לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום מכוניות
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

החלפת בולמים אחוריים במיצובישי גרנדיס 07. מקורי KYB.
28/05/2015 | 20:21
2
36
שלום,
הגיע זמנם , 8 שנים, לא מעט לרכב הכבד הזה. הקדמיים הוחלפו לפני מספר שנים אגב כשהרכב עוד היה באחריות...
בגלל שיש לי מערכת גז שזה אומר 100 קילו נוספים מאחורה אולי זה זירז את הבלאי.
בכל מקרה יש לי התלבטות. המקורי זה קיאבה. ראיתי שיש מונרו שמתאים וביררתי לפעמים גם המקורי של הרכב זה מונרו כנראה גזמטיק.
הביעה שבדקתי מחירים וKYB עולה 200 שח ליחידה ומונרו כ470 שח!   מישהו יודע האם הדגן הזה של מונרו באמת שווה את הכסף? האם זה יחזיק יותר זמן ויתן שיכוך יותר טוב?
מה קורה אם שמים משכך שמיועד לרכב יותר כבד? מה התופעות לוואי?

תודה
אגב האם מחליפים יחד עם הבולם האחורי גם גומיות בולם?
28/05/2015 | 20:34
1
49
את גומיות מוט מייצב החלפתי לא מזמן כשחשדתי שהן האחריות לרעשים/מכות.
באיור המצורף יש 2 גומיות
41497B BUSHING,RR SHOCK ABSORBER
41497C BUSHING,RR SHOCK ABSORBER

האם צריך להזמין עוד חלקים פרט לבולם שמחליפים פרט לגומוית?

מישהו?
04/06/2015 | 20:04
4
רוצה להתייעץ לפני רכישה - קיה או מאזדה
28/05/2015 | 17:03
21
154
מקווה שאני במקום הנכון :)

החלטתי להחליף את הטרנטה במשהו קצת יותר טוב, קליל וששותה פחות דלק. מתלבט בין המאזדה 2 לקיה פיקנטו.
חשוב לי שהיא תהיה נוחה ומרווחת ושאני ארגיש את השיפור והשדרוג.
אין לי המון כסף... אבל שמתי קצת בצד.
מה אתם אומרים? 
מה יש לך היום?
28/05/2015 | 17:38
7
100
הפיקנטו קטנה הרבה יותר מה 2
אתה קונה חדש או משומש ?
נוהג על פז'ו 205
29/05/2015 | 04:25
6
100
טרנטה טרנטה, אבל הוכיחה את עצמה.
אין לי בעיה עם רכבים קטנים, השאלה כמה היא מרווחת מבפנים ואיך התא מטען.
אני רוצה לקנות חדש. 

המזדה 2 הוחלפה מזמן ואוטוטו מתחילים למכור אותה פה
29/05/2015 | 09:24
96
מה שנמכר כרגע אלו עודפים של הדגם הקודם
205...
30/05/2015 | 17:40
4
84
כלומר אתה נוהג על ידני
אתה הולך לרכוש חדש ?  פיקנטו ידני זה נפח 1.0  
לאן אתה נוהג? עירוני? בן עירוני? הררי? מישורי?
אם הררי וידני אתה צריך להיות מיומן עם מנוע קטן וידני אבל כנראה שיש לך את זה

לגבי מזדה 2 ידני אני לא מכיר. בעצם אני לא מכיר גם את האוטומט...חכה לאחרים, אבל העיצה שלי היא שתידבק לגיר הידני. לפני כמה שבועות הייתי בסלוניקי, יוון ובסביבותיה. בקושי ראיתי שם אוטומט. כולם ידניים. מרצדסים גיר ידני... כשאתה מסתכל איך נוהגים, אתה מגלה ששמיים וארץ. כבישים תלולים, חלקם צרים, גיר ידני, והנהיגה בזרימה מהירה, ובאדיבות...הייתי כשבוע והסתובבתי לא מעט ולא שמעתי אפילו צפירה אחת... בדיוק כמו אצלינו
אל תיגרר אחרי הישראלים שנוהרים אחרי האוטומט ברפידלי רשינג דגנרציה מוטורית... לטוב זה בוודאי לא מוביל.

נקודה בעייתית לגבי הפיקנטו. אינני יודע איך המזדה באספקט הזה אבל תברר:
אתמול חזרתי מחיפה דרך כביש החוף, [מספר 2] הרכב קטן וקל משקל. אני נוהג די מהר... וכשאתה מעל המהירות המותרת יש חווייה של מכות הרוח. מכות רוח צד הן מאד מפחידות, והייתה לי תחושה שאני עסוק בלתקן עם ההגה.
בד"כ אני נוהג באיזור ירושלים וסביבותיה וגם בואך ת"א, ומכות רוח שכאלה מעולם לא חוויתי...לא נעים...ייתכן שהמזדה רכב כבד יותר וזה פחות משמעותי כשמדובר על רכב כבד.
מכות הרח היו בכביש מס 2 בקטע בין חיפה לעתלית לזכרון יעקב
30/05/2015 | 17:57
19
רק לדייק - היו 205 אוטומטיות. מעט מאוד, אבל היו
30/05/2015 | 20:35
2
56
(אני בטוח שבגרסה הפתוחה, אבל אולי גם ברגילות).
היו גם רגילות, אבל רק 1600
30/05/2015 | 21:03
1
16
גם אני זכרתי שהתיבה האוטומטית שודכה למנוע ה-1600
30/05/2015 | 21:20
34
אבל לא זכרתי אם זה היה רק בפתוחות אם גם ברגילות. בכל מקרה, אני אתפלא אם יש עוד כאלו שנוסעות היום - בזמנו הגרסה האוטומטית היתה אחראית רק לשבריר מהמכירות בארץ.
בוא נבהיר מיד שני דברים - נוחות ברמה של ה-205 קשה למצוא
30/05/2015 | 20:47
4
83
היום, ושתי המכוניות שהזכרת לא מתקרבות אפילו לאיכות הספיגה של מתלי ה-205, אפילו במצב טרנטה (ובהנחה שלא החליפו לה בולמים למשהו חליפי עלום).
דבר שני - לא בטוח בכלל שמאזדה2 תהיה חסכונית יותר מ-205 (בהנחה שיש לך את הדגם הנפוץ - 1400 ידני, שעושה בקלות 1:13 ק"מ לליטר).
מה מכונית מודרנית כן תיתן לך? מרווח עדיף (אם תבחר בסופרמיני כמו ה-2), בטיחות טובה פי כמה (אבל ממש הרבה יותר), עבודה חלקה ונעימה יותר (גם בגלל הגיל, גם בגלל שזה הכיוון שבו פוסעת תעשיית הרכב) והרבה יותר אבזור נוחות (אלא אם תבחר במיני ממש בסיסית). כך שהשדרוג יהיה מורגש כמעט בכל מכונית שתבחר.
עכשיו תורך - כמה זה "שמתי קצת בצד"? זו הגדרה גמישה מדי.
כמה אתה נוסע בשנה (שנדע כמה צריכת הדלק באמת קריטית עבורך)?
מה הצרכים שלך (נסיעות בין עירוניות? מסיע עוד אנשים? מוכן להמשיך עם ידני?).
נוחיות ללא תחרות
30/05/2015 | 23:01
3
58
גם ב205 וגם הקליאו הישנות.
זה כנראה בולמי זעזועים וגם כורסאות/ מושבים ש...חבל על הזמן.
הייחוד הצרפתי הזה היה בהחלט ייחודיות לתקופתו. איפה זה ואיפה הפיקנטו...שנות אור
מצד שני מעניין איך הנוחות של צרפתים בני זמננו
וגם ב-306, בקסארה, במגאן דור ראשון ובעוד רבות וטובות
30/05/2015 | 23:06
2
49
היום נראה שעניין הנוחות כבר פחות קשור ללאומיות. דווקא לסובארו, למשל, יש מכוניות נוחות בדרך כלל, אבל יש עדיין צרפתיות נוחות - למשל הפלואנס, או ה-208 שנוחה יחסית לקטגוריה שלה.
למה לא קשור עוד ללאומיות?
31/05/2015 | 06:26
1
35
האם למשל, הצרפתים כבר לא מעוניינית לייצר רכ נוח באופן גורף?
למה שלא יילחמו לשמור על הייחוד הכל כך ייחודי ומיוחד להם?

לגבי סובארו? האם הם לא נחשבו נוחים למדי בעבר? אולי לא כמו הצרפתים, אבל נוחים בדרכם... הכרתי פורסטר מייצור 2010 או 2009 שהיה נוח מאד...בולמי זעזועים שאכלו כל מהמורה באלגנטיות
למה? כי תנאים משתנים ודרישות הקהל משתנות
31/05/2015 | 10:14
33
הכבישים בצרפת סלולים היום טוב יותר מבעבר, ולכן כנראה עניין הנוחות נדחק מעט מול זוויות גלגול או ריסון.
תלוי מאד בך
31/05/2015 | 09:25
1
45
אני מאד מרוצה מהקיה פיקנטו שלי, לדעתי מכל הבחינות מדובר ברכב מצויין, אבל אתה צריך לעשות נסיעות מבחן על שני הרכבים ולראות איזה מהם אתה מעדיף.
אוטומט?
31/05/2015 | 22:29
8
קיה פיקנטו. ואני אסביר
01/06/2015 | 20:55
5
45
ממה שאני מכירה, המאזדה 2 אמנם מעט מרווחת יותר אמנם לא מדובר בהבדל משמעותי. הקיה פיקנטו חסכונית יותר בדלק (לטעמי, זה חשוב יותר) ואם תשאל אותי? גם נראית הרבה יותר טוב. לעניות דעתי, אם בא לך להשתדרג וגם להתפנק קצת (תמיד מומלץ)וגם אפילו לחסוך מעט כסף, לך על הקיה.
מזל טוב! אני רואה שצרפת לתיק הלקוחות גם את קיה, אחרי אלבר...
02/06/2015 | 10:32
4
24
אבל עצה קטנה - דברי עם היח"צ ששכר את שרותייך, ובקשי שיתן לך בריף קצר על הפיקנטו. כי להמליץ על הפיקנטו דווקא מכיוון צריכת הדלק, זה כמו להמליץ על ביבי כי הוא צנוע...
כדאי שתבדוק את המקורות שלך
02/06/2015 | 17:42
3
16
במקום לרקום מעשיות וסיפורים. 
לגבי זה שאת מגיבה מטעם אלבר? העדויות בפורום מספיקות
02/06/2015 | 17:53
2
17
החברה מופיעה באחוז ניכר מההודעות שלך, תמיד בצורה חיובית, תמיד עם המלצות על שירותים שלהם (גם בפורומים אחרים ראיתי המלצות שלך על אלבר, למשל על השכרת רכב דרכם בחו"ל, אם אני זוכר נכון).
או שהתכוונת לגבי צריכת הדלק של הפיקנטו? כי גם לזה יש לי סימוכין, ולא רק העובדה שזו התלונה הבולטת ביותר על האוטו בקרב אנשים שרכשו אותו.
וואלה? איזה יופי. תוכל לבקש בשמי גם משכורת חודשית?
02/06/2015 | 21:32
1
16
כי אני לא אתנגד להרוויח עוד כמה שקלים בזמני הפנוי. אולי תמליץ עליי?
נו באמת.
זה בסדר, עוד לא פגשתי מגיב בתשלום שמודה בזה
03/06/2015 | 09:14
5
חוסר מים במיכל העיבוי
28/05/2015 | 13:36
2
40
יש לי מאזדה 6 2006 עם 85,500 ק"מ
הרכב שמור מאוד . מטופל היטב.
אתמול ראיתי שמיכל העיבוי ריק, ברדיאטור יש מים והוא מלא. 
הכל תקין אין נזילה אין כלום לא מזמן הייתי במוסך ובדקו לחץ מים והכל תקין. 
האם זאת בעיה ? האם חייבים למלא מים במיכל עיבוי? הרי התפקיד שלו הוא רק לקלוט עודפי מים אם יש . 
אם היתה בעיה מן הסתם גם לא היו לי מין ברדיאטור והייתי רואה נזילות. אני צודק? אשמח להבהרה בנושא. 
אולי יש נזילה קטנה מאוד. אולי לא מילאו מספיק בפעם הקודמת.
28/05/2015 | 14:33
25
מיכל העיבוי צריך להיות מלא עד לסימון או בערך עד חצי הגובה כשהמנוע קר. תמלא ותעקוב. תבדוק תמיד כשהמנוע קר. אם המפלס יורד סימן שיש נזילה כלשהי.
מעבר לכל הבדיקות בדוק גם שמיכל העיבוי אינו סדוק
30/05/2015 | 09:24
8
מאגר סרטונים ותמונות של עברייני תנועה. זה חוקי?
28/05/2015 | 11:43
45
נתקלתי לאחרונה באתר במלקט סרטונים ותמונות של נהגים מבצעים עבירות תנועה.
הוא גם מאפשר חיפוש לפי מספר רישוי כדי לראות אילו עבירות ביצע כל רכב.
האם זה חוקי? אין פה איזה עניין של פרטיות או משהו לגבי פרסום מספרי רישוי של הרכבים הללו?
דווקא בימים הימים האלו החלונות ברכב לא עובדים
28/05/2015 | 11:15
26
110
בהתחלה התקלה היתה במתג של חלון הנהג.  אבל עם התקדמות עומס החום כל החלונות לא נפתחים.
מדובר במזדה 3.

זה יכול להיות שנשרפו כל הפייוזים של החלונות?
איפה נמצאת ברכב הזה הקופסא של הפיוזים?
סביר להניח שזה בתא המנוע.  אבל אשמח להכוונה יותר ספציפית.
דווקא בדרך כלל הפיוזים באזור ברך שמאל של הנהג
28/05/2015 | 11:33
25
78
חפש שם פתח שירות - פלסטיק שניתן לפתיחה עם קצת מאמץ.
enigo תודה. אני אחפש פשוט אין לי את הספר של הרכב
28/05/2015 | 11:47
2
42
איך אני מוצא את הפיוזים של החלונות.
יש קיצור דרך, זה רשום על המכסה או מקם אחר או שצריך לנסות אחד אחד?
יש מכוניות שיש מידע על לוח הפיוזים, ויש כאלו שאין כלום
28/05/2015 | 12:02
1
51
ואז פשוט צריך לחפש פיוזים שרופים בעין.
תודה רבה
28/05/2015 | 12:55
12
זה כבר מעניין.... מה ז"א "בדרך כלל"?
28/05/2015 | 16:26
21
62
אתה מתכוון ל"בדרך כלל במזדה" או שהכוונה בכל רכב?
אצלי כעת זה בתא הכפפות. ראיתי גם מתחת למכסה מנוע. אבל ברך שמאל של הנהג?
זה מפתיע עוד יותר ממצבר מתחת למכסה מנוע .... בעצם לא - ההפתעה שלא אשכח זה היה פתיחת מיכל הדלק מתחת לכסא הנהג.....
בדרך כלל - ברוב המכוניות
28/05/2015 | 16:39
5
60
מהנסיון שלי, כמעט תמיד זה ממוקם משמאל לעמוד ההגה. אבל זה לא שעשיתי מחקר בנושא.
תודה, אניגו.
28/05/2015 | 16:50
4
55
אני אעשה סקר פיוזים בשבוע הבא :)
באמת מוזר שלא ראיתי כזה דבר .ברור שאני ראיתי הרבה פחות ממה שאתה ראית, ובכל זאת -נסעתי ברכבים שהם לא שלי...אולי לא ראיתי איפה הפיוזים כי לא היה לי צורך לחפש אותם?
יש לא מעט מכוניות עם שתי קופסאות פיוזים
28/05/2015 | 19:26
2
47
אחת ליד הנהג והשניה בתא המנוע.
תאילנדי, עכשיו אני עוד יותר....
28/05/2015 | 19:45
1
62
ננעלת בתוך הריבוע שלי .  רק ב מ וו.
בבימר הכל כל כך הגיוני ונגיש , לא צריך לנחש איפה מה ועוד לגלות שיש ממנו שניים .
מיקום משונה של כל דבר ברכבים אחרים פשוט נראה לי מוזר שלא לומר הזוי (פתיחת טנק דלק מתחת לכסא נהג - כבר הזכרתי.אם זה לא הזוי אז מה כן?).
לא אשכח איך שברתי את הראש עם השאלה איך לכל הרוחות מכבים את האורות במיצובישי...

עם פטיש. כולה מיצובישי
29/05/2015 | 00:25
14
תכלס . במאזדה הקופסא של הפיוזים נמצאת בתא המנוע ליד הבטריה
28/05/2015 | 19:45
39
יש אפילו שרטוט מפורט של הפיוזים כמה אמפר ושיוך לפונקציה.

הבאסה שלא מצאתי שום רישום של חלון
דווקא מצבר לא בתא המנוע הוא היוצא מהכלל, אבל כבר
28/05/2015 | 20:40
14
52
התרגלתי אצלך שרק BMW צודקים וכל השאר מפגרים.
זה יותר הכיוני ויותר נוח.
28/05/2015 | 21:19
11
46
 למשל, תגיד שלא נוח  לתת למישהו כבלים כשהמצבר שלך בתא המטען. לא צריך להתסובב נגד כיוון התנועה עם פנים מול פמים כמו עם רכב אחר.
צל. - הגיוני.
28/05/2015 | 21:22
2
40
כן , ראיתי שתפוז אומר שניתן לערוך את ההודעה אחרי שנשלחה.....היה נחמד אם היה ברור גם איך עושים את זה ....
15 דקות משליחת ההודעה המקורית
29/05/2015 | 08:22
1
42
יש כפתור עריכת הודעה.
29/05/2015 | 17:19
29
עכשיו כתבתי משהו בפורום אחר בו שאלתי שאלה ואכן - כשהצצתי מיד - ראיתי את הכפתור. לפני זה לא מצאתי אותו כי כנראה פספסתי את ה"גבול" של 15 דק'.
ישששש! אפשר לכתוב עם שגיאות ולתקן!
אבל שיט, אנשים יפסיקו לזהות אותי אם אכתוב עכשיו בלי שגיאות וטעויות

לא אם את בן אדם נורמלי ויש לך יותר מאוויר בתא המטען.
28/05/2015 | 21:58
7
19
אההה, תופס מקום....
29/05/2015 | 04:48
6
43
אז לדעתך גם את גלגל הרזרווי יש למקם מתחת למכסה המנוע? הוא תופס עוד יותר מקום.

ואם ברצינות - נשאר מספיק מקום לשים שתי גופות בתא המטען גם אחרי שהמצבר שם וגם הגלגל הרזרווי.....
לא תופס מקום, אלא בד"כ יש ציוד בתא המטען ואז יש בעיה להגיע
29/05/2015 | 09:44
34
לחבר כבלים. מצד שני היום עם כל המחשבים ברכב אני לא נותן כבלים לאף אחד, במקרה הכי טוב מביא את בוסטר ההתנעה מהבית.
למה לא? בסובארו במשך שנים הגלגל הרזרווי היה בתא המנוע.
30/05/2015 | 21:12
4
28
לא תאמיני כמה זה נוח שלא צריך לרוקן את תא המטען כדי להחליף גלגל ואפילו כדי למלא אוויר. למעשה ברוב המכוניות היום חסר אוויר בגלגל הרזרבי כי מתעצלים להגיע אליו כדי לנפח.
מצד שני, אני לא בטוח כמה בריאות החום והאדים הכימיים בתא
30/05/2015 | 21:55
2
26
המנוע תרמו לגומי של הספייר...
זו טענה שעלתה גם בתקופה ההיא. בדקנו פעם את נושא החום,
31/05/2015 | 23:52
1
14
והתברר שהצמיגים של האוטו מתחממים יותר בנסיעה מהירה ואפילו בעמידה בשמש בתנאים מסוימים מאשר בתא המנוע. לגבי אדים לא בדקתי, אבל עובדה שהצמיגים שם החזיקו לא פחות מאשר בכל רכב אחר.
גם בניבה היה לי ספייר בתא המנוע (ועוד אחד מכוסה על הגגון)
01/06/2015 | 09:07
3
לי אישית אין בעיה עם איך להחליף את הגלגל לרזרווי.
31/05/2015 | 17:22
14
כי סביר מאד שלא אחליף אותו בכלל. כי אני לא יכולה להרים אותו .
מעניין, מי האיש הרע שנתן שם "חישוקים קלים" לדבר הזה ששוקל טון? ( בסססדר, לא טון, אבל בערך כמוני...עדיין לא אוכל להוציא אותו אפילו מהמקום ).
רק אל תגיד שתמיד אפשר לבקש מאיזה גבר לעשות את זה.....נראה לי רוב הגברים נכחדו כבר מזמן . כל מה שנוהגים על הכביש  עושים כשרואים נהגת שזקוקה לעזרה זה נועצים את עיניהם וממשיכם לנסוע...
כמו בשוקי
29/05/2015 | 08:23
1
48
המצבר לא ליד המנוע - אבל עדיין מקדימה

קופסת הפיוזים במאזדה 3- סוף
29/05/2015 | 13:19
85
ובכן מתברר שבמאזדה 3 יש שתי קופסאות לפיוזים אחת בתא המנוע ממש ליד הבטריה. והשניה למרגלות מושב הנוסע.
אם אתם צריכים להחליף פיוז שנמצא בתא המנוע זה קלי קלות. אבל להחליף פיוז למרגות מושב הנוסע תצתרכו איך נגיד בעדינות: "כושר גופני גבוה מהממוצע הדגש על שרירי גב גמישים". + ראיה מעולה + פנס טוב בטלפון הנייד או פנס ראש יעודי".
אם אין לכם את הכישורי והאמצעים האלו אל תנסו אפילו להחליף פיוז. 

שבת שלום שמחה, ונהיגה בטוחה לכולם.
תקלת מפוח ברנו קנגו 2003 דיזל.
27/05/2015 | 19:08
2
46
המפוח עובד קבוע בדרגה 4 בכל מצבי הכפתור. גם כשהכפתור במצב 0 וגם כשסוגרים סוויץ' הוא ממשיך לעבוד. האפשרות היחידה להפסיק אותו היא להוציא את הפיוז 40 אמפר הנמצא ליד המצבר. 
ניסיתי להחליף נגד מאווררים, לא עזר. הוצאתי את כל הממסרים התקועים בלוח ליד המצבר, גם לא עזר. 
מה עושים? 
תודה לעונים. 
נשמע מוזר - זה בדרך כלל באמת נגד המהירויות
28/05/2015 | 13:30
1
31
של המאוורר. מה שמוזר זה שהוא ממשיך לעבוד גם כשהסוויץ' סגור, זה מרמז באמת על ממסר תקוע, או איזה שהוא קצר שעוקף את הממסר הרלבנטי.
בקיצור - אתה לא יודע מה הבעיה. תודה.
28/05/2015 | 16:19
8
בעיות בגיר- להיות או לחדול?!
27/05/2015 | 19:08
2
109
ברשותנו רכב פיג´ו 206 שנת 2003. לפני כשנה האוטו עבר שיפוץ גיר בשל אי אלו בעיות. אחרי כחצי שנה התחילו שוב בעיות: מידי כמה זמן, במהלך נסיעה (יכול לקרות בתחילת/אמצע/סוף נסיעה), הרכב "קופץ" ואז הגיר אינו מחליף הילוכים אלא נשאר על אותו הילוך. 
במוסך הגירים טענו בפעם הראשונה שהבעיה היא בעקבות שסתום (?) לא תקין. בפעמיים הבאות נשרפו סולונואידים (יש לציין שהמוסכניק לא לקח כסף על תיקונים אלו). 
ועכשיו- שוב חוזר הניגון, אותה בעיה בדיוק. אלא שהפעם הבעיה ברדיאטור של הגיר. לדברי המוסכניק החום המירבי של הגיר אמור להיות בין 105-107 מעלות ואצלנו היה 110. הוא טוען שכל הבעיות הקודמות התרחשו בגלל הבעיה ברדיאטור... כמובן שהרדיאטור אינו חלק מהשיפוץ של הגיר ולכן הוא מבקש בין 1000-2000 שקלים לרדיאטור (משופץ/חדש).
אז מה אנחנו רוצים מכם? 
מכיוון שאנחנו לא טכנאי רכב דגולים (כלומר, אין לנו מושג) נשמח לשמוע מה דעתכם בנוגע לבעיה זו. האם נשמע הגיוני מה שהמוסכניק אומר?
האם יש המלצות על מוסך גירים אמין (בירושלים, אלא מה?). די נמאס לנו מהביקורים התכופים במוסך...
תודה לעוזרים 
לא נשמע לי סביר
27/05/2015 | 20:19
57
שהפרש של 3 מעלות יגרום לבעיה כזו.
גם לי לא נראה שזה הפרש משמעותי.
27/05/2015 | 21:09
53
אם 107 זה תקין, לא יכול להיות ש-110 זה כבר תקלה כזו חמורה.
מכיר מוסך גירים מצוין בפתח תקווה. לדעתי שווה לכם לדבר איתו ואפילו לנסוע לשם.
סוזוקי ליאנה 2007
27/05/2015 | 16:16
18
106
שלום לכל חברי הפורום.
אתמול מכרתי בשעה טובה את הרכב הקודם ומתחיל בחיפושים של הרכב הבא.
אני רוצה רכב סטיישן, בקבוצת מחיר של עד 40000, ועם קילומטרז' של עד 120 אלף ומעדיף רכב יפני - קצת פוחד מקוריאניות בגלל ניסיון לא מוצלח שהיה לי.

באילוצים האלה, אני רוצה לקבל חוות דעת על סוזוקי ליאנה דגם 5 דלתות משנים 2007-2008. 
מה שמעניין אותי זה
1. אמינות (ובפרט מנוע וגיר כי משום מה אני רואה כמה הודעות ב-יד2 שכמות חריגה של מכוניות "לאחר החלפת מנוע"). האם ישנה בעיה מסויימת לדגם זה?
2. איכות הרכב והרכבה - שמעתי שכל הפלסטיקים הרעישו כבר אחרי 3 שנים. האם זה נכון?
3. שוק של הרכב.

תודה

1. זה רכב אמין מאוד. למעשה אחד האמינים שיש.
27/05/2015 | 17:01
2
92
לא יודע למה נתקלת בהרבה החלפות מנוע. אולי חיפשת את הזולים ביותר ויש להם ק"מ גבוה.
2. לא חושב שזה נכון, אם כי כמובן שזה סוזוקי ולא מרצדס.
3. בדרך כלל לסוזוקי יש שוק טוב. תבדוק מה המחירים של המתחרות שלה מאותה שנה וכך תוכל לראות. אם כי כמובן קשה לחזות מה יהיה בעוד כמה שנים.
שים לב שהליאנה 5 דלתות היא לא ממש סטיישן. הרכב די קצר ותא המטען שלו לא גדול. אם אתה צריך סטיישן בגלל גודל תא המטען, אז לך בכיוון של יונדאי I30cw, פוקוס סטיישן וכדומה.
תשובה
27/05/2015 | 17:28
1
67
חיפשתי דווקא כאלה שהם פרטיים עם עד 120 אלף קילומטר.
אני רוצה סטיישן בגלל העגלה בבגאז'. או להעמיד על הצד או לקפל ולהעמיד. אחרת בסדן זה יתפוס לי את כל הבגאז' וכאשר יבוא השני (בעזרת השם לא עוד הרבה זמן) אני יהיה בבעיה.
בנוגע ליונדאי הם מעבר לתקציב - הכל מ-50 וצפונה.
בנוגע לפוקוס - הוא חלשה בשביל ההרים של צפון הארץ וחיפה וגם בעיות גיר שסבלו חצי מחברי שהחזיקו את הפוקוס מהשנים ההם בליסינג.
אשמח לעוד הצעות..
הליאנה שלנו הייתה מעולה (2004, הדגם החדש)
27/05/2015 | 17:54
65
עם צריכת דלק טובה גם כן. הפלסטיקה הייתה בסדר גמור, מוצקה ושלמה, אם אתה מוצא משהו שבור, קרוב לודאי שזה בגלל הבעלים...
נמכרה תוך מספר ימים (לבחור אילתי שבא בטיסה וחזר בנסיעה).
הבן שלי נוסע כבר כמה שנים על אחת משנת 2007
27/05/2015 | 18:05
70
ומרוצה מאוד
מצטרף ומחזק את כל קודמי בשרשור
28/05/2015 | 17:24
12
70
אגב מחזיקים אחת שכזו במשפחתנו (הרחבה), עדיין יד ראשונה שנרכשה חדשה ב- 2004 (דגם סדאן).
הרכב פשוט אינו מצליח להזדקן.

תקלה אחת שהיתה לו מחוץ לטיפולים השוטפים - חיישן חמצן שהוחלף ב- 600 שח בלבד במוסך סוזוקי של היבואן.
המכונית מאד עמידה וחסונה, לרבות הפלסטיקה.
תודה על ההמלצות
30/05/2015 | 13:07
11
50
בחנתי אתמול רכב ליאנה 5 דלתות דגם 2007, 77 אלף קילומטר, טסט לשנה מלאה.
הטסט הראה את הדברים הבאים:
מנוע: נזילה קטנה (או בהגתו הזעה) של של שמן בחיבור ליוניט שמן, ותושבות מנוע מעט יבשות.
פליטה: תקין
היגוי: כיוון פרונט? זה נראה סתם כסת"ח.. צמיגים לא אכולים והאוטו לא מושך.
צבע: כולו מקורי, לא עבר פחחות וצביעה. פה ושם שריטה.
צמיגים: מ-2002, וכתבו "פגומים". לי נראים תקינים שאפשר לדעתי לנסוע עוד לפחות שנה.
חשמל: מצבר מ-2014
גיר: להחליף שמן.

מחירון של הרכב לפני שיקלול 35500, אחרי 37500. הבעלים הסכימו ל-33000, פחות מזה לא יורדים. מה תגידו על מצב הרכב והאם שווה את הכסף? הבעלים שומר את הרכב עד מחר סוף היום.

תודה!
תאריך הצמיגים נראה מוזר
30/05/2015 | 13:52
1
38
איך שמים לאוטו שנת 2007 צמיגים מ-2002?
אולי 2012?

חוץ מזה, נראה טוב.
כן, כמובן 2012... טעות :)
30/05/2015 | 14:08
31
כמה יעלה בערך
1. תיקון של החלפת תושבות מנוע?
2. יוניט שמן? האם יכול להיות שהאטם התייבש וזה הסיבה תקלה? ראיתי את הנזילה, נראה מינורי מאוד.

האם האוטו שווה קניה?

תודה!

נשמע מצוין. אל תשים לב לכל ההערות. סביר שהכל זה כסת"ח.
30/05/2015 | 18:31
8
34
גם אם יש הזעת שמן קלה ברכב בגיל כזה, לא נורא. אם זה באמת מהיוניט שמן אפשר להדק, או להוציא ולסגור עם אטם או עם טפלון. לא קריטי. גם תושבות אין מה לגעת בינתיים.
אה, ואל תספר לאהרן ד שרכב בגיל כזה נמכר במחיר כזה.
30/05/2015 | 18:36
7
31
זה יקלקל לו את כל התאוריה.
מה התיאורי?
30/05/2015 | 18:44
1
24
סליחה על הבורות, אבל אני פה מזדמן.. מי זה אהרן ומה התיאוריה שלו?
לדעתכם עם ההערות שווה את הכסף או לנסות להמקח עוד?
תודה

תקרא ממש בשרשור הבא למטה.
30/05/2015 | 21:06
26
התאוריה היא שרכב בגיל כזה שווה בערך 10000 שקל.
למעשה הרכב שמצאת שמור ועם ק"מ נמוך במידה שקשה לתאר. אני הייתי חוטף גם במחיר מחירון, ולך עוד הורידו איזה 10%. אתה יכול כמובן לנסות להתמקח אבל אני מניח שהמוכר יודע מה יש לו ביד ושיש לזה ביקוש.
מדוע שזה יקלקל לי את התאוריה ?
31/05/2015 | 01:08
33
ראשית הרכב בשרשור זה הוא בן 8 ולא בן 10 כמו בשרשור ההוא עליו דברנו,
כך שאין שום התפלאות שהוא נמכר מעל ל 15 אלף שח. רכבים במצב ממוצע בגיל 8 נמכרים סביב 25-30 אש"ח.
שנית, זהו לא רכב טיפוסי בן 10 שלו 150 אלף ק"מ, אלא רכב חריג ונדיר בנסועתו = רק 77 אלף ק"מ.
כך ש 33 אשח זה לא הרבה מעל לחציון.

כשאנו דברנו פה בשרשור ההוא להזכירך חן - דברנו על הפרמטרים הבאים :
רכב בן 10. נסועה טיפוסית ממוצעת בישראל בשוק הפרטי היא 15 אלף ק"מ.
ולכן רכב בן עשר מבחינתנו ולצורכי אמדן טיפוסיים מחזיק 150 אלף ק"מ.

שים לב שגם רכב בן 8 ושבקושי נסעו בו, לא נמכר במחירון אלא מתחת = 33 אלף ש"ח.
תעשה לרכב הזה fast forward שנתיים נוספות!! תכפיל את הנסועה מ 77 ל 150 אלף ק"מ!! כמו גם התאם את המצב המכאני לרכב כזה
שיש עליו 150 אלף ק"מ (וודאי ברור גם לך שיהיו עוד כמה ליקויים מעבר לכזה שלו רק 77), ואז תראה איך המחיר צונח ל- 15 אלף ש"ח
give or take five.

**לעיתים הנני מתפלא איך אנשים מדברים על משהו אחד ביחס למשהו אחר, תוך כך ששכחו על מה דברנו מלכתחילה וזה בכלל לו מפריע להם!
האם זו טעות מצידך מבלי משים לב - או חלילה בכוונת מכוון, לנסות לעשות ממני או מהקוראים טמבלים ?

אספר בהזדמנות זו שקולגה מהעבודה רכש לפני שנתיים (שנת 2013), ליאנה סטיישן בת 5 (מודל 2008) יד ראשונה מזוג זקנים ולה רק 50 אלף ק"מ.
המחירון אז היה 50 אש"ח, אך הוא שילם רק 45 אש"ח בלבד. זאת מביא בכדי לקבל אמדן, שגם על רכב מאד שמור יד ראשונה עם אפס ליקויים בבדיקה,
שילמו על ליאנה מחירון פחות 10% (וזה היה עוד ב- 2013 כשהשוק היה פחות בעייתי מהיום).

רכבים ממוצעים ישנים (לא אקזמפלר שמור קצונית ונסועה נמוכה) על פי מחקר של הלשכה לסטטיקה, עוברים כיום 2015 יד תמורת מחירון פחות 20-30 אחוז.
ואנו חייבים לדבר על ממוצע הטיפוסי, ולא על הקזמפלר החריג לקיצון, במיוחד כשאנו משיבים לשואל אקראי שנכנס לפה וההבנה שלו את התחום היא יחסית מינמאלית
עד לא קיימת בכלל.

בבדיקה חוזרת חן, חזקת את דברי ויצאת...
31/05/2015 | 01:44
3
35
ראה מה כתבת כאן בשרשור שאליו אתה מפנה, כתבת "שרכב בן 10 שווה בשוק 40 אלף ש"ח":

ומה אנו רואים בשרשור זה הא חן ?
שדווקא טענתך שלך לדבר כך, שרכב טיפוסי בן 10 נמכר ב- 40 אלף שח אינה אלא הילוזיה שאינה אוחזת במציאות,

משום שלראייה כאן בשרשור זה - אפילו רכב שהוא רק בן 8 (ועוד לא בן 10), ועוד רכב שמור שנסע מעט = רק 77 אלף ק"מ,
אינו מצליח הגיע לרף ה- 40 אלף ש"ח, אלא 20% מתחת לכך = 33 אש"ח.

אז מה אתה אומר חן, פעם הבאה בטרם מביאים דוגמא שאמורה לחזק את טענתך ולהחליש טענתו של השני,
הלא כדאי לבדוק את המספרים שמופיעים בה וביחס למספרים המיוחסים אליה כהשוואה ?

אתה אמרת מקבלים 40 אש"ח לרכב בגיל 10, בשעה שכאן קבלת בקושי 33 אש"ח ועוד לרכב בגיל 8.
חטפת פה גול עצמי מה שנקרא: באת להחליש, אך יצאת מחזק.

ואני בכלל לא מדבר על מה היה קורה "לליאנה טיפוסית ממוצעת בגיל 8", אתה יודע,
כזו שאמורה היתה להיות עם כ- 120 אלף ק"מ ולא עם רק 77 אלף. כי אז גם 33 אלף שח לא היו מקבלים עבורה,
אלא מתחת ל- 30 .

מצד שני, ליאנה זה לא רכב שנמכר חדש ב-130
31/05/2015 | 23:57
2
19
יותר קרוב ל-110. במבצעים אפילו פחות.
אימי עליה השלום
01/06/2015 | 14:43
1
20
שרכשה ליאנה חדשה ב- 2004 ומחזיקה בה עד עצם היום הזה, שילמה עליה בדיוק 118 אלף שח,
בשעה שקורולה משפחתית עלתה 121 אלף ש"ח בדיוק באותה עת ולשם השוואה.  אז בהשוואה הזו, הליאנה והקורולה עלו פרקטית ומעשית אותו הדבר.

וכיום ?
כיום שתי מכוניות שכאלו בגיל 10 (מודל 2005) ולמרות כל הרצון הטוב, אינן מצליחות להשיב לבעליהן בעסקת יד שניה יותר מ 15 אלף שח ממוצעים,
עבור רכב שהוא במצב מ-מ-ו-צ-ע ובנסועה טיפוסית של כ- 15 אלף ק"מ בשנה = 150 אלף ק"מ על המונה.

יתכן שהקורולה בשל שמה שהולך לפניה כרכב מאד אמין וסחיר או מה שנקרא מחזיק סטיגמה טובה ,  תצליח לגרד את ה- 20 אשח ולא 15,
אבל  אנחנו כבר הבנו בכל החישובים בשבוע החולף, שהשפעתם של עוד 5K שח ימינה או שמאלה (בחלוקה ל- 120 חודשים = 10 שנים)
ממילא לא תהיה מה שישנה את התמונה הכוללת של העלות החודשית הממוצעת.

אולי היא קנתה את הדגם הכי מאובזר.
01/06/2015 | 15:35
20
אחרת אין לי הסבר. סוזוקי SX4 עלתה עד לא מזמן פחות מ-110 אלף, ובמבצעים אפילו פחות.
קורולה, וכמעט כל המשפחתיות, נמכרו במשך שנים, בדגם הכי בסיסי, בפחות מ-110K כדי להיכנס לקבוצה 2.
חוץ מזה המחירון של ליאנה 2005 הוא בערך 25K.
חוץ מזה, בשנים האלו שנת הדגם התחלפה במאי כל שנה, כך שליאנה בת 10 זה דגם 2006, והמחירון של הדגם המאובזר ביותר הוא מעל 30K.
תודה על ההמלצות
30/05/2015 | 13:09
29

בחנתי אתמול רכב ליאנה 5 דלתות דגם 2007, 77 אלף קילומטר, טסט לשנה מלאה.
הטסט הראה את הדברים הבאים:
מנוע: נזילה קטנה (או בהגתו הזעה) של של שמן בחיבור ליוניט שמן, ותושבות מנוע מעט יבשות.
פליטה: תקין
היגוי: כיוון פרונט? זה נראה סתם כסת"ח.. צמיגים לא אכולים והאוטו לא מושך.
צבע: כולו מקורי, לא עבר פחחות וצביעה. פה ושם שריטה.
צמיגים: מ-2002, וכתבו "פגומים". לי נראים תקינים שאפשר לדעתי לנסוע עוד לפחות שנה.
חשמל: מצבר מ-2014
גיר: להחליף שמן.

מחירון של הרכב לפני שיקלול 35500, אחרי 37500. הבעלים הסכימו ל-33000, פחות מזה לא יורדים. מה תגידו על מצב הרכב והאם שווה את הכסף? הבעלים שומר את הרכב עד מחר סוף היום.

תודה!

מהי הדרך הטובה ביותר למצוא רכב יד שניה עם קילומטרג' נמוך?
27/05/2015 | 15:03
6
69
ועוד שאלה - מכונית יד שניה מאוטו סנטר שעברה אצלם בדיקה.
27/05/2015 | 15:35
3
85
יש סיבה לבדוק אותה במכון? 
כן. מכון שאתה בוחר.
27/05/2015 | 15:40
2
38
גם אם הם נותנים לי מסמך ובו פרטי הבדיקה?
27/05/2015 | 15:41
1
32
זה מה שאני הייתי עושה. יש להם אינטרס מובהק למכור.
27/05/2015 | 15:44
27
לכתת אצבעות על המקלדת, להתקשר ולסנן.
27/05/2015 | 15:41
67
אחרי סינון פשוט ללכת ולראות מכוניות. רצוי עם מישהו שמבין. כל סימן, שמעלה חשד של הסתרת האמת - לפסול ולהמשיך הלאה.
צריך סבלנות ומזל.
לבדוק סוג אחד של רכב.
29/05/2015 | 14:48
89
כך תכיר את השוק.
ודבר ראשון כשאתה בודק רכב, תבדוק לו שמן מנוע.
בהצלחה.
עזרה בבחירת סופרמיני חדשה
27/05/2015 | 12:43
48
שלום חברים
אני נוהג בפולו 2007 1400 ידנית שעשתה כבר קרוב ל-160,000 ק"מ ונראה לי שהגיע הזמן להתקדם
נוסע כ-21,000 ק"מ בשנה, רובם בדרכים בין עירוניות, כולל עליות (לירושלים וחזרה) ויש לפעמים גם קטעים של זחילה מעצבנת בפקקים - לא תענוג עם גיר ידני.
מעוניין לרכוש רכב חדש (תוהה האם גם 0 ק"מ מחברת השכרה בא בחשבון) התקציב הוא עד 100,000 ש"ח (עדיף פחות אם אפשרי)
מה שחשוב לי:
נוחות - אפשרות לכוון גובה מושב וגובה ועומק הגה, מזגן יעיל ושיכוך טוב של המתלים
חיסכון - הרכב הנוכחי עושה בממוצע 14-15 ק"מ לליטר - מעדיף משהו חסכוני יותר אם קיים.
תא מטען - נקודה כואבת ברוב הסופר-מיני שבחנתי בסבב הקודם. לפולו תא מטען סביר, כולל אפילו שקע 12V ונקודות עיגון למטען, חייב רכב עם תא מטען כזה לפחות.
רמת איבזור - הפולו הנוכחית ברמת קומפורטליין שכוללת הרבה תוספות - מעוניין ברכב ברמת גימור דומה או גבוהה יותר.
בסבב הקודם בחנתי רכבים אוטומטיים ולא אהבתי ונשארתי עם ידני אבל לא פוסל גיר אוטומטי או רובוטי (כמובן שאקח את המועמדות לנסיעת מבחן לפני קבלת החלטה)
לא פחות חשוב - אחריות ושירות, למזלי לא נתקלתי בבעיות מיוחדות עם צ'מפיון אבל שמעתי עליהם חוות דעת שליליות והאחריות שהם נותנים קצרה יחסית, האם יש יבואן מומלץ בתחום זה ?
אני רק בתחילת הדרך, אשמח לקבל הצעות ורעיונות
תודה מראש למגיבים
המלצות לצמיג
27/05/2015 | 11:52
7
84
אחות של חברה שלי צריכה להחליף ארבעה צמיגים.
סיטרואן C4, מידות: 205/55R16, קוד מהירות 91V.
מחפשים צמיגים טובים, לשימוש "רגיל", אין דרישות מיוחדות.
תקציב: גמיש, נאמר עד 400 ש"ח לצמיג. 
מה מומלץ?
goodyear efficientgrip
michlene energy saver
continental eco contcat
אופ' נוספות?

תודה!

בהחלט שלוש אופציות טובות ומובילות
27/05/2015 | 11:56
3
69
לדאנלופ יש צמיג מקביל לאפישיאנט גריפ, אבל איני זוכר את שמו - ואני לא בטוח שהוא מיובא ארצה.
לברידג'סטון יש צמיג ירוק חדש, אבל איני זוכר את שמו. הבעיה היא שעדיין נמצאים במלאי גם צמיגים מהדור הקודם, שהיה די מחורבן.
התכוונת כמדומני
27/05/2015 | 22:09
2
47
לדאנלופ SP Blueresponse

צמיג מעולה במחיר טוב עד כמה שאני זוכר. יש מנוע מחירים ביד 2 כמובן.
תשע וחצי שעות לפני ההודעה שלך אמרתי את זה בתגובה לקרפה...
27/05/2015 | 22:37
1
16
שמתי לב רק אחרי זה
27/05/2015 | 22:52
16
אני ממליץ
27/05/2015 | 12:37
1
77

על DUNLOP BLURESPONSE, במחיר של 350-400 ש"ח לצמיג.
צמיג מעולה ותמורה מצויינת לכסף (מורכבים אצלי על אוקטביה כרגע).

זה הצמיג שדיברתי עליו.
27/05/2015 | 12:37
28
עוד המלצה
27/05/2015 | 23:20
45
למישלין primacy 3 שנחשב כיום, אולי, לדגם הטוב ביותר בסגמנט:

לא הרבה יותר יקר, סביבות 400 ש"ח.
שווה בדיקה.
יונדאי 30 פרימיום משנת 2013, 20,000 ק"מ
27/05/2015 | 07:52
37
161
במחיר 100,000 - נשמע טוב? 
האם ה-30 החדשה, לעומת הישנה, מתבטא בדברים מהותיים או בכל מיני גימיקים כמו גג נפתח? 
כלומר האם יש סיבה לשלם יותר (15000 יותר) עבור החדשה לעומת הישנה? 
אני יודעת שהישנה קיימת רק עד 2012, שולאת עקרונית - האם יש כזה הבדל? 
כן, ההבדל מורגש בהיבטים של איכות גימור ואיכות נסיעה
27/05/2015 | 12:39
123
יש גם הבדל בביצועים, אבל לדעתי הוא פחות משמעותי במכונית משפחתית.
החדשה לעומת הישנה זהו דגם חדש לגמרי
27/05/2015 | 23:31
30
107
ולא מתיחת פנים. הפער בינהם הוא דרמטי, ומבטא במידת מה חלק מהמהפכה שיונדאי עוברת בעשור האחרון.

ברמה האישית אינני מתלהב לשלם על רכב בן שנתיים יותר מ 60 גג 65 אחוז סדר גודל מערכו כחדש,
זאת משיקולים כלכליים הנדסיים ובהשוואה למה שמקובל בשווקים משוכללים בחול, אך מובן לי שבארץ צרכנות
בתחום המוטורי עודנה משהו פרימיטיבי - שעדיין נשען על מר יצחק לוי, ובטח לא אני הוא זה שישנה את המקובלה בשוק.

ואם כבר נהפוכו :
דווקא נהנה ממנה עת קונה רכב חדש ב 130 אש"ח, ומוכר אחרי שנתיים לפארייר אחר (שלא יודע לעשות חשבון נכון) ב 100 אש"ח.

הבעיה של זה שקנה ממני ב - 100 אשח, היא שבשנתיים הבאות שלו, גם הוא יפסיד פחות או יותר פחת דומה נומינאלית - כ 30 אש"ח,
ובנוסף לכך יוציא גם כסף במוסך - אם לא על תקלות אז על החלפת צמיגים מצבר ובלמים.
כך שהעלות שלי לא רק שזולה ממנו, אלא אני נהנה מרכב חדש בשעה שהוא נסע על משומש.
אהרון - ואם אני לא אדם שמחליף מכוניות כל שנתיים?
28/05/2015 | 06:32
29
84
אם אני אדם שקונה ומחזיק מכונית 10 שנים, האם אז השיקולים שלך משתנים? 
תודה על תשובתך. 
צריך לעשות שאלה כזו
28/05/2015 | 14:25
74
במבחן בחשבון לכיתה ד'. אהרון מוציא מכיסו מאה אלף שקל כל X שנים כמה כסף, ילדים, אם כן יוציא אהרון ב Y שנים? 
תנירוני קנתה רכב במאה אלף שקל. הוא נמצא אצלה עשר שנים. הרכב שקנתה תנירוני התברר כלימון רציני ועל כן, היא צריכה לשלם כל שנה שהרכב ברשותה, 2000 שקל למוסך. מי יודע להגיד לי ילדים, כמה הוציאו אהרון ותנירוני בעשר שנים? אני אכתוב למשרד החינוך בנושא. 
דווקא דברנו פה בדיוק על דוגמא כזו
28/05/2015 | 17:01
27
79
כמדומני בשבוע שעבר - חפשי את השרשור, הוא היה מעניין.

תקציר מנהלים:
השוואנו חלופה של לרכוש כל שנתיים חדש, לעומת לרכוש חדש ולהשאר עימו 10 שנים ברציפות ואז למכור אותו.
בהנחה מקלה שמדובר ברכב אמין (נגיד טויוטה), כך שלא נפלנו על תקלה יקרת תיקון באותן 10 שנים (שאינם מכוסים באחריות)
אזי החסכון במסלול ה- 10 שנים הוא לא יותר מאשר כ- 10-15% מהעלות של החלופת חדש מדי שנתיים.
או בשקלים - סביב 300-500 שח לחודש (מתוך 3000).

האם שווה להשאר 10 שנים עם אותו רכב עד שמזדקן בשביל לחסוך סכום נמוך שכזה ? 

עוד נקודה למחשבה: ומה אם נופלים על תקלה יקרה (מנוע/גיר...) באותה תקופת 10 השנים ?  
או אז סביר שחלק מהרווח שהיינו אמורים לחסוך - נמחק.

דווקא עכשיו נהיה מעניין. אתה אמרת בשרשור הזה ממש,
28/05/2015 | 19:29
26
82
שאתה קונה רכב חדש ב-130K, ומוכר אחרי שנתיים ב-100. זה 15 אלף בשנה, או 150 אלף בעשר שנים. לעומת זאת מי שקונה את הרכב הזה ומחזיק אותו עשר שנים ומוכר אותו נגיד ב-40 אלף, הפסיד בעשר שנים 90 אלף. ההפרש הוא 60 אלף. תוסיף ריבית על זה, הגענו בערך ל-75000. עכשיו תוריד פעמיים החלפת צמיגים, פעמיים מצבר, ושיפוץ גיר אוטומטי, סה"כ 10K, הגענו להפרש של 65000 לעשר שנים, או 6500 לשנה.
6500 לשנה נותן 542 שקל לחודש, שזה קרוב למה שאהרון העריך.
28/05/2015 | 21:39
57
ציטוט מאהרון "או בשקלים - סביב 300-500 שח לחודש"

דרך אגב: לא הכנסת בחישוב טיפולי בלמים והחלפת טיימינג.
לפי דבריך אני מבין שלא ראית את השרשור
28/05/2015 | 23:08
62
אז נעשה שדור חוזר:

"רכב שמוחלף מדי שנתיים, נגיד משפחתית, יצריך תוספת של כ- 30 אלף שח בפחת אחרי שנתיים.
או בתחשיב שנתי - כ 15 אלף שח לשנה.

מי שרכש משפחתית ב- 130 אלף שח מגלה שאחרי עשר שנים היא נסחרת בשוק סביבות 15 אלף שח (פלוס מינוס כמה אלפים תלוי במותג ובסחירותו)
במרוצת 10 שנים הבעלים מבצע בנוסף לטיפולים השוטפים השנתיים, גם החלפת שני סבבי צמיגים, שלושה סבבי מצברים, סבב אחד או שניים
של בלמים, ונניח שהרכב אמין אז עוד רק תקונון קטן אחד או שניים לא יקרים, ומוציא סך הכל סביב 1500 שח בשנה או כ- 15 אלף שח בעשר השנים.

לכן הוא שילם בעשר שנים הן פחת של 115 אלף שח, והן כ- 15 אלף שח עבור הרכיבים המתבלים שתוארו לעיל, וזאת בנחה מקלה
שלא היתה תקלת שבר יקרה (מנוע, גיר, אלקטרוניקה, וכו'... רכב זה דבר מורכב כידוע).
העלות הכוללת היא סביב 115 אלף שח פחת ועוד 15 אלף שח למתבלים בעשור - ובסה"כ 130 אלף שח בעשור.
דהיינו ממוצע שנתי של כ- 13 אלף שח.

שים לב לפער:
15 אלף שח לשנה להחליף רכב חדש כל שנתיים, לעומת כ- 13 אלך שח לשנה בחלופה של לרכוש ולמכור אחרי 10 שנים.
זה שהרכב החדש גם יותר חסכוני בדלק (יתכן גם מעל 20%) ולכן מחזיר חלק מהכסף רק עבור סעיף זה,
זה שהוא חדש ובאחריות ומבטל את אלמנט הסכון של תקלה, זה שהוא אינו דורש התעסקות במוסכים ובמכוני רישוי
וחוסך ימי עבודה והתרוצצות, יותר אמין בשל צעירותו ולכן ממזער את הסכוי להתקע ולכן מוריד את הסכוי לעוגמת נפש,
כבר מזמן סוגר את הפער הקטן שעוד נותר בן האלפיים שקלים בשנה, ויתכן אפילו מעביר את המשוואה לרווח.

עד עתה רק דברנו על עלויות ישירות והראנו, איך להגרר עשר שנים עם רכב לא כדאי במישור הכספי הישיר.
אבל מה שלא דברנו עליו, זו האיכות התמורה השרות הנוחות וההנאה שרכב חדש כל שנתיים מקנה לנו, לעומת רכב שהולך ומזדקן ונמצא
ברשותנו 10 שנים ריבונו של עולם, כשכל העולם ואחותו סביבנו מתקדמים לרכבים חדישים, מודרנים, צעירים, יפים יותר, נוחים יותר,
מרווחים יותר, בטוחים יותר, מאובזרים יותר, חסכוניים יותר, ומשוכללים פי כמה מהזקנה שנמצאת אצלנו ודוהה לה בשמש.
ורק עבור סעיף זה, הייתי מכמת כמה אלפי שקלים טובים שווי בשנה."

משפחתית בת 10 ב- 40 אלף שח
28/05/2015 | 23:19
19
88
מספריית בלוקבסטר הקרובה למקום מגוריך בקשו שתחזיר את הסרט בו הנך חי, כי אחרים רוצים להשאילו גם.

להלן דוגמא לרכב משפחתי ממוצע, כזה שחדש עולה כיום כ- 130 אלף שח, פורד פוקוס בת 10.
נשלח עמוד ראשון שעולה ביד 2, כמה מוכרים מבקשים על רכבם. כדוע עסקאות נסגרות בסופו של דבר, לא במשאלת
ליבם של המוכרים או במילים אחרות במחיר שהם בקשו, אלא על מתחת.
אגב מחקר שקראתי מצא, כי רכרבים ישנים נמכרים בישראל ב-מ-מ-ו-צ-ע, פחות 20-30 אחוז מהמחירון.
כדי לקבל פרספקטיבה.
כבר דנו בזה שאצלך תמיד אתה מצליח למכור ביוקר ולקנות בזול
28/05/2015 | 23:29
16
81
ושיכולת לעשות מליונים אם היית מחליט להפוך את זה לעיסוק העיקרי שלך. אז אין טעם להכנס לזה שוב.
הנה בנאדם שחושב לקנות משפחתית בת שנתיים, מדגם מאובזר, ב-100K - וכולם אומרים לו שזה יקר, למרות נסועה נמוכה מאוד. משמע - המחיר הריאלי של משפחתית בת שנתיים, שגם נסעו בה, הוא פחות מ-100K, משמע הפחת הוא יותר מ-30K.
מצד שני, משפחתית יד ראשונה עם מעט קילומטרים תמכר ב-40K, אם היא מסוג מבוקש. הראתי לך כמה דורשים על קורולות בנות עשר, בלי נתונים מיוחדים של יד ראשונה או נסועה נמוכה.
אבל אני בטוח שכמו בעבר, זה לא יפריע לך לשחק קצת עם המספרים כדי להצדיק את ההחלטות שלך. ורק עוד דבר אחד אחרון - לרוב המשפחות בארץ, סכום של 500 שקל בחודש הוא ממש לא "סכום נמוך שכזה".
עובדות לחוד ומציאות לחוד
28/05/2015 | 23:48
4
66
הפורום הזה מחזיק בחובו כל מני חברים, חלקם בקיאים בתחום אחד, חלקם באחר, מרביתם בתיקון חומרה שבתחום המוטורי כך שכל
שאלה על זיז או על פיוז הם ידעו מיד להשיב, ובעלי היכרות עם דגמי רכב לדורותיהם בכבוד ובגאון רב.

אך את אלו שיודעים לעשות מתמטיקה נכונה, איך נאמר זאת בעדינות הנדרשת, את אילו לצערנו הרב, על כף יד אחד יהיה קשה לספור
וזה חבל, כי היה רצוי שיהיה כאן לפחות מומחה אחד בנושא הזה - על מנת שהקוראים יקבלו חוץ מתשובות טכניות על רכבים
גם המלצות מבוססות השכלה פיננסית ומתמטית - מה שכרגע אין פה (כמעט) לאף אחד.

כשאתה תראה משפחתיות בנות 10 נמכרות בשוק הרכב המשומש והמוצף של ישראל 2015  ב 40 אלף שח,
תרים אלי צלצול, כי אז אתה ואני נעשה המון כסף.
כרגע גם הקורולות שהן פחות או יותר מסמנות את הקיצון הסחיר ביותר במחלקת המשומשות, בגיל 10 ובתנאי השוק המוצף דהיום,
עוברות יד סביב אזור חיוג 20 אלף שח (מידיעה לא נחוש), וגם זאת רק באם מדובר באקזמפלר סופר שמור, מלוקק, וחף מתאונות או פגיעות.

אך השוק כידוע אינו מורכב רק מקורולות ואם כבר נהפוכו, ולכן הערך הראלי בשוק הישראלי לרכב משפחתי מ-מ-ו-צ-ע (לא קורולה) בן 10,
הוא סביב 15 אלף שח פלוס מינוס 5K שח ימינה או שמאלה. ימינה אם זו קורולה סחירה, שמאלה אם זו צרפתיה בלתי סחירה.

**שכן מכר את האוקטביה שלו בת ה- 10 לפני שבועיים ואחרי המתנה מאד ארוכה. למרות שהמחירון נע סביבות 20 אלף שח,
יותר מ 13 אלף הוא לא קיבל בעדה. אוקטביה היא מחד לא קורולה ומאידך גם לא צרפתיה. נראה שמייצגת נאמנה את הממוצע של מה שקורה היום בחוץ.
בעולם שבו אתה מוכר משפחתית בת שנתיים ב-100K, יש גם משפחתיות
29/05/2015 | 16:31
54
בנות עשר ב-40K...
לפי מה שאתה אומר רק חמור יקנה רכב חדש
30/05/2015 | 16:44
2
35
צרכן נבון יקנה אוקטביה בת 10 במחיר ירידת הערך של הקורולה החדשה, לא יעשה מקיף ולא יעשה שום טיפול. גם אם היא תמות אחרי 8 חודשים עדיין יעלה לו הרבה פחות לקנות עוד אחת ואת הגויה למכור לחלפים.

בחישוב פשוט הרכב יעלה לו כ 20,000 לשנה כולל הכל חוץ מדלק. האוקטביה שלך עולה הרבה יותר.

העיקר מזל שיש כאן מומחה למספרים.
יש לנו יכולת לבחון כמה עולה אפשרות שכזו
31/05/2015 | 00:31
1
33
ונוכל אף לחשבה. אך מה יותר טוב מזאת:
יש ברשותנו כבר מתאר קיים שחושב על ידי בדיעבד ממש אחרי שהחזקתי רכב משומש בן 10 (למעשה קצת יותר מבן עשר)
ולמשך כארבע וחצי שנים. נוכל להשתמש בו כמדד (רפרנס).

מי שיעלה בארכיון כאן את שנת 2006 - יתקל בשרשורים המתארים את רכישתי דאז של סוזוקי באלנו משומשת מודל 1995 עבור אשתי.
זאת כאשר הבאלנו היתה יד ראשונה (בת 11 אמנם) אך עליה רק 74 אלף ק"מ ושמורה באופן חריג.

נסעה על הבאלנו המוזכרת אשתי כ- 4.5 שנים עד שמכרנו אותה בינואר 2011 - בדיוק כשאשתי קיבלה ממני במתנה (ובהפתעה) את הקורולה
החדשה הראשונה שלה מודל 2011.

חישוב שבצעתי אז בשנת 2011 מצא - שהממוצע עלות לחודש על הבאלנו היה (בשקלים של אז) כ- 1700 ש"ח לחודש,
כאשר המעבר לקורולה חדשה 2011 העלה אותנו לאזור 2600 ש"ח לחודש.
קרי: תוספת בת 900 שקלים נומינאלית. או באחוזים, חלופת הבאלנו היתה כ- 35% זולה יותר מחלופת הקורולה החדשה.

משהבנו זאת הגעתי למסקנה שלא כדאי מבחינתי לחסוך 900 ש"ח לחודש (35%) מעלות קורולה חדשה בניילונים, רק על מנת להתפשר
כה רבות ולהסתפק בסוזוקי באלנו ישנה וזקנה, ולכן החלפתי לאשתי את הרכב לחדש.

אז כן, זה עלה לנו עוד 900 ש"ח לחודש יותר,  אך איזה הבדל של שמיים וארץ בין המכוניות, וכמובן ברמת הבטיחות שהיא אלמנט חשוב לא פחות
מאיכות הנסיעה במיוחד ברכב שמדי יום נוסעים בו היקרים לי ביותר - אשתי והילדים.

אזכיר: הממוצע בסך 1700 שח לחודש היה לרכב שנרכש בגיל 11, ונמכר כשהוא בגיל 15.5 שנה.
הממוצע בסך 2600 ש"ח לחודש היה עבור קורולה חדשה בניילונים, שנרכשה בשנת 2011 (ונמכרה בדיוק שנתיים לאחר מכן בפברואר 2013).
**לכל המתואר לעיל, יש שרשורים כאן בתפוז בארכיון ואם מעניין את מישהו להזכר, פשוט שיריץ חפוש (או יבקש עזרה ואנסה למצוא לינק).

ותיכך יקפוץ פה אניגו כולו מתנשף אולי כמעט נחנק, ירים את דגל יוקר המחיה ויזעק כלפינו ובצדק, "שבל נשכח שיש כאלו שאין להם את
אותם 900 שח. אז מה עושים ? "
ואני בהסכמה גמורה ובצער  על המצב הכלכלי של מרבית יושבי ארץ זו אשיבה לדבריו:
"שלמי שאין את אותם 900 ש"ח השאלה כמובן אינה רלוונטית ממילא, כי הוא פשוט אינו יכול לבחור באופציה הזו גם אם היא חכמה ונבונה
יותר במישור הכלכלי הנדסי צרכני, והוא בהחלט היה בוחר בה אילו רק היה יכול."

לכן בבואנו להתייחס לעלויות ולהבדי המחיר, כל האמור מבוסס על מצב שבו לבוחר בין החלופות ישנה אפשרות מעשית לבחור במי מיהן,
לאחר שהבין את המשמעות ואת הפער הכספי כפי שחושב והוסבר בפניו. ובמצב שלבוחר אין באמת בחירה, כל הדיון אינו רלוונטי עבורו מלכתחילה.

שואל בפורום שנכנס ומתעניין "האם לרכוש רכב בן שנתיים בעלות 100 אלף שח", ככל שההגיון הסביר מוביל אותנו, אנו מניחים שיש לו האפשרות
לבחור גם רכב חדש ב- 130 אלף ש"ח. ולכן אם רק נסביר ונראה לו את פערי המחיר האמיתיים, אלו שלמרבית הצרכנים אין מושג לגביהם,
סביר להניח שלאחר שיבינם וגם ויפנים את הדרוש, יבחר הוא באפשרות של רכב חדש ב- 130 אש"ח.
אז האחזקה של הבאלנו שלך היתה מאוד יקרה
31/05/2015 | 07:04
20
עד לפני שנתיים לאשתי היתה גם באלנו מודל 97 אבל יד חמישית ו 350K ק"מ. החזקנו אותה 3 שנים שבמהלכן החלפנו רק מצבר.

כל הפחת בתקופה הזו היה 5K וגם זה כי היא נמסרה לטרייד אין.

במקרה של הבאלנו הפשרה היתה גדולה אבל רכב במחירים של עד 15K היום זה כבר C4 ואוקטביה ששם הפשרה היא מזערית.

שים לב שגם בחשבון שלך ב 10 שנים יש לך עוד רכב.
נ.ב
29/05/2015 | 00:25
10
60
אכן דנו בנושא - רק מי שטען "שאפשר לעשות מיליונים..." זה היית בכלל אתה (לא אני).
בשעה שאני היה זה שניסה להסבירך ההפך: "מדוע אי אפשר לעשות מיליונים בסחר ברכב משומש".

תזכורת למי שאמנזיה תוקפת אותו מדי בוקר מחדש - ראה מה כתבת:

וראה מה השבתיך:
אם רק תהיה אדיב מספיק כדי להראות לי איפה כתבתי שאתה
30/05/2015 | 00:12
9
42
זה שאמר שתוכל לעשות מליונים?
רק תרגיל מונחה למי שלא הצליח להבין מה אמרתי אז, ולא מצליח להבין מה אמרתי הפעם. בעיות בהבנת הנקרא הן פשוט מכה...
באותו השרשור מצאתי את הטקסט הבא
30/05/2015 | 07:42
8
36
שנרשם בקורטוב של ציניות הומור ואירוניה הדרים להם בכפיפה אחת...

למעשה שניכם מודעים לכך שמחיר המשומשות יורד משמעותית ורק אהרון מעיד שהוא מצליח למכור במחיר גבוה את רכביו בגלל כל מיני סיבות ייחודיות אך שזה יוצא מהכלל שמעיד על הכלל...
הבעיה מתחילה כשאתה מתחיל לבסס תאוריות שלמות על מקרים
30/05/2015 | 10:21
7
41
נקודתיים ויוצאי דופן.
כשאתה מוסיף לזה עלויות תיקונים מוגזמות, החלפות צמיגים כאילו היו גרביים (אבל בעלות של תחתוני קשמיר) וכן הלאה - אז החשבון יוצא מעוות.
אין לי בעיה עם זה שאהרון מחליף מכונית כל שנתיים - אדרבא, שיהיה לו לבריאות ושיהנה. בתכריכים אין כיסים, כמו שנוהגים לומר. אבל כשהוא מנסה לשכנע שזה זול יותר מאשר להחזיק ברכב לאורך שנים, או שההבדל בעלות זניח, אז זה כבר פשוט הטעיה.
כולנו מסכימים
30/05/2015 | 13:40
6
38
אני משוכנע שגם הוא מסכים. הוא הרי יודע שלא כולם יכולים למכור רכב דומה לשלו, בן כשנתיים, יד 2 בקלות כמוהו. מאלף סיבות...רבים אחרים לא יודעים לשמור על הרכב כהלכה והוא נעשה שרוט ורקוע עד כדי מראה כמו רקיעות נחושת לא מקצועיות ולא אסטטיות...וגם תיקוןנים במידה ומבוצעים, אף פעם אינם באיכות של המקור
אהרון לכל היותר [ואני משוכנע שהוא יסכים לכך], מסביר על הסטנדרטים שלו עצמו, הוא אוהב לנהוג בצמיגים איכותיים ובמצב כמעט חדש, ועם בלמים שהם OEM ואין בזה כמובן רע וזה עוזר לו להגיע לחישובים שלו... אבל אנחנו כולנו יודעים שהשוק ככלל איננו בהכרח מתנהג ככה.
אני זוכר שבאופנוע שהיה לי, היה לי חשוב התחזוקה ברמה של 100% [כי גם כך בטיחות של אופנוע רעועה משמעותית], אז שם התקנתי רכיבי OEM בלבד. החלפתי לרפידות בלם לפי המספר הסידורי של היצרן אופנוע [מי עוד עושה ככה? ובארץ זה סופר נדיר! קניתי אפילו צמיגים בחו"ל והבאתי לי עם חזרתי מחו"ל], ושם אף פעם לא נוצר בלאי בדיסקים אפילו אחרי 7 שנים...ואני נוהג נכון ובולם חכם אבל בכל זאת המון נסיעות מהירות וכו'...ולהבדיל, ברכב אני מגלה שיש מדרגונת קטנה בדיסק למרות שהרפידות היו עד כה מקוריות, וכלומר שחלקי הOEM אינם באיכות של מה שהיה באופנוע וזה גם ברור. היה לי אופנוע שביחס לאופנועים הוא 17 דרגות מעל הרכב הצ'וקו שיש לי כיום ביחס לרכבים... וגם זה בסדר. אני חסיד גדול של בטיחות אקטיבית וזה נתון גם בידי הנהג...מאד סובייקטיבי, ובאופנוע זה מורכב שבעתיים העסק הזה.
ושלא נטעה, אני נהנה מאד גם מהרכב אבל לא מדובר על האופנוע שטיפס את הקסטל על 150 או 180, כמה ש"בא לרוכב באותו היום"...ותמיד בא..., ולא היה רכב ולא משנה מה שלא נותר מאחור, והכל נטול כל מאמץ שהוא... ואם היה נהג כלשהו ברכב ספורטיבי הוא הצליח לשמור על קשר עין לטווחי זמן קצרים ושלא לדבר כמה פעמים החליף לחיצה בין ברקס לגז בעוד אנוכי על גז קבוע ומעט משחקים...
אבל אם נחזור לעניינינו, כיום ברכב, כיאה לרכב צ'וקו ובכלל ממילא יש לי את ההגנה של רכב [ואני יודע להעריך שכיום יש לי 2 גלגלים נוספים בהשוואה לפעם....], אני מרכיב אפטרמרקט זולים לרפידות הברקס [ואגב אינני מרגיש ירידה בבלימה], ואני נוהג עם צמיגים שהם כבר גמורים לכל הדיעות...אני עוד מושך עם זה כי אני סומך על עצמי וכד'... כוונתי לומר שאהרון כנראה איננו כזה. הוא להבדיל, אוהב צמיגים שאינם בלויים מעל מינימום שבמינימום ורפידות ברקס שאינם בלויים מעל למדיום מסויים ולכן הסטנדרט שלו הולך לחומרה והחישובים מותאמים ללבל הזה הגבוה של התחזוקה... כמובן שאחד כמוהו יישאף להחליף רכב לעתים קרובות כי זה כבר מגיע במקום המון החלפות של רכיבים שיתחילו להתבלות...

החישוב של אהרון אמיתי ונכון. אין שום שקר בדיווחים שלו, אבל זה מתאים ומדוייק רק בעבורו. 
לא, החישוב שלו לא נכון ולא אמיתי - וזה עדיין לא אומר שהוא
30/05/2015 | 20:18
5
24
משקר, אלא רק מוסיף תפוחים ומחסר תפוזים, ולא מבין שאי אפשר לעשות את זה.
החישוב שלו נכון עבורו כלומר אם הוא היה נשאר עם הרכב אז
30/05/2015 | 23:08
4
23
אחרי כשנה הוא היה מחליף צמיגים [כי הוא רוצה טריות פחות מ3 שנתית] וגם רפידות ברקס כי הוא גם לא אוהב בלאי מעל 50% מהסף של החלפת הרפידות...לגבי רפידות, נתקלתי במוסכים אצלנו שרצו להחליף לי רפידות ולא הסכמתי וככה יכולתי לחסוך, אבל זה כי אני מבין. אבל מה עושים כל ההדיוטות? מחליפים בלי לקוש קושיות, וכל זה עולה כסף. אני מבין שכנראה לזה הוא מתכוון. הוא פרפקציוניסט ורוצה לנהוג ברכב במצב חדש דנדש בכל מחיר, ככה שמשומש בן 3, היה צורך להחליף צמיגים, פילטר מזגן, רפידות ברקס וכד'...
מכיר את המושג "לאנוס את השטח" מעולם הניווטים?
30/05/2015 | 23:27
3
37
למקרה שלא, ועבור מי שלא מכיר, מדובר במצב בו אתה מסתכל על השטח, ומנסה בכח להתאים את מה שאתה רואה למה שהיית אמור לראות אם היית במקום שבו אתה חושב שאתה נמצא. אתה ממצמץ קצת, מטה את הראש, ואז כתף הופכת לכיפה, וואדיון הופך לערוץ, צפון-מערב הוא מערב וכן הלאה. אם רוצים מספיק, או אבודים מספיק, אפשר כמעט תמיד לאנוס את השטח כך שיתאים למה שהיית רוצה לראות - הבעיה היחידה היא שכך טעות הניווט רק הולכת ומחמירה.
זה מה שקורה גם כאן. ואז משפחתית אחרי שנתיים שווה מחירון מלא, ואפילו עוד קצת, אבל משפחתית אחרי עשר שנים שווה חצי מהמחירון, ואפילו פחות קצת. אז עלויות תיקונים ואחזקה ממריאות לשמיים. אז עלות הכסף יורדת לאפס ועוד סטיות קטנות, "אונס של המציאות" כדי להתאים את המספרים למה שאהרון היה רוצה שיהיו. אבל גם הוא יודע שזה אונס, ולכן לאט לאט הטענה זזה לה, וההפרש בעלויות צומח. אם אני זוכר נכון, בפעם האחרונה הוא דיבר על הבדל של 300-500 שקלים בחודש. על פני עשר שנים, זה יוצא עד 60,000 שקלים על פני כל התקופה (שזה בדיוק מה שאמרתי מההתחלה - ובתשובה הוא טען שאני פשוט לא יודע לעשות חשבון...).
בקיצור, אני אומר שוב - מי שידו משגת, וסדר העדיפויות שלו מתאים, שיקנה מכונית חדשה כל שנתיים ויהנה. אבל שיעשה זאת בעיניים פקוחות וידע כי להנאה הזו יש מחיר.
31/05/2015 | 06:50
23
אתה יודע מה זה TIEBREAKER?
הנה לקח קצת זמן אבל זה ארגומנט מנצח: בעניין הזה אני מסכים: אהרון צריך לחשב גם לגבי המשומשת בת 10 כאילו היא אצלו וכאילו אותה הוא מוכר כיד 1 אצלו אחרי 10 שנות שימוש ושהיא שמורה כפי שהוא ואישתו שומרים על המכוניות שלה אחרת זה BIAS בחישוב...

לגבי עלות הכסף, היכן הוא אמר שהעלות קרובה ל0 ?

כולם כאן התעלמו מהאספקט של חיסכון. בעבורי הוצאה של עוד 500 שח לחודש, אני מסוגל לה ללא מצמוצים אבל אינני מעוניין! אני חושב שעדיף לי לחסוך את הכסף הזה. זה לא מילת גנאי העניין הזה של חיסכון.
ההשקעה של ה500 שח הללו ברכב שמאבד בקביעות מערכו היא לדעתי דבר מיותר ומטומטם כאחד...
אני מקווה שכחלון שר האוצר שבגד בציבור בעניין הגז, לא ינסה למסות את החיסכון כדי להעשיר את קופת המדינה. חיסכון זה דבר שהציבור צריך להיות מחונך אליו. שימסו את הרכישה ואת החיים הבזבזניים. אחרת כולנו נבזבז כאילו אין מחר, זה הרי קל משמעותית מאשר לקבל החלטות מושכלות לחסוך.
יאללללללללה, במקום לבלבל המוח יותר מדי, נלך לעבוד קצת שיהיה כסף כדי לחסוך, אחרת נחסכת ההתלבטות הכל כך ראוייה הזאת.
או שתאכלס עדיף לעשות ליסינג ל18 חודשים וזה יוצא אותו הדבר
01/06/2015 | 15:17
1
15
כמעט כמו לקנות רכב חדש כל שנתיים. זה משתלם יותר כי כל שנה וחצי אתה מקבל רכב חדש מהניילונים ומשלם פחות מקנייה מהיבואן (אם מסתכלים על זה לטווח הארוך)
יש מצב - צריך לבדוק את העסקה הספציפית
02/06/2015 | 10:37
9
כי זה תלוי מאוד בכמה הנחה החברה מקבלת על הדגם האמור.
מצד שני, בחלק מהעסקאות הללו יש עוקץ שיכול להגיע לסכום לא מבוטל באותיות הקטנות (תשלום בסוף התקופה על חריגות נסועה או פגיעות באוטו, חיוב בביטוח דרך ספק שלהם וכן הלאה), אז צריך היות זהיר.
על אותו משקל -
29/05/2015 | 10:42
69
אותה פורד פוקוס בת שנתיים. כמובן שזה כמה שהמוכרים מבקשים על רכבם ולא מה שהם מקבלים בפועל.
מה שמראה שהפחת גדול מ-30000 באותם שנתיים.
שכחת רק שפורד פוקוס לא עלתה 130 אלף
29/05/2015 | 16:56
51
קצת פחות, ולא בגלל אינפלציה.
ושסביר שרוב הפוקוס ברשימה שלך הן מליסינג. זה אומר גם שקנו אותן בגיל 3 במחיר די נמוך, וגם שהרוכש המקורי (חברת הליסינג) קנה אותן בסביבות 100.
ובגלל הליסינג השוק מוצף בפוקוס, גם מזדה, וזה משפיע על המחירים. תבדוק לגבי דגמים אחרים, למשל סובארו, תגלה תוצאות אחרות.
בנוסף, שוק המשומשות כרגע נמוך מאוד. אם היינו מדברים לפני שנתיים, המחירים היו שונים לגמרי, והם יכולים להשתנות שוב. מכיוון שהויכוח הוא עקרוני, הוא לא יכול להתבסס על מחירים בזמן נקודתי.
מעניין איך בעשור
28/05/2015 | 23:32
3
59
שזה בממוצע של רכב פרטי כ- 150 אלף ק"מ, אדם מצליח לעשות רק שני סבבי צמיגים = 3500-4000 ש"ח, ושני מצברים = 1600 ש"ח
ועוד שפוץ גיר ובזאת לגמור את הכל. ואת זה אני שומע מחבר פורום שאמור להיות לכאורה אדם בקיא בתחום ?

אז אני להבין שבלמים אצלך לעולם לא נגמרים אה חן ?  ב- 150 אלף שח צריכים לפחות שני סבב בלמים, וזה עוד כמה אלפי שקלים בוא נראה .... (הרבה).
משאבת מים מה איתה ?       החלפת טיימינג (לרכבים שצריכים), מצתי אירידיום (לרכבים שצריכים) ?
ועוד המון בעיות אפשריות ותחזוקה שוטפת מעבר, לרכב שעובר 10 שנים ובכלל לא נכנסנו אליהם (גם בלי שהלך הגיר ששפוצו הוא טיפוסית בין 7000-13000 ש"ח).

אם תצליח בעשור לגמור בפחות מ 15 אלף שח מעבר לטיפולים שוטפים, תגיד דיינו.
החישוב הראלי המינימאלי מה שנקרה לקולה, אומר 15 אלף שח טיפולים בשנה מעבר לשוטף, הווה אומר כ 1500 שח לשנה ממוצע.

ואל תתבונן בתחשיבי חשב לרכבים של משרדי רואה חשבון המתמחים בכך, כי אז הם יצחקו על 15 אלף שח בעשור ששאני עוד נותן (ככה בתור חובב מוטורי)
שמחשב עלויות "ראליות שלנו", כי אצלם זה יותר לכוון 40 אלף שח מוסכים בעשור.
מה הבעיה? הצמיגים המקוריים, ועוד שני סבבי צמיגים,
29/05/2015 | 16:43
2
38
סך הכל שלושה, כלומר כל סט צמיגים מחזיק 3.5 שנים. סביר לגמרי. והמחירים שציינת הם גבוהים. אפשר למצוא צמיגים גם הרבה יותר בזול. לפעמים צמיגים מתחדשים גם בגלל פנצ'ר שלא ניתן לתיקון, וזה יכול לקרות גם ברכב חדש.
אותו דבר לגבי מצברים. המקורי ועוד שניים, ואפשר למצוא מצברים גם ב-500 שקל. שיפוץ גיר עשיתי לא מזמן. 5500 שקל. שיפוץ מנוע נדיר מאוד שקורה בגיל פחות מעשר שנים. גם משאבת מים. אצלי היא עוד המקורית בשתי המכוניות.
מצתי אירידיום נכנס בטיפולים. יצא בעשר שנים בערך פעם אחת.
בלמים כמובן שנגמרים. אצלי הקדמיים נגמרים בפחות משנתיים, אז גם בשיטה השנייה הייתי צריך להחליף פה ושם.
אתה רוצה 15000 על תיקונים? בסדר. זה עוד 5000, או 500 בשנה. זה משנה מאוד את החישוב?
הנך נכנס לקטנות ומפספס את התמונה
31/05/2015 | 00:57
1
30
והיא שעלות רכב משפחתי אוטומטי העולה סביבות 130 אלף שח כיום, בנסועה של כ- 15 אלף קמ בשנה, היא מסדר גודל
של כ- 3000 ש"ח בחודש ואם נחליף אותו מדי שנתיים.

והחלופה של אותו הרכב לו נרכוש אותו חדש, אך נחזיק אותו עד לגיל 10 ואז נמכור אותו, היא מסדר גודל גס של כ- 2500-2700 ש"ח לחודש.

הנסיון שלך להתעסק אריתמטית עם 5000 שח לפה או לשם (בחלוקה ל 120 חודשים) מראה את הבנתך החלשה במתמטיקה (no offence).
הסכומים הפעוטים הללו לא ישנו את גבולות הגזרה שמכמתות לנו את הפערים המספריים ואחזור שוב:
בן 2500-2700 ש"ח עלות לחודש.

וזה בתנאי שאנו על רכב טיפוסי ממוצע, מחד לא בעייתי שישבור לנו את הכיס במוסך כמו איזה רכב אירופאי ממותג VAG שבישראל שוחטים עליו במוסך,
ומאידך לא רכב בקצון השני. אלא ממוצע גס, בו יש מחד גם מזדה 3 אמנם אמינה אך מציפה את השוק ולכן נסחרת בגרושים אחרי 10 שנים,
וגם פורד מהנה לנסיעה, אך לא מי יודע מה אמינה, ומאידך לא מרוששת את הכיס כמו רכב VAG בן 10 שנים כשקורות לו צרות.

הממוצע הכללי הזה בן 2500-2700 ש"ח לחודש הוא הכל כולל הכל:
פחת, עלות הון, בטוחים, אגרות רישוי, דלק לכ- 15 אלף ק"מ טיפוסיים בשנה, ומוסכים (שוטף + מה שמעבר לשוטף ומכומת על ידנו גסות ל- 15 אש"ח בעשור).

גם אם נקח אגב דוגמת קיצון של קורולה, שהיא סחירה יחסית ונגיד שלא עשתה לנו בעיות, הדוגמא הזו נופלת על הקצה הזול יותר של הטווח
שזה לכוון ה- 2500 ש"ח לחודש, כאשר רכב פחות סחיר וקצת יותר בעייתי נופל לכוון ה- 2700 ש"ח.
**אם יש מבחינת בעיה להבין את הגענו ל- 2500, אין כל בעיה להעלות עבורך ועבור הקוראים אקסל מסודר ובו התחשיב - רק תבקש.

אז הנה יש לנו אומדן גס להתמצאות במרחב. למי שיש את היכולת לבחור בין שתי החלופות - של חדש מדי שנתיים אל מול היסחבות 10 שנים,
אני מדגיש למי שיש היכולת וזה רק עניין של להבין מהם הפערים ואז להחליט בהתאם, אזי סביר ונכון שיבחר לרכוש חדש מדי שנתיים ואת
ה 300-500 ש"ח צריכה נוספת לחודש, שיכוון לטובת הנושא הזה.

ולפי משנתו של אניגו לוחם יוקר המחיה וצדק חברתי סוציאלי, למי שאין 300-500 שח בחודש לטובת הנושא (ואלו רבים לצערנו) אז אין,
ושלא יוציא מכיסו בחודש את מה שאין לו, אם החלופה הרעה תהא חלילה להוביל את משפחתו לפשיטת רגל.
ולאן הגעת? ל-60 אלף שקלים שדיברתי עליהם מההתחלה...
31/05/2015 | 11:33
19
אגב, הזנחת בחישוב שלך את העובדה שרכב בן 7-8 כבר לא טורחים לבטח במקיף, והנה עוד איזה 5000 שקלים, אולי אפילו יותר (כי מקיף לרכב בן 5 עולה פחות מאשר לרכב חדש). תוסיף את זה ל-5000 של חן, ויש לך כבר 10,000 שקלים. אז יכול להיות שהסכום אפילו גבוה יותר מ-60,000 שקלים על פני עשר שנים. גבוה יותר מ-6000 שקלים בשנה.
אז כמו שאמרתי מההתחלה (ואני שמח שבסוף גילית שאני צודק) - החלפת רכב כל שנתיים יקרה יותר מהחזקת אותו רכב לעשר שנים. יכול בהחלט להיות שזה מחיר מוצדק ביחס לתמורה (רכב מודרני יותר, חדש יותר, אפשרות גיוון ושינוי), אבל אי אפשר לטעון שאין לזה מחיר או שמדובר בפרוטות (כמו שניסית לטעון בתחילת הדרך).
שאל בהזדמנות את סוכן הביטוח הפנסיוני שלך, בכמה היתה גדלה הפנסיה שלך אם כל חודש היית מפריש לחסכון עוד 500 שקל לאורך 40 שנות עבודה...
לי זה נשמע יקר מאוד ולא שווה את המחיר
28/05/2015 | 08:54
4
91
לפי המחירון הדגם הפחות מאובזר עולה 75 אלף. כלומר את משלמת עוד 25 אלף על אבזור. צריכה את זה?
קחי בחשבון שלא תקבלי בחזרה את ההשקעה כי ככל שהשנים עוברות הדגם המאובזר יותר מאבד יותר מהמחיר.
במחיר הזה אפשר לקנות מזדה 3 2 ליטר, ועוד יישאר עודף.
או מה דעתך על סובארו XV? לא כל כך נפוצה בשנה הזאת, אבל כמעט אותו מחיר, אולי פחות מאובזר אבל מנוע יותר חזק, 4x4 ועיצוב מגניב....
או אם את לא צריכה את הגודל, אז סופרמיני חדשה לגמרי ועוד יישאר עודף.
ולגבי הפרמיום, נדמה לי שהוא קיים רק בצורה החדשה אז אין טעם לדבר על השוואה לישנה.
באמת? רכב בן שנתיים איבד 50K מהמחיר שלו? אאוץ'...
28/05/2015 | 10:57
3
85
2.5 שקלים לכל ק"מ רק בירידת ערך נשמע אכזרי מאוד. אני חושב שזה יותר מהתעריף של מוניות, לא?
דווקא מצדיק את התאוריה של אהרן ד. אבל כנראה שהמחירון שגוי
28/05/2015 | 11:34
2
83
כי ראיתי בלוחות שדורשים הרבה יותר. בערך 130K עבור 2013.
130K על מה? יונדאי משומשת?
28/05/2015 | 12:01
1
28
חשבתי שאתה מדבר על הסובארו. XV חדשה עולה 150 ומשהו
28/05/2015 | 14:29
63
ו-2013 לפי המחירון מאה ומשהו (2 ליטר אוט').
היונדאי פרמיום יורדת בשנתיים מ-130 ל-100 אבל יש דגם פחות מאובזר שהוא במחירון 75. קשה להשוות כי אין אותו חדש.
כל זה לפי מחירון יד 2 עד כמה שהוא מדויק.
סוג ועלות מגבים
26/05/2015 | 17:26
3
76
אוטו דיפו - זוג מגבים של בוש עם שנתיים אחריות בעלות של 139 ש"ח, גם למאזדה וגם לפיאט (139 ש"ח לכל רכב), 
האם זה מחיר סביר או שחיטה?
הייתי חייב להחליף דחוף, בשום תחנת דלק שעצרתי בה לא היו מגבים מתאימים (אמרו שגם המידה והחיבור שלי מיוחדים יחסית), 
זכרתי שבעבר רכשתי באוטו דיפו ב 80 ש"ח, אבל זה כבר לא המחיר (ולא החברה).

זה מחיר הגיוני למותג לאוטו דיפו, בחנות חלקי חילוף אולי היה
26/05/2015 | 18:33
2
58
יוצא לך יותר זול.
אם אתה מגיע לאזוה"ת המערבי של ראשל"צ אפשר להיכנס ללדיקו ולקנות ישירות מהם (לא תמיד יותר זול).
תגובה
27/05/2015 | 09:56
1
38
1. הייתי במספר תחנות דלק שונות, ולהפתעתי באף אחת מהן לא מוכרים יותר מגבים (כפי שהייתי רגיל בעבר),
האם זה במקרה או שבאמת תחנות דלק כבר לא מוכרות?

2. לא הכרתי את לדיקו (ואוטוסטור שהמליצו בפורום שכן), תודה על ההמלצה,
היחיד שהכרתי היה אוטודיפו. האם יש רשת חנויות נוספת?
לדיקו הוא היבואן של בוש
27/05/2015 | 17:37
18
סוזוקי אלטו- התייעצות לפני רכישה
26/05/2015 | 16:30
19
109
אשמח לדעתכם לפני רכישת רכב.. אני משלמת מקדמה של 10K ואח"כ משלמת בתשלומים.
הבנתי שהרכב קטן, לא גניב- חלפים זולים. דרך היבואן יש 3 שנים אחריות וצריכת הדלק נמוכה.
אשמח לחסרונות בולטים שיכולים למנוע רכישה..
אני מודעת לירידת ערך שבקניית רכב חדש.. אך אני תוהה אם זה לא עדיף לאור האחריות. אני צריכה רכב יעיל, לא לנסיעות לירושלים או משהו. אבל כן נוסעת די הרבה על איילון (אוני' וכאלה...)
תודה~!
ריקי.

חסרונות: בטיחות עלובה, כבר הוחלף בעולם, מאוד לא מעודן
26/05/2015 | 20:31
12
102
תא נוסעים זול מאוד מבחינת איכות חומרים וגימור, אבזור עלוב (אין לנהג כפתור לחלון החשמלי של הנוסע, המראות ידניות).
האם כל אילו שווים את ההפרש של
26/05/2015 | 20:57
11
83
10K לקיה או ניסן?
בהנחה והרכב ישמש לפחות 5 שנים.
הבנתי שהנסיעה עלולה להיות לא חלקה באלטו?

ולמה לא לקנות, בערך באותו מחיר, C1?
26/05/2015 | 20:58
10
92
ואם תעברי על כל המבצעים, יש מצב שתמצאי עוד מכוניות ברמת מחיר קרובה יותר לאלטו.
מיבואן?
26/05/2015 | 21:29
4
71
האמת שהסתכלתי רק על היבואנים כי אני עושה עיסקת תשלומים (לא הלוואת בלון, אלא פריסה ל-5 שנים)
ושם יש רק רכבים 2015.. או שאתה מדבר על אותם רכבים?

כן, מיבואן. אני יודע שהידנית נמכרת במבצע ב-60K
26/05/2015 | 21:30
3
77
אז בטח הגרסה האוטומטית עולה באזור ה-70, שזה גם מה שעולה הסוזוקי, ממה שאני זוכר.
אגב, שם מקבלים חמש שנות אחריות, עד כמה שאני זוכר.
אוקיי,
26/05/2015 | 21:35
1
56
עכשיו אני מבולבלת יותר..:P
אם תצטרך לדרג את ארבעת המכוניות.. איזו מהן עדיפה יותר? מבחינת נוחות נהיגה, תמורה למחיר..
כי אני מבינה שהקיה והניסן טובות יותר מבחינת מנוע.. ואני מתניידת מחוץ לעיר, לא רוצה לקרטע על 431.
ראיתי סרטונים לא מעודדים על האלטו..:S
ואני באמת לא יודעת אם מדובר ברכב טוב..

נוחות תצטרכי לבדוק בעצמך.
27/05/2015 | 09:34
36
ואם את קונה מיבואנים זה פשוט, כי תוכלי לקחת נסיעת מבחן. יש דברים שאחרים לא יוכלו לומר לך.
ותודה- על המענה והסבלנות...
26/05/2015 | 21:35
18
אני מחפשת רכב שהוא אוטמט..C1 - הבנתי שהיא רק ידנית?
26/05/2015 | 21:30
4
26
יש C1 שמחליפה הילוכים לבד, אל חשש
26/05/2015 | 21:58
3
71
ולא תהיה לך בעיה לנסוע במהירות התנועה ב-431. פשוט באלטו זה יהיה רועש ורועד יותר.
הבנתי שהתיבה רובוטית...
26/05/2015 | 22:04
2
61
תודה..
אז בעצם.. אלטו או C1? איפה שהעיסקה יותר טובה.. והשתיים האחרות פחות רלוונטיות?
או שאני חוזרת לשאלה האם שווה להוציא עוד סכום ולקנות רכב עם מנוע חזק יותר? :S
אני ממש מפחדת לקנות את אחת מהראשונות... בוידאו אחד של ICAR אמרו שהאלטו זה כמו קורקינט.. ואני נוסעת בכיף על 100 כשאפשר....:P
כל מכונית היום מגיעה למאה בלי בעיות
27/05/2015 | 10:08
1
49
העניין הוא שבאלטו זה באמת מרגיש קצת כמו קורקינט מבחינת הרעש ותחושת העלה נידף ברוח. ה-C1 עדיפה בהרבה מהבחינה הזו, ולא תהיה בעיה.
הניסאן והפיקנטו יהיו טובות יותר מבחינת חלקות הפעולה של תיבת ההילוכים, אבל לא הרבה יותר טובות, אם בכלל, מה-C1 מבחינת תחושת מוצקות וביטחון. לדעתי? לא שווה את ההפרש (והסיטרואן גם תהיה חסכונית יותר).
תודה רבה
27/05/2015 | 12:56
4
באלטו לא לגעת
26/05/2015 | 22:12
3
106
האחרים כבר פרטו שלל סיבות וחבל לחזור.

עוד אופציה שאציע לך לבחון, זו היונדאי I10 החדשה באותם סדרי גודל של תקציב.
אממ...
26/05/2015 | 22:37
2
87
אוקיי, לא מתקרבת.
הצעת לי עוד רכב.. זה אומר שנשארתי עם 4 אפשרויות, סדרי מחיר שונה, אבל אין לי שום מדרוג.. איך אני בוחרת מהם? מן הסתם נוחות זה טיפה סובייקטיבי.. אבל מדדים אחרים?

סיטרואן  / ניסן/ קיה / יונדאי... מה עדיף< :S

הבחירה שלי אישית
26/05/2015 | 23:22
1
75
היא היונדאי I10, שמחוזקת במקביל ע"י מבחנים השוואתיים ברשת שנערכו לה ביחס לרכבי המיני האחרים.

בכל אופן אין דין מה שמתאים לאחד, בהכרח מתאים גם לאחר ועל כן אמליץ בחום רב, שתגשי ביום מרוכז לבחון
את כל ארבעת הדגמים - לרבות ביצוע מבחני נסיעה עליהם. רק כך תדעי נכון יותר מה הכי מתאים לך.
אוקיי תודה רבה!
26/05/2015 | 23:35
22
קיה פיקנטו
31/05/2015 | 09:20
1
22
לדעתי זה הרכב מיני המוצלח ביותר. אני גם הייתי באותו המצב כמוך לפני שנה וחצי כשחיפשתי איזה רכב מיני לקנות וניסיתי לדעתי את כולם, והפיקנטו בלט לטובה מההתחלה. בקצרה למה דווקא הפיקנטו-  הכי יפה, מאד בטיחותי לרכב מיני, 7 שנות אחריות מהיבואן והמחיר לא בשמיים. העניין עם רכבים, כמו עם כמעט כל דבר אחר, זה עד כמה התחושה היא סובייקטיבית. לכן, את צריכה ללכת לנסיעות מבחן על כל הרכבים שאת מתלבטת עליהם ורק אז להחליט.
מקווה שזה עוזר!
תודה.. האמת שירדתי מהרעיון
31/05/2015 | 12:41
10
של לקנות רכב מהיבואן... אני מחפשת כעת יד שניה.
:P
גולף דור 3, סל"ד צונח מתחת לסל"ד סרק בעזיבת גז
26/05/2015 | 12:07
4
50
כאמור בכותרת, גולף דור 3, שנת 97, מנוע 1.6 100 כ"ס, הזרקה רב נקודתית.

אחרי נסיעה או אפילו סתם תזוזה מהמקום, אם לוחצים את הקלאץ' ועוזבים את הגז, הסל"ד צונח אל מתחת לסרק (סרק 900, הסל"ד צונח לפעמים אפילו עד 300-400) ואז עולה חזרה בתנודות עד שמתייצב על הסרק התקין אחרי 2-3 שניות.
ככל שהיה יותר גז לפני לחיצת הקלאץ' ככה הסל"ד צונח יותר והתנודות חריפות יותר.
התופעה מופיעה גם כשהרכב קר וגם כשחם, אם כי על חם היא יותר משמעותית.
אם המזגן דלוק התופעה משמעותית עוד יותר.

התופעה הייתה קיימת מזה תקופה אם כי כמעט ולא מורגשת והחריפה באופן משמעותי מאוד מהר בשבוע-שבועיים האחרונים.
הרכב תקין, עבר טיפול לפני כ2000 ק"מ, כולל שמן, פילטר, פילטר אוויר, חוטי הצתה חדשים ועוד מספר דברים לא קשורים. יש שמן, יש נוזל קירור, הרכב לא מתחמם. הסרק יציב כמעט לחלוטין, מטייל אולי בטווח של 50 סל"ד. מניע תקין.

מה זה יכול להיות? חיישן? מערכת הזנת דלק עייפה?

יכול להיות שזה מנוע צעדים.
26/05/2015 | 15:17
1
28
האם בסרק עם מזגן הטורים לא יציבים?
הטורים בסרק עם מזגן מטיילים מעט, אבל בסה"כ יציבים
26/05/2015 | 15:38
25
מטיילים בטווח 50 סל"ד מעל/מתחת לסרק.
גם הבתנעה, אגב, הטורים מטיילים/מתנדנדים המשך כמה שניות עד שהם מתייצבים על סרק תקין.

יש דרך לבדוק מנוע צעדים לפני החלפה? קוד תקלה במחשב? בדיקה פיסית?
בדוק חיבורי צינורות וואקום באזור סעפת יניקה.
26/05/2015 | 18:09
10
בעבר הייתה לי בעייה דומה באופנוע
26/05/2015 | 20:51
38
זה היה או בגלל מה שרשם לך סלח שבתי או בגלל חיישן מצערת אם כי בריחת צינורות וואקום [במידה ואינם במקומם] זה לא משהו שיהיה בסדר ורק לעתים יהיה לקוי. זה הרי לא חוזר לבד למקומו...
לפיכך, לאור התיאור שלך אני מהמר על חיישן מצערת...

תעדכן
שלום, האם יש למישהו נסיון בקנית כרטיסים לגרנד פרי?
26/05/2015 | 10:43
2
26
אנחנו מתכננים (אולי) להגיע למירוץששש במונזה בספטמבר. 
האם אפשר להגיע רק ליום אחד, או שחייבים לקנות כרטיסים לכל הסופשבוע? כמה זמן לפני? אתר מומלץ, או דרך חברות התיירות בארץ?
בקיצור, כל תובנה או טיפ יתקבלו בברכה. תודה!
http://tickets.formula1.com/
26/05/2015 | 11:16
1
20
הכי פשוט להתחיל פה לא?

תודה רבה. חשבתי יותר בכיוון של טיפים מנסיון.
27/05/2015 | 09:17
6
הטבת שווי מס של רכב היברידי (לציי רכב)
26/05/2015 | 07:04
45
שלום,
ראיתי באתר של משרד ההכנסה שהטבת ההנחה בשווי מס לרכבים הברידים מסתיימת ב: 30.6.15.
האם ידוע לכם על כוונה להאריך את התקנה ? אני צריך לבחור רכב ליסינג וזה מהווה שיקול משמעותי.

תודה.
נעילה מרכזית ביונדאי i25
26/05/2015 | 03:26
41
שלום.
קיבלתי ממקום העבודה רכב חדש יונדאי i25 מחברת השכרה.
משום מה הרכב הגיע עם מפתח אחד, ללא שלט לנעילה מרכזית.
חיפשתי גם בתוך הרכב ולא מצאתי מתג לנעילה מרכזית.
האם ייתכן כי רכב משנת ייצור 2015 מגיע ללא אבזור בסיסי שכזה ?
תודה. עמי.
מבין הרכבים הקטנים יש שניים שבולטים
25/05/2015 | 20:43
76
קיה פיקנטו והאי 10.
אני אישית הייתי לוקח את הפיקנטו בגלל שמדובר לדעתי ברכב יותר מוצלח בכמעט כל הבחינות.
בנוגע למנוע - כמעט על רכב בלי מנוע מפלצתי יתקשה קצת בעלייה לירושלים, בטח בקיץ כשמהזגן דולק, אבל הרכבים הקטנים החדשים יותר מסתדרים עם זה בסדר גמור.
יש לי אוטו לבן חדש כשיצאתי מהעבודה
25/05/2015 | 22:25
2
135
ראיתי סימנים שחורים בטמבון מאחורה כנראה מישהו התקדם יותר מדי בחניה ונתן לטמבון שלי נשיקה לא משהו רציני בכלל אבל מציק בעין כי זה אוטו חדש איך אני צובע את הסימון השחור מהטמבון?
החסכנים יציעו פשוט טיפקס...
26/05/2015 | 11:38
76
אפשר לקפוץ לצבעי ושהוא יתאים צבע בכמות קטנה ואז יתקן עם מכחול

לא הבנתי אם התקלף צבע מהאוטו שלך
26/05/2015 | 16:12
47
או שירד צבע מהרכב השני.
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פרחי את מרקו- משרד עו
פרחי את מרקו
פורום טיולים ביפן
פורום טיולים ביפן
יגאל ג'רבי- משרד עורכי דין
יגאל ג'רבי-משרד עורכי דין
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה