לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

לצפיה ב-'שיתוק מיתר קול'
שיתוק מיתר קול
15/02/2015 | 21:34
1
25
שלום,
פעוטה בת 3, כ-10 חודשים לאחר ניתוח חזה (טבעת וסקולארית). מיד לאחר הניתוח צרידות כבדה וקשיים בלגימת מים. בבדיקות שבוצעו לאחר הניתוח אובחן שיתוק מיתר שמאלי עם תזוזה של האנדואידים. מיתר ימני תקין.
הצרידות השתפרה מאוד וגם חלפה בעיית השתייה.
בבדיקה שבוצעה כ- 10 חודשים לאחר הניתוח נמצא כי עדיין המיתר משותק.
שאלתי:
1. האם יש סיכוי להחלמת המיתר? האם יש דרך לסייע? בדיקות נוספות ?
2. ומה המשמעות לחיות עם מיתר אחד?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/02/2015 | 09:14
10
שלום רב

הנושא הועלה כבר מספר פעמיים במסגרת הפורום, יתכן גם בקשר למקרה זה.
 בהנחה שאתם מטופלים ובמעקב אאג רצוי להפנות את השאלות לרופאים המטפלים שמכירים את הילדה.
קשה לנבא את סיכויי ההחלמה של המיתר המשותק, תלוי גם בפרטי הניתוח, בכל אופן במידה ואין שיפור
בתזוזה לאחר מעל לשנה קרוב לודאי שהפגיעה היא קבועה.
במידה ואין הפרעה בדיבור או באכילה ושתיה אין צורך בטיפול מיוחד כעת.
במקרים של צרידות או הפרעה באכילה ושתיה אפשר להפנות לטיפול של קלינאית תקשורת.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר

לצפיה ב-'רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק'
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק|?|
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2015 | 11:48
4
|תו| וואן ריפבליק, להקת הרוק פופ המצליחה, פותחת את מסע ההופעות האירופאי שלה בישראל ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות לזכות בכרטיסים להופעה הבלתי נשכחת.
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת השיר Counting Stars, ואולי תזכו בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לצפיה ב-'נחיר סתום, דמע וכאבים'
נחיר סתום, דמע וכאבים
15/02/2015 | 01:26
1
15
שלום רב,
לפני כחודשיים החל האף לדמם והרופא צרב את הריריות על מנת שהדימום יפסק ואכן נפסק במקביל לשימוש באוטרויווין ג'ל.
מאז הפסיק הדם, החל הנחיר הימני להסתם כליל מעשן סיגריות ואפילו סתם כשאני במקומות סגורים וכתוצאה מכך אני מתחיל לדמוע  ולעתים
גם חש בכאבים באף בחניכיים ובראש. קיבלתי סטרונאז אך משום מה אני מרגיש שכל התהליך הזה פחות קשור לאלרגיה כי עמה אני חי כבר שנים רבות
ואף פעם לא חשתי כך לאורך כל כך הרבה זמן גם במקומות שאין גורם גירוי אלרגי מובהק.
מיותר לציין שאני משתמש באלרג'י X ודומיו אך אין זה עוזר כפי שעזר לפני שהחלה כל התופעה המצויינת לעיל.

יש לציין שזה מקשה עליי בשגרת היום בצורה שנסבלת בקושי.
אשמח לשמוע חוות דעת, המלצה, הכוונה רפואית וכל מידע שיעזור לי להתמודד.

תודה, שבוע טוב.

לצפיה ב-'לא ניתן לענות מבלי לבדוק אותך, אתה מוזמן למרפאת אף וסינוסים '
לא ניתן לענות מבלי לבדוק אותך, אתה מוזמן למרפאת אף וסינוסים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2015 | 11:42
4
לצפיה ב-'בלוטות הלימפה בצוור מוגדלות.'
בלוטות הלימפה בצוור מוגדלות.
13/02/2015 | 16:10
1
46

לד''ר הנדזל , שלום.

ב -02.2014 עקב חבלה בראש עברתי CT ראש שבו הודגמה לימפאדנופטיה צווארית משמאל.אסימטומטי. ב- 06.2014 US : תירואיד ללא ממצא.הודגמו מס בלוטות לימפה לאורך שרשרת הג'גולר ,הגדולה מבניהם 0.4*1.0 ס''מ ,שמורה.באיזור צוואר צדדי מצד שמאל ,מתחת לאוזן לימפה 0.6*1.6 ס''מ ,שמורה. האיסטמוס ברוחב 0.3 ס''מ. בעקבות זה הופנתי למכון FNA לניקור מחט כולל ציטולוגיה. אבחנות בביקור - ENLARGEMENT OF LYMPH NODELS LEFT LYMPHADENOPATHY .בבדיקה:
ללא ממצא מישושי בצוואר.סונוגרפית-תירואיד תקין. בלוטות לימפה עד 1.0 ס''מ ג'יגולריות שמורות משמאל.ללא ממצא חשוד ,לא בוצע ניקור.
ניתנה המלצה לחזור שוב על US בעוד 4 חודשים ובמידה ויש דינמיקה לפנות לדיקור.
ב-11.2014 בוצע US חוזר של צוואר :בלוטת מגן בגודל תקין .הזרימה תקינה וסימטרית ,לא מודגמות קשריוות בבירור בתוכה. בלוטת רוק תת-לסתית בגודל ומבנה תקינים. בלוטת פרוטיס-בזנב הפרוטיס משמאל מודגמת בלוטת לימפה במראה תקין באורך כ-1.0 ס''מ.פרוטיס מימין הדגמה תקינה. אין קשרי לימפה מוגדלים לאורך הצוואר משני הצדדים. ממצאלוואיבביפורקציה של הקרוטיד משמאל מודגם פלאק היפואקואי של כולסטרול.יש צורך באיזון הכולסטרול,סטטינים ? מעקב בעוד 6 חודשים.
רופא א.א.ג. בדק והשווה את תוצאות של שני US ותשובה של המכון fna ונתן לי הפניה שוב למכון לניקור מחט בהנחיית US כולל ציטולוגיה עם הסבר שגודל לימפה 1.0 ס''מ אינו תקין. רופא במכון fna בביקורי הקודם אמר שאם אין דינמיקה בUS אז אין צורך בניקור. לאור כל הנ''ל מבקש דעתך והמלצתך על הנושא.

בכבוד רב ובתודה
צבי

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2015 | 11:41
20
שלום צבי
על פניו נראה שאין צורך בבירור. הדמיות תמיד יש לפענח בהקשר הקליני בגינן הומלצו.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'פורומים תיירותיים חדשים בתפוז!'
|*|פורומים תיירותיים חדשים בתפוז!|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2015 | 16:29
5
פותחים את עונת התיירות עם מיטב מומחי הטיולים, אז איפה תהיה החופשה הבאה שלכם?

יוון והאיים
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

כפרי נופש באירופה

טיולים בארה"ב קנדה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

טיולים בשוויץ

נופש לשומרי מסורת
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'אכילת פלסטלינה בטעות -ילד בן 4'
אכילת פלסטלינה בטעות -ילד בן 4
09/02/2015 | 04:55
2
424
הילד שלי בן 4 אכל חתיכת פלסטלינה(הערכה בגודל 2-3 גרגרי אפונה) אתמול בטעות,במחשבה שזה היה בצק סוכר.
בהתייעצות עם רופא בטלפון נאמר שאם אין תופעות של קשיי נשימה אין ממה לחשוש.
האם אכן כך ואיך הגוף מוציא את החומר?האם לא צריך לבצע צילום ריאות?
תודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
09/02/2015 | 08:15
1
157
יוני שלום רב

במידה ולא היה ארוע של השתנקות או שיעול לאחר אכילת הפלסטלינה סביר להניח שהילד בלע את החומר ולא שאף לראות.
החומר יצא  החוצה דרך מערכת העיכול.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
לצפיה ב-'אכילת פלסטלינה'
אכילת פלסטלינה
16/02/2015 | 05:24
87
לד"ר אפרת-תודה רבה על התשובה המהירה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/02/2015 | 13:34
1
22
יש לי נפיחות או גידול בצוואר וזה מעט כואב,היה לי חום בימים האחרונים ויתכן שזאת אחת מתופעות הלוואי?.שקראתי באנטרנט ראיתי שיכולות להיות כל מיני תופעות בין השאר סרטן,אצל מי בודקים את זה? האם אצל רופא אף אוזן גרון
לצפיה ב-'כן'
כן
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2015 | 13:56
7
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2015 | 16:50
4
|בלוןכ|פורום מדריכים, איך עושים?

|בלוןכ|פורום משפחות חד הוריות

|בלוןכ|פורום יומני הערפד והמקוריים

|בלוןכ|פורום לגליזציה

|בלוןכ|פורום קאפקייקס

|בלוןכ|פורום מתכונים קלים ופשוטים

|בלוןכ|פורום בישול מולקולרי מודרני

|בלוןכ|פורום גוגל אנליטיקס

|בלוןכ|פורום הפנטהאוז 18+

|בלוןכ|פורום זאב צעיר
לצפיה ב-'אלון גל מגיע לפורום עסקים'
|*|אלון גל מגיע לפורום עסקים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2015 | 11:32
2
|שמאל|אחד הדברים החשובים ביותר שכל בעל עסק חייב להשקיע בו במהלך כל השנה הוא קידום העסק שלו, וזאת על מנת להגדיל הכנסות בכמה שפחות הוצאות.
אלון גל מגיע להתארח בפורום עסקים ולהשיב על שאלותיהם של בעלי העסקים בכל הקשור להתמודדות עם אתגרי התקציב של העסק, מה עושים שנקלעים לקשיים פיננסים, ואיך מרימים ומקדמים  את העסק בזמן החשוב ביותר, כאשר הוא נקלע למשבר.

האירוח יערך ביום ראשון, ה-8 בפברואר בין השעות 18:00-20:00. אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות את שאלותיכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|שמאל|הילד שלכם סובל מאדמומיות בעור? יובש או גרד? כדאי שתבדקו את זה!
מחר, יום חמישי, ה-5 בפברואר, בין השעות 11:00-13:00, ד"ר יצחק קונפינו, מומחה בנושא אסטמה של העור אצל ילדים, יגיע להתארח בפורום הורים לפעוטות.

זאת ההזדמנות שלכם להתייעץ בכל נושא שקשור למחלה, התמודדות ודרכי טיפול.
אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר מעכשיו!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לצפיה ב-'עדכון מהשעה האחרונה: שפעת עופות התגלתה עכשיו בלול נוסף'
עדכון מהשעה האחרונה: שפעת עופות התגלתה עכשיו בלול נוסף
02/02/2015 | 11:25
10
לצפיה ב-'צילום שקד שלישי'
צילום שקד שלישי
01/02/2015 | 13:27
1
41
שלום,

בני בן ה 6 סובל מנחירות בלילה, קימות ומחפש לשים את הראש במקומות גבוהים. הועלה חשד לשקד שלישי, מצורפים התצלומים. האם יש לו שקד שלישי מוגדל?
אם כן, האם הפתרון היחיד הוא ניתוחי.

בתודה,
נלי.
לצפיה ב-'צילום שקד שלישי'
צילום שקד שלישי
03/02/2015 | 08:00
21
נלי שלום רב

בצילום ניתן לראות שיש הגדלה של השקד השלישי עם חסימה חלקית של נתיב האוויר.
 צילום באופן כללי הוא בדיקת עזר, ולא ניתן להחליט על ניתוח על סמך צילום בלבד.
החלטה על ניתוח היא בהתאם לבדיקה והתסמינים הקליניים.
ממולץ לפנות לייעוץ רופא אאג .

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.

לצפיה ב-'דם בפה'
דם בפה
31/01/2015 | 19:25
1
31
שלום אני בן 35 בריא בד"כ לא מעשן ולא שותא אלכוהול
כבר כמעט חודש שאני קם בבקר עם דם בפה ברוק), בהמשך שמתי לב שכל פעם שאני מוצץ את הלשון והחניכיים יש לי רוק בדם שאחרי כמה יריקות זה חולף (חוץ מזה לא סובל מכאבים,נפיחות או מוגבלות באיזור הפה\צוואר)
רופא א.א.ג שבדק אותי  עם סיב אופטי טען שפרט לזה שראה ריפלוקס הכל תקין והוא אינו מוצא את הסיבה לדימום.
רופא חניכיים שבדק אותי טען שהוא לא רואה דבר ושאין לי דלקת בחניכיים (אציין רק שעד לא מזמן היה לי דימום חזק בזמן ציחצוח אך הדבר כמעט וחלף לאחר טיפול שיננית)
בדיקות דם מקיפות שעשיתי יצאו תקינות לגמרי ורופאת המשפחה שלי טוענת שיתכן וזה מהריפלוקס
קבעתי תור לגסטרו (לצערי רק בעוד חודשיים). התופעה אינה חולפת ואני משתגע כל פעם שאני יורק ורואה דם ברוק.  שאלתי היא כמה זה סביר שזה ממערכת העיכול ? ועד כמה זה יכול להיות דבר חמור?
אני ממש מוטרד
תודה
לצפיה ב-'דימום מהפה'
דימום מהפה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2015 | 13:57
15
שלום גלעד
יש לחפש מקור לדימום. אם אתה משתעל לבדוק גם את דרכי הנשימה התחתונים כולל בצילום חזה. אם אתה מוצץ כאמור תנסה להפסיק. אם אתה נוטל תרופות לדילול דם בדוק האם אפשר להפסיק אותן זמנית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'דימום מהאוזן'
דימום מהאוזן
30/01/2015 | 12:34
1
18
שלום !
אמש ניקיתי אוזניים עם מקלות אוזניים
היום קמתי ובאוזן אחת הבחנתי גושי דם וכמובן גם על הכרית ת סביר להניח כי בעתהניקוי פגעתי בטופית ...וזה כנרא גרם לדימום
קבעתי לי תור לרופא בשבוע הבא ,אך בינתיים מרגישה שהאזן סטומה ומלאה בנוזל בפנים +כאבים האם ניתן לטפל באוזן בשלב זה בבית ?
תודה מראש !
לצפיה ב-'צריך להבדק'
צריך להבדק
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2015 | 13:55
7
לצפיה ב-'כאבי גרון מעל לשבועיים '
כאבי גרון מעל לשבועיים
28/01/2015 | 12:10
1
36
שלום וברכה
מזה כשבועיים אני מרגיש כאבים בגרון שמתחזקים בלילות 
כמו"כ אני חש כאבים כשאני מזיז את הלשון מתחת ללשון 
בביקור אצל הרופא לא נמצא משהוא חריג כמו"כ משטח גרון יצא תקין אני מצרף את תוצואות ספירת הדם 

LIPEMIC INDEX NORMAL
HEMOLYTIC IND. NORMAL
ICTERIC INDEX NORMAL
ANTISTREPTOLYSIN 277.00 IU/ML ( 0.00- 200.00) (.........)*
ESR 2.00 MM/HOUR ( 2.00- 20.00) (*........)
WBC 5.90 K/UL ( 4.00- 10.00) (..*......)
NEUTROPHILS 3.00 K/UL ( 1.70- 5.70) (..*......)
NEUTROPHILS % 50.80 % ( 39.00- 59.00) (....*....)
LYMPHOCYTES 2.20 K/UL ( 1.40- 3.60) (..*......)
LYMPHOCYTES % 37.60 % ( 20.00- 48.00) (.....*...)
MONOCYTES 0.53 K/UL ( 0.08- 0.90) (....*....)
MONOCYTES % 9.10 % ( 2.00- 9.00) (.........)*
EOSINOPHILS 0.12 K/UL ( 0.00- 0.60) (.*.......)
EOSINOPHILS % 2.02 % ( 0.00- 6.00) (..*......)
BASOPHILS 0.03 K/UL ( 0.00- 0.15) (.*.......)
BASOPHILS % 0.52 % ( 0.00- 1.50) (..*......)
RBC 5.22 MU/L ( 3.90- 5.70) (......*..)
HEMOGLOBIN 15.60 G/DL ( 13.50- 17.50) (....*....)
HEMATOCRIT 46.30 % ( 38.00- 50.00) (.....*...)
MCV 88.90 FL ( 79.00- 98.00) (....*....)
MCH 30.00 PG ( 24.00- 32.00) (......*..)
MCHC 33.80 G/DL ( 32.00- 35.50) (....*....)
PLATELETS 230.00 K/UL ( 150.00- 400.00) (..*......)
MPV 7.70 FL ( 6.50- 11.50) (.*.......)
RDW 12.30 % ( 11.00- 16.00) (.*.......)
THROAT CULTURE NORMAL FLORA
הרופא אמר שזה תקין וכנראה ויראלי 
אשמח לחוות דעתך 
תודה רבה 
לצפיה ב-'תשובה מלאה דורשת בדיקה כולל לעומק הלוע הסיב אופטי או מראה'
תשובה מלאה דורשת בדיקה כולל לעומק הלוע הסיב אופטי או מראה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2015 | 13:54
7
לצפיה ב-'לגבי חיידק הסטרפטוקוקוס'
לגבי חיידק הסטרפטוקוקוס
28/01/2015 | 11:52
1
32
שלום אני בת 32 סובלת מסטפטוקוס בתדירות גבוהה 5-6 פעם בשנה חייבת לציין שמאז שאני ילדה סבלתי מדלקות חוזרות... כיום זה כולל בתי חולים כי אני נהיית במצב מעולף ואקוטי בשניות הדלקת מחמירה ומתפשטת גם לגרון.. המליץ לי רופא לגשת להסרת שקדים רציתי לדעת אם זה הפיתרון לדלקות שלא יהיו לי יותר והיכן החידק יושב בגוף? האם ללא השקדים הוא לא יוכל להתפרצ יותר? אשמח לתשובות כי אני לפני החלטה לנתח או לא... תודה רבה!!!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2015 | 13:53
13
1. החיידק המחולל שוכן בשקדים ועל כן הוצאתם יכולה להפסיק את הדלקות החזורות
2. אין עילה בשכיחות זיהומים לאחר כריתת שקדי הלוע
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'אטם נכנס לי לאוזן'
אטם נכנס לי לאוזן
27/01/2015 | 20:21
1
43
שלום!

השתמשתי באטמי סיליקון -כאלו שמזכירים פלסטלינה. כנראה שהחדרתי אותם עמוק מידי ונכנסו לי קצת חלקים לאוזן.

האם יש דרך להוציא את חלקי הסיליקון של האטם מהאוזן בדרך טבעית ללא רופא.?

אני פוחדת שהם יכנסו לי עמוק לאוזן.
לצפיה ב-'יש לפנות לרופא אא"ג'
יש לפנות לרופא אא"ג
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2015 | 15:09
16
לצפיה ב-'נזלת ירוקה ומוגלתית'
נזלת ירוקה ומוגלתית
27/01/2015 | 10:26
23
אני סובלת מנזלת ירוקה ומוגלתית בכמויות גדולות מאוד במשך שבוע, האם צריך ללכת לרופא, האם צריך טיפול אנטיביוטי?

תודה,
ענבל
לצפיה ב-'איך עושים צילום שקד שלישי?'
איך עושים צילום שקד שלישי?
25/01/2015 | 20:20
1
128
איך עושים צילום נזופרינקס אדנואידים שקד שלישי?
האם זה צילום רנטגן?
ואם זה רנטגן, האם זה צילום עם הרבה קרינה?
לצפיה ב-'צילום נזופרינקס.'
צילום נזופרינקס.
26/01/2015 | 12:33
118
שלום רב

צילום נזופרינקס הוא צילום רנטגן,  צילום צדדי המתבצע בהטיית הראש לאחור.
 בצילום זה ניתן להעריך את גודל השקד השלישי או האדנואיד וגם את מידת החסימה בנתיב האוויר  בלע האפי.
בצילום חד פעמי לא מדובר בקרינה גדולה.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
לצפיה ב-'כאבים באף'
כאבים באף
24/01/2015 | 13:16
43
שלום,
מזה מספר ימים אני סובלת מכאבים באף. הרגשתי כי הכאבים הם פנימיים, כל פעם שאני נוגעת באף (מבחוץ) בצד שמאל זה כואב לי (נגיעות עדינות). הסתקרנתי והסתכלתי אל תוך האף עם מראה ופנס ונראה לי כי צד שמאל אדום יותר משמעותית מאשר צד ימין (נחיר שמאל לעומת נחיר ימין). לא הייתי מצוננת השנה, אין לי סימפטומים של הצטננות, חוץ מהכאב באף מרגישה מצוין. יש חשש שיש לי שבר באף? (אולי ממכה או משהו כזה? למרות שאני לא בטוחה שקיבלתי מכה באף חזקה מספיק בימים האחרונים בשביל שבר). מה יכול להיות הכאב והאדמומיות? אשמח לתשובה.
לצפיה ב-'טינטון '
טינטון
24/01/2015 | 22:05
1
25
שלום,
האם עקב הוצאת פקק באוזן באמצעות סקשיין יכול להיווצר מצב של טינטון ? .
תודה .
לצפיה ב-'ראה 19.1 למטה לירון'
ראה 19.1 למטה לירון
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2015 | 15:11
14

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לכירורגיית אף, אוזן וגרון-ניתוחי ראש צוואר, רופא בכיר, מנהל השרות לניתוחי שתל שבלול, המערך לאף, אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר, פה ולסתות.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה