לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3152031,520 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-' בשבוע הבא אמור אחרון המטוסים החכורים של אל לעזוב '
בשבוע הבא אמור אחרון המטוסים החכורים של אל לעזוב
02/12/2016 | 23:04
97
סוף כל סוף ובקצב צב,  בשבוע הבא אמור המטוס האחרון מרשימת המטוסים החכורים שהובאו לארץ על ידי חברת אל-על  לעזוב אותנו.

אבל ... כנראה שמטוס אחד יהיה עדיין "בשבי" של אל-על.
מדובר במטוס 767-300 של חברת פריווילג' סטייל.  כן זה אותו מטוס שאחד מחברי הפורום הפך אותו למטוס מדגם  767-200  היכול  "לכאורה"  לטוס ישירות מתל-אביב לטורנטו. 

פשוט מאוד המטוס הזה ב- 18/10/2016 ביצע בלימת חרום בנתב"ג בדרכו לטורנטו. מאז הוא "מאופסן" לתיקונים/שיפוצים.

חומר למחשבה בסיפור הזה :
הנהלת אל-על מכירה את חוק התעופה החדש (חוק טיבי). היא יודעת כי אחד הסעיפים הפוטר אותה ממתן פיצוי לנוסעים בגין ביטול טיסה הוא סעיף
"כוח עליון"  במקרה של שביתה או השבתה.  ממה שידוע לי הם החזירו לנוסעי הטיסות שבוטלו רק את מחיר כרטיס הטיסה בלבד ללא שום פיצוי משמעותי.

ט.ל.ח

לצפיה ב-'שבוע נטו במקסיקו - עלויות'
שבוע נטו במקסיקו - עלויות
02/12/2016 | 17:45
57
איך מקסיקו מבחינת עלויות? אני חושבת לטוס קצת לפני פסח לעשרה ימים (שבוע נטו, כי הטיסות הלוך חזור כל אחת זה איזה יום וחצי) לפגוש את חבר שלי שיהיה לקראת סיום הטיול בדרום אמריקה, ואני מתלבטת מבחינה כספית האם כדאי. מישהו היה ויכול לתת לי הערכה? איך מקסיקו, יקרה?
לצפיה ב-'הזהרו בשכירת דירה דרך ABnB בניו יורק'
הזהרו בשכירת דירה דרך ABnB בניו יורק
02/12/2016 | 16:06
21
222
לצפיה ב-'האם ניתן לאסור על מישהו לטוס בחברת תעופה לתמיד?'
האם ניתן לאסור על מישהו לטוס בחברת תעופה לתמיד?
02/12/2016 | 16:11
2
133
דלתא עשתה זאת ואז בקונסומריסט בדקו את שאר חברות התעופה בארה"ב, מענין מה הרגולציה של חברות התעופה הארופאיות והישראליות אומרות על כך.

לצפיה ב-'לכל אלו ששאלו מה לעשות בג'נבה? 36 שעות מומלצות NYT'
לכל אלו ששאלו מה לעשות בג'נבה? 36 שעות מומלצות NYT
02/12/2016 | 17:20
1
74
לצפיה ב-'ואם זה בשבת,אז השווקים סביב במרחק קצר..'
ואם זה בשבת,אז השווקים סביב במרחק קצר..
03/12/2016 | 07:02
54
לצפיה ב-'לא מפתיע אותי'
לא מפתיע אותי
02/12/2016 | 17:08
11
152
ברור לי שאני נפלתי על חוויה גרועה מאוד שחריגה מרוב הרשמים של חבריי מהאתר, אבל היא הספיקה לגרום לי לא להתקרב לאיירBNB יותר. לפעמים צריך רגולציה, לפעמים - ואני מהמקצצים בעלויות על כל דבר בלית ברירה - עדיף לשלם יותר בשביל לקבל את המינימום של המינימום שמרוב שהוא מינימום אף פעם לא נתתם את דעתכם עליו: העובדה שמקום הלינה שלכם הוא אכן מקום לינה שמותר לכם חוקית לשהות בו. 

גם בסיאול, בברלין ובעוד מקומות נלחמים נגד האתר. מי מבטיח לכם שבהזמנה מוקדמת עד שתגיעו לשם יהיה לכם בכלל חדר? 
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
02/12/2016 | 17:20
27
לצפיה ב-'ואם הייתה לך חוויה רעה במלון לא היית מזמינה יותר מלון?'
ואם הייתה לך חוויה רעה במלון לא היית מזמינה יותר מלון?
02/12/2016 | 23:23
9
102
בלי להיכנס לעינייני ניו יורק וערים אחרות שיש שם עיניינים מיוחדים, מה ההיגיון לפסול קטגוריה בגלל מקרה אחד?
אצלי כל מקרי האיירבנב היו מצוינים ובמלונות היו לפעמים נפילות, אז מה? זה כמובן לא מפתיע כי פשוט הייתי בהרבה יותר מלונות.

הדבר היחידי הרלוונטי למזמין לינה זה אם יש סיכון בלתי סביר ליפול דווקא כשמזמינים בקטגוריה מסוימת או שירות מסוים. כפי שכתבת בעצמך, ברור לך שזה היה חריג, אז איך פוסלים על סמך מקרה שאת יודעת בעצמך שהוא חריג?
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
03/12/2016 | 00:23
8
110
לא פסלתי על סמך טיב הדירה. היה לי מקרה רע שנבע מהמצב החוקי השונה של איירBNB על פני מלון. התברר שהאדם שמשכיר את הדירה באתר אינו הבעלים שלה (אלא דייר שעזב את הדירה לפני סוף החוזה ובינתיים עושה ממנה כסף בלי ידיעת הבעלים), והבעלים לפתע הודיע לאותו בחור שמאחר והחוזה פג בעוד שבוע וחצי הוא קופץ תוך שעה להראות את המקום לדיירים פוטנציאלים חדשים ביודעו שהדירה כבר ריקה ומוכנה... 

זה מצב שלא יקרה בבית מלון. 
כמו שאמרתי - באיירBNB לא בהכרח מובטח לך הדבר הכי בסיסי, כל כך בסיסי שאתה אפילו לא חושב עליו כעל פרמטר, שהוא העובדה שהשהות שלך במקום חוקית. 

לצפיה ב-'אז נפלת על נוכל, נדיר אך קורה'
אז נפלת על נוכל, נדיר אך קורה
03/12/2016 | 01:12
5
94
גם הזמנת חדר במלון יכולה להיתקל בנוכלות. יותר סביר שלא תתממש בגלל בעיית אמינות אחרת שאינה פלילית ונכתבו בעבר על מקרים כאלה פה בפורום.
ולמה רק להסתכל על לינה. יכול להיות שיכייסו אותך בעיר מסוימת, זו סיבה להימנע לטייל בעיר המסוימת?

הנקודה היא שאתה מתארת מקרה שאת בעצמך מבינה שהוא חריג ואינו מעיד על סיכון מיוחד בעצם שירות איירבנב, אבל מסיקה מכך מסקנות על הזמנת לינה דרך השירות.

מה שיותר רלוונטי ואשמח אם תשתפי (וזה באמת יהיה כבר יותר רלוונטי לאיירבנב) זה איך אירבנב הגיבו והאם קיבלת את כספך חזרה.
לצפיה ב-'זה לא נכון'
זה לא נכון
03/12/2016 | 14:07
4
86
ההשוואות שלך לא קשורות זו לזו. בכל מקום בעולם יש פשע ברמה כזו או אחרת, מה זה קשור? מפשע אפשר גם להיזהר ולנהוג בחוכמה. למשל, לשכור מקום לינה בטוח וחוקי על פני דירה שחוקיותה להשכרה לתיירים אינה ידועה. 

אני למודת מסעות בכל רחבי הפלנטה, בכל יבשות העולם. כן, יש מקומות לינה טובים יותר או פחות, אבל זו היתה הפעם היחידה ששילמתי בלי ידיעתי על מקום שאסור היה חוקית להשכירו ללינה. 
זה לגמרי פרצה שיש באיירBNB לעומת מקומות לינה מוסדרים. איירBNB חשוף יותר לבעיות ממלונות/הוסטלים מוכרים ומוסדרים, ובעיקר בערים שבהן יש מאבק נגדו. בסופו של דבר אתה נסמך על טוב לבם ואמינותם של אנשים פרטיים, שאין לך מושג מיהם, וגם במקומות שלא הוציאו את האתר מחוץ לחוק השטח הוא לפעמים אפור. לפעמים המשכירים אינם בעלי הדירה ולא קיבלו רשות להשכיר, לפעמים הם לא מדווחים לרשויות המס, לפעמים השכנים יכולים לפנות למשטרה ולומר "הי, פתחו פה עסק לא חוקי בדירה ליד". אנשים פרטיים גם יכולים לבטל ברגע האחרון ללא סיבה - ואני מכירה אנשים שזה קרה להם. אז הכסף הוחזר בסוף, אבל אם אתה בטוקיו בשיא העונה, לך תמצא עכשיו על מזוודותיך משהו חלופי. או במקרה אחר, חבר שמשתמש בקביים שכר דירה שהוא וידא מראש עם הבעלים שוב ושוב שאין מדרגות, הגיע והיו כאלו, באופן שהופך את המגורים במקום לבלתי אפשריים. הוא נאלץ לבטל את השכירות שהיתה לחודש שלם, למצוא תחלופה לאותו לילה ולבזבז את כל היום הראשון בחיפוש היסטרי אחרי דירה אחרת באתר. הכסף הוחזר, אבל חודש אחרי וגם לאחר לא מעט התכתבויות והתעסקויות, ועד אז היה לו קשה כלכלית להוציא באותו חודש כפול מהתקציב המתוכנן. 

לצפיה ב-'כנראה לא הצלחתי להעביר את הנקודה'
כנראה לא הצלחתי להעביר את הנקודה
03/12/2016 | 16:30
2
62
ההבדל בין התהליכים והגופים המעורבים בהזמנת מלון והזמנת איירבנב ברורים.
אני מקבל גם שיש בתהליך האיירבנב סיכון יותר גבוה מאשר בתהליך המלון, אבל גם בין כל שתי חברות תעופה אפשר למצוא סטטיסטיקה על אחת שקצת פחות בטוחה מהשנייה.

העיניין שלנו כתיירים אינו להשוות סיכונים יחסיים בין הנ"ל, אלא לבדוק אם הסיכון בהזמנת איירבנב הוא מסוכן מידי באופן מוחלט למטרותינו. ביטחון מוחלט יש רק בלהישאר בבית, וגם זה לא.

פה ניתן להגיד באופן קטגורי,  אם נוציא את אותן מקומות עם בעייתיות ידועה, שלא, איירבנב אינו מסלול מסוכן.
ההוכחה לכך מאוד פשוטה ואפילו לא נגזרת מכך שהדבר נעשה כבר לעיניין שבשגרה אצלנו ואצל מכרינו. ההוכחה לכך היא ההצלחה הפנומנלית של איירבנב עצמם. אין שום דרך שהשירות היה נוחל כזו הצלחה וגדל כל כך אם היה מדובר במשהו מסוכן.

כמו שציינתי את לוקחת מקרה שמוסכם שהוא חריג ועל סמך מקרה בודד זה את מסיקה מסקנות מרחיקות לכת דווקא על איירבנב. למה לא להסיק את אותה מסקנה דווקא על העיר שבא זה קרה לך ולהמליץ לא ליסוע לשם?  הרי הכללות אפשר לעשות לאיזה כיוון שרוצים. הנתון היחידי הוא שנפלת לרוע מזלך על נוכל. זה גם יכול לקרות במלון (עם נוכלות מסוג אחר) ויכול לקרות גם בחנות.

לא ענית אם קיבלת את כספך חזרה ואיך איירבנב התנהגו בקשר למקרה - שזה הנתון הרלוונטי לכל מה שקשור לאיירבנב.
לצפיה ב-'נסכים שלא להסכים'
נסכים שלא להסכים
03/12/2016 | 17:39
1
46
כמו שבעצמך אמרת, איירBNB הוא אתר שיש בו סיכון גבוה יותר מאשר בהזמנת מלון. אם אתה בוחר לקחת את הסיכון הזה, סבבה. אני לא. 
ההשוואה לחברות התעופה היא שוב לא דומה: זה כמו השוואה בין שני מלונות שונים, לא בין שתי שיטות שונות בתכלית עם אופן פעילות שונה לחלוטין. 
אמרתי שאני כנראה חריגה בניסיון מול חברי הפורום, אבל נתקלתי בעוד מקרים כאלו ולא מעט, וגם יש כאלו בתקשורת מעת לעת. זה ממש לא מקרה בודד. כולם נובעים מהמודל השונה, לא מרמה של חדר להשכרה - ההסתמכות על הרצון הטוב של אדם פרטי ואמינותו, שלא תמיד גם איירBNB יכולה לשלוט בו, ועל כך שבמקומות שונים מדובר בתחום אפור בצורה כזו או אחרת. זה כמו לבחור לערוך חתונה מפוארת באולם אירועים שלא בטוח שיש לו רישיון עסק - לרוב הזוגות לא קורה כלום, אבל אם תהיה האחד שיומיים קודם המשטרה תסגור לו את השאלטר, אכלת אותה. מי שרוצה ללכת על זה, בהצלחה. 

שוב, לא נשכנע אחד את השני. 

לא רוצה להיכנס לפרטי המקרה מסיבות אישיות. הוא היה ממש ממש רע. קיבלתי את הכסף למעט הלילה הראשון שלא היתה לי שום ברירה אלא להישאר במקום (על אף שאשכרה נאלצתי להסתובב ברחוב שעתיים בזמן ביקור הבעלים, תוך שהציוד שלנו מוחבא ממנו, ועל אף בעיות נוספות שנבעו מהמצב - אבל מסיבות שונות עד כמה שרצינו לעוף מיד מהמקום לא היתה אלטרנטיבה לאותו לילה). אבל לקח זמן לקבל את הכסף (שהוא סכום גדול עבורי) חזרה, והכל לווה בהרבה עצבים ועצב, והביטול בדקה התשעים והצורך לחפש תחליף ליתרת החופשה גרר מסיבות שונות עוגמת נפש עצומה, הפסד כספי ופספוס הזדמנות חד פעמית כלשהי, ששום החזרת כסף לא יפצו עליהם. 

סיימתי את הדיון. אמרתי את דעתי, נסכים שלא להסכים. 
לצפיה ב-'אין בעייה לא להסכים, אבל אני רק רוצה להבהיר את משמעות '
אין בעייה לא להסכים, אבל אני רק רוצה להבהיר את משמעות
03/12/2016 | 17:55
53
ההשוואות שלי , כי בנקודה שאני מנסה להבהיר הן דומות מספיק:

אם הסיכון של B גבוה מהסיכון של A, אבל הסיכון של B נמוך מאוד אז אין הרבה רלוונטיות לכך שA הוא אפילו עוד יותר בטוח. וכמובן לB יש יתרונות שאין לA.
זה כל העיניין שבהשוואה. השאלה היחידה המענינת את התייר זה האם איירבנב זה מסלול מספיק בטוח, לא אם יש מסלול עוד יותר בטוח, כי הרי יש עוד היבטים שלא קשורים לביטחון שמבדילים בין מסלולים.

גם צריך להפנים איך ניסיון אישי משפיע על ההחלטות שלנו והאם זה סביר.
ברור שאת מושפעת כאן ממקרה שקרה דווקא לך, אבל אם משהו קרה לנו, למכר או לאלמוני גמור זה לא באמת משנה לצורך העיניין בקבלת החלטות עתידיות.

לצפיה ב-'חוות הדעת ב-AIRBNB הן לא מסננת טובה?'
חוות הדעת ב-AIRBNB הן לא מסננת טובה?
03/12/2016 | 22:09
47
הנסיון שלי מצויין.

לצפיה ב-'לא הסתכלת על הביקורות של אנשים על הדירה?'
לא הסתכלת על הביקורות של אנשים על הדירה?
07/12/2016 | 10:52
1
11
אני לנתי ב airbnb בעבר, בדקתי היטב את הביקורות על הדירות, השוויתי, והלכתי על זו שנראתה לי אמינה ביותר.
לצפיה ב-'הסתכלתי'
הסתכלתי
07/12/2016 | 12:42
15
היו ביקורות, לא מעט, וכולן טובות. 
כל מי שהיכרתי שנפל עם דירות באתר (לא בגלל איך שהן נראו או ניקיון, אלא ביטול של הרגע האחרון מצד הבעלים, השכרה לא חוקית ושאר בעיות שנובעות מהתנהגות הבעלים) לקח דירות שהוא השווה, עם ביקורות טובות. 
לצפיה ב-'שופינג בטוקיוף מאקאו בלי להמר, סקי באלפים'
שופינג בטוקיוף מאקאו בלי להמר, סקי באלפים
02/12/2016 | 17:27
73
לצפיה ב-' באם בפניה שמאלה אין תמרור האוסר פניית פרסה אז מותר '
באם בפניה שמאלה אין תמרור האוסר פניית פרסה אז מותר
02/12/2016 | 23:33
70
נושא AIRBNB  בניו יורק בדיונים בין החברה לבין העיריה, בלי קשר לאיזשהו חוק
פדראלי (ממשלתי) ואו מדינתי (מדינת ניו-יורק).  זה מאבק ראש בראש בין עיריית ניו-יורק ל- AIRBNB.  רק בתחילת חודש דצמבר תיתפרסם ההחלטה/הפשרה בנדון.

במקרה הזה מדובר בסיכסוך שכנים למיטב הבנתי. (הדיירים השוכרים הרעישו לא הרעישו) ונקמנות מכל סיבה מצד דייר בבניין המלשין בבעל הדירה שהשכיר את דירתו לתיירים דרך AIRBNB.

מי שמגיע לניו-יורק כל עוד לא נקבע כלום באופן סופי,  לא תהיה לו בעיה לדעתי.
מי שמתכוון בעתיד לשכור דירות דרך AIRBNB  בניו-יורק ואו בשאר הערים שהכריזו "מלחמה" על AIRBNB,  מומלץ שיבדוק מוקדם ומראש מה הוחלט מבחינה חוקית בנדון.

לצפיה ב-'חברה חזרה עכשיו מירח דבש עם סיפורי זוועה על AirBnB'
חברה חזרה עכשיו מירח דבש עם סיפורי זוועה על AirBnB
03/12/2016 | 08:29
100
כולל חדר אחד שישנו בו, באותו החדר על מיטה שנייה, בעלת הדירה ובנה הפעוט.
אישית פשוט אף פעם לא הסתדרתי עם הממשק, דווקא ניסיתי לשכור דרך האתר בעבר אבל לא הצלחתי אז ויתרתי. יש מספיק אתרים להזמנת מלונות וצימרים, אין שום סיבה שאתעקש על אחד שהוא (אפילו רק טיפ טיפה) פחות נוח לי.
לצפיה ב-'חופשה בקנדה - הדולר הקנדי זול מהאמריקאי NYT'
חופשה בקנדה - הדולר הקנדי זול מהאמריקאי NYT
03/12/2016 | 10:25
65
כמה הצעות להיכן לטייל בקנדה (המאמר מכוון אמנם לאמריקאים אבל גם אנחנו יכולים להנות בקנדה)

לצפיה ב-'הדירה שאנחנו שכרנו דרך AIRBNB הייתה יותר ממשובחת'
הדירה שאנחנו שכרנו דרך AIRBNB הייתה יותר ממשובחת
03/12/2016 | 13:07
1
105
(והעבודה שהבניין עצמו שייך לבעלת הדירה מפשטת את העניין, עד מאוד)
גם הדירה בפירנצה ששכרנו הייתה שייכת לזוג שהבניין בבעלותו.
לצפיה ב-'בניו יורק, הכוונה'
בניו יורק, הכוונה
03/12/2016 | 13:08
22
לצפיה ב-' סגירת טרמינל 1 בין ינואר - מאי 2017 לרגל שיפוצים '
סגירת טרמינל 1 בין ינואר - מאי 2017 לרגל שיפוצים
02/12/2016 | 12:39
3
285
ההודעה אומנם של אל-על,  אבל סביר להניח שגם שאר חברות התעופה שפעלו בטרמינל 1  יעתיקו את הפעילות שלהן לטרמינל 3 בתקופה הנ"ל.
-----------------------------------------------------------------------------------------
‏‏‏יום חמישי 01 דצמבר 2016
‏‏‏א' כסלו תשע"ז
חוזר:322/16

הנדון:   סגירת טרמינל 1 בין התאריכים 8.1.2017-13.5.2017 

לידיעתכם בין התאריכים 8.1.2017-13.5.2017 תועתק פעילות הטיסות
מטרמינל 1 לטרמינל 3 לטובת עבודות שיפוץ.
בטרמינל 3 יבצעו הנוסעים את הבידוק הביטחוני, הרישום לטיסה, ביקורת גבולות, בידוק  כבודת יד ולאולם הדיוטי פרי.
אנא ידעו את לקוחותינו המשותפים. (הנוסעים ליעדי UP / סאן דור)

לפרטים נוספים יש להתעדכן באתר רשות שדות התעופה.
לצפיה ב-'הגיע הזמן, אתמול טסתי משם, מקום משמים ועתיק'
הגיע הזמן, אתמול טסתי משם, מקום משמים ועתיק
02/12/2016 | 21:38
1
40
לצפיה ב-'אז מה עם עתיק ?'
אז מה עם עתיק ?
07/12/2016 | 16:35
29
בכל טיסה שלנו אני מקווה שהטיסה תתבצע משם.
מהיר , זריז, ובלי עומס.

לצפיה ב-'כולל טיסות פנים ארציות ?'
כולל טיסות פנים ארציות ?
03/12/2016 | 14:07
24
לצפיה ב-'קייב- איפה מומלץ לקנות סים מקומי? ואיזה תחבורה משד"ת?'
קייב- איפה מומלץ לקנות סים מקומי? ואיזה תחבורה משד"ת?
01/12/2016 | 23:07
13
148
סים מקומי לשיחות ו4G גלישה 

תודה 

ואיזהתחבורה משדה תעופה למרכז העיר מומלצת...
לצפיה ב-'האם יש קומקום חשמלי במלונות בקייב? '
האם יש קומקום חשמלי במלונות בקייב?
01/12/2016 | 22:58
4
68
מלון 4-3 כוכבים (מלו KYEV)

לא הצלחתי ליצור איתם קשר במייל / וכו' - כי אין לי את המייל שלהם

ואם לא אז מה הפיתרון ?

להביא קומקום חשמלי? האם כף חשמלית מותרת?
לצפיה ב-'כף חשמלית זה לא בטיחותי'
כף חשמלית זה לא בטיחותי
02/12/2016 | 02:02
1
69
לפני שנים, כשעוד ישראלים היו מתעקשים להשתמש בדבר הזה, היו פה ושם סיפורים על דברים במלון שעלו באש כתוצאה מכף חשמלית בשימוש לא זהיר... עדיף קומקום חשמלי. ותכלס - אם זה בשביל קפה, אפשר פשוט לצאת ולקנות קפה. 

מחפשים בגוגל את אתר בית המלון, מוצאים את פרטיו, מקסימום מרימים טלפון אם לא מוצאים את המייל, ושואלים. 
לצפיה ב-'Toda'
Toda
02/12/2016 | 12:23
21
לצפיה ב-'תראה אם יש קומקום בחדר'
תראה אם יש קומקום בחדר
04/12/2016 | 10:35
1
42
ואם לא תקנה בחוץ...
אין טעם לסחוב
לצפיה ב-'קניתי מתאם בגולברסקי (גוליבר) למטה בחנות חשמל כי יש פה 2 פין'
קניתי מתאם בגולברסקי (גוליבר) למטה בחנות חשמל כי יש פה 2 פין
07/12/2016 | 08:18
21
והבאתי כף חשמלית.. עם תרמוס נייד שקניתי בזמנו בנויורק

מעניין, אני אראה עוד אופציה שאגיע ארצה בעזרת השם
לצפיה ב-'קייב סטאר, לייף או וודהפון'
קייב סטאר, לייף או וודהפון
04/12/2016 | 10:31
1
57
כעת המחיר הכי זול הוא לישראל דרך וודהפון
אין דור 4 באוקראינה ודור 3 יש רק בערים
המחיר הוא דולר או שניים (בגריבנה)
לא מומלץ לרכוש קרוב לשדה,, המחיר יהיה יקר יותר

המרת מטח תמיר רק בבנקים (אפשר בשדה)
מי שמדבר אנגלית הוא תמיד יותר יקר וזה נכון לכל התחומים כמעט (נהג, המרת מטח וכו)

יש אפליקציות כמו GETT רק אוקראיניות
אני השתמשתי לפני שבועיים בUKLON והיה מעולה, הוא נותן לך את המחיר מראש
רק שים לב שהוא לא נוח כמו GETT והוא לא כותב לך את מסלול הנהג
תמיד עדיף להתקשר (בדרך כלל הנהג לא ידע אנגלית, אבל זה כבר ענין אחר...)
לצפיה ב-'תודה, המחיר יצא די זול, 100 גריבנה ודי בספיק לי קניתי '
תודה, המחיר יצא די זול, 100 גריבנה ודי בספיק לי קניתי
07/12/2016 | 08:16
32
בשדה, והמוכרות עזרו לי..

לגבי מטח היה מקום שפרטו לי שם

היחס דווקא טוב יותר מהמידע המופיע באפליקציה

אומנם מדובר על גריבנות בודדות..

יש לי תקשורת במחשב / נייד במלון שזה מאוד מקל
לצפיה ב-'אשמח לעזרה- להגיע ממרכז קייב - ליד תחנת ARSENALSKA לשד"ת'
אשמח לעזרה- להגיע ממרכז קייב - ליד תחנת ARSENALSKA לשד"ת
07/12/2016 | 08:27
5
21
 אני ליד התחנה או ליד הפרלמנט שלהם

השאלה איזה דרך הכי יעילה להגיע חוץ ממונית, האם יש שאטל? 

כי יש הסעות משד"ת לעיר.

אני יש לי מזוודה וגם תיק, הקור לא מפריע לי, רק הדרך שלא תהיה חלקה בגלל הקרח, והשלג, כבר החלקתי פעמיים , לא נעים:)
לצפיה ב-'הבנתי שיש אוטובוסים'
הבנתי שיש אוטובוסים
07/12/2016 | 11:46
4
12
אבל תזמין מונית מהאפליקציה
נראה לי לא יצא יותר מ200 גריבנה

או תבדוק באתר שדה התעופה
לצפיה ב-'תודה. איזה אפליקציה זו? זה מסובך למי שלא דובר רוסית וכו''
תודה. איזה אפליקציה זו? זה מסובך למי שלא דובר רוסית וכו'
08/12/2016 | 09:41
3
26
האם 400 גריבנה זה מחיר גבוה או הוגן?

לצפיה ב-'400 גבוה? לא יודע'
400 גבוה? לא יודע
08/12/2016 | 12:40
2
18
תכתוב בפליי UKRAINE TAXI
אני השתמשתי כמדומני בUKLON
שיש לה גם אנגלית
לצפיה ב-'תודה רבה הטלפון שלי לא מספיק חזק...ואלעל נבלות '
תודה רבה הטלפון שלי לא מספיק חזק...ואלעל נבלות
08/12/2016 | 22:11
1
23
נסעתי ב400 והבאתי 40 גריבנה טיפ

אלעל הבנתי שדחו את הטיסה.
לצפיה ב-'גם אצל האוקראיניים יש דחיות'
גם אצל האוקראיניים יש דחיות
11/12/2016 | 11:39
12
אבל אני מעדיף לטוס איתם
הם עדיפים בהרבה על אלעל
לצפיה ב-'לונדון+ חצי יום באמסטרדם- אשמח להדרכה'
לונדון+ חצי יום באמסטרדם- אשמח להדרכה
30/11/2016 | 15:06
25
146
שלום לכולם,
אנחנו 2 זוגות צעירים בני 30 טסים ללונדון ל-3 ימים בפברואר וחצי יום באמסטרדם.
מתכוונים לבקר במדאם טוסו, גלגל ענק ועוד..
נכנסתי לאתר של מדאם טוסו והבנתי שאפשר לרכוש דרכם חבילה לכמה אטרקציות.
השאלה שלי אם עדיף להזמין כרטיסים מראש לכל אותן האטרקציות או שפשוט להגיע לשם ולקנות?
דבר שני, אם מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין המסלול המהיר למסלול הרגיל בגלגל הענק.
בנוסף, אשמח למידע בנוגע לתחבורה הציבורית.
תודה רבה

לצפיה ב-'יש לכם רק 3 ימים בלונדון, '
יש לכם רק 3 ימים בלונדון,
30/11/2016 | 22:16
12
110
למה אתם רוצים לנסוע לחצי יום לאמסטרדם?
לצפיה ב-'נוחתים באמסטרדם וממתינים 9 וחצי שעות לטיסת המשך'
נוחתים באמסטרדם וממתינים 9 וחצי שעות לטיסת המשך
30/11/2016 | 22:20
11
113
נצא לטייל בעיר.
לצפיה ב-'טסים מת"א ללונדון עם חנייה 9.5 שעות באמסטרדם? '
טסים מת"א ללונדון עם חנייה 9.5 שעות באמסטרדם?
01/12/2016 | 15:10
10
112
מקווה שהמחיר ממש טוב וכדאי...כי המסלול ארוך ולא הגיוני  
לצפיה ב-'ועוד כל זה רק בשביל 3 ימים בעיר, בפברואר?!'
ועוד כל זה רק בשביל 3 ימים בעיר, בפברואר?!
01/12/2016 | 15:20
90
אלא אם הטיסה ממש ממש במחיר רצפה, לא ברור לי למה לעשות את זה. בשביל 3 ימים טסים ישיר או בקונקשן מאוד מהיר, לא שורפים יום שלם (עם הגעה לשדה, תורים, ביקורת גבולות וכו') על הגעה. גם לא קשה למצוא מחירים טובים לטיסות יותר טובות בחודש שקט יחסית כמו פברואר. 

לצפיה ב-'המחיר ברצפה'
המחיר ברצפה
01/12/2016 | 20:27
8
120
2500 שקל לזוג.
חוץ מזה אנחנו מתלהבים מהרעיון שנהיה גם באמסטרדם.
לצפיה ב-'נשמע מימד דווקא לא כל טיול חייב'
נשמע מימד דווקא לא כל טיול חייב
01/12/2016 | 21:08
2
105
להיות ארוך :) בדקתם את ההגעה משדה התעופה בלונדון ואליו?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
02/12/2016 | 01:05
1
81
התכוונת משדה התעופה למלון והפוך?
אם כן, בדקנו וזה במרחק של 16 ק"מ.

לצפיה ב-'זה לא העניין של המרחק אלא ההגעה מהשדה ובחזרה'
זה לא העניין של המרחק אלא ההגעה מהשדה ובחזרה
02/12/2016 | 21:29
63
יש טיוב ישיר  (רכבת תחתית) רק להיתרו...
לצפיה ב-'טיסות+ מלון'
טיסות+ מלון
02/12/2016 | 01:44
4
32
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
02/12/2016 | 17:11
3
62
מאיפה הדיל הזה, אגב?

למרות שאישית, לא יכולה לנסוע לשלושה ימים, ובטח בטיסה כזו ארוכה. זה כלום. הייתי בלונדון פעם במשך חודשיים, ועדיין יש לי המון מה לעשות בפעם הבאה. 

אגב, אישית לא הייתי מבזבזת כסף וזמן על מדאם טוסו. פסלים של סלבריטיז. לא מבינה מה כל כך מרתק בזה... 

לצפיה ב-'הדיל מאתר buy2 '
הדיל מאתר buy2
02/12/2016 | 17:23
1
69
צודקת... גם אותי פחות מעניין מדאם טוסו (הייתי שם כשהייתי קטנה ולא התלהבתי) אבל יש עוד אנשים בתמונה שכן רוצים לחוות את זה.
צריכה להתחשב :)
לצפיה ב-'אופציה ב''
אופציה ב'
02/12/2016 | 21:54
58
מאחר ומדאם טוסו שורף זמן יקר כשזמנכם מאוד דחוק, אפשר פשוט להתפצל לשעתיים-שלוש. הכי נוח. 
לצפיה ב-'אני סידרתי לעצמי "דיל" במחיר כמעט זהה לברלין (לזוג)'
אני סידרתי לעצמי "דיל" במחיר כמעט זהה לברלין (לזוג)
02/12/2016 | 21:31
60
וזה לגמרי שווה לי 3 ימים (וקצת) בברלין...
מאדאם טוסו באמת אטרקציה מיותרת ויקרה. בטח שלא מוזיאון בשום קנה מידה.
לצפיה ב-'השאלה שלך לגבי הגלגל ענק - בדיוק גם'
השאלה שלך לגבי הגלגל ענק - בדיוק גם
01/12/2016 | 04:59
7
125
אני התלבטתי לגבי זה כי אני הולכת להיות בלונדון בדצמבר ליומיים. החלטתי שכיון שזה דצמבר אולי לא יהיה תור ענק וויתרתי על התור המהיר, זה היה כמעט פי 2 במחיר...

אולי משהו שיענין אותך אם אתם אוהבים את הארי פוטר - אני טסה עם הילדים שלי וקניתי לנו כרטיסים לביקור באולפני שצילמו בהם את הסרטים
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
01/12/2016 | 07:43
4
93
אם הבנתי אותך נכון, המסלול המהיר זה בעצם קשור להמתנה?
לגבי הארי פוטר, האמת שפחות מעניין אותנו.. אבל תודה על ההצעה.
לצפיה ב-'בדרך כלל זה כרטיס שאת משלמת'
בדרך כלל זה כרטיס שאת משלמת
01/12/2016 | 22:00
3
63
בשבילו יותר כדי להימנע מלעמוד בתור, וזה מה שהנחתי לגבי כאן.
אנחנו לוקחים הימור קטן כי אנחנו לא יודעים אם יהיה תור ארוך או קצר אבל לא רציתי לשלם פי 2, מקווה שלא טעיתי.
בכל מקרה בזה שאת קונה מראשאת חוסכת לפחות את התור של מי שקונה במקום.
לצפיה ב-'מכיוון שאנחנו טסים בפברואר...'
מכיוון שאנחנו טסים בפברואר...
02/12/2016 | 01:10
2
55
סביר להניח שלא יהיה תור ארוך (יכול להיות שאני טועה.. אבל אין לדעת).
מאיפה רכשת את הכרטיסים?
הם נשלחים למייל האישי או שצריך לעמוד בקופה? (סורי על כל השאלות אבל אין לי מושג :)  )
תודה
לצפיה ב-'אני קניתי את הכרטיסים דרך השירות'
אני קניתי את הכרטיסים דרך השירות
02/12/2016 | 04:59
1
49
שנותן הכרטיס ויזה שלי כי הם הציעו לי מחיר שהיה זול בקצת ממה שראיתי באקספידיה, אבל בעיקרון חיפשתי ברשת והגעתי פשוט לאקספידיה והייתי קונה אצלם אם הכרטיס ויזה לא היו מציעים קצת יותר זול.
שלחו לי אימייל ומספר רפרנס באימייל אבל תראי מה ישלחו לך כשתקני, יכול להיות שזה שונה.
לצפיה ב-'אוקיי... תודה רבה'
אוקיי... תודה רבה
02/12/2016 | 14:10
8
לצפיה ב-'לגבי הלונדון איי'
לגבי הלונדון איי
02/12/2016 | 00:11
1
59
היינו שם לפני שנתיים, ובתוספת קטנה יחסית (5 פאונד נדמה לי) אפשר היה לקנות כרטיס שמקנה שתי כניסות - אחת ביום ואחת בשקיעה/ בלילה. ממליצה בחום.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/12/2016 | 01:12
40
אקח את זה לתשומת לבי.
לצפיה ב-'לגבי תחבורה ציבורית'
לגבי תחבורה ציבורית
01/12/2016 | 21:15
3
70
מגיעים לכל תחנה הם ימכרו לכם כרטיס אויסטר בכ 4 פאונד ולשלושה ימים מטעינים אותו ב 20 פאונד בערך והוא מחייב לבד עד 6.5 פאונד בכל יום לנסיעות במרכז (לא לשדה התעופה)
לצפיה ב-'זה כמו חופשי יומי?'
זה כמו חופשי יומי?
02/12/2016 | 01:16
2
14
לצפיה ב-'אסביר'
אסביר
02/12/2016 | 02:09
1
55
קודם כל, את האויסטר מקבלים תמורת 5 פאונד. זה לא המחיר שלו, זה פיקדון. אם תחזירו את הכרטיס בסוף הנסיעה האחרונה שלכם, תקבלו את ה-5 פאונד בחזרה. 

האויסטר הוא בעצם רב קו. כלומר, כרטיס מגנטי שאפשר להטעין עליו כסף או כרטיסיות. 
לא חייבים להשיג אותו, אבל כדאי - כשקונים כרטיסים מנייר ללא הטענה באויסטר זה עולה כמעט כפול. 

בגלל שאתם נוסעים לזמן קצר, אין טעם לקנות פאס שבועי וכו'. גם לא ממש צריך עם אויסטר לקנות חופשי יומי. מה שעושים זה מטעינים סכום כלשהו, כמו שקודמתי הציעה, וממנו בכל נסיעה אתם מעבירים את הכרטיס והמכונה מחייבת אתכם על מחיר הנסיעה. מה שכן, כשהמכונה מזהה שהגעתם לסכום ששווה למחיר חופשי-יומי, היא אוטומטית מפסיקה לחייב אתכם לאותו היום. כלומר, אם נסעתם באותו יום פחות ממחיר של חופשי-יומי תשלמו פר נסיעה לפי כמה שנסעתם, אם נסעתם יותר ממחירו של חופשי-יומי זה יעלה כאילו יש לכם חופשי יומי. 

לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר המפורט'
תודה רבה על ההסבר המפורט
02/12/2016 | 02:19
40
עכשיו הכל ברור
לצפיה ב-'שלושה וחצי ימים בפריז'
שלושה וחצי ימים בפריז
30/11/2016 | 12:12
10
105
היי
שלושה וחצי ימים בפריס, בין הכריסמס לראש השנה. 
משהו חטוף כזה , התרעננות והתפעלות. 
על כל האתרים התיירותיים עשינו כבר "וי" לפני שנים. 
מחפשים מקומות קטנים ויפים: גלריות, בתי קפה, מוזיאונים מיוחדים. 
מקומות שנעים וחמים לראות, רחובות שכייף לצעוד בהם או אולי אפילו הופעות. 
יש המלצות כאלה? 
בתודה חמה מראש
לצפיה ב-'להופעות תורידי את אפליקצית Bandsintown'
להופעות תורידי את אפליקצית Bandsintown
30/11/2016 | 12:16
28
לצפיה ב-'באיזה מוזיאונים הייתם?'
באיזה מוזיאונים הייתם?
30/11/2016 | 12:52
7
27
לצפיה ב-'לובר, ד'אורסיי, '
לובר, ד'אורסיי,
30/11/2016 | 22:24
6
62
אני כן מתכננת על המוזיאון של רודן, ואולי פיקאסו. 
מומלץ?
לצפיה ב-'אם את אוהבת ספרים אז ביקור בחנות'
אם את אוהבת ספרים אז ביקור בחנות
01/12/2016 | 04:54
2
72
העתיקה והאותנתית של שייקספיר וקו יהיה לכם מאוד מהנה.

אני אוהבת היסטוריה אז מאוד נהניתי בקונסיירז'רי הארמון שבו החזיקו את מארי אנטואנט לפני שערפו את ראשה, וגם נהניתי מאוד בטור שלקחתי בפריז וולקס - יש להם טיולים של שעתיים שלוש - יש כאלה עם יופי של הסברים היסטוריים ויש להם גם הליכות עם אופי פחות היסטורי.

מוזיאון רודן משום מה פחות נהניתי, אולי כי לא לקחתי אודיו ולא היה לי קונטקסט. האדם החושב שלו בחצר מדהים

יש את מוזיאון האורנז'רי, ליד גני טיולרי, מאוד אהבתי את 8 ציורי הענק של מונה שם

אם אתם אוהבים מודרני אז הייתי הולכת לפומפידו ואולי גם לפאלאיי טוקיו

מאוד נהניתי לעלות על הנוטרה דאם, סתם כי אפשר לראות את הגורגוילס מקרוב והנוף שונה מלמעלה

מכיון שהתעצלתי וכתבתי הכל בעברית, אם יש משהו שאת לא יודעת למצוא וצריכה באנגלית תבקשי, אני אשים
לצפיה ב-'וואי תודה. שכחתי שגם בפומפידו היינו ולא חיבבתי'
וואי תודה. שכחתי שגם בפומפידו היינו ולא חיבבתי
03/12/2016 | 16:54
1
25
נרשמו רעיונות מצויינים. אעבור ואתרשם. המון תודה
לצפיה ב-'תהנו :) - אני גם עומדת לנסוע לפריז'
תהנו :) - אני גם עומדת לנסוע לפריז
03/12/2016 | 19:32
18
לכמה ימים בסוף דצמבר ומקווה שלא יהיה גשם!! וגם לא יהיה קר מידי.
לצפיה ב-'מוזיאון האורנז'רי '
מוזיאון האורנז'רי
01/12/2016 | 10:29
13
לצפיה ב-'מוזיאון פיקאסו יפה וטיול בכל סביבתו'
מוזיאון פיקאסו יפה וטיול בכל סביבתו
01/12/2016 | 21:17
1
39
זה רובע המארה היפה
ברודן אם יהיה קר מדי יהיה אולי מבאס כי הרבה מוצגים בחוץ בגן הפסלים
לצפיה ב-'תודה. מצאתי המלצת סיור עצמאי במארה. אאמץ'
תודה. מצאתי המלצת סיור עצמאי במארה. אאמץ
03/12/2016 | 16:55
9
לצפיה ב-'הייתי בודק אפשרות לסיור קולינרי עם שרון'
הייתי בודק אפשרות לסיור קולינרי עם שרון
04/12/2016 | 09:48
24
מתמחה בפטיסרי ברחבי פאריז
לצפיה ב-'המלצות ליעדים\מלונות\דירות בבודפסט ?'
המלצות ליעדים\מלונות\דירות בבודפסט ?
30/11/2016 | 00:48
7
117
אז אנחנו נוסעים לשבוע בבודפסט בחורף, אשמח לשמוע על אטרקציות מעניינות,
יעדים שחובה לבקר ולראות, המלצה למלון או דירות (AirBNB) וכו'.

תודה רבה.
לצפיה ב-'למה בחרתם לטוס לבודפשט?'
למה בחרתם לטוס לבודפשט?
30/11/2016 | 16:40
5
82
לצפיה ב-'מחיר כ. טיסה והמלצות עבר.'
מחיר כ. טיסה והמלצות עבר.
30/11/2016 | 17:10
4
118
אשמח להמלצות.
לצפיה ב-'קשה להמליץ בלי להבין מה הטעם שלכם ולכן כדאי שתסבירו'
קשה להמליץ בלי להבין מה הטעם שלכם ולכן כדאי שתסבירו
30/11/2016 | 18:20
3
123
למה בחרתם דווקא ביעד הזה
בינתיים להמלצות באופן כללי השיטה הזאת
עובדת לי מצויין
לצפיה ב-'לחפש כבר התחלתי לבדי, קצת על טעם:'
לחפש כבר התחלתי לבדי, קצת על טעם:
01/12/2016 | 00:04
2
106
אוהבים לטייל ולראות נופים, טבע, קצת מוזאונים ואומנות, בתי כנסת וכל דבר שקשור
ליהדות יהיה נפלא (הרובע היהודי).

יש מקום לשכור אופניים שם כמו באמסטרדם? ובכלל כל המלצה תעזור.
תודה!
לצפיה ב-'אפשר לשכור אופניים באי מרגיט (מידע מהבת שלי)'
אפשר לשכור אופניים באי מרגיט (מידע מהבת שלי)
01/12/2016 | 09:47
282
ועוד מידע ממנה:
בית הכנסת והאנדרטה לידו, אנדרטת הנעליים על דנובה
לצפיה ב-'אני חושש שבודפשט לא תאימה לכם'
אני חושש שבודפשט לא תאימה לכם
04/12/2016 | 06:50
60
אמנם יש את בית הכנסת שבשבילי עם גאווה ציונית, הרצל עשה שם בר מצוה, אולי גם לכם יתאים בית הכנסת של הרפורמי הזה.
יש אנדרטת נעליים

אבל טבע? בבודפשט? נופים? אולי טיפה ממצודת הדייגים.

בקיצור, אולי כדאי יעד אחר
לצפיה ב-'בודפשט'
בודפשט
02/12/2016 | 00:19
130
אני מאוד אוהבת את בודפשט, אבל לא הייתי שם בחורף אף פעם..
ממליצה בחום רב מאוד על מלון Casati, חדרים גדולים, המלון נקי והצוות מקסים ומאוד עוזר. בסמוך אליו יש בר שקט ונחמד שאירח אותנו במונדיאל .
בפעם האחרונה שהיינו בבודפשט נסענו למערת נטיפים, מחוץ למרכז העיר. הייתה חוויה ממש מגניבה. הסיור הרשמי לא היה באנגלית אבל המדריך הסביר לנו אחרי כל חלק בכמה מילים באנגלית.
ממליצה ללכת לסיור בבניין האופרה (ואם יש שם מופע כלשהו, עוד יותר טוב). והאי מקסים.
תהנו!
לצפיה ב-'הי חברים - בליז'
הי חברים - בליז
29/11/2016 | 20:59
3
151
אנחנו רק התחלנו לחשוב ולהסתכל אבל אם מישהו כאן היה עם המשפחה בבליז אני אשמח לשמוע המלצות על מלונות ועל דברים לעשות.
חושבים לנסוע בקיץ ל 10 ימים ככה - אני ובעלי ו2 ילדים בני 14 ו 12.
חשבתי להישאר במלון אחד כל הימים ולעשות טיולים ליום חצי יום מאורגנים, כי ממה שאני קוראת זה מה שנשמע לי הכי הגיוני למקום.

לצפיה ב-'תזהרו לא לשבת מתחת לאגוזי קוקוס'
תזהרו לא לשבת מתחת לאגוזי קוקוס
01/12/2016 | 21:40
2
109
יש שם חופים טרופיים, אתרי צלילה, יערות גשם ואתרי מאיה, אפשר גם לעשות גיחות לגואטמלה לראות את פלורס וטיקאל ואת ריו דולצ'ה (הנהר המתוק).

אני לא יודע לגבי מחלות טרופיות, לקחתי כלורוקין נגד מלריה
לצפיה ב-'אחלה - תודה על התגובה, האמת שלא קראתי'
אחלה - תודה על התגובה, האמת שלא קראתי
02/12/2016 | 00:34
1
81
על מלריה בבליז, אני אברר.
מהתגובה שלך אני מניחה שאין לך שום מלון להמליץ עליו?
יש מקומות שאתה יכול להמליץ שנהנית בהם? כפרים שהם נחמדים יותר שנתקלת בהם?

יש לך איזו דיעה על להישאר במקום אחד במשך התקופה ומשם לקחת את הסיורים המאורגנים שאני רואה שיש לא מעט חברות שעושות?

צללת שם? יש משהו שאתה יכול להמליץ?
לצפיה ב-'המקום הכי נחמד זה פלסנסיה'
המקום הכי נחמד זה פלסנסיה
06/12/2016 | 11:57
11
על החוף, יגיעו מקומיים ויציעו לכם לשוט בסירה לאיים שהם קוראים להם KEYS, אני ישנתי באוהל על החוף
לצפיה ב-'מבזק - עדכונים לגבי שביתת טייסי לופטהאנזה'
מבזק - עדכונים לגבי שביתת טייסי לופטהאנזה
29/11/2016 | 11:19
79
28.11.2016

מבזק – עידכון שביתת ועד טייסי לופטהנזה

להלן המידע לגבי הטיסות המבוטלות לתל אביב וממנה:

LH694 – 29.11 פרנקפורט – תל אביב
LH690 – 29.11 פרנקפורט – תל אביב
LH691 – 29.11 תל אביב – פרנקפורט
LH695 – 29.11 תל אביב – פרנקפורט
LH691 – 30.11 תל אביב – פרנקפורט
LH695 – 30.11 תל אביב – פרנקפורט
LH694 – 30.11 פרנקפורט – תל אביב
LH690 – 30.11 פרנקפורט – תל אביב

LH688 – 29.11 מינכן – תל אביב
LH689 – 29.11 תל אביב – מינכן

LH680 – 30.11 מינכן – תל אביב
LH681 – 1.12 תל אביב – מינכן

טיסות לתל אביב וממנה הפועלות כסדרן:

LH687 – 29.11 תל אביב – פרנקפורט
LH686 – 29.11 פרנקפורט – תל אביב

LH687 – 30.11 תל אביב – פרנקפורט
LH686 – 30.11 פרנקפורט – תל אביב

בלינק המצורף ניתן למצוא מידע על טיסות מבוטלות מגרמניה ליעדים נוספים בעולם והנחיות לגבי שינוי וביטול כרטיסים:

מידע עדכני ישלח בהתאם.

בברכה,
צוות לופטהנזה

לצפיה ב-'מה פשר הסדין בחדרי המקלחת במלונות'
מה פשר הסדין בחדרי המקלחת במלונות
29/11/2016 | 10:21
13
393
לצפיה ב-'יש לי כמה רעיונות....'
יש לי כמה רעיונות....
29/11/2016 | 11:12
2
222
אם כי אנני בטוחה שאני תמיד קולעת בול

1. זוגות דתיים והתייחדות?
2. יש איסטניסים ששמים על השיש בכיור מטלית/סדין 
3. יש מי שהבד מגבת לא נעים לו/לה, אז מתנגבים בסדין

למעשה כרגע זה כל מה שעולה בדעתי אבל אחרים מוזמנים להביע רעיונות.
לצפיה ב-' להניח על תחתית האמבטיה על מנת לא להחליק. '
להניח על תחתית האמבטיה על מנת לא להחליק.
29/11/2016 | 11:24
72
לצפיה ב-'ישנם כאלה שמנגבים בוילון'
ישנם כאלה שמנגבים בוילון
30/11/2016 | 13:20
38
לצפיה ב-'כמה עמילן יש בסדין'
כמה עמילן יש בסדין
29/11/2016 | 11:45
154
שהוא יכול לעמוד ככה....
בטח מה זה נעים להתנגב איתו.....

לצפיה ב-'לי זה מזכיר'
לי זה מזכיר
29/11/2016 | 12:18
163
מגבת תחת לשימוש אחרי הבידה. אבל אין שם תמונה של בידה, אז לא יודע.
לצפיה ב-'מגבת בטעם סדין'
מגבת בטעם סדין
29/11/2016 | 13:20
39
לצפיה ב-'לא מכירה דבר כזה..'
לא מכירה דבר כזה..
29/11/2016 | 16:32
1
43
לצפיה ב-'אולי מישהו הכין ל''דפוק'' הביתה'
אולי מישהו הכין ל''דפוק'' הביתה
30/11/2016 | 09:49
162
ומעשה שהיה..

שנת 2008 חבורת קרייתים מחליטה לצאת לטיול לגיאורגיה.
באחת מלינות הלילה בדרכי הארץ ההררית ההיא,מתארגנים בחוץ ועולים לאוטובוס להמשך הטיול.
לפתע מצלצל הטלפון הנייד של הנהג...שיחה בשפתם
הנהג עוצר ומתרגם למדריכת הטיול שחסרה מגבת גדולה בחדר מס'' זה וזה.
הנהג מוסר לכולנו את הידיעה ואנחנו מתחילים לבחון במי המדובר,ואז במבוכה גדולה מביטה מאחור אותה גברת נכבדה ששהתה באותו חדר,היא אומרת שהיא מאד רצתה לנגב משהו ושכחה להחזיר,ועוד היא אמרה שנהיה בטיביליסי היא תקנה מגבת חדשה ותחזיר למדריכה.
ואכן בשוק הגדול בטיביליסי היא קנתה מגבת גדולה ונתנה אותה למדריכה,המדריכה ניפנפה אותה ואמרה לה שאין צורך
אותה אשה גנבת,היא רופאה בקופת חולים בקריות!
לצפיה ב-'תמיד חשבתי שזה עבור הבידה'
תמיד חשבתי שזה עבור הבידה
30/11/2016 | 12:13
2
45
לצפיה ב-'זה מה שאני אמרתי'
זה מה שאני אמרתי
30/11/2016 | 15:16
1
125
אבל גם בבידה יש מגבת ולא סדין
לצפיה ב-'אולי'
אולי
30/11/2016 | 16:58
107
אחרי הבידה צריך סדין או להיפך.
לצפיה ב-'אם זה באיטליה, אז זה הסטנדרט הישן.'
אם זה באיטליה, אז זה הסטנדרט הישן.
01/12/2016 | 15:26
126
בזמנו, ברוב המכריע של המלונות האיטלקים היו סדינים במקום מגבות.
לאט לאט זה התחלף, וכיום נדיר למצוא סדין בלבד.
לצפיה ב-'זה בקייב, רחוק מהאסלה. יש מגבות בלי קשר גם בכיור וגם במקלחת'
זה בקייב, רחוק מהאסלה. יש מגבות בלי קשר גם בכיור וגם במקלחת
14/12/2016 | 15:11
10
אגב שמתי לב שהשירות חדרים לפעמים שם אחד כזה פרוס לצד המיטה
לצפיה ב-'שווקי חג המולד הטובים ביותר בגרמניה (מסע אחר)'
שווקי חג המולד הטובים ביותר בגרמניה (מסע אחר)
28/11/2016 | 18:59
13
131
לצפיה ב-'קיטש אירופאי במיטבו'
קיטש אירופאי במיטבו
29/11/2016 | 07:41
10
131
כשונאת חורף שסובלת מקור, אני טובלת רגלי בנסיעות חורף לאט לאט
קודם בוקרשט, השנה לונדון, ובסוף נגיע גם לגרמניה, צ'כיה ואוסטריה.

לצפיה ב-'אני נמנעת מנסיעות חורף עד כמה שניתן'
אני נמנעת מנסיעות חורף עד כמה שניתן
29/11/2016 | 08:25
2
139
אני סובלת מקור, שיני נוקשות למרות שאני עטופה כמו תינוק. סבל נוראי. אין סיכוי שאעשה מסע חורפי לראות נופים, לטייל בערים ובעיקר כשיש שלג ורוחות מקפיאות. היוצא מן הכלל הוא נסיעות לבן ומשפחתו שבחורף הקור שם מגיע למינוס 20 ואני שורדת למרבה הפלא. הסיבה היא מכיוון ששם מחממים הכל ובצורה מוגזמת, אז לצאת מהבית החם, לרכב החם, לחנות החמה וחזרה? בכלל לא נורא. אבל זה המקסימום שאני מעזה. סיבוב קניות וסדורים וחזרה לבית החם.
אני קוראת את כל אלו שכותבים על מסעם בחו"ל בחורף  "קרררררררררר נורא אבל נפלא..." בסדר, שיהיה לכם נפלא, אבל אני לא שם.
לצפיה ב-'גם אנחנו נמנענו מזה עד עכשיו. השנה לראשונה ננסה את זה פעמיים'
גם אנחנו נמנענו מזה עד עכשיו. השנה לראשונה ננסה את זה פעמיים
29/11/2016 | 12:35
101
בהפרשי זמן קצרים ביותר - בכריסטמס טסים ל5 ימים בוינה עם הילדים, ו3 שבועות אח"כ טסים לגיחה זוגית בברלין ל5 ימים (הופעה של גרין דיי, אחרת זה בפירוש לא היה אפילו עולה בראשי!).
הצטיידנו כבר בביגוד חם ותרמי לכולם (נקנה בהדרגה ולאורך השנים בארה"ב, בקנדה ובדקתלון בברצלונה) - חולצות תרמיות, גטקעסים, גרבי צמר עבים, פליזים עבים, מחממי צוואר וכובעים מפליז. לי יש גם מעיל פוך מקולומביה. נקווה שכל זה יספיק. במקרה הכי גרוע נקנה עוד ביגוד רלוונטי בווינה, ונדלג מבית קפה אחד למשנהו במשך 5 ימים
מודה שבזמנו כשהזמנתי את כרטיסי הטיסה לווינה בעיקר התלהבתי מזה שחופשת חנוכה מצטלבת בדיוק עם חג המולד, והתלהבתי מאוד מהאפשרות (הקלושה אמנם, אבל עדיין קיימת) לשלג כחוויה עבור הילדים. פחות חשבתי על מזג האוויר הנדרש כדי שהם יחוו שלג
בקיצור - עוד חודשיים נגיע למסקנה האם כל הסאגה הזו הייתה חד פעמית או שמא זה משהו שדווקא אפשר לחזור עליו.
לצפיה ב-'בדיוק אני...'
בדיוק אני...
29/11/2016 | 16:31
75
טיול בקור זה ממש לא..

אבל בגלל שיש ילדים ונכדים בטורונטו..אז יצא לנו להיות שם בחורף...הבית מחומם מאד, גם המכונית, גם החנויות, וגם הגלריות והמוזיאונים..

אבל לטייל ממש ברחוב..נדיר מאד...רק ביום שמשי כשאין רוח, אפשר לצאת לטיול לא ארוך שכולל כמובן הפסקת קפה במקום חם, וכניסה לחנויות..כמו בקנזינגטון מרקט למשל.
לצפיה ב-'גם אני לא סובלת לנסוע בקור. וגם, אין לי שום קשר רגשי לחג הזה'
גם אני לא סובלת לנסוע בקור. וגם, אין לי שום קשר רגשי לחג הזה
29/11/2016 | 09:41
5
101
מה יש לי לחפש בשוק. וקור של 5 מעלות ביום...זה שוק. היה לי כזה בפריז בתחילת דצמבר לפני 3 שנים, גל קור. לקח לי כמה ימים להתרגל.
לצפיה ב-'אין לנו קשר רגשי לחג המולד'
אין לנו קשר רגשי לחג המולד
29/11/2016 | 16:06
3
85
אנחנו פשוט נהנים מהקיטש, מהשווקים ומהאוכל הטעים
לצפיה ב-'אני מתה על שווקי חג המולד'
אני מתה על שווקי חג המולד
29/11/2016 | 18:26
2
90
ונהנית מנסיעות בחורף 
סוף סוף יש לי הזדמנות להוציא מהארון את המעיל השוויצרי שלי 
לצפיה ב-'בטח, כי בקיץ את מוציאה את הביקיני'
בטח, כי בקיץ את מוציאה את הביקיני
29/11/2016 | 20:41
1
82
סליחה, הייתי חייבת כי התגעגעתי
לצפיה ב-' גמני '
גמני
30/11/2016 | 07:24
6
לצפיה ב-'דווקא בשנה שעברה ממש נהניתי מהחג'
דווקא בשנה שעברה ממש נהניתי מהחג
29/11/2016 | 19:07
84
מן הסתם גם לי אין קשר רגשי לחג, אבל בשנה שעברה יצא לי להיות במהלכו באכסניה בניו זילנד, שם שהינו כבר כמה שבועות חבורה של מטיילים שכל אחד הגיע למקום לבדו מארץ אחרת ושם כולנו הפכנו במהרה לחברים (עד היום, אגב - ואפילו נפגשתי בספטמבר עם כמה מהם באירופה).
כנהוג בניו זילנד שבה חג המולד הוא שיא הקיץ, האכסניה ארגנה ברביקיו ענק לחג עם בשר ועיקריות על חשבונה, והמטיילים התבקשו להביא משהו טעים משלהם. לרוב תרמילאים מנסים לחסוך ומביאים איזה בקבוק שתייה לצאת ידי חובה, אבל הפעם היו ממש הפתעות - נדמה שכל אחד ניסה להביא את חג המולד או המדינה שלו לאירוע: הצרפתיים קנו כמות מטורפת של גבינות יקרות וסידרו על מגשים, הגרמנים הכינו יין חם ועוגיות חג מולד ושטולן (מאכל מסורתי לחג, מעין הכלאה בין לחם ועוגה עם פירות יבשים ומרציפן באמצע), האיטלקיים ארגנו פסטה, אני הכנתי סיר של עלי גפן וכן הלאה. 
חוץ מזה היתה ארוחת בוקר עם שמפנייה, משחקים, פרסים, שקיעה מדהימה באגם, סנטה קלאוס שהיה אחראי על הגריל, החלפת מתנות סימליות ומשעשעות ועוד המון הפתעות. היה כיף גדול. 

השווקים נשמעים מעניינים וצבעוניים, אבל כמו שאמר לי קרוב משפחה ברלינאי כשחשבתי לקפוץ: "לא לביקור ראשון בברלין, כשקר וחשוך מדי ליהנות מהעיר - כי השווקים, כמה שהם מהנים, ראית שניים ראית את כולם"... 
בניו זילנד בעיירה בה היינו היה "שוק לילה לחג המולד" שנמשך יום אחד ונגמר לפני השקיעה... הגרמנים שבחבורה נחרו בבוז... היה מצעד חג המולד שהיה כמו שהייתם מתארים שיהיה בעיירה קטנה, איזוטרי עד משעשע. 
לצפיה ב-'אני אוהבת נופים קפואים אבל פחות מחבבת קור'
אני אוהבת נופים קפואים אבל פחות מחבבת קור
29/11/2016 | 13:45
75
ובעיקר שנואה עליי החשיכה בשעה מוקדמת בחודשי החורף. 
הפתרון: לנסוע לאזורי הקטבים בקיץ. אנטארקטיקה בקיץ הדרומי, שפיצברגן ביולי. שלג, קרח, נופים נהדרים - עדיין קר, אבל עם שמש.
בשפיצברגן גם נהניתי משמש 24 שעות ביממה, כזו שאפילו לא נושקת לקו האופק אלא נשארת גבוה בשמיים. היה קר, אבל עדיין יותר סימפטי מלנסוע בחורף לקוריאה או למדינות אירופאיות רבות - בדרך כלל מעל האפס, ויום אחד אפילו הוגדר כמעט "טרופי" במונחים מקומיים: 9 מעלות שלמות!
לצפיה ב-'היו לי לא מעט נסיעות חורף - רובן מאד מוצלחות'
היו לי לא מעט נסיעות חורף - רובן מאד מוצלחות
29/11/2016 | 14:51
1
171
ב3 השנים שגרתי בגרמניה, ניצלתי את חופשת חג המולד + שנה חדשה (שבועיים בערך) לנסיעות באירופה, כמובן שרוב המקומות היו די קרים, אבל התלבשתי חם, שתיתי הרבה ובאופן כללי אני סובל פחות מקור לעומת אחרים (חום זה הרבה יותר רע מבחינתי) אז לא היה קשה במיוחד.

גם בשנים האחרונות יצא לי לטוס מדי פעם בחודשי החורף. וינה ובודפשט לפני 3 שנים היו נהדרות בתקופה שלפני חג המולד. אפילו בצפון אירלנד לפני 4 שנים מאד נהניתי (למרות שזה היה טיול שכלל הרבה נופים ופחות ערים, מה שצמצם את השעות בהן יכולתי לטייל בגלל החושך).
באופן כללי - מעדיף מינוס 10 על פני פלוס 30.
לצפיה ב-'בעיר המתוקה ברמן יש שוק נהדר שכל הצפון '
בעיר המתוקה ברמן יש שוק נהדר שכל הצפון
30/11/2016 | 12:16
50
(הולנד, דנמרק) מגיעים אליו.
הוא מחולק לחלק ה"חדש" ולחלק של ימי הביניים.
קררר ומקסים
לצפיה ב-'האם יש צורך במזגן ביער השחור באוגוסט?'
האם יש צורך במזגן ביער השחור באוגוסט?
28/11/2016 | 18:14
4
71
אני לא רואה כזה דבר במלונות באזור - מחפש באתר של בוקינג.

לצפיה ב-'ענין המזגנים לא פשוט ביער השחור'
ענין המזגנים לא פשוט ביער השחור
28/11/2016 | 18:58
2
147
צימרים בחוות או בכפרים, דירות נופש במקומות לא ממש מרכזיים, לא ישקיעו במזגנים. בערים כמו פרייבורג יש מזגנים בבתי המלון (בחלקם). ככל שהמלון
טוב יותר כך סביר יותר שיהיו מזגנים. בדרך כלל אין צורך במזגנים אבל היו כבר ימים נוראיים ביער השחור שאנשים סבלו נורא מהחום. אני משערת שאם התחממות העולם, גם ביער השחור יצטרכו לחשוב על הנושא אבל בינתיים זה בכלל לא פופולרי. מצאתי בזמנו בעיירה קצת דרומית לפרייבורג דירת נופש עם מזגן, לא קל למצוא דבר כזה וזה דורש חיפוש מייגע.
לצפיה ב-'לי אין בעיה עם זה אבל אשתי תהרוג אותי.'
לי אין בעיה עם זה אבל אשתי תהרוג אותי.
28/11/2016 | 21:05
1
41
לצפיה ב-'יש פתרונות לבני או בנות זוג רצחניים'
יש פתרונות לבני או בנות זוג רצחניים
29/11/2016 | 08:26
113
לשנות מסלול, לא לנסוע ביולי-אוגוסט, או להתפלל ולקוות לטוב.
לצפיה ב-'לדעתי כדאי שיהיו מזגנים'
לדעתי כדאי שיהיו מזגנים
03/12/2016 | 14:27
16
הייתי בכתחילת יולי - היו כמה ימים שהיה עדיף שיהי מזגן.
באוגוסט יש ימים של 30 מעלות וגם הלילות חמים.
אולגה007
לצפיה ב-'הגיעו להבנות באל על: בנוסף יקצרו הטייסים את זמני הטיסות'
הגיעו להבנות באל על: בנוסף יקצרו הטייסים את זמני הטיסות
28/11/2016 | 12:09
19
144
"בנוסף יקצרו הטייסים את זמני הטיסות (שאותה האריכו בכוונה) - כך שטיסה לניו יורק לדוגמה תתקצר בכ-50 דקות"

אז טייסים שבמשך שנים האריכו טיסות בכוונה ושלא לצורך יקבלו את העונש הראוי: תוספת שכר של 7.5%.
רק בישראל............

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4885184,00.html
לצפיה ב-'"הכי טוב בבית"...לא? אז הנוסעים נשארים במטוס...'
"הכי טוב בבית"...לא? אז הנוסעים נשארים במטוס...
28/11/2016 | 12:16
35
לצפיה ב-'פחחח'
פחחח
28/11/2016 | 13:02
112
זה רק מעיד על הזלזול הקבוע בנוסעים (כמו בכל "תחבורה ציבורית" בארץ, תכלס) שהם בסוף של הסוף של סדר העדיפויות. זה הלך הרוח. זו הסיבה שאעדיף לא לנסוע עם אל על אלא אם זו האופציה הכי הכי זולה (UP לפראג, למשל). 
לצפיה ב-'עכשיו הגנבים ירויחו 107 אלף שח לחודש'
עכשיו הגנבים ירויחו 107 אלף שח לחודש
28/11/2016 | 13:41
1
106
רק אידיוט יטוס מהיום אלעל, אחרי שהסתבר ששנים האריכו את הטיסות רק שהם ירויחו יותר,
ועכשיו ברור שהכרטיסים היקרים הם לא לביטחון אלא למשכורות בשמיים.
לצפיה ב-'אפילו בתור מי שלא נוסעת עם אל על זה מרתיח אותי'
אפילו בתור מי שלא נוסעת עם אל על זה מרתיח אותי
28/11/2016 | 15:55
107
אתם קולטים? למעשה מזה נובע שבמשך שנים הטיסות היו ארוכות מכפי שנדרש. בכל טיסה כזו מאות נוסעים יושבים עוד זמן בטיסה לחינם, וכמות מטורפת של דלק יקר ומזהם התבזבזה במשך שנים על חשבון הבריאות של כולנו החיים בכדור הארץ, ולמה? כדי ששני אנשים על המטוס ירוויחו עוד כסף למשכורת העתק שלהם. 
זהו צפצוף מוחלט על הנוסעים, על מנהל תקין, על אקולוגיה, על רווחי החברה בה הם מועסקים - וזה בלי לדבר על כל כך הרבה נוסעים שנפגעו מהשביתה, ובסוף האשמים במצב מקבלים בונוס. 

לצפיה ב-'יחדלו כיפופי הידיים בין ההנהלה לטייסים על גב הנוסעים'
יחדלו כיפופי הידיים בין ההנהלה לטייסים על גב הנוסעים
28/11/2016 | 18:22
1
97
ההנהלה תשתף את העובדים ברווחים שיווצרו מהתיעלות ולא רק תרכב על גבם.
ההנהלה תפסיק להשתמש בעובדי קבלן ותאפשר לצוות השכיר (כולל טייסים) להרוויח את שכרו במקום לשבת בבית..

הטייסים יפסיקו לנקוט תרגילים כמו הארכת זמן טיסות או
הסכמה לטוס כצוות רק בכיוון אחד (וכיוון שני כנוסעים)
כדי להעלות את שכרם

ואז אולי הנוסעים יסבלו רק ממטוסים ישנים יחס לא טוב ומחירים גבוהים אבל יפסיקו לסבול מהמאבק הזה.

חבל שלא הגיעו להסכם הזה לפני חצי שנה או שנה ואני מקווה שהוא יביא את התוצאה המיוחלת.
לצפיה ב-''
29/11/2016 | 07:47
6
לצפיה ב-'מי שבעיקר אשם זו הנהלת החברה שאיפשרה להפקרות הזו להימשך'
מי שבעיקר אשם זו הנהלת החברה שאיפשרה להפקרות הזו להימשך
29/11/2016 | 14:31
65
במשך שנים.
בנוסף לכך - איך אפשר לנהל לוח טיסות שבאופן קבוע 20% מהטיסות תלויות ברצון הטוב של הטייסים לבוא ולאייש אותן?
לצפיה ב-'לכאורה - הארכת הטיסות מזמין "יצוגית" (לא משפטן...)'
לכאורה - הארכת הטיסות מזמין "יצוגית" (לא משפטן...)
30/11/2016 | 13:31
11
20
לצפיה ב-'מישהו בדק את זמני הטיסה מול חברות אחרות?'
מישהו בדק את זמני הטיסה מול חברות אחרות?
01/12/2016 | 12:59
8
51
לא טסתי בטיסה ישירה לארה"ב עם אל-על או עם חברה אחרת, אבל בדקתם כמה זמן אורכות טיסות של חברות אחרות לארה"ב, קנדה או יעדים מרוחקים אחרים?
לצפיה ב-'ראיתי בפייס מכתב של טייס אל על בדיוק בענין הזה'
ראיתי בפייס מכתב של טייס אל על בדיוק בענין הזה
01/12/2016 | 13:41
61
הוא לקח מאתר של השוואת טיסות, טיסות של חברות שונות לארה"ב והראה שזמני הטיסות שווים לנעשה באל על. כך שלא בדקתי, וכרגע גם אין כל כך איך לבדוק. יש לשער שהטייסים נזהרים בימים אלה.
לצפיה ב-'אל על במקום הראשון בעולם באיחורים (בממוצע 44 דקות) ככה שאין'
אל על במקום הראשון בעולם באיחורים (בממוצע 44 דקות) ככה שאין
01/12/2016 | 13:44
6
60
שום טעם להשוות את זמני הטיסות הרשמיים בין החברות.
מה שחשוב זה זמני הטיסה בפועל.

לצפיה ב-'התכוונתי לבדיקת זמני הטיסות בפועל'
התכוונתי לבדיקת זמני הטיסות בפועל
01/12/2016 | 14:17
5
18
לצפיה ב-'הנוסעים באלעל עסוקים במחיאות כפיים'
הנוסעים באלעל עסוקים במחיאות כפיים
01/12/2016 | 14:23
2
64
ושירת הבה נגילה, הם לא יכולים לבדוק, חוץ מזה חלק גדול מהאיחורים היו על הקרקע.
רת לא יודעת כמה זמן חיכו על הקרקע בגלל בעיות או בגלל עיכובים מכוונים של הטייסים
לצפיה ב-'הנוסעים באלעל עסוקים בתפילות...'
הנוסעים באלעל עסוקים בתפילות...
01/12/2016 | 15:05
1
61
חזרתי אתמול עם אלעל מניוארק לת"א - כל הטיסה וגם לפני הטיסה ניגשו אלי ואל בעלי (בעיקר אליו כי אני אישה שלא מדברים איתה...) והציעו: תפילת הדרך, שחרית, מנחה, ערבית, נטילת ידיים, מניין... לא נתנו מנוחה. כל הזמן מסתובבים ומקריאים אחד לשני דברי תורה בקול רם...לא אכפת להם מנוסעים אחרים שאין להם קשר קרוב עם החבר הדמיוני. וזאת שישבה לידי איך שהמטוס המריא הורידה את הפאה ושמה שביס ואיך שהודיעו שמתקרבים לנחיתה הורידה את השביס ושמה פאה - למה אני צריכה לראות את זה? היה ביננו כסא פנוי ישר אחרי ההמראה הכסא הזה התמלא בתיק ענק, מלא שקיות עם אוכל מהבית (לחמניות בצל שריחן עלה למרחקים) רק כשעתיים לנחיתה הגב' אמרה לי "אולי זה מפריע לך ששמתי פה כל-כך הרבה דברים?" . כמובן שאת הארוחה החרדים מקבלים ראשונים כי הם אוכלים מנות מיוחדות גלאט כשר וכאלה, עד שהצוות מסיים לחלק את המנות המיוחדות ומתפנה לחלק את הארוחה לשאר הנוסעים, הם כבר מסיימים לאכול ומתחילים להסתובב ולהפריע לצוות, בדיוק כשהעגלה עם הארוחה עוברת הם חייבים לקום ולהדחק בין העגלה למושב שלך כשממש נשכבים עליך בלי חשבון ואפילו שבעלי העיר לו: אתה מפריע לי" הוא אומר "נו, חייב לעבור אין מה לעשות"  - זהו, טסנו הפעם עם אלעל וזו תהיה הפעם האחרונה איתם. ההשתלטות של החרדים על החברה והעובדה שכל הטיסות מוכוונות לספק את רצון הדתיים היא  בלתי נסבלת. וכמובן, היהירות של הטייסים עם המשכורות המנופחות והחשיבות העצמית המופרזת (אני טייס...) שמרשים לעצמם להאריך שעות טיסה ובכלל העיכובים בטיסות, חוסר הנוחות והמטוסים המיושנים - די לנו, לא עוד
לצפיה ב-'רק לגבי הארוחה - כל ארוחה מיוחדת שמוזמנת מראש'
רק לגבי הארוחה - כל ארוחה מיוחדת שמוזמנת מראש
02/12/2016 | 21:36
31
מחולקת לפני כולם, כך למשל ארוחה צמחונית או טבעונית שאני מזמינה
לצפיה ב-'הינה בדיקה אקרעית שעשיתי לטיסות מנתבג לניו יורק ב 15.11.16'
הינה בדיקה אקרעית שעשיתי לטיסות מנתבג לניו יורק ב 15.11.16
01/12/2016 | 14:42
1
77
צריך לשים לב שמשלמים לטייסים לפי זמן שהיה במטוס ולא לפי זמן אוויר, ולכן גם על איחור על הקרקע הם מרוויחים.

אל על 001 JFK זמן טיסה באוויר 12.44 נחתה באיחור של 92 דקות

אל על 027 EWR זמן טיסה באוויר 11.58 נחתה באיחור של 62 דקות

יונייטד  85 EWR זמן טיסה באוויר 12.21 נחתה באיחור של 15 דקות

דלתא 469 JFK זמן טיסה באוויר 11.38 נחתה 3 דקות לפני הזמן
לצפיה ב-'בכל הטיסות שלי ביונייטד הטיסה הגיעה לפני הזמן'
בכל הטיסות שלי ביונייטד הטיסה הגיעה לפני הזמן
04/12/2016 | 07:24
20
או בדיוק בזמן, כבר לא זוכר איחור ואם היה כזה בטח היה איחור של כמה דקות.
אני העברתי את הטיסות שלי מאל על עוד לקונטיננטל (שהתאחדה כבר מזמן עם יונייטד) לא בגלל הסכסוכים עם הטייסים. אני מאוד הייתי רוצה לצרוך ולתת עבודה לישראלים אבל יש גבול למחיר הכספי שהחברה שאני עובד בה מוכנה לשלם והמחיר האישי שאני מוכן לשלם.

ככל שאני יודע חישוב זמן העבודה לטייסים (לאו דווקא של אל על, נעשית לכך סטנדרטיזציה בין לאומית) הוא החל מהרגע שאוספים אותם מהבית, הם לא צריכים לשבת בקוקפיט ולמשוך זמן.
לצפיה ב-'יש הרבה בעיות אחרות שנראות כמזמינות תביעה ייצוגית'
יש הרבה בעיות אחרות שנראות כמזמינות תביעה ייצוגית
04/12/2016 | 07:16
19
חוסר אמת בפרסום, טיסות בחברה זרה למרות שפורסם שטסים אל על
איחורים משמעותיים, אחת החברות הכי מאחרות בעולם.
ביטולי ואיחודי טיסות, כולל העברת הנוסעים של טיסה סדירה לטיסות של סאן ד'ור

לא חסר
לצפיה ב-'בוקרשט'
בוקרשט
28/11/2016 | 10:38
4
503
אשמח לטיפים לטיול לבוקרשט לבעוד שבוע
מזג אויר אטרקציות וכדומה
תודה מראש 
לצפיה ב-'בכנות, הדבר הכי יפה בבוקרשט זה הכבישים החוצה ממנה'
בכנות, הדבר הכי יפה בבוקרשט זה הכבישים החוצה ממנה
28/11/2016 | 10:49
163
אם מתוכנן סופ"ש או אמצ"ש בבוקרשט אז אין מה לצאת ממנה ורק להישאר בה לראות 2-3 אטרקציות ולהצטער שלא נסעתם למקום אחר. אם מדובר על יותר ימים אז צאו ממנה להרים לכיוון ברשוב, סיביו , סיגישוארה.
מה בכל זאת יש לראות בבוקרשט ? 2-3 שדרות יפות מאוד עם מזרקות שחלקן לא עובדות, הקסבה של העיר שהיא אוסף של מדרחובים עמוסים במסעדות וכמה בניינים יפים. אפשר לראות גם את הארמון המשוחזר  של ולאד טאפש - מומלץ. ו...זהו בערך. יש גם מוזיאונים אבל לא הייתי באף אחד מהם אז לא יודעת. חוץ מזה ראוי לציין את המחירים הנמוכים מאוד מאוד במסעדות.
לצפיה ב-'אני לא מסכימה עם מיקוש היחידה'
אני לא מסכימה עם מיקוש היחידה
28/11/2016 | 11:24
146
נכון שנחמד לצאת מחוץ לעיר, אבל גם בבוקרשט עצמה יש הרבה מה לעשות.

בתחילת דצמבר שוק חג המולד בכיכר האוניברסיטה כבר יהיה פתוח, והוא נחמד מאד.

ביום הראשון שלנו בבוקרשט לקחנו סיור של NEW EUROPE שהיה מוצלח ומהנה.

גם הביקור בבתי הפרלמנט שנבנו על-ידי צ'אוצ'סקו כארמון בשבילו, היה מרתק.

לגבי מזג אוויר, אטרקציות ושפע המוזיאונים בעיר, באמצעות חיפוש מהיר בגוגל תמצא את כל הפרטים הללו.

לצפיה ב-'אם רק תחלוף כאן ברחוב..והריח'
אם רק תחלוף כאן ברחוב..והריח
28/11/2016 | 16:02
1
184
של המאפים יעלה באפך,כבר הרווחת את בוקרשט
לצפיה ב-'ומה עם האוכל,בעצם הקבבים של בוקרשט הזכורים לטוב..'
ומה עם האוכל,בעצם הקבבים של בוקרשט הזכורים לטוב..
28/11/2016 | 16:13
120
שוק אובור הגדול יעד נהדר לחוות שוק שוק..יין הנעשה במקום..ירקות ופירות מכל הסוגים..דוכן הקבביה המפורסם ועוד ועוד...
ומה עם הקוקושטו[הגיבן] עם הקבבים שלו...
השווקים אתר משיכה לחובבי האוכל והפרחים..
מאפיות קטנות וטעימות במאפים ועוגות.
*אל תשכח לתת קפיצה לקניון של לבייב AFI ככה תאמר לנהג המונית..

סרטון מצורף..;
לצפיה ב-'מלון באתונה.'
מלון באתונה.
27/11/2016 | 13:54
3
86
האם יש המלצה למלון באתונה ל 2 לילות בספטמבר 17 ?
שיהיה במקום מרכזי במרחק הליכה מהאטרקציות העיקריות.
לצפיה ב-'מלון אמליה'
מלון אמליה
27/11/2016 | 14:52
1
73
מול הגנים הלאומיים ממש בקצה כיכר סינדגמה. מרחק הליכה מהאקרופוליס, פלאקה מונסטיראקי. וממש לייד רכבת תחתית ואוטובוסים לכל מקום כולל שדה התעופה.
לצפיה ב-' אכן כן מומלץ ביחס לפרמטרים: מיקום, מחיר, יחס וא. בוקר '
אכן כן מומלץ ביחס לפרמטרים: מיקום, מחיר, יחס וא. בוקר
28/11/2016 | 12:33
55
ממליץ שתבחר את החדרים בחזית המלון מול הגנים הלאומיים (הם ממוקמים בקומות הגבוהות).  אגב ....  לפני כ-4 חודשים השערים של הגנים הנ"ל היו סגורים.

בנוסף.  חברים היו באתונה בזמן שנשיא ארה"ב ביקר שם, כזה דבר הם לא ראו
מאז ההפגנות האלימות בכל יוון לפני כמה שנים.  מה עוד שסגרו את האקרופוליס
לביקור לכמה שעות בזמן שאובמה היה שם.

לי אישית נשארו כרטיסי נסיעה עודפים לתחבורה הציבורית באתונה ולאוטובוס מאתונה לשדה התעופה.  בגלל שביתה שם בתחבורה הציבורית, היות ונאלצתי לקחת מונית.
לצפיה ב-' תודה.'
תודה.
29/11/2016 | 15:16
5
לצפיה ב-'היער השחור בדצמבר'
היער השחור בדצמבר
27/11/2016 | 09:09
1
83
שלום לכולם,

בעוד כשבועיים אנחנו טסים ליער השחור (זוג+תינוקת בת שנה).
אנחנו ישנים 4 לילות בהינטרצרטן.

אשמח לקבל המלצות רלוונטיות למזג האוויר באיזור :)

תודה רבה!
לצפיה ב-'אני חושבת שצריך להכין לו"ז'
אני חושבת שצריך להכין לו"ז
27/11/2016 | 09:48
92
כזה שיכלול בתוכו אפשרות לשינויים בתכנית בהתאם למזג האוויר. מזג האוויר משתנה בחורף כל הזמן. יכול להיות גשם ושלג ושמש ורוחות ולפעמים אפשר לצאת לחצי יום ולפעמים אי אפשר לצאת בכלל או ההיפך. לכן אני משערת שאתם יודעים כללית מה אתם רוצים לעשות ביער השחור ארבעה ימים. תכינו אלטרנטיבות לשהייה במקומות פתוחים, שעלול להיות קר מדי לשהות בהם. את יכולה לגם לכתוב לנו כאן את הלו"ז שנראה לכם ונשתדל לעזור בתכנון.
לצפיה ב-'צ'רלסטון (דרום קרולינה)'
צ'רלסטון (דרום קרולינה)
26/11/2016 | 07:21
4
103
אמנם זה פרסום משבוע שעבר ב-NYT. אבל זה הזכיר לי שאנחנו בילינו שבוע בבית נופש ליד צ'רלסטון וזו היתה חופשה קסומה ונעימה בדצמבר שהיה קפוא ומושלג בצפון ארה"ב ואנחנו היינו באזור שהטמפרטורה בו היתה כ-20 מעלות. שכרנו בית בקומפלקס סגור, עם שרותים כמו במלון, לא זול אבל בכריסמס שום דבר לא זול. טיילנו על חוף הים (המים היו קרים מדי).

היינו בפלנטיישן (מנסים להראות את החיים הטובים על גב העבדים) עם הופעה מצחיקה וסיור עם כרכרה, אכלנו במסעדות מעולות (לא כולן אבל חלק היה ממש טוב) יש DUNGEN לתפארת שם החזיקו את העבדים, ואין להתעלם מההסטוריה העקובה מדם ורוע של סחר עבדים, וגם היום יש שם הרבה שנאה בין גזעית כפי שהמאמר ב-NYT מסביר. לילדים וגם למבוגרים יש מוזאונים קטנים ואפילו אקווריום גדול. זו חופשה מומלצת לכל אלו שביקרו כבר בכל מקום בארה"ב ומחפשים איפה לבלות בניחותא לבד או עם המשפחה המורחבת. הנה מה שכותבים ב-NYT

לצפיה ב-'הייתי פעם אחת בצ'רלסטון ומאוד אהבנו אותה :) '
הייתי פעם אחת בצ'רלסטון ומאוד אהבנו אותה :)
26/11/2016 | 07:30
1
57
תודה על הלינק...
לצפיה ב-'גם אנחנו ויש לי צילומים נהדרים'
גם אנחנו ויש לי צילומים נהדרים
26/11/2016 | 07:31
50
עברו כמה שנים ורק עכשיו נזכרתי בעקבות המאמר כמה נהננו אז.
לצפיה ב-'36 שעות בדלהי (הודו), השווקים בהונקונג, מלון חדש בברלין'
36 שעות בדלהי (הודו), השווקים בהונקונג, מלון חדש בברלין
26/11/2016 | 07:30
1
46

השווקים בהונגקונג

מלון גרים - חדש בברלין בפוצדאמר פלאץ (מרכזי)

לצפיה ב-'מכונת אספרסו לרכב כמו גם תנור נייד ומשחקים לילדים -'
מכונת אספרסו לרכב כמו גם תנור נייד ומשחקים לילדים -
26/11/2016 | 07:34
49
הנה כמה גאדג'טים חדשים שאולי תקנו בנסיעה הבאה שלכם לארה"ב כדי להנעים את הנסיעות "הארוכות" בארץ. למעשה תשתמשו בהם בנסיעה בארה"ב שם המרחקים ממש גדולים. חוסך כסף? אני בספק, אבל אולי נוח (לא בטוחה).

לצפיה ב-'עוד סוג של ממש לואוקוסט '
עוד סוג של ממש לואוקוסט
24/11/2016 | 16:39
2
256
בעתיד הקרוב מאוד: ריינאייר תטיס אתכם חינם באירופה

אם לחברות כלשהן יש ראייה אסטרטגית ארוכת טווח (ולא רק איך יסגרו את התקציב הקרוב), הן צריכות להערך לשינוי אורחות הטיסה של אנשים :)
לצפיה ב-'זה העתיד קטן ורזה'
זה העתיד קטן ורזה
27/11/2016 | 20:48
62
לא מנקים את המטוס בין טיסה לטיסה , האמת שמי שמתורבת שומר על הניקיון סביבו ואז לא צריך לנקות, תיק קטן השדות תעופה קצת נידחים וצריך לשלם תוספת לרכבת או אוטובוס אבל לא נורא ועם מסיימים באיירבינבי יש חופשה או שהות מושלמת 
לצפיה ב-'בעצם נשלם אבל במיסים שאנחנו משלמים'
בעצם נשלם אבל במיסים שאנחנו משלמים
28/11/2016 | 08:03
60
כמו בטיסות לעובדה, אנחנו משלמים 40,000,000,000 שקלים מיסים רק על רכב.
מס הכנסה מע"מ ושאר מיסים על מוצרים אחרים.
חלק הולך לחברות כמו ראיין אייר, כדי שיואילו בטובן לטוס אלינו.

חלק אחר הוא מיסים מרצון או מחוסר ברירה,
אנשים קונים בדיוטיפרי? במתחם המזון? חונים בחניה לטווח ארוך? נוסעים במונית מהטרמינל? גם הם משלמים.
במחשבה שניה אני צריך להתחיל לעודד אנשים לקנות בדיוטי, אני רוצה לטוס לחו"ל, אז שישלמו הרבה מס.
לצפיה ב-'טיול לחול במחיר מוזל'
טיול לחול במחיר מוזל
25/11/2016 | 01:16
3
216
לאחרונה חברה שלי מעלה את הרעיון לנסוע עם ידידים שלה ואולי עוד חברה לחול למשך כשבוע שבועיים.
היא לא עובדת ולכן מחפשת נסיעה למקום יפה של נופים.
היא סיפ]רה לי שחברה שלה נסעה לאמסטרדם ומאוד נהנתה. הראתה לי תמונות אבל זה יקר
חברה שלה אמרה שיש נסיעה לצרפת במחיר של 1500 שח לשבוע ימים.
השאלה אם צרפת זה מרום יפה לנפוש בו מבחינת נופים וכאלה..
ואם יש מקומות אחרים מוזלים ויפים עם נוף אשמח לשמוע
זאת תהייה הטיסה הראשונה של שתינו..
ואנחנו לא רוצות להתאכזב..
לצפיה ב-'על מתי מדובר?'
על מתי מדובר?
25/11/2016 | 07:12
128
צרפת מקום מאד יפה וגם, גדול. אני חושבת שישראל נכנסת מספר פעמים לשטח צרפת. אם זו נסיעה ראשונה אין טעם לנסוע לחוף הדרומי של צרפת שבו מזג האוויר דומה מאד לישראל, וגם אם אתן מתכוונות לנסוע בתקופה הזו כלומר בשבועות הקרובים, יהיה קריר בשביל חוף הים אם כי הנוף יפה. אני לא מציעה לכן את פריז כי שם אין נופים אבל זו עיר מאד מרשימה ויקרה אבל שווה טיול. שבוע מספיק ודי. למעשה בארופה כל מקום יהיה קר בדצמבר. אם ענין התקציב חשוב סעו לברצלונה לנסיעה ראשונה. הרי עוד לא נסעתן יחד אף פעם, אז קחו לעצמכן שבוע וסעו לברצלונה. תנסו להסתדר ביחד, למצוא לינה, מסעדות ולהנות ממש שיש לברצלונה להציע.
לצפיה ב-'הולנד בכל ואמסטרדם בפרט לא יעד לנופים'
הולנד בכל ואמסטרדם בפרט לא יעד לנופים
27/11/2016 | 06:57
91
כלל אצבע (Aלכן לא תמיד אבל לרוב נכון) אומר שאם רוצים לבחור נופים צריך יעד עם הרבה הרים ובד"כ מחוץ לעיר.
קיימים מקומות בצרפת שבהחלט עונים על הדרישה אבל צרפת ענקית.
לצפיה ב-'צרפת זה מקום יוצא מן הכלל לנפוש בו מבחינת נופים'
צרפת זה מקום יוצא מן הכלל לנפוש בו מבחינת נופים
27/11/2016 | 09:17
83
ואם מתרחקות מהאזורים הפופולריים ביותר גם אפשר ללון בזול. אולי גם לטוס בזול. אבל לא עכשיו. החל מאפריל, מאי.
הריביירה האיטלקית יפה מאוד, עם נופים יפים ובחלקה אפשר ללון בזול. אבל גם כאן, בין סוף אפריל-מאי ועד ספטמבר כולל.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום קרוואנים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה