לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
02/01/2013 | 16:57
דמיינו לעצמכם שיום אחד בלי שום הסבר או הכנה - כל החשמל בעולם פשוט יעלם|!|. בלי אורות, בלי טלוויזיה, בלי סמארטפונים, בלי תחבורה...
הפורום החדש של הסדרה המצליחה והמדוברת - רבולושן- Revolution הוא בדיוק המקום לדבר ולעקוב אחרי עולם שכזה.
אז אם גם אתם כבר התמכרתם ולא יכולים לחכות עד לפרק הבא, הפורום הוא בדיוק המקום המושלם בשבילכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'תופעות לוואי של דונג באוזן'
תופעות לוואי של דונג באוזן
01/01/2013 | 11:45
1
81
במשך שנה וחצי חשתי ירידת שמיעה באוזן שמאל. בבדיקות אוזניים לא נמצאה שעווה עודפת
בבדיקת שמיעה היתה ירידת שמיעה.
במשך שנה סבלתי מאובדן יציבות ומבעיות בשיווי משקל, לאחר בדיקות שעברתי בהמון כיוונים
ההשערה היתה שזה הגיע בעיקבות וירוס הרפס שכנראה היה באוזן הפנימית. וזה השערתי.
עברתי טיפולי פזיותרפיה שכללו תרגילים לחיזוק שווי המשקל וליצירת שיווי משקל חדש.
לפני שבוע הרגשתי אטימות לגמרי באוזן שמאל , ממש תחושה כאילו אני כבר לא שומעת בכלל
באוזן ולאחר שזה נמשך יומיים הייתי אצל רופא משפחה שהסתכל לאוזן עם מכשיר ואמר שאין דלקת
ואפילו לא טיפת דונג לכן אין צורך ללכת לרופא א.א.ג. אחרי יום נוסף שבמהלכו כבר התחלתי לחוש סחרחורות של אי
יציבות בשיווי המשקל(לא סחרחורת סיבובית, אלא כמו כאני על אנייה) הלכתי בכל זאת לרופא א.א.ג שאמר שזה מדונג,
ואחרי ששאב לי ביסודיות את כל הדונג, חזרה לי השמיעה באוזן כמו שכבר שנתיים לא שמעתי!
אך בנוסף, התחלתי לחוש שוב את תחושת חוסר היציבות שאחרי חצי שנה של תרגילים התחלתי להרגיש שיפור, ורק
כשאני בעייפות/מחלה זה חזר. עכשיו התחושה כאילו חזר חזרה.
האם יכול להיות קשר לדונג? האם יכול להיות שכמו שרופא המשפחה לא ראה ורופא א.א.ג שהייתי אצלו לפני מס חודשים
לא ראה, זה מה שעשה לי בעיה גם בשמיעה וגם בשיווי משקל?  ועכשיו האם יתכן שעצם זה שהמוח עשה כבר שינוי מסויים
בתפיסת שיווי המשקל, הוא צריך לעשות שוב שינוי חזרה, ועל כן חזרו הסחרחורות?
אני בחורה צעירה בת 40. ומעוניינת כבר לדרוך על קו נייח שלא זז. האם אפשר לצאת מזה סוף סוף?
ושאלה נוספת- נאמר לי שכנראה האוזניים שלי מייצרות עודף דונג כך שפעם בכמה זמן אני צריכה לבצע שאיבה.
קראתי על נרות הופי? האם אני יכולה להשתמש פעם בחצי שנה כשמרגיש לי סתום או שיש בזה סיכון כלשהו?
והאם יש נרות מומלצים?

תודה רבה מראש
לצפיה ב-'תשובות לשאלות'
תשובות לשאלות
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2013 | 14:04
26
שלום ליבי
מספר המלצות
1. לבצע בדיקת שמיעה מקיפה
2. לבדוק את ענין הסחרחורת - לבדוק את הקשר האפשרי בינה לירידה בשמיעה או מקורות אחרים (את מוזמנת מאד גם למרפאת סחרחורת כאן במרכז הרפואי טל 6974000)
3. יש המלצה שלא להשתמש בנרות הופי, ראי מספר הודעות למטה דיון עם מראי מקום בענין
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'דיבור בטלפון קווי'
דיבור בטלפון קווי
31/12/2012 | 20:46
1
10
שלום לכולם אני מדבר מדי יום כ40 דקות עד שעה בטלפון קווי רגיל,רציתי לדעת האם הדיבור המרובה שלי עלול לגרום לי לבעיות שונות בעתיד מבחינת האוזניים והשמיעה וגם מבחינת חס וחליללה גידולים במוח.
רציתי לדעת האם גם אין איזשהי קרינה מדיבור מסוג זה?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2013 | 14:05
9
1. לא
2. למיטב ידיעתי בטלפון קוי אלחוטי יש קרינה מסוימת. צריך לשאול בעל מקצוע לענין זה
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'חירשות מולדת'
חירשות מולדת
31/12/2012 | 18:41
1
122
שלום רב!
ילדתי לפני 3 חודשים לאחר הריון בשמירה בעקבות לחץ דם גבוה. במהלך ההריון עברתי את כל הבדיקות הנדרשות והייתי במעקב צמוד של הרופא המטפל. לפני הכניסה להריון אני ובעלי עברנו בדיקות גנטיות שבהן נמצא כי אני נשאית של גן החירשות ובעלי שעבר את אותן הבדיקות אינו נשא. היועצת הגנטית אמרה כי אין סכנה של חירשות אצל העובר משום שמצב זה יכול לקרות רק כאשר שני ההורים נשאים. הלידה עצמה הייתה יזומה בשבוע 41 ונמשכה כיומיים שבמהלכם העובר היה עם סטורציה עולה ויורדת והפרעות קצב קשות. הרופא האחראי סרב לנתח בקיסרי למרות הבקשות החוזרות ונשנות שלנו, אפילו המילדות אמרו לנו לדרוש זאת מאחורי גבו אך זה לא קרה. ילדתי בלידה רגילה אך לאחר חודשיים הסתבר לנו כי התינוקת חירשת. ייעוץ עם פרופסור הביא אותי לחשוד שהסיטורציה היא זאת שגרמה לחירשות וכעת אני כעוסה פגועה ומבולבלת, הייתי רוצה לרדת לשורש העניין. מה היית ממליצה לי לעשות?
תודה מראש!
לצפיה ב-'חרשות מולדת'
חרשות מולדת
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2013 | 14:10
25
שלום מורן
בשלב הזה חשוב לנקוט במספר צעדים דחופים. ראשית, יש לודא שהאבחנה של ליקוי שמיעה עמוק ודאית. שנית, יש לדאוד להגברה (שימוש במכשירי שמיעה) מוקדם ככל האפשר. שלישית, לעיתים יש צורך בבדיקות נוספות בהתאם לסוג הליקוי השמיעתי. מומלץ מאד ליצור קשר עם אחד ממרכזי השתלות שבלול שבבתי חולים בארץ. עבור התינוקות שלך חשוב שלא להתעכב עם השיקום השמיעתי. יש גם מסגרות נוספות המתאימות ללקוי שמיעה בגילאים שונים עימן רצוי ליצור קשר.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'לקות שמיעה לילד בן 5.5'
לקות שמיעה לילד בן 5.5
30/12/2012 | 12:41
5
25
שלום רב!
הסיפור של רון (יליד מרץ 2007) המקוצר הוא כזה:
- באוקטובר 2010 אובחנה ירידה קלה בשמיעה ורופא א.א.ג אמר שלפני חורף אין מה לעשות ולחזור במאי. כשחזרנו במאי אובחנו נוזלים באוזניים והוכוונו לניתוח כפתורים אותו עשינו ביוני 2011. קיווינו לשיפור המצב אך אובחנה כבר לקות שמיעה עם ניווי עיצבי (40-45 דציבל ב-2 אוזניים) ללא הסבר הגיוני ממה הדבר נגרם.
- מטופל שנה שניה במיחא עם מכשיר שמיעה. לאחרונה בדיקת שמיעה מראה ירידה משמעותית נוספת (הולכתית) 65 באוזן שמאל ו-75 באוזן ימין, הבון נשאר באותו מצב (55 דציבל) - די מוזר.
לאחר של שנתיים של רצף בדיקות שמיעה, כ-5 רופאי א.א.ג - אנו די מבולבלים - יש כאלה שאומרים להוציא כפתורים בניתוח ויש רופאים שאומרים לא לגעת ושייצאו לבד.
במצב הנוכחי אנו נקשיב לכל ההמלצות, לא משנה מספרן, לכל אלטרנטיבות באם ישנן, לכל סוגי ריפוי. ברור לנו דבר אחד - עד גיל 3 הילד שמע מצוין, ובשנתיים וחצי אחרונות ישנה מגמת ירידה ואף אחד לא יודע למה או ממה זה נגרם.
מצ"ב אחת הבדיקות האחרונות.
אודה לכם מאוד.
לצפיה ב-'ליקוי שמיעה.'
ליקוי שמיעה.
01/01/2013 | 15:43
4
20

ג'ני שלום רב
אני לא מוצאת בדיקת שמיעה מצורפת, אך ממה שאת כותבת אני מבינה שלילד יש ירידה בשמיעה מעורבת  והוא לאחר ניתוח כפתורים לפני שנה וחצי.
חסרים הרבה פרטים וכמוון שחשוב במקרים כאלו להשוות את בדיקות השמיעה במהלך המעקב.
כדי לברר האם הכפתורים פתוחים ומתפקדים, לעיתים הם נסתמים בשעווה  ומה מצב האוזן התכונה,יתכן וזה יכול להסביר את המרכיב ההולכתי בבדיקת השמיעה.
אתם מוזמנים לייעוץ במרפאות החוץ, אפשר לקבוע תור בטל' 03-6974000 .להביא את כל בדיקות השמיעה ומסמכים רפואיים רלוונטים כולל בדיקות הדמיה באם נעשו.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
לצפיה ב-'לקות שמיעה לבן 5.5'
לקות שמיעה לבן 5.5
03/01/2013 | 09:04
3
10
תודה רבה על התגובה.
סליחה אם פירטתי לא מספיק - אנו עשינו את כל הבדיקות המעמיקות ומקיפות - CT היה תקין לחלוטין, כבד+כליות תקינים לחלוטין, צילום אף וסינוסים תקין לחלוטין, בדיקות גנטיות - ללא נשאות גן חירשות.
הסיבה לירידה בשמיעה (אני ובעלי חושדים) היא חיסון נגד שפעת.
שאלה שלי - האם ישנן סוגי ריפוי אלטרנטיביים? רפואה סינית או... אנו רוצים לנסות הכל, כי ברור לנו שיש מגמת החמרה.
תודה רבה.
לקות שמיעה לבן 5.5
03/01/2013 | 09:06
10
סליחה - שכחתי בדיקת שמיעה...
תודה
לצפיה ב-'ליקוי שמיעה'
ליקוי שמיעה
06/01/2013 | 08:28
1
7

שלום רב

ליקוי שמיעה תחושתי עצבי הוא ליקוי שמיעה בלתי הפיך.
חשוב מאד במקרים אלו שיקום השמיעה ,תפקוד שמיעתי טוב ומסגרת שיקומית מתאימה ונראה שאתם מסודרים .
אני שוב חוזרת על מה שכתבתי קודם,בהתייחסות לבדיקות שמיעה חשובה ההשוואה לבדיקות קודמות.
לגבי טיפול אלטרנטיבי אין לי נסיון.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
לקות שמיעה לבן 5.5
07/01/2013 | 11:11
5
תודה רבה.
לצפיה ב-'נוזלים באוזן לתינוקת'
נוזלים באוזן לתינוקת
29/12/2012 | 21:58
1
12
בס"ד

שלום!
ביתנו בת 10 חוד'. בחודשיים האחרונים מאז התחילה לשבת באמבטיה היא סבלה מדלקת אוזניים חריפה אחת ומכמה חזרות של נוזלים באוזניים שבגינם פעם אחת אף לקחנו אנטיביוטיקה (הייתה מאוד לא רגועה ומשכה המון באוזניים).הרופאה אומרת שזה עוד מוקדם לקרוא לזה רגישות אבל אני מאוד מאוד מודאגת, בעיקר כי גם אני רגישה באוזניים ויודעת כמה זה סבל נוראי ומפחדת מכל מה שעשוי להשתמע מכך שתאובחן אצלה רגישות באוזניים בגילה הרך!  האם יש פתרון לחדירת נוזלים באמבטיה בגיל הזה והאם זו באמת עשויה להיות הסיבה? תודה ושבוע טוב!
לצפיה ב-'נוזלים באוזניים.'
נוזלים באוזניים.
30/12/2012 | 08:07
17

שני שלום.

נוזלים באוזניים היא תופעה שכיחה בילדים, הנוזלים נמצאים באוזן התיכונה מאחורי עור התוף, ואינם קשורים למים שנכנסים לאוזן בזמן רחצה.דלקת אוזניים יכולה להיות דלקת של האוזן החיצונית או האוזן התיכונה, והתמונה הקלינית והטיפול שונה ביניהם.
לכן קשה לענות על שאלתך מבלי לבדוק את הילדה.
מומלץ לפנות לבדיקת רופא אאג.
אפשר למנוע חדירה של מים לאוזן ע"י שימוש באטימים.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
לצפיה ב-'סטרפטוליזין'
סטרפטוליזין
29/12/2012 | 18:15
1
75
בתי בת 15. היא אינה סובלת מכאבי גרון בתקופה האחרונה.
במסגרת בדיקות עבור נפרולוג עשתה בדיקת דם לסטרפטוליזין.
הבדיקה חזרה בתוצאה 417.
בבדיקה חוזרת שעשתה לאחר שבועיים התוצאה היתה 432.

כאמור - היא אינה סובלת מכאבי גרון ואין לה תפליטים. משטח הגרון החיובי האחרון שלה נעשה באוקטובר 2010. משטח הגרון השלילי האחרון שלה נעשה בינואר 2012

האם עליה לקחת טיפול כלשהו?
לצפיה ב-'סטרפטוליזין.'
סטרפטוליזין.
30/12/2012 | 08:20
37

שלום רב

לבדיקות מעבדה יש להתייחס בהתאם לקליניקה והבדיקה הפיזיקלית שבעקבותם הבדיקה נלקחה.
במידה ואין מחלה פעילה כל שהיא ולא סיבוכים של דלקת גרון  יתכן שאין משמעות לתוצאות הבדיקה.בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא המשפחה והרופא ששלח את הבדיקה.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
לצפיה ב-'מוגלה על השקדים'
מוגלה על השקדים
29/12/2012 | 14:14
1
316
לפני כשבוע החל לכאוב לי הגרון הלכתי לרופא שאמר לי שזה שום דבר מיוחד ונתן לי סטרפילס אך ליתר ביטחון מרשם למוקסיפן , יום לאחר שניסיתי את הסטרפילס ראיתי שמתחיל להיות לי מוגלה על השקדים והתחלתי לשתות את המוקסיפן , כעבור יומיים שלוש המוקסיפן עזר אך עדיין נשארה מוגלה , לאחר שלושה ימים קמתי בבוקר שוב עם כאבים חזקים הלכתי באותו ערב לרופא שאמרה לי להחליף לרפא פן ואם המוגלה תישאר אצטרך ללכת לכירוג בכדי להוריד את המוגלה , אני כבר מטופל יומיים עם רפה פן  והדלקת לא עוזבת ואף המוגלה יותר מתרחבת , חשוב לציין שבכל זה לא עשיתי משטח גרון , מה אתם ממליצים לעשות לאחר שכבר הייתי אצל שני רופאים שהביאו לי שתי אנטיביוטיקות שונות ששניהן לא עזרו לי ,חשוב לציין שאין ולא היה לי חום ולא תופעות נוספות רק הגרון גרון זה מה שמפריע לי  ... תודה רבה :)
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2012 | 16:34
113
שלום דניאל
כדאי לנסות לסיים קורס אנטיביוטי בן 10 ימים וכן לשקול לקיחת ספירת דם שעשויה להצביע על היות הזיהום חידקי או מוירוס
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'סטרפטוקוק חוזר במשך שנים'
סטרפטוקוק חוזר במשך שנים
28/12/2012 | 15:01
1
693
שלום רב,

הנני סובלת מתופעה של דלקות גרון חוזרות ונשנות (סטרפטוקוק A) לאורך שנים (חמש לפחות). בכל שנה בממוצע 2-3 פעמים. אני כבר לא מעלה חום, אבל הכאב בגרון חד מאד.
עכשיו התופעה החמירה. במשך שלושה חודשים חליתי 3 פעמים. קיבלתי תחילה רפאפן שלא הזיז לחידק למרות שלקחתי באופן מסודר 10 ימים, ומיד אחר כך שהמשטח יצא שוב חיובי קיבלתי דלאצין, אנטיביוטיקה עם תופעות לוואי נוראיות. בעקבות כך החלפתי לאוגמנטין. כאב הגרון חלף, אך יצר חידק אחר במעיים. לאחר מספר ימים מסיום האנטיביוטיקה ומשטח שיצא שלילי, שוב החלו כאבי גרון וכמובן שהחידק חזר. כעת אני מקבלת זינט לגרון ועוד אנטיביוטיקה לחידק במעיים. למרות הזינט אני עדיין חשה בכאבי הגרון לאחר 5 ימים. מיותר לציין שאני חלשה מאד, ועכשיו גם מקוררת, מצוננת וכואב בחזה כשאני נושמת. רופאי המשפחה ורופאי הא.א.ג שוב ושוב נותנים אנטיביוטיקה ולא פותרים את הבעייה מהשורש. לא יודעת עוד כמה זמן אוכל להתמודד עם זה. חייבת עזרה לפיתרון רציני וארוך טווח.
תודה רבה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2012 | 16:32
236
יש לשקול ניתוח לכריתת השקדים
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה'
מכשיר שמיעה
27/12/2012 | 11:24
1
18
שלום לכולם ..
אני כבדת שמיעה ואני משתמשת במכשיר שמיעה מגיל 10.
הבעיה במכשיר שמיעה זה שהוא מציק באוזן לפעמים ואני עכשיו מחפשת מכשיר שמיעה שיהיה ממש קטן וטוב.
מישהו שאני מכירה משתמש במכשיר שמיעה של "הדים" .
אני ממש שוקלת לקנות שם גם מכשיר שמיעה ואני רוצה לדעת אם יש פה מישהו שרכש אצלם מכשיר שמיעה גם ..
אם כן אז איזה מכשיר שמיעה בדיוק רכשתם ? או על איזה מכשיר שמיעה אתם ממליצים .. ?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זו פרסומת'
זו פרסומת
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2012 | 16:30
21
לצפיה ב-'פוליפ חוזר?'
פוליפ חוזר?
26/12/2012 | 18:41
1
30
שלום רב,
אני בת 25 - לפני 3 שנים הוציאו לי פוליפ של 4 ס"מ מהצד השמאלי של האף שהתגלה עקב כך שלא הצלחתי לנשום מהאף ונשמתי רק מהפה.
מאז לא הייתי במעקב של רופא א.א.ג
בתקופה האחרונה אני שוב לא מצליחה לנשום מהאף - הנחיר הימני פתוח והשמאלי סתום.
רציתי לדעת האם הגיוני שהפוליפ שוב חזר ובמידה שכן, חייבים לנתח בכל פעם או שיש דרכים אחרות לטפל בו? מה הסכנות בלהשאיר אותו ללא טיפול?
תודה מראש
לצפיה ב-'פוליפ באף'
פוליפ באף
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2012 | 07:22
16
שלום את
פוליפ יכול לצמוח מחדש ויש סוגי פוליפים הנוטם לעשות כן. חשוב לדעת מה היה סוג הפוליפ שנכרת ועליך לפנות לבדיקת רופא אא"ג להערכה. את מוזממנת למרפאת הסינוסים במרכז הרפואי שלנו בטלפון 03-6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'הרגשה של מים באוזניים'
הרגשה של מים באוזניים
26/12/2012 | 17:10
1
53
שלום, אני בחורה בת 21 בריאה,
מזה זמן רב אני מרגישה באוזן שמאל הרגשה של מים באוזן בזמן שאני מדברת בפלאפון/פותחת את הלסת חזק.
בביקור אצל רופא אא"ג, נאמר לי שהאוזן שלי יבשה כתוצאה משימוש מרובה במקלות אוזניים, איני משתמשת
במקלות אוזניים באופן חריג ולכן לא הבנתי עדיין מה פשר הבעיה,
אשמח לחוות דעה נוספת, הרעשים מאוד מפריעים לי
תודה, שיר
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2012 | 07:27
37
שלום שיר
משאלתך נותר סימן שאלה האם את שומעת קול של מים או מרגישה הפרשה או תחושה של מים באוזן. אם בקולות עסקינן יש לבדוק תקינות תנועת מפרקי הלסת (אצל רופא פה ולסת). נסי לראות האם את נוהגת לחרוק שיניים או ללחוץ את הלסתות בלילה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'דיבור ממושך שגורם לכאבים'
דיבור ממושך שגורם לכאבים
25/12/2012 | 16:21
1
21
שלום
אני מדריכת כושר
אני מדריכה בין 3 ל 5 שיעורים רצוף ובערך 7  ביום

כל שיעור הינו שעה שבה אני מדריכה עד 5 מתאמנים

במהלך השיעור ובעיקר בסוף המשמרת כואב לי מאוד הגרון בגלל גיבור מאומץ מאוד - אני לא מרימה את הקול אבל אני מרגישה שאני מתאמצת מאוד וזה גורם לי לכאבים
מה אפשר לעשות.?
תודה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2012 | 07:23
17
שלום הדס
1. שימוש במיקרופון נישא
2. טיפול אצל קלינאית תקשורת כדי ללמוד להפיק קול עם פחות מאמץ
קודם לכן כדאי להבדק אצל רופא אא"ג שיסתכל על מיתרי הקול
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'נזלת צהובה + אנטיביוטיקה'
נזלת צהובה + אנטיביוטיקה
25/12/2012 | 11:48
1
513
שלום רב,
מזה כשבועיים אני סובלת מהתקררות אשר היתה מלווה בנזלת בלתי פוסקת.
לפני חמישה ימים עקב כאבי ראש קשים אובחנתי ע"י רופא כי יש לי ככל הנראה דלקת סינוסים וניתנה לי אנטיביוטיקה מסוג מוקסיפן 500 * 3 פעמים ביום ל- 7 ימים.
היום הוא היום החמישי לנטילת האנטיביוטיקה, אמנם כאבי הראש והתחושה הכללית משתפרים, אך הנזלת עדיין צהובה !!! אפילו צהובה יותר משהיתה, כמו צהוב זוהר.
מלחיץ ....
מה עליי לעשות?
תודה מראש
אפרת
לצפיה ב-'המשך נזלת '
המשך נזלת
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2012 | 07:25
198
שלום אפרת
יש להמשיך את הטיפול האנטיביוטי, המשך הנזלת הוא מהלך אפשרי של מחלתך וחשוב שאת מדווחת על שיפור. תמיד ניתן לחזור לרופא לביקורת
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'ירידה בשמיעה'
ירידה בשמיעה
24/12/2012 | 23:52
1
30
שלום,
אני בן 28 לקוי שמיעה באוזן אחת שומע טוב ובשניה חלש.
בעבר אף עברתי ניתוח אך הוא לא עזר לשמיעה.
האם מלבד מכשירי שמיעה ישנו פתרון אחר שהרפואה מציעה לבעית שמיעה?
האם ישנם טיפולים אלטרנטיבים?
שמעתי על שיקוי שותים במשך תקופה והוא עשוי לשפר את השמיעה הוא מורכב מצמחים
כמו ברפואה הסינית האם דבר שכזה עשוי לגרום לנזק לאוזניים (ישנו סיכון?)
אודה לתשובה
לצפיה ב-'טיפול בירידה בשמיעה'
טיפול בירידה בשמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2012 | 07:21
13
שלום אסי
קשה לתת לך עיצה מבלי לדעת את הפרטים (איזה סוג ירידה בשמיעה, היסטוריה רפואית, מדוע נותחת וכו). אין לי מידע לגבי נזק אפשרי מטיפולים שציינת. ידוע שנרות הופי עלולים לגרום לנזק לאוזניים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2012 | 18:36
5
אין זמן טוב יותר לחזרתה של "ארץ נהדרת" למרקע מאשר תקופת בחירות.
אילו דמויות חדשות יהיו? מה יהיה הלהיט החדש שכולם ידברו עליו? אילו ביטויים חדשים יכנסו ללקסיקון שלנו?
לרגל עליית העונה החדשה, אנו שמחים לפתוח מחדש את פורום ארץ נהדרת.
אתם מוזמנים לקפוץ לבקר|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה'
מכשיר שמיעה
24/12/2012 | 17:39
1
11
שלום לכולם...
אני מחפש לקנות מכשיר שמיעה טוב ואיכותי .. היה לי עד לפני שבועיים מכשיר שמיעה טוב אבל הוא היה גדול מדי עבורי והחלטתי להפטר ממנו.
המליצו לי מאוד על מכשיר שמיעה של החברה הזאת : http://www.hedim.co.il/?CategoryID=130
מישהו מכיר ? יודע להמליץ לי ?

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ככל הנראה ההודעה היא פרסומת, לשיקולכם...'
ככל הנראה ההודעה היא פרסומת, לשיקולכם...
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2012 | 07:31
7
לצפיה ב-'אשמח מאוד לעזרה!'
אשמח מאוד לעזרה!
24/12/2012 | 17:18
3
30
שלום לכולם,
עקב סחרחורות הנמשכות כבר תקופה, נשלחתי על ידי נוירולוג לבדיקת vng.
ממה שהוסבר לי על ידי הרופא ועל ידי המרפאה אליה נשלחתי, מדובר בבדיקה שבה מזריקים נוזלים לאוזניים וגורמים לסחרחורות מכוונת על מנת לבדוק את מקורה. מיותר לציין שהוזהרתי שהיא לא נעימה. כמו כן צריך לבוא עם מלווה, אסור לנהוג אחכ וכו'...
השאלה שלי אמנם מופנית גם לרופאים אך בעיקר לאלו מכם שאינם רופאים.
מישהו כבר פעם בדיקה זו?
היא נשמעת לי לא רק לא נעימה אלא גם ממש מלחיצה! בן אדם שגם כך סובל מסחרחורות- לגרום לו סחרחורות מכוונת נשמעת לי חוויה נוראית...
ואם מישהו אכן עבר בדיקה זו, כמה זמן אחריה הסחרחורת נמשכת?
האם לא יכול להיגרם נזק?

אני ממש אשמח לכל בדיל מידע מינסיון- תודה!
לצפיה ב-'סחרחורת בבדיקת VNG'
סחרחורת בבדיקת VNG
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2012 | 07:28
23
/שלום
בבדיקת VNG לסחרחורת אכן יש מרכיב אחד שמיצר סחרחורת קצרה (בד"כ למספר דקות) שאיננה נעימה. הבדיקה עשויה להיות חשובה לאבחנה ואיננה מסוכנת.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'אני עשיתי'
אני עשיתי
27/12/2012 | 17:34
1
14
את הבדיקה וצריכה לחזור עליה שנית.

לא נעימה אבל לא היתה נוראית כמו שחששתי. אכן גורמת לסחרחורת אבל אצלי לפחות זה עבר מהר וללא הקאות.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה הבדיקה ארוכה?'
תודה רבה הבדיקה ארוכה?
29/12/2012 | 20:15
9
ואת מכירה אנשים שזה עבר להם יותר נורא?
לצפיה ב-'כאב/לחץ באוזניים בזמן ואחרי שמיעת מוזיקה'
כאב/לחץ באוזניים בזמן ואחרי שמיעת מוזיקה
23/12/2012 | 19:46
2
550
שלום, אני בן 23 והשמיעה שלי טובה וממוצאת. אני יודע את זה כי הייתי כבר אצל רופאת אוזניים שאמרה לי שהכל בסדר עם האוזניים שלי עד כמה שהיא רואה, והיא שלחה אותי לבדיקת שמיעה שלפי תוצאותיה, השמיעה שלי תקינה לחלוטין. אבל:
1. לאחר 5-15 דקות של שמיעת מוזיקה (אני בדרך כלל משתמש באוזניות גדולות אבל לפעמים גם ברמקולים או אוזניות קטנות), אני מרגיש לחץ בתעלה של האוזן, למרות שאני לא שומע בעוצמות חזקות.
2. אני עובד בבטחון ולכן חייב להסתובב עם אוזנייה באוזן. במהלך המשמרת אני מעביר את האוזניה מצד לצד כי אפילו אם אין הרבה דיבורים בקשר, מתפתח לי כאב/לחץ בתעלת האוזן שבה נמצאת האוזניה.
3. לפעמים כשאני הולך לישון, הלחץ באוזניים גדל כשהראש שלי שעון על הצד על הכרית. לא בהכרח בהתאם לצד שאני נשען עליו.

לא מדובר פה ב"התפוקקות" כמו במעבר מירושליים לתל אביב, אלא בלחץ שמרגיש כאילו לוחצים לי מבתוך תעלת האוזן החוצה, לפעמים עד כדי כאב. כאילו האוזניים שלי מתעייפות, כאילו יש לי שרירים תפוסים, קצת קשה לתאר את זה. גם אחרי שאני מפסיק לשמוע מוזיקה, הלחץ נמשך ולא עובר לחלוטין עד הבוקר שאחרי.

התופעה הזו קיימת כבר מספר חודשים והיא גורמת לי תסכול רב. מוזיקה הייתה עד לא מזמן חלק מאוד גדול מהחיים שלי ועכשיו אני לא יכול להנות ממנה ליותר ממספר דקות מצומצם ביום.
אני ככל הנראה אלך לרופא/ה אחר/ת לקבלת דעה נוספת, אבל חשבתי ששווה לנסות גם כאן ולראות אם אוכל לקבל עצות או דעות בעיניין.
אשמח לכל תגובה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2012 | 07:51
1
212
שלום
מס' עצות
1. ראשת לענין ההפרעה הלילית בדוק האם אתה חורק שיניים או לופת לסתות בלילה (אצל רופא שיניים)
2. מעט בניקוי אוזניים
3. לעיתים "מנוחה" שמיעתית לפרק זמן מסוים תקל על התלונות שלך
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'המשך'
המשך
24/12/2012 | 18:08
80
תודה רבה על התגובות שלך.

1. אני מדבר על הזמן לפני שאני נרדם, לא אחרי שאני מתעורר, כלומר, האוזניים שלי כועבות כשאני משעין את הראש על הכרית.
2. באמת? והנה אני מקפיד לנקות את האוזניים פעם ביום! באיזו תדירות אתה ממליץ לנקות אוזניים?
3. גם לאחר מנוחה של 48 שעות רצופות ללםא מוזיקה זה לא חלף =[

שוב תודה
לצפיה ב-'שיתוק מיתר הקול'
שיתוק מיתר הקול
24/12/2012 | 14:50
1
22
שלום לכולם
יש מישהו שעשה את הניתוח של שיתוק מיתר הקול
אודה לתשובה
לצפיה ב-'ניתוח לשיתוק מיתר הקול'
ניתוח לשיתוק מיתר הקול
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2012 | 07:30
18
שלום דינו
חסרים פרטים רבים אודות הבעיה הרפואית והניתוח המוצע לך. אתה מוזמן מאד למרפאת מיתרי הקול שבמרכז הרפואי להתיעצות טל 03-6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לכירורגיית אף, אוזן וגרון-ניתוחי ראש צוואר, רופא בכיר, מנהל השרות לניתוחי שתל שבלול, המערך לאף, אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר, פה ולסתות.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה