לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3219632,196 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'כניסה לדובאי עם דרכון זר שהונפק בישראל'
כניסה לדובאי עם דרכון זר שהונפק בישראל
03/06/2017 | 11:00
8
890
שבת שלום לכולם
לפני מספר חודשים קיבלתי את הדרכון הזר שלי, לצערי הוא הונפק בישראל כיוון שלעשות זאת באותה המדינה זו פרוצדורה מסובכת.
אני מעוניין לטוס לדובאי לחופשה, האם למישהו יש ניסיון? היה שם עם דרכון זר שהונפק בישראל ונתנו לו להכנס?
אני חייב לציין שלא הצלחתי למצוא תשובה חד משמעית אפילו אחת בנושא.
אני יודע שעם דרכון ישראלי ניתן להכנס במידה וזאת נסיעת עסקים ומישהו משם מזמין אותך.

אשמח מאוד לתשובה, ואם זה ממישהו שהיה שם עוד יותר טוב.

תודה רבה
לצפיה ב-'בטוח שכתוב לך שהוא הוצא בישראל ?'
בטוח שכתוב לך שהוא הוצא בישראל ?
03/06/2017 | 18:08
1
232
לרוב כתוב רק עיר לידה וזה לא מעניין אותם
לצפיה ב-'כתוב גם העיר שהדרכון הונפק בה'
כתוב גם העיר שהדרכון הונפק בה
03/06/2017 | 18:16
144
לצפיה ב-'סיכוי נמוך'
סיכוי נמוך
03/06/2017 | 20:02
3
278
אני ביקרתי בדובאי לפני כמה חודשים עם דרכון זר, אבל הוא הונפק בחו"ל ואין בו שום איזכור לקשר כלשהו עם ישראל, אז לא היתה שום בעיה עם זה.
במקרה שציינת - זה לא חד-משמעי, אך הסיכוי להיכנס הוא לא גבוה. קודם כל זה תלוי בכך האם אזרחי המדינה שיש לך את הדרכון שלה צריכים לקבל ויזה לאיחוד האמירויות, או שיש להם פטור מויזות. במידה ויש צורך לקבל ויזה, אז כמעט ואין לך סיכוי, כי בשביל זה צריך להגיש בקשה מראש עם כל המסמכים, זה עובר בדיקה של שירות הביטחון שלהם ובמידה והם רואים שבדרכון כתוב מקום לידה ישראל, או שהדרכון הונפק בישראל, אז לא נותנים ויזה. במידה ויש פטור מויזות, אז יש סיכוי שיתנו להיכנס, אך גם זה לא בטוח, אלא עניין של מזל. יש לי מכר שרצה לבקר בדובאי ויש לו אזרחות של מדינה עם פטור מויזה לאיחוד האמירויות ורשום לו ארץ לידה: ישראל, ומקום הנפקת דרכון: ישראל. הוא בירר בשגרירות של איחוד האמירויות במדינת האזרחות שלו וקיבל תשובה חד-משמעית שבמידה ורשום מקום לידה ישראל, אז הכניסה אסורה. אני יודע שבכל זאת יש אנשים במצב זה שמצליחים להיכנס, אך כנראה שהדבר תלוי במידת הערנות של הפקיד בביקורת הגבולות.               
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
03/06/2017 | 23:43
1
277
כנראה שזה באמת עניין של לקחת סיכון ומזל.
לא רשום ישראל בדרכון.
אבל רשום תל אביב (בשפת המדינה) ולא צריך ויזה כדי להכנס.
לצפיה ב-'בלי ויזה יותר קל'
בלי ויזה יותר קל
04/06/2017 | 00:08
211
במקרה זה יש סיכוי. מה שמשחק לטובתך - בדרך כלל בנמל תעופה יש תורים ארוכים לביקורת גבולות והמון אנשים מכל העולם, מה שיוצר עומס על פקידים ולא מאפשר להם להתעכב יותר מדי על כל נוסע שנכנס. אני נחתתי שם בלילה וביליתי שעה וחצי בתור עם המוני אזרחים מבנגלדש ופקיסטן. ואז כשהתור מגיע אתה מוסר לפקיד את הדרכון, הוא מצלם אותך במצלמה מיוחדת ושם חותמת כניסה. כל העניין לוקח כשתי דקות ואתה בפנים. מה שמשחק נגדך - שם העיר "תל-אביב" יותר מדי מוכר גם בלי שיהיה רשום "ישראל", וזה סיכון. השאלה היא מה יעשו במידה וכן ישימו לב לזה. האפשרות הסבירה ביותר - חקירה על-ידי שירות הביטחון בשדה התעופה, סירוב כניסה וגירוש בטיסה הקרובה למדינה שממנה הגעת.         
לצפיה ב-'האם מקום לידה המופיע על הדרכון גם לא ישראלי?'
האם מקום לידה המופיע על הדרכון גם לא ישראלי?
04/06/2017 | 00:54
194
תודה.
לצפיה ב-'אין לך עסק עם משעל?'
אין לך עסק עם משעל?
04/06/2017 | 07:50
1
110
לצפיה ב-'עוד חכמולוג דביל'
עוד חכמולוג דביל
04/06/2017 | 12:48
105
לצפיה ב-'טיול לברצלונה'
טיול לברצלונה
03/06/2017 | 09:56
7
120
הייי שלום לכולם!
אני חדשה כאן ואני רוצה שתמליצו על על מסלול לברצלונה
אני טסה בשבוע הבא לחמישה ימים.
עיקר הטיול הוא גם טיול ולראות נופים ומקומות יפים אבל לשלב הרבה שופינג.
איזה מקומות מומלצים? שמעתי על 2 חנויות פרימאק - האם יש צורך ללכת לשניהם? אם אחת מהן אז איזה חנות עדיפה יותר? ועד כמה הן קרובות לרמבלס (שם המלון שלי.)

מבחינת אטרקציות  בברצלונה שקראתי עליהן - שוק בוקרייה, הרובע הגותי, מזרקה הקסומה פארק גואל , כיכר קטלוניה מוזיאון השוקולד ומוטג'איק

איזה מהמקומות חיייב להיות? אם יש דברים שאפשר לוותר?
ואיך אפשר לדעת איזה מהאטרקציות אפשר לשלב ביום אחד? גם מבחינת המרחק לרמבלס??

תודה מראשששש
לצפיה ב-'מה מעניין אותך?'
מה מעניין אותך?
03/06/2017 | 17:46
67
תלןי בך, מה את אוהבת, כמה לראות, בתים, כנסיות, מוזאונים, את גאודי או/פיקסו,
קראי כאן:
http://www.lametayel.co.il/%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%9...
וגם:
http://www.mouse.co.il/world/barcelona 
בכל מקרה, עיר נהדרת, תהני.
לצפיה ב-'כמה תשובות...'
כמה תשובות...
03/06/2017 | 20:46
3
80

לגבי המקומות שקרובים אחד לשני:
הכניסה לשוק הבוקרייה היא מתוך שדרות הראמבלס
כיכר קטלוניה נמצאת באחת מהקצוות של הראמבלס
הרובע הגותי קרוב לראמבלס - אם אני זוכרת נכון-אפשר להגיע אליו בערך מהאיזור של הכניסה לשוק הבוקרייה. פשוט במקום להיכנס לשוק-תחצי את השדרה ותעברי לאיזור של הרובע הגותי.
את כל אלה את בכייף יכולה לעשות באותו היום.
המזרקה נמצאת למרגלות המונטג'ואיק. את יכולה להעביר את אחרי הצהריים על ההר - ואח"כ בערב להישאר באיזור כיכר אספניה עד שהמזרקות יתחילו לפעול.
פארק גואל נמצא באיזור אחר של העיר.

אם את מחפשת נופים יפים-נסי למצוא טיול של חצי יום להר המונסראט (לא צריך לזה יותר מחצי יום).
כשנסעתי-זה גם היה ל 5 ימים, והצטרפתי לטיול שאירגנה חברת טיולים ישראלית (בעברית) לאיזור הקוסטה בראווה ולמוזיאון דאלי, וזה היה שווה במיוחד.
לצפיה ב-'בהמשך למה שכתבה עוגת תפוזים'
בהמשך למה שכתבה עוגת תפוזים
03/06/2017 | 21:14
1
63
כשתצאי לאולם הנוסעים המגיעים, עומדים שם חבר'ה ישראלים הנציגים של חברות התיור הישראליות עם שלטים עם שם החברה. הם בין היתר מציעים טיולים של יום למספר מקומות עם מדריכים בעברית. יש מספר אנשים כאלה.
גם אם לא נסעת עם חברת תיור את יכולה להצטרף אליהם. פשוט תבקשי מהם תוכנית טיולים לימים הקרובים, אני יכול להמליץ על טיולים כמו סובב ברצלונה שביום מלא מראה לך את כל המקומות השווים שעל חלקם שאלת למעלה, על טיולים לאזור הקוסטה בראווה, למוזיאון דאלי בחירונה ועוד.
הם גם ימסרו מידע לגבי שופינג ומסעדות טובות.
הטיולים עולים כ-30-40 יורו לאדם. מקומות המפגש והיציאה בוא בפיאצה קטלוניה בפינה עם שדרות הראמבלה.
מקווה שעזרתי
לצפיה ב-''
03/06/2017 | 21:33
34

לצפיה ב-'מונסראט?, עדיף מוזאון דאלי הרבה יותר'
מונסראט?, עדיף מוזאון דאלי הרבה יותר
04/06/2017 | 07:55
48
אם כבר נוסעים מחוץ לברצלונה.
לצפיה ב-'חפשי טיפים שכתבתי ב"למטייל" על ברצלונה'
חפשי טיפים שכתבתי ב"למטייל" על ברצלונה
04/06/2017 | 08:43
1
53
יש שם התייחסות לקונצרט, סיורי טאפאס ויין, סיור ברובע הגותי ועוד קצת.
זה נחמד להפתח לדברים שלא מנוהלים על ידי ישראלים בעברית. פוגשים אנשים ממדינות אחרות, שומעים שפות ולומדים תרבויות...
לצפיה ב-'עוד משהו קטן וחשוב'
עוד משהו קטן וחשוב
04/06/2017 | 12:42
59
להזהר מאוד מכייסים במקומות צפופים. בעיקר ברמבלס.
לצפיה ב-'נאפולי'
נאפולי
03/06/2017 | 09:10
28
252
בשבוע שעבר היינו שלושה ימים (3 לילות, נחתנו ביום שני ב9:30 והמראנו בחמישי ב13:30 כך שבחמישי לא באמת עשינו משהו) בנאפולי, וחזרתי עם רשמים.
קנינו את הכרטיס יומיים לפני הטיסה דרך "חוליו", הטיסה היא של ישראייר, המטוסים מוחכרים מחברות זרות וטוב שכך- יחסית נוחים ומרווחים. יש לפחות דייל אחד דובר עברית (נציג ישראייר) על כל טיסה.
זו הפעם השנייה שלנו עם חוליו ואנחנו ממליצים לגמרי.

לנו במלון Correra 241, כולל ארוחת בוקר, קצת יקר יחסית לאיטליה אבל אני משווה למחירי ת"א אז מחיר מצויין. המלון במיקום נהדר, החדר היה גדול ומרווח, כל הצוות דובר אנגלית והם מאד נחמדים, נקי, לא יודעת מה עוד צריך. יש וויי פיי, כספת, מיניבר במחירים הוגנים שזה משהו שראיתי פעם ראשונה בחיים (יורו לבקבוק מים- בדיוק כמו שזה עולה בחוץ- אני עבדתי במלון בת"א פעם ומכרנו בקבוק מים חצי ליטר ב12 ש"ח).

תראו, גיחות קצרות לחו"ל זה עניין של תיאום ציפיות עם עצמכם. אפשר לרדוף אחרי הזנב ולהתבאס שב3 ימים לא מיציתי את כל איזור קמפניה, אבל אני מעדיפה גישה של "יש לי 3 ימי חופשה אז אני אהנה מהם, ואם אני לא אראה את אמלפי ותהיה לי תחושת החמצה איומה אז אני אחזור לראות את אמלפי".
מיד עם הגיענו למלון הנחנו את המזוודות וביקשנו המלצה לארוחת צהריים. האישה המנוסה שקיבלה את פנינו מיד שאלה "פיצה?" וכשהנהנו בהתלהבות כתבה לנו על המפה 4 פיצריות ותיקות וידועות. אכלנו בכולן לאט לאט. היה טעים. הפיצה בנאפולי שונה מבאיזורים אחרים באיטליה! לא יודעת לגבי כל איטליה כמובן, אבל מהאיזורים שאני הייתי בהם בטיולים אחרים. הבצק עבה יותר, מעין לאפה. בכל אופן טעים מאד והרוטב היה מדהים בכל מקום שאכלנו בו.
מה יש לראות בנאפולי?
אין סוף כנסיות, קתדרלות, בזיליקות- לא נכנסנו לאף אחד- לא יודעת למה בד"כ אני נכנסת לכולן, אני מתה על זה, הפעם נהניתי יותר מהשיטוט ברחוב.
כמה וכמה טירות. אנחנו טיילנו בCastel San'Elmo שנכנסנו אליה בעצם כדי לראות את התצפית על העיר- היא נמצאת בראש גבעה. כמובן שיש נקודות לתצפת מהן גם בלי להיכנס לקסטל.
אין סוף ארמונות- נאפולי הייתה עיר של דוכסים ואצילים ויש ארמונות רבים.
מדריכי הטיולים ממליצים על שוטטות בעיקר באיזור העיר העתיקה, ואנחנו אכן ממליצים. יש גם רחוב שידוע בשם SpaccaNapoli למרות שזה לא שמו האמיתי, וגם עליו אני ממליצה.
אבל נהננו מאד לטייל גם באיזורים אחרים. ביום שבו היינו בטירה הסתובבנו כל היום באותה השכונה- על גבעת וומרו- והיא יפה ומהנה. יש בה מדרחוב חנויות שמזכיר את המדרחוב בירושלים בווייב שלו, ובחלקים אחרים היא ממש סוהו-אית כזאת, לא יודעת להסביר מה בה הזכיר את ניו יורק אבל היא הזכירה לשנינו את ניו יורק. ולכן ההמלצה שלי: תשוטטו.
גם בימים אחרים הלכנו והלכנו והלכנו והלכנו. מה שכיף באירופה זה הפיאצות ה"סתמיות" עם מזרקות ופסלים, נכנסנו לאיזה בניין שהיה מרהיב ביופיו כדי להסתכל על רצפת הפסיפס שקרצה אלינו מהרחוב וגילינו שאנחנו ב"סתם קניון". זה היה תענוג.
ממליצה לקפוץ רגע ולראות את תחנת המטרו "טולדו", ואם נוסעים איתכם מתמטיקאים או אנשי מחשבים אז גם את תחנת האוניברסיטה.
* דבר אחד שרציתי לעשות ולא עשינו כי הגענו כל פעם בשעות לא מתאימות- סיור בתאטרון. לא תכננתי את זה מראש אבל כשהגענו להסתכל זה נראה מרשים והייתי שמחה לסיור.

אני מאד רציתי לראות את פומפיי, ואכן עשינו זאת. קל להגיע לשם (לקחנו רכבת מהתחנה המרכזית שבפיאצה גריבלדי) ומאד מאד מעניין. לא לחסוך ולקחת סיור מודרך- אחרת פשוט מסתכלים על אבנים ואומרים "היי הנה אבן עתיקה". עם הסיור הכל מתבהר וזה פשוט אתר מרתק ומרשים מאד. לדעתי אם לא רוצה לעשות את הסיור אז עדיף כבר לוותר לגמרי על פומפיי.
מפומפיי המשכנו ברכבת לסורנטו, שהיא יפה ונעימה ואכלנו בה ג'לטו נהדרת.
תכננו לחזור במעבורת מסורנטו לנאפולי, אך גילינו בהגיענו למרינה שזו נסגרה ב2013 (כשקונים כרטיס ברגע האחרון לא עושים בירורים), אז חזרנו ברכבת.

עוד נקודה מומלצת לגבי נאפולי היא האוכל. יש שם אוכל מעניין שלא ראינו במקומות אחרים באיטליה. קינוח שנקרא באבא, שהוא מאפה ששופכים עליו מלא רום, ולעתים גם נוטלה וקרם פטיסייר.
מכירים ארנצ'יני, כדורי הריזוטו המטוגנים? אז שם יש ארנצ'ה (זה סיציליאני במקור אבל בכל נאפולי ניכרות השפעות סיציליאניות רבות כי הן היו באותה ממלכה), שזאת הגרסה הגדולה, וממלאים בדברים נהדרים- סלמון, פיסטוקים, עגבניות, בשר.
הספוליאטלה המפורסם היה פחות לטעמי אבל לא הייתי מוותרת על לטעום משהו מקומי כזה ;)
בקיצור היו שתי ארוחות שויתרנו על ארוחה מסודרת ובמקומה טעמנו מפה וטעמנו משם וזה פשוט כיף וטעים ומעניין.

נאפולי היא עיר נמל והיא תלולה יחסית, פחות מג'נובה למשל, אבל זה נותן לה קסם וחן. האם היא עיר יפה? לא. היא לא רומא, היא בטח לא ורונה, או פראג, או פריז. אבל יש לה קסם משלה, בשווקים, בסמטאות, ברצפת הבזלת, ואנחנו נהננו ממנה מאד.

זמינה לשאלות אם יש (:
לצפיה ב-'נהדר, ישר למאמרים '
נהדר, ישר למאמרים
03/06/2017 | 09:17
84
אודיע לך מתי זה יהיה שם.
לצפיה ב-'הכתבה שלך הוספה למאמרים'
הכתבה שלך הוספה למאמרים
03/06/2017 | 14:03
1
69
יש בעיה ב"תרגום" הוורד שלך לוורד שלי ומשם למאמרים. יש כמה שורות שהן ממש מבולבלות ואחרי שעתיים של נסיונות בלתי פוסקים הרמתי ידיים. אין לי שום רצון להדפיס הכל מחדש אז זה ישאר כך. יש גם בעיה של שילוב אנגלית בטקסט עברי. בקיצור לא תמיד זה הולך כמו שאני רוצה
לצפיה ב-''
03/06/2017 | 15:00
6
לצפיה ב-'איזה כיף. עושה חשק, כמובן, לקחת את המטוס הראשון'
איזה כיף. עושה חשק, כמובן, לקחת את המטוס הראשון
04/06/2017 | 09:40
13
93
זה עוד יקרה, אולי בפברואר בשנה הבאה, אולי בשנה אחריה (יש לי כמה רעיונות לטיולים בשנה הבאה שנאבקים זה עם זה ואי אפשר יהיה לממש את כולם).
זה נהדר ממש לאכול אוכל מקומי ולגלות שלא בכל מקום זה רק פיצה ופסטה. במקרה כאן זו אכן מולדת הפיצה, אבל הנה מסתבר שלא רק.

וגם זו פעם שניה שאני קוראת על הבאבא כקינוח נפוליטני, או כזה שלפחות מוגש שם, אני לא זוכרת את זה ממסעדות באזורים אחרים באיטליה. אז באבא-או-רום זה קינוח פריזאי נפוץ. מעניין אם כאן היה המקור, בנאפולי.
לצפיה ב-'אהה מעניין לגבי הבאבא! לא הכרתי מפריז. תודה.'
אהה מעניין לגבי הבאבא! לא הכרתי מפריז. תודה.
05/06/2017 | 18:34
3
35
כן לא ראיתי כזה בשום מקום אחר באיטליה... אבל מודה שעוד לא סיימתי לחרוש אותה ;)
לצפיה ב-'שמתי לב בנושא הקינוחים, שיש יותר אחידות במסעדות באזורים '
שמתי לב בנושא הקינוחים, שיש יותר אחידות במסעדות באזורים
06/06/2017 | 09:15
2
20
שונים, מאשר במנות אחרות. כשאת נכנסת לזה לעומק, תפריט בליגוריה לעומת תפריט בטורינו לעומת תפריט ונציאני אותנטי, אלה 3 דברים שונים. אבל בקינוחים ישנה אחידות מסוימת. כמעט תמיד מציעים טירמיסו, למרות שבמקור הוא בא מטרוויזו, לא רחוק מוונציה.

בפיימונטה פנה קוטה זה הקינוח המקומי אבל אני לא זוכרת אם הוא הוציע במסעדה שאכלתי בה פעמיים בטורינו. אהיה בפיימונטה עוד כמה חודשים ואז אבדוק את הסוגיה. נראה לי גם שמסעדות מציעות קינוח-שניים שלהן עצמן, יוזמה אישית, שלאו דווקא הולכת יחד עם מזון מסורתי אזורי.

העניין הזה מרתק. גם בתוך ונטו או בתוך לומברדיה, למשל, יש שוני. בוורונה יש מאכלים רק שלה, ששונים מאלה של ויצ'נצה, כמה עשרות קילומטרים מזרחה. או מנטובה לעומת קרמונה. זה יכול להיות רק מנה אחת, אבל היא מסורתית לזו ולשניה יש מנה אחרת מסורתית שלה.
לצפיה ב-'בפיימונטה'
בפיימונטה
06/06/2017 | 17:50
1
15
הקינוח הנפוץ הוא  Crema Catalana
לצפיה ב-'שגם הוא הגיע מרחוק...'
שגם הוא הגיע מרחוק...
07/06/2017 | 09:36
4
לצפיה ב-'בקשר לקינוח הנאפוליטני'
בקשר לקינוח הנאפוליטני
05/06/2017 | 18:56
8
41
זה כלכך מתוק ברמה שזה כבר לא טעים.גם הבאבא וגם הקסטה הסיציליאנית בסיציליה
מתוקים להחריד.נראה לי שאת יותר בכיוון של איכות קולינארית מהכרותי הוירטואלית איתך
לצפיה ב-'אני לא אוהבת רום, לכן לא ניסיתי את הבאבא עד היום. אבל אולי '
אני לא אוהבת רום, לכן לא ניסיתי את הבאבא עד היום. אבל אולי
06/06/2017 | 09:12
7
26
זה כיוון שעד היום לא טעמתי רום אמיתי. וגם עם מתוק מדי, יש איזה תהליך שקורה לי כשאני באיטליה, שנראה לי שאני יכולה לאכול משהו שכאן הייתי חושבת שהוא מתוק מדי.
למשל במאפים מתוקים, אני שמה בערך רבע סוכר ממה שכתוב במתכון, אחרת זה לא אכיל לי.
שם, ג'לטו כלשהי טעימה לי תמיד. או קינוח, במקרים המעטים שיש לי עוד תיאבון במסעדה, לאחר ארוחה של שתי מנות, בדרך כלל עם כוס יין נלווה.

אז זה גם עניין פסיכולוגי, אני משוכנעת.
לצפיה ב-'זה לא רק הרום'
זה לא רק הרום
06/06/2017 | 17:40
6
27
מה שעושה אותו מבחיל מרוב מתיקות.המאפה עצמו עשוי מכמות שווה של קמח וחמאה בתוספת שמנת וסוכר.ואז הוא מוטבל בכוס מים שהורתחו עם מאה גרם סוכר וארבע כוסיות רום.
לקרדיולוגים בנאפולי אין סיכוי מול הדבר הזה.

לצפיה ב-'מה שאומר שעוד יותר, זה לא בשבילי. חמאה, שמנת - מייד עושות לי'
מה שאומר שעוד יותר, זה לא בשבילי. חמאה, שמנת - מייד עושות לי
07/06/2017 | 09:32
23
לא טוב. כל חלב ניגר מייד עושה לי ליחה. אני סובלת אחרי קרואסון. וגם אחרי נגיסה בגוש הגון של גבינת עזים. זה האחרון, אללי, אך זו המציאות.

ואתה צודק, אני גם מתרחקת ממתיקות יתר. אבל חשבתי אתמול שאפילו בווניליה, שזו ג'לטריה לא רעה קרובה לביתי, כשאני כבר מגיעה למאורע החגיגי של קניית גלידה - לשמחתי זה לא קורה הרבה, לא כי אני שומרת על משקל במיוחד אלא כי כדאי מאוד לצמצם צריכת סוכר - זה באמת מאורע ולכן אני מתמסרת. וכנראה מתעלמת ממתיקות הייתר.
לצפיה ב-'מצד שני, אחרי קאפודימונטה, המוזיאון הארכיאולוגי, קאפלה סן '
מצד שני, אחרי קאפודימונטה, המוזיאון הארכיאולוגי, קאפלה סן
07/06/2017 | 09:34
15
סוורו, צ'רטוזה סן מרטינו, הקומפלקס של סנטה קיארה, הקטקטמבות (זה רק מקריא של הימים האחרונים) הלב כל כך מרתחב וכולו בריאות, שמה תעשה לו באבא אחת הא?
זה כמו שעוגת גבינה טובה באמת, פעם ב..., אבל באמת באמת טובה, לדעתי עושה טוב לבריאות. למרות הסוכר.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שאנחנו מדברים על אותו המאפה'
אני לא חושבת שאנחנו מדברים על אותו המאפה
08/06/2017 | 10:15
3
16
מה שאני אכלתי לא היה מתוק (החלק הבצקי, הנוטלה והקרם פטיסייר היו מתוקים בהחלט אבל יש גם באבות בלי).
לצפיה ב-'אז טעית בשם.'
אז טעית בשם.
08/06/2017 | 22:28
2
10
מכיוון שאני דובר את השפה וגרתי בנאפולי הרי שאני מכיר היטב את הנושא.
לצפיה ב-'ממש לא. '
ממש לא.
09/06/2017 | 00:24
1
11
מדובר על קינוח נפוץ בכל פינה בנאפולי שכולם קוראים לו באבא, הנה למשל, ו-וואלה הבצק הזה לא מתוק.
לצפיה ב-'תהליך הכנת הבצק הוא מסורת קולינארית שאינה משתנה'
תהליך הכנת הבצק הוא מסורת קולינארית שאינה משתנה
09/06/2017 | 08:51
11
יש סוגי מילוי שכולם מתוקים.
נראה יותר שאת רגילה למתוק על בסיס קבוע
כך שאת לא מבחינה בדרגות המתיקות.
לצפיה ב-'קראתי בענין :) תודה!! אני מאוד מאוד רוצה'
קראתי בענין :) תודה!! אני מאוד מאוד רוצה
04/06/2017 | 18:34
1
63
לבקר בנפולי ובפומפיי, לא יודעת מתי אני אצליח לעשות את זה אבל נהניתי לקרוא על הטיול שלכם. :)
לצפיה ב-'תודה (: מאחלת לך שתגיעי ותהני!'
תודה (: מאחלת לך שתגיעי ותהני!
05/06/2017 | 18:34
13
לצפיה ב-'שמח שנהינית, עשית לי חשק להגיע לשם'
שמח שנהינית, עשית לי חשק להגיע לשם
06/06/2017 | 10:14
6
לצפיה ב-'נראה לך שהעיר מתאיצה לטיול עם תינוקת בת חצי שנה?'
נראה לך שהעיר מתאיצה לטיול עם תינוקת בת חצי שנה?
06/06/2017 | 10:31
7
35
עשית חשק!!!!
לצפיה ב-'אני עוקבת בימים האחרונים אחרי סיפור מסע מאוד מפורט של זוג '
אני עוקבת בימים האחרונים אחרי סיפור מסע מאוד מפורט של זוג
07/06/2017 | 09:36
4
43
בגיל העמידה. לשאלה, ענתה הכותבת שלא היתה מהססת לבקר לבד. אז אני חושבת שהתשובה ברורה. יש ילדים בנאפולי. ויש מדרחובים. צריך רק לחקור מראש היכן כדאי ללון ולהסתובב וזה לא נראה לי מסובך במיוחד. אדרבא, יכול להיות שבתרבות כל כך חמה התינוקת תתקבל בחום רב ובלבביות.
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
07/06/2017 | 19:24
22
האיטלקים ובמיוחד האיטלקיות נמסים למראה תינוקות.
לצפיה ב-'אורלנדה, מה הלינק אליהם? נשמע לי מענין :)'
אורלנדה, מה הלינק אליהם? נשמע לי מענין :)
09/06/2017 | 00:12
2
6
לצפיה ב-'זה מעולה מעולה לדעתי, וארוך. התמונות יפות. לפעמים יש שגיאות '
זה מעולה מעולה לדעתי, וארוך. התמונות יפות. לפעמים יש שגיאות
09/06/2017 | 08:37
1
22
הקלדה. אבל מילא. לא ידעתי שהמערה הכחולה בקאפרי לפעמים סגורה. ושחלק ניכר מקאפרי סגור לכל רכב שהוא. גן עדן מבחינתי אבל אז כדאי גם לחשוב על מקום לינה שלא יהיה ממוקם בראש גבעה...
מאוד מעניין איך אפשר לתכנן ביקור בקאפרי ועדיין לא להישטף בזרם התיירים האינסופי ובדוחק. אולי המפתח הוא בלהישאר כמה ימים ולעשות הליכות באי.

זה מתחיל כאן:
ואחר כך יש עוד אנטריז מצד ימין. אני קוראת את זה בפודורס, שם היא מכניסה מדי פוסט לינק לעמוד הרלוונטי בבלוג שלה:
כי בפודורס היא לא כותבת את כל הפוסט אלא רק ההתחלה, ואז מפנה לעמוד, שם יש גם תמונות. אז אחד מאלה יוביל אותך.

מה שבטוח, מבחינת אתרים היסטוריים ואמנותיים, 4-5 ימים בנאפולי זה איזשהו מינימום מבחינתי, אם אני רוצה גם קצת לנשום.
לצפיה ב-'יופי תודה - אני אכנס לקרוא, חשבתי ליסוע בחורף'
יופי תודה - אני אכנס לקרוא, חשבתי ליסוע בחורף
10/06/2017 | 18:41
9
בביקור שלי בארץ אבל נראה לי שזה לא יסתדר בסוף לצערי אז מתישהוא בשנים הקרובות, זה ממש למעלה ברשימה שלי :)
לצפיה ב-'כן, יש הרבה מדרגות אבל יש דרכים לעקוף אותן ולהסתדר בלעדיהן(:'
כן, יש הרבה מדרגות אבל יש דרכים לעקוף אותן ולהסתדר בלעדיהן(:
08/06/2017 | 10:13
14
תהנו!
לצפיה ב-'תודה (: מאחלת שתגיע'
תודה (: מאחלת שתגיע
08/06/2017 | 10:14
3
לצפיה ב-'קומקום ....'
קומקום ....
03/06/2017 | 07:33
5
154
יש לי קומקום קטן המתאים לחשמל בישראל ( 230V-50Hz 1000W )
נוסע לארה״ב , שם נדמה לי החשמל 117V ולא 220V 
יתאים ? 
תודה
לצפיה ב-'לא יתאים'
לא יתאים
03/06/2017 | 08:05
29
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
03/06/2017 | 08:10
21
לצפיה ב-'לא יתאים אבל'
לא יתאים אבל
04/06/2017 | 07:57
1
79
יתכן שיצליח לחמם אחרי זמן פי 5 ?!
בחישוב גס הוא יחמם כמו 250W.
לצפיה ב-'250W זה כנראה נכון, אך לחמם פי 5 זמן לא סביר'
250W זה כנראה נכון, אך לחמם פי 5 זמן לא סביר
04/06/2017 | 17:56
51
ייתכן שירתיח לאחר הרבה יותר זמן וייתכן שאף פעם לא יגיע לרתיחה. כדי שיגיע לרתיחה, צריך הספק מינימלי, כזה שיחמם את המים יותר מהר מאיבוד החום שלהם לסביבה, וגם זה בהנחה שגוף החימום מתחמם מעבר ל 100 מעלות.

לשואלת המקורית - כמעט בכל מלון/מוטל בארה"ב או שיש מכשיר קפה בחדר שיכול גם לשמש להרתחת מים בלבד, או שניתן להשיג מים רותחים בלובי.
לצפיה ב-'אין צורך בקומקום'
אין צורך בקומקום
05/06/2017 | 15:58
10
לצפיה ב-'גארדה - שאלות התמצאות'
גארדה - שאלות התמצאות
02/06/2017 | 12:02
3
115
אהלן
שבוע הבא מגיעים לגארדה, נחיתה במילאנו.
1. האם יש בדרך סופרמרקט גדול שאפשר לעשות קניות?
2. האם אפשר לקנות בלוני גז קטנים לבישול? האם צריך מתאם?
3. כמה עולה כרטיס סים מקומי לגלישה באינטרנט?
4. האם באמת כדאי להזמין כרטיסים מראש לגארדהלנד?

תודה רבה!
לצפיה ב-'בזמנו עצרנו במרכול ענק של רשת CARREFOUR'
בזמנו עצרנו במרכול ענק של רשת CARREFOUR
02/06/2017 | 14:08
92
בדקי ברשת היכן יש סניף קרוב למסלול 
הצטיידנו בכל טוב (נחתנו במילנו ונסענו לשוויץ שם המוצרים הרבה יותר יקרים)
לצפיה ב-'אנחנו גם מגיעים לגרדה בקיץ הקרוב'
אנחנו גם מגיעים לגרדה בקיץ הקרוב
02/06/2017 | 14:32
92
כבר קניתי והדפסתי כרטיסי כניסה. חוסך תורים וטיפל'ה יותר זול (לא משמעותי). בעיקר אבל חוסך זמן בכניסה.
לצפיה ב-'תשובות חלקיות'
תשובות חלקיות
03/06/2017 | 08:38
55
יש סופרמרקט ענקי מדרום לדסנזאנו, קרוב לאכם גארדה. יש עוד נוספים
כדאי להזמין כרטיסים מראש לגארדהלנד
לצפיה ב-'טיסה עם לופטהנזה'
טיסה עם לופטהנזה
02/06/2017 | 11:30
13
135
יש לי חזור מסין עם לופטהנזה7 שעות עצירה בגרמניה.
מעבר לעובדה שאני יותר לא אטוס עם לופטהנזה בגלל המחיר המגוחך בהוספת מזוודה (200 דולר!!!) רציתי לדעת, עד כמה בדלפק צ'קאין גמישים בכל הנוגע למשקל המזוודות?
אגיע עם מזוודה של כ 23 קילו + תיק גב (( שיחליף למעשה את הטרולי כcarry on בנוסף ילקוט שיהיו בו מחשב ומסמכים, שקית עם שני מוצרים שרכשתי, ומעיל. האם כל זה יגרום לבעיה ויחייבו אותי להוסיף תשלום?

בנוסף, בכניסה לישראל יש את המסלול הירוק, בפעמים הבודדות הקודמות שנכנסתי עצרו אותי והעבירו לי את הציוד בשיקוף. מה זה למעשה אומר?
יש לציין שבמזוודה יהיו הרבה קניות, מרביתם עדיין בקופסאות או שקיות. מה השיקוף הזה בודק? האם סביר שתהיה לי בעיה? האם סביר שיפתחו לי את המזוודה תוך כדי שאני נכנס?
מה יהיה אם אכנס במסלול שבו אצהיר על ציוד שמותר לי להכניס, למשל אלכוהול בכמות מותרת לי, ועוד מוצרים זולים בקופסאות. האם במקרה שבו אני מצהיר עצמאית יפתחו לי בכל מקרה את המזוודה בשביל לוודא שאין עוד מוצרים? או אם אצהיר פשוט יגידו לי שזה בסדר ואין צורך במכס או משהו בסגנון ויעבירו אותי?
לצפיה ב-'לא ברור לי ענין ה-200 דולר למזוודה'
לא ברור לי ענין ה-200 דולר למזוודה
02/06/2017 | 12:01
8
103
אני טסה לעיתים די קרובות בלופטהנזה ואני עולה עם מזוודה של 23 קילו וטרולי
שמשקלו 8 קילו בערך (לא שקלו לי מעולם את הטרולי) ולכן תמוה בעיני שדרשו ממך 200 דולר אלא אם זו היתה מזוודה שלישית? אנא הסברך. מצידי אל תטוס אתם אבל קצת הסברים לא יזיקו.

כבר קרה ששיקפו ובדקו לנו מזוודות כשחזרנו פעם מטיול ארוך עם הבן ובין המזוודות הרבות היתה צידנית שאנשי המכס קפצו עליה בשמחה וגילו שם סט כלים לפיקניק ותו לא. זו למיטב זכרוני היתה הפעם היחידה ואתה אומר שבכל הפעמים בדקו לך את הציוד? אולי אתה נוסע עם ציוד רב לאדם יחיד? 

אתה מצפה שנגיד אם תהיה לך בעיה עם הקניות שלך? נניח שאומר שלא תהיה לך שום בעיה ואז יסתבר, שמה לעשות, טעיתי ויש בעיה. מה הרווחת מתשובה באתר שכולו מסתמך על אנשים אנונימיים שמנסים לעזור אבל לא תמיד המידע נמצא בידיהם. אני משתדלת לא להשאיר דברים בקופסאות או באריזות גם אם זה מתנות. תצהיר? יפתחו או לא, לא תצהיר? יפתחו או לא. זה מה שאני יכולה להגיד בענין.
לצפיה ב-'אוקי מעט הבהרות'
אוקי מעט הבהרות
02/06/2017 | 12:36
1
114
ראשית, חלילה, לא אצפה לתשובה רשמית או משהו בסגנון, אלא כמובן רק מנסיון אישי על מנת לנסות לראות מה הנוהל של אנשי המכס.

אני היתי שנה בחול. גרתי ולמדתי. מה הסתם דברים הצטברו עם הזמן. מה שגם רכשתי מתנות רבות. כל הפעמים מבחינתי זה 3 פעמים :). פעם אחת הגעתי עם שתי מזוודות (טיסת אירופלוט) וטרולי ותיק גב. הפעם אגיע עם הציוד שתיארתי. 

פעם אחרת זה היה עם מזוודה תיק גב/ שהוא הטרולי  ותיק מחשב צד.  את ממליצה לפתוח את הקופסאות והשקיות? 
לגבי המזוודה הנוספת, ביררתי מול המשרד בארץ כמה יעלה לי להוסיף מזוודה נוספת ונאמר לי שהתעריף הוא 200 דולר. אין מזוודה שלישית אלא מזוודה וטרולי שמוקצים לי בכרטיס התיירים.
200 דולר בכל מקרה זה סכום גבוה מידי להוספת מזוודה, ולכן אקח את זה לתשומת ליבי בפעם הבאה. 

לצפיה ב-'אכן 200 דולר למזוודה נוספת בטיסות בינלאומיות'
אכן 200 דולר למזוודה נוספת בטיסות בינלאומיות
02/06/2017 | 13:38
99
זה באמת המון כסף אבל זה מה יש. משלוח בדואר לא יהיה זול יותר לדעתי בטח לא מסין.
אני הייתי מוציאה דברים אלקטרוניים מהקופסה, להפטר מתוויות על דברים בעלי ערך מעל 200 דולר בכל מקרה. האם זה יעזור? אנני יודעת אבל לפחות תוכל לומר שזה לשימוש עצמי. קופסאות ואריזות גם לוקחות מקום אולי לא תצטרך מזוודה נוספת אם תארוז בחכמה?
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
02/06/2017 | 12:53
5
80
האם יש בעיה להשאיר מכשירי סלולאר בתיק ולא להוציא אותם לשיקוף? הרי מבקשים להוציא פלאפון ומחשבים ואייפד, בהנחה ואשאיר סלולאר בתיק תהיה בעיה?
או שכל עוד המכשיר מכובה אין בעיה.
לצפיה ב-'לא ביקשו ממני להוציא את הסלולרי בטיסה האחרונה'
לא ביקשו ממני להוציא את הסלולרי בטיסה האחרונה
02/06/2017 | 13:40
4
73
זה היה לפני כחודש. כך שאין לי מושג אבל אם תשאיר והם יראו את המכשיר בשיקוף הרי יבקשו ממך להוציאו ושוב יעבירו את התיק שלך דרך השיקוף.
לצפיה ב-'תודה דניאלה'
תודה דניאלה
02/06/2017 | 19:32
3
61
למען האמת, יש לי מכשיר ישן שאני רוצה להחליפו, בנוסף רכשתי 2 מכשירים חדשים. אחד שימוש שלי ועוד אחד מתנה. כלומר, סה"כ שלושה מכשירים יעברו איתי. האם מנסיונך יכולה להיות בעיה? שוב, מנסיונך בלבד, ולא נלך לבית משפט אם תטעי :) .
איך היית ממליצה לארוז אותם ? אחד יהיה עליי בשימוש, חשבתי שהמכשיר השני גם יהיה עליי והמכשיר הישן יהיה בתיק טרולי. האם זה מומלץ?
הייתי ברילוקיישן של שנה בחול ודברים מצטברים. השאלה איך להצהיר בחוכמה.
מוצרים עד 500 דולר שנרכשו בחו"ל פטורים ממכס ומע"מ? מעל ל500 דולר משלמים מהדולר הראשון?
אם אצהיר רק על חלק מהדברים, ככה שלא יעלו על 500 דולר, האם יבדקו את כל הרכוש שלי בכל מקרה? או שיבדקו רק את מה שאצהיר עליו?
אין לי בעיה להצהיר על מוצרים של עד 500 דולר. במקרה כזה לא אשלם שקל מכס?
מכשיר סלולארי פטור מהשקל הראשון? (במיוחד בעקבות הרפורמה במכשירים)
לצפיה ב-'אני ממש לא יודעת מה לענות'
אני ממש לא יודעת מה לענות
02/06/2017 | 20:56
57
אני לא מתמצאת בענין ההצהרות. מעולם לא הצהרתי גם לא עברתי באדום. בדרך כלל אנני מביאה מכשירים אלקטרוניים אלא אחד בכל כמה שנים. אם יבדקו אותך יבדקו הכל ולא משנה איפה ואיך תארוז. בהצלחה
לצפיה ב-'תפתח את חוק המכס, ותקבל תשובות מוסמכות'
תפתח את חוק המכס, ותקבל תשובות מוסמכות
02/06/2017 | 21:12
20
לצפיה ב-'רק סה"כ מוצרים עד 200 דולר פטור ממיסים כשחוזרים במטוס (בדואר'
רק סה"כ מוצרים עד 200 דולר פטור ממיסים כשחוזרים במטוס (בדואר
03/06/2017 | 22:50
32
זה אחרת).
עד 2 מכשירים סלולרים מנסיוני לא עושים בעיות (ללא אריזות וגם הכבלים פתוחים, והמכשירים מוטענים , עובדים עם סים ועם מידע עליהם).
מעבר לזה חייב 17 מעמ. זה הכל.
לצפיה ב-'אתה מכיר חברות תעופה שבהן זה זול יותר?'
אתה מכיר חברות תעופה שבהן זה זול יותר?
03/06/2017 | 08:42
3
61
אני מכירה ש200$ זה המחיר בחברות ה"אולד סקול".
לצפיה ב-'לא בא להתווכח איתך אבל'
לא בא להתווכח איתך אבל
03/06/2017 | 09:05
2
72
אם אני לא טועה סוויס גובה 70 דולר
אירופלוט מקצה 2 מזוודות בחינם
והינאן גם כן כ80 דולר.
200 דולר למזוודה נוספת זו עלות גבוהה מידי, לטעמי.
לצפיה ב-'טוב לדעת. תודה. כשאני בדקתי בחברות שונות זה היה 200'
טוב לדעת. תודה. כשאני בדקתי בחברות שונות זה היה 200
03/06/2017 | 09:11
24
לצפיה ב-'זה משתנה'
זה משתנה
03/06/2017 | 15:42
54
לא בכל הטיסות של אירופלוט מותר 2, ובכל מקרה, כשמחפשים כרטיס טיסה צריך לחפש לפי מה שרוצים לקבל. אם מעוניינים לקחת מזוודה נוספת, כדאי לבדוק מראש האם החברה מתירה זאת ואם לא אז מה העלות של הוספה שכזו באותה חברה ואז להחליט אם לקנות או לא את הכרטיס שלך אצלה. 
זה כמו שאדם שמחפש שירות מלא יתלונן שהכרטיס שהוא רכש באיזיג'ט מחייב הוספת כסף על אוכל ועל בחירת מושב. 

אתה גם תמיד יכול לבדוק חלופות של למשל לשלוח דברים בדואר דרך הים. זה ייקח הרבה זמן, אבל זו גם אופציה. 
לצפיה ב-'הגעה משדה תעופה סן פרנסיסקו לעיר וחזרה ללא מונית...'
הגעה משדה תעופה סן פרנסיסקו לעיר וחזרה ללא מונית...
01/06/2017 | 10:09
5
83
ללא מונית.
האם יש אוטובוס? רכבת?

עזרתכם
תודה
לצפיה ב-'BART'
BART
01/06/2017 | 11:15
2
75
יש בשדה התעופה רכבת airTrain בין הטרמינלים, שמגיעה גם לתחנת הרכבת הפרברית BART שמגיעה לעיר

לצפיה ב-'אני צריך בסוף רק מהעיר לשדה תעופה..יש אפשרות?'
אני צריך בסוף רק מהעיר לשדה תעופה..יש אפשרות?
01/06/2017 | 11:30
1
27
לצפיה ב-'כן, באותה דרך'
כן, באותה דרך
01/06/2017 | 11:38
21
לצפיה ב-'סן פרנסיסקו - אולי הכי קלה מבחינת תחב"צ.'
סן פרנסיסקו - אולי הכי קלה מבחינת תחב"צ.
01/06/2017 | 17:12
57
רק תכין לפני את היעד אליו אתה רוצה להגיע.
טיפ קטן ממני- גוגל מאפס .
לצפיה ב-'שווה להתקין בנייד את אחת מאפליקציות הבארט'
שווה להתקין בנייד את אחת מאפליקציות הבארט
02/06/2017 | 05:29
40
כדי לקבל בנוחות מידע על לו"ז ומחירים.
לצפיה ב-'חומוס במזוודה'
חומוס במזוודה
01/06/2017 | 09:07
4
122
האם יש איסור כלשהו לצאת מהארץ (לאוקראינה) עם חומוס (מוכן בקופסא)?

תודה
לצפיה ב-'אוכל במזוודה בבטן המטוס'
אוכל במזוודה בבטן המטוס
01/06/2017 | 11:33
106
למה שתהיה בעיה?
לצפיה ב-'לקחתי חומוס אחלה במזוודה לדרום קוריאה.'
לקחתי חומוס אחלה במזוודה לדרום קוריאה.
01/06/2017 | 12:47
114
לא להאמין, אבל לזה החברים הקוראנים שארחו אותנו התגעגעו במיוחד, אחרי ביקור בארץ.
חוץ מטעמו של החומוס אחרי הטיסה, וכנראה גם לפניה, לא היתה בעיה.
לצפיה ב-'הבעיה לא בהטסה אלא אם מותר להכניס את המזון לארץ היעד'
הבעיה לא בהטסה אלא אם מותר להכניס את המזון לארץ היעד
01/06/2017 | 13:53
1
91
אין לי מושג לגבי מה מותר ומה אסור להכניס לאוקראינה, תצטרך לברר
לצפיה ב-'הבעיה בהעברת מחלות צמחים. בחומוס'
הבעיה בהעברת מחלות צמחים. בחומוס
01/06/2017 | 14:30
101
חוץ מחידקי קולי צואתי חחח לא מועברים ביצי חרקים או וירוסי חומוס

לצפיה ב-'מזוודות לטיסה '
מזוודות לטיסה
31/05/2017 | 16:02
13
164
אשתי ואני טסים יחד , לכל אחד מותר מזוודה 23 ק״ג + תיק יד 8 ק״ג כפי בכרטיס.
האם חישוב משקל המזוודות לפי כל נוסע ? או יחד ?
רוצה לומר: שנינו יכולים לקחת 2 מזוודות במשקל 46 ק״ג,
האם ניתן לקחת מזוודה אחת במשקל 35 ק״ג  וייתחשבו בנו כזוג ?
או כל מזוודה לא תעלה על המשקל המותר לכל אחד
תודה
לצפיה ב-'לא ביחד, מחשבים כל אחד לחוד'
לא ביחד, מחשבים כל אחד לחוד
31/05/2017 | 16:29
38
לצפיה ב-'מזוודה של 35 ק"ג מישהו צריך להרים.....'
מזוודה של 35 ק"ג מישהו צריך להרים.....
31/05/2017 | 17:24
35
לצפיה ב-'יהיה יקר מאוד להטיס מזוודה של 35 קילו'
יהיה יקר מאוד להטיס מזוודה של 35 קילו
31/05/2017 | 17:50
6
129
במחלקת תיירים, במשקל המותר למזוודה הוא 21 קילו (50 פאונד).
מזוודה יותר כבדה מזה תגרום לכך שבמקרה הטוב יחייבו אותך בתשלום נוסף (גיזרת ה 100$ פלוס מינוס לכל מזוודה), ובמקרה הפחות טוב - שיסרבו לקבל את המזוודה וידרשו ממך להוציא ממנה דברים.

המשקל המירבי שחברות תעופה מתירות למזוודה כבדה הוא 32 קילו.
זה עניין של בטיחות של עובדי חברת התעופה - דיילי הקרקע שצריכים להרים את המזוודה הזו למסוע, עובדי המטען שצריכים לסחוב את המזוודה הזו למטוס...

ברוב חברות התעופה יגבו ממך קנס מאוד גבוה על מזוודה שתשקול יותר מ 32 קילו - אם בכלל יסכימו לקבל אותה. ברמה של מאות דולארים.

לצפיה ב-'תודה רבה לכל המגיבים , השכלתי !!!'
תודה רבה לכל המגיבים , השכלתי !!!
31/05/2017 | 18:18
5
30
לצפיה ב-'שאלה סתם מסקרנות'
שאלה סתם מסקרנות
01/06/2017 | 07:54
4
126
נניח שאפשר היה, איזה יתרון יש לך מסידור כזה של מזוודה אחת כבדה? אני יכול לחשוב רק על חסרונות.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
01/06/2017 | 22:31
3
87
אין יתרון  , אבל קל יותר להתנייד עם פחות מזוודות לדעתי
לצפיה ב-'מנסיון'
מנסיון
01/06/2017 | 23:30
1
90
יותר קל עם מזוודה לאדם. בהנחה ששניכם אנשים בריאים ויכולים לגלגל מזוודה, שתי מזוודות במשקל נורמאלי יהיו הרבה יותר קלות על הגב של מי שיעשה את רוב עבודת הסחיבה.

בנוסף, לי יותר קל שיש לי מזוודהשלי ומזוודה שלו. ככה כל אחד אורז לעצמו, וכל אחד יודע איפה הוא שם כל דבר.
לצפיה ב-''
02/06/2017 | 10:56
5
לצפיה ב-'לגמרי הפוך, ובוודאי אם המזוודה האחת היא גדולה וכבדה'
לגמרי הפוך, ובוודאי אם המזוודה האחת היא גדולה וכבדה
02/06/2017 | 05:24
65
תמיד יותר קל עם שתיים קלות, ועוד יותר אם הן גם קטנות יחסית.

לצפיה ב-'חישוב המשקל נובע ממה שדייל או דיילת'
חישוב המשקל נובע ממה שדייל או דיילת
01/06/2017 | 11:37
2
99
צריכים להניף מעל הראש, או לסבל שמשנע את המזוודה. 46 או מה שיותר מהמותר זה כבד. זו המגבלה שבגללה צריך שכל מזוודה תהיה במשקל המקסימלי.
עשויים להיות מקרים שלא ישימו לב או יוותרו אבל לא כדאי לסמוך על המזל.
אם אין ברירה צריך להתעניין בתוספת תשלום לעודף המשקל.
לצפיה ב-'להנפה מעל הראש לפעמים אין מגבלה'
להנפה מעל הראש לפעמים אין מגבלה
01/06/2017 | 14:02
1
80
למשל באיזיג'ט אין מגבלה למשקל מטען היד, בתנאי שהנוסע מסתדר עם המטען בעצמו ללא עזרת צוות
לצפיה ב-'זה היה רק לצורך הסבר לגבי המשקל'
זה היה רק לצורך הסבר לגבי המשקל
01/06/2017 | 14:27
66
נכון. שמתי בתיק אולי חצי טון.
לצפיה ב-'זה תלוי בחברת התעופה, בכרטיס, במעמד שלך בנוסע המתמיד וכו''
זה תלוי בחברת התעופה, בכרטיס, במעמד שלך בנוסע המתמיד וכו'
01/06/2017 | 14:01
73
יש חברות בהן לא ניתן להעביר זכות של משקל של מזוודה אחת לאחרת, יש כאלה שניתן.
למשל באיזיג'ט אפשר
אני מנחש שאתה טס אל על, אז באל על הזכות למטען משתנה לפי סוג הכרטיס שקנית
לפעמים אם אתה צריך לקחת הרבה משקל שווה לבחון טיסה בעסקים במקום תיירים.
לפעמים המטען המותר תלוי במעמד שלך בנוסע המתמיד
למשל באל על מתמיד ממעמד כסף במחלקת תיירים זכאי למזוודה נוספת במשקל 23 ק"ג, זהב ומעלה כבר 2 מזוודות במשקל 32 ק"ג

לצפיה ב-'Lundi de Pentecôte מי מכיר?'
Lundi de Pentecôte מי מכיר?
31/05/2017 | 08:41
12
119
לצערי גילינו רק עכשיו שהיום הראשון שלנו בפריז הוא יום חג.
בנקים ומשרדי ממשלה סגורים לא משפיעים עלינו כתיירים, אבל הבנתי שגם חלק מהמסעדות, החנויות, ומקומות נוספים סגורים. בשום מקום לא מצאתי הסבר מדויק לגבי המקומות הסגורים, וכרגע הפיתרון היחיד שיש לי הוא לבדוק מקום מקום, ולברר בכל אחד מהם אם פתוח או סגור.
אם למישהו יש נסיון, או טיפים לתכנון היום, אודה לו מאוד.
לצפיה ב-'השאלה מה חשבתם לעשות באותו יום'
השאלה מה חשבתם לעשות באותו יום
31/05/2017 | 10:03
7
79
לבנקים אתם כמראה באמת לא תזדקקו, תמיד יהיו מסעדות ואטרקציות תיירותיות כולל מוזיאונים פתוחות.
לצפיה ב-'ביום שני מוזיאונים סגורים גם כשלא מדובר בחג.'
ביום שני מוזיאונים סגורים גם כשלא מדובר בחג.
31/05/2017 | 10:16
6
76
זה הביקור השלישי שלנו בפריז בשנתיים האחרונות, כך שראינו כבר את כל האטרקציות התיירותיות. 
בעיקר מחפשים איזור נחמד להסתובב בו, שרובו פתוח. מבאס להסתובב כשהכל סגור מסביב.
לצפיה ב-'אנני יודעת לקרוא צרפתית'
אנני יודעת לקרוא צרפתית
31/05/2017 | 11:20
5
90
אבל מהמעט שהבנתי יש כאן רשימה מה פתוח באיזה רובע
https://www.evous.fr/Musees-et-monuments-ouverts-l...
יש  עוד הסברים באותו דף הכל בצרפתית ובדף אחר יש הצעות לאן לטייל
-----------------------------------
Every year during the weekend of Pentecost, thousands of Catholic pilgrims walk 100 kilometers between Notre-Dame in Paris and Chartres Cathedral, thus following the traditional pilgrimage of “Notre Dame de Chrétienté”.

...Copyright © French Moments Ltd unless otherwise stated. Read more at https://frenchmoments.eu/pentecost-day-in-france-l...;.

לצפיה ב-'תודה דניאלה.'
תודה דניאלה.
31/05/2017 | 12:58
4
60
שלחתי לדובר הצרפתית לתרגום, ואני בטוחה שנוכל לתכנן יום מהנה.
לצפיה ב-'בדקתי ונזכרתי.'
בדקתי ונזכרתי.
03/06/2017 | 18:00
3
23
לפני שנים רבות, בביקורי הראשון בפריז, כנראה שהגעתי באותו הזמן,
לא מבינה צרפתית, ממה שבדקתי עכשיו זה סוג של חג שבועות,  
ונזכרתי, בכל הכנסיות היו סידורים של חיטה ולחמים מעוצבים, מציעה ללכת לכנסיה, אולי לשאול שם במודיעין או אצל החבר דובר הצרפתית, אני זוכרת שהשאיר עלי רושם רב. (קרוב ל 40 שנה),
https://www.xplorer.co.il/map/europe/france?i=holidays

Lundi de Pentecote (Whit Monday)-  חג השבועות הצרפתי נחגג ביום שני בתאריך לא קבוע (לעתים בתום מאי ולעתים בתחילת יוני) אולם מסמל הוא את תום עונת הפסחא. צרפתים רבים בוחרים לבלות את היום בחיק משפחה וחברים, ובפיקניק בפארק בשעות הצהריים. עסקים כמו בתי דואר ובנקים סגורים. 
לצפיה ב-'נחפש.'
נחפש.
03/06/2017 | 20:09
2
10
זה ממש נשמע מעניין. אני מקווה שזה לא רק ביום א' בבוקר, כי אז נפספס את זה.
לצפיה ב-'להבנתי זה יום ראשון ושני,'
להבנתי זה יום ראשון ושני,
03/06/2017 | 20:33
1
12
אבל כמובן שיש לבדוק עם המבינים.
לצפיה ב-'נחתנו אתמול אחה"צ, וננסה לחפש הבוקר.'
נחתנו אתמול אחה"צ, וננסה לחפש הבוקר.
05/06/2017 | 08:28
3
לצפיה ב-'אני דווקא כן הייתי בודקת במוזיאונים שעוד לא הייתם '
אני דווקא כן הייתי בודקת במוזיאונים שעוד לא הייתם
01/06/2017 | 09:45
3
43
כי דווקא כששני נופל על חג, יש סיכוי שכן יהיה פתוח.
לצפיה ב-'צודקת. הGrand Palais פתוח,'
צודקת. הGrand Palais פתוח,
01/06/2017 | 10:17
2
38
כך שנבלה לפחות חלק מהיום בצפיה ביצירותיו המדהימות של Rodin.
לצפיה ב-'גם ז'קמאר אנדרה פתוח בימי שני, בדקי אם גם בזה. אם לא הייתם '
גם ז'קמאר אנדרה פתוח בימי שני, בדקי אם גם בזה. אם לא הייתם
01/06/2017 | 10:27
1
37
עדיין כדאי. יתרה מזאת, בשני הוא פתוח עד 21:00. יש תערוכה זמנית עכשיו של כמה תמונות מהאוסף של אליסיה קופלוביץ, האישה העשירה בספרד, עם רפרטואר שנראה לי יפה מאוד. וזה בהמשך לסגולותיו של המקום.

אולי תרצו לגלות את פארק מרטין לותר קינג החדש, אולי את מסלול ההליכה ברובע ה-15, petite ceinture. לא יודעת אם ספקטקולרי אבל אולי מעניין בכל זאת.

ברון-פואן (אני חושבת שזה בשאנז אליזה) מציגים את בוקס-בוקס של מוראד מרזוקי וקפיג להקתו. אני לא יודעת אם ראית כאן את הופעות המחול שלו, אני ראיתי אחת בהרצליה ואחת בצרפת. אני חושבת שזה עשוי לעניין נוער. הבחור מוכשר, מוכשר מאוד. יש הופעה אחת בראשון הבא, אחר הצהריים. לדעתי גם אין מחסום שפה, זה הכל ריקודים ומוזיקה.
אמנם לא ביום שני אבל בשבוע הבא.
לצפיה ב-'ברור שכבר היינו בז'קמאר אנדרה.'
ברור שכבר היינו בז'קמאר אנדרה.
01/06/2017 | 10:43
34
התערוכה הזמנית באמת אטרקטיבית, אבל נבקר שם ביום שבעלי עובד. הוא לא איש מוזיאונים, וזה מאוד יוצא דופן שהוא מעוניין ללכת איתנו לרודין.
יש גם מופע ב Chateau de Vincennes, ונבחר לפי מצב הרוח וכמות האנרגיה שתהיה לנו אחרי הנחיתה.
לצפיה ב-'טיול מרובה יעדים'
טיול מרובה יעדים
30/05/2017 | 21:39
5
129
שלום לכם,

אני מתכנן טיול שהוא מתפרס על כמה יעדים, משהו כמו תלאביב - לונדון - וינה - טוקיו-תל אביב, כלומר מתל אביב לאנגליה, משם ישר לאוסטריה, משם ליפן ואז בחזרה. האם למישהו יש נסיון בתכנון טיול שכזה? אני פשוט חשבתי על מה שרציתי ואני תוהה אם יש משהו חשוב שלא חשבתי עליו. אני גם תוהה איך לקנות את הכרטיסים לטיסה - האם קנייה דרך SKYSCANNER או KIWI וכ"ו היא דרך אמינה? האם אני לא אגיע לשדה תעופה ויגידו לי שזה כרטיס לא תקף או משהו.

אשמח לחוות דעתכם בנושא,
תודה.
לצפיה ב-'סקייסקאנר שולח אותך לאתרי חברות התעופה'
סקייסקאנר שולח אותך לאתרי חברות התעופה
31/05/2017 | 10:05
67
השונות שזה באמת אמין מאד.
מציע להתחיל בטבלה תוך בדיקת איזה טיסות זמינות ובאילו מחירים, במקביל לעשות חיפוש בסיסי בכל יעד שיש מלונות זמינים כדי שלא תתקע. ואז כשיש תכנית - להזמין ...
לצפיה ב-'היו לי טיסות עסקיות בסגנון הזה, בעיקר מחוסר ברירה'
היו לי טיסות עסקיות בסגנון הזה, בעיקר מחוסר ברירה
31/05/2017 | 11:10
2
76
לאו דווקא את המסלול הזה אבל מספר יעדים ברצף במספר יבשות שאין בינהם שום קשר חוץ מזה שהם בחו"ל.
בגלל שהיה מדובר בנסיעות עסקיות סוכן הזמין לי את הטיסות אבל עם הנחיה צמודה שלי, אני בדקתי את שהטיסות יתאימו לי מבחינת השעות ומבחינת חניות הביניים.
אם אתה חושש אני לא רואה סיבה להימנע מלגשת לסוכן, אם נותן לך פתרונות טובים יותר מאלו שאתה מוצא לבד אפשר להזמין דרכו ואם לא - אז לא.
ריבוי היעדים לא רלוונטי לשאלה אם הסוכן אמין או לא, גם לא ממש לתכנון הטיול ביעדים עצמם.

לצפיה ב-'איזה סוכן אתה מתכוון? '
איזה סוכן אתה מתכוון?
31/05/2017 | 12:24
1
64
תודה על התגובה. הכוונה לאתרים כמו KIWI או לסוכנויות נסיעות כמו איסתא וכ"ו?
לצפיה ב-'אני מעדיף לבצע את העבודה בעצמי'
אני מעדיף לבצע את העבודה בעצמי
31/05/2017 | 13:47
106
אני בודק באתרי שדות התעופה מהן הטיסות הרלוונטיות מבחינתי, נכנס לאתרי האינטרנט של חברות התעופה ובודק מהן ההצעות.
לדעתי בסופו של דבר אני מגיע לתוצאה הטובה ביותר בשבילי, אף סוכן בשר ודם או סוכן אינטרנטי אוטומטי לא ישקיע בי את מידת הזמן והמאמץ שאני מוכן להשקיע בעצמי.
אין מצב שסוכנות נסיעות תשקיע בך שעות של עבודה, סיכוי נמוך שהם יציעו לך טיסות LOW COST, וסוכנים אוטומטיים סובלים ממחלות שלהם, האלגוריתמים רחוקים משלמות והם בעיקר מכוונים לענות על דרישות לקוחות רבים כמו אמריקאים ולא מעטים כמו ישראלים.
אבל לא כל אחד מוכן להשקעה הזו, תחליט אתה לעצמך אם אתה מוכן להשקיע.
אם אתה מוכן להשקיע אז קדימה לעבודה.
אם אתה לא מוכן אז פשוט תבדוק סוכנים אוטומטיים כמו skyscanner או expedia, תבדוק במשרדי נסיעות, תשווה מה הכי נראה לך ותבחר בהתאם.

לצפיה ב-'תכנון'
תכנון
02/06/2017 | 22:44
16
אם אתה מבקש לדעת איך לתכנן ולבנות טיול כזה אז ככה ( לפי הסדר ):
1. תלמד על המקומות אליהם אתה מתכוון לנסוע ותעריך כמה ימים אתה מתכוון לשהות בכל אחד מהיעדים.
2. שריון מועדים- לפי הסעיף הקודם, תבחר את המועד שבו אתה רוצה לטוס, מתי חוזר ומתי עושה את המעברים בין היעדים השונים.
3. הזמנת טיסות- אני עשיתי טיולים דומים והזמנתי טיסות דרך סמארטאייר.
4. הזמנת בתי מלון- תעשה שיעורי בית באיזה איזור/ים מומלץ ללון ואז תבחר דרך אתר booking מלון לפי התקציב שלך.
5. תכנון - עכשיו כשהכל מסודר צריך לצקת תוכן לטיול. עשה שיעורי בית, תכיר את המקומות והאטרקציות המרכזיות בכל מקום ותתכנן כל יום מה אתה הולך לעשות. מניסיוני, ככל שתגיע מוכן יותר וסגור יותר על עצמך , כך גם הטיול יהיה מוצלח יותר. טיפ נוסף, תשתדל עד כמה שאפשר שכל יום יהיה מיוחד ושונה מקודמו ומזה שבא אחריו ( משאיר לך למצוא את הדרכים לעשות את זה ).
6. לוגיסטיקה- תכין רכישת ציוד שאתה מתכוון לקחת איתך, מסמכים , רכישת מטבע חוץ, ביטוח נסיעות לחו"ל וכו'.
והכי חשוב, צא מהבית עם חיוך גדול, תהנה ותחזור בשלום.

לצפיה ב-'רכבת מנתבג לרעננה'
רכבת מנתבג לרעננה
30/05/2017 | 19:08
5
142
שלום, במידה וטיסה נוחתת ביום ראשון בצהריים, האם יש רכבת ישירות מטרמינל 3 לכפר סבא או הרצליה? ומשם אוטובוס לרעננה..
לצפיה ב-'והקשר לפורום הוא? '
והקשר לפורום הוא?
30/05/2017 | 20:01
3
103
אני מתאר לי שנתב"ג ?
למה שלא תבדוק בלו"ז הרכבות באתר של רכבת ישראל?
קשה להאמין שמישהו כאן יודע את התשובה בלי לבדוק בעצמו אז למה לשאול כאן?
אם אתה יודע לייצר פוסטים בתפוז, אז ללכת לאתר הרכבת צריך להיות משחק ילדים בשבילך.
מתנצל על הטון אבל זה נשמע כאילו אתה מבקש שיעשו לך שליחויות.

לצפיה ב-'עזוב, בחייך, גם ככה בקושי יש כאן טראפיק... '
עזוב, בחייך, גם ככה בקושי יש כאן טראפיק...
30/05/2017 | 20:35
2
37
לצפיה ב-'כמות לא שווה בהכרח איכות '
כמות לא שווה בהכרח איכות
01/06/2017 | 09:56
1
21
לצפיה ב-'נכון '
נכון
02/06/2017 | 18:04
4
לצפיה ב-'המסלול הוא'
המסלול הוא
31/05/2017 | 18:21
85
נתבג לסבידור בתל אביב 
תל אביב להרצליה
מהרצליה באוטובוס לרעננה.

תחנת כפר סבא רחוקה ולא יודעת איזה קווי אוטובוס עוברים בה.   קו 29 עובר בתחנת הרצליה.
לצפיה ב-'צריך המלצה לטיול בשוויץ'
צריך המלצה לטיול בשוויץ
30/05/2017 | 16:15
11
127
היי, שמי תום, בן 28, חדש בפורום :)

בתאריך 14.9 אני מסיים כנס בז'נבה מטעם האוניברסיטה והולך להיות באיזור עד ה-18.9.

אני מחפש המלצה למקומות ששווים ביקור. ואם בא לכם אז גם איך כדי להתנייד ואיפה ללון. אני טס חזרה מז'נבה אז הייתי מעדיף לא להתרחק מדי.

מעניין אותי בעיקר - נופים (אולי טיול אופניים במקום יפה ומישורי), פאבים, הופעות של להקות מקומיות, מסעדות (בהתחשב בכך שיש לי רטייה פסיכולוגית מבשר/מאכלי ים לא כשרים), פארקי שעשועים.
פחות מעניין אותי לבקר במקומות היסטוריים, תערוכות רכב, מוזיאנים, כנסיות וכדומה.

תודה רבה וחג שמח לכולם!!
לצפיה ב-'יש כאן הצעות לטיולים '
יש כאן הצעות לטיולים
30/05/2017 | 16:36
1
79
לשאמוני, לאנסי וכו'. לחלקם הגדול של המקומות אתה יכול לעשות בעצמך את הטיול. בעיקר ברכבת. ההצעות הן אגב זולות למדי. הכל נופים. למיטב ידיעתי אין פארקי שעשועים בקרבת ג'נבה אבל אני לא בטוחה.
לגבי מקומות היסטוריים, מוזאונים וכנסיות זה עניינך האישי ותחליט בעצמך מה לראות. 

מעבר לכך הנה המלצות של משרד התיירות בג'נבה
פייסבוק
אין כל כך הרבה מה לעשות בג'נבה עצמה.
בארים, פאבים והופעות מקומיות, אני מציעה שתחפש במרשתת ותראה מה נראה לך שווה. אפשר לחפש המלצות ב-YELP בטריפאדוויזר ועוד.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
30/05/2017 | 17:15
19
לצפיה ב-'עוררת את סקרנותי'
עוררת את סקרנותי
30/05/2017 | 19:49
3
110
אני יודע מה זה שמירת כשרות (מטעמי דת), אבל מה זה רתיעה פסיכולוגית ממאכלים לא כשרים?
לצפיה ב-'בשמחה אסביר'
בשמחה אסביר
30/05/2017 | 20:12
2
101
גדלתי בבית מסורתי בפריפריה, רוב האוכלוסיה סביבי היו דתיים/מסורתיים.
האנשים סביבי (לא רק המשפחה) הכניסו לי עמוק לראש במשך שנים כמה זה מגעיל לאכול חזיר, בשר וחלב יחדיו וכד'.
עם השנים הפכתי לאתאיסט וניסיתי לאכול כמה פעמים דברים לא כשרים בידיעה (למשל מאכל ים), אבל שעשיתי את זה לעיתים הייתה לי אוטומטית תחושה של גועל, בלי קשר לטעם. 
שטעמתי בלונז מבשר חזיר בלי לדעת בגרמניה היה לי טעים, אבל שידעתי שזה חזיר ביום האחרון של הסאמרסקול פשוט לא הצלחתי לאכול יותר. אז אני אומר שזו "רתיעה פסיכולוגית", כלומר כזו שלא קשורה לאמונה :)

לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
01/06/2017 | 08:01
58
אני איני דתי אך כמו כולם מכיר הרבה אנשים, דתיים או מסורתיים, כל אחד לפי הגדרתו שלו, שלא אוכלים חזיר, בשר וחלב וכו.
אף פעם לא הבנתי שזה מגעיל אותם. ידעתי או אולי רק חשבתי שידעתי שאינם אוכלים את זה בגלל שזה לא כשר.
לצפיה ב-'אכן, גם לי יש כזו. אמנם ללא תחושה של גועל כי אני לא אוכלת '
אכן, גם לי יש כזו. אמנם ללא תחושה של גועל כי אני לא אוכלת
01/06/2017 | 09:39
68
בשר כבר עשרות שנים, אבל גם לי היתה רתיעה רק במחשבה, ממאכל חזיר. לא פירות ים דווקא, אבל חזיר כן. עד כדי כך האינדוקטרינציה חזקה. או לפחות היתה.

לצפיה ב-'שוויץ ומקום מישורי לא ממש מסתדר לי ביחד'
שוויץ ומקום מישורי לא ממש מסתדר לי ביחד
31/05/2017 | 11:21
1
87
אולי יש? לא מכיר.
אזור אגם ג'נבה נופי ויפה, תקרא קצת - אני הייתי מטייל בו לפחות יום יומיים כולל שייט על האגם ואתרים נופיים שסובבים אותו.
אגב האגם ארוך וחלקו בצרפת.

שוויץ אתה יכול לשכור רכב או להתנייד ברכבת שהיא מאוד נוחה ומדוייקת ומגיעה להמון מקומות, תרבות לינה בצימרים או בתי הארחה מקסימים מאוד מפותחת.

לטיול עם רכבות תבדוק כאן, מגוון רכבות מסלולים רעיונות ומחירים
כמובן שעם רכב תוכל להיות ספונטני יותר, אבל גם תהיה עסוק יותר בנהיגה

לא מאמין שתהיה לך בעיה עם אוכל אלא אם אתה חייב בשר והבשר חייב להיות  משחיטה כשרה. יש מגוון גדול מכל הסוגים והמינים.
לצפיה ב-'אם לחופי אגם ז'נבה גם כן יש אפשרויות רכיבה, זה נראה לי עדיף'
אם לחופי אגם ז'נבה גם כן יש אפשרויות רכיבה, זה נראה לי עדיף
01/06/2017 | 10:02
42
כי מז'נבה המרחק קצר יותר מאשר לאנסי. אז אני מצטרפת ללאונידס, לא חשבתי על האפשרות הזאת קודם.
לצפיה ב-'אנסי לא רחוקה מז'נבה והיא מישורית, לפחות אפשר לרכוב לאורך '
אנסי לא רחוקה מז'נבה והיא מישורית, לפחות אפשר לרכוב לאורך
01/06/2017 | 09:43
1
46
האגם, וזה עשוי להיות טיול יפה מאוד. וארוך. זה יכול להיות יופי של דבר. מז'נבה יש אוטובוס, רכבת. ועדיף אפילו ללון באחד הכפרים שעל אגם אנסי, שהם יותר ציוריים אך מצד שני הלינה בהם יקרה יותר. הנה מאמר על רכיבה באזור:

יש מסעדות רבות באנסי, דווקא פירות ים לא שולטים בהיצע, כי הים רחוק משם. בהחלט אפשר לאכול צמחוני. גם להצטייד במבחר יפה בשוק.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
02/06/2017 | 09:05
8
לצפיה ב-'טיול למונטרה והאיזור'
טיול למונטרה והאיזור
02/06/2017 | 13:02
30
אפשר להגיע בשייט על אגם ג'נבה.ממונטרה אפשר להגיע בטיול רגלי, על הטיילת היפיפיה, עד טירת שיון chatau de chillon ולבקר בטירה. עוד עיר נחמדה באיזור  -ווי (vevy) וגם לוזאן (כמובן...) ליד לוזאן יש גם אאוטלט (אם אתה חובב שופינג...). 
לצפיה ב-'חוויות מיום אחד בסיאול'
חוויות מיום אחד בסיאול
30/05/2017 | 14:04
11
122
במרץ הייתי בסיאול בנסיעת עבודה, ונשאר לי יום חופשי שבו הסתובבתי בעיר.
לצערי, לא היה לי זמן לקרוא או לתכנן את הביקור בעיר כמעט בכלל, והעצות של אי שפיות בצדו2 מאוד עזרו.
הנה מה שעשיתי ביום החופשי שלי, שבסופו נפלתי מהרגליים:
- שני סיורים מודרכים חינמיים של לשכת התיירות: http://english.visitseoul.net/walking-tour
- סיור עצמי באחד הארמונות
- קצת קניות
- סיור במכונית בהר Namsan ובשכונת גנגנם

די נרתעתי מלהסתובב בעיר לבד, בעיקר בגלל השפה וחוסר הזמן לתכנן. בדיעבד, אני חושבת שהייתי עושה את אותו הדבר, הסיורים היו הרבה יותר מוצלחים עבורי מאשר לטייל לבד (ולראות המון דברים מעניינים אבל לא לדעת מהם). לאור החוויות שחלקה אי שפיות בצדו2 לא חששתי לביטחוני האישי – מסתבר שזו עיר שהפשע בה מאוד נדיר. עם זאת, גוגל מפות לא לגמרי עובד שם – כלומר, אפשר אמנם למצוא כל מקום שרוצים במפה, אבל המפה לא נותנת דרכי הגעה ממקום למקום שאינן בתחבורה ציבורית. אם רוצים להגיע ברגל, צריך לנווט לבד. זה לא נורא, כי גוגל מראה את המיקום שלך על המפה ומסמנת את היעד, אבל זה פחות נוח ממסלולים שבהם מקבלים ממש הנחיות איך ללכת, שבהם השתמשתי ביפן.

לסיור הראשון הגעתי במונית – טיפ כללי לגבי סיאול הוא שהמוניות (בניגוד לכל השאר) מאוד זולות. עוזר מאוד לקחת פתק מהמלון שעליו כתוב היעד בקוריאנית, משום שהרבה מנהגי המוניות לא מדברים אנגלית. לסיור השני הגעתי ברכבת התחתית שהייתה נוחה, ובסוף הסיור השני לקחתי אוטובוס שגם הוא היה נוח והייתה כריזה באנגלית.
פירוט בהודעות הבאות 

לצפיה ב-'סיור ב-Bukchon Hanok Village'
סיור ב-Bukchon Hanok Village
30/05/2017 | 14:10
80
החלק העתיק של העיר.
היה מעניין להסתובב ולשמוע על ההיסטוריה המטורפת של סיאול וקוריאה בכלל. המדריכה הייתה מקסימה ואפילו לקחה אותנו לדי-טור לבית מעניין שלא כלול בסיור בד"כ.

*הזכויות בתמונות שמורות

לצפיה ב-'סיור city wall וכמה מילים כלליות על הסיורים הרגליים המודרכים'
סיור city wall וכמה מילים כלליות על הסיורים הרגליים המודרכים
30/05/2017 | 14:23
73

בסיור הזה מטפסים על הר Namsan. הייתי היחידה בסיור (חוויה די מוזרה; אם הייתי יודעת מראש יתכן שהייתי מבטלת אותו) והמדריך שאל אם אני מעדיפה ללכת בדרך הארוכה או הקצרה. השארתי את הבחירה בידיו והוא בחר בדרך הארוכה. הסיור היה מעניין, הולכים בחלקו לאורך חומת העיר, ובחלקו עוברים ליד מרכזי ספורט וכו' שמזכירים קצת את פארק הירקון (זה היה קצת פחות מעניין ). זו הייתה עליה אינטנסיבית (בשבילי) שלקחה זמן, לדעתי יותר משעה. המדריך, שהיה מבוגר ממני פי 2, רץ את זה כאילו כלום....
ההר כולו הוא פארק ואסורה הכניסה אליו למכוניות (פרט לדיפלומטים ואוטובוסים ירוקים של העיר), ההליכה כוללת גם מעבר בפארק והוא מאוד שקט ונחמד.
הנוף מלמעלה מרשים אבל זיהום האוויר פוגם בו מאוד בעיני. נוכח העובדה הזו וההמלצות בפורום, לא עליתי למגדל שבראש ההר.
המנעולים שמקשטים את כל פסגת ההר מרשימים לא פחות מהנוף, אגב.

כמה מילים כלליות על הסיורים:
אני מאוד אוהבת סיורים רגליים בערים. הרבה פעמים אין לי זמן לקרוא בעצמי את כל המידע שמוסרים המדריכים, וגם אם היה לי לא בטוח שהייתי מגיעה לכולו. בנוסף, זו דרך להתוודע קצת יותר לתרבות המקומית.
לגבי הסיורים הספציפיים – המדריכים שלהם פנסיונרים ועוברים הכשרה של משרד התיירות שם. הם שונים מבאירופה - פחות מידע והמדריכים מדברים אנגלית קצת פחות טובה, אבל אני מאוד נהניתי, בין השאר כי הייתי לבד ואני לא מאמינה שהייתי מספיקה או אפילו מנסה לראות את כל אלה לבד.
בנוסף, עניין הטיפים ממש לא ברור, זו מדינה שממש לא נהוג לתת בה טיפים ובניגוד לסיורים אחרים בעולם (כולל יפן שם המצב לגבי טיפים דומה) לא אומרים בתחילת הסיור שאפשר לתת טיפ בסופו אם רוצים. גם באתר לא כתוב כלום.

(C)
לצפיה ב-'סיור עצמי בארמון Gyeongbokgung'
סיור עצמי בארמון Gyeongbokgung
30/05/2017 | 14:27
66
הארמון היה קרוב מאוד למקום סיום הסיור הראשון, ועדיין היה לי קצת זמן עד לסיור השני, אז נכנסתי לבד. ההסברים בעלון ובשלטים באנגלית מוצלחים והמקום מסודר ונקי, ונעים להסתובב בו. לא היה לי הרבה זמן בין הסיורים – הייתי שם אולי שעה, אבל זה היה מספיק בשבילי (הארמון מורכב מהרבה מבנים שבסופו של דבר חוזרים על עצמם פחות או יותר). מומלץ.
בנוסף, בכל מקום תיירותי בקוריאה רואים תיירות לבושות בתלבושות קוריאניות מסורתיות שמסתובבות עם מקלות סלפי – חוויה משעשעת בפני עצמה. אפשר לשכור את התלבושות הללו בכל מקום – אני לא עשיתי את זה אבל שמעתי שזה מאוד נחמד.

(C)
לצפיה ב-'סיור ברכב בלילה'
סיור ברכב בלילה
30/05/2017 | 14:33
51
אחרי הסיורים, יצאתי לקנות מזכרות באזור שקרוב למלון שבו שהיתי (Crown Park Hotel) – אין לי מושג מה שם הרחוב אבל מדובר במדרחוב נחמד עם אוכל רחוב טעים ומגוון מזכרות.

בערב, חברתי לחברים נוספים מהעבודה שסיימו את חובותיהם ועלינו להר שהייתי בו בסיור הרגלי, הפעם ברכב. התצפית בלילה גם היא חביבה. אח"כ נסענו ברחובות גנגנם – חלק זה של העיר, שרכש לו שם עולמי בגלל השיר, לא נראה מאוד מזמין בלילה. הרחובות עצומים ואין הרבה אנשים שמסתובבים ברחוב. יכול להיות שהמצב בתוך מקומות הבילוי/ המסעדות הוא שונה ותוסס, אבל נסיעה ברחובות לא מאוד מפתה לצאת מהרכב וכולנו גם היינו ממש עייפים, אז שם סיימנו את היום.

לצפיה ב-'המלצות כלליות - מסעדה+מופע ומזכרות'
המלצות כלליות - מסעדה+מופע ומזכרות
30/05/2017 | 14:36
54
באחד הערבים הלכנו למסעדה קוריאנית טבעונית שבה יש מופע מסורתי כל ערב (נדמה לי שבשמונה). התשלום קבוע (משהו כמו 40,000 וון) וגם התפריט קבוע. זו הייתה חוויה מעניינת – גם המופע, גם החוויה של לשבת בלי נעליים (שנשארות בכניסה) על רצפת עץ מחוממת ולאכול בצ'ופסטיקס מגוון אצות ומאכלים אחרים בטעמים לא מוכרים. הייתי הולכת שוב, אבל לא אכלתי יותר מדי .

למזכרות/ מתנות וכו' אני ממליצה על Daiso, רשת שדומה ל"הכל בדולר". אני מאוד אוהבת חנויות פיצ'יפקעס, ושם האיכות טובה לפחות לפי מה שאני קניתי. אם אין המון זמן להסתובב, זה פתרון מאוד מוצלח לדעתי. קניתי המון צ'ופסטיקס כמזכרות (אם כי קניתי יותר ב-Daiso ביפן מבקוריאה), ובכלל יש שם מוצרים לבית, ציוד משרדי (כמו ניירות מכתבים מעוטרים בפנדות למשל), בובות לילדים (האחיין שלי משוגע על בובה/כרית של חיפושית פרת משה רבנו שקיבל משם) ועוד.
לצפיה ב-'תודה על השיתןף, נשמע מאד מעניין'
תודה על השיתןף, נשמע מאד מעניין
30/05/2017 | 15:06
48
וכיף שהצלחת לראות כל כך הרבה ביום אחד.
לצפיה ב-'בנוגע לסיורי ההליכה המודרכים'
בנוגע לסיורי ההליכה המודרכים
31/05/2017 | 02:15
3
59
אהיה בסיאול מספר ימים בסוף ספטמבר - תחילת אוקטובר עם אבי ולמרות שהוא בכושר סביר מאוד לאדם בגילו, הייתי שמח לדעת מה האינטנסיביות של של הסיורים הנ"ל.

לצפיה ב-'אני חושבת שזה תלוי בסיור'
אני חושבת שזה תלוי בסיור
31/05/2017 | 09:11
2
50
הסיור שבו טיפסנו על ההר היה אינטנסיבי מאוד (בשבילי, אני בתחילת שנות ה-30 ובכושר סביר, לפחות לדעתי ).
גם בסיור השני היו עליות יחסית רציניות, אבל קצרות.
הסיורים מאוד קטנים מבחינת משתתפים - באחד היינו שלושה אנשים+ מדריכה ובשני רק אני + מדריך, ובכל מקרה לדעתי הקבוצה מוגבלת ל-10 אנשים מקס', כך שאני מאמינה שיתאימו את הקצב למשתתפים. בנוסף אפשר לנסות לפנות אליהם ולשאול.
רק שימו לב שצריך להירשם כמה ימים לפני - יום-יומיים לפני כבר אי אפשר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
01/06/2017 | 15:35
1
34
אבדוק את העניין.
עליות זו בעיה גם בשבילי.
נאמסן כמעט 'גמר' עלי בביקור הראשון שלי בסיאול. בפעם הבאה אני עולה באוטובוס.
לצפיה ב-'אנחנו עלינו בעלייה הקלה!!!'
אנחנו עלינו בעלייה הקלה!!!
02/06/2017 | 00:22
34
תגיד תודה שלא גררתי אותך בצד של המדרגות, שכבר הספקתי לעשות אותו כמה וכמה פעמים מאז ביקורנו המשותף (יש ממנו נוף נהדר), וגם את שאר הצדדים, כולל יום אחד שבו עלינו וירדנו כמה חברים ברגל 3 פעמים ברצף פלוס צעדה ארוכה באיטוואן עד שמצאנו מסעדת עוף מטוגן להתמוטט בה... 

לגבי מה ששאלת על הסיורים - הסתכלתי היום במפה שאמרתי לך עליה, ומסתבר שהיא מכילה מסלולים של כ-20 סיורים כאלו מהחינמיים, כך שאתה יכול לראות את ההיצע או ללכת אותם לבדך לפי המפה. 
לצפיה ב-'תודה על השיתוף! שמחה שהעצות עזרו (:'
תודה על השיתוף! שמחה שהעצות עזרו (:
02/06/2017 | 00:30
25
Daiso אכן נפלאה. וממכרת. 
ממה שהבנתי גנגנאם גם לא כזו מרתקת בשעות היום...
המוניות לא רק זולות יחסית, אלא שאם יש לך רב קו מקומי (מומלץ למי שמגיע ליותר זמן) אז אפשר לשלם בו גם בהן!
לפעמים יש ראות מעולה מנאמסאן. זה מאוד תלוי במזל ובמזג האוויר - יש ימים שהזיהום מאוד נוכח, ויש ימים טובים (אם היה למשל גשם/שלג ביום לפני). 

לגבי הניווט בגוגל מפות - האמת היא שאני מחבבת את זה שצריך ללכת לבד ולא שתוכנה מאכילה אותי ב"פני ימינה פני שמאלה". כלומר, גם אני כשיש לי דאטה (לא טרחתי בקוריאה) לפעמים משתמשת בזה, אבל רק כדי להבין כיוון כללי, ואלא אם אני ממהרת אני תמיד בוחרת בדרך שנראית לי מעניינת תוך כדי הליכה גם אם זה לא מה שהתוכנה אומרת. 
מעבר לזה שבשוטטות מגיעים למקומות מעניינים ומפתיעים, זה גם עוזר לבנות בראש אוריינטציה טובה יותר של המקום. מחקרים מראים שהסתמכות על GPS פוגעת ביכולת הניווט של המוח. זה מן הסתם לא משנה ולא רלוונטי לטיול של יום, אבל לי כמי שנשארה שבועות בקוריאה, יכולתי מהר מאוד פשוט ללכת מרחקים  ברגל בלי מפה ולנווט דרך רחובות שלא היכרתי על פי בניינים באופק שזיהיתי, וזה נהדר. 

לצפיה ב-'אתם נוסעים לשוויץ? כמה רעיונות לתקציב חסכוני'
אתם נוסעים לשוויץ? כמה רעיונות לתקציב חסכוני
29/05/2017 | 22:00
3
95
לצפיה ב-'רעיונות חסכונים גם לפירנאים'
רעיונות חסכונים גם לפירנאים
29/05/2017 | 22:07
2
63
לצפיה ב-'בדיוק בזמן. תודה. טסים לפירנאים בסוף ספטמבר...'
בדיוק בזמן. תודה. טסים לפירנאים בסוף ספטמבר...
30/05/2017 | 11:22
1
12
לצפיה ב-'זהו, שזכרתי שמישהי שאלה ולא זכרתי מי'
זהו, שזכרתי שמישהי שאלה ולא זכרתי מי
30/05/2017 | 12:25
33
אבל זכרתי את הפירנאים לכן הכנסתי, שמחה שקלעתי.
לצפיה ב-'למסירה SIM יווני למי שנוסע עד אמצע יוני'
למסירה SIM יווני למי שנוסע עד אמצע יוני
29/05/2017 | 14:14
57
נשאר הרבה GB של גלישה
של Vodafone יוון
ניתן לקבל שיחות נכנסות בחינם
לא מוסרים אמצעי תשלום לאף אחד
מספר ידוע מראש (אפשר להשאיר אותו ל1% שאנחנו רוצים שיתקשרו אלינו בחופשה )
וואטסאפ נשאר כרגיל ורואים כרגיל

יש 3 כרטיסי סים כאלה - למסירה חינם למי שמעונין
איזור מרכז
נא ליצור קשר במסרים

לצפיה ב-'טיסות לסרי לנקה'
טיסות לסרי לנקה
29/05/2017 | 11:57
2
73
אשמח לקבל חוות דעת על טיסת קונקשן קפריסין והמשך דרך דוחה.
לצפיה ב-'כך אני טסטי לפני שנה'
כך אני טסטי לפני שנה
29/05/2017 | 13:54
61
עם קטר איירוויס. מומלץ מאד. אחרי שטסתי המלצתי לחברים ומשפחה וגם הם היו מרוצים.

לצפיה ב-'עדיף טנזניה וזנזיבר'
עדיף טנזניה וזנזיבר
04/06/2017 | 14:15
11
סרי לנקה גם נפלאה אך אני חושב שיותר כדאי לעשות את טנזניה ואת זנזיבר, נופים מאוד יפים ואטרקציות טובות ומקומות נפלאים לבקר בהם.
אפשר לראות הרבה איפה לטייל שם דרך טנזניה בפייסבוק וללמוד על המקום.
לצפיה ב-'קונקשן בלילה באיסטנבול'
קונקשן בלילה באיסטנבול
28/05/2017 | 21:26
9
180
היי..
הזמנתי טיסה עם קונקשן של 4 שעות בערך מ-3 עד 7 בבוקר באיסטנבול (ataturk airport). טסתי דרכם בעבר,הכל היה מצוין.

מה ההמלצות להעביר את הזמן בלי להירדם? יש חנויות פתוחות? 
לצפיה ב-''
28/05/2017 | 21:29
143
ראחאת לוקום

אבל אני מקווה שיהיה שם סגור, אחרת (אם יש לך את האין מעצורים שלי) אתה גמור
לצפיה ב-'יש אזהרת מסע של משרד הבטחון לטורקיה'
יש אזהרת מסע של משרד הבטחון לטורקיה
29/05/2017 | 09:13
4
123
כמו שיש ישראלים שממשיכים לטייל בסיני גם היום, אני אישית לא היתי לוקח סיכון. הטורקים משוועים לתיירים ומתיחסים כראוי לישראלים. אבל לך תדע.
לצפיה ב-'זה קונקשן - לא קלאב הכלול קולולולו'
זה קונקשן - לא קלאב הכלול קולולולו
29/05/2017 | 10:28
2
40
לצפיה ב-'הבחור רוצה לצאת לקניות באיסטנבול'
הבחור רוצה לצאת לקניות באיסטנבול
29/05/2017 | 15:19
1
89
זה מה שהבנתי.
לצפיה ב-'איך לצאת?'
איך לצאת?
29/05/2017 | 16:18
95
זה קונקשן של 4 שעות. הוא מדבר על החנויות/מסעדות בשדה. 
אין זמן לצאת, אין לאן, ובוודאי שזה לא מומלץ כרגע.
לצפיה ב-'יציאה מהשדה זה לא בתכנון'
יציאה מהשדה זה לא בתכנון
29/05/2017 | 21:02
94
בטח לא באמצע הלילה,לבד ובטורקיה.
כמו שרשמו הכוונה היא להעביר את הזמן בשדה
לצפיה ב-'ממליץ לקנות \ להשיג כניסה לאחד הלאונג'ים של שדה התעופה'
ממליץ לקנות \ להשיג כניסה לאחד הלאונג'ים של שדה התעופה
30/05/2017 | 19:46
2
112
יש מספר לאונג'ים בשדה, ולפחות אחד מהם מאפשר לשלם עבור הכניסה אליו.
לדעתי - שווה את הכסף כדי לקבל פינה שקטה לשרוץ בה בנוחות.
לצפיה ב-'וואו, לא ידעתי!'
וואו, לא ידעתי!
30/05/2017 | 23:30
1
90
ביררתי וזה אפילו לא יקר (33 יורו) תודה רבה ☺
לצפיה ב-'נכון .'
נכון .
31/05/2017 | 06:19
87
המחיר לטרקלין הוא זול יחסית לארץ .
אבל לא בטוח פתוח כל הלילה.
רוב אירופה סגור בלילות.

לצפיה ב-'בקשה ללינק'
בקשה ללינק
27/05/2017 | 23:10
1
66
לאתר אמין שבו אני יכולה לקנות כרטיסים לרכבת מלונדון לפריז..
תודה!
לצפיה ב-'יורוסטאר'
יורוסטאר
28/05/2017 | 00:05
47
לצפיה ב-'אל על - הפעם בנימה חיובית....'
אל על - הפעם בנימה חיובית....
28/05/2017 | 11:01
6
195
שירותיים מאוד.
חוק הגנת הצרכן עמד לצידנו בהליך של שינויים חלקיים.
יתרון לא קטן ביחס לחלופות הרכישה ברשת.

לא "הכי בבית", אבל קצת. לפעמים....
לצפיה ב-'אני מניח שאם תזמין במשרדים הישראלים של דלתא יונייטד אליטליה'
אני מניח שאם תזמין במשרדים הישראלים של דלתא יונייטד אליטליה
28/05/2017 | 13:08
4
134
או כל חברה שיש לה משרדים ישראלים אתה תהיה מוגן בחוק הגנת הצרכן, אני לא בטוח לגבי אתר האינטרנט - שאלה משפטית מעניינת.
במקרה של יונייטד או דלתא אולי תחטוף מכות - נקודה למחשבה אם אתה רוצה לבטל כרטיס, הם יודעים איפה אתה גר.

לצפיה ב-'כאחד שרגיל ללחוץ ENTER או להפעיל ילדים שלוחצים ברשת'
כאחד שרגיל ללחוץ ENTER או להפעיל ילדים שלוחצים ברשת
28/05/2017 | 14:29
3
122
היתה לי הפתעה נעימה לפגוש את אל על מאוד משתדלים. אני מניח שהם מזיעים לשקם את תדמיתם וגם לתת תחרות מול החברות שטסות מזרחה מכאן (ריקי גל).
לצפיה ב-'במקרים האלה אני מאמין במגע האנושי'
במקרים האלה אני מאמין במגע האנושי
28/05/2017 | 14:58
2
114
אם "נפלת" על פקיד/ה שחושב שהתפקיד שלו לעזור לך כמה שאפשר ומותר ועושה את המכסימום - הרווחת.
בחברה טובה המנהלים צריכים להשתדל שאלו יהיו הפקידים וההנחיות לעבודה יהיו בהתאם.

מקווה שהחברה בדרך השיפור ולכיוון ההצלחה, מתפרנסים ממנה לא מעט ישראלים.
לצפיה ב-''
28/05/2017 | 19:09
6
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
29/05/2017 | 16:21
62
בעבר הרחוק, אם היה לי צורך בשינויים בכרטיס החזור לפעמים הייתי הולכת למשרדי חברת התעופה בחו"ל כדי לדבר פנים אל פנים עם העוסקים במלאכה - כבר קרה לי שחברה אחת אפילו הציעה לי לשדרג מקונקשן לישיר בלי תוספת תשלום. 
לצפיה ב-'אחרי הטיסה האחרונה שלי איתם מהונג קונג לישראל'
אחרי הטיסה האחרונה שלי איתם מהונג קונג לישראל
08/06/2017 | 12:07
7
החלטתי לא עוד אל על אלא אם המחיר שלהם יהיה משמעותית נמוך מהאלטרנטיבות.
מעצבן אותי שהם אומרים באנגלית "זו לא רק חברת תעופה, זה ישראל", זה פשוט לא נכון ונותן שם רע לישראל כמדינה.
בהשוואה לטיסות קצרות יותר בחברות זרות, אתה מקבל יותר פעמים שתיה, דיילות מגיעות כשאתה מצלצל ובאמת עוזרות לך עם הבעיה ולא אומרות לך (בסדר אחרי המראה זה יעבוד- רמז-זה לא), שמיכות יותר נורמליות, דיילים לא עושים יותר מדיי רעש במכירות דיוטי פרי, שלא נדבר על ההבדל במערכות הבידור ובתוכן.
אז לא אל על, אתם לא מייצגים את ישראל או את האירוח בה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום קרוואנים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה