לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'תהיות על זמן טיסה וגרמניה בפרט...'
תהיות על זמן טיסה וגרמניה בפרט...
12/07/2016 | 10:40
12
133
שלום,

חבר (שפעם טס לגרמניה על בסיס קבוע לפני 15 שנים) סיפר שברגע הנחיתה, מטוסי קרב מלווים את המטוסים שמגיעים מישראל עד לנחיתה. האם תופעה זו כבר לא קיימת?

זמן טיסה (שאלה כללית): נאמר שרשום שעת הטיסה 17:45 ומשך הטיסה 3:30 שעות. האם זה אומר ש בשעה 17:45 המטוס ממריא, או יוצא מהגייט? האם 3:30 שעות זה כולל זמן ה setup מרגע יציאת המטוס לגייט ועד להמראה (זה יכול לקחת עד רבע שעה...) האם זה עד שגלגלי המטוס נוגעים בקרקע, או עד שהמטוס מתחבר לשרוול?

סתם תהיות...

תודה
לצפיה ב-'וזה נשמע לך הגיוני ?'
וזה נשמע לך הגיוני ?
12/07/2016 | 10:58
5
112
חיל האוויר הגרמני קטנציק, כ100 מטוסי קרב.
בדרך כלל תמיד חלק מהמטוסים נמצאים בטיפולים והשבתות.
כך שנגיד 80 מטוסי קרב זמינים יש לגרמניה.
אחרי כל טיסה לוקחים את המטוס לטיפול,
אתה כותב שכל טיסה מישראל מלווה בכמה מטוסי קרב , נגיד 2.
לפי אתר ההמראות מנתבג יש מעל 20 טיסות מישראל לגרמניה ב24 השעות הבאות, לא ספרתי בדיוק, כי חלק מהטיסות הרשומות הם בעצם טיסה אחת מחוברת של כמה חברות, אבל בו נגיד 20.
זאת אומרת שהמשימה היחידה של חיל האויר הגרמני הוא ללוות טיסות מישראל.
אז לא, זה לא נכון היום, ובטוח לא נכון בעבר כשהיו הרבה פחות מטוסים לגרמניה.

ובקשר לזמנים, אלו טיסות מסחריות שתלויות בעשרות גורמים, בצוות המטוס, במאות נוסעים שצריכים להגיע בזמן ולא לעורר שום בעיה, במזג האויר, בניהול שדה התעופה, בניהול נתיבי טיסה,
זה לא רכבת יפנית, כל הזמנים הם בערך, אתה אולי תמריא בדיוק בדקה שנאמרה לך ואולי שעה אחר כך.
לצפיה ב-'וזה הגיוני "לחיל האוויר הגרמני כ 100 מטוסי קרב" ???'
וזה הגיוני "לחיל האוויר הגרמני כ 100 מטוסי קרב" ???
12/07/2016 | 13:34
4
75
זה שיש להם בעיות, לא נותן שום אינדיקציה למספר של "כמעט 100" מטוסי קרב כפי שכתבת .  בדוק את המקורות שלך בשנית. אגב.. יש להם יותר הליקופטרים ממטוסי קרב.

הסיפור של  "המטס האווירי"  למטוסים המגיעים מישראל אגדה אורבנית משנות
ה-70.  כנראה (ניחוש שלי),  אחרי התקפת מחבלים  בשדה התעופה של מינכן
(10 בפברואר  1970  -  השחקנית חנה מרון נפצעה קשה).
לצפיה ב-'אני בדקתי, ואתה ?'
אני בדקתי, ואתה ?
12/07/2016 | 13:44
3
63
לפי וויקיפדיה ,לגרמניה היו תאורטית 125 מטוסי קרב מסוג יורופייטר , צריך להוריד מתוך אלו את המטוסים שהתרסקו ויצאו משימוש, המספר המדויק הוא 109 שנשארו.
אם מסתכלים על מטוסים שמישים, הנה כתבה מלפני שנתיים שאומרת שיש לגרמניה רק 8 מטוסי קרב שמישים

הנה כתבה עדכנית שטוענת שלגרמניה יש רק 42 מטוסים כשירים תאורטיים.

אגב, כל שאר המטוסים, מסוקים, מטוסי הפצצה ואחרים, יכולים לטוס, אבל אלו לא מטוסי קרב.
לצפיה ב-'ציון כמויות מטוסים'
ציון כמויות מטוסים
12/07/2016 | 13:54
1
52
אינו מעלה ואינו מוריד מה"ליווי" לכאורה על ידי מטוסי "קרב", בלי הבנה של הארוע, משמעותו ודרישותיו. כמו דיון תאורטי על גידול חסה בשטחים על ידי שני עירוניים מובהקים.
לצפיה ב-'לא כל אחד מתמחה בגידול חסה בשטחים כמוך. '
לא כל אחד מתמחה בגידול חסה בשטחים כמוך.
12/07/2016 | 14:15
15
לצפיה ב-'לא יודע מה בדקת. אבל אתה מביא ציטוטים לא עדכניים'
לא יודע מה בדקת. אבל אתה מביא ציטוטים לא עדכניים
12/07/2016 | 15:10
34
הסיפור של 109 מטוסי היורופייטר טייפון (האחרון שקיבל חיל האוויר הגרמני היה בשנת 2013),  מתוך סה"כ  כ- 140 מטוסים שתוכננו לקבל ידוע מזמן. הבעיות של תאגיד Eurofighter Jagdflugzeug GmbH  (תאגיד המדינות גרמניה איטליה ספרד ובריטניה המייצר מטוס זה),  מכה גלים בגרמניה כבר כמה וכמה שנים (עוד מסוף שנות ה-90). בתאגיד סירבו לפרסם את עליות הייצור של המטוס, עם בעיות בייצור של חלקים ובעיות בחלוקת הפרוייקט בין המדינות.  בריטניה קירקע  את המטוס תקופה מסויימת בגלל מחסור בחלקים והם לא בשימוש מלא (מה שקורה עכשיו בגרמניה למיטב ידעתי).
בגלל העיכובים באספקת מטוסי היורופייטר חיל האוויר הגרמני חידש והשמיש  את צי מטוסי הפאנטום שלו ורק בשנת 2013 !!  הוא נפרד מהם "כאילו" רשמית.

עד כאן הסיפור מסביב למטוס.  עכשיו לגבי הכמויות,  יש להם הרבה הרבה יותר מטוסים פעילים מכפי שציינת.  סה"כ מצבת המטוסים (קרב+קרב הפצצה) עובר את ה- 350 למיטב ידעתי.

אני מצטער שהנושא גלש לתחומים אחרים מהשאלה המקורית.  אבל "הסיפור" של
ליווי המטוסים הישראלים בשמי גרמניה כל כך הזוי אז כבר מצאתי לנחוץ להבהיר דברים אחרים מחוץ לקופסא התיירותית. 

לצפיה ב-'כתוב במפורש זמן הטיסה'
כתוב במפורש זמן הטיסה
12/07/2016 | 11:11
61
כלומר זמן הטיסה שלוש וחצי שעות, יתכן בהחלט שהם לוקחים בחשבון
את הנסיעה מהגייט עד למסלול ההמראה. לפעמים, בשדות תעופה מאד עמוסים
כמו בפרנקפורט יש תור ארוך להמראה, אז הטייסים מנסים (כך הבנתי) לקזז
את זמן הטיסה עצמו. למעשה מה שנכתב לגבי זמן טיסה הוא שיקלול מרכיבים שונים
ועדיין יש עיכובים ואיחורים כמו שלפעמים הסלוט לא פתוח בקיצור אם מדובר על קונקשן זו הבעיה של חברת התעופה אם תפספס, אם מדובר סתם על תהיות שלך לגבי זמנים, תצא מתוך הנחה שגם חברות התעופה מעדיפות לדייק בזמנים כי כל דקה עולה להם כסף.

לצפיה ב-'הזמן הרשום הוא זמן סגירת דלתות'
הזמן הרשום הוא זמן סגירת דלתות
12/07/2016 | 11:19
3
72
מיד לאחר מכן יש מה שנקרא "פוש בק" בו המטוס נדחף מהשרוול, הטייסים מתחילים בתהליכי ההנעה ומודיעים למגדל הפיקוח על מוכנותם. המגדל מאשר ומנחה אותם לגבי סדרי ההסעה למסלול ההמראה.
ההמראה בפועל תלויה בעומס בשדה ובתקלות אפשריות של מטוסים.
זמן הטיסה הניתן הוא תוכניתי, על בסיס הנתונים המטאורולוגים הידועים, מגבלות נתיבים ואופטימיזציה. הזמן הוא מהמראה עד נחיתה. כלומר - זמן המטוס באוויר.
לצפיה ב-'או, הנה תשובה מוסמכת.'
או, הנה תשובה מוסמכת.
12/07/2016 | 11:25
2
25
לצפיה ב-'אני.....'
אני.....
12/07/2016 | 11:28
1
65
כבר מעל 40 שנה חוקר את תחום התעופה. המראתי מאות פעמים וכתבתי מאמרים..... יש לי אפילו תעודות הצטיינות... 
לצפיה ב-'תראה תראה .....'
תראה תראה .....
12/07/2016 | 12:46
47
.show me yours and I will show you mine
לצפיה ב-'החבר שלך כנראה בן אדם מאוד חשוב'
החבר שלך כנראה בן אדם מאוד חשוב
12/07/2016 | 12:41
68
נחתתי הרבה פעמים בגרמניה ואף פעם לא זכיתי לכבוד הזה. עכשיו אני גם מרגיש ממורמר...

לגבי זמן טיסה ושעות המראה - הכוונה היא גייט לגייט.
כמובן, שזה זמן ושעה מתוכננים בלבד ובפועל יש הרבה סטיות.
לצפיה ב-'יעד אקזוטי- מלזיה. מישהו ביקר כבר?'
יעד אקזוטי- מלזיה. מישהו ביקר כבר?
12/07/2016 | 10:19
33
147
שלום לפורום הנכבד!
אשמח לשמוע המלצות וחוויות ממישהו שהיה במליזיה. עשיתי המון "שיעורי בית" באינטרנט ובערך כבר יודעת מה אני הולכת לעשות , מה לראות ,איפה ללון ואיפה לאכול. אבל בטוח פספסתי משהו. זה מנסיון מהטיול האחרון - נודע לי על אטרקציה מסוימת רק ביום האחרון שלי שם ולצערי הייתה באותו היום סופת חול ולא היה טעם לבקר שם...:-(
בתודה מראש למי שיענה!
לצפיה ב-'יש אזהרת מסע'
יש אזהרת מסע
12/07/2016 | 10:24
2
152
את זה ראית?
לצפיה ב-'זה לא מה ששאלתי....'
זה לא מה ששאלתי....
12/07/2016 | 10:33
136
בנתיים היו יותר פגועים באירופה אליה אין כל אזהרה.... הייתי בהרבה יעדים "מסוכנים" ( מלבד אלה שהביקור בהם מהווה עברה פלילית) וכמו שאתה רואה חזרתי בשלום,לא רק בשלום אלא עם רצון לחזור חמקומות מסוימים( כמו דובאי, למשל- המקום הבטוח בעולם). אז בעיניי האזהרות האלה לא שוות דבר. כל אחד שיעשה את השיקולים שלו. אני את שלי עשיתי.
אז אני אשמח למידע רלוונטי לגוף השאלה.
תודה רבה!
לצפיה ב-'מה ההיגיון באזהרה ?'
מה ההיגיון באזהרה ?
12/07/2016 | 10:35
133
ישראלים עם דרכון ישראלי לא מטיילים במלזיה, מי שמבקר במלזיה מגיע בתור אמריקאי / צרפתי / אוסטרלי או דרכון אחר.
להגיד לישראלים שלא יכולים לנסוע למקום מסוים לא לנסוע אליו.
"ילדים אל תכניסו שעועית לאף..."
לצפיה ב-'תשאלי בפורומים בן לאומיים'
תשאלי בפורומים בן לאומיים
12/07/2016 | 10:32
1
116
מלזיה היא לא יעד אקזוטי, היא יעד טיולים מאד נפוץ במדינות אחרות, היא רק לא יעד לישראלים.
הנה למשל היעדים הכי נפוצים שאוסטרלים טסים אליהם, מלזיה במקום ה9
תכנסי לאתרים בן לאומיים ותמצאי הרבה מידע.
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
12/07/2016 | 10:35
104
למחצית מישראלים יש דרכונים זרים. לכן בא לי לשמוע את האנשים " שלנו", בשפה שלנו. פורומים מחו"ל די עזרו לי עם הכנת טיול לדוחא, אבל כאמור - פספסתי שם משהו ...באסה!
לצפיה ב-'הייתי שם'
הייתי שם
12/07/2016 | 11:46
27
146
מה השאלה ?
לצפיה ב-'יששששש! :-)'
יששששש! :-)
12/07/2016 | 12:02
26
179
מספר שאלות ( לבנתיים):
1.האם נסעת לשמורת טבע בה ניתן לראות את cloud leopard?
2.Petronas towers- הבנתי שיש למטה קניון. איך הוא? ( המגדלים הם אטרקציה בפני עצמם, אני מתעניינת גםגם במה שיש מסביב.
3.אכלת ברחוב? מה רמת ההגיינה?קראתי שסבירה בהחלט - האם נכון?
4.להתנייד בעיר קואלה לומפור- קל כמו בפריז או קשה כמו בדוחא?
5. דולר הולך שם או שרק כסף מקומי?
6.אשמח לכל טיפ שלדעתך חשוב לדעת/ לעשות בנסיעה לשם.
המון המון תודה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
12/07/2016 | 16:01
25
129
1. לא
2. הקניון הוא מהמפוארים באסיה, יש שם נציגות לכל המעצבים הידועים בעולם,
ציוד אלקטרוני וכ"ו שמיובא מהמערב לא זול שם מה שזול זה מה שמיוצר במלזיה,
3. רוב המקומות נקיים יש שם מסעדות כמו בכל עיר מערבית אחרת בעולם ,
האוכל שם ממש זול אפילו יחסית לתאילנד,
4. אחת הערים הקלות להתנייד, יש רכבת תחתית + רכבת עילית + 3 קווי אוטובוסים חינם..קונים צ'יפ במכונה מאוד נוח המכונות מדברות גם אנגלית
5. משלמים במטבע המקומי
6. אם אני יזכר אני יכתוב,
לא לקנות כרטיס מראש לפטרונס כי זאת ארץ טרופית ואי אפשר לדעת מה מזג האוויר מחר, לבוא בבוקר ולקנות כרטיס לאופציה הבאה שיש
מילת המפתח זה KLCC  שם הכל קורה..
לצפיה ב-'אם אתם נוחתים עם הקטארים תבדקו לאיזה טרמינל הגעתם'
אם אתם נוחתים עם הקטארים תבדקו לאיזה טרמינל הגעתם
12/07/2016 | 16:19
96
הראשי זה klia2 אבל לפעמים הם מגיעים ל KLIA
זה משנה רק לטיסות המשך או איך מגיעים למרכז העיר
לצפיה ב-'המון תודה , אלעד! '
המון תודה , אלעד!
13/07/2016 | 10:58
4
65
במיוחד על הטיפ לא לרכוש את הכרטיסים לפטרונס מראש. כן, הטיסה תהיה עם קטאר ארווייז ( הם חברת תעופה הכי טובה בעולם). תודה על הטיפ לגבי טרמינל. אם תזכר במשהו חשוב - אשמח לקרוא!
לצפיה ב-'באיזה איזור המלון שלכם ?'
באיזה איזור המלון שלכם ?
13/07/2016 | 17:31
14
לצפיה ב-'את המלון עוד לא הזמנתי.אבל..'
את המלון עוד לא הזמנתי.אבל..
14/07/2016 | 09:02
2
36
זה יהיה אחד הטובים שממש קרוב לפטרונס. המלונות שם מאד זולים- 140-170 דולר ללילה יעלה מלון שמלון זהה לו ברמה עלה במדינות המפרץ 220 דולר ללילה.
למה אתה שואל, אלעד? יש משהו שאני צריכה לדעת?
סליחה שלא הצלחתי לשרשר מתחת לשאלה - בגלישה מהנייד זה לא מתאפשר משום מה...כמו גם עריכת השגיאות...
לצפיה ב-'לדעת אם אני מכיר אבל לא חסרים מלונות טובים שם'
לדעת אם אני מכיר אבל לא חסרים מלונות טובים שם
14/07/2016 | 15:13
1
34
האיזור הזה נקרא KLCC
לצפיה ב-'בנתיים סימנתי כמועדפים שניים:'
בנתיים סימנתי כמועדפים שניים:
14/07/2016 | 19:17
25
אחד זה  ‪Shangri-La
והשני Grand Hyatt
נראה לי מיקום מעולה והם גם נראים טוב.
אגב, קראתי שהחודש עם הכי פחות גשם זה יוני - ומתי אתה היית , באיזה חודש? לא בא לי לחכות עד יוני שנה הבאה... או שאין ברירה אם אני רוצה לטייל ולצלם?
לצפיה ב-'ואם כבר יש לך דרכון זר - '
ואם כבר יש לך דרכון זר -
13/07/2016 | 11:04
18
151
במידה ותרצה מידע ממקור ראשון על דוחא ודובאי ( אם עוד לא בקרת) - אשמח לספר את הכל.במציאות זה די שונה ממה שניתן לקרוא בפורומים באנגלית ( כמחצית שם שטויות במיץ וחסר המון מידע חשוב ביותר).
לצפיה ב-'כל כך ישראלי'
כל כך ישראלי
13/07/2016 | 11:14
17
124
במשפט אחד קטלת עשרות או מאות פורומים בן לאומיים, שכתבו בהם אלפי אנשים שביקרו באתרים שציינת, חלקם גרים בהם באופן קבוע, עשרות אלפי אמריקאים, אוסטרלים ואחרים עובדים במקומות האלו.
אבל החוויה האישית שלך מביקור אחד קצר יותר טוב מכל אלו.
בכל פורום, ובכל נושא יש עשרות הודעות לא רלוונטיות , צריך לדעת מה לקחת וממי,
אבל לקטול אלפי הודעות של אנשים שהיו במקום מסוים תקופה ארוכה, רק כי החוויה האישית שלך היתה חד פעמית אחרת, זה טיפשי.
באופן אישי אחרי שאני קורא הודעה כמו שלך, אני יודע שאין טעם לקרוא את מה שאת כותבת.
לצפיה ב-'תאמין לי שהיית כותב את אותו הדבר...'
תאמין לי שהיית כותב את אותו הדבר...
13/07/2016 | 11:41
2
107
למה? מספר דוגמאות:
בכל פורום בכל אתר המלצות ליבוש צנוע .אתה מגיע ליעד ומגלה שאתה הדביל היחיד עם שרוולים ארוכים ב47 מעלות חום ומסביבל נשים חצי ערומות עם מכנסונים וגופיות ספגטי.
לא נתקלתי באף מילה על בעיות שקעים בבתי מלון - אדפטר רגיל לא יעזור לך שם.כל מה שמעסיק אותם זה אלכוהול ( שיש בשפע אם מישהו מחפש, כמו בשר חזיר גם...)
הילטון דוחא הושמץ על ידי גולשים כמקום גרוע ורועש ובמציאות הוא מקום מדהים ואף מעודף בגלל המיקום והחוף הפרטי.
אני יכולה לכתוב לך מגילה.אבל בטוחה שהבנת מה הבעיה שלי עם הפורומים האלה.
אפשר לתמצת את המידע החשוב ב15-17 סעיפים ( זה מה שאני עשיתי עבור החברים בפייס).
לצפיה ב-'אולי קראת בפורום לא נכון ?'
אולי קראת בפורום לא נכון ?
13/07/2016 | 11:53
1
81
או הודעות ישנות ?
או היית במקום מאד מסוים
אני מכיר באופן אישי אנשים שעובדים במפרץ, אם ארצה לנסוע לשם (אני לא), אני אשאל אותם, מי שגר שם יידע להגיד לי מה ללבוש, לאן ללכת ומה לעשות,
אני לא יודע מה החוייה האישית שלך, לפעמים מגיעים למקום אחר ממה שחשבנו, לפעמים ביום מסוים שהוא שונה, או בארוע מסוים דווקא באותו היום, כמו אזרח זר שיגיע יום אחד לירושלים בדיוק ביום כיפור.
אבל היית במקום מסוים, כנראה בחלק קטנטן שלו, כנראה זמן קצר, כנראה חד פעמי זה לא עושה אותך למומחית, יכול להיות שבשכונה אחרת, או מלון אחר, יעצרו בחורה אם היא תלך ברחוב בלי שרוולים, סביר להניח שלא לגמרי הבנת מה ראית ומה קרה.
אין לנו כלים לשפוט את החוייה האישית שלך, זה לא אומר שלא צריך לקרוא מה כותבים אלפי כותבים אחרים שכנראה מכירים את המקום הרבה יותר טוב ממך.
אם היית גרה במקום באופן קבוע ורואה כל יום אלפי תיירים עושים את אותה טעות, היית יכולה להיות מומחית, את גרה בדוחא ?
לצפיה ב-'ברוב ההודעות שקראתי...'
ברוב ההודעות שקראתי...
13/07/2016 | 12:32
77
ותאמין לי שלא מדובר בעשר או עשרים כי הקדשתי חודשיים להכנה לטיול וכאמור עשיתי שיעורי בית - ברוב ההודעות אנשים גם ציינו מתי ואיפה היו.ז"א כתבו תיירים ולא מי שגר שם. מסכימה איתך שמי שגר במקום יודע עליו יותר ממי שרק היה בחופשה. הלוואי והייתה לי גישה לאנשים האלה! רק במקום ,כשכבר הגעתי ,משיחות עם מי שגר שם ( העובדים מחו"ל והמקומיים כאחד) למדתי המון דברים חשובים על מותר/ אסור , כדאי/ לא כדאי וכאלה. צר לי שאתה יצאת נגדי כי הכרזתי שנתקלתי בהמון שטויות אך זה עובדה. ולצערי לא נתקלתי בהמלצות חשובות כמו להצטייד באדפטר מיוחד, לא לקחת יורו אלא רק דולרים, לקחת משהו מחמם להסתובב בקניון כי הקור שם מקפיא עצמות ועוד ועוד. בכל אופן- הטיולים שלי למפרץ הצליחו מאד. היה מהמם ויש חשק לעוד! חשבתי לבקר גם בבחריין אבל קטארים אמרו לי שאין מה לעשות שם - משעמם...:-). המליצו על עומאן . גם לשם נגיע יום אחד!
לצפיה ב-'אני לא חושב שיש לא עשרות ובטח לא מאות פורומים על קטאר..'
אני לא חושב שיש לא עשרות ובטח לא מאות פורומים על קטאר..
13/07/2016 | 17:30
13
71
מקום שיחסית מגיעים מעט תיירים ( אני לא מדבר על קונקשנים )

לצפיה ב-'כתבתי עשרות ומאות הודעות - לא פורומים!'
כתבתי עשרות ומאות הודעות - לא פורומים!
14/07/2016 | 05:16
12
52
והועדות יש באמת אין סוף.

לצפיה ב-'אשמח לקרוא ולראות תמונות'
אשמח לקרוא ולראות תמונות
14/07/2016 | 09:33
10
49
מביקורייך בקטר  ובשאר נסיכויות המפרץ. עקרונית יש מה לראות שם מבחינת טבע ? או שמדובר רק בחופשות בטן גב וקניות ?
לצפיה ב-'לאיזה טבע אתה מתכוון? '
לאיזה טבע אתה מתכוון?
14/07/2016 | 10:08
2
54
אם אתה מאנשים שמתלהבים מיערות אירופה - אין לך מה לעשות שם.אני אוהבת מדבר וים ( בארץ זה ים המלח ומצפה רמון).ובמדינות המפרץ יש ים ומדבר בשפע.
בקטאר מאד אהבתי את Inland sea - יש שם גם קמפינג vip ולא סתם אוהלים -זה אתר נופש קטן עם 15 אנשי צוות שנמצאים קבוע, מרכז עזרה ראשונה, טלויזיה ואינטרנט...אתה באמצע המדבר נהנה מהנוף ונהנה מכל מה שציויליזציה יכולה להציע. צבע הים שם פשוט מדהים- כאילו הטבע עשה לו פוטושופ!
בדובאי גם עשיתי ספארי מדברי ( ככה זה נקרא) - טיול ג'יפים למדבר. אבל שם זה היה פחות מתורבת( הקמפינג), יותר בסגנון בדואי, פשוט כזה. והיה גם בידור רועש כולל רקדניות בטן. בקטאר לא היה דברים כאלה.
תתפלא, יש גם אתרים היסטוריים ומוזיאונים ששווה לבקר בהם. בדוחא מאד נהנתי לבקר בIslamic art museum .בדובאי גם יש "העיר העתיקה" -המרכאות כי זה לא מלפני שלושת אלפים שנה,אבל היה מעניין לבקר שם.
הדבר שאני הייתי מגדירה כ must do בדובאי - טיול במסוק מעל דובאי ( הדרך הטובה לראות את האיים המלאכותיים). עולה כמו סופש בקפריסין אבל שווה כל שקל.
יש מליון תמונות - אעלה כמה בערב.
לצפיה ב-'1. תודה 2. אני בת'
1. תודה 2. אני בת
14/07/2016 | 12:18
1
12
לצפיה ב-'סליחה על הפניה במין זכר!'
סליחה על הפניה במין זכר!
14/07/2016 | 16:46
23
כבר מעלה כמה תמונות...
לצפיה ב-'התמונות מקטאר:'
התמונות מקטאר:
14/07/2016 | 16:58
3
30
לצפיה ב-'דוחא'
דוחא
14/07/2016 | 17:01
72
לצפיה ב-'עוד כמה :'
עוד כמה :
14/07/2016 | 17:03
54
לצפיה ב-'Regency Holiday Desert Camp -Qatar'
Regency Holiday Desert Camp -Qatar
14/07/2016 | 17:15
57
או קמפינג ב Inland sea שכל כך מצא חן בעיניי.
לצפיה ב-'ודובאי על קצה המזלג:'
ודובאי על קצה המזלג:
14/07/2016 | 17:33
2
72
לצפיה ב-'עוד קצת דובאי'
עוד קצת דובאי
14/07/2016 | 17:47
58
המלון Emirates Grand היה מעולה וממש זול יחסית לרמה שלו - כ 200 דולר ללילה. ממליצה בחום - ליד קו המטרו וכמה דקות הליכה מDUBAI MALL ובורג' ח'ליפה. מהגג של המלון (שם בריכת שחיה) רואים את המגדל - אחלה נוף לפתוח את הבוקר או לסיים את הערב עם נרגילות :).

טיול במסוק - חוויה בלתי נשכחת!
 כאמור יש מליון תמונות, מתוכן חצי מליון של בורג' ח'ליפה כי הוא כל כך סקסי ופוטוגני גם ביום וגם בלילה שאי אפשר להפסיק לצלם אותו !

לצפיה ב-'תפוז לא אוהב הרבה תמונות, אז עוד כמה וזהו.'
תפוז לא אוהב הרבה תמונות, אז עוד כמה וזהו.
14/07/2016 | 17:56
66
אתר סקי ב MALL OF EMIRATES - בפנים מינוס 4 מעלות! (לא נכנסתי כמובן כי אני שונאת קור ,חורף ו שלג).
אתר OLD CITY - שלא כזה ישן ,אבל נחמד
ותחנות אוטובוס עם מיזוג אוויר בפנים - הלוואי והיו כאלה כאן...
לצפיה ב-'אשמח לקרוא ולראות תמונות'
אשמח לקרוא ולראות תמונות
14/07/2016 | 09:34
15
לצפיה ב-'אוניות הפאר של הקרוזים הגדולים..רויאל קריבייאן והאונייה..'
אוניות הפאר של הקרוזים הגדולים..רויאל קריבייאן והאונייה..
12/07/2016 | 10:13
12
204
Serenade of the Seas

אבל אולי נתחיל מהסוף..יירדנו מהאוניה ההיא ומשם לשדה התעופה בשטוקהולם,שעת ערב נעימה ומטוס הקונקשן של חברת ה FINNAIR ניתק מהשרוול ואט אט עזב את מקומו,הגענו הנה בהליכה מהירה ואולי ריצה,ואיחרנו!
הבנו מיד שהאיחור נבע מאידיוט אחד מקבוצת הישראלים שתקע אותנו בתור ההוא בשאלות מעצבנות לדיילת הקרקע השבדית,טוב נותרנו קבוצה של כעשרים ישראלים מול דלפק FINNAIR והעובדות הפיניות של החברה,ואז התחלנו כולנו לחייך ולשמוח,העובדת הבכירה אמרה לנו ברגע ההוא שהיא אף פעם לא ראתה קבוצה שאיחרה טיסת המשך צוהלת ושמחה כמונו ולמה?!
הקיצר..הכינו לנו ניירת להגעה למלון מצויין ללילה נוסף בעיר+כרטיסי טיסת המשך למחרת היום בערב+תחבורה חינמית למלון וחזרה+ארוחת ערב טובה במלון וארוחת בוקר,+שובר לארוחת צהרים בשדה בחדר האוכל ה VIP שכללה בשרים סלטים מרקים שתייה חריפה קוקטיילים ויינות כאוות נפשנו,הגענו בשלום.כך מתנהלת חברת תעופה לרווחת התייר הנודד בעולם!
לצפיה ב-'לא קשור, אבל אודה לך אם תרחיב'
לא קשור, אבל אודה לך אם תרחיב
12/07/2016 | 12:44
5
124
על ההפלגה. איפה ואיך היה.
אני מתעניין בהפלגה כל שהיא, אולי בבאלטי או בים הצפוני.
לצפיה ב-'האתר של cruise critic נותן המון מידע על כמעט כל'
האתר של cruise critic נותן המון מידע על כמעט כל
12/07/2016 | 14:31
4
112
שייט.  מידע וביקורת על אניות, מסלולי טיול, ומה לא (כן, אין על מנו, וטוב שכך).
לצפיה ב-''
12/07/2016 | 15:16
3
9
לצפיה ב-'החברה נקראת גו אמריקה,אצלם לקחנו את דיל השייט הזה..'
החברה נקראת גו אמריקה,אצלם לקחנו את דיל השייט הזה..
12/07/2016 | 17:04
2
162
איתן..מאיה..איילת אלו הן השמות שדאגו ונתנו לנו את כל המידע.המחיר הנוח מאד ויתר הצ'ופרים הנילווים,חבר'ה נחמדים מאד וסבלנות אין קץ לשאלותינו.
בעצם הכל תאם ותיקתק באסטרטגיה של תיכנון טיול שכזה,בכל זאת טיסות קונקשן..השייט הרישומים..וסידורי ההעברות מהאוניה לשדה למלונות ובכלל.
חברת FINNAIR שימשה אותנו בטיסות ההלוך והחזור.
מה אגיד ומה אספר לכם על האונייה הענקית הזאת וזו בהחלט חוויה גדולה.מרפסות האונייה ומכונות הקפה בכל מקום..חדר האוכל הענקי בכל מה שעולה בדעתכם,ירקות סלטים בשרים שונים ומאפים וגלידות ושתייה הכל הכל לרווחת הנוסעים.שפע של אוכל טעים בגווניו ובתבליניו הטעימים.
המוני עובדים משרתים את הנוסעים,החדר מסודר כ 3 פעמים ביממה.הכל נקי ומבריק.נופי הים החולפים נותנים מענה לצלמים ולאוהבי הים.
תוכניות הבידור ממלאות את אולם הקולנוע הענקי בתוכניות נהדרות כל שהאמריקאים יודעים.
ההפלגות אל תוך הלילה שאינו מסתיים כמעט,חלק מהימים גשומים היו וזה קצת העיב על הביקורים בסנט פטרבורג..ריגה.
כל האתרים בערים הללו היו מאורגנים בסיור עם מדריכה[עברית]
העיר טאלין משגעת..הלסינקי כבר מוכרת לי משנה שעברה.
הבילוי היום יומי באונייה כללה ארוחות הבוקר צהרים והערב..שיחות עם החברים האורחים האחרים ההכרויות השונות[חבורה די גדולה של ישראלים]וכמובן מנוחה אל מול הים ושינה נעימה בחדר.
ניסינו כמובן את הקרוז הזה,והכל דפק כמו שעון!
*להוציא את איחור טיסת ההמשך

לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/07/2016 | 17:09
12
לצפיה ב-''
14/07/2016 | 17:07
1
לצפיה ב-'נו,אז יש גם סרטון מהשייט,והמוסיקה הנילווית מהסדרה..'
נו,אז יש גם סרטון מהשייט,והמוסיקה הנילווית מהסדרה..
14/07/2016 | 16:31
53
לצפיה ב-'הייתי לפני חודש בקרוז שלהם בספינה החדשה '
הייתי לפני חודש בקרוז שלהם בספינה החדשה
15/07/2016 | 08:15
3
61
Harmony of the seas , הייתה חוויה אדירה, אחד הטיולים הכי טובים שעשיתי בחיי (ועשיתי לא מעט)
לצפיה ב-'יפה מאד..האמריקאים יודעים לתת הכל בגדול'
יפה מאד..האמריקאים יודעים לתת הכל בגדול
15/07/2016 | 09:23
2
64
כך חגגו כאן את ה 4 ביולי
לצפיה ב-'הגודל לא מרשים אותי, האיכות והשירות היו ברמה יוצאת דופן'
הגודל לא מרשים אותי, האיכות והשירות היו ברמה יוצאת דופן
15/07/2016 | 09:37
1
20
לצפיה ב-'בגדול כביטוי!'
בגדול כביטוי!
15/07/2016 | 12:08
37
לצפיה ב-'טוב, הזמנתי, לעוד 3 שבועות'
טוב, הזמנתי, לעוד 3 שבועות
17/07/2016 | 17:58
8
אבל עם חברת Norwegian

לצפיה ב-'פיצר חדש בגוגל מפס - מסלול מרובה נקודות'
פיצר חדש בגוגל מפס - מסלול מרובה נקודות
12/07/2016 | 10:10
4
86
עד היום גוגל מפס איפשר קבעת מסלול בן 2 נקודות,ובכל מני דרכים, ברכב, ברגל, בתחבורה ציבורית, פיצר חדש מאפשר בחירת מסלול שלם בן נקודות שונות.
אגב, בן כל תוכנות הניווט , המפות של גוגל הכי טובות,
הן הכי מעודכנות, הכי נוחות לעבודה, אפשר להוריד מפות שלמות אופ-ליין , וככה לנווט בלי חיבור סלולרי יקר, אפשר לראות את הרחובות והמקום בגוגל סטריט.

לצפיה ב-'זה לא חדש. אני משתמש בזה שנים.'
זה לא חדש. אני משתמש בזה שנים.
12/07/2016 | 11:24
3
19
לצפיה ב-'מצוין, רק תודיע את זה לגוגל, יאהו וCNET'
מצוין, רק תודיע את זה לגוגל, יאהו וCNET
12/07/2016 | 11:28
2
64
הם טוענים שזה פיצר חדש שלא היה עד השבוע.
תכנס לCNET, אתר המוביל של הטכנולוגיה, יאהו, אתר החדשות המוביל, וגוגל שפיתחו את התוכנה, הם כולם טוענים אחרת ממך.
לצפיה ב-'טוב, עוד כמה דקות. אני באמצע הקפה'
טוב, עוד כמה דקות. אני באמצע הקפה
12/07/2016 | 11:30
1
62
אחר כך אני הולך לבדוק כמה מטוסי קרב יש לגרמניה.....
לצפיה ב-''
12/07/2016 | 14:16
5
לצפיה ב-'חברות התעופה לא נחות, הנה מקור חדש לגזילת כספי הנוסעים'
חברות התעופה לא נחות, הנה מקור חדש לגזילת כספי הנוסעים
12/07/2016 | 08:06
102
אם קניתם טיסה עם קונקשן ולא עם אותה חברה כי מצאתם קונקשן יותר זול, חברות התעופה אמריקן איירלינס ובריטיש כבר גובות ולאט לאט גם הסטאר אליינס מצטרפים, מה הפעם? תשלמו תוספת על מזוודות כלומר מאלצים אתכם/אתכן לעשות צ'ק אין מחדש ולשלם על מזוודות. מדוע? כי הן יכולות.

http://www.inc.com/chris-matyszczyk/this-latest-me...

בסוף הכתבה כתוב כמה רווח עשו חברות התעופה על המזוודות ב-2015, בטח לא ניחשתם....

Guess how much they made out of baggage fees in 2015? $3.8 billion.
לצפיה ב-'אינטרנט וקשר לארץ מחו"ל'
אינטרנט וקשר לארץ מחו"ל
11/07/2016 | 23:01
4
62
שלום לכולם,

בעוד יומיים אטוס לחו"ל. שאלתי היא:

האם עליי לסדר עם חברת הטלפון שלי הסדר מסוים?

אני לא הולך להתקשר לארץ, מה שכן אני ארצה להיות בקשר דרך הפייסבוק וואצאפ. האם עליי לעשות משהו או פשוט שאני מגיע לשם הכל עובד כרגיל, על עוד יש wi-fi?

תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/07/2016 | 23:11
42
אתה חייב לוודא שתקשורת הנתונים הסלולרים במכשיר שלך מכובה,
אחרת , המכשיר באופן אוטומטי יתחבר לספק סלולרי במדינה שתהיה,
וכשתחזור לישראל תקבל חשבון של אלפי שקלים.
ואם אתה גם לא רוצה להתקשר או לקבל שיחות, תבטל כל אפשרות לתקשורת סלולרית, זה בוודאות יבטל את אפשרויות של חיבור לרשת סלולרית.
ואז, אין צורך לעשות כלום, ואן צורך להודיע כלום לספק סלולר שלך.
הכל בהגדרות המכשיר שלך
לצפיה ב-'תלוי איזה תוכנית יש לך עכשיו'
תלוי איזה תוכנית יש לך עכשיו
11/07/2016 | 23:35
32
אתה צריך לוודא עם הספק שלך שיהיה לך איטנרנט סלולרי במדינה שתשהה בה.
חוץ מהשאלה האם יהיה לך יש גם שאלה של עלות.   לספקים שונים יש חבילות שונות שכדאיות או לא בהתאם לשימוש הצפוי.
יש גם אפשרות לרכוש SIM במדינת היעד נספק מקומי לזמן מוגב וגם לרכוש בארץ SIM אחר לצורך הנסיעה.

בפורום הזה יש המון שרשורים על מה כדאי יותר או פחות . אין תשובה פשוטה. זה תלוי במדינה (או מדינות), בצרכים שלך ובנוחות שלך.

עם Wifi בלבד אפשר להסתדר כל עוד יש שירות וויפי .   ברוב המלונות יש, אבל במשך היום סתם ברחוב, לרוב אין.

לצפיה ב-'באתי לכאן לשאול אבל יש לימגם מה לענות :-)'
באתי לכאן לשאול אבל יש לימגם מה לענות :-)
12/07/2016 | 10:26
31
אם אתה לא הולך לדבר מלבד מקרה חרום אז אני אישית נוסעת תמיד עם סים שמוכרים בדואר. מטעינה 200 שח שיחות, שיהיה. הגלישה - רק wifi, ובמקומות נורמליים יש לא רק בבתי מלון אלא בהמון מקומות ציבוריים. כל החבילות של חברות הסלולר נורא יקרות ,וזה עוד לפני שדברנו שאף חברת סלולר ישראלית לא נותנת שירות בכל המדינות בעולם( אם חלילה תתקע בגלל קונקשן במדינה שאין בה שירות - לא תוכל להודיע לקרובים שלך מה איתך,חוץ מאופציית wifi כמובן אם יהיה כזה). הסים שמוכרים בדואר הטא בריטי ועובד בכל העולם ( לא ראיתי באתר שלהם חריגות).
לצפיה ב-'גלישה סלולרית בלבד'
גלישה סלולרית בלבד
12/07/2016 | 10:52
141
אני נוסע בד"כ רק עם אפשרות לגלישה סלולרית בין אם דרך חברת הסלולר (כל החברות מוכרות חבילות בנפח מוגבל ל-X ימים בעלות לא גבוהה). כדי לבצע שיחות הטענתי בסקייפ 10 יורו ואני יכול להתקשר לכל טלפון (גם מחוץ לסקייפ). זה עובד הכי טוב כשיש תקשורת ויי-פיי (לכן אני מבצע שיחות אם יש צורך, בבית המלון על הויי-פיי שלהם).

הנסיון שלי הוא עם פרטנר (לשעבר אורנג') בעיקר והם לפחות תמיד 'שוכחים' להגיד ללקוח שיש צורך להגדיר APN בטלפון כדי שהגלישה הסלולרית בחו"ל תעבוד. בשלושה מקרים שונים (שניים של אבי ועוד אחד של גיסי), נאלצתי להתקשר לשירות של אורנג' ולבקש מהם שיתקשרו אליהם ויסייעו להם להגדיר נכון את המכשיר. הדרך להימנע מזה היא לבקש מראש את ההגדרות ולרשום אותם במקום כלשהו ואז להגדיר בעצמך במידה והגלישה לא עובדת אוטומטית.

אפשרות אחרת, שהיא כדאית בעיקר אם נוסעים עם יותר ממכשיר אחד שצריך גלישה, זה פוקט ויי-פיי. מדובר במכשיר קטן בגודל של סלולרי מלפני 10 שנים בערך שמכיל בתוכו 4-5 כרטיסי סים של המדינה אליה נוסעים. המכשיר מתחבר לרשת המקומית ומשדר ויי-פיי מוגן בסיסמא. אני שכרתי פעמיים מחברה ישראלית בשם ובינג. הדיל שלהם הוא בד"כ 2 גיגה לחודש בעלות של כ-220 שקלים. זה משתלם עם נוסעים שניים ולכל אחד יש מכשיר משלו.

כפי שאמרו יש גם אפשרות לרכוש סים מקומי עם חבילת גלישה ו/או שיחות, אבל אז המספר הישראלי לא יעבוד.

וכמובן, יש את האפשרות לנסוע ללא חבילה או פוקט ויי-פיי ולהסתמך על ויי-פיי שתמצא בדרך. בן דודי תמיד נוסע בצורה כזו ותמיד מסתדר איכשהו. הוא מעדיף להתנתק כשהוא מטייל.
בכל מקרה בו הסים הישראלי נשאר בטלפון חשוב לבקש מחברת הסלולר לחסום כניסה של שיחות או להגדיר סיסמא כדי שאפשר יהיה להתקשר אליך ולחסום את הגלישה של החבילה הישראלית כדי למנוע ממנה להישאב תוך דקות מרגע הנחיתה ולהימנע מחיובים מיותרים.
לצפיה ב-'ארה"ב כביש 1'
ארה"ב כביש 1
11/07/2016 | 19:51
7
113
מתכנן טיול לארה"ב חלק מהטיול מתכנן לעשות את כביש 1
1.האם כדאי להתחיל את המסע מסן פרנסיסקו או מלוס אנגלס?
אני רוצה לעבור בלאס וגאס ...
2.כמה  זמן הנסיעה לוקח מעיר לעיר?
3.איזה אטרקציות  כדאי לבקר בדרך?
האם יש  אתר  מסלולים והמלצות עדיפים מלמטייל? כי כל ההמלצות שם ישנים.
בברכה יעקב
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/07/2016 | 20:07
77
1. אין הבדל
ואגס -> לוס אנגלס -> סן פרנסיסקו
או הפוך
אין הבדל
2. כמה שעות, תלוי כמה הפסקות אתה רוצה לעשות באמצע
בדרך כלל עושים את זה ביומיים שלושה ועוצרים בכל העיירות שבדרך
3. כל העיירות מסרטי הנוער שהם צעירים הולכים לים לגלוש עם עצי דקל ובלונדיניות.
כלום לא השתנה בדרך בשנים האחרונות, לא נראה לי שיש בעיה לקרוא המלצות ישנות.

לצפיה ב-'לא הבנתי איזה מסלול אתה רוצה לעשות'
לא הבנתי איזה מסלול אתה רוצה לעשות
11/07/2016 | 23:59
2
63
אתה רוצה לעבור בלאס וגאס בין סן פרנציסקו ללוס אנג'לס?

לגבי אטרקציות - אני ממליץ לבקר באטרקציות שמעניינות אותך. אני למשל הייתי עוצר (ועצרתי) בפאסו רובלס לראות את מוזיאון התעופה והצבא ולבקר ביקבים בסביבה.
לצפיה ב-' אני רוצה לבקר בשלושתם'
אני רוצה לבקר בשלושתם
12/07/2016 | 06:41
1
47
השאלה איפה כדאי להתחיל ולסיים.
 מה גם שאם אני עוצר באמצע איפה כדאי להזמין מלונות
הרי אני רוצה להזמין מלונות מראש
בברכה
לצפיה ב-'אני ממליץ להביט על המפה'
אני ממליץ להביט על המפה
12/07/2016 | 07:50
59
לאס וגאס לא נמצאת בדרך בין שתי הערים הגדולות. כדי להגיע אליה יש לנסוע מספר שעות מלוס אנג'לס, וגם לחזור.
מקובל לנסוע מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס, על כביש 1. אם עושים זאת ביומיים, אז אפשר לישון באזור טירת הרסט, בסן סימאון. אם בשלושה ימים, אפשר למצוא מקומות שמתאימים לחלוקה של הימים.
לצפיה ב-'זמני נסיעות והמלצות'
זמני נסיעות והמלצות
12/07/2016 | 19:04
1
58
לוס אנגלס-לאס ווגס - כ- 4 שעות
לוס אנג'לס-סן פרנסיסקו - כ - 9 שעות על highway 1 משולב עם 101 מסנטה ברברה עד סן לואיס אוביספו.
אטרקציות בדרך:
סנטה ברברה (לבקר ב- mission ולהסתובב קצת בעיר), SOLVANG (עיירה חמודה בסגנון אירופאי לחלוטין), סן לואיס אוביספו (לישון במלון Madonna Inn, מלון מקסים ואקצנרטי, כל חדר שונה בו), מורו ביי (לא חובה, אפשר לבקר במגדלור), לעצור לעשות hikes ב- BIG SUR (הכי מומלצים - Pfeiffer Big Sur State Park ו- Julia Pfeiffer Burns State Park) , לעצור ולטייל קצת ב- Carmel (היכן שקלינט איסטווד היה בזמנו ראש העיר) ובמונטריי (לבקר באקווריום ולנסוע ב- 17 mile drive), להמשיך ל- Capitola ולהינות מהבתים המצויירים על המים, להמשיך עוד קצת לסנטה קרוז לטייל ב boardwalk. משם אפשר או להמשיך על כביש 1 ולעצור בערים חביבות אך לא מעניינות במיוחד, או לקחת את כביש 17 ולעשות hike קצר ביערות. למשל, Castle Rock Park ב- Los Gatos (המון סלעים ענקיים מדהימים בתוך יער, ילדים יכולים לקפץ עליהם יום שלם, לבוא באמצע השבוע אחרת אין חניה), משם לקחת את כביש 85 עד כביש 101 (אם רוצים לעצור ולטייל בסטנפורד היפה) או עד כביש 280. 
לצפיה ב-'וכמובן לא לפספס את Hearst Castle כפי שכבר כתבו לך'
וכמובן לא לפספס את Hearst Castle כפי שכבר כתבו לך
12/07/2016 | 19:13
11
לצפיה ב-'ממליצה לנסוע מסן פרנסיסקו דרומה.'
ממליצה לנסוע מסן פרנסיסקו דרומה.
13/07/2016 | 10:20
28
זה המסלול בצד של האוקינוס והנופים המרהיבים. יותר קל לעצור ולהנות מהנוף כשנמצאים בצד "הנכון" של הכביש. בנוגע לעצירות- מצטרפת לכל ההמלצות של דנה.
לצפיה ב-'האם 3 ימים בסנט פטרסבורג יספיקו וגם צריכים מלון'
האם 3 ימים בסנט פטרסבורג יספיקו וגם צריכים מלון
11/07/2016 | 19:21
9
87
יש לי אפשרות לנסוע ל4 לילות שלושה ימים שלמים לסנט פטרסבורג.
אנחנו נוטים לנסוע, להתרשם קצת מהעיר היפיפיה הזו.
רוצים מלון מרכזי (סביבת רחוב נייבסקי) אבל בלי פשיטת רגל
איני רוצה מלון דירות אלא ממש מלון, נחמד ונקי שיש בו קבלה 24/7 חדרים עם אמבטיה/מקלחת בתוך החדר וארוחת בוקר טובה
ב booking - כל מלון טוב ומומלץ - כתוב "אזל" וחשוב לי גם ללא התחייבות מראש שמא בסוף לא יצא לנסוע
אשמח לטיפים והמלצות, 2 - 3 אתרי חובה ומלון מוצלח תודה
לצפיה ב-'מקפיצה - כי רוצים לנסוע בשבוע הבא - המלצה למלון מישהו?'
מקפיצה - כי רוצים לנסוע בשבוע הבא - המלצה למלון מישהו?
12/07/2016 | 11:32
7
32
הכי קשה למלוא מלון מרכזי נחמד ברמה טובה אבל פחות מ 200$ ללילה
הרי בקושי אהיה בחדר
אז חשוב לי מלון ממש אבל לא פאר והדר.
שפה - אכין לי מילון קטן
אתרים - יכולה למצוא הרבה מידע ברשת
מלון - מחוייב המלצה
לצפיה ב-'מדוע המלצה של נוסע/ת אנונימי/ת כאן שווה יותר מהמלצות בבוקינג'
מדוע המלצה של נוסע/ת אנונימי/ת כאן שווה יותר מהמלצות בבוקינג
12/07/2016 | 12:48
5
10
לצפיה ב-'לא כל מלון עובד עם בוקינג...'
לא כל מלון עובד עם בוקינג...
12/07/2016 | 15:09
4
13
לצפיה ב-'תבדוק את המלונות שנראים לך בטריפאדויזור'
תבדוק את המלונות שנראים לך בטריפאדויזור
12/07/2016 | 17:57
3
38
ובמיוחד בתמונות שהגולשים העלו - רואים בהן את כל ה"פאקים" של המלון (בתנאי שיש מספיק תמונות והתפלגות ביקורות טובה ורוב הביקורות טובות). אני עוד לא נפלתי עם מלון שבחרתי כך.
לצפיה ב-'למה שאעשה דבר כזה...?'
למה שאעשה דבר כזה...?
12/07/2016 | 18:00
2
15
לצפיה ב-'פותח השרשור, נו'
פותח השרשור, נו
12/07/2016 | 18:03
1
9
לצפיה ב-'פותחת...'
פותחת...
12/07/2016 | 18:05
9
לצפיה ב-'הייתי שם לפני כשנה עם קבוצת חברות'
הייתי שם לפני כשנה עם קבוצת חברות
13/07/2016 | 10:28
32
במלון 
Oktiabrskaya Hotel
לקחנו מדריכה, והיא מצאה לנו את המלון הזה. מלון פשוט, אבל המיקום היה  בסדר גמור. ארוחות הבוקר סבירות פלוס, וארוחות הערב מאוד בינוניות.
לצפיה ב-'תודה לעונים - בבוקינג יש רשימה כה ארוכה'
תודה לעונים - בבוקינג יש רשימה כה ארוכה
14/07/2016 | 21:37
11
אבל כל המלונות המרכזיים שמומלצים - אין להם חדרים כרגג במלאי. אז חשבתי לנסות את מזלי פה

בנתיים הכל יקר וגם באתרי המלונות שבחרתי אין חדרים - אז יצא לי קצת החשק, אולי אחכה שתיגמר עונת התיירות - יולי אוגוסט..............

אבל כיון שכבר החלטנו לנסוע מחפשים יעד  אחרל3-4 ימים
לצפיה ב-'טיולים מחוץ לוינה '
טיולים מחוץ לוינה
11/07/2016 | 18:55
9
117
שלום
שבוע הבאה אני טסה לוינה. יש המלצות לטיולי יום מחוץ לעיר?

תודה
חני
לצפיה ב-'ממליצה מאד על טיול למלק: העיירה והמנזר.'
ממליצה מאד על טיול למלק: העיירה והמנזר.
11/07/2016 | 23:07
1
26
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/07/2016 | 05:23
13
לצפיה ב-'תהני.'
תהני.
12/07/2016 | 05:32
9
לצפיה ב-'לכמה ימים את נוסעת לוינה?'
לכמה ימים את נוסעת לוינה?
12/07/2016 | 10:34
3
11
לצפיה ב-'שבוע'
שבוע
12/07/2016 | 10:57
2
11
לצפיה ב-'וינה'
וינה
12/07/2016 | 15:04
1
69
אם פעם ראשונה בוינה אז לדעתי אין צורך לצאת מהעיר, יש בה שפע אפשרויות לשבוע.
לצפיה ב-'אוקי, תודה לך'
אוקי, תודה לך
12/07/2016 | 17:38
7
לצפיה ב-'עשיתי שלושה טיולי יום, ובלי לשכור רכב '
עשיתי שלושה טיולי יום, ובלי לשכור רכב
13/07/2016 | 13:00
1
64
1. קרמס ודירנשטיין.
2. מלק ושיט לאורך עמק וואכאו.
3. ברטיסלבה.

קיבצתי את רשמיי ברשומה הזו בבלוג שלי.

יש גם אפשרות לביקור במחנה המוות מאוטהאוזן - אבל זה יותר מורכב בתחבורה ציבורית (ובכלל ...).

לצפיה ב-'תודה, אקרא את הרשמים שלך '
תודה, אקרא את הרשמים שלך
13/07/2016 | 15:27
7
לצפיה ב-'האם פריז בטוחה ליהודים לטיול?'
האם פריז בטוחה ליהודים לטיול?
11/07/2016 | 13:49
50
522
היי לכולם,
 אני רוצה לנסוע לפריז עם הילדים (2,7) בספטמבר, אך בעלי וגם אני חוששים לגביי מצב האנטישמיות שם.
האם לדעתכם בטוח לנסוע לשם עכשיו?
התיכנון הוא לבלות 6 ימים בפריז שמתוכם יהיו 3-2 ימים באיזור יורודיסני.

תודה מראש לעונים
המשך>>
היי לכולם,
 אני רוצה לנסוע לפריז עם הילדים (2,7) בספטמבר, אך בעלי וגם אני חוששים לגביי מצב האנטישמיות שם.
האם לדעתכם בטוח לנסוע לשם עכשיו?
התיכנון הוא לבלות 6 ימים בפריז שמתוכם יהיו 3-2 ימים באיזור יורודיסני.

תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'שבוע באמסטרדם '
שבוע באמסטרדם
11/07/2016 | 10:19
2
59
היי!
אני ובן הזוג נוסעים ל7 לילות לאמסטרדם
בגלל שזה יותר מדי בשביל העיר הקטנטנה לפי מה שהבנתי, אנחנו מחפשים גיוונים למהלך הטיול
ככל הנראה באחד הימים נשוט לאי texel, וודאי גם נצא מאמסטרדם לאוטרכט ולכפרים הקרובים

את הלילה האחרון אנחנו רוצים לעשות מחוץ לאמסטרדם, במקום שיהיה נוח להגיע ממנו לנמל התעופה סכיפהול ביום שלמחרת 
חשבנו על רוטרדם אבל הביקורות שאני קוראת על המקום הן צוננות ורוב המבקרים מספרים שזו עיר אפרורית ודי משעממת
יש לכם המלצה למקום שיהיה נחמד ללון בו, ושלמחרת נוכל להספיק את הטיסה שלנו שתצא ב17:00, מבלי להיות רחוקים מדי מהשדה?

תודה רבה!
לצפיה ב-'אולי דלפט, ליידן. בעיני, אבל, לא שווה להחליף מלון ללילה אחד'
אולי דלפט, ליידן. בעיני, אבל, לא שווה להחליף מלון ללילה אחד
11/07/2016 | 10:56
1
43
גם אם הכל הולך טוב והמרחקים באמת קצרים בהולנד, מדובר בבזבוז זמן שכרוך ביציאה ממלון, נסיעה, כניסה למלון החדש. אז או 4 לילות באמסטרדם, נגיד, ו-3 במקום אחר, או כל ה-7 באמסטרדם אם טיולים מחוצה לה פה ושם.

לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
12/07/2016 | 09:12
4
לצפיה ב-'טיסת איזיג'ט ללונדון'
טיסת איזיג'ט ללונדון
11/07/2016 | 04:04
3
97
אהלן כולם,
אני טס עם אחשלי בסוף החודש ללונדון "באיזיג'ט" ויש לי כמה שאלות:
1.האם מותר לעלות לטיסה עם תיק גב?(לא של טיולים כמו של בית ספר כזה) ואם לא האם אפשר תיק צד קטן?
2.אנחנו רוצים לקנות שם בגדים והמזוודות קטנות, כמה צריך לשלם בשביל עוד מזוודה?
תודה לעונים :)
לצפיה ב-'1. מותר להעלות חפץ אחד במידות הרשומות באתר'
1. מותר להעלות חפץ אחד במידות הרשומות באתר
11/07/2016 | 07:37
2
89
יכול להיות תיק, ארגז, או בוסטר לילד.
העיקר שעומד במידות
לאלו שהזמינו מקומות ישיבה מועדפים יש זכות להעלות תיק קטן נוסף (המדות מצויינות באתר)
2. המחירים משתנים כולל השלב בו אתה מזמין את השירות.
להוסיף מזוודה בצ'ק אין עולה כפול מאשר להזמין תיק באינטרנט.
שימו לב להזמין את ההעברת המזוודה אחרי שהגעתם ללונדון כדי לשלם רק עבור כיוון אחד.
אין הבדל במחיר בין מזוודה קטנה או גדולה כל עוד עומדים בתנאי הגודל והמשקל המכסימלים.
לצפיה ב-'טיסת איזיגט'
טיסת איזיגט
12/07/2016 | 04:07
1
57
שאלתי בעוד מקומות וכתבו לי שאני צריך לשלם כדי לשים את המזוודה שלי בתא המטען כרגע אני עם מזוודה 25*45*56 .
אני יכול לשים אותה בלוקרים למעלה? ולעלות עם עוד תיק קטן שהיה איתי במושבים?
וכתוב שאני יכוך להוסיף 72$ למזוודה נוספת מה זה הגודל שמביאים לי?
לצפיה ב-'יש רק מקום אחד שהתשובה שלו מוסמכת'
יש רק מקום אחד שהתשובה שלו מוסמכת
12/07/2016 | 19:03
45
לצפיה ב-'תקשורת סלולרית בחו"ל'
תקשורת סלולרית בחו"ל
11/07/2016 | 00:26
16
162
תרומתי הצנועה לפורום

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/117/18098681...

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/07/2016 | 06:43
89
אני לא שמה את זה במאמרי הפורום מכיוון שזה משתנה כל הזמן. יש כל הזמן הצעות חדשות. אז נפנה את מי ששואל לפורום הסלולארי
לצפיה ב-'סים לחו"ל'
סים לחו"ל
11/07/2016 | 07:45
14
128
אני קניתי לפני כשנתיים כרטיס סים נטען של אחת החברות (לא מציינת איזו כדי לא לפרסם). מאז אני נוסעת רק איתו. 
הסים בעל מספר ישראלי קבוע, אני יכולה לקבל שיחות ולהוציא שיחות לארץ ו/או לטלפונים מקומיים, יכולה לגלוש, הכל כמובן בהתאם ליתרה שיש לי בכרטיס.
הפתרון הזה הוא זול יותר מכל חבילה של חברות הסלולר בארץ, ונוח יותר מלקנות בכל מדינה סים מקומי עם מספר אחר.
עבורי זה הפתרון לתקשורת סלולרית בחו"ל. 

לצפיה ב-'את בהחלט יכולה לפרסם פה את שם החברה'
את בהחלט יכולה לפרסם פה את שם החברה
11/07/2016 | 11:50
13
91
אני לא רואה פסול בזה, אינך חייבת לתת קישור או שום דבר אחר
אלא לכתוב ש-XXX הוא שם החברה ומי שירצה, יתקשר ויבדוק.
לצפיה ב-''
11/07/2016 | 13:24
12
94
שם החברה: סימזול (או סים זול)

כאמור, עבורי זה הפתרון הנוח ביותר. 
לצפיה ב-'הם מציעים גם ראוטר נייד לחו"ל'
הם מציעים גם ראוטר נייד לחו"ל
11/07/2016 | 15:00
7
78
במחיר די סביר, מישהו התנסה איתם ? מה שלא ברור לי, זה המשפט "המכשיר כולל גלישה של 500mb ליום", הכוונה שיש הגבלת גלישה יומית ? נשמע לי מוזר, למיטב ידיעתי לרוב לא תהיה הגבלה על כמות הגלישה, אחרת מה ההיגיון בראוטר נייד כזה ? 
לצפיה ב-'האמת היא שאני מצאתי את ההצעה שלהם לחלוטין לא רלבנטית עבורי'
האמת היא שאני מצאתי את ההצעה שלהם לחלוטין לא רלבנטית עבורי
11/07/2016 | 17:00
5
80
ה-500 מ"ב זה מעט מאד.
לצפיה ב-'500 מ"ב זה המון. חבילות גלישה רגילות בארץ הן 3-4 גיגה לחודש.'
500 מ"ב זה המון. חבילות גלישה רגילות בארץ הן 3-4 גיגה לחודש.
11/07/2016 | 17:56
4
72
לשם השוואה, חברת ובינג מאפשרת לשכור ראוטר נייד לתקופה של חודש עם חבילה של 2 גיגה.. אני נסעתי עם ראוטר שלהם פעמיים לתקופה של כשלושה שבועות בכל פעם וזה הספיק לי ועוד נשאר עודף.
שליחה של דברים כבדים עשיתי בערב על הוייפיי של המלון..

500 מ"ב ליום זה אומר שבחודש מדובר ב-15 גיגה שזה ממש המון.
השאלה מה המחיר של 500 מ"ב ליום.
לצפיה ב-'כשלקחתי ראוטר ביפן'
כשלקחתי ראוטר ביפן
13/07/2016 | 07:47
3
37
אף אחד לא הזכיר הגבלות על כמות הגלישה, הייתי בטוח שככה זה בכל העולם עם ראוטר נייד, הרי כל העיקרון ב Pocket wifi שיהיה אינטרנט היכן שתרצה וללא שום הגבלות, אבל כמובן שלא התנסתי מספיק ובעיקר חקרתי מה קורה עם זה בעולם.
לצפיה ב-'גם ביפן יש הגבלה, פשוט לא הגעת אליה '
גם ביפן יש הגבלה, פשוט לא הגעת אליה
13/07/2016 | 09:10
2
31
ב-2013 לפחות, הייתה הגבלה כלשהי (2 או 3 גיגה) במכשיר היפני.
ייתכן שהיום יש גם מכשירים ללא הגבלה. בכל מקרה, אדם בודד, בשימוש רגיל בלי וייז ובלי יוטיוב וכדומה, יצטרך ממש להתאמץ כדי לעבור 3 גיגה.
לצפיה ב-'לא, לא הייתה'
לא, לא הייתה
13/07/2016 | 12:23
1
17
טחנו למכשיר את הצורה לאורך היום, בכל מקרה הנתונים כאן :
בהחלט לא לקחנו את המכשיר הזול ביותר, אולי שם היה עניין כלשהו של הגבלה, נכון ללפני כשנה בערך..
לצפיה ב-'הרווחתם.. התוכניות השתפרו מ-2013. '
הרווחתם.. התוכניות השתפרו מ-2013.
13/07/2016 | 13:46
4
לצפיה ב-'סאלו'
סאלו
14/07/2016 | 08:25
5
לגבי מיזרח  אפריקה : ווי פיי נייד דור רביעי  (מיני רוטר) עולה 32 דולר כולל סים, 40 גי בי לחודש ימים עולים 23 דולר.

לצפיה ב-'SIM ב 400 שקלים עם חבילת גלישה של 1 GB? יקר'
SIM ב 400 שקלים עם חבילת גלישה של 1 GB? יקר
11/07/2016 | 20:01
3
68
בדקתי לצרפת, המדינה שהאתר פתח לי כברירת מחדל
מחיר SIM + חבילת גלישה של 1GB כותב 88 יורו

אם אני זוכר נכון פלאפון מוכרים SIM נטען עם 1 GB ב 100 שקלים.
לצפיה ב-'כאמור, קניתי לפני כשנתיים'
כאמור, קניתי לפני כשנתיים
12/07/2016 | 07:26
1
49
שילמתי משהו כמו 200 ש"ח כולל הסים עצמו כמובן (החבילות בחברות הסלולר היו הרבה יותר יקרות).
אני לא לקחתי אז חבילת גלישה של 1 גיגה, נדמה לי שאפילו לא הציעו אז משהו כזה.
אין לי צורך בזה. אני בעיקר גולשת בערב במלון כשיש WIFI, ואם יש צורך במשך היום במשהו, אז הכסף שהטענתי לפני הנסיעה (אם בכלל, תלוי ביתרה שיש לי) מספיק. 
יוצא לי להטעין את הכרטיס ב 10-15 אירו לפני כל נסיעה, ועוד נשאר לי עודף בסופה. 
אני משערת שאם הייתי צרכנית כבדה של גלישה בחו"ל הייתי מעדיפה לקנות כרטיס סים מקומי. זה נראה לי משתלם יותר. מאחר ואני צריכה גם שיחות לארץ זה פחות מתאים. 

לצפיה ב-'למי שכמעט ולא משתמש SIM נטען יכול להתאים'
למי שכמעט ולא משתמש SIM נטען יכול להתאים
12/07/2016 | 19:19
40
כל אחד ופרופיל השימוש שלו, בד"כ למי שכמעט ולא צורך תקשורת כדאי לקנות חבילה שנשמרת מנסיעה לנסיעה.
מי שמשתמש קצת יותר, וכיום 1GB נחשבת חבילה צנועה וממש לא מתאימה למשתמשים כבדים, כדאי יותר חבילות של 6GB ודומיהן
לצפיה ב-'16 יורו = סים + 1 ג'יגה (כרתים לפני שבוע)'
16 יורו = סים + 1 ג'יגה (כרתים לפני שבוע)
13/07/2016 | 07:56
34
לצפיה ב-'לכל המטיילים בארה״ב'
לכל המטיילים בארה״ב
10/07/2016 | 15:04
2
125
אתמול אחרי השיחה הקבועה עם ההגירה הפקיד לא רשם לי עד מתי אני יכולה להישאר... בדרך כלל אני יודעת שעד חצי שנה אבל לא תמיד זה דווקא עד חצי שנה.. מישהו יודע כיצד אני יכולה לברר זאת? (כרגע התכנון הוא להישאר פחות מחצי שנה..) 

תודה רבה לעונים:)

לצפיה ב-'תבדקי'
תבדקי
10/07/2016 | 15:25
1
86
לצפיה ב-''
10/07/2016 | 21:20
24
עזרת לי מאוד:)
לצפיה ב-'הסבר לגבי קונקשן'
הסבר לגבי קונקשן
10/07/2016 | 14:42
5
121
הפעם האחרונה שטסתי והיה קונקשן היה לפני 8 שנים ואני לא כל כך זוכרת, ואני אוהבת להיות מוכנה לכל דבר אז אשמח שתסבירו לי על התהליך... אני טסה לניו יורק דרך מדריד. הטיסה למדריד עם אל על וממדריד עם איבריה.
שאני מבצעת בארץ צ'ק אין, אני צריכה לוודא שהמזוודה תטוס עד ניו יורק נכון?
מה קורה שאני נוחתת במדריד? הולכת ישר לשער של המטוס?
אשמח לעזרה. תודה

לצפיה ב-'אכן כך'
אכן כך
10/07/2016 | 14:54
74
את המזוודה תפגשי רק בניו יורק.
במדריד תצטרכי רק להגיע לשער. כרטיס העלייה למטוס לטיסה השנייה כבר יינתן לך בנתב"ג.
סביר שבמדריד תעברי שוב בבדיקה בטחונית שמשקפים שם את התיק יד שלך.

לצפיה ב-'ולא לשכוח שהחוקים בנתב"ג שונים מיתר העולם לגבי מותר ואסור'
ולא לשכוח שהחוקים בנתב"ג שונים מיתר העולם לגבי מותר ואסור
10/07/2016 | 15:30
1
104
בכבודת יד. ספציפית לגבי נוזלים - בנתב"ג מרשים להעלות הכול בכבודת היד. באירופה עד 100 מ"ל לבקבוק, ועד ליטר מקסימום בכללי (כשהכול ארוז יחד בשקית שקופה).
באירופה תעברי שוב בידוק ואז כל החוקים לגבי נוזלים יהיו בתוקף, כך שצריך להערך לזה מראש בארץ.
ניתן ואף מומלץ לארוז בתיק הגב בקבוק מים ריק קטן, כדי שאפשר יהיה למלא אותו במים באחת הברזיות בשדה התעופה במדריד לאחר הבידוק הביטחוני, וכך לחסוך כמה אירו על שתייה במחיר מופקע
לצפיה ב-'תודה על הטיפ לגבי המים '
תודה על הטיפ לגבי המים
10/07/2016 | 17:17
13
לצפיה ב-'את צריכה לבדוק בצ'ק אין בארץ שהמזוודה מסומנת עד ניו יורק'
את צריכה לבדוק בצ'ק אין בארץ שהמזוודה מסומנת עד ניו יורק
10/07/2016 | 15:40
68
נניח JFK via MAD.
ואז כנראה שהמזוודה תגיע לקרוסלה בניו יורק.
את אמורה לקבל שני כרטיסי עליה למטוס, אחד בנתב"ג ואחד במדריד ואז גם במדריד את הולכת ישירות לגייט, מזמן לא עשיתי קונקשן במדריד אבל סביר שתהיה בדיקה בטחונית בדרך.
לצפיה ב-'תודה רבה לכם'
תודה רבה לכם
10/07/2016 | 17:18
45
הרגעתם אותי!
לצפיה ב-'דיוטי פרי גרמניה'
דיוטי פרי גרמניה
10/07/2016 | 10:25
1
105
הי,
האם יש בדיוטי פרי בברלין טגל חנויות אלקטרוניקה שאפשר לקנות בהן מכשירי סלולר ולאפטופים? יש איזה אתר או משהו לראות מחירים?
לצפיה ב-'כל כך פשוט לכתוב בגוגל'
כל כך פשוט לכתוב בגוגל
10/07/2016 | 15:35
68
Duty free Tegel airport והנה התשובה

לצפיה ב-'קונקשיין בוינה'
קונקשיין בוינה
09/07/2016 | 15:52
4
98
יש לנו קונקשיין של 7 שעות בוינה, מה מומלץ לעשות?
איך הכי מהר להגיע לעיר ומה כדאי לעשות בזמן הזה?
זה יוצא ביום ראשון... הכל עובד בוינה ביום ראשון?
לצפיה ב-'יש רכבת אקספרס'
יש רכבת אקספרס
09/07/2016 | 16:58
3
88
15 דקות למרכז העיר, רכבת פעם בחצי שעה...אפשר לטייל ליד קתדרלת סטפן...קצת מדרחוב קרטנרשטראסה, אפשר לאכול שניצל טוב, או קפה ועוגה באחד מבתי הקפה.

שופינג אין ביום ראשון...אבל כל היתר עובד...לא לשכוח שצריך לחזור לשדה 3 שעות לפני ההמראה...אז נטו אין לכם הרבה
לצפיה ב-'וינה שדה קטן ומאד יעיל, אין שום צורך בשלוש שעות לפני ההמראה'
וינה שדה קטן ומאד יעיל, אין שום צורך בשלוש שעות לפני ההמראה
09/07/2016 | 18:08
2
66
ואם גם אין לכם מזוודות אז גם שעה וחצי תספיק בקלות.
לצפיה ב-'אוקי..נוסיף לו עוד שעה לטייל בוינה'
אוקי..נוסיף לו עוד שעה לטייל בוינה
10/07/2016 | 09:31
1
37
הוא אפילו לא חזר לפה לבדוק אם יש תשובה..
לצפיה ב-'נטו 3-3.5 שעות טיול בעיר. יותר טוב מלשבת בשדה.'
נטו 3-3.5 שעות טיול בעיר. יותר טוב מלשבת בשדה.
10/07/2016 | 13:09
12
לצפיה ב-'אריזונה ויוטה: עזרה לכל הדרכים לטייל בקיץ הלוהט'
אריזונה ויוטה: עזרה לכל הדרכים לטייל בקיץ הלוהט
09/07/2016 | 15:45
30
160
שלום,

אנחנו מתכננים מסלול לקיץ הבא למערב ארה"ב (יולי) עם משפחה (זוג+3). נוחתים בווגאס ויש לנו כשבוע לטייל באריזונה ויוטה. הבעיה: אנחנו נמנעים בכל מחיר לטייל בשמש הקופחת ובחום (זה כמו לטייל בנגב בקיץ).

אנחנו מחפשים כמעט כל דרך אפשרית לעשות טיולים קצרים ותצפיות בגרנד קניון, פארק ציון, הקולורדו, המונומנטים של וואלי וכו'

מה שהצלחתי 'ללקט' עד כה:
יום 1 (ווגאס, הוברדאם, וויליאמס):
1. הוברדאם: כשעה מווגאס. אפשר לתכנן כך שנצא מוקדם בבוקר מווגאס. (מקווה שהסיור ממוזג...)
2. נסיעה של 3 שעות לוויליאמס (הבנתי ששם זה מקום הלינה הפופולרי לגרנד קניון): איך נוסעים בחום של הצהרים לשם? האם יש מקום להעביר את השעות החמות, כך שנצא לדרך אחה"צ?

יום 2 (וויליאמס, גרנד קניון, פייג'):
3. ווילימאס - גרנד קניון: נסיעה של שעה מוויליאמס לגרנד קניון: אפשר לתזמן יציאה מוקדמת מוויליאמס, אז לא תהיה בעיה.
4. הגרנד קניון: מסלול באוטובוס העוצר לתצפיות. אוטובוס כל כמה דקות: אם כך, נראה לי ש'נצליח לחיות עם זה'...
5. גרנד קניון - פייג': נסיעה של שעתיים: איך נוסעים שעתיים בחום? אם יוצאים מהגרנד קניון אחה"צ: האם יש מקום להעביר את השעות החמות באזור, לפני הנסיעה?

יום 3 (פייג', אגם פאוול, פרסת הסוס, המונומנט של וואלי)
6. נסיעה של שעתיים לכל כיוון למונומנט של וואלי (איך עושים את זה בחום?)
7. אגם פאוול: עד כמה זה תענוג לשוט באגם בחום הזה?
8. פרסת הסוס: אפשר לתזמן את הביקור בבוקר או אחה"צ

המשך המסלול נראה לי פחות חם, כמו פארק ציון, פארק ברייס, יוסמיטי, וכמובן החוף המערבי וכו'

רק 3 הימים באריזונה ויוטה הינם בגדר נעלם עבורנו:
חשבתי גם על לשכור קראוון, כך שנוכל לנסוע בלילה, בשעות הפחות חמות. הבעיה - איך ישנים בקראוון הלוהט במשך שעות היום.

אשמח לכל אלטרנטיבה להעביר את הימים האלו בקרירות.

תודה
לצפיה ב-'עשינו משהו דומה לפני שנים.'
עשינו משהו דומה לפני שנים.
09/07/2016 | 16:42
81
יצאנו מל.א. לוויליאמס, עשינו את המעגל עד וגאס. ( משם דרך עמק המוות ואח"כ יוסמיטי לס.פ.).
אי אפשר לברוח מהשמש, אלא אם נוסעים בלילה, ואני לא ממליץ, כי חלק מהכבישים ממש שוממים.
בדרך לוויליאמס אין משהו משמעותי, למעט "עיירת בוקרים" ששימשה לצילומי סרטים. מצד שני, וויליאמס עיירה מאד נחמדה ותוססת מאוד בערב, בשל כביש 66 שעובר דרכה,
לפני הגרנד קניון יש "אזור בילויים" עם I-max נחמד.
הדרך לפייג' ארוכה ושוממה, למעט נופים מדבריים ואיזה שתי נקודות עם דוכני ממכר של אינדיאנים, נייטיב אמריקנס.
לגבי אגם פאול - יש גישות לכאן ולכאן. היינו עם שני ילדים ולא הרבה זמן, אז הסתובבנו קצת באזור, בין הסירות והמשכנו הלאה. 
בברייס היה קר למרות עונת הקיץ ואפילו ירד גשם. אבל למרות ההרים האזור עדיין מדברי.
אה, אני לא חושב שקראוואן הוא פתרון. במכונית שכורה יש מיזוג ובערב במוטל יש מיזוג וישנים בנוחות ומתקלחים ונכנסים לבריכה (לא בהכרח בסדר הזה....).
לצפיה ב-'מזג האוויר '
מזג האוויר
09/07/2016 | 17:12
9
69
דווקא אחר הצהרים חם יותר מאשר בבוקר והחום בקושי פג בערב.
לדעתי הכי טוב לצאת ממש מוקדם לנסיעות ארוכות. רוב רובו של האזור שאת מזכירה
הוא זוועה בחודשים שבחרתם לטייל שם. לאריזונה לא הייתי מתקרבת
הממוצע הוא 40 מעלות יכול להגיע ל-46 או יכול להיות רק 36 תלוי איפה (אריזונה מחולקת לכמה אזורים). אלו הטמפרטורות של הברייס למשל ליולי השנה
היוסמיטי

שימי לב שבלילות יכול להיות קר.
בצורה כזו את יכולה לקבל מושג על הטמפרטורות בכל מקום שאליהם בכוונתכם לטייל. כתבי את שם האתר ו-weather in July .

אנחנו גם טיילנו ביולי לפני שנים בחלק מהמקומות שציינת (פרט לאריזונה שעד היום לא הגעתי אליה לצערי) בשבילי החום היה כמעט בלתי אפשרי, שנאתי לצאת לטייל ובאמת עשינו חלק גדול מאד של הטיולים ממש מוקדם בבוקר כך שלקראת הצהרים כבר חרשנו את מה שתכננו (פחות או יותר) יצאנו לא פעם ב-6 בבוקר
אבל לא כולם סובלים מחום כמוני, אז יתכן ולכם לא יהיה כל כך חם.
לצפיה ב-'תודה לשניכם. אם כך - נראה שלא ניתן לברוח מהחום הזה'
תודה לשניכם. אם כך - נראה שלא ניתן לברוח מהחום הזה
09/07/2016 | 17:25
8
52
לא ע"י נסיעה בלילות - כי די מסוכן ושומם
לא ע"י הגעה מוקדמת לאתרים - כי יש את הנסיעה בחום הלוהט
לא ע"י מקומות בילוי סגורים - כי אין שם כאלו בכלל

עוד רעיונות, לפני שגונזים את הרעיון הזה?

אגב, ברייס ויוסמטי, לפחות לפי גוגל מפס, לא נראות שנמצאת באזור מדברי. האם נכון? האם שם מזג האויר הוא נסבל יותר (לפחות ביוסמטי)?
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
09/07/2016 | 17:51
53
באוטו ממוזג למה לא לנסוע בחום?

אם האוטו קריר כשנכנסים אליו (חונה בצל, מגבות על ההגה והכסאות), דווקא לדעתי הזמן החם הוא הזמן להיות באוטו.

ברייס ויוסמיטי הרבה יותר קרירים. עד כדי קר לישראלי טיפוסי אפילו בקיץ
לצפיה ב-'ממוצעים'
ממוצעים
09/07/2016 | 17:52
4
47
באתרים שנתתי לך יש ממוצעים, בהחלט יכול להיות יולי קריר ביוסמיטי. אנחנו היינו
שם כאמור בסוף יולי כמדומני וטיפת מים (בהגזמה) לא ירדה במפל המופלא הזה

והיה סביר מבחינת מזג אוויר והמונים טיילו שם. לכן אם אתם שוקלים לטייל באזור ההוא קחו בחשבון מזג אוויר שיכול לנוע מחם מאד לסביר עד קריר. קשה לחזות מראש שבוע לא כל שכן שנה. מאידך, לפי דברי הילדים שלי שחיים בארה"ב, מזג האוויר משתנה בשנים האחרונות בצורה די קיצונית, לא היה להם שלג בחורף ויש להם המון גשמי קיץ ומזג אוויר שמשתנה לקיצוני. אז תכננו לכם אולי מקום פחות מדברי יש עוד פארקים מופלאים בארה"ב יותר צפונה, למשל עצי הסקויה בצפון קליפורניה, הקרטר לייק (לא יער) ככל שמצפינים מזג האוויר נעשה יותר נסבל.
לצפיה ב-'תודה: אם אני ביוסמיטי, אז למה צריך גם את עצי הסקויה בצפון'
תודה: אם אני ביוסמיטי, אז למה צריך גם את עצי הסקויה בצפון
09/07/2016 | 18:09
3
44
קליפורניה? (האם הכוונה לפארק רדווד)?
הבעיה המרכזית הינה רק בשלושת הימים האלו (גרנד קניון, המונומנט של ואלי, ופייג')

אגב, האם יש פתרון להלוך-חזור של המונומנט של ואלי? (לא ראיתי משהו מתאים לעשות באזור הזה, פרט לעמק הזה. יש את קניונלנדס, אבל אלו מסלולים שממש לא מתאימים לנו בחום הזה...)
לצפיה ב-'הכל תלוי בלוחות הזמנים. '
הכל תלוי בלוחות הזמנים.
09/07/2016 | 18:16
2
43
אני הייתי קצר בזמן אז ויתרתי גם על המוניומנט וואלי וגם על פארק הסקויה. ביוסמיטי יש מספיק סקויה.
לצפיה ב-'סורי, זה לא אותו דבר לדעתי'
סורי, זה לא אותו דבר לדעתי
09/07/2016 | 18:31
1
12
לצפיה ב-'לא אמרתי שזה "אותו דבר"'
לא אמרתי שזה "אותו דבר"
09/07/2016 | 18:37
37
אם היה לנו זמן היינו מגיעים לסקויה . לא היה, אז הסתפקנו שראינו סקויה ביוסמיטי,
לצפיה ב-'אל תוותרו. סעו ברכב ממוזג.'
אל תוותרו. סעו ברכב ממוזג.
09/07/2016 | 17:56
64
אם אתם עוצרים לנוח למספר דקות מחוץ לרכב באיזה rest area, השאירו מיזוג עובד.
נכון, יוסמיטי וברייס קצת יותר קרירים. אבל ברייס זה אזור מדברי ויוסמיטי יערות על הרים גבוהים. האזור הצפוני של היוסמיטי הוא סביב עשרת אלפי רגל, מה שאומר כעשרים מעלות פחות מגובה פני הים .
לצפיה ב-'ברייס כן מדברי, יוסמיטי באמת לא'
ברייס כן מדברי, יוסמיטי באמת לא
09/07/2016 | 21:48
54
גם לאס וגאס לא תהיה להיט ביולי, תחשבי על באר שבע בקיץ. לא זוכרת אם הסיור בהוברדאם ממוזג, אבל רובו לפחות מתחת לפני האדמה אז לא יהיה נורא נורא חם.
לצפיה ב-'דרך אגב, לגבי סכר הובר'
דרך אגב, לגבי סכר הובר
09/07/2016 | 18:02
56
הסיור אינו ממוזג וגם אין צורך (לפחות כאשר אנו היינו).  הסיור הוא בתוך הסכר ולמרגלותיו ובתחנות הכוח שלו.
לצפיה ב-'חייב להיות בקיץ?'
חייב להיות בקיץ?
10/07/2016 | 10:01
36
אם תעבירו את הטיול לפסח, תהנו ממנו הרבה יותר.
באופן אישי, אני לא מצליחה לדמיין סיטואציה שתגרום לי להגיע לווגאס והסביבה בקיץ.
לצפיה ב-'יש דרך אחת מצוינת לפתור את הבעיה'
יש דרך אחת מצוינת לפתור את הבעיה
10/07/2016 | 12:10
4
61
לבחור מועד אחר לטיול. 
צר לי, זה כמו לומר שאתם רוצים לטייל טיול טבע בישראל באוגוסט בלי לסבול מהחום. בחרתם אזור מדברי ואת העונה הרעה ביותר לטייל בו. הייתי באזורים הנ"ל באפריל- תחילת מאי והיו ימים שהיו ממש רותחים. זה עונש לטייל שם בקיץ. 
בעיניי אם בוחרים יעד כל כך רחוק ויקר, צריך לתאם את הנסיעה אליו עם עונה טובה יותר. אם זה לא אפשרי, עדיף לרדת מזה או להחליט שסובלים ויהי מה...

לייק פאוול הוא האזור החביב עלי בארה"ב. אנחנו לקחנו סירה ועשינו שייט עצמאי של יומיים עם קפיצות למים הקרים וקמפינג על חוף שמצאנו שהיה לגמרי פרטי שלנו. תענוג! באזור יש גם את קניון האנטילופה שאסור לוותר עליו (מסלול קצר ומוצל, והתמונות בגוגל ישכנעו אתכם ללכת). בעיניי מכל אזור המדבר בארה"ב שהייתי, זהו החלק הכי יפה, פי כמה מהגראנד קניון. אבל כאמור - בעונה טובה יותר, אחרת מאוד מאוד קשה ליהנות עם עומס החום. 

לדעתי אם אתם רוצים צפון אמריקה בתאריכים הללו וליהנות מטבע - הרוקיז הקנדיים. אזור מדהים ביופיו, הרבה יותר נעים וסימפטי מבחינת מזג האוויר, הרים מושלגים, דובים, אגמים, יערות, מסלולי הליכה... נהדר. 
לצפיה ב-'חייב להיות ביולי... האפשרויות שלנו הן:'
חייב להיות ביולי... האפשרויות שלנו הן:
10/07/2016 | 14:26
3
49
1. להמנע מלטייל שם (ולהתמקד בסן פרנציסקו, לוס אנג'לס).
2. לתכנן את הטיול לתחילת הבוקר. במקרה זה - אנחנו די מוגבלים, כפי שציינתי לעיל, כי בכל מקרה יש נסיעות באמצע היום (למרות שבמזגן, עדיין - זה בשמש ובחום הלוהט)

תמיד ששומעים על תייר שמתייבש בקיץ באזור מדבר יהודה וכו', המחשבה הראשונה זה מי המטומטם שמטייל למקומות האלו בשיא החום. נראה שאני באותו המצב...
לצפיה ב-'אני אציג את ה"בעד"'
אני אציג את ה"בעד"
10/07/2016 | 16:43
2
45
אני מזכיר שוב שהרכב ממוזג. אזכיר גם שהכבישים מלאים מטיילים למרות החום לכאורה. אמריקה מתוכננת גם לימים חמים. הגענו לוויליאמס אחרי יום שלם בדרך. 7 שעות נטו מל.א. . כאשר באמצע המדבר הייתה "נקודת מנוחה" יצאנו לנשנש משהו וסביבנו עשרות תיירים. באמצע המדבר. בוויליאמס, לאחר כניסה למלון ביקרנו לחצי שעה בבריכה. בערב הרחובות שם הומים. אני מזכיר, עיר גבוהה לכן הטמפרטורות מעט נמוכות יחסית. גם כדאי לזכור שמזג האוויר המדברי מאד יבש, מה שעוזר להתמודדות עם החום. בפייג', לאחר יום מסיעה, ביקור מינימלי בגרנד קניון ועוד מספר דברים "מסביב", שוב ניצלנו את הבריכה (מוטל דייז אין, עם בריכה על הגבעה ויופי של נוף).
עשינו את הדרך עם שני ילדים. אני ממליץ לכם לא לוותר.
לצפיה ב-'תודה. מה שמעניין זה שאין תמימות דעים. בסופו של דבר,'
תודה. מה שמעניין זה שאין תמימות דעים. בסופו של דבר,
10/07/2016 | 18:18
31
זה אנחנו צריכים להתמודד עם ההחלטה. מה שהיא לא תהיה - ההחלטה לא תהיה פשוטה.

לפחות אציג את זה למשפחה - כדי שהחלטה תהיה משותפת לכולם. קונצנזוס...
לצפיה ב-'השאלה היא גם מה אתה רוצה מהטיול'
השאלה היא גם מה אתה רוצה מהטיול
11/07/2016 | 02:11
16
אם אתה רוצה ליהנות מנופש בבריכה ולנסוע ברכב ממוזג ממלון למלון עם "ביקור מינימלי בגראנד קניון", הרי שזו לא בעיה. אם אתה בוחר בהתמקדות באתרי טבע ובנופים ורוצה לצאת מהרכב וללכת בהם ולהתרשם מהם כמו שצריך - אתה בבעיה. 
פייג' לא מעניינת מאוד כעיר, זו פשוט עצירה ומקום לינה כבסיס לטיולים באזור טבע יפהפה ומרשים, שכדי לחוות אותו באמת צריך ללכת (אפילו במסלולים קצרים), לשוט, לצאת מהרכב ומהעיר והבריכה הצמודה. 
לכל אחד יש את דרך הטיול שלו, השאלה היא מה מתאים לשואלים. אם הם רוצים להתמקד בטבע ובנופים כשמקומות הלינה הם ללינה וזהו אחרי יום בחוץ, הרי שזה מיותר להגיע אל האזורים הללו בזמן שבו רוב שעות האור הן חמות מדי וצריך לבלות אותן הרחק מהנופים בבריכה או בתוך רכב סגור. 
לצפיה ב-'ווגאס, הובר דאם וגרנד קניון ביולי '
ווגאס, הובר דאם וגרנד קניון ביולי
10/07/2016 | 13:33
43
היינו בווגאס בספטמבר והיה חם - גיהנום! האספלט רתח...יום אחד כמעט התעלפתי והייתי צריכה לחזור למלון לנוח. לצאת החוצה לפני 7 בערב היה סיוט. לדעתי לא מומלץ בכלל לטייל באיזורים שציינת ביולי, מה גם שציינת מראש שאתם נמנעים משמש (גם אני...). חבל לטייל באיזור כל-כך יפה שיש בו הרבה מה לראות ולסבול! או לוותר על אתרים בגלל החום . טיילנו שוב בווגאס ובאיזור בסוף מרץ - תחילת אפריל ומזג האויר היה ממש "ידידותי למשתמש".  
לצפיה ב-'פשוט תעלו על מטוס וטוסו למקום אחר'
פשוט תעלו על מטוס וטוסו למקום אחר
10/07/2016 | 16:50
41
הולכים כאן מסביב וצריך להגיד את האמת הפשוטה: מי שמטייל באזור הזה ביולי יהיה לו חם, מאוד חם, ונורא חם. אין אפשרות אחרת. בלאס וגאס ביולי הטמפרטורה בצהריים היא מעל 40 מעלות, ובפיניקס אריזונה יכולה גם להגיע למעל 45 מעלות. אין שום צורה שלא יהיה לכם חם, גם בלילה.
לכן, האפשרות הסבירה ביותר לדעתי היא לוותר על האזור הזה אם אתם סובלים מחום, ופשוט לטייל במקום אחר. אם אתם במערב ארה"ב הייתי מעביר את כל שלושת הימים לאזור סיאטל, שהיא עיר יפה וקרירה (ומעוננת!) גם בשיא הקיץ, ובכיף אפשר להעביר שם 3-4 ימים. טיסה מסן פרנסיסקו לשם היא בסה"כ שעה וחצי ואם מזמינים מספיק זמן מראש (בסאות'ווסט למשל) אפשר למצוא טיסות ב-100 דולר לכל אחד, שזה לא נורא בכלל.
הייתי באוקטובר באזור הזה, וגם אז היה בפיניקס 33 מעלות בצהריים (בגרנד קניון בערך 5 מעלות פחות כי הוא גבוה יותר).
לצפיה ב-'מה הבעיה עם נסיעה בחום כשנמצאים ברכב ממוזג?'
מה הבעיה עם נסיעה בחום כשנמצאים ברכב ממוזג?
10/07/2016 | 18:28
3
37
אנחנו עשינו מסלול מאוד דומה בספטמבר האחרון, ודווקא לא זכור לי חום נוראי. אולי ביולי זה שונה.
מה שאנחנו עשינו זה לישון כל יום קרוב למקום הטיול שלמחרת, ואת הנסיעה ליעד הבא עשינו בסוף היום. זה לא אומר בלילה, זה אומר שאם סיימתם טיול בפארק בסביבות 5-6 אחר הצהריים אז יוצאים לדרך ליעד הבא כעדיין יש אור.
לא הבנתי מה הבעיה עם נסיעות באמצע היום, יש ברכב מזגן ואפשר לשים מגן שמש על החלונות.
דבר נוסף, אם אתם מגיעים לפייג' אז תשקלו לוותר על סכר הובר לטובת סכר גלן שנמצא ממש ליד אגם פאוול. גם שם יש סיורים ואפילו גשר ממש לידו עם תצפית יפה, והסכר הזה נמוך מההובר רק ב-6 מטר...
לצפיה ב-'הנסיון הכי קרוב שלי, זה לנסוע באוקטובר לאילת: אני עושה הכל'
הנסיון הכי קרוב שלי, זה לנסוע באוקטובר לאילת: אני עושה הכל
10/07/2016 | 18:33
2
51
כדי להמנע מנסיעה בשעות החמות ולהגיע לאילת בשעות הבוקר המוקדמות.

ההנחה שלי הינה שבאריזונה ביולי זה עשרות מונים יותר חם מאשר בערבה באוקטובר...
לצפיה ב-'נשמע שאתם ממש לא אוהבים חום'
נשמע שאתם ממש לא אוהבים חום
10/07/2016 | 20:09
1
49
יכולה להזדהות עם זה לגמרי. למה לא קטלתי מראש את התכנית שלכם? כי המון ישראלים נוסעים לאילת ביולי-אוגוסט. אני לא ביניהם. אז אריזונה זה אותו הדבר, רק בלי ים

שמורות צפוניות יותר, אבל עדיין במערב, באות בחשבון? למשל ילוסטון וגרנד טיטון.
לצפיה ב-'אני גם בדעה שאם רוצים שמורות וטבע...'
אני גם בדעה שאם רוצים שמורות וטבע...
11/07/2016 | 02:14
29
...אז לבחור אזורים נוחים יותר מבחינת מזג אוויר. ילוסטון וגראנד טטון למשל, או כמו שאמרתי - הרי הרוקיז הקנדיים שמכניסים בעיניי לכיס הרבה מהנופים בצפון אמריקה. באמת אזור מפעים ביופיו. 
לצפיה ב-'אנחנו עשינו טיול בעונה דומה'
אנחנו עשינו טיול בעונה דומה
10/07/2016 | 20:04
1
37
האוטו מת באמצע המדבר. מזל שהיינו מספיק קרובים לעיירה קטנה בדרך ויכולנו להחליף רכב שכור.

מבחינת מזג אויר - להסתובב בוגאס רק בלילה. במשך היום רק מעברים קצרצרים בחוץ, ממלון למלון.

בציון וברייס היה מזג אויר מצויין לטיול. בברייס עשינו טיול רגלי מוקדם בבוקר.

מברייס נסענו ללינה בפלאגסטאף. בערב ביקרנו בסדונה (מקסים), ולמחרת הגרנד קניון שהיה חם אבל סביר.
לצפיה ב-'הממממ.... גם ווגאס זה שיא החום (הייתי בספטמבר לפני 3 שנים. '
הממממ.... גם ווגאס זה שיא החום (הייתי בספטמבר לפני 3 שנים.
10/07/2016 | 20:19
36
לא זכרתי שעד כדי כך היה חם. הגעתי לכנס, ככה שלא הייתי יותר מדי מחוץ למלון)

בעסה. צריך לחשב מסלול מחדש...
לצפיה ב-'לא נורא כל כך בכלל'
לא נורא כל כך בכלל
10/07/2016 | 20:50
32
בעבר טיילתי בדיוק באזורים הללו בסוף יולי  . היינו עם פעוט בן שנתיים ורוב הלינות היו באוהל בקמפינג.

הסיבה שזה לא נורא בכלל כמו שמתואר פה, היא שכמעט כל היעדים שמדובר בהם נמצאים בגובה משמעותי ולא כל כך חם.   אני מתכוון לגראנד קניון, ארצ'ס, ברייס, ציון. 
לאס ווגאס היא דווקא כן חמה כמו אילת בקיץ, אבל מי מסתובב שם בחוץ במשך היום? הכל indoors וממוזג.

זה היה קצת מזמן אבל האתרים היחידים שזכורים לי כחמים מאוד היו ווגאס (וזה היה רלוונטי רק בין ביניינים) והיער המאובן באריזונה.
לצפיה ב-'אני חושבת שאנחנו צריכים להסכים שלא מסכימים לגבי החום '
אני חושבת שאנחנו צריכים להסכים שלא מסכימים לגבי החום
10/07/2016 | 22:07
2
53
והטיולים בחום. הרכב ממוזג? יופי אבל אני באה לראות נופים ומקומות.בשבילי לטייל בקיץ בחום שהוא מעל 30 מעלות עם או בלי לחות זה פשוט NO NO . אני בקיץ בעיקר יולי/אוגוסט יושבת בבית במזגן וזזה רק לעניינים שלא סובלים דחייה כל השאר מחכה לתקופות יותר קרירות, כמובן שזה תקף גם לגבי יציאה לחו"ל אלא אם יש לי שאלה chalet באלפים, ואין לי.

וכמוני יש לא מעט שונאי חום עם או בלי לחות לעומת כאלו שזה לא מפריע להם.
אז נסכים שחלק מכם נסע ויסע בחום ויהנה וחלק ישב בבית בחום ויגיד שיש גם מחר ...
לצפיה ב-'טוב,'
טוב,
10/07/2016 | 22:56
1
41
נראה אותה קודם שתפתור את הבעיה בדוד......
לצפיה ב-''
11/07/2016 | 00:13
1
לצפיה ב-'הבדל משמעותי במחירים'
הבדל משמעותי במחירים
09/07/2016 | 12:40
2
106
באתר השוואת מחירים של Xplorer מחיר טיסת ישראייר לבוקרשט 148 דולר כולל מזוודה + 10 דולר עמלת טיפול, סה"כ 158 דולר. לעומת זאת, באתר של ישראייר אותה טיסה בדיוק עולה 297 דולר, כמעט כפול במחיר(!). גם בכל אתרי השוואות בחו"ל שבדקתי המחירים לטיסה הזו עולה בסביבות ה-300 דולר.

אין שום אותיות קטנות או תוספות למיניהן... הגעתי לשלב הסופי של התשלום, וזהו המחיר הסופי. איך ההבדל כל כך משמעותי?
לצפיה ב-'יכול להיות שזה המחיר לכיוון אחד?'
יכול להיות שזה המחיר לכיוון אחד?
09/07/2016 | 15:53
1
22
לצפיה ב-'זו טיסה לכיוון אחד '
זו טיסה לכיוון אחד
09/07/2016 | 19:30
16
לצפיה ב-'Rentalcars.com'
Rentalcars.com
09/07/2016 | 13:57
30
282
הזהרו מהשכרת רכב באתר זה!
זו הפעם הראשונה שבצעתי הזמנה מהארץ באתר RENTALCARS, לרכב למשך 14 יום. איסוף בעיר וינה והחזרה בשדה התעופה של וינה, כולל כיסוי כל הביטוחים. המחיר היה יותר זול מאצל האחרים. מייד עם בצוע ההזמנה הם גובים 10% מגובה ההזמנה שלא תחזר לך, גם אם תבטל אחרי דקה! רציתי לשנות את השם שלי מאבי לאברהם כמו בכרטיס האשראי ששילמתי להם, אי אפשר לעשות את זה מבלי להפסיד את המקדמה שלקחו כיון ששינוי שם פרטי נחשב אצלם כהזמנה חדשה! רק לאחר בצוע ההזמנה, אתה מקבל את שם חברת ההשכרה ומתברר שהאיסוף לא במרכז וינה, אלא בקצה הרחוק של העיר, (נסיעה במונית לשם עולה 30 יורו) למרות שהיה סניף במרכז ובקשתי לאסוף במרכז. בנוסף הם כותבים שחברת ההשכרה רשאית לגבות ממנו סכום עבור החזרת הרכב שלא בסניף האיסוף. אבל אני הזמנתי ושילמתי עבור החזרה לשדה! בכל זאת חוייבתי בעוד 35 יורו בחברת ההשכרה ועוד 40 יורו למעבר גבול מוינה לגרמניה או שוויץ. סה"כ שילמתי 105 יורו מעבר לסכום שכבר שולם מראש. בנוסף, הבטוח שלהם אומר, שבמקרה של נזק, אתה משלם לחברת ההשכרה את כל הסכום של הנזק ולאחר מכן תובע מהאתר את הסכום ששילמת לחברת ההשכרה! בקיצור הם מתווכים ולא חברת השכרה, היה כבר כדאי להזמין ישירות מחברת ההשכרה כמו AVIS וכדומה ללא מתווכים. זו הייתה הפעם הראשונה והאחרונה שלי שאני בקשר עם RENTALCARS !!!
לצפיה ב-'לא כדאי להחליף כינוי לפני פוסט שכזה? '
לא כדאי להחליף כינוי לפני פוסט שכזה?
09/07/2016 | 14:44
66
לצפיה ב-'בקיצור לאוויס אין עבודה, אז מלכלכים על המתחרים ?'
בקיצור לאוויס אין עבודה, אז מלכלכים על המתחרים ?
09/07/2016 | 15:02
5
53
לצפיה ב-'מה לעשות שקוראים לי אבי ש ואין לי קשר לחברת ההשכרה שצויינה?'
מה לעשות שקוראים לי אבי ש ואין לי קשר לחברת ההשכרה שצויינה?
09/07/2016 | 15:13
4
137
פשוט אכלתי אותה עם חברת השכרה ואני רוצה להזהיר אחרים שלא יפלו כמוני, מה עלי לעשות להתחזות עם שם אחר? מצידי אתה יכול להזמין רכב מחברת ההשכרה שאני מזמין ממנה ולאכול אותה כמוני, זה בסדר,
לצפיה ב-'ובמקרה המלצת על חברת ההשכרה הזו '
ובמקרה המלצת על חברת ההשכרה הזו
09/07/2016 | 15:22
1
51
לצפיה ב-' אני דווקא מאמינה שזו הודעה תמימה'
אני דווקא מאמינה שזו הודעה תמימה
09/07/2016 | 15:33
174
תראה אבי, rentalcars הם באמת חברת תיווך ואף פעם לא טענו אחרת. הם כמו בוקינג אם אתה מכיר, אבל עבור השכרות רכב. לי יש דווקא נסיון חיובי איתם. מוזר לי מה שכתבת שלא יודעים מראש את חברת ההשכרה. הרי ליד כל רכב הם מציינים במפורש את שם החברה, ובצד יש את הדירוג שלה וביקורות של לקוחות ששכרו דרכם. לי זה היה מאד שימושי. 
לצפיה ב-'אז אולי תסביר, אבי, למה היה חשוב במסגרת'
אז אולי תסביר, אבי, למה היה חשוב במסגרת
09/07/2016 | 16:29
1
134
פוסט שכולו המלצת נגד על rentals.com,  לציין דווקא את Avis ?
זה מאוד בולט בחוסר הרלוונטיות לשאר הפוסט.

לצפיה ב-'במחשבה שנייה - יש צדק בדברייך אך הכל נעשה בתום לב והכינוי '
במחשבה שנייה - יש צדק בדברייך אך הכל נעשה בתום לב והכינוי
10/07/2016 | 12:11
96
שלי קיים בתפוז ועוד מקומות הרבה הרבה זמן לפני מה שקרה לי לפני שבוע.
בכל מקרה, לא הייתי חושב לשנות את הכינוי עבור הפוסט הזה גם אם הייתי שם לב לכך בתחילה.

לצפיה ב-'חבר, חפרת.'
חבר, חפרת.
09/07/2016 | 15:18
2
43
לצפיה ב-'כן '
כן
09/07/2016 | 15:26
1
130
כי בעבר שכרתי אצלפ ולא היו בעיות, כל חברת השכרה אמיתית טובה, רק לא מתווכים !!! כמו זו שנפלתי בה.

לצפיה ב-'ואיך הגעת למסקנה הזו?'
ואיך הגעת למסקנה הזו?
09/07/2016 | 16:42
91
אז בגלל שrentals.com אולי לא מומלצים, אז זו סיבה ל"רק לא מתווכים"?
לפי אותו היגיון, אם למישהו הייתה חוויה לא טובה עם Hertz אז מומלץ לו לא לשכור מ Avis?
את רוב ההשכרות שלי אני עושה דרך חברות מתווכות והחוויות שלי דווקא טובות. המחירים גם עדיפים לרוב על המחירים בהשכרה ישירה.

לצפיה ב-'אילו הסתכלת קצת בחוות הדעת במרשתת'
אילו הסתכלת קצת בחוות הדעת במרשתת
09/07/2016 | 15:32
136
היית מראש מוותר על החברה הזו. זה רק חלק מחוות הדעת

אני מדי פעם מזהירה את הכותבים פה מהחברה הזו שיש לה עוד כמה שמות דומים. יש כאלו שהצליח להם והם קיבלו רכב במחיר השכרה זול ולא היו בעיות ויש כאלו שנדפקים וחזק. לומדים מנסיון.
לצפיה ב-'אז לי לא קוראים אויס וגם לא אלדן'
אז לי לא קוראים אויס וגם לא אלדן
09/07/2016 | 19:29
1
120
וגם לנו היתה חויה קשה מאד של השכרה דרך החברה הנ"ל. חוסר אמת בפרסום. הזמנו רכב מסויים (וולבו) שהתברר בדיעבד שבכלל לא קיים בהיצע החברה בסקוטלנד. "התמונה להמחשה בלבד" וזו למרות שבהזמנה ציינו במפורש שאנו משלמים על השכרת וולבו. ה-10% כאמור ניגבו מיידית, ורק כשהגענו לסקוטלנד התברר שלא דובים ולא וולבו. אנחנו רבנו שעתיים עם החברה על היצע שלא היה ברמה שעליה שילמנו. האדון עם בעיות גב, שילם על כך קשות בחופשה של שבועיים בה לאוטו היה תפקיד מרכזי. בקיצור מצטרפת - big no no!!
לצפיה ב-'מודה בטעות ולומד ממנה, באמת חבל שלא עליתי על זה לפני ההזמנה '
מודה בטעות ולומד ממנה, באמת חבל שלא עליתי על זה לפני ההזמנה
09/07/2016 | 20:35
93
אבל שיטת השיווק שלהם אגרסיבית ומתוחכמת, מסתירים ממך עובדות ומגלים אחרי ההזמנה, טריקים מלוכלכים. שרות הלקוחות שלהם זה כמו לדבר עם הקיר.
מזכיר לי את BOOKING שמסתירים לך את התמונות של המלון בפרסומות כך שלא תוכל לראות את התמונות בברור.
לדעתי זו תרמית בשיווק, למזלי יצאתי בנזק כספי נמוך בלבד, אבל הרגשת חוסר האונים הייתה יותר טראומתית. גם זה שקרה לעוד אנשים לא מנחם אותי.
היה חשוב לי להביא את המסר לחברים נוספים, ואלו שמלגלגים שיזמינו מהחברה הזו ושיצליחו יותר טוב ממני.  
לצפיה ב-'תגיד, פנית אליהם? התלוננת? קיבלת תשובות?'
תגיד, פנית אליהם? התלוננת? קיבלת תשובות?
10/07/2016 | 07:08
11
88
מה היו התשובות?
מי הבטיח לך "כל הביטוחים"? בדקתי הלוך וחזור באתר שלהם, יש ביטוח בסיסי ויש הרחבה לביטוחים נוספים כמו מרכב תחתון ושמשות אבל לא ראיתי "כל הביטוחים".
מנסיוני "כל הביטוחים" זו הטעיה שנהוגה ע"י סוכנים דוברי עברית.
לא נתקלתי בחברת השכרה שהסכימה לקבל רכב שלא בסניף שנקבע מראש, יפה שהם הזהירו אותך, כאן אני דווקא רואה אמת בפרסום.
אני ממליץ לבדוק היטב את תנאי העסקה לפני שאתה לוחץ על כפתור ההזמנה. תנסה לשנות שם בחברת תעופה סדירה אחרי שהקלדת את פרטי האשראי וכירטסת, נראה לך שזה יהיה בחינם?
לצפיה ב-'לאונידס, אתה טועה'
לאונידס, אתה טועה
10/07/2016 | 11:24
10
184
גם פה קבעתי מראש עם המתווכים כלומר RENTALCARS, כי המסירה היא בשדה ולא בעיר!!! כתוב באישור ההזמנה שההחזרה בשדה. ולמרות זואת לאחר שהזמנתי הם התחכמו והוסיפו הערה שייתכן שהחברת ההשכרה תדרוש תוספת עבור אי החזרה באותה נקודה. זה קרה אחרי שכבר שילמתי.
הרבה פעמים שכרתי רכב מחברות השכרה אמיתיות (לא מתווכים כמו אלו) ולרוב לקחתי בעיר והחזרתי בשדה ולא היה חיוב נוסף מעבר לזה שנקבע בתחילה ושילמתי.
את ההזמנה בצעתי לפחות חודשיים שלוש לפני הטיול, מייד לאחר בצוע ההזמנה עליתי על זה שבצעתי את ההזמנה ע"ש אבי ולא אברהם, פחדתי שיהיו בעיות ביום האיסוף כי ברשיון הנהיגה רשום אברהם. פניתי במייל לשרות לקוחות והם התעלמו ממני. כנ"ל גם נקודת האיסוף בעיר לאחר שגיליתי שיש נקודה נוספת קרובה למרכז.
ניסיתי לבצע את השינוי בעצמי דרך האתר אבל מייד קבלתי הודעה שזו כבר הזמנה חדשה וזה מבטל את ההזמנה הקודמת, כלומר אני מפסיד את המקדמה 10% ששילמתי. ההודעה הגיעה כבר בשלב ששיניתי את השם הפרטי ועדיין לא שיניתי דבר נוסף!
ניסיתי לעשות את זה דרך חברת ההשכרה האמיתית שהייתה רשומה באישור הזמנה, אבל הם ענו לי שעלי לפנות למתווכים כיון שהם לא מרשים להם לבצע את השינוי. בקיצור דיברתי ללמפה כל הזמן.
כל שנה אני שוכר רכב לפחות פעם אחת, אף פעם לא היו לי בעיות.
לפעמים אפילו שכרתי ישירות מהסניף המקומי בעיר שאני מגיע אליה, עשיתי זאת במייל וחסכתי המון כסף כי עקפתי את חברת ההשכרה בארץ.
לא יודע למה הפעם ניסיתי להתחכם ולא בדקתי מול מי אני מבצע את ההזמנה.
חברת ההשכרה הייתה בסדר גמור והם ניסו לעזור ככל שיכלו.
בקיצור, מי שמשכיר דרך המתווכים שיצפה להפתעות, 
גם אם שילם על בטוח מקיף למתווך ותהיה לו תאונה חלילה ההסכם אומר תשלם לחברת ההשכרה ואז עליך להגיש תביעה למתווך שאמור להחזיר לך את הכסף בתוך 14 יום. בניגוד למה שנהוג בהשכרה ישירה מחברת השכרה, שם אינך צריך לשלם אם עשיתה כיסוי בטוחי.
לצפיה ב-'אני עדיין לא מבין מדוע מהניסיון הרע עם rentalcars.com '
אני עדיין לא מבין מדוע מהניסיון הרע עם rentalcars.com
10/07/2016 | 14:59
3
51
אתה מכליל לגבי מתווכים בכלל. נראה לא הגון.
לצפיה ב-'מטבע הדברים, מתווך חייב להרוויח ולא יכול לתת לך שרות כמו'
מטבע הדברים, מתווך חייב להרוויח ולא יכול לתת לך שרות כמו
10/07/2016 | 15:18
2
46
חברת השכרה, אחרי הניסיון שהיה לי, לא אתקרב למתווכים, הם רק חוליה נוספת בדרך וזה רק מסבך את הדברים, אין כמו קשר ישיר עם המשכיר, שיודע להגיד לך את כל תנאיו וסוגי המכוניות שיש לו במלאי. 
הגינות? זה הגון מה שהם עשו לי ? בסך הכל מזהיר שלא יפלו כמוני, אני הגון מספיק מבוגר ובעל ניסיון לדעת מה זה שרות ומה זאת נפילה.
כל אחד רשאי לשכור איפא שהוא רוצה, סך הכל מספר על מה שקרה איתי עם החברה הזו,
רות סוף

לצפיה ב-'זה לא הגון מה שעשו לך, אבל מה שאתה עושה'
זה לא הגון מה שעשו לך, אבל מה שאתה עושה
10/07/2016 | 15:34
1
55
זה לא רק מפרסם את הניסיון הרע איתם, אלא כותב שלילית על מתווכים בכלל, וזה כבר לא הגון.
כמו שכתבתי מקודם, זה שקול לכך שיהיה לך ניסיון לא טוב ותלונות מוצדקות להרץ (סתם שם חברה שעלתה לי בראש, אין לי שום כוונה בקשר אליהם) ותמליץ עקב כך להימנע מחברות השכרה, או חברות השכרה גדולות, או חברות השכרה שמתחילות באות H - כל הכללה שמטילה את "פשעי" האחד על האחר.
מה אשמים המתווכים האחרים בהתנהגות rentaslcars.com?

מתווך חייב להרוויח?  בוודאי, גם חברת השכרה חייבת להרוויח וגם הסופרמרקט והמכולת. אתה גם נמנע מהתיווך של הסופר והמכולת כדי שלא ירוויחו?

כתגובה נגד, אני רוצה להזכיר שמות של שתי חברות תיווך השכרה אחרות שהיה לי ניסיון טוב איתם (האמת שיש עוד רק שלא זוכר את כל השמות) - economyrentals.com ו אוטויורופ הישראלים.  ההשכרות היו חלקות, השירות היה מצויין, והמחיר היה פחות ממה שהיה עולה בהשכרה ישירה מאותן חברות שהרכב היה שלהן. וכן, למרות שהיה יותר זול, אני בטוח שהם הרוויחו על העסקאות .
לצפיה ב-'מסכים איתך לגבי אוטויורופ ישראל'
מסכים איתך לגבי אוטויורופ ישראל
10/07/2016 | 16:46
40
פעמיים שכרתי דרכם, בשתי הפעמים המחיר היה זול יותר מהשכרה ישירה מאותן חברות (Europcar בצרפת, Maggiore באיטליה). בנוסף, תנאי ההשכרה היו מאד ברורים, בלי אפשרויות לכל מני "עקיצות" בין האותיות הקטנות.

לצפיה ב-'יש כמה דברים לא סבירים בסיפור שלך שנראים לי חוסר הבנה'
יש כמה דברים לא סבירים בסיפור שלך שנראים לי חוסר הבנה
10/07/2016 | 15:32
5
75
למשל הביטוח.
לא נראה לי שתוכנית הביטוח היא כזו שאתה משלם הכל ואחרי כן מחזירים לך.
אם נגנב רכב ששווה 40,000 יורו אתה משלם? למי? איך?
אני מניח שהכוונה לביטול השתתפות עצמית ואתה פשוט לא הבנת.
אני בדקתי לפני כמה ימים כי רציתי לשכור רכב בעצמי וראיתי את תוכנית הביטוח של הסוכן, אין שום קשר בין מה שאתה רשמת למה שמופיע באתר או בחוזה.
או שהדברים השתנו בצורה דרסטית בימים האחרונים או שפשוט לא הבנת.

כנ"ל מה שנראה לי אי הבנות אחרות שלך.
לא מכיר שום חברת השכרה שתסכים שסתם כך ספונטנית תשנה את נקודת ההחזרה של הרכב.
לא יודע בשביל מה הם כתבו את זה אבל אם הם כתבו זה בסך הכל גילוי נאות.

כנ"ל שינוי שם שוכר. הם לא מבינים בשמות חיבה. התנאים לשינוי שם היו ברורים? אז למה אתה בא בטענות?

לא הבאת לכן את המסמכים, לא ענית לשאלה ישירה על האם התלוננת בצורה מסודרת, לכן נראה לי שמדובר בעיקר אי הבנה שלך את הפרטים. רק נראה לי, ללא מסמכים אני כמובן לא יכול לדעת בבירור.

אגב אני מעריך שכמעט כל ההזמנות של אנשים ממדינת ישראל נעשות דרך סוכנים זכיינים או מה שאתה קורא "מתווכים". גם אוויס בארץ (הנציג שלהם כתב כאן בפורום בעבר) הם מתווך ולא חברת ההשכרה.
מעטים מאוד שוכרים רכב ישירות מול סניף ההשכרה בחו"ל ולכן הקביעה הגורפת שלך שכל ההזמנות הנ"ל צפויות לבעיות קצת בעייתית.
לצפיה ב-'להלן אישור הזמנה - אולי זה יסביר למה אני מתכוון !'
להלן אישור הזמנה - אולי זה יסביר למה אני מתכוון !
11/07/2016 | 12:03
4
53
את זה קבלתי מהם לאחר שבצעתי את ההזמנה ושילמתי את הסכום שבקשו,
לאחר ששילמתי הייתי אזוק על ידם. כל שינוי כמו AVI ל- AVRAHAM לא ניתן היה לשנות מבלי להפסיד את המקדמה! אבל זה פרט קטן.
סמסמך הדגשתי בצהוב את הנקודות שאני מלין כלפי RENTALCARS
כפי שתראו כתוב - מיקום ההזמנה מרכז העיר - זה מה שרשמתי ואישרתי בהזמנה, (לאחר מכן בררתי לחברת ההשכרה יש סניף במרכז העיר לא שאין!!!) הם שלחו אותי ל DOWN SOUTH שזה 30 יורו במונית. בקשתי משרות לקוחות לשנות את זה והם סרבו, רצו שאבצע הזמנה חדשה ואפסיד את המקדמה!
בעת ההזמנה בקשתי החזרה בשדה תעופה ואכן באישור הזמנה כתוב החזרה בשדה התעופה, למה חייבו אותי 30 יורו? נכון כתוב שהם רשאים לגבות כסף על אי החזרה באותו מקום, אבל זה לא הופיע בעת ההזמנה! נותר לי רק לבטל ולהפסיד את המקדמה. יש עוד דברים אבל זה מדגים את התחכום שלהם אחרי שהם אוחזים אותך בביצים. 
זו תרמית או לא? 
למרות הכל נהיניתי מהטיול וזה העיקר, זה אולי כסף קטן אבל אף אחד לא אוהב שמרמים אותו ועובדים עליו.
אני את האזהרה לחברים מיציתי - מי שחושב שהם בסדר שיזמין אצלהם ויבושם לו.
אני גמרתי איתם.

לצפיה ב-'עכשו אני באמת לא מבין על מה התלונה'
עכשו אני באמת לא מבין על מה התלונה
11/07/2016 | 19:20
3
49
כתוב במפורש שתצטרך לשלם 30 אירו במועד איסוף הרכב. איפה התרמית?
אתה אומר שלא הופיע בעת ההזמנה? יכול להיות אבל המסמך הזה לא מראה שלא הופיע בעת ההזמנה.
אני לא רואה בשום מקום את הקביעה שלך שבמקרה של אירוע ביטוחי צריך לשלם הכל ואחרי כן לבקש החזר. כתוב בצורה מפורשת מה הביטוח מכסה ומה לא מכסה (כולל 800 אירו השתתפות עצמית) שנראה לי הרבה יותר ברור מאשר השוברים הסטנדרטיים שאני רואה.
כתובה במפורש הכתובת של הסניף של לקיחת הרכב. חבל שלא בדקת מה מרחק הסניף ממקום שממנו רצית להגיע אליו. מה ציפית? שהסוכן יבדוק?

אני לא מזלזל גם בסכומים יחסית קטנים, כסף זה כסף.
נראה לי שבסך הכל מדובר באי הבנה שלך בגלל שפשוט לא בדקת את הפרטים.

לא נראה לי שבעקבות ההמלצה שלך אנשים יזמינו רכב רק בהתקשרות ישירה מול חברת השכרה בחו"ל.
להערכתי גם הסוכנים/זכיינים בישראל וגם סוכנים בחו"ל ימשיכו להרוויח את לחמם.
לצפיה ב-'לא נראה שהבנת את תלונתו. הוא אומר שאישור ההזמנה שקיבל שונה '
לא נראה שהבנת את תלונתו. הוא אומר שאישור ההזמנה שקיבל שונה
11/07/2016 | 20:13
1
42
ממה שהוא הזמין.
הוא הזמין א ושלחו לו אישור על ב.

לצפיה ב-'הוא גם אמר שלרכב אין ביטוח וכתוב במפורש שיש'
הוא גם אמר שלרכב אין ביטוח וכתוב במפורש שיש
12/07/2016 | 07:36
27
אני יכול להתייחס רק לעובדות ולכן אני לא יכול להתייחס להפרש בין מה שהוא מספר שראה בעמוד ההזמנה לבין השובר כי אני לא רואה יחד איתו את עמוד ההזמנה.
מה שכן עשיתי (בלי קשר אליו, רציתי להזמין רכב) הוא להכנס לעמוד ההזמנה בעצמי וראיתי שהעמוד שאני רואה שונה לחלוטין ממה שהוא מתאר. אמרתי שיכול להיות שבשבועות האחרונים היו שינויים גדולים באתר אבל זה לא מש סביר.
מה שברור שהוא למשל רשם שאין ביטוח והנה בשובר רשום במפורש שיש ביטוח. איך הוא הגיע למסקנה שאין? גם אחרי ששאלתי (כמה פעמים) הוא לא מתייחס.
עוד נתון הוא שהוא הזמין פעם אחת וההזמנה בוטלה (גם שם יס סיפור סביב הביטול) ובכל זאת הוא הזמין פעם שניה. מה קרה בין הפעמים? בפעם הראשונה הוא קיבל שובר לשביעות רצונו ורק בפעם השניה פתאום קרו ניסים ונפלאות? נניח רק בפעם השניה פתאום דרשו תוספת תשלום עבור השכרה חד כיוונית ובראשונה לא?

הוא גם מעדיף לא להתלונן בחברה. לקטר במעמד קבלת הרכב זו לא תלונה, רק קיטור.
כמובן שהוא לא חייב, זו זכותו, אני רק מציין עובדה.

מכל העובדות הנ"ל מאוד קשה לי להגיע למסקנה שהסוכן דרכו הוא הזמין את ההשכרה היה לא בסדר, עוד יותר להגיע למסקנה שכל הסוכנים והזכיינים לא בסדר.
כמובן שזו מסקנה שלי שמחייבת רק אותי, אחרים יכולים להגיע למסקנה שלו.
לצפיה ב-'הזמנתי א וקבלתי ב באישור הזמנה. אני '
הזמנתי א וקבלתי ב באישור הזמנה. אני
11/07/2016 | 21:30
31
רשמתי במפורש מרכז העיר, וזה כתוב, אבל האיסוף לא היה במרכז.
באישור הזמנה רשום במפורש החזרה בשדה וזה הופיע בהצעת מחיר שלהם. למה באישור צריך להופיע שעלי לשלם תוספת למחיר. הרי הציעו לי מחיר שכוללת החזרה בשדה.
לא קראת את תנאי החזרת התשלום ששלחת בנפרד באנגלית. כתוב במפורש שהחזרת התשלום יתבצע בתוך 21 יום.
אם לא הבנת עד עכשיו אני מרים ידיים. לא רוצה לאחל לך להזמין דרכם כי אני מאמין שאתה באמת לא מבין. 
מתווכים תמיד ירוויחו אבל אלו מתווכים שאתה יכול להתלונן עליהם בחברת האם. עם אלו, אתה יכול לדבר ללמפה.
לא רציתי לכתוב את זה, אבל הפקידה בחברת ההשכרה שלקחתי את הרכב, הבינה את בעייתי היטב ורמזה בנימוס שהרבה לקוחות נתקלים בבעיות דומות עם המתווך הזה. 
לצפיה ב-'לי גם היה נסיון בעייתי משהו איתם. '
לי גם היה נסיון בעייתי משהו איתם.
10/07/2016 | 10:31
1
68
הרושם שקיבלתי זה שהם אתר שאין לו שום קשר מחשובי לחברות ההשכרה השונות.
אתה מבצע הזמנה כולל לתת כא ואז הם הולכים לברר אם יש רכב בכלל אצל החברות.
הליך שלוקח לפחות 24 שעות עד שאתה מקבל תשובה.
נושא הביטוחים מאד לא חד וברור באתר.
בגלל שזה בליל של חברות שונות אז בכל חברה יש מדיניות שונה בכל נושא ונושא ובסוף ההזמנה אתה לא באמת יודע עד הסוף מה הם התנאים.
בשום חברת השכרת רכב אתה לא יודע איזה רכב תקבל פה זה עוד יותר מקרי לחלוטין. אנחנו הזמנו רכב פרטי בגודל קטן וקיבלנו משהו בסגנון רנו קנגו. (מסחרי קטן).
המיקום של הסוכנות (שאתה גם לא יודע בשלב ההזמנה) היה באיזור תעשייתי בעיר ולקח למונית עשרים דקות להבין איפה הבניין הרלוונטי.
אז היינו צריכים לטפס שלוש קומות עם מזוודות כדי להגיע למשרד שלהם. זה היה סניף עסקי שלא בנוי כלל לתיירים.
הסתבר שהמחיר לא כלל את הביטוח השתתפות עצמית למרות שאני הבנתי מהאתר שכן - זה היה כזה לא חד משמעי בניסוח.
בסיכומו של דבר קיבלנו אוטו והמחיר היה זול, אבל אני לא אזמין דרכם יותר.
למיטב ידיעתי הם נקנו עי BOOKING אבל בעוד בוקינג זה אתר מעולה שנותן לך את כל המידע והשרות שאתה צריך כולל אישור מיידי על הזמנה, האתר הזה מקרטע קשות.

לצפיה ב-'להלן אינפורמציה משרות לקוחות שקבלתי לאחר בצוע ההזמנה, לידיעה'
להלן אינפורמציה משרות לקוחות שקבלתי לאחר בצוע ההזמנה, לידיעה
10/07/2016 | 12:17
60

In all honest we do say 21 days for a FULL refund however we do aim 7-10 days
With it being the full protection is the case of you paid the supplier so you need to be paid back
As longs as you wasn’t doing something you shouldn’t be I.e.  drink driving taking drugs whilst driving the car
Of course this is what we wouldn’t cover as it would be the customers own fault
 If you did need to claim come back to me direct and I would advise you the next step
It’s basically filling out a form and  team for the protection department would  give you a call
 There will be a one way fee paid to the supplier – One Way Fee 30,00 € incl. Tax
Same for the cross boarder that will also need paying to the supplier direct
Cross Border Policy
Cars may be taken into the following countries (Allowed countries: Germany, Hungary, Slovakia, Italy, Croatia, Slovenia, Switzerland, Liechtenstein, France, Spain, Portugal, Andorra, Monaco, Luxembourg, Belgium, Netherlands, Denmark, Norway, Sweden, Finland, United Kingdom, Ireland, Czech Republic). 
A Cross Border Fee of 10,00€ (incl. VAT) per rental applies for cross border to Germany, Italy, Switzerland and Liechtenstein and the cross border must be requested at the time of booking, otherwise a penalty of 10 € may be applied at the location. 
For all other countries the cross border fee is 30,00€ (incl. VAT) per rental
Ferry: 40,00€ incl. VAT per rental (Ferry use is only allowed in European countries and their associated islands)
Prior written consent from the supplier is essential before the rental can be agreed.

לצפיה ב-'פעמיים הזמנתי דרך rentalcars'
פעמיים הזמנתי דרך rentalcars
10/07/2016 | 13:17
2
73
והכל היה בסדר. אפילו קיבלנו שדרוג לרכב והיה מצויין! כן, הוספנו קצת כסף בחב' ההשכרה כדי לשדרג את הביטוח שהוזמן. בשתי הפעמים היה ברור מראש מאיזו חברה ההשכרה (SIXT) והיה גם ברור מראש שאם לוקחים את הרכב בנקודה X ומחזירים בנקודה Y יש תוספת תשלום על החזרה לא באותו מיקום. אני חושבת שכדאי מאוד להתעמק ב"אותיות הקטנות" כשמשכירים רכב ולא להתלהב ממחיר זול ו"לרוץ" להזמין - כל מחיר זול מגיע אם הגבלות ותנאים "קשוחים" יותר - כך זה גם בחברות תעופה. אין ארוחות חינם. 
לצפיה ב-'שמח בשבילך, איך הרגשת עם התנאי בבטוח שעליך לשלם את כל הסכום'
שמח בשבילך, איך הרגשת עם התנאי בבטוח שעליך לשלם את כל הסכום
10/07/2016 | 13:46
1
62
לחברת ההשכרה במקרה של תאונה ורק לאחר מכן לתבוע מ-RENTALCAR ?
לצפיה ב-'לא הרגשתי ולא עשיתי תאונה'
לא הרגשתי ולא עשיתי תאונה
10/07/2016 | 15:19
62
אין פה עניין של רגש...אלו התנאים שבהם מושכר הרכב במחיר X בחברה זו, מתאים לך - תיקח, לא מתאים - תברח...יש עוד הרבה דגים בים...תמיד אפשר למצוא חברה אחרת שתשכיר לך רכב בתנאים שמתאימים לך יותר...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט
חברת
חברת "קראפן"
פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה