לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'איביזה'
איביזה
27/03/2016 | 14:17
1
43
אני מעוננינת לטוס לאיביזה עם שילוב יומיים/שלושה בברצלונה באוגוסט.
מלבד טיסה מברצלונה לאיביזה האם יש עוד דרך להגיע לאיביזה.
אשמח לדעת איך ומה העלות? האם שווה או שכדי לקחת טיסה.?
והמלצות למלון באיביזה.
לצפיה ב-'לא שהייתי, אבל אני ממליץ לחפש ברשת'
לא שהייתי, אבל אני ממליץ לחפש ברשת
27/03/2016 | 19:54
29
הפלגות בין ולנסיה לאיביזה. ההפלגה אמורה להימשך כ-6 שעות.
לצפיה ב-'לטביה באוקטובר'
לטביה באוקטובר
26/03/2016 | 23:26
5
88
שלום חברים,
כפי ששמעתם (או תשמעו) חברת הלואוקוסט WizzAir פתחה קו ישיר מתל אביב לריגה (לטביה) - טיסה הלוך וחזור בקצת פחות מ-550 שקלים למבוגר.
החלטנו לקפוץ על המציאה ולספר לכם שגם אתם תקחו :)
כעת - אנו מחפשים המלצות, מי היה ? מי מכיר ? מי שמע ?
אנחנו זוג צעיר וילדה בת שלוש.
לוקחים רכב ומחפשים נופש ירוק - רחוק מהעיר, יערות, בתים באיזורים מרוחקים וירוקים - יתקבלו באהבה.

מלונות הומי אדם - לא בשבילנו...

תודה רבה לכל מי שימליץ :)
לצפיה ב-'אולי לחוף הצפוני של גרמניה אפילו עד המבורג'
אולי לחוף הצפוני של גרמניה אפילו עד המבורג
27/03/2016 | 09:17
2
25
לצפיה ב-'מה אתה מציע?'
מה אתה מציע?
27/03/2016 | 20:01
1
59
לנסוע 1500 ק"מ לכל כיוון? לבזבז כשבעה ימים על כבישים?

בבקשה, די עם ההמצאות המגוחכות.
לצפיה ב-'אופס. דמיינתי משום מה שמדובר בפולניה. טעות שלי.'
אופס. דמיינתי משום מה שמדובר בפולניה. טעות שלי.
28/03/2016 | 10:55
27
ואתה צודק בהחלט.
לצפיה ב-'אתה מודע לקו הרוחב של ריגה'
אתה מודע לקו הרוחב של ריגה
27/03/2016 | 19:56
64
ולמזג האוויר הצפוי באוקטובר? עלול להיות קר (עד כדי 10 מעלות ביום) ואולי גם גשום.
לצפיה ב-'בתור אחד שטס עם wizz כמעט לכל היעדים ...'
בתור אחד שטס עם wizz כמעט לכל היעדים ...
27/03/2016 | 23:22
48
לא הייתי ממהר לקפוץ על הטיסה הזו שלהם.... הסיבה העיקרית זה שהטיסה חזור יוצאת ב-6 בבוקר וכל שדות התעופה באירופה מתים לחלוטין בשעות האלה ... וזה די מבאס להפסיד יום ... קרה לי כבר איתם בבוקרשט ובפראג... נכון שהם אחלה והכל והמחיר אחלה ... עכשיו אחרי שהורדתי בוא ננסה לעלות....
לדעתי עדיף לך להמריא חזרה לארץ מליטא... וילנה ולעשות את החזור שיוצא אחה"צ כלומר לצאת לריגה טיסה כיוון אחד וחזרה וילנה ת"א ובתכנון חכם גם לא לשרוף חצי יום וגם להספיק את וילנה הקטנה והמהממת לפחות בעיניי. בתכנון טוב אפשר לדעתי ללכת על 2 הערים האלה די יפה.
אוטובוס כיוון אחד לפי מה שהבנתי 4 שע'...
לצפיה ב-'מוכרת חבילה של איסתא לזוג להופעה של קולדפליי באמסטרדם '
מוכרת חבילה של איסתא לזוג להופעה של קולדפליי באמסטרדם
26/03/2016 | 22:37
88
מוכרת חבילה של איסתא לזוג להופעה של קולדפליי באמסטרדם בתאריכים 22-26/6/16 (רביעי עד ראשון)
טיסה+ 4 לילות במלון Belfort + ארוחת בוקר+ 2 כרטיסים להופעה בישיבה
949 יורו לאדם (חבילה ממש שווה שכבר נגמרה מזמן)
** ניתן לשדרג את המלון מול הסוכן נסיעות
054-58901789 או or paztal בפייסבוק
לצפיה ב-'מיקום מלון בברלין'
מיקום מלון בברלין
26/03/2016 | 21:50
11
170
שלום לכולם,

הקיץ אני מגיע לברלין בפעם הראשונה (כן כן, אני הישראלי האחרון שעוד לא היה שם).
הגעתי לשלב חיפוש מלון ואני לא מצליח להתמקד בבחירת המיקום. בהתחלה חיפשתי באיזור שער בנדנבורג אבל לא הצלחתי בינתיים למצוא שם משהו שנראה לי מתאים. השאלה אם יש מקומות מועדפים בהנחה שהמסלול שאני מתכנן הוא הסטנדרטי למבקרים בפעם הראשונה.

מצאתי את המלון הזה:
http://www.booking.com/hotel/de/courtyard-by-marri...

אשמח לקרוא חוות דעת לגבי המיקום והמלצות למקומות אחרים אם יש לכם.

תודה!
לצפיה ב-'בואהנה..יקר לא?'
בואהנה..יקר לא?
27/03/2016 | 08:17
1
27
לצפיה ב-'באמת? 714 יורו ל-8 לילות נחשב יקר?'
באמת? 714 יורו ל-8 לילות נחשב יקר?
27/03/2016 | 12:42
72
ואני חשבתי שזה זול...

לצפיה ב-'יש מאד מאד בזול אבל קטנטן ומודרני'
יש מאד מאד בזול אבל קטנטן ומודרני
27/03/2016 | 09:26
1
102
easyhotel ברוזנטאלר שטראססה.
למי שמחפש רק מקום לישון ולא מלון עם אטרקציות זה המקום.
זול כבר אמרתי?
לצפיה ב-'תודה, אבל אני נוסע עם המשפחה ולכן זה פחות מתאים.'
תודה, אבל אני נוסע עם המשפחה ולכן זה פחות מתאים.
27/03/2016 | 12:43
17
לצפיה ב-'המיקום פחות משנה מאשר בחירת המלון לנוחיותך.'
המיקום פחות משנה מאשר בחירת המלון לנוחיותך.
27/03/2016 | 10:17
1
98
אנחנו היינו בנובמבר במלון Lindner Hotel שבאיזור kudamm. היה באיזור שוק חג מולד גדול, זה נחשב איזור של קניות (ליד חנויות אדידס, נייקי וכ'ו), מצד שני לא קרוב לאתרים היסטוריים.
כל יום עשינו כרטיס יומי למטרו (היה הכי משתלם לנו 16 יורו לקבוצה עד 5 אנשים) וטיילנו חופשי עם שילוב של הליכות רגליות ומטרו.
אני ממליצה לך לבדוק את "הטיולים של נדב" יש שם כל מיני סוגי סיורים(אוכל, מודרני, היילייט). אנחנו לקחנו את ההיילייט. זה סיור עם מדריך מעולה(לפחות שלנו היה כך) לקבוצה קטנה יחיסית שבו מבקרים באתרים מרכזיים בברלין. זה מהבוקר ועד 3 בערך, בעיקר הליכה רגלית וקצת נסיעה במטרו, ומסבירים לך על אתרים מרכזיים, כמובן שאתה יכול לרשום לך בצד מקומות במהלך הסיור שתרצה לחזור אליהם אח"כ ולהתעמק יותר.
לצפיה ב-'תודה על הטיפים!'
תודה על הטיפים!
27/03/2016 | 12:45
60
אני נוסע עם בת זוגי וילדה בת 4, כך שסיור עם מדריך לא כל כך יתאים הפעם, אבל תודה!
לצפיה ב-'מלון מעולה במיקום מעולה'
מלון מעולה במיקום מעולה
28/03/2016 | 21:38
4
61
הייתי בו המון פעמים. אם המחיר נראה לך בסדר - קח אותו.
לצפיה ב-'תודה, הזמנתי!'
תודה, הזמנתי!
29/03/2016 | 13:19
3
8
לצפיה ב-'גם אני טס לברלין בקיץ ותתפלא....'
גם אני טס לברלין בקיץ ותתפלא....
30/03/2016 | 10:24
2
26
מצאתי מלון 5 כוכבים ל7 לילות במקום מאוד מרכזי ועולה לי 538 יורו בלי ארוחת בוקר ועם אפשרות לבטל עד יום לפני ההגעה.Steigenberger Hotel Berlin 
משום מה אנשים לוקחים את אתר בוקינג כתורה מסיני.חפש בEXEPEDIA או באתר HOTELS .אם תרצי טיפים נוספים תפנה אלי בפרטי בבקשה.
לצפיה ב-'קובי,538 יורו ל 7 לילות במלון הזה - לא מציאה כל כך גדולה.'
קובי,538 יורו ל 7 לילות במלון הזה - לא מציאה כל כך גדולה.
30/03/2016 | 15:41
1
21
זה אכן זול יחסית ואני לא מכיר אישת את המלון אבל:
1. צריך כמובן להוסיף ארוחת בוקר כל בוקר. במריוט, בחלק מן החדרים הארוחה כלולה.
2. המלון נמצא במערב העיר ולידו כמעט ואין כלום למעט ה - Ka.De.We וגן החיות. המריוט נמצא בצד המזרחי של העיר והכל נגיש במרחק הליכה. החל מאלכסנדר פלאץ ועד שער ברנדנבורג.
אני מסכים איתך שאתר Booking.com איננו הכי זול אבל אני מתייחס למלון הזה ומיקומו.
לצפיה ב-'עשיתי בדיקה למלון מריוט'
עשיתי בדיקה למלון מריוט
30/03/2016 | 16:56
20
7 לילות ללא ארוחת בקר 1100 יורו.יותר מכפול.שכחתי לציין שהמלון שאני הזמנתי נותן לי כרטיס נסיעה בתחבורה הציבורית חופשי למשך כל השהייה.לשלם כפול כדי להגיע לשער ברנדנבורג לבניין הרייכסטאג ועמדת צ'קפוינט רגלית נראה לי מאוד מוגזם.אפשר לעשות את כל זה בחצי יום ומה אחרי כן?צריך לקנות כרטיסים לתחבורה הציבורית כדי לראות את שאר ברלין.
לצפיה ב-'ביצוע כרטוס והזמנת טיסה עם שם שכתוב באותיות קטנות'
ביצוע כרטוס והזמנת טיסה עם שם שכתוב באותיות קטנות
26/03/2016 | 21:49
4
129
שלום וערב טוב לכולם.!
ביצעתי הזמנת טיסה וביצעתי כרטוס.
את השם כתבתי כפי שכותבים רכיל Margaret ולא MARGARET
וכך גם מופיע בכרטיסי הטיסה.
האם זו בעיה?
עליי לציין כי השם נכון ומדוייק כפי שכתוב בדרכון ללא טעויות .

אשמח ואודה למענה מהיר.
מרגרט אן 
לצפיה ב-'מה שמשנה שהשם יהיה זהה לשם שכתוב בדרכון'
מה שמשנה שהשם יהיה זהה לשם שכתוב בדרכון
26/03/2016 | 22:07
1
81
יש שמות שנכתבים בצורות שונות בשפות שונות ולכן אף אחד בשדה לא
מוסמך לקבוע איך כותבים את השם כל עוד השם בדרכון ובכרטיס זהים.
לצפיה ב-'אז אין מה לדאוג והכל בסדר?'
אז אין מה לדאוג והכל בסדר?
26/03/2016 | 23:05
61
תודה על המענה דניאלה!
לצפיה ב-' שיחקת אותה YHS עם השם אן מרגרט.'
שיחקת אותה YHS עם השם אן מרגרט.
28/03/2016 | 14:00
48
מתנצל מראש ובלי לפגוע באף אחת.  השם אן מרגרט מעלה זכרונות. 
למי שלא הכיר אותה, הנה קטע מהסרט "ויוה לאס וגאס" עם אלביס.

לצפיה ב-'המלצה חמה על מלון park inn בעיר אוסלו'
המלצה חמה על מלון park inn בעיר אוסלו
26/03/2016 | 16:26
63
המדרחוב הראשי סמוך כל כך..במיקום מצויין.
חדר מרווח ונוח..
שפע אתרי העיר המרשימים

*ואם יהיו דילים זולים אז תחשבו על נורבגיה

https://www.google.co.il/maps/uv?hl=iw&pb=!1s0x464...
לצפיה ב-'חיפוש שותפים לטיול בחו"ל והמלצות לייעדי טיסה שונים'
חיפוש שותפים לטיול בחו"ל והמלצות לייעדי טיסה שונים
26/03/2016 | 13:46
9
364
שבת שלום,

אני יודע שיש המון אתרים לחיפוש שותפים לטיול בחו"ל על פי גיל/יעד/ או שחלקם גם לא חייב, לכן אם אפשר שמישהו ימליץ על אתרים לחיפוש שותפים לטיול, ובאופן כללי רוב החברים כיום עם בת זוג או שכבר עברו טיולים ככה שהם לא הכי בעניין, לכן אני מתקשה בלמצוא עם מי לטוס, אפשרי באופן כללי להבין ממכם מעבר לאתרים איך אפשר למצוא שותפים אמינים לטיול, בעיקר ברשת?

כמי שהיה בתאילנד, הייתי שמח לחזור לשם, אבל מחפש כיוון אחר, אשמח להבין ממכם מהם היעדים החמים שהמצב הביטחוני שם לא בסיכון ובאופן כללי אין תאונות טבע(חצי צוחק), וגם המלצות ליעדים לא הכי מוכרים שישראלים יכולים לשהות שם בביטחון לפחות לטיול, ושיש אפשרות להיכנס לשם(ולא תחת איומי דעאש למרות שכבר חצי אירופה תחתם), אני יודע שכל אחד אוהב משהו, אבל לא אכפת לי לנסות
                                       בתודה מראש

לצפיה ב-'יש מישהו?'
יש מישהו?
26/03/2016 | 19:30
1
21
לצפיה ב-'אני מציע שתתחיל במה מעניין אותך לראות ולעשות'
אני מציע שתתחיל במה מעניין אותך לראות ולעשות
27/03/2016 | 08:49
70
באיזו עונה, מה התקציב וכו'.
אתה הרי לא מתכוננן לטוס לכל נקודה בעולם בכל זמן ובכל תקציב.
לצפיה ב-'תטוס לבד - אתה תפגוש אנשים שם'
תטוס לבד - אתה תפגוש אנשים שם
27/03/2016 | 13:12
6
83
תטוס למקום שיש בו תיירים כמו למשל תאילנד, לאוס, קמבודיה, ויאטנאם, הודו, מרכז אמריקה וכו וכו וכו

תעשה שימוש באתר שמוצא גסט האוסים (כמו HOSTEL WORLD) וכבר שם תמצא אנשים ותתחבר איתם

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
27/03/2016 | 19:36
5
91
תודה רבה ושבוע טוב
זה לא בא בחשבון לטוס לבד גבר, אני רוצה למצוא שותפים, כרגע יש קושי למצוא, רוב החברים עם בת זוג או שעשו יותר מדי טיולים ושבעים. אני צריך אתרים מומלצים לחיפוש שותפים לטיול טיסה לחול(טיול לאחר שחרור) בגילאים 20-27
כעיקרון הייתי בתאילנד, לא נראה לי שאחזור לשם למרות שזאת חוויה אינסופות
באלי לעשות השלמה לטיול נוסף לאחר שחרור לחו"ל וגם למצוא שותפים לטיול,
כעיקרון אין לי כרגע יעד מועדף, חשוב לי שיהיה שקט נפשי מבחינת ביטחון ואיומי דעאש, לגבי תקציב אין לי את האמת מה להגיד, אני יכול להשקיע, אבל אולי כבר עדיף לקחת טיול זול ולעשות כמה טיולים לכמה מדינות העיקר שיהיה ביקוש לשם ואוכל למצוא שותפים באינטרנט, וכמובן איפה אוכל למצוא שותפים כי זה הכי חשוב, אם יש אתרים מומלצים לחיפוש שותפים
לצפיה ב-'ונראה לך '
ונראה לך
27/03/2016 | 19:51
4
99
שזה בא בחשבון לטוס לבד אישה?

טוב, העיקר שהבנו שאתה עוקף באלגנטיות את האיסור לחפש בפורום שותפים לטיול, במקום לכתוב בגוגל "שותפים לטיול" ולזכות בנחמות טובות.
לצפיה ב-'חלילה, לא מחפש בפורום'
חלילה, לא מחפש בפורום
27/03/2016 | 21:25
3
29
לצפיה ב-'רגע,רגע,'
רגע,רגע,
29/03/2016 | 12:06
2
61
ואם לא תמצא שותף\פה תוותר על הטיול?
לצפיה ב-'אחפש ברשת '
אחפש ברשת
29/03/2016 | 13:26
1
20
לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
02/04/2016 | 16:15
1
לצפיה ב-'חושבת על אוגוסט'
חושבת על אוגוסט
26/03/2016 | 08:31
2
128

בקפריסין או יוון, 4 חדרים ל 7 מבוגרים + שני קטנטנים. יש למישהו המלצה שלמשהו לא יקר בטרוף אך עדיין טוב?    האם להזמין הרבה מראש או ממש ברגע האחרון?  מה מומלץ?   תודה מראש לעונים.

לצפיה ב-'אתם כעת ב-"רגע האחרון".'
אתם כעת ב-"רגע האחרון".
26/03/2016 | 08:44
1
139
לשיא העונה צריך לקנות כרטיסים הרבה זמן מראש.
לכרתים קניתי בפברואר כרטיס ליוני טיסה ישירה במחיר 250 יורו, כרטיס לספטמבר טיסה ישירה עלה לי 185 יורו.
(היום בדקתי טיסה ישירה לאוגוסט לכרתים 514 יורו)

הברירה היחידה לדעתי לחפש טיסות מוזלות ליעדים לא יקרים, למרות שבאוגוסט זו מילה נדירה למדי.

לצפיה ב-''
26/03/2016 | 19:08
2
לצפיה ב-'איך חברת התעופה מצליחה להזניק את המחיר של הכרטיס המסוים '
איך חברת התעופה מצליחה להזניק את המחיר של הכרטיס המסוים
25/03/2016 | 22:41
6
156
שבדיוק רצינו לקנות?

כמה עולה טיסה כשצפוף?

"ב־1978 ביקש סגן הנשיא לשיווק של אמריקן איירליינס, רוברט קרנדל, להילחם בתחרות חדשה בשוק מצד חברות התעופה שהפעילו טיסות שכר זולות. קרנדל השתמש בעודפי המלאי של החברה כדי להציע את מה שכונה Super Saver fares: מגוון הנחות שהתבססו על עקרונות של היצע וביקוש. בשיטת התמחור החדשה, שנראית אלמנטרית כיום, כרטיסים שנקנו זמן רב מראש תומחרו בזול, ואילו כרטיסים שנרכשו סמוך למועד הטיסה תומחרו במחיר הגבוה ביותר שהוצע, בהנחה שהנוסעים לא יוותרו עליהם. כדי לעשות זאת ביעילות היתה צריכה אמריקן איירליינס לזהות במדויק ומראש מלאי עודף, והיא היתה גם צריכה ליצור מנגנון שיבטיח שכרטיסים מוזלים לא יימכרו לאנשי עסקים, למשל, שאין להם בעיה לשלם מחיר מלא תמורתם.

שבע שנים וכמה מיליוני דולרים מאוחר יותר, כשקרנדל כבר יושב על כיסא המנכ"ל, הציגה אמריקן איירליינס את DINAMO (Dynamic Inventory Optimization and Maintenance Optimizer), מערכת שאפשרה לה להציע מחיר שווה או נמוך יותר מהמחיר שהציעו המתחרים בכל טיסה שבה היה מלאי עודף. DINAMO ידעה להרכיב פרופיל של הקונה לפי מערך החיפושים והצרכים שלו ברכישת הכרטיס, ובאמצעות אלגוריתמים מתקדמים הצליחה לחזות את המלאי העודף העתידי בכל טיסה. אחת התוצאות המיידיות היתה פשיטת הרגל של חברת הצ׳רטר המתחרה והצעירה PeopleExpress, בשעה שאמריקן איירליינס נהפכה לחברת התעופה הגדולה בעולם.

מכאן היתה קצרה הדרך לחלחול של מערכות התמחור הדינמי כמעט לכל תחומי המכירות, עד שקביעת המחיר בהתאם למועד שבו מתבצעת הרכישה, זהות הקונה, מיקומו או מידת הבהילות שלו כבר מובנת מאליה. "בתמצית, תמחור דינמי הוא אפליית מחירים, והוא מבוסס על הרעיון שאפשר לגבות מחירים שונים מאנשים שונים עבור שירות או מוצר זהה", אומר פרופ' יוסי שפי, ראש המרכז לתחבורה ולוגיסטיקה ב־MIT, בשיחה טלפונית מבוסטון. שפי, אחד המומחים המובילים בעולם באופטימיזציה של מערכות וניתוח סיכונים, שמאחוריו הקמה של חמש חברות ושלושה רבי־מכר עולמיים בתחום, מכיר את התמחור הדינמי מאוד מקרוב. ״אפליית מחירים נמצאת בכל מקום", הוא אומר...."

זה לא סוף המאמר. המאמר מאד מענין לכל אלו מאתנו שמחפשים כרטיסי טיסה "זולים", כל הטריקים והשטיקים שלא ממש עוזרים לכם כצרכנים.
http://www.calcalist.co.il/local/articles/1,7340,L-3684249,00.html
לצפיה ב-'שופינג ברומא'
שופינג ברומא
26/03/2016 | 09:32
72
ברחוב שאולי לא הכרתם, המחירים? יחסית לא זולים.

לצפיה ב-'כמה בתי מלון חדשים ויקרים ברחבי העולם '
כמה בתי מלון חדשים ויקרים ברחבי העולם
26/03/2016 | 09:33
1
69
לצפיה ב-'תלוי את מי רוצים להרשים?!'
תלוי את מי רוצים להרשים?!
26/03/2016 | 16:19
50
היה לי ידיד מהקריות שרצה להרשים איזו אשה,שכר צימר בצפון ושילם כ 2000 שקלים ללילה
ולי..לנו,אף פעם לא היה חשוב היכן ללון לילה בדרכים,וכוונתי בטיולים ברכב שכור,בכל הטיולים האחרונים אני חושב שטווח המחירים בדרכי הארצות היו די זולים בסביבות ה 60 או ה 70 אירו,והיו כאלה שגם פחות כמו זה שבתמונה.רובם של אתרי הלינה היו מעולים נוחים וסבירים למחירים המשולמים,בדילים לעיר אחת אני נוהג לקחת משהו יקר ומרובה בכוכבים
לשפת הפיורד גרינג'ר בנורבגיה[מה שגירה את דמיוננו שהדלת פונה לשפת המים כמטר בלבד עם הברבורים המקרקרים שם.
ועוד מעשיה אחת מהטיול הזה,ביום השני לטיול הגענו לעיירה הצפונית קריסטיאנסונד[מכאן מתחיל מסלול הדרך האטלנטית כביש 64\אותו כביש שיפועי מעניין ומיוחד דרומה..]
הקיצור,שעת אחה''צ מאוחרת ואנחנו מחפשים לינה,ממעל לעיירה ישנו שילוט על כפר נופש,אמרתי בליבי נו יופי יהיה לנו נוף לעת ליל,במשרד נותנים לי מפתח לחדר בבניין המרכזי.הדלת..אני פותח..והחדר נראה כמו נשקייה בצבא.מיטה של מטר ורבע רוחבה ומדפים מעליה..נכון,ישנה מקלחת קטנה וכסא שרפרף זהו.נו אז מתמקמים ומשוטטים בעיר למטה לצד הרציפים והחנויות.אני כבר הבנתי ששנת הלילה לשנינו במיטה אחת שכזה אין שום סיכוי,אז אם אתם יודעים שבארצות האלה תמיד ישנו מין כיסוי מיטה עבה כזה שמונח על המזרן,הנחתי אותו על הרצפה..סדין גם וכרית קטנה ואל שנת הלילה ונדמה לי שזה הלילה הראשון בחו'ל שאני ישן על הרצפה,ונרדמתי לא רע!
בטיול הזה בנורבגיה נהגתי כ 300 ק''מ ויותר ביממה

*הסכומים שציינת למעלה,לשם יגיעו רק נכבדי הממשלה שלנו!
לצפיה ב-'36 שעות בהונג קונג'
36 שעות בהונג קונג
26/03/2016 | 09:36
52
לצפיה ב-'יש מצב לבוליביה?'
יש מצב לבוליביה?
26/03/2016 | 09:38
42
לצפיה ב-'מלכודות תיירים אליבא ד-YNET'
מלכודות תיירים אליבא ד-YNET
26/03/2016 | 13:24
74
לצפיה ב-'האם טיול ביוון מסוכן?'
האם טיול ביוון מסוכן?
25/03/2016 | 16:42
5
212
אנחנו חושבים על טיול של 5-6 ימים בצפון יוון/אזור זגוריה באמצע מאי, אבל המצב הפוליטה ביוון כרגע בעייתי (כלכלי, פליטים...). איך יוון היום מבחינה בטיחותית?

נ.ב. האם מאי זה מוקדם מדי לאיזור?

לצפיה ב-'יוון, תענוג צרוף'
יוון, תענוג צרוף
25/03/2016 | 19:27
130
חושב שצריך להמתין ליוני יולי. היתי באוקטובר, אחרי העונה. הרוב סגור ומצד שני אילו החיים האמיתיים ומיזה נהנתי. גם המחירים נמוכים. הגעתי לכפר נופש שהיה כמעט נעול. קבלתי לבחור חדר (דומטיה) מתוך 200 ריקים. אפילו קבלתי מפתחות לשער לחוף ים פרטי של מלון.
לצפיה ב-'גבולי לאיזור זגוריה וצפון יוון הפשרת שלגים חשש לשטפונות ובוץ'
גבולי לאיזור זגוריה וצפון יוון הפשרת שלגים חשש לשטפונות ובוץ
25/03/2016 | 21:24
1
95
היום יוון כמו אתמול מבחינה בטחונית. איזור סלוניקי (לשם אתה טס מן הסתם) ,
אינו מפוצץ בפליטים כמו האיים בדרום. בעיות כלכליות ביוון היו ויהיו.
איזור נהדר טיולים בחרת וחובה להוסיף את מטאורה כמובן. 
לצפיה ב-'ואם מגיעים מסלוניקי'
ואם מגיעים מסלוניקי
26/03/2016 | 16:59
68
יש את אדסה עיר עם מפל אדיר. יש את מטצובו היפיפיה. ואת 21 המנזרים התלויים במטאורה שזה חובה. גם יאנינה העיר העתיקה והאגם לידה.
לצפיה ב-'אין על יוון - טוסו לשם'
אין על יוון - טוסו לשם
27/03/2016 | 09:24
1
73
וחודש מאי הוא חודש נפלא. אומנם קצת קר בצפון אבל תוכלו לראות שלג בהרים הגבוהים והכל ירוק ופורח.
לגבי המצב הפוליטי , הנה סיפור בשבילך: הייתי שם כחודש בתקופה הבחירות החוזרות. מה היה  ? שקט, שקט , שקט. הכי רגוע בעולם. שוחחתי עם יווניה נחמדה באיזו שבת או יום ראשון, לא זוכרת, שאלתי אותה "מתי הבחירות " ? "היום", אמרה. לגבי פליטים - ראינו כמה בפיראוס. באתונה לא היו והעיר חמודה, מסבירת פנים ומקסימה (רק שיפסיקו עם הגרפיטי).
סעו לשלום.
לצפיה ב-''
27/03/2016 | 09:27
7
לצפיה ב-'רומניה עם ילדים - כוכב'
רומניה עם ילדים - כוכב
25/03/2016 | 13:15
65
היי
בשעה טובה ומוצלחת הצלחתי ללחוץ על כפתור ההזמנה והנה יוצאים לדרך...
שבועיים וחצי ברומניה עם ילדים - ארבעה מגיל שנה וחצי עד עשר
אוהבי הליכות/טבע/אגמים/יערות ובעיקר ירוק
מחפשים מידע ולא מוצאים שניים שלושה גג מקומות ללון בהם ומשם לצאת לטיול..
שנית האם ניתן להגיע מרומניה ולבודפשט ללילה או שניים - מהן הדרכים? תוודה וחג שמח
לצפיה ב-'25 היעדים שנבחרו על ידי ציבור מטיילי ה -TRIPADVISOR'
25 היעדים שנבחרו על ידי ציבור מטיילי ה -TRIPADVISOR
25/03/2016 | 10:57
70
הכוונה לארופה כמובן - היעדים מאד צפויים וכנראה לא ישתנו בעתיד הקרוב.

https://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Destin...
לצפיה ב-'לונדון - סיכום נקודות חשובות בטיול שלנו'
לונדון - סיכום נקודות חשובות בטיול שלנו
25/03/2016 | 10:02
3
211
בוקר טוב,
אחרי התלבטויות רבות (איטליה לאזוריה השונים / אמסטרדם / לונדון) שבהן גם שיתפתי כאן, טסנו ללונדון.  מכיוון שיש הרבה שרשורים בנושא לונדון, לא אלאה אתכם בחזרה על דברים, אלא רק אציין כמה תובנות והמלצות משלנו:
*חזרנו לפני כשבועיים (אמא, אבא, בן 18) מגיחה קצרה - 5 ימים מלאים בלונדון. הטיסה יצאה ב- 4.3.16 בשעה 07:30 ויצאה חזרה מלונדון ב- 8.3.16 בשעה 22:30. כך התאים לנו. 
*ההכרעה על לונדון נפלה בעיקר בזכות שימוש בנקודות avions רבות מאוד (הנוסע המתמיד שלהם ללא תשלום ואפשר לצבור מספר אנשים/משפחה נקודות במשותף) שצברנו בטיסה שעשינו בחגים לקנדה (יום אחד אספר גם על זה. אני עדיין מתמודדת עם 11,000 תמונות שהמשפחה צלמה...). טסנו עם בריטיש  והטיסה עלתה 750 דולר לשלושתנו. 
* בחודש מרץ קר. מאוד. 8 מעלות ורוח חודרת. מזל שלא ירד גשם.
* המלון: Citadines Holborn-Covent Garden London. לקחנו שם one bedroom Apartment. חדר שינה אחד עם דלת, מקלחת (צפופה מדי!), שירותים בנפרד (מצחיק שאין בהם כיור לרחצת ידיים), מטבח קטן (מקרר בינוני, כיריים, מיקרוגל, מדיח כלים), שולחן אוכל וסלון מאוד מרווח, גם כאשר הספה פתוחה למיטה. חשוב לדעת (לא הפריע לנו) שאין שם שירותי נקיון / סידור / החלפת מגבות - אלא אם מבקשים בתשלום נוסף.  סה"כ מלון טוב, התאים למטרות שלנו והיינו מאוד מרוצים.
עלות המלון ל- 4 לילות: 843 פאונד. בגלל שסגרנו את המלון רק יום לפני הטיסה, יצרנו איתם קשר ישירות ומסתבר שברישום למועדון Ascot ללא תשלום, מקבלים הנחות בהזמנה דרך האתר. עלה לנו פחות מאשר בבוקינג. 
* ארוחת בוקר: הארוחה 12 פאונד לאדם. לא לקחנו. היו בסביבה סופר ובתי קפה.
* המיקום: מעולה!!! נמצא דקה הליכה מתחנת התחתית HOLBORN, בקו פיקדילי. המיקום קרוב מאוד לקובנט גרדן. 
* הגעה מהיתרו למלון: בגלל המחיר ובגלל שנחתנו בשעה 11 בבוקר ולא היינו לחוצים בזמן, בחרנו לא לקחת את רכבת האקספרס, אלא לקחנו את הקו של פיקדילי מהיתרו עד לתחנה של המלון. לקח לנו  50 דקות של נסיעה נוחה.
* אויסטר מול טראוול קארד - קנינו 3 אויסטרים והטענו לפי הצורך. אני מודה שלא התעסקנו כל כך ביתרונות של זה מול זה וייתכן שהפסדנו כמה פאונדים. השימוש באויסטר היה נוח מאוד.
* למי שלא היה אף פעם בלונדון - אני ממליצה לעשות סיור עם New London. הכרנו אותם ממדריד. מדובר על סיור חינמי באנגלית או בספרדית בקבוצות של כ- 20 איש,  שיוצא מהקובנט גרדן בשעות 10,11,14. מזהים אותם לפי המטריה האדומה. התשלום הוא טיפ למדריך ולכן יש לו אינטרס שהסיור יהיה נחמד ומעניין. הספקנו לסיור של 14:00 ביום שבו הגענו. היתרון בסיור כזה, למי שלא היה אף פעם בעיר, שלוקחים אותך למקומות המוכרים ואח"כ אפשר להחליט לאן לחזור. הסיור נמשיך כשעתיים לכיכר טרפלגר, ארמון בקינגהם, פארק סט. ג'יימס, הפרלמנט והסביבה ומשלב סיפורים על ההסטוריה של העיר. 
* קניית כרטיס ל"צינוק של לונדון" London Dungeon, בבוקר היום בו הלכנו לשם, דרך האנטרנט חסכה לנו כמעט 30 פאונד. יש הנחות לכרטיסים משולבים לאטרקציות נוספות וכו'. 
* אוכל - אין בעיה למצוא באזור מסעדות, בתי קפה וכו'. ליד המלון היה Pret a Manger, שם אפשר היה לקנות כריכים מוכנים וקפה טוב. כמו כן יש שם סופרמרקט גדול. 
* נסיעה ל Kew Gardens לתערוכת סחלבים מיוחדת עלתה לנו בבריאות. באותו סופ"ש עשו שיפוצים בקו פיקדילי ולקח לנו שעתיים וחצי להגיע!! כולל מידע לא נכון מאחד הפקידים, שימוש ברכבת תחתית, אוטובוס מחליף, אוטובוס רגיל. סיוט!
בחזור כבר הבנו יותר טוב איך העסק עובד ולקח לנו קצת יותר משעה. אני מודה שאם היינו יודעים שזו המשמעות של שיפוץ הקו - היינו מוותרים על התערוכה (שנסגרה ב- 6.3).
* מקום מגניב לאכול בו: Sticky Fingers. זו היתה בחירת הנוער... חודש חפר וחפר על המקום הזה ששייך לאחד מיוצאי הרולינג סטון ומגיש המבורגרים טובים. האמת - מקום מגניב!! גיטרות תלויות על הקיר, אווירה מיוחדת. אבא הצמחוני סבל, כי המגוון לצמחונים כלל 2 פריטים: fish & chips או Mac & cheese... דרש נסיעה מיוחדת, אבל מבחינת "הילד" היה שווה כל רגע.
* אפרופו אוכל ושתיה - מותר לשתות אלכוהול מעל גיל 18, אבל עד גיל 25 יש להציג תעודה מזהה.
  * מקום מיותר ולא מצדיק (בעיני) - Michelin House.
* הצגה: ראינו את "צ'רלי בממלכת השוקולד". אני חייבת לציין שאפילו במתנ"ס העירוני יושבים יותר בנוח. בנוסף לכך מותר להכניס לשם אוכל, כך שבחצי שעה הראשונה לא מצליחים לשמוע את השחקנים אלא רק קולות כרסום ופיצוח. לצערנו לא ידענו על האוכל ולא שמנו לב שההצגה נמשכת שעתיים וחצי... כך שהיינו קצת רעבים, מכיוון שבמזנון מוכרים בעיקר חטיפים ושתיה. מזל שהיתה לנו חבילת בייגלה קטנה.
* אני חייבת לציין שתחושת הבטחון שלנו היתה טובה ובהחלט הרגשנו נוח לדבר עברית בינינו גם ברכבת התחתית.
* קניות ומע"מ - נכנסנו לפריימרק - ראינו את העומס וברחנו. עם 2 גברים, את הקניות שלנו עשינו ב- Sport Direct. בשדה התעופה קבלנו בהליך נוח וקל את החזר המע"מ ב... שקלים.
* בטיסה חזרה טסנו ב- דרימליינר. שווה!! במיוחד השירותים - עין אלקטרונית להורדת מים ופתיחת הברז, מרווחים...  זו היתה טיסת לילה וכל החלק האחורי היה ריק, כך שכל הנוסעים במטוס נהנו להתפרס ולישון.
לסיכום:
תודה לכל מי שעזר וענה בסבלנות לשאלות.
חזרנו ללונדון אחרי ביקור שם לפני 20 שנה. בסך הכל נהנינו, בעיקר עם ה"ילד".
אבל יסלחו לי חובבי לונדון... העיר הזו בכל זאת Not my cup of tea.
לצפיה ב-'יופי של סיכום - תודה :) רשמתי לי את ההמלצה'
יופי של סיכום - תודה :) רשמתי לי את ההמלצה
25/03/2016 | 19:34
72
שלך לגבי הטור לכשאגיע ללונדון...
לצפיה ב-'תודה לכל הקוראים! והנה -שכחתי משהו קטן לגבי M&M'
תודה לכל הקוראים! והנה -שכחתי משהו קטן לגבי M&M
25/03/2016 | 23:35
112
זו חוויה להכנס לחנות M&M ב- Leicester Square שפתוחה עד 12 בלילה בימי השבוע. 
במיוחד מדהים לראות את הצינורות הענקיים שבהם יש M&M בצבעים שונים, מהם אפשר למלא שקיות באיזה צבע שרוצים ומשלמים לפי משקל. 
כמובן שמה שנראה כמו זהב בחנות, בבית נראה צהוב, מה שנראה כמו כסף - בבית נראה אפור וכך הלאה ובכל זאת, נחמד להכנס ולראות.
רק כדאי לדעת שה- M&M הרגילים (כמו שמוכרים בארץ בשקיות החומות) עולים בערך 1/2 בחנות הסופרמרקט הקרובה אליכם...

לצפיה ב-'פסח בהולנד עם ילדה'
פסח בהולנד עם ילדה
24/03/2016 | 16:10
38
שלום לכולם
אנחנו מתכננים טיול בפסח להולנד עם ילדה בת 3.5.
סה"כ 11 לילות. לילה ראשון במלון באיזור שדה התעופה.
4 לילות בכפר נופש (ראביט היל, במרכז-מזרחי).
מעוניינים לשלב גם לינה כפרית, אשמח לקבל המלצות!

תודה
לצפיה ב-'יש צליאק באיסלנד?'
יש צליאק באיסלנד?
24/03/2016 | 14:00
3
113
כי נראה שאין שם שום מסעדה (חוץ מGLO בריקיאוויק) עם מודעות לצליאק או תזונה ללא גלוטן. למישהו יש עצות? לוותר על מסעדות ולהביא איתי ולאכול כל הזמן בחדר?
לצפיה ב-'יש בעיה עם השאלה שלך'
יש בעיה עם השאלה שלך
24/03/2016 | 16:17
1
118
אנחנו לא מבינים בצליאק לעומת זאת יש פורום צליאק בתפוז

אבל הם בטח לא מבינים באיסלנד

ראיתי שיש המון פורומים לצליאק אבל לא בטוחה אם מישהו נסע לאיסלנד, זה קצת "מחוץ למסלול הקבוע של רוב הישראלים".
לצפיה ב-'כל בקשה בגוגל..נותנת מלא תשובות'
כל בקשה בגוגל..נותנת מלא תשובות
24/03/2016 | 17:38
78
הקשתי Gluten free in Iceland ' וקיבלתי מלא מידע...למשל בקישור הבא:
לצפיה ב-'איפה חיפשת? לי ידוע שבסקנדינביה יש אחוז '
איפה חיפשת? לי ידוע שבסקנדינביה יש אחוז
24/03/2016 | 16:42
106
גבוה של צליאקים ולכן יש מודעות גבוהה.חיפשת עמותת צליאק מקומית ופנית אליה? 
נושיתי שיש לה בן צליאקי (ומקסים).
לצפיה ב-' מידע על טיולים בגרמניה'
מידע על טיולים בגרמניה
24/03/2016 | 13:40
2
79
וידאו של כמה שניות

https://www.youtube.com/watch?v=RIbbnqnZP6I

פארקים, ארמונות וסיפורים

http://www.germany.travel/en/towns-cities-culture/...
parks-gardens/palaces-parks-gardens.html

הפסחא אמנם כבר מחר ובראשון אבל קצת מידע

http://www.germany.travel/en/news/easter-2016-in-g...

מברלין ללונדון תמורת 2200 שטרלינג בלבד (לילה אחד יקר), מסע ברכבת המפורסמת אוריינט-סימפלון אקספרס

https://www.belmond.com/venice-simplon-orient-expr...

לצפיה ב-'אביב בפריז'
אביב בפריז
24/03/2016 | 16:19
54
לצפיה ב-'הוידאו הראשון די מעצבן'
הוידאו הראשון די מעצבן
25/03/2016 | 19:44
35
הקיטוע בצילום עם הסמרטפון קופץ מול העינים כל פעם.
הלינק השני, פגז. תודה
לצפיה ב-'הרצאת מטיילים על אוסטרליה'
הרצאת מטיילים על אוסטרליה
24/03/2016 | 11:04
30
שלום לכולם וחג שמח!
ביום שלישי, 29.3.16, אקיים הרצאת מטיילים על אוסטרליה.
ההרצאה תתקיים בפאב MATE ביכין סנטר בפתח תקווה בשעה 19:30 (את הלו"ז המלא תוכלו למצוא בדף ההרצאה - מצ"ב קישור)
קצת עליי - בן 24, סטודנט לכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון.
טיילתי באוסטרליה חצי שנה (מתוך שנה טיול בסך הכל שכלל גם את ניו זילנד, ונואטו, פיליפינים, תאילנד ולאוס), הקפתי את היבשת ברכב 4×4 מפרת' ועד למלבורן ועשיתי את טרק האוברלנד בטסמניה.
אשמח לענות לכל שאלה, תהייה ולנסות לפתור כל בעיה ומכשול שנתקלתם בה במהלך תכנון הטיול.
ההרצאה מתאימה לכל הגילאים ולכל סוגי הטיול.
ההרצאה מיועדת לכולם והכניסה היא בחינם!
אם עוד לא אישרתם הגעה אנא עשו זאת בדף ההרצאה על מנת שנוכל להיערך מבחינת צפי המשתתפים.
*** הטבה למשתתפי ההרצאה - קנו חצי ליטר בירה קבלו צ'ייסר על הבית ***
בינתיים, תוכלו להיכנס לדף ההרצאה ולהנות מפוסטים ממליצים על מקומות בהם עברתי במהלך הטיול. בין השאר תוכלו למצוא מידע יבש על המקום וגם המלצות שלי על בסיס חוויות אישיות שחוויתי במהלך הטיול.
אשמח לראותכם!
ניצן אנגלנדר
לצפיה ב-'האם ניתן להיכנס לרומניה עם רכב ממדינות אחרות ?'
האם ניתן להיכנס לרומניה עם רכב ממדינות אחרות ?
23/03/2016 | 22:27
1
22
לצפיה ב-'כן'
כן
24/03/2016 | 08:03
9
לצפיה ב-'גולן טלקום צירפו את ארה"ב לחבילת "הכל כלול גם בחו"ל" שלהם'
גולן טלקום צירפו את ארה"ב לחבילת "הכל כלול גם בחו"ל" שלהם
23/03/2016 | 18:32
22
130
לדעתי אופציה מאוד מעניינת להוזלת העלויות הסלולריות
גילוי נאות: אין לי שום בעלות רווח או סוג אחר של אינטרס בגולן
לצפיה ב-'נשמע מעניין, אבל מה עם שיחות בתוך ארה'ב-? שזה יקר'
נשמע מעניין, אבל מה עם שיחות בתוך ארה'ב-? שזה יקר
23/03/2016 | 19:10
8
29
לצפיה ב-'עבור שיחות בתוך ארה"ב קניתי טלפון אמריקאי'
עבור שיחות בתוך ארה"ב קניתי טלפון אמריקאי
23/03/2016 | 19:39
5
73
20 דולר המכשיר (הכי פשוט) וקניתי שיחות ב-20 או 30 דולר.
הוא משמש לי רק לשיחות טלפון כי הגלישה שלי בארה"ב היא בוי-פי היכן שאני נמצאת.
לצפיה ב-'תודה. ואפשר לקנות סים עם שיחות וגלישה בסמרטפון?'
תודה. ואפשר לקנות סים עם שיחות וגלישה בסמרטפון?
23/03/2016 | 20:06
3
24
לצפיה ב-'כן ברור'
כן ברור
23/03/2016 | 20:34
2
55
אמריקה זו ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות
לצפיה ב-'אמריקה זה אמיתי זו העוצמה, גולדע מדינע'
אמריקה זה אמיתי זו העוצמה, גולדע מדינע
23/03/2016 | 21:03
25
לצפיה ב-'in God we trust'
in God we trust
25/03/2016 | 19:47
13
כתוב גם על השטרות.
לצפיה ב-'אני פשוט מחליפה את הסים '
אני פשוט מחליפה את הסים
23/03/2016 | 22:33
44
כשאני בארה"ב:
לצפיה ב-'לשיחות בארה"ב אפשר לקנות השלמה למשל דרך SKYPE'
לשיחות בארה"ב אפשר לקנות השלמה למשל דרך SKYPE
24/03/2016 | 07:54
1
48
עם 10$ תוכל להשתמש להרבה מאוד דקות שיחה לקווים רגילים.
ההצעה של גולן תקסום יותר למי שרוצה לשמור על המספר המקורי שלו ולא להתעסק עם רכישת SIM והתקנה בסלולרי שלו בארה"ב אלא לבוא מוכן כבר מישראל והשימוש שלו בעיקר או רק אינטרנט ושיחות מ/אל ישראל.
למי שמתעתד להתקשר הרבה בתוך ארה"ב אני חושב ש SIM מקומי יתאים יותר.
לצפיה ב-'תודה. אשמח אם תוכל לעזור לי כשזה יהיה רלבנטי לי....'
תודה. אשמח אם תוכל לעזור לי כשזה יהיה רלבנטי לי....
24/03/2016 | 08:03
16
לצפיה ב-'זה נשמע טוב, הבאסה ללקוחות קיימים זה אומר לשנות שם חבילה'
זה נשמע טוב, הבאסה ללקוחות קיימים זה אומר לשנות שם חבילה
24/03/2016 | 09:30
6
50
וזה סתם מעצבן, כבר עדיף להזמין מהם סים חדש כלקוח חדש ולהתנתק אחרי סיום השימוש.
לצפיה ב-'כן, אבל אז מאבדים את המספר הקבוע'
כן, אבל אז מאבדים את המספר הקבוע
24/03/2016 | 09:37
5
47
נכון שמקבלים מספר ישראלי אבל הוא מספר חדש ולא המספר רגיל.
אני פעם בדקתי וגולן לא מאפשרים לעשות "עקוב אחרי" למספר סלולרי, כך שאי אפשר להפנות אוטומטית את השיחות למספר הישראלי הזמני.
אפשר להשאיר פתיח קולי שמסביר ש"אפשר להשיג אותי במספר...." אבל יש כאן סרבול.
SMS לא יעבור למספר הזמני בכל מקרה, יכול להיות בעייתי עם כל מיני נותני שירות, יש אפשרות לשמור על ה whats up לפי המספר הקבוע.

בקיצור לא אסון גדול אבל פחות נוח.
לצפיה ב-'נכון, אבל'
נכון, אבל
24/03/2016 | 09:45
4
45
אם אתה מנוי בגולן (כמוני) ואתה בתכנית שאינה 99 ש"ח לחודש, אם אתה רוצה לעבור
לתכנית אתה תשלם גם 49 ש"ח עבור המעבר ואז אם תרצה לחזור חזרה לתכנית הפחות יקרה שוב 49 ש"ח כלומר, מבחינת חשיבה כלכלית וגם פרוצדורלית (צריך להודיע עד ה-25 בחודש כדי שהתכנית תשתנה) אני מעדיפה לפרק את הענין, לקחת אתי את המכשיר עם הסים הישראלי ולהשתמש שם במכשיר מקומי עם תכנית כלשהי.
לצפיה ב-'המעבר ל 99 הוא ללא עלות'
המעבר ל 99 הוא ללא עלות
24/03/2016 | 12:06
2
13
לצפיה ב-'לא מצאתי שהמעבר ללא עלות.'
לא מצאתי שהמעבר ללא עלות.
24/03/2016 | 12:26
1
34
אתה יכול לתת קישור איפה זה כתוב?
בלאו הכי המעבר חזרה ל-39 ש"ח הוא שוב 49 ש"ח.
לצפיה ב-'אין קישור כי כל נושא עלות המעברים מוסתרת באתר'
אין קישור כי כל נושא עלות המעברים מוסתרת באתר
24/03/2016 | 13:20
27
אבל זה מה שהם אומרים בשירות לקוחות.
מה שכן כמו שלאונידיס אמר יכול להיות שבכלל לא תוכלי לחזור לתכנית שלך או שיש תכניות שהמעבר אליהן חזרה הוא 149 שח וגם יכול להיות שאם יש לך כמה קווים אז שנוי בתכנית אחת תשפיע גם על הזכאות לתכניות האחרות.
צריך לבדוק את כל ההשלכות בזהירות רבה.
לצפיה ב-'את צודקת, יש כאן פוטנציאל לעלות נוספת'
את צודקת, יש כאן פוטנציאל לעלות נוספת
24/03/2016 | 13:11
32
למשל לא מזמן נתנו עסקה של שני מינויים ב 29 שקל כל אחד (10GB אינטרנט והשאר חופשי).
אם מנוי כזה עובר לתוכנית של 99 ואחרי כן יחליט לחזור לתוכנית זולה יותר (וה 25 לחודש כבר עבר) הוא כבר לא יוכל לחזור לתוכנית של 29 שקלים לחודש כי כבר אין תוכנית כזו. החשבון החודשי שלו יתיקר.

לא הכל זהב בהצעה של גולן, כל אחד צריך לבדוק אם היא טובה לו, אבל אני חושב שלחלק גדול מהנוסעים היא יכולה להיות מאוד אטרקטיבית
לצפיה ב-'שאלה לגבי פרטנר'
שאלה לגבי פרטנר
24/03/2016 | 14:03
5
36
אם אני לא מתכננת לדבר מחוץ לוואטסאפ בטווח הWIFI, יש צורך בחבילה?
לצפיה ב-'אם משתמשים רק בWIFI אז לא צריך שום דבר'
אם משתמשים רק בWIFI אז לא צריך שום דבר
24/03/2016 | 14:15
32
מחברת סלולר.
לצפיה ב-'רק לוודא שהגלישה בחול חסומה ולא לענות לשיחות נכנסות בטלפון'
רק לוודא שהגלישה בחול חסומה ולא לענות לשיחות נכנסות בטלפון
24/03/2016 | 17:30
3
35
אפשר לדבר בווטסאפ על הוויפי
לצפיה ב-'אפשר לוודא שהמכשיר על מצב טיסה'
אפשר לוודא שהמכשיר על מצב טיסה
25/03/2016 | 08:09
1
26
וזה גם חוסך בעיה...
לצפיה ב-'זה כנראה תלוי במכשיר הספציפי'
זה כנראה תלוי במכשיר הספציפי
25/03/2016 | 08:16
50
אבל במכשירים שהיו לי, מעבר למצב טיסה גם חוסם וויפי, למרות שאפשר אח"כ להחזיר את הוויפי.
הכי פשוט לבטל גלישה סלולרית פעם אחת למשך כל השהות בחו"ל.

לצפיה ב-'אני מוציא את הסים הישראלי'
אני מוציא את הסים הישראלי
25/03/2016 | 19:51
25
ומדביק עם סלוטייפ מתחת לבטריה כדי שלא יאבד.
ואם קונים סים מקומי זה יוצא באמת זול לשיחות אינטרטיות כמו ווטסאפ סקייפ ליין וגם לעדכן פייסבוק.
לצפיה ב-'טורונטו עם רכב'
טורונטו עם רכב
23/03/2016 | 22:12
10
73
ביולי - אוגוסט הקרוב טסים לארה"ב.מתחילים בביקור משפחתי בפילדלפיה , "קפיצה" לוושינגטון ואחר כך מסלול עם רכב דרך אגמי האצבעות לניאגרה. (כ- 7-8 ימים) וחזרה לניו יורק לעוד חמישה לילות ללא רכב. בעלי מאוד רוצה להגיע גם ליומיים בטורונטו אחרי ניאגרה .משם להמשיך לניאגרה און דה לייק, אלף האיים ולהדרים לניו יורק. הבעיה....הוא לא מעוניין להכנס עם הרכב לתוך העיר טורונטו. חשבנו שנמצא מקום לינה עם חניה בפאתי העיר ומשם נסע בתחבורה ציבורית לעיר. מאוד מתקשים למצוא דבר כזה (ובמחיר סביר..)    נשמח לשמוע עצות. תודה
לצפיה ב-'שלוש אפשרויות שעולות בדעתי'
שלוש אפשרויות שעולות בדעתי
23/03/2016 | 23:44
61
אופציה אחת זה לקחת מלון באזור שדה התעופה. לרוב ניתן למצוא מלונות בשדה התעופה במחירים סבירים, ויש נגישות לתחבורה ציבורית.

אופציה שניה זה להחנות את הרכב בחניון של אחת התחנות של הרכבת הפרברית (GO Transit), ומשם להגיע למלון במרכז העיר. החניה היא חינם עד 48 שעות. החסרון היחיד הוא שתצטרכו להתנייד עם המזוודות עד למלון בעיר בתחבורה ציבורית (מתחנת הרכבת בעיר אפשר לקחת אובר).

ולסיום, אפשר לחפש מלון ליד אחת התחנות של ה-GO Transit מחוץ לעיר. בחיפוש מהיר ניראה שב-Oakville יש מספר מלונות קרובים לתחנת הרכבת במחיר סביר.

אגב, בפעם האחרונה שביקרתי בטורונטו נסעתי עם רכב למלון במרכז העיר ולא נרשמה בעיה. גוגל מאפס לקח אותי לשם בקלות, ובמלון היתה חניה לרכב ...

לצפיה ב-'אני מטורונטו ויכולה להבטיח לך שלא רואה שום'
אני מטורונטו ויכולה להבטיח לך שלא רואה שום
24/03/2016 | 03:38
91
סיבה שלא להיכנס לעיר עם רכב, במיוחד אם מגיעים ליומיים. חבל על הזמן והטרחת של הקומיוט אל ומהעיר. טורונטו עיר גדולה אבל לא דומה לניו יורק או פילדלפיה מבחינת העומס התחבורתי והצפיפות והנהגים, בעיקר בעיר עצמה, אדיבים ורגועים.
התחבורה הציבורית בתוך העיר נוחה, אבל משדה התעופה היא לוקחת כשעה לכל כוון וזולה, או עולה 27$ לכל כיוון ואז לוקחת חצי שעה. ה Go Train שהוצעה בתגובה שמעלי מיועדת לתושבי הפרברים והערים שמסביב לטורונטו בעיקר כדי להגיע אל ומהעבודה והשעות והתדירות מוגבלות ולא בהכרח מתאימות ללו״ז של תיירים.
ממליצה בחום לישון בתוך העיר ולכל מלון יש סידור חניה כך שאם לא מעוניינים אין צורך להשתמש במכונית בתוך העיר. אם למשל תרצו להגיע ל Canada Wonderland תצטרכו את המכונית.

אם הכוונה היא לנסוע מוושינגטון ולחזור לניו יורק בטווח של 7-8 ימים שמתוכם יומיים בטורונטו, נשארים לכם חמישה ימים לכל השאר. מוושינגטון לטורונטו לוקח כעשר שעות בלי הפסקה ומטורונטו לניו יורק 8 שעות ללא הפסקה, ביחד זה בערך יומיים של נסיעה. מטורונטו לאלף האיים זה עוד שלוש שעות די משמימות.

אם אתם נוסעים לאלף האיים, אני ממליצה לקחת סירה ל Boldt Castle שנמצאת בארה״ב, ליד אלכסנדריה ביי. בניאגרה, הצד האמריקאי, באופן יוצא דופן, הרבה פחות קיטשי ומצועצע מהצד הקנדי שנראה כמו אילת על הורמונים.... ניאגרה און דה לייק חביבה, אבל יחד עם המפלים מספיק יום מלא אחד. אם אתם מתכננים להיות שם בסופשבוע, יש זיקוקים מעל המפלים בכל ששי או שבת, שווה לבדוק.
תבדקו גם באיזה ימים אתם מגיעים לאזור כי הסופשבוע הראשון של אוגוסט הוא לונג וויקנד בקנדה ואז יום שני הוא שבתון, מה שיביא לעומס רב באזורי הנופש כמו ניאגרה, פינגר לייקס ואולי גם אלף האיים. בטורונטו כנראה שיהיה רגוע כי כולם נוסעים לקוטג׳ ויוצאים מהעיר. בקיצור, ממליצה כבר להזמין מלונות ומקסימום לבטל בהמשך, העיקר שלא תישארו בלי אופציות.

לצפיה ב-'אין שום בעייה להכנס עם רכב לטורונטו'
אין שום בעייה להכנס עם רכב לטורונטו
24/03/2016 | 10:11
7
44
העיר קלה להתמצאות, עדיף לשלם חנייה בבית המלון, מאשר ללון ליד שדה התעופה, ולשלם הון עבור התניידות משם, התחבורה הציבורית משדה התעופה היא לא מי יודע מה.
ממש ממליצה לקחת מלון בדאון טאון, ולטייל בעיר בתחבורה ציבורית, או אפילו עם הרכב.
לצפיה ב-'תודה רבה לכם!'
תודה רבה לכם!
24/03/2016 | 10:28
6
49
הזמנו שני לילות במלון הזה - Novotel Toronto North York
אמנם לא במרכז יש בו חניון צמוד לקו תחתית. והמחיר (יחסית...) סביר.
לצפיה ב-'אני מכירה את המלון..'
אני מכירה את המלון..
24/03/2016 | 14:35
3
40
לא שהיתי בו, אבל עברתי שם הרבה פעמים, המיקום מצויין, ממש על קו התחתית..לדאון טאון, משהו כמו 15-20 דקות בסבוואי...
לצפיה ב-'תודה... שמחה לשמוע'
תודה... שמחה לשמוע
24/03/2016 | 15:01
2
9
לצפיה ב-'ועל אלף האיים נוותר כדי לקצר נסיעות...'
ועל אלף האיים נוותר כדי לקצר נסיעות...
24/03/2016 | 15:03
1
10
לצפיה ב-'אתם יכולים לחזור לניו יורק דרך אלף האיים'
אתם יכולים לחזור לניו יורק דרך אלף האיים
24/03/2016 | 15:53
27
אבל ההחלטה שלכם...ניאגרה און דה לייק, זה ממש קרוב לניאגרה פולז, וכל האיזור מאד יפה...
לצפיה ב-'מעולה, האזור מאד נח ונגיש. '
מעולה, האזור מאד נח ונגיש.
25/03/2016 | 00:19
1
26
בעבר המלצתי פה על אלטרנטיבה לביקור ב CN Tower אם יש לכם כוונה לטפס עליו. ממש ליד יש מסעדה מצוינת שנקראת Canoe בקומה ה 55 של בניין משרדים בלב הדאון טאון. הנוף כמו מהמגדל הסמוך, ביום בהיר רואים מטוסים נוחתים באי הסמוך (ביום פחות בהיר יושבים מעל העננים, גם כייף) ובאותו מחיר שעולה לעלות במעלית לסי אן טאאור, מקבלים ארוחה מצוינת באווירה נהדרת. 
ממליצה גם להפליג לאי ולחזור לקראת שעת בין ערביים כשרואים את כל מגדלי הדאון טאון מנצנצים בשמש השוקעת.
והמלצה אחרונה, לאורך כל הקיץ יש פסטיבלי רחוב חינמיים בכל שכונות העיר (ג'אז פסטיבל, פסטיבל אוכל יווני, פסטיבל להטוטנים, פסטיבל איטלקי וכו).
תיהנו!
לצפיה ב-'תודה רבה!!! הכל נרשם...'
תודה רבה!!! הכל נרשם...
25/03/2016 | 14:00
4

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אזימוט אירוח כפרי
את הטיול הזה אסור לפספס
גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה