לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

לצפיה ב-'דלקת באוזן ימין'
דלקת באוזן ימין
28/12/2014 | 20:25
2
27
שלום
לבתי בת ה 3 יש דלקת באוזן ימין כבר כ 10 ימים ללא תלונות על כאב רק מגרדת.
מטופלת במי חמצן.
מלפני כ 5 ימים (לאחר 5 ימי דלקת) הלכנו לאאג והוא אמר שאם עוד יומיים הדלקת לא תעבור המליץ על אנטיביוטיקה דרך הפה מכיוון שהדלקת היא באוזן התיכונה.
כעבור יומיים חל שיפור האוזן היתה יבשה (בכל התקופה לא היו הרבה נוזלים)והחלטנו לא לתת אך המשכנו עם מי חמצן וביומיים האחרונים יש ריבוי של נוזלים באוזן (נראים בצבע של נזלת סמיכה יחסית עם ריח לא נעים) בכמות הכי הרבה שהיה עד עכשיו, הלכנו לרופא משפחה והוא אמר שרופא משפחה לא נהוג שייתן אנטיביוטיקה ונתן טיפות, אף על פי שזו דלקת באוזן תיכונה.
הנטייה שלנו לא לתת את האנטיביוטיקה למשך 10 ימים דרך הפה, כי בכל זאת היא לא מתלוננת על כאב אך מגרדת.
ובכל זאת ברצוננו להתייעץ מכיוון שאנו כבר מבולבלים ואובדי עיצות:
כמה שאלות:
האם הנוזלים באוזן הם סימן טוב שהדלקת עומדת לחלוף? האם הדלקת תחלוף מעצמה?
האם יש טעם לתת טיפות אנטיביוטיות לאוזן גם אם זו דלקת באוזן התיכונה?
האם לתת את האנטיביוטיקה ל10 ימים גם לאחר 10 ימים של דלקת ?
ובקיצור מה כדאי ומומלץ לעשות ?
תודה מראש.

לצפיה ב-'יש לציין עוד משהו'
יש לציין עוד משהו
28/12/2014 | 20:36
15
שהדלקת התחילה לאחר מחלה של חום ליחה ושיעול.
לצפיה ב-'דלקת באוזן '
דלקת באוזן
29/12/2014 | 09:08
24
שלום רב

במידה ואובחנה דלקת אוזן תיכונה והופיעה הפרשה מוגלתית, קרוב לודאי שמדובר בהתנקבות של עור התוף והפרשה דרך הנקב.
לרוב יש גם שיפור בכאבים לאחר שנוצר נקב וההפרשה יוצאת החוצה. מומלץ להמנע מחדירה של מים לאוזן  ולפנות לבדיקת רופא אאג לבדיקה ואיבחון.
הטיפול הוא טיפול מקומי ולעיתים יש צורך גם בטיפול אנטיביוטי סיסטמי תלוי  בממצאי הבדיקה.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
לצפיה ב-'לא ייאמן'
לא ייאמן
26/12/2014 | 22:24
1
52
אני הולכת למיון בגלל כאבים באוזן שלא עוברים ושמיעת הד במשך כמה ימים לאחר פציעה. הרופא בודק את האוזן שלי אומר תשמחי לשמוע שהכל מצוין. אני אומרת יש לי כאבים שלא עוברים עיוות של השמיעה והקול תחושת לחץ גבוהה באוזן שמיעת הדהוד קבועה בבקשה תבדוק מה יש לי מסתכל על בדיקת השמיעה שלי "כן אני רואה שיש לך אי ספיקה שחלתית" "אתה צוחק עליי" "לא, ממש לא". יופי של יחס.
לצפיה ב-'טעות בתקשרות בינכם'
טעות בתקשרות בינכם
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2014 | 08:17
33
שלום
הרופא ככל הנראה אמר שיש לי אי ספיקה של החצוצרה ולא של השחלה. הכוונה לחצוצרה המחברת בין האף לאוזן ומכונה ע"ש אוסטכיוס. תפקוד לקוי שלה יכול לגרום לתלונות אוזניות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'חוש הטעם נפגע'
חוש הטעם נפגע
25/12/2014 | 20:32
23
אחרי דלקת או פטריה בחלל הפה
לצפיה ב-'צריבה וכאבים בלשון'
צריבה וכאבים בלשון
25/12/2014 | 19:58
2
40
יש לי צריבה חזקה בלשון וכאבים מתחת לאוזניים, בקצה הלשון יש לי נקודות אדומות קטנות מה זה יכול להיות נבדקתי אצל אאג ובדיקות דם שהראו שאין בעייה הלשון עם חיפוי לבן בדקתי קנדידה שיצא שלילי
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2014 | 08:15
1
26
שלום אסף
אם כבר עברת בירור וטרם נמצא מענה אני ממלית שתפנה למרפאה יעודית במסגרת אא"ג כאן במרכז הרפואי אצל פרופ אלינה קפלן טל 03-6974000 עם ט 17
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'פרופ אילנה (ולא כמו שכתבתי) קפלן'
פרופ אילנה (ולא כמו שכתבתי) קפלן
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2014 | 08:15
17
לצפיה ב-' נפתח פורום קולות צפים '
|*| נפתח פורום קולות צפים |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2014 | 16:59
5
|רמקול| בחירות 2015 מתקרבים בצעדי ענק, ואם אתם מתלבטים למי להצביע אז פורום קולות צפים הוא המקום בשבילכם!
אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום, ולשתף אותנו בלבטים שלכם לגבי הבחירות הקרובות.

לכו תדעו, אולי תגבשו דעה כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמאל|בנוסף, אנחנו מזמינים אתכם לפורומים הבאים:

פורום בחירות 2015
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

פורום מפלגת הליכוד
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

פורום מפלגת העבודה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

ואם עוד לא הכרתם..
|*|בלוג בחירות 2015 הרשמי של תפוז|*|
בבלוג כותבים פוליטיקאים מהמעלה הראשונה, פעילים פוליטיים והוגי דעות.

מוזמנים להתעדכן בכל מה שחם!
http://www.tapuz.co.il/blog/net/userblog.aspx?fold...
לצפיה ב-'חסימה אפית וירידה בחוש הריח מזה כשנה'
חסימה אפית וירידה בחוש הריח מזה כשנה
21/12/2014 | 13:50
1
16
שלום רב,
לאמי בת ה-65 יש מזה כשנה חסימה אפית וירידה משמעותית בחוש הריח, אינה יכולה להריח כלל ונזלתית לאורך כל היום.

ב-CT מערות הפנים הודגמה מילאות קשה בתאי האתמואיד דו"צ, מילאות בספנואיד משמאל. הספנואיד הימני הודגם תקין. הסינוסים המקסילריים מדגימים עיבוי רירית פוליפואידי בילטרלי. ה-OMC חסומים. קונכיות האף מעובות. פוליפים גדולים נצפו בחלל האף.
אמי טרום סכרתית מאוזנת עם תזונה ופעילות גופנית ומטופלת בתרופות ליתר ל"ד ולכן מעוניינת להימנע בטיפול בסטרואידים. האם יש כל דרך להימנע מניתוח?

אודה מאוד להמלצתך.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2014 | 08:49
64
שלום
ראשית קשה להתיחס להדמיה במנותק ממצאי הבדיקה הגופנית. שנית, טיפול בסטרואידים בהשאפה יתכן ולא יביא אותה למצב של סכרת של ממש. בהתאם לתלונות שלה ניתוח יכול לעזור גם באיכות הנשימה. כדאי להתיעץ במרפאות הסינוסים כאן במרכז הרפואי 03-6974000.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'חסימה אפית וירידה בחוש הריח'
חסימה אפית וירידה בחוש הריח
21/12/2014 | 13:46
15
שלום רב,

לאמי בת ה-65 יש מזה כשנה חסימה אפית וירידה משמעותית בחוש הריח, אינה יכולה להריח כלל ונזלתית לאורך כל היום.

ב-CT מערות הפנים הודגמה מילאות קשה בתאי האתמואיד דו"צ, מילאות בספנואיד משמאל. הספנואיד הימני הודגם תקין. הסינוסים המקסילריים מדגימים עיבוי רירית פוליפואידי בילטרלי. ה-OMC חסומים. קונכיות האף מעובות. פוליפים גדולים נצפו בחלל האף.
אמי טרום סכרתית מאוזנת עם תזונה ופעילות גופנית ומטופלת בתרופות ליתר ל"ד ןלכן מעוניינת להימנע בטיפול בסטרואידים. האם יש כל דרך להימנע מניתוח?

אודה מאוד להמלצתך.
לצפיה ב-'אני בת 60 אתמול ירד דם מאוזן שמאל '
אני בת 60 אתמול ירד דם מאוזן שמאל
20/12/2014 | 19:39
1
24
ואני שומעת דפיקות בקצב לב באוזן שמאל          
כמו כן כל נשימה עמוקה מלווה בכאב בצד השמאלי של הגב    
ויש לי לעיתים לחץ קל בצד השמאלי של הראש
על מה מעידות התופעות ?
לצפיה ב-'יש לפנות לרופא אא"ג לבדיקה'
יש לפנות לרופא אא"ג לבדיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2014 | 08:10
16
לצפיה ב-'איר פרופר לייבוש נוזל באוזן'
איר פרופר לייבוש נוזל באוזן
20/12/2014 | 12:17
1
45
נוזל באוזן שמאל לאחר הצתננות תרסיס סטרומזה לא עזר האם להשתמש באיר פרופר?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2014 | 08:16
26
א. ביחוד אם זה ילד אפשר לנסות לא בטוח שיעזור. אם זה מבוגר אתה יכול לנסות לפמפם לבד.
ב. כל אדם עם נוזלים חד צידיים חייב להבדק ע"י רופא אא"ג
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'טינטון קבוע'
טינטון קבוע
18/12/2014 | 23:58
1
56
לפני שנה נחשפתי לרעש בעצמה גבוהה למשך דקה.(צפירה בעיקבות גליי עשן) מאז סובלת מטינטון קבוע ותחושת של נוזלים באוזניים.לא חלה ירידה שמיעה.
בבדיקות אצל רופא א.א.ג נאמר שאין מה לעשות.
אני בת 47 ובריאה.
לאחרונה חלה החרפה בעוצמת הטינטון ב-2 האוזניים.זה קרה אחרי נסיעה בעלייה בכביש תלול(כביש פרוייד בחיפה).הטינטון כרגע גם ביום ומחריף כאשר אני עולה במדרגות או מטה את הראש קדימה(נניח לשרוך שרוכי הנעליים).
אני רוצה מאוד לטוס בעוד כמה חודשים אך חוששת.האם תיתכן החרפה.
תמיד מאז ילדותי היה לי לחץ באוזניים בטיסות וגם בנסיעות בעליות(אני חיפאית) אבל זה היה מתשחרר....האם כדאי בכלל לטוס או להימנע?ומה אתה ממליץ באופן כללי לעשות בכדי לשפר את המצב האומלל הזה?איכות חיי נפגמה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2014 | 08:13
27
שלום
כדאי לברר מדוע שינוי גבוה משפיע על הטינטון שלך. יתכן וידרשו מס' בדיקות כולל הדמיה לבירור המקור, לעיתים שינויים מבניים יכולים לגרום לרגישות יתר לרעש וכן להשפעת שינויי גובה, אם כי אלו מצבים לא שכיחים. בנוסף, יש טיפולים שונים לטינטון עצמו. כדאי לפנות למרפאת הטינטון של פרופ לוין כאן במרכז הרפואי במערך אא"ג 03-6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'מה עדיף לניקוי אוזניים סתומות אצל הרופא? קרס/מים/שואב'
מה עדיף לניקוי אוזניים סתומות אצל הרופא? קרס/מים/שואב
18/12/2014 | 19:37
2
31
לצפיה ב-'תלוי בסוג השעווה'
תלוי בסוג השעווה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2014 | 08:09
1
24
לצפיה ב-'טוב, אין תשובה גורפת'
טוב, אין תשובה גורפת
23/12/2014 | 21:13
9
לצפיה ב-'פוסט נזל דריפ - שיעול טורדני ממש!'
פוסט נזל דריפ - שיעול טורדני ממש!
18/12/2014 | 10:47
2
93
היי,
שמי ערן, אני אוטוטו בן 29 בריא בד"כ ואני סובל מפוסט נזל דריפ (שאבחנתי לעצמי).

1. לפני כחודש סבלתי מהתקררות דמויית שפעת 
* ללא חום, 
* נזלת מוגלתית (צמיגית בצבעי צהוב ירקרק). 
* עבר תוך 3 ימים

2. במהלך המחלה, הדלקת עברה לאיזור הגרון ומשם ירדה לקנה הנשימה. 

3. נכון להיום אין לי נזלת.. המחלה עברה אבל השיעול נשאר

אני משתעל המון וכבר נמאס לי. כואב לי הראש מרוב שיעול. בערך פעם ב-2 דקות

4. נקבע תור לרופא משפחה שרשם לי אומפרזול (כי הוא חושב שזה ריפלוקס) והפנה אותי לרופא א.א.ג שכמובן הקופה שלי יכולה לספק לי תור רק בעוד חודש וקצת...

5.התחלתי ליטול סינופד (pseudoephedrine) באופן עצמאי פעם ביום לפני השינה (היות וההתרשמות שלי שהנזלת מגיעה לקנה הנשימה בשינה)

6. בנוסף התחלתי ליטול ראולין (אציטילציסטאין) 200 מ"ג במטרה להשתעל את מה שכבר יש בתקווה שאפטר מהשיעול הטורדני הזה. 3 פעמים ביום במנות של 600 מ"ג 

זהו היום החמישי שאני נוטל את התרופות אך ללא שינוי מהותי

7. היום חזרתי לבית המרחקת וקניתי מוקוליט בקפסולות (קארבוציסטאין) 375 מ"ג.

הבהרות לפני שאגש לעניין:

א. בריא בד"כ
ב. הלחה שקופה ומעט צמיגית ללא ריח
ג. אין בעיות נשימה כמו אסטמה או COPD גם לא להורים
ד. מקפיד לשתות כמות גבוהה של נוזלים
ה. המקרה הזה חוזר כמעט כל שנה

השאלות שלי הם כאלה:

א. מה ההמלצה עם פוסט נזל דריפ? במיוחד כזה שמתעקש להשאר. זה קורה לי כמעט כל שנה

ב. כמה מוקוליט אני יכול לקחת בבת אחת בלי לחטוף הרעלה? מה זמן מחצית החיים של התרופה (כל כמה שעות אני יכול לקחת את המנה הבאה?)

ג. האם כדאי לטול את 2 התרופות במקביל? האם קארבוסיצטאין מתנגש עם אציטילסיצטאין? 

ד. אם גם מוקוליט לא יעזור האם שווה לחשוב על טיפול מסוג מדכאי השיעול? האם יש מדכא שיעול OTC (ללא מרשם) או שאני חייב לפגוש רופא בשביל זה?

ודבר אחרון,
אני בטוח שחלק מהתשובה תהיה להמשיך בירור רפואי. אני מנחש שרופא א.א.ג ישלח אותי ל-200 בדיקות וככה בין תור לתור יעברו עוד כמה שבועות ובסופו של דבר המחלה תעבור כבר בעצמה, את זה אני יודע גם לבד :)

תודה רבה על זמנך,
ערן
לצפיה ב-'תנסה סירופ טננבלוט'
תנסה סירופ טננבלוט
18/12/2014 | 19:35
34
זה סירופ מעולה לכל סוגי השיעול ולהקלה במקרה של בעיות במערכת הנשימה. 
המרכיבים הם טבעיים - רק כל מיני צמחי מרפא. 
בעניין התרופות קטוני, אבל אם אתה יכול לנסות קודם את הסירופ הזה, לדעתי לך על זה, זה לא יזיק
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2014 | 08:15
35
א. כל מקרה לגופו, כדאי לברר גם שאין סינוסיטיס
ב. ג. - לשאול רוקח
ד. לעיתים כן כי קורה שהשיעול עצמו מגרה את מערכת הנשימה וגורם לשיעול וחוזר חלילה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'שאלה לגבי BPPV וטיסות - האם מותר לי לטוס?'
שאלה לגבי BPPV וטיסות - האם מותר לי לטוס?
17/12/2014 | 07:01
1
24
שלום רב,
אני חולה במיאסטניה גרביס, שמשפיעה לי גם על שרירי השמיעה (מתקשה לשמוע תדרים נמוכים). לפני מס' שנים תקפו אותי סחרחורות קשות, שאובחנו כ-Benign paroxysmal positional vertigo. טיפול קצר ומיומן ע"י רופא א.א.ג. החזיר את הקריסטלים חזרה למקום ומאז ב"ה התופעה לא חזרה.

כעת, לאחר המון שנים בהן לא טסתי, אני רוצה לטוס לחו"ל ורציתי לשאול, האם תופעת BPPV עלולה לחזור במהלך ההמראה, שבה יש עומס הגדול פי 2 או 3 מכוח הכבידה? והאם אני, כמי שסובל מחולשת שרירים, עלול להיפגע מזה יותר?
מודה לך מראש על תשובתך!
לצפיה ב-'BPPV שאתה מתאר אינו מושפע מטיסות נוסעים רגילות, תהנה'
BPPV שאתה מתאר אינו מושפע מטיסות נוסעים רגילות, תהנה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2014 | 08:40
11
לצפיה ב-'ליקוי שמיעה פתאומי'
ליקוי שמיעה פתאומי
16/12/2014 | 15:47
1
33
שלום רב, אני בת 33 בריאה בדרכ... אמא לשני בנים קטנים. לפני שבועיים הייתי מקוררת מאד ונסתמה לי האוזן. לא ייחסתי לזה חשיבות אבל כעבור שבוע הרגשתי לחץ מטורף באוזן וטינטון. פניתי לא.א.ג באופן פרטי והוא ניסה לנקז נוזלים. לדבריו לא היו מספיק נוזלים על מנת להסביר את תחושת האטימות. נשלחתי מיד לבדיקת שמיעה שהראתה ירידה קלה עד בינונית. למחרת, התחלתי לקבל זריקות סטרואידים לאוזן, סידרה של שש זריקות על בסיס אשפוז יום. התבקשתי לנוח בבית. סיימתי את סדרת שש ההזרקות ואני בבית במנוחה מוחלטת. כעת, השמיעה חזרה אבל האוזן עדיין אטומה מעט. אני שומעת עצמי כמו ברמקול ואת האויר שאני נושמת מהאף. הרופא שהזריק אתמול אמר שיש לי אוטופוניה. האם זה יעבור? האם ייתכן ומצב זה קשור בתרופה שהוזרקה לי לאוזן? האם ליקוי שמיעה פתאומי עלול להחמיר למרות ההטבה והאם אני בסכנה לחטוף זאת שוב יותר מאשר מישהו אחר? האם האוטופוניה הזו תחלוף? תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2014 | 08:42
23
שלום טלי
לצערי מבלי לדעת פרטים נוספים ולבדוק אותך קשה לענות על השאלה שלך. אוטופוניה לקולות הנשימה והקול העצמי יכולה להגרם ע"י מצבים שונים כולל חצוצרה הפתוחה מדי Patulous Eustachain tube. אם זו תתברר כאבחנה יש מס' אופציות טיפוליות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'נפתח פורום מטבחים'
|*|נפתח פורום מטבחים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2014 | 15:15
3
|בועה|חולמים על מטבח חדש לבית? קניתם דירה מקבלן ואתם רוצים לדעת איך לשדרג את המטבח מבלי לקרוע את הכיס?
בפורום מטבחים החדש של תפוז תוכלו לבשל לעצמכם את מטבח חלומותיכם בעזרת מומחים בתחום.

היכנסו כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

לצפיה ב-' מום באפרכסת האוזן'
מום באפרכסת האוזן
14/12/2014 | 15:45
3
14
שלום.
הבת שלי בת שנתיים נולדה עם אפרכסת אוזן שמאל חסרה חלקית ותעלה סתומה. רציתי לשאול לגבי הניתוח, רופא ממוצלץ,החלמה, גיל שבו מנתחים וכדומה.
לצפיה ב-'מיקרוטה'
מיקרוטה
15/12/2014 | 13:47
2
9
אלונה שלום רב

מיקרוטיה הינו חסר מולד חלקי או שלם של אפרכסת האוזן,מלווה בחסימה חלקית או מלאה של תעלת האוזן החיצונית וירידה בשמיעה הולכתית.
 מבחינת  הברור  מומלץ לבצע בדיקת שמיעה והדמייה  ע"י CT.
הניתוח הוא בעצם ניתוח קוסמטי בו משחזרים את האפרכסת ע"י סחוס שנלקח מהמטופל.הפעולה הכירורגית היא מורכבת לעיתים בשלבים וצריכה להעשות ע"י
מנתח מיומן בתחום זה.
לרוב הניתוח מתבצע בסביבות גיל 8-10.
אנחנו לא ממליצים על רופאים במסגרת הפורום.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
15/12/2014 | 21:48
1
11
תודה רבה על התגובה המהירה. כאשר מבצעים שיחזור של האפרקסת פותחים גם את תעלת השמיעה כך שהאוזן תתפקד או שרק משחזרים את האפרכסת החיצונית למראית עין?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/12/2014 | 08:27
7
אלונה שלום
שיחזור תעלת השמע החיצונית תלוי בתוצאות ההדמיה והאם יש תעלת שמע ומבנה אוזן תיכונה תקין.
בכל אופן הניתוח מתבצע בשלבים.

בברכה
ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
לצפיה ב-'אוזניים סתומות כתוצאה מהצטננות'
אוזניים סתומות כתוצאה מהצטננות
14/12/2014 | 05:07
1
40
שלום, 
עברתי טיסה ארוכה מאוד בעודי מצונן. כתוצאה מזה נסתמו לי האוזניים (אוזן אחת בצורה יותר קשה מהשנייה). פניתי לרופא כללי (בחו״ל) שלא ידע להגיד האם זוהי דלקת אוזניים אך ראה שהאוזן הפנימית אדומה ונפוחה ולכן רשם לי טיפול אנטיביוטי ״לכל מקרה״. כעבור ארבעה ימים אין שום שינוי, השמיעה לקויה מאוד עם רעש כמו כשמצמידים קונכיה לאוזן. סימפטום נוסף הוא שישנה הקלה מסויימת כשמטים את הראש לאחור (נוזלים?). 

האם אתה ממליץ לפנות לרופא אף אוזן גרון או שצריך לתת לזמן לעשות את שלו? 
בעוד שבוע אצטרך לעבור את אותה הטיסה חזרה. 

תודה. 
לצפיה ב-'לפנות לרופא אא"ג'
לפנות לרופא אא"ג
( לעמוד שלי בתפוז )
14
לצפיה ב-'לרוץ לרופא? '
לרוץ לרופא?
13/12/2014 | 19:55
1
31
הים היום החמישי מתחילת הטיפול . היום התחילה נזלת מסיבית והחמרה בכאבי האוזניים. האם צריך לחזור לרופא מהר או לטפל במשככי כאבים ולחכות עד התור שלי אצלו בעוד כשבועיים וחצי.
בת 52
בריאה למעט לחץ דם 130/93
מועמדת להחדרת  כפתור באוזן ב 28-12
לצפיה ב-'השאלה אינה ברורה'
השאלה אינה ברורה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/12/2014 | 08:26
6
לצפיה ב-'דלקת גרון שחוזרת עת עצמה'
דלקת גרון שחוזרת עת עצמה
12/12/2014 | 19:08
3
82
שלום,  כבר כמה שנים שאני סובל מדלקות גרון,  שחוזרת על עצמן כל הזמן,  בתקופות טובות יש מרוויחים של 3-4 חודשים,  במקרים פחות טובים,  הדלקת חוזרת תוך חודש (למען האמת בדיוק מעט מפתיע).
כל פעם שפניתי לרופא מומחה, נתנו לי מרשם לאנטיביוטיקה,  והמחלה הייתה עוברת תוך מספר ימים.  
באוגוסט  הייתי אצל רופא א.א.ג שהמליץ לי לקחת אנטיביוטיקה פעמיים ברציפות (20 ימים, 2 אנטיביוטיקות שונת)  כדי לחסל לחלוטין את החיידק שנשאר שם כל הזמן (לטענתו) וזה באמת החזיק אותי בריא עד דצמבר, אני  יודע שלשתות אנטיביוטיקה בתדירות כזאת גבוה זה לא טוב, (אציין שאני שותה ביחד עם זה  פרוביוטיק),  אבל שום דבר אחר לא מרפא אותי,  אני כבר אובד עצות, ולא מרגיש צורך ללכת לרופאים כי הם אומרים לי "זאת דלקת גרון,  סטרפטקוקוס"  כל הזמן... ניסיתי גם לקחת על מיני תרופות אלטרנטיביות (דיקור לחיזוק מערכת חיסונים,  הומאופתיה),  שתיתי במשך תקופה ארוכה ויטמיניך כמו חיזוקית/פרוטק אבל זה לא עזר.

רופאים מציעים לי להסיר את השקדים (הם גדולים אצלי מאז ומתמיד)  אבל אני מפחד שזה רק יוריד את הדלקות במורד הגרון ויגרום למחלות קשות יותר.

מצטער על השאלה הארוכה,  רציתי לפרט כמה שיותר,  אשמח לעצתכם.
מיכאל.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/12/2014 | 17:23
2
48
שלום
כריתת שקדים עשויה להיות פתרון יעיל במקרה של דלקות שקדים חוזרות. לאחר כריתת שקדים אין שכיחות גבוהה יותר של זיהומים אחרים. אם הדלקות חוזרות בפרקי זמן קבועים מאד יתכן ויש לך בעיה המכונה PFAPA והפתרון לה הוא כריתת שקדים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'איפה מטפלים'
איפה מטפלים
13/12/2014 | 22:12
1
23
דבר ראשון , תודה רבה לך על התגבה המהירה והמדוייקת,
לאחר שקראתי קצת על PFAPA אני יותר ויותר משוכנע שזה המקרה, 
לאיזה רופא צריך ללכת כדי לאבחן/לטפל בזה? א.א.ג לא נשמע לי המקום

לצפיה ב-'אא"ג'
אא"ג
( לעמוד שלי בתפוז )
13
לצפיה ב-'גם רגישות לצפירות מכוניות מוגדרת כמיסופוניה? '
גם רגישות לצפירות מכוניות מוגדרת כמיסופוניה?
13/12/2014 | 19:46
1
58
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
( לעמוד שלי בתפוז )
16/12/2014 | 08:28
10

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לכירורגיית אף, אוזן וגרון-ניתוחי ראש צוואר, רופא בכיר, מנהל השרות לניתוחי שתל שבלול, המערך לאף, אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר, פה ולסתות.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ