לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'רומניה'
רומניה
01/10/2016 | 22:25
1
61
שלום. מבקשת המלצה למסלול טבע בקרפטים טרנסילבניה שישה ימים עם רכב. וטיולי שטח . רצוי באזור שיש צבעי שלכת. תודה .יוצאים בשבוע הבא.
לצפיה ב-'שלכת יש מאוקטובר ,נובמבר'
שלכת יש מאוקטובר ,נובמבר
02/10/2016 | 15:46
36
כל השאר:באתר למטייל ובעוד מקומות יש מלא המלצות לטיולים בקרפטיים .את צריכה לעשות שיעורי בית ולהחליט מה את רוצה? ערים. טבע.?רומניה מדינה גדולה ..
לצפיה ב-'אני רוצה לנסוע ביום חמישי בבוקר'
אני רוצה לנסוע ביום חמישי בבוקר
01/10/2016 | 22:17
5
132
עם הבן שלי שהוא כמעט בן 14 והדרכון שלו פג במרס פחות מחצי כך שאני רוצה לעשות לו דרכון בנתבג האם זה אפשרי לכל יעד? 
לצפיה ב-'בנתב"ג יהיה סגור בחג אבל לא בחמישי'
בנתב"ג יהיה סגור בחג אבל לא בחמישי
01/10/2016 | 22:19
3
101
תראי מה כתוב כאן
אבל אם הדרכון פג במרץ ואתם נוסעים לארופה (תלוי לאן) צריך דרכון שיהיה בתוקף רק לשלושה חודשים. חפשי בגוגל תוקף דרכון ב..... ותראי
לצפיה ב-'תודה האם ידוע לך אם ברודוס רוצים'
תודה האם ידוע לך אם ברודוס רוצים
01/10/2016 | 22:29
2
71
3 חודשים או שישיה חודשים ?
לצפיה ב-'אני ממש לא רוצה להטעות אותך'
אני ממש לא רוצה להטעות אותך
01/10/2016 | 22:44
1
75
לצפיה ב-'בכל מקרה תודה רבה לך על המידע'
בכל מקרה תודה רבה לך על המידע
01/10/2016 | 22:59
15
לצפיה ב-'יש דרך פשוטה לדעת'
יש דרך פשוטה לדעת
02/10/2016 | 00:24
83
על פי "אמנת שנגן" יוון מופיעה במדינות שנגן בהצטרפות מ-1992 והפעלת ההסכם מ-2000, לכן כל זמן שרודוס שייכת ליוון , הדרכון צריך להיות בתוקף לכל זמן הנסיעה ועוד 3 חדשים.

לצפיה ב-'יפן-עצמאי'
יפן-עצמאי
01/10/2016 | 21:12
10
189
1
יש פה מישהו שטייל עצמאית ביפן? תובנות כלשהן? מסלולים מומלצים לשבועיי, הארות, הערות, אשמח מאד לכל תגובה בעניין.
לצפיה ב-'יפן'
יפן
01/10/2016 | 21:16
1
92
האמת שאני טס השבוע, אשמח לשתף אחרי שאחזור,
בינתיים בתור התחלה יש אתר מעולה שנקרא yapanit המון מידע מעולה,
את הבסיס למסלול בניתי לפי ההצעות באתר japan guide שגם בו יש המון מידע
לצפיה ב-'שיהיה לך טיול מוצלח!'
שיהיה לך טיול מוצלח!
01/10/2016 | 21:26
67
אשמח מאד לשמוע ממך אחרי שתחזור, אני ממש "מתה" לבקר שם.
לצפיה ב-'כן'
כן
01/10/2016 | 21:28
6
72
תובנות, במה טיול ליפן שונה מטיולים למקומות אחרים
1. לא שוכרים רכב, הכל ביפנית, נוסעים רק בתחבורה ציבורית
2. את הכרטיס לרכבת חייבים לקנות מחוץ ליפן, את הכרטיס JR PASSלתיירים מוכרים רק לספקים מחוץ ליפן.
3. טיולי כוכב, בניגוד למקומות אחרים שאפשר להתקדם ולישון בכל מקום שתגיעים אליו, בגלל התחבורה הציבורית המצוינת והחינמית אחרי שקנית את כרטיס הנסיעות, עדיף לבחור כמה יעדים ראשים ולישון בהם, למשל טוקיו וקיוטו ואת כל שאר היעדים בהונשו לטייל מהם ולחזור כל ערב למקום שאתה כבר מכיר ויודע איך להגיע אליו, מאד קשה לנווט בתוך עיר ביפן שאתה לא מכיר, מספור הבתים לא עוקף והשמות ביפנית
4 היפנים לא יודעים או מתבישים לדבר אנגלית וזה נכון ככל שמתרחקים מטוקיו, כדאי ורצוי לדעת קצת יפנית, וצריך לדעת שתהיו חייבים להיות קרציות ישראליות, לפנות לאנשים ברחוב ולבקש עזרה אחרת אין לכם סיכוי למצוא ולהסתדר.
חלקם לא יבינו, חלקם יברחו, תמשיכו לנסות, זה הדרך לטייל ביפן.
5 ביפן הכל נקי ומסודר לכן אין צורך לשלם הרבה על מלונות יקרים או מסעדות יקרות, גם המלון הכי זול והמסעדה הכי זולה יהיו נקיים וניתנים לשימוש כמו מלון 5 כוכבים.
6. כסף, מעט מאד ATMים יתנו לך להוציא כסף, בעיקר בסניפי דואר ראשיים ובכמה מכונות ברשתות של חנויות שפתוחות כל הזמן לכן צריך להחזיק יותר כסף מזומן עליך
7. הרבה דברים יהיו אחרים ממה שאתה מכיר, וחלק גדול מהדברים יהיו רק עם כיתוב יפנית, תנסה, תעיז, מקסימום תקבל משהו לא טעים אי אפשר באמת לדעת מה אתה מזמין ומה תקבל, תזרום...
תשאל שאלות ספציפיות, אפשר יהיה לענות לך ספציפית
לצפיה ב-'מתחילה לחשוב על טיול עצמאי'
מתחילה לחשוב על טיול עצמאי
01/10/2016 | 21:39
5
84
מכוון שהמאורגנים יקרים בטרוף. שאלה ראשונה : איך לבנות מסלול? לפי פירסומי המאורגנים? האם לדעתך הטיול יהיה זול ממאורגן בצורה משמעותית? האם יכול להיות שנפספס הרבה דברים ו"נלך לאיבוד" בתרבות ובהתנהלות? אנחנו מטיילים הרבה לבד, אבל כמובן בעולם המערבי.
לצפיה ב-'חד משמעית רק טיול לבד'
חד משמעית רק טיול לבד
01/10/2016 | 21:53
1
112
אני אתחיל בהשמצות, יפן הרישמית משעממת (יחסית),
מפתיע ?
ראית 3 מקדשים ראית את כולם (למרות שאת תמשיכי לנסות עוד ועוד)
כן יש 2-3 מקדשים מדהימים, ויש 2-3 ארמונות מדהימים.
יפן מאד הומוגנית, זה לא כמו במדינות אחרות שבכל אזור או עיר אחרת יש אוכל אחר ואנשים אחרים, ביפן כולם דומים,
ולכן מה שחשוב זה הדרך ולא היעד, ללכת ברחוב, לדבר עם אנשים, לנסות להתנהל , להאבד, לבקש עזרה, לשבת בפארק עם אנשים שיזמינו אתכם,
בטיול מאורגן לא רואים כלום, לוקחים אותך ממקום למקום, ואת תפסידי את כל הדברים השווים ביפן.
טיול עצמאי ביפן מדהים, טיול מאורגן ביפן משעמם,
מעבר לזה, יפן מאד בטוחה, אם תשאירי את הארנק שלך על שולחן ותלכי, תחזרי אחרי שעה, הוא עדיין יהיה שם, עוד סיבה למה כדאי לטייל לבד.
איך לתכנן ? אם אתם באים לשבועיים בלבד, אתם תטיילו רק באי הראשי - הונשו
מי שבא ליותר מזה, מטיייל גם באיים האחרים,
בגדול יש 2 מרכזים חשובים, טוקיו וקיוטו, לכל אחד מהם תקדישו 3-4 ימים,
ומהם תצאו לטיולים יומיים, למשל יום הירושימה, יום או יומיים אוסקה, יום ניקו וכו וכו והנה יש לכם שבועיים.
תמצאו מלון שיהיה קרוב למערכת התחבורה הראשית, למשל בטוקיו הענקית יש רק רכבת אחת ,קו יאמונטה ,שנוסעת בסיבוב כל החיים (תיירים עניים עולים וישנים עליה), תבחרו את המלון לפי הסוג (מערבי או יפני) אני מציע אחד כזה ואחד כזה כדי לנסות, ולפי רמת המחירים (ויש טווח של מאות ואלפי אחוזים).
אם אתם נוחתים בטוקיו, אתם יכולים להפעיל את כרטיס הנסיעה רק אחרי טוקיו, כי בטוקיו רק רכבת אחת ראשית שכלולה בכרטיס, לכן אפשר להסתדר ולשלם לבד יותר זול, רק מרגע שאתם יוצאים מטוקיו תפעילו את הכרטיס.
לצפיה ב-'תודה, חומר מעניין למחשבה.'
תודה, חומר מעניין למחשבה.
02/10/2016 | 00:44
19
לצפיה ב-'הערה קטנה'
הערה קטנה
02/10/2016 | 11:00
1
93
מהרבה בחינות יפן היא "מערבית". היא הרבה יותר מתקדמת ומודרנית מישראל, וכמוה קוריאה. זה לא הודו. 

באופן כללי, בטיול עצמאי תמיד חווים הרבה יותר ממאורגן, שבו נעים כקבוצה בריצה מאתר לאתר - אולי רואים יותר אתרים, אבל חווים הרבה פחות מהחיבור הבלתי אמצעי למדינה ופחות מרגישים אותה. 

(לא יכולה לענות על שאלות ספציפיות לגבי יפן - רק אחרי שאהיה שם מתיישהו בחודשים הקרובים)
לצפיה ב-'הערה על הערה'
הערה על הערה
02/10/2016 | 11:57
66
יפן בגדול וטוקיו ספציפית לא כל כך "מערביים",
אחת הפתעות המוזרות זה להתקרב בפעם הראשונה לטוקיו ברכבת, ולראות שהיא יותר דומה לדרום תל אביב מאשר לביגינג או סיאול,
פרט לכמה שכונות מרכזיות בטוקיו, רוב העיר נבנתה בשנות ה60-70-80, והיום העיר לא כל כך מרשימה כמו ערים חדשות שהוקמו בשנות ה90 וה2000 כמו הערים הסיניות,
אם תסתכלי על טכנולוגיה , אז חברות המחשבים המתקדמות בעולם הם או אמריקאיות או סיניות או קוריאניות
אינטל, מיקרוסופט, אפל, דל וכו הם אמריקאיות, LG וסמסונג הן קוראניות, לנובו והוואי הן סיניות,
את לא קונה טלפון יפני, גם לא מחשב יפני,
רק טלוויזיות או מכוניות,
אחת הבעיות של היפנים זה שהם לא מסוגלים להמציא כלום, הם רק אלופים בלשפר, אחרי שמישהו אחר ממציא משהו הם ישפרו אותו, לכן אין חברות סטארט אפ יפניות, ובטכנולוגיה הם נמצאים מאחור, יותר מזה ,הם לא מסוגלים לשנות ולהתעדכן, לכן למשל כל מערכת הטלפוניה היפנית עובדת בצורה שונה מכל שאר העולם.
לצפיה ב-'אני אסייג כמה דברים שאמר הבחור מעליי,'
אני אסייג כמה דברים שאמר הבחור מעליי,
02/10/2016 | 14:51
68
חזרתי לא מזמן (לפני פחות מחודש) מטיול שני ביפן. הכרטיס רכבות שהוא מדבר עליו, זה לא כרטיס לרכבת, אלא פאס שנועד להוזיל עלויות אבל הוא ממש לא חובה ואפילו לא תמיד משתלם.
שלטים למי שנוהג וכו' אולי רק ביפנית, אבל בתחבורה הציבורית 90% מהתחנות משולטות לגמרי באנגלית.
אין שום בעיה למצוא ATM שמקבל כרטיס בינלאומי. יש כזה בכל 7/11 ויש כאלה בכל פינה, רק בטוקיו עצמה יש יותר מ  2000 (וכבר נתקלנו במקרים של 2-3 סניפים בטווח של 100 מ'). אז מהבחינה הזו אין באמת צורך לנסוע עם סכום גבוה (אני לא מתייחסת לעלות עמלות משיכה/שערי המרה למינהם, אלא רק לזמינות) אלא אפשר למשוך כשצריך (עם הסתייגות לערים ממש קטנות, כפרים וכו').
לצפיה ב-'יש לנו שני מאמרים על יפן'
יש לנו שני מאמרים על יפן
01/10/2016 | 21:57
86
אחד שלי מלפני 13 שנה (המון זמן) אבל נסענו עצמאית לחלוטין, אני ארגנתי הכל. ומאמר חדשמינואר השנה.

לצפיה ב-'איך מתיחסים לעקבה לישראלים?'
איך מתיחסים לעקבה לישראלים?
01/10/2016 | 14:38
1
89
האם מסוכן שם?
האם כדאי להביא ילדים?
לצפיה ב-'יש הרבה מידע במרשתת'
יש הרבה מידע במרשתת
03/10/2016 | 08:01
60
למשל

באתר של למטייל יש עוד מידע מענין עבורך.
ומוואלה

מוטקה
ועוד ועוד.
לצפיה ב-'פטרה ליום או יומיים'
פטרה ליום או יומיים
01/10/2016 | 12:13
1
81
היי
אנחנו חמישה חברים צעירים (25) שרוצים לראות את פטרה. ג'יפ - יש, תקציב של כמה מאות שקלים לאדם - יש, ורצון - יש.
עכשיו מה שנותר זה להבין איך זה הולך.
אנחנו יכולים לעבור את הגבול ולהיכנס לירדן עם הרכב? האם מומלץ לצאת לפנות בוקר ולחזור בלילה או להישאר ללילה? באילו צעדים בטחוניים מומלץ לנקוט? האם יש עלויות שאנחנו לא מכירים כמו מעבר גבול או כניסה לאתר?
תודה
לצפיה ב-'ברור שיש עלויות'
ברור שיש עלויות
02/10/2016 | 11:16
52
ויזה לירדן - נדמה לי כ 110 ש"ח אם נשארים יותר מ2 לילות , אם נשארים פחות יש תוספת לדעתי.
העברת רכב בגבול - כ 40 דינר ועוד ביטוח בצד הירדני - בנוסף צריך לבדוק אם אפשר להיכנס עם רכבי 4X4
לפטרה אי אפשר להגיע באופן עצמאי אלא רק עם מדריך ובטח שלא עם הרכב שלכם - עלות כ 50-100 דינר

לצפיה ב-'מחפש דרך להשיג טיסה ביום ושעה מסויימים "למקום כלשהו" בעולם?'
מחפש דרך להשיג טיסה ביום ושעה מסויימים "למקום כלשהו" בעולם?
30/09/2016 | 16:11
16
159
שלום לחברים,

אני מחפש את הדרך להשיג זוג כרטיסי טיסה (לי ולאשתי) למקום כלשהו בעולם (עם עדיפות לאירופה, מדובר בחופשת הפתעה)

עכשיו, ומכיוון שאנחנו קצובים בזמן, אנחנו יכולים לצאת ביום מסויים ועדיף שהטיסה תצא לפנות בוקר, מוקדם ככל האפשר (ראיתי למשל שיש טיסות ליעדים מסויימים באירופה בשעה 01:00 ומשם יש קונקשנים ליעדים נוספים גם בתוך אירופה)

לא באמת משנה לנו אם נעשה את החופשה בעיר/יעד זה או אחר, העיקר שהמחיר יהיה הגיוני ושהטיסה תצא באותו תאריך בו אנחנו מעוניינים לצאת,

האם קיימת דרך כזו?
האם יש מנוע חיפוש כזה שניתן באמצעותו לבחור " Any Airport" כאשר אני מפלטר רק את שעת היציאה ואת מקסימום מחיר אותו אני מוכן לשלם?

אודה לעזרתכם.
לצפיה ב-'נסה לקרוא פה (לא ניסיתי)'
נסה לקרוא פה (לא ניסיתי)
30/09/2016 | 16:17
6
114
תכלס, לפעמים הזזה ביום או יומיים יכולה לשנות מקצה אל קצה את המחיר, אז בעיניי חבל להינעל ממש ספציפית על שעה (אלא אם מדובר בזמן מאוד קצר של ימים ספורים לכל הנסיעה כולה). 
לצפיה ב-'אבדוק, אני גמיש בתאריך וגם ביעד אך לא גמיש בשעת היציאה'
אבדוק, אני גמיש בתאריך וגם ביעד אך לא גמיש בשעת היציאה
30/09/2016 | 16:25
5
77
אני מכיר את Skyscanner ובודק גם בו,

אגב, האם יתכן שעכשיו אני לא רואה הרבה טיסות בשעות בהן אני מעוניין לצאת אך טיסות נוספות "ייפתחו" או "ייתפנו" בקרוב?
(כי כרגע שומרים את אותן טיסות/את אותם היעדים (שהם בעצם נקודה טובה לקונקשן) לטיסות ארוכות?
לצפיה ב-'אי אפשר לענות על זה'
אי אפשר לענות על זה
30/09/2016 | 19:50
4
68
אין לנו מושג קלוש לאיזה תאריכים אתה מחפש. אם זה לאוגוסט, אז כן, סביר להניח שעוד לא פרסמו את כל מגוון האפשרויות. אם לסוף אוקטובר - מה שאתה רואה זה מה שיש. 
לצפיה ב-'מעוניין לטוס בעוד שבועיים (נכון, חג סוכות, שיא הביקוש...)'
מעוניין לטוס בעוד שבועיים (נכון, חג סוכות, שיא הביקוש...)
01/10/2016 | 14:23
3
45
ואני שואל, האם לדעתך יש מצב שטיסות מסויימות אינן מפורסמות/מתומחרות כרגע ויתומחרו בהמשך?
(כלומר, נגיד ואני מעוניין לטוס בעוד שבועיים, וקיימת אפשרות  שהן ייפתחו בעוד שבוע פלוס מינוס)

לצפיה ב-'האפליקציה hulyo מפרסמת טיסות זולות, בדרך כלל של חברות שכר, '
האפליקציה hulyo מפרסמת טיסות זולות, בדרך כלל של חברות שכר,
01/10/2016 | 15:48
41
שלא נמכרו.
האפליקציה "בוא נעוף" מציגה אף היא דילים של הרגע האחרון. היא מאפשרת הזמנות רק בימי ד'.
נסה אותן. אולי יתמזל מזלך
לצפיה ב-'אין מצב שיוספו טיסות לחודש הקרוב יש מצב שטיסות שלא נמכרו להם'
אין מצב שיוספו טיסות לחודש הקרוב יש מצב שטיסות שלא נמכרו להם
01/10/2016 | 15:59
36
כל הכרטיסים יופיעו ברגע האחרון ככרטיסים מוזלים במקומות כמו חוליו ואחרים.
אבל אם אין בכלל כרטיסים בחברות עצמן אז גם לא יהיו כרטיסים ברגע אחרון
לצפיה ב-'לא'
לא
01/10/2016 | 17:10
35
בשבועיים התראה לא "מחביאים" טיסות. כל מה שיש מפורסם. מחירים כן יכולים להשתנות אם יש טיסה מסוימת שנשארו בה יותר מדי מקומות פנויים ורוצים להיפטר מהן, או יותר סביר - מחירים יכולים לקפוץ למעלה כי ככל שהזמן מתקדם כך מתמלאים כל המושבים היותר זולים. 

טיסה בהפתעה זה רעיון נחמד, אבל לא בתקופה הזו. בעיניי שווה לחכות לתאריך אחר ואז באותו סכום תוכל מן הסתם לעשות הרבה יותר - ומדובר על הפרש לא רב, כי אם תבדוק תאריכים לנובמבר הטיסות כבר יותר זולות. 
לצפיה ב-'2 הערות'
2 הערות
30/09/2016 | 16:33
2
84
חברות תעופה נוהגות לטוס לאותם יעדים באותם ימים ובאותם שעות, אם מדובר על נסיעה קרובה כנס לאתר רשות שדות התעופה וראה איזה טיסות יוצאות באותו היום ובאותה השעה,
שנית לא ברור לי שאתה כותב שלא משנה לך לאן לטוס, זאת הפתעה ? הטיסה עצמה ? הדיוטי פרי ? אני מניח שלא, ההפתעה זה הטיול עצמו, לכן מאד חשוב לאן טסים ומתי ומה אתם אוהבים לעשות, אם התאריך שלכם הוא באמצע החורף, יעד שיורד בו גשם כל הזמן ממש לא מתאים,
אגב תבחר טיסה שהיא כמה שעות אחרי ההפתעה, יכול להיות שהטיסה שלכם תקדים בכמה שעות והלכה ההפתעה, רק בסרטים אפשר להפתיע ככה אנשים, אלא אם יש לך מטוס פרטי.
לתת מתנה יפה, אריזה יפה שבתוכו ריק, זה מוציא את כל הכיף, צריך לחשוב על הבתוכו.
לצפיה ב-'מדובר באירופה, אינני רואה את אותן טיסות סדירות מתומחרות'
מדובר באירופה, אינני רואה את אותן טיסות סדירות מתומחרות
01/10/2016 | 14:26
1
51
ולכן שאאל אם לדעתכם יש מצב שטיסות אינן מפורסמות/מתומחרות כרגע ויתומחרו בהמשך?
(כלומר, נגיד ואני מעוניין לטוס בעוד שבועיים, ייתכן מצב והן ייפתחו בעוד שבוע פלוס מינוס)

לצפיה ב-'לא.'
לא.
01/10/2016 | 15:52
6
לצפיה ב-'יש פרסומת לאתר בשם אליס -נראה שיענה על בקשתך '
יש פרסומת לאתר בשם אליס -נראה שיענה על בקשתך
30/09/2016 | 19:38
4
25
לצפיה ב-'האם לדעתך יש מצב שטיסות אינן מפורסמות/מתומחרות כרגע ו...'
האם לדעתך יש מצב שטיסות אינן מפורסמות/מתומחרות כרגע ו...
01/10/2016 | 14:21
3
42
תודה על תגובתך!
האם לדעתך יש מצב שטיסות אינן מפורסמות/מתומחרות כרגע ויתומחרו בהמשך?
(כלומר, נגיד ואני מעוניין לטוס בעוד שבועיים, ייתכן מצב והן ייפתחו בעוד שבוע פלוס מינוס)
לצפיה ב-'סבירות מאד נמוכה בתקופה זו , קניתי כרטיס לניו יורק '
סבירות מאד נמוכה בתקופה זו , קניתי כרטיס לניו יורק
01/10/2016 | 20:44
2
38
ל15.10 במחיר 1000 דולר לפני כחצי שנה. היום בדקתי- המחיר מעל 3000$!!!!
לצפיה ב-'איפה בדקת ?'
איפה בדקת ?
01/10/2016 | 20:49
1
32
הרגע בדקתי ,בסביבות ה15 לאוקטובר יש טיסות ישירות לניו יורק המחיר הלוך חזור 958 דולר.
ובדיוק ב15.10 יש טיסות ישירות המחיר 1000-1400 תלוי בכמות הימים המדויקת
לצפיה ב-'בקאייק עם תאריך חזרה ב 22 לחדש '
בקאייק עם תאריך חזרה ב 22 לחדש
02/10/2016 | 11:38
6
לצפיה ב-'המליצו לי כאן על google flights והוא שימש אותי מצויין לזה.'
המליצו לי כאן על google flights והוא שימש אותי מצויין לזה.
01/10/2016 | 15:53
18
לצפיה ב-'למסירה סים גלישה ביוון'
למסירה סים גלישה ביוון
30/09/2016 | 09:37
2
75
סים גלישה ביוון עד לתאריך 22/10.  נשאר בערך 2.5 ג'ייגה.
הסים של חברת וודפון. 
לצפיה ב-'עדיין אקטואלי?'
עדיין אקטואלי?
03/10/2016 | 00:14
1
43
מהיכן את?
לצפיה ב-'סים יון'
סים יון
03/10/2016 | 09:49
44
כרגע לא אקטואלי. אם לא יילקח ביום שלישי אודיע לך
לצפיה ב-'קניון 7 הסולמות ברומניה'
קניון 7 הסולמות ברומניה
29/09/2016 | 23:21
90
למה אני יכולה לחבר את האתר הזה, אם אנחנו ישנים בבראסוב? זה נראה כמו חצי יום במקסימום.. מה עוד יש באזור?
לצפיה ב-'בדקה ה-90: אני מעוניין לטוס לברלין ל-11 ימים.'
בדקה ה-90: אני מעוניין לטוס לברלין ל-11 ימים.
29/09/2016 | 23:01
32
203
(מ2.10 עד 12.10, כולל)
מאחר ומדובר בטיסה הראשונה העצמאית שלי (ואחרי הרבה זמן שלא נסעתי) מאד אשמח למעט הדרכה.

1. ויזה - לפי מה שקראתי פה- אין לי צורך להסדיר ויזה לגרמניה. האומנם? (יש לציין שיש לי דרכון אמריקאי בתוקף, אם זה רלוונטי)
http://www.tel-aviv.diplo.de/Vertretung/telaviv/he...

2. ביטוח - א. זה כזה ברור שצריך? ב. עד כמה זה מורכב להוציא את זה מהרגע להרגע?

3. טיסה + מלון (/דיל) :
ידידה המליצה לי על האתר הבא:
https://www.makemytrip.com/

מחיפוש מהיר שם ראיתי שאני יכול להזמין טיסת קונקשיין עם עצירה של כ-6 שעות בקייב (אגב, במעבר כזה צריך ויזה מקומית?)
יחד עם מלון 3 כוכבים (Aldea Novum Hotel Berlin Zentrum) זה יעלה לי  82,214 רופי, שזה יוצא 4,631 ש"ח. כשמדומני שזה סכום רציני ביותר להוציא על חופשה בת שבוע וחצי, אבל בהתחשב ביעד ובעיקר במועד בו אני טס -אני תוהה כמה זול יותר אוכל למצוא..?

יש גם את האתר הזה
https://www.orbitz.com/

מחיפוש שם מצאתי דילים בסכום שבשקלים יוצא די דומה. אם כי תחת המחיר-שהם אומרים שכולל גם טיסה וגם מלון - הם מציגים רק את המלון ולא את פירוט הטיסה, אז זה לא ברור לי כ"כ..

4. מבחינת תקשורת מחו"ל - היום אין צורך לסגור משהו מול סלקום, נכון? בגלל שיש לי ווצאפ (להתכתבות+שיחות) מכל מקום עם ווי פיי..

5. אחרון חביב: מבחינת כסף מקומי. לבצע המרה בארץ שיהיה לי מזומן, ואיפה שאפשר לשלם בויזה כאל-לא אמורה להיות בעיה, נכון? בכל מקרה אבדוק מחר במוקד הטלפוני של החברה

בונוס: אשמח לשמוע כל דבר שנראה לכם נכון שאשמע לפני שאני יוצא לדרך

תודה רבה!
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
29/09/2016 | 23:19
2
159
1. אין צורך בויזה. דרכון ישראלי בתוקף לשלושה חודשים מעבר לתקופה הטיול מספיק.

2. כן ברור שצריך. זה חמש דקות באתר של קופח שלך.

3. לא שמעתי אף פעם על האתר הראשון. ORBIZ זה אתר יותר מוכר ו EXPEDIA  BOOKING ו KAYAK אלו האתרים הגדולים. לא כדאי להסתבך עם אתרים עלומים. והטיסות דרך אוקראינה לטעמי ממש לא שוות את החיסכון. אתה מבזבז טונות של זמן והחברות האלו פושטות את הרגל מדי פעם.
יש טיסות ישירות ממש זולות לברלין.
עדיף להזמין טיסות בנפרד ומלונות בנפרד.

4. אם אתה נוסע בלי חבילה חייב לוודא שהגלישה שלך מכובה אחרת הטלפון יגלוש לבד סלקום מחייביים בלי חבילה 57,000 שח לגיגה.
לדעתי שווה בשביל 100-150 שח לקחת חבילה. לא בכל מקום יש WIFI.

5. ממירים חלק בארץ- יורו (הכי טוב בבנק הדואר) ולוקחים כרטיס אשראי בינלאומי.
לצפיה ב-'לא שמעת אף פעם על orbitz?'
לא שמעת אף פעם על orbitz?
01/10/2016 | 16:05
1
54
 מוזר...אחד מאתרי הזמנת טיסות מלונות ורכב הגדולים ביותר מבית expedia. ממליצה להעזר ב orbitz למידע ואפשרויות טיסה. וכן, הזמנתי דרך orbitz פעמיים טיסות לארה"ב היה מצויין, בלי בעיות ובלי רמאויות.
לצפיה ב-'ברור ששמעתי. לא שמעתי על אתר MAKEMYTRIP שאותו הוא ציין ראשון'
ברור ששמעתי. לא שמעתי על אתר MAKEMYTRIP שאותו הוא ציין ראשון
01/10/2016 | 16:11
16
לצפיה ב-'AIRBERLIN טיסה ישירה 330$ בלי מזוודה 360 עם מזוודה'
AIRBERLIN טיסה ישירה 330$ בלי מזוודה 360 עם מזוודה
29/09/2016 | 23:25
5
109
לצפיה ב-'אתה מתכוון 360 דולר *לכל כיוון*, נכון?'
אתה מתכוון 360 דולר *לכל כיוון*, נכון?
30/09/2016 | 08:38
3
92
דרך אגב, עלי לציין לפני ההזמנה שאני מגיע עם מזוודה? זה לא מובן מאליו?

חיפשתי ב AIRBERLIN
מצאתי, לדוגמא, טיסה בתאריכים הנ"ל : הלוך+חזור ב 645$. מצ"ב 2 תמונות של ההצעה. 
האם זה סדר הגודל של המחירים?

לצפיה ב-'360 דולר הלוך חזור. תסתכל באתר של KAYAK. המחירים משתנים'
360 דולר הלוך חזור. תסתכל באתר של KAYAK. המחירים משתנים
30/09/2016 | 09:10
2
79
כל הזמן.
אתמול היה הלוך חזור באירברלין במחיר הזה.
בחברות LOWCOST כמו אירברלין איזגט ו UP אתה צריך לבחור מראש אם אתה שולח מזוודה. אפשר להוסיף אחר כך אבל זה בדרך כלל יותר יקר.
עכשיו יש הצעות אחרות גם הם בטיסות ישירות.

לצפיה ב-'סליחה, הסתכלתי על נובמבר במקום אוקטובר...'
סליחה, הסתכלתי על נובמבר במקום אוקטובר...
30/09/2016 | 10:24
1
17
לצפיה ב-'ממ.. זה מסביר'
ממ.. זה מסביר
01/10/2016 | 00:17
49
עזרת מאד, בכל מקרה
תודה רבה
לצפיה ב-'בנוסף, מלון טוב'
בנוסף, מלון טוב
30/09/2016 | 09:05
77
נניח 4-3 כוכבים, לתקופה כזו של 12 יום, באיזה סדר גודל של עלות יהיה כרוך?
תודה :)
לצפיה ב-'KAYAK מחפשים טיסות, BOOKING מלונות, EXPEDIA גם וגם'
KAYAK מחפשים טיסות, BOOKING מלונות, EXPEDIA גם וגם
29/09/2016 | 23:26
2
30
לצפיה ב-'YosMan1 לידיעתך ORBITZ אתר מאד ידוע ומאד מוצלח '
YosMan1 לידיעתך ORBITZ אתר מאד ידוע ומאד מוצלח
30/09/2016 | 07:05
1
74
פשוט נקנה על ידי אקספדיה אם אנני טועה אבל הוא בהחלט לא עלום
לצפיה ב-'התכוונתי שאתר MAKEMYTRIP לא מוכר'
התכוונתי שאתר MAKEMYTRIP לא מוכר
30/09/2016 | 09:08
19
לצפיה ב-' סגרתי טיסה ואכסניה'
סגרתי טיסה ואכסניה
01/10/2016 | 13:34
8
105
לגבי הטיסה-
א - אם קיבלתי מייל אישור עם קודים, זה מספיק? את המייל והדרכון עלי להציג בשדה ואז אני עולה על המטוס, נכון?
ב- כתוב שהתשלום שלי על הכרטיס כולל מזוודה אחת שאני יכול להעלות על המטוס. האם בנוסף לזה אוכל להעלות תיק קטן שיהיה איתי בטיסה?

לגבי האכסניה-
אני נוחת בברלין ביום שני ב08:00 והצ'ק-אין באכסניה הוא מ 14:00. אני אנסה לכתוב להם לבדוק אם יוכלו לקלוט אותי מוקדם יותר, ואם לא אשאיר את התיקים בחדר שמירת חפצים ואטייל באזור. אם יש הצעה אחרת, אשמח לשמוע.
אותו הדבר לגבי העזיבה ברביעי שאחרי. הצ'ק-אאוט הוא עד 11:00 והטיסה מברלין לנתב"ג יוצאת ב 23:00 (אהיה בשדה ב 19:00) . זה אומר שיהיו לי כ-8 שעות להעביר עד ההגעה לשדה.
לצפיה ב-'יופי!'
יופי!
01/10/2016 | 14:14
3
72
נראה שהצלחת למצוא דיל למרות משך זמן לא סטנדרט לטיסה.כרטיס הטיסה הוא אלקטרוני.וזה מספיק.
אגב, אנו נוהגים להיכנס ל vodaphone  כדי להצטייד בסים המקומי לגלישה של 2 או 1 גיגה ואז זה עוזר להתמצא בעיר ולחפש מה שמעניין:מסעדות,בתי קפה, בארים,מועדונים , חנויות,זמני נסיעות  .
תיהנה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/10/2016 | 14:25
2
73
הבנתי ממגיב קודם שאוכל לסגור מול חברת הסלולאר שלי חבילת גלישה לחו״ל ב 50-100 ש״ח. לא עדיף על פני סים מקומי?

עוד שאלה . האפליקציה של booking שדרכם סגרתי את האכסניה, מבקשים שאזין קוד טיסה שלי, כדי לעזור לי בתיכנון הטיול. האם זה בטוח למסור זאת?
לצפיה ב-'הכוונה למספר הטיסה, לא לקוד ההזמנה'
הכוונה למספר הטיסה, לא לקוד ההזמנה
01/10/2016 | 17:07
1
50
זאת אומרת, עליך לכתוב באיזה טיסה אתה. זה בטוח, כי ממילא אתה רק נותן את שם הטיסה ואתה אחד ממאות אנשים על המטוס. 
תכלס, בעיניי לא הייתי צריכה שום המלצות מבוקינג, אז לא ראיתי צורך לתת שום נתונים או לקבל מהם שום חומרים. 

לגבי צ'ק אין מוקדם - אין בדר"כ אפשרות כזו. אלו השעות שבהן הם מנקים חדרים. כדאי לוודא שיש לאכסניה מקום לשמירת חפצים (ושהוא לא בתשלום, כי בפראג יש קטע שכמה אכסניות רצו כסף תמורת סך שעות מסוים של שמירת חפצים - אבל זה נדיר בעולם), בדר"כ יש, ואז שמים את התיק, הולכים לארוחת בוקר וסיבוב באזור, וחוזרים מאוחר יותר. כנ"ל בצ'ק אאוט - שאז אם טסים מאוחר כדאי לברר שאכן יש אדם בקבלה בשעה שאתה רוצה לאסוף את התיק כדי שיפתח לך את חדר שמירת החפצים. 
לצפיה ב-'אני מאד מודה לך'
אני מאד מודה לך
02/10/2016 | 12:48
6
לצפיה ב-' '
01/10/2016 | 14:25
3
52
-כרטיס הטיסה היום הוא אלקטרווני כדאי להדפיס אותו בבית, ולעשות צקאין באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ואז מדפיסים רק את הברודינג.
- תיק קטן נוסף זה מאד תלוי בחברה ובסוג הכרטיס, כדאי להכנס לאתר של חברת התעופה ולקרוא בדיוק. יש חברות לוקוסט שמאד מקפידות על זה.
- אין בעיה להכניס את קוד הזמנה לאפליקציה של בוקיניג, הם בכל מקרה יודעים אותה...
- סים מקומי זה הכי זול רק שהוא לא  נותן שיחות לישראל בדרך כלל.
לצפיה ב-'לגבי הסים'
לגבי הסים
01/10/2016 | 14:36
63
אם החברה שלך(גולן?)  לוקחת 50-100 -אז ודאי שאין טעם לרוץ לקניון ולחפש וודהפון.הטוב בוודהפון זה שאתה מקבל אישור שהסים עובד (לאחר כרבע שעה המתנה) ואז אתה בטוח שיש לך אינטרנט מקומי שם.ואת השיחות לארץ ?-עושה בוואטסאפ.

לצפיה ב-'booking יודע את מספר הזמנת הטיסה?'
booking יודע את מספר הזמנת הטיסה?
01/10/2016 | 15:44
1
51
אין לבוקינג צורך בכך ומעולם לא נתקלתי בבקשת קוד זה ע"י בוקינג
לצפיה ב-'כמובן שלא, אני לא שמתי לב שהוא מתכוון לטיסה.'
כמובן שלא, אני לא שמתי לב שהוא מתכוון לטיסה.
01/10/2016 | 16:03
12
לצפיה ב-' מוניות נשר לא עונים לי כבר מאתמול בערב'
מוניות נשר לא עונים לי כבר מאתמול בערב
02/10/2016 | 09:38
10
61
ניסיתי את 2 המספרים שפה (שמתחיל ב 02, וזה שמתחיל ב 1599).

מישהו יודע איך ניתן להשיגם? חבל לי לשלם 200 ש״ח מונית ספיישל (בשישי הבחור שענה לי אמר שהם יהיו זמינים בחג, אבל כרגע לא עונים.. :/ )
לצפיה ב-'נסה את מוניות הדר'
נסה את מוניות הדר
02/10/2016 | 10:55
9
57
הם מתמחים בנתב"ג ובפעם האחרונה גם יצא המחיר הכי טוב. 

ובגלל העיתוי, הבה נאחל לכולנו שנה שבה ישראל תהפוך למדינה מערבית נורמלית, שבה לא משביתים תחבורה ציבורית במשך ימים שלמים ברצף כי אל אחד לקח חופש לפני 7000 שנה. 
לצפיה ב-'בהדר מלאים, בסוף ענו לי בנשר. העניין הוא שהם אמרו לי'
בהדר מלאים, בסוף ענו לי בנשר. העניין הוא שהם אמרו לי
02/10/2016 | 12:51
8
69
שיש להם מונית שתביא אותי ב 02:00-02:15 לשדה, לא קודם. והמטוס שלי ממריא ב 04:50.

בינתיים נרשמתי אליהם, כי חבל לי לשלם 300 ש"ח (כך הראה לי נהג מונית שהתעריף שהוא יעשה לי) על מונית ספיישל.

השאלה : האם זה סיכון משמעותי להגיע לשדה כ-3 שעות לפני ההמראה?
לצפיה ב-'(מדובר על לפנות בוקר הקרוב, בין היום-ראשון לשני)'
(מדובר על לפנות בוקר הקרוב, בין היום-ראשון לשני)
02/10/2016 | 13:31
15
לצפיה ב-'אתה חושש ש3 שעות לא יספיקו? אין דאגה'
אתה חושש ש3 שעות לא יספיקו? אין דאגה
02/10/2016 | 16:50
6
53
אתה טס בחג, אין טיסות של אל על כך שיש הרבה הרבה פחות עומס וכל החברה כבר באומן 
תספיק גם לאכול את הכריך שתביא איתך
דרך צלחה
לצפיה ב-'אגב'
אגב
02/10/2016 | 17:44
4
50
אם לא לקחת מזוודה אלא רק מטען שעולה איתך למטוס, אתה יכול לעשות צ'ק אין מהבית ולחסוך חלק לא מבוטל מזמן ההמתנה. 

לצפיה ב-'אני עוד מתלבט מה לעשות...'
אני עוד מתלבט מה לעשות...
02/10/2016 | 21:01
3
47
בעיקרון רציתי לקחת איתי מזוודה שתכנס לבטן המטוס ועוד תיק קטן שיהיה איתי על המטוס. אבל בקבוצה בפייסבוק ששאלתי, מישהו אמר שאם יש לי רק שלוש שעות בשדה (למעשה, יש לי שעתיים ו-50 ואולי אפילו שעתיים ו-35 דקות, תלוי מתי נגיע עם מונית נשר), עדיף שאוותר על מטען בבטן המטוס ואצמצם את התכולה לטרולי קטן שיעלה איתי על המטוס...

ההתלבטות מועצמת לאור העבודה ש...:
בצ'ק אין שעשיתי באינטרנט קיבלתי בסוף את הבורדינג ובו כתוב שה- Cabbing Baggage לא יעלה על מידות כך וכך..
מה לגבי המטען שנכנס לבטן המטוס? שם יש הגבלה על גודל המזוודה, ומדוע אין התייחסות אליו? האם יכול להיות שהכרטיס שקניתי בכלל לא כולל מטען כזה, אלא רק תיק לעלייה למטוס?
לצפיה ב-'רק אתה יודע מה קנית...'
רק אתה יודע מה קנית...
03/10/2016 | 02:22
2
42
יש כרטיסים שכוללים מטען (הכוונה ב"מטען" לכזה שנכנס לבטן המטוס) ויש כאלו שלא. אתה אמור לדעת מה קנית. 
בכל מקרה מותר לך להעלות תיק למטוס (Cabbing Baggage) יחד איתך במגבלות השונות הקיימות בכל חברה - יש גודל מקסימלי של תיק, לפעמים גם משקל מקסימלי מותר, ולעתים גם הגבלה על האם מותר לך לקחת ארנק/תיק מחשב וכו' בנוסף. כדאי גם לדעת שיש דברים שאסור להעלות למטוס, למשל כל נוזל או קרם בבקבוק של יותר ממאה מ"ל (ולא יותר מעשרה מיכלים כאלו, ארוזים בשקית ניילון שקופה ואטומה). 

בעיניי, אם נוסעים לשבוע ממילא לא חייבים מזוודה ואפשר להסתדר במגבלות. בעיניי זה יותר נוח וקל, אבל אני חסידה של לארוז קל בנסיעות קצרות. 
לצפיה ב-'טוב, עברתי בשלום את המסע'
טוב, עברתי בשלום את המסע
03/10/2016 | 10:43
1
41
הגעתי לברלין, עם טרולי קטנה, אבל יש מכונת כביסה וייבוש בדירה בה אני שוכר חדר בקרויצברג (בסוף לא אהיה בגסט האוס).

תודה לכולכם
לצפיה ב-'הגעת בזמן'
הגעת בזמן
03/10/2016 | 11:11
35
בשער ברנדנבורג חוגגים היום את החג הלאומי בגרמניה.:3.10. 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
02/10/2016 | 20:55
12
לצפיה ב-'זנב לאריות'
זנב לאריות
29/09/2016 | 18:29
117
גרמניה רעשה וגעשה היום,צמד כפירי אריות מגן החיות בלייפציג מאסו מהתבוננות חסרת מעש במזון הולך על שתיים שמביט בהם דרך הסורגים מידי יום ויצאו לתור אחריו בשעות הבוקר המוקדמות ,גן החיות היה סגור ולמעט ציפור שיר אחת שנדמה
בלוע הארי לא צלחה תכנית הבריחה.הגרמנים הגיעו והצליחו לשכנע לביא אחד לחזור
לגוב האריות.האריה השני לא הסכים לתנאים המוצאים לו ונורה,כמיטב המסורת הגרמנית.

לצפיה ב-'מלון בפאפוס קפריסין '
מלון בפאפוס קפריסין
29/09/2016 | 13:18
44
שלום לכולם

מחפשים המלצה למלון בפאפוס קפריסין לחול המועד סוכות לזוג  + 2 ילדים 
עדיף שיהיה הכל כלול  
האם שווה להשכיר רכב   בפאפוס  ?
תודה מראש 
סיגלית 
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:25
2
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'קונקשן של 70 דקות באיסטנבול'
קונקשן של 70 דקות באיסטנבול
29/09/2016 | 07:32
3
85
קניתי כרטיסים של טורקיש איירליינס ואני קצת מודאגת לגבי הקונקשן (שמתי לב אחרי ששילמתי על הכרטיסים).
האם יש פה מישהו שעבר את אותו סיפור?
המזוודות ואני נגיע בזמן או שיש סיבה לדאוג?
מניסיון העבר עם בריטיש איירליינס בלונדו אפשר להספיק ב-20 דקות אבל המזוודות פחות. עם טורקיש אני זוכרת שנסענו לא מעט זמן מהמטוס לטרמינל אבל השאר היה מאוד מהיר.
כדאי להיערך מראש למקרה שהמזוודות לא יגיעו בזמן?
הטיסה הבאה מאותו שדה עם אותה חברה היא רק למחרת..
לצפיה ב-'בכל מקרה תמיד כדאי להערך למקרה שהמזוודות תאחרנה להגיע'
בכל מקרה תמיד כדאי להערך למקרה שהמזוודות תאחרנה להגיע
29/09/2016 | 08:38
58
לי יש בטרולי הקטן עוד סט לבוש תחתון, חולצת טריקו זוג גרביים בקיצור דברים שנראים לך הכרחיים כולל טואלטיקה בגדלים המותרים. כך שאם נתקעים ללילה בלי מזוודה או שהמזוודה מאחרת להגיע לפחות יש סט נקי שאפשר להשתמש בו וגם לכבס במקרה הצורך. יש שקיות של נוזל כביסה שניתן לקחת. אני מצויידת תמיד (לאחר נסיון מר) בערכה מעין זו.

לענין ה-70 דקות קונקשן, זה אמור להספיק בדרך כלל.
לצפיה ב-'זה אמור להספיק. אני הספקתי קונקשן כזה בקלות. עם המזוודה.'
זה אמור להספיק. אני הספקתי קונקשן כזה בקלות. עם המזוודה.
29/09/2016 | 09:12
21
לצפיה ב-'לא צריכה להיות בעיה'
לא צריכה להיות בעיה
29/09/2016 | 13:23
39
טורקיש מיומנים בקונקשנים הללו, וכנ"ל שדה התעופה. 

מזוודות יכולות לא להגיע גם כשיש קונקשן הרבה יותר ארוך. זה עניין של מזל. 
לצפיה ב-'קולטורה ואוכל - 22 מסעדות במוזאונים בעולם, לאוס,פונטנבלו,אדי'
קולטורה ואוכל - 22 מסעדות במוזאונים בעולם, לאוס,פונטנבלו,אדי
29/09/2016 | 07:22
2
38
כך תוכלו לשלב בין שתי הנאות, או אפילו רק אחת (אוכל כמובן).

לאוס

פונטנבלו 

36 שעות באדינבורו
לצפיה ב-'בציר ענבים, סמיסוניאן תוספת, שרות לנוסע המבוגר, '
בציר ענבים, סמיסוניאן תוספת, שרות לנוסע המבוגר,
29/09/2016 | 07:28
1
23
בציר ענבים ובקבוק שמפניה בצרפת 

תוספת לסמיסוניאן המוזאון האפריקאי-אמריקאי בוושינגטון

שרות חדש לקשישים שרוצים לטייל בעולם אבל זקוקים לעזרה (עדיין לא בארץ)

לצפיה ב-'כרטיסי טיסה זולים לברצלונה עם חברת Norwegian'
כרטיסי טיסה זולים לברצלונה עם חברת Norwegian
29/09/2016 | 08:58
52
חברת התעופה Norwegian פתחו כעת קו טיסות חדש מנתב"ג לברצלונה.
הטיסות נמכרות החל מ-$87 לכיוון והמחיר כולל מזוודת טרולי.
אפשר לתפוס כרטיסי טיסה לחנוכה, לפורים או לכריסטמס במחיר מעולה!
הם טסים גם לקופנהגן ולשטוקהולם, גם לשם יש כרטיסים זולים והטיסות לקיץ כבר נפתחו!!
זהו זמן מעולה לקנות כרטיסי טיסה לאוגוסט למשל תמורת 150-170 דולר

לצפיה ב-'איי התעלה'
איי התעלה
28/09/2016 | 18:54
2
63
שלום לכולם
מתכננת טיול (ללא ילדים) לאיי התעלה בקיץ. מישהו היה ויכול להמליץ על אתרים ולתת טיפים?
(ובלי בדיחות על מקלט מס.)
לצפיה ב-'הייתי בג'רזי וסארק'
הייתי בג'רזי וסארק
28/09/2016 | 19:20
1
67
עברו כבר המון שנים זו הבעיה. מאד נהננו זה מה שאני זוכרת מהטיול. היה לנו רכב שכור בצרפת ועברנו (בלי הרכב) עם מעבורת לג'רזי, הסתובבנו שם בעיקר בסט. הלייר. שני לילות היינו שם כאשר יום אחד נסענו עם ספינה לסארק. אי קנטנטן
בלי מכוניות בכלל. לא זוכרת שהתרשמנו באופן מיוחד, אבל כאמור המון זמן חלף.
לא כתבת כמה זמן אתם מתכננים להיות שם. בכל אופן הדברים בטח השתנו, אבל כללית היה ממש נחמד לבקר שם ולא, לא שמנו שם כסף וגם לא קנינו מוצרים פטורי מכס. התעניינו גם בקורות האיים בזמן מלחמת העולם השניה. 
אתר שמציע ארועים וכו'
תיירות

לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/09/2016 | 19:39
39
מדובר על משהו כמו שבוע. לא יותר. עדיין מתלבטת אם לצרף לטיול גם את נורמנדי (כמה ימים), מאחר ומהאיים אני מתכוונת להמשיך לדרום מזרח אנגליה.
בהחלט אבדוק את הלינקים.
תודה :)
לצפיה ב-'טיול יום מפריז'
טיול יום מפריז
28/09/2016 | 13:37
9
81
כהפתעה משמחת, צצה לה נסיעת עבודה לפריז, שתורחב בכמה ימים ותנוצל לטיול משפחתי.
היינו בעיר חודש שלם לפני כשנה, כך שננצל את הימים בפריז להשלים כמה ביקורים שלא הספקנו, וכדי לחזור למקומות שאנחנו מתגעגעים אליהם.
היינו רוצים לצאת לטיול יום מהעיר, בתחבורה ציבורית, ועוד לא מצאנו יעד.
כבר היינו בוורסאי, בזיוורני, ברואן, במלמזון, וכמה פעמים בעמק הלואר. מקווה שלא שכחתי אף אחד מהמקומות שטיילנו בהם.
אנחנו מתעניינים בעיקר בהסטוריה צרפתית, ובאמנות.
נשמח לקבל רעיונות מהפרנקופילים שכאן

לצפיה ב-'אני הייתי נוסע לשארטר, בעיקר בשל קתדרלת שארטר'
אני הייתי נוסע לשארטר, בעיקר בשל קתדרלת שארטר
28/09/2016 | 13:53
1
13
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/09/2016 | 14:00
36
אני אבדוק הערב את דרכי התחבורה, ונקודות העניין
לצפיה ב-'סנליס וטירת שאנטיי?'
סנליס וטירת שאנטיי?
28/09/2016 | 15:12
4
50
הטירה ידועה באוספי האמנות שלה.

אולי הטירה של סו? (מה פתאום טירות התחילו להתייחס לעצמן כאל "דומיין", לא במובן המחשבי אלא במובן המרחבי, כך זה גם בטירת שאנטיי, אני תוהה אם היו שינויים אדמיניסטרטיביים שגרמו לכך)

אולי סן ז'רמן שעל הלה? אני יודעת שיש ממנה נוף יפה לפריז:

מורה שעל הלואן?
צריכה להיות לשם גישה ישירה מפריז. הכפר טוען להיותו אחד היפים במדינה. התמונות אכן משכנעות.
לצפיה ב-'כדאי שנדאג לעוד כמה ביקורים בפריז וסביבתה'
כדאי שנדאג לעוד כמה ביקורים בפריז וסביבתה
28/09/2016 | 16:26
3
46
נתת לי המון אפשרויות. 
נשב עליהן הערב, ונעמיד להצבעה.
ידעתי שכאן אוכל למצוא תשובות. לא היה לי סיכוי עשות את הסינון הראשוני בעצמי. נודע לנו על הנסיעה רק אתמול, המשפחה מתארחת אצלנו לחג, וניסע מיד אחריו.
לצפיה ב-'אלה לא היחידות. יש ספר שנקרא An hour from Paris'
אלה לא היחידות. יש ספר שנקרא An hour from Paris
28/09/2016 | 17:02
55
שהוא מלא ברעיונות אבל אני מניחה שחלקם דורשים רכב. או משהו כמו מוזיאון שנות ה-30 בבולוניה-ביינקור שנראה לי מאוד מושך, אני לא בטוחה שיש לו תצוגה באנגלית וזה משהו שכן חשוב שיהיה כי לא מדובר באוסף תמונות כמו שאנטיי, שיחד עם סנליס מהווה מוקד משיכה די רציני בשבילי (אבל לסנליס לא יהיה קל להגיע באוטובוס, נראה שהאוכלוסיה לא נלהבת לחבר את עצמה לתחנת רכבת, רוצה להישאר יחסית מבודדת ועשירה). אני חושבת שלטירה התחבורה נוחה יותר אבל בטח אפשר איכשהו לדאוג למונית בין הטירה ובין סנליס.

אקואן זה אחד החלומות שלי, אני מקווה לממש אותו פעם. אני רק קצת פוחדת מהקטע האחרון של ההגעה, ההליכה ביער.

חשוב להגיד שאובר זה לא רק הטירה, שאמורה להיות תצוגת מולטימדיה שמתייחסת לכל נושא האימפרסיוניזם. הכפר עצמו היה כנראה מוקד משיכה לואן-גוך ועכשיו יש לו גם מסלול שלם שמוקדש לאתרים שהיוו השראה לעוד אמנים:

חזרתי מליגוריה ממש עכשיו והייתי חולה שם, הצטננות וזה, מה ששינה את התוכנית שלי (עדיין נהניתי, רק מדברים אחרים) ועשה אותי רעבה גם לשוב לליגוריה לאיזה שבועיים בעוד חצי שנה - אם אכן התשוקה הספציפית הזאת תישאר - וגם פתוחה ממש לאיזו קפיצה נוספת קטנה לחו"ל, אם אמצא משהו בחוליו לסוכות. זה ממש מלהיב אותי, רעיון כזה של הרגע האחרון.
לצפיה ב-'ואולי יעניין אתכם לעשות טיול אופניים עם המיסטי:'
ואולי יעניין אתכם לעשות טיול אופניים עם המיסטי:
28/09/2016 | 17:04
1
24
אני מכירה אותו רק ככותב מאוד יסודי באתר אחר (הוא היווה, אגב, השראה לבחירת אחד מאתרי הלינה בליגוריה עכשיו - בחירה מוצלחת מאוד - כי יש לו קשרי משפחה במקום).

כרגע החוויה איתו חסומה לי אלא אם אני באה בקבוצה. יתכן שלמשפחה זה יכול להיות נהדר.
לצפיה ב-'שום דבר ספורטיבי בשבילי.'
שום דבר ספורטיבי בשבילי.
28/09/2016 | 17:20
27
רכיבה על אופניים זה ממש לא חופשה מבחינתי  אני מתאמנת פעמיים/ שלוש בשבוע, כי צריך. בחופשה, אני בחופש גם מפעילות גופנית. אני מסתפקת בהליכות הארוכות בטיול.
לצפיה ב-'אנחנו ביקרנו בעיר ימי הביניים מאוד נחמדה'
אנחנו ביקרנו בעיר ימי הביניים מאוד נחמדה
28/09/2016 | 16:46
1
43
בפעם האחרונה שהייתי בפריס - provins
יש אליה אחד ה rer אם אני לא טועה, פשוט להגיע
לצפיה ב-'מעולה, נבדוק'
מעולה, נבדוק
28/09/2016 | 17:22
3
לצפיה ב-'צפון יוון'
צפון יוון
28/09/2016 | 12:07
1
51
היי
אני טסה בקרוב ל8 ימים לצפון יוון- חצי האי פליון, מטאורה, זגוריה וכו'..
יש מקומות מומלצים ששווה לבקר בהם?
יש למישהו כאן מסלול מוכן לאזור?
ואני מחפשת אטרקציות לעשות בדרך.. בינתיים ראיתי שיש בתקופה הזו רפטינג. מכירים עוד אטרקציות?
תודה
לצפיה ב-'?'
?
29/09/2016 | 11:51
2
לצפיה ב-'זנזיבר'
זנזיבר
27/09/2016 | 22:08
15
152
חזרתי לפני חודש ורציתי לשתף אתכם קצת.

ראשית זנזיבר מהממת, חופים משגעים יפים ונקיים, לא התעלפתי כי שנה לפני זה הייתי בפיליפינים אבל זנזיבר פשוט כמו גלויה.

המרות כסף: הכי לא משתלם להמיר במלון, עדיף לברר ולשאול אנשים על החוף או להיכנס קצת לאיזור הכפר איפה שהמקומיים בציינג אצלם יש שער טוב יותר.
בזנזיבר יש שער טוב יותר על שטר של 50 או 100 דולר מאשר לשטרות קטנים אז אם אתם באים תגיעו רק עם דולרים של 100 או 50.

אל תשלמו בדולרים בשום מקום, עפ"י שער המרה תמיד עדיף לכם בשילינג.

נסיעה למלון (רק בהלוך) מומלץ להזמין דרך המלון כי בשדה המחירים מופקעים וקשה להתמקד. עלה לי 45$ מהמלון בהלוך ו25$ מהמלון לשדה תעופה.
מהמלון לשדה בדרך חזרה מצאנו מישהו דרך המלון שעשה לנו מחיר.

אין צורך למלון הכל כלול, מספיק ארוחת בוקר מטעמי נוחות ובשאר היום לגוון יש מספיק מסעדות ומקומות לשבת. האוכל והשתיה מאוד זולים ואם אתם יוצאים לטיול לאחד האיים אתם מקבלים ארוחת צהרים.

עשיתי כמה טיולים:

1- חוות התבלינים - נחמד מאוד, מדריך עובר איתכם בכל החוות שיש בד"כ זה שעה ומספר לכם על התבלינים והפירות שזנזיבר מייצאת.
2- סטון טאון- די מיותר ואין הרבה מה לראות בה, סתם לשוטט קצת כי היא משעממת
3- בלו ספארי - אי משגע עם גאות ושפל כ"כ מיוחדים, מומלץ בחום. מים תכלת וחוף לבן
4- נקופנדה- עוד אי מהמם ביופיו, מומלץ בחום

ישנתי באיזור נונגווי שזה הנקודה הכי צפונית, יש שם את החופים הכי יפים והרבה מקומות לאכול ולפגוש מקומיים.

בנוגע למקומיים תשלמו רק במטבע מקומי שזה שילינג, אל תשלמי הכל מראש רק כל פעם על הטיול שיצאתם וקצת מקדמה.
אני סגרתי עם נערי חוף וזה היה זול משמעותית מהמלון.

לא הזמנתי חבילה ביחד פיצלתי ויצא לי הרבה יותר זול. הטיסה 775$ והמלון 360$ לאדם לשבוע באוגוסט.

ממליצה לקחת מתאם ומפצל מהארץ.

תמונות בהמשך
לצפיה ב-'נקופנדה'
נקופנדה
27/09/2016 | 22:10
109
לצפיה ב-'בלו ספארי'
בלו ספארי
27/09/2016 | 22:14
103
לצפיה ב-'נונגווי'
נונגווי
27/09/2016 | 22:16
92
לצפיה ב-'עוד נונגווי'
עוד נונגווי
27/09/2016 | 22:18
87
לצפיה ב-'אח, זנזיבר...'
אח, זנזיבר...
27/09/2016 | 22:39
94
בדיוק אמרתי היום למישהו שהייתי שמחה יום אחד לחזור לזנזיבר ולטנזניה. 
אוסיף ואומר - אומנם מחוויה של טיול שהיה לפני יותר מעשור - בסטון טאון לא לפספס את שוק האוכל הלילי. יותר כיף מלשבת במסעדה, ולפחות בתקופה בה אני הייתי לא היו בו כמעט בכלל תיירים, כמעט רק מקומיים. הכי טעים: מיץ קנה סוכר. עד היום אני מתגעגעת למיץ הזה. שתיתי אותו בקוריאה ובטייוואן, גם מטחינה ידנית כמו בזנזיבר, אבל איכשהו בזנזיבר זה היה יותר טעים... 
לצפיה ב-'היי פנקי, מקסים'
היי פנקי, מקסים
28/09/2016 | 07:02
5
104
צילומים מהממים. האם תוכלי להוסיף עוד קצת מידע כמו למשל איזה מלון השגת ב-360 דולר לשבוע ומה בכלל האפשרויות של בתי המלון. דרך מי הזמנת את המלון. לגבי מסעדות עוד משהו?  מה עשית שם שבוע שלם? אני סתם זורקת שאלות.
לאחר שתוסיפי עוד קצת מידע ככל שתוכלי, אשמח להכניס זאת למאמרי הפורום, אני רק תוהה תחת איזו קטגוריה.
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
28/09/2016 | 18:27
4
73
שכחתי בפוסט לציין שיש עלות כניסה של 50 דולר לאדם כשנוחתים בזנזיבר, ניתן לשלם באשראי או במזומן.

לגבי המלון: חיפשתי בבוקינג מלון האיזור נונגווי, ליד הים עם ארוחת בוקר ובריכה יפה, הזמנתי חודשיים מראש עם אופציה לבטל וזה עלה 610 דולר חדר לשבוע, 360 דולר לאדם.

אני מאוד ממליצה מלון באיזור נונגווי כי זה בחוף הכי יפה ויש שם כל מיני מסעדות באיזור וגם הרבה טיולם יוצאים מן האיזור.

לדעתי לא צריך להשקיע במלון יוקרה, הים אותו ים באיזור נונגווי לא מבלים הרבה זמן בחדר, עדיף להשקיע בטיולים.

המסעדות די זולות, לדוגמא ליד המלון (שוב איזור נונגווי) יש מסעדה בשם מאמא מיה, איטלקית. הזמנתי המבורגר עוף עם ציפס ושלם עלה לי 19 שקל...

במשך שבוע שלם הלו:ז שלי היה ככה

ביום הראשון  נחיתה, התמקמות במלון, קצת בריכה, המרת כסף, סיור בקרבת המלון,  ארוחת ערב ושינה
ביום שלמחרת אחרי ארוחת הבוקר עשינו טיול לאורך החוף לצד הימני, מצאנו ביץ בוי סגרנו דרכו 3 טיולים אחרי שעשינו סקר והיינו אצל כמה אנשים, עשינו את הטיולים שציינתי בפוסט.
שילמתי לו במטבע מקומי אחרי התמקחות ארוכה כמובן ושילמתי מקדמה, כל פעם קצת קצת. נראה מפוקפק קוראים לו עבדול אבל הוא לא אכזב.
המשכנו לארוחת צהרים, קנינו סתם מזכרת נחמדה, רביצה בים, מנוחה וארוחת ערב עם הופעה נחמדה במלון
ביום השלישי יצאנו לטיול זה לקח לנו כמעט את כל היום
ביום הרביעי רביצה במלון בבריכה ובים
ביום חמישי טיול לסטון טאון וחוות התבלינים ואז חזרה בצהרים למלון לצהרים, התארגנות מנוחה ואז פאב מקומי
ביום השישי, אחרי ארוחת בוקר הלכנו לשוטט בכפר נונגווי וגם על החוף לכיוון הצד השמאלי, שכרנו סאפ, קצת מזכרות, טיול בשוק המסאי, בריכה, ים וארוחת ערב
ביום השישי עשינו טיול  לנקופנדה שתפס את רוב היום
ביום השביעי והאחרון אחרי ארוחת בוקר יצאנו ללכיוון שדה התעופה לטיסה
לצפיה ב-'עלות כניסה = ויזה לטנזניה, לא?'
עלות כניסה = ויזה לטנזניה, לא?
29/09/2016 | 00:24
3
26
לצפיה ב-'כנראה שכן. קשה לי להאמין שגובים כסף ממש על כניסה לאי.'
כנראה שכן. קשה לי להאמין שגובים כסף ממש על כניסה לאי.
30/09/2016 | 10:32
2
55
בזמנו כשהגעתי לזנזיבר לא גבו כלום (הגעתי מתוך טנזניה) רק שמו חותמת בדרכון, וגם זה רק בשביל תיירים מתלהבים. אבל זה היה לפני איזה 7 שנים, אז מי יודע.
לצפיה ב-'הוא שאמרתי, זה מחיר הויזה'
הוא שאמרתי, זה מחיר הויזה
30/09/2016 | 10:41
1
22
לצפיה ב-'50 $ הם עלות הויזה לרפובליקה.'
50 $ הם עלות הויזה לרפובליקה.
30/09/2016 | 21:02
44
אותה ויזה לטנזניה וזנזיבר.
לצפיה ב-'יש מאמר חדש בקטגוריה חדשה '
יש מאמר חדש בקטגוריה חדשה
01/10/2016 | 09:52
44
לצפיה ב-'הערה לגבי הוצאות מקומיות'
הערה לגבי הוצאות מקומיות
01/10/2016 | 16:24
2
38
גם בתל אביב אפשר לאכול ב19 שקל.
מסעדה טובה עם סי פוד ויין תעלה 30 דולר לאדם.
הביץ בוי או שהולך או שניגמר זוועה.
הסיכון שלכם.
יש עוד טיולים שונים ורבים,  פריזון איילנד, דגירת צבי ים, שחיה עם דולפינים, נסיעה לפמבה...
לדעתי סטון טאון מחייבת ביקור בדיוק כמו ששולחים תיירים לעכו או יפו העתיקה.
ולגבי מלון 5 כוכבים או 3 כוכבים ,בלי שום קשר להכל כלול,  ההבדל יותר גדול מבאירופה, הרבה יותר גדול!  
לצפיה ב-'אני לא מסכימה'
אני לא מסכימה
04/10/2016 | 16:24
1
14
ישבנו במסעדה איטלקית הזמנתי המבורגר עוף עם ציפס וסלט ועלה לי 19 שקל, מנה גדולה ומכובדת. את מכירה מקום כזה בתל אביב כי אני ממש לא

ממש לא חייב לשלם 30 דולר בשביל אוכל טוב בזנזיבר.

לגבי הביץ בויז בגלל זה אמרתי, לא לתת את כל הכסף מראש רק מקדמה ורצוי כמוהן אחרי המלצות, אנחנו עשינו טיולים אחרי שקיבלנו המלצות מ2 זוגות (אחד מהם ישראלי).

יש המון טיולים, אני הייתי שבוע ולכן כל יום טיול מיותר בעיניי.

סטון טאון ממש ממש לא דומה ליפו או לעכו, אי אפשר להשוות.

לא הבנתי את ההתייחסות למלון
לצפיה ב-'למה בדיוק את לא מסכימה?'
למה בדיוק את לא מסכימה?
04/10/2016 | 18:11
13
19 שקל לברגר עוף זה מחיר תיירים בזנזיבר, אני אוכל את זה ב4000 שילינג שזה  פחות מ2 דולר אבל זה לא אוכל. זה נועד להשביע ותו לא.
אם את נוסעת ואוכל איננו חלק מהחוויה בשבילך אז גם 19 שקל  זה הרבה מידי מה שניקרא פיצה זנזיבארית עולה 3000 שילינג. אבל אם לאכול זה אייטם בפני עצמו 30 עד 60 דולר לאדם על ארוחת סי פוד  מלאה עם יין ומנה אחרונה.
סטון טאון מאד מאד דומה ליפו ובהחלט אפשר להשוות גם בארכיוקטורה וגם במקום בהיסטוריה.
ביץ בוי כשזה ניגמר רע, זה לא כסף בילבד.
והמלון, להגיד שאין הבדל או לא צריך מלון 5 כוכבים זו אמירה אישית .
3 כוכבים בזנזיבר זה 2 כוכבים באירופה.
למי שזה מתאים, יופי לו.
ודרך אגב אני גר בטנזניה 30 שנה. הייתי מאות פעמים בזנזיבר...

לצפיה ב-'יותר מדי תעופה וחלל'
יותר מדי תעופה וחלל
27/09/2016 | 18:25
23
169
עוברת שוב על מסלול הטיול בארה"ב ומגלה שיש לנו שלושה מוזיאונים באותו נושא: שניים בוושינגטון (מה ההבדל ביניהם?) וקייפ קנוורל באורלנדו. האבא בטח יהנה בשלושתם, אבל האחרים ישתעממו. מה להשאיר ועל מה לוותר?

ועוד שאלה על דרום פלורידה בסוף אוקטובר: אף פעם לא הייתי ב-everglades או ב-keys, אבל אני מבינה שזו לא העונה. שונאים חום, לחות ויתושים. אפשרי או לוותר?
לצפיה ב-'וגם: מה זאת המטבעה בוושינגטון?'
וגם: מה זאת המטבעה בוושינגטון?
27/09/2016 | 18:41
2
82
ראיתי פה אזכורים אבל לא מצאתי ברשת. דווקא נשמע מעניין.
לצפיה ב-'המטבעה זה המקום שמדפיסים את הכסף'
המטבעה זה המקום שמדפיסים את הכסף
27/09/2016 | 20:03
1
70
ומכינים את המטבעות...יש גם סניף בפילדלפיה הייתי בזה, היה נחמד...אבל לדעתי לא חובה.

לצפיה ב-'אבל לא מצאתי אותה! מצאתי רק חנויות של מטבעות לאספנים'
אבל לא מצאתי אותה! מצאתי רק חנויות של מטבעות לאספנים
27/09/2016 | 21:46
21
לצפיה ב-'המוזיאון ליד שדה התעופה הוא לכלי טייס גדולים מאוד'
המוזיאון ליד שדה התעופה הוא לכלי טייס גדולים מאוד
27/09/2016 | 18:43
18
85
הציפור השחורה, מעבורת חלל וכו'.
לטעמי מוזיאון שלא דורש הרבה שעות ביקור, אפשרי "על הדרך" ביציאה או בכניסה לעיר.

המוזיאון ב mall מתחיל מראשית ימי התעופה וכולל הרבה יותר מוצגים (כולל חלל) וכן פעילויות נלוות כמו סימולטורים וקולנוע תלת מימד.
לטעמי אפשר לבלות בו הרבה יותר זמן.
אם אחרים משתעממים במוזיאון הזה אין בעיה לקפוץ לאנדרטאות ומוזיאונים אחרים, הרוב במרחק הליכה.
לצפיה ב-'אני מבינה שהיית בשניהם'
אני מבינה שהיית בשניהם
27/09/2016 | 18:52
17
79
מה בעצם עושים שם? רק מסתכלים על מוצגים או שיש גם משהו פעיל יותר, כמו סימולטורים וכו'? לא נראה לי שנרצה להתפצל 
לצפיה ב-'הייתי אבל מזמן'
הייתי אבל מזמן
27/09/2016 | 19:00
63
כך שגם הזיכרון כבר לא משהו וגם יכול להיות שדברים השתנו.
בגדול מדובר בסוג של מוזיאון מדע כך שיש גם דברים ש"מפעילים", יש קולנוע תלת מימד שהיום אולי כבר פחות שוס מפעם אבל לדעתי עדיין שווה, יש סימולטורים בכל מיני מידות של היפוך מעיים.
יש חנות נחמדה שאפשר לרכוש בה משחקים שלדעתי די שווים וגם עניינים יחודיים כמו אוכל אמיתי של אסטרונאוטים, הצלחה גדולה כשהילדים חילקו בבית הספר ביחד עם הסיפור על איפה הם היו.
עוד פעם אם אני זוכר נכון בכניסה למוזיאון יש המבורגריה וחוץ מהקומה התחתונה של מוזיאון הטבע זה המקום היחידי שיש בו משהו מעבר לקיוסק עם נקניקיה.
ההמבורגריה הזו היא מקום מבוקש לטיולים מאורגנים של ישראלים, המדריך פורק אותם לשעתיים והביקור שלהם מתמצה בשעתיים בהמבורגריה. לכם יכול לשמש כמנוחה בזמן שהאבא בודק עוד סוג של מטוס
לצפיה ב-'מוזיאון התעופה והחלל בוושינגטון'
מוזיאון התעופה והחלל בוושינגטון
27/09/2016 | 20:06
2
51
זכור לי כמקום מאד מעניין...הייתי שם לפני המון שנים...היתה חוויה מאד מעניינת..לא הייתי מוותרת עליו.
לצפיה ב-'המטבעה מעניינת וגם מוזאון התעופה מענין (לפני 6 שנים)'
המטבעה מעניינת וגם מוזאון התעופה מענין (לפני 6 שנים)
27/09/2016 | 20:57
10
לצפיה ב-''
28/09/2016 | 16:50
1
לצפיה ב-'למה לא להתפצל?'
למה לא להתפצל?
27/09/2016 | 22:45
50
הרבה מהמוזיאונים ממילא במרחק הליכה קצר זה מזה, אז קל ונוח להתפצל ולהיפגש בשעה מוסכמת במול באמצע. יתרה מזו, במוזיאון התעופה והחלל התפצלנו בתוך המוזיאון, כי יש מי שמתעניין יותר בסקטור של החלל ומי שמתעניין בתעופה ומי שעובר על מוצגים לאט יותר או מהר יותר. ללכת למוזיאון כקבוצה יכול להיות די סבל. 
לצפיה ב-'כמה הבהרות לגבי המוזיאונים בוושינגטו די.סי'
כמה הבהרות לגבי המוזיאונים בוושינגטו די.סי
28/09/2016 | 01:40
11
67
כל אותם מוזיאונים המשוייכים ל- למוסד הסמיתסוניאן (Smithsonian Institution), הכניסה היא חינם להבדיל מהמוזיאונים הפרטיים בהם משלמים דמי כניסה (יקרים קצת לטעמי).  כמה משמות מוזיאוני הסמיתסוניאן: מוזיאון ההסטוריה של הטבע (National Museum of Natural History )  עם תצוגה של דינוזאורים, כמובן מוזיאון התעופה והחלל, המוזיאון לתרבות האינדיאנים, המוזיאון לתרבות האמריקאית, מוזיאון החדשות (שהוא חדש יחסית)  ועוד...  מוזיאונים פרטיים לדוגמא :  המוזיאון לריגול, מוזיאון הפרוטרטים ועוד...

לגבי "מוזיאון הכסף" או ליתר דיוק "המטבעה"  (Bureau of Engraving and Printing), השוכנת בבניין הסמוך למוזיאון השואה. הכניסה חופשית אבל נחוצים כרטיסי כניסה. יש סיור בן 40 דקות בערך. כאן תהיה לילדים הזדמנות לצפות בתהליך הנפקת הכסף, מהשלב בו דפי הנייר החלקים מתחילים את דרכם בתהליך ועד השלב בו הם הופכים לשטרות בעלי ערך כספי.

לא נכנס לקטע היכן לבקר, רק אציין שמיקום מוזיאון החלל בלב האטרקציות של וושינגטון, עדיף בהרבה, מאשר נסיעה לחלק הנוסף של מוזיאון החלל והתעופה הממוקם בקרבת שדה התעופה דולס.

לגבי פלורידה,  אוורגלידס לטעמי בראש הרשימה (באם הייתם בפארקים של וולט דיסני),  קיפ קנווראל מיותר,  קיי ווסט באם יש זמן .
יתושים, זבובים, נחשים, תנינים, לחות, וולט דיסני, קובנים  ואנשים מבוגרים   זו פלורידה.

נסיעה טובה.

לצפיה ב-'מצויין, תודה'
מצויין, תודה
28/09/2016 | 08:59
10
81
כמה שאני קוראת יותר על וושינגטון אני מתלהבת יותר. נראה לי שבקלות אפשר למלא שם שבוע שלם. זה להבדיל מניו יורק, שהקצבתי לה 4 ימים ואל תהרגו אותי אבל אני לא מצליחה למלא אותם...
רוצה לספר למה לדעתך קייפ קנוורל מיותר? אף אחד מאיתנו לא היה בפלורידה, ולנערת הבת מצווש זה ביקור ראשון בארה"ב בכלל (אחרת הייתי מקצרת את NYC עוד יותר)
לצפיה ב-'אין מה לעשות שבוע שלם בוושינגטון דיסי'
אין מה לעשות שבוע שלם בוושינגטון דיסי
28/09/2016 | 09:28
1
69
בוושינגטון יש את כל המרכז, שזה רחוב גדול אחד בלבד, ועוד איזה 2 אזורים לבילויים , שאר העיר היא שכונות מגורים, חלקם יקרות וחלקם שכונות עוני.
אפשר לטייל מחוץ לעיר, אבל ברגע שיצאת מהעיר עצמה, זה אזור אמריקאי כפרי כמו כל אזור אחר בארצות הברית.
לצפיה ב-'מסכנים התושבים שם'
מסכנים התושבים שם
28/09/2016 | 18:50
46
בטח משעמם להם.
לצפיה ב-'לקצר את NYC לטיול בת-מצווה פעם ראשונה בארה"ב חס וחלילה'
לקצר את NYC לטיול בת-מצווה פעם ראשונה בארה"ב חס וחלילה
28/09/2016 | 09:52
3
80
נקודות ההנחה של בוויתור על קייפ קנוורל:
א.   קודם עושים את הפארקים של וולט דיסני (חובה). בהשוואה קייפ קנווראל יהיה
      משעמם  לילדה בת-12,  מה עוד שחלק מהסיור באוטובוס ואותי זה לא מעניין.
      אבל..... באם  תרשמו מספיק מוקדם ל- חוויית אימון האסטרונאוט (ATX),
      והילדה אוהבת אקשן מסוג זה יהיה מעניין לדעתי.
ב.   ביקור במוזיאון התעופה והחלל בוושינגטון מכסה הכל בנושא הזה לדעתי.  
ג.    תאמיני לי וברצינות .  באם תצפו בתלת מימד בסרטים הבאים :
      כוח המשיכה (GRAVITY עם סנדרה בולק),  ״The Martian״ (להציל את
      מארק וואטני עם מאט דיימון),  והילדה תתלהב (לא האבא )  אז כדאי
      לחרוש את מוזיאון החלל והתעופה בוושינגטון. 

בעיקרון  ישנם מספיק מוזיאונים ומאוד מאוד "מכובדים" בניו-יורק והעיר "שווה" יותר מ-4 ימים.

לטעמי אל וושינגטון נוסעים  בעיקר על מנת לראות ולהתרשם מהמונומנטים שלה כבירת ארה"ב . האנדרטאות הבניינים המפורסמים ועוד... זו אחת הערים המשמשת כמוקד עליה לתיירות הפנים האמריקאית והיא מוצפת "בתיירים"  אמריקאים.

באם הטיול מיועד בעיקרון לילדה וההורים הם שחקני משנה, יש להתאים את הטיול
"לנפש" הילדה, שאתם מכירים הכי טוב.

בהצלחה.
לצפיה ב-'היא באמת אהבה את הסרטים הנ"ל (בלי תלת מימד)'
היא באמת אהבה את הסרטים הנ"ל (בלי תלת מימד)
28/09/2016 | 11:19
2
87
כנראה שהבעיה רק אצלי. בסדר, הם ילכו למוזיאון החלל ואני למוזיאון השואה.

אם מורידים טיסות ומנהלות יש לנו נטו שלושה שבועות מלאים והן מחולקים כך:
4 ימים ב-NYC
שבוע עם רכב שכור ב-upstate NY, כולל מפלי הניאגרה וסיום בוושינגטון DC
3 ימים בוושינגטון
שבוע באורלנדו

מקווה שזה מינון נכון לטיול בת-מצווש.
לצפיה ב-'אוקי. זה נשמע כבר יותר טוב 4 ימים ניו יורק זה קצת מעט '
אוקי. זה נשמע כבר יותר טוב 4 ימים ניו יורק זה קצת מעט
28/09/2016 | 13:10
53
אבל סה"כ הטיול נשמע טוב.
אישית הייתי מוריד יומיים מאורלנדו ויום מוושינגטון ומוסיף אותם לניו יורק.
לצפיה ב-'על פניו המינון נשמע יופי'
על פניו המינון נשמע יופי
28/09/2016 | 18:43
41
כמובן שהכוונון העדין צריך להיות לפי ההעדפות שלכם (לי למשל אין בעיה למלא הרבה יותר מ 4 ימים בניו יורק) אבל בגדול נראה בסדר גמור.
אגב לדעתי מוזיאון השואה מתאים גם לילדים. הוא מעביר מצויין את המסר אבל בלי להיות נוראי מידי.
לצפיה ב-'שבוע בוושינגטון ו4 ימים בניו יורק? הייתי מייד הופך את הכיוון'
שבוע בוושינגטון ו4 ימים בניו יורק? הייתי מייד הופך את הכיוון
28/09/2016 | 13:07
1
18
לצפיה ב-' היא כתבה 3 ימים בוושינגטון ושבוע באורלנדו'
היא כתבה 3 ימים בוושינגטון ושבוע באורלנדו
28/09/2016 | 15:57
51
3 ימים בוושינגטון בסדר.  מסכים איתך על להוסיף יום בניו-יורק ע"ח אורלנדו.

בסה"כ תיכנון נאה והגיוני.

לינק לרעיון בסיסי לטיול בניו יורק העיר.

אגב -  את הסרטים שמומלץ לראות בתלת מימד ואותם היזכרתי בנושא קודם.
ראיתי בתלת מימד והיכן  ???  בוושינגטון  (רוקוויל ליתר דיוק). 

לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
28/09/2016 | 15:28
1
63
לגבי ניו יורק.

אם אני לא אגיע לשם בזמן הקרוב זה לא יהיה הפסד גדול. מה בתוכנית? אולי אוכל לעזור.
לצפיה ב-'נהדר. שולחת מסר'
נהדר. שולחת מסר
28/09/2016 | 17:19
5
לצפיה ב-'חשוב : המוזיאון השני בוושינגטון'
חשוב : המוזיאון השני בוושינגטון
27/09/2016 | 23:37
62
הוא לא בוושינגטון, אלא צמוד לשדה התעופה דלס שהוא די מרוחק מהעיר.
אגב, למען הדיוק, אלה לא שני מוזיאונים אלא שני אגפים של אותו מוזיאון, רק שנמצאים במקומות שונים.

אני נהנתי בשניהם. אם הייתי צריך לבחור רק באחד, אז לטעמי הייתי הולך להוא ליד שדה התעופה ולו כדי לראות את המעבורת ואת האנולה גיי, אבל לרוב האנשים המיקום הוא השיקול נמכריע.

קייפ קאנאברל טיפה מיותר אם זה באותו טיול של מוזיאון החלל, למרות שזה "המקום האמיתי איפה שזה קורה", ולא מוזיאון.
לצפיה ב-'נוסעים/נוסעות ללונדון? משהו חם מחכה לכם על הגג'
נוסעים/נוסעות ללונדון? משהו חם מחכה לכם על הגג
27/09/2016 | 20:54
101
ועוד כל מיני כתבות טפשיות אחרות, סתם שתהנו בעת הבישולים האינסופיים לחג.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט
חברת
חברת "קראפן"
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה