לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

לצפיה ב-'כאבים אזור הגרון/קנה הנשימה/צוואר תחתון פנימי'
כאבים אזור הגרון/קנה הנשימה/צוואר תחתון פנימי
30/01/2013 | 22:59
1
1038
היי,
לפני חודשיים החלו לי כאבים באזור הגרון שהתגלו כהגדלה של בלוטת התריס, אחרי בדיקה הכוללת ניקור נמצא שיש קישורית תקינה, בדיקות דם תקינות גם.
במהלך החודש האחרון אני סובלת מכאבים דקירות בבליעה בוושט צד שמאל למטה -צוואר תחתון מעל עצם הבריח מדובר בכאבים שלא היו בעבר ולא דומים לכאבים בגללם עשיתי בדיקת בלוטת התריס. הדקירות מופיעות בזמן בליעה בעיקר (הופיע גם בנשימה ובכלל). האב מאוד מטריד אותי והייתי רוצה לדעת  בהקדם מה עלי לעשות?
המון תודה  מראש על העזרה,
אבי.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2013 | 11:36
295
שלום אבי
מומלץ לפנות לבדיקה אצל רופא אא"ג. בין היתר ניתן לחפש עדות לנוכחות החזר חומצה מהקיבה לושט.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'ניתוח להוצאת שקדים'
ניתוח להוצאת שקדים
28/01/2013 | 18:16
1
103
אהלן חברים,
הנה הודעה שפרסמתי בפורום נשים, בנושא ניתוחי שקדים בגיל מבוגר, דנו שם בנושא והנה אני רואה שיש פורום מיוחד לכך, אז אני קופי פייסט להודעה ואשמח לתגובות גם מפה!:)

אני חדשה יחסית בפורום, אני רואה שזה לא פורום אאג אבל בכל זאת יש המון פוסטים על ניתוחי שקדים בגיל מבוגר, אשמח לכל הודעה שתהיה פה - קראתי הרבה הודעות על רופאים שממליצים לעבור את הניתוח, אצלי הבעיה הפוכה דווקא - מאוד קשה לי לשכנע את הרופאים שאני צריכה לעבור את הניתוח הזה. אני סובלת כבר כמה שנים מדלקות גרון חוזרות, רופאת המשפחה הקלה ראש ולא לקחה לי משטחי גרון כל פעם שהופיעה אצלי דלקת אלא ישר רשמה אנטיביוטיקה, לפי מה שנאמר לי אני צריכה לפחות 4 פעמים בשנה דלקות גרון חוזרות שהוכחו שהן מסטרפטוקוקוס  על מנת שאהיה בכלל מתאימה לניתוח...

אנא עזרו לי, בכל תגובה! בעיקר מי שרשמה שהרופא שלה המליץ לה לעבור את הניתוח, זה נשמע לי חלום, שרופא ימליץ על כך, אני בקושי מצליחה לגרום להם למצמץ לכיווני... לצערי. הרופאה האחרונה שהיתי אצלה, מומחית בא.א.ג באזור שלי, הפנתה אליי אצבע מאשימה והמליצה לי בציניות לגשת למטבח ולנתח את עצמי אם אני חפצה בכך, לקחת סכין מטבח ולנתח את עצמי. אני לא מספיק משכנעת בטיעוניי, שאיכות החיים שלי ירדה פלאים מאז שהופיעו אצלי הדלקות האלה, ואני סובלת מכך.
בפעם האחרונה שהופיעה אצלי המחלה טופלתי לאחר 3 נסיונות טיפול עפ פניצילין, בקלינדמיצין, ואמנם מאז אין לי חום 40 מעלות ותפליט לבן על השקדים, אך הופיע אצלי פסוריאזיס טיפתי, שלא עבר כבר חצי שנה. כל פעם לפני מחזור אני מרגישה כאבי שקדים וגרון, והפסוריאזיס מתחזק.

מישהי מכירה רופא אאג טוב שכן נוטה לשלוח לניתוחים?
אין לי כסף לניתוח פרטי (שאת עלותו איני יודעת), לכן אני רוצה דרך הקופה.
וכן, ידועים לי הסיבוכים הבתר ניתוחיים של דימום, אבל אני במצב שאני מוכנה לנסות הכל, רק לא להיות במצב התמידי הזה של בריאות לקויה, במיוחד בגלל שאני אוהבת לעשות ריצות ארוכות, וכאבי הגרון האלה משביתים אותי כל פעם מחדש לשבוע בבית לפחות.

אני שוב עם כאב גרון כעת. השקד הימני שלי כבר די מוגדל, קשה לי לבלוע וכל פעם בריצות בעיקר, כשאני שואפת אויר, אני מרגישה איך הוא מתייבש מההדף של האויר הנשאף.
אני לא פוחדת מכאב מהניתוח, הדבר היחיד שמרתיע אותי זה הסיבוך של הדימום, זה אכן מפחיד, אבל יותר מפחיד אותי לחיות בפחד מתמיד שהנה עוד פעם אני חולה בסטרפ הזה, ושהפסוריאזיס לא יחלוף... זה כמו מעגל קסמים אכזרי.

אז אנא בנות, מי שיודעת על רופא טוב שלא מתנהג באופן פטרנליסטי וציני ובאמת מקשיב, ובעיקר כזה שנוטה להסכים לניתוחים - לכתוב לי!!!:)
תודה:)
ובריאות שלמה לכולנו
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2013 | 11:35
32
אם דלקות השקדים מופיעות במחזוריות מדויקת (ציינת שכל מחזור חודשי) אופציה נוספת לגורם לכך הוא מצב המכונה Pfapa
ניתוח כריתת שקדים יכול לעזור במצבך. את מוזמנת למרפאת אא"ג כאן באיכילוב טל6974000 לדיון בכדאיות הניתוח.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'מערכת צ'אט חדשה ב אנשים'
מערכת צ'אט חדשה ב|תפוז| אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2013 | 16:32
7
אנחנו שמחים להשיק את טוטאל צ'אט, מערכת הצ'אט החדשה של תפוז.

מהיום תוכלו ליהנות בין היתר מהדברים הבאים:
|V| התחברות מכל דפדפן וכל מערכת הפעלה
|V| שיחות וידאו
|V| העברת קבצי תמונות
|V| כתיבה בצבעים

|קדימה| אתם מוזמנים לבלוג הבית להתעדכן בכל החידושים והשיפורים ולקרוא את השאלות הנפוצות
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

|קדימה| סיימתם להתעדכן? הגיע הזמן להתחבר ולהתחיל לצ`וטט
http://totalchat.tapuz.co.il/

לצפיה ב-'גיבורי העל מגיעים ל'
גיבורי העל מגיעים ל|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
27/01/2013 | 18:17
1
|רוק| למה להסתפק בגיבור על אחד כשאפשר לעקוב אחרי נבחרת שלמה?
פורום לוקי והנוקמים הוא הבית החדש לכל המעריצים של לוקי וסרטי "הנוקמים", "ת'ור", "קפטן אמריקה", "איירון מן" ו"הענק הירוק". סרטים שגרפו מילארדי דולרים ומעריצים בכל רחבי העולם|!|
אתם מוזמנים לפורום:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'גרגר חיטה תקוע בשקד'
גרגר חיטה תקוע בשקד
27/01/2013 | 16:39
1
34
שלום,

האם גרגר חיטה שתקוע עמוק בשקד עלול להיות מסוכן? האם יכול לצאת לבד? ואם לא כיצד ניתן להוציאו?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2013 | 11:33
18
1. לא מזיק בד"כ
2. להוצאה - פניה לרופא אא"ג. יתכן שמדובר ב"אבן שקד" ולא גרגר חיטה
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'ליחה דמית'
ליחה דמית
27/01/2013 | 14:36
1
287
שלום,
אני בת 33, לפני מספר חודשים הופיע אצלי טיניטוס ומאז לא נעלם (עשיתי כל הבדיקות הנדרשות ואין עוד מה לעשות בנדון), עכשיו כבר שלושה בקרים (אחרי ארוחת הבוקר) ירקתי ליחה, שנראית אדומה/ורודה ... דיי לחוצה מהנושא... לפני שנה עשיתי קוניזציה בצוואר הרחם (אולי יש קשר בסוג הוירוס), אבי סובל מהבעיה כבר שלוש שנים... (אולי יש קשר?), התור לרופאת המשפחה רק ביום שלישי, כך שאשמח לתשובה בנושא...
המון תודה...
לצפיה ב-'ליחה דמית וכן טינטון'
ליחה דמית וכן טינטון
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2013 | 11:32
110
שלום דנה
1. לענין הטינטון אם הוא מפריע לך את מוזמנת להזמין תור למרפאת הטינטון של איכילוב בטלפון 6974000, יש לציין כי הפגישה נערכת בשפה האנגלית היות והרופא הוא ד"ר לוין מומחה בעל שם עולמי בנוזא שעלה לאחרונה ארצה.
2. ליחה דמית מחייבת בירור. יש לפנות לרופא המשפחה וכן לרופא אא"ג לבדיקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'רוק סמיך וליחה בלתי פוסקת'
רוק סמיך וליחה בלתי פוסקת
27/01/2013 | 12:45
1
924
ד"ר שלום רב!
מזה כמה שנים אני סובל מתופעה של ליחה בלתי פוסקת בחלל הפה- כל הזמן צריך לכחכח. היתי אצל רופא אף אוזן גרון לפני מספר חודשים והוא אמר שמדובר ככל הנראה בריפלוקס, שיש לשנות את המזונות וכך לשפר את המצב. לאחרונה (מספר שבועות) התדירות גדלה. לאורך כל היום אני מרגיש תחושה של  כמעט חנק. קשה לי להתחיל לדבר (במילים הראשונות אני מרגיש כמו דגדוג ותחושה כאילו אני שואף רוק) אני לחלוטין לא ישן (ישן מספר שעות בודד בכל לילה) כאשר אני שוכב אני מרגיש ממש מחנק ותחושת כוויה בגרון בגלל הכחכוחים הבלתי פוסקים.  שום דבר לא עוזר. אני נמנע מכל מה שהומלץ לי להמנע ממנו (תזונתית), לועס כמויות גדולות של Tums (נוגדי צרבת) ואפילו בולע אומפרדקס. שומדבר לא עוזר ואני כבר נואש לחלוטין.
התור שיש לי לאף אוזן גרון רחוק מאוד ובינתיים חוסר השינה הוא בלתי נסבל...

האם אוכל לקבל את חוות דעתך בעניין? מה מומלץ לעשות? האם יש משהו שיכול להקל?
תודה!
לצפיה ב-'אופציות'
אופציות
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2013 | 11:30
255
שלום
מן הסתם קשה יהיה לתת לך עיצה מבלי לבדוק אותך. אופציה נוספת היא תגובה אלרגית בדרכי הנשימה. אם יש צרבות או החזר חומצה מהקיבה לושט שאינה מטופלת כראוי עם אומפרדקס מומלץ לפנות לרופא גסטרואנתרולוג לבירור נוסף.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'מה הסיכונים בהלבנת שיניים? למי שיודע'
מה הסיכונים בהלבנת שיניים? למי שיודע
27/01/2013 | 11:38
2
16
היי, אני לא בטוחה שזה הפורום הנכון...אבל אין בתפוז פורום רפואת שיניים אז אמרתי שננסה פה.

בכל מקרה, יש לי בעיה של שיניים צהובות...אחרי שנים של עישון סיגריות (בשנה האחרונה נגמלתי לשמחתי..אבל מה לעשות שהשיניים כבר נפגעו).

ביררתי לגבי הלבנת שיניים במקום הזה, ואמרו לי שאין סיכונים בהלבנה...
השאלה אם אתם יודעים על סיכונים כלשהם או שעשיתם בעצמכם וגיליתם בעיה כלשהי אחרי ההלבנה?

תודה.
לצפיה ב-'עשיתי...אין סיכונים'
עשיתי...אין סיכונים
29/01/2013 | 23:45
15
עשיתי לפני 6 שנים, השיניים עדין לבנות ויפות. 4 ימי הלבנה,
לצפיה ב-'יש לפנות לרופא שיניים'
יש לפנות לרופא שיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2013 | 11:37
9
לצפיה ב-'נקב בעור התוף וצניחה חופשית'
נקב בעור התוף וצניחה חופשית
27/01/2013 | 08:54
1
161
בבני בן ה-24 נעשו 2 ניתוחי כפתורים באוזניים בהיותו בגיל שנה.
כתוצאה מכך נותרנקבי בעור התוף באחת מאוזניו שלא התאחה עד היום.
כעת הוא רוצה לעשות צניחה חופשית.
האם הוא יכול לעשות זאת או שתהיה פגיעה נוספת באוזן ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2013 | 11:27
78
שלום חמדה
סביר להניח כי הצניחה לא תפגע באוזן. רצוי לחבוש קסדה המכסה את האוזן בצורה הדוקה. לענין השואת הלחצים בצניחה חופשית הנקב דוקא חיובי משום שהוא מבטיח שלא יהיה הפרש לחצים משני צידי התופית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'גרד באוזניים'
גרד באוזניים
25/01/2013 | 14:52
2
2256
בשנים האחרונות אני סובלת בעיקר בחורף ובעונות מעבר מגרד באוזניים. אני ממש מרגישה שיש לי רטיבות שתוך האוזן ובאמת כאשר אני מנקה עם קיסם אני מגלה את הקיסם רטוב לגמרי. לפעמים זה שקוף לגמרי ולפעמים צהוב אבל מיימי מאוד. אני לא יכולה להפסיק לגרד וזו הסיבה היחידה שאני מנקה עם קיסם, מגרדת גם בלילה (בלי שליטה יותר מדי..)
זה מציק לי לאורך כל שעות היום, ובסופו של דבר אחרי כמה שבועות מגיע למצב של דלקות חמורות באוזניים.
ביקרתי כמה פעמים אצל רופא והוא אמר לי לא לנקות/ לגרד. אבל מגרד! אז איך מונעים את זה?
תודה מראש
ליטל
לצפיה ב-'גרד באוזניים'
גרד באוזניים
25/01/2013 | 20:59
530
שלום ליטל,
את יכולה לנסות חדר מלח ,
דיקור או שילוב של שניים ,
גם יכול ליהות שיש סיבה שהיא לא קשורה
לאוזניים בכלל אלה אולי זאת קנדידה צריך לעשות לך אבחון מעמיק ,
ואז להחליט מה הטיפול המתאים לך
מה שכן יש הרבה מה לעשות...
בברכה,
פאיה N.D  C.Ac.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2013 | 11:18
684
שלום אורי
גירוד האוזניים יכול לגרום לדקלות ונזק יש למזער זאת. הפסקת ניקוי האוזניים תאפשר לשעוה לשוב להיות באוזן במידה שתקטין את הגרד. ניתן להעזר גם בטיפת שמן זית (הוא שמנוני וחומצי מה שמגן על האוזן) בתנאי שאין הפרעה מבנית באוזן כמו נקב בעור התוף.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'נחיר אחד סתום.'
נחיר אחד סתום.
25/01/2013 | 10:20
1
1873
אני בן 54.
מאז שאני זוכר את עצמי יש לי נחיר אחד סתום.
לפעמים צד ימין ולפעמים צד שמאל בכל עונות השנה.
בדרך כלל זה צד שמאל שיותר סתום.
בלילה שאני שוכב על צד שמאל הנחיר הימני פתוח ולהיפך.
אין לי עצם עקומה או פוליפ.
יש לי בעיית אלרגיה בעיקר לאבק, בתקופת אפריל ומאי אני סובל יותר מאלרגייה.
הבעייה של הנחיר הסתום היא כל השנה
האם יש פתרון לבעיית הנחיר הסתום ????
לצפיה ב-'נחיר סתום באף "אלרגי"'
נחיר סתום באף "אלרגי"
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2013 | 11:16
629
שלום אלון
הנחיר הפונה כלפי מטה נוטה להסתם בשל גודש ב"מדף" עצם המצוי בצידי האף ומכונה קונכיה או טורבינה. ראשית יש לטפל במרכיב האלרגי של גירוי האף למשל בפריי סטרואידלי. יש לפנות לרופא אא"ג לבדיקה מדוקדקת של חלל האף בסיב אופטי. אם טיפול כאמור אינו מספק ניתן בכפוף לבדיקה הגופנית לשפר את מעבר האויר בהתערבות כירורגית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'שאלה-פקקי צרומון '
שאלה-פקקי צרומון
25/01/2013 | 09:32
1
25
היי

יש לי בעיה שחוזרת על עצמה לפחות פעם בחודש הבעיה שאוזן ימין מייצרת כמות צרומון רבה ודביקה דבר שגורם לסתימה ולתחושת לחץ וציפצופים באוזן ימין הבעיה מתרחשת רק באוזן זו במהלך השינה
בעיה זו גורמת לי להגיע לרופא אוזניים פעם בחודש באופן קבוע כדי לבצע שאיבה וניקוי של האוזן מהצרומון פעולה שאורכת כ-5 דק' אך התור לרופא אא"ג אורך כשבועיים שבהם אני עם פקק צרומון וירידה בשמיעה כדי לפתור את הבעיה ולבקר אצל רופא אא"ג פחות יותר מה שאומר שיהיו לי פחות מצבי פקק באוזן  שאלתי מספר רופאי אא"ג מה אפשר לעשות אך כל רופא נתן לי תשובה שונה אחד אמר שיש צורך להשתמש במי חמצן ולתת לנוזל השעווה לצאת לבד השני אמר שאין פתרון ויש צורך להגיע לו באופן תדיר כדי לבצע ניקוי אחר אמר לי להשתמש במקלות אוזניים לניקוי בעיקר לאחר רחיצה
ניסיתי את כל הפתרונות שציינתי אך אף הצעה לא נתנה פתרון מה אפשר לעשות ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2013 | 11:13
11
שלום
ניתן לחזור באופן תקופתי לרופא אא"ג לניקוי. יש לבדוק האם יש עדות לזיהום פטריתי באוזן, לעיתים הפרעה זו גורמת לעודף יצור שעוה. יש תכשירים כדוגמת Clean Ears היכולים לסייע בניקוי עצמי.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'שוב ניתוח?! חייבת המלצות דחופות'
שוב ניתוח?! חייבת המלצות דחופות
24/01/2013 | 19:36
1
128
שלום לכולם,

חייבת התייעצות והכוונה:
בני בן 4.5 עבר לפני פחות שנה ניתוח להסרת פוליפ גדול. הניתוח בוצע ע"י ד"ר לנדר. טרם הניתוח הומלץ לא להסיר את השקדים. עם המון תקווה ואמונה שהדברים יסתדרו כמו שנאמר לי, ניגשנו לניתוח.
כבר לאחר חודש ראינו כי אין שינוי במצב: הפסקות נשימה בלתי פוסקות בשינה לזמן ממושך, נזלת תמידית, נחירות חזקות, עייפות כרונית ועוד. היום, המצב אפילו חמור יותר. אני מוצאת את עצמי ישנה כל לילה יחד עם בני על מנת להיות בבקרה תמידית בהפסקות הנשימה, מחפשת לו את התנוחה הטובה ביותר למעבר אוויר תקין.
לאחר חצי שנה ניגשנו שוב למנתח. עשינו צילום והתברר כי עדיין יש שם פוליפ (שכנראה לא הוסר במלואו) וכי השקדים נפוחים. הומלץ לנו שוב לעבור ניתוח להסרת השקדים והפוליפ.
כעת, מזה מספר ימים, מחפשת נואשות אחר רופאים מומלצים. ניסיתי לקבוע תור אצל ד"ר אייל רווה אך התורים הפנויים הם רק בעוד חודשיים.
במידה ואכן יש צורך בניתוח אני רוצה לעשות זאת בהקדם מאחר והלילות הופכים קשים יותר.
חייבת את עזרתכם בהמלצה על רופא מנתח א.א.ג לילדים. כמו כן, אשמח לקבל גם המלצות לרפואה אלטרנטיבית מומלצת שאולי תעזור עד שיגיע התור המיוחל (או בכלל).
האם יש צורך במעבדת שינה טרם הניתוח? האם יש דרכי אבחנה נוספים? הבנתי שהסיכונים בניתוח שקדים גבוהים יותר מניתוח פוליפים (על אף ששני הניתוחים שכיחים מאוד).

לצפיה ב-'ניתוח לכריתת שקדים ואדנואיד.'
ניתוח לכריתת שקדים ואדנואיד.
25/01/2013 | 06:08
56

שלום רב

בתשובה לשאלותיך.
-לא ניתן להמליץ על רופאים במסגרת הפורום.
-ברוב המקרים אין צורך בבדיקה במעבדת שינה.
-אין לי נסיון ברפואה אלטרנטיבית.אפשר לפנות לייעוץ  רפואה טבעית בקופות החולים השונות.
-האבחון נעשה ע"י בדיקה קלינית, ובדיקות עזר כמו צילום של חלל הלע האפי או בדיקה אנדוסקופית במקרים מסוימים.
-בכל ניתוח יש סיכונים, הסיכון המשמעותי בניתוח לכריתת שקדים ואדנואיד הוא דימום והשכיחות היא 2-4 %.

בהצלחה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
לצפיה ב-'יעוץ לטיפול בנושא אוזניים'
יעוץ לטיפול בנושא אוזניים
24/01/2013 | 10:42
1
29

שלום וברכה!
           בקשתי אפשרות יעוץ לגבי טיפול אוזניים, ועדיין לא נעניתי
           האם ישנה סיבה כל שהיא.
                                                                       תודה וברכה
                                                                        יהושע לוי
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2013 | 13:43
14
שלום מר לוי
תשובה לשאלתך המקורית הפרסמה ב-14/1/13 בשעה 17:27
יתכן ולא שמת לב לתשובה כי פרסמת השאלה יותר מפעם אחת
בהצלחה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'בלוטה שנתפסה?'
בלוטה שנתפסה?
23/01/2013 | 20:37
3
97
באמצע החיים בלי שום התרעה, הרגשתי פתאום כאילו נתפסה לי בלטות הלימפה (או השקד?) בצד שמאל מתחת ללסת קרוב לגרוגרת. קשה לתאר את התחושה המדוייקת, זה הרגיש כאילו פיזית הבלוטה עלתה למעלה ונקעה שם. הרגשתי כאבים מטורפים למשך כמה דקות עד שזה השתחרר באותה פתאומיות כמו שזה בא. באותם דקות הרגשתי כאבי תופת בעת הבליעה, בקושי הצלחתי לדבר, הרגשתי כאילו עוד שניה משהו נתלש לי שם.
פרט שיכול לעזור- יש לי אפטה בפה ויש מצב שהבלוטות קצת מוגדלות.
אני מעוניין לדעת מה בדיוק התרחש לי בגוף במהלך דקות האימה הללו ואיך אני יכול למנוע את זה בעתיד..
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2013 | 13:45
38
לצערי התיאור אינו ספציפי דיו כדי לדעת מה קרה. מומלץ לפנות לרופא אא"ג לבדיקה,
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'ממ..ניסיון שני'
ממ..ניסיון שני
26/01/2013 | 20:17
1
36
מכיוון שהשאלה שלי היא נטו מתוך סקרנות (זה היה כאב חד פעמי אז אין טעם שאני אלך לרופא), אני אנסה לשאול שוב ולהיות יותר ספציפי.
צירפתי תמונה של האיזור איפה שהרגשתי ש"נתפס" לי....בתמונה זאת הנקודה תחת הכיתוב tonsilas.
שנוגעים באיזור הזה מרגישים ממש בלוטה, והתחושה שלי הייתה כאילו הבלוטה נדחפה לבפנים ונתקעה שם. כשאני אומר לבפנים אני בעצמי לא סגור כל כך על איפה היא נתקעה....זה הרגיש פחות או יותר בגרוגרת (ממש למעלה בחיבור עם הלסת).
ממש כאילו הבלוטה נכלאה שם למשך כמה דקות. בעיקר כאב לי כשבלעתי רוק או אם ניסיתי להרים את הראש למעלה...

אני שוב רוצה לציין רק שזה היה מקרה חד פעמי ולכן אני לא מתכוון ללכת לרופא, אני פשוט סקרן לדעת מה התרחש לי פיזית בתוך הגוף.
מקווה שהפעם זה יותר מדוייק. אם לא אז תודה בכל מקרה על הניסיון לעזור:)
לצפיה ב-'ממש קשה לקרוא את הכיתוב על התמונה אז'
ממש קשה לקרוא את הכיתוב על התמונה אז
26/01/2013 | 20:20
23
הכיתוב הרלוונטי זה הכיתוב שמתחת לאוזן...tonsilar
לצפיה ב-'בלוטת התריס'
בלוטת התריס
23/01/2013 | 17:44
1
43
שלום בשם אשתי הייתי בבדיקת us צואר הממצאים:
בלוטת המגן- האונה השמאלית מוגדלת עקב קשריות רבות בתוכנ,האונה הימנית בגודל ובמרקם תקינים עם קשרית הטרוגנית בתוכה בגודל 12 מ"מ באיסטמוס מודגמת קשרית גדולה סולידית ברובה אך גם עם חללים ציסטים בתוכה,גודל הקשרית 27 על 31 מ"מ באונה השמאלית מספר קשריות מוגדלות אשר תופסות את רוב האונה השמאלית,בעלת מאפיינים דומים לקשרית באיסטמוס הגדולה בקוטר 30 מ"מ. בקשריות הנ"ל מודגמת וסקוליזרציה,בחלקן מעט ערה.
בלוטוטת תת לסתיות תקינות דו צדדיות. לאורך הצואר לא נצפתה הגדלה של קשרי הלימפה.

בביופסיה fna לווה באלטרסאונד
אבחנות ופרטים קליניים: mng  
נוקר קשר מייצג באיסטמוס 4 ס"מ
תיאור מיקרוסקופי:
colloid.groups of follicular cells and hurtlhle cells with focal nuclear atypia and macrophges present consistent with atypia of undertermined significance (group 3)
note: arepcat aspirate after an appropriatc interval of observation may be helpful if clinicically indicated
אבחנה:
t96300 thyroid isthmus
m09350 morphologic description only

שאלות:
1. האם מדובר בממצא סרטני בבלוטת התריס?
2ץ האם יש צורך לכרות את בלוטת התריס

תשובות דחוף בבקשה
לצפיה ב-'בירור בלוטת המגן'
בירור בלוטת המגן
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2013 | 14:30
29
שלום
ככל בדיקת עזר יש לפענח את תוצאת ניקור המחט הדקה בהקשר הקליני החסר פה: גיל המטופלת, מחלות רקע כולל עבר של הקרנות, ממצאי הבדיקה הגופנית כולל מישוש הבלוטה ועוד. התוצאות המצוטטות אינן אבחניות לסרטן בלוטת המגן אך אינן שוללות אותו. יש להתיעץ עם רופא אא"ג בשאלת הצורך בניתוח או מעקב עם חזרה על ניקור מחט דקה נוסף. אתם מוזמנים גם לפנות למרפאת התאירואיד של אא"ג איכילוב בטלפון 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'קוכככ'
קוכככ
23/01/2013 | 16:08
1
22
היי,

לפני איזה שנה שמתי לב כשאני שומע מוזיקה חזק (לא רועש בקטע שחבל על הזמן) באוזן ימין הייתי שומע רעש כזה של 'קוכככ'.
בחודש האחרון אחרי שהתקררתי וכאבו לי האוזניים אפילו כשאני מדבר לפעמים נוצר לי רעש באוזן והשמיעה מנמיכה את עצמה באוזן תוך כדי השמעת הרעש המציק הזה.

מבחינת שמיעה אני שומע מצויין בשתי האוזניים פשוט נוצר לי לחץ מהר מדי.

אף פעם לא עשיתי ניקויי, אני מנקה את האוזניים 1 לחצי שנה ואין לי כל כך הרבה שאווה
ובתור אחד שמתעסק עם מוזיקה אני מפחד ממשהו רציני, ומתבאס כרגע שאני לא יכול להיות במקומות רועשים או לדבר כשיש די הרבה רעש מסביבי.

יכול להיות שזה פקקים או משהו?

בבקשה תעזרו לי :\
לצפיה ב-'רגישות לרעש?'
רגישות לרעש?
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2013 | 13:47
14
שלום
מומלץ לבצע בדיקת שמיעה ולפנות לרופא אא"ג, לא סביר כי הגורם הוא פקקי שעוה
בכל מקרה מומלץ להמנע מחשיפה לרעש
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'ילדה חולה'
ילדה חולה
21/01/2013 | 19:10
1
19
ב בתי בת 5  סובלת כבר מיום שישי באמצע הלילה מחום גבוהה וכאבי  ראש ועורף לקחתי אותה לרופא ביום ראשון והיא ראתה בלוטת לימפה מוגדלת בגרון ואמרה שאולי הכאבים בעורף מהכאב גרון הילדה ללא תאבון אך יראית חיונית שוכבת במיטה רוב היום כי היה חשה עייפות  וכל פעם שההשפעה של הנורופן נגמר היא בוכה ואז אני רואה עלייה בחום והיא מתלוננת על כאבים בעוקף שוב אשמח לעזרה.
לצפיה ב-'מחלת חום'
מחלת חום
22/01/2013 | 08:15
8

שלום רב

התלונות שאת מתארת יכולים להתאים למחלה ויראלית,אך במקרה של חום ממושך יש צורך בהמשך ברור.
כדי לפנות לרופא הילדים המטפל לבדיקה בהקדם האפשרי.
במידה ותהיה החמרה במצב, חום מאד גבוה, כאבי ראש ועורף והקאות יש לפנות מידית למיון.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר

לצפיה ב-'שיעול וצינון לא עוברים'
שיעול וצינון לא עוברים
20/01/2013 | 10:13
4
1208
מה אפשר לעשות עם שיעול מעצבן וקשה - מתרחש לרוב בלילה כאשר אני מנסה לישון ומעיר אותי משינה כל הזמן, סוג של שיעול נבחני. ולפעמים יש גם ליחה וצינון שפשוט לא עובר! כבר שבועיים אני באותו מצב ושום דבר לא עוזר. מה אפשר לעשות כדי שזה יעבור כבר???
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2013 | 07:52
3
435
יש לפנות לרופא המטפל כדי לודא שאין הפרעה בדרכי הנשימה הדורשת טיפול כמו אנטיביוטיקה. אם הבעיה היא רק השיעול ניתן להשתמש בתרופות מכיחות וכן תרופות מדכאות שיעול.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'לאחר ביקור אצל רופא'
לאחר ביקור אצל רופא
24/01/2013 | 08:53
2
315
והוא בדק. השאלה שלי היא האם יש מוצרים אחרים חוץ מאנטיביוטיקה? כי אנטיביוטיקה מאוד מרדימה ומחלישה אותי ואני מעדיפה משהו שיותר טבעי. יש לך המלצה על משהו אחר...?
לצפיה ב-'תראי '
תראי
28/01/2013 | 20:17
1
236
אני באופן אישי מעדיפה תמיד את הטיפול האלטרנטיבי והיום כשיש את כל הפורמולות המוכנות ומוצרי המדף אז זה הרבה יותר נגיש. לפני שבועיים סבלתי מליחה ושיעול שלא עברו, לא משנה איזו חליטה שתיתי זה לא עזר. באחת מרשתות הפארם הציעה לי אחת היועצות לקחת סירופ טבעי שנקרא סמבוק גארד שמשלב ויטמין C ואבץ שמיועדים לטיפול במערכת הנשימה ותוך ממש מעט זמן המצב השתפר מאוד. אז אני לא אומרת לך לא לקחת אנטיביוטיקה אבל בעיני תמיד יש חלופות עדיפות יותר וטבעיות יותר...
לצפיה ב-'בגלל זה שאלתי'
בגלל זה שאלתי
29/01/2013 | 10:35
151
כי חשבתי על הטיפול משלים או אלטרנטיבי (מבחינתי זה אותו הדבר) והאמת המליצו לי על זה השבוע, ועכשיו את מחזקת לי את הדעה בלנסות. תודה רבה.
לצפיה ב-'בעיות בלשון'
בעיות בלשון
21/01/2013 | 16:38
1
22
לבתי יש בעיה של גבשושיות על הלשון, חתכים, וצבע שונה מי הרופא או איזו התמחות ברפואה מתאימה לטפל בבעיות הקשורות בלשון?
לצפיה ב-'לשון'
לשון
22/01/2013 | 08:07
27

שלום רב

ניתן תחילה לפנות לבדיקת רופא אאג, במידת הצורך אפשר להפנות לייעוץ רפואת הפה והלסת.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לכירורגיית אף, אוזן וגרון-ניתוחי ראש צוואר, רופא בכיר, מנהל השרות לניתוחי שתל שבלול, המערך לאף, אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר, פה ולסתות.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה