לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3254732,547 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'ביטוח רכב לנסיעה במעבורת'
ביטוח רכב לנסיעה במעבורת
13/06/2017 | 12:20
7
71
היי ,
מתכננים טיול לצפון גרמניה ודנמרק. קראנו שהמעבר במעבורת מהיר יותר.
חברת השכרת הרכב אינה מבטחת את הרכב לנסיעה במעבורת. בחברה טוענים שחובה לבטח את הרכב אך הם לא מוכרים את הביטוח ולא יודעים היכן כן ניתן לרכוש ביטוח זה.
מישהו יודע לומר היכן ניתן לקנות את הביטוח המתאים? תודה!
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי לא ניתן לבטח את הרכב למעבר במעבורת'
למיטב ידיעתי לא ניתן לבטח את הרכב למעבר במעבורת
13/06/2017 | 13:17
5
50
שלא דרך חברת ההשכרה. מה שיקרה שם במקרה וחלילה המכונית תיפגע, חברת ההשכרה תוריד לך מכרטיס האשראי את מלוא הסכום של הנזק וזה יכול להיות סכום רציני ואז יתחיל המאבק בין המבטח הראשי (חברת ההשכרה או חברת ביטוח של חברת ההשכרה) והחברה שבה ביטחת לחוד את המעבר. מאידך, אני לא בקיאה מספיק בביטוח אבל תשאלי בפספורטכארד שמעתי שהם עושים ביטוחי רכבים שמושכרים בחו"ל

לצפיה ב-'בירור בחברת ההשכרה'
בירור בחברת ההשכרה
13/06/2017 | 13:22
4
42
הם טוענים שאין להם ביטוח כזה למרות שחייבים ביטוח לנסיעה במעבורת.
התשובה שקיבלתי היא שאני קונה את הביטוח בכניסה למעבורת. נשמע לי מאוד מוזר.
הייתי מצפה לפחות שאפשר יהיה לקנות את הביטוח בסיקסט בעת איסוף הרכב (כפי שקונים ביטוח לצמיגים ושמשות - שאינו חלק מהביטוח הנמכר בארץ..)
לצפיה ב-'ביטוח בכניסה למעבורת?'
ביטוח בכניסה למעבורת?
13/06/2017 | 13:24
3
53
זה לדעתי קשקוש גדול. נסעתי לא פעם ולא פעמיים במעבורות עם רכב (בזמנים שחברות ההשכרה אפשרו את זה) וחוץ ממכירת כרטיס עליה למעבורת לרכב ולנוסעים לא מוכרים כלום. יהיה מאד לא נעים אם תעלי למעבורת ולא יהיה ביטוח. חברות ההשכרה, (זה ההסבר שלי) לא עושות ביטוח כי הנזקים לרכבים בעיקר כשיש סערה, גדולים מדי ומחיר הפרמיה גבוה. הסתכלתי קצת באתרים זרים, השאלה עולה בכל פעם. חלק אומר שהכל מכוסה וחלק אומר שלא.  שאלי בפספורט כארד בכל מקרה. חשבו לבדוק אתם גם את הנושא הזה.
לצפיה ב-'זה נשמע מאוד לא אמין'
זה נשמע מאוד לא אמין
13/06/2017 | 13:42
2
43
בדיוק כפי שאמרת. נשמע קשקוש גדול. 
גם לי זכור שבעבר נסענו במעבורת - בלי לדעת על עניין הביטוח. 
במקרה הזה חברת ההשכרה אומרת חד משמעית שאין ביטוח והם לא יודעים איפה ניתן לעשות.
במידה ומוותרים על הנסיעה במעבורת - ידוע לך בכמה אנו מאריכים את הדרך?
לצפיה ב-'פספורט קארד'
פספורט קארד
13/06/2017 | 13:49
1
50
מבירור עם פספורט קארד אין להם ביטוח כזה.
מוזר מאוד - הרי אנשים עוברים עם רכב שכור במעבורת..פשוט לא מבטחים את הרכב?
לצפיה ב-'נסיעה עם רכב בלי שימוש במעבורת'
נסיעה עם רכב בלי שימוש במעבורת
13/06/2017 | 14:25
57
הפעם האחרונה היתה כשהיינו ליד אגם קונסטנץ או הבודנזה, אותו אגם ענק
בין גרמניה, שוויץ ואוסטריה שתמיד חצינו אותו עם רכב, אבל מאז שלמדנו שאי אפשר לחצות עם רכב שכור אנחנו נוסעים סביב. לקחנו מפה והסתכלנו. המרחק לא כל כך שינה. אל תשכח שבמעבורת אתה מחכה בתור לעלות על המעבורת (בקיץ זה יכול להיות תור ארוך) החצייה, והירידה מהמעבורת, כך שמבחינת זמן אולי ההפסד לא גדול. אני גם בדקתי קליומטרז' נסענו כעשרים קילומטר יותר אם אני זוכרת נכון, זה לא היה משמעותי לנו. החציה במעבורת רק נראתה קצרה, אבל זה לא תמיד בהכרח כך. אם אין אפשרות לנסוע למקום שאתם רוצים מבלי לקחת מעבורת, כדאי שתשקלו לשנות מסלול.
לצפיה ב-'שוכרים בחברה אחרת שכן מבטחת הפלגה במעבורת'
שוכרים בחברה אחרת שכן מבטחת הפלגה במעבורת
14/06/2017 | 07:58
28
למה להתעקש על חברה שתנאי ההשכרה לא מתאימים לך?
לצפיה ב-'מחפשים מיידע על פראג 22-29 ביוני'
מחפשים מיידע על פראג 22-29 ביוני
13/06/2017 | 00:26
11
93

לינה. אומנות, מחול, מוזיקה, תערוכות
אוכל, מיסה ווקאלית בראשון
סיור....
כל המלצה או אזהרה תתקבל בברכה
תודה
לצפיה ב-'פראג'
פראג
13/06/2017 | 09:26
4
84
בחוצות העיר יש שלטים המודיעים על קונצרטים, בדרך כלל בכנסיות.
מוזיקה קלאסית נעימה לאוזן במחיר לא יקר.
מומלץ מאוד ללכת למופע של התיאטרון השחור, חוויה מעניינת.
יש מספר מקומות של המופע, ניתן לברר במלון.
כיכר השעון, מקום מאוד מתוייר ושווה ביקור, בעיקר בערב.
לצפיה ב-'תודה - יש המלצות על מסעדות בפראג? מועדוני גאז?'
תודה - יש המלצות על מסעדות בפראג? מועדוני גאז?
13/06/2017 | 22:39
3
18
לצפיה ב-'עוד מקום'
עוד מקום
13/06/2017 | 22:50
1
55
גשר קארל. גשר מפורסם מאוד ומתוייר. אם יתמזל מזלכם אולי יהיה שם איזה מופע מוזיקלי מעניין או ציירי פורטרטים.הגשר חוצה את נהר המולדבה.
לצפיה ב-''
13/06/2017 | 23:31
5
לצפיה ב-'ניתן לקבל המלצות גולשים על מסעדות בפראג בקישור המצורף'
ניתן לקבל המלצות גולשים על מסעדות בפראג בקישור המצורף
15/06/2017 | 09:52
19
לצפיה ב-'מלון מעולה ומסעדה ממש מומלצת שהלכנו אליה 4 פעמים '
מלון מעולה ומסעדה ממש מומלצת שהלכנו אליה 4 פעמים
14/06/2017 | 11:37
3
82
אנחנו היינו במלון IBIS, ממש ממש צמוד לקניון PALADIUM (שהוא קניון מאוד גדול ויש בו הכל), החדרים מקסימים, מיקום מרכזי במחיר נוח!!
מול המלון יש מסעדה Pizza coloseum , המחירים טובים והאוכל היה מוצלח
יש אוטובוס תיירים שמקיף המון, בטירה למעלה יש סייורים בחינם עם הצוות של האוטובוס, אחת התחנות של האוטובוס עוצרת ליד מקום שיש בו את מוזיאון המיניאטורות, מוזיאון קטן ולא מתויר, מחיר הכניסה אני זוכרת שהיה מגוכך אבל נהנו שם מאוד (יש מיקרוסקופים כדי לראות את היצירת הקטנות 
לצפיה ב-'בעיניי אין צורך בפראג באוטובוס תיירים'
בעיניי אין צורך בפראג באוטובוס תיירים
14/06/2017 | 13:58
2
63
העיר כל כך קטנה וקומפקטית, שאפשר לחרוש את כל האתרים המרכזיים אפילו בהליכה. כמו כן, כל מבנה בה הוא פשוט יפהפה, כך שעדיף לעבור ברחובותיה בקצב הליכה כדי להספיק לראות ולספוג הכל בקצב שלכם. 
לצפיה ב-'לגמריי אפשר ברגל '
לגמריי אפשר ברגל
14/06/2017 | 14:04
54
אנחנו נהנו מההסברים ומהסיבוב ואחריי זה חרשנו ברגל 
לצפיה ב-'ואם כבר אוטובוס...'
ואם כבר אוטובוס...
14/06/2017 | 14:40
54
אפשר לעלות על חשמלית 22, במחיר רגיל, הקו  הזה עושה סיבוב יפה בעיר, ועולה עד למצודה...שווה.
לצפיה ב-'אנחנו נהננו מאד באופרה'
אנחנו נהננו מאד באופרה
14/06/2017 | 15:23
53
נכנסו לטוריסט אינפורמיישן וקנינו כרטיסים לאופרה שהחלה חצי שעה אח"כ.
הבניין עצמו מקסים ולגמרי "ברוח האופרה".
אני אוהבת אופרה ומאד נהניתי.

באופן כללי, מצאתי את השירות של הטוריסט אינפורמיישן מאד יעיל ומאד ידידותי  - יצא לנו להכנס לשני הסניפים בעיר העתיקה.
לצפיה ב-'פראג'
פראג
16/06/2017 | 08:28
23
מלון - ממליצה מאוד על Eurostars David. היינו פעמיים והיה מעולה.
מסלולי טיול ברגל - הספר של שיחור מצוין.
אני מניחה שבפראג יש גם סיורים רגליים חינמיים כמו במרבית אירופה (כלומר, על בסיס מתן טיפ בסופם). לא עשינו את הסיור בפראג אבל בד"כ אני מאוד אוהבת את הסיורים האלה ושווה לבדוק אם יש שם.
לצפיה ב-'שאלה קטנה'
שאלה קטנה
12/06/2017 | 23:20
17
263
העלתי מקודם שאלה לגבי טיסה ליוון או קפריסין.
חשבתי אולי לשאול אחרת..
איפה כאן באירופה כדי לטייל ..
מקום של שופינג זול ונופים עוצרי נשימה..?
וטיול לא יקר..
תודה
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון את שאלתך, נופים עוצרי נשימה אפשר '
אם הבנתי נכון את שאלתך, נופים עוצרי נשימה אפשר
13/06/2017 | 05:31
129
לראות במדינות הגובלות עם שוויץ : גרמניה ואוסטריה. בהן יש גם שופינג זול.  לגבי מחירים, טיילנו בתחבורה ציבורית באוסטריה, ולא היה יקר .
לצפיה ב-'מבחינתי נופים עוצרי נשימה יש בריביירה האיטלקית'
מבחינתי נופים עוצרי נשימה יש בריביירה האיטלקית
13/06/2017 | 09:15
12
114
ולינה זולה אפשר להשיג בה בחלקים שאין בהם תיירות המונים זרה. לנתי בשנה שעברה ושילמתי 50-60 אירו ללילה, עבור חדר זוגי. הנופים נפלאים גם לצד הים, גם כשאת עולה לגבעות למעלה, גם כשאת רוכבת לצד הים או נוסעת באוטובוס הלאה להרים. זה אפשרי.
שופינג זול? יתכן שיש אאוטלטס, לא יודעת. יש שופינג מקומי של מוצרי מזון נפלאים. אבל זהו.
לצפיה ב-'איפה לנת במחירים האלה?'
איפה לנת במחירים האלה?
13/06/2017 | 11:12
11
25
לצפיה ב-'בווראצה המקסימה (Varazze) לא רחוק מגנואה'
בווראצה המקסימה (Varazze) לא רחוק מגנואה
13/06/2017 | 11:44
10
69
ובסנרמו לא רחוק מצרפת. בקרוב אשהה בפיימונטה הכפרית (והמרחצאית, יש לציין, באקווי טרמה, Acqui Terme), לא רחוק כל כך מווראצה או גנואה, גם כן ב-50 אירו ללילה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/06/2017 | 14:36
8
לצפיה ב-'היי אורלנדה'
היי אורלנדה
13/06/2017 | 20:22
8
52
אני קצת מתקשה לאתר שם מלונות טובים במחיר הזה, אולי אני לא מחפש נכון.
יכול להיות שהנסיעה שלך היתה מחוץ לעונת התיירות?
בכל מקרה אשמח לקבל את שמות המלונות שהיית בהם בואראצה ובסנרמו.
לצפיה ב-'Spot בווראצה, וילה מריה, Villa Maria, בסנרמו'
Spot בווראצה, וילה מריה, Villa Maria, בסנרמו
14/06/2017 | 12:18
7
32
זה היה באמצע ספטמבר. סביר שבאוגוסט או ביולי יקר יותר אבל גם ספטמבר זה עדיין העונה. בווילה מריה חשוב להתעקש על חדר שקט אם זו בעיה, בספוט מראש ניתן לי חדר שפונה לעורף והיה מעולה. השירותים והמקלחת מאוד קטנים. בשניהם יש כלבים.

שילמתי 60 אירו בסנרמו, 55 בווראצה. סנרמו היא עיר קטנה והאורליה, כביש הטבעת של הריביירה, עובר בה בין הים ובין המדרחוב המרכזי עם הקזינו והמלונות הגדולים, והוא גדוש כל היום. אז זה חיסרון וזה גורם לזיהום אוויר אם לא מקפידים ללכת או בשביל ההליכה היפהפה לאורך הים, או במדרחוב. אבל זו עיר מלאת אופי והיא מעניינת כמרכז של חיים מקומיים ולא רק כאתר תיירות. עוד אפשרויות שנראות לי טובות: העיירה החמודה אוספדלטי (על שם העולים לרגל שהתארחו בה, אוספדלה משמעותו לא בהכרח בית חולים אלא גם בית מחסה), ועיירת הריביירה היפה בורדיגרה, באחרונה אולי יש סיכוי להשיג מקום לינה זול,

אני בכל מקרה מתכוונת לעשות בה כמה ימים בעתיד כי היא מוקד להליכות בטבע אל עבר כפרים בגבעות, ויש לה טיילת יפה על הים (הטיול האחרון התכוונתי אבל אז חליתי ולא יכולתי לעשות מסלולים כאלה). והיא גם נוחה להגעה אם נוחתים בניס. Ospedaletti, Bordighera. אם יש רכב יש כמה אפשרויות מעולות לבקר בכפרים בגובה, על הגבול עם צרפת או ליד, וגם מעל סנרמו. עם אוטובוס או ברגל המגוון קצת יורד אבל עדיין קיים. הנסיעה באוטובוס שנוסע בין בורדיגרה, אוספדלטי וסנרמו לאורך הכביש שעל החוף שגם עולה לפעמים לגובה, יפה מאוד.

וראצה היא עיירה כשהאורליה עוברת מאחוריה, על גשר עילי די רחוק, לכן היא שקטה. יש לה רובע עתיק יפה מלא חנויות מקומיות. הטיילת יפה, יש גם מסלול הליכה שלם של כמה קילומטרים (4) עד העיירה הבאה, קוגולטו (Cogoleto) - קצת בניה חדשה כי הופצצה במלחמה -  ומשם עוד 7 עד עד ארנצנו (Arenzano), שזו בין השאר גם בסיס לטיפוס על ההרים למעלה ולשמורת הטבע הגדולה בליגוריה, Monte Beigua, וגם מקום מגוריו והמשרד של האדריכל הכוכב רנצו פיאנו, שלצערנו לא פתוח למבקרים (הוא אחראי לחידוש של הנמל בגנואה בשנים האחרונות וכמובן, לפומפידו בפריז). מסלול ההליכה הזה הוא מישורי לגמרי לאורך הים, וחלקו נפלא. על איכות האוויר לא כדאי להכביר מילים, אלוהי.

עוד אפשרויות באזור וראצה : צ'לה ליגורה המקסימה, נולי המקסימה ממש אבל עדיף שיהיה רכב, לא נורא אם לא, פשוט צריך להסתמך על אוטובוס או ללכת ברגל דרך שביל ההליכה שמעל נולי, לספוטורנו ששם יש רכבת. עוד דרומה, פינאלה ליגורה היא עיירה יפה גם כן, הבסיס העתיק שלה, הכפר פינאלבורגו, השתמר בשלמות והוא יפה מאוד אבל לינה אם יש, זה באגריטוריסמי וכדאי מאוד שיהיה רכב, זה לא על הים אלא בגבעות שמעל. מעל פינלבורגו יש מסלול הליכה לא כל כך פשוט אבל ספקטקולרי ממש, שם רואים את המעבר מצמחיה ליגורית ים-תיכונית לאלפינית של יערות-עד עם עצים ענקיים.

אהבתי גם את לאיגוואליה, שהיא גם עיירה עם רובע עתיק מתקלף די צמוד לחוף. לידה צ'רבו המיניאטורית, גם פורטו מאוריציו, שיש לה רובע עתיק מלא אופי. אלבנגה היא עיר עם רובע ימי-ביינמי שהשתמר היטב. אבל זו עיר קטנה, לא מרכז נופש, ואין לה מלונות על החוף.
אז השמות בלועזית: Celle Ligure, Noli, Finale Ligure, Finalborgo, Laigueglia, Cervo, Porto Maurizio
בכפר טויראנו בגבעות יש מערת נטיפים שנחשבת מהמרשימות במדינה. (Grotte di Toirano). ואם לא רוצים לעלות עד שם, יש גם סט מערות צנוע יותר על החוף, ב-Borgio, ממש דקות הליכה מתחנת הרכבת.

חוץ מכל אלה יש עשרות רבות של כפרים מעל, חלקם ציוריים חלקם לא ועשרות רבות של מסלולי הליכה. אפשר לראות את אלה שנכנסו לרשימת היפים ביותר באיטליה, במפה של האתר. הזהרה מצד ספר ההדרכה שלי: לא ברור איך מילזימו נכנסה לשם וכדאי לוותר. וכמו כן, זה שכפר נחשב "יפה ביותר" לא מתייחס בהכרח לכל היישוב. לפעמים זה יכול להיות רובע עתיק בעיירה שבינתיים צברה גם קצת בניה מודרנית. אבל עדינה, לא פוצעת את הנוף יותר מדי. כשאתה מביט במפה אתה רואה שהרשימה עשירה יותר בחלק המערבי של ליגוריה לעומת המזרחי, למרות צ'ינקווה טרה. אני רואה שהורידו את האנגלית מהאתר. לא נורא, אתה יכול להתרשם מהמפה:
ואם זה יעניין אותך לטיול ממש, לגגל את האתר a Path to Lunch, לזוג הזה יש דיווחים מכמה עשרות כפרים באזור.

ההבדל בין המערב לבין המזרח: במערב החוף מספיק רחב כדי להוות חוף רחצה (יש המונים, לא כולם חוליים למעשה רובם חצציים, לפעמים הם עוצרי נשימה ביופיים, כל השווים בהם בתשלום, הרצועות החינמיות לרוב עלובות). הגבעות מתחילות הרבה פנימה ולכן היה מקום לבנות ולפעמים יותר מדי. במזרח אין כמעט חוף כי הגבעות כבר מתחילות די קרוב לפני המים.
אציץ קצת בחלק המזרחי כשאבלה בגנואה באוקטובר אבל אני מאוד שמחה שראיתי משהו מהחלק המערבי כי יש ערך גדול בעיני להיות מסוגלת לטייל במקומות לא צפופים ושיש בהם חיים מקומיים, וזו החוויה שלי. רק באוגוסט יהיה מלא כי החלק המערבי פופולרי בקרב טורינזים ומילנזים שבאים לסופי שבוע ולחופשות. בחודשים אחרים, בסופי שבוע מלא יותר מאשר באמצע השבוע. והתיירות הזרה הכמעט יחידה דוברת גרמנית אבל היא לא המונית. אלה באים בעיקר כדי לרכוב על אופני הרים ולטפס על סלעים.

ולא, לא כתבתי כל מה שאני יודעת על האזור ועל מה שראיתי. וכן, הייתי שמחה ברגע זה לנסוע שוב לאיזה חודש בין בורדיגרה ובין וראצה. אם אפשר, חודשיים.

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
14/06/2017 | 14:31
5
לצפיה ב-'הטיסות - למילאנו? לניס?'
הטיסות - למילאנו? לניס?
14/06/2017 | 15:27
5
11
לצפיה ב-'גנואה, מילנו, ניס אולי, אם לחלק המזרחי של הריביירה גם מילנו'
גנואה, מילנו, ניס אולי, אם לחלק המזרחי של הריביירה גם מילנו
14/06/2017 | 16:35
4
22
לינאטה, אולי פיזה, פירנצה, בולוניה. הכי טוב לטוס למקום אחד ולחזור מאחר אם לא נשארים ברדיוס קטן, אבל לא תמיד זה אפשרי.
לצפיה ב-'יש מכאן טיסות ישירות לגנואה?'
יש מכאן טיסות ישירות לגנואה?
14/06/2017 | 17:18
3
5
לצפיה ב-'לא, זה דרך רומא עם אליטליה'
לא, זה דרך רומא עם אליטליה
14/06/2017 | 18:59
2
14
לכן אני מקווה שהיא תמשיך לפעול, כי היא טסה למשל ליעד כזה, שיכול להיות מועיל במיוחד כיוון שהתנאים הפיזיים בריביירה לא מאפשרים לבנות מסילה לרכבת מהירה. כך שחוץ ממילנו או מטורינו (גם כן אין טיסה ישירה), הגעה אליה לוקחת חצי יום מכל מקום. ואם אני רוצה באמת לעשות מסלול שעולה מאזור הריביירה הצרפתית ועד גנואה, הייתי שמחה לטוס לניס ולחזור מגנואה, אבל זה לא נראה לי אפשרי כי אין קו שטס גם וגם ואני לא יודעת אם יש קונקשנס מספיק טובים עם מדינות אחרות באף אחד מן המסלולים.

לפעמים אפשר בחוליו לראות טיסה ישירה לפירנצה אבל אם לא מדובר בינואר, נניח, לא נוח לי למצוא טיסה 4 ימים מראש, כשאני גם צריכה להזמין לינה כל כך מאוחר, רוב השנה זה מתכון למציאת לינה יקרה.
לצפיה ב-'שימו לב שארקיע פתחה קו ישיר למילאנו,לא כל יום אמנם'
שימו לב שארקיע פתחה קו ישיר למילאנו,לא כל יום אמנם
14/06/2017 | 20:14
1
13
לצפיה ב-'גם כאן, השאלה כמה זמן נפתחת ההזמנה מראש. אם חודש, סביר'
גם כאן, השאלה כמה זמן נפתחת ההזמנה מראש. אם חודש, סביר
15/06/2017 | 16:41
4
לצפיה ב-'נופים עוצרי נשימה יהיו באזורים הרריים'
נופים עוצרי נשימה יהיו באזורים הרריים
13/06/2017 | 09:46
71
הרים בשילוב ירוק והרים בשילוב ים.
שופינג כמעט כל מקום יהיה יותר זול מישראל, השאלה מה רוצים לקנות. לפעמים בשביל השופינג מספיק לנסוע עד ה ebay, לא צריך לחו"ל.
טיול לא יקר תלוי בעונה, בהרכב האנשים, וכו'. אם כל מה שרוצים זה שופינג ונופים אז מזרח אירופה, נניח רומניה, באזור ספטמבר (אחרי החופשה הגדולה ולפני החגים), שימוש בטיסות LOW COST, תוך הימנעות לינה בערים גדולות והתרכזות בטיול נופי תיתן תשובה טובה.
לצפיה ב-'מחירים טובים ומקום יפייפה לטייל בו ממליצה על צ'כיה '
מחירים טובים ומקום יפייפה לטייל בו ממליצה על צ'כיה
13/06/2017 | 12:31
66
בצ'כיה אפשר למצוא מקומות מדהימים לטייל בהם - תראי את הכתבה הזו 

ובפראג יש שופינג זול ועיר מקסימה לטייל בה, אנחנו ממש נהנו שם 
לצפיה ב-'לדעתי Kosice , סלובקיה'
לדעתי Kosice , סלובקיה
16/06/2017 | 12:38
6
לצפיה ב-'פראג- אינטרנט נייד.'
פראג- אינטרנט נייד.
12/06/2017 | 18:19
3
62
אז אני טס לשבוע לפארג. אני רגיל להתנייד עם google maps וזה דורש חיבור אינטרנט. אני חושב אולי לקנות סים prepaid. מישהו מכיר ויכול להמליץ?
לצפיה ב-'סים מקומי'
סים מקומי
13/06/2017 | 01:22
27
בשביל גוגל מפות לא צריך יותר מדי דאטה, ולכן יהיה זול יותר לקנות סים מקומי מאשר לצאת עם חבילה מישראל. 
בשדרות ואצלב במרכז העיר יש משרדים של כמה חברות סלולאריות, כולל של וודאפון ו-o2. אני ניגשתי, שאלתי כמה עולה חצי גיגה, וזה היה מעל ומעבר למה שהייתי צריכה לשבוע (בל נשכח, יש אינטרנט חינם בכל מקומות הלינה בדרך כלל, אז שם אפשר לעשות גלישה כבדה יותר). לא זוכרת כמה שילמתי, אבל לא יותר מ-50 שקל, כנראה פחות. 
יש לאחת החברות גם סניף בשדה התעופה עצמו, אם אינך יכול לחכות (למרות שממש קל לנווט מהשדה בתחבורה ציבורית לדעתי). 
לצפיה ב-'בפלאפון SIM עם 1GB עולה 100 שקלים'
בפלאפון SIM עם 1GB עולה 100 שקלים
13/06/2017 | 09:57
1
22
אם אתה רוצה גם שיחות לארץ יכול להיות שגולן ב 150 שקלים יתאים יותר.

יכול להיות ש SIM מקומי יעלה פחות, נניח 50 שקלים, אבל אתה צריך לעשות את המנהלות על חשבון זמן יקר בחו"ל
לצפיה ב-'זה פתרון מצויין לגלישה, אבל מה עם שיחות מקומיות?'
זה פתרון מצויין לגלישה, אבל מה עם שיחות מקומיות?
14/06/2017 | 14:14
2
לצפיה ב-'הבהרה בנוגע לחובת דיווח בכניסה לארץ '
הבהרה בנוגע לחובת דיווח בכניסה לארץ
12/06/2017 | 16:45
2
95
נתקלתי בכתבה הזו מ2014 - ממה שהבנתי, ישנה חובת דיווח על מוצרים שערכם עולה על 200 דולר בלבד?
כלומר אם רכשתי 1000 מוצרים שהיקר מביניהם הוא 90 דולר אין לי חובת דיווח?
לעומת זאת אם רכשתי סלולארי שערכו מעל 400 דולר, כן יש לי חובת דיווח על המוצר היחיד הזה?
או שלמעשה כל המוצרים ביחד אל להם לעבור את סכום ה200 דולר?

לצפיה ב-'הפטור הוא אישי לאדם ומוגבל 200$ לכלל הפריטים'
הפטור הוא אישי לאדם ומוגבל 200$ לכלל הפריטים
13/06/2017 | 10:32
1
58
אתה לא יכול לפרק אופנוע לגורמים ולהצהיר שכל חלק (גלגל, כיסא, מראה) ערכו פחות מ 200$ ולכן אתה יכול להביא אופנועים (מפורקים) ולא לשלם מיסים.
ממליץ במקום לקרוא כתבות ישנות להסתמך על המדריך הרשמי של רשות המיסים
אם תבדוק במדריך תראה שיש פריטים שאתה בכל זאת יכול להביא מעבר ל 200$ כמו אלכוהול וטבק.
לצפיה ב-'ברור שלא :)'
ברור שלא :)
13/06/2017 | 10:48
42
הכוונה הייתה אם למשל אני מביא ביגוד או נעליים, או מתנות קטנות וזולות, או מתאמים למחשב וכבלים דברים כאלה. 
ניתן להביא גם אלכוהול וטבק וזה לא יחשב ב200 דולר?
לצפיה ב-'כניסה מוזלת/חינמית לטרקלין דן'
כניסה מוזלת/חינמית לטרקלין דן
12/06/2017 | 16:35
11
305
הפרטים כאן
לא הייתי משלם על התענוג כי לא תענוג כזה גדול.
אבל אם נכנסים בחינם - שווה כל גרוש.
ככל שאני יודע לא כל Priority Pass​ מקנה כניסה לטרקלין דן.
לצפיה ב-'שווה 30 ש"ח לא יותר .. בטח לא 150 ש"ח'
שווה 30 ש"ח לא יותר .. בטח לא 150 ש"ח
12/06/2017 | 18:04
48
לצפיה ב-'מה זה טרקלין דן? לא מצליחה לפתוח את הקובץ'
מה זה טרקלין דן? לא מצליחה לפתוח את הקובץ
13/06/2017 | 22:44
5
43
לצפיה ב-'זה לא קובץ, זהו קישור'
זה לא קובץ, זהו קישור
14/06/2017 | 09:06
4
104
אם את לא מצליחה להיכנס אליו בהקלקה פשוט תעתיקי אותו לשורת הכתובות URL בדפדפן שלך.
טרקלין הוא מקום להמתנה במקום להמתין באולמות הנוסעים. במקרה של דן אפשר לקבל בו כיבוד קל, קפה, עיתון, WIFI, חיבור חשמל וכסאות נוחים יותר מאלו של אולמות ההמתנה, האווירה בו שקטה ונינוחה יותר והשירותים נקיים יותר.

לצפיה ב-'יש גם בירה!'
יש גם בירה!
14/06/2017 | 18:35
3
84
פעם היה גם יין.
ובעיקרון אפשר לצאת משם מוכן לטיסה ארוכה. יש גם לחמניות מיני גבינות סלטים טריים פרי ועוד.
לצפיה ב-'אפשר גם לצאת מהבית מוכנים לטיסה ארוכה...'
אפשר גם לצאת מהבית מוכנים לטיסה ארוכה...
14/06/2017 | 19:57
1
98
אם הסכום שכתב פה מישהו של 150 שקל נכון, אפשר לקנות בזה לא מעט אוכל ובירות לצרוך בבית, בנחת, במקום לבזבז זמן משעמם בשדה התעופה. זה לא שאנחנו כישראלים תקועים בנתב"ג בקונקשן ארוך - אפשר פשוט לא להגיע מיליון שעות מראש לשדה.
לצפיה ב-'ההמלצה שלי היתה "אם נכנסים בחינם - שווה כל גרוש"'
ההמלצה שלי היתה "אם נכנסים בחינם - שווה כל גרוש"
15/06/2017 | 15:20
61
ובהתאם הפניה למקום שמסביר איך לקבל את ההטבה בחינם.
מכיוון שויזה כאל כבר לא נותנים את ההטבה הזו - הפרסום הוא של ישראכרט (הם גם מפרסמים את אמקס).

אין בכך המלצה לבקש כרטיס אשראי כזה, במיוחד אם לא מקבלים אותו בחינם.
אני לא ממליץ לשלם כסף תמורת אולי הטבה בעתיד

לצפיה ב-'את הבירה העבירו לפחיות, וכדי לקבל יין צריך למצוא מישהו שעובד'
את הבירה העבירו לפחיות, וכדי לקבל יין צריך למצוא מישהו שעובד
19/06/2017 | 10:12
16
שם ולבקש ממנו, כי יש יין, הם פשוט לא מגישים אותו לשירות עצמי.
יש לי כניסה חינם, ואני נכנסת רק לכמה דקות לשתות סודה או משהו, כי אני משתדלת לא להגיע מוקדם מידי לשדה.
לצפיה ב-'בכרטיס שלי משוייך להוט'
בכרטיס שלי משוייך להוט
14/06/2017 | 18:36
95
ההטבה אם היתה הורדה אחרונה מעל 2,000 ש"ח.
לצפיה ב-'כניסה ב30 כן'
כניסה ב30 כן
14/06/2017 | 19:36
1
99
כניסה ללא כסף ברור.
אבל לא אגורה מעבר.
אחרי טרקלין פנטז'יה ובולרו בפולין ועוד כמה הגעתי למסקנה - דן הכי גרוע.
לצפיה ב-'חלק מהטרקלינים האמריקאים הרבה יותר גרועים'
חלק מהטרקלינים האמריקאים הרבה יותר גרועים
15/06/2017 | 15:10
60
אבל דן בהחלט לא בראש רשימת הטובים.
לצפיה ב-'המשך: הטבות נוספות בנתב"ג'
המשך: הטבות נוספות בנתב"ג
15/06/2017 | 15:29
83
בעבר גם עם חלק מהכרטיסים של כאל היה ניתן להיכנס בחינם לטרקלין דן. היום לא.
במקום אפשר או להיכנס לטרקלין תמורת 30 שקלים או לבחור אחת מההטבות הבאות:
רובן מנת אוכל ושתיה, או ספר בסטמצקי.
שימו לב שלא כל החנויות פתוחות בשבת, למשל בארומה סגור.
יש צורך בהזמנת ההטבה מראש באתר האינטרנט.

הטבה נוספת של כאל, אחד מהמדריכים של שיחור למשך חודש בחינם
המדריך נוח כאפליקציה על הטלפון החכם.
יש אופציה לסנכרון מסלולים עם אתר האינטרנט שלהם, לי נוח יותר google maps

אם מישהו מכיר עוד הטבות שיכולות להוזיל או לעשות חיים יותר נוחים לנוסע ביציאה מהארץ - מוזמן להצטרף לשרשור

לצפיה ב-'האם צריך ויזה בשביל כניסה לאסטוניה?'
האם צריך ויזה בשביל כניסה לאסטוניה?
12/06/2017 | 12:24
34
באחד המקומות כתוב לי:
Citizens from EU, USA, New Zealand, Canada and Australia do not need a visa to enter the country and you also do not need one, if you are travelling with a Schengen visa. All other nationalities please find it out on the web page of the Ministry of the Foreign Affairs of the Republic of Estonia.
האם דרכון ישראלי מספיק בשביל כניסה לאסטוניה? אציין שאין לי דרכון אירופאי אבל יש לי permit b של שווייץ.
לצפיה ב-' עזרה במילוי שאלון'
עזרה במילוי שאלון
12/06/2017 | 10:52
48
שלום לכולם,
התבקשתי ע"י חברה לעזור במילוי שאלון - הנה הבקשה:

שלום,
אנו שתי סטודנטיות לתואר שני בפסיכולוגיה העורכות מחקר בנושא תזונה.
נשמח אם תוכל/י להקדיש כ-10 דק' למלא מספר שאלות קצרות
תודה
https://goo.gl/forms/mzuqunP4tjgMDapM2

אם מישהו יכול לעזור זה יהיה נפלא.
תודה ושבוע נפלא

* הפוסט הועלה באישור הנהלת הפורום
לצפיה ב-'שאלת BOOKING'
שאלת BOOKING
12/06/2017 | 10:38
8
145
שלום, 
החלטתי לעשות הזמנה בבוקינג...(בשעה טובה)
ויש לי כמה שאלות (אולי קצת מטופשות:))
1. אם אני מסמנת לדוגמה חדר 1, 3 לילות, 3 מבוגרים ומתקבל מחיר X, 
זה המחיר הכולל לכולם לכל הלילות או שזה מחיר לאדם אחד/לילה אחד?
(פשוט נראה אפילו קצת מעט).
2. האם באמת אפשר לבטל ללא בעיה כל הזמנה (בתנאי שכתוב ניתן לבטל), ולא גובים שום דבר על זה? (מה יוצא להם מזה..)?
3. האם כשמגיעים למלון באמת ההזמנה קיימת ולא אתקע פתאום במדינה זרה ללא הזמנת מלון...? איך אפשר לוודא את זה?

תודה לכל מי שיעזור:)

לצפיה ב-'1. זה צריך להיות כתוב: מחיר ל-3 לילות. ברגע שנתת תאריכים זה '
1. זה צריך להיות כתוב: מחיר ל-3 לילות. ברגע שנתת תאריכים זה
12/06/2017 | 10:58
2
97
החישוב.

2. אפשר לבטל אם את עומדת בתנאי הביטול. צריך לקרוא היטב: האם יש תשלום מוקדם של אחוזים כלשהם מסכום ההזמנה, האם לא. עד מתי אפשר לבטל, האם יש סנקציה בתשלום על ביטול, האם לאו. יש מלונות שלא ניתן לבטל בהם בכלל, יש שכן אבל אז המחיר עם אופציית ביטול יקר יותר מאשר ללא אופציה כזו.
הכל טמון בקריאה דקדקנית שלך את התנאים.

3. עד עכשיו לא היו לי בעיות. לומר שאין בכלל? לא הגיוני. בשוליים אולי כן. אבל אם ניתן, את מחפשת את המלון בגוגל, ניגשת לאתר העצמאי שלו ומזמינה שם, לפעמים יש מערכת הזמנה אוטומטית, לפעמים לא. אולי הזמנה ישירות באתר המלון תיתן לך יותר ביטחון, זה מה שאני עושה לפעמים, כשההזמנה שם נוחה מספיק והמחיר טוב. תמיד טוב גם שכשאת מגיעה, יש לך רשימה מוכנה של מלונות אופציונליים, רשימה שעשית לך או על נייר או איכשהו בנייד, שתהיינה עוד אופציות. אבל זה לא צריך לקרות שתגיעי ולא יהיה מלון.
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
12/06/2017 | 11:06
1
65
לגבי המחיר..
אם נתתי תאריכים ומס' אנשים, וכתוב מחיר ל-3 אנשים עבור 3 לילות,
זה המחיר לכולם ולא לאדם יחיד?
סתם שאלה בהתנהלות BOOKING...
והאם הגיוני שהמחיר במלון יהיה יותר יקר מאשר בבוקינג?

לצפיה ב-'כן, את יכולה לבחון את זה. תכניסי 2, תכניסי מטיילת אחת '
כן, את יכולה לבחון את זה. תכניסי 2, תכניסי מטיילת אחת
12/06/2017 | 11:23
69
ותראי שהמחירים שונים. המחיר הוא לכל השלושה. את גם רואה שאת לא יכולה לבחור כל חדר שהוא, יש רק חדרים מסוימים שאפשר לבחור למספר מטיילים כזה. אז בהתאם המחיר.

הגיוני שהמחיר באתר המלון שונה לעומת בוקינג, יקר יותר, זול יותר, תנאי ביטול אחרים, בבוקינג יכול להיות שארוחת בוקר תהיה בנוסף למחיר בעוד שאתר המלון היא מובטחת אם את מזמינה ישירות דרכו (רצון לחסוך עמלה, כנראה). אני בעד להסתכל פה ופה כי עקרונית אני לא אוהבת שיותר מדי כח מרוכז באתר הזמנות בודד. אבל לפעמים למרות העקרון הזה אני כן מזמינה בבוקינג כי יותר משתלם מסיבה כזו או אחרת, או שאין לי חשק לעשות הזמנה בשפה שאני שולטת בה פחות טוב מאנגלית ואני מתעצלת, או שנוח לי לרכז כמה הזמנות באתר אחד.
לצפיה ב-'כדי להיות בטוחה שההזמנה הגיע למלון'
כדי להיות בטוחה שההזמנה הגיע למלון
12/06/2017 | 11:42
79
אני בדרך כלל שולחת להם בקשה כלשהי, למשל שאלה לגבי זמני כניסה ויציאה, סוג המיטות וכו'. קבלת התשובה מהמלון במייל חוזר היא סימן טוב שההזמנה רשומה.
לצפיה ב-'תודה רבה לכם!'
תודה רבה לכם!
12/06/2017 | 11:52
60
מאוד עזרתם לי :)
לצפיה ב-'שימי לב שלפעמים יש עוד מיסים וחיובים'
שימי לב שלפעמים יש עוד מיסים וחיובים
12/06/2017 | 20:31
2
60
אחרי שאת מבצעת את ההזמנה תכנסי לאישור ואז תוכלי לראות את המחיר הסופי.
אנחנו מזמינים הרבה דרך בוקינג ומאוד מרוצים מהנוחות. הביקורות מהימנות וזה מאוד חשוב.

לצפיה ב-'בוקינג ביטולים'
בוקינג ביטולים
13/06/2017 | 16:01
1
54
אני ביטלתי בחודש שעבר 2 הזמנות לחדרים יום לפני ההגעה חיובתי במלא המחיר 
חדר שני ביטלתי יומים לפני ההגעה ולא חויבתי כלום 
בשניהם היה אפשרות לביטול עד 24 שעות לפני ההגעה
אבי
לצפיה ב-'תקרא טוב את האותיות הקטנות'
תקרא טוב את האותיות הקטנות
14/06/2017 | 13:51
41
בדרך כלל מה שנקרא "אפשרות ביטול עד 24 שעות מההגעה" היא בעצם אפשרות ביטול עד 12 בלילה יום אחד לפני יום ההזמנה, לפי השעון המקומי.
זאת אומרת - אם הזמנת לתאריך 16 בחודש, אתה צריך לבטל את ההזמנה עד 14 בחודש ב-12 בלילה. זה תמיד יוצא יותר מ-24 שעות לפני.
לצפיה ב-'קנסות כבדים במטרו של פראג ,ראו הוזהרתם .'
קנסות כבדים במטרו של פראג ,ראו הוזהרתם .
12/06/2017 | 06:03
14
310
חזרנו אתמול מפראג ובאחת התחנות התבלבלנו ברכישת הכרטיס למטרו וקנינו כרטיס לא מתאים ,תפס אותנו פקח שאורב לתיירים ברדתם למטרו ובודק את הכרטיסים ,לא עזרו התחינות שזה היום הראשון שלנו בפראג ואנחנו תיירים ומערכת הרכבות לא נהירה לנו עדיין ,חטפנו קנס כבד של 800 קרונות צ'כיות לכל אחד ,אין רחמים אצל הפקחים האלו ,מעניין ששמענו על הרבה מקרים כאלו ונדמה לי שזה פשוט מלכודת תיירים מוצלחת שגורפת לקופתם הרבה כסף . השאלה הראשונה שהפקח שאל אותנו מאיפה אתם וכאשר אמרנו מישראל ,ביקש מייד דרכון והחזיק אותו כערבון עד ששילמנו לו .אולי יש פה גם קצת אנטישמיות ואולי הוא רגיל שישראלים תחמנים בכל זאת אין להם הרבה רצון להראות "הסבר פניך לתייר" . אני בן 62 (אתמול חגגתי יום הולדת שם) לא ילד שמנסה לחסוך והייתי עם כל המשפחה , לכולנו היו כרטיסים למטרו וטעינו רק בסכום הכרטיס ,המכונות לא הכי ידידותיות , נסעתי לחו"ל עשרות פעמים ובאף מקום לא נקנסתי וקיבלתי יחס כזה משפיל כמו בפראג ,בטוח שלשם אני לא חוזר יותר .האם יש מקום להתלונן על היחס המשפיל?
לצפיה ב-'בעסה'
בעסה
12/06/2017 | 06:43
61
לצפיה ב-'אחרי שחזרתם נראה לי שהכתובת לתלונות'
אחרי שחזרתם נראה לי שהכתובת לתלונות
12/06/2017 | 07:39
5
218
היא השגרירות הצ'כית בארץ או אחד מקונסולי הכבוד שלה (ישראלים),
מצורפת רשימה עם דרכים ליצירת קשר

אתה צודק, אכן מביך מרגיז ואנטי תיירותי.
נתקלתי במקרה בו כרטיסני הרכבת הקלה קנסו זוג תיירים שהיו להם כרטיסים תקופתיים מתאימים לנסיעה ובתוקף משום שהם לא ידעו שבניגוד למקובל בכל מקום אחר בעולם (שאני והם מכירים) ברכבת הקלה לא מספיק להחתים את הכרטיס בשימוש הראשון, צריך להחתים בכל עליה לרכבת.
כל ההסברים של הנוסעים וגם שלי שהם שילמו את מחיר הנסיעה כדת וכדין ושמדובר באי הבנה בגלל נוהל יוצא דופן בישראל ושלא ממש מוסבר נפלו על אוזניים ערלות.
כך שאני מבין את התסכול שלך ושפראג פחות מומלצת אצלך לביקור, לצערי כנראה גם ירושלים ירדה מהמפה של חלק מהתיירים.

לצפיה ב-'מנסה לעזור:'
מנסה לעזור:
13/06/2017 | 23:02
4
116
אם הבנתי נכון,אז קנית כרטיס למטרו בסכום מסויים,למשל 32 קרונות ותיקפת אותו בתחילה ונסעת ,ונסעת עד שעבר זמן רב ואז הפקח תפס וקנס.
למשל,עלית במטרו וירדת ואז חיפשת את המטרו הבא וטעית ובזבזת זמן כך שעברה חצי השעה מאז התיקוף.
אם כן =יש מקום לפנות לקונסול לבירור.
לצפיה ב-'לא קניתי כלום, אני מציע שתנסה לעזור ל sol11655'
לא קניתי כלום, אני מציע שתנסה לעזור ל sol11655
14/06/2017 | 09:09
91
אם הוא יחזור לכאן ואם לא יחזור אולי תפנה אליו לתיבה הפרטית
לצפיה ב-'קניתי כרטיס ב-24 קרונות במקום ב-32 קרונות ,המרחק קצר 4 תחנות'
קניתי כרטיס ב-24 קרונות במקום ב-32 קרונות ,המרחק קצר 4 תחנות
15/06/2017 | 05:18
2
64
וחשבתי ש-24 יספיקו , היינו 5 אנשים ואיך שירדתי במדרגות הנעות ניגשתי לעובד הרכבת שעמד שם והתייעצתי איתו לגבי המסלול .הוא שאל אותי מאיין אנחנו וכשאמרתי ישראל ביקש את הדרכונים ואת הכרטיסים לבדוק . ברגע שעלה על הטעות שלי ביקש שנשלם קנס בסך 800 קרונות לכל כרטיס שנקנה בטעות .
הוא החזיק את הדרכונים כערבון עד ששילמנו את הקנס . הטעות שלי שנתתי לו את הדרכונים .הוא התנהג אלינו בגסות וסירב להזדהות בשמו אלא רק במס' העובד שלו.
לצפיה ב-'ביש מזל ופקח קפדן'
ביש מזל ופקח קפדן
16/06/2017 | 16:16
41
מה שנותר הינו ,כמו ליאונידס, לפנות לשגרירות ולפרט המיקרה .להוכיח שהבעייה אי הבנה (פנית לשאול איך להגיע) ולקוות .
לצפיה ב-'החלטתי להתלונן בשגרירות צ'כיה בתל אביב ושלחתי מייל תלונה .'
החלטתי להתלונן בשגרירות צ'כיה בתל אביב ושלחתי מייל תלונה .
17/06/2017 | 08:09
29
אעדכן אתכם בפורום בתוצאות . תודה בינתיים על כל התשובות שקיבלתי . שבת שלום .
לצפיה ב-'המלצה לישראלים שמגיעים בפעם הראשונה לפראג'
המלצה לישראלים שמגיעים בפעם הראשונה לפראג
12/06/2017 | 07:44
203
הכי טוב זה לקנות את ה prague card שבין היתר כולל גם נסיעה בתחבורה ציבורית.
לצפיה ב-'על סמך מה אתה אומר שזה "פקח שאורב לתיירים"...?'
על סמך מה אתה אומר שזה "פקח שאורב לתיירים"...?
12/06/2017 | 13:44
1
72
לצפיה ב-'על סמך הרבה תלונות ששמעתי מחברים וממשפחה .'
על סמך הרבה תלונות ששמעתי מחברים וממשפחה .
12/06/2017 | 16:48
53
לצפיה ב-'מבאס, אבל זה מה יש, ולא, זה לא קשור ל"ישראליותכם"'
מבאס, אבל זה מה יש, ולא, זה לא קשור ל"ישראליותכם"
13/06/2017 | 01:54
3
133
כן, זה מבאס. כן, מן הסתם רוב הנתפסים הם תיירים כי הם יותר מועדים לטעות.
אבל כל הדיבורים על אנטישמיות זה כבר מופרז לגמרי. 
זה הנוהל וזה החוק, מעצבן ככל שיהיה. זה היה קורה גם אם הייתם מגרמניה, מבריטניה או מקזחסטאן. ואני אומרת את זה כי ראיתי כבר לא ישראלים שלא החתימו את הכרטיס או לא רכשו כרטיס ונתפסו, וגם הם נדרשו לתת את הדרכון (מניחה שאם זה היה מישהו מקומי היו מבקשים תעודת זהות) ואז לשלם. ככה זה. 
ואגב, זה קיים גם במדינות אחרות. ראיתי פקחים שתפסו כמה וכמה אנשים גם במטרו של ברלין, למשל. וגם בישראל יש פקחים בתחבורה הציבורית (למרות שפה קשה יותר לרמות...). 

יחס משפיל? נכון, זה לא פר לקבל קנס בגלל טעות תמימה, וגם בעיניי יכלו לפטור אתכם באזהרה בלבד מלפנים שורת הדין, אבל זה החוק, וביקשו ממכם לעמוד בו. לא ברור לי למה זו עילה לתלונה. גם בארץ אם בטעות חצית במעבר חצייה באור אדום יכולים לתת לך דו"ח עם קנס ויכולים לתת לך אזהרה - אם יתנו קנס זה מעצבן ומרגיז ומרגיש לא פר, אבל תכלס, זה החוק. זה לא שיש יותר מדי מה לעשות בנידון. 
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
13/06/2017 | 08:29
134
בפראג אפשר לקנות כרטיס לרכבת התחתית גם בקיוסק שבתחנה וכך לא טועים.
לצפיה ב-'בדיוק. אין שום קשר למוצא. '
בדיוק. אין שום קשר למוצא.
13/06/2017 | 09:16
42
לצפיה ב-'Haven’t the Jewish people suffered enough? Give us a little '
Haven’t the Jewish people suffered enough? Give us a little
13/06/2017 | 09:40
113
לצפיה ב-'חופשה זולה בחו"ל בספטמבר עם הילדים'
חופשה זולה בחו"ל בספטמבר עם הילדים
11/06/2017 | 21:39
3
122
ערב טוב .

מחפשים משהו לספטמבר 5 ימים חו"ל קרוב וזול כולל אטרקציות לילדים בני 8  9, המליצו לי על גאורגיה או כרתים, אשמח לשמוע עוד דעות - מקום בו מזג האוויר גם סביר
לצפיה ב-'על סמך מה המליצו לך על גאורגיה'
על סמך מה המליצו לך על גאורגיה
12/06/2017 | 07:42
2
115
כמקום עם אטרקציות לילדים?
מנסה להבין אילו אטרקציות מעניינות אתכם
לצפיה ב-'שלום המליצו לי אנשים שביקרו במדינה'
שלום המליצו לי אנשים שביקרו במדינה
12/06/2017 | 17:52
1
88
אטרקציות שיכולות לעניין ילדים כמו פארקי מים, לונה פארק משחקים ופעילות.
אשמח לשמוע גם על עוד יעדים
לצפיה ב-'לא מכיר כאלה בגאורגיה, בכרתים יש פארק מים'
לא מכיר כאלה בגאורגיה, בכרתים יש פארק מים
13/06/2017 | 10:24
70
בהולנד יש פארקי מים למכביר.
ביער השחור יש את אירופה פארק והפון פעילויות נוספות לילדים.
צפון איטליה יש גארדלאנד
יש המון מקומות שעונים על הדרישות שלכם.
לצפיה ב-'ויזה לקנדה'
ויזה לקנדה
11/06/2017 | 20:17
2
74
האם צריך ויזה לקנדה בשביל שבועיים ביקור?
לצפיה ב-'אם אתה נכנס בטיסה התשובה היא כן. אם ברכב מארה"ב לא.'
אם אתה נכנס בטיסה התשובה היא כן. אם ברכב מארה"ב לא.
11/06/2017 | 21:14
33
לצפיה ב-'לקבל ויזה לקנדה זה הליך פשוט וזול'
לקבל ויזה לקנדה זה הליך פשוט וזול
12/06/2017 | 08:03
70
הם אפילו לא קוראים לזה ויזה, אלא ETA....נכנסים לאתר של אימיגריישין קנדה, ממלאים טופס פשוט און ליין, משלמים 7 דולר בכרטיס אשראי, ובתוך כמה דקות מקבלים קבלה ואת האישור למייל.

זה תקף ל 5 שנים
לצפיה ב-'לטייל לבד'
לטייל לבד
11/06/2017 | 08:37
45
279
היי,
מקווה שהגעתי למקום הנכון :)
אני רוצה לטוס ולטייל לבד לטווח של עד 3 שבועות, מעדיפה לא לאירופה, או לפחות לא אירופה "השיגרתית".
מה שחשוב לי זה מקום עירוני, להיבלע בין ההמון, שלא ארגיש לבד , פחות רוצה להסתמך על זה שאולי אכיר אנשים בדרך (אבל אם כן, מה טוב).
יהיה...
המשך>>
היי,
מקווה שהגעתי למקום הנכון :)
אני רוצה לטוס ולטייל לבד לטווח של עד 3 שבועות, מעדיפה לא לאירופה, או לפחות לא אירופה "השיגרתית".
מה שחשוב לי זה מקום עירוני, להיבלע בין ההמון, שלא ארגיש לבד , פחות רוצה להסתמך על זה שאולי אכיר אנשים בדרך (אבל אם כן, מה טוב).
יהיה נחמד אם תהיה קהילה יהודית באזור (בית חב"ד וכד')
זו תהיה פעם ראשונה שלי לבד בחו"ל, אז מעדיפה מקום ידידותי עד כמה שאפשר.
* אני פחות בקטע של טיול תרמילאים , השאלה מה האופציות שלי מבחינת מלונות וכו' ?
אשמח לעצות\חוו"ד וכו' 
לצפיה ב-'הכנסת והוצאת רובלים ברוסיה.'
הכנסת והוצאת רובלים ברוסיה.
11/06/2017 | 07:05
3
99
מה המדיניות ברוסיה לגבי הכנסת והוצאת רובלים בסכום קטן מאוד כמובן לשימוש עצמי.
לצפיה ב-'אני שואל ברצינות ודחוף, למה לא עונים לי?'
אני שואל ברצינות ודחוף, למה לא עונים לי?
12/06/2017 | 03:30
1
17
לצפיה ב-'אולי כי לאף אחת ואחד אין כאן תשובה?'
אולי כי לאף אחת ואחד אין כאן תשובה?
12/06/2017 | 08:01
20
לצפיה ב-'כל מי שהיה ברוסיה צריך לדעת'
כל מי שהיה ברוסיה צריך לדעת
12/06/2017 | 08:25
70
אם שואלים בכניסה ביציאה, הבנתי שיש טופס שממלאים בכניסה, אני שם כמה שעות בקונקשיין וארגנתי פה במאמץ 5000 רובל שזה בערך 100 דולר ולא רוצה להסתבך בגלל זה.
לצפיה ב-'טיסה זולה מדי. איפה הקאצ'?'
טיסה זולה מדי. איפה הקאצ'?
10/06/2017 | 23:03
12
205
מצאתי טיסה ישירה הלוך-חוזר מציריך לפראג בפחות מ100 יורו. עם חברת vueling. הטיסה ממריאה מציריך בשישי בצהרים וחזור מפראג ב9:15 בבוקר.

איפה הקאצ'? איך זה כל כך זול? משהו חייב להיות פה לא כשורה.
לצפיה ב-'אלו המחירים בתוך אירופה.'
אלו המחירים בתוך אירופה.
10/06/2017 | 23:14
2
128
תבדוק כמה צריך להוסיף למזוודה, מעבר לזה אין קץ', אלו פשוט המחירים.

כבר יצא לי לעשות מסלול: דיסלדורף-פראג, ברלין-קופנהאגן, קופנהאגן-דורטמונד בשבועיים ב100 יורו (כולל מזוודה).
לצפיה ב-'אולי זה איזה יום רע?'
אולי זה איזה יום רע?
10/06/2017 | 23:21
1
119
המחרים עבור כל הטיסות מציריך מתחילים ב140 פראנק (פראנק=דולר). חשבתי אולי משהו עם הזמנים לא טוב? אולי אי אפשר להגיע לשדה התעופה של פראג בשישי בבוקר ב9:15 או משהו כזה?
לצפיה ב-'לדעתי אם לא תזדרז תפסיד את המחיר האטרקטיבי הזה'
לדעתי אם לא תזדרז תפסיד את המחיר האטרקטיבי הזה
11/06/2017 | 07:16
21
לצפיה ב-'זה לא קאצ''
זה לא קאצ'
11/06/2017 | 08:35
98
יש גם יותר זול...אפשר להשיג בימים מסוימים, בעונות מסוימות..טיסה למשל ממילנו ללונדון ב- 25 יורו
לצפיה ב-'פעם שילמתי 40 אירו לטיסה בין מילנו ופריז. אין קאץ'. '
פעם שילמתי 40 אירו לטיסה בין מילנו ופריז. אין קאץ'.
11/06/2017 | 09:24
1
31
לצפיה ב-'אוקי, תודה לכם.'
אוקי, תודה לכם.
11/06/2017 | 13:53
70
הזמנתי את זה. הקטע המוזר הוא שרכבת הלוך-חוזר מציריך לברן (כשעה נסיעה לכל כיוון) עולה 100 פראנק. כלומר "טיסה לפראג=נסיעה לברן" מבחינת העלות...
אויל זה כי התרגלתי למחירים של שוויץ. להגיע לאינטרלאקן (Interlaken) עולה לי יותר מאשר לגרמניה.
לצפיה ב-'רק תבין שזה לואוקוסט'
רק תבין שזה לואוקוסט
11/06/2017 | 15:36
79
משלמים על כל התוספות והמטוס ב- ולינג צפוף אף יותר מבאלעל.....
לצפיה ב-'הקאץ' הוא בתוספות '
הקאץ' הוא בתוספות
11/06/2017 | 16:55
4
88
הקאץ' הוא בתוספות על מקום ישיבה במטוס, על מזוודות וגם קנס על אי ביצוע צק אין בזמן.. המחירים של הטיסות הם זולות יחסית כי יש תחרות..
לצפיה ב-'אז טסים בלי מזוודה. לא בוחרים מושב'
אז טסים בלי מזוודה. לא בוחרים מושב
12/06/2017 | 12:26
1
60
טרולי אחד יספיק לי לשבוע.
אם כל הקאצ' הוא שאני צריך לשבת שעה בצפיפות נוראית: וואלה, אני בוגר רכבת ישראל בראשון בבוקר.
לצפיה ב-'טסתי עם וולינג'
טסתי עם וולינג
13/06/2017 | 01:44
41
לא ברור לי מה כל כך מפחידים אותך. טסתי עם כמה חברות לואו קוסט, המטוסים לא נוחים יותר או פחות באופן משמעותי מאל על, שגם בה לא פעם ממילא מחכירים את המטוס וגם בה יש לואו קוסט. 
לא זכור לי שהיתה איזו צפיפות או חוסר נוחות בוולינג שלא היתה ממילא בחברות אחרות. מושבי מטוס הם תמיד צפופים ולא נוחים במחלקה הנמוכה. 
ולשבוע ממש לא צריך מזוודה. 
לצפיה ב-'למה? ב HIGH COST לא משלמים תוספת על מקום ישיבה מובטח?'
למה? ב HIGH COST לא משלמים תוספת על מקום ישיבה מובטח?
13/06/2017 | 09:48
30
ותוספת עוד יותר גדולה אם מדובר במקום ישיבה טוב?
לצפיה ב-'בדיוק. המפתח הוא אריזה מינימלית. חשוב לא רק במטוס. '
בדיוק. המפתח הוא אריזה מינימלית. חשוב לא רק במטוס.
13/06/2017 | 10:11
6
לצפיה ב-'איפה כדאי לטוס..'
איפה כדאי לטוס..
10/06/2017 | 16:00
5
226
אני וחברה שלי שוקלות לעשות טיסה בקפריסין , יוון או רודוס.
אפילו מקום אחר שיש בו נופים יפים לצילומים ושופינג...?
כזה שלא יקר לכמה ימין נגיד 4-5
ושזה לא יקרע לנו את הכיס..

שקלנו לעשות הפלגה אבל משום מה שללנו כי זה להיות בספינה כל הזמן.
שנם יגבילו אותנו שם מחוץ לספינה.
מצד שני מעולם לא היינו בחו"ל
נפחדות ללכת לאיבוד בלי השפה.
לצפיה ב-'תשכחו משופינג במקומות האלה'
תשכחו משופינג במקומות האלה
10/06/2017 | 16:38
146
אין שם מה לקנות שאין פה ...מקסימום זיתים וגבינת פטה...שגם יש פה, אבל שם זה אותנטי..

איזה שפה?  קצת אנגלית אתן מדברות ומבינות?....תסתדרו בכל מקום
לצפיה ב-'אולי פאפוס?'
אולי פאפוס?
10/06/2017 | 20:29
84
יש שם קניון גדול וגם חופים יפים, והמקומיים מאוד נחמדים
לצפיה ב-'חברה לעבודה חזרה מאתונה עמוסה בקניות -יש שם את '
חברה לעבודה חזרה מאתונה עמוסה בקניות -יש שם את
10/06/2017 | 20:29
115
הרשתות הגדולות במחירים נמוכים יותר . הן היו שתי חברות- שכרו דידרה דרך AIRBַB/ 
לצפיה ב-'מה התקציב? באיזו עונה? האם רכב שכור בא בחשבון?'
מה התקציב? באיזו עונה? האם רכב שכור בא בחשבון?
11/06/2017 | 09:31
58
ערים ונופים בד"כ לא מסתדר יחד.
מחוץ לעיר ביעדים שרשמתן אין כל כך שופינג, בחלקם גם בתוך הערים אין ממש.
לצפיה ב-'ברודוס יש תמהיל נכון של כמה רשתות (זארה, H&M, MAC ועוד כמה)'
ברודוס יש תמהיל נכון של כמה רשתות (זארה, H&M, MAC ועוד כמה)
11/06/2017 | 15:48
62
ומקומות נחמדים לנוח בהם מהשופינג המטורף
לצפיה ב-'רשמים מיפן'
רשמים מיפן
10/06/2017 | 15:55
3
133
לפני כחודש היינו ביפן. היה מרשים ונהנינו מאוד מהמקומות, האנשים, התרבות, הארגון ומהאוכל.

אני אכתוב בעיקר על שימוש שלנו בתחבורה הציבורית של יפן, בתקווה שיעזור לעוד אנשים שמתכוונים לנוסע.

תחילה אתאר את הטיסות ליפן ובחזרה לישראל. טסנו עם לופטנזה לפרנקפורט ומשמה לאוסקה. בחזרה טסנו מטוקיו לפרנקפורט עם All Nippon Airways, שהשתמשו בקוד טיסה של לפוטנזה, ומפרנקפורט בחזרה לישראל.

הטיסות מישראל ופרנקפורט ובחזרה הן עלובות להחריד, היה את ההרגשה שעושים לך טובה ומטיסים אותך בכלל. המטוס היה מסודר ונקי, אך היה מיושן מאוד ופשטני. לא היה מערכת בידורית בכלל, היינו צריכים להוריד אפליקציה ולראות דרכה את 2 הסרטים וחצי שיש להציע. זה נראה כמו טיסת לואו-קוסט עם ארוחה (עלובה).

בפרנקפורט היה עיכוב בגלל אובר-בוקינג, בסוף איזה נוסע הסכים לקבל 600 יורו בשביל לרדת מהטיסה, ואיש עסקים הסכים לקבל 800 יורו בשביל לוותר על מחלקת העסקים ולשבת במחלקה הרגילה.

זה היה מטוס 747-400 הענקי, הטיסה עברה בסדר גמור, מערכת הבידורית כללה מעל 60 סרטים הוליוודיים, ועוד סדרות,  מוזיקה ומשחקים. לי היה באופן אישי קשה לישון בגלל הרעש המחריד של המנועים, זהו מטוס רועש במיוחד ואני לא יודע איך אפשר לתפוס תנומה בו.

בחזרה לישראל היה לנו בעיה לעשות online booking, זה תמיד הראה הודעת שגיאה. רצינו ראש שקט והתקשרנו ללופטנזה ול-ANA בשביל שיעשו לנו את הבוקינג. אך ללא הצלחה, חייבים להגיע לנמל תעופה, ורק שמה לעשות את הבוקינג ל-2 הטיסות. הבעיה הייתה שיש 2 חברות תעופה שונות על מס' כרטיס טיסה אחד, לכן אי אפשר לעשות בוקינג לפני.

הטיסה של ANA הייתה במטוס 777, מטוס חדש ויפה, מערכת בידורית כללה בסביבות 40 סרטים הוליוודיים, ועוד סדרות, מוזיקה ומשחקים. דגם 777 הוא הרבה יותר שקט מאשר 747-400 והיה יותר קל לישון.

אה נזכרתי. היה אשכול בפורום בקשר לטרמינל המבודד שהגרמנים הכינו לנו בשדה התעופה במינכן. בפרנקפורט יש את השער "המיוחד" שלנו, אני מציע להגיע לשער כמה שיותר מאוחר, כי ברגע שעברת את ביקורת של הביטחון, אי אפשר לצאת יותר. אתה תקוע מול השער עד העלייה למטוס. כאמור זה השער "המיוחד" שלנו, ככה גם יש לו מחירים "מיוחדים": בקבוק מים מינרליים קטן עולה 3 יורו בכל שאר השדה, בעוד בשער "המיוחד" הוא עולה 5.4 יורו.

שנחתנו באוסקה לקחנו רכבת מהירה עד לקיוטו (=HARUKA), ומשם ברכבת התחתית עד למלון. המלון מאוד יפה ומסודר, צוות העובדים היה אדיב אבל האנגלית שלהם הייתה מאוד מוגבלת. לכן כל אינפורמציה שרצינו על העיר, הלכנו למרכז המידע ברכבת התחתית, שהיה לא רחוק מהמלון.

אמרו לנו בעיקר להסתמך על האוטובוסים מאשר על הרכבת התחתית, כי אין פריסה מכסימלית של הרכבת ברחבי העיר, בעוד האוטובוסים מגיעים לכל מקום.
לא אהבנו להשתמש באוטובוסים, מפני שהם מאוד קטנים ביחס למה שיש בארץ, אין דבר כזה אוטובוס אקורדיון, ותמיד רשום שרצוי לפנות את המקום לקשישים. הרבה קשישים משתמשים באוטובוסים, ויש כמות גדולה של תחנות שהאוטובוסים עצורים בהן, מה שמאריך את הנסיעה וצריך לעמוד בתוך אוטובוס שהוא קטן בהרבה מקרון של המטרו. אבל המחיר הוא זול מאוד: 230 ין לאדם, לא משנה כמה תחנות נסעת בתוך העיר. עשינו שימוש עיקרי יותר במטרו, ומהתחנות הלכנו ברגל אל היעדים שרצינו לבקר.

לא הסתובבנו רק בקיוטו, יצאנו לערים נוספות שנמצאות בסביבה. בשביל זה אנו ממליצים לרכוש כרטיס נסיעה בלתי מוגבל של JR. המחיר נקבע לפי גדול האזור שהכרטיס תקף בו, וכמה ימים הכרטיס יהיה בר-תוקף (אפשר מיום אחד עד חמישה ימים). חובה להגיד בעת הרכישה, מאיזה יום אתם מתכוונים להתחיל את הנסיעות, חייבים להשתמש בכרטיס בכל הימים שקבעתם ברציפות, אי אפשר לעשות יום כן ואח"כ יום לא.

היה מבלבל להשתמש ברכבת הבין-עירונית, יש 3 סוגי רכבות: מאסף, שעוצר בכל התחנות. חצי אקספרס שעוצר בתחנות המרכזיות ובכמה תחנות משנה. והמיוחדת, שזה בעצם רכבת אקספרס עם מס' מינימלי של עצירות. זאת גם רכבת שלא יוצאת בתדירות רבה מאשר האחרות.

אתם עדיין פה? טוב, עכשיו בשביל לעלות הרכבת הנכונה שלא עוצרת כל הזמן, יש 2 סימנים שהם משתמשים: ∆ ו- ○. צריך לראות בלוח האלקטרוני איפה הרציף בדיוק נמצא, ולעמוד במקום הנכון ברציף בשביל לא להפריע לשאר האנשים שממתינים. בנוסף צריך לקחת בחשבון באיזה קרון אתה נמצא, כי יש אפשרות שחלק מהקרונות יפוצלו למסלול אחר.
היה לנו לפחות 2 מקרים די מעצבנים: במקרה הראשון שחזרנו בלילה מאוסקה לקיוטו, הרכבת נעצרה בתחנה ופתאום כולם עוזבים את הרכבת, אנו שמים לב שרק אנחנו נשארנו לבד בכל הרכבת. מסתבר שזה הייתה התחנה האחרונה של אותה רכבת, היינו צריך ללכת לרציף אחר בשביל להמשיך.
מקרה שני היה שעלינו על חצי אקספרס, ואז באמצע הדרך היא נהפכה למאסף. אנו רואים שיש עוד תחנות שהיא עוצרת שלא היה כמו אתמול. דברים כאלו הם מעדכנים במערכת הכריזה ביפנית בלבד. ואין עדכונים אלקטרוניים בתוך הרכבת.

שסיימנו עם קיוטו היעד הבא הוא טוקיו. קנינו כרטיסים לרכבת קליע "Nozomi". הרכבת שעוצרת בהכי פחות תחנות בקו קיוטו-טוקיו. עולה בסביבות 450 ₪ לכרטיס בודד בקרונות עם מקומות ישיבה שמורים, או לשלם בסביבות 410 ₪ במקומות הלא שמורים שזה על בסיס מקום פנוי באותה שעה. אנו לקחנו את האופציה הראשונה והיה מאוד מיוחד לנסוע ברכבת כזאת. היה מרחב גדול לרגליים, והרכבת "שטה" במהירות גבוהה מבלי לעשות רעש. תוך שעתיים וחצי הגענו לטוקיו.
לצפיה ב-'נסיעה ביפן'
נסיעה ביפן
10/06/2017 | 18:26
2
86
חבל שלא הכנתם את כרטיס הרכבת של JR לתיירים בעודכם בארץ. את הכרטיס המיוחד הזה אפשר לקנות רק מחוץ ליפן. יש אותו לשבוע שמיים ושלושה לבד או בשילובים עם אוטובוסים ומעבורות. זה היה חוסך המון כסף כי הנסיעות לא מוגבלות.
בתחנות  הרכבת במקומות גדולים כמו טוריו למשל וגם בלשכות התיירות שלהם יש לוחות רכבת חינם באנגלית. 
היפנים יודעים אנגלית אבל מאחר שהם מחונכים שאסור לטעות אם הם  לא בטוחים בעצמם יגידו שהם לא יודעים. את הבעיה הזו פתרתי בכך שהיה אתי פנקס שבו רשמתי את השאלה והם קראו וענו גם כן בכתב. 
העדפתי תמיד רכבת ותחתית על פני אוטובוס כי התחנות משולטות גם באנגלית.
רק פעם אחת בחודשיים טעיתי בנסיעה בגלל הרכבת המתפצלת, פשוט לא ידעתי שקיים דבר כזה, עובד התחנה סידר לי בזכות הפס כרטיס למושב שמור כדי שאוכל להגיע לאן שרציתי ואפילו ליווה אותי לרציף הנכון והעמיד אותי במקום הנכון. כל זה ללא תשלום נוסף.
מאד נהינתי מכך שמסומן על הרציף המיקום של הדלתות לקרון. מה יותר הגיוני מזה?
לצפיה ב-'אני מסכימה לכל מילה בקשר לתחבורה הציבורית ביפן'
אני מסכימה לכל מילה בקשר לתחבורה הציבורית ביפן
10/06/2017 | 19:16
77
קנינו את ה-JR נסענו בעיקר בשינקנסן, הרכבת המהירה בין הערים השונות. בתוך טוקיו נסענו בתחתית. שם (בזמנו) היתה בעיה, המכונות למכירת כרטיסי רכבת, היו חמש כאלו בקיר התחנה שבה עלינו על הרכבת - היו רק ביפנית אבל תמיד תמיד נחלצו יפנים לעזרתנו. ניסו לדבר אנגלית ועזרו לנו לקנות את הכרטיס המתאים. ב-JR רכשנו גם מקומות שמורים בעיקר בקווים הפופולריים. כיקית מאד נהנתי מהדיוק היפני ואמרתי לעצמי לא פעם שלא פלא שהשיתוף פעולה בינם לבין הגרמנים היה כנראה מוצלח בכל הקשור לדיוק. הרכבות נכנסות לתחנה ויוצאות ממנה תמיד על הדקה. העמידה ליד המקום המדוייק ברציף בהחלט הגיונית וחסכה דחיפות ושאר דברים.
אנחנו טיילנו 3 שבועות לבד ביפן כשאת הטיול תכננתי לבד בעזרת פודור בזמנו, וממה שמצאתי באינטרנט וקצת בלוגים. 
זה היה אחד הטיולים הכי מרגשים שלנו, ביחד עם אלסקה ובייג'ין. טיילנו במקומות מרגשים אחרים אבל לא מבחינת החוויה של מקום מיוחד במובן של unique
לצפיה ב-'תחבורה באנגלית'
תחבורה באנגלית
10/06/2017 | 20:03
61
אני אגיד לך שגם האוטובוסים ותחנות של האוטובוסים יש גם אנגלית. באזור המרכזי בקיוטו, איפה שיש 6 תחנות אוטובוס צמודות, עומד פנסיונר דובר אנגלית, שעוזר לתיירים, באיזה תחנה לעמוד ואיזה קו לקחת בשביל להגיע ליעדם.
בתוך האוטובוסים יש טלביזיה שמראה את התחנות הבאות. כמתקרבים לתחנה שיש לידה יעד תיירותי, המערכת הכריזה האוטומטית מדברת גם באנגלית, ואומרת מה קרוב לאותה תחנה.

אם אתה מתכוון ל-Japan Rail Pass, שנותן נסיעה בלתי מוגבלת בכל יפן. לא היה לנו כוונה לחרוש את כל יפן מלכתחילה, רק להיות באזור מסויים. לכן הספיק לנו הכרטיס Kansai Area Pass. ההפרש בין לקנות דרך האינטרנט או לקנות פיזית ביפן הוא מזערי, רק של 200 ין.

ברכבת הבין-עירונית לא היה שילוט אלקטרוני בתוך הקרונות. נהג הקטר הקריא אינפורמציה רק ביפנית, שינויים שהתרחשו לא היינו יודעים עליהם, רק כשהם קורים.
לצפיה ב-'סיבילה ספרד - כתבה מה-NYT'
סיבילה ספרד - כתבה מה-NYT
09/06/2017 | 22:21
4
60
לצפיה ב-'אתר מוצלח למדי לחיפוש דירות בחו"ל - לא ביאנדבי.'
אתר מוצלח למדי לחיפוש דירות בחו"ל - לא ביאנדבי.
10/06/2017 | 14:57
1
36
לצפיה ב-'בדיוק חזרתי מהעיר, שהיא - כרגיל בספרד - נהדרת. האתרים '
בדיוק חזרתי מהעיר, שהיא - כרגיל בספרד - נהדרת. האתרים
10/06/2017 | 21:36
1
37
ההיסטורים משתרעים על שטח לא גדול וגם ה"פלאסה דה אספניה" המדהימה שנבנתה ב-1929 לא רחוקה מהמרכז.
מה שהפתיע אותי במיוחד הוא שטיולי יום מאורגנים לקורדובה, גרנאדה ורונדה לא היו מתישים כלל כפי שהם עלולים להראות "על הנייר" (גרנאדה הלוך חזור כמעט 600 ק"מ) תודות לנופים הנפלאים שבדרך, אוטובוסים נוחים והימים הארוכים.
מומלץ ביותר.
ד"א העיר נקראת בעברית סביליה, בספרדית סבייה ובאנגלית סביל.
לצפיה ב-'מקום מיוחד. ביקרנו בה ובתערוכה העולמית "אקספו" ב-1992'
מקום מיוחד. ביקרנו בה ובתערוכה העולמית "אקספו" ב-1992
10/06/2017 | 21:59
11
לצפיה ב-'עזרה בטיול מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס'
עזרה בטיול מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס
09/06/2017 | 10:18
5
82
היי
מתכנן טיול בעיקרון מלוס אנג'לס לסן פרנסיסקו
בעיקרון פחות מעניין אותנו כל העצירות בדרך אלא יותר הנוף עם הים.
השאלה היא האם כדאי לשכור רכב מל.א לסן פרנסיסקו ולעשות את הדרך כביש 1 
או לקחת טיסות מל.א לסן פרנסיסקו וחזרה, ובסן פרנסיסקו להשכיר אוטו ולנסוע עד לאיזור של מורו ביי וחזרה?
בנוסף  האפשרות לעצור בצד עם הרכב בכביש ה 17 מייל הם מכיוון סן פרנסיסקו לל.א או הפוך?
תודה

לצפיה ב-'עם טיסה לא ממש תעשו את כביש 1 אלא רק חלק צפוני'
עם טיסה לא ממש תעשו את כביש 1 אלא רק חלק צפוני
09/06/2017 | 18:20
57
תטוסו כיוון אחד ותסעו את השני.
לא הבנתי את השאלה על 17 מייל ומה זה "לעצור בצד"?
אפשר להגיע לכביש בלי קשר לכיוון הכללי (זה קצת כמו לשאול אם אפשר להיכנס לנתניה גם כשנוסעים מחיפה לת"א וגם מת"א לחיפה ) .

נקודה חשובה: איני יודע למתי מתוכנן הטיול, אך שים לב שבעקבות החורף החריג שהיה בקליפורניה היו שתי מפולות קרקע בשני מקומות שחסמו את כביש 1.  אם אני זוכר נכון (הבאתי לפורום את הידיעה) דובר על כך שהכביש יהיה חסום במקום מסויים עד חודש יולי.
אם הטיול הוא לחודשים הקרובים, שווה לברר את הנקודה.

לצפיה ב-'ולעניין'
ולעניין
10/06/2017 | 10:06
2
39
תשכירו איפה שתשכירו. סעו בכביש 101, the one
לצפיה ב-'מה שמעניין זה אותנו זה מונטריי ומורו ביי..השאלה היא האם'
מה שמעניין זה אותנו זה מונטריי ומורו ביי..השאלה היא האם
10/06/2017 | 12:32
1
41
כדאי לשכור רכב ליומיים מסן פרנסיסקו ,לראות את מונטריי ומורו ביי, + אאוטלטים (גילרוי אאוטלט לדוגמא) ואז לחזור לסן פרנסיסקו ולקחת טיסה בחזרה לל.א
או לקחת רכב מל.א עד לסן פרנסיקו ולחזור בטיסה?

לצפיה ב-'התשובה במפה'
התשובה במפה
10/06/2017 | 13:37
41
מורו ביי זה באמצע הדרך, אז אין היגיון לחזור בנסיעה לסאן פרנסיסקו, כאשר זה אותו מרחק ליסוע לל.א.
לצפיה ב-'תלוי כמה נוחות אתה מחפש'
תלוי כמה נוחות אתה מחפש
11/06/2017 | 16:50
31
תראה לדעתי אי אפשר לוותר על הנוף מהכביש המפורסם הזה, אם אתה מחפש נוחות אז תיקח את הטיסה. אבל לדעתי שווה לך הנסיעה הזאת ככה אתה נהנה מהנוף מהדרך כי בשביל מה באת לאמריקה אם לא ליהנות מהנוף, אז עדיף לך להשכיר רכב כמו אצל אלבר למשל. חבר טוב שלי סיפר לי שגם הוא כשהיה באיזור, הוא נהג מלאס ואגס עד לסן פרנסיסקו ומשם ללוס אנג'לס ושהוא מאוד נהנה מהדרך. טיסות מבחינתו לא באו בחשבון כי הוא אמר שהם יקרות שם..
לצפיה ב-'טיול לשטוקהולם'
טיול לשטוקהולם
09/06/2017 | 18:27
7
123
הי..אנחנו זוג + 2 גילאים 16 ו 11. טסים לשבוע לשטקהולם. כמה שאלות מודה מראש לכל מי שיענה.
אנו ננחת בטרמינל הקטן יותר ניקופינג. חברה תאסוף אותנו אליה ליומיים ליד גוטנברג באיזה אי שבו היא גרה ושכחתי את שמו.
אז אחרי היומיים הללו נצטרך מקום לינה מומלץ אבל לא יקר. לא חובה ארוחת בוקר.
1. כמה כסף קרונות נצטרך לשבוע ל 4נפשות?
2. איזה אטרקציות יש שיכול להתאים לכולם?
3. האם מומלץ ללון קרוב לטרמינל ניקופינג או במרכז?
4. איזה טיפים עוד תוכלו לתת לנו משום שזו פעם ראשונה שלנו.
תודה מראש המשפחה המתרגשת :)
לצפיה ב-'למשפחה המתרגשת..'
למשפחה המתרגשת..
10/06/2017 | 10:37
6
87
היינו בשטוקהולם מזמן, אז לא רלוונטי לי להגיד לך מחירים...המלונות לא היו זולים, זה אני זוכרת.....מומלץ כמובן להתאכסן במרכז העיר.
אין לי מושג מה תחומי ההתענינות שלכם..אבל ממליצה בחום לגשת לביקור במוזיאון האוניה וואזה, מאד מרשים ומתאים לכל המשפחה, יש את איזור הגאמלה סטאן העיר העתיקה, יש ארמונות, מגדלי תצפית, שייט ועוד.

בעניין אוכל מגוון במחיר מאד סביר..ממליצה לכם לגשת ל  kungshallen שזה בניין שמרכז אוכל מכל העמים ובכל הטעמים, כמו foodcourt בקניון, רק בגדול מאד...נמצא ממש במיקום מרכזי בעיר שטוקהולם
Kungsgatan 44, 111 35 Stockholm
אין לי מושג לגבי שדה התעופה שציינת, אנחנו חזרנו לארץ מארלנדה

תהנו
לצפיה ב-'הי תודה רבה '
הי תודה רבה
10/06/2017 | 10:52
5
51
אם אני מחפשת מוטל או מקום לישון כשרשמת מרכז העיר איך הוא נקרא? גם לא היינו רוצים להיות ברובע המוסלמי לאור המצב הרגיש היום לצערי.

אודה מעוד אנשים שהיו בשבדיה לעוד טיפים וכו.

שבת נפלאה
לצפיה ב-'אנחנו התאכסנו במלון Hotel Birger Jarl Stockholm'
אנחנו התאכסנו במלון Hotel Birger Jarl Stockholm
10/06/2017 | 12:06
55
שנמצא על רחוב ראשי, קרוב מאד למטרו, ומרחק הליכה גם מהעיר העתיקה

אתם יכולים לחפש אותו, ולפי זה לראות את הסביבה, לא חובה להזמין אותו, אבל יתן לכם מושג.

אולי כדאי גם לשאול את החברה שגרה שם?
לצפיה ב-'בוקינג והרבה הרבה גוגל יענו לך על כל השאלות...'
בוקינג והרבה הרבה גוגל יענו לך על כל השאלות...
11/06/2017 | 08:19
3
49
עם כל הכבוד, אף אחד לא יכול לתכנן לך מסלול טיול. צריך לקרוא, לאסוף מידע ממקורות שונים (אינטרנט, ספרים...), לבנות מסלול שמתאים לטעמכם ולמה שמעניין אתכם אישית, ואז אפשר לחזור לכאן עם שאלות ספציפיות. מניסיון אישי, אנשים בפורום נוטים לענות יותר על שאלות ממוקדות ולא על בקשות כלליות של "בנו לי מסלול טיול".
לצפיה ב-'אסביר את עצמי'
אסביר את עצמי
11/06/2017 | 09:19
2
47
כמובן שלא התכוונתי שמישהו אחר יעשה את העבודה במקומנו...פשוט אנחנו זוג עם חוש ניווט כל כך גרוע שגם באזור מגורנו עם הוייז אנו הולכים לאיבוד...אז הכל בסדר באמת שלא התכוונו שמישהו יתכנן לנו מסלול...אנחנו רוצים להנות ושגם הילדים יהנו ובעיקר סומכים על המתבגר שלנו שהוא לפחות לא יצא "טמבל" כמונו :) 
שבוע נפלא עם בשורות טובות ובריאות מעל הכל
לצפיה ב-'מה קשור חוש ניווט לתכנון טיול? '
מה קשור חוש ניווט לתכנון טיול?
11/06/2017 | 10:13
1
53
כיום יש שפע של מידע באינטרנט ויש גם עדיין ספרים כלומר מדריכים. נכון שלא תמיד בעברית אבל אם אין ברירה לוקחים משהו באנגלית
למשל הלונלי פלנט (רק באנגלית) יש אתר ויש ספר
אתר
ספר
אפשר להשיג בארץ.
עשרות לינקים בגוגל
טריפאדוויזר

ובאנגלית

זה לוקח זמן ותצטרכו להשקיע.  להרים ידים ולומר שאינכם יודעים לנווט זה לא יעזור. כפי שנכתב מעלי תעשו שיעורי בית, תקראו חומר בעברית ורצוי גם באנגלית תחפשו באתרים הרבים כי אני בטוחה שאתם יודעים ולקרוא. לא נהיה לידכם בשטוקהולם לעזור בניווט אז תאלצו להתמצא. או אולי תקחו טיולים מאורגנים ויש הרבה כאלו.   תקראו תחפשו תתעניינו תכינו לו"ז ותחזרו לכאן נעזור בשמחה.
לצפיה ב-'תודה רבה. שבוע טוב'
תודה רבה. שבוע טוב
11/06/2017 | 11:48
14

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
סיגנל טורס- החברה המובילה במשק בתחום הנסיעות
סיגנל טורס
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה