לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'יוסמיטי פארק'
יוסמיטי פארק
26/06/2016 | 11:11
2
60
היי, אני ואישתי מתכננים להגיע בתחילת אוקטובר ליוסמיטי מכיוון סן פרנסיסקו. ומתוכננים ללון לילה בעמק ולילה שני באזור לי ווינג.
אשמח לקבל המלצות מה כדאי לעשות בעמק בתקופה הזאת או ששווה לוותר על העמק ולנסוע ישר לכיוון מעבר טיוגה.
כמו כן איפה ניתן לראות את עצי הסקוייה , הבנת שהשמורה המרכזית סגורה.

תודה!
לצפיה ב-'העמק זה העיקר - לא לוותר'
העמק זה העיקר - לא לוותר
26/06/2016 | 13:10
48
מה לעשות תלוי בזמן וכמה אתם רוצים ללכת ברגל או לא.
אני ממליץ לקרוא באתר שלהם וגם לבקר בתחנת הריינג'ר כאשר אתם מגיעים לשם.

יש גם עצי סקוויה שם אך לא בכמות כמו בסקוויה נשיונל פארק.
מה היא "השמורה המרכזית" ומתי ולמה היא סגורה? חשבתי שהתכוונת לסקוייה נשיונל פארק אבל בדקתי ואין סימן לכך שזה סגור.
לצפיה ב-'מה יש למהר למעבר טיוגה?'
מה יש למהר למעבר טיוגה?
26/06/2016 | 14:48
36
העמק הוא מרכז הפעילות. 
באזור מרכז יוסמיטי יש סקויה. גם גדולים למדי. כאשר אתם נכנסים מכיוון ס.פ. ובדרך לעמק אפשר לעצור שם. 
מעבר לכך - להסתובב בעמק, לשכור אופניים אולי, לטפס קצת בכמה שבילים, לעצור ליד נחלים קטנים וגם אחר כך, לכיוון טיוגה, אם אתם מתכוונים לצאת מהצד המזרחי. גם שם יש מספר מסלולי הליכה נוחים ונעימים.
לצפיה ב-'כפר נופש למשפחות בהולנד'
כפר נופש למשפחות בהולנד
26/06/2016 | 10:52
18
87
קבלתי מחברה בגרמניה פרסום לכפר נופש בהולנד המחירים נראו לי מאד סבירים. לא שמעתי מאומה על המקום ולכן אין לי כל יכולת להמליץ, ואם מישהו מכם שמע או היה או רק מעונין או מעוניינת, תעשו חיפוש אולי יש ביקורות בגוגל. המקום לא רחוק מאיינדהובן

http://www.landal.com/gb-en/holiday-park/the-nethe...

לצפיה ב-'פריז בקיץ, הצעה לשינוי בחוק בארץ, שיקגו וכד''
פריז בקיץ, הצעה לשינוי בחוק בארץ, שיקגו וכד'
23/06/2016 | 18:30
9
189
19 דברים לעשותם בקיץ הקרוב בפריז
http://www.fodors.com/news/photos/19-things-to-do-in-paris-this-summer?ref=news_fd_062316&bt_

התרגיל הישראלי של חברות התעופה שמשרד התחבורה מנסה לעצור
לפי השינוי שמקדם משרד התחבורה, כרטיסי טיסה יונפק בתוך 24 שעות ממועד התשלום, כדי לעצור את התופעה הרווחת בענף שבה חברות תעופה ומפעילי הטיסות מנפיקים את הכרטיסים ברגע האחרון - כדי להתחמק מפיצוי הנוסעים במקרה של שינוי במועד הטיסה

משרד התחבורה פועל לתיקון חוק שירותי תעופה (חוק טיבי), העוסק בפיצוי וסיוע לנוסעים שטיסתם הוקדמה, עוכבה, בוטלה או שהיה שינוי בתנאיה. לפי תזכיר חוק שהופץ באחרונה, המשרד מבקש לעצור את התופעה הרווחת בענף התעופה שחברות תעופה ומפעילי הטיסות נוהגים לכרטס את כרטיסי הטיסה ברגע האחרון, ובכך להתחמק מפיצוי הנוסעים אם המועד המקורי שניתן להם במועד ההזמנה השתנה.

"מתלונות של נוסעים, עולה תופעה שלפיה מפעילי טיסה ומארגנים לא מנפיקים לנוסע כרטיס טיסה, בסמוך לסיכום ההזמנה וביצוע העסקה, אלא מספר בודד של ימים לפני המועד המתוכנן של הטיסה. תופעה זו, מעבר לכך שהיא מותירה את הנוסעים באי־ודאות בנוגע למועד המדויק של טיסתם, עד הרגע האחרון, נראה, לכאורה, כי היא נעשית במטרה למנוע את תחולת הוראות החוק העיקרי, בניגוד לכוונת המחוקק", נכתב בתזכיר החוק מטעם משרד התחבורה.

"כך לדוגמה, אם מועד הטיסה הוקדם או נדחה במהלך הזמן שבין מועד תשלום התמורה עבור כרטיס הטיסה לבין מועד הכרטוס המאוחר, הדבר לא יבוא לידי ביטוי בכרטיס הטיסה ועשויה להיפגע זכות הנוסע לפיצוי", נכתב בתזכיר. "במצב זה, למעשה, עדיין מוצגות ונמכרות טיסות למועדים אטרקטיביים, לכאורה, כאשר מסירת הכרטיס מבוצעת בסמוך למועד הטיסה, והמפעיל או המארגן כלל אינם חשופים להוראות החוק והנוסע עומד בפני מצב נתון בו שונה מועד הטיסה, ללא כל יכולת לקבלת פיצוי"

תרגיל ישראלי

החוק המקורי נחקק ב–2012 בהתבסס על תקנה אירופית, אך נראה כי התרגיל המתואר הוא פרי יצירתן של מארגני הטיסות בישראל. "ככל הידוע, הפרקטיקה הנוהגת של מפעילי טיסה ומארגנים, המתוארת לעיל, לא התפתחה במדינות החברות באיחוד האירופי, על אף התשתית המשפטית הדומה; קרי, ככל הנראה, מדובר בהתנהלות ייחודית ישראלית" נכתב.

השינוי המתוכנן הוא קביעת חובה על מפעיל טיסה להנפיק את כרטיס הטיסה תוך 24 שעות ממועד ביצוע התשלום עבור הטיסה (למעט ימי מנוחה), אלא אם כן נתן הנוסע הסכמתו למועד כרטוס מאוחר יותר, שיסוכם בין הצדדים. "במקרה שבו לא ימסר כרטיס כאמור, שעת הטיסה שתחשב לצורך החוק, תהיה שעת הטיסה שלטענת הנוסע נמסרה לו, בכתב או בעל פה, בעת רכישת הכרטיס. חובת ההוכחה, כי שעת הטיסה אינה כפי שהנוסע מצהיר עליה תחול על מפעיל הטיסה או על המארגן", נכתב בתזכיר. אם בית המשפט ימצא כי מפעיל טיסה לא מסר כרטיס טיסה במועד הוא יהיה רשאי לפסוק לנוסע פיצויים לדוגמה בסכום של עד 10,280 שקל.

זה לא השינוי היחיד המתוכנן. בחוק הנוכחי נקבע כי נוסע שהונפק לו כרטיס לטיסה שבוטלה, יהיה זכאי לקבל ממפעיל טיסה או מהמארגן, פיצוי כספי. אך אם הוצע לנוסע כרטיס טיסה חלופי, וזה קיבל את ההצעה, המפעיל רשאי להפחית במחצית את סכום הפיצוי הכספי שהנוסע זכאי לו, לפי תנאים שונים המתייחסים למרחק מהיעד ולמשך האיחור במועד הנחיתה ביעד הסופי לעומת מועד הנחיתה המקורי.

כעת מבקש משרד התחבורה להאריך את הזמנים ולקבוע כי במרחק של עד 2,000 ק"מ הפיצוי יופחת אם האיחור הוא עד ארבע שעות (לעומת שעתיים הקבועות היום), אם הטיסה היא בין 2,000-4,500 ק"מ האיחור הוא עד חמש שעות (לעומת שלוש שעות כיום) ואם הטיסה היא במרחק העולה על 4,500 ק"מ משך האיחור יכול להיות עד 6 שעות ממועד הנחיתה המקורי (לעומת 4 שעות כיום).

לפי משרד התחבורה הסיבה לתיקון היא כפולה — ראשית, הנזק הנגרם לנוסע שטס בטיסה חלופית שהגיעה ליעדה בסמוך למועד הנחיתה המקורי הוא קטן יותר מהנזק הנגרם לנוסע שהגיע ליעדו במועד מאוחר יותר, אם בכלל הגיע, ושנית, הוראה זו נועדה לתמרץ את מפעילי הטיסות והמארגנים לנסות למצוא פתרון חלופי לנוסעיהם, מוקדם ככל הניתן, לרווחת הנוסעים.

"שינוי הגיוני"

עו"ד אייל דורון, ראש מגזר תעופה במשרד ש. הורוביץ אומר כי "מדובר בשינוי הגיוני. עקב כך שרוב הטיסות לישראל וממנה אינן אל מדינות שכנות, אלא ליעדים רחוקים יותר, משך הטיסות ארוך יותר מבאירופה, וגם משך הזמן בין שתי טיסות היוצאות לאותו יעד ארוך יותר ולכן קשה יותר למצוא טיסה חלופית, ברגע האחרון, שנוחתת זמן קצר מהמועד המקורי. בנוסף, התיקון המוצע מביא לאחידות עם התנאים להפחתת הפיצוי במקרה של סירוב להטיס נוסע, ולכן גם בהיבט זה מדובר בתיקון מתבקש".

ממשרד התחבורה נמסר כי "תזכיר החוק מצוי בדיונים מול הגורמים הרלוונטיים, לרבות חברות התעופה, שהעבירו את התייחסויותיהם לתזכיר. מאחר והתזכיר טרם עבר לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה, הוא עדיין לא בבחינת הצעת חוק ממשלתית".

עוד מתייחסת ההצעה לסעיף בחוק רישוי שירותי תעופה העוסק בחובה למנות נציג בשדות תעופה מחוץ לישראל. מוצע לקבוע כי חובת המינו תחול בטיסה מישראל וכן בטיסה לישראל, כול בקטע הטיסה המחבר בין יעד הביניים לישראל.
http://www.themarker.com/news/aviation/1.2984539

36 שעות בשיקגו
http://www.nytimes.com/interactive/2016/06/16/travel/what-to-do-36-hours-chicago.html?rref=collection%2Fsectioncollection%2Ftravel&action=click&contentCollection=travel®ion=rank&module=package&version=highlights&contentPlacement=8&pgtype=sectionfront

ברגמו, איטליה

http://www.nytimes.com/2016/06/26/travel/bergamo-northern-italy-jane-smiley.html?rref=collection%2Fsectioncollection%2Ftravel&action=click&contentCollection=travel®ion=rank&module=package&version=highlights&contentPlacement=6&pgtype=sectionfront

כמה גאדג'טים שכדאי לקנות בארה"ב לאלו שנוסעים הרבה (NYT)

לצפיה ב-'התנהלות מנוולת של חברות הנסיעות'
התנהלות מנוולת של חברות הנסיעות
23/06/2016 | 23:04
147
עם התקבל החוק, חיפשו החברות איך להתחמק מאחריות.

א.
יש סעיף בחוק שהן חייבות לציין ליד כל הצעת טיסה אם היא אושרה במינהל התעופה,לא אושרה, או אושרה אבל צפויה לשינוי.  
אף חברה לא עושה זאת וכך אין בידי הנוסע שום כלי לנקוט בו כדי שלא להיות מופתע מהתנהלות שלילית של החברה.
רק להזכיר- מינהל התעופה איננו משנה זמני טיסה למרות שהחברות מנסות ליצור רושם כזה, כל שינוי הוא אך ורק ביוזמת החברה.

ב.
ממש עם היכנס החוק, נקלעתי לנושא של החברות שלא משנה אם אני משלם על הטיסה חצי שנה לפני הטיסה, הם מכרטסים רק 24-48 שעות לפני הטיסה.
כששמעתי שאני לא מקבל את הכרטיס בו במקום, לא יתכן שאשלם עבור סחורה ולא לקבל אותה, מיד ביטלתי את ההזמנה.
מאז אני לא טס בשום טיסה ישראלית, אלא אך ורק עם חברת "אגאין" הכרתית כאשר אני משלם כמה חדשים מראש על הטיסה ומקבל את כרטיס הטיסה מיד עם התשלום, בו במקום, כולל ביטוח שאני עושה (הביטוח תופס מחדשיים לפני הטיסה).

כתבתי גם בפורומים ואף התלוננתי על כך אצל שר התחבורה עם העתק ליוזם החוק שבכלל לא התייחס.

לנוסע שמחליט בכל זאת לטוס בחברות אלו, זכות לקבל עם התשלום קבלה, בה מצויין כמה ועבור מה שילם, ואז למעשה לא יכולים לבצע את ההונאה נגדו.
התנאים הקובעים לטיסה הם אלו שהיו מקויימים בעת התשלום, שינויים, אינם מעניינו של הלקוח.

לצפיה ב-'ככל שאני יודע התרגיל הוא לא של חברות התעופה'
ככל שאני יודע התרגיל הוא לא של חברות התעופה
25/06/2016 | 10:45
6
92
בכל המקרים שראיתי בדקתי ושמעתי חברות התעופה מכרטסות מייד.
מי שלא מכרטס הם הסוכנים והסיטונאים הישראלים.
אגב יש תופעה דומה גם בהזמנת לינה וכמובן בהזמנת דילים שמשלבים טיסה ולינה.
לצפיה ב-'נכון, גם אני נוכחתי בזה'
נכון, גם אני נוכחתי בזה
25/06/2016 | 11:00
4
81
לא היה אתר חו"לי שלא כרטס לי מיד את כרטיסי הטיסה או אישר את המלון.
זו "המצאה" ישראלית איך לקמבן את האזרחים שלא יודעים שיש להם כוח רב
והוא להפסיק לקנות את הזבל שמוכרים להם.
לצפיה ב-'המצאה מכוערת נוספת:"אדם בחדר זוגי"'
המצאה מכוערת נוספת:"אדם בחדר זוגי"
25/06/2016 | 17:21
102
גם זו המצאה ישראלית.
כאשר אני מזמין חדרי מלון, אני תמיד מקבל חדר זוגי גם אם אני לבד, פשוט מכיוון שלרוב המלונות אין בכלל חדרים ליחידים. במלונות דירות "אפרטמנטס" אני מקבל דירה במחיר זהה.

ההבדל היחיד בין בודד בחדר זוגי לבין זוג בחדר זוגי יכול להיות תוספת למחיר בגין מחיר הכלכלה של האדם השני (בבתי מלון רגילים עם כלכלה), ולרוב מחיר החדר אותו דבר.

גם אין תופעה של מחיר מסויים וכאשר אתה בודק שוב כעבור זמן קצר, המחיר "קפץ"..... וכל אדם שבודק , מקפיץ שוב ושוב את המחיר.

ועוד כהנה וכהנה

לצפיה ב-'חבל שאתם מערבבים בין השחקנים בחוק ובין מטרת החוק'
חבל שאתם מערבבים בין השחקנים בחוק ובין מטרת החוק
26/06/2016 | 01:49
2
68
א. בניגוד מוחלט למה שכותבים המגיבים לא ראיתי שסוכני הנסיעות מעורבים
    בשינוי חוק טיבי  (חוק שרותי תעופה)  אותו  יוזם משרד התחבורה .  למען
    הסר  ספק מביא ציטוט מהכתבה "....לפי השינוי שמקדם משרד התחבורה,
    כרטיסי טיסה יונפק בתוך 24 שעות ממועד התשלום, כדי לעצור את התופעה  
    הרווחת בענף שבה חברות תעופה ומפעילי הטיסות מנפיקים את הכרטיסים
    ברגע האחרון - כדי להתחמק מפיצוי הנוסעים במקרה של שינוי במועד
    טיסה.....".
   מדוע ישנם כותבים הקובעים על סמל "בדיקות אישיות" או תחושות או דימיון בלי
   קשר למה שכתוב מפורשות.  סוכני נסיעות לא מוזכרים בכתבה (מעניין) ודווקא
   חברות תעופה כן מוזכרות .  המינוח כאן הוא "מפעילי טיסות". 

ב.  גם המינוח "חברות הנסיעות"  שנכתב כאן, לא ברור כללי ולא מובן מבחינת
     נוסח החוק עצמו והכתוב בכתבה עצמה. סוכן נסיעות אינו מפעיל נסיעות.

ג.  כל האתרים באינטרנט מחו"ל שמוזכרים בתגובות, אינם קשורים בכלל לחוק
    ולכתבה עצמה. חבל שמערבבים מין שאינו במינו.  חוק התיירות מדבר על
    אותם גופים (מפעילי הטיסות) הכפופים לחוק הישראלי ולא לאילו שבחו"ל
    שכידוע אינם כפופים לחוקי מדינת ישראל.

ד.  מה עניין הזמנת בתי מלון באתרי תיירות אינטרנטיים בחו"ל לחוק העוסק
    בענייני תעופה ??!!   בנוסף שלכך שהם מחוץ לחוק הישראלי כאמור. 

ה.  נגד סוכני/משרדי הנסיעות בישראל ישנן תלונות רבות מני ספור. ההתנהלות
     שלהם היא פרשה בפני עצמה (כאובה ומכעיסה) ואני לא חוסך שבטי מהם
     כידוע.  אבל לא  במקרה הנדון הזה.

לצפיה ב-'דוגמא להתרחשות'
דוגמא להתרחשות
26/06/2016 | 09:54
1
61
אם אני קונה טיסה מהשטיח המעופף (עובדה) וחברת התעופה היא אגאין, אזי השטיח המעופף ודומיו משהה את הכירטוס עד סמוך לטיסה ?
(זה תרגיל מטופש, כיוון שהעיסקה נסגרת ברגע התשלום או סגירת הסכם התשלומים)

ואילו כאשר אני קונה כרטיס טיסה מהחברה, אני מקבל אותו בו במקום.

זו אותה חברת תעופה. כאשר ההבדל שבהתרחשות הראשונה ישנה מעורבות של חברת נסיעות השטיח המעופף.
אגב, על ביטול הטיסה באמצעות השטיח המעופף וקניית אותה טיסה מחברת אגאין ישירות (הכל באמצעות סוכן נסיעות ישראלי), קבלתי בחזרה עודף 600 שקלים.....

לצפיה ב-'מאיר, הדוגמה שהבאת היא הוכחה מעולה למה שכתבתי'
מאיר, הדוגמה שהבאת היא הוכחה מעולה למה שכתבתי
26/06/2016 | 15:46
44
הבעיה שלך היא עם השטיח המעופף שהוא בקטגוריה של מארגן/סיטונאי/ספק חבילות נופש ועוד... (בקיצור הוא ספק טיסות) והוא אינו סוכן/משרד נסיעות קלאסי .

אתה קונה כרטיס טיסה של חברת אגיאן דרך משרד הנסיעות ישראלי ואין לך בעיות.  כלומר,  בדוגמה שהבאת אין לך בעיות עם משרדי הנסיעות, אלא עם "גורמים אחרים" וזה מה שחשוב להדגיש. הפעם משרדי הנסיעות "התחמקו"
מהבעיות המועלות על ידי משרד התחבורע    בלינק שצורף בנדון.

לצפיה ב-'בהחלט...'
בהחלט...
25/06/2016 | 11:36
63
מחברות התעופה מקבלים את האישור והכרטוס תוך שניות...

גפ בהזמנת בתי מלון און ליין יש אישור מיידי..
לצפיה ב-'התרגילים הם של סוכני / סיטונאי נסיעות ישראליים'
התרגילים הם של סוכני / סיטונאי נסיעות ישראליים
25/06/2016 | 12:29
130
כשמזמינים ישירות טיסה מחב' תעופה או דרך אתרי הזמנות (orbitz, expedia וכד') מקבלים כרטיס ואישור עם ההזמנה ואישור התשלום. גם בהזמנת מלונות דרך hotels.co , booking אין בעיה ומקבלים אישור הזמנה עם אישור התשלום. רק אצל סוכני הנסיעות בישראל (במדינות אחרות לא ניסיתי) יש את התרגיל הזה שמחכים זמן ארוך, עד הרגע האחרון ממש, לאישור וכרטוס! ותמיד יש את המשפט "המלון שהזמנתם לא אושר - יש לנו מלון אחר בסכום של $$$ יותר..." או "הטיסה תצא בשעה 18:00 ותגיעו ליעד ב 22:00 לא כמו שהזמנתם באתר..." ותמיד אומרים לכם באדיבות שיש לכם אפשרות לבטל ללא קנס...גם אם זה יומיים לפני החופשה המתוכננת כשלקחתם כבר חופש מהעבודה וכולם מוכנים לחופשה....עכשיו לך תבטל ותמצא משהו אחר. זו התנהלות מקוממת ומעצבנת! אני כבר שנים לא מזמינה כלום דרך סוכני נסיעות רק בגלל ההתנהלות הזו! כל החופשות אני מתכננת לבד ומזמינה לבד. אולי, לפעמים, יוצא לי יותר יקר או לוותר על איזה "דיל" מפיל - אבל אני משוחררת מההתנהלות המעצבנת ולא תלויה באף אחד וזה שווה , בעיניי, הרבה.
לצפיה ב-'פודור ממליץ על מסעדות חדשות בניו יורק, וי-פי והסכנות בנסיעה'
פודור ממליץ על מסעדות חדשות בניו יורק, וי-פי והסכנות בנסיעה
25/06/2016 | 18:10
6
65
לצפיה ב-'עשר הערים שהכי טוב לגור בהן (עוד רשימה)'
עשר הערים שהכי טוב לגור בהן (עוד רשימה)
25/06/2016 | 18:19
5
70
הנה הרשימה, לא ממש מפתיע פרט למקום הראשון, טוקיו? באמת?

לצפיה ב-'טוקיו! באמת!'
טוקיו! באמת!
26/06/2016 | 09:28
4
58
ואנחנו חיינו שם כסטודנטים עניים. היה ממש מרתק, ומשנה חיים. אני חולמת ומתכננת לגור שם למשך שנה אחרי שכל הילדים יגדלו ויפרחו מהקן.
לצפיה ב-'אנחנו מפנטזים דווקא על שנה בקיוטו '
אנחנו מפנטזים דווקא על שנה בקיוטו
26/06/2016 | 12:56
1
39
איזו עיר יפה.. אבל גם טוקיו יהיה בסדר..
לצפיה ב-'גם קיוטו יהיה סבבה'
גם קיוטו יהיה סבבה
26/06/2016 | 13:03
36
אבל את טוקיו אנחנו מכירים יותר, ויש לנו שם חברים וותיקים.
קל יותר לפנטז בצורה ראליסטית על מה שמכירים טוב
לצפיה ב-'מדהים 3 מתוך 10 הן ערים יפניות'
מדהים 3 מתוך 10 הן ערים יפניות
27/06/2016 | 02:49
1
28
יפן מדהימה אבל אישית אני לא יודע אם הייתי עובר לגור שם שנה
לצפיה ב-'שמעתי על מישהי שעברה לטוקיו '
שמעתי על מישהי שעברה לטוקיו
27/06/2016 | 07:02
34
עם בעלה לשנה, שליחות מטעם העבודה. זה לא התאים לה בכלל, והיא שקעה בדיכאון.
אני, לעומת זאת, הייתי בהלם בחודשיים הראשונים ואז עברתי להיי מטורף. הייתי נשארת שם עוד. גם כל הישראלים/ות שהתחברתי איתם שם (הקהילה הישראלית מאוד קרובה ותומכת), היו בעננים.
לצפיה ב-'לנדל זו חברה ידועה מאוד של כפרי נופש. אנחנו היינו בכפר אחר'
לנדל זו חברה ידועה מאוד של כפרי נופש. אנחנו היינו בכפר אחר
26/06/2016 | 15:55
50
של הרשת, שחביב מאוד על ישראלים (ראביט היל). זו רשת זולה יותר מרשת סנטרפארקס, אך ענתה נפלא על כל צרכינו כמשפחה שטיילה עם ילדים.
לגבי הכפר הספציפי הזה, צריך לבדוק את מיקומו ביחס לאטרקציות הפופולריות. יתרון חשוב מאוד שהיה לראביט היל היה מיקום טוב באמצע כמעט לכל מקום.
לצפיה ב-'מחפשים חופשה זולה לחו"ל לזוג+ 2 ילדים לשבוע'
מחפשים חופשה זולה לחו"ל לזוג+ 2 ילדים לשבוע
26/06/2016 | 00:01
4
103
שלום רב. אנו מחפשים חופשה זולה בחו"ול לזוג+2 ילדים בני 7 ו 8. לסוף אוגוסט  לפני תחילת הלימודים משהו כייפי להורים ולילדים ושיהיה לא יקר.. נשמח לשמוע המלצות
חשבנו על וורנה-בורגס או כרתים.. נשמח לשמוע עוד.....
לצפיה ב-'לא מאמין שתמצאו היום חופשה זולה באוגוסט'
לא מאמין שתמצאו היום חופשה זולה באוגוסט
26/06/2016 | 08:07
85
בכל מקרה אם אתם מחפשים דיל תזהרו מתרגילים בעייתיים http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/229/180928029/טיולים_ופנאי/טיולים_וחופשות_בחול
ממליץ לכם לקחת דיל רק אם אתם מקבלים את כרטיסי הטיסה והשובר למלון מיידית. מדגיש, לא קבלה על הכסף אלא כרטיסים ושוברים
לצפיה ב-'חופשות זולות לאוגוסט מחפשים במרץ, לא ברגע האחרון'
חופשות זולות לאוגוסט מחפשים במרץ, לא ברגע האחרון
26/06/2016 | 12:02
1
30
לצפיה ב-'תודה רבה.......'
תודה רבה.......
26/06/2016 | 19:54
21
לצפיה ב-'ממליץ'
ממליץ
27/06/2016 | 14:10
75
ממליץ לך להזמין עכשיו לפני עלית מחירי הקיץ, המחיר עכשיו יהיה לך יותר שפוי וכדאי
או
שניהם מתעסקים ביעדים האלה - אבל אני מעדיף אותם על פני אחרים מכיוון שהם מציעים גם מלונות טובים ולא דופקים אותך 0לא רק המחיר הכי זול ממשתלם)
לצפיה ב-'צ'ק אין לנכים בנתב"ג'
צ'ק אין לנכים בנתב"ג
25/06/2016 | 22:50
12
132
אם נוסע נכה הזמין כיסא גלגלים מחברת התעופה, לאן עליו לגשת באולם הבידוק כדי לקבל את כיסא הגלגלים ולקבל סיוע מנציג חברת התעופה ?
לצפיה ב-'צ'ק אין לנכים בנתב"ג'
צ'ק אין לנכים בנתב"ג
25/06/2016 | 23:20
223
 באיזור הבידוק  ומסירת המזוודות יפנה לדיילת  בדלפק והיא מזמינה כיסא ואדם מלווה עד לשער העליה למטוס.
גם לפני הבידוק והשאלות יש לומר לסלקטר/ית שמדובר בנכה והוא מקודם בתור נפרד ומהיר לדלפק מסירת המזוודות.
 טיסה נעימה.
לצפיה ב-'הדלפק לנכים הוא הקיצוני מימין כשנכנסים לטרמינל '
הדלפק לנכים הוא הקיצוני מימין כשנכנסים לטרמינל
26/06/2016 | 00:00
3
93
ללכת לתור של נוסעי הביזנס -עוברים את הבדיקה הבטחונית ללא תור ואז לדלפק-יש מעליו שילוט מתאים
זה בתנאי שטסים באל על 
אני מניחה שבשאר החברות הדילת שעושה את הכרטוס מזמינה כיסא- בתנאי שהוזמן מראש. עם הירדיה מהמטוס ביעד מחכה עובד עם כסא גלגלים, כדאי להצטייד בכסף קטן -לרב הם מצפים לטיפ. (לא בארץ!!)

לצפיה ב-'ללכת לתור של הביזנס'
ללכת לתור של הביזנס
26/06/2016 | 16:38
1
75
זה בהנחה שהבנאדם יכול ללכת.
השאלה איך מקבלים את כסא הגלגלים שהוזמן מחברת התעופה לפני הבידוק הביטחוני?

לצפיה ב-'האדם הגיע הרי מהמונית לטרמינל?'
האדם הגיע הרי מהמונית לטרמינל?
26/06/2016 | 20:11
67
אם הוא אפילו לא יכול להגיע מהמונית לטרמינל, אז מי שמלווה אותו יגש לדלפק המתאים ויבקש עזרה. תצא אליו דיילת עם כסא. אם הוא יוכל להגיע לדלפק, הוא ימתין שם ויביאו לו כיסא. הטיפול בנוסעים נצרכים הוא באחריות השדה. העניין הרבה יותר פשוט ממה שאתה חושב.
לצפיה ב-'הדלפק לנכים'
הדלפק לנכים
26/06/2016 | 19:39
61
קיים גם בקומת G שם הצ'ק אין של חברת התעופה שלנו ?
לצפיה ב-'להלן המידע בנוגע לנגישות מאתר נתב"ג'
להלן המידע בנוגע לנגישות מאתר נתב"ג
27/06/2016 | 07:21
65
לצפיה ב-'ואם כבר מדברים בנושא '
ואם כבר מדברים בנושא
27/06/2016 | 08:26
5
86
שדה תעופה נתב"ג בעייתי מאד בטיפול בנכים שאינם בכסא גלגלים 
אני למשל הזמנתי כרטיס בו מצויין שאני צריכה עזרה .wheelchair assistant/
בתור לכירטוס, נכון ואם מבקשים יפה מתקבלים בו ראשונים- (וזוכים למבטי אימה משאר הנוסעים שבתור). אבל עד שמתקבלים אין מקום לשבת.
בדרך לטיסה חיכיתי חצי-(חצי!)- שעה עד שהגיעה ה-איך קוראים לזה- קלנועית? לקחת אותי
בתור לבידוק תיקי יד- עמדו יותר אנשים בתור המיוחד מאשר בתור רגיל- נכון שהם טעו- אבל בינתיים שוב נאלצתי לחכות בעמידה..
בדרך חזרה מהמטוס- לא הגיעה הקלנועית לקחת אותי- ובנוסף גם שם אין  מקום לשבת ולחכות לה...
ובהמשך נאלצים אנשים להעזר בטוב לבם של נוסעים אחרים.
מאידך במקומות מתוקנים- ממתינה הקלנועית ביציאה מהמטוס- והנהג שלה מטפל בכל דבר- כולל מעבר בביקורת דרכונים, איסוף מזוודות. ועד היציאה מהטרמינל
לצפיה ב-'סיפור דומה עברנו פעם בשדה התעופה של ציריך,'
סיפור דומה עברנו פעם בשדה התעופה של ציריך,
27/06/2016 | 08:42
73
שאני מניחה שכלול ברשימת המקומות המתוקנים.
לצפיה ב-'הנסיון שלנו היה אחר'
הנסיון שלנו היה אחר
27/06/2016 | 11:52
3
72
אמי מתקשה מאד בהליכה, ונעזרת במקל. טסתי איתה לקנדה דרך לונדון לפני שלוש שנים.

בנתב"ג ניגשתי לבודקת בטחונית, הסברתי את הבעיה, והיא מיד ניגשה אלינו כדי להעביר אותנו בידוק, לקחה אותנו לדלפק של BA ודאגה שלא נעמוד בתור. בעודנו עושות צ'ק אין, הגיעה דיילת עם כסא גלגלים, כך שגם כשהמתנו לקלנועית, היא יכלה לשבת.

בחזרה המתינו לנו שני בחורים צעירים, שעזרו לנו אפילו עם איסוף המזוודות מהמסוע, וליוו אותנו עד הרכב של בן זוגי שהמתין לנו.

בהית'רו, טורונטו ומונטריאל, היו פחות יעילים. ההמתנה לדיילים עם כסא גלגלים היתה ארוכה, ובהמראות לא היה פשוט למצוא את המקום בו היינו צריכות להציג את עצמנו כדי שהיא תקבל את השירות.

במקומות בהם לא היו שרוולים, העלו אותה למטוס במעלון, ובכל שדות התעופה, הדיילים היו מיומנים מאד בעקיפת התורים.

בהית'רו הבודקים הבטחוניים התעקשו שהיא תקוף מהכסא, תחלוץ נעליים ותנעל אותן שוב. בדרך לקנדה, הדייל שהיה מבוגר יחסית, נזף בהם קשות, קרא לאחד האחראים והוא פטר אותה מהעניין. בדרך חזרה, אחד האחראים ראה בעצמו כמה קשה לה, ונתן הוראה לוותר לה.

בסך הכל, החוויה בנתב"ג היתה החיובית ביותר.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
28/06/2016 | 07:22
2
45
רציתי גם לדעת האם מישהו יודע בנוגע לשימוש בחניות נכים באירופה עם רכב שכור.
איזה אישור דרוש לשם כך?  האם מספיק לצלם את תעודת הנכה מהארץ ולשים על הדשבורד ?  או לשים שלט עם ציור כסא גלגלים כחול?
לצפיה ב-'ככל שאני יודעת אי אפשר'
ככל שאני יודעת אי אפשר
28/06/2016 | 16:29
1
136
התעודות בארץ אינן תופסות בחו"ל.
(אפילו בארץ הן אינן תופסות ברכב שאינו הרכב שלך)\

פעם היה אפשר להשיג תעודה בינלאומית ממשרד התחבורה. כיום לא ניתן
כאמור- זה ככל שאני יודעת- וגם אני אשמח לדעת אם יש אפשרות
לצפיה ב-'בתכלס'
בתכלס
12/07/2016 | 19:12
6
בכל מקום אליו הגענו לא שילמנו חניה בהצגת התעודה מהארץ.
זה עבד באוסטריה, סלובקיה והונגריה במגרשי חנייה ובחניונים.
לצפיה ב-'ג'קסונוויל פלורידה '
ג'קסונוויל פלורידה
25/06/2016 | 21:48
3
67
יוצא לי להיות בג'קסונוויל פלורידה יום וחצי מגיע בבוקר ועוזב למחרת אחר הצהריים .
מישהו מכיר או שמע על העיר הזאת ויכול לעזור אלו אטרקציות יש שם ? איפה האוטלטים או מרכזי הקניות ?
מה יש לראות שם ?
ואם מישהו מכיר מלון טוב במרכז נשמח לקבל המלצות
תודה לעונים
לצפיה ב-'נראה לי חור רציני...'
נראה לי חור רציני...
25/06/2016 | 22:56
2
57
יש שם דרך מהירה לאורלנדו....

אגיד לך מה אני עושה כשאני מגיע למקום שאני לא מכיר.
1. קורא עליו בויקיפדיה.
2. נכנס לגוגל מאפס ללמוד את המקום.
3. מחפש מוטל מרכזי, בד"כ ברשת Days Inn או ב- Holiday Inn. ברגע שאני נכנס לאתר של הרשת, הם כבר ממקמים לי את במוטלים על המפה. אני גם בודק איזה מסעדות טובות יש בסביבה. (  Restaurants near Jacksonville FL)
4. למצוא את מרכז העיר או מקומות הבילוי - גם בגוגל מאפס.
5. אם אתה מחפש אאוטלט - גם את זה אני מוצא בגוגל מאפס, ככה: https://www.google.co.il/maps/search/outlet+mall+n...

אם תרצה עזרה בחיפושים. אשמח לעזור. לא הייתי שם, אבל מכיר מספיק את אמריקה כדי להסתדר בעיר חדשה.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/06/2016 | 23:11
43
אכן כל מה שכתבת עשיתי .
סגרתי מלון רמדה אבל ביטול חינם אז עדיין יכול לשנות .
הבנתי שיש מזרקות מרקדות סטייל בילגיו בווגאס שזה נחמד.
סתם הייתי רוצה לדעת עוד .
בכל אופן תודה על העזרה .
לצפיה ב-'הזדכות על מע"מ באירופה'
הזדכות על מע"מ באירופה
25/06/2016 | 19:20
4
65
הבנתי שאפשר באירופה להזדכות על המע"מ של מוצרים שקניתי אתה מראה שאתה תייר ונוסע חזרה למדינת המקור שלך.
איך הדבר עובד? מה הפרוצדורה? תקף לכל מוצר (נגיד שקונים בקניון, או כזה שמגיע מאמאזון)?

ספציפית לגבי ברלין, גרמניה.
ואם יש המלצות וטיפים על טיול שם אשמח לקבל :)
לצפיה ב-'אפשר לקבל החזר מעמ על כל קניה מעל סכום מסויים'
אפשר לקבל החזר מעמ על כל קניה מעל סכום מסויים
25/06/2016 | 20:31
52
ברוב המדיונות זה חייב להיות מעל 90 יורו בקניה אחת. את מבקשת בחנות טופס והם מנפיקים לך ואז את מקבלת את ההחזר בשדה תעופה. בכל שדה זה במקום שונה אז רצוי לשאול באינפורמיישן. וצריך לקחת איתך את הפריטים בכבודת יד כי לרוב מבקשים לראות אותם.
לצפיה ב-'כנראה לא תקף לקנייה באמזון'
כנראה לא תקף לקנייה באמזון
25/06/2016 | 22:51
40
אלא רק לקניות בחנות פיזית שיש לה את הטפסים שצריך להחתים כדי לקבל את ההחזר בשדה התעופה.
לצפיה ב-'חייבים לרכוש בחנות שתמלא לך טופס להחזר מע"מ'
חייבים לרכוש בחנות שתמלא לך טופס להחזר מע"מ
26/06/2016 | 08:28
45
ולא כל חנות ממלאת טופס כזה, לא מצאתי אופציה כזו באמאזון.
דמי הטיפול הם די גבוהים כך שיש יתרון בריכוז קניות במקום אחד (טופס אחד).
הטופס הוא צמוד מעטפה, את הקבלות צריך לשים במעטפה.
הזכאות לפטור היא לאזרחים של מדינות שאינן חברות באיחוד הארופאי, צריך להראות דרכון ישראלי ולא ארופאי.

יש למסור את הטופס עם המעטפה במעבר גבול בחזרה ויכול להיות שמוכס יבקש לראות את הפריטים, כך שהם צריכים להיות זמינים.
אם אתם טסים מברלין חזרה לישראל אז מעבר הגבול שלכם הוא שדה התעופה.
לצפיה ב-'תודה לכולם :)'
תודה לכולם :)
26/06/2016 | 21:55
3
לצפיה ב-'יום וחצי בציריך, שבוע הבא. המלצות מה לראות?'
יום וחצי בציריך, שבוע הבא. המלצות מה לראות?
25/06/2016 | 17:32
10
78
יוצא שב"טעות" יש לי יום מיותר בציריך (סידרתי לעצמי מיקרו-חופשה על חשבון האוניברסיטה. בשביל לחסוך בכרטיס טיסה הוספתי עוד יום בשווייץ).

יש לי פגישה חשובה מאוד בשני בבוקר ויש מצב שאהיה עסוק עד לצהרים. אחרי זה יש לי את כל הערב חופשי ואחריו יום אחד בשלמותו. טס בבוקר אחרי זה.

אין לי שום תוכנית מוגדרת. בחיים לא הייתי שם לפני כן. מה הייתם ממליצים?
אימא שלי גם רמזה לי שצריך להביא לה שוקולד למזכרת (רמז של אימא שלי: "ומה עם תקנה לנו שם שוקולד והוא ימס בתיק?"), ככה שיש לי משימה אחת.
לצפיה ב-'מה לעשות בציריך'
מה לעשות בציריך
25/06/2016 | 18:05
94
אם תהיה עסוק עד הצהרים, תעשה לאחר מכן טיול של חצי יום בציריך עצמה, כלומר בבאנהוף שטראסה זה הרחוב עם החנויות לעשירים והבנקים למי שיש כסף. חכה עם השוקולדים עד שתגיע לשדה זאת במידה ובציריך יהיה חם ואמא שלך צודקת אסור שהשוקולד ימס בתיק.
יש מוזאון אחד או שניים בציריך, אפשר לעשות שייט על אגם ציריך למשל עד לקצה הדרומי שלו או לכל מקום שיציעו שייט.

יש גם אפשרות לעשות טיול יום מאורגן או לבד הנה כאן רשימה של הצעות לטיולים מאורגנים שאת חלקם הגדול תוכל לעשות לבד

אני סתם לקחתי אתרים, יש עוד אתרים רבים שבהם תוכל לראות טיולים, להשוות מחירים או להכנס לתחנת הרכבת המרכזית בציריך ולבדוק כמה יעלה לך לעלות על רכבת בעצמך (ללצורן למשל, או לבאזל, או לכל מקום אחר)

שוקולדים!  איך שכחתי

תגיע לשדה חצי שעה מוקדם יותר משצריך, כנס לבנין לא של הטיסות הנוחתות וממריאות אלא לבנין בו תחנת הרכבת (כנראה תגיע ברכבת מציריך לשם) תעלה לקומת החנויות כנס לחנות ששמה MIGRO יש שם מספר מדפים עם שוקולדים של חברת FREY. אני מאד ממליצה, המחירים סבירים, המבחר גדול ואמך תשבח את טעמך הטוב :) אם אתה רוצה להיות סופר נחמד לאמא שלך אפשר גם לקנות בקומת הדיוטי פרי בונבונירות של לינדט ואחרים, לא זול אבל אם היא מעדיפה שוקולדים ממולאים (ויקרים) למה לא?
לצפיה ב-'לפני כמה שבועות ניצלנו קונקשן ארוך בציריך לסיור הזה -'
לפני כמה שבועות ניצלנו קונקשן ארוך בציריך לסיור הזה -
25/06/2016 | 23:25
3
126
http://www.freewalk.ch/zurich. היה מעניין.

לצפיה ב-'נראה מאד מענין'
נראה מאד מענין
26/06/2016 | 07:59
2
45
בפעם הבאה שנהיה בציריך אולי אקח טיול כזה. האם נותנים טיפ? כמה שעות הליכה זה?
מה קורה אם יורד גשם אבל על זה בטח אין לך תשובה
לצפיה ב-'הסיור בלב העיר (יש להם עוד כמה) נמשך קרוב לשעתיים'
הסיור בלב העיר (יש להם עוד כמה) נמשך קרוב לשעתיים
26/06/2016 | 17:00
1
37
וכלל גם קצת הליכה בעלייה (למי שזה חשוב לו). אם נהנית, מקובל לתת טיפ מכובד למדריכ/ה, הם מתפרנסים מהטיפים.
גשם זו בעיה, את צודקת. בקונקשן בדרך חזרה היה מבול והצלחנו בעיקר להירטב. מצד שני, בארץ היו באותה עת 34 מעלות - פרופורציות... 
לצפיה ב-''
26/06/2016 | 19:11
4
לצפיה ב-'כמה כסף לקחת איתי? לא מתכוון להתפרע, אבל לא להתקמצן.'
כמה כסף לקחת איתי? לא מתכוון להתפרע, אבל לא להתקמצן.
27/06/2016 | 16:11
3
8
לצפיה ב-'כולל מלון? ארוחות? '
כולל מלון? ארוחות?
27/06/2016 | 16:24
2
31
מלון? תלוי בתקציב. בתי המלון בציריך לא זולים. יש כמובן כמה יחסית זולים אבל אני לא ממליצה עליהם. כנס לבוקינג ותראה מה מוצע.

אוכל? אפשר לאכול זול במיגרו (יש מיגרו ב-Lowenstrasse) לא רחוק מתחנת הרכבת ששם יש כל מיני סדנויצ'ים. במיגרו יש ארוחות טובות במחיר טוב זה קניון בו יש עוד מסעדות לא יקרות יחסית לציריך . אני לא יודעת אם אתה מתכוון לקחת טיול או לא. בקיצור לפי מחיר המלון תוסיף לך עוד 100 פרנקים לארוחות ואם תבחר טיול שעולה כסף תראה כמה עולה ותוסיף למחיר. השוקולדים לאמא שלך? עוד משהו בין 15 פרנק במיגרו ל-50 פרנק בדיוטי פרי.
לצפיה ב-'לא כולל מלון.'
לא כולל מלון.
27/06/2016 | 16:41
1
39
אני לא משלם על המלון, אפילו לא יודע כמה זה עולה.

בקיצור, נראה לי אני מזמין 200-250 פרנק. אם ישאר מיותר לא נורא. אני חוזר לציריך עוד 3 חודשים גם ככה.
לצפיה ב-'בדיוק, חשיבה נכונה'
בדיוק, חשיבה נכונה
27/06/2016 | 17:37
11
לצפיה ב-'ממליץ לטפס ל uetliberg'
ממליץ לטפס ל uetliberg
29/06/2016 | 09:57
12
טיפוס לא קשה במיוחד ויש תצפית יפה על העיר
לצפיה ב-'רפטינג בדולומיטים, צפון איטליה'
רפטינג בדולומיטים, צפון איטליה
25/06/2016 | 14:59
2
62
אנחנו משפחה עם שלושה מתבגרים בני 19, 16 ו-11. מתכננים טיול בן 9 ימים (7.5 נטו) לצפון איטליה. הלינה באזור ורונה.

יום אחד מוקצה לדולומיטים. מכיוון שאשתי ואני היינו בדרום הדולומיטים, התכנון הוא ליסוע לאגם קארזה (כשעתיים ממקום הלינה - קמים מוקדם), משם לקאנזיי ודרך מעבר ההרים סלה לאורטיסיי. אנחנו פתוחים להצעות לשיפור/שינויי.

אני מחפש להוסיף ראפטינג. בספר "המשפחה המטיילת" יש ראפטינג, אולם הוא כ-45 דקות נסיעה מהאגם ואני מחפש משהו יותר במסלול. אפשר גם להחליף את הרפטינג באטרקציה אחרת - המטרה היא "לשבור" את רצף הנופים בלי "מה לעשות".
לצפיה ב-'רפטינג'
רפטינג
25/06/2016 | 15:08
1
48
אמנם אני לא עשיתי וכנראה גם לא אעשה זאת לעולם

אבל מצאתי כמה אפשרויות (אולי כולן אותה אפשרות אין לי מושג)

לצפיה ב-'שלושה מהארבעה מאותו אזור'
שלושה מהארבעה מאותו אזור
25/06/2016 | 15:26
34
שלושה מתוך ארבעת הקישורים הם אתרי רפטינג באזור Val di Sole על נהר ה-Noce (הרביעי רחוק לכיוון אחר). האזור נבחר ע"י נשיונל ג'יאוגרפיק כאתר הרפטינג מספר 9 בעולם והיחיד באירופה שנכנס לדירוג הטופ 10 העולמי.

לצערי הטיול מתוכנן לאזור קצת שונה, למרות שיש סיכוי שאשנה את המסלול בשביל הרפטינג אם לא יהיו אפשרויות אחרות.
לצפיה ב-'הוי אמסטרדם '
הוי אמסטרדם
24/06/2016 | 19:39
3
143
היי!
בסוף חודש ספט' אני ובן זוגי נוסעים לשבוע באמסטרדם
אנשים רבים אמרו לי ששבוע הוא יותר מדי, והמקום ממצה את עצמו אחרי 3 ימים (האמת שהייתה רק בחורה אחת שאמרה לי שלעולם לא נמאס לה מהעיר והיא יכלה להשאר שם הרבה יותר משבוע..)

בכל אופן,
חשבנו לעשות איזשהו טיול ליום-יומיים (או שני טיולים נפרדים של יום כל אחד מהם) 
אחת האופציות שחשבנו עליה היא האי טסל (TEXEL) שנמצא בצפון הולנד אבל אין מספיק מידע עליו ברשת. 

מישהו התנסה בטיול מחוץ להולנד? יכול להמליץ על מקום ספציפי לא רחוק מדי ושווה ביקור?
תודה
לצפיה ב-'תלוי לאיזה מטרה אתם נוסעים לשם חח'
תלוי לאיזה מטרה אתם נוסעים לשם חח
25/06/2016 | 03:07
88
העיר עצמה דיי קטנה ובאמת אפשר להספיק לראות את הכל ב3-4 ימים, תלוי בקצב שאתם אוהבים לטייל. מציא לכלם לעשות טיול של יום לזאנדם וזאנס זאנס. עוד אפשר לנסוע לטיול של יום להאג או רוטרדאהם שהן גם ערים מקסימות ממש :) ואפשר גם לנסוע לבלגיה (בריסל, אנטוורפן או ברוז ערים ממש יפות ונגישות ברכבת מאמסטרדאם) או אפילו לצפון צרפת ללייל ולחזור בערב, הזמני נסיעות ברכבת לא ארוכים. אם יש לכם אפשרות לשנות ולהזמין 3 ימים במקום אחר אז תחסכו על נסיעות אבל אם לא אז תעשו טיולי יום. אם את רוצה לראות תמונות ממקומות שהייתי בהם בהולנד אז בקרי בדף שלי ואשמח אם תעשי לייק ותעקבי, אני מוסיף כל יום כמה תמונות ממקומות שונים ויש לי עוד המון תמונות להוסיף להולנד :) https://www.facebook.com/TheTravelLife222/
לצפיה ב-'בקשה'
בקשה
25/06/2016 | 23:14
47
הולנד יפה והנהיגה בא די קלה ולא מסובכת .

תינסעו לחיטורן זה עיירה סטייל ונציה הכל תעלות ולא ניתן להיכנס עם רכב מאוד יפה .

וולנדרם -זוהי עיירה דייגים ציורית עם טיילת יפה ואחלה אוכל .

אם אתם רוצים לצאת מהולנד אז בריסל וברוז בבלגיה זה נסיעה של 3 שעות עיירות יפות ומעניינות .
לצפיה ב-'תגידו לי בבקשה אם זה מסלול ריאלי:'
תגידו לי בבקשה אם זה מסלול ריאלי:
28/06/2016 | 23:14
8
7 לילות בהולנד:

שישי - שבת: אמסטרדם
ראשון בבוקר: נסיעה לאי טסל וחזרה לאמסטרדם בערב (בעיקר בגלל שאני יודעת שבימי ראשון בדר"כ אין יותר מדי מה לעשות בעיר)
שני - שלישי: אמסטרדם
רביעי בבוקר: נסיעה לרוטרדם עד יום שישי בבוקר, ומשם לקחת רכבת חזרה לסכיפהול.

הגיוני?
לצפיה ב-'כרטיס תחבורה בניו יורק.'
כרטיס תחבורה בניו יורק.
24/06/2016 | 17:25
20
126
נוחתים בניוארק. האם ניתן לקנות כרטיס תחבורה "חפשי שבועי" כבר בשדה תעופה? על מנת שנוכל מיד לאחר ההגעה למלון להשתמש בתחבורה
לצפיה ב-'לא יודעת. אולי'
לא יודעת. אולי
24/06/2016 | 23:40
76
אבל למה? אפשר לרכוש ברוב תחנות הסבווי. ברובן יש את המכונות, בפחות אבל בכל הגדולות יש גם פקיד משועמם.
לצפיה ב-'בגדול, אפשר לקנות בכל תחנת רכבת דרך המכונה '
בגדול, אפשר לקנות בכל תחנת רכבת דרך המכונה
26/06/2016 | 13:41
18
63
אף פעם לא נסעתי ברכבת משדה התעופה כך שאין לי מושג אם יש שם מכונה, אבל מקסימום תקנו כרטיס בודד רק לאותה נסיעה ותעשו את הכרטיס המיוחד במכונה בתחנות הרכבת.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/06/2016 | 14:04
17
11
לצפיה ב-'ככה זה עובד'
ככה זה עובד
26/06/2016 | 19:58
16
63
בשדה התעופה קנדי או נוארק יש שילוט לרכבת. בגלל הפקקים עדיף ליסוע העירה ברכבת.  אם לא רואים את השילוט אז בבקשה לשאול. 
ניגשים לתחנת הרכבת ולידה יש מכונות לקנית הכרטיס שמחירו 15 דולר. זה כולל נסיעה ברכבת שדה התעופה והרכבת העירה.  ברכבת מגיעים העירה לתחנת פן. שזה ברחוב 34. למי שיש מזוודות כבדות יקח מכאן מונית למלון, כי בתחתית יש בהרבה תחנות מדגות שמקשות על ההתנהלות עם מטען כבד. מי שקל מטען, יגש שוב לפי השילוט לתחנת התחתית. שם יש קופאי ואצלו קונים כרטיס נסיעה. מחיר הנסיעה בתחתית או באוטובוס הוא 2.5 דולר. הכרטיס שנקרא מטרו קרד טוב לשניהם.למי שישאר בעיר לפחות שבוע כדאי לקנת כרטיס שבועי ב 31 דולר.  לשלושה - ארבעה ימים כדאי להתחיל ב 20 דולר ולהוסיף באוטומט לפי הצורך. יש גם כרטיס ללא הגבלת מספר הנסיעות למשך חודש. 

בדרך חזרה, אותו הדבר רק הפוך. מחיר מונית מתחנת פן למלון בסביבות 12  דולר. מונית משדה התעופה למלון מחיר אחיד של 52 דולר + טיפ של 10% ואגרת כביש אם יש.

מי שתפרן אמיתי ומגיע לקנדי יכול להתחבר מרכבת שדה התעופה שנקראת אייר-ליין לתחנת התחתית ולחסוך 7 דולר. אבל  יסע יותר זמן הכלל העצירות המרובות.
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת.'
תודה על התשובה המפורטת.
26/06/2016 | 22:29
15
59
המלון שלנו (La Quinta Inn) נמצא במרחק הליכה מתחנת PENN .
אני מקווה....
17 W 32nd St, New York, NY 10001
לצפיה ב-' בדוק במפה'
בדוק במפה
27/06/2016 | 12:47
5
46
32 זה הרחוב לרוחב והשאלה היא מהו רחוב האורך.  התשובה היא כמעט השדרה החמישית.  זה איזור מצויין וכיפי, אבל יש לך שני רחובות אורך, די ארוכים. רחובות הרוחב הם קצרים. הליכה ללא מזוודה בערך 10-15 דקות. עם מזוודה, תלוי במשקלה. אז לשיקולך. ציון הדרך שלך הוא מגדל האמפייר סטייט. שנראה בבירור מרחוב 34.
לצפיה ב-'על פי גוגל מאפס'
על פי גוגל מאפס
27/06/2016 | 13:08
4
36
זמן ההליכה הוא 9 דקות.
לצפיה ב-'וזה מרחק ריאלי ללכת עם מזוודות?'
וזה מרחק ריאלי ללכת עם מזוודות?
27/06/2016 | 13:19
3
10
לצפיה ב-'תלוי כמה המזוודה כבדה'
תלוי כמה המזוודה כבדה
27/06/2016 | 13:51
2
38
כבר הלכתי עם טרולי ששקל 8 -10 קילו והיה בסדר אבל מזוודה ששוקלת 17-20 קילו
אלא אם יש סבל אישי שאין לו בעית קילה, זו כבר בעיה.
לצפיה ב-'תודה. נחליט במקום. לפי הכושר של הסבל'
תודה. נחליט במקום. לפי הכושר של הסבל
27/06/2016 | 14:03
8
לצפיה ב-'ותלוי מה מזג האוויר'
ותלוי מה מזג האוויר
27/06/2016 | 22:50
14
בכל מקרה, לא לבנות על מונית. מניסיוני המר הם לא עוצרים לכאלה עם מזוודות.
לצפיה ב-'אישית, אחרי טיסה כזו'
אישית, אחרי טיסה כזו
27/06/2016 | 17:15
8
44
אני ממליצה לקחת טקסי.

אולי יותר יקר. אולי יותר זמן. אבל לא בהכרח, תלוי בשעת הנחיתה. ולהסתובב עם מזוודות בעיר לא מוכרת נשמע לי תענוג מפוקפק.

מי שמכיר אתי יודע שלקחת טקסי בניו יורק בשבילי זו טומאה. אז העובדה שאני ממליצה על כך מראה כמה זה יפשט את חייכם.
לצפיה ב-'לא אחרי טיסה... (רק מחזירים לפנה"צ רכב בניוארק)'
לא אחרי טיסה... (רק מחזירים לפנה"צ רכב בניוארק)
27/06/2016 | 17:28
7
45
טעות שלי.
נהיה אחרי 9 ימי טיול. מחזירים את הרכב ומשם לעיר.
תודה רבה...
לצפיה ב-'10 דקות הליכה עם מזוודות נראה לי עונש..'
10 דקות הליכה עם מזוודות נראה לי עונש..
27/06/2016 | 19:05
3
35
יצא לי לקחת פעמיים או שלוש מונית בתוך מנהטן...לא היה יקר במיוחד.
ומקנדי למנהטן רק במונית..
לצפיה ב-'יש לי על זה סיפור'
יש לי על זה סיפור
27/06/2016 | 20:05
1
40
באחת הפעמים הראשונות שסחבתי את האיש לארה"ב, שהינו כשבוע בניו יורק, המלון היה ממש זוועה אבל היה במרכז. עשינו קניות, מלאנו מזוודות (אז עוד לא היתה בעיה של מספר המזוודות והמשקל שלהן, היו זמנים) התעניינתי לדעת כמה עולה מונית וכמדומני שזה היה 60 דולר מהמלון לקנדי או ניוארק, מי זוכרת? במלון היו חוברות עם קופונים ומחירים והתיישבתי לעיין בהן וראיתי שבאותו מחיר שהמלון הציע לי מונית תבוא לימוזינה. מעולם לא נסעתי בלימו לפני כן, אז הזמנתי לימו. כשירדנו מהמלון השוער בקושי הסתכל לעברנו פתאום מגיחה לימוזינה יפה כמו בסרטים והנהג יצא וחייך אלינו (הצגנו את עצמנו כמזמינים) השוער רץ לעזור אבל הסתכלתי עליו במבט שאמר לו עוף מפה. נסענו בלימוזינה ובדרך שמענו את כל סיפור חייו של הנהג. לא היתה שמפניה לצערי וגם לא מיזוג משום מה אבל כשהגענו לשדה למקום שממנו יצאו הטיסות לישראל עמדה קבוצה גדולה של ישראלים וכמו כשקורה, חלק מהם הכירו אותנו ופערו פיהם לראות אותנו מגיחים מלימוזינה.  חשבו שהתעשרנו - אולי באטלנטיק סיטי. בקיצור קחו מונית, יש לי חברה שאומרת שבתכריכים אין כיסים ואני מדי פעם מזכירה זאת לעצמי, בעיקר כשאני בחופשה.
לצפיה ב-'יופי של סיפור'
יופי של סיפור
27/06/2016 | 20:22
31
ויופי של גישה...

ואני אומרת, כבר נסענו לארצות הברית, זה אומר שאולי אנחנו לא עשירים, אבל אנחנו גם לא עניים... זה טיול יקר...אז 50 דולר לא יפילו אותנו
לצפיה ב-'סיפור הפוך'
סיפור הפוך
27/06/2016 | 22:42
32
כשהייתי בת עשרה, יצאתי עם ההורים שלי לאירופה.

ההורים שלי היו חסכניים בצורה הכי טיפשית שאפשר. אז אבא שלי החליט שמשדה התעופה קל להגיע לציריך ברכבת. מה שנכון. ואם כבר הגענו ברכבת לעיר, קל יהיה ללכת למלון, עם המזוודות. בזמנו (שנות ה80 המוקדמות) למזוודות לא היו גלגלים. אמא שלי לא אוהבת גבעות, ואני ואבא שלי ובעיקר אבא שלי, סחבנו את כל המזוודות (שאמא שלי ארזה עם הרבה יותר מדי משקל - זה היה לפני הגבלות משקל). המלון הוא רק שלושה רחובות מהתחנה, כך נאמר על ידי אבא שלי.

אממה, התחנה גדולה, ועד שיצאנו ממנה זה כבר שלושה רחובות לכוון הלא נכון. ציריך היא לא בדיוק עיר שטוחה, והמלון היה מרחק 20 דקות הליכה במעלה ההר. הגענו למלון, וההורים שלי היו חייבים לקחת את שאר היום למנוחה (היה כבר יותר זול לקחת טקסי, אם עושים חישוב). אני, שהייתי אז בת 17, רציתי לצאת להסתובב בעיר.

פעם אחרת, אני נסעתי לישראל בעצמי לבקור הורים. היות ואני מכירה את ניו יורק, בקשתי מבעלי שיסיע אותי לניו הייבן ומשם אגיע לאחותי בתחבורה צבורית (עם מזוודה קטנה), ובערב אצא לשדה התעופה (JFK) עצמאית. זה היה מעולה. ידעתי מה אני עושה, אני מכירה את הסאבווי, המזוודה היתה קטנטונת, והיה לי ים של זמן. יכולתי לנוח בדירה של אחותי, ולהפגש איתה לארוחת צהריים. לא היה שום צורך במונית, פשוט כי זה לא היה טיול. עדיין, בכניסה והיציאה מהסבווי נוסעים עזרו לי להעביר את המזוודה (קטנטונת, כבר אמרתי?) מעל הקרוסלה, כי לא הייתי זריזה מספיק בשבילם. לא הייתי מעיזה לעשות את זה כתיירת.
לצפיה ב-'עדיין, קחו מונית'
עדיין, קחו מונית
27/06/2016 | 20:17
31
אפילו חשבתי להכנס עם האוטו לעיר להוריד מזוודות וכדומה. אבל אפילו זה נשמע לי עונש. יצא לי לנהוג בניו יורק מספר פעמים. לא כייף גדול
לצפיה ב-'סעו עם הרכב למלון. תורידו את המזוודות וכל הנוסעים.'
סעו עם הרכב למלון. תורידו את המזוודות וכל הנוסעים.
27/06/2016 | 22:58
1
38
הקורבן שמשך את הקש הקצר בהגרלה יקח את האוטו ויסע להחזיר אותו בשדה התעופה,ויחזור לבד בתחבורה ציבורית. היתר לא צריכים לסבול.

ואם כבר מדברים על זה - לכל חברת השכרת רכב (כמעט) יש תחנות השכרה בתוך מנהטן. אין שום צורך וסיבה לנסוע לקיבינימאט כדי להחזיר רכב שכור.
לצפיה ב-'בכל טיולי הערים הגדולות אני נוהג לקחת מונית לשדה..רק'
בכל טיולי הערים הגדולות אני נוהג לקחת מונית לשדה..רק
28/06/2016 | 11:15
23
בהלסינקי השנה נסענו עם המזוודות באוטובוס ולמה?
התחנה ממול המלון..הנהג שעוצר בתחנה[קו פיינאייר-finair]יורד ממושבו ומטעין את המזוודות,עולה למושב ונוהג לשדה.כאן הוא יורד ומוריד את כל מזוודות הנוסעים
לצפיה ב-'זה הזמן להתחיל לחשוב על אריזת מזוודה קטנה'
זה הזמן להתחיל לחשוב על אריזת מזוודה קטנה
24/06/2016 | 15:28
5
186
ולפני כן להזמין כרטיסים ללונדון לתחילת ספטמבר.
אחרי החום, אחרי חופשת הקיץ ולפני החגים והבחירות.
לצפיה ב-'אני מוכנה להתחיל לחשוב'
אני מוכנה להתחיל לחשוב
24/06/2016 | 16:28
2
134
אבל בספטמבר אחרי החום? איפה אתה גר? בנובמבר אולי אפשר לנשום לרווחה.
אני רוצה עכשיו לברוח מהחום, אולי תחשוב על זה?
מזוודה קטנה ממש לא מתאימה לי, בטח לא ללונדון, אבל מאחר ואמרת לחשוב....חשבתי
לצפיה ב-'פעם ראשונה בחיים שלי שנסעתי עם מזוודה קטנה..'
פעם ראשונה בחיים שלי שנסעתי עם מזוודה קטנה..
24/06/2016 | 16:55
1
151
לפני חודש לחופשה קטנה בכרתים..עונג צרוף

מזוודת טרולי עם קצת בגדים שחצי לא לבשתי.... טואלטיקה , חלוק ונעלי בית סופקו בחדר במלון
בדרך חזרה ישר מהמטוס ..סריקת כף היד, והופה לרכבת הביתה..
לצפיה ב-'יצא לי גם לנסוע עם ילקוט'
יצא לי גם לנסוע עם ילקוט
24/06/2016 | 19:30
90
הפעם האחרונה היתה לטייוואן. היה לי תרמיל עצום ששליש מהתכולה בכלל לא נכנס לתוכו (ציוד קמפינג), וכדי לחסוך על תשלום מטען השארתי הכל בקוריאה ונסעתי רק עם ילקוט קטן. מסתבר שאפילו בעשרה ימים לא עשיתי שימוש בכל המעט שלקחתי... הדבר היחיד שהיה לי קשה בלעדיו הוא סבון הפנים ששכחתי למצוא בקבוק קטן מספיק כדי לקחת אותו לטיסה...
לצפיה ב-'יש מצב שכל היורו ירד קצת...'
יש מצב שכל היורו ירד קצת...
24/06/2016 | 17:58
46
לצפיה ב-'רד יורו, רד'
רד יורו, רד
24/06/2016 | 19:34
83
מסתבר שאני צריכה להגיע לברצלונה תוך כעשרה ימים. אם היורו יירד לרמה הרצויה, זה ייקל מאוד על רכישת הכרטיס מתקציבי הדלוח, ואולי גם יאפשר להוסיף עוד יעד אירופאי (אם כי נראה לי שהתקציב שלי לא ממש הולך עם החלק המערבי של אירופה שמשתמש ביורו...). 
לצפיה ב-'בודפשט'
בודפשט
24/06/2016 | 14:31
6
136
מבקשת לדעת על אתרים מומלצים בבודפשט.
תודה
לצפיה ב-'תודה, אך'
תודה, אך
24/06/2016 | 15:01
3
94
אשמח להמלצות מהתרשמות אישית
לצפיה ב-'נעזרתי המון בתיאור בקישור'
נעזרתי המון בתיאור בקישור
25/06/2016 | 14:57
2
78

לדעתי יש שם קטעי הליכה ארוכים מדי - הלכנו ברגל מכנסיית הדייגים לאי מרגיט וזה היה מיותר. עדיפה מונית ואת ההליכה לעשות באי.

יש ארבע חברות אוטובוסים hop-on/hopp-off. מניסיון לא ממש צריך את זה - עדיף תחבורה ציבורית. ואם כן - אני ממליץ על big bus (אנחנו היינו באחרת). יש להם את האוטובוסים והסירות הכי חדשים. עולים קצת יותר אבל זה כולל כרטיס לרכבל אז זה יוצא בערך אותו דבר.
לצפיה ב-'אוטובוס הופ און הופ אוף'
אוטובוס הופ און הופ אוף
25/06/2016 | 21:47
1
82
מה דעתכם? כדאי?
יש כל מיני צבעים. מה הבדל ביניהם?
לצפיה ב-'הסבר בטיפ שלי בלמטייל'
הסבר בטיפ שלי בלמטייל
02/07/2016 | 12:08
11

שורה תחתונה - עדיף תחבורה ציבורית. אם בכ"ז - עדיף Big Bus.
לצפיה ב-'ויזה לארה"ב: מה הפרוצדורה והעלויות להוצאה?'
ויזה לארה"ב: מה הפרוצדורה והעלויות להוצאה?
24/06/2016 | 11:42
17
485
שלום,

אנחנו (זוג + גילאי 15, 13 ו 8) מתכננים טיול לארה"ב בעוד שנה והתכנונים קורמים עור וגידים.

טיסות:
1. אני רוצה לחפש טיסה מוזלת (וישירה) עם ביטול חינם. יש חיה כזו?

2. האם טיסות בסוף יוני אמורות להיות זולות מתחילת יולי?

3. אשמח לדוגמאות לטיסות זולות, למשך 3 שבועות

ויזה: (לי יש ויזה, אך לכל שאר המשפחה אין)
1. האם השגרירות עמוסה בתקופה זו של השנה, או שכדאי להמתין לאחר החגים?

2. מצד שני, יתכן והמחירים יעלו בחודשים הבאים
מאיפה מתחילים להתניע את תהליך הויזה?

3. האם כולנו נצטרך להגיע לשגרירות ביחד?

תודה רבה
לצפיה ב-'ככה'
ככה
24/06/2016 | 12:10
149
1.  עקרונית לא (למעט ביטול תוך 14 יום לפי חוק הגנת הצרכן) כרטיסים ללא דמי ביטול תמיד יותר יקרים.
2. בדרכ כן
3. זה משתנה כל יום
1. כן עמוס אבל הם מאד יעילים
2. לא צריך ויזה בשביל להזמין כרטיסים אז זה לא ממש משנה.
3. ילדים מתחת לגיל 14 לא חייבים לבוא לראיון, כל השאר כן ואתה לא תוכל להכנס שגרירות .
לצפיה ב-'בניגוד לתשובתו של קודמי'
בניגוד לתשובתו של קודמי
24/06/2016 | 12:23
143
לא הייתי מתחילה בקנית כרטיסים ללא שיש ויזה לכל חברי המשפחה.
לא רק שאין חברות תעופה שמבטלות חינם הזמנת (ותשלום) כרטיסי טיסה
אלא אם תקנו עכשיו ותהיה בעיה עם הויזה רק לאחד/אחת מכם גם תאלצו אולי לדחות/לבטל את הנסיעה של כולכם וזה יעלה לא מעט כסף.

יש לכם שנה זמן, תתחילו כבר עכשיו למלא את הבקשות לויזה באתר של השגרירות, שם יש כל ההסברים בעברית מי צריך לבוא וכד'. לאחר הראיון תדעו (פחות או יותר) אם אישרו לכם את הויזות לכולם ואז תתחילו לחפש כרטיסי טיסה. תשתדלו לא לנסוע החל מה-20 ביוני כאשר בארץ מתחילות חופשות בית הספר כי אז גם המחירים עולים בהתאם. אבל אם קונים כל כך הרבה זמן מראש, יתכן ותמצאו מה שנקרא bargain אמיתי.
לצפיה ב-'בהחלט שלא להזמין שום כרטיס לפני קבלת ויזה'
בהחלט שלא להזמין שום כרטיס לפני קבלת ויזה
24/06/2016 | 14:55
100
גם השגרירות האמריקאית מפנה את תשומת לב הפונים לנושא. אי אפשר לדעת מאיזו סיבה לא תתקבל ויזה.
להיכנס לתהליך מול השגרירות, על פי המפורט באתר, לציין את מועד הנסיעה המתוכנן ולהמתין לאישור הויזה. רק לאחר מכן להתחיל להזמין כרטיסים. מה שבודאי יועיל זה להתחיל לתכנן את הטיול, מקומות, נתיבים, בתי מלון רצויים ועוד. חלק מבתי המלון אפשר להזמין, אם המחיר נמוך, ועם אפשרות ביטול.
לצפיה ב-'1. לא מאמין שתמצאי טיסה במחלקת תיירים עם ביטול חינמי'
1. לא מאמין שתמצאי טיסה במחלקת תיירים עם ביטול חינמי
25/06/2016 | 10:34
5
100
גם במחלקת עסקים אני בספק, בראשונה יש.
בקיצור לצערנו כנראה לא ראלי.
עלות ביטול לכרטיס בד"כ 100-200$, ההחלטה אם לסכן 2000-4000 שקלים במידה ולא תקבלו ויזה תלויה בשיקולים שלכם.
אגב אני גם מציע לא לרכוש כרטיסים לפני שאתם סוגרים תוכנית טיול כי:
א. יכול להיות שתצטרכו טיסת המשך. לי קרה שטיסה לאורלנדו עם חניית ביניים בניו יורק היתה זולה יותר מאשר אותה טיסה כשיורדים בניו יורק. הפרשי המחיר יכולים להיות גדולים יותר בהתחשב במטען. בטיסת המשך חוקי המטען הם בד"כ בהתאם לטיסה הטראנס אטלנטית וחוקי המטען בקנייית טיסה פנימית בנפרד בהתאם לכללי הטיסה הפנימית.
בנוסף יש את עניין האחריות במקרה והטיסה הטראנס אטלנטית מאחרת.
ב. המרחקים בארה"ב עצומים ואולי מסלול מעגלי לא יתאים לכם. במקרה כזה צריך טיסה נוספת ואז אין יתרון לטיסה ישירה לארה"ב כי חניית הביניים יכולה להיות באירופה או בקנדה
2. מחירי הטיסות נקבעים לפי ביקוש והיצע (כמובן).
תאריכי הקפצת המחירים שאני מכיר לפי הסדר הם:
א. 20 ליוני
ב. 1 ליולי
ג. יום אחרי ט' באב.
3. יש בסך הכל 3 חברות שטסות ישיר לארה"ב, ממליץ להכנס לאתרים שלהן ולבדוק.
אגב לא ציינת אם היעד הישיר צריך להיות NY LA או SF, יכול להיות שהמבחר מצומצם עוד יותר.
ויזה
1. זה לא משנה. הסדר שם אמריקאי ולא ישראלי, הם קולטים אנשים לפי תור שנקבע באינטרנט מראש ולפי כמות האנשים שהם יכולים לטפל בהם.
תתחילו בתהליך ומתי שיש תור שמתאים לכם - יש תור
מכיוון שחלק מהחומר לשגרירות הוא מכתב אישור שהילד רשום לשנה הבאה בבית הספר אני מציע לבצע את התהליך כמה שיותר מהר כל עוד יש עם מי לדבר.
אם איחרתם אפשר לנסות בעירייה או שאין ברירה וצריך לחכות לספטמבר.
2. מתחילים מהאתר של המחלקה הקונסולרית של שגרירות ארה"ב בישראל
3. בן הזוג יצטרך להגיע לשגרירות עם בן ה 15.
הוא יכול להביא איתו את החומר של שני הילדים האחרים (שלא צריכים להגיע) ולחסוך משלוח.
לצפיה ב-'תודה (לכולם). מכיוון שזו הפעם הראשונה שלנו בארה"ב'
תודה (לכולם). מכיוון שזו הפעם הראשונה שלנו בארה"ב
25/06/2016 | 13:03
4
84
(אני כבר הייתי בניו יורק ולאס וגאס), אשמח לרעיונות לטיול של 3 שבועות, עם כל אתרי החובה (אגב, לאס וגאס אינה חובה מבחינתי...)

לפחות בראשי פרקים, עם הפארקים שחובה.

תודה
לצפיה ב-'בערך כמו לבקש את כל אתרי החובה באירופה ב 3 שבועות'
בערך כמו לבקש את כל אתרי החובה באירופה ב 3 שבועות
25/06/2016 | 13:14
2
82
אני חושב שאת לא מודעת לגודל וכמות האטרקציות, בערך כמו יבשת.

ראשית אני מציע להחליט חוף מערבי או חוף מזרחי. מכיוון שדיברת על פארקים ווגאס אני מניח שאת הולכת על חוף מערבי.
מכיוון שביקשת טיסות ישירות אז יש רק שתי חברות רלוונטיות, יונייטד ל SF ואל על ל LA. לא בעיה לבדוק את המחירים בשתי חברות לתקופה מוגבלת.
אם אני זוכר נכון הם מפרסמים טיסות 10 חודשים מראש (תבדקי את אתרי האינטרנט שלהם) כך שאם את מדברת על סוף יוני תחילת יולי יכנראה שיש לכם מספיק זמן להוציא ויזות.
לצפיה ב-'אכן, זה מה שביקשתי אכן - החוף המערבי (למתחילים...)'
אכן, זה מה שביקשתי אכן - החוף המערבי (למתחילים...)
25/06/2016 | 13:22
1
65
מאיפה מתחילים לאגור את מסלולי החובה ל 3-4 שבועות?
לצפיה ב-'תלוי לאן טסים כנקודת מוצא וסיום'
תלוי לאן טסים כנקודת מוצא וסיום
25/06/2016 | 15:02
77
אני אגב לא הייתי טסה טיסה ישירה עד SF או LAX אלא לוקחת חברה ארופאית שעוצרת בארופה ומשם טיסה ישירה (לופטי, סוויס, בריטיש ואחרות) אבל זה אני. המחשבה להיות כלואה 15 שעות או משהו כזה ללא הפסקה בפח מעופף עושה אותי חולה מראש.

יש כל כך הרבה מסלולים שקשה להמליץ ולכן אתם צריכים לשבת על מפות ולהחליט מה עדיף על מה למשל סיור זה

הפארקים כמו היוסמיטי, הגרנד קניון, ברייס וזיון קניות הם גם אופציה נהדרת.

ישנה אפשרות לנסוע צפונה מסן פרנסיסקו או דרומה עד לוס אנג'לס אבל אי אפשר הכל בשלושה שבועות. לכן חשוב כל כך להחליט לאן טסים ומה האזור המועדף.
לצפיה ב-'מה הילדים אוהבים?פארקים- טבע או לונה פארקים?'
מה הילדים אוהבים?פארקים- טבע או לונה פארקים?
26/06/2016 | 09:06
41
אני (מודה שאני משוחדת)הייתי טסה עם בריטיש לסן דייגו. לוקחת את הילדים לגן החיות המדהים, אולי גם לסי וורלד. נכנסת להציץ במיגדלור של קבריו, באי קורנדו, ובכלבי הים. אח"כ ממשיכה צפונה ללוס אנג'לס. אם אתם רוצים קניות- אני בעד עצירה באירוויין. מרכז הקניות הגדול והמוצלח בכל דרום קליפורניה. אפשר יום בדיסני ו/או יוניברסל. אם אתם מתעניינים בברלי הילס וחוף וניס, אז זה עוד יום חביב. מצפינה לסנטה ברברה, וממשיכה ללינה ליד הטירה של הרסט, סיור בטירה על הבוקר (צריך להזמין מראש). וממשיכים לנסוע בכביש הנופי מס 1 לסן פרנסיסקו. טיול  באתרים שמעניינים אתכם בעיר ואז חזרה משם.
אם התכוונת לפארקים של טבע- הייתי עולה מסנטה ברברה ליוסמיטי, מטיילתת שם כמה ימים וממשיכה לסן פרנסיסקו.
אם אתם רוצים להתמקד בטבע והרבה פחות בערים, הייתי מוותרת על סן דייגו ונוחתת בלוס אנג'לס. משם הייתי נוסעת לכיוון הגראנד קניון, ציון, ברייס, אנטילופ, וחוזרת מלאס וגאס. אפשרות נוספת- לנחות בסן פרנסיסקו ולהתחיל ביוסמיטי.
לצפיה ב-'ברגע שדיברת על טיסה ישירה וחוף מערבי...'
ברגע שדיברת על טיסה ישירה וחוף מערבי...
25/06/2016 | 18:06
5
91
הגבלת את עצמך לשתי חברות תעופה בלבד ולשני קווים ספציפיים בלבד - אל על ללוס אנג'לס, ויונייטד לסאן פרנסיסקו.
בשני המקרים מדובר בטיסות שהסיכוי קלוש למצוא בהן כרטיס "מוזל", וסיכוי למצוא כרטיס זול עם ביטול בחינם הוא אפס.

אין גם שום טעם לקנות עכשיו כרטיס טיסה לקייץ הבא - זה לא יחסוך לך כלום.  "מציאות" והנחות אולי תוכלו למצוא בכרטיסים של הרגע האחרון - אם תחכו ליוני הבא ורק אז תקנו.   אם העולם נכנס למיתון היסטרי, יש מצב שלאנשים לא יהיה כסף לטוס וחברות התעופה יורידו מחירים. 
לצפיה ב-'למה לא חוסך ככל שקונים מוקדם יותר? גם משריינים מקומות'
למה לא חוסך ככל שקונים מוקדם יותר? גם משריינים מקומות
25/06/2016 | 19:39
4
76
בדקתי טיסה שרכשתי בלופטנזה למינכ ן ביולי לפני חצי שנה. עלה לי 360$. אותה טיסה עולה היום 460$: כ 30% יותר. מי מבטיח לי שיהיו מקומות לתאריכים שאני מחפש?

כמו כן, לפי הדוגמא הזו (ולפי מה שבדקתי), ביטוח בפניקס עולה כ 10% מעלות הטיסה לערך, ומבטיח החזר של 80%. נראה כדאי במקרה הזה? (מניח שהטיסה תעלה כ 1,300$ (כ 25,000 ש"ח ל 5 אנשים) והביטוח כ 2,500 ש"ח...
לצפיה ב-'בחברות הסדירות ברוב הטיסות יש דמי ביטול לא גבוהים מ 340$ ככה'
בחברות הסדירות ברוב הטיסות יש דמי ביטול לא גבוהים מ 340$ ככה
25/06/2016 | 21:13
57
שלא מפסידים את כל מחיר הכרטיס.
לצפיה ב-'כי על כל דוגמה שזה כן חוסך, אני יכול להביא דוגמא שלא.'
כי על כל דוגמה שזה כן חוסך, אני יכול להביא דוגמא שלא.
26/06/2016 | 03:36
61
בינואר חקרתי מחירים של כרטיסים מבוסטון לישראל לאוגוסט.
המחיר הכי זול שמצאתי אז היה מעל 900$ לכרטיס - והמחיר של כרטיסים כמו אלו שאני בסוף הזמנתי (אני קניתי אותם ככרטיסי בונוס של נוסע מתמיד, ב"נקודות") היה מעל 1200$ לכרטיס.
זה היה 7 חדשים לפני מועד הטיסה.
לפני כמה שבועות יצאו לפחות 3 מהחברות שטסות מארה"ב לישראל ב"מבצע" ומכרו טיסות באוגוסט בפחות מ 900$...    אם הייתי קונה כרטיסים בינואר בכסף הייתי "מפסיד" מאות דולארים (על 4 כרטיסים).

כמו שכתבו לך קודם - מחירים של כרטיסי טיסה משתנים כמעט כל יום. זה שכרטיס למינכן ביולי עולה כרגע 460$ אומר רק דבר אחד - שיש עוד לא מעט מקומות פנויים במטוס...  כי אם המטוס היה מלא כמעט לגמרי, המחיר היה כפול.
ואם לא יצליחו למלא את המקומות הללו - יש מצב שבשבוע הבא המחיר של הכרטיס ירד יותר נמוך ממה שאתה שילמת.

לצפיה ב-'ראשית בביטוח את מבטחת רק 80% מדמי הביטול'
ראשית בביטוח את מבטחת רק 80% מדמי הביטול
26/06/2016 | 07:46
1
44
חברת הביטוח לא תחזיר לך 80% ממחיר הכרטיס אם יכולת לבטל אותו מול חברת התעופה ולשלם רק דמי ביטול. חברת הביטוח תשלם לך 80% מדמי הביטול.
אם נזרום עם הדוגמה שלך אז עלות כרטיס 1300$ והביטוח 130$ (10%) ועלות ביטול היא 200$ (הנחה שלי) הרי שאם תבטלי את הטיסה תקבלי מחברת הביטוח 160$ (80%).
זאת אומרת שאת משלמת כאן ועכשיו 130$ כדי שאולי אם תבטלי תקבלי בחזרה 160$.
את יודעת מה? בואי תבטחי אצלי, אני אחזיר לך 200$ (ולא 160) אם יתקיימו התנאים שדורשת חברת הביטוח שיתקיימו כדי שתקבלי החזר.

לגבי עליית וירידת מחיר טיסה מדובר באיזושהי רולטה.
את יכולה לבדוק את מחירי הכרטיסים היום (בדולרים) לתקופה שתרצי לטוס שנה הבאה ותשווי אותם למחירים שיתפרסמו בשנה הבאה, אולי המדד הזה יעזור לך בהימור.
עוד הימור אם הדולר יעלה או ירד ביחס לשקל. הרי אנחנו מרוויחים את הכסף בשקלים ולא בדולרים.
לא יודע לעזור לך בהימורים האלו, אני אם אני רואה מחיר סביר או טוב לתקופה שאני מאוד רוצה לנסוע אני קונה וזהו.

לגבי מסלולים:
שלושה שבועות בקושי מגרדים את משך הזמן המתאים כמקובל בחוף המערבי ותלוי אם הם נטו או ברוטו, כוללים את זמן הטיסה הטראנס אטלנטית או לא.
יש תלות גדולה מה תרצו לראות ולעשות. יש כאלה שיתעכבו בדיסני שבוע ויש כאלה שלא יכנסו. מסלול שונה לחלוטין. כנ"ל לגבי פארקים גדולים וכמה תסעו צפונה. להערכתי אין ברירה אלא להתחיל ללמוד ולחפור ולקבוע את המסלול שמתאים לכם ולא לאחרים.
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
27/06/2016 | 10:08
11
לצפיה ב-'עוד שאלות ויזה: מאיזה גיל מציגים את שאלת מקום העבודה?'
עוד שאלות ויזה: מאיזה גיל מציגים את שאלת מקום העבודה?
27/06/2016 | 11:16
1
41
לבת 14.5 - נשאלתי בטופס DS160 למקום התעסוקה (רשמתי Student, 9th grade)
לבני 12.5 ו 7 - האפשרות הזו לא נשאלה.

האם הטופס דינמי? האם יתכן שפספסתי אפשרות זו לשני הילדים הקטנים, או שזה לא נפתח?

2. מה נדרש להביא לראיון? האם אישור מהמעסיק באנגלית על תקופת עבודתי במקום העבודה? האם תלושי שכר? האם אישור שהילדים רשומים בבתי ספר? אם כן - האם לתרגם אותם לאנגלית?

3. פתחתי חשבון להגשת הויזה, ואז ראיתי שניתן להוסיף את כל שאר בני המשפחה. האם עלי להביא את המסמכים שלהם בעם הראיון שלי?

תודה
לצפיה ב-'הטופס דינמי'
הטופס דינמי
27/06/2016 | 20:50
30
לא יודע אם פספסת אבל הטופס דינמי

מהמעסיק להביא אישור שהעובד יוצא לחופשה ומצפים לו שיחזור
לילדים אכן אישור שמצפים להם בבית הספר.אם אני זוכר נכון גם עותק מהויזה שבתוקף של ההורים (למי שיש) ואישור בכתב של שני ההורים על בקשת הויזה.
צריך להיות פירוט באתר השגרירות, בהחלט יכול להיות שאני לא זוכר הכל

חשבתי שלך יש ויזה. בכל מקרה כן, תביאי איתך גם את המסמכים והדרכונים של הילדים (ותמונות וכל השאר).

המידע שאני מוסר מבוסס על זיכרון מלפני כמה שנים, יכול להיות שדברים השתנו או שהזיכרון קצת מתעתע. חשוב לודא את הפרטים באתר השגרירות
לצפיה ב-'הגיוני 3 טיסות לאותו יעד באותה שעה? '
הגיוני 3 טיסות לאותו יעד באותה שעה?
23/06/2016 | 23:10
10
284
ראו תמונה מצורפת.
נתקלתי גם בהרבה מקרים עם 2 טיסות של חברות שונות באותה שעה לאותו יעד.
האם זה באמת 3 מטוסים שונים של חברות שונות? (ואז איך זה הגיוני שהם טסים באותה דקה בדיוק?)
או שיש הסכמים בין החברות תעופה שטיסה מסויימת של אחת מהחברות מקבלת כמה קודי טיסה וסה"כ מדובר במטוס אחד? ואם כך זו לא הטעייה למשל אם קניתי טיסה של אלעל ופתאום מטיסים אותי דרך איבריה? אשמח שתעשו לי סדר בדברים,
תודה רבה
לצפיה ב-'זה קוד שייר, במקרה זה הטיסה מבוצעת ע"י אל על'
זה קוד שייר, במקרה זה הטיסה מבוצעת ע"י אל על
24/06/2016 | 00:16
55
לצפיה ב-'אכן קודשייר, המטוס אותו מטוס.'
אכן קודשייר, המטוס אותו מטוס.
24/06/2016 | 00:16
138
זו לא אמורה להיות הטעייה כי האינפורמציה הזו מוצגת (לפחות בכל אתר שאני ראיתי) עוד לפני הרכישה.

לצפיה ב-'טיסות לאותו יעד'
טיסות לאותו יעד
24/06/2016 | 10:48
127
אם מספר הטיסה הוא בעל 3 ספרות זה החברה שמטיסה אותך לחול כל היתר קנו מקומות בטיסה הזאת
במקרה כזה כדאי לברר ביתר החברות כמה עולה טיסה
אני הזמנתי טיסה עם אל על לתאילנד והמחיר לילדים דרך תאי היה 150 דולר פחות לכל ילד כך שכדאי לבדוק
אבי
לצפיה ב-'יכול להיות שהמטוס יהיה ספרדי או צ'כי'
יכול להיות שהמטוס יהיה ספרדי או צ'כי
25/06/2016 | 10:49
6
85
וגם אם ספרדי בכלל לא בטוח שיהיה של איבריה

למקרה של קוד שייר יחסית קל לדעת, כמעט תמיד הטיס עם ה3 ספרות היא המפעיל בפועל ו4 ספרות הם קוד שייר.
במקרה של החכרה רטובה כנראה לא תדע, ההחלפה יכולה להיות הרבה אחרי שרכשת את הכרטיסים וגם ברגע האחרון.
לצפיה ב-'מקור ה"פלטפורמה" אינו רלבנטי'
מקור ה"פלטפורמה" אינו רלבנטי
25/06/2016 | 12:00
5
86
אם 3 ספרות - זו טיסה של אל על ולא משנה אם בפועל הם משתמשים במטוס כזה או אחר. ישראלי (גם של חברה אחרת) או זר.
לצפיה ב-'רלוונטי אם השואל רוצה "הכי בבית בעולם"'
רלוונטי אם השואל רוצה "הכי בבית בעולם"
26/06/2016 | 08:33
4
69
עם צוות דובר עברית, איש ביטחון ישראלי ומאמין שבאל על יקבל טייס F-15
ואז פתאום הוא מגלה שהוא טס בחברת שכר ספרדית ואם קנה פרימיום איקונומי שיעשה מהקבלה קבלת שבת
לצפיה ב-'לא רלבנטי לשאלה שנשאלה בתחילה.'
לא רלבנטי לשאלה שנשאלה בתחילה.
26/06/2016 | 09:27
3
63
אף אחד כאן לא דיבר על F-15.
לצפיה ב-'אתה חושב שאכפת לשואל רק אם החברה הספרדית איבריה?'
אתה חושב שאכפת לשואל רק אם החברה הספרדית איבריה?
26/06/2016 | 19:07
2
49
וכל שאר החברות הספרדיות מקובלות עליו או שחשוב לו שהוא שואל בגלל שמפריע לו שהטיסה איננה עם מטוס של אל על?
מנסה להבין מה הקריטריון שלך לרלוונטיות.
לצפיה ב-'אני חושב '
אני חושב
26/06/2016 | 20:15
1
49
שאין לי עניין בדיונים פילוסופיים. השאלה היתה "טכנית" לחלוטין. איך 3 טיסות ממריאות באותו הזמן. לא ראיתי כאן כל רמז להתייחסות לטייסינו הגיבורים ולא לכמות הסוכר בקולה שמגישים בטיסה, כשלעניות דעתי זה גם נושא שמעניין את השואל. עכשיו אתה יכול להמשיך בדיון כרצונך.
לצפיה ב-'התשובה שלך לא רלוונטית לשאלה ששאלתי'
התשובה שלך לא רלוונטית לשאלה ששאלתי
27/06/2016 | 07:01
20
ואין צורך להמשיך את הדיון, הסיבה ברורה
לצפיה ב-'שאלת נתב"ג/איזיג'ט'
שאלת נתב"ג/איזיג'ט
23/06/2016 | 19:01
1
105
מי שמגיע ארצה באיזיג'ט יוצא דרך טרמינל 1 או 3?
לצפיה ב-'3, אף אחד לא נכנס ב 1'
3, אף אחד לא נכנס ב 1
23/06/2016 | 20:11
26
לצפיה ב-'היי לכולם UNITED '
היי לכולם UNITED
23/06/2016 | 16:20
2
125
יש לי קצת נקודות בכרטיס אשראי שאפשר להמיר אותם למסלול של יוניטד, שלהבנתי גם בstar slliance של לופטהנזה - כך שזה כדאי לי.
מישהו יודע איך הפרוצדורה הולכת? איך פותחים חשבון ביונייטד ומעבירים את הנקודות לשם ואז לסטאר אליאנס?
מדובר בכרטיס של לאומי קארד
החברות במועדון של יונייטד עולה כסף?
לצפיה ב-'היה כדאי לקרוא קצת לפני שאתה משייך את הכרטיס'
היה כדאי לקרוא קצת לפני שאתה משייך את הכרטיס
23/06/2016 | 17:07
84
אנני יודעת איזה כרטיס יש לך אבל התנאים לשייך את המיילים למועדון Miles & More
הם כאן

United זה סיפור אחר

אם יש לך את הכרטיס של כאל עם M&M אז כל ההסברים באתר שלהם. ברגע שאתה צובר מספיק מיילים לטיסה (יש מחשבון באתר של המועדון) אתה יכול "לקנות" כרטיס.

לצפיה ב-'בוא נעשה קצת סדר'
בוא נעשה קצת סדר
23/06/2016 | 18:49
70
יש מועדון של יונייטד.
יש מועדון של לופטהנזה.
יש ברית בין מועדונים שונים של STAR שבין עוד כמה עשרות חברות מאגדת את המועדון של יונייטד ושל לופטהנזה.
במסגרת הברית הזו יש זכויות שניתן להעביר ממועדון למועדון אבל לא מיילים. לא ניתן להעביר מיילים ממועדון למועדון.

חוץ מאל על עוד לא ראיתי מועדון שלוקח כסף על חברות, וראיתי הרבה מאוד מועדונים
לצפיה ב-'איזי ג'ט'
איזי ג'ט
23/06/2016 | 10:51
4
177
שלום לכולם. בעוד חודש אסע עם משפחתי לאנגליה עם חברת איז ג'ט. קראתי תגובות לכאן ולכאן, ובכל זאת אבקש לדעת מלמודי ניסיון כיצד עברה עליכם הטיסה בחברה זאת. כיצד מסתדרים עם המושבים והמרווח ביניהם? איך הצוות? האם אפשר להעלות מים לטיסה? כיצד עוברת הטיסה על ילדים? כל תגובה נוספת תתקבל בשמחה. תודה מראש למגיבים

לצפיה ב-'איזי ג׳ט'
איזי ג׳ט
23/06/2016 | 10:58
1
127
המטוס עם מעבר אחד,יושבים שלושה בצד.לי באופן אישי היה נוח ומקום לרגליים.גב המושב אינו ניתן להורדה.בשלוש  טיסות איתם ,היו ארבעה אנשי צוות,יעילים מאד.אפשר להעלות מים לטיסה.תהנו
לצפיה ב-'איזי גט'
איזי גט
23/06/2016 | 17:30
98
אחלה חברה.. בשמחה אטוס איתם שוב . ודרך אגב בעיקר בטיסות חזור לפעמים יותר זול לקנות שתיה ואוכל במטוס שלהם מאשר בשדה עצמו
לצפיה ב-'מושבים? כסא, מניחים עליו את הישבן'
מושבים? כסא, מניחים עליו את הישבן
23/06/2016 | 18:38
123
רוצה מרווח גדול? תשלם עוד כמה שקלים וקח מקום ביציאה של המטוס עם המון מקום לרגליים.
צוות קטן יחסית אבל כל הזמן עובדים. אין תופעה של צוות שנעלם
ניתן להעלות מים וגם את הסיר עם הטשולנט של שבת
מבחינת הילדים שלי לא עניין גדול לפה או לשם.

תגובה נוספת?
1. תקפיד על קיום ההוראות במדויק. למשל יש מידות מכסימליות לתיק עליה למטוס, תקפיד על המידות.
אם אתה עובד לפי הכללים הכל יהיה בסדר.
2. חברה עם עמידה יפה מאוד בזמנים.
לצפיה ב-'יוסי,'
יוסי,
24/06/2016 | 15:34
89
יש לך אולי איזה מתכון טוב למג'דרה?

נו, הייתי מוכרח....
לצפיה ב-'השכרת רכב בפורטוגל'
השכרת רכב בפורטוגל
23/06/2016 | 10:26
5
47
שלום לכולם,
אני מתכנן בקרוב טיול לפורטוגל ורציתי לדעת האם כדאי להשכיר רכב במדינה זו, והאם מישהו יכול לתת המלצה על חברה טובה ואמינה ששווה לשכור דרכה רכב? האם שווה להתנייד בתחבורה ציבורית מנגד?
תודה רבה.
לצפיה ב-'פורטוגל..השכרת רכב מהארץ[המתכונת]'
פורטוגל..השכרת רכב מהארץ[המתכונת]
23/06/2016 | 10:39
4
75
לקיחת הרכב בשדה התעופה..ימים אחרונים מחזירים בעיר,והימים האחרונים בעיר.
ומכאן לשדה התעופה
מתכננים מסלול,לצפון..לדרום כרצונכם

*חופי האטלנטיק בדרום

לצפיה ב-'להשכיר עוד שאני בארץ?'
להשכיר עוד שאני בארץ?
23/06/2016 | 10:58
3
52
דרך מי מומלץ במחיר שפוי?

לצפיה ב-'כדאי לשכור רכב עוד מהארץ'
כדאי לשכור רכב עוד מהארץ
23/06/2016 | 11:20
65
שפוי? צריך לעשות סקר, לצלצל לכמה חברות ולבדוק מחירים, כל חברה עם המחירים שלה
שגם משתנים מארץ לארץ.
לצפיה ב-'בודאי שלשכור בארץ'
בודאי שלשכור בארץ
24/06/2016 | 15:33
39
אתה הרי לא מצפה להגיע לפורטוגל ושיעמוד לפניך מבחר מכוניות מסוגים שונים ותוכל לנוע בקלות בין מגרשי חברות ההשכרה כדי לבחור את הזול ביותר. את סקר השוק עושים כאן. כאשר מגיעים ליעד לוקחים את הרכב, חצי שעה מכסימום ונוסעים.
לצפיה ב-'תחליט קודם כל לעצמך מה חשוב לך בהשכרה'
תחליט קודם כל לעצמך מה חשוב לך בהשכרה
25/06/2016 | 10:41
19
אני מדגיש עוד פעם מה חשוב לך כשאתה שוכר, אחרת הסוכנים יבלבלו אותך אם מה כדאי להם למכור לך.
אחרי שהחלטת מה אתה רוצה תעשה שוק בין סוכנים. אני עושה שוק גם מול סוכנים מחו"ל.
ואז שיש לך כמה הצעות שמתאימות לך תוכל לבחור, אם תרצה תביא את ההצעות לכאן ויהיה אפשר לעזור לך לבחור.
לצפיה ב-'כסף ביפן'
כסף ביפן
22/06/2016 | 19:28
15
111

האם לרכוש את הין היפני כאן בארץ, או להביא דולרים ולעשות את ההמרה שמה?
אם להמיר דולרים ביפן, איפה הכי טוב לעשות זאת מבלי עמלה גבוהה?

לערכתכם, כמה כדאי לקחת בדולרים לטיול כזה? זוג ל-5 ימים, רק בטוקיו, אין כוונה לעשות שופינג אגרסיבי, כניסה למוזיאונים ולמקדשים ואוכל במחיר זול עד סביר?

לצפיה ב-'היפנים מעדיפים מזומן'
היפנים מעדיפים מזומן
23/06/2016 | 09:11
103
זה לא חד משמעי ובבתי מלון בהחלט ניתן לשלם בכרטיס אשראי, אבל בהרבה מקומות אחרים מעדיפים מזומן.
בנסיעה הראשונה ליפן לקחנו חצי מיליון ין שהיו מיועדים גם לתשלום עבור לינה (חצי מיליון ין היה שווה בערך 20000 שקלים ב-2013). כמעט כל הכסף נגמר אבל נסעתי עם אבא שלי והוא בטיולים אוהב להתפנק (בגבולות הסביר) אבל בחרנו בתי מלון טובים.
בנסיעה השניה נסעתי לבד ולקחתי 75000 ין שהספיקו לי לשבועיים להוצאות ללא לינה. לינה שילמתי בנפרד, בכרטיס אשראי.
קניתי ין בארץ בצ'יינג' בפתח תקווה. השער היה לא רע בכלל ולדעתי פשוט תבררו מה השער בצ'יינג' קרוב אליכם ואם זה נראה לכם סביר, הזמינו ממנו סכום. לרוב הצ'יינג'ים אין ין זמין והם צריכים להזמין אבל זה לוקח איזה יומיים.
אני ממליץ לזוג לקחת כ-80000 ין שאמורים להספיק לשבוע ללא לינה ואחרי כן להוציא סכום דומה בכספומט. אני הוצאתי בכספומט של רשת 7/11 שיש לה סניפים בכל מקום. השער היה סביר אבל צריך לזכור שהבנק בארץ לוקח כמה דולרים על כל משיכה, לכן כדאי למשוך סכום גדול בכל פעם.
סכום הוצאה יומי ללא לינה יכול לעמוד על כ-50 דולר ליום לאחד. אפשר כמובן להוציא פחות ובטח שיותר. האוכל זול למדי בד"כ ואם ממש רוצים לחסוך אפשר לקנות אוכל בחנויות קונביני שפזורות בכל מקום. בחלק גדול מהן מוכרים אוכל מוכן שמחממים במקום.
לצפיה ב-'אני קניתי דולר ויורו והמרתי באירופה והשער המרה היה טוב'
אני קניתי דולר ויורו והמרתי באירופה והשער המרה היה טוב
23/06/2016 | 18:36
12
63
תקח בחשבון שאי אפשר לשלם באשראי כמעט בשום מקום!!
אפשר רק במלון ובחלק מהסופרים, וגם לא בכולם.
מסעדות נדיר שמקבלות אשראי, אפילו במקדונלדס ביפן אי אפשר לשלם באשראי שזה הזוי ביותר חחח
בלי התשלום למלון, הייתי לוקח כ100 יורו לכל אחד לכל יום זה אמור להספיק לכם להכל.
לצפיה ב-'אתה יוצר הכללה לא נכונה לגבי כרטיסי אשראי'
אתה יוצר הכללה לא נכונה לגבי כרטיסי אשראי
24/06/2016 | 21:23
11
58
זה ממש לא נכון שאי אפשר לשלם כמעט בשום מקום.
כמעט כל בית מלון מקבל כרטיסי אשראי. גם חנויות וגם סופרים.
למרות כל זאת, רוב בתי העסק מעדיפים מזומן. למה? ככה. הם יפנים.

ו-100 יורו ליום זה המון כסף לאחד. אפשר בהחלט להסתדר עם פחות בלי להרגיש שמתכלבים.
לצפיה ב-'היא כן נכונה, רוב העסקים ביפן לא עובדים בכלל עם אשראי'
היא כן נכונה, רוב העסקים ביפן לא עובדים בכלל עם אשראי
25/06/2016 | 02:58
10
49
חוץ מבתי מלון, בשינקנסן, ורוב הסופרים (אבל גם לא כולם) והחנויות נוחות הקטנות, כמעט אף עסק אחר לא עובד בכלל אם אשראי. הייתי 24 ימים ביפן ובאף מסעדה שאכלתי או נכנסתי אליה לא כיבדו אשראי, זה לא שהם מעדיפים מזומן הם לא מתעסקים עם אשראי המצחיקים האלה. אפילו במטרו אין אפשרות לשלם באשראי וגם לא במקדונלדס!! שזה ממש הזוי. ובאוסקה והירושימה אפילו ב50% מהסופרים שהייתי בהם לא מקבלים אשראי וזה בעייתי כי אני אישית לא אוהב להתעסק במזומן ועודף ובלאגנים של חישובים ולסחוב כמויות של מטבעות וביפן כל העודף הוא במטבעות.. 
לצפיה ב-'בקשר למסעדות'
בקשר למסעדות
25/06/2016 | 13:06
8
43
האם משאירים טיפ? או שהוא כלול בתוך החשבון?

איך לבחור מסעדה טובה? הכוונה למסעדה שלא לוקחים "עמלת מפה", בטח לא איפה ששדלן עומד בפתח המסעדה ומבקש מתיירים להיכנס. לחפש מסעדות עם הווילון הקטן, שמותקן מעל הכניסה למסעדה? מה עם המסעדות שמציגים תמונות של המנות בכניסה? מה אם מסעדות ששלא נמצאים בקומת הרחוב, שנמצאים בקומה השנייה או במרתף?

האם זה מקובל לבקש בשתייה, מים מהברז (tap water)?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/06/2016 | 20:34
28
ממה שאני ראיתי היפנים לא משאירים טיפים וככה גם אני עשיתי. תחפשו מסעדות שהכניסה אליהם היא בדלת הזזה או דלת רגילה שהיא סגורה. רוב המסעדות של המקומיים הן נראות כאילו הן סגורות ובלי יותר מדיי פירסום. אבל בפנים תמיד מלא והאוכל הכי טעים שיש :)
לצפיה ב-'אין טיפים ביפן'
אין טיפים ביפן
26/06/2016 | 09:13
6
34
ואם מנסים להשאיר להם טיפ הם נעלבים כי הם חושבים שמציעים טיפ כי השירות לא היה  מספיק טוב. השירות ביפן הוא מהטובים בעולם, אולי הטוב ביותר שנתקלתי בו ואין שם טיפים. איך אמר נאור ציון בתוכנית שלו 'איט-אנד-ראן' שצולמה ביפן: 'המדינה שהכי ראויה לטיפ, לא מעוניינת בו'.

לא נתקלתי באף מקום ביפן בעמלת מפה וגם לא בשתדלנים שמנסים למשוך תיירים. בכל מקרה, אם לא בטוחים, רצוי לברר.
בהרבה מקומות יש בחלון הראווה תצוגה של כל המנות מפלסטיק שנראות אמיתיות לגמרי. ברוב המקרים, המנה האמיתית תיראה בדיוק אותו דבר.. זה קורה בעיקר במקומות תיירותיים וזה לא מעיד על איכות האוכל.
הוילון הקטן מסמל שהמסעדה פתוחה. זה סוג של מנהג מסורתי שלא כולם מאמצים.
יש סוג של מסעדות שיש בחוץ מכונה כמו מכונה לממכר סיגריות אבל במקום סיגריות קונים דרכן אוכל. המנות מוצגות שם בתמונות קטנות ובמלל. בוחרים, משלמים ויוצא פתק. את הפתק נותנים למלצר/ית בכניסה ומתיישבים ותוך דקות המנה מגיעה לשולחן. במקום כזה בקיוטו אכלתי את הראמן הכי טעים שאכלתי מימיי.
למיקום של המסעדה בבניין אין ממש חשיבות. זה לא נדיר שמסעדות נמצאות בקומה חמישית. אין לזה השפעה על רמת האוכל וטיבו.

אשר לטיב המסעדה - את יכולה לחפש מסעדות מומלצות אבל את יכולה גם להמר. לי לא קרה שנפלתי על אוכל לא טוב. ממה שאני חויתי, האוכל ביפן היה תמיד טרי וטעים.

בחלק מהמקומות יגישו לשולחן קנקן מים מבלי שתבקשו או שיש אפשרות לקחת לבד מקולר שעומד בפינה.
לצפיה ב-'אולי רק למעט מקרים במלונות בטוקיו, אבל לא בטוח'
אולי רק למעט מקרים במלונות בטוקיו, אבל לא בטוח
26/06/2016 | 12:55
1
23
גם אנחנו הבנו שלא נהוג להשאיר טיפים ביפן, במיוחד לא במסעדות.. לעומת זאת במלון יוקרתי יחסית שהצלחנו לשהות בו בטוקיו, הייתה פה ושם תחושה שכנראה שכן מצפים לטיפ.. אז לפחות כשיצא לנו פעם אחת לצערינו להישאר בחדר ולהזמין רום סרוויס, מי שהביאה אותו בהחלט שמחה לטיפ, אבל זה בהחלט מקרה "פחות מייצג". בכלל המסעדות, מעבר כנראה לשירות וארוחה אולטרה סופר מטורפים ומיוחדים, נראה שלא משאירים טיפים..  
לצפיה ב-'הלוואי וזה היה כך בארץ...'
הלוואי וזה היה כך בארץ...
26/06/2016 | 14:10
21
שהיתי השנה תקופה ארוכה בחו"ל במדינות שאין בהם טיפים - ניו זילנד, קוריאה וכו'. במיוחד מול קוריאה  (בניו זילנד העדפנו לבשל בעצמנו) מתחדדת לי כאן בארץ ההבנה עד כמה שיטת הטיפים מיותרת ועד כמה הכל פה יקר בצורה חסרת פרופורציה במסעדות. שם השירות יותר טוב, המחיר יותר טוב, ואין טיפ של 12% שאתה נותן בלית ברירה גם אם השירות היה על הפנים כי כל השאר בשולחן שלך מרגישים לא נוח לא להשאיר את זה. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/06/2016 | 16:53
3
21
המבחר של המסעדות הוא עצום. אני "מסייר" בגוגל רחוב, ורואה אינסוף מסעדות.
יש הרבה מסעדות שמאפשרות לגוגל רחוב, לסייר בתוך המסעדה עצמה.
קראתי שיש מסעדות של מנה אחת.
יש מסעדות שאתה מקבל את המרכיבים, ואז אתה צריך לבשל על פלטה לוהטת. לדוגמא זה monja-yaki, שזה נראה לא הכי אסתטי.

כפי שאמר the travel life, לחפש מסעדות עם דלת הזזה או רגילה שהיא סגורה? מסעדות פתוחות להימנע?
לצפיה ב-'אין לי מושג למה הוא התכוון'
אין לי מושג למה הוא התכוון
26/06/2016 | 21:35
16
נכנסתי לאן שנראה לי טעים...
הסיכוי שתפספס קטן מאוד.
לצפיה ב-'לא להימנע משום דבר '
לא להימנע משום דבר
27/06/2016 | 07:31
1
24
עם דלת הזזה או בלי דלת הזזה, ממש לא עקרוני.. כמות המסעדות פשוט לא ניתנת לתפיסה והרמה הכללית גבוהה מאוד מאוד, אפשר כמובן לסמן מקומות מעניינים הקרובים לנקודת השהייה או על המסלולים שלכם, אבל זה כמעט כמו מחט בערימת שחת מרוב הכמות, אל תוותרו גם על סיבובים וארוחות שתבנו מהמבחר המסחרר שיש בדפצ'יקות, בולטות במיוחד כמובן היוקרתיות והמרכזיות, Isetan ו Takashimaya, אפשר לנסות ריכוז של דברים וכמובן גם פטיסרי ברמה טובה, לוקחים לחדר במלון או אם זה אמצע היום, עולים לקומה האחרונה בה תמיד יהיה מין גן פתוח קטן בו ניתן לשבת ולאכול.
אוכל נפלא מסתתר באין סוף מקומות פשוטים - סושי ברמות שונות אך לרוב גם הפשוט, בין טוב לטוב מאוד, בשעות המאוחרות יותר לקראת סגירה בדפצ'יקות, בהן מורידים מחירים בויטרינות הסושי, אפשר לקחת דברים באיכות ומבחר די פסיכיים, בטח לסופרמרקט ולאכול נפלא ויש שלל מאכלים אחרים להתנסות בהם - ראמן, טונקאטצו, יאקיניקו לצליית הבשר בשולחן כמו שהזכרת, כנ"ל שאבו שאבו, טמפורה ועוד הרבה הרבה דברים טובים.. 
לפני שאנחנו נסענו ביקשתי מיוזר נהדר שחי בטוקיו, לתת קצת מידע מקדים על האוכל והוא בהחלט כתב נפלא ומפורט, כדאי מאוד לעבור על השירשור הזה : 
ספר קינדל מעניין וחמוד על חיי משפחה מערבית בטוקיו, בעיקר סביב פולחן האכילה והמסעדות הפשוטות, עוזר גם כן להבין את העושר והאיכות ובעיקר מהנה מאוד לקריאה בטיסה הארוכה  
ומשפט נכון מאוד כבר מתחילתו של הספר : Good food is so easy to find in Tokyo that the city itself seems like a restaurant

לצפיה ב-''
27/06/2016 | 08:53
1
לצפיה ב-'אתה קצת סותר את עצמך..'
אתה קצת סותר את עצמך..
26/06/2016 | 09:02
27
מצד אחד אתה אומר שבתי מלון, רכבות, סופרים וחנויות נוחות מקבלים אשראי - ומדובר במספר עצום של מקומות שרוב הסיכויים שתתקל בהם כתייר.
מצד שני אתה טוען שכמעט אף אחד לא עובד עם אשראי ומציין שמדובר במסעדות קטנות ובמטרו, אבל במסעדות קטנות שבהם האוכל זול, אני מעדיף לשלם במזומן בעיקר בגלל עמלות המרה ועמלות-שקר-כלשהו שהבנק לוקח על כל גיהוץ בחו"ל.

מזומן זו לא מילה גסה. לוקחים מזומן להוצאות הקטנות - אוכל, כניסות לאתרים, רכבות עירוניות וכו' ואשראי להוצאות הכבדות - בתי מלון, שינקנסן (אם לא קנית פאס מראש), קניות בסכומים גדולים וכדומה.

אשר לחישובים, במקום להתעסק בזה אני נוקט באחת משתי שיטות -
1. אני לא מנסה להמיר לשקל כל הוצאה כי זה מיותר. אני נמצא במדינה זרה ומשתמש במטבע שלה וגם ככה אני אוציא כסף. אם הסכום נראה סביר תמורת מה שאני קונה, אני אשלם. בדיוק כמו בארץ.
2. אני לומד מראש את שער ההמרה ויוצר איזו מכפלה אוטומטית שבה אני משתמש. למשל כשהייתי בארה"ב, הדולר היה שווה בסביבות 4 שקלים. במקום להתחיל לחשב, פשוט הכפלתי ב-4 כדי להגיע לסכום בערך. עשיתי את זה רק בסכומים גדולים.

לצפיה ב-'כספומטים בסניפי הדואר שלהם או בחנויות seven eleven'
כספומטים בסניפי הדואר שלהם או בחנויות seven eleven
26/06/2016 | 12:45
23
בכספומטים בסניפי הדואר תשיג כנראה את העמלה והשערים הטובים ביותר, זה לפחות מה שאנחנו הרגשנו וגם מה שממליצים באופן כללי באינטרנט. יש המון נקודות דואר רלוונטיות (או סניפי SE) ופשוט מריצים מראש חיפוש באינטרנט על הסניפים ומסמנים מה שהכי קרוב אליך. אפשר למשוך למיטב זיכרוני עם כרטיס בינלאומי כבר בשדה התעופה כשמגיעים, צריך פשוט לאתר את הכספומטים. אם אני לא טועה, גבול המשיכה העליון היה 70,000 יין, אולי יותר, ובהחלט כיוונו לשיא בכל משיכה וכנראה גם חסכנו בעמלות והמרות. 
אני חושב שבכל מקרה תמיד ובכל מטבע כנראה, כדאי לקנות סכום מאוד מאוד בסיסי בארץ ואת השאר להשלים, למרות שאתם תקופה יחסית קצרה והשאלה כמה עוד תצטרכו מעבר לאותו סכום בסיסי.. 
השתמשנו לא מעט בכרטיס האשראי בטוקיו, אבל גם משכנו כל כמה ימים סכומים גבוהים של מזומן, ובהחלט העדפתי לשלם יותר במזומן מאשר בכרטיס אשראי, בעיקר אם מדובר במקומות אוכל מזדמנים. במסעדות רציניות ויוקרתיות יחסית שדרשו הזמנה משמעותית מראש דרך הקונסיירג' של המלון - שמחו לקבל כרטיס אשראי ללא שום שאלות ותהיות, אבל כמובן שבמקומות אוכל עממיים יותר, ויש כנראה מליונים כאלו בטוקיו, יש סיכוי רב שאשראי אינו רלוונטי.   

לצפיה ב-'מחפש רעיונות ל 5 ימים בראש השנה לזוג, עם טיסה זולה'
מחפש רעיונות ל 5 ימים בראש השנה לזוג, עם טיסה זולה
23/06/2016 | 09:48
6
123
שלום,

אשמח ליעדים של אחת הערים, פרט ל:
פריז, ולונדון בדגש על טיסה במחיר משתלם. אשמח ליעדים וראשי פרקים של טיולים.

דוגמאות כמו בודפשט, פראג, אמסטרדם, ברצלונה, רומא וכו'

מאיפה כדאי להתחיל לחפש טיסות?
לצפיה ב-'אני בודקת באתר momondo.com'
אני בודקת באתר momondo.com
23/06/2016 | 11:13
4
122
ואם משהו נראה לי, אני ממשיכה לאתר חברת/חברות התעופה הרלוונטיים. יש חברות זולות שמוכרות טיסות במקטעים, כך שאפשר לבחור לטוס טיסת הלוך עם חברה אחת וחזור - עם אחרת. לעיתים קרובות טיסות זולות הן טיסות המשך, עם נחיתה בייוון/טורקיה/אוקראינה וכו' ובהמשך במטוס אחר. נראה שלטיול של 5 ימים הייתי בוחרת בטיסה ישירה.

רומא יעד טוב. גם ברצלונה. גם בולוניה, יש טיסה ישירה של ארקיע, נראה לי שגם בראש השנה. יעד שגרתי פחות אבל יפה ומעניין, עם אפשרויות מגוונות לטיולים בסביבה.
לצפיה ב-'תודה: ה'פור' נפל על פראג. שאלות פראג (וגם כלליות):'
תודה: ה'פור' נפל על פראג. שאלות פראג (וגם כלליות):
24/06/2016 | 18:31
3
100
מצאתי דרך SmartWings במחיר של 300 אירו. לעומת זאת, SkyScanner מצא דיל ב 275 אירו דרך חברת Travelgenio או 280 אירו דרך חברת GotoGate.

1. האם כדאי להזמין דרך אחת החברות האלו, או ישירות בחברת SmartWings? (קראתי באיזשהו מקום על תגובות לא מחמיאות על Travelgenio)

2. הנחיתה הינה בשעה 21:30. עדין לא הזמנו לינה. איך מגיעים לעיר משדה התעופה? רכבת? מונית? (נהיה זוג עם מזוודות)

3. לינה ואוכל כשר (רצוי, אך לא הכרחי): יש כזה בפראג? אשמח להמלצות.

4. היות ואני די סגור על תאריכים ויעד, וברצוני טיסה ישירה: עד כמה המחיר עוד צפוי לרדת או לעלות ככל שמתקרבים לתאריך היעד?

תודה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
24/06/2016 | 19:22
92
1. אני אישית מעדיפה תמיד להזמין באתר חברת התעופה (למעט אם מדובר בכרטיס מורכב ליעד רחוק ולפרק זמן ארוך שאז אני מעדיפה דרך סוכן נסיעות של ממש). לרוב זה יוצא מחיר זהה או זול יותר, ונראה לי הכי אמין. 
נסי להשוות גם דרך kayak, ותראי מה התוצאות שם. 

2. אני לקחתי שילוב של אוטובוס מהשדה עד לתחנת המטרו ומשם רכבת תחתית. עולה כלום ונוח להתמצאות. אבל אני מהנוסעים מאוד בזול...

3. יש אוכל כשר בפראג, יש קהילה יהודית. זוכרת שהיו מסעדות שכאלו ברובע היהודי בלב העיר (שותפתי לנסיעה אכלה שם), אבל למען האמת אני לא האדם לשאול אותו - תמיד אעדיף את האופציה הלא כשרה. 

4. אי אפשר לדעת מה יהיה המחיר בהמשך. יכול לעלות ויכול לרדת ויכול גם להישאר במקום. לא נוכל לתת לך תעודת ביטוח. אם אתה סגור על תאריכים ספציפיים ועל טיסה ישירה, הרי שעדיף לא לחכות לדקה התשעים כדי לא להיתקע. בטח ובטח אם נוסעים בתקופה עמוסה כמו חגי ישראל. 
לצפיה ב-'באתר של שדה"ת בפראג'
באתר של שדה"ת בפראג
25/06/2016 | 12:40
51
יש חברה שמזמינים דרכה הסעות לעיר / למלון. http://www.prague-airport-transfers.co.uk/home/pra...
בשנה שעברה נסענו באוגוסט והזמנו דרכם הסעה למלון וחזרה מהמלון לשדה"ת. היה מצויין.
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
25/06/2016 | 13:53
49
אני תמיד מעדיפה הזמנה ישירה מחברת התעופה, בעיקר אם החלופה היא חברות שאני לא מכירה היטב או שקיבלו ביקורות שליליות.
מאחר שאתם מוגבלים בתאריכים, לא הייתי ממתינה עם ההזמנה, אבל זה עניין של "ניהול סיכונים" אינדיבידואלי.
מבחינת לינה אנחנו שהינו ב-Eurostars David פעמיים והיה מצוין.
בכל מקרה, לאור שעת הנחיתה שימו לב שאתם מזמינים מקום לינה שיש לו דלפק קבלה שפתוח 24 שעות ביממה, או מתאמים מול בעל המקום שיהיה מי שיקבל אתכם.
נסיעה טובה!
לצפיה ב-'אם אוהבים קצת ארכיאולוגיה והיסטוריה'
אם אוהבים קצת ארכיאולוגיה והיסטוריה
24/06/2016 | 15:39
89
אז אתונה, עם טיולים בסביבה וקצת חופים. לנסוע שעתיים עד Kamena Vourla, לקחת חדר במלון קטן על החוף, בתקופה שכבר אין תיירות פנים ולהנות מהשקט והאוכל

.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום סקיפרים יאכטות ושייט
פורום סקיפרים יאכטות שייט
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
פורום הגירה לאוסטרליה
פורום הגירה לאוסטרליה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה