לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

תוצאות אולטרסאונד
25/11/2013 | 09:20
1
107
שלום רב

בעקבות בלוטת לימפה נמוכה בצוואר תחתון משמאל, אשר הורגשה על ידי לפני 3 חודשים כי היא כאבה בעת שהיתה לי  דלקת גרון סטרפטוקוק A  , כך בעצם הרגשתי בנוכחותה, אולם מאז לא ירדה בנפיחות, הופניתי לאולטרסאונד צוואר ובלוטת תריס.

יודגש, הנני נמצאת במעקב 3 שנים של אולטרסאונד פעם בשנה ובדיקת תפקודי TSH בשל קשרית סולידית בגודל 6 מ"מ עם מוקד זעיר מסוייד בדופן,  כאשר 3 שנים הקשרית אינה גודלת.

יודגש כי לאחר שנתיים מעקב אולטרסאונד נאמר לי ע"י הרופאה כי אין צורך במעקב יותר חד משמעית אולם אני מתעקשת לבצע כזה פעם בשנה.

כעת לאולטרסאונד האחרון לפני שבוע, שביצעתי באופן פרטי ברמב"ם בשל חששותיי ותור מאוחר אשר נקבע ליום 16.12.13 ולא יכולתי להמתין:

בלוטת התריס מוגדלת באופן דיפוזי.
עובי האיסטמוס 5 מ"מ
אונה ימנית: 4.7X2.6X1.8
אונה שמאלית 5.6X 2.5X 1.7

מרקם הבלוטה תקין כמו גם הווסקולריזציה שלה

באונה ימנית אחורית קשרית רקמתית היפו אקוגנית גודל  5 מ"מ עם הסתיידות היקפית פסית בחלקה הקדמית, ווסקולרית.

בצוואר משמאל 4-5 LEVEL , מודגמת בלוטת לימפה מעט מוגדלת 1.36 ס"מ בעלת סינוס שומני, ריאקטיבית קרוב לוודאי.

לסיכום:
1. קשרי אונה ימנית למעקב? FNA?
2. בלוטת לימפה מעט מוגדלת משמאל, למעקב

שאלותיי:
1. האם הקשרית נחשבת מסוכנת? האם דרוש ניקור? תוצאות תפקודי בלוטת תריס מלפני חודשיים תקינים לחלוטין.
2. אני מאוד מוטרדת מבלוטת הלימפה הנפוחה? האם באולטרסאונד יש סממנים של בלוטה חשודה? האם זוהי חשודה? מה זה סינוס שומני?
3. האם יתכן שהבלוטה נפוחה בגלל דלקת גרון שנמשכה חודש עד תחילת ספטמבר האחרון... והיא באמת ריאקטיבית? מתי הנפיחות תרד אם בכלל? האם יכול להיות קשר לפצע הרפס בשפתיים ובצד השפה בעור שיש לי ממנו כרגע עוד חלק קטן שלא נרפא?

סורי על השאלות אודה על תשובות לגבי כל אחת מהשאלות, בכל מקרה יש לי אולטרסאונד נוסף ביום 16.12.13....

תודה רבה
דנה
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2013 | 14:55
41
שלום דנה
קשה לענות על השאלות שלך מבלי לדעת פרטים (גיל היסטוריה רפואית ואישית ועוד) נוספים וכן לבדוק אותך
1. לא, אפשר אבל לא חייבים
2. לא, סינוס מבנה בבלוטת לימפה
3. אולי, ריאקטיבית משמעו מגיבה לזיהום/גירוי דלקתי
4. לא סביר במיוחד לאור מיקום הבלוטה ביחס לשפתיים
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אף סתום
24/11/2013 | 16:15
1
296
היי ד"ר,
אמא שלי, בת 48, בשבועיים האחרונים סובלת מאף סתום, כשהוא ממש נסתם לה רק בשכיבה כשהיא הולכת לישון.
כשרק התחיל אצל העניין, היא סבלה מנזלת ומעיטושים מרובים ומאז זה החמיר והגיע למצב של אף שנסתם לגמרי ללא נזלת בכלל וללא עיטושים.
ביום שישי היא הייתה אצל רופא א.א.ג, שבדק אותה ואמר לה שיש לה דלקת ומחיצה קצת עקומה. נתן לה כדורים וספריי סטרואידים לאף אבאנס (?) לא זוכרת בדיוק את השם למשך חודש. הרופא אמר לה לשים את הספריי פעם אחת לפני השינה.
הקטע הוא שהיא לא מרגישה שהספריי הזה פותח לה את האף, ובלי אלרין היא פשוט לא מצליחה לעצום עין, קשה לה לנשום כשהאף סתום והיא לא ישנה.
האם ההשפעה של הכדור + הטיפות הללו - לוקחת זמן?
בינתיים היא לא מצליחה לישון בלילות, היא מותשת והגיעה למצב שהיא כבר ממש נכנסת להתקפי חדרה כשהיא לא יכולה לנשום מהאף.
היום בבוקר היא נגשה לרופא המשפחה שנתן לה טיפות כתחליף לאלרין ולהמליץ לה לשים את הספריי עם הסטרואידים פעמיים ביום ולא פעם אחת.
כמו כן הוא בדק לה את הלב והנשימה ואמר שההתקפים נובעים מחרדה וכן רשם לה כדורים הרגעה לערב כדי שתוכל לישון.
כמה זמן צריך לעבור עד שהדלקת שיש לה תורגש הקלה בדלקת?
תודה...

http://www.starmed.co.il/forum-109/msg-3806028#ixz...
סטארמד בריאות
שבועיים-שלושה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2013 | 14:47
73
בעיה בגרון עקב בליעה לא טובה
23/11/2013 | 19:13
1
83
שלום,

לפני כחודש בעלתי חתיכת ביסקוויט קשה בלי ללעוס וזה כנראה שרט לי את הגרון. באותו ערב היו לי תופעות של

שיעול, בחילה, לחץ בחזה וכמובן תחושה שמשהו תקוע בגרון.

אחרי כמה ימים זה עבר אבל אז אכלתי חתיכת מלפפון כנראה בלי ללעוס ושוב תחושה שמשהו תקוע בגרון (לא קיצוני כמו עם הביסקוויט).

מאז זה בא והולך, נרגע לכמה ימים ואז אני אוכלת כנראה אוכל קשה וזה חוזר.

מה לעשות? כבר חשבתי שעלי לאכול לתקופה מסוימת רק מאכלים נוזליים כמו מרק, יוגורט וכו'

כי השריטה הזו או מה שזה לא יהיה, לא ממש מבריאה.

אשמח לכל עצה.
לפנות לבדיקה אצל רופא אא"ג
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2013 | 14:46
29
שאלה אולי טפשית: האם יש מכשיר שמיעה ללא מרשם?
22/11/2013 | 13:46
1
34
יש משקפי קריאה שאנחנו יכולים פחות או יותר להתאים לעצמנו בבית המרקחת. האם יש איזה מכשיר שמיעה שמגביר שמיעה באופן כללי במידה מתונה, ללא התאמה אישית של מומחה איש מקצוע? עם תג מחיר נמוך יותר?
למיטב ידעתי לא
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2013 | 14:45
9
כאבי תופת באוזן - רק מפקק?
19/11/2013 | 19:40
3
177
שלום!
מזה כמה ימים יש לי כאבי תופת באוזן, שאני ממש לא מסוגלת לישון בגללם
הייתי אצל רופא א.א.ג. והוא טען שזה פקק גדול ומאוד קשיח, שלא שייך להוציא אותו ידנית (בגלל גודלו וקשיחותו) ולכן אין ברירה אלא רק לקחת שמן פראפין.
בנתיים אני לוקחת את משככי הכאבים הכי חזקים, וזה ממש לא עוזר לי. יש לי כאבי תופת משתקים, ואני פשוט מרותקת למיטה כבר כמה ימים.
השאלה:
1. האם באמת זה הגיוני שרק מפקק יהיו כאלו כאבים ששום משככי כאבים לא יפיגו אותם?
2. האם ייתכן שיש גם דלקת מתחת הפקק, ולא ניתן להבחין בה, והיא זו שגורמת כאבים?
3. במידה וזה אכן רק פקק, מה שייך לקחת בכדי לא להתשגע מכאבים? (אני לא מסוגלת לחשוב שאני כעת אסבול שבוע לפחות מכאבי תופת 24 שעות ביממה!

תודה!
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2013 | 14:45
63
1. יכול להיות
2. כן
3. אופטלגין או נורופן

בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
קרה לי פעם.. סיוט!
27/11/2013 | 22:52
1
47
סיוט!! כאבים באמת נוראיים. אני לקחתי אקמול ואופטלגין נוזלי לסירוגין. זה עזר עם הכאבים. שיעבור מהר!
תודה
28/11/2013 | 01:10
14
תודה לאל זה עבר עם מוקסיפן 5 ימים
cmv וליקוי שמיעה באוזן שמאל בתינוק בן 3 חודשי
18/11/2013 | 09:12
2
45
שלום,
בני בן 3 חודשים ונכשל באוזן שמאל בבדיקת שמיעה בבית החולים כשנולד. לפני שבועיים עשינו בדיקת ABR שאמתה את החשש
לפי רישומי הבדיקה:
אוזן ימין: דגם רישום תקין, זמני חיביון תקינים, זמן מעבר בגזע המוח תקין, סף שמיעה לנקישה 40db-0
אוזן שמאל: דגם רישום אמפליטודה נמוכה, זמני חיביון מאוחרים, זמן מעבר בגזע המוח תקין, סף שמיעה לנקישה ב - 80db תגובה 0
יש לציין שהילד לא היה רגוע בזמן הבדיקה ולפי התרשמותי נראה ששומע ומגיב לקולות ונבהל מרעשים חזקים.
במקביל עשינו לו בדיקת CMV והתוצאות יצאו - IGM שלילי ו - IGG חיובי. הבנתי שזה אומר שהוא חלה במחלה והבריא ופיתח נוגדנים ויש להניח שהפגיעה בשמיעה היא כתוצאה מהמחלה.
שאלותי:
1. לפי קלינאית התקשורת שעשתה את הבדיקה אוזן ימין שומעת תקין - אז למה מצוין שסף המשמיעה בה הוא 40db?
2. עד כמה ניתן לקבוע בבדיקה מסוג זה את חומרת הבעיה? וכמה חמור הליקוי שמיעה שלו באוזן שמאל?
3. האם השמיעה עוד יכולה להידרדר עקב ה - CMV? ומה ניתן לעשות על מנת למנוע את ההידרדרות? הבנתי שיש טיפול למחלה הזו. האם הטיפול יכול לעזור באיזשהו אופן?
נוגדנים ל-CMV
18/11/2013 | 09:30
24
רציתי להוסיף שאני נבדקתי לפני ההריון בבדיקת CMV
נמצאו אצלי נוגדנים והבנתי שכנראה שחליתי במחלה לפני ההריון
הילד ינק עד גיל חודשיים וחצי
האם יש אפשרות שהילד לא באמת נדבק במחלה וקיבל ממני את הנוגדנים דרך השילייה או דרך חלב האם?
ליקוי שמיעה
19/11/2013 | 20:50
22

שלום

תינוקות שלא עוברים בדיקת סינון שמיעה לאחר הלידה מופנים להמשך ברור.
בדיקת ה- BERA היא בדיקה שבודקת את הפוטנציאליים החשמליים מגזע המוח, מתבצעת בשינה טבעית עד גיל 3 חודשיים ולאחר מכן בהרדמה, הבדיקה מאד מושפעת מתזוזה. על מנת להתייחס לתוצאות יש לראות את כל הבדיקה.
חשוב גם לוודא שהאוזניים תקינות ואין הצטברות של שעווה או נוזלים באוזן התיכונה, לכן מומלץ לפנות לבדיקת רופא אאג עם תוצאות הבדיקה.
ירידה בשמיעה בעקבות זיהום ב- CMV יכולה להתדרדר, לא תמיד ניתן למנוע את התדרדרות, טיפול ניתן במקרים שמדובר בזיהום פעיל ולא במקרים שמדובר במצב אסימפטומטי.טיפול לא הוכח שמשפר את השמיעה.
כדאי לפנות גם  לייעוץ זיהומולוג.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
ריור חזק בזקנה
17/11/2013 | 22:50
20
אמא שלי קרוב ל 83 סובלת מריור בצד אחד האם ניתן למצוא מרפא לבעיה זו
תודה ארז
צלצול מטריד בתוך האזניים
17/11/2013 | 11:02
1
42
בזמן האחרון אני שומעת מן רעש כמו רעש של מתח גבוה של עמודי חשמל.
מה זה אומר?
טינטון מזמזם
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2013 | 15:20
27
שלום מומלץ לפנות לרופא אא"ג לבדיקה וכן לבצע בדיקת שמיעה. אם את חשופה לרעש יש להקטין ככל האפשר את עוצמה ומשכה
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
איבוד חוש הריח
14/11/2013 | 17:04
1
217
מה לעשות?
איני מרגיש שום ריח
לפנות לרופא אא"ג לבדיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2013 | 15:19
33
|אקשן|בואו לצחוק איתנו בסרט קורע
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2013 | 16:17
|*|דיוויד ווזניאק (וינס ווהן) הוא בחור בלי שאיפות. חייו מקבלים תפנית מפתיעה כאשר הוא מתבשר שתרומת הזרע שהעניק לפני כעשרים שנה הפכה אותו לאב של 533 ילדים|!|
אנו מזמינים אתכם לבוא להקרנה תפוזית של הסרט הטעות הגדולה
לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה
בדיקת FNA UNDER US.
14/11/2013 | 10:30
1
249
שלום רב,
אתמול ביקרתי במרפאה של רופא מומחה פרטי והוא שלח אותי לבצע בדיקה שנקראת FNA UNDER US. מה שהוא הסביר לי במילים שזה דיקור תחת אולטרסאונד בבלוטת הלימפה.
הייתי צריכה ללכת לרופא המשפחה בכדי לקבל הפנייה מתאימה מכללית, הרופאה לא ידעה איזו הפנייה לתת לי אז היא נתנה לי שתיים.
אחת ניקור מחט בנחיית US כולל ציטולוגיה
והשניה א.ס US ביופסיה FNA בלוטת רוק/לימפה.
אשמח אם תוכלו לעזור לי להבין לאיזו בדיקה עליי ללכת, לאחר שהתקשרתי לכל הגורמים האפשריים ואף אחד לא ידע לספק לי תשובה.
תודה רבה
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2013 | 15:21
80
אינני מכיר את ההבדל בין שתי הבדיקות בקופת החולים בה את חברה. על פניו זה יכולה להיות אותה הבדיקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
נזלת ממושכת לתינוקת
13/11/2013 | 15:40
2
24
בביתי בת שנה ושמונה חודשים סובלת מנזלת ממושכת כבר כמה חודשים.
דבר שגורם מדי פעם לדלקות אוזניים או לגודש בגרון.
קשה לה לישון בלילות היא נחנקת בגלל שהאף סתום וקמה כל פעם בבכי.
הייתי אצל אף אוזן גרון נתתי לה אריוס במשך חודשיים אבל זה לא עזר.
הרופא אומר לפי תוצאה של מעבדת שינה שהתוצאה היא גבולית וכדאי לנתח בגיל שנתיים.
טוען שכנראה זה בגלל שקדים מוגדלים.
יש חילוקי דיעות לגבי הניתוח הרופאים הכללים וגם אני לא כל כך בעד, מאמינים שזה יסתדר עם הזמן.
איך אני יכולה לדעת בוודאות ממה הנזלת, אם באמת משקדים מוגדלים, מאלרגיה או אולי מבנה לא תקין באף?
לא יודעת כבר מה לעשות, איך לעזור לה
אם משהו מכיר ויכול לתת עצה- תודה
נזלת ממושכת.
14/11/2013 | 08:55
1
17

שלום רב

נזלת ממושכת היא תופעה שכיחה בתינוקות ובילדים ויש סיבות רבות לנזלת כגון זיהומים חוזרים ונשנים בדרכי נשימה עליונות גירוי אלרגי ועוד.
במידה וקיימת גם הפרעת נשימה חסימתית בשינה בנוכחות של הגדלת שקדים ואדנואיד, ניתן להמליץ על ניתוח.
מטרת הניתוח היא בראש ובראשונה שיפור החסימה, לרוב יש שיפור גם בזיהומים החוזרים בדרכי הנשימה העליונה ובנזלת.אך צריך לדעת שיש ילדים שלאחר הניתוח נושמים טוב אך נשארים עם נזלת,

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
תודה על התשובה. איך אפשר לאבחן ממה הנזלת
14/11/2013 | 09:17
9
הנזלת שיש לביתי היא לא מאז שנולדה אלא בחצי שנה האחרונה ואם עושים ניתוח להסרת שקדים והנזלת נשארת מה הטעם? הרי עם הגיל לרוב מבנה השקדים משתנה ואז הנשימה טובה יותר.
דלקות אוזניים חוזרות ונשנות
13/11/2013 | 15:07
3
131
לבני, בקרוב בן שנתיים, יש דלקות אזניים חוזרות ונשנות.
הן תמיד מלוות בכאבים חזקים של כמה שעות, בסופן עור התוף מתבקע, המוגלה יוצאת והילד שמח שוב. אין תופעות נלוות של חום. בד"כ זה קורה בשתי האוזניים בהפרש של כיממה זו מזו.

הציעו לי לבצע ניתוח כפתורים אך אני מאוד מתלבטת -

מצד אחד, נדמה שהגוף מתמודד טוב בכוחות עצמו והרי הכפתורים אמורים לסייע לניקוז, מה שקורה לבד בעצם (אם הבנתי נכון). הבנתי גם שהכפתורים מותירים את האוזן הפנימית חשופה באופן מתמיד, וההשלכות של זה מלחיצות אותי.
מצד שני, זו כבר פעם 6 שזה קורה מאז נולד, ואני שואלת את עצמי - האם התבקעות חוזרת ונשנית של עור התוף לא תפגע בשמיעה שלו בעתיד?

אודה מאוד על תגובתכם
דלקות חוזרות באוזניים
14/11/2013 | 09:23
38

שלום רב

דלקות חוזרות באוזניים אכן יכולות לגרום לירידה בשמיעה במיוחד עם המצב הופך לכרוני. לעיתים הנקב שנוצר באופן ספונטני לא נסגר.
להחלטה על ניתוח חשובה גם הערכה השמיעתית , בגילאים הנמוכים הירידה בשמיעה עלולה לגרום לעיכוב שפתי, וכמוון מצב האוזן התיכונה  בין הדלקות .זאת יכול לדעת רופא מטפל שעוקב אחרי הילד.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
דלקת אוזנים
25/12/2013 | 21:51
30
יש מישהי שיש לה מומחיות בבעיות של אוזנים בילדים כדאי לך מאוד להתיעץ אתה.
קוראים לה רינה פליישמן 0504101699 אנשים באים אליה מכל הארץ.
לי באופן אישי יש ניסיון עם הבת שלי.
יעקב
דלקת אוזנים
25/12/2013 | 21:52
20
יש מישהי שיש לה מומחיות בבעיות של אוזנים בילדים כדאי לך מאוד להתיעץ אתה.
קוראים לה רינה פליישמן 0504101699 אנשים באים אליה מכל הארץ.
לי באופן אישי יש ניסיון עם הבת שלי.
יעקב
אף אוזן גרון
13/11/2013 | 13:40
1
26
נולד לי נכד ואמרו בבית חולים רמבם שיש לו בעיית שמיעה והוא יצתרך מכשיר שמיעה אם מישהוא יודע על מומחה שיבדוק אפשרות של ניתוח או דומה לזה
ירידה מולדת בשמיעה.
14/11/2013 | 08:48
15

אביהו שלום

מזל טוב.
בירידה בשמיעה מולדת יש צורך בברור, תחילה בבדיקות סקר שמתבצעות לאחר הלידה ובהמשך מקבלים הפנייה לבדיקות נוספות במכון שמיעה בבית חולים.
במידה ומדובר בחרשות מולדת יש צורך בהתחלה של שיקום שמיעתי מוקדם ככל האפשר.
לאחר ברור שכולל הערכה  וברור רב תחומי של רופא אאג, קלינאית תקשורת, רופא ילדים, גנטיקאי ובמידת הצורך רופאים נוספים.ניתן לקבוע האם יש אפשרות לניתוח.
לא ניתן להמליץ על רופאים במסגרת הפורום.
יש מרפאות ייעודיות במספר בתי חולים גדולים כולל המרכז הרפואי שלנו.
כאב בגרון בצד ימין כ-חודשיים
13/11/2013 | 09:06
1
1049
שלום! :)
אני בת 28, סובלת מכאב גרון בצד ימין כבר כחודשיים, הכאב חלש, בעיקר בעת נשימה עמוקה (ולא בבליעה) - ומלווה אותי כל הזמן..
הייתי כבר 3 פעמים אצל אא"ג, הרופא עשה לי בדיקה עם סיב אופטי, בתחילה לא מצא כלום ואח"כ מצא יבלות על מיתרי הקול.
בנוסף הלכתי לאולטרסאונד ונמצא שהבלוטות למפה הלסתיות שלי מוגדולת עד 2.8 ס"מ.
בפעם האחרונה שהייתי אצל הרופא הוא נתן לי אנטיביוטיקה מסוג אוגמנטין 875 מ"ג ואני לוקחת אותה כבר 4 ימים ואין הטבה בכלל.
אני ממש מרגישה שיש לי איזשהי בעיה שלא מוצאים מכיוון שהכאב הזה מוזר ומעולם לא חשתי משהו דומה לו.
בסיום, הרופא אא"ג אמר לי שאם האנטיביוטיקה לא עוזרת אני צריכה ללכת לרופא משפחה להמשך טיפול (?) ובדיקה של חיידקים למינהם.
האם יש לך רעיונות מה זה יכול להיות?
תודה רבה
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2013 | 15:20
359
מקור הכאב יכול להיות בקנה הנשימה או דרכי הנשימה התחתונים עם הכאב בעיקר בנשימה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דלקת גרון ממושכת
12/11/2013 | 12:56
1
68
שלום
לפני כחודש הייתה לי דלקת גרון (מלווה בחום), קיבלתי טיפול אנטיביוטי, הרגשתי שיפור אבל לאחר כמה ימים הכאב חזר (ללא חום).
מאז טופלתי בעוד 2 סוגי אנטיביוטיקה, הכאב עובר ואז אחרי כמה ימים חוזר. למעשה אני מרגישה כאילו משהו תקוע לי בגרון וגם קצת רגישות בגרון.
מה זה יכול להיות? האם יכול להיות ריפלוקס? לא מרגישה תחושת צרבת.
סך הכל מרגישה בסדר מעבר לגרון שמציק
מקפיצה
14/11/2013 | 09:43
19
תתרנות פתאומים
11/11/2013 | 14:11
1
40
לפני כמה חודשים הבת שלי (11.5), פתאום סיפרה לי שהיא הפסיקה להריח.
מאז אנחנו מנסים להעביר אותה מבחני ריח שונים, ואפילו מאוד קשים , כדי להבין אם זה משהו שקשור למרדנות גיל ההתבגרות, משהו נפשי וחולף או אמיתי.
היום הולכים לרופא, כי זה כבר מתחיל להיות קצת מלחיץ.
חוש הטעם שלה נשאר כשהיה ולא נפגע.
היא נוטלת כבר 6 שנים ריטלין, ובשנים האחרונות הוספנו כדור ריספונד, שאמור להשפיע על הפן הרגשי.
ניסיתי לקרוא קצת באינטרנט, אך לא מצאתי חומר על הנושא.
אשמח אם מישהו מכיר את התופעה.
תודה
הפרעה בחוש הריח
12/11/2013 | 18:11
21

ריטה שלום

הפרעה בחוש הריח יכולה לנבוע מגורמים רבים כגון מחלות אף וסינוסים, זיהומים בדרכי נשימה עליונה,
אלרגיה, חשיפה לחומריים כימיים תרופות ועוד. הערכה צריכה להיות רב תחומית.
כדאי לפנות לבדיקת רופא משפחה ורופא אאג לבדיקת חלל האף והסינוסים ובדיקת נוירולוג במידת הצורך.
הברור הדרוש הוא בהתאם לממצאים בבדיקה הקלינית.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
אף דולף
10/11/2013 | 21:06
1
126
אני מקוררת ומנוזלת מזה מס' ימים,היום נתקלתי בתופעה שנראית לי מדאיגה, אפי החל לדלוף נזלת שקופת ללא הפסקה,מה קורה?
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2013 | 08:51
56
שלום אסנת
התופעה אינה מדאיגה אם היא במסגרת הצטננות. הוירוס שסביר להניח שתקף את דרכי הנשימה העליונים שלה מגרה את רירית האף ולכן נוצרת ההפרשה המרובה. המצב היחיד ה"מדאיג" הוא אם יש הפרשה הנמשכת זמן רב ללא קשר להצטננות ביחוד לאחר חבלות או ניתוחים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ניתוח אוזניים כושל
09/11/2013 | 21:30
1
35
שלום רב, עברתי לפני כ8 חודשים ניתוח להצמדת אוזניים אצל פרופ'' מאד מוכר.
כבר ברגע הסרת התחבושות היה ניתן להבחין בכך שאוזן אחד בולטת בהרבה מהשניה, בביקורת המנתח הציע ניתוח תיקון ללא עלות אך לאחר שנבדקתי אצל רופא אף אוזן גרון שהסביר לי עד כמה עבודת הפרופ'' רחוקה מלהיות "טעות קטנה" או עניין של גנטיקה, באוזן הבעייתית הוא שבר את הסחוס כך שמרכז האוזן נראה "מודבק" לקרקפת והאפרכסת נותרה משוחררת ועם גבשושית בקצה שנותנת מראה של אוזן "שפיצית", כבר היה עדיף המצב הקודם :( כעת אני עושה בדיקה מקיפה ככל הניתן בתחום כדי לעשות ניתוח תיקון הכי קרוב למוצלח שניתן בהתחשב במצבי. (למרות שהפרופ' הציע מיוזמתו תיקון ללא עלות - אין סיכוי שאני נכנסת תחת ידיו שוב)
אשמח לחוות דעתכם אודות השיטה החדשנית של המנתח השבדי ד"ר סטנסטרום (Stenstrom). אומרים כי אחר ניתוח בשיטה זו אין צורך בחבישה לוחצת או סרט הדוק. ובנוסף אשמח להמלצות על מנתחים שעושים תיקונים קוסמטים באוזניים.
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2013 | 16:30
23
1. אני לא מכיר את השיטה שהזכרת
2. בפורום זה אנו נמנעים מהלמליץ על רופאים
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דלקות אוזניים נישנות וירידה בשמיעה
10/11/2013 | 12:24
1
20
בת ה- 3 שלי סובלת זה יותר משנה מדלקות אוזניים חוזרות.
תחילה טופלה באנטיביוטיקה, אך משלא עזר פניתי לפרופ' בריאל מרשק, שמאז ועד היום הורה לנו לא להשתמש באנטיביוטיקה ורק לשטוף עם מים באמבטיה.
כך עשינו עד היום, ואכן הילדה לא מתלוננת על כאבים, והאוזניים מתנקות באמבטיה, אבל:
א. המוגלה נמשכת
ב. יש ירידה בשמיעה (שואלת הרבה "מה" כשברור לי שהיא לא שומעת, אך היכולת הורבלית שלה מצוינת)

לדבריו צריך להמתין  עד שלא תהיה מוגלה כחצי שנה לפחות ואז לנתח את החור שיש לה בעור התוף.

זה הפתרון היחידי ? אין משהו שאפשר לעשות על מנת למנוע ירידה נוספת בשמיעה ?

תודה.
הפרשה מהאוזניים
11/11/2013 | 11:54
14

שלום

בדלקת אוזניים כרונית עם הפרשה ונקב בעור התוף ברוב המקרים ניתן לטפל בטיפול אנטיביוטי מקומי.
חשוב  לדעתי להמנע מחדירה של מים לאוזניים, בנוסף יש צורך בניקוי האוזן ושאיבת ההפרשות ע"י רופא אאג, לעיתים כל מספר ימים,
במיוחד במקרים של הפרשות כרוניות על מנת לבדוק את מצב עור התוף והאוזן התיכונה.
להערכה שמיעתית יש צורך בביצוע בדיקת שמיעה.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לכירורגיית אף, אוזן וגרון-ניתוחי ראש צוואר, רופא בכיר, מנהל השרות לניתוחי שתל שבלול, המערך לאף, אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר, פה ולסתות.
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום