לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3152031,520 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'רשימת החברות הטובות והרעות - אל על מככבת'
רשימת החברות הטובות והרעות - אל על מככבת
22/02/2017 | 13:03
19
134
לצפיה ב-'I love it when a plan comes together - ברגע האחרון'
I love it when a plan comes together - ברגע האחרון
22/02/2017 | 14:54
13
65
מזמן לא נסענו לטיול עם תכנון מהיר ומינימלי מראש.
בחמישי הוזמנה הטיסה
בשישי הוזמן המלון
בשני הוזמן האוטו

ועוד 5 ימים אנחנו בבולוניה (6 ימים) :)
לצפיה ב-'אצלי זה ההיפך המוחלט'
אצלי זה ההיפך המוחלט
22/02/2017 | 15:14
5
68
אולי יום אחד יקרה הבלתי אפשרי ואתכנן משהו הרבה זמן מראש. כרגע אם קניתי כרטיס טיסה חודשיים לפני זה נחשב הישג (ולרוב ממש עד הרגע האחרון אין לי מושג איפה אשן ובכלל מה היעד הבא או מה אעשה ביעד הנחיתה...). 
באחת הפעמים האחרונות השתעממתי למוות במעצר הבית שמטילים על חסרי רכב פה בחגי ישראל והחלטתי שנמאס לי, ותוך 4 ימים רכשתי כרטיס, ארזתי ונסעתי למסע של 4 חודשים... 
לצפיה ב-'ברוחי אני בצד שלך'
ברוחי אני בצד שלך
22/02/2017 | 15:22
4
60
אבל בת הזוג צריכה לדעת הכל לפני :)
לצפיה ב-'גם אצלי ספונטניות זו מילת גסה'
גם אצלי ספונטניות זו מילת גסה
22/02/2017 | 15:40
3
56
קודם כל כי אני המתכננת הראשית.
דברי שני אני חייבת "להתאקלם" לרעיון.
מעבר לכך, משהו "הולך לאיבוד" אם התכנון יהיה מהיום להיום (לעוד כמה ימים)
איפה כל ההתרגשות של החודשים לפני? אני חייבת את ההתרגשות הזו.
בקיצור, זו ממש לא אופציה אלא אם כלו כל הקיצים והנה החג בא עלינו ואם לא נצא אז.....
כבר בספטמבר שנה שעברה קניתי כרטיסי טיסה וכפי שאתם מבינים טרם נסענו.
איזה כיף זה.
נסיעה טובה לכולם מתי שלא תסעו.
בהצלחה בבולוניה

לצפיה ב-'אני הסתגלתי'
אני הסתגלתי
22/02/2017 | 15:51
2
46
בטיול האחרון שלי לבד (צפון אירלנד) את המלונות לאורך הטיול (כמעט כל יום החלפתי) הזמנתי או בלילה לפני, או שהגעתי למקום בו רציתי לעצור וחיפשתי.
בטיול לאיטליה לפני כ8 שנים אפילו הטיסה הוזמנה רק בלילה לפני.

אבל בהחלט שיש משהו נחמד בתכנון, ולא רואה בזה משהו שמפריע להנאה שלי. אז זורם.
לצפיה ב-'זה לא שתכנון זה רע...'
זה לא שתכנון זה רע...
22/02/2017 | 19:33
1
43
לגמרי לא. הספונטניות היא לא תמיד תוצאה של החלטה להתנהל כך, אלא לפעמים של אי החלטיות... או סתם כי צריך גמישות. מה גם שלמסעות ארוכים אין הרבה טעם בתכנון מדוקדק לפרטים ולימים ושעות, וכבר קרה לי לא פעם שמסע ארוך הוביל אותי במקרה ללא היכרות וללא תכנון למדינה שאפילו לא חשבתי קודם לכן לבקר בה (טייוואן למשל). 

אישית אני לא נהנית מ"ההתרגשות של לפני". מבחינתי סידורים והתכוננויות ותכנונים זה עונש. כיום בגלל הסמרטפונים והרשת והגידול העצום בתיירות אין ברירה אלא להזמין מקומות לינה מראש לא פעם (גם אם זה שבוע מראש) - ובעיניי זה מאוד מוציא את הכיף מהעניין. כל העודף מידע, השוואות, קריאת המלצות... זה כבר נהייה עבודת מחקר משעממת ממה שפעם היה "פשוט נגיע ונראה" או לבחור רנדומלית למדי מקום ומקסימום מחליפים. 
תכלס, לפעמים מהסידורים שלפני יש לי הרגשה שאני צריכה חופש מנוחה לפני שאתחיל את הטיול, כי אני כבר מגיעה אליו עייפה... מזל שרוב נסיעותיי ארוכות, כך שיש זמן בשפע לנוח. 
לצפיה ב-'דווקא הסמארטפונים מקלים על הספונטניות'
דווקא הסמארטפונים מקלים על הספונטניות
23/02/2017 | 10:07
30
אם פעם היית מגיעה למקום ומתחילה לחפש מלון באמצע הלילה ונאלצת להתפשר על המקום הראשון שנראה סביר, כיום מאד קל להגיע לעיר (או קצת לפני שמגיעים אליה) ולחפש בהתאם לקריטריונים שלך מלון טוב או מסעדה טובה ולא סתם ללכת לראשון הפנוי בו נתקלת.

לצפיה ב-'כנראה חלמתי עליה בלילה. משהו על ג'לטריות, שאני אומרת לעצמי'
כנראה חלמתי עליה בלילה. משהו על ג'לטריות, שאני אומרת לעצמי
22/02/2017 | 15:47
6
70
שיש מספיק זמן כי כל ערב אני יכולה לנסות אחרת. לא היה ברור באיזו עיר אני נמצאת אבל השמות, קרמריה, ג'לטאורו - שניים שהופיעו שם בבירור - הם משם, מבולוניה.
אני באמת נוסעת לאיטליה באוקטובר ועסוקה עם קריאה בנדון, אין ספק שלכן היה החלום. אבל כנראה לא אחזור לאמיליה-רומניה כרגע. זה יצטרך לחכות קצת. בולוניה זו העיר שהכי קל לי לחזור אליה אבל כרגע אני עוד קצת דוחה את הביקור המחודש, כמעט 3 שנים מאז הקודם.
לצפיה ב-'הקרמריה..בהחלט הקרמריה '
הקרמריה..בהחלט הקרמריה
22/02/2017 | 18:08
5
32
funivia  שנמצאת ב piazza cavour
לצפיה ב-'אבל טעיתי, זו לא הג'לטריה שחלמתי עליה. בחלום קראתי לה כך'
אבל טעיתי, זו לא הג'לטריה שחלמתי עליה. בחלום קראתי לה כך
23/02/2017 | 09:21
4
35
זו באמת טובה (הקרמריה של הרכבל, בתרגום). ופיאצה קאבור מקסימה, וגם הרחבה שממול מעבר לכביש, שמובילה בדרך צדדית לויה דה מוזאי, עם הברים והמסעדות, שם כל היפות והיפים בסוף שבוע בערב.
לא.

לא חלמתי עליה.

אלא על הסורבטריה, שהיא מקום הרבה יותר ותיק ויש הנשבעים שהיא הכי טובה בעיר. (Via Castiglione 44b אני חושבת). היא גם מוכרת ממרחים: פיסטוק, אגוזים. הולכים הולכים הולכים בוויה קסטיליונה, קצת בחושך, מתחת לקשתות, מתחת לגשר שפתאום נמצא באמצע הרחוב. ובסוף מגיעים למקום מואר עם תור.

עליה חלמתי אבל קראתי לה בשם לא נכון בחלום.
לצפיה ב-'דווקא ממנה פחות התלהבתי...אבל על ענייני טעם לא מתווכחים'
דווקא ממנה פחות התלהבתי...אבל על ענייני טעם לא מתווכחים
23/02/2017 | 11:10
3
28
בקרוב אהיה אצל da michelle בנפולי כדי לראות האם הוא באמת מדהים או פשוט סובל מדירוג יתר של אמריקאים שכל חייהם אכלו פיצה קפואה בקרטון.
לצפיה ב-'כדי להיכנס לאווירה, כדאי לקרוא את השרשור המצורף'
כדי להיכנס לאווירה, כדאי לקרוא את השרשור המצורף
23/02/2017 | 11:53
2
28
שילמד אותך בסוף משהו על "הפיצה הכי טובה" (רמז, אם לא יתחשק לך לקרוא עד הסוף: Tutino). זה ארוך אבל כדאי, בין השאר בגלל הסיפור על טוטינו ובזכות אחרים. ואם זו המלצה של מישהו שחוזר לעיר מדי שנה במשך 15 שנים (קשר משפחתי), אולי אפשר לסמוך עליה.
נאפולי ברשימה שלי. עוד לא הגיע הזמן אבל מתישהו בשנים הקרובות. מעולה לטיול חורף כנראה.

כל פודורס מלאה בחוויות. 3-4 ימים זה כלום לעיר הזאת, 5 גם כן קצר. בקיצור...באחד החורפים הבאים אני אתכנן על שבוע.

ובבולוניה, מבחינתי ג'אני הג'לטריה הכי טובה. אבל לא הסניף שיש מתחת לשני המגדלים אלא זה הראשון, השכונתי בוויה מונטגראפה 11, בערך מול פיאצה מאג'ורה, ברחוב צדדי. עדיין מנוהל על ידי הדור הוותיק.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה, בהחלט אקרא'
תודה על ההמלצה, בהחלט אקרא
23/02/2017 | 14:42
1
21
לדעתי בסופו של דבר אגיע למסקנה שהבחירה בפיצרייה הכי טובה בנפולי שקולה לבחירה בפלאפל/חומוס הכי טוב מנקודת מבט של תיירים שמגיעים לארץ...הכל טוב,אותנטי,וטעים.

לצפיה ב-'זהו, זה לא כזה משנה. מה שכן חשוב לדעתי, זה להנות עד המקסימום'
זהו, זה לא כזה משנה. מה שכן חשוב לדעתי, זה להנות עד המקסימום
23/02/2017 | 16:49
19
מהמטבח המקומי. התפריטים במסעדות שם יהיו שונים מאלה בבולוניה, ששונים מאלה שבטורינו ומאלה שבריביירה.

אז בנאפולי זה בטח שמן זית, עגבניות, מוצרלה כמובן, אולי אנשובי ושאר דגים, ירקות ופירות שאנחנו מכירים מכאן. שווה לחקור את זה ולקרוא המלצות. יתרון גדול לעיר הזאת, שהיא עיר חיה בזכות עצמה ולא משועבדת לתיירות. ממש מרתקת אותי. נראה כמה זמן יקח לי להגיע אליה...אני עדיין משועבדת לאזור הצפון.

לצפיה ב-'אם אתם חובבי מקדונלד - עשרת המקומות המגניבים '
אם אתם חובבי מקדונלד - עשרת המקומות המגניבים
22/02/2017 | 18:01
65
לצפיה ב-'עשרת המקומות הזולים (והיקרים) בעולם'
עשרת המקומות הזולים (והיקרים) בעולם
22/02/2017 | 18:07
1
68
לצפיה ב-'מעניין. לגבי ציריך. היינו שם וקשה לי להאמין שעלה לנו'
מעניין. לגבי ציריך. היינו שם וקשה לי להאמין שעלה לנו
24/02/2017 | 13:12
34
כמעט  800  ש״ח  ליום.
לצפיה ב-'מתכננים נסיעה לגרמניה?'
מתכננים נסיעה לגרמניה?
23/02/2017 | 17:11
35
מאה האטרקציות לתיירים
לצפיה ב-'דירות air bnb בניו יורק - כן או לא?'
דירות air bnb בניו יורק - כן או לא?
22/02/2017 | 09:48
26
127
היי לכולם,
אנחנו זוג+פעוטה בת 2.5, נהיה בניו יורק למשך 4 לילות בחודש מאי. 
מתלבטת מאוד האם ללכת על air bnb או לא, הבנתי שזה קצת בעייתי בתקופה האחרונה בגלל שרוצים להגדיל את ההכנסות של בתי המלון שירדו פלאים.
מפחדים לסגור עם מישהו על דירה ואח"כ להיתקע. 

אשמח לעצות / טיפים כולל מיקומים טובים, ואם יש המלצות על דירות/מלונות ספציפיים במחירים סבירים זה יעזור מאוד. 

תודה רבה 
לצפיה ב-'לא הייתי מסתכנת במיוחד עם ילד למצוא עצמי בלי לינה'
לא הייתי מסתכנת במיוחד עם ילד למצוא עצמי בלי לינה
22/02/2017 | 09:54
2
44
לצפיה ב-'ברור, השאלה אם החשש מוצדק או לא. ברשת קראתי דברים סותרים'
ברור, השאלה אם החשש מוצדק או לא. ברשת קראתי דברים סותרים
22/02/2017 | 10:11
1
66
חלק אומרים שאין שום סכנה ואפשר לשכור דירה בלי בעיות, וחלק אומרים ההפך.
בגלל זה אני שואלת. מבלבל העניין...
לצפיה ב-'הדיון הזה היה אותו הדבר לפני 3 שנים'
הדיון הזה היה אותו הדבר לפני 3 שנים
22/02/2017 | 10:52
66
כשאנחנו היינו בהתלבטות הזו.

החוק עצמו הוא שאסור להשכיר נכס לתקופה של פחות מ-40 יום או משהו כזה (אולי 30 על זה לא סגורה), מי שעובר על החוק הוא המשכיר לא השוכר.
הבעיות לרוב הן כשהושכרים עושים בלאגים ומפריעים לשכנים, קוראים למשטרה ובאמת מגרשים מהדירה וכו' ושמעתי גם על שכנים בבניינים משותפים שלא אוהבים את התחלופה הגבוהה בדירות מושכרות ואז שוב יכולים לדווח על זה.
ממה שאני יודעת לרוב, אם אתם בסדר ועשיתם בדיקות כמו שצריך על הדירה והמשכיר שהכל אמיתי ונעים אז אין בעיות.

יחד עם זאת- עם ילד אני לא הייתי לוקחת סיכון.
לצפיה ב-'וכל מיקום מדרום העיר לרחוב 90 נניח'
וכל מיקום מדרום העיר לרחוב 90 נניח
22/02/2017 | 09:59
1
84
במזרח העיר או במערב טוב. אין היוום סכנות לתיירים בעיר וניתן להגיע לכל מקום בתחבורה ציבורית יעילה מאד. לדעתי לא תמצאו מלון בפחות מ 200-250 ללילה, לפחות שער הדולר נמוך
לגבי אטרקציות - תרשמי מה נראה לך ואולי ינסו להביע פה דעה... אי אפשר לרשום פה רשימות של אטרקציות שרשומות מליוני פעמים ברשת...
לצפיה ב-'לגבי אטרקציות כבר בדקתי ואנחנו מסודרים...'
לגבי אטרקציות כבר בדקתי ואנחנו מסודרים...
22/02/2017 | 10:08
56
התכוונתי להמלצות על אזורים שיותר כדאי לישון בהם, מקומות בטוחים וטובים.
אם יש נניח שכונות שכדאי להתרחק מהן או משהו כזה
לצפיה ב-'אם מדובר בפרקטיקה לא חוקית, התשובה ברורה'
אם מדובר בפרקטיקה לא חוקית, התשובה ברורה
22/02/2017 | 10:12
1
44
לצפיה ב-'עכשיו אני קוראת שזה כבר לא חוקי לאחרונה שם, לינק לכתבה:'
עכשיו אני קוראת שזה כבר לא חוקי לאחרונה שם, לינק לכתבה:
22/02/2017 | 10:27
49

טוב מניחה שזה יורד מהפרק !
לצפיה ב-'עם ילדה לא הייתי לוקחת את הסיכון'
עם ילדה לא הייתי לוקחת את הסיכון
22/02/2017 | 10:47
1
117
עשינו את זה לפני כמה שנים כזוג, שכרנו דירה קטנה בברוקלין והיה מ-ע-ו-ל-ה-!!!

לגבי החוקיות- זה לא חוקי כלפי המשכיר, השוכר לא עובר על החוק אך המשטרה יכולה להוציא מהדירה ללא התרעה. אנחנו אמרנו אם יוציאו אותנו נעשה פרייסליין ונלך לאן שיהיה אבל עם ילדה קטנה זה הרבה יותר בעייתי.
לצפיה ב-'וגם'
וגם
22/02/2017 | 12:02
40
יש את הגנים הבוטניים בברוקלין שהם מאוד מאוד יפים
לצפיה ב-'לא הייתי מסתכנת'
לא הייתי מסתכנת
22/02/2017 | 10:54
62
ובכלל שער הדולר ממש נמוך עכשיו...200 דולר כבר לא כל כך סכום מאיים כמו פעם.....תנצלו את העניין הזה וקחו מלון במיקום מרכזי פחות או יותר, שאם תצטרכו לחזור לנוח קצת עם הילדה , זה יהיה קרוב לכם.
לצפיה ב-'מניסיון אישי של לפני 4 חודשים (איך הזמן עובר)'
מניסיון אישי של לפני 4 חודשים (איך הזמן עובר)
22/02/2017 | 14:34
1
90
מצאנו דירה שהתאימה לנו בדיוק - גם מבחינת מחיר וגם העובדה שיש בה שני חדרים (לא טריוויאלי בניו יורק) - מה שאומר שאפשר לשים את הילדה לישון בחדר אחד וההורים יכולים לשבת על דרינק נחמד בסלון במקביל. בילינו שם 8 לילות בכיף
במלון, האופציה היחידה היא לכבות את האורות ולשכב בחושך כדי שהם ירדמו.
האופציה שאהבנו עוד בדירה שלנו הייתה העובדה שכל הבניין היה שייך לבעלים, ככה שאין חשש משכנים מתלוננים.
לצפיה ב-'ואיפה הטיפ הסופי? קישור? שם? משהו....'
ואיפה הטיפ הסופי? קישור? שם? משהו....
22/02/2017 | 15:32
21
לצפיה ב-'לא יודעת מה תקציבכם אבל המלצה למלון יש לי'
לא יודעת מה תקציבכם אבל המלצה למלון יש לי
22/02/2017 | 18:45
75
hampton inn times squere. היינו בסוף נובמבר 2016 0לא מזמן - איך שהזמן טס...) והיה מעולה! מיקום מרכזי, חדרים נוחים. מומלץ.
לצפיה ב-'העיצה שלי, לא משנה אם זה מלון או '
העיצה שלי, לא משנה אם זה מלון או
23/02/2017 | 03:01
12
79
איירביאנבי, רק לא בטיימס סקוויר והסביבה. זה המקום הכי מגעיל במנהטן ואמנם ״חובה״ לראות פעם אחת בלילה, אבל ממש לא צריך לגור שם :)
צ'לסי, ווסט וילג׳ (ואז אפשר לאכול ארוחת בוקר אצל Dominique Ansel (לא חייבים לעמוד בתור לקרונאט....), אפר ווסט סייד, הכל עדיף....
לצפיה ב-'ולא יהיה קשה להתנייד בסאבווי עם ילדה בת 2.5? מה דעתך?'
ולא יהיה קשה להתנייד בסאבווי עם ילדה בת 2.5? מה דעתך?
23/02/2017 | 09:11
7
19
לצפיה ב-'לא קשה בכלל'
לא קשה בכלל
23/02/2017 | 10:53
3
106
ולא לוותר על עגלה - אם אתם מאלו שאוהבים ללכת הרבה.
אנחנו לקחנו לה עגלה (והיא הייתה בת ארבע וחצי באותו הזמן) - לא ציפיתי ממנה ללכת כ10 שעות ביום, כל יום. אפשר לנוח. אפשר לישון. עגלה חובה.
לצפיה ב-'בטח, עגלה זה מאסט. תודה רבה!'
בטח, עגלה זה מאסט. תודה רבה!
23/02/2017 | 12:24
2
13
לצפיה ב-'אם היא בקטע של בובות (אולי קטנה מדי)'
אם היא בקטע של בובות (אולי קטנה מדי)
23/02/2017 | 15:16
1
60
לא לוותר על ביקור בסניף של American Girl ב5th Ave
לצפיה ב-'ננסה :)'
ננסה :)
23/02/2017 | 20:07
2
לצפיה ב-'לא קשה. אתם שני מבוגרים וילדה, פשוט'
לא קשה. אתם שני מבוגרים וילדה, פשוט
23/02/2017 | 17:38
2
57
תקלות עגלת מטריה שמתקפלת בקלות וזהו.
לצפיה ב-'*צ"ל תקחו'
*צ"ל תקחו
23/02/2017 | 17:39
4
לצפיה ב-'ברור, פשוט תהיתי אם יהיה קשה למרות העגלה. ניקח '
ברור, פשוט תהיתי אם יהיה קשה למרות העגלה. ניקח
23/02/2017 | 20:08
8
לצפיה ב-'לגמרי מסמכימה'
לגמרי מסמכימה
23/02/2017 | 09:36
1
66
בעיני הכי טוב בווילג'ים או צ'לסי ועם ילדה גם האפר ווסט סייד יכול להתאים.
לנו כמה לילות במלון על טיים סקוור וכל בוקר רק ברחנו משם כי לא היה נעים באזור.
כמובן פעם אחד בטיול עצרנו שם והסתובבנו אבל ממש לא צריך יותר מזה.

קלמנטיין- לגבי התניידות: לא משנה איפה תהיו במנהטן תצטרכו להתנייד וטיים סקוור זה ממש לא בהכח נקודת המוצא הטובה ביותר ובעיקר לא עם ילדה. האזור עמוס מאוד מאוד מאוד וכך גם תחנות הסאבווי, דווקא באזורים אחרים אפשר ללכת ברחוב יותר בנעימים וגם התחנות פחות עמוסות לכל החוויה פחות מלחיצה.
לדעתי תחפשו מלון עם פארק או גינה קרובה (ויש המון כאלו במנהטן) ככה שאם צפוף במלון או שהילדה צריכה קצת פעילות אפשר פשוט לרדת לשם וזה לא דורש רכבת. גם המסעדות באזור טיים סקוור יקרות במיוחד ולא טובות באותה המידה ואילו באזורים האחרים יש פנינות.
לגבי אוכל- עם ילדה נראה לי נחמד לאכול בסניפים של הול-פודס אוכל מוכן ברמה מעולה שלוקחים בקופסה ואוכלים באזור הישיבה או לוקחים כטייק-אוויי
לצפיה ב-'נקודה טובה למחשבה, תודה רבה!'
נקודה טובה למחשבה, תודה רבה!
23/02/2017 | 12:23
11
לצפיה ב-' רק לא איזור טיימס סקוור. בהההה. אפר ווסט סייד או אם'
רק לא איזור טיימס סקוור. בהההה. אפר ווסט סייד או אם
23/02/2017 | 13:12
1
42
ממש רוצים להישאר במרכז אז לזוז קצת מהבלגן.
מעל רחוב 51 או מתחת ל 38. או לזוז לאיסט .

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/02/2017 | 08:46
3
לצפיה ב-'צ'ק-אין בווב לארקיע'
צ'ק-אין בווב לארקיע
21/02/2017 | 18:08
42
האם אפשר לעשות צ'ק אין בווב בארקיע ?
באתר שלהם אני לא מוצא כזו אפשרות.
לצפיה ב-'השכרת רכב בניו יורק ארה״ב '
השכרת רכב בניו יורק ארה״ב
21/02/2017 | 12:37
3
61
מחפש להשכיר רכב בניו יורק , כל החברות מציגות ״מאות״ נתונים
על הרכבים עם קודים שונים בכל חברה ,
קשה להשוות !
מצאתי הצעה נמוכה במיוחד של חברת Auto Europe שהבנתי כי ההשכרה בעצם מחברת Dollar , בעבר השכרתי מ Alamo והייתי מרוצה.

כיצד להחליט  ?
נ.ב. אני מעוניין ברכב טוב ולא זול - נוסע הרבה ומבקש להנות גם מהרכב
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'מנסיוני'
מנסיוני
21/02/2017 | 12:58
1
52
אני נוטה לעבוד עם אלאמו כשאפשר, השכרתי מהם לא פעם אחת והייתי מרוצה,
כמה דברים שכדאי לשים לב מנסיון קודם (אמנם ישן לפני 8 שנים)
1. במסך ההזמנה יש שדה "ארץ", אם אתה בוחר את ישראל אז המחיר שתקבל יכלול לרוב גם ביטוח נזק , לעומת זאת אם תבחר "ארה"ב" כברירת מחדל אז המחיר אולי יהיה זול יותר בלא יותר מ20 דולר אבל אז כל יום ביטוח יעלה לך קרוב ל15$.
2. שמתי לב שבערים גדולות הרכבים הקומפקטים מגיעים עם מנוע חלש של 1200, קרה לי כך בווגאס ובסן פרנסיסקו, נראה שהם יוצאים מתוך הנחה שלא תשתמש ברכב בטיול מחוף לחוף, כך שנאלצתי לשדרג בזמן קבלת הרכב בתוספת של כמה דולרים ליום.

3. לא משנה באיזו חברה תבחר, תעשה ביטוח נזק, אל תחסוך על זה. כמעט בכל פעם שהשכרתי רכב קרה משהו שלא באשמתי - חצץ ממשאית שעף לי לשמשה הקדמית וסדק אותה, נוסע ממשאית שזרק פחית וניפץ לי את השמשה הקדמית, בוקר אחד גיליתי את הפגוש מכוסח, הכל הסתיים בטלפון קצר לדיווח נזק ומילוי טופס וללא תשלום סנט אחד.

לצפיה ב-'תודה , אשקול עם אלאמו באתר הישראלי שלהם ..'
תודה , אשקול עם אלאמו באתר הישראלי שלהם ..
21/02/2017 | 13:10
11
לצפיה ב-'במקום לטבוע בנתונים לא רלוונטים תעבוד הפוך'
במקום לטבוע בנתונים לא רלוונטים תעבוד הפוך
21/02/2017 | 18:49
31
תחליט איזה רכב אתה רוצה.
הכוונה כמובן לא לפירמת רכב אלא אילו קבוצות באות בחשבון (קוד SIPP של ארבע אותיות), אילו ביטוחים אתה רוצה, נקודת קבלה והחזרה, שעות פתיחת סוכנות, נהגים אחרים אם צריך וכו'.
אחרי שאתה יודע בדיוק מה אתה צריך תבדוק רק הצעות רלוונטיות, כבר לא יהיו מאות
לצפיה ב-'תרמיל או מזוודה?'
תרמיל או מזוודה?
21/02/2017 | 01:00
15
136
עם מה תעדיפו לצאת לטיול רכבות באירופה
תרמיל טוב או מזוודה?

לצפיה ב-'תלוי בגיל'
תלוי בגיל
21/02/2017 | 06:19
4
113
צעירים עם תרמיל שיש בו כיסים רבים,
מבוגר עם מזוודה של 4 גלגלים.

לצפיה ב-'למה זה תלוי בגיל?'
למה זה תלוי בגיל?
21/02/2017 | 12:01
3
78
אני לא בת 20, ולרוב אסע עם תרמיל. מכירה עוד לא מעט כמוני. אני פשוט אארוז אותו חכם כדי שיהיה קל - ומה לעשות, לטעמי האישי עבורי יותר קל להרים תרמיל מאשר מזוודה כבדה ויותר נוח להסתובב איתו. אם אוותר על התרמיל זה רק אם אסע עם טרולי קטנצ'יק של 6.5 קילו. 

אבל לשואל השאלה בהתחלה אוכל לומר: מה זה משנה עם מה אנחנו היינו לוקחים? כל אחד ומה שנוח לו. קח מה שנוח לך. ובעיקר - ארוז מעט, קל יותר כשיש פחות לסחוב, כך או כך. 

לצפיה ב-'אני לא רואה אנשים בגילי נושאים תרמילים'
אני לא רואה אנשים בגילי נושאים תרמילים
21/02/2017 | 14:09
2
87
בוודאי שיש לי אחד קטן לפרטים אישיים.
אבל הציוד שלי לנסיעות הוא בטרולי ארבע גלגלי שנוסע כמעט לבד, גם ברכבות.
לפני כן זו היתה מזוודה 4 גלגלית, רק שמשך הזמן למדתי  לצמצם ציוד וכך טרולי מספיק לי ואני לא עומד בטורים הארוכים למסירת מזוודות ולקחת כרטיס עליה למטוס.
מהכניסה לשדה ועד החלק האוירי לוקח לי 15-20 דקות (כמובן שאני לא טס בשום אופן לא בחגים/מועדים/שבתות).

לצעירים יש להניח יש עוד מפעילויות חוץ מהנסיעה עצמה והליכות מומלצות עם תרמיל ולא עם מזוודה נוחה ככל שתהיה.

לצפיה ב-'כולנו אנשים שונים'
כולנו אנשים שונים
21/02/2017 | 16:56
1
56
נתקלתי כבר בתרמילאים בני 60, שמסתובבים עם תרמיל ואוהל, ובשנה שעברה צעדתי בטרקים גם לצד בני 70 (היה טרק אחד שהשתרכנו בעייפותנו אחרי בחור בן 70 מקומי שנראה נמרץ, מאוחר יותר עצרנו לנוח והתחלנו לדבר איתו - בעוד אנחנו יצאנו ליום מתיש אחד, הוא חזר מטרק של יומיים כולל טיפוס הרים מקצועי וסנפלינג!). נתקלתי גם בבני 20 שלא מוכנים לנסוע בלי מלון מפנק ורכב צמוד, והם יתלוננו על הליכה ברגל של יותר מקילומטר. ונתקלתי גם בהיפך המוחלט של שני המקרים. 
החלוקה הגילאית הנחרצת אינה נכונה. זה שלך ולי יש העדפות מסוימות, אינו משליך על כל בני גילנו. גם אופי הטיול אינו רק שאלה של גיל, אלא שאלה של מה אותו אדם מעדיף. 
לצפיה ב-'עניין של הסתברות'
עניין של הסתברות
22/02/2017 | 07:57
48
בד"כ ככל שמתבגרים יש יותר כסף ויותר בעיות גב.
כך שהנטיה היא להתחיל כתרמילאים וככל שמתבגרים לעבור למזוודה.

כמובן שמדובר בנטיה והסתברות, בודאי שיכול להיות אחרת.

אגב יש עוד שיקולים, למשל תרמיל גמיש יותר ולכן אם צריך להתאים את המטען למקום מוגבל כמו תא מטען של מכונית או בטיול קרוואן לפעמים הוא כדאי ונוח יותר
לצפיה ב-'תלוי בטיול, איך תגיע למקום הלינה? איך תטייל?'
תלוי בטיול, איך תגיע למקום הלינה? איך תטייל?
21/02/2017 | 06:34
69
למשל אם ההגעה ללינה בדרך סלולה למרחק קצר מזוודה. אם לא אז תרמיל על הגב.
אם אתה מטייל במכונית שכורה אז מזוודה, אם טיול רגלי בטראק אז תרמיל.
לצפיה ב-'מזוודה בגודל המותר במטוסים, סביבות 55X45X25'
מזוודה בגודל המותר במטוסים, סביבות 55X45X25
21/02/2017 | 09:24
56
ארוזה מינימלית, 6-7 קילו, שאפשר יהיה לשים אותה מתחת לצמדי מושבים, כפי שאני עושה בצרפת ובאיטליה. כמובן, על גלגלים. גודל מינימלי וכובד מינימלי הופך את העניין קל ביותר.
לצפיה ב-'אם לא כבד לך מדי - תרמיל'
אם לא כבד לך מדי - תרמיל
21/02/2017 | 10:00
89
עשיתי טיולי רכבות גם עם זה וגם עם זה, אם אתה לא מתכנן לקחת מונית מתחנות הרכבת למלון, והציוד שלך לא כבד מדי, תרמיל טוב בהחלט יותר נח.
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון את משמעות "טיול רכבות" אז תרמיל'
אם הבנתי נכון את משמעות "טיול רכבות" אז תרמיל
21/02/2017 | 13:03
5
90
זאת בהנחה שהרבה פעמים תצטרך להזיז את המטען ממקום למקום.
למזוודה יש את היתרון של סדר אך היא קשה בהרבה על הגב, גם אם רוב הזמן היא מתגלגלת. מזוודה מתאימה כשתזוזות הן מינימליות - בשדה התעופה למלון וחזרה, או שפשוט צריך מטען גדול יותר.
אפילו בטיול ברכב עדיף תרמיל כי כל יום מכניסים ומוציאים. גם פחות בעיות בלסגור את הבגאז'.
לצפיה ב-'נכון, גם אני חשבתי על כך לבסוף. בשבילי "טיול רכבות"'
נכון, גם אני חשבתי על כך לבסוף. בשבילי "טיול רכבות"
22/02/2017 | 09:29
4
49
זה טיול של שבועיים, נגיד, עם 4-5 לילות בכל מקום. לא כזה של חודשים עם תרמיל על הגב. עדיין, לי נעים יותר ברכבת מהירה עם מזוודה שאני יכולה לשים לידי, ולא בדרגש בקצה הקרון. יותר בטוח.
לצפיה ב-'השאלה איך את מתניידת מהרכבת למלון'
השאלה איך את מתניידת מהרכבת למלון
22/02/2017 | 09:42
2
47
כיום גם אני כנראה מעדיף מזוודה, כשהגישה שלי היא שמקסימום משלם עוד 100 שקל ולוקח מונית משדה התעופה/תחנת הרכבת למלון.
כשהייתי צעיר ב10 שנים, ויותר חשוב, מטייל עם מעט כסף יחסית, אז הבנתי שלהתנייד בעיר עם הציוד שלי למלון, הרבה יותר נח עם התיק על הגב מאשר לגרור מזוודה בדרכים (וניסיתי את שתי האפשרויות). אם התיק לא שוקל מעל 15 קילו, וזה תיק טוב שהמשקל יושב על המותניים ולא על הגב, ההליכה בעיר, עם מעבר כביש, בורות או סתם מכשולים, הרבה יותר נוחה עם תיק.
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
22/02/2017 | 09:52
8
לצפיה ב-'לדעתי זה גם תלוי בגודל הפיזי של הנוסע'
לדעתי זה גם תלוי בגודל הפיזי של הנוסע
22/02/2017 | 10:57
48
אני אישה קטנה...לקחתי פעם תרמיל (חוץ מהמזוודה), זה היה לי ממש קשה פיזית...התרמיל איים להפיל אותי אחורה כל הזמן.

לי הרבה יותר קל עם מזוודת טרולי טובה עם גלגלים, אפשר לעלות איתה לכל אוטובוס, רכבת או מונית, ואפילו לגלגל על מדרכה מרחק סביר.
לצפיה ב-'שוב, אנחנו מתעלמים משאלת הגודל'
שוב, אנחנו מתעלמים משאלת הגודל
22/02/2017 | 15:21
40
מזוודה ענקית יהיה קשה לשים לידך, כמו גם תרמיל עצום. מזוודה גדולה וכבדה תהיה סיוט כשיהיו מדרגות או אם יישבר בה גלגל, ותרמיל כבד מאוד יהיה עונש מוחלט בכל מצב שצריך להזיז אותו. 

לדעתי בסופו של דבר זו שאלה אישית, כל אחד והנוחות שלו. לי יש יותר כוח בגב מאשר בזרועות מה שהופך לתרמיל ליותר נוח, ויש מי שעבורו זה ההיפך הגמור. אבל מה שבטוח - ככל שהדבר אותו בחרתם קטן וקל יותר, כך קל יותר להתנהל איתו. בין אם זה טרולי קטן במקום מזוודה גדולה, או תרמיל של מקסימום 60 ליטר שמשקלו לא יותר מ-10 קילו. 
ובסופו של דבר, לטיול רכבות כזה, בין אם הוא לשבועיים או לארבעה חודשים, אין שום סיבה לקחת יותר מדי ציוד. לוקחים בגדים לכמה ימים ומכבסים. המשקל הקל יהיה הכי נוח, בכל דרך שתארזו אותו. 
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
21/02/2017 | 18:58
8
לצפיה ב-'שאלה לגבי סים מקומי בברלין'
שאלה לגבי סים מקומי בברלין
20/02/2017 | 16:27
28
האם בברלין כמו בלונדון יש אפשרות לקנות סים מקומי עם 2-3 ג'יגה גלישה בעלות של כמה יורו ?
לצפיה ב-'עזרה לגבי תכנון טיול בניו יורק לזוג+ילדה בת 2.5'
עזרה לגבי תכנון טיול בניו יורק לזוג+ילדה בת 2.5
20/02/2017 | 09:29
31
123
היי לכולם
אנחנו זוג+ילדה בת 2.5 , ובחודש מאי מתכננים להיות 4 לילות בניו יורק. זו תהיה פעם ראשונה שלנו בארה"ב ולכן אשמח לקצת טיפים.
1. הבנתי שבד"כ הכרטיסים לטיסות פנים לא כוללים כבודה ועל כל מזוודה משלמים בנפרד. יש לכם המלצות על חברות תעופה בטיחותיות ולא מאוד יקרות? (טיסה מאורלנדו לניו יורק)
2. אילו אתרים מומלצים בניו יורק לטיולים עם ילדה בת 2.5 ?
3. באיזה אזורים בניו יורק כדאי לחפש מלונות? בהתחלה חשבתי על AIRBNB אבל הבנתי שזה אסור שם...

תודה ואשמח לכל טיפ או עצה!  :)
לצפיה ב-'טיפ לגבי המזוודות'
טיפ לגבי המזוודות
20/02/2017 | 11:07
1
257
ככה זה היה ביונייטד אז אני מניחה שגם בעוד חברות: אם תקנו את הכרטיסים לטיסות הפנים באותה עיסקה יחד עם הטיסות הבינ"ל לא תשלמו על המזוודות בטיסות הפנים. זה ייחשב לכם טיסת המשך, אפילו אם היא לא מתבצעת ברצף.
לצפיה ב-'לצערי כבר הזמנו את הטיסות האחרות (הלוך ושוב) אבל תודה'
לצערי כבר הזמנו את הטיסות האחרות (הלוך ושוב) אבל תודה
20/02/2017 | 11:49
23
לצפיה ב-'אנחנו טסנו טיסת פנים עם בלוג'ט וזה כלל כבודה'
אנחנו טסנו טיסת פנים עם בלוג'ט וזה כלל כבודה
20/02/2017 | 12:24
21
74
צריך לבדוק כל עסקה פני עצמה, לפעמים אותה טיסה באתרים שונים תהיה בתנאים שונים.

לגבי אתרים בניו-יורק עם ילדה, לדעתי תיהנו מאוד בסנטרל פארק, היי-ליין, מוזיאון הטבע, אם אתם בקטע אז אפשרי לקחת ילדה גם למטרופוליטן יש שם תערוכות מאוד מרשימות שיכולות לתפוס גם ילדים (נגיד לאגם האמנות המודרנית לא הייתי לוקחת אבל, יוון, מצרים, אסיה ואפריקה כן), גם צ'יינה טאון יכולה להיות חוויה אבל קחו בחשבון שהאזור מאוד סואן, השייט בחינמי לסטייטן איילנד, כמובן אזור טיים-סקוור ולהיכנס לחנויות באזור (להיות מוכנים לזה שיהיה יקר אבל באמת שזה נחמד).
לצפיה ב-'מתי טסתם? כי בדקתי אתמול בבלוג'ט וזה לא כלל'
מתי טסתם? כי בדקתי אתמול בבלוג'ט וזה לא כלל
20/02/2017 | 12:32
20
69
אני אנסה שוב עוד כמה ימים, אולי זה משתנה...
האתרים שכתבת יתאימו לגיל 2.5 ? 
אשמח להמלצות על מלון או על אזור במיקום נוח להיות בו... אני יודעת שמנהטן טובה אבל יקרה, מה לגבי צ'לסי? מרוחק מדי? 

תודה על כל המידע 
לצפיה ב-'זה היה לפני יותר משנתיים'
זה היה לפני יותר משנתיים
20/02/2017 | 12:40
1
60
אז בהחלט יכול להיות שהשתנה, בכל מקרה לא הזמנו מהאתר שלהם אלא דרך פרייסליין אז גם לפעמים התנאים שונים כמו שכתבתי.

מה שכתבתי לדעתי מתאים אבל כל ילד שונה וכל משפחה שונה, אתם צריכים לבדוק בעצמכם.

לגבי מלון, סך הכל כל מנהטן היא אזור טובל התגורר אני הייתי בודקת משהו עם פארק קרוב כדי לרדת עם הילדה בלי צורך בהליכה מרובה או נסיעה.
אנחנו שכרנו דירה בברוקלין ונהננו מאוד אבל עם ילדה באמת לא הייתי לוקחת את הסיכון.
לצפיה ב-'זה השתנה לפני חצי שנה.'
זה השתנה לפני חצי שנה.
21/02/2017 | 05:19
37
אבל בSouthwest עדיין מותר מזוודה
לצפיה ב-'צ'לסי לא מרוחק משום מקום. לוקחים אוטובוס / סאבויי ומגיעים '
צ'לסי לא מרוחק משום מקום. לוקחים אוטובוס / סאבויי ומגיעים
20/02/2017 | 13:24
16
66
לכל מקום מכל מקום.
למה שלא תשוטטו קצת ברשת ותכתבו פה מה נראה מעניין וננסה לייעץ אם יתאים לילדה בת 2.5? באופן אישי, ניסיתי לטייל בערים עם ילדותיי בכל מיני גילאים, גילאים 2-6 בערך היו הכי בעייתיים אבל זה נורא אישי ותלוי בילד ולסבלנות הוריו
לצפיה ב-'אזורים לטיול בניו יורק עם הילדה - מה דעתך?'
אזורים לטיול בניו יורק עם הילדה - מה דעתך?
21/02/2017 | 08:46
15
54
the whitney, the met, MOMA
טיילת Highline
central park, the children's zoo (in central park), Natural history Museum, Barnes and Nobles bookstore (הבנתי שיש מתחם גדול שם לילדים),      
metropolitan museum  
brooklyn bridge park
bronx zoo

לצפיה ב-'מקומות לטיול עם הילדונת מהרשימה שציינת'
מקומות לטיול עם הילדונת מהרשימה שציינת
21/02/2017 | 10:44
10
54
לדעתי האישית בלבד מתאימים: מוזיאון מטרופוליטן (metropolitan / the met אותו מוזיאון) ראיתי הרבה הורים וילדים באגף המצרי עם המומיות והמקדש, natural history museum, טיילת highline (אם מזג האויר יפה ולא אפרורי וקר), גן החיות בסנטרל פארק וסנטרל פארק בכלל, גן החיות בברונקס, brooklyn bridge park עם הקרוסלה היפה. לטעמי, ב barnes and nobel bookstore אין מה להגיע עם ילדונת בת 2.5, אלא אם אתם רוצים לרכוש ספרי ילדים... גם ה whitney ו moma לדעתי, לא מתאימים. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
21/02/2017 | 10:47
6
לצפיה ב-'דווקא המומה'
דווקא המומה
21/02/2017 | 17:32
8
66
מאד ידידותית לילדים.

לדעתי בארבעה ימים זה המון מוזיאונים. אישית אני מעדיפה את המומה, כי הוא קטן יותר ונסבל יותר, מהמטרופוליטן אני ברחתי אחרי שלוש שעות, כי לא יכולתי לקלוט יותר.

יש גם את נימוזיאום שמאד ידידותי לילדים. לא הייתי בו עדיין, אבל זה על פי הניו יורקים במשפחה.

מסכימה לגבי ברנס ונובל, סתם חנות ספרים. מקסימים טויס ר אס בטיימס סקוור אם מתעקשים על חנויות. מאד ידידותית לילדים, כולל פריס וויל בחנות.
לצפיה ב-'טויס אר אס כבר לא שם '
טויס אר אס כבר לא שם
21/02/2017 | 19:07
5
69
וגם לא חנות הצעצועים השניה שהיתה שם, שמה פרח מזכרוני
לצפיה ב-'ראיתי בגוגל'
ראיתי בגוגל
21/02/2017 | 20:30
4
50
טיימס סקוור נעשתה די מגעילה בשנים האחרונות. לא הייתי שם כבר שלוש שנים, אז לא יודעת אם זה התדרדר.
לצפיה ב-'משוורץ נותרה לנו רק הסצנה של טום הנקס מ BIG'
משוורץ נותרה לנו רק הסצנה של טום הנקס מ BIG
22/02/2017 | 07:31
3
42
כשרוקד על המקלדת .
וכבר אין את הדינוזאור בטויז אר אס
אבל יש חנות של M&M ושל דיסני ובחורות חשופות חזה שמנסים לפתות את התיירים לצילום משותף (גם חשופות הציצים וגם דמויות הדיסני) דורשים תשלום באגרסיביות גדולה.

עם קטנים מאוד קל לארגן אטרקציות.
נסיעה באוטובוס ובמיוחד בקומה שניה אטרקציה מלהיבה, נסיעה בתחתית עד יותר אטרקציה, להביט מגבוה כמו מהאמפייר או רוקפלר על המכוניות למטה - אטרקציה, אופניים ובטח כרכרה עם סוס בסנטרל פארק - האם אמא של האטרקציה, חיות במוזיאון טבע - אטרקציה, תחפושות בטיימס - אטרקציה...
אם הפעוט רגיל לישון בצהרים לוקחים טיולון שניתן להשכבה ואז כשיש לו אטרקציה של שעתיים שינה להורים יכולה להיות אטרקציה בגוגנהיים.

בקיצור אם הטיול מתחשב גם בצרכים של הפעוט בהחלט אפשר להנות יחד.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/02/2017 | 09:38
2
29
לא ידעתי שיש כרכרה עם סוס בסנטרל פארק, איזה מגניב!
כן בהחלט ניקח טיולון ...
למה התכוונת כשכתבת תחפושות בטיימס? 
לצפיה ב-'לגבי הכרכרות בסנטרל פארק'
לגבי הכרכרות בסנטרל פארק
22/02/2017 | 11:49
1
41

אלה הכרכרות:

לסנטרל פארק יש כמה כניסות וכמה איזורים (יש בו יער, טירה, אגם, מדשאות, גן חיות ועוד).
באיזור הכניסה של השדרה החמישית יש את הריכוז של הכרכרות ותוכלו לשכור שם אחת.
ממש שם יש גם את חנות הצעצועים הגדולה (אטרקציה לקטנטונת) ואת חנות הדגל של אפל ב NY (אטרקציה לכם)
לגבי התחפושות - באיזור הטיימס סקוור מסתובבים מלא עובדים שלובשים בובות בדמויות שונות (בעיק של דיסני). הכוונה היא לפרסם את החנות של דיסני. כשהייתי שם בפעם האחרונה - היו שם גם דמויות שונות שהמטרה שלהם לקדם מחזות בברודווי והם לבשו בגדים מההצגה. אני מניחה שצילום איתם דורש תשלום, אבל תמיד אפשר לצלם אותם מרחוק .
הנה דוגמה לתחפושות של הבובות:

תהנו. כולכם (גם אתם וגם הילדה) תוכלו להינות גם מסתם להסתובב במנהטן ולהרים את הראש כדי לראות את גורדי השחקים. זה מעניין בכל גיל, במיוחד בפעם הראשונה שמגיעים לשם.
לצפיה ב-'איזה יופי, תודה רבה! הבת שלי תתלהב ממש...'
איזה יופי, תודה רבה! הבת שלי תתלהב ממש...
22/02/2017 | 11:56
8
לצפיה ב-'אלו אטרקציות שאספתי ומתוכן אבחר כמה'
אלו אטרקציות שאספתי ומתוכן אבחר כמה
22/02/2017 | 09:35
1
25
תודה על הטיפים הטובים!
לצפיה ב-'בעיני גם המעבורת לסטייטן איילנד'
בעיני גם המעבורת לסטייטן איילנד
22/02/2017 | 12:00
31
שעוברת ליד פסל החירות יכולה להיות נחמדה.
המעבורת יוצאת מרציף ליד באטרי פארק כך שאפשר גם לשלב אותו אם יש יום נעים.
לצפיה ב-'לגיל של הבת, המקום האידאלי ליום גשם'
לגיל של הבת, המקום האידאלי ליום גשם
22/02/2017 | 02:13
1
109
או גם בלי גשם, Children's Museum of Manhattan באפר ווסט סייד. מקום מאד נעים והיא תהיה מאושרת. גם הסביבה נחמדה. אפשר לאכול צהריים בשייק שק שליד, או לקנות אוכל באחד הדלי׳ז שבאזור ולעשות פיקניק בפארק. לא רחוק מהמוזיאון יש גם גינת משחקים לילדים בתוך הפארק,
לצפיה ב-'מעולה! אשמח לעוד רעיונות לפעילויות בימים גשומים במידה ויהיו'
מעולה! אשמח לעוד רעיונות לפעילויות בימים גשומים במידה ויהיו
22/02/2017 | 09:40
19
נשמע ממש נחמד, תודה על הטיפים!
לצפיה ב-'הממ...'
הממ...
25/02/2017 | 16:50
1
22
לגבי המוזיאונים- הייתי הולכת ל-natural history museum  באפר ווסט סייד- הרבה יותר מתאים לילדים. בין כל המוזיאונים שכתבת- הייתי הולכת למטרופלין אבל בעיקר בשבילכם. למיטב זכרוני יש גם משהו שמתאים לילדים אבל לא סגורה על זה.

קחו אותה גם ל-children museum- שהוא יותר כמו משחקיה ענקית אבל היא ממש תהנה שם. זה גם באפר ווסט סייד.

ברנס אנד נובלס- זו חנות שיש בהרבה מקומות, בהחלט מומלץ לבקר שם- זו חוויה.

לגבי גן החיות- הבנתי מהורים בגן שאני עובדת בו שעדיף את גן החיות בברונקס. אני הייתי בזה שבסנטרל פארק והוא די סתמי.

סנטרל פארק- חובה ללכת לשם ופשוט להנות מהמרחבים.

עד לא מזמן היו פה חנויות של build a bear אבל לצערי סגרו- דווקא היא הייתה ממש נהנית מזה. אלה חנויות שמרכיבים את הדובי שלך בעצמך- בוחרים בגדים, מילוי וכו'.

ממליצה לבקר בטיימס סקוור- עדיף בשעות היום עם הילדה כי בלילה אפילו אני נבהלת מכל האנשים להיכנס איתה לחנות של הרשיס ו- M&M כי אלה 2 חנויות יחודיות.

יש גם את מוזיאון השעווה לא רחוק מהטיימס סקוור- אני אישית פחות מתלהבת כאלה אבל בהתחלה כשבאנו לפה הלכנו והיה חביב. לדעתי מהיכרות עם הגיל היא די תשתעמם שם.

לצפיה ב-'בטיימס סקוור חובה החנות של דיסני '
בטיימס סקוור חובה החנות של דיסני
25/02/2017 | 16:53
7
איך שכחתי .
לצפיה ב-'גם בsouthwest כלל לנו כבודה לפני שנה'
גם בsouthwest כלל לנו כבודה לפני שנה
20/02/2017 | 13:25
16
לצפיה ב-'טיסות פנים '
טיסות פנים
20/02/2017 | 13:39
1
79
מומלצות מניסיון שלי jetblue (לא בלוג'ט...), southwest. ב southwest אין חיוב על מזוודות! (עד משקל 50 lb תבדקו תנאים באתר שלהם) שזה בונוס נחמד מאוד!. חברה אחת אני ממליצה להתרחק ממנה אפילו אם המחירים זולים: חב' spirit - היתה לנו איתם טיסה מהגיהנום מלאס ווגאס לפורט לאודרדייל - המחיר הזול (מאוד - יש לציין) לא עזר בכלל! שמחנו שירדנו לקרקע בריאים ושלמים. לגבי מקומות לבלות בניו יורק עם בת 2.5: יש את הקרוסלה בברוקלין ברידג' פארק - מקסים!, גן החיות בסנטרל פארק ויש שם גם הרבה אזורים עם מתקנים לילדים, חנויות הצעצועים הגדולות על השדרה החמישית...אני ממליצה לקרוא קצת על ניו יורק ולחפש מקומות בילוי מתאימים בעיקר עם אתם עם ילדונת בת 2.5.  
לצפיה ב-'צודקת, טעיתי...'
צודקת, טעיתי...
20/02/2017 | 13:54
10
לצפיה ב-'בגיל שנתיים וחצי..'
בגיל שנתיים וחצי..
20/02/2017 | 14:05
1
88
צריך פעילות בחוץ...ויש פארקים בשפע, קצת ברווזים באגם, גן שעשועים, ואפילו טיול באוטובוס 2 קומות...ילדים מתים על זה.
אולי באחד המוזיאונים יש פעילות מתאימה לגיל הזה...זה יכול להיות מאד מהנה, אני מניחה שאפשר לבדוק בגוגל..נניח: פעילות לילדים במוזיאון במנהטן.

ובגדול..ילד או ילדה בגיל הזה, צריכים להוציא מרץ, לאכול בזמן, ולנוח באמצע היום...כל השאר הם עושים בשמחה עם ההורים שלהם.
תהנו
לצפיה ב-'טיול באוטובוס 2 קומות - רעיון מעולה!'
טיול באוטובוס 2 קומות - רעיון מעולה!
21/02/2017 | 08:33
9
לצפיה ב-'כן טיסות פנימיות לא ככוללים כבודה'
כן טיסות פנימיות לא ככוללים כבודה
21/02/2017 | 05:29
2
50
חוץ מsouthwest. ג'ט בלו שינו את הפוליסה שלהם לפני חצי שנה.

אבל מדובר על $25 לתיק, זה לא תמיד שווה למצוא חברה פחותה רק כדי לחסוך מעט.

2. כל מקום שיעניין אתכם, כל עוד שתהיו רגישים לצרכים שלה. מקום לרוץ מדי פעם. אוכל בזמן ושינה בזמן. יש מגרשי משחקים מגניבים בניו יורק. אני אוהבת את אלו על הwest side highway, הנוף מגניב כך שלא משעמם להשגיח על ילדה במגרש משחקים.

3. איפה שתמצאו, כל עוד שזה מקום בטוח. אני מבטיחה לענות לכם לגבי המיקום. לא יודעת לגבי המלון. אני בודקת ב tripadvisor, אבל אני קוראת המון בקורות על כל מיקום על מנת להחליט. עצלנית מדי לעשות את זה בשביל מישהו אחר.
לצפיה ב-'תודה על העצות'
תודה על העצות
21/02/2017 | 08:32
1
45
1. עד כמה SOUTHWEST בטיחותיים? ברור שהבטיחות בעדיפות ראשונה!

2. תודה על הטיפ, לא הכרתי את האזורה (ובכלל לא מכירה את העיר)

3. אני בודקת שם המון אבל לא בטוחה עד כמה זה אמין, כבר נכוויתי בעבר ולכן בודקת במקביל גם כאן. יש יותר מדי מקומות שכתוב להם שהמיקום טוב אבל אני רואה גם יעדים שאינם מאוד קרובים לאתרים המרכזיים ועדיין כתוב שהמיקום טוב, לכן זה קצת מבלבל. אני מניחה שזה לא מספיק שהמלון שקרוב לרכבת התחתית...
יתכן שאשאל כשאמצא כמה אופציות שאתלבט לגביהן מבחינת המלונות.
טנקס 
לצפיה ב-'1. ה FAA קבע ש SW בטיחותית'
1. ה FAA קבע ש SW בטיחותית
21/02/2017 | 10:59
43
לא מאמין שיש למשהו מידע יותר אמין מאשר לרשות פדרלית אמריקאית.
3. לאופציה להנחה גדולה במחירי לינה (גם 30-40%) אפשר להשתמש ב hotwire,
אבל אני ממליץ רק למי שמוכן להשקיע לא מעט שעות ראשית בלימוד השיטה ואחרי כן ביישום כל הטיפים בחיפוש לינה מתאימה
לימוד טוב נמצא בפורום המתאים באתר הזה
אני לא ממליץ למי שלא מוכן להשקיע את הזמן הזה.
לצפיה ב-'פריז ולונדון באוגוסט'
פריז ולונדון באוגוסט
20/02/2017 | 00:54
6
233
שלום,

אנחנו זוג צעיר עם ילדה קטנה שתהיה בת שלוש בקיץ.
חשבנו על 10 ימים באירופה - 5 ימים בפריז ולאחר מכן 5 ימים בלונדון.
האם זה מתווה הגיוני למשפחה בהרכב כזה ?

בנוסף, זו פעם ראשונה שאנחנו טסים איתה - מה קורה עם ילדה קטנה כזו בטיסות ? אני מבין שמעל גיל שנתיים כר צריך לשלם כרטיס במחיר מלא, אבל האם יש סידור של כסא מיוחד וכו' ?

תודה לכל עיצה, גם בנוגע לטיול עצמו, גם בנוגע לטיסה עם הילדה וגם באופן כללי.
לצפיה ב-'לדעתי הקצבת הזמן צריכה להיות בהתאם לאטרקציות שתרצו לראות'
לדעתי הקצבת הזמן צריכה להיות בהתאם לאטרקציות שתרצו לראות
20/02/2017 | 08:02
67
ולא הקצבת האטרקציות לפי זמן שרירותי שהחלטתם עליו מראש.
יכול להיות שתגלו שממש לא הגיוני לשרוף יום על העברות בין 2 ערים כשאתם יכולים להנות באותה עיר.
בקיצור תבדקו מה אתם רוצים לעשות בפריס, מה ברומא, יכול להיות שלא יהיה כדאי לעבור מעיר לעיר, יכול להיות שחלוקה 6:4 תהיה מתאימה יותר, יכול להיות שיהיה כדאי יותר דווקא להתחיל בלונדון ולסיים בפריס וכו'.

חברת התעופה לא מספקת כסא מיוחד לפעוטות, יש אופציה להעלאת כיסא בטיחות של רכב למטוס אבל אם אתם עושים טיול עירוני אולי לא תיה לכם סיבה לקחת אתכם כסא כזה.

כשתהיו יותר ממוקדים יהיה אפשר לעזור יותר.
לצפיה ב-'אני חושבת שכן, זו נראית לי חלוקה טובה אם רוצים לראות גם וגם'
אני חושבת שכן, זו נראית לי חלוקה טובה אם רוצים לראות גם וגם
20/02/2017 | 10:11
4
61
חשוב לקנות את הכרטיס לרכבת היורוסטאר מוקדם. קראו כאן כמה זמן מראש:
למעשה נראה שאם התוכנית קבועה מראש כבר, כדאי להתחיל לחשוב על כרטיסים כי המכירה מתחילה 180 יום מראש. הכרטיסים הזולים נמכרים קודם ומחירם עולה ככל שעובר הזמן.

אישית פריז לי היא יעד הרבה פחות מלחיץ ורועש מלונדון, אני הייתי שוקלת להפוך את הסדר. ואם כך, לקרוא כאן על הרכבת בכיוון ההפוך:

בפריז מסעדות רבות תהיינה בחופש באוגוסט, לא כל החודש אבל רובו, כמובן לא כולן אבל צריך להיערך כך מראש. בפריז באוגוסט גם מחירי הלינה יורדים באופן מסורתי, אז זה אלמנט חיובי.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
22/02/2017 | 00:37
3
34
שאלה נוספת:

אם תכנון הימים הנוכחי שלנו מסתדר כך שנופל לנו סופ"ש שלם בכל אחת מהערים - זה דבר חיובי או שלילי ? שלילי במובן של כמו שסופ"ש בארץ זה לא זמן לטיול עירוני כי הכל סגור...
לצפיה ב-'במדינות נורמליות יש שירות לאזרח ביום החופשי שלו'
במדינות נורמליות יש שירות לאזרח ביום החופשי שלו
22/02/2017 | 07:14
35
לכן ביום ראשון מקומות העניין לתייר כמו מוזיאונים פתוחים,
היום הכי שמח בשווקים, חלק מהשווקים נפתחים ביום א' ובימי חול הפתיחה מצומצמת או בכלל אין כזו.

אם אתם מחפשים שופינג חלק מהחנויות יהיו סגורות ביום ראשון או יעבדו שעות מצומצמות, יכול להיות שחלק מתחנות הרכבת התחתית יהיו סגורות ביום ראשון בגלל עבודות.

ביום שני יכול להיות שחלק מהמוזיאונים יהיו סגורים, מגיע יום חופשה לאלו שעבדו ביום א'.

שימו לב לעומסים, סביר שאטרקציות תיירותיות יהיו עמוסות יותר בסופי שבוע.
לצפיה ב-'בשבילי סוף שבוע הוא הזמן הכי טוב בעיר אירופית גדולה'
בשבילי סוף שבוע הוא הזמן הכי טוב בעיר אירופית גדולה
22/02/2017 | 09:26
36
יש חנויות סגורות, חלקן, אבל כל השאר עובד. אבל הייתי גם בערים איטלקיות שבהם חנויות סגורות ואני ממליצה שלא לפחד מהשקט. או ש"לא יהיה מה לעשות". תמיד יש. מספיק ללכת ברחוב ויש, לחקור סביבות לא מוכרות.

אבל ספציפית פריז, רוב החנויות והמסעדות סגורות (אולי יש יותר חנויות פתוחות באזורים התיירותיים ביותר, שאני נוטה להימנע מהם), כל המוזיאונים פתוחים, יש פחות תנועה, שקט, המקומיים גם מתחילים את היום מאוחר יותר ממני אז אני נהנית ללכת ברחוב גם ב-8 בבוקר ולהיות כמעט לבד. האמת היא שגם תל אביב הכי טובה בשקט של סוף השבוע. אפשר לנשום סוף סוף...
לצפיה ב-'נכון, לאונידס הזכיר לי: שווקים. בפריז זה ה-יום לשוק, ראשון'
נכון, לאונידס הזכיר לי: שווקים. בפריז זה ה-יום לשוק, ראשון
22/02/2017 | 09:28
35
שוק בסטיליה פעיל ביום ראשון, הוא ענק. ממש ליד המונומנט והכיכר. שוק בלנקי, Blanqui גם כן, אהוב עלי במיוחד.
בשבת יש כמה שווקים פעילים: Wilson ברובע ה-16, Vincennes בקצה ה-12, ועוד ועוד. צריך קצת להתעניין כדי לדעת איזה פתוח מתי אבל זו לא בעיה.

הניסיון שלי הוא ששוקי אוכל שכאלה גדולים יותר בסוף השבוע. זה ממש ממש כיף להסתובב בהם.
לצפיה ב-'שינוי שם על כרטיס טיסה'
שינוי שם על כרטיס טיסה
19/02/2017 | 16:56
8
205
היי,

ביום שישי האחרון הזמנתי כרטיס טיסה ללונדון מאיסתא עם בריטיש איירווייז.
אתמול שמתי לב שעל כרטיס הטיסה הסוכנת נסיעות אייתה את השם שלי לא נכון (טעות באות אחת).

אחרי הרבה טלפונים ותחנונים מהבוקר, סוף סוף היא שלחה לי את הכרטיס המתוקן. (בתוספת "את מפריעה לי כל היום ולא היה לי רגע למנוחה"...)
בהזמנה באתר של בריטיש השם שלי עדיין מופיע שגוי, היא אמרה לי שהכרטיס מתוקן והיא הוסיפה הערת תיקון לכרטיס, ביקשתי כמובן שתשלח לי את ההערה כדי שיהיה לי עותק, רק שגם בהערה יש שגיאת כתיב.
השם שלי הוא LOTAN, לפי הערת התיקון, השם הוא LOTN.
בכרטיס הטיסה עצמו השם מאויית נכון ותואם את השם בדרכון.

העניין קריטי ? יש לי תחושה שזה ייצור בלבול ורציתי לדעת אם למישהו יש מושג איך מתייחסים בחברות התעופה/שדות התעופה לסיטואציה כזו.

תודה לעוזרים !
לצפיה ב-'אם קיבלת את הכטיס עם התיקון אז לא נראה לי שיש בעיה'
אם קיבלת את הכטיס עם התיקון אז לא נראה לי שיש בעיה
19/02/2017 | 17:03
1
101
ועוד מסקנה - למה להזמין דרך איסתא? חבל שאת הלקוחה מפריעה להם באמת
לצפיה ב-'טיפשות מצידי, מודה בכך.'
טיפשות מצידי, מודה בכך.
19/02/2017 | 17:09
100
לא אזמין איתם יותר בחיים, הייתי בהלם מרמות החוצפה. הטיסה שלי רק באוגוסט, אבל עדיין מדובר פה על סכומי כסף גדולים ובגלל זה מיהרתי לטפל בעניין. התשובה האוטומטית של הסוכנת הבוקר הייתה "מה קרה, הטיסה שלך הלילה ? תירגעי".
מכאן והלאה לדעתי אזמין רק ישירות מחברות תעופה.
לצפיה ב-'היא גם מוכנה לקבל תשלום כשחסרה ספרה אחת בסכום לחיוב?'
היא גם מוכנה לקבל תשלום כשחסרה ספרה אחת בסכום לחיוב?
19/02/2017 | 18:56
2
99
שילמת מחיר מלא?למה לא מגיע לך כרטיס נכון?
נכון הכוונה לי לא הערות ולא נעליים, פשוט שם שרשום נכון.

רוב הסיכויים שלא תהיה בעיה, יש סיכון מסויים לבעיה.
הסיכוי לעיכוב קטן אבל בהחלט קיים.
אישית הייתי סופג נזק של 100 שקלים או 5% מהעסקה (האופציה הנמוכה יותר) ומבטל את הטיסה, וגם את הסכום הזה הייתי מנסה לקבל חזרה - ומזמין לבד וכמו שצריך.
אבל אני מנהל את הסיכונים שלי, את צריכה לנהל את שלך. אולי את מוכנה לקבל את הסיכון
לצפיה ב-'סכום הביטול של הכרטיס הוא $150 '
סכום הביטול של הכרטיס הוא $150
19/02/2017 | 20:21
1
76
אם היה מדובר על 100 שח הייתי עושה את זה. אני נזהרת כי מדובר פה על $150 ובהתחשב בהוצאה של הכרטיס והוצאות נוספות אני לא יודעת אם זה שווה את זה כשמדובר כרגע על טעות בהערת תיקון כבר. שוב, על הכרטיס יש שם זהה לשם בדרכון. הבנתי מבריטיש איירווייז שזה בסדר בעיקרון. עדיין קצת מציק לי העניין עם ההערת תיקון השגויה. זה יוצר המון בלבול כבר.
לצפיה ב-'תבדקי עם חל עליכם חוק עסקת מכר מרחוק'
תבדקי עם חל עליכם חוק עסקת מכר מרחוק
20/02/2017 | 07:52
53
לכאורה לפי הפרטים שמסרת יכול להיות שחל ולכן 100 שקלים או 5% הנמוך מבינהם (יכול להיות שפחות מ 100 שקלים).
לצפיה ב-'את יכולה לראות את פרטי הטיסה באתר חברת התעופה?'
את יכולה לראות את פרטי הטיסה באתר חברת התעופה?
20/02/2017 | 10:58
2
49
תבדקי מה מופיע שם.

למרות שמניסיוני גם תיקון (מס' דרכון) שבוצע על ידי חברת התעופה לא הופיע באתר אבל (לטענת "היינאן") הופיע במערכת הפנימית שלהם וכך היה בפועל.
לצפיה ב-'בפרטי הטיסה מופיעה השגיאה הראשונה'
בפרטי הטיסה מופיעה השגיאה הראשונה
21/02/2017 | 21:40
1
41
דיברתי עם הסוכנת על זה כי חשבתי שיופיע שם שינוי, היא אמרה שזה לא יופיע בפרטי הטיסה באתר החברה אבל הערת התיקון הועברה אליהם.

בכל אופן לפי מה שראיתי גם הערת התיקון שלה שגויה, למרות שאייתתי לה מיליון פעמים. על הכרטיס עצמו השם שלי נכון. אני רק צריכה לוודא שגם ההערה נכונה בשביל להיות רגועה !
לצפיה ב-'באירוע שהזכרתי קיבלתי מייל מפורש מ"היינאן" שמאשר את השינוי'
באירוע שהזכרתי קיבלתי מייל מפורש מ"היינאן" שמאשר את השינוי
21/02/2017 | 22:48
38
תנסי לקבל אישור כזה מחברת התעופה.
לצפיה ב-'ביטוח ביטול טיסה(?)'
ביטוח ביטול טיסה(?)
19/02/2017 | 15:36
10
137
קראתי באתר של אל על שניתן לרכוש פוליסה עד 15 יום לפני מועד הטיסה לכל המוקדם ו-7 ימים לאחר רכישת הכרטיס לכל היאוחר.
מכאן אני מבין שיש לי מקסימום 22 יום בין רכישת הכרטיס עד לטיסה.
עכשיו אקשה קושיה:
אם אני רוצה לרכוש טיסה עכשין בחורף למועד בקיץ,נניח ביולי.
האם התשלום הוא בעת ההזמנה או קרוב למועד הטיסה ("רכישת כרטיס")
כי אם אני צריך לשלם עכשיו אז אני לא עומד בתנאי של 15 יום ולא יכול לעשות ביטוח.

ביטול טיסה באל על ליעדים במזרח $240 לנוסע.
אולי תאמרו שהביטוח גם עולה כסף ושההחזר הוא 80% ואז כל העניין ממילא לא כדאי
לצפיה ב-'ישבתי עם נייר ועפרון ועשיתי פלוס, אחוזים ומינוס'
ישבתי עם נייר ועפרון ועשיתי פלוס, אחוזים ומינוס
19/02/2017 | 16:45
7
124
מחיר לשני כרטיסים, פחות מה שחברת התעופה לוקחת קנס, כלומר היתרה ממנה חישבתי 80 אחוז ומהסכום שנשאר קיזזתי (במקרה שלנו ביקשו לשנינו 35 דולר לביטוח בפניקס) ונשאר עדיין כסף שלא מזלזלת בו במידה ונצטרך לבטל. בינתיים אנני יכולה לעשות ביטוח חו"ל רגיל כי יש לי למעלה מ-5 חודשים עד הטיסה. חשבתי ש-35 דולר זה סכום שלא מהווה פגיעה אנושה בכיס.
לצפיה ב-'בהראל זה 100 יום'
בהראל זה 100 יום
19/02/2017 | 16:51
67
"התקופה לגבי הפסד תשלומים בגין ביטול נסיעה:
תקופה שתחילתה מיום הוצאת הפוליסה, אך לא יותר מ-100 ימים לפני תחילת תקופת הביטוח, וסיומה במועד הטיסה לחו״ל"
לצפיה ב-'אבל נכתב באתר שאפשר לעשות ביטוח רק 15 יום לפני הטיסה (?)'
אבל נכתב באתר שאפשר לעשות ביטוח רק 15 יום לפני הטיסה (?)
19/02/2017 | 16:56
1
52
ועד 7 ימים אחרי הרכישה
ואם אני מזמין כרטיסים 5 חודשים מראש ורוצה לבטל חודשיים לפני הטיסה???
לצפיה ב-'כתוב'
כתוב
19/02/2017 | 17:00
53
ניתן לרכוש ביטוח ביטול טיסה עד 7 ימים ממועד רכישת כרטיס הטיסה/חבילת הנופש.
ניתן לרכוש ביטוח ביטול טיסה רק אם מועד הטיסה הוא 15 יום ומעלה ממועד רכישת הפוליסה.

קצת בלבלת את הכתוב.... זה בסדר גמור אפשר כבר לרכוש ולבטל אם רוצים.
לצפיה ב-'אם 35 דולר הוא פגיעה בכיס או לא, זה לא הנתון הרלוונטי'
אם 35 דולר הוא פגיעה בכיס או לא, זה לא הנתון הרלוונטי
20/02/2017 | 17:41
3
41
השאלה, היא מה מקבלים בתמורה.
הרי אני מניח שלא היית קונה קילו תפוזים ב35 דולר (גם אם זה המחיר שכל הירקנים ברחוב מבקשים) רק בגלל ש"זה סכום שלא מהווה פגיעה אנושה בכיס". השאלה היא כמה התפוזים חשובים לך.

דווקא בביטוח, כמה זה שווה לך זו שאלה קצת יותר פשוטה מכמה תפוזים שווים לך.
מכיוון שזו עסקה כספית טהורה - המוצר שקונים הוא כסף שמשולם במקרים מסוימים - ומכיוון מבחינה סטטיסטית חברת הביטוח מרוויחה ואת מפסידה, מה שנשאר לשקול זה רק אם במקרה של ביטול, ההפסד הכספי ישפיע על אורח חייך או תוכניותיך.
לצפיה ב-'השיקול שלי הוא למזער את הפגיעה הכספית'
השיקול שלי הוא למזער את הפגיעה הכספית
20/02/2017 | 19:25
2
36
היה לנו אירוע בעבר שנאלצנו לבטל טיסה ולא היה ביטוח (עדיין) ושלמנו המון כסף על הביטול. במשך שנים אפשר היה לעשות ביטוח רק חודש לפני הטיסה. זה אילץ אותי לקנות כרטיסים מאד יקרים בדרך כלל,  כי ככל שמתקרב מועד הטיסה ובעיקר אם זה סביבות חגים, המחיר מרקיע שחקים. לאט לאט בשנה שנתיים האחרונות אפשר לבטח כבר 3 חודשים לפני הטיסה. עדיין, חששתי לקנות כרטיס במחיר סביר 6 חודשים לפני הטיסה כי לא רציתי להסתכן ועכשיו ישנה האופציה הזו שלא תמיד משתלמת. לאונידס עשה פה חשבון לא מכבר, והוכיח שבמקרים מסויימים רק חברת הביטוח מרוויחה. אז הפעם החלטתי לעשות את החשבון שלי, רק שלי. ההחלטה להשקיע 35 דולר ולקבל החזר של 221 דולר, שווה לי. ישפיע על אורח חיי? לא. ישפיע על התכניות שלי? לא. ישפיע על חשבון הבנק הדולרי שלי? במידה כזו או אחרת בהחלט כן.
לצפיה ב-'זו בדיוק הנקודה - את כנראה דווקא ממקסמת את הפגיעה הכספית'
זו בדיוק הנקודה - את כנראה דווקא ממקסמת את הפגיעה הכספית
21/02/2017 | 00:00
22
יש לכך שני חריגים:
1) שהסיכון הכספי כזה גדול שיכול לשנות תוכניות בחיים, כלומר המקרה הקלאסי שבשבילו יש ביטוח בעולם. אם הסכום המבוטח הוא 221 דולר אז לא סביר שזה המקרה.
2) אם את משוכנעת שהסיכוי שתאלצי לבטל הוא מאוד גדול (מעל 1 ל 6 במקרה הזה). זה כמובן אומר שאת רואה את מצבך כחריג ממצבם של רוב המבטחים, כי חברת הביטוח מרוויחה בשורה התחתונה על כלל המבטחים.

הפגיעה הכספית של 35 דולר היא וודאית, ואם הסיכוי שתבטלי נמוך מ1 ל6, אז כעבור 6 פעמים שתעשי את התרגיל, תצברי 210 דולר של הפסד וודאי.

העיניין הוא שמכנים את הפוליסה הזו בכינוי ביטוח, אבל תכלס, מדובר בהימורים  כשהקזינו פה הוא החברה המבטחת - והכלל הידוע הוא שהבית תמיד מנצח.
לצפיה ב-'כדי למזער את הפגיעה את צריכה לבטל כל טיסה חמישית'
כדי למזער את הפגיעה את צריכה לבטל כל טיסה חמישית
21/02/2017 | 10:54
24
ומהסיבות שהביטוח הזה מכסה, זאת אומרת לא בגלל מחלה (שמכוסה ע"י ביטוח אחר) שביתה (שלא מכוסה) וכו'.
אני מסתמך על המספרים שאת נתת.

אם להערכתך הסיכוי שאת תבטלי את הטיסה הזו מהסיבות ה"נכונות" גבוה מ 20% אז יכול להיות שתהיה כדאיות כלכלית לביטוח הזה.
אם הסיכוי נמוך מ 20% אין כדאיות.
כל זאת כמובן בהנחה ש
1. חברת הביטוח תכבד את ההתחייבות שלה - בינתיים שמעתי פידבק חיובי מכאלה שהפעילו את הביטוח.
2. שלזמן שלך אין ערך. הוא לא מחושב כעלות.
3. גורמים אחרים שישחקו לטובתך. אני למשל ביטלתי פעמיים טיסה באיזיג'ט, פעם אחת באיגאן ובכל הפעמים קיבלתי החזר מלא (למעט הפרשי שער) כשדמי הביטול הם 100% וכל פעם הקרצתי סיבה אחרת שהם הלכו לקראתי וקיבלו אותה (קרה שהם המליצו לי על סיבה...)
4. אפשרות של מכירת/העברת הכרטיס לאחר. למשל יש אתר ישראלי שמתמחה במכירת כרטיסים יד שניה של איזיג'ט.
5...6...יש עוד גורמים לקחת בחשבון
לצפיה ב-'רכישת הביטוח הזה הוא מיד אחרי רכישת הכרטיס (תוך שבוע)'
רכישת הביטוח הזה הוא מיד אחרי רכישת הכרטיס (תוך שבוע)
19/02/2017 | 16:48
65
היתרון שלו - שיחזירו לך כסף גם אם תבחר לבטל ללא שום אילוץ בריאותי.
זה נועד בדיוק למקרה כמו שאתה מתאר של הזמנה הרבה זמן מראש
החסרון - הפרמיה הגבוהה.
אני עושה ביטוח ביטול דרך חברות הביטוח כמו כלל או הראל שהוא ביטוח בריאות, הפרמייה שם ממש נמוכה (כ- 2 דולר ליום), עושים אותו עד חודשיים-שלושה לפני הטיסה (אי אפשר לפני כן), ההחזרים הם של 100% (עד תקרה שרשומה שם) והוא מפצה על ביטול נסיעה או קיצורה אם חלים מקרים ספציפיים כמו אשפוז, תאונה (חו"ח) או צו 8. לדעתי זה עדיף

לצפיה ב-'הביטוח יעלה לך בסביבות 15$ להחזר של בסביבות 200$'
הביטוח יעלה לך בסביבות 15$ להחזר של בסביבות 200$
20/02/2017 | 08:09
48
תבדוק את תנאי הביטוח, להבנתי הוא לא מכסה שוםדבר אם לא ביטלת את הטיסה היוצאת זמן שנקבע מראש לפני הטיסה,
אם הביטול בגלל גורם כמו שביתות (רלוונטי לאל על)
ועוד תנאים.

אם שווה לך לבטח בתנאים האלו אז אתה צריך לבטח גג שבוע מיום רכישת הכרטיסים ולא טיסה של הרגע האחרון (כמו שכתבת יש לפחות 15 יום ממועד הטיסה).
אגב אתה יכול גם לבטח שרותי קרקע כמו הזמנת לינה, לא רק טיסות
לצפיה ב-'חופשה משפחתית באוגוסט ללונדון'
חופשה משפחתית באוגוסט ללונדון
19/02/2017 | 12:46
7
155
אנחנו זוג+3 ילדים. רוצים לטוס באוגוסט ללונדון לשבוע עד 10 ימים.
המחירים לחבילה מאד גבוהים ורצינו להזמין טיסה ומלון בנפרד. התאריכים גמישים.
יש מספר שדות תעופה, באיזה כדאי לנחות?לוטון?
אשמח לקבל המלצה על מקום נקי שמאפשר חדר משפחתי לזוג+3, לא יקר, הכולל א.בוקר. ושניתן להגיע אליו בקלות משדה התעופה.
המלצות למקומות לבקר שם.
מקומות מעניינים ולא יקרים לקניות (שמעתי שגם בלונדון יש פריימרק) וכו'...
אשמח לכל מידע שיעזור לנו להרכיב חופשה משפחתית איכותית לאוגוסט ממש בקרוב (לפני שהמחירים יעלו...).
תודה מראש.
לצפיה ב-'היינו לפני כמה חודשים בלונדון בהרכב משפחתי זהה'
היינו לפני כמה חודשים בלונדון בהרכב משפחתי זהה
19/02/2017 | 15:28
118
לגבי שדה"ת - מגיעים דרך היתרו או לוטון שניהם מובילים אל/מ העיר. המלון צריך להיות מתאים לשהות של שבוע-10 ימים לא להגעה משדה"ת שהיא חד פעמית
היתרו מחובר לעיר בקו של הרכבת (קו פיקדילי שהוא איטי יחסית או היתרו אקספרס שמאפשר הגעה לעיר תוך 20 דקות). משם קונים כרטיס אויסטר לכל נוסע ומתחילים להתנייד בעיר. אפשר כמובן להגיע במונית או הסעה אצל אחד החאפרים הישראלים שמזמינים מראש
לוטון - צריך אוטובוס שלוקח אל/מ העיר. שעה נסיעה ויש עכשיו הרבה עבודות בדרך. ל- easybus יש הסעות במחירים מצחיקים.
מלון - אני אוהבת את רשתות פרמייר אין או הולידי אין אקספרס. תתחילי לבדוק מיקומים ואם יאפשרו לכם חדר משפחה או שני חדרים צמודים. אנחנו מתקשרים ישירות לבית מלון ומבררים אצלם.
מקומות מעניינים - לונדון היא ענקית ולכל אחד יש מה שמעניין אותו. תרכיבו תכנית משפחתית וננסה לייעץ. אי אפשר להתחיל לרשום כאן רשימות של מוקדי עניין שיסתבר שבכלל לא מדברים אליכם. 
בכל מקרה לדעתי 10 ימים זה המון למשפחה להסתובב בעיר אחת אלא אם יש לכם ילדים ממש סבלנים שאוהבים להסתובב ברגל ולהכנס למוזיאונים :)
לצפיה ב-'הצעות'
הצעות
19/02/2017 | 17:42
4
667
מעולם לא טסתי ל/מלוטון, נחתתי וטסתי רק מהיתרו, ככה שאני לא יכולה להמליץ על משהו אחר. הנוחות של החיבור בין הטיוב ישירות למלון שאני שוהה בו תמיד מפתה מידי בשביל לוותר על היתרו לטעמי, אבל כל אחד רואה דברים אחרת.

בכל הביקורים שלי ללונדון סגרתי את אותו מלון, Z Hotel Shoreditch, נקי מאוד, במיקום מעולה ובמחירים לא נוראיים. הכל בפרופורציה אבל, לונדון יקרה. זה בהשוואה למלונות אחרים שבדקתי בפעם הראשונה שטסתי - השוויתי דירוגים של ניקיון, מיקום ומחיר ואחרי זה פשוט אוטומטית המשכתי לסגור את המלון כי נהניתי מרמת השירות והמיקום. לא יודעת אם הוא יתאים לצרכים של משפחה, אני טסה בדרך כלל לבד או עם עוד 2-3 חברים, החדרים מאוד קטנים ובעיקרון זה מלון בוטיק שמתאים יותר לנסיעות עסקים. יש ארוחת בוקר בתשלום. הפלוס הרציני של המקום לטעמי זה המיקום, 2 דקות הליכה לטיוב, ניתן להגיע בקלות לכל מקום, כולל היתרו.

לגבי מקומות לבקר- מאוד ממליצה על שווקי אוכל, Borough Market נפלא לדעתי. ואם משכימים ומגיעים לקמדן מרקט מוקדם בבוקר אפשר ליהנות גם ממנו מאוד, לפני השעות העמוסות באמת.
אני לא יודעת הרבה על המלצות לאטרקציות עם ילדים, אבל אם אתם בקטע של תיירותיות, לונדון איי, הרכבל מעל התמזה, לונדון דאנג'ן וכו' מהנים מאוד. אבל מאוד יקרים. ישנם מבצעים של 2 במחיר של 1 עם אטרקציות משתנות כל כמה חודשים, אם אתם 4 אולי שווה לכם לברר עוד קצת לגבי זה כדי שתוכלו להכנס להרבה אטרקציות ולשלם על 2 אנשים במקום על 4.
אם לילדים שלכם יש סבלנות והם נהנים מדברים כאלו, יש בלונדון מגוון עצום של מוזיאונים, הרבה עם כניסה בחינם.

לגבי שופינג- בלונדון בהחלט יש פריימרק. כמעט בטוחה שיש חנות ענקית באוקספורד אבל יכול להיות שאני מדמיינת את זה. אוקספורד יקרה ומלאה בחנויות יוקרה אבל ממליצה אפילו רק בשביל החוויה.
בשביל חוויית קניות יותר שפויה מציעה את קניוני ווסטפילד. שוב, לונדון יקרה, אז כדאי לקחת בחשבון. אבל יש פריימרק ענק ובוטס ומגוון ענקי של חנויות בגדים, איפור, נעליים, וכו'. 

מקווה שעזרתי קצת.
לצפיה ב-'יש פריימארק בקצה האוקספורד (מארבל ארץ') ויש גם בווסטפילד'
יש פריימארק בקצה האוקספורד (מארבל ארץ') ויש גם בווסטפילד
20/02/2017 | 16:49
3
54
לא כל החנויות באוקספורד הן חנויות יוקרה, בהרבה חנויות יש בגדים במחירים לא רעים בכלל, תלוי בעיתוי.

זארה ו H&M יותר זולים מהארץ ויש גם רשתות אופנה מקומיות לא יקרות בכלל.
לצפיה ב-'יש גם פריימרק בקצה השני של אוקספורד'
יש גם פריימרק בקצה השני של אוקספורד
21/02/2017 | 07:29
1
48
והוא הרבה יותר נעים ופחות המוני מזה שליד המרבלארצ'
לצפיה ב-'נכון, הסניף במארבל ארץ' המוני בצורה זוועתית'
נכון, הסניף במארבל ארץ' המוני בצורה זוועתית
21/02/2017 | 11:10
53
אני באופן אישי לא סובל את הפריימארק, נכנס רק בשביל להביא לילדים טי שירטים ב 1-2 פאונד וזהו
לצפיה ב-'האמת היא'
האמת היא
21/02/2017 | 21:37
31
שאף פעם  לא ראיתי את הפריימארק באוקספורד בכלל. כשאני נמצאת באוקספורד זה לא מה שאני מתמקדת עליו, אני רק יודעת שיש שם.

אבל צודק, יש גם את החנויות שציינת ועוד מספיק בטווח מחירים אחלה. 
לצפיה ב-'לאוגוסט אולי תספיקו לתפוס כרטיסים במחיר סביר ב WIZZ AIR'
לאוגוסט אולי תספיקו לתפוס כרטיסים במחיר סביר ב WIZZ AIR
20/02/2017 | 08:24
81
שרק פתחו את הקו.
כמובן שכדאי לכם לבדוק גם איזיג'ט מונארך אל על ובריטיש.
במקומכם הייתי מאוד מזדרז בהזמנת הטיסה, המחירים מזמן עלו ולהערכתי עוד יעלו בהרבה.

השדה שהכי כדאי לנחות בו הוא זה שמגיעה אליו הטיסה שהכי מתאימה לכם, יום שעה וכמובן מחיר (שכולל את הדרוש לכם כמו מזוודה), כנ"ל השדה שממריאים ממנו.
אם כל התנאים שווים תחזרי לכאן עם השדות הרלוונטים ונוכל לעזור.

יש הבדל בין נסיעה עם פעוטות לבין נסיעה עם מתבגרים גם מבחינת תחבורה מ/אל השדה (צריך לקחת על הידיים או הם סוחבים את המזוודה?), מבחינת לינה ומבחינת אטרקציות.
אתם צריכים לבחור את האטרקציות שמעניינות אתכם, הארי פוטר מוזיאון תעופה מחזמר או קניות.
הנה דרך שעוזרת לי להשיג הרבה מידע לחופשה איכותית בלונדון
לשאלה הספציפית כן יש פריימרק בלונדון.

לצפיה ב-'איך לא מאבדים דברים בפארקי שעשועים?'
איך לא מאבדים דברים בפארקי שעשועים?
17/02/2017 | 23:08
5
148
היי,

אני בונה על חופשה שתכלול ביקור בפארק שעשועים כמו יורודיסני. אני טס לבד וכל הזמן מוטרד מדברים קטנים כמו איך לעלות על רכבת הרים ולא לאבד את הפלאפון והארנק כשאני הפוך וטס במהירות. מכירים את התחושה?
לצפיה ב-'זה חידוש, בדרך כלל הנושא בקשר לארנקים זה כייסות'
זה חידוש, בדרך כלל הנושא בקשר לארנקים זה כייסות
18/02/2017 | 01:41
121
קודם כל, אלא אם כן אתה נקלע לתקלה נדירה שהרכבת עוצרת כשאתה הפוך, אז שום דבר לא יפול למטה - פיזיקה.
ואם אתה חושש בכל זאת, כיס הדוק של ג'ינס מחזיק ציוד.
למהדרין, כיס עם ריץ' רץ' שגם טוב נגד כייסים שזו סכנה קצת יותר נפוצה.

לצפיה ב-'משאירים הכל למטה ואוספים בסוף'
משאירים הכל למטה ואוספים בסוף
18/02/2017 | 07:37
1
102
המפעילים של רכבות ההרים בכלל לא מרשים לעלות עם חפצים כאלה, בדיוק מאותו חשש
לצפיה ב-'לא "להשאיר למטה"'
לא "להשאיר למטה"
23/02/2017 | 20:39
15
הבת שלי הניחה את משקפי השמש שלה יחד עם עוד חפצים של אנשים. כשירדה מרכבת ההרים הם כבר לא היו שם.
לצפיה ב-'יש פארקים שניתן לשכור תא לשמירת חפצים. '
יש פארקים שניתן לשכור תא לשמירת חפצים.
19/02/2017 | 11:08
16
לצפיה ב-'תיק סגור מאובטח על הגב'
תיק סגור מאובטח על הגב
25/02/2017 | 17:01
3
לצפיה ב-'חופשה באזור ווינה'
חופשה באזור ווינה
17/02/2017 | 22:35
68
אני אגיע לווינה בהתחלת יוני, יחד עם משפחתי (+2) . אהיה מעוניין להיות 6 ימים באזור של טבע מחוץ לווינה העיר  (עד 30-50 ק"מ), ולבצע טיולי כוכב מסביב.
אשמח מאד לקבל הצעות.
תודה ,
דוד
לצפיה ב-'האם הארוחות החינמיות חוזרות למטוסים?'
האם הארוחות החינמיות חוזרות למטוסים?
17/02/2017 | 17:32
2
142
לצפיה ב-'חוזרים בקטנה כמו שאומרים '
חוזרים בקטנה כמו שאומרים
17/02/2017 | 18:04
1
135
רק בארה"ב בינתיים ורק לנסיעות הארוכות מהצד המזרחי למערבי או ההיפך. רק דלתא אבל יונטד כנראה תחקה אותה כדי לא להפסיד קליינטורה. בטיסות הטרנסאטלנטיות בלאו הכי זה לא משנה. גם האוכל לא משהו וזה נאמר ב-understatement
לצפיה ב-'הפואנטה של הכתבה היא הסיבה לשינוי'
הפואנטה של הכתבה היא הסיבה לשינוי
17/02/2017 | 20:38
92
ביטול הארוחות נעשה בתקופת הפסדים וקיצוצים.
היום התעשייה הזו חזרה להיות רווחית, אז חזרו למצב של הגדלה בהוצאות בתקווה לתפוס נוסעים.
לי אישית חוסר הארוחות והבלגן שמלווה לחלוקתן היה רק ברכה. בערך בחצי מהמרים זו הייתה טיסת המשך כשאני הרוג מעייפות ומעדיף שלווה במטוס.
לצפיה ב-'יש מלון מומלץ במינכן ?'
יש מלון מומלץ במינכן ?
16/02/2017 | 22:03
21
161
מבלי לשבור את החסכונות בבנק? עם מזגן (יולי) לא ליד תחנת הרכבת 
(המלצות של מינכנאים להמנע ככל האפשר). אשמח לשמוע אם כי חרשתי את כל 400 בתי המלון חלק יקר מאד, חלק בלי מזגן, בקיצור אפשר חתן עם דבשת? לא.
לצפיה ב-'אז הבנתי שאין לכם המלצות על בתי מלון במינכן '
אז הבנתי שאין לכם המלצות על בתי מלון במינכן
18/02/2017 | 09:33
20
87
החלטתי לעשות עבודה סמינריונית וישבתי כמה שעות בחמישי ושישי על כל האתרים
שזכרתי. לדעתי אני יכולה כבר לעבוד בלשכת התיירות של מינכן. בקיצור:
1. אף פעם לא מוקדם מדי להזמין את המלון שאתם רוצים - גם חצי שנה מראש.
2. למרות שהיצע עצום (בערים גדולות) הטובים והמרכזיים נתפסים זמן רב מראש.
3. צריך להגדיר מה הדרישות. ברגע שמספר בתי המלון מצטמצם מדי, לוותר על
    הדברים הקטנים ולהתרכז בחשוב באמת כמו נניח בקיץ מזגן. חימום יש תמיד
    בחורף בארופה. מיטות. הם מראים מיטה קווין וקינג בבתי המלון היותר חדישים
    בגרמניה והסתכלתי על הגודל. יש חדרים של 14 מ' והמיטה היא ברוחב 130 מ'
    אם ישנים שם מעל ללילה אחד? ממש צפוף מכל הבחינות. זול כן, נוח לא.
4. אני מוותרת בדרך כלל על ארוחת הבוקר שעולה משהו בין 17 ל-22 יורו לאדם
    בחלק גדול של בתי המלון. תמורת 5 יורו אפשר לשתות קפה/תה ולחמניה או
    קרואסון, אלא אם ארוחת הבוקר היא חלק מהחוויה שלכם של חופשה בחו"ל.
    יש אגב בתי מלון, שארוחת הבוקר שלהם ממש חוויה, אז אני לא מוותרת. אבל 
    אם אני בעיר גדולה שיש בה מה לטייל ולראות ולבקר? מוותרת על ארוחת
    הבוקר, קונה בדרך משהו ומסתערת על המטרות. אם אני יוצאת לנופש?
    ארוחת בוקר מפנקת הכרחית.
5. אזור הרכבת מאד לא מומלץ במינכן, אבל מה לעשות שרוב בתי המלון מרוכזים
    שם? בתי המלון הטובים האחרים אכן במרכז אבל לא ברחובות
    הרועשים והמחירים בהתאם (400 יורו ללילה). 
6. עדיף לא ללון ליד השדה אלא אם למחרת בבוקר מוקדם הטיסה הביתה.
    אלו המלצות שקיבלתי מאנשי מינכן. יש אוטובוס מהשדה כל רבע שעה
    עולה 10.50 יורו לאדם, לוקח 45 דקות בערך. יש גם רכבת S, יורו יותר.
7. אפשר מראש לקבל המלצות על מסעדות ומיקומן על המפה.
8. אפשר לקבל מפה חינמית של מינכן במידע לתייר.
9. יש כרטיסי משפחה לנסיעה בתחבורה הציבורית.

שאלות? הערות? 

נ.ב. מצאתי מלון, חדר סביר, עם מזגן, עם מעלית, ליד הרכבת ממש, נוח מאד לבוא לשם ישר מהשדה עם המזודוות. לא רצוי לטייל אחרי 10 בלילה. כרטיסי טיסה ?פספסתי את המבצע שהיה עד ה-15 בפברואר, חבל.
לצפיה ב-'...חברים שבו לא מזמן,וסיפרו על מהגרים בהמון משוטטים'
...חברים שבו לא מזמן,וסיפרו על מהגרים בהמון משוטטים
18/02/2017 | 09:39
5
112
באפס מעשה ב''מרינה פלאץ'' עד כדי הרגשה לא נעימה
לצפיה ב-'אין ספק. משטרת מינכן מטפלת בחלק מהבעיה'
אין ספק. משטרת מינכן מטפלת בחלק מהבעיה
18/02/2017 | 09:59
4
102
אני מבינה שאת השיכורים שהסתובבו בתחנת הרכבת מסלקים בערב לגן הבוטני
שנמצא לא רחוק משם. אני גם הבנתי שיש די הרבה משטרה בכלל בעיר אבל עושה רושם, לפחות לפי בתי המלון שמתמלאים כל יום בקצב אדיר, שזה לא מפריע לתיירים להגיע. אז אנחנו יחד עם ההמון, נתגבר.
לצפיה ב-'אחרייך...בקרוב'
אחרייך...בקרוב
18/02/2017 | 15:52
3
18
לצפיה ב-'אני אשהה בזה כנראה..'
אני אשהה בזה כנראה..
18/02/2017 | 16:12
2
63
לצפיה ב-'הראשון'
הראשון
18/02/2017 | 16:14
12
לצפיה ב-'המחיר מצויין אבל זה מחוץ לעיר'
המחיר מצויין אבל זה מחוץ לעיר
18/02/2017 | 16:31
57
אנחנו נהיה שם למעשה שני לילות אבל בקשי יום וחצי לכן חשוב לי להיות במרכז עד כמה שניתן
לצפיה ב-'היינו במלון ממש טוב לטעמי בזלצבורג. החסרון היחיד'
היינו במלון ממש טוב לטעמי בזלצבורג. החסרון היחיד
18/02/2017 | 11:14
2
84
שלו הוא שהוא ליד תחנת הרכבת. סביבה דוחה.
לצפיה ב-'זלצבורג?'
זלצבורג?
18/02/2017 | 12:45
1
76
תני לי את שם המלון אם טעית והתכוונת למינכן, תודה.
לצפיה ב-'לא טעות. התייחסתי למלונות באזור של תחנת רכבת מרכזית.'
לא טעות. התייחסתי למלונות באזור של תחנת רכבת מרכזית.
18/02/2017 | 13:36
20
לצפיה ב-'אם כוונתך למלונות בסביבת מכיכר מריאנפלאץ '
אם כוונתך למלונות בסביבת מכיכר מריאנפלאץ
18/02/2017 | 13:44
10
64
אז מלון סטנדרטי עם הדרישות שלך בערך.
מלון מרקורי מונכן אלשטאדט (Mercure Hotel München Altstadt)  500 מטר מתחנת הרכבת.  הבעיה - חדרים קצת צפופים (18 מ"ר).  ארוחת בוקר נחמדה מאוד..
 מלון נוסף שרק שמעתי עליו (לא לנתי),  הוא מלון  Asam Hotel München
 חדרים גדולים וארוחת בוקר טוב .

באם תחליטי כן להיות די קרובה לתחנת הרכבת (כפי שאת כתבת,  יש לזה יתרונות וחסרונות).  אוכל להמליץ על עוד 2  בתי מלון שם שלנתי בהן.

לצפיה ב-'כן, אשמח לקבל עוד שמות של בתי מלון'
כן, אשמח לקבל עוד שמות של בתי מלון
18/02/2017 | 14:25
9
15
לצפיה ב-'להלן המלצתי לבתי מלון במינכן סביבת תחנת הרכבת '
להלן המלצתי לבתי מלון במינכן סביבת תחנת הרכבת
18/02/2017 | 20:19
8
45

Courtyard by Marriott Munich City Center
הגיל נותן אותותיו במלון אבל חדרים מרווחים וארוחת בוקר טובה (כאשר לנתי שם לפני 4 שנים).  חדר כושר מצוייד ועוד... מקווה שאינך ניבהלת מאורחים במלון הזה מהמפרץ ואסיה.  למרות השם המחייב שלו הוא לא יקר במיוחד.

Hotel Metropol
ממליץ על חדרי הדלוקס המשופצים והמרווחים, עם אמצעים להכנת קפה/תה.
ארוחת בוקר טובה . לא מבין מדוע הוא רק *3  לדעתי שווה *4 בשקט .

אגב פליטים/מהגרים.  שמעתי מחברים שבגלל ההטרדות ומכת הגניבות שם לאחרונה,  אין כמעט גרמניות שמשתזפות בגן האנגלי בקיץ.  מקווה עבורך שהמצב "יתייצב" כאשר תבקרי שם.

בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה, מקוה לטוב'
תודה, מקוה לטוב
18/02/2017 | 21:05
7
13
לצפיה ב-'מלון במינכן'
מלון במינכן
19/02/2017 | 10:57
6
38
הייתי לפני כחודש במלון קטן בשם טננבאום ברחוב ויליאם הרצוג, מלון פשוט במחיר נמוך נקי ומסודר במיקום מעולה.היתרון הגדול שלו זה שהוא נמצא צמוד לסנדלינגר טור- נקודה בה מפגש של קוים רבים כך שניתן להגיע ממנו בקלות לכל מקוםת. בנוסף האזור הזה הוא אזור של מסעדות חנויות ובתי קפה רבים שנחמד מאוד לשוטט בהם ותוך דקות בודדות מגיעים רגלית ובקלות לשטאכוס (כיכר קארל) או למארינפלאץ.    (גם הנגישות טובה מנמל התעופה )
מלון נוסף מומלץ ממולו זה מוטל ONE, אופציה מעולה אם זמין.

לצפיה ב-'המלצה נוספת בסקרנותי..ביטלנו את ההוא..'
המלצה נוספת בסקרנותי..ביטלנו את ההוא..
19/02/2017 | 11:31
1
45
לצפיה ב-'כן, מלון מצויין '
כן, מלון מצויין
19/02/2017 | 12:53
37
המחיר לחדר עם אפשרות ביטול יצא יקר הרבה יותר ממלונות אחרים
למרות שמהיקום שלו באמת פנטסטי. אני לא מסתכנת יותר בהזמנת
בתי מלון ללא אפשרות ביטול. אני משערת לעצמי שלקחת חדר בלי ביטול? אז זה באמת משתלם.
לצפיה ב-'לצערי המוטל ONE כבר מזמן מלא (ליולי!)'
לצערי המוטל ONE כבר מזמן מלא (ליולי!)
19/02/2017 | 12:50
3
42
לגבי הטטנבאום, לצערי זה מלון בלי מיזוג אוויר. יולי בלי מיזוג?
אני לא מסתכנת. תודה על ההצעות.
לצפיה ב-'מוטל ONE'
מוטל ONE
21/02/2017 | 11:14
2
12
מנצל את השירשור
יש כמה מוטלים בשם ONE במינכן
לאיזה בדיוק הכוונה?

תודה

רונן

לצפיה ב-'לזה ליד Sendlinger Tor'
לזה ליד Sendlinger Tor
21/02/2017 | 12:07
1
11
השני ליד הדויטשה המוזאון נאמר לי שהוא קצת רחוק מהתחתית S BAHN
אבל אם זה לא מפריע ויש מקום לך על זה. החדרים ממש קטנטנים 14 מ' 
כל השאר נשמע בסדר גמור.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/02/2017 | 09:02
2
לצפיה ב-'חופשה עם נופים בתקציב דל'
חופשה עם נופים בתקציב דל
16/02/2017 | 13:57
17
302
אנחנו זוג בני 30+ מעונינים לצאת לחופשה ל 4-5 לילות תחילת חודש מאי, מחפשים משהו שנוכל לשלב נופים, רצוי ירוק, הרים, אגמים, התקציב דל יחסית עד 2,000$ ואנחנו מעדיפים בתי מלון ברמה סבירה (3 כוכבים) לא פוסל גם דירות.
חשבתי על טיול כוכב בבוקרשט ומשם לטיולים. 
השאלה העיקרית היא איזה אפשרויות יש שיכולות להתאים למסגרת התקציב אם לוקחים בחשבון שצריך לשכור רכב, או שאולי יש מקומות שמהם ניתן לטייל באמצעות תחבורה ציבורים או טיולי יום לא יקרים?

לצפיה ב-'קפריסין'
קפריסין
16/02/2017 | 14:02
8
179
יוון
התחבורה הציבורית לא משהו אבל היתר זול.
יוצא לי לשבוע בסביבות 1000 ש"ח לא כולל אוכל ודלק שאדע רק אחרי.
טיסות עם ryanair ודירה דרך BOOKING ואשכיר רכב כנראה Dolar או מה שיצא זול.
נופים, יש הרי טרודוס. חופים אין מקום ללא חוף. אגמים... לא מכיר אבל יש אגם מלח ליד לרנקה. יש גם המון ארכאולוגיה ומוזאונים.
ואגב מסעדה ביוונית זה טאברנה ויין מקומי זה אוּזוּ.
לצפיה ב-'מה נקרא איך - '
מה נקרא איך -
17/02/2017 | 11:57
191
קיוסק - מוכר כל מיני משקאות קלים,חטיפים ומיני פריטים אחרים כמו צעצועים ארנקים וכדומה.
קפניו - בית קפה , מגיש קפה ומשמש כמקום מפגש 
אוזריה - בית קפה שמגיש גם משקאות חריפים ומזטים
טברנה - מזנון בו מגישים ארוחות, היום קוראים לכל המסעדות המשרתות תיירים בשם הלא נכון מכיוון שזה נראה יותר אוטנטי לתיירים.
אסטורטוריה - מסעדה כמו שצריכה להיראות מסעדה. גם היום יש עדיין כאלו שנקראות כך שחשוב להן לשדר יוקרה ולא פופוליזם. מבקרים בהן בעיקר מקומיים.

במקרים רבים מאוד כדי לקדם את התיירות והפרנסה, מוכנים היוונים לעוות שמות כדי לזכות ביותר מבקרים, כמו שמות המסעדות כמו שמות אתרים .
למשל לאי המצורעים קאלידו קוראים ספינלונגה כי זה מצלצל יותר מענין אצל התיירים, כמו האגדה על שבירת הצלחות שהיא שקר גס וכל זה מכיוון שאיזה במאי החליט באיזה סרט על יוון שלשבור צלחות זה נראה פראי ומתאים לסרט שלו, ומאז כולם חושבים שזה מנהג ביוון...

לצפיה ב-'קפריסין זה לא יוון'
קפריסין זה לא יוון
17/02/2017 | 14:31
6
156
ואוזו זה לא יין..

תחבורה ציבורית שלא נדע מהצרות...וקפריסין בעונת התיירות לא כל כך זולה..
לצפיה ב-''
17/02/2017 | 19:13
4
72
לא דייקתי רק הכיוון פחות או יותר. ההדגשה שיש דילים זולים. התכוונתי למשקה מקומי ביוון חריף.
אגב, הכנתי יין מענבי יין קברנה ומרלו עם שמרים ומכיר היטב הנושא.
לצפיה ב-'יין קפריסין..זהו יין הקומנדריה המפורסם'
יין קפריסין..זהו יין הקומנדריה המפורסם
17/02/2017 | 20:24
3
84
ומבשלת השיכר הקפריסאית נקראת KEO
והמלצה ממני על שתיית יין אפרודיטה זהו יין לבן עם מאכלי ים ותהיו בעננים!
ובסיומה של הארוחה תתכסדו בכוסית קטנטנה של משקה הזיוניה.
ועוד רבות יסופר על המשקאות אותם תוכלו ללגום בקפריסין האי.
לצפיה ב-'אחלה'
אחלה
17/02/2017 | 22:49
8
לצפיה ב-'ההיסטוריה החריפה שלי.. '
ההיסטוריה החריפה שלי..
18/02/2017 | 15:56
1
61

ההיסטוריה החריפה שלי..

אינני מהשתיינים כלל וכלל אבל בהחלט אוהב לתת דרור
לייצרי וללגום מידי פעם את המשקאות החריפים הללו על כל טעמיהם וגווניהם השונים.
הבקבוקים הראשונים של המשקאות החריפים שכנו להם אצלנו בבית[בצריף]בנשר.
ארון מרושת שקראו לו פעם 'ארון אוויר' ניצב במטבחון הקטן הכיל את צלחות האוכל ויתר כלי המטבח ולמטה במדף עמדו ניצבים בקבוקי הליקר הזהוב עם כיתוביות משונות,וכנראה שאבא שלי אהב לעתים ללגום גם הוא מהנוזלים החריפים הללו.
בכל אופן אלו היו בקבוקי המשקה החריף הראשונים שהכרתי ולא העזתי לטעום!
לימים..בבגרותי התנדבתי לשרת ביחידת הצוללות ושם כמידי שבוע היינו מקבלים 'מנות צוללן' שנלקחו כדוגמת המסורת הימית הבריטית.היו אלו חפיסות כחולות קטנות של שוקולד 'ליבר' מריר ובקבוק של משקה חריף הנקרא 'ברנדי מדיצינל'.או 'אקסטרא פיין' כבר אינני זוכר בדיוק.
השוקולד היה טעים לנו אז ואת המשקה הזהוב מבקבוק הברנדי ירקנו בהתחלה מגועל עד שהורגלנו מעט לקחת לגימה אחת קטנה אל גרוננו כדוגמת וותיקי היחידה.
כזוג צעיר..שימש אז השטוק 84 במסיבות,אולי לא בתדירות שתיינית מובהקת אבל מידי פעם לקחנו 'שלוק חריף וצורב פנימה אל גרוננו.
שנים חולפות..שנים עוברות וכבר הכרנו כל מיני משקאות חריפים כאלה ואחרים.
יום חתונתי באותו ערב קייצי נסתיים בלגימות מיותרות עם כל חבורת הילדות שלי מנשר ב'חוף הכרמל' שם בילינו לאחר ליל החתונה ואני הקאתי את בני מעיי ובעצם הרגשתי 'גמור' וחולה לאחר כל השתייה באותו הערב המשמח.
לימים טיילנו בקפריסין האי השכן וכאן הכרתי את המשקה החריף שלאחר הארוחה הנקרא 'זיווניה'.
נהוג ללגום ממנו למרות חריפותו הרבה אחרי ארוחות ה'מזה',מגישים ממנו בכוסיות קטנטנות כדוגמת אצבעוני של תופרות,והופ..ובחריפות רבה פנימה אל הגרון.ובמסעדה המשפחתית הנהדרת שליד המלון המהודר בשמו 'גריישן פארק' שבכביש אייה נאפה\פרוטאראס מזרחה כאן אכלנו ארוחות נהדרות ולגמנו מהחריף החריף הזה הבהיר בצלילותו.
בפעם השנייה שטיילתי בקפריסין..
אני וחבריי גולשים ברכב השכור בכביש הררי ונהדר מהמפנה המערבי של הרי הטרודוס לעבר הכביש החופי לימסול-פאפוס,
מימין אני מבחין באחד מדוכני הדרכים האלה הנפוצים כל כך באי הזה.
תפוזים לימונים ויתר מפירות העונה נמכרים שם לרוב.
ממתקים מקומיים יינות מעשה בית מזכרות ועוד ועוד.
אנחנו עוצרים ובוחנים מהסחורה המונחת על הארגזים,משמאל בצד אני מבחין בבקבוקים ללא תוית ואני שואל לתכולתם את המוכר הזקן שם.
הוא מחייך אלי חיוך בלי שיניים וכולו זחוח כשהוא אומר לי 'זיווניה'.
אני הרי כבר מכיר את הטעם ויודע שזה המשקה הכי הכי חריף שטעמתי מעודי ואני אוטוטו מוציא את מעותיי וההוא כבר אורז לי בקבוק אחד בנייר עיתון,לא לפני שהוא מוזג ויוצק לי ממנו בכוס מלוכלכת קטנה את ה'דלק מטוסים' הזה..
אני לוקח ב'שלוק' אחד את אותו משקה והווווווו.....חשיכה נופלת עלי,כל בני המשפחה עוברים לנגד עיניי,הזקן ממצמץ בעיניו ומחייך ואני..מעורפל ואיני יודע לאן לפנות,חבר מרגיש משהו ואוחז בידי שלא אסתחרר לצדדים.שכחתי מהרכב השכור,שכחתי היכן אני נמצא ואפילו התחלתי למלמל מילים אחרונות לפני שאלך לבקר את ה'ריבויינה של עויילם'.
אשתי מצד אחד וחבריי ממולי ואני כולי נטוע במקומי מאותה לגימת 'מוות' של משקה האלים הזה ה'זיווניה'.
חלפו דקות ארוכות עד שפג טעמו ויכולתי להיכנס לרכב ולהמשיך בטיול.
שוב חולפות שנים..ובטיול זוגי שלי ושל אשתי לאי השושנים רודוס התוודעתי אל השתייה החריפה היוונית המסורתית הנקראת 'אוזו' ומאז הבקבוק ההוא נמצא תדיר על השולחן אצלי כהרגל ואני לאחר ארוחת הערב לוקח כוסית קטנה ולוגם להנאתי.המלאי מתחדש כל העת אצל חנויות המשקאות בסביבה וכמובן ב'דיוטי פרי' בדרך לחו'ל.
החברים גם הם כבר מכירים את נוהגי זה ואני מכבדם לעתים במשקה הזה.
ובאותו מקום נופי נהדר שבהרי האי אני מגלה את אחד מהיקבים הנהדרים של המשקאות החריפים ובקבוקי האוזו המצויינים שקניתי לי שם.הכפר נקרא בשמו 'אמבונה' ובכפר על ידו באותו כביש ישנה עיירת ציורית נוספת בשמה 'סיאנה' וכאן נמכר משקה מקומי הנקרא בשמו 'סומה' הוא הוא אחיו התאום של ה'זיווניה' הקפריסאית הן בניחוח והן בחריפות.
זהו..זה כל הסיפור,ולמה נזכרתי כעת לכתוב את רשמיי אלו?
אצל היאכטה של החבר הטוב שלי מונחים במגירת השולחן בספינה אחדים מהמשקאות האלה ובארוחות הבוקר שלנו שם אנחנו נוהגים לטעום גם מהם וכנראה שהבוקר טעמתי[יותר מידי] ונהנייתי ונזכרתי בכל ההיסטוריה החריפה שלי!

אוגוסט 2010

לצפיה ב-'לא אני'
לא אני
18/02/2017 | 22:41
57
אצלנו במשפחה שתו או "שפריץ" (ורמוט עם סודה) או "צויק'ה" (משקה רומני).

אותי זה לא משך אף פעם, מכיוון בעיקר כשראיתי אנשים שלא כמוך משתכרים ונראים רע מאוד, למרות שהם יודעים שהם לא יודעים לשתות.

אני מעולם לא שתיתי משקאות משכרים, או מים או תה.

אמנם כאשר אירחתי קבוצות מיחידות משטרה מכל העולם, החזקתי עבורם בקבוק יין "קיוי"תוצרת עמיעד ובהשקת הכוסיות אצלי לא היו יותר מכמה טיפות, שלא ייעלבו.

מאז אני חוקר את כרתים, (זו השנה ה-28...) "אוזו" לא מצא חן בעיני וגם לא ה-"ראקי" הכרתי שיש לו ריח של עראק רק שהם לא עשויים מאניס אלא מענבים.
מה שכן, מצאה חן בעיני הבירה "מיתוס" ואני נוהג שם כיוון שהימים חמים לשתות כחצי ליטר בירה קרה (בקבוק) אבל רק בארוחת צהרים.

מה שמצחיק אותי תמיד , זה לראות אנשים שותים משקה משכר ומעוותים את הפנים כאילו זה היה משהו המגעיל ביותר, וממשיכים לשתות.....

לצפיה ב-'ניסיתי לכתוב "קפריסין, יוון"'
ניסיתי לכתוב "קפריסין, יוון"
17/02/2017 | 22:53
62
התכוונתי לשתי מדינות שונות.
ובהמשך שקעתי לפרט רק על קפריסין.
אז יחסית גם יוון זולה.
לצפיה ב-'אולי סלובניה'
אולי סלובניה
17/02/2017 | 14:15
2
142
טרם הספיקותי  אבל שמעתי שזה מקום יפה וזול וגם יש שם פראו נשיא עכשו בתור דוגמא מייצגת ליופי
לצפיה ב-'כבר לא זול'
כבר לא זול
17/02/2017 | 18:20
32
לצפיה ב-'בהחלט כן, סלובניה יעד מתאים'
בהחלט כן, סלובניה יעד מתאים
18/02/2017 | 11:16
29
לצפיה ב-'חברים שלי חזרו עכשיו מירח דבש באלבניה ומקדוניה'
חברים שלי חזרו עכשיו מירח דבש באלבניה ומקדוניה
18/02/2017 | 20:35
101
לא יודעת סכומים אבל אמרו שזול מאד, יפהפה, וטעים טעים טעים. שכרו רכב ונסעו להם בהרים. נהנו ממש.
לצפיה ב-'2000$ זה המון ! אנחנו בשנת 2016'
2000$ זה המון ! אנחנו בשנת 2016
20/02/2017 | 13:19
2
59
טוסו ב RYANAIR או WIZZAIR לאחד מהיעדים הבאים:
1) קרקוב
2) בודפשט
3) ברטיסלבה (סלובקיה)
4) וילנה
5) פראג
6) בוקרשט
7) יאש

יש עוד מלא יעדים זולים שם
אני ממליץ בחום על טיסה לקרקוב ומשם ליסוע באוטובוס לאזור בדרום פולין שנקרא "זקופנה" - מקום קסום וכפרי וירוק, ממש מדהים שם.

בית מלון תסגרו דרך BOOKING.COM

אם הטיול כולו עולה לכם יותר מ 3500 ש"ח לשניכם אני אהיה מופתע

לצפיה ב-'הסכום מבחינתי כולל רכב אוכל וקניות'
הסכום מבחינתי כולל רכב אוכל וקניות
20/02/2017 | 13:28
1
66
זאת הכוונה, האם זקופנה אפשר לנסוע לשם בתחבורה ציבורית? (ההורים שלי היו בטיול מאורגן)
לצפיה ב-'כמובן, יש אוטובוסים כל חצי שעה מתחנה מרכזית בקרקוב'
כמובן, יש אוטובוסים כל חצי שעה מתחנה מרכזית בקרקוב
20/02/2017 | 14:21
31
נסיעה יפה של שעתיים דרך ההרים וזה עולה איזה 15 שקל

בזקופנה ממש יפה, גם שיש כפרים באזור שהם נהדרים ואם אתם אוהבים סקי או מרחצאות של מיים רותחים באמצע השלג - גם לא חסר. אני ממליץ בחום על אתר בשם "ביאנקה" שהוא מדהים, אפשר להתנסות גם בסקי שזה כיף ממש

יש הרבה בתי מלון בזקופנה וממה שאני רואה פה הם לא יקרים בכלל

גם שהמסעדות שם ממש שוות, מסעדות עץ כאלו שיושבים על בול עץ בזמן שלהקה פולנית מסורתית מנגנת בכלים קלאסיים. אוכל טוב ומעניין שאין בארץ.

ראה בתי מלון:

לצפיה ב-'היום אפשר לנסוע לאיטליה לכמה ימים במחירים שאפילו יותר זולים'
היום אפשר לנסוע לאיטליה לכמה ימים במחירים שאפילו יותר זולים
20/02/2017 | 13:47
37
וכמובן שאיטליה מדהימה ויש המון המון מה לראות שם!
לצפיה ב-'הזמנת טיסות בחורף עבור קיץ///כרטיסי טיסה - דמי ביטול'
הזמנת טיסות בחורף עבור קיץ///כרטיסי טיסה - דמי ביטול
16/02/2017 | 08:14
3
103
האם בטיסות למזרח הרחוק יש יתרון בהזמנת כרטיסים בחורף עבור נסיעה בקיץ?
חושבני שההפרשים שונים ליעדים שונים.

בנושא דמי ביטול: הצצתי באתר ההזמנות של אל על וראיתי שדמי ביטול 240 דולר.
יכול להיות שדרך סוכן נסיעות דמי הביטול מזעריים? סביב 100 דולר

נסיעה טובה
לצפיה ב-'ככל שידוע לי דמי הביטול נקבעים לפי החלטת החברה.'
ככל שידוע לי דמי הביטול נקבעים לפי החלטת החברה.
16/02/2017 | 09:24
2
65
כשטסנו לקנדה דמי הביטול באייר קנדה היו בערך 250 דולר ובבריטיש היו 100 דולר (ומחיר יותר זול עם טיסות טובות יותר...).
הזמנו את הטיסות דרך סוכנת נסיעות.
לצפיה ב-'אז אל על סנובים'
אז אל על סנובים
16/02/2017 | 14:14
1
65
לפני 5 שנים הזמנתי וביטלתי טיסת אל על אצל סוכן נסיעות.נקנסתי ב-100 דולר.
היום התקשרתי לאל על שאמרו לי כי לסוכנים אין שליטה על הקנס מה שלתומי חשבתי שכן בגלל שהם מקומבנים אצל סיטונאי טיסות
לצפיה ב-'קנס הביטול תלוי בסוג הכרטיס שהזמנת. ככה זה בכל החברות.'
קנס הביטול תלוי בסוג הכרטיס שהזמנת. ככה זה בכל החברות.
17/02/2017 | 00:07
36
ככל שהמחיר יותר זול דמי הביטול יותר גבוהים.
בחברות הלו קוסט דמי הביטול הם 100% ממחיר הטיסה.
אם תזמין במחיר מלא בחברות הסדירות דמי הביטול הם 0.
לצפיה ב-'חושבת לטוס לוינה עם Austrian Airlines אשמח לשמוע דעתכם'
חושבת לטוס לוינה עם Austrian Airlines אשמח לשמוע דעתכם
15/02/2017 | 16:20
31
130
אשמח לשמוע חוות דעת טובות / רעות
בעיקר חשוב לי לדעת עמידה בלוחות זמנים
והאם החברה נחשבת כטובה מבחינת בטיחות
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'חברה מעולה'
חברה מעולה
15/02/2017 | 16:27
4
135
מניסיון מועט שלי (לפני 3 שנים), טיסה בזמן וכיסאות נוחים. בנוסף יש איתם אפשרות (אם אתם בלי רכב), לשלוח את המזוודות כבר בתחנת הרכבת במרכז וינה.
לצפיה ב-'מה הכוונה בכך שאפשר לשלוח את המזוודות?'
מה הכוונה בכך שאפשר לשלוח את המזוודות?
15/02/2017 | 18:00
3
98
אכן נהיה בלי רכב (בתקווה שאכן התכנון שלנו לטוס יצא לפועל...).
תודה על התגובה המהירה.
לצפיה ב-'אם את לוקחת את הרכבת ממרכז העיר לשדה התעופה'
אם את לוקחת את הרכבת ממרכז העיר לשדה התעופה
16/02/2017 | 08:41
2
96
יש דלפק צ'ק אין של אוסטריאן בתחנת הרכבת ואפשר כבר שם לשלוח את המזוודות ולא להסחב איתן בעליה לרכבת/בשדה התעופה.
לצפיה ב-'וואו! מעולה. תודה על המידע'
וואו! מעולה. תודה על המידע
16/02/2017 | 09:05
26
לצפיה ב-'יש מלון הילטון ביציאה מהתחנה'
יש מלון הילטון ביציאה מהתחנה
16/02/2017 | 16:05
66
מיקום מעולה
לצפיה ב-'חברה טובה מאד. טסתי איתם כמה פעמים בשנים האחרונות'
חברה טובה מאד. טסתי איתם כמה פעמים בשנים האחרונות
15/02/2017 | 19:48
1
85
הכל דפק כמו שעון.
המטוסים סטנדרטים לחלוטין, שום דבר מיוחד.
אבל העמידה בזמנים והשרות טובים.
לצפיה ב-'רק הבהרה לגבי סוג המטוס'
רק הבהרה לגבי סוג המטוס
16/02/2017 | 11:47
73
אוסטריין מקצים לישראל מטוסים  בהגדרה של טיסות פנים אירופאיות.
זה אומר שבדרכ אין מסכים אישיים, אין שקעי הטענה ואין מחלקת עסקים.
לצפיה ב-'טסנו איתם בדצמבר האחרון, היה מצוין מכל בחינה שהיא'
טסנו איתם בדצמבר האחרון, היה מצוין מכל בחינה שהיא
15/02/2017 | 20:11
81
יצאו וחזרו בזמן, אוכל סבבה לגמרי. אין מסכים ואין שקעי חשמל במטוס, אבל חוץ מזה היה מצוין.
לצפיה ב-'טסנו איתם בדצמבר'
טסנו איתם בדצמבר
15/02/2017 | 20:37
75
שום דבר מיוחד.
לצפיה ב-'עוד שאלה- האם מהרגע שמזמינים אין אפשרות לביטול?'
עוד שאלה- האם מהרגע שמזמינים אין אפשרות לביטול?
15/02/2017 | 21:40
12
72
ראשית, תודה לכל העונים!
עכשיו דילמה:
בכיוון הלוך לטיסה שראיתי, נותרו רק 3 מקומות ואנחנו שניים. לצערי רק מחר בסביבות 9 בבוקר אדע אם אוכל לטוס.
איך אפשר לראות האם יש אפשרות להזמין את הטיסה, לתת פרטי אשראי ולבטל מחר בבוקר אם לא אוכל לטוס?
אני יודעת שיש הזמנות לטיסות שניתן לפעמים לשריין או לבטל תוך 24 שעות (אחותי עושה זאת לפעמים, אבל היא בדירוג מיילים מאוד גבוה ביונייטד) אבל אני לא ראיתי איך ניתן לבדוק זאת באתר.
לצפיה ב-'לכל כרטיס יש תנאים ברורים של שינוי וביטול'
לכל כרטיס יש תנאים ברורים של שינוי וביטול
15/02/2017 | 21:43
1
58
בד"כ הזולים הם ללא ביטול והשינויים בעלות שמצויינת בתנאים.
גם המיילים בהתאם.
לצפיה ב-'אז אתפלל שעד מחר בבוקר לא יקנו'
אז אתפלל שעד מחר בבוקר לא יקנו
15/02/2017 | 21:52
22
לצפיה ב-'אם אתה מזמין באינטרנט טיסה מישראל יש לך 14 יום לבטל '
אם אתה מזמין באינטרנט טיסה מישראל יש לך 14 יום לבטל
16/02/2017 | 00:42
6
55
תמורת 100 שח לכרטיס.
חוק הגנת הצרכן..
בתנאי שהטיסה לא בתאריך קרוב מידי... נידמה לי שבוע אבל צריך לבדוק.
לצפיה ב-'זה לא תקף לחברות זרות באתר לא ישראלי'
זה לא תקף לחברות זרות באתר לא ישראלי
16/02/2017 | 10:52
5
49
כאשר מזמינים באופן עצמאי מלון בחו"ל – האם אנו מחויבים לפי החוק בארץ או לפי החוק במדינה שבה נמצא המלון או לפי מדיניות בית המלון?
 על רכישות בחברות ישראליות, כגון סוכנויות נסיעות או אתרי אינטרנט ישראליים, חלים החוקים של מדינת ישראל לרבות חוק הגנת הצרכן, כפי שהוסבר לעיל. אך החוק הינו טריטוריילי וחל רק על מדינת ישראל. לכן אם ההזמנה נעשית ישירות  עם בית מלון או באמצעות סוכנות נסיעות בחו"ל, חלים עליה תנאי הביטול הקבועים שם. לרוב התנאים מפורטים לצרכן לפני הרכישה, ולכן  חשוב לקרוא את כל התנאים לפני ביצוע ההזמנה.
רכשתי כרטיס טיסה של חברה זרה דרך אתר ישראלי. במקרה של ביטול, האם אשלם לפי חוק הגנת הצרכן הישראלי או מדיניות חברת התעופה?
השאלה היא האם חוק הגנת הצרכן חל גם על עסקה לרכישת כרטיס טיסה של מפעיל טיסה שאין לו נציגות בארץ, כשהכרטיס נרכש באמצעות סוכן נסיעות בישראל באתר האינטרנט שלו. התשובה היא כן, ולעניין זה פורסמו הנחיות מפורטות של הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן. גם אם יהיה קושי לאכוף את החוק כנגד מפעיל הטיסה הזר, הדבר אינו פותר את הסוכן, האחראי גם הוא לקיום החוק. על הסוכן להסדיר את העניין מול מפעיל הטיסה הזר, ולהבטיח את קיום הוראות החוק.

רכשתי מספר כרטיס טיסה ואני מעוניין לבטל את העסקה. כמה דמי ביטול אאלץ לשלם?
הנושא עדיין נמצא במחלוקת משפטית. בית המשפט העליון דן בשאלה האם בעקבות ביטול הזמנה של כרטיסי טיסה שנרכשו בעסקת מכר מרחוק, רשאי העוסק לגבות דמי ביטול בגין כל כרטיס בנפרד, או שמא יש לראות בהזמנה עסקה אחת. נכון להיום, בהיעדר החלטה אחרת, עלות הביטול תהיה 100 ש"ח או 5%, הנמוך מבינהם, עבור כל כרטיס.

לצפיה ב-'חידוד הנקודה:אם מזמינים באתר של חברה שטסה לארץ אין בכלל שאלה'
חידוד הנקודה:אם מזמינים באתר של חברה שטסה לארץ אין בכלל שאלה
16/02/2017 | 11:45
4
49
 שהחוק תקף.
כל חברה שטסה לארץ חייבת על פי חוק משרדים בישראל וכפופה לחוק הישראלי.
אם מזמינים באתר כמו בוקינג ודומיו שאין להם משרד בישראל אז החוק לא חל.
לצפיה ב-'הסתכלתי על החוק (אני לא משפטנית) ואני לא רואה את מה שאתה '
הסתכלתי על החוק (אני לא משפטנית) ואני לא רואה את מה שאתה
16/02/2017 | 13:26
3
37
אומר. כמו שכתוב החוק הוא טריטוריאלי. לא נראה לי שהוא חל על חברות כמו איזיג'א, ריינאייר, ויז וכו' שמוכרים ישירות באינטרנט 
לצפיה ב-'א. אני כן משפטן ב. כבר עבד לי עם סוויסאיר בלי שום בעיה'
א. אני כן משפטן ב. כבר עבד לי עם סוויסאיר בלי שום בעיה
17/02/2017 | 00:03
2
36
על הזמנה שעשיתי לטיסה (מהארץ) באתר הבינלאומי.
מתקשרים לנציגות בארץ ומבטלים.
החוק הוא אכן טרוטריאלי אבל:
לפי חוק הטייס כל חברה שטסה לארץ חייבת להחזיק נציגות בארץ ולכן החוק חל גם על טיסות שמוזמנות באתר הבינלאומי, בתנאי שהטיסה יוצאת מהארץ.
לצפיה ב-'יכול להיות שהחברות החדשות(ריינאר, WIZZ...) ינסו להתחמק מהחוק'
יכול להיות שהחברות החדשות(ריינאר, WIZZ...) ינסו להתחמק מהחוק
17/02/2017 | 00:28
1
32
בתירוצים שונים. 
בחברות הותיקות לא מתווכחים בכלל.

לצפיה ב-' תודה על ההסברים'
תודה על ההסברים
19/02/2017 | 10:32
4
לצפיה ב-'את יכולה לרכוש את הכרטיסים ותוך שבוע לרכוש ביטוח ביטול'
את יכולה לרכוש את הכרטיסים ותוך שבוע לרכוש ביטוח ביטול
16/02/2017 | 06:55
1
65
אני חושב שבהראל, צריך לעלות משהו כמו 5% מעלות ביטול הכרטיס.
תרימי טלפון אליהם כדי לודא.

כך שאם נגיד דמי הביטול לכרטיס הם 100$ עלות הפוליסה לזוג צריכה להיות בערך 10$ ואז אם תבטלי תקבלי 160$ חזרה (הם אמורים להחזיר 80%), יצאת בנזק של 50$.

את הביטוח את יכולה לרכוש עד שבוע ממועד רכישת הכרטיס, את לא חייבת לרכוש אותו עכשיו.

עוד נושא לתשומת ליבך, לאל על ואוסטריאן יש קוד שייר (או לפחות פעם היה - עוד נושא לבדיקה), כך שיכול להיות שאת רוכשת כרטיס לאוסטריאן אבל אמורה לעלות למטוס של אל על.
יש לכך משמעות במקרה של שביתה באל על (אני חושש שהביטוח לא מכסה מקרים כאלה) ויכול להיות שבהזמנת הושבה מוקדמת.
לצפיה ב-'לפי האתר של אל על - אין קוד שייר ביניהן. מזל...'
לפי האתר של אל על - אין קוד שייר ביניהן. מזל...
16/02/2017 | 09:06
22
לצפיה ב-'דיון חשוב! למרבה השמחה קבלתי אישור והיה מקום בטיסה אז הזמנתי'
דיון חשוב! למרבה השמחה קבלתי אישור והיה מקום בטיסה אז הזמנתי
17/02/2017 | 15:11
11
לצפיה ב-'אחלה חברה. '
אחלה חברה.
15/02/2017 | 21:41
62
אבל בבטיחות רק אלעל כי נשארים על הקרקע
לצפיה ב-'חברה מצויינת'
חברה מצויינת
16/02/2017 | 08:44
16
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות המהירות ושאלה בנושא מלון בוינה'
תודה רבה על התשובות המהירות ושאלה בנושא מלון בוינה
16/02/2017 | 09:13
5
73
בוקר טוב,
לאור הפרגון לחברת התעופה, בצעתי את ההזמנה לפני מספר דקות!
אמנם יש לי עוד חודש, אבל אני כבר מתרגשת מהטיסה המתוכננת, אולי בגלל עוגמת הנפש כשהיתה לי כשנאלצתי לבטל טיול משפחתי בחגים.
עכשיו מתחילה לברר לגבי מלון - אנחנו זוג.
אני מתחילה בדרך כלל לחפש דרך בוקינג. אשמח לדעת מה נחשב כמקום מרכזי (אוהבים לחרוש ערים בעיקר בהליכה) ואם יש המלצות למלון ספציפי במקום מרכזי - מה טוב.

לצפיה ב-'Mercure Zentrum'
Mercure Zentrum
16/02/2017 | 09:45
1
60
מלון מצוין שקשה למצוא מרכזי ממנו
לצפיה ב-'שריינתי שם מקום וממשיכה לבדוק... תודה!'
שריינתי שם מקום וממשיכה לבדוק... תודה!
16/02/2017 | 10:18
22
לצפיה ב-'Hotel Austria'
Hotel Austria
16/02/2017 | 09:53
29
לצפיה ב-'Hotel Maria Theresia מאד מוצלח לדעת ובמחיר סביר'
Hotel Maria Theresia מאד מוצלח לדעת ובמחיר סביר
16/02/2017 | 11:41
51
החדרים קצת קטנים, אבל המיקום מעולה והמלון מאד נעים.
בוינה יש כמה קווי רכבת תחתית מאד יעילים וכל עוד אתה ליד אחד מהם אתה מסודר.

לצפיה ב-'יכול להמליץ על מלון סטפאני (Stefanie)'
יכול להמליץ על מלון סטפאני (Stefanie)
18/02/2017 | 23:54
12
לצפיה ב-'טיסה הזמנתי! תודה לכל העונים בנושא מלון - בודקת...'
טיסה הזמנתי! תודה לכל העונים בנושא מלון - בודקת...
16/02/2017 | 18:35
19
לצפיה ב-'שאלת פתיחה כללית לגבי צפון איטליה בקיץ'
שאלת פתיחה כללית לגבי צפון איטליה בקיץ
15/02/2017 | 10:25
25
120
שלא כהרגלי, פברואר כבר במחציתו וחופשת הקיץ המשפחתית שלנו עדיין לא מתוכננת! לשם השוואה, בינואר לפני שנה כבר היו לנו כרטיסי טיסה, הזמנות למקומות לינה וכמובן תכנון כללי לטיול המשפחתי באוגוסט באוסטריה..
השנה דשדשנו (מסיבות שונות ומשונות) ועכשיו נפל הפור - בלחץ הילדים - על צפון איטליה.
התחלתי לקרוא ורוצה מאוד להתחיל לרוץ קדימה עם הזמנות (בעיקר מדאיגים אותי מקומות לינה בגלל הדרישות המסוימות שלנו), ולכן הייתי רוצה בבקשה להתייעץ באופן כללי לגבי חלוקת זמנים הגיונית. כן, ברור לי שזה אינדיבידואלי וכו', ובכל זאת אשמח לשמוע חוות דעת.
בגדול עלינו: זוג הורים, 2 בנים (12 ו-8 ), שבועיים כאמור בצפון איטליה. חלוקת זמן בין סביבות אגם מג'ורה, סביבות אגם גארדה (כמובן גארדלנד) ואזור הדולומיטים. האם פשוט לחלק שווה בשווה את הזמן בין 3 האזורים? (כלומר 4-5 ימים לכל אזור). האם יש אזור אחד שלדעתכם שווה להקדיש לו יותר או פחות מאחרים? כל תובנה (כללית) תסייע בשלב זה להתחיל להריץ עניינים.
תודה!
לצפיה ב-'מתי אתם רוצים לנסוע?'
מתי אתם רוצים לנסוע?
15/02/2017 | 12:36
14
82
כי איזור אגם גארדה בסביבות אוגוסט זה פקק אחד גדול.
גם האיטלקים בחופש וצפוף, צפוף, צפוף.
לצפיה ב-'לצערי אנחנו נאלצים לנסוע באוגוסט... יש עדיפות לשבועיים '
לצערי אנחנו נאלצים לנסוע באוגוסט... יש עדיפות לשבועיים
15/02/2017 | 12:43
8
87
הראשונים מול האחרונים של החודש?
לוותר טוטאלית על אגם גארדה (חוץ מנניח יום בגארדלנד) ולהתרכז באזורים אחרים?
די מבאס שזה המצב אבל זה המצב.
לצפיה ב-'עדיפות לסוף אוגוסט'
עדיפות לסוף אוגוסט
15/02/2017 | 12:59
3
79
בגארדה בסוף אוגוסט סביר להניח שמתקרר קצת. 
הדולומיטים, לדעתי מספיק יומיים אלא אם אתם רוצים ללכת לטייל על הפסגות (היכן שאפשר) אז נניח שלושה אבל זה בהחלט, לאלו שלא מיטיבי לכת, ממצה את ההילייטס.
לצפיה ב-'ממש לא מספיק יומיים לדולומיטים - חבל לטרוח לנסוע עד לשם'
ממש לא מספיק יומיים לדולומיטים - חבל לטרוח לנסוע עד לשם
15/02/2017 | 13:08
2
63
לפחות מ-3 לילות.
לצפיה ב-'לדעתך'
לדעתך
15/02/2017 | 16:33
1
51
חבל לטרוח? לדעתך, לא מספיק שני לילות צריך שלושה? לדעתך.
דעתי שונה. יש כאלו שנוסעים ללילה, יש לשניים ויש לשבועיים. כל אחת ואחד חופשיים להחליט מה מספיק להם, לדעתם בלבד.
לצפיה ב-'לדעתי ועפ"י נסיוני. הנסיעות בדולומיטים הן מפותלות ומפרכות.'
לדעתי ועפ"י נסיוני. הנסיעות בדולומיטים הן מפותלות ומפרכות.
15/02/2017 | 17:05
46
ועד שרק מגיעים מאזור גארדה לתוככי איזה ואל בדולומיטים (ולא - טרנטו או בולצאנו לא נחשב דולומיטים) זה לפחות חצי יום. אז להגיע לדולומיטים ליום אחד נטו ולחזור זה רק בכדי לסמן וי ולהגיד שהיינו.
אם יש רק יומיים - חבל להתרוצץ בהם בנסיעות הלוך וחזור מגארדה לצפון ועדיף לטייל בהם באזור יותר קרוב ונגיש באזור האגמים.
לצפיה ב-'יש את הספר שכל המשפחות הישראליות מטיילות איתו - '
יש את הספר שכל המשפחות הישראליות מטיילות איתו -
15/02/2017 | 13:06
3
74
ייתן לך רפרנס באיזה אתרים כדאי להשקיע וכמה זמן.
לצפיה ב-'יש לי, קראתי. ובכל זאת מבקשת גם את יחס הפורום '
יש לי, קראתי. ובכל זאת מבקשת גם את יחס הפורום
15/02/2017 | 13:18
2
61
בעיקר כי ההתייחסות שלה בספר הספציפי הזה (אולי כי זו עדיין מהדורה מ2013 ואין לה חידוש) היא לקטנים יותר. בהשוואה לשאר הספרים בסדרה (ונסענו עם כולם...), יש בספר הזה המון התייחסות ל"כן עגלה/לא עגלה", "כן מנשא/לא מנשא", "כן מתאים לקטנטנים/לא מתאים לקטנטנים". הכול טוב ויפה, אבל שלי מזמן לא קטנטנים.
לצפיה ב-'גם הילדים שלי כבר לא קטנטנים והספר סייע לי רבות בלהתפקס'
גם הילדים שלי כבר לא קטנטנים והספר סייע לי רבות בלהתפקס
15/02/2017 | 13:28
1
49
פחות או יותר על מה שיתאים ויעניין גם אותם וגם אותנו המבוגרים.
רק לקחת בחשבון שבמציאות מספיקים ביום טיול פחות ממה שכתוב שם.
לצפיה ב-'בוודאי, אין בינינו ויכוח. הספר כבר ברשותנו יש לנו ניסיון'
בוודאי, אין בינינו ויכוח. הספר כבר ברשותנו יש לנו ניסיון
15/02/2017 | 13:34
37
רב ומוצלח מאוד עם הסדרה ואני ממליצה עליה בקביעות לכולם.
לצפיה ב-'היינו באוגוסט. צפוף רק בסופ"ש - באמצע השבוע זה סביר.'
היינו באוגוסט. צפוף רק בסופ"ש - באמצע השבוע זה סביר.
15/02/2017 | 12:57
1
15
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/02/2017 | 13:20
1
לצפיה ב-'היינו בסוף אוגוסט לא היה לנו צפוף מי יודע מה'
היינו בסוף אוגוסט לא היה לנו צפוף מי יודע מה
15/02/2017 | 13:23
2
61
הכל תלוי לאן מחליטים לנסוע
אנחנו עשינו רק נסיעה אחת ארוכה מדרום האגם לצפונו ועשינו זאת בדרך המהירה (בכביש אגרה) שממש לא היה עמוס. דרך הנוף היא העמוסה, אבל לא כל יום נוסעים... בילינו יום אחד בגארדהלנד, יום אחד בסרמיונה, יום אחד נסענו לפארק החבלים - הכל היו נסיעות קצרות ונסבלות לגמרי
בין לבין בילינו די הרבה בכפר הנופש עצמו והילדים נהנו מאד

לצפיה ב-'איזה כפר נופש? לאיזה רשת הוא שייך?'
איזה כפר נופש? לאיזה רשת הוא שייך?
15/02/2017 | 13:28
1
11
לצפיה ב-'/altomincio-family-park'
/altomincio-family-park
15/02/2017 | 15:40
31
אפילו יש תכנון לחזןר אליו או לפארק אחר ברשת

לצפיה ב-'ועוד שאלה אם כבר התחלתי.... '
ועוד שאלה אם כבר התחלתי....
15/02/2017 | 13:21
4
69
האם כדאי לטוס לורונה (למשל, אלאיטליה עם עצירת ביניים קצרה) או למילנו?
לצפיה ב-'תלוי היכן נמצא מרכז "כוכב" הטיול שלכם.'
תלוי היכן נמצא מרכז "כוכב" הטיול שלכם.
15/02/2017 | 13:31
3
49
אנחנו היינו שבוע בגראדה + 4 ימים דולומיטים ולכן הטיסות שלנו היו עד לורונה (דרך רומא) - וזה התברר כנכון ומוצדק.
לצפיה ב-'אני חושבת לעבור בין 2 מקומות לינה (אולי 3). השאלה באמת'
אני חושבת לעבור בין 2 מקומות לינה (אולי 3). השאלה באמת
15/02/2017 | 13:36
2
50
איפה נתחיל ואיפה נסיים. בספר היא כותבת שסוכנויות הרכב בוורונה נסגרת בערבים/לילות. האם זה גם הניסיון שלכם?
לצפיה ב-'לקחנו והחזרנו את הרכב בצהריים אז אני לא יודע.'
לקחנו והחזרנו את הרכב בצהריים אז אני לא יודע.
15/02/2017 | 14:26
37
מן הסתם לא בעיה לברר את שעות הפתיחה של סוכנויות הרכב בשדה התעופה של ורונה.
לצפיה ב-'אנחנו לקחנו מוקדם בבוקר 6~'
אנחנו לקחנו מוקדם בבוקר 6~
15/02/2017 | 15:37
46
והחזרנו בסביבות 22:00, אז זה כנראה לא נכון. מה שכן בערב היו מעט מאד עובדים. גם ההשכרה וגם ההחזרה בנמל התעופה של ורונה זכורים לי לרעה ואם תרצי אפרט לך בפרטי, אבל לא היום.
אני אישית הייתי מקדישה יותר זמן לדולומיטים על חשבון האגמים, אבל זה כי אני אוהבת הרים וטיולי טבע.
לצפיה ב-'לדעתי, מאחר ויש לכם זמן לתכנן, תבדקו מהן האטרקציות באיזור'
לדעתי, מאחר ויש לכם זמן לתכנן, תבדקו מהן האטרקציות באיזור
15/02/2017 | 13:26
1
53
שמעניינות אתכם וסביבם תבנו את התכנית...
לצפיה ב-'בדיוק זו גם דעתי'
בדיוק זו גם דעתי
15/02/2017 | 16:39
40
אי אפשר לתכנן עבור אף אחד מאחר ואף אחד מאתנו, בעיקר לא בפורום אנונימי כמו כאן, מכיר את השני. מי נוסע/ת, אין ילדים? יש ילדים? בני כמה? מה ההתעניינות,
טבע? הרים? אגמים? ערים? הסטוריה? גאוגרפיה? הכרת התושבים וכו'.
אנחנו די חרשנו את צפון איטליה רוב האגמים, הדולומיטים, הערים, אבל לא בבת אחת ולא בטיול אחד. אני יכולה לייעץ יותר לאנשים שנוסעים בלי ילדים כי נושא העסקת הילדים בטיולים כבר מזמן פאסה אצלי  עדיין יש לי דעה כל מה מעניין (אותי) ומה ריגש אותי יותר ומה פחות ועל מה הייתי מוותרת ועל מה בשום אופן לא. לכן הייעוץ הוא כללי ואני מצפה מאנשים (אולי ציפיה לא ריאלית) שיקראו וילמדו את המקום אליו נוסעים, עם התייחסות לעצות עד כמה שהן רלבנטיות.
לצפיה ב-'אנחנו היינו בדיוק שבועיים לפני שנה'
אנחנו היינו בדיוק שבועיים לפני שנה
16/02/2017 | 00:23
2
74
גם באוגוסט. הילדים שלי היו שנה שעברה בני 13 ו 11.
אני למדתי מניסיון עבר שאנחנו אוהבים להיות לפחות 3, 4 ימים במקום, אז בטיול היינו 5 ימים בדרום אגם גארדה - סירמיונה, 6 ימים בצפון האגם ריבה דל גארדה ומכיוון שנחתנו והמראנו מונציה היינו עוד לילה בונציה.
אני חשבתי שלא שווה לי לנסוע ליום או יומיים לדולומיטים כיוון שהנסיעה קשה וארוכה מידי ולא התחשק לי להתעסק בלמצוא מקום ללינה ללילה אחד, וויתרנו על זה לטובת טיול יותר רציני אולי שם בעתיד.

בשביל במשפחה שלי, התכנון הזה עבד מעולה ולא הייתי עושה את זה אחרת... מניסיון עבר - אני אוהבת להישאר במקום, להכיר את בעל המלון למשל ועוד אנשים לוקאליים, אני אוהבת לנסות לדבר איתם (במקרה הזה באיטליה דיברתי איטלקית) וליצור איזשהו קשר שכבר מכירים אותי ואומרים לי שלום במסעדה שמוצאת חן בעיני או בגלידריה שחזרנו אליה כל יום כי היתה מצוינת.

היו קצת פקקים, יותר בכניסה לריבה דל גארדה, ניסינו להימנע מהם כמה שאפשר בעזרת וויז.

כיף לכם :) מאוד מאוד נהננו שם - אני לגמרי רוצה לחזור...
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
16/02/2017 | 09:33
9
לצפיה ב-'כל כך נכון. 3 לילות במקום אחד זה מינימום ומעט מדי לי'
כל כך נכון. 3 לילות במקום אחד זה מינימום ומעט מדי לי
16/02/2017 | 09:54
41
ואני עושה את זה כשאין ברירה ויש קונצרט שממש חשוב לי שלא להפסיד. אבל בשאר הזמן אני אוהבת ללון לפחות 5 ימים אם לא 7, במקום אחד. אני נהנית גם מהחוויה המקומית עד כמה שניתנת, לא רק להיות תיירת ולבקר בסט אתרים מוכתב מראש.
לצפיה ב-'הולנד בקיץ'
הולנד בקיץ
15/02/2017 | 14:37
2
124
אני רוצה לתכנן טיול להולנד בקיץ שיהיה משולב עם הופעה של אנדרה ריו במסטריכט.ראיתי באתר שלו שיש כרטיס משולב עם לינה,יש למישהו\מישהי מידע איך אפשר להשיג כרטיסים רק למופע ללא לינה ושלא דרך משרדי הכרטיסים שלוקחים עמלות מאוד גבוהות?אשמח גם למידע על כפרי נופש בהולנד כאלו שהם לא עמוסים בילדים קטנים.
תודה על כל מידע.
לצפיה ב-'מה הבעיה? דרך האתר שלו'
מה הבעיה? דרך האתר שלו
15/02/2017 | 15:36
71
לצפיה ב-'מומלץ ביותר'
מומלץ ביותר
15/02/2017 | 18:47
62
היינו כבר פעמיים במופע שלו,האחרון עם הילדים שנהנו מאד.הוא ניחן בחביבות וחוש הומור הולנדים טיפוסים ותמיד מזכיר את עיר הולדתו מאסטריכט,כך שהופעה שם היא גולת הכותרת.
אני רוכש כרטיסים דרך Eventim .

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?
קרוואן קלאב ישראל
בעזרת קרוואן קלאב ישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה