לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
88208,820 עוקבים אודות עסקים

פורום נגרות ואומנויות בעץ

ברוכים הבאים לפורום הכי יצירתי!
חיתוך, שיוף, צביעה - זה הבית לאמנים שמתעסקים בעץ.
שתפו ותתייעצו בהכל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נגרות ואומנויות בעץ

ברוכים הבאים לפורום הכי יצירתי!
חיתוך, שיוף, צביעה - זה הבית לאמנים שמתעסקים בעץ.
שתפו ותתייעצו בהכל.

לצפיה ב-'עדכון מחרטה - הפעלה ראשונה'
עדכון מחרטה - הפעלה ראשונה
21/11/2014 | 11:07
36
246
תמונה ראשונה צ'אק לחריטת מתכת שישמש בעיקר ליצירת בושינגים וכו'התחבר יפה ורץ בהצלחה בלי זריקה משמעותית כלומר מאוד ישר.
לצפיה ב-'תמונה שניה צ'אק עץ'
תמונה שניה צ'אק עץ
21/11/2014 | 11:09
14
188
טאלון של oneway התחבר יפה והשמיע רעשים. נמצאה טעות ונפתרה.
לצפיה ב-'תמונה ראשונה ניסוי כלים'
תמונה ראשונה ניסוי כלים
21/11/2014 | 11:11
12
189
לצפיה ב-'השלב הבא'
השלב הבא
21/11/2014 | 11:15
9
121
ניסוי הכלים היה חסר משמעות אמיתית
השתמשתי במברגה שסובבה את הציר רק בשביל לגלות אם יש משהו שמפריע להמשיך

השלב הבא יהיה חיבור של מנוע 1 כ"ס 3 פאזות עם שליטה על המהירות
הפעלה של 10 דקות בדיקה אם יש התחממות 
הפעלה של עוד 10 דקות ובדיקה נוספת
הפעלה של חצי שעה ופירוק 
בדיקה אם יש בלאי מואץ לציר ומשם החלטה על ההמשך

אם אני לא טועה לקח כחצי שנה
בגדול הפרוייקט לקראת סיום ואני אעלה מקבץ תמונות כשאסיים

לצפיה ב-'האם כבר בחרת את המנוע?'
האם כבר בחרת את המנוע?
21/11/2014 | 11:57
8
81
אני שואל כי אני מתכנן לבנות מחרטה גדולה ועדיין לא בדקתי את נושא המנוע.
מעבר לכח ומהירות סיבוב  אני תוהה לגביי שני פרמטרים,  הראשון הוא הרעש שיהיה חרישי והשני הוא הגודל  שיהיה קומפקטי ככל הניתן.
אשמח לשמוע ממך תובנות
תודה
לצפיה ב-'נושא מאוד רחב עם הרבה מאפיינים'
נושא מאוד רחב עם הרבה מאפיינים
21/11/2014 | 12:38
7
85
השאלה הראשונה היא האם אתה רוצה לשלוט על המהירות בצורה יעילה.
אם כן אז 3 פאזות.
לגבי העוצמה, פה יש משהו שהוא לי מאוד מוזר
המחרטות של פעם סופקו בשתי רמות לרוב: א. חובבים 1/3 כ"ס, ב. מקצועיים: 1/2 כ"ס והמנועים אז היו פחות יעילים.
היום מדברים על כוח רב יותר ומנועים יותר יעילים כך שנראה לי שאז לא דיברו שיווקית כמו היום.

המנוע נרכש באיביי, 230 וולט. הוא כבר אצלי. הוא 1 כ"ס. Inverter compatible.
כי ישמש גם לחריטת מתכת וגם אולי למחרטות עתידיות אם יהיו וגם יצא ככה שמצאתי אותו במחיר מצחיק יחסית לארץ.
כנראה שהייתי חייב 3 פאזות כי אני רוצה לשלוט במהירות עם שמירה על כוח ולא מצאתי דרך אחרת ממה שהספקתי ללמוד.

הוא מסוג  Allan Bradley והוא אטום ומיועד לשינוי תדר = שינוי מהירות מבלי לפגוע בו.
יש הרבה מאוד סוגים והרבה מאוד הזדמנויות אם ממתינים. 
סה"כ יצא כ-300-350 שקל כולל משלוח של מעל 70 דולר.
ד"א הוא חדש ואני בכלל לא יודע אם הוא עובד

לצפיה ב-'הנה'
הנה
21/11/2014 | 12:49
179
ד"א יחסית הוא לא קטן
לצפיה ב-'אכן נושא רחב מחכה להתקדמות שלך'
אכן נושא רחב מחכה להתקדמות שלך
21/11/2014 | 17:39
5
73
התכנון שלי הוא גם לתלת פאזי, יש לי משנה תדר למנוע עד 2 כ"ס וזה המנוע שאני מחפש.
המנוע שלך נראה ממש טוב והמחיר מעולה, האם הסוג שציינת מתאים למחרטות? היינו הכח לא נפגע גם בסיבובים איטיים?
להבנתי כל מנוע תלת פאזי ניתן להזין ממשנה תדר ולשלוט על מהירות הסיבוב.

אם אני זוכר נכון מהתמונה של הנתונים טכניים אז המנוע מסתובב כ2600 סיבובים לדקה ואני מניח שזה גם מתאים למחרטות
אתה מתכוון לחבר פולי עם כמה דרגות? לדעתי זה יכול לעזור לקבל כח במהירות נמוכה
מהתנסות במחחרטות עם משנה תדר כשעבדתי במהירות נמוכה מאוד בתחילת העבודה עד שהעובד מתעגל - נתקלתי בעצירות כתוצאה מחוסר כח וכאן יחס העברה מפולי קטן לגדול יכול לעזור. זאת הייתה מחרטה גדולה וחזקה בוודאות יותר מ 1 כ"ס
משה
לצפיה ב-'אתה בונה הכל?'
אתה בונה הכל?
21/11/2014 | 21:35
4
60
המנוע הוא 1760 RPM כמקובל ב-60HZ. מקובל גם כ-3500 RPM.
בגלל הממיר אני אקבל את אותו טווח של מהירות. מה שחשוב זה שהמנוע לא יהיה מאוורר מבחוץ פנימה אלא שיהיה לו מאוורר המקרר אותו מבחוץ. גוף סגור.
שיהיה כתוב שמתאים לאינוורטר זה אומר שהבידוד של החוטים עמיד בשינויי תדר וטמפרטורה.
שיהיה CONT DUTY וקטגוריה  CLASS F שמדברת על הבידוד.
ציר מקובל 5/8" בגדלים אלה. ישם לב שיש לחשוב על המחירים של הפולי כאשר בוחרים מנוע כי לעיתים פולי יעלה כמו מנוע..

איזה ציר? האם יהיה TAPER ? איזה מיסוב? זה מאוד מעניין. אשמח לשתף מהמעט מידע שיש לי.
אני בשלב מסויים החלטתי לשנות כיוון ובדקתי מידע על שינוי לציר אחר ולבסוף לא עשיתי זאת.

ממה שראיתי, הרבה אנשים רוכשים באיביי רק ראש וזנב או רק ראש ובונים את המחרטה לבד.
שמע זה מרתק ופשוט בהרבה ממה שמבט ראשוני גורם לחשוב.
השימוש הוא בראש של מחרטת וינטאג' עם הגבהה קיצונית והיתר מעט דמיון.... ולא יותר מזה. כמובן שיש צורך בריתוך טוב וישר מאוד.
גם שם המנוע 3/4 כ"ס בלבד! לי זה אומר שיש מצב שההבנה של הכוח כיום שגויה.
לגבי הראשים האלה, הם נחשבים לטובים מאוד - טנקים יצוקים עם כל מה שמתבקש מראש טוב.
קוטר הציר 1". הברגה 8TPI כמדומני ו- MT2. יש שם מסבים כדוריים ואני מניח שגם מסב לחץ.
הם יצוקים כמו פעם. כבדים וקשיחים ומהווים בסיס מצויין למחרטה.
מחירם באיביי היום 89-159$. ויש עוד דומים לאלה. 
אם אתה בוחר ללכת בכיוון של שילוב ווינטג' אז הדבר היחיד שיש לשים לו לב שיכול להיות בעייתי זה ציר ללא כתף \ פלאנג' תקין או הברגה שחוקה.
זו בד"כ בעיה פשוטה שדורשת הבנה בסיסית למציאת פתרון.

לצפיה ב-'אינפורמציה חשובה'
אינפורמציה חשובה
21/11/2014 | 23:25
2
49
אחר עשרות סרטונים ביוטיוב ובדיקה מקרוב של 2 מחרטות מייצור עצמי הבנתי שעיקר הבעיה בציר האחורי שקשה לייצר משהו מדוייק לכן הפתרון הפשוט הוא באמת לקנות את הזנב ולבנות לו רוכב בריתוך, הבא בסדר הבעייתיות זה הציר הראשי שאפשר בעלות סבירה להזמין אצל חרט, התאמה עם לאגרים, אני אתאים את עצמי להברגה המקובלת 33 ממ, כל השאר זה ריתוכים ופרופיל U או I או פלאחים עבים, לקחתי בחשבון עיוות בריתוך ויש לי רעיון לכיוונון סופי לאחר שהכל מרותך.
אני חושב לשלב את המחרטה בשולחן עבודה עם מגירות כך שמסגרת השולחן תהיה קוביה מרותכת, זה יקנה יציבות משופרת והכי חשוב מקומות איחסון ואז מבחינת מקום המחרטה לא תופסת כלום.
לגביי הפולי זה אכן יקר מאוד, עדיין לא ברור לי למה חריטה סטנדרתית מאלומניום יכולה לעלות כל כך הרבה
נתנו לי כתובת בבת ים ברחוב הנביאים אאל"ט של מגרש גרוטאות שיש להם מחרטות ישנות או שבורות ואני צריך לעבור שם
אז כרגע אני בשלב תכנונים, יש לי תמונה של רוב החלקים והחיבורים ואני קצת מסתכל על מחרטות מודרניות כדי לקבל השראה
הדבר הבא שאני צריך להיות סגור לגביו הוא המנוע והאינפורמציה שלך מועילה, חשוב לי שלא יהיה מפלצתי כי אני רוצה לשלב אותו מעל גובה המיטה ואז כל הראש (כולל המנוע) יוכלו לזוז לאורך המיטה עד לקצה השני לצורך חריטת צלחות גדולות
גובה הציר מעל המיטה יהיה לפחות 25 סמ, הציר יהיה עם MT2 והמיסבים עם תושבת מובנית ולחיזוק נוסף חשבתי לרתך מסגרת לתושבת, בעניין זה אתיעץ עם מי שאני קונה ממנו מיסבים בדרום תל אביב
תודה רבה
לצפיה ב-'ממי אתה קונה מסבים?'
ממי אתה קונה מסבים?
22/11/2014 | 00:01
1
45
אני גם צריך מסבים אשמח לקבל המלצה
לצפיה ב-'ברחוב צ'לנוב'
ברחוב צ'לנוב
22/11/2014 | 09:19
48
בבנין הפינתי של צ'לנוב ומנחם בגין (על רחוב צ'לנוב), לא זוכר את שמו
יש שם ברחוב צלנוב הרבה עסקים שמוכרים מיסבים, אני מצאתי את העסק הראשון מכיוון מנחם בגין סובלני ונחמד ומחירים טובים.
בכניסה לחנות בנו מין גשר קטן (2-3 מטר) כדי להיכנס בנוחות מהרחוב.

לצפיה ב-'גם כמעט סיימתי את מנגנון הגלגלים של השולחן'
גם כמעט סיימתי את מנגנון הגלגלים של השולחן
21/11/2014 | 11:52
191
המנגנון אינו רעיון שלי אני התאמתי אותו למקרה הזה והוא עוד דורש פיין טיונינג
הוא מבוסס על שתי ידיות המשמשות כמנופים הממירים מעט כוח להרמת משקל כבד בקלות.

לצפיה ב-'יצירת החריטה נגנבה והגנב נתפס על חם לאחר שעות '
יצירת החריטה נגנבה והגנב נתפס על חם לאחר שעות
23/11/2014 | 23:26
54
בשעה שהוא מנסה להעביר את הרכוש הגנוב
לצפיה ב-'drors01'
drors01
22/11/2014 | 11:36
69
לדרור שלום ,אני מברך אותך על בחירתך בצק  טלון של ואנואי אני משתמש בצק הזה כבר 10 שנים ,והוא עובד כמו חדש ,הייתי  בנוסף מבקש ממך לשלוח לי במייל את סוגי הדבקים שברשותך ,
המייל שלי הוא 
לצפיה ב-'דרור, אתה מקצוען ואין מה להתרגש ש...'
דרור, אתה מקצוען ואין מה להתרגש ש...
21/11/2014 | 12:32
20
84
שלקח חצי שנה. אתה נהנה מהתהליך גם אנחנו חברי הפורום (אני מניח שמרגישים כמוני), נהנים לראות את ההתקדמות, ההצלחה עד כה ותוכנית הפעולה להמשך. כל הכבוד.

לצפיה ב-'הי תודה. לא הפריע לי שלקח חצי שנה '
הי תודה. לא הפריע לי שלקח חצי שנה
21/11/2014 | 13:05
19
67
היו רגעים בהם נתקעתי אבל התהליך סופר מהנה.
בסופו של דבר מדובר רק ב.... מחרטה אבל ההנאה מההפעלה הראשונה היא מדהימה.

תודה
לצפיה ב-'דרור כל הכבוד על הסבלנות והחייאת והתאמת המחרטה לצרכיך!'
דרור כל הכבוד על הסבלנות והחייאת והתאמת המחרטה לצרכיך!
21/11/2014 | 23:13
18
48
תהנה..... בגדול חריטה היא אמנות ממש ממש כייפית ומספקת כי התוצאות די מהירות יחסית לנגרות או גילוף
לצפיה ב-'תודה ושאלה'
תודה ושאלה
22/11/2014 | 00:04
17
52
היום אני מבין שהמחרטה זה פשוט ולהשיג את חומר גלם המעניין לחריטה זה סיפור אחר ולא פשוט.
האם חומר הגלם הוא ממש שמוצאים "על הדרך"?

לצפיה ב-'אפשר לעבוד עם מגוון עצים'
אפשר לעבוד עם מגוון עצים
22/11/2014 | 00:13
44
תעשייתיים - בארץ מעבר לאורן יהיה קשה או יקר למצוא קורות מעל  2"  (מה שבטח יהיה עומק הקערה)  אז אתה יכול להכין מגוון צלחות , או פריטים דקים כמו רגליים לשולחן, ידיות לכלים  וכו..  .   קיימת דרך לקחת עץ תעשיייתי לנסרו לחתיכות קטנות ולהרכיב מחדש לידי יצירת בסיס לחריטת קערות - יש על זה המון חומר באינטרנט וזה פתרון יצירתי ויפה ביותר להפוך קורות דקות לקערות עמוקות - חפש SEGMENTED WOODTURNING

עץ ירוק - כל עץ שנגזם ותמצא בדרכים או תרכוש / תקבל  - כאן כבר יש מגוון של עצים וגדלים שתוכלי להשיג - דורש ידע בעבודה עם עץ ירוק שכן צריך לייבש אותו זמן ארוך ( שנים) או לנסות לזרז את התהליך בדרכים שונות שאני בתכלס רק מתחיל לחקור את הנושא /

אני בטוח וממתין בעצמי שחברים נוספים ירחיבו עוד מנסיונם... בעיקר על עבודה עם עץ ירוק  (כי זה באמת פוטנציאל למגוון עצים וגדלים שניתן לאסוף בכל ערימת גזם)

לצפיה ב-'ארחיב בנושא למצוא עצים על הדרך:'
ארחיב בנושא למצוא עצים על הדרך:
22/11/2014 | 11:43
14
59
בדרך כלל הרשויות גוזמות עצים ומח' הנקיון מפנה אותם רק למחרת גם פרטיים שגוזמים מוציאים את הגזם לרחוב ויש חלון הזדמנויות למצוא אותם לפני הפינוי. הזמן שלך מוגבל להסתובבות אבל אם תספר למשפחה ולחברים שאתה מחפש אז גם הם יסרקו את הרחובות תוך כדי נסיעהוכאשר יראו גזם, יודיעו לך או אפילו אם מדובר במשהו קטן וקל - יאספו עבורך. היתה תקופה שנסעתי לעבודה במונית ולאחר היכרות עם הנהג, גם הוא גוייס למשימה וכל פעם שנתקל בגזעים כרותים קיבלתי ממנו הודעה על מיקום, וברור שנהג מונית מסתובב כל היום בעיר.
לגבי חריטת ירוק - אנין לי נסיון אבל לגבי ייבוש גזעים, נכתב רבות בפורום וחיפוש יניב תוצאות.
לצפיה ב-'אז יש לך מסור שרשרת ברכב?'
אז יש לך מסור שרשרת ברכב?
22/11/2014 | 13:02
13
51
אני לא פעם רואה גזעים אבל בד"כ מה שמעניין כבד מידי ומה שפגום מעוות זה מה שיתן לשאת.
אז אני לא רואה דרך להוציא חומר לעבודה אלא אם יש מסור שרשרת.

ותודה לכל מי שהרחיב את הנושא.

לצפיה ב-'drors01'
drors01
22/11/2014 | 14:30
47
בדרך כלל לא  אבל אם אני יודע שבדרך מסוימת בעיקר מחוץ לעיר אני לוקח איתי  דרך אגב זה הכלי הכי שימושי שלי 
לצפיה ב-'מסור שרשרת ברכב?'
מסור שרשרת ברכב?
22/11/2014 | 18:52
10
64
תקופה ארוכה הסתובבתי ברכב עם מסור ידני אבל זה לא הצדיק את עצמו. המסור שרשרת שלי הוא חשמלי ולכן פחות מתאים חגיזום ברחוב. ולרות זאת מצאתי גזעים שהצלחתי להכניס לרכב בכוחות עצמי או בעזרת עוברים ושבים. והשכתי גזעים די גדולים לפיסול.
לצפיה ב-'על הדרך יצא לך'
על הדרך יצא לך
22/11/2014 | 21:39
9
47
ביטוי נפלא, שלא במתכוון: חגיזום, יעני החג של הגיזום. עברית יפה
לצפיה ב-'משחזת שולחנית מישהו?'
משחזת שולחנית מישהו?
22/11/2014 | 23:22
8
61
כרגע ביד 2 לא מוצאים דבר ששווה השקעה

אשמח לקבל המלצות
תקציב נמוך, מותג לא חשוב. כמה הספק מקובל כמינימום ל-6" או אולי 8" ?

לצפיה ב-'אם תקציב נמוך, אז הנה כמה קישורים'
אם תקציב נמוך, אז הנה כמה קישורים
23/11/2014 | 00:48
7
58
ההבדל בין מחיר אופני גדול. אופן 8" עולה כמו משחזת 6" פשוטה.... לא, הוא עולה יותר.
מיישר / מחדש פני אופן מסוג T  (יש גם פוינט, אני פחות ממליץ)
יש גם אצל צלח - ריובי, מטאבו, רקורד, FEMI. המחירים גבוהים יותר, המותגים מותגיים יותר...

לצפיה ב-'והשאלה המתבקשת'
והשאלה המתבקשת
23/11/2014 | 09:07
6
35
למה לא מחברים גלגל כזה למחרטה? 
הרי ניתן להסיר ולהרכיב בעת הצורך... ונכון שצריך לבנות מגן אבל מעבר לכך יש כוח, יש מהירות... ולא צריך מקום של משחזת שלמה וגדולה.
ניתן לפי התקציב לרכוש אבן כמעט בכל סוג ובטוח שיש מתאמים לציר.

לצפיה ב-'והתשובה המתבקשת...'
והתשובה המתבקשת...
23/11/2014 | 09:36
1
47
אז למה אנשים לא הולכים ובונים... מחרטה, נגיד? סתם, כאילו בשביל הדוגמה, אין לי בראש מישהו קונקרטי...
ושתי תשובות קצת פחות מתחכמות...:
1. אבן משחזת באה עם ציר משני הצדדים, שתי אבנים. אחת גסה, המשמשת לעיצוב כלי חדש, עיצוב כלי מחדש, עיבוד מתכת לצרכים שונים וכולי. האבן הלבנה, גריט 80 בד"כ (ואפשר להתדיין למה לא 120) משמשת להשחזה סופית בלבד.
2. בניגוד לתוף ליטוש למשל, שיחסית פשוט להרכיב ולפרק מהמחרטה, ואם יש טלטול של רבע מילימטר זה לא כ"כ נורא, אזי אבן השחזה אסור שיהיה לה שום "שפיל", ואם יש היא מחייבת יישור בעזרת מיישר יהלום. בקצב כזה, האבן תגמר מהר מאוד.
מ צ ד  ש נ י, יש מספר אנשים (ואני לא כולל את עצמי עדיין בתוכם), שיש להם בהחלט היכולת לבצע קונסטלציה שכזו, ברמת דיוק מספקת (ראיתי כאלה ששמו להב 10" על ציר המחרטה ובנו להם שולחן מסור. אז השמיים הם הגבול). אני לא מציע להסתמך על מתאמי הפלסטיק שבאים עם האבן, כי הם לא ממש מדוייקים. אז אם זה קבוע על ציר מסויים זה בסדר, אבל אם זה בא והולך וחוזר, זה עלול להיות בעייתי. תחשוב על ציר קבוע. ודסקיות גדולות (בין רבע לשליש קוטר האופן עצמו). ובהחלט על מגן, שיכסה את כל האופן, וישאיר ~20% גלוי (מסתבר שהם עלולים להתפוצץ ספונטנית, לא קרה לי, אבל שמעתי). ומיתקון לג'יגים להשחזה. ואישית, לי נוח יותר שהמשחזת גבוהה יותר, בערך בגובה החזה שלי, ולא בגובה המחרטה, כלומר באיזור הפופיק). ושכל זה יהיה בר הסרה-התקנה בקלות, במהירות ובמדוייק, ולכן יצדיק לא לרכוש משחזת שולחנית ב-250שח...
מספיק חומר מחשבה לתגובה אחת...
לצפיה ב-'יש משהו בדבריך'
יש משהו בדבריך
23/11/2014 | 19:53
26
על חלק מהדברים הייתי מתווכח אבל יש מספיק סיבות שגורמות לי להסכים במיוחד עם הפרמטר של המחיר הישיר והעקיף של שתי השיטות.
הסיבה לשאלב נובעת גם מאילוצי מקום. כנראה שבזה נחפש פתרון יצירתי.

לצפיה ב-'דרור'
דרור
23/11/2014 | 18:03
3
35
אפשרי וגם עשו זאת אחרים,עד כמה זה שימושי אינני בטוח,
לפחות בדבר אחד השחזה במחרטה טובה,ניתן להשחיז במהירות נמוכה,שעדיפה בהשחזה ,למניעת חימום יתר של מתכת המפסלות
לא פעם משחיזים תוך כדי חריטה,אצל  הרבה חרטים מתקן ההשחזה בצמוד למחרטה,כך שברגע שצריך להשחיז,לוחצים על כפתור הפעלה ומשחיזים
לצפיה ב-'אני חושב שהסיבה שהעלית והצורך לעיתים ב-2 אבנים כפי שיובל כתב'
אני חושב שהסיבה שהעלית והצורך לעיתים ב-2 אבנים כפי שיובל כתב
23/11/2014 | 18:18
28
וגם זה שהמכשיר זול אלה הסיבות
כמו כן התקן מתנייד ייגרום לאבל לחטוף פה ושם ולאבד פינות...

חקרתי מעט ויש חברות שמייצרות למחרטה התקן היושב בצד שמאל מעבר לראש 
אולם שוב מחירו מייתר אותו.

אני חושב שאלה נימוקים המבוססים על הרגלי עבודה והם בד"כ מה שצריך.

לצפיה ב-'התבלבלתם אותי'
התבלבלתם אותי
23/11/2014 | 22:01
1
22
הי
אתה אומר שבמחרטה המהירות הנמוכה היא יתרון
המהירות גבוהה יותר במשחזת שולחנית 8" מאשר ב-6" ומחיר האבן גבוה יותר ובגלל המהירות היא נשחקת מהר יותר, לא?

אז משחזת 8" שולחנית מומלצת יותר מ-6"?  למה? 

לצפיה ב-'גלגל 8" יקר יותר'
גלגל 8" יקר יותר
23/11/2014 | 23:45
25
כי הוא גדול יותר ורוכשים אותו פחות. הגיוני.
המהירות ברוב המשחזות ה"סטנדרטיות" דומה - סביב 2900סל"ד. זה נכון שהכלי "רואה" מהירות היקפית גבוהה יותר, אבל גם ההיקף גדול משמעותית, ולכן בסה"כ קצב השחיקה אינו שונה משמעותית. לוקח הרבה הרבה יותר זמן עד שצריך להחליף אופן 8" - למעשה, הגבול התחתון הוא בערך 5.25", אם אני לא טועה, ומכאן היתרון של ה8". מתחת לקוטר הזה הCAMBER שנוצר בכלי, הקיעור הזה, נהיה גורם סיכון לקאטץ'.
מה כן? בכל מקרה צריך לעבוד ברחיפה, בנגיעה עדינה, עם מינימום לחץ, ורצוי עם כלי עם מיים קרוב, לקירור, על מנת לא לאבד את הטמפר. אני משתדל להחזיק את האצבעות ~4-5ס"מ מקצה הכלי, וכך להרגיש מיד כשמתחיל להתחמם.

לצפיה ב-'יש ויש'
יש ויש
22/11/2014 | 20:14
54
בתקופת החריטה הסתובבתי ברכב עם מסור שרשרת של סטיל
ואני יודע על חברים שמסתובבים עם מסור שרשרת ברכב
אצלי זו היתה כמעט מחלה,הסדנה שלי באותה תקופה היה אוטובוס ישן של דן במושב בחצר של ביתי,חלק גדול מאנשי המושב ביו מיידעים אותי מתי מתכנניים לכרות משהו,בחורף אחרי סערות הייתי מסתובב עם הטרקטורון ומחפש עצים שנעקרו מהסערות 
לא פעם הביאו לי לחצר עצים שלמים עם טרקטור
לצפיה ב-'drors01'
drors01
22/11/2014 | 11:47
68
היי דרור ,לשאלתך על סוגי חומר הגלם 
הכל תלוי במה שאתה רוצה לחרוט ,בתור חרט מתחיל הייתי  משתמש לשם תרגול עם שאריות של אורן  תעשיתי ,לאחר מכן .הייתי כבר מכין  סוגי גזעים ליבוש  למרות שאפשר לחרוט גם עץ רטוב ,אני בעיקרון לא קונה עץ ,אני גר בסביבה כזו  שתמיד גוזמים עצים לכן אין לי בעיה עם זה ,ועץ ירוק  כוונתי לא מעובד ,תמיד מפתיע ,ולאחר הורדת כל שבב אתה מגלה טקסטורות שרק הטבע יכול ,בשלב הבא כאשר אתה מיומן יותר  ולא רוצה הפתעות עץ קנוי יתן לך את התוצאה ,כמובן אתה צריך לדעת איזה עץ מתאים לסוג היצירה שאתה רוצה לעשות 
אני מקווה שעניתי במקצת על שאלתך
לצפיה ב-'תהייה לגבי מחירים בארץ ובחו"ל - '
תהייה לגבי מחירים בארץ ובחו"ל -
21/11/2014 | 09:01
2
132
שוטטתי באינטרנט וראיתי את זה :http://www.craftsman.com/craftsman-18780-evolv-12-...
אפשר לקנות מסור עגול בארה"ב מחברה מוכרת ב...110 שח ...!!??
וגם מוצרים מקבילים, המחירים הם מעל פי  2 ולפעמים פי 3!
לדוגמא בוש פאלם רוטור 100$ בארהב ו930 שח בארץ..?
אני יודע שיש פערים בכל המוצרים אבל כאלה פערים זה לא הגיוני , ועוד יותר לא הגיוני שהצרכן הישראלי מרשה לפערים כאלה להתקיים.

לצפיה ב-'חחח קרעת אותי עכשיו...עכשיו נחתת בישראל???'
חחח קרעת אותי עכשיו...עכשיו נחתת בישראל???
21/11/2014 | 10:09
1
95
דבר ראשון אל תשווה את חו"ל לישראל בשום צורה.
דבר שני בישראל כל מוצר שתרצה לרכוש במקרה הטוב כפול במחיר במקרה הרע פי שלוש (בהשוואה לישראל)
יבואנים מקפיצים מחירים בכיסוי של מיסים שהם משלמים וטוחנים לך את הצורה,אני יכול לומר לך בוודאות כאחד
שסורק על בסיס יומי ערוצים של נגרות בחו"ל,אין קשר למחירים או הדילים שישנם בחו"ל לישראל,או אם תרצה לעשות השוואה.
לא אחת ראיתי ערוץ כזה או אחר שאותו בעל ערוץ מציג את הציוד שאותו קנה פשוט לבכות על המחירים,ציוד לרכישה זה נושא
כאוב מאוד  בישראל.

עשה מה שממליץ יהודה קנה ציוד לפי הצורך ולא לקנות סתם ציוד שיישב בבית.

לצפיה ב-'שמע, אני בעולם הגיטרות וכלי נגינה'
שמע, אני בעולם הגיטרות וכלי נגינה
21/11/2014 | 10:17
102
ואני חייב להגיד שא- אני מזמין כמעט הכול מחו"ל,
ב- עם הזמן היבואנים הבינו שאין ברירה כי איביי פתוח לכולם והפערים היום קטנים הרבה יותר לעומת חו"ל. יש חנויות אפילו שהפערים של באזור ה20% בלבד.
ג- זה צריך לקרות גם בעולם הכלי עבודה. אסור להסכים למחירים כאלה ואפשר לקנות מחול גם כלי עבודה.

לצפיה ב-'הדבקה מחדש של מושב כסא'
הדבקה מחדש של מושב כסא
21/11/2014 | 00:57
2
129
שלום שלום,  לפני כמה ימים התפרק במפתיע (תוך כדי שיושבים עליו) מושב הכסא בפינת אוכל של ההורים שלי. איכותי אומנם אך בן 15 שנה בערך.
כעת אני מתלבט האם אפשר פשוט להדביק מחדש על קליבות או שרצוי לחזק את זה עם התקן פיזי נוסף (למשל מתחת למושב לאורך הסדק)
עד כמה שאני מבין ולפי ההגיון הפירוק התרחש בדיוק במיקום ההדבקה הקודם. (ראו תמונה)

זה יהיה שימוש רישון לקליבות צינור החדשות שלי... :)

נ.ב: האם כדאי לשייף לפני זה? המשטח סה"כ נראה די חלק ולמרבה ההפתעה אני לא רואה שאריות של דבק ישן. 

לצפיה ב-'לאחר הפירוק הייתי משייף בנייר עדין את שני החיבורים'
לאחר הפירוק הייתי משייף בנייר עדין את שני החיבורים
21/11/2014 | 01:40
1
61
 מבפנים , אם התפרקה ההדבקה, והשפתיים ישרות, הייתי עובר עם ציקלינה ומנקה כך את שאריות הדבק. אם השפתיים לא ישרות (גלייות מה שהוא, ז"א חלק של שפה אחת נשאר מודבק על השניה, הייתי מלטש בנייר עדין לא יותר מידי , שהרי הם צריכים אחרי ההדבקה לחזור למקום ולהיות מתאימים אחד לשני. על הדרך לך לצורך חיזוק החיבורים (בכל מקרה). הייתי עושה שלושה חיבורי Butterfly Keys כמו בלינק המצורף.

מאיר
לצפיה ב-'הייתי משייף ונמנע מציקלינה'
הייתי משייף ונמנע מציקלינה
21/11/2014 | 08:36
50
הציקלינה עליונותה מתבטאת בניקוי הדומה להקצעה על מישורים רחבים.
פה היא עלולה עם יד לא מיומנת ובגלל שהמשטח המטופל צר לגרום למישורים לא מקבילים כלומר זווית לא אחידה ושקעים.

הדרך שאני הייתי מבצע היא להצמיד נייר שיוף למשטח קשיח באורך 10 ס"מ שניתן להחזיק בכף היד.
לשייף בהתאמה לזווית הקיימת. וחשוב מאוד, שיוף אחיד וכל פעם משיכה בתנועה אחידה ולחץ אחידלכל האורך.

לצפיה ב-'פלטת בוצ׳ר מייפל שהתעוותה'
פלטת בוצ׳ר מייפל שהתעוותה
20/11/2014 | 23:47
1
99
שלום יש לי פלטת בוצ׳ר מייפל עשויה חתיכות עץ מודבקות בעובי שני סנטימטר עם עוד פלטה תומכת בעובי שני סנטימטר שחוברה מתחת למקשה אחת. גודל הפלטה 230:150 ועובי כאמור 4 סנטימטרלאחרונה שלחתי את הפלטה לצביעה בצבע שונה והיא חזרה מעוותת. זה נראה שכל ארבע הפינות התעקמו כלפי מטה או שהיא קיבלה בטן באמצע. ממה זה יכל לקרות והאם ניתן ליישר ? תודה מראש
לצפיה ב-'שאלות מנחות'
שאלות מנחות
21/11/2014 | 02:03
66
1, שני פלטות מודבקות אחת על השניה? אחת בוצ'ר מייפל, והשניה ??? סנדוויץ או מה?
2. שני צידי הפלטה  נצבעו, או רק המייפל, והפלטה התחתונה לא נצבע?
3. הצבע יובש בחלל פתוח? או השתמשו באיזה אמצעי אחר לזרוז היבוש.
4. איך אתה יודע שלא היתה שם בטן מיקודם?.
למה אני שואל. כי לענייות דעתי כל אחת, או צירף של חלק מהסיבות האילו יכולה לגרום לעיוות. זאת פלטה די גדולה, וכל עיוות קטן יראה לעין גם בילתי מזויינת (כדברי שייקה אופיר (אללה ירחמו)). מה גם שאילו שני סוגי עץ שונים, ולכל אחד את מקדם ההתפשטות שלו, ואם אחד מתרחב ב- 10מ"מ והשני ב- 7 מ"מ אז ברור למה נוצרת הבטן.
תן לפלטה לנוח בבית כמה ימים(שבוע). שתתרגל לטמפרטורה + וללחות הסביבתית החדשה, ושתאדה מימנה את הלחות שספגה בצבע. תבדוק מה מצב הבטן. אם תראה שהיא הולכת ונעלמת, המתן עוד כמה ימים עד שתתישר. 
שוב זאת רק דעתי כנגר חובב, אולי וותיקים ממנו ירצו להגיב, ו/או להעמיד אותי על טעותי.

מאיר
לצפיה ב-'אורחת לרגע....שלום לכולכם...'
אורחת לרגע....שלום לכולכם...
19/11/2014 | 22:32
204
אני מצרפת כאן תמונה של אטבי כביסה.
בזמנו, בשנים רחוקות אחורה התשתמשו בהם  בארה"ב.
כאומנית, אני מחפשת מישהו שיהיה מוכן להכין לי כמה כאלה אבל יותר גדולים מאורכו של אטב, כ-20 ס"מ גובה.
היש כאן מישהו שיהיה מוכן לאתגר?? זה לא חייב להיות בדיוק אותו הדבר.
לכם תודתי,
אתי רז.
לצפיה ב-'mdf.'
mdf.
19/11/2014 | 21:20
7
146
ערב טוב. האם אפשר לקבל הסבר מדוייק,אמין ומבוסס על פי בדיקות מעבדה בעניין mdf? האם עבודה עם החומר הזה מהווה סכנה בריאותית חמורה? ואם כן מהם הסכנות. האם חבישת מסכת אבק איכותית  מועילה במאה אחוז? שואב אבק ?האם תועדו אנשים או נגרים שהיו חשופים לחומר הזה ונפגעו מעצם נשימת אבק ה-mdf ? האם בכלל כדאי לוותר על שימוש בחומר הזה ? הנושא הזה מאוד חשוב לי,היות וסגנון עבודתי כרוך בשימוש דומיננטי בחומר הזה.אני בטוח שכל אבק ניסורת עץ הוא מסוכן ולכן יש לנקוט באמצעי זהירות ,אך מתוך קריאה על ה-mdf הבנתי שהוא מאוד מסוכן וגם שימוש במסכה לא יעניק נגנה מלאה.אשמח לקבל תשובה מאנשי ניסיון וידע מבוסס. תודה.
לצפיה ב-'לצערי כל מי שעבד עם MDF הלך לעולמו כך שאין מי שיענה על זה'
לצערי כל מי שעבד עם MDF הלך לעולמו כך שאין מי שיענה על זה
20/11/2014 | 08:49
6
143
חחח
זה היה בצחוק כמובן, אבל כמו שאני מצליח לתאר לעצמי קצת נבהלת !

ועכשיו ברצינות:
היות והמעבדה שלי סגורה היום לא אוכל לפרסם כאן את הדוחות שעלו בבדיקת המעבדה
לכן רק מנסיון אישי שלי והגיון בריא אנסה לענות. יש הרבה מידע ברשת ועיקרו באנגלית.
בכל פעם שאני מלטש או חותך או מקציע או כל תהליך אחר שיוצר נסורת באויר אני שם מסיכת פנים.
הנסורת הכבדה היא הפחות מסוכנת כי היא שוקעת במהירות והנסורת הדקה מסוכנת כי היא נשארת מפוזרת בחלל האויר לזמן ארוך ונכנסת למערכת הנשימה יחד עם האויר שאנחנו נושמים. היות והMDF הוא חומר שמשלב קרטון דחוס יש לו את הנסורת הכי דקה (אין סיבי עץ), תוסיף את העובדה שיש בו דבקים וחומרים כימיים אחרים שמיצבים אותו ונותנים לו חוזק ועמידות ותקבל נסורת דקה מאוד ורעילה
כמה זה מסוכן ? כמה להתמגן ? כמה המסיכה מונעת? 
המסיכה לדעתי (מזכיר לך שהמעבדה שלי סגורה היום) מונעת לחלוטין מהנסורת להיכנס למערת הנשימה בתנאי שהיא מונחת טוב על הפנים ואוטמת טוב (אם אין לך זקן)
אני צריך לסיים, נראה לי שזה הסבר ראשוני טוב ומכאן אתה יכול לברר על כל מיני סוגי מסיכות ושואבי אבק ומטהרי אויר שמיועדים לסביבות נסורת דקה ונתלים צמוד לתקרה
מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'חחחחח, קרעת אותי....... אני על הרצפה בשלולית פיפי.... '
חחחחח, קרעת אותי....... אני על הרצפה בשלולית פיפי....
20/11/2014 | 11:29
60
לצפיה ב-'moshezar.ההומור שלך מוצלח יותר מההסבר .'
moshezar.ההומור שלך מוצלח יותר מההסבר .
20/11/2014 | 13:13
4
94
ראשית תודה על ההסבר המעניין שתובל בהומור .קצר וקולע.
בעניין המעבדה שהזכרת מספר פעמים,אז כמובן כוונתי הייתה ,האם יש מאמר בנושא,שהוקדשה לו בדיקה רצינית ומעמיקה של אנשי מקצוע כגון רופאים וכו'.הספקתי לקרוא מאמרים שאחד סותר את השני,למרות שהרב ציין שהעץ התעשייתי הזה מסוכן לבריאות ואת זה כל ילד יודע.אני חושב שבטיחות ושמירה על הבריאות לא פחות חשובים מהתחביב או המקצוע בעבודה עם עץ ואסור להקל ראש או לזלזל.ושוב תודה על התשובה ואל תשכח לפתוח היום את המעבדה.
לצפיה ב-'דוח מעבדה - המוסד לבטיחות וגיהות'
דוח מעבדה - המוסד לבטיחות וגיהות
20/11/2014 | 15:33
3
77
לצפיה ב-'זה יופי, אבל'
זה יופי, אבל
20/11/2014 | 15:51
2
74
איזה שרפים משמשים כיום בכבישת MDF?
מה רמת הפורמלין (פורמאלדהיד) בלוחות MDF המיוצרים בארץ, או מיובאים?
מה רמת החשיפה (PPM) הפאסיבית לאדם בסביבת עבודה סבירה, בזמן חיתוך? עם מיגון סביר?
חשוב לציין שההגנה שנותנות המסיכות תלויה מאוד בפילטרים. להגנה מפורמלין דרוש יותר מאשר פילטר P3 (המיועד לחלקיקים קולואידיאליים זעירים).
אני חושב שהחשש מהאבק של ה-MDF ושל עצים אקזוטיים מסויימים צריך להיות הרבה יותר גדול מאשר החשש מהפורמלין, שנמצא בכמויות זעירות בMDF, ומתפזר באויר לרמה אפקטיבית אפסית (PPB). אבל הנטייה הטבעית שלנו לפחד ממה שאנחנו לא רואים.
לצפיה ב-'האבק מעצים אקזוטיים מסוכן?'
האבק מעצים אקזוטיים מסוכן?
20/11/2014 | 16:11
1
71
מה יש בהם?
שואל כיוון שערימה של עצים, שאני אפילו לא יודע איך לבטא את שמם, נמצאת בדרך אלי בימים אלו. המוצא שלהם בארה"ב,קנדה,טסמניה וניקרגואה.
אגב, יובל, מזמן לא קיבלתי הסברים כל כך ברורים בנושא שאני לא מבין בו כלום... והצלחתי להבין משהו (:
לצפיה ב-'רעילות עצים'
רעילות עצים
20/11/2014 | 16:55
70
עיקר הבעיתיות בעיבוד של העצים,בעיקר בליטוש,יש עצים הגורמים לאלרגיות שונות,
בזמנו קיבלתי חתיכת עץ שכבר בזמן החריטה התחלתי להתגרד,ואני הייתי עטוף במעיל חרטים מגן פנים ומסיכת נשימה
יש ברשת לא מעט רשימות על רעילות עצים שונים
יש בפורום כמה שרשורים בנושא רעילות עצים כולל רשימות או קישורים לרשימות שונות
לצפיה ב-'חווית שרות פחות נעימה עם סוף טוב'
חווית שרות פחות נעימה עם סוף טוב
19/11/2014 | 17:49
76
אחרי שקניתי את הרוטר הייתי צריך קרסמים וצבע לעבודה שאני רוצה לעשות
נכנסתי לצלח וביקשתי משהו שיוכל לעזור לי לבחור כרסמים אמרו לי שם של עובד
אותו עובד לא היה הייתי צריך לחכות קרוב לחצי שעה -40 דקות שאותו עובד יגיע לעזור לי 
אחרי שהוא עזר לי(יש לציין שנתן שירות טוב) הלכתי למחלקת הצבע
שם העובד היה עסוק עם לקוח אחר שבנתיים הלך איתו לקופה והייתי צריך לחכות עוד
בפועל הייתי בחנות בשביל כרסמים ופח צבע חצי ליטר(שבסוף התייאשתי מהצבע אז לא לקחתי צבע)
שעה שלימה.
שלחתי להם באתר את המקרה אחרי שגם בקופה הצגתי להם את המקרה ואמרתי שאני מאוד מאוכזב משירות כזה
שאני צריך לשרוף כל כך הרבה זמן בשביל שני פריטים(אחרי הכל לא נכנסתי לטמבוריה קטנה אלא לחנות גדולה מאוד)

עכשיו התקשר אלי אבירם והיה חשוב לו לפרגן על זה בכלל כתבתי לו על המקרה, והתנצל ואמר שיצפר אותי בפעם הבאה שאגיע
יש לציין שתכננתי לבוא לתערוכה שבוע הבא ואחרי שירות כזה אמרתי אני לא חוזר לחנות כזאת אבל דעתי השתנתה אחרי שראיתי
כמה חשוב לאבירם להתנצל ולחקור את המקרה ולשפר את השירות, אז כנראה אחרי השיחה הזאת שכן אגיע לתערוכה שבוע הבא :)

שיהיה אחלה סופש לכולם
ומקוה לשתף כמה שיותר מהר תמונות מהעבודה שאני הולך להכין!
לצפיה ב-'קרש חיתוך יפהפה ושאלה לגבי שלב בהכנתו'
קרש חיתוך יפהפה ושאלה לגבי שלב בהכנתו
19/11/2014 | 14:55
3
275
ראיתי סרטון על הכנת קרש חיתוך מדהים:
מצאתי גם את הכתבה עליו ודרך ההכנה שלו (בקובץ המצורף). הדרך והתוצאה מרתקים.
הדרך שבה הוא מבצע את החיתוך בצורת S הוא שימוש ברוטר ליצירת GROOVE ואז מנסר במסור סרט את שאר עובי העץ קרוב לשולי ה GROOVE ועל שולחן רוטר משלים את העבודה.
למה לדעתכם הוא לא מבצע חיתוך אחד לכל עובי המשטח בעזרת הרוטר?
לצפיה ב-'ראוטר'
ראוטר
19/11/2014 | 15:11
2
143
הרעיון מדליק
לגבי שימוש בראוטר - תמיד תמיד, כשמשתמשים בביט ישר לכרסום עומק או חיתוך מלא - עושים את זה בשלבים של כמה מילימטרים בכל מעבר. אחרת העומס על הביט ועל הראוטר גדולים, עלול להגרם נזק לביט (עד כדי שבירה), לעובד (חימום יתר), לראוטר (לחץ על הציר), לנגר (למה לא קרא את הוראות הבטיחות!!).
עקרונית, ניתן לבצע חיתוך מלא במספר שלבים, אבל יציב, מדוייק ונקי יותר לבצע כרסום ראשון כנגד שבלונה, חיתוך קרוב, ו-flush trimming עם דופן הכרסום הראשון כמוביל למיסב של הביט.
לצפיה ב-'הרחבה'
הרחבה
20/11/2014 | 08:31
1
106
בנוסף לתשובה של יובל ...

המצבים בהם עוברים עם הכרסום את כל העובי של העובד מעוררים קשיים, במיוחד אם מדובר בהפרדה של שני חלקים באמצעות כרסום (כמו שמבוצע עם קרש החיתוך). צריך לכלוב היטב גם את "הצד השני" (זה שאליו לא מחוברת השבלונה), אחרת אתה מוצא עצמך עם חלקים של העובד מתעופפים בסדנא. בנוסף, צריך "להרים" את העובד, כדי שהכרסום שעובר אותו לא יחתוך את משטח העבודה.

מניסיוני, הפתרון שמוצג בסרטון מהיר יותר (לעומת החלופה שאתה מציע / תוהה לגביה). זה אולי פחות חשוב עבור חובב שמכין קרש אחד, אבל אם מכינים אצווה (batch) - החיסכון בזמן מתחיל להיות משמעותי.

איל
לצפיה ב-'המון תודה על ההסברים'
המון תודה על ההסברים
20/11/2014 | 09:47
60
מעניין מתי יהיה לי האומץ לנסות לעשות אחד כזה...
לצפיה ב-'עבודה עם עץ אורן'
עבודה עם עץ אורן
19/11/2014 | 12:27
18
197
האם כדאי לעבוד עם עץ אורן?
 או שהוא מתפוצץ בקלות?
חשבתי להכין קרש חיתוך ושולחן\ ספסל.
מה אתם אומרים? תודה
אשמח גם לטיפים...

לצפיה ב-'עבודה עם עץ אורן'
עבודה עם עץ אורן
19/11/2014 | 12:42
141
רבים מאתנו עובדים עם עץ אורן
כך שהתשובה הכללית ביותר היא כן, כדאי.
יתרונותיו: זמין, זול, בא במגוון גדלים של קורות ולוחות, נוח לעיבוד
חסרונותיו: רך (חסרון בחלק מהיישומים), לוחות עלולים להתעוות בשינויי לחות
ספציפית לגבי קרש חיתוך, בחור מוכשר פה הכין קרש חיתוך ע"י הדבקת קצות קורות 10X5, כלומר לוח end-grain

לצפיה ב-'לא צריכה להיות בעיה'
לא צריכה להיות בעיה
19/11/2014 | 12:49
117
לא מעט נגרים חובבים משתמשים בעץ אורן בעיקר בגלל זמינותו כעץ מהוקצע והמחיר,למרות הבעייתיות כעץ מלא כשם שנכתב בתגובה של יובל
מבחינתי עדיף על תחליפי עץ שונים,כמובן על פי אופי הפרוייקט

לצפיה ב-'סליחה- לא הייתי ברורה...'
סליחה- לא הייתי ברורה...
19/11/2014 | 16:46
11
117
יש לי גזע גולמי של אורן...
איך אני עובדת איתו ככה שיהיו כמה פחות פיצוצים?
תודה
לצפיה ב-'איטום'
איטום
19/11/2014 | 16:58
100
איטמי את הגדמים כמה שיותר מהר
שמרי בצל לייבוש איטי
חפשי פה בפורום היו המון שרשורים בעניין
לצפיה ב-'אורן'
אורן
19/11/2014 | 17:35
9
155
תלוי מתי נכרת,אוטמים רק לאחר ששהסתיים שלב הפרשת  את השרף
אורן טרי ועוד עצים מפרישים שרף לאחר הכריתה,השרף משתחרר לאט מהעץ,לאורן שרף לבן
לעצים כארוקאריה שרף אדום
לצפיה ב-'נכרת לפני כחודש. במה לאטום?'
נכרת לפני כחודש. במה לאטום?
19/11/2014 | 19:32
7
52
לצפיה ב-'איטום'
איטום
19/11/2014 | 20:24
5
83
אם יש הפרשות שרף בגדמים, הסירי אותן בשעות הבוקר המוקדמות, או בלילה, כשקר יחסית (אז השרף מוצק וקל להסירו).
חומרי איטום - כל חומר שאחרי הייבוש אטום למיים, או כמעט אטום. למשל: פוליגג, צבע פוליאוריתני,לכות למיניהן, דבק נגרים, סנדינג סילר (בזה אני משתמש לאחרונה), פראפין מותך היטב, כל מה שיאטום את הגדם ללחות.
לצפיה ב-'ניילון נצמד גם טוב?'
ניילון נצמד גם טוב?
20/11/2014 | 10:58
4
54
כמו כן, האם אפשר פשוט לעטוף את כל הגזע בשק פלסטי ולשאוב את כל האוויר שבפנים עם משאבת וואקום?
לצפיה ב-'ניילון נצמד - לא, ואקום? שאלה מעניינת.'
ניילון נצמד - לא, ואקום? שאלה מעניינת.
20/11/2014 | 11:29
1
54
לגבי ניילון נצמד. מנסיוני, לחות מצטברת בינו לבין הגדם, ותוך זמן קצר מתפתחים עובשים. אני לא מכיר הרבה עבודות עם spalted pine.... אז, לא, לא הייתי ממליץ על ניילון נצמד.
לגבי הוואקום, זו שאלה מעניינת. מה שגורם לסדקים בזמן ההתיבשות זה קצב ההתייבשות המהיר בגדם. לא יודע איך ואקום ישפיע על זה, אבל זה יכול להיות ניסוי מעניין, אם יש לך הציוד והחשק לנסות.
לצפיה ב-'ציוד - לא. חשק לנסות - תמיד!'
ציוד - לא. חשק לנסות - תמיד!
20/11/2014 | 12:03
32
לצפיה ב-'לצורך ייבוש'
לצורך ייבוש
20/11/2014 | 12:11
1
57
צריך מרחב מאוורר,כל אטימה היקפית תמנע יבוש נכון,וזו מלכודת לחות בתוך העץ
לצפיה ב-'בערך'
בערך
20/11/2014 | 13:51
41
הרעיון הוא לגרום לכך שהעץ יתייבש לאט, תוך שחרור הלחות דרך ההיקף / הקליפה, ולא במהירות דרך הגדם
לצפיה ב-'לא מעט אפשרויות'
לא מעט אפשרויות
19/11/2014 | 20:25
74
דבק פלסטי משרדי,-זפת קרה-צבע כל שהוא
אוטמים את הגדמים ומאחסנים במקום מוצל
לצפיה ב-'להשלמת מגוון הצבעים: לינבוט - שרף שחור '
להשלמת מגוון הצבעים: לינבוט - שרף שחור
21/11/2014 | 10:03
15
לצפיה ב-'עוד שאלה..'
עוד שאלה..
20/11/2014 | 11:09
3
58
חייבים לייבש את הגזע כולו או שאפשרי לפרוס לפרוסות ואז לייבש?
תודה על התשובות
לצפיה ב-'אני חושב שאפילו עדיף לפרוס, אבל'
אני חושב שאפילו עדיף לפרוס, אבל
20/11/2014 | 11:35
51
לי אישית אין נסיון עם פריסה של אורן
לצפיה ב-'תלוי במטרות השימוש'
תלוי במטרות השימוש
20/11/2014 | 12:03
1
50
למטרת קרשי חיתוף עדיף לפרוס להוסיף לייסטים ליצירת מרווחי אורור בין הפרוסות,ולהמתין,הייבוש בשיטה זו מהיר יותר
ככלל שימור למטרות שונות כ נגרות,אמנויות שונות,חריטה,לכל מטרה שיטת שימור שונה של העץ
לצפיה ב-'אז אם אני רוצה קרשי חיתוך\ הגשה'
אז אם אני רוצה קרשי חיתוך\ הגשה
20/11/2014 | 20:56
35
אני פורסת אותם עכשו.
ואוטמת או לא?
תודה
לצפיה ב-'צביעת עץ בצינור: יש הבדל בין צבע ייעודי לתערובת?'
צביעת עץ בצינור: יש הבדל בין צבע ייעודי לתערובת?
19/11/2014 | 09:25
1
63
שלום!יש לי כמה פריטי ריהוט שאני רוצה לצבוע בתנור.מקום אחד אמר שמשתמש במניפת צבעים ייחודיתלכך.מקום אחר אמר שמשתמש בתערובת צבעים על בסיס מניפת הצבעים הרגילה של נירלט\טמבור.יש הבדל בין שני הדרכים?כי בעלות יד הבדל.תודה רבה.
לצפיה ב-'סליחה על צפיפות הכתיב, זו גרסת הסלולר של תפוז'
סליחה על צפיפות הכתיב, זו גרסת הסלולר של תפוז
19/11/2014 | 09:29
23
לצפיה ב-'שירות מעולה של לדיקו '
שירות מעולה של לדיקו
18/11/2014 | 18:21
13
226
השבוע קניתי רוטר בוש GMF1600CE
ההתקשרתי ללדיקו וביקשתי אם אפשר הדרכה על הכלי, נתנו לי טלפון של אנטולי 
הוא הגיע אלי הביתה (אני גר חמש דקות מלדיקו) ונתן הדרכה קרוב לשעה בסבלנות ובמקצעיות על הכלי.
חושב שראוי לפרסם בתי עסק עם תודעת שירות טובה כזאת כי מגיע להם.
----------------
קניתי אותו לעבודה של המתקן נעליים, אעלה תמונות וחויות בהמשך

לצפיה ב-'לא פעם'
לא פעם
18/11/2014 | 21:01
4
164
גולשים לא מבינים,למה אני מפרגן לחב' לדיקו,ולמה בחרתי  לקיים דווקא איתם קשרים ושת"פ
שרות כזה אינו עניין של מה בכך
לצפיה ב-'לגמרי!! הוא אמר לי ששבוע הבא יש את התערוכה אצל צלח'
לגמרי!! הוא אמר לי ששבוע הבא יש את התערוכה אצל צלח
18/11/2014 | 21:11
3
154
יש כלים ספציפיים שיהיו שם , אך הולך נושא ההנחה?
כלים בכל החנות?
בגלל שנרשמתי רק עכשיו וזאת הפעם הראשונה שאלך לנצל את המחירים הטובים
אשמח לפרטים בבקשה

לצפיה ב-'פרטים ישלחו במיילים'
פרטים ישלחו במיילים
18/11/2014 | 21:28
2
146
מאחר וזה לא לפרסום פומבי
גלעד היית רשום בעבר מאחר ונעלמת לזמן ארוך,נגרעת מהרשימה
לצפיה ב-'אוקיי מצויין,תודה רבה!!!'
אוקיי מצויין,תודה רבה!!!
18/11/2014 | 21:32
1
70
לצפיה ב-'שרות לדיקו'
שרות לדיקו
22/11/2014 | 17:39
22
גם אני מתלהב כבר הרבה שנים מהשרות של לדיקו. כששואלים לדעתי איזה כלי לקנות אני ממליץ על בוש בגלל השירות ועל מקיטה כי לא צריך שרות. יואב
לצפיה ב-'תתחדש!'
תתחדש!
19/11/2014 | 17:13
1
71
ראוטר מעולה. אני מאוד מרוצה משלי.
עוד לא יצא לי לבקש שירות מלדיקו, אבל מהביקור שלנו שם אני כבר נוכחתי שהם חבר'ה רציניים, מקצועיים ואדיבים ביותר.

אם תרצה להפעיל את המנוע מחוץ לבסיסים (נניח במעלית ראוטר) - מצאתי שיטה להעביר את המתג החוצה (וגם בניתי מתג חיצוני).
לצפיה ב-'תודה רבה. אדבר איתך אם אצטרך'
תודה רבה. אדבר איתך אם אצטרך
19/11/2014 | 17:24
29
לצפיה ב-'אין דבר כזה במקום אחר, שנציג של חברה יבוא ללקוח שקנה ...'
אין דבר כזה במקום אחר, שנציג של חברה יבוא ללקוח שקנה ...
19/11/2014 | 23:49
4
90
כלי קטן ויתן הדרכה אישית בביתו. מילא אם קנית כלי במחיר של מאות אלפי שקלי, טרקטור לדוגמה, אולי יבואו אליך פעמיים...
לפני שנתיים וחצי, היה לי מקרה דומה שמסור שרשרת חדש יחסית הפסיק לחתוך. במקום לומר לי לבוא אליהם - מרחק של 100 ק"מ מביתי ללדיקו, נציג שלהם בשם שמואליק, הגיע לביתי, בדק את המסור על אחד הגזעים שנתתי לו, לקח אותו למעבדה ואמר שיודיעו לי מתי זה יהיה מוכן. הגעתי לשם, לאסוף את המסור המוכן, החליפו שרשרת סידרו מנגנון ומאז ועד היום המסור "מנגן" להנאתי .המסור היה באחריות ולא חייבו אותי כלל.
המסקנה היא שאצלם זה הרגל ולא מקרה חד פעמי. 
לצפיה ב-'אלו הוכחות נוספות'
אלו הוכחות נוספות
20/11/2014 | 09:04
3
82
שאכן יש שיתוף פעולה אמיתי בין חב לדיקו bosch וחברות נוספות אלינו
וגם הטיפול והמענה שגלעד קיבל ישירות מאבירם מנכ"ל צלח,אחרי שהיתה לו בעיה בחנות
עצם ההכרות האישית עם צוותי החברות בימי ההדרכה,מפגשים.מבצעי מכירות,מוסיפים הרבה יותר מעבר לקשרי חברה לקוח.
היחס הדדי,לא פעם אנשי לדיקו וצלח מפנים אלי להתייעצות מתוך הניסיון שצברתי.
יש  חברים שהצטרפו לפורום ,בעקבות הפניות אלי
לצפיה ב-'אם כבר מעידים, גם אני אני זכיתי'
אם כבר מעידים, גם אני אני זכיתי
20/11/2014 | 10:31
2
124
רכשתי מברגה שלהם מסדרת ה- 10.8 הכחולה, ובשימוש הראשון הייתה איזו תקלה ביזארית (שכנראה הגיעה מפגם בייצור).
חזרתי לצלח, היא נשלחה לתיקון, וחזרה אחרי שבוע עם בעיה קטנה אחרת (שאולי נבעה מהתקלה הראשונה, ואולי לא).
בפעם השניה, פשוט ירדה לצלח ההנחיה לתת לי מברגה חדשה מאותו הדגם, והם כבר ישברו את הראש...

אז נכון שזו הדרך שצריך להתייחס למוצר שמגיע תקול, אבל כשזה ברוח טובה ובלי שום ויכוח, זה בהחלט נעים יותר.
לצפיה ב-'אחת '
אחת
20/11/2014 | 11:47
1
78
הסיבות שלא פעם אני מגיב בתקופות רענון דף הקשר,שדף הקשר מיועד לחברים פעילים בלבד,היא מהסיבה שיש לנו יחס מועדף אצל כמה גורמים איתם יש לנו שת"פ וקיימת מגבלה של גודל הקבוצה
כדוגמא ברענון דף הקשר האחרון נרשמו 232 גולשים שרובם לא ביקרו אפילו פעם אחת בפורום,ולנו יש מגבלה של רשימת 45 חברים,שמקבלים יחס מועדף
אורי העליתי זאת במיוחד כי גם אתה היית פעם בין מקבלי התשובה שהשרשימה מיועדת לחברים פעילים,וקיבלת זאת בהבנה,בניגוד לאחרים שאינם מבינים ויוצרים פרובקציות בפורומים אחרים
לצפיה ב-''
20/11/2014 | 13:44
15
לצפיה ב-'דוגמא נוספת לשרות אדיבואמון מלא ללקוח'
דוגמא נוספת לשרות אדיבואמון מלא ללקוח
21/11/2014 | 10:59
74
בזמנו קניתי את המסור (זכיתי במעורבות אישית של יהודה להיות בין אלה שקנו-GTS 10XC ) ולא היה בקופסא המגן  השקוף למסור
אבירם הבטיח לי שישיג לי מהחברה את המגן והוא עמד בהבטחה שלו וקיבלתי חדש בתוך הניילון.
לצפיה ב-'מה אתם אומרים'
מה אתם אומרים
18/11/2014 | 17:44
4
124
על הקערה והמחרטה בקישור
לצפיה ב-'קטן עלינו....'
קטן עלינו....
18/11/2014 | 20:09
26
לצפיה ב-'כל כך הרבה עבודה.... ולא שמו לכה?!!?!!?.?'
כל כך הרבה עבודה.... ולא שמו לכה?!!?!!?.?
19/11/2014 | 00:40
10
לצפיה ב-'חחחחחחח... בא לי מרק, איזה פרויקט מדליק. '
חחחחחחח... בא לי מרק, איזה פרויקט מדליק.
19/11/2014 | 13:55
3
לצפיה ב-'נהדר. יצירתי'
נהדר. יצירתי
20/11/2014 | 09:34
1
לצפיה ב-'שאלות בנוגע לחיבור סיני'
שאלות בנוגע לחיבור סיני
18/11/2014 | 16:39
7
245
היום פעם הראשונה נסיתי לעשות חיבור סיני (אני חושב שקוראים לזה ככה)
אחרי שניסתי כמה פעמים הצלחתי בסוף לעשות חור מדיוק
הבעיה שבצד שני הכל נשבר לי 
לפי מה שהבנתי מהעבודה שלי שצריך לעשות את החור כנגד הצורה של העץ ולא עם הצורה של העץ
האם זה נכון?
ואיך אפשר לגרום שלא ישבר לי צד שני? 
כמובן שהכל בעבודת יד 
עוד טיפים או סרטוני הדרכה פשוטים אני אשמח

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/11/2014 | 17:07
6
154
כדי למנוע קריעת העץ מהצד השני, יש לסמן את הנקב משני צדדיו ולחצוב אותו משני צדדיו,
רצוי מאוד להצטייד בזוויתן מדוייק ו MARKING GAUGE (בעברית נדמה לי שזה נקרא מסרט) כדי להעביר 
את המידות שיהיו שוות בשני הצדדים.
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
18/11/2014 | 21:36
5
104
אתה יכול להגיד לך איך קוראים באנגלית לסוג הזה של העבודה כדי שאוכל לחפש סרטונים
לצפיה ב-'mortise and tenon '
mortise and tenon
18/11/2014 | 22:03
96
ספציפית מה שעשית נקרא THROUGH TENON
לצפיה ב-'מקומות מומלצים ללמוד בהם - רשימה מצומצמת'
מקומות מומלצים ללמוד בהם - רשימה מצומצמת
19/11/2014 | 00:31
3
141
1 - פול סלרס - 

2 - Mitch Peacock - בחור מאוד מסודר ויש לו סדרה שלמה על הכנת מחברים בכליי ידניים

תהנה

לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/11/2014 | 03:58
28
לצפיה ב-'לא הכרתי את מיצ' קודם לכן'
לא הכרתי את מיצ' קודם לכן
19/11/2014 | 19:23
1
62
מעולה!
תודה
לצפיה ב-'הוא טוב מאוד.. אבל הרצינות שלו מצחיקה'
הוא טוב מאוד.. אבל הרצינות שלו מצחיקה
19/11/2014 | 19:28
32
לצפיה ב-'היי. איה אפשר לחתוך גזע לפרוסות?'
היי. איה אפשר לחתוך גזע לפרוסות?
18/11/2014 | 16:39
1
73
אפשר לחתוך גזע עץ לפרוסות באזור מודיעין- ירושלים- תל אביב.
תודה
לצפיה ב-'אצל שחר בשורשים בעוספיה'
אצל שחר בשורשים בעוספיה
19/11/2014 | 07:14
26
לצפיה ב-'שער כניסה מפרוסות אדני רכבת'
שער כניסה מפרוסות אדני רכבת
18/11/2014 | 15:26
3
136
רכשתי בעבר 5 פרוסות של אדני רכבת בעובי של כ - 60 ס"מ, אורך כ 1.30 מ'
המטרה היא ליצור מהנ"ל בשילוב שער מברזל, שער כניסה לבית, בעל כנף אחת של כ - 1.40 רוחב.
העניין שבמקום המיועד לשער, אין קירות או עמודים מבטון ואני חושש ממשקל השער ומהדרך בו יהיה הכי טוב להקימו.
הבאתי מס' אנשי מקצוע, כמעט כל אחד אומר משהו אחר, הן לגבי עובי העמוד שיחזיק את הצד שנפתח, עומק היציקה מבטון וכו'.
מה לדעתכם, הדרך הנכונה, לבנות כזה שער מבחינת קיבוע החלק שנפתח ? על מנת למנוע בעתיד תזוזה של עמוד הציר או חלילה נפילה.
תודה.
לצפיה ב-'עדכון - טעות במידות ...'
עדכון - טעות במידות ...
18/11/2014 | 20:40
55
חזרתי הביתה והבנתי שטעיתי בגדול במידות ...המידות הם כדלקמן:כאמור, 5 פרוסות אדני רכבת שאמורות להיות לרוחב בכנף אחת.מידות:עובי 5 סנטימטר !!!רוחב 21 סנטימטר אורך 125 סנטימטר. מקווה שעכשיו הדברים נראים אחרת ...תודה.
לצפיה ב-'זו שאלה לקונסטרוקטור'
זו שאלה לקונסטרוקטור
18/11/2014 | 20:58
77
ולא לנגרים חובבים
לצפיה ב-'יהודה צודק'
יהודה צודק
19/11/2014 | 17:15
38
אם אתה רוצה תשובה מוסמכת, עם מספרים, פנה למהנדס אזרחי/בניין/קונסטרוקטור.
לא סתם הם למדו 4 שנים (לפחות) וצברו נסיון של שנים רבות.
לצפיה ב-'איך ניתן לשמר אריכות חיים בדבקים?'
איך ניתן לשמר אריכות חיים בדבקים?
18/11/2014 | 15:08
42
הכוונה בעיקר לדבק מגע וגם לדבק שייש שבאים בקופסאות פח.
שניהם היו אמנם לקראת הסוף וגמרו חיים למרות שמקפיד להדק חזק המכסים. 
לצפיה ב-'מנורת פורניר'
מנורת פורניר
18/11/2014 | 12:26
13
176
שלום לכולם, אחיינית שלי קיבלה משימה בבית ספר לעצב מנורה (או יותר נכון אהיל), היא מעוניינת לעשות אהיל מעץ עם עיטורים פתוחים שכאשר האור דולק יראו את הדוגמאות, היא רוצה לעשות זאת מעץ.
מכיוון שצריך לעשות דוגמא על האהיל חשבתי על הרעיון של לקחת פורניר לרכך לעצב כאהיל ואז בגלל שהוא דק לעשות את הציור עם צורב או עם המסורית הקטנה של הדרמל.
ועכשיו לשאלה.
1) האם למישהו יש דרך יותר טובה לטעמו?
2) איפה בתל אביב ניתן לקנות פורניר בשביל המשימה במחיר שפוי ? (לא משנה איזה פורניר - אורן אגוז אלון מה שיש...)
תודה לכולם.
לצפיה ב-'אתה מתפרץ אצלי לדלת פתוחה...'
אתה מתפרץ אצלי לדלת פתוחה...
18/11/2014 | 13:03
7
125
כבר זמן ארוך אני מפנטז על שימוש בפורניר כחומר גלם לאהלה.
פירוגרפיה יכולה להיות מעניינת, במיוחד אם מבוצעת דוקא על הצד הפנימי, כך שכשהאור לא דולק לא רואים את הדיגום.
שיכוב - שתי שכבות פורניר מודבקות, כשהפנימית חתוכה (יפנית, דרמל, חיתוך לייזר, מה שלא יהיה), ושוב - האפקט נוצר כשמדליקים את האור
למעט חירור עדין או דוגמאות קטנות או מרוחקות, חיתוכים בשכבה בודדת של פורניר יקשו מאוד על כיפוף אחיד שלו ועל החוזק. אלא אם למשל עושים מארבעה טרפזים מחוברים עם מסגרת בינהם, ואז אין כיפוף בכלל, ואפשר להשתולל על הפורניר עם חיתוכים.
מאוד כדאי להשתמש בנורות חסכוניות, כי חום עלול לעוות את הפורניר.
עד כאן בינתיים.
תראה בסוף מה יצא!!

לצפיה ב-'אראה בתקווה שיצא:)'
אראה בתקווה שיצא:)
18/11/2014 | 13:09
5
98
אתה מכיר חנויות בתל אביב שניתן לקנות פורניר בכמויות קטנות?
מניח ש 30-50 ס"מ על 1-2 מטר יספיקו.
אם הייתה לי מחרטה והייתי יודע לחרוט הייתי עושה משהו כזה שהוא מהמם...
לצפיה ב-'יצא, יצא...'
יצא, יצא...
18/11/2014 | 14:20
2
83
אני לא מכיר כמעט כלום בתל אביב. איפה זה תל אביב?...
אבל בטוח יש פה חברים שמכירים
את הסרטון אראה בבית (זה ההוא שחרט אהיל מאורן?)
לצפיה ב-'כן, ששם מנורה מבחוץ וחורט לעובי שאפשר לראות את האור..'
כן, ששם מנורה מבחוץ וחורט לעובי שאפשר לראות את האור..
18/11/2014 | 14:27
1
67
אין לי מושג בחריטה אז אני לא יודע כמה זה קשה אבל זה מדהים
לצפיה ב-'מכיר'
מכיר
18/11/2014 | 15:45
51
השיטה עם האור לחריטת דופו דקה ואחידה- מוכרת. עובדת יותר טוב בעצים לחים מאשר יבשים.
מה שההוא עשה מצריך גם מיומנות גבוהה, אבל גם מחרטה די גדולה, שיכולה לקבל עובד גדול.
לצפיה ב-'אורגד בנוגע לפורנירים'
אורגד בנוגע לפורנירים
19/11/2014 | 09:51
58
במידה ויתאימו לך שאריות באורכים של 30-40 סמ
תהיה איתי בקשר אפנה אותך לגורם מסויים,שתבדוק ישירות מולו בשמי

לצפיה ב-'orgadsa'
orgadsa
19/11/2014 | 18:45
35
ניסיתי מס פעמים לחרוט אהיל  על המחרטה ,אין כל בעיה כל עוד העץ רטוב לאחר מכן הוא  נאטם  והאור יוצא רק מלמעלה ולמטה אז רד מזה המון עבודה עם תוצאות מאכזבות אלא אם  יש תמונה בצריבה או  שוב פירסינג כי אתה צריך להגיע לעובי של מקסימום 2 ממ  ובקוטר כזה  זה מאוד קשה 
לצפיה ב-'יובל, אהבתי את הרעיון.'
יובל, אהבתי את הרעיון.
19/11/2014 | 23:33
16
לצפיה ב-'לאהיל אפשר להשתמש בדלעת...זה כמו עץ ! '
לאהיל אפשר להשתמש בדלעת...זה כמו עץ !
19/11/2014 | 07:25
3
148
ואפשר לחרוט לגלף לצרוב לחורר לצבוע , ומה לא...
יש מלא דוגמאות ברשת.
לצפיה ב-'אנו פורום נגרות ולא אומנות שימושית'
אנו פורום נגרות ולא אומנות שימושית
19/11/2014 | 07:35
1
52
לצפיה ב-'אז אי אפשר ללמוד דברים חדשים ? יהודה ?'
אז אי אפשר ללמוד דברים חדשים ? יהודה ?
19/11/2014 | 09:02
96
או לדבר על דברים שקשורים ?
חוצמזה נגרות , עץ , אמנות שימושית , אמנות העץ, הכל קשור אחד לשני, מדבר אחד עם השני, מפרה אחד את השני ועובד ביחד נפלא !
ככה לפחות אני חושבת, אז בוא נפתח את הראש...מסכים ?

לצפיה ב-'תאריך: 19/11/2014 07:25 שם:irno01'
תאריך: 19/11/2014 07:25 שם:irno01
19/11/2014 | 18:49
57
ממש אבל ממש מקסים רואים  שהאומן בעל ידע רב בגילוף  ושוב מדהים
לצפיה ב-'orgadsa'
orgadsa
19/11/2014 | 18:40
59
עשיתי בעבר הרחוק  מנורת ליליה מפורניר  הבעיה העיקרית שלי אז הייתה ההדבקה  היום הייתי עושה את העבודה יותר קלה עי  הדבקת הקונוס עם נייר דבק ובסוף מחזק עם דבק מהיר ,לגבי ההמשך אני הייתי מעדיף פירסינג  .בפורניר זה קל מאוד  מה גם  שאפשר גם לצרוב ,ולשלב  דוגמאות שונות כיד הדמיון . היופי מגיע בזמן הדלקת המנורה ואז כל הפירסינג בולט ומטיל צללים  על הקירות מאוד מרשים  ויפה 
לצפיה ב-'ניקוי כתמי צבע'
ניקוי כתמי צבע
18/11/2014 | 09:27
4
65
שלום

צבעתי פרגולה עם ורנית של טמבור בגון פוליסנדר על בסיס טרפנטין . בזמן הצביעה טיפות צבע לכלכו את הריצפה ,הצבע התייבש וכעת קשה להסירו. ניסיתי עם טרפנטין אבל לא עזר,טינר 21 מצליח להסיר את הצבע אבל נדרש המון לשפשף ומכיוון הריצוף הוא מחוספס עם חריצים זה די קשה.

כל הסיפור הארוך לשאלה קצרה, האם יש משהו חזק יותר מטינר 21 ?
תודה
לצפיה ב-'להביור...'
להביור...
18/11/2014 | 12:25
3
46
או מסיר צבע כימי ייעודי.
לצפיה ב-'פירוט יתקבל בברכה'
פירוט יתקבל בברכה
18/11/2014 | 12:33
2
33
מה זה מסיר צבע כימי יעודי, שם, חברה, דרך שימוש, סיכונים אם ישנם , משהו ?

לצפיה ב-'מה שיש בחנויות לחומרי בניין'
מה שיש בחנויות לחומרי בניין
18/11/2014 | 12:55
1
44
ולהשתמש במשקפי מגן, כפפות ושהרוח תהיה בגבך.
אם הרצפה פורוזיבית או מחורצת - השתמש במברשת פליז.
יש לטמבור את האוסמו, אבל הבנתי שכבר לא משווק בארץ, מצאתי פה את המוצר הזה, שנראה מעניין (אין לי מושג איפה זמין), בטוח יש גם אחרים.
הלהביור היה בצחוק
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/11/2014 | 17:42
9
לצפיה ב-'שידה למשחקים של הבת לאחר פגרה מושכת.....'
שידה למשחקים של הבת לאחר פגרה מושכת.....
17/11/2014 | 21:29
28
227
לצפיה ב-'התחלת הכנת הרגליים, תעלות מגרעות וכו''
התחלת הכנת הרגליים, תעלות מגרעות וכו'
17/11/2014 | 21:39
14
160
לצפיה ב-'עוד קצת עבודת ראוטר על הרגליים'
עוד קצת עבודת ראוטר על הרגליים
17/11/2014 | 21:42
11
144
אני חייב לקנות לעצמי ראוטר איזה כלי עבודה נהדר!
לצפיה ב-'הרכבה "יבשה" ראשונה כדי לקבל תחושה'
הרכבה "יבשה" ראשונה כדי לקבל תחושה
17/11/2014 | 21:44
10
133
לצפיה ב-'הרכבה "יבשה" סופית לפני הדבקה...'
הרכבה "יבשה" סופית לפני הדבקה...
17/11/2014 | 21:49
9
116
לצפיה ב-'דלי מלא ב"עיגולים"'
דלי מלא ב"עיגולים"
17/11/2014 | 21:55
8
128
לצפיה ב-'סידור עיגולים לפני הדבקה'
סידור עיגולים לפני הדבקה
17/11/2014 | 21:57
7
135
אני יודע שלא נהוג להדביק END GRAIN אבל הדבקתי בכל זאת נראה מה יהיה
לצפיה ב-'לאחר הדבקת "עיגולים" עומדת על הרגליים...'
לאחר הדבקת "עיגולים" עומדת על הרגליים...
17/11/2014 | 21:59
6
140
לצפיה ב-'לאחר הדבקת החלק העליון'
לאחר הדבקת החלק העליון
17/11/2014 | 22:01
5
129
גם פה אני יודע שזו לא הדבקה לפי הספר אבל אני חושב שזה יהיה מספיק....
לצפיה ב-'אחרי לכה עומדת במקומה'
אחרי לכה עומדת במקומה
17/11/2014 | 22:04
4
178
האשה מרוצה הילדה מרוצה ואני מרוצה!!!!!
לצפיה ב-'אהבתי מאוד'
אהבתי מאוד
18/11/2014 | 07:57
26
לצפיה ב-'מאוד יפה אהבתי את העיצוב'
מאוד יפה אהבתי את העיצוב
18/11/2014 | 09:08
31
הרעיון להשתמש בעיגולים ולאיסטים לעיצוב יצאה מדהים שפו
לצפיה ב-'יפהיפה'
יפהיפה
18/11/2014 | 10:04
14
לצפיה ב-'מקסים מקסים!! כל הכבוד!'
מקסים מקסים!! כל הכבוד!
18/11/2014 | 10:38
13
לצפיה ב-'אני אוהב את המקבת עם הזנביונים!! עבודה שלך?!'
אני אוהב את המקבת עם הזנביונים!! עבודה שלך?!
18/11/2014 | 09:26
1
45
לצפיה ב-'אכן עבודה שלי.... מדובר בגזע של אלון מצוי וזנביונים מאיפאה'
אכן עבודה שלי.... מדובר בגזע של אלון מצוי וזנביונים מאיפאה
18/11/2014 | 19:58
17
לצפיה ב-'עבודה ממש יפה'
עבודה ממש יפה
17/11/2014 | 23:28
2
48
נראה מהתמונות מאוד מקצועי
ממש יפה הרעיון עם העיגולים.
במה השתמשת למשטח העליון, הפסים?
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
18/11/2014 | 07:54
1
35
המשטח העליון מורכב משאריות איפאה, בוק, אורן, אקליפטוס ומהגוני שהסתובבו אצלי וחיפשו משמעות
לצפיה ב-'אמיתי יופי של רעיון'
אמיתי יופי של רעיון
18/11/2014 | 09:25
35
מקום היצירה גם בתחרות המחזור
טבעות מעץ טבעי משטח עליון משאריות
קדימה תעלה לתחרות
לצפיה ב-'יופי של עבודה. שאפו על הרעיונות העיצוביים. אני מעריך את זה '
יופי של עבודה. שאפו על הרעיונות העיצוביים. אני מעריך את זה
17/11/2014 | 23:59
33
שנצמדת לרעיון הראשוני שלך, ולקחת אותו עת התוצאה הסופית. כל הכבוד

מאיר
לצפיה ב-'אחלה עיצוב ואחלה הסבר, כל הכבוד '
אחלה עיצוב ואחלה הסבר, כל הכבוד
18/11/2014 | 00:10
1
20
לצפיה ב-'עבודה מושקעת ויפה ,אהבתי את פרוסות העץ בצד ממש משדרג'
עבודה מושקעת ויפה ,אהבתי את פרוסות העץ בצד ממש משדרג
18/11/2014 | 08:20
22
לצפיה ב-'נפלא!!'
נפלא!!
18/11/2014 | 09:37
18
תוכנית מקורית וביצוע משובח!
הייתי מציע להקפיד לאטום את הקצוות התחתונים של הרגליים, וגם להעלות אותן על פקקים (אגב מחזור, שיהודה ציין, פקקי פלסטיק של בקבוקי שתיה, מהסוג הרחב ושטוח יותר, משמשים אחלה הגבהה לרגליים, מגינים ממים מצויין!)
אני לא חושב שצריך לחשוש פה מהדבקת הגדעים של פרוסות הענפים - אין פה שום כח מכני להחזיק מעבר למסה עצמית, ואם זה מודבק על לביד, אז בכלל.
מאוד יפה.
הכנתי לאחרונה פרוסות ענף של פיקוס, מתוך מחשבה על תחתיות לספלים. אבל אשתי חזרה מחו"ל עם רעיון אחר, שקצת מזכיר את היישום שלך. נראה איך זה יבשיל.
אחלה שחזרת!
לצפיה ב-'עבודה יפה מאוד'
עבודה יפה מאוד
18/11/2014 | 09:38
1
23
העיצוב והביצוע מדהימים
אוהב מאוד את העיגולים והפלטה העליונה
כל הכבוד!
לצפיה ב-'מדהים! אהבתי מאוד את השילוב. יפהיפה'
מדהים! אהבתי מאוד את השילוב. יפהיפה
18/11/2014 | 09:58
11
לצפיה ב-'עיצוב שונה ויפהפה '
עיצוב שונה ויפהפה
18/11/2014 | 10:46
1
22
ואינני חושב שיש בעיה עם ההדבקה מאחר ומדובר בדקורציה בלבד כך שאין משמעות לחוזק.
בכל מקרה את העיגולים/גדעים הייתי מדביק עם דבק מכני כמו סופר 7 או סוג אחר של דבק בניין ולא בדבק נגרים.
לצפיה ב-'גם אני אהבתי.רעיון פשוט עושה את כל ההבדל.'
גם אני אהבתי.רעיון פשוט עושה את כל ההבדל.
18/11/2014 | 22:50
5
לצפיה ב-'עבודה יפה מאוד! שתי שאלות'
עבודה יפה מאוד! שתי שאלות
22/11/2014 | 10:47
1
16
1. האם אתה מתכנן לצפות את הגדעים בצדדים בחומר כלשהו? יש לי הרגשה (שלא מובססת על הרבה) שהקליפה תתחיל להתפורר אחרי כמה זמן ויתחיל להיווצר לכלוך (מה גם שלא יהיה קל לטאטא בין הגזעים)
2. איך זה שדוגמא על כל המדפים באותה שורה זהה לחלוטין? האם זה לא היה קרש ליביד ארוך?
לצפיה ב-'הי תודה ותשובות'
הי תודה ותשובות
23/11/2014 | 23:17
4
1. בצד אחד צבעתי את הגדעים בלכה אבל זה הכהה אותם לכן בצד השני השארתי ללא ציפוי ככה שאוכל בעוד זמן מה לדעת מה עדיף...
2. אכן כל המדפים הם מלביד לבנה אחד וזו הדוגמא שקיבלתי בלביד מהחנות...
לצפיה ב-'זקוק לרעיון'
זקוק לרעיון
17/11/2014 | 23:08
10
138
אני צריך לקדוח חור(אין פשוט מזה, אה?) אנכי שיהיה 90 מעלות על כל הצירים. 
קוטר 20 מ"מ
מהלך 80 מ"מ
רוחב הקורה 45 מ"מ.
מהלך מקדחת העמוד שלי 50 מ"מ בלבד. גם כך אין מספיק גובהה, למהלך כפול בגלל אורך המקדח עצמו.
מה שמשאיר לי את הברירה לקדוח ידנית עם מקדחת יד. 
איך אני מצליח לקדוח קדח ישר בנקודה ספציפית. היינו כמו מהלך של מקדחת עמוד, אבל ידנית.?
יש ג'יגים שאפשר ליצור? 
הרעיון היחידי שיש לי. זה לקדוח מהלך מאקסימלי במקדחת העמוד, בקוביית עץ  קשה, שתשמש כמוביל. ואחר-כך להצמיד אותה איך שהוא לקורה. ואז אני קודח כשהקדח בקוביה משמש כמוביל. מה אתם אומרים??? שווה את המאמץ? או שגם כך הקדח עשוי לצאת עקום כל שהוא??
ובאותה ההזדמנות רעיון. לאיך אני רואה את מרכז המקדח, מתחיל לקדןח/נוגע במקום המדויק?
פשוט, לא?

מאיר

לצפיה ב-'מאיר לא יודע עבור מה אתה צריך את הקדח'
מאיר לא יודע עבור מה אתה צריך את הקדח
17/11/2014 | 23:24
1
75
אבל בזמנו שייצרתי המנורה הייתי צריך להעביר כבל בעמוד לאורך כחצי מטר, על כן פרסתי העמוד ל2
וחרצתי עם רוטר לאחר מכן הדבקתי חזרה שהכבל בפנים.
לצפיה ב-' אני צריך את הקדח בשביל Bench dog's למלחציים'
אני צריך את הקדח בשביל Bench dog's למלחציים
17/11/2014 | 23:41
61
עשיתי היום ניסוי אחד או שת/ניים. אבל יצא לי קדח כניסה, ביצתי (מלשון ביצה) מהשהוא(בגלל נסיונות הישור כל הזמן) וזה נורא מפריע לי  בעיניים , למרות, שלאחר מקצה שיפורים הוא עשה את העבודה שלו
לצפיה ב-'היי מאיר. בבית המלאכה בו אני עובד'
היי מאיר. בבית המלאכה בו אני עובד
18/11/2014 | 06:44
1
76
יש מקדחת עמוד שנראה לי שהמהלך שלה גדול יותר. לא יכול להתחייב לגבי דיוק הקידוח.
אתה מוזמן לבוא ולשחק איתה קצת איזה ערב ולבדוק אם היא מתאימה לך ולקדוח כאוות נפשך...
לא מצליח להעלות לכאן תמונה כרגע, אז הנה קישור לתמונה בה תראה את מקדחת העמוד בצד ימין.

לצפיה ב-'תודה בועז, על הצעת השימוש במקדחה. אבל לא יצא לי. '
תודה בועז, על הצעת השימוש במקדחה. אבל לא יצא לי.
18/11/2014 | 08:27
37
לצפיה ב-'תאריך: 17/11/2014 23:08 שם:מתי מי'
תאריך: 17/11/2014 23:08 שם:מתי מי
18/11/2014 | 06:57
1
57
אני הייתי לוקח פלטה ברזל קודח את העובי הרצוי  מלביש את הברזל על המקדח ומוריד אותו לנקודה המדויקת  מצמיד עם 2 ברגים וקודח מדויק  במקום ולאחר מכו הופך את הלוח ועשה את אותה הפעולה  כמובן שאפשר לעשות את זה גם עם מוביל מעץ
לצפיה ב-'תודה שוקי, אבל אני לא חושב שהמקדחה שלי מסוגלת...'
תודה שוקי, אבל אני לא חושב שהמקדחה שלי מסוגלת...
18/11/2014 | 08:30
44
לקדח בברזל, קדח של 20 מ"מ. 
לצפיה ב-'כמו שאני רואה את זה'
כמו שאני רואה את זה
18/11/2014 | 09:06
53
וכך ביצעתי גם בעבר - המפתח הוא בדיוק בסימון נקודת הכניסה - בצד העליון ובצד התחתון. סימון ע"י מדגש / בורג, לא רק עפרון.
ואז קידוח אחד מכל צד, לעומק מקסימלי אפשרי. אם הסימון מדוייק והקידוח מדוייק - הקדחים ייפגשו במדוייק.
אפשרות שנייה - קידוח בצד אחד עם מקדח 3מ"מ ארוך (או דק יותר, אם יש), 50מ"מ עומק במקדחת העמוד. המשך ידני עם מברגת קלאץ', עד יציאה מהצד השני. הקדח משמש מוביל לפוינט של מקדח ה-20מ"מ, מכל צד. הסטיות אמורות להיות מינימליות בעץ קשה. אפילו באורן הצלחתי לא רע. לא הייתי מתחייב על דיוק של 0.1מ"מ, אבל רבע מ"מ סטיה גג. זה תלוי כמובן גם בדיוק של המקדחה.
לצפיה ב-'תודה יובל. חלק מהקדחים לא היה דוך, והנה מה שעשיתי.'
תודה יובל. חלק מהקדחים לא היה דוך, והנה מה שעשיתי.
18/11/2014 | 22:43
2
106
אז הלכתי על מוביל למקדח, את המוביל קדחתי על מקדחת העמוד. בחלק התחתון של המוביל עשיתי שקע כך שאפשר יהיה להושיב אותו על הקורה הנקדחת. במרכז השקע, נסרתי משולש קטן, שאפשר לי לראות את מרכז המקדח, ננעץ במיקום המסומן, וגם עשה עבודה מצוינת בניקוז השבבים. המוביל הוצמד לקורה, לאחר שכוןן למרכז. והכל נקדח על הרצפה כל שאני עומד מעל. ושולט במקדחה.
התוצאה יותר ממה שקוותי, מהלך הקידוח  כ 10 ס"מ.
לצפיה ב-'היות והיו לי עוד קידוחים הקוטר 20 המשכתי להשתמש'
היות והיו לי עוד קידוחים הקוטר 20 המשכתי להשתמש
18/11/2014 | 23:09
1
72
עם המוביל גם לקידוח הפלטה. כאן היה קשה יותר לעשות set up לכל קידוח, הייתי חייב להשתמש בכליבות, קטנות, בכדי לא להפריע למהלך המקדחה. ומצד שני שגם לא יפריעו לשבת ישר על הרצפה. לכל קידוח הוצמדה בתחתית הפלטה, קורה נוספת, בכדי לקלוט את ראש המקדח, ולא ליצור קרעים בעץ של הפלטה.  שלא כמו התמנונים לנו יש רק 2 ידיים, וזה לא היה פשוט לאחוז, ולכוון את הכל ביחד.
עבור הקידוח של השורה השניה והשלישית , הייתי חייב לפרק אתה הכליבות הקטנות, על מנת שאפשר יהיה להעבירם, דרך קדחי השורה הראשונה. שישמשו להידוק המוביל.
המוביל עשה את שלו, ובחלק מהקוטר שלו הוא גדל ב 2 עשיריות מ"מ. אז הוא בדרך למוזיאון.
כשאישתי שאלה אותי איך עבר לי היום, עניתי לה שסכ"ה מה שהספקתי היום, זה רק לקדוח 10 חורים. נשמע רע אה? 
לצפיה ב-'שלוש נקודות'
שלוש נקודות
19/11/2014 | 09:26
34
1. לקדוח 10 חורים ביום. זה יכול להיות לא רע....
2. אני חושב שמוביל הקידוח כדאי שיהיה מעץ קשה ולא מאורן, ואז יקח הרבה יותר זמן עד שיאופסן במוזיאון...
3. אני חושב (אוף, כמה מחשבות על הבוקר...), שאם תתחיל את הקידוח עם מקדח פורסטנר, משני הצדדים, הכניסה והיציאה תהיינה הרבה יותר נקיות. המקדחים האלה נוטים לקרוע את העץ, במיוחד באורן.

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות
רביד עיבודים באבן בע
RAVID רביד עיבודים באבן
עו
גר במתחם משותף?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה