לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'שאלה על אורות ברכב.'
שאלה על אורות ברכב.
04/03/2016 | 10:02
2
74
שלום לכולם. יש לי ברכב בעיה עם מערכת האיתות. בעת נסיעה זה אכן עובד ללא בעיות, אך כשאני מפעיל את השלט וכל אורות האיתות אמורות להיות דלוקות, צד ימין לא מגיב. מה יכולה להיות הבעיה? תודה ויום טוב.
לצפיה ב-'אתותי חרום'
אתותי חרום
04/03/2016 | 18:09
1
53
לא כתבת באיזה מכונית ושנת ייצור מדובר.
ברוב המכוניות תקלה כזאת נובעת ממתג (לחצן) אתותי החרום שהנו פגום.
נא עדכן ממצאים ותוצאות, לכשיהיו.
בברכה  -  רפי לין

לצפיה ב-'היי'
היי
06/03/2016 | 11:27
24
מדובר ברכב דייהו מאטיס 2001. הרכב לאחר תאונה כך שלא מדובר במתק הפנימי של איתותי החירום.
לצפיה ב-'החלפת מצבר במכונית האם אפשר לעשות את זה לבד?'
החלפת מצבר במכונית האם אפשר לעשות את זה לבד?
04/03/2016 | 09:43
3
56
יש לי הונדה סיויק executive שנת 2010. המצבר הלך.
 1. בעת החלפת מצבר האם צריך לבצע גיבוי כלשהו או שאפשר פשוט לפרק ולהחליף?
2. כמה אמור לעלות מצבר לדגם זה?
3. האם כדאי לתת לחברת שירותי הדרך (אליה אני קשור דרך הביטוח) לבצע את ההחלפה?
תודה!

לצפיה ב-'אפשר לבד, אבל רצוי לספק בעת ההחלפה מתח גיבוי ואני בספק אם...'
אפשר לבד, אבל רצוי לספק בעת ההחלפה מתח גיבוי ואני בספק אם...
04/03/2016 | 09:58
63
... אתה יכול.  בנוסף, ייתכן ותצטרך כלים לפתיחת אומים/ברגים.

*אל* תרכוש מצבר דרך חברת שרותי דרך (!) אלא אם בא לך לשלם פרמיה גדולה על מחירו האמיתי או שבאמת אין ברירה.

היכנס לאתרים של יצרני/יבואני המצברים הגדולים - וורטה, שנפ, וולטה.  מצא אצלם פרטי ספקי מצברים באזורך וברר *אצלם* מחיר מצבר ואז סע למי שתבחר ורכוש אצלו מצבר.  הוא כמובן גם יבצע את ההתקנה.

רצוי קודם כמובן לברר את המצבר הנדרש לרכבך - הסתכל בספר הרכב.
לצפיה ב-'עושים סקר שוק '
עושים סקר שוק
04/03/2016 | 09:58
1
48
נוסעים לחשמלאי והוא מחליף.

אין שום חיסכון בלעשות לבד וחברת שירותי גובה מחירים של בית מרקחת
לצפיה ב-'מספר עצות.'
מספר עצות.
05/03/2016 | 20:43
42
ראשית בדוק מהו המצבר הקיים. שלושת הפרמטרים החשובים הם:
-קיבולת (A/H באמפר/שעה)
-זרם התנעה (CCA)
-היכן ה '+' (ימין/שמאל)
חפש ברשת מצבר עם פרמטרים זהים (אם תחפש בעברית אז יופיעו מייד חנויות מצברים) או היכנס לאתר של מוכר מצברים וחפש מצבר לפי דגם הרכב, מומלץ לחפש מצבר של חברה מוכרת (לי יש ניסיון טוב עם "וורטא").
שים לב כי מצברים דומים מאוד מופיעים במחירים שונים עקב תקופת אחריות שונה והמחירים מותנים בהחזרת המצבר הישן.
רוב המוכרים מציעים שירות "עד הבית" (בדרך כלל ללא תוספת תשלום) ולעיתים גם אחרי שעות העבודה, כשאתה מזמין וודא כי הם מבצעים את ההחלפה עם מצבר גיבוי.

לי היה ניסיון טוב עם "איציק מצברים". הגיעו בערב, ביצעו החלפה עם מצבר גיבוי ובדקו עם מיכשור את שלושת במצברים... (החדש, התקול והזמני ששמתי ברכב). נדמה לי שהם גם הציעו את המחיר הנמוך ביותר אבל זה היה לפני כשנה ויכול להיות כי הם אינם הכי זולים כרגע.
לצפיה ב-'נפתרה הבעייה של רעש חריקה קטנה'
נפתרה הבעייה של רעש חריקה קטנה
04/03/2016 | 02:03
10
121
בעייה שהטרידה אותי ,, הייתי במוסך מורשה ברעננה ,ואיש הדיאגנוסטיקה ,איהב ,ערבי ישראלי ,בחור מוכשר נחמד סימפטי ,עבד על הרכב לסרוגין ,עם הפסקות כ שעתיים וחצי ,ולבסוף חזר שוב מאחד הסיבובים ,אמר לי סע תנסה ,ולא היה יותר צרצור /חריקה ,במהמורות ובכלל,,,
הבעייה הייתה כפי שהסביר לי איזה פחונים מאחורי המושב האחורי שכנראה היו משוחררים או whatever בקיצור פירק לבסוף את המושבים וסידר ,,,לפני בדק סרנים ,חיזק וכו ,,ועדיין היה הצרצור ,,עד שפתר זאת ... הייתי חייב לפתור זאת כי רכב כזה במצב כזה עם קילומטרז של 32000 כרגע ומנוע 2.5 אמור לנסוע כמו חלום ,, ללא רעשים :)
המוסך הוא מוסך גיל סיידון בעמ ,מורשה סובארו קרייזלר /ג'יפ וסוזוקי -ברעננה.הם קיבלו אותי וטיפלו בעוד שמקומות אחרים לא ממש מתלהבים להתחיל להתעסק עם "בעיות " כאלה .
לצפיה ב-'הבעיה הוסטה, לא נפתרה.'
הבעיה הוסטה, לא נפתרה.
04/03/2016 | 05:37
34
לצפיה ב-'בעית החריקות'
בעית החריקות
04/03/2016 | 07:24
8
109
לפי תאור בעל הרכב הבעיה כן נפתרה.
כל הכבוד למוסך שפתר זאת ואני יודע עד כמה היה קשה למצוא מישהוא שמוכן להתעמק ולחפש את מקור הבעיה.
בברכה  -  רפי לין
לצפיה ב-'שמח שמצאת עוד הזדמנות להכניס את הפרסום העצמי שלך.'
שמח שמצאת עוד הזדמנות להכניס את הפרסום העצמי שלך.
04/03/2016 | 08:43
7
25
לצפיה ב-'שמח??.'
שמח??.
04/03/2016 | 18:15
2
80
חבל שאתה מגיב סתם וללא כל צורך.
בעל הסובארו יצר איתי קשר טלפוני ביום 18.2.16 וניסיתי לעזור לו הן ברעיונות לאפשרויתו למקור החריקות (שכמובן שטלפונית ודרך המסך לא יכולתי לשומען) ובנסיונות למצוא מוסך שיהיה מוכן להתעמק ולחפש את מקור הבעיה שהייתה חמקמקה.
בברכה  -  רפי לין

לצפיה ב-'שיחות הטלפון שלכם לא מעניינות אותי.'
שיחות הטלפון שלכם לא מעניינות אותי.
04/03/2016 | 18:37
1
28
לצפיה ב-'"רעש"'
"רעש"
05/03/2016 | 01:48
66
מכיר את רפי מפורום אחר. אין לו שום צורך בפירסום עצמי וכל מה שהוא עושה זה לעזור.אני נעזרתי בו לא פעם וגם משתתפים אחרים.
.

לצפיה ב-'בין לא משנה ללא חשוב, יש מקום שנקרא לא איכפת לי '
בין לא משנה ללא חשוב, יש מקום שנקרא לא איכפת לי
05/03/2016 | 11:25
3
61
ממש לא משנה באם הוא מפרסם או לא 
הוא מקצועי ותשובותיו מצויינות 
תמשיך כך רפי לין , שאפו .
לצפיה ב-'שבת שלום ,רפי בהחלט הקדיש מזמנו ללא שהכיר אותי'
שבת שלום ,רפי בהחלט הקדיש מזמנו ללא שהכיר אותי
05/03/2016 | 14:58
2
56
שוחחתי איתו כמה פעמים ,וניסה לכוון אותי לכמה מקומות .
ועשה זאת מתוך טוב לב מתוך העינין שהוא איש חביב ומיוחד .
והבעייה אכן נפתרה ולא הוסטה ,אלה נ פ ת ר ה ..
ורפי -תודה לך על היחס והניסיונות לעזור .
ולחלוטין אין כמעט מקום שאתה לא נתקל באיזו תגובה הזויה או ,,,,  מעדיף לעצור פה .
וכן אין הרבה מאוד אנשים כמו רפי.
לצפיה ב-'בדברים הזויים אתה מבין, בזה אין ספק.'
בדברים הזויים אתה מבין, בזה אין ספק.
05/03/2016 | 15:12
1
13
לצפיה ב-'בהחלט ,לכן קלטתי אותך :)'
בהחלט ,לכן קלטתי אותך :)
05/03/2016 | 17:11
12
לצפיה ב-'מכירת רכב עם זכרון דברים ללא העברת בעלות בדואר'
מכירת רכב עם זכרון דברים ללא העברת בעלות בדואר
03/03/2016 | 22:31
10
196
שלום,
מכרתי לפני שעתיים רכב לסוחר.
העסקה לקחה 5 דקות, הוא שילם במזומן ונתן לי את טופס זכרון הדברים המצ"ב.
מבחינתי רציתי רק להיפטר מהרכב כי קיבלתי רכב מהעבודה והרכב שמכרתי ישן (2001) ולא משהו בלשון המעטה.  אם מישהו היה מציע לי 500 שקל הייתי לוקח... הצלחתי למכור לו ב-2,000 ולכן שמחתי ורציתי לסיים את העסקה מהר.
הוא הסביר שהוא לוקח את הרכב, מנקה, צובע, משפץ בקטנה ואז מוכר אותו במגרש שלו.  הוא נתן לי את הכתובת של המגרש בראשל"צ כך שהכל נראה הגיוני.
בדיעבד, אני לחוץ. אומנם הוא הראה לי את הת.ז שלו והתאמתי עם הפרטים בזכרון דברים, אבל משיטוט באינטרנט הבנתי שזכרון הדברים לא שווה משהו במידה והוא יקבל קנס/דו"ח או חס וחלילה יהיה מעורב בתאונת דרכים.
דיברתי איתו מקודם וביקשתי שנלך מחר לעשות העברה מסודרת בדואר. כסוחר ממולח הוא טען שהכל כשר והכל בסדר ושהוא מתחייב שהרכב עומד במגרש שלו ולא זז ושהמכירה תבוצע תוך 14 יום.
בדקתי במשרד התחבורה והבנתי שאפשר לבטל רישיון רכב, ככה שבכל מקרה עוד שבועיים במקרה הכי גרוע במידה ולא בוצעה העברת בעלות, אני הולך למשרד התחבורה לבטל את הרישיון.

יש למישהו עיצות / רעיונות איך להתנהל? או להרגיע אותי..?

תודה רבה

לצפיה ב-'*אל* תלך למשרד התחבורה לבטל את הרישיון. יש הסכם ביניכם ...'
*אל* תלך למשרד התחבורה לבטל את הרישיון. יש הסכם ביניכם ...
04/03/2016 | 06:40
2
119
... ולפי ההסכם הרכב לא שלך.  נכון שרישומית אתה יכול כי אתה עוד בעליו.  אבל חוזית אתה כבר לא.

גש למגרש (נקווה שקיים) ושם פנים מול פנים נסה לדבר עם הסוחר.  קווה לטוב ולהבא חשוב לפני ולא אחרי.
לצפיה ב-'אז בעצם'
אז בעצם
04/03/2016 | 08:33
1
95
זכרון הדברים כן תופס חוזית בבית משפט ואם אני מבטל את הרישיון לפני תום 14 יום, אני בבעיה. ומצד שני כל דו"ח/קנס שהוא מקבל בזמן הזה (חס וחלילה..) הבנתי שאני אצטרך לשלם?   צריך לקוות שבועיים שיהיה בסדר? 
איך אני בודק אם הרכב קיבל דו"ח חניה / קנס (מצלמה / משטרה) ?

זה משהו נפוץ עם סוחרים, עניין הזכרון דברים הזה בלי העברת בעלות בדואר?

תודה
לצפיה ב-'ברור שזכרון הדברים תופס. וגם ברור שלפי חוק ...'
ברור שזכרון הדברים תופס. וגם ברור שלפי חוק ...
04/03/2016 | 10:01
91
... הבעלים הרשום של הרכב רואים בו כאילו ביצע את העבירות.

ואם לצטט את משרד התחבורה -
"חובת הרישום מוטלת על המוכר, ולכן לא מומלץ למסור את הרישיון לקונה ולסמוך עליו שיבצע את ההעברה".
לצפיה ב-'סוחרי רכב לא מעבירים בעלות אלא בעת מכירה לאדם אחר'
סוחרי רכב לא מעבירים בעלות אלא בעת מכירה לאדם אחר
04/03/2016 | 07:27
6
116
זאת באם הוא סוחר רכב .
לצפיה ב-'קניתי את הרכב שלי מסוחר,'
קניתי את הרכב שלי מסוחר,
04/03/2016 | 18:16
5
93
אני לא רוצה להטעות סתם, אבל - לפי מה שאני זוכר היה לו מסמך זמני רשמי של משרד התחבורה שהרכב בבעלותו. וזה גם נשמע הגיוני, אחרת איך הוא מחליף בעלות כשמגיע קונה לרכב? זכרון דברים לא יספק את הדואר.
לצפיה ב-'יש העברת בעלות לסוחר.וזה לא נחשב ליד..'
יש העברת בעלות לסוחר.וזה לא נחשב ליד..
04/03/2016 | 18:22
4
38
לצפיה ב-'לא חתמנו רק על זכרון דברים'
לא חתמנו רק על זכרון דברים
04/03/2016 | 21:28
3
72
אלא גם על מסמך ייפוי כח של הדואר להעברת בעלות

לצפיה ב-'החוק אומר שאתה אחראי להעברת הבעלות '
החוק אומר שאתה אחראי להעברת הבעלות
04/03/2016 | 23:09
1
76
כנראה שהוא לא סוחר ויעביר בעלות לקונה שלו .
אין צורך לדאוג . 
לצפיה ב-'מה יהיה אם תהיה עבירת תנועה ?'
מה יהיה אם תהיה עבירת תנועה ?
05/03/2016 | 16:55
63
אז ככה - ראשית, לסוחר מורשה יש יכולת להעביר בעלות על שמו . זה לא מוסיף יד אבל מקנה לו גם ביטוח. אם הוא לא עשה זאת עד עכשיו - זה או מוזר או שהוא לא סוחר מורשה.

לנושא דוחות - כפי שכבר נאמר, האחריות להעברת בעלות היא על המוכר כך שאם יהיו דוחות ולא בוצעה העברה, הם יגיעו אליך והדרך היחידה להסב אותם , תהיה במשפט.

לצפיה ב-'במקרה ראיתי את הרשיון רכב הקודם שלי, אכן היה על שם הסוחר'
במקרה ראיתי את הרשיון רכב הקודם שלי, אכן היה על שם הסוחר
06/03/2016 | 13:00
58
ואינו נחשב "יד"
לצפיה ב-'golf/bmw'
golf/bmw
03/03/2016 | 20:37
4
73
שלום לכולם
מעוניין לקנות רכב בסביבות ה 100 אלף.
ההתלבטות בין במוו סידרה 1 2012 עם 136 כ"ס מנוע 1.6 מול גולף 2014 מנוע 1.4 TSI עם 122 כ"ס.
איזו יותר אמין ופחות בעייתי .
שמעתי לא מעט מהאנשים שלגוף יש לא מעט בעיות גיר וטורבו האם זנה נכון?
ומה עם הבמוו האם הוא גם עם בעיות כאלו?
ומה עם התחזוקה?
תודה מראש למי שיעזור.
לצפיה ב-'"פחות בעייתי" - זה הגדרה בעייתית....'
"פחות בעייתי" - זה הגדרה בעייתית....
04/03/2016 | 17:04
3
66
מה היא בעיה בעיניך?
רכב מושך עין (לא רק של השוטרים אלא גם של וונדלים מהשכונה ושל גנבים) - זה בעיה?
ביטוח מקיף מאד יקר - זה בעיה?
עלות חלפים וטיפולים במורשה - שחיטה. זה בעיה? (במוסך פרטי המחירים סבירים, כמו להחזיק טויוטה).
אם כל אלה בעיה - כנראה יותר מתאים לך גולף ( יש שמועות על בעיות עם הגיר וגם עם המנוע, אבל אני לא חותמת על זה . בשש שנים האחרונות אני עם ב מ וו , לא עם גולף...).
וחוץ מזה - אתה באמת רוצה הנעה אחורית? באמת אוהב? אם כן - רק ב מ וו ....

אזהרה - אחרי ב מ וו אתה כבר לא תרצה לשמוע על שום דבר אחר...

לצפיה ב-'בעיה'
בעיה
04/03/2016 | 17:18
49
תודה על התגובה
יש לי ידידה עם גולף 2014 שהלך מחשב גיר אצלה ויש לה הרבה מינורות שנדלקות המצביעות על בעיות חשמל ?
אני נסעתי על גולף לפני כמה שנים אך זה היה עם גיר רגיל.
כששאלית על בעיות התכוונתי בעיות גיר מנוע ותקלות חשמל?
אשמח לעיצה.
ותודה מראש

לצפיה ב-'את לא פריקית אמיתית של BMW אם את לא כמו הבחור '
את לא פריקית אמיתית של BMW אם את לא כמו הבחור
04/03/2016 | 19:10
48
לצפיה ב-'יש הרבה סינים ב BMW שלך '
יש הרבה סינים ב BMW שלך
04/03/2016 | 23:11
17
לצפיה ב-'ניסן אלמרה 2006'
ניסן אלמרה 2006
03/03/2016 | 17:37
3
55
היי, אשמח לחוות דעת עבור הרכב הנ"ל.
הוא עשה 180 אלף, ללא תאונות ונמכר ב-21K. אני שוקלת אותו במקום מאזדה לנטיס 323 (רצינו מאזדה 3, אבל אני לא מוצאת בתקציב..:()
לצפיה ב-'בדקת שמתאים לכם במימדים (קצת צפוף מאחור)?'
בדקת שמתאים לכם במימדים (קצת צפוף מאחור)?
04/03/2016 | 18:54
1
25
בכל אופן אני חושב שבגילו והק"מ מה שחשוב הוא מס' ידיים והאופן בו טופל או לחילופין בדיקה קפדנית על ידי מכון אמין.

ככלל נחשב לרכב אמין. לא יודע כמה בטוח (כריות אויר וכו').
לצפיה ב-'תודה לשניכם '
תודה לשניכם
06/03/2016 | 00:53
14
בעיקרון אין יותר מידי נוסעים ברכב- גג שלושה אנשים, אז זה פחות קריטי.
ואכן נבדוק אותו.
תודה רבה!
לצפיה ב-'ניסן אלמרה'
ניסן אלמרה
05/03/2016 | 01:21
26
הרכב אמין בצורה יוצאת דופן.ממליץ .לאחר שתי אלמרות שרכשתי עבור הבת יש לי רק דברים טובים להגיד על הרכב.
לצפיה ב-'חילוץ בורג גלגל (גוז'ון)'
חילוץ בורג גלגל (גוז'ון)
03/03/2016 | 17:24
19
445
סוזוקי ליאנה, גלגל אחורי. הברגים קבועים והחיזוק עם אומים. נשבר אחד הברגים. אפשר לחלץ ולתקן או להחליף את תושבת הגלגל? 

לצפיה ב-'בודאי שאפשר לחלץ , פרק את התושבת , ישר את השארית של הבורג'
בודאי שאפשר לחלץ , פרק את התושבת , ישר את השארית של הבורג
03/03/2016 | 20:54
112
באם הוא בולט, סמן עם קרנר את האמצע של הבורג , קדח עם מקדח 5
בדוק האם הוא מתפרק ,אם לא קדח בקוטר יותר גדול. עד שיתפרק 
רק להזהר לא לקדוח את ההברזה בתושבת. 
לצפיה ב-'בדרך כלל אין בעיה. לוחצים את הבורג הישן החוצה עם מכבש'
בדרך כלל אין בעיה. לוחצים את הבורג הישן החוצה עם מכבש
03/03/2016 | 23:54
17
100
או עם חולץ, או אפילו עם פטיש,  ומכניסים אחד אחר באותה צורה. עדיף שמוסך מורשה יעשה את זה כדי שיתקין בורג מתאים.
ואל תקשיב לעצות לא מקצועיות. בדרך כלל הבורג הזה לא יושב בטבור הגלגל בהברגה, אלא הוא משונן ונכנס בלחץ.
לצפיה ב-'במחשבה שניה יכול להיות שהוא לא מקצועי מספיק'
במחשבה שניה יכול להיות שהוא לא מקצועי מספיק
04/03/2016 | 07:33
16
76
וילך בכל מקרה למוסך . 
אבל אתה אפילו לא ראית ולא תראה ברגים שבורים כמו שחילצתי 
מכתר בוכנה . 
לצפיה ב-'בניין ההסתדרות נהרס - אפרים קישון '
בניין ההסתדרות נהרס - אפרים קישון
04/03/2016 | 09:52
61
בניין ההסתדרות נהרס - אפריים קישון - פוקס ושטוקס
מחזה: בניין ההסתדרות נהרס
מחזאי: אפריים קישון
דמות: פוקס ושטוקס
(דפיקות דלת)
יבוא, יבוא, אה זה אתה פוקס בשעה מוקדמת כ"כ מה יש מה קרה? מה הבהלה?
שלום מר שטוקס, אני יודע שאתה כועס עליי שהערתי אותך בשעה מוקדמת כ"כ אין דבר גם אני הייתי כועס במקומך. אבל אם אספר לך במה מדובר אני מוכן להתערב שתאמר לי : "פוקס בגלל זה היית רשאי לעורר אותי אפילו בחצות הלילה"
אולי זה מעניין אותך שאני רוצה לישון היום!
בבקשה,רציתי לעשות לך טובה כבר ביקרתי בקוצה הראשונה אצל הדיירים וחשבתי שבעצם גם לשטוקס מגיעה סנסציה כזאת...(לאט לאט מדגיש כל הברה) הלילה פוצצו את בניין ההסתדרות. את בניין הוועד הפועל פה מולנו כאן מתחת לחלון שלך פוצצו הלילה.
את הועד הפועל
את הועד הפועל
את הגבוהה?
את הגבוהה.
את הגדול?
את הגדול.
פוצצו?
עד הסוף.
אני לא שמעתי שום התפוצצות.
גם אני לא שמעתי זה מפני שישנו עמוק מדי אבל קונשטטר כמעט ונחרש ממנה.
הוא מיד רץ אליי בשעה שתיים פסיק שלושים, אחר כך מיהר אל הבתים הסמוכים וכאן בבית שלנו אני מנהל את העניינים. מה את אומר על זה? נו לפוצץ בניין כזה בלילה. אתה מבין מזה?
זה בטוח?
מזה בטוח זה יופיע מחר בכל העיתונים.
אז מדוע הערת דווקא אותי?
מזאת אומרת שאתה תישן בשעה שחצי העולם נהרס?! אתה יועד מזה לפוצץ בניין כזה בלילה?! אתה מבין מזה?
אמור לי פוקס מה אתה כ"כ שמח שפוצצו את בניין ההסתדרות? מה טוב בזה?
שהראנו להם!
למי?
להסתתדרותניקים אתה מבין? שלא כולם נכנעים להם שיש עוד רוח חלוצית בישוב.
די די די! אתה יכול להפסיק. אף מילה אחת אינה נכונה מה כל מה שסיפרת עכשיו. בניין ההסתדרות עומד במקומו תם ושלם. הבניין עומד כמו שעמד! פוקס מזה אינך שומע?
אני שומע אני לא חירש!
אולי אתה רוצה להסתכל החוצה?
זו הייתה התפוצצות יוצאת מן הכלל! פסס..
אבל מדוע אינך רוצה להיווכח במו עינך?!
אין צורך.
למה?
הלילה פוצצו את ההסתדרות.
אבל הבניין עומד שם לפניך!
קדחת עומד! הלילה פוצצו את הבניין.
איך אפשר להגיד דבר כזה כשאתה יכול לראות במו עינייך
אני לא צריך לראות קונשטטר אמר לי וזה מספיק בהחלט
לכל הרוחות ואם קונשטטר אמר!
אה הא! אתה רוצה לאמר שקונשטטר משקר!? בבקשה אני אספר לו! יש לך מושג איזה קשרים יש לקונשטטר?
מיזה קונשטטר למען השם?
שמע בדרך כלל אני נחשב לאדם פיקח וצלול מוח אבל אם אני אגיד לך שתוך רגעים מספר אני אאבד את השליטה על עצביי אתה יכול להיות בטוח שדבר כזה יקרה.
אני שואל אותך עוד פעם..אתה רוצה לגשת לחלון ולהיווכח כן או לא?
כן אבל קונשטטר
כן או לא?!
טוב אתה רוצה לדעת את הכול?
את הכול אני רוצה לדעת!
הכול הכול ?
הכול.
אז גם הרדיו אמר.
איזה רדיו?
של קושטטר
תגיד לי מה אתה אונס אותי? למה אתה מכריח אותי להסתכל? הרי אם אני רוצה להיווכח אם פוצצו את הבניין או לא אני יכול להסתכל מהחדר שלי אבל אני לא מסתכל גם משם.
או. אז אצלי בחדר שלי דרך החלון שלי אתה כן תסתכל
רגע רגע יש לי הצעה חדשה אני אבוא בפעם אחרת
לא עכשיו תסתכל או כאן תהיה קבורתך
לא בא בחשבון
אני אכריח אותך
אתה לא תכריח אותי
אתה לא מכיר אותי
אני לא אסתכל אני אומר לך אני לא יכול להסתכל.
למה?
אני לא יכול להסתכל אני קצר ראי.
תסתכל קצר לכל הרוחות.
תסתכל! הבניין עומד או לא עומד?!?
פוצצו או לא פוצצו?!?
טוב אבל למה אתה צועק? למה אתה עושה מזה זה? מסתכלים ורואים מה את זה..
עכשיו הוא עומד.
מה זאת אומרת עכשיו הוא עומד?
הלילה פוצצו ועד הבוקר בנו אותו מחדש.
האם נראה לך הגיוני שאפשר להקים בניין עצום כזה בלילה!?
אם אפשר להקים בין לילה בניין עצום כזה.....אז אתה לא יודע למה מסוגלת ההסתדרות
לצפיה ב-'יכול להיות, אבל טבור גלגל של סוזוקי זה לא כתר בוכנה'
יכול להיות, אבל טבור גלגל של סוזוקי זה לא כתר בוכנה
04/03/2016 | 15:46
26
לצפיה ב-'כשתדע איך הבורג תפוס תוכל לייעץ'
כשתדע איך הבורג תפוס תוכל לייעץ
06/03/2016 | 07:45
13
40
יצא לי לחלץ מאות ברגים החל מ M3 ועד 2.25" ואין שני ברגים תקועים דומים. בכל מקרה לסמן מרכז ולהתחיל לקדוח עד שתגיע לקוטר לב הבורג זו השיטה הכי גרועה ומסוכנת גם בגלל הסיכון לפגוע בהברזה וגם בגלל שאחר כך הוא יצטרך ללכת לקנות מברז ויגיע כבר לעלות קרובה לעלות של מוסך.
לצפיה ב-'יש כמובן עוד שיטות, הצעתי את המוצא האחרון '
יש כמובן עוד שיטות, הצעתי את המוצא האחרון
06/03/2016 | 09:02
12
50
כי נראה לי שמברז שמאלי אין לו  .
וזה לא משנה בכלל איך הבורג תפוס, גם אם הוא תפוס בלחץ
זה רכב ישן והבורג כמעט מרותך בגלל חלודה .
אבל אתם אוהבים להתווכח 
הבחור כנראה בכל מקרה ילך למוסך, אין לו כישורים/ כלים לכך .
במילואים בסדנא הרווחתי הרבה בזכות היכולות שלי לחלץ ברגים 
החברה אמרו: אל תעבוד רק תחלץ לנו ברגים .
לצפיה ב-'בחיים לא השתמשתי בחולצים השמאליים וכאן הם גם מיותרים'
בחיים לא השתמשתי בחולצים השמאליים וכאן הם גם מיותרים
06/03/2016 | 10:28
1
34
אישית מעדיף לעבוד עם קרנר ופטיש אבל כאן אפשר לקדוח חור חלקי מלמעלה ולחלוץ עם מברז רגיל.
לצפיה ב-'כאשר כל אלו כושלים עוברים למברז שמאלי '
כאשר כל אלו כושלים עוברים למברז שמאלי
06/03/2016 | 11:01
32
וכאשר גם הוא כושל עוברים לקידוח וחיסול הבורג . או אם אפשר אז לחימום הבורג 
לפעמים גם פלייר פטנט יצלח .
במקרה של הבחור כאן אני לא יודע מה יותר זול , מוסך  או לקנות תושבת חדשה .
מזכיר לי ברגים בקוטר של 100 מ"מ שהייתי צריך לחלץ מכתר בוכנה 
ריתכתי צינור באורך 6 מטר ולא הצלחתי לחלץ , עד שהשתמשתי בברנר . 

לצפיה ב-'בדרך כלל בורגי גלגלים לא יושבים בטבור בהברגה'
בדרך כלל בורגי גלגלים לא יושבים בטבור בהברגה
06/03/2016 | 10:33
9
43
אלא עם שינון לאורך. כך שקל מאוד לחלוץ אותם אם יודעים איך, ועוד יותר קל להתקין חדש, אם יודעים איך, וקל לגרום נזק אם לא. בכל מקרה קידוח, הברזה שמאלית, או כל שיטה לסובב את הבורג, זו לא הדרך.
לצפיה ב-'אם המצב היה קל הבורג לא היה נשבר אלא מסתובב '
אם המצב היה קל הבורג לא היה נשבר אלא מסתובב
06/03/2016 | 11:04
8
34
גם ללא הברגה הבורג תקוע חזק שם 
לצפיה ב-'לא קראת מה שכתבתי?'
לא קראת מה שכתבתי?
06/03/2016 | 11:48
7
31
הוא יושב עם שיניים לאורך אז בשום מקרה הוא לא יכול להסתובב. לעומת זאת הוא יוצא בדחיפה די בקלות, ונכנס עוד יותר בקלות.

לצפיה ב-'נדמה לי שבתושבת אין שיניים רק בבורג '
נדמה לי שבתושבת אין שיניים רק בבורג
06/03/2016 | 11:51
4
34
והוא נכנס בלחץ של סגירת האום 
לצפיה ב-'לא סביר שככה זה יהיה.'
לא סביר שככה זה יהיה.
06/03/2016 | 14:08
2
26
רכב זה לא מוצר חאפרי ויותר הגיוני שיעברו עם ברוץ' כדי שהפורג ייכנס כמו שצריך.
לצפיה ב-'זה מה שזכור לי , '
זה מה שזכור לי ,
06/03/2016 | 14:16
1
31
רכב זה עסק וכל חסכון של של דולר אחד בייצור ( למשל טויוטה )
זה בסוף השנה 10 מליון דולר . 
לצפיה ב-'אם לא עברו עם ברוץ' תצטרך לחיצה במכבש.'
אם לא עברו עם ברוץ' תצטרך לחיצה במכבש.
07/03/2016 | 07:20
10
לצפיה ב-'יכול להיות. מה זה משנה? עדיין אי אפשר להוציא אותו בסיבוב'
יכול להיות. מה זה משנה? עדיין אי אפשר להוציא אותו בסיבוב
06/03/2016 | 16:28
12
לצפיה ב-'טוב, הולך למוסך'
טוב, הולך למוסך
06/03/2016 | 11:53
1
42
אין לי זמן לטעויות.

תודה לכולם
לצפיה ב-'יש עידכונים? ספר איך פתרו הבעייה. '
יש עידכונים? ספר איך פתרו הבעייה.
08/03/2016 | 07:03
16
לצפיה ב-'התייעצות: בחירת רכב לייסינג'
התייעצות: בחירת רכב לייסינג
03/03/2016 | 16:09
7
99
סוףסוף הגיעו לפרקן 3 שנים של פוקוס חברה... שלב ההחלטה הגיע: לאיזה רכב בקטגוריה הזו (משפחתי) להחליף.

פרמטרים חשובים לי:
- נוחות ונסיעה "חלקה על הכביש (לא קופצני במהמורות)
- "פינוקים" ובטיחות (GPS, מערכת אתרעות קרבה אם אפשר, שמע טוב, אוטומציה בתפעול עזרים)
- שמירה על ערך (למקרה שאחליט לרכוש בסוף.)

חשבתי על היונדאי אלנטרה (אולי לחכות ל"חדשה" בעוד כמה חודשים.

התלבטות בהחלטה אחרת: שיטת ההחכרה. עד כה היה בתפעולית. חשבתי על שינוי ל"פרטית"/מימוני. לא ממש מתמצא בשיקולי המס/הוצאות מוכרות מבחינת המעביד (שאולי יסתייג?).  בעיקר מבחינת  השיקול שלך כדאיות לי, כעובד, שאולי ישאיר את הרכב ברשותו בסוף.
יש לכם תובנות בהקשר?

תודה
לצפיה ב-'איזה אופציות אחרות יש?'
איזה אופציות אחרות יש?
03/03/2016 | 16:11
6
56
חוץ מהאלנטרה?
כמה ק"מ בשנה אתה עושה?
לצפיה ב-'--->'
--->
03/03/2016 | 16:16
4
65
ממש מעט ק"מ... 7000~. למעשה הגורם המגביל את הבחירה הוא רק עלות ההחכרה (שחשוב כמובן למעביד), אז להבנתי - כמעט כל דגם שעלותו החודשית כ2800 ש"ח כולל מעמ (לדעתי כ120000-125000 ש"ח עלות הרכב לחברת ההחכרה.).

את היודנאי פשוט אהבתי מבחינת אבזור ונסיעה חלקה על הכביש (כנראה כי מיוצרת גם לשוק האמריקני).

תודה.
לצפיה ב-'איך להיות בוטה בלי להחסם בפורום'
איך להיות בוטה בלי להחסם בפורום
03/03/2016 | 16:45
1
104
ננסה את הניסוח - זה לא ממש כלכלי על סף אני רוטשילד והכסף נוזל לי מהכיסים בלי שאני שם לב לקחת רכב ליסינג מהעבודה על ק"מ שנמוך מ 10,000 ק"מ בשנה.
לצפיה ב-'נכון. אז א - זה לא לשיקולי. ו-ב - לכן הייתה השאלה השניה...'
נכון. אז א - זה לא לשיקולי. ו-ב - לכן הייתה השאלה השניה...
03/03/2016 | 16:51
58
ו
לצפיה ב-'אחי ויתר על האלנטרה מהעבודה וקנה טיגואן בכספו'
אחי ויתר על האלנטרה מהעבודה וקנה טיגואן בכספו
04/03/2016 | 08:37
1
61
מציע שתסע על רכבים שבאמת נוסעים חלק ואחר כך תחליט. 

לצפיה ב-'בבקשה, לכן אני כאן, לשמוע המלצות שלך על "חלקות" כאלו :)'
בבקשה, לכן אני כאן, לשמוע המלצות שלך על "חלקות" כאלו :)
04/03/2016 | 08:57
42
ו-טיגואן חורג מהתקציב...
לצפיה ב-'עוד נקודה/שיקול ששכחתי: שקטה (מעט רעש מהכביש)'
עוד נקודה/שיקול ששכחתי: שקטה (מעט רעש מהכביש)
03/03/2016 | 16:21
25
לצפיה ב-'רכב לא הונע כחודש כרגע לא מניע אין אורות בסוויץ' מצבר בן שנה'
רכב לא הונע כחודש כרגע לא מניע אין אורות בסוויץ' מצבר בן שנה
03/03/2016 | 14:29
3
70
מה בחודש ללא הנעה המצבר נגמר?
לצפיה ב-'כן, יכול לקרות.'
כן, יכול לקרות.
03/03/2016 | 15:49
17
לצפיה ב-'מצבר '
מצבר
05/03/2016 | 01:26
38
כדאי להניע עם כבלים ולעשות נסיעה של כ15 דקות.לרוב זה מסתדר. מצבר לאחר שנה עדיין תקין. 
לצפיה ב-'מצבר '
מצבר
05/03/2016 | 01:27
13
לצפיה ב-'אירוח בנושא אמבריולוגיה'
אירוח בנושא אמבריולוגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2016 | 11:59
1
8
 יש לך שאלות בנושא הפריית ביציות? חושבת על הקפאת עוברים?
ביום א', ה- 6/3/16 נארח בפורום תרומת ביציות בתפוז את ד"ר פבל איציקסון, מנהל מעבדת הפריה חוץ גופית בבית חולים אסותא ראשון, שיענה על שאלות בנושא אמבריולוגיה.

את מוזמנת להעלות שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/926/180326170

לצפיה ב-'נולדה אגדה חדשה -מלכה חדשה.'
נולדה אגדה חדשה -מלכה חדשה.
03/03/2016 | 15:00
45
בוגטי שירון ,הרבה יותר אגרסיבית ,הרבה יותר אינטילגנטית ,הרבה יותר שוברת גבולות ודימנציות ,הרבה יותר חזקה .
העולם הכיר את הבוגטי ווריון שנהפכה לאגדה ,אך כעת בוגטי שולפים מפלצת טכנולוגית של עוצמה ביצועים ויכולות עוד יותר פנומנליות .
נתונים יבשים -מנוע 8.000 סמק
16 צילנדר
1500 כס
מומנט של כ 160 קגמ ,המומנט הזה ניתן להשגה מ כ 2000סלד ועד ל כ 7000 סלד שזה נתון מדהים לכשעצמו ...
הערכה כללית וזו המטרה לפי דברי אחד המפתחים של הפרויקט ,מהירות סופית של לפחות 440 קמש ומעלה ,
וסבירות גבוהה של פתיחה מ 0 ל 100 בכ 2 שניות .
צחיר כרגע כ 2.4 מיליון סטרלינג . רק 500 כאלה יצאו לאוויר העולם .
רכב זה מיועד לשימוש עד כ 420 קמש לשימוש כביש רגיל    ,זה גרם לי לחייך :)
אך מטרתינו להגיע עם רכב זה לשבור שיאי עולם ,כשהכוונה מעל 440 קמש כנראה ,,,
הרכב דוהר על צמיגים מיוחדים שהונדסו עי מישלין במיוחד לרכב זה .
לרכב זה נבנו ברקסים חזקים במיוחד לפי טכנולוגית מכוניות פורמולה 1,
הרכב הזה נבנה לשבור גבולות שפשוט הם דימיונים מהרבה פרמטרים ודימנציות .זה גם הרכב הכי אינטליגנטי בעולם בתחום מכוניות ה סופר ספורט.
המחיר ההתחלתי הוא 2.4 מיליון יורו ומעלה     ו מ ע ל ה ..........
כבר הוזמנו שליש מהכמות שתיוצר ,,,,

https://www.youtube.com/watch?v=S3v8FUbHWo4
לצפיה ב-'שאלה בנושא צופר'
שאלה בנושא צופר
03/03/2016 | 00:25
11
66
נניח וברצוני להוסיף או להחליף את הצופר המקורי בצופר הזה, האם זה חוקי?
האם יכולים לעשות לי משהו בטסט?
בתודה מראש, מקס.
לצפיה ב-'אלה התקנות בנושא התקנת צופר:'
אלה התקנות בנושא התקנת צופר:
03/03/2016 | 07:35
63
תקנה 359 ב: "לא יותקן ברכב צופר מוסיקלי או צופר אוויר אלא אם כן יעמוד בתקן כאמור בפרט 20 בחלק ג' בתוספת השניה."

פרט 20 בחלק ג' בתוספת השניה:
"20. צופר
(תקנה 359(א) ו-(ד))
הצופר ברכב יתאים לאחד מתקנים אלה:
(1) 28 ECE REG.;
(2) EEC70/388/.
סימונים:
(1) E.C.E.;
(2) E.E.C.."

לצפיה ב-'גם אסור לנשום! קודם כל אסור לצפור, אבל תרגיש חופשי אין אכיפה'
גם אסור לנשום! קודם כל אסור לצפור, אבל תרגיש חופשי אין אכיפה
03/03/2016 | 07:53
9
52
מותרלצפור רק במקרה חירום ,
אם הטסט מטריד אותך, תוריד את התוספת לפני הטסט. 
המכונים שאני מכיר לא קפדניים עד כדי כך. 
החוכמה היא לנהוג ללא צפירות ועם ברקסים במקום. 
כמה כיף זה לנהוג במדינה בה דוקטורים וערסים לא צופרים .
לצפיה ב-'אין אכיפה חוץ ממה שקל לאכוף, ואת זה קל'
אין אכיפה חוץ ממה שקל לאכוף, ואת זה קל
03/03/2016 | 08:44
8
46
פעם אחת תצפור ליד שוטר ועשית לו את היום עם דו"ח שנחשב לאיכותי מבחינת המפקדים שלו שכולל הורדת הרכב מהכביש, קנס, פירוק הצופר, והתייצבות אצל בוחן תנועה לאישור הפירוק.
שוטרים אוהבים רכבים שמושכים תשומת לב.
לצפיה ב-'להשתין מהמקפצה ? אין אכיפה כי אין מספיק שוטרים'
להשתין מהמקפצה ? אין אכיפה כי אין מספיק שוטרים
03/03/2016 | 09:23
7
41
הלואי שהמשטרה הייתה מתרכזת בדוחות איכות  .
אבל היא כלי לגביית מיסים .
שמו מצלמות במקום שוטרי תנועה שצומצמו.
לצפיה ב-'צופר, תקנות, אכיפה, מיסים, ערסים, דוקטורים ....קשה קשה'
צופר, תקנות, אכיפה, מיסים, ערסים, דוקטורים ....קשה קשה
03/03/2016 | 10:24
6
18
לצפיה ב-'מה נתקע אצלך ? '
מה נתקע אצלך ?
03/03/2016 | 11:06
5
7
לצפיה ב-'בניין ההסתדרות נהרס - אפרים קישון - פוקס ושטוקס '
בניין ההסתדרות נהרס - אפרים קישון - פוקס ושטוקס
03/03/2016 | 11:19
3
46
Top of Form

Bottom of Form
בניין ההסתדרות נהרס - אפריים קישון - פוקס ושטוקס
מחזה: בניין ההסתדרות נהרס
מחזאי: אפריים קישון
דמות: פוקס ושטוקס

(דפיקות דלת)
יבוא, יבוא, אה זה אתה פוקס בשעה מוקדמת כ"כ מה יש מה קרה? מה הבהלה?
שלום מר שטוקס, אני יודע שאתה כועס עליי שהערתי אותך בשעה מוקדמת כ"כ אין דבר גם אני הייתי כועס במקומך. אבל אם אספר לך במה מדובר אני מוכן להתערב שתאמר לי : "פוקס בגלל זה היית רשאי לעורר אותי אפילו בחצות הלילה"
אולי זה מעניין אותך שאני רוצה לישון היום!
בבקשה,רציתי לעשות לך טובה כבר ביקרתי בקוצה הראשונה אצל הדיירים וחשבתי שבעצם גם לשטוקס מגיעה סנסציה כזאת...(לאט לאט מדגיש כל הברה) הלילה פוצצו את בניין ההסתדרות. את בניין הוועד הפועל פה מולנו כאן מתחת לחלון שלך פוצצו הלילה.
את הועד הפועל
את הועד הפועל
את הגבוהה?
את הגבוהה.
את הגדול?
את הגדול.
פוצצו?
עד הסוף.
אני לא שמעתי שום התפוצצות.
גם אני לא שמעתי זה מפני שישנו עמוק מדי אבל קונשטטר כמעט ונחרש ממנה.
הוא מיד רץ אליי בשעה שתיים פסיק שלושים, אחר כך מיהר אל הבתים הסמוכים וכאן בבית שלנו אני מנהל את העניינים. מה את אומר על זה? נו לפוצץ בניין כזה בלילה. אתה מבין מזה?
זה בטוח?
מזה בטוח זה יופיע מחר בכל העיתונים.
אז מדוע הערת דווקא אותי?
מזאת אומרת שאתה תישן בשעה שחצי העולם נהרס?! אתה יועד מזה לפוצץ בניין כזה בלילה?! אתה מבין מזה?
אמור לי פוקס מה אתה כ"כ שמח שפוצצו את בניין ההסתדרות? מה טוב בזה?
שהראנו להם!
למי?
להסתתדרותניקים אתה מבין? שלא כולם נכנעים להם שיש עוד רוח חלוצית בישוב.
די די די! אתה יכול להפסיק. אף מילה אחת אינה נכונה מה כל מה שסיפרת עכשיו. בניין ההסתדרות עומד במקומו תם ושלם. הבניין עומד כמו שעמד! פוקס מזה אינך שומע?
אני שומע אני לא חירש!
אולי אתה רוצה להסתכל החוצה?
זו הייתה התפוצצות יוצאת מן הכלל! פסס..
אבל מדוע אינך רוצה להיווכח במו עינך?!
אין צורך.
למה?
הלילה פוצצו את ההסתדרות.
אבל הבניין עומד שם לפניך!
קדחת עומד! הלילה פוצצו את הבניין.
איך אפשר להגיד דבר כזה כשאתה יכול לראות במו עינייך
אני לא צריך לראות קונשטטר אמר לי וזה מספיק בהחלט
לכל הרוחות ואם קונשטטר אמר!
אה הא! אתה רוצה לאמר שקונשטטר משקר!? בבקשה אני אספר לו! יש לך מושג איזה קשרים יש לקונשטטר?
מיזה קונשטטר למען השם?
שמע בדרך כלל אני נחשב לאדם פיקח וצלול מוח אבל אם אני אגיד לך שתוך רגעים מספר אני אאבד את השליטה על עצביי אתה יכול להיות בטוח שדבר כזה יקרה.
אני שואל אותך עוד פעם..אתה רוצה לגשת לחלון ולהיווכח כן או לא?
כן אבל קונשטטר
כן או לא?!
טוב אתה רוצה לדעת את הכול?
את הכול אני רוצה לדעת!
הכול הכול ?
הכול.
אז גם הרדיו אמר.
איזה רדיו?
של קושטטר
תגיד לי מה אתה אונס אותי? למה אתה מכריח אותי להסתכל? הרי אם אני רוצה להיווכח אם פוצצו את הבניין או לא אני יכול להסתכל מהחדר שלי אבל אני לא מסתכל גם משם.
או. אז אצלי בחדר שלי דרך החלון שלי אתה כן תסתכל
רגע רגע יש לי הצעה חדשה אני אבוא בפעם אחרת
לא עכשיו תסתכל או כאן תהיה קבורתך
לא בא בחשבון
אני אכריח אותך
אתה לא תכריח אותי
אתה לא מכיר אותי
אני לא אסתכל אני אומר לך אני לא יכול להסתכל.
למה?
אני לא יכול להסתכל אני קצר ראי.
תסתכל קצר לכל הרוחות.
תסתכל! הבניין עומד או לא עומד?!?
פוצצו או לא פוצצו?!?
טוב אבל למה אתה צועק? למה אתה עושה מזה זה? מסתכלים ורואים מה את זה..
עכשיו הוא עומד.
מה זאת אומרת עכשיו הוא עומד?
הלילה פוצצו ועד הבוקר בנו אותו מחדש.
האם נראה לך הגיוני שאפשר להקים בניין עצום כזה בלילה!?
אם אפשר להקים בין לילה בניין עצום כזה.....אז אתה לא יודע למה מסוגלת ההסתדרות

לצפיה ב-''
03/03/2016 | 11:58
2
51
לא מצחיק . ממתי בימין יודעים להצחיק?
זו טרחנות מעייפת .
לצפיה ב-'מדהים'
מדהים
03/03/2016 | 14:07
1
8
לצפיה ב-'ציפיות, כריות, סמיילי צוחק, ימין, טרחנות, שמאל, מצחיק... קשה'
ציפיות, כריות, סמיילי צוחק, ימין, טרחנות, שמאל, מצחיק... קשה
03/03/2016 | 14:45
3
לצפיה ב-'מה השתחרר אצלך?'
מה השתחרר אצלך?
03/03/2016 | 15:57
8
לצפיה ב-'מספר שאלות על רשיונות ( נהיגה ורכב).'
מספר שאלות על רשיונות ( נהיגה ורכב).
02/03/2016 | 18:49
13
125
1. רשיון נהיגה בנ"ל שלנו - באתר משרד התחבורה כתוב שהוא תקף בכל המדינות החתומות באומנת ז'נבה... כשניסיתי לגגל על אומנת ז'נבה ולראות את רשימת המדינות - קראתי שכל המדינות חתומות. נשמע קצת הזוי, לא? אם כל המדינות חתומות לא יותר פשוט היה לכתוב שהרשיון תקף בכל המדינות? או שבמקרה "שכחו" כמה יעדים כמו אפגניסטאן?
השורה התחתונה - אם/ אולי/ייתכן  וארצה לשכור רכב בדוחא - אפשר יהיה לנהוג עם רשיון כזה? באתר הרשמי שלהם גם לא מצאתי רשימת מדינות ברשיונות שלהן הם מכירים....
2. רשיון הרכב כרגיל מתעכב (חייבת לעבור טסט עד 27.4). לחכות עוד שבועיים ? או להתחיל לחפש איפה הוא אבד?
3. הכתובת ברשיון הנהיגה שלי היא כתובת לא רלוונטית יותר. באתר כתוב שמשרד הרשוי לא מתעסק יותר עם שינוי כתובות אלא רק משרד הפנים. האם יש להבין מזה שחידוש רשיון נהיגה ייישלח לכתובת שאני רשומה בה במשרד הפנים?

עד כאן ה...לבינתיים
 ותודה רבה לעונים!
לצפיה ב-'יש שתי אמנות ז'נבה, כנראה את קיבלת תשובות על זו שעוסקת'
יש שתי אמנות ז'נבה, כנראה את קיבלת תשובות על זו שעוסקת
02/03/2016 | 20:09
64
בשבויי מלחמה.
לצפיה ב-'לא הבנת את מה שכתוב שם.'
לא הבנת את מה שכתוב שם.
02/03/2016 | 21:18
1
59
1. הרשיון הבי"ל שמוצא בישראל ע"י טלדור וממס"י הוא זה המוכר כמעט בכל העולם. הרשיון הישראלי הרגיל
תקף רק במדינות המוזכרות כאן

2. היה בלגן במשרד התחבורה מאיזשהי סיבה והרשיונות מתעכבים, צפוי גם עומס במכוני הרשוי, כדאי שתזדרזי.

3. לפי מה שאמרו לך אז כנראה שכן.
לצפיה ב-'הבנתי מצוין. לא מספקת אותי תשובה "כמעט" או...'
הבנתי מצוין. לא מספקת אותי תשובה "כמעט" או...
03/03/2016 | 05:03
44
"רוב המדינות". מי מוחרג? כל כך קשה לציין אותן?
לצפיה ב-'בגלל החנטרישים במשרד התחבורה שילמתי 200 ש"ח'
בגלל החנטרישים במשרד התחבורה שילמתי 200 ש"ח
02/03/2016 | 22:37
3
66
בכדי שישלחו לי את הרשיון לרוסיה , המשלוח שלהם מתעכב
גם בגלל הדואר.
רשיון הפלסטיק לא תקף בלי הבין לאומי ולהיפך, 
והבין לאומי תקף רק לשנה , מה יעשה אדם שיותר משנה
בחו"ל ?
למזלי השוטרים כאן מסתפקים בפלסטיק , רק מקטרים
שאין תרגום.
לצפיה ב-'מי שיותר משנה בחו"ל מוציא רשיון מקומי.'
מי שיותר משנה בחו"ל מוציא רשיון מקומי.
03/03/2016 | 01:53
2
54
יש מקומות שהקרטון תקף פחות משנה, שנה זה המקסימום.
שוטרים זו לא הבעיה שלך אלא הביטוח. במקרה של פגיעה גופנית ואולי גם רק ברכב, תלוי במדינה,
לא תראה אגורה מהביטוח.
לצפיה ב-'אי ידיעת החוק אינה פוטרת מן העונש'
אי ידיעת החוק אינה פוטרת מן העונש
03/03/2016 | 08:07
1
52
אכן לא ידעתי שצריך את שניהם , בזמנו שיצא הפלסטיק 
נאמר שהוא גם בין לאומי ,לכן הסתפקתי רק בו .
אני חושב שגם חברות הביטוח כאן לא מודעות לנושא 
כי במעמד קניית הביטוח הן דורשות את רשיון הנהיגה שלי 
אף על פי שהביטוח על שם אשתי . 
אבל כעת יש לי גם את הקרטון. 
לצפיה ב-'הבעיה מתעוררת בד"כ'
הבעיה מתעוררת בד"כ
03/03/2016 | 10:16
38
לא כשאתה צריך לשלם להם אלא כשהם צריכים לשלם לך.
עד אז הכל יופי.
לצפיה ב-'שכרתי מכוניות ואופנועים בהרבה מדינות '
שכרתי מכוניות ואופנועים בהרבה מדינות
03/03/2016 | 12:17
5
45
וכולם הסתפקו ברישיון הישראלי.

לצפיה ב-'שוב, הבעיה מתעוררת אחרי התאונה.'
שוב, הבעיה מתעוררת אחרי התאונה.
03/03/2016 | 15:03
8
לצפיה ב-'בקרת גם במדינות שלא ניתן להכנס אליהן עם דרכון ישראלי?'
בקרת גם במדינות שלא ניתן להכנס אליהן עם דרכון ישראלי?
03/03/2016 | 16:16
3
38
אם הייתי נוסעת לאירופה לא הייתי שואלת - שם הכל ברור.
לגבי מקומות "אקזוטיים" בהם אני אוהבת לטייל אי אפשר להיות בטוח . כשבקרתי בדובאי ביררתי קודם האם יכבדו את כרטיס האשראי הישראלי שלי. וגם אחרי שאמרו לי שכן , בכל מקרה היה עליי מספיק מזומן לכל צרה שלא תבוא...
אוהבת להיות מוכנה, תמיד..

לצפיה ב-'יש לי רק דרכון ישראלי '
יש לי רק דרכון ישראלי
03/03/2016 | 16:18
1
42
אבל אם אני רוצה להרגיש במקומות "אקזוטיים", אני קופץ לבקר בכפר קאסם השכן
לצפיה ב-' כפר קאסם זה נחמד, אבל קרוב לבית'
כפר קאסם זה נחמד, אבל קרוב לבית
03/03/2016 | 17:00
12
לצפיה ב-'בלבנון. לא עשו שום בעיות לגבי הרשיון.'
בלבנון. לא עשו שום בעיות לגבי הרשיון.
03/03/2016 | 21:53
36
מבחינות אחרות היו אי אילו בעיות כך שלא נראה לי שאחזור לשם.
לצפיה ב-'ערב טוב לכולם. 2 שאלות בבקשה.'
ערב טוב לכולם. 2 שאלות בבקשה.
02/03/2016 | 17:38
53
שאלה ראשונה היא לגבי ביטוח חובה + צד ג' שאני אמור לחדש. ניסיתי לחפש באינטרנט הצעה לביטוח במחיר הכי משתלם אך לא קיבלתי מענה, ורציתי לדעת האם יש פה מישהו שמתמצא בזה? שאלה שנייה היא לגבי שלט נוחות לרכב. לפני כמה חודשים עברתי תאונה עם הרכב שלאחריה כל מערכת האיתות בצד ימין לא עבדה. הלכתי לחשמלאי רכב שסידר את הבעיה כדי שהרכב יהיה כשיר לנהיגה. בעת נסיעה זה אכן עובד ללא בעיות, אך כשאני מפעיל את השלט וכל אורות האיתות אמורות להיות דלוקות, צד ימין לא מגיב. מה יכולה להיות הבעיה? תודה וערב נהדר.
לצפיה ב-'רכישת מצבר '
רכישת מצבר
02/03/2016 | 14:37
2
34
שלום
צריכה המלצה למקום לקנות מצבר
לרכב יונדאי i30
2012
הרכב נקנה דרך הילוך שישי
לרכישת מצבר כדאי לפנות אליהם או שאפשר מחיר יותר טוב בחוץ?
וכמה אמור לעלות ?
תודה
לצפיה ב-'אוטודיפו'
אוטודיפו
03/03/2016 | 08:47
1
21
לצפיה ב-'תודה איך הם מבחינת המחירים ?'
תודה איך הם מבחינת המחירים ?
06/03/2016 | 11:19
3
לצפיה ב-'שאלה עבור נכה'
שאלה עבור נכה
02/03/2016 | 10:18
9
54
שלום רב!
אשתי נכה ולה זכות לרכוש רכב בעל נפח מנוע 1800 סמ"ק.
כעת היא עומדת לקראת החלפה (וברשותה פסאט 1800 טורבו 2012).
מבירור בצ'מפיון, עולה כי הפסאט החדש הוא בעל נפח מנוע 1,400,
ובכלל, מדובר ברכב יקר להחריד.
רציתי לקבל הצעות מה כדאי, כשהמגמה היא "לעזוב" את הפסאט,
ולמצוא רכב טוב, אמין, נוח ובמחיר "סביר" במקומו.
ואגב, אבקש שלא להציע רכבים היברידיים, כי רכישתם לא כדאית עבור נכה.
לצפיה ב-'אז עושים ביקור בסוכניות רכב אחרות ורואים מה מתאים'
אז עושים ביקור בסוכניות רכב אחרות ורואים מה מתאים
02/03/2016 | 14:08
7
42
אולי מזדה6? אולי סקודה אוקטביה? (אבל היא אחות של פאסט)
אולי גיפון עירוני כמו טוסון או ספורטאג
זו שאלה כללית מידי
לצפיה ב-'אוקטביה אולי באה בחשבון כי היא מבית פולקסוואגן ובכל זאת זולה'
אוקטביה אולי באה בחשבון כי היא מבית פולקסוואגן ובכל זאת זולה
02/03/2016 | 14:34
6
41
ממנו. מאזדה 6 עלתה בחשבון. ג'יפון יש גם לפולקסוואגן (טיגואן) אבל עם נפח מנוע קטן יותר
ועפ"י הטבלה, הוא מזהם לא קטן וצרכן דלק מהולל...
טוסון או ספורטאג' עדיין לא נבדקו ותודה על ההכוונה. לא בטוח שנרצה קיה.
כן חשבנו על דגם כלשהו של לקסוס, אבל עדיין לא בדקנו מי נגד מה. מה דעתך?
לצפיה ב-'יש לקסוס זולה?'
יש לקסוס זולה?
02/03/2016 | 15:01
5
34
אם המנוע חזק וטוב מה משנה מה גודל המנוע? על 1800 יש הנחה ועל 1400 לא? (לדעתי הפתור הוא עד נפח מסויים)
יונדאי כן וקיה לא? גם זה נראה לי מוזר, הן אחיות.
לצפיה ב-'אז ככה. לאשתי יש זכות עד 1800 וברור שהזכות הזו עומדת לה גם'
אז ככה. לאשתי יש זכות עד 1800 וברור שהזכות הזו עומדת לה גם
02/03/2016 | 15:26
4
41
ב-1400. אבל הקצבה החודשית יורדת בהתאם לנפח המנוע ואם אתה לוקח נגיד טיגואן, 
שהוא בזבזן דלק ממש כמו הפסאט למרות נפח המנוע המופחת, אתה תשלם את הפרש 
הוצאות הדלק מכיסך. תכפיל 500 ש"ח ב-42 חודשים? לא מעט. 
דבר שני.. נגיד שתמצא רכב עם מנוע 1400 חסכוני ואז הפרש הקצבה לא ישנה לך. 
אלא שאז, כשהיא תרצה להחליף רכב בפעם הבאה, המוסד לביטוח לאומי יגידו לה..
"נו.. הסתדרת עם 1400? למה שנאשר לך כעת 1800?"
ואו קיי. לא ידעתי שיונדאי וקאיה הם אותו דבר.
האמת היא שאחרי שחווינו תאונה מפגרת עם פסאט קודמת, וראינו מה קרה לרכב מבחוץ
לעומת מה שלא קרה לו מבפנים, הגענו למסקנה שאין על המיגון של הגרמנים האלה,
והשאיפה היא לשמור להם אמונים. כעת, כל רעיון של החלפה לרכב קוריאני די מטריד 
אותנו. כולי תקווה ש"אני מגזים".   
ואגב, אני לא בטוח שיש לקסוס זולה, אבל כן נראה לי שיש להם דגמים שהם זולים
יותר ממחיר הפסאט של היום. 
לצפיה ב-'מסקנה מתאונה בודדת אינה מבוססת'
מסקנה מתאונה בודדת אינה מבוססת
02/03/2016 | 16:06
1
32
לכל הרכבים יש מבחני ריסוק ואפשר לשים את השיקול הזה בראש הרשימה.
למצוא תירוצים להשאר נאמנים למותג כזה או אחר תמיד אפשר, ולהיות שווי בסטיגמות כאלה ואחרות אולי הופך את ההחלטות לפשוטות יותר, אבל מבחינת כדאיות צרכנית אמיתית אין לזה משקל.
לצפיה ב-'לא אתווכח על כך... אבל לפחות כעת, כבר לא כלכלי לרכוש פסאט.'
לא אתווכח על כך... אבל לפחות כעת, כבר לא כלכלי לרכוש פסאט.
02/03/2016 | 18:00
7
לצפיה ב-'זה בעייתי למצוא היום גם רכב מתאים וגם שיהיה בדיוק 1800 '
זה בעייתי למצוא היום גם רכב מתאים וגם שיהיה בדיוק 1800
02/03/2016 | 16:21
1
29
מה קורה כשבוחרים 2000?
כי מזדה6 יש רק 2000
טוסטן זה 1600 או 2000
יש סיאט לאון 1800 לדעתי, גם סופארב, הנה מצאנו

"אין על המיגון של הגרמניות" היא קביעה מוזרה, יש מבחני ריסוק שמראים שיש.
לצפיה ב-'תודה. ננסה לברר לגביו. במידה שימצא חן, אדווח.'
תודה. ננסה לברר לגביו. במידה שימצא חן, אדווח.
02/03/2016 | 18:02
6
לצפיה ב-'סופרב 1.8'
סופרב 1.8
02/03/2016 | 16:01
170
רכב כמעט זהה במחיר נמוך יותר
לצפיה ב-'שאלה לגבי יונדאי I30 2011'
שאלה לגבי יונדאי I30 2011
02/03/2016 | 09:48
35
האם זה נכון שברכב זה יש תקלות ?
נאמר לי שב 2011 יש תקלות ועדיף וגרסת 2012 אין.
מישהו שמע? מכיר?

תודה
לצפיה ב-'המלצות למיני-ואן'
המלצות למיני-ואן
01/03/2016 | 09:20
4
61
שלום,
 מחפש רכב עם 6 מושבים ומעלה,
 ויש לי 4 רכבים כאופציה,
 מזדה 5, קאיה קרניבל, הונדה frv וסיטרואן פיקאסו c4
אבקש חוות דעת מי מהרכבים הנ"ל הכי אמין, הכי פחות שעות מוסך ובכלל.
 תודה
לצפיה ב-'אנחנו מדברים על משומש, כן? מה התקציב? '
אנחנו מדברים על משומש, כן? מה התקציב?
01/03/2016 | 10:20
32
בהנחה שבכולם מדובר בדור האחרון, הכי אמינים וזולים לתחזוקה יהיו ההונדה והמאזדה, בסדר הזה. הקיה אמין, אבל צריכת דלק גבוהה (מצד שני, הוא הרבה יותר גדול מהאחרים). הפיקסו יסבול ככל הנראה מיותר תקלות - אבל מצד שני אמור להיות זול בהרבה. אם כבר, אז את גרסת ה-2 ל', לא הטורבו החדשה יותר. עדיף עם תיבת ה-AL4 (ארבעה הילוכים, לא רובוטית).
אבל קח בחשבון שב-FRV המושב השלישי מקדימה די צפוף, ולא בטוח שיענה על צרכיך.
לצפיה ב-'באם תצליח לשים יד על מאזדה 5 , אתה תותח'
באם תצליח לשים יד על מאזדה 5 , אתה תותח
01/03/2016 | 21:12
2
13
לצפיה ב-'הבנתי שמזדה 5 המזגן לא מגיע למושבים האחוריים, איך באחרות??'
הבנתי שמזדה 5 המזגן לא מגיע למושבים האחוריים, איך באחרות??
02/03/2016 | 13:35
1
13
לצפיה ב-'מבין המיניוואנים האלה רק לפיקאסו יש פתחי מיזוג מאחור'
מבין המיניוואנים האלה רק לפיקאסו יש פתחי מיזוג מאחור
08/03/2016 | 20:03
5
למרבה ההפתעה למרות שיש לרכבים 7 מושבים ושטח שמשות גדול, אין מיזוג מאחור. סיטרואן C4 פיקאסו הוא בין היחידים עם פתחים מאחור. לדעתי זה רכב שיכול להתאים לך ולא רק בגלל סיבה זו.
לצפיה ב-'מחפש מחליפה לפיאט פונטו 06׳'
מחפש מחליפה לפיאט פונטו 06׳
01/03/2016 | 08:54
1
34
התקציב שלי הוא כ30000 שח.
נוסע כ50 קמ ביום בממוצע. (חצי מהם בפקקים).
חשוב צריכת דלק, ואמינות גבוהה.

אפשר ורצוי אוטו ידני.

תודה!
לצפיה ב-'קח C1 או 107 ידנית, אם לא קריטי מרחב במושב האחורי'
קח C1 או 107 ידנית, אם לא קריטי מרחב במושב האחורי
01/03/2016 | 10:21
29
חסכוניות מאוד, אמינות, ובתקציב הזה משיגים אוטו די חדש.
לצפיה ב-'דיבורית קבועה ברכב-יתאים סים מכל רשת?'
דיבורית קבועה ברכב-יתאים סים מכל רשת?
01/03/2016 | 07:02
2
71
שוב בוקר-טוב,
ברכב החדש בבעלותי (חדש אצלי, משומש על הכביש...) קיימת דיבורית קבועה, על הדיבורית לוגו של אורנג', לי יש קו ברשת פלאפון, האם יש סיכוי שהסים מפלאפון לא יתאים? יש משהו שאפשר לעשות בטלפון בכדי שסים מרשת אחרת יעבוד?
תודה!

לצפיה ב-'כן, יש סיכוי שלא יעבוד - פעם היה נהוג "לנעול" את המכשיר לרשת'
כן, יש סיכוי שלא יעבוד - פעם היה נהוג "לנעול" את המכשיר לרשת
01/03/2016 | 10:22
1
50
צריך לנסות ולראות.
לצפיה ב-'אפילו אם המכשיר לא נעול'
אפילו אם המכשיר לא נעול
02/03/2016 | 17:32
35
יש סיכוי סביר שזה מכשיר דור שני בלבד והרשת של פלאפון אינה תומכת בדור השני כלל.
לצפיה ב-'איזה פיוזים צריך להחליף לצופר ברכב מיצובישי?'
איזה פיוזים צריך להחליף לצופר ברכב מיצובישי?
01/03/2016 | 08:08
1
32
בוקר טוב לכולם,
יש לי רכב מיצובישי לאנסר שנת 2001
אתמול בערב הצופר שלי ברכב הפסיק לצפצף.
אני רוצה ללכת הבוקר לחשמלאי להחליף את הצופר.
ניסנו עם אבא שלי להחליף פיוז שיש לו  ולהכניס לרכב שלי
אבל ללא הצלחה.

איזה סוג של פיוז אני צריך לקנות?
אגש איתו לחשמלאי שלי.

לצפיה ב-'גש לחשמלאי , לא צריך לקנות כלום , סיכוי גדול שחוטים התנתקו'
גש לחשמלאי , לא צריך לקנות כלום , סיכוי גדול שחוטים התנתקו
01/03/2016 | 14:28
33
או שהלך הצופר.
בתקלה כזו אי אפשר להכניס לך את האלמנט

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
עו
עו"ד חגית שווקי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה