לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
84478,447 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון בסיכון גבוה–ייעוץ רפואי

הריון בסיכון גבוה נחשב כהריון הדורש השגחה קפדנית וטיפול בהתאם בשל מצב אימהי ו/או עוברי. הטיפול והמעקב בהריונות בסיכון גבוה הם אינטנסיביים ומותאמים לסוג הבעיה. ניטור צמוד של האם והעובר עשויים לצמצם באופן משמעותי את הסיבוכים באם ובעובר עד לכדי הריון רגיל.

סיבוכי הריון עלולים לכלול: לידה מוקדמת, ריבוי מי שפיר, מיעוט מי שפיר, עיכוב בצמיחה עוברית, היפרדות שילייה ומחלות אימהיות דוגמת רעלת הריון, קרישיות יתר, מומים קרדיולוגיים, סוכרת הריונית, יתר לחץ דם, מחלות כליה למיניהן ועוד.

בפורום זה אנסה להשיב לכן בכל הקשור לנושאים אלו ואחרים, העוסקים בהריון בסיכון גבוה.

יחד אתך בחוויה שלך,

ד"ר אלי רימון

רופא בכיר ביחידה לאשפוז טרום לידתי, מנהל המרפאה למניעת לידה מוקדמת

ביה"ח "ליס" ליולדות

ד"ר אלי רימון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון בסיכון גבוה–ייעוץ רפואי

הריון בסיכון גבוה נחשב כהריון הדורש השגחה קפדנית וטיפול בהתאם בשל מצב אימהי ו/או עוברי. הטיפול והמעקב בהריונות בסיכון גבוה הם אינטנסיביים ומותאמים לסוג הבעיה. ניטור צמוד של האם והעובר עשויים לצמצם באופן משמעותי את הסיבוכים באם ובעובר עד לכדי הריון רגיל.

סיבוכי הריון עלולים לכלול: לידה מוקדמת, ריבוי מי שפיר, מיעוט מי שפיר, עיכוב בצמיחה עוברית, היפרדות שילייה ומחלות אימהיות דוגמת רעלת הריון, קרישיות יתר, מומים קרדיולוגיים, סוכרת הריונית, יתר לחץ דם, מחלות כליה למיניהן ועוד.

בפורום זה אנסה להשיב לכן בכל הקשור לנושאים אלו ואחרים, העוסקים בהריון בסיכון גבוה.

יחד אתך בחוויה שלך,

ד"ר אלי רימון

רופא בכיר ביחידה לאשפוז טרום לידתי, מנהל המרפאה למניעת לידה מוקדמת

ביה"ח "ליס" ליולדות

ד"ר אלי רימון

לצפיה ב-'Myelocytes % confirm יצא לי 2,'
Myelocytes % confirm יצא לי 2,
07/01/2015 | 12:11
1
2620
Myelocytes % confirm יצא לי 2, אני בשבוע 36, האם זו בעיה
לצפיה ב-'ספירת דם'
ספירת דם
14/01/2015 | 10:33
812
אין זו בעיה
לצפיה ב-'כמה שאלות על קלקסן'
כמה שאלות על קלקסן
06/01/2015 | 17:36
1
100
ד"ר שלום,
אני לוקחת קלקסן 80 מ"ג מתחילת ההריון וצריכה לקחת עד משכב הלידה. כאשר נכנסתי להריון משקלי היה 89 וכיום בשבוע 26 אני שוקלת 95. העובר מתפתח יפה, הבדיקות תקינות ומתאים לשבוע ההריון טפו טפו טפו
1. מתי מעלים את מינון הקלקסן ל-100 אם בכלל?
2. בשבוע שלי אפשר עוד להזריק בצידי הבטן? אני יודעת שבאיזשהו שלב צריך לעבור לרגל, אך כרגע אני מצליחה לצבוט את הבטן ולהזריק שם. האמת שברגל אני לא מצליחה לתפוס ואני לא יודעת איך אזריק שם....
3. האם אפשר לעשות טיפולי שיניים (אני נכנסת עכשיו להמון טיפולי שיניים) יחד עם הקלקסן או עדיף לוותר על טיפולי השיניים?

תודה!
לצפיה ב-'קלקסאן'
קלקסאן
14/01/2015 | 10:32
72
. מתי מעלים את מינון הקלקסן ל-100 אם בכלל? לדעתתי אין צורך אלא אם היה לך אירוע קרישה קודם ואז יש להתיעץ עם המטולוג
2. בשבוע שלי אפשר עוד להזריק בצידי הבטן? אני יודעת שבאיזשהו שלב צריך לעבור לרגל, אך כרגע אני מצליחה לצבוט את הבטן ולהזריק שם. האמת שברגל אני לא מצליחה לתפוס ואני לא יודעת איך אזריק שם....- לא חייבים לעבור ניתן להמשיך בבטן
3. האם אפשר לעשות טיפולי שיניים (אני נכנסת עכשיו להמון טיפולי שיניים) יחד עם הקלקסן או עדיף לוותר על טיפולי השיניים? אפשר להפסיק 24 שעות לפני כן ולחדש 12-24 שעות

לצפיה ב-'לידה מוקדמת - שאלת פגייה '
לידה מוקדמת - שאלת פגייה
06/01/2015 | 15:43
1
97
שלום,

רציתי לדעת אם יש פגייה / טיפול נמרץ ילודים באזור המרכז הנחשבת טובה יותר מאחרות?

תודה 
לצפיה ב-'פגיה'
פגיה
14/01/2015 | 10:29
58
לשמחתינו כולן טובות באותה מידה
לצפיה ב-'בקשה מפורום הריון תאומים והריון שלישיות'
בקשה מפורום הריון תאומים והריון שלישיות
02/01/2015 | 10:51
24
הי לכולכם ולכולכן,
פתחנו שרשור שסוקר את בתי היולדות ברחבי הארץ. נשמח מאוד אם מי שילדה, או מי שהיתה בסיור תוכל לשתף מרשמיה. 
תודה 
לצפיה ב-'פורומים תיירותיים חדשים בתפוז'
|*|פורומים תיירותיים חדשים בתפוז|*|
01/01/2015 | 11:04
4
|מטוס|מתכננים חופשה בישראל או בחו"ל? מחפשים מסלול מיוחד שיתאים גם לילדים? רוצים להתעדכן בדילים החמים ביותר בבתי המלון בארץ ובחו"ל?
היכנסו כבר עכשיו לפורומים התיירותיים החדשים של תפוז!

פורום חופשה באילת:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

פורום חופשות סקי:

פורום טיולים בארה"ב:

פורום טיולים בגרמניה:

פורום מלונות בישראל:

פורום תאילנד:
לצפיה ב-'שואלת שוב- תכנון הריון נוסף'
שואלת שוב- תכנון הריון נוסף
31/12/2014 | 22:27
1
81
שלום רב-
אשתדל לתמצת ככל הניתן. בת 39.5 כיום. הריונות ספונטניים- 6 במספר
3 הפסקות דופק בשבועות 6-8 + שני הריונות כימיים
בירור טרומבופיליה + תפקודי בלוטת התריס-
נמצאו מוגדנים לבלוטה+ תת תפקוד שאינו קליני
וכן הומוזיגוטית לMTHFR שאר הבדיקות תקינות
הריון שישי- טופל בקלקסאן 60 מ"ג + פרדניזון 5 מ"ג--> לידה במועד של בני במאי האחרון
כיום הוא בן 7 חודשים וברצוננו לתכנן את ההריון הבא. הלידה הייתה בניתוח קיסרי עקב האטות דופק
לא היה זיהום כתוצאה מהניתוח הקיסרי- החלמה מלאה תוך מספר חודשים
הריונות נקלטו ספונטנית עד כה.
האם ניתן להתחיל לנסות להיכנס להריון נוסף לאחר תשעה חודשים מהלידה? (בהנחה ולא ייקלט ישר)- או שחובה להמתין שנה מהניתוח? ואם אפשר הסבר במידה וצריך להמתין. הגיל קצת לוחץ :)
תודה רבה

לצפיה ב-'הריון לאחר ניתוח קיסרי'
הריון לאחר ניתוח קיסרי
05/01/2015 | 10:51
56
9 חודשים זה מרווח מספיק
לצפיה ב-'התייעצות לקראת הריון 2'
התייעצות לקראת הריון 2
29/12/2014 | 18:43
1
89
הריון ראשון כתוצאה מivf הוחזרו 2 עוברים אחד נקלט. משבוע 26 קיצור צוואר רחם ל23מ"מ (ללא צירים)
תרופות+ שמירת הריון וילדתי בזמן.   (בהתחלה עם התרופות והשמירה התארך חזרה ל29 מ"מ בשבוע 32 כבר היתה פתיחה של 2)
עכשיו לקראת סבב טיפולים לילד שני. מתלבטים אם להחזיר 2 עוברים, כאשר אם 2 יקלטו לא ננקוט בדילול אבל מפחדים
מאוד מהסיכון של קיצור צוואר רחם מחד, מנגד אין לנו הרבה עוברים בד"כ  (מיעוט ביציות וזרע עם בעיה מורפולוגית), אף פעם לא היו לנו מוקפאים ומפחדים
מלא להחזיר עובר שלא ישרוד בחוץ אבל היה יכול לשרוד ברחם.
נשמח לדעתך, האם לאור היסטוריה של קיצור ראוי להקפיד שלא יהיה סכוי ליותר מעובר אחד?
ושאלה נוספת, אם יקלט אחד, מה הסיכוי ששוב יהיה קיצור צוואר רחם? האם מחקרים מעידים שזו נטיה שחוזרת בהריונות אצל נשים?
האם יש דרך להמנע מזה מראש?

לצפיה ב-'קיצור צואר'
קיצור צואר
31/12/2014 | 20:50
52
סיכון להשנות בהריון יחיד פי 6 מהנורמה
לכו חייבים לדאוג שיהי הריון יחיד
לצפיה ב-'שליית פתח חלקית + המטומה'
שליית פתח חלקית + המטומה
29/12/2014 | 09:28
1
112
שלום ד"ר אלי רימון
ביולי האחרון עברתי הפלה מאוחרת בשבוע 17 בגלל שלייה נמוכה + דימום רב + צירים חזקים מאוד + קיצור צוואר הרחם (הרופאים מעריכים שזו הייתה הפרדות שלייה)
כיום אני שבוע 19 עם הריון תקין אך שליית פתח חלקית (פתח אחורית) והמטומה בקצה. בשבועיים האחרונים יש לי דימומים קלים ולחצים חזקים בבטן התחתונה (כמו כאבי מחזור חזקים)- הדימום הוא דימום טרי אבל לא כבד כמו שהיה בהריון הקודם.
אתמול הייתי בבדיקה אצל רופא במוקד ואחרי בדיקה אמר שאין שינוי בהמטומה ומאחר והדימום נמשך ויש לחצים חזקים (הוא טוען שזה קורה בגלל גירוי מהדימום- סוג של צירים) הוא המליץ על שמירת הריון.
אני מאוד רוצה לחזור לשגרה ולעבודה שאותה אני מאוד אוהבת אבל כמובן שההריון קודם לכל (במיוחד אחרי ההריון הקודם)
האם לדעתך לאור המקרה שלי אני יכולה לחזור לשגרה (עבודה משרדית עם קצת שטח) או שעדיף לצאת לשמירה זמנית עד שההמטומה תספג או שהדימום יפסק והשילייה תעלה?
תודה מראש,

לצפיה ב-'דימום משלית פתח'
דימום משלית פתח
31/12/2014 | 20:54
73
לאור סיפור קודם ונוכחי לדעתי כדאי לשקול מוחה לכמה שבועות
לצפיה ב-'צירים מוקדמים לאחר ניתוח קיסרי'
צירים מוקדמים לאחר ניתוח קיסרי
28/12/2014 | 10:14
1
79
שלום,
בהריון רביעי
הריון ראשון הסתיים בקיסרי,
2 הריונות אח"כ הסתיימו בלידה רגילה
כרגע שבוע 28,
הכל ההריונות צירים מוקדמים(שהולכים ומקדימים מהריון להריון)
אני נמצאת במעקב על אורך הצואר שב"ה תקין,
השאלה שלי היא אין חשש לצלקת מהניתוח הקיסרי (שבוצע לפני 6.5 שנים) בעקבות הצירים המוקדמים
לצפיה ב-'צירים לאחר ניתוח'
צירים לאחר ניתוח
31/12/2014 | 20:56
42
קיים חשש מקרע בצלקת אבל במקרים נדירים אלה קשורים לצירי לידה שמופיעים בשב
37-38
לצפיה ב-'תמיכת פרוגסטרון למניעת לידה מוקדמת'
תמיכת פרוגסטרון למניעת לידה מוקדמת
25/12/2014 | 18:34
1
96
שלום למנהלי הפורום ותודה על ההתיחסות,
בהיסטוריה הרפואית שלי הריון תקין אחד, שנגמר בירידת מים ספונטנית ובלידה בשבוע 36+2 עם תינוקת במשקל 3400 וציון אפגר טוב. עקב הלידה המוקדמת הד"ר שלי החליט לרשום לי תמיכה של נרות פרוגסטרון 200 מ"ג פעם ביום משבוע 20 ועד שבוע 36, כדי למנוע לידה מוקדמת בהריון הנוכחי (הריון תקין). מקריאת מחקרים (אין הרבה) הבנתי שהדעות חלוקות בנוגע לכמה זה באמת עוזר, וההשפעות ארוכות הטווח על התינוק בכלל לא ידועות. אשמח לחוות דעת.

תודה רבה.

לצפיה ב-'פרוגסטרון למניעת לידה מוקדמת'
פרוגסטרון למניעת לידה מוקדמת
31/12/2014 | 20:58
67
ראשית אין מחלוקת שהטיפול מוריד השנות לידה מוקדמת
התרופה נחשבת בטוחה בהריון ונמצאת בשימוש ב IVF במינונים גבוהים יותר 20 שנים ללא סיבוכים
לצפיה ב-'הרצאה בנושא "זכויות נשים בהריון ולאחר הלידה" '
הרצאה בנושא "זכויות נשים בהריון ולאחר הלידה"
25/12/2014 | 08:31
9

שלום, שמי שני – אימאל'ה של יואב (בן 5), אסף (בן 3) ושחר (בת חצי שנה). פתחתי סטודיו חדש לאימהות לאחר לידה באווירה נעימה וביתית, בו מתקיימות קבוצות, סדנאות וחוגים לקטנטנים.
במסגרת יום העסקים הקטנים אנו מקיימים הרצאה לנשים בהריון ובנות זוגן בנושא "זכויות נשים בהריון ולאחר הלידה". יש לשריין מקומות מראש, מספר המקומות מוגבל.
היכנסי לדף של אימאל'ה בפיסבוק:
https://www.facebook.com/shani.vilten

לצפיה ב-'תכנון הריון נוסף'
תכנון הריון נוסף
24/12/2014 | 14:35
56

שלום רב-
אשתדל לתמצת ככל הניתן. בת 39.5 כיום. הריונות ספונטניים- 6 במספר
3 הפסקות דופק בשבועות 6-8 + שני הריונות כימיים
בירור טרומבופיליה + תפקודי בלוטת התריס-
נמצאו מוגדנים לבלוטה+ תת תפקוד שאינו קליני
וכן הומוזיגוטית לMTHFR שאר הבדיקות תקינות
הריון שישי- טופל בקלקסאן 60 מ"ג + פרדניזון 5 מ"ג--> לידה במועד של בני במאי האחרון
כיום הוא בן 7 חודשים וברצוננו לתכנן את ההריון הבא. הלידה הייתה בניתוח קיסרי עקב האטות דופק
לא היה זיהום כתוצאה מהניתוח הקיסרי- החלמה מלאה תוך מספר חודשים
הריונות נקלטו ספונטנית עד כה.
האם ניתן להתחיל לנסות להיכנס להריון נוסף לאחר תשעה חודשים מהלידה? (בהנחה ולא ייקלט ישר)- או שחובה להמתין שנה מהניתוח? ואם אפשר הסבר במידה וצריך להמתין. הגיל קצת לוחץ :)
תודה רבה

לצפיה ב-'לזרז או לא?'
לזרז או לא?
24/12/2014 | 13:29
1
80
שלום,
אני בשבוע 37, לידה שנייה (לידה ראשונה במועד בדיוק, לידה רגילה 3 ק"ג).
בהריון נוכחי אובחן עורק תבורי בודד, פרט לזה הריון תקין. הערכת משקל בשבוע 36 2500 (מתאים לשבוע 34) ומיעוט יחסי של מי שפיר 9.5.
הדעות חלוקות בקשר להמשך, חלק מהרופאים טוענים כי יש לילד (אין צירים\פתיחה) וחלקם סבורים כי מספיק מעקב צמוד. אני לא רוצה לקחת סיכון אבל מאוד רוצה ללדת בלידה רגילה.
מה היית עושה?
תודה,
טלי.
לצפיה ב-'עורק טבורי'
עורק טבורי
31/12/2014 | 21:01
49
מציע לילד בשבוע 39   מחשש שתתפתח הפרעה בתפקוד השליה
לצפיה ב-'שאלה לגבי בלוטת התריס'
שאלה לגבי בלוטת התריס
23/12/2014 | 22:48
2
70
שלום דר' רימון,
עברתי 2 הפלות חוזרות טבעיות, בלי שיודעים מדוע (עשיתי את כל הבדיקות שאפשר). 
רמת הtsh שלי הייתה 5.10, הבנתי שזה קצת גבוה והרופא שלי, ראה את זה ולא הגיב במיוחד.. האם זה ערך גבוה? האם יכול להיות קשר בין זה לבין ההפלות? 
תודה מראש על תשובתך!

לצפיה ב-'כמה עיצות מניסיון'
כמה עיצות מניסיון
24/12/2014 | 14:38
60
אני רואה שהרקע שלנו דומה

ממש לא כדאי לוותר על הקלקסאן. בנוסף- מציעה לך להעמיק בבדיקות תפקודי בלוטת התריס- ייתכן שיש נוגדנים וצריך לטפל בסטרואידים בנוסף. איני רופאה- אולם משתפת מניסיוני האישי
רמת TSH בהריון אופטימלית היא 2 -2.5 ומטה
לצפיה ב-'תירואיד'
תירואיד
31/12/2014 | 20:59
45
ערך כזה איננו קשור להפלות
לצפיה ב-' נפתח פורום קולות צפים '
|*| נפתח פורום קולות צפים |*|
22/12/2014 | 16:59
1
|רמקול| בחירות 2015 מתקרבים בצעדי ענק, ואם אתם מתלבטים למי להצביע אז פורום קולות צפים הוא המקום בשבילכם!
אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום, ולשתף אותנו בלבטים שלכם לגבי הבחירות הקרובות.

לכו תדעו, אולי תגבשו דעה כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמאל|בנוסף, אנחנו מזמינים אתכם לפורומים הבאים:

פורום בחירות 2015

פורום מפלגת הליכוד
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

פורום מפלגת העבודה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

ואם עוד לא הכרתם..
|*|בלוג בחירות 2015 הרשמי של תפוז|*|
בבלוג כותבים פוליטיקאים מהמעלה הראשונה, פעילים פוליטיים והוגי דעות.

מוזמנים להתעדכן בכל מה שחם!
http://www.tapuz.co.il/blog/net/userblog.aspx?fold...
לצפיה ב-'חלבון בשתן 195'
חלבון בשתן 195
21/12/2014 | 22:35
2
85
שלום רב, היום קיבלתי תואצה של בדיקת איסוף שתן 24 שעות, יש לי חלבון בשתן 195. אני בשבוע 32+1, לפעמים לחץ דם גבוה בבדיקה ביתית... אריך שאני מגיעה למוקד או למרפאה לסיכון גבוה - המדדים של ל"ד תקינים. בנוף סכרת הריונית לא מאוזנת ע"י דיאטה וכרגע ללא טיפול באינסולין. מה אומרת תוצאה אל בדיקה? מה עליי לעשות הלאה? הרופא שהפנה אותי לבדיקה בחו"ל עד אמצע ינואר, לכן מבקשת לעזוא לי בהכוונה מה לעשות הלאה. תודה מראש
לצפיה ב-'רעלת הריון'
רעלת הריון
23/12/2014 | 11:28
1
101
עד 300 תקין להריון
מעקב ל"ד שבועי ואיסוף שתן עוד שבועיים
לצפיה ב-'המון תודה!'
המון תודה!
23/12/2014 | 20:03
14
לצפיה ב-'הריון שלישי לאחר 2 הפלות טבעיות'
הריון שלישי לאחר 2 הפלות טבעיות
21/12/2014 | 16:03
2
101
שלום ד"ר רימון, 
עברתי 2 הפלות טבעיות בדיוק באותו השבוע: 6+2, עשיתי את כל הבדיקות שנדרשתי (היסטרסקופיה, קרישיות) מצאו שיש לי homozygote mutation  וhomocysteine, total 5/53. אבל מעבר לזה, לא מצאו עוד משהו שמסביר את ההפלות (אולי חוסר מזל..)
כעת אני בהריון שלישי, הרופא שלי המליץ לתת לי כדורי פרוגסטרון עד שבוע 12 ואז להתחיל להזריק קלקסן (הבנתי שיש לי רמה ממש מינורית של קרישיות). 
אני ממש לא מתלהבת מהרעיון של כל הכדורים/זריקות כשגדל לי בבטן עובר. בנוסף רמת הפרוגסטרון שלי בבדיקות (עשיתי אותה 21 יום מיום המחזור, לפני שנקלטתי בפעם ה3) הייתה: 40.6. 
האם לדעתך אני חייבת לקבל פרוגסטרון או שהיית ממליץ על אפשרות אחרת? נראה לי שזה המון דברים כימיים לתוך הגוף, כשאני לא בטוחה שאני בכלל זקוקה להם.. 
תודה מראש,
שלומית. 
לצפיה ב-'הפלות'
הפלות
23/12/2014 | 11:32
1
79
לבד מפרוגסטרון לתמיכה וקלקסאן אבל כבר מעכשיו אין לי עוד רעיונות
אין בטיפול נזק לעובר וחבל שתגיעי לאותה מסקנה לאחר הפלה שלישית
לצפיה ב-'הפלות'
הפלות
23/12/2014 | 17:00
48
תודה רבה על תשובתך ד"ר רימון. אני כנראה אכן אקח את הפרוגסטרון ובהמשך את הקלקסן.. אני מבינה שיש יותר סבירות שאם אקח לא תהיה הפלה, פשוט על פי הבדיקות שעשיתי לא מצאו כלום, אז חשבתי שאולי בעצם קרו 2 הפלות בלי סיבה ממשית ולכן אני חוששת סתם לקחת דברים, כשיש סיכוי גבוה שבעצם ההריון יעבור בסדר גם בלי כל הכדורים.

לצפיה ב-'בדיקת CMV'
בדיקת CMV
17/12/2014 | 22:14
1
120
היי,
אני בשבוע 7 להריון ואלו תוצאות בדיקות הדם שקיבלתי:
CMV IgG
מתאריך 09/12/2014
250 AU/ml -גדול מ
POSITIVE

CMV IgG Avidity 46.2
הערות לבדיקת CMV IgM (Screen)
מתאריך 09/12/2014
POSITIVE
.יש לפנות בהקדם לרופא המטפל
בנוסף ראה תוצאת
CMV IgM Additional assay
הערות לבדיקת CMV IgM additional assay
מתאריך 09/12/2014
POSITIVE
בדיקה זו בעלת ספציפיות גבוהה

Toxoplasmosis IgG
NEGATIVE

Toxoplasmosis IgM
NEGATIVE

אני בחרדה גדולה ואשמח לקבל יותר אינפורמציה
תודה
לצפיה ב-'CMV'
CMV
23/12/2014 | 11:34
88
CMV IGM חיובי הוא נושא סבוך מכדי לענות באתר
פני ליעוץ מסודר של רופא הריון בסיכון גבוה
לצפיה ב-'חשד לIUGR בתאומים - התייעצות'
חשד לIUGR בתאומים - התייעצות
16/12/2014 | 14:48
1
88

שלום לכולם,
היריון תאומים אחרי טיפולים, שבוע 22+4 (התחיל כשלישיה, עברנו דילול בשבוע 7), שיליות ושקים נפרדים
בבדיקה שגרתית אצל הרופא לפני שבועיים וחצי התגלה כי אחד העוברים בפער גדול ביחד לעצמו וביחס לעובר השני - 30% פער בינהם, והפרש של שבועיים בגיל פחות או יותר. בנוסף הזרימה בחבל הטבור של העובר הקטן לא סדירה, כמות מי שפיר תקינה לחלוטין.
מאז התחילה סוג של רכבת הרים שלא ברור איך ואם היא תסתיים, הרבה רופאים, מעקבים בתל השומר, בדיקת מי שפיר עם צ'יפ בהולה... ובפועל מאז נבדקנו ונמדדנו מכל כיוון על ידי כמה רופאים וכל הזמן הממצאים אותו דבר - פער של 30%, זרימה לא סדירה בחבל הטבור של העובר הקטן (שאר הזרימות שלו תקינות), כמות מי שפיר תקינה. ממצאים ראשוניים מהצ'יפ תקינים (עוד לא רשמי ובכל מקרה עברנו בדיקת פרונטו שחזרה תקינה לפני שידענו שנצטרך מי שפיר). כך שהחשד לבעיה גנטית פחות או יותר הוסר וכרגע מדברים על בעיה שלייתית
הרופאים מאוד לא נשמעים אופטימיים, למעשה אני שומעת מהם רק תרחישים רעים ואפילו לא ברור לנו למה עלינו לקוות בכל הסיפור. אנחנו מיואשים.
מה התרחישים האפשריים במקרה כזה?
האם הזרימה הלא סדירה בחבל הטבור בהכרח פוגעת בעובר כך שגם אם ימשיך לגדול סיכוייו להיוולד בריא כה נמוכים?
תודה מראש

לצפיה ב-'IUGR'
IUGR
23/12/2014 | 11:38
64
הנושא סבוך מכדי שאוכל לסכם בכמה מילים באתר
לחוות דעת שניה פני למכון סונר אחר באחד מבתי החולים
לצפיה ב-'בדיקת סוכר לתינוק אחרי לידה'
בדיקת סוכר לתינוק אחרי לידה
16/12/2014 | 23:22
1
55
אני מאובחנת עם סכרת הריון לאחר שבהעמסה של ה100 תוצאה אחת לא היתה תקינה, ובמעקב של 2 מדידות בשבוע ודיאטה. נאמר לי שלמי שיש סכרת הריון שעה אחרי הלידה התיקון צריך לעבור בדיקת סוכר, הרם זה נכון? האם אפשר לא להסכים לך וכדאי?
לצפיה ב-'סוכרת'
סוכרת
23/12/2014 | 11:35
37
בודקים הילוד לשלול היפוגליקמיה שהיא מסכנת חיים
לא מציע לסרב

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מייקל עידן
פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה