לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73917,391 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

אודות הפורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

לצפיה ב-'שני סיפורים נחמדים'
שני סיפורים נחמדים
06/03/2014 | 16:34
1
75
סיפור 1:
בגן של בת של חברים שלנו (בת 4.5) לימדו על קבלת השונה, ואחת התמונות שהראו היתה של ילדה עם מכשירי שמיעה.
אמא שלה דיברה איתה ואמרה לה - "את יודעת - את מכירה ילדה עם מכשירים" ואז היא ענתה לה "לא" החלטי. אח"כ היא אמרה לה שלבת שלי יש מכשירים ושוב התגובה היתה מאוד החלטית - לא!.
כלומר היא לא רואה בה אדם שונה ואפילו לא שמה לב למעבדים של השתל או לאיזשהו סימן אחר...

סיפור 2:
ישנו בבית של חברים, והבנות שלנו ישנו ביחד. בבוקר כשהן קמו, אמרתי לבת של החברים שאני צריכה לשים לבת שלי את המכשירים כדי שתשמע אותה. ואז בפנים מאוד רציניות היא אומרת לי - "לי עוד אין מכשירים".
לצפיה ב-'זה מזכיר לי...'
זה מזכיר לי...
08/03/2014 | 06:59
43
כשהבת שלי (השומעת) היתה בגן במיחא, היא כל הזמן התלוננה שאין לה מכשירים כמו חבר שלה ...

וגם, אני זוכרת שכגננת, כשלמדנו על "אני וגופי" ולימדנו את הילדים על חוש השמיעה ועל מכשירים, תמיד אהבתי לשאול אותם למי יש מכשירים בגן. תמיד מפתיע אותי שהילדים עם לקות שמיעה ידעו לענות עליהם, אבל הילדים השומעים בכלל לא ידעו למי יש מכשירים ולמי אין...
לצפיה ב-'הנגשה עבור ילדים בני שלוש!'
הנגשה עבור ילדים בני שלוש!
28/02/2014 | 09:49
4
116
בשעה טובה, ולאחר מאבק ארוך שנים, גם ילדים בני שלוש יוכלו לזכות בתקציבים לשילובם בגנים רגילים כמו הילדים בגילאים מאוחרים יותר.
זאת בשורה מרגשת כל כך!
אני חשבתי לבקש מד"ר אורלי הלפרין, מדריכה ארצית לאודיולוגיה חינוכית להתארח כאן כדי לענות על שאלות גולשים בנוגע ליישום החוק בפועל, אך לפני כן... סקר קטן
בהיותנו פורום קטן, ולאור העובדה שאירוח שלה יעניין רק את גולשים הפורום ולא גולשים מפורומים שכנים, חשוב לי לדעת אם אתם מעוניינים באירוח שלה, ואם יש לכם מה לשאול אותה.
אז בואו נערוך משאל עם קטן
מי מעוניין באירוח בנושא?
ולכולנו, זאת ההזדמנות להחל סוף שבוע נעים!
לצפיה ב-'מעוניין מאוד'
מעוניין מאוד
28/02/2014 | 10:05
49
היות ונשלב את בתנו בגיל שלוש בגן רגיל ביישוב שלנו, נשמח לשמוע כמה שיותר על התקציב, איך משיגים מה אפשר לעשות, ולמי פונים.
לצפיה ב-'הנגשה עבור בני שלוש'
הנגשה עבור בני שלוש
28/02/2014 | 11:18
43
אשמח לשמוע וללמד למרות שזה עדיין לא ממש רלוונטי לנו.
סופ"ש נעים לכולנו:)
לצפיה ב-'גם אנחנו נשמח'
גם אנחנו נשמח
02/03/2014 | 08:27
27
שלנו תהיה בת ארבע, אבל נאמר לנו שגם זה כרגע לא נכלל. נשמח לשמוע מה צריך לעשות לשם כך.
לצפיה ב-'גם אנחנו נשמח'
גם אנחנו נשמח
02/03/2014 | 23:34
24
אין לנו שאלות ספציפיות, ויש עוד שנה עד גיל 3, אבל נשמח לקבל פרטים ומידע.
תודה!
לצפיה ב-'nמרגישה מיואשת'
nמרגישה מיואשת
27/02/2014 | 19:14
3
106
אני מבוטחת בקופת חולים לאומית וביתי צריכה לעבור ברה ב 17 למרץ .

רופא פרטית שהלכתי אלייה ביקשה שליפני ברה נעבור בדיקה מיקרוסקופית.

אממה המכשיר היחיד שיש באשדוד ניגנב הוא עולה 25000USD והם לא יקנו חדש (זה מה שהפקידה אמרה לי) ביקשתי תור לרופא אחר בעיר אחרת לא באשדוד אני לא יכולה באותו רבעון ללכת לשתי רופאים.

אני מיועשת כבר שילמתי לרופא פרטית 1200 ש"ח על הבדיקה הזאת פעם אחת אין לי כבר כוח לזה.

אני לא יודעת מה לעשות.
לצפיה ב-'לא כ"כ הבנתי'
לא כ"כ הבנתי
27/02/2014 | 21:48
50
את מבוטחת בקופת חולים, אבל הלכת לרופא פרטי (שר"פ?) למה?

בכל אופן, אם היית בקופה, ורופא של הקופה בדק את בתך, והחליט שהיא צריכה בדיקה מיקרוסקופית, הוא נותן לך הפניה.

בדיקה מיקרוסקופית זה רופא אחר עושה, אני מניח- ויש לך כבר הפניה- ההפניה לא טובה עבור המרפאה באשדוד (היות והם לא יכולים לעשות את זה)

מה שאת צריכה לעשות זה פשוט לבקש לעשות את הבדיקה המיקרוסקופית בעיר אחרת, יש לך סיבה מצויינת ואני לא רואה סיבה טובה ללאומית לא לאפשר לך את זה

את לא יכולה ללכת באותו רבעון ל2 רופאים מומחים. אבל אם יש לך הפניה, זה לא תקף. אמרו לך שאת צריכה עוד רופא שיעשה בדיקה מיקרוסקופית, הרופא הראשון שהלכת אליו, לא פתר לך את הבעיה במלואה, הוא הפנה אותך.

אם יש משהו שלא מדוייק בהבנתי את המצב- אשמח לפירוט. כי נשמע לי מוזר שהיית צריכה להוציא מהכיס שלך 1200 שקל במסגרת הקופה, זה המון.
לצפיה ב-'גם אני לא כל כך הבנתי'
גם אני לא כל כך הבנתי
28/02/2014 | 07:38
1
38
זה ממש מגוחך. אם הבנתי נכון, את צריכה לפנות למוקד פניות הציבור, לשלוח מכתב רשום, לפרסם בדף הפייסבוק שלהם, ולעשות כל דבר כדי שיפתרו לך את הבעיה. למה היית צריכה לשלם בפעם הראשונה? אין לכם החזר על ביקור רופא פרטי?
אני מציעה לך לפנות אליהם במכתב רשום ובפייסבוק, ולהזמין אותנו לעשות לך שם לייקים...
איפה אתם מטופלים? גם המרכז שבו אתם מטופלים יכול לעזור ולפנות ישירות לעובדת סוציאלית של הקופה.
תעדכני אותנו!
לצפיה ב-'טוב אז אחרי כמה ויכוחים עם הקופה'
טוב אז אחרי כמה ויכוחים עם הקופה
06/03/2014 | 21:48
41
המזכירה קבע לנו תור לאותו רופא אבל בקיריית מלאכי שם יש לו את המיקרוסקופ בחדר
אני מקווה שהוא לא יגיד שצריך הפנייה או משהו

ביגלל שהרופא הפרטית כתבה שצריך לעשות את זה אני אעדכן
כמובן
לצפיה ב-'מגיע לנו מזל טוב!'
מגיע לנו מזל טוב!
25/02/2014 | 11:02
53
האתר החדש של בית מיחא ירושלים עלה לאוויר!

אתם מוזמנים להציץ, להעיר, ...

גלישה נעימה

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'איפה יעלי? '
איפה יעלי?
24/02/2014 | 20:32
26
לצפיה ב-'חדשה בפורום וזקוקה לעזרה'
חדשה בפורום וזקוקה לעזרה
24/02/2014 | 13:34
20
248
היי, ילדתי לפני שלושה חודשים זוג תאומים בן ובת. לצערי הבן סובל מליקוי שמיעה חמור ( לא שומע כלל). הופנינו למיחא וכעת מתחילים בהכנת אוזניות לילד וניסיון לעבוד עם מכשיר שמיעה. הכיוון על פי מה שנאמר הוא שתל שבלול
1. אשמח לשמוע מי עבר את אותו תהליך?
2. כמה זמן צריך להמתין לניתוח שתל?
3. איפה ביצעתם את הניתוח ואצל איזה רופא?
4. והאם שווה במקרה זה לפנות לרפואה הפרטית

אשמח לדבר עם אימהות שעברו'עוברות את אותו תהליך
קצת אבודה בתוך כל העולם הזה
תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/02/2014 | 14:17
8
108
1. אני
2. זה תלוי, יש מרכזי השתלה שיש רשימת המתנה ארוכה ויש מקומות עם פחות. עד כמה שהבנתי- זה די תלוי במומחיותות של המנתח. יש מנתחים שהדרישה אליהם גבוהה יחסית. אפשר לנתח כבר באזור גיל שנה פלוס מינוס, אם הסיכוי למכשירי שמיעה די אבוד (אם הכיוון הוא שתל, למה לנסות? שמעתי פעם שזה פשוט פרוצדורה שנח לקלינאי התקשורת להרגיש בסדר עם עצמם)
3.אני עצמי (האבא) ביצעתי ניתוח כזה בהדסה עין כרם, ירושלים, בגיל 11 עם פרופ' אלידן, הבת שלנו ככל הנראה תעשה את השתל גם באותו מקום, עם ד"ר מיקי קאופמן, אני ממליץ עליה בחום.
4. אין טעם לפנות לרפואה הפרטית, את כל מה שאת צריכה את אמורה לקבל ללא קשיים כלשהם מהקופה שלך.

אנחנו איתך, יש פה עוד אנשים שישמחו לתמוך ולעודד. לאט לאט יתברר שהעולם הזה לא כזה נורא כמו שזה נראה מעכשיו..

ברוכה הבאה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/02/2014 | 15:05
6
69
אני לא כ״כ מבינה את נושא רשימת ההמתנה. אם התינוק שלי היום בן שלושה חודשיים ואני יודעת בוודאות שהוא מועמד לשתל האם כבר היום עלי לבחור מרכז השתלה ולפנות אליהם? הרי אפשר לנתח היום החל מ10 חודשיים
לצפיה ב-'אין לי הבנה בנושא השתל'
אין לי הבנה בנושא השתל
24/02/2014 | 15:38
4
82
אני בוגרת לקויית שמיעה (אבדן שמיעה מאוד עמוק) ללא שתל. אצלי, האודיוגרמה לא שיקפה את היכולות שלי בפועל מהבחינה הזו שלא ציפו ממני להפיק מהמעט שנשאר מהשמיעה את מה שאני כן מפיקה.

לפיכך, אני מייחסת חשיבות לתקופה שלפני השתל בתור הזמן בו אתם בודקים אם מה שרואים באודיוגרמה (=בדיקת השמיעה) של הילד זה גם מה שרואים במציאות (=יכולות הפקת משהו ממכשיר שמיעה). זה גם הזמן שבו אתם עוברים בעצמכם איזשהו תהליך של חשיבה והבנה, וזה ממש לא צריך להתבצע תחת לחץ של "מהר מהר, להשתיל עכשיו ומיד!".

יתכן שניתוח השתל הוא הדבר הטוב ביותר והמתאים ביותר, אבל הוא יעבוד והילד שלכם יפיק ממנו את המירב גם אם לא יעבור אותו בגיל המוקדם ביותר האפשרי. קחו עכשיו את הזמן ללמוד את הנושא בזהירות מירבית, להבין את כל ההשלכות (כולל את העובדה שהניתוח לא יהפוך את הילד שלכם ל100% שומע, לא מבחינת השילוב שלו בחברה ולא מבחינת היכולות השמיעתיות שלו בפועל). אם וכאשר תחליטו על השתלה, לכו לקראת התהליך אחרי שבאמת הבנתם את הנושא, ולא מפני שרצת עכשיו לבחור מרכז השתלה.
לצפיה ב-'אני מסכים איתך אבל יש את גורם הזמן'
אני מסכים איתך אבל יש את גורם הזמן
24/02/2014 | 21:55
3
59
לדעתי עדיף להיות עם 2 האפשרויות פתוחות על היד, ולא לחכות בתקווה עד גיל שנה שהמכשירי שמיעה יעזרו לילד ורק אז יגידו , "אה, תשמעו- זה לא הולך- תנסו שתל."
ואז בגיל שנה להתחיל את כל התהליך של השתל- לחפש, לראות מה מתאים, לעשות בדיקות, להתייעץ... לעבור את הניתוח, להחלים מהניתוח, לנסות את השתל- רק שעה אחת ביום כי זה יותר מדיי. כך שבפועל- בגיל שנתיים הילד רק מתחיל לשמוע כמו שצריך עם שתל - וזה גיל די מאוחר כי זאת השנה שהילד כבר מתחיל לדבר ולשמוע (יש לי ילד שומע בן שנה ועשרה חודשים, ההתפחות השמיעתית מילולית שלו בחודשים האחרונים פשוט עצומה..)
לצפיה ב-'תראה'
תראה
24/02/2014 | 22:13
2
38
אני בטוחה שיש לך נסיון הרבה יותר ממני בשתל. עם זאת, חובה לעבור את תהליך העבודה שלפני השתל, וגם לשקול את האפשרות לוותר על השתל במידה וזה מתאים יותר (לא נשמע כמו מקרה כזה, אבל בלי נסיונות, בדיקה וחשיבה לא יידעו את זה). זה תינוק מאוד צעיר, הוא ילמד לדבר מצוין גם אם יושתל בגיל מאוחר יותר מ10 חודשים, והכוונה למצוין, לא ל'בסדר'. חשוב מאוד, מאוד מאוד לעבור לפני ביצוע ניתוח בלתי הפיך את כל תהליך החשיבה וההבשלה, לא לקפוץ כמו טובע שנאחז בקש. עליך להביא בחשבון גם את ההורים... וגם את הילד.
לצפיה ב-'אני חושב שהיינו מוכנים זה כבר שנתיים'
אני חושב שהיינו מוכנים זה כבר שנתיים
24/02/2014 | 22:26
40
כי מה, היינו בטוחים שהילד שלפני הקטנה, יהיה חירש. אז בדקנו, ישבנו, חשבנו מה עושים אם יהיה חירש, שתל או לא שתל, מכשירי שמיעה או לא מכשירי שמיעה. אני יכול להגיד בפה מלא שחשבנו, והבשלנו ואפינו.

בסוף יצא שומע.

אבל לילדה האחרונה, אפשר להגיד שהיינו מוכנים לחרשות שלה.

כמובן, אני לא משווה את עצמי להורים שבשלב הזה כבר צריכים לעכל את המשמעות של הדבר, ללמוד, להכיר, להבין, להפנים- אני מתאר לעצמי כמה זה לא פשוט.

אבל מה שאני בעצם אומר, לכו על כל האפשרויות פתוחות. אל תחתכו שום אפשרות מראש. תתקדמו בכל כיוון, במילא הקופה מכסה הכל (בשביל מה אנחנו משלמים מאות שקלים בחודש לביטוח בריאות?) ולאט לאט תכירו את האפשרויות.

אפשר להגיד שהניתוח עצמו זה הנקודת אל-חזור , וזה די נכון. אבל עד שמגיעים לנקודה הזאת בהחלט מספיקים ללמוד הרבה ולהבין מה הולך פה, ואולי אפילו להתחרט בשלב מסויים.

לצפיה ב-'מתי לעבור ניתוח שתל?'
מתי לעבור ניתוח שתל?
25/02/2014 | 10:35
54
אני מסכימה בהחלט שלא צריך לרוץ לשתל, ושכדאי לבדוק שיקום עם מכשירי שמיעה לפני.
הבשורה הטובה היא שפשר לעשות את שניהם תוך כדי.
ממילא, לא מנתחים לפני גיל שמונה חודשים (והאמת היא שזה מה שהרופאים אומרים אבל טרם נתקלתי בילד שעבר ניתוח בגיל שמונה חודשים), כך שעד אז, יש אפשרות לנסות לקדם ילד עם מכשירים לפחות חצי שנה.
אני חושבת שאת צודקת ושאין הבדל מהותי ביכולות השפתיות של ילד שהושתל בגיל שמונה חודשים לבין ילד שהושתל בגיל שנה.
אני חושבת שהלחץ להשתיל כמה שיותר מוקדם הוא בגלל הקושי לתקשר.
ילד שומע לומד מיומנויות תקשורתיות ושפה מגיל 0. עבור ילד חרש, כל יום שאינו חשוף לשפה הוא יום שבו הוא מפסיד מידע. עבור אמא שומעת שרגילה לתקשר עם ילדיה בשפה אוראלית, קשה לחשוב שילדה לא שומע, ולכן, יש רצון לעבור ניתוח שתל כמה שיותר מהר.
לדעתי (וזו דעתי האישית - ואינני אשת מקצוע), עבור ילד החשוף לשפת סימנים מגיל 0, וכך לומד דרכה שפה ותקשורת, אין צורך לרוץ לשתל בגיל שמונה חודשים. לא יקרה כלום אם יחכו עוד כמה חודשים (בתנאי שלא נופלים לקצה השני ולא מחכים לגיל שנתיים ). ממילא מחקרים הוכיחו מזמן שילדים אשר חשופים לשפת סימנים לומדים שפה אוראלית מהר יותר ומפתחים מיומנויות תקשורת ומיומנויות חברתיות טובות יותר מחבריהם שנחשפו רק לשפה אוראלית.

אני בעד להנות מכל העולמות... בחירות תמיד היו לי קשות...
לחשוף את הילד לשפת סימנים, ולעשות שתל כמה שיותר מוקדם... (כמובן לאחר שהוכח שזהו מה שהילד צריך)
לצפיה ב-'כמו שהציעו לך'
כמו שהציעו לך
24/02/2014 | 21:48
31
המבחר הוא גדול, לא חסרים מרכזי השתלה בארץ
הנה לינק טוב להתחיל בו http://www.shablulim.com/store-locator/

תבחרי במידה, בית חולים הקרוב אליכם, אבל גם איכותי. שתפי אותנו בבחירה שלך, ואולי יהיו לנו טיפים. שניידר זה אחלה בית חולים, וד"ר אייל רווה הוא נחשב עילוי שם.

אבל, אף אחד לא מבטיח שהילד שלך יקבל דווקא אותו.

אנחנו התחלנו את הסידורים להשתלה כבר מגיל 3-4 חודשים, כדי להיות פתוחים לכל אפשרות. כיום היא כבר בת 6 חודשים ועדיין אין לה את הבדיקות הדרושות להשתלה (אי-בי-אר, CT ו MRI)

גם הדברים האלה לוקחים זמן ויש תור אליהם. (לא כזה תור נורא, עניין של 2-5 שבועות בערך)

צריך לקחת בחשבון דלקות אוזניים או דלקת קרום המוח שיכולים לקרות ולדחות משמעותית את תאריך הניתוח או אפילו להקדים אותו, עוד לפני שהדלקת תתפשט. (אני לא מומחה גדול, אבל זה מה שהבנתי פחות או יותר מכל הפגישות שהיו לי עם דוקטורים ואנשי מקצוע למינהם, מי שיכול - אשמח שייתקן אותי)
לצפיה ב-'בעניין התור להשתלה'
בעניין התור להשתלה
24/02/2014 | 21:43
32
מה שאמרתי רלוונטי יותר לתקופה שלי, לפני 10 שנים.
היום אני מבין שפני הדברים לא באמת כך, ואין ממש תור, אלא יותר תחרות על המועמדים להשתלה.
לצפיה ב-'תהליך דומה'
תהליך דומה
24/02/2014 | 17:38
2
69
1. אנחנו התחלנו עם מכשירי שמיעה, אך בגיל שנה ושלושה חודשים חלה הדרדרות פתאומית בשמיעה. עשינו שתל דו צדדי כעבור שלושה חודשים.
2. מכיוון שיש לך לפחות 7-9 חודשים עד שניתוח יהיה רלוונטי, כנראה שלא צריכה להיות בעיית זמן. את כן צריכה להחליט אם אכן יש צורך בשתל, ואם כן האם דו צדדי. אם דו צדדי - האם בבת אחת (אנחנו בחרנו בניתוח אחד). שימי לב שאם הילד חולה דווקא ביום הניתוח אז דוחים, אבל אז בדרך כלל יעשו כל מאמץ לשבץ בהקדם האפשרי ברגע שהוא מבריא.
3. את הניתוח עשינו בשניידר - קודם כל בגלל התאריך המוקדם שנתנו לנו (אצלנו היה הרבה יותר אלמנט של לחץ), וגם בגלל המלצה על צוות המרדימים שהיה לנו מאוד חשוב. דיברנו עם מכר שהיה בכיר בתחום ההרדמה והוא המליץ בחום על שניידר. כמו כן מכיוון שרצינו שתל דו צדדי ולגמור את זה בניתוח אחד - העדפנו את שניידר בו שני מנתחים של שתל שבלול עושים את הניתוח (אחד לכל צד) וזה מוריד את הלחץ מהניתוח הכפול באורכו, מבחינת עייפות המנתח וכו'.
יש חשיבות למיקום גם בגלל היפולים באודיולוגיה לאחר מכן - בהתחלה פעם בשבוע, ויורד לפעם בשלושה חודשים בשנה הראשונה, ואח"כ פעם בחצי שנה. לפעמים גם צריך לבוא מהר אם למשל מתקלקל מכשיר, או שרוצים לבוא למיפוי מוקדם יותר בגלל שמיעה לא אופטימלית. את הטיפול באודיולוגיה ברוב הכמעט מוחלט של המקרים עושים באותו בית חולים של הניתוח.
4. כמו שנאמר - אין שום יתרון ברפואה פרטית בהקשר הזה. אפילו הבנתי שבהקשר של ניתוחי ילדים, מקומות כמו אסותא וכו' פחות מנוסים ולכן זה אפילו פחות מומלץ.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/02/2014 | 21:29
1
30
האם לקבוע תור לניתוח כבר עכשיו?
אפשר לשאול מי ניתח אתכם בשניידר ואיזו חברת שתל בחרתם?
בת כמה הבת/בן שלך היום?
אשמח לשמוע ולהתעודד קצת
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/02/2014 | 14:37
28
בשניידר ניתחו אותנו ד"ר רווה ואולונובסקי. הבנתי שגם הרופאים הנוספים בצוות הם מאוד טובים. סה"כ זה נחשב ניתוח לא מסוכן. ניתוח אוזן ולא ניתוח ראש. כנראה שמבחינת המנתח קשה לטעות ומה שבעיקר השפיע אצלנו זה הדברים מסביב (מרדימים, אודיולוגיה, ניתוח דו צידי עם שני מנתחים וכו')
אנחנו בחרנו בקוכליאר בסופו של דבר. בסופף בעיקר כי זו החברה הכי גדולה וותיקה מבין שלוש האפשרויות, ויחסית לAB שיש להם יתרון בעיקר של העמידות למים, המעבד יותר קטן. היום יש כבר גם לקוכליאר אפשרויות להכנס למים עם המעבד עם כיסוי.
אני מציעה לכם ללכת לכל הבתי חולים האפשריים ולהתחיל תהליך. אתם יכולים במקביל בשניים עד לשלב שבו אתם מחליטים. אנחנו היינו במקביל גם בעין כרם עד שהחלטנו בין השאר עקב תאריך מוקדם בכמה חודשים אותו קיבלנו.
הבת שלנו היום בת שלוש ושלושה חודשים. חמודה ופטפטנית עם רמת מילולית מעל הממוצע לגילה. מדברת ברור ורבים האנשים שלא מאמינים לנו שהיא חרשת אם הם לא שמים לב למעבדים של השתל.
אני ממליצה לך גם לפגוש ילדים מושתלים - זה עזר לנו בזמנו. אם את מעוניינת לדבר - כתבי לי בפרטי - ואתן לך את הטלפון שלי.
לצפיה ב-'ברוכים הבאים'
ברוכים הבאים
24/02/2014 | 17:43
4
54
קודם כל, אני שמחה לקרא שאתם בידיים טובות וכבר התחלתם בתהליך.

יש חשיבות להרכיב מכשירי שמיעה לפני השתל, מכמה סיבות...
גם כי לפעמים, כמו שיוקיטה כתבה, ילדים מפתיעים, והם מצליחים לתקשר, ולהתפתח, עם ירידה בשמיעה מאד משמעותית, ועם מכשירים.
ואם מסתדרים טוב עם מכשירים אין שום סיבה לרוץ לשתל. בנוסף, גם אם הניתוח הוא וודאי, חשוב לנו לגרות את מערכת השמע בכל רגע גם אם נראה בעין שהילד אינו שומע. לעולם אי אפשר לדעת מה כן מגיע למוח, וזה תמיד טוב יותר מכלום... חוץ מזה שכך גם הילד מתרגל מגיל צעיר להיות עם מכשיר על האוזניים, שזאת גם למידה חשובה.

לא ידוע לי על התור לשתל. ההיפך הוא הנכון מההכרות שלי את השטח. ישנם כמה מרכזי שתל מאד טובים בארץ, והם די "נלחמים" על האוזניים... כך שלא נתקלתי בילד שלא עבר ניתוח שתל בזמן בגלל הצורך לחכות. לפחות זה נכון לגבי הילדים שאיתם אנחנו עובדים באיזור ירושלים.

ולגבי מפגש עם הורים אחרים ...בדיוק בשביל זה אנחנו כאן ... קהילה קטנה ואינטימית של תמיכה וירטואלית
לצפיה ב-'תודה רבה על העידוד'
תודה רבה על העידוד
24/02/2014 | 21:34
3
36
ימים לא פשוטים עוברים עלינו. עדין קצת בשוק מכל הנושא. התחלנו את התהליך בתל השומר ופתאום יש לי התלבטות אם להמשיך שם ומי נחשב למנתח טוב. אני מבולבלת לגמרי והייתי שמחה לשמוע ולדבר עם הורים שעברו את אותו תהליך.
לצפיה ב-'ימים לא פשוטים'
ימים לא פשוטים
25/02/2014 | 10:56
39
לכולנו, גילוי לקות השמיעה של ילדינו לא היתה פשוטה.
כולנו עברנו תהליך עד שהבנו שילדינו יגדל להיות ילד מקסים לא משנה מה האודיוגרמה אומרת.
אני מתארת לעצמי שבמיחא תל אביב ידברו איתכם על שתל, יסבירו לכם על הסוגים השונים של שתלים, ועל המרכזים השונים של השתלה.
אני גם מאמינה שהם יפנו אתכם להורים של ילדים שגם עברו את התהליך.
וכמובן שאנחנו כאן.
בדיוק בשביל זה
לצפיה ב-'תל השומר'
תל השומר
25/02/2014 | 14:42
1
50
מכירה משפחה בה שתי הבנות עברו שם ניתוחים והם מאוד מרוצים, גם מהניתוח וגם מהליווי אחרי. אם תרצי אוכל לשאול אם אפשר לקשר בינכם. את יכולה גם לבקש מבית החולים עצמו פרטי התקשרות של הורים - לנו בזמנו נתנו בכל מקום שביקשנו.
לצפיה ב-'אני אשמח אם תקשרי ביינינו'
אני אשמח אם תקשרי ביינינו
26/02/2014 | 10:49
35
אשמח לשמוע חוו"ד מהטיפול שם ומהניתוח עצמו
לצפיה ב-'עברנו את אותו התהליך והתשובות לשאלותיך'
עברנו את אותו התהליך והתשובות לשאלותיך
24/02/2014 | 19:07
2
73
1. עברנו
2. אם מתחילים בזמן את ההליך אפשר לעשות את הניתוח בגיל 10 חודשים-שנה שזה הגיל המומלץ.
3. ביצענו בשניידר. הרופא המנתח הוא ד"ר אייל רווה.
4. אין צורך לפנות לרפואה הפרטית כך לדעתי.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/02/2014 | 21:36
1
35
איזו חברת שתל בחרתם?
שמעתי ביומיים האחרונים הרבה על אייל רווה אבל הבנתי שהם לא מבטיחים כי הוא ינתח ויש צוות נוסף בשניידר.
למה דווקא בחרתם בשניידר?
כבר עכשיו אני יכולה לקבוע תור לניתוח?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/02/2014 | 07:40
40
בחרנו בשתל מסוג נוקלאוס של חברת Cochlear של טרדיס גת. יש עוד 2 חברות שתלים נוספות שאפשר לבחור.
בחרנו בשניידר בגלל שאנו משוייכים לשם וגם בגלל המלצות חמות ואכן היינו מרוצים מהיחס הנפלא שם.
כדי לקבוע תור לניתוח- את צריכה קודם לפנות למרפאה בבי"ח שאת בוחרת ולהתחיל את התהליך שם ואז לבקש שילדך ינותח כמה שיותר מוקדם שאפשר.
לצפיה ב-'בוגר חרש'
בוגר חרש
24/02/2014 | 00:31
2
88
שלום לכולם,
שמי יהונתן,
אני אדם חרש.
לשבת ולכתוב על תפיסת עולם בכתב זה משהו שהוא קצת מוזר לי.אני אוהב לשוחח עם כך פנים מול פנים.לא בכתב.
אך העולם היום הוא עולם מרושת-אינטרנט,פייסבוק,תוכנות למיניהן...
ועל כן אנצל את הבמה הזו לומר כמה דברים בתמצית-ביום אחר ובשעות אחרות אשמח לפרט ולספר בהרחבה-ועוד יותר במפגש פנים אל פנים:

תשע עשרה שנים חייתי במדבר.שבו היו המון סופות חול.צמא לתקשורת.צמא להבנה,צמא להכלה.
בגיל 19 פגשתי לראשונה בחיי אדם חרש דובר שפת סימנים.אורו עיניי.
צללתי לתוך אגם צלול.אגם מלא בתקשורת, בהבנה, בהכלה.
ועדיין נושא עימי את הצרור מהמדבר ההוא.לא קל להיפטר ממנו.
אבל לצרור הזו נוספו טיפות מים זכות ומאירות מהאגם בנווה המדבר.
לא כל ילד חייב להיוולד למדבר הזה.אפשר להיוולד גם בים שמכיל אותך.

ואתם,כהורים, יכולים להשפיע על מהלך חיים של עולם שלם.כל ילד הוא עולם בפני עצמו.
אני יודע מרגיש וחש שהיכולת שלי להשפיע ולתרום בעולם ולהיות חלק מהעולם הגדול גדלה מהיום שפגשתי בקהילת החרשים בישראל. קהילה תרבות ושפה שהוסתרו( לא בכוונת זדון,אבל עדיין הוסתרו) ממני בינקותי,בילדותי ובשנות התבגרותי המוקדמות.

השעה מאוחרת,אבל אשמח לשוב לכאן ולשוחח בהרחבה על כל הנושאים האלה-שפה,זהות ועוד.
שלכם,
יהונתן

לצפיה ב-'לגבי המשפט הראשון שבחרת להציג את עצמך בו'
לגבי המשפט הראשון שבחרת להציג את עצמך בו
24/02/2014 | 14:28
1
45
"אני אדם חרש."

זה משהו ששמתי לב אצל הרבה מחבריי / עמיתיי / קרוביי החרשים כאשר הם מציגים את עצמם- הם מדגישים תחילה ולפני הכל את עובדת היותם חרשים. גם אני עושה את זה ("שלום, אני אליהו, אני חרש מלידה...")

השאלה שעולה היא למה אנחנו מציגים את זה לפני הכל, האם זה מה שמאפיין אותנו דבר ראשון? האם הזהות שלנו היא קודם כל "חרש" ואז כל השאר?
או שאולי בסך הכל אנחנו רוצים להרגיע את אלה שאנו מדברים מולם, לפני שהם ינסו לשוחח איתנו בכל מיני שפות שונות ("רגע רגע, אתה צרפתי? אני יודע צרפתית! לא? אז גרמנית אולי? אה, גם לא? אולי אנגלית? אז באיזה שפה אתה מדבר? חרשית? אה... אתה חירש.. למה לא אמרת מההתחלה??")

סתם, נקודה למחשבה.

בלי קשר, לייק למטאפורה שהבאת כאן, למרות שקשה לי להזדהות איתו, גדלתי מגיל אפס עם שפת סימנים..
לצפיה ב-'לדעתי הילדים של היום לא נולדים למדבר'
לדעתי הילדים של היום לא נולדים למדבר
24/02/2014 | 15:02
40
היום, עם כל הטכנולוגיה והניסיון שיש לנו, אני לא חושב שאפשר לקרוא למה שיש לתינוקות האלה מדבר..

יש להם את האפשרות לשמוע מצויין, להסתדר בארועים חברתיים, להבין מבלי לקרוא שפתיים. לא יודע מתי יצא לך לפגוש ילדים טריים יחסית.

אבל אני מודה שעדיין בכל ילד יש קצת מהמדבר הזה והצמא לתקשורת, ובשביל הטיפה הזאת, בשביל התחושה שלא חסר לך כלום באמת, צריך שפת סימנים.

זאת רק דעתי כמובן, מהנסיון שלי עם הסביבה שבה אני חי. אין לי מחקרים ומסקנות להביא לך כאן..  
לצפיה ב-'שפת סימנים - יתרונות של שפה שנייה כמו צרפתית'
שפת סימנים - יתרונות של שפה שנייה כמו צרפתית
24/02/2014 | 00:29
1
76
הי,

הבנים הגדולים שלי, בני חמש, הינם שומעים ויודעים שפת סימנים על בוריו מגיל ינקות וזאת מאחר והסבתא, הסבא והדוד שלהם חרשים. מדהים לראות איך ילדיי מתקשרים איתם בצורה חלקה וכמעט לא צריכים את עזרתי בתיווך. אני רואה את התרומה הגדולה של למידת שפת סימנים כמו כל שפה שניה אחרת (כל עוד יש הזדמנויות להשתמש בה).

בני השלישי, בן שנה, לקוי שמיעה והמטרה שלנו היא שירכוש שפה דבורה תקינה ובנוסף ילמד שפת סימנים הן בגלל סבא וסבתא שלו והן בגלל שזה מעשיר ולדעתי תורם  לבטחון העצמי ועוד.  

בעקבות הקושי שאני קוראת כאן בנוגע לרצון ללמוד שפת סימנים, בתור שומעת שגדלה במשפחה חרשת ויודעת את שפת הסימנים ברמת שפת אם, אם מישהו/מישהי מעוניינים אשמח ללמד, אפילו רק ברמה בסיסית או יותר מכך.

לילה טוב,
שירלי
לצפיה ב-'ואוו! תודה רבה!'
ואוו! תודה רבה!
24/02/2014 | 17:33
24
כמה חבל שאת לא גרה בירושלים...
לצפיה ב-'שלום, עזרה בבקשה'
שלום, עזרה בבקשה
23/02/2014 | 21:04
2
84
בעקבות בדיקת שמיעה לא תקינה בבית הספר
פנינו לאף אוזן גרון ומכון שמיעה
ירידה גדולה באוזן שמאל, דיסקרימינציה 24%
הרופא נתן הפניה לנוירולוג ילדים
בקופת חולים מכבי באיזור תל אביב יש שני רופאים
תור פנוי רק בחודש יוני
האם יש המלצות על נוירולוג ילדים? גם פרטי מתקבל

תודה
לצפיה ב-'איתור לקות שמיעה בבית הספר'
איתור לקות שמיעה בבית הספר
24/02/2014 | 17:32
1
38
קודם כל, כל הכבוד שלא חיכיתם, ושלקחתם ברצינות את בדיקות השמיעה של בית הספר.
למה הרופא הפנה אתכם לנוירולוג?
האם חשבתם על האופציה ללכת לרופא פרטי ולקבל החזר מהקופה וכך לקצר את התור?
והאם תהיו מוכנים לנסוע מחוץ לתל אביב?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
24/02/2014 | 21:01
25
הפנה לנוירולוג כדי לנסות לדעת מה הסיבה ללקות.
במקביל יש לנו כבר תור לרופא פרטי, רופא אף אוזן גרון לשמוע עוד חוות דעת, התור באפריל.
לנסוע מחוץ לתא מקובל.

תודה
לצפיה ב-'שפת סימנים לכולם!'
שפת סימנים לכולם!
23/02/2014 | 20:40
1
79
שלום לכולם, קראתי רק חלק מהתגובות בפורום, אבל מהמעט שקראתי חשוב לי לומר כמה דברים ברמה האישית.
אני שומעת, אין לי בני משפחה חירשים, ונחשפתי לראשונה לעולם ותרבות החירשים בתור סטודנטית באוניברסיטה.
אני חושבת שדווקא מהמקום האובייקטיבי הזה, חשוב לי להביע עמדה.
יצא לי להתנסות בתקשורת עם אדם חירש מבלי שידעתי מילה אחת בשפת הסימנים.
והאמת?לקח לי קצת זמן להבין למה בכלל צריך את זה...
למזלי (או שלא למזלי) החברה החירשת שרכשתי בזמן הלימודים ידעה לקרוא שפתיים מצוין ולכאורה התקשורת הייתה נראית אידיאלית.
מדי פעם היא התלוננה בפני שקשה לה, שהיא מתאמצת לקרוא את השפתיים שלי, אבל בזמנו לא ייחסתי לכך חשיבות של ממש...ולא ראיתי צורך בלימוד השפה.
אחרי לא מעט זמן ומבחירה חופשית ואישית שלי החלטתי ללכת ולהתנסות בלימוד השפה.
נרשמתי לקורס בשמע...וכל השאר היסטוריה.
התקשורת בינינו עלתה בכמה וכמה רמות.
ההבנה שלי אותה ושלה אותי...
וזה רק מקורס בסיסי אחד!
עד לא מזמן חששתי להיפגש עם חברים חירשים נוספים בקבוצה כי הרגשתי "לא קשורה" ומאז מרגישה הרבה יותר בטוחה בעצמי.
הדבר הכי הכי חשוב ומשמעותי שקרה לי לאחרונה היה במקום העבודה שלי, שניגשה אליי אישה חירשת והצלחתי לתקשר איתה ולעזור לה אך ורק באמצעות שפת הסימנים.

אז כן, אם יש למישהו מכם ספק...
אם אתם רוצים בטובת ילדכם זה הזמן להקנות לו את הכלים להצלחה ולדאוג ללמד אותו את אחת השפות המשמעותיות שילוו אותו כל חייו

ערב מצויין!

לצפיה ב-'אני חוויתי חוויה הפוכה '
אני חוויתי חוויה הפוכה
23/02/2014 | 20:54
53
התאמצתי מאד ללמוד שפת סימנים כדי שאוכל לתקשר ביתר קלות עם אנשים חרשים בדרך כלל, ועם יעלי בפרט.
לאט לאט רמת השיחה ביננו עלתה, וממש לא בקצב של הרמה שלי לשפת סימנים...
כיום השיחות מתנהלות בשתי צורות... או שאנחנו יושבות בשקט לרוב וכשאנחנו נפרדות אנחנו מתחילות לתקשר בצאט בווטסאפ... או שאני מדברת לאט ומסמנת פה ושם, והיא לא שמה לב שאני כמעט לא מסמנת

אז אולי יום אחד אשתפר ממש ואוכל לדווח על הצלחה כמו שלך... בינתיים... אמשיך לנסות... אבל טרם העזתי להיפגש עם חבריה
לצפיה ב-'למה צריך שפת סימנים אם יש שתל?'
למה צריך שפת סימנים אם יש שתל?
23/02/2014 | 20:13
58
1708
יעלי רז מתארחת ברגעים אלו ועונה על השאלות האלו., ואחרות...
ולכל מי ששואל את עצמו איך שומעים עם שתל, הנה במיוחד בשבילכם,
סימולציה שבה מתגאות מאד חברות השתל.

אני מקווה שכפי שעברתי ניתוח להסרת משקפיים... המשך>>
יעלי רז מתארחת ברגעים אלו ועונה על השאלות האלו., ואחרות...
ולכל מי ששואל את עצמו איך שומעים עם שתל, הנה במיוחד בשבילכם, סימולציה שבה מתגאות מאד חברות השתל.

אני מקווה שכפי שעברתי ניתוח להסרת משקפיים והיום אני רואה בצורה מושלמת, יבוא יום, ותינוק שנולד חירש ינותח מיד אחרי הלידה וישמע כפי שאני ואחרים כאן שומעים. בינתיים... תקשיבו ותחשבו על זה שוב...

האם עם הטכנולוגיה המתקדמת של היום, יש עדיין צורך בצורה אחרת של תקשורת לתינוקות שנולדו חירשים?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'חשיבות שפת הסימנים עבור הילדים שלכם'
חשיבות שפת הסימנים עבור הילדים שלכם
23/02/2014 | 14:27
2
671
1. התפתחות שפתית מלאה – ילד לקוי-שמיעה לעולם לא יהיה שומע. זה לא עניין של בחירה אישית, זה מצב קיומי.לכן הוא נזקק גם לשפת סימנים וגם לעברית . ילדים חרשים זקוקים לשתי השפות. התפתחותם השפתית תהיה טובה יותר במסגרות דו לשוניות.  שפת הסימנים היא המפתח להתפתחות שפתית מלאה בד בבד עם העברית.
2. * שפת סימנים מלאה מאפשרת התפתחות שפתית מלאה – מחקרים מוכיחים שדו-לשוניות על בסיס שפת-הסימנים מובילה להישגים והצלחות גבוהות יותר מכל שיטה אחרת.
3. שפת הסימנים בשילוב עם השתל נותנת לילד/ה את הטוב משני העולמות – הטענה שילדים "מתקלקלים" משפת הסימנים אינה נכונה. הנטייה השפתית הטבעית של הילד היא לשפת הסימנים.
4. גמישות תקשורתית – לא תמיד השתל עובד: אי אפשר להשאיר ילד/ה תלוי בטכנולוגיה בלבד. הילד/ה זקוק לכלים שפתיים, תקשורתיים וקוגניטיביים כבר בגיל הרך.
5. דימוי עצמי חיובי – ילד/ה לקוי-שמיעה לעולם מרגיש/ה שונה בגיל ההתבגרות. ילדים עם לקות שמיעה חווים לעיתים קרובות דחייה מצד חבריהם בשל השונות, הם זקוקים לקבוצת שייכות שבהם אינם שונים.  כשיש להם גם את המעגל החברתי של נערים/ות ונערות כמותם הם מרגישים שייכים.  אל תבודדו אותם-  תנו להם להנות משני העולמות.
6. כוחה של הקהילה – קהילת החרשים וכבדי השמיעה היא קהילה תומכת ומכילה שיכולה לתת לילד/ה שלכם תחושת שייכות וכוח ברגעים שהוא/היא מרגישים "חריגים". כלקוי שמיעה העולם השומע לא תמיד יודע להכיל את השונה. קהילת החרשים מחזקת את הדימוי העצמי החיובי, ואת הכוחות העצמיים והיכולת להתמודד.
7. מודלים לחיקוי – ילדים זקוקים למודלים חיוביים לחיקוי.  ילדכם ירצה לדעת שהוא/היא  לא לבד בעולם ויחפש מודלים לחיקוי שיוכל להזדהות עמם. ללא שפת הסימנים, כל לקוי-שמיעה הוא אי לעצמו; שפת הסימנים מאפשרת את הזיקה האישית אשר דרכה אפשר לשאוף ליותר, לפרוץ גבולות ולהגיע להגשמה עצמית גם בחיים הבוגרים.
8. שוווה בין שווים –בקהילה דוברת שפת סימנים שכולם בה ערבים זה לזו ילדכם יוכל לקחת חלק ולהרגיש שווה בין שווים.

לסיכום-
1. זו השפה הטבעית לו או לה מבחינת יעילות וקלות הלמידה (מכיוון שהלמידה היא בערוץ הראייתי-חזותי בניגוד לכל דרך תקשורת אחרת המחייבת מאמץ ומשאבים גדולים מאוד שלעולם לא תהיינה יעילות מבחינת ההשקעה והבנת השפה – אם בקריאת שפתיים או בשמיעת שיחה קבוצתית למשל).

2. זה הגיבוי היחיד שיש לילד מניתוק מוחלט מהסביבה במקרה וכל הטכנולוגיות והשיטות האחרות אינן עומדות בציפיות – בסופו של דבר ילד עם שתל, כאשר השתל אינו פעיל, הוא ילד עם אפס שרידי שמיעה (במיוחד עם שתל דו-צדדי). לכן במצבים שבהם יש ירידה נוספת בשמיעה, כשל בשתל וכו' אי אפשר לשלול מילדים את הדרך הטבעית והבסיסית שלהם לתקשר עם הדומים להם ועם אחרים.

אנו נשמח לענות על עוד שאלות של הורים
בברכה,
ננה בר

לצפיה ב-'כל הכבוד ננה, הוצאת לי את המילים מהפה'
כל הכבוד ננה, הוצאת לי את המילים מהפה
23/02/2014 | 14:32
64
אתי - הייתי מוסיף את זה להודעות הנבחרות של הפורום וכל אחד שיבוא ויפקפק בחשיבות שפת הסימנים, נוכל להפנות אותו בשמחה לסיבות המצויינות שננה מביאה כאן

ישר כוח ננה!
לצפיה ב-'תודה רבה ננה!'
תודה רבה ננה!
23/02/2014 | 20:17
44
תודה על השיתוף בידע ובניסיון שלך.
כפי שאליהו המליץ, הוספתי את הודעתך להודעות מובחרות כדי שנוכל להנות ממנה גם בהמשך...
לצפיה ב-'הנרטיב של הילדים וחשיבות ההכלה2372'
הנרטיב של הילדים וחשיבות ההכלה2372
23/02/2014 | 14:21
1
86
שלום הורים יקרים,

שמי ננה בר, חרשת מלידה, והנני גאה בזהות החברתית-תרבותית שלי, שנקראת במלוא הגאווה: "אישה חירשת", או אדם חרש. ואני גאה בהשתייכות שלי למיעוט חברתי-לשוני, וכן- ההגדרות השתנו. וגם אתם יכולים לאמץ את ההגדרות החדשות שמסירות את האפלה של התפיסה הפתולוגית של החרשות שרואה בחירשות כפגם, שצריך לתקן. לא, לא צריך לתקן, כי התפיסות הפתולוגיות הן אנכרוניסטיות ופסולות בימינו, בעידן של זכויות אדם עם מוגבלויות. הגישה החדשה גורסת כי האדם זכאי להיות מי שהוא, מה שהוא. וכי התפיסה הקדומה רוקנה את האדם והתמקדה רק בנכות. אך בעצם המגבלה מצויה בתפיסה הפתולוגית במקום לייצר חברה נגישה ומכילה- מכאן שהחברה אחראית על שחרור האנשים עם מוגבלויות באמצעות גישת הזכויות הטוענת לשוויון זכויות, ביניהם הזכות לשפה ותרבות עבור האוכלוסייה שלנו.
אני בטוחה שלרבים ורבות מכן/ם ההגדרה הזו נשמעת מוקצית/הזויה/אבסורדית/קיצונית, ואולי גם מרתיעה. אבל חשוב לי שתדעו, שתיחשפו למגוון הרחב והאנושי של הקהילה התרבותית שדוברת את השפה, שהנה שפה ככל שפה- שפת הסימנים. אשתדל להקיף את החומר על כל סוגיו כדי שתקבלו מידע מלא, ולא חד צדדי, כפי שקבלתם עד היום.
לפני שאתחיל, אני מכוונת אתכם לכתוב של אלעד- קראו אותו וראו את הילדים דרך המבט שלו, באמצעות הנרטיב שהוא מתאר בדיוק חד ונכון. שרלוונטי לכל אחד ואחת בקהילה.
אני בת למשפחה שומעת, וכן הבדלי התרבות (אני כחירשת דוברת שפת הסימנים למול משפחה דוברת שפה מדוברת-אוראלית שאינה מבינה אותי) יצרו קונפליקטים לא פשוטים, מורכבים שגרמו לתחושות של בדידות ודחק עוד מהגיל הרך. אין לי שום ספק שאהבת הוריי פיצתה על החסר ועל הדחק (למרות זאת זה לא מספיק), אך חשוב שתדעו כי דרכנו תוכלו לראות את הילדים שלכם, להבין את העולם הפנימי שלהם ואת הצרכים שלהם כבני אדם חרשים/כבדי שמיעה, ולהבין את הקרקעית המבעבעת ב"תקשורת" או אי התקשורת ביניכם לבין הילדים. ולדעת כי התיקון שלכם את הילדים מייצר ילדות של דימוי עצמי נמוך ונרטיב של שוליות חברתית, וכן, לאלה יש השלכות קשות על עתידם (ואני מתבססת על מחקרים).
דמיינו את עצמכם בסביבה זרה, דוברת שפה זרה, דמיינו את עצמכם שתולים בסביבה שבה דוברים את שפת הסימנים, ואתם לא מצליחים לעקוב, דבר שמייצר תסכולים ופערים.
בטור שלי לעיתון הארץ תיארתי במקצת את תמונת המצב של ילדים במשפחות שומעות/במערכות החינוך- להלן הציטוטים המקוטעים מתוך המאמר
"
חשוב לבחון את המקרה של אוכלוסיית החירשים וכבדי השמיעה, בפרמטרים יותר מעמיקים: חינוך, הון תרבותי- אינטלקטואלי, כלכלה, חברה, מעמד ועוד. וכי אנו למדים שעמדת נחיתות ואפליה מנציחות את העוני, עוני מכל סוג שהוא. לכן יש לבדוק את תנאי החיים, כדי לזהות את המחסומים המאפיינים את מסלול חיינו, במיוחד בפן החברתי. בהיבט החברתי-חינוכי נוצרו כשלים ופערים שהשליכו על עתיד ההשכלה של הילדים- הדימוי השלילי של מוגבלות השמיעה וההסללה בחינוך יצרו פערים בהשכלת הילדים.
מכשול ההסללה בחינוך-
מהי הסללה? זוהי דרך שבה הדברים מוכתבים מלמעלה, דרך השיח של ההגמוניה, ונקבעו מראש- תנאי החיים, הדעות הקדומות והסטריאוטיפים עלולים להשפיע ולקבע את מעמדו הנחות של האדם בחברה. כל אחד ואחת מכם/ן נושא בתוכו סיפור כזה. כל נער ונערה יכולים לספר איך המצב הסוציו-אקונומי כתוצר של מבנה חברתי היררכי ואפלייתי, היחס אליהם בתיכון/ביסודי, בגלל שם משפחה מזרחי או בגלל סטריאוטיפ מגדרי או סקסיסטי או צבע עור, השפיע על הדימוי העצמי שלהם, ועל הסיכוי לבנות עתיד מבטיח, משכיל ומוצלח.
כשתינוק חירש נולד להורים שומעים, כמוני וכמו רבים מחבריי, להורים זו הפתעה. כך למדתי בדיעבד. אילו ההורים ידעו מראש, כמו שהיום יודעים בעזרת הבדיקות הגנטיות, אולי היו רוצים שלא ניוולד ומפילים אותנו. אני אמנם זכיתי בהורים אוהבים וגאים. אך בספירה הציבורית התחלנו את חיינו כנטל. בכל מערכות החינוך של הגיל הרך לימדו אותנו לתקשר רק דרך שפה מדוברת, רק בדרך זו נצליח- כך אמרו. בבית הספר המשכנו עם שיעורי הדיבור והמורות אסרו עלינו להשתמש בשפת הסימנים, והתנכרו לתרבות, לאופני התקשורת ולהיסטוריה שלנו. דיבור, רק זה המפתח להצלחה.
השומעים רוצים שנהיה דומים להם, זה מה שאישה חשה בעולם של גברים. כמו שנדרש מאישה או איש לאמץ התנהגות אגרסיבית, מרפקנית, "גברית" כדי להצליח. מחירשים וכבדי שמיעה נדרש להיות דומים לשומעים כדי להשתלב בחברה. אך בניגוד לחלק מקבוצות המיעוט, כמו אלו שצוינו לעיל, אצלנו המכשול הוא עמוק וחריף, מקיף ורציף, ומתחיל לפני הלידה. כל מיעוט אחר הוא לא מיעוט בביתו. ילד ערבי בביתו אינו מיעוט. ילד רוסי אשר מדבר רוסית אינו מיעוט בביתו. אבל 90% מהילדים החירשים נולדים להורים שומעים וגם בבית, במשפחה הם מיעוט. המשפחות נלחמות להפוך אותנו לשומעים, במקום להכיל וללמוד את דרכי התקשורת השונים, את התרבות ואת שפת הסימנים שהינה שפה ככל שפה"
הטענה בדבר היותנו מיעוט בבית היא עובדה מוגמרת. ואני אבקש מכל אחד ואחת מכם/ן לחשוב, לקרוא שוב ושוב. ולראות את הילדים שלכם.
אני מצרפת הסברים מושכלים בנושא חשיבות שפת הסימנים בפוסט הבא
תודה על ההקשבה
ננה בר

לצפיה ב-' ננה יקרה'
ננה יקרה
23/02/2014 | 22:10
46
דברייך חשובים, מחזקים ומשקפים בנוסף לדיון שמתנהל בפורום.
השיתוף שלך מהווה נדבך נוסף ומאפשר הסתכלות מזוית אחרת על מערכת החינוך וחינוך הורי בפרט..

השאלות צריכות להישאל, אל לכם הורים שומעים ללכת בתלם ולנסות לנרמל את הילד לפני שאתם בודקים היטב את השטח.
ישנה מגמתיות בעקבות השתלים לנרמל את הילד ולהפוך אותו לילד שומע אשר ישתלב בחינוך ה'רגיל' - זוהי לצערי לא האמת. מושתל לא שווה ילד שומע. זאת ועוד - החינוך ה'רגיל' ללא קבוצת שווים, ללא שפת אם טבעית ותקשורתית טומן בחובו השלכות חברתיות רבות שלא ניכרות בגילאים הצעירים שעדין התקשורת אינה מהווה תפקיד מרכזי כמו בגיל ההתבגרות.

ישנו פירוט רב בדיון הנעוץ בנושא - לא מספיק לשמוע סיפורי הצלחה של הורים שחינכו בשיטה האורלית - יש גם לשמוע סיפורים של הצד השני. ועוד יותר חשוב לשמוע את הילדים שבגרו ויכולים להעיד מעצמם.

שאלות נוקבות ככל האפשר - יסייעו להחליט את הדבר הנכון לילד.
לצפיה ב-'הסעות הסעות הסעות'
הסעות הסעות הסעות
23/02/2014 | 11:48
2
70
איך אתם מסתדרים עם הסעות למעון-יום שיקומי?

נעמה שלנו (6 חודשים, חרשת) תתחיל בעוד שבועיים במיח"א ירושלים אצל אתי (המנהלת פה, וגם במיח"א =) ) אגב רק שתדעו שאתי השפיצית הזאת פינתה את החדר שלה עבור תינוקייה שגם נעמה תהיה שם. אין דברים כאלה..

אז, לעניין - נעמה תצטרך להחליף הסעה בדרך, כי אין הסעה ישירה לירושלים מכאן (נווה צוף)

מלחיץ.. אנחנו לא יודעים כמה זמן היא כבר תהיה על ההסעה (מינימום שעה..), ואם יהיה לה מלווה בכלל, כי בינתיים לא מצאנו מלווה שיכול להתחייב על בסיס קבוע =(

הציעו לנו אופציות נוחות יותר, לשלוח ל"שמע קולנו" בקריית ספר- שזה ממש לא באג'נדה שלנו.

אשמח לשיתופים, ואילו בעיות יכולות לצוץ. (מה קורה כשהמלווה חולה למשל)

תודה רבה!

אליהו
לצפיה ב-'קצת על הניסיון שלנו עם הסעות:'
קצת על הניסיון שלנו עם הסעות:
23/02/2014 | 13:45
43
אנחנו השתמשנו פעמיים בשירותי הסעות של הרשות המקומית. אני לא יודע אם רצוי או מותר לי לדון בערים ספציפיות, אבל אף אחת מהן לא הייתה ירושלים.
בפעם הראשונה, כשגרנו בעיר אחת, לא הצליחו למצוא לנו מלווה אז אישרו לנו ללוות אותו בנסיעה - כלומר, בכל בוקר הייתי נוסע איתו במונית (כל פעם מונית אחרת, אפילו הנהג לא היה קבוע), מגיע לגן ומסתובב ונוסע לעבודה באוטובוס.
בפעם השניה, אחרי שעברנו דירה לעיר אחרת אבל הבן שלנו עדיין נשאר באותו גן, הייתה לנו מלווה קבועה ואפילו נהג מונית קבוע. כאשר מישהו מהם לא יכול היה להגיע, פשוט הגיע מחליף במקומו. זה לא היה נעים כל כך בהתחלה לראות פתאום פרצוף זר על הבוקר, אבל לבן שלנו לא היה אכפת. היינו תמיד בקשר עם המלווה (שבעצמה הייתה בקשר עם נהג המונית), כך שכמעט תמיד ידענו מתי יגיע מחליף ונערכנו - בעיקר נפשית - אבל כאמור שום דבר לא קרה.
ואז עמדנו בפני מעבר דירה נוסף לעיר אחרת, מכל מיני סיבות, מה שחייב גם את הילד לעבור לגן חדש, ואז החלטנו שאם כבר עוברים - נמצא דירה באיזור קרוב לגן. כך שלמרות שאנחנו זכאים מבחינה טכנית לשירותי הסעות גם בעיר הנוכחית, ויתרנו עליהם ואנחנו לוקחים ואוספים את הילד כל יום.

וכן, אתי שפיצית, זה בטוח.
לצפיה ב-'ברוכים הבאים!'
ברוכים הבאים!
23/02/2014 | 20:08
29
איזה כיף לקרא אותך כאן

ההסעה היא לעיתים קרובות סיפור לא פשוט...
השנה, שברנו שיא של ילדים מחוץ לירושלים, ויש לנו עוד נסיכה קטנטונת שמגיעה אלינו כל יום אחרי נסיעה של שעה מחברון...(ואחרים ממעלה אדומים, בית שמש, גבעת זאב...).
הלוואי ויכולתי להגיד לך שזה סיפור פשוט. זה לא. זה דורש שיתוף פעולה ועירנות מתמידה בין ההורים לבין המסגרת.
זה המקום שבו אסור לוותר, וצריך להעיר על כל דבר שלא מאה אחוז בסדר. מהניסיון, אני יכולה להגיד לך, שבאיזה שהוא שלב, חברת ההסעות מבינה שלא כדאי להתעסק עם המשפחה/המסגרת הזו, ונכנסים לסוג של שיגרה, שבה עדיין חשוב להישאר עירני.
מחר ישנה עוד ועדה בכנסת שאמורה לדון בנושא ההסעות. שם אמורים לחוקק כל מיני נקודות לגבי אורך הנסיעה, השכלת המלווה, ועוד...
בעיקרון זאת אחראיות חברת ההסעות למצוא מלווה, וכמובן גם למצוא לו מחליף לפי הצורך.
אנחנו ראינו שכשההורים מוצאים את המלווה, זהו רווח ממש, אבל גם לפעמים עוד כאב ראש...
אני חושבת שהסוד הוא להיות עירני ולדווח על כל סטייה (לדוגמא, אתם תרשמו כל יום באיזה שעה נעמה יוצאת. אנחנו מהצד שלנו גם רושמים כל יום באיזה שעה היא מגיעה. אם רואים שזהו זמן מוגזם - מיד מדווחים. אנחנו גם מקפידים לאסוף את הילד מההסעה ולהחזיר אותו להסעה כדי לוודא שהוא קשור. זה לא תמיד קל. בשבוע שעבר, נהג ההסעה של אחד הילדים התעצבן שהגננת לא קושרת אותו מהר מידי ודרש ממנה לרדת. ברור שהיא סירבה אז הוא פשוט התחיל לנסוע יחד איתה... כפי שאתה מבין... אנחנועושים טרור לחברת ההסעות. ואנחנו גאים בזה מאד
לצפיה ב-'אצלנו יש חדשות טובות :)'
אצלנו יש חדשות טובות :)
17/02/2014 | 20:17
3
119
השבוע התחילה לעבוד עם שרה סייעת צמודה במעון!
ב"ה מצאנו סייעת מדהימה, שגרה ביישוב שלנו וסיימה עכשיו לימודי הפרעות בתקשורת. ייאי!
היא תלווה את שרה 5 ימים בשבוע לכל היום, וגם תלווה אותה לחלק מהטיפולים (קלינאות תקשורת ופיזיותרפיה שהיא צריכה).
ובעיקר זה אומר שמעכשיו שרה מרכיבה מכשירים גם במעון!

נכון לעכשיו (אחרי כמה חודשים של המתנה ובקשות חוזרות) אישרו לנו מהרווחה רק 10 ש"ש לסייעת ואנחנו מממנים בעצמנו עוד 15 ש"ש... אבל אנחנו ממשיכים להתעקש ולבקש את השעות המלאות שמגיעות לה.

אלישבע

לצפיה ב-'בשורות טובות!'
בשורות טובות!
18/02/2014 | 08:09
2
60
בוקר טוב!
לפי מה שהבנתי, ישנה אפשרות להורה המשלב את ילדו שלא במעון יום שיקומי לקבל את סכום הכסף עבור טיפולים דומים במעון רגיל..
אני לא הצלחתי לקבל על זה מידע מפורט יותר, אבל היתה הרצאה בנושא בכנס שהיה במיחא תל אביב, ופירסמו את זה גם בAV.
כדאי לך לברר, זה יכול לעזור לכם המון...
לצפיה ב-'תודה! היינו בכנס של מיח"א'
תודה! היינו בכנס של מיח"א
18/02/2014 | 10:12
1
50
וכמובן קפצנו כששמענו את האפשרות הזו של ניוד תקציב.
יש לנו את הפרטים של זו שהוא הפנה אליה - אנחנו בודקים את האפשרות עכשיו.
אעדכן מה התקדם.

לצפיה ב-'אני מאד אשמח שתעדכני!'
אני מאד אשמח שתעדכני!
18/02/2014 | 10:37
32
זה יכול לעזור להורים רבים
לצפיה ב-'שוויץ קטן '
שוויץ קטן
17/02/2014 | 19:09
6
140
לקח לנו די הרבה זמן, אבל סוף סוף גם לנו בבית מיחא ירושלים יש סרט
זאת היתה הזדמנות נהדרת לפגוש את הבוגרים שלנו ולהנות לראות אותם במסגרות החינוכיות...
הבן שלי גם מככב שם (הילד הכי גדול - נדב) וזה מצחיק כי ביום של הצילומים בדיוק שמו לו טבעות על השיניים אז הוא כל הזמן עסוק איתן, ולא מדבר ברור, למרות שהדיבור שלו ברור לחלוטין באופן רגיל.
אז, אתם מוזמנים לצפות בסרט שלנו, ואשמח לשמוע הערות/שאלות
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יצא מהמם! מהמם!!!'
יצא מהמם! מהמם!!!
17/02/2014 | 19:33
28
לצפיה ב-'סרט מקסים ! כל הכבוד'
סרט מקסים ! כל הכבוד
18/02/2014 | 18:46
26
לצפיה ב-'הבת שלי כל הזמן רוצה לראות אותו :)'
הבת שלי כל הזמן רוצה לראות אותו :)
20/02/2014 | 16:22
2
41
רוצה לראות את גן מיחא ....
נראה לי שהיא מאשרת.
לצפיה ב-'איזה כיף '
איזה כיף
20/02/2014 | 16:24
1
34
חבל שהיא לא מופיעה
למרות שאם היו רואים אותה שם, לא היו רואים אף אחד אחר
לצפיה ב-'דווקא מופיעה, כחלק מהגן'
דווקא מופיעה, כחלק מהגן
23/02/2014 | 09:48
27
רואים אותה שמחה ומאושרת בגן :).
וככה נתנה במה לאחרים...
לצפיה ב-'הילד שלך חמוד!'
הילד שלך חמוד!
23/02/2014 | 13:40
22
סרטון מעולה!
לצפיה ב-'הנגשת גן, ובית??'
הנגשת גן, ובית??
16/02/2014 | 20:03
9
89
שלום, ילד שלומד בגן שיקומי (לילדים לקויי שמיעה) ומשולב יום-יומיים בשבוע בגן רגיל  זכאי להנגשה לגן הרגיל??
וכן מתי וכל כמה זמן ילד זכאי להנגשה לגן?

חשבנו על זה... האם יש מישהו שקצת "הנגיש" את ביתו? כמו חלונות אטומים, מזגן  שקט, תקרה אקוסטית בחדרים מסויימים וכד"ו?
האם יש בזה צורך? והאם יש לכם דוגמאות...
תודה!!
לצפיה ב-'בן כמה הילד?'
בן כמה הילד?
17/02/2014 | 14:50
50
הייתי מנחשת שהוא לא זכאי להנגשה...
לגבי הצורך בבית - אני מאמינה שלא צריך סביבה סטרילית - אבל אם יש מזגן רועש במיוחד, או שיש כביש סואן מתחת לבית אולי זה משהו אחר. עוד שאלה זה כמה אנשים או ילדים חיים בבית איתכם. גם כשיש זכאות להנגשה בא מומחה לאקוסטיקה ובוחן את הצורך ואת האמצעים הדרושים, ולא מדובר בלהגיע למצב סטרילי.
ילד לקוי שמיעה צריך לדעת להתמודד עם מעט רעש רקע ולכן לא בריא לשים אותו כל הזמן בוואקום של צלילים. זה יכול גם לגרום לו להכנס קצת לשוק כשהוא לא בסביבה סטרילית. עם זאת כשעובדים איתו על פיתוח שפה כדאי שלא יהיה מאוד רועש בסביבה.
לצפיה ב-'הנגשה של גן/בית'
הנגשה של גן/בית
17/02/2014 | 19:04
48
אני לא יודעת מה אומר החוק לגבי הנגשה של גן במקרה שלכם. הכי טוב זה לשאול את העובדת סוציאלית בגן השיקומי שבו הוא נמצא...

לגבי הבית, אני לא יודעת אם הייתי הולכת עד לתקרה האוקוסטית, אבל בהחלט יש לתת את הדעת על רעשים מיותרים. שמיעה עם מכשיר שמיעה/שתל לעולם לא שווה לשמיעה רגילה. כל מה שיכול לעזור לקטנים שלנו לשמוע טוב יותר מבורך...
לצפיה ב-'יש לכם הרבה הד בבית?'
יש לכם הרבה הד בבית?
20/02/2014 | 11:43
2
40
הייתי הולכת על הנגשה של הבית רק אם יש אקוסטיקה ממש זוועתית.
אפשר להתחיל עם שטיח, ועם וילונות כבדים ורבי פיתולים על החלונות. שני אלו סופגים הרבה מהקול.
אני חושבת שחלון אטום למי שגר על הכביש זה איכות חיים גם לשומעים. מעבר לזה באמת שאין צורך להגזים, ולא צריך לשפץ ממש.
לצפיה ב-'דוגמאות...'
דוגמאות...
23/02/2014 | 08:07
1
25
שלום, תודה רבה על התשובות.
הבן שלי בן 4.5 ואנחנו כנראה עוברים לבית יותר גדול ואני ממש חוששת מזה,
מלבד חלונות אטומים , שטיחים, וילונות,יש עוד משהו? נשמח לשמוע דוגמאות לדברים שעוזרים...
לצפיה ב-'קודם תעברו '
קודם תעברו
27/02/2014 | 23:19
5
קודם כל חכו שתעברו ותדעו מה המצב אחרי שמוסיפים רהיטים, וילונות ושטיחים. זה משנה משמעותית את המצב מאשר הבית הריק שראיתם. האם הבית שלכם או בשכירות?

עזרים להנגשה:
חלונות עם זגוגית כפולה או משולשת.
שטיחים/ רהיטים מבד עבה.
וילון כבד, שרוחבו פי 3 מרוחב הפתח שהוא מכסה.
מזגן שקט.
תאורת שטיפה (תאורה שמאירה את הקיר/ התקרה ולא את החלל עצמו).
אם יהיה מצב של הד משמעותי גם אחרי כל זה, אפשר לקנות אריחים אקוסטיים דקורטיביים, שתולים על הקיר כמו תמונה.
תקרה אקוסטית: רק אם זה הבית שלכם, רק אם הוא ענק, רק אם יש לכם המון כסף ורק אם אתם נוהגים כמנהג שבועי לארח 30 אנשים לפחות.

התנהלות בבית:
טלוויזיה היא לא רעש רקע קבוע. אם אף אחד לא צופה היא כבויה, כשמישהו צופה היא לא בפול ווליום.
כנ"ל רדיו.
ותרבות דיבור בבית היא משמעותית פי אלף מכל מה שצוין עד עכשיו.
לצפיה ב-'שאלה לגבי השילוב'
שאלה לגבי השילוב
23/02/2014 | 21:14
3
18
השילוב הזה, האם זה נח?

אני פשוט באוטופיה רואה את הבת שלי בת ה6 חודשים עושה אימון אינסטנטיבי במיח"א עד גיל 3 שנים, שומעת טוב, מדברת טוב, מבינה מצויין, ומצויידת בכל הכלים הדרושים להתאקלמות בסביבה שומעת,

ואז בגיל 3 שנים היא תעבור לגן-3 ביישוב, ותהיה עם ילדים שומעים.

אז אני תוהה, אולי באמת צריך קצת גמישות באמצע? האם זה מה שאתם עושים כרגע עם הילד, מנסים להכיר לו את הגן הרגיל אבל לא בבת אחת? האם זה לא מקשה עליו / מבלבל?

מצד שני, יש גמישות גם במיח"א, זה לא שהילדה נמצאת רק בחברת לקויי שמיעה עד גיל 3, הבנתי שבחלק נכבד מהיום הילדה תהיה גם בכיתות שילוב. האם זה מספק?
לצפיה ב-'איך משלבים?'
איך משלבים?
23/02/2014 | 21:28
2
18
אליהו, אתה מעלה שאלה מאד משמעותית.
קודם כל, מה שאתה מדמיין, זה ממש לא אוטופיה. לשם אנחנו חותרים. זאת המטרה שלו. זאת לא פנטזיה, לא אוטופיה, ואפילו לא חלום.
זאת תכנית עבודה
ואכן, זה בדיוק מה שאנחנו עושים.
אנחנו צמודים לגן עם ילדים שומעים. כל ילד, בהתאם לגיל שלו מתמודד עם יותר שעות שילוב או פחות...
האם זה מבלבל? תבוא לבקר הילדים לא שואלים שאלות. הם נהנים כשהם ביחד, והם נהנים כשהקבוצה יותר אינטימית.
הכל מאד מאד מונגש, לכן, לא מתסכל. מאתגר, אבל אנחנו שם כל הזמן...
כן.
בגיל שלוש יש קפיצה. ובימים אלו אנחנו מתחילים לחוש את הפרידה מאחת הכוכבות שלנו, שהגיעה גם בגיל צעיר, ותיכנס בשנה הבאה לגן ליד הבית. ויש תמיד חשש כשעוזבים את החממה. אבל אנחנו לא עובדים עם הילדים רק על שפה ועל דיבור ושמיעה. זאת רק נקודת הזינוק. אנחנו עובדים בצורה אינטנסיבית על מיומנויות חברתיות, תקשורתיות, על דימוי עצמי, על בטחון עצמי, על מוטוריקה גסה, עדינה...
אז מה שקורה הוא שלצד ההלם של הכניסה למסגרת חינוכית מונגשת פחות, אנחנו דואגים ל"פור" רציני בכל שאר התחומים כדי שהנחיתה תהיה רכה יותר...
אבל אתה יודע, עם ילדה תקשורתית כמו שלך, העבודה שלנו לא תהיה מאד קשה
לצפיה ב-'תודה על מילים מחזקות אלה'
תודה על מילים מחזקות אלה
24/02/2014 | 22:45
1
10
זה באמת מרגיע, אפשר באמת לסמוך עליכם בעיניים עצומות
לצפיה ב-'אם יש שאלות'
אם יש שאלות
25/02/2014 | 15:48
7
אני האמא הגאה של הכוכבת עליה אתי דיברה :)
אם תרצו לדבר, לשאול או להפגש נשמח.
אתי יודעת איך להשיג אותנו.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
16/02/2014 | 14:04
6
112
יש כאן בפורום הורים לתינוקות,שהתינוק/ת בעלי לקות שמיעה? לצערי ולשמחתי כמובן...עדיין לא פגשתי כאלה אפילו לא במיח"א. רק גדולים יותר.
לצפיה ב-'באמת? גם לא במיחא?'
באמת? גם לא במיחא?
16/02/2014 | 15:30
1
73
אצלנו יש בייבי בום כרגע...
אני יודעת שחלק מההורים קוראים כאן, אבל לא כותבים.

אני לא יודעת אם יש הורים לתינוקות ממש...
לצפיה ב-'לא.אפילו איתי קיבל אות כבוד'
לא.אפילו איתי קיבל אות כבוד
17/02/2014 | 14:03
60
"התינוק של מיח"א".כל הקלינאיות תקשורת שנמצאות בחדרים הסמוכים מגיעות לומר לו שלום ולהתלהב ממנו. אפילו הקלינאית שלנו אמרה שכולן מקנאות בה שהיא קיבלה אותו. זה מאוד מחמיא והוא גם חוגג שם מככ הרבה תשומת לב בכל פעם שאנחנו מגיעים,אבל לפעמים סתם בשבילי ...אני מחפשת מסביב עוד כמוני שיש להן תינוק מתוק שמתפתח מיום ליום ועם כל האושר וההתלהבות מכל דבר שהוא עושה עדיין יש ענן גדול של סימן שאלה. לראות איך אחרים מתמודדים ובכלל...תחושה כזו שעוברת בי- איפה כולם ??
לצפיה ב-'כן, אני אמא לתינוק לקוי שמיעה'
כן, אני אמא לתינוק לקוי שמיעה
16/02/2014 | 17:52
100
הי,

בני בדיוק חגג שבוע שעבר שנה והוא עם מכשירים מגיל 8 חודשים. בטוחה שיש כאן עוד הורים לתינוקות קטנים. בהזדמנות זו רציתי לשאול, האם מישהי/מישהו מכיר מישהו  שמלווה/תומך בהורים לילדים לקויי שמיעה, מישהו שיתמוך, ייתן עצות וכו׳?

שירלי
לצפיה ב-'הבת שלנו בת שנה ושבעה, לקויית שמיעה'
הבת שלנו בת שנה ושבעה, לקויית שמיעה
16/02/2014 | 19:13
62
לצפיה ב-'שלנו כבר בת שלוש'
שלנו כבר בת שלוש
17/02/2014 | 14:47
58
אבל עוד זוכרים איך זה היה :)
אם יש שאלות - ננסה לעזור.
לצפיה ב-'אבא לנעמה, בת 6 חודשים תכף'
אבא לנעמה, בת 6 חודשים תכף
23/02/2014 | 11:53
53
ואוטוטו תצטרף למיח"א ירושלים

נעים להכיר
לצפיה ב-'מבט קדימה '
מבט קדימה
16/02/2014 | 08:12
7
101
שבוע טוב!
מה קורה עם ילדכם בשנה הבאה? נשאר באותה מסגרת? עובר למסגרת אחרת?
איך לקות השמיעה משפיעה על ההחלטה?
לצפיה ב-'נכון לרגע זה...'
נכון לרגע זה...
16/02/2014 | 13:59
1
64
הוא ימשיך להיות עם מטפלת.ברור שלקות השמיעה משפיעה על ההחלטה.אנחנו מנסים לדחות כמה שיותר את גל המחלות שמגיע עם ההשתלבות בגן הילדים.וכמובן להמנע אם זה בכלל אפשרי מדלקות אזניים.
לצפיה ב-'לא שקלתם מעון במיחא?'
לא שקלתם מעון במיחא?
16/02/2014 | 15:32
88
אני לגמרי מבינה את החשש מדלקות אזניים וכו'... ובכל מקרה, אם יש לכם מסגרת קטנה ואיכותית, זה תמיד עדיף
איך המטפלת מסתדרת איתו ועם המכשירים? האם יש איתו עוד ילדים?
לצפיה ב-'מה, כבר צריך להתכונן לשנה הבאה? '
מה, כבר צריך להתכונן לשנה הבאה?
16/02/2014 | 17:39
31
לצפיה ב-'יישאר עם סבתא'
יישאר עם סבתא
16/02/2014 | 17:57
1
52

אמנם הוא עדיין קטנצ׳יק, רק בן שנה, אבל הוא יישאר עם סבתא שלו לפחות עד האביב הבא. אין ספק שללקות יש כאן משקל לא קטן בהחלטה. שאלות כמו: איך הגננת תסתדר עם המכשירים, הילדים ינסו למשוך לו, הגנים לא נגישים ועוד המון שאלות, תהיות וגם פחד מהלא נודע, בקיצור החלטתי למשוך עוד שנה, שישאר בחממה אצל סבתא.

שירלי
לצפיה ב-'איזה כיף '
איזה כיף
17/02/2014 | 19:01
33
אין כמו סבתא!
תהנו!
לצפיה ב-'שלנו הלכה למעון מיחא ירושלים מגיל 10 חודשים'
שלנו הלכה למעון מיחא ירושלים מגיל 10 חודשים
17/02/2014 | 14:54
1
54
עכשיו מסיימת שנה שלישית ונרשמנו כבר לגן עיריה לשנה הבאה אצלנו בשכונה. מחזיקים אצבעות...
קצת מלחיץ היציאה לעולם הגדול אחרי החממה של מיחא, אבל כבר הגיע הזמן לתת לגוזלים לנסות לעוף...
לצפיה ב-'היא לא רק תנסה לעוף...'
היא לא רק תנסה לעוף...
17/02/2014 | 19:02
46
היא תרקיע שחקים
השאלה היא איך אנחנו נעוף בלעדיה...
לצפיה ב-'החלפת מכשיר וקניית fm'
החלפת מכשיר וקניית fm
16/02/2014 | 09:19
2
63
שלום, לבני יש מכשיר "ניאוס פונאק 5" שנתיים וחצי,  
מסתבר שבאוזן ימין המכשיר ממש גבולי ועדיף מכשיר חזק יותר,  
בנוסף אנחנו צריכים לקנות fm ואמרו לנו שאם נקנה עכשיו ועוד חצי שנה נעשה מכשיר חדש נצטרך רק מכשיר  של פונאק
וכמובן לקנות מתאם למכשיר החדש...
האם יש אפשרות לקבל אישור לקנות מכשיר חדש לפני זמן הזכאות ?...
תודה
לצפיה ב-'אני חושבת...אבל ממש לא בטוחה'
אני חושבת...אבל ממש לא בטוחה
16/02/2014 | 15:33
1
40
שאת יכולה לקנות עכשיו ולהגיש בקשה להחזר בעוד חצי שנה.
אני אשאל מחר עובדת סוציאלית ואנסה לחזור אליך עם תשובה.
מאיפה אתם בארץ? בן כמה הבן שלך?
לצפיה ב-'אתי שלום,'
אתי שלום,
16/02/2014 | 19:49
35
אנחנו משדרות, הבן שלי בן ארבע וחצי ומגיל שנתיים עם מכשירים,
לומד בגן מדהים , "שמע קולנו" באשדוד וביום שישי בשילוב גן בשדרות.
באמת יעזור לנו אם תצליחי לברר אם אפשר לקבל את ההחזר מוקדם, כי זה מכשיר וfm יחד, אז זה קצת יקר... תודה רבה!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה