לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
79927,992 עוקבים אודות עסקים

פורום העם דורש צדק חברתי

אם נמאס לכם לשלם חצי משכורת על דירה מתפוררת, אם גמרתם תואר (או שניים) וגיליתם שאתם עדיין לא מצליחים לגמור את החודש, אם גם אתם מרגישים שישראל הפכה ממדינת צדק ורווחה ומדינת רווח וצדקה, אם גם אתם מחפשים מקום לזעוק בו את זעקת מעמד הביניים הנשחק - זה המקום בשבילכם.

אודות הפורום העם דורש צדק חברתי

אם נמאס לכם לשלם חצי משכורת על דירה מתפוררת, אם גמרתם תואר (או שניים) וגיליתם שאתם עדיין לא מצליחים לגמור את החודש, אם גם אתם מרגישים שישראל הפכה ממדינת צדק ורווחה ומדינת רווח וצדקה, אם גם אתם מחפשים מקום לזעוק בו את זעקת מעמד הביניים הנשחק - זה המקום בשבילכם.

לצפיה ב-'שקרים, שקרים מתועבים, וסטטיסטיקה'
שקרים, שקרים מתועבים, וסטטיסטיקה
10/10/2012 | 06:06
28
אמרה שסמואל קלמנס הידוע בכינויו הספרותי מארק טויין פירסם, עאשר הוא מיחס אותה
לבניימין ד'יזראלי, ראש ממשלת בריטניה ויהודי מומר יקר.
כl אני חש צורך מיוחד להתייחס לבדותות כמו "הדירוג של חופש כלכלי" שנוצר קבוצה של אנשים משועממים
שבדו מספרים מליבם.

http://www.heritage.org/index/default

לצפיה ב-'הערב שקרניהו יכריז על הקדמת הבחירות'
הערב שקרניהו יכריז על הקדמת הבחירות
09/10/2012 | 19:47
2
29
מה טעם ללכת עתה לבחירות, כשהתוצאות כמעט ידועות מראש?
מה שהיה הוא שיהיה, ושקרניהו יקים שוב את אותה קואליציה, פחות או יותר.
הטעם הוא אחד, אחרי העברת התקציב והגזרות הכלכליות  הפופולריות של 'נבחרינו ' תרד ולא יהיה להם סיכוי להבחר שוב. ולכן הם פתאום ממהרים לבחירות .
אבל אני וחברי נהיה ביום שני ה15.10.12 בפתחת  מושב הכנסת
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כרגיל ביביבלוף פועל רק למען השרדותו'
כרגיל ביביבלוף פועל רק למען השרדותו
09/10/2012 | 22:50
17
הוא הבין שרוב העם מתנגד לתקיפה חד צדדית באירן כרגע, ושאם יגיש תקציב הוא יאלץ להודות בכשלון המדיניות הכלכלית שלו....  ועלול לחטוף חזק מהבוחרים
לצפיה ב-' "הפצצה האירנית" ישרא-פלופ...'
"הפצצה האירנית" ישרא-פלופ...
10/10/2012 | 07:11
34

9 באוקטובר 2012

מאת: יגאל סרנה

"כבר אי-אפשר להסתיר את העובדה שאנחנו חיים בתוך תרמית ענק, עם ממשלות שבוגדות בנו באופן שיטתי ומפירות את ההבטחות שהן מחלקות ערב הבחירות, עם בתי משפט שלא מעמידים לדין את הבנקאים, את הפוליטיקאים, ואת אנשי העסקים שאשמים במצב…" (מדריד. מניפסט המחאה. עכשיו)

בעוד שישראלים רבים לא גומרים את השבוע, מקטרים על שעון הקיץ, חושבים שאין תחליף לפוליטיקאים גרועים, ומתווכחים האם נאום יו"ר הליכוד באו"ם היה מלאכת מחשבת של מילים ריקות או טקסט מצוין למרכז הירידים, יוצאים הספרדים, היוונים, הפורטוגליים ורבים אחרים לרחובות, מוחים, צועקים ומפגינים נגד הביזה והבגידה. אצלנו יוצא איש ממכונית ראש ממשלת ישראל, מוקף בעשרות מאבטחים, מניף אצבעו וצועק: "תביטו לאיראן. תביטו לאיראן!" ונמשכית הביזה הכבדה או מה שבאירופה כבר מכונה בגלוי ובאומץ: תרמית הענק או הבגידה. פשוט בגידה.

"אנחנו רואים איך מבנה הכוח הרקוב והלא מוסרי הזה", כותבים הספרדים, "מבצע מדיניות שרומסת את הזכויות שלנו והורסת את החיים שלנו, איך אנחנו נהיים קורבנות של דיכוי ברגע שאנחנו תובעים לשנות את המצב. אנחנו חושבים שהמצב הנוכחי בלתי נסבל ושנערכת עלינו מתקפה חסרת תקדים מצד בעלי הכוח הכלכלי, שמשתמשים במשבר בתור תירוץ להרוס את החיים שלנו בעוד שהאשמים ביצירה שלו מיצבו את עצמם כאוליגרכיה בלתי פגיעה. אותם בעלי הכוח הכלכלי, בשיתוף פעולה עם כל הכוחות הפוליטיים המיוצגים בפרלמנט, עשו מניפולציות על כל אמצעי הכוח של המדינה על מנת לשמור על ההטבות והעושר המוגזם שהושג בדרכים בלתי ראויות." ספרדים, מתי הייתם פה? הרי כל מילה תפורה עלינו כמו חליפה טובה.

בעוד ב. נתניהו, מסתובב, מלווה בחבר מרעיו, זכייניו, טיקוניו, מסיתיו, כתבי חצר שצועקים כמקהלה "איראן"! או כותבים סדרות הפחדה כפולות משמעות וצורחים: "הצילו, טורבינות", גובר פה השוד. טייקונים שקבלו מידי אותו ביבי רישיון לעשות בפנסיותינו, קרנותינו וחסכונותינו הדלים כעולה על רוחם, מפסידים אותן בחו"ל ואחר כך בנופלם, הם זוכים מידי שופטים רחומים בתספורת ומחיקת חובות ענק.

לא רק את חובו של תשובה או אחר, אתם מוחקים שם, את הפנסיה שלנו אתם מבטלים. באותו תאגיד קצר ימים "דלק נדל"ן", היכן ששכר המנכ"ל לשעבר רכז- משק- קיבוץ -מסדה, אשף הפיננסים איליק רוז'נסקי, היה 25 מיליון ש"ח לשנה, שם נקבר חלק מכספנו. חגיגה גדולה היתה. מהעוני שנוצר פה התעשרו שם כמה חברים: רואה חשבון צנוע, משקיע הידוע בעומק הבנתו הכלכלית. כאלה.

כאשר פרש מן התאגיד המרוקן, קיבל אותו רוז'נסקי מענק של 19 משכורות חודשיות, פלוס חוזה יעוץ של 150 אלף ש"ח לחודש ואמר: "אני הולך לעשות לביתי". נו, עד עכשו עשית לבתינו. האיש הזה שמחברת הנדלן הענקית שניהל, נותרו איי חובות של מיליארדים, קיבל בשיאו, כל שבוע, אני חוזר: כל שבוע, שכר בגובה הפיצוים שמחכים לי כחוק כתום 26 שנות עבודה.

לכן בכל פעם שיצעקו לכם: איראן! תצעקו בחזרה: ביזה. תזכרו כי צעקת "איראן" של ביבי אינה למען הצל נפשכם או נפש ילדיכם, אלא להגנה על זכות הביזה. איראן היא רק קמפין הסחת דעת שמתבצע בשיתוף פעולה מלא בין מר אחמניגא'ד למר נתניהו, שני פוליטיקאים פטפטנים- מסיתים- רבי- אנטרסים שלאחד יש זכייני משמרות המהפכה שהפכו עשירים כקורח, ולאחר, משמרות טיקונים וחברי מרכז. בשני הצדדים נגרף הון רב בחסות הסחת הדעת הלאומנית.

"אנחנו מאמינים", כתבו הספרדים שמקדימים אותנו בכמה צעדים, "שהבעיה כל כך חמורה ושהשורשים שלה כל כך עמוקים, שהפיתרון שלה אינו אפשרי באמצעות רפורמות שמתבססות על המנגנונים של המערכת הפוליטית הנוכחית, ולכן אנחנו דורשים: הדחת כל הממשלה, פיזור בתי הנבחרים והנהלת המדינה באשמת בגידה בארץ ובכלל האזרחים בכוונה תחילה והבאתם לכדי אסון. התחלה של תהליך חקיקה שקוף ודמוקרטי במטרה לנסח חוקה חדשה, בהשתתפות כל האזרחים בצורה כזאת שהיא תהיה שלנו".

כמו שהספרות החדשה שלהם נהדרת לקריאה, חודרת לנשמה, חושפת סודות והסתרות מהעבר האפל, גם ספרות הכרוזים שלהם מדויקת וחדה משלנו, לא סובלת מאותה חולשה פחדנית אולי כי חושלה בכור ההיתוך של מלחמת אחים ודיקטטורה ארוכה שרק אחרי מות הדיקטטור שבה לדמוקרטיה. אני מקווה שלא נצטרך לחכות 36 שנות שלטון גנרליסימו כדי להגיע למקומם בשנת 2048. מאה שנה לעצמאותנו.

נ.ב. ארוך.

המצחיק והמדהים הוא שביבי מעולם לא התכוון להפציץ את איראן. מאז מהומות מנהרת הכותל, ספטמבר 96, אותם שלושה ימי לחימה שבהן עורר שדים בהחלטה פעוטה ומטופשת ונקלע שלא מרצונו תחת אש, האיש שנכווה אז ברותחין, עושה היום פו גם על אבטיח. אין ברקורד שלו כרוה"מ, יאמר לזכותו, שום מלחמה. למרות הטענה כי הישראלים מוכנים לסבול כל ביזה או מינוס תחת כל שליט, בתנאי שלערבים יהיה אצלו יותר רע – ביבי מלך ישראל אינו מכוונן נגד ערבים. אין בהיסטוריה הפוליטית שלו ארוע מדמם מן הזן שרודף- השלום וסרבן- המעטפות א. אולרמט, זכה בו: שתי מלחמות מדממות.

ביבי מתכתב עם ונאבק רק בישראלים היהודים. שם הוא סוגר חשבון משפחתי עם עם שלא הכיר בגדולת האב ההסטוריון. הערבים אינם מתקיימים כשחקנים בעלי זכות דיבור במחזה הנתניהואי. אין לו בהם ענין, זולת למטרות הסתה והסחת דעת. לכן תקיפה לא ורבאלית או לא וירטואלית על איראן, כזו עם פקודות ובור חיל האויר, טייסות, פצצות, דם ואש, מופיעה רק בסיוטיו.

אז הוא נעור מבועת ומזיע לצד שרה בחדר השינה המלכותי בקיסריה. "חלמתי שהטיסים המריאו עם שחר בלי פקודה", הוא אומר בעת ששרה מביאה אלונטית לחה לקנח זיעתו. "איזו הקלה". ענין איראן מונח פה רק בתפקיד משקולת גדולה של חדר כושר, היא נועדה ע"פ עצת יועציו, לבנות את דימוי המנהיג הנחוש והנחרץ וקימת כתעמולת בחירות יעילה ומסך עשן סמיך לצרכי הביזה.

פורסם לראשונה בבלוג "עד ראייה"

לצפיה ב-'הסיפור העצוב של הרעב באירלנד'
הסיפור העצוב של הרעב באירלנד
09/10/2012 | 10:19
1
34
או איך "היד הנעלמה" מחקה חייהם של מיליוני אירים ברעב.
https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Famine_%28Irel...
בזמן הרעב הגדול כאשר היו מיליוני אירים גוועים ברעב, נמשך יצוא תפוחי האדמה לאנגליה.....

לצפיה ב-'סיפור באמת עצוב'
סיפור באמת עצוב
09/10/2012 | 22:48
21
קראתי פעם ספר שבו אירי ויהודי משווים בין השואה היהודית להשמדה האירים באותם ימים.... לא יודע אם זה תורגם לעברית
לצפיה ב-'היי'
היי
07/10/2012 | 13:26
21
חברים וחברות יקרים,
תחום החריזה מעניין אתכם ?? כל מה שרציתם לשאול ואין לכם את מי... כל תורת החריזה מהייסוד, מתחילים מבראשית ומתקדמים עם המדריכות הכי ברשת !!!
אנו פותחות את הדלת לחורזות מקצועיות ומתחילות כדי להיכנס ולהתמקצע בתחום החריזה.
אני שמחה להזמין אתכם לעולם החרוזים שלנו - "עולם החרוזים של מעיין - הקומונה הפתוחה"
אשמח מאוד אם תצטרפו אלינו, לסדנאות ייחודיות, תרשימים, פינות חריזה ומאגר עצום של קישורים ובנות מאוד מאוד מעניינות ומומחיות בתחום...
אנו הקומונה הראשונה שנפתחה באינטרנט ופועלת קרוב ל 10 שנים, כך שאספנו אלינו בדרך את הטובות ביותר !!!
לאחר כניסתכם לקומונה מאמינה ש... תתמכרו אלינו  - נסו ותראו !!
כל שנותר הוא להציג את עצמכם ולהיות חלק מהבית החם שלנו...
מחכה לכם,
מעיין
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אחרי החגים'
אחרי החגים
06/10/2012 | 08:25
18
צפויה עליית מחירים של מוצרי המזון.
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/406/741.html?h...

לצפיה ב-'לקרוא ולהתמוגג'
לקרוא ולהתמוגג
06/10/2012 | 03:59
49
39
http://www.themarker.com/markerweek/1.1836484
אני ממש ממש לא מסכים עם הכותרת ומה שמשתמע ממנה כאילו משקיעים בנדל"ן
גונבים דירות ממעמד הבינייים. להפך, השקעה בנדל"ן זה עניין מבורך שגורם לשוק... המשך>>
http://www.themarker.com/markerweek/1.1836484
אני ממש ממש לא מסכים עם הכותרת ומה שמשתמע ממנה כאילו משקיעים בנדל"ן
גונבים דירות ממעמד הבינייים. להפך, השקעה בנדל"ן זה עניין מבורך שגורם לשוק להתפתח
דירות חדשות נבנות (ע"ע קבוצות רכישה)  ונוצר מלאי של דירות להשכרה.
מה שכן יש לי שני דברים שאני חושב עליהם, הראשון הוא תחום המיסוי והשני הוא מה יקרה
למשקיעים אם הכיוון יתהפך. יש סיכון המגולם בנדל"ן שלדעתי משקיעים לא מודעים לו.

לצפיה ב-'תתכוננו להעלאת מחירי מוצרי החלב'
תתכוננו להעלאת מחירי מוצרי החלב
04/10/2012 | 10:13
31
26
וכמובן, אל תעשו שום דבר בנידון אלא תנו למועצת החלב לזמבר לכם את הארנק :)

http://www.themarker.com/consumer/prices/1.1833704
לצפיה ב-'צריך יותר פיקוח!!! הממשלה צריכה לסבסד את '
צריך יותר פיקוח!!! הממשלה צריכה לסבסד את
05/10/2012 | 13:29
12
24
מוצרי הבסיס
העם דורש צדק תזונתי!!!!
לצפיה ב-'לא צריך לסבסד שום דבר'
לא צריך לסבסד שום דבר
05/10/2012 | 23:24
11
19
שיפתחו את השוק בצורה שכל רפתן יוכל לייצר כמה שהוא מסוגל ולמכור במחיר הנכון בשבילו למי שהוא רוצה. בלי קרטלים ורגולטורים קומוניסטיים שמתבססים על מכסות שהחליטו עליהן בשנות ה50.

חלב זה לא מוצר בסיס, זה סתם מוצר.
לצפיה ב-'ובכן, צא וראה מה קרה עד היום'
ובכן, צא וראה מה קרה עד היום
06/10/2012 | 03:31
10
19
דווקה כאשר הקטינו הרגולציה וביטלו הפיקוח על המחירים, המחירים עלו. מעניין, נכון?
אגב, גם הפריטו את תנובה. המונופול אינו בידי הרפתנים אלא בידי המחלבות.
לצפיה ב-'לא טענתי שהמונופול בידי הרפתנים'
לא טענתי שהמונופול בידי הרפתנים
06/10/2012 | 09:24
9
17
אלא המונופול אצל מועצת החלב והחקיקה וסבסוד שלה וכמובן תנובה וחברות בסגנון שעושות מה שבא להן כי הן מוגנות מתחרות מקומית או תחרות אל מול עסקים מבחוץ.
לצפיה ב-'הנה כתבה בנושא במעריב'
הנה כתבה בנושא במעריב
06/10/2012 | 12:47
8
18
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/406/884.html?h...
אם להאמין למה שכתוב, אז רפתות קטנות הן עסק לא משתלם כלכלית,
והן עשויות לקרוס. עד כאן אין שום בעיה.
הבעיה מתחילה בטענה השניה שסגירת רפתות תפגע בישובים קטנים בפריפריה.
בסופו של דבר, מכסות החלב (כמו מכסות הביצים) הן מכשיר פוליטי , והמטרה שלו לספק אמצעים להתקיימות
התיישבות בפריפריה של ישראל. האם זה נחוץ?

לצפיה ב-'אם העסק אינו משתלם כלכלית'
אם העסק אינו משתלם כלכלית
06/10/2012 | 13:10
7
18
הוא היה נסגר כבר. במידה והוא קיים הוא משתלם כלכלית או שמסבסדים אותו מכספים שאנחנו משלמים כמיסים למדינה.
איני חושב שצריך לסגור אף רפת אחת, איני מעוניין לפגוע באף אחד.
מה שכן, את עניין המכסות צריך לבטל וגם את עניין מחיר המטרה. שכל רפת תייצר כמה שהיא רוצה (ישאפו לכמה שיותר מן הסתם) ושבעל הרפת יחליט באיזה מחיר וכמות ולמי הכי כדאי לו למכור את המוצר שלו. למה שצריכים להכריח רפתנים למכור במחיר אחיד ובכמות מוגבלת?

מתחילים מהמכשיר הפוליטי הזה שהוא נצר לשלטון מפא"י, אחרי זה יש את המונופול בתחום המחלבות. בסוף אתה ואני משלמים את המחיר.
אין נחיצות בשום התיישבות בפריפריה, יש בריחה מהפריפריה אל עבר המקומות שבהן אפשר לעבוד במקומות טובים. אני מגיע מהפריפריה, מי שנשארו מאנשים שאני מכיר הם כאלה שאין להם לאן להתקדם במקומות אחרים. המוצלחים עוברים כי אין להם מה לחפש בפריפריה משום בחינה.
לצפיה ב-'מה פירוש "לא מעוניין לסגור אף רפת"?'
מה פירוש "לא מעוניין לסגור אף רפת"?
07/10/2012 | 02:09
6
19
זה או התממות או העמדת פנים. לפחות על פי הכתבה הורדת מכסים על מוצרי חלב
תגרור סגירת רפתות. מה שאפשר לומר זה -  לא מעניין אותי אם רפתות יסגרו או לא.
ואגב, חברה שמכבדת את עצמה צריכה גם לתת מקום ללא מוצלחים. כך לפחות אני רואה את העניין.
מכיר את משחק הכיסאות המוזיקלים?

לצפיה ב-'הפרה הישראלית הכי טובה בעולם'
הפרה הישראלית הכי טובה בעולם
07/10/2012 | 09:23
5
26
פתיחת השוק לתחרות מול אחרים בעולם תראה אם המושג הזה נכון.
אם יהיו רפתות שלא יעמדו בתחרות, יש סיכוי שהן תיסגרנה. אני לא אבכה על דוכן פלאפל או חנות בגדים שנסגרת, למה שאבכה על רפת שתיסגר כי לא הייתה מספיק טובה?

יש מקום ללא מוצלחים רק לא בתחום העסקים ובטח שלא על חשבון הארנק שלי. אתה מוזמן לשלם לעסקים לא מוצלחים, לי אין כוונה כזאת.
לצפיה ב-'באמת היא כ"כ טובה? בדקת את זה?'
באמת היא כ"כ טובה? בדקת את זה?
10/10/2012 | 16:48
4
13
לדעתי היא סתפ פרה שמנה.

לצפיה ב-' אז בעיניין תנובת החלב... מסתבר'
אז בעיניין תנובת החלב... מסתבר
10/10/2012 | 19:46
3
13

שהפרה הישראלית היא אכן בעלת התנובה מהגבוהות בעולם אם לא יותר מכולם  ...
 וזה גם מפורסם בכול רחבי העולם שבאים ללמוד כאן את הנושא...
 וגם מיידע אישי ביותר (אומנם לפני הרבה שנים) אבל יצא לי להשתתף בכמה תחרויות כאלה ואפילו לזכות...

ואני יודע שהרמה נשמרת לאורך השנים ...

http://www.moag.gov.il/agri/yhidotmisrad/dovrut/pu...

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/175854
לצפיה ב-'יש עובדות בעלון פירסומת של משרד החקלאות?'
יש עובדות בעלון פירסומת של משרד החקלאות?
11/10/2012 | 03:05
2
10
שמע, ריגשת אותי, אפילו הזלתי דימעה.
זה מה שקורה לאחר צחוק בלתי נשלט של שלוש דקות...
עוד שקרים שאתה מוכן לפרוש כאן לפינו?

לצפיה ב-'מתנצל על התגובה העוקצנית'
מתנצל על התגובה העוקצנית
11/10/2012 | 06:12
1
9
אבל באמת
1 אין לסמוך כל כל על עלונים של משרדים ממשלתיים בישראל.
2. ליטרים של חלב אינם הקריטריון היחיד או המוצלח ביותר לתנובת חלב.
למשל, מה לגבי הרכב החלב?

לצפיה ב-' בוקר טוב לך ידידי...אני כתבתי לך כבר בתגובתי'
בוקר טוב לך ידידי...אני כתבתי לך כבר בתגובתי
11/10/2012 | 07:22
13

הראשונה שבעבר הרחוק רחוק שלי גם אני הייתי רפתן (ונוקד) ובאופן אישי השתתפתי בתחרויות כאלה ...
זה אומנם היה לפני שנים רבות אבל אני די עוקב אחרי הנושא במשך השנים מתוך עיניין אישי ...
לכן במקרה הזה העלון של משרד החקלאות די מדוייק ...
 ואני כתבתי את מה שכתבתי גם מתוך ידע אישי וגם מתוך "גאוות יחידת" הרפתנים לשעבר...
 וגם אם אנחנו לא במקום ראשון אז ישראל היא בוודאי בין שלושת המובילות בעולם בתנובת החלב...

שנית... אנחנו דיברנו כאן על כמות החלב לפרה ולא על הרכב ו/או איכות החלב שזה סיפור אחר בכלל...
  וגם לגבי איכות החלב הגולמי המיוצר ברפת אנחנו במקום טוב מאוד...
  (ואני לא מדבר על מה שיוצא מהמחלבות תנובה ושות' כמוצר לצרכן אחרי תהליכי עיבוד)...

ואגב... כרפתן לשעבר אני תמיד בעד הפרות והרפתנים..
          ותתפלא אולי אבל עד היום ריח של רפת ו/או דיר עושה לי טוב בנשמה ואפילו מעורר בי תאבון ואני רציני בנושא...

בוקר טוב ויום טוב...

לצפיה ב-'אוקי, לצום פעמיים בשבוע נשמע לך סביר?'
אוקי, לצום פעמיים בשבוע נשמע לך סביר?
05/10/2012 | 16:03
17
14
לצפיה ב-'לצום? חלילה'
לצום? חלילה
05/10/2012 | 23:24
16
20
תפעלו לפרק את המונופול בתחום, תלמדו למה יש מונופול ותחפשו את הדרך הכי אפקטיבית לפרק אותו. אחרי זה תקדמו את הראיון או תצטרפו למי שכבר פועלים לקדם אותו.
לצפיה ב-'אז למה יש מונופול בתחום?'
אז למה יש מונופול בתחום?
06/10/2012 | 03:21
15
68
לצפיה ב-'כי יש להם הגנה על ידי השלטון'
כי יש להם הגנה על ידי השלטון
06/10/2012 | 09:25
14
22
ככה מונופולים צומחים.
http://www.youtube.com/watch?v=QKWnPsZqylA
לצפיה ב-'לתנובה כבר אין הגנה של השלטון'
לתנובה כבר אין הגנה של השלטון
07/10/2012 | 02:02
13
24
אז כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לחכות עד שהשוק יעשה את שלו
ויפרק את המונופול. לא?
לצפיה ב-'לתנובה יש אחלה הגנה'
לתנובה יש אחלה הגנה
07/10/2012 | 09:26
12
14
יש להם חוזים דרקוניים מול הרפתות ועיוות משק החלב על ידי מועצת החלב.
אין אף עסק מקומי שמסוגל להתמודד איתם ויש מיסים מטורפים על יבוא מוצרי חלב.
שחיין שרגליו וידיו קשורות לא יוכל לקחת מדליה באולימפיאדה, כך גם השוק התחרותי לא יכול לעשות זאת כשהוא מעוות לטובת עסק מסוים. במקרה של תנובה, הכל לטובתה.
לצפיה ב-'בא נראה'
בא נראה
07/10/2012 | 10:47
11
17
חוזים דרקונים? חוזה זה דבר וולנטרי.
הגנה על ידי מועצת החלב? איך בדיוק זה מסייע לתנובה?
פתיחת השוק ליבוא תסיע לתנובה להוריד את המחירים שמשלמים לרפתנים עוד יותר.
איך זה יפחית כוחה של תנובה?
לצפיה ב-'חוזה זה אולי וולנטרי'
חוזה זה אולי וולנטרי
07/10/2012 | 11:00
10
20
אבל בישראל, זה לא ככה. תקרא את הכתבה הבאה.
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L...

אם השוק ייפתח לעוד יבואנים שגם יוכלו לפתוח את עסקם כאן, לא מן הנמנע שרפתות יוכלו למכור להם את החלב שלהן ולא רק לתנובה. מי שיתן את ההצעה הכי משתלמת לרפתן, ינצח. כרגע זה בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'היבואנים מיבאים חלב ומוצריו'
היבואנים מיבאים חלב ומוצריו
07/10/2012 | 13:11
9
18
שיוצרו בחו"ל. גם תנובה יכולה ליבא, ואת זה היא מן הסתם תעשה בשעה שהמכס ירד.
איך בדיוק זה יעזור לבעלי הרפתות?

לצפיה ב-'אותי מעניין לעזור לצרכנים'
אותי מעניין לעזור לצרכנים
07/10/2012 | 13:18
8
16
כל השאר, שיתחרו בינהם על הכסף שלנו.
אין סיבה לתנובה לייבא, יותר נוח לה לקנות הכל פה כי השיטה כנראה מתאימה לה ורווחית מספיק. הרווחים היו 250 מיליון שקל בשנה החולפת. כנראה שיודעים מה הם עושים, על חשבוננו כמובן.
לצפיה ב-'ואולי תנובה תהיה רווחית אף יותר'
ואולי תנובה תהיה רווחית אף יותר
07/10/2012 | 14:22
7
22
אם תוכל ליבא חלב ומוצריו?
מזכיר לי את הסיפור של עלית (עכשיו חטיבה בשטראוס)
שהצליחה למנוע דריסת רגל של יצרני ויבואני שוקולד במשך שנים רבות...

לצפיה ב-'אולי היא תהיה, אבל הפעם זה יהיה בלי'
אולי היא תהיה, אבל הפעם זה יהיה בלי
07/10/2012 | 14:31
6
19
הגנות וקומבינות שלטוניות לטובתה.
זה לא שתנובה החברה היחידה בעולם שמייצרת מוצרי מזון בתחום החלב. כך שלא סביר שיהיה מונופול דורסני במידה ואין חקיקה לטובתה או עזרה ממשלתית. מונופולים קמים כשיש להם את העזרה הזאת.
לצפיה ב-' אם כבר "שוק חופשי" ו"תחרות" אז...'
אם כבר "שוק חופשי" ו"תחרות" אז...
10/10/2012 | 08:59
5
20

למה שלא ישוחררו הרפתנים מחיבוק הדוב של תנובה ויתר המחלבות הגדולות...
  ויבוטלו גם מיכסות החלב...
  והרפתנים פשוט ישוחררו למכור חלב בשוק החופשי כמה שהם רוצים/יכולים ולמי שהם רוצים ובאיזה מחיר שהם רוצים...
 ואם הרפתנים ירצו אז יוכלו גם לייצר מוצרי חלב שונים למינהם ולמכור בשוק החופשי...

ואת אותה שיטה של "שוק חופשי" ו"תחרותי" אפשר ליישם גם בכול נושא גידולי הפרות והירקות...
 כל חקלאי יוכל למכור את תוצרתו ישירות לצרכן ו/או למי שמעוניין...
  וכך יחסכו כווול פערי התיווך האסרונומים שבדרך בין החקלאי לצרכן...והמחירים לצרכן יצללו ...
  וכך גם החקלאי/הרפתן  ירוויח יותר וגם הצרכן ישלם פחות...
   ועבודת הייצור תשאר הארץ בלי/במקום לייבא מחול...

רוצים "שוק חופשי" ?!...
  אז שישחררו את השוק לגמרי ושיתנו למחלה להשתולל...  
  אם כבר אז כבר ...
  נראה לי הרבה יותר הגיוני...
לצפיה ב-'הלוואי!'
הלוואי!
10/10/2012 | 09:03
4
4
לבטל את כל הקומבינות והמכסות ומחירי המטרה הסובייטיים האלה ולתת לרפתנים ליצור כמה שהם רוצים ולמכור למי שהכי כדאי להם מבחינת כמות ומחיר!
כמובן שלהפסיק להגן על המונופולים בכל התחומים האלה. ולהפסיק להגן לגמרי על המחלבות!

ה-ל-א-ו-ו-א-י!
לצפיה ב-' שים לב אח שלי... היום יושבים בממשלה'
שים לב אח שלי... היום יושבים בממשלה
10/10/2012 | 09:51
3
9
 קפיטל-ליסטים חזירים...
 ובשוק החקלאות/ים הם לא משנים את השיטה הקומוניסטית שהיא כנראה מאוד מאוד נוחה להם
 וגם מאוד מאוד ריווחית להם לאותם קפיטל-ליסטים חזירים...
 והם בהחלט יכלו לשנות את השיטה הזו מיזמן מיזמן כמו שהם עשו בהרבה נושאים אחרים שהיה משתלם להם כלכלית...

אז יוצא איפה שהקפיטל-ליסטים והקומוניסטים זה בעצם  שני צדדים של אותה מטבע...
 או אם תרצה בלשון אחרת... אז זו אותה הגברת בשינוי אדרת...

שהרי מבחינת האזרח/הציבור אין הבדל משמעותי בין
קומוניזים לקפיטליזים בשורה התחתונה...
בשני המיקרים קבוצה מסויימת משתלטת
על הכלכלה על משאבי המדינה ועל הציבור...
ובשני המיקרים הציבור חש ומרגיש את הזימבור...

הקומוניסטים עושים זאת בביגדי עבודה ובמילים בוטות וגסות
והקפיטליסטים עושים את אותו דבר בעניבות וחליפות ובמילים "גבוהות ויפות"...

במילים אחרות מבחינת הציבור זה נבלה וזה טרפה...
ולציבור זה לא משנה אם שודדים ובוזזים אותו בבגדי עבודה ובצורה בוטה וחצופה...
או אם עושקים וגוזלים אותו עם עניבה וחליפה בצורה "אלגנטית ויפה"....

ובשני המיקרים הציבור נשאר בסוף לבד ועם השנדול ביד...
לצפיה ב-'אין בממשלה קפיטליסים'
אין בממשלה קפיטליסים
10/10/2012 | 10:02
2
10
יש בשלטון פרוטקציוניסטים וקומבינטורים שדואגים לעצמם או לחברים שלהם. סידורי ג'ובים באינספור ארגונים ממשלתיים מיותרים על חשבון משלם המיסים. כל מיני רישיונות בלעדיים או אישורי ייבוא מיוחדים. זה לא קפיטליזם ידידי.

בממשלה קפיטליסטית אמיתית יהיו כמה שפחות קשרים בין הפוליטיקה לכלכלה. בישראל אין את זה, השלטון בוחש חזק מאוד בכלכלה ובגלל זה הכל אצלנו יקר ודפוק.
אז אפשר בהחלט לאמר שפרוטקציוניזם וקומוניזם שניהם דברים רעים, רק שבקומוניזם שק הגופות תמיד מנופח.

מי שרוצה שישראל תהיה מקום טוב יותר לחיות בו צריך לדחוף להפרדה כמה שיותר גדולה בין זרועות השלטון לכלכלה ולא לתת לעסקנים לקלקל אותה.
לצפיה ב-' הוא שכתבתי בדבריי... וזה לא '
הוא שכתבתי בדבריי... וזה לא
10/10/2012 | 16:29
1
8
 משנה איך תקרא להם קומוניסטים דורסנים או קפיטל-ליסטים חזירים ...
  בכל מיקרה הם לא דואגים לציבור או לעם...
  הם דואגים לחברים שלהם ולעצמם...
  ובשני המיקרים הם עסוקים בזימבור הציבור...

וכמו שאתה כתבת...

..."אז אפשר בהחלט לאמר שפרוטקציוניזם וקומוניזם שניהם דברים רעים, רק שבקומוניזם שק הגופות תמיד מנופח."...

אז הפרוטקציוניזים עובד בשני המיקרים...
 גם אצל הקומוניסטים הדורסנים הפרוטקציוניזים שדואגים לעצמם ולקומיסרים....
 וגם אצל הקפיטל-ליסטים שדואגים לעצמם לאוליגרכים ולטייקונים ולכמה שרים ...
 ושניהם את הציבור מזמברים ...

בקיצור ידידי אם חפצי חיים אנחנו, אז מה שנותר...
זה להביא לגרדום את פקידי האוצר ...
ולא משנה איך אתה קורא להם קומוניסטים ו/או קפיטל-ליסטים...
שניהם מנצלים חולשה ועושקים ושודדים את הציבור ללא מעצורים או בושה...
לצפיה ב-'מה שצריך לעשות'
מה שצריך לעשות
10/10/2012 | 16:41
8
זה למנוע מהם להתערב בכלכלה, שאותה בסופו של דבר עושים בני אדם רגילים, עובדים, יזמים וכו'. הפקידים במשרדי הממשלה רק יודעים להרוס אותה.

זה אומר שצריך לעבור לשיטת משטר ליברלית, עם התערבות מינימלית של השלטון בענייני הכספים של הכלכלה.
לצפיה ב-'איפה הצדק!!!!!!!!'
איפה הצדק!!!!!!!!
02/10/2012 | 18:59
8
46
די כבר!!!!!!!!!!מה קרה למדינה שלנו שתמיד עמדה על המשפט הידוע "שפוצעים לא מפקרים בשטח" אני חייב לשתף אותכם ומקווה שגם אתם תשתפו את הסיפור הבא אני חושב שזה באמת כבר בושה למדינה שלנו..אני חבר קרוב של אדם יקר לי ללבי(מכיון שהוא לא מודע לככה שאני מעלה את סיפורו לרשת אני לא נקוב את שמו) חברי ואני התגייסנו לצנחנים בתור לוחמים וחברי אף נשאר תקופה בקבע ואני יכול לציין שהוא אחד הלוחמים הטובים שהיו לנו בגדוד לוחם ללא פחד ואחד שיקריב את חיו למען חברו ולמען הארץ הקדושה שלנו..והיו המון מצבים שהוא הוכיח את זה וסיכן את חיו ללא חשש ..הוא השתחרר מצהל ופתח עסק שעבד מעולה בעירו ואז הגיע מלחמת לבנון השניה !!!!וכמו רבים מאיתו קיבל צו 8 ובלי יותר מדי מחשבה התיצב איתנו ונלחם מבלי להסס לרגע למרות כל הבלאגן שעברנו!!!ואז הגיע הרגע ששינה את חיו והוא נפצע באורח קשה ביחד אם עוד 2לוחמים שאחד מהם הוא הפצוע הקשה ביותר מהמלחמה הזאת ועדין שוכב צמח. חבריי ניסה לשקם את חיו אבל נאלץ למכור את העסק והדרדר נפשי ופיזית וכלכלית היום לאחר כ6שנים הוא נמצא במעצר בית וממתין לגזר דינו לאחר שביצע מעשה שוד (שהוא מצטער עליו מאוד מאוד ואין יום שהואא לא מתחרט על זה ואין יום שהוא לא בוכה שהגיע למצב הזה) אבל אם אדם שמוכר על ידי משרד הבטחון מגיע למצב שאין לו במקרר אוכל לתת ל2הילדים אחת בת שנתיים ואחד בין שנה ואין לו כסף לקנות טיטולים זה פשוט בושה למדינה הזאת ואם משרד הבטחון פשוט משקר עליו ומבטיח לו שיממן לו את הגן של הילדה ולאחר 3חודשים הוא נאלץ להוציא ילדה בת שנתיים מהגן לאחר של שולם הגן אז אני מבין שהאדם הזה נשבר לחלוטין .הוא נכנס לחובות מטורפים גם בשוק האפור וגם בבנקים ופשוט הגיע למצב של שבירה נפשית מאוד קשה ואז הוא עשה תמעשה הזה שבשום פנים ואופן זה לא הפתרון!!!!אין לי ובטח שלא לו קצה של הצדקה למעשה הזה!!!אבל זאת המדינה שמפקירה את לוחמיה!והיום לאחר שיחה איתו הבנתי שהאטימות של המדינה שלנו פשוט ממשיכה ומשרד השיכון מסרב לאשר לו דיור ציבורי וכבר כמה חודשים שהוא גר בחדר קטן אצל הוריו ואשתו והילדים גרים אצל אמא של אשתו במרחק נסיעה של שעה וחצי אז זה צודק??????המדינה פשוט זורקת ומקיאה את לוחמיה(ומחר שתפרוץ מלחמה עדין הוא הראשון ויתגייס)הוא כבר מאיוש ובסוף אני חושש שיקרה לנו עוד מקרה של משה סילמן!!ותבינו שהוא עוד צריך לעבור ניתוחים ברגל!וכרגע הרצון היחידי שנותן לו סיבה לחיות זה הילדים הקטנים שלו !!אז למה ככה לוחם שנתן הרבה למדינה הזאת צריך להרגיש לשמחת המשפחה והחברים ומערכת בית המשפט כי יש עדין צדיק אחד בסדום והשופט שבאמת הבין את מצבו מנסה לשקם אותו ואף אילץ את משרד הבטחון לעשות הכל למענו ושוב משרד הבטחון שם פס גם על מערכת בית המשפט!!!!אני כולי תקווה שחבריי יצא ממצבו משפיל ויצליח להתגבר על הכל !
לצפיה ב-'אם החבר שלך נפצע קשה במלחמת לבנון ה2'
אם החבר שלך נפצע קשה במלחמת לבנון ה2
02/10/2012 | 19:24
6
41
הרי הוא נכה צה"ל, כנכה צה"ל (אם הוא הוכר, לאפשרות שלא התייחסתי בהמשך) הקצבה שהוא מקבל גבוהה משמעותית מהקצבה שהיה מקבל אילו היה הופך לנכה במסגרת אזרחית (נכה ביטוח לאומי), אם כן, איך זה שהגיע למצב שלא היה לו כסף לקנות אוכל? לי נראה שחסרים פרטים (לא מאשים אותך, אולי אתה לא יודע את כל הסיפור, אולי יש דברים שהוא לא רוצה לספר לך) במה שכתבת.

לנכי צה"ל מעל 50% מגיעים מענקי דיור ממשרד הביטחון (ולא ממשרד השיכון) וזא עוד דוגמה למידע השגוי שבידך.

כתבת שאם מחר תפרוץ מלחמה הוא הראשון שיתגייס, זה לא יתכן מפני שהוא נכה קשה (לדבריך, אתה כתבת שהוא נפצע קשה) ולא יגייסו נכה קשה בכל מקרה, אפילו אם הוא ירצה הוא לא יוכל, אז בשביל מה כתבת את השטות הזו?

הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה שבגינה חברך לא מקבל סיוע ממשרד הביטחון היא שנקבעו לו פחות מ20% נכות או שלא נקבעה לו נכות כלל ומכיוון שהוא נכה קשה ע"פ דבריך האפשרות היחידה שלו להגיע למצב זה היא אם לא תבע את משרד הביטחון בסיוע עו"ד המתמחה בתחום ואם אכן לא נעזר בשירותי עו"ד המתמחה בתחום הרי הוא טיפש.

האם לא יכולת בתור חבר שלו לומר לו שהוא חייב עו"ד המתמחה בתביעות נכות ע"מ לתבוע אחוזים וקצבאות ממשרד הביטחון?

מה חשבתם שיצא מההתנהלות הטפשית הזו?
לצפיה ב-''
02/10/2012 | 21:32
6
לצפיה ב-'מה זה????'
מה זה????
03/10/2012 | 05:58
4
24
א .הוא נכה 47 אחוז  והקצבה שלו זה 1900 שקל שהיום אפשר לעשות איתם חמוצים!!!!ורק בגלל אנשים אטומים כמוך המדינה הזאת נראת ככה יום טוב לך
לצפיה ב-'אתה מתווכח עם האדם הלא נכון'
אתה מתווכח עם האדם הלא נכון
03/10/2012 | 06:24
3
48
יש בידיי את כל המידע לגבי קצבאות נכי צה"ל.

תגמול נצרך נכה צה"ל 0-59% עם ילדים - 8017.19 ש"ח לחודש. חברך מקבל תגמול זה אם הוגדר בלתי ניתן לשיקום (אשמיט סכום זה בחישוב הסופי כי איני יודע האם הוגדר כך או לא).
תגמול חודשי נכה צה"ל 40-50% (בלתי תלוי בתגמולים נוספים) - 1497.51 ש"ח לחודש נכון לשנת 2009 (כיום הסכום גבוה יותר).
עזרת הזולת משקולות נכי צה"ל 40-49% - 274.56 ש"ח לחודש נכון לשנת 2009 (כיום הסכום גבוה יותר).
תגמול חוסר פרנסה נכה צה"ל 40-100% עם ילדים - 6142.09 ש"ח לחודש.

סה"כ הקצבה של חברך הוא לכל הפחות 7914.16 ש"ח לחודש.

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' אתה מכיר את מה שמוכרים לכול האזרחים'
אתה מכיר את מה שמוכרים לכול האזרחים
03/10/2012 | 14:36
46

אבל אתה לא באמת מכיר את המציאות העגומה...

האמן לי... אני מכיר אותה מאוד מאוד מקרוב...

אגב... גם "הנתונים" שהם מוכרים לאזרחים לגבי ניצולי השואה שיקריים באותה מידה

והפער בין "הנתונים" שהם מוכרים לאזרחי ישראל ולמילואימניקים ולחיילים לבין המציאות בפועל כבר זועק לשמיים
ויש לכך התייחסות גם של בתי משחת/פט...

מציע לך לבדוק את הנושא...

אני מצרף לך כאן עבודה סמינריונית שנעשה בנושא...
  שממנה אפשר ללמוד על הפערים ועל המציאות העג/קומה והשיקרית ...

http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/26796204.p...

ואני אומר לך באחריות שזה רק נושא אחד מתוך כמה וכמה נושאים שהם גונבים...

מועדים לשמחה ...
לצפיה ב-' וזו המציאות כפי שדווח עליה בכתבת'
וזו המציאות כפי שדווח עליה בכתבת
03/10/2012 | 21:35
46

תחקיר בידיעות אחרונות של סוף השבוע....

http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30692031.J...

http://www.slideshare.net/smile2life/ydt-2012-0928...

הנכים נזרקים לרחובות ונופלים על כתפי המשפחות....
  את מוזמן לקרוא את הפרוטוקולים של שלוש ועדות שונות בכנסת...
  (ועדת העבודה,ועדת הביטחון,וועדה לביקורת המדינה)...
  וגם כמה דו"חות של מבקר המדינה בנושא...
  ובדו"ח 59א הוא אף ציין שאגף השיקור משקר לו ולועדות הכנסת...

ואני מצרף לך גם מכתב של יו"ר ארגון נכי צה&quo... למנכ"ל משהב"ט ממאי השנה להתרשמותך...

http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30428608.p...

אז שלא ישווקו לנו קונדומים משומשים   ...
   וגם לא סיפורי פוגי נדושים ...
   ושלא ישחקו אותה "קדושים"...

והיום אני "לא ממליץ"  (בלשון המעטה) לאף אחד להתגייס לצה"ל אחרי מה שלמדתי בנושא...
  נהפוכו...

הרבה בריאות ...

לצפיה ב-'זה רק פרסומת של אגף השיקום'
זה רק פרסומת של אגף השיקום
05/10/2012 | 16:18
17
ואמת בפרסום כידוע זה דבר שלא ממש קיים.
לצפיה ב-'לא הבנתי, למה המדינה חייבת לו משהו?'
לא הבנתי, למה המדינה חייבת לו משהו?
05/10/2012 | 16:09
16
זה מאוד פשוט. המציאות היא שלמדינה יש כל מיני סוגי אזרחים.
יש כאלו מיוחסים, מחמלי נפשה של המדינה, הם הקרובים לצלחת כמובן,
הם מקבלים עזרה וסיוע, הקלות במיסים, מענקים, והם פטורים מחובות מסוימות כמו שירות צבאי,
ויש את המעמדות התחתונים. מה פה לא ברור?

לצפיה ב-'גם שיפוצניק לסוכה תמצאו בתפוז עסקים'
גם שיפוצניק לסוכה תמצאו בתפוז עסקים
02/10/2012 | 15:00
8
החגים הגיעו ואיתם החופש הארוך, הארוחות המשפחתיות והטיולים. נשמע נהדר, לא? אבל...
|עוף| דווקא עכשיו, כל המשפחה מגיעה לארוחה והתנור שלכם התקלקל!
או ש...
|כלב| הזמנתם מקום בצימר, אבל אין לכם פנסיון לכלב!
או אולי...
|קר| אתם אלרגיים לפריחת החצבים והרופא שלכם בחופש עד אחרי החגים!
איפה תמצאו חשמלאי, פנסיון, רופא או כל איש מקצוע אחר? בשביל זה אנחנו כאן!

B-) תפוז עסקים הוא אינדקס העסקים של תפוז, בו מחכים לכם מאות אנשי מקצוע בכל תחום. בכל כרטיס עסק, תוכלו לראות איזה ציון נתנו גולשי תפוז לעסק ומה הם חושבים עליו. מדי שבוע מצטרפים לתפוז עסקים עשרות אנשי מקצוע ומתווספות ביקורות נוספות, על מנת לסייע לכם למצוא את אנשי המקצוע והעסקים המתאימים לכם ביותר.

הכניסה מכאן:
http://biz.tapuz.co.il/
אל תשכחו לדרג את אנשי המקצוע בהם תיעזרו ;-)

לצפיה ב-'סיפור עצוב על התעללות משטרתית והרבה חושך'
סיפור עצוב על התעללות משטרתית והרבה חושך
02/10/2012 | 12:37
1
64
הסיפור הזה יושב לי על הלב כבר כמעט שבועיים ולא הצליח להכתב עד היום. במוצאי ראש השנה, מאוחר בלילה, השותף שלי חזר מתנודד קצת מאלכוהול אחרי בילוי וישב על ספסל סמוך למכולת, דקה מהבית. דיבר עם עובד המכולת. הוא אתיופי. עצרה ניידת . ביקשה תעודת זהות. לא היתה עליו. הרגיז אותו שמבקשים ממנו להזדהות כשלא עשה כלום. "למה שאני אזדהה בפניכם?" אמר להם. זה קרה כאמור, דקה מהבית. בבית היתה תעודת זהות אבל לא התאים לו להביא שוטרים הביתה. לא היה לו טלפון להתקשר אלי. הוא גם היה אחרי כמה בירות...  מוכר הלילה הצעיר במכולת ניסה להתערב לטובתו. זה לא עזר. הוא עשה עוד טעות  קריטית השותף שלי. הוא אמר להם שהוא דר רחוב. הוא לא לגמרי שיקר. אנחנו שותפים כבר חצי שנה , הוא עובד ומשלם שכר דירה, אבל הוא באמת הגיע משנה וחצי של מגורים ברחוב. אמר לי לא פעם בשיחות שלנו שקל להוציא את הבנאדם מהרחוב אבל הרבה יותר קשה לשלוף את הרחוב מהבנאדם...
אני מניח שהרגיש שוב את חוסר האונים, ובאותו רגע באמת מבחינתו, חזר להיות הומלס. ניסה להגן על עצמו, כמו הומלס, במעט שיש לו. בזה שאין לו כלום...

נסע אזוק וכבול לתחנת לב תל אביב. בתחנה דרשו שייתן טביעות אצבע. החוק מתיר להם. הוא לא רצה לתת. "לא עשיתי כלום. אין לי עבר פלילי , למה שלמשטרה יהיו טביעות האצבע שלי רק כי הסתובבתי בלי תעודת זהות?"  החוק מתיר להם הפעלת כוח סביר כדי לקבל בכל זאת.  סביר שכוונת המחוקק היתה  ששוטר או שניים יקחו  בכח (סביר) את ידו של האדם המתנגד ויתביעו אותה בכרית הצבע  ואח"כ בדף.  אבל לא. הם ירו עליו באקדח טייזר בגב, אתם קולטים? אקדח טייזר,  וחישמלו אותו כדי שיתן טביעות אצבע. הוא זעק מכאב, רעד והתערפל .  הם גם הפילו אותו מהכיסא כשהוא כבול ופצעו את זרועו. שתי כוויות נותרו באזור שכם ימין. המשימה הוכתרה בהצלחה. טביעות האצבע נלקחו.  
התקנה מגבילה שימוש באקדח טייזר למקרים בהם שוטר חש מאויים.  רק איך זה שמספר שוטרים בחדר עם עציר בודד כבול חשים לפתע מאויימים? אף אחד שם לא עצר שניה לחשוב מדוע בכלל הוא הגיע לתחנה?  ואולי חשב מישהו שאם הוא הומלס אפשר להשתעשע קצת או לא להקפיד על הנהלים כי ממילא סביר שלא יתלונן, ואין לו עו"ד שיגן עליו או חברים שיעשו סקנדל, ומיהו בכלל שידבר איתנו ויתבע זכויות?  
הוא מספר שלאחר החשמול הכניסו אותו כבול לחדר והושיבו אותו על כסא. הוא מספר גם  שצעק שם בטירוף אני רוצה הביתה, תנו לי ללכת הביתה, כשהוא דופק בכח את הכסא מצד לצד. איש לא התייחס. בסוף כשהתחנן הביאו לו כוס מים.

בבוקר כשנלקח לחקירה לא כ"כ היה להם מה לשאול אותו הדביקו לו תקיפת שוטר. שאל את החוקרת איך תקפתי? כבול? אמרה לחוקר השני למה בכלל הבאתם אותו? החליטו על שחרור בערבות. הוא הזכיר להם שהוא דר רחוב ואין לו ערבים. "אני מבין שאתה לא בעניין של להשיג ערב, אתה רוצה עוד קצת חשמל?" איים החוקר באדנות. השותף שלי לא הגיב. זה היה איום סרק. אחר כך ניסה להתקשר אלי. היה עדיין מוקדם יחסית בבוקר. עוד ישנתי ולא התעוררתי מהצלצול. ברור שהייתי בא. ההרגל הארור הזה שלי להשתיק את הנייד כשישן לא לקח בחשבון שותפים מחושמלים...  לקראת צהרים שוחרר לבסוף בערבות עצמית של 2000 ש"ח. הפסיד יום עבודה. כל הבוקר התקשרו בטירוף מהעבודה הביתה ,לא הבינו למה הבריז. לא היה לי מושג מה לומר להם.  הלב כבר התפוצץ מדאגה.

אחה"צ חזר הביתה הלום כולו. אחרי שהסתובב ברחובות וניסה להרגע. הוא זרק כמה משפטים על איפה היה ומה קרה לו אבל הסיפור שלו  היה די מבולבל, כמוהו, אחרי מה שעבר. "אני בסדר, אני בסדר" אמר לי. היה ברור שהוא לא. אבל הוא רצה שקט וספייס. נתתי לו.  למחרת  בערב יצאנו לשתות יחד ואז סיפר יותר מסודר מה עבר עליו שם. בקושי עצרתי את הדמעות. בהמשך הערב היה נראה שהוא חוזר לעצמו  . צחקנו, דיברנו גם על דברים אחרים. זה הוא שהכריח אותי. תפסיק לחפור לי , אני בסדר, אמר לי.  מידי פעם מישש את החזה ואמר שכואב לו מאד ושהוא לא מבין איך עשו לו את זה.

בימים שאחרי הוא לא היה אותו שותף- חבר שכיף לשבת איתו בערב במרפסת  על איזו בירה, לצחוק יחד או לדבר שיחה מהלב.  הוא הלך לעבודה בבקרים  אבל מרגע שחזר נסגר בחדר. לא דיבר. לא יצא.  ככה כמעט שבוע. ובכל הזמן הזה אני  מסתובב עם דמעות בעיניים וחונק בנשמה.
חשבתי שחשוב שיספר את הסיפור הזה. שידעו מה קרה לו. אבל התביישתי אפילו להציע לו את זה. הוא נראה אומלל ומדוכא כ"כ שלא רציתי להכביד. סימני הכווייות על העור במקומות בהם פגע הטייזר ניכרים גם עכשיו כמעט שבועיים אחרי.  הכאבים החזקים בחזה חלפו רק לפני יומיים.  שאלתי אותו מה עבר עליו בימים האלה שבהם הסתגר בחדרו. זה לא עזב אותי , אבי, אמר לי. כאב פיזי חזק ומפחיד. אבל גרוע ממנו הכאב הנפשי. הטראומה. ההשפלה. כל הזמן הזה ניסיתי להבין איך הם יכלו לעשות לי את זה....

זה לא הסיפור שלי. זה הוא שגופו ונפשו חוללו ככה. זו הבחירה שלו שאספר אותו אני. רק  בערב כיפור הצלחנו לדבר שוב. שיחה כואבת מאד. בסופה הרשה לי לספר את הסיפור. לא הסכים לשבת שוב ולספר בגוף ראשון. הסכים רק שאכתוב אני ואקריא לו והוא יתקן היכן שנדרש.  אבל הסיפור הזה עובר בכל זאת גם דרך הנשמה שלי ורובץ עליה משהו יופי. בכל פעם שרואה את הכוויות שלו, או כשסיפר  כמה כואב לו בא לי למות. רובכם מן הסתם לא מכירים אותו.  לא יודעים איזה קסם של בנאדם הוא.  הוא אחד החברים הטובים שלי.  נשמה יוצאת דופן. נפש רכה ועדינה. חבר אמיתי.  גם עכשיו  כמעט שבועיים אחרי  הולך עם כמה מחשבות שלא מרפות:

משגע אותי שאדם שחור בחלק הלבן של העיר מסתכן ככה כשהוא יוצא בלי תעודת זהות.
משגע אותי שלו אני הולך מתנודד מאלכוהול או יושב על ספסל , אשכנזי לבן ועתיר פרבילגיות שכמותי, איש לא היה עוצר אותי , ומבקש תעודה מזהה. ובכל מקרה לא הייתי מובל לניידת ולא הייתי עובר את מסכת ההתעללויות שעבר.
משגע אותי שבחר להציג את עצמו כהומלס. שבמפגש עם השוטרים הרגיש  עצמו שוב הומלס. והגיש את עצמו כטרף קל  לבני זונות. כן , בני זונות!  למה שלא ינצלו את זה?
משגע אותי שהייתי מטר משם ולא ידעתי מכלום. למה לא התקשרת אלי מהמכולת רגע לפני שנכנסת לניידת? הייתי מביא לך את התעודה, הייתי בא לדבר איתם, הייתי נעצר איתך, הייתי...
והכי משגע: איך זה , איך זה שיש אנשים שגם להם יש בטח אמא ואבא וילדים בבית ומסוגלים לנהוג כך באדם אחר.

*מדוע בחרתי לספר אותו כאן בפורום העם דורש צדק חברתי?  מניח שבסוף הקריאה זה כבר די ברור...
** פרטיו המלאים של "גיבור" הסיפור הקשה הזה נמצאים בידי.
לצפיה ב-'אם שוטר היה תופס אותך שיכור ברחוב מאוחר בלילה'
אם שוטר היה תופס אותך שיכור ברחוב מאוחר בלילה
02/10/2012 | 19:32
49
היה קורה לך בדיוק מה שקרה לשותף שלך אם היית טוען שאתה הומלס, למרות שאתה לבן.

מה שקרה לו קרה לו כי שוטר ראה אותו שיכור מאוחר בלילה וכשהשוטר שאל אותו היכן הוא גר הוא אמר שהוא הומלס, לכל אחד שהיה נוהג באותו אופן היה קורה אותו הדבר, איזה שיקול דעת האמנת שיפעיל שוטר עם השכלה תיכונית חלקית המשתכר שכר מינימום או טיפטיפה מעל, האם האמנת שאנו חיים במדינה מתוקנת?

המקרה שקרה לחבר שלך קורה מדי יום כמעט בכל עיר בישראל, האם חשבת שזהו מקרה יחודי?
לצפיה ב-'אני חייב לשתף'
אני חייב לשתף
30/09/2012 | 11:22
5
63
שילמתי עכשיו 27 ש"ח עבור כוס קפה וקוראסון...

מה מקולקל במדינה הזו??
לצפיה ב-'אתה, כי הסכמת לשלם מחיר מופקע.'
אתה, כי הסכמת לשלם מחיר מופקע.
30/09/2012 | 16:05
29
קח אחריות.
לצפיה ב-'LOL אז למה שילמת?'
LOL אז למה שילמת?
30/09/2012 | 22:02
34
לצפיה ב-'בלי כפייה ושימוש בכוח'
בלי כפייה ושימוש בכוח
02/10/2012 | 02:02
29
בחרת לשלם 27 שקל על קפה וקוראסון.
מה הבעיה עם זה?
לצפיה ב-'אנשים לא לוקחים אחריות על מעשיהם- ומתלוננים.'
אנשים לא לוקחים אחריות על מעשיהם- ומתלוננים.
02/10/2012 | 07:23
16
לצפיה ב-'אני חושבת שהכוונה היא'
אני חושבת שהכוונה היא
03/10/2012 | 15:13
24
שזה לא הגיוני שבכלל יש מחירים כאלה...
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
30/09/2012 | 09:58
8
|טי-וי| עבר משפחתי אפל הוא תמיד בסיס מצויין לסדרות ממכרות.
לאמילי ת'ורן יש עבר כזה שכולל טרור, ילדות במוסד לעבריינים צעירים, בתי סוהר וזהויות בדויות. כל המרכיבים האלה מבטיחים שהסדרה הזאת היא כנראה ממכרת במיוחדת. אתם מוזמנים לדבר על הדרך של אמילי להתמודד עם כל מה שקרה לה בפורום החדשה לסדרה נקמה
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|לב| כשרובנו חושבים על בליינד דייט אנחנו חושבים על בית קפה נחמד, פאב או קולנוע. אבל מה קורה כשהבליינד דייט הופך באמת למפגש בחשיכה מוחלטת?
התוכנית החדשה בהנחיית ירון ברובינסקי מביאה את המשתתפים להרפתקה יוצאת דופן ואתם מוזמנים לדבר עליה בפורום החדש של דייט בחשיכה

|מצלמה| הבלש הכי מפורסם בעולם מגיע לתפוז|!| בשנת 1887 פרסם סר ארתור קונאן דויל את הרומן "חקירה בשני", עם דמותו של הבלש "שרלוק הולמס".
מאז זכה שרלוק לעיבודים רבים לאורך השנים - ולאחרונה בסרטים וסדרת טלוויזיה אמריקאית ובריטית.
בפורום שרלוק- Elementary תוכלו לדבר על שרלוק ועל שלל גרסאותיו, על הדמויות, השחקנים וכל דבר אחר הקשור לבלש האהוב.

|תרופה| בשנים האחרונות התעורר דיון ציבורי סוער סביב סוגיית החיסונים.
פורום חיסונים במחשבה תחילה נותן במה ומזמין אתכם לקחת חלק בדיונים בסוגיה המקפלת בתוכה שאלות מדעיות, רפואיות, כלכליות, חברתיות, אתיות, פילוסופיות ועוד.
לצפיה ב-'מצא את ההבדלים'
מצא את ההבדלים
28/09/2012 | 16:19
7
48

שלי יחימוביץ למעשה סומכת על ביבי,  ולא רק היא בכל הקשור לגרעין האירני, אותות לשיתוף פעולה עתידי?

מן הסתם כן, איפה אמירה של אופוזיציה שמאלית רצינית ואחראית, שלא רק מחפשת קרבות על אירן אלא מנסה לאתר את מקור הבעיה.

אין בנמצא, יש רק את אותו רגש פטריוטי נבוב הקורא לביחד אותו ביחד המוכר והמאוס ששנים מאחד את כל הגורמים ומשתק את הפוליטיקה, אני מקווה שגם בענייני חברה ההסכמה עם ביבי לא תהיה עמוקה כל כך, למרות שצריך לומר את האמת, שלי באמצעות ההסתדרות כבר ביחד עם ביבי, אולי הבחירות הקרבות הן בסה"כ על כוח אישי ולא על רעיונות, אני מתקשה להבדיל בין ביבי לשלי אחרי שקצת מסירים רעשי רקע, ביבי ושלי נראים זוג מבטיח.

נכון שתולים תיקוות בשלי חברתית, אבל הסיכוי להתממשות אינו רב יותר מתלית תיקוות בביבי, חברתית.

השמאל לא ימצא פתרונות באבודה, זה כבר אבוד.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ממשלת הליכוד הנוכחית'
ממשלת הליכוד הנוכחית
29/09/2012 | 12:11
6
23
מיישמת את האידיולוגיה של שלי יחימוביץ' בצורה יותר טובה ממה שהיא הייתה יכולה לעשות בעצמה.
לצפיה ב-'כנראה שאתה מאמין באידיאולוגיה שלה'
כנראה שאתה מאמין באידיאולוגיה שלה
29/09/2012 | 14:08
5
19
אתה ממליץ לה להצטרף לליכוד אני מניח.
לצפיה ב-'אני ממליץ להחזיר את הליכוד'
אני ממליץ להחזיר את הליכוד
29/09/2012 | 15:20
4
18
לאידיולוגיה המקורית שלו, הוא ירד לגמרי מהכיוון האמיתי ומתדרדר לכיוון הקומוניסטים של מפא"י ושאר האדומים.
לצפיה ב-'מפא"י היא ימינה מהליכוד מה הקשר לקומוניסטים?'
מפא"י היא ימינה מהליכוד מה הקשר לקומוניסטים?
29/09/2012 | 15:22
3
17
אתה אוהב סיסמאות ריקות?
לצפיה ב-'אני מדבר על השיטה הכלכלית'
אני מדבר על השיטה הכלכלית
29/09/2012 | 15:32
2
19
לא על העניין המדיני.
מפא"י הייתה מאז ומתמיד בעד שלטון ריכוזי והתערבות ממשלתית חזקה בכל תחום במשק. כלומר סוציאליזם.
ליכוד במקורה היא תנועה ליברלית בעד התערבות מועטת יותר של הממשל במשק וחירות האדם. כלומר, קפיטליזם.
לצפיה ב-'כנראה אתה לא מכיר את חמשת הממים של ז'ביטינסקי'
כנראה אתה לא מכיר את חמשת הממים של ז'ביטינסקי
29/09/2012 | 15:38
21
אבל את מי מעניין הליכוד.

לצפיה ב-'ממתי אתה מבין בשיטות כלכליות?'
ממתי אתה מבין בשיטות כלכליות?
04/10/2012 | 07:46
12
ועוד יותר מדיניות?  הרויזיוניסטים למשל הם אלה שניסו להרוס את זכות השביתה מאז ומעולם.....
לצפיה ב-'שכחנו '
שכחנו
25/09/2012 | 07:25
25
חשבון הנפש לקראת יום הכיפורים הוא חשבון פשוט:
פשוט שכחנו
שכחנו מה זה להיות ישראלים,
הפקרנו,
הזנחנו,
התרחקנו.
חייבים לחזור להיות משפחת ישראל! השנה חייבים להיות ביחד!
גמר חתימה טובה
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מה מציעים בצדק חברתי אמיתי'
מה מציעים בצדק חברתי אמיתי
24/09/2012 | 10:20
13
77
לצפיה ב-'יש לצויין שהתעמולה והפרופגנדה של'
יש לצויין שהתעמולה והפרופגנדה של
25/09/2012 | 18:16
45
הקפיטליסטים החזירים עושה עבודה בהחלט טובה...

אז צריך להסביר להם שהסוציליסטים מבקשים רק להחזיר לעם את משאבי ונכסי המדינה שנבזזו ו"הופרטו" לדעת במרוצת שנות החזירות...
והחגיגה עדיין ממשיכה ובקצב מואץ...
ואין לעם ישראל שום בעיה שיהיו כאן מיליונרים ומיליארדרים...
אבל לא על חשבון האזרחים וגם לא עם "פריזורות" ו"תיספורות" על חשבון הפנסיות...

ומי שרוצה להקים חברה "פרטית" עם ערך מוסף נוסף (כגון "עיסקי ההיי-טק") אד רבה ואד רבה...
שיבורך ושירוויח מילייארדים...
אבל לא על חשבון עם ישראל...

הרי תמיד היו בעם ישראל גם את "טוביה החולב" וגם את "רוטשילד"...
נכון שטוביה רצה להיות רוטשילד אבל הוא בהחלט העריך וכיבד את רוטשילד...
וכפי שידוע לכולנו הרי שגם "רוטשילד" אהב והעריך את "טוביה"
ואפילו תמך ב"טוביה" ודומיו...
במסגרת הערבות ההדדית
על פי מיטב המסורת היהודית...
שהחזיקה אותנו גם ואפילו בגלות בת אלפיים שנה (2,000)...
והקפיטליזם החזירי הצליח לפורר אותנו לגורמים תוך 20 (עשרים) שנה...

אז צריך להסביר לקפיטליסטים החזירים...
שיעשו מילייארדים ושיהיה להם לבריאות
אבל לא על חשבון עם ישראל...
ושלא יהלכו עלינו אימים שאם לא הם אז אנחנו "נתמוטט ונקרוס" רחמנא ליצנן...
בנתיים אנחנו רואים מה קורה איך אנחנו "צומ/נחים" "בזכותם"...

וכל כך נאמר:...
...." מְהָרְסַיִךְ וּמַחֲרִיבַיִךְ, מִמֵּךְ יֵצֵאוּ."...
(ובשני הפרושים גם פשט "יפוצו מעלייך"
אבל עוד קודם  " הם יעלו יצמחו מקרבייך" וזה בדיוק מה שהיום קורה לנו ולנגד עינינו )...

ועוד צריך להסביר לתעמולני...
או אם תרצה אז ל"פעלולני" הפרופגנדה של הקפיטליסטים החזירים...
שיחדלו להפחיד אותנו וללכת עלינו אימים...
עם כל מיני הפחדות שאחריהם מסתתרים איומים...
שכביכול " הם (הטייקונים והאוליגרכים) המושיעים והמצילים הגדולים והקדושים של עם ישראל
ואם לא הם אז אין לנו חיים"...

העם כבר לא קונה קונדומים משומשים...
והוא גם חדל מלרכוש סיפורים נדושים...
לא על "צדיקים" וגם לא על "קדושים"...
וגם לא על "אלוהים חדשים"...
יען כי רב לעם מאלה הבא/חושים...

ושתהיה שנה טוב וחתימה טובה לכול עם ישראל...

שלכם באהבה...

השעיר מעזאזל...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%93%D7%9E%D7...'%D7%99%D7%99%D7%9E%D7%A1_%D7%93%D7%94_%D7%A8%D7%95%D7%98%D7%A9%D7%99%D7%9C%D7%93
לצפיה ב-'אוי ואבוי לנו. איך נסתדר'
אוי ואבוי לנו. איך נסתדר
27/09/2012 | 09:26
11
34

באמת בלי הטייקונים.

מי יקח לנו 30% עמלות מהפנסיות ויעשה לנו "תיספרת" ו"גילוח" על שאר 70 האחוזים ?

ומי יעשה לנו "תספורות" ו"גילוחים" לניצולי השואה ולזקנים והנזקקים של ביטוח לאומי ?

ומי ירוויח עלינו מילייארדים מעיסקי הנדל"ן והדיור ?

ומי ימכור לנו מזון בסופרים במחירי בית מרקחת מופקעים ?

ומי יעשה עלינו קומבינות ?

העם דורש להציל את האוליגרכים והטייקונים באופן דחוף
ולהזרים להם סיוע ממשלתי מסיבי ולהעניק להם את כווול מה שנותר בקופות הביטוח הלאומי והאוצר.

ורק כך יהיה כאן צדק חברתי אמיתי.

http://cafe.themarker.com/topic/2685164/  

http://j14.org.il/articles/32034

וזה בשביל שיהיה לנו אחלה שבוע.

http://www.youtube.com/watch?v=GDR_3XFDqJM
לצפיה ב-'בכייני למה אתה לא נהייה טייקון?'
בכייני למה אתה לא נהייה טייקון?
27/09/2012 | 11:29
10
19
למה שלא תהיה תשובה או בן דב אם זה כל כך טוב?

אסור לתת לטייקונים להשתמש בכסף ציבורי למימון השקעות שלהם, הם צריכים להשתמש בכסף הפרטי שלהם ולקחת את הסיכון על עצמם.
המדינה מרוויחה עליך מעסקי הדיור ונדל"ן ובגלל זה אתה משלם ים כסף על דירות
כשיש לך הגנה וחקיקה על מוצרים שמיוצרים בארץ אך זולים במקום אחר, אתה תשלם יותר כסף עליהם

בלעדי אנשי הון שמספקים עבודה יצרנית לאזרחים, אי אפשר להתקדם לשום מקום. בהחלט אסור לתת עזרה כלכלית של סבסוד או חקיקה לטובת יזמים. הם צריכים להשקיע מכספם ולקחת סיכון אישי בלבד כשהם מקימים עסק, לכן גם הם צריכים להרוויח במידה והם מצליחים.

לשם המחאה החברתית של הבכייניים מובילה אותנו, בווו הווו!
http://cnn.com/video/data/2.0/video/business/2012/...
לצפיה ב-' את זה אתה '
את זה אתה
27/09/2012 | 12:05
9
22

כתבת:...
..."אסור לתת לטייקונים להשתמש בכסף ציבורי למימון השקעות שלהם, הם צריכים להשתמש בכסף הפרטי שלהם ולקחת את הסיכון על עצמם."...

..."בהחלט אסור לתת עזרה כלכלית של סבסוד או חקיקה לטובת יזמים. הם צריכים להשקיע מכספם ולקחת סיכון אישי בלבד כשהם מקימים
   עסק, לכן גם הם צריכים להרוויח במידה והם מצליחים."...

ובזה אתה צודק במאה אחוז...

וזה בדיוק גם מה שאני כתבתי...

לא על חשבון עם ישראל !!!...

אני שמח שיש ביננו הסכמה מלאה בנושא...

אבל מה לעשות שהקפיטל-ליסטים מהאוצר כן נתנו להם גם עזרה וגם סבסוד וגם חקיקה לטובתם ועל חשבון זימבור הציבור...
 ועכשיו חלק נכבד משודדי האוצר שסגרו איתם קומבינות על חשבון הציבור עובדים אצל אותם אוליגרכים...

להלן דוגמה אחת מתוך רבות מאוד ...

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...

ולגבי הספקת עבודה יצרנית לאזרחים...
אז לא אלמן ישראל והייתה כאן עבודה יצרנית עוד ליפני שהמציאו את האוליגרכים והטייקונים...
ואני מעריך שתהיה כזו גם בלי הטייקונים והאוליגרכים...

אז אל תקנה קונדומים משומשים ...
וגם לא סיפורי "קדושים" מחורבשים ...

לצפיה ב-'כמעט כולנו קפיטליסטים בסופו של דבר'
כמעט כולנו קפיטליסטים בסופו של דבר
27/09/2012 | 12:24
8
19
האוצר ומשרדי הממשלה ממש לא קפיטליסטים, אלא ההיפך - סוציאליסטים חמוריים.
צריך להוריד מהממשל את היכולת לסבסד ולחקוק לטובת עסקים - זה יוצר מונופולים שאי אפשר להילחם בהם.
כמה שיותר להפריד בין הכלכלה לפוליטיקה ולעסקונה. השיטה הזאת דופקת אותנו כל הזמן. על זה כל הויכוח, איך לעשות את זה בצורה טובה יותר.
המחאה החברתית רוצים עוד התערבות ממשלתית ועוד פיקוח על הפיקוח על הפיקוח על הפיקוח. זה יוביל אותנו לשום מקום במקרה הטוב, והתמוטטות כלכלית במקרה הריאלי.
לצפיה ב-'תתפלא אבל כנראה שרוב הציבור מעדיף '
תתפלא אבל כנראה שרוב הציבור מעדיף
27/09/2012 | 16:02
7
17
להיות סוציאליסטים חמוריים
מאשר קפיטל-ליסטים חזיריים...

כנראה החמורים מעדיפים להסתפק במועט ולהתמוטט כלכלית בעצמם
 ולא להתמוטט בגלל שהחזירים בלעו את הכול...

אנחנו נצא במסע הסברה נוסף לנסות שוב לשכנע את החמורים העקשנים
שעדיף להם למסור את גורלם שוב לחזירים שבטח יודעים יותר טוב מהחמורים מה טוב לחמורים...

ואם החמורים לא יבינו אנחנו נרביץ להם וניקח להם את האוכל בכוח וניתן להם רק מה שאנחנו חושבים שהם צריכים ...

מה לעשות שחמורים לא מבינים
כנראה שחמורים אף פעם לא הבינו חזירים
וחזירים לא הבינו חמורים...

מה לעשות שחמור נשאר חמור...

ועל כך נאמר:...
... "הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם"...

אפרופו חמורים...

אז איזה פרופסור ממכון ויצמן למדע עשה מחקר עם השקייה בתנאי מידבר....
הוא יצא לנגב עם מישלחת...
ניפגש על כוס קפה עם זקן בדואי באוהל על הגיבעה...
ותחקר את הבדואי על שיטות ההשקיה במדבר...

הסביר לו הבדואי שאין שום בעיה...
..." יש לנו באר שם למטה בואדי"...
..." ויש לי חמור שמסתובב כל היום מסביב לבאר"...
..."וכל חצי סיבוב הדלי יורד לתחתית הבאר ובחצי הסיבוב השני הדלי עולה... וכשהדלי מגיע למעלה הוא ניתקל בדופן הבאר ומתהפך והמים נשפכים לאמת המים שמובילה אותם לחלקה הרצויה וחוזר חלילה"...

..."יפה" אמר הפרופסור לבדואי..." אבל אתה כאן באוהל על הגיבעה והחמור שלך שם למטה בוואדי
  אז איך אתה יודע שהחמור שלך אכן מסתובב כל היום ולא עומד במקום ?"...

..."מה הבעיה" ענה הבדואי..." קשרתי לחמור פעמון על הצוואר וכל זמן שהפעמון מצלצל אני יודע שהחמור מסתובב"....

..."אהה" אמר הפרופסור ממכון וייצמן למדע והמשיך להקשות...
...."כן, אבל איך אתה יודע שהחמור שלך באמת מסתובב מסביב לבאר ולא עומד במקום ורק מנענע את הראש והפעמון ?!"...

הסתכל הבדואי על הפרופסור ממכון וייצמן למדע וענה לו:...
..." אם היה לי חמור כזה חכם אז הוא בטח היה ממיזמן פרופסור במכון ויצמן למדע".......

אז אח שלי ...אל תבנה על הבנתם של החמורים הסוציאליסטים...
כי אם הם היו כאלה חכמים הם בטח היו כבר מיזמן חזירים קפיטל-ליסטים.... ...

וצרפתי לך תמונה של חמור סוציאליסט ...
לצפיה ב-'רוב הציבור רוצה להיות קובה או צפון קוריאה?'
רוב הציבור רוצה להיות קובה או צפון קוריאה?
27/09/2012 | 16:29
6
16
מעבר לבליל התעמולה הנאו-מרקסיסטית שלך לא חידשת פה שום דבר.
רוב העולם לא רוצה את המרקסיזם, הוא דחה אותו והיחידים שנשארו איתו הן מדינות כושלות וחלשות.

אם רוב ישראל מעדיפה להסתפק במועט ולהיות סוציאליסטים חמוריים אין שום סיבה לדרוש לצדק חברתי. השלטון אחראי לזה והוא יודע יותר טוב ממך וממני מה צריך לעשות בשביל שיהיה לנו טוב.
קשקוש סטאליניסטי חסר שחר
לצפיה ב-' בליל התעמולה שלי הוא '
בליל התעמולה שלי הוא
27/09/2012 | 17:28
1
24
אינו "נאו מרקסיסטי" והוא בודאי גם אינו "נאו סטאליניסטי" כפי שבוודאי ידוע לך...

שהרי בליל התעמולה שלי הוא נאו סוציאליסטי...
או יותר נכון "נאו- ערבות הדדית" על פי מיטב המסורת היהודית...

נכון שהקפיטל-ליסטים החזירים מנסים ללכת עלינו אימים ולהפחיד אותנו מ"הקומוניסטים הדורסנים"...
אבל הערבות ההדדית על פי מיטב המסורת היהודית תמיד הייתה "סוציאליסטית חברית" ודרכיה דרכי נועם...
והיא התנגדה לכפיה מכול סוג שהוא...
גם לכפיה קומוניסטית דורסנית וגם לכפיה קפיטל-ליסטית הרסנית...

וכפי שידוע לכולנו הרי שבארץ/במדינת ישראל מעולם לא היו קומוניסטים בשלטון...

לאור האמור עליך ללמוד כנראה את ההבדלים בין
קומוניזם קפיטליזם וסוציליזם...

אולם כידוע לכולנו הרי שבמקרה של קומוניזם וקפיטליזם הרי מדובר באותה הגברת...
רק בשינוי אדרת...

שהרי מבחינת האזרח/הציבור אין הבדל משמעותי בין
קומוניזים לקפיטליזים בשורה התחתונה...
בשני המיקרים קבוצה מסויימת משתלטת
על הכלכלה על משאבי המדינה ועל הציבור...
ובשני המיקרים הציבור חש ומרגיש את הזימבור...

רק שהקומוניסטים הדורסנים עושים זאת בביגדי עבודה ובמילים בוטות וגסות
והקפיטליסטים עושים את אותו דבר בעניבות וחליפות ובמילים "גבוהות ויפות"...

במילים אחרות מבחינת הציבור זה נבלה וזה טרפה...
ולציבור זה לא משנה אם שודדים ובוזזים אותו בבגדי עבודה ובצורה בוטה וחצופה...
או אם עושקים וגוזלים אותו עם עניבה וחליפה בצורה "אלגנטית ויפה"....

ובשני המיקרים הציבור נשאר בסוף בלי כלום...
ואני (כמו רוב אזרחי ישראל) נגד קומינזים מסריחים
בדיוק כמו שאני (ורוב עם ישראל) נגד קפיטל-ליסטים חזירים...
זה נבלה וזה טרפה ואת זאת כולנו יודעים ומכירים...
בשני המיקרים מדובר בפיגולים של חייזרים...

וכידוע לכולנו...
הרי שבקומוניזים הדורסני הפרט מנוצל ומנושל לטובת הכלל...
ומה ששיך לכלל נעשק על-ידי " היוצאים מין הכלל"...

בקפטליזים החזירי וההרסני הפרט מנוצל לטובת בעל המפעל...
רק שבעל המפעל הוא המנובל שיוצא מין הכלל ...
כך שבשני המקרים הפרט נותר חסר אונים מבולבל ואומלל...
במילים אחרות זה נבלה וזה טרפה
והסוציאליזם החברי הוא התרופה...

וכנראה שהפשרה
בין הקומוניזם הדורסני לבין הקפיטליזם ההרסני והחזירי...
הוא אכן הסוציאליזם החברי...
או אם תרצה אז הערבות ההדדית
על-פי מיטב המסורת היהודית...

תשאל אפילו את משה רבנו שכנראה היה הסוציליסט הראשון...
ככתוב בתורתו:...
...."  וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ "...

אגב ... האם אתה יודע מי היה הקפיטל-ליסט היהודי/עברי הראשון ומה עלה בגורלו של הביריון ?!... ...
לצפיה ב-'הפשרה היא - תחיה ותן לחיות!'
הפשרה היא - תחיה ותן לחיות!
27/09/2012 | 19:23
24
לצפיה ב-' ואגב... רוב הציבור כאן'
ואגב... רוב הציבור כאן
27/09/2012 | 18:25
3
22
לא רוצה להיות כמו צפון קוריאה וגם לא כמו קובה...
שם כידוע אכן מדובר במשטרים קומוניסטים שהאזרח שם הוא בעצם בובה...

הציבור כאן רוצה משטר כלכלי כמו שהיה כאן בעבר וכמו שהיום קיים במדינות סקנדינביה ...
ובטח שלא קפיטליזים חזירי במסווה של פנטזיה  וחלומות באספמיה...

אז חדל להלך עלינו אימים... ...
עם סיפורי קומוניזם מטומטמים ... ...

http://www.adva.org/uploaded/AmiVaturyScan.pdf
לצפיה ב-'אם אתה רוצה להיות כמו סקנדינביה'
אם אתה רוצה להיות כמו סקנדינביה
27/09/2012 | 19:09
2
16
קודם תגדיל את העוגת תוצר ואת הכמות של המיסים שאפשר לאסוף.
זה אומר שצריך להפריט בצורה נכונה הרבה שירותים שהממשלה מספקת בצורה כושלת ומבזבזים כספים.
לאחר שלכולם יהיה די והותר כסף פנוי ממשכורותיהם הגבוהות אפשר יהיה לבנות גופים שיעזרו לעניים על ידי מס הכנסה שלילי למשל או תוספות לחינוך ילדים של אוכלוסיות חלשות ודברים כאלה.
כרגע בארץ אין שום דבר כזה וההוצאות של הממשל על שטויות ממשיכות לגדול.

כרגע יש בארץ שעטנז בין סוציאליזם חמורי וקפיטליזם חזירי. לא לשם ולא לכאן. אנחנו אוכלים את החרא הזה.
לצפיה ב-' עכשיו אני לגמרי מבולבל'
עכשיו אני לגמרי מבולבל
27/09/2012 | 20:07
1
17
אני מבין מדבריך שהאשמים  במצבנו ההרסני
הם הסוציאליזם החמורי והקפיטליזם החזירי ...

אז לאן נעלם לך פתאום הקומוניזם הדורסני ?!...

ולי כל הזמן מספרים שהאשמים האמיתיים
הם השמולנים והימניים...
היהודים והערבים...
החילונים והדתיים...
ועוד כל מיני מריעין בישין ...

כנראה שאני חייב להפסיק לקנות קנדומים משומשים...
וסיפורי פוגי מחורבשים...

לצפיה ב-'מי שאשמים הם הממשל שלנו'
מי שאשמים הם הממשל שלנו
28/09/2012 | 00:48
14
שמחזיק יותר מידי ארגונים וגופים ציבוריים ששורפים את הכסף שלנו. שמגן על טייקונים וועדי עובדים שאוכלים לנו את הכסף.

אפשר להלאים את כל הדברים האלה ולתת למדינה לשלוט בזה - כמו קובה או צפון קוריאה. נקים כמה גולאגים בנגב ויהיה כיף חיים!

אפשר להפריט גופים ציבוריים כושלים (בצורה נכונה) ולהפסיק להגן על החברות הכלכליות במשק, שיתמודדו לבד עם התחרות או שיתפרקו. שירדפו אחרי הכסף ש-ל-נ-ו!
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
23/09/2012 | 18:47
7
|גלובוס| הקומדיה הכי חכמה בטלווייזה מגיעה לתפוז|!|
אתם מוזמנים למצוא את המקום הכי טוב לשבת בו (בדיוק איפה שהתצפית הכי טובה והרוח הכי נעימה) ולהצטרף לשאר המעריצים של לנארד, ראג', הווארד ושלדון בפורום החדש של קומדיית הקאלט המפץ הגדול.
בזינגה|!| למה אתם מחכים?

|תו| דאבסטפ הוא ז'אנר מוסיקלי שכבש בסערה את העולם בשנים האחרונות והולך ונהיה יותר ויותר פופלרי. אם גם אתם ממעריצי הז'אנר או מעוניינים להחשף למוסיקה אלקטרונית חדשה ומשובחת, פורום דאבסטפ החדש הוא המקום בשבילכם|!|

|סביון| ל- 200,000 תושבים מגיע פורום|!|
אם גם אתם תושבי בירת השרון, בוודאי תוכלו למצוא הרבה נושאים לשיחה על על המתרחש ליד מקום מגוריכם בפורום החדש של העיר נתניה

לצפיה ב-'מה צריך לעשות עם החינוך בארץ'
מה צריך לעשות עם החינוך בארץ
23/09/2012 | 18:06
15
לצפיה ב-'85 מיליארד שקל בדרך לפח'
85 מיליארד שקל בדרך לפח
23/09/2012 | 16:03
14
קובעי המדיניות הכלכלית צריכים להחליט: מהלומת פטיש עכשיו, או תריסר מהלומות קורנס מאוחר יותר. העלאת הריבית תיצור, ללא כל ספק, שפל מיידי, חריף - וקצר. אם יעלה הנגיד את הריבית מחר לשיעור של שישה אחוז, במשולב עם ריסון תקציבי קפדני, התוצר ירד, הייצוא ייפגע, עסקים לא מעטים יפשטו רגל, האבטלה תגאה, שירותים ממשלתיים יצומצמו חדות ורמת החיים תרד. מן העבר השני, מחירי המוצרים ירדו, היבוא יהיה זול יותר, ומחירי הדירות יצנחו.

האפשרות האחרת היא להמתין למהלומות הקורנס המאוחרות יותר. אין מחסור בדוגמאות להמתנה כזו. ביפן של שנות התשעים ניסו להציף את השוק בהזרמה ממשלתית ובכסף זול - והובילו את יפן לעשרים שנה של קיפאון כלכלי, חוב ציבורי בהיקף בלתי-אפשרי ודירוג אשראי צונח. באירופה מנסים להימנע ממהלומת הפטיש הכרוכה בהכרה בהפסדים האמיתיים (בבועות הנדל"ן באירלנד ובספרד, לדוגמה), וסופגים התפוררות הדרגתית. בארצות-הברית נוקטים כבר כחמש שנים מדיניות של ריבית אפס - ומתחזקים מערכת בנקים חיים-מתים, שקיעה בחוב ציבורי שלעולם לא יוחזר, קיטון עקבי בכוח העבודה, וצמיחה מדולדלת. האם לשם אנו רוצים להגיע? האם אתם באמת רוצים לשמוע את "הקפיטליסט היומי" כותב פעם נוספת: "אמרנו לכם"?

http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&enc...
לצפיה ב-'מה המצב עם כספי הפנסיה והפיצועים?'
מה המצב עם כספי הפנסיה והפיצועים?
23/09/2012 | 09:53
11
האם זאת עיתונות חוקרת?
האם העתונאים הם "כלב השמירה של הדמוקראטיה"?
העתונאים של מעריב נרדמו בשמירה.
הם לא ראו ולא ידעו ולא חקרו מה קורה עם כספי הפנסיה והפיצועים שלהם.
האם זה יותר מדי "סוציאל-דמוקראטי"?
עכשיו, כל העתונאים העובדים בעתונים ידיעות אחרונות, הארץ, גלובס, ישראל היום,
ברשות השידור, בערוץ 10, במקומונים, בתחנות רדיו איזוריות - נא לבצע את עבודתכם:
נא לבדוק מה קורה עם כספי הפנסיה והפיצועים שלכם.
וכאשר תסיימו לדאוג לעצמכם - אנא תמשיכו לבדוק ולחקור ולפרסם -
מה קורה עם כספי הפנסיה והפיצועים של שכירי ישראל האחרים.
תעשו את עבודתכם!
תשמרו עלינו ועל עצמכם!
לצפיה ב-'מה נראה לכם?'
מה נראה לכם?
23/09/2012 | 15:52
7
61
עליה במספר המפוטרים, ערוץ 10, מעריב, איי די בי, פניציה - האם הכל בסופו של דבר קשור למשבר העולמי או אולי למדיניות הכלכלית והכללית שבארץ שלנו?
לצפיה ב-'אין "משבר עולמי"'
אין "משבר עולמי"
23/09/2012 | 16:05
4
38
יש מדינות במשבר בגלל שבזבזו יותר מידי כסף שאין להן.
המקרים שציינת קשורים לעסקים פרטיים כושלים, חלק באשמת עצמם וחלק בגלל כפייה של המדינה הסוציאליסטית שלנו.
לצפיה ב-'אז אתה חולק על ביבי ושטייניץ שמדברים על...'
אז אתה חולק על ביבי ושטייניץ שמדברים על...
23/09/2012 | 19:46
3
23
..."קטסטרופה" עולמית, שהם כביכול "בלמו".

המשבר אינו נקודתי, ולא יכול להיות נקודתי כשהוא קורה בכל כך הרבה "נקודות" במקביל ובמצב של כלכלה גלובלית.
לצפיה ב-'לא בלמו ולא בטיח'
לא בלמו ולא בטיח
23/09/2012 | 19:58
2
23
אנחנו בדרך הבטוחה להתמוטטות כלכלית.
שים לב שהמדינות שבהן יש משבר כלכלי הן בדרך כלל מדינות שבזבזו יותר כסף ממה שהיה להן. איך מדינה מבזבזת כסף? הוצאות ממשלה
לצפיה ב-'אין פעולה אחת שתמיד עובדת'
אין פעולה אחת שתמיד עובדת
23/09/2012 | 23:57
1
23
יש דוגמאות היסטוריות לחילוץ משק ממיתון ע"י השקעות ממשלתיות מסיביות (כמו ה-New Deal) ויש דוגמאות הפוכות (non-keynesian).

צריך להתאים את התרופה לחולה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שמע ידידי, אני לא מומחה בכלכלה'
שמע ידידי, אני לא מומחה בכלכלה
24/09/2012 | 00:02
17
וזה לא התחום שלי.
מה שאני יודע שבניו דיל הממשל הכניס עוד יותר התערבות בשוק בשביל לתקן את הטעויות החמורות שעשו בהתערבות השוק הקודמת יותר על ידי הנשיא הובר. בתור ליברל איני נמנע עם חסידי הכלכלה הקיינסיאנית והייתי רוצה לראות פה מצב קרוב למינארכיזם עד כמה שאפשר.
לצפיה ב-'כנראה שכן..'
כנראה שכן..
03/10/2012 | 11:12
6
אני לא מבין גדול בכלכלה אני קורא לא מעט מאמרים (
לצפיה ב-'למה לא גם וגם?'
למה לא גם וגם?
05/10/2012 | 16:22
14

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ