לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92839,283 עוקבים אודות עסקים

פורום נגרות ואומנויות בעץ

ברוכים הבאים לפורום הכי יצירתי!
חיתוך, שיוף, צביעה - זה הבית לאמנים שמתעסקים בעץ.
שתפו ותתייעצו בהכל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נגרות ואומנויות בעץ

ברוכים הבאים לפורום הכי יצירתי!
חיתוך, שיוף, צביעה - זה הבית לאמנים שמתעסקים בעץ.
שתפו ותתייעצו בהכל.

לצפיה ב-'כלי חדש בארץ של bosch'
כלי חדש בארץ של bosch
27/11/2014 | 15:25
16
411
הוצג לראשונה עכשיו בתערוכה אצל צלח,הכלי הנוכחי הוזמן על ידי שרגא
מאחר וזו חשיפה ראשונה,מחיר הכלי בסביבות 750 שח
חברת לדיקו הציעו לייבא כמות מסויימת לצורך רכישה קבוצתית לחברי פורום פעילים על פי דף הקשר
כרגיל המחיר יהיה זול יותר
לצורך קניה קבוצתית צריך יהיה לייבא באופן מיוחדבשב הראשון
חברים המעוניינים אנא שרשרו כאן,או שלחו לי מייל אישי,כי ביום ראשון עלי לקבל החלטה עם אנשי לדיקו כמה כלים לייבא לנו
נפגשנו הבוקר חבורה די מכובדת,וארבעה חמישה חברים כבר גילו עניין לאחר שניסו את הכלי על שלושת אביזריו השונים
מאוחר יותר אפרסם מפרט מה מגיע בערכה 
לצפיה ב-'מהו הכלי?'
מהו הכלי?
27/11/2014 | 15:59
4
124
ומדוע אינני רואה את התמונה??
לצפיה ב-'האם זה סופה של גברת ציקלינה?'
האם זה סופה של גברת ציקלינה?
27/11/2014 | 16:29
1
127
יש להודעה המקורית 3 תמונות.
באחת התמונות ניתן לזהות את הדגם,
נראה שזה סוג של מולטי כלי לליטוש/פוליש באזורים עדינים שמלטשת רגילה יכולה רק להרוס
וגברת ציקלינה צריכה לעבוד באזורים אלו מאוד קשה ובעדינות.

וכעת? האם זה נושף לעורפה של גברת ציקלינה? האם סופה של הציקלינה מתקרב?
ימים יגידו...

ערן.

לצפיה ב-'לטעמי לא'
לטעמי לא
27/11/2014 | 16:54
106
לתומי כשקניתי דרמל חשבתי שהוא יחליף את הציקלינה. הוא מחליף אותה עד מידה מסוימת כי בכל זאת הפינות וכל המקומות הקטנים ממש.. קשה להגיע ממש לחיבורים. בעיני הכלי הזה הוא כמו דרמל גדול...
האמת שהראש שנראה לי שימושי במיוחד הוא זה ה"רך" שאפשר ללטש איתו משטחים לא ישרים

לצפיה ב-'פרטים נוספים על ה PRR 250'
פרטים נוספים על ה PRR 250
27/11/2014 | 19:01
161
הערכה
מגיעה במזוודה עם האביזרים הנ"ל:
מתאם לאביזר ליטוש 60 מ"מ
ניר ליטוש 60 מ"מ גרעין 80
גלגלת ליטוש 60 מ"מ גרעין 80
גלגלת ליטוש 10 מ"מ גרעין 80
 ניתן יהיה להצטייד באביזרים נוספים לשימושים שונים  בצילומים המצורפים
ניתן להתרשם מביצועי הכלי PRR 250‏ בסרטון

לצפיה ב-'yulevi'
yulevi
27/11/2014 | 18:19
4
103
יהודה שלום  נראה כלי יפה ,למי שאין מחרטה .אבל לחרטים יש כמעט את כל מה שהמכשיר עושה ,אם בנית גיגם פשוטים .
לצפיה ב-'שוקי 80% מהחברים אינם חורטים'
שוקי 80% מהחברים אינם חורטים
27/11/2014 | 19:08
3
95
אתה שוכח שהרוב הגדול של חברי הפורום לא חורטים,מחרטה אינה ניידת תראה את הסרטון ותבין מה אפשרויות הביצוע של ה PRR 250.
ולכלי כזה הרבה אפשרויותלנגרות ולאומנויות שונות,היום גילו בו עניין 2 מאומני הפורום,שאינם חרטים

לצפיה ב-'מהתנסותי הבוקר, אכן כלי מעניין ביותר'
מהתנסותי הבוקר, אכן כלי מעניין ביותר
27/11/2014 | 19:33
1
98
ההרגשה שלי היתה באמת של סוג של דרמל גדול... כחובב דרמל, הגודל לעיתים מהווה יתרון.
נהניתי להתנסות בו וההגשה היתה שבגלל הארגונומיה הנכונה ממש אפשר לפסל בעזרתו.
התחלתי לחשוב על ישומים לעבודות עתידיות ... ממש קשה להיות איש של עץ עם פטיש (-:Fetish) למכשירים...

ובוש כמובן יבואו עם עוד אביזרים ותוספות שימחקו את החיוך של מנהל הבנק שלי...

גיא
לצפיה ב-'גיא בעניין הבנק לא לדאוג'
גיא בעניין הבנק לא לדאוג
27/11/2014 | 19:36
93
במסגרת שת"פ עתידיים נפתח בנק משכנבושצלח 
לצפיה ב-'yulevi'
yulevi
28/11/2014 | 16:40
28
לאחר צפיה בסרט הוידיאו שיניתי את דעתי ,הפלוס הגדול הוא בניידות הכלי ,כמו שאמרת ,וכמו שאומרים מודה  באשמה ירוחם ,אז השתכנעתי  לדעתי  זה יופי של כלי 
לצפיה ב-'מגלה עניין זהיר'
מגלה עניין זהיר
27/11/2014 | 19:00
5
80
מתכנן לעבוד מחר אצל צלח להתרשם.
עשוי להיות שימושי לכמה מקומות שקשה לי להגיע אליהם בשיוף, לדוגמא יש לי חלודה להוריד ממעקה המרפסת בביתי לפני חידוש הצבע.
האם אין אביזרים כאלה שניתן להרכיב על מקדחה או מברגה? אולי פחות נוח ארגונומית אם עובדים על לוח שצריך לנוע לאורכו, אבל חוסך את מחיר הכלי.
כמי שיש לי כלי רב שימושי PMF (אחיו הירוק של ה- GOP) - מחירי האביזרים שלו יקרים מאוד. מה המצב כאן?
יעקב
לצפיה ב-'ובנושא צלח- מי מגיע מחר?'
ובנושא צלח- מי מגיע מחר?
27/11/2014 | 19:05
4
75
יעקב במידה ותגיע אשמח להפגש ולהתייעץ איתך לקראת שיפוץ וריפוד כורסאות שאני מתכנן
לצפיה ב-'התכוונת אלי? או ליעקב ובניו'
התכוונת אלי? או ליעקב ובניו
27/11/2014 | 19:11
52
אם אלי, אז אני מגיע מחר. או מוקדם או ממש  מוקדם.
לצפיה ב-'שולח לך במסר את הטלפון שלי'
שולח לך במסר את הטלפון שלי
27/11/2014 | 19:12
1
34
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/11/2014 | 19:24
28
לצפיה ב-'ריפוד באקדח סיכות נטען'
ריפוד באקדח סיכות נטען
27/11/2014 | 19:21
107
מאחר והנושא עלה
רציתי להמליץ על אקדחי סיכות מהסדרה הירוק של בוש
לפני שנה קניתי לביתי אקדד סיכות נטען,המשמש אותה בריפוד כל מיני דברים,וכן שימש אותה בהדרכה שעשתה בנושא ריפוד הדום.
האקדח משמש את ביתי ותלמידותיה בצורה טובה

לצפיה ב-'מה נסגר עם סימה? (פרופיל אלומיניום)'
מה נסגר עם סימה? (פרופיל אלומיניום)
27/11/2014 | 13:44
85
מישהו קנה פרופילים כמו סימה או אחרים?
היה פה דיון לפני כחודש על פרופילי אלומניום והתאמתם לצרכי הסדנא
רציתי לשמוע אם מישהו קנה ויש לו המלצות על פרופיל כזה או אחר
תודה

לצפיה ב-'עץ שיטה'
עץ שיטה
27/11/2014 | 12:15
1
105
שלום
היכן ניתן לרכוש עץ שיטה? אני מעוניין בכמה פלטות 60x15x0.7
עבור בניית קופסה.
לצפיה ב-'טיפה בעייתי '
טיפה בעייתי
27/11/2014 | 20:21
66
שיטה צומחת בעיקר בדרום זה לא עץ שניתן למצוא במחסני עצים צריך למצוא גזע מחוטבי עצים לחתוך ליבש ולהקציע 
אם אתה מתעקש על שיטה.  לי אישית יש גזע של שיטה שחורה יבשה בקוטר 20 ס"מ על אורך 40 אם זה עוזר לך .....
אשמח לתת לך אותו 
לצפיה ב-'איפה אפשר לקנות תריסי עץ ישנים ביפו?'
איפה אפשר לקנות תריסי עץ ישנים ביפו?
27/11/2014 | 12:08
6
148
לצפיה ב-'תריסי עץ ישנים'
תריסי עץ ישנים
27/11/2014 | 13:12
2
79
אמא שלי, כאשר עלתה לארץ ב-1947 עבדה בבית חרושת לתריסים בהיותה בת 26. המפעל כבר לא קיים. אני לא צוחק, זו האמת.
אבל לשאלתך, קראתי שבשוק בפשפשים ביפו וגם בחיפה, ניתן לפעמים למצוא תריסי עץ ישנים. מקווה שמישהו נוסף יתן לך תשובה יותר ממוקדת.
לצפיה ב-'אלי, סקרנית, זוכר איך קראו לחברה, היכן היה,תמונות, משהו??? '
אלי, סקרנית, זוכר איך קראו לחברה, היכן היה,תמונות, משהו???
27/11/2014 | 14:45
1
26
לצפיה ב-'מפעל תריסים ביפו בשנת 1947'
מפעל תריסים ביפו בשנת 1947
27/11/2014 | 17:41
54
למפעל קראו המאסף והוא היה שייך לקרובי משפחה שכאשר אימי עלתה לארץ, הם כבר היו מבוססים ופרסו עליה חסותם. יש לי את שם המשפחה של בעלי המפעל, או כפי שקראו לזה אז, בית חרושת. אם יש לך קשר אישי לנושא אז נעבור למסר אישי ונחליף פרטים נוספים.
תודה.
לצפיה ב-'כתבתי לך לפרטי'
כתבתי לך לפרטי
27/11/2014 | 14:55
27
לצפיה ב-'בשווקי הפישפשים יפו וחיפה'
בשווקי הפישפשים יפו וחיפה
27/11/2014 | 15:09
48
ישנם מספר סוחרים עם מלאי  מכובד
כדאי לברר בין החנויות שיפנו למקום המתאים
לצפיה ב-'ביפו אני לא יודע, בחיפה אצל טוני קש בואדי'
ביפו אני לא יודע, בחיפה אצל טוני קש בואדי
27/11/2014 | 21:08
26
לצפיה ב-'שאלת קליבות'
שאלת קליבות
27/11/2014 | 09:20
10
159
שלום,
אני מעוניין לרכוש קליבות  ארוכות 60 ס"מ(עדיין ללא ייעוד ספציפי אלא מנצל הזדמנות...)
ראיתי שיש קליבת סרט וקליבה רטצט (דומה לאקדח סיליקון) המחירים דומים אבל לסרט יתרון בגמישות ובגדול החלקים שאפשר לקלוב
השאלה : האם הסרט "חזק" מבחינת ההצמדה כמו האקדח ועושה את העבודה?

תודה רבה
לצפיה ב-'כליבות'
כליבות
27/11/2014 | 11:45
3
118
אחד הכלים השימושיים בנגריה, כליבה טובה תחזיק לדורות לכן ממליץ לא להתפשר ולקנות כליבות מסיביות
אני לא יודע למה הכוונה כליבת סרט, האם מדובר ברצועה ורצ'ט? אולי תעלה קישור או תמונה
לגביי כליבת האקדח זאת כליבה עם נעילה מהירה, הכליבות האלה מאוד נוחות ומתאימות לרוב השימושים, יש כליבות כאלה מתהפכות ואז יש אפשרות נוספת של דחיקה. החיסרון של הכליבות האלה לעומת הכליבות המסורתיות עם ההברגה הוא בלחץ המקסימלי שהן יכולות להגיע אליו (וגם קצת במחיר), בכליבה המסורתית המומנט המופעל מהיד על ההברגה גורם ללחיצה הרבה יותר חזק על הנכלב.
אני משתמש בשני הסוגים אני מתחיל בכליבות האקדח לתפיסה ראשונית ואז ההידוק הסופי ע"י כליבות בורג כך שאני מוצא את שני הסוגים רלוונטים.
לפני שאתה קונה כמות של כליבות אני מציע שתקנה כליבה/שתיים מכל סוג ותתנסה איתן לתקופה, בכל מקרה אין דבר כזה כליבות מיותרות, תמיד צריך עוד
לצפיה ב-'ראה בתמונות'
ראה בתמונות
27/11/2014 | 12:25
2
175
נתקלתי בעוד שמות - קליבת רצועה / רטצ'ט
לצפיה ב-'כמו שחשבתי'
כמו שחשבתי
27/11/2014 | 13:23
1
92
לגביי הכליבה עם הסגירה המהירה הגבתי בהודעה הראשונה.
לגביי הכליבת רצועה - זה מאוד ייעודי למטרה דומה לתמונה ולא מתאים לכל שימוש. במקום לרכוש כזאת כליבה אני משתמש ברצועות עם רצ'ט שמיועדות לקשירה כללית שאותן רכשתי לקשור דברים על הרכב.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
27/11/2014 | 13:39
34
לצפיה ב-'דיעה אחרת'
דיעה אחרת
27/11/2014 | 14:42
4
85
חושבת שכדאי לך לקנות לפי צורך. כלומר, מתכנן לבנות משהו, קנה את מה שאתה צריך לעבודה הספציפית וכך הלאה.
כי אומנם מסכימה עם קודמי שקליבות זה בסיס ושלרוב, לא משנה מספרן, תצטרך אותן מתישהוא, אבל רובנו לא עובדים בקצב תעשייתי והם בעלי ממון כמו גם, מקום אחסון ללא גבולות כך, שחבל להוציא כסף לריק על משהו שתשתמש בו נגיד שנה מהיום ואז לגלות שאין לך תצקיב לקנות את מה שאתה צריך כרגע.
וקליבות רצט הן אחלה. מתאימות במיוחד למסגרות, קופסאות וכו'

לצפיה ב-'חוזר על המנטרה שלי'
חוזר על המנטרה שלי
27/11/2014 | 14:51
88
להצטייד בהתאם לצורך,השוק מלא פיתויים,שלבסוף מתבררים כמיותרים
כליבות ככלל כמה שיש תמיד מתברר שחסרים עוד כמה
לצפיה ב-'אני קצת חולק על הנושא של כמה שיותר יותר טוב...'
אני קצת חולק על הנושא של כמה שיותר יותר טוב...
27/11/2014 | 18:52
2
73
יש סוגי כליבות שלא ממש משתמשים בהם. אצלי יש 4 קליבות לפינות של מסגרות שאף פעם לא היו בשימוש.
יש לי גם כמה כליבות גדולות, וגם הם בשימוש בי מועט, אפילו שהם כליבות טובות כי הם כבדות ואני מתעצל להשתמש בהם...
לדעתי היום הייתי הולך על כמה כליבות טובות יחסית קטנות לשימוש שוטף וקליבות צינור או פיתרון כליבה אחר לפרוייקטים גדולים.
לצפיה ב-'דוד נדבר בעוד כמה שנים'
דוד נדבר בעוד כמה שנים
27/11/2014 | 19:28
1
60
זכותך לחלוק היום אך כשתצבור ניסיון תראה שרוב הנגרים לא טועים
לגבי כליבות הזוית,חבל שלא  התייעצת,אלה כליבות עם מגבלת שימוש
לצפיה ב-'את הכליבות זווית קניתי לפני שהכרתי את הפורום '
את הכליבות זווית קניתי לפני שהכרתי את הפורום
28/11/2014 | 01:45
38
והם באמת מוגבלות. אני לא אומר שאין שימוש לכליבות גדולות, אך לרוב השימושים של חובב מתחיל (לפחות אצלי) קשורים להידוק העובד בזמן העבודה ולהדבקות קטנות, ובשביל זה דרושים דווקה כליבות די קטנות (+- 20-40 ס"מ). כליבות גדולות מתאימות לחיבור של פלטות או ארונות גדולים, ובמצבים כאלה, גם 2 ואפילו 4 כליבות גדולות לא מספיקות וצריכים לאלתר בכל מקרה. ופה היתרון של כליבות צינור, שאפשר להתאים את גודלם לפי צרכי העבודה הנוכחית והעלות כולל הצינור משתווה לעלות של כליבה טובה בגודל בינוני (לפחות במבצעים של הפורום...)
לצפיה ב-'כליבות'
כליבות
27/11/2014 | 19:09
69
אני התחלתי מזוג כליבות רגילות 50 ס"מ, ועוד כמה קטנות. כמתחיל קניתי כליבות זולות, גם ב"הום סנטר".
כליבות עם הדק, פרט לאירווין XP, אינן נותנות חוזק לחיצה מספיק. הן נוחות ככליבות קטנות תחת היד בעת שאתה מקבע משהו לשולחן וצריך את היד השניה בו זמנית. כליבות קטנות בכלל, אפשר לקנות לפי המחיר הנמוך, יש פה חרט מאוד רציני שהראה לנו בגאווה בהדרכה זוג כליבות פלסטיק של "כתר" עם הדק.
אם אתה הולך על כליבות ארוכות וגם רוצה כוח לחיצה מספיק, קנה כליבות רגילות טובות, או אירווין XP שהן יותר יקרות.
כחובב מציע להצטייד לפי פרויקטים, וכן למצוא חברים שאשר להשאיל מהם ציוד פה ושם. הייתי צריך פעם 5 כליבות של מטר, קניתי שתיים ו- 3 שאלתי מחבר ליום אחד. מניח שאינך מקצוען שצריך להדביק פעם בשבוע פלטה של שולחן.

לצפיה ב-'סדנא קטנטנה.... רעיון למי שמוגבל בשטח'
סדנא קטנטנה.... רעיון למי שמוגבל בשטח
26/11/2014 | 20:31
2
161
בשיטוטי מצאתי וחשבתי שיעניין מישהו.

לצפיה ב-'יכול להוות'
יכול להוות
26/11/2014 | 21:31
104
בסיס להרחבה בהתאם לצרכים של כל אחד
לצפיה ב-'מגניב ומעורר מחשבות'
מגניב ומעורר מחשבות
27/11/2014 | 09:40
68
אצלי בסוף היום הכל חוזר לארון של מטר על מטר ועשרים כולל המדפים שבו המאחסנים גם את הסופרקריל של קירות הדירה וגם מגירות אסופיות
מקווה להצטייד מחר במלחצי שולחן ולשפר את שולחן העבודה הקטנטן
לצפיה ב-'סיום התחרות'
סיום התחרות
26/11/2014 | 17:55
123
חברים וגולשים יקרים
עבודות לתחרות ניתן להעלות עד מחר בשעה 12:00 בצהרים
עבודות שתועלינה אחרי שעה זו לא תחשבנה במיניין העבודות המשתתפות בתחרות
 לכל מי שהשתתף ושישתתף בתחרות
נבדקת אפשרות שחלוקת הפרסים תהיה במסגרת יום הדרכה מעשי בדרמל שמתוכנן בקרוב
ביום זה ההדרכה הפרונטלית תהיה מינימאלית,ותתבסס יותר על עבודה מעשית והתנסות  במגוון הכלים של דרמל
לצפיה ב-'לחברים שביקרו ביום א אצל ג'וליאן'
לחברים שביקרו ביום א אצל ג'וליאן
26/11/2014 | 16:47
182
מצורף קישור לאחד הביקורים שג'וליאן הדגים עם הג'יג לחריטה לא אקמנטרית ובכמה מרכזים
לצפיה ב-'מחפש תותב לעץ M2'
מחפש תותב לעץ M2
26/11/2014 | 16:13
1
82
לצפיה ב-'האם'
האם
26/11/2014 | 17:06
86
אתה יכול להרחיב 
לצפיה ב-'אני עם צלח גמרתי'
אני עם צלח גמרתי
26/11/2014 | 15:53
10
232
מעשה שהיה כך היה ואקצר בפרטים על מנת לא להשמע כמו כלבוטק.
במסור הסרט שרכשתי אצל צלח BS12 של Record Power ארעה תקלה (בתקופת האחריות), הידית לשחרור הטית השולחן מסתובבת על ריק ולא משחררת את בורג הנעילה. פניתי לאבירם בצלח ששאל אם אני יכול לשלוח את המסור אליהם. להזכירכם משקל המסור 75KG וכמאמר הגשש לשלוח את האמבטיה לאינסטלטור. לאחר שאמרתי שלא נראה לי להוציא מאות שקלים רבים על המשלוח ושזה גם לא הגיוני ולאחר דין ודברים והבטחות "נראה מה אפשר לעשות" שארכו כחודש וחצי התבקשתי ע"י אבירם להתקשר למנחם שאמור לתת שרות למסור. בשיחה איתו סיכמנו שישלח לי את הידית המדוברת וינחו אותי מה לעשות(עד פה הגיוני). לאחר מספר ימים הגיעה הידית - הלא נכונה וכמובן שלא זכיתי לכל טלפון מטכנאי או מי שיבין את הבעיה וייעץ לי כיצד לטפל בה. את הבעיה לבסוף פתרתי בכוחות עצמי עם קצת אלתורים.
גם פרפר פלסטיק אחר שנשבר, למרות שהובטח שישלחו, לא הגיע.
מספר מסקנות:
א. כקונה ותיק ונאמן שהגיע לצלח לא מעט פעמים מחיפה וקנה ציוד באלפי שקלים רבים אני מצפה לקבל שרות ראוי, לא מספיק להתיחס יפה בשעת הקנייה, ספק נבחן באופן טיפולו בבעיה ולכן כאמור בכותרת אותי אצל צלח לא יראו יותר.  יש מספיק חנויות בחיפה.
ב. אין כנראה הבנה, חלפים או שרות ראוי לRecord Power בארץ ולכן המסקנה המתבקשת, אני את מוצרי החברה, לא אקנה יותר.
ג. לפני קניית ציוד ובעיקר כבד כדאי לבדוק את יכולת התחזוקה והשרות בארץ כי הלוא זה הנימוק העיקרי לקנייה בארץ ולא באינטרנט.

חבל ומצער שזה המצב.
חיים
לצפיה ב-'איזה קיטור שחררת '
איזה קיטור שחררת
26/11/2014 | 21:58
3
160
שמע חביבי, מזל  שרק הידית התקלקלה !
מבלי לשפוט את החנות שכולם משבחים אני חושב שאחריות תיקונים לכלי עבודה היא במעבדה, מעניין מה קורה במוצר שכזה שהוא כבד, מה כתוב באחריות? והאם יש כיסוי על בעיות כאלה, זה מקביל לשבר?
חבל שכך קרה אבל אל תיקח את זה בעצבים, לצערי כל נותני השרות מנסים לחסוך איפה שניתן
לא מנסה להציג עמדה משלי, אני לא מכיר את החנות, אבל הנה נפלה לך הזדמנות להכיר מקרוב יותר את המסור .

לצפיה ב-'אף חברה'
אף חברה
26/11/2014 | 22:57
2
168
לא נותנת אחריות לחלקי פלסטיק או שרות תיקונים עד הבית,חיים קיבל את חלקי הפלסטיק הבלויים בדואר רשום,לצערו החלק לא היה מתאים,לדגם המסור שלו
לחיים הוצע להביא את הכלי למעבדת השרות,אך בגלל הקושי של חיים בשינוע ,אבירם הציע שליח שיקח מחיים למעבדה וחזרה לחיפה,על חשבון צלח,וחיים דחה זאת
לא הייתי מתערב בתגובה כי חיים חבר יקר,במקרה ביום ראשון נפלט לו שגמר עם צלח,ונכנסתי לעומק הקורה לבדוק את הדברים,ומה שאני כותה אכן וידאתי עם חיים.
מסור הסרט שלי שוקל 108 קג,ל2 מהקונים בקניה הקבוצתית היו בעיות לאחד דלת ארגז האכסון עקומה,לשני משטח העבודה לא מאופס,פנו ליבואן במסגרת האחריות,והתבקשו להגיע לחברה להחלפת החלק,לאף אחד לא הוצע שליח עד הבית,כשראיתי את התנהלות אותה חברה,הפסקתי לקיים עימם קשרי שת"פ
לא פעם חברים כתבו כאן על השרות הטוב של לדיקו,יצא למספר חברים להעזר בשרות עם מסורי השולחן,כולם ללא יוצא מן הכלל הגיעו למעבדה עם המסור
מקצוע עליון תחתון של מטאבו,תקלה בתקופת האחריות,לצורך תיקון החבר לקח את המקצוע למעבדת החברה בפתח תקוה
מסור הגרונג פנדל שלי של מטאבו kgs315 כפתור הנעילה נשחק,עם כל הקשרים שלי לקחתי אותו למעבדה להחלפת הכפתור 
מסור גרונג נוסך של מטאבו,אאל"ט של אילן גם לצורך שרות הובא למעבדה בפתח תקוה
הבעיה שלפעמים בשעת תקלה או כעס שוכחים את כל המעלות הטובות שמסביב
מאיר קנה מסור סרט לפני כמה שנים,איך שהגיע הביתה,מאיר גילה מספר תקלות היבואן התנער,למזלו של מאיר הוא בעל ידי זהב כשנשבר לו ה...פתר את הכל לבד,במקרה את המסור של מאיר בזמנו אני הזמנתי,ומאיר אכל אותה,מאותו יום אינני ממליץ על אותו סוחר,כי בנוסף למאיר עוד מישהו קנה מסור דומה כשהופעל הגלגל העליון רקד,ליבואן לא היה גלגל חלופי והחבר המתין שלושה חודשים לדלדל אחר
קניתי מחרטה כבדה לאחר זמן לא רב אותה ידית פלסטית שהלכה לחיים הלכה אצלי והיתה ממתכת,היבואן טען שאין אחריות על זה,וחייב אותי
חברים צריך בכל דבר לראות את כל צדדי המטבע
תקלות קורות וחבל שהתקלה היא אצל חיים,לאור אכזבתו מהכלי זכותו להביע את חוות דעתו ולהוציא קיטור
אף לעומת חיים יש בעלי דעה שונה והם רבים
אלו מספר דוגמאות יותר כתגובה לתגובה שאלה של משה
סיפרתי היום לחיים שקניתי מקרר חדש,לפני תום אחריות השנה נשברה הידית הפלסטית,פניתי לחברת השרות,ואמרו לי שעלי לשלם עבור החלק,כי כתוב באחריות שאינה כוללת שבר או בלאי של חלקי פלסטיק כידיות כפתורי הפעלה וכד',בדקתי במספר תעודות אחריות של מוצרים לבנים לבית ואכן יש סעיפים כאלה.

,
לצפיה ב-'אין לי עניין להתווכח'
אין לי עניין להתווכח
27/11/2014 | 00:11
1
124
העובדה שיש ספקים גרועים יותר לא מנחמת. צרת רבים נחמת......
את חוזה הרכישה והאחריות  אין לי חשק לקרוא עם עורכי דין, כלקוח ותיק אני מצפה שיעזרו לי לפתור את הבעיה ולא בסגנון של שלח את האמבטיה לאינסטלטור בגלל ידית ובסוף יעשו טובה וישלחו את הידית הלא נכונה.
לעצם העניין, חדשיים של טלפונים הלוך ושוב, אי שרותיות למעט מילים יפות וחוסר ידע/הבנה טכנית במוצר.
בעיה שניתן היה לפתור בקלות, השורה התחתונה, לקוח לא מרוצה.

לצפיה ב-'שרק תמשיך להעלות עבודות יפות'
שרק תמשיך להעלות עבודות יפות
27/11/2014 | 07:59
97
לא צריך עורכי דין כדי לקרוא מה היקף האחריות, זה חובה לקרוא ולדעת ומי שלא בודק זאת בעיה שלו בלבד !!!
אם יש לך אחריות אז תדרוש ותקבל בלי לוותר ואם אין לך אחריות תדאג לעצמך. אחריות זה חלק לא קטן מהמחיר.

יכול להיות שהכעס שלך באמת מופנה לש.ג כי הוא רק המשווק ולא נותן השרות לתיקונים.
אני יכול לספר לך שקניתי מספר מזגנים לבית, תוצרת חברה ידועה וטובה מרשת של מוצרי חשמל גם היא ידועה וטובה - עברו 3 שנים מאז הרכישה, במהלך הזמן הזה המזגן אצלי בחדר התקלקל 6 פעמים, 3 פעמים מתוכן הטכנאי ניסה לתקן את אותה תקלה ולא הצליח.
ברור שאני לא יכול להאשים את החנות שרכשתי בה, הפסדתי ימי עבודה ועצבים....
למזלי כל התיקונים היו בתקופת האחריות ולמרות כל הכעסים קיבלתי שרות תיקונים והמזגן תוקן בהצלחה (טפו טפו טפו). 
אם אצטרך לקנות עוד מזגן כנראה שאבחר באותה חברה למרות כל הטרחה ובעיקר בזכות השרות

לצפיה ב-'עם כל הכבוד..'
עם כל הכבוד..
27/11/2014 | 07:06
112
אין לי ולא היה לי עניין עם צלח (אני גר רחוק מידיי )
אבל,
אני לא מכיר נותן שירות כלשהוא (ממכונת קפה ועד מכונת כביסה וכל מה שבאמצע)
שיקח ויחזיר את המוצר על אחריותו (וחשבונו).
תמיד (למעט אם מצויין מפורשות באחריות אחרת) על הלקוח לדאוג להביא את המוצר למעבדה.

אני חושב שאתה מוציא תסכול על הש.ג ..

(אגב, הייתה לי בעיה עם מסור פנדל שרכשתי בפולק (חיפה להזכירך) וכמובן שנאלצתי להביא אותם אליהם, לחכות חודש וחצי ולקחת אותו בחזרה, אין מה לעשות, זה חלק מהמשחק )
לצפיה ב-'לפני כמה שבועות כמעט כתבתי אותה הכותרת'
לפני כמה שבועות כמעט כתבתי אותה הכותרת
27/11/2014 | 07:51
113
ואיזה מזל שספרתי עד 10, משום שלאחר שבדקתי עצמי (העיניין היה אחר משלך) גיליתי שאני טועה
כך שסתם הייתי משחיר אותם. ואז הבנתי שלאור היחס שמקבלים מהם אולי מפתחים צפיות גדולות מדי של "מגיע לי" מאחר ובכל מקום אחר היו בועטים אותי החוצה במקום להעסיק 2 מוכרים מולי בויכוח סרק.
 התעצבנתי ללא צדק, הפסדתי את הרכישה שרציתי (זולה מכל מקום אחר משמעותית), וחייב התנצלות.
אולי בגלל מיקומך בצפון כדאי לך לרכוש בכל מקרה באיזור, אבל אני בטוח שצלח יעשו הכל לפתור הבעיה.
לצפיה ב-'משור סרט BS12'
משור סרט BS12
27/11/2014 | 11:40
105
גם אני קניתי דרך צ.ל.ח את המשור ואני מאוכזב. משור ברמה נמוכה מאוד מבחינת כוח ודיוק ניסור.
כל המכלולים ברמה סינית ירודה.
אין לי טענות למוכר (צ.ל.ח) רק אולי כדאי שיפיק לקח מהערות הקונים ולא ימכור מוצרים
ברמה זו.
השרות של היבואן,כמו שנאמר,דומה לרמת השרות של הרבה ספקים בארץ....על הפנים
לצפיה ב-'צריך לעשות הבחנה'
צריך לעשות הבחנה
27/11/2014 | 11:47
98
בין היבואן נותן האחריות והשירות לבין המשווק או המוכר.
למעט במקרים בהם היבוא הוא של המוכר. מי מיבא את Record Power לארץ?
חנויות לא נותנות אחריות ולא תיקון, אבל כחלק מאמנת השירות של החנות, אם יש כזו, מוצהר האופן בו מטופלים כלים תקולים.
מתוך דף הבית של צלח:
שרות תיקוני כלי עבודה: שירות תיקונים אמין מהיר ואיכותי. הכלים נאספים מידי יום למעבדות התיקונים של החברות, במעבדות משתמשים בחלקי חילוף מקוריים בלבד ולכל תיקון יש תיעוד ואחריות.
הפרשנות של "הכלים נאספים מידי יום למעבדות התיקונים של החברות" עשוי להיות עניין למחלוקת, כי לא ברור אם מדובר באיסוף מהחנות עצמה, או מבית הלקוח.
גם סיוע של החנות בתיווך בין הלקוח לנותן השירות בתקופת האחריות, הינו חלק מן השירות. לצערנו כצרכנים, ברוב המקרים החנות מתנערת בנושא זה. זה מצטרף כמובן לשירות המקצועי שניתן בחנות במעמד הרכישה, הסבר מפורט על השימוש בכלים שנמכרים (במיוחד כלים חשמליים "כבדים", ובמיוחד אם יש עניין בטיחותי), וציון עיקרי תנאי האחריות ואופן המימוש שלה. נדירות הפעמים שנתקלתי בדבר כזה כחלק משירות שוטף של חנות, אפילו אם כלקוח דרשתי זאת.
כיוון שאינני צד בהתנהלות הספציפית המוצגת, ואינני מצוי בכל הפרטים, אני לא מחווה דיעה עניינית למקרה המוצג ע"י חיים, שעל פניו נראה מקרה מאכזב של חוסר יכולת לתת מענה שירותי מלא ונכון ע"י נושא האחריות ונותן השירות של Record Power . במיוחד לאור כך, שזהו כלי "מבית טוב".
לצפיה ב-'סיכום קצר'
סיכום קצר
27/11/2014 | 21:44
1
65
  • יהודה - רק לידיעתך, קראתי היטב את כתב האחריות ( באתר של Record power ) אין שם כל הסתייגות מחלקי פלסטיק כך שאף אחד לא עושה לי טובות.
  • משה - הדברים לא נכתבו לצורך שחרור קיטור וגם לא מעצבים ( היו לי חדשיים לספור עד.... )אלא מתוך תסכול ואכזבה, הצפיה שלי היא שספק מוכר וחביב הפורום יעשה את הExtra mile, את הצעד הנוסף לקראת לקוח נאמן. אין ספק שאמשיך ליצור ולהציג את עבודותי בפורום.
  • KUBE - לא ביקשתי להוביל את המסור למעבדה זו היתה דרישה של אבירם, הרי זה מגוחך לדרוש להביא את המסור למעבדה לתיקון פשוט כלכך. מה שביקשתי הוא שטכנאי/מי שמבין יבין את הבעיה וייעץ לי איך להתקדם וזה לא קרה.
  • לכולם -  ישנה רוח של  ככה זה, זה מה שיש, תגיד תודה  וכד' אני חושב שאנחנו כלקוחות צריכים לדרוש אחריות ושרות ראויים מהספקים וזה אפשרי. ראו היחס של בוש.
  • אפשר ורצוי לקנות באינטרנט זה זול ופשוט יותר. במקרה שלי קניתי מחרטה, כשהגיעה ראיתי שישנו בורג עקום (מוביל ה-Tailstock ) מייל לחברה ותוך שבוע הגיע בורג חלופי בלי טובות, ללא ויכוחים, טלפונים וכד' כי ככה נהוג בארה"ב.
  • העיקר חברים הבריאות, המשך יצירה והשתתפות פעילה בפורום

לצפיה ב-'יש מצב שאתה צודק... פשוט הציפיות שלנו מספקים נמוכות מאוד :)'
יש מצב שאתה צודק... פשוט הציפיות שלנו מספקים נמוכות מאוד :)
28/11/2014 | 06:23
17
לצפיה ב-'שולחן נגרות'
שולחן נגרות
26/11/2014 | 11:58
68
לפי הסירטון הבא

ב 1:04 דקות אין מידה של גובה הספייסר

האם הגובה שלו הוא 45 ממ?

האורך של קורה E היא 81 סמ
האורך של F היא 20 סמ
הגובה של הקרש שנכנס בחלק התחתון הוא 10 
אז לא מובן לי מה הגובה של הספייסר....

לצפיה ב-'כלים לגילוף '
כלים לגילוף
26/11/2014 | 11:09
2
93
שלום לכולם
המון זמן לא הייתי בפורום , שמח שהוא פעיל זה בהחלט יפה
אני עובק יותר בנגרות , החלפתי ציוד ולא מעט ולבסוף עצרתי עם נגריה קטנה ונפלאה שעונה על הצרכים ומעבר לכך
במקביל התחלתי להתעניין בגילוף בעץ
לזמן מת במשמרות בעבודה
אשמח לקבל פרטים כתובות המלצות לגבי ציוד כגון מפסלות
כל אינפורמציה בנושא תתקבל בתודה גדולה ובברכה כמובן
יום טוב לכולם
לצפיה ב-'מפסלות'
מפסלות
26/11/2014 | 14:53
1
82
אני ממליץ שלא תקנה סט - יש שם מפסלות שלאחר תקופת ניסיון תראה שהן לא שימושיות. הזול לא רק שלא יחזיק מעמד אלא גם יגרום לך לחשוב שאולי אתה לא אוהב לעבוד עם מפסלות.
אני עובד הרבה עם מפסלות ואני משתמש בעיקר בשלוש ארבע מפסלות. השימושיות ביותר הן: מפסלת  שטוחה -רוחב 0.6 ס"מ , מפסלת שטוחה - רוחב 1.5 ס"מ, מפסלת חצי עגולה רוחב 1.2 ס"מ. המידות לא מחייבות ואפשר קצת יותר רחב או צר. אני מאוד אוהב גם מפסלת חצי עגולה שיש לה כיפוף כמו כף אכילה. אם אתה רוצה לחסוך זמן עבודה אז אפשר לקנות מפסלת שתוריד כמויות גדולות של עץ -  ממליץ על מפסלת חצי עגולה רוחב 2.0-2.5 ס"מ. 
על מנת לשמור על המפסלות יש להשתמש במקבת (פטיש עץ או סוג של פלסטיק המיועד לעבודה עם מפסלות).
אני מהדרום אבל מכיר את החנות של פולק בחיפה - יש להם גם אתר.
אם אתה מזדמן למרכז אז ממליץ על צלח כלי עבודה באור יהודה - מגוון גדול ומחירים טובים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'מפסלות גילוף'
מפסלות גילוף
26/11/2014 | 16:25
71
יש בארץ יבואן של pfeil נמצא בכפר סבא
צלח יבואנים של narex 
שניהם מותגים טובים 
לצפיה ב-'מעוניין לקנות שוב'
מעוניין לקנות שוב
25/11/2014 | 22:16
2
122
היי
מעוניין לקנות שואב בשביל עבודה יותר נקייה ובריאה
יש למשהו כאן נסיון עם שואבים?
יש המלצות?
לצפיה ב-'שואב'
שואב
26/11/2014 | 16:42
1
72
גלעד כעיקרון לנסורת עדיף שואב תעשייתי עם פתח כניסה רחב לפחות 3 אינץ',השואבים הביתיים פחות מתאימים,יש המשתמשים בהם בתוספת ציקלון[חפש את המושג בפורום]
קיימים שואבים יעודיים לנסורת של מספר מותגים בארץ
לצפיה ב-'תודה רבה יהודה'
תודה רבה יהודה
27/11/2014 | 20:44
8
לצפיה ב-'עזרה בהפנייה למקורות'
עזרה בהפנייה למקורות
25/11/2014 | 19:56
9
144
את התשוקה לעץ התחלתי בכלל מגילוף ומהר מאוד עברתי לנגרות, עכשיו לאחר שנתיים כמעט שהתעסקתי רק בנגרות מאוד מתחשק לי לחזור לגילוף ול STATE OF MIND שלו (ישיבה ברוגע עם סכין פרויקטים יותר קטנים שלא נגמרים ביום)
סוג הגילוף שאני מתעניין הוא WHITLLING כלומר גילוף רק עם סכין ובניגוד לגילוף עם מפסלות לא מוצא יותר מדי חומר לא באינטרנט ולא קצת הדגמות ביוטיוב הסכינים שיש לי זה סכין גילוף רגילה סכין גילוף עדינה וסכין גילוף לCHIP CARVING כולם של FLEXCUT.
עכשיו לאחר החפירה, האם מישהו מכיר ערוץ יוטיוב שמדגים טכניקות ופרויקטים (למשל CHIP CARVING היה לי ספר שישבתי מולו ימים ולא הבנתי את החתך הנכון ובוידאו הבנתי בדקות). תודה רבה לכולם!
לצפיה ב-'מקווה שzagur631 וגם yarondg יראו את בקשתך'
מקווה שzagur631 וגם yarondg יראו את בקשתך
25/11/2014 | 20:21
4
100
יתכן ויוכלו להרחיב בתחום הגילוף בסכינים.

אני מגלפת עם מפסלות ואשמח להרחבה בנושא.
לצפיה ב-'ראיתי, אך אינני מכיר'
ראיתי, אך אינני מכיר
25/11/2014 | 23:27
76
רוב המדריכים שראיתי וקראתי עוסקים בעצים רכים (limewood, butternut וכיו"ב) ולכן הכל שם פשוט וקל יחסית לעבודה עם עצים המצויים בארץ. הבנתי שאם מגלפים עצים שאינם יבשים לחלוטין או עצים מסויימים כגון עץ זית, ייתכן וקל לגלפם עם סכין, אך מניסיוני הדל מאוד בתחום, זה לא פשוט.
כיום אני עובד על הפרויקט הראשון שלי עם סכין של mora בשילוב מגלפות וכלים אחרים. אני די נהנה אך אין לי מתודולוגיה שאני הולך לפיה. באם יהיו לי מסקנות אשמח לשתף.
שיהיה בהצלחה!

ובכל זאת כמה מקורות:
(1) ישנה סדרת חוברות חביבה ששווה להכיר. אני לא אוהב את הסגנון אך זה נחמד כחויה לימודית:

(2) מדריך וידאו בשם 
Beginning Woodcarving with Everett Ellenwood

לצפיה ב-'דורית היקרה..... הלוואי!!!!!'
דורית היקרה..... הלוואי!!!!!
26/11/2014 | 17:05
2
72
בסה"כ אני מתחיל ועדיין לא בגילוף!!!!!

אבל נחמד שהייתי עם יהודה באותה שורה!
לצפיה ב-'מתחיל? לפני 5 ימים פרסמת'
מתחיל? לפני 5 ימים פרסמת
27/11/2014 | 12:29
1
87
שרשור שעשה בעיני רושם של מקצוען http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
עם סט סכיני גילוף מושחז היטב, ותפירה עילית של נדנים מעור נראה לי שזה הכוון שלך,
גישה יפה לחומר, התמדה, והרבה רצון וזמן וזה יגיע

yulevi, yuvaleitan, yarondg       ....מצא את ההבדלים...כניראה מתוך קריאה מהירה מבלבלים מידי פעם בין משתמשים ששמם מתחיל באות Y

yulevi
לצפיה ב-'מתנצלת על החתימה בסוף'
מתנצלת על החתימה בסוף
27/11/2014 | 12:36
46
מקורו כחלק מהניסוח של הטקס שנששאר בטעות לפני שלחצתי "שלח"  (יש 15 דקות לערוך אחרי שליחה, אבל אצלי זה לא מצליח...)

לצפיה ב-'יש הבדל בין ויטלינג לצ'יפ קרבינג?'
יש הבדל בין ויטלינג לצ'יפ קרבינג?
27/11/2014 | 15:52
3
42
חלק ממה שהוא עושה זה ויטלינג, ניראה לי
לצפיה ב-'לפי מה שהצלחתי להבין'
לפי מה שהצלחתי להבין
27/11/2014 | 15:58
2
30
כל המושגים מתערבבים ומתורגמים מעוות לעברית אבל לפי מה שהבנתי ויטלינג זה כל גילוף שמתבצע עם סכין בלבד.
ניתן לעשות צ'יפ קרבינג גם עם סכין רק וגם עם מפסלות אז אולי חלקית...
יתקנו אותי מבינים ממני אם טעיתי
לצפיה ב-'שואלת כי אם ההבדל הוא לא מובחן, שווה לחפש גם צ'יפ קארבינג '
שואלת כי אם ההבדל הוא לא מובחן, שווה לחפש גם צ'יפ קארבינג
27/11/2014 | 16:00
1
29
או  carving with a knife ועוד שלל אפשרויות כדי להגיע אולי לסרטונים שלא תויגו דווקא כויטלינג, גם אם זה מהשרואים בסרטון.
לצפיה ב-'הבדלים בין המושגים.'
הבדלים בין המושגים.
27/11/2014 | 18:04
28
Whittling - זה פיסול/גילוף בעץ באמצעות סכינים.
Chip carving -  זה גילוף תבליטים אשר מאופי העבודה בתבליט, אתה מוציא שבבים של עץ. זה יכול להתבצע באמצעות סכינים וגם מפסלות.
למעשה האבחנה של אורגדסה נכונה והתוספת שלי שמשתמשים במונח צ'יפ קארבינג לתבליטים. 
לצפיה ב-'לאן נעלמו העבודות של שרגא?! אוקיי! מי לקח אותן!?!'
לאן נעלמו העבודות של שרגא?! אוקיי! מי לקח אותן!?!
25/11/2014 | 18:23
4
78
לצפיה ב-'יועדו לתחרות'
יועדו לתחרות
25/11/2014 | 18:26
3
69
מאחר ושרגא טעה ולא העלה בשרשור התחרות ,ועל פי בקשתו הועברו לתחרות
לצפיה ב-'אז או שאני מפספס משהו, '
אז או שאני מפספס משהו,
25/11/2014 | 18:29
2
62
או שמישהו הספיק לגנוב אותן גם משרשור התחרות.....
אני מקווה שהמוצא הישר יחזיר אותן לשם במהרה!.....
לצפיה ב-'בדיקת ראיה דחוף'
בדיקת ראיה דחוף
25/11/2014 | 18:45
1
44
לצפיה ב-'חזרתי מהאופטומטריסט. עכשיו הכל בסדר.'
חזרתי מהאופטומטריסט. עכשיו הכל בסדר.
25/11/2014 | 21:07
23
לצפיה ב-' שרשור התחרות'
שרשור התחרות
25/11/2014 | 18:16
142
467
מועד אחרון להעלאת עבודות לתחרות יום חמישי 27/11 שעה 12:00
בשעה זו מסתיימת התחרות
המשך>>
מועד אחרון להעלאת עבודות לתחרות יום חמישי 27/11 שעה 12:00
בשעה זו מסתיימת התחרות
לצפיה ב-'הרכש החדש משחזת ואבן 8"'
הרכש החדש משחזת ואבן 8"
25/11/2014 | 16:25
27
175
יובל תודה על העיצה. האבן עלתה 238 שזה הזוי אבל לא רציתי אבן סינית ולא רציתי לבזבז זמן. ראיתי שאצל וורשבסקי האבן 6 אינטש עולה קרוב ל 120 אז זה היה הגיוני עם האמירה שלך שזה כפליים. מישהו פה בנה ג'יג לכיוון הזוית? או להשחזת מפסלות מעוגלות?
לצפיה ב-'המשחזת באה עם שתי אבנים, על איזה אני מוותר לטובת האבן הלבנה?'
המשחזת באה עם שתי אבנים, על איזה אני מוותר לטובת האבן הלבנה?
25/11/2014 | 17:37
25
73
לצפיה ב-'על הימנית, כמובן!'
על הימנית, כמובן!
25/11/2014 | 18:20
24
94
איזה גריט האבנים האפורות? 60, 120?
בכל מקרה - תשאיר את הגסה, תחליף את העדינה.
האבן שקנית - דרגת קשיות K? מי היצרן? ג.מ.ל.?
לצפיה ב-'הצד פחות משנה'
הצד פחות משנה
25/11/2014 | 18:22
83
תלוי בנוחות שלך בהתאם למיקום המשחזת והג'יגים שתיצור לה
לצפיה ב-'קניתי בהשחל - המוכר אמר שמיוצרת באיטליה'
קניתי בהשחל - המוכר אמר שמיוצרת באיטליה
25/11/2014 | 18:59
22
92
והוסיף שיכול מאוד להיות שזו טובה מידי בשביל חובב ושאולי מספיקה לי אבן סינית.

היצרן אם אני מזהה SUPRA או שזה שם של ליין
לא כתוב גמל שריד
הקשיות K7V
גריט 80

אבדוק את האבנים שיש ואוריד את העדינה

למה המלצת על צד ימין?
לצפיה ב-'האבן בסדר גמור.'
האבן בסדר גמור.
25/11/2014 | 21:05
21
90
זה מסוג הדברים בהם דוקא לא הייתי הוך על הסיני.
למה ימין? כדי להתחיל לחרוט צד ימין, כמובן!! באמת אין לזה שום משמעות, מעבר למה שציין יהודה - מקום לג'יגים להשחזה.
בניתי ג'יג להשחזה "אירית", אבל לא יצא מוצלח במיוחד. קפ'ן אדי קסטלין - מכיר? הוא מכין ג'יג כזה פשוט, מצינור PVC, בורג ומוט הברגה מכופף. יש יחס חשוב בין המרחק ממרכז הציר, הגובה, הבליטה של הכלי מהג'יג וכולי. לא זוכר בע"פ.

לצפיה ב-'נראה לי שמחר היא חוזרת לחנות'
נראה לי שמחר היא חוזרת לחנות
25/11/2014 | 21:16
20
79
פתחתי, הנעתי ביד את האבן הימנית וכמות ה"זריקה" או "שפיל" או ה"שמיניות" של האבן כל כך גדולה שקיבלתי סחרחורת רק מלהסתכל עליה.

התופעה מוכרת לי ממשחזות זולות אחרות אבל הנסיון היה במשחזות 4.5 או 5".
אני מבין ש.... ברור שב- 8" יש צורך בציר יותר איכותי. הביטוי של חוסר האיזון נראה לי נוראי בכל קנה מידה.
כמובן שיכולה להיות גם בעיה באבן אבל לא עד כדי כך שיהיה לי חשק לטפל בזה. 

לצפיה ב-'ברוב המקרים'
ברוב המקרים
25/11/2014 | 21:57
19
69
יש מידה מסויימת של זריקה. לא כזאת עד כדי סחרחורת, אבל נניח עד חצי מ"מ. ולא כזה שמרגיש שהמשחזת רועדת בזמן עבודה, למעט לאו שתיים כשמתחילים.
אני מעיז לנחש, שהבעייה איננה בציר, כי אם איך האבן יושבת עליו - איכות הטבעת המתאמת, מידת הדיוק שלה, כמה ישרותת ההידוק וכולי. זה יכול להיות, במקרה קיצון, הכתף עליה נשענת הדסקית הפנימית.
גש לחנות, שיסתכלו על זה. נסו להחליף לאבן הלבנה, ותראו איך זה.
זוכר שאמרתי לך לבדוק בחנות, כדי למנוע את ה"תלך-תבוא"?.  
לצפיה ב-'נראה לי שאתה קולע'
נראה לי שאתה קולע
25/11/2014 | 23:12
10
51
הכוונה שלי בציר עקום היא שהכתף עליה נשענת השייבה אינה ישרה ב-90 מעלות לציר או שהשייבה הגדולה שנשענת על הטבעת אינה ישרה.
התחושה היא שהציר נחרט עם פספוס בכתף השמאלית או שהשייבה תקולה. 
אפשר בקלות לייצר מפלסטיק או מעץ קשה בושינג מלא שיהיה מדוייק לציר ולאבן.
אם הציר עקום אז זה קל לזהות כי אפשר להוריד את האבן ולהניח על הציר מיקרומטר בזמן סיבוב ולראות את גודל הפולס.
אם הכתף עקומה אז אפשר לפרק את שתי האבנים לתפוס את הציר מצד אחד במחרטה ועם כלי מקובע לתקן את הכתף
אבל אין לי זמן לזה. המשחק שיש שם הוא לפחות 3 מ"מ.

המשחק של הצד השני עם האבן העדינה הוא משהו כמו 1 ממ וזה בסדר לא מרגיש נוראי בכלל.
הכתף הימנית היא הגסה לא ניתנת לכיוון קל. השאלה היא, האם כיוון של האבן וחיזוק מוצלח יישאר כך לאורך שנים?

לצפיה ב-'לא מקובל'
לא מקובל
26/11/2014 | 00:03
9
44
טלטול של 3מ"מ?! זה לא לעניין, ואסור להשלים עם זה (לטעמי גם מ"מ זה גבולי). זה לא בטיחותי ולא יכול לאפשר איכות השחזה טובה.
אם אחרי שחרור של האבן, קצת משחק, וידוא שהכל נשען כמו שצריך - עדיין יש טלטול כזה - להחזיר.
זה יכול להיות הכת, או האבן או הדסקיות או או או - אתה לא קונה מוצר חדש בשביל להתחיל להתעסק איתו - בשביל זה קונים מציאות ישנות.
אגב, אני מתנצל - מדי פעם המקלדת מדלגת לי, ויוצא חרבש'ה. לא תמיד אני שם לב ועושה הגהה.
לצפיה ב-'מצויין'
מצויין
26/11/2014 | 09:32
7
35
חלק מהדברים עשיתי אינטואיטיבית, הרעיון עם המדבקיות נחמד, אני אנסה אותו. את שרוולי הפלסטיק שקבלתי עם האבן, שהיו לא-יוצלחים לגמרי, החלפתי עם "בושינג" מעץ בוק שחרטתי לקוטר החור הפנימי באבן, ובמרכזו קדחתי 12מ"מ, והרחבתי מאוד בעדינות, עד שהתלבש על הציר עם מעט לחץ ובלי חופש. יש אצלי עדיין מעט טלטול, אנסה לבדוק את שיטת המדבקיות. תודה על המאמרים.
לצפיה ב-'שים לב לסכנות'
שים לב לסכנות
26/11/2014 | 09:54
6
34
מדבקיות שנערמו לעובי מסויים יגרמו לטבעת האוחזת את האבן להתרחק מהאבן ובמקום לבצע אחיזה על כל ההיקף היא תאחוז בקשת הנגדית למדבקות ומולה בנקודה של מגדל המדבקות.
זה אומר שהלחץ הנובע מחיזוק הבורג במרכז יתחלק על הרבה פחות שטח. הלחץ עלול לגרום לסדיקת האבן.

יש לפי דעתי לחלק את הגובה
קודם כל לברר יותר לעומק היכן הבעיה. בכתף או בטבעת (- נו השייבה הענקית) בשביל להחליט היכן יותר חשוב לערום: מהצד הקרוב למנוע או מהצד החיצוני.
אם יש צורך בגובה של 4 מדבקות אז לערום את המדבקות באופן שבבסיס יש נאמר 4 היושבות בקשת אחת ליד השניה ומעליהן 3 ומעליהן 2 ואז 1.
או לגזור קשתות באורכים שונים ממסקינגטייפ חזק אבל דק.

לצפיה ב-'נקודה חשובה ונכונה, אבל'
נקודה חשובה ונכונה, אבל
26/11/2014 | 10:16
5
23
בנוסף למה שכתבת, שנכון, אם הגלגל לא יישבר, אז חיזוק יתר עלול לעוות את הטבעת עצמה.
חשוב! את המדבקיות לא שמים רק באחד הצדדים, אלא משניהם, ב180מע", אחרת לא עשית שום דבר! וה"פירמידות" של מדבקיות, או שימים או מה שלא יהיה, חייבות להיות זהות משני הצדדים.
לצפיה ב-'ועוד דגש - '
ועוד דגש -
26/11/2014 | 10:19
4
27
בכלל צריך להמנע מהידוק יתר. אין שום כח נגדי על האופן, ההידוק נועד אך ורק להחזיקו קבוע במקומו על הציר, זה הכל. הידוק יתר יגרום עיוותים בטבעות ההידוק, בכתף על הציר (אם הוא לא מפלדה איכותית), וייצור לחץ מיותר לגמרי על האופן עצמו.
כלל האצבע - להדק את האום ידנית כמה שאפשר, ואז עוד 1/4-1/2 סיבוב, לא יותר.
לצפיה ב-'לגבי האבל - אבל משלי'
לגבי האבל - אבל משלי
26/11/2014 | 10:51
3
23
הסיבה לחלוקה של מדבקות משני הצדדים כפי שהוא מדגים, נובעת מהרצון לייצר הגבהה נמוכה ככל האפשר - בגלל מה שכתבתי על חלוקת העומס על הקשת.
אז הוא מחלק את ההגבהה לשני המישורים וכך משיג יותר שטח מגע.

סייגים:
אם הכתף על הציר לא ישרה אז יש צורך במגדל מדבקות רק מצד אחד של האבן - ושוב ניתן לחלק את הגובה.
אם הבעיה נובעת מהטבעות אז ברוב המקרים צריך טיפול משני הצדדים ואז הסיפור מורכב יותר.

הערה, 
רצוי לסמן על הטבעות, האבן, הציר והטבעות נקודות ייחוס בשביל העתיד.

בכל מקרה הודעתי לו שהמשחזת מוחזרת והוא אמר שינסה להביא מחליפה להיום או מחר. 
לצפיה ב-'האבלים שלך נכונים'
האבלים שלך נכונים
26/11/2014 | 11:13
2
20
אם אתה שם מדבקות רק מצד אחד - זה חייב באמת להיות הצד הפנימי, של המנוע, של הכתף.
בדיוק כמו שכתבת, עדיף להמנע מהערמת יתר של שימים, ולהכפיל על אותו גובה את האפקט, ע"י שימים בשני הצדדים, בכיוונים מנוגדים
אם הכתף שחוקה או לא ישרה במשחזת חדשה - לא להתעסק, להחזיר
סימונים - נכון מאוד, הערה חשובה
נראה לי שמיצינו?
לצפיה ב-'אם יוצא לך לאזן היום מחר אז תעלה לפה מספר תמונות'
אם יוצא לך לאזן היום מחר אז תעלה לפה מספר תמונות
26/11/2014 | 11:18
1
21
אני גם אנסה אבל לא ברור מתי הוא יביא לי החלפה...
כן מיצינו
לצפיה ב-''
26/11/2014 | 11:39
7
לצפיה ב-'אני חושב שמה שהעלית זו הבחנה מדוייקת של ההבדלים הבסיסיים'
אני חושב שמה שהעלית זו הבחנה מדוייקת של ההבדלים הבסיסיים
25/11/2014 | 23:59
7
38
בין מותג איכות ומוצר סיני. הבדלים בסיסיים ולא יקרים לביצוע.
האביזרים היוצרים את המעטפת מאוד פשוטים וללא בקרת איכות מספקת.
אם הדיסקית הפנימית הנשענת על הכתף היתה מ-CNC ומותאמת לציר בדיוק רב והמתאם של האבן היה מדוייק יותר אז התוצאה היתה טובה בהרבה.

זה לא אומר שלאחר סשן כיוונונים והתאמות והגעה למצב טוב שאז חיי המנוע והמיסבים היו ארוכים מספיק - זה הבדל נוסף שלא ניתן לחזות.
דרך אגב ראיתי סרטון שמראה איך אבן רועדת על משחזת בוש איכותית.
ומשחזות של POWER RECORD נראות זהות לחלוטין.

לצפיה ב-'בכל המשחזות שראיתי'
בכל המשחזות שראיתי
26/11/2014 | 00:07
6
45
זולות ויקרות, הכתף על הציר מאוד קטנה. כל טלטול הכי קטן עלול לשחוק את אזור חור בדסקית, ומכאן ליישור טוב - אבוד.
מה הבעהוסיף טבעת? בסדר, אל תחרוט את זה מהציר עצמו. אבל טבעת?
לצפיה ב-'מאוד דומה'
מאוד דומה
26/11/2014 | 00:34
79
לצפיה ב-'מחזיר'
מחזיר
26/11/2014 | 01:12
3
43
הכתף עקומה בוודאות
לצפיה ב-'דרור'
דרור
26/11/2014 | 15:41
2
28
קודם כל תחזיר,יש לי משחזת [אדומה תוצרת הולנד] לא יקרה יש אצל צלח עם אבנים 6 ו 8
בכל הדיון הארוך הזה,היתה תגובה שלדעתי החשובה ביותר,של גילי שיש ליישר את האבן,וזה מעבר לבעיתיות הציר [מותג מדבקה סיני ].
בעיית ריקוד אבן השחזה היא תופעה ידועה,לכן מומלץ לישר את האבן לפני השימוש ובין השימושים,קיים מתקן יהלום ליישור בצורת T .
כשהחלפתי לאבן אלומיניום אוקסיד היה שפיל קטן ישרתי את האבן ען מתקן הישור והכל הסתדר

לצפיה ב-'יהודה,'
יהודה,
26/11/2014 | 15:54
28
יישור פני האבן חשוב והכרחי, אבל לא קשור לתופעה שתיאר דרור.
אם יש TILT או WOBBLE - כשהאבן לא מאונכת במדוייק לציר, לא יעזור ליישר את פני האבן. ובשום אופן אסור לגעת בצד האבן בנסיון לטפל בבעיה כזו. רק אחרי שהאבן מיושרת במאונך לציר, מטפלים במירכוז שלה ע"י DRESSER, כמו שכתבת, ומרעננים מדי פעם, כדי לחשוף גריט "טרי".
תופעת הטלטול קורית כמעט תמיד, בכל משחזת, ובכל אבן כשרק מתקינים אותה, ללא קשר לאיכות המשחזת. זה נורמלי, עד גבול מסויים, וזה בעיקר בגלל המתאם - בושינג - שבא עם האבן. מה שכן, מאוד יכול להיות שספציפית במשחזת הזו הכתף לא ישרה, מה שמאוד לא סביר שיהיה במותגים טובים. כנ"ל לגבי איכות הגימור והמנוע.
לצפיה ב-'תודה אבל'
תודה אבל
26/11/2014 | 16:08
38
אני ויובל דיברנו על אנכיות האבן לציר שהיא מעבר לכל מסוכנת
גילי דיבר על מירכוז האבן על ידי הגילוח עם המכשיר - אבל זה השלב האחרון.
הגילוח צריך לבוא אחרי יצירת בושינג ספציפי לאבן ולציר שממרכז את האבן במדוייק על הציר.
אני אסביר למה, 
כאשר המשחזת אולצה ל"הרגע" רק על ידי גילוח האבן והצמדתה של המשחזת לשולחן בחוזקה, עדיין קיים רטט במפגש הכלי עם האבן בזמן ההשחזה.
הרטט הזה לא מורגש כי הצמדנו והחלקנו ומרגיש לנו רגוע ולכן נראה לנו שההשחזה מגיעה למקסימום.
אבל בעצם הלהב מרקד ריקודים קלים מאוד על האבן ולכן בסוף ההשחזה הוא אינו חד כפי שהיה יכול להיות אילו היה המפגש רגוע.

לגבי מותגים סיניים או לא, התופעה קיימת גם במותגים מוכרים ומכובדים תראה את הגלגל השמאלי בסרטון.

ישנם מותגים שלא מגיעים לארץ בהם מה שהסברתי זה הבסיס למשחזת.

לצפיה ב-'צריך לשים לב '
צריך לשים לב
26/11/2014 | 06:40
40
האם האבנים מגיעות עם תותבים על הציר לדוגמא חברת גמל שריד משווקת את האבנים עם תותבים 
לצפיה ב-'אבן משחזת '
אבן משחזת
26/11/2014 | 06:36
51
מוותר על העדינה כמובן , אל תשכח צריך לישר את האבן לאחר הרכבה בעזרת מיישר אבן מיהלום 
בהצלחה 
לצפיה ב-'למסירה עגלת בסיס של מכונת כביסה '
למסירה עגלת בסיס של מכונת כביסה
25/11/2014 | 15:20
111
יכול לשמש כבסיס נייד למתקן כלשהו
זז טוב , מנגנון הרמה תקין.
גודל 42 על 53
לצפיה ב-'נפתח פורום תרבות סין'
|*|נפתח פורום תרבות סין|*|
25/11/2014 | 14:36
8
|גלובוס| אוהבים אגרול, ג'קי צ'אן ודרקונים?
אנו מזמינים אתכם לבקר בפורום החדש בתפוז-תרבות סין!
בפורום תוכלו לדון בסין, בתרבות הסינית ובהשפעתה על העולם שלנו, על ביקור במדינה, ממשק עם תושביה, פעילות עסקית ומגע עם אנשי העסקים המקומיים, וכמובן בשפה הסינית ובלימוד שלה.

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

גלישה מהנה! |תפוז|
לצפיה ב-'למהירי החלטה- 8 קורות בוק בפח בישוב יד בנימין, ליד מסמיה'
למהירי החלטה- 8 קורות בוק בפח בישוב יד בנימין, ליד מסמיה
25/11/2014 | 14:44
1
115
לפני שעה חזרתי מהשתלמות בבניין המועצה האזורית נחל שורק בישוב יד- בניימין 
במבנה מפעל הפייס הצמוד למועצה עושים שיפוצים ובמכולת הפסולת  2 מסגרות לויטרינות מעץ בוק מלא 
אם מפרקים אותם ניתן לקחת 8 קורות בוק באורך של מטר וחצי עד 2 מטר 
רוחב 30 ס"מ עובי 4 ס"מ 
מי שיגיע צריך מברגה לפירוק המסגרות ואם רוצים להכניס לרכב פרטי צריך משור 
בהצלחה 
לצפיה ב-'אעבור מחר בתקווה שעוד יהיה, '
אעבור מחר בתקווה שעוד יהיה,
25/11/2014 | 15:47
50

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

רביד עיבודים באבן בע
RAVID רביד עיבודים באבן
עו
עו"ד עפר שחל
פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה