לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3264332,643 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'מלון בברצלונה'
מלון בברצלונה
06/12/2015 | 16:32
4
79
שלום לכולם,

אשמח להמלצה למלון בברצלונה לכמה זוגות.

תודה

רונן

לצפיה ב-'היו הרבה מאד שרשורים בפורום על בתי מלון בברצלונה'
היו הרבה מאד שרשורים בפורום על בתי מלון בברצלונה
06/12/2015 | 21:51
43
האחרון היה לפני כמה ימים כאן
לצפיה ב-'מלון מרכזי ויחסית זול'
מלון מרכזי ויחסית זול
06/12/2015 | 23:18
51
נקרא אמרי סט פאו. נמצא ממש מול הבית חולים הישן סט פאו.
עם קצת מזל תקבלו גם חדר עם נוף מדהים לבית חולים.

יש גם את רומא קטלוניה שהוא אחלה מלון קרוב לתחנת הרכבת של סאנטס.
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
07/12/2015 | 15:47
4
לצפיה ב-'לא מצליח לבחור כיסא בטיסה מה עושים?'
לא מצליח לבחור כיסא בטיסה מה עושים?
06/12/2015 | 15:47
8
217
הזמנתי כרטיס לטיסה של ואלינג דרך האתר של איבריה.
רשום שזה כולל מושב אבל כשאני בא לבחור מושב זה רושם שבטיסה הזאת אי אפשר לבחור מושב. למה זה ככה? שילמתי על מושב אבל אי אפשר לבחור אותו? מה זה השטויות האלה? עם מי אני צריך לדבר לגבי זה עם איבריה או ואלינג?
והאם יש להם שירות לקוחות בעיברית?
תודה.
לצפיה ב-'שילמת על מושב.'
שילמת על מושב.
06/12/2015 | 16:02
1
143
האם שילמת על בחירת מושב?

שילמת על מושב, וכנראה אכן תקבל מושב.
לצפיה ב-'רשום שם שזה כולל מושב לבחירה.'
רשום שם שזה כולל מושב לבחירה.
06/12/2015 | 23:13
93
סיט סלקשן= מושב לבחירה.
אז מה אני יכול לעשות עכשיו?
לצפיה ב-'מכירה מישהו עם נסיון דומה בטיסה של איבריה'
מכירה מישהו עם נסיון דומה בטיסה של איבריה
06/12/2015 | 19:39
2
154
גם אצלו היה כתוב שאפשר לבחור מושב, אבל כשהוא ניסה לבחור, המערכת לא נתנה לו. רק בשדה התעופה (גם בנתב"ג וגם בחזור) הקצו את המושבים. חלון או מעבר, רק לא באמצע. מה מסתבר? השורות היו כ"כ צפופות שלא היה בכלל מקום לרגליים. אז סידרו את הנוסעים ככה שהמושב האמצעי נשאר פנוי והם יוכלו לשבת באלכסון, עם הרגליים באמצע. 
לצפיה ב-'זה לא נחשב להטעייה??'
זה לא נחשב להטעייה??
06/12/2015 | 23:16
1
97
אם אני משלם על מושב לבחירה ולא מקבל את הבחירה עד להגעה לדלפק בברצלונה, אז זה כאילו ששילמתי על כלום.. לפחות שיחזירו את הכסף על זה.
יש איך לדבר איתם עכשיו?
לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
07/12/2015 | 08:12
89
אבל נראה לי הגיוני להתחיל משרות הלקוחות של מי שקנית ממנו. אם שילמת תוספת עבור בחירת מושב ולא נותנים לך לבחור, לפחות שיחזירו את הכסף.
לצפיה ב-'בחירת מושב לא אומר שאפשר לעשות את זה מהבית..'
בחירת מושב לא אומר שאפשר לעשות את זה מהבית..
07/12/2015 | 12:54
1
98
למשל באיזי ג'ט שאתה לא כולל בחירת מושב שאתה מגיע לשדה מושיבים אותך איפה שבא להם כולל הפרדת משפחות,

בחירת מושב מאפשר לך למשל לבחור בין חלון למעבר או לשבת עם בת / בן הזוג
שאתה בשדה
לצפיה ב-'חבל שהם לא מציינים את זה לפני ביצוע ההזמנה'
חבל שהם לא מציינים את זה לפני ביצוע ההזמנה
07/12/2015 | 17:26
20
לצפיה ב-'עוד שאלה, על טרמינל 1 בברצלונה.'
עוד שאלה, על טרמינל 1 בברצלונה.
07/12/2015 | 17:28
61
איך אני מגיע מהאולם של הטיסות נכנסות בטרמינל 1 לטיסות יוצאות בטרמינל 1.
אף פעם ראיתי שיש איזה מעבר שם ביניהם.
או שאני צריך לקחת את האוטובוס לטרמינל 2 ואז לקחת אותו שוב בחזרה לטרמינל 1 לטיסות יוצאות?
או שיש דרך יותר מהירה?
לצפיה ב-'רק שתראו גם אם דניאלה טרם שמה וחג שמח'
רק שתראו גם אם דניאלה טרם שמה וחג שמח
06/12/2015 | 13:05
4
165
לצפיה ב-'כל הכבוד על היזמה, מאקי '
כל הכבוד על היזמה, מאקי
06/12/2015 | 13:31
89
מקום רביעי? המממ שוין, אני מעדיפה יותר את שדה התעופה של ציריך
אבל לא שאלו אותי.

תמיד שמחה לראות שאנשים מקשרים לינקים על נושא תיירות.
את מוזמנת, כולכם וכולכן מוזמנים ומוזמנות להכניס לינקים.
לצפיה ב-'נתב"ג קומפקטי...'
נתב"ג קומפקטי...
06/12/2015 | 15:35
76
אולי בגלל זה זכה בדירוג כזה גבוה....

אני חושבת ששדה התעופה של ונקובר הרבה יותר יפה, השירותים שם מדהימים, אף פעם לא נתקלתי בשום שדה תעופה בחדרי שירותים כל כך מרווחים וכל כך יפים, ומבחר החנויות והמסעדות  יפה מאד, גם ההחזרה של הרכב השכור היתה קלי קלות...
לצפיה ב-'נתב״ג הוא באמת שדה מצוין'
נתב״ג הוא באמת שדה מצוין
06/12/2015 | 16:01
1
66
זה לא שאין לו את הבעיות שלו אבל אחרי שעברתי לא מעט שדות בעולם, נתבג אצלי למעלה למעלה. הוא פשוט שדה מצוין. 
נגיש, יפה, וויפי בחינם (טרנד שמתפשט יפה עכשיו!), מסודר. 
שדה מצוין. 
לצפיה ב-'גם לי יש העדפות...ברם אולם...הבעיה המרכזית של נתבג בעיני'
גם לי יש העדפות...ברם אולם...הבעיה המרכזית של נתבג בעיני
10/12/2015 | 10:25
9
הוא נושא התחבורה. הנגישות. והעלות של הנגישות.
(בזמן ובכסף)
יום וחצי בשבוע השדה סגור לתחצ
ובלילות - מה לעשות שאנני חוזרת מאוחר ואז הרכבת זה לא פעמיים בשעה אלא פעם ב...
ודבר נוסף....הפריקה של המזוודות פה זוועתית
45 דקות אחרי נחיתה למזוודה ראשונה זה לא תקין...ביום שהשדה ריק ורק מסוע אחד עבד בכלל...מה שתמיד מביא אותי לומר שאני מעדיה לקחת רק מזוודת יד ותיק מחשב וזהו...כי בלתי נסבל לבזבז עוד שעה בחזור ובהלוך שעה לפחות גם.
תהרגו אותי זה לא חוויה.

לצפיה ב-'גיאורגיה או היער השחור בקיץ'
גיאורגיה או היער השחור בקיץ
06/12/2015 | 07:25
8
103
היי
משפחה עם ארבעה בני 10/9/6/1
מטיבי לכת, אוהבי טבע,נופים,יערות,נחלים ומקומות אותטנטים מקומיים...פחות מתויירים כך טיילנו עד כה
מדובר על אוגוסט, שבועיים
בדקתי את שני המקומות, ידוע לי מה יש בכל אחד,ידוע לי ההבדלים בינהם...
די ננעלנו על גיאורגיה וחטפנו פיק..
כמובן שהילדים לא יתלוננו ויסבלו מהאטרקציות ביער השחור...
אבל אולי עוד נק' מבט מכם
אשמח לדעה
לצפיה ב-'לדעתי אין מספיק אנשים בפורום שהיו בשני המקומות'
לדעתי אין מספיק אנשים בפורום שהיו בשני המקומות
06/12/2015 | 11:47
73
ויכולים לתת לך תשובה או נקודת מבט. אם ננעלתם על גיאורגיה,
נפלא. אני לא מכירה את האזור ואת מה שיש לו להציע ואני מבינה שאתה חקרת את הנושא.
אני כמובן כן מכירה את היער השחור ולמיטב זכרוני וידיעתי כל מי שנסע עם ילדים וחזר לספר בפורום תמיד המליצ/ה. הבעיה היא שב-11 מ-16 המדינות בגרמניה זו תקופת החופש בבתי ספר ולכן, כמו שאני מכירה את הגרמנים, רובם כבר הזמינו לעצמם לינה לקיץ הבא, לכן אני מציעה להחליט מהר ולהתחיל לחפש דירות נופש, בתי חווה (היכן שבא לכם ללון) באזור היער השחור במקום שיהיה נוח לצאת ממנו כל יום לטיול אחר, זאת בהנחה שתחליטו לנסוע ליער השחור.
חופשות בתי הספר בגרמניה
יש לי כמה אתרים לחיפוש דירות נופש וחוות ביער השחור. אם תצטרך, תודיע לי.
לגבי גיאורגיה אין לי מידע.
לצפיה ב-'היתי רק באחד מ-2 המקומות'
היתי רק באחד מ-2 המקומות
06/12/2015 | 21:51
62
בגרוזיה, לעומת גרמניה זה כל כך שונה. בגרמניה הכל ברמה גבוהה ארופאי, דומה בגדול לישראל. אפשר להסתדר לבד. שם כנראה לא מבינים שפות וצריך קבוצה ומדריך למרות שאני יודע לדבר את הבסיסי ביותר. אם אני טועה לגבי גרוזיה תקנו אותי. גרוזיה כי ככה קראו לה בילדותי. היום גאורגיה.
לצפיה ב-'אם אתם רוצים פחות מתוייר - תסעו לגאורגיה'
אם אתם רוצים פחות מתוייר - תסעו לגאורגיה
06/12/2015 | 22:45
21
לצפיה ב-'הייתי בשניהם, עם ילדים'
הייתי בשניהם, עם ילדים
08/12/2015 | 20:03
2
95
הטיול בגאורגיה עם בנות 7+4
הטיול ביער השחור עם בנות 5+2

בשניהם נהננו מאוד.
עם זאת, אלו טיולים שונים לגמרי.
ביער השחור קל לעשות טיול כוכב - יתרון עם ילדים, יש דירה ומטבח, יש טיולי טבע קצרים, הרבה אטרקציות, אוכל מכל הסוגים...מצד שני - עמוס בטירוף באוגוסט, ממוסחר למדי.

גאורגיה - טיול כוכב פחות רלוונטי. נסיעות יותר מאתגרות, תנאי לינה פשוטים יותר, אוכל יותר 'מאתגר'. אבל הרבה פחות ממוסחר, אין אטרקציות גדולות לילדים - אבל יש חיות וטבע וטיולים.

בסופו של יום - אהבנו יותר את גאורגיה. אבל אנחנו אוהבים טיולים פחות עמוסים ומתויירים.
ביער השחור הייתי שוקלת דווקא טיול בקראוון - ככה אפשר לנסות לברוח מההמולה ולמצוא מקומות יותר מבודדים ופחות ממוסחרים.

(אופציה נוספת שהיינו בה השנה  - סלובקיה. קצת כמו היער השחור, רק פחות ממוסחר...)
לצפיה ב-'קראוון ביער השחור ממש לא רלבנטי'
קראוון ביער השחור ממש לא רלבנטי
08/12/2015 | 21:08
1
53
הכבישים צרים מאד ומפותלים, לדעתי היער השחור לא אזור
מומלץ לקראוונים.
לצפיה ב-'לא מסכימה איתך'
לא מסכימה איתך
08/12/2015 | 21:49
42
שבועיים רק ביער השחור זה גם ככה תקופה די ארוכה לאיזור קטן למדי.
עם קראוון אפשר להרחיב בקלות את המסלול לשוויץ/אוסטריה/צפון איטליה.

הכבישים ביער השחור ממש לא מסובכים להתניידות עם קראוון.
טיילתי עם קראוון בכבישים הרבה יותר צרים ומפותלים (נורבגיה לדוגמא) ויש ביער השחור ובכל הסביבה עשרות חניוני קראוונים...
לצפיה ב-'לא הייתי ביער השחור'
לא הייתי ביער השחור
09/12/2015 | 08:14
38
ואני בהחלט חסידה של גיאורגיה (גרוזיה נחשבת שם לשם מעליב).
שבועיים באוגוסט יכול להיות נחמד, אבל צריך לדעת שמדובר בשכירת רכב ונסיעות לאזורים גבוהים, כולל נסיעות ארוכות.
אולי אפילו רכב עם מדריך מקומי, משום שאנגלית לא מדברים בכל מקום.
ארץ יפה מאוד, נופים, יערות, טבע, נחלים שוצפים ועוד. מאוד אותנטי אם מרחיקים מעט מטיבליסי. בשבועים אפשר לבנות מסלול מכובד, חשוב לתכנן מראש את הלינות. לתינוק להביא כל מה שצריך איתכם.
אגב - לטעמי גם האוכל נהדר מהפירות והירקות הטעימים ועד ליין המקומי.
לגבי היער השחור לא יודעת, אבל אוגוסט בגרמניה אכן חופשה ברוב בתי הספר ולכן חופשה שנתית של חלק גדול מהאוכלוסייה, שלא לדבר על ישראלים ואחרים שגילו את האזור.
לצפיה ב-'גיאורגיה בהחלט,רשמי טיול בסרטון מאז 2008'
גיאורגיה בהחלט,רשמי טיול בסרטון מאז 2008
09/12/2015 | 10:41
46
לצפיה ב-'פראג למתקדמים - דרום בוהמיה ועוד'
פראג למתקדמים - דרום בוהמיה ועוד
06/12/2015 | 02:41
3
128
החיפוש שלי אחר יעד קריר (באופן יחסי) לסוף אוגוסט במחיר שפוי הסתכם בסופו של דבר בנסיעה לפראג ב-106$ לנוסע (UP, דרך הנוסע המתמיד). אגב ובלי קשר לשאלה שלי, יש ב-UP מחירים לא רעים בכלל לסוף אוגוסט גם להזמנות רגילות (ביחס לסוף אוגוסט).
אז אמנם הייתי בפראג כבר 3 פעמים (פעם עם אבא, פעם עם החברה, ופעם שלישית לחתונה), אבל זה ממש לא אכפת לי, יש לי תמיד טעם של עוד מהעיר הזו...
מדובר על שלושה שבועות מאמצע אוגוסט עד תחילת ספטמבר. עלה רעיון לקחת רכב בנחיתה, לטייל איתו כ-7-10 ימים ואז להגיע לפראג ולהמשיך בטיול ללא רכב (אם נעשה את זה, זה אומר שנגיע לפראג כבר לקראת ספטמבר).
יש לי מעט מאוד תוכניות בשלב הזה אבל אשמח לשמוע הצעות במיוחד לגבי יעדים מעניינים שאפשר להגיע אליהם עם רכב בסביבות פראג (סקסוניה ובוואריה גם הולך אם זה בחלקים הקרובים-יחסית שלהם) ובדגש על טיולי טבע מעניינים.
חוץ מזה אנחנו רוצים לבקר גם בדרום בוהמיה - צ'סקי קרומלוב, צ'סקה בודיוביצה והסביבה. האם נוח לטייל שם עם רכב או שמדובר באזורים עירוניים שאני אתחרט שנכנסתי אליהם? איך עובד העניין של כבישי אגרה בצ'כיה? מדבקה? מחסום עם קופה? משהו אחר?
קארלובי וארי ודרזדן - עדיף להגיע עם רכב או עם אוטובוס מפראג?

תודה!
לצפיה ב-'לפני שנים, במסגרת "טיול כוכב"'
לפני שנים, במסגרת "טיול כוכב"
06/12/2015 | 14:17
2
57
שכלל ללא רכב את פראג, ואחריו שבוע קצר בצ'סקה קרומלוב.
בתוך העיר, הלכנו ברגל, מאוד מתאים עם מקומות יפים בטווח הליכה קצר יחסית.
מחוץ לעיר עם המכונית השכורה הקטנה, נדדנו באזורי היערות עם הכפרים הנחמדים. בספטמבר, במקומות הגבהים יותר, היה קר. מבחינתנו " קור נסבל".
גם סביבה נחמדה, וגם אנשים לבביים.
והבירה.... כל כפר משהו אחר. אבל תמיד טוב!

לצפיה ב-'תודה! האם תוכל לפרט שמות של כמה כפרים שאהבתם?'
תודה! האם תוכל לפרט שמות של כמה כפרים שאהבתם?
06/12/2015 | 16:27
1
14
לצפיה ב-'כבר עברו הרבה שנים....'
כבר עברו הרבה שנים....
07/12/2015 | 19:34
38
לא תכננו במדויק. התרכזנו בעיקר באזור ההרים הגבוהים, לכיוון אוסטריה.
פגשנו סימנים רבים של ה"מלחמה הקרה", תעלות נ'ט, מערכות כריזה בכפרים.
האנשים היו ידידותיים, רבים מהם דברו מספר שפות.
ההיסטוריה של האזור, כולל את תחילת הסיפוח על ידי הגרמנים. אחרי המלחמה, השלטון הקומוניסטי גירש אלפי אנשים לאוסטריה, גרמניה, ובמקומם העבירו צ'כים מרחבי המדינה.
וכמובן הוסיפו את הקידומת צ'סקה לרבים מהישובים.
הסביבה יפה, האנשים נחמדים!  תהנו!
לצפיה ב-'איך המדיניות ביטולים בטורקיש?'
איך המדיניות ביטולים בטורקיש?
05/12/2015 | 22:40
1
55
שלום רב,
האם ידוע לכם מה מדיניות ביטול טיסה בטורקיש איירליינס ?
חושבים על טיסת קונקשיין איתם לספרד באפריל.
וברצוני לברר את הנושא הנ"ל.
תודה מראש,
לצפיה ב-'עלה לנו 80דולר כשצהל הטיל וטו אפילו על קונקשן'
עלה לנו 80דולר כשצהל הטיל וטו אפילו על קונקשן
06/12/2015 | 16:04
16
לצפיה ב-'איטליה'
איטליה
05/12/2015 | 20:35
14
207
צריכים לעבור ברומא, פירנצה, וונציה.

מבין שתי האפשרויות הבאות, באיזו הייתם בוחרים? ומדוע?
אפשרות א', אליטליה - הלוך לרומא וחזור מונציה (בחזור יש קונקשן ברומא).
אפשרות ב', אל על - הלוך ושוב רומא (חזרה מונציה לרומא ברכבת).

המחיר לא משנה.
לצפיה ב-'אלו ממש כל האופציות?'
אלו ממש כל האופציות?
06/12/2015 | 01:52
2
116
נוטה לומר שהייתי בוחר בראשונה בהנחה שמדובר בקונקשיין סביר, אבל לא בטוח.
לחזור מוונציה לרומא ברכבת זה גם מאוד יקר (תוסיף איזה 60 יורו לנוסע, וזה די משמעותי בשקלול כדאיות של טיסה) וגם משם אתה עוד צריך להגיע לנמל התעופה שהוא לא כ"כ קרוב ולא כ"כ זמין ומכיוון שזה אל על גם להתגלגל לטרמינל 5 שזה לא איפה שהרכבת עוצרת.
כלומר, אם כבר הייתי עושה את זה, הייתי משבץ את רומא בסוף המסלול, ומשם לוקח מונית או שירות הסעה אחר לנמל ולא ברכבת כחלק מהמסע המפרך מוונציה.
לאל על יש טיסות מוונציה (אמנם רק פעמיים בשבוע, אבל עדיין יש). הייתי מעדיף לשלם עוד 100$ על הכרטיס ולחזור משם וזהו. החזרה לרומא לא תעלה לך הרבה פחות וזה עוד בלי לדבר בכלל על זמן וטרחה אלא רק על כסף.
לצפיה ב-'לא הייתי ער לכך שאל על נוחתים בונציה, תודה'
לא הייתי ער לכך שאל על נוחתים בונציה, תודה
06/12/2015 | 09:53
1
71
מעבר לכך, אם כל שאר הנתונים היו זהים באיזו מבין שתי החברות היית מעדיף לטוס?
לצפיה ב-'לגבי חברה נטו (בלי קשר ללו"ז, מחירים, יעדים וכו')'
לגבי חברה נטו (בלי קשר ללו"ז, מחירים, יעדים וכו')
06/12/2015 | 17:32
51
הייתי מעדיף את אל-על ורק מהסיבה שהבנתי שאליטליה פיתחה את כישרון איבוד המזוודות לדרגה של אמנות (זה בעיקר מקריאת תלונות באינטרנט, לא טסתי איתם). יש מצב אפילו שהם מחזיקים שיא עולמי/
לצפיה ב-'קודם כל הייתי בודקת אם האופציה של רכבת ישירה מוונציה '
קודם כל הייתי בודקת אם האופציה של רכבת ישירה מוונציה
06/12/2015 | 09:41
62
לשדה התעופה פיומיצי'נו מתאימה לי מבחינת השעות, כך שאם תיקח את הרכבת חזרה לרומא, תוכל לנסוע ישירות לשדה, ללא מעבר בעיר.
trenitalia.com
לבדיקה של הנושא הזה, יש 2 רכבות ישירות ביום (סבלנות עד שהן מופיעות, יש המון לא ישירות)

אם הייתי צריכה לבחור בין שתי אלה (האפשרות הטובה ביותר תהיה טיסה עם אל על לרומא וחזרה עם אל על מוונציה), אולי אליטליה, כדי להפחית מספר המעברים והטרטורים. אם צריך לעשות קונקשן בשדה התעופה ברומא, אז זה הטרטור היחיד. או שכאמור, הייתי נוסעת ברכבת הישירה עד פיומיצ'ינו, שזה לא שונה בהרבה מבחינת טרטור.

אני חושבת שההחלטה להתחיל ברומא ולסיים בוונציה מצויינת, כך צריך להיות: העיר הקשה והעמוסה ביותר בהתחלה והרגועה (בתנאי שיוצאים ממוקדי התיירות ולא מסתפקים רק בהם) בסוף.
לצפיה ב-'בכל מקרה לא אליטליה '
בכל מקרה לא אליטליה
06/12/2015 | 10:54
8
110
כאמור לא אליטליה  בעקבות הכתבה בלינק הבא:

לצפיה ב-'רוצה לסייג'
רוצה לסייג
06/12/2015 | 16:33
7
99
למרות שמה שכתוב על אליטליה נכון- (מנסיון אישי), אם טסים מישראל לרומא, וחוזרים כנ"ל, ללא העברת מטען (שבטוח ילך לאיבוד...), אז סה"כ הטיסה לא נוראה. 3 שעות +/- זה לא אסון. לא הייתי טסה עם אליטליה לשום מקום אחר, או לטיסה ארוכה יותר מרומא, ובכל מקרה-רק  טיסה ישירה.
בחזרה מרומא לארץ, ממילא חוזרים דרך טרמינל 5 הרחוק והמאובטח והמבודד.. אז ההתנהלות לא כ"כ משנה.

לצפיה ב-'זה גם היה הרציונל שלי ואני טסה איתם. ברומא, יום ראשון '
זה גם היה הרציונל שלי ואני טסה איתם. ברומא, יום ראשון
07/12/2015 | 09:31
6
62
בצהריים, בהנחה שאין מזוודה לשלוח, כמה זמן מראש היית מתייצבת לטיסה? בארץ אני מניחה שאתייצב שעה וחצי-שעתיים לפני, גם כן ללא שליחת מזוודה.
לצפיה ב-'נראה שגם אנחנו לוקחים שוב את אליטליה שבוע הבא'
נראה שגם אנחנו לוקחים שוב את אליטליה שבוע הבא
07/12/2015 | 13:24
55
אני מתייצבת  כרגיל לפי הנהלים כשעתיים+ לפני הטיסהגם בבן גוריון וגם בחזור. בחזור ברומא, לדעתי יותר מכל מקום אחר, הבדיקות קפדניות ולוקחות זמן.
לצפיה ב-'יש לך אולי תובנה בשבילי'
יש לך אולי תובנה בשבילי
07/12/2015 | 13:27
4
54
לגבי לMazzano Romano? נאחנו הפעם עושים ממש גיחה. 3 ימים מלאים בלבד. (בד"כ נוסעים לשבוע). המטרה מעבר להריח את "המכורה", לחוש את אוירת החג המתקרב מאד. אז אולי יש לך המלצות נוספות שאני לא מודעת להן?
לצפיה ב-'יש פורום טיולים לאיטליה, לא יודע למה לא מפנים לשם'
יש פורום טיולים לאיטליה, לא יודע למה לא מפנים לשם
07/12/2015 | 20:25
2
50
נכון, הבנאדם הוא בעלים של חברה מסחרית שעוסקת בנושא וגם לא נמצא 24/7 על הפורום. אבל, עונה תשובות ענייניות ונראה לי שאנשים יוצאים מרוצים מההצעות שקיבלו.
לצפיה ב-'הנה, הפנית לפורום איטליה'
הנה, הפנית לפורום איטליה
07/12/2015 | 21:38
45
כמה יפה שאתה כאן.
כדי שתדע למה אני לא הפניתי - לא הכרתי את הפורום.
עכשיו נמתין שאחרים יסבירו למה לא הפנו. 

לצפיה ב-'אני לא הייתי רוצה שאנשים יגלשו שם במקום פה, כאן זו קהילה'
אני לא הייתי רוצה שאנשים יגלשו שם במקום פה, כאן זו קהילה
09/12/2015 | 09:42
29
ותשובות ניתנות מתוך רצון טוב וניסיון, לא ממש הוגן להשוות תשובות שניתנות כאן עם תשובות שניתנות שם ממישהו שהוא מומחה מקצועי ומנהל פורום מסחרי שאינו קהילה.
אישית אני נהנית לקרוא את תשובותיו אבל חושבת שלא תמיד הן מותאמות לנתוני האקלים בעונה מסויימת וגם, הן מוכוונות מראש לטיול עם רכב פרטי, גם כשמדובר באזורים שאינם דורשים זאת בהכרח.
לצפיה ב-'לא, אני לא מכירה. ממה שקראתי, הייתי חושבת על ויטרבו'
לא, אני לא מכירה. ממה שקראתי, הייתי חושבת על ויטרבו
09/12/2015 | 09:50
24
Viterbo, אני אוהבת עיירות עתיקות עם הרבה היסטוריה ואמנות. נדמה לי שהנסיעה קצת ארוכה.
אפשר לחשוב על Castelli Romani אבל אני מודה שזה לא הכי מלהיב אותי (פרסקטי, קסטל גנדולפו, נמי - מקומות שקל להגיע אליהם ולהתנייד ביניהם בתחבורה ציבורית).

אולי פלסטרינה, Palestrina.
אני חושבת שהאתר הזה מצוין, השתמשתי בו לצרכים שונים, הוא עשוי לתת לך רעיונות. רשימת האתרים האפשריים מופיעה בצד שמאל למעלה. כאן המידע על קסטלי רומני:

וגם, אני הייתי קוראת על ארצו בדרום טוסקנה ואם היתה מעניינת אותי, רואה אם היא במרחק נסיעה סביר מרומא לטיול של יום אחד. Arezzo.
לצפיה ב-'אוקיי, עזרתם לי מאד. תודה רבה לכולם '
אוקיי, עזרתם לי מאד. תודה רבה לכולם
08/12/2015 | 00:48
11
לצפיה ב-' 4 שאלות על פריז '
4 שאלות על פריז
05/12/2015 | 19:42
24
305
שלום לכולם!
מספר שאלות על פריז:
1. מגדל אייפל - האם מי שרוכש כרטיסים למגדל באינטרנט מראש נדרש לעמוד בטורים הארוכים שיש או שהוא נכנס דרך איזה מסלול מהיר למעליות?
2. מוזיאון הלובר:
     א. האם גם בלובר מי שרוכש כרטיסים באינטרנט לא יצטרך לעמוד בטורים שיש בכניסה?
     ב. אשמח לקבל מסלולים לסיור בלובר. כזה שכולל את היצירות השוות והמענייניות במיוחד.
3. ארמון ורסאי:
     א. איזה כרטיס מומלץ לרכוש? מהם החלקים המעניינים במיוחד שם? רק הארמון המרכזי והגנים? (בהתחשב בעובדה שאנחנו קצרים בזמן ורוצים לראות רק את הדברים השווים במיוחד).
     ב. כמה זמן נמשך הסיור שם? מה משך הנסיעה לשם ממרכז פריז?
     ג. האם יש משהו נוסף לעשות בעיירה שסמוכה לארמון? אם כבר הגענו עד לשם..
4. כרטיס נסיעה חופשי לתחבורה ציבורית (Unlimited Travel Pass) - אשמח לקבל פרטים נוספים כיצד רוכשים כרטיס זה כבר בשדה התעופה? האם צריך תמונת פספורט? איך עובדת ההתנהלות איתו בנסיעה במטרו? אנו מתעניינים ברכשית הכרטיס ל-5 ימים לאזורים Zone 1-5 כדי שיכול גם את ה-CDG.

תודה מראש!

לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
05/12/2015 | 22:50
103
1. אתה מגיע בשעה שנקבעה לך לא חצי שעה לפני ולא חמש דקות אחרי לכניסה ושם נותנים לך להכנס 
2. בלובר אתה פטור מתור רכישת הכרטיסים אבל לא מהטור לכניסה למקום  ולאבטחה . כלורמ חסכת תור . אישית אני אוהבת את התערוכה המצרית .
3 בגני ורסאי מומלץ לקחת את הרכבת ולעצוב בתחנותיה לסיבוב במקום 
 העיירה ורסאי קטנה נחמדה אבל אין בה משהו מיוחד לעשות 

לצפיה ב-'כל הפרטים על כרטיס התחבורה בקישור:'
כל הפרטים על כרטיס התחבורה בקישור:
06/12/2015 | 09:46
12
101
אזורים 1-5 אוחדו לאחרונה ונכללים בכרטיס שפעם נכללו בו רק אזורים 1-2.
לצפיה ב-'תודה, אבל..'
תודה, אבל..
06/12/2015 | 21:40
11
61
אני כבר ממש מבולבל - מהו מחירו של כרטיס חופשי לכל האזורים (1-5), כולל שדה התעופה CDG וכולל ארמון ורסאי?
כי בלינק ששלחת לי (שקראתי אותו כבר בעבר) כתוב 21 יורו ובאפליקציה של המטרו כתוב שכרטיס כזה ל-5 ימים עולה 61 יורו לאדם..
מה הנכון?
אשמח לתשובה ממשיהו שהיה שם באחרונה
ואיפה בדיוק מנפיקים אותם בשדה?
הבנתי שניתן מתחנות אוטומטיות אבל אז אין עושים זאת עם תמונת פספורט שהם דורשים?
לצפיה ב-'חשוב לדעת איזה יום אתה מגיע'
חשוב לדעת איזה יום אתה מגיע
06/12/2015 | 22:50
9
24
לצפיה ב-'אני לא חוצה שבוע קלנדרי'
אני לא חוצה שבוע קלנדרי
06/12/2015 | 22:58
8
60
מאמצע שבוע עד שבת של אותו השבוע.
אבל זה לא קשור, הכרטיס ב-61 יורו הוא ל-5 ימים, כך נכתב, מרגע ההפעלה שלו.
הכרטיס ב-21 יורו הוא לשבוע קלנדרי אחד.
אבל שוב, אם הם מספקים את אותו המוצר פחות או יותר איך יכול להיות שהכרטיס השבועי עולה שליש מחיר?!?!
לצפיה ב-'תשמע, אם אתה לא רוצה לגלות זה בסדר'
תשמע, אם אתה לא רוצה לגלות זה בסדר
06/12/2015 | 23:03
1
62
אבל אז אי אפשר לעזור לך.
לא יודע איך יכול להיות אבל ככה זה עולה.
לצפיה ב-'חח.. זה ממש לא סוד..'
חח.. זה ממש לא סוד..
06/12/2015 | 23:30
59
פשוט לא חשבתי שהדיוק הוא מעניין פה מישהו..
מדובר על רביעי עד שבת
לצפיה ב-'אם אתה מתעקש לשלם יותר, אל תתן לי להפריע לך'
אם אתה מתעקש לשלם יותר, אל תתן לי להפריע לך
07/12/2015 | 09:25
5
60
תן לי לגלות לך סוג: חברת המטרו, RATP, לא כל כך רוצה שאתה, התייר, תדע שהיום כרטיס נאביגו טוב ל-5 אזורים, זו הטבה שמיועדת במקורה לכל תושבי איל-דה-פראנס, כלומר פריז והסביבה. זה הוצג כהטבה חברתית (והיא אכן כזו). הם לא יספרו לך על נאביגו, זה לא קיים אצלם באתר (או לפחות לא היה קיים בעבר). אבל הכרטיס בשם Navigo Découverte מיועד לכולם, אזרחי איל-דה-פראנס, צרפת בכלל וכל העולם.

לכן נתתי לך את העמוד הזה, שעודכן בתאריך 21.9.2015 מייד לאחר השינויים. הבחור שכותב את האתר הוא אנגלוסקסי שגר בסביבה והוא מחויב להעביר מידע שלפחות כרגע קיים רק בצרפתית באתרים הרשמיים, ולא במקרה כאמור.

מה שכן יתכן, ולכן צריך להתעדכן היטב, זה שאולי אי אפשר עדיין לקנות את הכרטיס בשדה התעופה עצמו, אתה צריך קודם כל להפיק את הכרטיס, עם תמונה, מה שעולה 5 אירו ויכול להיות שדבר כזה אפשר לעשות רק בעיר, מה גם שהתורים בשדה התעופה עלולים להיות ענקיים. אז אולי באופן חד-פעמי את הנסיעה מהשדה לעיר תצטרך לעשות בנפרד. אבל רביעי עד שבת עדיין נופל במסגרת השבוע, 21 אירו.
לצפיה ב-'יכול להיות בכלל שהרפורמה עוד לא החלה?'
יכול להיות בכלל שהרפורמה עוד לא החלה?
07/12/2015 | 17:10
4
30
חבר מהעבודה דיבר היום עם חבר צרפתי שלו שחיי בפריז שטען כי הרפורמה הזאת עדיין לא החלה ושכן עדיין קיימת הבחנה בין האזורים. יש מישהו שהיה בפריז לאחרונה ויכול להגיד לי מה נכון?
לצפיה ב-'הרפורמה כבר החלה. מנסיון בספטמבר ואוקטובר.'
הרפורמה כבר החלה. מנסיון בספטמבר ואוקטובר.
08/12/2015 | 09:17
9
לצפיה ב-'יש אכן עדיין הפרדה בין אזורים מסוימים, לא כל הכרטיסים'
יש אכן עדיין הפרדה בין אזורים מסוימים, לא כל הכרטיסים
09/12/2015 | 09:43
2
19
האזוריים בוטלו אבל אלה לא רלוונטיים לתיירים. לתיירים רלוונטי המידע הזה. הרפורמה החלה בתאריך 1.9.2015 (עם תקופת ניסיון לחודש ומשהו ביולי-אוגוסט). הודיעו עליה כמה חודשים לפני כן.
לצפיה ב-'אם כך..'
אם כך..
10/12/2015 | 18:04
1
11
לסיכום הדברים-
בשדה בפריז ללכת לעמדה של התחבורה הציבורית ולבקש לרכוש כרטיס Navigo Découverte עבור כל האזורים? זה רק מה שעלי להגיד?
ומחירו יהיה 26 יורו בלבד?
לצפיה ב-'כן, לפי מה שהוא כותב באתר, כך צריך לקרות'
כן, לפי מה שהוא כותב באתר, כך צריך לקרות
11/12/2015 | 06:10
29
למשרד הכרטיסים ולא למכונה אוטומטית, כי קודם צריך להפיק את כרטיס הפלסטיק עצמו.
ואם אתה רוצה עזרה בהגיה של שם הכרטיס, לאתר forvo.com יש דוגמא להגיה נכונה:
לצפיה ב-'קראתי קצת: מה שהם מציעים לך זה ה-Paris Visite'
קראתי קצת: מה שהם מציעים לך זה ה-Paris Visite
07/12/2015 | 09:44
41
ל-5 ימים, שאכן כולל תחבורה + הנחות בכל מיני אתרים ומוזיאונים. ה-Navigo Découverte הוא כרטיס תחבורה בלבד שכוחו יפה ל-7 ימים (רביעי-שבת נכללים ביניהם). וכרטיס הפלסטיק עצמו עולה 5 אירו לצורך ההפקה שלו, כך שביחד זה מגיע ל-26 אירו. השאלה אם אפשר להנפיק אחד מהם בשדה, את אני לא יודעת כי לא ניסיתי, התורים בשדה (כולל למכונות) תמיד הרתיעו אותי.
אז הדבר הכי טוב לעשות זה לקרוא בלינק המקורי שנתתי. הנה, כאן הוא מדבר על האפשרות לקנות את הנאביגו בשדה התעופה. זה בתחתית העמוד, בערך שני שליש למטה. אבל גם שאר המידע יעזור לך, איך לנווט בשדה התעופה:
לצפיה ב-'בלובר לכו על מסלול יצירות המופת'
בלובר לכו על מסלול יצירות המופת
06/12/2015 | 13:39
6
78
נותן טעימה קטנה מכל היצירות הכי שוות

אם תהיו גם בלובר וגם בורסאי כדאי לשקול לקנות כרטיס מוזיאונים. זה יחסוך לכם את התור לקניית כרטיסים לשני המקומות.
את כרטיס המוזיאונים אפשר לקנות בשדה התעופה ב tourist information

בורסאי שווה לראות גם את הארמון וגם הגנים. הכי שווה להגיע ביום שבו המזרקות פועלות. למיטב זכרוני הנסיעה לוקחת כשעה לכל כיוון. אנחנו היינו שם יום שלם.

אפשר לקנות כרטיס paris visite שנותן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית ל-5 ימים.
בשדה התעופה, ליד מדרגות הירידה אל תחנת הרכבת, יש משרד ראשי של הרכבות שבו אפשר לקנות אותו.
לצפיה ב-'תגובה:'
תגובה:
06/12/2015 | 23:01
5
54
1. מחישוב שעשיתי כרטיס המוזיאונים יוצא לי משתלם רק אם אלך ל 4-3 אטרקציות. במידה ואני רוצה רק לורסאי וללובר זה סתם יוצא יקר יותר (לובר: 12 אירו, ורסאי: 18 אירו, כלומר סה"כ 30 אירו, בעוד שכרטיס המוזיאונים עולה 42 אירו).
2. לא הצלחתי להבין - מסלול יצירות המופת ששלחת לי הוא מסלול עצמאי שאתה מקבל מפה בכניסה והולך על פיו או שזה מודרך? כי מצד אחד היה רשום למעלה הימים שזה מתקיים אך מצד שני לא היה שעות או שפות או מקום להרשמה בכלל..
לצפיה ב-'אם תעלו גם על שער הנצחון'
אם תעלו גם על שער הנצחון
07/12/2015 | 10:25
4
69
זה כבר יהפוך את כרטיס המוזיאונים לכדאי.
כנ"ל גם אם תרצו להכנס כמה דקות לאורנג'רי כדי לראות את חבצלות המים.
כרטיס המוזיאונים כדאי בעיקר כי הוא חוסך את העמידה בתור. ברוב המקומות יש תור נפרד, קצרצר, לבעלי כרטיס מוזיאונים.
למיטב זכרוני הביקור בורסאי עלה לנו 25 יורו לכל אחד (כלל את הגנים ביום שבו המזרקות פעלו וגם את הארמונות הקטנים שהם מקסימים).

מסלול יצירות המופת הוא מסלול עצמאי. צריך להגיע מוכנים מהבית עם הדפסה של המסלול וללכת לפי ההנחיות שמופיעות בו.
אני מצרפת את קובצי ההדפסה שהכנתי לקראת הנסיעה שלנו - המקורי באנגלית והתרגום לעברית שהכנתי עבור הילדים.
לצפיה ב-'תודה על..'
תודה על..
07/12/2015 | 15:25
3
24
תודה רבה על הקבצים!
לגבי כרטיס המוזיאונים - המחיר און ליין והמחיר בשדה או בחנויות שצוינו הוא זהה, נכון? אין הנחה על רכישה מראש באינטרנט נכון?
וכיצד אני אוכל לדעת איזה כניסה אני מקבל לורסאי דרך כרטיס המוזיאונים? רק לארמון? לגן? לארמונות הקטנים? אני לא מוצא מידע זה באתר שלהם..
לצפיה ב-'אין הנחות על כרטיס המוזיאונים'
אין הנחות על כרטיס המוזיאונים
07/12/2015 | 16:05
23
המחיר זהה בכל מקום.
למיטב ידיעתי הכניסה לורסאי עם כרטיס המוזיאונים כוללת הכל.
לצפיה ב-'בוורסאי כרטיס המוזיאונים כולל כניסה לכל הארמונות וגם לגנים'
בוורסאי כרטיס המוזיאונים כולל כניסה לכל הארמונות וגם לגנים
07/12/2015 | 18:02
1
16
אבל לא בימים בהם המזרקות מופעלות. באתר האינטרנט של הכרטיס יש את כל האינפורמציה. כדאי לבדוק שם כדי לוודא מהם הסייגים לגבי המקומות שמעניינים אתכם.
לצפיה ב-'ראיתי באתר של ורסאי שמופע המזרקות הוא רק עד נובמבר'
ראיתי באתר של ורסאי שמופע המזרקות הוא רק עד נובמבר
07/12/2015 | 19:11
16
כלומר שבתקופה הזו של השנה אין כלל מופיעים.. באסה
לצפיה ב-'1. לא נדרש אבל חייב להגיע בדיוק בזמן'
1. לא נדרש אבל חייב להגיע בדיוק בזמן
06/12/2015 | 23:00
51
גם אם הראות לא טובה וכו'.
יש רווח אבל יש סיכון.
3.
א. בסוף שבוע מפעילים את המזרקות, לדעתי שווה את תוספת הצפיפות. אגב "רק הגנים" הם שטח עצום.
ישנם כרטיסים שעולים יותר ואז לא מחכים בתור
אפשר לקחת סיור מודרך ואז אין תור בכניסה (יש לכרטיסים) ואז גם יש הדרכה
יש כאלה שאוהבים יותר את הארמון הקטן, כל אחד והטעם שלו
ב. כמה זמן שיתחשק לכם לסייר שם.
ג. לדעתי - לא ממש
4. תלוי באיזה יום בשבוע אתה מגיע (ראה תשובתה של אורלנדה).
הכרטיס של אזור 5 כולל את ורסי ונמל התעופה דה-גול

לצפיה ב-'בפריס אני בד"כ רוכשת paris visite לאיזורים 1-5'
בפריס אני בד"כ רוכשת paris visite לאיזורים 1-5
07/12/2015 | 12:12
1
82
הכרטיס נותן כיסוי תחבורתי מצויין כולל ורסאי, שרל דה גול , אורלי (אם צריך...) ועד דיסני ומרכז הקניות val d'europe. גם הפוניקולר למונמרטר כלול. כמו כן, יש בכרטיס הנחות בכניסה למוזיאונים ואטרקציות. תבדוק ותשווה מה יותר מתאים עבורך, עבור התוכניות שלך. לא תמיד הכי זול או הכי יקר יתן לך כיסוי נרחב ביותר או אפשרויות רבות יותר, הכל תלוי בתוכניות שלך היכן תרצה לבקר והיכן פחות מתאים.  עבורי, כרטיס ה paris visite היה הכי משתלם וחזרתי ורכשתי אותו בכל ביקוריי בפריז.  http://www.ratp.fr/en/ratp/r_61634/paris-visite
לצפיה ב-'דברים השתנו לאחרונה, היום יש כרטיס שבועי לאזורים 1-5'
דברים השתנו לאחרונה, היום יש כרטיס שבועי לאזורים 1-5
07/12/2015 | 12:54
46
שמחירו נמוך בהרבה ונכון שאינו כולל אטרקציות תיירותיות אבל הוא טרף את הקלפים מבחינת ההטבות לתיירים. ובוודאי ש-RATP תקדם את פארי ויזיט, נוח לה להציע אותו לתיירים כי הוא משתלם יותר מבחינתה אבל ספק אם מבחינת התיירים עצמם.
לצפיה ב-'לא הובטחו כאן תמונות מאמסטרדם-פריז-לונדון? אני מחכה מחכה,,'
לא הובטחו כאן תמונות מאמסטרדם-פריז-לונדון? אני מחכה מחכה,,
05/12/2015 | 14:11
6
93
מחכה מחכה מחכה, ונאדה.
לצפיה ב-'בבלוג שלו'
בבלוג שלו
05/12/2015 | 14:29
5
26
לצפיה ב-'זה כאילו שלחת אותי לאמסטרדם-פריז-לונדון לראות בעצמי.'
זה כאילו שלחת אותי לאמסטרדם-פריז-לונדון לראות בעצמי.
05/12/2015 | 14:55
4
79
הובטח שזה יהיה כאן. והיכן הבלוג?
לצפיה ב-'נדמה לי שנתקלתי בו בלמטייל, חפש שם'
נדמה לי שנתקלתי בו בלמטייל, חפש שם
05/12/2015 | 15:30
3
21
לצפיה ב-'ללכת לקוטב הדרומי?'
ללכת לקוטב הדרומי?
05/12/2015 | 15:39
2
10
לצפיה ב-'תבדוק באתר למטייל, פורום אירופה'
תבדוק באתר למטייל, פורום אירופה
05/12/2015 | 15:53
1
11
לצפיה ב-'גם אני שיתפתי אתכם שם?'
גם אני שיתפתי אתכם שם?
05/12/2015 | 16:19
12
לצפיה ב-'קר לכם? הפורום קפוא, אז הנה כמה חדשות תיירותיות'
קר לכם? הפורום קפוא, אז הנה כמה חדשות תיירותיות
04/12/2015 | 15:16
9
160
הקסם שבתאטרוני לונדון NYT

http://www.nytimes.com/2015/12/06/travel/london-th...

אתם בצרפת? חובבי קתדרלות הנה אחת מהגדולות וההסטוריה שלה מדהימה NYT
The Legend and Lore of Notre-Dame de Reims
http://www.nytimes.com/2015/12/06/travel/paris-not...

חשוב ביותר לאלו מכם שאוהבים לעשות שופינג בארה"ב
מדריך למולים הגדולים
http://www.nytimes.com/2015/12/04/travel/a-guide-t...

הטיסה בוטלה נתקעו בלונדון עד מוצ"ש
נוסעי טיסת אל על, שהייתה אמורה להמריא אתמול בשעה 14:00 בצהריים משדה התעופה לוטון בלונדון, ייאלצו לשהות בעיר הבירה האנגלית במהלך סוף השבוע. במטוס הבואינג 737 התגלתה תקלה במערכת החשמל ואחרי שעות של ניסיונות לתקן אותה, החליטו באל על לדחות את הטיסה בכמה שעות. תוכננה טיסה להיום (שישי) בבוקר, אך לנוסעים, שכבר היו בדרכם בחזרה לשדה התעופה נמסר היום שהטיסה תמריא רק במוצאי שבת...
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4734874,00...

נוסעים לחו"ל? רשות המיסים בעקבותיכם
רשות המסים עוקבת אחריכם כשאתם יוצאים מישראל, בין היתר, באמצעות איסוף נתונים ממחשבי ביקורת הגבולות וכן ניתוח הנתונים והצלבתם עם מידע אחר שברשותה. רשות המסים אינה מתעניינת בכל הנוסעים היוצאים מישראל, אלא דווקא בנוסעים מסוימים כמפורט להלן.....
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4734534,00...

ניו יורק שלא הכרתם
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...

חנוכה עם המשפחה באירופה
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...

עמדה רובוטית לביצוע צ'ק אין (עדיין לא כאן)
בקרוב תוצב עמדה רובוטית לבצע את הצ'ק-אין שלכם בשדות התעופה. המכשיר של חברת תאלס הצרפתית אינו בא להחליף את שוטרי ביקורת הגבולות אלה כאמצעי לייעל אותה. העמדה הרובוטית מכילה מצלמה מובנית וסורק דרכונים ביומטרי שמספק "מפתח דיגיטלי" לזיהוי הנוסעים ברחבי שדה התעופה.

ניקולא פאן, מנהל קו המוצרים של תאלס, מסביר: "העמדה הזו תשמש לשלושה דברים: הראשון הוא לוודא שיש לכם דרכון אמיתי ובתוקף. השני הוא לערוך השוואה בין הפנים שלכם לפנים שבתמונת הדרכון כדי לוודא שאתם אכן בעלי הדרכון, והצעד השלישי בעמדה יהיה לקלוט את קשתית העין כדי להשתמש בה לאחר מכן בביקורת ההגירה כדי לעבור את הגבול".

העמדה הרובוטית מכילה מצלמה מובנית וסורק דרכונים ביומטרי שמספק "מפתח דיגיטלי" לזיהוי הנוסעים ברחבי שדה התעופה. -
http://www.themarker.com/tv/1.2789689

שתהיה שבת חמימה לכולנו.

לצפיה ב-'תביאי משהו חם..'
תביאי משהו חם..
04/12/2015 | 16:11
8
39
לצפיה ב-'את רחוקה מדי, זה יתקרר בדרך '
את רחוקה מדי, זה יתקרר בדרך
04/12/2015 | 16:20
7
30
לצפיה ב-'חם חם מהתנור,המאפים גבינה או תרד..'
חם חם מהתנור,המאפים גבינה או תרד..
04/12/2015 | 19:28
6
125
בסימטאות בוקרשט בבוקר בבוקר,הריח הביא אותי לשם.
לצפיה ב-'ובשעת צהרים העשן והריחות..מחמם את הבטן'
ובשעת צהרים העשן והריחות..מחמם את הבטן
04/12/2015 | 19:30
5
110
לצפיה ב-'אלוהים אדירים, עם כמה קילו עודפים אתה חוזר ?'
אלוהים אדירים, עם כמה קילו עודפים אתה חוזר ?
04/12/2015 | 19:54
4
81
בהחלט נראה מגרה.
לצפיה ב-'מי שירצה באמת לאכול קבבים טובים בבוקרשט..'
מי שירצה באמת לאכול קבבים טובים בבוקרשט..
05/12/2015 | 06:15
3
100
אז יש אחד מפורסם מאד שנקרא ''הגיבן'' וברומנית נקרא ''לה קוקושטו''
וכל נהג מונית יביא אתכם אליו.

דני...כמה קבבים עסיסיים ונימוחים בפה פנימה אין בזה רע,המשקל גם ככה לא יסבול ובימים לאחר מכן חוזרים לפריכיות!
לצפיה ב-'בתמונה קבבים/נקניקיות ברומניה מבשר לבן'
בתמונה קבבים/נקניקיות ברומניה מבשר לבן
05/12/2015 | 10:24
2
93
הקבבים המסורתיים הרומנים שמתובלים ובעלי טעם מאוד מיוחד נקראים "מיטיטיי" (קטנים) והם אמנם קטנים, פחות מחצי גודל מהרגילים ושמנמנים יותר.

אני מחובבי הקבב באופן מוחלט, אבל בארץ אפילו במסעדות מזרחית או ערביות מגישים קבב יבש וכמעט חסר טעם, רק העובדה שהוא חם מחפה על זה (והם מתקררים מהר) יש מקומות כמו במסעדת "אמארה" שם מכירים אותי שנים ויודעים שאני רוצה קבאב עסיסי ומתובל.
במקומות אחרים אני מתנה את העובדה שהקבב צריך להיות עסיסי, כתנאי שאוכל שם בכלל, אני לא רוצה לאכול קבב יבש.

במסעדת קרל ברג ברחובות אפשר לקבל מיטיטיי אמיתיים שטעמם בלתי נשכח, ואני בטוח שגם בקריות יש מסעדות רומניות עם אוכל אוטנטי.
אורן, ומי כמוך יודע.....

לצפיה ב-'מאיר אני מתפלא שאינך מכיר את ''קפה גלידה''
מאיר אני מתפלא שאינך מכיר את ''קפה גלידה'
05/12/2015 | 18:59
1
53
שאריה הבן ממשיך את השושלת,
זה המקור הרומני הכי הכי בחיפה
לצפיה ב-'מה לעשות, כשגרנו בצפון הייתי ילד במשפחה עניה...'
מה לעשות, כשגרנו בצפון הייתי ילד במשפחה עניה...
06/12/2015 | 00:25
31
לצפיה ב-'מה פירוש התנאים האלו באתר של לופטאנזה?'
מה פירוש התנאים האלו באתר של לופטאנזה?
03/12/2015 | 21:12
2
156
לא מצליח להבין...
אם אני משנה תאריך טיסה, אז בסבירות גבוהה מאד שהתעריף ישתנה.
כמו כן, מה פירוש flight sequence remain unchanged?
זו טיסה מת"א למינכן, ללא עצירות ביניים.
לצפיה ב-'למעשה זה די פשוט'
למעשה זה די פשוט
03/12/2015 | 21:41
1
144
אם נניח שילמת 300 דולר לכרטיס והחלטת לשנות את תאריך הנסיעה ובמועד החדש
הכרטיס עדיין עולהרק 300 דולר, תשלם 80 דולר דמי שינוי וזהו. אבל אם הכרטיס במועד החדש יעלה 500 דולר תצטרך גם לשלם את ההפרש.

לגבי הסעיף השני, הוא לא רלבנטי לגבי הטיסה שלך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/12/2015 | 21:49
18
לצפיה ב-'רישום ציוד אלקטרוני במכס לפני עליה למטוס לחו"ל'
רישום ציוד אלקטרוני במכס לפני עליה למטוס לחו"ל
03/12/2015 | 17:20
18
181
איך ואיפה רושמים ציוד שאני מוציא החוצה מהארץ, במכס ? אני זוכר לפני כ 10 שנים שיצאתי עם מחשב ורשמתי אותו במכס בנתב"ג כדי שלא אצטרך לשלם מיסים בכניסה חזרה. בפעם האחרונה שיצאתי (לפני חודשיים) רציתי לרשום אייפד, שלחו אותי לחדר של המכס שהיה נעול... הפעם אני יוצא עם כלי נגינה יקר, אייפד ומחשב נייד וחייב לרשום הכל (אחרת תהיה לי בעיה בחזור). איך ואיפה אני עושה את זה ? הבעיה היא שאת כלי הנגינה אני חייב לשלוח לבטן המטוס במזוודה הגדולה ואת זה אני עושה בצ'ק אין - לפני שאני יכול לרשום את זה בכלל... תודה על העזרה !
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין איפה לערוך רישום'
למיטב ידיעתי אין איפה לערוך רישום
03/12/2015 | 17:50
4
136
כלומר צריך אבל אין איפה קרא כאן:
כל אדם היוצא מישראל או נכנס לישראל חייב לדווח במכס על כספים שברשותו אם סכומם מעל 100,000 ₪. תושבים ישראלים ששהו בחו"ל פחות משנתיים נדרשים לדווח על מוצרים שערכם גבוה מ-200$. אם אתם יוצאים מהארץ עם חפצים שערכם עולה על סכום זה, תוכלו לדווח על כך לפקיד מכס בעת היציאה. כך תקבלו טופס אישור על הוצאת הפריט מהארץ, ולא תידרשו לשלם מכס בחזרה. פירוט הוראות המכס על הכנסת מוצרים לארץ ניתן למצוא במדריך מכס לנוסע השב מחו"ל של רשות המיסים.

לצפיה ב-'זה הזוי לא ?'
זה הזוי לא ?
03/12/2015 | 18:02
3
130
חייבים לדווח אבל אין איפה ? לא הבנתי...
לצפיה ב-'כולם נוסעים היום עם..'
כולם נוסעים היום עם..
03/12/2015 | 18:12
144
מחשבים, אייפדים, סלולריים וכו'....אני חושבת שאם באמת היו אוכפים את התקנה הזאת, היו צריכים לפתוח בבן גוריון משרד גדול עם לפחות 10  עובדים 7 ימים 24 שעות...זה לא מעשי.

עד כמה שאני יודעת מנסיוני, אף אחד לא רושם כלום...ואף אחד גם לא מבקש לבדוק רישום כשחוזרים מחו"ל.
לצפיה ב-'מדי פעם בטיסות שלי לחו"ל'
מדי פעם בטיסות שלי לחו"ל
03/12/2015 | 18:24
147
חיפשתי את המכס ותמיד היה סגור. האמת שמעולם לא שאלתי מדוע סגור
ומה עושים, כמדומני שאין גם את מי לשאול. כל זאת למרות שכתוב בפירוש
שצריך להצהיר על למשל לקיחת כספים מעל לערך מסויים. אז למענך ולמעני
עשיתי חיפוש במידע של המכס ומצאתי את המידע הזה אבל מדובר רק לגבי הוצאת והכנסת כספים ולא לגבי דברים אחרים:

בעת היציאה מישראל - על הנוסע למלא את טופס הדיווח ולהגישו לפקיד המכס באולם היוצאים.
במקומות היציאה, שבהם אין עמדת מכס - על הנוסע למלא את הטופס ולהגישו לפקיד המכס הנמצא בעמדת הכניסה לישראל.
כאשר אין פקיד מכס במקום הכניסה או היציאה, הטופס ימולא ויישלח בדואר רשום (עם אישור מסירה), לכתובת המוקד הארצי לאיסור הלבנת הון, כמפורט לעיל, תוך 72 שעות משעת הכניסה או היציאה.

אבל מדוע שלא תצלצל למספרי הטלפון כאן:
ותחזור לספר לנו מה אמרו לך.
לצפיה ב-'כבוד השר מר ישראל כ"ץ דווקא חושב שככה סבבה'
כבוד השר מר ישראל כ"ץ דווקא חושב שככה סבבה
03/12/2015 | 18:44
118
למה מישהו לא יבחר במפלגה שלו לכנסת רק בגלל שהוא לא ממלא את תפקידו?
פחחחחחחחחחח
לצפיה ב-'עקרונית יש משרד משמאל אחרי ביקורת גבולות'
עקרונית יש משרד משמאל אחרי ביקורת גבולות
03/12/2015 | 18:28
99
היו שנים שרשמתי שם ציוד צילום שהיה עלי. מזמן כבר לא.
וגם אז הייתי צריך לחפש את הפקיד. לא בטוח אם העמדה הזו מאויישת כל הזמן....
לצפיה ב-'רעיון מהקולנוע'
רעיון מהקולנוע
03/12/2015 | 18:34
6
127
צלם את עצמך עם כלי הנגינה על רקע עיריית ת"א או הכותל או הגנים הבהאיים ותהיה לך הוכחה...  כמו שהחוטפים בסרטים מוכיחים שהחטוף חי עם עיתון מתוארך.

האייפאד והמחשב באמת לא מעניינים אף אחד.

לצפיה ב-'"אף אחד" לא מעניין אותי... מעניין אותי הפקיד במסלול הירוק'
"אף אחד" לא מעניין אותי... מעניין אותי הפקיד במסלול הירוק
03/12/2015 | 18:57
2
116
שיבדוק לי את הכבודה בחזור. אני בטוח שכלי הנגינה שלי מעניינים אותו גם כן :/

או קיי התקשרתי למכס באולם הנוסעים ושם נאמר לי שצריך לגשת לפני שעושים צ'ק אין למסלול הירוק (כן... זה שעוברים דרכו בחזור...). שם לרשום מה שרוצים ואז לחזור ולעשות צ'ק אין. אני מניח שכאמור ב 4 בבוקר לפני הטיסה לא יהיה עם מי לדבר שם... אאלץ כמובן להצטלם עם הציוד והכרטיס לפני הצ'ק אין במקרה כזה וגם למלא את הטפסים שהציעו פה. לפני 15 שנה זכור לי  היטב שהיה דלפק והלכתי לרשום שם את הכל. 
לצפיה ב-'כן נכון, זה בדיוק מה שכתוב היה באתר שלהם'
כן נכון, זה בדיוק מה שכתוב היה באתר שלהם
03/12/2015 | 19:12
92
לגשת למוכסים במסלול הירוק/אדום. ברור שיהיה שם מישהו ב-4 בבוקר הרבה טיסות מגיעות לפנות בוקר, תשאל את תושבי אור יהודה, שוהם ושאר הישובים בסביבה.
אס תעשה את מה שהוא אמר השאלה איך נכנסים למסלול בירוק/אדום, כלומר לדעתי לא יתנו להכנס מהיכן שיותאים. אבל אני בטוחה שיעזרו לך.
לצפיה ב-'התכוונתי כמובן שזה גם לא מעניין את המוכסים (לגבי כלי'
התכוונתי כמובן שזה גם לא מעניין את המוכסים (לגבי כלי
04/12/2015 | 03:08
74
הנגינה אין לי מושג).
בשנים האחרונות פעם אחת נדגמתי בירוק ופעמיים הצהרתי על משהו באדום.
בכל המקרים היה לי לאפטופ חדיש וכמובן קניות מעל 200 דולר. זה פשוט לא מעניין אותם. בסריקה אחת גם זיהו את הסונוס שהבאתי שזה משהו חריג, שאלו מה זה, וזהו.
הם כנראה באמת מחפשים מבריחים של סחורה למכירה ולא נטפלים בקטנוניות לאנשים נורמטיביים עם קניות רגילות וציוד אלקטרוני אישי רגיל.
לצפיה ב-'הבנתי אותך....'
הבנתי אותך....
03/12/2015 | 18:59
2
110
לקמבן את הקימבון... להצטלם עם הכל בכניסה לנתבג אולי :/ ככה רחוק צריך ללכת פה בעולם השלישי (מסתבר).
לצפיה ב-'למה עולם שלישי? גם כשמקלים עלינו צריך להתלונן?'
למה עולם שלישי? גם כשמקלים עלינו צריך להתלונן?
04/12/2015 | 18:45
86
זה פשוט לא מעניין אותם ואני רואה בזה דווקא אינדיקציה לזה שאנחנו חיים בחברת שפע שרואה בזה ציוד בסיסי לנסיעות הם הרי יודעים שאנשים קונים מוצרים שונים בחול הם מחפשים את המפריזים לא את הנורמטיביים
לצפיה ב-'על פוטושופ שמעת?'
על פוטושופ שמעת?
06/12/2015 | 23:27
29
אפשר תמיד לסדר לך צילום על איזה רקע שתבחר.
אגב אני מכיר מעסיק הי טק שהעובדים שלו נסעו עם שני מחשבים ניידים, אחד לעבודה השוטפת והשני שהוא חלק מהמכשיר שאותו הם הציגו. יותר מפעם אחת החרימו להם את אחד המחשבים למרות שהיה יותר מברור שהוא משומש, שהם הציגו ראיות שהם יצאו עם המחשב מהארץ וכו'.
מסתבר שהיה כלל עקרוני במכס שמי שיש לו יותר ממחשב אחד כנראה מבריח.
לך תדע אילו עוד כללים יש להם
לצפיה ב-'לפני שנים רבות אמנם היה צורך ברישום במכס.'
לפני שנים רבות אמנם היה צורך ברישום במכס.
04/12/2015 | 10:23
102
כבר מזה שנים שזה לא מענין אף אחד (אגב, על הדלת שלהם יש מספר טלפון שבו יספרו לך שזה לא מענין אותם).   היה טופס שהורדתי מהמחשב, הפריטים חייבים להיות בהדפסה ועליך לשאת עליך את הפריטים בעת הגשת הטופס למכס.
כמובן שכל ההנחיות הללו בלתי הגיוניות, ולכן כנראה לא עוסקים בזה.

החשש שלי היה, מה יקרה אם כשאני חוזר והם מחליטים על שביתה איטלקית בה הם עובדים לפי הספר וגם המעבר הירוק הופך לאדום ?
פתרתי את הבעיה בקלות, ומאז אני מקפיד על כך ולא חושש מבעיות: יש לי נרתיק שבו מרוכזים כל תעודות האחריות של המכשירים שנמצאים איתי, וכך אני תמיד יכול להוכיח שהמכשיר המדובר יצא איתי מהארץ.

אגב, זה שתצטלם עם הגיטרה זה לא אומר שום דבר ולא ראיה לכלום..

לצפיה ב-'לדעתי קבלת הקניה תהיה מסמך הוכחה.'
לדעתי קבלת הקניה תהיה מסמך הוכחה.
04/12/2015 | 17:16
3
39
לצפיה ב-'קבלה לא מספיקה אלא אם יש בה את פרטי הציוד'
קבלה לא מספיקה אלא אם יש בה את פרטי הציוד
04/12/2015 | 17:40
2
86
לכן עדיף תעודת האחריות המופיעה על שמך עם פרטי הציוד ומספרו וחותמת החנות.

במקרה של ציוד יקר מאוד, ולא מחוייב שיהיה כינור סטראדיבאריוס, הייתי דורש מהמוכס לבוא למשרד ולאשר לי את הטופס ובמידה ולא ירצה, כמובן שמקליטים את השיחה.
לא לשכוח להביא את הטופס המתאים ממולא לפי הדרישה, וכן שהציוד יהיה איתכם.

דרישות לא הגיוניות ?
נכון, פנו לכנסת שישנו את החוק.

לצפיה ב-'כשקניתי את המצלמה הדיגיטאלית ה 1 שלי..2003'
כשקניתי את המצלמה הדיגיטאלית ה 1 שלי..2003
05/12/2015 | 19:11
1
80
קצת דאגתי בנסיעה לחו'ל,ניגשתי שם עם הקבלות להגיד שהנה..צחקו ממני!
לצפיה ב-'אני קניתי את הראשונה שיצאה, חיכיתי לה המון שנים'
אני קניתי את הראשונה שיצאה, חיכיתי לה המון שנים
06/12/2015 | 00:38
61
מצלמה סוני גדולה (צריך להחזיק בשתי ידיים מהמשקל) בהבחנה מצחיקה של 1.8 מגה פיקסל, התמונות נאגרו על דיסקטים, 20-22 תמונות לדיסקט, ובכל פעם שנסעתי לכרתים הייתי צריך לסחוב איתי כמה עשרות דיסקטים.....
כל התמונות בספר הראשון שלי על כרתים (יצא לאור ב-2000), הם מהמצלמה הזו.

המצלמה האחרונה ניקון, עם זום 32 , הכל בעברית, מסך נפתח למעלה ולמטה ואפשרות לצלם עד 3000 תמונות באבחנה גבוהה ביותר , הוראות בעברית.
אבל כיוון שאני פועל להורדת משקל ממני, כמו שהחלפתי את שעון הטיולים המורכב (נתתי לנכד שעומד להתגייס) וקניתי לי ב-200 שקלים שעון "רטרו" עם מחוגים.

החלפתי עם נכדה את המצלמה ולקחתי את שלה, מצלמת כיס של סמסונג זום כפול 12, הוראות בעברית, פלש רך , מצלמה מצויינת יקרה אבל קלה במשקל ונותנת מה שצריך.

לצפיה ב-'הנחות בטיולים מאורגנים'
הנחות בטיולים מאורגנים
03/12/2015 | 13:09
3
132
האם נהוג לבקש (ולקבל, מסתבר), הנחות בטיולים מאורגנים?  מה שווי ההנחה? מישהו עשה את זה?  אודה מאד להתיחסות.
לצפיה ב-'תבקשי הנחה...מקסימום לא תקבלי'
תבקשי הנחה...מקסימום לא תקבלי
03/12/2015 | 15:30
97
אין לי מושג איך זה בטיולים מאורגנים...אף פעם לא נסעתי בכזה, אבל מקובל לבקש הנחה בכל שטח.
לצפיה ב-'קרה לי פעמיים'
קרה לי פעמיים
04/12/2015 | 20:19
1
81
הבאתי עוד נרשמים וקבלתי הנחה קטנה.
לצפיה ב-'כן, אבל לא ניראה לי שיש מקום'
כן, אבל לא ניראה לי שיש מקום
05/12/2015 | 08:06
63
להנחות מסיביות..., תודה על התגובה.
לצפיה ב-'שאלה על חידוש מהיר של דרכון '
שאלה על חידוש מהיר של דרכון
03/12/2015 | 12:44
5
109
כמעט הזמנתי דיל לפריז ופתאום ראיתי שהדרכון שלי פג במרץ הקרוב.
עלולים לסרב להכניס אותי לצרפת ?

יש אפשרות לחידוש מהיר של דרכון בארץ ?
לצפיה ב-'כן. צרפת דורשת 6 חודשים תוקף מינימום בזמן הכניסה.'
כן. צרפת דורשת 6 חודשים תוקף מינימום בזמן הכניסה.
03/12/2015 | 13:04
3
77
ומשרד הפנים מאד קשוחים כעת בעניני חידוש דרכונים.
הדרכון המחודש מגיע בדואר וזה לוקח 10 ימים.
אם תגיע עם כרטיסים ביד ותתחנן אז אולי יסכימו לעשות משהו. אין נוהל מסודר.

לצפיה ב-'קבל תיקון. הדרישה היא לתוקף של 3 חודשים מתום השהות המתוכננת.'
קבל תיקון. הדרישה היא לתוקף של 3 חודשים מתום השהות המתוכננת.
03/12/2015 | 13:18
2
66
Is my passport valid for France ?

Your passport must be valid for at least 3 months beyond the date of expiry of your short-stay visa. To apply for a long-stay visa of definite duration (long-stay visa constituting a residence permit), your passport must be valid for as long as the visa. For a long-stay visa marked “carte de séjour à solliciter” (“residence permit to be applied for”), your passport must be valid for at least 3 months beyond the date of expiry of the visa. If your passport expires earlier, you must ask your own national authorities to extend or renew it.
Your passport must contain at least two blank pages to take the visa and the French entry and exit stamps.
No visa will be affixed to a passport:
- whose plastic film cover (transparent security film which must cover the photograph) has not been stuck or has been unstuck (you must ask the passport issuing authority to secure the passport again);
- that was coated with plastic in a store, which renders the passport invalid;
- that was defaced by scraping, erasure or alterations;
- that was damaged (torn page, binding not matching the original, etc.).
לצפיה ב-'תודה. אז שלושה או שישה חודשים ? במסמך הרשמי הראשון כתוב כך, '
תודה. אז שלושה או שישה חודשים ? במסמך הרשמי הראשון כתוב כך,
03/12/2015 | 13:32
1
63
בשני כך. מה ההבדל ביניהם ועל מי להסתמך ?
לצפיה ב-'הראשון הוא של משרד החוץ האמריקאי לאמריקאים שנוסעים לצרפת'
הראשון הוא של משרד החוץ האמריקאי לאמריקאים שנוסעים לצרפת
03/12/2015 | 14:01
63
השני הוא של משרד החוץ הצרפתי לתיירים שמגיעים לצרפת.
לבחירתך...
לצפיה ב-'בעיקבות הסכמי שנגן'
בעיקבות הסכמי שנגן
03/12/2015 | 16:20
98
ישראלי הנוסע לאחת ממדינות שנגן, צריך שהדרכון שלו יהיה בתוקף 3 חדשים ביום המתוכנן לעזוב את אותה ארץ.

לצפיה ב-'האם קונקשן של שעה ו-20 דקות ברומא זה מספיק?'
האם קונקשן של שעה ו-20 דקות ברומא זה מספיק?
02/12/2015 | 15:23
7
203
מדובר בטיסה מורונה לת"א דרך רומא.
לצפיה ב-'אני לא יודעת איך הם בטיסות מקומיות,'
אני לא יודעת איך הם בטיסות מקומיות,
02/12/2015 | 15:37
4
126
כשהגענו מישראל לרומא לקח שעה עד שהמזוודות יצאו 
לצפיה ב-'אבל בקונקשן אני לא צריך לחכות למזוודות - רק להספיק '
אבל בקונקשן אני לא צריך לחכות למזוודות - רק להספיק
02/12/2015 | 15:39
3
121
להגיע לגייט, לא?
לצפיה ב-'הגיוני אני לא טסה בקונקשנים ....'
הגיוני אני לא טסה בקונקשנים ....
02/12/2015 | 15:47
36
לצפיה ב-'שעה ועשרים אמור להספיק'
שעה ועשרים אמור להספיק
02/12/2015 | 16:25
103
בשני תנאים, שהטיסה מורונה תגיע בזמן לרומא
ושאינך צריך להגיע לטרמינל אחר. אני לא מכירה את השדה
ברומא ויתכן וכולם טסים מאותו טרמינל אז אין כל בעיה.
אני משערת לעצמי שאם קבעו לך 1.20 ש' זה אמור להספיק.
לצפיה ב-'בקונקשן, המזוודות צריכות להספיק'
בקונקשן, המזוודות צריכות להספיק
02/12/2015 | 17:16
112
להגיע למטוס השני.
כשאנחנו טסנו איתם ללוס אנג'לס, הטיסה מישראל יצאה באיחור, והיו לנו בסופו של דבר 50 דקות בין הטיסות. אנחנו הספקנו, המזוודות נשארו ברומא.
קיבלנו אותן אחרי יומיים או שלושה, אחת מהן היתה שבורה.
אם אתה נוסע רק עם טרולי, כנראה שלא תהיה בעיה. אם יש לך מזוודה, קח איתך דברים נחוצים ליומיים, ליתר ביטחון.
לצפיה ב-'מספיק, אבל...'
מספיק, אבל...
03/12/2015 | 09:49
115
נכון ללפני חודשיים (קונקשן ממדריד לת"א דרך רומא), היו שיפוצים בטרמינלים ברומא, ולקח זמן רב (יחסית) לעבור בין הטרמינלים וביקורת הדרכונים (במעבר מטיסה פנים אירופית לטיסה מחוץ לאירופה כמובן). מצד שני, הם יודעים זאת, ומעכבים את הטיסה לארץ במידה ולקח קצת זמן.

לא היתה בעיה עם המזוודות בכל מקרה (והקונקשן שלנו היה שעה וקצת, אבל כבר הייתי ברומא בקונקשן של פחות משעה ולא היו בעיות).

אגב, באופן כללי, בטיסות הלוך אני לעתים בוחר בקונקשן מעט ארוך יותר להמנע ממזוודות שלא הגיעו, בחזור לא אכפת לי, מקסימום אני מקבל אותן למחרת עם שליח עד הבית.
לצפיה ב-'בכל מקום זה מספיק,'
בכל מקום זה מספיק,
03/12/2015 | 13:11
83
זה המון זמן.
לצפיה ב-'חופשה משפחתית באוגוסט באירופה - כמה זמן לפני רצוי להזמין'
חופשה משפחתית באוגוסט באירופה - כמה זמן לפני רצוי להזמין
02/12/2015 | 09:02
17
105
1) טיסות (טיסה סדירה),
2) מלון,
3) רכב.

אשמח ללמוד מנסיונכם.
לצפיה ב-'אני נוהגת להזמין כרטיסי טיסה חצי שנה מראש.'
אני נוהגת להזמין כרטיסי טיסה חצי שנה מראש.
02/12/2015 | 09:30
6
104
כשטסים באוגוסט, ככל שמחכים המחיר עולה. צריך לקחת כמובן בחשבון את האפשרות שמשהו יקרה, ותרצו לשנות או לבטל את הטיול עד שאוגוסט יגיע.
מלון, תלוי עד כמה אני סגורה על מלון מסוים, או איזור מאוד מרכזי. בגלל שמדובר באוגוסט, גם הארופאים בחופש. הם נוהגים להזמין את החופשה שלהם הרבה זמן מראש. בד"כ יש אפשרות להזמין מלון עם אפשרות ביטול ללא עלות. הייתי מזמינה מיד אחרי שהייתי קונה כרטיסי טיסה, ובודקת בהמשך אם יש אפשרות למצוא מחירים טובים יותר. אם בחירת המלון ניתנת לשינוי, אין טעם לחכות ולהסתכן.
מכונית, במידה ואתם רוצים אחת סטנדרטית, אפשר להזמין כמה ימים לפני הטיסה. אם רוצים מכונית מיוחדת, למשל אוטומטית,הייתי מזמינה 3 שבועות מראש. צריך לזכור שבארופה גם מכונית עם מזגן עלולה להחשב כמיוחדת.
לצפיה ב-'נצל"ש, ומה עם סוכות? אני מתכוונת כנראה לטוס עם פגסוס '
נצל"ש, ומה עם סוכות? אני מתכוונת כנראה לטוס עם פגסוס
02/12/2015 | 09:37
4
71
דרך איסטנבול לאיטליה. בניגוד לאיזי ג'ט, שם אני יודעת שכדאי להזמין כמה שיותר מוקדם, מה עם החברה הזאת, האם יש לך ניסיון איתה? אם כן, גם שם כדאי כמה שיותר מהר?
לצפיה ב-'מצטערת, אין לי נסיון עם פגסוס.'
מצטערת, אין לי נסיון עם פגסוס.
02/12/2015 | 09:40
12
לצפיה ב-'אני טסתי עם פגסוס לפני חודש ואלו התובנות '
אני טסתי עם פגסוס לפני חודש ואלו התובנות
03/12/2015 | 13:03
2
85
יש להם מחירי רצפה אפילו במשך שלושה ימים ואפשר גם לבדוק ל15 הימים הבאים, הקונקשן הוא לא בשדה תעופה אתאטורק אלא בסבינה גוכחן או איך שמבטאים את זה בטורקית , כדאי לשים לב לדבר אחד, הם מראים בלוח האלקטרוני שער לעליה למטוס רק כעשרים דקות לפני הטיסה אז רצוי להיות ליד הלוח רוב הזמן , אין שם את מי לשאול אף אחד לא יודע אנגלית ואין משרד אינפו אבל במחירים האלו כנראה זה מה שמקבלים,המטוס די צפוף ונראה כמו משאית שראתה ימים טובים יותר אבל זה באמת בקטנה, חוץ מזה שהטורקים עם מדהים ושקטים ביותר הטיסה עברה בנעימים וגם אין אוכל אלא עם מזמינים מראש בזמן הבוקינג.
לצפיה ב-'תודה, מעניין. אולי אפילו אטוס איתם לאיסטנבול עצמה פעם'
תודה, מעניין. אולי אפילו אטוס איתם לאיסטנבול עצמה פעם
03/12/2015 | 16:05
8
לצפיה ב-'איזה הכללה.. הטורקים עם מדהים'
איזה הכללה.. הטורקים עם מדהים
14/12/2015 | 14:28
9
לי במשך כל הטיסה ילד טורקי בעט בכיסא ואמא שלו לא עשתה עם זה כלום,
שני הילדים שלה עושים בלאדן והיא פעם אחת לא פצתה פה כדי להפסיק אותם.
כנראה שאנשים הם אנשים, ויש הורים מחורבנים אפילו בטורקיה.
לא לכולם הטיסה בפגסוס עוברת בנעימים,הכל יכול לקרות..
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
02/12/2015 | 09:44
14
לצפיה ב-'כדאי באיזור פסח'
כדאי באיזור פסח
02/12/2015 | 13:20
1
9
לצפיה ב-'לגבי רכב - יש מקומות באירופה שאם רוצים הילוכים אוטומטים '
לגבי רכב - יש מקומות באירופה שאם רוצים הילוכים אוטומטים
02/12/2015 | 15:33
45
צריך להזמין כמה שיותר מהר. כשהזמנו לגארדה באוגוסט האחרון, כבר במרץ לא היה סיכוי לאוטומטי
לצפיה ב-'טיסה לפני חודשיים'
טיסה לפני חודשיים
02/12/2015 | 13:42
53
כשחברות ה low cost (זו טיסה סדירה) שחררו טיסות במחירים זולים.
אם המחירים עדיין זולים אז עכשיו.

מלון כשיש קצת זמן חצי שנה מראש ועם אופציית ביטול בפשטות וללא קנס.

רכב תלוי אם צריך מיוחד או לא. רכב סטנדרטי חודשיים/שלושה מראש ועם אפשרות ביטול/שינוי גמישה.
לצפיה ב-'מנסיון עם איזי ג'ט,'
מנסיון עם איזי ג'ט,
02/12/2015 | 15:13
4
70
יש להם מבצעים של הוזלות באיזה יום בהיר. ובעקרון ככל שמקדימים המחיר זול יותר.
ומלונות צריך לבדוק כל מלון לפי המיקום שאתם רוצים ועוד דרישות וגם להקדים.
רכב , המחירים די קבועים. לבדוק מה כולל המחיר.
לצפיה ב-'איזי ג'ט זה לא רק ציארטר? האם זה לא בעייתי מבחינת'
איזי ג'ט זה לא רק ציארטר? האם זה לא בעייתי מבחינת
02/12/2015 | 15:22
3
53
הבטחון בזמני הטיסה?
לצפיה ב-'לא צ'רטר ולא בעייתי'
לא צ'רטר ולא בעייתי
02/12/2015 | 15:31
9
לצפיה ב-'באיזי ג'ט הטיסות סדירות.'
באיזי ג'ט הטיסות סדירות.
02/12/2015 | 15:45
1
9
לצפיה ב-'לא ידעתי זאת. תודה.'
לא ידעתי זאת. תודה.
02/12/2015 | 15:51
6
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
06/12/2015 | 16:42
1
12
בנוגע לטיסות. אם מתכוונים לטוס בחברות לואו קוסט , שבהן הטיסות בד"כ הן טיסות זולות יותר, מומלץ להזמין כמה שיותר זמן מראש, אחרת מחיר הכרטיס מצמצם לכיוון הטיסות הסדירות.
לצפיה ב-'שמתי לב לכך. כבר עכשיו המחיר שם לאוגוסט ממש לא מציאה.'
שמתי לב לכך. כבר עכשיו המחיר שם לאוגוסט ממש לא מציאה.
06/12/2015 | 17:25
5
לצפיה ב-'הרכבת הקלדונית לונדון-גלזגו'
הרכבת הקלדונית לונדון-גלזגו
02/12/2015 | 08:27
70
למי יש נסיון? האם מקומות השינה נקיים ומסודרים או שכדאי לוותר?
מצאתי חו"ד בשפות שונות אך לא בעברית.
לצפיה ב-'הייתם במלון במדריד ונהניתם? אשמח לקבל המלצה'
הייתם במלון במדריד ונהניתם? אשמח לקבל המלצה
02/12/2015 | 01:25
5
57
לצפיה ב-'Hotel Liabeny'
Hotel Liabeny
02/12/2015 | 05:24
89
מלון פשוט מצוין!! הייתי בו ביולי האחרון.
לצפיה ב-'המלון המומלץ שלנו Intur Palacio San Martin'
המלון המומלץ שלנו Intur Palacio San Martin
02/12/2015 | 09:05
27
לצפיה ב-'מלון זול יותר, רק *3, אבל בסדר גמור ובמיקום מצויין'
מלון זול יותר, רק *3, אבל בסדר גמור ובמיקום מצויין
02/12/2015 | 10:37
73
לצפיה ב-'יופי של המלצות, תודה רבה '
יופי של המלצות, תודה רבה
02/12/2015 | 13:31
14
לצפיה ב-'PALACIO SAN MARTIN מיקום מעולה'
PALACIO SAN MARTIN מיקום מעולה
02/12/2015 | 19:00
46
ליד כיכר סול. מיקום מרכזי ונוח.
לצפיה ב-'מזהים?'
מזהים?
01/12/2015 | 11:21
4
203
לצפיה ב-'ניו יורק לדעתי בגלל הסנטרל פארק באמצע?'
ניו יורק לדעתי בגלל הסנטרל פארק באמצע?
01/12/2015 | 11:27
3
36
לצפיה ב-' תמונה מצפון לדרום'
תמונה מצפון לדרום
01/12/2015 | 11:30
2
37
לצפיה ב-'מישהו המריא/נחת בלה-גווארדיה'
מישהו המריא/נחת בלה-גווארדיה
01/12/2015 | 11:46
1
31
לצפיה ב-'אני'
אני
01/12/2015 | 11:58
26
לצפיה ב-'טיסה בבריטיש ארוויס'
טיסה בבריטיש ארוויס
02/12/2015 | 00:11
7
131
שלום, 
האם חברת בריטיש ארוויס היא נוחה?
קניתי כרטיס טיסה לניו יורק, עם קונקשן בלונדון, עם בריטיש ארוויס, ורציתי לדעת האם הטיסה נוחה, מבחינה של מערכת הבידור, מקומות ישיבה וכן הלאה ....
תודה מראש לכל העונים ...

לצפיה ב-'החברה מצויינת'
החברה מצויינת
02/12/2015 | 08:14
5
103
שירות טוב, רק לקחת בחשבון שהקונקשן בהיתרו קצת מייגע....
לצפיה ב-'אודרי תוכלי להרחיב לגבי הקונקשן בהיתרו מצפה לי אחד כזה עם'
אודרי תוכלי להרחיב לגבי הקונקשן בהיתרו מצפה לי אחד כזה עם
02/12/2015 | 09:07
4
131
שני ילדודס (3,7) בקיץ הקרוב (טסים לטורנטו) את הטיסה הלוך אני אעשה איתם לבד
לצפיה ב-'ברצון..'
ברצון..
02/12/2015 | 09:18
2
113
גם אני טסתי משם לטורונטו....

שדה התעופה ענק ומורכב מכמה טרמינלים, אז קודם כל תבדקי, אם את נוחתת וממריאה לטורונטו מאותו טרמינל, חסכת הרבה הליכה, וקונקשן באוטובוס בין הטרמינלים.

במידה ואת צריכה להחליף טרמינל, פשוט תעקבי אחרי השלטים הסגולים של הקונקשן, אגב יש מלא דיילי קרקע נחמדים שעוזרים בהכוונה, יש די הרבה הליכה, ומדרגות נעות וכל מיני עד שמגיעים לתחנת האוטובוס, לוקחים את האוטובוס לטרמינל 5, זו נסיעה של בערך 10-15 דקות, ושם את צריכה לעבור בידוק ביטחוני קפדני, אחרי הבידוק יש לך אפשרות לחכות באולמות הנוסעים (יש המון חנויות ומסעדות).
לבורדינג את צריכה לקחת את הרכבת, שנמצאת בטרמינל 5....אז לקחת בחשבון עוד רבע שעה, עד שמחכים לה ועד שמגיעים.

קצת טרטור, אבל בסך הכל ברור וקריא.
לצפיה ב-'אוקיי הבנתי (ונבהלתי) קונקשן של 2.5 מספיק לכל האושר הזה? '
אוקיי הבנתי (ונבהלתי) קונקשן של 2.5 מספיק לכל האושר הזה?
02/12/2015 | 09:30
1
27
לצפיה ב-'מספיק בהחלט...'
מספיק בהחלט...
02/12/2015 | 11:31
80
לא להבהל, זה קצת טרטור, אבל אין מצב שתפספסי..מקסימום לוקח שעה וחצי כל העניין.
מנסיון שלי, אם את מגיעה לבטחון ורואה שהתורים בלתי אפשריים, תגידי שם בנימוס למישהו שיש לך קונקשן לטורונטו בשעה זו וזו, ואם יש צורך הם יזרזו את הבדיקה שלכם.
במקרה שלי זה עבד..בכיוון ההפוך לונדון-תל אביב..
לצפיה ב-'גם אני שונאת את הקונקשן בהיתרו, מאז'
גם אני שונאת את הקונקשן בהיתרו, מאז
02/12/2015 | 09:19
102
ששיפצו/ עברו לטרמינל חדש. בקודם היו מסעדות עם אוכל ממש טעים, וחנויות נחמדות. בחדש הכל הרבה יותר יוקרתי ויקר, פחות מתאים עם ילדים. 
הביטחון שם ממש מיגע. התורים ארוכים (כמעט תמיד) בצורה בלתי הגיונית. הבודקים מעצבנים במיוחד ואנטיפטים בצורה יוצאת דופן. הם מפזרים את כל תכולת התיק בצורה שמאוד מקשה על אריזה מחדש. הם לא חושבים שהם צריכים לעזור לסגור את כל מה שהם פתחו (בניגוד לבודקים בארצות אחרות), והם צועקים מיד אחרי כמה שניות על זה שלא הכל ארוז, כי הם רוצים את השטח בשביל הבדיקה הבאה.
בתור מישהי שסוחבת איתה בסוף כל טיול דקורציות ועתיקות, שתמיד נראות חשודות בשיקוף, אני מתורגלת בפתיחת התיקים שלי ובבדיקות ידניות. אף פעם לא קיבלתי הרגשה כ"כ לא נעימה כמו בהיתרו.
לצערי לבריטיש יש את הטיסות הנוחות ביותר לאן שאני רוצה להגיע, כך  שאני עדיין טסה איתם בקביעות. אם היתה לי אופציה סבירה אחרת, הייתי מחליפה חברת תעופה רק בגלל הקונקשן.
לצפיה ב-'טסנו איתם לקלגרי קנדה וחזרנו מונקובר עם קונקשיין בלונדון'
טסנו איתם לקלגרי קנדה וחזרנו מונקובר עם קונקשיין בלונדון
02/12/2015 | 18:56
73
טסנו בספטמבר השנה.
המטוס ללונדון (ומלונדון לת"א) היה מעולה! נוח מאוד, מערכת בידור אישית עם מבחר גדול מאוד של סרטים, שכללה גם מטען USB לכל המכשירים שמתחילים באיי... 
טיסת ההמשך (שהיתה ארוכה פי שתיים) היתה אכזבה מבחינת מערכת הבידור - מבחר עלוב יחסית וללא אפשרות להטענה.
מבחינת מקומות ישיבה - גילינו להפתעתנו שאין אפשרות להזמין מראש, אבל אמרו לנו ש- 5 ימים לפני הטיסה יש "רובוט" שמנסה להושיב משפחות ובמיוחד ילדים ביחד. היינו קצת בלחץ מהנושא, אבל קבלנו מקומות טובים וישבנו כולנו (5 אנשים) ביחד. הצ'ק אין נפתח 24 שעות לפני הטיסה ואז גם ניתן לשנות את המקומות ואפשר וצריך לאשר את הטיסה הראשונה ואת טיסת ההמשך.
המטוס בטיסה הקצרה: ת"א - לונדון, היה יותר נוח גם מבחינת מקומות הישיבה ובאופן כללי היה מוצלח יותר. 
מחלקים מים, שתיה, ארוחות ובסך הכל חווית הטיסה לא רעה.
נקודה אחת לרעתם של הטייסים: הנחיתות שלהם לא משהו... 
בדרך הלוך היה לנו זמן מעל ומעבר לקונקשיין (5 שעות) ובחזור שעתיים וחצי. נחתנו בטרמינל 5 וגם טסנו משם, ובניגוד לחוויה של חלק מהכותבים כאן, לנו הלך חלק ומהר. צריך לשים לב שאסור להכניס בקבוקים עם נוזלים ובביקורת דרכונים יש מקום לזרוק עוד לפני השיקוף.  עם ילדים קטנים אפשר לדאוג להשאיר בקבוק ריק ולמלא אותו בקולר בזמן ההמתנה, או כמובן לקנות. 
אגב, אכלנו שם במסעדה שנקראת "ג'ירפה" והיה נחמד מאוד.
בעליה למטוס, אגב, נותנים עדיפות לחברי המועדון, מחלקה ראשונה וכו' וגם למשפחות עם ילדים.
מאחלת לכם טיסה נעימה ומוצלחת!!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה