לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

ליחה
19/10/2013 | 19:47
1
22
כבר שנים שאני סובל מליחה, ועד היום מנסה לחיות עם זה. (ניסיתי כמה תרופות שלא עוזרות במיוחד)
לאחרונה זה מכביד עליי יותר ויותר, עד כדי קושי בנשימה. מה אני אמור לעשות כדי להפתר מזה ? (או לפחות להקל במידת מה)
לפנות לרופא אא"ג לבדיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2013 | 14:46
10
בלוטות צוואריות נפוחות.
19/10/2013 | 18:00
1
29
שלום רב.
אצל נכדי בן ה- 16 התנפחו מספר בלוטות בצוואר ובעורף, בצד אחד בלבד.
הן כואבות. יש לו חום  38.5 כבר מספר ימים.
רופא משפחה קבע, עפי בדיקה חיצונית ( לא בדיקות דם ), כי מדובר בדלקת בלוטות, שאינה מדבקת, ורשם אנטיביוטיקה (צפורל ).
האם דלקת בלוטות אינה מונונוקלאוזיס ?  (אגב, אין כאב גרון או שקדים מודלקים ).
האם עליו לעבור בדיקות דם כדי לקבוע או לשלול בוודאות מחלה מסויימת ?
בתודה,
ריקי יפה.
הגדלת בלוטות לימפה
20/10/2013 | 07:59
16

ריקי שלום

זיהום בבלוטות לימפה יכול להיות חיידקי או ויראלי.
מונונוקלאוזיס היא מחלה ויראלית שאחד מהמאפיינים שלה הוא הגדלת בלוטות לימפה, יש כמוון גם מאפיינים נוספים.
אני מניחה שהרופא התרשם שמדובר במחלה חיידקית של בלוטות הלימפה ונתן טיפול אנטיביוטי.
במידה ולא יהיה שיפור יש צורך בברור נוסף.

החלמה מהירה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
מיתרי הקול
19/10/2013 | 14:33
28
היי, יש לי קול בס, רדיופוני ובוגר.
אני לא אוהב אותו. ישבתי עם ידידה ועבדנו על הקול שיהיה סטייל נערי גברי. זה נהדר!

קראתי באיזה מקום שלדבר מעל הטון או מתחת לטון עלול להרוס את מיתרי הקול ולגרום לצרידות.

מצד שני, יש טרנסקסואליות (גברים שעושים שינוי מין לאישה) שעובדות על הקול שלהן שיהיה עדין ונשי. אז זה בסדר?

יש גם את העניין שכשמשנים את הקול איכשהו יש עניין הסתגלות ולאט לאט זה כבר יהיה הדיבור שלי. זה נכון?

תגידו לי בבקשה שזה בסדר לעדן את הקול ולא יהרוס את מיתרי הקול?

בנוסף, איך שומרים על מיתרי הקול שלא התבגר עם הזמן (קול של מישהו מבוגר) ואיך מצעירים את הקול (קראתי רק שיש ניתוח להצערת הקול) .

שאלה אחרונה - איזה רכיבים של תרופות סבתא אפשר להכין כדי לרכך את הקול שיהיה יותר יפה.
חוץ מביצה רכה - זה מגעיל אותי לשתות את זה. יכול להקיא.

מצרף לכם קישורים:

שאלה בפורום טרנסג'דר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

אודטה מחלקת טיפים על צרידות
http://www.nrg.co.il/online/55/ART2/152/194.html
בליטה בחיבור בין החניכיים לחיך (בחלק האחורי
18/10/2013 | 14:55
2
17
של הפה). כאילו יש "עודף חך" , רק שהבליטה היא בצבע מעט מעט בהיר יותר מהחך/חניכיים.

לאיזה רופא עלי לפנות? אף אוזן גרון? שיניים?  משפחה?

תודה!
פה ולסת או אא"ג
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2013 | 14:44
1
9
תודה רבה!
20/10/2013 | 20:20
4
נקב בעור התוף עקב
18/10/2013 | 13:54
1
36
שלום,
אבי (בן 65) סובל מזה כשבוע מכאבים באוזן שמאל. לאחר ביקור אצל רופא אף אוזן גרון נקבע כי יש לו נקב גדול בעור התוף וירידה בשמיעה הנגרמה כתוצאה מדלקת באוזן.
הטיפול שקיבל- ניקוי במי חמצן והזלפת שני סוגי טיפות(דטמיצין ואופטי-גנטה) 3 פעמים ביום למשך עשרה ימים.
לדבריו, לא בהכרח ייסגר הנקב ותוסדר השמיעה.
האם אין צורך בטיפול בסטרואידים על מנת לתקן את הפגיעה בשמיעה? האם הטיפול שניתן אכן תואם לבעיה שתיארתי ויכול לסגור את הנקב שנוצר?
בתודה מראש.
זיהום באוזן עם נקב בתופית
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2013 | 14:44
19
שלום סמדר
מטרת הטיפול היא להפסיק את הזיהום שיש באוזן ולא לסגור את הנקב. סטרואידים יש לתת בעיקר אם יש פגיעה בתפקוד האוזן הפנימית באוזן זו. לענין זה ניתן לבצע בדיקת שמיעה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שאלה חשובה ודחופה
16/10/2013 | 08:21
1
31
שלום ד״ר. אני בת 35 בריאה בדרך כלל. אני עוסקת בספורט. רצה ורוכבת.
ביום שני האחרון יצאתי כרגיל לריצת ערב. רכשתי אוזניות חדשות והגברתי עוצמה באייפון.
הריצה ארכה שעה ועשרים דקות. מאז שחזרתי אני בתוך זמזום בלתי פוסק באוזניים. מעיין צליל חד שלא מניח לי.
הייתי אצל רופא אף אוזן גרון שלא מצא שעווה באוזן והפנה אותי לבדיקת שמיעה.
שאלתי, האם זה יחלוף בימים הקרובים?

האם ניתן להסיק מכך שנגרם נזק לשמיעה?  אני לא שומעת פחות טוב אבל הצליל הוא בלתי נסבל.
אודה מאד מאד לתשובתך.
טינטון לאחר חשיפה לרעש
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2013 | 15:29
44
שלום
מומלץ להמנע מחשיפה נוספת לרעש. כדאי לבצע בדיקת שמיעה. יש סיכוי טוב שהרעש יעלם בשבועיים הקרובים. חשיפות חוזרות מסוג זה יכולות לגרום לנזק מצטבר.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ריח מתנוך האוזניים
15/10/2013 | 20:11
2
26
שמתי לב לאחרונה כשאני מעביר אצבע מאחורי תנוך האוזן, האצבע מריחה רע מאוד, שלא לומר מסריחה.
התופעה חוזרת על עצמה ואיננה חד פעמית. מה זה הדבר הזה ואיך מטפלים.
NOBODY HOME?
17/10/2013 | 14:06
14
כדאי לפנות לרופא אא"ג לודא שאין זיהום בעומק
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2013 | 15:28
19
האוזן
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
נתוח להסרת בלוטת יותרת התריס
14/10/2013 | 17:53
2
49
יש לי עודף של 11 קלציום בדם והמליצו לי לנתח ולהוציא את הבלוטה
מה הסיכונים לנתוח כזה
ומה הסיכון אם משאירים את הבלוטה המוגדלת.
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2013 | 16:17
1
21
שלום לילי
הסיכונים בניתוח מלבד זיהום ודימום מקומיים שאינם שכיחים הם פגיעה במיתרי הקול ובמקרים מסוימים ירידה ברמות הסידן. ככלל זהו ניתוח בטוח. חסרים נתונים כדי לדעת מה המשמעות בשיבלך (כמו גיל רמות ההורמון בדם ועוד) אם הבלוטה עובדת ביתר יכולות להפגע מערכות רבות בגוף למשל דלדול עצמות, אבני כליה ועוד
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תודה על תשובתך
15/10/2013 | 19:52
11
אני בת 50 ורמת הסידן אצלי נעה בין 10 ל 11
המליצו לי על ניתוח אך אני חוששת
האם החשש שלי מוצדק?
|*|נפתח פורום "בני ערובה"
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2013 | 10:48
4
במרכז הסדרה החדשה, בני ערובה, עומדת  מנתחת בכירה שצריכה להכריע האם להיכנע לדרישות החוטפים ולהרוג את ראש הממשלה על שולחן הניתוחים, או לסכן את חייהם של בעלה וילדיה.
בין אם אתם עוקבים אחרי אילת זורר בתפקיד הראשי בגרסה הישראלית או טוני קולט בגרסה האמריקאית, או אחרי שתיהן, אין ספק שמדובר בסדרה עוצרת נשימה|!|
בואו לדבר על הסדרה בפורום החדש
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...
שיעול עם קצת ליחה
14/10/2013 | 00:53
1
23
שלום, לפני חודש וחצי כמעט התחיל לי שיעול עם הרגשה מציקה בגרון, זה קורה לי לפעמים בגלל האלרגיה שלי, מאותו היום הפסקתי לעשן, הייתי מעשן מגיל 21 היום אני בן 27 בשנה האחרונה הייתי מעשן 7 סיגריות לכל היותר, הבעייה היא שהשיעול לא נעלם לי, אמנם אני לא משתעל כמו שהשתעלתי לפני חודש אבל אני עדיין מרגיש משהו מדגדג לי בגרון וגורם לי לשאול, לפעמים יוצא קצת ליחה, אם לפני חודש הייתי משתעל הרבה במהלך היום, כרגע אני משתעל אולי איזה חמש או שש פעמים מהבוקר עד הערב, הלכתי כמה פעמים לרופא שאמר לי שהראות שלי נקיות ונתן לי סירופ וכדורים ואמר לי לעשות שטיפות עם מלח, הסירופ עזר לי, אבל סיימתי אותו וכמו שציינתי עדיין נשארתי עם קצת שיעול.
האם יש אפשרות שהשיעול הזה שנשאר לי הוא כתוצאה מזה שהראות כביכול מתנקות מהסיגריות.? האם זה הגיוני שחודש וחצי אחרי שהפסקתי לעשן אני עדיין משתעל בגלל שהגוף שלי מתנקה?
תודה
יתכן שכן
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2013 | 16:15
15
2 אופציות / שיטות ניתוח
13/10/2013 | 09:38
1
29
שלום
הבן שלי בן 4 סובל לצערי משקד שלישי הפסקות נשימה נחירות נוזלים אוזניים דלקות וכו..יש לו קשיי שפה והתפתחות /התנהגות בגללה קשיים האלה ורק לאחרונה בדקו וגילו את השקד3

בכל מקרה השאלה שלי
רופא אחד אמר שהוא מנתח בלייזר ככה שהוא לא מוציא את השקדים לגמרי והוא "מעצב" מקטין בלייזר את השקדים
רופא שני אמר שהוא בשיטה הרגילה מוציא הכול חותך כמו בניתוח רגיל.

שאלה למי שנטרלי ומבין , מה ההבדל? הסיכונים? ההמלצה והדעהש לך?
תודה רבה
אמא שחייבת להילחם על איכות חיים טובה לבן שלה .
ניתוח
13/10/2013 | 14:25
24

שרון שלום רב

ניתוח לכריתת השקדים הוא אחד הניתוחים השכיחים ברפואת אאג ילדים.
אפשר להוציא את השקדים בשלמותם עם הקופסית שעוטפת אותם ואפשר להקטין את רקמת השקד מבלי להוציא את הקופסית.
יש מספר שיטות לביצוע הניתוח.לכל ניתוח יש סיכונים וסיכוניים קיימים בכל אחת מהשיטות.בניתוח להקטנת השקדים קיים סיכון קטן לצמיחה מחודשת של השקדים ,כמו כן הניתוח לא מתאים במקרים של דלקות חוזרות בשקדים.
לדעתי חשוב שהמנתח יבצע את הניתוח בשיטה שיש לו את מירב הניסיון.

בהצלחה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
עיוותים באוזן כתוצאה מפירסינג-שאלה נוספת
13/10/2013 | 09:37
1
18
שלום רב,
בנוגע לשאלה שכתבתי בפורום על התפתחות עיוותים באוזן כתוצאה מזיהום (גלל פירסינג)- כיצד יכול זיהום שכזה להתפתח?

בברכה,
טליה
חדירת חידקים דרך החור של הפירסינג ועירוב סחוס
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2013 | 15:22
12
תודה מראש8224
11/10/2013 | 11:44
1
23
בעקבות כולסטאטומה חוזרת אני אמורה לעבור שוב ניתוח והרופאת אאג רשמה "בנוסף יש צניכה של המח לאוזן דרך חסר של 7 ממ בטגמן טימפני". סתם להבנה מה זה אומר? האם יש סיכון בצניכה של המח? תודה ויום טוב.
צניחה של המוח אל האוזן
( לעמוד שלי בתפוז )
13/10/2013 | 09:01
44
שלום אודליה
כולסטאטומה היא מחלה הנוטה להרוס עצם. לעיתים נהרס אזור של בגג המפריד בין האוזן למוח שמעליה ואז יכולה להיות צניחה של מוח ו/או הרקמות הקשורות אליו לתוך האוזן. יש לקחת זאת בחשבון בזמן ההתערבות הכירורגית לסילוק הכולסטאטומה החוזרת.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שלום. הבת שלי בת 5, דיממה פעם שניה מהאף,
09/10/2013 | 20:18
1
24
כשקינחה אותו. ירד לה דיי הרבה דם.
נתקלתי בכתבה על תסמונת HHT  ורציתי לדעת האם נקודות אדומות הם חלק בלתי ניפרד מהמחלה,
אומתי דם מהאף נחשב לתסמונת הזו?
וכמובן- מה לעשות-איך נבדקים במידת הצורך?
תודה רבה
דימום מהאף.
10/10/2013 | 11:10
38

שלום רב

דימום מהאף היא תופעה שכיחה בילדים ולרוב  כתוצאה מנימי דם קטנים הנמצאים באף הקדמי.
יש לפנות לבדיקת רופא אאג לבדיקה.לעיתים יש צורך בבדיקה של חלל האף עם מכשיר אנדוסקופ  לצורך חיפוש מקור דימום אחר או נוסף מחלק יותר אחורי של האף.
ברוב המקרים הדימום נעצר ע"י לחץ מקומי, ושטיפות אף  עם מי מלח, במידה ויש גירוי אלרגי אפשר גם לטפל בטיפול אנטיאלרגי.
תסמונת HHT היא מחלה גנטית סיסטמית שיש לה ביטויים במערכות שונות בגוף כולל באף, במחלה זו יש פגיעה בכלי דם וכתוצאה מכך דימומים חוזרים.באף יש לה סמניים אופיניים וניתן לראות בבדיקת אאג, מאחר וזו מחלה גנטית יש מספר בני משפחה שחולים במחלה.  

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
|אקשן|בואו לפחד איתנו|!|
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2013 | 11:00
6
|*| הסרט המצליח והמפורסם "קארי", המבוסס על הספר בעל אותו השם של סטיבן קינג יוצא בגירסה חדשה ומרהיבה ואתם מוזמנים לצפות בו בהקרנה מיוחדת לגולשי תפוז|!|

על מה הסרט?
קארי היא בחורה ביישנית שמנודה ע"י נערים אחרים. אמה הדתית במיוחד מאוד מגוננת עליה (ג'וליאן מור) אך קארי משחררת טרור טלקינטי על עיירתה הקטנה אחרי שדחפו אותה לקצה בנשף סיום התיכון.

לפרטים נוספים, מועד האירוע והרשמה לחצו כאן
דלקות באוזן
09/10/2013 | 07:21
1
25
שלום לכולם

בני בן ה-15 סובל כבר שנים מדלקת באוזן

התייאשתי כבר מהרופא שנותן טיפות ואומר אל תרטיבו את האוזן
כשהדלקת מחריפה הוא שואב את הנוזלים
וכך חוזר חלילה

כמה שנים אפשר להתנהל כך

מה עושים?

תודה
שמעון
דלקת אוזן
10/10/2013 | 11:01
22

שמעון שלום

דלקת אוזן מפרישה  ממושכת יכולה להיות מסוגים שוניים כגון דלקת אוזן חיצונית, דלקת אוזן תיכונה כרונית עם או בלי כולסטאטומה.
כמוון שהטיפול שונה בהתאם לסוג הדלקת ולעיתים יש צורך גם בברור נוסף.לפיכך לא ניתן לענות על שאלתך במלואה ללא בדיקה של הילד.בזמן הפרשה מהאוזן חשוב להפקיד להמנע מחדירה של מים לאוזן , הבדיקה ומעקב  צמוד של רופא אאג וניקוי האוזן חשובים ביותר .

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
סימפוקל
09/10/2013 | 01:32
1
30
האם ניתן לתת סימפוקל להקלת שעלת אצל כלבים?
לא יודע
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2013 | 09:56
10
עיטוש שלא נגמר
08/10/2013 | 13:28
1
30
בחודשים האחרונים יש לי עיטוש או שניים בכל יום :  דרך מי אפשר לעבור בדיקת אלרגיה (רופא משפחה או מומחה מיוחד לזה)  בנוסף אני חש שהמערכת החיסונית שלי נחלשה ויותר קל לי לחטוף שפעות מבעבר : הסיבה היחידה שעולה בדעתי היא שהייתה לי עד לפני כמה חודשים בחורה אנגליה מלונדון  שבכל ביקור "דאגה" להדביק אותי בשפעת (5-6 מקרים לאורך שנתיים ) כל חודשיים - שלושה היא היתה חולה מנוזלת מתעטשת וכו   האם יתכן שהיא "הבריגה" לי איזה וירוס שפעת לסיסטם ? ואם זה יתכן - אילו בדיקות עלי לעבור לשם איתור וטיפול בשורש התופעה ?
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2013 | 09:56
24
שלום גיא
1. יש ברפואה התמחות יעודית באלרגיה
2. לא סביר שנדבקת בזיהום כרוני של דרכי הנשימה העליונים סביר יותר שאתה נדבק בוירוסים שהמערכת שלך עדיין לא רגילה אליהם (מתצורת אנגליה)
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שקד שלישי
06/10/2013 | 18:26
1
82
אני בת 33 וסובלת מזה שנים מנזלת שלא עוברת. לאחרונה בעקבות הרגשה של חוסר אוויר בשינה הלכתי לרופא אא"ג, שגילה אצלי שקד שלישי והציע ניתוח. השאלה שלי: האם ניתוח היא הדרך היחידה? האם יש מקרים בהם רפואה הומופאתית עוזרת במקרה הזה? האם הניתוח הזה מסוכן יותר אצל מבוגרים מאשר ילדים?
תודה.
שקד שלישי באדם בוגר
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2013 | 09:49
82
שלום
שקד שלישי או בשמו המדויק אדנואידים יכולים להיות מוגדלים גם באדם בוקר שאינו ילד. יש לבדוק את הגורם להגדלה ולעיתים יש צורך לקחת ביופסיה מרקמה כדי לאבחן אותה. הפעולה אינה מסוכנת במבוגרים יותר מבלידים. אין לי מידע לגבי טיפול הומאיפאתי. אם את מעשנת חשוב להפסיק.
בברכה,
ד"ר אופיר הנדזל
ריור - שאלה מעט מביכה
08/10/2013 | 07:11
2
39
שלום,

מאז שאני זוכרת את עצמי אני מריירת מעט בלילה.
לציין כי יש לי נחיר אחת בעלת מבנה סגור יותר מהנחיר השנייה, דבר אשר מקשה עלי מעט לנשום. אני מטופלת באבאמיס.
אני נמצאת לקראת סוף ההריון שלי. בכל מהלך ההריון לא לקחתי אבאמיס, אני מרגישה שתופעת הריור ממש החמירה.
שמתי לב שבלילות אני ישנה עם פה פתוח ונושמת מהפה בלבד (מניחה שזו הסיבה לריור?).

האם יש משהו שאפשר לעשות או לקחת? התופעה מאוד לא נעימה...

תודה מראש!
ריור
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2013 | 09:58
1
42
שלום
יתכן והפתרון נעוץ בפתיחת נתיב האויר באף שיאפשר לך לנשום בפה סגור. כדיא לפנות לרופא אא"ג לבדיקה. בינתיים ניתן להשתמש בתרסיס מי מלח במקום האבאמיס
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תודה רבה!
11/10/2013 | 08:17
11

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לכירורגיית אף, אוזן וגרון-ניתוחי ראש צוואר, רופא בכיר, מנהל השרות לניתוחי שתל שבלול, המערך לאף, אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר, פה ולסתות.
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה