לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3246732,467 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

לצפיה ב-'מנוע חיפוש מומלץ לחיפוש רכב להשכרה בחו"ל ?'
מנוע חיפוש מומלץ לחיפוש רכב להשכרה בחו"ל ?
05/01/2018 | 11:11
2
36
מכיר את RENTALCAR, אם קיימים עוד אתרים טובים ואמינים אשמח לשמוע.
גם דיס\המלצות. שבת חמימה לכולם.
לצפיה ב-'לדעתי וניסיוני קח הצעות רכב מחברה בינלאומית בישראל..'
לדעתי וניסיוני קח הצעות רכב מחברה בינלאומית בישראל..
05/01/2018 | 11:26
54
לעתים הצעה זולה אינה מהנה כשמנסים להדביק לך תוספות ביטוחים שאינך מבין ובכלל.נסה את יורופקאר שדרכם אני נוהג לשכור כל פעם.בקש הנחה אם האפשר ומה שהכי חשוב בשיחה עם נציג את יודע בבירור מה וכמה וסיכום חשבון מבלי להוסיף כלום בלקיחת הרכב בחו''ל.

*הצילום מהעיר הנקראת קריסטיאנסונד כאן במפת דרכי נורבגיה,תחילתה של הכביש העקלוני בגשריו הנקרא הדרך האטלנטית
לצפיה ב-'יש ישראלי בשם אורן מרום שנותן רשימה של קישורים מתאימים'
יש ישראלי בשם אורן מרום שנותן רשימה של קישורים מתאימים
05/01/2018 | 11:39
63
לינקים לחברות וסוכנים להשכרת רכב
בהשכרה ישירה באירופה יש לי נסיון רב שנים עם Economy Car Rentals, שנמצאת גם ברשימה של אורן, לא אכזבו אותי.
בהזמנה מ RENTALCAR אני מעדיף להזמין דרך אורן, לדעתי השירות שלו טוב יותר מאשר בהזמנה ישירה דרכם.
באתר שלו שי עמוד עם הרבה מאוד המלצות וטיפים, לדעתי רובם הגדול מאוד חשובים ואני ממליץ לקרוא אותם לפני ששוכרים רכב בלי קשר לאם השכירות דרכו או דרך סוכן אחר.
לצפיה ב-'עדיף להשאר בבית (סרטון נחיתה קשה).מלחמת אירבוס מול דרימליינר'
עדיף להשאר בבית (סרטון נחיתה קשה).מלחמת אירבוס מול דרימליינר
04/01/2018 | 17:39
67
לצפיה ב-'השכרת רכב בשדה תעופה נאפולי'
השכרת רכב בשדה תעופה נאפולי
02/01/2018 | 12:24
14
102
אמורים לנחות בנאפולי בשעה 22:10 בטיסה של איזיג'ט ורוצים בעיקרון ישר לקחת רכב ולנסוע לסורנטו (כן יודעים שהכביש צר ומפותל).
העניין הוא שחברות ההשכרה עובדות רק עד 23:30 ואז אם הטיסה מתעכבת יוצא שאנחנו תקועים בשדה התעופה בלי לינה, בלי ורכב ועם לילה במלון שנצטרך לשלם עליו כי לא ביטלנו בזמן.

אנחנו נוסעים סך הכל ל-4 לילות, הטיסה חזרה היא ב-8 בבוקר כך שרצינו לקחת את הלילה האחרון ליד שדה התעופה, אם לוקחי גם את הראשון זה כבר הרבה העברות והתעסקות ולא ממש בא לנו. גם המלונות ליד שדה התעופה מעפנים והמלון בסורנטו הרבה יותר מפנק ומעדיפים לילה ובוקר שם.

מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'לא הבנתי מה בדיוק את שואלת, אבל אני אנסה לענות'
לא הבנתי מה בדיוק את שואלת, אבל אני אנסה לענות
02/01/2018 | 12:56
8
81
אני מבין שכבר קניתם את כרטיסי הטיסה ואת לא שואלת אם לשנות את תוכנית הנסיעה שלכם.

1. אצל חלק מחברות ההשכרה ניתן לשלם תוספת כדי להבטיח שיחכו לך עד שתגיעו גם אם תגיעו מחוץ לשעות הפתיחה.
תבדקו באיזו חברת השכרה ניתן.
כמובן שניתן לקחת סיכון ולקוות שאם יהיה איחור אתם לא תהיו היחידים ובכל זאת יחכו לכולכם.
אגב תבדקו אם במקרה ולא התייצבתם בזמן לקבל את הרכב הוא מחכה לכם למחרת או שההזמנה מתבטלת (תשכחו מכסף חזרה) ותצטרכו לשכור רכב שם במקום.
2. בהרבה תחנות השכרה ניתן להשאיר את הרכב בחניה ואת המפתחות בתיבה מיוחדת, תבדקו באיזו אפשר.
כמובן שהחזרה כזו היא פתח לסיכון, אין אדם שנותן לכם אישור שהרכב התקבל לשביעות רצון החברה. ניתן לצמצם (אבל לא לבטל) את הסיכון באמצעות תוכנית ביטוח מתאימה צילומים שונים (מד אוץ ומד דלק...) וכו'.
לצפיה ב-'יותר מתיעצת משואלת'
יותר מתיעצת משואלת
03/01/2018 | 08:37
7
58
דיברנו עם שתי חברות, הרץ ועוד אחת זרה אמרו לנו שכולן עובדות עד 23:30 ואחרי זה שומם וככה זה. אם הייתה את האפרות היינו משלמים.

לגבי החזרה, החלטנו להחזיר בערב קודם ואת הלילה האחרון לעשות ליד השדה אז זה לא בעיה.

לגבי הלילה הראשון הכיוון כרגע הוא כן לקחת את הסיכון אבל בכל מקרה נזמין גם מלון ליד השדה עם אופציית ביטול ונחליט סופית יותר קרוב למועד.
לצפיה ב-'אני מעריך שלא דיברת עם החברות, דיברת עם הזכיין הישראלי שלהן'
אני מעריך שלא דיברת עם החברות, דיברת עם הזכיין הישראלי שלהן
03/01/2018 | 09:57
6
52
והנסיון שלי אומר שהזכיין הישראלי בד"כ יודע לנפק שובר סטנדרטי, וגם השובר הזה לא תמיד תקין.
למשל אם כבר בצעת את ההזמנה תבדקי את השובר שקיבלת, סיכוי גבוה שכתוב בו זמן נגיעת גלגלי המטוס במסלול, לא הזמן שסביר שתגיעי לקחת את הרכב, נניח שעה לאחר הנחיתה.
הסיכוי שהזכיין יעשה משהו מעבר לניפוק שובר קלוש מאוד.
בכל מקרה אם אתם מחליטים להמר תדאגו שפרטי הטיסה ובמיוחד מספרה יהיו רשומים בבירור. כך בתחנה בשדה יוכלו להבין את סיבת האיחור אם יהיה כזה ויהיה סיכוי שהם יחליטו להיות נחמדים ולחכות לכם.

במקומך הייתי מנסה לשכור ישירות מול התחנה בנאפולי עם התחייבות למסירה מחוץ לשעות העבודה.
כשהיה לי מקרה דומה עם שדה התעופה בז'נבה עשיתי את ההשכרה מול מטה החברה בלונדון שכלל התחייבות למסירה מאוחרת.
לצפיה ב-'לא בטוחה עם מי בעלי דיבר'
לא בטוחה עם מי בעלי דיבר
03/01/2018 | 10:15
47

לפחות עם הרץ זה באמת היה הנציגות בישראל, כי דווקא כששכרנו איתם רכב באוסטריה היה שירות מעולה ובאמת הבטיחו שיחכו לנו, גם הייתה טיסה מאוחרת.

בכל מקרה עוד לא הזמנו רכב.
לצפיה ב-'עם איזו חברה זה היה שסידרת שיחכו לך בעת הצורך?'
עם איזו חברה זה היה שסידרת שיחכו לך בעת הצורך?
03/01/2018 | 11:32
4
43
עם החברה השניה הוא הגיע לאיטליה, לא בטוח אם הסניף הספציפי או המטה.
לצפיה ב-'מחברת SIXT קיבלתי תשובה עניינית וראויה'
מחברת SIXT קיבלתי תשובה עניינית וראויה
03/01/2018 | 14:19
3
61
בזמנו סיפרתי את הסיפור בפורום, די דומה לשלכם, החשש שלי שלא אקבל רכב בגלל שעות פתיחת התחנה לעומת שעת הנחיתה.
הזכיינים הישראלים הוציאו לי את המיץ ואת הדם. בעברית ובנחמדות אבל השירות על הפנים.

לעומת זאת תראי מהו שירות מקצועי, מצאתי את מכתב האישור אז אני מצטט,
הבינו מה אני רוצה, הסבירו איך אני מקבל את השירות וכמה עולה לי ועדכנו את התחנה המקומית בג'נבה.
לא יודע אם רבקה עוד עובדת שם אבל יש מספרי טלפון (אגב לא בלונדון כמו שקודם אמרתי)
Dear Mr. xyz,

I can confirm we have the reservation booked as 23.30 the same time as the branch is due to close, if you get to the branch before this time you will not be charged however, Pick up out of opening hours is bookable on request.
For this service an additional charge of 50 CHF including tax will apply in case of pick up until 24:00 (midnight),
after 24:00 a charge of 80 CHF included tax will arise. Please provide credit card, e-mail-adress, flight and mobile number.

I have made a note on the reservation that you may arrive out of hours.

If you require any further information please do not hesitate to get in touch.

Best regards

Rebecca Moore

Sixt rent a car
Durrant House
47 Holywell Street
Chesterfield
Derbyshire
S41 7SJ
Tel: +44 844 248 6620
Fax: +44 844 248 6607
Internet: www.sixt.co.uk
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
04/01/2018 | 13:26
7
לצפיה ב-'אין חדש תחת הענן השוייצרי'
אין חדש תחת הענן השוייצרי
05/01/2018 | 07:31
1
37
כסף תמיד ישמחו לקחת.

לצפיה ב-'הטיפול בנושא במטה הבריטי, להערכתי היה זהה לכל התחנות באירופה'
הטיפול בנושא במטה הבריטי, להערכתי היה זהה לכל התחנות באירופה
05/01/2018 | 11:26
25
אין לי בעיה לתת כסף תמורת שירות נאות.
תראה מה התשובות שאני בעבר והחיפאית ששואלת עכשיו קיבלנו מזכיין ישראלי לעומת התשובה הבריטית.
מהישראלי מקבלים "זה מה יש" ו"יהיה כנראה בסדר" ומהבריטי מקבלים "זה מחיר השירות שביקשת, עוד לפני שנתת פרטי אשראי כבר יידעתי את התחנה שיתנו לך את השירות".
אם הישראלי היה נותן תשובה דומה הייתי שמח לקנות ממנו את השירות, הוא לא נתן.
לצפיה ב-'נפולי הרבה יותר מעניינת ותוססת מסורנטו. חבל ישר לדלג עליה. '
נפולי הרבה יותר מעניינת ותוססת מסורנטו. חבל ישר לדלג עליה.
02/01/2018 | 17:21
1
24
לצפיה ב-'כנראה תחכה להזדמנות אחרת...'
כנראה תחכה להזדמנות אחרת...
03/01/2018 | 08:37
20
לצפיה ב-'השכרה בנאפולי'
השכרה בנאפולי
02/01/2018 | 17:38
72
מגרש החניה של השכרת הרכב של המון חברות השכרה ( כנראה של כולן) נמצא במרחק הליכה של פחות מ 10 דקות מהשדה. ישנו רכב שאוסף חינם כל כמה דקות אך הוא קטן ולא תמיד יש מקום. כדאי פשוט ללכת ברגל ואם אין איחור בטיסה, תגיעו בזמן.
לצפיה ב-'אני לא יכולה להתחייב על נאפולי'
אני לא יכולה להתחייב על נאפולי
03/01/2018 | 16:46
64
אבל באתונה לפני כחודש, הדוכן של כל חברות ההשכרה  היה פתוח אחרי 11:30 בלילה , כולל נשיונל שהזמנו אצלם...הם פנו אלינו כשהזמנו את הרכב,  ושאלו מספר טיסה, כשהגענו באיחור, עקב העיכוב בטיסה...הנציג הרגיע אותנו ואמר שיש תמיד מישהו בדוכן, במשך 24 שעות...ומחכים לנוסעים שהזמינו וטיסתם מתעכבת.
לצפיה ב-'אין הרבה מה לומר...'
אין הרבה מה לומר...
03/01/2018 | 20:12
74
מה לעשות, כשמדובר בטיסות מאוחרות חייבים לברר לפני ההזמנה מה אפשרי ופתוח (הלא יש אפילו מקומות לינה שלא מאפשרים לעשות צ'ק אין אחרי שעה מסוימת). זה נכון על אחת כמה וכמה בימינו, כשיש יותר ויותר איחורים בטיסות - בסתיו הייתי כמה שבועות באירופה וכמעט אף טיסה לא נחתה בזמן, אם בגלל שביתות, מזג אוויר או האל יודע מה. אחת מהן איחרה באיזה 5 שעות. 

אין מנוס מלהתקשר חברה-חברה לכל אחת מהחברות שבאות בחשבון בשדה ולראות מי תוכל להציע פתרון, במיוחד במקרה שהטיסה מתאחרת. כדאי גם לוודא ליתר ביטחון שגם המלון בסורנטו ערוך לצ'ק אין מאוחר. אם לא תמצאו, בדקו האם יש אופציות של תחב"צ בכלל (ואז לשכור רכב למחרת מסורנטו), ואם גם זה אין - נו, אין ברירה אלא להכין תוכנית מגירה ללינה באזור השדה. 
לצפיה ב-'בוקר טוב מחפשת המלצות'
בוקר טוב מחפשת המלצות
02/01/2018 | 09:26
4
127
אני רוצה להפתיע את אבא שלי בטיול לחו״ל ליום ההולדת שלו... מה יכול להיות מקום טוב ל4-5 ימים משהו בסגנון חמישי עד שני? במרץ אפריל? 

תודה רבה לעונים:) 
לצפיה ב-'מכיוון שלפני העונה הערים הגדולות הקלאסיות כמו לונדון ופריס'
מכיוון שלפני העונה הערים הגדולות הקלאסיות כמו לונדון ופריס
02/01/2018 | 11:13
3
114
השאלה מה הוא אוהב, כי למשל הוא אוהב מכוניות אז מאראנלו איטליה.
אם אוהב ספורט מסויים/אוהד קבוצה מסויימת...
אם מתאים לו מופע מסויים....

קשה להמליץ בלי לדעת מה הוא אוהב.

לצפיה ב-'האמת כל דבר יעבוד בשלב'
האמת כל דבר יעבוד בשלב
02/01/2018 | 21:01
2
71
זה.. כעיקרון כנראה נטוס שנינו.. הוא מעולם לא היה בחו״ל כך ש..

והאמת יש גבר שלא אוהב מכוניות? חחח
לצפיה ב-'אם זו מתנה לאבא, ואם הוא חובב אז אפשר להפתיע במשהו כזה'
אם זו מתנה לאבא, ואם הוא חובב אז אפשר להפתיע במשהו כזה
03/01/2018 | 10:02
1
75
לא מכיר את החברה, זו לא המלצה ספציפית עליה, רק להדגים את הרעיון
http://www.drivedreamtravel.com/category/טיולי-נהיגה-עצמית

לצפיה ב-'תודה רבה:)'
תודה רבה:)
04/01/2018 | 18:54
34
לצפיה ב-'אורלנדו פלורידה שאלות'
אורלנדו פלורידה שאלות
31/12/2017 | 18:02
4
88

אני שוקלת בין הייתי במהלך הביקור בקיץ השנתי שלי בארה״ב לנסוע לאורלנדו פלורידה.. 

האם יש שם מקומות לטייל פרט לפארקים של יוניברסל ודיסני? במידה ואני בוחרת בפארקים וכדומה.. כמה ימים מומלץ להקדיש לכל פארק? מלון מניחה שעדיף מחוץ לפארקים.. אשמח לתובנות..:) תודה! 
לצפיה ב-'פארק ליום'
פארק ליום
31/12/2017 | 19:20
83
ויש עוד המון מה לעשות מלבד פארקים. אנחנו היינו שם 9 ימים נטו ורק 3 מתוכם בפארקים (בעצם עוד חצי יום בפארק מים שקיבלנו חינם) ולא השתעממנו לרגע.
מה עוד מעניין אותך? אנחנו חובבי טבע אז הקדשנו הרבה זמן לשמורות, קייקים, שייט ב-Airboat, טיולי ביצות, צפיה בעופות ותנינים ו... בטח הבנת את הרעיון . אילו היה לי עוד שבוע הייתי נכנסת עמוק יותר לתוך האוורגליידס.
יום אחד הקדשנו למרכז החלל קנדי, קצת נסיעה אבל מאד מומלץ.
יש אאוטלטים של מותגים וקניונים רגילים.
יש המון מופעים, לכל כיס ובכל סגנון.

לצפיה ב-'אם לא היית כותבת קיץ, הייתי מציעה לנסוע לים'
אם לא היית כותבת קיץ, הייתי מציעה לנסוע לים
04/01/2018 | 06:56
1
40
היינו עם הנכדים שבוע בדיסני אורלנדו לפני כמה שנים טובות . "עשינו" שני פארקים יום אחרי יום, מגיע לנו יום מנוחה? לקחנו את הרכב ונסענו כולנו מערבה לשפת הים היה מקסים המקום נקרא Clearwater אבל כל מקום יפה לאורך החוף עם החול הלבן והנעים, לאחר מכן עוד יומיים פארקים ועוד חצי יום להשלמה. זה היה מסע מפרך והכי מסתכל? הילדים שבגרו בינתיים בכמה שנים, לא זוכרים כלום. מזל שיש כמה מאות תמונות מהטיול. קבלתי תזכורת מגוגל עם תמונה מקסימה של כולנו עם דונלד דאק ועוד דמות דיסנית.
לצפיה ב-'נשמע קסום למידי! '
נשמע קסום למידי!
04/01/2018 | 19:01
20
תודה רבה:)
לצפיה ב-'אני גם מסכימה עם יום לפארק, לא רציתי'
אני גם מסכימה עם יום לפארק, לא רציתי
04/01/2018 | 19:02
25
לקפץ בין הפארקים, אנחנו היינו אמנם באפריל שאז מזג האויר לדעתי הרבה יותר נוח אבל למי שאין לו בעיה עם חום גם הקיץ זה סבבה.
אנחנו היינו 3 ימים בדיסני (כל יום פארק שונה), אח"כ שכרנו רכב ונסענו למיאמי ולאוורגליידס, וחזרנו לשלושה ימים ליוניברסל, להם יש שני פארקים אז ביום השלישי קפצנו בינהם למתקנים שהכי אהבנו.
אני הייתי מאוד מרוצה מהתוכנית הזאת, כי לא הרגשתי שאני מתמוטטת מעודף פארקים בצורה הזו וגם כי סיימנו ביוניברסל שהיה לדעתי הרבה יותר כיף (וזה מה שחשבתי שיהיה אבל לא יכלתי לפסול את דיסני בלי לחוות אותו).

לגבי מלון, אנחנו לקחנו מלונות של הפארקים כי זה חסך לנו שכירת רכב שלא היינו צריכים כי את כל היום בפארק ונתן לנו יופי של שאטל לפארקים ושעה קודם ושעה מאוחר יותר בפ]ארקים בהתאים לימים, אז לדעתי שווה את הקצת יותר כסף. ביוניברסל זה בכלל היה מעולה כיוון שאם את ישנה בפארק שלהם את מקבלת את כרטיסי האקספרס שהם נורא יקרים אבל היינו קונים אותם בכל זאת כי אם אני פעם בחיים הולכת לשפ אני לא רוצה לחכות שעות בתורים. ואז זה כבר ממש השתלם לנו כלכלית, וביוניברסל גם מאוד נהננו מהמלון (בניגוד לדיסני שהמלון היה מיושן), והפארקים היו במרחק הליכה ממש אז יכלנו ללכת ולחזור
לצפיה ב-'בוקר טוב - שאלה על האיים של תאילנד'
בוקר טוב - שאלה על האיים של תאילנד
31/12/2017 | 09:38
11
90
התחלתי לתכנן טיול בקיץ, ביולי לתאילנד, אני אשמח אם בעלי ניסיון יוכלו לעזור בכמה דברים - כרגע אני מנסה להחליט לאיזה אי ללכת ובאי איזה חוף (ל5, 6 ימים), השאלות שלי:

1. אנחנו מטיילים עם ילדים (למעשה 3 משפחות), ונראה לי שפוקט הכי יתאים כיוון שיהיה בו הרבה יחסית לעשות עם ילדים, וקל להגיע אליו (טיסה), יש למישהו דיעה כזו או אחרת על פוקט?
2. אם פוקט, איזה חופים אתם יכולים להמליץ בפוקט?
3. אם למישהו יש המלצות על מלון בפוקט?
4. אולי עדיף קוסמוי או קו צ'אנג או קופיפי? נראה לי שיותר קשה להגיע אליהם ולא ראיתי איזה יתרון?
5. מה לגבי הראות בעונה הזו של השנה? זה מחוץ לעונה המומלצת לצלילה ושנירקול, אבל השאלה אם זה ממש גרוע - יש מישהו שצלל/שנירקל בקיץ ויכול לספר לי מניסיונו?

עוד משהו לגבי האיים שלא שאלתי ונראה לכם כדאי לקחת בחשבון?
תודה 
לצפיה ב-'קו צ'אנג הוא חוף בקו סמוי... משפחתי מאד נהנתה בקו סמוי'
קו צ'אנג הוא חוף בקו סמוי... משפחתי מאד נהנתה בקו סמוי
31/12/2017 | 10:55
68
בפוקט הייתי לפני 20 שנה, וקופיפי הבנתי ששוקם לאחר הצונאמי אך הוא אי מאד קטן ולא יודעת אם יתאים לחופשה משפחתית של כמה ימים, אולי כן. אם יש לכם 3-4 ימים תתמקדן לדעתי בקוסמוי או קופנגן. אם יש יותר אולי תעברו בין שני האיים.
אני בניתי את התכנית מול "למטייל תאילנד" שחוץ מטיסות מהארץ שהזמנו עצמאית, הם עזרו לנו להזמין הכל ובמחירים תחרותיים - טיסות פנים ובתי מלון טובים
לצפיה ב-'מדובר בעונת המונסונים, אני לא ממליץ להגיע ביולי'
מדובר בעונת המונסונים, אני לא ממליץ להגיע ביולי
31/12/2017 | 17:41
63
יכול להיות שיהיה המון מזל ותפלו על מזג אויר טוב, אבל בנסיעה כל כך יקרה ורחוקה אני לא הייתי מהמר.
תשובות ספציפיות לשאלות:
1. כן, באי יש המון מה לעשות עם ילדים, כמובן בהתחשב במזג האויר
2. ישנם חופים בסגנון הטיילת באילת כמו פאטונג וישנם חופים ששקטים כמו קארון שמתאים יותר למשפחה שלי.
3. תלוי בדרישות, בערך כמו האם מישהו ממליץ על מלון באילת.
4. מדובר באיים עם אופי שונה לחלוטין.
5. לא הייתי בעונה הזו, לא יודע

אתם צריכים לקחת בחשבון שבגלל מזג האוויר אתם מחוץ לעונה. תבדקו מה פתוח ומה סגור.
לצפיה ב-'אני לא הייתי נשארת בפוקט'
אני לא הייתי נשארת בפוקט
01/01/2018 | 07:37
61
מתרכזת באיים האחרים - קו-פיפי וחוף פרנאנג (מגיעים בהפלגה אבל זה חלק מהיבשה) בצד המערבי או קוסמוי או קו-פנגן בצד המזרחי. פוקט הוא אי גדול, כבישים, תחבורה ומאבד קצת את התחושה של אי. גם בקטנים יש מה לעשות לילדים כמו הרבה ים, שנורקלים, הפלגות יומיות לכמה מקומות וכו'. גם קוסמוי עם כבישים ותחבורה אבל עדיין עם חופים יפים ולא המוניים. 
לצפיה ב-'היינו עכשיו כמה ימים ב-Ao Nang ליד KRABI'
היינו עכשיו כמה ימים ב-Ao Nang ליד KRABI
01/01/2018 | 11:39
59
מבחינת מזג האויר היה נפלא (תחילת - אמצע יולי) עם גשם נסבל פעם ביום.
היו ימים ששכרנו סירת LONG TAIL ושטנו בין איים קטנים קסומים ושנירקלנו, נפשנו והסתלבטנו. (מארגני הסירה דאגו לאוכל לפי סיכום מראש).
היינו קבוצה של 7.
יום אחד עשינו שייט קיאקים מופלא בג'ונגל של מנגרובים וצוקים.
ביום אחר כמה מצעירי החבורה עשו טיפוס צוקים (לא קל) ב- RALEY BEACH.

בKRABI יש שוק לילה מגניב עם אוכל, הופעות ושטויות שתיירים אוהבים.

מאידך, אני לא יודע איזה אטרקציות יש לילדים בהתאם לגילאים).

אבל אפשר לבדוק ריזורטים סביב RELAY BEACH.

לגבי שנירקול - מאכזב לספר שבהרבה מקומות נעלמו ריפים יפים ויש השחתה של אזורי השנירקול סביב האיים הקטנים. כולל אי ספציפי שהגענו אליו מאחר ואחד מאיתנו היה שם לפני שנתיים...(ואז היה מרהיב)

יש כנראה כמה אתרים ראויים שההגעה אליהם היא יותר ממוקדת צלילה וידועים למארגנים יעודיים.

הטיסה לשדה הבי"ל של קראבי נוחה (מבנקוק), ומשם המשכנו לסינגפור.
לצפיה ב-'הרבה תודה לתגובות - נראה שאולי כדאי באמת'
הרבה תודה לתגובות - נראה שאולי כדאי באמת
02/01/2018 | 07:07
6
43
לחשוב על אי אחר. לגבי התקופה, אין לנו ברירה, חייבים בקיץ בגלל הילדים...
לצפיה ב-'חברה שלי היתה באוגוסט עם המשפחה במשך 3 שבועות והם מאד נהנו'
חברה שלי היתה באוגוסט עם המשפחה במשך 3 שבועות והם מאד נהנו
02/01/2018 | 10:24
1
49
תציצי פה (המליצו לי לאחרונה על "ד"ר דודו" כמארגן טיולי פנים שם...)

לצפיה ב-'תודה, הגעתי לאתר שלו בחיפוש, והוא כותב '
תודה, הגעתי לאתר שלו בחיפוש, והוא כותב
03/01/2018 | 18:44
25
דברים מענינים
לצפיה ב-'יש ברירה, למשל פסח. או ברירה נוספת, במקום האיים בדרום'
יש ברירה, למשל פסח. או ברירה נוספת, במקום האיים בדרום
02/01/2018 | 11:00
3
43
אזור צפוני יותר שכולל חופים, למשל פאטיה.
או לטייל בשאר תאילנד ואת חווית האיים להשלים בטיול אחר, למשל לאיזשהו אי יווני.

המונסון תקף לכל הדרום, נכון שהסטטיסטיקה השנתית אומרת שבאיי המערב יש קצת יותר גשם מאיי המזרח, אבל עדיין גם המזרח במונסון.
לצפיה ב-'תודה לאונידס, אני אשקול אופציות'
תודה לאונידס, אני אשקול אופציות
03/01/2018 | 18:42
2
22
אבל ההנחה שלך שיש לנו את פסח שגויה, אנחנו מתגוררים בארה"ב, את חופשת כריסמס עושים בארץ, חופשת אפריל היא רק שבוע ונשאר רק הקיץ...
לצפיה ב-'אני יודע שאמריקאים שרוצים אי טסים לארובה'
אני יודע שאמריקאים שרוצים אי טסים לארובה
05/01/2018 | 12:13
1
24
לפי התיאורים שהם סיפרו לי על ארובה טיסה כזו יכולה לסגור לכם את הפינה של אי.
לכבוד הוא לי שמארה"ב באתם להתייעץ כאן
לצפיה ב-'אי זה לא הענין, אנחנו נוסעים לתאילנד'
אי זה לא הענין, אנחנו נוסעים לתאילנד
05/01/2018 | 18:09
23
כדי לטייל גם, אני רוצה להגיע לצ'אנג מאי.
בכל מקרה זה עם עוד שתי משפחות שמגיעות מישראל אז זה לא שאנחנו צריכים מקום בקריביים

אבל אגב, אני בחוף המערבי, אז הוואי קרובה אלינו, ארובה קרובה למי שגר בחוף המזרחי...
לצפיה ב-'התייעצות טיול לדרום איטליה'
התייעצות טיול לדרום איטליה
30/12/2017 | 12:44
7
107
יש לנו 10 ימים לטייל מתחילים בנאפולי וחוזרים מנאופלי לארץ. מתלבטים האם לטייל באזור סורנטו, חבל פוליה, חבל אמלפי, פומפיי ולוותר על סיצליה לטיול ספציפי של שבוע בעתיד.
או להוריד את אחד החבלים סורנטו או פוליה ולהגדיר את ה-5 ימים הללו לסיצליה. מה דעתכם?
לצפיה ב-'לא הייתי בסיציליה, אבל,'
לא הייתי בסיציליה, אבל,
30/12/2017 | 17:06
4
91
מציעה להתמקד ולהשאיר את סיציליה לפעם הבאה.
מה שאני גיליתי וכמובן מתאים לי, שגם באזור מחוז מסוים, לא מספיקים לראות את כל הראוי ביקור, לכן בשונה מפעם, נדמה לי שכבר אין טיולים ל - 5 ארצות בחמישה ימים, או בשלושה שבועות.
כמובן, עניין של אופי, סוג הטיול ותחומי עניין.
ובשום אופן לא לוותר על אלברובלו, משהו מיוחד. Alberobello.
סיציליה תחכה, היא לא ונציה השוקעת.
ולקרוא את הרומנים הנפוליטניים של אלנה פרנטה.
לצפיה ב-'כן הייתי בסיצילה, ומסכים עם מיקהפ'
כן הייתי בסיצילה, ומסכים עם מיקהפ
30/12/2017 | 18:42
3
78
סיציליה ראוייה לשבוע משלה.
לצפיה ב-'תודה ל - moco10, הצעה לפומפי.'
תודה ל - moco10, הצעה לפומפי.
30/12/2017 | 20:30
2
60
היינו ללא הדרכה, ניגש מדריך מקומי ורצה 50 יורו, (נובמבר לפני כמה שנים),
חשבנו שזה הרבה, לאחר מעשה הצטערתי, אולי מישהו פה יכול להמליץ או לא על הדרכה, או חפשו ברשת, הכל בה.
(ברור שאפשר לבוא עם חומר מוכן + מפות והכל, בימי מישלן עשיתי כך, הפעם היה ספר, לא הספיק לי).

לצפיה ב-'בפומפי היינו עם הדרכה עם מדריך שאסף קבוצה דוברת אנגלית'
בפומפי היינו עם הדרכה עם מדריך שאסף קבוצה דוברת אנגלית
30/12/2017 | 22:30
1
58
בכניסה.
ההדרכה היתה מעולה. הפנייה לפרטים שבאופן עצמאי לעולם לא היינו מבחינים בהם, עם מידע רב, אך ממוקד לנקודות השונות במהלך הסיור.
בלעדיו החוויה מפומפי בודאי היתה פחותה.
לצפיה ב-'בנוסף לפומפיי וכהשלמה'
בנוסף לפומפיי וכהשלמה
01/01/2018 | 06:46
32
כדאי להגיע להרקלונום.
הרבה יותר קטנה, הרבה יותר קל לשוטט בה ולהבין.
חפורה ומעניינת מאוד.
לצפיה ב-'ב-10 ימים הייתי עושה מינימום קילומטרז''
ב-10 ימים הייתי עושה מינימום קילומטרז'
31/12/2017 | 09:18
67
עשרת הימים כוללים את יום הטיסה ואת היום ההמראה חזרה? רק הדרך לסיצ'יליה ארוכה. ואחר כך צריך לעשות את כל הדרך חזרה עד נאפולי. זה בזבוז זמן רציני.
לצפיה ב-'לסיציליה הקדשנו 10 ימים לפני כשנתיים וחצי ולדעתי צריך להקדיש'
לסיציליה הקדשנו 10 ימים לפני כשנתיים וחצי ולדעתי צריך להקדיש
31/12/2017 | 17:11
60
לה זמן משלה ולא לשלב אותה בטיול של 10 סה"כ בדרום איטליה.
היינו באוקטובר באיזורים שציינת (מלבד סיציליה) ואני רוצה להגיד לך ש16 ימים לא באמת הספיקו למצות את הכל.
תתרכזו בנאפולי, פומפי, וזוב, סורנטו, הדרך האמלפיטנית, אפשר לשלב הפלגה לקאפרי או אחד מהאיים האחרים, קסרטה (הארמון שווה ביקור וגם העיר נחמדה) שאינה רחוקה מנאפולי.
אם מסתדר מבחינת זמן אז אפשר לשלב גם את מטרה בחבל בזיליקטה (מקום מיוחד במינו) ואת ארץ הטרולי והעיירות הלבנות בפוליה. לשלב יותר מזה זה יהיה לעשות וי על המקומות ולא יותר מכך.
בכל מקרה, האיזור הזה בדרום איטליה מקסים.

לצפיה ב-'4 ימים בלאס ווגאס למשפחה בקיץ - אשמח לתובנות מהנקודות האלו'
4 ימים בלאס ווגאס למשפחה בקיץ - אשמח לתובנות מהנקודות האלו
30/12/2017 | 11:23
41
128
שלום,

מתכננים טיול למערב ארה"ב בקיץ. משפחה עם 3 ילדים (9,14 ו 16). את גוף הטיול כבר תכננו (פחות או יותר). עכשיו, הגיע שלב ה - 'זום אין' לאזור ווגאס. אלו המקומות ש'ליקטתי' עד כה. האם פספסנו משהו?

ביקור במלונות:
מלון ונציה...
המשך>>
שלום,

מתכננים טיול למערב ארה"ב בקיץ. משפחה עם 3 ילדים (9,14 ו 16). את גוף הטיול כבר תכננו (פחות או יותר). עכשיו, הגיע שלב ה - 'זום אין' לאזור ווגאס. אלו המקומות ש'ליקטתי' עד כה. האם פספסנו משהו?

ביקור במלונות:
מלון ונציה - התקרה המתחלפת / תעלות
מלון סיזר פאלאס - Caesars Palace (האם יש שם משהו מיוחד / אטרקציה, או רק לקפוץ לביקור קצר?)
מלון בבלאגיו - המזרקה בלילה
מלון לוקסור - ביקור בפירמידה ומעברים המסתורים (האם נכון? מההעלות של זה?)
מלון מיראז' - The Mirage (האם יש שם משהו מיוחד / אטרקציה, או רק לקפוץ לביקור קצר?)

חנויות:
החנות של M&M - 3785 S Las Vegas Blvd, Las Vegas, NV 89109
החנות של קוקה קולה

אטרקציות:
האקווריום במנדליי ביי
רכבת ההרים בסטרטופר
הקרקס בסירקוס-סירקוס
שיט באגם מיד (מחוץ לווגאס) (מתכננים גם שייט באגם פאוול. האם יש ערך מוסף לשייט הזה?)

אחד מהמופעים האלו:
מופע Cirque du soleil - Love - של שירי החיפושיות
מופע Le Reve (אש ומים. אם יושבים קרוב 0 נרטבים) והמופע O

קניות באאוטלט הצפוני

האם פספסנו משהו? (הערה - סכר הובר נכלל בביקור שלנו, בדרך אל/מ גרנד קניון)

תודה
לצפיה ב-'רומא דצמבר 2017 - סיכום טיול'
רומא דצמבר 2017 - סיכום טיול
27/12/2017 | 20:30
9
177
אז שבוע שעבר חזרתי מטיול של 6 ימים ברומא, כבר כמה שנים שרציתי לטוס לאנשהו באירופה בדצמבר ולחוות את אווירת הכרימס/סולסטיס החורף ומסיבות שונות זה כל הזמן התבטל. השנה סוף סוף הפנטזיה התגשמה! רומא נבחרה (בין היתר) בזכות מזג האויר הנוח יחסית לדצמבר ובידיעה שה"תשלום" על כך יהיה שאווירת הכרימס תהיה הרבה פחות מורגשת ממקומות צפוניים יותר וקרים יותר באירופה כמו לונדון,ברלין,פריז וכו'. 
לי זאת היתה הפעם השניה בחיים ברומא, לפני כ-6 שנים יצא לי לבלות יום אחד ברומא במסגרת טיול מאורגן מיני-איטליה. אז לא היה לי מושג לאן לוקחים אותי ואיפה נמצאים הותיקן והקולוסיאום הפעם הטיול היה עצמאי והייתי צריכה לעשות הרבה שיעורי בית.
מלון - בחרנו במלון Trevi collection לפי המלצתה של סוכנת הנסיעות. בחירה שהתגלתה כמוצלחת - מלון לא גדול מאוד,נקי, הצוות בדלפק הקבלה היה אדיב ונכון לענות על שאלות שהיו לנו בקשר לטיול. ארוחת הבוקר היתה טובה ומגוונת. היינו בהרכב של ארבעה אנשים (שלושה מבוגרים וילדה) ולקחנו חדר שמיועד ל-4. החדר היה קצת יותר מדי קטן, חדר המקלחת היה עצום בגודלו הטלויזיה היתה מבאסת (גם התוכן שכולו היה בדיבוב איטלקי וגם הקושי בהפעלה שלה עם השלט)
המיקום היה מושלם - בתוך המרכז ההיסטורי של רומא 5 דקות הליכה דרומה למזרקת טרווי ו-5 דקות הליכה צפונה לרחבה של הכנסייה הצרפתית טריניטי דל מונטי במעלה המדרגות הספרדיות.
מזג האויר - קור כמו של החורף בישראל פחות או יותר. היה ממש כיף לטייל באויר קריר צונן ורענן כזה. לרומא אני בחיים לא אטוס בקיץ כשיש אפשרות לטייל באויר כזה רענן וכיפי. במהלך השבוע היו מדי פעם טפטופים שלא הפריעו יותר מדי. מה שבאמת היה מזל זה שהיום היחידי שבו ירד גשם רציני במשך כל שעות היום נפל במקרה על היום שבו בילינו במוזיאונים של הותיקן.

לצפיה ב-'ויש המשך? מזג אוויר? הבנו, מלון? גם כן, ועכשיו הטיול?'
ויש המשך? מזג אוויר? הבנו, מלון? גם כן, ועכשיו הטיול?
27/12/2017 | 20:42
40
לצפיה ב-'המשך - תכנית הטיול'
המשך - תכנית הטיול
27/12/2017 | 22:21
7
139
יום 1) נחתנו בשדה התעופה פיומיצ'ינו בבוקר בטיסת אל על. שם חיכה לנו נהג שהסיע אותנו ועוד זוג ישראלי ישירות למלון. את ההסעה הזאת הזמנו עוד בארץ דרך סוכנת הנסיעות. הגענו למלון התארגנו עם החדר נחנו קצת והתחלנו את הטיול: המדרגות הספרדיות ופיאצה דל פופולו. בטעות חשבנו שכנסיית סנטה מריה דל פופולו סגורה לקהל בגלל שיפוצים.

יום 2) התחלנו במזרקת טרווי היפה שכאמור היתה במרחק של חמש דקות הליכה מהמלון נכנסנו גם לכנסיית סאן וינסנט שנמצאת ממש בסמוך למזרקה וראינו במקרה פרסומת לקונצרט של אריות קדושות ללא תשלום שיתקיים בערב. המשכנו לפנתאון המרשים מאוד משם לכנסיית סנטה מריה סופרה מינרווה היפיפייה והנהדרת. שוק קמפו די פיורי שאהבתי למרות הרוכלים המעיקים ולמרות שלא ברור לי מה אחוז המקומיים שקונים שם. מכל מקום האזור עצמו הוא מקסים. משם המשכנו לפיאצה נאבונה, הכיכר עצמה מקסימה אבל לאכזבתנו לא היה שוק חג מולד. אחר כך שאלנו על כך את פקידת הקבלה במלון והיא אמרה שהשנה עיריית רומא החליטה לבטל את השוק (אולי בגלל איומי הטרור של דאעש?)
בדרך חזרה למלון עצרנו ב- Giolitti וישבנו לאכול שטרודל דווקא ולא ג'לטו.
בערב הלכנו לקונצרט בכנסייה.

יום 3) הלכנו ברגל עד בזיליקת סנטה מריה מאג'ורה. כנסייה עוצרת נשימה ביופיה שלדעתנו יותר יפה אפילו מבזיליקת סן פייטרו. המשכנו לכנסיית סנטה פרסאדה כנסייה עם מוזאיקות יפות מאוד. משם הלכנו בערך 45 דקות דרך שכונת מונטי עד לקולוסיאום. לא הזמנו כרטיסים מראש וקראתי המון אזהרות מפני התורים המפלצתיים שיש שם בכל תקופה בשנה. מה שהתברר כקישקוש בלבוש - תוך חמש דקות של עמידה בתור בקופות כבר היינו בתוך הקולוסיאום. אחר כך המשכנו לפורום הרומי, היה מרגש לראות את שער טיטוס עם התגליף הכל כך מפורסם. הסתובבנו בפורום ובגבעת פלטין (הכרטיס כולל את שני האתרים האלו וגם את הקולוסיאום) לפני הטיול חששתי שלא יהיה שילוט בפורום ולא נבין על מה אנחנו מסתכלים אבל מתברר שהיה שילוט באנגלית. חזרנו במונית למלון כי כאב הרגליים כבר כמעט הרג אותנו.

יום 4) יום שהוקדש כולו לספט הגדול של באילור המבור...אופס סליחה...לותיקן. 
הלכנו מהמלון דרך הרחוב היפה via coronari עד גשר המלאכים המקסים. ראינו את מצודת סן אנג'לו מבחוץ ומשם הלכנו עד לכיכר סן פייטרו. שם בניגוד לקולוסיאום התור לבזיליקה באמת ובתמים היה מפלצתי. הלכתי לצלם את ה- nativity scene בכיכר. ציפיתי למשהו חינני ומקסים אבל המיצג השנה יצא די מכוער.
משם המשכנו למוזיאונים, לקח לנו כמחצית השעה ברגל. את הכרטיסים למוזיאונים הזמנו מראש כבר בארץ דרך האתר של הותיקן. היה שווה כל יורו! ואיזה עסק הם דופקים שם! אפשר היה לחשוב בקלות שאולם הקבלה עם הקופות זה אולם קבלה של נמל תעופה. המוזיאונים מדהימים וכמות הפריטים המוצגים והעושר שלהם פשוט לא יאמנו. בילינו שם כמה שעות טובות ובכל זאת היו המון דברים שלא הספקנו לראות. הקפלה הסיסטינית מרהיבה כמו שאפשר לצפות היא גם היתה מבריקה כאילו משחו אותה בשמן. לא היה שם צפוף כמו שציפיתי. ישבנו לנוח שם בפיצריה שהיתה בסדר.
אגב הניסיון לצאת מהמוזאונים היה חוויה פשוט הזויה - בכל פעם שחשבנו שסוף סוף מצאנו את היציאה מתברר שניכנסו לעוד איזה אולם או שנתקלנו בעוד גרם מדרגות. תיכננו לבקר גם בסן פייטרו אחרי המוזאונים אבל היינו מותשים ובמקום זה חזרנו במונית למלון.

יום 5) התכנון המקורי היה לנסוע מחוץ לרומא לאורבייטו שבאומבריה אבל מכיוון שלא הספקנו יום קודם את סן פייטרו ועוד מקומות בעיר שרצינו לראות החלטנו להשאר ברומא. יום זה היה היום הראשון שבו השתמשנו בתחבורה ציבורית. קנינו כרטיס חופשי יומי בעלות של 7 יורו לאדם. הכרטיס תקף גם למטרו וגם 
לאוטובוסים. לקחנו מטרו לכיכר סן פייטרו שם חיכינו בתור כמעט שעתיים ונכנסו לבזיליקה המדהימה. אחר כך לקחנו מטרו לפיאצה דל פופולו נכנסנו לכנסיית סנטה מריה זאת שביום הראשון חשבנו בטעות שלא נוכל לראות בטיול הזה. גם הכנסייה הזו יפה מאוד. אחר כך עלינו לפארק בורגזה וקצת טיילנו שם. משם נסענו במטרו לטרמיני לעשות קצת שופינג אבל היה רועש והמוני מדי לטעמנו ומהר מאוד איבדנו את החשק לבלות שם. החנויות לא היו מרוכזות במקום אחד כמו שחשבנו אלא פזורות בכל התחנה הענקית הזאת.

6) היום האחרון - לקחנו אוטובוס לאנדרטת ויטוריו עמנואל (aka עוגת החתונה) עלינו והצטלמנו. עלינו גם לפיאצה קמפידוליו והשקפנו על הנוף לפורום. משם המשכנו לבית הכנסת הגדול שרק ראינו מבחוץ ולא נכנסנו. הלכנו על הגשרים של האי הקטן על הטיבר והגענו לגדה השנייה לשכונת טרסטוורה. ביקור בכנסיה היפה והעתיקה סנטה מריה ומשם הלכנו עד לשוק הפישפשים של יום ראשון. השוק לא היה משהו מיוחד - המון דוכנים של בגדים, תיקים, צעצועים ומזכרות לתיירים וחוץ משניים שלושה דוכנים של ג'אנק פוד לא נמכרו שם מוצרי מזון. לגביי טרסטוורה, מההכנות לפני הטיול הבנתי שמדובר על סוג של נווה צדק עם הרבה חנויות קטנות מיוחדות אבל לא יצא לנו להתקל בכאלה. מצד שני זה לא שיצא לנו לחקור את טרסטוורה לעומק.
אחרי הביקור בשוק חצינו את הטיבר בחזרה לגדה המזרחית. תכננו ללכת לגן התפוזים וחור המנעול המפורסם אבל כבר לא היה לנו כוח אז רק חיכינו בתור עם הרבה תיירים יפנים כדי להצטלם ליד הבוקה דל וריטה (פה האמת). חזרנו באוטובוס למלון.
בערב שוב הלכנו למדרגות הספרדיות הפעם בניגוד ליום הראשון לא היינו במצב של זומביות חלקית בגלל לילה לבן. טיילנו בויה קונדוטי ובויה דל קורסו (שהפך בערב למדרחוב).

יום 7) מוקדם בבוקר נהג בא לאסוף אותנו מהמלון ובעשר בבוקר המראנו - הסתיים הטיול הנפלא.

לצפיה ב-'נהדר, תודה רבה. אילו זכרונות: סופרה מינרווה עם הפרסקו של '
נהדר, תודה רבה. אילו זכרונות: סופרה מינרווה עם הפרסקו של
28/12/2017 | 09:13
2
82
פיליפינו ליפי, סנטה פרסדה, סנטה מריה דל פופולו - עוצרת נשימה בארכיטקטורה הרנסנסית שלה (את זוכרת אם היתה התקהלות ליד הציור של קארווג'ו?). בסנטה מריה אין טרסטוורה ישבתי לנוח ובדיוק מישהו התאמן בעוגב על יצירה שאני מכירה.

והנה, גם בדצמבר יש היום תורי ענק. מעניין מה קורה בינואר או בפברואר...

תודה רבה, עושה חשק לנסוע שוב. בתקווה שהשנה. ואף פעם אין מספיק זמן לרומא. אף פעם.
לצפיה ב-'התור הענק היה רק לבזיליקת פטרוס'
התור הענק היה רק לבזיליקת פטרוס
29/12/2017 | 12:20
1
56
במפתיע סנטה מריה פופולו היתה דלילה במבקרים (שבת בצהריים) היו גג 4-5 אנשים מלבדי מול הציור של קארווג'ו. אאל"ט זה היה כוך עם שלושה ציורים של הצייר הזה, לא?
לצפיה ב-'בעיני זה לא מפתיע. בסך הכל דצמבר, חג המולד, כדי להגיע '
בעיני זה לא מפתיע. בסך הכל דצמבר, חג המולד, כדי להגיע
31/12/2017 | 09:15
38
לפיאצה דל פופולו צריך ללכת הרבה בעיקר אם את לא ליד תחנת מטרו במקרה. ועיקר העומס על הציורים שלו הוא בכנסיית סן לואיגי' (הצרפתית, סן לואי בשמה הצרפתי), שנמצאת היכנשהו בין הפנתיאון לנבונה, כך שהיא יותר נגישה.
וגם שבת בצהריים, אוכלים ארוחת צהריים. ועוד, יש לא מעט כנסיות סגורות בצהריים. אולי לא רוצים לקחת סיכון ללכת כל הדרך עד הפיאצה כדי לפגוש בכנסיה סגורה. בשבת כמו כן לפעמים נערכות חתונות וגם אז, אם בדיוק את מנסה לבקר, אין כניסה.
אני חושבת שאלה שתי תמונות שלו, לא שלוש. באחת הקאפלות. יש גם תמונה אחת של פינטוריקיו, בצד השני, שהיה אומן אומברי שצייר היטב. יש עוד מישהו מפורסם, אני לא זוכרת את שמו, חוץ מקרוואג'ו ופינטוריקיו. אבל אולי העיקר זה הארכיטקטורה היפהפיה.

אבל אני אוהבת את הפיאצה בכל מקרה. יום ראשון אחר הצהריים, המקום הכי טוב לראות את הפאסג'טה הרומאית.
לצפיה ב-'עוד כמה הערות'
עוד כמה הערות
28/12/2017 | 18:13
3
119
אז איך היתה רומא כיעד חג מולד? לא קרה מדי, הרחובות והחנויות היו מקושטים לקראת החג (אבל לא משהו שמזכיר את רחוב אוקספורד בלונדון לקראת כריסמס) ברחובות היו הרבה מוכרי ערמונים צלויים שגם הוסיפו לאווירה החורפית. שווקי חג מולד אין.
העיר יפיפייה ועמוסה באתרים, היו המון מקומות שרצינו לראות ולא הספקנו: אורבייטו, גן התפוזים, מוזיאון בארבריני, הלונה פארק ב-EUR, ויה ונטו, סן אנג'לו מפנים, גלריה בורגזה ועוד.

כמות הכנסיות בעיר הזאת הדהימה אותנו, יש עוד כך כך הרבה כנסיות שראוי היה לבקר בהם ולא הספקנו: סן פייטרו בכבלים, סן איגנציו מלויולה, סן ג'ובאני לטראנו, סן קלמנטה...

אוכל - יצא לי לאכול ג'לטו משובח בשני מקומות מומלצים: Fatamorgana באחת הסמטאות שיוצאות מויה דל קורסו (החלק הצפוני של הקורסו לכיוון פיאצה פופולו) ו-san crispino בסמטה ליד מזרקת טרווי, ג'לטו יקר יותר והם מתייחסים לקניית כדור גלידה אצלם בכובד ראש שראוי לניתוח לב פתוח אבל הגלידה באמת לא מהעולם הזה.
אכלנו פיצות טובות שקונים במשקל היתה לי המלצה למקום מצויין לאכילת פסטה ליד שוק קמפו די פיורי (osteria fortunata) אך לצערי זה לא התאפשר.
ליד המלון שלנו היו 2 סופרמרקטים. 

ולסיום: במלונות בעיר הזאת יש מס של 6 יורו ללילה לאדם שצריך לשלם ביום האחרון שלכם במלון.
מקווה שעזרתי במשהו למישהו/י ששוקלים טיול ברומא לדצמבר של שנה הבאה (או בכלל).

לצפיה ב-'עזרת? אני בטוחה שכן. סיכום מצויין ילך למאמרים שלנו, תודה'
עזרת? אני בטוחה שכן. סיכום מצויין ילך למאמרים שלנו, תודה
28/12/2017 | 19:04
1
25
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/12/2017 | 12:10
10
לצפיה ב-'תודה רבה. כן, הכנסיות של רומא, כמו אלה של ונציה, הן '
תודה רבה. כן, הכנסיות של רומא, כמו אלה של ונציה, הן
31/12/2017 | 09:25
58
מונומונטים של ארכיטקטורה ולא רק של אמנות. בפירנצה מבחינתי הדגש הוא, בכל אחת מהן, על אמנות אבל בשתי האחרות, השוני הארכיטקטוני כה בולט.
תגיעו לסן קלמנטה, זה יופי של דבר. לרדת במדרגות אל שכבה עתיקה, ואל עוד אחת. את לא צריכה להיות נוצריה, מאמינה בדת כלשהי, כדי שזה ירתק אותך.

בסנט איניאציו אני חושבת שיש תקרה מצוירת עם איזשהו טריק של פרספקטיבה. לטרנו היא בארוקית, ענקית. ממש ליד יש גרם מדרגות שעולים אותו על הברכיים, עולים.ת לרגל. אותי זה הבהיל כשראיתי, מייד היו לי דמעות בעיניים. בדרך ישנה גם  Santi Quattro Coronati שיש לה פרסקו עתיק וזה לא רחוק מגבעת צ'ליו, שגם שם יש צבר אתרים שכדאי לראות.
בקיצור, אין אף פעם שהות ארוכה מדי ברומא.
לצפיה ב-'אוכל כשר- קונקשיין ארוך בשיקגו'
אוכל כשר- קונקשיין ארוך בשיקגו
27/12/2017 | 15:09
12
137
שלום, אנחנו מתכננים לטוס עם הילדים לארה"ב. הנחיתה הראשונה בארה"ב היא בשיקגו ויש לנו שש שעות לחכות בשדה התעופה בשיקגו. אני מניח שלאחר ביקורת הדרכונים והמזוודות יישארו בין שלש לארבע שעות - מה שאומר שלא יהיה זמן לצאת משדה התעופה.
אני מחפש רעיונות מה לעשות לגבי אוכל כשר בשדה תעופה. אפשרות אחת היא להביא סלמי או קבנוס מהארץ יחד על לחמנות ולהכין סנדוויץ', הבעיה היא שלא נותנין להכניס בשר לארה"ב.
האם אחד מהמסעדות הכשרות בשיקגו עושות משלוחים לשדה תעופה (פיצה או סנדוויצים)
כל רעיון יתקבל בברכה

לצפיה ב-'חייבים תעודת כשרות?'
חייבים תעודת כשרות?
27/12/2017 | 15:20
2
36
לצפיה ב-'אם זה ממסעדה - אז כן. אם זו משהו סגור שקונים אז מספיק שכתוב '
אם זה ממסעדה - אז כן. אם זו משהו סגור שקונים אז מספיק שכתוב
27/12/2017 | 16:55
1
103
על האריזה
לצפיה ב-'אני לא יודעת לייעץ בענייני דת, אם חייבים בשר בכל כריך או שלא'
אני לא יודעת לייעץ בענייני דת, אם חייבים בשר בכל כריך או שלא
27/12/2017 | 17:09
96
סמוכים על מקור הבייגל זה באמת בעיה...
לצפיה ב-'אז בשר לא, אבל יש מספיק דברים שכן אפשר להכניס'
אז בשר לא, אבל יש מספיק דברים שכן אפשר להכניס
27/12/2017 | 18:35
97
חטיפים באריזות סגורות למשל. אפשר גם לאכול את הסנדביצ'ים לקראת סוף הטיסה או ממש בנחיתה לפני ביקורת הגבולות/מזוודות וכו', ואז זה יחזיק אתכם עד לטיסה הבאה. 
קשה לי להאמין שעושים משלוח לשדה, אבל אתה יכול לפנות למסעדות כשרות בשיקאגו ולשאול. 
לצפיה ב-'יש כמה אפשרויות בשדה בשיקגו'
יש כמה אפשרויות בשדה בשיקגו
27/12/2017 | 18:42
96
יש כיום מסעדות צמחוניות כלומר סלטים וסנדויצים בלי בשר ובלי ביצים וכל הדברים האחרים שצמחונים/טבעונים ושאר פיינשמקרס לא אוכלים. אין חשש גם שיהיה במשהו שומן חזיר או דומה. יש דוכנים שהם לא ממש מסעדות. קבנוס אפשר להביא אם הם ארוזים בוואקום רצוי מעוף ולא מבשר (אם יש דבר כזה) הם עושים בעיות רק אם זה בשר, ועופות לא נחשבים. בדוק. 
תסתכלי כאן
וכאן יש פיצות לא צריך מלשוח ולדעתי לא יעשו משלוח לשדה https://www.zomato.com/chicago/airport-chicago-ohare-restaurants/food-court
וגאן (צמחוניות)
פיצות 

ארבע שעות זה לא הרבה זמן בהתחשב בזה שעד שאתם עוברים את ההגירה (כיום זה אמור ללכת מהר) ומסירת המזוודות בהמשך (לוקחים מהמסוע עוברים במכס וישר אחרי זה יש דוכנים של חברות התעופה הפנימיות) ואז להגיע לטרמינל ממנו הטיסה הפנימית שלכם יוצאת. בקיצור שעתיים זה סביר יכול להיות פחות כמובן וגם יותר. 
לצפיה ב-'אוכל כשר בארה"ב(לא בשיקגו ספציפית, שם לא הייתי ואין לי מושג)'
אוכל כשר בארה"ב(לא בשיקגו ספציפית, שם לא הייתי ואין לי מושג)
27/12/2017 | 18:47
93

בנמל התעופה בניו יורק, היו מקררים עם חומוס צבר למכירה (יש להם קטע למכור קופסאות של 125 גרם חומוס עם בייגלה שטוחים), אז יש מצב שגם בנמל בשיקגו יהיה. כמעט בכל מינימרקט יש מוצרים עם הכשר (הכי טוב לחפש את האות U בתוך עיגול-האות O - זאת המשמעות של ה Orthodox Union, אם לא - גם סימון K מקובל כסימן כשרות), אז תוכלו לקנות חטיפים, יוגורטים ומוצרי חלב, עוגות בחושות ארוזות, תוסיפו לזה בננות (פרי "עטוף" בקליפה שלא מצריך סכין לקילוף) - ואתם מסודרים לעוד כמה שעות.
עוד אופציה היא להביא מנות חמות ולקנות מים רותחים בשדה התעופה (פשוט תזמינו כוס תה בלי השקיק בכוסות חד"פ To Go). יש דרך לארוז את המנות-חמות בלי שיתפסו הרבה מקום במזוודה, אם תרצו-תשאלו ואענה ), אפשר גם תירס בשימורים, קרקרים/צנימים (גם לחם יגיע לשם כשהוא עוד טרי) עם ממרח טונה בשימורים או עם טחינה גולמית וכו'
זה לא אידאלי ולא ארוחת בריאות, אבל בהחלט יכול להספיק עד היעד הבא.
לצפיה ב-'להביא חטיפים אתכם'
להביא חטיפים אתכם
27/12/2017 | 20:18
74
אבל לא יותר מדי. בשיקגו יש קהילה יהודית וחסידית לא קטנה, אז יש סכוי שיש מקום לאכול כשר, אם כי סכוי קלוש. מה שבטוח שיהיה אפשר לקנות דברים בחבילות סגורות.

כמו שנאמר, חומוס, חטיפי אנרגיה, יוגורטים רובם כשרים. אתם אפילו יכולים לבדוק בדר גוגל בדיוק איזה מסעדות יש באוהייר, והאם יש דברים כשרים. זה שדה תעופה ענק!
לצפיה ב-'אפשר לבדוק אם יש מסעדות כשרות בשיקגו'
אפשר לבדוק אם יש מסעדות כשרות בשיקגו
28/12/2017 | 04:38
1
63
שעובדות עם   UBER EAT, תטרכו להוריד את האפקליציה לנייד.

לצפיה ב-'בדקתי ואין uber eat בשיקגו'
בדקתי ואין uber eat בשיקגו
28/12/2017 | 04:51
52
מצאתי את הקישורים למקומות האלה והם עושים משלוחים:

אתם יכולים להביא מנה חמה ולבקש בסטארבקס מים חמים, הם לא מחייבים על המים.

לצפיה ב-'מצורפת רשימה של 10 אופציות צמחוניות בשדה'
מצורפת רשימה של 10 אופציות צמחוניות בשדה
28/12/2017 | 08:06
1
79
צמחוני באוהרה
אם חייבים בשר אז תביאו אתכם בתיק היד למטוס ותאכלו אותו שעה לפני הנחיתה.
לצפיה ב-'תודה רבה על כל התשובות'
תודה רבה על כל התשובות
28/12/2017 | 09:50
33
לצפיה ב-'אף אחד/אחת לא קוראים מה שכתבו אחרים? '
אף אחד/אחת לא קוראים מה שכתבו אחרים?
28/12/2017 | 09:27
115
טוב, נו. מה לעשות. נתתי קישורים לכל האופציות שיש באוהרה, ואחרים גם
נתנו, ושוב ושוב עונים עם או בלי קישורים. אין צורך במשלוח מנות לשדה, כל האופציות ישנן בשדה פרט למסעדה כשרה. השואלת המקורית לא חזרה. חבל .
לצפיה ב-'הי, ניו יורק באוגוסט - מה לשלב?'
הי, ניו יורק באוגוסט - מה לשלב?
26/12/2017 | 15:15
13
130
נוסעים לשבועיים וחצי זוג + 3 מתבגרים. לא מעוניינים במרדף אחרי כל האפשרויות הבלתי מוגבלות, רוצים גם סטלבט על יד אגם/בריכה/ים וכמובן ספורט אתגרי בככיף.מתחילים ומסיימים בעיר הגדולה ושם מכירים כמעט הכל.  יש המלצות על אטרקציות שהן מאסט באזור ניו-יורק? חשבנו על וואגס לכמה ימים. אשמח לחוות דעת, תודה.
לצפיה ב-'וגאס אזור ניו יורק כמו שפריס אזור תל אביב'
וגאס אזור ניו יורק כמו שפריס אזור תל אביב
26/12/2017 | 16:30
1
97
אני לא ממש מבין את ההגדרה
לצפיה ב-'jinx!'
jinx!
26/12/2017 | 16:39
18
לצפיה ב-'וגאס היא בחוף המערבי זה כמו לטוס מפה לצרפת בערך'
וגאס היא בחוף המערבי זה כמו לטוס מפה לצרפת בערך
26/12/2017 | 16:32
25
לצפיה ב-'אם כבר אז לשלב טיול קצר באירופה בדרך'
אם כבר אז לשלב טיול קצר באירופה בדרך
26/12/2017 | 17:49
68
אם אתם רוצים לשלב אתם יכולים לשלב טיול קצר באירופה בלי להוסיף למחירי הטיסה ולפעמים אפילו עם הוזלה שלהם.
בשביל זה צריל לפצל את הטיסה לשתיים. 
לצפיה ב-'אני יודעת שווגאס רחוקה'
אני יודעת שווגאס רחוקה
26/12/2017 | 18:06
4
86
אנחנו יודעים שווגאס רחוקה כ 5 שעות טיסה, רק ששם עדיין לא היינו אז בגלל שהטיול הוא בעיקר כייף ולמרות הטיסה הארוכה זה עומד על הפרק. זו הסיבה בגינה פניתי לשמוע על מקומות אחרים/נוספים שהייתם משלבים עם ניו יורק סיטי. 
לצפיה ב-'בוגאס אין ים או אגם... לאורך הצד המזרחי של'
בוגאס אין ים או אגם... לאורך הצד המזרחי של
26/12/2017 | 19:58
80
ארהב לא חסרים מקומות לבלות בהם - מיאמי ואורלנדו, לנסוע לוושינגטון או לבוסטון, לטייל בניו אינגלנד, לנסוע למפלי הניאגרה ואפשר גם לנפוש בהמפטונז (בקיץ) כמו ניו יורקר אמיתי ...
לצפיה ב-'אם וגאס מבחינתך בקרבת ניו יורק אז כל ארה"ב בקרבת ניו יורק'
אם וגאס מבחינתך בקרבת ניו יורק אז כל ארה"ב בקרבת ניו יורק
28/12/2017 | 07:51
2
48
יש עשרות או מאות מקומות שעונים על הדרישות שלכם, למשל לאתגרי כל הפארקים של six flags.
יש כמות אין סופית לריזורטים לסטאלבט
ואתרי MUST יש גם לחצי שנה ושנה של טיול.

אם את שואלת מה אני הייתי משלב עם ניו יורק סיטי אז היית נשאר בצפון מזרח ארה"ב, אבל וגאס לא שם. מה זה משנה מה אני הייתי משלב, אני לא זה שנוסע לטיול
לצפיה ב-'לאונידס - אשמח לשמות של ריזורטים מומלצים באזור.'
לאונידס - אשמח לשמות של ריזורטים מומלצים באזור.
01/01/2018 | 19:09
1
18
פרקי השעשועים נלקחו  בחשבון. פחות מוזאונים, רוצים אטרקציות לבוגרים, טרקים וכיבוש יעדים, נקודות תצפית. אשמח להמלצך. תודה
לצפיה ב-'איזה איזור? איזור ארה"ב???'
איזה איזור? איזור ארה"ב???
02/01/2018 | 12:58
17
לצפיה ב-'ברקשיירס, או ניו המפשייר'
ברקשיירס, או ניו המפשייר
27/12/2017 | 04:55
56
ספורט אתגרי, טיולי הייקינג, ים אגם...

מיין, גם כן. לייק ג'ורג', לייק סבגו, אין שום מאסט אבל בהחלט נעים.
לצפיה ב-'אפסטייט ניו-יורק'
אפסטייט ניו-יורק
27/12/2017 | 09:14
55
יכולים לנסוע לאגמי האצבעות, מקום מעולה לסטלבט על שפת אגם או להרחיק עוד יותר לכיוון האנדירונדק, גם אגמים שקטים וגם ספורט אקסטרים.
לצפיה ב-'ווגאס באוגוסט? חם ומעיק...'
ווגאס באוגוסט? חם ומעיק...
31/12/2017 | 15:05
30
להשאר רק בתוך המלונות הממוזגים
לצפיה ב-'תודה על הרעיונות'
תודה על הרעיונות
01/01/2018 | 19:06
21
בהחלט לוקחת בחשבון מקומות שהמלצתם.
לצפיה ב-'מהו משך טיסה ממערב אירופה לבנגלור הודו ?'
מהו משך טיסה ממערב אירופה לבנגלור הודו ?
26/12/2017 | 13:49
1
38
יש לי אפשרות לטוס עם אלעל למומביי\דלהי (~8 שעות) ומשם טיסה פנימית לבנגלור או לטוס עם KLM לדוגמא מת"א לאמסטרדם ואז אמסטרדם ישירות לבנגלור , הבעיה שאני לא יודע כמה זמן טיסה מאמסטרדם לבנגלור, אמור להיות לפחות 10 שעות לא ?
לצפיה ב-'פשוט מאד, בדוק באתרים של חברות התעופה השונות'
פשוט מאד, בדוק באתרים של חברות התעופה השונות
27/12/2017 | 18:22
29
כמה זמן אורכת הטיסה.
לצפיה ב-'רישיון יעודי ליפן של מ.מ.ס.י מתורגם בכלל ל...סינית'
רישיון יעודי ליפן של מ.מ.ס.י מתורגם בכלל ל...סינית
26/12/2017 | 12:49
73
חשבתי שטעו - אבל אין הסכם/רשיון לסין.
הפקידה כמובן לא ידעה (סינים/יפנים - כולם אותו הדבר...)
ואמרה שמעולם לא קיבלו פידבק של תקלה מלקוחות.

לידיעה.

לצפיה ב-'קובה ל- 3-4 ימים - הוואנה?'
קובה ל- 3-4 ימים - הוואנה?
26/12/2017 | 11:49
13
89
יש לנו הזדמנות "לקפוץ" לקובה ל- 3-4 ימים - קראתי את הדיווחים הארוכים והמפורטים שהיו כאן לפני כמה שנים - כדאי? האם להתמקד בהוואנה?
לצפיה ב-'מישהו מישהי'
מישהו מישהי
27/12/2017 | 09:30
2
44
לצפיה ב-'קשה להאמין, אבל נראה לי שמבין הקבועים פה אף אחת/אחד'
קשה להאמין, אבל נראה לי שמבין הקבועים פה אף אחת/אחד
27/12/2017 | 12:07
1
81
לא נסעו לקובה. תהיי השליחה שלנו לנושא קובה, מה דעתך? אני בטוחה שבפורומים אחרים (מבלי לציין את שמם) תוכלי לקבל מידע מיד ראשונה כי יש כאלו שנסעו לשם.
לצפיה ב-'אני אהיה אולי שגרירונת אם נהיה רק בהוואנה...'
אני אהיה אולי שגרירונת אם נהיה רק בהוואנה...
28/12/2017 | 10:37
46
ואולי נתכנן גם גיחה לVinales, תלוי מתי בדיוק נגיע...
לצפיה ב-'ביליתי הרבה בקובה במסגרת עבודתי'
ביליתי הרבה בקובה במסגרת עבודתי
27/12/2017 | 13:29
9
98
להגיע לקובה , זה לא "קפיצה"... ואם כבר מגיעים - שווה להשקיע את הזמן.
אמנם בעיר הוואנה אפשר להסתפק ב3-4 ימים, אך עיר הבירה אינה נותנת תמונה אמיתית של הארץ המיוחדת הזאת.
פחות מעשרה ימים - זה לא כדאי.
לצפיה ב-'תודה על החוות הדעת! אני לא מגיעה לשם במיוחד, זה "בדרך ל"'
תודה על החוות הדעת! אני לא מגיעה לשם במיוחד, זה "בדרך ל"
27/12/2017 | 14:24
8
75
ואין לי זמן לצערי להשקיע בלתור את המדינה.... אם אתה אומר שהוואנה מעניינת ל- 3-4 ימים זה טוב עבורי :) 
לצפיה ב-'ספרי לי איך זה "בדרך".??'
ספרי לי איך זה "בדרך".??
27/12/2017 | 15:42
7
78
כנהג אוירי במשך למעלה מארבעים שנה, "קפצתי" להוואנה בערך אחת לחודש, אבל ה"קפיצה" הקצרה ביותר היא בת ארבע שעות.
הוואנה מדהימה ושווה כל רגע, כשזה יהיה החלטי, ארשום לך מה לראות ואיפה לבקר.
השאלה אבל האם אתם דוברי ספרדית, כי אחרת קשה להסתדר שם לבד (אפשרי, אבל מצריך תכנון)
לצפיה ב-'יש לנו נסיעה צפויה למקסיקו ומספר ימים שאפשר להצמיד אליה '
יש לנו נסיעה צפויה למקסיקו ומספר ימים שאפשר להצמיד אליה
27/12/2017 | 15:49
6
74
לפני כן ליעד שנבחר :) זה בהחלט רלוונטי אשמח לכל טיפ :)
לצפיה ב-'מקובה למקסיקו זה ארבע שעות. האם כדאי?'
מקובה למקסיקו זה ארבע שעות. האם כדאי?
27/12/2017 | 15:59
5
68
אני ממליץ להשקיע בקובה זמן ארוך יותר. לעניות דעתי, לעשות את זה כבדרך אגב- זה פספוס.
תנצלו טוב יותר את הימים האלה במקסיקו (ענקית, ואפשר לטייל בה חודשים)
כטיפ- תנסו לנסות להזמין מלון בהוואנה. ספרי לי איך הצלחת.
לצפיה ב-'קנקון - הוואנה זה שעה ורבע טיסה....'
קנקון - הוואנה זה שעה ורבע טיסה....
27/12/2017 | 16:10
4
73
יש את המלון הזה, יש חדרים פנויים נכון לעכשיו... למה שתהיה בעיה?
לצפיה ב-'סידרת אותי. לא חשבתי על קנקון.'
סידרת אותי. לא חשבתי על קנקון.
27/12/2017 | 16:16
3
78
המלונות  בהוואנה- מחיר רצח. שמת לב?
לצפיה ב-'בכלל , לסוע לקנקון היום זה לא כיף'
בכלל , לסוע לקנקון היום זה לא כיף
27/12/2017 | 16:22
1
90

למעלה מ-24,000 אזרחים נרצחו השנה במקסיקו.
לצפיה ב-'נוסעים לריזורט מאד ספציפי אשתדל לא להרצח שם בין '
נוסעים לריזורט מאד ספציפי אשתדל לא להרצח שם בין
27/12/2017 | 16:58
74
הבטן לגב
לצפיה ב-'יוצא 750 דולר ל- 4 לילות, פחות מניו יורק '
יוצא 750 דולר ל- 4 לילות, פחות מניו יורק
27/12/2017 | 16:59
20
לצפיה ב-'מבקשת המלצות על הופעות בברודווי עם בני 13 ו-9'
מבקשת המלצות על הופעות בברודווי עם בני 13 ו-9
26/12/2017 | 10:51
19
65
נגיע לניו יורק באוגוסט, ומאוד הייתי רוצה לקחת את הבנים להופעה מרשימה בברודווי. כן, יהיה יקר מן הסתם, אבל לא ממש אכפת לי.
האם מישהו מכיר הופעות ששני הבנים יהנו מהן?
אני מכירה רק את מלך האריות, אבל התחלתי לחשוב שאולי את הבכור זה ישעמם. אין לי מושג.
בקיצור - מישהו היה עם בנים בערך בגילאים האלו ויכול להמליץ לי על אפשרויות נוספות?
תודה!
לצפיה ב-'לילדים שלי גם בגילאים האלו מלך האריות היה ענק'
לילדים שלי גם בגילאים האלו מלך האריות היה ענק
26/12/2017 | 11:27
4
57
וגם להורים של הילדים.
ממליץ לפני הנסיעה לצפות בסרט, בעיקר אם הם לא דוברי אנגלית.
מאוד ממליץ לרכוש כרטיסים במקומות טובים.

לצפיה ב-'תודה. צפו בסרט מזמן, אולי באמת נשקול לצפות שוב. אתה זוכר'
תודה. צפו בסרט מזמן, אולי באמת נשקול לצפות שוב. אתה זוכר
26/12/2017 | 11:47
3
52
אולי דרך איזה אתר רכשת את הכרטיסים? תוהה מה ההבדלים בין האתרים השונים שאני מגיעה אליהם.
לצפיה ב-'הכי טוב ואמין בטיקטמאסטר (אם רוצים מראש במחיר מלא)'
הכי טוב ואמין בטיקטמאסטר (אם רוצים מראש במחיר מלא)
26/12/2017 | 11:56
50
לצפיה ב-'רכשתי ב TicketMaster'
רכשתי ב TicketMaster
26/12/2017 | 14:31
1
44
הסיכוי למחיר מוזל בדוכן בחצי מחיר להצגה הזו להערכתי לא קיים
לצפיה ב-'גם להערכתי. לכן מתחילה להיערך לרכישה כבר עכשיו'
גם להערכתי. לכן מתחילה להיערך לרכישה כבר עכשיו
26/12/2017 | 15:42
7
לצפיה ב-'ב wicked מאד נהניתי'
ב wicked מאד נהניתי
26/12/2017 | 11:33
2
16
לצפיה ב-'לא ראיתי את זה באוגוסט....'
לא ראיתי את זה באוגוסט....
26/12/2017 | 11:50
1
12
לצפיה ב-'אני רואה בתחילת אוגוסט אולי עוד לא החלה מכירה להמשך'
אני רואה בתחילת אוגוסט אולי עוד לא החלה מכירה להמשך
26/12/2017 | 11:57
36
לצפיה ב-'והבנות שלי מאד מאד נהנו באלאדין'
והבנות שלי מאד מאד נהנו באלאדין
26/12/2017 | 12:00
2
11
לצפיה ב-'חשבתי גם על זה. אין לי ספק שבן ה9 יהנה באותה מידה בשתיהן'
חשבתי גם על זה. אין לי ספק שבן ה9 יהנה באותה מידה בשתיהן
26/12/2017 | 12:09
1
40
תוהה רק לגבי בן ה-13.
לצפיה ב-'אם הוא מתחבר ל"שואו" הוא יאהב כנראה. זה אמנם דיסני אבל לא '
אם הוא מתחבר ל"שואו" הוא יאהב כנראה. זה אמנם דיסני אבל לא
26/12/2017 | 12:34
39
דמויות מצוירות. (לדעתי באופן כללי מיוזיקלס זה דבר מטופש אבל אם אני באה בראש "פתוח" להבין שאני לא אחכים מזה בשום דרך אני נהנית )
לצפיה ב-'אם אוף-ברודווי בא בחשבון'
אם אוף-ברודווי בא בחשבון
26/12/2017 | 14:59
5
96
אפשר לשקול את Stomp. בת ה-12 אהבה. זה לא יקר, אין בעיה להשיג כרטיסים ולא צריך בכלל להבין אנגלית. רק אולם התיאטרון עצמו קצת רחוק ומעפאן. יש הרבה סרטונים ביוטיוב אז את יכולה להתרשם אם מתאים לכם.
לצפיה ב-'מאיפה סטומפ רחוק? זה באיסט וילג' - אחד האיזורים הכיפים '
מאיפה סטומפ רחוק? זה באיסט וילג' - אחד האיזורים הכיפים
26/12/2017 | 15:12
2
43
להסתובב בהם באופן אישי לא הייתי במופע...
לצפיה ב-' מהמלון שלנו ומכל תחנת רכבת תחתית'
מהמלון שלנו ומכל תחנת רכבת תחתית
26/12/2017 | 15:14
1
13
לצפיה ב-'זה ממש ליד אסטור פלייס, תחנה גדולה :) די להיתקע במידטאון '
זה ממש ליד אסטור פלייס, תחנה גדולה :) די להיתקע במידטאון
26/12/2017 | 15:23
44
ממליצה להכיר עוד כמה איזורים במנהטן
לצפיה ב-'תודה זה בסגנון מיומנה. אבדוק גם את האפשרות הזו. תודה!'
תודה זה בסגנון מיומנה. אבדוק גם את האפשרות הזו. תודה!
26/12/2017 | 15:47
8
לצפיה ב-'איסט וילאג''
איסט וילאג'
27/12/2017 | 20:23
35
זה אחד המקומות היותר מוצלחים בניו יורק.

למען האמת, אישית אני כמעט לא יוצאת משם לכוון מידטאון אם אני לא חייבת כשאני מבקרת בניו יורק.

אם תהיי שם, אני יכולה להמליץ על מספר מסעדות. למשל יפנית שהיא לא סושי, ולא זולה אבל האוכל שם טעים בטרוף http://benemon.nyc/

או אפגנית טובה http://www.khyberpassnyc.com/

ויש עוד...
לצפיה ב-'הבן שלי היה בן 13 והתלהב מאוד! ילד די ציני ומופנם...'
הבן שלי היה בן 13 והתלהב מאוד! ילד די ציני ומופנם...
28/12/2017 | 21:10
1
13
לצפיה ב-'וואללה! טוב לשמוע. תודה רבה!'
וואללה! טוב לשמוע. תודה רבה!
28/12/2017 | 22:19
9
לצפיה ב-'מועדון "עדיף" של בנק הפועלים'
מועדון "עדיף" של בנק הפועלים
26/12/2017 | 09:58
99
אין משהו חריג ממועדונים אחרים אבל יש פרט אחד שכן.

מי שהוא בעל תעודת נכה יכול לקבל מהם תעודת נכה בינלאומית שבאמצעותו הוא יכול לקבל בחו"ל הנחות, כניסות חינם ובעיקר תג חניה לנכה בכל אירופה.

וחסל סדר דוחות התנועה בעיקר בערים או בחלקים מהן שהכניסה אליהן אסורה או בתשלום.

https://adif.org.il/

לצפיה ב-'RYANAIR עומדת לגבות תשלום חובה נוסף בטיסות מ/אל ישראל בלבד'
RYANAIR עומדת לגבות תשלום חובה נוסף בטיסות מ/אל ישראל בלבד
25/12/2017 | 18:55
9
149
בגין תיק יד גדול. כידוע Ryanair מרשה ללא תשלום לקחת 2 תיקי יד: אחד גדול 50*40*20 ס''מ עד 10 ק''ג ושני קטן 35*20*20, ללא הגבלת משקל.
החל מ- 15.01.2018 מי שלא ירכוש priority, יחויב למסור את תיק היד הגדול בשער עליה למטוס, ללא תשלום. התיק יימצא בבטן המטוס ויוחזר בעולם מסירת הכבודה (ולא ביציאה מן המטוס). זה נכון לכל טיסות החברה בכל המדינות.

אבל בימים האחרונים הנוסעים מ/אל ישראל בלבד, בזמן עשיית הצ'ק אין קיבלו הודעה מיוחדת על שובר עלייה למטוס שעקב "בדיקות ביטחוניות מיוחדות בישראל" הנוסעים ללא פריוריטי לא רק שיחויבו למסור את תיק היד הגדול לבטן המטוס אלא יידרשו לשלם על כך 25-50 יורו (תלוי איפה מוסרים את תיק). גם מי שרכש כרטיסים לפני שבועות או חודשים מקבל את ההודעה מבלי שדבר התשלום הנוסף צוין בתנאי הכרטיס. 

http://rotter.net/forum/scoops1/443971.shtml

RYANAIR טוענים שאלה דרישות ביטחון חדשות של רשות שדות התעופה בעוד שברשות לא יודעים על שום דרישה או מגבלה חדשה.
בפועל הרשות כנראה מתכוונת לתפוס טרמפ (אולי בצדק) על המדיניות החדשה של RYANAIR ולגבות מהחברה תשלום על בדיקה ביטחונית נוספת של תיקי יד שנלקחים לבטן המטוס בשער, עקב כך שנוסע יודע מראש שתיק היד יילקח לבטן המטוס ולא יהיה צמוד אליו. 

לצפיה ב-'תירוץ עלוב, תיקי היד עברו שיקוף ולא זקוקים לשום בדיקה נוספת'
תירוץ עלוב, תיקי היד עברו שיקוף ולא זקוקים לשום בדיקה נוספת
26/12/2017 | 09:39
7
28
לצפיה ב-'התירוץ אכן עלוב אבל זה לא אותו שיקוף'
התירוץ אכן עלוב אבל זה לא אותו שיקוף
26/12/2017 | 10:24
6
73
אכן לחברת תעופה אין שום זכות להטיל תשלום נוסף על שירות שהיה (ועדיין) רשום כחינמי בעת רכישת הכרטיס.
מצד שני שיקוף כבודה שנשלחת לבטן המטוס שונה משיקוף תיקי יד. יש חומרים ופריטים שאסורים בכבודה ומותרים בתיקי יד. גם לאחר השיקוף של תיקי יד לנוסע יש אפשרות לרכוש מוצרי דיוטי פרי שלא עברו שיקוף מתאים. 
לצפיה ב-'אילו פריטים?'
אילו פריטים?
26/12/2017 | 10:39
1
61
הפוך זה ברור, יש פריטים שמותר לשלוח לבטן המטוס ואסור לקחת בתיק יד (פריטים חדים, נוזלים וכו). אבל אילו פריטים אסורים בכבודה ומותרים בתיק יד?
לצפיה ב-'סוללות ליתיום-יון למשל'
סוללות ליתיום-יון למשל
26/12/2017 | 11:02
16
לצפיה ב-'לא ידעתי שאם אני רוכש מצלמה בדיוטי אולי יש בה פצצה.....'
לא ידעתי שאם אני רוכש מצלמה בדיוטי אולי יש בה פצצה.....
26/12/2017 | 10:44
3
66
ואין שיקוף שונה אלא אותן מכונות שמבצעות בדיוק את אותה הפעולה, ההבדל הוא בגודל שלהן זה הכל.

מה שונה בשיקופים? מה מותר בתיקי היד שאסור בכבודה ?
אולי להיפך ?
קניתי שבריה יפה, בתיק היד היא תוחרם, במזוודה היא נחה בביטחה.
את כל מה שצריך רואים בשיקוף כאשר השיקוף כולל לרוב גם ריחן.

לצפיה ב-'גפרורים, סוללות ליתיום (למשל נוספות למחשב) או מוצרים המכילים'
גפרורים, סוללות ליתיום (למשל נוספות למחשב) או מוצרים המכילים
26/12/2017 | 11:25
2
58
סוללות ליתיום כמו נגיד סיגריות אלקטרוניות, מציתים, תיקי מנהלים הכוללים אזעקה....
כל אלו ועוד מותרים במטען יד ואסורים כמטען לבטן המטוס.

לגבי שיקוף נראה לי שאתה צודק, הרי גם היום כשגרה משקפים גם את מטען לבטן המטוס וגם כבודת יד ואם יש פריט חשוד משקפים אותו באופן פרטני.

לצפיה ב-'הכבודה בתהליך השיקוף עוברת בתאי לחץ נמוך'
הכבודה בתהליך השיקוף עוברת בתאי לחץ נמוך
26/12/2017 | 11:47
1
66
בעוד שתיקי יד - לא.

אתן גם מקרה אישי משנת 2004 - הרבה לפני שהוכנס איסור לנוזלים בתיקי יד ב- 2006. באחד מנמלי התעופה באירופה מכריזים בשמי ודורשים לגשת לעמדת המודיעין. שם פוגש אותנו (אני ואשתי) עובד מקומי ומבקש להתלוות לחדר צדדי ובו אנחנו רואים את המזוודה (לא תיק יד) שמסרנו כחצי שעה קודם. במזוודה היו 4 מיכלם גדולים יחסית של ספריי לשער או משהו דומה. אמרו לנו שמסיבות בטיחות מותר רק עד שניים במזוודה אחת ואת השניים הנוספים לקחנו לתיקי יד (אז כאמור עוד לא היה איסור לנוזלים בתיקי עלייה למטוס).   

לצפיה ב-'אצלי היה לפני שנתיים או שלוש ענין עם נוגד זיעה'
אצלי היה לפני שנתיים או שלוש ענין עם נוגד זיעה
26/12/2017 | 13:17
73
קניתי 4. זה מיכל קטן, לא היתה בעיה של עודף נוזלים ולמרות זאת החליט הבודק הבטחוני שאני לא צריכה 4 ושניים מספיקים לי. לא היה שווה לי לעשות סקנדל בעבור כמה פרנקים, אז ויתרתי עליהם. מאז למדתי לפזר אותם, אחד במזוודה (יש שתיים) אחד בכל טרולי.

כבר נתקלתי בכל מיני שגיונות של הבודקים, לפעמים אני עומדת על שלי כמו שקרה לפני כמה שנים. הבאתי לנכד שלי קופסה שכתוב עליה פצצת צבע, באנגלית  color bomb, מיד הבודקת עצרה הכל, מחשש שאני מחבלת שנוסעת עם פצצה מוצהרת. זה היה בפרנקפורט. אני דוברת גרמנית. הם רצו לפתוח את הקופסה ולבדוק שאכן לא מדובר בפצצה אמיתית. הסברתי להם שהנכד שלי מאד יעלב אם אתן לו מתנה פתוחה. היה משא ומתן קשוח, הגעתי עד לבכור מפקחי הבטחון. השתדלתי לא לצחוק ובסוף לא פתחו ונפרדו ממני בחיוך. אז כן, ספריי לשיער מסוכן וכך גם נוגדי זיעה ולא כל שכן משהו שכתוב עליו פצצה.
לצפיה ב-'כלומר הזול הופך יקר אט-אט'
כלומר הזול הופך יקר אט-אט
27/12/2017 | 09:10
78
תהיתי למה לבן משפחתי שגר באירלנד, כזו סלידה מהחברה הזאת. לאחרונה קראתי הודעה של גולשת מאנגליה, בה היא כותבת שהיא מנסה שלא לטוס עם החברה. כשזה מצטרף לטיסות שבוטלו בפתאומיות באוקטובר האחרון, אני לא יודעת אם זו תהיה בחירתי הראשונה, גם ליעדים שאני מעוניינת בהם כמו מילנו ורומא.
לצפיה ב-'אוטובוס תיירים בלונדון ועוד'
אוטובוס תיירים בלונדון ועוד
25/12/2017 | 14:12
31
297
שלום,

אני נוסעת ללונדון בעוד שבועיים עם חברה. שתינו נהיה שם בפעם הראשונה כך שנרצה לראות את האתרים הקלסים. מכיון שהזמנתי את המלון דרך בוקינג, קיבלתי היום במייל מין QR CODE כזה שנותן לי הנחה בכל מיני סיורים ואוטובוסי תיירים. יש שם שלושה אוטובוסי תיירים (אוטובוס Hop-On Hop-Off) במחירים שונים ואני תוהה האם יש הבדל והאם יש חלק שיותר מומלצים וחלק שפחות, ואם עלי לפסול אוטובוס עם גג פתוח למרות שבקומה התחתונה סגור? כי בקור של ינואר בשום אופן לא נרצה לנסוע באוטובוס פתוח, אבל מצד שני למטה אפשר לשבת אם יהיה מקום?

חוץ מזה כל עצה לגבי תחבורה תתקבל בברכה כי אני רק מתחילה את "שיעורי הבית" בענין התחבורה.

ואם למישהו יש טיפים מיוחדים אחרים לגבי אטרקציות, שווקים או חנות שווה שמתמחה בציוד לאפיה - גם אשמח לקרוא

לצפיה ב-'ועוד שאלה בקשר להחזר מס'
ועוד שאלה בקשר להחזר מס
25/12/2017 | 14:19
68
אמנם נוסעות רק לשבוע אבל בכל זאת קצת שופינג יהיה.. אז קראתי איפשהוא שאפשר לקבל החזר מס על קניות מעל גובה מסוים. את הטפסים אמרו לי שמגישים בשדה התעופה היתרו. אנחנו חוזרות דרך גטוויק. האם גם שם ניתן למסור את הטפסים ואם לא אז מה עושים?

תודה!
לצפיה ב-'דרוש מידע ממך בשביל להמליץ על תחבורה'
דרוש מידע ממך בשביל להמליץ על תחבורה
25/12/2017 | 15:38
10
83
כמה זמן אתן תהיו בלונדון? אתן מתגוררות ב-zone 1-2 או רחוק יותר?
האם המסלול שלכם כולל נסיעות רבות מדי יום ברחבי העיר, או יותר הליכה ברגל ורק 0-3 נסיעות ביום?
קשה להמליץ על תחבורה ללא נתונים לגבי הטיול שלך. 

אני באופן אישי לא סובלת את אוטובוסי התיירים. זה משעמם אותי, וממילא נוח לי יותר (וזול יותר) פשוט לבקר עצמאית במקומות המרכזיים עם התחבורה הציבורית הנוחה של לונדון או ברגל, וההסברים לא נחוצים לי (בטח ובטח אם יש לכם ספר מדריך ללונדון). בקור לא נראה לי תענוג גדול לשבת באוטובוס פתוח, כבר עדיף ללכת ברגל ולהתחמם מההליכה. מן הסתם יש גם אוטובוסי קומותיים סגורים (כמו באוטובוסי התחבורה הציבורית הרגילים בעיר). 

לגבי נושא המס, לדעתי אין שום בעיה לעשות את זה בגטוויק. שימי לב שכשמדברים על סכום קנייה מסוים מדברים על קנייה באותה חנות (לא שילוב של כמה חנויות) באותה פעם (לא 3 ביקורים נפרדים באותה חנות). אז זה רלוונטי רק כשקנית קנייה גדולה בבת אחת במקום אחד. כדאי להגיע מוקדם לשדה כדי לטפל בזה, כי הבנתי שלפעמים יש תורים. 

לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
25/12/2017 | 18:07
8
79
נהיה חמישה ימים נטו.

נתגורר ליד Russell square

אין לנו צורך בהסברים של האוטובוס, חשבתי שזה יהיה נוח לבקר בצורה מרוכזת עם אותו קו. אני באופן אישי מאותגרת מאד מבחינת חוש התמצאות ולכן מעדיפה לפשט לנו את האתגר הזה ככל שניתן. כמובן שנלך ברגל איפה שניתן, אבל מכיון שמדובר בינואר, לא ברור מה מזג האויר יאפשר לנו.

בגדול אנחנו רוצות לבקר באתרים מרכזיים כמו ארמון בקינגהם (הבנתי שסגור בחורף, אבל לפחות מבחוץ), מצודת לונדון, ווסמיניסטר (הפרלמנט), המוזאון הבריטי, ושווקים - קובנט גרדן, פורטובלו וברמונדסי. לאוקספורד סטריט כבר יודעות איך להגיע

כדאי בכלל אוטובוס תיירים?
לצפיה ב-'אם לא הייתן בלונדון בהחלט כן, אבל במזג אוויר חורפי?'
אם לא הייתן בלונדון בהחלט כן, אבל במזג אוויר חורפי?
25/12/2017 | 18:56
1
95
לא ממש. על הגג הפתוח כמובן שלא בא בחשבון והשאלה עד כמה רואים מהחלונות של האוטובוס ובעיקר כשמזג האוויר סגרירי/גשום/סתם מדכא. בקיצור עשינו את זה עם אנשים שזה היה ביקורם הראשון בלונדון והיה יוצא מן הכלל.
לצפיה ב-'תודה. השתכנעתי.'
תודה. השתכנעתי.
26/12/2017 | 08:52
13
לצפיה ב-'בעיניי לא'
בעיניי לא
26/12/2017 | 02:13
5
64
בביקורי הראשון בלונדון עם המשפחה לקחו אותי לאוטובוס תיירים ונאבקתי בעצמי לא להירדם מהשעמום. ולמה אני צריכה 7 עצירות והסברים כדי להגיע למקום שרציתי להגיע במחיר יקר יותר? פשוט נוסעים בטיוב (הרכבת התחתית) למקום המבוקש וזהו. 

הטיוב מאוד מאוד קלה ונוחה לשימוש ולהתמצאות. כמו שאמרתי, זה היה ביקור ראשון שלי בעיר ובחו"ל בכלל, וכבר אחרי יום וחצי ברחתי למשפחה ונסעתי לבדי בקלות. והיום בכלל יש סמארטפונים, לחיצה על גוגל מפות ואת מקבלת הסבר מדויק איך להגיע ברגל או בתחבורה ציבורית למקום המבוקש. 
ל-5 ימים נטו ייתכן ששווה לכם לקנות פאס שבועי לאזורים 1-2. הוא כולל גם את הטיוב וגם את האוטובוסים (הרגילים, לא אוטובוסי התיירים). אם ממילא אתם משלמים יום שלם על אוטובוס תיירים, אז אולי יהיה עדיף להנפיק אויסטר (רב קו, תמורת פיקדון של 5 פאונד שתקבלו בחזרה אם תחזירו אותו בסוף הטיול) ולהטעין עליו כסף לתשלום פר נסיעה. זה בהנחה שאתן טסות דרך/מ-גטוויק. 

לא השתגעתי על פורטובלו מרקט. כדאי מאוד לבקר בשוק בורו, אם אתן חובבות אוכל. תהיו שם גם בסופ"ש? כי יש שווקים שפתוחים רק בשבת/ראשון. 
לצפיה ב-'המון תודה על המידע. עזרת לי מאד'
המון תודה על המידע. עזרת לי מאד
26/12/2017 | 08:52
4
55
אנחנו נוחתות בשני וממריאות חזרה בראשון, כך שנהיה בשבת אך לא בראשון. גם אני פזלתי לבורו מרקט. נשקול החלפה. לא יודעת אם בכלל נספיק את כל השווקים.

מה שקרה לנו בפריז (וזה עוד עם בעלי שיש לו חוש התמצאות מעולה), זה שלא פעם התקשינו להחליט מאיזו יציאה של המטרו צריך לעלות כדי להגיע למחוז חפצנו. ושם, אם יצאנו, לא תמיד אפשר לחזור למטה כי כבר העברנו את הכרטיסים. אז אני מדמיינת את עצמי עומדת ברחוב אחרי שיצאתי מהתחתית בלונדון, קופאת מקור, מנסה להבין איפה אני בכלל, ואחרי חצי שעה קולטת שלא עליתי ביציאה הנכונה ולכן יש לי סיבוב ענק לעשות כדי להגיע לאן שהייתי צריכה. מקוה שזה לא יקרה

בכל מקרה שכנעתן אותי, נוותר על אוטובוס התיירים.

אנחנו נוחתות בלוטן וממריאות חזרה מגטוויק. אולי באמת נקנה פאס שבועי. אלך לבדוק כמה זה עולה. אני משערת שאפשר לקנות כבר בשדה התעופה?

לצפיה ב-'בלוטון למיטב זכרוני אי אפשר לקנות אויסטר'
בלוטון למיטב זכרוני אי אפשר לקנות אויסטר
26/12/2017 | 10:42
42
אתן צריכות להגיע מלוטון באוטובוס או ברכבת למרכז לונדון - התחבורה הציבורית תיקח אתכם לתחנת רכבת / טיוב בלונדון ושם תקנו כרטיס אויסטר שהוא כרטיס נטען (עולה 5 פאונד) ותבקשו להטעין אותו ב- 7 Day Travelcards לאיזור 1-2 (זה עולה 33 פאונד לשבוע לאדם) זה יספיק לכן לכל הנסיעות בטיוב ובאוטובוסים רגילים. ראי 

תשתמשו ב- google maps למצוא את הנתיב הכי טוב מנקודה אחת לשניה, הנה למשל מה שהוא נתן לי עכשיו מלוטון לראסל סקוור

וגם כשמסתובבים בתוך העיר google maps אפליקציה מצוינת לבחור איך להגיע לכל מקום
לצפיה ב-'אם אתן שתיים יכול להיות שלא מומלץ לכן אוייסטר'
אם אתן שתיים יכול להיות שלא מומלץ לכן אוייסטר
26/12/2017 | 11:07
1
45
אם קונים כרטיס שבועי מקרטון יש אופציה להרבה אטרקציות 2 כרטיסים במחיר 1.
עשוי לחסוך לכם הרבה כסף, חלק מהאטרקציות עולות עשרות פאונדים.
כל הפרטים כאן
וחשוב לקרוא את הפרטים, כדי להבטיח שאכן תקבלו את ההנחה
לצפיה ב-'יש לציין שבשביל לקנות את כרטיס הקרטון יש צורך להגיע עם'
יש לציין שבשביל לקנות את כרטיס הקרטון יש צורך להגיע עם
26/12/2017 | 11:30
38
תמונת פספורט מוכנה, והוא מונפק רק בשעות משרד באחת תחנות הרכבת הגדולות. (אנחנו הוצאנו בקינגס קרוס)

שימו לב לקנות רק את הכרטיס שלאונידס הפנה אליו, יש הרבה מתחרים ש"קורעים" במחיר.
לצפיה ב-'זה יותר נוח מפריז'
זה יותר נוח מפריז
26/12/2017 | 15:23
52
הטיוב בלונדון באמת נפלאה ונוחה, יותר מפריז. ובכל מקרה, ולו לשימוש עתידי במקומות יותר מסובכים, כשבאים לצאת מרכבת תחתית כלשהי בעולם ויש יותר מיציאה אחת, לרוב יהיה שם של רחוב על השילוט של החצים. בודקים מבעוד מועד לאיזה רחוב צריכים לצאת, ולשם הולכים. ביציאה פותחים גוגל מפות וישר רואים איפה אתן ומבקשים מגוגל מסלול הליכה לאתר המבוקש. 
מאוד מאוד מומלץ להתקין את גוגל מפות. הוא מדויק ברמה שפעם בשלוש בבוקר חיפשתי איך להגיע מווסטמינסטר לאכסניה שלי, והוא לא רק ציין את הקו והשעה המדויקת שבה הוא יעבור אלא גם איפה בדיוק ממוקמת התחנה בכיוון הנכון (והיו כמה וכמה) ובאיזה צד לחכות. 
אם יש לך חשבון גוגל (נגיד, מייל בג'ימייל) את יכולה לסמן על המפה את כל המקומות שמעניינים אותך בכוכבים, ואז הם בולטים בצורה נוחה וקל ללחוץ עליהם ולבקש הוראות הגעה מאיפה שלא תהיי.

חילופי המשמרות זה באמת שעמום המחץ. אל תטרחו. 

אם את רוצה להגיע לברמונסדי אז בורו לא כזה רחוק, בערך. בורו, יש לומר, הוא שוק של אוכל בלבד. אם את בעניין של קולינריה ותרבות אוכל, זה ה-שוק. יש ימים שהוא יותר גדול מבימים אחרים, בדקי בגוגל. שווה לשים אותו כארוחת צהריים ולדגום קצת מהמגוון העצום. 
שוק פורטובלו כבר מחייב נסיעה במיוחד, והוא עמוס בצורה לא נעימה, וגם תכלס תופס את יום שבת. אם הייתן נשארות ליום ראשון הייתי ממליצה בחום על בריק ליין, אבל זה כבר לא רלוונטי לכן. 

הפאס השבועי עולה כמדומני 33 פאונד. נסיעה אחת בטיוב זה 2.40 (אם נשארת באזור 1). בגדול אם עושים עד 2 נסיעות ביום בלבד אז עדיף לא לקנות פאס. ברגע שנדמה לך שאולי תעשי 3 או יותר - הפאס משתלם יותר (או זהה ל"קאפ" היומי באויסטר pay as you go שזה כבר הסבר בפני עצמו). 
לצפיה ב-'בלונדון זכור לי שאספתי קבלות של אותה רשת מהקניות באותו ביקור'
בלונדון זכור לי שאספתי קבלות של אותה רשת מהקניות באותו ביקור
26/12/2017 | 10:29
50

והחתמתי חנות אחת של אותה רשת (למשל אם עשית כמה קניות בזארה במהלך הביקור נכנסים ביום האחרון לחנות של זארה עם כל הקבלות והם מאחדים הכל לטופס אחד). ככה בכל רשת בנפרד. צריך לעבור מינימום מסוים של הקניות כדי לקבל מכל חנות את הטופס. צריך לזכור שלא מקבלים החזר מס על בגדי ילדים, מזון ושירותי תיירות (תשלום מלון וכד').
בכל מדינה זה אחרת אגב, היו מדינות שדובר רק על קניות באותו יום באותה חנות.
כשמגיעים לשדה"ת ניגשים ל-customs (מכס) לפני הצ'ק אין והם צריכים להחתים את הטופס שניתן בכל חנות. צריכות להיות בטופס גם הקבלות המקוריות. בטופס צריך לציין אם רוצים החזר במזומן או בכרטיס אשראי. למיטב זכרוני אם רוצים במזומן העמלה על כל טופס גדולה יותר.
אם בוחרים בהחזר באשראי שמים את הטפסים בד"כ בתיבה שליד המכס (ככה זה בלוטון למשל) והולכים לצ'ק אין. אם בוחרים בהחזר מזומן יש קופה אחרי שערי הבטחון. תשאלו במכס...
לצפיה ב-'אוטובוס התיירים, כאמור, תלוי מזג אוויר'
אוטובוס התיירים, כאמור, תלוי מזג אוויר
26/12/2017 | 10:05
17
39
בחורף לא נעים לשבת בחלק העליון הפתוח שלו, והחלונות בחלק התחתון מתכסים אד.

מציעה לכן לבדוק את הסיור הזה של LONDON WALKS:

לגבי טיפים, אטרקציות וכו' - השתמשתי באופציית החיפוש של הפורום. יש כמויות מטורפות של חומר על לונדון שהיא אחת הערים המתויירות ביותר בעולם.
לצפיה ב-'תודה. האמת שבאופן אישי לא מוצאת ענין בהחלפת המשמרות'
תודה. האמת שבאופן אישי לא מוצאת ענין בהחלפת המשמרות
26/12/2017 | 10:13
14
39
מה גם שאמרו לי שבשביל לראות משהו צריך לתפוס מקום שעה מראש. לא מתאים לנו לעמוד שעה בקור בשביל הטקס המגוחך הזה. נסתפק בלראות את המשמר עומד על משמרתו

לצפיה ב-'זהו סיור שהחלפת המשמר היא רק חלק קטן ממנו'
זהו סיור שהחלפת המשמר היא רק חלק קטן ממנו
26/12/2017 | 10:16
7
35
אם את רוצה לראות את המקומות המרכזיים הללו, זו אחת האפשרויות הטובות. אפשר לעשות זאת בקלות לבד, אבל כתבת שאת מאותגרת כיוונית
כיום עם גוגל מאפס, אפשר לעשות זאת בקלות רבה.

עוד אפשרות היא למצוא מישהו שיש לו מדריך שיחור של לונדון. במדריכים הללו יש מסלולי הליכה מובנים שקל מאד לעקוב אחריהם.
לצפיה ב-'אפליקצית מדריך שיחור בחינם יש לכל בעלי כרטיס כ.א.ל'
אפליקצית מדריך שיחור בחינם יש לכל בעלי כרטיס כ.א.ל
26/12/2017 | 11:10
6
36
פרטים כאן
ומכיוון שמדובר באפליקציה היא גם תומכת GPS, כך שגם יכולה לעזור בניווט.

אפשר להוריד את המדריך ללונדון לאפליקציה עוד בארץ ואז לא צריך להשתמש בגלישה סלולרית.
לצפיה ב-'מעולה. אני אוריד. תודה'
מעולה. אני אוריד. תודה
26/12/2017 | 11:18
1
6
לצפיה ב-'אם כך המלצה נוספת לאפליקציה סלולרית Tripadvisor'
אם כך המלצה נוספת לאפליקציה סלולרית Tripadvisor
26/12/2017 | 11:38
26
וגם כן אני ממליץ להוריד את המידע על לונדון שיהיה זמין off line
חינמי ולדעתי טוב יותר משיחור, בשיחור הרבה מאוד מהמידע לא מעודכן.
לצפיה ב-'אני חושבת שחובה להשתמש בגוגל מפס מקוון במיוחד מישהו בעל חוש'
אני חושבת שחובה להשתמש בגוגל מפס מקוון במיוחד מישהו בעל חוש
26/12/2017 | 11:31
3
34
התמצאות פחות מפותח. הוא נותן גם הוראות הליכה אם צריך
לצפיה ב-'יש "בעד" ו"נגד" לכל אופציה'
יש "בעד" ו"נגד" לכל אופציה
26/12/2017 | 11:35
2
38
מבחינתי גם כן המפות של גוגל הרבה יותר טובות אינפורמטיביות ונוחות.
אבל בשיחור נקודת העניין כבר בפנים באפליקציה.
לצפיה ב-'המפות של גוגל והניווט דרכן דייקניות ברזולוציה של דקה'
המפות של גוגל והניווט דרכן דייקניות ברזולוציה של דקה
26/12/2017 | 11:46
1
29
מתי בדיוק מגיעה הרכבת, מאיפה לקחת את האוטובוס, כמה זמן יקח בדיוק לכל נקודת עניין - הכל בזמן אמת. לדעתי זאת האפליקציה הכי טובה שיש עכשיו
לצפיה ב-'זה ה"בעד" ואני יכול להוסיף עוד לרשימה'
זה ה"בעד" ואני יכול להוסיף עוד לרשימה
26/12/2017 | 14:24
7
לצפיה ב-'אין שום צורך להגיע שעה מראש, הגעתי כמה פעמים די בסמוך וראיתי'
אין שום צורך להגיע שעה מראש, הגעתי כמה פעמים די בסמוך וראיתי
26/12/2017 | 10:44
42
ואת הרעיון הבנתי תוך כמה דקות. לדעתי זאת אטרקציה תיירותית משעממת
לצפיה ב-'את יכולה לצפות בהחלפת המשמרות ב St. James's Palace '
את יכולה לצפות בהחלפת המשמרות ב St. James's Palace
26/12/2017 | 11:32
43
אם אני זוכר נכון מתחיל באזור עשר וחצי או רבע לאחת עשרה.
לא כולל את כל הטקס אבל גם לא כולל את כל הצפיפות.
אגב בחורף אין החלפת משמרות כל יום, אם החלטתן ללכת לצפות תבדקו שבאותו יום הטקס מתרחש.
המשמר מתחיל לצעוד משם לכיוון ארמון בקינגהם.
לצפיה ב-'את השיר דוקא לא הכרתי, אבל איזה אתר מגניב!!'
את השיר דוקא לא הכרתי, אבל איזה אתר מגניב!!
31/12/2017 | 12:46
2
16
לצפיה ב-'פו הדב. מכיר?'
פו הדב. מכיר?
02/01/2018 | 14:40
1
9
שווה לחפש את "הבית בקרן פו", "פעוטים היינו", "אנחנו שנינו",
בהגדרה ספרי ילדים, אם לא הספקת אז - שווה הצצה. 
והאתר אכן שווה.
לצפיה ב-'מכירה מצוין את 'פו הדוב' וגם את 'הבית בקרן פו''
מכירה מצוין את 'פו הדוב' וגם את 'הבית בקרן פו'
02/01/2018 | 17:22
9
וגם את 'פעוטים היינו' יצא לי לקרוא כשהייתי קטנה. אבל לא זכרתי את השיר הזה.
לצפיה ב-'עוד טיפונת.'
עוד טיפונת.
02/01/2018 | 15:08
1
17
ל - LONDON WALKS יש מבחר גדול ונפלא של טיולים, ממליצה, חפשי מה מדבר אליך.
בעיני אוטובוס כזה שווה ליום הראשון, או לעשות חצי דרך בדרך למשהו מתוכנן ואת החצי השני בחזרה למלון, אם מתאים למסלול,
ישבנו למעלה ביום קפוא, (רומא, נובמבר לפני כמה שנים), התאים לנו כי באנו למשהו קצרצר אחרי דרום איטליה, נותן סוג של מבט כללי, איפה נמצא כל דבר, לא חובה.
מי שאמר כאן משהו על המטרו לעומת הטיוב, אני מצאתי את זה הפוך לגמרי. 
מאד אהבתי את עכברעולם האינטראקטיבי, היום הוא בחסות עיתון הארץ, בתשלום.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/01/2018 | 17:22
3
לצפיה ב-'תקשיבו אתם גדולים. לא ציפיתי לכל כך הרבה עזרה. '
תקשיבו אתם גדולים. לא ציפיתי לכל כך הרבה עזרה.
26/12/2017 | 16:03
46
אני כרגע חייבת לרוץ אבל אעשה שיעורי בית עם כל מה שכתבתם פה ואחזור אם משהו לא יהיה לי ברור.

תודה
לצפיה ב-'גלישת וויז בסלולרי לניווט[חודש ימים בגרמניה ודנמרק]'
גלישת וויז בסלולרי לניווט[חודש ימים בגרמניה ודנמרק]
24/12/2017 | 14:19
5
62
איזה סוג עסקה,מחירים ואצל מי הייתם ממליצים?

תודה
לצפיה ב-'יש לך עוד שימושים לסלולרי חוץ מניווט on line?'
יש לך עוד שימושים לסלולרי חוץ מניווט on line?
24/12/2017 | 15:32
2
54
צריך לדעת מהם כלל הצרכים שלך כדי להמליץ על עסקה מתאימה.
לצפיה ב-'אולי טלפוניה משפחתית במעט'
אולי טלפוניה משפחתית במעט
24/12/2017 | 18:57
1
51
ושוב תודה

*ולמרות שיש ברשותי מכשיר ייעודי לניווט
לצפיה ב-'אני אחדד, האם בכל מקרה אתה תשתמש בתקשורת סלולרית?'
אני אחדד, האם בכל מקרה אתה תשתמש בתקשורת סלולרית?
25/12/2017 | 07:49
38
ואם כן לאילו צרכים?
אם כן אז צריך להבין את פרופיל השימוש שלך, הרי לא תרכוש SIM אחד לניווט וSIM אחר לצרכים אחרים, אתה צריך פתרון כולל.

אם לא אז לדעתי תתקין בארץ אפליקצית ניווט off line וסגור עניין. אני משתמש ב here החינמית ו sygic שעלתה לי פעם כסף ומאז העדכונים והמפות בעסקה.

לצפיה ב-'לא מה שביקשת, אבל אולי יתאים בול?'
לא מה שביקשת, אבל אולי יתאים בול?
24/12/2017 | 19:04
1
54
תוכנת ניווט offline מעודכנת ויש בה מפות של גרמניה לפי מחוזות ושל דנמרק.
הניסיון שלי בכמה גרסאות שלה גם על מכשיר ענתיקה אנדרואיד 2.1
וגם על אנדרואיד וסמרטפון חזקים.
Maps.Me
מתעדכנת כל כמה חודשים כולל המפות.
תתקין כאן ונסה אותה קודם בארץ.

לצפיה ב-'תודה רבה ננסה הצעותיכם כל טוב'
תודה רבה ננסה הצעותיכם כל טוב
25/12/2017 | 10:27
7
לצפיה ב-'מרוקו - רמת סיכון ופרוצדורה'
מרוקו - רמת סיכון ופרוצדורה
25/12/2017 | 00:58
76
תודה רבה!היי
אני מתגורר באירופה וברצוני לחבור למספר חברים לא ישראלים לטיול במרוקו באמצעות ראיין איר. 
1. באופן כללי, האם יש לאזרח ישראלי סיבה לפחד במרוקו? ראיתי שקיימת אזהרת מסע אך לא זכור לי אף אירוע חריג במרוקו. 
2. האם יכולה להיות מצב בהגעה מאירופה עם חברת לואוקוסט? קראתי מאמרים שונים על הנושא. 

תודה רבה!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה