לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'באיזה צד מומלץ לנסוע'
באיזה צד מומלץ לנסוע
01/11/2015 | 11:17
5
62
לא יודע , יש לי רשיון כבר הרבה שנים
ואני נוהג הרבה  בכל הארץ
ותמיד אני מוצא את עצמי יותר נוהג לכיוון הפס השמאלי מאשר מבשוליים מימין
לא יודע. תמיד יש לי פחד שמשהו יקפוץ לי מצד ימין ( אני מדבר על העיר)
אבל מצד שני אני יותר קרוב למכוניות שממולי מצד שמאל וזה גם מסוכן
אני היחידי?
מה מומלץ ונכון?

לצפיה ב-'המסלול השמאלי נועד לעקיפה בלבד. בתיאוריה... '
המסלול השמאלי נועד לעקיפה בלבד. בתיאוריה...
01/11/2015 | 11:23
1
40
היכן שיש מסלולים פנויים כמו בשדרות רוקח בתל אביב, המסלול השמאלי צריך לשמש לעקיפה בלבד.
היכן שיש מסלול וחצי בגלל מכוניות חונות, אין הרבה ברירה אלא לנסוע בשמאלי 
לצפיה ב-'לא התכוונתי שאני חודר למסלול השמאלי'
לא התכוונתי שאני חודר למסלול השמאלי
01/11/2015 | 11:25
36
התכוונתי שאני נצמד יותר לקוו שנמצא משמאלי.
לצפיה ב-'זה תלוי היכן אתה נוהג'
זה תלוי היכן אתה נוהג
01/11/2015 | 11:44
2
42
אני נוהג לעתים בכבישים לא אופטימליים כלומר כבישים צרים דו כיווניים שהם בקושי דו נתיביים ואשר הם נטולי שוליים. אתה מבין מה המשמעות? הכביש צר ומותרת בו תנועת מכוניות דו כיוונית.
הכוונה לכבישים ארוכים בטופוגרפיה מאתגרת ומעניינת כלומר סיבובים, עקומות ושינויי טופוגרפיה חדים. אגב בכבישים מהסוג הזה יש בהיבט אחד יתרון לרכבים קטנים וזריזים. הקיה שלי לבטח קטן והוא בד"כ גם די זריז כשאני הנהג. אבל בהיבט האחר במקרה של תאונה חזיתית הרכב הקטן מעניק הגנה פחותה גם אם הדירוג בטיחות כולל 5 כוכבים
ובכן, תוסיף לזה את העובדה שאני נוהג די מהר...
בכאלה מקומות אני נוהג קרוב למרכז הכביש [מעט מימין למרכז] וסוטה לכיוון ימין או שמאל בהתאם לצורך [אם מגיע רכב ממול או אם יש רכב או רוכב שעליי לעקוף] אבל אלה כבישים שלא תמיד מצוייר קו הפרדה במרכז על אף שהם דו כיווניים.
אישתי למשל נוהגת באופן יותר שבלוני של התקבעות בימין ככה שזה כנראה מאד סובייקטיבי אבל הרקע האופנועי שלי הכשיר אותי לזגזג לא רק בין הנתיבים אלא גם לא מעט בתוך הנתיב. מתברר שיש הרבה מקום ושיש בזה יתרון גלום בהבנת וניצול אופטימלי של המרחב. 
לצפיה ב-'ברור! באנגליה מומלץ לנסוע בצד שמאל...'
ברור! באנגליה מומלץ לנסוע בצד שמאל...
01/11/2015 | 13:10
1
16
לצפיה ב-'אני בטוח שהאנגלים יברחו מעט ימינה כשיתמודדו עם שוליים'
אני בטוח שהאנגלים יברחו מעט ימינה כשיתמודדו עם שוליים
01/11/2015 | 14:42
24
שחלקם מחוררים או אפילו "מבוררים" מ2 צידי כביש צר ודו כיווני
כאמור כל מקרה לגופו...
אבל גם אם בפוליטיקה של השמאל עסקינן אני לא אספר איך אני נוהג בכביש מפתח בינעירוני כמו כביש 1...למרות שכבר שימון המציא את ה"כן ולא"...זה הרה אסון להושיב אופנוען מאומן ברכב שהוא בעיקר קטן וגם די זריז שהרי אין מצב שהאסימון לא ירד. יש הרבה דמיון לדו"ג. כביש 1 הוא כביש יחסית איכותי [למרות שיש בו אזורי ניקוז זוועתיים ובגשם הם הופכים לכמעט בריכה רדודה ולצידם או מעט בהמשך מבול עז והכביש יבש...] בהבט השול:  אין בורות בשול ולמרות זאת אינני מכוון לשימוש בשול בעת נהיגה בכביש זה.
לצפיה ב-'שאלה - מוסך מורשה או לא?'
שאלה - מוסך מורשה או לא?
01/11/2015 | 00:35
20
119
שלום לכולם, שמי רן מאזור המרכז ובבעלותי יונדאי אקסנט מזה מספר שנים.
מאז ומתמיד הייתי לוקח אותה לטיפולים במוסכים מורשים של יונדאי בלי לשאול שאלות כי מה ששמעתי מכל כיוון היה שלא כדאי לי להתעסק עם מקומות שלא עובדים עם חלקים מקוריים ושרק שם יש סטנדרט עבודה וכו'. אבל, המחיר האחרון שהם דפקו לי (כ 3000 ש"ח), היה הקש ששבר את גב הגמל וגרם לי להתחיל לחפש אלטרנטיבות, ואכן מצאתי כמה מוסכים לא מורשים שהציעו לטפל ברכב שלי בהרבה פחות. נשאלת השאלה - האם מישהו כאן מכיר מוסך לא מורשה שהוא גם זול וגם אמין לרכבי יונדאי? ברור לי שכנראה שרובם יעשו עבודה מכוסתחת. אבל חייבת להיות אלטרנטיבה למחירים האלה במוסכים המורשים!

תודה מראש למגיבים

רן
לצפיה ב-'מאיזו שנה האקסנט שלך?'
מאיזו שנה האקסנט שלך?
01/11/2015 | 11:36
19
38
וכמובן מה עשו בתמורה ל3000 שח ?
לפני שיפוט מוקדם תביא פירוט
לצפיה ב-'הרכב משנת 2008'
הרכב משנת 2008
01/11/2015 | 12:50
18
69
צירפתי פירוט. סה"כ כל העבודות והחלפים ומע"מ יצא 3030 ש"ח.
הבעיה היא שגם אין לי דרך לדעת מה ממה שהם עשו באמת היה נחוץ ומה נעשה רק כדי לנפח את המחיר.

לצפיה ב-'אל תמחק את העלויות מהקבלה אלא תמחק רק את הפרטים המזהים'
אל תמחק את העלויות מהקבלה אלא תמחק רק את הפרטים המזהים
01/11/2015 | 12:57
56
כגון שם הלקוח מספר הרכב וכד'.

שים לב שהחליפו לך מצבר. זה לא קשור לטיפול הספציפי.
שים לב שהחליפו לך בלמים וצלחות. האם שמו מקורי? זה עלול להיות יקר. כשתספק את השורות שמחקת אפשר יהיה לדעת אם שדדו אותך או שקיבלת הרבה תמורה בעד תשלום סביר.

בלי קשר, האם עידכנו אותך טלפונית ואתה אישרת להחליף מצבר ו/או אישרת להחליף צלחות ברקס וכד'?.
לצפיה ב-'לא מבין למה מחקת.'
לא מבין למה מחקת.
01/11/2015 | 13:34
16
70
בכל אופן זה ממש לא טיפול רגיל. יש לך שם את כל העלויות של טיפול רגיל, ובנוסף רפידות בלמים, צלחות, מצבר ותפוח מתלה. אם החלקים מקוריים, ייתכן שזה לא כל כך יקר.
לצפיה ב-'זה מסמך שבמקור מחקתי חלקים ממנו כדי לעשות איתו השוואת מחירים'
זה מסמך שבמקור מחקתי חלקים ממנו כדי לעשות איתו השוואת מחירים
01/11/2015 | 14:52
15
57
 לשלוח למוסכים ולשאול אותם כמה הם היו לוקחים על טיפול כזה בלי להראות להם את המחיר שקיבלתי.
אכן התקשרו ושאלו אבל זה עדיין לא אומר שיש לי דרך לשפוט בתור לקוח אם באמת הייתי צריך את כל הצלחות והרפידות והתפוח. האוטו הרגיש לי בסדר גמור ובלם בסדר גמור. וזה מאוד סביר שהם סתם יוסיפו עבודה כדי לנפח את המחיר. איכשהו בכל טיפול הם מוצאים מה להחליף וזה מוסיף מאות ואלפי שקלים בסופו של דבר.
לצפיה ב-'אם אין לך מושג בתחום הטכני - אין לך דרך לדעת'
אם אין לך מושג בתחום הטכני - אין לך דרך לדעת
01/11/2015 | 15:08
51
אבל זה נכון בכל מוסך.
לצפיה ב-'תתחיל לרכוש ידע'
תתחיל לרכוש ידע
01/11/2015 | 15:45
13
43
מעתה בכל טיפול תהיה ליד הרכב ותראה מה הם עושים. אם לא יסכימו תעבור מוסך.
1. יש כאלה שלא יסכימו כי הם רמאים ולא יהיה להם נוח שתצפה
2. יש חסרי ידע שקוראים כל רגע למישהו במוסך כדי לבדוק ולברר ואשר גם הם לא ירגישו בנוח.
3. יש  כאלה שהם לא 1 ולא 2 אבל הם לא אוהבים להסביר מה שהם עושים
4. אבל יש כאלה שהם גם מקצועיים וגם ישרים וגם יסכימו להסביר לך. מהם תוכל ללמוד
לצפיה ב-'שכחת עוד סיבה אחת לסירוב - זה לא מכוסה בביטוח'
שכחת עוד סיבה אחת לסירוב - זה לא מכוסה בביטוח
01/11/2015 | 16:11
12
58
היו בעבר מקרים של לקוחות שנפגעו במוסך בזמן שעמדו ליד הרכב, והפסיקה היתה שהביטוח של המוסך לא מכסה אותם. מאז ההוראה היא חד-משמעית - אסור ללקוחות להיות בשטח העבודה. נדמה לי שההוראה היא של משרד העבודה, אבל יכול להיות שהיא של איגוד המוסכים, כבר לא זוכר.
אז זה שהם מסרבים לא אומר שהם רמאים, גם לא שהם לא מקצועיים או אנטיפתיים.
לצפיה ב-'אף פעם לא יידעתי אם זה אמיתי...'
אף פעם לא יידעתי אם זה אמיתי...
01/11/2015 | 23:01
5
42
כלומר זה כנראה קצת אמיתי אבל לגבי האופנוע בעבר בשנתיים הראשונות כשהיה חדש ובאחריות עמדתי ליד הליפט ולא הפריע. מוסך היבואן היה מאד מקצועי. ונוכחותי לא הפריע להם.
ברכבים אחרים לא הייתי מבין מספיק בכדי לאיים עליהם בהבנה של רמאויות או מחדלים. למעשה התחלתי להבין בזכות האופנוע. הספרון של הרוכש ואח"כ הספר של המכונאי פער את עיניי. ולכן לקראת סוף החזקת האופנוע כבר ידעתי להבין מי נגד מי.

ולגבי הקיה שזה עניין של 4 שנים אחרונות, הרשת הייתה מאד מדורדרת בהתחלה. רמה על הקנטים. ניסו לסלק אותי "בטוב וברע" ואמרו שזה אסור והביטוח ובלה בלה בלה ובסוף הבינו שאני לא זז משם. ואתה בטח תיזכר כמה מחדלים מצאתי בקלילות ותיארתי כאן ראה החלפת נוזל ברקסים רק כדוגמא אחת.
ולכן אני חוזר על עמדתי שנושא העדר הביטוח של הצופה עולה רק כשהמוסךלא יודע להתמודד עם האובזרבציה המקצועית.
מצד שני אין מה להפריע למכונאי, ואין מה להכנס לו בין הרגליים. תעמוד תסתכל, קח קדימה ואחורה לסירוגין. גם אני למשל לא מעוניין להתלכלך משמן מלוכלך שמנוקז מהמנוע, ובהחלט יכול לשאול כמה שאלות. לאט לאט תצבור ידע. לא בפעם אחת בודדה נבניתה רומא.
אני בכל מקרה מטפל ברכב פעם בשנה וזוכה למכונאי הטוב מכולם במוסך. אני בקיא ויודע לברור מי יטפל. זה שידיו עדינות. חלק מהמטלות אינני מבצע אצלם למשל היבט הברקסים שאני מחליף לבד רק אם צריך ולא שנייה טרם לכך. 
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי - אמיתי'
למיטב ידיעתי - אמיתי
01/11/2015 | 23:19
4
30
זה שיש כאלו שלא מקפידים על כך, או שלא מודעים - זה עניין אחר. גם אני מסתובב במוסך שלי בין הליפטים. אבל נתקלתי כבר במוסכים מסודרים מאוד, מקצועיים מאוד, שלא מסכימים לזה. לא פוסל מוסך על סמך זה, ולא מסיק אוטומטית שזה נובע מחשש לחשיפת חוסר מקצועיות.
לצפיה ב-'תזכיר לי איזה רכב/רכבים משמשים אתכם כיום?'
תזכיר לי איזה רכב/רכבים משמשים אתכם כיום?
01/11/2015 | 23:33
3
29
מקריאה כאן בפורום, ברור לי כי אתה מבין משמעותית יותר ממני, ולכן אני בטוח שגם אתה נהנה כשהמוסך מבצע כהלכה ואתה יודע ש"ככה צריך לבצע בדיוק כפי שהם מבצעים".

אגב, הרמה במוסכי קיה השתפרה לשימחתי. זה לא מה שהיה לפני כ3-4 שמים. פרטץ' טוטאלי, אבל אני עדיין מפקח.

איך מבצעים אצלך החלפת נוזל שמן ברקס. האם מנקזים הצנרת באופן "היגייני או סתם נזילה מלכלכת" ואיך החלפת שמן גיר אוטומט. האם מנקזים גם תוך הפעלת המנוע או שעושים זאת כשהמנוע כבוי ?
לצפיה ב-'בימים אלו כבר אין לי זמן לשבת במוסך בזמן העבודה'
בימים אלו כבר אין לי זמן לשבת במוסך בזמן העבודה
02/11/2015 | 00:03
2
39
פשוט מצאתי כבר מוסך שאני סומך עליו, וזהו.
לצפיה ב-'אתם עם C5 ?'
אתם עם C5 ?
03/11/2015 | 17:04
1
8
לצפיה ב-'כבר לא'
כבר לא
03/11/2015 | 17:24
6
לצפיה ב-'הפתרון הכי טוב ל"לראות מה מבצעים" זה'
הפתרון הכי טוב ל"לראות מה מבצעים" זה
02/11/2015 | 00:05
5
35
הפתרון הכי טוב ל"לראות מה מבצעים" זה לעמוד צעד או שתיים מחוץ לדלת של המוסך, ככה אתה קרוב מספיק ורואה מה הם עושים ברמה מספיקה על מנת לגלות רמאויות ולהתערב אם צריך(יצא לי לעצור הרמה של רכב, לא שלי אומנם, שלא נשען טוב על הגק/ליפט והיה עלול ליפול ממנו) ורחוק מספיק כדי לא להיפגע מתאונות במוסך, וגם כדי לא להסתובב בין הרגלים של העובדים.
לצפיה ב-'תלוי בגודל של המוסך...'
תלוי בגודל של המוסך...
02/11/2015 | 01:11
4
17
לצפיה ב-'בגדול מה שחיפשתי זה משהו בסגנון הזה..'
בגדול מה שחיפשתי זה משהו בסגנון הזה..
02/11/2015 | 12:59
3
31
אני מבין בכל מיני דברים לעומק, ובכנות אני לא רואה את עצמי לוקח את הזמן והמאמץ בלעמוד ליד המכונאי כל הטיפול ולנסות ללמוד איך לעשות את העבודה שלו כמוהו. בשביל זה יש אנשי מקצוע, כמו שאני לא יודע לעשות את העבודה של טכנאי המחשבים שלי יותר טוב ממנו או של החשמלאי. הלוואי, כן? זה באמת בסופו של דבר הקונטרה הכי טובה שאפשר לתת לנוכליות ורמאויות אבל לצערי זה לא נשמע כל כך ריאלי. יותר חיפשתי מישהו שיש לו יונדאי, בדומה למה שכתב המגיב של הקיה, שמכיר מוסך לא מורשה באיזור המרכז ויכול להגיד שהוא איכותי ושאפשר לסמוך עליו מניסיון. 
לצפיה ב-' ה"מוסך שלי" הוא דווקא מורשה'
ה"מוסך שלי" הוא דווקא מורשה
02/11/2015 | 20:15
2
16
שייך לרשת של קיה אבל הוא לא מוסך היבואן כלומר לא המוסך הראשי.
בקיה עקב האחריות 7 שנים אני מחוייב לטפל במוסכי הרשת.
אני מתמקח לגבי המחיר ומקבל 20% הנחה על העבודה ובנוסף 10% הנחה על החלקים. ההנחה מהמחיר הרישמי לטיפול של היבואן
בנוסף אני חוסך הרבה כי מה שאפשר אינני מטפל אצלם כגון ברקסים, פילטר מזגן וכד'.

אבל בנוסף והעיקר אני עומד ובוחן מהם עושים לי ברכב. אני מבצע הטיפולים רק בימים שבהם יש לי פנאי לבזבז כמה שעות שם במוסך. איך אתה חושב שהגעתי להכיר את אותו "מכונאי בעל ידי זהב"? זה רק כי ראיתי כמה אחרים והם לא מצאו חן בעיניי בלשון המעטה. רק ככה בזכות ההשוואה בין אחד לאחר יכולתי לבחור.

ולגבי מה שרשמת:
הבעייה שאין לך מענה אליה היא שהמוסכים עלולים "לעבר" אותך קרי לחייב אותך שלא לצורך. אם אינך רוצה להיות נוכח ולא ללמוד קצת את הנושא אז אתה תמשיך להיות סובסטראט בידי הרמאים. יחליפו לך צלחות ורפידות בלם כשלא צריך וכו'. הנאיביות וחוסר הידע יעלו לך המון כסף.
הדוגמה שלך כטכנאי מחשבים איננה רלונטית. אין הרבה טיפולים תקופתיים בלפ טופ ולהבדיל במכונית יש טיפולים תקופתיים ובלאי...
בנוסף, ה3000 שחוייבת מתקרבים למחיר מחשב...
לצפיה ב-'אם היה לי פנאי לזה.. אתה צודק ב100%'
אם היה לי פנאי לזה.. אתה צודק ב100%
03/11/2015 | 12:37
1
21
אבל זה לא משהו שהוא שכיח בנוף. אף אחד מהחברים/מכרים שלי אינו הולך למוסך לפקח על הטיפול שלו, האמת שזה רעיון שאני שומע עליו פעם ראשונה ממך.
ואגב אני גיליתי שכל המוסכים המורשים מתאמים מחירים פחות או יותר.. בלי קשר למוסך הראשי או מוסכים מורשים. זאת רשת לכל דבר ויש להם מסד נתונים משותף בו הם יכולים לראות לפרטי פרטים את כל הטיפולים שעשו לך לרכב, אז אין שם באמת תחרות או משהו כזה. הנחתי שיש פה בפורום אנשים שאני אוכל להתגלח על הזקן שלהם. משהו בסגנון "חיפשתי שנים ועברתי 10 מוסכים וכולם היו לא משהו, אבל אז מצאתי את משה בחולון" ואז אני אלך על המילה שלהם ואנסה את המוסך שהם מצאו.
לצפיה ב-'אתם, אתה וחבריך לא הולכים וזה כמו העובדה שאינכם בקיאים מאד מ'
אתם, אתה וחבריך לא הולכים וזה כמו העובדה שאינכם בקיאים מאד מ
04/11/2015 | 15:19
11
מייקר את עלות השימוש ברכב.
לצפיה ב-'החלפת מצבר ללא ניתוק זרם , סוזוקי אלטו'
החלפת מצבר ללא ניתוק זרם , סוזוקי אלטו
31/10/2015 | 17:54
10
117
הרכב משנת 2011 , וגם המצבר
עדיין הוא עובד טוב , אבל ברור לי שאצטרך להחליפו בקרוב לפני שיבואו הבעיות.
ראיתי באנטרנט שיש אפשרות לשים גיבוי של מצבר נוסף לרכב בזמן שמחליפים את המצבר הקיים.
כדי שלא ימחקו הזכרונות ברכב , למשל שהרדיו ימשיך לעבוד ,אין לי את הקודים של הרכב,למשל לרדיו.
מישהו מכיר את העניין הזה?
מישהו החליף? ואיפה החליף?
המצבר צריך להיות 45אמפר לפי מה שהבנתי
לצפיה ב-'כן, בעקרון אפשר לעשות את זה '
כן, בעקרון אפשר לעשות את זה
31/10/2015 | 18:38
30
לצפיה ב-'לא מבין - הוא עובד? למה להחליף? '
לא מבין - הוא עובד? למה להחליף?
31/10/2015 | 19:28
3
68
מצברים בדרך כלל לא מתים מהרגע להרגע, אלא מתחילים לגמגם ונותנים סימני אזהרה. מצבר יכול לחיות גם שש שנים (מניסיון אישי).
לצפיה ב-'6 שנים נשמע לי מוזר, אני יודע ש4 שנים זה כבר הסוף'
6 שנים נשמע לי מוזר, אני יודע ש4 שנים זה כבר הסוף
01/11/2015 | 02:32
2
48
כרגע אין סימני אזהרה, אבל לא הייתי רוצה להתקע פתאום עם הרכב.

לצפיה ב-'מה מוזר בזה? בדיוק כמו שיש מצברים שמתים אחרי שנתיים'
מה מוזר בזה? בדיוק כמו שיש מצברים שמתים אחרי שנתיים
01/11/2015 | 10:59
1
39
יש כאלו שמתים אחרי 6 או יותר.
מצבר הוא לא רכיב אלקטרוני, שרגע אחד עובד ובשני מת. כמו שאמרתי - בדרך כלל הוא נותן סימני גסיסה.
אבל אם ב-400-450 שקלים אתה קונה לעצמך, לפחות בראשך, שקט - לך על זה.
לצפיה ב-'כן אה... צודק '
כן אה... צודק
01/11/2015 | 17:35
19
לצפיה ב-'החלפת מצבר'
החלפת מצבר
31/10/2015 | 19:30
1
75
החלף המצבר רק לאחר שיותקן בו מתח גיבוי, ככתוב כאן:
בכל מקרה, נסה להשיג את קוד הרדיו לכל מקרה עתידי ואם אין לך אותו
ולא תוכל להשיגו (אוא אצל הבעלים הקודם של המכונית או במוסך מורשה היבואן),
זכור תמיד להגיד בכניסה לתיקון או טיפול במוסך שלא ינתקו את מתח המצבר מהרכב בכל מקרה שהוא.
בברכה  -  רפי לין

לצפיה ב-''
01/11/2015 | 02:33
13
לצפיה ב-'גיר ידני או אוטומט?'
גיר ידני או אוטומט?
31/10/2015 | 20:48
2
64
אם ידני אז היות ומדובר ברכב קל משקל אפשר בדחיפה להניע בקלילות כלומר אין צורך לפתח פוביה ממצבר שעדיין לא מגלה סימני חולשה.
תמתין עם ההחלפה עד שתגלה שהמצבר חלש.

כשאתה תחליף המצבר, הדילר של המצבר יחבר לך מצבר במקביל לצורך הגיבוי. כל דילר רציני מקפיד על מצבר לגיבוי. זה טוב גם לדברים משמעותיים יותר מה"זיכרונות של הרדיו"... אבל מי שרוכש מצבר באופיס דיפו או אוטו דיפו ודומיהם אני לא בטוח ששם יש מי שיספק לך גיבוי...

האם יש לך קודן או אזעקה או צרכני זרם אחרים כשהמנוע כבוי?
לצפיה ב-'כן , יש קודן'
כן , יש קודן
01/11/2015 | 02:29
1
18
לצפיה ב-'כן ידני?'
כן ידני?
01/11/2015 | 10:09
13
לצפיה ב-'כביש גהה'
כביש גהה
31/10/2015 | 17:50
4
90
מישהו יודע למה הפקקים המטורפים בזמן האחרון?
עומדים ממורשה עד אור יהודה, 40
דקות. בלי תאונה ובלי כלום...
לצפיה ב-'עכשיו או סתם בחזרה הביתה אחרי יום עבודה?'
עכשיו או סתם בחזרה הביתה אחרי יום עבודה?
31/10/2015 | 17:53
19
לצפיה ב-'אחרי יום עבודה'
אחרי יום עבודה
01/11/2015 | 06:27
1
13
לצפיה ב-'נתקלתי בתופעת הפקקים העודפים בעת המעבר לשעון חורף'
נתקלתי בתופעת הפקקים העודפים בעת המעבר לשעון חורף
01/11/2015 | 06:31
45
כנראה עניין פסיכולוגי. רואים שמחשיך אזי יוצאים מוקדם יותר ולא נשארים לשעות נוספות.
לצפיה ב-'רק ילך ויחמיר'
רק ילך ויחמיר
01/11/2015 | 11:27
41
כל שנה נמכרות כשלוש מאות אלף מכוניות חדשות. כמה עשרות אלפים מורדות מהכביש ורוב המכוניות נכנסות לגדרה-חדרה.
קצב פיתוח הכבישים והתחבורה הציבורית הרחק מאחור כך שעוד כמה שנים ניתן יהיה לנוע רק בדו גלגלי
לצפיה ב-'המלצה לרכב?'
המלצה לרכב?
31/10/2015 | 14:01
7
82
היי,

אני מחפש רכב אוטומט, התקציב גמיש, אני מעדיף שיהיה סביבות 30K, אבל יכול גם 40-50K, אם אמצא משהו ששווה את זה.
הצרכים זה בעיקר נסיעה לעבודה (פ"ת לנתב"ג) של סה"כ 40~ ק"מ הלוך וחזור. עוד נסיעות קטנות פה ושם, אבל לא משהו רציני מדיי.
זה יהיה הרכב הראשון שלי, כשיש לי גם ניסיון מועט בנהיגה.

חשבתי על משהו יחסית קטן, אבל עם מנוע עדיין חזק, במידה וכן ארצה לעשות נסיעות יותר רחוקות (ירושלים וכו').
משהו כמו סוזוקי סוויפט, אולי? אחותי קנתה 2008 והיא מרוצה.

מה אתם חושבים?

תודה.

לצפיה ב-'היא מצאה סוויפט 2008 ב-30K? מוזר'
היא מצאה סוויפט 2008 ב-30K? מוזר
31/10/2015 | 19:30
6
68
זכרתי מחירון גבוה יותר, והרכב נמכר יחסית קרוב למחירון.
לצפיה ב-'לא לא,'
לא לא,
01/11/2015 | 13:33
5
61
היא קנתה את הסוויפט שלה בסביבות 45K. הוא גם היה עם קילומטראז' מאוד נמוך, יחסית.
אפשר למצוא בסביבת 30K (30-40), אבל בד"כ יהיה איזשהו קאצ' (ליסינג/קילומטראז'/שנה וכו').

כמו שאמרתי אם אני אמצא משהו באמת שווה, אני מוכן להשקיע. לטובת ההמלצות שלכם הייתי שמח לשמוע אם יש משהו בסביבות ה-30K שיכול להתאים.
אם תגידו שההיצע במחיר הזה נמוך ושווה לי להשקיע את ה-15K ברכב יותר טוב, אקשיב לכם כנראה.

אגב, איפה גם מומלץ לחפש? יד2? פייסבוק? יש אתר שנתקלתי בו בשם Switch...
לצפיה ב-'בתקציב הזה סיריון היא פתרון טוב ונפוץ מאוד'
בתקציב הזה סיריון היא פתרון טוב ונפוץ מאוד
01/11/2015 | 13:51
4
45
הסוויפט האמורה היא אופציה טובה גם כן ואחותה הקטנה, הספלאש, תיתן יכולת דומה במחיר נמוך יותר, אך היא פחות נוחה ומעודנת.
אופציה זולה יותר, וטובה בהרבה מהתדמית שלה, היא קליאו C אוטומטית. מנוע 1600 חזק יחסית, יציבות של מכונית גדולה יותר ובטיחות טובה. צריכת דלק לא מבריקה (אבל לא גרועה - די דומה לשל הסוויפט לדעתי) אבל אם לא נוסעים הרבה ההפרש בכסף יוצא די קטן.
לצפיה ב-'מעניין, נבדוק. ושאלה-'
מעניין, נבדוק. ושאלה-
02/11/2015 | 04:47
3
47
מה אתה חושב על רכבים עם נפח מנוע של 1000-1250 סמ"ק?
נראה שהמגמה היא להוריד את הסמ"ק בהרבה מכוניות (כמו גם הסוויפט החדשות וגם הפולו (שאני מזכיר כי היה לנו)).
למה בעצם? בגלל החיסכון בדלק?

חשבתי לשקול גם את ה-i10/פיקנטו או שאר דגמי המיני עם המנוע הקטן יחסית. הם מאוד פופולאריים לאחרונה.
מצד אחד השימושים שלי ביום-יום כרגע הם באמת מאוד מינימליים (נסיעות לבד למרחקים לא גדולים), מצד שני אני לא רוצה שזה יגביל אותי מבחינת נסיעות יותר רחוקות ואולי גם כמה נוסעים ברכב.
לצפיה ב-'אפשר להגיע עם מכונית מיני מאילת לחרמון בלי בעיה'
אפשר להגיע עם מכונית מיני מאילת לחרמון בלי בעיה
02/11/2015 | 20:22
31
לפחות לאוטו. כמובן שהנסיעה תהיה פחות נוחה ושקטה מאשר בסופרמיני או משפחתית, אבל זה אפשרי בהחלט.
וכן, מקטינים מנועים בשם החסכון בדלק.
לצפיה ב-'שווה לך לבדוק'
שווה לך לבדוק
05/11/2015 | 08:29
1
17
קיה פיקנטו ספורט (Sport)  עם מנוע ה-1.25 ליטר ותיבת 5 הילוכים ידנית. מעבר לחווית נהיגה מדליקה והאמינות של קיה הוא יכול לשמש אותך לכל סוגי הנסיעות שציינת
לצפיה ב-'הוא רוצה אוטומט. אם היה רוצה ידני, היה מבחר גדול יותר'
הוא רוצה אוטומט. אם היה רוצה ידני, היה מבחר גדול יותר
05/11/2015 | 09:07
14
כולל לא מעט מכוניות עם חווית נהיגה הרבה יותר מדליקה מאשר הפיקנטו הנ"ל.
לצפיה ב-' האם אפשר לזרוק את המכונית?'
האם אפשר לזרוק את המכונית?
30/10/2015 | 23:33
2
132
שלום לכם: ראשית אדגיש שאין לי שום הבנה במכוניות ומכונאות, ולכן השאלה תהיה אולי מוזרה, ואולי אפילו מצחיקה:  כולנו ראינו את תצלומי המכוניות שהיו טבועות כמעט לגמרי במים השוצפים בעקבות מזג האויר הגשום והסוער.
אנשים אמרו לי שמכונית כזו שטבעה ב-90 אחוז במים, היא מכונית אבודה שאפשר לזרוק למיחזור כיוון שתיקון החלקים בה שהתמלאו מים, יעלה לבסוף יותר ממכונית חדשה.  האם זה נכון?
לצפיה ב-'יש בזה משהו, כי גם אם כרגע עובד, קשה לדעת מתי '
יש בזה משהו, כי גם אם כרגע עובד, קשה לדעת מתי
31/10/2015 | 00:03
1
115
יופיעו תקלות בגלל קורוזיה.
מעבר לזה שניקוי הרכב מהבוץ והמים, בעיקר פנים הרכב, עלול להיות הליך ארוך ומפרך.
לצפיה ב-'>> תודה רבה enigo'
>> תודה רבה enigo
01/11/2015 | 09:58
36
תודה לך
לצפיה ב-'39 PSI לרכב ???'
39 PSI לרכב ???
30/10/2015 | 22:15
45
147
היי
 יש לי רכב מיצובישי ספייס 
ותהיתי לגבי כמה PSI אני צריך למלא ולכן התקשרתי למוסך והוא אמר לי 32 בכל צד קדימה ואחורה

אבל מה לעשות  , אני בן אדם של יותר מדעה אחת  ולכן - הסתלתי במדבקה שעל הפח של הדלת כניסה לנהג : 
ולפי...
המשך>>
היי
 יש לי רכב מיצובישי ספייס 
ותהיתי לגבי כמה PSI אני צריך למלא ולכן התקשרתי למוסך והוא אמר לי 32 בכל צד קדימה ואחורה

אבל מה לעשות  , אני בן אדם של יותר מדעה אחת  ולכן - הסתלתי במדבקה שעל הפח של הדלת כניסה לנהג : 
ולפי זה ( אני אמור למלא 39 בשניהם ???)

הסתכלו כאן : במדבקה : ובאפיון הצמיג על פי הרישון

למלא 39  ?( קדימה ואחורה) ?

לצפיה ב-'האם התקנה של לוחית זיהוי מקדימה על הרכב תלויה'
האם התקנה של לוחית זיהוי מקדימה על הרכב תלויה
30/10/2015 | 18:22
16
150
בגובה חשבון הבנק של הבעלים?
לאחרונה אני עובר כמעט יומיום באחד הישובים היותר מבוססים בארץ, יוצא לי לראות שם באופן די קבוע שני כלי רכב ללא לוחית זיהוי קדמית (ולא, אין חורים בפגוש, ואין לוחית "שנפלה" על הדש ליד החלון הקדמי).
אחד מהם זה A8 והשני ריינג' רובר. לשתי המכוניות יש בפגוש מקום שמיועד ללוחית הזיהוי כך שאין שום דבר עם "כיעור" הרכב כתוצאה מהלוחית...
את בעל האאוידי יצא לי גם לראות נוהג בכביש החוף בשעת פקקים, גם על הכביש הוא מתנהג כאילו הכביש שייך לו.
לצפיה ב-'זה בהמשך לדיון שהיה כאן על הקורבט הזו.'
זה בהמשך לדיון שהיה כאן על הקורבט הזו.
30/10/2015 | 19:41
4
29
לצפיה ב-'כנראה שלוקחים את הסיכון בקבלת דו"ח של 500 ש"ח'
כנראה שלוקחים את הסיכון בקבלת דו"ח של 500 ש"ח
01/11/2015 | 19:34
3
50
או שאין סיכון בכלל.
כמעט ולא יצא לשמוע(אם בכלל) על דו"ח כזה שניתן.
תמיד ניתן לתרץ זאת - "אני בדרך לתחנת המשטרה להודיע על אובדן/גניבה ואח"כ למכון להטביע חדש".
לצפיה ב-'רק שאם אין לך אפילו זכר ללוחית(חורים/מיקום מיועד וכו') '
רק שאם אין לך אפילו זכר ללוחית(חורים/מיקום מיועד וכו')
02/11/2015 | 00:08
2
47
רק שאם אין לך אפילו זכר ללוחית(חורים/מיקום מיועד וכו') התירוץ לא יתפוס.
לצפיה ב-'אז קבל תרוץ נוסף - הרכב יצא הרגע מפחחות וצבע'
אז קבל תרוץ נוסף - הרכב יצא הרגע מפחחות וצבע
02/11/2015 | 04:38
1
49
והוחלף לו מגן/פגוש/טמבון קדמי.
לצפיה ב-'זה דבר שקל מאוד לבדוק'
זה דבר שקל מאוד לבדוק
02/11/2015 | 05:37
47
אם הרכב בדיוק יצא מפחחות אמורה להיות לבעל הרכב קבלה. חוץ מזה, כל הפחחים שאני ראיתי יודעים להרכיב את לוחיות הרישוי אחרי שהם מחליפים פגוש.
לצפיה ב-'גם לי יצא לראות ראנג רובר אחד או שניים ללא לוחית'
גם לי יצא לראות ראנג רובר אחד או שניים ללא לוחית
30/10/2015 | 22:59
5
85
ובמבט עמוק יותר גם אין לו מקום או סימון ללוחית קדמית, כנראה שלאט לאט משרישים את העניין של לוחית מאחור בלבד.
לצפיה ב-'יש מקום באמצע הפגוש ללוחית (בריינג' שאני ראיתי) ובכל זאת אין'
יש מקום באמצע הפגוש ללוחית (בריינג' שאני ראיתי) ובכל זאת אין
01/11/2015 | 21:36
4
44
לו אחת.
לצפיה ב-'במספר מדינות בארה״ב'
במספר מדינות בארה״ב
02/11/2015 | 05:40
3
48
החוק מחייב רק לוחית מאחור. המספר הזה הולך ומצטמצם עם הגברת השימוש בגביה אלקטרונית בכבישי אגרה. בחלק מהמדינות לי שמחייבות לוחית קדמית למי שכבר יש רכב עם לוחית אחת יש פטור, למרות שמי שמוציא לוחיות חדשות חייב שתיים.
לצפיה ב-'בדקתי, אנחנו לא שייכים חוקית לארה"ב (מוניטרית זה כבר'
בדקתי, אנחנו לא שייכים חוקית לארה"ב (מוניטרית זה כבר
02/11/2015 | 21:18
1
21
עניין אחר).
לצפיה ב-'אבל זו הסיבה'
אבל זו הסיבה
04/11/2015 | 20:10
8
שאפשר בכלל להשיג מכוניות בלי מקום ללוחית קדמית. לא תמצא מכונית שמיוכדת לכבישים ציבוריים בלי מקום ללוחית אחורית כיוון שזה לא חוקי בכל מקום בעולם, אז אף אחד לא מיצר דבר כזה.
לצפיה ב-'גם בקנדה (לפחות בקוויבק - יש טוענים שזה לא קנדה)'
גם בקנדה (לפחות בקוויבק - יש טוענים שזה לא קנדה)
03/11/2015 | 12:21
6
לצפיה ב-'פרארי בצהלה גם ללא לוחית רישוי קדמית'
פרארי בצהלה גם ללא לוחית רישוי קדמית
02/11/2015 | 15:56
3
43
אבל שם באמת זה מכער את האוטו נורא...
לצפיה ב-'אתה מתכוון לאדומה? או צהובה?'
אתה מתכוון לאדומה? או צהובה?
02/11/2015 | 18:03
37
אני לא זוכרת לאיזה מהן חסרה לוחית....
לצפיה ב-'בטח גנבו לו את הלוחית כי הסמל לא התפרק '
בטח גנבו לו את הלוחית כי הסמל לא התפרק
02/11/2015 | 21:20
1
7
לצפיה ב-''
02/11/2015 | 22:09
4
לצפיה ב-'לוח הקלדה קוד בקודן התפורר, אפשרי להחליף ?'
לוח הקלדה קוד בקודן התפורר, אפשרי להחליף ?
30/10/2015 | 15:31
7
86
ברכב של האישה יונדאי גטס 2007, התפורר הגומי של המספרים בלוח הקשה.

האם אפשרי לרכוש רק את הגומי ? מאיפה  ?

צורפת תמונה,תודה מראש לכל המסייעים בדבר
לצפיה ב-'לא מאמין שאפשר לרכוש רק את הגומי'
לא מאמין שאפשר לרכוש רק את הגומי
30/10/2015 | 17:54
6
63
מצד שני, התקנת קודן היא עניין לא יקר - בדוק כמה ידרשו רק עבור הלוח אצל מתקין אזעקות.
לצפיה ב-'בטח שניתן !!! '
בטח שניתן !!!
30/10/2015 | 23:00
63
בכל מקום שמתקינים, עלות משוערת בין 30 ל-50.

לצפיה ב-'אני קניתי אצל מתקין רק את הגומי.'
אני קניתי אצל מתקין רק את הגומי.
30/10/2015 | 23:34
4
67
עלה 80 שקל נדמה לי. לא בדיוק הסוג הזה.
לצפיה ב-'נשמע כמו מחיר קצת יקר...'
נשמע כמו מחיר קצת יקר...
31/10/2015 | 00:01
3
59
לכל לוח הפיקוד!
80 שקלים רק לגומי? הזוי.
לצפיה ב-'יש כתובת של חנות באזור המרכז? חולון/ראשון/בת ים/ת"א?'
יש כתובת של חנות באזור המרכז? חולון/ראשון/בת ים/ת"א?
31/10/2015 | 00:07
47
אשמח לקבל המלצה על חנות ספציפית, קיבלתי הצעה מקומבינטור ב380 ש"ח, אמרתי לו יקר אז אמר מחיר אחרון 300 ... ולו זה עולה יותר ושהו מפסיד עלי חחחח

נשמע לי המון והזוי 

תודה רבה 
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי שבאינטרנט אפשר למצוא ב-50 + משלוח'
עכשיו ראיתי שבאינטרנט אפשר למצוא ב-50 + משלוח
31/10/2015 | 09:10
1
60
אבל אני הייתי צריך את זה דחוף כי היה מאוד קשה להתניע את הרכב, וגם לא הייתי בטוח באבחון. פשוט לוח המקשים הפסיק להגיב. הגומי היה שלם אבל כנראה התקשה בגלל הגיל והקור. אז 80 שקלים כולל אבחון והתקנה, לא נורא.
לצפיה ב-'זה לא רק גומי. בלחצן יש פחם מושקע.'
זה לא רק גומי. בלחצן יש פחם מושקע.
02/11/2015 | 11:44
8
לצפיה ב-'פנס מזדה אחורי'
פנס מזדה אחורי
30/10/2015 | 14:45
1
61
שלום, יש לי רכב מזדה 2 סדאן, הנורה בפנס האחורי צד שמאל אינה נדלקת כאשר אני שם רוורס או ברקס. מתי הנורה צריכה לדלוק-מה מפעיל אותה (הנורה לא שרופה)
תמונה מצורפת- מודגש בצהוב
לצפיה ב-'אור ערפל אחורי.'
אור ערפל אחורי.
30/10/2015 | 17:13
17
לצפיה ב-'התייעצות עם החברים לגבי תופעה (לפני הגעה למוסך) , a3 03'
התייעצות עם החברים לגבי תופעה (לפני הגעה למוסך) , a3 03
29/10/2015 | 19:25
67
שלום לכולם

בימים החמים כאשר אני נוסע עם הרכב ועולה על במפרים ישנו רעש חזק של "דלת חורקת" , כנ"ל לגבי פניות שאני מבצע .
כאשר מגיע החורף ומזג האוויר הקר - הרעשים נעלמים לגמרי . מישהו יכול לכוון אותי מזה יכול להיות ?
אגב , איפה נמצא החיישן שמן ? sensor oil

תודות לעונים
לצפיה ב-'הגדרת ג'יפון'
הגדרת ג'יפון
29/10/2015 | 17:51
10
95
אני ממלא דלק בתחנת סונול מכבים שברמת גן [אלוף שדה]. כעיקרון על כל מילוי מקבלים אפשרות לשטיפה חיצונית הרכב ב- 10 שקלים. לאחרונה הם המציאו פטנט: שטיפה חיצונית של ג'יפון ב- 15 שקלים והרכב שלי סוזוקי קרוסאובר מוגדר על ידם כג'יפון.
יש לי שאלה והערה: השאלה - מי מגדיר מהו ג'יפון? ההערה - בכניסה לתחנה מפורסם המבצע, שאלתי את מנהל התחנה מדוע דורשים 15 שקלים עבור שטיפת ה"ג'יפון" שלי ותשובתו הייתה כי המבצע כפוף לתקנון והראה לי על לוח הקרוב למשרדו הודעה דומה לזו שרואים מהכביש כשעליה מודבקת פיסת נייר 10x8 ס"מ בכתב יד והוא אומר: זה התקנון.
אז כמובן שאני אסיק את המסקנות שלי ואחפש תחנה אחרת למלא בה דלק, אבל חשוב לי לקבל תשובה לשאלתי והתייחסות להערתי.
תודה למשיבים,
יוסי 
לצפיה ב-'זה מאד סובייקטיבי '
זה מאד סובייקטיבי
30/10/2015 | 08:02
2
55
ג'יפון = ג'יפ קטן הגבול ביניהם לעתים אולי מעורפל. ההגדרה העממית מבוססת בעיקר על המראה החיצוני. דמיון לג'יפ אבל קטן יותר.

כמובן שאם אתה רוצה להגיע לניתוח "מדעי" יותר אז להלן חלק מהמאפיינים שיעזרו לקבוע שמדובר ב"ג'יפון":
א. גלגלים גדולי קוטר וגדולי חתך ביחס למרכב בהשוואה לפרייבטים, יכול להתלוות בצמיגים קובייתיים או לפחות בצמיגים "פחות כבישיים" כלומר לפחות מעט נטייה לשבילים. מעבר לזה יש עניין של מרווח גחון זוית נטישה וזוית הגישה שיהיו טובים מב"פרייבט" וזה נגזר כבר מהדבר הטריויאלי שהרכב גבוה יותר או מלפחות מעט יותר...
ב. גלגל ספייר תלוי על הדלת האחורית.
ג. דלת אחורית, ציר הפתיחה בצד ולא למעלה
ד. אופצית שילוב 4*4 מתלים ארוכים יותר, [ולמשל אופציית ניתוק דיפרנציאל לא תמצא בג'יפונים]
ה. למניעת בילבול עם הג'יפ הגדול יותר: נפח מנוע קטן או שווה 1.6

כמובן שלא חייבים את כל הסעיפים [ולא סעיפים ששכחתי...] כדי להגדיר כ"ג'יפון" אלא מספיק חלק.

ויש גם צד שני למטבע:
יתקיימו גם חלק מהמאפיינים הבאים. שוב, לא בהכרח כולם:
כלי רכב אלו יציבים פחות מרכבי כביש, התנהגות הכביש שלהם פחות טובה.
ב. כבדים ופחות אוירודינמיים ולפיכך צורכים דלק רב מה"פרייבט המקביל".
ג. כלי רכב אלו נתפסים יותר כסמל למעמד חברתי וטיולים בחיק הטבע, מאשר לצליחת מסלולי עבירות קשים.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
30/10/2015 | 09:18
1
40
הבנתי את המאפיינים. אולי אמקד את שאלתי: האם יש גורם רשמי שקובע זאת?
לצפיה ב-'לא. כל יצרן, סוכן או סוחר רכב משומש יכול להחליט מה שבא לו'
לא. כל יצרן, סוכן או סוחר רכב משומש יכול להחליט מה שבא לו
30/10/2015 | 09:44
45
תסתכל במחירון יד 2. מזדה CX5 נמצא בין הג'יפים, סובארו פורסטר גם כן. לעומת זאת סובארו XV וסוזוקי קרוסאובר בפרטיות. לא ממש ברור למה.
לצפיה ב-'אכן כדאי שתמצא תחנת דלק אחרת'
אכן כדאי שתמצא תחנת דלק אחרת
30/10/2015 | 10:05
6
52
אין הגדרה, כל אחד מגדיר מה שבא לו. לקרוא לקרוסאובר ג'יפון זה מתיחה מעבר לגבולות הטעם הטוב. גם לא ברור למה להעביר ג'יפון דרך מתקן שטיפה אמור לעלות יותר ממכונית פרטית אבל ניחא. הוא לא החזיר הראשון והאחרון שרק מחפש לחלוב אנשים.
לצפיה ב-'כששטיפה עולה בדרך כלל בין 25 ל-30 שקלים, לקרוא למי שמבקש'
כששטיפה עולה בדרך כלל בין 25 ל-30 שקלים, לקרוא למי שמבקש
30/10/2015 | 17:57
5
56
15 שקלים על שטיפה "חזיר" זה קצת מוגזם, לא? אפילו אם על רכב אחר הוא דורש רק 10 שקלים.
פעם ההגיון היה שג'יפים (וכלי רכב מסחריים) גדולים יותר, ולא פעם גם מלוכלכים יותר. היום באמת שאין לכך כל צידוק. אבל מכיוון שזה נוהג שהשתרש, ואנשים משלימים איתו - אז ממשיכים. יש לכך עוד הרבה דוגמאות בעולם הצרכני.
לצפיה ב-'הוא לא שאל למה ג'יפים משלמים יותר, הוא שאל למה הסוזוקי'
הוא לא שאל למה ג'יפים משלמים יותר, הוא שאל למה הסוזוקי
30/10/2015 | 18:16
2
48
קרוסאובר שזה כולה SX4 עם איפור משלמת כמו ג'יפ, גם אני לא מבין למה מישהו יחליט שהקרוסאובר (או S Cross בשמה האמיתי) תיחשב כמו לנד קרוזר או אפילו טוסון.
מה השלב הבא? פנדה 4X4 זה ג'יפ?
לצפיה ב-'הרי אמרתי במפורש - אין לכך שום צידוק'
הרי אמרתי במפורש - אין לכך שום צידוק
30/10/2015 | 18:23
1
41
אין גם שום סיבה שטוסון ישלם יותר ממשפחתית על שטיפה חיצונית במכונה. העבודה זהה. ההבדל בשטח הפח זניח, ובמילא רוב הזמן בניגוב מושקע במסגרות הדלתות וכו'.
אבל מכיוון שזה משהו עם שורשים בעבר, שאנשים כבר השלימו איתו - אז ממשיכים איתו.
למה סודה עולה כפול ממים מינראליים? הרי ההבדל בעלות היצור זניח (במילא רוב העלות היא הביקבוק וההפצה). אבל אנשים מוכנים לשלם - אז גובים...
לצפיה ב-'בד"כ המבצעים האלה לא כוללים ניגוב'
בד"כ המבצעים האלה לא כוללים ניגוב
01/11/2015 | 14:42
7
לצפיה ב-'לא חושב שזה מוגזם, קולה קרוסאובר של סוזוקי'
לא חושב שזה מוגזם, קולה קרוסאובר של סוזוקי
01/11/2015 | 14:40
1
37
יותר קטנה מרוב הסדאנים המשפחתיות. זאת לא הנחה שהוא עושה למען צדק חברתי. זאת הנחה שאמורה להביא קליינטים לתדלק אצלו. אני לא מבין גדול בשיווק, לא לפרטיים ליתר דיוק, אבל להרגיז לקוחות נשמע רעיון לא מוצלח. היה עדיף לא לעשות מבצע בכלל. ותשאל כמה עסקים שמכרו קופונים בבאליגם, גרופון ושות' ואז ניסו להתנער מהקופונים.

בתחנת הדלק שבה אני נוהג לתדלק+לשטוף זה רק 5 שקל ולא נראה שהולך לו רע בכלל. לפעמים אני מוותר על השטיפה בגלל התור הארוך. לפעמים גם על התדלוק מאותה סיבה. רק על רכב מסחרי הוא לוקח יותר ואין לי מושג מה נכנס אצלו לקגוריה הזו.

אני מוצא את זה די מקומם לגבות כסף רק כי אפשר. כמו בתי קפה שמוסיפים תוספות הזויות על קרח, חלב סויה, חלב דל שומן, וכו'. אין פה כללים, כל אחד מחליט מה מתאים לו. אני נאמן מאד לעסקים שהיו הוגנים איתי ומשתדל להתרחק מעסקים שאכזבו אותי בעבר. אבל כאמור כל אחד עושה מה שמתאים לו.
לצפיה ב-'*כולה* '
*כולה*
01/11/2015 | 14:43
7
לצפיה ב-'מממיר קטליטי בעקבות הצפה'
מממיר קטליטי בעקבות הצפה
29/10/2015 | 09:43
4
66
בוקר טוב
עקב מעבר בשלולית עמוקה יש לי תקלה ברכב
כ 200 מטר אחרי מעבר השלולית המנוע התחיל לקרטע, יוצא עשן לבן ומסריח מהאגזוז ובצג מחשב הרכב מופיעה ההודעה כשל בממיר הקטליטי.
האם יכול להיות שזה מצב זמני שלאחר ייבוש יעבור?
האם ניתן לנסוע עם הרכב?
(במוסך אמרו לי להזמין גרר , נראה לי לא הגיוני בהתחשב בכך שהמחשב מסמן ממיר קטליטי בלבד)
תודה על העזרה
לצפיה ב-'עכשיו הוא יבש או רטוב?'
עכשיו הוא יבש או רטוב?
29/10/2015 | 10:45
2
15
לצפיה ב-'מבדיקה שעשיתי הבוקר'
מבדיקה שעשיתי הבוקר
29/10/2015 | 12:42
1
55
זה קרה אתמול
מבדיקה שעשיתי היום המצב השתפר, הרכב מקרטע פחות והפסיק להוציא עשן לבן.
מופיעות במחשב הרכב שתי הודעות לסירוגין
האחת לגבי כשל בממיר הקטליטי
השנייה לגבי זיהום אוויר

לצפיה ב-'אישית היתי נוסע כנראה למוסך '
אישית היתי נוסע כנראה למוסך
29/10/2015 | 16:15
43
אבל אני לא לוקח שום סוג של אחריות והכי בטוח לגרור.
לצפיה ב-'אם חצית את השלולית כשהמנוע פועל, לא סביר שנכנסו מים לאגזוז'
אם חצית את השלולית כשהמנוע פועל, לא סביר שנכנסו מים לאגזוז
29/10/2015 | 11:06
64
אז ייתכן שהבעיה היא לא בממיר הקטליטי אלא במים שחדרו למחברים חשמליים כלשהם. אולי אלה של חיישני החמצן, ואולי אחרים.
לא ברור מה זה מנוע מקרטע, אבל אם יש לך זיופים, כלומר פיצוצים באגזוז, אז באמת לא רצוי לנסוע עם הרכב, כי זה יגמור את הממיר הקטליטי, אם הוא לא גמור כבר.
לצפיה ב-'נזקי ברד ברכב חדש '
נזקי ברד ברכב חדש
28/10/2015 | 23:44
4
169
אז כחלק מהנזקים שמזג האוויר המטורף באזור השרון בימים האחרונים, הברד המפלצתי שלי יום ראשון השאיר את חותמו על הרכב (יונדאי i10 בת 5 חודשים). השאיר פגיעות קטנות בפח (בקוטר כדור פינג פונג בערך) בגג, מכסה המנוע ובדלת 

יש משהו לעשות עם זה?
שווה לטרוח לתקן?
לצפיה ב-'שווה לבדוק אם הביטוח שלך מכסה נזקי ברד'
שווה לבדוק אם הביטוח שלך מכסה נזקי ברד
29/10/2015 | 00:29
104
בדרך כלל כן. יכול להיות שאת חלק מהפגיעות אפשר לתקן בקלות, אבל לא בטוח שבכולם.
לצפיה ב-'כן, PDR בפ"ת למשל יודעים לתקן את זה בלי פחחות '
כן, PDR בפ"ת למשל יודעים לתקן את זה בלי פחחות
29/10/2015 | 10:46
2
166
לצפיה ב-'יש לך מושג מה המחיר?'
יש לך מושג מה המחיר?
29/10/2015 | 17:56
1
67
יש איזה 4-5 פגיעות בכמה מקומות שונים ברכב...
לצפיה ב-'המחיר משתנה בהתאם למיקום ועומק הנזק, '
המחיר משתנה בהתאם למיקום ועומק הנזק,
30/10/2015 | 23:03
63
ממליץ לבצע PDR ולא תיקון פחחות שיגרום לירידת ערך עצומה לרכב,

כמו כן , את יכולה לבדוק אפשרות להפעיל את הפוליסת ביטוח שלך על נזקי הברד.
לצפיה ב-'שאלת אסטטיקה , רבותיי '
שאלת אסטטיקה , רבותיי
28/10/2015 | 17:12
63
כל יום בדרך הביתה אני עוברת ליד מפעל בטון. ואיזה יום כנראה עברתי בשלולית שבעצם לא הייתה שלולית מים אלא שלולית בטון נוזלי. יש לי שפריצים של בטון על החצאית ליד הגלגלים בצד ימין (גם ליד הקדמי גם ליד האחורי).
השאלה שלי - יש טיפ איך לנקות את זה? ז"א בלי לשפשף את הצבע של החצאית?
הבטון רק על החצאית , אין על חלקי הפח כמו כנף או דלת.
תודה לכל מי שיענה!
לצפיה ב-'המלצה על פחח'
המלצה על פחח
28/10/2015 | 14:48
3
84
שלום חברים,
קרובת משפחה בעלת סיריון 2005 מעונינת לגשת לפחח לתיקוני פח קלים.

אשמח להמלצות על איש מקצוע איכותי ואמין שלא ינצל את חוסר ההבנה של לקוח/לקוחה.

אזור מבוקש : ת"א, ר"ג

תודה מראש,
דניאל.
לצפיה ב-'חולון הולך?'
חולון הולך?
28/10/2015 | 17:26
55
פעמיים עשו לי פחחות ופעמיים הייתי יותר ממרוצה. גם פחחות וגם התאמת צבע קבלו ציון "מושלם" אצלי.
חפש "מינו ברדה" פחחות רכב.
אין לי מושג איפה בדיוק בחולון  הם יושבים  - מכירה אותם דרך מקום העבודה ואת הרכב שלי (הכוונה לפרטי שלי - לא לרכב חברה) לקחו והחזירו לעבודה שלי וזה חסך לי המון זמן וכאב ראש....
לצפיה ב-'מוסך גלית בתל אביב'
מוסך גלית בתל אביב
28/10/2015 | 23:55
40
לא מהזולים אבל אנשי מקצוע מהשורה הראשונה
לצפיה ב-'כדי להגביר דיון, קח דיעה מהאופוזיציה: מיותר'
כדי להגביר דיון, קח דיעה מהאופוזיציה: מיותר
30/10/2015 | 16:02
40
אלא אם מדובר במצב מדורדר על באמת. תעלה תמונות אז ניתן יהיה לדעת "אם לכאן או לשם?"

אם זה סתם קריזה להעלמת דפיקות ושריטות קטנטנות ומרובות אז יש לחשב כדלהלן: סיריון 2005. כמה שווה הרכב? כמה יהיה שווה אחרי הפחחויות...? מה איכות התיקון? כמה זמן יחלוף [את זה בעלת הרכב תידע. היא יודעת אולי האם זה קרה באירוע ספורדי או שמדובר באירועים חוזרים?] עד ש"יאספו" סימני דפיקות דנדשים? וכד'
לצפיה ב-'מגבים'
מגבים
28/10/2015 | 10:33
1
82
פעם ראשונה בחיים שלי שקניתי מגב, וגם זה אחרי שבן עוולה דפק לי אותו מהחלון. ואני שואל - אין איזו דרך למנוע גניבה של מגבים, כי זה מתפרק תוך שניה, אפשר לגנוב את זה בכלום זמן. זה עד כדי כך גניב ?
לצפיה ב-'לא. אין דרך אבל זה נדיר שגונבים מגבים. '
לא. אין דרך אבל זה נדיר שגונבים מגבים.
28/10/2015 | 12:03
65
אני זוכר שפעם, לפני שנים, כולם היו בקיץ מפרקים את המגבים. לא יודע למה..., ואז בגשם הראשון תמיד היתה מכה של גניבות מגבים.
לצפיה ב-'המלצה למוסך עבור סוזוקי?'
המלצה למוסך עבור סוזוקי?
27/10/2015 | 22:41
3
50
אזור פ"ת/ ת"א/ חולון
לצפיה ב-'סוזוקי חדש? לא חדש? ישן מאוד? עדיין באחריות?'
סוזוקי חדש? לא חדש? ישן מאוד? עדיין באחריות?
28/10/2015 | 12:18
2
55
בעיקרון אני ממליץ על מוסך נשר בתל אביב או שרותים לרכב ליד בלומפילד. שניהם מורשי היבואן.
לצפיה ב-'ספלאש חדשה. טיפול ראשון '
ספלאש חדשה. טיפול ראשון
28/10/2015 | 14:27
1
18
לצפיה ב-'אז בטח שרצוי מוסך מורשה, אז אחד מהשניים שציינתי'
אז בטח שרצוי מוסך מורשה, אז אחד מהשניים שציינתי
28/10/2015 | 18:38
25
לצפיה ב-'מאזדה לאנטיס 2003 ,רעש בנסיעה '
מאזדה לאנטיס 2003 ,רעש בנסיעה
27/10/2015 | 09:54
7
66
שלום
ברשותי מאזדה לאנטיס, בימים האחרונים יש רעש כמו של משהו משוחרר מכיוון הגלגל האחורי,
לקחתי את הרכב למוסך (לא מורשה) הרימו את הרכב על הליפט, בדקו ולא ראו כלום.
עשיתי סדר בתא מטען, וראיתי שאין כלום משוחרר שם,
צמיגים לא  היה שום בעיות לאחרונה, ולא הוחלף אגזוז לאחרונה.
במוסך טוענים שלא נראה להם שזה בולמים.

מה לדעתכם אפשר לעשות בשביל לעלות על הבעיה?
אני מפחד ללכת לסתם מוסך שלא יתחילו "לנחש" תקלות.
האם כדאי ללכת למוסך מורשה?

ואני חייב לציין שממה שהרגשתי בנסיעות במהירות גבוהה לא שומעים את הרעש.
לצפיה ב-'מישהו???'
מישהו???
28/10/2015 | 08:23
20
?
לצפיה ב-'לא ברור מה זה "רעש של משהו משוחרר"'
לא ברור מה זה "רעש של משהו משוחרר"
28/10/2015 | 22:13
5
15
לצפיה ב-'כמו רעש של ברזל משוחרר'
כמו רעש של ברזל משוחרר
29/10/2015 | 08:06
4
35
בעמידה ברמזור לא מרעיש כלל,
כשהרכב בנסיעה יש רעש כאילו ברזל משוחרר מכיוון הגלגלים האחוריים
לצפיה ב-'קרה לי פעם, הסיבה היתה אבן שנתקעה בקליפר'
קרה לי פעם, הסיבה היתה אבן שנתקעה בקליפר
29/10/2015 | 11:34
3
34
מייצר מין צליל של שפשוף כאילו משהו משוחרר שם ונוגע במשהו אחר.
אם הכוונה לצליל שהוא יותר של צלצול, אז אין לי כרגע רעיון.
לצפיה ב-'מה זה קליפר?'
מה זה קליפר?
29/10/2015 | 11:59
2
298
והכוונה היא אכן רעש של משהו משוחרר כפי שרשמת
לצפיה ב-'תציץ אל הגלגל שלך. אתה אמור לראות מעין צלחת מתכת מבריקה'
תציץ אל הגלגל שלך. אתה אמור לראות מעין צלחת מתכת מבריקה
29/10/2015 | 12:52
1
38
זה הדיסק.
בחלק העליון של הדיסק תראה מעין גוש מתכת מאסיבי עם צינורות שמתחברים אליו. זה הקליפר. הוא מחזיק את הרפידות ולוחץ אותן אל הדיסק כדי לייצר את הבלימה. לפעמים נתקע שם לכלוך - אבן, חתיכת מתכת - ומתחכך קבוע בדיסק, וזה יוצר רעש חיכוך בולט.
לצפיה ב-'פירקתי את הגלגל האחורי'
פירקתי את הגלגל האחורי
01/11/2015 | 08:23
8
ואין שום ליכלוך או משהו אחר שנתקע שם,

כנראה צריך לקחת למוסך,
לצפיה ב-'2 שאלות על רפידות בלמים ושמאי רכב'
2 שאלות על רפידות בלמים ושמאי רכב
27/10/2015 | 14:23
51
שלום,

שתי שאלות של הדיוט:

1. ברשותנו טויוטה יאריס 2013, בטיפול 15אלף האחרון אצל היבואן אמרו לנו שצריך להחליף רפידות בלם קדמיות בגלל שחיקה ("נשאר בערך 30%", ככה אמרו), הקילומטראז' שלנו הוא בערך 35 אלף KM ואנחנו משתדלים לנהוג באופן מתון ללא האצות ובלימות מיותרות. האם בהתחשב בנתונים אלה זה סביר שבאמת הגיע הזמן להחליף רפידות או שסתם ניסו לגרום לנו לבזבז אצלם יותר כסף?

2. כיום אין לנו ביטוח מקיף (יש צד ג') מכיוון שהמחיר שהיו מציעים לנו היה מאוד גבוה כיוון שלא היה לנו העדר תביעות (זה רכב ראשון במשפחה). כעת חידשתי את הצד ג' ושאלתי על הדרך כמה יעלה מקיף אלה שהפעם אמרו לי שלא ניתן לתת לי הצעת מחיר ללא מסמך של שמאי שמעיד שהרכב לא עבר תאונות. השאלה היא כזו: כמה בערך עולה בדיקת שמאי כזו? ועד כמה והאם בכלל 3 שנים של העדר תביעות בביטוח חובה ושנה בביטוח צד ג' יורידו את המחיר?

תודה!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דיטקט סוכנות למודיעין וחקירות מיוחדות
דיטקט חקירות
עו
עו"ד איילה תל פז
פרחי את מרקו- משרד עו
פרחי את מרקו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה