לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

|תפוז|מזמינים אתכם לסרט ג'ק ריצ'ר
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2012 | 18:42
4
לכבוד יום הולדתו של תפוז, אנו מתכננים מסיבת הפתעה קולנועית במיוחד!
לא הזמנו קוסם, גם לא ליצן ולא תיאטרון בובות. אז את מי כן תוכלו לראות שם? איזה שחקן אחד בשם טום קרוז, מכירים?

כשאקדוחן לוקח חיים של חמישה אנשים בשש יריות, כל הראיות מצביעות אל החשוד במעצר. בחקירה, לחשוד מוצע טיפ בודד: "תפוס את ג'ק ריצ'ר!"
כך מתחיל מרדף יוצא דופן לגילוי האמת, המציב את ג'ק ריצ'ר מול אויב לא צפוי, בעל כישורי אלימות וסוד כמוס.

אנו שמחים להזמין אתכם לחגוג יחד איתנו את יום ההולדת של תפוז בהקרנה חגיגית ומיוחדת של הסרט המצויין ג'ק ריצ'ר

|*|לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן|*|
ניתוח סטפדקטומי
02/12/2012 | 00:27
1
217
שלום רב,
בת 42. בריאה. עקב ירידת שמיעה משמעותית עומדת לפני ניתוח סטפדקטומי. (באוזן אחת, בינתיים זו שמצבה חמור יותר).

1. חלק מעבודתי הוא יעוץ טלפוני ולכן אני חייבת להשתמש ב"מדונה"(אוזניה המורכבת על קשת על הראש). המדונה משמשת במקום שפופרת טלפון רגילה.
אני מקווה לחזור לעבודה 2-3 ימים לאחר הניתוח.
האם שימוש במדונה עלול להוות הפרעה/סיכון כלשהו להחלמה?

2. שאלה נוספת לגבי הניתוח - הבנתי שיש בתי חולים/מרכזים בהם הניתוח מתקיים בהרדמה מקומית בלבד, ואילו בבי"ח אחרים הוא נעשה תחת הרדמה כללית. לאחרונה קראתי דברים של רופא אא"ג ישראלי שהסתייג מההרדמה המקומית עקב חשש לתזוזת החולה בזמן הניתוח.
האם זהו סיכון סביר? ואם כן- כיצד בניתוח כל-כך עדין קיימים בי"ח/מרכזים שבכל זאת עושים בהרדמה מקומית?

בתודה מראש,
גליה
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2012 | 08:06
89
שלום
ניתוח סטפדקטומיה/סטפדוטומיה מיועד לשיפור ירידה בשמיעה שנגרמת עקב מחלת אוטוסקלרוזיס. השימוש במדונה לא יפריע להחלמה. ניתן כפי שציינת לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית או כללית בהתאם להעדפת המנותח והמנתח. שתי השיטות טובות ומקובלות. העדפתי האישית היא לנתח ניתוח זה בהרדמה כללית אך אין בכך לשלול את יעילות הניתוח בהרדמה מקומית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
כאבי גרון ללא חום (וללא שקדים)
01/12/2012 | 18:38
1
368
שלום,

מיום רביעי אני סובלת מכאבי גרון ופנים חמות, קצת כאבי אוזניים - מניחה שזו השלכה של כאבי הגרון על האוזניים, ללא חום. יש לציין שהסירו לי את השקדים בגיל 9, אני בת 24 כיום.
ביום שישי (אתמול) הלכתי לרופא א.א.ג שהסתכל על הגרון ואמר שזה נראה לו ויראלי. הוא המליץ על גרגור מים עם מלח ומנוחה, ונתן בכל"ז מרשם לאנטיביוטיקה, וציין שרק אם המצב באמת מחמיר לקחת אנטיביוטיקה.
לאורך כל הימים האלה גרגרתי מים עם מלח, אתמול גם שתיתי לימון סחוט כדי לחטא עוד יותר את האזור ולקחתי בלילה איבופרופן אחד - ובאמת אתמול הרגשתי יותר טוב. היום בבוקר קמתי יותר חלשה (למרות שישנתי יותר מכל הלילות השבוע ונחתי המון), עם טיפה יותר כאבי גרון מאתמול ופנים חמות. שוב, ללא חום.

ככל הנראה נדבקתי משותפה שלי, כי אני אף פעם לא סובלת מכאבי גרון, כבר כמה שנים לא הרגשתי ככה. היא מטופלת באנטיביוטיקה ומרגישה יותר טוב.

מה עליי לעשות?

תודה.
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2012 | 08:03
122
שלום
העובדה כי עברת ניתוח להסרת שקדי הלוע אינה שוללת דלקות חידקיות אחרות בגרון וכן בזוג שקדים נוסף המצוי בבסיס הלשון. לא ניתן לענות על שאלתך מבלי לבדוק אותך.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דלקת גרון וחילוקי דעות
28/11/2012 | 11:27
1
184
שלום,
במשטח גרון נמצא כי יש לי סטרפטוקוקוס קבוצה B.הרופא נתן לי פן רפא 2 כדורים ביום ושניים בערב סה"כ 2000 מ"ג ביום לשבוע שלם. הלכתי לרופא אחר 3 ימים לאחר מכן כדי להאריך את חופשת המחלה והוא אמר לי להפחית את המינון לכדור אחד בבוקר וכדור אחד בערב והסביר זאת בכך שהתרופה הזו עברה המון שינויים ולא נכון לתת מינון כזה גדול בנטילה אחת(ובכלל עדיף מוקסיפן).כמו כן להאריך את הטיפול לעשרה ימים.חשוב לציין ששניהם לא הסתכלו על הגרון שלי (שלא ממש כואב אלא יש קצת שיעול לא נעים מדי פעם).
אני רוצה לשאול על הטיפול עצמו,מה מומלץ?אולי לעשות פשרה בין הדעות ולקחת 3 כדורים ביום (כל 8 שעות כדור)?

אשמח לתשובה מהירה כמה שאפשר כדי שאדע מה לעשות.

תודה מראש!
דלקת גרון סטרפטוקוקוס B
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2012 | 07:58
66
שלום
ניתן לטפל בדלקת ברפפן 2 גרם (2000מ"ג) ליום.
יש לבדוק גם האם יש גורם לחולשת מערתכ חיסון כמו סכרת.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
נוזלים באזניים
28/11/2012 | 10:45
1
31
אני מסתובבת כבר כחודש ימים עם אוזן אטומה, זה מפריע לי בטירוף מכל המובנים באוכל, בדיבור, בשינה, בשמיעה ירודה.  הרופא שלי אומר להתאזר בסבלנות זה אמור להתנקז לבד וזה יקח זמן.האם יש משהוא שיגאל אותי מהצרה הזו , איזה חידוש ? ומה יקרה אם הרופא ינקז לי את ידני?
                                              בתודה מראש
נוזלים באוזן התיכונה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2012 | 07:53
21
שלום אהובה
נוזל באוזן התיכונה (פנימה לעור התוף) גורם לירידה בשמיעה משום שגל הקול אינו יכול להכנס פנימה בצורה חופשית. במסגרת הבדיקה יש לכלול בדיקה של החלל מאחורי האף אליו מתחברת החצוצרה המאוררת את האוזן. ניתן לבדוק גם השפעת גורמים תורמים כעישון (יש להפסיק!). במידת הצורך ניתן לנקב את עור התוף ולהתקין בחור כפתור המאורר את האוזן.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ירידה חמורה בשמיעה בתדרים 3000 ומעלה לילדה
27/11/2012 | 20:30
1
34
שלום וברכה ,

ביתי בת ארבע וחצי , לפני חודשיים היה נראה לי שהשמיעה שלה לא חדה מספיק , בשבועות האחרונים עושה לנו הרשום שזה הסתדר אך למרות זאת ,

ניגשתי לרופאה אא"ג שאמרה שאין נוזלים או שעווה והיא מפנה לבדיקת שמיעה.

בבדיקת שמיעה יצא שמיעה טובה בתדרים הנמוכים וירידה חמורה בתדרים הגבוהים של 3000 ומעלה , נעשתה בדיקה חוזרת אחרי שבוע שוב ותוצאותיה דומות.

מה זה אומר? האם יש טיפול כדי להחזיר את השמיעה שנפגעה?

האם יתכן שבבית אינני מרגישה בעיה מיוחדת והיא יודעת את הנלמד בגן ולא נאמר לי שום דבר מהגננת .

מה אני צריכה לעשות עכשיו , לבצע בדיקה נוספת שלישית ? לפנות לרופא?

תודה רבה מראש ,

שולה

ירידה בשמיעה.
28/11/2012 | 12:08
28

שולה שלום רב.

לצערי אני  לא יכולה לענות על שאלתך מבלי לבדוק את הילדה ולראות את בדיקת השמיעה.כמו כן חסרים פרטים נוספים .
במידה והירידה בשמיעה היא חד צדדית יתכן ואין בעיה תפקודית מבחינת השמיעה.
מומלץ לפנות לבדיקת רופא אאג.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
לחץ מעל העניים ובאף
27/11/2012 | 06:38
1
24
שלום,
כבר הרבה מאד זמן יש לי לחץ מעל העניים ובאף,זה מתגבר וכואב ומלווה בחוסר ריכוז ורצון לישון כל הזמן כי כואב לי פיזית לפתוח את העניים. זה מחמיר כשאני יוצאת החוצה,העניים דומעות וקשה לי להתפקס ואני רואה מטושטש (אין לי בעיה בראייה כי כשאין לי את הכאב הזה אני רואה טוב). פעם זה היה בא ונעלם ועכשיו רק מחמיר,כואב לי כשאני נוגעת באף וגם בזמן נשימה יש מן כאב/שריפה. זה ממש מקשה עליי ביום יום כי קשה לי להתרכז אני לא מפוקסת ושוכחת דברים. אני לא יודעת אם ללכת לנורולוג או לרופא אף אוזן גרון ומה זה יכול להיות.
אשמח לקבל כל תשובה שהיא בבקשה.
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2012 | 16:55
16
שלום מירי
הסימפטומים שאת מתארת יכולים להתאים למיגרנה או כאבי ראש דומים. כדאי לפנות ראשית לנוירולוג ובהתאם לצורך גם לרופא אא"ג.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
סחרחורות.
26/11/2012 | 15:53
1
28
שלום רב,

כבר כמה שבועות שאני סובל, מסחרחורות עם כאבי ראש קלים באזור הפדחה וכל האזור מסביב לו, הרגשה של איבוד שיווי משקל וצורך לשכב, לפעמים זה מופיע גם באמצע ישיבה, ובערך כל פעם שאני הולך לישון אני מרגיש מעט את הסחרחורת הזאת וכשאני מסתובב על הכר אני מרגיש שוב את הסחרחורת.

- בדיקות דם תקינות.
- לחץ דם תקין
- יש קשקשים לעיתים קרובות.
- יש צפצופים ורעש מציק באוזן בעת השכיבה.
- הרגשת טעם של דם בפה
- סבלתי בעבר מהתקפי חרדה והפרעות חרדה למינהם.
- פעם היה לי מקרה מוזר שבו, כאב לי בצורה צורבת באזור הפדחת ולחצתי על המקום והרגשתי כמו משהו נשפך בראש חשבתי שזה דם וכאילו האף שלי נסתם. (מפחיד)
סחרחורת וכאב ראש
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2012 | 16:54
17
שלום ג'ס
כדאי לבדוק אופציה של מיגרנה בגורם לשילוב של סחרחורת עם כאב ראש
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אוזן סתומה לאחר חזרה מחול
25/11/2012 | 22:48
1
1046
עבר חודש וחצי מאז שנחתתי בארץ.
אוזן אחת שלי עדיין סתומה, אני חושב שלתקופה מסויימת היא היתה פתוחה.
דבר כזה כבר קרה לי בעבר, שלקח לאוזן הרבה זמן להיפתח אחרי טיסה.

ניסיתי את השיטה של לסתום את האף ולהוציא אויר,
מה שקורה זה שהאוזן ה"פתוחה" משתחררת עוד יותר.

אני מפחד לעשות יותר חזק שלא יתפוץ לי המוח.

עצות ?
לפנות לרופא אא"ג לבדיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2012 | 16:53
265
אפשר בנוסף לבדיקת האוזן להתסכל בעומק האף בפתח החצוצרה המאוררת אוזן זו במטרה לראות אם ניתן לזהות שם גורם להפרעת איורור האוזן.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
סחרחורות
25/11/2012 | 21:57
1
34
אני פונה לפורום הזה כי לפי מה שהבנתי מה שיש לי עלול להיות קשור לאא" ג. אני בת 17 , מזה מספר חודשים סובלת מסחרחורות פתאומיות שמופיעות למספר שניות עד דקה ונעלמות. הסחרחורות בדרך כלל מרגישות כמעין תזוזה מהירה בתוך המוח, לא כמו סחרחורת שמרגישים אחרי שמסתובבים, למשל. רוב הסחרחורות מלוות בבחילות. בנוסף לסחרחורות, לפעמים יש לי גם מעין תחושת לחץ על הראש ועל האף - באזור העליון שקרוב לעיניים. התחושה הזו יוצרת מצב רגעי של ניתוק, בלבול. לפני כשבוע ביקרתי אצל הרופאה שלי אחרי שההתקפים התחילו להחמיר, והיא נתנה לי הפנייה לבדיקת  EEG שתתקיים בעוד כחודש, ועל ההפנייה רשום שהאבחון המשוער הוא dizziness (?) . בימים האחרונים ההתקפים רק הולכים ומתחזקים ונהיים תכופים יותר ויותר, והמקרה האחרון הדאיג אותי מאוד - עמדתי על יד החלון, והתחיל לי עוד התקף כזה, רק שהפעם התחלתי ליפול אחורנית, הייתי צריכה להחזיק בחלון כדי להתיישר. זה היה ממש מפחיד, וברגע שעזבתי את האחיזה מהחלון, זה קרה שוב, ושוב נאחזתי בחלון, ככה במשך כשתי דקות. זה לא קרה לי באף אחד מהתקפים הקודמים. מה זה יכול להיות, האם זה קשור לאא"ג?
סחרחורת
28/11/2012 | 12:00
21

לינוי שלום רב

סחרחורת היא אשליה של תנועה, תחושה אמיתית של תנועה שאינה קיימת.
סחרחורת אינה מחלה כי אם תסמין ( סמפטום), ישנם גורמים רבים היכולים לגרום לתחושה של סחרחורת, חלקם מתחום אאג וחלקם לא.
הבדיקה הקלינית מאד חשובה למרות שלא תמיד ניתן להגיע לאבחנה מבדיקה ראשונה.
יש צורך בברור, ולעיתים יש צורך  גם בבדיקות נוספות.
כדי להתחיל מרופא המשפחה , והוא יפנה להמשך הברור.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
טינטון
25/11/2012 | 20:31
1
45
דר הנדזל שלום
לא הצלחתי לראותבכל התשובות בפורום מהן האפשרויות האפקטיביות לטיפול בטינטון.
יש לי מזה שבוע וחצי טינטון באוזן שמאל ללא תופעות לוואי אחרות.
בדיקת שמיעה תקינה
אנא כיצד ניתן לטפל
טיפול בטינטון
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2012 | 08:01
35
שלום
ניתן לטפל בטיינטון במגוון שיטות אותן יש להתאים לתלונת המטופל. ראשית, יש לברר את אופי הטינטון ופרטים נוספים. יש סוגי טינטון המחייבם בירור מלבד בדיקת שמיעה (למשל טינטון מחזורי-הולם). האופציות לטיפול כוללות: טיפול תרופתי, העשרת סביבה שמיעתית במוזיקה או קולות אחרים, טיפול הקשור בהורדת האסוציציות השליליות הכרוכות בטינטון ועוד. שיטות מוכרות הן TRT tinnitus retraining therapy ו-CBT cognitive behavioural therapy
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
הולכים לסרט "חיי פיי" עם |תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2012 | 17:03
6
דמיינו לכם את הסיטואציה הבאה: אתם  מוצאים את  עצמכם תקועים לבדכם על סירה בלב ים, כשמסביבכם אין שום דבר מלבד מים, שום יבשה לא נראית באופק ולא קיימת שום דרך להזעיק עזרה. האם אתם מסוגלים לדמיין מצב גרוע יותר? ומה אם היינו מספרים לכם שיחד איתכם על הסירה יש גם טיגריס?

אנו שמחים להזמין אתכם להקרנה של סרט שהוא פשוט חגיגה לעיניים!
הביקורות כבר מהללות את הסרט 'חיי פיי'. סרט שובר גבולות על גבר צעיר ששורד אסון בים, ומוטל למסע אפי של הרפתקאות וגילויים. כשהוא מוגלה, הוא יוצר קשר מדהים ולא צפוי עם ניצול אחר... טיגריס בנגאלי אימתני|!|

|*|לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן|*|

|קדימה|אתם מוזמנים להציץ בטריילר של הסרט
http://flix.tapuz.co.il/v/watch-4193860-.html
|קדימה|ובקטעים מרהיבים נוספים
http://flix.tapuz.co.il/v/watch-4195110-.html
http://flix.tapuz.co.il/v/watch-4195707-.html
בעיית הצטברות שעווה בוזניים
25/11/2012 | 09:33
1
33
שבוע טוב ומבורך לכולם,

אני צעיר בן 26, והחל מגיל 20 יש לי הצטברויות חוזרות ונשנות של שעווה באוזניים.

הפעם הראשונה שנסתמה לי אחת מהאוזניים היתה בעת שירותי הצבאי בגיל 20, ומאז אחת לשנה אני עובר שאיבה ב-2 האוזניים.

אומנם רופא האף-אוזן-גרון שאצלו אני מטופל המליץ לבוא לביקורת אחת ל-4 חודשים, אולם בםועל עד עכשיו הייתי מגיע רק כשהייתי מרגיש שהאוזניים עומדות להיסתם.

חוויית ה-suction אף פעם לא היתה נעימה לי, וכששאלתי את הרופא האם ישנם פתרונות אחרים לתופעה שלי, שכאמור התחלתי לחוותה לא מזמן אך מעולם לא בילדותי, הוא טען שהמדובר בנושא גנטי ושאין יותר מדי מה לעשות בנושא למעט שאיבות.

האם אכן זה המצב?
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2012 | 16:52
16
שלום לפלוני אלמוני
יש אנשים כמוך הנזקקים לניקוי האוזניים מעת לעת. בדרך כלל זה הפתרון המועדף. לעיתים שימוש במרככי שעוה יעזור בתהליך הפינוי הטבעי של השעוה. השעוה אמורה לנדוד החוצה מעצמה עם העור המצפה את תעלת השמע החיצונית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
טינטון בעקבות קליע שחדר לרקה
24/11/2012 | 21:20
2
24
שלום רב.
ברצוני לברר מה הם הפתרונות שהרפואה יכולה להציע לאדם שחווה טינטון קבוע מזה שנים רבות בעקבות קליע שחדר לראשו סמוך לאוזן(ויצא בצד השני) באחת ממלחמות ישראל. אינני יודע האם ניתן להשיג מידע מבית החולים בו היה מאושפז באשר למבנים שנפגעו בעקבות חדירת הקליע(תפקודו של אותו אדם לא נפגע כלל) עקב השנים הרבות שעברו.
האם ניתן לבצע בדיקות על מנת לברר מה מקור הטינטון?
תודה רבה!
טיפול בטינטון
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2012 | 08:19
1
54
שלום דן
טינטון יכולה להיות בעיה קשה לטיפול אך יש מגוון טיפולים שהשימוש בהם תלוי בגורמים שונים כמו הסיבה להופעת הטינטון, אופי הטינטון והעדפות המטופל הספציפי. לכל אדם עם טינטון יש לערוך מספר בדיקות אבחנתיות (כמו בדיקת שמיעה) לפני המלצה טיפולית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תודה רבה ד"ר הנדזל
25/11/2012 | 10:46
8
כאבים בעצם בצד שמאל באוזן
24/11/2012 | 09:05
1
187

שלום,
לאחרנה אני סובלת מכאבים בזמן השינה בעצם של האוזן השמאלית לאחר שינה על צד שמאל. בביקור אצל רופאת המשפחה שללה דלקת או הפרעה בתוך האוזן. הכאב גם בא לידי ביטוי בלעיסה של אוכל קשה בצד שמאל. הרופאה הציעה לי לישון על כרית ושאין טיפול מיוחד לבעיה. אני נמצאת בהריון מתקדם (במידה ויש קשר) כיצד ניתן לטפל בבעיה ?
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2012 | 08:16
73
שלום מיכל
מומלץ לפנות לרופא פה ולסת. יש סיכוי טוב שמקור הכאבים שלך הוא במפרק הלסת.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
פורומים חדשים ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2012 | 17:01
3
|תו| סביר להניח שבכל רגע נתון שתעברו להנאתכם בין התחנות ברדיו, לפחות אחת מהן תשמיע שיר של אדל|!| אין ספק שאדל היא בין הזמרות המצליחות ואהובות ביותר בעולם כיום.
פורום אדל החדש זה המקום שלכם להתעדכן בכל החדשות והעדכונים על הזמרת, וסתם לדבר עם מעריצים נוספים.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|עפרון| המשאב החשוב ביותר של כל ארגון הוא העובדים שלו. התפקיד של ניהול משאבי אנוש וגיוס הנו מורכב ומאתגר לעיתים קרובות מוצף בדילמות והחלטות לא פשוטות. אתם מוזמנים לשאול שאלות, לשתף ידע, להתייעץ וסתם לדבר בפורום ניהול משאבי אנוש וגיוס
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|דגל|כל הארץ חזית
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2012 | 18:22
2
|קדימה| גולשים יקרים, לאור אירועי הימים האחרונים והתפשטות המערכה למרכז ולאיזורים נוספים בארץ, שונה שמו של פורום "דרום תחת אש" וכעת הוא נקרא פורום "מבצע עמוד ענן"
פורום זה מאפשר לכולנו לשפוך את הלב, לתמוך אחד בשני ולהשאר מעודכנים  בכל המתרחש ברחבי הארץ.
אתם מוזמנים לפורום:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| נשארים מעודכנים בכל החדשות, העדכונים וההתפתחויות ממבצע "עמוד ענן" בקומונת "חדשות בזמן אמת"
http://www.tapuz.co.il/communa/communaMaavaron.asp...

אנא שימו |לב| לגלות אחריות ולא לפרסם מידע מסווג מכל סוג שהוא (מלל או תמונה). אין לפרסם מידע על נחיתות טילים או מיקומי כיפת ברזל שלא פורסמו קודם לכן בתקשורת.

|חדש|גרסה סלולרית חדשה לפורומים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2012 | 12:06
גולשים יקרים,

אנו רוצים לעדכן אתכם כי בימים אלו עלתה גרסה חדשה, מתקדמת ונוחה לגלישה סלולרית בפורומים של תפוז.

הגרסה החדשה מאפשרת לכם:
|*| צפייה בכל השרשורים באותו עמוד - לא צריך לדפדף כדי לצפות את השרשורים בפורום. מעתה, תוכלו לראות 15 שרשורים בעמודף בדיוק כמו בגרסה הרגילה.
|*| מבנה ה"עץ" המוכר מהפורומים הולך איתכם גם לגרסה הסלולרית - לא צריך לעבור בין עמודים כדי לקרוא תגובות. הן נפתחות באותו עמוד וניתן לראות בדיוק היכן הן ממוקמות בשרשור.
|*| ניתן להעלות תמונות - בגרסה החדשה תוכלו להעלות תמונה השמורה במכשיר או לצלם תמונה חדשה ולהעלות אותה לפורום.

להיכרות עם הגרסה החדשה, אתם מוזמנים להיכנס מהמכשיר הסלולרי:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/cell/

להעברת פידבקים היכנסו לקומונת תמיכה סלולארית
http://www.tapuz.co.il/communa/communaMaavaron.asp...

תתחדשו!|שי|
מקווה שזו פעם אחרונה שאני כותבת פה:)
20/11/2012 | 12:46
2
37
הילדה בת 4 וחצי חודשים סיימה אנטיביוטיקה בטיפות לאוזן ומי חמצן ביום שני וביום חמישי קבעתי לה חיסון( חיסון 4 חודשים)- זה בסדר או מוקדם מדי? היא מתנהגת כרגיל ולא חלשה או משהו כזה..
חיסון לאחר מחלה
21/11/2012 | 19:37
1
43

שלום רב

אם הילדה בריאה כעת ללא מחלה חריפה נראה לי שאין סיבה לדחות את מתן החיסון.
אני מציעה להתייעץ עם רופא ילדים מטפל.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
תודה!!
22/11/2012 | 13:10
6
גושים ויובש באף
20/11/2012 | 20:43
1
107
שלום רב,
אימי עברה ניתוח להסרת גידול במערות האף אשר כלל הסרת הקונכיה והמחיצה. מאז היא סובלת מאוד מהצטברות של גושים שמאוד קשה להוציא אותם ויוצרים חסימה של הנשימה ויובש בלתי ניסבל.
הדבר היחיד שקצת עוזר הוא אדים וטיפטוף מי מלח ע"מ להמיס את הגושים אבל גם זה לא עושה עבודה שלמה.
כמו כן היא ניסתה למרוח את הסלינה ג'ל אבל זה עוזר לכמה דקות ולאחר מיכן יוצר תחושה יותר חזקה של יובש.
השאלה היא האם יש משהו יותר חזק ויעיל להמסת הגושים באף והאם יש איזושהי דרך ליצור סיכוך באף ע"מ להפיג את היובש ולמנוע הידבקות הגושים לדפנות כך שיהיה ניתן להוציאם בקלות.
תודה
יעל
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2012 | 15:46
28
שלום יעל
במקרים רבים שילוב של ניתוח והקרנות שיש סיכוי שאמך עברה (אם כי לא הזכרת זאת) פגוע באיורור התקין של האף ויוצר את הבעיות המתמכשות שאמך חווה. הטיפול שתארת נראה מתאים. אני מציע לשאול את מומחה האף והסינוסים של המרכז הרפואי בו היא נותחה לחוות דעת בהסתמך על הבדיקה שלה. לעיתים בדיקה שכזו יכולה להביא לפתרונות נוספים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לכירורגיית אף, אוזן וגרון-ניתוחי ראש צוואר, רופא בכיר, מנהל השרות לניתוחי שתל שבלול, המערך לאף, אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר, פה ולסתות.
חם בפורומים של תפוז
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה