לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3257832,578 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'airbnb'
airbnb
25/08/2017 | 18:10
17
168
מישהו התנסה בדירות בורשה או בכלל מ-airbnb, מהי רמת הניקיון.
האם דומה לשל בית מלון, מחליפים את המצעים ומנקים כמו שצריך?
לצפיה ב-'ב-AirBnB לא מחליפים מצעים באופן כללי'
ב-AirBnB לא מחליפים מצעים באופן כללי
25/08/2017 | 20:38
11
154
תמיד כדאי לבדוק את אותה דירה אולי יש הצעת להחלפת סדינים ומגבות אולי כתוב שם כל כמה זמן מחליפים אם בכלל. זה מהנסיון שלי
לצפיה ב-'זה לא בסיסי שמחליפים?'
זה לא בסיסי שמחליפים?
25/08/2017 | 20:54
10
40
לצפיה ב-'בדירות נופש שאני גרתי בהן'
בדירות נופש שאני גרתי בהן
25/08/2017 | 22:25
148
החליפו בקשי לאחר שבוע אלא אם בקשתי. היו מקרים שבקשתי לכבס מגבות ומצעים והם אפשרו לכבס תמורת תשלום צנוע. מדובר על שהייה של שבוע. כפי שכתבתי מקודם, זה ענין שצריך לבדוק מול בעל/ת הדירה. אבל דירה זה לא בית מלון בכל מקרה. החוקים שונים. אי אפשר להכליל את כל הדירות בכל הארצות בניגוד לבתי מלון ששם הכללים ברורים.
לצפיה ב-'בדירות שאנחנו שכרנו דרכם לא הייתה מעולם החלפת מצעים'
בדירות שאנחנו שכרנו דרכם לא הייתה מעולם החלפת מצעים
27/08/2017 | 16:16
8
82
או מגבות או כל דבר אחר. הייתה אפשרות לשלם למנקה שתגיע לדירה, אבל אנחנו היינו צריכים להתקשר אליה (לא ראינו שום צורך לעשות את זה). השכרת דירות דרך air bnb היא לא כמו בית  מלון בכלל, וצריך לקרוא היטב את הפירוט לגבי כל דירה ודירה. אגב, כבר היינו גם בכפרי נופש (כמו בהולנד, לדוגמה), שם לא החליפו לנו מצעים או מגבות במהלך השהות.
לצפיה ב-'שקיבלתם את הדירה היתה היא היתה תמיד נקיה?'
שקיבלתם את הדירה היתה היא היתה תמיד נקיה?
27/08/2017 | 17:14
7
73
לא היו אף פעם אכזבות?
לצפיה ב-'זו שאלה שאף תשובה שתקבל לא תספק אותך'
זו שאלה שאף תשובה שתקבל לא תספק אותך
27/08/2017 | 18:54
84
רמת הנקיון היא בעיני המתבונן/מתבוננת. יש אנשים שבודקים כל פינה
כל אדן חלון כל מרצפת באמבטיה לראות אם זה נקי. אם אין אבק, אם הכל
מצוחצח כמו שהם רגילים בבית, אלו אף פעם לא יהיו מרוצים.
יש כאלו, שהבית חייב להריח נעים ונקי, הסדינים והציפיות נקיים ומריחים נקיים. במטבח שהכל יהיה שטוף ובמקום ובזה הם מסתפקים ורוב הדירות אכן כאלו.
בעיקר לאלו שלא מעשנים ענין הריח קרדינלי.
יש אנשים שרמת הנקיון אינה כל כך חשובה להם, העיקר שיש מיטות מוצעות אמבטיה או מקלחת ושרותים וכל השאר לא ממש משנה.
בקיצור רוב הדירות נופלות בקטגוריה האמצעית אבל יש חריגים לכאן ולכאן ואם לא נקי בצורה נוראית, לא נכנסים וקוראים לבעל/ת הדירה ועושים סקנדל. 
לצפיה ב-'לנו היה ניסיון בארה"ב'
לנו היה ניסיון בארה"ב
27/08/2017 | 20:47
73
בAirBnB עם דירה שהמצעים שעל המיטה בה היו מוכתמים כשנכנסנו לראשונה, ב-23:00 בלילה.
הודענו לבעלת הדירה ותוך חצי שעה היה שם צוות שהחליף לנו את המצעים - זו הייתה בעיה בכביסה, כך הם אמרו, כי אותם כתמים היו על מצעים שראינו אותם מוציאים מקופלים מהארון, והם הלכו להביא מצעים נקיים מדירה אחרת שאותה בעלת דירה מחזיקה באזור.
אז היא התמודדה עם זה יפה ומהר, היא גם הייתה באותו זמן בחו"ל כי אחיה נפטר קצת לפני (מסתבר), אבל זה בכל זאת היה באמצע הלילה והיינו צריכים לחכות שמישהו יגיע לטפל בזה.
אבל אגב, יצא לי כבר לראות מצעים מוכתמים גם בבתי מלון, לרבות מלון של 4 כוכבים בקוריאה, שם רמת הניקיון מאוד גבוהה. גם שם זה טופל, מן הסתם במלון זה עניין של כמה דקות.
לצפיה ב-'קחי בחשבון'
קחי בחשבון
27/08/2017 | 21:40
4
83
...שרוב הדירות באתר הן בבעלות פרטית. זה לא מלון, לא מקום ברישיון שצריך לעמוד בתנאי תברואה ובטיחות כמו עסק, אלא פשוט דירות פרטיות - כמו הבית שלך ושל חברייך. יש נקיים מאוד, יש נקיים סביר, יש פחות. מכיוון שזו דירה, אין שירותי ניקיון והחלפת מצעים יומיים - את באה לדירה פרטית, לא למלון, עם כל המשתמע מכך. 
אכזבות? כל אחד ומזלו. לי היה ניסיון אחד רע עם האתר, לא ניסיתי שוב. יש לי חברים שמתים על האתר ומרוצים ממנו. עניין של מזל על מי נפלת ולפעמים גם של גובה הציפיות (במקרה שלי זה לא היה ציפיות, אלא באמת חוויה רעה אוביקטיבית). 
לצפיה ב-'בדיוק. גם אנחנו היינו בדירות פרטיות, לנו היה ניסיון טוב'
בדיוק. גם אנחנו היינו בדירות פרטיות, לנו היה ניסיון טוב
27/08/2017 | 22:35
64
אבל באותה מידה שמעתי על אנשים שהחוויות שלהם היו פחות טובות.
לאחרונה צצים סיפורים גם על בוקינג, למרות שאישית לנו מעולם לא היו בעיות (לרוב אנחנו מזמינים דרך בוקינג). כך שניסיון בודד לא בהכרח מעיד על הרוב.
לצפיה ב-'מצמצמים את עניין ה"מזל" בקריאה של הרבה ביקורות'
מצמצמים את עניין ה"מזל" בקריאה של הרבה ביקורות
28/08/2017 | 14:30
2
55
מתפתחת היום שפה של ביקורות מעודנות עם רמיזות בין השורות. מי שמחפש ניקיון טוטאלי עלול ליפול. גם התמונות מדברות (אם הן תקריב של פינות האמבטיה/שירותים).
לצפיה ב-'כן, אבל זה לא מגן עליך לגמרי'
כן, אבל זה לא מגן עליך לגמרי
28/08/2017 | 19:30
1
43
כשבחרתי דירה באתר עשיתי את זה כמו שצריך, דירה עם מלא ביקורות מהללות. מסתבר שהמפרסם עמד לעזוב את הדירה שבוע אחרי הנסיעה שלי, אז זוגתו אמרה "נו, זה במילא לא ישנה מה יכתבו עכשיו כי לא יהיו לנו יותר לקוחות, אין טעם לנקות, וגם חבל לתקן את המזגן בשביל זה" ו... זה היה נורא. וזה עוד היה רק הבעיה הקטנה שם...

שמעתי תשבוחות רבות על האתר וגם ההיפך המוחלט, כולל אנשים שהיתה להם חוויה שלילית אחרי שכבר הזמינו כמה פעמים באתר וידעו מה הם עושים. בעיניי זה יותר מדי מאמץ בשביל לא מספיק ודאות. 
לצפיה ב-'נכון שלא מגן לגמרי, אבל אין שום דרך חלופית שכן מגנה לגמרי'
נכון שלא מגן לגמרי, אבל אין שום דרך חלופית שכן מגנה לגמרי
28/08/2017 | 20:52
39
מה שנשאר לבן אדם, לא רק בעיניין הזה אלא בכל החלטה בחיים, זה לצמצם סיכונים במידת האפשר. לבטל סיכונים אי אפשר.

לצפיה ב-'מכיוון שאין דבר כזה "רמת ניקיון של בתי מלון"'
מכיוון שאין דבר כזה "רמת ניקיון של בתי מלון"
26/08/2017 | 01:04
107
אז בוודאי שיאן דבר כזה "רמת ניקיון" של דירות מושכרות. כל מקרה לגופו (גם עם בתי מלון).
לכן, מי שרוצה ללכת על בטוח, מחפש המלצות על מקום ספציפי.
לצפיה ב-'בעיקרון ב AIRBNB לא מנקים כל יום, רק ביום הכניסה וביום העזי'
בעיקרון ב AIRBNB לא מנקים כל יום, רק ביום הכניסה וביום העזי
26/08/2017 | 10:46
1
122
העזיבה.
לפעמים יש סטים נוספים של סדינים ומגבות שאפש להחליף לבד.
יש מקומות שמציעים תמורת תשלום נוסף אפשרות להזמין מנקה לנקיונות והחלפות נוספים.
אבל כמו שאמרו לפני. זה משתנה ממקום למקום וצריך לבדוק ספציפית בכל מקום וכדאי לשאול כדי להיות בטוחים. זה מאד מקובל לנהל דיאלוג עם בעל המקום לפני ההגעה.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
26/08/2017 | 11:39
17
לצפיה ב-'פעם אחת ניקו לנו דירה במהלך השהות.'
פעם אחת ניקו לנו דירה במהלך השהות.
28/08/2017 | 09:17
74
זה היה בבריסל, שהינו בדירה חודש, והמנקה הגיעה פעם בשבוע.
במקומות אחרים לא ניקו את הדירה כל זמן שגרנו בה, אפילו אם היה מדובר בחודש או יותר.
היתה דירה אחת בפריז שכשהורדנו את מתקן חבלי הכביסה , שהיה ממוקם מעל האמבטיה, ראינו שהוא ממש מלוכלך. המנקים דילגו על מה שלא ממש רואים, ולדעתי לא ניקו שם מעולם. אנחנו החלטנו לא לדווח על הבעיה, ופשוט לא השתמשנו במיתקן הזה.
בדירות אחרות היה נקי.
לצפיה ב-'לא נהוגה החלפת מצעים ומגבות יום יומית'
לא נהוגה החלפת מצעים ומגבות יום יומית
28/08/2017 | 09:58
78
לא ברור לי מהו הסטנדרט "כמו שצריך", בסטנדרט הביתי שלי אנחנו לא מחליפים מצעים ומגבות כל יום, יכול להיות שיש כאלה שכן מחליפים כל יום.
אגב גם בבתי מלון לא נהוג להחליף מצעים כל יום, מגבות כן. כשמאוד עמוס קורה שמגבות עוברות נוהל "רענון", הן עוברות במייבש הכביסה בלי לעבור במכונת כביסה כך שכמו הבשורה הרעה בבדיחה העבשה אכן מחליפים מגבות - אבל עם החדר השני.

מדיניות החלפת מצעים ומגבות ובכלל נקיון אמורה להיות רשומה בבירור, אגב היא יכולה להשתנות גאוגרפית.
למשל בדנמרק נהוג שהאורח מביא איתו את המצעים והמגבות ולפני עזיבת המקום הוא זה שמנקה את החדר. מי שרוצה מצעים ומגבות או שרותי ניקיון צריך לבחור מקום שמאפשר זאת וכמובן שיש תוספת תשלום.
לצפיה ב-'טיול עם ילדים לאירלנד'
טיול עם ילדים לאירלנד
25/08/2017 | 17:23
4
114
שלום לכולם
אנחנו משפחה של 4 נפשות (2 מבוגרים ו-2 ילדים בגילאי 10 ו - 7).
בחגים נטוס ל- 10 ימים לאירלנד ונטייל עם רכב שכור.
האם יש לכם המלצות לאן כדאי לנסוע ומה לעשות עם ילדים?
אני חוששת שרק נוף ונסיעות ישעממו אותם.
תודה
לצפיה ב-'אירלנד '
אירלנד
27/08/2017 | 21:03
1
74
אנחנו היינו שני מבוגרים, אבל אני אוהבת לפעמים פעילויות שיש שיטענו שמתאימות לילדים..
יש מפעל שוקולד בטבעת קרי: https://www.skelligschocolate.com/welcome/
לא זכור לי שיש שם ממש סיורים, אלא רואים מבחוץ את פס הייצור (או חלקים ממנו), ויש טעימות למיטב זכרוני. כדאי לבדוק.
בנוסף ממליצה על Valentia Island - אי מקסים ממש ויש שם מגדלור שאפשר לסייר בו וזה ממש מגניב (בעיקר אם הים סוער).
בנוסף יש כלמיני אפשרויות להצטרף לשיט לראות לוויתנים/ דולפינים/ ציפורים מיוחדות - לא עשינו אף אחד מהם, חברה שגרה שם אומרת שהרבה פעמים לא רואים כלום.
תהנו!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/08/2017 | 21:44
10
לצפיה ב-'החשש במקומו, ילדים עשויים להשתעמם מאוד בנסיעות נופיות'
החשש במקומו, ילדים עשויים להשתעמם מאוד בנסיעות נופיות
28/08/2017 | 10:05
1
74
להמלצות אני מציע להשתמש בטריק הזה
לי עובד מצויין
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/08/2017 | 20:18
10
לצפיה ב-'יוון כרתים - סנטריני'
יוון כרתים - סנטריני
25/08/2017 | 16:54
5
102
1. מחפש איזור בכרתים שיותר מזכיר את האיים בקטנים ביון , יש כזה?
2. במידה ואני רוצה לשלב את כרתים וסנטוריני  – האם כדאי לטוס ישירות לסנטוריני או לכרתים ומשם מעבורת לסנטוריני?
לצפיה ב-'הטיסה לכמה זמן?'
הטיסה לכמה זמן?
25/08/2017 | 19:20
4
289
מחפשים לטייל ? להתבטל?
עד איזו רמת מלון לרדת ?
לצפיה ב-'להתבטל, רמת מלון סבירה לא מפואר'
להתבטל, רמת מלון סבירה לא מפואר
26/08/2017 | 16:35
3
82
תודה
לצפיה ב-'הכל אפשרי'
הכל אפשרי
26/08/2017 | 23:07
2
81
אני יכול להמליץ לך על כפר הנופש "אנאגרון" שנמצא ליד הכפר אקסוס. בכפר יש לך גם עתיקות וגם אמנן העץ 1 מ-14 בעולם שמגלף בגזעי עצים ענקיים.

הכפר הוא בעצם כפר עתיק משוחזר, אוכל מצויין (המקימים גרמנים) ויש אפשרויות טיול ברגל או על אופניים או על גבי חמורים.
יש בכפר בריכה והוא נמצא בתוך נוף ככה שהוא לא על שפת הים.

אם חייבים ים, יש לכם למשל  את "וילה מדוזה" בכפר העתיק "חרסוניסוס", עם בריכה, עם מטבחון ללא כלכלה, במרחק 500 מטר המרכז עם מספר חנויות ומסעדות , משם לשפת הים ענין של כ-2 ק"מ או לפארק המים העירוני "סטאר ביץ" במרחק של כ-4 ק"מ מהמקום.
אין בעיה לשכור טרקטורון עירוני (קטן) לכל ההקפצות הללו.

מחוץ לאיזור התיירותי ועל שפת הים יש מעט מלונות שאינם 5* הכל כלול ובאיזור כפרי.

בקשר לסנטוריני ישנה רחפת שיוצאת בשעה 0945 מנמל הרקליון , שייט כשעתיים, ובחזרה המעבורת יוצאת מסנטוריני בשעה 1730 (לברר שעות מהמלון אם אין שינוי).
השאלה אם אתם באים לראות ארכיאולוגיה, אזי זה שמן מספיק, לראות את השקיעה מעל קמני, החזרה מוקדמת מידי.

בכלל בנסיעה של חמישה ימים תוריד את זמן ההגעה ואת זמן היציאה, ובעצם אין זמן מיותר לבזבז בנסיעה לסנטוריני, אלא אם רוצים לסמן "וי",הייתי.

בכלל ישנה אפשרות, אם אין ילדים, למלון 4* "סילבה ביץ" בתוך העיירה לימאני חרסוניסו, בנוי בצורת כפר, עם בריכה ועל שפת הים ובהליכה נעים בתוך עיירת התיירות.
המלון עצמו שקט כיוון שבצד הרחוב זה הלובי.

לצפיה ב-'מאיר,אני קורא ומבין את מידת הסבלנות שיש לך להסביר בדיוק..'
מאיר,אני קורא ומבין את מידת הסבלנות שיש לך להסביר בדיוק..
27/08/2017 | 07:06
1
75
למטיילי האי הנהדר הזה כרתים,אותו מכיר כבר בעיניים עצומות.
שבוע טוב לך ולכל באי דף הפורום הזה...

לצפיה ב-'תודה, אני משתדל לעזור.'
תודה, אני משתדל לעזור.
27/08/2017 | 07:10
41
לצפיה ב-'גם אם חם מדי לנסוע, בדמיון תמיד אפשר. כמה הצעות מהירות NYT'
גם אם חם מדי לנסוע, בדמיון תמיד אפשר. כמה הצעות מהירות NYT
25/08/2017 | 09:05
65
36 שעות בבריסל

36 שעות בסינסינטי

על גרנדה כבר כתבו?

האופנוע(ן) האהבה ובת הזוג

ורשה והמוזה של שופן 

רוצים לטייל בעולם עם הכלב שלכם?

לצפיה ב-'אשמח להמלצה - מילאנו'
אשמח להמלצה - מילאנו
23/08/2017 | 13:33
19
153
שלום לפורום!
אשמח לשמוע ממי שביקר בעיר מילאנו האם יש שם מסעדות עם אוכל "אקזוטי"? הכוונה לזברות, תנין,נחש , קנגורו - לא תולעים , עקרבים וצפרדעים.רק בשר, לא חרקים וכו'... בברלין היו כמה מקומות כאלה. במילאנו, לפי הקריאה בפורומים שונים , לא מצאתי כלום...באמת אין?
אדגיש שאני לא מעוניינת בסתם מסעדה איטלקית ולא במזון מהיר רגיל שמכרסמים במהלך היום ( איפה יש שווארמה ופלאלפל כבר מצאתי). בא לי משהו מעניין...

בלי קשר לשאלת הכותרת - שאלתי כאן לפני כשנה על מלזיה. הגעתי לשם בחודש מאי השנה. אם מישהו יירצה לשמוע - אשמח לספר את החוויות שלי.
תודה לעונים!
לצפיה ב-'אם תכתבי רשמיך ממלאזיה אשמח להכניס למאמרי הפורום '
אם תכתבי רשמיך ממלאזיה אשמח להכניס למאמרי הפורום
23/08/2017 | 14:18
22
לצפיה ב-'דניאלה 1311'
דניאלה 1311
23/08/2017 | 14:51
13
130
היי! סליחה, אבל לא הצלחתי לשרשר להודעה שלך בגלישה מהנייד...
לא נראה לי שתרצי לצרף למאמרי הפורום כי בעיקר יש לי דברים שליליים לספר.
הדבר היחיד שראוי לשבח ושכדאי לראות שם זה Petronas towers. זה לא בורג ח'ליפה אבל מרשים מדהים נפלא וכל מחמאה שעולה לכם בראש! חוץ מזה - אין מה לעשות שם. האוכל המקומי דוחה - תבשילים בצבע חום עם ריח מחריד( מזל שמצאתי איפה יש ערבים ואוכל נורמלי ונקי). זוהמה בכל מקום מלבד מרכזי קניות כמו Suria. התאפקתי לחזור למלון / להכנס לקניון כי בתי שימוש שם זה זוועת אלוהים . המקומיים לא נחמדים, טחמנים שקרנים וחסרי כל נימוס. השירות בחנויות מזלזל - בבוטיק של Sergio rossi חיכיתי עשר דקות שהמוכרת תסיים לשוחח בסלולרי ותעשה טובה ותתיחס אליי. לא כך אמור להתנהל עסק שמוכר נעליים 800דולר וצפונה... שדה תעופה KLIA מטונף גם הוא. טרקלין עסקים שם עלוב כל כך שבקושי מצאתי שקע טעינה לא שבור לנייד. על מקלחת אין מה לדבר ( התקלחתי באבו דאבי אחרי טיסת לילה).
הזלזול באורחים שם מחריד. כשהגעתי למלון( בשעה 12 בצהריים!) אמרתי שאני אחרי טיסת לילה ושאלתי האם במקרה יש חדר מוכן. אם היו אומרים "אין" היה מקובל. אבל להגיד " יש, אבל זה חדרים חדשים ואם את רוצה זה בתוספת תשלום" זה חוצפה ונסיון לסחוט . בדוחא למשל הגעתי למלון בשבע בבוקר ןמייד אמרתי שאני לא מצפה שייתנו לי חדר , שאלך להסתובב לקניון אבל בקבלה אמרו לי שייצלצלו אליי מייד כשיהיה חדר מוכן וכך היה - בשעה 11 קבלתי חדר.
מלזיה מלאה בתיירים מסין וזה קהל בעייתי ביותר - תארו לעצמכם ערסוואת ישראלי שמככב בסרטוני זוועה - רק הוא מדבר סינית ונראה סיני. קולניים, נדחפים בלי תור לקופה, משאירים זבל וקונים קרטונים שלמים מכל דבר כאילו הם רעבים...
הייתי צריכה להסתפק ב24 שעות שם , רק כדי לראות את המגדלים. שמחתי מאד שבסוף לא נסעתי למקומות מרוחקים ונשארתי רק בעיר - בעיר לפחות יש אפשרות להתפנות כמו בן אדם...לא רוצה לא חופים ולא יערות. מקום מגעיל כזה לא שווה ביקור בעיניי. אם אתם לא חובבי ג'יפה אסיאתית מצויה - אל תיסעו. מי שמחזיק דרכון זר ( שבלעדיו לא תכנסו גם למלזיה) - ממחיצה לבקר באיחוד אמירויות ובקטאר. שווה כל דקה!
לצפיה ב-'אוקי, תודה רבה, גם ביקורת רעה היא ביקורת שווה'
אוקי, תודה רבה, גם ביקורת רעה היא ביקורת שווה
23/08/2017 | 14:55
7
23
לצפיה ב-'לא בשביל זה באתי, אבל...'
לא בשביל זה באתי, אבל...
23/08/2017 | 18:40
6
88
אם כבר מאמרים - יש לי הרבה מה לספר על אבו דאבי - נשארתי שם 4 ימים בדרך למלזיה. משם הבאתי לא רק שתי מזוודות בגדים ונעליים (ולא רק) - הבאתי מליון חוויות חיוביות!
לצפיה ב-'נו, יאללה, תכתבי על אבו דאבי'
נו, יאללה, תכתבי על אבו דאבי
23/08/2017 | 18:41
5
20
לצפיה ב-' -יאללה, נזרום!אבו דאבי '
-יאללה, נזרום!אבו דאבי
23/08/2017 | 19:30
4
84
1.טסתי עם Etihad למלזיה ואם כבר באזור אז למה לא לבלות קצת גם באבו דאבי? (בדובאי כבר הייתי ב2015).  חברת תעופה עם רמת שירות גבוהה, טרקלין עסקים באבו דאבי  זה חוויה מהסרטים (טסתי בביזנס) - נוצץ, נקי, מפנק, חדר המקלחת נקי כמו בבית - יש בחורה שצמודה לשם ומנקה את תאי השירותים ואת המקלחת אחרי כל לקוח. בטיסה עצמה גם היה נפלא - מומלץ בחום לכל טיסות למזרח! גפ המחיר מאד ידידותי יחסית לאחרים.
2.אבו דאבי מאד מאד שונה מדובאי! דובאי זה הכל מגלומני, מנקר עיניים, נוצץ, חדשני כמו מסרט מדע בדיוני, הכל גועש ורועש 24/7. אבו דאבי - ממבט הראשון הכל נראה די מיושן .כאילו חזרתי בזמן לשנות ה90. לא הרוס ולא מטונף - רק מיושן ופשוט כזה. אין מטרו, רוב הבניינים עדיין ישנים (יש קצת מגדלים חדישים ליד Emirates palace), והכל מאד רגוע ושקט מסביב - אין את הרעש המחריד כמו בדובאי. באמצע השבוע הכבישים ללא פקקים!כאילו איש לא עובד (והם כן עובדים).כמעט ולא נראים רכבי הספורט מנקרי עיניים  - זה אמירות הרבה יותר עשירה מדובאי אבל כנראה הם יודעים מה זה צניעות....בדובאי כל חמישים מטר רולס רויס או למבורגיני או בוגאטי.
3. האטרקציות :
א'.תצפית מאחד המגדלים - נשקף נוף מאד יפה מקומה 78 (אם זכרתי נכון). שווה לבקר ולצלם.
ב'. קפוצ'ינו עם שבבי זהב 24 קראט בEmirates palace . חובה להזמין מקום מראש לשעה מסוימת. איך הקפה? רגיל! אבל התמונות והחוויה עצמה - מעניין מאד, חוויה של פעם בחיים (לא שותים קפוצ'ינו ב20 דולר כל פעם...)
ג'. מסגד שייח זייד המפורסם - מקום כל כך יפה שאין לתאר במילים! טאג' מהאל זה אורווה יחסית אליו. הכניסה חינם וחובה ללבוש אבייה (בגד נשים מסורתי) וכסוי ראש - לא מספיק סתם ליבוש צנוע כמו מכנס וחולצה ארוכה. המסגד כל כך פוטוגני, כל כך יפה ומרגש שטיילתי שם שעתיים בטמפרטורת גהנום של צהרי היום ולא שמתי לב שאני לובשת אבייה ומתפחת - לא הי לי חם אפילו!
ד'.עוד אטרקציה בחינם - Masdar city - עיר העתיד על אנרגית רוח ושמש ללא כניסת רכבים עם מנועי אוקטן. זה לא ממש עיר - הגודל כמו שכונה . יש שם משרדים, לימודים ( מכללה?), מגורי סטודנטים וכמה בתי קפה. מה מיוחד? הכל על אנרגית שמש ורוח. הכל בנוי בצורה כך שתמיד יש שם רוח בין הבניינים והמון צל. והכי מיוחד - מכוניות אוטונומיות ל 4 נוסעים שמחכות ברציף בחניון תת קרקעי  ומסיעות אותכם מקצה אחד של השכונה לשני. נהניתי כמו ילדה בת 5 כשנסעתי במכונית הזאת! גם זה כמובן חינם וללא צורך במלווה/מדריך. נכנסים ונוסעים!
ה'. התניידות בעיר אבו דאבי עצמה  - מאד זולה ונוחה במוניות. מרחק כמו תל אביב נתניה עלה לי כ50 שח. ב מרכז העיר זה בכלל גרושים - עשר חמש עשרה שח לנסיעה. הנהגים לא חופרים במוח, נותנים עודף עד הגרוש האחרון, אין מיקוח, אין שקרים. רק מונה.
ו'.שופינג. זה לא רק לקנות בלי מכס ומע"מ, זה חווית שירות הכי חיובית שיש! היה כיף לבזבז שם. והכל מאד זול -דוגמא :סנדלים של ECCO שרכשתי ב350 שח נצפה בקניון רמת אביב ב839!!! כך גם שאר הדברים - שליש מהמחיר כאן. וכמובן קניתי דברים מיוחדים - כמו הבשמים של ASQ (בית הבשמים הסעודי).
לא הלכתי לא לפארק המים ולא לFERRARY WORLD - זה לא מענין אותי פשוט, זה בילוי למשפחות עם ילדים...
מה עוד?
אה, האוכל - לאכול שם זה כמו בבית! יש הכל, שפע של מזון זול טעים ומוכר - בשר על הגריל, סלטים וכו,  גם יש אוכל אסיאתי, איטלקי, ומה לא. לכרסם משהו פשוט אפשר גם בעשרה שח - טורטיה עם חזה עוף ברוטב למשל....
מה עוד?

יש טיילת מקסימה באורך כ7 קילומטר, יש עוד תצפית אך נמוכה יותר בקניון MARINA MALL.
רמת בטחון אישי הכי גבוהה. אפשר לצאת חופשי גם בלילה ללא כל חשש לשוד או חלילה משהו יותר גרוע.
שמחתי לראות מצב חתולי רחוב שם - נקיים, בריאים ושמנים! מטפלים בהם מאד יפה ואוהבים אותם מאד.
הדבר שהכי אהבתי - רוגע. אמרתי לבן הזוג שלי  שארבעה ימים לא יצאה לי מילה לא נורמטיבית מהפה... כי לא הייתה סיבה! לא דורסים, לא נדחסים, לא צועקים שם - פשוט אין שם סיבה לכעוס. שקט ושלווה! מנוחה לנפש.
האם הייתי רוצה לגור שם? לא. את הבית שלי אני  הייתי רוצה בדוחא.
אבל חופשה לצורך מנוחה וקניות - בהחלט נחמד באבו דאבי.
לצפיה ב-'וקצת תמונות...'
וקצת תמונות...
23/08/2017 | 19:54
1
90
לצפיה ב-'מרשים תודה'
מרשים תודה
23/08/2017 | 20:08
16
לצפיה ב-'מצאתי את התמונה! תושב אבו דאבי מאושר'
מצאתי את התמונה! תושב אבו דאבי מאושר
23/08/2017 | 20:03
1
98
לצפיה ב-'מתיקות'
מתיקות
24/08/2017 | 09:21
8
לצפיה ב-' רשמים ממש מעניינים '
רשמים ממש מעניינים
23/08/2017 | 15:15
1
90
היית במקומות אחרים במזרח?
לצפיה ב-'אם איים המלדיביים זה מזרח - אז כן.'
אם איים המלדיביים זה מזרח - אז כן.
23/08/2017 | 16:32
79
גם את המלדיביים לא אהבתי. אבל זה היה קצת יותר נחמד. המלון היה מצוין, האוכל היה טעים מאד - לטעמי היה חסר ירקות (כי פשוט אין אותם שם) אבל הבשר ופירות יפ היו פצצה!
המקומיים גם שם היו די מגעילים - במזנון זול ליד שדה תעופה רציתי לקנות רק קפה שחור. לקחו ממני 5 דולר! בזמן שראיתי שמקומיים משלמים דולר או שניים (בכסף מקומי) על מגש מלא אוכל פלוס שתיה חמה. אבל מה אעשה? אלך מכות עם הקופאית השקרנית? (כמובן זה רק דוגמה אחת מרבות). ספריי הגנה משמש ב20 דולר- איך?כרטיס זכרון למצלמה של 1Gבלבד ב20 דולר -איך זה?
והיה שיעמום מוות שם. אין מה לראות ואין לאן ללכת.  אם כבר בטן גב  אז עדיף בסיני - יותר קרוב....
לא רוצה לשמוע יותר על אסיה. זה לא בשבילי. לא חסר מקומות יפים ומעניינים שהם גם נקיים ומתורבתים יותר. אפילו כאן באיזור ( 5 מדינות GCC).

לצפיה ב-'כמה צעדים משם את בתאילנד או סינגפור'
כמה צעדים משם את בתאילנד או סינגפור
23/08/2017 | 16:27
1
78
ואגב, הסינגפורים = סינים+מלאים+הודים. ללמדך שכל תרבות היא ברת חינוך.
לצפיה ב-'תאילנד אף פעם לא היה יעד מעניין עבורי.'
תאילנד אף פעם לא היה יעד מעניין עבורי.
23/08/2017 | 16:45
77
מי שמתלהב מהחופים פשוט לא ראה מה זה חוף מדהים באמת ( נדמה לי שהעליתי כאן את התמונות בעבר מ Inland sea ....).
סינגפור? הבנתי שלא ממש יש מה לראות או לעשות שם.  ללכת לקניות? אחרי שרוקנתי את כל הקניונים באבו דאבי ?
לא , לא עזבו אותי עם אסיה. מי שאוהב - תהנו.  לי אישית זה לא מתאים.
לצפיה ב-'הדבר היחיד שאהבתי במלזיה'
הדבר היחיד שאהבתי במלזיה
23/08/2017 | 20:06
103
לצפיה ב-'זברה,אנטילופה,קנגרו וחברים תמצאי במסעדה אוסטרלית במילאנו'
זברה,אנטילופה,קנגרו וחברים תמצאי במסעדה אוסטרלית במילאנו
23/08/2017 | 17:56
1
93
לצפיה ב-'ישששש!תודה רבה!'
ישששש!תודה רבה!
23/08/2017 | 18:23
75
מה שלא הקלדתי בגוגל לא הגעתי למסעדה הזאת. אחזור עם תמונות לאות תודה!

את הקנגורו ניסיתי בצורת הסטייק, ניסיתי גם את הגמל ,או אם לדייק - את בכר (baby camel), עכשיו התור של הזברות והתנינים! אבל גם קנגורו בצורות שונות זה יהיה נחמד (את הסטייק אהבתי מאד).
לצפיה ב-'רוצים'
רוצים
23/08/2017 | 18:39
19
לצפיה ב-'במילאנו לא הייתי מצטערת, אבל מאוד מעניין '
במילאנו לא הייתי מצטערת, אבל מאוד מעניין
23/08/2017 | 18:52
94
לקרוא על מלזיה ויהיה מענין לקרוא על מקומות אחרים שהזכרת - אבו דאבי והאמירויות...

אילו חופים כן אהבת (כתבת שלא אהבת את החופים בתאילנד...)?
לצפיה ב-'מישהו/י נוסע/ת בקרוב לנורבגיה? '
מישהו/י נוסע/ת בקרוב לנורבגיה?
23/08/2017 | 12:28
71
אשמח לעזרה בתשלום במשימה קטנה עבורי באוסלו.
נא ליצור קשר בפרטי.  
לצפיה ב-'אמסטרדם שלי ( המלצות לטיול באמסטרדם )'
אמסטרדם שלי ( המלצות לטיול באמסטרדם )
23/08/2017 | 05:00
1
124
לפני פחות מחודש חזרתי מאמסטרדם לאחר שבוע עם עוד חברים, כולנו בגילאי 21-22 ככה שלגילאים הזה מיועד הכתב פחות או יותר :)
קודם כל אמסטרדם עיר מדהימה , בין היפות שביקרתי וללא ספק המעניינות ביותר.
טיילנו בה כ6 ימים סהכ, כשכל יום חילקנו לאטרקציה אחרת.
יום הראשון-הגענו לאמסטרדם בשעות הערב,הגענו למלון ומשם ישר לגלות קצת את העיר, מסעדות קופי שופ ומה שביניהם.
מועדון האסקייפ למעוניינים במסיבות,ליינים חזקים בימי שישי בערב ובכלל מועדון מצויין.
ביום השני- זאנס סכאנס.
עיירה קטנה הרחוקה בערך חצי שעה מאמסטרדם,אוטובוס הלוך חזור מהסנטר בעלות של 10 יורו לאדם, עיירה שנראה שהזמן עצר בה,שטחים פתוחים וירוקים,תחנות רוח ומפעלי נעלי עץ וגבינות(כל הסיבוב שם היה חינם,והמקום מאוד מומלץ) אפשר גם לקחת סירות ולהתסובב בנהר שם.
ביום השלישי-אמסטרדם ארנה,איצטדיונה של אייאקס, חוויה לכל אחד גם מי שלא אוהד כדורגל.מקבלים הצצה לחדרי ההלבשה,חדר העיתונאים וכמובן עולים על הדשא של האצטדיון.חוויה חד פעמית,עלות של בערך 20 יורו לאדם.
מאדם טוסו- מוזיאון השעווה המפורסם , אין יותר מדי מה להרחיב חוץ מזה שזו חוויה שלא כדאי לפספס.
יום רביעי- אפטלינג.
הפארק שלא סתם נבחר לאחד היפים בעולם,מרוחק בערך 100 קמ מאמסטרדם(לקח לנו שעתיים וחצי בערך להגיע, 2 רכבות ואוטובוס)הדרך הכי נוחה כדי לא להתבלבל פשוט להגיע למרכזית(סנטרום)ולבקש שם כרטיס משולב לאפטלינג.מקבלים גם הוראות וקווים להגעה, בערך 35 יורו, כרטיס לאפטלינג שנקנה מראש בחנויות של תיירים בעיר, 35 יורו. 
פארק מדהים שאסור לפספס,יום שלם לקח לנו כולל הנסיעות אבל בהחלט שווה.
יום חמישי-קניות והייניקן.
פרימרק כמובן,והייניקן אקספיריינס,חוויה מעניינת שנותנת הצצה להיסטוריה של הייניקין,לאיך מכינים את הבירה,והכי חשוב מקבלים 2 כוסות בירה בסוף הסיור.
חנות המזכרות יקרה אבל דברים יפים ומקוריים.
יום השישי- גן חיות וקניות.
גן החיות של אמסטרדם מאוד יפה אבל לא מלא בחיות כמו שציפינו, סהכ שעתיים היינו שם והיה אפשר לוותר עליו.
המלצות לאוכל-
לחובבי ההמבורגר- טר מארש !!!
מסעדת ההמבורגרים הטובה באמסטרדם בלי ספק בכלל,מחירים סבירים וטעם ששוה כל יורו.
צ'יפס-לא לפספס את הצ'יפס המפורסם של אמסטרדם(לא זוכר את שמו כרגע אבל נמצא לא רחוק מהסנטרום)תזהו אותו לפי התור :) רוטב גבינה- חובה !
בכל מרכז העיר מפוזרות המון מאפיות קטנות ובתי קפה שמציעים המון מאפים בטעמים ושילובים מיוחדים, לא לפספס את הדונאטס שלהם !
כמובן בכל ערב ניסינו מקום אחר בין אם קופי שופ(לא זאת המטרה של הכתב הזה)
או מסעדות ומקומות כאלה, רוב הערבים היו פשוט להסתובב בעיר ולהיות ספונטניים.
סהכ, יש המון מה לעשות באמסטרדם, והכי חשוב להיות ספונטניים.
אה,ולקנות כרטיס שבועי לרכבת הקלה שלהם, הדבר הזה מציל רגליים :)
אם יש שאלות לדברים ספצייפים יותר , אני כאן בשביל זה ;)
לצפיה ב-'תודה על הדיווח'
תודה על הדיווח
23/08/2017 | 09:35
13
לצפיה ב-'אז נהיה יותר ספציפי - לינה לא יקרה בסביבות נ"ת מינכן?'
אז נהיה יותר ספציפי - לינה לא יקרה בסביבות נ"ת מינכן?
22/08/2017 | 23:27
18
129
משום מה כל האופציות ב- AirBNB נראות לכאורה סגורות לתאריך שלנו (31 לאוגוסט).
נגיע לנמל התעופה ב 21:30...
כל רעיון להעברת הלילה באופן סביר יתקבל בתודה.

ואני מזכיר שאני עוזר לאתר, לבדוק, לתמכר ולרכוש רכב יד שניה
דב, "אוטודב" בפייסבוק, 054-7876562
לצפיה ב-'סבלנות.'
סבלנות.
22/08/2017 | 23:45
2
98
מחר יתעוררו והפורום יקום לתחיה.
אתה לא חייב לספר על עצמך, אבל "באופן סביר" - מה זה? תגדיר מחירבערך לפחות, רמה מלון, גיל- שלפעמים אומר משהו על דרישות, לפעמים.
הייתי מתחילה כאן: בהצלחה.
https://www.google.co.il/maps/search/%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA%E2%80%AD/@48.346422,12.8814,8z/data=!3m1!4b1!4m8!2m7!3m6!1z157XnNeV16DXldeq!2z16DXntecINeU16rXoteV16TXlCDXnteZ16DXm9efINek16jXoNelINeZ15XXltejINep15jXqNeQ15XXoSAoTVVDKSwgTm9yZGFsbGVlIDI1LCA4NTM1NiBNw7xuY2hlbiwg15LXqNee16DXmdeU!3s0x479e135923da6d45:0xe3c57a853a56cf4b!4m2!1d11.7750279!2d48.3536621
לצפיה ב-'בבקשה פרטים נוספים'
בבקשה פרטים נוספים
23/08/2017 | 07:39
1
72
היות ומדובר בלילה ראשון, אז רק לישון בתנאים סבירים ולהיות קרובים לנמל התעופה... בשביל לקחת את המכונית למחרת בבוקר.
אין דרישות, והמחיר לא חייב להיות באדמה.  רוצים שקט ונעימות, משהו כפרי עדיף.
(עוד לא ס'תכלתי בקישור, תיכף).

לחילופין, גם מקום בעיר שקרוב לסוכנויות השכרת רכב הגדולות (יש איזה איזור כזה?)...

חרשתי אופציות.  אחת הבעיות זה שפע האפשרויות שממנו הראש מסתחרר והמוח נאטם.  הייתם במקום כזה ויכולים לתת כתובת?  לזה אני מתכוון.
תודה בכל מקרה, ובוקר טוב לפורום!

לצפיה ב-'מה ההמשך? האם התכנון הוא להישאר במינכן?'
מה ההמשך? האם התכנון הוא להישאר במינכן?
23/08/2017 | 11:11
70
אין טעם להיכנס לעיר רק כדי לצאת ממנה למחרת בבוקר. מצד שני, כדי להגיע ללינה כפרית צריך רכב. ובעלי צימרים בגרמניה לא אוהבים לקבל אורחים בשעה מאוחרת, זה גם שיקול.
לצפיה ב-'Mövenpick Hotel München Airport '
Mövenpick Hotel München Airport
23/08/2017 | 07:45
4
33
לצפיה ב-'תודה, המוונפיק יהיה פיתרון אם לא נמצא משהו אחר.'
תודה, המוונפיק יהיה פיתרון אם לא נמצא משהו אחר.
23/08/2017 | 08:37
3
63
לא אוהבים מלונות (לא בגלל העלויות)...

יש גם אפשרות לקחת מכונית בעיר עצמה ואז אולי יותר פשוט למצוא משהו שקל להגיע מנ. התעופה?

מישהו יכול לעזור עם עלות הנסיעה מנמל התעופה למרכז מינכן?
לצפיה ב-'אנחנו הגענו לשדה בסביבות 9 וחצי בלילה'
אנחנו הגענו לשדה בסביבות 9 וחצי בלילה
23/08/2017 | 14:32
2
70
הזמנתי מהארץ דרך האינטרנט מונית, עלות 55 יורו. נכון שיש רכבת ישר ליעד
אבל מאחר והיו לנו מזוודה יחסית כבדה וטרולי החלטנו "להתפנק" עם מונית.
הנהג חיכה בשדה עם שלט, לקח אותנו ישירות למלון שהיה ליד תחנת הרכבת הראשית של מינכן. המלון נקרא NH München Deutscher Kaiser. היה להם מבצע חדר+ארוחת בוקר+אינטרנט+יציאה מאוחרת מהחדר. שלמנו 125 יורו לחדר זוגי בקומה ה-13. היה בסדר גמור. אנני יודעת איך המחירים לתקופה שלכם בדוק בבוקינג וגם ישירות מול המלון. למחרת בבוקר הלכנו לרכבת שהיא מול המלון, חברות השכרת הרכב נמצאות בקומה הראשונה בתחנת הרכבת. קצת קשה למצוא את המשרדים שמתחבאים להם אי שם. קבלנו מפתחות, חוזה וכל השאר והלכנו כמה דקות לחניה של הרכב השכור משם יצאנו את מינכן בעזרת וייז או גוגל מאפס (אני לא הייתי הנהגת כך שאנני זוכרת אבל היציאה היתה מהירה ונוחה). אם אתה רוצה את שם חברת המוניות, תודיע לי. הלינה בכפרים בסביבות שדה התעופה מצריכות רכב. בתי המלון שליד השדה מספקים שאטלים ולא ברור לי מדוע אתה נמנע.
לצפיה ב-'בפעם האחרונה הגענו בשעה דומה ושכרנו רכב שהובא לשדה"ת'
בפעם האחרונה הגענו בשעה דומה ושכרנו רכב שהובא לשדה"ת
23/08/2017 | 16:31
1
59
ואיתו נסענו כשעה וחצי מזרחה עד לכפר שבו היה הצימר.
מעייף ולא ממליץ.
לצפיה ב-'תודה, ככה חשבתי.'
תודה, ככה חשבתי.
24/08/2017 | 10:20
12
לצפיה ב-'למה לא לחפש בבוקינג?....'
למה לא לחפש בבוקינג?....
23/08/2017 | 10:53
5
31
לצפיה ב-'אני אגיד לך למה לא בוקינג:'
אני אגיד לך למה לא בוקינג:
24/08/2017 | 12:47
4
109
אני חופר שם כבר די זמן, ולא מצליח להבין - ארוחת בוקר כלולה או לא, במחיר החדש?

הסעה מ- ואל שדה התעופה בתשלום?

אין לאף אחד ניסיון מוצלח עם אחד המלונות האלה?

תודה, דב

לצפיה ב-'לגבי בוקינג - דווקא שם די ברור'
לגבי בוקינג - דווקא שם די ברור
24/08/2017 | 16:50
2
77
מנסיוני (ותמיד אני לוקחת דרך בוקינג) - 
במחיר כתוב אם כולל או לא כולל ארוחת בוקר ובפירוט של המלון למטה כתוב אם יש או אין הסעות לשדה תעופה ואם זה בתשלום.

לצפיה ב-'זה גם הניסיון שלי. כבר שנים אנחנו מזמינים רק דרך בוקינג ואף '
זה גם הניסיון שלי. כבר שנים אנחנו מזמינים רק דרך בוקינג ואף
24/08/2017 | 18:08
65
פעם לא חווינו חוסר ודאות או הפתעות לרעה. ידענו למה לצפות, וכשהיו הפתעות - הן היו לטובה.
לצפיה ב-'זה גם הניסיון שלי. כבר שנים אנחנו מזמינים רק דרך בוקינג ואף '
זה גם הניסיון שלי. כבר שנים אנחנו מזמינים רק דרך בוקינג ואף
24/08/2017 | 18:10
28
פעם לא חווינו חוסר ודאות או הפתעות לרעה. ידענו למה לצפות, וכשהיו הפתעות - הן היו לטובה.
לצפיה ב-'אנחנו לפני שנה ישנו כאן: (הוזמן דרך בוקינג)'
אנחנו לפני שנה ישנו כאן: (הוזמן דרך בוקינג)
24/08/2017 | 18:15
60

MERCURE Hotel Airport München Aufkirchen
לקחנו רכב בשדה התעופה של מינכן בסביבות 21 או 21 וחצי, תוך 10-15 דקות נסיעה היינו במלון. נסענו עם וויז. לא היו לנו תלונות.
לצפיה ב-'איזה מהמלונות הקרובים לשדה התעופה מינכן, יהיה שקט בלילה?'
איזה מהמלונות הקרובים לשדה התעופה מינכן, יהיה שקט בלילה?
24/08/2017 | 11:41
1
59
(בכך זאת קרבה לשדה תעופה, ואנחנו עכברי כפר...)
לצפיה ב-'בלילה דממה'
בלילה דממה
24/08/2017 | 15:33
68
קיים איסור לטיסות לילה בשדה התעופה של מינכן.
מחצות הלילה עד חמש בבוקר.
לצפיה ב-'רוב תודות!'
רוב תודות!
25/08/2017 | 09:52
1
44
איכשהו בבוקינג יש דינמיקה של הלחצה - "10 אנשים מסתכלים עכשיו על אותו חדר, נשארו רק שני חדרים..."

זה מה שקורה כשלא נוסעים הרבה, כל המיומנויות מחלידות. אבל אני לא מתלונן, עדיף לנסוע קצת מלא לנסוע בכלל, לא?

בכל זאת עזרתם, תודה!

לצפיה ב-'משהו לעניין ה"לחץ" בבוקינג'
משהו לעניין ה"לחץ" בבוקינג
26/08/2017 | 12:52
46
גם אני לא אוהבת את זה...ולמרות שאני יודעת שזה עניין שיווקי ולא צריך להילחץ, זה מלחיץ אותי. בעיקר לא אוהבת את ההודעה: "you just missed this great deal" (או משהו בסגנון הזה...) אם ההצעה לא רלוונטית אל תפרסמו אותה! בכל מקרה, אני מוצאת ש hotels.com יותר נעים ונוח לחיפוש ולהזמנות. 
לצפיה ב-'מחזמר בלונדון- מלך האריות'
מחזמר בלונדון- מלך האריות
22/08/2017 | 12:04
5
77
האם אתם ממליצים ללכת למחזמר בלונדון? חשבתי על מלך האריות.
האם זה מתאים גם לאמא שלי שלא דוברת אנגלית?
יש אתרים מומלצים להזמין דרכם?
הסתכלתי באחד האתרים יש כרטיסים ב60 פאונד בסוף של ה royal circle.
אני מזמינה 5 כרטיסים ולכן מעדיפה שזה לא יצא יקר מדי, האם במקומות המדוברים רואים מספיק טוב?
לצפיה ב-'מחזמר נהדר ומאד מרשים ויזואלית אבל צריך לזכור שזה מבוסס על'
מחזמר נהדר ומאד מרשים ויזואלית אבל צריך לזכור שזה מבוסס על
22/08/2017 | 13:33
87
סרט מצוייר לילדים אז אם מישהו מצפה למחזה של שייקספיר הוא יהיה מאוכזב.
אני הלכתי עם הילדים ומאד נהניתי.
לצפיה ב-'אני ממליץ לאמא לראות את הסרט של דיסני לפני הביקור'
אני ממליץ לאמא לראות את הסרט של דיסני לפני הביקור
22/08/2017 | 13:59
1
79
להערכתי המחזה דומה מספיק לסרט והיא תוכל להבין.
האם איכות המקום טובה מספיק? את יכולה לבדוק כאן
אנשים צילמו איך נראית הבמה מכל מיני כסאות, תוכלי לקבל מושג אם תבחרי את אותו כיסא או כיסא דומה.
אני קצת טוטאלי בעניין,
במחזה הזה התפאורה מאוד דרמטית, כולל הרמה של צביעת הפנים המסיכות והתנועות מאוד חשובים,
מקרוב זה נראה ככה
מרחוק זה נראה ככה
צריך לזכור שהצילום מקרוב הרבה יותר מקצועי ובכל זאת ההבדלים נראים לי ברורים עד כדי כך ש
לדעתי צפיה ממקום טוב ששילמו עליו 95 פאונד זו השקעה טובה וצפיה ממקום בינוני ששילמו עליו 60 פאונד זהו בזבוז של 60 פאונד וזמן יקר.

כמובן שדעתי מחייבת רק אותי, לא אתכם
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
22/08/2017 | 16:02
17
לצפיה ב-'ראיתי אותו גם כשהייתי בלונדון לפני מספר שנים. מאד מאד מומלץ'
ראיתי אותו גם כשהייתי בלונדון לפני מספר שנים. מאד מאד מומלץ
22/08/2017 | 15:20
48
אם אטוס שוב ללונדון אשמח לראותו שוב.

לצפיה ב-'תודה לכולם על המענה'
תודה לכולם על המענה
22/08/2017 | 16:02
14
לצפיה ב-'מחפש המלצות - צרפת בין האלפים לאלזס'
מחפש המלצות - צרפת בין האלפים לאלזס
22/08/2017 | 11:10
24
85
לקראת החגים הבאים עלינו לטובה החלטנו לחזור לצרפת.

הטיסה כבר הוזמנה - נחיתה בז'נבה, וחזרה מפריז 16 ימים לאחר מכן.
היות ששנינו כבר היינו בפריז, אבל מזמן ולא מוכנים לוותר עליה, החלטנו על 4 לילות אחרונים בפריז, מה שמשאיר לנו כ12 ימים לטייל.
כרגע תכנון כללי להתחיל עם שני לילות באזור עמק אאוסטה באיטליה,משם להמשיך לכיוון אנסי/שאמוני לעוד 2-3 ימים באלפים בצד הצרפתי, משם ליון, דיז'ון, ולסיים עם כ4 ימים באזור שטראסבורג (אולי עם גיחה ליום לאזור פרייבורג בגרמניה).

זאת אומרת תוכנית כללית ללינה היא:
אאוסטה (2 לילות)
אנסי (2 לילות)
ליון (2 לילות)
דיז'ון (2 לילות)
שטראסבורג (4 לילות)
פריז (4 לילות)

חוץ מפריז, שום דבר בתוכנית לא חקוק בסלע, עוד לא סגורים שנתחיל בנסיעה לאאוסטה ולא נוותר לגמרי על החלק הזה וניקח עוד לילה באנסי, אפשרות אחרת עליה דיברנו היא ללון 2 לילות בפרייבורג לטייל קצת יותר ביער השחור, בכלל למעט התוכנית הכללית הכל פתוח (גם המלונות שהוזמנו הם עם אפשרות ביטול).

האם למישהו/י יש המלצות על מקומות שחובה לבקר באזור, הצעות לשיפור מבחינת מקומות לינה?
לצפיה ב-'יהיה יפה ללון בליון, אם אכן מדובר על לינה בעיר'
יהיה יפה ללון בליון, אם אכן מדובר על לינה בעיר
22/08/2017 | 12:19
7
72
ברבעים 1, 2 או 5. עם מעט הזמן שיש לכם, זה כדאי מאוד. אבל אני לא רואה איך נכנסים לשם עם רכב פרטי ואם במקומות לינה יש חניה. 1-2 סגורים לרכב פרטי. 5 מעבר לנהר אני לא זוכרת, כנראה לא, אבל החלק היפה, על הנהר, דליל בתנועת כלי רכב. ליון היא חגיגה של עירוניות טובה ואפשר לראות את זה בכל מיני חלקים של העיר, איך ישן הולך עם חדש, איך מעודדים תחבורה מקיימת, הליכה.
כדאי שלא להחמיץ את שוק סנט אנטואן ברובע 2 על הגדה של הסון, בעיקר בסופי שבוע. בשני אין דוכנים, בשאר הימים כן אבל זה בעיקר גדול בסופי השבוע.

בזמנו התרשמתי יותר מהכפרים שמול אנסי מאשר מאנסי עצמה. אם אפשר ללון בטלואר או אחד מאלה, לדעתי זה עדיף מאשר באנסי, יותר יפה, יותר כפרי, בפעם הבאה אם וכאשר, זה מה שאעשה. אם כבר יש רכב, שווה לנצל אותו לשם כך כי קל יותר להגיע אל מעבר לנהר כך מאשר עם תחבורה ציבורית. הניסיון שלי אבל הולך אחורה ל-2006, דברים אולי השתנו. גם אגם בורז'ה יפה מאוד מאוד. אפשר אולי לחשוב על לינה שם במקום באגם אנסי ולבקר באחד מהשני.

בעיני לינה של 2 לילות קצת מפספסת וזמן מתבזבז, הייתי מוותרת על זה ונותנת 3 לילות לפחות לאתרים, תוך כדי ויתור על אחרים.
בליון הניסיון שלי הולך עד 2012, שזה קצת יותר חדש.

שטרסבורג, 2008, דיז'ון 2005, ניסיון עתיק ובכל אחת מהן ביקרתי יום אחד כך שאין הרבה מה לומר. מבחינת אווירה לדעתי כדאי ללון במרכז דיזון, כנ"ל במרכז העתיק של שטרסבורג. שוב, אם יש רכב פרטי לדעתי עשויה להיות בעיית נגישות.

כן אפשר לומר שהשוני מאוד מרשים, זו כמעט לא אותה מדינה. לכל אחת אופי משלה. שטרסבורג ודיז'ון שתיהן עם מרכזים ציוריים יותר מאשר זה של ליון אבל האחרונה הרשימה אותי מאוד ובקלות הייתי מבלה בה עכשיו שבועיים שלמים. יהיה יפה לטייל רגלית על גדות הרון ואולי אולי עשו כבר טיילת גדות הסון. הלוואי.
אם אתם רוצים שוקולדים טובים ועוגות טובות, רובע 6 אצל ברנשון. הם טובים. גם לשבת, גם לקחת. ומרובע 1-2 זו הליכה לא ארוכה מדי, ויפה. כתובת וזה:
אבל יש כמובן גם שוקולטיה ארטיזנל בשתי וערב של רחובות הקניות של הרובע ה-2. ואם אתה רוצה, לך להיכל האוכל שפתח בוקוז ברובע ה-3, שכחתי את שמו. עכשיו. נדמה לי Les Halles.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/08/2017 | 12:43
6
49
לגבי רכב במרכזי ערים - מסתדרים. מקסימום משאיר את הזוגית עם המזוודות במלון ונוסע לחפש חניה.

ליון עצמה די חובה לדעתנו, והרעיון הוא לטייל בעיר בין שני הלילות שישנים בה.
לגבי אנסי, בהחלט יש דיבורים אולי לישון בעיירה סמוכה, העניין הוא שאנחנו כן אוהבים שיש לאן לצאת לאכול/לשתות בלילה בלי צורך לנהוג (לשם נכנס עניין השתיה). בגלל זה לרוב מעדיפים את הערים היותר גדולות באזור מסוים. נניח באאוסטה מצאנו מלון שנראה לנו נהדר ולקחנו למרות שהוא לא באאוסטה עצמה אלא בעיירה סמוכה.

עניין ה2 לילות במקום 3 או יותר הוא לרוב גם לוגיסטי, גם אנחנו מעדיפים להשאר במקום אחד, הבעיה מתחילה כשטיולי כוכב הופכים למרתון נסיעות, ואז לעתים מעדיפים לארוז את חפצנו ולהמשיך למקום הבא. זה תמיד שיקול ליצור את האיזון בין כמה שפחות מלונות להחליף לכמה שפחות קילומטרז'.

ברור לי שבטיול הזה נהיה ב3 (או אפילו 4) אזורים שונים לחלוטין, אזור האלפים בימים הראשונים לא דומה בכלל לאזור אלזס שנראה הרבה יותר כדרום גרמניה מאשר משהו צרפתי, כמובן שפריז בכלל זה עולם אחר.

המון תודה על ההצעות, ניקח את כולן לתשומת ליבנו בתכנון.
לצפיה ב-'ובצדק, זו עיר יוצאת מן הכלל '
ובצדק, זו עיר יוצאת מן הכלל
22/08/2017 | 13:01
5
49
תכנון חכם, אסתטי. רק לא לצפות לקסם של כל השאר כי מלבד הרובע ה-5, הכל יותר חדש. אבל יש פנינים בכל האזור המרכזי. שם כיכר, שם ציור קיר, שם בניינים שנראים בנויים ממש בסלע, כאן כנסיה בארוקית על גבעה.

שווה יהיה לנסוע קצת באזורים הכפריים של בורגונדי. בון, מלבד האוספיטל-דיו, התחושה שלי היתה של מסחריות וקצת סתמיות. אבל לא היה לי זמן רב לבקר בה. הקתדרלה בטורנו, Tournus, גם יפה וזו עיירונת עתיקה יפה על נהר. נראה לי שיהיה יפה לשוטט קצת בכפרים שבסביבה.

אני די בטוחה שבטלואר והכפרים האחרים, אם אתם לוקחים מלון 4 כוכבים, יש בו מסעדה. נכון שזה לא אותו ההיצע כמו באנסי בחלק העתיק, שהוא יפה, אבל זה קסם אחר, לינה בכפר.
לצפיה ב-'דווקא בטלואר הסתכלנו'
דווקא בטלואר הסתכלנו
22/08/2017 | 13:10
4
46
לא מצאנו משהו שנראה טוב, במחיר סביר ועונה לכל הצרכים שלנו (באנסי דווקא יש שניים שכרגע נמצאים בדאבל בוקינג עד שנחליט ביום-יומיים הקרובים איזה מהם לבטל, או את שניהם אם יהיה משהו יפה יותר).

תודה על ההמלצה על טורנו, נראית מקסימה מתמונות ונמצאת ממש על הדרך בין ליון לדיז'ון אז כנראה שנעצור שם בסיור בין עיירות וכפרי בורגונדי שמתוכנן ליום הזה.

לצפיה ב-'צריכה להיות בטורנו גם מסעדת מישלן כוכב אחד'
צריכה להיות בטורנו גם מסעדת מישלן כוכב אחד
22/08/2017 | 13:29
3
11
לצפיה ב-'לפי מה שראיתי כבר אין'
לפי מה שראיתי כבר אין
22/08/2017 | 16:14
2
32
אבל יש מספיק כאלה בסביבה. ואני בטוח שלאורך הטיול נבקר באיזה 2...
לצפיה ב-'היא נקראת Greuze, לדעתי עדיין חיה ובועטת '
היא נקראת Greuze, לדעתי עדיין חיה ובועטת
23/08/2017 | 09:22
1
20
היה לי רק זמן מועט באזור כי בכל אחר צהריים הייתי צריכה לחזור לליון, שם כל ערב היתה לי הופעה אחרת ללכת אליה, כך שהחלטתי לוותר על חוויית מישלן, שצריך להקדיש לה זמן.
לצפיה ב-'אכן נראית חיה ובועטת.'
אכן נראית חיה ובועטת.
23/08/2017 | 09:26
27
רק שחיפשתי אותה בטלואר ולא בטורנו, טעות שלי :)
לצפיה ב-'חזרתי עכשיו מטיול גם באלזס'
חזרתי עכשיו מטיול גם באלזס
22/08/2017 | 18:43
13
107
בשטרסבורג לנתי במלון שלדעתי היה מצויין הן מבחינת החדר, חדר זוגי נחמד לא ענקי אבל מספק (בקש חדר שמשקיף לחדר המדרגות אני מצרפת תמונה) כך שהוא שקט וקבלנו אמבטיה ענקית. ממש היינו מרוצים. לא ניצלנו את ארוחת הבוקר שעולה בנפרד ואחרי מה שקראתי, מסתבר שעבור המחיר משהו כמו 9 יורו, היתה ארוחה נהדרת. (אנחנו היינו באילוץ של עוד 4 שותפים צעירים שהחליטו עבורנו איפה ומה נאכל ).

לגבי אנסי מאד אהבנו אותה. אנחנו לנו באקס-לה-בן מצאנו שם בית ישן (היינו בחופשת הפסחא וזה כל מה שנשאר) מאד נהננו מהסביבה וטיילנו כל יום למקום אחר כולל לשאמוני. מאחר ועבר המון זמן אין לי כתובת לתת לך אבל השגנו את הדירה דרך לשכת התיירות המקומית של אנסי ושווה לכתוב להם. 

לחברים של חברים היה בית אכרים ישן שהם שיפצו, ליד דיז'ון וגם שם היינו (בנסיעה אחרת) שבוע. דיז'ון מהממת ואני בעד ללון בתוך הערים מאחר ואתם רק יומיים בכל מקום. כלומר גם בליון וגם בדיז'ון לונו בתוך הערים. קחו בתי מלון מומלצים בבוקינג או באתר אחר.

המלון שלנו בשטראסבורג
Best Western Metropol

התמונה מהחלון שלנו 
לצפיה ב-'מקווה שנהנית'
מקווה שנהנית
23/08/2017 | 09:22
12
32
נראה מלון טוב, אולי ניקח אותו.

וכן, לרוב הסינון הראשוני של בתי מלון נעשה לפי בוקינג (הביקורות בו והציונים יותר מדוייקים מאתרים אחרים מניסיוני). למרות שתמיד בודקים אם המלון הנבחר ניתן במחיר טוב יותר באתר אחר.
לצפיה ב-'יש אפשרויות שייט יפות גם על אגם בורז'ה. איזה יופי שם.'
יש אפשרויות שייט יפות גם על אגם בורז'ה. איזה יופי שם.
23/08/2017 | 09:24
5
9
לצפיה ב-'כנראה נגיע לאגם, אבל שיט זה פשוט לא אנחנו...'
כנראה נגיע לאגם, אבל שיט זה פשוט לא אנחנו...
23/08/2017 | 09:27
4
9
לצפיה ב-'גם לא כשאחרים משיטים? לזה הכוונה '
גם לא כשאחרים משיטים? לזה הכוונה
23/08/2017 | 09:28
3
7
לצפיה ב-'הבנתי את הכוונה...'
הבנתי את הכוונה...
23/08/2017 | 09:30
2
8
לצפיה ב-''
23/08/2017 | 09:32
1
6
לצפיה ב-'נראה לי שאנחנו מסכימים לגבי הרבה דברים'
נראה לי שאנחנו מסכימים לגבי הרבה דברים
23/08/2017 | 09:36
32
לא אומר שחייבים על הכל :)
לצפיה ב-'מאד נהנתי ואם אתה רוצה שמות של מסעדה או בית קפה'
מאד נהנתי ואם אתה רוצה שמות של מסעדה או בית קפה
23/08/2017 | 14:16
5
32
גם זה יש לי. היינו גם בקולמר אבל אתה לא מגיע לשם אני מבינה.
לצפיה ב-'אשמח להמלצות למסעדות'
אשמח להמלצות למסעדות
23/08/2017 | 14:27
4
27
בוודאי שאני מגיע לקולמאר, פחות משעה נסיעה משטראסבורג אז אין באמת סיבה ללון שם אם נמצאים בשטראסבורג. לפי התוכנית כרגע נהיה 4 לילות בשטראסבורג, כאשר הכוונה כמובן לצאת לטיולים משם.
אז גם המלצות לקולמאר יתקבלו בברכה.
לצפיה ב-'אוקי המלצות'
אוקי המלצות
23/08/2017 | 14:50
3
59
בקולמר אינך צריך מלון. יש מסעדות מומלצות ואם יש לך זמן וחשק תבדוק ותזמין. אנחנו הגענו בשיא החום לקולמר והשעה היתה מאוחרת מדי להזמין מסעדה לארוחת ערב.
אז הלכנו ממסעדה למסעדה ברחובות הראשיים רחובות ההליכה והכל היה מוזמן. מצאנו אחת, המלצרית החביבה פתחה לנו שולחן, הנה שמה וכתובתה (ישבנו בחוץ כי היה חום נוראי ואין מזגנים. בתקופה שאתה נוסע כבר יהיה בטח נחמד לשבת בפנים)
LA ZINC, 45 Grand Rue 
האוכל והשרות היו טובים מאד בעיקר הפואה גרא.

לא זכור לי איפה שתינו קפה אני חושבת שפשוט הלכנו וזללנו עוגות, וממתקים במשך חלקים גדולים של הטיולים בעיר. לקחנו גם את הרכבת הירוקה הקטנה, יש שם אזניות וכל השפות המדוברות בעולם (כמעט) עושים סיבוב מאד נחמד בקולמר.

שטרסבורג
קפה שתינו ליד הקתדרלה. מבחוץ לא רואים כלום, סתם כמה יושבים על המדרכה אבל נכנסים פנימה ועולים קומה ויש שם חדר קטן ששם התנחלנו (היה מזגן היחיד בשטרסבורג כמדומני ומיועד לעוגות ולא לאורחים) Patisserie Christian, 10 Rue Merciere אפשר לאכול שם ארוחת בוקר (אלא אם אכלתם במלון) ועוגות נהדרות. בערב אכלנו (המלצה של הטריפאדוויזר) במסעדה באמת מעולה (שוב ישבנו בחוץ בגלל האין מזגן) La Cuiller a Pot כתובת 18b rue Finkwiller
מסעדה ממש טובה האוכל טעים היה לכולנו.

אני מאד ממליצה לקחת סיור עם סירת תיירים, היה כיף. גם שם יש אזניות עם הסברים בשלל שפות. אל תחמיצו את הסיור בתוך הקתדרלה של השעונים למטה צילום. צריך לקנות כרטיסים 2 יורו כמדומני וב-12 הם סוגרים עד 14:00 אז או לפני או אחרי. הלכנו המון ברגל ומהמלון זו ממש לא בעיה. תחנת הרכבת קרובה מאד למלון כך הבנתי כך שאין בעיה להגיע לקולמר אם אתם ללא רכב. 
מוכרים גלידה בצורת פרח (תמונה מצורפת) הנכדים שלנו מאד נהנו.
יש בלילה משחקי אורות על הקתדרלה, הזוג הצעיר אמר ששווה מאד לראות זאת. אנחנו היינו עייפים מדי.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/08/2017 | 15:14
2
27
רשמתי לי את המסעדות והפאטיסרי.
לה קוייה א פו גם נמצאת ברשימה של מסעדות לונלי פלאנט (יותר קדוש מהתנ"ך) אז זאת כבר המלצה כפולה :)

אוודא שנכנס לסיור מלא בקתדרלה בשטראסבורג (למרות החוק ש"לא משלמים לאלוהים", למרות שעד 5 יורו החוק לא נאכף).
95% שעדיין נהיה עם הרכב כשנגיע לקולמאר, רוב הסיכויים שקולמאר תתפוס את רוב היום שבו אנחנו נוסעים מדיז'ון לשטראסבורג היות שהיא ממש על הדרך. למרות שלא נמנע שהיא תהיה ביום אחר.

לצפיה ב-'המלצות קולמר'
המלצות קולמר
27/08/2017 | 19:16
1
17
לא מסעדה אבל המלצה - במרכז הישן של קולמר יש מוזיאון הצעצועים - מדהים לראות כל מיני צעצועים, ישנים וגם חדשים (בעיקר צעצועי פח ישנים). לא זוכרת כתובת אבל במרכז קולמר ניתן לראות שילוט. אולגה007

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/08/2017 | 10:03
2
לצפיה ב-'אם תהיו ליד אנסי בשבת הראשונה באוקטובר - יש פסטיבל'
אם תהיו ליד אנסי בשבת הראשונה באוקטובר - יש פסטיבל
27/08/2017 | 20:59
1
9
בכל שבת ראשונה בחודש אוקטובר (כך לפחות קראנו בזמנו) מחזירים את העדרים מהאלפים למכלאות. ממליצה לכם לבדוק אם אכן המסורת ממשיכה.
לפני שלוש שנים היינו בפסטיבל המקסים הזה באנסי, שמתחיל לקראת שעות הצהריים. יש דוכני מזון מיוחדים, תהלוכה מקסימה עם אנשים בתלבושות מסורתיות, בעלי חיים והפנינג מאוד נחמד. 
אנשים עומדים לאורך הרחוב וצופים בתהלוכה. מאוד מומלץ!

לצפיה ב-'מפספס בשבוע'
מפספס בשבוע
28/08/2017 | 10:36
6
נהיה באנסי בשבת, לצערי זה ה30.9 (אז לוח השנה אשם).
לצפיה ב-'שאלות רומא'
שאלות רומא
22/08/2017 | 11:01
5
199
האם אוקטובר הוא כבר חודש לשרוולים ארוכים? ידוע מה לגבי Alitalia? הבנתי שהם בפשיטת רגל... בטוח להזמין איתם כרטיסים לאוקטובר?
לצפיה ב-'כן בהחלט, לפחות בערב ובבוקר המוקדם'
כן בהחלט, לפחות בערב ובבוקר המוקדם
22/08/2017 | 12:44
4
141
לגבי אליטליה, ניחוש שלי יהיה מוצלח כמו שלך. אני מקווה שכיוון שזה תיכף, לא יבוטלו טיסות בהתראה כה קצרה.
לצפיה ב-'תודה! עוד שאלה:'
תודה! עוד שאלה:
24/08/2017 | 09:49
3
105
יש על מה לטפס שם? אני מתכוון לאטרקציות מרובות מדרגות כמו אייפל בפריז או סנט פול בלונדון. האישה בהריון 
לצפיה ב-'זו האמא והאבא והאחיות של הטיפוס :) '
זו האמא והאבא והאחיות של הטיפוס :)
24/08/2017 | 10:11
2
116
יש המון רחובות בעליה ובסוף יום כבר נתפסתי מקללת... כמו האייפל לא אבל אני מניחה שתוותרו על עוגת החתונה/מכונת הכתיבה, המפלצת הארכיטקטונית ההיא שעומדת בפיאצה ונציה, ויטוריאנו, ולא תעלו עליה כדי לצלם.

אבל אם אתם יכולים לעלות עשרות מדרגות (50? 60?) לפיאצה קמפידוליו הסמוכה, Piazza Campidoglio אז תוכלו לראות גם פיאצה יפה, גם מוזיאונים מהממים ואם תלכו עד הקצה, מהמרפסת יש נוף נפלא לפורום ולקולוסיאום. אז עשו את הטיפוס האחד הזה ותזכו בכמה פרסים שווים מאוד. לצערי, ישנה ממש ליד גם כנסיית סנטה מריה אין ארקלי, Santa Maria in Aracoeli, אבל בדקתי בשנה שעברה ולמרות שזה על אותה רמפה, המדרגות הן סט אחר ואין מעבר חופשי בין קמפידוליו ובינה, שזה חבל כי היא ראויה לביקור.

אם אתם רוצים להגיע לארמון הנשיא (Quirinale) - לפעמים הוא פתוח - ולרחבה שליד, יש ממנה נוף לא רע לסן פייטרו - תצטרכו לעשות דרך עיקוף ולא להגיע לשם ממזרקת המשאלות, שאז יש טיפוס מדורג אמנם, דרך המדרכה, אבל בעיני תלול.

ככה גם עוד אתרים. אבל בסך הכל זה לא עד כדי כך נורא. מאות מדרגות לאיזה מגדל אני לא מטפסת גם כך. קחו את הזמן שלכם וצפו לצפיפות גדולה מאוד. כמה ימים יש לכם? תנו לכם זמן להתרגל לעיר, לי זה לא קורה מייד, כמעט תמיד אני שונאת אותה ביום הראשון ואחר כך שוב מתאהבת.
לצפיה ב-' לפיאצה קמפידולו עליה קצת ארוכה ומדורגת במתינות '
לפיאצה קמפידולו עליה קצת ארוכה ומדורגת במתינות
24/08/2017 | 12:59
1
78
בעצם אפשר להגדיר את העליה הנ"ל "כמדרכה מדורגת".  לדעתי אין בעיה מיוחדת לעלות במתינות לפיאצה קמפידולו לאשה הריונית בריאה, שיש לה אישור טיסה לרומא. הולכים במתינות עושים הפסקות באם רוצים לתצפית על פיאצה וונציה ומגיעים סופו של דבר .
מדובר במערכת  מדרגות נמוכות רחבות במיוחד ומשופעות במתינות כאמור. נאמר לי שזווית העליה הנוחה הזאת מאפשרת גם לכרכרות לטפס לכיכר למעלה.

לא לשכוח את התצפית לפורום ולקוליסאום כפי שכתבה אורלנדה.

אכן,  המדרגות הצמודות התלולות המובילות לכנסיית סנטה מריה אין ארקלי זה כבר סיפור אחר.  אבל.. לפחות באתר אחד מצאתי את המשפט הבא :
 "A half-hidden little path to the left leads through a miniature garden to the church of Santa Maria in Aracoeli "  בהקשר לחיבור בין פיאצה קמפידולו לכנסיה הנ"ל.  לא מכיר אבל בביקור הבא שלי שם מתכוון לבדוק את הדבר.

ט.ל.ח
לצפיה ב-'יכול להיות, אני לא זוכרת את גובה המדרגות'
יכול להיות, אני לא זוכרת את גובה המדרגות
27/08/2017 | 10:13
26
בארקלי יש תמונה או פרסקו של פינטוריקיו. כשבאתי מפרוג'ה באותה שבת רומאית, 12.3.2016, שמחתי "לפגוש" אותו שם שוב, לאחר שראיתי תמונות שלו במוזיאון הלאומי בפרוג'ה אבל לא ראיתי את הפרסקאות שעשה בספלו, זה לביקור הבא באומבריה.
עושר כזה נפלא של אמנות.

באמת, לא מצאתי את המדרגות המחברות, למגינת לבי. מה שהיה שם כן זה, תור ענק לאיזו אטרקציה חדשה, תור שאיישו אותו משפחות. אז אולי זה משהו שטוב לילדים. בכל מקרה, 12.3.2016 שבת לא בשיא העונה, אמנם עם מזג אוויר מושלם. וכבר היה מלא. אז אוקטובר...
לצפיה ב-'האם שמעתי נכון? הBig Ben יושבת'
האם שמעתי נכון? הBig Ben יושבת
22/08/2017 | 09:36
5
112
ולא יצלצל לצורך שיפוצים למשך 4 שנים? שלחתי הודעה לחבר שמטייל בלונדון ולא השיב לי עדיין. יש פרטים נוספים?
לצפיה ב-'זה חשוב? לא יותר קל לשאול את גוגל?'
זה חשוב? לא יותר קל לשאול את גוגל?
22/08/2017 | 10:18
4
86
לצפיה ב-'תודה על הלינק'
תודה על הלינק
22/08/2017 | 10:46
3
72
וכן, חשוב כי זה המאפיין את לונדון בין היתר.
לצפיה ב-'"מאפיין את לונדון"?'
"מאפיין את לונדון"?
22/08/2017 | 18:15
2
74
לא נראה לי שהיה אף תייר מעולם שהרגיש שהוא פספס את חוויית לונדון כי הוא לא שמע את הביג בן מצלצל, או שחשב שהצלצול היה ההיילייט של הביקור בלונדון. רוב התיירים בכלל לא שמו לב לצלצול או לא טרחו לחכות לו.

הביג בן עודנו שם, לדגמן בתמונת הסלפי שהתייר הממוצע עושה ומיד ממשיך הלאה למקומות מעניינים יותר. מה זה משנה לחוויית הביקור בלונדון אם הוא מצלצל או לא?
לצפיה ב-'במקום מאפיין, התכוונתי למילה אייקון'
במקום מאפיין, התכוונתי למילה אייקון
22/08/2017 | 19:04
1
54
ולא עשיתי סטטיסטיקה, גם אין לי שמן של מוסך מי מהתיירים (חוץ ממני) יפריע לו.
לצפיה ב-'אבל האייקון לא הולך לשום מקום...'
אבל האייקון לא הולך לשום מקום...
22/08/2017 | 20:15
61
הביג בן חי וקיים. הוא פשוט לא יצלצל. למען האמת, עברתי לידו או שהיתי באזור שלו עשרות פעמים ואני אפילו לא זוכרת אם שמעתי אותו מצלצל או לא (מן הסתם כן, אבל זה לא משהו שנחרט בזיכרון או שתיירים מחכים לרגע בו זה יקרה - מצלמים תמונה, ממשיכים הלאה). הבניין הוא האייקון, לא הצלצול שאין בו שום דבר מיוחד במינו. זה לא השעון בפראג שעושה הצגה שלמה. פשוט צליל של גונג. 
לצפיה ב-'קונקשן בשדה התעופה בוורשה'
קונקשן בשדה התעופה בוורשה
21/08/2017 | 21:06
2
95
הי,
אני שוקלת לטוס לכיוון אחד מווילנה (ליטא) לארץ עם קונקשן של שעתיים בשדה התעופה בוורשה. למישהו יש ניסיון עם קונקשן בשדה התעופה הזה? האם צריך לעבור מרחק ארוך?
לצפיה ב-'קודם לברר טוב טוב אם מדובר באותו שדה תעופה'
קודם לברר טוב טוב אם מדובר באותו שדה תעופה
22/08/2017 | 09:37
1
48
כי יש 2 בווארשה.
וזה זמן סביר מאד, אלא אם יהיה עיכוב בנחיתה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/08/2017 | 22:45
4
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לחופשה בבורגאס'
התייעצות בנוגע לחופשה בבורגאס
21/08/2017 | 19:18
55
שלום לכולם,
אני ובת זוגתי מתכננים לטוס בתאריכים בסוף החודש לכ-5 לילות בסאני ביץ' בבורגאס. הסוגייה העיקרית שמטרידה אותנו היא עניין האוכל-מצד אחד כן היינו מעדיפים לאכול לפחות ארוחת בוקר במלון, ואם הדבר מתאפשר-גם ארוחת ערב. עם זאת, אני טבעוני, ובת זוגתי בררנית מאוד באוכל. האם מבחינת עלות-תועלת, עדיף יהיה לנו להזמין חצי פנסיון או שניתן יהיה להסתפק במלון שמציע ארוחת בוקר בלבד? אם נלך על האפשרות של "ארוחת בוקר בלבד"-האם היצע המסעדות הוא רחב מספיק? (אם מישהו יודע אם יש גם היצע של מזון טבעוני-מה טוב:)).  
לצפיה ב-'ברלין בדצמבר'
ברלין בדצמבר
21/08/2017 | 10:39
3
112
אנחנו מתכננים כמה ימים זוגיים בדצמבר בברלין. מתלבטים מתי הימים המומלצים לנסיעה כדי לחוות את אווירת חג המולד.
האם בימים הראשונים של דצמבר יש כבר את השווקים ואווירת החג? ומה לגבי סוף החודש, לקראת ה-1 לינואר?
באיזה ימים החנויות סגורות בגלל החג?
אני לא מעוניינת לנסוע בחנוכה, שחל השנה ב-12-20 בדצמבר.
לצפיה ב-'ברלין בדצמבר'
ברלין בדצמבר
21/08/2017 | 14:05
1
87
"אווירת החג" היא שווקי חג המולד - אין טעם לנסוע אליהם בסוף החודש, אחרי שכבר נגמר החג... השווקים יהיו פתוחים בתחילת דצמבר. ובכל מקרה, כדאי להימנע מהחג עצמו (24-25). 
קחו רק בחשבון: אומנם יש את השווקים ליהנות מהם, אבל המחיר על כך הוא קור אימים, וחושך כבר בשעות אחה"צ המוקדמות. 
לצפיה ב-'שנה שעברה תחילת דצמבר היה ממש נעים'
שנה שעברה תחילת דצמבר היה ממש נעים
22/08/2017 | 12:05
50
במשך כל השהות היה מעל 10 מעלות והיו ימים שימשיים.
לצפיה ב-'בתחילת דצמבר כל השווקים כבר פעילים, סוף דצמבר פחות מוצלח'
בתחילת דצמבר כל השווקים כבר פעילים, סוף דצמבר פחות מוצלח
21/08/2017 | 14:40
75
דברים כבר נסגרים, רוב האנשים עושים גשרים של חופשים.
בחג עצמו 24-26 אין מה לחפש שם.

לצפיה ב-'אוסטריה בתחילת ספטמבר (זלצבורג) - טיול צימרים'
אוסטריה בתחילת ספטמבר (זלצבורג) - טיול צימרים
20/08/2017 | 23:45
16
141
אשמח לשמוע כל רעיון.

אני ואשתי בלבד, נטוס למינכן, נשכור שם רכב וניסע לזלצבורג. לינה בצימרים בדרך לפי מה שבא, שום הזמנה מראש ורצון לטייל בשלווה במקומות יפים ונעימים.

תודה,
לצפיה ב-'אף אחד?'
אף אחד?
22/08/2017 | 23:24
12
57
טקסט
לצפיה ב-'אף אחד לא ילקט עבורך מידע שמצוי בשפע ברשת.'
אף אחד לא ילקט עבורך מידע שמצוי בשפע ברשת.
23/08/2017 | 06:58
11
71
אזור יפה עם הרבה נופים ואתרים. תאסוף נקודות עניין ואם תרצה לחזור עם שאלות ספציפיות - תוכל להענות (אני כותב לפחות מנקודת המבט שלי).

רצוי מאוד להזמין מקומות מראש.
לצפיה ב-'סליחה, לא התבטאתי נכון. אני שואל לגבי צימרים'
סליחה, לא התבטאתי נכון. אני שואל לגבי צימרים
23/08/2017 | 07:33
4
76
שאנשים היו בהם ונהנו.

אנחנו דווקא נוסעים סתם, בלי תכנית, אוהבים אזורים כפריים וכאלה, לא מחפשים אטרקציות.

יהיה לי קשה למצוא צימרים פנויים, ברצינות?  עד כמה שאני זוכר זה לא דבר בעייתי, אבל אני באמת לא בעניינים.

תודה בכל אופן!

לצפיה ב-'תנו לעצמכם יומיים שלושה באזור Berchtesgaden'
תנו לעצמכם יומיים שלושה באזור Berchtesgaden
23/08/2017 | 08:53
3
65
וזה עוד לפני שנכנסתם לאוסטריה/זלצבורג:
סביב Königssee יש חוץ מהפלגה נעימה בנוף מדהים גם המון מסלולי טיול.
וגם מכרה מלח מעניין.
העיירה Bad Reichenhall מתוקה (תרתי משמע).

אנחנו לנו פעם בכפר מנומנם בשם Bayerisch Gmain (מתחת לחלון הבית זרם נחל קטן עם גשר עץ שמעברו השני היתה אוסטריה....).
גם שם מסביב יש המון מסלולי טיול רגליים - אם אתם בעניין.

ועוד לא הגענו לאוסטריה....
לצפיה ב-'כן, ככה!'
כן, ככה!
23/08/2017 | 09:25
2
53
אז אולי ניסע קודם לזלצבורג, כי אשתי חולמת על העיר הזו, ובדרך חזרה?

הבייריש גמיין הזה, אני מבין, הוא בגרמניה... וואלה.

תודה רבה!

לצפיה ב-'אם זלצבורג היא חלום אז בהחלט אפשרי'
אם זלצבורג היא חלום אז בהחלט אפשרי
23/08/2017 | 15:04
1
46
ולהתרכז באזור הדרום-מזרחי לזלצבורג (זאלצקמרגוט). יש שם את האגמים המקסימים ביותר לדעתי, המון כפרים. יתכן ואפשר למצוא צימרים פנויים בתחילת ספטמבר כשרוב האזרחים כבר חזרו לעבודה ולבתי הספר. אני לא אוהבת לחפש ברגע האחרון כי עשיתי זאת שנים, אבל אתם עדיין "טריים" בעסק החיפוש אז בכיף. 
הנה האגמים השווים העיירות השוות ואפשר לשלב את זה עם הרעיונות של xwind
Mondsee, Wolfgangsee,Attersee
אלו רק חלק מהאגמים יש עוד קטנים יותר ורבים. סעו לבאד אישל לסט.וולפגנג, 
קחו ספר, כנסו לאינטרנט חפשו המלצות על האיזור מה לראות. צרפו אולי עוד איזור. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/08/2017 | 10:21
4
לצפיה ב-'בכל זאת,כמה עצות קטנות לטיול שכזה..'
בכל זאת,כמה עצות קטנות לטיול שכזה..
23/08/2017 | 07:38
5
108
אז הגעת למינכן..גש לדלפק של חברת ההשכרה[אני מקווה שעסקת ההשכרה נעשתה בארץ,עם הביטול השתתפות וכל מה שמשתמע..]+רשיון בינלאומי.
הגעת לרכב הבט סביב להעיף מבט על פגעים..

מפת דרכים של אוסטריה מוצגת ומונחת על ברכי בת הזוג,העתקת שמות היעדים בהתאם למפה[כיתוב באנגלית]בהקלדה למכשיר הניווט או לסוללר הקפד למצוא גם את המקום במדוייק[מחוז]זה חשוב.

במרכז הקניות הראשון עשה קנייה של קצת צ'ופרים לנסיעה,גם שישיית בקבוקי מים שיהיו ברכב.

זהו בערך..סעו בזהירות במהירות הסבירה המותרת.
*צימרים תמיד תמיד תמצא,עצור והכנס וראה אם מוצא חן בעינייך,אחכ החלט כן כן לא לא.שאל על ארוחת בוקר[פרושטיק]

לצפיה ב-'תודה. אין יעדים. מתכוונים ללכת לאיבוד'
תודה. אין יעדים. מתכוונים ללכת לאיבוד
23/08/2017 | 07:41
1
68
(כי לא איכפת לנו אטרקציות) - רק רוצים להיות בחו"ל ירוק יפה ומלא מים.

אני מאמין ומקווה שיהיה קל למצוא צימר לאן שלא נגיע.  אם אני טועה, אז באמת כדאי לדעת מראש ולחשב מסלול מחדש...
לצפיה ב-'תמיד אפשר להיכנס לבוקינג ולחפש צימר קרוב אם לא מוצאים פיזית'
תמיד אפשר להיכנס לבוקינג ולחפש צימר קרוב אם לא מוצאים פיזית
23/08/2017 | 10:52
16
לצפיה ב-'איפה זה'
איפה זה
23/08/2017 | 08:16
2
87
פרושטיק?
לצפיה ב-'ארוחת בוקר בגרמנית..'
ארוחת בוקר בגרמנית..
23/08/2017 | 08:19
1
82

לצפיה ב-'גרמנית זה לא'
גרמנית זה לא
23/08/2017 | 08:21
85
אולי אידיש
לצפיה ב-'מה עצתכם בעניין הסלולארי?'
מה עצתכם בעניין הסלולארי?
24/08/2017 | 11:29
2
26
כבר כמה שנים שלא נסענו לשומקום, בטח דברים הישתנו, עוד יותר בטח שאני לא זוכר כלום...

אנחנו בפלאפון, ויש שם חבילות... 255 ש"ח לשבוע עם הכל, 75 עם 99 אג' לדקה שיחה...

מניח שיש אופציות אחרות ועדיפות?

לצפיה ב-'סים מקומי יותר זול'
סים מקומי יותר זול
26/08/2017 | 12:10
1
17
קונים בכל סופר
אבל קח בחשבון שתצטרך סים נפרד לגרמניה ולאוסטריה
לכן אולי במקרה זה יהיה לך יותר נוח חבילה של פלאפון, ולא הרבה יותר יקר
לצפיה ב-'תודה רבה! כנראה שבאמת נלך על החבילה של פלאפון.'
תודה רבה! כנראה שבאמת נלך על החבילה של פלאפון.
26/08/2017 | 14:23
4
לצפיה ב-' שינוי שם או הוספת נוסע בטיסה WIZZ?'
שינוי שם או הוספת נוסע בטיסה WIZZ?
20/08/2017 | 20:08
2
87
שלום לכולם!
אנחנו 6 חברים טסים לבודפשט עוד כשבועיים. ייתכן שאחד החברים יאלץ לבטל (סטודנט, מבחן חוזר וכו'), לצערנו ידע רק ברגע האחרון אם מצטרף או לא!
יש אפשרות שחבר אחר ירצה/יוכל לטוס במקומו.
האם עדיף לקנות כבר עכשיו כרטיס לחבר שמצטרף? או לחכות ולשנות שם לכרטיס של זה שיבריז?
ומה עם מחיר המזוודה של של החבר שאולי יבריז? מקבלים עליהם החזר אם מבטלים לו את הכרטיס?
לא יודע מה לעשות? זקוק לעזרתכם!
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'תודה, מידע נוסף מישהו? '
תודה, מידע נוסף מישהו?
21/08/2017 | 12:15
13
לצפיה ב-'שרשור מלונות ב(עיקר) במערב ארה"ב +ניו יורק: אשמח לחוות דעת'
שרשור מלונות ב(עיקר) במערב ארה"ב +ניו יורק: אשמח לחוות דעת
20/08/2017 | 14:40
15
113
שלום,

הזמנתי מלונות לטיול למערב ארה"ב + ניו יורק. כל המלונות הללו עם אפשרות ביטול, חינם.
הקריטריונים שלנו זה מלונות 2-3 כוכבים (לא מפונקים...) + עם המלצות טובות בבוקינג + מיקום טוב. רמות מחירים בינוניים מינוס:
1. לאס וגאס: Suncoast Hotel and Casino. מרוחק 20 דק' נסיעה מהסטריפ, אך במחיר של 150$

2. ברייס: Bryce View Lodge. מחיר 120$ ללילה

3. מלון Super 8 Page בפייג'. מחיר 180$ ללילה:

4. מוטל 6 וויליאמס (מגיעים באותו יום מפייג', לגרנד קניון, ולנים בוויליאמס). מחיר 72$ ללילה

5. חוזרים ללאס וגאס, אז לנים ב Suncoast Hotel and Casino

6. נוסעים ליוסמיטי, אז חשוב שהמלון יהיה בצד המזרחי של השמורה. כמו כן, יחסית במקום נגיש לאתרי הביקור בשמורה: מלון Shilo Inn Mammoth Lakes. מחיר 195$ כולל ארוחת בוקר

7. מלון בסן פרנציסקו: מלון Hotel Union Square San Francisco. מחיר 190$ ללילה. הבנתי שבסן פרנציסקו הרכב נשאר בחניה.יש תוספת של חניה של 5$ ליום.

8. סאיילנס: מלון Laurel Inn & Conference Center. מחיר 160$ ללילה כולל ארוחת בוקר. מגיעים לעיירה זו מכביש 1 (מ פוינט לובוס)

9. לינה ב Solvang. מלון Wine Valley Inn. מחיר 144$ כולל ארוחת בוקר. מגיעים אליו מכביש 1, מ Piedras Blancas:

10. לוס אנג'לס: עדיף לנו מלון אחד שיהיה באמצע הדרך, בין אזורי הביקור בעיר (יוניברסל וכו') לבין דיסנילנד. מצאתי את המלון Best Western Airport Plaza Inn שמרוחק 45 דק' מיוניברסל ו 45 דק' מדיסנילנד. מחיר 150$ כולל ארוחת בוקר:

11. ניו יורק: מלון Wyndham New Yorker Hotel. מחיר 320$:

האם המיקומים של המלונות האלו טובים?

תודה רבה!!!
לצפיה ב-'אני אתייחס רק לשני בתי מלון ולשתי רשתות'
אני אתייחס רק לשני בתי מלון ולשתי רשתות
20/08/2017 | 14:52
11
119
לוס אנג'לס - די קרוב לבסט ווסטרן שמצאת אנחנו ישנו בבסט וסטרן השני שהיה לו ניקוד קצת יותר גבוה ויחסית היינו די מרוצים ממנו. אף אחד מהם לא מלון מפנק וזה בדרך כלל משמש כאלו (כמונו) שצריכים לילה אחד לפני טיסה למחרת ליעד אחר. תבדקי את המלון השני תעשי השוואה ותחליטי. אני לא יורדת מ-8 בחוות דעת

לגבי הווינדהאם בניו יורק, היה פעם מלון מצויין כיום הוא ירוד למדי. תראי כמה מעט חוות דעת טובות היו על הנוחות והמתקנים. המיקום אכן מצויין. לא כתבת כמה את משלמת או שזה המחיר שציינת? 320 דולר? לדעתי במחיר הזה תקבלי משהו קצת יותר סמפטי אבל אולי אני טועה.

לגבי מוטל 8, רשת טובה מאד, בדרך כלל הרמה יותר טובה ממוטל 6 שהוא ממש הבייסיק. תבדקי חוות דעת אם כי תגיעו די הרוגים לוויליאמס אז זה לא ממש משנה אלא אם הביקורות ממש לא טובות ותזכרי שיש שם עוד מוטלים. כנ"ל לגבי מוטל 6. תשתדלי לא לרדת מ-8.
לצפיה ב-'תודה רבה:'
תודה רבה:
20/08/2017 | 16:47
10
53
1. לגבי לוס אנג'לס: המלון אחר במיקום טוב יותר (קרוב יותר, הן לדיסנילנד והן לעיר), אבל המחיר גבוה יותר (210$ לעומת 150$). בשניהם המחיר כולל ארוחת בוקר. בשניהם יש לשלם על חניה.

2. ביום של גרנג קניון: יש נסיעה של שעתיים וחצי מפייג' לגרנד קניון (סביר) + שעה לוויליאמס. למה נהיה 'גמורים'? נראה לי נסיעה סבירה, סה"כ. היא גם לא רציפה.

3. מלון בניו יורק: אכן, המחיר זה 320$. לא מצאתי מלונות זולים יותר במחיר הזה, במיקום טוב, עם ביקורות טובות, ועם ביטול חינם. בעבר הייתי (לבד) בפילדלפיה. עלה 200$ לחדר זוגי. עכשיו, המחיר שם קפץ לכפול... אשמח להמלצה על מלון אחר.

תודה
לצפיה ב-'לגבי NY-תנסי את מלון אדיסון'
לגבי NY-תנסי את מלון אדיסון
20/08/2017 | 22:46
9
77

עלה לי בשיא הקיץ (תחילת/אמצע יולי) ממוצע ללילה של 200 דולר, ויכולת לבטל עד לילה לפני ההגעה (ואם לא מגיעים וגם לא מודיעים-מחוייבים בעלות של לילה אחד).
המחירים שם יותר גבוהים בדר"כ, אבל מידי כמה ימים הם יוצאים במבצע, שההנחות בו מורידות את המחירים לטווח שכתבתי.
אגב, המחירים באתר שלהם הם תמיד לפני מיסים, ואת הסכום של המס מוסיפים בזמן ביצוע ההזמנה ההזמנה. כשבדקתי מחירים, לדוגמא, הם היו באתר כ 164 דולר, אבל בחישוב של ההזמנה, עם כל המיסים, זה יצא 200$ ללילה.
תוודאו מה קורה לגבי כל המלונות שהזמנתם-אם המחיר כולל מסים, או שצריך להוסיף...
לצפיה ב-'תודה: אכן, המחירים שציינתי לפני מיסים. בדקתי את אדיסון:'
תודה: אכן, המחירים שציינתי לפני מיסים. בדקתי את אדיסון:
20/08/2017 | 23:04
8
90
עולה עכשיו כ 424$ ללילה... (אנחנו צריכים חדר גדול ל 3 ילדים או 2 חדרים)
אמשיך לעקוב אחר המלון הזה.
לצפיה ב-'נורא יקר '
נורא יקר
21/08/2017 | 18:22
7
61
בדקתי עכשיו סתם - ובנובמבר חדר ללילה בחדר רגיל (שממש לא יספיק לחמישה) - עולה מ 143 דולר ומעלה (לפני מסים). יש, כמובן, גם חדרים יקרים יותר, אבל זה המינימום שלהם בנובמבר הקרוב...
לצפיה ב-'תנסי את מלון פנסילבניה.. מיקום מעולה ואמור להיות זול מאדיסון'
תנסי את מלון פנסילבניה.. מיקום מעולה ואמור להיות זול מאדיסון
22/08/2017 | 08:21
6
51
רק לידיעה כללית: הלובי נראה מרשים ביותר.. החדרים קצת פחות..
המיקום שלו מנצח..כמה דקות הליכה מהטיים סקוור והוא נמצא מול תחנת פן ומדסיון סקוור גארגן..

לצפיה ב-'בפעם הראשונה שהייתי בניו יורק ישנתי במלון הזה - לא אהבתי'
בפעם הראשונה שהייתי בניו יורק ישנתי במלון הזה - לא אהבתי
22/08/2017 | 10:14
58
א. אני לא חושב שמבחינת כיכר טיימס המיקום מנצח, ככל שאני זוכר הכמה דקות הליכה הן בערך רבע שעה לכיוון כשהרחובות לא עמוסים.
מבחינת אטרקציות קרוב לאמפייר.
מה שהופך את הסביבה בערב לדי מתה.
הקרבה לתחנת PENN נוחה למי שמגיע ועוזב את ניו יורק בתחבורה ציבורית, במיוחד אם השדה שלו זה EWR. יכול להיות חשוב למי שבא ליומיים שלושה פחות למי שבא לשבעה (או לא משתמש בתחבורה ציבורית).
ב. למעט אחת הקומות החדרים קטנים ובזמנו היו מיושנים עד רמת מסריחים. ממליץ לבדוק אם עבר שיפוץ בשנים האחרונות.
לצפיה ב-'אנחנו אוהבים את garden inn chelsea. מיקום מעולה. אחלה מלון.'
אנחנו אוהבים את garden inn chelsea. מיקום מעולה. אחלה מלון.
22/08/2017 | 13:46
3
53
לפחות למי שיש לו Genius בבוקינג.קום המחיר טוב יותר מאשר פנסילבניה, עם ביקורות הרבה יותר טובות.

לצפיה ב-'ועוד מלון ששהינו בו והיה מצוין - וקצת יותר זול מהגרדן אין'
ועוד מלון ששהינו בו והיה מצוין - וקצת יותר זול מהגרדן אין
22/08/2017 | 17:05
1
59
שבדתקצי עכשיו בסופש בנובמבר - Doubletree Hotel Metropolitan 
והוא במידטאון למי שזה חשוב לו
לצפיה ב-'4600$ ל 4 לילות. יקררר...'
4600$ ל 4 לילות. יקררר...
26/08/2017 | 22:16
8
לצפיה ב-'אכן נראה טוב, אבל אנחנו 5, אז צריך 2 חדרים...'
אכן נראה טוב, אבל אנחנו 5, אז צריך 2 חדרים...
26/08/2017 | 22:13
16
כך שיוצא כמעט כפול מ Wyndham New Yorker Hotel
לצפיה ב-'פתאום ראיתי תגובות חדשות (נא לשרשר להודעה שלי, '
פתאום ראיתי תגובות חדשות (נא לשרשר להודעה שלי,
26/08/2017 | 21:55
12
כך שאקבל התראה על הודעה חדשה

במלון פנסילבניה הייתי לפני 4 שנים. אז היה זול (יחסית). עכשיו - עולה כ 425$ ללילה (לעומת 320$ ב Wyndham New Yorker Hotel)
לצפיה ב-'suncoast מלון מצויין שהיתי בו לפני שנה '
suncoast מלון מצויין שהיתי בו לפני שנה
26/08/2017 | 21:36
1
19
רחוק מהסטריפ , מסביב יש מגרשי גולף ,
מרכז קניות בסגנון איטלקי שנקרא טיבולי 
החדרים מאוד גדולים.
מציעה לך לבדוק גם את מלון פלמס שיושב על רחוב פלמינגו ויותר קרוב לסטריפ
נדמה לי שTHE PALMS  יותר זול מסאן קוסט 

לצפיה ב-'בזכותך ראיתי את כל התגובות החדשות '
בזכותך ראיתי את כל התגובות החדשות
26/08/2017 | 22:20
15
ראיתי שיש רק חדרים לזוג במלון הזה, שעולים 300$.
נראה שנשאר ב Suncoast...
לצפיה ב-'מיקום בניו יורק'
מיקום בניו יורק
31/08/2017 | 21:03
6
המיקום של המלון בניו יורק מעולה! קרוב לקווי רכבת ולאטרקציות התירותיות

אם את מחפשת מקומות לבלות, לטייל בניו יורק את יכולה למצא מידע בבלוג שלי
benyc.co.il  אני חייה בעיר קרוב לשנה ויצרתי אתר שנותן מעבר לחווית התייר הרגילה. כרגע חלק מהפוסטים עדיין בבניה אבל אם יש לך שאלות ספציפיות אשמח לעזור. 
לצפיה ב-'מבקש המלצה על מארגני טיול פרטי בצפון הודו '
מבקש המלצה על מארגני טיול פרטי בצפון הודו
20/08/2017 | 10:52
44
לפני שנה טיילתי בתאילנד עם בת זוגי ועוד זוג.

"המרכז למטייל תאילנד" תפרו לנו טיול לפי טעמנו, הזמינו בשבילנו את הלינות ואת טיסות הפנים, סיפקו לנו מדריך-נהג עם רכב לצפון תאילנד שהיה מצויין, וכל האינטראקציה איתם הייתה בעברית ובמספר טלפון ישראלי. הייתי מאד מאד מרוצה.

עכשיו אנחנו רוצים לטייל בצפון הודו, ומעוניינים בשירות דומה, שיחסוך מאיתנו את הצורך לשאת ולתת עם נותני השירותים המקומיים על הסכומים הגדולים (לינות והעברות). אנחנו תיירים תמימים, לא בנויים לויכוחים ולמיקוחים, מוכנים לשלם יותר מראש ובלבד שנדע מראש מה אנחנו מקבלים ושיש לנו גב מספק שירות אמין.

מישהו מכיר ויכול להמליץ?
גיגלתי "המרכז למטייל הודו" ואין כזה דבר.

לצפיה ב-'עשרת המקומות בארופה שעדיין זולים תקציבית'
עשרת המקומות בארופה שעדיין זולים תקציבית
20/08/2017 | 14:32
7
216
לצפיה ב-'ששעשרה המקומות שלא רוצים אותך יותר בארופה (ואחד שכן)'
ששעשרה המקומות שלא רוצים אותך יותר בארופה (ואחד שכן)
20/08/2017 | 14:34
1
179
לצפיה ב-'מאוריציוס, גואם, עמק יאקימה, נאמיביה'
מאוריציוס, גואם, עמק יאקימה, נאמיביה
20/08/2017 | 14:41
96
לצפיה ב-'אחד מהם צריך להיות Volos'
אחד מהם צריך להיות Volos
21/08/2017 | 19:59
77
ליד פליון
לצפיה ב-'או יעדים במדינות יקרות, שאינם מתוירים ויש מה לראות בהם'
או יעדים במדינות יקרות, שאינם מתוירים ויש מה לראות בהם
22/08/2017 | 09:17
3
80
שהמחירים בהם זולים יותר, לפעמים משמעותית, לעומת יעדים במרחק 100 קילומטרים משם.
לצפיה ב-'זו רשימה די הזויה בכותרתה המקורית'
זו רשימה די הזויה בכותרתה המקורית
22/08/2017 | 18:47
2
64
לא בדקתי, אבל הניחוש הלא פרוע שלי הוא שערד הרבה יותר זולה מתל אביב או מירושלים מבחינת מקומות לינה ומסעדות. זה עדיין לא הופך אותה ליעד זול לתייר מול מדינות אחרות, כי מה לעשות, ישראל לא זולה, והשכרת רכב (לך תתנייד מערד באוטובוסים, בטח בשבת) היא גם תוספת יקרה בהיעדר תחבורה ציבורית טובה באזור. 
הכותרת של אורלנדה הרבה יותר מדויקת. 

לצפיה ב-'הכותרת מדויקת בתרגומה מהאתר ממנה נלקחה'
הכותרת מדויקת בתרגומה מהאתר ממנה נלקחה
22/08/2017 | 18:54
1
39
לא מצאתי לנכון לשנות את הכותרת מאחר ואני מביאה את הדברים כלשונם.
לצפיה ב-'כמובן, זה ביקורת על הכתבה, לא על מביאת הלינק (:'
כמובן, זה ביקורת על הכתבה, לא על מביאת הלינק (:
22/08/2017 | 19:07
8

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט
DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה