לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'חזרנו בחמישי בלילה מטיול של שבועיים באוסטריה עם הילדים'
חזרנו בחמישי בלילה מטיול של שבועיים באוסטריה עם הילדים
21/08/2016 | 23:01
3
208
התייעצתי כאן לא מעט וחוזרת לדווח, בתקווה שיעזור למישהו.
נסענו עם שני בנים, בני 11 ו-8.
טסנו עם לופטנזה למינכן בטיסת ערב (נחיתה ב-21 לערך), אספנו מכונית והלכנו לישון במלון קרוב מאוד לשדה התעופה -
https://www.booking.com/hotel/de/mercureairporthot...

חוץ מהעדר מזגן (כמו בכל בתי המלון באירופה...) המלון ענה בצורה מלאה על צרכינו המאוד מוגדרים - להגיע במהירות ובקלות למקום שבו נוכל פשוט לישון. לקחנו חדר גדול אחד לארבעתנו. ארוחת הבוקר למחרת הייתה מצוינת, ואפשרה לנו להתחיל את הטיול על בטן מלאה בכל טוב.

להלן מה שעשינו ב-14 הימים:
יום 1 - פרטנכקלם, מגלשת הרים בגארמיש, נסיעה לזיפלד בטירול, שם לנו 5 לילות.
יום 2 - יום גשום מאוד, שלא אפשר טיול בחוץ. פתחנו את הבוקר בעולם סברובסקי, המשכנו למכרה הכסף בשוואץ. תורים אינסופיים במכרה הכסף, מאחר ויש מעט מאוד אתרים סגורים בהם אפשר לשהות במהלך יום גשום. המסקנה שלנו הייתה שלכל מקום שיש בו פוטנציאל לתורים, חייבים להגיע על הבוקר. יישמנו את המסקנה בהצלחה במשך יתר ימי הטיול.
יום 3 - מגלשת אימסט, אגם פיבורגר, מפלי שטוייבן.
יום 4 - מגלשת הרים מידרס , קרחון שטובאי. בדיעבד, העלייה לקרחון הייתה לגמרי מיותרת. לא נהננו.
יום 5 - ערוץ לאוטש, אינסברוק.
יום 6 - שוב יום גשום מאוד. תכננו לטייל במפלי קרימל, אך הגשם לא ממש אפשר. בילינו את היום בעולם המים של קרימל (איכשהו שם הגשם לא הפריע לבנים ), בעולם המבקרים של קרימל, ומשם נסענו לווגרין בחבל זלצבורג.
לנו 9 לילות במקום מעולה:
https://www.booking.com/hotel/at/knappensteig-appa...

יום 7- יום גשום. העברנו אותו בארמון הלברון ובעיר זלצבורג.
יום 8- מכרה המלח בהליין (הגענו על הבוקר כדי להימנע מהתורים), אגם המלכים.
יום 9- מצודת הוהנוורפן, ערוץ למרקלאם, מגלשות הרים באבטנאו.
יום 10 - מאגרי המים בקפרון, מסלול שמידולין בהר שמיטן (מעולה לילדים).
יום 11 - דרך נופית גלוסגלוקנר. יום מקסים, מחייב יום בהיר ורצוי שמשי.
יום 12 - נקיק ליכטנשטיין, רכבל גרפנברג-ואגריני (מתחם מדהים לילדים), ואת יתר אחה"צ בילינו בבריכה תרמה אמדה.
יום 13 - דכשטיין והאלשטאט. האלשטאט אמנם סוג של "מלכודת תיירים" אבל היא באמת מקסימה, ואנחנו מאוד נהננו משייט על האגם, ארוחת צהריים וגלידה.
יום 14 - חיפוש זהב בעמק ראוריס (הבנים מאוד ביקשו), ערוץ זיגמונד טון.
למחרת נסענו למינכן וטסנו הביתה.

לקחים מרכזיים:
לנו כרטיסי זלצבורגלנד לשבועיים חסכו הרבה כסף. הזמנתי אותם מראש באינטרנט, קבלתי ישירות בדואר ולא בזבזתי זמן על לחפש מקום שמוכר אותם.
פריט הלבוש הכי הכי חיוני באוסטריה הוא מעיל גשם.
כדאי להגיע מוקדם לאטרקציות התיירות המרכזיות.
גמישות בתכנון הטיול היא קריטית, בהתאם לשינויים במזג האוויר.
וויז עובד מעולה באוסטריה, והספר "המשפחה המטיילת", שכולל בר-קודים מראש לכל האתרים עושה את החיים סופר קלים.
אוסטריה יפייפיה! אין לנו ספק שעוד נחזור...

אשמח להרחיב, לפרט, לענות על שאלות בהתאם לדרישת הקהל
לצפיה ב-'קצר וקולע, המון תודה '
קצר וקולע, המון תודה
22/08/2016 | 06:26
2
84
אני תוהה האם צריך להרחיב כמה מילים על כל אטרקציה אבל זה יהיה הרבה עבודה
ואני לא רוצה להטריח אותך. אז אעביר זאת כמות שהוא למאמרים. אם תזכרי בעוד דברים אל תהססי לכתוב.
לצפיה ב-'אם זה מעניין ולא טרחני, אני יכולה לעשות את זה'
אם זה מעניין ולא טרחני, אני יכולה לעשות את זה
22/08/2016 | 06:42
1
30
לצפיה ב-'כן, אשמח מאד אם תוסיפי כמה מילים'
כן, אשמח מאד אם תוסיפי כמה מילים
22/08/2016 | 07:15
75
המאמר כבר מפורסם אבל אני פשוט אחליף או אוסיף את מה שתכתבי. תלוי
איך תעשי זאת.
לצפיה ב-'לונדון באוקטובר'
לונדון באוקטובר
21/08/2016 | 20:17
15
172
היי,
אני מתכננת גיחה לבערך שבוע בסוף אוקטובר. עד כמה זה נועז מבחינת מזג אוויר? לפני כמה שנים הייתי בפברואר והיה נאה בלשון המעטה, אבל פוחדת שאולי לא יהיה לי כזה מזל הפעם.
אני סטודנטית והתאריכים שלי מוגבלים, לא יכולה עד תחילת אוקטובר ובחגים זה לא מסתדר.
מה דעתכם?
תודה וערב טוב

לצפיה ב-'אגב, אין לי בעיה עם קור'
אגב, אין לי בעיה עם קור
21/08/2016 | 20:20
5
126
רק עם גשם (:
לצפיה ב-'אף אחד לא יכול להבטיח לך שלא ירד גשם'
אף אחד לא יכול להבטיח לך שלא ירד גשם
21/08/2016 | 20:24
136
במיוחד בלונדון..

אחת מהפעמים שהייתי בלונדון...היתה בחודש אוקטובר, רוב הזמן היה מזג אוויר נאה, כמו בחורף שלנו..כמובן שנזקקנו לסוודר ומעיל...גשם ירד פה ושם.
לצפיה ב-'התשובה שלי זהה לזו של אודרי'
התשובה שלי זהה לזו של אודרי
21/08/2016 | 21:44
104
אחת מהפעמים שנסעתי ללונדון - היתה באוקטובר.
היה חורף ישראלי טיפוסי מבחינת הטמפרטורות (לפעמים היה צורך במעיל+צעיף ולפעמים בחולצה עם שרוולים ארוכים וללא ג'קט או סוודר)
ומבחינת הגשם - היה רק יום אחד גשום (וגם אז - גשם נעים וקל, לא מבול שהקשה על ההליכה והטיול)
אבל מצד שני-יצא לי גם להיות שם בסוף יוני/תחילת יולי ביום חורפי במיוחד שכלל גשם חזק (מבול של ממש...)
לצפיה ב-'אין לך מטרייה...?'
אין לך מטרייה...?
22/08/2016 | 20:07
2
19
לצפיה ב-'והקשר?'
והקשר?
22/08/2016 | 22:32
1
14
לצפיה ב-'קשור לחשש מגשם'
קשור לחשש מגשם
22/08/2016 | 22:59
15
לצפיה ב-'בלונדון יש גשם כל השנה. גם ביולי אוגוסט.'
בלונדון יש גשם כל השנה. גם ביולי אוגוסט.
21/08/2016 | 22:45
30
לצפיה ב-'אין דרך לדעת מראש, גם באוגוסט אפשר ליפול על שבוע גשום'
אין דרך לדעת מראש, גם באוגוסט אפשר ליפול על שבוע גשום
22/08/2016 | 13:44
2
76
מה שכן אם זה קריטי לך אפשר לקנות כרטיסים שאפשר לבטל ולבדוק את התחזית שלושה ימים מראש.
זה גם לא מבטיח כלום אבל זה לפחות נותן כיוון.
לצפיה ב-'לא רציתי הבטחה של אי גשם'
לא רציתי הבטחה של אי גשם
22/08/2016 | 20:02
1
70
רק סטטיסטיקה/ ממוצע ממי שמכיר.
אבל רעיון טוב. תודה רבה!
לצפיה ב-'הייתי בערך בתחילת אוקטובר'
הייתי בערך בתחילת אוקטובר
22/08/2016 | 23:02
61
לא יודע עד כמה זה רלוונטי לסוף אוקטובר...

אבל לא כל כך ירד גשם...
זה באמת עניין של מזל.
לצפיה ב-'יש את האתר Accuweather'
יש את האתר Accuweather
22/08/2016 | 23:41
3
58
כמובן שאי אפשר להסתמך מעכשיו כבר על אוקטובר אבל זה נותן פחות או יותר תחזית צפויה (אבל כמובן יש להתעדכן כל כמה זמן בשינויים).
על גשם אי אפשר לעולם לדעת בלונדון :) זה תמיד תופס אותך לא מוכן.
לצפיה ב-'אוקיי, הבנתי'
אוקיי, הבנתי
23/08/2016 | 13:57
2
50
תודה לכולם
לצפיה ב-'סעי ותהני'
סעי ותהני
24/08/2016 | 07:14
1
51
לונדון נהדרת בכל מזג אוויר
יש הרבה מה לעשות indoors כך שאפשר לתמרן לפי מזג האוויר
תבדקי תחזית מעודכנת לפני שאת נוסעת ותדעי איזה ביגוד לקחת, אם ביגוד חם אז להתלבש בשכבות כי בפנים מחומם היטב.
מטריה חובה בכל עונה.
לצפיה ב-'ללא ספק'
ללא ספק
24/08/2016 | 19:55
32
תודה רבה
לצפיה ב-'למטיילי נורבגיה ולחוזרי הטיול הגדול לכיוון אוסלו..'
למטיילי נורבגיה ולחוזרי הטיול הגדול לכיוון אוסלו..
21/08/2016 | 13:26
101
הייתי ממליץ על העיירה קונגסברג..מפלי מים אדירים..מוזיאון הכסף המיוחד
לצפיה ב-'המלצה על אתרים זולים להזמנת כרטיס לניו יורק'
המלצה על אתרים זולים להזמנת כרטיס לניו יורק
21/08/2016 | 12:39
2
131
היי,
אשמח לקבל המלצה על אתר שניתן למצוא בו הצעה זולה לכרטיס טיסה לניו יורק לאוקטובר (חול המועד)
ואם כבר בנושא עסקינן, התייעצות עם המומחים, התכנון הוא לטוס לניו יורק ומשם ללוס אנג'לס ואז הביתה, איך כדאי לפעול גם לגבי הטיסות מהארץ וחזרה וגם לגבי הטיסה הפנימית?
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'למה לא לקנות כרטיס טיסה ללוס אנג'לס?'
למה לא לקנות כרטיס טיסה ללוס אנג'לס?
21/08/2016 | 12:55
1
129
עם עצירה בניו יורק בדרך הלוך או בדרך חזור?  צריך לבדוק מחירים, האם
עדיף לקנות טיסה תל-אביב-ניו-יורק-לוס אנג'לס וחזור ככרטיס אחד או ששווה יותר לקנות
כרטיס לניו יורק, טיסה פנימית הלוך וחזור ללוס אנג'לס, אפשרות שלישית לטוס כאמור באפשרות השניה הלוך ובחזור לקחת טיסה ישירה חזור, אפשרות רביעית לטוס עם חברה זרה שטסה ללוס אנג'לס לעצור בארופה לשעה עד שעתיים זה לפעמים מוזיל מחירי טיסות. בקיצור לשבת ולעשות השוואת מחירים לכל האופציות האפשריות.

חול המועד בארץ זה זמן מצויין לכל חברות התעופה להעלות מחירים כך שזול בחול המועד לא יהיה, אולי עדיף לטוס אחרי החגים? אם זה אפשרי מבחינתך כמובן.
לצפיה ב-'אני הזמנתי טיסה לניו יורק אחרי החגים'
אני הזמנתי טיסה לניו יורק אחרי החגים
23/08/2016 | 19:30
61
במחיר של 580$ לכל אחד.
עצירת ביניים בוינה למשך שעתיים.
סביר בהחלט.
מחיר זול.

בחגים המחיר כבר זינק ל- 800$ עם עצירת ביניים באירופה אבל זה רק לניו יורק, בלי LA

חפש באקספדיה.
לצפיה ב-'פגיעה במלון בזמן חופשה שהתבצעה בדיל. מי אחראי?'
פגיעה במלון בזמן חופשה שהתבצעה בדיל. מי אחראי?
21/08/2016 | 10:57
2
147
קרוב משפחה נסע ליוון בדיל (טיסות+מלון) בחברה ידועה בשטח הדילים. במהלך החופשה נפגע מחפץ כבד שנפל עליו בשטח ציבורי במלון. המלון פינה אותו לבית חולים - הפינוי והטיפול כולם על חשבון המלון. מעבר לכך לא קיבל פיצוי. בתקווה שהפגיעה לא תשאיר נזק רפואי עתידי, את מי ואיך אפשר לתבוע פיצוי על הפגיעה שהרסה חצי מהחופשה? את המלון (שנראה שרשלנותו גרמה את התאונה) או את חברת הדילים שמולה התבצעה העיסקה? חיפשתי פורום ייעוץ משפטי ולא מצאתי, אז אולי כאן יש אנשים בעלי נסיון. תודה.
לצפיה ב-'התאונה קרתה במלון? המלון אחראי לכל גם על נזק רפואי עתידי'
התאונה קרתה במלון? המלון אחראי לכל גם על נזק רפואי עתידי
21/08/2016 | 12:23
87
מה לגבי הביטוח בארץ האם קרוב המשפחה לא עשה ביטוח רפואי? אם עשה יש לפנות מיידית לחברת הביטוח עם כל המסמכים. חברת הביטוח תייעץ לו מה לעשות. אם לא עשה ביטוח הוא זקוק לעורך דין כדאי מאד למצוא בארץ עורך דין שיש לו קשרים ביוון. אם הפגיעה רצינית והנזק הרפואי יוכח (על ידי פנייה לרופא מומחה) זה שווה את ההתעסקות אבל אם לא, אזי אין למעשה טעם לתבוע.
לצפיה ב-'לא מניסיון או ידע ספציפי'
לא מניסיון או ידע ספציפי
21/08/2016 | 12:25
84
אלא מקומון סנס:  את המלון (ואולי אדם ספציפי שעובד שם שיש ידע לגבי אחריותו האישית למקרה) וגם אולי את חברת הביטוח במקרה, חו"ח, שתיקבע נכות מסוימת - צריך לקרוא את הפוליסה לגבי פיצויים על תאונות.
חברת דילים לא יכולה להיות אחראית על דבר כזה, כמו שאינה יכולה להיות אחראית על תאונת דרכים ברכב שנשכר דרכה.
לצפיה ב-'אזורים כפריים יפים בטיול יום מלונדון'
אזורים כפריים יפים בטיול יום מלונדון
21/08/2016 | 02:24
8
214
אני מברר בשביל זוג שמטייל ללונדון ל3 ימים. מחפשים לראות אזורים כפריים ירוקים ויפים. יש עיירה שניתן ומומלץ לבקר בטיול יום?

האפשרויות שראיתי הן 1. אוקספורד. כמה היא יפה? 2. אזור cotswolds שנראה מדהים. השאלה אם ריאלי בלי רכב. אם צריך רכב, כמה אפשר להספיק ביום אחד לפני החשכה?
לצפיה ב-'שניהם יפים מאד ושונים מאד זה מזה'
שניהם יפים מאד ושונים מאד זה מזה
21/08/2016 | 09:16
1
102
אם ייקחו טיול יומי מאורגן באוטובוס סביר להניח שיעשו גם את אוקספורד וגם קוטסוולדס באותו היום.
לצפיה ב-'ואם רוצים לבד ובלי רכב אפשר לשקול גם את וינדזור'
ואם רוצים לבד ובלי רכב אפשר לשקול גם את וינדזור
21/08/2016 | 09:53
24
לצפיה ב-'ואפשר גם ברכבת התחתית'
ואפשר גם ברכבת התחתית
21/08/2016 | 10:38
71
לנסוע להמפסטד (אפשר לקחת סיור של LONDON WALKS ואז להמשיך לשוטט לבד), או לנסוע לקיו.
לצפיה ב-'אז ככה...'
אז ככה...
21/08/2016 | 11:21
1
85

בביקור הראשון בלונדון - הצטרפתי לטיול מאורגן של יום אחד שנסע לאוקספורד, הקוטסוולדס והעיירה של שייקספיר וטירת וורוויק.
מבחינתי - הקוטסוולדס היפיפיים היו מה שהכי רציתי לראות, ובפועל - רק חלפנו על פני אחד הכפרים עם האוטובוס.
לעומת זאת, בתוך אוקספורד התעכבנו הרבה - ובעיקר באיזורים התיירותיים. לא ראיתי שם "אזורים כפריים ירוקים ויפים".
אני בטוחה שהם קיימים גם בסביבות אוקספורד, אבל הטיול המאורגן לא כיוון אותנו אליהם
הטיול באותו היום היה נהדר, אל תביני אותי לא נכון, אבל שיקחו את זה בחשבון אם הם מתכננים להצטרף לכזה טיול.
אגב, לדעתי, אם הם בלי רכב, שיצאו מוקדם מאוד בבוקר, ויתפסו רכבת לאחד מהיעדים.
אולי לעיר באת'? היא גם במרחק נסיעה סביר ברכבת מלונדון (נוסעים, אם אני זוכרת נכון, מתחנת פדינגטון) וממוקמת גם היא באיזורים הירוקים של דרום אנגליה

לצפיה ב-'לכן כדאי לנסוע לאוקספורד לבד'
לכן כדאי לנסוע לאוקספורד לבד
21/08/2016 | 17:29
53
היא לא כפר מזמן, אלא עיירה. נוסעים אליה ברכבת מלונדון, הולכים ללשכת התיירות המקומית ומצטרפים לאחר מהסיורים שלה (כדאי לבדוק מראש מתי יוצאים הסיורים), ואחר כך משוטטים לבד בעיר.

אפשר לנסוע לאוקספורד בבוקר, לחזור בערב, ולהנות מיום נעים. אבל כפר, היא לא.
לצפיה ב-'וינצ'סטר'
וינצ'סטר
21/08/2016 | 12:51
56
ממליצה מאד על העיר הקטנה וינצ'סטר. יש רכבת מלונדון, תחנת ווטרלו, והנסיעה קצת יותר משעה.
לצפיה ב-'3 ימים בלונדון וגם לצאת?'
3 ימים בלונדון וגם לצאת?
21/08/2016 | 20:26
1
65
לא חבל?

יש המון מה לעשות בלונדון...
לצפיה ב-'תודה לכולם. אודרי אני מניח'
תודה לכולם. אודרי אני מניח
21/08/2016 | 21:19
60
שהם באמת ישארו בלונדון בסופו של דבר אבל טוב שיש את זה לכל מקרה. תודה רבה על ההמלצות!
לצפיה ב-'לאן לנסוע-התייעצות'
לאן לנסוע-התייעצות
20/08/2016 | 20:57
4
133
אשמח להתייעצות- ::
מחפשת יעד באירופה, 4-5 לילות,לזוג בגילאי 38,ללא ילדים. מדובר בנסיעה אחרי החגים,כלומר תחילת נובמבר. לא בררנים יותר מידי.לאיפה הייתם ממליצים לנסוע??
תודה!
לצפיה ב-'לונדון - פריז - ברלין - ברצלונה - וינה - פראג - בודפסט'
לונדון - פריז - ברלין - ברצלונה - וינה - פראג - בודפסט
20/08/2016 | 22:32
79
אולי תיתן לנו כיוון?
ערים? הרים? טראקים? תרבות? מוזיאונים? מועדני לילה?
איפה כבר הייתם? מה אהבתם?
לצפיה ב-'מכיוון שזה נובמבר, ותלוי כמה '
מכיוון שזה נובמבר, ותלוי כמה
21/08/2016 | 04:31
89
אתם מוכנים לטייל בקור, אני הייתי אולי מכוונת למקומות חמים יותר כמו דרום איטליה, דרום ספרד. אבל הייתי בפריז שנה שעברה בנובמבר והיה נורא כיף, לא ירד גשם והתלבשתי טוב אבל יכלתי ללכת בחוץ ימים שלמים.
אם אפשר הערה - אני עונה לך כיוון שלפחות את בלי כוכבית אבל כדי לקבל תשובה רצינית היה רצוי שתכתבי עליכם, מה אתם אוהבים לעשות, איפה כבר הייתם ומה אהבתם. מה שכתבת באמת לא מספיק ולא ניכר השקעת מאמץ בשאלה אפילו
לצפיה ב-'ברצלונה '
ברצלונה
21/08/2016 | 07:32
61
בוקר טוב
תחילת נובמבר באירופה זה כבר קר 
לכן תחשבו אם זה מתאים לכם מבחינת מזג אוויר 
מעבר לכך אני ממליצה על בברצלונה מאד כייפית ומזג האוויר דומה למזג האוויר בארץ 
מוזמנת להסתכל בפוסט שכתבתי על ברצלונה 
http://www.tapuz.co.il//blogs/viewentry/7364363
לצפיה ב-'פורטוגל\ליסבון...'
פורטוגל\ליסבון...
21/08/2016 | 08:07
70
מלטה..
וורשה פולין
מקדוניה

לצפיה ב-'קבוצה בפייסבוק בדומה לפורום הזה?'
קבוצה בפייסבוק בדומה לפורום הזה?
20/08/2016 | 15:40
2
102
אשמח לקבל המלצה לקבוצה בפייסבוק בדומה לפורום ' טיולים וחופשות וחו"ל' . תודה רבה !!!
לצפיה ב-'קבוצת "חו״ל זה כאן"'
קבוצת "חו״ל זה כאן"
20/08/2016 | 19:21
1
65
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/08/2016 | 23:29
20
לצפיה ב-'קלאבים בטורקיה'
קלאבים בטורקיה
20/08/2016 | 13:17
11
151
מחפש המלצה לקלאב/ים  מעולה באנטליה עם מגלשות מים ושיהיה חדש בן שנה עד שלוש, מי שמכיר אשמח להמלצה וכן לאן לא ללכת
לצפיה ב-'קלאבים בטורקיה'
קלאבים בטורקיה
20/08/2016 | 16:00
8
144
תתקשר לארדואן הסולטן ותגיד לו שאתה רוצה הכל כלול (גם טרור, גם כלא וגם למכור את הכבוד)....

לצפיה ב-'בסדר - אחרי שתתקשרי לביבי (שנראה לי שהצבעת לו) ותבררי'
בסדר - אחרי שתתקשרי לביבי (שנראה לי שהצבעת לו) ותבררי
20/08/2016 | 16:56
7
117
באיזה יום בשבוע הבא מדינת ישראל מעבירה לטורקיה תשלום פיצויים, 
ועכשיו ברצינות - אם מדינאים ואנשי עסקים חובקי עולם עושים מאמצים להחזיר את הקשרים עם טורקיה כפי שהיו בעבר ומדינת ישראל אף תשלם פיצויים לטורקים ושטייניץ ורוב השרים רצים לתקשורת לדבר בשבחו של ההסכם  אז מה הטענות אלי האיש הקטן, לכי אליהם קודם  
לצפיה ב-'מצאתי לך פורסם היום ב ynet'
מצאתי לך פורסם היום ב ynet
20/08/2016 | 17:17
1
91
לצפיה ב-'זה אומר שפתאום חצי מהאנשים מסביב כבר לא ירצו להרוג אותך ?'
זה אומר שפתאום חצי מהאנשים מסביב כבר לא ירצו להרוג אותך ?
20/08/2016 | 17:23
82
חצי מהתורכים והמוני דאעשים עדיין ירצו להרוג אותך ואת המשפחה שלך.
זה לא קשור לקשרי ישראל תרכיה,
זה קשור שלא נוסעים לאזורי לחימה, זה פשוט לא הגיוני וטיפשי.

או כמו שאמא שלי אומרת :"מילא למות, אבל למות וכל העולם יגיד שאתה אידיוט ומגיע לך למות כי נסעת לשם, זה יותר מדי".
שלם עוד 100 יורו וסע למקום נורמלי באי יווני
כן, גם בישראל יכול להיות פיגועים, אבל הסיכוי הרבה יותר נמוך, ולפחות אתה יודע מה קורה ומה עושים, ולפחות המקומים לא רוצים להרוג אותך.

לצפיה ב-'ביבי דווקא חושב שתורכיה - איום קונקרטי גבוה '
ביבי דווקא חושב שתורכיה - איום קונקרטי גבוה
20/08/2016 | 17:41
4
88
מדינת ישראל ומשרד ראש הממשלה דווקא חושבים שאסור לנסוע לתרכיה, ומאד מסוכן שם, ישראל חתמה על הסכם עם תרכיה מסיבות פוליטיות , לא כי ישראל חושבת שזה לא מטורף לנסוע לתרכיה היום.

תורכיה
איום קונקרטי גבוה
לאור רמת האיום הגבוהה בתורכיה, עולים סיכונים מיידיים למימוש פיגועים. האיום תקף לכל מוקדי התיירות במדינה.  
המלצת המטה ללוחמה בטרור

המלצת המטה ללוחמה בטרור הינה להימנע מביקורים במדינה ולצאת בהקדם האפשרי
התיירים הישראלים השוהים כעת בתורכיה מתבקשים להימנע מהגעה לאתרי תיירות הומי אדם, להישמע להוראות גורמי הביטחון המקומיים ולתקשורת ולצאת משם בהקדם האפשרי.
מבני משפחות התיירים הישראלים השוהים כעת בתורכיה נבקש לעדכנם אודות חידוד אזהרת המסע כאמור.
לצפיה ב-'אכן כך, נכנסתי לאתר וקראתי, מעניין מדוע צרפת'
אכן כך, נכנסתי לאתר וקראתי, מעניין מדוע צרפת
20/08/2016 | 19:15
3
84
לא ברשימה (בטקלאן,ניס)  עושים לה פרוטקציה? גם לא בלגיה , אילו מדינות שהטרור היכה לאחרונה, ומה עם מדינות אירופאיות שעדיין לא הותקפו? המטה לא יודע הכל ולא יודע הרבה לדעתי, רק על סמך ארועי העבר הוא מזהיר,
אין שום איום קונקרטי על מדינה אירופית כל שהיא ? בכל מקרה אשמע להמלצות המטה
לצפיה ב-'יחי ההבדל'
יחי ההבדל
20/08/2016 | 19:39
1
72
בצרפת יש 10 אחוז מוסלמים
בתרכיה 100 אחוז
בצרפת רוב המוסלמים הם צפון אפרקאים שאין להם עניין עם יהודים או ישראלים, רק מיעוט (שעושה פיגועים מדי פעם).
בתורכיה רוב הציבור היה שמח לראות אותך מת.
זה הכל עניין של סיכויים, ובהחלט לנסוע לתרכיה לנופש כדי לחסוך קצת זה מאד טיפשי, זה מה שהחיים שלך שווים , 100 יורו ?
אני מניח שנופש בסוריה הוא עוד יותר זול
אגב, אם יהיה ארוע טרור במהלך הנופש שלך, אתה מצפה שמדינת ישראל תציל אותך אחרי שהיא אמרה לך לא לנסוע ?

לצפיה ב-'זה לא קשור לאחוז המוסלמים פרופר'
זה לא קשור לאחוז המוסלמים פרופר
21/08/2016 | 14:34
47
בטנזניה כמדומני 40 או 50 אחוז מוסלמים ואין התרעה ביטחונית לגבי נסיעה לשם. 
שלא לדבר על מרוקו, עם 90 ומשהו אחוז מוסלמים, שהיא יעד תיירותי לישראלים ללא התרעות מיוחדות. 
זה קשור למצב הביטחוני, למודיעין הקיים ולהערכת הסיכונים. 

בטורקיה היו יותר פיגועים מצרפת, היתה לאחרונה הפיכה, יש בעיות עם דאעש בגלל הקרבה הגיאוגרפית וכן הלאה. הסיכון גדול יותר. מה גם שפוליטית, גם אם יש ניסיון לקרבה, יש בכל זאת יחסים הרבה יותר טעונים במידה ניכרת בינם לבינינו מאשר בצרפת. בשביל להבין את זה לא ממש צריכים לקרוא הערכה מודיעינית, זה די ברור - יתרה מכך, יש עוד מדינות שהוציאו התרעה ביטחונית לגבי ביקור בטורקיה, כי הסיכון שם הוא כללי למבקרים ולמקומיים, לא רק לגבי ישראלים. 

בעיניי מיותר לנסוע לשם כרגע (מוציאה מהכלל קונקשן, שלדעתי האישית בטוח ולא הוצאה שום התרעה בנושא אלא רק לגבי יציאה מהשדה). אפשר למצוא אלטרנטיבות טובות מספיק. 

לצפיה ב-'על איזה בסיס אתה קובע את דעתך?'
על איזה בסיס אתה קובע את דעתך?
21/08/2016 | 18:45
94
על סמך מה אתה קובע שהמטה ממליץ רק על סמך ארועי העבר?
לצפיה ב-'מאז הפלגת ה"מרמרה" (היינו אז בקלאב בתורכיה...)'
מאז הפלגת ה"מרמרה" (היינו אז בקלאב בתורכיה...)
21/08/2016 | 13:53
1
85
לא נסענו לתורכיה ואנחנו פוסלים את תורכיה מראש כיעד לחופשה מאז! אפילו נמנעים מלקחת טיסות עם קונקשיין בתורכיה!. היינו נוסעים כמה פעמים כל קיץ, אבל מאז ה"מרמרה" הבנו שנגמר. אם אתה בכל זאת מתעקש לבלות בקלאב באנטליה, ולא מפריע לך או מפחיד, לנפוש עם המשפחה במקום לא בטוח עם הפיכות צבאיות כושלות ופיגועים במרכזי ערים (רק היום נהרגו כ 50 איש בפיגוע התאבדות...) אז אתה יכול להכנס לאתר של  http://www.antalyahotels.com/ ולבדוק שם מלונות מומלצים. כמו כן, האתרים החביבים booking.com ו hotels.com יתנו לך שפע מידע.  
לצפיה ב-'נשות תורכיה יזמו משט מרמרה 2 לספטמבר :'
נשות תורכיה יזמו משט מרמרה 2 לספטמבר :
22/08/2016 | 16:49
33
הרוחות בתורכייה עלולות להיות סוערות .מספר נשים בתורכיה יזמו ,לקראת ספטמבר הקרוב ,את משט מרמרה 2 שייצא מברצלונה -לעזה.אם תוכנית זו תתבצע -זה יפגום מאד ביחסים המדיניים .
 אם תוכניתן תצא לפועל -הן עלולות שוב להסית את התורכים נגדנו ...
.
מכאן זו סיבה נוספת לא לחפש הרפתקאות בתורכייה.
לצפיה ב-'חיובים בכרטיס אשראי בחו"ל'
חיובים בכרטיס אשראי בחו"ל
20/08/2016 | 11:40
24
374
איני יודע אם זה הפורום הנכון.ראיתי שכותבים פה על כרטיסי אשראי לכן החלטתי לשאול גם.הגענו למלון בליסבון 5 כוכבים לא מלון של כוכב וחצי,פקיד הקבלה העביר את כרטיס האשראי במכשיר הקלדתי 4 ספרות ואז אמר שזה לא נקלט והעביר שוב.
לפני היציאה מהמלון אני רואה שחוייבתי פעמיים.פניתי אליהם ואמרו שיבררו.פניתי לישראכרט שלא ישלמו למלון פעמיים אלא רק פעם אחת.שם היו אטומים לבקשה שילמו פעמיים.עבר מאז למעלה מחודש,במלון טוענים שהם קיבלו רק פעם אחת את הכסף.חברת האשראי אומרת שצריך 48 ימים כדי לברר.שימו לב כשמגהצים כרטיס אתם מחוייבים תוך 4 שניות,כשטועים אתם צריכים לחכות 48 ימים.יש לי דרך לקבל את הכסף הזה חזרה?מדובר על יותר מ300 יורו.שאלה נוספת נוגעת לכרטיסי אשראי.משכתי באירופה יורו מהכספומט גם בכרטיס ויזה לאומיכארד וגם בכרטיס מסטר כארד.בשני המקרים המירו את משיכת היורו לדולרים ואז לשקלים.כל 100 יורו חוייבו ב490 שקל יש למישהו תשובה למה זה כך?
לצפיה ב-'ההתנהלות שלך היא מול חברת ישראכרט'
ההתנהלות שלך היא מול חברת ישראכרט
20/08/2016 | 12:05
3
161
אם יש לך חבר או מכר עורך דין שיוציא להם מכתב נצל זאת,  ובמידה ולא, אל תוציא
כסף על עו"ד אלא כתוב לישראכרט (אני מבינה שלא כתבת אלא רק צלצלת אליהם וזה חבל)
שההתנהלות שלהם לא מקובלת עליך שלא היה צריך לחייב אותך פעמיים כשברור שזו טעות וגם לא להמתין 48 ימים. כמו שכתבת במכתב תכתוב למפקחית על הבנקים יש להם טופס באינטרנט

הם ירצו לראות שהוצאת קודם כל מכתב לישראכרט לפני שיטפלו, אז תוציא מחר מכתב רשום או פקס, חכה כמה ימים ושלח טופס תלונה. בדרך כלל זה זרז די רציני לטיפול מהיר בתלונה.
לצפיה ב-'אל תשכח לכתוב לישראכרט שאתה תפנה לתלונות הציבור בנק ישראל'
אל תשכח לכתוב לישראכרט שאתה תפנה לתלונות הציבור בנק ישראל
20/08/2016 | 12:20
1
63
לצפיה ב-'ניסוח אפשרי לא טוב '
ניסוח אפשרי לא טוב
20/08/2016 | 14:27
126
לא מאיימים, כי אז ההתנגדות עולה.
אפשר בהחלט לכתוב שאתה מבקש לקבל תשובה, כדי שתוכל לשקול את צעדיך בהמשך.
לגבי דידם זה אומר שאתה לא עוצר בהם במידה ולא יפתרו את הבעיה.
"מענה רך משיב חמה".....

לצפיה ב-'למה לנהל מלחמות שווא ואיומים מעו"ד- הפתרון פשוט'
למה לנהל מלחמות שווא ואיומים מעו"ד- הפתרון פשוט
22/08/2016 | 17:38
42
ואין שום סיבה להסלים אותו כי ישראכרד גוף גדול מידי ויכול בקלות להתעלם מלקוח מרגיז.
אותי חייבו לפני כחצי שנה במלון בשוודיה על שני לילות במקום אחד.
שלחתי מייל לקבלה במלון וזכיתי להתעלמות
שלחתי מייל כועס למנכ"ל המלון וקבלתי זיכוי והתנצלות באותו היום.
אבל- משום מה הזכוי היה רק 75% מהסכום.
פניתי לויזה טלפונית ושלחתי להם העתקי תכתובת ודרשתי ביטול עיסקה.
ה 100 ומשהו יורו החסרים הוחזרו לי על תנאי מייד
ממתינים 30 יום לתגובת המלון (שלא הגיע לויזה) והזכוי הפך קבע.
פשוט לדעתי וסטנדרטי
לצפיה ב-'כי הם יכולים'
כי הם יכולים
20/08/2016 | 12:25
112
הבנקים בישראל עושים מה שהם רוצים, כי הם יכולים, זה דבר ידוע, אתה רק צריך לדעת לפעם הבאה מה לעשות.
בקשר לחיובים, זה דבר ידוע, אם לא אמרת לבנק שום דבר מיוחד, הם ימירו כל קניה שלך בחול לפי שער ההמרות הגבוה לדולרים ואז לפי שער ההמרות הגבוה לשקלים ,
מה עושים ? אם אתה נוסע קבוע, דאג שאחד כרטיסי האשראי שלך יחוייב ביורו, אופציה אחרת, וזה הסיבה שישראלים נוסעים עם מזומן, זה לנסוע עם מזומן.
בקשר לחיוב הכפול, לא הייתי דואג, הם יבררו את זה ויחזירו לך את הכסף, גם אם זה ייקח חודשיים.
לצפיה ב-'מול ישראכרט אתה צריך לפתוח ערעור עם הטופס המצב'
מול ישראכרט אתה צריך לפתוח ערעור עם הטופס המצב
20/08/2016 | 13:11
3
101
אתה חייב שיהיה לך אישור בכתב שהגשת ערעור.

בעניין העמלות של כרטיסי האשראי ככה הם פועלים. כי הם יכולים.....
ובדרך כלל הפתרונות לא שווים את הטרחה: לנהל חשבון בארץ במטח. להגדיר כרטיס ליורו וכרטיס לדולר.
אלא אם אתה נוסע כל שבוע זה ממש לא כדאי כי העלויות של ניהול חשבון מטח מאד גבוהות.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות המהירות'
תודה רבה על התגובות המהירות
20/08/2016 | 13:22
66
פתחתי ושלחתי ערעור לישראכרט עוד בהיותי בחו"ל,אולם שם אמרו שיטפלו בזה רק כשנחזור.אני פשוט רציתי שלא ישלמו את החיוב הזה לבנק.
לצפיה ב-'לא ידוע לי על שום עלויות בחשבון מט"ח'
לא ידוע לי על שום עלויות בחשבון מט"ח
20/08/2016 | 14:26
1
78
יש לי חשבון דולרי שאני מחזיקה רק עבור החיובים בכרטיס האשראי שלי
ומעולם לא חוייבתי אפילו בעמלה. סכומי הדולרים בחו"ל מתקזזים אחת לחודש
מהחשבון הדולרי שלי. לא ברור לי על איזה עלויות אתה מדבר.
לצפיה ב-'בחשבון דולרי כמו כל חשבון יש עמלות ניהול חשבון'
בחשבון דולרי כמו כל חשבון יש עמלות ניהול חשבון
20/08/2016 | 14:50
63
אולי יש לך הסכם מיוחד עם הבנק ואולי הם מחיבים לך את החשבון השיקלי אבל בדרכ יש עמלות קבועות.
בנוסף לזה עמלות המרה והשערים בבנקים (שוב אלא אם יש לך הסכם מיוחד) הן יותר גבוהות מאשר עמלות של הדואר למשל.
ואנחנו מדברים בסהכ על חסכון פוטנציאלי של שברי אחוזים.
אם יש חשבון דולרי בלי קשר זה סיפור אחר אבל לפתוח חשבון דולרי בשביל לחסוך 100 שח עמלות בשנה זה חסר טעם.   (חצי אחוז כפול 5000 דולר)
לצפיה ב-'כדאי לשים לב לכספומטים של תיירים'
כדאי לשים לב לכספומטים של תיירים
20/08/2016 | 14:30
101
הם ממירים את הכסף ישירות ממטבע למטבע.
(בכרתים מדובר בטלפונים צבועים בתכלת).
לצפיה ב-'לא רק שהמירו (כנראה) את סכום המשיכה קודם לדולרים '
לא רק שהמירו (כנראה) את סכום המשיכה קודם לדולרים
21/08/2016 | 09:38
4
79
גם לקחו עמלה של 2.5-3% על כל משיכה. לכן אני לא מושכת יותר מזומנים בחו"ל, לוקחת המון מזומנים ושמה במקום המסתור בו אני שמה גם את כרטיס האשראי השני שנשמר לבטחון.
מבחינתי זו גניבה ואני לא נותנת להם את המתנה הזאת. באשראי אני משלמת רק סכום גדול במלון, גם על זה הם גונבים 2.5-3% אבל זה רע במיעוטו שאני איכשהו יכולה לחיות איתו.
לצפיה ב-'ההמרה תלויה בכרטיס האשראי בו את משתמשת'
ההמרה תלויה בכרטיס האשראי בו את משתמשת
21/08/2016 | 10:41
63
יש כרטיסי אשראי שמחייבים בדולרים ויש כאלה המחייבים באירו.

אם אני זוכרת נכון (אני בודקת בכל פעם שאנחנו טסים):
ויזה / לאומי כארד - חיוב דולרי
מאסטר כארד - חיוב באירו
לצפיה ב-'בזמנו לכל חברת כא היה חישוב שונה לגמרי. לפני כשנה בנק ישראל'
בזמנו לכל חברת כא היה חישוב שונה לגמרי. לפני כשנה בנק ישראל
21/08/2016 | 10:57
2
68
הכריח אותם לעבוד על בסיס זהה - שער יציג - ומשם לגבות את העמלות.
ואז כולם פתאום התיישרו על אותה העמלה 2.5% מהשער היציג לדולר וליורו, למטבעות אחרים יש עמלות גם יותר גבוהות.
צריך לקחת בחשבון שקונים מזומן בבנקים משלמים בערך 2.2% יותר מהשער היציג +עמלת המרה ולכן התוצאה היא כמעט זהה.
בבנק הדואר אפשר לקבל  שער יותר טוב של כ 1.5-1.8% מעל היציג ואז ההפרש גדל לעד 1% שלם.
לצפיה ב-'ואם אתה חלק מאצולת ההייטק, אתה משלם רק 1%'
ואם אתה חלק מאצולת ההייטק, אתה משלם רק 1%
21/08/2016 | 11:04
1
70
אני אמיר את זה בצ'יינג אצל איש נחמד, יהיה השער אשר יהיה.
עד גבול מסוים אני לוקחת מזומנים מה גם שבאיטליה מעדיפים תשלום מזומן ואני נוהגת כרומאית (או כליגורית, בפעם הזאת).
סכומים גדולים לתשלום במלון זה משהו קצת אחר ואני אקח בחשבון את הקנס הזה.

ואולי אתלונן אצל המפקח על הבנקים. עסקה שעשיתי לאחרונה בכ-1,800 שקל הוסיפה לי 44 שקלים מטעם הגזלנים. הוא שאמרתי, מבחינתי זה גזל ואני אעשה מה שאני יכולה, בתחום הסביר, כדי להמנע ממנו.

כל תשלום, גם של 20 אירו, בכרטיס אשראי, ישא את העונש הנוסף. וכל עוד יש לי מקום מסתור סביר שגם משמש לאחסון כרטיס אשראי שני, שזה עניין חשוב, אפשר לשים בו גם מזומנים.
לצפיה ב-'לפחות השער נמוך היום לעומת לפני 5 שנים, למשל, וזה משמעותי'
לפחות השער נמוך היום לעומת לפני 5 שנים, למשל, וזה משמעותי
21/08/2016 | 11:05
19
לצפיה ב-'היה לי מקרה דומה '
היה לי מקרה דומה
21/08/2016 | 14:31
63
חייבו אותי במלון ברומא על הפיקדון שהיה אמור להתבטל לאחר ששילמתי במזומן. חברת ישראכרט עשתה סימנים כאילו היא מטפלת אבל הדגישה שעושה זאת לפנים משורת הדין ולבסוף כמובן לא טיפלה בכך.(או שבאמת לא הצליחה)
בסופו של דבר לאחר הרבה טלפונים למלון הוסדר העניין ישירות מולם.
לצפיה ב-'נראה שההמרה הכפולה היא בניגוד להוראות בנק ישראל'
נראה שההמרה הכפולה היא בניגוד להוראות בנק ישראל
21/08/2016 | 18:56
4
58
תרים טלפון לבנק ותשאל, נראה מאוד מוזר.

לגבי החיוב הכפול תמלא את הטופס המתאים ותשלח.
ברור שחברת אשראי לא תחזיר כסף תוך 4 שניות, היא צריכה לברר מה קרה שם. אם לא תמלא את הטופס הנכון כמו כל מקום בירוקרטי העסק יקח זמן רב.
לצפיה ב-'שוב..תודה לכל העונים'
שוב..תודה לכל העונים
21/08/2016 | 23:00
3
54
למדתי מכולם לא מעט.הלקח הוא לצאת עם כסף מזומן.יש לאחרונה יותר ויותר פרסומות שבנק מסויים מאפשר למשוך בכספומט בעמלה הכי נמוכה והכי כדאית.האם זה נכון?בעניין החיוב במלון,שוחחתי עם ישראכארט וצריך לחכות את כמות הימים הללו ואם בסופם המלון לא יענה הם יזכו אותי.מה שהכי מרגיז בכל זה הוא שאני שלחתי מיילים רבים למלון לרשת למנהל המלון למכירות שלהם.פניתי אפילו לבוקינג והם גם שלחו להם מייל.שלחתי צילום של דף חשבון כמו שביקשו ממני אולם המלון מתעלם לחלוטין מכל המיילים הללו.מדובר במלון vip grand lisboa hotel  האם מישהו פה שמע או קרא משהו על המלון הזה?
נכנסתי היום לבדוק מלון בלונדון מרשת travelodge ,זאת רשת ענקית של בתי מלון,נכנסתי לאתר שאפשר לבדוק חוות דעת על מלונות.מסתבר שגם שם מישהו כתב שעשו לו את אותו הדבר-חיוב כפול,ורק לאחר זמן החזירו את הכסף.אני הגעתי להחלטה לצאת עם מזומן לחו"ל לשלם מזומן במלון ולהגיד שאין לי כרטיס אשראי.
לצפיה ב-'לטעמי אתה נסחף במסקנה שלך,בסופו של דבר אתה תקבל את הכסף חזרה'
לטעמי אתה נסחף במסקנה שלך,בסופו של דבר אתה תקבל את הכסף חזרה
22/08/2016 | 00:05
1
55
גם להסתובב עם כמות גדולה של מזומן יש חסרונות, - גניבה - אבדן - סתם לא נעים ומלחיץ.

רוב המלונות יבקשו פיקדון במזומן מעבר לתשלום מראש אם אין לך כרטיס אשראי (כדי לכסות נזקים או שימוש במיני בר או שרות חדרים). ואז אתה שוב בידיים שלהם כדי לקבל את הפיקדון חזרה.

ובכלל כ"א הוא מאד נוח ומגן עליך בדיוק במקרים האלו. קצת סבלנות והעניין יפתר.
לצפיה ב-'אז צריך לחפש מלון בו אני אורח ולא חשוד אוטומטית.....'
אז צריך לחפש מלון בו אני אורח ולא חשוד אוטומטית.....
22/08/2016 | 07:25
59
אני לא זוכר לפני 15-20 שנה שהייתי להשאיר פקדון במלון לשום דבר ומשום תירוץ, אני גם לא מוציא מידיי את הדרכון אפילו לא לשניה. לא מפקיר אותו בידי אף אחד משום תירוץ.

נושא גיהוץ כרטיס והשארתו בידי המלון "בלאנקו" זה דבר בלתי הגיוני לחלוטין. מלון שחושש מפעילות לא חיובית של אורחיו, שיעשה ביטוח וכך נפתרת הבעיה.

נכון שמתוך כ-52 שנים שאני טס, ב-15 השנים האחרונות אני טס רק לכרתים, ושם כל התופעות הללו לא קיימות כמעט.
המחירים סבירים,
לא דורשים במלון לגהץ כרטיס אשראי בלי שום תירוץ להיפך שמחים לקבל מזומן, בהשכרת רכב אתה משלם במזומן והם לא צריכים את כרטיס האשראי שלך,
אני טס רק עם מזומן (גם בימים שהייתי זקוק למליון דרכמות עלי לחודש) וכרטיס האשראי הוא רק למקרה חירום.

אז נכון שבטיסות למדינות שונות באירופה השתמשתי בגרב-כיסים עבור הכסף,רשיון נהיגה, כרטיס אשראי, דרכון.    בכרתים אני לא זקוק לזה כיוון שהפשע בכרתים שואף לאפס.

בירור שימוש במיניבר או כל תירוץ אחר, אפשר לעשות בזמן שאתה עושה צק' אאוט.
במרבית בתי המלון בכרתים אתה יכול לשלם בתחילת האירוח או בסופו בצ'ק אאוט...

כרתים איננה מדינת העולם השלישי אלא אנשי האיים הידועים במזגם החיובי. בכרתים מעל 10.000 בתי מלון החל ב-1* ועד מלון 6* היחידי באירופה.

יש בעונה (רק בקיץ) כ-3.000.000 תיירים שזה פי כמה מכמות התיירות בארץ, ואין להם את נושא הצליינות.  אבל יש להם את נושא תחילת התרבות האירופאית (כן, מכרתים ולא מיוון).

ומעל לכל , יש את השקט והשלווה, אתה בא ליהנות מהחופשה ולא להיות מוטרד בגלל אלימות או פלילים או פח"ע, הבטחון האישי שם הוא ברור לגמרי.

לצפיה ב-'במזומן במקרה גניבה/טעות לא תראה סנט בחזרה'
במזומן במקרה גניבה/טעות לא תראה סנט בחזרה
22/08/2016 | 08:45
53
הכסף אבוד, בכרטיס אשראי כנראה שכל הכסף יחזור.
אבל בחירה שלך היא שלך.

לא מכיר את המלון הנ"ל.
לצפיה ב-'היתה לי חוויה לא נעימה עם חיוב בחול - עם כאל (שטיפלו בי נהדר'
היתה לי חוויה לא נעימה עם חיוב בחול - עם כאל (שטיפלו בי נהדר
22/08/2016 | 10:57
70
לפני כמה שנים באירלנד, "קלקלתי" את האוטו, חברת סיקסט (לא להזמין מסיקסט צפון אירלנד, לעולם, חברה נוראית גם בלי קשר לעניין אותו אני מספר) טענה שהנזק לא כלול בביטוח שעשיתי.
בשלב מסויים רציתי לתדלק, ניגשתי עם הכרטיס לשלם, והכרטיס לא עבר. אחרי ששילמתי במזומן התקשרתי כמובן לכאל לבדוק מה קורה. הסבירו לי שהכרטיס הגיע למקסימום, למרות שידעתי שיש לי עוד כ10000 ש"ח במסגרת, והם אמרו לי שבאותו הבוקר חוייבתי 15 פעמים על 100 ליש"ט! (כי ההשתתפות העצמית היתה 100 ליש"ט וזה מה שחתמתי בעת השכרת הרכב).

מכאן והלאה כאל טיפלו בי באמת נהדר. קודם כל הגדילו לי את מסגרת האשראי עד לסוף הטיול, ומעבר לכך, עם חזרתי ישר התחילו לטפל בערעור שלי על החיוב. כעבור כחודש, אמרו שהיות שלא קיבלו תגובה הולמת מחברת סיקסט, החיובים הללו מבוטלים וזוכיתי בכסף במלואו. כל מה שנדרש ממני הוא 3 שיחות טלפון (אחת מאירלנד, ו2 עם חזרתי לארץ).
לצפיה ב-'חיוב במטבע יורו/דולר זה בהגדרה שביקשת'
חיוב במטבע יורו/דולר זה בהגדרה שביקשת
22/08/2016 | 11:03
1
60
שווה לדבר איתם ולבדוק שאכן יש אופציה או או לפי החיוב בפועל וללא המרות
לרוב הכרטיסים זה מופיע דולר..ולכן ההמרה ..עד שמתקשרים ומלינים או שיודעים מראש...תדאג להתקשר יש אופציה כזו לפחות בכרטיסים שאצלנו או דולר או יורו לפי מה שחוייב וישירות במטח ..ללא המרות לשקלים.
שים לב לרכוש מטח בהתאמה.

לגבי הערעור- לא הגיוני בעליל. חיוב כפול מזוכה תוך 48 שעות
אם מופיע בדף חיוב כפול הוא יזוכה
בלי דרמות
והגיוני שהמלון קיבל רק אחת.
כי אחת לא נקלט.
דבר איתם בנועם עם שירות הלקוחות
אני בכלל לא מתקשרת למלון ...יש ביטוח אשראי בדיוק לצורך זה.

לצפיה ב-'חיוב כפול בבית המלון'
חיוב כפול בבית המלון
22/08/2016 | 19:36
49
חברת ישראכארט בינתיים סופרת את מניין הימים עד שיחזירו לי את החיוב.
פניתי גם לחברת בוקינג דרכם הזמנתי את החדר.זה היה לפני 10 ימים.כתבתי שאני רואה אותם כאחראים להשבת הכסף כי את ההזמנה עשיתי דרכם.הם ענו לי מיד,שלחו להם מייל ולי העתק מייל.ביום שישי לאחר שבוע שלחו לי מייל שלא שכחו אותי.הערב שלחו לי מייל שמכיוון שהמלון לא ענה להם הם אחראים להשבת הכסף ומבקשים ממני אישור להעביר הוראה לחברת האשראי על מנת לזכות אותי בסכום תוך 5 ימי עסקים.
אני ממתין בינתיים להתפתחויות ואעדכן בהתאם.
שוב....תודה רבה גדולה לכולם,נעזרתי רבות בכל התגובות שקיבלתי פה.
לצפיה ב-'טיול גיפים'
טיול גיפים
19/08/2016 | 23:04
2
64
היי למישהו יש המלצות לטיול גיפים בגאורגיה  עם איזה חברה  
לצפיה ב-'יש לי'
יש לי
20/08/2016 | 10:14
1
52
אכתוב במסר.
לדעתי אסור להמליץ כאן. זה נחשב לפרסום.
תקנו אותי אם אני טועה.
לצפיה ב-'מסר זה מצויין'
מסר זה מצויין
20/08/2016 | 12:06
12
לצפיה ב-'הארכת / חידוש דרכון לקראת טיסה לרומא'
הארכת / חידוש דרכון לקראת טיסה לרומא
19/08/2016 | 20:11
4
109
שלום

תוקף הדרכון פג בעוד חצי שנה. הטיסה לרומא בסוף החודש.
האם צריך להאריך אותו או לא יעשו בעיות עם הדרכון?

תודה

לצפיה ב-'חצי שנה זה די והותר'
חצי שנה זה די והותר
19/08/2016 | 21:39
1
19
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/08/2016 | 06:44
60
חסכתי להם לנסוע למשרד הפנים מחר. נלחצו החבר'ה.

לצפיה ב-'הדרכון צריך להיות בתוקף ל 3 חודשים מעבר לזמן השהייה'
הדרכון צריך להיות בתוקף ל 3 חודשים מעבר לזמן השהייה
20/08/2016 | 17:46
1
64
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
20/08/2016 | 17:49
8
לצפיה ב-'נסיעה לבודפשט :כמה שאלות'
נסיעה לבודפשט :כמה שאלות
19/08/2016 | 15:34
3
182
1.החלפת כסף:מישהו ניסה לקנות huf בארץ?היכן ואילו שערים ?
2.תחבורה : מה מחיר נסיעה במטרו לחצי שעה?האם יש לתקף טרם הנסיעה?
3.הימנעות מהמתחפשים לשוטרים : איך ניתן לזהות אם שוטר הוא אמיתי או מחופש?שמעתי שלעיתים בבודפשט מתחפשים לשוטרים להונות תייר ולטעון שהכסף מריח מסמים ומחפשים בארנק ואז גונבים מהתייר שטרי כסף.איך להיזהר?
תודה לעונים.

לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
20/08/2016 | 11:45
2
122
היינו בבודפשט פעמיים בשנים האחרונות.
באחת הפעמים ניסינו לקנות פורינט אצל כמה חלפנים שונים בביאליק בר"ג, כולם הסתכלו עלינו במבט מוזר ואמרו שאין להם.
פשוט משכנו מהכספומט בשדה תעופה עם ההגעה ולא הייתה בעיה. מקסימום, בשדה התעופה גם אפשר לרכוש ביורו לפחות את הנסיעה בשאטל של שדה התעופה (שמביא עד המלון), אבל השער שהם נותנים ממש לא טוב. עדיף למשוך שם פורינט, אבל למקרה שתיתקעו יש חלופה.
בפעמיים שהיינו לא נתקלנו בניסיונות של התחזות לשוטרים, אבל נמה לי שבד"כ אומרים לדרוש תעודה מזהה.
וגם, למרות שלא שאלת, אני ממליצה מאוד על האתר של שיחור למידע כלי ולמסלולים בבודפשט.
נסיעה טובה!
לצפיה ב-'תודה לעונה.'
תודה לעונה.
21/08/2016 | 09:58
1
77
תודה לעונה.אז הבנתי שקשה למצא פורינט huf בארץ ,גם כעת ,שזו עונת תיירות.
ואם קניתם בשדה התעופה שם ,זה יכול להיות פיתרון טוב ,אם עמלת המשיכה אינה גבוהה.
באתר שקראתי (למטייל) נכתב שמפברואר 2016 אין שאטלים בשדה התעופה ההונגרי .אולי החזירו את שירות השאטלים?כמה הוא עולה?

לצפיה ב-'follow up'
follow up
21/08/2016 | 23:21
73
אני לא יודעת אם קשה באופן כללי, אבל אנחנו לא מצאנו באופן נוח כשחיפשנו.
ואכן משכנו כסף מהכספומט בשדה התעופה. לקנות בשדה התעופה אצל חלפנים אני דווקא לא בטוחה שמומלץ, בד"כ העמלות מאוד גבוהות או שהשער לא טוב.
היינו בבודפשט פעמיים בהפרש של בערך שנה והפעם האחרונה הייתה ממש לפני חודשיים. בשתי הפעמים השתמשנו בשאטל. למיטב זכרונינו עולה כ-8,000 פורינט (לא זוכרים אם לשנינו או לכל אחד, לדעתי זה היה לשנינו).
אבל הנה האתר ויש שם פרטי קשר ותוכלו לברר:
כתוב שם שאפשר להזמין במייל/ בטלפון. אנחנו הזמנו פשוט בשדה התעופה עצמו, כשהגענו.
שימו לב שאופצית ההזמנה המקוונת בצד המסך היא לא של שאטל אלא של חניה...
לצפיה ב-'מלונות ספא במזרח אירופה'
מלונות ספא במזרח אירופה
19/08/2016 | 14:52
1
66
שלום לכולם.

אישתי ואני מתכננים לבצע "גיחה" של 3-5 ימים בחורף הקרוב (אזור דצמבר) למזרח אירופה ולנסות לשלב מלון מפואר הכולל מתקני ספא ומיקום מרכזי בעיר. הרציונאל הוא למצוא בחורף דיל זול, לבלות חצאי ימים במלון וחצאי שני של היום ליציאה לבילוי בעיר.

האם תוכלו להמליץ על מקומות בעיקר במדינות כגון הונגריה ודומייה?

תודה רבה.
לצפיה ב-'הקש בגוגל ''אקלים תיירות'' בקרית מוצקין'
הקש בגוגל ''אקלים תיירות'' בקרית מוצקין
19/08/2016 | 16:39
63
ותמצא הכל כרצונך

שבת שלום
לצפיה ב-'היי סטאר ביץ כרתים??'
היי סטאר ביץ כרתים??
19/08/2016 | 13:55
6
114
נוסעים עם ילדים ב18/9
האם זאת עדיין עונת התיירות?!!
האם יש עדיין שם מסיבות??
ואיך מזג האוויר עדיין אפשר להכנס למים??

לצפיה ב-'העונה בכרתים 15.5-25.10'
העונה בכרתים 15.5-25.10
19/08/2016 | 21:07
5
103
בתשומת לב שמאמצע ספטמבר כאשר מתחילים הלימודים באירופה, כמות התיירים מתמעטת.

לגבי המסיבות , אם הכוונה למסיבות הקצף בפארק המים העירוני, כדאי לברר במלון.

מזג האויר דומה לישראל, כך שאם נכנסים למים בישראל, גם שם אין בעיה.

לצפיה ב-'היי תודה על תגובתך.. הכי חשוב לי'
היי תודה על תגובתך.. הכי חשוב לי
19/08/2016 | 21:57
4
61
שיהיה אפשרי להיכנס לבריכות ולא יהיה קר שהילדים לא יתאכזבו..
לצפיה ב-'חום המים בספטמבר לפי דיווח של הממשל: 24 מעלות'
חום המים בספטמבר לפי דיווח של הממשל: 24 מעלות
19/08/2016 | 22:47
3
54
לצפיה ב-'זה אומר שהמים נעימים לרחצה או קרים? סליחה על החפירה��'
זה אומר שהמים נעימים לרחצה או קרים? סליחה על החפירה��
19/08/2016 | 23:44
2
27
לצפיה ב-'לא יודע, אני לא הולך לים.....'
לא יודע, אני לא הולך לים.....
20/08/2016 | 05:51
44
לצפיה ב-'24 זה קריר למדי'
24 זה קריר למדי
20/08/2016 | 21:39
50
מאידך צריך לבדוק אם הנתון מתייחס לדרום האי (יותר קרים) או צפון האי (יותר חמים) יש הבדל של כ-2 מעלות.

לדעתי בספטמבר בצפון עדיין יהיו מים נעימים של 25-26 מעלות.
לצפיה ב-'טיסת WIZZ עם עגלה'
טיסת WIZZ עם עגלה
19/08/2016 | 13:14
72
מתי מוסרים את העגלה? באתר שלהם כתוב עם הכבודה.
מישהו טס עם תינוק ב-WIZZ ויודע.
לצפיה ב-'הפינות המיוחדות שמעבר לעיירת הנופש בורגאס'
הפינות המיוחדות שמעבר לעיירת הנופש בורגאס
18/08/2016 | 17:57
1
66
https://www.youtube.com/watch?v=nb_TSpcuM6M
https://www.youtube.com/watch?v=jqeAzxIWGLg

בורגאס היא עיירת נופש מוכרת למדי לחוף הים השחור של בולגריה,וכמי שבילה שם לא מעט בחופשותיו,הכרתי כמה מהאתרים בזכותו של נהג טרנזיט מקומי שהביא אותנו דרומה לבורגאס למצוא עיירת נופש מעניינת ונחמדה בשמה סוזופול[ראו מפה]
שוטטות בסימטאותיה וקניות מעט בשווקיה ובשעת צהרים הביא אותנו לאותה טירה מיוחדת שנבנתה ע'י משוגע לדבר.אז אם יצאתם לבורגאס קחו באיזה בוקר נהג מקומי במחירי סביר,צרפו אליכם עוד זוג או שניים,תתחלקו במחיר ויהיה לכם טיול מעניין!
לצפיה ב-'הנה האתרים מדרום לבורגאס,ומפת התמצאות..הים השחור'
הנה האתרים מדרום לבורגאס,ומפת התמצאות..הים השחור
18/08/2016 | 18:14
47
לצפיה ב-'כלתי הזמינה כרטיס טיסה ובו שם פרטי ושם משפחה מנישואיה'
כלתי הזמינה כרטיס טיסה ובו שם פרטי ושם משפחה מנישואיה
18/08/2016 | 12:22
3
147
היא החליפה דרכון ובלי שביקשה במשרד הפנים בנוסף לשם הפרטי ושם המשפחה החדש הם הוסיפו בסוגרים את שם המשפחה הקודם , האם יש בעיה עם כרטיס הטיסה? האם צריך ליידע את חברת הנסיעות?
לצפיה ב-'רצוי לעדכן! (למרות שנדמה לי שבמקרה זה אין בעיה בדרך כלל)'
רצוי לעדכן! (למרות שנדמה לי שבמקרה זה אין בעיה בדרך כלל)
18/08/2016 | 14:15
2
80
לי יש שתי שמות, תמיד טועים באיות הנכון של השם שלי באנגלית ובכל זאת מעולם לא נתקלתי בבעיה, בטח שמדובר בשם נישואין והקודם בסוגריים.
אבל אם זו לא טרחה רבה מדי רצוי לא לקחת סיכונים לעיתים יש אנשי מקצוע "בעיתיים"
לצפיה ב-'היא פנתה למשרד הפנים ושם אמרו לה שעד 7 שנים מהנישואים'
היא פנתה למשרד הפנים ושם אמרו לה שעד 7 שנים מהנישואים
19/08/2016 | 15:20
1
80
הם מוסיפים את שם המשפחה בסוגרים והם לא חושבים שיש עם זה בעיה.
לצפיה ב-'זה ציון שם קודם, אין צורך לרשום אותו בכרטיס טיסה.'
זה ציון שם קודם, אין צורך לרשום אותו בכרטיס טיסה.
20/08/2016 | 13:21
37
לצפיה ב-'מילאנו - איפה כדאי לשהות?'
מילאנו - איפה כדאי לשהות?
18/08/2016 | 10:07
2
56
אשמח לעזרתכם: בתכנון למרץ 2017, אנחנו נגיע מג'נבה למילאנו ברכבת. איפה כדאי להתמקם  ליד תחנת milano centrale או milano porta garibaldi? איזה איזור יותר נעים לתיירים? מלונות יותר טובים? אשמח להכוונה. תודה.
לצפיה ב-'לא מניסיון אישי, הייתי מתמקמת בצ'נטרלה, ולו משום העובדה '
לא מניסיון אישי, הייתי מתמקמת בצ'נטרלה, ולו משום העובדה
18/08/2016 | 10:56
1
76
שהתחבורה שם טובה מאוד לכל מקום, יש לכם גם אוטובוס חזרה לשדה התעופה אם צריך, שלא עוצר בפורטה גריבלדי. זה אוטובוס יעיל ונוח. גם רכבת לשדה התעופה יש משם. וכמובן, כמה דקות למרכז העיר. אני גם חושבת - מקווה שלא רק נדמה לי - ששופר עניין הביטחון האישי בזמן האחרון, שופץ שם, לפני כשנה שהיתי שם בערב מאוחר חצי שעה ולא היתה שום בעיה, רק קצת ריק.

לא מניסיון שלי, ממה שקראתי בפורום בינלאומי אחד אמין, הייתי מנסה ללון בברנה, שיחסית לתנאים שהוא מציע ולכך שמילנו עיר יקרה מאוד ללינה, המחירים שלו סבירים. אם אצטרך ללון בסביבה פעם, זו תהיה הבחירה שלי:
או האתר העצמאי שלו:

עדיף יהיה אם הלינה תהיה בלילה של שישי או שבת, יתכן שאז המחירים יהיו זולים יותר לעומת אמצע השבוע.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/08/2016 | 18:02
2
לצפיה ב-'התלבטות לגבי גיחה קצרה'
התלבטות לגבי גיחה קצרה
18/08/2016 | 11:24
2
70
אנחנו זוג שזקוק להתאוררות נואשת, מעט זמן וקצת מוגבלות (עקב פציעה שלי). 
יש לנו זמן קצר בין חמישי לשני - בתחילת ספטמבר. 
ההתלבטות היא בין יציאה לוינה וממנה לנסוע לאיזור האגמים
או נחיתה במינכן ומשם לנסוע לאיזור הדרך הרומנטית. 
מחפשים שקט, ירוק, אויר צלול, אוכל מנחם, מראות שהעין לא שבעה...
בקיצור, שאלתי - מבחינת ניצול הזמן - מה יותר מוצלח - מבחינת אורכי נסיעה להגעה ליעד, ניצול הזמן שלא בנסיעות הלוך וחזור? 
תודה
לצפיה ב-'מינכן והחלק הדרומי של הדרך הרומנטית'
מינכן והחלק הדרומי של הדרך הרומנטית
18/08/2016 | 12:20
1
60
הרבה יותר קרוב ויש לכם רק 3 ימים נטו נכון? חמישי הטיסה לשם ושני הטיסה חזרה. אין הרבה זמן לבזבז על הכבישים. תוכלו ממינכן לנסוע לכמה כיוונים. אחרי שתחליטו ואם יש לכם משהו שבמיוחד אתם רוצים לראות, אנסה לעזור.
לצפיה ב-'תודה. אנסה לארגן מסלולון ואשוב עם שאלות'
תודה. אנסה לארגן מסלולון ואשוב עם שאלות
19/08/2016 | 09:05
4

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

חברת
חברת "קראפן"
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה