחו"ל הוא די מורכב מחד, ודי פשוט מאידך.

1. חובה לקרוא את הטופס הנקרא "תנאים כללים" שם מסתתרות כל המלכודות וההונאה, לקרוא היטב ולהבין מה קוראים.

2. המונח סי-די-דבל יו ידוע שהוא מייצג ביטוח מלא, ובתוספת המילה סופר, הוא מכסה גם ביטול השתתפות עצמית.

3. כבר אמרתי לפני שנים, שהעובדה שדורשים כרטיס אשראי כאשר מישהו עושה ביטוח מלא כולל ביטול השתתפות עצמית, זה כבר פתח לאפשרות של הונאות עתידיות.

4. רכב שעושים עליו את כל הביטוחים, והוא לא כולל שמשות,צמידים, טיפלט, מפתח וכו, זו חברה שלועגת ללקוח, כי למעשה פרט לשלדת הרכב, זה לא מכסה דבר, ומעשית, אין ביטוח.   הלקוח משלם סתם.

5. בקרות עבירת תנועה, זה לא עניינה של החברה אלא זה בין המשטרה לנהג. 

6. התרגיל המכוער של חברה ישראלית שעוסקת בהשכרת רכב בחו"ל וטוענת שהיא רק מתייכת, היא טענה מגוחכת, שעליה ניתן כבר פתרון ב-2013 כאשר מישהו עושה עיסקה דרך סוכן ישראלי, הסוכן אחראי לאפל בכל בעיה, ולא להפנות את הלקוח לשום מקום.  (וזו הסיבה שלמשל כאשר אני רוצה כרטיס טיסה, אני בודק את ההצעות באינטרנט ומדפיס והולך עם זה לסוכן הישראלי.

7. קראתי את פסק הדין לגבי יורוטריפ-
 א. לא ברור לי עד כה אם בחוזה של הלקוח היה כיסוי מלא או כולל ביטול השתתפות עצמית super cdw
 ב. שאמרתי , עבירה על חוקי איטליה איננה עניינה של החברה אלא היא בין הלקוח למשטרה, ואם בגלל זה בטלים הביטוחים, לא משכירים רכב מחברה זו
 ג. שובר ההשכרה הינו בהחלט חוזה בין החברה בארץ ללקוח
ד. החברה איננה מתווכת בלבד
ה. אם החברה טוענת שיש הבדלים בין החוזים בארץ ובחו"ל, יש לספק ללקוח העתק מראש כדי שיוכל לקרוא ולהיערך
ו. החברה היתה צריכה לספר ללקוח הסבר על מיהות הביטוחים באופן ברור.

8. כדאי מאוד לברר את כל הפרטים הללו לפני השכרת הרכב, ואם יש תנאי שליליים, לעבור לחברה אחרת. כן אני יודע שזה מחייב טירטור, אבל כשמצאת את החברה המתאימה, יש לך אותה להבא.  מי שמתעצל לערוך סקר שוק, שלא יתפלא שהוא משלם מחיר כבד.

9. פעמים רבות כבר הצעתי להקים ע"י הגולשים, "פול" של חברות או סוכנים אמינים בחו"ל, ואף אחד לא מוכן להרים את הכפפה.

ויש גם חברות שמתנהגות אחרת.
כמו החברות הוותיקות בכרתים, למשל חברת "זקרוס טורס" מעיירת התיירות לימאני-חרסוניסו (עם סניף בחאניה).
אין להם שום טריקים ושטיקים. החוזה כתוב על חצי עמוד בלבד.  ההסתייגות היא רק אם התנהגת כלפי הרכב בדרך לא מקובלת וגרמת נזק לרכב (נורות חום דולקת ואתה ממשיך לנהוג עד שהלך המנוע), לא כולל אם גרמת נזק כתוצאה מנהיגה בשיכרות או תחת השפעת סמים.  וזהו.

ביטוח מלא כולל ביטול השתתפות עצמית, הינם בדיוק כמו שהם נשמעים.
אשתי גרמה נזקים לרכב, אני גרמתי מידי פעם לנזקים בנסיעה בכל מיני חורים בשטח, ומעולם לא באו אלי בטענות.
גלגל התפוצץ, ביקשו שקנה חדש ולהביא להם את הקבלה ושילמו לי את המחיר מלא במזומן מיד.
אין אצלם שום הסתייגות מנזקים כל שהם ברכב (בעיה עם שמשות,צמיגים וכו), הרי לשם כך יש ביטוח.
אם שילמתי את מחיר ההשכרה במעמד חתימת החוזה במזומן , הם לא צריכים את כרטיס האשראי שלך (!) כי הרי הכל מכוסה בביטוח.

לא פלא שלמרות שלחברה הזו יש 220 כלי רכב, קורה בעונה שאין להם כלי רכב בימים מסויימים, והם לא מוכנים לקחת מחברה אחרת, כי הם אחראים לתקינות כלי הרכב שלהם.
גם קרה לי שבעת שביתת מובילי הדלק נתקעתי בלי דלק, הם הגיעו עם מיכלית קטנה ותידלקו וגבו רק את מחיר הדלק.

זו חברה עם הפנים ללקוח ולא לארנקו.....

לדעתי
18/08/2015 | 00:43
3
49
כמה שיותר זמן מראש (להוריד את זה מרשימת הדברים שצריך לעשות, במקום עוד משהו בדקה האחרונה).
ברור שלשלם על ביטוח!
דרך חברה ישראלית (לא הייתי רוצה לפתור בעיה מול נציגי שירות מהחברה הרומנית ולא חסרות בארץ חברות טובות - לי יש ניסיון טוב עם אלבר, אבל יש הרבה חברות שנחשבות מצויונת).
עוד דבר שבדרך כלל אנשים מחמיצים - אם אתה מזמין מחברה ישראלית, תסגור את הפרטים בטלפון מול נציג שירות ולא באימייל. לדעתי זה מגדיל את הסבירות שתקבל את מה שהזמנת.

תהנו!
זהירות מחברת TOP Rent-a-Car בבולגריה
18/08/2015 | 05:46
2
108
בעקבות המלצות עליהם באתר "למטייל" שכרתי מהם בסאני ביץ'
מכונית רנו טוויזי חשמלית עם 2 מושבים.

כשלקחתי מהם את המכונית הם לא איפשרו לעשות ביטוח עם ביטול השתתפות עצמית.

החוזה היה בבולגרית בלבד, ללא עותק באנגלית.
הם חייבו את כרטיס האשראי שלי בפקדון של 75 אירו, בנוסף לעלות ההשכרה.

צלמתי בוידאו ובסטילס את "הנזק החמור" ואת הויכוח איתם באנגלית העילגת שלי.

בזמן ההשכרה עשיתי כמובן סיבוב בדיקה יסודי מסביב למכונית ולא מצאתי שום פגם.

כמובן שבמשך היומיים של ההשכרה נהגתי בזהירות, לא עליתי על מדרכות, ולא עשיתי תאונות.

בגלל מצוקת חניה באזור+הצורך לטעון את המכונית כל 60 ק"מ, לאחר כל נסיעה חניתי וטענתי את המכונית במגרש תחנת ההשכרה.

הנסיעה הכי ארוכה שעשיתי הייתה מSunny Beach לPomorie
20 ק"מ לכול כיוון וכשחזרנו נשאר רק 22% טעינה בסוללות המכונית.
https://www.google.co.il/maps/dir/Pomorie,+Bulgari...
בחניה של המלון אין שקעי חשמל לטעינת המכונית.

ביום האחרון, בבוקר כשרציתי להחזיר את המכונית(היא כבר הייתה מהלילה בתחנת השכרה, בחניה ובטעינה, רק היה צריך לעשות את הפרוצדורה של זיכוי הפיקדון+החזרת המפתחות).
קבלתי טלפון מהם שיש "נזק חמור" ושהם יורידו לי "רק" 30 אירו מהפקדון.

מה הנזק? חתיכת פלסטיק קטנה שחורה, ללא שום שריטה, שבר או סימני פגיעה, שפשוט לא ישבה במקומה בצורה מושלמת, בתחתית הרכב בצד שמאל, בין הדלת לגלגל הקדמי-שמאלי.

אין לי ספק שהנזק הזה לא היה באשמתי, אולי נגרם על ידי השוכרים הקודמים ופספסתי אותו מרוב שהיה מינורי, או חמור מכך, חבלה מכוונת של עובדי החברה, בזמן החניה במגרש שלהם, על מנת לעקוץ אותי.

כל מה שהם צריכים לעשות על מנת "לתקן" את "הנזק", זה להרים את המכונית על ג'ק לשחרר ולהבריג מחדש בורג בתחתית הרכב.

אבל הם התעקשו לחייב אותי 30 אירו, צחקו לי בפנים, כשראו אותי מצלם.
פעם ראשונה שאני רואה החזרת רכב שכזאת..
18/08/2015 | 13:20
1
112
סיומו של טיול ארוך בדרום פורטוגל..אני מגיע לתחנת ההשכרה בעיר ליסבון,שעת צהרים..ניגש אלי גבר עם מחברת,מעיף מבט למספר הרכב..רושם במחברתו משהו..וכשאני נותן לו את המפתח אני שומע ממנו  good day ,וניפנוף לשלום..זהו סיימנו את ההשכרה והלכנו משם

יורופקאר
בעבר היה לי מקרה דומה בארץ עם רכב ממקום עבודה
18/08/2015 | 14:00
57
בשנת 2008, הייתי טכנאי כבלים הוט, כשהתפטרתי החזרתי את הרכב לסניף חברת SUNCAR ברחוב הירקון בת"א ועשו לי את הקטע הזה, אז זה לא יצא מכיסי.
צפון ספרד
15/08/2015 | 17:21
1
38
אני מטיילת באווגוס טורטס עד שעה 15.00 ולמחרת עלי לבקר באורדס ובגוורני היכן כדי ללון ליד גוורני או אורדסה מקום זול וטוב
הביטי בבוקינג *** בסביבות הפארקים ההם[שמורות טבע]
15/08/2015 | 18:50
12
יש כזה דבר טיסה ישירה לרודוס שאינה צ'רטר?בסוף ספטמבר?
15/08/2015 | 17:00
1
23
חשבת לבדוק באתר של נתב"ג דף טיסות מתוכננות?
16/08/2015 | 18:44
14
מה יש לעשות  בימיי גשם ביער השחור?
15/08/2015 | 15:44
2
70
מעט מאד
15/08/2015 | 16:57
115
אפשר לנסוע לפרייבורג אם אתם קרובים לעיר, ולהכנס לחנויות, למוזאון.
רוב הפעילויות שם הן בחוץ. יש גם ספא וברכות מקורות בטיטיזה אם אנני טועה.
ספא, מוזיאון
17/08/2015 | 07:42
61
באד פרדיס ליד טיטיזי, מומלץ מאוד ומקורה כמובן. יש עוד כמה שלא הייתי בהם
אם אתם "תופסים גשם" באלזס, אז מוזיאון המכוניות
גם קניות זו אופציה
מלונות בוינה
15/08/2015 | 14:31
4
54
תוכלו בבקש להמליץ על מלונות בוינה
או איזורים מומלצים בהם כדאי ללון?
ערב טוב.ממליצה על מלון קורדיאל תיאטר באזור בית
15/08/2015 | 18:32
37
העירייה של וינה.קרוב לחשמלית ולתחנת תחתית. עם גישה נוחה לכל מיני מקומות. ומה שחשוב, יש בחדרים מזגן.
תן תקציב ומגבלות
15/08/2015 | 22:54
1
13
קרוב לתחבורה ציבורית/רכבת
16/08/2015 | 08:51
35
באיזור שנעים לצאת להסתובב בערב בחושך (בעיקר שלא יהיה מפחיד)
מקום נקי עם מיזוג
לא נדרש משהו מפואר
קונקשן בתוך ארצות הברית
15/08/2015 | 14:30
3
103
היי, אני מקווה שזה הפורום המתאים לשאלה.

יש לי ביום רביעי טיסה לסן פרנסיסקו עם קונקשן של שעתיים בפילדלפיה. מעולם לא היה לי קונקשן בתוך ארצות הברית מטיסה בינלאומית, אבל חבר אמר לי שכשמגיעים לשם צריך להוציא את המזוודות, להעביר אותן במכס ולשלוח אותן מחדש בצ'ק אין לטיסה הפנימית. האם זה באמת התהליך, ואם כן האם שעתיים זה זמן מספיק לקונקשן כזה? ומה התהליך בחזור (אותו מסלול)?

ועוד שאלה - אם אני קונה בושם בדיוטי פרי בארץ ולוקח אותו איתי לטיסה אז אני בעצם אוכל להכניס אותו למזוודה הגדולה כשאני אוציא אותה בפילדלפיה, לפני הבידוק הבטחוני לטיסה הפנימית, נכון?

תודה מראש 
אמור להספיק, תלוי כמה זמן לוקח בהגירה
15/08/2015 | 16:48
70
קודם את תעברי הגירה, זה לוקח הכי הרבה זמן. הקרוסלה של המזוודות היא לא רחוקה, היות והטיסות הבינלאומיות מופרדות מהשאר.

ממש מחוץ לקרוסלה, יש מכס. הם שואלים כמה שאלות. אז תעברי דלתות ויש את המקום להחזיר את המזוודות. זה לא ממש צ'ק אין, זה פשוט לשים את המזוודות על קרוסלה. הם כבר מתוייגות והכל. מה שמעצבן שצריך גם לעבור שוב בדוק בטחוני.

הטיסה מישראל היא די מוקדמת, כך שרוב הסכויים שהתהליך יהיה מאד מהיר. לי זה לקח פחות מחצי שעה כל העסק.

בחזור, היות ולא צריך לעבור הגירה או מכס, הבדוק הבטחוני הראשוני היה על אדמת ארה"ב את לא תראי את המזוודות עד לארץ
זה אכן התהליך
15/08/2015 | 17:23
54
בפילדלפיה אני לא רואה סיבה ששעתיים לא יספיקו. זה בסדר.
בJFK וניו-ארק זה גבולי מאד.
לגבי הבושם- כן, בהחלט. אין בעיה לפתוח את המזוודה ולסגור, רק תעשה את זה מיד אחרי שתאסוף אותה כי בעיקרון אתה אוסף אותה ומחזיר ממש אחרי כמה מטרים.

תודה רבה לשתיכן!
15/08/2015 | 20:30
14
טיסה לרוסיה עם דרכון רוסי כמעט פג תוקף
15/08/2015 | 13:19
4
95
לאימי יש כרטיס טיסה למוסקווה בעוד  שבועיים.
יש לה אזרחות כפולה- ישראלית ורוסית. אבל מסתבר שהדרכון הרוסי שלה יפוג תוקף בדצמבר=פחות מחצי שנה הנדרש.
האם תוכל להיכנס לרוסיה כאזרחית ישראלית או שבגלל הדרכון הרוסי תהיה לה בעיה בכניסה או יצאה?

ממה שאני יודעת
15/08/2015 | 13:55
86
במידה ויש 2 אזרחויות, היא חייבת להכנס לפי הדרכון הרוסי. ככה הסבירו לנו.
כלומר, אם הדרכון פג תוקף זה לא טוב. עדיף שתחדשו אותו ,הם מאוד מאוד קפדנים שם בבדיקת דרכונים.
מה מדיניות רוסיה לגבי אזרחים שלה?
15/08/2015 | 17:55
61
ממה שבדקתי במשרד הפנים, אזרח ישראלי יכול להכנס לישראל עם הדרכון הישראלי שלו כל זמן שהדרכון בתוקף.
כנ"ל למשל בקנדה - כל זמן שהדרכון בתוקף אפשר להכנס ולצאת, כאשר אתה אזרח של אותה מדינה.
ייתכן שהיא יכולה להכנס ולצאת מרוסיה בלי בעיה עם הדרכון הרוסי שלה ולישראל עם הדרכון הישראלי. כדאי לבדוק.
כנראה שהיא חייבת להשתמש בדרכון הרוסי
16/08/2015 | 06:59
55
בכל המדינות שאני מכיר אזרח חייב להשתמש בדרכון המקומי.
עם רוסיה ככל שאני זוכר יש בעיה נוספת, אם אני זוכר נכון לפי החוק הרוסי לאזרח אסור שתהיה אזרחות כפולה, זו עבירה פלילית.
בקיצור האופציה להסתבכות לטעמי גדולה מידי בשבל להסתמך על פורום של אנשים אנונימים שיש להם אולי הרבה רצון טוב אבל לא מספיק ידע
תודה לכם!
16/08/2015 | 12:19
45
העניין הוא שהדרכון עוד לא פג תוקף (התוקף עד דצמבר). לחדש את הדרכון הרוסי זה תהליך של חודשים ארוכים (היא מנסה לקבוע תור בשגרירות מיוני ועדיין לא קבעו תאריך).
כנראה לא תהיה ברירה אלא לבטל את הטיסה.
צפון אנגליה
15/08/2015 | 11:39
50
ועוד עזרה מכם אנשים טובים,
בני טס ל- 10 ימים לאזור האגמים בצפון אנגליה, רוצה לעשות מסלולי הליכה
מה אתם מיעצים- לעשות בצורת כוכב
איך עושים המסלולים שם, יש הדרכה
או שיש מקומות מומלצים יותר להליכה

בקיצור כל טיפ יעזור מאוד

חדשות מעולם התיירות: מה קורה עם AirBNB? ברלין ועוד
15/08/2015 | 12:16
26
215
עוד סיפור זוועה מבית היוצר של AirBnB ,התנהגות מוזרה של אנשי האתר וסיפור התקיפה.

http://www.nytimes.com/2015/08/15/your-money/airbnb-horror-story-points-to-need-for-precautions.html?smid=fb-nytimes&smtyp=cur

היה כבר סיפור עם נשיכת כלב
http://www.nytimes.com/2015/04/11/your-money/questions-about-airbnbs-responsibility-after-vicious-attack-by-dog.html?_r=1

36 שעות בברלין
http://www.nytimes.com/2015/08/16/travel/what-to-do-in-36-hours-in-berlin.html?smid=fb-nytimes&smtyp=cur

שאלתם על טרקים בדולומיטים?
http://www.nytimes.com/2015/08/16/travel/italy-dolomites-hiking-trekking-camping.html?action=click&contentCollection=travel®ion=rank&module=package&version=highlights&contentPlacement=1&pgtype=sectionfront

אורביז - חברת התיירות העולמית מציעה חבילות נופש בשימוש האפליקציה שלה
http://www.nytimes.com/2015/08/14/travel/orbitz-offers-vacation-packages-by-app.html?rref=collection%2Fsectioncollection%2Ftravel

בעתונות הישראלית? נאדא. שום דבר מענין. אם מצאתם משהו שפספסתי תשרשרו לכאן בבקשה.

טיסות זולות- מה עומד מאחריהן וכיצד לנסות לפתור את הבעיות
15/08/2015 | 18:52
2
131
כל חברות השכר הזולות מצופפות מושבים, מקצצות ברוחב המושבים, מקצצות באוכל, בהטבות. ההיפך, גובות על כל דבר כסף. כמה הצעות איך להתמוד עם כל זה (לא לטוס איתן?)

הכתבה באנגלית
Error: Unable to find site's URL to redirect to.
16/08/2015 | 10:54
1
13
אויש מצטערת, הולכת לחפש שוב את הכתבה
17/08/2015 | 07:06
26
הסיפור על AirBnB מופיע היום בדה מרקר כלומר בעברית
17/08/2015 | 12:02
8
133
לכל מי שלא הספיק לקרוא באנגלית

ראיתי את הסיפור הזה בבוקר. חייב לומר שזה סיפור תמוה מאוד
17/08/2015 | 12:12
7
117
ולא שאני חושב שהוא לא נכון. מצד שני, גם אם הוא נכון, זה היה יכול לקרות בכל מקום ובכל זמן.
כן. הנער רב התושיה לא התקשר בעצמו למשטרה
18/08/2015 | 08:08
6
78
למרות שבכל הסלולרים זה 112 ומי שלא זוכר הוא צרוב במספרי החירום.
שסיפר לאמא על הכל כולל רעשי הארונות, אבל לא איפה הוא נמצא.
שהאמא לא טרחה נגיד להתקשר למרכזיה בין לאומית לשאול מה מספר המשטרה או להעזר בפלא שנקרא אינטרנט וגוגל.
שאין אף מילה על מה קרה בסוף, יש תלונה במשטרה? מה קרה?

נשמע לי קצת כמו הסופור החוזר על הילדה שנחטפה בדיסני שראשה גולח הוחבאה תחת מעיל (בטח, באורלנדו) וזוהתה רק לפי נעלי התעמלות ונמצאה מסוממת.
ועוד להראות את התמונה שלו ברבים, בחור מגודל שעבר התעללות
18/08/2015 | 10:13
5
61
אעלק ע"י סניוריטה חסודה. בגילו רק לספר לאמו ששאבו אותו למטה?
אני לא מבינה את הציניות הנתונה מראש של שניכם
18/08/2015 | 10:18
4
70
זה לא שאתם מחוסנים מפגיעה. אז למה מראש לזלזל באדם שאולי נפגע באמת?
כי הסיפור לא נראה אמין.
18/08/2015 | 10:19
18
אני חושב שזו קריאה ביקורתית, לא ציניות
18/08/2015 | 10:29
1
89
הסיפור פשוט לא הגיוני בכל כך הרבה רמות, רשמתי חלק מהן ואף אחת לא היתה בגלל שהוא גבר, לא הנחתי שזכר הוא בלתי פגיע.

הסיפור נראה כל כך בדיוני שאני בכלל לא בטוח שזו תמונה שלו ולא איזו תמונה לא קשורה שהכתב הנפיץ מאיזה מקום ברשת.
אוקיי, נחיה ונראה
18/08/2015 | 10:52
12
אני גם חושבת שיש כאן בלון עיתונאי
18/08/2015 | 11:54
53
ואולי אפילו אוסף אינטרסים כלכליים (אם נחשוב קונספירטיבית) להראות כמה אייר-בנב מסוכן
לא מעודד שימוש באתר הזה. המארחים לא נדרשים לעמוד בכללי
17/08/2015 | 13:20
9
120
B&B שאחרים מחויבים להם ובבירוקרטיה שכרוכה בכך. אבל בדיוק זו סיבה למה בעיני לקחת חדר בדירה של מישהו זה מאוד מאוד לא בטוח, בוודאי לא לאישה (היה סיפור מזעזע השנה על תקיפות מיניות בפאדובה, על-ידי שוטר לשעבר(!) שדג את קורבנותיו באמצעות אתר קאוץ'-סרפינג) אבל מסתבר כאן שגם לא לבחור צעיר. אולי דירה שלמה זה יותר בטוח אבל אחרי שאני קוראת סיפורים כאלה אין חשק גם לזה. מזלי שבטורינו מצאתי מלון זול - ואמין לפחות לפי הדיווחים - שייתר את הפיתוי של אתר כזה.

זה נכון שיש גם סכנה במלון; בוורונה וידאתי עם פקיד הקבלה שאורח מסוים שנתן לי יותר מדי תשומת לב לא יכול בשום אופן להיכנס עם הכרטיס שלו לחדר שלי ולפחות נראה לי שלא ידע את מספר החדר. זה לא אומר שלא יכול היה איכשהו לגלות אותו אבל לפחות נמצאתי במקום גדול, בלי להיות תלויה בחסדיו של מארח בודד שמי יודעת מה הרקע שלו, ויכולתי לקרוא לקבלה בעת צרה אם היה קורה משהו.

בהחלט העלת גם את החששות שיש לי
18/08/2015 | 06:58
1
70
הדרישות שלי ממלון זה ניקיון, בלי שטיח בחדר ומקלחון זכוכית.
בדר"כ המלונות שמציעים את זה לא זולים.
לעומת זאת הרבה דירות מציעות את זה במחיר שחוסך לי לא מעט כסף.
חדר בבית של מישהו אחר אפילו לא שקלתי.
שקלתי דירה.
ועדיין מתלבטת וחוששת.
מצד אחד אם אקח דירה אוכל לנסוע פעם נוספת או ליותר זמן, מצד שני הביטחון האישי הוא priceless.

כאן הדרישות באמת פרטיקולריות ולא בכל מלון אין שטיח
18/08/2015 | 09:12
50
אם כבר, ברוב המלונות יש שטיח, קשה לי להיזכר בכזה שלא היה בו (אה, אולי מצאנטי בוורונה, בין שאר מעלותיו...). מקלחון זכוכית יש בהרבה מלונות אבל שוב, לא בכולם. מה שאפשר לעשות זה לקרוא חוו"ד באתרי ההשכרות ולקוות לטוב. אולי לקרוא כאן בפורום, אם יש חברה שאת מכירה שנסעה ושכרה והיה טוב. מעבר לזה אין לי רעיונות, זו באמת פרקטיקה שיש בה סיכונים. לא דין זוג בגיל העמידה - למשל, אלה שקראתי סיפור טיול שלהם לאחרונה בספרד, שחגגו עם air bnb - כדין אישה שנוסעת לבד. (או שתיים, לצורך העניין. האונס - וזה מה שקרה שם, לא סתם תקיפה - בפאדובה בוצע ביותר מאישה אחת באותה השהות).
גלישת ספות להערכתי בעייתית לא פחות מטרמפים
18/08/2015 | 08:18
6
72
האמת נראית לי לעיתים הרבה יותר בעייתית.
היתרון הכלכלי ואולי החברתי ברור, הסיכונים צריכים להיות גם כן ברורים.

שכירת חדר בכסף עניין ותיק מאוד, גם ההורים שלי שהיו צעירים השתמשו בשירותי צימר באזורים דוברי גרמנית B&B באזורים דוברי אנגלית וכו'.
אם ההורים שלהם היו מטיילים אני מניח שגם הם היו משתמשים בשירות כזה.
היום אפשר למצוא חדרים להשכרה גם בארי אינטרנט ולא רק בהגעה פיסית למקום או דרך סוכן/לשכת תיירות, להערכתי ההבדל הזה לא משנה את מידת הסכנה.

אנשים רעים יש בכל מקום והם מנצלים הזדמנויות. ככה זה.
בוודאי, אני הרי לא נגד זה, גם אני שהיתי ואשהה ב-B&B
18/08/2015 | 09:17
1
48
ובכל זאת, כש-B&B רשום בלשכת התיירות, אם הוא עבר ביקורת שמזכה אותו בשיבולים, תנורים ומה שלא יהיה הסמל - בצרפת, למשל - אם הוא משווק באתר תיירות של עיר או של כפר, יש עליו פיקוח ויש לו מחויבות גדולה יותר מאשר אם הוא רשום באתר  Airbnb בלבד. בהחלט יתכן שגם וגם, גם רשום בלשכה וגם באתר פרטי כזה או אחר.

אבל אישה שנוסעת לבד חייבת לנקוט משנה זהירות. לי יותר בטוח לקחת חדר במלון שיש בו כמה עשרות חדשים וקבלה 24 שעות ביממה, מאשר לחלוק דירה עם אנשים שאני לא מכירה שמפרסמים את הדירה שלהם ב-Airbnb.

אם אחותי הקטנה או הבת שלי היו אומרות לי
18/08/2015 | 09:40
65
שהן מתכננות גלישת ספות או חדר בדירה שגרים בה אני הייתי מביע התנגדות גדולה.
האמת גם אני עצמי הייתי חושש מגלישת ספות והסיכון שלי נמוך משל אישה.

כל אחד בוחר את רמת הסיכון שהוא יכול לחיות איתה.
יש כאלה שלא חוגרים חגורת בטיחות.

הסיפור הספציפי הזה נראה לי יותר מתמוה
הילדים שלי הם גולשי ספות.
18/08/2015 | 11:39
3
60
ואנחנו אירחנו הרבה. חוויה מצויינת אם יודעים איך לנהל אותה.
אז אולי תוכל לספר איך לנהל אותה
19/08/2015 | 16:10
2
18
אני הייתי חושש להתארח בבית זר אצל מארחים לא מוכרים,
אם הייתי ממין נקבה מבחינתי בכלל היה מחוץ לתחום.
גם להכניס אנשים שאני לא מכיר אלי לבית נראה לי יותר מבעייתי

אז איך לנהל כך שלא יהיו סיכונים?
לכל גולש יש פרופיל, ממליצים, חברים ומוניטין
19/08/2015 | 23:29
6
שני הסנט שלי
20/08/2015 | 12:40
7
אי אפשר למנוע לגמרי סיכונים, אבל אפשר כשרוצים להתארח לעבור על פרופיל המשתמש ולבחור מישהו שיש עליו המלצות רבות (לקרוא אותן ולהבין האם ההמלצות הגיעו מחברים משוחדים או מאנשים זרים שהתארחו אצלו), לדבר איתו במייל ואפילו בטלפון כדי לעמוד על קנקנו, ואני אישית הייתי הולכת רק על מארחות נשים או משפחות עם ילדים.

לא יצא לי להתארח בקאוץ' סרפינג עדיין, אבל לפני שנים רבות טיילתי בטרמפים בניו זילנד - אני לא מחסידי הטרמפים אבל ניו זילנד הרגישה לי כמקום היחידי הבאמת בטוח לעשות זאת - ולא מעט מהנהגים הציעו לי להתארח אצלם. הלכתי לפי תחושת הבטן שלי, פעמיים-שלוש אפילו יצא לי להגיד "לא" להצעת טרמפ למרות שחיכיתי זמן רב, והיה טיול מקסים. היכרתי המון אנשים, חייתי אצל המקומיים ולמדתי להכיר את ניו זילנד דרכם, תענוג אמיתי וצורת טיול מאוד שונה ומיוחדת. פשוט הלכתי לפי האינטואיציה שלי, וקיבלתי הצעות אירוח כשהרגשתי שהאדם המציע אכן בסדר. קשיש אחד הזמין אותי לבלות את חג המולד עם משפחתו המורחבת בקמפינג באגם יפה, בחור צעיר שאסף אותי בזמן סערה אירח אותי עד תומה עם ארוסתו ושותפו לדירה וניצלנו את מזג האוויר הסוער לארוחות שחיתות בבית מול מרתונים של סרטים ויציאות להעפת עפיפון פעלולים ברוח, אשה אחרת הזמינה אותי לחווה של משפחתה שבה גרתי שבוע ואפילו קיבלתי מפתחות לרכב משלי כדי להתנייד, וכן הלאה.

שום דבר לא בטוח לגמרי, ולצערי כנשים הרבה יותר קשה לנו לטייל, וגם אני חוששת מסיכונים, אבל אסור לוותר לגמרי על חוויית המסע מהפחד, אלא לזכור שצריך להיות חכמים בהתנהלות ולצמצם סיכונים, לסמוך על תחושת הבטן.

דווקא מאיירBNB אני כן חוששת. היתה לי חווייה מאוד רעה איתם (בפעם היחידה שהשתמשתי בשירותיהם) דווקא פה בישראל, אז איכשהו נראה לי שכרגע אעדיף חדר באכסניה על פני שימוש נוסף באתר.
הסיפור אכן נשמע קצת הזוי, אבל.....
18/08/2015 | 11:21
1
67
אבל יש סיפורים הזויים שהם נכונים לחלוטין.

ישנו אתר מצויין לבדיקת שמועות וסיפורי מעשיות במרשתת. אני תמיד ממליצה
לעבור שם לפני שמספרים משהו מבהיל/מרעיש/מזוויע/מסוכן וכו'

בכל אופן הסיפור הזה אינו מופיע שם.
טוב מדובר בסיפור חדש, יקח זמן למישהו מהאתר לברר
18/08/2015 | 14:24
14
עוד חדשות: נוסעים תקועים בפראג בשדה, חו"ל לחרדים
18/08/2015 | 11:26
1
100
התייר החרדי גם רוצה לנסוע לטייל בחו"ל ולכן ענף התיירות נערך לקראתו/ה

אל תטוסו עם טיסות שכר - נוסעים תקועים המון שעות בפראג

וגם על נוער תקוע במטוס בשיא החום
18/08/2015 | 12:16
41
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום ביטוחי דירות רכבים
פורום ביטוחי דירות רכבים
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט
פורום טיולים באוסטרליה ניו זילנד
פורום טיולים באוסטרליה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה