לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טיולים וחופשות בחו"ל
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

מה לובשים לצרמט בינואר?
07/11/2014 | 23:30
10
240

יי
אנחנו נוסעים לטיול חורפי שכולל גם שני לילות בצרמט שבשוויץ. אנחנו לא גולשים וכנראה שלא נעשה שום פעילות ספורט (אולי מזחלת אבל גם לא בטוח).
המטרה היא להסתובב בעיירה, לעלות ברכבל/רכבת  (אולי גם לנקודה הגבוהה) , לשבת אולי באיזור תחנת הרכבל מהיכן שאנשים גולשים, להינות מהנוף, קצת מסעדות פאבים. זהו, לחוות את נופי השלג שאין לנו כאן וגם את צרמט הידועה. שאלתי היא ממה ללבוש - אין ,לנו מושג מה לובשים. אכיד מה חשבתי ותגידו אם בסדר:
אשתי - 
קנינו לה מגפיים של קולומביה לתנאי קור מינוס 30, נקנה גם גרביים עבות מתאימות (יש המלצה???)
חולצה טרמית (יש המלצה על פירמה??? ראיתי בקלומביה Midweight - בינוני, רמת בידוד גבוהה Factor 2 מספיק? יש גבה עבה ברמת בידוד 3 ויש גם אחת ממש יקרה לתנאים קיצוניים). סוודר עבה רגיל וכן מעיל מנוצות אווז שקנינו פעם באוסטריה.
מכנסיים - כדאי טרמיים?? אם לא אז גטקס ועל זה ג'ינס..
כובע צמר, צעיף (או אולי מחמם צוואר - יש המלצה לפירמה??), כפפות שתי שכבות (בד ועל זה לטקס או עור), מחממי אוזניים

לי
נעלי MERREL גבוהות (לא מגפיים, פשוט ספורט גבוהות) שהן אטומות למים ועם סוליה נגד החלקה. גרביים צבאיות עבות.
חולצה טרמית + סווצ'ר עבה + מעיל דק של קולומביה (משהו עם בטנה)
שני מכנסי גטקס ועל זה ג'ינס
כובע צמר, כפפות

ברור שהכי טוב שיהיה מהכל ומפירמות ידועות אבל התקציב מוגבל ולכן במה שווה להשקיע?? ובאיזה פירמות להגיד בחנות? למרות שלא נעשה סקי אולי נלך קצת בשלג בעיירה או ליד תחנת הרכבל למעלה, אולי קצת נשחק בשלג..

גינס זה הכי לא לענין..עדיף מכנסי סערה או של סקי
07/11/2014 | 23:35
134
גרביים..חפש בחנויות של הסקי או תזמין באיביי או מאיזו חנות סקי.
במזחלת יהיה קר בינואר
צעיף וכובע ומשקפי שמש נגד סינוור
בתוך הבתי קפה למעלה על הר חם בדכ...אז משהו קל מתחת בשטית הבצל..
ואני נגד כובע צמר..זה מקלקל לי את התסרוקת..ועושה חשמל סטטי.
ולגבי צעיף..אם לובשים גולף הצעיף מיותר
ביגוד תרמי
08/11/2014 | 04:04
107
בגלל שאתם לא מתכננים על שום פעילות ספורטיבית אני ממליצה על פקטור 3 של קולומביה(למרות שגם 2 יכול להתאים, ה2 מגיע באריזה אדומה וה3 מגיע באריזה כתומה אם אני זוכרת נכון)/פקטור 2 של SUBZERO. אפשר לשקול גם את הXWARM של אווטדור, ויש להם עוד סוג שגם יכול להתאים, ברח לי השם.

מבחינת גרביים חשוב ממש גרביים תרמיות איכותיות(לשים לב שהן עם טכנולוגיית COOLMAX, שדואגת שלא תספג יותר מדיי זיעה בגרב והצמר ימשיך לחמם), לשניכם. הנעליים של מרל לא שומרות על חום, אבל לדעתי הן כן אטומות למים(בדר"כ יש פתקית פיצית שכתוב עליה גורטקס או משהו בסגנון).

ממליצה לשניכם עוד שכבה בין התרמית לסוודר, משהו בסגנון של חולצת כותנה עבה, ושהמעיל העליון גם יבודד מרוח(סופט-של, אולי אפילו הארד-של).

כמה עצות :)
08/11/2014 | 09:13
105
היי הייתי בזרמט לפני כמה שנים... הכל תלוי עד כמה אתם סובלים מקור והכי חשוב הוא להתגונן מפני רטיבות.
לא ג׳ינס בשום אופן... אפילו עם גטקס מתחת... זה לא הספיק לי גם לקור של מינוס 15 מעלות...
תקנו מכנסי סערה(או תשאילו ממישהו חבל לבזבז כסף על טיול חד פעמי)
תקנו מעיל טוב שחוסם רטיבות (ורוח עוד יותר חשוב לדעתי)
בקשר לנעליים הכי חשוב שלא יחדור רטיבות, שימו גרביים עבות ... ושהסוליות יהיו נגד החלקה.
שאלה דומה על דרום שווייץ, ג'נבה ואזור מונטריי
08/11/2014 | 21:31
1
73
מזג האוויר בסוך ינואר בהנחה שנמצאים בעמק ולא מטפסים לראשי ההרים.
קר מאד
08/11/2014 | 21:36
37
שום פירמות ושום מותגים
09/11/2014 | 08:41
132
אתם לא מטפסים את האוורסט! גם לא תיתקלו במינוס 30 מעלות. אתם צריכים בגדים חמים ודוחי מים, ובעיקר מגפיים אטומים עם סוליה נגד החלקה. בגדים תרמיים ממותגים זה למי שעוסק בספורט חורף. לכם יספיקו בגדים מחנויות רגילות, בלי שמות מפוצצים.
אה, וגרבי צמר עבים לך ולגברת. גרביים צבאיים לא מספיקים.
עדכון ושאלות
09/11/2014 | 10:27
3
106
ראשית לא מובן לי שלא צריך מותגים וצריך גרבים חמות ושאלו הצבאיות לא מספיקות. אני מנסיוני הגרביים הצבאיות מאוד מחממות, יותר מרוב הגרביים שמוצאים בחנויות השונות בארץ. במידה ומדובר בקור קיצוני שזה לא מספיק אז לא מחוייב גרביים טרמיות/מיוחדות של איזה מותג (למשל קולומביה?)
שאלה נוספת - האם עדיף לללכת עם שני חולצות טרמיות  Factor 2 או חולצה טרמית אחת  Factor 3? האם יש צורך במכנסיים טרמיים שהרי נכנסים ויוצאים ממקומות חמים...?? חשבתי על גטקס רגיל + מכנסי פליז..מספיק?
הבנתי שאם מגיעים למקום עם שלג רצוי שתהיה שכבה חיצונית שהיא לא בד..אלא ניילון נושם..לי יש מעיל גשם של קולומביה שאני חושב שהוא נושם. בנוסף יש לנו (שאף פעם לא השתמשנו) מעיל רוח/גשם של Vaud שאני סבור שהוא גם נושם כי זאת חברת מותג (לפני שנים קניתי בלמטייל) ואת זה אשתי יכולה לשים על המעיל הרגיל שלה. לגבי מכנסיים ביום-יומיים הספציפיים המדוברים אני יכול לשכור שם באיזה חנות ב-15 פרנק לפריט לכל היום. נראה לי עדיף.
לסיכום - אקנה שתי חולצות טרמיות + גרביים טרמיים. מכנסיים אשכור בעיירה עצמה לימים ספציפיים..
ביגוד תרמי
09/11/2014 | 14:57
76
הרעיון בביגוד תרמי הוא שהוא שומר על חום הגוף - לא כמו סוודר שמחמם וכך המעבר לאזור חם עלול לגרום לכך שיהיה לך חם מדי.
אתה צריך לאזן בין רצוי למצוי תוך הבנה שיש אי ודאויות
10/11/2014 | 08:25
1
47
אני מציע שקודם כל תוציא מהמשוואה את כל מה שלא רלוונטי וסתם מבלבל.
למשל לא נראה לי ראלי שתקנו מעילים חדשים בשביל יומיים. מדובר בהוצאה של אלפי שקלים. אם תראו בחו״ל מעיל שמאוד מוצא חן בעינכם ותשתמשו בו גם בארץ אז שווה לקנות אבל אני מעריך שלא תשקיעו אלפי שקלים במעילים שישמשו אתכם יומיים.
כנ״ל לגבי נעלים, נראה לי שאתם תסתדרו עם הפירוט שרשמתם. נעליים אטומות למים, לא מחליקות ועם גרביים טובות. לא תשקיעו עוד אלפים בעניין הזה.
לעומת זאת יש ציוד זול יותר שאני ממליץ שיהיה לכם כמו כובע פליס טוב שמכסה את האוזניים, צעיף לחימום הצוואר (עדיף מחמם יעודי אבל בצעיף אולי תשתמשו בארץ), עליונית (כמו סווטשירט) טובה מפליס איכותי (גם אולי יהיה שימושי בארץ), וכפפות שאינן חדירות למים. קחו איתכם גם משקפי שמש, יום שמשי בשלג ללא הגנה לעיניים יכול לנטרל אדם לזמן ממושך.
היתרון בביגוד טכני טוב לעומת גאטקס שהוא ביגוד מתוחכם המתחשב גם בתנאי הסביבה וגם בחום הגוף. אם הסביבה חמה הוא מבודד פחות ואם קרה מבודד יותר. מאוד נוח כשנכנסים ויוצאים ממקומות ובמצבי פעילות משתנה. הוא גם פחות מושפע מרטיבות. יש הבדל עצום בנוחות בין גאטקס צמר ספוגי זיעה על הגוף לבין גאטקס טכניים.

אי הודאות מורכבת מכמה גורמים
אתם כרגע כנראה לא יודעים מהי תחזית מזג האויר. יש הבדל עצום בין יום שימשי חסר רוח וטמפרטורות סיב האפס לבין יום מעונן עם רוחות ערות וטמפרטורות באיזור המינוס 15.
אני מציע שתבדקו תחזיות כשהטיול יתקרב.
אתם עוד לא יודעים מה תהיה רמת הפעילות הגופנית שלכם. בגדים נושמים חשובים ברמת פעילות גבוהה כי הם מנדפים זיעה.
אתם יודעים מהי רמת הרגישות האישית שלכם לקור, בד״כ נשים רגישות יותר אבל מכיוון שאין לכם נסיון בטמפרטורות כאלה אין לכם הערכה טובה.
כמובן ישנו העניין האופנתי. אם אתם תצאו לבילויי ערב כמו אפרה סקי לחלק מהאנשים חשוב מאוד להיות אופנתיים ועם מותגים מתאימים ולחלק פחות. בחירה אישית שלכם.

כך שאף אחד לא יכול לדעת אם אתם צריכים ביגוד פאקטור 2 או 3.
אני יכול להגיד לך מהנסיון המוגבל שלי שאני לא צריך מכנסי גאטקס אם הטמפרטורות בסביבות האפס אבל צריך אם באיזור המינוס 10 ומטה.
ועוד גורם לקחת בחשבון, אתם נמצאים בציוויליזציה
10/11/2014 | 08:28
42
ותמיד אפשר לקנות ביגוד חסר.
נכון ששוויץ מאוד יקרה אבל ישראל יקרה יותר.
הייתי משתדל להמנע מכך בעיקר בגלל בזבוז זמן אבל האופציה קיימת.
מקווה שהשאלה שלי במקום (לאחר האיום מראש העמוד): RER בצרפת
07/11/2014 | 11:44
5
144
שלום,

זה מכבר חזרנו מפריז. נכחתי לדעת שהדבר הקשה ביותר בפריז זה לשאול איפה מגיעים ל RER. אף (!) אחד לא הבין מה רציתי ממנו. ניסיתי להגיד אראיאר, רר, אר.אי.אר אך לשווא. איך, לעזאזל, מבטאים זאת בצרפתית?
לעזאזל - זו רק הקראה של אותיות, אז למה אף אחד לא הבין אותי?

תודה
R = הצליל שנשמע באנגלית ER
07/11/2014 | 11:52
4
105
לא כפי שהוגים באנגלית את האות -R, אלא צירה או סגול מתחת ל-E. זה קודם כל.

ו-E זה משהו בין E ל-O, עם כיווץ של השפתיים.

אז את אומרת את שלוש האותיות: R-E-R בזו אחר זו. R את יודעת כבר איך לומר אבל E היא הבעייתית כי אין צליל כזה בעברית.

אבל פורבו יעזור. לחצי על המשולש הכחול. בדיוק כך זה נשמע:
תודה... ממש שונה ממה שאני ציפיתי והגיתי
07/11/2014 | 11:57
3
30
כן, זה הכיף בשפות. לכל אחת סט שונה של צלילים
07/11/2014 | 12:00
63
ושל צירופי אותיות שנותנים צלילים שונים. כשמסתכלים על צרפתית צריך לשכוח מה שיודעים על אנגלית וללמוד הגיה שונה לגמרי של אותיות לטיניות. זה נהדר.
ולמשל, איך נקראת החברה שמפעילה את המטרו, את האוטובוסים,
07/11/2014 | 12:04
1
96
הטראם וה-RER בפריז ובסביבותיה? RATP. אם תתייחסי אל השם כאילו מדובר באותיות בשפה האנגלית הצירוף הזה יישמע בצורה מסוימת. אבל אם את מדברת עליה עם צרפתים, הוא נשמע כך, שונה לגמרי:
ברור שזה "ארטפה...". חכם מה שאתה עושה: "מתקנת" את מי
07/11/2014 | 14:04
68
שטרם טעו.
טיסה בחודש מרץ
07/11/2014 | 08:30
8
229
בוקר טוב לכולם,
אני מתכננת להפתיע את  עם בן הזוג בטיסה לסוף שבוע ארוך באמצע חודש מרץ. הוא לא ממש אוהב שקר לו, אבל זה המועד היחיד שמתאים מבחינת טירוף החיים שלנו... 
אשמח לשמוע מבעלי הנסיון לגבי הערים הבאות:
פראג - קר מדי??
אמסטרדם
ברלין
מדריד
מי מהן (אם בכלל) יכולה להתאים מבחינת נושא הקור?
אלו האפשרויות, כך שהמלצות אחרות, כמו יוון, רומא וברצלונה למשל, כרגע לא רלוונטיות.
תודה וסוף שבוע נעים
אני עצובה מישהו יודע? מכיר?
07/11/2014 | 22:59
3
93
אולי יש לפחות המלצה על אתר טוב לחיזוי מזג אוויר לעוד 4 חודשים ?...
אין חיזוי מזג אוויר לארבעה חודשים
07/11/2014 | 23:03
84
יש אתרים עם סטטיסטיקות רב שנתיות.
פשוט תפתחי וויקפדיה על הערים הרלוונטיות
08/11/2014 | 01:36
61
ותראי ממוצעים.
בכל מקרה, מדריד הכי חמה ממה שרשמת.

אתרוי מזג אוויר
08/11/2014 | 09:15
53
תוכלי לראות סטטיסטיקות של עשרות שנים אחורה לגבי היעדים הרלוונטיים ולהסיק מה יהיה מזג האוויר...
כמובן שסטטיסטיקה היא רק סטטיסטיקה ואין לדעת מה יהיה עוד 4 חודשים.
במרץ קר, במדריד פחות מאשר ביתר האפשרויות שציינת
07/11/2014 | 23:59
34
אם אתם חייבים מרץ, עדיף דרום אירופה
08/11/2014 | 00:32
83
רומא, מדריד, סיציליה, יוון. לא בדקתי לעומק אקלים בכל אחד מהם ובהחלט ייתכן שבחלקם גם גשום וקר במרץ, אבל הסיכויים טובים יותר. אגב, גם בלבנט עדיין קריר במרץ בהרבה מקרים.
צפון אירופה (פראג ואמסטרדם) לדעתי יכול להיות קר מאוד. אבל זה גם הרבה עניין של מזל. אפשר בהחלט ליפול על מזג אוויר שמשי ונעים. קחי גם בחשבון שבמרץ עדיין שעון חורף באירופה.
בוויקיפדיה האנגלית וברוב מדריכי הטיולים המודפסים אפשר למצוא טבלאות מזג אוויר לפי חודשים. בפראג, טמפרטורה ממוצעת של 7.7 מעלות, באמסטרדם 9.6 וברומא 15.2. הנתונים מתייחסים לטמפרטורה יומית מקסימלית ממוצעת בחודש מרץ (בתל אביב, לשם השוואה, 18.2).
תודה לעונים. נראה לי שאהמר על מדריד...
08/11/2014 | 16:16
14
מדריד מעולה מבחינת מזג האוויר כמו בארץ
09/11/2014 | 16:05
10
נוהל חדש - מחיקת שרשורים בכל הנוגע לאיות, כתיב וידיעת השפה
07/11/2014 | 08:12
48
345
מהיום, אמחק ללא הודעה נוספת, כל תגובה או שרשור המתייחס לשגיאות כתיב, איות לא נכון, כתיב
משובש או סתם טעות הקלדה. אנחנו לא פורום לשימור השפה העברית ודי כבר עם הדקדקנות.
אני רוצה,שכולם ירגישו נוח בפורום גם אם ידיעת השפה אינה הצד החזק של חלק מאתנו.

אני...
המשך>>
מהיום, אמחק ללא הודעה נוספת, כל תגובה או שרשור המתייחס לשגיאות כתיב, איות לא נכון, כתיב
משובש או סתם טעות הקלדה. אנחנו לא פורום לשימור השפה העברית ודי כבר עם הדקדקנות.
אני רוצה,שכולם ירגישו נוח בפורום גם אם ידיעת השפה אינה הצד החזק של חלק מאתנו.

אני לא אזהיר יותר, וכל מי שיכתוב/תכתוב מילה לגבי אי נכונות הכתיב, העברית או כל דבר אחר שקשור בכתיבה כאן בפורום, ההערה תמחק.
ויזה לארה"ב
06/11/2014 | 21:51
13
190
היי, כמה שאלות לגבי הוצאת ויזה לארה"ב למטרת חופשה:
1. כתוב באתר שצריך להביא דרכונים ישנים לראיון. אם חיפשתי אותם ואין לי? (אגב, מעולם לא הוצאתי ויזה לארה"ב)
2. חייבים להעלות תמונה בטופס הבקשה? כי יש לי תמונות מצולמות וכדי לחסוך בעיות אני מעדיף להביא כבר בראיון עצמו...
3. צריך להביא תדפיס יציאות וכניסות מ/לארץ? ואם כן - כמה שנים אחורה? כי הבנתי שרשות האוכלוסין מביאה רק את מה שהיה ב-7 שנים האחרונות.

תודה!
כמה תשובות
06/11/2014 | 22:54
7
133
1. לא זכור לי שאי פעם סחבתי את כל הדרכונים הישנים שלי לשגרירות.
2. חייבים להביא תמונה והיא צריכה להיות זו שנסרקה.
3. לא חייבים להביא תדפיס טיסות. אני בכלל לא חושב שמעניין אותם פרט למבקשים מסוימים. מספיקה רשימת הנסיעות לחו"ל בשנים האחרונות,.
לא בטוחה לגבי סעיף 2 שלך
07/11/2014 | 10:47
70
בזמנו כשהוצאתי ויזה (לפני כשנתיים) בשביל הטופס העלתי פשוט תמונה מהפייסבוק ולראיון עצמו הבאתי תמונת פספורט תקנית. אז אני לא בטוחה שזו חייבת להיות אותה התמונה.
תדפיס נסיעות לחול
07/11/2014 | 13:18
5
86
זה צריך להיות מאישור רשמי של רשות האוכלוסין?
או שמספיק שאדפיס רשימה בword של המקומות והתאריכים שהייתי בהם?
אתה בטוח שצריך?
07/11/2014 | 13:50
2
66
אותי רק שאלו באיזה ארצות ביקרתי,  כתבתי כמה ארצות, לא ביקשו פירוט תאריכים (כאילו שאני זוכרת), שאלו גם אם הייתי בארה"ב בעבר..וזהו.
יש "סוגים" מסוימים
07/11/2014 | 15:43
1
67
של מבקשי ויזה שנדרשים לרשימת נסיעות לחו"ל מפורטת, תקציר עיסוק נוכחי, אישור מיוחד ממקום העבודה וגם אז מקבלים רק לשנה.
שכחתי שמטרטרים תמיד את הבן שלי...
07/11/2014 | 16:05
62
ונותנים לו רק לשנה...הכל בגלל שהוא מוזמן להגיע,  למפעל האם של מקום העבודה שלו בלוס אנג'לס...אבל בחיי שלא ידעתי שדורשים ממנו רשימת נסיעות.
אני הכנתי רשימה
07/11/2014 | 15:29
1
64
בקובץ וורד ומסרתי. בלי מירשם ובלי אוכלוסין.
כמה שנים אחורה הלכת?
07/11/2014 | 16:53
18
דרך אגב לגבי התמונה
06/11/2014 | 23:47
1
99
היא צריכה להיות בפורמט מסוים ומאד מדויק. אחרי שסורקים ומעלים יש מנגנון שבודק אם היא מתאימה. במידה ולא - יש להכין תמונה אחרת.
לפני שנה הוצאתי ויזה אך הבאתי תמונה שלא בפורמט המתאים
07/11/2014 | 12:05
79
נאמר לי זאת רק לאחר שהגעתי לאשנבים. הבחורה מהאשנב הביאה לי תור מהיר, יצאתי מהשגרירות, הצטלמתי אצל המאעכר שנמצא צמוד לשגרירות וחזרתי באופן מהיר לאשנב.

אגב, נראה לי שהמאעכר הזה מפעיל את מרבית הכוח שלו על ארה"ב וישראל שלא יבטלו את הויזה לארה"ב. אחרי הכל - זו הפרנסה שלו...
עוד כמה שאלות - והפעם לגבי הטפסים לויזה
07/11/2014 | 19:20
1
71
1. הם מבקשים להביא כתובת שהייה בארה"ב. אין לי מושג כי זה עוד לא תוכנן.. אם אכתוב מנהטן זה יהיה מספיק טוב?
2. הם מבקשים איש קשר בארה"ב. אני לא מכיר אף אחד בארה"ב. הם אומרים שאם אתה לא מכיר אז אתה יכול לכתוב מלון, ארגון, או חברה שאתה אמור לבקר - וצריך את כל הפרטים: כתובת, מדינה, טלפון.... אבל אין לי מושג.... מה לעשות?

תודה!
אתה יכול לכתוב מנהטן
07/11/2014 | 20:44
74
ואתה גם יכול לכתוב שאתה לא מכיר אף אחד. אבל אם אנסה להעמיד את עצמי במקומם, מניסיוני, יהיו להם עוד כמה שאלות:
1. האם המבקש יודע לכמה זמן הוא בא ויש כרטיס חזרה?
2. האם למבקש יש מספיק אמצעי מחיה לתקופה המבוקשת?
3. האם למבקש יש מקום עבודה קבוע בארץ מגוריו ונכסים כאלה שימנעו ממנו "להשתקע" בארה"ב?

אם אתה מצפה לקבל ויזה, ראוי שתהיינה לך תשובות לשאלות אלו. תשובות טובות. אי אפשר למרוח את הגוף העוסק בויזות באמריקה. הייתי אומר שאתה ב"גיל המסוכן".
דרכון ישן רק אם קיימת בו ויזה קודמת לארה״ב
08/11/2014 | 09:17
33
נובמבר הגיע, זול יותר לחדש דרכון, הנחה של 80~ שקלים
06/11/2014 | 19:55
30
280
למי שמשלם את האגרה דרך האינטרנט.     אגב מי ששוקל להכנס למאגר הביומטרי, מסתבר שהיום דלף עוד מאגר מידע ממשלתי המכיל פרטים אישיים של רבים מאזרחי המדינה.     http://www.geektime.co.il/this-app-shows-private-d...     לשיקולכם
הדליפה מבהילה
06/11/2014 | 20:02
3
221
עוד סיבה לא להכנס למאגר הביומטרי.

אתה כותב חידוש דרכון, חשבתי שכבר לא מחדשים אלא יש דרכון וכל עשר שנים חייבים להוציא חדש.
חידוש דרכון = דרכון חדש, בניגוד להארכת דרכון = הארכת תוקף
06/11/2014 | 20:10
131
על המונחים אחראי משרד הפנים, לא אני, והם באמת מבלבלים.

מדהים, מדינה שהמגזר הפרטי מוביל את העולם בפיתוחים טכנולוגים ומגזר ציבורי כל כך פרימיטיבי.
אם הדליפו את הרשימה של הכלבים...
06/11/2014 | 20:18
1
126
אז לא ידליפו את שלנו.....?

אני מחכה ששטרית יחליט שלכולנו צריך להזריק שבב RF ID
06/11/2014 | 20:22
27
יש מאגר בעלי ? רק רציתי לדעת אם לעדכן את מס' הטלפון...
06/11/2014 | 20:44
46
לא מדובר במאגר הביומטרי.....
06/11/2014 | 21:32
13
131
אין שום קשר למאגר הביומטרי.
בדקתי ומדובר ברשימת בעלי כלבים המופיעה באפליקציה של גוגל.   מקור המידע- משרד החקלאות.
מה כתוב שם? - שם בעל הכלב , מי הרופא , ומספר הטלפון הנייח (שאין שום בעיה לקבל באופן חוקי), זה הכל

אבל כיף לעורר בהלה, הא ?
מה קשור ל"מאגר הביומטרי" עצמו?
06/11/2014 | 23:09
3
91
אתה כל כך תקוע בקונספטים שלך שאתה כבר לא מפריד את המוץ.
הכוונה כאן היא שהרשויות לא מסוגלות לזהות את הזכות לפרטיות של אנשים, של אזרחים ומטפלת בזלזול בל יתואר בנתונים שאמורים להיות שמורים. לכן גם לא מאמינים להבטחות על יכולת שמירה של הרשות.
כמו שסבתא שלי הטורקייה היתה אומרת: "מי שנכווה משישקבאב עושה פוווו גם על איירן".
תגיב לנאמר , ולא לאומר
06/11/2014 | 23:24
2
88
א. פותח השירשור דיבר על זה , צריך לקרוא את כל השירשור על מנת להגיב , כדי שלא להיכשל ולהעליב אחרים באמירות לא לענין
ב. אם כל אחד יכול להיכנס לאפליקציה המדוברת , אז מדובר ברשימה פתוחה, זה מה שהבנתי מבדיקה במקומות אחרים , ולכן לא מדובר בפרטיות.
ג. בדיקה מקיפה של דברים ולא הסתמכות על מקור מפוקפק אחד, נותנת תשובות שמסתבר שהנכון הוא משהו אחר בכלל.
ד. לגרום לבהלה לאנשים זה מעשה פזיז שאסור לעשות , אפילו מנהלת הפורום נבהלה מאמירות לא אחראיות.

הנה, פה אני אגיב לנאמר
06/11/2014 | 23:30
1
90
1. הנאמר הוא טרחני ולא ממוקד.
2. זה שהרשימה "פתוחה" זה הכשל, וחבל שלא הבנת.
3. זה שמנהלת הפורום נבהלה, זה לא מדד לשום דבר ובטח לא טעון לוגי להוכחת דבריך.
4. כנראה שאינך רואה את הדינמיקה של השרשור ואת התפתחות קו המחשבה. אבל אודיע בהכנעה שכרגיל אתה תמיד צודק בויכוחים כאן והגענו לסיום הדיון. שבת שלום לך.

תגובה ממש לא מפתיעה.....
07/11/2014 | 08:38
20
למדינת ישראל יש כמה מאגרי נתונים עם פרטים של אזרחיה
07/11/2014 | 11:42
8
73
במשרד הפנים, משרד הבריאות, משרד החינוך משרד הרישוי ומשרד החקלאות.
המאגרים הנ"ל דולפים תדירות לרשות הרבים.
אני כמובן לא יכול להוכיח שהמאגר הביומטרי ידלוף כמו שאר המאגרים אבל בהתבסס על המוניטין המצטבר של מדינת ישראל יש לי את כל הסיבות לחשוש שכך יקרה.
אני רק הצגתי את נתוני האמת והמלצתי שכל אחד יעשה את שיקוליו, לא המלצתי על דרך פעולה מסויימת.
אני מקבל את קביעתך שאכן האמת מעוררת בהלה, למרות שלא הייתי בוחר דווקא במונח הספציפי הזה. אבל זה ממש לא כייף, גם בית המשפט העליון קבע שזו פגיעה הן באזרח הבודד והן בביטחון המדינה הכולל. לא כייף
אין בעיה, אז בלי מאגר ביומטרי, בסדר ?
07/11/2014 | 14:39
7
51
השיטה לזיהוי היא הפרטים האישיים + תמונת בעל התעודה כפי שהיא משתקפת במכשיר + טביעת האצבע. - כל הפרטים הללו על הצ'יפ.
לשיטתך, זה מספיק כדי לזהות את בעל התעודה.
הבנתי אותך נכון ?

הגורם היחידי שיש לו בעיה עם ניפוק תעודה ביומטרית ללא התניה
07/11/2014 | 16:51
6
53
בשמירת הפרטים הביומטריים במאגר הנתונים היא ממשלת ישראל בכלל ומשרד הפנים בפרט.
ככלל לא ראיתי שלאזרחי ישראל יש בעיה עם תעודה חכמה או ביומטרית (גם חכמה מספיק, לא חייבים ביומטרי) וגם אני בכלל האזרחים.
אז בוא נגיע לשלב השני
07/11/2014 | 17:25
5
58
חבורת זייפנים (לא חסר בארץ כאלו שרק מחפשים הזדמנויות כאלו) מזייפת תעודות ביומטריות ומכניסים לצ'יפ את פרטי בעל התעודה צילומו וטביעת האצבע שלו, רק מה, אברהם איצקוביץ (שם בדוי) יופיע בתעודה כזו עם תמונתו וטביעת האצבע, אבל בשם יוסי כהן (שם בדוי).

וכך הוא יכול לבצע עיסקות, לטוס לחו"ל ועוד כהנה וכהנה , או סתם להימלט מהארץ בזהות שאולה כשהוא דרוש למשטרה/מס-הכנסה/בית-משפט וכו.

לשיטתך, ללא מאגר ביומטרי אליו ניתן להשוות את התעודה, זה מה שיקרה.
הפוך, פשוט הפוך
07/11/2014 | 17:51
1
42
מאיפה הזייפנים משיגים את הפרטים הביומטרים של האדם שאת זהותו רוצים לגנוב? רק על ידי חטיפתו ואילוצים פיזיים אלימים.
לעומת זאת, אם יש מאגר, ומצליחים לפרוץ אליו או שהוא דולף, אז הנתונים הללו זמינים וקל לזייף.

אני חושב שהבהרתי במדויק למה הכוונה.
07/11/2014 | 18:23
44
לא גונבים זהות מאף אחד (צריך להכיר את עולם הזייפנות כדי להבין שזה בכלל לא מסובך).
מכניסים פרטים של אדם, אבל עם שם אחר, כך שהזיהוי המתקבל הוא שאדם שזו תמונתו וזו טביעת האצבע שלו, שמו כך וכך, שזה לא שמו האמיתי.
וכך הוא מסתובב לו עם שם מומצא.  זה ענין פשוט לגמרי להמציא זהות שלא קיימת, כאשר לא ניתן להשוות את הפרטים למאגר.
ואז האדם המקורי כביכול "נעלם" ואיננו.
אם שמעת על התכנית להגנת עדים, זה בדיוק מה שעושים איתם, רק שזה בפיקוח של המדינה.
זה לא מסובך.
התרחיש הסביר הוא שליפת מאגר המידע הביומטרי לכל דיכפין
08/11/2014 | 15:59
2
32
זאת על סמך המוניטין המצטבר של משרדי הממשלה.
אגב בניגוד להצעתך משרד הפנים מצהיר שלאף גוף, ובוודאי לגוף מסחרי, לא תהיה גישה למאגר אבל אם ההצעה שלך תתממש אז דליפת המאגר תהיה כנראה זריזה יותר.
במצב כזה זהותם של כלל אזרחי ישראל תוכל להגנב למשל לצורך עסקאות מסחריות, כפי שלפי העדויות עשתה למשל אקיוטק בעזרת מאגר מרשם התושבים שמשרד הפנים סיפק לכל פושע צעצוע בארץ ובעולם.
לא רק בטחונו האישי של כל אזרח יועמד בסכנה, לפי בית המשפט העליון גם ביטחון המדינה יועמד בסכנה.

הטיעון של הרכשה כפולה הוא טיעון ידוע ומוכר של משרד הפנים, עד היום המקרה היחידי שמשרד הפנים הצליח להראות מקרה כזה הוא דווקא בתעודות הביומטריות, פקיד רשלן טעה ועשה הרכשה כפולה.

אף פעם אין ביטחון של 100%, יש ניהול סיכונים.
לדעתי לא כדאי לפגוע בבטחון כל תושבי ישראל כדי לנסות למנוע את אותה פגיעה בדיוק במספר אזרחים בודדים, בטח עם הנסיון שמראה שהפגיעה בכל האזרחים בגלל רשלנות של משרד ממשלתי מתרחשת באופן תדיר לעומת הפגיעה בבודדים שהיא הרבה יותר נדירה.
זה כמוו לשלם עכשיו שמונה מליון שקלים כדי אולי פעם לקבל תמורתם עשרה שקלים, אולי אפילו לא את אותם עשרה.

תראה, ברור לי שאני לא אוכל לשכנע אותך שמדובר ברעה חולה וגם אם הייתי מצליח לשכנע אותך את האבן מהבאר הזאת כבר אי אפשר להוציא, פעם שנכנסת למאגר המידע משרד הפנים לא יסכים למחוק את פרטיך, ואתה נכנסת למאגר.
אגב גם אם משרד הפנים היה מסכים למחוק כנראה שהפרטים לא היו נמחקים, היתה רק נחסמת אליהם הגישה וכולנו יודעים כמה טובה החסימה של משרד הפנים.
כך שמליון חכמים כבר לא יכולים להוציא את האבן מהבאר הזאת, היא שם לתמיד.
אני לא הצעתי בשום אופן לפתוח את המאגר לגופים מסחריים
08/11/2014 | 16:53
1
28
זה לא נכון.
גם לא לשום גופים אפילו ממשלתיים שאינם מחוייבים בכך.

ההצעה להישאר עם התעודות הישנות היא לא ריאלית.
פעמים רבות טיפלתי באירועים של גניבת תעודות זהות בכמויות, ופעמיים גם בגניבת מאות פנקסי מילואים.
הדבר התגלה לא שמי שזה נגנב ממנו דיווח , אלא כאשר מישהו נתפס משתמש בתעודה מזוייפת.
למרות כל החקירות הנמרצות, אחוז גבוה מהתעודות לא התגלה לעולם, בעיקר משום שלא עשו בהן שימוש פזיז, כיוון שלזייף מסמכים פשוטים כאלו זה אחד הדברים הקלים ביותר: תעודות זהות, פנקסי מילואים, דרכונים.

בעיקר שיותר מידי ישראלים מרשים למוסדות שונים בחו"ל לצלם את הדרכונים (בתי מלון), או שמוסרים דרכונים למשמרת (באוניה, במלון) , וכך מוציאים את הדרכונים משליטתם, ומכאן לזיוף דרכונים הדרך מהירה מאוד, כולל גניבת זהויות.

אני מעולם לא הוצאתי את הדרכון מטווח הראיה שלי, לא בקבלה במלון ואפילו לא בהפקדה בכספת (עשו לי הצגת תכלית איך את פותחים כספת כזו תוך שניות עם קוד מסויים (שכמובן לא אכתוב אותו כאן).
במקומות מסויימים כמו טורקיה (בדסק במלון) ראיתי ששוכרים רכב ונותנים את הדרכון למשכיר כערבון.
לא רק שזה אסור , אלא שאחרי השעה 1600 האיש הלך הביתה והשאיר עשרות דרכונים במגירה לא נעולה, מופקרים.....
כשהפניתי את תשומת לבו של מנהל הקבלה, התשובה היתה שזה בסדר ופה לא גונבים שום דבר וזה תקין.....

הקביעה שלך שהמאגא ימנע הונאה בעסקאות כנראה בלבלה אותי
09/11/2014 | 07:28
18
כי אני לא רואה דרך בה מאגר ימנע שימוש לרעה במשהו אם הוא לא פתוח לגוף העורך את העסקאות.
אז אני אקח את הבלבול הזה עלי, ממילא משרדי הממשלה לא היו צריכים את החיבור לגורמים מסחריים כדי להדליף את מאגרי המידע לציבור הרחב.

אני מסכים איתך שהתעודות הקיימות הן בושה וחרפה, הצהרתי זאת גם בשרשור הזה.
מי שיכול לנפק תעודות חכמות, בין ביומטריות ובין לא ביומטריות הוא משרד הפנים ומי שמסרב לנפק תעודות כאלה אלא בהתניה של הפקרת הפרטים במאגר הוא משרד הפנים.
אגב הממשלה אוסרת על אנשי ביטחון ושאר בכירים להפקיר את פרטיהם במאגר, השאלה למה נראית לי די רטורית.
אפשר לבוא לאנשים פרטיים בתלונות כאלה ואחרות, מוצדקות ופחות מוצדקות על שימוש לא זהיר בתעודות  אבל כשהממשלה נוהגת כך בכמעט מ 100% מהתעודות הטענות לאזרחים מאבדות קצת מתקפותן.
תודה על התזכורת!
07/11/2014 | 14:05
10
61
זכרתי שיש תקופות שהן זולות יותר אבל חסכת לי חיפוש.
אני צריכה לחדש דרכון שתוקפו פג בתחילת המאה.

מה הדרך לחדש אותו עם הכי פחות כאב ראש?
רוצה דרכון רגיל, לא ביומטרי.
הכי קל באינטרנט..
07/11/2014 | 14:09
5
64
ממלאים את הטופס, משלמים,  מקפידים על ההוראות (תמונות מתאימות) שולחים למשרד הפנים, ותוך כמה ימים מגיע הדרכון.
את יכולה לבחור בין ביומטרי לרגיל..
ברשותך....לאור ביקורי המרובים במשרד הפנים לאחרונה
07/11/2014 | 20:01
3
70

מי שמבקש ביומטרי..לעניות דעתי עליו להגיע להצטלם אצלם ואולי יותר..
יכול להיות..
07/11/2014 | 20:32
38
אני בחרתי באפשרות של הדרכון הרגיל...
הנוהל לקבלת דרכון/תעודת זהות ביומטרית.
07/11/2014 | 21:36
1
54
א. מגיעים לפקיד עם תעודת זהות
ב. מול הפקיד יש כסא ומולו מצלמה קבועה.  על השולחן יש לו מיתקן בה אתה נותן טביעת אצבע.
ג. אחרי הזיהוי, אתה מתבקש לענות על שלוש שאלות שיהיו אימות זהות למקרה של בעיה.
ד. אתה יושב מול המצלמה שמצלמת אותך, אחר כך מניח את האצבע במיתקן המיועד.
ה. אתה מקבל קוד לזיהוי במקרה של פניה באינטרנט עם התעודה (קבלתי גם מכשיר שמתחבר למחשב ובו נכנסת תעודת הזהות) וכך הכוונה לאפשר לבצע פעולות רבות מול משרד הפנים (ואולי משרדים ממשלתיים אחרים) כדי למנוע עמידה בתורים ובזבוז זמן.
ו. את הדרכון שולחים לך הביתה תוך שבועיים אמנם, לגבי תעודת זהות, מודיעים לך במסרון לבוא לקבל ואחרי זיהוי, אתה מקבל את התעודה, כאשר התעודה הישנה הולכת לגריסה.

כל הפעילות הזו לוקחת בערך 10 דקות.
כך גם הפעילות בשדה התעופה מתקצרת מאוד.
בשדה יש את הכרטיס הישן והטוב. כבר שנים רבות
08/11/2014 | 08:33
52
הבעיה עם הביומטרי זה לא התעודה...זה המאגר....כלומר עצם המצאו ..ועצם הימצאו כאן אצל חבורת .."יהיה פסדר...."
מוטב שלא.
אני יוצאת ונכנסת לישראל עם הכרטיס כבר המון שנים.אני חושבת שעוד מהאלף הקודם. 
וכן אני יודעת שזה מאגר ביומטרי..רק שכשעשיתי אותו...לא ממש הייתי מודעת..לבעיתיות.
תודה על המידע
08/11/2014 | 19:25
21
לצערי, אצטרך לגשת למשרד הפנים, כי הדרכון שפג תוקפו הונפק כשהייתי קטינה.
מה לא עושים כדי לטוס ללונדון.
מקווה שלא יהיה לחץ בגלל שתמה עונת החופשות...
תשלום בהנחה רק דרך אתר משרד הפנים, עם כרטיס אשראי
07/11/2014 | 16:58
3
69
הוראות מפורטות נמצאות באותו אתר.
אני מעביר לינק
שימי לב שברירת המחדל של האתר היא דרכון ביומטרי, תבחרי בלשונית של דרכון רגיל ותמשיכי משם.

לא אוכל להשתמש בהנחה
08/11/2014 | 19:28
2
53
כי לפי האתר: כאשר מדובר בבקשה לחידוש דרכון עבור מבקש מעל גיל 18 שדרכונו הקודם הונפק לו בהיותו מתחת לגיל 18, נוכחותו האישית בלשכה הינה חובה.

רק רוצה לוודא, כאשר אני מגיעה ללשכה - הם לא יכולים להכריח אותי לעשות דרכון ביומטרי, נכון? זה עניין של בחירה?
אתה בוחר איזה דרכון שאתה רוצה
08/11/2014 | 21:23
37
כנ"ל גם לגבי תעודת זהות.
רק כאשר יצא חוק המסמכים הביומטרים לפועל, לא תהיה אופציה.
בודאי שאת יכולה לקבל את ההנחה
09/11/2014 | 07:50
38
תשלמי את האגרה דרך האינטרנט וגשי עם הקבלה (את צריכה להדפיס אותה) לדלפק.

לא יכולים מפורשות להכריח אותך לבקש ביומטרי, יכולים לנסות לגרום לך לבחור כזה.
למשל בלשכה ישמחו לקבל ממך תשלום בכרטיס אשראי בתנאי שעבור תעודה ביומטרית. עבור תעודה רגילה רק מזומן או צ׳ק ולא בטוח שלמזומן יהיה להם עודף.
אם את באה עם הקבלה אז עקפת את הבעיה הזו, רק תדאגי באתר האינטרנט לבחור בתשלום עבור דרכון רגיל ולא ברירת המחדל דרכון ביומטרי. מאוד ישמחו אם תטעי.

בנוסף כנראה תתקלי בדלפקים פנויים לניפוק תעודות ביומטריות ותורים ארוכים לניפוק דרכון רגיל.
חלק מהאנשים מנסים לפתור את הבעיה כשהם באים ממש מוקדם. אני דווקא מגיע ברבע לשתים עשרה (סוגרים ב 12), בשעה הזו בעמדות הביומטריות מתחילים לקבל קהל גם עבור תעודות רגילות.

כמובן שבזמן שתשבי בתור יפמפמו לך פרסומות על נפלאות התעודה הביומטרית, לא חובה להשתכנע.

כל עוד לא יבקשו ממך להצטלם ולתת טביעות אצבעות הכל בסדר, לא מנסים להכניס את הפרטים שלך למאגר הביומטרי.
מגטוויק ללונדון
06/11/2014 | 17:43
8
98
היי
איך אני מגיעה משדה התעופה גטוויק ללונדון? ליד ארל'ס קורט.
אנחנו שני אנשים שמגיעים באמצע הלילה ואני מחפשת דרך יחסית פשוטה להגיע, בלי לשלם מאות שקלים מחד ומאידך, לא להסחב יותר מדי ברכבות באמצע הלילה. ראיתי שיש לאיזיג'ט אוטובוס, האם מישהו מכיר? כדאי לקחת אותו? יש דרך אחרת נוחה? והאם חובה להזמין בו מקום או שאפשר פשוט לעלות עליו?
תודה מראש לעונים
הגעה ללונדון
06/11/2014 | 18:00
64
הרכבת האחרונה יוצאת מתחנת הרכבת של גטויק בעשרים וחמישה לשתיים.
כך שעד תחנת הרכבת של ויקטוריה אין שום בעיה.
ישנו גם את האוטובוס של חברת EASYBUS. פרטים לגבי השירות הזה ניתן למצוא באתר שלהם.

האוטובוס ששאלת עליו נקרא easyBus
06/11/2014 | 18:08
2
83
הניסיון האישי שלי עם איזיבס (לפני כמה חודשים) ושל אחת מבנותי (שלשום) מתייחס ללוטון ולא לגטוויק - היה בסדר, זול מאוד (הזמנו מראש ברשת). אני רואה באתר שיש קו מגטוויק ל-Earls court/West Brompton (תסתכלי בתרשים כאן), השאלה היא אם זה מספיק קרוב למלון שלכם (בכל זאת לילה) ואם השעות מתאימות. 
די קרוב
06/11/2014 | 20:52
1
54
השאלה היא אם יש לנו אפשרות אחרת. בלילה זה נראה לי הפתרון הטוב ביותר, אלא אם ניקח מונית ספיישל שעולה ממש הרבה. 

די קרוב זה טוב
06/11/2014 | 22:41
38
תלוי כמובן איפה בדיוק את גרה שם, אבל כמי שגרה בקיץ האחרון חודשיים באזור, הוא בטוח להליכה, גם בלילה.
לא נחתתי בגטוויק לעולם
06/11/2014 | 21:21
1
66
אבל יש סיכוי טוב שיש שם בתי מלון. אולי אפשר לבטל את הלילה הראשון במלון בלונדון, ללון שם ולקום רעננים ליציאה ללונדון. יתכן וזה עדיף. 
מלונות בגטוויק
06/11/2014 | 21:58
51
ועוד איך יש. יש 5 מלונות ואכסניה אחת.אם הייתי נוחת שם באמצע הלילה זה בדיוק מה שהייתי עושה.
הרכבת מגטוויק ללונדון גם לא מאוד יקרה בשעות ה"אוף-פיק"
06/11/2014 | 22:37
1
61
עלתה לנו בסה"כ 15 פאונד לשני אנשים בשעות הצהריים (שהוגדרו בכרטיס שלנו כ"סופר אוף-פיק"). קנינו את הכרטיס בשדה התעופה עצמו, אחרי שנחתנו. אם כך זה גם בלילה, כדאי לשקול. לצערי אני לא זוכרת אם הייתה תחנה בארל'ס קורט אבל בטוח שאפשר לבדוק.
גאטויק אקספרס
07/11/2014 | 10:39
46
קו הרכבת הזה איננו מגיע לארלס קורט. הוא מגיע רק עד תחנת ויקטוריה.
ומתחנת ויקטוריה צריך להגיע לארלס קורט עם הרכבת התחתית. השאלה היא מתי הנחיתה, והאם תהיה רכבת תחתית בכלל כשיגיעו ללונדון.
מתי כדאי לנסוע ללונדון-מהיום ועד אמצע דצמבר?
06/11/2014 | 17:28
2
41
היום
06/11/2014 | 17:31
22
מה קרה היום?
06/11/2014 | 23:11
112
יש מבצע לונדון או שפרדי מרקורי הבטיח הופעה בחינם? חמישים אחוז מהשאלות היום על לונדון.
אולי הלי"ש נפלה?
סופ"ש זוגי במדריד בדצמבר
06/11/2014 | 11:55
11
187
הי,
טסים באמצע דצמבר, 3 ימי טיול נטו. עבורי זו פנפעם שניה (אחרי כ-15 שנים), עבורו פעם ראשונה.
אוהבים שווקים (הדגש כנראה יהיה על שווקי כריסמס), פארקים, ארמונות, מוזיאונים מיוחדים (כמובן, לא אוותר על פראדו).
 המלון עדיין לא הוזמן, מתכוונים להזמין במרכז (בין הכיכרות המרכזיות). מספר שאלות לשלב זה:
1. הטיסה נוחת ב-10 בערב. האם עדיין נוכל להגיע למרכז בתחבורה ציבורית או חייבים מונית?
2. איפה אפשר למצוא מידע על מופעים מיוחדים שיהיו בתקופה הרלבנטית?
3. כל המלצה על מקומות מיוחדים תתקבל בברכה.
תודה

מקפיצה
07/11/2014 | 13:57
3
51
אולי בכל זאת מישהו היה ויכול לעזור...ומ
מלון באיזור הגראנ ויה זה נהדר
08/11/2014 | 17:33
2
72
תחבורה ציבורית משדה התעופה לגראנ ויה משמע 2 רכבות תחתית,,,אני הייתי מזמינה העברה דרך city ride

אתה יכול בבקשה לתת לינק כי במה שאני מצאתי
09/11/2014 | 08:22
1
43
ראיתי רק התייחסות לאופנעים ולא מצאתי שירותי העברה
אני מציע לחדד את החיפוש ולכתוב
09/11/2014 | 09:59
40
city ride taxi madrid
(ג"נ - לא השתמשתי בזה אף פעם. כשהייתי במדריד אספו אותי).
אם התוכנית בנויה על שוקי כריסמס, למה לא למהר עכשיו ולהזמין
08/11/2014 | 18:55
81
מלון? מונית היא דרך נפלאה להתחיל טיול.
מצטרפת לשאלות על מדריד בדצמבר
09/11/2014 | 10:22
1
62
אנחנו נהיה שם 4 ימים מלאים כולל סופ"ש. פעם ראשונה שלנו בעיר.
חיפשתי קצת מידע ברשת (בעברית) וקניתי ספרון, אבל אודה מאוד על מידע נוסף מניסיונכם, המלצות, טיפים ואזהרות.
תודה

איזה מלון בחרתם?
09/11/2014 | 17:04
17
כשיהיה לכם מלון אדריך אותך בדיוק איך להגיע במטרו
09/11/2014 | 16:58
3
15
תודה על העזרה. הוזמן מלון
10/11/2014 | 08:55
2
24
ב-GRAN VIA 38. נוחתים כאמור ב-22.00.
Regina
11/11/2014 | 07:19
1
11
אופס זו היתה תגובה ל-ani2006
11/11/2014 | 07:20
10
לונדון + טיול בטבע (הרים / יערות / נחלים) או
06/11/2014 | 11:51
26
232
הילד נעול על לונדון, אך אם זאת מאוד רוצה לבקר במקומות עם נוף וטבע ודיג (לא נראה לי ) אבל משהו בסגנון.
איך ניתן להגיע מלונדון למקומות כאלה ללא שימוש ברכב (בעלי מפחד לנהוג שם)
אם הינו נוסעים לפריז הבעיה היתה קלה יותר, שם לפחות אפשר לנהוג רגיל והינו נוסעים דרומה או צפונה ע"מ לרואת נופים.
אז מאחר ואני לא מתמצאת בלונדון וסביבתה אשמח אם תציאו לאן לנסוע ברכבת, אולי יש כפר נחמד שאפשר לשכור שם בקתה לכמה ימים.
הטיסה היא בקיץ.
חשבנו לטוס מלונדון לפראג ומשם לנסוע למקומות יפים, אך נראה לי מסורבל מדי.
תקציב עדיין מחשבים, תלוי באיזה סכום נמצא כרטיסים.
בערך שבועיים - 10 ימים
יש עוד דברים שלא לקחתי בחשבון?
טסים אני בעלי ובן 13
עם זאת
06/11/2014 | 11:52
42
הילד מכוון נכון
06/11/2014 | 13:00
145
אני חושב שלונדון מעניינת לנוער. אטרקציות, הסטוריה, מוזיאונים בחינם וגם הצגות.
מיצאו לכם טיסה הכי זולה ולפי המועדים תיפרו את החופשה. מספר ימים בלונדון עם התניידות בתחתית. מיצאו איזו דירה בשוליים וסעו בנחת באמצעי תחבורה ציבוריים, בלי למהר.....
בקרו במוזיאונים (בריטיש, טבע, מדע), טיילו בעיר, הצגה לפי בחירה. סעו צפונה ברכבת לסקוטלנד ל-3 ימים. נסיעה של כמה שעות. תכננו מראש ומיצאו צימר זול באיזה כפר וטיילו בסביבה, בהרים ובאגמים. לימדו קודם את המקום.
אחרי כל התכנונים, יעלה כנראה מעט יותר ממה שתכננתם, אבל לא הרבה ממש. אם תסתפקו בקניות בסופר ותמקדו את הסיורים, תוכלו לחסוך.
בהצלחה.
נוטינגהאם.
06/11/2014 | 17:17
101
שעה וחצי ברכבת בעלות זולה מלונדון.
בנוטינגהאם אפשר לקחת אוטובוס או מונית ליער שרווד, יער נוטינגהאם ועוד מגוון אטרקציות בין אם סביב סיפור רובין הוד או סביב ההיסטוריה של העיר עצמה.
העיר זולה יחסית ללונדון ומציעה מגוון גדול של מסעדות, גלריות אומנות, איזור שופינג, מוזיאונים ונהר נחמד במרכזה. אל תוותרו על ביקור באוניברסיטה אם אתם מגיעים לשם.
גם ההולידיי אין ליד הרכבת וגם ה ibis על רחוב קרוס מציעים מחירים מאוד נוחים כל השנה וקרובים לעיר העתיקה.
לונדון מרכז העולם מבחינה תחבורתית
06/11/2014 | 20:19
86
כנראה ששכחו לספר לבריטים שכבר אין אימפריה.
מלונדון יש המון טיסות זולות להמון מקומות בעולם, לפעמים זולות יותר מנסיעה באוטובוס.
אתם יכולים לקחת טיסה קצרה יחסית לסקוטלנד או אירלנד, טיסה ארוכה יותר ליבשת, אתם לא חייבים לטוס שני הכיוונים לונדון/ישראל, אפשר לפצל, להתחיל את הטיול בלונדון או לסיים את הטיול שם.
העיקרון בטיסות פנים ארופיות אומר שבד״כ ככל שתזמינו קודם אז הטיסה תהיה זולה יותר, כדאי להזדרז עם התוכניות.
אם כבר לטוס בשביל לראות טבע
06/11/2014 | 22:06
4
113
יש אופציות קרובות וטובות בהרבה מפראג. למה שלא תתחילו טיול בלונדון, תקחו רכבת לפריז, תעשו שם טיול בעמק הלואר (או בכל "טבע" אחר שתרצו) ותחזרו מיעד אחר?
טיסה חזור מפריז תהיה יקרה, אבל תוכלו אולי להמשיך לדרום צרפת ולחזור מבאזל למשל.
מלונדון גם אכן אפשר להזמין טיסות זולות מאוד בכיוון אחד להרבה מקומות אחרים באירופה.
בכל מקרה, בעשרה ימים אני לא הייתי עושה יותר בשני מוקדים עיקריים, וגם זה בלי לנסות לטרוף את העולם.
בעשרה ימים
06/11/2014 | 23:01
3
89
גם לונדון, גם פאריס, גם הלואר וגם לטוס לבאזל כדי לחסוך משם בדרך הביתה? נו, מזכיר לי משהו....
לא התכוונתי כולם ביחד...
06/11/2014 | 23:10
2
87
לבחור שניים מתוכם, כמובן.
לדעתי זה גם יותר מדי.
אני, אם הייתי נוסע ללונדון וכל מה שהיה לי זה עשרה ימים, אני מאמין שהייתי מתמקד בלונדון, ואם ממש הייתי מרגיש שמיציתי, נוסע ליומיים שלושה מחוץ לעיר. אבל יש אנשים (וזה נכון במיוחד להרבה חתני בר מצווה) שמעדיפים לנסות לטרוף את העולם.
בכל מקרה, כפי שאמרתי, אם כבר לנסוע ליבשת בשביל לראות נופים ולנסוע בצד ימין של הכביש, צרפת היא הבחירה השפויה, ובטח שלא פראג.
אני די מסכים
06/11/2014 | 23:13
70
אבל אני עשיתי עם הילדים עשרה ימים לונדון-פאריס והרגשנו עם זה טוב.
דרך אגב
06/11/2014 | 23:40
56
מה שהצעת לגבי עשרה ימים, זה בדיוק מה שהצעתי במענה הראשון בשרשור. אז אנו חולקים גישה דומה.
עכשיו נותר לראות איך השואלת בונה טיול מתאים ומספרת גם לנו פרטים.
אהההה אני משתגעת
06/11/2014 | 23:54
15
134
הילד כל פעם משנה כיוון. עכשיו הוא פתאום רוצה את דיסני, אבל גם רוצה את לונדון וגם רוצה טבע
בסוף אולי ניסע לאילת וגמרנו
אני באמת רוצה שיהנה בטיול, כי המון זמן מדבר על לונדון (למרות שלא יודע עליה כלום חוץ ממוזאון מאדאם טוסו וגם לא מוכן לקרוא אפילו  קצת מהמידע שיש על העיר ברשת).
התחלתי להראות לו תמונות של ערים מרכזיות באירופה, אהב את כולם, הסברתי שיש מקומות יותר זולים אך יפים לא פחות ועם התניידות יותר נוחה, אך הוא בשלו.
כנראה שתמקד בלונדון וסביבתה, חייבת לחפש מידע איך ולאן להגיע ומה לראות.
תודה על נוטינגהם
זה דווקא טיול בר-מצווה די קלאסי...
07/11/2014 | 01:16
11
103
לונדון-פריז-יורודיסני. החיסרון היחיד של מסלול כזה מבחינתך זה טיסות יקרות יחסית. ניסיתי להריץ עכשיו חיפוש באל-על להלוך לונדון - חזור פריז (אם את רוצה מסלול כזה, את די "מסונדלת" לאל-על, אבל ייתכן שאיזיג'ט יפעילו קו לפריז עד הקיץ ואז הם גם יהיו אופציה), האמת שזה עדיין לא נורא. ביוני יעלה בסביבות 555$ לכרטיס, באוגוסט קרוב ל-700$, ובאמצע - באמצע (אבל צריך לבחור את התאריכים הזולים, יש גם תאריכים שיעלו 1000$).
לדעתי בעשרה ימים אי אפשר למצות גם את לונדון וגם את פריז (ונוסיף עוד יום לנסיעות ויום ליורודיסני ונשארנו עם 8 נטו).
למרות שרצוי להזדרז להזמין, נראה לי שבמצבך עדיף להמתין שהבחור יישאר איתן בדעתו במשך שבוע אחד רציף, ורק אז להזמין...
יכול להיות שאני לא יודעת לחפש
07/11/2014 | 07:22
7
85
יכול להיות שיש סודות חיפוש הכרטיסים שעדיין לא למדתי.
אבל מחיפושי בחברות ישראליות (איסטה, גוליבר, הדקה ה- 90) שמתי לב שיש הבדל משמעות בין המחירים לטיסות שהם מציאים למחירים של איזי דג'ט. הבנתי שאיזי דג'ט זו חברת תעופש כמו אל על, נכון? רק הכרטיסים שם יותר זולים וצריך לשלם בנפר אבור המזוודות.
אז ההבדל במחירים עומד על 1000$, איך זה יתכן?
ועוד משהו, עם טיסות של איזי, אני מגיעה ללונדון ב- 12 בלילה, מה קורה עם תחבורה וצ'ק אין במלונות בשעה הזו? ואם אני רוצה לשכור חדר, אז איך זה הולך בשעות האלה. ממש לא בא לי להסתובב כל הלילה בחוץ
איך שלא תחשבי תמיד בסיכומו של דבר תצטרכי לשלם
07/11/2014 | 08:08
5
85
אם את באה בטיסה לא נוחה מבחינת שעות, צריך לשלם ׁ(לפעמים) על מונית למלון.
את מזמינה מלון לאותו לילה ולא מסתובבת בחוץ, רק מודיעה במלון שאת מגיעה מאוחר
כך שיהיה מי שידע שאתם באים.

איסתא, גוליבר והדקה ה-90 אלו לא חברות שהייתי מציעה
לך לחפש דרכן טיסות, יש אקספדיה expedia יש אתרים של חברות תעופה כולל איזיג'ט, יש המון
אתרים המיועדים לחיפוש טיסות, על שלושת החברות האלו לא הייתי ממליצה כמנוע חיפוש.

אחרי שתמצאי טיסה נוחה ויחסית לא יקרה, אז תחפשי מלון. אם תסתכלי בשרשורים של הימים האחרונים על
לונדון תראי שכולם מתלבטים לגבי טיסות לילה, הגעה למלון ודרכי תחבורה. אני לא אוהבת להגיע באמצע הלילה
ומוכנה לשלם קצת יותר ולהגיע בשעות נוחות. קחי לך את הזמן, עשי חיפוש נרחב וברגע שאת מוצאת טיסה נוחה וזמינה
מיד תזמיני כי המחירים והזמינות משתנים מהר.
רוצה לחדד משהו שכבר נאמר פה בכמה ניסוחים
07/11/2014 | 10:17
4
93
לטיסות הזולות בחברת איזיג'ט (ובחברות low cost אחרות) יש מחיר נלווה של תנאי ביטול "קשוחים" מאוד. עד כמה שאני יודעת מניסיון ומקריאה - אשמח לתיקונים אם טעיתי במשהו - חוץ ממצבים מאוד יוצאי דופן (שלא נדע...) אין בעצם דבר כזה של לבטל ולקבל חזרה את רוב הכסף. אגב, גם בחברות שאינן low cost ייתכנו תנאי ביטול מחמירים, בעיקר במבצעים מיוחדים, וחשוב לקרוא בתשומת לב את תנאי הכרטיס הספציפי לפני שמזמינים. 
מסקנה: לפני הזמנת הכרטיסים (בטח בחברות כמו איזיג'ט) צריך לקבל החלטה מחייבת על יעד או שילוב יעדים. התרשמתי שזה עדיין לא המצב אצלכם.
אני גם רוצה לחדד
08/11/2014 | 00:16
3
64
שגם באל-על וברוב החברות האחרות, הכרטיסים הרגילים במחירים השפויים (לא מחלקת עסקים או כרטיסי בונוס של המועדון) הם בעלי תנאים דומים מאוד לאיזיג'ט מבחינת שינויים וביטולים. ההבדל היחיד הוא שאל-על כחברה ישראלית ועסקה המבוצעת בארץ, כפופה לחוק הגנת הצרכן ויהיה ניתן לבטל תוך 14 יום בתשלום של 5%. באיזיג'ט זה לדעתי בלתי אפשרי. אחרי 14 יום - אין הבדל.
סתם בשביל לקבל סדר גודל: כרטיס "רגיל" של אל-על הלוך ללונדון חזור מפריז ליוני יעלה החל מ-555$. כרטיס עם אפשרויות לשינויים וביטולים יעלה 1500$... כלומר, גם אם תצטרכי שינוי, יהיה זול יותר לקנות כרטיס חדש...
הניסיון האישי שלי שונה
08/11/2014 | 11:09
2
98
לא יכולה להעיד לגבי אל על, כן לגבי בריטיש vs איזיג'ט. תנאי הביטול שנתקלתי בהם בבריטיש (כרטיס "רגיל" במחלקת תיירים) היו הרבה יותר טובים מאלה של איזיג'ט. מחירי הטיסות, לעומת זאת, נוטים להיות פחות טובים...
מצרפת צילום-מסך שמתייחס לטיסות בפברואר-מרס 2015 (תוכל לחפש טיסות אחרות אם יש לך חשק). אלה תנאי הביטול שאני בד"כ רואה בחיפושים שלי, עם תנודות למעלה (עד $150 דמי ביטול?) ולמטה. לעתים יש הבדלים אפילו בין מחלקות הרישום השונות (N, O וכו') באותה טיסה! ייתכן שהם גובים תוספת אדמיניסטרטיבית כלשהי (לא זוכרת), וייתכן גם שהתנאים במבצעים למיניהם הם לא כאלה אטרקטיביים. 
פעם אחת נאלצתי לבטל טיסות בבריטיש בדקה ה-90 וזוכיתי על רוב הסכום ששילמתי. באיזיג'ט ובחברות לואו קוסט אחרות אובדן הכרטיס הוא חלק מהריסק שאני לוקחת (ולכן משתדלת לרכוש רק כרטיסים ממש זולים).
בכל אופן, המסקנה שלי היא שלפני כל הזמנה חשוב לקרוא (ולצלם, שיהיה) את תנאי הביטול ב-terms & conditions של הכרטיס הספציפי.

קצת סטטיסטיקה
08/11/2014 | 14:27
1
48
בואי נניח שאנחנו מבטלים סטטיסטית אחת מכל 10 טיסות שאנחנו מזמינים. זה המון, אנחנו מבטלים הרבה פחות, אבל בואי נניח.
זה אומר סטטיסטית ששווה לנו לשלם עוד 10% על כרטיס שמאפשר לנו ביטול בהחזר מלא בהשוואה לכרטיס שלא מאפשר ביטול כלל ומאבדים את הכסף. כאשר הביטול עדיין כרוך בדמי ביטול מסוימים זה כבר אפילו פחות.
בפירוש לא שווה לשלם כפול על כרטיס בשביל הפריבילגיה הזו, שלא לדבר על כך ש-150$ ששילמת תמורת הזכות לא לטוס זה בהרבה מקרים המחיר של הכרטיס באיזיג'ט כולו... כלומר, בהנחה שהזמנת כרטיס ונשארת בבית, באיזיג'ט עדיין תשלמי פחות...
תוסיפי לשקלול הכדאיות גם גורם מבטח (שמחזיר לך את הכסף כולו בתנאים מסוימים של ביטול, לא בכל מקרה אבל כן במקרה של חוסר יכולת רפואית לטוס או חלילה מוות במשפחה), ובקיצור, לשלם על כרטיס הרבה יותר רק כי אפשר לבטל אותו (וגם זה לא באמת בחינם) זה לא בדיוק משהו הגיוני כלכלית.
ברור שבמקרה שלנו כרטיס בבריטיש נותן עוד יתרונות רבים נוספים, אבל לא על כך הדיון כרגע.
וכן, כשאני מזמין חצי שנה מראש שלושה כרטיסי טיסה ב-1100 ש"ח סך הכל, אני לוקח בחשבון סיכון מחושב שחצי שנה מראש הסיכויים שאאלץ לבטל קצת יותר גדולים מאשר הזמנה של חודש מראש, אבל במחיר כ"כ זול זה שווה לי את הסיכון (הלא-גבוה) שהכסף הזה ייזרק.
אוקיי, גם אני עושה לעתים קרובות את השיקול הזה
08/11/2014 | 15:43
37
אחרת אולי לא היה לי כרטיס באיזיג'ט לעוד כמה שבועות... אבל בתגובה הקודמת התייחסת לעניין אחר: "גם באל-על וברוב החברות האחרות, הכרטיסים הרגילים במחירים השפויים (לא מחלקת עסקים או כרטיסי בונוס של המועדון) הם בעלי תנאים דומים מאוד לאיזיג'ט מבחינת שינויים וביטולים". הטענה הזאת לא תואמת את הניסיון שלי ולכן הגבתי (והדגמתי).
שלושה כרטיסי טיסה ב-1100 ש"ח זה בהחלט מחיר שמצדיק "הימור" על ביטול. אבל לאן היתה הטיסה? משערת שלא ללונדון, היעד שפותחת השרשור התעניינה בו (אם לא שינתה את דעתה בינתיים). אני הצלחתי לקנות כרטיס אחד במחיר הזה (כ-300 דולר, כולל מזוודה) בבוקר שפתחו את לוח ההזמנות של איזיג'ט לאביב השנה.
נכון, אם רוצים איזיג'ט מומלץ לחפש באתר האינטרנט של איזיג'ט
07/11/2014 | 12:03
56
ולא אצל סוכן ישראלי.
יש להם אפילו אתר בעברית.

באתר תגלי שלאיזיג'ט כמו לאל על יש טיסות יום וטיסות לילה. כל אחד קונה מה שהוא רוצה ונוח לו ולכן בד"כ טיסות היום מתמלאות מהר יותר.

לרוב המלונות יש דלפק פתוח 24/7, אם מגיעים מאוחר צריך לבדוק שאכן אפשר לעשות צ'ק אין מאוחר ורצוי להודיע למלון שזו כוונתכם.

תחבורה תלויה בשדה בו תנחתו ובשעה.
אם ניקח טיסה ללונדון ומעבר עם היורוסטאר כדי להגיע
07/11/2014 | 09:24
2
74
לפריז ואז לדיסנילנד פריז, כל אלה כבר הוצאות יפות ועוד לא דיברנו על המסביב.
אני חושב שפגסוס גם טסים לפריז ...
09/11/2014 | 19:16
1
11
הם מאוד זולים אבל הטיסה היא עם מזוודה ועצירת ביניים בטורקיה אולי שווה לך לבדוק מחירים.
ונראה לי שגם ללונדון ...
09/11/2014 | 19:17
4
אנחנו הרי מכירים מפורום אחר, הפורום בו מניחים לילדים
07/11/2014 | 09:27
109
לשגע אותנו.
את צריכה לומר לילד שהחלטת על כך וכך ועכשיו נותר רק לפנטז ולהחליט על המסלול המדויק. הילדים של היום מסרבים לקרוא ולבדוק בעצמם (עכשיו יבואו כל אלה עם הילדים לדוגמה, שישבו ותכננו הכל לבד, ארזו מזוודה וגם עשו קניות בסופר וניקו את הבית, כולל ספונג'ה).
הילד הוא ילד, מישהו צריך להיות המבוגר האחראי
07/11/2014 | 11:55
82
על אחת כמה וכמה אם אין לו מושג על מה הוא מדבר.
למשל אם אין לו מושג על לונדון מעבר למאדאם טוסו, שלהערכתי מבחינתו יכול להיות משעמם מחץ, אז לא הייתי מייחס לדעתו משקל רב. אגב אישית אני חושב שלונדון יעד נהדר.

אני מציע שתנסו לקבוע אחרת.
תנסו לבחון מה התמהיל של הטיול שאתם רוצים.
במקרה כזה אתם יכולים לקבוע שאתם רוצים סוג של לונה-פארק שווה, אבל אז לא מתחייב דיסני. אפשר למשל אירופה פארק, או אפטלינג, או לגו-לאנד וכו'.
יש ערים גדולות אחרות באירופה, אפילו עם מאדאם טוסו. אפשר "למכור" לו עיר אחרת לא בזכות המחיר אלא בזכות אטרקצות "שוות" שיעניינו אותו.

ככל שתגדילו גמישות תוכלו למצוא עסקאות טובות יותר ומתאימות יותר.
אני רציתי לטוס בכדור פורח מעל טנזניה
07/11/2014 | 17:57
72
...כשהייתי ילדה. אבל בגיל 12 הוריך והתקציב שלהם הוא שקובע, ונשארנו בארץ. נסעתי  לחו"ל בפעם הראשונה בגיל 18, וטסתי בכדור הפורח בטנזניה אי שם באזור גיל 27.

זה שילד בגיל 13 "בשלו" לא אומר שמשפחה שלמה צריכה להיכנס לאוברדרפט בגלל זה, בטח ובטח אם ההתעקשות על לונדון נובעת מהעובדה שהוא שמע פעם על מדאם טוסו וזה הדבר היחיד שהוא יודע על העיר, וגם הדבר היחיד שהוא מוכן ללמוד עליה, לדבריכם. אתם ההורים, אתם המשלמים, אתם אלו שצריכים להחליט ולהציב עובדות.

ואגב, אחרי צבא נסעתי למסע תרמילים. חשבתי שזה לחלוטין לא מתאים לאופי שלי, חשבתי גם שתחומי העניין שלי יהיו כאלו וכאלו, והתבדיתי (טוב, חוץ מהרצון להתמקד בטבע, שמוביל אותי עד היום ברוב מסעותיי). גיליתי המון דברים מרגשים חדשים, נפתחו לי אופקים חדשים והתאהבתי לגמרי בתרמילאות. בתור ילד אין לך הרבה מושג מה אתה באמת אוהב, אתה לא מכיר יותר מדי ולא נחשפת להרבה דברים, מה גם שתמשיך ותשתנה (כמו גם תחומי העניין שלך) עם השנים. אז כן, כדאי להיות קשובים במה הילד מתעניין - זה בכל זאת יום ההולדת שלו - אבל אפשר להתאים את זה לרצוי ולמצוי ולאפשרי כלכלית, וגם להרחיב את האופקים מעבר לרצונותיו הנוכחיים של הילד ולהכיר לו דברים/מדינות/יעדים אחרים.
כמה דברים
07/11/2014 | 23:31
72
בדקי לטוס לפאריז  לשארל דה גול..משם ישר לדיסני..ואחכ רכבת ללונדון.
בדקי חזור מלונדון
נוטינגהם זה שיחוק אבל זה עוד יומיים  אפילו שלושה...בטיול..

מנוע חיפוש כמו קאייק או
חפשי כיוון אחד וחזור ..חפשי בנפרד כל כיוון..שחקי בין ימים ותמצאי את האופטימום..
לכי לאתר החברה ובדקי מה העלות שןם.

לגבי הילד.
מי שרוצה טיול  או רוצה להשתתף בו צריך לעבוד.
תני לו מטלה- מהם המקומות שבהם הוא רוצה לבקר.
שיתעדף אותם
וישים אותם על הגוגל מאפ ויתן לך רשימה.
כולל כמה שעות הוא רוצה להקצות לכל דבר.
בר מצווה...רצינות..אחריות..
תני לא זמן של יומיים וחצי...
ותודיעי שאם לא..זה בסדר..את רושמת אותו לטיול מאורגן ושיסע.
זה לא חינוכי ולא כיף ליסוע עם מי שלא שותף.
טיול זו מסגרת לוחצת. מעיקה כלכלית..וחבל גם לשמוע תלונות כל העת..
וחוץ מזה שילדים צריכים גבולות וחינוך.
בטוח שהוא נהדר..הילד שלך..תלמדי להפעיל אותו..זה לטובתו.

לונדון- עזרה בבקשה :)
06/11/2014 | 10:20
7
138
היי. אני מתכננת לטוס ללונדון בסוף ינואר, לכמה ימים, המטרה העיקרית היא מופע בוומבלי ארנה אבל לא רק. התקציב לא גבוה במיוחד היות ואני סטודנטית, אז התכנון הוא על הוסטל/מלון זול. אני חדשה בכל העניין של המיקומים והתחבורה הציבורית, ניסיתי להבין את המפות של הרכבת התחתית ולא הצלחתי להבין הרבה. אנחנו נהיה בשדה התעופה סטנסטד, קראתי שכדאי לקחת אוטובוס בהזמנה מראש, איזי גו? יותר כדאי מהרכבת? שניהם מורידים אותנו במרכז, ליברפול ממה שראיתי. איך אני מגיעה משם לוומבלי? הבנתי שצריך את המטרופוליטן ועוד כמה, מהתחנה של ליברפול יש? ותחנת הרכבת של וומבלי קרובה לארנה? לא האיצטדיון. אני חוששת להסתבך עם התחבורה, קראתי גם שיש כרטיס שניתן לקנות, טראוולקארד, ונייתן לקחת איתו גם אוטובוסים ובנוסף מקבלים אטרקציות 1+1? איך התחבורה הולכת בסופש"ים ומוצ"ש?אם אני מזמינה כרטיסים לרכבת /אוטובוס באינטרנט, איפה אני אוספת אותם? לאוטובוס איזי גו למשל? ואם יש אתר זמראה תחנות ומסלולים של אוטובוסים ורכבות (כמו אצלנו) זה יועיל מאוד.בקשר להזמנת מלון, במרכז לא ממש בא בחשבון אז האופציה שנותרה היא מלון בוומבלי, כשהייתי באתר booking חיפשתי חדר ל2 מבוגרים ולדוגמה זה הראה לי 1,444 ש"ח ל3 לילות. האם זה המחיר ל2 אנשים ביחד? או שכל אחד משלם 1444? פליז עזרה!!  תודה רבה רבה.
התמצאות בלונדון
06/11/2014 | 12:23
3
99
1) משדה התעופה סטנסטד יש רכבת עד לתחנת ליברפול סטריט.
2) בתחנת הרכבת ליברפול סטריט מחפשים את קופת הכרטיסים וקונים שם את הכרטיסים לנסיעת ההמשך לוומבלי ארנה.
3) מתחנת הרכבת ליברפול סטריט נוסעים עם קו המטרופוליטן, שצבעו מג'נטה, עד לתחנת וומבלי פארק.

המפה איננה מסובכת להתמצאות, והיא מבוססת על העיקרון שלכל קו יש את הצבע שלו. עיקרון אותו טבע הארי בק.
בסופי שבוע יש עבודות אחזקה ברכבת התחתית, הודעות מפורטות יופיעו בתחנות הרכבת התחתית.
העבודות מתבצעות בשבת וראשון, שזה סוף השבוע בחו"ל.

אז אין רכבת תחתית בשבת?
06/11/2014 | 16:27
2
58
אם לא, אני אצטרך לקחת מלון אחר.. אחרת לא יהיה לי איך להגיע לארנה.
יש רכבת תחתית בשבת ובראשון
06/11/2014 | 16:32
59
(לפעמים יש אלטרנטיבות של אוטובוס לרגל עבודות)
חוסר תחבורה ציבורית בשבת זה קונספט ייחודי לישראל
התמצאות בלונדון
06/11/2014 | 16:49
61
זה לא כמו בישמעאל, שבה בגלל החלטת הנציב השחור העליון עוצרים לחלוטין את התחבורה הציבורית.

כל סוף שבוע, מתבצעות עבודות אחזקה, אשר בגינן נסגרים לתנועה חלקים מסוימים במערכת הרכבת התחתית, לשם כך נערכים מבעוד מועד ומפעילים אוטובוסים אשר מטרתם היא להחליף את קו הרכבת שמבוצעות בו עבודות האחזקה.
זאת ועוד, האוטובוסים ממשיכים לפעול גם בימי שבת וראשון ויש גם מוניות ספיישל.
לגבי המלון
06/11/2014 | 14:38
56
אם הגדרת בחיפוש 2 מבוגרים, אז המחיר הוא לשני מבוגרים.
רצוי לשנות את המטבע למטבע המקומי (יש אפשרות לבחור באיזה מטבע העלות במלון תוצג), מכיוון ששערי החליפין מתחלפים מדי יום.
אם תתמקדו באיזור צפון לונדון
06/11/2014 | 15:02
56
אולי יותר הגיוני לקחת את האוטובוס מסטנסטד (הרבה יותר זול מהרכבת) שעוצר בגולדרס גרין (לא רחוק מוומבלי)

מלון
06/11/2014 | 19:01
40
לא יודעת למה כתבת שמרכז העיר ממש לא בא בחשבון, אבל אם את חוששת מהמחיר, אני ממליצה בחום לנסות את רשת Tune hotels. עשיתי עכשיו חיפוש לתאריכים רנדומליים בסוף ינואר וראיתי שעולה כ-200 פאונד ל-4 לילות לחדר זוגי.
אנחנו שהינו בסניף בקינגס קרוס והיה מצוין.
האם יש כדאיות ברכישת כרטיס כניסה למוזאונים (פאס)?
05/11/2014 | 21:40
6
122
נבדקו הפאסים של אמסטרדם, פריז, מדריד ופירנצה

לא מפתיע שהצרפתים "ניצחו"
05/11/2014 | 22:01
5
102
בצרפת מאמינים שגישה קלה לתרבות מסייעת לגדל אנשים יותר טובים, אפשר לראות זאת החל מתלמידים בכל הגילים המגיעים למוזיאונים וכלה במבנה המחירונים המותאמים לאפשר גישה לכל שכבות האוכלוסיה (הנחות למובטלים, אמהות חד הוריות, נכים ומלוויהם, גימלאים וכיו"ב).
אתה יודע כמה עולה כניסה למוזיאונים ב mall בוושינגטון?
05/11/2014 | 22:08
3
28
- - וגם לחלק נכבד מהמוזיאונים בלונדון
05/11/2014 | 22:27
19
כן, אבל הכתבה היא על אירופה...
05/11/2014 | 22:33
1
19
כמה היה נפלא אם בישראל היו חושבים שגישה לאומנות ומדע
06/11/2014 | 07:34
66
צריכה להיות חינמית או קרובה לך לכל מי שרק חפץ בכך.
אבל זה אפשרי רק במדינות סוציליסטיות כמו ארה״ב ובריטניה.
ובאנסמבלים מוזיקליים מן השורה הראשונה שהולכים ויושבים באופן
05/11/2014 | 22:20
56
קבוע במקומות שונים ועובדים עם ילדי בית ספר שאין להם שום רקע מוזיקלי ויוצרים משהו, נשמע קקופוני אבל הילדים האלה יוצאים בכל זאת עם מושג ואני חושבת שזה נהדר.
איך מאשרים טיסה
05/11/2014 | 20:07
3
240
מוביל אותי לפייס-אין לי פייס.אני צריכה לאשר טיסה של אל על-up/
בבקשה תעזרו לי להבין  מה אני צריכה לעשות.תודה לעונים.
מה אף אחד לא יודע??????????.
06/11/2014 | 11:11
30
אולי כאן
06/11/2014 | 11:22
133
תודה לשוקי אנסה ביום הקובע.
08/11/2014 | 17:35
12
לונדון - הנה זה מתחיל
05/11/2014 | 15:18
27
226
שלום לחברי הפורום,

אני קוראת סמויה מזה כמה שבועות.
לאחר עשור שבמהלכו לא הייתי בחו"ל, התחלתי לתכנן נסיעה ללונדון בסוף אביב 2015.
כיוון שיש בפורום אנשים עם ניסיון בנסיעות לחו"ל ואני מניחה שגם ללונדון בפרט - אשמח מאוד מאוד להיעזר בכם.

בתוך התחלה הייתי רוצה לבקש עצות בנושאים הבאים:
1. טיסה - אנחנו רוצים להזמין טיסה ב- British Airways.
אשמח לקבל דגשים למה לשים לב חוץ משעות המראה/נחיתה.

2. מלון - לאחר שיטוטים ארוכים ב-TripAdvisor בחרנו מלון ליד Tower.
על מה כדאי לשים לב בעת ההזמנה? אשמח לעצות!

3. דברים כללים שכדאי לקחת בחשבון בזמן התכנון
טיפים ספציפיים לגבי לונדון, המלצות על אתרים שבהם ניתן למצוא מידע, המלצות על פורומים נוספים (אפשר גם פורומים באנגלית) שבהם אפשר להתייעץ - הכל יתקבל בברכה.
כל דבר שעזר לכם ואתם יכולים להמליץ עליו.

תודה לכולם על הקדשת הזמן וחלוקת היידע
ויקטוריה
למה דווקא בבריטיש איירוויז?
05/11/2014 | 15:30
4
175
שווה לבדוק בכלל החברות, אולי תמצאי דיל יותר מוצלח. אלא אם יש לך נקודות/מועדון/הנחת עובד וכו', חבל להינעל על חברת תעופה ספציפית. בכל מקרה, הזמנה מוקדמת תאפשר לך למצוא מחיר אטרקטיבי יותר.

כדאי להחליט ראשית כל לכמה זמן נוסעים ומה התקציב, כמו גם מה מעניין אותך (הצגות/מסעדות/מוזיאונים/פארקים/שופינג וכו'). זה יקל על הכנת המסלול ועל מתן המלצות שיתאימו לרצונות ולתחומי העניין שלך. אני מניחה שטרם היית בלונדון וזהו ביקור ראשון שם?

אח, לונדון... העיר החביבה עליי בתבל.

הי
05/11/2014 | 16:27
3
157
זה אכן הביקור הראשון שלי בלונדון וזו עיר שאני מאוד רוצה לבקר בה.
מקווה שהיא שיימצא חן בעיני ואוכל גם להגיד שזו העיר החביבה ביותר עליי

קצת תגובות לגבי מה שכתבת:
למה British Airways - כי זמני המראה בשני הכיוונים מתאימים לנו מאוד, כי החבר הטוב שאני טסה איתו מעדיף את החברה הזו וכי שנינו רוצים תנאים טובים בטיסה.
עם זאת, לאור ההמלצה שלך - אבדוק היום מחירים גם בחברות אחרות. אם יהיה הפרש משמעותי - אולי נחליף לחברה אחרת.
משך הטיול, תחומי עניין, תקציב
טסים ל-8.5 ימים ואחרי חיפושים אינסופיים באינטרנט אפילו יש תוכנית מה לעשות בכל יום (עוד אעלה לפה התייעצויות לגבי מקומות ספציפיים - יש לי המון שאלות ותהיות  ).
מתעניינת בעיקר בהיסטוריה, ספרות וארכיטקטורה.
הוספנו גם דברים פחות רציניים כמו סיורים בעקבות רוחות רפאים וג'ק המרטש.
נשלב גם מחזמר ופארקים.
כסף וזמן לשופינג לא נשאר.
יש גמישות מסוימת בתקציב, עבור דברים מעניינים.

היות ולונדון היא העיר האהובה עליך עליי אדמות - אשמח להצעות על מקומות/חוויות שאת הכי אוהבת בה.

תודה!
אולי זו רק אני...
06/11/2014 | 00:15
87
...אבל בעיניי אף טיסה לא נוחה. איכשהו למרות המחירים, במטוסים בדרך כלל יש מושבים פחות נוחים מבאוטובוס ממוצע ועם פחות מדי מקום לרגליים (ואני עוד מטר שישים בסך הכל), ואני רק מחכה שזה ייגמר. טסתי גם בבריטיש, גם באל על וגם בלואו קוסט, ובתכלס, אין הרבה הבדל מבחינת נוחות בטיסה קצרה (מבחינתי פחות מתשע שעות נחשב קצרה). רק העניין של האוכל, ואת זה אפשר לפטור עם סנדביץ' מהבית. לכן אני פשוט בוחרת מה שזול, ולפעמים משלמת טיפה יותר בשביל שעה מסוימת/שדה תעופה מסוים - בנסיעתי האחרונה התארחתי אצל חברים בריטיים, אז ניסיתי להתאים את השעות ושדות התעופה למה שהיה נוח עבורם לאיסוף. בכל זאת, זה מתקזז עם הלינה חינם תוך יומיים-שלושה...
בקיצור, שווה לבדוק יותר מחברה אחת למקרה שיש הבדל משמעותי. ולשים לב שבחברות לואו קוסט צריך להוסיף כסף עבור מזוודה, ולקחת גם את זה בתחשיב, כמו גם את עלות הנסיעה מ/אל שדה התעופה (יש כאלו שרחוקים משמעותית מלונדון, בעוד שמהיתרו אפשר להגיע ברכבת התחתית, למשל).

אם יש לך תוכנית, הראי והעלי, ויהיה יותר קל להתייחס.

בכל מקרה, שווה מעבר למוזיאונים ואתרים סגורים לקפוץ גם לשוק אחד או שניים. החביבים עליי הם שוק בורו, שהוא שוק אוכל מעולה ונפלא לארוחת צהריים, וכל השווקים באזור שורדיץ' ביום ראשון (בריק ליין, שוק הפרחים קולומביה ושוק ספיטלפילד). בשורדיץ' יש גם יופי של אמנות רחוב, למי שרוצה לראות אמנות מחוץ למוזיאון (יש גם סיורים מאורגנים בעקבות ציורים מפורסמים בשכונה).

יש כל כך הרבה מוזיאונים וגלריות בלונדון, ולמרבה השמחה רבים מהם בחינם - תערוכות זמניות מיוחדות לפעמים כן יהיו בתשלום. כחובבת היסטוריה רוצי למוזיאון הבריטי. יש בו כמה מהמוצגים החשובים ביותר בעולם, ממומיות פרעוניות ועד אבן הרוזטה. הוא עצום, והגודל נוטה להתיש, אז עדיף להחליט מראש איזה אגפים מעניינים אותך ולהתמקד בהם. יש חדר קטן של אמנות אצטקית ויש בו כמה פריטי טורקיז מדהימים שקצת עומדים בצל המוצגים המפורסמים מהמזרח התיכון ואירופה, אז רשמי לך לא לפספס. מומלץ מאוד גם ה-V&A (מול מוזיאון הטבע) והטייט מודרן (אמנות מודרנית כדאי לדגום גם בגלריית סאצ'י וגלריות קטנות יותר). יש אתר בשם Londonist שממליץ על אירועים בעיר (מפסטיבלים ועד שיחות עם סופרים) ועל תערוכות, כמו גם על אתרים, אוכל וכל מה שקשור בלונדון.
על תערוכות ספציפיות אוכל בתקווה להמליץ כשהתאריך יתקרב, כי אני מקווה להיות בלונדון לפני כן. ועד מאי כנראה יחליפו את התערוכות האחרונות שראיתי בספטמבר...
אה, כן - הספריה הבריטית היא לא ממש מוזיאון, אבל יש בה חדר שמציג  כל מיני פריטים מיוחדים מהארכיון. ביניהם אפשר לראות את המגנה קרטה, היומן של קפטן סקוט מהמשלחת המפורסמת לאנטארקטיקה (כן, זה מה שקנה אותי כחובבת קטבים), מחברת רישומים של דה וינצ'י, תנך גוטנברג עתיק, פתקיות שעליהן חיברו הביטלס כמה משיריהם ועוד.

כדאי מאוד להכיר לפני הטיול את האתר של TFL, ראשי תיבות של Transport for London. יש להם "טריפ פלנר", את רושמת את נקודת המוצא והיעד, באיזה שעה את רוצה לצאת או להגיע, ומקבלת מסלול עם תזמון על הדקה, כולל של ההליכה עד לתחנה. נוח וקל.

אבל יהיה יותר קל להציע דברים לפי המסלול שכבר חשבת עליו, אני מניחה.
אממ... רק כדי לסבר את האוזן... ההורים שלי חזרו לפני שבוע
09/11/2014 | 14:05
1
30
בטיסה עם בריטיש מקנדה.
בטיסה מקנדה ללונדון מערכת הבידור הייתה מקולקלת.
בטיסה מלונדון לארץ לא היו אף שירותים תקינים במטוס.
אני חוזרת - אף תא שירותים תקין אחד!!
ככה שבריטיש לא בהרכח אומר תנאים טובים בטיסה...
אנחנו דווקא טסים אל-על ותמיד היינו מרוצים.
מצער לשמוע
10/11/2014 | 22:40
9
בריטיש מתאימה לנו יותר מבחינת שעות.
חוץ מזה, גם על אל-על שמעתי דברים מאוד לא מחמיאים....
יש סיבה מיוחדת לרצון לטוס בבריטיש?
05/11/2014 | 16:13
2
153
אתם לא יכולים לבחור את שעת הטיסה, הם טסים בשעה שהם טסים ..נקודה...המטוסים של בריטיש מתל אביב ללונדון לא נוחים במיוחד...אבל הם בהחלט חברה בסדר גמור.
ללונדון יש עוד כמה אפשרויות, צריך לשים לב באיזה שדה תעופה נוחתים, מה שעות הנחיתה וההמראה, כדי שאם זה שדה תעופה שהוא לא היתרו, אפשר יהיה להגיע לעיר במידה וזה לילה, או שעה שבעייתית מבחינת תחבורה...בריטיש טסים להיתרו וממנו.

בקשר למלון...כשכתוב ליד, כמה ליד ואיפה זה בדיוק, חשוב שהמלון יהיה ליד תחבורה ציבורית, ושיהיה באיזור שאין חשש להסתובב בשעות היום והלילה.

הי, אודרי
05/11/2014 | 16:43
1
122
לגבי טיסה:
בחרנו בבריטיש בגלל ששעות ההמראה/הנחיתה בשני הכיוונים התאימו לנו וכיוון שחבר טוב שלי שאני טסה איתו רצה לטוס איתם.
עם זאת, טרם הזמנו כרטיסים ועצות יתקבלו בברכה
תוכלי לפרט מה לא נוח במטוסים לשהם מתל אביב ללונדון? על אילו חברות ממליצה?

לגבי מלון:
300 מטר מ- Tower Hill station,  למיטב ידיעתי לא מדובר באיזור מסוכן.
איך אפשר לדעת אם האיזור מסוכן או לא?
אז ככה..
05/11/2014 | 17:03
97
אני לא יכולה להמליץ על משהו אחר,   עם אל על  טסתי ללונדון לפני די הרבה שנים והיה בסדר גמור , אני לא יודעת איך עכשיו...
עם בריטיש טסתי לפני שנתיים בערך.
בתכלס, כמו עוד חברות תעופה אירופאיות, המטוסים שטסים בקו תל אביב לונדון  הם לא הדבר הכי הכי......המושבים והשורות צפופים,  האוכל לא משהו לספר לחברה, ואני לא זוכרת אם היה מסך אישי, אני חושבת שלא.
תתיחסו לזה כמו אל אוטובוס מעופף, תמצאו טיסות עם שעות שנוחות לכם,  במחיר שיתאים לכם, כי אלא אם אתם טסים בביזנס בשום חברה זה לא ממש נוח.

לא יודעת להגיד לך לגבי המלון, אני לא מכירה את הסביבה, פשוט חשבתי שכדאי לבדוק את זה לפני שמזמינים, אפשר לראות ביקורות בטריפאדוויזר.
הנה לינק לאתר של אחת ממשתתפות הפורום
05/11/2014 | 16:28
15
139
חיפוש קצר בפורום יניב עוד טונות של מידע.
כמובן גיגול של לונדון ותיור יניב הרבה יותר
הי, לאונידס
05/11/2014 | 16:48
14
153
תודה על הלינק! נראה אתר מעניין, אתעמק בו בימים הקרובים.

ביליתי שעות רבות בחיפוש באתרים השונים.
אתרים של מקומות ו"אטרקציות" שונות, TripAdvisor, VisitLondonאבל אין חכם כבעל ניסיון.
לדוגמא, כשאמרתי לקולגה שאני מתכננת לנסוע ללונדון וכי אני מתכננת להתחיל את אחד הבקרים ב-Tower - הוא מיד ציין כי כדאי להתחיל בתכשיטי המלכה כי לשם תמיד יש תור מאוד ארוך ואם אני מגיעה בשעות פתיחה להתחיל שם יחסוך לי זמן בהמשך.
זו פיסת מידע שלא מצאתי עד כה באתרים הרבים שגלשתי בהם.
זו פיסת מידע שאני לא ממש מסכים איתה
05/11/2014 | 16:51
6
124
אני לא יודע אם יש תמיד תור ארוך כי הייתי רק 3 פעמים, אבל בכל השלוש לא היה תור.
לא מעשי לכתוב בפוסט בפורום מידע שתופס ספרים עבי כרס, לא רק לא מעשי אלא בלתי אפשרי.
אבל אם תכתבי מה את מחפשת וקצת על תוכנית הטיול או נקודות שמעניינות אותך אז חברי הפורום יוכלו לנסות להכווין אותך טוב יותר.
05/11/2014 | 16:58
5
82
הי,

בהמשך אעלה שאלות ספציפיות על מקומות שבחרתי לשלב בטיול (כבר יש רשימה), תחבורה ציבורית, תקשורת וכו'.
לא חסר לי שאלות ממוקדות.
אבל בפעם הזו רציתי, פרט להתייעצות על טיסה ומלון, לבקש טיפים כלליים (אם יש כמובן).
לגיטימי להגיד - אין טיפים כלליים, תשאלי ספציפית
ותאמין לי שאני עוד אשאל 

אני לא אומר לך מה לעשות, אני אומר מה לדעתי כדאי לעשות
05/11/2014 | 17:45
4
72
כדי שתקבלי מידע מועיל.
נתתי לך דוגמה אמיתית, לינק לאתר שמתחזקת מישהי חברה בפורום בדיוק לנושא שאת שואלת עליו.

את יכולה לא לקבל את המלצתי ולבקש ״טיפים כלליים״. במידה ולא קיבלת, מה את מצפה שיעשה אדם כזה שברור שיש לו המון נכונות לעזור יעשה? שהיא תעתיק את האתר שלה לפוסט בשרשור שפתחת?
איך את מציעה שיעזרו לך? אם תספרי אולי יהיה אפשר לסייע.
אני חושבת שהייתה פה אי הבנה
05/11/2014 | 17:53
3
69
כמו שכתבתי - האתר נהדר ואעזר בו.
השרשור הנוכחי נפתח בעיקר לשאלות של טיסה ומלון.
התשובות שקיבלתי עזרו לי וגם הלינק לאתר אני בטוחה שיעזור.

אני מניחה שהניסוח "טיפים כלליים" היה בעייתי.
התכוונתי לדברים כלליים שיכולים להשפיע על הטיול כולו.
לדוגמא - יש חג או חופשה באביב שאני לא מודעת לקיומה שבמהלכו עמוס.
לא התכוונתי שמישהו יתכנן לי מסלול או יכתוב עבורי תוכן של מדריך בתוך הודעה בפורום.
סליחה אם התנסחתי בצורה לא מוצלחת.

כאמור בהמשך אשאל שאלות ספציפיות.
אין לי שום טענות - להפך. שמחה על העזרה שכבר קיבלתי ואשמח לקבל עזרה בשאלות ספציפיות שלא חסר לי.

05/11/2014 | 17:56
8
טיפ כללי אחד (ומפה סכמטית לחיזוק הטיפ) בכל זאת יש לי
05/11/2014 | 19:32
1
87
נסי לבנות את התוכנית כבר מהתחלה לפי היגיון גיאוגרפי ובהתאמה לשעות הפתיחה/סגירה של המקומות שתרצי לבקר בהם. מניסיון, זה חוסך הרבה עבודה טכנית בשלב השיפורים והשדרוגים. המפה, בהפקת רשות התחבורה של לונדון, מדגימה יפה את "יחסי הקירבה" בין אתרי התיירות המרכזיים (כמובן לא מחליפה את Google Maps ושאר מפות יותר מדויקות ופחות עליזות...).
בהצלחה בתכנון.

הי, מיכל
05/11/2014 | 21:41
39
קודם כל, האתר מאוד יפה. טרם התחלתי להתעמק אך נראה ממש מבטיח.
המפה ממש מיוחדת, טרם נתקלתי בה.
אני רוצה להאמין שסידרתי את המקומות כך שלא נצטרך להסתובב יותר מדי.
רוב הימים כוללים 2-3 נסיעות ב-tube בלבד... אבל אני אחזור ואבדוק את זה. תודה על הטיפ!
שעות פתיחה הם נושא כואב. האנגלים האלה עם חלוקה שפויה של שעות עבודה-מנוחה...
רוב הדברים נפתחים אחרי 9 ונסגרים ב-5 או קצת אחרי 5. הייתי צריכה להיות יצירתית בשביל להספיק להיכנס לרוב המקומות שרציתי ועל חלק נאצלנו לוותר...
זה אולי רלוונטי ליולי-אוגוסט
05/11/2014 | 17:46
6
75
ומניסיוני, לא רלוונטי ליוני ואוקטובר.
אנחנו רוצים לטוס באמצע מאי
05/11/2014 | 17:56
5
69
הי, moco

תודה על המידע.

האם, מניסיונך, רוב האתרים/"אטרקציות" פחות עמוסות בזמן זה?
כולי תקווה, לא ממש אוהבת צפיפות.

הניסיון שלי מהחודשים שציינתי
05/11/2014 | 18:04
2
74
ואני משער שמאי גם רגוע.
בעצם, הייתי פעם בנסיעה עבודה במאי, והלכתי בערב לתאטרון לCATS והיו הרבה מקומות ריקים.
טוב לשמוע, רגוע זה מצוין
05/11/2014 | 18:26
1
50
למרות שכשבדקתי זמינות של כרטיסים למחזמר במאי, היה די מלא, בהתחשב בעובדה שיש עוד חצי שנה.
או אולי במונחים של לונדון זה לא נחשב מלא כלל...
זה כמובן תלוי באיזה מחזמר
05/11/2014 | 18:30
47
הנקודה שלי הייתה שהעיר ממש לא שקקה בתיירים אז.
מאי זה מצוין, מכל הבחינות
05/11/2014 | 18:06
1
20
שמחה לשמוע
05/11/2014 | 18:31
48
מקווה שזה נכון גם מבחינת מזג אוויר - שלא יהיה קר מדי ושיהיו כמה ימים בלי גשם או עם מעט גשם.
כדי שנוכל להינות גם מגנים של מבנים היסטוריים ומפארקים.
מחשבות
07/11/2014 | 14:36
2
53
החומר על לונדון ששלחתי - הגיע!
סיכום מושקע ומפורט, כולל את כל הנקודות החשובות - תחבורה ציבורית, מקומות ששווה לבקר בהם, מקומות ששוה לאכול בהם ואפילו טיפים להזמנת כרטיסים להצגה!
וההצעה שלך למסלול הליכה לאורך הנהר השתלב לי מצוין באחד הימים.

תודה רבה! 
אפשר לבקש גם?
09/11/2014 | 12:28
1
15
אנחנו טסים ללונדון ביום שלישי הבא, אשמח לקבל סיכום כזה במיוחד מסלול הליכה לאורך הנהר נשמע לי מצויין.
אם אפשר, תודה מראש. 
הי יעלעל
10/11/2014 | 22:35
8
קודם כל - איזה כיף לכם! מקווה שתהנו המון, תחזרי לספר חוויות.
לגבי החומר - אני מציעה שתשלחי מסר למחשבות ותבקשי ממנו את החומר. אני פשוט לא מרגישה בנוח לשלוח משהו שהוא לא שלי...
אם את לא מצליחה לשלוח לו מייל - תודיעי לי ואני אנסה לדבר איתו.
אני בטוחה שהוא ישמח לעזור.

המלצות לפראג
05/11/2014 | 13:38
1
87
שלום לכולם,
אשמח להמלצות לטיול באמצע דצמבר בפראג. טיול זוגות (לקראת שנות הארבעים), פחות בעניין מוזיאונים..
מלבד השווקים של הכריסמס חשבנו על החלקה על הקרח- משהו מומלץ? ערב פולקלור?מסעדות טובות ולא יקרות? מקומות ואתרים יפים שחובה לבקר גם בחורף?
כל טיפ והמלצה יתקבלו בברכה..
למה בחרתם בפראג?
05/11/2014 | 16:30
23
לדעת הדה מרקר מחירי הטיסות לארופה צונחים לקראת החורף
05/11/2014 | 13:36
1
100
מי שמעוניין לבקר באירופה לחמישה לילות בתחילת דצמבר (כולל צ'ק־אין למזוודה), ימצא כרטיס בפחות מ-300 דולר בקלות יחסית. טיסה לברלין באיזיג'ט ובאייר ברלין, למשל, מתומחרת בכ-270 דולר, טיסות וויזאייר (Wizzair) ו-Up של אל על לבודפשט עולות כ–240 דולר, וגם טיסת איזיג'ט לרומא נמכרת ב–300 דולר לכרטיס. אם אתם יכולים להרשות לעצמכם טיסה רק עם מזוודת יד, אז המחירים הללו נחתכים ב-40–70 דולר נוספים (תלוי בחברה). כלומר, טיסה לאירופה ב-200 דולר בלבד.
בטווח המחירים של 300–400 דולר, המשימה תהיה פשוטה עוד יותר: טיסת Veuling לארבעה לילות בברצלונה, למשל, עולה 330 דולר, טיסה לחמישה לילות ברומא נמכרת ב–370 דולר באליטליה ובאל על, וטיסה של טרנסאוויה (Transavia) לפריז מתומחרת ב–370 דולר.
"אנו מזהים ירידה של 15%–20% במחיר לעומת 2013, תלוי ביעד. בתאריכים מסוימים הירידה חדה אפילו יותר", אומרת דנה לביא, סמנכ"לית שיווק בדקה ה-90. "יש תוספות של טיסות שלא היו בשנה שעברה, וההיצע כרגע גדול יותר מהביקוש".
גם אם מביאים בחשבון את עליית שער הדולר בשנה האחרונה, עדיין יש ירידת מחירים של כ–10%. המחירים בדולרים היום לטיסות לאירופה אינם המחירים שהייתם משלמים בשקלים עבור כרטיס הטיסה לפני שנה. שער הדולר בנובמבר 2013 היה 3.54 שקלים, לעומת שער דולר כיום (נכון ליום הבדיקה) של 3.78 שקלים - כלומר עלייה של כ-7%.
רונן זאבי, מנהל טיסות סדירות בחברת גוליבר, אומר גם הוא כי "המחירים בתחילת דצמבר ליעדים באירופה נמוכים יותר השנה, בין היתר בשל כניסת אל על עם מותג הלואו־קוסט Up ליעדים כמו ברלין, פראג ובודפשט. בנוסף, הטיסות עדיין ריקות יחסית, והחברות לא מעלות את המחירים כי כנראה אין מספיק ביקוש".

יש עוד המון מידע בכתבה אבל לצערי אני מנועה להעתיק את כולה לכאן. מי שיכול שיסתכל בלינק

כל חורף...
05/11/2014 | 13:41
31
OFF: מה פירוש VIVA FRANCE? האם ככה כותבים את זה?
05/11/2014 | 08:51
3
62
(זה דרוש לי לשם הפקת סרטון משפחתי על פריז...)
vive la France, תחי צרפת
05/11/2014 | 09:01
23
viva זה בספרדית. המשפט שאת רוצה הוא זה שכתבו מעליי.
05/11/2014 | 11:18
1
19
תודה רבה!
06/11/2014 | 01:11
3
בתכנון טיול ברמצווה באירופה ברכב
04/11/2014 | 23:20
30
215
שלום 
אנחנו רוצים לנסוע לטיול באירופה בקיץ עם הבן הגדול שיחגוג בר מצווה שנה הבאה

אני זקוקה נואשות לטיפים שלכם, מאחר ואני לא יודעת לאן לנסוע, והפרעת קשב וריכוז שלי חוגגת עכשיו ביג טיים ואני מתפזרת לכל מני כיוונים ולא מצליחה להתמקד
חשבנו יותר על כיוון אירופה מערבית או אולי צ'כיה - גרמניה. הבעיה שהגדול אמר שחייב לבקר בבירה אחת לפחות "נחשבת" (לדעתו זה או לונדון או פריז או רומה, בברלין הוא היה), ולפי המפה זה פשוט לא מסתדר לנו. לא רוצה טיול באנגליה או צרפת או איטליה, מאוד יקר לנו עכשיו.
מבקשת מכם לעזור לי לתכנן מסלול לטיול מעניין ברכב עם לינה במקומות לא יקרים.
עדיין לא סגורים על היעד.
כמה נקודות
*זאת הפעם הראשונה שלנו בטיול מסוג זה (לבד ועם רכב)
*לא חובה פארקי שעשועים, זה לא ממש האהבה שלו (למרות שבדיסני הוא היה רוצה לבקר)
*רצוי המון טבע ונופים מדהימים, עם זאת גם ביקור בערים גדולות עם ארכיטקטורה עתיקה.
*עכשיו כשאני חושבת על זה, היה נחמד לטייל באנגליה וסקוטלנד, אך חוששת מהמחירים הגבוהים , היתרון - אנגלית 
חושבת שזה הכל, עזרו לי!!!!!!!!

מה התקציב? לכמה זמן הטיול? מה מספר המשתתפים?
04/11/2014 | 23:34
19
98
מה הילד היה רוצה לראות? מה מעניין אותו?
ההעדפה הכמעט יחידה שרשמת היא דיסני אבל מצד שני פסלת את פריס, זה לא הולך יחד.
ההעדפה השניה היא עיר גדולה אבל פסלת ערים גדולות בגלל עלויות, גם כן צריך להחליט.
אני קשה הנה כמה דברים
04/11/2014 | 23:41
18
190
אין תקציב עדיין כי לא יודעים מה סדר גודל עלויות, חשבתי בסביבות 15000 ש"ח, הגיוני?
עד 20 יום
אני, בעלי והילד
הילד רוצה גם וגם וגם.
גם רוצה עיר גדולה, גם נוף (דיסני לא חובה)
היה הרבא יותר נוח אם אירופה היתה בגודל של ישראל, אז הינו נוחתים בעיר גדולה, ולמחרת מגיעים לכפרים ציוריים
הכי מתבקש זה צ'כיה וברלין, אך הוא ממש מסרב בתוקף לנסוע לברלין.
אז אני אבודה.

התקציב הוא חצי ממה שאת מבקשת לעשות.
05/11/2014 | 07:28
52
סתם בשביל הפרופורציות
05/11/2014 | 07:34
138
15 יום באנגליה ברכב לזוג, בשנת 2005 (!!!), עלו 23,000 ש"ח הכל כולל הכל. הלינה הייתה במקומות פשוטים יחסית ברחבי אנגליה, בעיקר B&B. עכשיו אני מתכנן טיול משפחתי של שבוע לאיטליה, זה לא יעלה פחות מ-7000-8000 לאדם.
בואי נעשה חישוב קטן
05/11/2014 | 08:13
14
307
נניח שאתם משיגים כרטיסי טיסה בכ- 400 דולר לאדם. וזה רק הלוך-חזור, בלי טיסות נוספות. כפול 3 אנשים, כפול 4 שקלים לדולר, הגענו לכ-5000 שקלים. נשארו 10000 שקלים. כלומר כ 500 שקלים ליום. גם אם תמצאו מקום מגורים ב 80 דולר ליום, שזה בערך 300 שקלים, נשארתם עם 200 שקלים ליום, למזון, לנסיעות ולכניסות לאתרים ל-3 אנשים. לי זה לא נראה סביר, ולך?
מעבר לכך, מלון ב 80 דולר ליום קשה למצוא, בטח לא בערים גדולות או במקומות מתוירים.
אני מציע לשקול שוב את הנושא הכספי וגם להגדיר יותר מדויק מה אתם רוצים לכלול בטיול.
אפשרו אחת היא להצטמצם לשבוע, ללכת על עיר גדולה (לונדון, פאריס) במלון יחסית זול, בשוליים עם טיול או שניים מחוץ לעיר. למשל, מפאריס לצאת ללואר לראות טירות.
מינכן/בוואריה/זלצבורגלנד
05/11/2014 | 08:42
43
למה פסימיות?
06/11/2014 | 04:11
12
122
אני כבר טסתי כמה פעמים משפחה של 2 מבוגרים + ילדה בסכום של כ-1500 ש"ח לכולנו, כולל מזוודות הלוך ושוב.
עם קצת גמישות זה ממש לא צריך לעלות 5000 ש"ח. במיוחד כשטסים לשלושה שבועות ולא כזה קריטי להתגמש קצת עם התאריכים.
פחות מ 200$ לכרטיס? כולל מטען? גם אני רוצה, איך? איפה?
06/11/2014 | 07:36
1
32
ליתר דיוק: כ-135 דולר לכרטיס
06/11/2014 | 10:22
100
כנראה שעם אופטימיות אפשר להשיג במחיר הזה, אולי אפילו לתכנן לקיץ הבא.
כמובן, גם אני רוצה להגיע לברלין, לפאריס או לברצלונה במחיר הזה.
איפה ואיך לחפש רכטיסים כאלה זולים
06/11/2014 | 11:31
8
78
לא מקובעים עדיין על תאריכים מדויקים
באיזיג'ט עוד אפשר להשיג מחירים כאלה לאביב הקרוב
06/11/2014 | 17:46
7
76
אבל באמת לא נראה לי שעוד שבועיים יישאר משהו. נשארו ממש פירורים. אם לא תחליטו בזמן, אז בעוד חודש חודשיים בטח יפתחו גם את הטיסות לספטמבר (חגים) ואני מניח שגם שם יהיה אפשר למצוא מציאות.
אפשר לנסות את אופציית Inspire me או פשוט לחפש תאריכים בתצוגה שנתית. לא נשארו הרבה תאריכים במחירים של 100 יורו ומטה לכרטיס (לפני מזוודות). קחו בחשבון עוד כ-45 יורו הלו"ש למזוודה (שני הורים + נער יכולים לדעתי להסתפק בשתי יחידות מטען). אז נגיד שאפשר למצוא סדר גודל של 400 יורו לשני מבוגרים + נער, שזה בסביבות 1800 ש"ח.
במקרה שלכם אתם גם גמישים עם היעד ויכולים אפילו לבחור יעד שונה בהלוך ובחזור, אז אני מאמין שאפשר לצמצם עלויות עוד קצת.

אפשרות נוספת היא כרטיסי רגע אחרון. המחירים סביב 200$ לכרטיסים הזולים רוב השנה (למעט אוגוסט וחגים). החיסרון - קשה יחסית לתכנן את הטיול בצורה מיטבית, גם אם מכינים "תוכניות מגירה" בבית, ונדיר יחסית למצוא דילים כאלה לתקופות של 3 שבועות. המקסימום שמוצאים בד"כ בדילים כאלה הוא סביב עשרה ימים (וגם זה לא נפוץ).

ויש עוד חברות במודל של low-cost. אנחנו הזמנּו באל-על (UP) ביום שהשיקו את השירות בסוף 2013. שילמו כ-1500 ש"ח לכל המשפחה, אבל נראה לי שמחירי ההשקה היו "מחירים שלא יחזרו" מה שנקרא. ועדיין, אפשר למצוא ב-UP מחירים סבירים, אבל היצע היעדים פחות רלוונטי לכם לדעתי.

זו כבר שנה שלישית ברציפות שאני טס בפחות מ-200$ לכרטיס, ועד עכשיו זה הצליח לי יופי-יופי...
בדקתי את מחירי הכרטיסים באיזיג׳ט כשהם רק שוחררו
06/11/2014 | 20:05
6
69
ליולי אוגוסט כבר אז לא היו מחירים כאלה, מאז המחירים רק עלו.
Up אמרת נכון, היה מבצע השקה שלא יחזור.
ניסיתי את אופצית הרגע האחרון בכמה חופשות משרד החינוך, כולל האחרונות, לא היו מחירים כאלה.

כנראה שאתה יודע לחפש טוב יותר

צודק
06/11/2014 | 20:30
5
50
מחירי הרגע האחרון נקבעים ע"י ספקים בארץ (בניגוד למחירי איזיג'ט), ולכן כשיש חופשות משרד חינוך בארץ - המחירים קופצים.
ליולי אפשר למצוא באיזיג'ט מחירים סבירים בהשקה (אם כי לא מאוד זולים), לאוגוסט אפילו בהשקה המחירים מתחילים בד"כ מכ-100 יורו לכיוון (אגב, זה עדיין מחיר לא רע בכלל למי שמתעקש לטוס באוגוסט, יוצא שורה תחתונה כ-300$ לכרטיס).
אנחנו טסנו בשנים האחרונות בסביבות מאי-יוני (כך יצא, לא ממש מתוכנן). מזג האוויר טוב ברוב היעדים, עדיין לא נורא עמוס, והמחירים הרבה הרבה יותר זולים.
כרטיסים ב 300$ מצאתי, אבל להערכתי לא ראלי למשפחה הזו
06/11/2014 | 21:06
4
57
אני בדקתי את מחירי איזיג׳ט ללונדון תקופה די בשנה - שנתיים אחרונות, גם בסמוך לשחרור הכרטיסים לציבור המחירים היו גבוהים בהרבה מ 300$. אלעל ובריטיש בכלל לא בטווח.

בנוסף צריך לזכור ש 300$ לכרטיס רלוונטי למי שבקיא מכיר ומנוסה בהזמנת כרטיסים אינטרנטית ושהוא גם מגובש וגם גמיש ביכולת ההזמנה, יכול תוך דקות משחרור הכרטיסים לבצע קניה.
המשפחה הזו צריכה לעבור עקומת לימוד עד שתדע לבצע זאת.
כך שלהערכתי רק עם המון מזל כרטיס שכולל את לונדון יעלה להם באזור הארבע מאות ומשהו דולר, במקומם בבניית תקציב הייתי לוקח בחשבון לפחות 5000 שקלים לכרטיסי טיסה
אבל באמת שלא חייבים לטוס באוגוסט
06/11/2014 | 21:54
3
55
ומחוץ לאוגוסט, יש מחירים זולים למדיי גם עכשיו.
הנה, בדקתי ממש עכשיו, טיסה לשבועיים לרומא, מילאנו, ברלין או ג'נבה ביוני, כולן סביב 160$ הלו"ש. תוסיף מזוודה, תקבל בערך 200$ ממוצע לכרטיס, אפילו קצת פחות. אז הגענו למשהו סביב 2300 ש"ח לטיסות. עדיין פחות מחצי מנבואת הזעם...
אין מה להיות בקיא ומנוסה, אבל כן צריך גמישות מסוימת בתאריכים, זה בהחלט נכון.
אתה ואני לא חייבים לטוס בשיא העונה, אולי פותחת השרשור כן
06/11/2014 | 22:16
49
מדובר בטיול בר מצווה = לפחות אחד הנוסעים כפוף ללו"ז של מערכת החינוך.
בדרך כלל
06/11/2014 | 22:59
54
ההתייחסות בשרשור היא לשאלות שנשאלו בפתיחת השרשור. מטרת השרשור היא לעזור למי שמעלה בעייה. אפשר כמובן לפתח נושא, אבל אני חושב שכדאי לסייג במקומות הראויים, כדי שפותח השרשור, ולרוב הוא/היא אינם מיומנים, יבינו משהו לא נכון.
אבל הם רוצים לונדון
07/11/2014 | 17:20
37
הנחת הבסיס שלי היתה שטיול בר מצווה יהיה בזמן חופשה של משרד החינוך.
לטוס עכשיו עם ילד בזמן הלימודים לשבועיים/שלושה ולא בזמן חופשה לדעתי הרבה מעבר ל"גמישות מסויימת"
מכיוון שהשואלת לא ציינה דרישה כזו במפורש אתה צודק, לטוס לרומא בנובמבר הרבה יותר זול מאשר לטוס ללונדון בזמן חופשה (פסח, קיץ וכו')..

אני חולק על דעתך לגבי חוסר הצורך בבקיאות.
עובדה שהשואלת פנתה לגוליבר ואיסתא ולא לאיזיג'ט. היא פשוט לא בקיאה מספיק.
במחירים כאלה בקיץ (יוני-יולי) הצלחתי לטוס רק לבולגריה
06/11/2014 | 17:42
63
ולפי השאלות כאן ספק אם זה הכיוון שמסתמן...  לאן טסתם ומתי?
בתקציב כזה אולי 10 ימים יהיו ראלים
05/11/2014 | 09:51
109
כמובן שמדובר מאוד במספרי ״בערך״ שמשתנים מאוד.
ישנם ימים יקרים יותר, למשל יום הכולל פארק כדוגמת דיסני למשפחה של 3 עולה בערך 1000 שקלים ללא לינה ונסיעות ויש ימים זולים הרבה יותר, לכן ממוצעים לא שווים הרבה.

אני לא בטוח שניסחתם לעצמכם את ההעדפות, ברור שאתם מכירים את הילד שלכם טוב ממני אבל באמת מה שהילד רוצה זה טיול של 3 שבועות בצ׳כיה? מה הוא מצפה לראות ולעשות שם?
מכיוון שהפרמטר העיקרי הידוע הוא שהטיול מונחה תקציב ומכיוון שאחת ההוצאות העיקריות היא הטיסה אני מציע שתתחילו באיתור טיסות במחיר סביר, באזור ה 300-400$ כרטיס ולא 600-800$ וממבחר היעדים שתקבלו תחלצו את אלו שבאים בחשבון מבחינת העניין
בשביל לונדון פריז או רומא..
05/11/2014 | 07:45
1
166
3 אנשים, פלוס רכב לטיולים בסביבה, וזמן של בערך שבועיים (כתבת עד 20 יום), אין שום מצב עם התקציב שכתבת...
אז או שתגדילו תקציב, אם זה ניתן.....או שאם אין לכם, שבו עם הילד ותסבירו לו שאין מספיק כסף למה שהוא היה רוצה...ואמא ואבא לא יכולים לשלם אחר כך הלוואות עם ריבית גבוהה במשך שנים.

אני לא מתכוונת לחנך, ואל תעלבי בבקשה, אבל הכתבות בימים האחרונים בערוץ 10 על עם ישראל, שחי הרבה מעבר לאפשרויות שלו, בגלל לחצים חברתיים, או אחרים , פשוט מעצבן אותי...

מסכימה לגמרי.
05/11/2014 | 09:22
28
אני בעד סלובניה ו/או קרואטיה
05/11/2014 | 09:42
2
98
מזל טוב לבר המצווה

האם יש אפשרות שרק הורה אחד ייסע? טיול של אב ובנו או טיול של אם ובנה יכול לפעמים להיות חוויה אחרת לגמרי ונהדרת.
ממה שתיארת, נשמע לי שברצלונה תהיה יעד הולם: עיר גדולה, וקרובה להרי הפירניאים.
אם ממש "חייבים" (בסוגריים אעיר שאני לא מבינה איך הילד חייב, לא שמעתי על מישהו שמת כי לא הגיע ללונדון) לונדון פריז או רומא, נראה לי שפריז תוכל לענות על דרישותיכם הכי טוב, עיר יפהפייה, יש את דיסינילנד, ובלי שום בעיה נוסעים לאלפים או לעמק הלואר לנורמנדי. אני עשיתי בפריז את טיול בת המצווה שלי, עם אבי, והיה נהדר. היינו ארבעה ימים מקסימים.
הייתי מציעה לקצר את הטיול, נאמר לשבוע עד עשרה ימים, ולשכור רכב כמובן רק לימים מחוץ לעיר, וגם זה לא חובה. אפשר להסתדר עם רכבות.

אפשרות אחרת היא ללכת על יעד אחר לגמרי שהוא זול יותר. מה לגבי סלובניה וקרואטיה? הן אמורות להיות יפהפיות, אוכל מצויין, זולות בהרבה מצרפת ואיטליה, קל להסתדר בהן עם רכב, ויש את הערים לובליאנה וזאגרב. לא הייתי בעצמי אבל חברה טובה חזרה משם עכשיו מאושרת ממש.
+ וינה...
05/11/2014 | 10:06
1
31
או וינה + טיול כוכב באזור זלצבורג, למשל
05/11/2014 | 10:30
79
אולי עדיין נשארו מחירים סבירים לקיץ במבצעים של אוסטריאן ("red ticket" ואחרים), כמובן כדאי לבדוק גם ב-Niki ובאל על. יש בפורומים הרבה המלצות על דירות נופש נפלאות וזולות-יחסית, לא מכירה מניסיון.
לא ריאלי, הסתפקו בשבוע-עשרה ימים
05/11/2014 | 10:05
96
וגם אז - לא תעמדו בתקציב

האפשרויות שנראות לי:
היער השחור - טיסה, רכב ושהות זולים יחסית, הרבה נופים, אפשר בקלות לשלב ערים עתיקות, נופים ופארק אירופה שיזכיר את דיסני (ורמתו בהחלט טובה). אם אי אפשר בלי "בירה נחשבת", נסו להוסיף יום-יומיים בשוויץ (כולל הבירה ברן)
פאריז + נורמנדי - יקר יותר. פריז היא בהחלט נחשבת, יש דיסני ונופים יפים בנורמנדי
סלובניה-קרואטיה - לא הייתי, אך נראית לי אפשרות הגיונית וטובה
ברצלונה - חמה בקיץ, אבל בהחלט עונה על האפשרות של ערים (בעיני ברצלונה היא בהחלט בירה) + נופים + פארקים + ערים עתיקות. אני הייתי בסתיו, ואז המחירים סבירים, מניח שבקיץ זה יקר יותר. שווה לכם ללון בקוסטה ברווה
רומא וסביבתה - חם וצפוף בקיץ

מממ...
06/11/2014 | 04:23
76
על נופים משגעים אני יכול להמליץ על שווייץ וכל מה שמסביב לה (שזה היער השחור, הדולומיטים באיטליה, זלצבורג וטירול). הבעיה: אין בסביבה אף עיר בירה...
הערים הגדולות שמסביב (ואף אחת לא קרובה באמת) הן מינכן, מילאנו, ונציה ווינה (ורובן לא ערי בירה). ברוב האזורים האלה (כולל בשווייץ אגב, בניגוד לתדמיתה) אפשר למצוא מקומות לינה ברמה טובה בסביבות 80 יורו ללילה ואף פחות מזה.
אולי אפשר לעשות טיול דומה לירח הדבש שלנו שהתחיל ברומא (שבוע, אפשר קצת לקצר), המשיך לונציה (אפשר לדלג), דולומיטים, אגם גארדה, קומו ושווייץ. זה עלה לנו כולל הכל משהו כמו 30,000 שקל, אבל אם מצמצמים את השהות בערים הגדולות (רומא וונציה) ומסתפקים במקומות לינה זולים יותר ולא משלמים 500$ על טיסות (כי באמת אפשר לשלם חצי), לדעתי אפשר לצמצם את זה ל-20,000 ואפילו פחות. נכון, היינו רק שני אנשים ולא שלושה, אבל העובדה הזו לא רלוונטית לרוב מקומות הלינה וגם לא להשכרת הרכב. היא רלוונטית רק לטיסות ולרכבות, עלויות שאפשר לצמצם.
עם איזיג'ט אפשר לנחות ברומא (אם כי המחירים שלהם לרומא ספציפית לא מאוד זולים) ולהמריא מבאזל או מג'נבה.
אני מאוד לא מסכים עם מי שטוען שהתקציב לא מציאותי. אנחנו כבר עשינו טיול יפה של שבועיים עם שלושה משתתפים ב-6000 ש"ח (באזורים קצת יותר זולים מאיטליה-שווייץ-גרמניה, אבל לא בסדרי גודל). צריך רק לתפוס טיסות זולות ולדעת לא להתפזר עם פנטזיות.
מה לגבי ספרד?
06/11/2014 | 22:47
2
38
נוחתים בברצלונה (סוג של עיר בירה, ובכל מקרה אי אפשר להגיד שהיא לא עיר "נחשבת", וארכיטקטורה יש שם), שוהים כמה ימים, אוספים את הרכב ונוסעים לטיול של נופים מדהימים בפירנאים.
עשינו את זה לפני כמה שנים וזה היה טיול מדהים.
ספרד מדינה זולה יחסית - גם הטיסות וגם הלינה (המחירים שאני יודעת רלוונטיים ללפני כ-7 שנים אז לא מאוד יעזרו, כדאי לבדוק אם רלוונטי מבחינתכם).  
נראה לי שהם כבר החליטו על לונדון.
06/11/2014 | 23:03
1
53
רק חבל שזה בשרשור אחר.
אופס..
06/11/2014 | 23:12
51
טוב נו, אני האחרונה שאשכנע מישהו לא לנסוע ללונדון, העיר האהובה עלי בעולם.
חוות דעת על המדר טוביה גרוס
04/11/2014 | 20:50
1
157

טוביה גרוס איש יקר,ומדריך מצויין..איש קריות
05/11/2014 | 06:43
158
טוביה היה מורה פעם שהסב את מרצו להיות מדריך טיולים,לדעתי ולדעתה של אשתי הוא בעל ידע רב מאד.
איש חביב ביותר.
אשתי היתה עימו בסין הרחוקה..
שכן יקר שלנו בקרית חיים
פירנצה בסוף אוגוסט
04/11/2014 | 23:13
34
מה מזג האוויר בפירנצה וטוסקנה בסוף אוגוסט (אחרי ה-20 לחודש)? האם חובה מיזוג אוויר בחדרים, או שהלילות סבירים מבחינת החום?
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
לגעת בהודו- טיולים בהודו
לגעת בהודו- טיולים בהודו
צ'יפ טורס, חופשת ספורט אתגרי
מחפשים אתגר אמיתי?
חברת סולו איטליה
חברת סולו איטליה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה