לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום מכוניות
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

האם קיים צביעת רכב בזול ?
29/08/2015 | 11:11
14
106
מצאתי רכב במצב מכני מעולה, יונדאי אלנטרה.
האוטו נראה במצב קטספורה מבחינת קילופי צבע וחלודה קצת והרכב לא שווה הרבה,
ככה שלהוציא עכשיו 2-6K על צבע ממש לא משתלם.

רציתי לדעת אם קיימים מקומות שצובעים באיכות פחות טוב בטווח של עד 1-1.5K?
אשמח להמלצות במידה וקיים
רב תודות.
כן - קונים צבע בטמבור, וצובעים עם מברשת או פיסטולט לבד...
29/08/2015 | 12:25
10
51
עם מברשת סביר להניח שזה יהיה מזעזע.
29/08/2015 | 13:26
4
96
יחד עם זאת עם פיסטולט, מאיפה אני אביא דבר כזה?

יש מצב שיש מכונים שצובעים "חפיף" זה דווקא מתאים לתרבות הישראלית.... אשמח להמלצה
ממה שאני יודע, אפילו מגרשי רכב
29/08/2015 | 15:02
128
שמקבלים הנחת כמות ואיכות העבודה היא לא נר לרגלייהם, משלמים יותר עבור צביעה של כל הרכב. והצביעה שלהם בדרך כלל מתחילה להתקלף תוך חצי שנה - שנה.
מה גם שהרכב שאתה מתאר יצטרך עבודת הכנה מינימאלית אפילו בצביעה "חפיפניקית".
יש חנויות שמשכירות כלים קומפרסור ופיסטולט
29/08/2015 | 18:32
2
74
קנה צבע "איתן " , נקה את המכונית טוב  , כדאי למצוא מקום סגור 
ההכנה אורכת יותר מהצביעה 
איזה חנויות? מכיר שמות בדרום?
30/08/2015 | 08:09
1
19
באשקלון , ברחוב צה"ל , בבנין של בנק לאומי
30/08/2015 | 08:34
20
מכסים את החלונות בנייר עתון ושופכים צבע. זול מקורי ומהיר
29/08/2015 | 16:18
2
41
עדיף נייר 80גר', פחות סיכוי שידבק
29/08/2015 | 18:28
1
67
נייר עיתון עם חומר דביק(וצבע דביק) לא הולכים טוב ביחד.
הוא בקש בזול ! עתון אתה לוקח בחינם...
29/08/2015 | 19:56
57
... וכולה עוד קצת מסקינג טייפ.  אתה רוצה שיקנה נייר הדפסה ובטח באיכות צילום (הריי מדובר על צבע ...) ורק תחשוב כמה נייר דבק ילך על הדבקת כל המלבנים האלו.

מצטער, אבל אתה ממש לא בכיוון.
כתבת? ביקשת? קיבלת!!!! ככה צובעים רכב במברשת
30/08/2015 | 02:29
1
113
דרך אגב - זה צולם בחיפה בחודש יוני האחרון
לפחות את הגלגלים היה אפשר לצבוע במדוייק
31/08/2015 | 21:23
54
מרימים על ג'ק מסובבים ומצמידים את המברשת 
אצל הבני דודים.
29/08/2015 | 20:35
2
44
גם הם לא יצבעו רכב שלם, כולל עבודת הכנה, באלף שקלים
30/08/2015 | 01:01
34
איפה יש בני דודים כאלו בדרום?
30/08/2015 | 08:09
75
כמה יעלה להערכתך?
קודן לא עובד - הונדה סיוויק 2001
29/08/2015 | 10:47
1
51
שלום.
יש לי הונדה 2001, אתמול הרכב גמגם והיה חשש למצבר גמור.
הבאתי בטריה חיצונית להנעת רכב ולא הצחתי עדיין להניע.
ברוב חוכמתי, חשבתי שהבטריה לא נותנת מספיק חשמל, אז סובבתי בה את המתג ל 24V למרות שאני יודע שזה של משאיות. (אמרתי לעצמי בוא ניתן בוסט חשמל כדי להניע)
הפעולה גרמה לקודן להפסיק לעבוד.
להערכתי שרפתי את הפיוז הגנה של הקודן.
מעבר לזה שלא ניתן להניע, כל הרכב מגיב תקין.
רדיו, מזגן, תאורה, אזעקה הכל עובד.
אשמח לפתרון או עצה איך לפתור את הבעיה.
היום שבת ואין לי עם מי לדבר מהמוסך המורשה או טלפון שאפשר לקבל בו תמיכה.
תודה מראש לכולם.
חפש בגוגל מנעולן רכב שגר בסביבה שלך
29/08/2015 | 13:09
35
זה יעלה קצת יותר כי שבת והכל, אבל זו האופציה היחידה.
אישית, ברכב כזה ישן, הייתי מבקש שפשוט יבטל את הקודן. תתכונן לעבודה של כמעט דקה שלמה - מה שרק מבהיר כמה ההגנה הזו חסרת משמעות מול גנב מקצועי.
הדיוטות ומה שהם עלולים לעולל
28/08/2015 | 15:47
16
181
לעולל הכוונה לעצמם ו/או/וגם לסביבה... האם יש גבול?
פגשתי בחור שכנראה אך מלאו לו 17 והוא רצה לרכוש לעצמו רכב ג'יפ שיוכל לטייל. אין לו הרבה מושג [וזה אנדרסטייטמנט...] והמסכן ככה יתברר אוטוטו בקריאת השורות הבאות, כנראה לא עשה עיסקה מאד מוצלחת. את הג'יפ קנה יומיים טרם פגישתנו. 
רכב מתוצרת סוזוקי. יד 107. ספידומטר 133,000 משנת ייצור 2005 מחירון כפי שדיווח לי הוא סביב 45K [כן. אין כאן טעות]. הרכב נמכר לו ב38K.
התלונן שהמנוע מתחמם לו קצת מעל לאמצע וגם שמעוניין להחליף צמיגים... רצה לדעת אם להוסיף נוזל קירור ואיך להוסיף. הבחור עובד כמתדלק בתחמת דלק. הפרוטה אינה מצוייה בכיסו. אתם מכירים אותי שהתחום המוטורי קרוב לליבי ורק מהחיבה למכניקה אני מוצא לזה זמן. הייתי אחרי יום עבודה מתיש. פגשתי אותו בתחנת הדלק נכמרו רחמיי ובעבורי זה סוג של תראפיה...[כל אחד והשריטה שלו]  
ניגשתי איתו לריכבו. מצב צמיג אחד בכי רע וגם האחרים לא מזהירים. אבל הנוק אאוט היה כשהוציא את מדיד שמן המנוע ונאדה המדיד יבש. הסתכלתי על הקרקע ואולי שלולית שמן שמקורה בריכבו? לא היה משהו שיסביר באופן מובהק את הנפח החסר...
בנוסף פתחנו מכסה הרדיאטור וגילינו שלא חסרים מי קירור וגם מיכל העודפים היה מלא סביר.
ועתה לPUNCH LNE: הוא רכש הרכב ושילם ממיטב כספו כי יש מערכת סטריאו ברכב 
תוך כדי כך הוא מדווח ל"חבר המכונאי" שאישר את כדאיות הרכישה יומיים לפני כן, על ממצאי המדיד. ושלחתי אותו לרכוש ליטר שמן בתחנה בה עובד [מתברר כי אין להם הנחת עובד] וזה הוביל את רמת השמן במדיד לקצת מעל לנקודת המינימום.  
הניעה הרכב ולא שמעתי רעש חריג המעיד על נזק למיסבים... "החבר" המדווח על ידיו טלפונית אירגן עבורו גרירת הרכב כדי לבדוק אם נסיבות אובדן השמן ו/או נזילת השמן משמעותית...
הסברתי לו שיחכה עם החלפת צמיג עד שיתברר לו מצב המנוע ואני מקווה שחסכתי לו נזק מנסיעה עם דפיציט חמור של שמן מנוע. הסברתי לו שישגיח היטב על המנוע כי אחרת המערכת סטיריאו לא תעניין אף אחד. 
קילו שמן מתחת למינימום זה עדיין לא קטסטרופלי
28/08/2015 | 22:17
9
127
למיסבים לא יקרה משהוא אלא לחלקים העליונים יותר שסתומים וכו' 
יכול להיות שהמנוע מתחמם מסיבות אחרות .
לאחד כמוני שהתעסק עם מיסבים בקוטר של חצי מטר במנוע 10000 כ"ס 120סל"ד מאה ועשרים 
המיסבים הזעירים של המכוניות הם פלא תעשייתי , בגדולים היינו שמים חוט מתכת 
רכה בכדי לבדוק את המרווח בין המיסב לגל ארכובה , 2 מילימטר . 
צובעים את המיסב בצבע מיוחד סוגרים ומסובבים את המנוע ע"י גלגל התנופה 
בעזרת מנוע חשמלי . 
אתה רואה. בגלל זה אנחנו צריכים אותך כאן
29/08/2015 | 18:21
8
93
חוץ מחן שיש לו ידע סדור מאד והוא יודע להעבירו באופן רהוט וברור, אתה הבא בתור שבנושאים מסויימים יש לך מה לחלוק עם האחרים.
הבעייה איתך זה שלא תמיד ההיגיון וההיקש הלוגי הולכים כתף אל כתף עם המקובל...
אני מבין שאתה מתאר מיסבי ענק במנועי ספינות סוחר. מעניינת הדרך שאתה מציג איך בדקו את המיסבים.
את המיסבים באופנוע בדקתי פשוט ע"י האם בקע גריז שלא אמור אמור לבקוע ו/או האם יש תנועה בציר שבו אין מתוכננת תנועה כזאת....מה שקרוי חופש אבל לא מדובר על מיסבים במנוע שלא הצלחתי לעולל לו כלום אלא על מיסבי גלגל אחורי ו/או מיסבי היגוי [בכידון]

עכשיו לגבי ה2ממ שאתה מספר עליהם: אני לא פירקתי מנוע. מעולם. אבל פירקתי ראש מנוע [למשל באופנוע היה מנוע V וככה פירקתי 2 ראשי מנוע ובדקתי מרווחי שסתומים ואפילו החלפתי שימסים TAPPET CLEARANCE. האופנוע מתוצרת סוזוקי נמכר יפה בשנים ההם ברחבי גרמניה וגם ברחבי ארה"ב כמו גם במקומות אחרים. אבל מבני 2 הלאומים הללו היו הרבה מהנדסים ו/או בעלי ידע טכני שרכשו האופנוע. והיה ברשת פורום בינלאומי של האופנוע שדן גם באספקטים טכניים נרחבים של האופנוע. שם למשל למדתי כי במפעלי היצרן שמו שימסים שמעניקים מרווח על הצד המעט סגור של הספקטרום. היתרון של זה היה שהמנוע נשמע שקט יותר, אבל החיסרון עלול להיות בלאי ושריפת שסתומים. החלטתי להחליף השימסים הללו ובדקתי כשהמנוע קר ומצאתי כי אכן מתוך 8 השסתומים [4 בכל צילינדר וסך הכל 2 צילינדרים] היו כמה מעט סגורים. החלפתי השימסים כדי לקבל מרווח על הצד המעט פתוח בנורמה של הספקטרום. הסכנה בצד המעט פתוח גם כן קיימת. ראשית המנוע מרעיש מעט יותר ושנית עלול לספק מעט פחות כוח מ100 כ"ס המוצהרים, ובנוסף הבלאי העתידי של השסתומים אמור להגדיל את המרווח ולא להקטינו [בהנחה שלא מצטבר פיח].
הקיצר, אחרי שהגדלתי את המרווחים [יניקה ל0.19 ואילו פליטה ל0.29] פיתחתי נקיפות מצפון שהקצנתי מדי והלכתי ופתחתי שוב אחרי כשבוע והחלפתי לשימסים שימקמו את המרווח על נקודת האמצע, דהיינו יניקה [מותר בין 0.1 ל0.2 ממ. אצלי שמתי על 0.15 בדיוק. ולגבי הפליטה, הטווח המותר בין 0.2 ל0.3ממ ואצלי היה 0.25ממ בדיוק. ולדעתי האופנוע שלי היה היחיד בארץ שכוון ברמת דיוק כזאת של 0.01ממ. אפילו בספר של האופנוע לא ירדו לרזולוציה כזאת !

גם ברכב רנו קליאו של המשפחה החלפתי רצועת תיזמון ושאר רכיבים נילווים לרצועה למטרות החלפה. ושם החלפתי גם מיסבים ומחזירי שמן...אם כבר, אז כבר! אבל על איזה 2ממ אתה מדבר? או בכלל על איזה רווח אתה מדבר.
ואם אחזיר אותך שוב אל ה2ממ: לתומי חשבתי שגל הארכובה אמור להיות במגע עם המיסב. מה פתאום רווח של 2ממ? או שאינני מבין למה אתה מתכוון. יש לך איזה קישור עם שירטוט מסביר?

מילימטר או 2 , חייב להיות מרווח
29/08/2015 | 18:57
65
+ חריץ לכניסת שמן ,  מגלפים היכן שצריך עם סכין עם 3 להבים .
לפי הצבע , למיסב יש שיכבה רכה במגע עם גל הארכובה 
לא רצוי שגל הארכובה ישחק , אלא המיסב .
גם במכוניות בודקים את מסבי המנועי באותה שיטה
30/08/2015 | 13:54
3
64
יש ערכת מדידה שנקראת "Plastigage". אתה חותך חתיכת חוט מחומר רך, שם על גל הארכובה לפי ההוראות ומרכיב ומהדק את המסב. לא מסובב את המנוע. אחר כך פותח ומודד את רוחב החוט המעוך באמצעות סרגל מיוחד, וזה אומר לך מה המרווח. יש כמובן הוראות יצרן מה צריך להיות המרווח, ויש קסוות שונות להחלפה כדי ליצור את המרווח הנכון.
לגבי כיוון המרווח שעשית, עשית נכון. למעשה צריך לזכור שהמטרה היא שהמרווח כשהמנוע חם יהיה אפס או כמעט אפס. וצריך גם לזכור שאם אתה מתלבט בין שתי מידות קרובות, אז עדיף מרווח טיפה גדול מדי מאשר טיפה קטן מדי, כי מרווח קטן מדי מגדיל את הסיכון לשריפת שסתומים.
אז נזכרתי ביתר דיוק
31/08/2015 | 12:28
1
38
עם החוט עובדים כמו שאמרת בכדי לבדוק מרווח 
עם הצבע מורחים ומסובבים את המנוע בכדי לבדוק מישוריות של הרוחב ומעגליות 
של המיסב , 

בדיוק
31/08/2015 | 12:46
10
יפה
31/08/2015 | 23:47
19
ידעתי שתהיה לך תרומה אפילו בעינייני מיסבי גל הארכובה. ולהבדיל, אני מעולם לא שיפצתי מנוע ולא התעסקתי עם גל הארכובה ככה שלא קראתי הסברים על איך לבצע.

את כל המלאכות המכניות שבכל זאת ביצעתי, התחלתי לבצע בזכות פורום אינטרנטי שנפתח ע"י רוכשי ומתענייני האופנוע ההוא. המוני משתתפים וכולם "עוסקים במלאכה" של טיפול ושיפור וחלקם בכלל לא מכירים מוסך כי מטפלים הכל בעצמם. ככה שזה עודד אותי להתחיל ולהעיז. ובכל מקרה עקב העדר ניסיון וידע כשאני צריך לבצע משהו, אני תמיד מצטייד בספר איכותי ומברר היטב מה וכיצד צריך לבצע [לאופנוע שאותו תיחזקתי שנים בעצמי ושהיה משמש אותי לרכיבות ארוכות בינעירוניות על בסיס יומיומי, היה לי את ספר היצרן למכונאי בשפה האנגלית עם הסברים תמונות ואיורים... במחלקת החלפים של היבואן מתייחסים לספר הזה כאל סוד גדול והוא נמכר בכ500 שח ואילו בארה"ב נמכר אותו הספר ב$22. שם לדעתי רבים מרוכשי האופנוע מצטיידים בספר]

לגבי מרווחי השסתומים באופנוע, בעקבות ההמלצות ברשת להקדים ולבדוק, אני הקדמתי פתחתי ותיקנתי המרווחים כבר אחרי 10K בלבד ופחות משנה מעלותו לכביש. המלצת היצרן לבדוק היו רק אחרי 24K או שנתיים וזה מה שבוצע במוסכי היבואן. אבל אני זוכר שההמלצות בפורום הוכיחו עצמם מעל למצופה: אחד ממרווחי הIN היה 0.06ממ ! והיה אחר 0.08ממ וגם חלק ממרווחי הEX היו סגורים מדי, לא זוכר מספרים.

אני זוכר עוד משהו שלמדתי מהפורום הבינלאומי ההוא, שסוזוקי הוסיפו כיפת גומי קטנה לבוכנת הקלאץ' ההידראולי שבלעדיה הבוכנה נזלה את הדוט 4 שהיה בה. הנזילה הופיעה עקב בלאי עקב אבק שחדר פנימה וכיפת הגומי שלכאורה שולית הזאת חסמה חדירת אבק למערכת פנימה לתוך כוסית הנוזל ההידראולי שעקב כך היה מתלכלך ומאבד מתכונותיו והחול היה גם מפריע לאטימה ומוביל לנזילה. כמובן אובדן הנוזל הזה היה משאיר את הרוכב ללא קלאץ' מתפקד. על כל פנים אני הייתי הראשון שהוספתי את החלקיקון גומי הלכאורה זניח הזה. קניתי את הגומיה בחו"ל והוספתי . שמעתי כי באותה העת במוסך היבואן בארצנו עדיין לא ידעו על העניין הזה והיו מחליפים לאנשים את כל הבוכנה והעלות גולגלה על הלקוחות...]
קח פיש עם המספר 27A [התוספת A היא מאוחרת ולא היה מספר פנוי] של החלק שנוסף. איזה כיף היה להוסיף החלק הזה ולראות שכל הבעייה הפכה לפסה

דבר אחרון שלמדתי מהפורום ההוא: טענו שהגיר עובר קצת קשה והכל בגלל תקלת תכנון והסיבה שגלגל השיניים הקדמי והאחורי אינם בדיוק בדיוק באותו המישור וזה מייצר הטייה מינימלית לא בריאה בשרשרת ההינע. היה  אחד שווייצרי [חרט] שייצר ספייסרים להחלפת המקוריים ולהתקנה בציר האחורי שימקמו את גלגל השיניים האחורי במישור הראוי. הוא שלח לכל העולם...אחד הגיע גם לישראל...
2 הספייסרים מ2 צידי גלגל השיניים האחורי הוחלפו. החלופיים שהיו באיכות טובה, סכום אורכם היה זהה לסכום ה2 המקוריים אבל, אחד היה טיפונת ארוך יותר והאחר טיפונת קצר יותר [הדלתא כמובן זהה]...דווקא לגבי זה לא הרגשתי שיפור בתפקוד הגיר

אגב שסתומים, בתקופת האופנוע היה לי גם רכב ובספרון היה רשום שיש לבדוק מרווחי שסתומים [פליטה ויניקה] פעם ב5 שנים. גם שם היו שימסים, אבל במוסכי הרשת לא ביצעו את זה. הם הסבירו שרק אם יש נזק למנוע אז אם מבצעים שיפוץ מנוע אז בודקים את זה. ראוי לציין ששיטת השימסים עמידה מאד לשינויים עקב שימוש. אני חזרתי ובדקתי באופנוע ולא השתנה כהוא זה במהלך השנים ובהדרגה הורדתי ממינון הבדיקה....קצת דומה להחלפת פלגים. הייתי מפרק ומחזיר את אותו הפלג. שום סימני בלאי והיו אצלי 2 פלגים בלבד
להבדיל ברכב ששימש אותי באותה העת, היה צורך להחליף רצועת תיזמון פעם ב5 שנים, אבל על זה, הם לא דילגו אלא רק על בדיקת מרווח שסתומים...ואולי באמת היה מיותר. באופנוע ככה סיפרו זה יצא מהמפעל מעט צר מהרצוי...כנראה היצרן רצה אופנוע שקט ומכובד בכל מאודו...
מיסבי גל ארכובה הם לא מיסבים כדוריים או גליליים
31/08/2015 | 13:59
2
41
והם עובדים על עיקרון של הצפה בשמן ולמעשה המיסוב הוא שכבה דקיקה של שמן.
זה מה שנקרא מיסב החלקה, לא?
31/08/2015 | 14:47
1
18
בדיוק.
31/08/2015 | 16:16
11
בגיל הזה המוח סובל מחוסר בדם(שנמצא במקום אחר בגוף)
29/08/2015 | 01:09
5
97
ואכן חבל על הבחור שלא באמת בדק את הרכב לעומקו.

נקווה שהמנוע לא נסעה עם מחסור זמן הרבה זמן והנזק מזעירי.
מסכן הבחור הזה
29/08/2015 | 17:40
4
70
על זה נאמר שהפראיירים ו/או הטמבלים רק מתחלפים כל הזמן אבל יש שמפגינים חוסר הבנה יותר מפעם אחת וחבל.
אני עובר בתחנת הדלק הזאת לפרקים ובעתיד אתעדכן ואאעדכן...
למען ייראו ויראו, וגם כדי להפנים שתמיד עדיף להתגלח בתחילה על זקן של מישהו אחר
לא בטוח שכל כך מסכן. זה שחסר שמן לא אומר כלום
30/08/2015 | 16:57
3
57
אולי לא בדקו ולא הוסיפו שנה שלמה. אז אולי המנוע אוכל שמן, אבל לא כל כך הרבה.
גם שעון חום קצת מעל האמצע זה לא התחממות. אולי זה המצב הטבעי שלו.
מה שכן, יש לג'יפים של סוזוקי ביקוש גבוה וקבוע. אז אם הוא קנה את הרכב ב-7000 שקל פחות, זה יכול לכסות לו גם תיקון גדול או החלפת צמיגים.
ואני לא יודע עד כמה הוא אוהב מוסיקה או איזו מערכת סטריאו יש לו באוטו, אבל יש אנשים שזה חשוב להם בדיוק כמו שיש אחרים שחשוב להם גיר אוטומטי, ויש מערכות סטריאו יקרות מאוד.
כמה רכבים ראיתי ב 2 אגורות שבהם המערכת שווה הרבה יותר מהרכב
31/08/2015 | 12:23
1
41
ובקולי קולות .
זה נכון אבל
02/09/2015 | 07:39
15
כמי שמאד אוהב מוסיקה אני יכול להבין את הרצון לשמוע באיכות טובה ולהנות.
אבל ברור שמערכת מעולה ברכב תקוע או שנתקע מידי שני וחמישי...יש בזה טעם לפגם. אבל אולי לא תמיד קל לחזות איזהו הרכב שייתקע
פגשתי אותו שוב להלן עדכונים והפתעות
01/09/2015 | 23:38
20
מתברר כי ביצע שיפוץ גיר אוטומט. הוא טוען שאמרו לו שזאת הסיבה להתחממות העודפת של המנוע שעבד מאד מאד קשה עקב הכשל של הגיר האוטומטי

הרכב עבד קשה יותר ... רדיאטור...המנוע... והכל בגלל הגיר. הוא טען שהטורים הרקיעו שחקים וכד'
שאלתי מה עם החסר בשמן המנוע? האם הייתה נזילה או בעייה אחרת? הוא אמר שנאלץ להוסיף עוד המון שמן אבל כעת אין בעייה. הוא הבין מההסבר שקיבל שהייתה נזילה מסויימת? [אני חשדתי בזה אבל לא מצאתי נפח משמעותי על הקרקע].
לגבי הצמיגים, לא החליף אלא ניקה אותם... ... שיהיה בריא, זה מתחבר לדיון על הפראיירים...
טיפול הגיר עלה לו 3000שח וזה לדבריו זול. הוא עשה סקר שוק. מוסכי גיר דרשו ממנו 6000 ויותר והוא בטוח שהחבר הזה שלו מציל אותו מהוצאות גבוהות משמעותית.
שאלתי מפורשות על המנוע והוא מספק תשובות חלקיות, ההבנה שלו מוגבלת והאינפורמציה עוברת מפה לאוזן ולפה ולאוזן וככה מאבדים דיוק.
בכל מקרה הגיע עם הג'יפ לעבודה ככה שאני מקווה בשבילו שה3K הללו פתרו הבעיות.
הוא גם אמר שצריך יהיה לבצע שטיפת רדיאטור ולזה מיוחסת ההתחממות הקלה העודפת...

ובכל מקרה המסקנה הסופית שלי היא שכנראה אין COMPLETE DISASTER אבל כאמור האינפורמציה שלי אינה מבוססת במאת האחוזים. רחוק מזה. והכי חשוב צריך לזכור שיש את מבחן התוצאה 
מכונית ב 6-7K שגם נוסעת?
28/08/2015 | 09:20
8
113
מעיון ביד 2 זה מחזיר בעיקר יונדאי גץ עם למעלה מ300K ק"מ. אמנם צריך לנסוע רק 2-3 ק"מ במישור אבל בכ"ז לנסוע. לא אכפת לי מצב המרכב, יכולה להיות גם אחרי תאונת שסי. זה אוטו שאני צריך רק לנסוע בו פעמיים בשבוע למקום מסויים שיש שם בעיית חנייה וכבר דפקו לי את האוטו וברחו.

שאלה מזווית קצת אחרת, מה הסכום המינימלי שבוא אפשר לקנות טרנטה אבל לא לגריטה. משהו שיכול לנסוע כמה ק"מ ולעבור טסט.

תודה.
2-3 ק"מ במישור? בעיית חניה?
28/08/2015 | 10:46
6
100
קנה אופניים (חשמליים אם אתה מתבאס להזיע) וסגור עניין.
הכי פשוט היה בכלל במונית אבל זה לא העניין
28/08/2015 | 11:24
5
104
רציתי לשמור על השאלה ממוקדת.

אם לא אחנה שם מדי פעם ישתלטו לי על החנייה. כבר פירקו לי פעם מחסום.

ואגב, אני מדווש כמעט כל בוקר לעבודה.
אם כך
28/08/2015 | 12:39
3
90
למה לא תיכנס ליד 2 ותבדוק שם מכוניות בטווח המחירים שאתה רוצה ותראה מה מוכרים? הרי הדגם לא מעניין אותך, לא תצרוכת או ביצועים רק שייסע קצת ותו לא. נכון?
נכנסתי
28/08/2015 | 13:05
2
94
כפי שכתבתי, בולטות מספר גדול של יונדאי גטס אבל עיון לעומק מגלה 300K ק"מ ומעלה. קצת הרבה אפילו בהתחשב בדרישות הצנועות שלי.
שלחתי לך מסר
28/08/2015 | 21:21
1
35
קיבלתי, עניתי, תודה
30/08/2015 | 10:18
51
כבר לא רלוונטי.
הפוך את הבעיה להזדמנות
31/08/2015 | 19:06
25
אני מבין שיש בבעלותך מקום חניה באיזור שיש בו מצוקת חניה. אתה לא באמת זקוק לו ורוצה לקנות טרנטה שתחנה בו מדי פעם רק כדי שלא ישתלטו לך עליו. אם זה זה המצב, למה שלא תשכיר את המקום למישהו שבאמת זקוק לו? ככה במקום לזרוק כסף תהיה לך הכנסה ממקום החניה.
אולי בחיפוש מעמיק...
01/09/2015 | 15:16
22
אני יכול להגיד לך שיש לי ניסן אלמרה 1600 משנת 2000, יד ראשונה, 135K ק"מ שנוסעת מעט ובמצב מצויין. (אני יכול ליעד אותה לכל משימה).
אני מניח שאם הייתי מציע אותה למכירה הייתי מקבל 8K.

הבאתי הנ"ל כדוגמה. לא מוכרים אוטו כזה...
התייעצות תפריט ערב חג שני
28/08/2015 | 07:59
8
130
אחרי שתי ארוחות בשריות, חשבתי שכדאי ארוחה קלילה יותר לערב חג שני.
נהייה 16 (מתוכן 10 מבוגרים ומתבגרים ו6 ילדים).
לפתיחה סלטי סימנים ופרי לשהחיינו.
ופה נתקעתי.
בשרי? חלבי? האורחים אוהבים הכל.
מחפשת מנה עיקרית יפה, אולי בהגשה אישית. לא כבדה בבטן.
מה אתן מכינות?
אנחנו אצל חמתי
28/08/2015 | 08:14
91
בהנחה שיהיה לי עד אז רכב להגיע אליה.
ברצינות
28/08/2015 | 10:58
94
נקראתי מצחוק...
אני אומר פיצות ופסטה
ארוחת ערב חג שני - מה בתכנון אצלכם?
30/08/2015 | 13:35
1
64
זו הארוחה השלישית. כולם כבר שבעים.
מה מכינים - בשרי? חלבי?
אנחנו מארחים ואני מאד מתלבטת
נו אני במתח, מה הוחלט
31/08/2015 | 13:34
10
איזה חג?עיד אל אדחא?
30/08/2015 | 17:19
3
80
זה פשוט - שוחטים כבש
אני אגלה לך את תפריט החג שלי אם תגלי לי מה הקשר לפורום מכוניות?

וזה עוד עלה פעמיים
30/08/2015 | 19:01
1
17
זה רק עוד הוכחה ש....
31/08/2015 | 17:51
45
אין דבר כזה "קנאביס רפואי". יש סטלנים שמחפשים לגיטימציה.....

פעם אחת כל אחד יכול להעלות הודעה בטעות (כשכמה חלונות פתוחים כל אחד עם פורום אחר  אפשר ללכת לאבוד בסוף...). אבל פעמיים, אחרי יומיים?

עיד אל פי(ל)טר
31/08/2015 | 21:00
8
ייעוץ בקניית רכב
27/08/2015 | 21:32
3
145
היי צריכה עזרה להחליט.
הציעו לי לקנות סוזוקי ליאנה 2008 ב 22000 האם כדאי??? איך הרכב הזה מבחינת צריכת דלק??? והאם יש בו הרבה תקלות או שזה רכב אמין???
הוא אמין וחסכוני למדי. אין לי מושג מה המחירון שלו, כך שאני
27/08/2015 | 21:47
62
לא יכול להביע דעה אם מדובר ב"מציאה".
מדובר ברכב בסיסי מאוד - אל תצפי לנוחות מיוחדת או אבזור עשיר. הוא גם קטן יחסית למשפחתיות, כך שאם המטרה היא הובלת יותר מארבעה אנשים, או ארבעה אנשים גדולים - הוא עלול להיות צפוף מדי.
זה רכב אמין וחסכוני. המחיר נשמע זול מדי,
29/08/2015 | 22:39
49
אז כדאי לבדוק שאין שם איזה קצ' (ק"מ גבוה, תאונה...).
ויש בכלל ליאנה 2008?
שלום לך
30/08/2015 | 02:10
41
בדקתי ולא מצאתי ליאנה שנת 2008, הרכב נמכר ושווק עד שנת 2007 בלבד, מחיר המכסימום שהצלחתי לאתר נע סביב ה 33000 לשנת 2007, כך ש:
אינני יודע אם מציעים לך סוזוקי ליאנה
אינני יודע עם המחיר המבוקש תואם למשהו מבחינת דגם הרכב או מצבו.
אינני יודע לענות על איזה שאלה אחרת ששאלת...
שבוע טוב!
שלום, התייעצות לגבי תיקון ביונדאי i30cw
27/08/2015 | 18:27
26
364
ברשותי יונדאי i30cw שנת 2010.
בעת סיבוב ההגה מורגש חופש ונשמעים "קנאקים" עדינים.
במוסך (המורשה) בו אני מטפל איבחנו שצריך להחליף מגבר הגה בעלות של 2580 ש"ח, כולל עבודה ומע"מ.
האם המחיר סביר?
אני מעדיף לנקוט גישה שמרנית ולא לחפש מוסך כללי וזול יותר, הגם שסביר שהעלות תרד.
שתי השאלות המרכזיות שלי הן: האם המחיר שהוצע לי סביר? והאם מוצדק להישאר נאמן למוסך מורשה יבואן?

בתודה, איתן.
תברר מה עלות החלק ומה עלות העבודה
27/08/2015 | 19:33
20
98
תביא הצעת מחיר מהמוסך המורשה עם המספר הקטלוגי של החלקים להחלפה ונוכל לברר יותר לעומק.

מעניין איך מתקבל נזק להגה? האם זה אחרי חניות צפופות של סיבוב מקצה לקצה חזור ושנה כאשר הרכב אינו בתנועה או אולי עם לחצי אויר יחסית נמוכים לסיבובי ההגה בכניסה לחניות קטנטנות או שאולי כמו שחן אומר כאן לעתים, שזה לא קשור לכלום אלא לבלאי מיקרי בחלק כזה או אחר שקורה או עלול לקרות ברכב בן 5
עלויות
27/08/2015 | 19:42
2
108
עלות החלק היא 1700 ש"ח והשאר עבודה ומע"מ.
לרכב נסועה נמוכה (52 אלף ק"מ), לחץ האויר תקין ומספר הכניסות לחניה אינו גבוה.
הייתי מהמר על בלאי מקרי ואני מקבל זאת בהבנה.

איתן הפקות הטבעוני ?
28/08/2015 | 12:44
92
משתתף בצערך,  בפעם הבאה תקנה רכב 
תצלם את הצעת המחיר
28/08/2015 | 17:03
64
או לחילופין תביא את המספרים הקטלוגיים ממנה
רק ככה ניתן להשוות מחירים ברצינות
אתה שוכח שזה יונדאי ?
28/08/2015 | 12:43
16
112
שברתי כמה ברגים של הגלגל עד שלמדתי שאסור לסגור אותם חזק 
ובכלל השתמשתי במפתח  המסופק ורק בידיים 
מה אתה רוצה להגיד?
28/08/2015 | 14:01
15
87
SAY IT LOUD AND CLEAR  האם אתה חושב שקילקול כזה במגבר ההגה שאיננו מדווח ע"י בעלי רכב זהה היא אפידמיה של רכבים שכאלה?
האם קילקול בודד שכזה נחשב לאשמת היצרן ?
אתה מכיר רכבים אחרים שיש להם תקלה כזו ?
28/08/2015 | 18:25
14
73
גם בסוסיתא שהייתה לי לא הייתה תקלה כזו 
אבל אני לא מאשים את יונדאי בתקלה 
אני מאשים אותם כי הם מייצרים דברים המתיימרים להיות רכבים .
יותר טוב שיתמקדו בייצור אוניות , כלים כבדים לעבודות עפר ועוד .
דרך אגב החרמש המוטורי ( 2 פעימות )שלהם לניכוש עשבים די מוצלח 
באמת? בסוסיתא שהיתה לך לא התקלקל מגבר ההגה?
28/08/2015 | 22:13
11
53
מפליא מאוד, בהתחשב בזה שאין בסוסיתא ולא היה בה מעולם מגבר הגה...
תן לי לנחש - גם לא התקלקל לך אף פעם הרדיו דיסק, או בקרת השיוט, נכון?
אל תהייה קטנוני ,
28/08/2015 | 22:34
10
51
שום התחכמות שלך לא תציל את חברת "היונדאי ".
חיפוש מהיר באינטרנט מוכיח שזו לא תקלה נדירה .

זה רק ברכב מסוג אחד שלהם ,
עוד חיפוש מהיר באינטרנט, יעלה שבסקר האחרון של JD הקוריאנים
28/08/2015 | 22:57
9
70
עקפו את היפנים בדרוג של כמות תקלות ברכב חדש.
קשה גם להתווכח עם מאות אלפי מכוניות יונדאי שנעות על הכבישים, ומפגינות אמינות סבירה (לא מושלמת, אבל אין מכוניות עם אמינות מושלמת).
האם אלו כלי רכב מתוחכמים, מעודנים, מאובזרים או מתקדמים? לא במיוחד, ויש טובים מהם בכל אחד מהסעיפים הללו. אבל הם עדיין רחוקים מאוד משמות הגנאי שאתה מכנה אותם.
בכל זאת, קונצרן יונדאי הוא היום בין חמשת יצרני הרכב הגדולים בעולם.
כמות זו לא איכות ,
28/08/2015 | 23:31
8
51
יש אנשים שהמחיר אצלם זה חזות הכל . לא, זה לא זה ,
זה לא מובן בכלל כאשר יש רכבים באותה רמת מחיר כמעט,  אנשים קונים "היונדאי" .
הפח של "היונדאי " מגולוון ? 

לא, כמות זו לא איכות - אבל בלי איכות סבירה לא תהיה כמות
29/08/2015 | 12:22
7
39
לא במשהו כמו מכוניות. עובדה - הסינים מייצרים מכוניות זולות, והן לא כבשו את העולם. אז כנראה שמחיר הוא לא חזות הכל.
וכן, ביונדאי הפח מוגן מחלודה, בדיוק כמו בכל מכונית נורמאלית היום. אגב, יש להם מפעל פלדה משלהם, שזה עניין די יוצא דופן בעולם הרכב.
בקיצור, יצא לך להתקל בשתיים-שלוש יונדאי ישנות, לפי מה שתארת בעבר במצב גרוטאה בלי קשר למי ייצר אותם, ומזה אתה גוזר על הכלל.
גאוני...
דווקא הייתה לי יונדאי סולריס
29/08/2015 | 18:26
6
48
מוגן מחלודה זה לא ממש ברור , האם מגולוון כמו פולקסווגן ?
מה היו פגמי האמינות באותה היונדאי שלך
29/08/2015 | 18:29
5
36
הסולריס...
תספק נתונים ברורים מהניסיון שלך עם הרכב
הרכב היה אצלי כמה ימים בלבד וגם די חדש
29/08/2015 | 18:46
4
42
במקרה הזה נוחות הנסיעה מחפירה והרכב ריק אפילו מרימי חלונות אין .
אבל בכדי לייצר רכב מינימלי צריך להיות מקצועיים , זו פחות חוכמה לייצר רכב מסיבי . או כל דבר אחר . 
הכיוון השלך לא נכון
29/08/2015 | 18:54
3
31
מרימי חלונות זה הרי עניין של אופציה. הרי גם אתה יודע שיש רכבי יונדאי עם מרימי חלונות. להתפס בזה מוכיח שאו שאתה בא בכוונה לקטר או שאינך יודע להתמקד בעיקר ולכן בורר את הטפל.
נוחות נסיעה זה גם לא קשור למרות שזה חשוב
אנחנו מתעניינים כרגע רק בפגמי אמינות. מה אצלך בסולאריס שבק חיים או קירטע בטרם עת ?

ולידיעתך: חיינו כמה שנים בעולם החדש ושם דווקא המזדה מושא חלומותיך הרטובים נחשב לרכב לא אמין. המנוע לדבריהם לא מאריך שנים. האמריקאים רגילים ומצפים למנוע שיאריך שנים [לא פחות מ10 ! ] אחרת מסתייגים מרכישת הדגם או המותג.... כוחם של הצרכנים.
בכל רכב יש תקלות אבל ברגים של גלגל
29/08/2015 | 19:04
2
52
שנשברים בלחיצה לא חזקה , זה ממש מטריד ומאוד מלחיץ .
מרימי חלונות זה דבר אחד שאין, יש גם דברים אחרים שחסרים
רכב מינימלי ובעיקר קופצני  , אפילו יותר מפולו סדן 
זה אתה שברת?
29/08/2015 | 19:58
1
35
או שמישהו אחר?
אצלי בעבודה ראיתי הונדה סיביק די חדשה שהורכב בה הגלגל הרזרבי הקטן ו2 ברגים היו שבורים שם. הגלגל היה סגור על 3 מ5 הברגים. זה מקרה בודד של סיביק כזאת שראיתי אבל ראיתי בעיניים שגם בצמיגים אחרים היה לחץ האויר על הצד הנמוך של הנורמה ככה שלא פלא שהתפנצ'ר לו. הברגים אצלו ממש נשברו וכמובן שלא היה ניתן להרכיב אום בשבר...

אם אתה שברת אז זה באמת מפליא כי אני מניח שאתה יודע להמנע מסגירה בכוח יתר. מקסימום יש טורק-מטר.
אני זוכר פעם עם האופנוע שאחד המכונאים[!] במוסך היבואן סגר לי את האום של הציר האחורי [שמחזיק הגלגל האחורי וגלגל השיניים האחורי]. סגר חזק מדי ולא ניתן היה לפתוח, ואז פתחנו ונהרסה ההברגה. המוסך שם היה מאד מיקצועי והזמינו לי אום וציר חדש ובמקביל לזמן הביניים עד הגעת החלק תיקנו את ההברגה של הציר...אבל גם שם לא היה מצב שהציר עצמו נשבר.
שבירת ברגי גלגל ראיתי לראשונה בהונדה וכעת בשרשור הזה אתה דיווחת על שזה קרה לך בסולריס שלך.
צריך לברר האם קרה במקרים נוספים? לרכבים נוספים של היצרן. הנטייה הראשונית שלי בשבירת ברגים היא להאשים את "המכונאי" אבל כמובן שאני פתוח לחקר הבעייה לעומקה.

כשרשמת שאתה מאד פחדת מזה, האם התכוונת שחששת שמא זה יקרה לגמרי ספונטנית באמצע נהיגה מהירה?
אני תמיד מאד נזהר מסגירת ברגים ו/או אומים חזק מדי. האופטימלי לדעתי זה טיפטיפונת מינימלי מתחת למומלץ כשהפער בין זה לבין המומלץ הוא כמעט זניח לגמרי אבל אני מרגיש שיש לי הרבה תחושה ביד ואני רוצה להמנע מהבלאי בהברגות שקשור לסגירות חזקות מדי.
אני שברתי בידיים שלי את הבורג ללא שום תיגבור
30/08/2015 | 01:14
34
בדרך כלל אני עולה עם הרגליים על המפתח .
במקרה אחר ברכב אחר פנצ'ר מאכר סגר לי יותר מידי חזק את הברגים כך שהייתי צריך פטיש 2 קילו בכדי לפתוח את הברגים .
מילא הבורג הראשון נשבר. אבל גם זה שקניתי חדש נשבר באותם התנאים. 
אני עדיין לא הבנתי את ההגיון שלך וכנראה שגם לא הבין
29/08/2015 | 01:05
1
57
אם הרכב בבעלותך אז הוא שיא האמינות וגם אם יתקע כל 0.0001 סיבוב של המנוע הוא יחשב בעינך אמין(וכל דעתך מבוססת על ניסיון אישי עם רכב בודד, אם אני זוכר נכון מודל 77).

אך אם התקלה היא ברכב(בודד) של מישהו אחר אז זה אוטומטית "אשמת היצרן", וכל הרכבים שיוצרו במפעליו הם "דברים המתיימרים להיות רכבים".
הנחות מוצא שגויות הן דבר מסוכן מאוד...
29/08/2015 | 12:22
22
פרט ששכחתי לציין וכנראה יש לו חשיבות
29/08/2015 | 08:51
4
70
לפני מספר שבועות הרכב הגיע למוסך בשל ריקול של יונדאי, בהודעתם נכתב כך:

"ברכבים המעורבים ישנה אפשרות לתקלה בתוכנה, ההגה החשמלי לא יתפקד ויפעל בצורה מכנית. חיווי יופיע בלוח השעונים".

כשהרכב היה במוסך לפני מספר שבועות (לא הייתי בעצמי, שלחתי את אבא שלי) נאמר שלא ביצעו שום פעולה ורק בדקו שברגים כלשהם אכן מחוזקים.
האם יש קשר בין תוכן הקריאה לריקול לתקלה אפשרית במגבר ההגה?
האם יתכן שלא בוצע התיקון הנדרש או המתבקש ובשל כך מצב ההגה הדרדר?
מצב ההגה כרגע הוא שעדיין קיים תגבור חשמלי ולא נדלקה נורה בלוח השעונים, אך בזמן סיבובו מורגשים "קנאקים" בתחילת כל סיבוב, בעיקר במהירות נמוכה. נאמר לי שאפשר לנסוע כרגיל אך כדאי לתקן בקרוב.

כשהרכב נכנס לפני יומיים למוסך, ואובחנה תקלת מגבר ההגה, הזכרתי את הביקור הקודם והריקול, אך נאמר לי שוב ושוב שאין קשר בין המקרים.
האם עלי לפנות ליבואן ולבקש הסברים נוספים, או שאכן אין קשר ומדובר בצירוף מקרים?
בנוסף
29/08/2015 | 09:18
50
מצאתי שרכבי יונדאי משנתונים אחרים הוזמנו לתקלה אחרת

האם יתכן שהתבלבלו במוסך וביצעו פעולה שמיועדת לרכב משנתון אחר? (הרכב שלי משנתון 2010)
הקנקים שאתה מתאר נשמעים כמו חופש במסרק
29/08/2015 | 12:24
2
68
הריקול, לפי מה שאתה מתאר, נשמע כמו אפשרות לבעייה חשמלית כלשהי. על פניו, לא נשמע שיש קשר.
מה שכן, מכיוון שמדובר בנסועה נמוכה, אפשר לשלוח מכתב ליבואן ולבקש, לפנים משורת הדין, שישתתפו בעלות התיקון.
פניתי לשירות הלקוחות בכלמוביל
29/08/2015 | 16:55
1
74
הופתעתי לקבל מענה אנושי ואדיב בשבת בבוקר.
גוללתי את הסיפור בפני נציג השורות, הובטח לי  שהעניין יבדק מול המוסך שטיפל בענייני ושיחזרו לי אלי עד יום שני.

תודה לכל המגיבים.
על פניו, מחיפוש קל שעשיתי ב
30/08/2015 | 22:25
56
קארספורום, נראה שאתה ממש לא היחידי עם הבעיה הזו. צצו לי כמה וכמה שירשורים של בעלי I30 (שירשורים ישנים יחסית) המתארים בעיה זהה לשלך במודלים 2008-2009 (אם ניקח בחשבון את גיל המכוניות, זה בערך אותו הדבר).

הימור זהיר: מדובר בבעיה מוכרת. לא סביר שזה יקרה אבל לכל רכב יש את החולשות שלו.

אני שיפצתי מסרק הגה בקסארה לפני שבוע רק בכלל נזילת שמן מהסקטור של ההגה (המקום שבו מתחבר המוט הגה למסרק). מעבר לזה הוא מקורי של הרכב, ללא חופשים, בן 13 שנים עם 243,000 ק"מ.

איציק
שימוש מי מזגן
27/08/2015 | 16:53
6
118
שלום,
רציתי לדעת אם זה בסדר להשתמש במים שיוצאים מן המזגן דרך הצינור למצברים של קלאב קאר? תודה.

בתנאי שתסנן אותם טוב
27/08/2015 | 18:27
3
85
הם אומנם מים מזוקקים, אבל הרבה פעמים יש בהם אבק ולכלוך.
תודה
28/08/2015 | 08:36
2
59
זה ממזגן שעובד נונסטופ..

איך מסננים אותם היטב? 

בריטה אולי יעשה את העבודה
28/08/2015 | 10:57
21
דרך בד או נייר סופג
28/08/2015 | 16:17
24
וזה על מנת לחסוך כמה שקלים?
29/08/2015 | 14:18
64
www.autostore.co.il/מים-מזוקקים-American-Eagle-4L.html
מי מזגן אינם מים מזוקקים
30/08/2015 | 11:11
64
הם מכילים יוני מתכת
מאזדה3 אקטיב 1.5 או טויוטה קורולהSUN 1.6?
27/08/2015 | 15:47
3
57
היי

שתיהן חדשות, הפער במחיר ביניהן הוא של 1000 שקל (מאזדה זולה יותר). יש משהו עקרוני לטובת/רעת אחת מהן?

תודה
לאן נעלמה התשובה שלי?!
27/08/2015 | 16:51
2
78
הטויוטה חזקה יותר ועם מושב אחורי רחב ומרווח יותר. גם תא המטען עדיף. המאזדה3 בנויה טוב יותר ושקטה יותר בנסיעה.
תודה על התשובה
27/08/2015 | 16:54
1
55
לגבי הטויוטה: מה הכוונה חזקה יותר? בעבר אמרו על המאזדה שהפח שלה פח (למקרה של תאונה), לזה הכוונה?

לגבי המאזדה: מה הכוונה בנויה טוב יותר?
חזקה יותר - מנוע חזק יותר
27/08/2015 | 17:24
68
איכות בניה טובה יותר בתא הנוסעים. חומרים איכותיים יותר, נראית טוב יותר, אתה לא מרגיש כאילו הושיבו אותך מול מקרר צעצוע סיני.
המלצה לאוטומט ליחיד, 25K-33K
27/08/2015 | 14:44
8
89
שלום לכולם ותודה מראש לעוזרים.
אני מחפש לקנות רכב ראשון אוטומט (אין לי רישיון לידני). התקציב שלי הוא בין 25K ל33K.
אני רווק כך שהגודל של הרכב פחות רלוונטי. אני גר בירושלים ומדי פעם נוסע למרכז. אני לא יודע כמה בדיוק אני אסע מחוץ לעיר, אבל פעם בשבוע ודאי.
אשמח להמלצות על רכב יפני (או קוריאני), לא שתיין ובעיקר אמין.

תודה מראש.
יש הרבה דגמים
27/08/2015 | 19:52
5
86
מאחר ואתה נוסע מרחקים ועוד עליות בירושלים - חשוב שיהיה לך מנוע חזק יחסית ואמין. אתה נהג חדש אז אין לך צורך בביצועים. רכבים מתאימים שנכנסים בתקציב - ניסאן נוט  1600 בשנתון 2007, סוזוקי ליאנה  2007, סובארו אימפרזה ניו אייג - 2008, מיצובישי לנסר קלאסית 2008. כולם אמינות אבל לא מרשימות בביצועים או בנוחות. הניסן הכי חסכונית לדעתי מבין המכוניות ברשימה. בטח יציעו לך גם פורד פוקוס בפורום
הנוט מבוקשת ולכן יקרה יחסית, ואין סיבה לקנות אותה
27/08/2015 | 20:44
78
מה גם שרבות מהן הגיעו עם שתי כריות בלבד
השאר בסדר.
תודה רבה ושאלה
30/08/2015 | 15:00
2
47
מה דעתך על פורשד פוקוס 2010 168K במחיר של 28K. הרכב די שמור.
שמעתי שהפוקוס מאוד זללנית בדלק.
המון קילומטרים, ואוטו גדול מדי לדרישות שלך
30/08/2015 | 16:48
1
50
במחיר דומה אפשר למצוא סיטרואן C4 עם נסועה נמוכה בהרבה.
תודה
30/08/2015 | 17:17
32
נראה שאני אתמקד בחיפושים אחרי היפניות שהוזכרו למעלה.
תודה
30/08/2015 | 18:53
15
סוזוקי ליאנה
30/08/2015 | 11:13
51
יחס טוב בין שקל לאוטו 
היי
10/09/2015 | 18:33
16
שלום.
אני אישית קניתי לפני חודשיים בערך אוטו מחברת "אוטו סנטר" שבין היתר מוכרת מכוניות יד שניה.
יש להם מבחר גדול, ממליץ בחום שתלך לחנות ותראה מה אתה אוהב.
בהצלחה!
רמזור count down timer
27/08/2015 | 09:36
3
79
שלום לכולם !
חזרתי זה עתה  מגאורגיה ה"פרימיטיבית"  ונתקלתי ברמזורים עם count down timer , מנגנון כול כך יעיל / נחוץ  לדעתי  שכול כך קל עקרונית  ליישום .
סתם תוהה אם משהוא יודע  על תוכנית ליישם גם אצלנו את המנגנון הזה ? ( יש כן מקומות בארץ עם רמזורים כנ"ל ? (אני לפחות לא נתקלתי בהם ))   .
יוס.

היה אחד בדרך נמיר אחרי גשר הירקון
27/08/2015 | 10:10
1
68
אבל הוא הורד אחרי ששימש להזנקת רייסים.
יש אחד בצומת ירושלים אחוזה ברעננה.
27/08/2015 | 15:22
18
תודה על התגובות !
28/08/2015 | 09:03
10
ליסינג ובעלות 00
27/08/2015 | 09:25
6
77
שלום לחברים,

אני מחפש רכב מזה זמן.
מצאתי רכב המפורסם כיד ראשונה. בשיחה עם הבעלים נאמר לי כי הרכב נרכש בליסינג מימוני וכי יש שעבוד שצריך לשלם ואז הבעלות תעבור אליי.
כמה שאלות בבקשה:
1. האם כך זה עובד? מה מונע מהמוכר לברוח עם הכסף שהעברתי לו לפני העברת בעלות?
2. מה אני אהיה רשום ברשיון הרכב? יד 2 עם ציון ליסינג או משהו אחר?
3. כמה מורידים? 10% 12% או 22%.. לא ברור מהמחירון של לוי יצחק למה הכוונה בדיוק.
4. מה דעתכם? עסקה כדאית? (רכב משנת 2008)

הרבה הרבה תודה לעונים!
סופש נעים

אתה תהיה רשום כיד שניה, מקוריות ליסינג
27/08/2015 | 12:28
5
54
שיתכבד ויקח הלוואת בלון, יסיר את השעבוד, ואז יקבל את הכסף.
ליסינג מימוני שומר על מקוריות הרכב
27/08/2015 | 12:53
4
55
מדובר בהלוואה בלבד והרכב אכן משועבד. עם תשלום ההלוואה, השיעבוד מוסר והרכב עם מקוריות רגילה.
לא תמיד
27/08/2015 | 13:10
39
יש עסקאות מימוניות שהרכב על שם הלקוח ויש כאלה שהוא על שם חברת הליסינג.
ברוב המקרים הרכב רשום על שם חברת הליסינג
27/08/2015 | 13:12
2
19
תודה- כאן רשום על שם פרטי ולא ליסינג או חברה..
27/08/2015 | 13:58
1
41
האם יכול להיות שירשם לאחר העברת בעלות?
שוב תודה לעונים!
אם הרכב רשום על שם האדם, אז זו עסקת מימון
27/08/2015 | 14:34
42
ולא ליסינג מימוני, ואז אין שום בעיה. חברת הליסינג לא יכולה "להדחף" לתוך הרשיון בדיעבד.
הסבה בגז לשני רכבים שבבעלותי
27/08/2015 | 07:15
64
שלום לכולם יש לי שני רכבים בבעלותי
הראשון סיאט איביזה שנת 2010 מנוע 1600
השני סיטרואן סי 4 שנת 2011
ביקרתי במספר מוסכים
המוסך הראשון מחיפה אמר לי שהוא מוכן להרכיב לי בסיאט מערכת גז ללא משמנת ולתת לי אחריות על המנוע
אחרים במספר מוסכים אמרו לי חייב משמנת חשמלית וממוחשבת
אחרים אומרים בסיאט צריך משמנת בסיטרואן לא צריך ואחרים אומרים ההפך שיגעו אותי ואני לא יודע במי ובמה לבחור
אני רק יכול לדעות שהתקנה לא מקצועית ועבודה לקויה עם מערכת גז לא ידועה יכולה לעלות לי ביוקר

חבר שהוא מורה נהיגה הרכיב במספר מכוניות שלו מערכת גז
הוא נתן לי את השם של המערכת ואמר לי שהיה לו חלק שהיה צריך להחליף ועלותו הסתכמה ב2000 ש"ח הוא קננה את החלק מאתר באינרטנט בעלות של 200 ש"ח
כהיום יש המון מערכות משונות ומגוונות ומורכבות
מה עושים
רכב משפחתי בתקציב של כ-60,000 ש"ח
26/08/2015 | 20:47
17
120
שלום לכולם
אני מחפש רכב למשפחה עם 3 ילדים.
חברות הליסינג דוחפות חזק את הפורד פוקוס סטיישן. היום סיפרו לי שיש לו מחלות גיר, או קלאץ' שהולכים בתדירות לא הגיונית.
אשמח לשמוע חוות דעת על הפוקוס ו/או המלצות על רכבים אחרים במחיר דומה.
הדרישות רכב בטיחותי, צריכת דלק סבירה, מקום לשלושה ילדים בני 10-9, ותא מטען גדול.
תודה רבה מראש
אפילו לא אחד?
27/08/2015 | 10:58
16
69
איזה באסה
אנשים לא מקבלים כסף כדי לשבת כל היום על הפורום ולענות, אתה
27/08/2015 | 11:17
15
136
יודע...
העלית הודעה בלילה, חכה לפחות 24 שעות לפני שתתבעס.
הפוקוס לא מתאימה לך כי המושב האחורי שלה צר יחסית.
יתאימו לך יותר - סיד סטיישן, I30 סטיישן, מגאן סטיישן (חסכונית מאוד בדיזל) ובגזרת הסדאן אפשר קורולה (מושב אחורי שטוח ונוח יחסית לשלושה, אבל יקרה יחסית), פורטה, i35, פלואנס (מרווחת מאוד, תא מטען ענק - ובדיזל גם חסכונית מאוד).
אני בטוח שלפחות אחד מהדגמים תוכל למצוא בתקציב שלך.
תודה רבה!
27/08/2015 | 11:30
2
63
אתחיל לבדוק
אני הייתי בודק רכב מקטיגוריה מעל, פורד מונדיאו, מזדה 6
27/08/2015 | 15:21
1
73
ודומותיהן כי ילדים בני 9-10 הופכים לבני נוער וצריכים יותר מקום.
ב-60,000 ש"ח?
27/08/2015 | 16:22
69
חוץ מזה שלא ימהרו עם להיות בני נוער
קיה סיד וi30 זה בדיוק אותו הרכב?
27/08/2015 | 16:23
4
35
לא. דומה, אבל לא זהה.
27/08/2015 | 16:48
3
25
הבדלים משמעותיים?
27/08/2015 | 16:50
2
60
ראיתי במודעות המכירה הספורות של קיה ביד 2,, שיש לה אחריות של 7 שנים.
אחריות מלאה לשלוש שנים, וחלקית לעוד 4
1
59
תיבת הילוכים אחרת.
תודה רבה
15
פלואנס דיזל, 112,000 ק"מ, שנת 2013 מליסינג.
28/08/2015 | 11:01
6
74
65,000 ש"ח.
אשמח להערותכם.
לוקח אותו לבדיקה, אעדכן אחרי.
מאד מרווח הספסל האחורי ום מקדימה.
המון ק"מ
28/08/2015 | 11:18
3
53
כ60K קמ לשנה?
בדרך כלל לרכבי דיזל מליסינג יש המון ק"מ
28/08/2015 | 11:27
47
פלואנסים אחרים שראיתי, התחילו מ200k
ולפי החשבון שלי 40,000 ק"מ בשנה
28/08/2015 | 11:29
1
56
עלה לכביש בפברואר
בדיוק 2.5 שנים
28/08/2015 | 15:54
39
קרי 45K לשנה.
הנחת ה60 הקודמת התבססה על שנתיים והייתה מבוססת על עיגול והפרזה של ה56 אל עבר ה60K

אינני מתמצא הק"מטראג' של הדיזלים אבל 45 זה כנראה בתחום היחסית סביר [אם כי זה לא אומר שלא ניתן למצוא משהו יותר צנוע קמ...]
מליס4יו? חבר קנה מהם לא מזמן, עם נסועה דומה
28/08/2015 | 12:22
1
71
אבל הוריד אותם ל-60K.
אני לא טוב בלהתמכח
28/08/2015 | 12:32
102
מאלבר.
הצלחתי להוריד ל-64
והם נותנים לי חיישני רוורס ומערכת מולטימדיה (אין לי מושג מה אעשה איתה, אבל זה מה שהם נותנים)
סיאט לאון 2015
26/08/2015 | 20:37
8
130
חבר שלי קנה סיאט ליאון 2015 חדשה מהחברה. גיר רגיל..וגילה אחרי 5000 קמ שחסר קילו וחצי שמן במנוע...לחברה אין מושג למה זה קרה..ושלחו את התוצאות לבדיקת היצרן....הוא מבקש מהם להחליף מנוע...האם זוהי בעיה ידועה במנועים האלה ? או שזו בעיה מקומית ?....אני גם מתעניין ברכב הזה בתצורה ידנית..אבל מפחד מתקלה סדרתית...משהו נתקל בתופעה הזאת ?
השמאי ויקטור עידן חובה לקחת חוות דעת עכשיו
27/08/2015 | 07:16
40
יפה שהם לקחו אחריות
27/08/2015 | 08:54
69
למעשה זה צריכה של 300 גרם ל-1000 ק"מ. יש יצרנים שהיו אומרים שזה תקין.
גם הרכב שלי אכל שמן בהתחלה כחדש
27/08/2015 | 09:16
61
אבל לאחר תום השנה הראשונה אין אצלי צריכת שמן כלל.

האם חסר של 1.5KG זה מתחת לנקודת הסימון המינימלית במדיד שמן המנוע?

בסופרב הקודמת שלי, מנוע 1.8 TSI היתה צריכת שמן גבוהה
27/08/2015 | 09:33
3
78
ליטר לאלף ק"מ בערך. החברה טענה שזה בגבול המותר 
צריכה קבועה כזאת...
28/08/2015 | 11:01
2
49
או שיש לומר צריחה...
טוב שאתה היית מודע ומילאת בעצמך מידי כ1000 קמ... היה מישהו שפירסם פעם את אגדת פח [למעשה מיכל פלסטי, גלון או 4 או 5 ליטר לחיסכון בעלויות] השמן בבגאג' ומניעת נזק למנוע בנסיעה כשחסר שמן במנוע...
האם הקפדת על הרצה ? האם נדרשת לכזה דבר ?
במנועים המשודכים לגיר ידני קל לבצע הרצה אבל איך זה ברכב אוטומטי? זה כמובן תלוי בלקוח הספציפי ובמודעות שלו, אבל יש לקוחות שקונים אוטומט כי רוצים להשתמש במוד האוטומטי ואולי אינם מודעים ליתרון שינויי ההילוך התכופים ליצירת FINE MATING במנוע [שזה יבטיח צריכת שמן נמוכה לצד ביצועים טובים ואריכות ימים מצד המנוע] וזה נגרם משינוי במהירות המנוע ומשינוי בעומס שמופעל כנגד המנוע. אין להגזים יותר מדי עם עומסים שכאלה אבל שינויים בעומסי הנגד הללו בהחלט נחשבים כגורם חשוב בשלב ההרצה
זה מעצבן ומטריד
28/08/2015 | 12:24
1
45
מיכל 5 ליטר קבוע מאחור וכל כמה ימים לבדוק שמן כמו לפני 30 שנה.
עשיתי לו הרצה לפי הספר ב 3000 הקילומטרים הראשונים.
באמת מעצבן משטר שכזה ברכב חדש
28/08/2015 | 14:44
43
אבל אתה לפחות הצלחת לחצות התקופה בלי לייצר נזק. המודעות שלך הצילה את המנוע...

אני זוכר שפעם הרצתי מנוע באופנוע חדש.
תקופת ההרצה נחלקה ל2:
עד 800 קמ, הגבלת סלד עליון עד 4500
ע1600 קמ, הגבלת סלד עליון עד 7000
לאחר מכן היה דרור להגיע עד לקו האדום = 9500 סלד

התברר שההרצה אינה מעיקה מאד
4500 סלד בהילוך 6 = 135 קמש. בעליית הקסטל לא היה צורך להוריד הילוך.
7000 סלד בהילוך 6 = 200 קמש. גם הפעם בעליית הקסטל לא היה הכרח להוריד הילוך. ווקטור המהירות לא קטן במהלך הטיפוס עקב המשקל ו/או החיכוכים ללמדך ש100 כ"ס על כ200 ק"ג מעניקים הרבה הרבה רזרבות של כוח.
האופנוע הוגבל אלקטרונית ל200 או טיפונת מעל ככה שהאטה מסויימת נכפתה רק ב800 הקמ הראשונים.
וכמובן גם שם היה מומלץ בהרצה לשחק בהילוכים ולהשנות את העומסים כנגד המנוע וגם לשנות את מהירות המנוע.

ברכב הנוכחי היו המלצות להרצה פחות קפדניים אבל עדיין המלצות ברורות ומילאתי אחר ההוראות כלשונן. אבל אני זוכר שסל"ד המקסימום היה 4000 וכמובן שרכב צ'וקו בנפח 1000 אינו מעניק רזרבות כוח דומות לאלה של אופנוע בנפח דומה. כשאתה עולה את הקסטל עם הרכב תהיה חייב להוריד הילוכים ולשנות סל"ד וגם המהירות תדעך משמעותית.

חוץ מזה בספר הרכב רשום שאסור לגרור ב1000 קמ הראשונים. כמה בעלי פיקנטו   גררו אי פעם? אני ממילא לא גררתי מעולם.
נפח המנוע זהה בין הרכב המדובר לאופנוע המדובר אבל הספק המנוע באופנוע [100] גדול משמעותית מאשר ברכב [70]. לגבי המומנט באופנוע היה גדול בקצת 10.5 קג"מ לעומת 9.7 ברכב. מסת האופנוע 200קג ומסת הרכב 845קג. זה מעמיד יחס תאוצות על קצת מעל לפי 4 לטובת האופנוע על סמך חוק ניוטון ובהתעלם מחיכוכים
הייתי מחכה קצת
29/08/2015 | 21:52
30
בסיטרואן c אליזה 1600 אוטומטית,היה חסר אחרי 10000 ק"מ כמעט ליטר שמן. מאז ועד עכשיו (הרכב עם 30000) , לא חסר כלום.הרכב עבר טיפול ב20000 בדקתי ב19000 ולא היה חסר כלום. לא מזמן ב30000, בדקתי בחברה שוב ולא היה חסר כלום.
מחפש רכב תקציב כ-50 אלף ש"ח
26/08/2015 | 16:35
9
116
שלום לכולם
אני מחפש רכב יד2
מה שחשוב לי כאבא לילדים בטיחות,מרווח ומחיר אטרקטיבי
חשבתי ללכת על פורד פוקוס 2009-2010, מאחר והמחיר שלה נוח, היא בטיחותית מאוד ושמעתי שהיא גם די אמינה
אשמח לקבל חוו"ד עליה ממנהל הפורום ומבעלי רכב זה משנתון זה בעבר ובהווה- לגבי אמינות, אחזקה, נוחות וכו'...
כמו כן קראתי על בעיות גיר (רובוטי) - זה מתחיל משנת 2011?
לא מומלץ לבדוק מודל זה עם הגיר הרובוטי?
אני שואל מאחר ודרך ליסינג - ששם ניתן לקנות בהנחה-קשה למצוא שנתונים ישנים, אלא 2011 ואילך...
כמו כן האם יש יתרון של הסדאן על הסטיישן ?
אשמח לקבל הערות/הארות לגבי הנ"ל
וכן אם יש המלצות נוספות אשמח מאוד לשמוע

תודה רבה מראש
שיט... אני לא מנהל...
26/08/2015 | 17:03
4
32
"סולח" לך
26/08/2015 | 17:06
3
71
enigo
אשמח לקבל את חוות דעתך למרות שאתה לא מנהל....

אם ככה אז בסדר...
26/08/2015 | 17:29
2
72
ה-2011 פחות מרווחת מאחור מהדור שקדם לה. התיבה הדו-מצמדית שם אכן לא מפגינה אמינות או עידון ברמה מקובלת, אבל התגובות לתיבה הזו משתרעות על תחום רחב. יש כאלו שנתקפים חמת זעם רצחנית, בעוד אחרים לא מבינים על מה כולם מדברים. מכיוון שהדגם הזה מוצע במחירי רצפה כרגע, ממליץ לעשות סיבוב בעצמך ולראות באיזה חלק של הסקאלה אתה נמצא, מה גם שהאחריות על הגיר הוארכה לחמש שנים.
משאר הבחינות זה רכב טוב מאוד - נוח, שקט ומאובזר טוב לאותם שנים. החסרון היחיד כרכב משפחתי הוא מושב אחורי מעט צר מהנורמה. לשני ילדים אין בעיה, לשלושה כן.
הדור הקודם, עד 2010, הוא רכב מעולה גם כן, שחסרונו היחיד הוא מנוע מעט חלש ב-1.6 ל', עם צריכת דלק לא מבריקה. אם אתה לא נוסע הרבה, ממליץ לחפש את הסטיישן 2 ל' שנותן חבילה עדיפה בהרבה.
גם בדור החדש, אגב, אני ממליץ על הסטיישן - תא המטען הרבה יותר שימושי וגדול מבסדאן.  
תודה רבה...
26/08/2015 | 17:44
1
46
תודה רבה על התגובה המהירה
ה-2 ליטר נראה לי גדול עלי (צריכת דלק וכו'...)
לגבי הגיר - אם מה שחשוב לי יותר זו האמינות ופחות נוחות...מה היית ממליץ? על 2010 אוטומטית (עם ק"מ גדול יותר...) או 2011 רובוטית?
גם ב-1.6 אתה ממליץ על הסטיישן?

תודה
סטיישן תמיד עדיף. החדשה חסכונית יותר, אבל פחות אמינה.
26/08/2015 | 18:45
21
אני מנהל אבל לא החזקתי פוקוס כזו אז אני לא יכול להעיד
26/08/2015 | 17:31
3
68
הרובוטיות נראה לי בהנחה של "רק תבוא ותקח מאיתנו את הרכב" כרגע, אני חושב שזה אומר הכל.
לא אומר כלום, בדיוק כמו שלא אמר כלום על המגאן או על ה-C4
26/08/2015 | 17:35
2
50
שילוב של דגם שנדחף בכמויות לליסינג, עם מוניטין אמינות בעייתי תוקע את המכוניות במגרשים של חברות הליסינג, מנהלי החברות נלחצים והמחיר נופל לרצפה. אם כבר, זה יוצר הזדמנות.
מוניטין בעייתי לא נוצר סתם
26/08/2015 | 18:08
1
47
עובדה שאת הפוקוס הקודמת מכרו כיוצאות ליסינג עם הרבה פחות בעיה
אז יש פה משהו שדירדר את המוניטין וזה הגיר והוא לא סתם מרתיע אנשים בלי סיבה
גם הפוקוס הקודמת הגיעה למחירי רצפה ב-2011, כשהשוק הוצף
26/08/2015 | 18:46
48
בדגמי 2008 (שהיתה שנת שיא בליסינג).
המוניטין קיים בצדק - הגודל שלו לא תמיד מוצדק, ולכן נוצרות הזדמנויות.
רכבים עם 6 או 7 מקומות
26/08/2015 | 13:28
5
72
שלום,
אני מחפש רכב עם 6  או 7 מקומות,
שיהיה אמין, זול בתיקונים וזול במחיר (מקווה שלא הגזמתי בדרישות..)
לא כ"כ מבין בתחום, לכן אשמח לשמוע הצעות והמלצות.
תודה

זול שלי זה לא זול שלך, כמה כסף?
26/08/2015 | 14:02
18
הכי זול סע באוטובוס
26/08/2015 | 14:40
2
17
אוקי, התקציב הוא סביב 50 אלש"ח
26/08/2015 | 16:27
1
12
אולי מזדה5 כבר הגיע למחירים האלה בשנים הראשונות שלה
26/08/2015 | 17:33
14
רכב 6-7 מקומות
26/08/2015 | 16:41
51
בני היה גם זקוק לרכב כזה ולבסוף המכונית שנבחרה היא קיה קרניבל, מכיוון שעדיין יש בה תא מטען שמאפשר הכנסת עגלת ילדים ועוד חפצים.
לקח זמן למצוא משהוא טוב ולבסוף נמצאה שנת 2004 עם מנוע דיל ועם רק כ 108,000 ק"מ, יד שניה.
בני השקיע עוד כסף ב 4 צמיגים חדשים (אפשר היה להסתפק רק בשניים), תיקוני פח וצבע והחלפה לרדיו דיסק וכעת יש לו מכונית מצוינת ומתאימה לצרכיו (זוג הורים + 2 ילדים + 2 תינוקות).
להפתעתנו מחירי החלפים של קיה זולים יחסית.
בתקציבך תוכל לרכוש דגם חדיש יותר.
בברכה  -  רפי לין
מבקשת עזרתכם, אני זקוקה לצילון טוב
26/08/2015 | 08:50
2
41
למושב ליד הנהג, היכן אפשר לקנות?
מה זה צילון למושב ליד הנהג?
26/08/2015 | 11:32
1
50
כזה שמתלבש על חלון הצד? את מתכוונת רק בחניה או גם בנסיעה (כי אז זו בעיה בטיחותית ולכן גם לא חוקי עד כמה שאני יודע)?
תודה לתגובתך,
30/08/2015 | 07:08
5
נורת ABS דולקת קבוע בלוח שעונים. טויוטה קורולה שנת 2000
25/08/2015 | 17:29
6
89
צבע האזהרה: כתום. 
בדקתי . בעצירה פתאומית חזקה - לא מופעל ABS.
במוסך אחד אמרו לי תתעלם.  
האומנם?
מה יכול להתקלקל שם? ומה הנזק הכספי שאני עומד לספוג?

איזה מוסך אמר לך להתעלם?!?!?!
25/08/2015 | 17:45
3
63
מורשה טויוטה?
מורשה משרד התחבורה?
מדרכה?
ABS דולק
25/08/2015 | 18:08
2
69
מדרכה. 
אבל מה לעשות? 
לא הוא לא מורשה טויוטה.
אם חשוב לך שיהיה ABS אז ללכת למוסך
25/08/2015 | 18:51
58
מורשה טויוטה שידע איך לתקן

אל תתקשר עוד פעם למוסך הזה ותמצא אחד שיודע לטפל
26/08/2015 | 08:33
38
במכוניות ולא רק בעגלות עם סוסים.
נורת ABS דולקת
25/08/2015 | 19:09
1
68
מוסך מדרכה נתן לך עצת זבל.
במחן שנתי (טסט) הרכב יכשל ואם יעצרו אותך בכביש ניידת בטיחות של משרד התחבורה המבצעים בדיקות לרכב, אז הוא יורד מהכביש, תשלם קנס ותיאלץ לתקן התקלה ולבצע מבחן רישוי ונוהל החזרת הרכב לכביש.
לכן תקן את הבעיה וזאת במוסך שיודע לעבוד ויש לו מחשב/סורק איבחון תקלות וכך הוא יכול לבדוק ולאבחן מה מקור הבעיה.
בברכה  -  רפי לין
תודה רבה .
26/08/2015 | 08:52
13
עזרה דחופה!! תקוע בפוריה
25/08/2015 | 22:08
2
93
מצטער על הכותרת הצעקנית אבל אני באמת זקוק לעזרתכם הדחופה.

הרכב שאני נוהג בו הוא ניסן אלמרה שנת 2001. בזמן נסיעה בעליות של פוריה נדלקה או היבהבה לי מדי פעם נורית השמן. עצרתי בהקדם האפשרי ובדקתי מה שנראה לי כמו מדיד השמן. אני לא בטוח אבל נראה לי שיש שמן.

מה לעשות?

תודה רבה רבה

עוזי
אם אני זוכר נכון, יש תחנת דלק באזור - כנס אליה, קנה ליטר של
25/08/2015 | 23:57
60
10-40 ושפוך חצי ליטר למנוע. זו כמות שגם אם לא חסר לך שמן, לא תעשה נזק - אבל מספיק כדי לפתור בעיית מחסור בשמן (בהנחה שמדובר במחסור נורמאלי, שנוצר מאכילת שמן או הזעה, ולא בגלל צינור שהתפוצץ פתאום).
להוסיף שמן?!
26/08/2015 | 08:25
13
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
עו
עו"ד חגית שווקי
אזימוט אירוח כפרי
את הטיול הזה אסור לפספס
פרחי את מרקו- משרד עו
פרחי את מרקו
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום