לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'דינילנד פריס'
דינילנד פריס
22/04/2015 | 09:16
15
160
שלום לכולם
שאלה לגבי דיסנילנד פריס, מאיפה הכי כדאי לקנות כרטיסים (בצורה בטוחה )? והאם מישהו ישן פעם במלון של דיסני שנמצא בטוח הפארק? הבנתי לפי האתר שלהם שזה 1500 יורו ללילה לזוג, זה הגיוני?
אשמח אם תוכלו לענות !

לצפיה ב-'כשהינו הפריז, עלינו על רכבת ישירות ליורו דיסני'
כשהינו הפריז, עלינו על רכבת ישירות ליורו דיסני
22/04/2015 | 09:43
2
140
גם 150 יורו זה "רצח".
לצפיה ב-'כמה שזה נכון'
כמה שזה נכון
22/04/2015 | 11:19
102
מאיפה הסכום הזה 1500???
לצפיה ב-'צ.ל. דיסנילנד'
צ.ל. דיסנילנד
23/04/2015 | 20:02
18
לצפיה ב-'נראה לי שהגזמת עם הסכום הזה...'
נראה לי שהגזמת עם הסכום הזה...
22/04/2015 | 10:46
110
אלא אם כן, זו איזוו סוויטה יוקרתית מיוחדת במינה באחד המלונות של הפארק..

לפני די הרבה שנים, ישנו במלון של הפארק, זוג עם ילדה, היה מאד נוח, חדרים בנוסח האמריקאי, מרווחים עם שתי מיטות כפולות..ואפשרות להכנס בבוקר שעה לפני הקהל הרגיל, מה שנתן לילדה חופש להשתמש בכל המתקנים השווים בלי תור, ולהצטלם עם כל המיני מאוסים, גופים, וכל הנסיכות הקסומות...גם כן בלי תור.
אנחנו קנינו חבילת של  לילה אחד ושתי כניסות, ביום של ההגעה וביום של העזיבה..היה מעולה, אבל זה היה לפני המון שנים אז המחירים לא רלוונטיים.
לצפיה ב-'כדי לקנות כרטיס לדיסנילנד פריז נכנסים לאתר FNAC הצרפתי.'
כדי לקנות כרטיס לדיסנילנד פריז נכנסים לאתר FNAC הצרפתי.
22/04/2015 | 11:11
2
116
כדאי להכנס מדפדן כרום, המאפשר תרגום מלא של המסך בקלות. בוחרים תאריך מדויק (חובה), שעה ואחד משני הפארקים (אפשר שניהם) ואפשר גם ליומיים. משם זו כבר הזמנה רגילה. בסוף בוחרים להדפיס בבית. זה מגיע למייל.
אין בעולם סיבה לנסוע לפריז ולבחור לגור ליד דיסנילנד, אלא אם המטרה לעבור שם מסע עינויים יקר לתפארת.
לצפיה ב-'אפשר לפעמים לצאת קצת מהקופסא...'
אפשר לפעמים לצאת קצת מהקופסא...
22/04/2015 | 13:31
1
97
אנחנו למשל , לנו שם אחרי כרמה ימים בפריז..לקחנו רכב, נסענו לדיסנילנד, לנו שם לילה, בילינו שם יומיים,  ומשם המשכנו בטיול לעמק הלואר, נורמנדי, בריטני, בלגיה והולנד..

לא כולם באים לשבוע בפריז וזהו...ובשבילנו זה היה ממש כייף גדול, לא מסע עינויים לתפארת ולא בטיח, בקשר למחיר...זה המחיר ויכולנו לשלם אותו
לצפיה ב-'גם אין שום סיבה להתחייב מראש על תאריך מדויק לפארק'
גם אין שום סיבה להתחייב מראש על תאריך מדויק לפארק
22/04/2015 | 13:44
30
לצפיה ב-'כמה תשובות '
כמה תשובות
22/04/2015 | 12:34
1
91
אני רכשתי דרך האתר הרשמי שלהם את אוספת את הכרטיסים  בכמה נקודות בפריז אני אספתי במקוםש הוא חמש דקות מהלובר.  רכשתי חבילה שכוללת כמה אטרקציות 
לגבי מחיר המלון אכן המלונות יקרים פי 2 ממלון מחוץ ליורודיסני , אז המחיר שרשמת נשמע מוגזם

לצפיה ב-'זה האתר '
זה האתר
22/04/2015 | 12:37
54
דרך אגב מחוץ לדיסני יש מלונות מדהימים לילדים לפני נושאים שונים המקיימים שאטלים קבועים ותכופים בן הפארק  למלון
לצפיה ב-'אנחנו מתכננים עכשיו טיול לפריז עם הילדים בספטמבר'
אנחנו מתכננים עכשיו טיול לפריז עם הילדים בספטמבר
22/04/2015 | 12:58
2
84
יש באתר של דיסנלינד אפשרות לרכוש מראש כרטיסי כניסה, ללא התחייבות לתאריכים. הם בתוקף חצי שנה-שנה מתאריך הרכישה, תלוי בכרטיס. מקבלים וואוצ'רים במייל, מדפיסים וממירים במקום לכרטיסים רגילים.
הכרטיס הכי משתלם שאני מצאתי באתר שלהם הוא כרטיס לשלושה ימים לשני הפארקים (דיסנילנד "הקלאסי" ופארק הסרטים שלידו), בעלות של כרטיס לשני ימים. הקאצ' היחיד בכרטיס הזה הוא שצריך לנצל את שלושת הימים בפרק זמן של 7 ימים, אבל הם לא חייבים להיות ברצף.
לצפיה ב-'לא צריך.להמיר את הכרטיסים שהדפסת בבית'
לא צריך.להמיר את הכרטיסים שהדפסת בבית
22/04/2015 | 14:44
1
52
יש עליהם בר קוד ואיתם אפשר להכנס לפארק ולקחת כרטיסי fast pass
ברגע שהגעת איתם מודפסים מהבית לא צריך לעמוד בתור בקופה.

לצפיה ב-'יש כרטיסים ספציפיים שעליהם באתר של דיסני כתוב שצריך להמיר'
יש כרטיסים ספציפיים שעליהם באתר של דיסני כתוב שצריך להמיר
22/04/2015 | 16:31
22
לצפיה ב-'ולגבי מלונות - אנחנו החלטנו לא לישון בתוך דיסנילנד אלא בעיר '
ולגבי מלונות - אנחנו החלטנו לא לישון בתוך דיסנילנד אלא בעיר
22/04/2015 | 13:05
63
עצמה, ולהגיע ברכבת לפארק. גם ככה אנחנו רוצים לפזר את שלושת הימים ולא לעשות אותם ברצף (נראה לנו מתיש וגם משעמם), כך שלינה בעיר יותר זולה ואין בעיה להגיע מהעיר עצמה לפארק.
לצפיה ב-'יש המון מלונות במרחק לא גדול מהפארק'
יש המון מלונות במרחק לא גדול מהפארק
22/04/2015 | 14:47
1
59
שיהיו זולים יותר מאשר לינה בפאריז והגעה ברכבת.
חפשו מלונות ב Marne le vallee
לחלק גדול מהם יש שירות שאטלים חינם אל הפארק.
לצפיה ב-'אנחנו ישנו במלון הולידי אין ליד הפארק ,מומלץ .'
אנחנו ישנו במלון הולידי אין ליד הפארק ,מומלץ .
22/04/2015 | 15:56
63
בפעם קודמת שהיינו בפארק ישנו בתוך הפארק במלון סקוייה לודג' שהיה הכי זול וקיבלנו כרטיסי חינם לפארק .כדאי לבדוק עלויות עכשוויות ,יכול להשתלם .
לצפיה ב-'טיסה לארצות הברית :)'
טיסה לארצות הברית :)
21/04/2015 | 21:46
9
189
שלום, אני טסה בעוד כחודש לארצות הברית עם חברת הבית שלנו, אל-על. :)
ידוע לי שרצוי להזמין מקומות ישיבה במטוס מראש, ואני חוששת מהעובדה שאני אבחר מושב מאחורי המנוע או מקום לא נעים שכזה...
אני לא מצליחה למצוא תרשים ישיבה של מטוס  בואינג 747-400 שבו מציינים היכן נמצאים בדיוק המנועים...
המקומות נתפסים במהירות והלחץ רק עולה..

(נהיה 3 אנשים.) הצילו?
לצפיה ב-'היכן היא הבעיה בישיבה "מאחורי המנוע"?'
היכן היא הבעיה בישיבה "מאחורי המנוע"?
21/04/2015 | 22:11
2
159
זה הרי לא שכל הגזים השרופים יוצאים על אלה שיושבים מאחורה.
מעל חצי מהנוסעים נמצאים מאחורי קו המנוע ויש טענות שהמקום היותר בטוח במטוס הוא בחלקו האחורי.
לצפיה ב-'יש דיעה שהישיבה מאחורי קו המנועים פחות נוחה ווקאלית'
יש דיעה שהישיבה מאחורי קו המנועים פחות נוחה ווקאלית
22/04/2015 | 10:32
50
לצפיה ב-'מנסיוני זה רעש נורא.'
מנסיוני זה רעש נורא.
22/04/2015 | 18:01
45
לצפיה ב-'טיסה באל על לניו יורק...'
טיסה באל על לניו יורק...
22/04/2015 | 10:49
4
160
תתפסו שלישיה, רצוי בקידמת המטוס, לא  כל כך משנה איפה ותקוו לטוב...הרעש מהמנועים יהיה קטן בהשוואה מהרעש האפשרי מהשכנים שלכם לטיסה...
לצפיה ב-'מאידך - ה- BULKHEAD שמור לתינוקות, אם יש....'
מאידך - ה- BULKHEAD שמור לתינוקות, אם יש....
22/04/2015 | 13:13
1
47
לצפיה ב-'יהיו מלא תינוקות..'
יהיו מלא תינוקות..
22/04/2015 | 13:35
35
לצפיה ב-'באל על אין את הסיפור של economy plus?'
באל על אין את הסיפור של economy plus?
22/04/2015 | 16:18
1
126
מכיוון שהטיסה האחרונה שלי באל על הייתה לפני כמה שנים, אני לא מעודכן מה קורה בגרוטאות המעופפות שלהם כרגע ( ה 747-400 שלהם נכנס לשרות לפני כ 30 שנה... ).

אני יודע שברוב החברות הזרות שבהן אני טס טיסות ארוכות, כל החצי הקידמי של מחלקת גן החיות במטוס הפך במשך השנים ל"מושבי תיירות פלוס" - שהישיבה בהן כרוכה בתוספת תשלום (ל"נוסעים מזדמנים") או בסטטוס הנוסע המתמיד של הקורבן.

אל על עדיין לא הגיעו לשם?
לצפיה ב-'הגיעו לשם... תוספת 150$ לאדם. ההורים שלי ניסו והיה מוצלח.'
הגיעו לשם... תוספת 150$ לאדם. ההורים שלי ניסו והיה מוצלח.
23/04/2015 | 09:53
34
לצפיה ב-'כמה עולה להוציא דרכון לאחר שהקודם אבד'
כמה עולה להוציא דרכון לאחר שהקודם אבד
21/04/2015 | 18:03
1
65
לצפיה ב-'לא יותר פשוט להסתכל באתר של מרשם האוכלוסין?'
לא יותר פשוט להסתכל באתר של מרשם האוכלוסין?
21/04/2015 | 18:54
88
לצפיה ב-'מכירים מסעדות טרנדיות טובות בלונדון או אתר שמדבר על כאלו'
מכירים מסעדות טרנדיות טובות בלונדון או אתר שמדבר על כאלו
21/04/2015 | 16:18
15
123
אני יוצאת לסבב עסקי בקרוב בלונדון ומחפשת המלצות על מסעדות. עברתי על טיפים בלמטייל אבל בד"כ הם מספרים על מה שזול.
אני צריכה מסעדות עם מראה עסקי יותר או לפחות כאלו שיהיה אפשר לארח בהם קולגות או להפתיע בבחירה טרנדית טובה.
אולי יש אתר לא בסגנון של למטייל אלא שמכוון גבוה יותר?

לצפיה ב-'המלצות (מהשנה) של TimeOut הלונדוני '
המלצות (מהשנה) של TimeOut הלונדוני
21/04/2015 | 16:34
1
91
לארוחות צהריים "ייצוגיות". לא חושבת שאי פעם הייתי באחת מהמסעדות האלה, כך שזו לא המלצה אישית.
לצפיה ב-'תודה לכולם על ההמלצות'
תודה לכולם על ההמלצות
30/04/2015 | 13:36
6
הייתי כמה ימים "אוף דה גריד"
יש כמה שבאמת לא היכרתי
על זו של גורדון רמזי בטח כולם שם מכירים.
ראיתי בטלויזיה שהמסעדה של מחניודה זכו. בטח גם יתאים להקשר שהגעתי מישראל.
תודה לכולם.
לצפיה ב-'המלצה בלונדון'
המלצה בלונדון
21/04/2015 | 17:34
94
אנחנו היינו בשנה שעברה ואכלנו במסעדה של גורדון רמזי. לא בגריל אלא במסעדה. היה מעולה. ממש. זאת הייתה ארוחה ביום ההולדת של האיש והיה לנו טעים מאוד ונעים. 
היינו גם ב TGI friday's  ואכלנו שם צלעות ברוטב ג'ק דניאלס שהיו ממש טובות. יש כמה סניפים, חושבת שאין הבדל ביניהן אבל לא ניסיתי את כולם.... 
אכלנו גם ב  fish! kitchen - לא מתאים לארוח עסקי אבל אם את צריכה לאכול משהו טעים אז בכיף.
לצפיה ב-'אחת המסעדות הטרנדיות '
אחת המסעדות הטרנדיות
21/04/2015 | 18:49
98
כיום בלונדון היא palomar של הבעלים "מחנה יהודה". שמעתי עליה דברים טובים, אך אני לא בטוח עד כמה היא מתאימה לארוחה עסקית.
לצפיה ב-'מה עם black and white'
מה עם black and white
22/04/2015 | 11:26
63
שנחשבת לטובה ואיכותית. יש גם מסעדות ממטבחים שונים ברמות מישלן. את יכולה לחפש באתר tiptop של אל על ששם טיפים שונים מאנשי צוות וגולשים בכל מיני תחומים. כשאני טסה אני נכנסת להתסכל ורושמת לי בנקודות מה אהבתי וזה עוזר
לצפיה ב-'אולי אחת המסעדות של יותם אוטולנגי?'
אולי אחת המסעדות של יותם אוטולנגי?
22/04/2015 | 11:35
5
88
אני יודע שהמסעדה החדשה שלו NOPI אמורה להיות קצת יותר posh מהאחרות.
לצפיה ב-'יש לי שאלה במה המסעדה מתמחה '
יש לי שאלה במה המסעדה מתמחה
23/04/2015 | 14:35
4
59
האם בחומוס-גלילי-מטובל-בסומאק ונענע וליד זה סלט חתוך דק-דק וחצילים בטהיני כמו שאומרים באנגלית..אם כן ,זה לא אוכל ישראלי אלא פלסטיני , יש הבדל בין מאכלים מלבנון, סוריה, מצרים ופלסטיני (כן אלו שהיו שם לפנינו), האוכל הפלסטיני לטעמי הוא הכי טעים מכל המטבחים האתנים האחרים .
יותם אוטולנגי היה כתב פעם בכל העיר כמדומני ,איך הוא נהפך לשף כל הכבוד ועוד דבר לסיום ,ראיתי איזה רבע תוכנית שלו עם כל מיני חקלאים בארץ נדמה לי של הביביסי , מאד לא אהבתי את הסגנון האיל שני הזה שעושה מכל עגבניה מלכה , כולה אוכל.
לצפיה ב-'לא מדובר בחומוסיה של מושיק '
לא מדובר בחומוסיה של מושיק
23/04/2015 | 14:52
50
לא אכלתי במסעדות שלו אבל ספרי הבישול שלו מדהימים.
זה לא אוכל "ישראלי" ולכן לא צריך להעלב בשמם של הפלסטינאים.
הוא ישראלי (ירושלמי) והשותף שלו, סמי תמימי, הוא פלסטינאי ירושלמי. 
האוכל שלהם מבוסס על אוכל מזרח תיכוני, כן, פלסטינאי, סורי, לבנוני וכו', מעורבב עם מנה גדושה של flair אמיתי.
תענוג.
לצפיה ב-'לאיזה מטבח "שייך" שילוב של חומוס עם גוואקמולי? '
לאיזה מטבח "שייך" שילוב של חומוס עם גוואקמולי?
23/04/2015 | 17:22
2
78
כי זו אחת ממנות הדגל ב-Hummus Bros (החומוסיות הפופולריות מבית היוצר של אוטולנגי-תמימי, לא NOPI שיונתן הזכיר כאן). ההגדרה של הבעלים עצמם היא "מטבח לבנטיני". 
אגב, אהבתי (ואף צילמתי) את הכיתוב על השלט מחוץ לסניף בהולבורן.

לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע hummus bros לא שייך לאוטולנגי'
עד כמה שאני יודע hummus bros לא שייך לאוטולנגי
23/04/2015 | 22:29
1
25
לצפיה ב-'וואלה, בדקתי עכשיו ואתה לגמרי צודק!'
וואלה, בדקתי עכשיו ואתה לגמרי צודק!
23/04/2015 | 22:57
43
באמת אין לי מושג לכבוד מה ״סיפחתי״ אותם (ואת החומוס+גוואקמולי) לרשת של אוטולנגי. הסניף בהולבורן נחמד בלי קשר...
לצפיה ב-'מוסד מאוד מרשים גם לארוחה עיסקית שווה לה גברוש '
מוסד מאוד מרשים גם לארוחה עיסקית שווה לה גברוש
22/04/2015 | 16:50
2
79
לצפיה ב-'זאת המסעדה של Michel Roux'
זאת המסעדה של Michel Roux
22/04/2015 | 21:10
1
68
אחד השופטים במאסטר-שף

לצפיה ב-'אני לא רואה מאסטר שף...וחייבת לומר שהוא מקסים מישל'
אני לא רואה מאסטר שף...וחייבת לומר שהוא מקסים מישל
23/04/2015 | 19:46
53
אכלתי אצלו כמה פעמים לפני עשור ומאז.....רק טוב.

לצפיה ב-'רק זהירות עם התקציב'
רק זהירות עם התקציב
25/04/2015 | 15:25
33
salt yard לטאפאס ספרדי איטלקי מודרני,מסעדה מעולה שתתאים מאוד לפגישות כאלו, כנל gymkhana או trishna הודיות מודרניות עם כוכב אחד, תפריטים ברשת, משתלם במיוחד לצהריים, כרגיל.
לצפיה ב-'ביטוח נסיעות לחו"ל - התייעצות'
ביטוח נסיעות לחו"ל - התייעצות
21/04/2015 | 14:40
12
742
(בהתאם לעצה שלכם, פתחתי שם משתמש ושרשור חדש)

אני מחפש ביטוח נסיעות לחו"ל שכולל החמרה של מצב קיים.
עם כמה שפחות חריגים.
מבחינתי לשלם עוד כמה שקלים ושלא יהיה מצב שידחו תביעה.

בינתיים מצאתי שיש פוליסות שמחריגות מצב בו נמצאים ברשימת המתנה לטיפול רפואי וכאלה שלא מתייחסות למצב זה.

איזו פוליסה של איזו חברת ביטוח הכי טובה לזה?
איך נחשבת הפוליסה של ביטוח ישיר?

תודה רבה.
לצפיה ב-'דעתי האישית היא שאף אחד בפורום שלנו אינו מומחה לביטוח'
דעתי האישית היא שאף אחד בפורום שלנו אינו מומחה לביטוח
21/04/2015 | 14:52
11
103
יש חמש חברות ביטוח גדולות שמפרסמות באינטרנט את הפוליסות שלהן לביטוח חו"ל: הראל, מגדל, מנורה,הפניקס וכלל.
יש כמובן את החברות הקטנות כמו ביטוח ישיר ואחרים. כלומר, מאחר ויש לך בעיה רפואית, אתה חייב, למטרה שלך, לבדוק את הפוליסות לגבי ההחרגה, כי אף אחד כאן לא יעשה זאת עבורך. אם אתה רוצה לדעת מה יש לאנשים לומר על חברת ביטוח מסויימת תעשה חיפוש בגוגל על פסקי דין, חוות דעת וכו'.
לצפיה ב-'אני מניח שיש עוד אנשים שחפשו את הפוליסה שמכסה הכי הרבה'
אני מניח שיש עוד אנשים שחפשו את הפוליסה שמכסה הכי הרבה
21/04/2015 | 15:00
10
88
ולכן הם יכולים להמליץ עליה.

לצפיה ב-'אם הייתה'
אם הייתה
21/04/2015 | 15:10
103
פוליסה הכי טובה אנשים היו קונים רק אותה וכל שאר החברות היו נסגרות.
החרגה היא מסוג הדברים שאתה צריך לבדוק באותיות הקטנות ולא לסמוך על מישהו כאן בפורום, כי אם יקרה משהו ויתברר שהיתה שורה שאומרת "בתנאי שהדופק של המבוטח לא ירד אף פעם בתחום 132 הימים שלפני הנסיעה מתחת ל 60" והם יגלו שפעם אחת ירד ל 59, אז אין ביטוח. (וזו היתה דוגמה...).
לצפיה ב-'תאר לעצמך שמישהו כאן ימליץ על פוליסה מסויימת'
תאר לעצמך שמישהו כאן ימליץ על פוליסה מסויימת
21/04/2015 | 15:14
85
ואז, לצערך הגדול, יסתבר בזמן אמת, שהפוליסה הזו אינה תקפה
לענין שלך. לא תוכל לתבוע את זה שכתב כאן, אז מה תעשה? מעבר לזה, למה לסמוך על מישהו שאינך מכיר ואינך
יודע איזה אינטרס יש לו. תחשוב על זה, מישהו אנונימי יתן לך עצה לגבי ביטוח עצה שעלולה לעלות לך המון המון כסף.
אבל, ההחלטה היא שלך. אני, בעניינים כאלו סומכת רק על עצמי או על בעל מקצוע מוכר בתחום.
לצפיה ב-'לא ניסיתי, לא בדקתי,'
לא ניסיתי, לא בדקתי,
21/04/2015 | 18:26
1
75
אבל פעם סוכן ביטוח אמר לי שכשיש בעיות בריאות כדאי לבדוק אצל שלמה אליהו. אני אפילו לא יודעת באיזו חברה מדובר, אבל אפשר לגגל.
לצפיה ב-'שלמה אליהו ירד מהאופניים וקנה את "מגדל"....'
שלמה אליהו ירד מהאופניים וקנה את "מגדל"....
21/04/2015 | 18:51
72
ומה שהסוכן אמר לך...בלשון המעטה לא מדוייק. בכל זמן נתון יש פוליסות טובות יותר וטובות פחות ומאוד חשובה ההתאמה והגמישות לעניין ההחרגות.
לצפיה ב-'מחדד את השאלה'
מחדד את השאלה
21/04/2015 | 19:49
5
88
ראיתי באתר של ביטוח ישיר שיש להם הרחבה למצב רפואי קיים - מורחב, ועל פי מה שאני מצליח להבין מהפוליסה, הוא לא מחריג מצב רפואי קודם (אלא רשימה סגורה שהם קבעו - שמבחינתי לא רלוונטית), והם אפילו לא דורשים מסמכים.
אני לא בטוח אם אני מפספס איזשהו קאטש'. אולי יש סעיף נסתר שהם תקעו במקום אחר שמוציא מפה את כל האוויר. (אני חושב שהם לא להיט בתחומי ביטוחי הרכב והדירה)

בכל שאר החברות מצאתי 2 סוגים:
1. שינוי לרעה ב- 6/3 חודשים האחרונים, מחייב הרחבה נוספת ולציין במפורש במה מדובר.
2. אם אתה בתור לטיפול רפואי/ניתוח/התערבות כירורגית - צריך לדבר איתם.

זה מה שהם מחריגים גם מההרחבה:
מחלה ממאירה, מחלת הכשל החיסוני (AIDS), השתלת איבר/ים, דיאליזה, MS ו- CF, צנתור לב, אנגיוגרפיה (בלון), ניתוחי לב והשתלת קוצב לב, כל הליך לפתיחת סתימה בכלי דם וכן עלות חדר ניתוח, שכר מנתח והליכים
כירורגיים הנלווים לפרוצדורות אלה.
לצפיה ב-'יש לי תשובה מעולה בשבילך - לפנות לסוכן ביטוח'
יש לי תשובה מעולה בשבילך - לפנות לסוכן ביטוח
21/04/2015 | 20:44
61
למרות כל הניסיונות לצחוק על סוכני הביטוח הרי זה בדיוק מי שיכול לעזור לך.
כבר קרה שפנינו לסוכן בבקשה לביטוח נסיעות לחו"ל עם צרכים דומים למה שכתבת וקיבלנו פוליסה שעונה בדיוק לדרישות.

אם תרצה המלצה לסוכן ביטוח, אשמח במסר פרטי.
לצפיה ב-'משהו אחד ברור מהשאלה שלך'
משהו אחד ברור מהשאלה שלך
22/04/2015 | 05:31
58
מעבר לביטוח הרגיל, שאכן כדאי לבדוק עם סוכן ביטוח, כנראה שתאלץ להוסיף ביטוח נוסף להחרגה.
לדוגמא - חברת ביטוח איננה מבטחת בביטוח רגיל אדם הנוסע לטיול לחו"ל אשר הוא בן יותר משמונים.
על מבוטח כזה להוסיף סך נוסף לכל יום טיול.
כמובן שתצטרך להוסיף סכום נוסף לביטוח הרגיל, גם הטוב ביותר.
מצטרפת להמלצה - לפנות לסוכן ביטוח טוב. 
אם תרצה, אוכל לשלוח לך פרטים של אחד כזה במסר (אינני יודעת אם הוא מטפל במיוחד במקרים כמו שלך)
לצפיה ב-'תבדוק את הפוליסה של פספורטכארד'
תבדוק את הפוליסה של פספורטכארד
22/04/2015 | 08:51
53
לא בדיוק הבנתי מה הבעיה שלך. כל חברה מבטחת מצב קיים כלומר מחלה קיימת למעט חריגים.
בנוגע לחריגים יש גם אפשרות לביטוח בשירביט. שם אתה יכול להגיש מסמכים רפואיים והם מחליטים אם לבטח אותך או לא.
אם מדובר במצב רפואי קיים, אדם שנוטל כדורים באופן קבוע או סובל ממצב רפואי שאינו מחלה קשה מוחרגת , הרי כל חברה מסוגלת לתת לך הרחבה למצב קיים.
יש להשוות בין הפוליסות ולראות מה כל אחת נותנת.
לצפיה ב-'נראה לי שאתה לא מבין מה זה הרחבה למצב קיים'
נראה לי שאתה לא מבין מה זה הרחבה למצב קיים
22/04/2015 | 09:04
1
65
גם במה שצירפת בביטוח ישיר רשום במפורש. החמרה של מצב רפואי קיים (להלן המחלה שלך) למעט החרגים שאותם לא מבטחים בשום מצב וזו הרשימה הקבועה.
כל שאר החברות שרושמות אם חלה החמרה במצבך ב3-6 חודשים האחרים, זה אומר שתצטרך לרכוש את ההרחבה.
שים לב למספרים בפוליסה. בעוד אדם רגיל מקבל ביטוח בכיסוי של מיליון דולר ברב החברות, למצב רפואי קיים יש כיסוי רק של 200,000$.
כמו שרשמתי גם קודם. במצב מסויים בחיי 3 חודשים לאחר ניתוח, אף חברה לא הסכימה לבטח אותי למעט שירביט. הבאתי הצהרה רפואית מרופא, הרופא בביטוח בדק את המסמכים ואישר לי ביטוח חריג.
אני מציעה לא להסתמך עך הכתוב שאינך מבין בו מספיק. תרים טלפון לכולם ותבין מה הבדיוק מציעים לך במצבך הספציפי.
לצפיה ב-'המשך...'
המשך...
22/04/2015 | 15:39
50
תודה לכל העונים פה..

דיברתי עם ביטוח ישיר והם אמרו שהם מכסים מצב מחלה שאני תוך כדי טיפול בה. (למעט החריגים הנ"ל שמבחינתי הם לא רלוונטיים כי זאת לא המחלה שלי).
דיברתי גם עם סוכן ששלחו אותי מפה וגם עם חברה אחת, והם אמרו שמחלה קיימת כנראה שיחריגו ולשלוח מסמכים.

אני חושב לעשות את הביטוח בביטוח ישיר, האם יש סיבה לעשות ביטוח נוסף? (או חינמי בכרטיסי אשראי או בתשלום בחברה יותר גדולה?)
ברור לי שאי אפשר לקבל משניהם כסף - המטרה היא לקבל מחברה גדולה (שהיא לא ביטוח ישיר) כיסוי על שאר הדברים, ומביטוח ישיר כיסוי על המצב הקיים.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'מקסיקו'
מקסיקו
21/04/2015 | 09:31
7
115
בוקר טוב,
מתחילה לפנטז על טיול בפברואר... נוסעים למשפוחה בארה"ב, וכמו תמיד נשלב בטיול, אלא שתמיד נוסעים באוגוסט והפעם זה יהיה בפברואר שהוא חודש הרבה פחות סימפטי בצפון ארה"ב. חושבת על שתי אופציות- פלורידה (ביצות האוורגליידס והפארקים באורלנדו) או מקסיקו.
מישהו כאן היה במקסיקו? האם בטוח לטייל שם? האם קל להסתדר כתיירים? איך הכבישים, אפשר בכיף לשכור רכב? איך התחבורה הציבורית? יש לי בראש איזו תמונה של קרטל סמים באמצע מדבר וזהו, למרות שברור לי שזה לא מדויק...
תודה
לצפיה ב-'מקסיקו רב גונית'
מקסיקו רב גונית
21/04/2015 | 11:37
87
הסרטים האמריקאים שדנים במקסיקו התרחשו בגבול שהוא אכן מדברי.
האנשים עצמם במיוחד לא במרכזי הערים הם חמים ומכניסי אורחים
לא נתקלתי שם באלימות / שוד או משהו שדומה לזה
לצפיה ב-'אנחנו היינו רק במקסיקו סיטי'
אנחנו היינו רק במקסיקו סיטי
21/04/2015 | 13:24
77
ובפירמידות שליד.
האזהרות היו בעיקר לגבי מוניות, ולא לגבי תחבורה ציבורית. ברכבת התחתית הרגשנו בסדר גמור, אבל הבן שלי הרגיש יד מחטטת לו בכיס האחורי של הג'ינס. הכיס היה ריק, אז הוא התעלם. 
העיר מקסימה, המוזיאונים (בעיקר האנתרופולוגי) ברמה מאוד גבוהה, והיה טיול יפה ומיוחד. אל הפירמידות הגענו באוטובוס, וזה יום טיול שאסור לוותר עליו.
הילדה הסתובבה מסוחררת בבית של פרידה קאלו, והילד התרשם במיוחד מהבית של טרוצקי.
אני ממליצה בחום על העיר, למרות שחברים אמריקאים חשבו שאנחנו משוגעים כשהם שמעו שאנחנו נוסעים לשם.
לצפיה ב-'אני הייתי רק בלאס קאבוס'
אני הייתי רק בלאס קאבוס
22/04/2015 | 01:31
62
שנמצאת במערב מקסיקו (את בטח נוסעת למזרח ארה"ב אני מניחה אז זה בטח פחות רלוונטי בשבילך, אבל אני אכתוב).
נסענו פעם אחת והיינו ברזורט שלא היה אול-אינקלוסיב, אז יצאנו מהמלון לעיר -אכלנו שם ארוחת ערב ושכרנו רכב כדי להגיע לחוף סמוף לשנרקל.
לשכור רכב הרבה יותר זול ויש הרבה יותר גמישות והנסיעה לא בעייתית.
היה בטוח להרגשתי, יצאנו בערב לטיילת שם ולעיר ולא הרגשתי שיש בעיה
לצפיה ב-'תודה לשלושתכם! זה מועיל.'
תודה לשלושתכם! זה מועיל.
22/04/2015 | 09:10
2
56
שוקולד, אני דווקא אהיה בסיאטל הרחוקה, ובכל מקרה אצטרך לטוס אל היעד הבא, אז לאס קאבוס רלוונטית.
לצפיה ב-'במקסיקו המצב מורכב'
במקסיקו המצב מורכב
22/04/2015 | 11:21
62
אבל באמת אפשר להיות בטוחים אם לומדים קצת לפני איפה כן ואיפה לא ואיך להתנהל בבטיחות. ולדעתי זה שווה כי מקסימו יפה
לצפיה ב-'כדי לשקול גם את פלנקה+סאן קריסטובל דה לס קסס (אם כבר טיסה)'
כדי לשקול גם את פלנקה+סאן קריסטובל דה לס קסס (אם כבר טיסה)
22/04/2015 | 12:25
38
להבדיל מלוס קאבוס שהוא איזור מדברי מהמם, 
פלנקה נמצא ביערות הגשם ומשופע באתרי מאיה

לצפיה ב-'איזור חצי האי יוקטן'
איזור חצי האי יוקטן
22/04/2015 | 13:06
45
עמוס באתרים וחודש פבואר ממש מומלץ לאיזור זה . יש טיסות ישירות לאיזור (קנקון ) איזור מאוד בטוח מאוד מתוייר 
לצפיה ב-'שתי שאלות קטנות לגבי קרואטיה'
שתי שאלות קטנות לגבי קרואטיה
21/04/2015 | 01:14
2
135
שלום לכולם

האם מישו יודע איפה קונים בלון גז (לגזיה) בדוברובניק?

כמו כן איפה קונים כרטיס סים מקומי בדוברובניק?

תודה רבה!

לא מצאתי מידע מתאים ברשת..
לצפיה ב-'דוברובניק? גזייה?'
דוברובניק? גזייה?
21/04/2015 | 13:10
1
118
לצפיה ב-'דוברובניק. גזייה.'
דוברובניק. גזייה.
21/04/2015 | 23:18
66
תודה, האמת שזו התשובה הכי טובה שקיבלתי.

:)
לצפיה ב-'ברלין'
ברלין
20/04/2015 | 21:55
7
185
אנחנו (זוג) מתעתדים לבקר בברלין בסוף חודש מאי, לשנינו זה ביקור ראשון. אתרי ההזמנות השונים מבקשים מאיתנו לבחור בין 2 שדות תעופה ואי אילו רבעים בברלין. בשבילנו זה סינית...  :
Aéroport de Berlin-Schönefeld
Aéroport de Berlin-Tegel
Charlottenburg
Friedrichshain
Kreuzberg
Lichtenberg
Mitte
Neukölln
Potsdam
Prenzlauer Berg
Schöneberg
Spandau
Station de Tempelhof
Steglitz-Zehlendorf
Treptow-Koepenick
Wilmersdorf
מה שאנו מחפשים הם רבעים בטוחים (אוהבים ללכת ברגל) מלאי חיים במרכז העיר (חשוב!) ושיש בהם מסעדות נחמדות, בתי קפה, ברים/מוזיקה וכו'
כל המלצה תתקבל בברכה ובתודה

לצפיה ב-'תשובה חלקית'
תשובה חלקית
21/04/2015 | 07:59
109
מיטה נחשב לרובע הטרנדי. יש שם בתי קפה, מסעדות וכו'.
לצפיה ב-'שני השמות הראשונים הם שדות התעופה...'
שני השמות הראשונים הם שדות התעופה...
21/04/2015 | 09:16
108
שונפלד וטגל...השני קרוב יותר לעיר, גם משונפלד קל מאד להגיע עם הרכבת ישירות למרכז העיר, או במונית שעולה בסביבות 40 יורו.

יתר השמות הם רבעים  , תחנות רכבת בעיר, ומקומות מחוץ לברלין כמו למשל פוטסדאם, ...לתיירים בדרך כלל הרבעים המומלצים ללינה הם ה: מיטה, טירגרטן,  איזור הקו דאם בחלקים מסויימים...

אפשר לקרוא על כל אחד מהמקומות האלה בגוגל.
לצפיה ב-'ברלין'
ברלין
21/04/2015 | 11:34
1
98
אתר עם הרבה טיפים על ברלין www.secretour.co.il
לצפיה ב-'מיקום מלון'
מיקום מלון
21/04/2015 | 12:30
89
לדעתי, פוטסדאמר פלץ ,כיכר שיש בה הכול מכול : מסעדות, בתי קפה, חנויות ואזור יפה .וכן שווה כמיקום מלון איזור הטיארגרטן .פארק נירחב , פיקניקים , טיול בטבע ועם זאת נגיש לבתי קפה ומסעדות.
לצפיה ב-'תודה לכל המשיבים'
תודה לכל המשיבים
22/04/2015 | 12:52
2
66
קצת מבולבל אבל העיצות בכ"ז מועילות. כל עצה תתקבל בברכה לגבי כל נושא הקשור בתיור לברלין.
ושוב תודה
לצפיה ב-'ממליצה'
ממליצה
22/04/2015 | 23:55
57
על מלון Eurostars ברובע מיטה, ולעשות סיור של Sandemans New Europe - הסיור חינמי (מבוסס על טיפים שנותנים בסוף) ומומלץ בחום רב. היו לנו רק יומיים בברלין, והסיור היה חוויה מרתקת.
לגבי פוטסדאם - אני טיילתי שם לבד יום אחד (ביום שבעלי עוד היה בכנס מהעבודה שלו). זה גם מאוד נחמד, בעיקר אם אתם אוהבים ארמונות (אני מאוד אוהבת ארמונות ), אבל אם אין לכם הרבה זמן בברלין, הייתי משקיעה הפעם בלחקור את העיר המרתקת הזו, ודוחה את פוטסדאם לפעם אחרת.
לצפיה ב-'לגבי ברלין'
לגבי ברלין
29/04/2015 | 19:30
6
הכי חשוב שהמלון יהייה קרוב לתחנת רכבת. בברלין רכבות מצויינות
לגבי פעילות וסיורים אני ממליץ לך לקחת סיור בעברית בשם המיטב של ברלין,
אני עשיתי והיה מצויין להכרות עם העיר.
בנוסף ניתן באותה חברה לקחת סיורים נוספים או לנסוע וללכת לבד.
יש את המוזיאונים באי המוזיאונים, תבחר מה מעניין אותך
ממליץ לנסוע ברכבת לרציף 17 ואח"כ להמשיך לוונזה לבית ועידת ונזה המשמש כמוזיאון מעניין מאוד
כמובן אנדרטת השואה והמוזיאון, החומה ולטייל ביער טינגרדן ( בתקווה שכתבתי נכון) שער בנדרבורג, הרייכסטאג אם אתה רוצה לעמוד בתור, אני ויתרתי
הכל בו הגדול עם קומת המזון ולטייל ברגל כמה שיותר.
לצפיה ב-'מזוודה נוספת'
מזוודה נוספת
20/04/2015 | 16:44
2
121
שלום
כמה תעלה לי מזוודה נוספת מתאילנד לישראל בטיסת טורקיש איירליינס?
תודה יפית
לצפיה ב-'למה לשאול אותנו? לא יהיה יותר פשוט לשאול אותם?'
למה לשאול אותנו? לא יהיה יותר פשוט לשאול אותם?
20/04/2015 | 18:07
1
80
זה גם יקח פחות זמן (ללא צורך בהמתנה לתשובה) וגם יתן את התשובה האמינה ביותר.
לצפיה ב-''
20/04/2015 | 19:18
10
לצפיה ב-'מעוניין שילוב ניויורק ווגאס והקרוז'
מעוניין שילוב ניויורק ווגאס והקרוז
20/04/2015 | 10:19
1
41
לצפיה ב-'תודה על העדכון. בהצלחה.'
תודה על העדכון. בהצלחה.
20/04/2015 | 11:33
22
לצפיה ב-'הכוונה לחופשה באירופה '
הכוונה לחופשה באירופה
19/04/2015 | 14:36
5
115
אשמח להכוונה ומידע 
אני מחפשת מקום פסטורלי, עדיפות לצימר על אגם (בגארדה איטליה כבר היינו..)
לא יקר במיוחד, חשוב שיהיה בעיירה, על אגם ועם נוף ... אני בטוחה שיש משהו כזה, אבל לא יודעת
איך לחפש.
מצאתי טיסות מוזלות לציריך אבל לא יודעת איך לחפש צימר באזור, 
ואיזה אגם קרוב לציריך... אשמח אם מישהו יוכל לכוון ולהדריך ...(לא חייב להיות בשוויץ, אם יש רעיונות נוספים אשמח לשמוע)
(בעלי עבר תאונה לפני מס' חודשים ועדיין מוגבל בהליכה, לכן חשוב לנו שמה שאנחנו מחפשים יהיה קרוב ונגיש)..

תודה!

לצפיה ב-'אגמים'
אגמים
19/04/2015 | 14:50
1
78
כדאי מאד לפתוח מפה, על מפה תראי איפה יש אגמים. למשל ציריך יושבת על אגם, מלבד האגם
של ציריך יש עוד מספר אגמים בשוויץ. יש אגמים באוסטריה, יש אגמים בגרמניה, בצרפת. יש בכל מקום.
שוויץ יקרה לעומת ארצות אחרות. גרמניה יחסית זולה מחלק גדול ממדינות מערב ארופה. יש למשל
אגם שנקרא אגם קונסטנץ או הבודנזה אגם ענקי ששלוש ארצות שוכנות סביבו  (גרמניה, שוויץ ואוסטריה)
ויש המון עיירות בצד הגרמני בעיקר. מציריך לאגם קונסטנץ זו נסיעה יחסית קצרה ברכב. אבל שם תצטרכו כבר להתנייד
איך שהוא.

קרוב ונגיש לשדה התעופה? קרוב ונגיש למה בדיוק? תשכרו רכב? אחרת אין
איך להגיע לחלק גדול מהאגמים או בתחבורה ציבורית. הייתי מציעה לך להכנס למשרד נסיעות
אם אינך יודעת כיצד לבחור מקום שיתאים לכם עם הדגש על אגם וגישה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/04/2015 | 15:19
40
כן, נשכור רכב.
קרוב ונגיש - לשדה תעופה, לעיירה, לאגם..
הרעיון הוא לבלות את הזמן באזור, שיהיה נגיש למקום בו אפשר לשוט, לעלות על רכבל, מסעדות וכדומה..
כשבעלי נוהג בחו"ל אז הכל בסדר, כשאני אמורה לנהוג זו בעיה... מעדיפה לנהוג למקומות קרובים.
בדקתי במפות אבל המפה לא נותנת מידע לגבי צימרים ולגבי אטרקציות קרובות.
אבדוק את אזור אדם קונסטנץ.. תודה!
לצפיה ב-'אוסטריה '
אוסטריה
19/04/2015 | 15:22
2
97
בדרום אוסטריה ישנם אגמים רבים וצימרים מסביבם. אנחנו ישנו ב millstatt כפר קטן בתוך נוף הררי מדהים על גדות אגם  והעלות של אוסטריה שזולה מזו של שוויץ באופן משמעותי 
לצפיה ב-'זה הפנסיון שלנו בו - מומלץ'
זה הפנסיון שלנו בו - מומלץ
19/04/2015 | 15:23
1
94
לצפיה ב-'נראה מדהים, תודה!! '
נראה מדהים, תודה!!
19/04/2015 | 15:35
18
לצפיה ב-'השכרת רכב בפולין'
השכרת רכב בפולין
19/04/2015 | 13:42
2
69
שלום, אשמח לחוות דעת על השכרת רכב בפולין.
האם מישהו מכיר את CaRental.pl שמשכירים רכב דרך TOUR POLAND?
תודה
לצפיה ב-'לא מכירה אבל'
לא מכירה אבל
21/04/2015 | 09:19
47
בפעמיים האחרונות שטיילנו באירופה עם רכב השווינו מחירים בין כמה אתרים והזול יצא דווקא דרך אלבר מהארץ שעובדת בחו"ל עם טריפטי. מציעה לך להשוות גם כי אם מוצאים חברה ישראלית במחיר טוב, יש לזה יתרון מסוים בקבלת השירות.
לצפיה ב-'עדיף להשכיר מהארץ'
עדיף להשכיר מהארץ
22/04/2015 | 14:53
17
בחו"ל יותר נדיר למצוא ביטוח שמכסה גם ויתור על השתתפות עצמית.
לצפיה ב-'מטבע הונגרי'
מטבע הונגרי
19/04/2015 | 13:03
2
96
הי,

חיפשתי רבות ברשת, וראיתי המלצות לביצוע המרת שקלים לפורינט בהונגריה עצמה.
אבל אני קצת חוששת לצאת מצ'ינג' ברחוב הומה אדם ולכן מעדיפה להמיר בארץ.

יודעים איפה אפשר? התקשרתי לבנק והם אמרו שהם לא מחזיקים וניתן להזמין שבועיים מראש.

יש רעיוונות נוספים?
האם ניתן למשוך פורינט מכספומטח?

תודה!

לצפיה ב-'כאשר אני נוסע למדינות מחוץ לגוש האירו'
כאשר אני נוסע למדינות מחוץ לגוש האירו
20/04/2015 | 10:45
80
אני מעדיף למשוך מזומן בכספומט של שדה הנתיתה, בלי המרות ובלי דאגות
לצפיה ב-'תחליף סכום קטן בארץ באיזה צ׳ינג׳ או בבנק'
תחליף סכום קטן בארץ באיזה צ׳ינג׳ או בבנק
20/04/2015 | 21:13
51
ובהונגריה תגהץ כרטיס אשראי ואתה מסודר.
מכסימום תמשוך שם פעם אחת כסף מהאוטומט ותשלם 15 שקלים עמלה - כפרת עוונות
לצפיה ב-'הרכבת התחתית בלונדון'
הרכבת התחתית בלונדון
19/04/2015 | 12:47
9
191
שלום רב לכולם
אולי מכאן תגיע לי הישועה, אני אמור להגיע ללונדון, ומבדיקה שאני עורך לגבי קניית כרטיסי נסיעה בתחבורה הציבורית, אני יוצא מבולבל.
האתר של החברה, לדעתי, לא ידודותי כלל ואני לא מצליח להבין כמה עולה נסיעה ברכבת התחתית.
המידע המוצג שם אולי נכון למקומיים אך בתור תייר אני כבר לא מבין שם כלום
אולי מי שהיה בלונדון בתקופה האחרונה יכול להמליץ או להסביר בין  Oyster לכרטיסים אחרים
בגדול הטיול הוא באזורים 1-2 ונסיעה משדה התעופה ברכבת
האם יש כרטיס יומי? האם יש כרטיסים למספר ימים?

תודה רבה לכל העונים והמסבירים
לצפיה ב-'בביקור האחרון'
בביקור האחרון
19/04/2015 | 15:18
126
לפני כחודש רכשנו את ה- oyster בהיתרו ב-42 פאונד לאזורים 1-2. המחיר כולל גם את הרכבת
לעיר ובחזרה לנמל התעופה וכשמחזירים אותו מקבלים בחזרה 5-6 פאונד.
לצפיה ב-'האתר של מיכל אנגל'
האתר של מיכל אנגל
19/04/2015 | 15:56
118
לונדון למטייל העצמאי - יש שם מידע רלוונטי. לפני חצי שנה השתמשנו בכרטיס טרוולכארד שניתן לרכוש בתחנות הרכבת העילית , לא הטיוב , יש להגיע עם תמונת פספורט ומקבלים כרטיס מנויילן עם כיס להשחלת כרטיס קרטון אותו אתה מתבקש להטעין בכסף. אנו עשינו זאת כבר בהגעה לרכבת שלקחה אותנו מלוטון ללונדון . אנחנו הטענו אותו לשבוע. לא לקחנו אויסטר משום שהטרוולכארד מעניק הטבה של אחד חינם ברכישה של שני כרטיסים למס' רב של אטרקציות בעיר. אם אתם הולכים על הטרוול כארד קחו את חוברת ההנחות מהעמדה בתחנת הרכבת כי יש לתלוש תלושים רלוונטיים לאטרקציות אותן תרצו לבקר. שני בעלי הכרטיס חייבים להציג כרטיס בתוקף על מנת להנות מההטבה. כמו כן ממליצה לקחת תמונת פספורט פשוטה מהארץ ולחסוך טירחה מיותרת.
לצפיה ב-'האויסטר הוא ארנק, כמו רב קו אצלנו. לא כרטיס'
האויסטר הוא ארנק, כמו רב קו אצלנו. לא כרטיס
20/04/2015 | 06:48
107
ניתן לטעון בארנק כל מיני כרטיסים כמו כרטיס יומי או שבועי לאזורים 1+2, אפשר גם לרכוש את אותם כרטיסים ככרטיסי קרטון בלי אויסטר ובסיטואציות מסויימות יש לקרטון אפילו יתרון.
בלי לדעת עוד פרטים אי אפשר לעזור ספציפית ומכיוון שלא מעשי לפרט את כל האופציות בפוסט תקבל בעיקר הפניות לאתרים.
פרטים צריכים לכלול מהו הרכב המשתתפים ואם מדובר בילדים אז גם גילאים, לכמה זמן נוסעים, בכמה מהימים עתידים להשתמש בכרטיס, באיזה איזור לנים וכו׳.
לגבי הסעה משדה התעופה חשוב קודם כל לדעת מאיזה שדה ורצוי גם אלו שעות, היעד אליו רוצים להגיע בלונדון וכמות המטען, האם רכבת תחתית בכלל ראלית.
לצפיה ב-'מנסה לעשות סדר'
מנסה לעשות סדר
20/04/2015 | 17:32
2
88
אויסטר זה ארנק אלקטרוני שמקבלים תמורת פקדון של 5 פאונד. נסיעות בודדות זולות יותר אם משתמשים באויסטר, וכאשר מגיעים לתקרה יומית לא משלמים יותר על נסיעות (זה מה שנקרא capping בטבלה) ולכן באויסטר אין כרטיס יומי. התקרה הזו היא בערך חצי ממחיר כרטיס יומי בנייר כמו שרואים בטבלה.
אתם צריכים להחליט מה שווה לכם יותר, נסיעות בודדות או כרטיס שבועי. אם כרטיס שבועי אז תטענו אותו על האויסטר, לאזורים 1-2 ובנוסף שימו כמה פאונדים לכסות נסיעות מחוץ לאזור 2, למשל שדה התעופה.
אם נסיעות בודדות תטענו סתם סכום שנראה לכם הגיוני (אין בעיה להוסיף). את היתרה שתהיה לכם ואת הפיקדון על האויסטר תפדו לפני הטיסה חזרה.
זה הקישור לטבלת המחירים:
לצפיה ב-'תודה רבה לעונים'
תודה רבה לעונים
21/04/2015 | 10:33
1
74
אז אם אנחנו 7 מבוגרים ו3 ילדים מתחת לגיל 8, שלא משלמים אם יש איתם מבוגר שמשלם,
יומיים וחצי בלונדון מהיטרו אז נראה שהאיויסטר הכי עדיף עפ"י טבלת המחירין לאזורים 1-2, שם גם המלון וגם הטיולים
תודה רבה עכשיו הדברים יותר ברורים.

יום טוב
לצפיה ב-'נשמע הגיוני'
נשמע הגיוני
22/04/2015 | 19:34
21
בהיתרו יש תחנת של הטיוב שאפשר לקנות בה את האויסטר ולטעון, כמובן גם להחזיר אם אתם חוזרים משם. אם אתם נוסעים בטיוב בקו פיקדילי לעיר אז תוסיפו כסף בהתאם. הילדים אכן נוסעים חינם.
לצפיה ב-'לונדון'
לונדון
21/04/2015 | 11:34
315
אתר מקסים עם טיפים ללונדון londonwaits.com
לצפיה ב-'כרטיס האויסטר'
כרטיס האויסטר
21/04/2015 | 18:49
60
כשהגעתי לשדה התעופה בלונדון ירדתי ישר לרכבת התחתית, ניגשתי לפקיד ואמרתי לו שאני רוצה כרטיס אויסטר שבועי, שאני מתכוונת לטייל בלונדון (באזור התיירותי) הוא ידע איזה כרטיס להתאים לי, ואמר לי כמה כסף לטעון בו (אני יודעת שגם יש אופציה לשלם מחיר לשבוע שלם ולא פר נסיעות, ואז הכרטיס מספיק פשוט לשבוע ופג תוקף כשאותו שבוע נגמר.)
כרטיס האויסטר הוא כמו הרב קו ואם אני לא טועה מתאים לכל סוגי התחב"צ בתוך לונדון.
לצפיה ב-'כשנוחתים בהית'רו וניגשים לדלפק של הרכבת התחתית'
כשנוחתים בהית'רו וניגשים לדלפק של הרכבת התחתית
23/04/2015 | 10:16
40
לרכישת כרטיסים, נציג חברת הרכבות מציע לך את האופציה המתאימה ביותר לפי משך השהות, אזורי הנסיעה שאתם מתכוונים לפקוד, מספר וגילאי הנוסעים וכו', כך שלא צריך לשבור את הראש יותר מדי. כבר יציעו לכם במקום את האופציה המשתלמת ביותר.
לצפיה ב-'שאלה כללית לקראת הקיץ המתקרב - באיזה אתר אתם נעזרים לארגון? '
שאלה כללית לקראת הקיץ המתקרב - באיזה אתר אתם נעזרים לארגון?
19/04/2015 | 12:29
8
187
מה שמחזיק אותי עם הראש מעל המים זה הטיול שאני מתכננת לקיץ :)
אז שאלה - כשאתם מתכננים טיול איפה אתם בודקים לגבי אטרקציות, מקומות שכדאי לראות, מסעדות, מלונות וכו'? באיזה אתר? 
לצפיה ב-'תלוי ביעד'
תלוי ביעד
19/04/2015 | 12:45
147
ובהתאם כך מחפשת אתרים מאותו איזור. אתרים כמו TRIPADVISOR יכולים לתת מושג טוב, אבל אין כמו אתרים מקומיים בשביל מידע מפורט
לצפיה ב-'כדאי להסתכל באתר "למטייל"'
כדאי להסתכל באתר "למטייל"
19/04/2015 | 22:31
111
עם הרבה סבלנות, לקרוא את המידע הרב שיש שם.
מלונות - אנחנו רגילים לבוקינג.
לצפיה ב-'אני גם מאוד אוהבת לתכנן - עושה לי כיף חודשים'
אני גם מאוד אוהבת לתכנן - עושה לי כיף חודשים
20/04/2015 | 00:34
1
126
ועכשיו אני מתכננת את הטיול שלנו לצרפת בקיץ.

אני אוהבת להתחיל עם ספרים - לוקחת מהספריה ספרים כמו DK, פודור'ס ולונלי פלנט כדי להבין אילו אטרקציות ועוד בשביל אטרקציות אני בודקת בטריפאדוויזר.
מלונות - אני לא אוהבת את בוקינג (איכשהו מה שעושה לי רושם טוב יקר לי מדי תמיד). לצרפת הזמנתי חלק מהלילות שלנו ב airbnb
ומלמבד זה אני נתקלת בכל מיני בלוגים תוך כדי ורעיונות באינטרנט והולכת לאתרים של מקומות ספציפיים שאני רוצה לבקר.
לצפיה ב-'ורק רוצה להוסיף שכמו שאמרו לך זה משתנה ממקום למקום'
ורק רוצה להוסיף שכמו שאמרו לך זה משתנה ממקום למקום
20/04/2015 | 00:37
96
בהוואי למשל ראיתי שיוצא משתלם לקחת חבילה של מלון+רכב+טיסה כי האי קטן ואני מעדיפה להישאר במקום אחד וזה יצא הכי זול והכי פחות כאב ראש
לצפיה ב-'תלוי באתר ובשירותים שהוא נותן'
תלוי באתר ובשירותים שהוא נותן
20/04/2015 | 09:01
73
למשל עבור לינה אני משתמש הרבה מאוד ב booking, קורא את תיאור החדרים ואת הביקורות.
פחות אבל עדיין משתמש גם ב trivago hotels tripadvisor וכמובן באתר המלון עצמו.
עבור אטרקציות תלוי ביעד, ישנן ערים כמו וינה או לונדון עם אתרי אינטרנט רשמיים או חצי רשמיים שנותנים מידע נרחב כמו שמות האתרים, תקצירים, שעות פתיחה, מוכרים כרטיסים, הנחות ום נותנים שירותים כמו יצירת מדריך כיס אישי.
לאטרקציות מרכזיות וגם לא כל כך מרכזיות יש אתרי אינטרנט משלהן ושווה לעבור בהן.
אני עושה שימוש ברשתות חברתיות ופורומים שנותנות מידע נרחב, שם המידע גם דו סטרי, ניתן לשאול ולהתיעץ.
וכמובן שמדריך (ספר) יכול מאוד לעזור.

יש עוד, הדברים תלויים ביעד
לצפיה ב-'בהחלט תלוי ביעד , אבל יש כמה שאני אוהבת לחזור אליהם'
בהחלט תלוי ביעד , אבל יש כמה שאני אוהבת לחזור אליהם
20/04/2015 | 11:02
87
הפורום הנ"ל, קוראת בו לא מעט גם כשעדיין לא מתכננת שום דבר ורוצה לספוג רעיונות. טריפאדוויזור שמעולה לקבל ממנו כל מני חוות דעת על מלונות ומסעדות ויש גם את האתר של אלעל שלא הרבה יודעים, אבל יש בו המון מידע על יעדים וכל מיני טיפים שאנשי הצוות שלהם כותבים שיכולים לעזור כשרוצים לתכנן את הטיול. אני מציעה לך לא להתפזר כי אין לזה סוף הרי, ולמצוא לך 2-3 אתרים מהם תשאבי את כל המידע
לצפיה ב-'באיזה אתר לחפש מידע'
באיזה אתר לחפש מידע
20/04/2015 | 16:11
78
אני נוסע פעמים בשנה לחול וכאשר מחליט על ארץ נכנס למטייל למידע על הארץ ומשם למסלולי טיול שאנשים ממליצים וכך לאט לאט בונה מסלול
לצפיה ב-'יפה. תודה על התשובות, החכמתי. כמובן שאני מעדיפה אתרים בעברית'
יפה. תודה על התשובות, החכמתי. כמובן שאני מעדיפה אתרים בעברית
21/04/2015 | 23:27
17
לצפיה ב-'חופשה משפחתית בחול'
חופשה משפחתית בחול
19/04/2015 | 11:33
7
212
שלום לכולם
אשמח לרעיונות לחופשה משפחתית בחול בחודש מאי (גילאי 13-20) לשבועיים. חשוב לנו מזג אויר טוב שניתן יהיה לשלב ים ואטקציות וגם קניות.
חשבנו על תאילנד אבל הבנתי שמזג האויר שם סוער בתקופה זו.
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'נשמעת כמו שאלה לסוכן נסיעות'
נשמעת כמו שאלה לסוכן נסיעות
19/04/2015 | 12:05
5
113
אבל בכל זאת
מה מספר המשתתפים? מה התקציב?
לצפיה ב-'משתתפים'
משתתפים
19/04/2015 | 12:10
4
115
6 משתתפים
תקציב- כ 60,000 שח
לצפיה ב-'לטעמי טמפרטורת מי הים באירופה קרה מידי לרחצה במאי'
לטעמי טמפרטורת מי הים באירופה קרה מידי לרחצה במאי
20/04/2015 | 09:16
3
82
יש לי חברים מאזורי סקנדינביה או חבר העמים שאין להם בעיה עם טמפרטורת המים עכשיו בישראל.
לאן אתם נוטים?

אני בכל זאת לא הייתי פוסל את מאי בתאילנד, במיוחד לא את האיים בצד המזרחי.
נכון שיש סיכוי לגשם אבל נדיר שבמאי ירד גשם כל יום או כל היום.
גם אם ירד גשם בחלקו של היום טמפרטורת המים בים בערך 30 מעלות, טמפרטורת האויר דומה ולכן ברגע שלא גשום אין בעיה לרדת למים.
לצפיה ב-'תאילנד'
תאילנד
20/04/2015 | 12:27
2
82
האם תוכל להיות יותר ספציפי לגבי אזורים מועדפים לבקר בהם בתאילנד עם הילדים ושרוב הסיכויים שמזג האויר יהיה נוח ?
לצפיה ב-'צפון תאילנד כמו צ׳יאנג מאי צ׳אנג ראי והסביבה'
צפון תאילנד כמו צ׳יאנג מאי צ׳אנג ראי והסביבה
20/04/2015 | 21:10
1
59
אם לא מתעקשים שכל החופשה תהיה ליד ים אז יש לילדים המון מה לעשות.
יש רכיבה על פילים, ליטוף טיגריסים, אומגות, עגלות שוורים, שייט על נהר ועוד מלא דברים לעשות.
ממליץ להיות שם לפחות שבוע נטו אבל אחרי שתבחרו אטרקציות יכול להיות שתרצו הרבה יותר.
אין בעיה עם מזג אויר סוער בצפון, זו העונה היבשה.
בבנגקוק ממילא עוברים, שווה לתת לה כמה ימים. אפשר גם לסביבה.

מזג האויר הסוער רלוונטי יותר לדרום תאילנד - האיים.
אם אתם רוצים ים תבדוק ממוצעים בפאטיה, נראה לי ששם יהיה סביר.
הנה אתה מסודר
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/04/2015 | 09:19
10
ועוד שאלה בבקשה
לצפון האם מומלץ טיול מרד בריק או טנא או הבנתי שיש דבר כזה שנקרא טיול פרטי?

לצפיה ב-'פורטוגל'
פורטוגל
19/04/2015 | 12:26
32
לצפיה ב-'דנמרק-נורבגיה'
דנמרק-נורבגיה
19/04/2015 | 00:28
15
304
היי, אני מחפשת המלצה או כיוון ממי שטייל/ה בדנמרק נורבגיה לגבי השילוב בין השתיים. אשמח מאוד לכל הכוונה :)

אנחנו זוג שלרוב יוצאים לטייל עם רכב- יוצאים יש מהשדה, לוקחים רכב ומטיילים בין הנקודות הנידחות במדינה בה בחרנו- ונותנים יום / יום וחצי אחרון לעיר המרכזית ממנה טסים חזרה לארץ.  הטיול המיועד כרגע הוא בדנמרק ביוני ל- 9 ימים שלמים (לא כולל ימי קצוות של טיסות שלא נחשבים).

המחשבה הראשונית שלנו הייתה לצאת יש מהשדה בקופנהאגן ברכב, לנסוע מערבה ולעבור בין האיים ולעלות צפונה, לקחת מעבורת לנורבגיה ולחזור דרך שבדיה.  עם התכנון, הבנתי ששבדיה פחות מעניינת אותנו ואנחנו מאוד סקרנים לגבי נורבגיה. מרחק סביר לעשות הוא להגיע בנסיעה לברגן, 8.5 שעות נסיעה מ- Kristiansand, לשם מגיעה המעבורת מצפון דנמרק.

יש שתי בעיות- לשכור רכב בקופנהאגן ולהחזיר אותו בברגן- עולה הון תועפות.  רק הקנס על ההחזרה במיקום שונה עולה כמעט 800 יורו.  הבעיה השניה- אני מפחדת שהטיול יהיה קצת "תפסת מרובה לא תפסת" ובששה / שבעה ימים של נסיעות (לא כולל קופנהאגן וחצי יום של ברגן) לא ממש מומלץ להתרוצץ בין דנמרק ונורבגיה.

מישהו מכם/ן אולי טייל באזור ויוכל לחוות דעתו?

יכול להיות ששווה לנו "לגרד" את נורבגיה מדרום ורק לבקר ממש בקצה קצהה הדרומי (מעבורת הלוך וחזור מנקודות שונות בדרום נורבגיה) ולראות את הנוף שם?  אני תוהה אם הנוף בדרום נורבגיה כל כך שונה ושווה את זה או שאולי התפקסנו על משהו שאין לנו מספיק זמן לראות.

ובכלל- האם דנמרק לתשעה ימים של טיול מעניינת מספיק?  אנחנו נעים יחסית מהר בין מקום למקום כשאנחנו מטיילים, השאלה היא אם יש "מספיק" נקודות מעניינות ברחבי דנמרק כדי להקיף אותה- לא לצאת ממנה בכלל- בתשעה ימים.

אשמח מאוד לדעתכם ותודה רבה למי שהשקיע וקרא :)
שבוע נהדר שיהיה
ענבר
לצפיה ב-'לגבי השכרת הרכב'
לגבי השכרת הרכב
19/04/2015 | 10:03
6
118
קראתי את ההודעה שלך מכיוון שאנחנו גם חושבים על טיול בדנמרק אז לצערי כרגע אין לי עצות ממקור ראשון לתת לך (:
מה שכן, לגבי השכרת הרכב אני יכולה לומר לך שבעבר כשנתקענו במכשול דומה פנינו לאלבר שעובדת בחו"ל עם טריפטי והסידור דרכם יצא יותר זול מאופציות אחרות שראינו, אז אולי שווה לך לבדוק איתם בשביל הצ'אנס.
ממשיכה לעקוב(:
לצפיה ב-'לא הבחנת שזו פרסומת?'
לא הבחנת שזו פרסומת?
19/04/2015 | 10:05
4
40
לצפיה ב-'על בסיס מה קבעת שזו פרסומת?'
על בסיס מה קבעת שזו פרסומת?
19/04/2015 | 10:11
2
85
חבל סתם להטיל דופי.
לצפיה ב-'ענבר..שמה של הכותבת ואתרי הטיול מתחתייה?'
ענבר..שמה של הכותבת ואתרי הטיול מתחתייה?
19/04/2015 | 10:12
1
100
טעיתי אולי?
לצפיה ב-'טעית מאד'
טעית מאד
19/04/2015 | 10:19
108
אין מניעה לשים בחתימה את מה שהיא שמה. אתה מוזמן להתייחס לכתוב בשאלה. לי לא נראה שיש שם פרסומת.
לצפיה ב-'פרסומת?! ממש לא.'
פרסומת?! ממש לא.
19/04/2015 | 10:49
86
אכן יש לי אתר לתכנון טיולים- והוא כתוב בחתימה שלי, אבל נכנסתי להתייעץ וממש לא לפרסם.
מוזמן להציץ בפרטים של המשתמש שלי ולראות אם אני נראית לך טרול שנרשם לתפוז אתמול כדי לפרסם.
מניחה שהייתי יורדת לפחות פרטים בשאלה שלי אם זו הייתה המטרה.

לצפיה ב-'כן, האמת שגם אני, באופן מפתיע, נתקלתי במחירים נוחים יותר'
כן, האמת שגם אני, באופן מפתיע, נתקלתי במחירים נוחים יותר
19/04/2015 | 10:53
73
בהשכרה מהארץ ולא מאתרים כדוגמת KAYAK, שאני לרוב מאוד סומכת עליהם.
לא ממש ברור לי איך זה הגיוני אבל אני לא מתווכחת כשמציעים לי מחיר נוח :)

עדיין המחיר שהציעו לי מהארץ (אופרן) היה יקר בצורה מטורפת (כל ההשכרה תעלה בסביבות ה- 3300 ש"ח + טיסה מברגן לקופנהאגן שתעלה בערך 550 ש"ח).
לצפיה ב-'מנסה לעזור '
מנסה לעזור
19/04/2015 | 10:50
1
81
ראשית נתחיל עם מזג האויר , יוני יכול להיות חם מאד וגם גשום מאד צריך לקחת את זה בחשבון , דבר שני אלו שתי מדינות גדולות מאד במיוחד נורבגיה שהיא כמעט 400 אלף קמר זה באמת יכול להיות תפסת מרובה..
אם רוצים להרויח יום אפשר לנסוע במעבורת בלילה ומגיעים בבוקר לשכור רכב בנורבגיה בלבד ולחזור עם המעבורת אם מתכננים בזמן המחירים יכולים להיות זולים , אגב מחירי תחבורה ציבורית או לחילופין בנזין מאד מאד יקרים בשתי המדינות, אבל אם לוקחים תחבורה ציבורית שהיא מאד מדויקת אפשר למצוא דיל טוב מה שקוראים בשתי השפות tilbud , כך או כך צריך מעבורת כי אין גבול יבשתי בין המדינות , אני הייתי מציעה לנסוע דוקא מצפון דנמרק לכיוון ברגן ואז לא צריך לעבור את שבדיה שהיא באמת המשעממת מכולן,חצי האי יוטלנד בדנמרק יותר יפה משלן איפה שנמצאת קופנהגן , אגב זו נסיעה של כשלוש שעות משלן לקופנהגן אבל זו דרך יפה ומגוונת . אפשר לטייל בכל מדינה שהצעת כחודש אבל זה יוצא מאד יקר אלו מדינות יקרות מאד .
לצפיה ב-'תודה רבה, האמת שנראה לי ששכנעת אותי סופית להוריד את שבדיה'
תודה רבה, האמת שנראה לי ששכנעת אותי סופית להוריד את שבדיה
19/04/2015 | 10:58
58
אם היה לי חודש המצב היה נהדר :)
זו הסיבה שבתכנון ראשוני הגבלנו את עצמנו עד ברגן כנקודה הכי צפונית ממנה נחזור לדנמרק.  השאלה אם זה לא מוגזם וסתם מיותר...  

טיול בתחבורה ציבורית זה נהדר בעיני וכבר טיילתי ככה כשטיילתי לבד, אבל כשהטיול בזוג זה קצת פחות מתאים לנו- אנחנעוצרים בכל מיני "חורים" ויורדים בנקודות לא מתוכננות- חבל לי לוותר על זה באופן טוטאלי- אני מעדיפה בסופו של דבר להישאר בגבולות דנמרק בשביל לא להגזים עם הנסיעות (כי מחירי הבנזין בטח יקפיצו את המחיר של כל עניין הרכב בהרבה) ולא לוותר על השכרת רכב.

אגב השכרה הלוך וחזור מדנמרק, לפי הבדיקה שעשיתי לפני שנורבגיה נכנסה לתמונה- הייתה במחיר ממש נוח, אם אני לא טועה, שמונה ימים בפחות מ- 800 ש"ח.
לצפיה ב-'לכל מדינה לבד הייתי מקדיש שבוע לפחות.'
לכל מדינה לבד הייתי מקדיש שבוע לפחות.
19/04/2015 | 14:31
3
47
טיילתי עם חבר בדנמרק לפני יותר מ-15 שנה והקדשנו רק לה שבוע. יומיים בקופנהאגן והשאר עם רכב וגם כך, הנקודה הכי רחוקה שהגענו אליה מקופנהאגן הייתה בילונד, שם יש את לגולנד. המסלול שלנו גם היה מעגלי (חזרנו לקופנהאגן), מה שגם אילץ אותנו לקצר.

ההורים שלי וזוג חברים שלהם טיילו בתחילת שנות ה-2000 בדנמרק ונורבגיה. הם נסעו לשלושה שבועות.
לצפיה ב-'הבנתי. היות ולצערי אין לנו שבוע להקדיש לכל מדינה, '
הבנתי. היות ולצערי אין לנו שבוע להקדיש לכל מדינה,
19/04/2015 | 16:25
2
37
אני מניחה שנאלץ לבחור בין להתרוצץ ובין להקדיש את הזמן למדינה אחת.

השאלה היא אם דנמרק לא משעממת או ממצה את עצמה בתשעה ימי טיול...  זו הדילמה בעצם.
לצפיה ב-'השבוע שבילינו שם היה קצת קצר '
השבוע שבילינו שם היה קצת קצר
19/04/2015 | 16:59
1
54
ואם אני זוכר את זה ממרחק של כמעט 20 שנים אז כנראה שיש מה לראות.
אני גם זוכר שנאלצתי לותר על דברים מסוימים בגלל המסלול המעגלי.

מה שכן, אני חושב שאם הייתי צריך לבחור היום אם לצאת לאותו טיול, הייתי נוסע דווקא לנורבגיה.
דנמרק מדינה נחמדה וקופנהאגן נהדרת, אבל הנופים בנורבגיה הרבה יותר דרמטיים ומרשימים (פיורדים!).
זה לפחות לפי דבריהם של הוריי (למרות שגם הם אמרו שאחרי מספר ימים מפסיקים להתרגש מכל מפל מים).

לצפיה ב-'הדילמה נותרת בעינה- אבל אהבתי את המשפט האחרון :)'
הדילמה נותרת בעינה- אבל אהבתי את המשפט האחרון :)
19/04/2015 | 17:06
39
האמת היא שיש לי פתאום תחושה- ויכול להיות שאני ממש טועה- שבנורבגיה הנופים מעניינים יותר אבל הדרום (לחות החלק שבו אנחנו נהיה) הוא קצת יותר "מונוטוני" אם אפשר לומר זאת על נוף כזה, ולעומת זאת נהנה יותר ממסלול מגוון יותר בדנמרק.

הו הדילמה... :)
לצפיה ב-'אולי שווה להחליף דיסקט? חייבים הכל עם רכב?'
אולי שווה להחליף דיסקט? חייבים הכל עם רכב?
20/04/2015 | 06:37
1
52
אולי שווה לעשות חלק מדנמרק ברכבת?
יש להם מערכת רכבות מצויינת שמגיעה לחלק גדול מהאטרקציות.
בנורווגיה אולי שווה להשתמש דווקא בהפלגה כדי לחזות בפיורדים? להערכתי אוניה תתן מענה טוב יותר, נוח יותר ונראה לי שגם כלכלי יותר.
ובכלל, אולי כדאי קודם לבדוק אילו אטרקציות רוצים לראות ואז להקצות זמן בהתאם במקום קודם להחליט על מסגרת זמנים ואז לקוות שהזמן לא נמרח או לחילופין נאלצים לחתוך בבשר החי.
לצפיה ב-'תודה ואכן יכול להיות שנתגמש בחלק מהזמן מבחינת רכב'
תודה ואכן יכול להיות שנתגמש בחלק מהזמן מבחינת רכב
20/04/2015 | 10:18
37
אברר על נושא ההפלגה - אם יוצאת מדנמרק או מנורבגיה כדי לחזות בפיורדים (מכיוון הים), נשמע מעניין.
אם מכיר משהו בנושא, אשמח כמובן לטיפים או מידע.
לצפיה ב-'מחפש המלצות ללינה בערי שדה בצ'כיה'
מחפש המלצות ללינה בערי שדה בצ'כיה
18/04/2015 | 15:34
6
73
כמוצא לטיולי כוכב אזוריים של שלשה ימים ברחבי המדינה
לצפיה ב-'כמה זמן יש לך לחכות להמלצות?'
כמה זמן יש לך לחכות להמלצות?
18/04/2015 | 18:49
5
83
הבן שלי הגיע לצ'כיה אתמול לטיול לא מובנה. בעוד שבוע או שבועיים הוא כבר בטח יוכל להמליץ.
הוא והחברים ישנים במוטלים, אז אם אתה מחפש המלצות על בתי מלון טובים, הוא לא הכתובת.
לצפיה ב-'אין לי הרבה זמן, כי על פי ההמלצות, אני בונה את המסלול'
אין לי הרבה זמן, כי על פי ההמלצות, אני בונה את המסלול
19/04/2015 | 10:38
4
46
לגבי בתי מלון, אני אסתדר, אם כי תמיד אשמח למקומות מגניבים (אבל מפנקים), אחרי שאחליט על נקודות עוגן לטיולים מקומיים.
תודה יעקב
לצפיה ב-'בינתיים הוא ממליץ על bohemian switzerland '
בינתיים הוא ממליץ על bohemian switzerland
19/04/2015 | 20:01
3
44
national park
שמורת טבע בצפון. הם התגוררו בjanov בפנסיון בשם pansion pastis. הוא אומר שלמי שמחפש טיולי טבע, כדאי להגיע לשם.
לצפיה ב-'אני ממליץ על bohemian rhapsody ....... '
אני ממליץ על bohemian rhapsody .......
19/04/2015 | 20:50
2
17
לצפיה ב-'וגם על המולדבה?'
וגם על המולדבה?
19/04/2015 | 20:57
36
לצפיה ב-''
19/04/2015 | 21:08
2
לצפיה ב-'המלצות למלון ברומא?'
המלצות למלון ברומא?
18/04/2015 | 11:45
3
100
אני זוכרת שהיה שרשור לא מזמן ולא מצליחה למצוא אותו..
נשמח להמלצות על מלון ברומא. הכי חשוב לנו המיקום - אנחנו מעדיפים ללכת ברגל לכל מקום שאפשר, במקום לנסוע בתחבורה ציבורית, והניקיון.
בנוסף, ישנה רשת של מלונות באירופה ששהינו בסניפיה כמה פעמים (Eurostars), המלון שנראה לי נמצא ב-Via Nazionale 46, 00184 Rome, Italy, מישהו מכיר?
תודה!
לצפיה ב-'מלון ברומא'
מלון ברומא
18/04/2015 | 15:00
2
83
התארחנו לפני שבוע במלון אקדמיה. מלון של 3 כוכבים במחיר סביר ביותר. מיקום מצויין. אוהבים ישראלים
לצפיה ב-'רומא'
רומא
18/04/2015 | 15:01
72
אם זקוקים לטיפים. אפשר לבקש ואשמח לעזור
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
18/04/2015 | 17:00
16
לצפיה ב-'התייעצות - הריביירה הצרפתית או קוסטה ברווה'
התייעצות - הריביירה הצרפתית או קוסטה ברווה
18/04/2015 | 14:10
18
836
שלום לכל חברי הפורום,

אני ואישתי מחפשים חופשת ירח דבש (התחתנו לפני כחודש). אנחנו חושבים על איזור אמצע-סוף יוני. סוג החופשה שאנחנו מחפשים היא שילוב של בטן-גב עם טיולים בנופים יפים ובערים ועיירות נחמדות. התכנון הוא לקחת מלון סטייל קלאב שכזה, עם בריכה ופינוקים אבל לא הכל כלול (לא כמו ביוון, תורכיה וכו'), כך שנוכל להיות גם במלון ולבלות בבטן-גב וגם נשכור רכב ונצא לטיולים באיזור. משך החופשה המתוכננת כ-10 ימים.
הסתכלנו על הרבה יעדי חופשה ולבסוף צימצמנו את יעד החופש ל-2: הריביירה הצרפתית וקוסטה ברווה (ספרד). אני פונה אליכם בפורום על מנת שתוכלו לעזור לנו להחליט בין השניים. דבר ראשון - האם המקומות הללו מתאימים לסוג החופשה שאנחנו מחפשים? ודבר שני והעיקר - איפה עדיף? איזה המלצות יש לכם על כל מקום או דברים פחות טובים להגיד על מקום זה או אחר? טיפים למיניהן?

אשמח לשמוע כל מה שיש לכם להגיד כי אני רוצה להחליט כבר 
לצפיה ב-'כמה נקודות '
כמה נקודות
19/04/2015 | 18:59
107
המים בקוסטה בראווה קרים מאוד מאוד . בריביירה נעימים (ים תיכון)
 בשני רצועות החוף יש כפרים יפים , מוזיאונים ,  אבל לדעתי האוכל בריביירה טוב יותר , אך גם המחיר הריביירה יקרה יותר .  כמו כן למשל ביקור בקוסטה בראווה מאפשר גיחה לברצלונה אחת מהערים היותר נחמדות באירופה . בריביירה הצרפתית תוכלי כמובן לקפוץ לניס וכמובן לשלב טיול בפרובאנס . בקיצור לדעתי מה שצריך לשחק תפקיד זה המחיר .
 דרך אגב המלצה נוספת ברוח זאת היא קורסיקה - יעד נהדר לירח דבש וכיום יש טיסות ישירות מהארץ 

לצפיה ב-'לא הייתי בקוסטה בראווה'
לא הייתי בקוסטה בראווה
19/04/2015 | 19:21
86
רק אציין שגם בו מדובר בים התיכון ולכן אני לא יודע למה המים שם יותר קרים מאלה שבצרפת.
כן הייתי בריביירה.  לגבי אוכל, האיכות של האוכל שם הולכת ביחס הפוך למספר התיירים. אם מצליחים למצוא מקום שאין בו הרבה תיירים, הסיכוי למצוא אוכל באיכות גבוהה (ומחיר יותר נמוך) עולה פלאים.
לצפיה ב-'נ.ב. גם סרדיניה יכולה להיות יעד נפלא לירח דבש'
נ.ב. גם סרדיניה יכולה להיות יעד נפלא לירח דבש
19/04/2015 | 19:30
1
74

לצפיה ב-'טיול במסלול נהדר ואם תרצו גם רומנטי..נהר המוזל'
טיול במסלול נהדר ואם תרצו גם רומנטי..נהר המוזל
20/04/2015 | 13:25
63
טיסה לגרמניה..רכב שכור..ברך נהר הריין[רידסהיים]צוק לורליי..מפגש הנהרות הגדולים-קובלנץ,ומערבה אל מסלול המוזל,הטירות הקסומות והיקבים
לצפיה ב-'מזל"ט'
מזל"ט
19/04/2015 | 20:53
1
75
משום שהיתי רק בספרד אני ממליץ על הקוסטה ברווה.
טיול בברצלונה של יום יומיים מעולה. המון אטרקציות.
גם נסיעה לפיגרס למוזאון של דאלי זה חובה!
ותהנו.
לצפיה ב-'שום דבר אינו חובה,כל אחד ימצא את שאהבה נפשו'
שום דבר אינו חובה,כל אחד ימצא את שאהבה נפשו
20/04/2015 | 19:30
17
לצפיה ב-'מאוהבת בריביירה הצרפתית. בברווה טרם יצא להיות'
מאוהבת בריביירה הצרפתית. בברווה טרם יצא להיות
20/04/2015 | 11:04
67
מבחינת מזג האוייר זה אידיאלי בתקופה הזאת לריביירה
לצפיה ב-'האם זה בכלל משתלם?'
האם זה בכלל משתלם?
21/04/2015 | 00:15
5
100
קודם כל, המון תודה לכולם על התשובות.

ניסיתי למצוא מלון שאהיה שלם איתו (4 כוכבים) והדברים היחידים שמצאתי היו בסביבות של 8000 ש"ח ל10 ימים וזה ללא ארוחת בוקר. אם מוסיפים ארוחת בוקר זה עוד 2000 ש"ח, להוסיף את הטיסה 4000 ש"ח והגעתי לכ-14 אלף שקל וזה רק על טיסה ומלון... בלי שום תוספת מעבר... אני מתחיל חשוב שזה יקר מידי ולא משתלם כל כך... מה אתם חושבים? יש לכם אולי אפציות אחרות שיכולות להתאים במחיר שיהיה קצת יותר נמוך (בסביבות 10-15 אלף לכל החופשה כולל הכל)?
לצפיה ב-'חו'ל זול...וורנה בולגריה לחוף הים השחור'
חו'ל זול...וורנה בולגריה לחוף הים השחור
21/04/2015 | 07:09
78
דילים מהגרופון,יעדים נחמדים מאד ואינם יקרים
לוטראקי יוון..ועוד
תתקשרי לדניאל מישראייר ותבררי אצלו 
סקירה בסוכנויות תיור[אשת טורס...גוליבר..ויש עוד הרבה[טרווליסט]ואפילו אקלים תיירות בקריות
לצפיה ב-'אם יש לך כסף זה משתלם'
אם יש לך כסף זה משתלם
21/04/2015 | 09:29
77
אם אתה נכנס לחובות גדולים בשביל לממן את הטיול..זה לא משתלם.

בגדול, קוסטה בראווה יצא לכם יותר זול...
לצפיה ב-'אפשר גם במחיר זול יותר'
אפשר גם במחיר זול יותר
21/04/2015 | 10:27
66
אנחנו שילמנו כ-800 דולר לאדם כולל טיסה, ל-5 לילות בקוסטה ברווה, מלון 4 כוכבים טוב מאוד, חצי פנסיון - באוקטובר. סביר שביוני יהיה מחיר דומה
אם תרצו יותר ימים זהי יהיה בוודאי יותר, אבל במקרה זה תגיעו ל-10 אלפים ש"ח
לצפיה ב-'2000 שקל לארוחת בוקר?'
2000 שקל לארוחת בוקר?
21/04/2015 | 12:45
68
בקלות אפשר לחסוך, כשקופצים לבית קפה קרוב (כמובן, כל אחד והגישה שלו לארוחות בוקר...)
לצפיה ב-'לא חייבים 4 כוכבים '
לא חייבים 4 כוכבים
21/04/2015 | 20:15
45
כלומר יש המון פנסיונים מלונות צימרים וכדומה בעלות נמוכה יותר . יש את אירבנד והום אווי שמאפשרים השכרת דירות בעלויות הרבה יותר זולות 
לצפיה ב-'אני מעט התאכזבתי מקוסטה בארווה'
אני מעט התאכזבתי מקוסטה בארווה
21/04/2015 | 09:20
82
לא היה יפה כמו שציפינו ועזבנו אחרי יומיים
לצפיה ב-'שניהם מקסימים ומתאימים'
שניהם מקסימים ומתאימים
21/04/2015 | 10:30
62
בקוסטה ברווה תוכלו לפצל בין ברצלונה התוססת לבטן-גב בחוף, ולשכור רכב לטייל באיזור, אפשר לבלות שם בכיף 10 ימים, כולל אפילו גיחה לתוך צרפת. המחירים לא גבוהים במיוחד (יחסית לשאר אירופה)
ריביירה - הייתי פעמיים, אם כי לא בשנים האחרונות. בגדול - מקסים, שילוב נהדר של אוכל, תרבות, נוף וים. יהיה יותר יקר ככל הנראה, אולי גם החופים יהיו יותר צפופים.
לצפיה ב-'יצא לי להיות גם פה וגם פה'
יצא לי להיות גם פה וגם פה
21/04/2015 | 11:49
67
אז נקודות למחשבה:

הרביירה הצרפתית
* הכי רומנטית
* קו חוף מהמם!
* אפשר להמשיך לריביירה האיטלקית
* בניס - מאוד קל להסתובב ולהתמצא בעיר
* ממש שמח שם ביום המוסיקה [21.6]
* תחבורה ציבורית מאוד נוחה וזולה.
* אין חול ים על החוף!!  

בקוסטה ברווה
* מסעדות טובות יותר
* פחות אנשים מדברים אנגלית
* אין אין אין על שופינג בברצלונה..
* המרחקים בין יעדי התיירות גדולים יותר.

בשני היעדים יש מוזיאונים מעניינים

לצפיה ב-'לא בא לשבור את הבקשה שלכם'
לא בא לשבור את הבקשה שלכם
21/04/2015 | 13:54
1
79
אבל יש זהה ממש ממש בקפריסין.
החופים המדהימים של אייה נאפה, חוף מקנזי בלרנקה וקפיצה לצד הטורקי שאין לי נסיון אבל שם החופים בתוליים ליד ומצפון לפאמגוסטה (מאגוסטה).
לצפיה ב-'ל-2'
ל-2
21/04/2015 | 13:55
48
סופש ארוך של 4 ימים ולילות עלה פחות מ3000 ש"ח.
רכב, דלק, מלון, טיסות ואוכל.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום סקיפרים יאכטות ושייט
פורום סקיפרים יאכטות שייט
סלקטד - לטייל קצת אחרת באיטליה
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה