לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'התלבטות לגבי כרתים ללא השכרת רכב'
התלבטות לגבי כרתים ללא השכרת רכב
02/10/2016 | 22:57
4
53
ערב טוב ושנה טובה,
אנחנו מתכננים לקחת חופשה של 4 לילות החל מ 5/10/2016 וחשבנו על כרתים.
אני מבין שכרתים גדולה ונוח להכיר אותה בעזרת רכב אבל התקציב שלנו מוגבל.

האם יש מה לראות ללא רכב?
האם מישהו יודע מה העליות להשכרת רכב ליום אחד?
אילו אזורים בכרתים מומלצים בהנחה שלא רוצים להסתמך על השכרת רכב?

אני פתוח להצעות נוספות שיכולות לענות על הדרישות פרט לכרתים.

תודה
לצפיה ב-'מה הדרישות...? 4 לילות בתקציב מוגבל? כמה?'
מה הדרישות...? 4 לילות בתקציב מוגבל? כמה?
02/10/2016 | 23:02
2
24
לצפיה ב-'4 לילות. בערך 700/800$ לזוג'
4 לילות. בערך 700/800$ לזוג
02/10/2016 | 23:06
1
35
רצינו כרתים אבל אני צריך להבין כמה זה הכרחי לקחת השכרת רכב.
לצפיה ב-'4 לילות מ-5.10 בתקציב הזה לזוג? אני בספק אם תמצא...'
4 לילות מ-5.10 בתקציב הזה לזוג? אני בספק אם תמצא...
02/10/2016 | 23:40
40
וגם אם תמצא אזי אני ממליץ שתבדוק היטב את איכות מקום הלינה המוצע לך...!!
וביחס לכרתים, למיטב הבנתי באוקטובר כבר אין כל כך מה לחפש שם, ובודאי ללא רכב.
לצפיה ב-'כדאי להתאמץ ולשכור רכב'
כדאי להתאמץ ולשכור רכב
03/10/2016 | 02:56
62
באוקטובר זה צריך לעלות 30-35 יורו ליום ומדובר בסך הכל בארבעה ימים.

כמובן שאם זו פעם ראשונה, מתמקדים במרכז, ואמנם כרתים גדולה בערך כחצי מדינת ישראל.

מקומות בעלי ענין יש בכל רחבי האי אבל טווחי הנסיעה גדולים, לכן כדאי להתמקד באיזור אחד.

חודש אוקטובר הוא כבר חודש דליל מאוד מבחינת התיירות, המאסה העיקרית עוזבת כבר במחצית ספטמבר.  מי שבא בעיקר לטייל, זה זמן מצויין כאשר האי שקט כמעט לחלוטין, ואז אפשר להתרשם מחיי המקומיים, להיווכח במסיק הזיתים הנרחב באי (יש להם כ-20.000.000 עצי זית , הרבה יותר מאשר בארץ) .חגיגת הערמונים וכו

ואם יש גשם, אני ממליץ לא להסתתר במלון אלא לעלות לכפרים ההרריים לחוות את הבילוי בטברנה כפרית ליד האח הבוערת.

ישנה כמובן גם אפשרות לטייל ברכבת-הכביש אבל כמובן שזה לא נעים אם מתחיל לרדת גשם והכל פתוח.

אפשר לשכור אופניים ולטייל.

אפשר לנסוע לטייל באוטובוס ציבורי, רק לקחת בחשבון שבכל יום נוסעים רק למטרה אחת, כיוון שהתנועה הציבורית לכפרים הרחוקים, דלילה.

כאשר נוסעים לחו"ל אמנם לא צריך להיות רהבתניים, אולם גם לא מה שפעם היינו קוראים לזה בצבא "להתכלב".

אפשר לשכור חדר זוגי עם מטבח ב-25 יורו ליום (וילה מדוזה),
לקנות ממש בפרוטות כלכלה בסופרמרקט מקומי, (עליו לא כתוב סופרמרקט/מינימרקט אלו לתיירים והמחירים בהתאם...)
ארוחת צהריים בטברנה במחיר כ-20-30 יורו לזוג, 
השכרת רכב

וכך במאה יורו ליום יש לשניכם טיול פנאן, זה 400 יורו לכל סוף השבוע שהם כ-1700 שקלים.  יותר זול מזה ?

לצפיה ב-'אתרים מעניינים באיטליה באזור רומא - תחבורה ציבורית בלבד'
אתרים מעניינים באיטליה באזור רומא - תחבורה ציבורית בלבד
02/10/2016 | 21:28
4
142
היי, 

אני ובן זוג שלי (בני 23) מתכננים טיול ברומא כשישה וחצי ימים.
הצרה היא שאנשים התחילו לבאס אותנו שרומא תמצה את עצמה מהר יחסית ושישה ימים זה הרבה.
ליתר ביטחון, רציתי לבקש המלצות על מקומות שאפשר לנסוע אליהם מחוץ לרומא - רק שאנחנו לא ניידים ברכב, אז רק בתחבורה ציבורית.
ואולי גם המלצות על אטרקציות לא שגרתיות \ לא מוכרות ברומא שירגיעו קצת את הבן זוג שלי שלא היינו עיניים גדולות עם האורך של הטיול :)

ושאלה אחרונה: יש לי דרכון איטלקי (וכרטיס סטודנט בינלאומי) אז אם מישהו יודע גם על מקומות שיש בהן הנחות מיוחדות אני גם אשמח לשמוע מראש.

תודה מראש!

לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
03/10/2016 | 10:01
105
כל בן אדם רואה את הדברים אחרת,אני הייתי ברומא 4 פעמים וכל פעם אני מתרגש ורואה דברים חדשים,
אם לאחר כמה ימים אתם מרגישים שאתם מתחילים למצות אני יכול להציע לכם
1.לצאת לאזור ה castelli romani, יש כמה עיירות נחמדות:
 frascati נסיעה של חצי שעה סה"כ ברכבת מתחנת טרמיני
castelgandolfo - עיירה נחמדה שמשקיפה על אגם,במקרה גם שם בית הקיץ של האפיפיור' ניתן להגיע ברכבת או באוטובוס,חפשו פרטים ברשת.
nemi - כפר ציורי מקסים, להגיע בתחבורה צבורית קצת יותר קשה כי מדובר על אוטובוס פעמיים ביום ומנסיוני הוא רחוק מלדייק,
ariccia - מולדת הפורקטה (במידה ואינכם שומרי כשרות).
2. Orvieto - אמנם שעה וחצי נסיעה ברכבת אבל מדובר במקום מקסים,גגלי ותגלי.
3. אם אתם לפחות כחודש לפני הטיול אתם יכולים בהחלט להוסיף את פירנצה כיעד בתנאי שתזמינו מראש כרטיסים לרכבת המהירה (נסיעה של כשעה ורבע מטרמיני) אחרת כרטיס לכיוון אחד מגיע ל50 יורו (כרגע הוא חצי מזה) והופך את הנסיעה ליקרה, הנסיעה ברכבת רגילה היא בסביבות השלוש שעות - לא כיף,לא כדאי. אישית לא הייתי מערבב יותר ממחוז אחד,תשמרי אותה לפעם הבאה.

לצפיה ב-'אלה שאמרו לכם את זה הם אנשים שחסר'
אלה שאמרו לכם את זה הם אנשים שחסר
03/10/2016 | 13:07
2
107
להם מאפיין אישיותי מסוים בלעדיו החיים הרבה פחות יפים: סקרנות. אני הייתי אפילו מתביישת להוציא מפי דבר שטות כזה ועוד לנסות להיחשב אשת תרבות.

סעו ותהנו, איזה כיף!!! ואל תשכחו לאכול טוב, וכמה שאפשר לאכול שם משגע. ואם יתעורר הצורך לצאת מהעיר, ניתנו לכם כאן רעיונות ע"י סברינו.
לצפיה ב-'אנחנו היינו 9 ימים ברומא. היה נפלא, וממש לא הרגשנו שזה'
אנחנו היינו 9 ימים ברומא. היה נפלא, וממש לא הרגשנו שזה
04/10/2016 | 18:14
1
60
היה ארוך מדי. להיפך. אישית הצלחתי להתחבר לעיר ולהנות ממנה רק החל מהיום השלישי. ביומיים הראשונים ממש לא אהבתי אותה. את הקסם של רומא מגלים לאט...
לצפיה ב-'בדיוק. לוקח זמן. גם אני לא אהבתי אותה מייד ואפילו בביקורים '
בדיוק. לוקח זמן. גם אני לא אהבתי אותה מייד ואפילו בביקורים
05/10/2016 | 08:59
57
חוזרים לוקח לי זמן, לא בהכרח ביום הראשון אני מתלהבת, גם אם אני כבר מכירה. איזה "מיצוי" (אחד העיוותים הגדולים של מילה כלשהי בשפה העברית בשנים האחרונות וזה לא מקרה, זה שיקוף של תרבות של הסחות דעת וחוסר נכונות לבחינה איטית ולהעמקה) יכול להתהוות ב-3 ימי ביקור, נניח, מקום שאוצר כל כך הרבה היסטוריה ותרבות, בנות אלפי שנים?

גם אחרי 19 יום אני רחוקה מ"למצות" את רומא. לא חושבת שזה יקרה אף פעם. כמעיין המתגבר. וגם לשבת לארוחה בארמנדו אל פנתיאון בצהריים, זה חלק מהחוויה והספיגה של תרבות כל כך שונה, נפלאה.
לצפיה ב-'מיקסר קנווד בטיסה'
מיקסר קנווד בטיסה
02/10/2016 | 19:37
1
93
האם ניתן לקחת בתיק הגדול שנשלח לבטן המטוס מיקסר חשמלי
אני טס אם אירופלוט לתאילנד
לצפיה ב-'לא נראה לי שתהיה בעיה'
לא נראה לי שתהיה בעיה
03/10/2016 | 07:57
58
אבל, אף פעם אי אפשר לדעת, יתכן ואחרי השיקוף יפתחו לראות מה זה. אתה מתכוון למיקסר גדול של קנווד או שזה מקסר יד?
לצפיה ב-'טיול בת מצווה לפריז - שאלות לסבלניים בלבד :)'
טיול בת מצווה לפריז - שאלות לסבלניים בלבד :)
02/10/2016 | 12:06
5
155
ראשית, חג שמח לכולם,
לענייננו, אני מתכנן טיול בת מצווה של כשבועיים-שלוש ל-4 נפשות :
שני הורים + שתי בנות (12 + 16),
והייתי מעוניין לשתף בשאלות שעולות ואשמח לקבל תשובות :
1.תקופה - דצמבר-ינואר (בקריסמס) או פברואר-מרץ ?
2.עיתוי ההזמנה - האם כדאי להזמין כעת (טיסה, לינה) ? אם לאו, מתי העיתוי הנכון ביותר מנסיון העבר ?
3.טיסה - האם יש אתר מועדף לחפש בו טיסה ? אודה ללינק,
האם יש בעיה בטיסות שכר איזי ג'ט וכד' ? האם זה כדאי ?
4.לינה - האם יש אתר מועדף לחפש בו לינה? אודה ללינק,
האם ישנה עדיפות למלון, דירה בפריז ? האם דירה כדאית ?
5.האם עדיף טיסה+לינה, האם יש אתר שמשלב ביניהם וכדאי ? אודה ללינק
6.כלכלה - מה סכום כלכלה ליום לנפש לקחת בחשבון ?
7.כרטיס מוזיאונים+מונומנטים - כדאי ? רק מוזיאונים ? לא כדאי ?
8.טיפים - כל טיפ, בכל עניין יתקבל בברכה :)
תודה מראש על התשובות וחג שמח
לצפיה ב-'לגבי התקופה - גם אפריל אפשרי, האם כדאי בפסח או לפני / אחרי ?'
לגבי התקופה - גם אפריל אפשרי, האם כדאי בפסח או לפני / אחרי ?
02/10/2016 | 13:53
2
37
לצפיה ב-'אפריל'
אפריל
03/10/2016 | 08:50
66
הייתי בפריז בסוף מרץ תחילת אפריל. היה מזג אויר נהדר ופריחה מרהיבה בכל מקום.
לגבי עיתוי ההזמנה, אני מעדיפה להזמין כמה שיותר מוקדם. ככה גם מחירי הטיסות יותר זולים ויש יותר אפשרות בחירה של מלון (עם כי כרגע עדיין לא כולם פתחו הזמנות לקיץ)..
לגבי טיסה, אני מעדיפה להזמין ישירות מחברת התעופה. לגבי סוג הטיסה, צ'רטר ולאו קוסט זה לא אותו דבר. לאו קוסט זו טיסה סדירה, בה צריך לשלם עבור דברים מסויימים אם מעוניינים בהם: מזוודה גדולה לבטן המטוס, ארוחה ובחירת מקום ישיבה. שעות הטיסה בדרך כלל פחות נוחות. הפלוס הגדול הוא המחיר הזול, כשמזמינים מוקדם. למעשה זהו אוטובוס אוירי.
לצפיה ב-'כן, הימים ארוכים יותר וסביר שגם חמימים יותר. אתה עשוי למצוא '
כן, הימים ארוכים יותר וסביר שגם חמימים יותר. אתה עשוי למצוא
03/10/2016 | 13:56
50
את עצמך יחד עם עוד משפחות רבות בחופשת פסחא. (יתכן שפחות לפני פסח, אבל אני לא בטוחה שמועדי החופשה זהים בכל מדינה אירופית)
לצפיה ב-'1. כאמור, כמה שיותר מאוחר יותר טוב מבחינת מזג האוויר'
1. כאמור, כמה שיותר מאוחר יותר טוב מבחינת מזג האוויר
03/10/2016 | 14:03
1
59
אני לא הייתי נוסעת כלל בחורף.
2. טיסה ולינה בוודאי, כמה שיותר מוקדם, פריז עדיין מוקד משיכה עצום והלינה יקרה.

3. כנ"ל לגבי טיסה, יש כאן כמה נוסעים לא רק אחד, טיסה זולה יחסית צריך לתפוס מהר. איזי ג'ט אינה חברת שכר אלא סדירה, במחיר נמוך, שהולך ועולה ככל שעובר הזמן. אני טסתי איתה כמה פעמים והיה מצוין. עם טיסות שכר אין לי ניסיון טרי.

4. booking.com הוא אתר טוב לחיפוש לינה. אני גם תמיד בודקת באתר העצמאי של המלון הנבחר, כדי לראות אם המחירים שם טובים יותר. לפעמים יותר קשה להזמין באתר כזה מאשר בבוקינג, מכל מיני סיבות: אין הזמנה באנגלית, אין הזמנה מיידית.
דירה עשויה להיות כדאית מבחינת השטח שהיא מספקת למשפחה והיכולת לבשל בה, הבעיה בפריז היא, שרוב הדירות המועמדות להשכרה אינן מושכרות בהליך חוקי, הנושא הזה די חם עכשיו והעיריה עושה מבצעים שיביאו לכך שדירות רבות יצאו משוק ההשכרה, אין חוקיות במצב שבו משכירים מסוימים מציעים עשרות וגם מאות דירות, בו בזמן אין למקומיים דירות לגור בהם.
אם הייתי רוצה דירה, הייתי חושבת על מלון דירות, כמו Citaines או Adagio, לכאלה יש כמה סניפים בעיר. הייתי מרגישה לא נוח להיות חלק מהליך שאינו חוקי.

5. אני מניחה שיש אתרים כאלה, אקספדיה, קאיאק, אורביץ, אין לי ניסיון בשימוש בהם. יכול להיות שגם דרך איזי ג'ט אפשר להזמין מלון.

6+7. לא יודעת.

8. כעיקרון, הטיפ נכלל כבר במשכורת המלצרים. אפשר לעגל למעלה קצת.
לצפיה ב-'תיקון: citadines'
תיקון: citadines
03/10/2016 | 21:18
9
לצפיה ב-'לכל מי שעדיין נאמן ומאמין '
לכל מי שעדיין נאמן ומאמין
02/10/2016 | 11:44
101
לפני צום יום כיפור אני מרשה לעצמי חטא קטן בנושא אל-על.
בתקווה שיסלחו לי .  הבאתי זאת בעיקר בגלל החידוש במנוע האקספלורר לחיפוש טיסות המופיע בהמשך הכתבה.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה לכל חברי ומבקרי הפורום '
שנה טובה ומתוקה לכל חברי ומבקרי הפורום
02/10/2016 | 10:09
11
37
שנת טיולים וחופשות בכל העולם, שיהיה לנו כיף, שלום ובריאות טובה.
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
02/10/2016 | 10:26
34
*דוכן צנצנות הדבש בקרבת המפל הגדול ממזרח לבאטומי גיאורגיה
לצפיה ב-'שנה טובה!'
שנה טובה!
02/10/2016 | 11:10
8
לצפיה ב-'שנה טובה של טיולים וחופשות'
שנה טובה של טיולים וחופשות
02/10/2016 | 11:15
32
כאלה שמסתיימים רק כדי לתכנן את הנסיעה הבאה....
לצפיה ב-'שנה טובה ומאושרת '
שנה טובה ומאושרת
02/10/2016 | 12:49
11
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה'
שנה טובה ומתוקה
02/10/2016 | 13:12
11
מאחלת לכולם נסיעות נעימות ומוצלחות..
לצפיה ב-'שנה טובה . תודה על הסבלנות שלכם '
שנה טובה . תודה על הסבלנות שלכם
02/10/2016 | 13:29
10
לצפיה ב-'שנה טובה.שנת המון טיולים למי שיכול'
שנה טובה.שנת המון טיולים למי שיכול
02/10/2016 | 15:48
1
22
לצפיה ב-'רגע רגע חשוב,שנטוס בשלום ונשוב בשלום!'
רגע רגע חשוב,שנטוס בשלום ונשוב בשלום!
02/10/2016 | 15:57
17
לצפיה ב-'שנה טובה וחג שמח :)'
שנה טובה וחג שמח :)
02/10/2016 | 17:34
1
5
לצפיה ב-'שנה טובה ומאושרת '
שנה טובה ומאושרת
02/10/2016 | 17:42
3
לצפיה ב-'שנה טובה וזמנים טובים לפורום הכי שווה '
שנה טובה וזמנים טובים לפורום הכי שווה
03/10/2016 | 12:23
2
לצפיה ב-'כרתים'
כרתים
02/10/2016 | 09:06
4
79
שלום לכולם
אשמח לקבל המלצות על מקומות מיוחדים שכדאי לראות בצפון מערב כרתים ועל ערב ריקודים כרתי וכן על מסעדות מיוחדות עם אוכל כריתי
אבי
לצפיה ב-'בדף הראשי של הפורום תחת הכותרת הודעות נבחרות שפירא כתב .'
בדף הראשי של הפורום תחת הכותרת הודעות נבחרות שפירא כתב .
02/10/2016 | 09:15
3
73
ההודעה מתחילה במילים "נוסעים לכרתים ?......."    בהצלחה.
לצפיה ב-'כרתים'
כרתים
02/10/2016 | 09:46
2
97
שלום ליוסי שענה לי שיש למאיר שפירא פורום
חרשתי את הפורום וגם קניתי את הספר בצורת דיסקונ קיי
בכל זאת מחפש דברים מיוחדים שקשה לחפש בספר מרוב ידע ועמודים כ500 עמוד
אבי
לצפיה ב-'אתה רציני ??!!'
אתה רציני ??!!
03/10/2016 | 01:36
77
מוזר מוזר ועוד הפעם מוזר. סליחה שאני מלא פליאה .

בפורום של שפירא מתחת לדגל היווני ישנן 4 לשוניות (כרתים, פורום, מאמרי הקהילה, חברים רשומים).

בחר בלשונית "מאמרי הקהילה" (לחץ עליה).   תראה שם רשימה ארוכה של המלצות.  דוגמית,  בנושא  שהתעניינת בו "ערב ריקודים כרתאי",  ישנו מאמר בשם "טברנה בכרתים / וערב פולקלור "כרתה נייט" כדאי שתציץ,   וכן הלאה.....

בספר (דיסק)  הכל מופיע ++ .

לצפיה ב-'בספר 3585 עמודים + 344 מסלולי טיול + 17.490 תמונות וכו...'
בספר 3585 עמודים + 344 מסלולי טיול + 17.490 תמונות וכו...
03/10/2016 | 02:35
59
האמירה שלך איננה במקום.

אבל אם קנית את הספר, הרי ישנה מדבקה ואני אומר גם בעל פה להדפיס את פרק 001א שם יש הנחיות מה לעשות ובתוך המסגרת כתוב במפורש שמי שמגיע בפעם הראשונה לכרתים יש לו את "פעם ראשונה בכרתים המסלול הקלאסי 7 ימים",
פרק 519 מתחלק לשלושה פרקי משנה אחד למרכז, אחד למערב ואחד מעורב.

בנוסף ישנו פרק לבאים לראשונה לכרתים רק לסוף שבוע, פרק לחילוניים, ופרק נוסף לדתיים כולל תפילות בבית הכנסת.

וכמובן את פרק המפות המעודכן ביותר שקיים, והוא מתעדכן כל עת שאפשר כמו הספר, וכמדומני שזה היחידי בעולם כך.

לגבי "כרתה נייט" ערב הפולקלור, יש לך פרק 137 המפרט את כל האתרים בהם יש אירוע כזה.

מקומות מיוחדים ? (אף פעם לא הבנתי מי שנוסע בפעם הראשונה ומחפש מקומות מיוחדים כאשר את הרגילים איננו מכיר)  אבל בהחלט יש מסלולים בעיקבות אמנים מיוחדים, יש פרק המספר על 50 מקומות שתיירים לא מגיעים אליהם , וזאת בנוסף לעובדה שבמקומות רבים אני כותב על אתרים ומקומות שאפילו הכרתיים לא מכירים , .וכו.

מנסיוני כמורה דרך מעל חמישים שנה, יש להניח שאני יודע אין לתת מידע לאנשים, ולהכווינם מהקל לכבד.
אז מי שרוצה באמת לטייל, הולך לפי ההמלצות בפרק 001א והוא מסתדר מצויין.

לצפיה ב-'פראג 'און-ליין...': עזרה לבדוק אם פספסתי משהו'
פראג 'און-ליין...': עזרה לבדוק אם פספסתי משהו
01/10/2016 | 23:32
5
125
שלום,

אנחנו זוג ונמצאים בפראג. מה הספקנו עד עכשיו ביומיים:
יום 1: ואצלב, השעון האסטרונומי וטיפוס במגדל, הרובע היהודי (לא נכנסנו לבתי הכנסת. רא הצצנו לבית הקברות היהודי, סולם הגולם, בית חב"ד), גשר קארל, שוק Havel’s Market

יום 2: גבעת פטרין, מבוך המראות (מבוך די קטן ומעט מאכזב), מאלה סטראנה -Mala Strana ורחוב נרודובה, מצודת פראג (ביקרנו רק בגנים ובאזורים הפתוחים), גני ולדשטיין, קיר לנון, אי קמפה, הבית הרוקד

נשארו לנו עוד יום וחצי. כנראה נקפוץ לדרזדן, אבל לא בטוח (אולי יהיה לנו טרמפ לכיוון אחד)

תכננתי עוד להספיק את:
מגדל אבק השריפה, קניון פלדיום, השוק הויאטנמי, חנות צעצועים המליס, טירת טרויה

יש עוד משהו לעשות פרט לעיל? לא נראה לי שניסע לאזור המרחצאות.

מה לגבי תאטרון שחור באחד הערבים? האם יש מופע מומלץ? איפה זה מציג? מאיפה רוכשים כרטיסים?

שאלה אחרונה: איך מגיעים מתחנת הרכבת FLORENC לשדה התעופה? צריכים להיות בשעה 20:30 בשדה. כמה זמן להתארגן לשם כך? כמה זה צפוי לעלות? לאיזה טרמינל עלינו להגיע? (טיסה של SmartWings)

תודה רבה!
לצפיה ב-'מנסה לעזור:'
מנסה לעזור:
02/10/2016 | 10:28
3
82
תאטרון שחור : לטרנה מגיקה ,זה ליד התאטרון הלאומי ,בnarodni 4 .קניית כרטיסים -אתר laterna.cz.
כיכר העירייה -אבק השריפה -קניון פלדיום : מצויים קרוב זה לזה .שווה להקדיש זמן ולראות.משם לקניות בפלדיום ובוואצלב .
לפני הטיסה היעודה -להגיע שעתיים קודם.
לצפיה ב-'ו..כמובן ,שייט על פני הוולטאבה ,'
ו..כמובן ,שייט על פני הוולטאבה ,
02/10/2016 | 17:34
2
58
וטיול למצודת ווישגרד .
לצפיה ב-'ווישיגרד=הונגריהקצת התבלבלת'
ווישיגרד=הונגריהקצת התבלבלת
04/10/2016 | 15:43
1
41
פראג עיר נהדרת.שהייתי לא עשינו וי. וזהו.ישבנו בבתי אוכל של מקומיים.הקשבנו לשפה,לאוכל.(וגם נזהרנו מכייסים).רק לעבור את הכיכר ולאכול בדוכני הרחוב היתה חוייה טובה.היינו בדרזדן.שיחזרו אותה בצורה מדהימה.וגם ביקור למי במחנה ההשמדה טרזין מומלץ, לכל ישראלי.
לצפיה ב-'ווישהראד...הראד=מצודה...'
ווישהראד...הראד=מצודה...
05/10/2016 | 09:01
19
ווישהראד ,כמובן.
לצפיה ב-'כן'
כן
02/10/2016 | 11:08
68
פראג היא עיר שאני מאוד אוהבת. חזרתי לאחרונה משבוע בה, וזה לא ביקור ראשון. 

אז מה פספסתם? בעיקר את זה שפראג היא יותר מסך ביקור מהיר בכל אתריה. כדי להרגיש את האווירה של העיר צריך יותר מלסמן V על כל "אטרקציה" אלא להיכנס לאווירה - לשבת במבשלת בירה קטנה או בטברנה רועשת, לנצל יום שמש כדי להשתרע עם כל המקומיים לתפיסת קרני אור באחד האיים בנהר עם איזה מאפה טעים, לשבת בבית קפה מרהיב בבניין עתיק עם נברשות, לטייל בנינוחות בגבעת פטרין על גניה והנופים שניבטים ממנה, וכו'. ובעיקר, ללכת הרבה רגל ולפקוח עיניים - רחובות העיר הם ההצגה הכי טובה עם האדריכלות המדהימה בכל הסגנונות, ובכל אחד אפשר לגלות בניינים מרהיבים אם רק טורחים להסתכל. בעיניי כל אלו ודברים שגיליתי במקרה (כמו בית קברות לא תיירותי ונהדר עם מצבות מפוארות, פסלים מודרנים פסיכיים, גן חמוד עם עצי פרי וטווסים, כמה מבני אר-נובו מדהימים ביופיים וכו') הרבה יותר מעניינים מלראות את המצודה ושות'. 

לצפיה ב-'רומניה'
רומניה
01/10/2016 | 22:25
1
61
שלום. מבקשת המלצה למסלול טבע בקרפטים טרנסילבניה שישה ימים עם רכב. וטיולי שטח . רצוי באזור שיש צבעי שלכת. תודה .יוצאים בשבוע הבא.
לצפיה ב-'שלכת יש מאוקטובר ,נובמבר'
שלכת יש מאוקטובר ,נובמבר
02/10/2016 | 15:46
36
כל השאר:באתר למטייל ובעוד מקומות יש מלא המלצות לטיולים בקרפטיים .את צריכה לעשות שיעורי בית ולהחליט מה את רוצה? ערים. טבע.?רומניה מדינה גדולה ..
לצפיה ב-'אני רוצה לנסוע ביום חמישי בבוקר'
אני רוצה לנסוע ביום חמישי בבוקר
01/10/2016 | 22:17
5
132
עם הבן שלי שהוא כמעט בן 14 והדרכון שלו פג במרס פחות מחצי כך שאני רוצה לעשות לו דרכון בנתבג האם זה אפשרי לכל יעד? 
לצפיה ב-'בנתב"ג יהיה סגור בחג אבל לא בחמישי'
בנתב"ג יהיה סגור בחג אבל לא בחמישי
01/10/2016 | 22:19
3
101
תראי מה כתוב כאן
אבל אם הדרכון פג במרץ ואתם נוסעים לארופה (תלוי לאן) צריך דרכון שיהיה בתוקף רק לשלושה חודשים. חפשי בגוגל תוקף דרכון ב..... ותראי
לצפיה ב-'תודה האם ידוע לך אם ברודוס רוצים'
תודה האם ידוע לך אם ברודוס רוצים
01/10/2016 | 22:29
2
71
3 חודשים או שישיה חודשים ?
לצפיה ב-'אני ממש לא רוצה להטעות אותך'
אני ממש לא רוצה להטעות אותך
01/10/2016 | 22:44
1
75
לצפיה ב-'בכל מקרה תודה רבה לך על המידע'
בכל מקרה תודה רבה לך על המידע
01/10/2016 | 22:59
15
לצפיה ב-'יש דרך פשוטה לדעת'
יש דרך פשוטה לדעת
02/10/2016 | 00:24
83
על פי "אמנת שנגן" יוון מופיעה במדינות שנגן בהצטרפות מ-1992 והפעלת ההסכם מ-2000, לכן כל זמן שרודוס שייכת ליוון , הדרכון צריך להיות בתוקף לכל זמן הנסיעה ועוד 3 חדשים.

לצפיה ב-'יפן-עצמאי'
יפן-עצמאי
01/10/2016 | 21:12
10
189
1
יש פה מישהו שטייל עצמאית ביפן? תובנות כלשהן? מסלולים מומלצים לשבועיי, הארות, הערות, אשמח מאד לכל תגובה בעניין.
לצפיה ב-'יפן'
יפן
01/10/2016 | 21:16
1
92
האמת שאני טס השבוע, אשמח לשתף אחרי שאחזור,
בינתיים בתור התחלה יש אתר מעולה שנקרא yapanit המון מידע מעולה,
את הבסיס למסלול בניתי לפי ההצעות באתר japan guide שגם בו יש המון מידע
לצפיה ב-'שיהיה לך טיול מוצלח!'
שיהיה לך טיול מוצלח!
01/10/2016 | 21:26
67
אשמח מאד לשמוע ממך אחרי שתחזור, אני ממש "מתה" לבקר שם.
לצפיה ב-'כן'
כן
01/10/2016 | 21:28
6
72
תובנות, במה טיול ליפן שונה מטיולים למקומות אחרים
1. לא שוכרים רכב, הכל ביפנית, נוסעים רק בתחבורה ציבורית
2. את הכרטיס לרכבת חייבים לקנות מחוץ ליפן, את הכרטיס JR PASSלתיירים מוכרים רק לספקים מחוץ ליפן.
3. טיולי כוכב, בניגוד למקומות אחרים שאפשר להתקדם ולישון בכל מקום שתגיעים אליו, בגלל התחבורה הציבורית המצוינת והחינמית אחרי שקנית את כרטיס הנסיעות, עדיף לבחור כמה יעדים ראשים ולישון בהם, למשל טוקיו וקיוטו ואת כל שאר היעדים בהונשו לטייל מהם ולחזור כל ערב למקום שאתה כבר מכיר ויודע איך להגיע אליו, מאד קשה לנווט בתוך עיר ביפן שאתה לא מכיר, מספור הבתים לא עוקף והשמות ביפנית
4 היפנים לא יודעים או מתבישים לדבר אנגלית וזה נכון ככל שמתרחקים מטוקיו, כדאי ורצוי לדעת קצת יפנית, וצריך לדעת שתהיו חייבים להיות קרציות ישראליות, לפנות לאנשים ברחוב ולבקש עזרה אחרת אין לכם סיכוי למצוא ולהסתדר.
חלקם לא יבינו, חלקם יברחו, תמשיכו לנסות, זה הדרך לטייל ביפן.
5 ביפן הכל נקי ומסודר לכן אין צורך לשלם הרבה על מלונות יקרים או מסעדות יקרות, גם המלון הכי זול והמסעדה הכי זולה יהיו נקיים וניתנים לשימוש כמו מלון 5 כוכבים.
6. כסף, מעט מאד ATMים יתנו לך להוציא כסף, בעיקר בסניפי דואר ראשיים ובכמה מכונות ברשתות של חנויות שפתוחות כל הזמן לכן צריך להחזיק יותר כסף מזומן עליך
7. הרבה דברים יהיו אחרים ממה שאתה מכיר, וחלק גדול מהדברים יהיו רק עם כיתוב יפנית, תנסה, תעיז, מקסימום תקבל משהו לא טעים אי אפשר באמת לדעת מה אתה מזמין ומה תקבל, תזרום...
תשאל שאלות ספציפיות, אפשר יהיה לענות לך ספציפית
לצפיה ב-'מתחילה לחשוב על טיול עצמאי'
מתחילה לחשוב על טיול עצמאי
01/10/2016 | 21:39
5
84
מכוון שהמאורגנים יקרים בטרוף. שאלה ראשונה : איך לבנות מסלול? לפי פירסומי המאורגנים? האם לדעתך הטיול יהיה זול ממאורגן בצורה משמעותית? האם יכול להיות שנפספס הרבה דברים ו"נלך לאיבוד" בתרבות ובהתנהלות? אנחנו מטיילים הרבה לבד, אבל כמובן בעולם המערבי.
לצפיה ב-'חד משמעית רק טיול לבד'
חד משמעית רק טיול לבד
01/10/2016 | 21:53
1
112
אני אתחיל בהשמצות, יפן הרישמית משעממת (יחסית),
מפתיע ?
ראית 3 מקדשים ראית את כולם (למרות שאת תמשיכי לנסות עוד ועוד)
כן יש 2-3 מקדשים מדהימים, ויש 2-3 ארמונות מדהימים.
יפן מאד הומוגנית, זה לא כמו במדינות אחרות שבכל אזור או עיר אחרת יש אוכל אחר ואנשים אחרים, ביפן כולם דומים,
ולכן מה שחשוב זה הדרך ולא היעד, ללכת ברחוב, לדבר עם אנשים, לנסות להתנהל , להאבד, לבקש עזרה, לשבת בפארק עם אנשים שיזמינו אתכם,
בטיול מאורגן לא רואים כלום, לוקחים אותך ממקום למקום, ואת תפסידי את כל הדברים השווים ביפן.
טיול עצמאי ביפן מדהים, טיול מאורגן ביפן משעמם,
מעבר לזה, יפן מאד בטוחה, אם תשאירי את הארנק שלך על שולחן ותלכי, תחזרי אחרי שעה, הוא עדיין יהיה שם, עוד סיבה למה כדאי לטייל לבד.
איך לתכנן ? אם אתם באים לשבועיים בלבד, אתם תטיילו רק באי הראשי - הונשו
מי שבא ליותר מזה, מטיייל גם באיים האחרים,
בגדול יש 2 מרכזים חשובים, טוקיו וקיוטו, לכל אחד מהם תקדישו 3-4 ימים,
ומהם תצאו לטיולים יומיים, למשל יום הירושימה, יום או יומיים אוסקה, יום ניקו וכו וכו והנה יש לכם שבועיים.
תמצאו מלון שיהיה קרוב למערכת התחבורה הראשית, למשל בטוקיו הענקית יש רק רכבת אחת ,קו יאמונטה ,שנוסעת בסיבוב כל החיים (תיירים עניים עולים וישנים עליה), תבחרו את המלון לפי הסוג (מערבי או יפני) אני מציע אחד כזה ואחד כזה כדי לנסות, ולפי רמת המחירים (ויש טווח של מאות ואלפי אחוזים).
אם אתם נוחתים בטוקיו, אתם יכולים להפעיל את כרטיס הנסיעה רק אחרי טוקיו, כי בטוקיו רק רכבת אחת ראשית שכלולה בכרטיס, לכן אפשר להסתדר ולשלם לבד יותר זול, רק מרגע שאתם יוצאים מטוקיו תפעילו את הכרטיס.
לצפיה ב-'תודה, חומר מעניין למחשבה.'
תודה, חומר מעניין למחשבה.
02/10/2016 | 00:44
19
לצפיה ב-'הערה קטנה'
הערה קטנה
02/10/2016 | 11:00
1
93
מהרבה בחינות יפן היא "מערבית". היא הרבה יותר מתקדמת ומודרנית מישראל, וכמוה קוריאה. זה לא הודו. 

באופן כללי, בטיול עצמאי תמיד חווים הרבה יותר ממאורגן, שבו נעים כקבוצה בריצה מאתר לאתר - אולי רואים יותר אתרים, אבל חווים הרבה פחות מהחיבור הבלתי אמצעי למדינה ופחות מרגישים אותה. 

(לא יכולה לענות על שאלות ספציפיות לגבי יפן - רק אחרי שאהיה שם מתיישהו בחודשים הקרובים)
לצפיה ב-'הערה על הערה'
הערה על הערה
02/10/2016 | 11:57
66
יפן בגדול וטוקיו ספציפית לא כל כך "מערביים",
אחת הפתעות המוזרות זה להתקרב בפעם הראשונה לטוקיו ברכבת, ולראות שהיא יותר דומה לדרום תל אביב מאשר לביגינג או סיאול,
פרט לכמה שכונות מרכזיות בטוקיו, רוב העיר נבנתה בשנות ה60-70-80, והיום העיר לא כל כך מרשימה כמו ערים חדשות שהוקמו בשנות ה90 וה2000 כמו הערים הסיניות,
אם תסתכלי על טכנולוגיה , אז חברות המחשבים המתקדמות בעולם הם או אמריקאיות או סיניות או קוריאניות
אינטל, מיקרוסופט, אפל, דל וכו הם אמריקאיות, LG וסמסונג הן קוראניות, לנובו והוואי הן סיניות,
את לא קונה טלפון יפני, גם לא מחשב יפני,
רק טלוויזיות או מכוניות,
אחת הבעיות של היפנים זה שהם לא מסוגלים להמציא כלום, הם רק אלופים בלשפר, אחרי שמישהו אחר ממציא משהו הם ישפרו אותו, לכן אין חברות סטארט אפ יפניות, ובטכנולוגיה הם נמצאים מאחור, יותר מזה ,הם לא מסוגלים לשנות ולהתעדכן, לכן למשל כל מערכת הטלפוניה היפנית עובדת בצורה שונה מכל שאר העולם.
לצפיה ב-'אני אסייג כמה דברים שאמר הבחור מעליי,'
אני אסייג כמה דברים שאמר הבחור מעליי,
02/10/2016 | 14:51
68
חזרתי לא מזמן (לפני פחות מחודש) מטיול שני ביפן. הכרטיס רכבות שהוא מדבר עליו, זה לא כרטיס לרכבת, אלא פאס שנועד להוזיל עלויות אבל הוא ממש לא חובה ואפילו לא תמיד משתלם.
שלטים למי שנוהג וכו' אולי רק ביפנית, אבל בתחבורה הציבורית 90% מהתחנות משולטות לגמרי באנגלית.
אין שום בעיה למצוא ATM שמקבל כרטיס בינלאומי. יש כזה בכל 7/11 ויש כאלה בכל פינה, רק בטוקיו עצמה יש יותר מ  2000 (וכבר נתקלנו במקרים של 2-3 סניפים בטווח של 100 מ'). אז מהבחינה הזו אין באמת צורך לנסוע עם סכום גבוה (אני לא מתייחסת לעלות עמלות משיכה/שערי המרה למינהם, אלא רק לזמינות) אלא אפשר למשוך כשצריך (עם הסתייגות לערים ממש קטנות, כפרים וכו').
לצפיה ב-'יש לנו שני מאמרים על יפן'
יש לנו שני מאמרים על יפן
01/10/2016 | 21:57
86
אחד שלי מלפני 13 שנה (המון זמן) אבל נסענו עצמאית לחלוטין, אני ארגנתי הכל. ומאמר חדשמינואר השנה.

לצפיה ב-'איך מתיחסים לעקבה לישראלים?'
איך מתיחסים לעקבה לישראלים?
01/10/2016 | 14:38
1
89
האם מסוכן שם?
האם כדאי להביא ילדים?
לצפיה ב-'יש הרבה מידע במרשתת'
יש הרבה מידע במרשתת
03/10/2016 | 08:01
60
למשל

באתר של למטייל יש עוד מידע מענין עבורך.
ומוואלה

מוטקה
ועוד ועוד.
לצפיה ב-'פטרה ליום או יומיים'
פטרה ליום או יומיים
01/10/2016 | 12:13
1
81
היי
אנחנו חמישה חברים צעירים (25) שרוצים לראות את פטרה. ג'יפ - יש, תקציב של כמה מאות שקלים לאדם - יש, ורצון - יש.
עכשיו מה שנותר זה להבין איך זה הולך.
אנחנו יכולים לעבור את הגבול ולהיכנס לירדן עם הרכב? האם מומלץ לצאת לפנות בוקר ולחזור בלילה או להישאר ללילה? באילו צעדים בטחוניים מומלץ לנקוט? האם יש עלויות שאנחנו לא מכירים כמו מעבר גבול או כניסה לאתר?
תודה
לצפיה ב-'ברור שיש עלויות'
ברור שיש עלויות
02/10/2016 | 11:16
52
ויזה לירדן - נדמה לי כ 110 ש"ח אם נשארים יותר מ2 לילות , אם נשארים פחות יש תוספת לדעתי.
העברת רכב בגבול - כ 40 דינר ועוד ביטוח בצד הירדני - בנוסף צריך לבדוק אם אפשר להיכנס עם רכבי 4X4
לפטרה אי אפשר להגיע באופן עצמאי אלא רק עם מדריך ובטח שלא עם הרכב שלכם - עלות כ 50-100 דינר

לצפיה ב-'מחפש דרך להשיג טיסה ביום ושעה מסויימים "למקום כלשהו" בעולם?'
מחפש דרך להשיג טיסה ביום ושעה מסויימים "למקום כלשהו" בעולם?
30/09/2016 | 16:11
16
159
שלום לחברים,

אני מחפש את הדרך להשיג זוג כרטיסי טיסה (לי ולאשתי) למקום כלשהו בעולם (עם עדיפות לאירופה, מדובר בחופשת הפתעה)

עכשיו, ומכיוון שאנחנו קצובים בזמן, אנחנו יכולים לצאת ביום מסויים ועדיף שהטיסה תצא לפנות בוקר, מוקדם ככל האפשר (ראיתי למשל שיש טיסות ליעדים מסויימים באירופה בשעה 01:00 ומשם יש קונקשנים ליעדים נוספים גם בתוך אירופה)

לא באמת משנה לנו אם נעשה את החופשה בעיר/יעד זה או אחר, העיקר שהמחיר יהיה הגיוני ושהטיסה תצא באותו תאריך בו אנחנו מעוניינים לצאת,

האם קיימת דרך כזו?
האם יש מנוע חיפוש כזה שניתן באמצעותו לבחור " Any Airport" כאשר אני מפלטר רק את שעת היציאה ואת מקסימום מחיר אותו אני מוכן לשלם?

אודה לעזרתכם.
לצפיה ב-'נסה לקרוא פה (לא ניסיתי)'
נסה לקרוא פה (לא ניסיתי)
30/09/2016 | 16:17
6
114
תכלס, לפעמים הזזה ביום או יומיים יכולה לשנות מקצה אל קצה את המחיר, אז בעיניי חבל להינעל ממש ספציפית על שעה (אלא אם מדובר בזמן מאוד קצר של ימים ספורים לכל הנסיעה כולה). 
לצפיה ב-'אבדוק, אני גמיש בתאריך וגם ביעד אך לא גמיש בשעת היציאה'
אבדוק, אני גמיש בתאריך וגם ביעד אך לא גמיש בשעת היציאה
30/09/2016 | 16:25
5
77
אני מכיר את Skyscanner ובודק גם בו,

אגב, האם יתכן שעכשיו אני לא רואה הרבה טיסות בשעות בהן אני מעוניין לצאת אך טיסות נוספות "ייפתחו" או "ייתפנו" בקרוב?
(כי כרגע שומרים את אותן טיסות/את אותם היעדים (שהם בעצם נקודה טובה לקונקשן) לטיסות ארוכות?
לצפיה ב-'אי אפשר לענות על זה'
אי אפשר לענות על זה
30/09/2016 | 19:50
4
68
אין לנו מושג קלוש לאיזה תאריכים אתה מחפש. אם זה לאוגוסט, אז כן, סביר להניח שעוד לא פרסמו את כל מגוון האפשרויות. אם לסוף אוקטובר - מה שאתה רואה זה מה שיש. 
לצפיה ב-'מעוניין לטוס בעוד שבועיים (נכון, חג סוכות, שיא הביקוש...)'
מעוניין לטוס בעוד שבועיים (נכון, חג סוכות, שיא הביקוש...)
01/10/2016 | 14:23
3
45
ואני שואל, האם לדעתך יש מצב שטיסות מסויימות אינן מפורסמות/מתומחרות כרגע ויתומחרו בהמשך?
(כלומר, נגיד ואני מעוניין לטוס בעוד שבועיים, וקיימת אפשרות  שהן ייפתחו בעוד שבוע פלוס מינוס)

לצפיה ב-'האפליקציה hulyo מפרסמת טיסות זולות, בדרך כלל של חברות שכר, '
האפליקציה hulyo מפרסמת טיסות זולות, בדרך כלל של חברות שכר,
01/10/2016 | 15:48
41
שלא נמכרו.
האפליקציה "בוא נעוף" מציגה אף היא דילים של הרגע האחרון. היא מאפשרת הזמנות רק בימי ד'.
נסה אותן. אולי יתמזל מזלך
לצפיה ב-'אין מצב שיוספו טיסות לחודש הקרוב יש מצב שטיסות שלא נמכרו להם'
אין מצב שיוספו טיסות לחודש הקרוב יש מצב שטיסות שלא נמכרו להם
01/10/2016 | 15:59
36
כל הכרטיסים יופיעו ברגע האחרון ככרטיסים מוזלים במקומות כמו חוליו ואחרים.
אבל אם אין בכלל כרטיסים בחברות עצמן אז גם לא יהיו כרטיסים ברגע אחרון
לצפיה ב-'לא'
לא
01/10/2016 | 17:10
35
בשבועיים התראה לא "מחביאים" טיסות. כל מה שיש מפורסם. מחירים כן יכולים להשתנות אם יש טיסה מסוימת שנשארו בה יותר מדי מקומות פנויים ורוצים להיפטר מהן, או יותר סביר - מחירים יכולים לקפוץ למעלה כי ככל שהזמן מתקדם כך מתמלאים כל המושבים היותר זולים. 

טיסה בהפתעה זה רעיון נחמד, אבל לא בתקופה הזו. בעיניי שווה לחכות לתאריך אחר ואז באותו סכום תוכל מן הסתם לעשות הרבה יותר - ומדובר על הפרש לא רב, כי אם תבדוק תאריכים לנובמבר הטיסות כבר יותר זולות. 
לצפיה ב-'2 הערות'
2 הערות
30/09/2016 | 16:33
2
84
חברות תעופה נוהגות לטוס לאותם יעדים באותם ימים ובאותם שעות, אם מדובר על נסיעה קרובה כנס לאתר רשות שדות התעופה וראה איזה טיסות יוצאות באותו היום ובאותה השעה,
שנית לא ברור לי שאתה כותב שלא משנה לך לאן לטוס, זאת הפתעה ? הטיסה עצמה ? הדיוטי פרי ? אני מניח שלא, ההפתעה זה הטיול עצמו, לכן מאד חשוב לאן טסים ומתי ומה אתם אוהבים לעשות, אם התאריך שלכם הוא באמצע החורף, יעד שיורד בו גשם כל הזמן ממש לא מתאים,
אגב תבחר טיסה שהיא כמה שעות אחרי ההפתעה, יכול להיות שהטיסה שלכם תקדים בכמה שעות והלכה ההפתעה, רק בסרטים אפשר להפתיע ככה אנשים, אלא אם יש לך מטוס פרטי.
לתת מתנה יפה, אריזה יפה שבתוכו ריק, זה מוציא את כל הכיף, צריך לחשוב על הבתוכו.
לצפיה ב-'מדובר באירופה, אינני רואה את אותן טיסות סדירות מתומחרות'
מדובר באירופה, אינני רואה את אותן טיסות סדירות מתומחרות
01/10/2016 | 14:26
1
51
ולכן שאאל אם לדעתכם יש מצב שטיסות אינן מפורסמות/מתומחרות כרגע ויתומחרו בהמשך?
(כלומר, נגיד ואני מעוניין לטוס בעוד שבועיים, ייתכן מצב והן ייפתחו בעוד שבוע פלוס מינוס)

לצפיה ב-'לא.'
לא.
01/10/2016 | 15:52
6
לצפיה ב-'יש פרסומת לאתר בשם אליס -נראה שיענה על בקשתך '
יש פרסומת לאתר בשם אליס -נראה שיענה על בקשתך
30/09/2016 | 19:38
4
22
לצפיה ב-'האם לדעתך יש מצב שטיסות אינן מפורסמות/מתומחרות כרגע ו...'
האם לדעתך יש מצב שטיסות אינן מפורסמות/מתומחרות כרגע ו...
01/10/2016 | 14:21
3
42
תודה על תגובתך!
האם לדעתך יש מצב שטיסות אינן מפורסמות/מתומחרות כרגע ויתומחרו בהמשך?
(כלומר, נגיד ואני מעוניין לטוס בעוד שבועיים, ייתכן מצב והן ייפתחו בעוד שבוע פלוס מינוס)
לצפיה ב-'סבירות מאד נמוכה בתקופה זו , קניתי כרטיס לניו יורק '
סבירות מאד נמוכה בתקופה זו , קניתי כרטיס לניו יורק
01/10/2016 | 20:44
2
38
ל15.10 במחיר 1000 דולר לפני כחצי שנה. היום בדקתי- המחיר מעל 3000$!!!!
לצפיה ב-'איפה בדקת ?'
איפה בדקת ?
01/10/2016 | 20:49
1
32
הרגע בדקתי ,בסביבות ה15 לאוקטובר יש טיסות ישירות לניו יורק המחיר הלוך חזור 958 דולר.
ובדיוק ב15.10 יש טיסות ישירות המחיר 1000-1400 תלוי בכמות הימים המדויקת
לצפיה ב-'בקאייק עם תאריך חזרה ב 22 לחדש '
בקאייק עם תאריך חזרה ב 22 לחדש
02/10/2016 | 11:38
6
לצפיה ב-'המליצו לי כאן על google flights והוא שימש אותי מצויין לזה.'
המליצו לי כאן על google flights והוא שימש אותי מצויין לזה.
01/10/2016 | 15:53
18
לצפיה ב-'למסירה סים גלישה ביוון'
למסירה סים גלישה ביוון
30/09/2016 | 09:37
2
75
סים גלישה ביוון עד לתאריך 22/10.  נשאר בערך 2.5 ג'ייגה.
הסים של חברת וודפון. 
לצפיה ב-'עדיין אקטואלי?'
עדיין אקטואלי?
03/10/2016 | 00:14
1
43
מהיכן את?
לצפיה ב-'סים יון'
סים יון
03/10/2016 | 09:49
44
כרגע לא אקטואלי. אם לא יילקח ביום שלישי אודיע לך
לצפיה ב-'קניון 7 הסולמות ברומניה'
קניון 7 הסולמות ברומניה
29/09/2016 | 23:21
90
למה אני יכולה לחבר את האתר הזה, אם אנחנו ישנים בבראסוב? זה נראה כמו חצי יום במקסימום.. מה עוד יש באזור?
לצפיה ב-'בדקה ה-90: אני מעוניין לטוס לברלין ל-11 ימים.'
בדקה ה-90: אני מעוניין לטוס לברלין ל-11 ימים.
29/09/2016 | 23:01
32
203
(מ2.10 עד 12.10, כולל)
מאחר ומדובר בטיסה הראשונה העצמאית שלי (ואחרי הרבה זמן שלא נסעתי) מאד אשמח למעט הדרכה.

1. ויזה - לפי מה שקראתי פה- אין לי צורך להסדיר ויזה לגרמניה. האומנם? (יש לציין שיש לי דרכון אמריקאי בתוקף, אם זה רלוונטי)
http://www.tel-aviv.diplo.de/Vertretung/telaviv/he...

2. ביטוח - א. זה כזה ברור שצריך? ב. עד כמה זה מורכב להוציא את זה מהרגע להרגע?

3. טיסה + מלון (/דיל) :
ידידה המליצה לי על האתר הבא:
https://www.makemytrip.com/

מחיפוש מהיר שם ראיתי שאני יכול להזמין טיסת קונקשיין עם עצירה של כ-6 שעות בקייב (אגב, במעבר כזה צריך ויזה מקומית?)
יחד עם מלון 3 כוכבים (Aldea Novum Hotel Berlin Zentrum) זה יעלה לי  82,214 רופי, שזה יוצא 4,631 ש"ח. כשמדומני שזה סכום רציני ביותר להוציא על חופשה בת שבוע וחצי, אבל בהתחשב ביעד ובעיקר במועד בו אני טס -אני תוהה כמה זול יותר אוכל למצוא..?

יש גם את האתר הזה
https://www.orbitz.com/

מחיפוש שם מצאתי דילים בסכום שבשקלים יוצא די דומה. אם כי תחת המחיר-שהם אומרים שכולל גם טיסה וגם מלון - הם מציגים רק את המלון ולא את פירוט הטיסה, אז זה לא ברור לי כ"כ..

4. מבחינת תקשורת מחו"ל - היום אין צורך לסגור משהו מול סלקום, נכון? בגלל שיש לי ווצאפ (להתכתבות+שיחות) מכל מקום עם ווי פיי..

5. אחרון חביב: מבחינת כסף מקומי. לבצע המרה בארץ שיהיה לי מזומן, ואיפה שאפשר לשלם בויזה כאל-לא אמורה להיות בעיה, נכון? בכל מקרה אבדוק מחר במוקד הטלפוני של החברה

בונוס: אשמח לשמוע כל דבר שנראה לכם נכון שאשמע לפני שאני יוצא לדרך

תודה רבה!
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
29/09/2016 | 23:19
2
159
1. אין צורך בויזה. דרכון ישראלי בתוקף לשלושה חודשים מעבר לתקופה הטיול מספיק.

2. כן ברור שצריך. זה חמש דקות באתר של קופח שלך.

3. לא שמעתי אף פעם על האתר הראשון. ORBIZ זה אתר יותר מוכר ו EXPEDIA  BOOKING ו KAYAK אלו האתרים הגדולים. לא כדאי להסתבך עם אתרים עלומים. והטיסות דרך אוקראינה לטעמי ממש לא שוות את החיסכון. אתה מבזבז טונות של זמן והחברות האלו פושטות את הרגל מדי פעם.
יש טיסות ישירות ממש זולות לברלין.
עדיף להזמין טיסות בנפרד ומלונות בנפרד.

4. אם אתה נוסע בלי חבילה חייב לוודא שהגלישה שלך מכובה אחרת הטלפון יגלוש לבד סלקום מחייביים בלי חבילה 57,000 שח לגיגה.
לדעתי שווה בשביל 100-150 שח לקחת חבילה. לא בכל מקום יש WIFI.

5. ממירים חלק בארץ- יורו (הכי טוב בבנק הדואר) ולוקחים כרטיס אשראי בינלאומי.
לצפיה ב-'לא שמעת אף פעם על orbitz?'
לא שמעת אף פעם על orbitz?
01/10/2016 | 16:05
1
54
 מוזר...אחד מאתרי הזמנת טיסות מלונות ורכב הגדולים ביותר מבית expedia. ממליצה להעזר ב orbitz למידע ואפשרויות טיסה. וכן, הזמנתי דרך orbitz פעמיים טיסות לארה"ב היה מצויין, בלי בעיות ובלי רמאויות.
לצפיה ב-'ברור ששמעתי. לא שמעתי על אתר MAKEMYTRIP שאותו הוא ציין ראשון'
ברור ששמעתי. לא שמעתי על אתר MAKEMYTRIP שאותו הוא ציין ראשון
01/10/2016 | 16:11
16
לצפיה ב-'AIRBERLIN טיסה ישירה 330$ בלי מזוודה 360 עם מזוודה'
AIRBERLIN טיסה ישירה 330$ בלי מזוודה 360 עם מזוודה
29/09/2016 | 23:25
5
109
לצפיה ב-'אתה מתכוון 360 דולר *לכל כיוון*, נכון?'
אתה מתכוון 360 דולר *לכל כיוון*, נכון?
30/09/2016 | 08:38
3
92
דרך אגב, עלי לציין לפני ההזמנה שאני מגיע עם מזוודה? זה לא מובן מאליו?

חיפשתי ב AIRBERLIN
מצאתי, לדוגמא, טיסה בתאריכים הנ"ל : הלוך+חזור ב 645$. מצ"ב 2 תמונות של ההצעה. 
האם זה סדר הגודל של המחירים?

לצפיה ב-'360 דולר הלוך חזור. תסתכל באתר של KAYAK. המחירים משתנים'
360 דולר הלוך חזור. תסתכל באתר של KAYAK. המחירים משתנים
30/09/2016 | 09:10
2
79
כל הזמן.
אתמול היה הלוך חזור באירברלין במחיר הזה.
בחברות LOWCOST כמו אירברלין איזגט ו UP אתה צריך לבחור מראש אם אתה שולח מזוודה. אפשר להוסיף אחר כך אבל זה בדרך כלל יותר יקר.
עכשיו יש הצעות אחרות גם הם בטיסות ישירות.

לצפיה ב-'סליחה, הסתכלתי על נובמבר במקום אוקטובר...'
סליחה, הסתכלתי על נובמבר במקום אוקטובר...
30/09/2016 | 10:24
1
17
לצפיה ב-'ממ.. זה מסביר'
ממ.. זה מסביר
01/10/2016 | 00:17
49
עזרת מאד, בכל מקרה
תודה רבה
לצפיה ב-'בנוסף, מלון טוב'
בנוסף, מלון טוב
30/09/2016 | 09:05
77
נניח 4-3 כוכבים, לתקופה כזו של 12 יום, באיזה סדר גודל של עלות יהיה כרוך?
תודה :)
לצפיה ב-'KAYAK מחפשים טיסות, BOOKING מלונות, EXPEDIA גם וגם'
KAYAK מחפשים טיסות, BOOKING מלונות, EXPEDIA גם וגם
29/09/2016 | 23:26
2
30
לצפיה ב-'YosMan1 לידיעתך ORBITZ אתר מאד ידוע ומאד מוצלח '
YosMan1 לידיעתך ORBITZ אתר מאד ידוע ומאד מוצלח
30/09/2016 | 07:05
1
74
פשוט נקנה על ידי אקספדיה אם אנני טועה אבל הוא בהחלט לא עלום
לצפיה ב-'התכוונתי שאתר MAKEMYTRIP לא מוכר'
התכוונתי שאתר MAKEMYTRIP לא מוכר
30/09/2016 | 09:08
19
לצפיה ב-' סגרתי טיסה ואכסניה'
סגרתי טיסה ואכסניה
01/10/2016 | 13:34
8
105
לגבי הטיסה-
א - אם קיבלתי מייל אישור עם קודים, זה מספיק? את המייל והדרכון עלי להציג בשדה ואז אני עולה על המטוס, נכון?
ב- כתוב שהתשלום שלי על הכרטיס כולל מזוודה אחת שאני יכול להעלות על המטוס. האם בנוסף לזה אוכל להעלות תיק קטן שיהיה איתי בטיסה?

לגבי האכסניה-
אני נוחת בברלין ביום שני ב08:00 והצ'ק-אין באכסניה הוא מ 14:00. אני אנסה לכתוב להם לבדוק אם יוכלו לקלוט אותי מוקדם יותר, ואם לא אשאיר את התיקים בחדר שמירת חפצים ואטייל באזור. אם יש הצעה אחרת, אשמח לשמוע.
אותו הדבר לגבי העזיבה ברביעי שאחרי. הצ'ק-אאוט הוא עד 11:00 והטיסה מברלין לנתב"ג יוצאת ב 23:00 (אהיה בשדה ב 19:00) . זה אומר שיהיו לי כ-8 שעות להעביר עד ההגעה לשדה.
לצפיה ב-'יופי!'
יופי!
01/10/2016 | 14:14
3
72
נראה שהצלחת למצוא דיל למרות משך זמן לא סטנדרט לטיסה.כרטיס הטיסה הוא אלקטרוני.וזה מספיק.
אגב, אנו נוהגים להיכנס ל vodaphone  כדי להצטייד בסים המקומי לגלישה של 2 או 1 גיגה ואז זה עוזר להתמצא בעיר ולחפש מה שמעניין:מסעדות,בתי קפה, בארים,מועדונים , חנויות,זמני נסיעות  .
תיהנה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/10/2016 | 14:25
2
73
הבנתי ממגיב קודם שאוכל לסגור מול חברת הסלולאר שלי חבילת גלישה לחו״ל ב 50-100 ש״ח. לא עדיף על פני סים מקומי?

עוד שאלה . האפליקציה של booking שדרכם סגרתי את האכסניה, מבקשים שאזין קוד טיסה שלי, כדי לעזור לי בתיכנון הטיול. האם זה בטוח למסור זאת?
לצפיה ב-'הכוונה למספר הטיסה, לא לקוד ההזמנה'
הכוונה למספר הטיסה, לא לקוד ההזמנה
01/10/2016 | 17:07
1
50
זאת אומרת, עליך לכתוב באיזה טיסה אתה. זה בטוח, כי ממילא אתה רק נותן את שם הטיסה ואתה אחד ממאות אנשים על המטוס. 
תכלס, בעיניי לא הייתי צריכה שום המלצות מבוקינג, אז לא ראיתי צורך לתת שום נתונים או לקבל מהם שום חומרים. 

לגבי צ'ק אין מוקדם - אין בדר"כ אפשרות כזו. אלו השעות שבהן הם מנקים חדרים. כדאי לוודא שיש לאכסניה מקום לשמירת חפצים (ושהוא לא בתשלום, כי בפראג יש קטע שכמה אכסניות רצו כסף תמורת סך שעות מסוים של שמירת חפצים - אבל זה נדיר בעולם), בדר"כ יש, ואז שמים את התיק, הולכים לארוחת בוקר וסיבוב באזור, וחוזרים מאוחר יותר. כנ"ל בצ'ק אאוט - שאז אם טסים מאוחר כדאי לברר שאכן יש אדם בקבלה בשעה שאתה רוצה לאסוף את התיק כדי שיפתח לך את חדר שמירת החפצים. 
לצפיה ב-'אני מאד מודה לך'
אני מאד מודה לך
02/10/2016 | 12:48
6
לצפיה ב-' '
01/10/2016 | 14:25
3
52
-כרטיס הטיסה היום הוא אלקטרווני כדאי להדפיס אותו בבית, ולעשות צקאין באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ואז מדפיסים רק את הברודינג.
- תיק קטן נוסף זה מאד תלוי בחברה ובסוג הכרטיס, כדאי להכנס לאתר של חברת התעופה ולקרוא בדיוק. יש חברות לוקוסט שמאד מקפידות על זה.
- אין בעיה להכניס את קוד הזמנה לאפליקציה של בוקיניג, הם בכל מקרה יודעים אותה...
- סים מקומי זה הכי זול רק שהוא לא  נותן שיחות לישראל בדרך כלל.
לצפיה ב-'לגבי הסים'
לגבי הסים
01/10/2016 | 14:36
62
אם החברה שלך(גולן?)  לוקחת 50-100 -אז ודאי שאין טעם לרוץ לקניון ולחפש וודהפון.הטוב בוודהפון זה שאתה מקבל אישור שהסים עובד (לאחר כרבע שעה המתנה) ואז אתה בטוח שיש לך אינטרנט מקומי שם.ואת השיחות לארץ ?-עושה בוואטסאפ.

לצפיה ב-'booking יודע את מספר הזמנת הטיסה?'
booking יודע את מספר הזמנת הטיסה?
01/10/2016 | 15:44
1
51
אין לבוקינג צורך בכך ומעולם לא נתקלתי בבקשת קוד זה ע"י בוקינג
לצפיה ב-'כמובן שלא, אני לא שמתי לב שהוא מתכוון לטיסה.'
כמובן שלא, אני לא שמתי לב שהוא מתכוון לטיסה.
01/10/2016 | 16:03
12
לצפיה ב-' מוניות נשר לא עונים לי כבר מאתמול בערב'
מוניות נשר לא עונים לי כבר מאתמול בערב
02/10/2016 | 09:38
10
61
ניסיתי את 2 המספרים שפה (שמתחיל ב 02, וזה שמתחיל ב 1599).

מישהו יודע איך ניתן להשיגם? חבל לי לשלם 200 ש״ח מונית ספיישל (בשישי הבחור שענה לי אמר שהם יהיו זמינים בחג, אבל כרגע לא עונים.. :/ )
לצפיה ב-'נסה את מוניות הדר'
נסה את מוניות הדר
02/10/2016 | 10:55
9
57
הם מתמחים בנתב"ג ובפעם האחרונה גם יצא המחיר הכי טוב. 

ובגלל העיתוי, הבה נאחל לכולנו שנה שבה ישראל תהפוך למדינה מערבית נורמלית, שבה לא משביתים תחבורה ציבורית במשך ימים שלמים ברצף כי אל אחד לקח חופש לפני 7000 שנה. 
לצפיה ב-'בהדר מלאים, בסוף ענו לי בנשר. העניין הוא שהם אמרו לי'
בהדר מלאים, בסוף ענו לי בנשר. העניין הוא שהם אמרו לי
02/10/2016 | 12:51
8
69
שיש להם מונית שתביא אותי ב 02:00-02:15 לשדה, לא קודם. והמטוס שלי ממריא ב 04:50.

בינתיים נרשמתי אליהם, כי חבל לי לשלם 300 ש"ח (כך הראה לי נהג מונית שהתעריף שהוא יעשה לי) על מונית ספיישל.

השאלה : האם זה סיכון משמעותי להגיע לשדה כ-3 שעות לפני ההמראה?
לצפיה ב-'(מדובר על לפנות בוקר הקרוב, בין היום-ראשון לשני)'
(מדובר על לפנות בוקר הקרוב, בין היום-ראשון לשני)
02/10/2016 | 13:31
15
לצפיה ב-'אתה חושש ש3 שעות לא יספיקו? אין דאגה'
אתה חושש ש3 שעות לא יספיקו? אין דאגה
02/10/2016 | 16:50
6
53
אתה טס בחג, אין טיסות של אל על כך שיש הרבה הרבה פחות עומס וכל החברה כבר באומן 
תספיק גם לאכול את הכריך שתביא איתך
דרך צלחה
לצפיה ב-'אגב'
אגב
02/10/2016 | 17:44
4
50
אם לא לקחת מזוודה אלא רק מטען שעולה איתך למטוס, אתה יכול לעשות צ'ק אין מהבית ולחסוך חלק לא מבוטל מזמן ההמתנה. 

לצפיה ב-'אני עוד מתלבט מה לעשות...'
אני עוד מתלבט מה לעשות...
02/10/2016 | 21:01
3
47
בעיקרון רציתי לקחת איתי מזוודה שתכנס לבטן המטוס ועוד תיק קטן שיהיה איתי על המטוס. אבל בקבוצה בפייסבוק ששאלתי, מישהו אמר שאם יש לי רק שלוש שעות בשדה (למעשה, יש לי שעתיים ו-50 ואולי אפילו שעתיים ו-35 דקות, תלוי מתי נגיע עם מונית נשר), עדיף שאוותר על מטען בבטן המטוס ואצמצם את התכולה לטרולי קטן שיעלה איתי על המטוס...

ההתלבטות מועצמת לאור העבודה ש...:
בצ'ק אין שעשיתי באינטרנט קיבלתי בסוף את הבורדינג ובו כתוב שה- Cabbing Baggage לא יעלה על מידות כך וכך..
מה לגבי המטען שנכנס לבטן המטוס? שם יש הגבלה על גודל המזוודה, ומדוע אין התייחסות אליו? האם יכול להיות שהכרטיס שקניתי בכלל לא כולל מטען כזה, אלא רק תיק לעלייה למטוס?
לצפיה ב-'רק אתה יודע מה קנית...'
רק אתה יודע מה קנית...
03/10/2016 | 02:22
2
42
יש כרטיסים שכוללים מטען (הכוונה ב"מטען" לכזה שנכנס לבטן המטוס) ויש כאלו שלא. אתה אמור לדעת מה קנית. 
בכל מקרה מותר לך להעלות תיק למטוס (Cabbing Baggage) יחד איתך במגבלות השונות הקיימות בכל חברה - יש גודל מקסימלי של תיק, לפעמים גם משקל מקסימלי מותר, ולעתים גם הגבלה על האם מותר לך לקחת ארנק/תיק מחשב וכו' בנוסף. כדאי גם לדעת שיש דברים שאסור להעלות למטוס, למשל כל נוזל או קרם בבקבוק של יותר ממאה מ"ל (ולא יותר מעשרה מיכלים כאלו, ארוזים בשקית ניילון שקופה ואטומה). 

בעיניי, אם נוסעים לשבוע ממילא לא חייבים מזוודה ואפשר להסתדר במגבלות. בעיניי זה יותר נוח וקל, אבל אני חסידה של לארוז קל בנסיעות קצרות. 
לצפיה ב-'טוב, עברתי בשלום את המסע'
טוב, עברתי בשלום את המסע
03/10/2016 | 10:43
1
41
הגעתי לברלין, עם טרולי קטנה, אבל יש מכונת כביסה וייבוש בדירה בה אני שוכר חדר בקרויצברג (בסוף לא אהיה בגסט האוס).

תודה לכולכם
לצפיה ב-'הגעת בזמן'
הגעת בזמן
03/10/2016 | 11:11
35
בשער ברנדנבורג חוגגים היום את החג הלאומי בגרמניה.:3.10. 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
02/10/2016 | 20:55
12
לצפיה ב-'זנב לאריות'
זנב לאריות
29/09/2016 | 18:29
117
גרמניה רעשה וגעשה היום,צמד כפירי אריות מגן החיות בלייפציג מאסו מהתבוננות חסרת מעש במזון הולך על שתיים שמביט בהם דרך הסורגים מידי יום ויצאו לתור אחריו בשעות הבוקר המוקדמות ,גן החיות היה סגור ולמעט ציפור שיר אחת שנדמה
בלוע הארי לא צלחה תכנית הבריחה.הגרמנים הגיעו והצליחו לשכנע לביא אחד לחזור
לגוב האריות.האריה השני לא הסכים לתנאים המוצאים לו ונורה,כמיטב המסורת הגרמנית.

לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:25
2
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'מלון בפאפוס קפריסין '
מלון בפאפוס קפריסין
29/09/2016 | 13:18
44
שלום לכולם

מחפשים המלצה למלון בפאפוס קפריסין לחול המועד סוכות לזוג  + 2 ילדים 
עדיף שיהיה הכל כלול  
האם שווה להשכיר רכב   בפאפוס  ?
תודה מראש 
סיגלית 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה