לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83028,302 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום משפט פלילי - צווארון לבן

לצפיה ב-'האם אפשר לאתר שם מתלונן לוועדות בנייה ...'
האם אפשר לאתר שם מתלונן לוועדות בנייה ...
31/03/2016 | 19:01
2
36
אדם התלונן עלי, אני גר במועצה אזורית, נאמר לי :
"ביקור מפקח הבניה של המועצה בשטח המשק שלך נבע מהנחיה שהמועצה קיבלה מהיחידה הארצית לאכיפת דיני תכנון ובניה".
האם ניתן לאתר את שם המתלונן במקרה שזו תלונה זדונית ?

לצפיה ב-'הבהרה נוספת ...'
הבהרה נוספת ...
02/04/2016 | 22:46
24
קראתי שמי שרוצה להתלונן נגד מישהו, מתלונן למועצה האזורית שלו,
במקרה שלי המועצה טוענת שהיא לא מעורבת וקיבלה הנחיה ?
אני התלוננתי אצל מבקרת המועצה על תלונה זדונית נגדי
של אדם ששייך למועצה שלנו, אני לא בהליך בניה זה שנים !
היא טוענת שזה לא בתחום אחריותה ...

לצפיה ב-'אין לי את הידע הנדרש בתכנון ובניה - על מנת לענות'
אין לי את הידע הנדרש בתכנון ובניה - על מנת לענות
03/04/2016 | 14:50
10
לצפיה ב-'האשמה באי מילוי דרישה לתיקון מבנה מסוכן'
האשמה באי מילוי דרישה לתיקון מבנה מסוכן
30/03/2016 | 14:29
1
32
קיבלתי הזמנה להישפט במשפט, שהוגש ע"י המדינה בשל אי מילוי דרישה לתיקון מבנה מסוכן.
הדיון נקבע לעוד חודש וחצי. אני קיבלתי את ההזמנה באיחור ומעוניינת לבקש דחיית המשפט על מנת שאוכל לתקן את הדרוש תיקון או להערך  למשפט.  המשפט יתקיים בבית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב.

שאלתי : למי עלי להפנות את בקשתי?

תודה רבה מראש.

לצפיה ב-'מדובר בתכנון ובניה'
מדובר בתכנון ובניה
31/03/2016 | 17:07
17
צריך לבדוק מי חתום על כתב האישום - ולהתקשר אליו.

כאן יש צורך לבקש דחיה לצורך זה או אחר - אני את שיחת הדחיה בד"כ עושה קרוב יחסית למועד הדיון.

לאחר קבלת הסכמתו - שולחים בקשה בכתב לבית המשפט הרלוונטי - שהסכמתו כתובה עליה.

בית המשפט אינו מחוייב להסכים - אבל שיש הסכמה של התובע - תהה הסכמה של בית המשפט.

לצפיה ב-'פרשת תאיר ראדה'
פרשת תאיר ראדה
27/03/2016 | 10:13
3
54
מי ראה אתמול את הסדרה בערוץ 8??
זה הגיוני שאותה א.ק מסתובבת חופשי בעולם? היא השתחררה מבית החולים הפסיכיאטרי אבל הסיפור שעלה אתמול מצמרר. בין אם היא רצחה או לא...היא פסיכית!! זה מסכן את שלום ילדנו...!!
לצפיה ב-'חייבים לדעת'
חייבים לדעת
28/03/2016 | 15:44
45
אחרי עיון מעמיק בתיק של רצח תאיר ראדא ז"ל - הרוצח נימצא בכלא.

כל מה שיש עכשיו זאת עבודה של יחסי ציבור.

לצפיה ב-'שחרור מאשפוז פסיכיאטרי'
שחרור מאשפוז פסיכיאטרי
29/03/2016 | 18:36
1
45
נעשה לאחר שהרופאים השתכנעו כי האדם אינו מהווה סכנה לעצמו או לאחרים. לא כל אדם "פסיכי" הוא בהכרח מסוכן. אם היא שוחררה, הרי שככל הנראה לאחר שקיבלה טיפול ולאחר שהיתה תחת מעקב והשגחה יומיומית של הצוות הרפואי והסיעודי - חוות דעתם הינה שהיא איננה מסוכנת לעצמה או לאחרים.

לעניין הרשעתו של זדורוב: אני ממליצה לקרוא את פסק הדין (הראשון) שניתן בביהמ"ש המחוזי בנצרת. מדובר אמנם בכמה מאות עמודים, אבל כדאי להשקיע מעט מאמץ בקריאתו ולא "לאכול" את המידע החלקי שמפורסם באמצעי התקשורת.
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה לקורוא את פסק הדין - ורוצה להוסיף'
מצטרף להמלצה לקורוא את פסק הדין - ורוצה להוסיף
30/03/2016 | 11:11
33
גם קריאה של העליון בזיכוי - מלמדת להבנתי על הרשעה יותר מאשר על זיכוי !

בנימה אישית:

זמן קצר אחרי החקירה יצא לי להיות בתיק בצפון הארץ (תיק מרמה ) - ויצא לי לשוחח עם שוטרים שהיו מעורבים בתיק הרצח.

הם סיפרו לי שמיד אחרי המעצר של האיש - למעשה מרגע שהודה (אבל לפני כתב האישום עדיין) הם היו מקבלים אין סוף שיחות  (מחברי כנסת - נחשו איזו מפלגה) שם אמרו להם שהם מעלילים על האיש ! שהם חייבים לשחרר אותו וכו ! זה הגיע למצב של בוקר בוקר שיחות בלי הפסקה של כל ח"כ של אותה רשימה ! (או לפחות רבים מהם - ויש רבים שם).

היינו היחצנות החלה עוד בשלבי החקירה ! אותם ח"כ "ידעו" את האמת עוד לפני שהיה כתב אישום !

בעיני השאלה צריכה להיות - מי פועל בתיק שם - ומאיכן יש את המימון למה שמתקיים ! כי מה שמתקיים כאן הוא הלא יאומן !

בזמנו כתבתי משהו על הנושא של ראיות מוכמנות  -ולקחתי את התיק שם כדוגמא: מפנה  -ראיות מוכמנות.

לצפיה ב-'ייבוא סמים מחו"ל'
ייבוא סמים מחו"ל
20/03/2016 | 17:55
1
36
חבר נתפס אחרי שיבא סמים בדואר מחו"ל, מדובר בכמויות קטנות של 30 גרם בערך בכול פעם – האם הוא צפוי לעונש של מאסר? מדובר במספר מקרים – ובחלק מהמקרים הוא הביא מריחואנה גם לי וגם מצאו בדירתו קנאביס. 
לצפיה ב-'יבוא סמים - סכנות'
יבוא סמים - סכנות
21/03/2016 | 08:41
56
עבירת יבוא הסמים היא עבירה פלילית קשה ביותר - לבטח אחת הקשות בפקודת הסמים המסוכנים. (20 שנות מאסר כמו חלק עצום מהפקודה  - בלי סיווג לשימוש אישי מול מסחרי).

המטרה הבסיסית של החבר שלך היא להציג את יבוא הסמים באופן הנכון עבורו - היינו יבוא סמים לצורכי שימוש אישי. נכון החוק לא שונה אולם מאז תיקון 113 לחוק העונשין הנסיבות הן מכריעות - לא פעם.

אני מבין שאותו החבר העביר מעט קנאביס לידייך  - היינו מדובר בעבירה של הספקת קנאביס (בהנחה שאין תשלום מעורב בדבר)  - או סחר בסמים באם יש רצון לרווח (פרשנות שלי של החוק).

ראוי לציין - עבירות יבוא הסמים בזכות העובדה שהן "פשוטות" כל כך לביצוא בעידן האינטרנט - הפכו להיות אירוע שמתקיים פעמים רבות. פעמים רבות המעורבים בהן הם אנשים נורמטיביים לחלוטין שמעמידים את המערכת בקשיים רבים של מה לעשות עם האירוע ? האם להעניש בחומרה על עבירה שהיה כל כך קל לבצע ?

בנסיבות אלו ראוי לזכור - עבירות הסמים הן עבירות עם מגוון רחב ביותר של עונשים - החל מעונשים ללא הרשעה (גם בעבירות יבוא סמים) ועד למאסרים ממושכים בפועל.

חשיבות מיוחדת נתונה לסיבות ליבוא הסם - ולא פחות להליכי השיקום בהמשך. כאן יש חשיבות מכרעת לשירות המבחן.http://www.adato.co.il/יבוא_סמים

לאחרונה במשרדי הסתיים תיק של הרבה מעל ל 10 מקרים של יבוא סמים ועשרות מקרי הספקת סמים (לא זוכר בייחס להחזקה - שהיא לא העיקר כאן) בעונש שלא רק שלא כולל מאסר - אלא גם לא כולל עבודות שירות. (עונש של של"צ).

לצפיה ב-'ועד אוין מסיבות לא ברורות'
ועד אוין מסיבות לא ברורות
19/03/2016 | 23:52
1
36
שולח אנשי משפחה מבניין אחר שבסיכסוך איתי באזור חצרות פרטיות של הבניין שלנו, לגדל תרנגולות ולאסוף ביצים ואפרוכים ולגזום עצים וגם להשתין, וכו ועוד פרובוקציות... דיירי בניין עצמם גרים בקומות גבוהות ולא סובלים מונדליזם הזה ולכן לא שלא מונעים גם מעודדים את ונדליזם נגדי,,,
השאלה אני יכול לתבוע מהם  לא להיכנס בשטח חצרות פרטיות [רכוש משותף  ] בניין שלנו? בבניין יש חומות ודלת נעול אבל בכניסה לחצר יש שער אבל אין דלת ואין שלט כניסה זרים אסורה , האם הם יכולים לטעון שאנחנו כאן בהסכמת הדיירים אחרים ? או התנגדות דייר אחד מספיק ?
לצפיה ב-'שטח משותף בביניין הוא שטח משותף'
שטח משותף בביניין הוא שטח משותף
20/03/2016 | 10:22
21
אתה יכול אבל לטעון שלהשתין בשטח הגינה זהו שימוש לא סביר - ברכוש המשותף. הרי אין ספק שאין כל סיבה לעשות כך !

להבנתי הייתי מרכיב מצלמות על מנת לתעד את השימוש של אותו אדם ברכוש המשותף - ופועל רק לאחר מיכן כנגדו ספציפית.

שוב - במידה ויש שימוש סביר - לאור העובדה שמדובר ברכוש משותף - הוא זכאי לכך.
לצפיה ב-'בעקבות כל פרשיות ההטרדות המיניות...'
בעקבות כל פרשיות ההטרדות המיניות...
16/03/2016 | 15:30
11
38
למה לא מפרסמים את הפרטים של המתלוננות שהעלילו אונס על עורך דין? הרי הפרסום נועד בדיוק על מנת להזהיר את הציבור מאנשים שכאלו. למה לא מפרסמים את הפרטים של המתלוננות שהעלילו אונס על עורך דין? הרי הפרסום נועד בדיוק על מנת להזהיר את הציבור מאנשים שכאלו.
לצפיה ב-'אירגוני הנשים "לא פריירים" הם דאגו'
אירגוני הנשים "לא פריירים" הם דאגו
16/03/2016 | 21:48
10
33
שההגנה בחוק לא תהה לנפגעת של "עבירת מין", אלא, "למתלוננת על עבירת מין !"

לכן יש הגנה מלאה גם לשקרניות שהעלילו ! ההסבר שלהן לתופעה היא הצורך להגן על הנשים ולמנוע מהן לפחד להגיש תלונה.

היינו נטרול הפחד מהשקר !

ההיגיון אומר שאותן הנשים היו צריכות לשבת בכלא - אבל אל חשש - אין כתבי אישום לנשים שקרניות ! מיותר לציין שאם היה מדובר בגבר - היה.
לצפיה ב-'קבל דיברי ההסבר להצעת החוק'
קבל דיברי ההסבר להצעת החוק
21/03/2016 | 08:51
8
15

שרותי משרד/הצעות חוק/ 3440304ח

הכנסת השש-עשרה

הצעת חוק של חברות הכנסת:
זהבה גלאון

אורית נוקד
                                                            פ/2871

הצעת חוק זכויות נפגעי עבירה (תיקון - איסור פרסום של פרטי מתלונן בעבירת מין או אלימות), התשס"ה-2004

תיקון
סעיף 7
1.
בחוק זכויות נפגעי עבירה, התשס"א-2001[1], בסעיף 7 לאחר "כתובת המגורים של נפגע העבירה" יבוא –
"או המתלונן בעבירת מין או אלימות", במקום "עבודתו" יבוא "עבודתם" ובמקום "שלו" יבוא "שלהם".

דברי הסבר

חוק זכויות נפגעי עבירה, נועד להגן על כבוד האדם, בלי לפגוע בזכויותיהם על פי דין של חשודים, נאשמים ונידונים. בחוק הקיים אסור לפרסם את פרטי נפגעי העבירה (אלו שנפגעו במישרין מהעבירה, לרבות בני משפחה של הנפגע).

לגבי מקרה של מתלונן בעבירת מין או אלימות אשר התביעה לא הצליחה להוכיח את צדקת טיעוניו, עדיין יש מקום לשמור על פרטיותו. אי הוכחה עדיין אין משמעותה כי דבריו של המתלונן אינם נכונים, אלא רק כי בבית המשפט לא ניתן היה להוכיח את התביעה לפי דרישות המשפט הישראלי – היינו מעבר לכל ספק סביר.

בנוסף על כך, פרסום שם מתלוננת במקרה של זיכוי יעביר שדר שלילי לנפגעים. כיום מוגשות תלונות במשטרה על אונס רק על כ- 20% ממקרי האונס. פרסום שם המתלונן על עבירת מין עלול לגרום לנפגעים לא להתלונן כנגד האנסים. וזאת מתוך חשש שאם יתלוננו, אך לא יצליחו להוכיח את צדקת טענותיהם יהיו חשופים להוקעה וגינוי, מהסוג המכונה "אונס שני".

ההגנה הנחוצה במצב הנוכחי היא לא כנגד המיעוט הקטן של אנשים הנפגעים מתלונת שווא על הטרדה מינית, אלא ההפך על הרוב המכריע של נפגעי עבירות מין או אלימות שחוששים להתלונן. יש לעודד את הנפגעים הללו להתגבר על חששותיהם ולהגיש תלונה במשטרה כחוק, על מנת שניתן יהיה להרשיע את התוקפים, ולמנוע ככל שניתן את הישנותם של מעשים מסוג זה.

על כן, מוצע בהצעת חוק זו למנוע את פרסום שמותיהם של מתלוננים בעבירות מין או אלימות גם אם לא הצליחו להוכיח את תביעתם.

---------------------------------
הוגשה ליו"ר הכנסת והסגנים
והונחה על שולחן הכנסת ביום
ב' בכסלו התשס"ה – 15.11.2004
[1] ס"ח התשס"א, עמ' 183.

לצפיה ב-'גרמת לי להתאמץ'
גרמת לי להתאמץ
21/03/2016 | 12:37
1
18
על מנת שלא לצאת טועה בטיעון הבסיס:
סעיף 352 לחוק העונשין: (סימן ה' עבירות מין):
(א): המפרסם ברבים את שמו של אדם או של כל דבר שיש בו כדי לזהות אדם כמי שנפגע בעבירה או שהתלונן כמי שנפגע בעבירה לפי סימן זה דינו - מאסר שנה".
לצפיה ב-'הורדה של הסעיף מהחוק'
הורדה של הסעיף מהחוק
21/03/2016 | 12:42
16

איסור פרסום (תיקון מס' 22) תשמ"ח-1988 (תיקון מס' 89) תשס"ו-2005 (תיקון מס' 111) תשע"א-2011
352. (א)  המפרסם ברבים שמו של אדם או של כל דבר שיש בו כדי לזהות אדם כמי שנפגע בעבירה או כמי שהתלונן כי הוא נפגע בעבירה לפי סימן זה, בין על ידי כלל הציבור ובין על ידי סביבתו הקרובה, או לרמוז על זיהויו כאמור, בין באמצעות פרסום של קולו, דמותו, כולה או חלקה, סביבתו או דמויות הקרובות לו, ובין בדרך אחרת, דינו - מאסר שנה.
(תיקון מס' 89) תשס"ו-2005
          (ב)  לא ישא אדם באחריות פלילית לפי סעיף קטן (א) אם האדם ששמו או זהותו פורסמו כאמור נתן את הסכמתו לפרסום, בפני בית משפט או אם בית משפט התיר את הפרסום מטעמים מיוחדים שיירשמו.
(תיקון מס' 111) תשע"א-2011
          (ג)   המצלם אדם, בשל היותו מי שנפגע בעבירה או מי שהתלונן כי הוא נפגע בעבירה לפי סימן זה, תוך כדי בילוש או התחקות אחריו, העלולים להטרידו, או תוך הטרדה אחרת, לרבות תוך המתנה לאותו אדם בבית המשפט או בתחנת משטרה, והכל בלא הסכמתו שניתנה מראש, דינו – מאסר שישה חודשים או מחצית הקנס האמור בסעיף 61(א)(4); הסכמה כאמור תינתן לעניין בגיר – בכתב, ולעניין קטין – בפני בית המשפט.
(תיקון מס' 111) תשע"א-2011
          (ד)  הוראות סעיף זה לא יחולו על פרסום או צילום שנעשה על ידי המשטרה או מטעמה לשם חקירת עבירות, חקירת מוות או איתור נעדרים, כשהפרסום או הצילום חיוני לצורך החקירה או האיתור כאמור.
מיום 31.3.1988
תיקון מס' 22
ס"ח תשמ"ח מס' 1246 מיום 31.3.1988 עמ' 63 (ה"ח 1797)
הוספת סעיף 352
מיום 8.12.2005
תיקון מס' 89
ס"ח תשס"ו מס' 2038 מיום 8.12.2005 עמ' 54 (ה"ח 97)
352.(א)המפרסם ברבים שמו של אדם או של כל דבר שיש בו כדי לזהות אדם כמי שנפגע בעבירה או כמי שהתלונן כי הוא נפגע בעבירה לפי סימן זה, דינו - מאסר שנה.
(ב)לא ישא אדם באחריות פלילית לפי סעיף קטן (א) אם האדם ששמו או זהותו פורסמו כאמור נתן את הסכמתו לפרסום, בפני בית משפט או אם בית משפט התיר את הפרסום מטעמים מיוחדים שיירשמו.
מיום 11.8.2011
תיקון מס' 111
ס"ח תשע"א מס' 2310 מיום 11.8.2011 עמ' 1026 (ה"ח 377)
352.(א)המפרסם ברבים שמו של אדם או של כל דבר שיש בו כדי לזהות אדם כמי שנפגע בעבירה או כמי שהתלונן כי הוא נפגע בעבירה לפי סימן זה, בין על ידי כלל הציבור ובין על ידי סביבתו הקרובה, או לרמוז על זיהויו כאמור, בין באמצעות פרסום של קולו, דמותו, כולה או חלקה, סביבתו או דמויות הקרובות לו, ובין בדרך אחרת, דינו - מאסר שנה.
(ב)לא ישא אדם באחריות פלילית לפי סעיף קטן (א) אם האדם ששמו או זהותו פורסמו כאמור נתן את הסכמתו לפרסום, בפני בית משפט או אם בית משפט התיר את הפרסום מטעמים מיוחדים שיירשמו.
(ג)המצלם אדם, בשל היותו מי שנפגע בעבירה או מי שהתלונן כי הוא נפגע בעבירה לפי סימן זה, תוך כדי בילוש או התחקות אחריו, העלולים להטרידו, או תוך הטרדה אחרת, לרבות תוך המתנה לאותו אדם בבית המשפט או בתחנת משטרה, והכל בלא הסכמתו שניתנה מראש, דינו – מאסר שישה חודשים או מחצית הקנס האמור בסעיף 61(א)(4); הסכמה כאמור תינתן לעניין בגיר – בכתב, ולעניין קטין – בפני בית המשפט.
(ד)הוראות סעיף זה לא יחולו על פרסום או צילום שנעשה על ידי המשטרה או מטעמה לשם חקירת עבירות, חקירת מוות או איתור נעדרים, כשהפרסום או הצילום חיוני לצורך החקירה או האיתור כאמור.
סייג לאחריות פלילית (תיקון מס' 22) תשמ"ח-1988 (תיקון מס' 56) תש"ס-2000

לצפיה ב-'סיכום הסוגיה של מתלוננות שקריות - הגב' רות דוד'
סיכום הסוגיה של מתלוננות שקריות - הגב' רות דוד
21/03/2016 | 13:24
9
לצפיה ב-'הנחיית פרקליטות המדינה - הקטע המלא '
הנחיית פרקליטות המדינה - הקטע המלא
21/03/2016 | 13:29
3
15
לצפיה ב-'הנחיות פרקליט המדינה/יועמ"ש'
הנחיות פרקליט המדינה/יועמ"ש
22/03/2016 | 07:07
7
שני מושגים השונים בכותרת - הם חוק.

הם חוק למערכת המשפט.

בפועל - הם חוק ליחידות התביעות השונות. אותן יחידות תביעה שאתה מצפה מהן להגיש את כתב האישום כנגד השקרנית.

בעיני הסרט של רות דוד הוא בונוס מטורף - כי זה ממחיש מי ומה ובאיזה צד. אני ייצגתי לא פעם גברים שיצאו זכאים - תאמין לי - חלק עצום מהם - לא הבינו בסיומו של התהליך מאיפה הם מצאו את הכוחות להליך כולו.

ההליך של לצאת זכאי מפרך וקשה. כל כך קשה שאתה לא מבין למה לא סגרת עסקה שהייתה מסיימת את הדברים הרבה קודם (לא פעם).

מצד שני - בעברי באו אלי, לא פעם, נשים שהמטרה שלהן הפכה להיות כיצד התיק לא יסגר "באין אשמה" ואז יש סכנה לתביעת נזיקין כנגדן - אלא ב"אין עניין לציבור", או, "אין די ראיות".

תאמין לי שמעתי סיפורים מוזרים ביותר - הרציו היה "ריב על כסף/שליטה בילד". שם התלונה היא כלי  -והאמת היא שבד"כ הכלי היה לא רק אפקטיבי - אלא נדיר שהשקר נחשף באופן שמאפשר תגיעה חוזרת. (רק באם יש הקלטה וכו (נשברת) - ובאופן מוזר כיום יש לא פעם הקלטה לאירוע).

לצפיה ב-'האם יהיה שינוי בפועל ? ימים יגידו'
האם יהיה שינוי בפועל ? ימים יגידו
24/03/2016 | 14:25
4
אבל לאור הלחץ הציבורי יש שינוי בהנחיות.

לצפיה ב-'קנס על רעש'
קנס על רעש
16/03/2016 | 10:34
1
61
שלום רב,
אשמח לעזרה לגבי קנס על רעש שקבלתי, בשנת 2013 ישבתי עם חברים בפארק בלילה ביום שישי, הגיע שוטר ורצה לתת קנס ביקשתי מימנו להוסיף כמה פרטים לגבי הארוע, השוטר לא הסכים, ביקש מימני לחתום על הקנס ולא הסכמתי בלי שקודם ירשום מה שהיה באמת. השוטר רשם שאני לא מסכימה לחתום ולא נתן את הקנס. ביום ראשון אחרי המקרה ניגשתי לתחנת מישטרה לברר לגבי הקנס ושם אמרו שהקנס כבר נישלח לירושלים. ב3.3.2016
שלחו לי תשלום על קנס, עברו כמעט 3 שנים מאותו הארוע האם זה רלוונטי או האם אפשר לבטל את הקנס?
לצפיה ב-'האמת היא - שאני לא מבין בתחום'
האמת היא - שאני לא מבין בתחום
16/03/2016 | 21:50
21
אני רק יודע שהיה עלייך לפעול באופן שונה - היינו להגיש תלונה על אותו השוטר ולהסביר את האירוע בזמן אמת !

עכשיו 3 שנים אחרי הלב אומר - לשלם. (על מנת שלא להסתבך בהליכי הגביה).
לצפיה ב-'ימי מחלה עושים ממני צחוק'
ימי מחלה עושים ממני צחוק
16/03/2016 | 08:51
1
34

שלום רב
אני עובד כמורה תחת בעלות אורט בתיכון.
כבר מעל שנה אני בקשר במייל, בטלפון ואף בפגישה פנים מול פנים אם אחד מחשבי השכר באורט לגבי טעות בחישוב ימי המחלה שלי.  
לא מדובר על טעות חישובית קטנה אלא על הורדת כמחצית מימי המחלה שמגיעים לי.
החשב כל הזמן אומר שהבעיה ידועה ומטופלת.  כבר מעל שנה שהיא מטופלת ואני מקבל הבטחות שהנה אוטוטו זה יוסדר.  ככה כאמור כבר מעל שנה.
נותר לי לסיק  -- שבעצם עושים ממני צחוק.   
אני מעוניין "לעבור לשלב הבא"  במלחמתי המוצדקת במה שמגיע לי (ימי מחלה)
מה אתם הייתם עושים במקומי ? אני חשבתי על תביעה אישית (לא את אורט כגוף)
אלא תביעה אישית את אותו חשב שכל הזמן מבטיח לי הבטחות שווא.
מה דעתכם ??   כיצד "במדינת חוק" כמו ישראל כדאי לי לנהוג ? מה בעצם יזרז או יכריח אותו להחזיר לי את ימי המחלה ??
תודה רבה !!

לצפיה ב-'תפנה לפורום דיני עבודה'
תפנה לפורום דיני עבודה
16/03/2016 | 10:47
21
ובנוסף עדיף אולי לפנות להנהלה הראשית של רשת אורט או למי שממונה על אותו חשב. האם אתה בטוח שהוא זה המחליט על תיקון הטעות? אולי מישהו מעליו?
לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:32
4
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
13/03/2016 | 10:09
4
39
שלום רב,
אשמח לחוו"ד שלכם בנוגע לבעיה בבניין שלנו .
הבניין בו אני גרה מאובטח ע"י משרד ממשלתי בגלל שגר אצלינו
אישיות שמגנים עליה מפגיעה ע"י עבריין.
אנשי האבטחה חושבים שהם בעלי הבניין ואנחנו הדיירים בני ערובה 
נתונים לכל מה שהם צריכים. השתלטו על חדר בבניין שלנו משם מנהלים את כל 
האבטחה שלהם התקינו מצלמות ואפילו השתלטו על חניות הדיירים.
למרות שלאותו אדם שהם מאבטחים יש 2 חניות בטאבו , הם השתלטו על חניות שמשותפות לכל הדיירים ומחנים שם את 2 הרכבים הנוספים שלהם. ואפילו אחד המאבטחים אתמול החליט שבא לו לחנות בחניה הפרטית שלי בטאבו.
מה הזכויות שלי/ של הדיירים , והאם אני אוכל להתלונן במשטרה אם יחנו לי שוב בחנייה שלי?
האם אני דיירת הבניין נתונה לחסדי המאבטחים שעושים בבניין שלנו כאילו שייך להם,ואנחנו האורחים שם , מפריעים למנוחתינו, מפריעים לשלווה, ואחראים על ביטול הפרטיות שלנו שהיתה עד כה. לא רק שהם נמצאים אצלינו כמעט כשנה , ולא מתכוונים להסתלק משם, אנחנו נתונים לביריונות שלהם ולאלימות המילולית והגסה כלפינו.
מה ניתן לעשות ?
תודה רבה.
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
13/03/2016 | 11:36
2
21
להבנתי הבעיה האמיתית לא כתובה כאן - הדייר עצמו הוא עבריין ! כך שכול פעולה כנגדו מפחידה ! היינו אין סיכוי לנקיטה של הליכים משמעותיים כנגדו על ידי הדיירים - וכנגד המשרד הממשלתי שמאפבטח אותו.

השתלטו על חדר ? זהו אקט עברייני - אני מניח שהחדר נועד לרווחת כל הדיירים - והם יחסו אותו לעצמם - כאן יש צורך להגיש תלונה במשטרה !

(אפשרי גם נקיטה של הליכים אזרחיים לפינוי).

אני משער לעצמי שאותו המשרד לא יתקשה לפצות את הבניין על השימוש באותו החדר. (המינימום האפשרי). היינו לגבות עלות השכרה מהם - פעולה מסוג זה יכולה למנוע את השימוש שלהם באותו החדר.

בייחס לחניה - מרגע שמדובר בחניה שנועדה לכול הדיירים (השאלה היא האם גם אורחים) יש לבחון את המציאות ביחס לשימוש בחניות ! באם החניה היא רק לדיירים - ויש שימוש בחניות על ידי המאבטחים - אפשרי בהחלט לנקוט בהליך של המשפט האזרחי לצורך פינוי שלהם מהמקום. (או תשלום דמי חניה באופן שזה יבטל את רצונם לחנות במקום).

ברגע שהוא מחנה בחניה פרטית יש להזמין משטרה על מנת שתיתן דו"ח.

עד כמה שאני מבין "מפחיד" להגיש תלונות כנגד הדייר - ולמעשה המאבטחים שבאים למקום מאמללים את הדיירים - כאן נדרש להגיש תלונות לרוב ותביעות לרוב - וגם זה מפחיד.

אבל ... באם לא תתלוננו אותם הגורמים שפועלים במקום לא ידעו כלל שפעולת המאבטחים משבשת את חיי הדיירים האחרים - כך שהם לא יגבילו את המאבטחים הנ"ל - באופן שפעולותם תהה הרבה פחות "פולשנית".
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
14/03/2016 | 10:38
1
17
אתה צודק הוא עבריין ואנחנו בני ערובה בידיו.
הם משתמשים בחדר ומשלמים ממש מעט כמה מאות שקלים כפיצוי.
אי אפשר להוציא אותם מהבניין,התייעצנו  עם עו"ד ששכרנו והבנו שלא יעזור לנו,
הם יישארו שם כמה שבא להם.
חונים באופן חופשי בחניות הדיירים למרות שיש לדייר עצמו 2 חניות משלו ששמורות לאישתו היא מחנה באלכסון והמאבטחים מחנים על החניות שלנו ועושים לנו טרור.
רוב הדיירים כבר התרגלו לרוע הגזירה וממעטים להתלונן , בהתחלה אף אחד לא רצה אותם שם , הם השתלטו על לובי הבניין והפריעו לנו , ברגע שנכנסו לחדר של הבניין
פחות רואים אותם ולכן הדיירים השלימו עם זה. למרות שהם רוב היום בחוץ מעשנים בכניסה לבניין , עדיין עושים מה שבא להם ומפריעים לשקט ששרר בבניין עד שהגיעו.
זה ברור גם שאם אחד הדיירים ירצה למכור את דירתו הוא ייתקל בקשיים מהבחינה
שהם מבררים על כל מי שנכנס לבניין גם אם זה בני המשפחה של הדיירים, הם גם מורידים את ערך הדירה מפני שאם קונה יראה שיש אבטחה בבניין  הוא ישקול פעמיים אם לקנות . גם במצב כזה המוכר ירוויח פחות מערך דירה שתימכר בבניין ליד .
זו פגיעה פיננסית בכל דיירי הבניין .
אף אחד לא רוצה להתחיל עם תביעות ולבזבז על זה כסף , לכן אנחנו סותמים את הפה
ובולעים את הצפרדע.
בכל מקרה המאבטחים הם עובדי קבלן ,  הבעיה שאם יש מאבטח חצוף שעובר על החוק, מה הדרך לבקש להעביר אותו מתפקידו אצלינו בבניין ?
תודה רבה.
לצפיה ב-'באם הם עובדי קבלן - אני לא מוצא סמכות להערות'
באם הם עובדי קבלן - אני לא מוצא סמכות להערות
14/03/2016 | 12:55
13
כי באם הם לא שוטרים/משרד המשפטים - מה הסמכות שיש להם לשאול שאלות אנשים שבאים ?

עם כל הכבוד - וצורכי האבטחה - דייר אחד לא יכול להחליט שהוא מסנן את הבאים לבניין.

לכן הייתי מגיש תלונה למשטרה כנגד האיש שמטריד אותך !
דרך אגב - בייחס לדמי השימוש בחדר - הייתי מקיים ישיבה ומעלה אותם !
בייחס לעישון - הייתי קובע כהחלטה של הוועד שאין לעשן בכול השטחים הציבוריים ! והייתי מעביר את ההחלטה לחברה המאבטחת !

כך שכול פעם שיש עישון הם יקנסו את המעשן !

המטרה היא הטרדה הפוכה.
לצפיה ב-'אפשר להתחיל עם תלונה לממונים'
אפשר להתחיל עם תלונה לממונים
13/03/2016 | 18:40
14
לצפיה ב-'שימוש אישי בקנאביס'
שימוש אישי בקנאביס
10/03/2016 | 13:23
1
18
מהי הכמות של קנאביס שהיא שימוש אישי? 
לצפיה ב-'החזקת סמים לשימוש אישי - קנאביס'
החזקת סמים לשימוש אישי - קנאביס
10/03/2016 | 14:59
17
החוק הפלילי נוקב בכמות של 15 גרם שעד אליה יש "חזקה" של "החזקת סמים לשימוש אישי". מדובר בחוק ישן נושן (שנחקק עוד לפני קום המדינה - "פקודה").

אבל את אותה "החזקה" אפשרי להפריך לשני הכיוונים - היינו שיש נסיבות "מתאימות" המדינה תטען שגם כמויות קטנות יותר הן לשימוש מסחרי. כאן המדינה תאלץ להביא ראיות תומכות.

מצד שני גם בכמויות ענק אפשרי לטעון מצד הנאשם/חשוד שהן ל"שימוש אישי".

שדנים בנסיבות החזקה יש לבחון שלל דברים ובין היתר:
א. הסיבות להחזקת הסם.
ב. כמות הצריכה היומית.
ג. דרכי מימון.
ד. נסיבות החזקה.

למעשה בניה ננכונה של הטיעון יוכלה להוביל גם לכמויות ענק של ק"ג רבים להפוך להחזקות "לשימוש אישי".

עוד לציין - החוק אינו מכיר ב"יבוא סמים לשימוש אישי" וגם ב"גידול סמים לשימוש אישי" - אבל בתי המשפט מכירים בנושא בפועל ! היינו יש לי תיקים פליליים מלאחרונה שבית המשפט גם בכמויות גדולות (עד 1.8 ק"ג גידול) מכיר בפועל בצמחים ככאלו שנועדו לשימוש אישי ! (בעבר גם תיקים על כמויות גדולות בהרבה).

ההבדל בין הענישה בשני הסעיפים מהותית ביותר ! לאור זאת מציע תמיד לא להודות בשימוש מסחרי רק בשל החזקה אלא לנהל כלפי אותה החזקה תיק מלא. (באם אין הסדר לא רק בייחס לעונש אלא גם בייחס לעבירה עצמה).

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ