לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'יעד לטיסה'
יעד לטיסה
05/05/2016 | 12:55
24
225
היי,
סוף יוני אני וחבר מתכננים לטוס לחו"ל.
שנינו חיילים ואנחנו לוקחים רגילה (ז"א נהיה בבית לגמרי מיום שישי עד יום שבת של שבוע אחרי.)
הסתכלנו קצת באינטרנט וקצת הסתבכנו בבחירת יעד.
לא כזה בא לנו יעד כמו כרתים שהכל שם ישראלי ובתכל'ס לא כזה מעניין כי זה רק ים ומסיבות ו..אילת בקיצור.
מצד שני אנחנו ממש לא רוצים לבזבז על המלון והטיסה יותר מ2000. לא אכפת לנו שזה יהיה טיול קצר (אבל לא פחות מ4 ימים.)
יש המלצות? תודה מראש :)
לצפיה ב-'לגבי כרתים אתה כמובן טועה בגדול, אבל שיהיה לך בהצלחה.'
לגבי כרתים אתה כמובן טועה בגדול, אבל שיהיה לך בהצלחה.
05/05/2016 | 13:07
4
101
לצפיה ב-'היי, אני לא מבין גדול בתחום ואשמח אם תסביר למה אני טועה'
היי, אני לא מבין גדול בתחום ואשמח אם תסביר למה אני טועה
05/05/2016 | 18:48
3
44
לצפיה ב-'בהרבה מאוד פרמטרים, בבקשה:'
בהרבה מאוד פרמטרים, בבקשה:
05/05/2016 | 19:16
2
128
א.
לכרתים מגיעים בששת חדשי העונה 3.000.000 תיירים מהם 100.000-120.000 ישראלים בלבד.
ב.
יש בכרתים מעל 10.000 בתי מלון ברמות 1*-6* כאשר ההעדפה של רוב הישראלים היא מלונות מסויימים הכל כלול 5* וערוכים למשפחות.
ג.
בוודאי שיש ים ושעשועי חוף וים, עם חופים 1050 ק"מ מהם 900 ק"מ נגישים לקהל.
ד.
בכרתים מספר ערים שבסיסן וונציאני, ואת מי שמענין יש גם בית כנסת פעיל שהוקם ב-1497.
ה.
כרתים הינה המקור לתרבות האירופאית (לא יוון) החל מזאוס וכלה באפולון, כך שהמיתולוגיה למעשה צריכה להיקרא "המיתולוגיה הכרתית".
ו.
ניתן לטייל במאות מסלולים הכוללים גם טבע (בספר שלי 344 מסלולי טיול)
ז.
מי שאוהב קצת יותר מלטייל בטבע ובעתיקות וליהנות מהמטבח הכרתי והנוף האישי בכרתים, יכול לבצע פעולות ספורטיביות החל מרכיבה על אופניים במסלולים הרריים וכלה ב-34 מסלולי "קניונינג" שבכל אחד יש "קפיצות" 5-80 מטר, ובכל ערוץ 20-40 "קפיצות" רובם לתוך בריכות מים או דרך מפלים.
ח.
בכרתים אומני עץ רבים החל ממיניאטורות ועד הפסל שמפסל רק בגזעים ענקיים והוא אחד מ-15 פסלים כאלו בעולם.
ט.
אני יודע שכששומעים "אי" רואים בדמיון משהו כמו סנטוריני 6 על 9, אלא שלמרות שכרתים הוא "אי", הרי גודלו כ-3/4 מדינת ישראל עם אוכלוסיה של כ-750.000  תושבים, ב-6 ערים, עשרות עיירות וכ-1864 כפרים.
י.
בכרתים מאות אתרים בעלי ענין (בספר שלי יש 1316 אתרים בעלי ענין, 17.490 תמונות, 3585 עמודים והספר עם המפה המפורטת, מתעדכנים כל עת שאפשר)

נראה לי שנתתי תמונה כללית, כאשר אני חוקר את כרתים 27 שנים והטיסה הבאה שלי בעוד כשלוש שבועות, תהיה הטיסה ה-112 לכרתים.....

אז יש מה לעשות בכרתים, לא ישראלים ולא רק ים.

לצפיה ב-'וחוץ מזה מאיר,הוא מתוודה ש..''לא כזה בא לנו יעד כמו כרתים'''
וחוץ מזה מאיר,הוא מתוודה ש..''לא כזה בא לנו יעד כמו כרתים''
06/05/2016 | 15:38
1
25
לצפיה ב-'הוא אומר למה, ולכן תיקנתי אותו שאחרים עלולים לקבל רושם מוטעה'
הוא אומר למה, ולכן תיקנתי אותו שאחרים עלולים לקבל רושם מוטעה
06/05/2016 | 16:38
22
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה הכיוון שלכם אבל אופציות יכולות להיות'
אני לא יודעת מה הכיוון שלכם אבל אופציות יכולות להיות
05/05/2016 | 16:36
17
118
פולין, רומניה, פראג.
כדאי לכם להתחיל בלחפש טיסות זולות, אחרי שתמצאו כמה יעדים מעניינים תחפשו דירות ב air bnb לפעמים יש שם מציאות. או מלונות זולים יחסית במנועי החיפוש.
אני מרגישה שאני אומרת דברים מובנים מאליהם... פשוט תתחילו לחפש.

לצפיה ב-'היי התחלתי לעשות טיפה מחקר והופתעתי לראות שברלין היא אופציה'
היי התחלתי לעשות טיפה מחקר והופתעתי לראות שברלין היא אופציה
05/05/2016 | 18:54
15
107
דרך אתר expedia מצאתי דיל כזה:
יום שני עד שישי - 4 לילות.
טיסות של אל על ביום שני 6:20 עד 9:50 וחזור ביום שישי 10:55 עד 16:00.
מלון 3 כוכבים ללא ארוחות (נראה מלון מאוד נחמד לאנשים שלא מתכוונים להשקיע יותר מדי, ויש גם אינטרנט חינם.)
סך הכל יוצא שיום שני כמעט יש לנו יום מלא של טיול, ושלישי רביעי חמישי יום מלא גם.
סך הכל יצא לכל אחד 1950 שקל כולל מיסים והכול.
זה דיל טוב או שאני סתם לא מודע למחירים?
בנוסף יש לי כמה שאלות..
1.בנוגע לטיסות - איך אני מברר מבחינת מזוודות איך זה הולך? הבנתי שבאתרים האלה זה המון פעמים כולל רק תיק ואז צריך לשלם עוד כמה מאות שקלים על מזוודה..
2.מצויין באתר שזה כולל עמלות ומיסים - אני זוכר פעם מחופשה באירופה שביום האחרון במלון דרשו מאיתנו 35 יורו מיסים/עמלה. האתר הזה אמין שהכל כלול 100%?
3.מבחינת מחייה - ז"א ארוחות זולות יחסית (אוכלים אוכל פשוט נורא) ובלילה קצת מסיבות ושתייה כמה נצטרך להביא?
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'העסקה מעבר לתקציב שלכם'
העסקה מעבר לתקציב שלכם
05/05/2016 | 19:09
14
108
מדובר 2000 שקלים רק הגעה ולינה, מה לגבי תחבורה תזונה כניסות לאתרים וכו'?

אף אחד לא יכול לדעת בלי לחפש אם אתה לא יכול למצוא אופציה זולה יותר.
תבדוק למשל באיזיג'ט אם אין טיסות במחיר טוב יותר ואולי שעות ידידותיות יותר. תבדוק לעצמך אם לכל כך מעט זמן אתה צריך מזוודה  ואם צריך אולי שניכם יכולים להסתפק באחת. חבל לשלם על משהו שלא צריך.
תבדוק באתר כמו booking.com אם אין עסקאות מוצלחות יותר ללינה.
או שיש או שאין.
אגב אני חושב שכדאי גם לבדוק רכישה ישירה מול האתר של אל על.
לצפיה ב-'היי, קודם כל תודה על העזרה'
היי, קודם כל תודה על העזרה
05/05/2016 | 19:29
13
90
1.לא מצאתי באתרים שאמרת מחירים יותר טובים או שלא היה טיסות בימים שרציתי. והשעות שבחרנו דווקא מצוינות בעיניי.. למה אתה חושב אחרת?
2.בנוגע למה שאתה אומר על המזוודות אז אני מניח שכן צריך לשלם על מזוודות בנפרד?
3.בנוגע לתקציב - הכוונה הייתה רק למלון וטיסות.
4.מצאתי עכשיו באתר עסקה עם בדיוק אותן טיסות רק מלון אחר שהרבה יותר זול, הוא גם נראה נחמד מאוד לפי הביקורות ויש ארוחת בוקר. המחיר זה 1650 לבן אדם. המחירים האלה טובים בכללי?
5.ועוד משהו אם רשום free breakfast אני מניח שהכוונה היא לכל הבקרים ולא לארוחת בוקר אחת נכון?

לצפיה ב-'1. אם אלו המחירים הטובים ביותר שמצאת ומיצית חיפוש אלטרנטיבות'
1. אם אלו המחירים הטובים ביותר שמצאת ומיצית חיפוש אלטרנטיבות
05/05/2016 | 19:39
1
62
אז זה כנראה ההכי טוב שיש.
לטוס בשש וחצי בבוקר אומר להיות בנתב"ג בשלוש וחצי בבוקר.
לא יודע מאיפה אתם באים ובאיזו תחבורה אבל בתכלס זה די קרוב ללילה לבן.
אתם חיילים וכנראה אין לכם בעיה לתפקד אחרי לילה לבן, גם אני מצליח לתפקד אבל לא להנות.
השאלה אם אתם תוכלו להנות ואם יש לכם תוכניות ג לבלות בלילה אז בכלל יהיה קשה.
בנוסף תבדוק איך אתם מגיעים לנתב"ג בשלוש לפנות בוקר.
חזור ב 11 בבוקר, אתם צריכים להגיע לשדה בתשע בבוקר. שילמתם עבור לילה במלון והבילוי המכסימלי שלכם יהיה ארוחת בוקר באותו יום.
2. לא יודע, לא רואה מה התנאים של הכרטיס שרושמים לכם.
3. סבבה
4.תבדוק את מיקום המלון. ביעקר קרבה לתחבורה ציבורית כמו ה U וה S.
אין לי מושג לגבי הצהרה כללית על מחיר
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
05/05/2016 | 19:59
53
בנוגע לטיסות אתה צודק אבל אני חושב על זה בצורה הזאת:
החסרונות פה הן שגם חצי לילה לבן וגם מפסידים יום. אבל אין טיסות אפשריות שלוקחות פחות מתוספות של 300+$ שיאפשרו לצאת יותר מאוחר בשני הימים.
במתכונת הנוכחית אנחנו נגיע בבוקר לברלין, נישן שעתיים - שלוש במלון ונצא לדרך רעננים (יספיק לנו.) וביום שישי פשוט נאכל ונתקפל. סה"כ יוצא לנו אפשר להגיד 4 ימים מלאים ומבחינת המחיר זה די שווה יחסית לאופציות אחרות.
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
05/05/2016 | 19:59
10
63
ונניח שהטיסה היא ללא מזוודה - אפשר גם להסתדר בלי. פשוט מסתכלים על האותיות הקטנות ורואים מה כן אפשר לקחת: בדר"כ מדובר בערך בשמונה קילו ובטרולי די גדולה, שלפחות אני מצליחה לדחוף אליה מספיק דברים לשבוע טיול (ותכלס, לקחתי תיקים קטנים מאלו גם לנסיעות יותר ארוכות ביעדים יותר נידחים). בהנחה שאתם לא הולכים למסע שופינג, אפשר להסתדר עם זה בקלות ומבלי להוציא עוד כסף על מזוודה. צריך פשוט לדעת לארוז נכון וללא שטויות. 

אפשר בתור צעירים גם לבדוק אכסניות (כיף לפגוש מטיילים אחרים בגילכם). בסופו של דבר אתם לא הולכים לבלות הרבה בחדר מן הסתם, אז אפשר להתפשר על מלון זול ובסיסי אם חשוב לכם לצמצם ככל האפשר את התקציב. 

הכי חשוב: שהמלון יהיה קרוב לתחבורה הציבורית (s-bahn או u-bahn). 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
05/05/2016 | 20:40
9
60
בנוגע לתיקים - אתה צודק ב100% וכנראה זה מה שנעשה. נארוז קל:)
בנוגע לאכסניות - בדקתי ולפחות בתאריכים האלה ובעיר הזאת אין הבדל משמעותי במחיר. מעדיף מלון נחמד עם ארוחת בוקר שתחסוך לנו די הרבה.
בנוגע לתחבורה ציבורית - נראה שזה די קרוב לתחנות אוטובוסים. המלון קילומטר מגן החיות של ברלין.. זה אומר לך משהו אולי בנוגע לתחבורה ציבורית או בכללי למיקום שלו? אם הוא טוב?
לצפיה ב-'יכולה להתעורר בעיה אחת'
יכולה להתעורר בעיה אחת
05/05/2016 | 21:35
6
90
שלא תוכלו להכנס למלון בסוקר. רוב בתי המלון לא מאפרים כניסה לפני 15:00
אפשר לבקש, אפשר לשאול, אבל יתכן שלא תוכלו לישון כך שיהיה לכם לא קל
להסתובב עד 15:00 הלומי שינה, קח זאת בחשבון.
לצפיה ב-'כן חשבתי שיהיה בעיה עם זה, גג נשים ראש בלובי :)'
כן חשבתי שיהיה בעיה עם זה, גג נשים ראש בלובי :)
05/05/2016 | 22:57
5
21
לצפיה ב-'תבדוק אם יש בכלל לובי , במלון 3 כוכבים לא תמיד יש לובי מפנק '
תבדוק אם יש בכלל לובי , במלון 3 כוכבים לא תמיד יש לובי מפנק
06/05/2016 | 05:28
4
19
לצפיה ב-'צודק ,אבדוק - שאלה נוספת'
צודק ,אבדוק - שאלה נוספת
06/05/2016 | 10:51
2
57
זה נכון שכיום אי אפשר לחדש דרכון רגיל וחייב להוציא ביומטרי..? והמחירים שראיתי מעודכנים (280 ו50% הנחה לחיילים?)
לצפיה ב-'אני חידשתי דרכון רגיל ולא עשיתי ביומטרי'
אני חידשתי דרכון רגיל ולא עשיתי ביומטרי
06/05/2016 | 11:18
43
יש אופציה באתר.
מבחינת המחיר, חידוש דרכון בחורף הרבה יותר זול (לא זוכרת מה מוגדר ע"י רשות האוכלוסין כ"חורף"), ולשלם באינטרנט גם חוסך כסף.
הנחה לחיילים - אין לי מושג
לצפיה ב-'אפשר דרכון רגיל. באנטרנט מחירים שונים'
אפשר דרכון רגיל. באנטרנט מחירים שונים
06/05/2016 | 12:28
41
עד סוף פברואר ניתן היה לחדש באנטרנט במחיר 190 ש"ח.
עכשיו 250 ש"ח ובלשכות האוכלוסין 280 ש"ח.
לא ידוע לי על הנחה לחיילים.

לצפיה ב-'ואם יש לובי מפונפן...'
ואם יש לובי מפונפן...
06/05/2016 | 22:55
38
...הם מן הסתם לא יראו בחיוב 4 אנשים שמשתרעים על הספות ונוחרים בקול...

השיטה שלי: קפה טוב ולהתחיל לטייל ולחזור אחרי ארוחת הצהריים. בלילה ללכת לישון לא מאוחר מדי. רק לבדוק מראש שאפשר לאכסן שם את הציוד עד הצ'ק אין. 
לצפיה ב-'מוזר...'
מוזר...
06/05/2016 | 22:52
1
41
אמרת שהמלון יוצא 1600 ומשהו לאדם, כלומר כ-400 שקל ללילה. אני אומנם הייתי באכסניה בברלין לפני שנתיים, אבל קשה לי להאמין שהמחירים השתנו עד כדי כך - יצא משהו כמו 20 ומשהו יורו ללילה לאדם וזה היה באמצע אוגוסט. 
נכון, זה לא חדר פרטי. זה דורמיטורי. אבל יכול להיות שתצליחו למצוא חדר עם ארבע מיטות ולשריין לעצמכם, וחוץ מזה אתם צעירים. קודם כל לא תבלו כמעט בחדר, אלא תהיו בחוץ כל היום וכנראה גם חלק לא מבוטל מהלילה. ושנית, לצעירים לינה בהוסטל ברלינאי זה חלק מהחוויה - מכירים מלא חבר'ה ממקומות שונים בעולם ולא פעם יוצאים ביחד לבלות. 
אני (ויש לי פור עליכם של יותר מעשור...) גרתי לאחרונה כמה שבועות באכסניה בדרום קוריאה, ועל אף שהייתי שם לבדי כל יום היה לי עם מי לצאת לארוחה, לבר, לסתם טיול וכו', ועם כמה וכמה אנשים נשארתי בקשר עד היום. בעבר גם התארחתי בחו"ל אצל חבר'ה שפגשתי באכסניות. וכמובן - זה ממש ממש זול. 

בקיצור, שווה לבדוק את המחיר. 
ארוחות בוקר ממילא לא כאלו יקרות, ואולי יש הוסטלים שמספקים אותן כחלק מהמחיר (לא בדקתי, רציתי הוסטל ספציפי ומולו היתה מאפייה ממש זולה לקנות משהו לבוקר). אינטרנט חינם יש בכל אכסניה בימינו. 
לצפיה ב-'המחיר הוא כולל טיסות. בכ"מ יש לך אתר מומלץ שמציע גם אכסניות?'
המחיר הוא כולל טיסות. בכ"מ יש לך אתר מומלץ שמציע גם אכסניות?
07/05/2016 | 13:35
8
לצפיה ב-'היו שנים שכל המלצה שנייה כאן היתה..ברצלונה'
היו שנים שכל המלצה שנייה כאן היתה..ברצלונה
06/05/2016 | 15:40
57
כשהעיר הזאת היתה טרנד ישראלי
לצפיה ב-'יעד נוסף שכדאי לבדוק הוא בודפשט'
יעד נוסף שכדאי לבדוק הוא בודפשט
06/05/2016 | 11:18
24
לצפיה ב-'ארה"ב - התלבטות בין שני מסלולים'
ארה"ב - התלבטות בין שני מסלולים
05/05/2016 | 09:24
11
150
שלום לכם,
אשמח לשמוע את דעתכם.
אנחנו (זוג  50+) טסים ביולי- אוגוסט. מתחילים בפילדלפיה ומסיימים בניו יורק.
באמצע יש לנו 8 ימים בהם נשכור רכב. 
עד עתה תכננו מסלול " די קלאסי" (באופן כללי...איתקה- ניאגרה-טורונטו- אדירונדק וירידה לניו יורק). 
פתאום בעלי "מושך" לכיוון בוסטון (גם אני שמעתי שהיא עיר מאוד יפה).
אני קוראת על טיולים יפים מאוד באיזורים האלה אך בסתיו... :(
כמובן שבטווח הימים אי אפשר הכל ובגלל בוסטון והגיוני שהמסלול יהיה מזרחי יותר מנהר ההדסון  (וורמונט, ההרים הירוקים?).
מה דעתכם? איזה איזור מרשים יותר? האם מישהו טייל בשני האיזורים?
אשמח לשמוע את דעתכם. 
תודה

לצפיה ב-'תלוי מה אתם רוצים'
תלוי מה אתם רוצים
05/05/2016 | 17:06
1
81
בוסטון בהחלט חביבה. ויש באמת טיולים מאד יפים באזור, גם בקייץ. אישית אני מאוהבת בהרים הלבנים של ניו המפשייר.

מה יותר מרשים? ניאגרה. אבל העיר עצמה מאד טוריסטית, עד כדי כעור. בוורמונט ובהרים הלבנים יש יותר הרגשה של טבע. מסלול חביב זה לעלות ללייק שמפיין בעמק ההדסון, לעבור לוורמונט ולנסוע לברלינגטון וורמונט, לרדת לכוון בוסטון דרך לינקולן ניו המפשייר,הקנגמנגס, ונמשיך לבוסטון.

בניו המפשייר אין מס קניה, אם קניות מעניין אותכם.
לצפיה ב-'שמפליין'
שמפליין
05/05/2016 | 18:52
21
לצפיה ב-'ניאגרה מקום ש"חייבים" להגיע אליו'
ניאגרה מקום ש"חייבים" להגיע אליו
05/05/2016 | 18:50
6
84
המקום בהחלט מרשים ומקודם כך שפשוט קשה מאוד להיות בארה"ב בלי להגיע לשם.
האם בשורה התחתונה מבחינתכם אפשרי לותר על המקום?
אני אוהב את בוסטון כך שנראה לי שאין בחירה רעה, מה שתבחרו יהיה בסדר
לצפיה ב-'הייתי בארה"ב כמה פעמים'
הייתי בארה"ב כמה פעמים
05/05/2016 | 23:36
5
70
גרתי בארה"ב 15 שנים לפני שהגעתי לניאגרה. התרשמתי? כן. לא מרגישה צורך לחזור.
לצפיה ב-'קשה...קשה...'
קשה...קשה...
06/05/2016 | 10:04
4
51
אני יושבת שבועות וקוראת סיפורי טיול, בלוגים, טיפים ועוד. כל שם של מקום שמתואר כ"שווה ביקור" / המלצה על מקום לינה "מדהים" מסמנת במפת גוגל. המפה הפכה להיות "מוצפת" בכוכביות.
צריך לוותר וזה קשה. כנראה שזה מה שקורה בגלל עודף מידע.
כל עצה משנה את המסלול, אתמול חברה אמרה לי לא "לבזבז" ימים על טורונטו ואלף האייים ולהקדיש את הזמן לאתרים בארה"ב. כל "עצה" מאדם שאתה סומך עליו גורמת לשינוי כל מקומות הלינה ששיריינתי ובלאגן.
איפה הימים שקנינו ספר ונסענו על פי "מסלול מספר 1" או "מסלול מספר 2" ?....
מכיוון שמדובר במסלולי נסיעה ארוכים בכל יום והחלפת מקומות לינה ! (שיש צורך להזמין מראש) צריך לקבל החלטות  וזה קשההההה.
אבל.... אילו צרות טובות. אני נהנית מאוד להכין את מסלולי הטיול שלנו אך הפעם זה קשה יותר מתמיד.
אשמח לקרוא עוד תובנות.
תודהרבה לכם!!!

לצפיה ב-'כמי שאוהבת את טורונטו...'
כמי שאוהבת את טורונטו...
06/05/2016 | 11:25
1
63
אבל מהסיבות האישיות שלי...אני יכולה גם להגיד לך שאם זמנכם מצומצם, אתם בהחלט יכולים לוותר על ביקור בטורונטו...שלטעמי היא עיר נהדרת, אבל ממילא ביום אחד לא תוכלו לספוג הרבה, ובשביל ביקור ב CN tower, לא שווה...זו לא עיר שמתפעלים ממנה בWOW בביקור קצר.
מצד שני, במפלי הניאגרה אני חושבת שכן צריך לבקר פעם אחת בחיים לפחות...הנכדים שלי חושבים שצריך לנסוע פעם בחודש, אבל הם גרים במרחק של שעה וחצי נהיגה משם..
אלף האיים הוא איזור מקסים ויפה, אבל יש עוד מקומות עם אגמים ואיים קטנים משובצים בהם...לא חובה לנסוע עד לשם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/05/2016 | 13:48
6
לצפיה ב-'אולי אם תחליפו חלק מהנסיעה בטיסה'
אולי אם תחליפו חלק מהנסיעה בטיסה
08/05/2016 | 07:29
1
31
יתפנה לכם עוד קצת זמן לטיול.
אפשר להזמין לינה שניתנת לביטול ברגע האחרון וכך לשמור על גמישות מסויימת.

כנראה שתצטרכו להגיע לעוד ביקורים באזור
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
16/05/2016 | 23:15
3
לצפיה ב-'יש טיולים של 21 או 12 '
יש טיולים של 21 או 12
16/05/2016 | 16:29
1
24
טיול מאורגן לארה"ב אפשר לעשות לעשרים ואחד ימים וגם שני מעשר ימים. כמובן כל טיול יכיל אטקרציות אחרות.
לצפיה ב-'אתה המדריך? אני מעוניינת בשני מעשר ימים'
אתה המדריך? אני מעוניינת בשני מעשר ימים
16/05/2016 | 23:00
1
לצפיה ב-'מי זו חברת התעופה עם קודqu'
מי זו חברת התעופה עם קודqu
04/05/2016 | 18:59
4
72
לא הצלחתי למצוא בגוגל
לצפיה ב-'Azur Air (חברה אוקראינית)'
Azur Air (חברה אוקראינית)
04/05/2016 | 19:22
24
לצפיה ב-'הם טסים למונטנגרו?'
הם טסים למונטנגרו?
05/05/2016 | 09:46
1
12
לצפיה ב-'לא יודע....'
לא יודע....
05/05/2016 | 09:57
13
לצפיה ב-'qu'
qu
06/05/2016 | 22:10
40
הוא קוד יאטא של אוגנדה איירליינס
לצפיה ב-'כריתים 3000 ש"ח לזוג 5 כוכבים 3 לילות '
כריתים 3000 ש"ח לזוג 5 כוכבים 3 לילות
04/05/2016 | 16:30
3
126
רציתי לשאול האם זה משתלם או לא? 
לצפיה ב-'לא'
לא
04/05/2016 | 17:09
36
לצפיה ב-'לא'
לא
05/05/2016 | 02:29
24
לצפיה ב-'ראשית שם האי כרתים'
ראשית שם האי כרתים
05/05/2016 | 08:49
104
שנית, אתה לא נותן שום נתונים, כך שאתה לא יכול לקבל תשובה נכונה-
מתי?
איזה מלון?
הכל כלול?
מה הן שעות הטיסה והימים בשבוע ?

אם המגמה רק לרבוץ במלון, תוריד מהמחיר את מחיר הטיסה, ואז תשווה עם מחיר מלונות 5* בארץ, ותעשה את השיקול שלך.

לצפיה ב-'טיול לברזיל בקיץ - מס' שאלות'
טיול לברזיל בקיץ - מס' שאלות
04/05/2016 | 12:58
1
52
1. איפה מומלץ מנסיונכם לעשות ביטוח נסיעות במחיר סביר ושיתן מענה לשהות בברזיל למשך חודש?

2. איזה חיסונים מומלצים כשנוסעים לברזיל? ( לא מזמן חזרנו מטיול בן שבועיים וחצי מהודו ועשינו חיסונים לפני הנסיעה להודו)
לצפיה ב-'שתי תשובות'
שתי תשובות
04/05/2016 | 13:15
48
לגבי השאלה הראשונה, המחיר די דומה. יש חמש או שש חברות ביטוח שעושות ביטוח נסיעות. השוני הוא בפרטים הקטנים. כדאי להסתכל בתמצית של כל פוליסה (הכל נמצא באתרי החברות) ולבדוק מה ההבדלים ולפי זה להחליט ולא לפי המחיר, שכאמור, לא ממש שונה בהרבה.

חיסונים? לשאול רק במרפאות המומחים - אנחנו לא רופאים.
לצפיה ב-'הולנד ואמסטרדם'
הולנד ואמסטרדם
03/05/2016 | 23:26
1
66
אהלן,
מתכננים לטוס כמה חברים אחרי שחרור מהצבא לאמסטרדם כנראה ואולי נבקר בעוד כמה מקומות, רציתי לדעת אם יש המלצה לספר טוב בעברית בנושא?

חוץ מזה אבקש בבקשה אם תוכלו להגיד איפה כדאי לטייל שם ואיפה להתארח, לאכול, המלצות לחנויות בגדים, מסעדות, מלונות? וכל המלצות וחוות דעת שיש לכם בלי קשר

ועוד משהו שבלעדיו לא שווה כלום, איך סוגרים טיסה? איך ואיפה מזמינים ודרך מי? ואיך מזמינים מראש מלון/אכסניה ואם זה בנפרד מהטיסה או שאפשר לסגור עסקה כולל? כדאי לסגור לבד או עם סוכן/חברת טיולים?
לצפיה ב-'תלוי לאיפה בהולנד אתם רוצים להגיע'
תלוי לאיפה בהולנד אתם רוצים להגיע
04/05/2016 | 08:10
50
בד"כ להולנד טסים לשדה התעופה סכיפהול ליד אמסטרדם.
אבל אפשר להגיע למשל דרך שדות התעופה בדיסלדורף או קלן בגרמניה וחלק מהיעדים בהולנד קרובים יותר לשדות הגרמניים מאשר לסכיפהול.
כמובן שאפשר גם לשלב. לנחות בשדה אחד ולהמריא חזרה מאחר.
תכנון נכון יכול לחסוך לכם ים כסף.

אתה יכול להכנס לאתר האינטרנט של נתב"ג ולבדוק בדף הטיסות המתוכננות אילו חברות טסות ליעד שתבחר באילו ימים ובאילו שעות ובהתאם לתכנן את ההזמנה שלך.
באופן כללי אם מזמינים מספיק זמן מראש טיסות low cost הן הזולות ביותר, יכול להיות חצי מהמחיר של חברות high cost.
חברת Low cost שטסה למשל לאמסטרדם היא איזיג'ט. אתה יכול להכנס לאתר האינטרנט שלהם ולבדוק פרטים.

אתה כמובן יכול לפנות לסוכן שיציע לך טיסות.
היתרון שמישהו אחר עוזר לך, החיסרון שסוכן בד"כ לא יציע לך טיסת low cost?

אגב יכול להיות שטיסות עם חניית ביניים יהיו זולות יותר, השאלה אם חניית ביניים באה בחשבון.

ללינה לא נראה לי שיש טעם להכנס כשאתם לא יודעים איפה בכלל תהיו.
לצפיה ב-'שתי שאלות לא ממש קשורות...'
שתי שאלות לא ממש קשורות...
03/05/2016 | 22:39
5
181
נוחתים בלוטון, לונדון ב-22:30. אני מניח שעם כל העיכובים/מזוודות לא נצא מהשדה לפני 23:00 במקרה הטוב. האם יש טעם להסתמך על תחבורה ציבורית כלשהי (אוטובוס/רכבת) כדי להגיע למרכז לונדון או שאין ברירה אלא להזמין הסעה של אחד מנותני השירות הישראלים? אגב, במידה וזו האפשרות היחידה, מי הכי מומלץ?

שאלה נוספת שאינה קשורה כלל ועיקר לשאלה הראשונה: האם עניין התשלומים בכרטיס האשראי הוא פטנט ישראלי? אני יודע שאפשר, בתיאום מראש עם חברת האשראי, לחלק קניות בחו"ל לתשלומים אולם למה לא ניתן (או שכן ניתן?) לבצע קניות בתשלומים בחו"ל כבר במעמד הרכישה?

תודה!
לצפיה ב-'ברירות נוספות, מיניקאב ללונדון לארבעה יעלה בערך 50 פאונד'
ברירות נוספות, מיניקאב ללונדון לארבעה יעלה בערך 50 פאונד
04/05/2016 | 07:57
80
יש הרבה חברות, אתה יכול לבדוק למשל את BA transfer, אני הייתי מרוצה מהשירות שלהם.
אתה יכול להשאר לישון ליד שדה התעופה ולנסוע רק למחרת למרכז לונדון. יש הולידי אין במרחק של פחות מ 10 דקות הליכה. מבחינתי המלון היה בסדר גמור.

תשלומים באשראי ממש לא פטנט ישראלי אבל לא ניסיתי לשלם בתשלומים עם כרטיס ישראלי בחו"ל.
אבל יש לי כרטיסים שמחייבים את החשבון בפועל אחרי כ 60 יום ולא מיידית או במועד החיוב הקרוב. נראה לי שקול לתשלומים. תדבר עם חברות האשראי ותבקש כרטיס כזה.
לצפיה ב-'אצה לא יכול לחלק קניה לתשלומים בחו"ל אלא לדחות את החיוב'
אצה לא יכול לחלק קניה לתשלומים בחו"ל אלא לדחות את החיוב
04/05/2016 | 10:16
62
תתקשר לחברת האשראי שלך 
לצפיה ב-'אוטובוס מלוטון למרכז לונדון'
אוטובוס מלוטון למרכז לונדון
04/05/2016 | 10:21
275
easybus מוציאים 24 שעות בימממה אוטובוסים למרכז לונדון. אתה יכול להזמין מקום לחצות (למיטב ידיעתי חייבים להזמין ולהביא הדפסה של הכרטיס האלקטרוני לנהג). ואם תגיע מוקדם יותר סביר שיתנו לך לעלות עליו. זאת נסיעה של כשעה. במרכז לונדון סביר שעוד תספיק את הטיוב או שתיקח מונית קצרה למלון
לצפיה ב-'ניתן לפרוס את הרכישות בחו"ל ל-3 עד 18 תשלומים'
ניתן לפרוס את הרכישות בחו"ל ל-3 עד 18 תשלומים
08/05/2016 | 01:09
1
9
 באופן אוטומטי באמצעות מוקד שירות הלקוחות

לצפיה ב-'תודה רבה. מה לגבי קווי לילה ממרכז לונדון?'
תודה רבה. מה לגבי קווי לילה ממרכז לונדון?
22/05/2016 | 09:20
5
גיגלתי קצת וראיתי שיש קווי לילה (אוטובוסים) ממרכז לונדון שמגיעים למלון (president) סתם תהיתי: יש סיבה שלא המליצו עליהם כאן?

בנוסף, האם נוכל לרכוש אויסטר בשדה (לוטון) או שעדיף לנו כבר travel card?נשהה בעיר כשבועיים.

תודה!
לצפיה ב-'חוויה מאד לא טובה עם Hotwire'
חוויה מאד לא טובה עם Hotwire
03/05/2016 | 19:40
12
260
שלום,
הזמנו מלון דרך hotwire שכידוע המחיר הוא סופי ולא ניתן לשינוי.
לצערי מסיבות רפואיות, לא יכולתי לטוס לחו"ל ופנינו אליהם בבקשה להחזר. למרבה ההפתעה הם הסכימו לבדוק את הבקשה וביקשו מאתנו מסמכים. שלחנו הכל כמו שהם ביקשו כמה פעמים ומאז דממה.
-אי אפשר לברר מה קורה עם הבקשה
-אין שום דרך לצור קשר עם הצוות שמטפל בהחזרים.
- התעלמות מפניות בפייסבוק ובכל האימיילים שיש להם.

נציגים שמשקרים לנו בפנים ברמה של טלמקרטינג עלוב בארץ.

רק להדגיש, אני יודע שלא מגיע לי ההחזר הזה. איך שהם מתנהלים הייתי מעדיף שיתנו לי תשובה שלילית שאולי הייתי יכול לערער עליה למנהל בכיר שם או לקבל את זה. ההתנהלות שלהם גורמת לי לפקפק בהם בדברים שאני מצפה מהם לעזרה. כשמשקרים לי בפנים ואומרים לי שאין שום דרך בעולם ליצור קשר עם מחלקה אחרת שלהם, אני חושש לתת אשראי למקום כזה.

**בדקנו עם המלון ונראה שההזמנה שלנו כן הייתה קיימת. אבל החוויה עם השירות לקוחות פשוט רעה. בדקנו בפייסבוק שלהם, וחיפשנו ברשת ואנחנו לא היחידים.
לצפיה ב-'קרה לי משהו מאוד דומה אבל שונה - אולי זה לא כל כך'
קרה לי משהו מאוד דומה אבל שונה - אולי זה לא כל כך
03/05/2016 | 22:19
8
170
נורא כמו שאתה חושב.
הייתי אמורה לטוס לפריז במרץ וחמי נכנס לבית חולים שבועיים לפני הטיסה, בישראל (אני גרה בסיאטל), אז בעלי טס לטפל בו וצלצלתי להוטוייר כמוך לשאול אם אפשר לקבל החזר. זה אפילו לא מצב רפואי ישירות שלי, אלא של חמי וגם אני הופתעתי שהם מוכנים לשקול את זה.
ביקשו מסמכים ושלחתי וגם אלי לא חזרו.
אחרי חודש צלצלתי שוב לשירות שלהם, והם לא מוכנים לקשר אותך. לא חושבת שמשקרים פה, אלו כנראה הכללים אצלם.
אבל השירות לקוחות כן ראה את האימייל ששלחתי ויכול היה לומר שהם רוצים מסמך נוסף. השירות לקוחות הסביר לי מה בדיוק הם רוצים, ולמרות שלא יכולתי לדבר איתם, השגתי ושלחתי את המסמך ואחרי כמה ימים היה לי כבר את הכסף בויזה חזרה.

אני חושבת שזה ממש מדהים שהם הבינו שבעלי היה צריך לטוס ולכן אני לא יכלתי לעזוב את הילדים לבד בבית, שום בעיה רפואית שלי או של בעלי, לא ציפיתי שיחזירו לי את הכסף...

אז בוא אני אשאל אותך - מה השירות לקוחות שלהם אומר לך? אולי לא עבר מספיק זמן? המחלקה שקיבלה את המסמכים שלי לקח להם זמן לתת תשובה, לפחות 10 ימים אולי יותר. השירות לקוחות צריך כנראה לראות את הסטטוס שלך. גם לי לא החזירו אימייל ולא חזרו בשום צורה. שלחת את המסמכים לפני התאריך שהיית אמור להגיע למלון? - כי זה חשוב, הם לא יכולים לבטל אם לא שלחת לפני...
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
04/05/2016 | 08:35
7
119
דיברתי עם הנציג ביום שהתברר לי שאני לא יכול לטוס והוא כביכול ביטל לי את ההזמנה. קיבלתי מיי שמתחיל ככה:

"Thank you for contacting Hotwire Customer Care regarding the itinerary number XXXXXX. In order for us to review your refund request, your immediate attention is required. This booking has been cancelled with the hotel, and is no longer available for check in. In order to receive a refund, please provide Hotwire with the following documentation."

שלחנו את כל המסמכים שהם רוצים מייל שלהם, לפייסבוק, לפקס שהם נתנו והנציגים אומרים ש:
1. לוקח עד 10 ימי עבודה מרגע קבלת כל המסמכים
2. אין שום דרך לדעת אם הגיעו כל המסמכים.

ביקשנו מהנציגים לבדוק מה עם הבקשה. רק לוודא שהכל הגיע והם טוענים שאין שום דרך ליצור קשר עם ה-Research team שמטפל בזה וכשהם יקבלו משהו, הם יעדכנו את ה-case שלנו. אני גר בכפר שנקרא ישראל אבל היה לי ניסיון גם עם אמזון גם עם אפל ובשום שלב לא הרגשתי שמורחים אותי או מתנערים ממנים עם תירוצים. 
לטעון ששום דבר לא הגיע הם יכולים תמיד. אם יש להם כוונה אמיתית לזכות אותנו, למה לא בדוק אם הכל הגיע? הרי ברור שיש דרך ליצור קשר עם המחלקה שמטפלת בהחזרים. זה לא איזה גוף צבאי מסווג שאף אחד לא יודע

שלחת להם במייל או בפקס?
לצפיה ב-'ישנה מילה בשפה העברית שהיא מאד לא אהודה "סבלנות"'
ישנה מילה בשפה העברית שהיא מאד לא אהודה "סבלנות"
04/05/2016 | 10:06
5
124
גם אני חסרת סבלנות אבל לעיתים, במגעים עם גורמי חו"ל, אין ברירה.
על מנת להגיש תביעה לחברת ביטוח ישראלית הצטרכתי להגיש מסמכים.
בקשתי חשבונית חתומה,שלחו לי משהו לא מתאים. הענין הלך הלוך וחזור עם פסקי זמן
ארוכים בין לבין. חשבתי שנשמתי תפרח בטרם אצליח לקבל את המסמך החסר. סבלנות היתה המילה היחידה שעזרה לי.

אני לא יודעת כמה זמן עבר מאז שהגשת את המסמכים, אבל הייתי במקומך מחכה בסבלנות עד חודש לפחות. אז  לא ניתן לדבר עם המחלקה? שאתן לך כתובות של חברות, ארגונים ושאר עורכי שמחות בישראל שאין כל אפשרות לכתוב להם? הרשימה תפתיע אותך.

אני בטוחה שיתקשרו איתך אם יחסר להם מסמך, ובסוף גם תקבל את הכסף. אני משערת, וסליחה על הבוטות, שהכסף הזה לא חסר לך לקנות לחם. אז תרגע, זה יסתדר, ובלי עצבים כי חבל להתרגז.

לצפיה ב-'את עושה לי פה עוול גדול'
את עושה לי פה עוול גדול
04/05/2016 | 14:12
4
113
אני ציינתי במפורש, שמה שמרגיז אותי זה לא שהכסף לא נכנס לחשבון אלא ההתנהלות שמזכירה חברות מפוקפקות בארץ.
״רק המנהל יכול לזכות אותך והוא לא פה כרגע..״
הדרך שבה הם מדברים איתי (ססמאות ריקות ושקרים) גורמת לי לחשוד שלא אראה את הכסף. אין פה קשר לזמן הטיפול. השעון לא התחיל כי אני לא יודע בכלל אם הם קיבלו את המסמכים שלי ולאף אחד בעולם אין דרך ליצור איתם קשר. וחיפוש בגוגל מראה חוויות דומות

את חושבת שתשובה כזאת היא סבירה? מוזמנת להזמין דרכם. אני תיארתי את החוויה האישית שלי לטובת קוראי הפורום
לצפיה ב-'בוא תבחן רגע את הדברים מהצד'
בוא תבחן רגע את הדברים מהצד
04/05/2016 | 18:33
3
106
אתה מבקש משהו שברור שלא מגיע לך.
למרות שלא מגיע לך מוכנים לדון בבקשה שלך.
שאלת אם פרק הזמן של הטיפול מקובל ואנשים כאן אמרו לך שאכן לוקח הרבה זמן אבל החברה מגלה רוחב לב וגמישות ומחזירה בסף גם כשברור שלא מגיע.
אתה לא מרוצה לא מהקצב ולא מהתקשורת איתך. מותר לך. אבל מכאן ועד להגיד שמרמים אותך? מי עושה למי עוול?
לצפיה ב-'הטעות היא שלך'
הטעות היא שלך
04/05/2016 | 19:05
2
99
שאתה בדיוק כמו המנהלת, לא קורא את מה שאני כותב אלא מדביק לי את התווית של הישראלי-חסר-הסבלנות שרוצה שהכל.

לא שאלתי ב*שום מקום* מה הזמן המקובל לטיפול.
לא פניתי לפה בשביל לקבל עיצות.
קראתי מספיק בפורומים\פייסבוק כדי להבין איך הם מתנהלים.
פירטתי את החוויה האובייקטיבית שלי בתור טיפ\עזרה דורות הבאים ושאיש היישר בעייניו יעשה.

לאור איך שהם מתייחסים לתלונה שלי ולתלונות יותר מוצדקות של לקוחות בחו"ל,שזוכים לאותה התעלמות, אני לא אתן להם יותר את האשראי שלי. אתה חושב שהם בסדר? זכותך המלאה.

העוול שנעשה לי הוא בהודעה של המנהלת שמסבירה לי מהיא סבלנות..אבל זה מחזיר אותנו פסקה הראשונה בהודעה הנוכחית שלי.

ניצחתי בכמה תביעות צרכניות בארץ, קניתי המון מחו"ל, יצא לי להחזיר מוצרים מהארץ לחו"ל, יצא לקנות לשלוח ולהחזיר לא מעט מוצרים בארה"ב. עם כל הצניעות שבעולם, זאת לא הפעם הראשונה שאני מזמין משהו מחו"ל או טס לחו"ל. באמת שלא.
אבל זאת פעם ראשונה שנתקלתי אצל חברה גדולה ומכובדת (??) בהתנהלות כזאת.
לצפיה ב-'תמיד יכול להיות שאני טועה'
תמיד יכול להיות שאני טועה
05/05/2016 | 07:20
49
אבל אולי אתה טועה כשאתה מחליט שלא קראתי מה כתבת? אין מצב שבו קראתי הבנתי ועם כל הצניעות אני פשוט לא מסכים איתך?

אין לי מניות ב priceline, מבחינתי תרגיש חופשי לא לקנות מהם.
לצפיה ב-'אני חייבת לתקן - חוויה אישית היא אף פעם לא אובייקטיבית, רק '
אני חייבת לתקן - חוויה אישית היא אף פעם לא אובייקטיבית, רק
05/05/2016 | 10:35
44
סובייקטיבית
לצפיה ב-'אני שלחתי רק אימייל - customersupport@hotmail.com'
אני שלחתי רק אימייל - customersupport@hotmail.com
04/05/2016 | 17:54
71
ואכן ההתנהלות שונה, הם אמרו גם לי שאין דרך ליצור קשר, ואני פשוט קיבלתי את זה (האמת שגם אני התעצבנתי לתוך עצמי, אבל כמו שגם אתה אומר, אמרתי שבכל מקרה הם לחלוטין לא מסתירים את התנאים ואם הם מוכנים לשקול את הסיפור שלי, אפילו שזה בסודי סודות ובחדרי חדרים, עדיין אני צריכה להגיד תודה).

ולא קיבלתי תשובה אז צלצלתי שוב לשירות לקוחות, אחרי שחיכיתי מה שנראה מספיק זמן, בערך חודש. והשירות לקוחות, באפריל, כן ראה את הסטטוס והתגובה של מי שקיבל את האימייל. וכמו שאמרתי, למרות ההתנהלות המוזרה, קיבלתי את כל הכסף לויזה כמה ימים אחרי שהשגתי את המסמך הנוסף שהם רצו.

וזה לא נגד ישראלים או זרים :), אני מתגוררת בסיאטל כאמור והיה בדיוק אותו דבר.
לצפיה ב-'המסקנות שלי ממקרים כאלו:'
המסקנות שלי ממקרים כאלו:
04/05/2016 | 10:14
2
134
1. להזמין רק בתי מלון שתשלום שם refundable גם אם זה כמה דולרים יותר ללילה
2. לעשות ביטוח ביטול נסיעה מתי שאפשר (מבירור אחרון שעשיתי - ב"כלל" ניתן לעשות חודש לפני הנסיעה, ב"מגדל" - 3 חודשים). זה אמור לכסות סיפורים כאלו.
לצפיה ב-'לא כלכלי לעשות ביטוח ביטול נסיעה'
לא כלכלי לעשות ביטוח ביטול נסיעה
05/05/2016 | 01:09
1
81
אם היה כלכלי, חברת הביטוח לא הייתה מציעה אותו.

ביטוח עושים רק אם הוא חובה או סכנה לקריסה כלכלית במקרה של אירוע ביטוחי
לצפיה ב-'זה כלול ממילא בביטוח הבריאות והמטען כך שאין סיבה לא לעשות'
זה כלול ממילא בביטוח הבריאות והמטען כך שאין סיבה לא לעשות
05/05/2016 | 10:33
63
יש גם מקרים כשיש ילדים ואין לדעת מה יילד יום או כשהוזמנו טיסות לכל המשפחה non-refundable ובמקרה הנ"ל (מחלת ילד) לא ניתן לצאת

לצפיה ב-'אטרקציה חדשה בלונדון - מגלשת המנהרה הארוכה בעולם'
אטרקציה חדשה בלונדון - מגלשת המנהרה הארוכה בעולם
03/05/2016 | 16:34
3
138
לצפיה ב-'לא נכנסת לזה מרצוני החופשי...'
לא נכנסת לזה מרצוני החופשי...
03/05/2016 | 17:49
25
לצפיה ב-'ישלמו לי כסף אני לא נכנסת לדבר הזה'
ישלמו לי כסף אני לא נכנסת לדבר הזה
03/05/2016 | 18:13
19
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
03/05/2016 | 18:44
14
לצפיה ב-'טיול בן ארבע ימים לסופיה, דרושות המלצות'
טיול בן ארבע ימים לסופיה, דרושות המלצות
03/05/2016 | 15:30
2
85
שלום לכולם,
חשבנו לאן לטובס לאחר שרק שלשום חזרתי מקפריסין... :)
מצאנו כרטיס זול לסופיה ל-4 ימים באמצע מאי.
האם למישהו יש המלצות על לינה, אוכל, דברים לעשות לזוג בגיל 30?
כל דבר יעזור ... תודה :))
לצפיה ב-'הייתי שם פעמיים'
הייתי שם פעמיים
03/05/2016 | 17:14
1
95
סופיה נחמדה, יש חיי לילה ובנייה ישנה כמו שיש באירופה היפה. יש כנסיות מאד גדולות ויפות שם. גם כן סיורים בחינם (כמו בכל עיר גדולה). יש כמה שווקי פשפשים בכל מיני מקומות, פגשתי שם אספן שאמר שהרוב זיוף.

אני במקומכם הייתי עושה יום אחד בסופיה ואת שאר הימים הייתי או נוסע ל"פולובדיב" ומשם עולה להרי רודופה - שהם מלאים בכפרים יפים ואגמים וטירות. או עולה מייד מסופיה להרי פירין - שהבנתי שגם הם יפים ויש עליהם כפרים (למרות שהרבה פחות מהרי רודופה)

היה כיף בבולגריה, רק קצת התאכזבתי מהאוכל. זו מדינה מאד ענייה ולכן גם האוכל דל.
לצפיה ב-'כפרים יפים ואותנטים נמצאים לרוב באיזור העמקים..'
כפרים יפים ואותנטים נמצאים לרוב באיזור העמקים..
05/05/2016 | 12:40
55
המזרחיים לפלובדיב.
אתרי נופש ומרחצאות בריאות כמו ב''היסר''[היינו שם שבוע]
סביבה נהדרת מיוערת ומים רבים במעיינותיה[גם ארכיאולוגיה]
בולגריה בשבילי..מעבר לוורנה,בורגאס,סוזופול,פלובדיב[היסר] וכנראה לא הפעם האחרונה..

לצפיה ב-'אתם מתכננים טיסה לארה"ב? תתכוננו לתורים ארוכים'
אתם מתכננים טיסה לארה"ב? תתכוננו לתורים ארוכים
03/05/2016 | 13:08
10
223
מסתבר שהנהלת הבטחון התעבורתי (Transportation Security Administration ) בארה"ב קיצצה במספר הבודקים
מחד, ויש עליה גדולה במספר הטסים מאידך, דבר שיוצר תורים ארוכים מאד בבדיקות הבטחון וכ-6800 איש הפסידו את הטיסה שלהם בשבוע קצר אחד במרץ השנה.

לכן, אם אתם מגיעים ליעד מסוים בארה"ב כמו ניו יורק, אטלנטה, שיקגו וכו' ויש לכם טיסת המשך, תנו לעצמכם מספיק זמן כדי לתפוס את הטיסה הבאה (לפחות שעתיים) ואם אתם טסים חזרה בטיסה בינלאומית כדאי שתהיו שלוש שעות לפני הטיסה בשדה. הנה המאמר

http://www.nytimes.com/2016/05/03/business/airport...
לצפיה ב-'AirBnB לא תפעל יותר בברלין'
AirBnB לא תפעל יותר בברלין
03/05/2016 | 14:27
1
108
לצפיה ב-'החוק הוכל ב- 1/5'
החוק הוכל ב- 1/5
03/05/2016 | 18:15
87
שטות מוחלטת לטענת חברים גרמנים, וקרובת משפחה בעלת דירות נופש.

הם מאמינים ש 10,000 דירות נופש יפתרו את משבר הדירות להשכרה בברלין. שכחו את העלאת מחירי בתי המלון, אובדן מקומות עבודה, פגיעה בתיירות ולכן פגיעה כלכלית בעיר.
לצפיה ב-'פיו מזל שהשנה הצלחתי שהקונקשן באירופה'
פיו מזל שהשנה הצלחתי שהקונקשן באירופה
03/05/2016 | 21:09
76
גם ככה לפעמים נדמה שאאין מספיק בודקים אזעם הקיצוץ עוד יותר לא כיף:/
לצפיה ב-'אנחנו ממילא רגילים להגיע שלוש שעות לפני הטיסה'
אנחנו ממילא רגילים להגיע שלוש שעות לפני הטיסה
04/05/2016 | 08:17
2
75
ובזמני עומס כמו חגים ממליצים לנו להגיע עוד קודם כך שאנחנו רגילים, לא ביג דיל
לצפיה ב-'אם מדובר בקונקשיין זה פחות תלוי בך.'
אם מדובר בקונקשיין זה פחות תלוי בך.
04/05/2016 | 09:35
1
22
לצפיה ב-'בודאי שתלוי בי, להזמין טיסה עם זמן קונקשן מספק'
בודאי שתלוי בי, להזמין טיסה עם זמן קונקשן מספק
04/05/2016 | 11:09
20
לצפיה ב-'היה לי קונקשיין ב JFK של 3 שעות בסוף אפריל'
היה לי קונקשיין ב JFK של 3 שעות בסוף אפריל
04/05/2016 | 09:34
78
לקח לי שעתיים לעבור את הבדיקות הבטחוניות, ולא עברתי תחקיר מיוחד, פשוט היו שני טורים ארוכים בטירוף לבידוק.
עם זאת בשדה בווגאס ובסן פרנסיסקו המצב היה שונה לחלוטין.
לצפיה ב-'באטלנטה כבר לפני 5 שנים'
באטלנטה כבר לפני 5 שנים
04/05/2016 | 19:04
56
היה תור  כאורך הגלות.לולא החוצפה הישראלית שלי לא היינו מגיעים לטיסת המשך לl.a בזמן....פשוט בl.a חיכו לנו ולא היה לנו מס. פון של זה שחיכה.אז נדחפנו בעדינות אחרי 3/4 שעה שעמדנו בתור לאימיגריישן.
לצפיה ב-'זה עניין של מזל ותזמון'
זה עניין של מזל ותזמון
04/05/2016 | 22:27
47
כמי שוסה בעיקר בארה"ב, יצא לי לחכות בתורים ארוכים כו הגלות וללכת לבדוק ולהתפלא שאין תור בכלל.

לפחות פעם אחת בחרתי טיסת המשך שתתן לי יותר זמן לבדוק, ואז עברתי הכל תוך דקות ויישבתי להתייבש בשדה שלוש שעות. נשמע כלא משמעותי, אבל כשהשדה משעמם, וכל מה שאני רוצה זה להגיע הביתה...
לצפיה ב-'משהו חדש ומסעיר (רק אם בא לכם) לאכול בעירום, כאן? לא'
משהו חדש ומסעיר (רק אם בא לכם) לאכול בעירום, כאן? לא
04/05/2016 | 13:13
89
בלונדון.

מסעדת בוניאדי תיפתח בלונדון, ובה הלקוחות והמלצרים יוכלו להסתובב בעירום. המייסד: "לאנשים מגיעה ההזדמנות ליהנות מערב שלא כולל טומאה, בלי צבעי מאכל ואפילו בלי בגדים אם ירצו"

מסעדת פופ אפ חדשה שתיפתח הקיץ בלונדון תאפשר לסועדים לאכול בעירום. המסעדה, בוניאדי (Bunyadi), שתיפתח ביוני לשלושה חודשים בלבד, תחולק לאזור לבושים ואזור לא לבושים, ואפילו העובדים יסתובבו ערומים, כשחלקים מסוימים בגוף שלהם יישארו מכוסים.

הרעיון זוכה להצלחה ומעל 30 אלף אנשים כבר נמצאים ברשימת ההמתנה בעמוד האינטרנט של המסעדה. בוניאדי, שהוקמה על ידי חברת לוליפופ, המתמחה בהקמת חנויות פופ אפ, תרחיב את תמת הערום גם לתפריט, עם מנות טבעוניות ולא טבעוניות המורכבות מרכיבים טבעיים בלבד. המנות יוגשו בצלחות חימר שנוצרו בעבודת יד, כולל סכו"ם אכיל.  

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L...
לצפיה ב-'Air Europa- למישהו יש חוות דעת?'
Air Europa- למישהו יש חוות דעת?
03/05/2016 | 12:47
10
133
למישהו יש ניסיון אישי איתם בטיסה למדריד?

לצפיה ב-'חוות דעת לגבי מה?'
חוות דעת לגבי מה?
03/05/2016 | 18:40
9
103
טסתי איתם לפני שנים לברצלונה.
המטוס מבפנים היה די מתפרק (מושבים וכו'), אבל הוא המריא ונחת בשלום ולא היו איחורים משמעותיים שאני זוכרת, שאלה הדברים שחשובים לי.
לצפיה ב-'חווית טיסה'
חווית טיסה
03/05/2016 | 19:51
8
97
איחורים, נוחות מושבים, מרווח בין המושבים, צוות אוויר וכו'.
והאם היית מוכן לטוס איתם שוב במחיר משתלם?
לצפיה ב-'לא זוכרת יותר ממה שכתבתי'
לא זוכרת יותר ממה שכתבתי
03/05/2016 | 21:37
1
86
וגם לי הדברים שהזכרת לא ממש משנים - אני בוחרת טיסות לפי המחיר, חווית הטיסה לא ממש משנה לי, בעיקר כשהטיסה יחסית קצרה.
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
04/05/2016 | 14:47
47
באופן כללי, טיסות זו חוויה מיותרת לגמרי מבחינתי. עונש. זה יותר גרוע מנסיעה של כמה שעות באוטובוס, עם האוויר הסינתטי והמושבים שאף פעם לא באמת נוחים לכל כך הרבה זמן. לכן אני בוחרת לפי המחיר. בטיסות ארוכות באמת לפי המחיר ואם יש הפרש משמעותי בין טיסה ישירה לקונקשן - בטיסות ארוכות באמת יש הבדל בחוויה. כל הטיסות האחרונות שעשיתי היו של 10-12 שעות, ואז באמת איכות החוויה משמעותית. בשביל שעתיים-שלוש אטוס גם עם אוטובוס שחיברו לו כנפיים כל עוד המחיר סביר. 
לצפיה ב-'ממליץ להכנס לאתר seatguru, יש שם נתונים "יבשים"'
ממליץ להכנס לאתר seatguru, יש שם נתונים "יבשים"
04/05/2016 | 08:13
5
73
כמו מרווח בין מושבים וגם חוות דעת של נוסעים שטסו עם החברה.
אני מניח שאתה מנסה להשוות בין שתי אופציות, תבחן את שתיהן באתר ותראה אם יש הבדל בין החברות ואם הוא שווה את הכסף.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/05/2016 | 11:49
4
48
לא שמעתי על האתר הזה. בודק כעת.
ההתלבטות שלי היא בין אל על, IBERIA ו AIR EUROPA. כאשר האחרונה היא הזולה ביותר אך הביקורות עליה לא מי יודע מה.
לצפיה ב-'אם היית טס לפי ביקורות אז היית מוותר על אל על'
אם היית טס לפי ביקורות אז היית מוותר על אל על
04/05/2016 | 18:03
3
75
הביקורות על אל על באתרי האינטרנט די קטלניות והציון מאוד נמוך.
מבחינת עמידה בזמנים בדו"ח שהתפרסם לא מזמן לגבי חברות ארופאיות יצאה מקום אחד לפני אחרון

תכלס תחליט מה חשוב לך כי לא כל הביקורות רלוונטיות לך. אותי למשל לא מעניינות לא השמיכה ולא הכרית ויש כאלה שבלעדיהן חייהם אינן חיים.
אז אם מישהו נתן ציון נמוך כי לא קיבל כרית הביקורת שלו לא רלוונטית לי.
לצפיה ב-'עם אל על טסתי'
עם אל על טסתי
04/05/2016 | 21:41
2
60
ככה שיש לי חוויה אישית עם החברה והיא חיובית.
מה שחשוב לי ביותר זה נוחות והמרווח בין הכיסאות. כל השאר איזוטרי.
בכל זאת, מדובר בטיסה של 5 וחצי שעות.

לצפיה ב-'ככל שאני יודע באל על יש אינטץ' אחד יותר בין הכסאות'
ככל שאני יודע באל על יש אינטץ' אחד יותר בין הכסאות
05/05/2016 | 07:36
1
56
מאשר ב air europa במושבים הסטנדרטיים במחלקת תיירים.
כך שיותר מרווח ואינטץ' יכול להיות לא מעט.

אגב לי גם חשוב מרווח בין הכסאןת אז אני מזמין Low cost ומוסיף קצת כסף לכיסא בשורת היציאה.
יוצא הרבה יותר זול מ High cost ועם הרבה יותר מרווח לרגליים מאשר האינטץ' הבודד שהם נותנים לעומת ה low cost.
לצפיה ב-'את זה עשיתי'
את זה עשיתי
05/05/2016 | 11:37
44
הזמנתי מהם בסופו של דבר, חצי מחיר מכרטיסים של אל על.
באופן מצחיק המטוס נכון לעכשיו כמעט ריק (הטיסה בעוד חודש).
אז בחרתי כיסאות בשורה הראשונה בטיסת חזור. לפחות חזרה ארצה יהיה מקום לרגליים.

תודה רבה על הטיפים.
לצפיה ב-'חופשה משפחתית ליוון בקיץ'
חופשה משפחתית ליוון בקיץ
02/05/2016 | 22:33
4
65
היי מחפשת המלצות למלונות ביוון לחופשה עם ילדיי בגילאי 8 ו -10, נכנסתי לאתרים רבים אך הביקורות כל כך מבלבלות לגבי המלונות.
אין לי אי מועדף..אשמח לקבל המלצות

לצפיה ב-'איפה ביוון? יוון ענקית'
איפה ביוון? יוון ענקית
03/05/2016 | 07:26
43
מה התקציב?
מה מעניין אתכם לראות ולעשות או שרק המלון מעניין אתכם?
מה מעניין אתכם שיהיה במלון?

ובכלל מה מבלבל בביקורות? אפשר לעזור בהבנה שלהן
לצפיה ב-'ממליצה בחום על שרתון רודוס'
ממליצה בחום על שרתון רודוס
03/05/2016 | 10:44
14
לצפיה ב-'אני הייתי עם משפחתי באתר נופש חלומי הנרא miraluna באי רודוס'
אני הייתי עם משפחתי באתר נופש חלומי הנרא miraluna באי רודוס
03/05/2016 | 12:27
1
44
נכון,מרוחק מהעיר אבל מקום נהדר,חוף הים נהדר..הכפר נופש מעולה עם מזנון צהרים חופשי..ארוחות בוקר ערב..בריכות שחייה פרטיות לאי אלו מהחדרים.
הקישי בגוגל מירלונה רודוס

סרטון;
לצפיה ב-'השכרת רכבים במקום..טיולים'
השכרת רכבים במקום..טיולים
03/05/2016 | 12:33
37
כהוויתכם..עמק הפרפרים[בררו את העונה]
המעיינות.. אפטה פייס.
לינדוס..
חוף הרחצה המפורסם ''אנטוני קווין''
והכי הכי ששימח את נכדיי היה מסלול הקארטינג הסמוך משמאל לכביש[לשאול]
ולעת ערב..הלאה הרומנטיקה,היישר לקזינו בעיר רודוס
לצפיה ב-'ליסבון'
ליסבון
02/05/2016 | 13:47
9
113
מישהו מכיר מלון נוח ולא יקר בליסבון? תודה מראש למשיבים.
לצפיה ב-'במעלה הכביש הראשי היורד הימה,נמצאת ככר פומבל*'
במעלה הכביש הראשי היורד הימה,נמצאת ככר פומבל*
02/05/2016 | 17:53
2
112
*ראה במפה
המלון אינו יקר,נוח,חדר האוכל בבוקר צפוף במקצת,החדר בסדר גמור
הליכה למוקדי העיר היא הליכה רגלית של 15דקות לערך,או טראמ..או מונית.
אנחנו היינו בבקרים יורדים רגלית וחוזרים במונית עד לככר מימין,ולמה כי תמיד ישנו פקק בככר והמונה דופק.
וכעת למלון;

לצפיה ב-'תודה יהודה '
תודה יהודה
02/05/2016 | 19:26
19
לצפיה ב-' ליסבון הבהרות כלליות. '
ליסבון הבהרות כלליות.
04/05/2016 | 13:45
44
א.  אין שום ים/אוקיינוס בליסבון, מדובר בנהר רחב בשם טאג'ו הנשפך לאוקיינוס
     כ- 10 ק"מ מערבית מליסבון באיזור העיירה קשקאיש.
ב. "הכביש" המדובר שבקצה האחד (העליון) כיכר פומבל ובקצה השני נהר הטאג'ו
     היא שדרת השחרור/עצמאות (אוונידה ליברדאדה).
ג.  בתי המלון  היקרים מרוכזים ברובם לאורך השדרה הנ"ל ואו מסביבה.
    באם אתה רוצה בתי מלון טובים ובמחיר שווה לכל נפש, חפש בתי מלון
    באיזור Avenidas Novas (צפונית מכיכר פומבל) סביב תחנת המטרו
    סאו סבסטיאו - São Sebastião  או סביב תחנת פיקואס (Picoas) 
    מומלץ גם קצת יותר צפון מזרח באיזר Campolide, סביב תחנת המטרו
    פראסה דה אספניה -Praça de Espanha .  

לצפיה ב-'כיוון שמחירי לינה זולים בליסבון...'
כיוון שמחירי לינה זולים בליסבון...
03/05/2016 | 09:34
4
87
אני מרשה לעצמי להזכיר את סופיטל. שאלתי את אחי, שביקר בליסבון כבר פעמיים. הוא ממליץ, הנה ונהנה והמיקום הטוב ביותר שיש, לדעתו. אם אתה מצליח להשיג שם מחיר טוב אולי שווה לשקול אותו כי מלון 5 כוכבים בליסבון עשוי להיות שווה בערך במחיר למלון 3 כוכבים בפריז.
לצפיה ב-'בדקתי מחירים ו..700 שקלים לילה'
בדקתי מחירים ו..700 שקלים לילה
03/05/2016 | 11:17
89
ליסבון עיר נהדרת לשוטטויות ולמלון באים רק לישון,אז חבל[לדעתי]

ונתחיל אם האוכל..
אחד המקומות המבוקשים על תיירים בעיר זה המקום..
מזנון עשיר וטעים במאכליו ככל שתרצו.
ואל תפספסו את הקונדיטוריות ההיסטוריות ההן על מטעמיהן ו..עוגיות הפודינג הנימוח בפה

לצפיה ב-'יקר...'
יקר...
03/05/2016 | 21:20
2
23
לצפיה ב-'מישהו ממליץ על המלון הזה..ברר מחירים'
מישהו ממליץ על המלון הזה..ברר מחירים
04/05/2016 | 11:02
1
58
לצפיה ב-'נבדוק, תודה'
נבדוק, תודה
04/05/2016 | 12:08
11
לצפיה ב-'מלון beautique hotel figueira ('
מלון beautique hotel figueira (
07/05/2016 | 03:20
14
אני אהבתי את מלון beautique hotel figueira. אמור להיות זול יותר מסופיטל שהציעו כאן, כלומר זול יחסית למלון 4 כוכבים... זו הביקורת שכתבתי להם בטריפאדוויזר: http://bit.ly/1Xdh0RB

אם זו נסיעה ראשונה שלך לעיר, את מוזמן לקרוא פוסטים שכתבתי על ליסבון, סינטרה (יום טיול מליסבון) + סרטון עם תמונות מליסבון.

תיהנה ☺
עפר קידר
לצפיה ב-'מחפשים המלצה ליעד קרוב וחמים ליולי לזוג ופעוט'
מחפשים המלצה ליעד קרוב וחמים ליולי לזוג ופעוט
02/05/2016 | 08:03
7
94
היי.

אנחנו זוג עם פעוט בן שנה וחצי מחפשים יעד לשבוע (אפשר קצת יותר) באמצע יולי. הדרישות הן שיהיה קרוב יחסית (מקסימום 4 שעות טיסה), חמים ועם אופציה לפעילויות, ושיהיה מה לראות/לטייל קצת.

חשבנו על אופציית האיים היוונים למיניהם (רודוס כרתים וכדומה). האם יש יעד באירופה שיכול להתאים?

תודה
לצפיה ב-'כל עוד התינוק יושב בעגלה ואתם מובילים אותו לאן שבא לכם'
כל עוד התינוק יושב בעגלה ואתם מובילים אותו לאן שבא לכם
02/05/2016 | 11:48
76
כל יעד מתאים (לטעמי למשל כל עיר אירופאית נחמדה - רומא, ברצלונה, פריז, לונדון, אמסטרדם ועוד ועוד ועוד)
לצפיה ב-'כמעט כל דרום אירופה יכולה להתאים'
כמעט כל דרום אירופה יכולה להתאים
02/05/2016 | 11:55
69
בגלל המגבלה של מכסימום 4 שעות טיסה מקומות כמו לונדון או ברצלונה יורדים מעל הפרק (בסביבות 4 וחצי עד חמש שעות טיסה) אבל רוב החלק הצפוני של אגן הים התיכון יכול להתאים.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצות. מחפשים משהו יותר בטן גב עם אטרקציות מים'
תודה על ההמלצות. מחפשים משהו יותר בטן גב עם אטרקציות מים
03/05/2016 | 14:39
3
48
מחפשים יעד עם מלון ובריכות עם אופציה לטיולים. משהו כמו רודוס/כרתים.

חוץ מאיי יוון יש עוד משהו מתאים?
לצפיה ב-'נתחיל מזה שביולי לא יהיה חמים..יהיה חם'
נתחיל מזה שביולי לא יהיה חמים..יהיה חם
03/05/2016 | 15:28
2
52
אז לקחת בחשבון שיהיה חם בדיוק כמו פה....

בטווח השעות הזה לטיסה , אני יכולה לחשוב אולי על איזור אגם גארדה באיטליה...

יש את סיציליה, גם שם חם ויש בתי מלון עם בריכה והמון איפה לטייל...
מיורקה קצת יותר רחוקה...וכן קוסטה ברווה בספרד שעונה מאד על מה שאתם מבקשים אבל מדובר בכ- 5 שעות טיסה
לצפיה ב-'תודה. סיציליה יכול להיות נחמד.'
תודה. סיציליה יכול להיות נחמד.
03/05/2016 | 15:57
1
18
לצפיה ב-'רק אם תמצאו במקרה טיסה ישירה'
רק אם תמצאו במקרה טיסה ישירה
03/05/2016 | 21:13
36
כי צריך לטוס עם טיסת המשך מרומא, מה  שאומר הגדלת הזמן ברוטו בדרך.
לצפיה ב-'אני יכול להמליץ לכם על '
אני יכול להמליץ לכם על
16/05/2016 | 17:18
5
שתלכו על חופשת קיץ שתעשו ביוון או בקפריסין או בכריתים, בורגס יש הרבה מקומות שאפשר והיה כיף עם ילדים
לצפיה ב-'האם התנהלות אלעל חוקית?'
האם התנהלות אלעל חוקית?
02/05/2016 | 00:34
10
208
טסתי לאירופה , הזמנתי חבילת נופש בגוליבר הובטח לי לטוס עם חברת אלעל (בחרתי ספציפית טיסה עם אלעל והוספתי כסף על כך) ועל הכרטיסי טיסה וההזמנה היה רשום סנדור sundor עד כאן בסדר.
בפועל גם את הטיסה הלוך וגם את החזור הפעילה חברת פריביליג' הספרדייה וכמובן שצוות האוויר גם היה ספרדי.
היה נציג של אלעל על המטוס כמו דייל כזה.

השאלה שלי היא האם זה תקין ?
והאם שווה להתלונן ? או להגיש תביעה על כך? (הבנתי שאלעל עושה זאת לעיתים קרובות)
תודה.
לצפיה ב-'זה מטוס חכור ע"י אל על'
זה מטוס חכור ע"י אל על
02/05/2016 | 01:29
154
כשמזמינים ישירות מאל על אז כתוב במפורש שהטיסה מופעלת ע"י Priviledge Style on behalf of SUNDOR, לא יודע לגבי גוליבר (אף פעם לא הזמנתי אצלם).
לצפיה ב-'קודם כל תביעה סביר להגיש רק מול מי שהבטיח לך'
קודם כל תביעה סביר להגיש רק מול מי שהבטיח לך
02/05/2016 | 07:23
8
121
אם מסיבה כלשהי היה לך מאוד חשוב אל על וזהו החוזה שנכרת בינך לבין גוליבר, יענו גוליבר לא עמדו בהתחייבות אז אתה צריך לפנות אליהם.
באופן כללי אתה יכול לקנות כרטיסים באל על ולטוס בחברה אחרת דרך קוד שייר (וכך מתרחש הנס של טיסת אל על בשבת לוינה) או אפילו בחכירה "רטובה" של מטוס וצוות של חברה אחרת, אבל זה לא עניין שלך אם הסוכן התחייב לטיסה במטוס של אל על וצוות של אל עלץ
לא יודע:
א. אם באמת הסוכן התחייב לך מטוס של אל על או שאתה רק הנחת כך בגלל ששילמת יותר כסף
ב. אם היתה התחייבות כזו האם יש לך איזשהו תיעוד שלה
ג. למה דווקא לרוץ לתבוע, אולי כדאי קודם כל פשוט לפנות אליהם, אבל הדרך לבית המשפט פתוחה לכל אחד.
לצפיה ב-'הובטח לי צוות אוויר ישראלי'
הובטח לי צוות אוויר ישראלי
02/05/2016 | 10:20
7
119
אני לא מומחה גדול למשפט אוויר ומונחיו.
הנציגה בגוליבר הבטיחה לי שאני אטוס עם אלעל או סנדור שזה לאו קוסט עם טייסים וצוות אוויר של אלעל.
בפועל זה לא קרה.
אוסיף שאיש לא עדכן אותנו שלא נטוס עם אלעל (נדמה לי שחובתם לעדכן לפני ) , בשדה עוד על המסכים הופיע הלוגו של אלעל, במטוס הנציגה של אלעל אמרה במיקרופון "ברוכים הבאים לטיסת סנדור של אלעל ".
לא ברור לי הזלזול הזה באינטליגנציה של האנשים.
לצפיה ב-'לדעתי הפרשנות היא שלך'
לדעתי הפרשנות היא שלך
02/05/2016 | 11:18
104
בשום מקום בהזמנת הכרטיס לא כתוב "צוות ישראלי". גם לא צבע המטוס וגם לא שעל כנף המטוס יהיה בוהק דגל המולדת. (אפילו אם אתה טס לרנה).
הבטיחו לך טיסה. צוות הקרקע הוא של אל על, הארגון הוא של אל על, הכרטיס גם שלהם. לדעתי הלא משפטית תפסיד בכל תביעה (שתהפוך לטביעה) מהטעם הפשוט שהטענה הבסיסית של אל על תהיה שמה זה הם טובים.... למרות העומס בחגים, למרות עיצומי (לכאורה) הטייסים, הם התאמצו ומצאו פיתרון כדי שתוכל להגיע ליעדך. אפילו הוסיפו דייל דובר עברית למקרה שאתה יודע רק עברית ולדינו בסיסית.
כמו שאמרו הגששים במערכון "המכונית המגויסת": "סע לשלום איש צעיר".
לצפיה ב-'היו לא מעט פרסומים בענין'
היו לא מעט פרסומים בענין
02/05/2016 | 11:24
93
ביוני 2015
ינואר 2016
ועוד מ-2016

המשבר

חפשתי לראות האם הוגשו תביעות ולא מצאתי, אבל יתכן והוגשו וטרם נדונו ולכן אין פרסום בעתונות
לצפיה ב-'אז תתבע את מי שהבטיח לך'
אז תתבע את מי שהבטיח לך
02/05/2016 | 11:52
89
אין קשר למשפט אווירי, חוזה צריכים לקיים.
אם גוליבר הבטיחו לך משהו ולא קיימו הם לא בסדר.

כמובן כדאי שתשאל את עצמך כמה שאלות שאולי תצטרך לענות עליהן כמו:
האם יש לך דרך להוכיח שנציגת גוליבר הבטיחה את מה שאתה טוען שהבטיחה?
למה לא התרעת מוקדם ככל האפשר כדי שגוליבר יוכלו לתקן את המעוות? נניח כשהגעת לחו"ל כדי שיוכלו לנסות לתקן את המקולקל לפני הטיסה חזרה?
למה אתה לא מרים טלפון עכשיו לגוליבר לבקש מהם תגובה?
ותכלס מה אתה רוצה? עכשיו אתה כבר בארץ וכבר אי אפשר לתקן אחורנית. נניח שגוליבר אומרים שהם מצטערים ואתה 100% צודק. מה אתה רוצה שיקרה עכשיו?
לצפיה ב-'כמה הבהרות '
כמה הבהרות
02/05/2016 | 14:02
3
115
א.  חברת סאן-דור היא חברת השכר של אל-על  לא חברת הלואו-קוסט
     (שהיא UP ).
2.  קיימת הבחנה המטעה את הנרשמים לטיסות אל-על.  באם נכתב שהטיסות
     בחברת אל-על , אין זה מחייב שנטוס במטוסי אל-על.
     לכן,  באם יש לך אישור מוכח כלשהו  (כתוב, בע"פ)  שהטיסה היא טיסה 
     במטוסי  אל-על,  עומדת לך הזכות לפעול כרצונך כולל תביעה משפטית
     בסופם של ההליכים.  באם  נאמר לך שרק הטיסות בחברת אל-על, הנושא
     פתוח לפרשנות וכדאי לחשוב טוב מה עושים.
3.  אני בכל אופן הייתי שולח מכתב הבהרה לכל הגורמים בפרשה הזאת.
4.  בכל מקרה, פנה לגב' תלמה שמיר אחראית פניות הציבור בנתב"ג.
     טלפון : 03-9752386  פקס: 03-9752387  על מנת לקבל מהמבצעים
     של נתב"ג פרטים  לגבי הטיסה שלך. כגון, המטוס מתוכנן לטיסה,  המטוס
     שהטיסה בוצעה בפועל.  האם קיים להם אישור על השינוי (באם היה בכלל).
     תן להם את תאריך ושעת הטיסה, ומספר הטיסה (כולל קוד החברה).
5.  אסוף כל חומר הקיים ברשותך. כגון, כרטיס אלקטרוני, אישורי הזמנת הטיסה,
     כרטיסי עליה למטוס, הקלטות, ועוד....
6.  למיטב הבנתי, בשלב הזה "חוק טיבי/שרותי תעופה" עוסק בנושא זמנים בלבד
     (איחורים, ביטולים) ולא עוסק בנושא החלפת חברת תעופה. באם הטיסה יצאה
     במועדה אין מקום בשלב זה לפיצוי  ע"פ החוק הנ"ל.

לצפיה ב-'לא כל כך הבנתי את סעיף 3'
לא כל כך הבנתי את סעיף 3
02/05/2016 | 14:52
1
83
היית שולח מכתב הבהרה... ומה היית מבהיר בו?
לצפיה ב-'מצטער אבל אני לא מבין מה אתה לא מבין'
מצטער אבל אני לא מבין מה אתה לא מבין
02/05/2016 | 16:36
78
אז נסביר זאת אחרת.
זה מכתב ניסוח רהוט של הסיפור העובדתי והבהרות הולמות של הדרישות המתבקשות.
בסדר הלוגי שאני מכיר,  הצעד הבא יהיה  מכתב התראה/אזהרה ודרישת תשלום לפני פנייה לערכאות,  ולאחר מכן תביעה משפטית. 

כמובן שאין בחיים שחור ולבן אלא ואריציות של אפור בגישות לפתור מחלוקות. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/05/2016 | 17:48
64
סוף סוף תשובה לעניין, כבר חשבתי שאני אשם עם התגובות כאן.
לצערי השיחה עם חברת גוליבר נמחקה לי .
זכור לי במפורשות שהובטח לי צוות אוויר של אלעל , כי היה לי חשוב לוודא זאת.
אמשיך לפי ההמלצות שלך
לצפיה ב-'המלצות לפירנאים'
המלצות לפירנאים
01/05/2016 | 23:18
46
אני מתכננת טיול לפירנאים עם נוער 10.14,16. תחילת אוגוסט. אשמח להמלצות כללי. באזור האיגוסטורוס והמלדסה יש לנו רק 7 לילות ועוד אחד בברצלונה. בתוכנית- טיול בירידה באוגוסטורוס, קניון אוניסקולו, מסלול הבולענים במלדטה וזנב סוס. מה עוד מומלץ באזור בלי הרבה נסיעות? וגם...מחפשת המלצות לרפטינג וקניוניג. מאיפה? כמה זמן וכמה עולה? תודה מראש
לצפיה ב-'באיזה אזור בוינה הכי כדאי לקחת מלון?'
באיזה אזור בוינה הכי כדאי לקחת מלון?
01/05/2016 | 20:28
2
29
לצפיה ב-'ב..רינג'
ב..רינג
01/05/2016 | 21:15
1
11
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/05/2016 | 01:33
7
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לביקור בפוטסדאם'
התייעצות בנוגע לביקור בפוטסדאם
01/05/2016 | 09:37
15
134
בביקור הקרוב שלנו בברלין תכננתי לעבור ברציף 17 ובוואנזה בדרך לביקור בפוטסדאם.
האם לדעתכם אפשרי לשלב את המקומות ביום אחד מרוכז?

תודה
לצפיה ב-'לי נראה מעט צפוף'
לי נראה מעט צפוף
01/05/2016 | 12:52
66
רציף 17 אפשר בהחלט בנסיעה לפוטסדאם, למיטב זכרוני. במיוחד אם נוסעים ברכבת.
להוסיף גם ביקור בוואנזה - נראה לי צפוף מאוד.
הנסיעה לפוטסדאם לוקחת זמן והביקור שם הוא רגוע יותר. 
לצפיה ב-'לא צפוף מאד...'
לא צפוף מאד...
01/05/2016 | 13:20
7
71
אם אין הרבה זמן בברלין, ולא חשוב להתעמק בכל פרט...אפשר לשלב את 3 המקומות באותו יום..ביקור ברציף 17 לוקח כמה דקות....וזו תחנה בדרך..

אם יוצאים ממש בבוקר, עוצרים ברציף 17, משם נוסעים לוואנזה, מבקרים בווילה, מטיילים קצת בגינה כדי לחשוב קצת ולספוג רשמים...אפשר להמשיך לטייל בוואנזה ואפילו ללכת לחופי הרחצה, אבל אחרי הביקור בווילה לנו לא היה ממש חשק...
משם נסענו לפוטסדאם, זה ממש לא רחוק מוואנזה...טיילנו במדרחובים, אכלנו , ספגנו את המקום הנחמד הזה, וחזרנו לברלין בערב...
לא ביקרנו בארמון סן סוסי, כי לזה לא היה זמן...אבל ארמון שרלוטנבורג בתוך ברלין ממש הספיק לנו לחוויות ארמונות..
לצפיה ב-'מה הטעם בפוטסדאם בלי סן זוסי?'
מה הטעם בפוטסדאם בלי סן זוסי?
01/05/2016 | 14:00
6
59
לדעתי, אם אין זמן לשלב בביקור בפוטסדאם את הגנים של ארמון הסן זוסי, אז אין באמת טעם לנסוע לפוטסדאם בכלל.
לצפיה ב-'הכוונה שלי במקור היא כן לשלב סיור ברחובות ובנוסף בגנים '
הכוונה שלי במקור היא כן לשלב סיור ברחובות ובנוסף בגנים
01/05/2016 | 14:14
1
39
של ארמון הסאן זוסי לכן אני שואל אם להוסיף את רציף 17 וואנזה בדרך לפוטסדאם יהיה אפשרי
לצפיה ב-'לא יודע, תלוי באינטנסיביות בה אתה מתכנן לטייל'
לא יודע, תלוי באינטנסיביות בה אתה מתכנן לטייל
01/05/2016 | 14:30
38
יום שכולל את סן זוסי, מרכז פוטסדאם, ואנזה ורציף 17 דורש אינטרנסיביות ויעילות.
אולי אתה יכול לעשות את זה הפוך. להתחיל בפוטסדאם, היות שהיא דורשת את הזמן הרב ביותר, ובהתאם לשעה בה אתה מסיים, להחליט על המשך דרכך לואנזה/רציף 17 דווקא בדרך חזרה. כשאתה יודע כמה זמן יש לך וכמה אתה עייף.
לצפיה ב-'מסתבר שיש טעם..'
מסתבר שיש טעם..
01/05/2016 | 15:19
1
60
כל אחד והטעם שלו...לנו היה ממש כייף להסתובב חצי יום בפוטסדאם, גם אם לא ראינו את הגנים של .....לכן התגובה שאין טעם, היא לא במקום.
לצפיה ב-'למה היא לא במקום?'
למה היא לא במקום?
01/05/2016 | 15:34
51
לדעתך סיור של פוטסדאם בלי הגנים זה נחמד, סבבה.
לדעתי להסתובב ב2 מדרחובים שיש כמוהם במאות ערים במרכז אירופה, כשכמה דקות משם ישנו אחד הארמונות היפים ביותר בעולם (בעיקר בגלל הגנים) זה חסר טעם.

גם אני הסתובבתי עם בת זוגתי כמה שעות במרכז פוטסדאם, והיה מאד נעים וכיף. ועדיין. לא רואה טעם להגיע לשם אם לא קופצים גם לסן זוסי.

זה שדעתנו שונה לא אומר שדעתי לא במקום.
לצפיה ב-'הגנים זה לא רק ארמון סן סוסי'
הגנים זה לא רק ארמון סן סוסי
01/05/2016 | 17:43
1
48
יש שם פארק ענקי עם לפחות 10 ארמונות שונים וגנים בסגנונות שונים. חלקם יפים יותר מארמון סן סוסי.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
01/05/2016 | 18:02
34
התכוונתי לגנים, שנקראים באופן קולקטיבי פארק סנזוסי.
לצפיה ב-'סליחה על השאלה....אבל'
סליחה על השאלה....אבל
01/05/2016 | 20:34
5
88
למה כולם נוהרים לברלין ? מה כבר אפשר למצוא בעיר ערבית עם קצת נגיעות של אירופה פה ושם ?
לצפיה ב-'אם את/ה כל כך יודע מה יש שם'
אם את/ה כל כך יודע מה יש שם
01/05/2016 | 21:26
2
70
סימן שגם את/ה נהרת לשם...
לצפיה ב-'תתפלא אבל לא הייתי שם....וגם לא מתכוון'
תתפלא אבל לא הייתי שם....וגם לא מתכוון
01/05/2016 | 23:24
1
68
לנסוע אלפי קילומטרים כדי להגיע לטייבה. עדיין יש מקומות באירופה שאירופה זה לא מילה גסה שם
לצפיה ב-'חבל שאת/ה מגיב/ה בכלל...........'
חבל שאת/ה מגיב/ה בכלל...........
02/05/2016 | 05:37
57
אם אין לך אנפורמציה לגבי מה ששאלתי תחסוך מאיתנו את התגובה הזו
לצפיה ב-'סליחה על התשובה...אבל'
סליחה על התשובה...אבל
02/05/2016 | 07:29
56
יכול להיות שעיר ערבית עם נגיעות של אירופה פה ושם לא לטעמך,
מזל שברלין איננה כזו.
אגב זו לא הודעת שידול לנסיעה לברלין, להערכתי הברלינאים יסתדרו יפה מאוד בלי תיירים "ערבים" עם נגיעות פה ושם של אירופה (מישהו פעם אמר לי שאש מכבים גם באש....).
לצפיה ב-'ערבים בברלין?ממש לא ראיתי ערבים אולי הכותב מתכוון'
ערבים בברלין?ממש לא ראיתי ערבים אולי הכותב מתכוון
08/05/2016 | 01:25
5
לטורקים שגרים בברלין והשתלבו יפה מאוד
ראיתי ערבים תיירים אבל הרחובות ממש לא מוצפים 

לצפיה ב-'טיול ל-7 עד 10 ימים במהלך אוקטובר'
טיול ל-7 עד 10 ימים במהלך אוקטובר
01/05/2016 | 10:35
10
221
היי,
אנחנו זוג, בני 30 (ללא ילדים) ומחפשים לסגור נסיעה לאוקטובר הקרוב.
היינו עד כה באמסטרדם וקצת התאכזבנו משום מה (למרות שהיא יפהפייה) וחזרנו לאחרונה מסוף שבוע קצר בפראג שם נורא נורא נהנינו והוקסמנו.
אנחנו מתלבטים לאן לטוס שהאפשרויות המובילות הן ברלין, קרואטיה-סלובניה ואיטליה.
בעיקרון, הרצון הוא לנסות שהטיול לא יהיה יקר בצורה "רצחנית", אני יודע שזה מאוד תלוי בנו, אנחנו נמצא בכל מקום את הדרכים לחסוך במידה.
יש אפשרות סבירה שזוגתי תהיה בהיריון בתקופה הזאת (לא מתקדם).
האם יש לכם המלצות או הצעות לגבי יעדים אלה או יעד אחר?
האם אתם חושבים שטיול מאורגן יכול להתאים לנו? 
תודה וחזרה נעימה לשגרה,
אורי
לצפיה ב-'יש לי רק שאלה אחת'
יש לי רק שאלה אחת
01/05/2016 | 16:13
169
קודם כל ברוך הבא לפורום.
אנחנו לא מכירים אותך ואת זוגתך אז איך אנחנו יכולים לדעת האם
מתאים לכם טיול מאורגן או לא? רק אתם יכולים להחליט האם עדיף
לכן שמישהו יארגן לכם הכל ותהיו משוחררים מחיפוש טיסה+מלון+ארוחות,
ובעיקר לקבוע את הלו"ז לעומת האפשרות שאתם אינדיבידואליסטים שרוצים לתכנן הכל לבד מההתחלה עד הסוף. כאן בפורום רוב הכותבים הם מהסוג השני, כלומר (בזהירות רבה) הרעיון של טיול מאורגן ממש לא הכוס תה שלהם.

ברלין העיר זו אופציה מצויינת, איטליה לעומת זאת זו מדינה שיש בה המון אופציות.  
כדאי שתתבשלו לכם בהחלטה מאורגן או לבד, אם לבד, לקרוא קצת על איטליה, קרואטיה סלובניה ואפילו על ברלין. יש אתרים שלמים שנותנים מידע. אנחנו תמיד פה לעזור.
לצפיה ב-'תקרא שוב את מה שכתבת ותראה שכל מה '
תקרא שוב את מה שכתבת ותראה שכל מה
01/05/2016 | 18:09
5
137
שאתה מבקש זה מאוד מאוד אינדיבידואלי, ואף אחד לא יחליט בשבילך אם אתה אוהב מאורגן או לא ואיזו ארץ מתאימה לך.
אני בכל זאת כותבת כי אתה עובר לא כמו טרול אלא כמו מישהו שאולי לא טייל כמעט אף פעם ולא מצליח להתפקס...
מה שדניאלה כתבה - תתחיל לקרוא על המקומות שכתבת עליהם. קרואטיה וסלובניה יהיו זולות יותר, ברלין שמעתי שהיא נהדרת
בעיני, איטליה הרבה יותר בא לי עליה מסלובניה (זו הסיבה שאנחנו נוסעים בקיץ הזה לאיטליה ולא לסלובקיה, היה בינינו דיון על זה).

לגבי הריון - באמת אי אפשר לייעץ לך אולי מלבד שלא תתכננו הייקים קשים בדולומיטים לטיול. בדרך כלל הריון בטרימסטר הראשון והשני, עבור נשים שאין להן שום בעיה רפואית הוא סבבה לגמרי אבל יש גם הריונות שלא הולכים כמתוכנן. אני נסעתי לשבועיים לאלסקה בחודש חמישי והייתי פשוט יותר עייפה, אז כשלקחנו קייק לקחנו זוגי ובעיקר בעלי היה זה שתרם לזה שזזנו.

לגבי טיול מאורגן, זו העדפה אישית אבל אני לא הייתי יוצאת בטיול מאורגן לאירופה. בעיני, להיות תקועה עם אנשים שלא בחרתי ועם מסלול שאני לא יכולה לשנות ולהצטרך לחזור לקבוצה מתי שאמרו לי ולישון במלונות שבחרו לי זה נשמע סיוט של החיים.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל המגיבים'
תודה רבה לכל המגיבים
02/05/2016 | 08:15
4
94
בהחלט עשיתי קצת 'סלט', ואולי לא הצלחתי לבטא את ההתלבטות מספיק טוב.
העניין הוא שבסופו של דבר, הארגון של הטיול די נופל עלי, ולפעמים אני מרגיש שזה קצת גדול עלי. מבחינת ניסיון בארגון טיולים - אכן אין כמעט ניסיון.
המחשבה על קרואטיה-סלובניה הגיעה אחרי שהבנתי שאני יותר מתעניין לראות טבע ופחות עיר אירופאית קלאסית, עד שנסענו לאחרונה לפראג והבנתי שזה לא בהכרח נכון.
לגבי טיול מאורגן, משהו בנוחות של טיול מאורגן נורא מושך, אבל מצד שני החשש מהאוכולוסיה של הקבוצה, בין אם ממוצע הגילאים ובין אם החשש מ"ליפול" עם אנשים שאני לא מעוניין לטייל איתם - די מוריד את האופציה הזאת.
למרות שזה יצא קצת מפוזר (לגמרי ב"אשמתי") - עזרתם לי מאוד.
ההכרעה תיפול בסופו של דבר בין איטליה לקרואטיה-סלובניה, עם נטיה נוכחית לכיוון איטליה.
שוב תודה.
אורי.
לצפיה ב-'זו לא רק התלות בקבוצה שלא בהכרח אתה רוצה לטייל איתה'
זו לא רק התלות בקבוצה שלא בהכרח אתה רוצה לטייל איתה
02/05/2016 | 09:46
76
אלה עיכובים בדרך שבהכרח קורים עם קבוצה, זו לינה בשולי ערים במקום במרכזי ערים עתיקות, זו ריצה מטורפת בין אתרים, נסיעה של מרחקים רבים מדי יום, פשרה על אוכל במסעדות גדולות שלאו דווקא מציעות אוכל אותנטי לכל אזור ואזור באיטליה, אלא איזושהי פשרה חיוורת, שטחיות. כל אלה.

לצפיה ב-'בטיול קבוצתי גם היעדים עלולים לא להתאים לך'
בטיול קבוצתי גם היעדים עלולים לא להתאים לך
02/05/2016 | 12:10
62
למשל בחלק לא קטן מהטיולים המאורגנים באיטליה ה"נראה את הקולוסאום ברומא" אומר שעוברים עם האוטובוס בכביש ליד הקולוסואום ואתה יכול אפילו לנסות לצלם תמונות מהחלון.
בטיולים המעמיקים יכול להיות שאפילו האוטובוס יעצור ותוכל לצלם את הקולוסיאום לא מהחלון אלא ממש מהקרקע.
ומה אם שומו שמיים לך מתאים דווקא להכנס לבקר בתוך הקולוסיאום?

עוד דוגמה?
בסיור מאורגן אני מניח שיקחו אתכם לביקור בותיקן, כנראה תכנסו לקתדרלה (חינם...למה לא).
ומה אם תרצה לעשות סיבוב במוזיאון הותיקן כשבסופו כמובן הקפלה הסיקסטינית? אולי תרצה לעלות לכיפה של הקתדרלה? מי יודע, אולי באופזנלס יהיה אפשר - ואולי לא.

בטיול מאורגן צריך לנסות ולענות על רצונותיהם של 40 משתתפים + רצון הגורם המארגן (לצמצם עלויות וכו'), הוא לא תפור לפי הרצונות והצרכים שלך.

בקיצור אם אתה רוצה לדעת אם האטרקציות בטיול מתאימות לך אתה צריך לחקור, ללמוד מה יש, ואז להשוות להצעות בטיולים השונים.
אבל אם כבר חקרת ולמדת בשביל מה אתה צריך את הטיול המאורגן? כדי שיזמינו לך טיסות ולינה? הזמנה כזו כל סוכן ישמח לעשות בשבילך.

כמובן שאתה יכול לנסוע בטיול מאורגן בבחינת "זה מה יש ואני לא מתכוון להתעסק עם זה, שמישהו אחר יהנה מכאב בראש", רבבות נוסעים כך כל שנה ואין שום רע בבחירה שלהם כי היא מתאימה להם.

אתה צריך להחליט מה מתאים לך, אף אחד לא יכול להחליט במקומך.
לצפיה ב-'בלת"ק קרואטיה-סלובניה זו אפשרות נהדרת ולא יקרה'
בלת"ק קרואטיה-סלובניה זו אפשרות נהדרת ולא יקרה
02/05/2016 | 14:35
57
ואם תקנה את "המשפחה המטיילת" לסלובניה-קרואטיה, תגלה שכל עניין התכנון עוד יותר קל. נכון שכל הסדרה של "המשפחה המטיילת" היא באורינטצייה של ילדים, אבל בסלובניה יש מעט יחסית אטרקציות שמוגדרות "לילדים", והרוב הוא פשוט טבע, מצודות וכדומה. אנחנו נסענו עם 2 ילדים לסלובניה וקרואטיה, ואחרינו נסעו ההורים שלי, והם עשו טיול זהה פחות או יותר לשלנו. כך שאני כן ממליצה לקנות את הספר (או למצוא אותו בהשאלה ממישהו) אם זה היעד שלכם. אגב, לא ציינת אם אתם בעד או נגד נהיגה, אבל ביעד הזה רכב הוא חובה.
ספטמבר והלאה מוגדרים כ -off season בסלובניה, מה שמיידית מוזיל מחירי לינה. לא בכל ארץ אירופאית יש תקופה כזו. מה שכן, באוקטובר עלול להיות קר. אנחנו היינו בספטמבר והיינו עם בגדים ארוכים ועם מעילים בערבים ובבקרים.
לצפיה ב-'אתה לא חייב לארגן לבד'
אתה לא חייב לארגן לבד
03/05/2016 | 21:18
49
יש סוכני נסיעות שמתמחים בלארגן מסלול למטיילים עצמאיים.
העלות לא מאד גבוהה יחסית לעלות הטיול וחוסך לך את הצורך לתכנן לבד.
לצפיה ב-'יש לכם נסיון בטיולים קבוצתיים?'
יש לכם נסיון בטיולים קבוצתיים?
01/05/2016 | 18:46
100
אתם נהנים או סובלים מכל ההתחרקשות הזו?
יש בכלל טיול כזה שמבחינתכם בא בחשבון? אולי אין כזה שמגיע למקומות והאטרקציות שאתם רוצים לראות ואז כל הזיון עקר.
אגב יש גם וגם, בערין גדולות אפשר לקחת טיולים לכמה שעות או אפילו ליום בקבוצה מודרכת והשאר לבד. בברלין יש הרבה כאלה בעברית.\

קצת שאלות:
לכמה זמן הטיול? "איטליה" למשל לא מתאימה לשבוע, רומא כנראה כן.
מה התקציב?
דרכי התניידות? רכב שכור בא בחשבון?
לצפיה ב-'קח אותה לטבריה לשבוע '
קח אותה לטבריה לשבוע
01/05/2016 | 21:53
90
ותסגור את הפינה!
לצפיה ב-'טיול למתחילים'
טיול למתחילים
05/05/2016 | 23:01
19
מעולם לא השתתפתי בטיול מאורגן, מכאן שנסיוני בתחום אפסי. כמובן שלא בכדי החוויה הזו נחסכה ממני.
לטעמי למטייל מתחיל , שהות בעיר אחת תהיה הרבה יותר פשוטה. בברלין בעוונותי לא הייתי אבל היא נשמעת כמו בחירה מצויינת. את איטליה הייתי מצמצמת לעיר או שתיים. רומא היא בחירה מעולה, הייתי פעמיים שבוע ברומא והיה נפלא. משערת שגם לונדון ופריז מתאימות לקטגוריה הזו. כלומר ערים שיש בהן לא מעט אפשרויות וניתן לבלות בהן שבוע או יותר (בכל אחת מהערים הללו הייתי מספר פעמים).
כמובן שבסופו של דבר מדובר בנטייה או העדפה אישית, לא כולם אוהבים שהייה ארוכה באותו מקום, אבל חושבת שהערים ברשימה יכולות להציע שבוע מלא ויותר ממנו גם לתזזיתיים, מה גם שאילו יעדים שניתן לצאת מהם לטיולי יום קטנים. 
ובעניין המחיר, קצת גמישות בתאריכים ועבודה יסודית בחיפוש מקום לינה מצליחים לייצר חופשה במחיר שפוי.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
צ'יפ טורס, חופשת ספורט אתגרי
מחפשים אתגר אמיתי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה