לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3177331,773 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-' מישהו הזמין טיסות דרך AIRTICKETS24.COM'
מישהו הזמין טיסות דרך AIRTICKETS24.COM
15/08/2015 | 23:35
2
290
שלום, מחפשת טיסה זולה לברלין ב 8 לספט' לחודש וחצי, לבקר קרובת משפחה שחלתה.
מצאתי את האתר הזה. האם זה אמין?
היכן עוד ניתן למצוא כרטיסים זולים?
לצפיה ב-'כרגיל יש תשובות לכאן או לכאן'
כרגיל יש תשובות לכאן או לכאן
16/08/2015 | 07:13
1
133
באתר הזה חלק אומר שזו חברה לא אמינה וחלק חושב שזו חברה נהדרת

אני אישית לא הייתי מסתכנת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/08/2015 | 10:05
23
לצפיה ב-'המלצות למלון (ועוד) בפראג'
המלצות למלון (ועוד) בפראג
15/08/2015 | 22:36
2
55
אהלן,

אנחנו זוג בני 25, מתכננים חופשה לפראג לפני תחילת הסמסטר הבא- בסביבות אמצע אוקטובר.

יש המלצות למלון טוב? הדרישות המרכזיות הן משהו במחיר סביר, במרכז העיר (קרוב לאטרקציות המרכזיות של העיר, למסעדות ובתי קפה)

ושאלה נוספת, אנחנו מתלבטים בין ארבעה לחמישה ימים. בהתחלה חשבתי ללכת על חמישה ימים אבל אחרי קריאה של סקירות והמלצות באינטרנט הבנתי שגם ארבעה ימים יכולים להספיק. האם לדעתכם יום יותר או פחות יכול להשפיע על החוויה? מצד אחד אנחנו לא רוצים למהר, אבל מצד שני גם לא להשתעמם (וגם מבחינה לוגיסטית יותר קל לקבל חופשה מהעבודה לארבעה ימים :))

כמו כן, נשמח לשמוע אם יש לכם המלצות נוספות.

תודה רבה!!
לצפיה ב-'אני חושב שאם תכתוב מהו מחיר סביר מבחינתך'
אני חושב שאם תכתוב מהו מחיר סביר מבחינתך
16/08/2015 | 06:53
39
לאנשים יהיה קל יותר לעזור, מש שסביר לך לא תמיד סביר לי ולהיפך.
אני ממליץ להכנס לאתר כמו BOOKING להקליד את המחיר ושאר תכונות המלון שאתה רוצה ותקבל תשובה הרבה יותר מדוייקת - כולל המלצות.

אי אפשר לדעת כמה זמן יתאים לך בפראג אם אתה לא יודע מה אתה רוצה לעשות שם.
תכין לעצמך רשימת אטרקציות ויהיה לך קל יותר להעריך
לצפיה ב-'4 מספיק'
4 מספיק
16/08/2015 | 11:55
14
לצפיה ב-'לונדון ללילה אחד'
לונדון ללילה אחד
15/08/2015 | 21:16
6
113
בדרכנו למיאמי, אנחנו עוצרים בלונדון ללילה אחד. נוחתים בהיתרו טרמינל 5 בשעה 
10:50 בבוקר וממריאים למחרת מטרמינל 5 היתרו למיאמי בשעה 10:45 בבוקר. טיסות של בריטיש איירוויס.
השאלה שלי - יש המלצות על מלון קרוב לטרמינל 5? האם ידוע לכם אם אפשר לאחסן את המזוודות באחסון בשדה התעופה, מה שיחסוך לנו נסיעה למלון ואחסון המזוודות שם.. ואז אפשר ישירות מטרמינל 5 לנסוע למרכז לונדון.
כיצד מומלץ לנסוע, ברכבת תחתית? מה אתם ממליצים לעשות ביום אחד בלונדון?
תודההה
לצפיה ב-'כל התשובות'
כל התשובות
16/08/2015 | 07:45
84
ישנן, צריך רק לחפש. למשל לחפש בהיתרו לוקרים
בתי מלון?

את החיפוש תצטרכו לעשות בעצמכם ולהחליט מה המחיר שאתם מוכנים לשלם תמורת לילה אחד.
לצפיה ב-'לא בטוח שיהיו לכם מזוודות מלבד תיק היד'
לא בטוח שיהיו לכם מזוודות מלבד תיק היד
16/08/2015 | 07:55
2
61
כשהיה לי קונקשן של 12 שעות עם BA, לא הייתי צריכה לקחת את המזוודה.

יש מלונות בעיירה הקרובה להית'רו, תוכלו למצוא אותם בקלות באמצעות BOOKING ולבחור מלון שמתאים לתקציב שלכם. בדקו שיש למלון שאטל משדה התעופה ואליו בבוקר.

הייתם כבר בלונדון?
לצפיה ב-'יש להם 24 שעות + '
יש להם 24 שעות +
16/08/2015 | 08:27
1
71
ואני חוששת שידרשו מהם לקחת את המזוודות.

לצפיה ב-'כנראה שאת צודקת'
כנראה שאת צודקת
16/08/2015 | 09:35
57
כדאי לבדוק בחברת התעופה.

בכל מקרה, שמירת החפצים בשדה לא זולה.
לצפיה ב-'האופציות שעומדות לרשותך הן'
האופציות שעומדות לרשותך הן
16/08/2015 | 10:17
68
1. מלון צמוד לטרמינלים.
אתה יכול להגיע, להפקיד במלון את המזוודה (גם אם אין חדר פנוי) ולהמשיך לטייל בלונדון.
בערב/בלילה לחזור למלון.
2. מלון קרוב לטרמינלים.
מה שיגרום יותר סירבול ויקשיח את תנאי ההגעה והעזיבה.
אתה צריך מלון עם שאטל מהשדה וחשוב לבדוק באילו שעות הוא פעיל.
3. לינה בלונדון עצמה.
סירבול עם המטען אבל אפשר לטייל עד מאוחר.

מהיתרו יש כמה אופציות לתחבורה ללונדון.
יש את הטיוב, קו פיקדילי. יחסית זול, פשוט להסתדר, איטי, מאוד לא נוח עם מזוודות.
יש את ההיתרו אקספרס. יקר יותר, פשוט להסתדר, מהיר, נוח עם מזוודות, אם תלון בלונדון צריך להגיע למלון.
אוטובוס של שדה התעופה. דומה לטיוב מבחינת מחיר וזריזות (אבל רגיש לפקקים), הרבה יותר נוח עם מטען, הרבה יותר אנושי בשעות העומס. אם לנים בלונדון צריך להגיע לתחנה שלו.

יש לך מגוון אפשרויות, אני לא הייתי בוחר באפשרות 2.
לצפיה ב-'לגבי הפעילות בלונדון...'
לגבי הפעילות בלונדון...
16/08/2015 | 19:57
57
לא כתבתם מה ההרכב - אם אתם עם ילדים או מבוגרים או צעירים, אז אנסה כמה אפשרויות...

בגלל שיש לכם זמן מועט (אני מתארת לעצמי שלא תגיעו לעיר לפני 13:00-13:30 בצהריים) - אני ממליצה שתקחו את האוטובוס של התיירים - ותעשו איתו את הסיבוב המקיף. ככה תסתובבו בכל המקומות שהם "must" וגם תוכלו לעלות ולרדת ממנו בכל מקום שיעניין אתכם.
רק קחו בחשבון שהוא לא זול (נראה לי שאמור לעלות כ 30 פאונד לכל אחד).

רעיון אחר (זול בהרבה, אבל מצריך המון הליכה ברגל): נסו להגיע לאיזור טרפלגר סקוור. שם תהיו ליד כמה מוזיאונים חינמיים (שזה מפלט מצויין אם פתאום יש גשם), ומשם זה מרחק הליכה מארמון בקינגהם מכיוון אחד, דרך אחד הפארקים שצמודים לארמון, ומרח' אוקספורד וריג'נט מכיוון אחר, ומלסטר סקוור (איזור התיאטראות), ופיקדילי סקוור, וגם לא תהיו רחוקים מקובנט גארדן (איזור מקסים עם הופעות רחוב, שוק אומנים ומלא פאבים ובארים ובתי קפה). אתם יכולים להספיק כמעט את כל זה בחצי יום עמוס-ולקנח בהצגה/מחזמר באיזור הזה בלילה, ומשם לחזור מותשים לישון לפני הטיסה...

ואם בא לכם על מקום פחות המוני והומה ויותר רגוע - לכו לשכונת נוטינג היל, כולל שיטוט בשוק פורטבלו, ומשם לאיזור קנזינגטון - יש שם פארק גדול ופסטורלי.

לגבי מזוודות ואחסון ומלונות ליד הנמל - כבר ענו לכם מנוסים יותר ממני.

לצפיה ב-'טיול לאמסטרדם והסביבה'
טיול לאמסטרדם והסביבה
15/08/2015 | 19:38
10
141
שלום, אנחנו זוג שטס לאמסטרדם  בספטמבר. אנחנו מעוניינים לטייל בהולנד ומחוצה לה. עדיין לא סגרנו דבר ולכן נשמח מאד להמלצות על מקומות לינה באמסטרדם וטיולים מומלצים מחוץ לה. תודה לכל העוזרים :)
לצפיה ב-'ההמלצה שלי'
ההמלצה שלי
16/08/2015 | 07:42
9
95
לקרוא על אמסטרדם ועל המקומות בהם תכננתם לבקר.
לאחר שתעשו לו"ז או רשימת מקומות שנראה לכם מעניינים מבחינתכם,
חזרו לכאן וכתבו : כמה ימים אתם מקדישים לטיול כולו, כמה ימים לאמסטרדם,
מה חשבתם לעשות בשאר הימים. אז נוכל להתייחס.
לגבי מקומות לינה יש תקציב? יש אתרים כמו בוקינג, אקספדיה, הוטלז.קומ
תסתכלו קצת באתרים אלו תראו את מחירי בתי המלון, המיקום שלהם. חזרו לכאן
תכתבו את הרשימה של בתי המלון שנראים לכם וגם במקרה זה אולי יש
אנשים שמכירים את בתי המלון.
לצפיה ב-'פירוט הטיול :)'
פירוט הטיול :)
16/08/2015 | 08:13
8
81
היי דניאלה, תודה על המענה.
אז ככה התקציב למלון הוא עד 4500 ש"ח לשנינו. פחות משנה לנו אם הוא ממש במרכז אמסטרדם או קצת מחוץ ונראה כי המחירים כרגע ממש עולים אז כנראה שהיום כבר נסגור.
אנחנו רוצים 4 ימים מחוץ לאמסטרדם ו 3 באמסטרדם בערך.
קראנו על המקומות הרגילים כמו חיטהורן, וואלבי, הארלם, אטרטראכט, זאנסה סכאזה והפארק הובה סומבה (או משהו כזה).
לימים שמחוץ לאמסטרדם אנחנו שוקלים להשכיר רכב, האם זה כדאי??
תודה על המענה, לי :)

לצפיה ב-'אני לא מכירה את בתי המלון באמסטרדם'
אני לא מכירה את בתי המלון באמסטרדם
16/08/2015 | 08:26
74
תוציאי רשימה מבוקינג של שניים או שלושה בתי מלון שעונים על התקציב שלכם
(ויש להם לפחות 8 מבחינת חוות הדעת) וגם נמצאים במקום מרכזי כי חבל להיות באמסטרדם ולהסחב בתחבורה ציבורית אם יש לכם רק 3 ימים.
אני מאד בעד שכירת רכב, זה מקל על ההתניידות אבל זה מאד אישי.
כדאי שתקראי קצת על המקומות שציינת, את יכולה להוסיף את שוק הפרחים אם זה מענין אתכם.
לצפיה ב-'אני הייתי מפצל את הלינה לשניים'
אני הייתי מפצל את הלינה לשניים
16/08/2015 | 10:27
3
70
לטיול באמסטרדם לן בעיר, לטיול מחוץ לאמסטרדם לן מחוץ לעיר.
א. הלינה מחוץ לעיר בדרך כלל במלונות טובים יותר במחיר זול יותר.
ב. גם להלין את הרכב בד"כ עולה כסף, חניה בעיר לא זולה.
ג. גם לתייר בארץ שרוצה לטייל מחוץ לתל אביב לא הייתי ממליץ ללון בתל אביב ולחוות כל יום את הפקקים של היציאה והחזרה.
ד. אם רוצים בכל זאת לינה במקום אחד אז במקרה שלכן אני הייתי לן את כל הלילות מחוץ לעיר. בימים של הטיול באמסטרדם עצמה הייתי מגיע עם הרכב השכור לחניון הציבורי מחוץ לעיר וממשיך בתחבורה ציבורית.

מחוץ לאמסטרדם לי היה נוח לשכור רכב כדי לטייל אבל כדאי שתדעו קודם לאן אתן רוצות להגיע.
יכול להיות שלאטרקציות שאתן רוצות לחוות כדאי יותר להגיע בתחבורה ציבורית.
לצפיה ב-'לינה מחוץ לאמסטרדם'
לינה מחוץ לאמסטרדם
16/08/2015 | 20:56
2
59
תודה רבה לכם על העזרה, מעריכה זאת.
איזה מקומות הייתם ממליצים ללינה מחוץ לאמסטרדם?
לצפיה ב-'אם שוכרים רכב קרוב לאטרקציות שתרצו לבקר'
אם שוכרים רכב קרוב לאטרקציות שתרצו לבקר
17/08/2015 | 08:40
1
41
פותחים מפה, מסמנים את האטרקציות (אמסטרדם היא גם אטרקציה), בוחרים מקום ישוב פחות או יותר באמצע, פותחים אתר כמו BOOKING ומבקשים ממנו לחפש לכם מלון ברדיוס מסויים סביב הישוב הזה.
רושמים כמובן גם מה שאר הדדרישות שלכם כמו מחיר סוג חדר וכו'. אני הייתי בוחר מקום קרוב לכביש ראשי
אם אתם בלי רכב אז צריך משהו קרוב לתחבורה ציבורית

אבל קודם צריך לדעת אם אתן עם רכב ואיפה תרצו לבקר.
מלון בא לשרת את הטיול ולכן להקבע לפי מקומות הביקור, לא להיפך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/08/2015 | 20:40
9
תודה רבה לכולכם על העזרה.
אשתף איך היה :)
לצפיה ב-'גם לנו הייתה בעיה עם מלונות באמסטרדם בספטמבר'
גם לנו הייתה בעיה עם מלונות באמסטרדם בספטמבר
16/08/2015 | 22:03
2
65
במחיר סביר.
העיר מאוד עמוסה בתקופה הזאת (אנחנו חיפשנו לתחילת ספטמבר) מסיבה שלא הצלחתי להבין, והיא גם ככה יקרה.
הזמנו בסוף מקום במלון  Ibis Amsterdam Centre Stopera. לא היו מקומות דרך בוקינג, והזמנו ישירות מהאתר בעצת הפורום.
וראינו שגם מלון CitizenM יחסית נחשב טוב ויחסית במחיר טוב. עם זאת, הוא יותר רחוק מהמרכז, והמחיר שלו די דומה לזה של ה-Ibis, אז החלטנו ללכת עם הקרוב למרכז.
תהנו
לצפיה ב-'כנס IBC, מדי שנה באמסטרדם, זה המקור לקושי'
כנס IBC, מדי שנה באמסטרדם, זה המקור לקושי
17/08/2015 | 09:27
1
56
נדמה לי שהשנה הוא מתקיים בין ה-11-16 אבל אני לא בטוחה. יתכן שיש עוד כנסים.
לצפיה ב-'הבנתי באמת שכל הזמן יש שם כנסים'
הבנתי באמת שכל הזמן יש שם כנסים
17/08/2015 | 19:24
33
אנחנו דווקא נוסעים ממש בתחילת ספטמבר, אבל כנראה שזה לא כל כך משנה
לצפיה ב-'צ'כיה - הצעות לטיול טבע זוגי'
צ'כיה - הצעות לטיול טבע זוגי
15/08/2015 | 18:57
51
שלום לכולם,
נוסעים עם אשתי לשבוע לצכיה בתחילת ספטמבר הקרוב. נשהה מספר ימים בפראג ומחפשים הצעות לטיול טבע (רצוי נופים, יערות, אגמים) שניתן לעשות מחוץ לפראג ללא מדריך במשך יום אחד. תודה לכולם מראש!

נב צעירים וספורטיביים אז אם יש הצעות מסלול מעניינות הכוללות בין היתר טיולי אפניים (לא ארוכים מדי), קיאקים וכו' זה יהיה מצוין.
לצפיה ב-'השכרת רכב בחו״ל'
השכרת רכב בחו״ל
15/08/2015 | 18:51
15
205
אנחנו טסים לרומניה בסוף ספטמבר ורוצים להשכיר רכב ל-5 ימים. זו פעם ראשונה שאנחנו שוכרים רכב בחו״ל ויש לי כמה שאלות ותהיות שאשמח לקבל עליהן תשובה:
1. כמה זמן מראש כדאי להזמין את הרכב?
2. יש ״ביטול חינם-שלם אח״כ״ כמו בבוקינג? 
3. מה כדאי להוסיף למחיר הבסיסי מעבר לביטוח החזר השתתפות עצמית? ואיך זה עובד הביטוח הזה? 
4. עד איזה גיל יש תוספת תשלום (נהיה שני נהגים- אחד בן 29 ואני בת 23 ויש לי רשיון כבר 5 שנים)? 
5. אתרים/חברות מומלצות להזמנה ספציפית בבוקרשט ברומניה?
לצפיה ב-'יש לי כמה תשובות'
יש לי כמה תשובות
15/08/2015 | 18:57
7
152
1. להזמין רכב? אפשר להמתין עד שבוע לפני הטיסה
2. רוב החברות גובות משהו בין 10 ל-15 דולר דמי ביטול
3. יש חברות שאינן מבטחות ביטול ביטוח השתתפות עצמית אלא רק החזר, צריך לשים לב.
   במקרה של החזר, אתם משלמים את התיקון או ההשתתפות העצמית עד לגובה ההחזר
   ומקבלים בארץ את ההחזר מחברת הביטוח או השכרת הרכב.
4. צריך לבדוק
5. אין לי מושג
לצפיה ב-'תודה על התשובות!'
תודה על התשובות!
15/08/2015 | 18:59
5
115
זוכרת במקרה שמות של חברות שבהן לא צריך לשלם כלום אם קורה משהו לאוטו (בלי התעסקות של לשלם ואז לקבל אחרי זה בארץ החזר)?
לצפיה ב-'איך נראה לך תשלום של 45,000 שקלים'
איך נראה לך תשלום של 45,000 שקלים
16/08/2015 | 06:46
4
168
במקרה של תאונה לאוטו גם אם שילמת ביטוח נגד תאונות כולל ביטול השתתפות עצמית?
הבאתי לפורום הזה להערכתי לפני פחות מחודש קישור למקרה כזה שקרה עם שלמה סיקסט אבל יש כנראה בעיה גם עם חברות אחרות.
אם מעניין אותך תעשי חיפוש.

1. אם אין דמי ביטול או שדמי הביטול זניחים אני הייתי מזמין הרבה זמן מראש.
.אם המחירים עולים אני אשמח שהזמנתי, אם ירדו מבטל ומזמין מחדש.
אם התוכניות משתנות גם כן משנה בהתאם.

2. לא מכיר ממש כמו בבוקינג. מכיר סוכנים מחו"ל (אינטרנטים) שלוקחים מקדמה אבל אם מבטלים אז מחזירים אותה למעט שני אירו דמי ביטול.
צריך לבדוק את החוזה מול כל סוכן זכיין.
גם אם מוכנים לבטל ולהחזיר את הכסף אני ממליץ לבדוק את מנגנון החזרת הכסף. האם מדובר בהקשה על כפתור באתר האינטרנט (כמו בבוקינג) או מדובר ב"נחזיר עוד 60 ימים, בעצם אלו 60 ימי עסקים, אם זכרנו לדבר עם מחלקת הנהלת חשבונות (טוב אז שכחנו)......אי"ה"
4. יש חברות עד גיל 24, יש עד 21, תלוי....
5. לא יודע אבל ממליץ להבדיל בין סוכן זכיין שאצלו תעשו את ההזמנה וחברת ההשכרה ממנה תקבלו את הרכב, זה לא אותו הדבר
לצפיה ב-'מצאתי סיפור דומה עם יורופקאר'
מצאתי סיפור דומה עם יורופקאר
16/08/2015 | 08:30
3
111
מ-2008, מענין לדעת אם היו עוד מקרים שהסתיימו בבית המשפט
כי מה שהסתיים בשתיקה, לעולם לא נדע.

לצפיה ב-'הסיפור שאני מתיחס אליו לא יגיע לבית המשפט'
הסיפור שאני מתיחס אליו לא יגיע לבית המשפט
16/08/2015 | 09:55
2
93
הגברת עשתה המון רעש ברשתות החברתיות ונראתה מאוד רצינית בכוונתה להגיע לבית המשפט.
לא יודע מה מהדברים גרם לחברת שלמה סיקסט להחליט לותר על המצליח הזה, אבל כמובן הם ויתרו רק לה ולפנים משורת הדין. שום דבר לא מבטיח שהחברה הזו או חברה אחרת תנסה את המצליח אצל הלקוח הבא.

מה שאומר שמי שחושב שהוא שילם את "כל הביטוחים" כולל "ביטול השתתפות עצמית ולא החזר" לחלוטין לא במצב של " לא צריך לשלם כלום אם קורה משהו לאוטו".
בהחלט עלולה להגיע תביעה של עשרות אלפי שקלים.
לצפיה ב-'עברתי על השרשור בפורום'
עברתי על השרשור בפורום
16/08/2015 | 20:05
1
75
ועל השרשור הגדול יותר בפורום של למטייל.
לא מצאתי שם מידע מועיל מעבר ללשקר אם עשית תאונה ולפי מה שהיה רשום זה יכול לקרות בכל החברות. 
הפתרון היעיל היחיד הוא פשוט לא לשכור רכב, אז זו לא ממש אופציה.... אבל תודה בכל מקרה על ההפנייה. מקווה שלא יקרה כלום ואם כן- נאשים את הנהג האחר.....
לצפיה ב-'ניסיתי לענות לך על השאלה שלך:'
ניסיתי לענות לך על השאלה שלך:
17/08/2015 | 08:47
64
"שמות של חברות שבהן לא צריך לשלם כלום אם קורה משהו לאוטו", אין חיה כזו.

צר לי שלא מצאת מידע מועיל,
לצפיה ב-'לא תמיד כדאי לחכות להזמנה שבוע לפני'
לא תמיד כדאי לחכות להזמנה שבוע לפני
16/08/2015 | 11:31
79
יש מלאי והוא נגמר בתקופות שיא
לדעתי הכי כדאי להזמין בארץ - לעשות השוואת מחירים בין סוכנויות ולהזמין מראש
יש גם לשים לב לא להתפתות להצעות שדרוג כשמגיעים לקחת את הרכב...
לצפיה ב-'צור קשר עם החברה הזאת..liad'
צור קשר עם החברה הזאת..liad
16/08/2015 | 06:29
1
98
הקש בגוגל liad rent car
מדברים עברית ויעזרו לך בכל בהנחה רצינית.
בקש לשוחח עם איתי[ישראלים]
לצפיה ב-'ליעד liad בבוקרשט,הביאו לנו את הרכב בידי נהג בשעת לילה'
ליעד liad בבוקרשט,הביאו לנו את הרכב בידי נהג בשעת לילה
18/08/2015 | 13:22
44
ההתקשרות היתה מהארץ..בנינוחות..בעברית..
לטרמינל.
נסענו משם בנחת..
לצפיה ב-'הבעיה נרחבת ביותר'
הבעיה נרחבת ביותר
17/08/2015 | 18:05
83
כאשר יותר ויותר חברות עושות הכל לקחת כמה שיותר ולתת מה שפחות, כולל במרמה.

הנושא של השכרת רכב בחו"ל הוא די מורכב מחד, ודי פשוט מאידך.

1. חובה לקרוא את הטופס הנקרא "תנאים כללים" שם מסתתרות כל המלכודות וההונאה, לקרוא היטב ולהבין מה קוראים.

2. המונח סי-די-דבל יו ידוע שהוא מייצג ביטוח מלא, ובתוספת המילה סופר, הוא מכסה גם ביטול השתתפות עצמית.

3. כבר אמרתי לפני שנים, שהעובדה שדורשים כרטיס אשראי כאשר מישהו עושה ביטוח מלא כולל ביטול השתתפות עצמית, זה כבר פתח לאפשרות של הונאות עתידיות.

4. רכב שעושים עליו את כל הביטוחים, והוא לא כולל שמשות,צמידים, טיפלט, מפתח וכו, זו חברה שלועגת ללקוח, כי למעשה פרט לשלדת הרכב, זה לא מכסה דבר, ומעשית, אין ביטוח.   הלקוח משלם סתם.

5. בקרות עבירת תנועה, זה לא עניינה של החברה אלא זה בין המשטרה לנהג. 

6. התרגיל המכוער של חברה ישראלית שעוסקת בהשכרת רכב בחו"ל וטוענת שהיא רק מתייכת, היא טענה מגוחכת, שעליה ניתן כבר פתרון ב-2013 כאשר מישהו עושה עיסקה דרך סוכן ישראלי, הסוכן אחראי לאפל בכל בעיה, ולא להפנות את הלקוח לשום מקום.  (וזו הסיבה שלמשל כאשר אני רוצה כרטיס טיסה, אני בודק את ההצעות באינטרנט ומדפיס והולך עם זה לסוכן הישראלי.

7. קראתי את פסק הדין לגבי יורוטריפ-
 א. לא ברור לי עד כה אם בחוזה של הלקוח היה כיסוי מלא או כולל ביטול השתתפות עצמית super cdw
 ב. שאמרתי , עבירה על חוקי איטליה איננה עניינה של החברה אלא היא בין הלקוח למשטרה, ואם בגלל זה בטלים הביטוחים, לא משכירים רכב מחברה זו
 ג. שובר ההשכרה הינו בהחלט חוזה בין החברה בארץ ללקוח
ד. החברה איננה מתווכת בלבד
ה. אם החברה טוענת שיש הבדלים בין החוזים בארץ ובחו"ל, יש לספק ללקוח העתק מראש כדי שיוכל לקרוא ולהיערך
ו. החברה היתה צריכה לספר ללקוח הסבר על מיהות הביטוחים באופן ברור.

8. כדאי מאוד לברר את כל הפרטים הללו לפני השכרת הרכב, ואם יש תנאי שליליים, לעבור לחברה אחרת. כן אני יודע שזה מחייב טירטור, אבל כשמצאת את החברה המתאימה, יש לך אותה להבא.  מי שמתעצל לערוך סקר שוק, שלא יתפלא שהוא משלם מחיר כבד.

9. פעמים רבות כבר הצעתי להקים ע"י הגולשים, "פול" של חברות או סוכנים אמינים בחו"ל, ואף אחד לא מוכן להרים את הכפפה.

ויש גם חברות שמתנהגות אחרת.
כמו החברות הוותיקות בכרתים, למשל חברת "זקרוס טורס" מעיירת התיירות לימאני-חרסוניסו (עם סניף בחאניה).
אין להם שום טריקים ושטיקים. החוזה כתוב על חצי עמוד בלבד.  ההסתייגות היא רק אם התנהגת כלפי הרכב בדרך לא מקובלת וגרמת נזק לרכב (נורות חום דולקת ואתה ממשיך לנהוג עד שהלך המנוע), לא כולל אם גרמת נזק כתוצאה מנהיגה בשיכרות או תחת השפעת סמים.  וזהו.

ביטוח מלא כולל ביטול השתתפות עצמית, הינם בדיוק כמו שהם נשמעים.
אשתי גרמה נזקים לרכב, אני גרמתי מידי פעם לנזקים בנסיעה בכל מיני חורים בשטח, ומעולם לא באו אלי בטענות.
גלגל התפוצץ, ביקשו שקנה חדש ולהביא להם את הקבלה ושילמו לי את המחיר מלא במזומן מיד.
אין אצלם שום הסתייגות מנזקים כל שהם ברכב (בעיה עם שמשות,צמיגים וכו), הרי לשם כך יש ביטוח.
אם שילמתי את מחיר ההשכרה במעמד חתימת החוזה במזומן , הם לא צריכים את כרטיס האשראי שלך (!) כי הרי הכל מכוסה בביטוח.

לא פלא שלמרות שלחברה הזו יש 220 כלי רכב, קורה בעונה שאין להם כלי רכב בימים מסויימים, והם לא מוכנים לקחת מחברה אחרת, כי הם אחראים לתקינות כלי הרכב שלהם.
גם קרה לי שבעת שביתת מובילי הדלק נתקעתי בלי דלק, הם הגיעו עם מיכלית קטנה ותידלקו וגבו רק את מחיר הדלק.

זו חברה עם הפנים ללקוח ולא לארנקו.....

לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
18/08/2015 | 00:43
3
49
כמה שיותר זמן מראש (להוריד את זה מרשימת הדברים שצריך לעשות, במקום עוד משהו בדקה האחרונה).
ברור שלשלם על ביטוח!
דרך חברה ישראלית (לא הייתי רוצה לפתור בעיה מול נציגי שירות מהחברה הרומנית ולא חסרות בארץ חברות טובות - לי יש ניסיון טוב עם אלבר, אבל יש הרבה חברות שנחשבות מצויונת).
עוד דבר שבדרך כלל אנשים מחמיצים - אם אתה מזמין מחברה ישראלית, תסגור את הפרטים בטלפון מול נציג שירות ולא באימייל. לדעתי זה מגדיל את הסבירות שתקבל את מה שהזמנת.

תהנו!
לצפיה ב-'זהירות מחברת TOP Rent-a-Car בבולגריה'
זהירות מחברת TOP Rent-a-Car בבולגריה
18/08/2015 | 05:46
2
154
בעקבות המלצות עליהם באתר "למטייל" שכרתי מהם בסאני ביץ'
מכונית רנו טוויזי חשמלית עם 2 מושבים.

כשלקחתי מהם את המכונית הם לא איפשרו לעשות ביטוח עם ביטול השתתפות עצמית.

החוזה היה בבולגרית בלבד, ללא עותק באנגלית.
הם חייבו את כרטיס האשראי שלי בפקדון של 75 אירו, בנוסף לעלות ההשכרה.

צלמתי בוידאו ובסטילס את "הנזק החמור" ואת הויכוח איתם באנגלית העילגת שלי.

בזמן ההשכרה עשיתי כמובן סיבוב בדיקה יסודי מסביב למכונית ולא מצאתי שום פגם.

כמובן שבמשך היומיים של ההשכרה נהגתי בזהירות, לא עליתי על מדרכות, ולא עשיתי תאונות.

בגלל מצוקת חניה באזור+הצורך לטעון את המכונית כל 60 ק"מ, לאחר כל נסיעה חניתי וטענתי את המכונית במגרש תחנת ההשכרה.

הנסיעה הכי ארוכה שעשיתי הייתה מSunny Beach לPomorie
20 ק"מ לכול כיוון וכשחזרנו נשאר רק 22% טעינה בסוללות המכונית.
https://www.google.co.il/maps/dir/Pomorie,+Bulgari...
בחניה של המלון אין שקעי חשמל לטעינת המכונית.

ביום האחרון, בבוקר כשרציתי להחזיר את המכונית(היא כבר הייתה מהלילה בתחנת השכרה, בחניה ובטעינה, רק היה צריך לעשות את הפרוצדורה של זיכוי הפיקדון+החזרת המפתחות).
קבלתי טלפון מהם שיש "נזק חמור" ושהם יורידו לי "רק" 30 אירו מהפקדון.

מה הנזק? חתיכת פלסטיק קטנה שחורה, ללא שום שריטה, שבר או סימני פגיעה, שפשוט לא ישבה במקומה בצורה מושלמת, בתחתית הרכב בצד שמאל, בין הדלת לגלגל הקדמי-שמאלי.

אין לי ספק שהנזק הזה לא היה באשמתי, אולי נגרם על ידי השוכרים הקודמים ופספסתי אותו מרוב שהיה מינורי, או חמור מכך, חבלה מכוונת של עובדי החברה, בזמן החניה במגרש שלהם, על מנת לעקוץ אותי.

כל מה שהם צריכים לעשות על מנת "לתקן" את "הנזק", זה להרים את המכונית על ג'ק לשחרר ולהבריג מחדש בורג בתחתית הרכב.

אבל הם התעקשו לחייב אותי 30 אירו, צחקו לי בפנים, כשראו אותי מצלם.
לצפיה ב-'פעם ראשונה שאני רואה החזרת רכב שכזאת..'
פעם ראשונה שאני רואה החזרת רכב שכזאת..
18/08/2015 | 13:20
1
112
סיומו של טיול ארוך בדרום פורטוגל..אני מגיע לתחנת ההשכרה בעיר ליסבון,שעת צהרים..ניגש אלי גבר עם מחברת,מעיף מבט למספר הרכב..רושם במחברתו משהו..וכשאני נותן לו את המפתח אני שומע ממנו  good day ,וניפנוף לשלום..זהו סיימנו את ההשכרה והלכנו משם

יורופקאר
לצפיה ב-'בעבר היה לי מקרה דומה בארץ עם רכב ממקום עבודה'
בעבר היה לי מקרה דומה בארץ עם רכב ממקום עבודה
18/08/2015 | 14:00
57
בשנת 2008, הייתי טכנאי כבלים הוט, כשהתפטרתי החזרתי את הרכב לסניף חברת SUNCAR ברחוב הירקון בת"א ועשו לי את הקטע הזה, אז זה לא יצא מכיסי.
לצפיה ב-'צפון ספרד'
צפון ספרד
15/08/2015 | 17:21
1
38
אני מטיילת באווגוס טורטס עד שעה 15.00 ולמחרת עלי לבקר באורדס ובגוורני היכן כדי ללון ליד גוורני או אורדסה מקום זול וטוב
לצפיה ב-'הביטי בבוקינג *** בסביבות הפארקים ההם[שמורות טבע]'
הביטי בבוקינג *** בסביבות הפארקים ההם[שמורות טבע]
15/08/2015 | 18:50
12
לצפיה ב-'יש כזה דבר טיסה ישירה לרודוס שאינה צ'רטר?בסוף ספטמבר?'
יש כזה דבר טיסה ישירה לרודוס שאינה צ'רטר?בסוף ספטמבר?
15/08/2015 | 17:00
1
24
לצפיה ב-'חשבת לבדוק באתר של נתב"ג דף טיסות מתוכננות?'
חשבת לבדוק באתר של נתב"ג דף טיסות מתוכננות?
16/08/2015 | 18:44
15
לצפיה ב-'מה יש לעשות  בימיי גשם ביער השחור?'
מה יש לעשות  בימיי גשם ביער השחור?
15/08/2015 | 15:44
2
81
לצפיה ב-'מעט מאד'
מעט מאד
15/08/2015 | 16:57
120
אפשר לנסוע לפרייבורג אם אתם קרובים לעיר, ולהכנס לחנויות, למוזאון.
רוב הפעילויות שם הן בחוץ. יש גם ספא וברכות מקורות בטיטיזה אם אנני טועה.
לצפיה ב-'ספא, מוזיאון'
ספא, מוזיאון
17/08/2015 | 07:42
66
באד פרדיס ליד טיטיזי, מומלץ מאוד ומקורה כמובן. יש עוד כמה שלא הייתי בהם
אם אתם "תופסים גשם" באלזס, אז מוזיאון המכוניות
גם קניות זו אופציה
לצפיה ב-'מלונות בוינה'
מלונות בוינה
15/08/2015 | 14:31
4
55
תוכלו בבקש להמליץ על מלונות בוינה
או איזורים מומלצים בהם כדאי ללון?
לצפיה ב-'ערב טוב.ממליצה על מלון קורדיאל תיאטר באזור בית'
ערב טוב.ממליצה על מלון קורדיאל תיאטר באזור בית
15/08/2015 | 18:32
39
העירייה של וינה.קרוב לחשמלית ולתחנת תחתית. עם גישה נוחה לכל מיני מקומות. ומה שחשוב, יש בחדרים מזגן.
לצפיה ב-'תן תקציב ומגבלות'
תן תקציב ומגבלות
15/08/2015 | 22:54
1
13
לצפיה ב-'קרוב לתחבורה ציבורית/רכבת'
קרוב לתחבורה ציבורית/רכבת
16/08/2015 | 08:51
35
באיזור שנעים לצאת להסתובב בערב בחושך (בעיקר שלא יהיה מפחיד)
מקום נקי עם מיזוג
לא נדרש משהו מפואר
לצפיה ב-'קונקשן בתוך ארצות הברית'
קונקשן בתוך ארצות הברית
15/08/2015 | 14:30
3
109
היי, אני מקווה שזה הפורום המתאים לשאלה.

יש לי ביום רביעי טיסה לסן פרנסיסקו עם קונקשן של שעתיים בפילדלפיה. מעולם לא היה לי קונקשן בתוך ארצות הברית מטיסה בינלאומית, אבל חבר אמר לי שכשמגיעים לשם צריך להוציא את המזוודות, להעביר אותן במכס ולשלוח אותן מחדש בצ'ק אין לטיסה הפנימית. האם זה באמת התהליך, ואם כן האם שעתיים זה זמן מספיק לקונקשן כזה? ומה התהליך בחזור (אותו מסלול)?

ועוד שאלה - אם אני קונה בושם בדיוטי פרי בארץ ולוקח אותו איתי לטיסה אז אני בעצם אוכל להכניס אותו למזוודה הגדולה כשאני אוציא אותה בפילדלפיה, לפני הבידוק הבטחוני לטיסה הפנימית, נכון?

תודה מראש 
לצפיה ב-'אמור להספיק, תלוי כמה זמן לוקח בהגירה'
אמור להספיק, תלוי כמה זמן לוקח בהגירה
15/08/2015 | 16:48
72
קודם את תעברי הגירה, זה לוקח הכי הרבה זמן. הקרוסלה של המזוודות היא לא רחוקה, היות והטיסות הבינלאומיות מופרדות מהשאר.

ממש מחוץ לקרוסלה, יש מכס. הם שואלים כמה שאלות. אז תעברי דלתות ויש את המקום להחזיר את המזוודות. זה לא ממש צ'ק אין, זה פשוט לשים את המזוודות על קרוסלה. הם כבר מתוייגות והכל. מה שמעצבן שצריך גם לעבור שוב בדוק בטחוני.

הטיסה מישראל היא די מוקדמת, כך שרוב הסכויים שהתהליך יהיה מאד מהיר. לי זה לקח פחות מחצי שעה כל העסק.

בחזור, היות ולא צריך לעבור הגירה או מכס, הבדוק הבטחוני הראשוני היה על אדמת ארה"ב את לא תראי את המזוודות עד לארץ
לצפיה ב-'זה אכן התהליך'
זה אכן התהליך
15/08/2015 | 17:23
57
בפילדלפיה אני לא רואה סיבה ששעתיים לא יספיקו. זה בסדר.
בJFK וניו-ארק זה גבולי מאד.
לגבי הבושם- כן, בהחלט. אין בעיה לפתוח את המזוודה ולסגור, רק תעשה את זה מיד אחרי שתאסוף אותה כי בעיקרון אתה אוסף אותה ומחזיר ממש אחרי כמה מטרים.

לצפיה ב-'תודה רבה לשתיכן!'
תודה רבה לשתיכן!
15/08/2015 | 20:30
16
לצפיה ב-'טיסה לרוסיה עם דרכון רוסי כמעט פג תוקף'
טיסה לרוסיה עם דרכון רוסי כמעט פג תוקף
15/08/2015 | 13:19
4
293
לאימי יש כרטיס טיסה למוסקווה בעוד  שבועיים.
יש לה אזרחות כפולה- ישראלית ורוסית. אבל מסתבר שהדרכון הרוסי שלה יפוג תוקף בדצמבר=פחות מחצי שנה הנדרש.
האם תוכל להיכנס לרוסיה כאזרחית ישראלית או שבגלל הדרכון הרוסי תהיה לה בעיה בכניסה או יצאה?

לצפיה ב-'ממה שאני יודעת'
ממה שאני יודעת
15/08/2015 | 13:55
87
במידה ויש 2 אזרחויות, היא חייבת להכנס לפי הדרכון הרוסי. ככה הסבירו לנו.
כלומר, אם הדרכון פג תוקף זה לא טוב. עדיף שתחדשו אותו ,הם מאוד מאוד קפדנים שם בבדיקת דרכונים.
לצפיה ב-'מה מדיניות רוסיה לגבי אזרחים שלה?'
מה מדיניות רוסיה לגבי אזרחים שלה?
15/08/2015 | 17:55
62
ממה שבדקתי במשרד הפנים, אזרח ישראלי יכול להכנס לישראל עם הדרכון הישראלי שלו כל זמן שהדרכון בתוקף.
כנ"ל למשל בקנדה - כל זמן שהדרכון בתוקף אפשר להכנס ולצאת, כאשר אתה אזרח של אותה מדינה.
ייתכן שהיא יכולה להכנס ולצאת מרוסיה בלי בעיה עם הדרכון הרוסי שלה ולישראל עם הדרכון הישראלי. כדאי לבדוק.
לצפיה ב-'כנראה שהיא חייבת להשתמש בדרכון הרוסי'
כנראה שהיא חייבת להשתמש בדרכון הרוסי
16/08/2015 | 06:59
57
בכל המדינות שאני מכיר אזרח חייב להשתמש בדרכון המקומי.
עם רוסיה ככל שאני זוכר יש בעיה נוספת, אם אני זוכר נכון לפי החוק הרוסי לאזרח אסור שתהיה אזרחות כפולה, זו עבירה פלילית.
בקיצור האופציה להסתבכות לטעמי גדולה מידי בשבל להסתמך על פורום של אנשים אנונימים שיש להם אולי הרבה רצון טוב אבל לא מספיק ידע
לצפיה ב-'תודה לכם!'
תודה לכם!
16/08/2015 | 12:19
46
העניין הוא שהדרכון עוד לא פג תוקף (התוקף עד דצמבר). לחדש את הדרכון הרוסי זה תהליך של חודשים ארוכים (היא מנסה לקבוע תור בשגרירות מיוני ועדיין לא קבעו תאריך).
כנראה לא תהיה ברירה אלא לבטל את הטיסה.
לצפיה ב-'חדשות מעולם התיירות: מה קורה עם AirBNB? ברלין ועוד'
חדשות מעולם התיירות: מה קורה עם AirBNB? ברלין ועוד
15/08/2015 | 12:16
26
219
עוד סיפור זוועה מבית היוצר של AirBnB ,התנהגות מוזרה של אנשי האתר וסיפור התקיפה.

http://www.nytimes.com/2015/08/15/your-money/airbnb-horror-story-points-to-need-for-precautions.html?smid=fb-nytimes&smtyp=cur

היה כבר סיפור עם נשיכת כלב
http://www.nytimes.com/2015/04/11/your-money/questions-about-airbnbs-responsibility-after-vicious-attack-by-dog.html?_r=1

36 שעות בברלין
http://www.nytimes.com/2015/08/16/travel/what-to-do-in-36-hours-in-berlin.html?smid=fb-nytimes&smtyp=cur

שאלתם על טרקים בדולומיטים?
http://www.nytimes.com/2015/08/16/travel/italy-dolomites-hiking-trekking-camping.html?action=click&contentCollection=travel®ion=rank&module=package&version=highlights&contentPlacement=1&pgtype=sectionfront

אורביז - חברת התיירות העולמית מציעה חבילות נופש בשימוש האפליקציה שלה
http://www.nytimes.com/2015/08/14/travel/orbitz-offers-vacation-packages-by-app.html?rref=collection%2Fsectioncollection%2Ftravel

בעתונות הישראלית? נאדא. שום דבר מענין. אם מצאתם משהו שפספסתי תשרשרו לכאן בבקשה.

לצפיה ב-'טיסות זולות- מה עומד מאחריהן וכיצד לנסות לפתור את הבעיות'
טיסות זולות- מה עומד מאחריהן וכיצד לנסות לפתור את הבעיות
15/08/2015 | 18:52
2
133
כל חברות השכר הזולות מצופפות מושבים, מקצצות ברוחב המושבים, מקצצות באוכל, בהטבות. ההיפך, גובות על כל דבר כסף. כמה הצעות איך להתמוד עם כל זה (לא לטוס איתן?)

הכתבה באנגלית
לצפיה ב-'Error: Unable to find site's URL to redirect to.'
Error: Unable to find site's URL to redirect to.
16/08/2015 | 10:54
1
14
לצפיה ב-'אויש מצטערת, הולכת לחפש שוב את הכתבה'
אויש מצטערת, הולכת לחפש שוב את הכתבה
17/08/2015 | 07:06
27
לצפיה ב-'הסיפור על AirBnB מופיע היום בדה מרקר כלומר בעברית'
הסיפור על AirBnB מופיע היום בדה מרקר כלומר בעברית
17/08/2015 | 12:02
8
147
לכל מי שלא הספיק לקרוא באנגלית

לצפיה ב-'ראיתי את הסיפור הזה בבוקר. חייב לומר שזה סיפור תמוה מאוד'
ראיתי את הסיפור הזה בבוקר. חייב לומר שזה סיפור תמוה מאוד
17/08/2015 | 12:12
7
119
ולא שאני חושב שהוא לא נכון. מצד שני, גם אם הוא נכון, זה היה יכול לקרות בכל מקום ובכל זמן.
לצפיה ב-'כן. הנער רב התושיה לא התקשר בעצמו למשטרה'
כן. הנער רב התושיה לא התקשר בעצמו למשטרה
18/08/2015 | 08:08
6
80
למרות שבכל הסלולרים זה 112 ומי שלא זוכר הוא צרוב במספרי החירום.
שסיפר לאמא על הכל כולל רעשי הארונות, אבל לא איפה הוא נמצא.
שהאמא לא טרחה נגיד להתקשר למרכזיה בין לאומית לשאול מה מספר המשטרה או להעזר בפלא שנקרא אינטרנט וגוגל.
שאין אף מילה על מה קרה בסוף, יש תלונה במשטרה? מה קרה?

נשמע לי קצת כמו הסופור החוזר על הילדה שנחטפה בדיסני שראשה גולח הוחבאה תחת מעיל (בטח, באורלנדו) וזוהתה רק לפי נעלי התעמלות ונמצאה מסוממת.
לצפיה ב-'ועוד להראות את התמונה שלו ברבים, בחור מגודל שעבר התעללות'
ועוד להראות את התמונה שלו ברבים, בחור מגודל שעבר התעללות
18/08/2015 | 10:13
5
63
אעלק ע"י סניוריטה חסודה. בגילו רק לספר לאמו ששאבו אותו למטה?
לצפיה ב-'אני לא מבינה את הציניות הנתונה מראש של שניכם'
אני לא מבינה את הציניות הנתונה מראש של שניכם
18/08/2015 | 10:18
4
72
זה לא שאתם מחוסנים מפגיעה. אז למה מראש לזלזל באדם שאולי נפגע באמת?
לצפיה ב-'כי הסיפור לא נראה אמין.'
כי הסיפור לא נראה אמין.
18/08/2015 | 10:19
19
לצפיה ב-'אני חושב שזו קריאה ביקורתית, לא ציניות'
אני חושב שזו קריאה ביקורתית, לא ציניות
18/08/2015 | 10:29
1
90
הסיפור פשוט לא הגיוני בכל כך הרבה רמות, רשמתי חלק מהן ואף אחת לא היתה בגלל שהוא גבר, לא הנחתי שזכר הוא בלתי פגיע.

הסיפור נראה כל כך בדיוני שאני בכלל לא בטוח שזו תמונה שלו ולא איזו תמונה לא קשורה שהכתב הנפיץ מאיזה מקום ברשת.
לצפיה ב-'אוקיי, נחיה ונראה'
אוקיי, נחיה ונראה
18/08/2015 | 10:52
13
לצפיה ב-'אני גם חושבת שיש כאן בלון עיתונאי'
אני גם חושבת שיש כאן בלון עיתונאי
18/08/2015 | 11:54
54
ואולי אפילו אוסף אינטרסים כלכליים (אם נחשוב קונספירטיבית) להראות כמה אייר-בנב מסוכן
לצפיה ב-'לא מעודד שימוש באתר הזה. המארחים לא נדרשים לעמוד בכללי'
לא מעודד שימוש באתר הזה. המארחים לא נדרשים לעמוד בכללי
17/08/2015 | 13:20
9
125
B&B שאחרים מחויבים להם ובבירוקרטיה שכרוכה בכך. אבל בדיוק זו סיבה למה בעיני לקחת חדר בדירה של מישהו זה מאוד מאוד לא בטוח, בוודאי לא לאישה (היה סיפור מזעזע השנה על תקיפות מיניות בפאדובה, על-ידי שוטר לשעבר(!) שדג את קורבנותיו באמצעות אתר קאוץ'-סרפינג) אבל מסתבר כאן שגם לא לבחור צעיר. אולי דירה שלמה זה יותר בטוח אבל אחרי שאני קוראת סיפורים כאלה אין חשק גם לזה. מזלי שבטורינו מצאתי מלון זול - ואמין לפחות לפי הדיווחים - שייתר את הפיתוי של אתר כזה.

זה נכון שיש גם סכנה במלון; בוורונה וידאתי עם פקיד הקבלה שאורח מסוים שנתן לי יותר מדי תשומת לב לא יכול בשום אופן להיכנס עם הכרטיס שלו לחדר שלי ולפחות נראה לי שלא ידע את מספר החדר. זה לא אומר שלא יכול היה איכשהו לגלות אותו אבל לפחות נמצאתי במקום גדול, בלי להיות תלויה בחסדיו של מארח בודד שמי יודעת מה הרקע שלו, ויכולתי לקרוא לקבלה בעת צרה אם היה קורה משהו.

לצפיה ב-'בהחלט העלת גם את החששות שיש לי'
בהחלט העלת גם את החששות שיש לי
18/08/2015 | 06:58
1
73
הדרישות שלי ממלון זה ניקיון, בלי שטיח בחדר ומקלחון זכוכית.
בדר"כ המלונות שמציעים את זה לא זולים.
לעומת זאת הרבה דירות מציעות את זה במחיר שחוסך לי לא מעט כסף.
חדר בבית של מישהו אחר אפילו לא שקלתי.
שקלתי דירה.
ועדיין מתלבטת וחוששת.
מצד אחד אם אקח דירה אוכל לנסוע פעם נוספת או ליותר זמן, מצד שני הביטחון האישי הוא priceless.

לצפיה ב-'כאן הדרישות באמת פרטיקולריות ולא בכל מלון אין שטיח'
כאן הדרישות באמת פרטיקולריות ולא בכל מלון אין שטיח
18/08/2015 | 09:12
52
אם כבר, ברוב המלונות יש שטיח, קשה לי להיזכר בכזה שלא היה בו (אה, אולי מצאנטי בוורונה, בין שאר מעלותיו...). מקלחון זכוכית יש בהרבה מלונות אבל שוב, לא בכולם. מה שאפשר לעשות זה לקרוא חוו"ד באתרי ההשכרות ולקוות לטוב. אולי לקרוא כאן בפורום, אם יש חברה שאת מכירה שנסעה ושכרה והיה טוב. מעבר לזה אין לי רעיונות, זו באמת פרקטיקה שיש בה סיכונים. לא דין זוג בגיל העמידה - למשל, אלה שקראתי סיפור טיול שלהם לאחרונה בספרד, שחגגו עם air bnb - כדין אישה שנוסעת לבד. (או שתיים, לצורך העניין. האונס - וזה מה שקרה שם, לא סתם תקיפה - בפאדובה בוצע ביותר מאישה אחת באותה השהות).
לצפיה ב-'גלישת ספות להערכתי בעייתית לא פחות מטרמפים'
גלישת ספות להערכתי בעייתית לא פחות מטרמפים
18/08/2015 | 08:18
6
79
האמת נראית לי לעיתים הרבה יותר בעייתית.
היתרון הכלכלי ואולי החברתי ברור, הסיכונים צריכים להיות גם כן ברורים.

שכירת חדר בכסף עניין ותיק מאוד, גם ההורים שלי שהיו צעירים השתמשו בשירותי צימר באזורים דוברי גרמנית B&B באזורים דוברי אנגלית וכו'.
אם ההורים שלהם היו מטיילים אני מניח שגם הם היו משתמשים בשירות כזה.
היום אפשר למצוא חדרים להשכרה גם בארי אינטרנט ולא רק בהגעה פיסית למקום או דרך סוכן/לשכת תיירות, להערכתי ההבדל הזה לא משנה את מידת הסכנה.

אנשים רעים יש בכל מקום והם מנצלים הזדמנויות. ככה זה.
לצפיה ב-'בוודאי, אני הרי לא נגד זה, גם אני שהיתי ואשהה ב-B&B'
בוודאי, אני הרי לא נגד זה, גם אני שהיתי ואשהה ב-B&B
18/08/2015 | 09:17
1
51
ובכל זאת, כש-B&B רשום בלשכת התיירות, אם הוא עבר ביקורת שמזכה אותו בשיבולים, תנורים ומה שלא יהיה הסמל - בצרפת, למשל - אם הוא משווק באתר תיירות של עיר או של כפר, יש עליו פיקוח ויש לו מחויבות גדולה יותר מאשר אם הוא רשום באתר  Airbnb בלבד. בהחלט יתכן שגם וגם, גם רשום בלשכה וגם באתר פרטי כזה או אחר.

אבל אישה שנוסעת לבד חייבת לנקוט משנה זהירות. לי יותר בטוח לקחת חדר במלון שיש בו כמה עשרות חדשים וקבלה 24 שעות ביממה, מאשר לחלוק דירה עם אנשים שאני לא מכירה שמפרסמים את הדירה שלהם ב-Airbnb.

לצפיה ב-'אם אחותי הקטנה או הבת שלי היו אומרות לי'
אם אחותי הקטנה או הבת שלי היו אומרות לי
18/08/2015 | 09:40
84
שהן מתכננות גלישת ספות או חדר בדירה שגרים בה אני הייתי מביע התנגדות גדולה.
האמת גם אני עצמי הייתי חושש מגלישת ספות והסיכון שלי נמוך משל אישה.

כל אחד בוחר את רמת הסיכון שהוא יכול לחיות איתה.
יש כאלה שלא חוגרים חגורת בטיחות.

הסיפור הספציפי הזה נראה לי יותר מתמוה
לצפיה ב-'הילדים שלי הם גולשי ספות.'
הילדים שלי הם גולשי ספות.
18/08/2015 | 11:39
3
62
ואנחנו אירחנו הרבה. חוויה מצויינת אם יודעים איך לנהל אותה.
לצפיה ב-'אז אולי תוכל לספר איך לנהל אותה'
אז אולי תוכל לספר איך לנהל אותה
19/08/2015 | 16:10
2
19
אני הייתי חושש להתארח בבית זר אצל מארחים לא מוכרים,
אם הייתי ממין נקבה מבחינתי בכלל היה מחוץ לתחום.
גם להכניס אנשים שאני לא מכיר אלי לבית נראה לי יותר מבעייתי

אז איך לנהל כך שלא יהיו סיכונים?
לצפיה ב-'לכל גולש יש פרופיל, ממליצים, חברים ומוניטין'
לכל גולש יש פרופיל, ממליצים, חברים ומוניטין
19/08/2015 | 23:29
7
לצפיה ב-'שני הסנט שלי'
שני הסנט שלי
20/08/2015 | 12:40
9
אי אפשר למנוע לגמרי סיכונים, אבל אפשר כשרוצים להתארח לעבור על פרופיל המשתמש ולבחור מישהו שיש עליו המלצות רבות (לקרוא אותן ולהבין האם ההמלצות הגיעו מחברים משוחדים או מאנשים זרים שהתארחו אצלו), לדבר איתו במייל ואפילו בטלפון כדי לעמוד על קנקנו, ואני אישית הייתי הולכת רק על מארחות נשים או משפחות עם ילדים.

לא יצא לי להתארח בקאוץ' סרפינג עדיין, אבל לפני שנים רבות טיילתי בטרמפים בניו זילנד - אני לא מחסידי הטרמפים אבל ניו זילנד הרגישה לי כמקום היחידי הבאמת בטוח לעשות זאת - ולא מעט מהנהגים הציעו לי להתארח אצלם. הלכתי לפי תחושת הבטן שלי, פעמיים-שלוש אפילו יצא לי להגיד "לא" להצעת טרמפ למרות שחיכיתי זמן רב, והיה טיול מקסים. היכרתי המון אנשים, חייתי אצל המקומיים ולמדתי להכיר את ניו זילנד דרכם, תענוג אמיתי וצורת טיול מאוד שונה ומיוחדת. פשוט הלכתי לפי האינטואיציה שלי, וקיבלתי הצעות אירוח כשהרגשתי שהאדם המציע אכן בסדר. קשיש אחד הזמין אותי לבלות את חג המולד עם משפחתו המורחבת בקמפינג באגם יפה, בחור צעיר שאסף אותי בזמן סערה אירח אותי עד תומה עם ארוסתו ושותפו לדירה וניצלנו את מזג האוויר הסוער לארוחות שחיתות בבית מול מרתונים של סרטים ויציאות להעפת עפיפון פעלולים ברוח, אשה אחרת הזמינה אותי לחווה של משפחתה שבה גרתי שבוע ואפילו קיבלתי מפתחות לרכב משלי כדי להתנייד, וכן הלאה.

שום דבר לא בטוח לגמרי, ולצערי כנשים הרבה יותר קשה לנו לטייל, וגם אני חוששת מסיכונים, אבל אסור לוותר לגמרי על חוויית המסע מהפחד, אלא לזכור שצריך להיות חכמים בהתנהלות ולצמצם סיכונים, לסמוך על תחושת הבטן.

דווקא מאיירBNB אני כן חוששת. היתה לי חווייה מאוד רעה איתם (בפעם היחידה שהשתמשתי בשירותיהם) דווקא פה בישראל, אז איכשהו נראה לי שכרגע אעדיף חדר באכסניה על פני שימוש נוסף באתר.
לצפיה ב-'הסיפור אכן נשמע קצת הזוי, אבל.....'
הסיפור אכן נשמע קצת הזוי, אבל.....
18/08/2015 | 11:21
1
69
אבל יש סיפורים הזויים שהם נכונים לחלוטין.

ישנו אתר מצויין לבדיקת שמועות וסיפורי מעשיות במרשתת. אני תמיד ממליצה
לעבור שם לפני שמספרים משהו מבהיל/מרעיש/מזוויע/מסוכן וכו'

בכל אופן הסיפור הזה אינו מופיע שם.
לצפיה ב-'טוב מדובר בסיפור חדש, יקח זמן למישהו מהאתר לברר'
טוב מדובר בסיפור חדש, יקח זמן למישהו מהאתר לברר
18/08/2015 | 14:24
15
לצפיה ב-'עוד חדשות: נוסעים תקועים בפראג בשדה, חו"ל לחרדים'
עוד חדשות: נוסעים תקועים בפראג בשדה, חו"ל לחרדים
18/08/2015 | 11:26
1
101
התייר החרדי גם רוצה לנסוע לטייל בחו"ל ולכן ענף התיירות נערך לקראתו/ה

אל תטוסו עם טיסות שכר - נוסעים תקועים המון שעות בפראג

לצפיה ב-'וגם על נוער תקוע במטוס בשיא החום'
וגם על נוער תקוע במטוס בשיא החום
18/08/2015 | 12:16
43
לצפיה ב-'צפון אנגליה'
צפון אנגליה
15/08/2015 | 11:39
51
ועוד עזרה מכם אנשים טובים,
בני טס ל- 10 ימים לאזור האגמים בצפון אנגליה, רוצה לעשות מסלולי הליכה
מה אתם מיעצים- לעשות בצורת כוכב
איך עושים המסלולים שם, יש הדרכה
או שיש מקומות מומלצים יותר להליכה

בקיצור כל טיפ יעזור מאוד

לצפיה ב-'טורונטו שיקאגו ואגם מישגן'
טורונטו שיקאגו ואגם מישגן
15/08/2015 | 11:37
49
אשמח לקבל הצעות לאטרקציות מכל סוג שהוא (נוף, שמורות טבע, מוזאונים- הכל) בדרך.
יוצאים מטורנטו דרך דטריוט עולים צפונה ימישגן יורדים לשיקאגו וחזרה לטורנטו.
אנחנו עם רכב כמישים מאוד יכולים גם לסטות ימינה או שמאלה למען אטרקציה.
לצפיה ב-'עזרה במסלול אירופאי'
עזרה במסלול אירופאי
15/08/2015 | 00:53
5
111
היי
אני מתכנן לטוס בסוף ספטמבר לאירופה. בגלל שיקולים מסויימים, אני מתחיל בברלין ומסיים באמסטרדם. באמצע, יש לי 4-5 ימים לטיול ביניהן ואני מתלבט מה לעשות בהם.
אני סטודנט צעיר, אעשה את הטיול לבד או עם חבר ואין לי בעיה להשכיר אותו במידה וצריך.
שמעתי שלוקסמבורג מדהימה. היא אמנם לא על הדרך אבל לפי מה שראיתי במפות אפשרי להגיע אליה. מה אתם אומרים? המלצה אחרת?

תודה
לצפיה ב-'אם המטרה לטייל אז תשכור רכב וסע לטייל'
אם המטרה לטייל אז תשכור רכב וסע לטייל
15/08/2015 | 09:15
2
74
ברוב הפורומים הזרים כמו טריפאדוויזר אנשים מנסים להניע את המבקשים
לנסוע ברכב מלעשות את זה אלא לקחת רכבת. אבל אם ממש בא לך אז
יש לי שתי הצעות:
אני חושבת שלוקסנבורג זה סיבוב גדול ומיותר
ללוקסנבורג מספיק יום אחד, אבל, זה תלוי בך.
לקחת רכב בברלין ולהחזיר באמסטרדם יקר מאד.
אני אתן לך רשימת ערים, חלק מהן דורשות סטייה מהדרך לאמסטרדם. תסתכל במפה, תראה מה נראה לך ומה לא. למשל:
בראונשוויג-הנובר-מונסטר-המלין, או קצת דרומה לייפציג (והאזור לידה כמו האלה, ינה, ווימאר, ארפורט.
אפשרות שניה: אם ממש בא לך לטייל ללוקסנבורג אז סע ברכבת לאמסטרדם קח משם רכב רד לבלגיה ולוקסנבורג וטייל בבלגיה יומיים יום לוקסנבורג וחזור עם הרכב לאמסטרדם.
לצפיה ב-'היי'
היי
15/08/2015 | 15:22
1
41
הסיבה שאני רוצה להגיע ללוקסמבורג נובעת בין היתר מכך שהייתי ברוב היעדים במערב אירופה (גרמניה - 3 פעמים, בלגייה פעמים, צרפת - 4 פעמים) ולכן אני מחפש יעד חדש. אם יש בגרמניה איזו עיירה מלהיבה שאת ממליצה עליה - אני אשמח לקרוא ולשקול. המטרה היא לא סתם לעבור את הדרך מברלין לאמסטרדם אלא לראות יעדים מעניינים בדרך.
לצפיה ב-'מסלול מוצע'
מסלול מוצע
15/08/2015 | 17:17
51
אם כך הייתי מציעה לך לא עיר/עיירה אחת אלא רצף של ערים/עיירות ואתה תחליט כמה זמן תשאר בכל מקום:

לרדת מברלין לליפציג, לעצור בלייפציג (שווה) חצי עד יום מלא אולי עם לינה? לנסוע משם לאחת מהשלוש ינה, ווימאר או ארפורט (מה שתרצה ומה שתספיק) להמשיך דרום מערבה על אוטובאן 4 שהופכת ל-40 ו-45 עד לקובלנץ. לעצור בקובלנץ, שווה ביקור (המפגש בין הריין למוזל) ומשם לנסוע לטרייר (שווה) שהיא ממש כמה קילומטרים לפני לוקסמבורג וכמובן ללוקסמבורג. אני חושבת שיחד עם הנסיעה חזרה להולנד 4 ימים אולי יספיקו - בקשי. תצטרך לנסוע ולתכנן, המרחקים גדולים. מברלין לקובלנץ זה אמנם רק כ-610 קילומטר, אבל יש די הרבה ערים/עיירות בדרך.  מלוקסמבורג חזרה לאמסטרדם 411 ק"מ.

לצפיה ב-'גם הגעה לוקחת זמן.'
גם הגעה לוקחת זמן.
15/08/2015 | 09:19
46
אפשר להגיע ללוקסמבורג אבל זה דורש המון זמן - ממש לא 4-5 ימים אם אתה לא רוצה לבלות את כל הטיול בנסיעות ממקום למקום.  היא רחוקה מאד מאד מהכיוון שלך. ממליצה לך למצוא משהו שהוא כן בדרך.
לצפיה ב-'אני מציע שלפני שאתה קובע מסלול ל 4 ימים'
אני מציע שלפני שאתה קובע מסלול ל 4 ימים
16/08/2015 | 10:33
38
תבדוק אם היעד, לוקסמבורג, מדהימה גם לך ולא רק למישהו ששמעת ממנו משהו.
שלא תגלה שסובבת טיול שלם סביב יעד שלא ממש עושה לך את זה.
לצפיה ב-'שאלה דחופה לגבי אישור טיסה בהזמנת אונליין'
שאלה דחופה לגבי אישור טיסה בהזמנת אונליין
14/08/2015 | 18:00
10
224
הזמנתי טיסה באתר של ישראייר היום בצהריים. קבלתי תשובה שזה בתהליך קבלת אישור. כנראה שבסוף השבוע המערכת סגורה. זה למועד קרוב ומאוד חשוב לי להזמין מקומות במלון בבוקינג, כבר היום. מישהו יודע אם אפשר להסיק שיש מקום אם הטיסה הופיעה באתר?
לצפיה ב-'את רוצה שנגיד כן או לא ?'
את רוצה שנגיד כן או לא ?
14/08/2015 | 18:05
110
אני אישית היתי מחכה לקבל את האישור. או לקבל בזמן ההזמנה את הסלולרי של האיש בדלפק ולהתקשר. אם אין לכם אז לחכות.
לצפיה ב-'אישית אנני חושבת שמישהו כאן יוכל לתת לך תשובה רצינית'
אישית אנני חושבת שמישהו כאן יוכל לתת לך תשובה רצינית
14/08/2015 | 18:07
107
תזמיני מלון בבוקינג אם אפשרות ביטול ללא תשלום, זו האופציה היחידה.
לצפיה ב-' מי טס בישראייר להתרחק מהם כמו מאש'
מי טס בישראייר להתרחק מהם כמו מאש
14/08/2015 | 21:14
79
לצפיה ב-'הכלל: להימנע מהזמנות ביום שישי, כי אז תדברו ללמפה...'
הכלל: להימנע מהזמנות ביום שישי, כי אז תדברו ללמפה...
14/08/2015 | 23:25
6
88
לצפיה ב-'תודה למי שענה, בינתיים זה אושר.'
תודה למי שענה, בינתיים זה אושר.
15/08/2015 | 19:27
5
115
אבל עוד לא סגרנו על מלון. זה קצת לא ברור. נצטרך לדבר מחר עם סוכנים. למה להתרחק מישראייר?
לצפיה ב-'אושר משמע שקיבלתם כרטיסי טיסה או קבלה?'
אושר משמע שקיבלתם כרטיסי טיסה או קבלה?
16/08/2015 | 07:05
95
אם קיבלתם קבלה אז אישרו שאכן נתתם כסף, אם קיבלתם כרטיס אז אישרו לכם מקום על הטיסה. הבדל גדול.

אני רואה טעם להתעסק בשאלה ישראייר בעד או נגד רק אם יש אופציה ראלית לשינוי.
לצפיה ב-' למה לא ישראייר דוגמאות וכדאי להפנים'
למה לא ישראייר דוגמאות וכדאי להפנים
16/08/2015 | 08:37
3
104
ישראייר בגדולתה רק לפני כחודש וחצי

ישראייר בגדולתה בשנת 2011

בלינק האחרון ישנן הפניות (לינקים) לתקלות נוספות ועדיין לא חסרות דוגמאות נוספות . 
לצפיה ב-'אבל למה לעשות לה שחור עכשיו? היא כבר קנתה'
אבל למה לעשות לה שחור עכשיו? היא כבר קנתה
16/08/2015 | 09:58
2
31
לצפיה ב-'נשאלתי על ידה למה לא ישראייר ואני הסברתי '
נשאלתי על ידה למה לא ישראייר ואני הסברתי
16/08/2015 | 10:29
1
69
לאונידס קרא את הבקשה שלה בנוגע לישראייר.  "אנחנו" מנומסים כידוע לך ופעלנו בהתאם לבקשה .   
לצפיה ב-'כבר קבלנו את הכרטיסים'
כבר קבלנו את הכרטיסים
17/08/2015 | 00:39
62
קראתי על הבעיות שיש עם החברה. אני מחזיקה אצבעות שילך חלק.
לצפיה ב-'עזרה בתכנון טיול למינכן :)'
עזרה בתכנון טיול למינכן :)
14/08/2015 | 14:45
5
80
שלום!
אני ממש שמח ששיש כזה פורום! ואני מקווה שתוכלו לעזור לי.

אנחנו 4 חברים בני 21 משרתים בצבא ורוצים לצאת לחופש בן 7 ימים מה22 לספטמבר עד ל28 לספטמבר.

אנחנו מתעניינים בספורט, בירה, טבע והיסטוריה :)
אנחנו ככל הנראה נסתמך על תחבורה ציבורית, וכרטיס של קבוצה מתי שזה יהיה אפשרי.
ביום הראשון יש משחק בית של באיירן מינכן שאנחנו רוצים לקנות אליו כרטיסים, אתם יודעים האם אפשר לקנות במקום?
מקומות נוספים שאנחנו רוצים ללכת אליהם הם הכפר האולימפי, העיר העתיקה ומכרז העיר, נוישוונשטיין, דכאו, זלצבורג וכמובן לאוקטוברפסט.
והיינו שמחים גם לטיול באלפים הבווארים או לטיול טבע באופן כללי.
אם יש משהו נוסף שלא כדאי לפספס או ששווה לשים לב אליו בכל אופן, אז בבקשה תגידו.

בשלב הראשוני אני רוצה לדעת בגדול מה אפשרי ומה לא כדי שאני אוכל לתכנן את הימים ולהתחיל להזמין כרטיסי טיסה ומלונות.
בשלב השני אני אעשה תכנון מדויק יותר של איפה בדיוק נהיה בכל רגע פחות או יותר.

האם יש ימים שחלק מהאטרקציות לא פעילות? האם יש ימים שעדיף לעשות משהו אחד על פני האחר? יש דברים שצריך להזמין מראש?
כל טיפ יעזור לנו.

תודה רבה!

לצפיה ב-'פרטים על אוקטובר פסט השנה'
פרטים על אוקטובר פסט השנה
14/08/2015 | 15:42
1
67
יתחיל ב19 לספטמבר. http://www.oktoberfest.de/en/article/About+the+Okt... ימשך 16 יום.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/08/2015 | 18:58
12
לצפיה ב-'אוקטובר פסט 2015'
אוקטובר פסט 2015
14/08/2015 | 17:20
84
לדעתי, ורק לדעתי מבלי שבדקתי, עכשיו לנסות להזמין לחודש הבא מלון/אכסניה/חדרים זה מאד מאוחר. חגיגות אוקטובר במינכן מפורסמות בכל העולם, רוב האנשים כבר הזמינו מזמן מזמן מקומות לינה. אין לי מושג איפה לייעץ לכם ללון. הכל יהיה יקר מאד ומלא מאד. כרטיסים למשחק של באיירן מינכן? אנני יודעת אם תשיגו עכשיו (חפשו באינטרנט) ואולי יהיה לכם מזל למצוא משהו. תצטרכו ממש לחפור באינטרנט ולכן אני מציעה שתי אופציות:

שבו עוד היום וגם מחר וחפשו קודם כל לינה, תראו כמה יעלה וכמה רחוק תהיו ממינכן במקרה ותמצאו משהו באחד הכפרים בסביבה. אחרי שתמצאו לינה או מיד עם מציאת לינה ודקה לפני שאתם משלמים או מזמינים עם כרטיס אשראי, תבדקו כמה תעלנה לכם הטיסות . בדקתי השבוע ויש טיסות למינכן במחיר של למעלה מ-500 דולר לאדם (בדקתי את אייר ברלין, לופטהנזה, ג'רמן וינגס. לא בדקתי את אל על אבל קחו בחשבון שזה ערב יום כיפור וכל הטיסות תצאנה עד הצהרים - של כל החברות).

אפשרות אחרת, צאו אחרי סוכות כי עד אז מחירי הטיסות בשמים. מ-1 באוקטובר מחירי הטיסות יורדים ב-50% בקירוב. שווה לחשוב על זה. אוקטובר פסט מסתיים ב-6 באוקטובר.
לצפיה ב-'אני עם דניאלה...'
אני עם דניאלה...
15/08/2015 | 18:55
59
עם עוד לא הזמנתם כלום... תגלו שזה יהיה מאוד יקר עכשיו.
אבל... אם להיות קונסטרוקטיביים...
א. מלון ליד תחנת רכבת, עיליתץ או תחתית לא משנה, לא משנה כמה רחוק מפארק תרזה, ולא להתפשר על שום דבר אחר. בהחלט לא לקחת שום אופציית לינה מחוץ לעיר כי ההתניידות תהיה יקרה מאוד, מסורבלת ואיטית. יותר גרוע יהיה לשכור רכב בתקופה הזו כי המשטרה מאוד קפדנית עם נהגים שיוצאים מהעיר, בעיקר ברכבים שכורים.
ב. בתחנת הרכבת המרכזית, בצד, יש נקודת מפגש של כמה חברות טיולים מודרכים לתיירים. אנחנו מצאנו שהחברה שהמשרד שלה הפינתי (המידע נכון ללפני 5 שנים בערך) היא בעלת המדריכים הכי מקצוענים. הם מוציאים טיול בוקר לדכאו ואז טיול צהריים בעקבות אתרים היסטוריים נאציים במרכז העיר (היכל הבירה בו הוקמה המפלגה, גבעת הממשלה שתכנן אלברט שפייר, בתים שהיטלר חי בהם, וכדומה). אפשר לעשות את שניהם באותו היום עם אותו המדריך ולהספיק להגיע לפארק לפני 4 אחהצ כשמתחיל הלחץ.
ג. משחק של בייארן לדעתי לא ייצא לכם לפועל אלא אם תשלמו הון על כרטיסים. אבל יש מוזיאון היסטוריה של הבירה, מוזיאון מפעל bmw מרכזי המבקרים של חמש המבשלות הגדולות וכמה מבשלות קטנות שלא מוכרות בירה בשטח הפארק (Aienger למשל) שאפשר ללכת למרכזי המבקרים שלהן. לא הייתי 'מבזבז זמן' על יציאה להרים. כנ"ל הפארק האולימפי. לא משהו.
ד. השבוע הכי שקט באוקטוברפסט הוא השבוע השני. גם אז תגלו שקשה למצוא מקומות ישיבה באוהלים אחרי הצהריים ובערב ממש בלתי אפשרי אם לא הזמנתם מקום כשנה מראש. בקרים בדרך כלל שקטים יותר. לכן, עדיף לקחת יום אחד ולהקדיש אותו לפארק ולהוסיף לו עוד יומיים בהם הולכים לפארק רק לחצי יום.
בהחלט אפשר לדגום מכל המבשלות (כולל המותגים הקטנים כמו פרנציסקנר), כל דוכני המזון ואפילו לעשות סיבוב בלונה פארק בזמן הזה. אל תוותרו על ישיבה בבירגארטן מסורתי במרכז העיר גם כן.
ה. מזכרות... זולות יותר דווקא בשטח הפארק. במרכז העיר שוחטים בלי בושה.
ו. אם יקר מדי ולא ריאלי לעשות חופשה במינכן יש פסטיבלים דומים בברלין, פרנקפורט, דורטמונד ועוד ערים סביב התקופה הזו של השנה.
לצפיה ב-'טיול למינכן'
טיול למינכן
16/08/2015 | 14:36
33
יש פארק מים ענק 30 דקות נסיעה ממינכן שווה ביותר.

רונן
לצפיה ב-'שאלה לגבי כבודת יד'
שאלה לגבי כבודת יד
14/08/2015 | 10:06
2
105
שלום, אני אמורה לטוס לאיטליה עם  Vueling Airlines (ארקיע) ורשום לי בכטיס שמותר לי עד 7 ק"ג כבודת יד למטוס.
רציתי לדעת מנסיונכם,   אני עולה עם תיק גב קטן למסמכים, מטען לטלפון ודברים אישיים קטנים)  ורציתי לקחת שקית או תיק צד עם חטיפים ודברי אוכל יבשים (שאני לא רוצה להכניס למזוודה הגדולה מחשש שיתפוררו).  האם זה מותר?
תודה
לצפיה ב-'נוכל לרשום רק מנסיון אישי,'
נוכל לרשום רק מנסיון אישי,
14/08/2015 | 15:50
70
אבל הנסיון אצלך יכול להיות מהמצב שירשו ויעבירו ועד שישקלו ויספרו פרטי תיקים ושקיות ויבקשו תשום על החריגה. תלוי בבודק ויש אגב גם בעליה למטוס בשרוול ששם פתאום התנאים משתנים כי אז יש גם מה שקנו בדיטי פרי.
אז או ללכת על בטוח לשקול ולא לקחת אקסטרא ועד לקחת סיכון שיעבור חלק.
מה שקובע אילו התנאים שבאתר ומה ששילמת ככבודה, יד ו/או לבטן המטוס.
צריך גם את השיקול בטיסת החזור שאז נוספים הקניות בחול.
טיסה נעימה.
לצפיה ב-'תקראי את האותיות הקטנות'
תקראי את האותיות הקטנות
14/08/2015 | 16:30
50
האם מותר לך למשל לקחת יותר ממטען יד אחד, למשל. בכמה חטיפים מדובר? אם זה אוכל לטיסה, לא הכי פשוט לדחוף את זה לתיק הגב הקטן?
לצפיה ב-'טוסקנה'
טוסקנה
14/08/2015 | 10:08
1
59
שלום רב
משפחה מתכננת חופשה בטוסקנה בשבוע הבא. הם ישהו
באזור שבוע ימים ומחפשים המלצות למקומות ואטרקציות שוות ביקור בין הערים פירנצה ופיזה והסביבה.
ישמחו גם להמלצות מתאימות לילד בן 8.
תודה מראש
שבת שלום
לצפיה ב-'טוסקנה - המסלול שלנו'
טוסקנה - המסלול שלנו
14/08/2015 | 17:17
45
הערות כלליות: המטיילים - משפחה: זוג + 3, בגילאים 17,14,8
עלות הלינה לחמישתנו – 100 יורו ללילה דרך בוקינג.
טיסה הלוך חזור ממילנו.
באיטליה כבישי האגרה יחסית לא יקרים וגם כבישים שאינם כבישי אגרה הם כבישים טובים ונוחים.
הקפה מעולה!!

זה היה המסלול שלנו:
יום חמישי 2.10.14
נחיתה במילנו בשעה 10:00 בבוקר לערך. יציאה לשדה התעופה לאחר איסוף הרכב בערך בשעה 13:30 ונסיעה לטוסקנה, שם ה"בית" שלנו ל- 6 הלילות הקרובים.
לינה, ב- LINEARIS Holiday House דירה נהדרת ויפה במלון דירות שנמצא בעיירה קטנה ליד POGGIBONSI. בגלל כתובת לא נכונה בבוקינג, לקח לנו יותר משעה למצוא אותו, כדי לגלות ש- 45 דקות קודם לכן היינו בכניסה לכביש הגישה למקום, אבל לא היה שלט שזה המקום!! חוץ מזה ומלחץ מים חלש במקלחת- מומלץ מאוד!

יום שישי 3.10.14
נסיעה לפירנצה, טיול רגלי ברחובות.
בגלל התור העצום לגלריה לאקדמיה, ויתרנו והלכנו לראות את החיקויים בכיכר סיניוריה. לבת שלי בת ה- 14 זה הספיק לגמרי בשביל להסמיק כל הזמן...
משם נסיעה לפיזה, כולל טיול רגלי קצת בעיר ועליה למעלה למגדל. היה כייף!!!

יום שבת 4.10.14 אומבריה
נסיעה למפלי השיש Le Cascata delle Marmor. צריך לבדוק באתר האנטרנט מתי המפלים (המלאכותיים) נפתחים. היה מרשים, אם כי בהתחלה התאכזבנו כי ציפינו למשהו אחר – חשבנו שהמפלים נפתחים בבת אחת, אבל בעצם הם מתחזקים מרגע לרגע.
משם תכננו לנסוע לPARUGIA  שם קבענו סיור במפעל BACI (דרך האנטרנט). יצאנו קצת מאוחר... אבל לא הגענו מכיוון שההסברים היו כל כך גרועים ולא מצאנו את המקום!! מסתבר מחברים שגם הם לא מצאו, כך שצריך לתכנן מראש מספיק זמן לחפש.  מרוב תסכול נסענו לעיירה ASSISI, שלא היתה כל כך מרשימה ומשם חזרנו ל- PARUGIA, שהיא עיירה תוססת ונחמדה. מאוד נהנינו שם ובדרך חזרה עשינו תצפית קצרה על LAGO TRASIMENO.
יום ראשון 5.10.14 רומא (כשעתיים וחצי נסיעה לכל כיוון מהמקום בו ישנו).
אחרי התכתבות עם לשכת התיירות של רומא לגבי היכן כדאי לחנות, הצלחנו לחנות בחניון שהיה במיקום מעולה – ממש רחוב ליד הוותיקן!! ביום ראשון הראשון בכל חודש הכניסה לחלק מהאתרים בחינם (למשל הקולוסיאום). בוותיקן היתה תפילה המונית ברחבה הגדולה וזה היה ממש מרשים. ברומא טיילנו ברגל מהותיקן עד הקולוסיאום בחזרה והיה ממש יום נפלא!! יש בית קפה שאומרים שיש בו את הקפה הטוב ביותר ברומא TAZZA D'ORO  אבל ביום ראשון היה סגור.

יום שני 6.10.14 CINQUE TERRE
בזכות טיפ מלשכת התיירות בכניסה ל- LA SPEZIA, חנינו בחניה ללא תשלום במרחק שני רחובות מתחנת הרכבת. צריך להגיע לתחנת הרכבת, אך לעבור אותה לכיוון מקדונלדס ושם יש את התחנה ממנה קונים כרטיסים לרכבת ושם גם לוקחים את לוח הזמנים של הרכבות שעוברות בין כפר לכפר.
החלטנו ללכת ברגל את המסלול בין הכפר השלישי לרביעי. המסלול מוגדר כשעה וחצי הליכה. זה היה יום יפה אך קשה, מכיוון שמסתבר שכשאומרים שעה וחצי הליכה מכפר לכפר, מתכוונים ל- 45 דקות בהן עולים מדרגות ואז 45 דקות בהן יורדים מדרגות... מאוד חוויתי.

יום שלישי 7.10.14
SAN GIMINGNANO - כולל כניסה למוזיאון העינויים (זה ה"קולטורה" שנתנו לילדים...)
שיטוט ב-SIENA
MONTEPULCIANO אליה הלכנו בעקבות המלצה של חברה ואכן גם היא עיירה מאוד יפה.

היה לנו טיול נפלא. מאחלת לכם תהנו!!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה