לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

לצפיה ב-'מה עוד ניתן לעשות לפני ניתוח כפתורים?'
מה עוד ניתן לעשות לפני ניתוח כפתורים?
29/12/2013 | 11:46
7
41
שלום ובוקר טוב.

אצל בננו בן ה-4 אובחנה ירידה בשמיעה מסוג הולכתית, בינונית באוזן אחת וקלה עד קלילה באחרת.

קיבלנו הפנייה לבדיקת שמיעה לאחר שהתלוננו על ירידה בשמיעה שלו.. בילדותו סבל הרבה מדלקות אוזניים ומסתבר שהיה להם מחיר..
ר. אף אוזן גרון אמרה שמדובר בהצטברות נוזלים ככל הנראה כבר הרבה זמן שגרמה ל"קיפול/קימור" של עור התוף. הפנתה לניתוח כפתורים.

אנו לא ששים לרוץ לניתוח. ומעדיפים מאוד לבדוק האם ישנם אפשרויות נוספות לטפל בכך??

(אגב, היא הפנתה לבדיקת טימפונומטריה שטרם נעשתה. האם היא בטוחה? מבחינת הלחץ המופעל על עור התוף הרגיש גם ככה..)
תודה!!
לצפיה ב-'ניתוח כפתורים'
ניתוח כפתורים
30/12/2013 | 15:05
6
58

הודיה שלום

החלטה על ניתוח כפתורים נעשית לאחר מעקב קליני ומעקב של בדיקות שמיעה לעיתים ממושך.
במקרים של הווצרות נוזלים באוזניים ורטרקציה של עור התוף כפי שאת מתארת ההמלצה לניתוח היא גם אם הירידה בשמיעה היא לא גדולה על מנת למנוע
את המשך התת לחץ באוזן התיכונה וסיבוכים מאוחריים יותר.
טיפולים נוספים גם אלטרנטיביים יכולים אולי לעזור בחלק מהמקרים.
יש לזכור שבחלק מהילדים הנוזלים חולפים לבד ללא כל טיפול.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
לצפיה ב-'תודה על התשובה. מדברייך אני מבינה-'
תודה על התשובה. מדברייך אני מבינה-
01/01/2014 | 12:08
5
31
שהחלטה כזאת נעשית לאחר בדיקה ממושכת.
לפי זה אני קצת תוהה,
למה ביקור אחד חטוף אצל רופאת אף אוזן גרון שמעולם לא ראתה אותו ורק לשניה הציצה באוזן,
הספיק כדי לקבוע ניתוח.

ברורה לי הדחיפות לטפל בכך כדי למנוע המשך לחץ, אבל באמת הייתי שמחה לדעת שניסינו את כל האפשרויות האחרות טרם ניתוח.
במיוחד עם את אומרת שאת מכירה מקרים בהם זה חלף בלי ניתוח.

אשמח לשמוע חוות דעת על איירפופר,

וכן אבדוק טיפולים אלטרנטיביים.
אם יש למישהו המלצה איזה סוג בתוך כל העולם הזה אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'לגבי טיפול אלטרנטיבי'
לגבי טיפול אלטרנטיבי
01/01/2014 | 23:43
4
57
גם אני חיפשתי לבת שלי פתרון חלופי לניתוח כפתורים ואז מישהי המליצה לי על טיפול רפלקסולוגי. אבל לא השיטה הרגילה שמטרטרים אותך לבוא כל יומיים לטיפול אלא שיטה שעושים מהבית. קל ופשוט ופותר את הבעיה לחלוטין.
יש איזו מישהי שהתחילה עם השיטה הזאת ומגיעים אליה מכל הארץ. קוראים לה רינה משהו (אני לא זוכרת בדיוק) ויש לי את המס' שלה- 050-4101699 (אפשר להשאיר הודעה והיא חוזרת).
אני מניחה שעד שכבר עניתי שמעת עליה כי היא ממש מוכרת בתחום. אבל שיהיה בכל מקרה..
שיהיה בבריאות.
לצפיה ב-'טיפול אלטרנטיבי'
טיפול אלטרנטיבי
02/01/2014 | 13:29
3
57
מישהו מכיר או את הטיפל שיעל מציעה?
תודה
לצפיה ב-'הי אורנית, בפורום דוקוטורס'
הי אורנית, בפורום דוקוטורס
05/01/2014 | 09:23
2
39
מישהו בשם יעקב נתן לי מידע עליה. תסתכלי שם.
אם יהיו לך חידושים. תעדכני.. :)
לצפיה ב-'אני מכירה אותה!'
אני מכירה אותה!
05/01/2014 | 14:02
1
57
היא מדהימה! היא פשוט הצילה את הבן שלי!!
קוראים לה רינה פליישמן והיא מוכרת מאד בעיקר בציבור הדתי.
היא מקסימה ומקצועית מאד ומבינה גם הרבה ברפואה ולא רק ברפלקסולוגיה..
לבן שלי גם היו נוזלים באוזניים והיתה לו ירידה מאד גדולה בשמיעה ובעקבות כך איחור שפתי.
כבר היינו ממש מיואשים וכמעט הלכנו על ניתוח כפתורים עד שמישהי הציעה ללכת אליה והבעיה ממש נעלמה תוך חודש וחצי.
והילד התחיל לדבר!!
הכי הדהים אותי שהיא ידעה מיד להגיד כמה אחוז ירידה בשמיעה יש לו בכל אוזן ובמדיוק.
בקיצור, לכו על זה..
אם יש לך עוד שאלות את יכולה בכיף.. :)
רק בריאות!
לצפיה ב-'תודה טלי.. ההמלצה שלך מחזקת אותי לפנות אליה.|'
תודה טלי.. ההמלצה שלך מחזקת אותי לפנות אליה.|
05/01/2014 | 16:12
23
לצפיה ב-'בלוטות לימפה נפוחות'
בלוטות לימפה נפוחות
29/12/2013 | 11:34
1
46
שלום, אני בת 30, ולאחרונה הופיעו לי גושים/בליטות באזור הצואר והעורף. בשבועיים האחרונים ביקרתי ארבעה רופאים (אחד פעמיים), שניסו להרגיע אותי ולהגיד לי שלא מדובר בסרטן הלימפה, אבל לא ידעו להגיד מה זה כן. אחד אמר שאולי יש לי דלקת ורשם לי אנטיביוטיקה שלקחתי שבוע, אחר אמר במפורש שאין לי שום דלקת (באמצע השבוע, אבל כבר המשכתי עם האנטיביוטיקה). עשיתי בדיקת דם והכל בסדר (חוץ ממחסור בברזל, אבל זה היה לי תמיד). שני גושים כאבו בהתחלה, אבל עכשיו כבר לא כואבים (אחד מהם גדל מאד ואחר כך קטן), גוש נוסף הופיע לפני כמה ימים, איננו כואב וגודלו לא משתנה. בנוסף, בלילה האחרון התעוררתי שוחה בזיעה - קראתי שזה סימפטום מאד מחשיד. (לגבי סימפטומים מחשידים אחרים: אין לי חום, ולא ירדתי לאחרונה במשקל.)

האם יש לי סרטן? האם יש הסבר אחר למה שיש לי? מה עלי לעשות?

למקרה שזה רלוונטי: אני לא בישראל כרגע.

תודה מראש על כל פיסת מידע שיכולה לעזור!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2014 | 15:24
29
שלום תמר
אפשר מלבד בדיקה גופנית מדוקדקת לאפיין את הגושים הנ"ל בבדיקת אלוטרא-סאונד
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'us צוואר'
us צוואר
27/12/2013 | 11:28
1
42
שלום רב,אשמח אם תוכלו לעזור לי בפענוח התוצאות בבקשה ,אינני מבינה דבר.
הייתי עם אמי בus אתמול ולהלן התוצאות שלה:
בלוטת המגן-הומוגנית תקינה. זרימה תקינה בתוכה.באונה הימנית מודגמת קשרית גדולה,היפוקואית בגודל 2.0 ס"מ עם זרימה ערה בתוכה.בגבול בין האונה השמאלית והאיסטמוס מודגמת קשרית סולידית בגודל 22*31 מ"מ ללא זרימה ערה בתוכה. באונה השמאלית מודגמות 2 קשריות גדולות,סולידיות ברובן,בעלות אופי דומה,כאשר הגדולה באורך 17 מ"מ.לאורך השרשרת הג'יגולרית משמאל מודגמות בלוטות לימפה קטנות עד 9 מ"מ במראה תקין.
מה זה אומר יש צורך לביופסיה? אשמח אם אקבל תשובה אינני שקטה.
לצפיה ב-'ממצאי על קול בלוטת המגן'
ממצאי על קול בלוטת המגן
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2013 | 08:33
26
שלום
קשריות בבלוטת המגן שכיחות מאד בנשים עם ההתקדמות בגיל. המראה העל קולי שאת מתארת איננו ספציפי להליך ממאיר. ממולץ לפנות לרופא אא"ג ולשקול את המשך הבירור. ניתן לדגום את הקשריות תחת ניטור על קול בעזרת מחט דקה השואבת תאים מהקשרית ועל ידי כך לקבל מידע חשוב נוסף על אופין.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'הרגשת גרון מנופח?'
הרגשת גרון מנופח?
25/12/2013 | 20:25
1
134
אשתדל להסביר הכי טוב שאני יכולה.
לפני כשבוע התחלתי להרגיש בגרון די למעלה כאילו יש משהו קטן תקוע שם. אדגיש שלא הייתי חולה או מצוננת, ללא שיעול או נזלת.
אני לפעמים סובלת מאלרגיות והן בדר"כ בעיניים ובאף.
הלכתי לרופא משפחה (לצערי אין תורים קרובים של רופא מומחה ואני עתידה לנסיעה ארוכה בשבועות הקרובים) והוא אמר לי שזאת אלרגיה.
עברו כמה ימים מאז ועכשיו התחלתי להרגיש תחושה כאילו הגרון מנופח מבפנים, בהתחלה חשבתי שסתם לא שתיתי מספיק והפה התייבש אבל זה מרגיש כאילו משהו התנפח שם. זה מורגש בעיקר כשאני בולעת. מבחינת מיקום זה בערך איפה שהורגש שתקוע לי משהו בגרון, למעלה בין הלסת לגרון בערך.

חשוב לציין שבאמת לא השתעלתי ואין לי נזלת. מבחינת האלרגיה הרגילה שבדר"כ יש לי (עיניים ואף) גם את זה אין לי.
האם זו סיבה לבהלה או שזה משהו שיחלוף?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2013 | 08:30
41
שלום לא ניתן לענות מבלי לבדוק אותך
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'הממצא: Strep. pyogenes Gr A'
הממצא: Strep. pyogenes Gr A
23/12/2013 | 20:54
1
41
שלום,

אני בן 80.
נתגלה אצלי פוליפ עם מוגלה בתוככי הנחיר השמאלי באף.
הרופא הורה לי לנטול דלצין (קלינדמיצין) במשך 10 ימים 4 פעמים ביום.
כשסיימתי לקחת, חזרתי לרופא ומאחר שלא היה שיפור, נלקחה תרבית מהמוגלה מהפוליפ בתוככי נחיר האף ונתגלה הממצא: Strep. pyogenes Gr A

שאלותיי:
1. מה הטיפול המומלץ כרגע לאחר שנטלתי דלצין שלא עזר? האם אני צריך לקחת פניצלין (פניצלין Pen Rafa למשל)? ואם כן, האם לא מאוחר מדי לקחת פניצלין שכן הייתי צריך לקחתו יחד עם הטיפול בדלצין ולא אחריו?
2. האם ממצא זה מסוכן? ממה הוא נגרם?

אשמח לתשובות מפורטות.

בברכה,
לצפיה ב-'פוליפ בנחיר אחד'
פוליפ בנחיר אחד
( לעמוד שלי בתפוז )
25/12/2013 | 07:44
34
שלום
הטיפול האנטיביוטי יכול לעזור בדיכוי הזיהום הנלווה לנוכחות הפוליפ אך לא להעלים רקמה עודפת זו. יש לשקול כריתה או דגימה שלו. אתה מוזמן למרפאות מומחי הסינוסים של המרכז הרפואי זימון בטלפון 6974000 03.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/12/2013 | 09:57
4
לצפיה ב-'בדיקת סיב אופטי לילד PDD בן 6 עקב צרידות קשה'
בדיקת סיב אופטי לילד PDD בן 6 עקב צרידות קשה
22/12/2013 | 09:46
1
30
שלום רב,
בני בן ה- 6 סובל כבר כמה חודשים מצרידות קשה.
הוא מאובחן כ- PDD, ויש לו התנגדות לכל בדיקה הקשורה בגרון...פתיחת פה וכו'.
הופננו ע"י רופא א.א.ג של המרפאה לבדיקת סיב אופטי בבית חולים שניידר.
הבנתי שהבדיקה הזו לא פשוטה...במיוחד לילד עם צרכים מיוחדים כמוהו.
השאלה היא, איך אפשר להקל על הילד עם בידקה מסוג זה ככל האפשר?
האם שניידר - נחשבים למומחים בתחום הזה בטיפול בילדים?
תודה רבה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/12/2013 | 09:21
28

שלום רב

ילדים עם PDD ובכלל ילדים עם צרכים מיוחדים מהווים אתגר טיפולי.
במקרים של בעיות כרוניות הדורשות בדיקות וטיפולים תכופים לעיתים חלק מהילדים בוטחים במטפל מסויים ולכן בדיקה ע"י מטפל שהילד מכיר ובוטח בו יכולה לעזור.
לעיתים אין מנוס מביצוע בדיקות וטיפולים מסויימים בסדציה( הרדמה).
הבדיקה בסיב אופטי היא בדיקה פשוטה הדורשת שיתוף פעולה של ההורים ברוב המקרים בהחזקת הילד, האנדוסקופ הוא צינור דק המוחדר לאף ובודק את חלל האף חלל הלע האפי, הלע התחתון ומיתרי הקול.
הבדיקה לא נעימה אך נסבלת,משתמשים בתרסיס מאלחש או גיל אילחוש שמקל מעט  .

בהצלחה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
לצפיה ב-'צינון- אלרגיה לעונות מעבר?'
צינון- אלרגיה לעונות מעבר?
22/12/2013 | 00:21
2
55
כ-10 שנים אני סובלת מצינון חזק, המופיע כמה פעמים בשנה (ספטמבר, אמצע מרץ, תחילת יולי)הצינון מתבטא באף סתום, ללא תחושת ריח, כאבי ראש, הרבה ליחה בגרון הגורמת לשיעולים ואף לצרידות (ובבוקר לפליטת הליחה) ולסתימת האוזניים. בלילה קשה להירדם או שאיני נרדמת עקב כך שהאף סתום. הצינון נמשך במשך כחודש. (השנה הצינון התחיל בספטמבר ומאז הולך וחוזר תכופות). בנוסף, איני אוכלת מוצרי חלב כלל, בוטנים, עגבניות ולחם לבן. בהתייעצות עם רופאים לקחתי כדורים שונים נגד אלרגיה לצינון, הם הקלו מעט אך לא פתרו את הבעיה. אשמח לשמוע את דעתכם מה עלי לעשות על מנת לפתור את הבעיה. תודה מראש.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2013 | 08:48
36
שלום מיכל
אם את חושדת במקור אלרגי ניתן לאבחן את רופא אלרגיה את החומרים אליהם את רגישה. במקרה זה ניתן לקחת תרופות נגד אלרגיה רק עם החשיפה העונתית לאותם החומרים. אם מדובר בזיהומים ויראלים חוזרים אין הרבה מה לעשות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'אלרגיה,נזלת אלרגית'
אלרגיה,נזלת אלרגית
26/12/2013 | 12:10
32
היי מיכל
ניסית  פורמולות הומאופתיות ?
יכולה להמליץ לך על פורמולה שרכשתי בבית מרקחת הומאופתי שעזרה לי מאוד !!!
מצרפת לך לינק http://bit.ly/1cqmlh0
שווה להיכנס לבדוק , בהצלחה
לצפיה ב-'פעם ראשונה שהתופעה קורית אצלי בכל 42 שנותיי'
פעם ראשונה שהתופעה קורית אצלי בכל 42 שנותיי
21/12/2013 | 19:12
1
36
לצפיה ב-'?'
?
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2013 | 08:46
8
לצפיה ב-'איבוד קול '
איבוד קול
21/12/2013 | 19:10
1
272
שלום רב,
מתחילת השבוע 15/12 -17/12 היתה לי הצטננות מלווה בשיעול
מיום שלישי 18/12 ועד היום כולל קולי אבד ואיני מסוגל להוציא הגה .
הייתי אצל רופאת המשפחה והיא טוענת שנראה שיש לי דלקת וויראלית במיתרי הקול ויש לחכות עד שתעבור .
יש לציין שאין לי חום גבוה.

שאלותיי הן:

1. מה כדאי לעשות כדי להקל על התופעה - בשיטוט ברשת חלק טוענים שצריך לשתות תה חם עם דבש לעומת זאת חלק טוענים שזה דווקא מייבש ורצוי לא לשתות תה
2. האם כדאי לעשות אדים - לשים את הראש מעל סיר מים רותחים על מנת לקבל קצת לחות
3.כמה זמן יש לחכות עד לפניה לעזרה מקצועית יותר כגון מומחה לבעיות קול

בברכה

עודד
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2013 | 08:46
115
שלום
1. לא משנה
2. אפשר
3. שבועיים
חשובה בינתיים מנוחה קולית למעט בדיבור ולחישה ולהמנע מטלפונים. אם את מעשנת זה אסור
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'השתנה לי הקול '
השתנה לי הקול
20/12/2013 | 22:45
1
33
שלום לכם,

הקול שלי השתנה עקב פגיעה בעצב ( MS)

רציתי לדעת אם בהנחיית קלינאית תקשורת

אוכל לשנות את הקול שלי בחזרה

או לפחות לשנות אותו שלא יהיה נמוך כמו שעכשיו

( אני בחורה והקול שלי כרגע נמוך מידי לטעמי :) )

תודה רבה

7466
לצפיה ב-'כדאי מאד לנסות טיפול זה'
כדאי מאד לנסות טיפול זה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2013 | 08:44
13
לצפיה ב-'כאב מעל גבה שמאל'
כאב מעל גבה שמאל
19/12/2013 | 12:15
1
1381
שלום.
ביומיים האחרונים, כל בוקר למשך כמה שעות , יש לי כאב חד רק מעל הגבה השמאלית. היה לי פעם דבר כזה שהיה בשעות הערב ועם ההירדמות היה נעלם.
ממה יכול לנבוע כאב שכזה במקום זה?
אני לוקחת תרסיס לאף בשם אבאמיס. האם זה משפיע, למרות שהוא עוזר לי?
לפני כחודש הייתי אצל רופא אאג ועשו לי צילום של מערות הפנים וסינוסים ובדיקת אלרגיה. כל התשובות יצאו בסדר.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2013 | 08:44
412
מקור הכאב יכול להיות ממגון סיבות  הכוללות סינוסיטיס וכאבים ממקור עצבי כמו cluster head ache. אם מקור בסינוסים נשלל כדאי לפנות לנוירולוג.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'איירפופר עם נזלות'
איירפופר עם נזלות
19/12/2013 | 10:20
1
63
שלום רב,
לבן שלי בן ה 4.5 יש הרבה פעמים נוזלים באוזניים לכן אנחנו שוקלים רכישת איירפופר. מצד שני, הרבה פעמים יש לו נזלות, ואנחנו חוששים שהאיירפופר ידחוף את הנזלת לכיוון האוזן ויעשה יותר נזק מתועלת.

האם המכשיר מתאים כאשר יש נוזלים באוזניים ונזלות בו זמנית?

תודה.
לצפיה ב-'איירפופר'
איירפופר
22/12/2013 | 07:59
57

שלום רב

מכשיר האייר פופר מזרים אוויר בלחץ דרך הנחיר לתוך חלל האוזן התיכונה .
השימוש בו דורש שיתוף פעולה מאחר וצריך לבצע זאת תוך כדי פעולת בליעה, ולכן אינו  מתאים לילידם קטנים.
בנוסף בילדים מאד מנוזלים בשל החסימה באף גם תהייה בעייה בהעברת האוויר לאוזן התיכונה וגם יש אפשרות לדחיפת הנזלת לתעלה ע"ש אאוסטכיוס המקשרת בין חלל הלע האפי לחלל האוזן התיכונה.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
לצפיה ב-'שוב שואלת על סטרפטוקוקוס'
שוב שואלת על סטרפטוקוקוס
18/12/2013 | 15:16
13
במשטח גרון התגלה לבת שלי בת 8 סטרפטוקוקוס איי. היא מרגישה טוב. בעבר לאחותה הגדולה בת ה12 התגלה סטרפטוקוקוס במשטח גרון ולא נתתי לה אנטיביוטיקה כי המחלה עברה. השאלה שלי היא- אם עכשיו אני אתן לבת הקטנה אנטיביוטיקה, לא עדיף לתת גם לגדולה כדי ששתיהן יפטרו מזה והסיכוי שזה יחזור ירד? אם לגדולה היה סטרפטוקוקוס לפני כשנה וזה לא טופל, היא עדיין נשאית ויכולה להדביקן? מה איתנו, ההורים? כדאי גם שנידבק?
לצפיה ב-' STREP.BETA HEMOLYTICUS NON A'
STREP.BETA HEMOLYTICUS NON A
18/12/2013 | 10:10
1
179
בוקר טוב.

זו התוצאה שקיבלתי הבוקר ממשטח גרן שעשיתי אתמול.
ללא חום, ללא תפליט, ללא צינון או שיעול או כאבים בבליעה.
עושה כושר ומתפקד כרגיל.

מצריך בכל זאת טיפול אנטיביוטי לדעתך?

תודה מראש.
לצפיה ב-'בד"כ לא'
בד"כ לא
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2013 | 08:42
62
לצפיה ב-'דלקות בגרון'
דלקות בגרון
17/12/2013 | 16:36
1
23
אני מבין שחוץ מניצוח להסרת שקדים יש טיפול מונע בדלקות חוזרות ובסטרפטוקוק חוזר

מהו הטיפול?
לצפיה ב-'טיפול אנטיביוטי ממושך'
טיפול אנטיביוטי ממושך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2013 | 08:06
12
לצפיה ב-'סטרפטוקוקוס'
סטרפטוקוקוס
17/12/2013 | 06:57
2
25
ביום רביעי שעבר כאבה לבת שלי האוזן (בת 8). הלכנו לרופאה והיא אמרה שהאוזן בסדר גמור, אבל הגרון קצת אדום. היא עשתה לה משטח גרון. לבת שלי בכלל לא כאב הגרון ועכשיו היא מרגישה בסדר גמור. הרופאה נתנה מירדן לאנטיביוטיקה ואמרה שאם יצא חיובי שנתחיל לתת לה. התוצאות לא הגיעו עד יום ראשון כנראה בגלל מזג האוויר, ובינתיים הבת שלי מרגישה טוב ושום דבר לא מציק לה. הבוקר ראיתי שהגיעה תשובה- חיובי strep a. האם לתת לה את האנטיביוטיקה בכל זאת?
לצפיה ב-'מירדן=מירשם :-)'
מירדן=מירשם :-)
17/12/2013 | 06:59
13
לצפיה ב-'סטרפטוקוקוס'
סטרפטוקוקוס
19/12/2013 | 10:17
16

דרלי שלום

אני ממליצה לחזור לבדיקת הרופא המטפל, ההחלטה על טיפול אנטיביוטי היא בהתאם לבדיקה הקלינית  ובדיקות דם לעיתים.
יתכן שאם הילדה בריאה וללא תלונות אפשר להמנע מטיפול אנטיביוטי, אפשרות נוספת שהיא נשאית.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
לצפיה ב-'קול רך'
קול רך
16/12/2013 | 19:17
4
36
אני עובדת בשירות לקוחות בטלפון של חברה מאוד גדולה וידועה.
חברתי שעובדת איתי בעלת קול ילדותי ורך ולפעמים אני מאזינה לשיחות שלה ונתקפת קנאה כשהיא מקבלת יחס מהפונים הרבה יותר ׳מקבל, אמפתי׳ ופחות מנוקר ממני.
הרבה פעמים אני נותנת תשובות קצרות ולא מרחיבה . כשהייתי צעירה, הייתי מבטאת את עצמי בצורה טובה יותר. אחרי שנים של עישון, אני יותר נהיית סגורה ונותנת תשובות ענייניות (למשל, תראו את הסרטון ראיון של אלן דנג׳רס עם בריטני ספירס בתחילת שנות ה-2000 ותראו את הראיונות של אלן עם בריטני בשנים האחרונות ותבינו מה זה לא לרצות להרחיב יותר מידיי בתשובות ולזרום ולצחוק).

רציתי לדעת אם יש איזושהיא תרופת סבתא או משהו שיכול לתת אפקט קול רך או משהו שמעדן את הקול. תודה.

בריטני בתוכנית של אלן מפעם:
http://m.youtube.com/watch?v=gmB_2STTV2w
http://m.youtube.com/watch?v=be2veEkxeYc
http://m.youtube.com/watch?v=u7shgzgXWpc

בריטני בתוכנית של אלן מהשנים האחרונות:
http://m.youtube.com/watch?v=QsB43VyQh_o
טוב, האמת אלו לא דוגמאות הכי טובות. היא צוחקת ומדברת אבל במקרה הזה אני לא רוצה לקחת ממנה דוגמה. בעזרת רופאי עור ומדענים הצלחתי פעם להשיל מגוף שלי 10 שנים אחורה. הבעיה היא שכולם מדברים אל איך לשנות את עור הפנים ולהראות צעירה ונותנים דרכים מוצלחות, אבל אף פעם לא שמעתי על איך ׳להשמע צעירה׳ אף פעם לא שמעתי על אנטי איג׳ינג לקול!!! ואני שונאת לדבר בטלפון! אז אנטי איג׳ינג לעור יש ואכן תודה ואפשר להראות צעירה בהרבה מאוד שנים אבל לעזאזל יש אנטי איג׳ינג לקול? מה זה עוזר לי שאני מקבלת יחס אחר בתור צעירה ברחוב אם בטלפון שלא רואים את הפנים שלי מתייחסים בהתאם למה ששומעים? תנו לי עזרה איזה תרגילים יש לקול. אני לא זמרת ככה שאני לא באה מהתחום ואני גם לא מנסה להיות זמרת אלא רק בדיבור הרגיל... תודה. (:
http://m.youtube.com/watch?v=CBJNMJfszd0
לצפיה ב-'לא לפרסם בעמוד ראשי'
לא לפרסם בעמוד ראשי
16/12/2013 | 19:18
17
לצפיה ב-'ואותו דבר כלפי גברים'
ואותו דבר כלפי גברים
16/12/2013 | 19:21
19
יש לי ידיד שהוא רוצה לדבר בסגנון בערך כמו ג׳סטין ביבר.
אל תצחקו עלינו, אם יש משהו לעזור - תעזרו. אם אין אז מילים כמו ״אין מה לעשות. הגיל עושה את שלו״ רק יגרמו לנו להרגיש רע יותר ועדיף שלא תגיבו. שבוע טוב..
לצפיה ב-'אני רוצה שיקראו לי ילדה/בחורה אבל לא אישה!!'
אני רוצה שיקראו לי ילדה/בחורה אבל לא אישה!!
16/12/2013 | 19:22
18
זה מזעזע.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2013 | 14:53
22
שלום ליאת
הפסקת עישון יכולה להקטין בצקת במיתרי הקול. בצקת שכזו נוטה לגרום לקול להשמע נמוך וגברי יותר
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לצפיה ב-'אישור רפואי '
אישור רפואי
15/12/2013 | 14:18
3
24
כדי להוציא אישור רפואי צריך לעבור בדיקות?
לצפיה ב-'השאלה כללית מדי'
השאלה כללית מדי
( לעמוד שלי בתפוז )
16/12/2013 | 08:09
15
לצפיה ב-'תיקון '
תיקון
16/12/2013 | 09:46
1
12
לשם התחלת שירות במקום חדש (מדא) עליי לשלוח להם אישור המראה שמצבי הרפואי תקין. בשנים הקודמות הוצאתי ללא בעיה אישור רפואי מרופא המשפחה ללא צורך בבדיקות. אבל בכל זאת הייתי רוצה לדעת האם צריך לעבור בדיקות כלשהן לשם צורך בקבלת אישור רפואי או שלא.מצבי הרפואי תקין תודה לאל.
לצפיה ב-'יש לשאול את רופא המשפחה'
יש לשאול את רופא המשפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2013 | 08:40
4
לצפיה ב-'MRI ראש'
MRI ראש
16/12/2013 | 13:29
3
32
שלום רב,
אני בת 28, בריאה בד"כ. בעקבות אירוע של ירידה בשמיעה שטופל בסטרואידים באשפוז נשלחתי לביצוע MRI של המוח. בינתיים השמיעה חזרה, אבל מידי פעם אני עדיין מרגישה תחושת אטימות או מלאות באוזן. היום הגיע הפענוח של הבדיקה. האם המשמעות היא שהבדיקה תקינה? תודה.

mri of the head was performed with t2 and t1 weighted images through the posterior fossa.
Mucosal thickening is noted filling the right sinus and small focal region of mucosal thickening is noted in the maxillary sinus.
The exam is otherwise grossly unremarkable. no gross of cp angle nor internal auditory canal pathology id seen.
לצפיה ב-'תקין לענין השמיעה יתכן ויש סינוסיטיס'
תקין לענין השמיעה יתכן ויש סינוסיטיס
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2013 | 14:51
2
20
לצפיה ב-'מה המשמעות של סינוסיטיס?'
מה המשמעות של סינוסיטיס?
18/12/2013 | 07:09
1
14
האם יתכן שבגלל זה אני סובלת כבר חודשים ארוכים מליחה סמיכה שבאה והולכת?
האם זה קשור לתחושת האטימות שאני מרגישה לפעמים באוזן?
מה עושים עם זה...?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2013 | 08:06
15
אפשרי
אולי
פונים לבדיקה אצל רופא אא"ג
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לכירורגיית אף, אוזן וגרון-ניתוחי ראש צוואר, רופא בכיר, מנהל השרות לניתוחי שתל שבלול, המערך לאף, אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר, פה ולסתות.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה