לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'אופל מוקה'
אופל מוקה
28/12/2015 | 14:29
4
113
אני מתכוונת לקנות רכב הפנאי אופל מוקה, אשמח לקבל חוות דעת על הרכב
לצפיה ב-'אופל מוקה'
אופל מוקה
29/12/2015 | 00:26
1
92
כאן מבחן דרכים לאופל מוקה: http://musach.co.il/forum/showthread.php?t=5920
בברכה  -  רפי לין
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
29/12/2015 | 10:55
46
כן את האמת שכבר ראיתי כמה, אשמח אם מישהו יכול לתת חוות דעת מניסיונו האישי :)52
לצפיה ב-'אני לא אתן לך עוד לינקים למבחני דרכים, מניח שקראת כבר כמה'
אני לא אתן לך עוד לינקים למבחני דרכים, מניח שקראת כבר כמה
29/12/2015 | 10:30
1
85
אוטו נחמד, מרווח טוב לארבעה, מנוע חזק (אבל זו לא מכונית ספורט, כן?), איכות בניה טובה, מתלים קצת קשים, לא הכי חסכוני.
כדאי לשים לב שיש די הרבה רמות אבזור, עם בקרת אקלים ובלי, עם מערכת מולטימדיה ובלי וכן הלאה. אז לשים לב לזה אם קונים משומש.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
29/12/2015 | 10:58
20
לצפיה ב-'קיה פיקנטו לחץ אוויר'
קיה פיקנטו לחץ אוויר
27/12/2015 | 21:40
52
1754
אהלן.
אז כמה לחץ אוויר צריך למלא בצמיגים? 31 מאחורה ו-33 מקדימה? או 32 בשניהם (ממוצע)?
המשך>>
אהלן.
אז כמה לחץ אוויר צריך למלא בצמיגים? 31 מאחורה ו-33 מקדימה? או 32 בשניהם (ממוצע)?
לצפיה ב-'מחפשת מוסך פולסווגן לטיפול ברכב'
מחפשת מוסך פולסווגן לטיפול ברכב
27/12/2015 | 19:25
3
60
משנת 2007 אני מטפלת במוסך היבואן
מחפשת המלצה למוסך מורשה טוב להוזיל עלויות
באזור בני ברק או המסגר בת'א

לצפיה ב-'כשהיתה לי VW פולו לפני כמה שנים, טיפלתי במוסך רון '
כשהיתה לי VW פולו לפני כמה שנים, טיפלתי במוסך רון
28/12/2015 | 11:11
2
67
הייתי מרוצה. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/12/2015 | 11:43
14
לצפיה ב-'מוסך רון? מרוצה? אתה רציני?'
מוסך רון? מרוצה? אתה רציני?
31/12/2015 | 18:29
8
לצפיה ב-'טויוטה יאריס - דעתכם'
טויוטה יאריס - דעתכם
27/12/2015 | 14:12
5
99
שלום,
אשמח לשמוע ביקורות ואת דעתכם לגבי טויוטה יאריס,אוטומט (לא רובורטי), שנת 2006, עשתה 70 אלף ק"מ.

תודה רבה!
לצפיה ב-'תלוי במחיר, היו שנים שרצו עליהם מחירים לא הגיוניים'
תלוי במחיר, היו שנים שרצו עליהם מחירים לא הגיוניים
27/12/2015 | 15:13
2
32
לצפיה ב-'34,000 שח'
34,000 שח
27/12/2015 | 15:37
1
19
לצפיה ב-'לפי מחירון יד2 קורולה ויאריס מ 2006 עולות אותו דבר '
לפי מחירון יד2 קורולה ויאריס מ 2006 עולות אותו דבר
27/12/2015 | 15:55
67
נשמע שמצאת אחת שמורה יחסית, החלטה שלך, רכב שנחשב סופר אמין
לצפיה ב-'מכונית מצויינת - לא שווה את הכסף!'
מכונית מצויינת - לא שווה את הכסף!
27/12/2015 | 16:31
1
88
יש כל כך הרבה מכוניות טובות לא פחות, שעולות הרבה פחות, שממש חבל להתעקש על הטויטות.

למשל דיההטסו סיריון, שמכלוליה הם מכלולים זהים לאלו של היאריס...
לצפיה ב-'לא לשל היאריס הזו, לדעתי'
לא לשל היאריס הזו, לדעתי
27/12/2015 | 21:31
78
אלא אם אני טועה והיאריס של 2006 היא מהדור הראשון.
אם כן, אז זה רכב קטן, די מיושן ביחס לשנתון הזה (הוצג ב-99 או 2000, אם אני זוכר נכון), ואכן לא ממש שווה את הכסף.
כמה עולה i10 או פיקנטו מהמודלים הראשונים? אם המחיר דומה, הייתי לוקח אותם, למרות שהם פחות חסכוניים. מכוניות יותר מודרניות, מאובזרות ובטוחות - וכמובן חדשות יותר.

לצפיה ב-'שברולט טרייל-בלייזר, בעד ו/או נגד'
שברולט טרייל-בלייזר, בעד ו/או נגד
27/12/2015 | 11:12
8
83
בוקר-אור לכולם,
אז אני מתבלט בקשר לרכב הזה, כן שמעתי את הדברים הבאים :
* זה מגיע עם משאבת דלק?
* הרכב שתיין
* שיכור שותה פחות
ועוד ועוד
אז בנסועה השנתית שלי ההבדל יהיה זניח מבחינת מה שיש לי עכשיו, אני "בוגר" שברולט אלרו עם מנוע גדול ודי אוהב רכבים אמריקאים מבחינת "איך הרכב מרגיש", לא מתכוון לנסוע איתו בשטח, אולי איזה שביל כורכר פה ושם, קוסם לי הגודל של הרכב ?(אני עם שלושה ילדים).
אשמח לדעת איך הרכב מבחינת אמינות, סחירות (כמה פחות מהמחירון הוא נמכר?) ובכלל אשמח לשמוע כל דעה לפה או לשם בקשר לרכב הנ"ל....

תודה,
שבוע טוב שיהיה!

לצפיה ב-'מוסיף-הרכב המיועד הוא שנת 2007,דגם של 7 מקומות,'
מוסיף-הרכב המיועד הוא שנת 2007,דגם של 7 מקומות,
27/12/2015 | 11:13
44
יד ראשונה עם 220K קילומטר

לצפיה ב-'מנוע חזק מאוד, רכב גדול ורך מאוד'
מנוע חזק מאוד, רכב גדול ורך מאוד
27/12/2015 | 21:32
59
פנים מאוד אמריקאי גם במובן השלילי - פלסטיקים פשוטים שלא מזדקנים טוב, ריפודי עור שמקבלים צבע מלוכלך די מהר.

לצפיה ב-'יש לי טריילבליזר'
יש לי טריילבליזר
27/12/2015 | 22:39
5
67
רכב גדול, מפנק, נוח. הפלסטיקים לא התפרקו כמו שאמרו לך, הריפודים אייכותיים.
מנוע חזק מאוד, נהנה לטפל בו ואין בכלל מה להשוות ליפניות.
כמובן שהגיל עושה את שלו אבל עם קצת תשומת לב ואהבה תקבל רכב מעולה
לצפיה ב-'לא אמרתי שהם התפרקו - אמרתי שהם לא מזדקנים טוב'
לא אמרתי שהם התפרקו - אמרתי שהם לא מזדקנים טוב
27/12/2015 | 22:58
4
55
הם נראו פשוטים וזולים מהרגע הראשון, ונראים עוד יותר זולים ופשוטים כמשומשים. בנוסף כמעט תמיד מתפתחים רשרושים מכל מיני מקומות. וזה על סמך יותר מטריילבלייזר אחד.
לגבי הריפוד תעיף מבט על הריפודים שלך, אחרי זה לך תסתכל איך נראה ריפוד של מרצדס בת עשר. אולי תבין את ההבדל.
ואתה צודק, אין מה להשוות ליפניות. אבל מלבד עניין ההספק, זה לאו דווקא מחמאה לטריילבלייזר.
ועדיין, כתחליף מיניוואן עם יכולת שטח קלה, עבור מי שלא נוסע הרבה (או מתקין גז), זו אופציה לא רעה.
מה שעוד צריך להגיד זה שהיו שתי גרסאות לאורך השנים, רגילה ומוארכת (נדמה לי XLT). האחרונה מרווחת יותר ועם תא מטען גדול יותר, אבל כמובן מסורבלת יותר בעיר ובשטח.
לצפיה ב-'תודה לכולכם! enigo אשמח אם תוכל להרחיב קצת'
תודה לכולכם! enigo אשמח אם תוכל להרחיב קצת
28/12/2015 | 07:22
3
40
למה אתה מתכוון בקשר לגרסה הארוכה, כי זו הגרסה שאני מתכוון לכוש (7 מקומות),  האם יש בעיות תמרון וחניה ברחבי העיר עם גודל הרכב הנ"ל? הרכב מיועד לרוב לפיזור הילדים בגנים/בתי ספר כאשר האישה תנהג, ואישתי כשרונית בטירוף אבל רוורסים ותמרונים לחניה וממנה זה לא כ"כ התחום שלה........
תודה רבה!
לצפיה ב-'זה רכב ארוך ורחב, עם ראות לא מבריקה אחורה ממה שאני זוכר'
זה רכב ארוך ורחב, עם ראות לא מבריקה אחורה ממה שאני זוכר
28/12/2015 | 08:57
2
45
(אבל אפשר תמיד לשים מצלמות). אם לאשתך יש בעיות חניה, והרכב הזה מיועד עבורה - וותר.
לצפיה ב-'כיום אני עם איסוזו טרופר ארוך,היא התרגלה אליו לגמרי'
כיום אני עם איסוזו טרופר ארוך,היא התרגלה אליו לגמרי
28/12/2015 | 09:18
1
45
יש הבדל מהותי באורך/רוחב בין הטרופר לבלייזר?
תודה

לצפיה ב-'לא בדקתי נתונים. לדעתי הטריילבלייזר ארוך יותר'
לא בדקתי נתונים. לדעתי הטריילבלייזר ארוך יותר
28/12/2015 | 10:28
36
אבל לפעמים הרושם מטעה.
נסה למצוא נתונים ברשת. זה לא אוטו כזה ישן.
לצפיה ב-'רכישת רכב יד 2'
רכישת רכב יד 2
26/12/2015 | 16:57
5
128
היי,

אני מחזירה לצערי את רכב הליסינג שלי מהעודה (ריה סיד סטיישן).
רוצה לרכוש רכב דומה :
-  5 דלתות
- 1600 סמק
- מושב אחורי רחב (2 כסאות בטיחות ובוסטר)
- בטיחותי ואמין
 - לא צרפתי
- עד 40000 ש"ח

הציעו לי באויס פורד פוקוס סטיישן 2011 (עלתה לכביש בנובמבר 2011) 115000 קילומטרז. ב 42000 ש"ח. 
חברים אומרים שיש בעיית גיר קשה בפורוד אבל לא בכל הדגמים
האם אתם ממליצים לי לרדת מהפוקוס?
לצפיה ב-'תבדוק אם נתנו עליה עכשיו 10 שנים אחריות לגיר, אולי שווה '
תבדוק אם נתנו עליה עכשיו 10 שנים אחריות לגיר, אולי שווה
26/12/2015 | 18:45
1
45
לצפיה ב-'יש 5 שנות אחריות על הגיר, 10 על המוח של הגיר'
יש 5 שנות אחריות על הגיר, 10 על המוח של הגיר
26/12/2015 | 21:38
75
ואכן הכריזו שמצאו את הבעיה, ויש עדכון תוכנה שפותר אותה. השאלה אם הפעם זה באמת נכון.
לדעתי? אחלה אוטו במחיר טוב - עם גיר דפוק. לא לכולם הוא מפריע, אגב, אבל לרוב. הימור.
עוד אופציה, אם אפשר לוותר קצת בתחום תא המטען - C4. מודל 2010 נמכרו עד לא מזמן ב-35K בלובינסקי טרייד עם שנתיים אחריות. אם עדיין יש להם מכוניות - שווה.
לצפיה ב-'אם תאפשרי לצרפתיות להכנס לחייך, הם ישתנו לטובה...'
אם תאפשרי לצרפתיות להכנס לחייך, הם ישתנו לטובה...
27/12/2015 | 11:14
66
בוקר טוב.  

קודם כל צריך לזכור שהשוק מוצף מכוניות, טובות מאוד בכל תקציב.

אבל להגדרות שלך, (5 דלתות, מושב אחורי רחב, בטיחותי ואמין), הצרפתיות עונות יפה מאוד, ומחיריהן באדמה.

לעניין הזה הפוקוס וה C4 נמצאות באותה ביצה - יש המון מכוניות למכירה ואין קונים.

אם תמצאי C4 יד ראשונה עם קילומטראז' נמוך וגיר אוטומטי רגיל, זו מכונית מצויינת עבורך.

מה אומרים חברי הפורום האחרים?

בעקיפין הבנתי שהפוקוס הרובוטית עם אחריות מורחבת לגיר היא קניה טובה... למעט שכשתרצי למכור אני חושש שהשוק שלה יהיה די חלש.

לצפיה ב-'למה לא לחפש קיה סיד שטיישן כמו שיש לך? יש מקומות עבודה'
למה לא לחפש קיה סיד שטיישן כמו שיש לך? יש מקומות עבודה
27/12/2015 | 19:34
1
50
שמאפשרים לך לקנות את הרכב שלך מהליסינג ככה את מקבלת רכב שאת יודעת (בערך) מה עבר עליו.
לצפיה ב-'כי הן משנת 2013 וזה יקר. הפוקוס היא 2011 ב 43000 שח'
כי הן משנת 2013 וזה יקר. הפוקוס היא 2011 ב 43000 שח
28/12/2015 | 09:47
19
לצפיה ב-'בחירת רכב מנהלים'
בחירת רכב מנהלים
26/12/2015 | 15:16
4
145
שלום. אני מחפש לקנות רכב מנהלים משנתון 2011-2012 . מעוניין לשמוע עוד דעות ותגובות על סוגי הרכבים שיכולים להיות היותר מומלצים בשנתונים האלה.
לצפיה ב-'כאילו לזרוק סתם שמות כמו "מזדה 6" ?'
כאילו לזרוק סתם שמות כמו "מזדה 6" ?
26/12/2015 | 16:44
48
לצפיה ב-'תוריד את הסופרב מרשימת האפשרויות '
תוריד את הסופרב מרשימת האפשרויות
27/12/2015 | 17:07
109
למרות שאני עומד לקבל את הסופרב השלישית שלי ומאוד מרוצה אבל מתישהו מתחילה צריכת השמן והגיר מזייף ומצריך טיפול  
לצפיה ב-'למה לא אופטימה'
למה לא אופטימה
29/12/2015 | 01:34
1
85
רכב מנהלים מפנק שווה לעשות נסיעת מבחן לראות כמה הוא טוב ...
לצפיה ב-'הסיבה היחידה לקנות אופטימה כמשומשת זה כי הערך שלה בטח'
הסיבה היחידה לקנות אופטימה כמשומשת זה כי הערך שלה בטח
29/12/2015 | 10:27
77
צנח לרצפה.
מצד שני, לך תמצא אוטו כזה משומש. בקושי מכרו אותו כחדש.
לצפיה ב-'מה דעתכם על לנציה אפסילון?'
מה דעתכם על לנציה אפסילון?
25/12/2015 | 19:04
3
80
אנחנו זוג צעיר שמקווה להרחיב את המשפחה בקרוב. מחפשים רכב אוטומטי חסכוני וכמה שיותר קטן (שבכל זאת ניתן להכניס עגלה).  אהבנו את העיצוב, אבל לא מצאתי הרבה מידע לגבי אמינות ובטיחות. מה דעתכם?
לצפיה ב-'מידע לגבי בטיחות? 2 כוכבים במבחן יורואנקאפ...'
מידע לגבי בטיחות? 2 כוכבים במבחן יורואנקאפ...
25/12/2015 | 20:21
2
22
לצפיה ב-'enough said'
enough said
26/12/2015 | 10:23
1
67
הצעות חלופיות?
לצפיה ב-'אולי נתחיל ב...'
אולי נתחיל ב...
26/12/2015 | 20:36
125
תקציב?
דרך אגב - אני חושב שהרצון שלכם להרחיב את המשפחה מצד אחד ולרכוש מיני מצד שני - אולי אפשר באמת להרחיב את המשפחה ולנסוע במיני כי באמת הכי חשוב לנסוע במיני שאולי תחסוך לכם כסף בדלק אבל תוציא לכם ת'נשמה בכל פעם שתרצו לעשות משהו מעבר להכניס את עגלת התינוק/ת פנימה. מה דעתכם לעבור לסופר מיני?
לצפיה ב-'האם יש מחירון לרכבי אספנות כמו מחירון לוי יצחק?'
האם יש מחירון לרכבי אספנות כמו מחירון לוי יצחק?
25/12/2015 | 15:12
4
61
כמה עולה רכב אספנות לא מהיוקרתיים משנות ה-70 ומשנות ה-80?

האם יש פורום ייעודי או קומונה ייעודית לכך?
לצפיה ב-'רכב אספנות עולה מה שהמשוגע מוכן לשלם ומה שהמטורף מוכן לקבל'
רכב אספנות עולה מה שהמשוגע מוכן לשלם ומה שהמטורף מוכן לקבל
25/12/2015 | 20:44
2
79
יש בעיקרון את המחירון של קראוס בארה"ב אבל הוא רק כנקודת התחלה.
מחיר לרכב אספנות תלוי בהרבה פרמטרים ובעיקר ביכולת המיקוח של שני הצדדים.
ב Cars forum יש פורום אספנות, אבל לדעתי לא תקבלי תשובה יותר מדוייקת.
לצפיה ב-''
28/12/2015 | 15:41
1
20
האם כולם יכולים להירשם לשם?
לצפיה ב-'כן'
כן
30/12/2015 | 05:53
8
לצפיה ב-'בערך מה שקיט אמר, אבל:'
בערך מה שקיט אמר, אבל:
26/12/2015 | 16:47
81
נתקלתי למשל במישהו שמוכר קורבט 84 והוא רוצה 110K ש"ח
קורבט דומה אפשר לייבא ב 60K ש"ח (!) לבד מארה"ב או אחת באותו מחיר 86 במצב הרבה יותר טוב, ולכן למשל לדעתי הוא לא יקבל את מה שהוא רוצה
צריך להתחשב במחירי יבוא היום כשמוציאים טרנטות למכירה...
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2015 | 14:09
5
 כותב עבודה סמינריונית? צריך עזרה במציאת מקורות ביבליוגרפים?
היכנס עכשיו לפורום כתיבת עבודות אקדמיות ותקבל תשובות לכל השאלות!

סובלים ממחלת הקרוהן והקוליטיס? אתם לא לבד.
היכנסו עכשיו לפורום קרוהן וקוליטיס – תמיכה ותוכלו לשתף באנונימיות מוחלטת

עומדת ללדת? מתלבטת איך לבחור את הדולה המושלמת עבורך?
בפורום לקראת לידה – רופא ודולה תוכלי לשאול ולהתייעץ על הכל

מכורים לסדרה צעירים חסרי מנוח? עדיין רוצים להתעדכן בכל מה שקורה?
מוזמנים להיכנס עכשיו לפורום צעירים חסרי מנוח ולדבר על כל מה שחם!

סובלים מבעיות זיכרון? רוצים ללמוד תרגילים לשיפורו וחיזוקו?
היכנסו עכשיו לפורום שיפור הזיכרון וגלו דרכים להתמודדות!

לצפיה ב-'נורות תקלה ברכב'
נורות תקלה ברכב
23/12/2015 | 19:59
4
138
שלום לכולם -
שברולט קרוז טורבו 2012. מטופלת קבוע במוסך מורשה UMI
טיפול אחרון (75,000) וטסט באוקטובר.
רכב 'מקרטע' בעת עמידה ברמזור אדום, לא מצליח להאיץ כמו שצריך ושתי נורות חיווי תקלה דולקות + הודעה על המסך. מה זה יכול להיות?
תמונות מצורפות...
לצפיה ב-'תקלה 2 זו תקלה במערכת ההזרקה או ההצתה או זיהום האוויר'
תקלה 2 זו תקלה במערכת ההזרקה או ההצתה או זיהום האוויר
23/12/2015 | 21:39
3
63
תקלה 1 זה במערכת בקרת היציבות, שהיא גם קשורה למערכת הבלמים.
אבל אם זה קרה ביחד, ייתכן שיש איזו תקלה מרכזית שגורמת לשתי התקלות יחד. למשל בעיית הארקה או חדירת מים למחברים או למחשב.
עוד אפשרות היא שהתקלה היא במערכת בקרת היציבות (ליתר דיוק בקרת האחיזה), והיא גורמת להופעת תקלה במנוע בגלל פעולה שגויה של הפחתת מומנט בהאצה.
בכל מקרה זה כבר מיועד לטיפול מוסך מורשה שיש לו מחשב אבחון.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/12/2015 | 21:44
36
מחר ב-7 וחצי אני כבר במוסך, מזל שזה ליד הבית ולא צריך לנסוע רחוק
לצפיה ב-'traction control זו בדרך כלל בקרת המשיכה, לא היציבות'
traction control זו בדרך כלל בקרת המשיכה, לא היציבות
24/12/2015 | 01:28
1
40
אם כי יש יצרנים שמשתמשים במונח הזה גם לבקרת היציבות. לא זוכר איך זה אצל שברולט.

לצפיה ב-'נכון, אבל למעשה אלו שתי תוכניות שפועלות פחות או יותר'
נכון, אבל למעשה אלו שתי תוכניות שפועלות פחות או יותר
24/12/2015 | 09:05
44
באותה מערכת. בעצם שלוש כי המערכת משותפת גם ל-ABS.
ליתר דיוק כל מערכת היא הרחבה של המערכת הקודמת (ABS - בקרת משיכה - בקרת יציבות). מערכת ABS יודעת למדוד את מהירויות הגלגלים ולשחרר את הבלמים לפי הצורך. מערכת בקרת המשיכה יודעת גם להפעיל את הבלמים בגלגלים המניעים כדי למנוע סחרור, וגם להפחית את מומנט המנוע (בשיתוף עם מערכת ההזרקה), ומערכת בקרת היציבות יכולה להפעיל את הבלמים גם כדי לשמור על מסלול הנסיעה (למנוע תת היגוי או היגוי יתר).
לצפיה ב-'נזק לרכב '
נזק לרכב
23/12/2015 | 18:01
67
מקום העבודה שלי נמצא בשכונה שנמצאת בתהליך בניה. לפני שבוע החניתי את הרכב ברחוב, בסמוך לבנין שנמצא בבניה, כפי שאני ואנשים רבים עושים מדי יום. בערב כשיצאתי מהעבודה ראיתי שהרכב שלי מלוכלך בחומרי בניה. המגב ניקה את החלון בקלות, לכן לא יחסתי לכך חשיבות. ביום ששי, אחרי יומיים וחצי, כשרציתי לנקות את הרכב, גיליתי שמדובר בבטון שהתקשה ושקשה מאד להוריד אותו. ניקיתי את הרכב במאמצים גדולים ובשיא הזהירות, אבל נשארו שריטות ושיפשופים בצבע של האוטו (גם בגג וגם מסביב). עשיתי טעות ולא צילמתי את הרכב עם הלכלוך. מדובר ברכב די חדש שקניתי לפני שנה, והצבע היה קודם לכן במצב מצויין, ככה שזה מאד מבאס. מה אפשר לעשות כדי למנוע נזקים נוספים לרכב מבחינת הצבע? האם יש דרך לקבל מהקבלן פיצוי או תשלום לתיקון הנזק?

לצפיה ב-'האם קרעו אותי במחיר במוסך?'
האם קרעו אותי במחיר במוסך?
23/12/2015 | 15:43
3
213
שלום לכם,
אודה לחוות דעתכם על מחיר ששילמתי לטיפול 165,000 ק"מ בסובארו אוטבק 2.5 ליטר והחלפת ברקסים קדמיים+צלחות בילום קדמיות וגומיות חיצוניות בציריות משניי הצדדים. סה"כ שלימתי 3,236 ש"ח.
מצ"ב צילום החשבונית (ללא פרטים מזהים שלי). 
לצפיה ב-'לא קרעו אותך'
לא קרעו אותך
23/12/2015 | 18:03
2
161
לא זול אבל סביר בהתחשב שביצעת במוסך של רשת סובארו וקיבלת חלקים מקוריים

מעבר לזה, אין מצב שבמוסך מורשה של יבואן כלשהו, יחליפו במסגרת הטיפול את הצלחות והרפידות וזה יצא שונה משמעותית ממה שיצא אצלך. בפרט חלקי ברקס כגון צלחות מקוריות שהוחלפו אצלך הם יקרים
אלה הסיבות שאני מטפל לבד ברכב שלי אצלי בגראג' ושיש להעדיף רכבים גיר ידני שפחות שוחקים הבלמים
לצפיה ב-'הנהג שוחק ברקסים ולא הגיר, אם אתה מתכוון להורדת הילוכים '
הנהג שוחק ברקסים ולא הגיר, אם אתה מתכוון להורדת הילוכים
26/12/2015 | 00:40
1
90
בהרבה רכבים יש טפטרוניק, בטח שבקרוס אובר
לצפיה ב-'הטיפטרוניק איננו מציל את הנהגים הבורים מעצמם'
הטיפטרוניק איננו מציל את הנהגים הבורים מעצמם
27/12/2015 | 00:38
72
יש הרבה נהגי אוטומט על גווניו וסוגיו השונים שנוהגים על D או N או R או P. זה הכל ואין אצלם D 1,2,3 וכד' כלומר הם לא יודעים איך משתמשים בזה בפועל
לצפיה ב-'אוטו רועד בבוקר- הבטחתי לעדכן'
אוטו רועד בבוקר- הבטחתי לעדכן
23/12/2015 | 10:59
2
145
החלפתי חוטי מצת- 250 ש"ח- (חדש לא מקורי- מוסך לא מורשה)- עברו כשבועיים הבעיה לא חזרה-נראה שזה נפתר

תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'תודה לחן שהמליץ לי על זה'
תודה לחן שהמליץ לי על זה
23/12/2015 | 11:02
25
לצפיה ב-'כל הכבוד לחן '
כל הכבוד לחן
23/12/2015 | 11:03
81
זה נקרא ניחוש מושכל
לצפיה ב-'איזו מכונית הכי בטוחה'
איזו מכונית הכי בטוחה
23/12/2015 | 00:27
4
96
מבין פולקסווגן גולף, אודי A3 ואופל קורסה- מי הכי בטוחה- למי יש סיכוי הכי גדול לשרוד תאונה?
לצפיה ב-'זו שלא נוסעת '
זו שלא נוסעת
23/12/2015 | 05:49
14
לצפיה ב-'למה אתה בכלל משווה'
למה אתה בכלל משווה
23/12/2015 | 08:32
58
סופר מיני למשפחתיות קומפקטיות?
לצפיה ב-'חדשות לגמרי? זה יקבע מי מהן תקנה?'
חדשות לגמרי? זה יקבע מי מהן תקנה?
23/12/2015 | 09:14
16
לצפיה ב-'אם כל מה שמעניין אותך זו בטיחות פאסיבית - משמע מי תשרוד '
אם כל מה שמעניין אותך זו בטיחות פאסיבית - משמע מי תשרוד
23/12/2015 | 10:26
64
תאונה (אף אחת מהן, אגב. אני מניח שהתכוונת מי תגן טוב יותר על הנוסעים בתאונה), אז התשובה קלה מאוד - כנס לאתר euroncap, וחפש את מבחני הריסוק שערכו לדגמים האמורים.
אם מעניינת אותך גם בטיחות אקטיבית - משמע עם מי מהן הסיכוי להיות מעורב בתאונה קטן יותר, אז התשובה הרבה יותר מסובכת.
לצפיה ב-'טויטה קורולה 2001 רעשים מהמנוע בזמן הנעה '
טויטה קורולה 2001 רעשים מהמנוע בזמן הנעה
21/12/2015 | 23:36
4
81
שלום .
יש לי רעש מעצבן מהמנוע כל הזמן שהאוטו עומד ובמיוחד שהוא בדרייב טפחות בניוטרל או ברוורס.
כמו כן הטורים נמצאים על 1 וקצת במצב עמידה מונע וזזים טיפה למעלה ולמטה.
מה יכול להיות הגורם לרעש ?
אמרו לי שזה יכול להיות מצערת או נישום .
מישו יודע לכוון אותי לבעיה?
לצפיה ב-'די קשה, מה אמרו במוסך מורשה?'
די קשה, מה אמרו במוסך מורשה?
22/12/2015 | 15:51
15
לצפיה ב-'חבר מהעבודה אמר לי שזה כנראה תושבת מנוע'
חבר מהעבודה אמר לי שזה כנראה תושבת מנוע
23/12/2015 | 00:19
1
40
יכול להיות . הגיוני?
לצפיה ב-'ויש רעידות חזקות יותר מבעבר באוטו?'
ויש רעידות חזקות יותר מבעבר באוטו?
23/12/2015 | 09:12
13
לצפיה ב-'אני מגיב מפון ולכן קשה להגיב ככה '
אני מגיב מפון ולכן קשה להגיב ככה
23/12/2015 | 20:58
34
אבל בכל מקרה . הרעשים טיפה יותר חזקים והאוטו רועד.
לצפיה ב-'חיבור AUX דרך BT'
חיבור AUX דרך BT
21/12/2015 | 22:25
35
112
ברכב שלי (הונדה אקורד 2014) יש חיבור BLUETOOTH רק לטלפון. אין אפשרות לחבר AUDIO  דרך ה BLUETOOTH

יש חיבור AUX

ראיתי ברשת חיבור BT שמתחבר לשקע AUX
קישור להלן

האם המכשיר הזה יאפשר לי לחבר את הטלפון ב BT ולשמוע מוזיקה דרך AUX

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Bluetooth-3-5mm-A...

לצפיה ב-'כנראה שכן'
כנראה שכן
21/12/2015 | 22:51
2
54
אבל עדיף לך מכשיר דומה שמתחבר ישירות לשקע המצית ולא זקוק לסוללה. כמו כן, נראה שהמכשיר שהבאתה הוא רק למוזיקה ואינו גם דיבורית, אז ספק אם השילוב של הדיבורית המובנית והזחנטיל למוזיקה יעבוד טוב. הרבה יותר פשוט, לדעתי, לחבר את הטלפון ישירות לחיבור AUX.
לצפיה ב-'תודה ו... שאלה'
תודה ו... שאלה
21/12/2015 | 23:17
1
42
כן, נראה שאתה צודק.
מאחר ולא ניתן כיום לחבר BT לשני ערוצים שונים... האחד לטלפון לשיחות והאחר למוסיקה הרי שאם אחבר את הטלפון למכשיר BT שמתחבר ל AUX אז לא אוכל לדבר בדיבורית המובנית
או אולי אני טועה... ?
אם אני מחבר את ה BT של הטלפון למכשיר הזה (טרם רכשתי אותו) אז אולי אוכל גם לדבר בטלפון דרך ה AUX? יש לך מושג?

מכיר חיבור BT כזה שמתחבר ישירות למצית?

יש לי שאלה אחרת... אולי אתה יודע
יש ברכב PTY - זה כנראה דיסק פנימי שברכב
איך אני מעתיק לשם שירים? אני מחפש דרך להעתיק הרבה שירים בבת אחת ולא אחד אחד

תודה
לצפיה ב-'ברכב הקודם השתמשתי במכשיר הזה'
ברכב הקודם השתמשתי במכשיר הזה
21/12/2015 | 23:31
50
שהוא גם דיבורית וגם מעביר מוזיקה ונכנס בשקע המצית.

לגבי דיסק פנימי, ממה שראיתי בכל הרכבים לא ניתן להעתיק שירים לדיסק ממקור חיצוני, כנראה בגלל שיצרני הרכב פוחדים מתביעות של חברות המוזיקה. המקסימום שאפשר לעשות זה RIP של שירים מדיסק מוזיקה והיום בהרבה מכוניות כבר אין בכלל נגן דיסקים.
לצפיה ב-'מה מקור האודיו שלך?'
מה מקור האודיו שלך?
22/12/2015 | 02:20
28
63
הבלוטות' ברכב שלי יודע לנגן מוזיקה מהטלפון ולקבל שיחות במקביל וגם לתת התראות של הג'יפיאס.
אוזניות הבלוטות' יודעות להשמיע מוזיקה מהטלפון, לקבל במקביל שיחות ולצפצף כשנכנסים מסרים.
צמיד הכושר יודע... הבנת את הרעיון.
מוזר שאצלך זה לא מצליח אם כי יתכן. 
לצפיה ב-'bluetooth משמיע מולטימדיה כשיש תמיכה ב-A2DP.'
bluetooth משמיע מולטימדיה כשיש תמיכה ב-A2DP.
22/12/2015 | 11:28
26
41
למיטב ידעתי, יש התקנים שלא תומכים בתקן זה. 
לצפיה ב-'אני מאמין שיש התקנים שלא תומכים בזה אבל לא נפוצים כיום.'
אני מאמין שיש התקנים שלא תומכים בזה אבל לא נפוצים כיום.
22/12/2015 | 14:54
25
43
זה מוזר מאוד כשמדובר ברדיו טייפ לרכב מודל 2014 ומותג יפני.
הייתי בכל זאת משקיע עוד מעט זמן ובודק את הענין לעומק לפני שהייתי מוסיף משהו .גם לא ברור אם הבלוטות' שייך לרכב, למערכת או לדיבורית עצמה.
לצפיה ב-'...'
...
22/12/2015 | 15:28
29
ה BT שייך לרכב.
ברכב הזה BT מתחבר רק לטלפון ולא לאודיו.
ליתר דיוק... מתחבר לשיחות טלפון וגם את ההוראות של WAZE אני שומע דרך הרמקולים של הרכב באמצעות חיבור ה BT (כנראה)
אבל מערכת האודיו אינה מקבלת מוסיקה שמגיעה מנגן האודיו של הטלפון.

האם חיבור לשקע USB או לשקע המצת כפי שהוצג בתשובות למעלה יתן מענה מלא?
לצפיה ב-'זה רכב וותיק מאוד. נדמה לי שמ-2008'
זה רכב וותיק מאוד. נדמה לי שמ-2008
22/12/2015 | 23:16
23
33
אז אם לא שדרגו את המערכת במתיחת הפנים, זה סביר.
לצפיה ב-'אבל לא לשדרג מערכת שש שנים זה לא סביר.'
אבל לא לשדרג מערכת שש שנים זה לא סביר.
22/12/2015 | 23:54
22
30
כשנמכר כרכב חדש מהחברה הכוונה, לא לרכב שאדם מחזיק.

לאידוב, לא יודע איך שלחת לי את ההודעה אבל לא מצליח לענות לה. 
לא מכיר את המוצר אבל בכל מקרה זה עדיין נשמע לי מוזר.
לצפיה ב-'יש לי שתי מכוניות, אחת מודל 2004 השניה מודל 2010'
יש לי שתי מכוניות, אחת מודל 2004 השניה מודל 2010
22/12/2015 | 23:59
21
40
אותו יצרן, אבל לא אותו דגם - אותה מערכת בדיוק.
לא מקרה נדיר, אגב. תחום הרכב מתקדם לאט מאוד יחסית לעולם הדיגיטאלי. לא פעם אפשר למצוא רכיבים ששורדים שניים ואף שלושה דורות של מכוניות - משמע 15 עד 20 שנה.
לצפיה ב-'אם תחום הרכב מתקדם לאט יותר'
אם תחום הרכב מתקדם לאט יותר
23/12/2015 | 05:43
20
32
ההגיון אומר שברכב מסוף 2015 תהיה מערכת יותר מתקדמת מאשר ברכב מתחילת 2015 כאשר שאר הרכיבים
נשארו בעינם.
אתה יכול להגיד כמובן שזה ההגיון שלי ולא של יצרניות הרכב אבל המציאות סביבי מוכיחה אחרת.
הרושם שלי ממה שנכתב כאן הוא שיבואני הרכב בישראל מצאו שיטה להרוויח עוד כמה שקלים.

אתן לך דוגמה אחרת:
בעוונותי, זוגתי רוכבת על קטנוע. אתמול הצטרפתי אליה כשהלכה להחליף מצבר. המכונאי המליץ על
איזושהי חברה, לא בדקתי היכן מיוצר, מסתבר שדבר כזה, 12V 5 A/H עולה בערך 62 ש"ח. אחריות לשנה.
מתוך סקרנות כשחזרנו בדקתי בזאפ, בישראל המחיר למצבר דומה הוא מעל 300 ש"ח ואחריות ל 3-6 חודשים.

עכשיו תסביר לי על מה ולמה.
לצפיה ב-'בתחום חלקי החילוף המחירים בארץ שערורייתיים, ללא ספק'
בתחום חלקי החילוף המחירים בארץ שערורייתיים, ללא ספק
23/12/2015 | 10:15
19
32
אבל בתחום הרכב - של מערכות מקוריות, לא אביזר שמתקינים אחר כך - דברים זזים לאט. וזה לא קשור לארץ או לא לארץ. מבטיח לך שאף יצרן לא מתקין מערכת מהארכיון במיוחד בשביל היבואן הישראלי.
לצפיה ב-'אני לגמרי לא בטוח, זה משתלם לשני הצדדים.'
אני לגמרי לא בטוח, זה משתלם לשני הצדדים.
23/12/2015 | 12:47
18
23
קצת קשה לי להשוות בין מה שיש בישראל למה שנמכר בתאילנד אבל בתאילנד לא מוכרים רכב עם מערכת בת שש,
גם לא בת 4.
לצפיה ב-'בדרך כלל כשדגם מוצג הוא מוצע עם מבחר של שתי מערכות קול'
בדרך כלל כשדגם מוצג הוא מוצע עם מבחר של שתי מערכות קול
23/12/2015 | 14:03
17
31
רמה בסיסית ורמה גבוהה. המערכות הללו לא משתנות לאורך חיי הדגם בדרך כלל, אם כי לפעמים מערכת האינפוטיימנת כן מעודכנת במתיחת הפנים. בכל מקרה, זה אומר שמערכת חיה ארבע שנים לפחות, בדרך כלל שש-שבע. וכמו שאמרתי, לא נדיר לפגוש את אותה מערכת בכמה דגמים של היצרן שיש בינהם חפיפה בזמני היצור, כך שאותה מערכת משמשת את היצרן במשך זמן ארוך, אפילו עשור.
צריך לזכור שעד שיצרן מכניס מערכת כמערכת מקורית לרכב, הוא עושה המון בדיקות תאימות ו-QA, והחלפת מערכת היא לא עניין של פשוט לקנות מספק אחר ולהחליף. זה בולט היום מאוד בהבדל ברמת חלקות התפעול והבעיות במערכות מהתקנה מקומית מול מערכות מקומיות.
נדיר מאוד לפגוש מערכת בהתקנה מקומית שאין לה פאקים בתפעול או בתפקוד.
לצפיה ב-'לא מכיר דבר כזה.'
לא מכיר דבר כזה.
23/12/2015 | 15:08
16
22
מכיר רכב בשתי רמות גימור שבין השאר יש הבדל במערכות השמע, לא מכיר שתי מכוניות זהות שמגיעות כשההבדל בינהן
הוא המערכת.בנוסף, לצערי יצא לי לאחרונה לעבור לעומק על מפרטים של כמה מכוניות, בכולן הייתה מערכת מהשנתיים
האחרונות כשחלקן היו דגמים חדשים ואחרים עם מתיחות פנים קלות או משמעותיות.
ממש לא יודע מה קורה כרגע בישראל אבל יודע היטב מה היה לפני עשור ומעלה, גם לא יודע מה קורה כרגע באירופה
אבל יודע מה קורה ב 6-7 מדינות כאן בסביבה לא כולל סין.
לצפיה ב-'לפעמים המערכת המשודרגת היא חלק מחבילת אבזור'
לפעמים המערכת המשודרגת היא חלק מחבילת אבזור
23/12/2015 | 15:13
15
23
לפעמים פריט שניתן להזמין בנפרד. תלוי ביצרן ובדגם - וגם במדינה.
איך אתה יודע שהמערכת היום שונה מהמערכת מלפני שנתיים בדגמים שבהם בדקת?

לצפיה ב-'היה מאוד פשוט לדעת.'
היה מאוד פשוט לדעת.
23/12/2015 | 17:39
14
22
היו מקרים בהם היה צריך להחליט אם כדאי יותר לקנות רכב חדש או משומש בן שנתיים בערך עם ק"מ נמוך
והיו מקרים בהם אני מכיר היטב את הדגם הקודם ופישפשתי גם בחדש.
סה"כ מדובר רק על 6-7 מכוניות של יצרנים שונים אבל אני חושב שזה מדגם די מייצג.
לצפיה ב-'יכול להיות שזה בגלל שבשנתיים-שלוש האחרונות יש מעבר די גורף'
יכול להיות שזה בגלל שבשנתיים-שלוש האחרונות יש מעבר די גורף
24/12/2015 | 00:29
13
23
למערכות מולטימדיה, עם מסכים. אז יתכן ובסקר של מכוניות שחודשו או הוחלפו ממש לאחרונה - זה נכון. יצרנים שמים הרבה יותר דגש על מערכות הבידור ברכב בשנים האחרונות. פתאום גודל המסך, הממשקים המובנים בו (לאייפון, אנדרואיד וכו') וכן הלאה הופכים להיות עניין גדול וחשוב - אם לשפוט לפי כמות הטקסט שהם תופשים בהכרזות על רכב חדש.
אבל ברכב שהוצג ב-2008, ולא עודכן עד כמה שאני זוכר מ-2012, סביר מאוד למצוא מערכת מיושנת.
לצפיה ב-'קשה להגיד שעשיתי סקר,'
קשה להגיד שעשיתי סקר,
24/12/2015 | 00:45
12
22
סה"כ בדקתי כמה מכוניות לאנשים שביקשו (וכמובן שבאותה הזדמנות גם הצצתי על הפיאסטה טורבו מתוך סקרנות)
אבל איכשהו יצא שבאמת כולן עברו איזה שינוי מהותי בשנתיים האחרונות.
מה שהכי הפתיע אותי זה שבמחלקת הפיקאפים, היו שני רוכשים בסופו של דבר, גם התחולל שינוי גדול בתפיסה
כך שישנו מעבר חד מרכב סגפני וקשוח לסלון מפנק ורכב קשוח.
וכן, גם שם יש מערכות שמע משוכללות ומסכי מגע, נחמד דווקא.
לצפיה ב-'המגמה הזו בטנדרים התחילה כבר בדור הקודם של ההאנטר'
המגמה הזו בטנדרים התחילה כבר בדור הקודם של ההאנטר
24/12/2015 | 01:26
11
28
וגם באמארוק (נמכר אצלכם?) תא הנוסעים היה כמעט באיכות של מכונית נוסעים, לפחות במראה.
אבל אין ספק שהדור הנוכחי, בעיקר הטרייטון וההילקס, נראה הרבה יותר טוב מהקודם. לא יצא לי לראות את הנווארה החדשה, אבל יש לי הרגשה שגם היא עשתה צעד גדול קדימה.
לצפיה ב-'אמארוק לא ראיתי כאן'
אמארוק לא ראיתי כאן
24/12/2015 | 11:22
10
23
ככלל, הרבה יותר קל למצוא פורשה מאשר פולקסוואגן למרות שיש יבוא מסודר, הם לא ממש זוכים לפופולריות,
בגלל מיסוי גבוה וחוסר במוסכים אני מניח.
הנווארה החדשה באמת נראית יופי, אותה דווקא בדקתי. בכלל עושה רושם של רכב מוצלח וכבר הולך להם יפה איתו כאן.
לצפיה ב-'נקווה רק שפתרו את בעיות המנוע של הדגם הזה'
נקווה רק שפתרו את בעיות המנוע של הדגם הזה
24/12/2015 | 20:05
9
24
בדור הקודם, אנשים נתקלו בהמון בעיות, וזה הרג את הדגם. גם חמש שנות אחריות - דבר חסר תחרות בקטגוריה - לא החזירו את אמון הקונים.
אבל בדור החדש זה מנוע חדש לחלוטין ממה שהבנתי, אז נקווה שזה מאחורינו.
אמור להגיע לארץ ב-2016. נחכה ונראה.
לצפיה ב-'למעשה זה כמעט רכב חדש לגמרי.'
למעשה זה כמעט רכב חדש לגמרי.
24/12/2015 | 20:36
8
20
אם תהיה בעיה משמעותית סביר שאדע בקרוב.
לצפיה ב-'אני חושב שהם מגדירים אותו כחדש לגמרי'
אני חושב שהם מגדירים אותו כחדש לגמרי
24/12/2015 | 20:37
7
19
אם כי בעולם הטנדרים נדיר לפגוש רבולוציה, כמעט תמיד דגם חדש הוא רק פיתוח של הקודם.
לצפיה ב-'למען האמת די קשה למצוא משהו שלא שונה שם.'
למען האמת די קשה למצוא משהו שלא שונה שם.
24/12/2015 | 20:50
6
17
די תלוי איך מגדירים חדש כנראה.
לצפיה ב-'זו שאלה שהופכת לבעייתית יותר ויותר בשנים האחרונות'
זו שאלה שהופכת לבעייתית יותר ויותר בשנים האחרונות
24/12/2015 | 21:05
5
27
ולא רק בתחום הטנדרים.
האם רכב עם תא נוסעים חדש ועיצוב חיצוני חדש, אבל כזה שמתבסס על הפלטפורמה של קודמו, יכול להחשב חדש - או שזו רק מתיחת פנים מקיפה?
לצפיה ב-'לפני כמה שנים החתימה שלי בתפוז הייתה בערך כזו:'
לפני כמה שנים החתימה שלי בתפוז הייתה בערך כזו:
24/12/2015 | 23:06
4
21
"הגרזן הזה הוא ירושה אצלי מסבי. אבי החליף לו את הקת ואני החלפתי רק את הלהב".
כמובן שלגרזן שבידי הנכד אין שום דבר משותף עם הגרזן שהיה בידי הסב, אבל מבחינתו זה אותו גרזן.
הוא הדין לגבי רכב חדש.
לצפיה ב-'הממ... לא בטוח שאני מסכים עם האנלוגיה'
הממ... לא בטוח שאני מסכים עם האנלוגיה
24/12/2015 | 23:15
3
21
האנלוגיה המדויקת יותר תהיה שהשחיזו את הלהב. הפלטפורמה היא הלב של הרכב, בדיוק כמו שהלהב הוא לב הגרזן. ואותה לא החליפו.
אבל מצד שני, כל עניין ה"פלטפורמה" נהיה יותר ויותר אמורפי עם הזמן. פעם כשאמרת על שתי מכוניות שהם חולקות פלטפורמה, יכולת לראות את הדמיון בפרופיל, בסיס הגלגלים היה זהה ושאר המידות דומות מאוד. למשל טיפו ודדרה.
היום יצרנים מצהירים שמכוניות מקטגוריות שונות חולקות אותה פלטפורמה, והמידות שונות לגמרי, לפעמים גם תצורת המתלים. אז מה כבר הקשר? מה המשמעות של הפלטפורמה?
כאמור, נושא שהופך ליותר ויותר מעורפל ולא חד משמעי.
לצפיה ב-'שינו גודל ריצפה, שינו גודל תא נוסעים ותא מטען,'
שינו גודל ריצפה, שינו גודל תא נוסעים ותא מטען,
25/12/2015 | 00:25
2
24
שינו מתלים, מה נשאר?
לצפיה ב-'המון דברים'
המון דברים
25/12/2015 | 16:20
1
16
מיקום מיכל דלק, צורת עיגון מתלים לשלדה (מה שבדרך כלל מגדיר תצורת מתלים), צורת ומיקום עיגוני מנוע ותיבה, מבנה אזורי ריסוק וכן הלאה.
אבל כמו שאמרתי, עניין ההגדרה של פלטפורמה הופך לאמורפי יותר ויותר.
לצפיה ב-'אכן.'
אכן.
25/12/2015 | 16:44
6
לצפיה ב-'ברור... אבל...'
ברור... אבל...
22/12/2015 | 15:25
33
הבלוטות' מתחבר רק לטלפון ולא לאודיו של הרכב. זה בדוק.
מדובר ברכב משנת 2014 אשר ככל שידוע לי תוכנן ויצא לשוק ב 2009 (או בקירוב)
לכן כנראה אין תמיכה גם באודיו
לצפיה ב-'כן יש כאלה שעוברים לא רע אפילו '
כן יש כאלה שעוברים לא רע אפילו
22/12/2015 | 15:16
2
57
ליד שקע AUX בהרבה מקרים יש אפילו שקע USB ואז הוא גם מקבל חשמל בקלות ולא צריך לזכור להטעין אותו
לצפיה ב-'אבל יש גם מתאמים זולים שעובדים כן רע'
אבל יש גם מתאמים זולים שעובדים כן רע
23/12/2015 | 22:37
1
35
למשל, לא עובדים בכלל כשהם בטעינה.
לצפיה ב-'איזה סוג סוקט זה?'
איזה סוג סוקט זה?
21/12/2015 | 20:19
2
109
אור חניה של סוזוקי אלטו 13
תודה לעונים
לצפיה ב-'לא בטוח בכלל שזה משהו אוניברסלי, אתה צריך להחליף אותו?'
לא בטוח בכלל שזה משהו אוניברסלי, אתה צריך להחליף אותו?
22/12/2015 | 15:13
1
19
לצפיה ב-'כן, מעוניין להזמין באיביי אבל לא מצאתי את סוג החיבור'
כן, מעוניין להזמין באיביי אבל לא מצאתי את סוג החיבור
23/12/2015 | 10:54
36
יכול להיות שזה משהו יחודי? 
לצפיה ב-'שאלה בנוגע למכירת רכבים לפירוק וגריטה'
שאלה בנוגע למכירת רכבים לפירוק וגריטה
21/12/2015 | 12:22
2
113
היי,
דיברתי עם 2 סוחרי רכבים לפירוק נשמעים לי די אמינים (הראשון, קישור - השני, קישור ) , השאלה שלי היא כזאת.
הם טוענים שאין תוכנית גריטת רכבים על הפרק בקרוב, בדקתי ואכן אין.

יש צפי לתוכנית הזו או שעדיף לי למכור את הרכב שלי לסוחרים לברזל?
הבנתי שמקבלים מהמדינה עד 3000שח והם פשוט הציעו לי 1500 אז אני לא בטוח אם כדי לחכות..

אשמח לשמוע את דעתם בנושא
לצפיה ב-'גריטה מחייבת טסט בתוקף, יהיה לך?'
גריטה מחייבת טסט בתוקף, יהיה לך?
22/12/2015 | 15:17
33
לצפיה ב-'אם הרכב לא בשימוש, לא הייתי מחכה'
אם הרכב לא בשימוש, לא הייתי מחכה
24/12/2015 | 09:09
61
לא נראה שתהיה גריטה בעתיד הקרוב. ועד שתהיה גריטה אתה צריך לשמור על טסט בתוקף. ובגיל כזה הרכב צריך שני טסטים בשנה. אז אם תחכה שנה זה אומר בערך 1000 שקל בשנה רישוי, ועוד נגיד 200 שקל שני טסטים, ועוד תיקונים אם יידרשו, יוצא כבר יותר מ-1500.
מצד שני, אם הרכב נוסע, ויש לך שימוש בו, אז האופציה הכי כלכלית היא להמשיך להשתמש בו.
לצפיה ב-'ראלי דקאר'
ראלי דקאר
21/12/2015 | 18:54
1
42
שלום
מתי  יתקיים ראלי דקאר הקרוב ואיפה זה ישודר?
לצפיה ב-'בדרך כלל מתחיל בתחילת ינואר ומשודר ביורוספורט'
בדרך כלל מתחיל בתחילת ינואר ומשודר ביורוספורט
21/12/2015 | 22:23
25
מציע להכנס לאתר שלהם - dakar.com ולהתעדכן בכל הפרטים.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חברת
חברת "קראפן"
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
עו
עו"ד מוטי אדטו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה