לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'המסלול שעשינו: רוקיז-גליישר אמריקאי-ילוסטון-סיאטל-ונקובר'
המסלול שעשינו: רוקיז-גליישר אמריקאי-ילוסטון-סיאטל-ונקובר
18/07/2016 | 22:04
11
233
כמעט שנה חלפה וסוף סוף התפניתי לספר לכם על מסלול החופשה שלנו:
ישראל-רוקיז קנדיים - הקרחון האמריקאי- ילוסטון-סיאטל-ונקובר קנדה- ישראל. נסענו יומיים לפני ראש השנה וחזרנו בסוף חוה"מ סוכות, בחודש ספטמבר 2015, ברצף של החופשות בחגים, הבנו שזו סוף סוף ההזדמנות שלנו לטוס לקנדה. אז עלה גם הרעיון להוסיף את ילוסטון. חשבנו שזה מטורף, אבל מצאנו כאן רוח גבית לנושא.
אז קודם כל, תודה ענקית לכל מי שהגיב ועזר בתכנון: דניאלה, אודרי, YHS, עופר ברנשטיין ועוד אחרים שתרמו מידע אישי. עזרתם לנו לעשות טיול בלתי נשכח!
ראשית, אני רוצה להתייחס כאן לנושא שעלה בעניין אופן הנסיעה שלנו. ההרכב המשפחתי שלנו כלל 5 אנשים ודרישה חד משמעית לצורך במטבח בכל מקום בו נשהה. היתה המלצה גורפת בנושא שכירת RV, אבל ידענו מראש שזה לא משהו שנרצה לעשות ולמען האמת לא התחרטנו אפילו לרגע. בעיקר כשראינו את שלטי אתרי הקראוונים המציינים "מלא"... אני בטוחה שיש משפחות שנסיעה מסוג זה מתאימה להן, אבל לא לנו. הזמנו מהארץ DODGE CARAVAN וכמו שזכור לי שקרה גם לדניאלה, הציעו לנו לשדרג בתשלום לטויוטה סיינה (אחלה אוטו!) ואחרי שסרבנו בכל תוקף, יבשו אותנו חצי שעה ופתאום הם אמרו לנו שהם לא רוצים לעכב אותנו וזה הרכב שקבלנו. שיטת מצליח קנדית. המס על לקיחת הרכב בקלגרי והחזרתו בונקובר היה 150$ קנדי + מיסים. 
בזמן הנסיעה שלנו, הדולר האמריקאי היה שווה ערך לבערך 4 שקלים והקנדי ל- 3 שקלים. 
הטיסות שלנו היו בחברת בריטיש איירוויז והוזמנו כ- 9 חודשים לפני הנסיעה שלנו בעלות 1200 $ לאדם. בדרך הלוך היה קונקשן בהית'רו של 5 שעות ובחזור של שעתיים וחצי. בחרנו בבריטיש על פני אייר קנדה בגלל עלות הטיסה שהיתה נמוכה יותר, דמי ביטול של $100 (לעומת AC -דמי ביטול $274) והטראומה שהיתה לנו לפני 20 שנה בטיסה מונקובר לישראל, שבה בקונקשן של 40 דקות בטורונטו נאלצנו לרוץ בערך 500 GATES...
 נרשמנו (בחינם) לנוסע המתמיד שלהם, שמאפשר לצבור AVIONS במשותף [במאמר מוסגר אספר שלפני כ- 3 חודשים טסנו 3 אנשים ללונדון ב- 750 דולר לשלושתנו בזכות השימוש בנקודות שצברנו]. הטיסות היו טובות מאוד.
את כל מקומות הלינה הזמנו מראש דרך בוקינג או אקספדיה.
מזג האוויר בספטמבר היה מעולה. למזלנו ירד גשם רק בזמן שהיינו בנסיעות. מהכרות עם המשפחה שלנו, תכננו את המסלולים כפי שאנחנו אוהבים. חשוב לציין שבכל מקום נעזרנו בעמדות המידע ובריינג'רים לקבלת מסלולים, שעות פתיחה וכו'.
יום 1: הגענו לקלגרי בשעה 21:00 וישנו במלון Homewood Sweet Calgari Airport  ליד שדה התעופה. המלון היה מצויין ושימש לנו רק ללינת לילה כשלמחרת בבוקר יצאנו לטייל בקלגרי ומשם נסענו לקנמור, שם היה "הבית" ל- 5 הלילות הקרובים. המלון היה מעולה!! מומלץ בחום! Stoneridge Mountain Resort. חדרים נפרדים, מקלחות גדולות, מכונת כביסה ומייבש (עם חומרים בחינם), מטבח מאובזר, גריל. היה כל כך מוצלח שהיה חבל לעזוב...
יום 2: בבוקר נסענו ל- BANFF. כמובן טיול ותמונות ב LAKE LOUISE ועלינו למסלול לכיוון התצפית של ה- LOOKOUT. חברים יקרים - שם צריך תשומת לב! כי אם לרגע ממצמצים ומפספסים, תמצאו את עצמכם, כמונו, עולים למעלה במסלול הקשה עד מאוד מתנשפים וחסרי נשימה... משם נסענו לאגם MORAINE, שהתרשמנו ממנו פחות.
יום 3: נסענו לג'ספר בדרך הקרחונים היפה. חווינו שם את ה- ICE EXPLORER שנוסע על הקרחון והיה מאוד חוויתי ומשם ל- SKY WALK - תצפית מדהימה מעל רצפת זכוכית. 
יום 3: YOHO. טיילנו באגם EMERALD ומסלולים קלים באזור כולל מפלי טקקאו.
יום 4: חשבנו לעשות מסלול מגניב הכולל סולמות ומאחזי יד בג'והנסון קניון, אבל לצערנו המסלול היה סגור לשיפוצים, אז נסענו לעיר באנף לטייל בה קצת ועלינו בגונדולה (הרכבל) של באנף לחווית הליכה במסלול על דק שמכוסה בקרח. ארוחת צהריים בבאנף במסעדה יוונית טעימה BALKAN ומשם למגרש הגולף שם ראינו את ה- ELK הראשון שלנו. זהו יומנו האחרון בקנדה. 
יום 5: נסיעה לכיוון הגליישר האמריקאי. בחרנו בכביש עוקף ולא בדרך הראשית על מנת לראות את השלכת בדרך היפה שנסענו בה. לאחר מעבר הגבול עם ארה"ב, הגענו לקליספל, שם היינו במלון Homewood Sweet by Kallispel. 
יום 6: נסיעה ל- WEST GLACIER, נסיעה איטית בדרך מתפתלת שם עשינו גם מסלול נחמד בשם Hidden Lake Lookout. משם נסענו ל- Many Glacier ושם סוף סוף ראינו דב!! 
יום 7: יום של אכזבה. בן הזוג, הנהג הראשי, חוטף מגרנה ומאלץ אותי לנהוג את כל הדרך עד ילוסטון. 6 שעות נטו של נסיעה, שלקחו לנו 7.5 שעות כולל עצירות תדלוק, עצירות פיפי ועצירה אחת להפסקת צהריים קלה. למי שלא הבין - אני שונאת לנהוג, בטח במקומות לא מוכרים ובטח ובטח נהיגה במשך שעות כה רבות. אבל עשיתי זאת בגבורה ואמרתי לו: Never again!!! בחרנו להשאר בחמשת הלילות הקרובים בגרדינר. עיירה קטנה שממוקמת ממש בשער הכניסה לילוסטון. במלון בינוני ודי מאכזב: Best Western. המלון מיושן ומבחינתנו לא מומלץ.
יום 8: ילוסטון - מסלול לכיוון עמק LAMAR.
יום 9: נסיעה ל- OLD FAITHFULL שלא מכזיב ואכן מתפרץ בזמנים הקבועים שלו. טיילנו לאורך הברכות באזור הזה ומשם נסענו לאורך אגם ילוסטון הענקי לראות את ה- MUD VOLCANO.
יום 10: נסיעה לכיוון קניון ילוסטון תוך עצירה בנקודות תצפית לאורך הדרך. מסלול יפה Uncle Tom's, שדורש השארת רכב בנקודת ההתחלה והקפצה לכיוון נקודת הסיום (או חזרה ברגל...). נסיעה למרכז ההצלה של הדובים והזאבים בווסט ילוסטון. האמת התאכזבנו לגלות שכל פעם מוציאים רק דב אחד או שניים ולא ניתן לראות את כולם. בדרך חזרה עצרנו ב- Mammoth hot springs. חוויה יפה.
יום 11: נסיעה לנוריס, שם יש בריכות מבעבעות וגייזרים שההתפרצות שלהם בלתי ניתנת לחיזוי.
יום 12: נסיעה מילוסטון ל- Spokane, שהיא עצירת ביניים בדרך שלנו לסיאטל. בדרך עצרנו בעיירה בוזימון, אבל לא טיילנו בה אלא נפגשנו עם גיסתי שהיתה בדרך מספוקיין לילוסטון. ארוחת צהריים אכלנו במיסולה במסעדה יוונית מדליקה בשם Gyros שהיתה מול סופרקמרקט גדול. את הלילה עשינו במלון בינוני למדי The Madison Inn by Riversage עם ארוחת בוקר מזעזעת, מהגרועות שאכלתי בחיי.
יום 13: נסענו לכיוון סיאטל בדרך נופית: State Road 20 ועצרנו לטיול קצר ופקניק ב- Raining Lake. המשכנו לנסוע בכביש היפה עד שהגענו לסיאטל. שם פינקנו את עצמנו בארוחת ערב במסעדה איטלקית מומלצת בשם Pink Door ובלינה במלון מצויין Hyatt House Seattle Douwntown.
יום 14: טיילנו בסיאטל לכיוון הבתים הצפים והיינו גם בשוק Pike Market. היה יום נחמד ורגוע. בסיאטל יש תערוכה קבועה של צ'יהולי. לפי המלצה מעולה של חברה, הלכנו אחה"צ, כך שאת כל העבודות שלו שמוצגות בחצר ראינו גם באור יום וגם חיכינו עד שיחשיך וראינו בלילה. היה מדהים!
יום 15: עשינו טיול קצר ונחמד בפארק עירוני בסיאטל שנקרא Discovery Park. משם נסענו לסכר חירם, כדי לראות איך משווים את גובה המים כדי שסירות יוכלו לצאת לים. בדרכנו ליעד הבא: ונקובר, עצרנו לכמה שעות של קניות באאוטלט TULIP. שהוא אאוטלט עצום מימדים, אבל בהחלט השתלם מבחינת מחירים. אחה"צ הגענו לונקובר.
בונקובר לא היה לנו צורך במלון, כי שהינו אצל אחותי. יותר טוב ממלון 5 כוכבים! כמובן שבגלל שהטיול שלנו היה משולב עם מפגשים משפחתיים, אופי הטיול משתנה, אבל כן אמליץ כאן על מה שנהנינו לעשות:
יום 16: בילוי ב- Granville Island.
יום 17: נסיעה ברכב תוך שימוש במעבורת לגני Buchard המדהימים ומשם לעיר ויקטוריה. בגלל שבחזור יש מעבורות רק פעם בשעה או שעתיים, השקענו כ- 20 דולר בהזמנת מקום מראש לרכב ליתר בטחון.
יום 18: עליה ברכבל ל- Grouse Mountain. [אגב, לספורטאים שביניכם, אפשר להציע לעלות ברגל את המסלול הקשה - פרטים בגוגל...] למרבה השמחה היה שם מופע של חוטבי העצים (באנטרנט היה כתוב שהעונה הסתיימה) Lamber Jack, שהוא מופע מצחיק ומבדח. צפינו בדובי הגריזלי שנמצאים שם ומשם ירדנו בחזרה ברכבל ונסענו לסכר קליולנד. אפשר לרדת עד למטה ולעשות טיול באזור התחתון של הסכר. כנראה שיש שם גם מקום שבו אפשר לראות את דגי הסלמון, אך לא הגענו עד לשם.
יום 19: Stanley Park. מקום נחמד לאכול בו במרכז ונקובר: Splitz Burger שם אפשר ב"כלום" כסף להרכיב לעצמך את ההמבורגר שלך. 
יום 20: תכננו לנסוע לוויסלר, אבל האתר היה סגור, אז נסענו לראות את מפלי Shannon ומשם נסענו לרכבל של Sea2Sky. נוף מהמם! עשינו סיור עם מדריך מטעם המקום והמשכנו לטייל שם לבד. כשירדנו, נסענו ל- Horse Shoe Bay שם ראינו כלבי ים משתזפים.
יום 21 פרידות, נשיקות וחיבוקים וחזרה לישראל. ג'ט לג מטורף אבל שווה לגמרי את הנסיעה הנפלאה שלנו!
תודה למי שקרא עד לכאן. אגב, מסלול יותר מקובל הוא בין הרוקיז לונקובר, אבל החלטנו שאם כבר משתגעים אז עד הסוף ולכן הוספנו גם את ילוסטון...
תמונות - מבטיחה לצרף בהמשך.
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 22:15
8
לצפיה ב-'עשר! המאמר כבר מופיע במאמרי הפורום'
עשר! המאמר כבר מופיע במאמרי הפורום
18/07/2016 | 22:31
1
46
הפעם הייתי חרוצה ומיד התיישבתי להכניס את המאמר. אנא עברי עליו ואם יש לך הערות ותיקונים כתבי לי מסר ואני אתקן/אוסיף/אמחק.

לצפיה ב-'תודה. אין תיקונים'
תודה. אין תיקונים
20/07/2016 | 19:35
1
לצפיה ב-'זכינו פעם בכסא הקטן שנשאר ממופע חוטבי העצים'
זכינו פעם בכסא הקטן שנשאר ממופע חוטבי העצים
19/07/2016 | 14:12
2
52
כי היינו עם התינוק הצעיר בקהל (סיפור ארוך שבו האחים הבוגרים של התינוק התעקשו שנחכה כמה שעות עד "המופע הבא")....

לפני כמה שנים זרקתי אותו כי התולעים עשו רעש ולכלוך
לצפיה ב-'נוסטלגיה בשבילך...'
נוסטלגיה בשבילך...
20/07/2016 | 19:37
1
22
לצפיה ב-' '
20/07/2016 | 22:26
לצפיה ב-'יפה ותודה'
יפה ותודה
19/07/2016 | 15:37
1
32
אנחנו נסענו מהילוסטון לגליישר. עשינו את הדרך ביומיים. בדרך ישנו בהלנה. עצרנו גם בבוזמן ובכמה עיירות ונקודות שכוחות אל בדרך. אפילו מוזיאון של דינוזאורים.
תודה על הכתיבה.
לצפיה ב-'תמונה למזכרת מהבריכה המדהימה...'
תמונה למזכרת מהבריכה המדהימה...
20/07/2016 | 19:39
26
לצפיה ב-'קצת תמונות'
קצת תמונות
20/07/2016 | 19:39
2
7
לצפיה ב-'תפוז הארור! '
תפוז הארור!
20/07/2016 | 20:03
1
20
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
20/07/2016 | 20:06
17
לצפיה ב-'מחפש המלצה למלון בקופנהאגן'
מחפש המלצה למלון בקופנהאגן
18/07/2016 | 16:25
4
112
ללילה אחד, עדיף בקרבת הנמל.
אם יש משהו עם חדרים ל5,  מאוד עדיף.

תודה מראש

לצפיה ב-'אין לי המלצה'
אין לי המלצה
20/07/2016 | 18:00
45
אבל מכיוון שגם אני חיפשתי לחמישה, רציתי להגיד שהמחירים רצח, בעיקר אם רוצים מקלחת ושירותים בחדר... ולכן הזמנו באייר בי אן בי. רק שאם לא רוצים לעלות ברגל 4 קומות עם מזוודות, לשים לב לקומה, בדרך כלל אין מעלית.
לצפיה ב-'אנחנו חיפשנו ל4, ולא מצאנו משהו סביר.'
אנחנו חיפשנו ל4, ולא מצאנו משהו סביר.
20/07/2016 | 20:52
2
39
חדרים גדולים זה רק באכסניות, ויש כמה ליד תחנת הרכבת.
לא מנסיון אישי-

לצפיה ב-'כן, נראה לי שנלך על חדר באכסניה'
כן, נראה לי שנלך על חדר באכסניה
20/07/2016 | 21:31
1
38
זה רק לילה אחד ואין צורך בשירות מעבר למקלחת ומקום לשים את הראש.   גם זה לא זול .
לצפיה ב-'לפני שנה היינו פה...'
לפני שנה היינו פה...
20/07/2016 | 21:39
43

מיקום מצויין!!!
החדרים קטנים . מלון מאוד יפה. המחיר היה טוב יחסית לקופנהגן.
לצפיה ב-'טעינת travelcard על oyster'
טעינת travelcard על oyster
18/07/2016 | 16:11
11
133
הי,

האם כל הטבות ה1+1 זמינות רק ב-travel card בצורת כרטיס נייר? או שאפשר לטעון travel card על oyster רגיל ועדיין להיות זכאים ל1+1 באטרקציות השונות?

תודה!
לצפיה ב-'חייב נייר. '
חייב נייר.
18/07/2016 | 17:01
10
28
לצפיה ב-'רק בכרטיס נייר'
רק בכרטיס נייר
19/07/2016 | 11:30
9
56
ורק בכזה שנרכש בתחנה שהיא גם תחנת רכבת, ויש עליו את סימן "רגלי העורב" של הרכבת.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/07/2016 | 12:27
8
11
לצפיה ב-'עוד שאלונת על הדרך'
עוד שאלונת על הדרך
19/07/2016 | 12:32
7
60
האם אפשר לטעון חופשי שבועי על ה-oyster שכולל בתוכו את אוקספורד, קיימברידג', ווינדזור, באת' וכו'? במידה וכן, באיזה אזורים (zones) מדובר?
לצפיה ב-'לא'
לא
19/07/2016 | 15:55
12
לצפיה ב-'את לא יכולה להשתמש באויסטר'
את לא יכולה להשתמש באויסטר
19/07/2016 | 21:56
5
56
שהוא של חברת התחבורה הלונדונית (tfl), למקומות שמחוץ ללונדון רבתי... למקומות שציינת נוסעים ברכבת או אוטובוס.
לצפיה ב-'מהממים/ות אתם/ן! עוד שאלות לונדוניות :)'
מהממים/ות אתם/ן! עוד שאלות לונדוניות :)
20/07/2016 | 11:48
4
68
ספציפית לגבי אוקספורד וקיימברידג': באיזה ימים בשבוע כדאי לבקר ובאיזה מומלץ להמנע מביקור?

תודה!
לצפיה ב-'עונה לגבי אוקספורד'
עונה לגבי אוקספורד
20/07/2016 | 12:54
41
עדיף לא בימי שני, כי חלק מהאתרים סגורים למבקרים. רכבת עדיפה על אוטובוס כדי להמנע מפקקים וגם כי הנסיעה יותר נעימה.
לצפיה ב-'ולא בסוף שבוע אז הערים מלאות סטודנטים שיכורים '
ולא בסוף שבוע אז הערים מלאות סטודנטים שיכורים
20/07/2016 | 15:42
38
כך סחה לי השבוע חברתי שגרה בלונדון ובעלה מלמד באוקספורד. 
לצפיה ב-'נסענו לאוקספורד באמצע השבוע'
נסענו לאוקספורד באמצע השבוע
20/07/2016 | 15:59
1
39
ברכבת. בילינו בעיר יום שלם, כולל סיור חינם של לשכת התיירות המקומית, ונהננו מאד.

לצפיה ב-'עוד שאלות תחבורה ובידור'
עוד שאלות תחבורה ובידור
24/07/2016 | 08:37
8
לגבי Travelcard מנייר: אני יודע שהוא תופס לאיזורם 1+2. אם אני רוצה לנסוע לקיו גרדנס שנמצאים מחוץ לאזורים אלה, אני צריך לקנות כרטיס ולשלם עליו מחיר מלא? או שאפשר "להשלים" את מחיר הנסיעה ממכיוון שכבר יש ברשותי Travelcard?

לגבי הצגות/מחזות זמר: האם יש אתר רשמי שמאפשר רכישה של כרטיסים או שכל הכרטיסים נמכרים דרך ספקים צד-שלישי כגון ticketmaster וכיו"ב. במידה והאפשרות האחרונה היא הנכונה, מהו האתר המומלץ?

תודה!
לצפיה ב-'אייר ברלין - רוצה לוודא שהבנתי מהאתר'
אייר ברלין - רוצה לוודא שהבנתי מהאתר
18/07/2016 | 15:24
8
163
יש לי הזמנה באייר ברלין ולא לגמרי ברור מהאתר (בניהול הזמנות) אם יש ארוחה כלולה בטיסה או לא (הקטע מת"א לברלין).   מאפשרים להזמין ארוחות "גורמה"  - מה שמשאיר ספק לגבי ברירת המחדל.

אני מנחש שאין ארוחה, אך רוצה לוודא שאכן כך ממי שטס איתם.
לצפיה ב-'אין ארוחה'
אין ארוחה
18/07/2016 | 18:34
1
28
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 20:32
7
לצפיה ב-'טסתי איתם לפני כשנתיים ודווקא היתה '
טסתי איתם לפני כשנתיים ודווקא היתה
19/07/2016 | 08:48
1
105
ארוחה, ( נדמה לי כריך ) אבל יש מצב שדברים השתנו מאז
לצפיה ב-'טסתי איתם לפני חודשיים ולא היתה, אפילו שתיה לא קיבלנו רק מים'
טסתי איתם לפני חודשיים ולא היתה, אפילו שתיה לא קיבלנו רק מים
19/07/2016 | 10:40
29
לצפיה ב-'טסתי איתם לפני 7 חודשים'
טסתי איתם לפני 7 חודשים
20/07/2016 | 11:49
73
בהלוך היה מקל בייגלה מלוח או מתוק לבחירה, וקפה או תה.
בחזור הייתה טיסת לילה נוראית שלא זכור לי שהיה משהו חוץ מאור דלוק רוב הטיסה והסתובבויות של הדיילות שאפילו לא הבנתי על מה.
לצפיה ב-'טסתי איתם לפני חודש'
טסתי איתם לפני חודש
20/07/2016 | 15:06
64
אולי זה לא דוגמה כי הטיסה ארכה רק שעתיים
ומי צריך אוכל מטוסים כשנוחתים בסיציליה
לצפיה ב-'הכלל הוא שמה שלא כתוב שיש - אין'
הכלל הוא שמה שלא כתוב שיש - אין
20/07/2016 | 16:16
1
16
לצפיה ב-'זה נכון, אך טיפה בעייתי, כי מה שאתה רואה כתוב אתה יודע שכתוב'
זה נכון, אך טיפה בעייתי, כי מה שאתה רואה כתוב אתה יודע שכתוב
20/07/2016 | 16:48
42
אבל מה שאתה לא רואה שכתוב, ייתכן שפשוט פיספסת.

תוסיף על כך שאייר ברלין מוגדרת כ" לו קוסט למחצה"  וכך שבעבר בהחלט היו שם ארוחות כלולות בטיסות הארוכות יותר, ויצא שלא הייתי 100% בטוח. עכשיו אני בטוח, ואף שמח שנעשה סנדוויצ'ים
לצפיה ב-'שאלה- מה קורה אם הטיסה מתעכבת ויש קונקשן'
שאלה- מה קורה אם הטיסה מתעכבת ויש קונקשן
18/07/2016 | 15:03
15
252
יש לי שעה וחצי קונקשן בין טיסות. הטיסה מהארץ עם אל על
ואני מאוד מקווה שלא יהיה עיכוב.
מה קורה במידה ויש עיכוב ואני לא אספיק לטיסה שיוצאת ממדריד?
מה הזמן המינימלי שאפשר להספיק ?

קצת לחוצה...
תודה
לצפיה ב-'אתה תשאר במדריד'
אתה תשאר במדריד
18/07/2016 | 15:14
201
ותצטרך למצוא לך טיסה אחרת,
המטוס לא יחכה לנוסע אחד שלא הגיע מטיסה של חברת תעופה אחרת.
כמו כל תקלה אחרת, מה יקרה אם יהיה לך פנצר ברכב בדרך לשדה התעופה ?
מה יקרה אם יהיה פיגוע בשדה התעופה\ תקלה במטוס \ מזג אוויר לא טוב ?
אנשים כל כך התרגלו לתוכניות בעולם המודרני , שלא מבינים שהחיים זה מה שקורה באמצע.
לצפיה ב-'השאלה גם אם הטיסות הוזמנו ביחד או לחוד'
השאלה גם אם הטיסות הוזמנו ביחד או לחוד
18/07/2016 | 15:31
3
170
אם הזמנת מאל על את הטיסה למדריד, ואח"כ בנפרד הזמנת את הטיסה השניה, אין שום סיבה שהחברה השניה תתחשב בך.
אבל אם זה איזה שיטוף פעולה בין חברות והזמנת את שתי הטיסות דרך אותה חברה, אז החברה ממנה הזמנת תדאג לך לטיסת המשך (ולינה במידת הצורך).

במעט תמיד שעה וחצי זה מספיק. אבל לפעמים יש תקלות.
לצפיה ב-'הטיסה הוזמנה ביחד'
הטיסה הוזמנה ביחד
19/07/2016 | 09:02
2
140
והבנתי שיש לאלעל קוד שייר עם איבריה לכן הטיסה למדריד היא עם אלעל
וממדריד היא עם איבריה
לצפיה ב-'לא יחכו לך'
לא יחכו לך
19/07/2016 | 09:20
1
137
קוד שרינג זה משהו אחר, איבריה זה לא אל על,
יש מטוס, עם צוות מוכן, עם מאות נוסעים שיושבים ומחכים,
אם המטוס לא ימריא ויחכה לך, בהמשך יהיו מאות אנשים שיאחרו כמוך, וזה ייצור שרשרת בעיות , כל נוסע שכבר מחכה יאחר לטיסת ההמשך שלו,
אם כל מטוס יחכה לאנשים שאיחרו מהר מאד כל המטוסים בעולם לא ימריאו בזמן.
אז לא, אל תצפה שיחכו לך.
אם מטוס של איבריה מגיע ממקום אחר ועליו מאה נוסעים שצריכים להמשיך לטיסה מסוימת אחרת של איבריה, יכול להיות שיחליטו באיבריה לחכות כמה דקות, כי הטיפול בהם יהיה מסובך ויקר מאד.
אבל סביר שהחברה תשלח אותך למלון ליום ויחפשו לך טיסה אחרת
לצפיה ב-'ברור שלא יחכו לה'
ברור שלא יחכו לה
19/07/2016 | 10:08
114
מה שהתכוונתי (נראה לי שהיה די ברור), שבמידה וזה קוד שייר, והיא מפספסת את הקונקשן (שוב, שעה וחצי זה המון זמן, הסיכוי לפספס נמוך) האחריות למצוא לה טיסה חלופית היא של חברת התעופה.
לצפיה ב-'לכל שדה תעופה יש זמן מינימלי להחלפה'
לכל שדה תעופה יש זמן מינימלי להחלפה
19/07/2016 | 10:36
2
133
אם מכרו לך כרטיס עם עצירה של שעה וחצי, אז כנראה ששדה התעופה מאפשר את זה.
בכל מקרה, אם הטיסה הראשונה תגיע בזמן לא צריכה להיות בעיה, הרי המזוודות עוברות לבד ולא יוצאים מהחלק האווירי. אולי תור קטן בביטחון ואז הולכים ישר לגייט, סביר להניח שעוד יהיה לך זמן להמתין לפני הטיסה.
אבל, ופה יכולה לצוץ בעיה, במידה והטיסה שלך למדריד מתעכבת בהרבה זמן, את עלולה לפספס את טיסת ההמשך. במקרה כזה לחברת התעופה יש אחריות למצוא לך טיסה חלופית, כי את לא אשמה בכך שלא הספקת לטיסה.
אם את רוצה להיות רגועה, תבדקי את לוח הטיסות של איבריה ותראי מתי הטיסה הבאה שלהם ממדריד ליעד שלך. ככה לפחות תוכלי לדעת כמה זמן את צריכה לחכות לטיסה הבאה במקרה (הלא סביר) שלא תספיקי לטיסה שלך.
לצפיה ב-'או כמו שקרה לנו'
או כמו שקרה לנו
19/07/2016 | 21:57
95
איחור בטיסה מהארץ
טיסת ההמשך חיכתה כי היו המון נוסעים מהארץ עליה
אבל היא לא חיכתה למזוודות... שהגיעו יום אחרינו
לצפיה ב-'לחברה שלי, שהיה קונקשיין במדריד, מארה"ב, והיא פיספסה אותה '
לחברה שלי, שהיה קונקשיין במדריד, מארה"ב, והיא פיספסה אותה
22/07/2016 | 20:38
45
איבריה סידרה-טיסה חלופית.
לצפיה ב-'אין סיבה להילחץ'
אין סיבה להילחץ
19/07/2016 | 23:40
1
112
ההסתברות לפספוס היא בסדר גודל של אחוזים בודדים, וגם כשזה קורה לא אסון גדול.
מעדיף תמיד קונקשן קצר, אפילו פחות משעה (אם הם מוכרים את זה אז זה סביר, כי להם האיחור יעלה בכסף), מאשר קונקשן סופר-בטוח של 4 שעות משעממות.

יש רק מקרה אחד שהייתי אולי נמנע מזה, וזה אם ביעד הסופי אני גם על הגבול להגיע למטרת הנסיעה - נניח כשנוסעים לאירוע שמתחיל בשעה מסוימת.
לצפיה ב-'45 אחוזים זה לא אחוזים בודדים'
45 אחוזים זה לא אחוזים בודדים
21/07/2016 | 20:21
36
הוא טס באל על לא בחברת תעופה נורמלית
לצפיה ב-'מציא לך לדחות את הטיסת המשך כי'
מציא לך לדחות את הטיסת המשך כי
21/07/2016 | 00:05
4
82
זה אל על ותמיד יש עיכובים בכל טיסה לא משנה לאן. במקרה הטוב יהיה עיכוב של 30-60 דקות, במקרה הרע 60-120 דקות. אני 10 טיסות אחרונות שלי עם אלעל כל טיסה היתה באיחור. ובידיוק כמוך היתי מפספס קונקשן של שעתיים וחצי אם לא הייתי דוחה אותו בסוף בכמה ימים. נחתנו בשדה בברצלונה בשעת המראה של הטיסה הבאה שאותה כאמור דחיתי בסוף. קחי גם בחשבון שיש מצב שלא תהיה טיסה בכלל בגלל השביתות של הטייסים שלהם. אני את הטיסה הבאה שלי החלטתי לא לקחת סיכון ולא לטוס איתם בינתיים עד שהשביתות יסתיימו.
לצפיה ב-'לא עובדת באל על, אבל כל הטיסות שלי איתם יצאו בזמן.'
לא עובדת באל על, אבל כל הטיסות שלי איתם יצאו בזמן.
21/07/2016 | 20:07
3
41
אמנם אני מסכימה עם זה שיכול להיות מאוד צפוף מבחינת זמן ובאופן אישי אותי זה מלחיץ, אבל אני מרגישה קצת לא נוח עם האמירה הגורפת שלך.
אגב לי אמרו שיש חובה למינימום של 55 דקות לקונקשן, מבחינת החברה שמוכרת כרטיס ליעד עם קונקשן.
כשטסתי בשנה שעברה לקנדה, בין היתר ויתרתי על טיסה עם אייר קנדה, כי הקונקשן שם היה שעה וחמש דקות בטורונטו, אבל בזמן הזה צריך לרוץ בין איזה 500 שערים ולעבור משדה התעופה המקומי לבינלאומי... 
עשיתי את זה כשהייתי בת 20. Never again !
לצפיה ב-'רק הטיסות שלך יצאו בזמן, שאר הטיסות של אל על'
רק הטיסות שלך יצאו בזמן, שאר הטיסות של אל על
21/07/2016 | 20:16
1
42
מאחרות
זה לא עניין של תחושה אישית
אלו הנתונים
כמעט חצי מהטיסות של אל על מאחרות
מי שטס אם אל על צריך לצאת מההנחה שהטיסה שלו תאחר לפחות בשעה

לצפיה ב-'אם כך- כנראה שבאמת היה לי מזל גדול! וצר לי על אחרים שסבלו'
אם כך- כנראה שבאמת היה לי מזל גדול! וצר לי על אחרים שסבלו
21/07/2016 | 20:33
14
לצפיה ב-'תלוי מתי טסת, פעם לפני 3-4 שנים הם היו עוד עומדים בזמנים'
תלוי מתי טסת, פעם לפני 3-4 שנים הם היו עוד עומדים בזמנים
22/07/2016 | 21:24
16
אבל בשנה וחצי האחרונות יצא לי לטוס לפחות 10 פעמים עם אלעל ותמיד היו עיכובים. וגם החלפות של מטוסים, כולל פעם אחת לשל חברה אחרת בכלל. אז את הטיסה הבאה שלי עכשיו אני יעשה עם חברת תעופה אחרת בפעם הראשונה מזה 4-5 שנים שתמיד הייתי טס עם אל על מישראל לאירופה.
לצפיה ב-'מבקש המלצה למלון 3 -4 כוכבים בהונג-קונג'
מבקש המלצה למלון 3 -4 כוכבים בהונג-קונג
18/07/2016 | 12:39
3
53
אנחנו זוג מבוגרים מבקשים המלצות למלון לחודש ינואר לשתי לילות.
שיהיה נקי, רצוי קרוב לתחנת מטרו ויכלול ארוחת בוקר. כל טיפ יתקבל בברכה, פעם ראשונה אנחנו שם.
תודה למי שיכול לעזור.
לצפיה ב-'מאחר ואף אחד לא ענה לכם'
מאחר ואף אחד לא ענה לכם
19/07/2016 | 12:56
2
48
אני ממליצה תסתכלו בבוקינג. כתוב ליד המלון אם הוא ליד הרכבת. יש חוות דעת. המחירים של בתי המלון הטובים במבצע הם משהו כמו אלף שקל ללילה פלוס. ,קראו קצת חוות דעת על המלון תראו בעיקר מה הדברים הרעים שנכתבו ותחליטו אם אלו דברים שמפריעים לכם או לא.
לצפיה ב-'אפשר גם למצוא ב-700 ש"ח. להציץ במפה ולראות אם על קו תחתית'
אפשר גם למצוא ב-700 ש"ח. להציץ במפה ולראות אם על קו תחתית
19/07/2016 | 14:03
1
17
לצפיה ב-'תודה בכל אופן !!'
תודה בכל אופן !!
25/07/2016 | 11:06
4
לצפיה ב-'כבודת יד- שאלה למבינים'
כבודת יד- שאלה למבינים
17/07/2016 | 19:52
9
174
האם אפשר להעלות למטוס, פרט לתיק צד (במימדים המותרים) גם תיק יד קטן?
לצפיה ב-'אנא, צריכה את עזרתכם'
אנא, צריכה את עזרתכם
17/07/2016 | 19:54
36
לצפיה ב-'תלוי בחברת התעופה ובסוג הכרטיס'
תלוי בחברת התעופה ובסוג הכרטיס
17/07/2016 | 20:11
6
111
תבדקי באתר האינטרנט של החברה, לגבי המחלקה וסוג הכרטיס שקנית
לצפיה ב-'טיסת low cost '
טיסת low cost
17/07/2016 | 20:19
5
102
של wizzair
לצפיה ב-'מתוך האתר של wizzair'
מתוך האתר של wizzair
17/07/2016 | 20:32
3
119

PASSENGERS WITH PRIORITY BOARDING
are allowed to carry 1 additional personal item in addition to the small or large cabin bag.
The additional personal item can be a handbag, a laptop bag or a camera bag that does not exceed the maximum dimension of 40x30x18cm.

במילים אחרות, אם יש לך priority boarding, אפשר להביא גם תיק יד במידות שמוזכרות כאן. אחרת, לא.

לצפיה ב-'למה הכוונה?'
למה הכוונה?
17/07/2016 | 20:55
2
100
priority boarding
לצפיה ב-'זה שרות שקונים בנוסף מזכה אותך לעלות למטוס לפני כולם ולהעלות'
זה שרות שקונים בנוסף מזכה אותך לעלות למטוס לפני כולם ולהעלות
18/07/2016 | 00:04
83
עוד תיק יד קטן למטוס.
לצפיה ב-'הסבר בקישור המצורף'
הסבר בקישור המצורף
18/07/2016 | 02:06
61
לצפיה ב-'עצתי: תבואי עם תיק יד שאפשר להכניס לטרולי '
עצתי: תבואי עם תיק יד שאפשר להכניס לטרולי
18/07/2016 | 12:00
68
וכך, אם תתבקשי ע"י הצוות תוכלי להכניס את תיק היד לטרולי שעולה איתך למטוס. בשנה שעברה טסתי עם wizzair לפראג ועליתי לטיסה עם תיק היד (תיק די קטן...). באיזיג'ט יצא לי כבר פעמיים שבעליה למטוס בנתב"ג עליתי עם תיק יד, בנוסף לטרולי ובחזרה, גם בג'נבה וגם עכשיו בחזרה מבאזל, ביקשו להכניס את תיק היד לטרולי והתעקשו על זה שמותר רק תיק אחד: טרולי או תיק יד. בקיצור: תבואי מוכנה, עם מספיק מקום לדחוף תיק יד לטרולי ועם תיק יד בגודל שייכנס לטרולי.
לצפיה ב-'משתנה בהתאם לחברת התעופה'
משתנה בהתאם לחברת התעופה
18/07/2016 | 08:35
62
ב- UP של אל-על, עלו נשים עם טרולי והתיק שלהן, ולא דרשו מהן להכניס את התיק לטרולי.

בחברות LOW COST אחרות, עלולים לדרוש שתכניסי את התיק שלך לטרולי או לתיק היד שאת מעלה למטוס.
לצפיה ב-'אמסטרדם והולנד לזוג'
אמסטרדם והולנד לזוג
17/07/2016 | 13:47
14
201
אנחנו חושבים לנסוע לאמסטרדם לקראת סוף אוגוסט.
אמרו לנו שאין יותר מדי מה לעשות באמסטרדם מעבר לכמה ימים (4-6, תלוי את מי שואלים), אז אנחנו חושבים אולי לקפוץ גם לכמה מקומות מסביב.
כמה שאלות, ברשותכם:
* איך בדר"כ מזג האוויר בסוף אוגוסט-תחילת/אמצע ספטמבר? הסתכלתי באתרים רלוונטיים שנותנים טמפרטורות ממוצעות, אבל קצת קשה לי להסיק מזה על מזג האוויר בכללותו (גשום? קר? נעים?)
* אנחנו יכולים לנסוע לשבוע וחצי או שבועיים. יש באמת מה לעשות למשך שבוע פלוס באיזורים שמסביב לאמסטרדם? אנחנו בלי ילדים, אז נראה לי שהרבה דברים שמשפחות בדר"כ עושות הופכים להיות לא רלוונטיים לנו.
* נשמח להמלצות על מה עוד אפשר לעשות בהולנד (לא ספציפית באמסטרדם, נראה לי שמבחינת אמסטרדם אנחנו מכוסים).
* הולנד מאוד קטנה, מסתבר. האם כדאי להתמקם באמסטרדם ומשם לצאת לטיולים יומיים? או שעדיף לזוז מדי כמה ימים (אין לנו בעיה עם זה, ככה בדר"כ אנחנו נוהגים ואפילו לא קובעים מלונות מראש. השאלה היא אם לא יהיה בעייתי למצוא מקום לינה נורמלי מעכשיו לעכשיו בהולנד).

לצפיה ב-'מזג אוויר סביר שיהיה אפרפר, אולי גם פה שם גשם '
מזג אוויר סביר שיהיה אפרפר, אולי גם פה שם גשם
17/07/2016 | 14:36
121
טמפרטורה, אני מניחה בסביבות 20 מעלות ביום, אולי קצת פחות, 17-18. הימים עדיין ארוכים. די נעים.

לגבי השאר, אני לא זוכרת הרבה כי עברו שנים רבות. הכרתי רק את הערים הקטנות ליד אמסטרדם והן נעימות. הייתי יכולה לבלות שבוע בכיף באמסטרדם ובסביבתה. לשבוע שאחר כך הייתי עושה תוכנית אחרת (אולי האג, דלפט). אישית קרולר מולר מעניין אותי:

אני אוהבת לשאוב מידע מועיל מאתר Rough Guides. אפשר להוריד את המדריך שלהם שהוא יחסית טרי (מהדורה חדשה יצאה לפני 4 חודשים) או לקרוא מידע ראשוני על כל איזורי הולנד, בקישור הזה, (Explore מצד ימין) שנותן למטה גם לינק לספר:

יש לו אפילו הצעות למסלולים לפי קריטריונים שונים. למשל, מה שהם קוראים לו גרנד טור יכול להיות מעניין:
לצפיה ב-'הייתי בדיוק בתקופה הזו לפני שנה'
הייתי בדיוק בתקופה הזו לפני שנה
17/07/2016 | 18:01
92
היה מאוד גשום (לא נורא קר, אבל כמעט כל הזמן ירד גשם).
זה כמובן לא אומר שום דבר על מזג האוויר השנה..
הייתי 3 ימים והם הספיקו לי (למרות שאני בטוחה שאפשר למצוא עוד דברים לעשות), אבל זה כל הזמן שהיה לי כך שלא יצאתי החוצה.
לצפיה ב-'מה לעשות?'
מה לעשות?
17/07/2016 | 19:03
1
128
פשוט להחליף את הדיסקט שצריכים בחופשה להתרוצץ כמו חתול אחרי זנבו
מבלי להנות מהמקום עצמו.
הולנד ירוקה,מישורית ,מלאה בנחלים ,זעירים יותר או פחות,עופות מים שהתרבו זה עתה
ומובילים את הגוזלים בשיירה לביקור אצל הדודה בנחל השכן,טחנות שלא עושות רוח ונערות עם או בלי עגיל פנינה מדוושות באופניים כשאף אחד לא ממהר לעמל היום
כי יש גם מחר.
לצפיה ב-''
17/07/2016 | 19:41
40
לצפיה ב-'תודה רבה לעונים '
תודה רבה לעונים
18/07/2016 | 13:56
8
70
אספרסו, ההגדרה של "להתרוצץ כמו חתול אחרי זנבו" היא בערך הדבר הכי רחוק בעולם ממה שמתאר את האופן בו אנו מטיילים....
כמו שאמרתי, ברוב המוחץ של המקרים אנחנו בכלל לא טורחים להזמין מקומות לינה מראש בדיוק מהסיבה שאנחנו אוהבים להנות מהמקום ולהחליט תוך כדי תנועה אם בא לנו להישאר או להמשיך הלאה.
אז לא הבנתי איך מכאן הגעת למסקנה שאנחנו מהמתרוצצים...

בכל אופן, מטרת השאלה שלי (אם זה לא היה ברור) הייתה לקבל קצת כיוון למקומות שכדאי לבקר בהם, ברמה של שם העיר/עיירה/כפר ולא הרבה מעבר לזה.

שוב תודה רבה לכולם!
לצפיה ב-'לאמסטרדם לא הייתי באה ללא הזמנת לינה. לשאר אולי כן.'
לאמסטרדם לא הייתי באה ללא הזמנת לינה. לשאר אולי כן.
18/07/2016 | 14:40
7
86
לאמסטרדם כדאי גם לבדוק את התאריכים של IBC 2016, הנה כאן:
ולבדוק. זה עלול להשפיע גם על זמינות לינה וגם על המחיר, יכול להיות שכבר עכשיו התאריכים 8-13 לא זמינים או יקרים.
לצפיה ב-'תודה רבה, טוב לדעת!'
תודה רבה, טוב לדעת!
18/07/2016 | 15:33
6
66
כרגע אנחנו נוטים לשבוע וחצי ולא שבועיים מתוך אילוצים שונים שלנו, והאמת היא שכרגע הטיול המתוכנן שלנו מסתיים ממש באיזור תחילת ה-IBC, מה שרק מחזק את זה שלא להאריך לשבועיים...

תכננו במקור 5 ימים באמסטרדם (להזמין מלון מראש כי משם נתחיל) ואת השאר במקום או במקומות אחרים. אבל בגלל שאנחנו מדברים כרגע על שבוע וחצי אולי עדיף לנו להישאר באמסטרדם ולצאת משם לטיולים יומיים (דלפט והאג נראות מעניינות (וממה שראיתי, שתיהן במרחק שעת נסיעה בערך), וראיתי גם עוד איזו עיירה קטנה שנשמעת נחמד, לא זוכרת את שמה כרגע).
מה דעתך? אולי בכל זאת עדיף לעבור למקום אחר אחרי אמסטרדם?
תודה!
לצפיה ב-'זה יכול להיות רעיון, אבל לבדוק שיש מספיק מה לעשות בסביבה'
זה יכול להיות רעיון, אבל לבדוק שיש מספיק מה לעשות בסביבה
18/07/2016 | 15:47
5
64
הארלם, ליידן, אוטרכט. אולי סיור מודרך כלשהו לתיירים, יש כפרים כאלה ואחרים בסביבה. לגגל משהו כמו
Amsterdam day tours או
Amsterdam day trips

אני חושבת שאפשר לשהות כל הזמן באמסטרדם. זה קצת ארוך אבל אני מכירה את הולנד ויש לי גם ידע מסוים בשפה, הייתי לנה בשמחה באמסטרדם במשך שבוע וחצי, הולכת למוזיאונים רבים, לקונצרט בקונסרטחבאו, אני גם חושבת שקרו בעיר דברים חדשים מבחינת ארכיטקטורה ואטרקציות, שאני לא זכיתי להכיר בתחילת שנות האלפיים.

זה האתר של הקונסרטחבאו, כמעט רק מוזיקה קלאסית אבל יש קצת ג'אז. שווה להיות שם באולם הגדול, גם בשביל החוויה. אבל זה כנראה לא עניין זול:

שווה לבדוק אתרים אחרים של הופעות.

אולי כן שווה לכם לעבור ליעד אחר לחצי השני של הטיול. לגבי עיר אחרת בהולנד, אני לא יודעת. האג אולי קצת קרובה מדי לאמסטרדם ואני לא יודעת אם תיהנו שם מכמה ימי שהות, היא פחות כריזמטית מאמסטרדם, בהרבה. שווה לקרוא הלאה. אולי רוטרדם? עם טיולים להאג, דלפט, דורדרכט (באחרונה רק עברתי)?

אני אוהבת את אנטוורפן, את גנט, את ברוז'. גם זו מחשבה.

לאמסטרדם, גם בלי קשר ל-IBC, לא הייתי באה בשיא עונת התיירות ללא הזמנת לינה. בוודאי לא ללינה של שבוע וחצי. אבל גם לא ללינה של 5 לילות.
לצפיה ב-'תודה רבה אורלנדה!'
תודה רבה אורלנדה!
19/07/2016 | 12:26
4
30
לאמסטרדם בהחלט תכננו להזמין מלון מראש.
רוטרדם נמצאת (לפי גוגל) מרחק של 35 דקות ברכבת. אז נראה לי שעדיין אפשר להישאר באמסטטרדם ולצאת משם אם רוצים להגיע לאיזור רוטרדם. היתרון הוא שזה יחסוך לנו קצת טרטור, החסרון זה שאולי אמסטרדם יותר יקרה, בעיקר קצת לפני ה-IBS?

אני תוהה אם יש ערים/עיירות מעניינות במרחק קצת יותר גדול, שאז שווה באמת לזוז למקום אחר לחצי השני של הטיול ולהתמקם שם.
מצד שני, יש לנו סה"כ שבוע וחצי, אז אם מקדישים חצי ממנו לאמסטרדם זה לא משאיר הרבה זמן לאיזורים אחרים, ואולי הכמה מקומות המעניינים מסביב לאמסטרדם יכסו לנו בדיוק את ה-4-5 ימים הנותרים?

אגב, יש טעם לשכור רכב לחצי השני של הטיול? הבנתי שהתחבורה הציבורית בהולנד מצויינת, אז אולי אפשר לוותר?

שוב תודה רבה!
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי האם לזוז מאמסטרדם'
לא יודעת לגבי האם לזוז מאמסטרדם
19/07/2016 | 14:31
26
להערכתי אמסטרדם תהיה יקרה ביותר ללינה מכל השאר, גם ללא התערוכה. היא מוקד של תיירות עולמית.

הבעיה עם ערים בהולנד לדעתי היא - לפחות ממה שראיתי - שהן די דומות. לעומת צרפת שהגיוון עצום עד שקשה להאמין שמדובר בערים - ובאזורים - שמשתייכים לאותה מדינה. אבל אדרבא, אם יש סקרנות, אוטרכט, הארלם, ליידן, האג, דלפט, רוטרדם ואי אילו סיורים מאורגנים מהעיר, בהחלט יכולים לתת טיול טוב והנה נגמר שבוע וחצי.

לגבי מכונית, גם, אני לא יודעת. השאלה כמה אזורי טבע, אם בכלל, יש בהולנד, כפרים מעניינים. לא מתמצאת. אולי שווה לקרוא על פריסלנד? שכאילו אמורה להיות "ארץ" שונה לגמרי? בגלל זה שווה להוריד את המדריך של Rough Guides כדי שייתן מושג, או לפחות לראות את ההצעה שלהם לטיול שכולל כמה אזורים.

עוד רעיון: לחשוב על טיולי אופניים מחוץ לערים. הולנד היא המקום לזה.

אני אתן לך קישורים לרוטרדם, המלצה קצרה על כמה כדאי להגיע אליה הקיץ הזה:

וקצת על טיולים מחוץ לאמסטרדם, אבל אין ספק שהם למשוגעים לאופניים לפחות בחלקם, כמו מנחם שפתח את השרשור, והשרשור ארוך. מנחם מתייחס לעניין של יציאות מחוץ לאמסטרדם ואכן, תחבורה ציבורית היא מצוינת כפי שהוא כותב. הוא מתייחס גם לדן-בוס (בדיוק ארחה את התערוכה של הרונימוס בוש שנגמרה כבר אבל עד כמה שזכור לי היא עיר קטנה חמודה גם בפני עצמה, רק עברו הרבה שנים...) גם כפי שכתבתי להארלם, לקרולר-מולר. אז את יכולה לנסות להתרשם ממה שהוא עשה ועושה שם. אבל אין לדעתי תחליף לקריאה מקפת, ראשונית, בספר. בוודאי יש גם בעברית.
מעיין של ידע, האיש הזה:

לצפיה ב-'קראי על מסטריכט, על חרונינגן'
קראי על מסטריכט, על חרונינגן
19/07/2016 | 14:36
2
30
אלה בקצוות, מסטריכט לדעתי בדרום, חרונינגן בפריסלנד, שזה אזור נפרד בצפון. פעם הייתי בזוולה, שהיתה יפה מאוד בעיני. אבל זה שטחי לומר מאותו ביקור קצר. מעבר לזה שהסתובבתי בהולנד לפני שנים, הייתי בלא מעט מקומות אבל הם לא מתחברים לאיזה טיול קוהרנטי. לכן אני זורקת דברים מפה ומשם, אחרים שאמרו לי שכדאי, ערב שביליתי פה או שם. אין באמת תחליף לקריאה מעמיקה.

Maastricht - הדגש בהגיה על ההברה האחרונה
Groningen
Zwolle

אולי אלה יכולות להשתבץ בתוך טיול מעניין לאזור אחר של הולנד.
הנה אתר התיירות הרשמי של הולנד שיכול לעזור. הנה למשל הערך שלו לגבי זוולה:
ומשם אפשר להמשיך הלאה והלאה לעוד המון רעיונות.
לצפיה ב-'מאסטריכט מאד יפה בעיני ושווה טיול'
מאסטריכט מאד יפה בעיני ושווה טיול
19/07/2016 | 14:39
16
לצפיה ב-'זה אתר יפה, holland.com, הוא נותן לך רשימה של יעדים עיקריים'
זה אתר יפה, holland.com, הוא נותן לך רשימה של יעדים עיקריים
19/07/2016 | 14:51
24
מתחיל באמסטרדם, האג, רוטרדם, אחר כך מתפרש הלאה. וכיוון שזו מדינה קטנה, לא תהיה לך בעיה להתחיל לקרוא עיר-עיר או אזור-אזור ולתכנן משהו לחלק השני של הטיול.

יש גם פרק על תחבורה. רכבת, מוניות, אופניים, שכירת רכב. בדיוק מה שצריך, וזה מרוכז באתר אחד ולא צריך לשלם על הורדת מדריך לשם כך.

יש פרק על אירועים קרובים, פסטיבלים, הולנד לפי העונות. מצוין.

יהיה לי מעניין לגלות על מה הוחלט בסוף, איזה מין מסלול, האם למצוא עוד אתר ללינה חוץ מאמסטרדם.
לצפיה ב-'בוקר טוב, אני שולחת לך הודעה פרטית בנושא, אנא שימי לב'
בוקר טוב, אני שולחת לך הודעה פרטית בנושא, אנא שימי לב
30/07/2016 | 09:13
5
לתיבת ההודעות שלך.
לצפיה ב-'מידע לגבי טיול בנוי יורק'
מידע לגבי טיול בנוי יורק
17/07/2016 | 10:25
8
174
שלום אהיה בנוי יורק 12 שעות ביום שבת , ויש לי כמה שאלות
( אבקש ממי שהיה ביום שבת בנוי יורק לענות )
האם המעבורת בחינם עובדת ביום שבת כדי לשוט מסביב לפסל חירות וחזרה ?
הסנטרל פארק פתוח ביום שבת ?
ויש את הקאובי העירום ששר ברודיאו , הוא נמצא גם ביום שבת ?

לצפיה ב-'1 ו 2 כן'
1 ו 2 כן
17/07/2016 | 10:52
3
35
לצפיה ב-'תודה על המענה ... ולגבי הקאובי אתה/את יודע/ת ?'
תודה על המענה ... ולגבי הקאובי אתה/את יודע/ת ?
17/07/2016 | 11:08
2
30
לצפיה ב-'הוא לפעמים שם ולפעמים לא'
הוא לפעמים שם ולפעמים לא
17/07/2016 | 16:38
1
73
הוא אמן רחוב, אין לו שעות.
לצפיה ב-'Tabby McTat'
Tabby McTat
19/07/2016 | 08:43
9
לצפיה ב-'המעבורת חינם לא שטה סביב פסל החירות אלא בקרבתו'
המעבורת חינם לא שטה סביב פסל החירות אלא בקרבתו
17/07/2016 | 11:04
91
המעבורת בחינם היא למעשה המעבורת ממנהטן לסטטן איילנד. בדרך היא עוברת די קרוב לפסל החירות. זמן השיט הוא כ-20-25 דקות. בהלוך ניתן לראות את הפסל אם עומדים בצד ימין של המעבורת ובחזור בצד שמאל.
הנה טיפ: רוב התיירים ששטים במעבורת ורוצים לראות את הפסל נעמדים בקומה המרכזית של המעבורת כי היא בקו ישר מהכניסה ונוצרת שם צפיפות גדולה שמפריעה לצלם. במקום לעמוד בקומה המרכזית, רד לקומה התחתונה או עלה לקומה העליונה. רוב הסיכויים ששם יהיו פחות אנשים.
המעבורת יוצאת מבאטרי פארק בדרום מנהטן. אפשר לזהות אותה ע"פ צבעה הכתום.

מעבורת אל פסל החירות וסביבו היא עסק לא זול ושיט בה כרוך בבדיקה בטחונית מעיקה. לפחות כך היה באוקטובר 2014..
לצפיה ב-'הכל עובד ופתוח ביום שבת ובכל יום בניו יורק'
הכל עובד ופתוח ביום שבת ובכל יום בניו יורק
17/07/2016 | 11:39
1
90
(סגור שם רק בכריסמס וחלק מהעסקים בחג ההודייה....)
הסנטרל פארק הוא פארק, כמו פארק הירקון (רק 10 ק"מ בהיקפו....), ברור שפתוח
לצפיה ב-'לגבי האמן העירום'
לגבי האמן העירום
17/07/2016 | 17:12
77
לא ידעתי שהוא הפך לכזו אטרקציה. בכל אופן לעיריה יש תוכנית להעיף את כל המתפשטים ולא רק אותו מהרחוב. לא יודעת ממתי. ואם לא הוא אז לא נוראת יש גם כמה בחורות ערומות. 
את כל אלו תראה בערך משעה 13:00
לצפיה ב-'כדאי להקטין ציפיות - רואים את הפסל די מרחוק'
כדאי להקטין ציפיות - רואים את הפסל די מרחוק
17/07/2016 | 18:43
79
רק מחזקת דברי חברי - נחמד ואפשר לצלם אבל היא לא מתקרבת ממש.
הסנטרל פארק - לקנות בייגלה - לא ממש טעים אם תשאלו אותי וללכת לצלם את הסנאים - חוויה.
הקאובוי כבר זקן, לא כמו פעם, לא תמיד הוא שם
לצפיה ב-'בית שלום ביפן'
בית שלום ביפן
17/07/2016 | 08:54
1
79
האם לבית שלום יש אתר אינטרנט?
ממה שראיתי מפורסמות רק כתובת מייל שלהם בכל אחת מהערים בהן יש בית שלום.

אני מתכנן טיול לזוג ליפן, 14 יום נטו ביפן, בלי הטיסות. באמצע חודש אוקטובר טיסה עם אירופלוט.
חשבתי לישון לילה או 2 בבית שלום, פחות בגלל החסכון יותר בשביל החוויה.
לצפיה ב-'יש להם אתר ביפנית בלבד'
יש להם אתר ביפנית בלבד
17/07/2016 | 11:22
54
ואימייל זו הדרך הכי טובה ליצור איתם קשר.
אני ממליץ לכם לשלוח בקשה ללינה כבר מעכשיו כי הלינה שם מתמלאת מהר.
ניתן לישון אצלם עד שלושה לילות.
בית שלום קיים בטוקיו, בקיוטו ובהירושימה.
לצפיה ב-'טיול לאירופה'
טיול לאירופה
17/07/2016 | 08:49
5
154
בוקר טוב
אני ובעלי רוצים לנסוע לחו"ל לאירופה ומעוניינים לסגור מהארץ את היעדים שנטייל ונישן...לא טיול מאורגן עם קבוצה אלה ללכת למקומות שאנחנו בוחרים.
אך עושים זאת למי פונים?

תודה למומחים|
לצפיה ב-'המשך...'
המשך...
17/07/2016 | 09:04
94
לא היכפת לנו להצטרף לפי הצורך לטיול אחר רק כדי להנות מההדרכה לא להיות תלויים בהם.. 

לצפיה ב-'מחליטים לאן רוצים לנסוע, מתחילים לקרוא באינטרנט ובספרי'
מחליטים לאן רוצים לנסוע, מתחילים לקרוא באינטרנט ובספרי
17/07/2016 | 12:37
77
תיירות כדי לאסוף מידע מפורט ככל האפשר, מרכיבים מסלול לפי המקומות שמעניינים אתכם, ובהתאם למסלול מחפשים מקומות לינה דרך אתרים כמו booking. פחות מסובך ממה שזה נשמע, אבל צריך לדעת לאן רוצים לנסוע ולהחליט מה רוצים לעשות.
לצפיה ב-'אני נימנע בעיקרון מקניית דילים מחברות מהארץ משתי סיבות'
אני נימנע בעיקרון מקניית דילים מחברות מהארץ משתי סיבות
17/07/2016 | 12:51
2
118
1. הרקורד הנוראי של מארגני הדילים מהארץ בדבר שינויים ודחיות וקומבינות.
2. כמעט תמיד אני מוצא מחירים יותר טובים בקנייה באינטרנט של טיסות ומלונות בנפרד.
המקרים היחדים שאין ברירה אלא לקנות דילים זה בטיסות צארטר לנופשונים שאז הדילרים קונים את כל הטיסה.

אתרים לברור הזמנות מלונות וטיסות יש בלי סוף, אני הייתי מתחיל עם :
booking
tripadvisor
expedia
kayak
ותמיד גם להשוות לאתרי המלונות וחברות התעופה ישירות.
לצפיה ב-'1. עלול לקרות גם בדילים של הרגע האחרון של גרופון?'
1. עלול לקרות גם בדילים של הרגע האחרון של גרופון?
17/07/2016 | 14:12
1
28
לצפיה ב-'ברור. כל עוד אתה לא מחזיק בכרטיס טיסה+וואוצר למלון אז אתה '
ברור. כל עוד אתה לא מחזיק בכרטיס טיסה+וואוצר למלון אז אתה
17/07/2016 | 16:20
69
שבוי של הדילר.
ירצה - יתן, לא ירצה - ידחה, ישנה, יתאם, "ישדרג" או יבטל בגלל "כוח עליון" או בגלל שלא נרשמו מספיק אנשים או סתם כי בא לו.
לצפיה ב-'מונטנגרו?'
מונטנגרו?
16/07/2016 | 21:28
2
130
מצטרפים לטיול שם, כלומר יכולתנו לקבוע איפה ומה מוגבלת.
עם זאת - אשמח לרעיונות, טיפים ומידע ממי שהיה ומכיר.
תודה
לצפיה ב-'היי בוקר טוב ושבוע טוב..צרי עימי קשר'
היי בוקר טוב ושבוע טוב..צרי עימי קשר
17/07/2016 | 07:34
1
36
לצפיה ב-'תודה. אין כמוך'
תודה. אין כמוך
18/07/2016 | 09:01
64
האם תוכל לציין אתרים שהרשימו אותך?
טיפים לגבי מה צריך להביא (שקעים וכו')?
כפי שתראה - אין לי כל השפעה על מסלול הטיול שהוא טיול ג'יפים.
אבל מבחינתי זה בסדר, משום שזה אזור שאינני מכירה כלל ומדינה שמעולם לא ביקרתי בה. ראיתי בזמנו את הסרטון שהעלת לפורום וזו אחת הסיבות לכך שהצטרפנו דווקא לטיול הזה.
תודה 
לצפיה ב-'פורטוגל באוגוסט.'
פורטוגל באוגוסט.
16/07/2016 | 19:21
4
121
מחפשת המלצות, נהיה 2, מליסבון לפורטו, עם מכונית, עוד לא הזמנתי, הזמנתי מלון בליסבון לשני לילות, מתכננת להזמין מלון לשני לילות בפורטו ומלונות לכל 5 הלילות בכפרים קטנים בדרך,
המלצה? לא ניסיתי מעולם Airbnb, יש כאן למישהו נסיון טוב או רע?
אשמח להמלצה על אתרים בדרך, בתי מלון לא יקרים, מסעדות, b+b, כל דבר טוב ומעניין, וגם על מה לוותר.
מאילוצים משפחתיים, בחלק השני של אוגוסט.
תודה מראש.
לצפיה ב-'רק לשאלה על airbnb'
רק לשאלה על airbnb
16/07/2016 | 23:11
80
אם אתם מתכוונים ללון בכל מקום רק לילה אחד או שניים, אין הרבה טעם - לדעתי, אולי יש מי שחושב אחרת - לשכור דרכם. יותר מדי התעסקות בתקשורת עם בעלי הדירות וכו'. אני עכשיו בליסבון בדירה ששכרתי דרך booking.com. לא יודעת מה מוצע (ומומלץ) לאורך המסלול שלכם, שווה לבדוק.
נ.ב. למען הסר ספק, אין לי (לצערי) מניה בבוקינג.
לצפיה ב-'AIRBNB כעקרון מצויין וגם נותן גיבוי במקרה של בעיה'
AIRBNB כעקרון מצויין וגם נותן גיבוי במקרה של בעיה
17/07/2016 | 12:29
69
כל ה-AIRBNB שלקחנו במדינות שונות היו טובים וענו על הציפיות (פחות או יותר). למשפחתי נסיון עם תקלות באמיתות המידע וזיכוי לאחר ביטול וכו'.

כמובן שיש לבדוק טוב טוב את הנכס המוצע באופן שנותן תמונה על סביבה, פירוט הדירה ומה יש בה, תקשורת טובה עם המארח ועוד.
בחוות הדעת צריך להכנס ולדלות בעדינות את הרשום בין השורות בכפוף לפרופיל הרושם (מבוגר שמתלונן על מדרגות וכו').

אבל אלו דברים שצריך לבדוק ביחס לכל מלון.

אגב - יש מלונות שמופיעים גם ב-AIRBNB ולהיפך.

לנו עכשיו לילה אחד בהתרעה קצרה ב-AIRBNB ועוד שבוע במקום אחר. אין בעיה של משך השהיה.

לצפיה ב-'עוד קצת על AIRBNB'
עוד קצת על AIRBNB
17/07/2016 | 13:23
62
יש לי ניסיון בודד איתם עם דירה בניו יורק לשבוע לפני שנתיים בערך. הכל היה בסדר גמור, בעל הדירה היה קשוב ובא לקראתי בקשר לשעות כניסה ויציאה לא שגרתיות וגם פתר בעיה טכנית שהתעוררה מיד אחרי שהודעתי לו.

חשוב להבין כמה דברים לגבי האתר הזה:
- בכל דירה ששוקלים לשכור לבדוק תנאי ביטול, דמי פקדון ולקרוא המלצות של אנשים שביקרו בדירה. לראות אם היו בעיות ואם כן, איך בעל הדירה התייחס אליהן (במקרים רבים אנשים כותבים בהמלצות על בעיות שהתעוררו ובעל הדירה מגיב. לפי התגובה ומהות הביקורת ניתן להבין אם כדאי או לא).
- כאשר שוכרים דירה דרך האתר, כל הסכום מחויב מיד. AIRBNB מחזיקים אצלם את הסכום עד שעוברות 24 שעות מרגע שנכנסת לדירה. אם הכל תקין, הסכום עובר לבעל הדירה, אם לא ואתם נאלצים לעזוב, הכסף מוחזר לעיתים פחות סכום כלשהו עבור הלילה הראשון.
- הסעיף הנ"ל הוא חסרון לעומת מלון דרך בוקינג שבו ניתן למצוא דילים רבים שמאפשרים הזמנת מקום לינה בלי חיוב מראש ובלי דמי ביטול כמעט עד הרגע האחרון.
- בחלק מהדירות בעל הדירה דורש מספר מינימלי של לילות.
לצפיה ב-'תודה רבה לכלכם.'
תודה רבה לכלכם.
17/07/2016 | 15:26
37
בינתיים הוזמנו מלונות בערים הגדולות ואני בתכנונים של כל השאר, לא מוצאת מכונית אוטומטית, אבל בשלבי חיפוש, עד היום הסתדרתי עם הילוכים, בפעם האחרונה היה כבר לא נוח, אז אשלם יותר, רק שלא מוצאת, א ב ל, יש המון מכוניות קטנות וחדשות, פיאט 500 עם 4 מקומות ישיבה, לטענתם, ומקום רק למזוודה אחת, בפעם האחרונה נהגתי בסלובניה, נדמה לי שבפורטוגל שכירת רכב יותר יקרה, אולי בגלל אוגוסט?
אני מבינה שהדעות לגבי airbnb חלוקות, בהמשך התכנון אבדוק יותר לעומק.
לצפיה ב-'שאלה לגבי חיסון'
שאלה לגבי חיסון
16/07/2016 | 17:57
1
74
טיול מאורגן לסין , לבייגין, ל-8 לילות לזוג מבוגר. האם צריך לקחת חיסונים?
לצפיה ב-'לשאול במרפאת מטיילים. לא כאן.'
לשאול במרפאת מטיילים. לא כאן.
16/07/2016 | 18:03
47
זה אישי לכל אחד ועל פי מקומות הטיול.
בפורום אין רופאים המוסמכים לענות.
לצפיה ב-'רומניה אוגוסט עם ילדים - נשמח שתציצו רגע'
רומניה אוגוסט עם ילדים - נשמח שתציצו רגע
16/07/2016 | 14:44
3
139
אז יש לנו שלד בתולי נשמח להערות והארות החברים
אוגוסט זוג פלוס ארבעה הגדול בן 10 הקטן כמעט 2
שבועיים
נחיתה בבוקרשט בשעה 21:00 לכן נמצא לינה עד שעה מהשדה לכיוון בראשוב
למחרת בראשוב חמישה לילות הכוללים לא יודעת אם הסדר הגיוני מקווה שכן
פרדיאל. פארק לאומי פיאטרה.רשנוב.שמורת הדובים.בראן.פארק מים.פארק חבלים. Bucegi. סינאיה
מבראשוב לכיוון מאמהמיה והדנובה על מנת לא לעשות את הדרך ישר מחפשים מקום באמצע שווה להעביר בו לילה שניים אז חור
ואז דנובה מאמהמיה שלושה לילות בתכנית
מוזיאון הדלתא. שיט.פארק מים.רכבל.דולפינריום.כפר דייגים.נסיעה לקונסטצה
וחזרה לבוקרשט לעוד יומיים
סליחה מראש אם הגיתי שמות לא נכון. השתדלתי להיות הכי ברורה ומסודרת חח
תודה לכל מי שיקרא ויעזור
לצפיה ב-'לגבי יום הנחיתה'
לגבי יום הנחיתה
16/07/2016 | 16:57
76
אם הנחיתה ב-21:00, אתם לא תצאו מהשדה עם המזוודות והאוטו לפני 22:00-22:30, זה בהנחה וכלום לא יתעכב. אנחנו התעכבנו 3 שעות במגרש של חברת ההשכרה כי הם נתנו למישהו אחר את הרכב שלנו. 
לבד, בלי ילדים, לא הייתי רוצה להתחיל לנהוג בשעה מאוחרת כזו. אז עם ילדים בוודאי שלא. ממליצה לקחת מלון ליד השדה תעופה (עם חנייה) לישון כמו שצריך ולהתחיל את הנסיעה לכיוון בראשוב בבוקר. 
לצפיה ב-'לא עונה אלא שואלת :)'
לא עונה אלא שואלת :)
16/07/2016 | 23:38
85
היי, אנחנו גם מתכננים טיול לרומניה (אך באוקטובר)
ומאד מחפשים מקומות מעניינים.
את רוב המקומות שכתבת פה לא ראיתי בשיטוטיי באינטרנט, אפשר קצת הרחבה?
פרדיאל
פארק לאומי פיאטרה
סינאיה
מאמהמיה
מוזיאון הדלתא

(טסים בהרכב של 4 מבוגרים, מתבגרת וילדון בן שנתיים, כך שההרכב די דומה לשלכם...)
לצפיה ב-'תגגלו רומניה 360 יש שם המון מידע'
תגגלו רומניה 360 יש שם המון מידע
17/07/2016 | 15:36
26
לצפיה ב-'לחסוך בנסיעה לצרפת, טיול בגרמניה, פאבים בלונדון ועוד'
לחסוך בנסיעה לצרפת, טיול בגרמניה, פאבים בלונדון ועוד
16/07/2016 | 14:35
77
את הקישור לאתר הזה הבאתי לא פעם. יש פה כמה רעיונות מוצלחים גם לנו בלבנט.

http://us4.campaign-archive1.com/?u=2ed2f0eca31b54...

36 שעות בסיאול

http://www.nytimes.com/section/travel?emc=edit_tl_...

36 שעות בקייפטאון

http://www.nytimes.com/interactive/2016/07/15/trav...
לצפיה ב-'חופשה ביעד קרוב בעוד כחודש - מחפש המלצות'
חופשה ביעד קרוב בעוד כחודש - מחפש המלצות
16/07/2016 | 12:16
1
81
שלום לכולם,
מחפש המלצות לחופשה ביעד קרוב (נניח יוון או קפריסין) אחרי אמצע אוגוסט.
אנחנו זוג בני 24-26 ומטרת החופשה היא דיי בטן גב.
מבחינת תקציב הייתי רוצה להישאר איפה שהוא סביב ה 1000$ לזוג.
מבדיקות שעשיתי בינתיים ראיתי שאחד האיים ביוון יכול להתאים, אבל אשמח להמלצה יותר ספציפית, אפילו שם של מלון אם יש.
האם מומלץ הכל כלול בסוג הזה של החופשות?
האם סגנון ההכל כלול ביעדים האלו זה אומר 3 ארוחות ביום או שזה יותר סגנון הקלאבים בטורקיה (למיטב זכרוני ברוב שעות היום תאכל ותשתה כמעט כל מה שבא לך כמה שבא לך).

תודה מראש,
פיני

לצפיה ב-'החל מ 1/9 תוכל למצוא חופשה מצויינת'
החל מ 1/9 תוכל למצוא חופשה מצויינת
16/07/2016 | 12:44
78
סביב הסכום הזה.
שבועיים אחרונים של אוגוסט - הטיסות מלאות, המלונות ביוון מוצפים והמחירים בהתאם.

לצפיה ב-'מישהו הזמין "הכל כלול" בטורקיה לזמן הקרוב?'
מישהו הזמין "הכל כלול" בטורקיה לזמן הקרוב?
15/07/2016 | 23:53
6
197
קיץ חם.
לצפיה ב-'בכל הזמנה עתידית זה יכול לקרות'
בכל הזמנה עתידית זה יכול לקרות
16/07/2016 | 00:33
157
בכל מקום, ארועי טרור, אסונות טבע, מלחמות, בכל מדינה.
לכן אגב, צריך לשלם קצת יותר ולהזמין מקומות וטיסות עם אפשרות ביטול.
ולעשות כמה שאפשר מוקדם ביטול נסיעות לנסיעה, ביטוח נסיעות כולל לא רק בעיות בריאות גם ביטולי נסיעה.
לצפיה ב-'בדף הראשי של תפוז'
בדף הראשי של תפוז
16/07/2016 | 01:14
1
165
מפרסמים עכשיו את הפורום הזה, עם הטקסט: "תכינו את הדרכונים. ביום ראשון אתם מוצאים את עצמכם בדרך לטיסה לאחד היעדים ההכי חמים של הקיץ!"

יכול להיות שהם התכוונו לטורקיה? שמעתי שחם שם עכשיו.

לצפיה ב-'לניס היית נוסע עכשיו? לפריז? לבלגיה? לירושלים?'
לניס היית נוסע עכשיו? לפריז? לבלגיה? לירושלים?
16/07/2016 | 08:14
143
ביטוח ביטול נסיעה? כדאי שתקרא קצת פוליסות בארץ, אין מילה על מצב בטחוני, הפיכה בדרך? פיגוע? אף מילה הנה למשל דוגמא שהעתקתי כרגע

"חברות תעופה רבות דורשות דמי ביטול בגין נסיעה שבוטלה או מועד החזרה שלה קוצר. לעתים אין הדבר בשליטתנו, ומקרים כמו חלילה אסון במשפחה, מחלה פתאומית, תאונה הדורשת אשפוז, מצב חירום בבית כמו שריפה, הצפה וכיוצ"ב, גורמים לנו לבטל את הנסיעה לחו"ל. ביטוח נסיעה הכולל מצבי ביטול או קיצור השהייה נועד למצבים אלו.
מה כולל ביטוח זה?
• החזר כספי במקרה של ביטול נסיעה - במידה וחברת התעופה דורשת דמי ביטול בגין ביטול הטיסה, תשלם חברת הביטוח סכום זה למבוטח.
• החזר כספי במקרה של קיצור נסיעה - במידה ומקרה חירום מאלץ את המטייל לשנות את מועד חזרתו לארץ, ולהקדים אותו, יידרש לשלם דמי ביטול או קנס על ידי חברות התעופה. במקרים אלו, יקבל החזר כספי, מחברת הביטוח.
בשני המקרים יש להודיע בדבר הביטול או שינוי מועד החזרה לסוכן הנסיעות, ולעדכנו מיידית בדבר השינויים. נתון זה הינו חשוב מאחר והוא מהווה תנאי לקבלת ההחזר הכספי מחברת הביטוח.
חשוב לציין, כי הפיצוי הכספי ניתן רק למבוטחים שרכשו פוליסה עם סעיף זה, מבעוד מועד, ולא כאלו שרכשו אותו לאחר שנודע הצורך בביטול הנסיעה. לכן, חשוב להבטיח את עצמכם גם מהאספקט הזה, כי לעולם אין לדעת מה עלול לקרות, ולרכוש את פוליסת הביטוח בזמן.
אם הזמנתם מראש שירותי לינה בחו"ל ושילמתם עליהם, נושא זה אינו באחריות חברת הביטוח, ויהיה עליכם להודיע לספקי השירות בדבר הביטול, ולדרוש את כספכם בחזרה."

בקיצור מצב בטחוני כלשהו לא מוזכר באף מילה. כדאי להפנים זאת, לא רק עכשיו אלא תמיד. חשוב לקרוא כל מה שכתוב בפוליסה ולא להיות מופתעים ברגע האחרון.
לצפיה ב-'מופרך לחשוב שיקרה גם בארץ?'
מופרך לחשוב שיקרה גם בארץ?
16/07/2016 | 16:42
1
31
לצפיה ב-'מופרך בטח לא,אני עדיין איני שקט בעניין הימח''ים אצלנו!'
מופרך בטח לא,אני עדיין איני שקט בעניין הימח''ים אצלנו!
17/07/2016 | 13:00
14
לצפיה ב-'כיוון שאני מנוע מלטוס לטורקיה, יש לי דאגה אחת פחות...'
כיוון שאני מנוע מלטוס לטורקיה, יש לי דאגה אחת פחות...
16/07/2016 | 17:13
126
כעת יושלם המנגנון להפיכת טורקיה למוסלמית מלאה כפי שרצה כל הזמן ה-כמעט סולטאן ארדואן.....

לצפיה ב-'קניות בחו''ל..היכן היא המציאה האמיתית'
קניות בחו''ל..היכן היא המציאה האמיתית
15/07/2016 | 18:49
1
159
מזה זמן שאני מחפש ז'קט\מעיל דק לימים קרירים,נו אז במידה שלי זו אולי באמת בעייה,מדדתי כאן בארץ אין ספור,לאחד השרוולים קצרים וההוא קצר מידי ובשלישי הריצ'רצ' דפוק..והצבע לא אי אי אי,וככה עובר לו הזמן ומעיל כמו שאני מבקש אין!
הנה הנופשון שייט הזה הגיע,העיר טאלין שבאסטוניה,יורדים מהאונייה ושוטטנו בסימטאות העיר העתיקה..וממול קניון,יאללה נכנס אליו,בקומה השנייה גברים,בכל זאת כן.ניגש ומעיף מבט בקולבים ההם והופ,מוצא משהו..מעיף מבט נוסף..המספר הגדול ההוא..מוריד את הישן ולובש את החדש,השרוולים אחלה..צבע החאקי נראה טוב..האורך מתאים..הריצ'רצ' נסגר בקלות..הכיסים בסדר..כאילו הוא חיכה לי שם בודד בשורת המעילים ההם,נשארתי איתו וניגשתי לשלם.הייתי צריך להרחיק עד טאלין באסטוניה הרחוקה!
לצפיה ב-'ולא תראה לנו תמונה...?'
ולא תראה לנו תמונה...?
15/07/2016 | 19:54
31
לצפיה ב-'חבילת גלישה לחו"ל'
חבילת גלישה לחו"ל
15/07/2016 | 21:32
1
95
היי... רכשתי חבילת גלישה לחו"ל, שמאפשרת לי לגלוש גם ללא חיבור ל WiFi בהגבלה של נפח גלישה מסוים.

במידה והגעתי למקום שבו התחברתי ל wifi, המכשיר שלי אוטומטית גולש דרך ה wifi, ולא דרך הטלפון, כך שנפח הגלישה לא ננגס ?
לצפיה ב-'נכון. כשאתה מחובר לוויפי אז זה לא נספר. '
נכון. כשאתה מחובר לוויפי אז זה לא נספר.
15/07/2016 | 22:17
27

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

sea gal - מועדון היאכטות הישראלי
פורום סקיפרים יאכטות ושייט
פורום סקיפרים יאכטות שייט
סלקטד - לטייל קצת אחרת באיטליה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום