לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'אל תנסו בבית '
אל תנסו בבית
15/01/2015 | 15:38
1
198
אבל אם הגעתם לארה"ב ויש לכם 19 ימים מיותרים שאין מה לעשות בהם - אולי תרצו לחוות חוויה מהסוג הזה....  :

לצפיה ב-'תודה רבה על הרעיון המקסים, זה מתוכנן לנסיעה הבאה '
תודה רבה על הרעיון המקסים, זה מתוכנן לנסיעה הבאה
15/01/2015 | 19:24
28
לצפיה ב-'הולנד עם ילדים'
הולנד עם ילדים
15/01/2015 | 15:02
6
149
שלום,
מתכננים לטוס בקיץ לשבוע עם בני 5 ו-8.
לא מעוניינים ללון בכפר נופש, לשכור רכב ולנסוע קילומטרים בכל יום.
חשבנו ללון באמסטרדם, יש הרבה אטרקציות בסביבתה הקרובה ויום או יומיים לנסוע רחוק למקומות שמצדיקים נסיעה כמו הדולפינריום.
לא הצלחתי להבין האם האפטלינג מתאים לילדים בגילאים שלנו? אציין שהילדים שלי לא חובבים מתקנים "מפחידים" כמו רכבות הרים וכו'.
האם זה פארק שאפשר לוותר עליו או לא?
תודה:)

לצפיה ב-'כמה תשובות '
כמה תשובות
15/01/2015 | 21:15
89
אפטלינג מתאים מאוד לגיל של הילדים.
לינה באמסטרדם יקרה יותר . כמו כן היציאה מהעיר כל יום גם היא לוקחת זמן.
המלה שלי שילוב בן צימר או חווה במרכז או דרום הולנד וכמה ימים באמסטרדם שמשם אפשר לשלב גם טיולים לעיירות הציוריות הקרובות  
לצפיה ב-'נהיגה בהולנד'
נהיגה בהולנד
16/01/2015 | 13:48
76
הולנד מדינה קטנה ושטוחה.
יש הרבה מכמונות מהירות אבל יחסית למדינות אחרות קלה לנהיגה.

אנחנו היינו רוב הזמן במלון לא רחוק מאמסטרדם שנמצא ממש צמוד לפארק הציפורים אויפאונה (Avifauna) בעייירה אלפן אן דה ריין (Alphen aan den Rijn).
לצפיה ב-'לא הבנתי אם הפתיח הוא שאלה או הצהרה'
לא הבנתי אם הפתיח הוא שאלה או הצהרה
16/01/2015 | 14:18
77
אם מדובר בשאלה אז
בין האטרקציות המשמעותיות הקרובות לאמסטרדם נמצא הדולפינריום. זו לא דוגמה טובה לאטרקציה רחוקה.
דוגמה טובה היא האפטלינג.
לצאת ולהכנס לאמסטרדם כל בוקר וערב נראה לי הגיוני כמו להציע לתייר להכנס ולצאת מתל אביב עם רכב והנאה מפקקי התנועה כל יום כשיש לו אופציה אחרת.
אם מדובר בהצהרה ולא שאלה אז תתעלם ממה שרשמתי, סבבה תלונו באמסטרדם.

באפטלינג יש כמה מתקנים אקסטרימיים אבל הם לא העיקר בפארק, יהפארק יכול להיות מאוד כייפי לילדים צעירים - במיוחד אם לפני הביקור תעשו איתם חזרה על אגדות ילדים רלוונטיות.
כמובן שאפשר גם לותר, במיוחד אם זמן נסיעה פרמטר קריטי אצלכם ואם תלונו באמסטרדם.
לצפיה ב-'Holiday Inn Leiden'
Holiday Inn Leiden
16/01/2015 | 19:02
1
64
הינו עם הילדים לפני כמה שנים , מלון מצוין מיקום מרכזי יחסית.
אפטלינג התאים לכל הגלאים - לא לוותר - לקחת בחשבון ליום מלא 
בהצלחה
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה חמה על הולידיי אין בליידן'
מצטרפת להמלצה חמה על הולידיי אין בליידן
17/01/2015 | 22:47
42
אחלה מלון עם ארוחת בוקר מצויינת. 
עם ילדים בני 7 ו-4 נהנינו מאוד באפטלינג. אפילו בן ה-4 יכל לעלות על רוב המתקנים, והחלק של האגדות מקסים ומתאים לכל גיל.
תחשבו מה אתם רוצים לעשות. אם עיקר הטיול מתמקד באטרקציות שמחוץ לאמסטרדם,אז ממש לא כדאי ללון בה וגם לשלם הרבה יותר על המלון ועל חניה. לדעתי גם אין יותר מדי מה לעשות שם עם ילדים קטנים ועיקר האטרקציות הן מחוץ לעיר. מה שכן, שימו לב להגבלות המהירות אם תיקחו רכב. אנחנו קיבלנו דו"ח על חריגת מהירות של 6 קמ"ש בכביש בין עירוני. מטורף....
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
18/01/2015 | 12:32
9
לצפיה ב-'ברלין עם צעירים איפה כדאי לישון?'
ברלין עם צעירים איפה כדאי לישון?
15/01/2015 | 12:12
13
219
בביקור הקודם שלי עם בן זוגי בברלין ישנו ברובע שרלוטנברג והיה נעים ונוח ובטוח להסתובב למרות שנאלצנו לקחת רכבת או אוטובוס בכל יציאה לעיר ולאתרים השונים. שנינו לא בליינים גדולים ולרוב כשהגענו בערב לחדר לא יצאנו לבלות.
אבלללללללל
הפעם מצטרפים אלינו 2 ילדינו הגדולים- 25 ו 29 ודרוש לנו מלון באיזור שיהיה נוח להם לצאת בערב ובלילה בלי לשלם הון על מוניות כי המפונקים כבר הודיעו לנו שאין סיכוי שיעלו לרכבת אחרי בילוי לילי.
וכאן אני זקוקה לעזרה, מצד אחד הבנתי שאזור פרידריכסהיין וקרוצברג הם מהמועדפים למי שרוצה לבלות בלילות ומצד שני הבנתי שאלה גם איזורי המיעוטים ובעיקר המוסלמים ואני טיפה דואגת אם בטוח להסתובב שם .
בקיצור, אשמח אם מישהו שמתמצא קצת בברלין יוכל לסייע באיזה איזור כדאי לישון כשמטיילים עם צעירים, שיהיה גם בטוח וגם קרוב למקומות הבילוי,  ואם על הדרך יש גם  המלצה על מלון טוב זה בכלל ישמח אותי :)
תודה לכל מי שטרח והגיע עד הלום.

לצפיה ב-'נראה לי שכדאי לעבוד הפוך'
נראה לי שכדאי לעבוד הפוך
15/01/2015 | 14:41
10
181
שהצעירים יגידו איפה הם רוצים לבלות בערב ואז תדעו איפה אתם רוצים להזמין את הלינה.
או שאתם צריכים גם לברר לבני 29 ו 25 באיזה מועדונים או מקומות הם רוצים לבלות בלילה....
לצפיה ב-'תודה על התגובה אלא ש..'
תודה על התגובה אלא ש..
15/01/2015 | 15:25
9
173
זה הביקור הראשון שלהם בעיר הם מחפשים איזור עם ברים, מועדונים ובעיקרון חיי לילה.
מבדיקה שעשינו ומתחקיר ראשוני האזורים שהזכרתי הם הם אזורי הבילוי.
השאלה שלי היא האם זה נכון ואם כן האם בטוח ונחמד לישון שם.
כי לפי מה שראיתי רוב המלונות נמצאים דווקא באיזור המיטה שלפי מה שהבנתי היום כבר לא נחשב איזור הבילויים.
אם יש מישהו שמכיר אשמח לתשובה.
לצפיה ב-'לישון לא נראה לי שיש בעיה'
לישון לא נראה לי שיש בעיה
16/01/2015 | 14:47
8
172
אני הייתי באזורים האלה עם ילדים צעירים יותר ולא הגשתי מאויים.
כמובן שיש לנקוט בכללם הבסיסיים לישראלים להתנהגות בטוחה בחו"ל.

לגבי בילויים למעט קפיצה לפאב קרוב כשיש כאלה בשפע בכל ברלין נראה לי שיקרה הרבה.
נראה שבפורום אין מי שירשום לכם מקומות בילוי לפי הגדרת "צעירים" (תבדקו אולי תקבלו תשובה בפורום טיולים בגרמניה), לכם אין מושג ונראה שמכסימום המאמץ שהגברים שלכם מוכנים להשקיע זה לשלוח אתכם לסדר להם את הבילויים וחס ושלום שהם יחזרו בתחבורה ציבורית, רק מונית או מקום לינה סמוך.
לצפיה ב-''
16/01/2015 | 15:57
15
לצפיה ב-'אני לוקחת על עצמי את האשמה על שלא הובנתי כהלכה'
אני לוקחת על עצמי את האשמה על שלא הובנתי כהלכה
16/01/2015 | 16:19
6
141
אז ככה, לא ביקשתי המלצות על בילויים, ובטח ובטח לא ביקשתי את חוות דעתך על אישיותם של ילדיי או ציונים על איכות ההורות שלי.
שאלתי אם מישהו יודע איפה נחשב איזור הבילויים של ברלין והאם נכון שהוא באיזור הפרידריכסהיין והקרויצברג .
ועוד שאלתי אם האיזור הזה בטוח ללינה
והוספתי ושאלתי אם מישהו מכיר באזור המדובר  מלון טוב.

אם היית משקיע את המאמץ שהשקעת בלהיות ציני בלקרוא  את הודעותיי - את שתיהן- יתכן שהיית מבין אותי כבר בהתחלה.

אגב, מדובר בבנות ולא בגברברים, נכון שאתה מרגיש הרבה יותר טפשי פתאום?

בכל אופן,תודה על טרחתך  ואם יש למישהו תשובה הולמת לשאלות שלי, אני מודה מראש. מאוד !

לצפיה ב-'אם הייתי מרגיש טיפשי אזי לא מהסיבות שרשמת'
אם הייתי מרגיש טיפשי אזי לא מהסיבות שרשמת
16/01/2015 | 16:32
97
מאחל לכם מציאת רובע בילויים שיהיה תואם את הדרישות וטיול מוצלח
שבת שלום
לצפיה ב-'אני ממליצה לקחת את הצעתו של לאונידס'
אני ממליצה לקחת את הצעתו של לאונידס
16/01/2015 | 16:42
111
ולפנות לפורום גרמניה

רוב הכותבים שם גרים בגרמניה וחלק בטח מכיר את ברלין.
אגב גם אני חשבתי ששני הבוגרים עליהם דיברת הם ממין זכר.
לא שזה משנה הרבה, אבל כדאי להבא לציין זאת בשאלתך. אולי יש מועדונים
שהם פחות נעימים לנשים מאשר לגברים, רק רעיון שלי.
לצפיה ב-'גם אני הבנתי שמדובר בבחורים...'
גם אני הבנתי שמדובר בבחורים...
16/01/2015 | 16:49
94
תבדקי את ההודעה הראשונה שלך, כל פעם שהזכרת את הילדים, השתמשת בלשון זכר...

אני לא עניתי, כי גם לי היתה מוזרה השאלה בקשר לבחורים בגילאים האלה...

בכל אופן, מנסיון שלי , נעים מאד ללון באיזור של הטירגארטן, גם המיטה היה נראה מאד נעים...הרובעים האלה נגישים מאד לכל מקום, ונראים מאד בטוחים להליכה בלילה.
לצפיה ב-'לא מרגישה טיפשה בכלל'
לא מרגישה טיפשה בכלל
16/01/2015 | 17:36
99
תחבורה ציבורית היא לא לגברים בלבד
לצפיה ב-'בערך 10 פעמים'
בערך 10 פעמים
16/01/2015 | 17:49
118
דיברת על בנותיך בלשון זכר, בשתי ההודעות ("הם מחפשים אזור.....") גם במקומות בהם היה טבעי יותר להשתמש בלשון נקבה, ואת מנסה להוציא את ליאונידס "טיפש".
ממש לא מנומס, באנדסטייטמנט גדול.
לצפיה ב-'התחבורה הציבורית בטוחה'
התחבורה הציבורית בטוחה
17/01/2015 | 15:29
55
אין בעיה גם לנשים לנסוע בה. לא מבינה מה ההבדל בין אם זה נשים או גברים, ובכל מקרה, בכל השרשור דיברת על "ילדים" בלשון זכר בלבד (ובעצמך התלוננת ש"הם" מפונקים).
לכל אחד, גם לצעירים, יש ציפיות אחרות מחיי הלילה המבוקשים (יותר פאבים ושתייה? מועדוני דאנס? אלטרנטיב? הופעות רוק?). לכן עדיף שהן יגדירו מה הן רוצות ויחפשו בעצמן מה עונה על הצרכים שלהן, ולפי זה תבחרו את האזור (או שפשוט ישלמו/יסעו בתחבורה הציבורית). יכול להיות שהאזורים הנ"ל לא בהכרח יתאימו לסוג הבילוי או האווירה שהן רוצות. התכנון יכול להיות חלק מהכיף שלהן לקראת הטיול.
לצפיה ב-'הייתי בהרצאה ב"למטייל" בדיזינגוף סנטר על ברלין'
הייתי בהרצאה ב"למטייל" בדיזינגוף סנטר על ברלין
17/01/2015 | 16:26
1
83
שחוזרת על עצמה בערך כל חודש.
זה בסיס לא רע למי שצריך את המידע הזה.
לצפיה ב-'תודה למשיבים אבדוק את המלצות'
תודה למשיבים אבדוק את המלצות
18/01/2015 | 13:34
5
לצפיה ב-'יום מחוץ לרומא'
יום מחוץ לרומא
15/01/2015 | 10:27
16
161
הי, 

יש לי יום אחד 'מיותר' לנסוע מחוץ לרומא. אני צריך להיות בעשר בלילה בשדה התעופה.
האם כדאי לנסוע לטיבולי (והאם כדאי לראות את שתי הווילות) ואז לא צריך רכב, 
או שמא כדאי לשכור רכב ליום אחד, לנסוע לקאפרי, פוזיטנו וכל האזור (נאפולי? פומפיי?). האם בכלל כדאי לנסוע לדרום במזג האוויר הנוכחי, גם אם יש יום עם שמיים כחולים? 
לצפיה ב-'אני מהצד של המנהלות'
אני מהצד של המנהלות
15/01/2015 | 14:45
3
134
אם לא תשכור רכב, מה תעשה עם המזוודה או הטרולי למטוס?
לצפיה ב-'אחזור למלון לקחת אותם ואסע לשדה"ת...'
אחזור למלון לקחת אותם ואסע לשדה"ת...
15/01/2015 | 14:56
1
96
ככה אגיע ישירות עם הרכב לשדה"ת. 
השאלה היא אם זה מתאים לטיול של יום (שמסתיים בערך בחמש, לכל המאוחר) או לא. 

תודה
לצפיה ב-'אני מהצד של הפחדניות שמא לא אגיע בזמן לשדה'
אני מהצד של הפחדניות שמא לא אגיע בזמן לשדה
15/01/2015 | 17:29
88
אצלי אסור לאחר ובדרך כלל מה שקורה, גם מקדימים - הרבה יותר מדי. כל זה נאמר שלא הייתי שוכרת
רכב לנסוע עד נאפולי ולהמר על לחזור ובזמן, ובפקקים ואם מזג האוויר מחורבן וסוער וגשום? יום אחד? ממש לא.
בקיצור סע לטיבולי אולי תראה עוד משהו ברומא שלא הספקת. למעשה גם אם תצא בחמש בבוקר מרומא לא תספיק הרבה.
לצפיה ב-'אפשר להשאיר בשמירת חפצים בתחנת הרכבת.'
אפשר להשאיר בשמירת חפצים בתחנת הרכבת.
15/01/2015 | 17:27
19
לצפיה ב-'לא מכירה את המושג יום מיותר ברומא'
לא מכירה את המושג יום מיותר ברומא
15/01/2015 | 17:14
8
95
הוילות לא מדהימות. לטייל בכל איזור נאפולי, קאפרי ופומפי אי אפשר ביום אחד וגם לא ביומיים.
כמה זמן אתה ברומא ? יש המון מה לעשות בעיר ובהחלט אפשר להשאר בה שבוע.
לצפיה ב-'יש לי חמישה ימים'
יש לי חמישה ימים
15/01/2015 | 22:08
7
78
זה לא מיותר, אבל ארבעה מלאים בהחלט מספיקים, לפי מה שקראתי. חשבתי על טיבולי ליום החמישי, ומקסימום אצרף מרחצאות קרקאלה ו/או קטקומבות, והשתכנעתי מכם שלא כדאי לקפוץ מעל הפופיק ולהגיע לדרום. 
לא חשבתי שיום אחד יהיה כה יקר מבחינת השכירות. תודה רבה לכל העוזרים! 
לצפיה ב-'אנחנו היינו ברומא שבוע ולא השתעממנו...'
אנחנו היינו ברומא שבוע ולא השתעממנו...
15/01/2015 | 22:22
1
80
אני לא לגמרי שותף לאלו שאומרים שיש מה לעשות בעיר גם שבועיים (אם כי זה כמובן עניין של אופי), אבל זו לא עיירה שמסיימים ביומיים.
שב קצת לקרוא בוויקיפדיה על מיכאלנג'לו, פרנצ'סקו וחבריהם, על הפייטה, על הקפלה הסיסטינית ועל האמנות הנוצרית בוותיקן, ותגלה שרק במוזיאונים של הוותיקן אפשר להעביר שבוע
לצפיה ב-'אחטוף קנס על מטען עודף מרוב ספרים על כל הנ"ל...'
אחטוף קנס על מטען עודף מרוב ספרים על כל הנ"ל...
15/01/2015 | 23:05
55
באמת אפשר לבלות בלי סוף, אבל יש את האשה.... :) 
לצפיה ב-'המרחצאות לא ליום שלם, קטקומבות בטח שלא'
המרחצאות לא ליום שלם, קטקומבות בטח שלא
16/01/2015 | 15:12
4
43
מרחצאות וקטקומבות ביחד - אולי.
למרחצאות קל מאוד להגיע עם המטרו או תחבורה ציבורית אחרת וגם די מהר. קטקומבות ענין אחר.

אם תרשום מהם האתרים שאתה מכוון אליהם בארבעת הימים אני בטוח שיוכלו להוסיף לך עוד לחמישי.
אם בלי קשר חשוב לכם שהחמישי מחוץ לרומא אז טיבולי רעיון סביר בהחלט.

אם אתה רוצה חויה ייחודית שכוללת שכירת רכב ליום ומוכן לשים כסף אז אפשר לשכור רכב בסגנון הזה
ולעשות יום טיול דרומה.
נהגת פעם בפורשה או אאודי A5 קבריולט? ועוד על כביש אמלפי עם מזג אויר סביר כשהגג פתוח?
הסוכנות בלינק ההוא היתה מקרית, זאת למשל זולה יותר
חיפוש קצר בטח עלה עסקאות טובות יותר
לצפיה ב-'כוונתי הייתה לחצי יום טיבולי ועוד כמה שעות במרחצאות. '
כוונתי הייתה לחצי יום טיבולי ועוד כמה שעות במרחצאות.
17/01/2015 | 20:48
3
20
ואז היום שלי מלא....:) 

תודה 
לצפיה ב-'אלא אם בדרך לטיבולי תבקר בוילה אדריאנה ואז מילאת יום'
אלא אם בדרך לטיבולי תבקר בוילה אדריאנה ואז מילאת יום
18/01/2015 | 08:45
12
אני פשוט מנסה לסדר את הביקור עם איזשהו הגיון תעבורתי.
לצפיה ב-'ועוד המלצה - תעשה את היום הזה באמצע ולא סוף החופשה'
ועוד המלצה - תעשה את היום הזה באמצע ולא סוף החופשה
18/01/2015 | 15:07
1
11
ככה גם תחסוך דאגות של להגיע בזמן לשדה ממקום מרוחק
וגם פיצול החופשה יתן יותר גיוון
לצפיה ב-'זה גם "שובר שגרה"'
זה גם "שובר שגרה"
19/01/2015 | 04:35
5
לנסוע באמצע החופשה למקום מרוחק וקצת שונה, להנות, ואז לחזור.
גני טיבולי זה פארק כיפי ויפייפה. לדעתי זה מקום מאוד מומלץ להיות בו אם נוסעים לאיטליה.
גם אני הייתי שם עם רכב, אבל לקחתי דרך טריפיטי - http://www.thrifty.co.il/HomePage
ההזמנה הייתה מהארץ והם היו אחלה.

לצפיה ב-'די בעייתי לשכור רכב ליום אחד'
די בעייתי לשכור רכב ליום אחד
15/01/2015 | 21:59
1
66
לא בלתי אפשרי, אבל מאוד יקר. נסה להריץ הזמנה ותחליט אם זה בכלל בא בחשבון. אני שקלתי את זה למטרה "לוגיסטית" דומה וזה יצא מעל 100 יורו.
אני מצרף לך פה כתבה נחמדה מאוד שקראתי ב"למטייל" שיש בה (בין היתר) רעיונות לטיולים קצרים בסביבות רומא.
כמה ימים כבר יש לך ברומא שהגעת למסקנה שהיום הזה ממש מיותר?
לצפיה ב-'אגב, טיבולי זה מחוץ לרומא ? תמיד נראה לי שהם חלק בלתי נפרד.'
אגב, טיבולי זה מחוץ לרומא ? תמיד נראה לי שהם חלק בלתי נפרד.
17/01/2015 | 10:47
12
לצפיה ב-'רומא היא עיר מדהימה'
רומא היא עיר מדהימה
22/01/2015 | 08:51
9
אני הייתי שם שבוע וחצי ואפילו לא הספקתי לראות חצי ממה שהעיר הזאת יכולה להציע
אני מציע לך ללכת לגלריה בורגזה ויש עוד המון מקומות מדהימים בתוך רומא שאני בטוח שלא ראית עדיין.
לצפיה ב-'הפלגה לחו"ל'
הפלגה לחו"ל
15/01/2015 | 09:45
22
238
אני ומשפחתי מתכננים הפלגה לחו"ל לאיי יוון ואיטליה.העניין הוא שאף פעם לא הפלגנו בעבר ואני לא יודעת איפילו מאיפה להתחיל את התכנון להפלגה.האם יש עונות שבהם הים יותר נוח וההפלגה יותר בטוחה,למשל האם בקיץ עדיף?(אנחנוג גמישים מבחינת זמן)ואיך בוחרים את החדש באונייה,אילו חדרים מומלצים,באיזה קומה,עם חלון בלי חלון?כל טיפ שאתם יכולים לתת לגבי תכנון הפלגה לחו"ל יכול לעזור.אני מצרפת קישור לתיאור של הפלגה שיכולה להתאים לנו:https://www.mano.co.il/cruises/stage2.php?id=23136.כמו כן,אם יש לכם טיפים איפה אפשר למצוא יותר בזול ובכלל באיזה אתרים לחפש.תודה מראש לכל מי שיענה.
לצפיה ב-'יש כמה דברים שעליך לדעת'
יש כמה דברים שעליך לדעת
15/01/2015 | 10:27
209
יש סוכני נסיעות שמתמחים בנושאי הפלגה. אני לא בטוחה עד כמה חברי הפורום
בקיאים בנושא פרט לאלדד שהיה פעם מנהל הפורום וממעט להופיע פה עכשיו, אבל תוכלי לחפש את שמו בחיפוש מתקדם (שמאל למעלה) ולשלוח לו שאלה.

כמו כן אני מציעה לקרוא קצת תלונות נגד מנו ספנות זה יתן לך גם חומר למחשבה

לצפיה ב-'וואו....הכי כייף שבעולם....'
וואו....הכי כייף שבעולם....
15/01/2015 | 10:42
177
אני יוצא לקרוזים כבר 4 שנים ברציפות....אשמח לסייע ....שילחי מסר....
לצפיה ב-'דלגו הלאה למשהו אמיתי'
דלגו הלאה למשהו אמיתי
16/01/2015 | 14:03
148
ההפלגה שקישרתם אליה ומה שעופר ואנחנו עברנו בקיץ האחרון, אין שום דמיון.
הקישור שלך מביא לשיט בספינות בנות מעל 30 שנה

עוד לא ראיתי חברות זרות שיעגנו באשדוד או חיפה בקיץ ולכן תצטרכו לטוס לנמל המוצא של הספינה.

מצרף קישור לשיט לדוגמה שיוצא מונציה לשם יש טיסות ישירות מישראל.

אנחנו שטנו בספינה בשם EPIC של אותה חברה מברצלונה והיה מעולה.
לצפיה ב-'תלוי מה אתם אוהבים לעשות'
תלוי מה אתם אוהבים לעשות
16/01/2015 | 14:34
10
117
אם אתם אוהבים איפה הכפיים לעשות שמח ומוסיקה מזרחית אז סיכויוה שתהנו.
אם זה לא הסגנון שלכם אני בספק.

מהעיתונות ראיתי שאמינות לא בדיוק מככבת בספינות של החברות היוצאות מישראל, הרבה דיווחים על תקלות קריטיות.
תעשו חיפוש באינטרנט ותחליטו בעצמכם

לצפיה ב-'חפשו קרוז של קרניבל או רויאל קריביאן וכו' '
חפשו קרוז של קרניבל או רויאל קריביאן וכו'
16/01/2015 | 20:17
106
קרוזים שיוצאים מאיטליה או ספרד לים התיכון או קופנהגן או שטוקהולם לים הבלטי .
לצפיה ב-'משאלתך יוצא שאת מעוניינת בהפלגה וביקור בארץ כלשהיא גם יחד'
משאלתך יוצא שאת מעוניינת בהפלגה וביקור בארץ כלשהיא גם יחד
16/01/2015 | 20:34
8
93
זאת לא הדרך ועליכם להחליט מה עדיף עליכם: קרוז או אתר כלשהוא בחו"ל. ל- קרוזים ישנו הספר המצויין של סיגלית בר: "קרוזים - שייט תענוגות". אז עדיף לטוס לחו"ל ולהתחיל שם קרויז והמבחר גדול. או שאתם מעוניינים בארץ מסויימת אז פשוט טסים לשם.
ולא ציינת כמה אנשים אתם ומהו התקציב.
לצפיה ב-'יש חבילות הפלגה של MSC'
יש חבילות הפלגה של MSC
17/01/2015 | 11:49
7
74
הם נותנים טיסה לאתונה  +7 ימי הפלגה + 1 לילה באתונה.
ההפלגה היא לכיוון ונציה. חוויה אמיתית.
לצפיה ב-'הפלגה לחו"ל'
הפלגה לחו"ל
17/01/2015 | 13:19
6
71
הבעייה עם חבילות ההפלגה של MSC היא שאת ההעברות מנהלים אנשים מישראל שחיים בחו"ל, וככה זה גם נראה
יצא לי להיות עם ההורים בהפלגה שיצאה מוורנמונדה. גם יצאנו באיחור מברלין, בגלל הארגון המקומי - ישראלי וגם יצאנו באיחור של שעתיים מוורנמונדה בגלל זוג שהודיע שהם נשארים על האוניה אבל משום מה ההודעה לא הגיעה אל המארגנים. למזלי הגעתי יום קודם לברלין ושכחתי לקחת את המטען של הטלפון מהמלון שבו הייתי כך שאיך שהגענו לברלין ברחתי מהאוטובוס כל עוד נשמתי בי ואת ההורים פגשתי במלון סקנדיק ברלין (על הפנים) לעומת המלון שהייתי בו בשטיגליץ.
לצפיה ב-'לא יודעת אם ישראלים או לא'
לא יודעת אם ישראלים או לא
17/01/2015 | 14:52
5
71
באתונה עבד מצויין. הלקוחות חוזרים מלאי תשבחות.
לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
17/01/2015 | 19:52
4
58
היי,האם המצב של הספינות הישראליות כל כך גרוע ויש סבירות לתקלה,כך שכדאי מראש להימנע מזה,לטוס ולהפליג מחו"ל?
דרך אגב אנחנו שני אנשים בוגרים ואנחנו מעוניינים לבקר ברומא ואולי ונציה,האם השיט נותן אפשרות להספיק לראות משהו בעיר?כמה זמן למשל נוכל להיות בעיר עצמה?אנחנו מעוניינים בשילוב של לחוות הפלגה-כי אף פעם לא הפלגנו ויחד עם זאת גם לראות משהו בערים.
לצפיה ב-'קרוז וביקורים בערים'
קרוז וביקורים בערים
17/01/2015 | 23:12
2
64
בדרך כלל הספינות עודנות בנמל יום מלא ואפשר לצאת לסיור מודרך או עצמאי.
בכל מקום מחכים נהגי מוניות ומדריכים עצמאיים לנוסעים שבחרו לא לצאת לסיור של הספינה.
ברוב המקומות יש מספר סיורים לבחירה.

בכל מקרה אפשר ומומלץ להגיע לעיר יומיים שלושה קודם ולעזוב גם יומיים אחרי סיום השיט כך שתקבלו הרבה זמן לסיור עצמי.
יצאנו לשיט מברצלונה אבל היתה גם אפשרות להתחיל ברומא.
הנמל של רומא מרוחק ממנה כשעה וחצי נסיעה והיו הצעות לטיולים ליום שלם שמקיפים את כל האתרים החשובים.

בניגוד לרומא, מתקשה לראות מה יש לעשות בונציה מעבר ליום אחד.
לצפיה ב-'אפשר לטייל בוונציה גם שבוע, אל דאגה...'
אפשר לטייל בוונציה גם שבוע, אל דאגה...
18/01/2015 | 03:12
19
לצפיה ב-'באמת? ב-5 ימים בקושי רפרפתי על פני השטח'
באמת? ב-5 ימים בקושי רפרפתי על פני השטח
18/01/2015 | 10:02
13
לצפיה ב-'אם ככה, אני מציעה לשלב'
אם ככה, אני מציעה לשלב
19/01/2015 | 16:32
8
תלוי כמובן כמה זמן תוכלו לקחת מהעבודה, אבל אם מתאפשר לכם- טוסו לונציה, שהו בה כמה ימים ואז תעלו על קרוז.
יש כמה וכמה קרוזים כאלה.
לצפיה ב-'אתם גם עם ילדים? בעיקרון הכל פונקציה של תקציב.'
אתם גם עם ילדים? בעיקרון הכל פונקציה של תקציב.
17/01/2015 | 22:58
7
72
מעולם לא הפלגתי עם מנו ספנות ומודה שמבחינתי לא הייתי מתקרבת לחברות מהסגנון הזה.אם אתם רוצים לחוות חוויה שווה של הפלגה, הייתי הולכת על אחת מהחברות הרציניות, כמו רויאל קריביאן, נורוויג'ן,MSC  וכו'. זהמחייב אתכם לטוס לנמל היעד ומייקר את המחיר,אבל אולי  אפשר לשלב את זה בטיול של כמה ימים באזור ואז לצאת להפלגה (זה מה שאנחנו עשינו).
בקיץ הקרוב עומדת להגיע להפלגות בים התיכון אחת מספינות הדגל של הרויאל קריביאן -allure of the seas. זו ספינה מדהימה (הפלגנו איתה לפני מספר חודשים בקריביים). היא לא זולה בכלל, אבל שווה לארוב למבצעים דרך האתר של החברה (יש מבצעים בסגנון ילדים בחינם בחדר הורים). אנחנו נוהגים להזמין ישירות באתר החברה, ותמיד חדרים פנימיים. נראה לי שחדר עם מרפסת זה נחמד, אבל לא  שוה את ההפרש המשמעותי במחיר. השהות בחדר היא ממש מינימלית וגם החדרים הקטנים מאורגנים ממש טוב, כדי לנטרל במידת את האפשר את הצפיפות. 
לצפיה ב-'גולדן איריס'
גולדן איריס
18/01/2015 | 09:28
6
57
ובכל זאת,אני חוזרת למנו ספנות,מישהו כאן הפליג עם גולדן איריס של מנו ספנות ויכול לשתף בחוויות שלו ואיזה חדר וקומה עדיף לבחור
להלן קישור למפרט האוניה והחדרים:http://www.mano.co.il/cruises/shipMap.php?id=Golde...
לצפיה ב-'אני הייתי בגולדן לפני כמה שנים'
אני הייתי בגולדן לפני כמה שנים
18/01/2015 | 14:35
43
עם הבת שלי לרגל השחרור.היה יותר מבסדר.גם האוכל, גם ימי הסיורים,גם החבר"ה היו בסדר גמור.מה שכן היא בילתה בלילות ואני בבקרים.החדר היה מספיק גדול ומרווח עבורנו.לקחנו קומה 3 חדר עם חלון-סגור -אבל בכל זאת לא נותן תחושה של קלסטרופוביה(באמצע הספינה כך שלא הרגשנו טלטלות במיוחד).(גם העליה וגם הירידה היו  מסודרים בלי בלגן גדול).בקיצור לנו היה  בסדר-גם המחיר התאים מאוד.היו 5 לילות?או 4-לא זוכרת????????.מה שכן בחזרה מרודוס היו רעידות-זה אזור מועד,אבל הודיעו שככה יהיה.
לצפיה ב-'חוויות שלכאלו שהיו על האניה'
חוויות שלכאלו שהיו על האניה
18/01/2015 | 15:03
4
39
או ניסו

כאן יש בלוג ארוך עם תמונות והמלצות מפורטות של מישהי שהפליגה ואהבה
אתם יכולים להפנות אליה שאלות, נראה שיש סיכוי לקבל תשובות

כאן יש מבחר דעות, לא יודע כמה עוזר כי נע בין חלום עלי אדמות לספינת מעפילים
ואני גם לא יודע מי האינטרסנטים

כאן יש פירוט של החדרים

וכמובן אפשר לשאול אותה
לצפיה ב-'תודה לכם על כל התשובות'
תודה לכם על כל התשובות
18/01/2015 | 19:32
3
26
מי שהפליג עם הגולדן יכול לומר,אם הסיורים המאורגנים בערים כלולים במחיר של החבילה במנו ספנות או שזה בתוספת תשלום והאם יש גם מיסי נמל שצריך לשלם בכל נמל וזה עוד תוספת תשלום שלא נכללת במחיר הבסיסי?
לצפיה ב-'מה מנו ספנות אמרו?'
מה מנו ספנות אמרו?
18/01/2015 | 21:04
2
15
יכול להיות שמה שהיה כלול בחבילה של שבועיים לא יהיה כלול עוד חצי שנה ולהיפך.
ממליץ לשאול את מנו
לצפיה ב-'מה מנו ספנות אמרו'
מה מנו ספנות אמרו
19/01/2015 | 10:31
1
16
אז זהו שיצרתי איתם קשר והם אמרו שסיורי החוף אינם כלולים במחיר הבסיסי.רציתי לשאול אתכם עוד שני דברים שאני לא יכולה להבין כי אף פעם לא הפלגתי.הבנתי שאסור להעלות מים לאוניה.האם בגולדן איריס יש קולרים או מים בחינם או שצריך לשלם אפילו על מים בסיסיים?מובן לי,שמשקאות כמו קולה יהיו בתשלום,אבל מה לגבי מים?ועוד שאלה,הבנתי שיש איזה נוהג של לשלם כל יום תשר של 2 יורו,זה נכון?
לצפיה ב-'אז אם הם אמרו כנראה שהם יודעים'
אז אם הם אמרו כנראה שהם יודעים
19/01/2015 | 16:04
5
כנראה שסיורי החוף לא כלולים במחיר.
ראיתי בטלויזיה שאנשים התלוננו על כך שלא נתנו להם להעלות מים לאוניה, אבל עוד פעם נראה לי שמדובר במדיניות שיכולה להשתנות מהפלגה להפלגה ואפילו באותה הפלגה מנמל לנמל ולכן אני חושב שכדאי לשאול את מנו.
לגבי נוהג תשר בספינות של מנו אין לי מושג.
את יכולה להפנות את השאלות האלו לבעלת הבלוג שנתתי לך קישור אליו, אני בטוח שהיא תשמח לענות
לצפיה ב-'עלויות טיול לדרום איטליה '
עלויות טיול לדרום איטליה
15/01/2015 | 06:40
4
119
שלום רב ,
אני ואשתי מעוניינים לטוס בתחילת יוני לטיול של שבוע ברוטו , חמישה ימים וחצי נטו , לדרום איטליה .
כמה יעלה בערך טיול כזה בהנחה ואנו שוכרים רכב ולנים במלונות סבירים ?
לצפיה ב-'כ5000 ש"ח לא כולל טיסות אבל כולל הכל מכל '
כ5000 ש"ח לא כולל טיסות אבל כולל הכל מכל
15/01/2015 | 10:29
88
הכוונה כולל הפלגה לקורפו וגם כניסה לנמל . כניסה לפומפי ןאיכלה במסעדות טובות וצימרים ומלונות בדרגת תיירות טובה . לגבי טיסה תווקדו עם מרידאנה חברה איטלקית יש לה טיסות ישירות לנאפולי מאוד זולה . שנה שעברה סגרתי טיסות לאוגוסט לנאפולי ב150$ טיסה הלוך חזור 
לצפיה ב-'טיפים להשכרת רכב '
טיפים להשכרת רכב
15/01/2015 | 16:12
2
93
היי,
הבנתי שאתה כבר סגור על השכרת רכב וזה יפה,
כמה טיפים קטנים לפני תכנון המסלול:
שים לב שכלל אצבע תמיד רצוי לסגור רכב כבר מהארץ, כאשר מדובר בחברה בינלאומית אין עם זה בעיה כלל.
בנוסף מכיוון שהטיול שאתה מתכנן קצר יחסית רצוי ל"בזבז" כמה שפחות זמן על בירוקרטיה שם.
לגבי מחיר, מאד תלוי מה סוג הרכב מה סוג הביטוח ומאיזה חברה אתה שוכר.
תודה :)
לצפיה ב-'גם לי יש טיפ'
גם לי יש טיפ
15/01/2015 | 16:41
1
91
לא להניח שטיפים מהסוג הזה, שחוזרים שוב ושוב כמעט בלי קשר לשאלות הספציפיות, רק מושכים לקוחות לחברה ש(לפחות לפי הניק) אתה מייצג. יש גולשים - אני למשל - שטיפים כאלה עובדים עליהם הפוך.
לצפיה ב-''
16/01/2015 | 09:00
5
לצפיה ב-'1 במאי, השכרת רכב באיטליה, ולקראת טיסת לילה ממילאנו'
1 במאי, השכרת רכב באיטליה, ולקראת טיסת לילה ממילאנו
14/01/2015 | 23:12
21
140
היי לכם,
טוב, הטיול כבר מתחיל להיראות ממש מסודר...
כמה פרטים שעוד חסרים לי בפאזל הטיול המתוכנן באיטליה.

ראשית, 1 במאי - מישהו יודע איך איטליה נראית ב-1 במאי? זה משהו דומה יותר ליום כיפור, יום העצמאות, סתם שבת, או יום עבודה רגיל יחסית? אני שואל מבחינת חנויות קטנות, רשתות גדולות, אתרי תיירות, מוזיאונים וכו'. כבר נתקלתי בכמה בעיות בנושא, למשל אתרי השכרת רכב שכתבו לי שהתחנה סגורה ביום הזה (ובאופן מפתיע, גם ב-2 במאי).

עניין שני, השכרת רכב באיטליה. אתרי האינטרנט מייאשים אותי. מזינים נתונים, הוא כותב "אי-אפשר" וצריך להתחיל לנחש מה לא טוב. אנחנו יוצאים מ-Riomaggiore ורוצים לאסוף את הרכב בסמוך לתחנת רכבת כלשהי (לה ספציה, גנואה, או כל מקום אחר, עדיף לכיוון דרום כי נוסעים לטוסקנה). אני מעדיף לנסוע 50 דקות ברכבת ולאסוף את הרכב ממקום סמוך מאשר לנסוע 10 דקות ברכבת ולחפש תחנת השכרה המרוחקת 4 קילומטרים מהרכבת עם כל התיקים והציוד... כך שהעיר הקרובה ביותר היא לאו דווקא העדיפה ביותר. יש סוכן ישראלי שנוח וכדאי להתנהל מולו? מישהו שבאמת מבין עניין ולא מוקדים טלפוניים של רובוטים? זכור לי שהיה פעם איזה מישהו ששולחים לו מייל והוא מברר או משהו?
את הרכב אנחנו רוצים להחזיר כעבור כמה ימים במלפנזה, רצוי מאוד בטרמינל 2 די באמצע הלילה. סביב 3 ככה... כתוב לי שהתחנה סגורה. זה אומר שאי אפשר להחזיר או שיש איזה return box כזה? להחזיר בטרמינל 1 ולנסוע משם? שם פתוח? (אפשרי, אבל טרטור).

ושאלה אחרונה. אנחנו צריכים להגיע לנמל התעופה ב-03:30, מה שאומר שמאיפה-שלא-נהיה צריך להתארגן ליציאה סביב אחת וחצי בלילה. מהיכרותי את הנפשות הפועלות, יש כאן שתי אפשרויות: (1) שלא נלך לישון; (2) שלא נקום בזמן ונאחר לטיסה. אני מראש מבקש לא להטיף לי ולא לחנך אותי ש"עדיף להגיע רגוע לטיסה". בשעות האלה זו לא אופציה מבחינתי ללכת לישון ולקום בזמן. איפה לדעתכם אפשר להעביר את שעות הערב המאוחרות לקראת הטיסה? יהיה מה לעשות בטרמינל 2 (ואני מזכיר, לא בדיוטי פרי!) או שגם ב-3 שעות שאני חייב להיות שם אני אשתעמם? יש איזה מרכז קניות סביב מילאנו שעובד עד חצות לפחות? איזה רעיון יצירתי אחר? עיר/עיירה שיש מה לעשות בה בשעות מאוחרות ואפשר להתקרב אליה עם רכב? פאב/באר/מוזיקה וכו' לא בכיוון שלנו, אנחנו צריכים מקום קצת יותר שקט (אנחנו עם ילדה שכנראה תישן בעגלה, וכפי שאמרתי, לא, אין צורך להטיף לי מוסר, גם אם נכניס אותה לחדר במלון בשביל שעתיים אנחנו נטרטר אותה באותו הלילה באותה מידה בדיוק)

תודה רבה!

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי, 1 במאי הוא יום שבתון'
למיטב ידיעתי, 1 במאי הוא יום שבתון
15/01/2015 | 09:30
68
מוזיאונים סגורים, אני חושבת שגם חנויות. לדעתי יהיה לך משעמם בטרמינל 2 כ-3 שעות לפני הטיסה. זה טרמינל של איזי ג'ט בלבד, עם דיוטי פרי וזהו, למיטב זכרוני.
לצפיה ב-'1 במאי בהחלט יום כיפור (בלי הפסיכופטים שזורקים אבנים)'
1 במאי בהחלט יום כיפור (בלי הפסיכופטים שזורקים אבנים)
15/01/2015 | 10:28
65
הכל הכל סגור. מניסיון מר של לפני 5 שנים במילאנו.
לצפיה ב-'דיעה על לילה אחרון'
דיעה על לילה אחרון
15/01/2015 | 11:26
8
78
בנסיעה האחרונה לפראג הייתה לנו טיסה חזרה מוקדם בבוקר, וכך יהיה בחזרה הקרובה ממילאנו (שלשדה נגיע בנסיעה מהצפון).
לא רואה שום יתרון ללינה במלון באותו לילה. אולי למי שמסוגל להירדם ב5 אחה"צ, אבל זה לא בבית סיפרנו.
סוחבים כמה שאפשר  בלילה במקום אחר, אז מגיעים לשדה, ורובצים על ספסלים.
נכון, משעמם ואתם הרוגים מעייפות, אבל פשוט אין אלטרנטיבה סבירה.  לישון באיזה מקום כדי להתעורר ב2 בבוקר זה רק יותר מעייף.
לצפיה ב-'מסכים בהחלט'
מסכים בהחלט
15/01/2015 | 13:02
7
58
אבל עדיין מנסה לחפש תעסוקה מעניינית באופן סביר לפחות עד חצות.
אחרי זה אני מניח שזה אכן אתגר, אבל אני מניח שאפשר למצוא איזה מרכז קניות או מקום בילוי לא-אלכוהולי שפתוח עד חצות.
ומה לגבי החזרת רכב בשעות כאלה? מישהו יודע לגבי מילאנו ספציפית או באופן כללי?
לצפיה ב-'בדקתי עכשיו שלוש חברות שרירותיות'
בדקתי עכשיו שלוש חברות שרירותיות
15/01/2015 | 13:41
55
הרץ, אוויס ומג'ורה  . בכולן שעות הפתיחה מ7 (או 7:30)  עד חצות.
כשתדע ממי אתה שוכר (או לפני שאתה מחליט) תשאל לגבי החזרה בשעות שהם סגורים.
אני באותה סירה.
לצפיה ב-'אולי המילנו אקספו? שם יהיה פתוח עד 23:00'
אולי המילנו אקספו? שם יהיה פתוח עד 23:00
15/01/2015 | 15:11
2
26
לצפיה ב-'אני מנסה לתת לינק, מקווה שתפוז לא יכשיל, זה מתחיל ב-1.5.2015'
אני מנסה לתת לינק, מקווה שתפוז לא יכשיל, זה מתחיל ב-1.5.2015
15/01/2015 | 15:13
1
50

הם דווקא שמים דגש על בילוי משפחתי.
לצפיה ב-'וואלה? הייתי בטוח שזו תערוכה לאריסטוקרטים פלצנים '
וואלה? הייתי בטוח שזו תערוכה לאריסטוקרטים פלצנים
15/01/2015 | 15:21
43
טוב, גם רעיון. רשמתי. תודה.
לצפיה ב-'ול-Eataly יש שני סניפים במילנו ו/או בסביבתה'
ול-Eataly יש שני סניפים במילנו ו/או בסביבתה
15/01/2015 | 15:21
2
51
הסניף שנקרא Smeraldo פתוח עד חצות. אפשר לבדוק גם את השני. לפחות נראה שיש להם פסטיבלים עונתיים, בוודאי בנושאים קולינריים, אבל אפשר יהיה להצטייד בכל מיני מזונות באותה הזדמנות.

לצפיה ב-'לא, יש רק סניף אחד, השני נסגר'
לא, יש רק סניף אחד, השני נסגר
15/01/2015 | 15:29
11
לצפיה ב-'הו! עכשיו אנחנו מתחילים לדבר לעניין'
הו! עכשיו אנחנו מתחילים לדבר לעניין
15/01/2015 | 15:44
40
אף פעם לא התנגדתי לפסטה איטלקית פלצנית באריזות קטנות
תודה.
לצפיה ב-'הטרמינלים במילאנו בעייתיים מאוד להמתנה'
הטרמינלים במילאנו בעייתיים מאוד להמתנה
15/01/2015 | 14:32
8
85
יש 3 טרקלינים אבל הם נסגרים ב 21:30 עד 22:00 בלילה.
מאוד לא נעים לחכות בטרמינל שומם שעות על גבי שעות, בשדות שבעצם נסגרים לשעות הלילה יכול להיות שגם לא יאפשרו לכם.
אני לא מומחה למרכזי קניות באזור מילאנו אבל קשה לי להאמין שיש כאלה הפתוחים ופעילים בשעות הקטנות של הלילה.

אם אני זוכר נכון בשדה התעופה עצמו בסמוך לטרמינלים יש הולידי אין אקספרס, כשבדקתי למרבית ההפתעה מחירי הלינה בו היו יחסית סבירים וקראון פלאזה שקצת יותר יקר.
לו אני הייתי במקומך הייתי מזמין חדר במלון, מחזיר את הרכב בשעות שהתחנה פתוחה, והולך לישון. מהמלון לצ׳ק אין הולכים ברגל.
תבדוק אם למלון יש שירותים שינעימו לכם את הזמן כמו בריכה.
לא מסיבות הטפה אלא מסיבות לוגיסטיות פשוטות.
אפשר גם מלון מרוחק יותר שנותן שאטל, צריך לבדוק שהשאטל פעיל בשעות שרלוונטיות לכם. מסורבל יותר אבל אולי גם זול יותר.
לצפיה ב-'כבר הייתי בסרט הזה בדרך הלוך...'
כבר הייתי בסרט הזה בדרך הלוך...
15/01/2015 | 14:40
7
78
לא יודע אם אתה זוכר, הגעתי למסקנה שיש רק מלון אחד שצמוד באמת לטרמינל 2 ונגיש בהליכה.
בנחיתה הזמנּו שם לילה, כי זה עוד איכשהו הגיוני (או לפחות הרע במיעוטו). בחזור אני באמת מעדיף לשבת בכיכר נחמדה של עיירה נחמדה מאשר לשבת כמו אסיר בחדר של מלון שאין שום דבר לעשות בו... באמת, אני לא לוקח חדר כזה גם ב-20 יורו במקרה הזה. ממש לא שאלה של כסף... טלוויזיה באיטלקית (או בכל שפה אחרת) אני כנראה לא הולך לראות, ולישון אני בטוח לא מתכוון.
שים לב שאני לא מחפש קניון שיהיה פתוח עד 03:00. אני מדבר על משהו עד חצות ככה. תכל'ס, אפילו סוג של איקאה או משהו בא בחשבון ועדיף מבחינתי על חדר במלון... אני מניח שיש חיי לילה בסביבות מילאנו, ולא כולם קשורים בהכרח לבארים ואלכוהול, לא?
לצפיה ב-'נראה לי שמדובר בידע ספציפי שלא קיים בפורום הזה'
נראה לי שמדובר בידע ספציפי שלא קיים בפורום הזה
15/01/2015 | 15:00
1
64
אתה מבקש משהו מאוד ספציפי, חיי לילה שלא מסתובבים סביב אלכוהול, שקטים וכו׳
יכול להיות שיש איזו כיכר עם מזרקה גלידריה ופיצריה שפתוחות אל תוך הלילה, אבל כדי להכיר כאלה וכדי שהידע יהיה מעודכן צריך להיות מקומי או מישהו שביקר שם ממש לאחרונה ועם דרישות דומות לשלך
אני מציע לחפש פורומים ספציפיים יותר, בלוגים או אתרים כמו טריפאדוויזר.

לא מכיר חנויות באזור אבל אני לא רואה סיכוי גבוה לאיזה איקאה שפתוחים באחת וחצי לפנות בוקר.
אחרת נראה לי שתצטרך לבחור בין חדר במלון שאתה לא מעוניין לישון בו או לשוטט ברחובות בשתיים לפנות בוקר עם אישה ופעוטה בעגלה כמו איזה הומלס.
לצפיה ב-'לפי המגמה בתפוז'
לפי המגמה בתפוז
15/01/2015 | 15:09
60
נראה לי שהם לא יתנגדו לפתוח פורום "חיי לילה בסביבות מילאנו". אבל אכן, אולי בשביל השאלה הזו צריך לחפש תשובות ממקומי.
אני אנסה אולי לפנות לבעל הדירה שם או משהו כזה. תודה על הרעיונות בכל אופן (ורק להדגיש - גם משהו שפתוח עד חצות ייתן לי תעסוקה לא רעה, וזה כבר הרבה יותר סביר ממשהו שפתוח עד 3).
לצפיה ב-'חיי לילה לא באמת מתואמים לעגלת תינוק'
חיי לילה לא באמת מתואמים לעגלת תינוק
15/01/2015 | 15:06
4
64
גם כיכר ,בינינו, נחמדה ככל שתהיה, לא ממש סביבה אידיאלית לתינוקת בעגלה.
יש מלון שצמוד לטרמינל? לך לשם, שב בלובי על קפה ועיתון עד שיגיע הזמן לעזוב.
(ואני באמת לא מבינה את הקשר בין אלכוהול לתינוקת. מה הבעיה בלשתות בירה, כמו קפה, בבית קפה כזה או אחר?)
לצפיה ב-'לא האלכוהול הוא הבעיה'
לא האלכוהול הוא הבעיה
15/01/2015 | 15:20
3
58
אלא סביבה שעיקר הבילוי בה הוא שתייה, מוזיקה ורעש. זה מה שלא מתאים. אם יש לך בית קפה שקט להמליץ עליו, זה מעולה, אבל כמה שעות כבר אפשר לשבת באותו בית קפה
לא אופטימלי לתינוקת (למעשה ילדה), אני מסכים לחלוטין. בפעם הבאה אני בכל זאת אזכור שיש שעות מסוימות של טיסה שהן בכל זאת גרועות יותר מהרגיל, למרות התיאוריה שלי שאין שעה טובה לטיסה (שאני עדיין מחזיק בה). ככה זה, לומדים מהניסיון, וגם בפעם הבאה לא בטוח שאני אוותר על טיסה רק בגלל שעה גרועה, אבל אני אהיה מודע יותר לפרטים.
למעשה זו הסיבה ששיניתי קצת את סדר הטיול כדי לשבץ את הרכב בסוף הטיול ולחזור איתו לנמל התעופה ולא להתגלגל איתה באוטובוסים באמצע הלילה, שזה בכלל היה רעיון גרוע וגם היה מגביל אותי למרכז מילאנו בלבד.
לפחות היתרון הוא שאחרי הטיסה הזו אנחנו לא צריכים להיות רעננים ועירניים לטיול ארוך בחו"ל, אפשר ליפול למיטה ולישון יום וחצי...
לצפיה ב-'מסכימה בהחלט'
מסכימה בהחלט
15/01/2015 | 15:32
2
65
בדיוק על בסיס כיכר נחמדה, ככל שתהיה - בחצות תהיה רועשת, עם שיכורים יותר ופחות - כולל בתי הקפה באיזורים התיירותיים.
אם יש בית מלון קרוב לטרמינל - זו ההמלצה שלי. קפה. סנדביץ ועיתון. לא מכירה מניסיון - בביקור שלנו העוללה לא הייתה (אפילו לא בתכנון)
מעבר לזה, אני רק שרצתי בפאבים כשהייתי במילאנו (וזה כדי להשכיח את מחירי התיקים בחנויות המעצבים).

לצפיה ב-'כן, גם לי לקח זמן להבין שהמספר על התיקים של פראדה זה לא מק"ט'
כן, גם לי לקח זמן להבין שהמספר על התיקים של פראדה זה לא מק"ט
15/01/2015 | 15:43
1
24
לצפיה ב-''
15/01/2015 | 17:11
37
לשמחתו אני לא קונה מוצרי עור. אז נשארת בגבול ה 3 ספרות
לצפיה ב-'1 למאי סגור. היום וזה שישי חלק מאירופה בגשר של סופש'
1 למאי סגור. היום וזה שישי חלק מאירופה בגשר של סופש
15/01/2015 | 15:49
49
תנסה לקחת ערב קודם?

לגבי החזרה....אם אתם צריכים להיות בשלוש שלושים
למה לא להחזיר רכב אחרי שהורדת את כולם עם החפצים באותו מלון שתלונו בלילה הראשון ליד הטרמינל?
אפילו תוכלו באיזיגט לקבל בורדינג. ולפעמים ניתן להשאיר את החפצים כבר ערב קודם (בבון זה אפשרי)
אם הטיסה בשש וחצי   ועשיתם צק אין אין מה להגיע לפני  חמש  גג ..מתארגנים על השכמה במלון..משאירים כל המזוודות סגורות חוץ מזו ללילה האחרון...
אני חושבת שזה הרע במיעוטו.
הילדה יכולה לישון מ8 עד שצריך לקום.
אתם תתארגנו על שירות חדרים או משהו שתביאו מראש איתכם למלון
ואתם כמובן יכולים להחזיר רכב  אחהצ תלוי בזמן ההחזרה שלא מחייב אתכם ביום נוסף למשל.....אחרי שהורדת את האישה והחבילות בטרמינל הנכון.
ווכך רק אחד מכם יטורטר ובלי כל החבילות.
ותבלו שם עד לצק אין שנפתח שעתיים גג שלוש לפני הטיסה. (תבדוק באתר של חברת התעופה)

תחשוב על זה שניה לפני ששולל..

לצפיה ב-'מוזמביק- מישהו היה ויכול לתת טיפים '
מוזמביק- מישהו היה ויכול לתת טיפים
14/01/2015 | 22:01
42
האם המדינה בטוחה לטיול .
האם יש מחנות קמפינג מוסדרים לקראוונים כמו באירופה

לצפיה ב-'חדשות תיירותיות (כדי שהפורום לא ירדם בשמירה)'
חדשות תיירותיות (כדי שהפורום לא ירדם בשמירה)
14/01/2015 | 17:49
12
200
ככה הבריטים רואים אותנו:
ה"אינדיפנדנט" הבריטי חיבר המלצות לתיירים לסוף שבוע בעיר ללא הפסקה. אז איפה הם ממליצים לבקר? איזו מסעדה "עשתה להם את זה"? והיכן הם עושים שופינג ויוצאים לדרינק? 48 שעות תל-אביביות בעיניים בריטיות.

מה עושים מחירי הדלק היורדים לחברות התעופה וליצרני המטוסים, מאמר קצת ארוך אבל בעקרון, מאד מענין (באנגלית)

רוצים להנות לא לכבוש....הבעיה הכואבת ביקור במוזיאונים: כשמבקרים במוזיאון איך להאט כך שלא ניפול שדודים

ואחרון חביב מהניו יורק טיימס, הסנדוויץ? המקסים הזה רק להסתכל עליו כבר גורם לי לחייך אבל כדי לאכול אותו תצטרכו לנסוע לקימברידג

אל על תוסיף טיסות ללרנקה וארקיע לפירנצה, בולוניה, באטומי בגיאוגריה ואי המסיבות איביזה 

לצפיה ב-'הידיעה על טיסות ישירות לבולוניה אכן העירה אותי, תודה'
הידיעה על טיסות ישירות לבולוניה אכן העירה אותי, תודה
14/01/2015 | 19:24
3
95
ואת הקישור להיכל הסנדוויץ' המדעי שלחתי לנציגות המשפחתית בקיימברידג', למקרה שיתחשק להם לנשנש (?) משהו ולדווח על החוויה.
לצפיה ב-'מחכה לדיווח, קצפת עם קאוויאר? כנראה הכל אפשרי'
מחכה לדיווח, קצפת עם קאוויאר? כנראה הכל אפשרי
14/01/2015 | 20:50
20
לצפיה ב-'כדאי רק לנסות להיכנס לשם עם דרכון אירופי או אם אין, להתפלל '
כדאי רק לנסות להיכנס לשם עם דרכון אירופי או אם אין, להתפלל
14/01/2015 | 23:04
1
59
שטיסה אחרת לא נוחתת באותו רגע. מה שהלך שם באפריל האחרון לא מתאים לעיר מודרנית שכזאת, ומהממת כמובן. אולי כי השדה קטן, הדוחק, האיטיות. בהתחלה חשבתי שמה איכפת לי, אכנס עם הדרכון הישראלי, אבל אחרי שראיתי את התור הרגשתי בת-מזל שיש לי גם דרכון אירופי. בעצם, הטיסה ההיא נחתה מאלבניה, לכן הדוחק. אם טיסה נוחתת מתוך האיחוד, לא צריכה להיות בעיה כנראה.
לצפיה ב-'מישהו שעמד פעם מאחורי בתור דומה אמר (בחיוך) שזה '
מישהו שעמד פעם מאחורי בתור דומה אמר (בחיוך) שזה
15/01/2015 | 10:48
49
התור בקצה המנהרה. 
לצפיה ב-'הגיע הזמן לגבי פירנצה'
הגיע הזמן לגבי פירנצה
14/01/2015 | 19:49
1
71
מרכז איטליה מקופחת מאז ומעולם במפת הטיסות מישראל. יש פה ושם טיסות שכר שבאות והולכות, אבל זהו. בהתחשב במרחק הקצר ובמה שיש לאזור להציע, זה באמת די מוזר.
מה שכן, המחיר המתחיל מ-400$ לא בדיוק זול בשביל איטליה כשאיזיג'ט טסה למילאנו בחצי מחיר ואף פחות מכך ולרומא במחירים קצת יותר גבוהים אבל עדיין הרבה פחות מ-400$. ואני מניח ש-400$ זה רק הרף התחתון. גם בחברות התעופה הרגילות אפשר למצוא מחירים טובים יותר לאיטליה. אבל בסדר - זה עדיין יותר טוב מ"אין טיסות".
לצפיה ב-'ענין המחירים יהיה היצע וביקוש'
ענין המחירים יהיה היצע וביקוש
14/01/2015 | 20:51
35
הם מנסים ב-400 דולר, יצליח? טוב, לא יצליח? יורידו מחירים. או לא.
בולוניה, פירנצה עדיף מאשר מילאנו לדעתי כמובן תלוי לאן רוצים להגיע.
לצפיה ב-'טיסות לפורטוגל! הגיע הזמן.'
טיסות לפורטוגל! הגיע הזמן.
14/01/2015 | 21:03
2
57
יעד שאני מפנטזת עליו זמן מה.
לצפיה ב-'נדמה לי שמתוכננות (ואולי כבר היו בעבר?) בסאנדור'
נדמה לי שמתוכננות (ואולי כבר היו בעבר?) בסאנדור
14/01/2015 | 21:12
1
48
הנה - יגעתי ומצאתי קצת פרטים באתר שלהם.
לצפיה ב-'היו השנה, פעם-פעמיים בשבוע, אפריל-אוקטובר בלבד ויקר'
היו השנה, פעם-פעמיים בשבוע, אפריל-אוקטובר בלבד ויקר
15/01/2015 | 09:21
15
לצפיה ב-'אני נותנת שירות לציבור '
אני נותנת שירות לציבור
15/01/2015 | 11:30
1
58
אני בטוחה שיותר קל לקרוא עברית מאשר אנגלית. אבל תודה על הקישור.
העצלות בחורף עוד תהרוג אותי.
לצפיה ב-'אה, סתם לשם השוואה'
אה, סתם לשם השוואה
15/01/2015 | 11:36
41
אותי בעיקר עניין לראות אם הייתה תמונה של גולדסטאר בכתבה המקורית - כל אחת והאינטרסים שלה
ואם זה מנחם אותך, כאן ה-רבה יותר קר. יאק.
לצפיה ב-'נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון'
נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2015 | 13:44
13
|חיבוק| מעכשיו אתם לא לבד!
מציאות החיים בכלל והמציאות הישראלית בפרט עלולות להעמיד אותנו בפני אירועים המהווים איום על חיינו, גופנו או על אלו של האנשים הקרובים לנו, כמו תאונות דרכים, פיגועים, תאונות עבודה, תקיפות מיניות ועוד.
לכן פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום פוסט טראומה.

פורום זה מיועד לאנשים אשר הם עצמם או יקיריהם חוו אירועים טראומטיים, ומכוון לתת מענה לשאלות הנוגעות להתמודדות, מניעת התפתחותה של הפרעה פוסט טראומטית, ליווי בן משפחה אשר עבר טראומה ועוד.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סיגריה| ידוע שהרבה מעשנים רוצים להפסיק לעשן אך לא סומכים על עצמם שאכן יצליחו. יש מעשנים שהפסיקו וחזרו לעשן ויש מעשנים לשעבר שמידי פעם רוצים לעשן סיגריה אבל יודעים שזה עלול להסתיים בעישון החפיסה כולה ולכן פשוט לא מעשנים.
אתם רוצים להפסיק לעשן, אך קשה לעשות זאת לבד?

מוזמנים להיכנס לפורום גמילה מעישון וננסה לתת לכם עצות, רעיונות, סיוע ומידע בכל הקשור לעישון ולהפסקת עישון.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'שאלה: פראג - ביגוד ומקומות מעניינים'
שאלה: פראג - ביגוד ומקומות מעניינים
13/01/2015 | 22:32
6
139
שלום (:
אני אטוס לפראג בעוד חודש, כשצפויות להיות 0 מעלות ושלג. רציתי לשאול איפה כדאי לקנות נעליים שמתאימות לשלג? והאם מכנסיים וחולצה תרמיים כשכבה בסיסית שמעליה יבואו עוד שכבות יספיקו? או שכדאי להשקיע גם במעיל תרמי? והאם שכבה בסיסית תרמית מתאימה גם כשנכנסים למקומות סגורים וממוזגים? זה לא יצור מצב שיהיה דווקא חם מדי במקומות סגורים? אני פשוט אף פעם לא הייתי במקום כל כך קר ואין לי מושג איך מתמודדים עם זה.
בנוסף - איזה מקומות סגורים מומלץ לבקר בפראג (אוותר על שוטטות בחוץ בעונה זו)?

תודה רבה...
לצפיה ב-'לא, בשום אופן לא לוותר על שוטטות בחוץ'
לא, בשום אופן לא לוותר על שוטטות בחוץ
13/01/2015 | 23:27
2
115
כמו בהרבה ערים יפות, זה העיקר שם.
או שתתלבשי בהתאם או שתדחי את הנסיעה לעונה אחרת. אחרת זה פשוט בזבוז.
זה לא שאין מוזיאונים, אבל זה לא העיניין המרכזי שם.
חוץ מזה, היא אמורה להיות גם יפהפיה בשלג.

לצפיה ב-'המטרה של הטיול'
המטרה של הטיול
14/01/2015 | 00:35
1
109
בעיקרון היא הופעה של אמן, אבל אם כבר טסים אז חשבתי גם לטייל קצת, אהיה שם ארבעה ימים. אני מקווה שהקור יהיה נסבל כדי להנות מהנופים, אני ממש רגישה לקור.
לצפיה ב-'המטרה של הטיול לא משנה את מה שכתבתי'
המטרה של הטיול לא משנה את מה שכתבתי
14/01/2015 | 03:46
96
(חוץ מאת עיניין הדחייה)
אין שום בעייה של טמפרטורה (במקומות בהם חיים הרבה בני אדם) שלא ניתנת לפתרון בעזרת ביגוד מתאים.

לצפיה ב-'בקשר לביגוד'
בקשר לביגוד
14/01/2015 | 16:44
1
73
ב'למטייל עודפים' בפ"ת יש השבוע בימים חמישי ושישי מבצע עד 70% הנחה.
לצפיה ב-'תודה רבה (:'
תודה רבה (:
14/01/2015 | 18:36
15
לצפיה ב-'מסכים עם קודמי. פראג זה בדיוק המקום לטייל בחוץ'
מסכים עם קודמי. פראג זה בדיוק המקום לטייל בחוץ
14/01/2015 | 20:17
54
עברתי עכשיו על רשימת "אתרי החובה" של שיחור לפראג. אף אחד מהם הוא לא באמת אתר סגור. יש בהם כמה אתרים סגורים ברמה של כנסייה - להיכנס, לראות ולצאת. עדיין, רוב החוויה היא ההגעה למקום והמבנה עצמו. הטיול במתחם מצודת פראג עובר בחלקו הגדול בתוך מבנים, אבל המתחם עצמו עדיין פתוח.
אם את לא סובלת מקור באופן קיצוני, לדעתי זה יכול להיות טיול נחמד. זה עדיין טיול בעיר. לא מדובר פה על נחלים והרים שאת חשופה לקור ושלג בשבילים פתוחים...
לצפיה ב-'שאלה בקשר לטיול בצרפת ואבטחה.'
שאלה בקשר לטיול בצרפת ואבטחה.
13/01/2015 | 17:53
2
112
אחרי כל מה שקרה בצרפת בשבוע שעבר יש לי כמה שאלות לפני הטיול.
לצערי אין לי אפשרות לבטל, ויש לי כמה נסיעות ברכבת מעיר לעיר ושאלה הראשונה היא האם יש בידוק ביטחוני בכניסה לכל רציף? יצא לי כבר לטייל בספרד ושם ברכבת יש בידיוק רק בקו המהיר בין ברצלונה ומדריד ושאר הקווים מחבלים יכולים לעלות עם מטען לרכבת חופשי בלי בידוק אפילו. אז השאלה אם זה אותו הדבר גם בצרפת? או שיש בידיוק עם שיקוף כבודה בכל תחנה? אני אמור לנסוע מטולוז לבורדו ומבורדו לליל. היייתי אמור לעשות גם שבוע בפריז אבל את זה ביטלתי!!

אשמח לתשובה.
לצפיה ב-'נסיעות ברכבת'
נסיעות ברכבת
13/01/2015 | 18:42
92
יכול להיות שאולי הגבירו את האבטחה בתחנת הרכבת, אבל לבדוק כל נוסע ונוסע? נו באמת, ומה על האיחורים?
אם לא מקשקשים בעברית, ומתנהגים בצורה רגילה לחלוטין בלי סמלים ישראליים בולטים (מגן דוד, סמל המדינה, שרשרת ח"י) אין בכלל ממה לחשוש לזרים בפריז בפרט ובצרפת בכלל.

לצפיה ב-'נכון לסוף 2012 לא היה דבר כזה'
נכון לסוף 2012 לא היה דבר כזה
14/01/2015 | 10:20
60
אולי עכשיו הכניסו אמצעי בטיחות חמורים יותר. גם לא מצאתי מידע חדש באתר של SNCF או TGV. באתר חדשות אחד, במאמר בן 6 ימים, כתוב שתהיה יותר נוכחות של אנשי ביטחון בתחנות TGV. המידע הזה מתיחס ל-Nord-Pas de Calais, כלומר לליל. יש להניח שגם בערים גדולות אחרות כבורדו וטולוז זה ייושם. לא קראתי על צעדים שמעבר לזה.
לצפיה ב-'אכן, צריך ויזה לחודש'
אכן, צריך ויזה לחודש
13/01/2015 | 17:30
40
לצפיה ב-'כמה שאלות לגביי סין'
כמה שאלות לגביי סין
13/01/2015 | 16:49
1
73
1. האם כדי לטייל חודש בסין צריך להוציא ויזה?

2. בין אפריל ליולי, מתי מומלץ לטוס? או שאולי יש תקופה אחרת מתאימה יותר?

תודה למי שמגיב!
לצפיה ב-'תלוי לאן נוסעים'
תלוי לאן נוסעים
13/01/2015 | 17:43
62
קודם כל צריך ויזה גם ליום אחד. מוציאים בשגרירות בת"א, עולה 100 ש"ח. או דרך סוכן נסיעות שיטפל בויזה תמורת עמלה.
לגבי מתי לטוס, זה תלוי לאן בדיוק טסים אבל בעיקרון אין בעיה גם באפריל וגם ביולי.
לצפיה ב-'דרכון עם אישור על החלפת שם משפחה'
דרכון עם אישור על החלפת שם משפחה
13/01/2015 | 11:30
2
104
שלום חבר'ה החלפתי את השם משפחה שלי לפני שנה. החליפו לי ת"ז, ולדרכון הוסיפו ספח שמאשר שהחלפתי שם משפחה
השאלה שלי היא עם איזה שם אני מזמין טיסה? עם החדש או הישן? או שלא משנה?
אם יש לכם ניסיון עם זה, אשמח לשמוע!
לצפיה ב-'החדש'
החדש
13/01/2015 | 14:51
79
לפחות כך אני מזמין כרטיסים על שם אשתי
ב-4 השנים האחרונות לא היו בעיות
לצפיה ב-'החדש'
החדש
14/01/2015 | 20:37
41
לפעמים בנמל תצטרך להסב את תשומת ליבם לדף עם העדכון, אבל לא נתקלתי בבעיות בעניין הזה.
לצפיה ב-'יוון ביולי'
יוון ביולי
12/01/2015 | 23:47
7
111
היי :)

אנחנו הולכים ונסגרים על זה שניסע ליוון ביולי ל-10 לילות, 11 ימים.
מה בתכנון?
חצי האי פיליון - 3 לילות ראשונים, חושבת להגדיל ל-4 כי בפעם הקודמת זה היה לי קצר מדי (ובגלל זה אנחנו חוזרים לשם).. אבל מצד שני הפעם הקודמת הייתה הפעם הראשונה שלנו בפיליון ועכשיו אנחנו חוזרים, אז אולי 3 לילות יספיקו?!
אתונה - לילה אחרון לפני הטיסה. זה כבר סוג של "מנהג", להחזיר את הרכב יום לפני שחוזרים לארץ, לקחת מלון קרוב לשוק ולטייל שם יום שלם. בחלק האותנטי יותר עם החנויות יד2 האהובות עלינו.

אז בעצם בין שני היעדים יש לנו 6 לילות נוספים. אין לנו בעיה לעשות נסיעות ארוכות רצופות, אבל לא להיות כל יום על הכביש כמה שעות. על מה אתם ממליצים?
מה לא (כי כבר היינו וכרגע לא רוצים שוב): סלוניקי (רוצים, אבל מוותרים בגלל הנסיעה), מטאורה, יאנינה, מצובו, כפרי זגוריה (אני רואה שנסיעה מוולוס לקורפו עוברת בעצם בכל המקומות האלו בדרך).
מה נשקל: פולופונס (הנהג מונית שהסיע אותנו לשדה"ת המליץ), קורפו (זה עובד עם רכב?! אפשר להגיע?), רעיונות אחרים?

תודה
לצפיה ב-'שאלת מזוודות'
שאלת מזוודות
15/01/2015 | 00:27
2
119
היי,

אני לא מצליחה למצוא מידע בנוגע למזוודות בטיסה שאני רוצה להזמין.
בטיסת חזור כתוב לי בבירור שהמטען לא כלול, אז אני יודעת שאני צריכה לשלם תוספת.
אבל בהלוך, בפירוט של ה-fare terms אני לא מוצאת שום מידע בנוגע למזוודות. אם לא כתוב לי את זה בבירור כמו בחזור אז לצאת מנקודת הנחה שהמזוודות כלולות..?

לצפיה ב-'בחברת אגאין זה תלוי בכרטיס'
בחברת אגאין זה תלוי בכרטיס
15/01/2015 | 00:36
1
77
הכרטיס הפשוט ביותר והזול ביותר נקרא "גו-לייט" המזוודה לא כלולה ויש לשלם אותה בנפרד (לכרתים למשל זה 20 יורו בהלוך 20 יורו בחזור בהזמנה באתר, בשדה התעופה זה כפול).
הכרטיס היקר יותר נקרא "פלקס" והוא כולל מזוודה עד 23 ק"ג.
הכרטיס היקר נקרא "ביזנס" והוא כולל שתי מזוודות עד 32 ק"ג.
לפי החשבון שלי, ההפרש בכרטיסים כל כך גדול, שהכרטיס הזול+מזוודה יוצא בזול יותר.
לצפיה ב-'מודעת לדברים האלה, צריכה את עזרתך בנושא כרתים'
מודעת לדברים האלה, צריכה את עזרתך בנושא כרתים
16/01/2015 | 00:11
53
היי מאיר,

ההורים של בעלי פנו אלינו היום ושאלו אותנו אם אנחנו מתכננים טיול הקיץ מכיוון שהם היו רוצים להצטרף.. ובכן, אנחנו פחות מעוניינים בזה.

אמרנו להם שננסה לתכנן להם חופשה בכרתים (בלעדנו). אז יש לי כמה שאלות:
* האם ביוני קר מדי בכרתים? (חמותי מאוד רוצה ים)
* האם אתה יכול להמליץ לי על מלון שקרוב לחוף חולי? או לפחות על איזור לפחות עם חוף חולי שיהיה להם מספיק מה לעשות באותו אזור במשך 10 לילות?

לצפיה ב-'כמה רעיונות'
כמה רעיונות
15/01/2015 | 06:37
1
79
מאחר ואתם כבר הייתם באתונה - אני מניחה שאין צורך להמליץ לכם על האקרופליס, שהוא מדהים, למרות ההצפה בתיירים.
עתיקות דלפי מעניינות בהחלט
אנחנו טיילנו בהרים באזור קרפניסי במשך מספר ימים ונהננו מאוד. אבל בחלק גדול מהדרך מדובר במקומות העבירים לג'יפים או ל"רכב חברה", כך שלא בטוח שרלוונטי עבורכם.
שווה לכם להירשם לאתר המטייל ולראות שם המלצות.
לצפיה ב-' מסתבר ש..'
מסתבר ש..
15/01/2015 | 23:36
49
טיסת אל על לאתונה + טיסת אג׳יאן לסלוניקי זולה יותר מרק טיסת אל על לאתונה. אז אנחנו נטוס לסלוניקי, נהיה שם שניים/שלושה לילות (בלי רכב) 6-7 לילות בפיליון (עם רכב) ומפיליון ניסע ללילה אחד באתונה שמשם תצא הטיסה חזרה לארץ.

אבדוק אופציה לביקור בדלפי אם זה לא מחוץ למסלול, קראתי את כל המטייל

אני מתלבטת אם יש לנו מה לעשות בסלוניקי שלושה לילות. היינו כבר במוזיאון היהודי, הלכנו לאיבוד בתוך העיר ובעתיקות למעלה, היינו בקולנוע.. ממש אהבנו את העיר והאווירה, והגירוס הכי טעים שאכלנו היה איפשהו קרוב למגדל הלבן. כנראה שנלך על שני לילות בלבד.

באסה שביומיים שאני מתלבטת מחיר השכרת הרכב קפץ בכמה מאות שקלים
לצפיה ב-'פלופוז וקורפו לא מסתדר לי גאוגרפית עם פליון בתחבורה קרקעית'
פלופוז וקורפו לא מסתדר לי גאוגרפית עם פליון בתחבורה קרקעית
16/01/2015 | 14:57
1
30
אתם כן יכולים לעשות נסיעה חד כיונית מפיליון לסלוניקי ומשם טיסה לקורפו.
חזרה מקורפו לאתונה גם כן בטיסה.
אפשר גם מסלול הפוך.

בקיץ האחרון היו טיסות ישירות לסלוניקי, כך שאפשר שנחיתה ביוון או ההמראה חזרה מישראל תהיה מסלוניקי והשניה מאתונה.

כדי לדעת אם המזוודה כלולה תקליקי על הקישור fare terms
לצפיה ב-'התכנון הוא באמת טיסה לסלוניקי וחזרה מאתונה'
התכנון הוא באמת טיסה לסלוניקי וחזרה מאתונה
16/01/2015 | 16:08
24
(ההודעה הראשונה שלי כבר פחות רלוונטית)

סלוניקי > פיליון > אתונה

לחצתי על fare terms, לא מצאתי מידע על המזוודות
נראה לי שזה עם מזוודה כי בכל כרטיס שללא מזוודה זה היה מודגש באופן ברור.
לצפיה ב-'כרטיס מראש לוותיקן'
כרטיס מראש לוותיקן
12/01/2015 | 20:48
2
89
רציתי לדעת, בהזמנת כרטיס מראש, איך אוספים אותו?
לצפיה ב-'נשלח למייל שלי והדפסתי אותו'
נשלח למייל שלי והדפסתי אותו
13/01/2015 | 07:23
1
30
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
13/01/2015 | 08:22
13
לצפיה ב-'מומחי פריז (מחשבות- אתה כאן?)'
מומחי פריז (מחשבות- אתה כאן?)
12/01/2015 | 15:46
21
220
אחרי חריש עמוק בפורום זה ואחרים, לאור נסיעה כמעט ספונטנית לפריז בסופ"ש הבא, אשמח לשמוע ממומחי פריז-
1. תחבורה- לפנינו 3.5 ימים לא רצופים של שיטוטים בעיר. איזה כרטיס מומלץ לקניה? חד יומי? כרטיסיה ?
2. שלל המוזיאונים מבלבל. לחובבי אומנות קלאסית שפחות מתחברים לאומנות מודרנית- מה מומלץ?
3. בהתחשב בעובדה שזו נסיעה ראשונה שלנו לפריז, יש אתרים שהם מאסט מוחלט? (יש עשרות מאסטים בספרים. רוצה לשמוע ממי שהיה שם וחווה מה באמת חובה)
(ולא את מחשבות- אוכל כשר? מומלץ? רוצים לצאת ערב אחד למסעדה שווה עם אוכל צרפתי אמיתי וכשר. המלצות יתקבלו בברכה)

תודות מראש לעונים/עונות
לצפיה ב-'מחשבות תמיד כאן, אם לא פיזית, אז ברוחו.'
מחשבות תמיד כאן, אם לא פיזית, אז ברוחו.
12/01/2015 | 15:55
2
172
תלוי מתי אתם שם. אם זה מיום שני והלאה, כדאי נביגו, שזה חופשי שבועי. גם אם הוא לא יהיה לטובתכם הכי טוב, הוא נוח בטירוף וכיפי. 25 אירו לשבוע.
המוזיאון הכי קלאסי זה כמובן הלובר, האורסה, האורנז'רי. להמנע ממרכז פומפידו.
לכל שאר המאסטים, למהר ולשלוח אלי מייל במסר ולקבל חומר שומט לסת, מפחיד ומאיים בכמויות מדאיגות.
לצפיה ב-'מצב של או-או: או לקרוא את החומר שלך או להספיק לטיסה?'
מצב של או-או: או לקרוא את החומר שלך או להספיק לטיסה?
12/01/2015 | 16:07
1
56
לצפיה ב-'ואם אומר לך שאפילו אני לא הספקתי לקרוא אותו?'
ואם אומר לך שאפילו אני לא הספקתי לקרוא אותו?
12/01/2015 | 16:10
123
מזל שכתבתי אותו וערכתי. לקחתי לפריז ונשאר במזוודה. אבל זו היתה נסיעה שלישית ברציפות ולכן אחרי חמש שנות מחקר, כבר לא היה ממש צורך לעיין. היום אני מוכן ללוות נוסעים במסרונים בזמן אמת וכבר עשיתי את זה.
לצפיה ב-'פריז'
פריז
12/01/2015 | 16:24
108
מבחינתי, מוזיאון - האורסיי. מוזיאון יפה, עמוס במידה, אני אהבתי מאוד.
ממש מאסט? להסתובב באיים ולראות את הנוטרדם, את הרחובות הקטנים, לאכול קרפ, לטעום גלידה, לעבור צפונה לאזור ההוטל דה ויל, ללכת לאורך הרחוב לכיוון כיכר הבסטיליה, לרכוש במעדניה איזו עוגה טובה ולקחת אותה לPlace des Vosges ושם לשבת ולאכול אותה תוך הסתכלות על הבתים היפים מסביב. ללכת לבסטיליה. משם ללכת לעליה לטיילת הנטועה, ללכת קצת לאורכה ולחזור במטרו או לנסוע לתעלת סן מרטן, לכיכר הרפובליקה.
עוד מאסט לטעמי, השווקים.
תלוי בימים שאתם נמצאים, יש שווקים ממש נחמדים ושם לרכוש גבינות, לחם, ירקות, ולארגן פיקניק באיזה פארק נחמד ואם קר מדי אז לקחת מצרכים לחדר ולארגן שם ארוחה. כמו כן הייתי טועמת כמה שיותר מאפים שווים, שוקולדים וממתקים. המלצות ספציפיות יש באתר של שרון היינריך http://parischezsharon.blogspot.co.il/ ;
(שמומלץ מאוד לעשות סיור איתה, בהחלט כיף, אמנם לא זול, אבל חווייה ממש נחמדה)
 או אצל דייויד לייבוביץ (באנגלית) שלמשל ממליץ כאן על מסעדה שהייתי בה עם הבת שלי והייתה חוויה בהחלט מיוחדת וטעימה ביותר
ואם יש עוד שאלות, בשמחה. 

לצפיה ב-'לדעתי, בטיול קצרצר שכזה לעזוב את הגדולים'
לדעתי, בטיול קצרצר שכזה לעזוב את הגדולים
12/01/2015 | 16:30
115
הם ענקיים ומעוררי אימה ואין טעם ב-3.5 ימים לנסות לבקר בהם. אלא אם כן אתם במסע של סימוני וי על יצירות "חובה".

כן לבקר בז'קמר אנדרה:
זה יתן לכם את מנת הקלאסיות הנדרשת ויש להם קפה מפורסם באוכל הטוב שבו. זה מקום ייחודי וצרפתי מאוד.

אם אתם רוצים, יש תערוכה זמנית שמתרכזת במשפחת בורג'ה (אין לי טלוויזיה אבל היתה עליהם סדרה, לא? בטח יש קשר, זה אמור למשוך מבקרים), כנראה כפטרונים של אמנות. זה מפורסם כלאונדרו עד מיכלאנג'לו ונמצא במוזיאון מאיול בלב סן ז'רמן במרכז העיר, והחלל סביר בגודלו ולא ענק ומבלבל. זה יסגור לכם עוד פינה.

לא יודעת מה זה אתרי חובה, ב-12 ביקוריי יש "אתרי חובה" שלא הייתי בהם עדיין כי לא במיוחד התעניינתי. כן חובה בעיני לשוטט ברבעים המרכזיים, שצופנים בחובם הפתעות מדי רגע. אולי רובע אחד שהוא כן חובה בעיני הוא המארה, le Marais, שעם כל היוקר והיוקרה החדשים שלו, עדיין שומר על אופי והוא יפה לאין שיעור. שם גם גם יש מסעדות יהודיות, ב-rue des Rosiers. אני לא יודעת כמה מהן צרפתיות אם בכלל.

לא מכירה מסעדה עם אוכל צרפתי כשר.
לצפיה ב-'או במחשבה שניה, כפי שהוזכר כאן, מוזיאון אורסה'
או במחשבה שניה, כפי שהוזכר כאן, מוזיאון אורסה
12/01/2015 | 16:36
81

עם היצירות הגדולות של מונה, מאנה, פיסארו, לוטרק, סזאן ועוד ועוד. בעיני זה מקום ענק ומאוד גדוש. מצד שני, העיצוב שלו ייחודי אז אולי לא כדאי להחמיץ אפילו בביקור קצרצר.
לצפיה ב-'בשבילי - ואני לא מומחית'
בשבילי - ואני לא מומחית
12/01/2015 | 16:58
4
124
גדולה לפאריס, הייתי בה רק פעם אחת כמו שצריך (10 ימים) שנה שעברה, אבל הייתי גם לפני שבוע ליומיים בלבד עם הילדים, ומה שאני לא הייתי מחמיצה:
לנסוע לטרוקדרו כדי לראות את האייפל משם - אנחנו בגענו באור יום עדיין, ראינו והלכנו ישבנו שעה לאכול בברסרי ליד (שאגב היה בה גם קפה מצוין וגם מרק בצל מצוין, מאוד הופתעתי). ואחרי שעה, בחושך הלכנו שוב לטרוקדרו לראות את האייפל מנצנץ - הם מדליקים עליו אורות ומנצנצים אותו פעם בשעה עגולה, מאוד אהבנו. אני לא יודעת אם זה גם בקיץ...

גם לקחתי את הילדים לאורנג'רי - מבחינתי 8 הציורים של מונה הם מדהימים ובאמת לא להחמיץ

לצפיה ב-'איזה קיץ? נוסעים בשבוע הבא...'
איזה קיץ? נוסעים בשבוע הבא...
12/01/2015 | 17:27
2
96
איך היה מזג האוויר? (מבחינת לבוש חם)
לצפיה ב-'להתלבש. אני הייתי בנובמבר, היה שש מעלות ביום.'
להתלבש. אני הייתי בנובמבר, היה שש מעלות ביום.
12/01/2015 | 17:44
33
לצפיה ב-'לבוש חם'
לבוש חם
12/01/2015 | 22:34
63
הילדים שלי היו בפריז בשבוע שעבר. הם אמרו קר, ממש קר. הם רגילים לקור כי הם גרים בארה"ב
שם למשל יש טמפרטורות של 20 מינוס. למרות כל זה הם הסתובבו בפריז עם הדובונים שהם לובשים
באמריקה בקור, כובעים, כפפות. נעלים שלא סופגות גשם/רטיבות.
לצפיה ב-'אנחנו היינו לבושים טוב והיה לנו מזל כי לא ירד'
אנחנו היינו לבושים טוב והיה לנו מזל כי לא ירד
12/01/2015 | 23:56
66
גשם. אחד הילדים שלי לבש טישרט וסווצ'רט, וכובע על הראש.
הילד השני שלי קצת יותר נורמלי לבש שתי חולצות ומעיל...
אני לבשתי חולצה קצרה, חולצה ארוכה, מעיל ועליו מעיל נוסף, כובע וכפפות. הספיק לי זוג אחד של מכנסיים, אבל המעיל שלי יורד עד הברכיים

את ההערה לגבי הקיץ כתבתי אם מישהו אחר יקרא - ראיתי שאת נוסעת בשבוע הבא - כיף!!
לצפיה ב-'יווו איזה כיף, בא לי גם'
יווו איזה כיף, בא לי גם
12/01/2015 | 17:11
65
ממליצה לקנות כרטיסייה של 10 כרטיסי מטרו.
בשלושה ימים וחצי, הייתי מוותרת לגמרי על המוזיאונים. אולי תיכנסו לאחד קטן, נגיד האורנג'רי שהוא מוזיאון לאמנות אימפרסיוניסטית, או אם אתם נכנסים לגדולים- לובר/אורסיי- תחליטו מראש על הגבלת זמן, ואז *צאו משם*. גם אוצרי הלובר לא ראו כל מה שיש שם, אי אפשר להספיק את זה בתקופת חיים אחת, עשיתי את החישוב.
אני לא הייתי מוותרת על שער הניצחון, אבל חוץ מזה, קשה לי לחשוב על מאסטים. הכל יפה, הכל מרגש, הכל כיף. מה זה משנה אם תלכו לפה או לשם. יכולה לספר שאני מאד אהבתי את הסאקרה קור ובכלל את השיטוט במונמרטר, את השווקים, את השוקולטיירים והמאפיות, שיטוט ברובע המארה, שיטוט ברובע הלטיני, הליכה לאורך התעלה, אופרה גרנייה ולה-פאייט שנמצא ממש מולה, הפנתאון, הגנים והפארקים, אבל הכי אהבתי שפשוט לא משנה לאן תלך ומה תבחר לעשות, כי הכל נהדר.
לצפיה ב-'קנו כרטיס חופשי למטרו'
קנו כרטיס חופשי למטרו
12/01/2015 | 17:27
68
קר מדי להסתובב הרבה ברגל והמרחקים ענקיים.
תעשו את החישוב אם כדאי לקנות 3 כרטיסים של חופשי-יומי, או לקנות כרטיס paris-visite ל-3 ימים. (זה תלוי איפה המלון. בזמנו חישוב שעשיתי הראה ש-3 כרטיסים יומיים יוצא זול יותר).
בנסיעה הראשונה שלנו קנינו קארנה של 10 נסיעות וזו הייתה טעות כי תמיד התלבטנו אם כדאי לבזבז כרטיס על נסיעה קצרה ובסוף הלכנו ברגל. לפעמים זה נחמד, הרבה פעמים זה בזבוז זמן, ולא נעים בגשם ובקור.

מבחינת מוזיאונים - מאד מאד אהבנו עם מוזיאון רודאן, אז שווה לשקול קפיצה לשם.

לדעתי ביקור בלובר הוא מאסט, אבל תעשו סיור master pieces של שעה וחצי, ולא מעבר לזה.

אם אתם נכנסים לאורנג'רי, לא לוותר על ביקור בקומה התחתונה. הציורים שם לדעתי הרבה יותר שווים מחבצלות המים שעבורן המקום מפורסם.

שער הנצחון מאד מרשים, במיוחד אם עולים לראשו וצופים משם על כל העיר.

אל תלכו לאורך שאנז אליזה. בזבוז זמן. סתם רחוב עם חנויות. קו מטרו 1 נוסע לאורכו, אז אין בעיה לדלג מקצה אחד לקצה שני.
גם חנות הכולבו לה פאייט היא בזבוז זמן. סתם חנות יקרה, אני לא רואה מה מיוחד בה פרט לאפשרות לתצפית מלמעלה על העיר.

לצפיה ב-'אם ביקור בכנסייה הוא אופציה מבחינתכם, לדעתי'
אם ביקור בכנסייה הוא אופציה מבחינתכם, לדעתי
12/01/2015 | 17:59
3
111
כנסיית סנט שאפל, על יד הנוטרדאם, נכנסת להגדרה של מאסט. אני רק מקווה שלא תיפלו על יום נורא מעונן, כי חלק מהיופי הוא האור שמסתנן פנימה דרך הוויטראז׳ים הנפלאים.
לצפיה ב-'אכן, לבוא אחרי עשר בבוקר וביום מעונן זה בזבוז כסף וזמן.'
אכן, לבוא אחרי עשר בבוקר וביום מעונן זה בזבוז כסף וזמן.
12/01/2015 | 19:45
2
31
לצפיה ב-'לא עד כדי כך...'
לא עד כדי כך...
12/01/2015 | 20:19
1
18
לצפיה ב-'וכמובן לקנות כרטיס משותף בתשע וחצי בבוקר בקופת'
וכמובן לקנות כרטיס משותף בתשע וחצי בבוקר בקופת
12/01/2015 | 20:26
91
הקונסיירז'רי, לרוץ לסנט שאפל, לראות ולחזור לקונסיירז'רי וללכת לחדר של מרי אנטואנט.
לצפיה ב-' תודה לכולם על התגובות !'
תודה לכולם על התגובות !
13/01/2015 | 08:28
3
99
התפלצתי בשקט למראה כמות החומר של מחשבות (תודה!) מגדיר מחדש את גבולות ההכנה מראש. בחיי.
פתוחה לעוד טיפים, הצעות ותובנות בנושא.

לצפיה ב-'אני כבר לא מדבר על 3 סוללות למצלמה, ארבעה כרטיסי'
אני כבר לא מדבר על 3 סוללות למצלמה, ארבעה כרטיסי
13/01/2015 | 08:44
84
זיכרון, שתי סוללות למצלמה של הילדה ושני כרטיסי זיכרון, ג'ל גילוח במהדורה מוקטנת, טוב הבנת...
לצפיה ב-'סתם לשם הענין: הצד השני של הקשת.....'
סתם לשם הענין: הצד השני של הקשת.....
14/01/2015 | 09:13
80
אחרי עשרות שנים של נסיעות לחו"ל, הגעתי למצב שאני יכול להקל על עצמי מאוד עם מעט מאוד פריטים (אני טס רק בקיץ, פעמיים שלוש בעונה):
0.
מכרטס מראש ובכך מגיע לשדה התעופה עם כרטיס עליה למטוס מוכן ביד.
מכיוון שלא צריך לעמוד בתורים, זמן המעבר שלי מהחלק הקרקעי לחלק האוירי כ-20 דקות במקום שעה וחצי-שעתיים.
1.
יש לי תרמיל קטן ייעודי למצלמה ובו המצלמה כולל כל אביזריה וכן התרופות שלי ומפתחות.
2.
לובש מעיל כיסים ובו: טלפון נייד, כרטיס סים יווני, נגן מוזיקה עם כ-2000 שירים, מסמכים שונים, דרכון, ארנק, משקפי שמש.
בכיס הגב מעט נייר טואלט, אסלון, חבילה קטנה של מגבונים לחים.
3. 
מזוודת טרולי העולה איתי למטוס ובה:
מגבת בינונית, מחשב נייד, נרתיק לאביזרי המחשב הנייד, כבל טעינה, מסמכים הקשורים לפריטים שאיתי, ערכת עזרה ראשונה, 2 חולצות טי, 2 תחתונים,2 זוגות גרביים (שוטף את הלבנים כל יום במקלחת), קופסת סבון, מברשת שיניים, מגבונים לחים, מכשיר אלקטרוני נגד יתושות, חולצה קלה עם שרוולים למקרים של כניסה למערות.   וכן זוג כפכפים להלך בהם בחדר.

הדבר היחידי שיש לו כאן משקל הוא הטרולי ובעיקר בגלל המחשב, התרמיל והמעיל מאוד קלים, וכן, יש לי גם מקל הליכה לשעת הצורך.
לצפיה ב-'קנו כרטיס paris visite'
קנו כרטיס paris visite
14/01/2015 | 12:01
60
שמקנה נסיעה חופשית במטרו, אוטובוסים וגם בפוניקולר שעולה לסקרה קר... http://www.ratp.fr/en/ratp/r_61634/paris-visite/&n...;אם התור לאייפל ארוך אפשר לעלות למגדל מונטפרנס התצפית משם מרהיבה! מוזיאונים: לובר, אורסיי, אורנז'רי. קניות + תצפית לכיוון שער הניצחון: לה-דפנס. עוד מקום נחמד לתצפית על העיר מזווית שונה הוא הגג של גאלרי לאפייט. וחוץ מזה לשוטט ברחובות, לטייל ולנשום את האוויר של פריז.... 
לצפיה ב-'Edream'
Edream
12/01/2015 | 12:53
3
118
שלום לכולם!
האם יש פה אנשים שמכירים או/טסו עם חברת תעופה edream?

המלצות?
תודה
לצפיה ב-'ככל הידוע לי אין חברת תעופה בשם זה'
ככל הידוע לי אין חברת תעופה בשם זה
12/01/2015 | 13:10
1
109
יכול להיות שהתכוונת לאתר האינטרנט הזה: www.edreams.com ?
לצפיה ב-'כן'
כן
12/01/2015 | 13:37
88
נכון אתר אינטרנט
לצפיה ב-'אף אחד לא מכיר? '
אף אחד לא מכיר?
13/01/2015 | 12:38
51
אף אחד לא הזמין משם?
לצפיה ב-'פריטי אופנה מדליקים מחכים רק לך'
|*|פריטי אופנה מדליקים מחכים רק לך|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2015 | 12:55
2
41
|נעליים|רוצה להתפנק בפריט אופנתי מפנק|?|
היכנסי עכשיו לפורום אופנת נשים, וספרי לנו מהו פריט האופנה הכי מפנק שלך!

שלושת הגולשים עם ההודעות הכי מקוריות יזכו בפרטי אופנה שווים מתנת LADILA|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|אישלג|הסופה הגדולה כבר מאחורינו. איך עברו עליכם הימים הסוערים?
היכנסו עכשיו לפורום מזג אויר, שתפו אותנו בתמונות שממחישות את החורף שלכם, ואולי תזכו להגשים חלום!

ארבעת הגולשים שיעלו את התמונות היפות והמקוריות ביותר יזכו בטיסת חוויה עם מדריך במצנח רחיפה מתנת דקל מצנחי רחיפה|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לצפיה ב-'הפריט המדליק שלי'
הפריט המדליק שלי
12/01/2015 | 16:00
64
כפפות פליז נעימות מחממות ומלטפות
לצפיה ב-'ברור שהשמלה הקטנה השחורה וגם עורי שלגופי '
ברור שהשמלה הקטנה השחורה וגם עורי שלגופי
12/01/2015 | 16:16
28

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אולטק- גאדג'טים ומתנות
אולטק- גאדג'טים ומתנות
חברת
חברת "קראפן"
קנגרו שירותי הגירה בע
קנגרו שירותי הגירה בע"מ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה