לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום נגרות ואומנויות בעץ

לצפיה ב-'אתמול קניתי בחצי מחיר corner clamp של חברת kendo'
אתמול קניתי בחצי מחיר corner clamp של חברת kendo
22/10/2014 | 13:04
5
168
החיים הרבה יותר קלים כשיש כלים מתאימים,לא יודע אם מותר לפרסם מחיר,אם יהודה יאשר אני
אני אוסיף מאיפה קניתי וכמה עלה .

לצפיה ב-'מי שמעוניין בפרטים נוספים שיפנה בפרטי.'
מי שמעוניין בפרטים נוספים שיפנה בפרטי.
22/10/2014 | 13:43
1
66
לצפיה ב-'עזרא מה הבעיה? כתבתי לך בפרטי'
עזרא מה הבעיה? כתבתי לך בפרטי
22/10/2014 | 14:06
105
נקנה בהום סנטר במחיר 80 שח במקום 160
המנוסים גם יודעים למרות המבצעים ברשתות לא מחזיקים מוצרים מי יודע מה
כלי טוב רוכשים בחנות כלי עבודה רציניים
תשאל אפילו את השכן שלך,על חוויות משותפות עם כלים שנקנו בסנטרים במבצעים שונים,קנה לנו כלים עם הנחת חבר,ולמרות המחיר הסופר זול,הגענו למסקנות שרק עשירים כדאי שיצטיידו בסנטרים
לצפיה ב-'הערה חצי קשורה (במידה ואתה מחבר מסגרת)'
הערה חצי קשורה (במידה ואתה מחבר מסגרת)
22/10/2014 | 14:26
2
110
משהו שלמדתי פה בפורום הוא corner clamp טוב לחיבור פינה, אבל על מנת לחבר ארבע פינות של מסגרת יהיה יותר נוח\אפקטיבי להשתמש ב-frame clamp (לחץ שווה על כל הפינות והרכבה\הסרה נוחים).
(*) לא חובה אלא בגדר המלצה.

תוכל להתרשם מתמונות רלוונטיות בקישור הזה: http://goo.gl/wEvoC4
לצפיה ב-'איפוא קונים את זה ?חיפשתי כזה ולא מצאתי '
איפוא קונים את זה ?חיפשתי כזה ולא מצאתי
22/10/2014 | 14:31
1
51
לצפיה ב-'פוסט ישן, אבל יש מצב שהמידע עדיין נכון'
פוסט ישן, אבל יש מצב שהמידע עדיין נכון
22/10/2014 | 23:23
58
לצפיה ב-'זוג חמורים חדשים וחזקים ...'
זוג חמורים חדשים וחזקים ...
22/10/2014 | 12:56
3
115
אפשר לשים אותם אחד על השני,פרקטי וחזק ,יאללה לפרוייקט הבא
לצפיה ב-'הרגל בצד ימין למעלה התפוצצה מהלחץ של הבורג בגלל שלא קדחתי'
הרגל בצד ימין למעלה התפוצצה מהלחץ של הבורג בגלל שלא קדחתי
22/10/2014 | 13:01
49
לפני ההברגה (לומדים ),אחרי שקדחתי חורים לא היתה בעיה יותר וכמובן הרגל הוחלפה.
לצפיה ב-'אתה באטרף רציני'
אתה באטרף רציני
22/10/2014 | 13:03
1
60
יופי של קצב
לצפיה ב-'ככה אני כל הזמן לתת בראש '
ככה אני כל הזמן לתת בראש
22/10/2014 | 13:07
28
לצפיה ב-'עדכונים נוספים בעניין כליבות הצינור'
עדכונים נוספים בעניין כליבות הצינור
22/10/2014 | 12:25
53
613
מספר עדכונים
לחברים הדרומיים מקסים יצטייד בכליבות ביום שישי,ואחרי זה ממשיך לבאר שבע,מקסים הציע...
המשך>>
מספר עדכונים
לחברים הדרומיים מקסים יצטייד בכליבות ביום שישי,ואחרי זה ממשיך לבאר שבע,מקסים הציע במידה וזה יכול לעזור לחברים הדרומיים,שהוא יביא את הזמנותיכם לבאר שבע ותיקחו ממנו,צריך רק לסדר את כל נושא ההזמנה מול צלח,ולידע את מקסים כדי שיתאם אתכם במסרים,מי שזה יכול לעזור שיגיב בהמשך
לחברים המגיעים להדרכה ביום שישי,יש לסגור את הנושא היום עד 5 אחהצ מול אבירם אושלומי או יזהר בחנות. מאחר ויש סיכוי שערן יהיה הערב אצל צלח,ויוכל לאסוף את הדברים,וביום שישי ערן מגיע איתי .כך שתקבלו את הכליבות
 חברים נוספים שנכללים ברשימה
עידן-שי נ -איציק ים המלח -ראול -מקסים -איצקו -דניאל צ -שחר ש
כשם שכתבתי במקור המפצע לחברים פעילים וחברים חדשים שמראים פעילות ,לגולשים הותיקים שנרשמו ואינם פעילים,צר לי הפעם לא תוכלו להצטרף לרשימה,כנל לאותם גולשים שמתעוררים כשיש מבצעים
לצפיה ב-' נפתח פורום קצת אחרת '
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2014 | 11:22
11
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'מנסרת עצים מומלצת, באזור השרון'
מנסרת עצים מומלצת, באזור השרון
22/10/2014 | 09:19
11
192
(מקווה שאינני חורג את חוקיות הפורום).  מקום יחסית חדש, ניתן לקבל גם עצות טובות.
עצים איתן טל בע"מ
רחוב האופה
קדימה (אזור התעשייה של קדימה)

לצפיה ב-'קובי'
קובי
22/10/2014 | 15:21
6
119
מעניין מה סוג המסור איתו מנסר,אפילו אבקר להתרשם זה קלב
לצפיה ב-'יש משמעות לסוג המסור?'
יש משמעות לסוג המסור?
22/10/2014 | 15:32
5
99
האם לא כל העצים מגיעים מנוסרים ביבוא למעט כריתה מקומית?
לצפיה ב-'ודאי שיש'
ודאי שיש
22/10/2014 | 16:21
4
92
מנסרות מקצועיות יותר מנסרות במסורי סרט כך הניסור מחוספס פחות ונוח להקצעה,במיוחד לנו כחובבים.
יש גם מנסרות המנסרות בשרשרת וכאן הגימור גס מאוד ועם חריצים עמוקים
לאחרונה מתברר שהמנסרות הופכות לענפון בתחום ,היו ממש בודדות והיום למעלה מ 10[שאני מכיר יכול סביר שיש עוד כמה] מנסרות הגדולה ביותר ובמזרח התיכון אקליפטופ והיתר קטנות 
לצערינו לא כולם מכירים את מלאכת הייבוש של העץ
רוב המנסרות מנסרות מכריתה מקומים של עצים ארץ ישראליים,אקליפטופ מייבאת ומנסרת,באחד מביקורינו במקום נוסר מהגוני בקוטר 180 סמ לנגד עינינו
לא ממליץ לרכוש בכל מנסרה מהסיבות של יבוש לא נכון נמכר באחוזי לחות גבוהים,חוסר בקרה מקצועית על מזיקי עץ
לצפיה ב-'טוב לדעת'
טוב לדעת
22/10/2014 | 18:30
3
61
למרות שלכולם יש אינטרס לנסר במסור סרט בגלל הפחת
מסור שרשרת יוריד לפחות 8 מ"מ
לרוב אני מקפיד לקחת את המודד לחות
מאיפה קנית בפעמים האחרונות?
לצפיה ב-'לפעמים אני דווקא '
לפעמים אני דווקא
22/10/2014 | 22:09
1
55
מחפש את העצים שנוסרו במסור שרשרת.

תראו לדוגמא כאן:

בתמונה החמישית, איפה שכתוב "אחרי חיתוך הטריזים".
לצערי, שייפתי יותר מדי והסימנים של המסור שרשרת נעלמו (הייתי צריך לשייף בשביל להוריד שריטות שעשיתי בחיתוך הטריזים).
לצפיה ב-'ניסור'
ניסור
22/10/2014 | 22:24
62
שחר קודם כל תעלה תעוד של הדברים היפים בפורום
העדפות הניסור בשרשרת או בסרט הן בהתאם למטרות הביצוע,או סגנון העבודהניסור בשרשרת מתאים לעבודות הגסות או בסגנון כפרי
ניסור בסרט מדוייק יותר אחיד יותר,ולנגרות הוא הכי מתאים,נוח יותר להקציע,יש פחות נפל בעץ
דוגמא למה שמשה כתב
קניתי אלון בעובי אינץלאחר הקצעה נשאר נטו 22 ממ
לו נוסר בשרשרת,העובי לא תמיד אחיד לאורך הקורה,בהקצעה צריך הרבה יותר ליישר את הקורה ולהקציע עובי,הפחת יכול להגיע ל 8-10 ממ
או לקחת מקרה של נגרות אומן בכלים ידניים,לאחר הקצעה של ניסור שרשרת לכל נגר אומן יהיו שרירי ידי  מצ'יסטה

לצפיה ב-'עץ קשה '
עץ קשה
22/10/2014 | 22:20
57
בפעמים האחרונות קניתי אצל מטר מונדר בטירה
לצפיה ב-'מה מומלץ?'
מה מומלץ?
23/10/2014 | 08:22
3
64
ספר קצת יותר:
  • מבחר עצים
  • מחירים
  • סבלנות
  • טיב הלוחות
  • הגבלות
  • חריגים

לצפיה ב-'סיפור'
סיפור
23/10/2014 | 09:59
2
65
המבחר בעיקר עצים נפוצים,כדאי לודא מה קיים במלאי
מחירים אינני נוהג לפרסם 
סבלנות יש,במיוחד אם אני מידע לפני שמגיעים שאמור להגיע חבר פורום,הפלוס שלי ושל עוד חברים שהתאפשר לנו לבחור 
טיב הלוחות כל מה שקניתי מהם התפעלתי,וכתבתי בפורום,יבשים ברמת 7-8 אחוז,ישרים מאוד,אחוז הפחת בהקצעה נמוך מאוד,מאגוז 2 אינץ אחרי הקצעה נשארו 51 ממ
אלון אדום 1 אינץ אחרי הקצעה 22 ממ
חריגים,כדי לקבל יחס כנראה צריך את מעורבותי ,כי גם שמעתי תלונה על חוסר סבלנות ,מהסיבה שחבר נחת ללא התרעה מוקדמת בזמן שפרקו משאית עצים ,
תלונה שניה הפוכה על חבר ש..... להם את המוח ניטרל מלגזה כדי לבחור קורה 1
כמו תמיד אני ממליץ לעשות חקר שוק,
הכי חשוב עזרו בנושא שליחה להקצעה תמורת תשלום יחסית זול הרבה ממה שכתבת באחת התגובות ש 50 שח מחר סביר לקורה,כאן היתה בעייה בגלל חוסר אמינות  הנגריה,כי היה הלוך ושוב כל שהוא,שגרם לאי נעימות במחסן העצים כי הבטיחו מועד והנגריה לא עמדה בזה
לצפיה ב-'אצלו הייתי פעם אחת'
אצלו הייתי פעם אחת
23/10/2014 | 10:36
1
51
האמת שרציתי לדעת מקובי מה מומלץ אבל יצאתי מורווח גם ממך.

לגביי מטר מונדר - הגעתי בשבת בבוקר לקחתי אלון לבן והארד מייפל
הוא היה נוח מבחינת זמן מיון, טרם הגיעו אנשים, פחות נוח שלכל דבר צריך את המלגזה כי אין הרבה מקום לפרוש את הכל
מבחינת מחירים הוא יותר זול מהרוב - לא התכוונתי למחיר ספציפי אלא להשוואה. תמיד אבל תמיד לשאול מחיר בטלפון לפני שמגיעים.
היה קטע מעצבן במדידה שהוא הוסיף 1 ס"מ בכל מקרה במקום לעגל למעלה. ידוע שלוח ברוחב 16.5 מחושב 17 אבל לוח ברוחב 16 צריך להישאר 16 ולא לעלות ל17 - זה קצת עצבן אותי בסוף
איכות העץ טובה למעט שהאלון הלבן היה קצת צהוב ביחס למה שאני מכיר, לאחר שיחה איתו הבנתי שהוא מביא את העץ מ"מקור העץ" שבפתח תקוה שהוא נחשב ליבואן טוב
תודה
לצפיה ב-'אין שלמות'
אין שלמות
23/10/2014 | 10:49
53
ולא תמיד קל לי לשכנע בעלי עסקים להתייחס ללקוחות קטנים ,אנו החובבים,עיסקית הם מאוד צודקים
לצפיה ב-'משחזת שולחנית'
משחזת שולחנית
22/10/2014 | 08:32
10
98
בוקר אור לכולם,

החלטתי שהכלי הבא שאני רוכש זו משחזת שולחנית 8". יש למישהו ניסיון עם מודל מסויים ? יכול להמליץ לי על מה לשים לב ? אולי אפילו מעוניין למכור אחת שלא בשימוש ?

רב תודות
לצפיה ב-'מה אתה רוצה להשחיז?'
מה אתה רוצה להשחיז?
22/10/2014 | 10:45
9
78
לפני מספר ימים קיבלתי דרך הפורום אתר אשר מנחה לעשות משחזה המבוססת על נייר זכוכית. אם תרצה לראות תוצאה שביצעתי, אשר מצליחה להשחיז כלי חריטה, אצרף בשמחה.
לצפיה ב-'ואיתמר'
ואיתמר
22/10/2014 | 13:46
76
איתמר
מצטרף לשאלה של קובי
בנוסף אני ממליץ שאחד הפרמטרים יהיה שהמשחזת מגיעה ו/או יכולה לשלב גם אבן רחבה יותר ,יש מותגים שאחת האבנים רחבה יותר ומאלומיניום אוקסיד [אבן לבנה]
לצפיה ב-'אשמח מאוד :)'
אשמח מאוד :)
22/10/2014 | 17:40
3
33
לצפיה ב-'בנית מחרטה מעץ.'
בנית מחרטה מעץ.
23/10/2014 | 08:52
2
70
לפני מספר ימים מצאתי באתר רעיון לבנית  גלגל מעץ להשחזה על מחרטה . יישמתי:
1. חורטים עיגול/ גלגל מעץ קיים, אני בניתי מעץ סנדוויץ 20 מ"מ, קוטר של כ 20 ס"מ.
2. במרכזו קדחתי חור של 16 מ"מ, חרטתי דיבל עץ  קשה, אורך 6-8 ס"מ, קוטר  15.9 מ"מ, כדי שיכנס בקושי.
3. הדבקתי ונעצתי בכוח את הפין לתוך החור, אחרי ייבוש, העלתי על המחרטה ווידאתי איזון.
4. חתכתי רצועת עור דק והדברתי עם דבק מגע את העור להיקף הגלגל, עודפים הודבקו לדופנות.
5. בחרתי נייר זכוכית עם דופן קשיח, לא ניר, יש כאלה העשויים בד או חומר חזק אחר.
6. הדבקתי את נייר הזכוכית בארבע נקודות , במצב מתוח במקסימום האפשרי, על רצועת העור.
7. ממציא הרעיון, ממליץ לסובב את ציר המחרטה 300 סיבובים לדקה.
8. השחזתי את כלי החריטה ויצא טוב יותר מאשר על משחזה רגילה. (קרוב לודאי בגלל חוסר הנסיון והידע שלי), מה שהוביל למסקנה אישית שזו דרך טובה לחובבנים.
לצפיה ב-'מצטער השם לא נכון, "בנית גלגל מעץ לחריטה"'
מצטער השם לא נכון, "בנית גלגל מעץ לחריטה"
23/10/2014 | 08:54
1
23
לצפיה ב-'להשחזה'
להשחזה
23/10/2014 | 09:19
15
לצפיה ב-'מטרת ההשחזה'
מטרת ההשחזה
22/10/2014 | 17:42
3
59
בעיקר ללהבים של מקצועים ומפסלות אבל לא רק. אני לא איזה מאסטר יפני שמעוניין להשקיע במכשיר שעושה רק את זה.

יהודה, אשמח באם תוכל להפנות אותי לכמה מאותם מותגים
לצפיה ב-'אברר'
אברר
22/10/2014 | 22:51
2
47
כי ראיתי היכן שהוא משחזת של ריובי
כדאי שתבדוק עם אבירם,כי גם להם היה משהו ואאל"ט היתה גם אבן במהירות איטית וטבולה במיכל מים
בסוף תוך כדי ירד לי האסימון,תראה בקישור משחזות שולחניות בסגנון של רקורד פאוור עם אבן רחבה,ושל מטאבו עם המהירות האיטית,אל תתיחס למחיר
לצפיה ב-'הייתי בצלח וחיפשתי'
הייתי בצלח וחיפשתי
22/10/2014 | 23:02
1
45
אני מעט נרתע מהריובי כיוון שבחיפוש אינטרנטי עליה (באנגלית לפי שם דגם) אין שום תוצאות מלבד ישראל מה שלא מבשר טובות לרוב.
האחרות פשוט מחוץ לתקציב... גם ב50% הנחה :(

אבל תודה על המאמץ.
לצפיה ב-'איתמר'
איתמר
23/10/2014 | 08:13
33
בכל מקרה,כשתבדוק בשוק תנסה לרכוש מכונה שהציר ארוך יותר ,כי לגמל שריד ישנן אבנים רחבות שהן חצי חלולות
בצורת כוס
לצפיה ב-'proxxon lhw מלטשת זווית'
proxxon lhw מלטשת זווית
22/10/2014 | 08:22
4
86
בוקר טוב לכל החברים.

אני רוצה לנסוע מחר לצלח לקנות מלטשת זווי פרוקסון.

מעוניין בדעה של חברים שיש להם את הכלי הזה.

תודה מראש
לצפיה ב-'יעודה העיקרי'
יעודה העיקרי
22/10/2014 | 08:43
3
81
לעבודות עדינות,אני מעיר זאת כי היו שקנו והתייחסו לכלי כאל משחזת זוית,מאחר ועבדו איתה באגרסיביות
תתאים לך לכניסה לאזורי שכלים אחרים לא נכנסים,ממליץ שתרכוש את צלחת הטונגסטן האדומה להסרה גסה של חומר
עד כמה שידוע לי קיים חוסר במלאי,כי מישהו מהחברים רצה לרכוש בסוכות
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/10/2014 | 08:58
2
56
נזכרתי שאתה גם רכשתה. הסט שהם מוכרים בא גם עם דיסק כירסום? כמו שרעיתי ב eBay?
לצפיה ב-'טיבי'
טיבי
22/10/2014 | 12:11
1
54
זה לא מגיע עם הסט,תראה בקישור את כל אביזרי proxxon המיובאים על ידי צלח
הכוונה שלי היא לצלחת וידיה

לצפיה ב-'אכן אין במלאי'
אכן אין במלאי
22/10/2014 | 21:26
31
דיברתי עם אמירם. אולי בעוד חודש+.
בכל אופן תודה
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
21/10/2014 | 19:25
5
63
הרבה זמן לא הייתי (מעבר דירה ובניית דק וספסל - תמונות בקרוב)
שאלה לגבי הדק, מדובר על דק אורן מהוקצע מחוטא,
יש לי חבר שבמקצועו בונה דקים אך רציתי לוודא.
אני יודע שנהוג להמתין כחודש בערך עד שמשמנים את הדק, דיברתי איתו כי פחדתי שעם החורף והגשמים ייגרם לדק נזק.
הוא אמר לי שלא אעשה כלום כרגע והגשם לא יהרוס אותו ולשמן רק בסביבות האביב.
האם הצדק עימו?
תודה לכולם.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
21/10/2014 | 19:29
4
42
למרות שיש תאוריה שונה,אבל מאחר ואנו בתחילת החורף עדיף לתת לעץ לעבוד
לצפיה ב-'יהודה אין סכנה של רקבון כתמים וכו'?'
יהודה אין סכנה של רקבון כתמים וכו'?
21/10/2014 | 19:31
3
37
או כשיגיע האביב לתת שיוף ושימון וסיימנו?
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
21/10/2014 | 19:39
2
36
אגיב בשאלה
מה קורה בארצות גשומות ומושלגות,בהן קיימים מבני עץ מאות שנים
עץ אוהב סביבה לחה ורטובה
חיזוק לדעתי וזו דעת מומחים בחול
 באגמים ונהרות בנויים מזחי עץ עם כלונסאות בתוך המים,ניו אורלינס בנויה על כלונסאות עץ
כך שלא כדאי לדאוג

לצפיה ב-'מעולה:) נרגעתי:) אנסה להעלות מחר את התמונות '
מעולה:) נרגעתי:) אנסה להעלות מחר את התמונות
21/10/2014 | 19:42
1
19
לצפיה ב-'תתחדשו'
תתחדשו
21/10/2014 | 19:43
21
לצפיה ב-'מחירים ממוצעים של עצים קשים'
מחירים ממוצעים של עצים קשים
21/10/2014 | 17:12
6
115
היי,

אני רוצה להתחיל לבנות בקרוב שולחן לחדר שינה.. אני מרגיש שדי התמקצעתי על אורן ושאני פחות או יותר מוכן להמשיך לעצים קשים יותר.
רציתי לדעת לשם תכנון תקציב וכו' וללמוד מניסיון החברים - מהו המחיר הממוצע שמשלמים למטר על עצים קשים.
אותי מעניינים יותר עצים המשמשים לבנייה ופחות לחריטה.. אבל החברים מוזמנים "לעוף" על עצמם ולפרט כל עץ שבא להם. 
נראה לי שזה יכול להיות שימושי לכולם כאן (או לפחות לכל מי שגר בארץ).
אני מודע לזה שבטוח יהיו שונויות גדולות, אבל גם להבין סדרי גודל יכול להיות נחמד.
אם בא לכם גם לפרט איפה קניתם ובערך מתי (אני מניח שהמחירים האמירו משנת 1997 לדוגמא) זה גם יהיה אחלה.

ניסיתי לחפש קצת שרשורים קודמים בנושא אבל לא מצאתי משהו מרוכז.
תודה,
יעקב

לצפיה ב-'יעקב'
יעקב
21/10/2014 | 17:22
2
99
עצים קשים מתומחרים במחיר לפי מ"ק
יש מספר רמות של עצים הן בתהליך הכריתה הניסור והייבוש,וארץ המוצא שזה שיקול למבנה המחיר.
עצים כאלון אגוז אפריקאי ועוד כמה מהמשפחה,יכולים לנוע מ 6500 ל 8000 שח למ"ק
בוק 4000-5000 שח למ"ק
מחירי עצים קשים מיוחדים ו/או נדירים יכולים להגיע לעשרות אלפי שח למ"ק ולמעלה מזה
קח בחשבון שעצים קשים לא מגיעים מוקצעים או עם פאות ישרות

לצפיה ב-'תן לאצבעות ללכת במקומך'
תן לאצבעות ללכת במקומך
21/10/2014 | 21:40
1
73
לא ברור איך ולמה, אבל דווקא באתר של דפי זהב יש דף שנותן מושג בנושא.
בדקתי חלקים ממנו כבר כמה פעמים אחרי ביקורים במחסני עצים ופחות או יותר אני חושב שהוא נותן תמונה נכונה.

לצפיה ב-'אני מכיר את העמוד הזה'
אני מכיר את העמוד הזה
22/10/2014 | 08:53
50
משום מה הייתי בטוח שהוא נכון ללפני שנים לא מעטות.. אבל אולי זה מתעדכן מי יודע
לצפיה ב-'הלו יעקב'
הלו יעקב
21/10/2014 | 23:38
2
68
איזה כייף לך !!! איזה כייף להתקדם בחיים !!!
אז בשעה טובה ומוצלחת
לגביי מחירים אין לי מה להוסיף על יהודה מלבד ששווה לעשות סקר שוק רגע לפני הקניה עצמה.
המכשול היחידי שמפריד בינך לעצים קשים הוא ההקצעה, מלבד בוק אני לא מכיר מחסן עצים שמוכר עצים מוקצעים ואם אין לך מקצוע אז מומלץ למצוא נגר חביב שיקציע לך את הלוחות, עד 50 שח ללוח זה נחשב סביר אם יש לך מספר בודד של לוחות. לתוצאות טובות יותר חשוב לחתוך את הלוחות לגודל מקורב ולאחר מכן להקציע ולא להקציע את כל הלוח ולאחר מכן לחלק אותו.
בעיניי המחיר היקר של עצים קשים בהשוואה למחיר אורן הוא זניח בהתחשב בזמן שאתה משקיע ובעובדה שאתה לא משלם שכ"ט לנגר, 
שיהיה לך הרבה בהצלחה

לצפיה ב-'תודה משה'
תודה משה
22/10/2014 | 09:13
1
39
יש לי מקצוע ידני שעבדתי איתו עד היום.

למעשה לא דייקתי בדברי.. העץ הראשון שעבדתי איתו היה בכלל בוק (גילפתי רגליים לספה שבניתי).

לאחרונה קניתי במי השרון כמה שאריות של עצים קשים - ספלי,בוק,אגוז ואלון - במטרה להכין מהן קופסאות או דברים דומים.
לצפיה ב-'מי השרון'
מי השרון
22/10/2014 | 09:44
41
קניתי מהם מספר פעמים
זה די ללכת על בטוח, הסחורה שלהם טובה וההיצע רחב בהשוואה למחסנים אחרים שקניתי מהם
לגביי המחיר הם לרוב יקרים יותר אבל לכמויות שלנו ההפרש נסבל
אני מציע לך לתעד את שלבי העבודה (אם אתה לא), זאת מזכרת יפה וגם כייף לשתף
בהצלחנ
לצפיה ב-'בעיה קטנה עם ציר ארון מטבח'
בעיה קטנה עם ציר ארון מטבח
21/10/2014 | 16:54
5
64
במהלך השנים בזמן סגירה הדלת "נכנסה" למקום של הדלת השניה (מדובר בארון שנסגר ע"י שתי דלתות. ניסיתי לתקן  (לחזק את הבורג בציר) אבל רק החמרתי את הבעיה. איך אני יכול לברר מה הבעיה ואת מה צריך לחזק או להחליף?
לצפיה ב-'תמונה = 1000 מילים'
תמונה = 1000 מילים
21/10/2014 | 17:00
30
מאיזה חומר הארון יוצר??
לצפיה ב-'בצירי דלתות של ארונות יש בד"כ שני ברגים'
בצירי דלתות של ארונות יש בד"כ שני ברגים
21/10/2014 | 17:04
2
40
אחד מקרב או מרחיק את הציר מהחיבור (תלוי בכיוון הסיבוב שלו).
השני מחבר את הדלת לארון, וגם יש בו מידת חופש כך שאפשר לדחוף או למשוך את הדלת פנימה והחוצה.
הרעיון הוא ליצור איזון בין הציר העליון והתחתון של הדלת על מנת שהדלת תהיה ישרה יחסית לדלת השנייה, לארון וליקום.

אולי יש שיטה מדעית לתקוף את הנושא הזה, אבל אני מכיר את השיטה הסיזיפית של ניסוי וטעייה, חצי סיבוב לפה רבע דחיפה לשם.

מקווה שזה נותן לך כיוון.

לצפיה ב-'תוכל בבקשה לומר לי מה צריך לעשות'
תוכל בבקשה לומר לי מה צריך לעשות
23/10/2014 | 07:11
1
134
ומה תפקידו של כל בורג בציר המצ"ב. זה מאוד יעזור לי כי אולי עדיף להחליף אותו לגמרי ולהתחיל מחדש
לצפיה ב-'אלון'
אלון
23/10/2014 | 09:47
57
נתחיל בצד שמאל  - שני הברגים מקבעים את הציר לדלת. אם תפרק (רק לצורכי החלפת הציר) תראה שם קדח עגול בד"כ בקוטר 35 מ"מ, המתאים לציר.
מימין, הבורג העליון והתחתון מחברים את הציר לגוף הארון. בדרך כלל אבל לא תמיד, הם מחברים אביזר דמוי צלב מתכתי, עליו נדבר בשורה הבאה, לגוף הארון. הבורג השני למעלה הוא טעות, או בורג נוסף שמישהו הכניס לאחר שקודמו התרופף.
אם אני רואה טוב, וזה קשה כיוון שצילמת עם פלש (עדיף לצלם בלי פלש, תוך ייצוב המצלמה או הטלפון כנגד משהו יציב, אם חסר אור - לפתוח חלונות, להדליק את האור, להניח בסמוך מנורת קריאה בזווית שלא גרום לסנור או נצנוץ - רק לא פלש) - אם אני רואה נכון, יש מין עיגול מתחת לצלב וזה עשוי להיות איזה תיקון ישן, או מין דיבל רחב מאוד לאפשר הברגה לארון סיבית - מוזר.
עכשיו לכיוון, ויש שני ברגים רלונטיים: הבורג הימני באמצע משמש להרחקת הדלת כולה מהארון, כלומר להצרת או הרחבת המרווח הנראה בצילום, בין הדלת לבין גוף הארון. המרווח נראה מקביל ונראה כי הוא מכוון כיאות.
הבורג משמאלו משמש למטרה אותה אתה מבקש - הרחקת או קירוב הדלתות זו לזו כאשר הארון סגור.

אחרי ההסבר - פתח את הבורג האחרון חצי סיבוב, ועשה כך גם בציר השני של אותה הדלת. אם המצב השתפר   - תן עוד חצי סיבוב וכך הלאה.
כוון גם את הדלת השניה של אותו ארון.
הבט על הארון כולו כאשר הדלתות סגורות, וראה האם איזון הדלתות השפיע על הדלתות הסמוכות. פתח וסגור את הדלתות הסמוכות וראה האם הן מתנגשות עם הדלתות שאיזנת.
בהצלחה
לצפיה ב-'עבודה ישנה שחזרה לתיקון - שולחן קפה מעץ ובטון גרונג 3D'
עבודה ישנה שחזרה לתיקון - שולחן קפה מעץ ובטון גרונג 3D
21/10/2014 | 13:19
12
187
רגלי עץ אגוז ומשטח בטון עבודת כפי. מתנה לחבר לרגל חתונתו. לאחרונה חזר אלי השולחן כי רגל אחת לא התמודדה טוב עם הבלטות העקומות בדירה שלו והאובססיה של אישתו לספונג'ה - חטפה מכות חוזרות מבלטה בולטת עד שהחיבור נפתח.

התלבטתי מאוד באם לפתוח את כל החיבור לחתוך מחדש את הפרטים ולהדביק שוב - לפחות שבוע עבודה בקצב שלי. ולבסוף בחרתי באופציה חדשה לי, הדבקה בדבר מהיר (CA - ציאנו אקרילט), כולכם מכירים את הדבק כדבק שלוש שניות, הוא לא ממלא רווחים כמעט לחלוטין ובעץ לרוב הוא נספג מהר מדי ולכן לא כל כך אפקטיבי. אממה, על בסיס ניסיון שלי איתו בשילוב עם טלק (יש מלא סרטונים ביוטיוב על זה), ניסיתי למלא את הרווחים עם נסורת מאותו העץ ואז למלא בעזרת מזרק אינסולין את הרווחים - התוצאה נראית לי טובה מאוד וכיוון שמדובר בחבר טוב אני יכול להרשות לעצמי במידה ופישלתי.

לצפיה ב-'איתמר'
איתמר
21/10/2014 | 14:02
3
85
שולחן יפה מאוד, מה עובי יציקת הבטון? מה הרכב הבטון? כמה העסק שוקל? (זו שאלה של מהנדס בנין, אני מבין ביציקות עבות של תקרות ופחות ביציקות דקות לרהיטים)
לצפיה ב-'נ.ב.'
נ.ב.
21/10/2014 | 14:05
1
71
שונא סופר גלו, דבק מסוכן לטעמי ומבוסס על ציאניד.
לבני הקטן נשפך דבק כזה על האצבע, הוא היה מספיק קר רוח בכדי להישמע להוראות ולא לגעת באצבע עם אצבע אחרת...
לאחר הייבוש התקבל פילם לבן עבה על האצבע, ניסינו להסיר באצטון, זה לא ירד לגמרי אבל אחרי כמה ימים כבר לא ראו סימן.
הדבק כאמור מבוסס ציאניד, מסוכן להרחה, מסוכן מאוד לנשימה ע"י ילדים קטנים, ומחייב עבודה במקום מאוורר.
מדוע לא עבדת עם אפוקסי? יש אפוקסים עם נפח, ולאפוקסי אין בעיה להידבק לחומרים נקבוביים.
לצפיה ב-'ציאנו אקרילט - אינו מבוסס ציאניד'
ציאנו אקרילט - אינו מבוסס ציאניד
21/10/2014 | 17:00
69
דבק סופר-גלו פותח במקור ע"י הצבא האמריקאי על מנת לשמש תחליף לתפרים בשדה הקרב ולכן הוא מדביק עור מצויין, רק מאוחר יותר גילו כי את הקרום שהוא יוצר קשה מאוד להסיר והגוף מתקשה לדחות אותו עם זמן ההחלמה ופיתחו דבקים חלופיים.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyanoacrylate - סיפור הפיתוח שונה ממה שאני מכיר אבל בכל זאת מעניין :)

כחלק מעבודתי אני מתעסק עם CA (קיצור מקובל לציאנו אקרילט) לפיתוח מיכשור רפואי המוכנס לגוף ובא במגע עם דם ואפילו ישנם שתלים אשר מורכבים בעזרת CA. - כלומר ישנם סוגי CA בעלי אישור FDA.

אין צורך לעורר פחד וחשש מסוג דבק מצויין זה, רק להשתמש בו בזהירות ועל פי ההוראות. גם דבק מגע, אסור לנשום, אסור להביא במגע עם העיניים ואסור מן הסתם לבלוע. אפוקסי אגב בעל אותם אמצעי זהירות, רק בגלל זמן ייבוש ארוך יותר ומרקם כבד יותר ניתן לטפל במקרה של מגע בזמן ארוך יותר.

נ.ב.
בשקדים ועוד פירות רבים יש מעט מאוד ציאניד - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%99%D7%90%D7...
לצפיה ב-'משטח בטון'
משטח בטון
21/10/2014 | 16:43
70
עוביו בערך שני ס"מ, יש בו מספר תוספים: סופר פלסטיסיזר, משפר זרימה וסיבי פיבר קצוצים.
הבטון עצמו הוא מיבוא גרמני ומיועד לעבודה עד עובי 4 ס"מ - דומה מעט למדה מתפלסת.
מלבד זאת ישנו זיון ברזל כרשת.
לצפיה ב-'איתמר'
איתמר
21/10/2014 | 14:56
2
83
תוכל בבקשה להרחיב עניין הדבק והטלק
זה יכול לעזור אולי גם לחרטים ,כי דבק מהיר שימושי אצלם
לצפיה ב-'טיפ של אלופים'
טיפ של אלופים
21/10/2014 | 17:05
1
76
הוא מסביר את זה הרבה יותר טוב ממני :

בעבודה לעיל הנחתי (מתוך כמה נסיונות) שתוצאה דומה תתקבל עם נסורת. הפואנטה היא לצמצם את הרווחים שבין המוצקים ולמלא אותם בדבק שהוא עצמו קשה מאוד.

מקווה שעזרתי.

אגב קיים גם מזרז (נשמע מוזר לדבק 3 שניות אבל יש למזרז אפקט נוסף וזה יצירת נפח)
אשמח לענות על עוד שאלות
לצפיה ב-'דווקא יש לי מזרז'
דווקא יש לי מזרז
21/10/2014 | 17:25
57
שיובא על ידי טמבור,נקנה באחת ההדרכות בבית טמבור
נשאר לי אחרי שהדבק התייבש במיכל
לצפיה ב-'שילוב יפהפה של עץ ובטון!'
שילוב יפהפה של עץ ובטון!
21/10/2014 | 21:00
1
64
אני לא מכיר את השילוב הזה, והוא נראה לי מוצלח מאד.
המחברים שקראת להם "גרונג משולש" מסקרנים, ונראה שיש שם גם איזה טריז או סוג של ביסקוויט / לשון שמחזיקה אותם? תוכל להרחיב?
לצפיה ב-'פרטים על החיבור'
פרטים על החיבור
21/10/2014 | 23:00
43
ראשית כל תודה על הפרגון :)

קראתי לזה גרונג משולש כי במקום שתי קורות בדו מימד, יש שלוש קורות בתלת מימד.
כל קורה נחתכת ב-45 מעלות בשני מישורים ואז אפשר לחבר אותן לפינה, זה יוצר חיבור מאוד חלש כי יש רק גדע לגדע בכל כיוון.
הפתרון שלי לעניין היה לעשות שני חריצים בכל שתי פאות של כל קורה (סה"כ 12 חריצים) ולהכניס לתוכם מעין ביסקוויט מדיקט תעופתי בצורת האות ר, כך שכל ביסקוויט כזה עובר בין שני חריצים - סה"כ 6 ביסקוויטים לפינה.

לצפיה ב-'באמת שולחן יפה. איך הבטון יוצא כזה חלק?'
באמת שולחן יפה. איך הבטון יוצא כזה חלק?
22/10/2014 | 11:43
21
לצפיה ב-'באמת שולחן יפה. איך הבטון יוצא כזה חלק?'
באמת שולחן יפה. איך הבטון יוצא כזה חלק?
22/10/2014 | 11:54
1
14
לצפיה ב-'בטון חלק'
בטון חלק
22/10/2014 | 17:39
40
תבנית תחתונה מזכוכית / פורמיקה - הרבה ויברציה. תוספים משפרי זרימה. לכה / סילר לבטון כמה שכבות.
לצפיה ב-'גזע עץ לחרטים - פלורנטין תל אביב'
גזע עץ לחרטים - פלורנטין תל אביב
21/10/2014 | 13:02
82
הי,
בדרום שכונת פלורטין "רובע הנגרים" החלו עבודות בנייה של בית ספר, לטובתן הפילו ועקרו מספר עצים ענקיים וזיהיתי דרך פתח בגדר כי לפחות אחת מהגזעים עדיין במקום. אני מאמין כי מי שיבוא יוכל לזכות בו במידה ויוכל להעמיס אותו. הוא יצטרך לקשקש קצת עם מנהל האתר אבל אין להם מה לעשות עם זה. הצלחתי לצלם את רובו דרך הגדר. אני מעריך את קוטר הגזע ב60 ס"מ ובסיס השורשים בכמטר - מטר וחצי. לדעתי מדובר באיזדרכת אבל אני יותר משתמש בשם הזה כדי להגדיר את כל העצים שאני לא מזהה .
נמצא בפינת הרחובות הנגרים והמחוגה, תל אביב.

לצפיה ב-'סיום בניית סטנד למקדחת עמוד.'
סיום בניית סטנד למקדחת עמוד.
21/10/2014 | 12:27
23
250
אתחיל דווקא מהסוף,יחסית לכסף ששילמתי :
1.אני מרוצה מאוד מהתוצאה.
2.זה נוח מאוד.
3.הקידוחים מדוייקים,אמנם לא מקדחה ב 2000  ש"ח אבל עושה את העבודה.
4.הסטנד בכוונה גדול קצת כדי שאוכל לנצל את המקום לאופציות נוספות.
סה"כ אני מרוצה וזה מה שחשוב.
תמונות
חמי שיחיה נקרא לדגל כדי להלחים לי את הסטנד שעשוי פרופיל  מגולוון 40  מ"מ
וזו התוצאה.

לצפיה ב-'נראה יציב מאוד :)'
נראה יציב מאוד :)
21/10/2014 | 12:52
37
לצפיה ב-'סחטיין ותתחדש'
סחטיין ותתחדש
21/10/2014 | 12:52
36
לצפיה ב-'תתחדש. אבל מיקום המקדחה.. לא משהוא כרגע. אתה'
תתחדש. אבל מיקום המקדחה.. לא משהוא כרגע. אתה
21/10/2014 | 13:03
2
60
נמצא בשלבי אירגון, ולכן חשוב שתרחיק את המקדחה מהקיר השמאלי. ככה יהיה לך יותר מקום, ויותר נח לקדוח בחומרים ארוכים יותר/רחבים יותר. 
מאחד שהמקדחה שלו עומדת ליד הקיר.

מאיר
לצפיה ב-'ובדיוק בגלל זה קניתי גלגלים עם סטופרים'
ובדיוק בגלל זה קניתי גלגלים עם סטופרים
21/10/2014 | 13:08
1
64
ואז אני יכול להזיז את לאן שאני רוצה .
לצפיה ב-'עוד 3 תמונות עם הסט של KREG ומדף תחתון'
עוד 3 תמונות עם הסט של KREG ומדף תחתון
21/10/2014 | 13:24
122
לצפיה ב-'נראה מסיבי'
נראה מסיבי
21/10/2014 | 13:32
1
45
ונראה שיהיה מהנה לעבוד עליו

תתחדש!
לצפיה ב-'בהחלט מאסיבי,תודה.'
בהחלט מאסיבי,תודה.
21/10/2014 | 14:41
20
לצפיה ב-'איזה כיף, נראה מעולה!'
איזה כיף, נראה מעולה!
21/10/2014 | 13:45
2
46
היי f16isofa, תודה על העדכון :)

בעקבות הדיונים והפידבקים, נראה לי שהשתכנעתי ושבקרוב תהיה לי גם מקדחת עמוד כזו.
מה שכן, שלא נראה לי שאמצא בחנות חם שיירתך לי סטנד מרשים שכזה

תתחדש ותהנה.
לצפיה ב-'בכייף,אין שום בעיה לגבי הריתוך כשתרצה תגיד לי הוא ירתך לך'
בכייף,אין שום בעיה לגבי הריתוך כשתרצה תגיד לי הוא ירתך לך
21/10/2014 | 14:43
1
27
לצפיה ב-'תודה איש, בתור התחלה אני אנסה למקם אותה על שולחן המסור'
תודה איש, בתור התחלה אני אנסה למקם אותה על שולחן המסור
21/10/2014 | 15:25
44
יוצא שהמסור השולחני שלי הוא גם.. שולחני.

- אני שם עליו פלטה ומשתמש בו בתור שולחן עבודה
- מצמיד אליו את פלטה ייעודית שעליה אני מתקין את הראוטר הפוך ויש לי שולחן ראוטר
- לפני כמה ימים הקצעתי עץ על גבי השולחן
- אני כולב עצים אליו
- מצמיד אליו מלחציים שולחניים
- ועוד...

נראה לי שבקרוב אוכל גם למקם עליו את מקדחת העמוד בשעת הצורך (אחרי שאוודא שהמשקל שלה לא ייצור עומס גדול מדי).

שוב תודה.
לצפיה ב-'סטנד - גרסא שלי :)'
סטנד - גרסא שלי :)
21/10/2014 | 16:19
7
120
יופי של סטנד,נראה מאסיבי!בדיוק גם אני הכנתי למקדחה סטנד, פחות רציני אבל עושה את העבודה. מתכנן להוסיף לו בצד תוספת למעמד מקדחים. שי
לצפיה ב-'הסטנד יציב ? המקדחה לא רועדת לך?'
הסטנד יציב ? המקדחה לא רועדת לך?
21/10/2014 | 16:50
2
22
לצפיה ב-'יציב כמו סלע'
יציב כמו סלע
21/10/2014 | 17:16
1
40
המשקל של המקדחה מאוד תורם. בנוסף אני עוד מתכנן לשים דברים במדף התחתון שיעזרו. מעבר לכך, יש רפידות גומי למטה שגם עוזרות.
לצפיה ב-'מעולה,היציבות כאן חשובה מאוד.'
מעולה,היציבות כאן חשובה מאוד.
21/10/2014 | 17:22
14
לצפיה ב-'התמונה הזו... יש לי שאלה!'
התמונה הזו... יש לי שאלה!
21/10/2014 | 17:17
3
71
הברגים הארוכים שמחברים את לוחות העץ (ה"עמודים") - מה המידה שלהם? ומאיפה קונים כאלו?
אני הופך את האינטרנט בימים האחרונים בנסיון למצוא מוטות הברגה במידה 1.375" (1-3/8) עם 24 תבריגים לאינץ'...
מישהו יכול לעזור לי?
לצפיה ב-'נסה בפלבורג בראשון לציון'
נסה בפלבורג בראשון לציון
21/10/2014 | 17:26
180
לצפיה ב-'בתל אביב'
בתל אביב
21/10/2014 | 18:28
42
סגלוביץ' ברחוב הרצל
לצפיה ב-'אני קניתי בצלח'
אני קניתי בצלח
21/10/2014 | 18:45
45
אבל זה אמור להיות זמין בטמבוריות גדולות
לצפיה ב-'נראה נהדר! אני הכנתי משאריות עצים שמצאתי'
נראה נהדר! אני הכנתי משאריות עצים שמצאתי
21/10/2014 | 20:37
4
123
נשאר לך למדף את החלל שם וזה יופי של סטנד פרקטי
לצפיה ב-'אגב חיים, איפה השגת את הלוח המחורר למעלה'
אגב חיים, איפה השגת את הלוח המחורר למעלה
21/10/2014 | 21:08
3
46
אני מחפש אחד כזה לתליית כלי העבודה שלי
לצפיה ב-'תודה ואפילו קל"ב!'
תודה ואפילו קל"ב!
22/10/2014 | 08:47
1
19
לצפיה ב-'סליחה על העיכוב ושמח שענו לך :)'
סליחה על העיכוב ושמח שענו לך :)
25/10/2014 | 13:12
6
חייב לומר שאני לא מוצא אותו כלוח פרקטי וכבר הורדתי לא מעט מהקירות..  עדיף לוח סנדוויץ שאתה מסוגל לחבר אליו כל דבר עם ברגים - הרבה יותר פרקטי..
לצפיה ב-'עזרה בשיפוץ כורסה ישנה מעץ'
עזרה בשיפוץ כורסה ישנה מעץ
21/10/2014 | 12:08
7
90
שלום,
הזדמן לידי בסיס כורסה מעץ וברצוני לשפצו, רוב החיבורים שלו משוחררים חלקית ,שאלתי היא כיצד לשפץ את החיבורים / להדביקם ? 
לא ראיתי שיש מסמרים / ברגים סמויים, האם מכות קלות ישחררו אותם ?
תודה
לצפיה ב-'בדיוק משפץ גם'
בדיוק משפץ גם
21/10/2014 | 13:07
77
חיבורים רופפים לרוב עדיף לפרק לגמרי, במידה והדיבלים נשברים, חותכים אותם וקודחים באותה נקודה - לעיתים יותר קל עם מקדחת עמוד מאשר ידנית.

דיבלים שנשארים שלמים עדיף לשייף מעט לפני שמדביקים מחדש כדי לחשוף עץ טרי יותר - הדבקה טובה יותר.

אצלי, קדחתי מחדש את הדיבלים והגדלתי במ"מ כדי שגם חורי הדיבלים יקבלו טיפול דומה - חשיפת חומר חדש.

אגב, בפרוייקט הזה גילית עד כמה יקר זה ריפוד :(
לצפיה ב-'כורסא'
כורסא
21/10/2014 | 13:58
5
38
הי,
ראה בקישור שיפוץ כורסא דומה.
לגבי הפירוק - תתחיל לנדנד בזהירות וראה מה יוצא בטוב.
אפשר בזהירות ומבלי לפצוע את העץ, להיעזר במברג שטוח\לום שטוח, לפתיחת המחבר.
שני המחברים שהראית, בהנחה שמישהו לא שפך עליהם דבק, נראים מוכנים לפתיחה.
ברגע שיהיה חלק אחד בחוץ, תוכל לגשת למחברים בתנועות ימינה-שמאלה, קדימה-אחורה וכו', ויהיה יותר קל לפרק.
ראה בקישור לעיל, בעליהם הקודמים של אותה כורסא החליט לתקוע מסמרים במחבר כדי "לחזק" את הכורסא, אם כן, צריך לשלוף אותם קודם.
יש כליבות "יד אחת" שאפשר להרכיב הפוך ולהשתמש בהן להפעלת כוח לפתיחה, בזהירות.
לאחר הפירוק ראה איזה מהמחברים הוא מחבר סין וגרז, איזה הוא מחבר דיבלים.
אם תהיינה שאלות בהמשך, העלה תמונות ונשמח לייעץ.
מה הגימור שאתה רוצה - שקוף\מגוון? אטום?
הלכה הקיימת נראית מכאן במצב לא טוב, תתכונן לשייף את כולה, והכי נוח לעשות זאת לאחר פירוק מלא.
בהצלחה
לצפיה ב-'באמת? אפשר ליצור לחץ הפוך עם הכליבות?'
באמת? אפשר ליצור לחץ הפוך עם הכליבות?
21/10/2014 | 14:15
4
32
לפני יומייים ניסיתי לפרק קופסה, וכמעט הרסתי את המלחציים השולחניים בנסיון להפעיל לחץ הפוך (כל הלחץ נפל על דיסקית הביטחון להתחיל לעוות אותה).
בנקודה זו חשבתי שאולי יהיה כדאי לקנות ג'ק בדיוק בשביל להפעיל לחץ הפוך.

בעקבות ההודעה שלך חיפשתי "irwin reverse clamp pressure" אבל לא מצאתי משהו רלוונטי. מה שכן, עכשיו אני שם לב לכפתור סיבוב שיש בראש הכליבה ואני תוהה אם יש קשר.

תוכל להדגים \ להסביר \ להעלות תמונה או קישור בנושא?

תודה.
לצפיה ב-'אכן עם הכליבות האלה אפשר'
אכן עם הכליבות האלה אפשר
21/10/2014 | 14:29
1
29
ראה בקישור. יש בדף בקישור 6 תמונות, 2 מהתחתונות מתארות את המצב ההפוך של הכליבה.
אם יש לך כליבה דומה, פתח (ביד, בלי כלים) את הבורג המחבר את הלחי הסטטית לשידרה.
קח את הלחי הסטטית לקצה השני של השידרה והרכב הפוך. שים לב שלוקח קצת זמן להבין כמה מ"מ ימינה או שמאלה צריך למקם את הלחי כדי שהבורג ייתפס ויינעל, 
לצפיה ב-'תודה! מצחיק שהיה לי את הפתרון מתחת לאף ולא הייתי מודע לכך'
תודה! מצחיק שהיה לי את הפתרון מתחת לאף ולא הייתי מודע לכך
21/10/2014 | 15:12
20
לצפיה ב-'כליבות הפוכות'
כליבות הפוכות
21/10/2014 | 14:48
1
45
בכליבות ה XP IRWIN ניתן להחליף כוון ללחי ,וכך היא הופכת לכליבה הפוכה/לחיצה
לצפיה ב-'מגניב, יש לי כאלה'
מגניב, יש לי כאלה
21/10/2014 | 15:10
33
עכשיו אני עוד יותר מחכה שייגמר יום העבודה ואגיע הבייתה.
לצפיה ב-'קנית פלטות עץ לרהיטים (סדנויץ' / MDF) באזור שוהם (לוד/יהוד)'
קנית פלטות עץ לרהיטים (סדנויץ' / MDF) באזור שוהם (לוד/יהוד)
21/10/2014 | 10:25
1
40
שלום לכולם,
אני רוצה לבנות רהיט (נגר חובב) כוורת לאחסנת צעצועים וזקוק לפלטות עץ מנוסרות.
מישהו יכול להמליץ על מקום שמספק פלטות (סנדויץ' / MDF / אולי אפילו עם פורמייקה או מלמין) ומנסר לפי דרישה.
מקום המגורים שלי הוא שוהם כך שהערים הקרובות אלי הן לוד/יהוד/אור יהודה ואני יכול "להרחיק" עד פתח תקווה.
אני יודע שיש מקומות באזור השרון אבל זה כבר רחוק לי...

תודה רבה!
לצפיה ב-'מחסן באור יהודה'
מחסן באור יהודה
21/10/2014 | 10:40
73
תוכל לרכוש במועלם פורמאיקה,הם מפנים לניסור בנגריות שכנות שנותנות שרות ניסור הדבקת קנטים וכד.
קח בחשבון בהחומר נמכר בלוחות במידה 244/122
ממליץ שתיקח הצעת מחיר לחומר,ומהנגריה אליה יפנו אותך,לפני ביצוע
לצפיה ב-'מחסן עצים - לנגר החובב'
מחסן עצים - לנגר החובב
21/10/2014 | 08:09
11
105
היכן אני יכול לקנות עצים (אני רוצה לבנות לול)

אני נמצא באזור עמק חפר - חדרה וגם בית שאן והסביבה

תודה
לצפיה ב-'יש מחסן באזור תעשיה חדרה'
יש מחסן באזור תעשיה חדרה
21/10/2014 | 09:08
4
53
בן בנימין-נוימן בע"מ, אספקת עץ, בהחרש 7 חדרה

אולי תקנה עץ ירוק כי זה בחוץ..    ושמן דק \ לכה לחוץ
לצפיה ב-'שאלת הבהרה'
שאלת הבהרה
21/10/2014 | 09:16
3
49
מה אני אמור לבקש מהם? מהם המונחים המקצועים...
לצפיה ב-'עץ '
עץ
21/10/2014 | 09:28
2
52
פשוט תדפיס את ממה שאתה רוצה לבנות ..  עם מידות..  
ותישב שם עם מי שיהיה שיעזור לך בכמות העץ ותשאל איזה עובי ורוחב קורות הוא ממליץ
לצפיה ב-'קרוב לבית שאן'
קרוב לבית שאן
21/10/2014 | 11:01
1
41
עפולה באזור התעשיה מול גבעת המורה,ובנצרת מספר מחסני עצים
עדיף להשתמש באורן מוקצע
לצפיה ב-'האם העצים בבית שאן יבשים יותר? מממממ מעניין'
האם העצים בבית שאן יבשים יותר? מממממ מעניין
21/10/2014 | 11:45
25
נראה לי שכן
לצפיה ב-'חבל על העצים והכסף'
חבל על העצים והכסף
21/10/2014 | 10:59
5
104
לול זה פרויקט קלאסי לעץ ממוחזר. 
בלול שלי לא השקעתי שקל בעץ, רק בקצת פרזול (ברגים, כמה זוויות) ובגג (סנטף).
חפש באתרי בנייה, חטט במכולות ליד בתים שמשפצים. התמזל מזלי והשכנים ממול בדיוק עשו שיפוץ, וקיבלתי מהשיפוצניק שפע של קורות שימושיות. גם משטחים יכולים להועיל. 
ממש חבל להפוך כמות כזו גדולה של עץ טוב למשטח לשלשת...
לצפיה ב-'נו-נו-נו (אימוטיקון של אצבע שעושה נו-נו-נו...)!!'
נו-נו-נו (אימוטיקון של אצבע שעושה נו-נו-נו...)!!
21/10/2014 | 11:06
4
50
למה לא ראינו את הפרוייקט הזה עד עכשיו?!
בזמן האחרון (אולי בגלל מחירי בשר העוף והביצים?...) יש פתאום לא מעט חבר'ה שבונים לעצמם לול בחצר.
זה בדיוק מסוג הדברים שגם מדגימים אחלה מחזור, וגם נישה ייחודית שיש התעניינות לגביה.
אז שנס מצלמה/פון, אפילו בדיעייבד, ותעשה בוק ללול!
[אלו היו 60 שניות של נו-נו-נו....]
לצפיה ב-'אין בעיה, אבל זו לא באמת נגרות'
אין בעיה, אבל זו לא באמת נגרות
21/10/2014 | 11:26
3
49
זה פרויקט נחמד שאפילו תועד יחסית בהרחבה, בשביל הכיף שלי, אבל לא יודע אם זה המקום. אין שם נגרות אמיתית, יותר עבודת קונסטרוקציה פשוטה.
אולי בפורום בנייה והטלה?
לצפיה ב-'סליחה, אבל מי אדוני, שיחליט מה זו נגרות? '
סליחה, אבל מי אדוני, שיחליט מה זו נגרות?
21/10/2014 | 11:32
2
42
על העוף ועל העוקץ (pun intended)
לצפיה ב-'חחח אתה יש לך זיכרון, שתהיה לי בריא '
חחח אתה יש לך זיכרון, שתהיה לי בריא
21/10/2014 | 11:53
1
22
לצפיה ב-'נ'
נ
25/10/2014 | 23:06
4
לצפיה ב-'התייעצות לגבי גימור נדנדה לתינוק'
התייעצות לגבי גימור נדנדה לתינוק
21/10/2014 | 07:56
2
25
אני בישורת האחרונה של בניית נדנדה לתינוק.
הנדנדה תהיה מחוץ לבית.
עד כה נהגתי להשתמש בצבע של בונדקס לטובת גימור רהיטי חוץ.
יחד עם זאת, כיוון שמדובר בנדנדה לתינוק,
רציתי לדעת אם יש המלצות לגבי גימור חוץ ידידותי לתינוקות?
לצפיה ב-'צבעים על בסיס מים'
צבעים על בסיס מים
21/10/2014 | 08:04
1
11
לצפיה ב-'המלצות ספציפיות?'
המלצות ספציפיות?
21/10/2014 | 08:56
11
לצפיה ב-'שאלה: לאיזו דרגת השחזה מומלץ להגיע, בהשחזת מקצוע (ידני)? '
שאלה: לאיזו דרגת השחזה מומלץ להגיע, בהשחזת מקצוע (ידני)?
21/10/2014 | 00:02
10
76
לצפיה ב-'ברור לדרגת רס"ן לא? לא!. אז ככה...'
ברור לדרגת רס"ן לא? לא!. אז ככה...
21/10/2014 | 01:43
6
89
יש כאילו שמגיעים לגריד של 8000 ומעלה (12000). אני מסתפק ב-4000, והאיש הזה פול סלרס אומר שהרבה פחות גם טוב. תראה כאן בסרטונים שלו. בעמודה הימנית, בערך באמצע. ואם אתה שואל אם יש הבדל בין הקצעה בגריד 800, לבין הקצעה בגריד 4000 יש.השאלה מה טוב לך. ובכמה אתה מרוצה. וכמובן גם הכל עניין של מחיר.

מאיר
לצפיה ב-''
21/10/2014 | 09:11
38
 כשהוספתי את היכולת של ה 8000 ההבדל לעומת ה 3000 היה דרמטי..  

לצפיה ב-'אני מגיע לרב"ט בלבד...'
אני מגיע לרב"ט בלבד...
21/10/2014 | 09:14
4
61
יעני גריט 2000 על ניר יבש רטוב, ועובד רטוב.
לעבודה גסה, אני מגיע ל1200 וזה מספיק לי.

לצפיה ב-'אני בדרגת טרש'
אני בדרגת טרש
21/10/2014 | 10:34
3
64
מגיע עד נייר מים 1200 ועונה על צרכי
יש מספר דרכים תלוי בדרישות שלך,ועד כמה תשתמש בכלים הידניים
מאחר ויש לנו חומר בנושא
קבל קישור להדרכה של שלמה ירט
לצפיה ב-'יובל,אם אתה טר"ש, אני טוראי בלשכת הגיוס. תודה על הקישור.'
יובל,אם אתה טר"ש, אני טוראי בלשכת הגיוס. תודה על הקישור.
21/10/2014 | 17:07
2
31
למדתי ממנו הרבה.
לצפיה ב-'יהודה טרש יובל רבט'
יהודה טרש יובל רבט
21/10/2014 | 19:30
1
16
לצפיה ב-'אכן כך, התכוונתי ליהודה...'
אכן כך, התכוונתי ליהודה...
22/10/2014 | 09:43
10
לצפיה ב-'האם יש לך אמצעי השחזה? או שאתה שוקל לאיזה כיוון ללכת?'
האם יש לך אמצעי השחזה? או שאתה שוקל לאיזה כיוון ללכת?
21/10/2014 | 09:18
1
51
יש את הפלטות יהלומים כמו שפול סלרס משתמש. ראה סרטון שהוצע לך..  שלשייה כמו שלו עולה כ 1000 שח והוא טוען שזה לכל החיים... ויש באיביי סט זול ב 100 שח שעושה את העבודה אבל הוא קטן יותר ובטוח פחות איכותי
ויש את הכיוון של אבני מים יפניות, איתם אני עובד, ואני ממליץ על אבן 1000\8000..  בעבר השחזתי עד 3000 והפער עצום.  אבן אחת 1000\8000 תשרת אותך שנים רבות...    חשוב לדעת לישר אותם מדי פעם - אפשר עם נייר לטש עדין על משטח פורמייקה או זכוכית (העיקר שטוח) או לרכוש פלטה ליישור ולשמור אותה רק למטרה זו , פלטה כזו  תעלה כ 200 שח
לצפיה ב-'חשוב לציין שהטכניקה חשובה'
חשוב לציין שהטכניקה חשובה
21/10/2014 | 09:39
53
יש נאוה בימינו לחשוב שאתה משפשף פלדה על האבן והחדות היא כתוצאה של כמה שהאבן עדינה, אבל אחרי שהתחלתי להשתמש באבני שמן שדורשות טכניקה ומודעות היכולת שלי להוציא קצה חד מכל אמצעי שהוא השתפר פלאים. זו נקודה נסתרת בהדגמה של פול סלרס. מי שהיה אצלי לאחרונה לא היה מנחש שהלהבים מושחזים רק עד ל3000 + סטרופ . היתרון בלעלות לאבן 8000+ זה בעמידות של הלהב, הוא נשאר חד יותר זמן, אבל לא בהמון.
לצפיה ב-'אשמח לקבל לינקים'
אשמח לקבל לינקים
21/10/2014 | 10:38
50
לאבני השחזה טובים, וגם לאבן השחזה זולה.
לצפיה ב-'הוספת מדפים לארון קיר של בגדים'
הוספת מדפים לארון קיר של בגדים
20/10/2014 | 17:37
4
792
היי

יש לנו ארון קיר וחסרים בו מדפים במידה 50 * 80
זו לא המידה המדויקת לכן אני מתלבט האם אפשר לקנות מדפים בהום סנטר ואחר כך לקצר את המדף לפי הצורך ( אין לי מסור חשמלי ) או שיהיה לי יותר זול ומהיר ללכת לנגר עם המידות המדוייקות שאני צריך ?
כמה אמור לעלות מדף אצל נגר ? ( אשמח גם לקבל המלצה לאזור ר"ג - גבעתיים )
האם סיבית בעובי 18 מ"מ אמור להספיק ? ( זאת דירה שכורה )
לצפיה ב-'הצעה בגדר "חכמת רחוב"'
הצעה בגדר "חכמת רחוב"
20/10/2014 | 22:49
2
263
מבחינת עלויות, מנסיוני, בהום-סנטר העץ הוא הכי יקר, אחרי כן בא הנגר, מחסן העצים זה הכסף הכי זול שתוציא על עץ, ותמיד יש את השפע שניתן למצוא ברחובות.

על הום סנטר, אישית אני לא ממליץ - יקרים שלא לצורך.
במידה ויעניין אותך "לעשות זאת בעצמך" - אזי במקום לשלם לנגר, קנה בכסף מסור חשמלי (למשל מסור עגול ידני, או ג'יגסו).
לגבי העץ שתחתוך עם המסור, שתי אופציות עיקריות הן:
א. באמת לצאת לרחוב ולמצוא דלתות של ארונות או מדפי ארונות ממש, שאפשר לראות לא מעט בצידי מדרכות.
ב. אם ממש לא בא לך לאסוף מהרחוב, אז שקול ללכת למחסן עצים ולקנות לך פלטה.

תלוי בכמות המדפים שאתה צריך.
אם מדובר ביותר ממדף - שניים, בסופו של דבר או שעלויות המסור (ועץ פוטנציאלי) יהיו דומות לאלו שהייתי משלם לנגר, או זולות יותר.
כך או כך - בסופו של דבר תישאר עם מסור ביד. מסור שאפשר לחתוך איתו עוד הרבה מדפים, ואולי אפילו ליצור עבודות נגרות קצת יותר משוכללות.. לך תדע.

(*) בדירה הראשונה ששכרתי לבדי, היה תקוע עמוד בטון באמצע הקיר היחידי שהיה פנוי לארון בחדר השינה. לא מצאתי ארון לקנייה במידה שכזו, אז בסופו של דבר מצאתי כמה דלתות ארונות, ניסרתי בהם מגרעת לעמוד ותפרתי מדפים עד התקרה. מצא חן בעיניי, אז הכנתי גם מחיצה ומדפים קטנים יותר ומאוחר יותר גם תלייה לבגדים - הכל עם מסור עגול בלבד.. טוב נו.. ומקדחה בשביל לקבע את המדפים לקיר (העלית נשכחות אז אפילו מצאתי תמונה).

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התשובה - עוד שאלות'
תודה על התשובה - עוד שאלות
21/10/2014 | 12:53
1
91

אולי תוכל להסביר איך אני אמור למדוד את גודל המדפים שאני צריך ?
זה ארון קיר של בגדים והקירות של הארון לא ישרים ( החלק התחתון יותר צר מהעליון )
בנוסף הדלתות של הארון לא יאפשרו להכניס את המדף בצורה מאוזנת לגמרי אלא רק באלכסון כך שאני צריך מדף יותר קצר ממה שצריך באמת כדי שאני אוכל להכניס אותו.
איך נכון למדוד ולחשב את זה ?

לצפיה ב-'הצעה'
הצעה
21/10/2014 | 14:06
128
הייתי מנסה ליישר את דפנות הארון, אבל תוכל לעבוד גם עם הקיים אם אין לך זמן\כח\סבלנות\ידע.

לפי התיאור, כנראה שתצטרך שכל המדף יהיה צר במילימטר-שניים מרוחב הארון, וזה בסדר כי סה"כ המדף אמור לשבת על מסילה או ברגים או ניטים, שממילא יבלטו מספר מילימטרים מדפנות הארון.

בכל אופן, בשביל שתבנה לעצמך ביטחון ובשביל להיות רגוע, הייתי מציע שתיקח חתיכת קרטון ותעצב אותה לגודל של מדף. כך תוכל לקבל מושג יותר טוב לגבי גדלים מרווחים וכו'.

אם ממש חשוב לך להבין כמה צר יותר יצטרך להיות המדף בשביל להיכנס באלכסון ולשבת טוב, תוכל להדביק מספר חתיכות קרטון אחת לשנייה עד שתקבל עובי של מדף אמיתי.

מקווה שההסבר ברור.
לצפיה ב-'חוכמת רחוב'
חוכמת רחוב
21/10/2014 | 14:38
138
תמצא כמה משטחים. פרק מהם את החלק העליון. הבא אותו למצב שימושי, היינו שייף, מרק, עד למצב שתוכל להשתמש איתם, ללא חשש לפציעה , משבבים, מסמרים, ברגים, וכל דבר חד אחר. הנח אותם על תמיכות כמו בצילום המצןרף. את התמיכות (ליסטים בנגרית מדוברת). הרכב על קירות הארון. הכן אותם מספיק רחבים, על מנת שיפצו על חוסר המרחקים הבילתי שווים בארון. 
הצמדת ליסטים לקירות הארון. עם ברגי עץ. מסמרים אם ראש קטן
לא מצאת משטחים, גש לנגריה הכי קרובה. שיכינו לך מדפים לגודל הרצוי אם מלמין בצד אחד.(יהיה הצד העליון.) או MDF אם מלמין בצד אחד. מה שיותר נח לך לכיס. באותה הזדמנות אם אין לך ליסטים. תבקש ממנו שיכן לך זוג לכל מדף + 2 ספר , אם ידפקו לך בזמן ההרכבה.

מאיר
לצפיה ב-'תכנון חדרון פינת עבודה'
תכנון חדרון פינת עבודה
20/10/2014 | 22:45
6
122
העליתי את השאלה הזאת בפורום אדריכלות אבל עכשיו שאני חושב על זה הרבה יותר נכון לשאול אנשים כמוכם עם ניסיון ספציפי שמתאים...
אנחנו בתהליך תכנון בית פרטי בהרחבה במושב. אחד הדברים שאני רוצה שיהיה בבית הוא מקום מסודר לכל הכלי עבודה שלי שבו אוכל גם לעבוד ברמה כלשהי.

אני מה שנקרא HANDYMAN. בעברי הייתי חזק בקטע של טיסנים כאשר כמעט כל הבניה הייתה בתוך החדר שינה שלי: חיתוף, קדיחה, ציפוי ואפילו שיוף. הייתה לי מגירה גדולה נשלפת מתחת למיטה ועליה הנחתי לוח עץ 90X90 ובישיבה על השטיח (עם הכתמים של דבק וסימנים של הלחמות...) שם הייתי עובד .
בניתי גם מיטה, ארונות ועוד כל מיני דברים. אבא שלי גם כזה ועם השנים צברנו יחד ארסנל כלי עבודה נחמד, אבל החלום הוא ממש מקום כזה משלי שבו אאחסן את כל הכלים שלי ושם אעשה את רוב העבודות.

הכלים שאני מחזיק הם ברגיל: כל מיני כלי עבודה ידניים, מלחציים, מברגות, מסור עגול, מסור אנכי, פטישון, מקדחה ומאוד הייתי רוצה בעתיד גם מסור שולחן קטן וגם ראוטר ומי יודע מה עוד.
העניין הוא שאנחנו די מוגבלים בשטחים.
כרגע עומדות בפני 2 אפשרויות:
1. חדרון קטן
חדרון עם גישה מתוך הבית וגם מבחוץ. החדרון יהיה בצמוד לחנייה והוא יהיה צר וארוך. צר = ברוחב שולחן עבודה ומעבר שבו אוכל לעבוד.
הרעיון הוא שמתחת לשולחן יהיה הרבה מקום אחסון, ואולי גם מדפים מעל, וכמובן על הקיר אפשר לתלות דברים. העבודה תהייה בעמידה ולא בישיבה. צרפתי סכמה עקרונית של החלק הזה של הבית שבו רואים את החדרון בפינה הימנית למעלה. השולחן יהיה בצמוד לקיר הפנימי יותר, ובקיר החיצוני יהיה חלון גדול שיכניב אור ואוויר.
הרעיון הוא שאת רוב העבודות הקטנות אוכל לעשות בתוך החדרון אך מתי שצריך יהיה אפשר לעבוד ברחבת חנייה הסמוכה. את החנייה אנחנו מתכננים לקרות אבל לא לסגור - הכוונה רק גג.
במצב זה נראה לי נכון שיהיה איזה מסור שולחני על גלגלים שאפשר בקלות להוציא החוצה לרחבת החנייה כדי לעבוד שם על דברים גדולים.
היתרונות הם שקודם כל זה שאני לא סוגר את החנייה חוסך לי כ-600 ש"ח ארנונה שנתית, יש מעבר חופשי בין שני צידי הבית דרך החניה המקורה, החנייה מאוד נוחה ומתי שצריך פשוט מזיזים את האוטו האחורה כדי לעבוד שם.

2. גארג' "אמריקאי"
במצב הזה אנחנו סוגרים את אחת החניות (השמאלית בסכמה - זאת שצמודה לבית) ואז החדרון הזה + החנייה הם כולה סדנת עבודה אחת יפה בגודל של 7 מטר על 3-4 מטר.
העניין הוא שקודם כל זה מוסיף לי לארנונה כמו שציינתי - ואני לא באמת צריך משהו כ"כ גדול.
מעבר לזה, זה די נחמד לעבוד בחוץ - כל עוד אתה מוצל בגג החנייה.
יש גם איזה עניין שכל פעם שחונים או יוצאים צריך לפתוח את הדלת גארג' ואז ליסגור - נראה לי מעצבן בטירוף.
ודבר אחרון , ברגע שאני סוגר שם את החנייה - אין מעבר חופשי בין קדמת הבית לצד הבית.

כרגע האדריכל הציע כבר לסגור את כל החנייה וליצור את הסדנא הגדולה והנוחה.
אני רק שואל את דעתכם על האפשרות הראשונה ותמיד יש אופציה לסגור את החנייה ולשבור את הקיר כדי לצרף את החדרון לחנייה וליצור את אופציה 2.

אני עדיין מחכה לראות מה האדריכל יתכנן, אבל הייתי רוצה לשמוע אם לדעתכם חדרון מספיק טוב?
בניסיון ראשון שלי יצא לי חדרון באורך 4 מטר וברוחב 1.6 מטר - כאשר השולחן עובדה יהיה בעומק 60 ס"ח והמעבר יהיה 1 מטר (כמו בסכמה המצורפת).
האם צריך יותר?
לצפיה ב-'4x1.6 זה לא מעט'
4x1.6 זה לא מעט
20/10/2014 | 23:45
2
41
אני לא מהמקצוענים פה (חובבן מתחיל). בדירה הקודמת עבדתי במרפסת של 2x1 (שדחקה אותי לעבוד בסלון עצמו לפעמים) והיום אני עובד במרפסת של הסלון, שהיא 4x1.9.
יש שם מקום לארון קיר עבור כלי עבודה, מסור שולחני על עגלה, כלים מזדמנים כגון שואב אבק, מסור פנדל, ונשאר גם מרווח תמרון נאה סביבם.
עדיין אין שולחן עבודה אבל גם בשבילו יהיה מקום, כך שעל-פניו נראה שתוכל להסתדר עם 4x1.6.

בקונטרסט למצוי, במסגרת הרצוי הייתי מת להכפיל את השטח לפחות בשביל שאוכל לאכלס עוד כלים.
מפאת בעיית המקום אני נאלץ להגביל בכמות הכלים והולך בעיקר על כלים קלים\שולחניים שאפשר יהיה לנייד.
אבל שוב, אני לא עוסק בזה באופן יומיומי אז אולי עדיף שהנגרים הכבדים יותר יתנו דעתם.

הנה בחור אמריקאי עם גאראג' אמריקאי, שבוידאו הספציפי הזה  בונה קיר אפקטיבי לתליית כלים. אולי זה יתאים גם לך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'אפשר ליראות תמונה'
אפשר ליראות תמונה
21/10/2014 | 10:28
1
27
חובבנדימן, יש מצב שאתה מצלם לי תמונה של האיזור עבודה שלך ומעלה לכאן שנראה.
מאוד מעניין אותי לראות איך סידרת את זה.

לצפיה ב-'סוג של תמונה'
סוג של תמונה
21/10/2014 | 13:53
30
אין לי משהו בשלוף, אבל תעבור על התמונות בהודעה המצורפת, שבה יש זויות שונות של המרפסת.
אולי יש עוד תמונות בהודעות אחרות מאותו תיעוד.

לצפיה ב-'רעיון: חניה\סדנה מנותקת מהבית'
רעיון: חניה\סדנה מנותקת מהבית
21/10/2014 | 13:49
34
בשיחה עם חברים במקום העבודה המליצו לי לעשות את החנייה הסגורה אבל שלא תהיה מחוברת לבית כך שיהיה מעבר חופשי בין קדמת הבית למרווח הצידי (צד שמאל בתמונה). ברווח בין מבנה הבית למבנה החנייה אפשר לקרות בעתיד בקירוי קל כך שיהיה אפשר לעבור שם גם בזמן שיש גשם.
מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'מהניסיון שלי...'
מהניסיון שלי...
21/10/2014 | 14:10
29
אני כמה שנים בתחום כחובב ולא מזמן קניתי מסור שולחן של בוש שהמליצו עליו רבות בפורום.
יש לי מקום דומה למה שתיארת (בכלל לא מסודר עדיין, רק עברתי לפני חודשיים...) ומה שגיליתי הוא שזה חשוב מאוד לסדר אותו באופן מודולארי שיתאים לפעילויות שאתה רוצה לבצע בו. תחשוב על הממימדים של הדברים שאתה רוצה לבנות (ארונות, שולחנות, צעצועים?) ועל מימדי חומרי הגלם. פלטה רגילה מגיעה במידות 1.22*2.44 מטרים ובהחלט אפשר לחתוך אותה עם מסור שולחן, אך בשביל זה תצטרך מקום שרוחבו לפחות 5.5 מטר (פלטה לפני המסור, אחרי המסור והגוף שלך...). אין שום בעיה לבצע פעילויות כאלה בחוץ, אבל כך בחשבון שהמסור לא עובר בדלת רגיל, אז תתכנן את הפתחים בהתאם.
נניח שאתה בונה ארון, איך תכניס את החלקים לתוך החדר? איך תשייף אותם? איפה תצבע? איך תעמיד אותם להתייבש?
מקווה שעזרתי קצת למקד את המחשבה.
בהצלחה
לצפיה ב-'מבחינת עבודות נגרות - אופציה 2.. '
מבחינת עבודות נגרות - אופציה 2..
21/10/2014 | 20:50
31
אם זה רק טיסנים או מודלים אז אופציה 1 מספיקה..   במיוחד אם אתה כבר מנוסה ובניתי דברים מגוונים.. 

אופציה אחרת...   תתחיל ב 1 ובעתיד אם תראה שזה לא הולך תרחיב ל 2   :)

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן
זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה