לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום מכוניות
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

חוות דעת על ניסן מיקרה חדשה 2015?
10/08/2015 | 23:54
1
61
היא טובה ? 
(ידני, כ״ס 80 1.2) מספיק חזק?

תגדיר טובה, היא לא עושה סמים...
11/08/2015 | 15:34
19
המלצה למכשיר GPS טוב איכותי, בתלת מימד
10/08/2015 | 17:17
5
69
שלום, 
אני מחפש מכשיר GPS ייעודי, טוב, איכותי בתלת מימד וידידותי.

אשמח להמלצות על מכשירים טובים. עד 1500 ש"ח.

מה דעתכם על זה?
http://www.kerenel.co.il/Product.aspx?cid=346&...

תודה רבה.
מי קונה היום מכשירי ניווט יעודיים?
10/08/2015 | 17:39
4
56
ועוד בכזה מחיר מופקע?
זה לא בשבילי
10/08/2015 | 19:17
3
69
בשביל סבא שביקש תצוגה נוחה וידידותית יותר מ-WAZE.

אז תחליף תוכנה,
10/08/2015 | 19:29
2
62
למה להחליף מכשיר?
גודל מסך
10/08/2015 | 19:34
1
25
לא נראה שיש לך מושג על מה אתה מדבר.
10/08/2015 | 22:07
54
מה גודל המסך בסמארטפון מתקדם, לא סמארקפון של אפל
ומה הגודל במכשיר נייוט ייעודי?
ובכלל, קודם אמרת שהבעיה בתצוגה בווייז.
לכה לפנסים במחיר מופקע במסגרת הטסט?
10/08/2015 | 14:36
18
154
בכל שנה הרכב עובר טסט ותריך רק לטפל בעוצמת הפנסים הקדמיים, שאכן מעט עכורים,
רציתי לבצע שיוף בעצמי/להזמין שירות, אבל אף פעם אין לי זמן,
לכן בכל שנה אני משלם מחיר מופקע של 90 ש"ח עבור "תערובת של חומרים וגם לכה מיוחדת" המטפלת בפנסים,
וגם זה לתקופת זמן מוגבלת של מספר חודשים (כנראה כתלות בחשיפה לשמש).
הצלחתי לראות שמדובר בנוזל ורוד כלשהו, אבל כנראה שאת הפעולה המשמעותית מבצעת הלכה שנכנסת לשימוש בשלב האחרון,
על הבקבוקום כתוב משהו בסגנון "לכה לליטוש פנסים" או משהו דומה.

1. אני סתם סקרן לדעת, מישהו יודע מה זה בדיוק החומר שהם משתמשים בו?

2. ברור לי שעדיף לפעם הבאה שיוף או אפילו להחליף לפנסים חדשים/משומשים,
לא אבצע זאת בעצמי, אשמח לקבל קישור למקום מומלץ שכדאי לעשות בו (שירות שבו הם מגיעים אלי)
למה לא DIY???
11/08/2015 | 01:58
2
156
קנה בטמבוריה נייר לטש רטוב שקרוי גם בד שמיר - מספרים מ 1000 עד 2500, עלות כל דף בין 7 ל 10 ש"ח, קנה 3 סוגים למשל, 1200 1500 ו 2500.
נקה את הפנס, שפוך  מים, תתחיל לשפשף מהמספר הנמוך ביותר שהוא גם הכי גס עד למספר הכי גבוה שהוא העדין ביותר. תקפיד כל הזמן לשפוף מים על הפנס כדי לא לעבוד על יבש.
לסיום מרח וקס בעלות של עשרות בודדות של שקלים, נקה לאחר שיתייבש ותראה פנס מבריק וחדש שקיבלת.
עכשיו אתה מאלץ אותי להראות איך הפנסים שלי נראים לאחר עבודה כזו ואני אעלה תמונות של הפנסים שלי מחר אחרי שאצלם את האוטו.
הנה תמונה של מה שאני עשיתי
11/08/2015 | 12:44
142
שים לב! הצבע של האוטו מקולף למשעי, הפגוש מלוכלך אחרי שליטשתי את הפנס, אבל הפנס עצמו מבריק וניתן אפילו לראות את האוטו של השכן שעבר שם בשעה שצילמתי.
תודה, אבל זה לא בשבילי, אשמח לקבל התייחסות לנקודות שהעלתי
11/08/2015 | 15:00
42
שום דבר לא יעזור אלא רק לזמן מוגבל
11/08/2015 | 20:08
12
95
נייר לטש זה צחוק מהעבודה , צריך דיסק 7 צול 
וגם זה לזמן מוגבל .
לך לפירוקיה וקנה משומשים או חדשים כרצונך . 
דיסק בקוטר 18 ס"מ לפנס?
11/08/2015 | 20:33
2
89
גם אם הוא יכנס לא יהיו לו נקודות מגע.
כנראה שאתה לא יודע איך עובדים עם דיסק
12/08/2015 | 09:44
1
28
או שאתה לא יודע איך לא.
12/08/2015 | 15:16
28
בינתיים נייר לטש ולכה המיועדת לעץ
11/08/2015 | 21:09
2
98
מחזיקה כבר ארבע שנים ברכב שאני מכיר. לא רע בתור "זמן מוגבל".
תלוי באיזה מצב ביצעת את הליטוש
12/08/2015 | 09:47
1
72
אצלי ברכב זה היה כבר מאוחר מידי לליטוש ידני .
שנה אחת תפסתי מישהוא שליטש לי את הפנסים 
בשנה לאחר מכן לא מצאתי אותו הייתי חייב להחליף .
על לכה לא חשבתי .
לא אני ביצעתי, אבל הפנס כבר היה צהוב ברמה שלא עבר טסט
12/08/2015 | 13:43
71
האמת שהייתי מזועזע כשגיליתי שהשתמשו בלכה של עץ, הייתי בטוח שצריך לכה מיוחדת. אבל מתברר שזה עובד לא רע...
אין קשר למכשיר בו אתה מבצע את הליטוש
12/08/2015 | 10:41
5
70
זה לא משנה אם תיקח דיסק 9, 7 או4 או בכלל תעבוד ידנית. בשורה התחתונה אתה צריך להסיר את השכבה הפגועה ולהחליק את מה שנותר עד כמה שניתן (וניתן להגיע לרמה של חדש ואף יותר מזה בעבודה ידנית).

אחר כך צריך למרוח חומר שיגן על הפנס (לכה תחזיק יותר זמן כי היא קשיחה. וקס יורד) וזהו.
המצב של הפנסים שלי לא אפשר עבודה ידנית
12/08/2015 | 10:56
4
64
רק דיסק הצליח  , על הלכה לא חשבתי אז . 
אין אי אפשר. פשוט צריך להיות קצת יותר בעל מקצוע
13/08/2015 | 09:10
3
51
ולדעת לעבוד נכון עם מוצרי ליטוש.

אני לא יודע בן כמה אתה אבל לפני 30 שנה בבתי הספר המקצועיים היו לוקחים גוש ברזל ועושים ממנו פטיש רק עם פצירה.
נו , תשב אתה 3 ימים ללטש וגם אז זה לא יצא
13/08/2015 | 09:35
2
54
חלק ממש .   המכשיר הנכון לביצוע העבודה הוא דיסק עם דיסקית כמו כותנה 
כמו שעושים פוליש לרכב . 
אם אתה יכול ללטש ידנית המצב של העמימות בפנס לא קשה .

עשיתי הרבה יותר מפטיש  , מלחציים קטנות עם בורג ,  והתאמה מדוייקת 
של מרובע ברזל לתוך חור  וכל השאר שלומדים בעיבוד שבבי .
שהיום זה לא שווה הרבה כי יש CNC  ורובוטים לריתוך 
לא כמו של תעשיית הרכב שזה ריתוך נקודתי , אלא ריתוך עם הוספת חומר .

קודם כל עם כל הכבוד ל CNC הוא מחליף את הידיים אבל לא את הראש
13/08/2015 | 10:31
1
46
צריך לדעת לבחור נכון כלים, סדר פעולות, דפינה, קידמות וכו'.

לגבי לטש לא מתחילים עם דיסקית כותנה וחומר לטש אלא עם בד שמירכשהולכים ויורדים במספרים. רק את הפיניש עושים עם פוליש עדין.
עם כל ה CNC עדיין אדם עם ידע בעיבוד שבבי קונבנציונלי
13/08/2015 | 16:02
38
יהיה מאוד מבוקש.
מחיר מופקע?! האם בררת תמחור במקומות אחרים?
12/08/2015 | 06:44
1
89
בלכה, מומלץ לבחור אחת שהיא נגד UV
12/08/2015 | 20:33
67

לכה שכזאת עמידה יותר ולא מצהיבה.
חיפוש רכב
10/08/2015 | 08:13
1
78
שלום, אני מחפש רכב משפחתי גדול ( שלושה ילדים עם כיסאות) שיכול לנסוע נסיעות ארוכות שכוללות טיפוס על הרים ( מירון) יחד עם נסיעות מהגליל למרכז לפחות פעם החודש, בערך 2000 קמ בחודש, שיהיה אמין ושצריכה הדלק תהיה נורמלית.
חשבתי על רנו פלאו נס דיזל
תודה
נשמע שחשבת נכון לדעתי
10/08/2015 | 13:17
25
העמדת רכב ל6 ימים, ואופס המפתח טבע בשירותים
10/08/2015 | 08:00
4
134
שלום לכם,

2 שאלות לי:

1. סוזוקי אלטו בת 5, מעולם לא הוחלף מצבר, האם יש בעייתיות בכך שהרכב יעמוד 6-7 ימים ללא הנעה?

2. בני היקר הטביע לי את המפתח של הרכב, עכשיו אי אפשר לפתוח ולנעול אותו מרחוק. במידה ואפשר לתקן את המפתח עצמו, כמה זה אמור לעלות ואצל מי?
אם הנזק בלתי הפיך, האם אפשר לקנות רק שלט לרכב שנועד לפתיחה?
אם כן, אצל מי? (מנעולן? סוזוקי?) יש לכם השערה כמה דבר כמה אמור לעלות?

רב תודות!
אין בעיה להעמיד את הרכב לשבוע
10/08/2015 | 08:15
94
לגבי המפתח, כדאי לשאול בסוכנות סוזוקי 
פרקי את המפתח, נקי באלכוהול ושימי סוללה חדשה
10/08/2015 | 15:31
73
אם זה לא עוזר, אז לשאול בסוזוקי, אבל זה עלול להיות יקר.
יש רק מפתח אחר עם שלט?
לגבי מפתח - כדאי לשאול במוסך שלך.
10/08/2015 | 19:47
50
כשהייתי צריכה מפתח רזרווי - הזמינו לי במוסך בו טיפלתי אז ברכב שלי. לוקחים מספר שלדה, שולחים מייל לגרמניה ליצרן הרכב,מחכים שלושה שבועות והמפתח מגיע.
אין לי מושג איך עם סוזוקי - לכן כתבתי לשאול.....
ואת יודעת שזה לא בסדר לבוא לכאן רק כשאת צריכה משהו ?

עד כמה מפריע שאין שלט?
10/08/2015 | 20:48
51
אני מיוזמתי משאיר השלט בבית? מי צריך את עודף המשקל והנפח בכיס? אפילו שהעודף הזה זעיר גם במשקל וגם בנפח, הוא איננו = 0
בהעדר שלט אני יכול להשאיר חלונות פתוחים במידה שאני מעוניין למשל כשחונה בשמש משאיר פתיחה 1-2 סמ בכל 4 החלונות.
נעילת הרכב עם השלט מותירה אותו נעול וכל 4 החלונות נסגרים זה אחר זה בהדרגה.
גם ללא השלט אני יכול לנעול דלתות הרכב עם המפתח וגם ללא המפתח
התלבטות צמיגים
09/08/2015 | 23:04
3
97
צריכים להחליף ארבעה צמיגים לרנו פלואנס 2012. נוסעת כ 25 אלף ק"מ בשנה. מה ממותגי הצמיגים הכי כדאי? סדר גודל של 400 ש"ח לצמיג.
תודה
התקציב שלכם מאפשר לקנות צמיגים של החברות הגדולות
09/08/2015 | 23:44
2
87
והייתי הולך על אחד מהם - אפישיאנט גריפ פרפורמנס של גודייר, אנרג'י סייבר פלוס של מישלן, אקו-קונטקט 5 של קונטיננטל או הצמיג המקביל של ברידג'סטון (משהו עם 300 בשם. לשים לב שזה לא הגרסאות הישנות יותר, שהיו לא מוצלחות!).
מוסיף - דנלופ BLURESPONSE
12/08/2015 | 00:07
1
58

מעולים ובמחיר אטרקטיבי (צריך לוודא שיש במידה המתאימה).
נכון, צמיג כמעט זהה לאפישיאנט גריפ, ואמור להיות לא פחות
12/08/2015 | 12:00
51
טוב. אם הוא במחיר עדיף - סבבה.
מערכת דיסק לא עובדת
09/08/2015 | 15:34
1
46
היי לכולם,

יש לי הונדה אקורד שהמערכת דיסק שלה לא עובדת. אשמח לדעת אם יש אופציה לקנות משהו חיצוני (מצת) עם חיבור יו אס בי.

תודה :)
יש בחנויות לאביזרי רכב. זול למדי.
09/08/2015 | 15:56
31
אם אתה רוצה לחבר את הסלולרי אז יש גם בחנויות סלולר שאז זה כולל
גם צמדן ואקום לחלון.
טויוטה אוונסיס 2007
09/08/2015 | 15:06
2
61
שלום,
המרחק בין הבית שלי לעבודה הוא פחות מ-20 ק"מ, אבל חלקו עמוס/פקק. 
אבא שלי הציע לי לתת לי במתנה את הרכב שלו, מסוג טויוטה אוונסיס 2007, מנוע 2,000, שמור ומתוחזק.
ברור שצריכת הדלק של הרכב הזה גדולה, אבל האם זה משמעותי בנסיעה יומיומית מתל אביב להרצליה? האם הייתם לוקחים אותו במקומי?
תודה.
בנסועה כזו צריכת הדלק היא שולית.
09/08/2015 | 15:58
1
55
אם מדובר ברכב מתוחזק ושמור שאת מקבלת בחינם, לא הייתי חושב פעמיים.
למקרה ואת לא מחזיקה רכב כיום, רק לקחת בחשבון, שהוצאות רכב זה לא רק דלק (טיפולים, ביטוח, טסט...).
תודה רבה!!!
10/08/2015 | 17:36
12
התלבטות בין דגמי סופרמיני יד שנייה
09/08/2015 | 13:49
4
102
היי

בתקציב של 40,000 שקל, לרכב שני, ההתלבטות בין ניסאן מייקרה, i20, פורד פיאסטה. מה דעתכם? אני רואה שאוכל לקנות רכב מ 2011 (i20) או 2012 (ניסאן מייקרה). רכב אוטומטי מהשנים האלה, האם יש לו בעיות אופייניות? (נדמה לי שיש איזו בעיה עם צריכת הדלק של יונדאי עד שנה מסוימת)
מצטרף לשאלה
09/08/2015 | 21:05
48
לדעתי הפיאסטה יותר יקרה לתחזוקה.
עוד אופציה ששווה לבדוק היא קיה ריו 2011
ב-i20 אין בעית דלק מיוחדת, זה היה בגטס שקדמה לה
09/08/2015 | 21:33
2
64
מצד שני, צריכת הדלק שלה לא מבריקה, סתם ממוצעת. כך גם הפיאסטה (בתקציב שלך נכנסת הגרסה לפני מתיחת הפנים, עם מנוע 1400).
המיקרה תהיה הכי חסכונית, אבל תרגיש כמו פחנוע. זולה ורועשת.
ה-i20 סולידית. לא מבריקה בכלום, אבל גם לא נופלת בכלום.
הפיאסטה תרגיש הכי איכותית ושקטה, אבל גם עצלנית יחסית.
תודה - לגבי המייקרה מול i20
10/08/2015 | 08:47
1
56
עד כמה המייקרה קטנה יותר מ i20, עד כמה זה יורגש? ואולי הכי חשוב, האם המייקרה ("יפנית") אמינה יותר מהיונדאי ("קוריאנית") ?
אמינות היא סוגייה קריטית מבחינתי.
סך הכל הרכב הולך לנסוע כ - 10,000 ק"מ בשנה, בתוך העיר, כמעט ללא יציאות מחוץ לעיר.
ההבדל קיים ומורגש, אבל לא אדיר
11/08/2015 | 07:45
44
ההבדל באמינות לא מורגש, אם קיים בכלל.
בשביל 10K, בעיקר בעיר, קח רכב שקט ונוח כמו הפיאסטה, ועזוב אותך משאלת צריכת הדלק או ביצועים.
בכל מקרה, המיקרה גרועה לעיר בגלל מנוע שרועד בסרק.
נוחות ובידוד רעשים של פאסט ברכב קצר יותר?
09/08/2015 | 09:36
6
152
מה עושה מי שרוצה נוחות ובידוד רעשים כמו בפאסט (או מנדאו?) אך ברכב קצר יותר שלא יעלה על 4.5 מ' +-?
תודה
כמו בפאסאט זו לא בעיה - יש לך את האלטו...
09/08/2015 | 10:46
4
69
וברצינות, קבעת רף ממש לא גבוה. הפאסאט, הקודמת והחדשה, לא מצטיינות בתחום הזה, ובאמת לא ברור איך רכב שמנסה להיות "חצי פרמיום" מרשה לעצמו להציע בידוד רעשים בינוני שכזה.
אם אתה אוהב את תוצרת פולקסווגן, יש לך את הגולף ששקטה יותר מהפאסאט. אם אתה מוכן לנהוג בידני, יש פוקוס (אקו בוסט גם מציעה מנוע חזק מאוד). הסי4 של סיטרואן שקטה למדי, ויש עוד. אבל נצטרך עוד דרישות חוץ מאורך ושקט כדי להתמקד.
תודה. שאלה קשה
10/08/2015 | 14:48
3
42
האמת הרבה זמן לא היתי על פאסט אז יש לי זכרונות טובים. והיא גם היתה ידנית :)
ומאחר וכרגע על קורולה אז הסבל בברור
מונדאו גם עשתה עלי רושם של נוחות נסיעה ושקט

במתחרים של הפאסט מי לדעתך יותר שקטה ונוחה?

הבעיה שאני מעדיף רכב קצר יותר מהפאסט/מונדאו/מזדה 6 וכו'.
גולף וגם הלקסוס שהוצעה פה נראות לי כבר קטנות מידי.
נוחות נסיעה אני בעיקר מתייחס לנוחות של רכב "כבד" על הכביש (וגם מושבים) ורעש זה ברור.
( עוד פרמרטר הוא כמובן המחיר שהכיוון לעולם של "הגדולות" שלעיל)
תודה רבה על העזרה!
אין משהו בין הגולף וה-CT200 לבין המונדיאו/פאסאט
11/08/2015 | 07:43
2
24
הם בדיוק קטגוריה אחת מתחת.
לא הבנתי
12/08/2015 | 11:12
1
18
פיספתי משהו
הצעתם אותם בתור רכבים עם בידוד רעשים טוב יותר

אם אני מבין נכון אם אני שם דגש על הבידוד רעשים ונוחות ברמות המחיר האלה זה או הקטנות והזולות יותר גולף/C4 או הארוכות יותר פאסט/מונדאו

אם יש רעיונות לרכבים ברמת המחיר שבין מונדאו לפאסט שהם מעט קצרים יותר אך ברמת האיכות או יותר אשמח
אתה לא דיברת על מחיר, אלא על גודל
12/08/2015 | 12:02
16
ובגודל אין משהו בין משפחתיות למשפחתיות גדולות. אלו שתי קטגוריות צמודות.
לקסוס CT 200h
09/08/2015 | 16:45
51
ששקטה יותר מפריוס\אוריס היברידית במה שקשור לרעש רוח וצמיגים. הבונוס בהיברידיות הוא בעיקר בנסיעה עירונית וכאשר המנוע החשמלי מתפקד. מנוע הבנזין ייכנס לפעולה כמובן בשלב מסויים (תאוצה, מעל מהירות מסויימת, בזמן טעינת הסוללות) אבל בגדול ה-CT יחסית שקטה בקטגוריה הזו של משפחתיות קטנות.
נשמח מאוד לעזרה ! נואשים!! מחפשים לקנות רכב
08/08/2015 | 20:27
4
114
שלום רב לכולם ותודה שאתם מקדישים מזמנכם ומנסיונכם.
יש לנו כמה קטגוריות לרכב שאנחנו צריכים ואין לנו בכלל כיוון על מה להסתכל... הכול כל כך יקר לנו

עד 50 אלף שקל, אוטומט, שנת 2007 ומעלה

בגז' גדול- יש לבעלי המון ציוד שהוא נוסע איתו לעבודה, ובנוסף מזוודה שנכנסת ויוצאת כל יום.

מחפשים משהו חסכוני. יותר חסכוני מ 1 ל 11. יש חיה כזאת ?

תודה למכוונים :)
סופרמיני סטיישן ידני יעשה את העבודה
09/08/2015 | 00:16
3
70
משהו בסגנון איביזה סטיישן או פאביה סטיישן.
עוד אופציה - מיקרוואנים. למשל ניסאן נוט. אבל הם יהיו פחות חסכוניים.
מעט מעל התקציב שלכם יש מכוניות כמו ה-C3 פיקסו דיזל, שתהיה הרבה יותר חסכונית ממה שהגדרתם. אבל השאלה היא גם מה זה "בגז' גדול". 350 ל'? 450 ל'? 550 ל'?
אגב, אם הרכב לא יחנה בחניונים תת-קרקעיים, אז יש אופציה נוספת - סטיישן משפחתי או משפחתי גדול עם הסבה לגז. למשל סובארו B4 סטיישן, שאני יודע שמסתדר לא רע עם הסבה לגז (יש מכוניות שלא מסתדרות טוב עם הסבה כזו).
ב50000 אתה מקבל C3 פיקאסו שנת 2010
09/08/2015 | 20:24
2
32
היא היתה כבר ב-2010? חשבתי שרק מ-2011.
09/08/2015 | 21:35
1
28
2010 ו 2011 אלה השנים לחפש אם אתה רוצה ידנית מתישהו
10/08/2015 | 12:05
45
ב 2011 או 2012 הגיע הדגם לעצלנים והידנית נהייתה קצת יותר נדירה.
התלבטות בין איביזה לפיז'ו 208
08/08/2015 | 12:33
8
62
שלום,
קונה רכב חדש, סופר מיני. מתכוונת להחזיק את הרכב מעל 5 שנים.
מתלבטת בין שתי המכוניות ( ראיתי שיש עליהן מבצע).
חשבתי ששיקול כספי נוסף ( מעבר למחיר הרכב בקניה) הוא מחיר התיקונים השוטפים.
האם אתם יודעים באיזה רכב עלות התיקונים נמוכה יותר, ובכמה (לערך) ?
תודה מראש לכול תשובה. 
האם את מתכוונת לגיר ידני?
08/08/2015 | 14:06
1
27
האמת שאני מתלבטת בין גיר ידני לאוטומטי
09/08/2015 | 11:58
37
אבל נאמר שמדובר באוטומטי: האם יש הבדלי עלות בטיפולים השוטפים בין שתי המכוניות?
האיביזה עדיין עולה 80K?
08/08/2015 | 23:02
2
54
לטעמי הפג'ו מכונית טובה יותר, היא נוחה יותר, מאובזרת יותר (בהנחה שמדובר באיזה AM5), והתא נוסעים שלה מרגיש איכותי יותר.
שילוב המנוע וגיר באיביזה מצויין (1.2TSI וגיר DSG) ומספק ביצועים טובים (ויחסית חסכוני). לא נהגתי על הפיג'ו עם המנוע החדש, אבל קראתי ביקורות מאוד חיוביות.

כמו שהבנת, לטעמי הפיג'ו טובה יותר, מצד שני, 17 אש"ח זה לא מעט כסף...
אם הייתי צריך לבחור, כנראה שהייתי בחור בפג'ו.

כמה אחריות נותנים על פג'ו? אני יודע שעל חלק מהסיטרואן יש אחריות ל-5 שנים (בשנתיים האחרונות לא מודבר באחריות מלאה). 
גם אם מדובר ב-3 שנים, זה יתרון של הפג'ו, בסיאט נותנים רק שנתיים.
אכן.
09/08/2015 | 12:01
1
39
האיביזה האוטומטית דגם AM5 עולה כך.
על הפיז'ו נותנים 5 שנות אחריות ( 3 על הכול +2 על הגיר והמנוע).

ובגלל הפער במחיר הרכישה, חשבתי שאם הטיפולים השוטפים באיביזה יקרים יותר מאשר בפיז'ו אוכל "לקזז" אותם מעלות הרכישה והפער כבר לא יהיה כול כך גדול.
תנסי לברר עלויות טיפולים אצל היבואן...
09/08/2015 | 13:30
36
לצורך העניין, מה העלויות של טיפולים שוטפים ל-3 שנים, זה יכול לתת לך אינדיקציה לגבי פער המחירים, אם קיים.

הבדל נוסף שיכול להיות הוא עלויות הביטוח, כנראה שההבדל לא משמעותי, אבל הוא יכול להגיע לכמה מאות שקלים בשנה, וזה בקלות יכול לקזז עלויות טיפולים (או להפך).
לדוגמא, לפני שנה וחצי, כשרכשתי את הרכב שלי, ההבדל במחיר המקיף בין ה208 (1.2 ידנית) לקליאו (0.9 ידנית) היה 700 ש"ח לשנה (לטובת הקליאו, אצל הסוכן שאני מבוטח אצלו, אולי במקומות שונים הפער קטן או גדול יותר).
יש מבצע פיגו 208 ? איפה?
10/08/2015 | 23:51
2
16
יש מבצע פיגו 208 (ידני)? ומחיר?
11/08/2015 | 00:02
17
בלובינסקי. 70Kלגרסת האבזור הבסיסי
11/08/2015 | 07:46
17
האם אפשרי היגוי יתר ברכב קטן עם הנעה קדמית בלי להרים בלם יד
08/08/2015 | 11:28
45
92
או שתמיד הכלל הוא תת היגוי ברכב שכזה ואין לכך יוצאים מהכלל? 

המשך>>
או שתמיד הכלל הוא תת היגוי ברכב שכזה ואין לכך יוצאים מהכלל? 

התייעצות לפני רכישה, קורולה 2012 או שברולט קרוז 2012
08/08/2015 | 08:27
4
64
שלום לכולם,
בשבוע האחרון התייעצתי כאן בנוגע ל mg-350 2015 או קורולה 2012 מליסינג
בינתיים אני דיי פוחד לרכוש את ה MG ,שאלתי אנשים (שנראה לי שמבינים ברכבים)
ורוב התשובות היו שלא כדאי לקחת סיכון ,
אז ככה השבוע אני חייב לרכוש רכב
ההתלבטות היא בין קורולה 2012 מליסינג סביב ה 80K ק"מ במחיר של 70K ש"ח (לפני מיקוח)
לבין שברולט קרוז שמפרסמים באתר שלהם רכבים יד 2 עם 15 חודשי אחריות
סביב ה 55K ש"ח
מדובר ברכב שני , לרוב אסע בו לבדי נסיעות קצרות מעריך ש 10K ק"מ בשנה
חשוב לי מאוד שהרכב יהיה אמין (שונא מוסכים), ושהמזגן יהיה חזק
תודה לעונים
אשמח לקבל הצעות נוספות לרכב בין המחירים 55K-80K ש"ח

אם זה רכב שני, ואתה נוסע לבד - למה רכב משפחתי גדול?
09/08/2015 | 01:03
2
51
למה לא לקנות סופרמיני שתהיה חסכונית יותר בדלק וזולה יותר לקניה (אם כי לא בהרבה)?
יודע מה, למה לא מיני חדשה מהיבואן, עם שלוש שנות אחריות לפחות?
תודה על התגובה, אני בחור גדול ממדים,
09/08/2015 | 08:13
1
73
גובה 186 ס"מ , למען האמת ישבתי פעם בתוך קיה פיקנטו, והנוחות היתה סבירה,
(אשתי אמרה לי שאני יראה כבדיחה בתוך רכב קטן)
אני מתגורר בנצרת עילית וכל נסיעה לכל כיוון מלווה בהרבה עליות וירידות,
זו הסיבה שחשבתי על רכב עם נפח מנוע של 1600
מדובר ברכב שיסע בין 40-50 ק"מ ליום הערכה של 10K ק"מ בשנה
שונא מוסכים,חשוב לי שיהיה רכב אמין עם מזגן חזק,ואוטומט
באמת שאני ממש בהתלבטות וכל המלצה תוכל לעזור לי

אתה לא כזה גדול...
09/08/2015 | 08:58
69
אני גם לא קטן  ומסתדר מעולה ביונדאי I20.
הפיקנטו באמת הייתה קטנה בשבילי.
אם קטן וחזק - תבדוק סוזוקי ספלאש. נראה קטן אבל נוח לישיבה.

תגובה
09/08/2015 | 10:07
52
לך על השברולט קרוז
הונדה סיוויק האצ'בק 2012
08/08/2015 | 00:53
3
68
אשמח לשמוע מה דעתכם מבחינת אמינות, צריכת דלק, מחירי טיפולים וחלפים ובכלל.
תודה מראש למשיבים!
אם מדובר על "הצורה הישנה" כמו בתמונה
08/08/2015 | 11:26
1
62
אשר ואספר
כן.
09/08/2015 | 01:30
20
הונדה סיויק האצ'בק - יתרונות וחסרונות:
09/08/2015 | 22:08
56
מנסה להשליך מהנסיון שלי עם הסיויק האצבק, 2009.
יתרונות
- מנוע חזק (140 כ"ס), גיר 5 הילוכים בלי משחקים,החיבור ביניהם טוב מאוד.
- רכב אמין, חזק וחסכוני מאד - בעיר מגיע ל-1:11, ובשיוטים בינעירוניים מגיע אפילו ל-1:16-17.
- הרכב מאוד מרווח מאחור בזכות ביטול המנהרה בין הכסאות.
- דאשבורד מקורי, לטוב ולרע.
- תאי אכסון מפוזרים בכל מקום.
- תא מטען גדול, גישה נוחה בהאצ'בק.
- בהאצ'בק פוזה ספורטיבית.
חסרונות:
- קשיחות ומהלך קצר של המתלים גורם לנוחות נמוכה בהאצ'בק, קצת יותר טובה בסדאן.
- כניסה לספסל האחורי לא נוחה בזכות הגג המשתפל בחדות.
- אחרי 3 שנים עם הרכב עדיין אין לי מושג איפה הוא מתחיל ואיפה נגמר.
- שמשה קדמית עצומה בגודלה, משמשת כקולט שמש ענק.
- רעש - מנוע, צמיגים, רוח.
- טיפולים/חלפים יקרים מאד במוסכי החברה, יש שוק תחליפי לא רע אבל בחלפים שנדרשים להיות מקוריים המצב בעייתי.
- החלפת נורות דורשת תואר במדעי הסיויק.
סיכום:
בינתיים (6 שנים) הפלסטיק מראה עמידות, והצבע לא דוהה,
הפנסים הקדמיים מתחילים להראות צריבה (עלות החלפת פנסים לא הגיונית בעליל).
אמינות שמפתיעה כל פעם מחדש, שים דלק וסע.
למרות הפוזה של ההאצ'בק והרושם הראשוני (לטוב ולרע) נראה שעוד יש לו "נוכחות" שאולי אין לדגם החדש.
שחיטה במוסכי החברה, שוק תחליפי ואפילו מקורי מקביל שהולך וצומח.
נקודות חלודה על רכב חדש
07/08/2015 | 19:58
11
125
שברולט טראקס בן 4 חודשים, לאחרונה הופיעו נקודות חלודה קטנות על כל רחבי הפח, הסוכנות כמובן מתנערת מאחריות.

האם מישהו נתקל בתופעה ? יש הסבר ? הצעה לטיפול ?
שאלה נוספת - רכב אחר
07/08/2015 | 20:19
86
רכב קדילק דגם CTS חודשיים על הכביש , מכניס הילוך אחורי , הרכב כמעט לא זז גם בעלית הטורים , במוסך נאמר שיש חוסר שמן בגיר ולכן הרכב לא סוחב , הדבר חוזר על על עצמו לאחר שבמוסך מלאו כביכול את השמן החסר.
השאלה, האם ההסבר לחוסר שמן הגיוני, או סיפורים של המוסך... כמו כן, האם מדובר בפאק נפוץ בייצור או תופעה נפוצה ?
מה זה הסוכנות כמובן מתנערת ?
08/08/2015 | 08:34
78
מתנערת זה אומרת שאין חלודה או שלא באחריותה ?
אם טוענת שאין - לך לשמאי רכב ותזמין דוח שמאי על זה. במידה ויש חלודה , הדרך תהיה קצרה.
אם טוענת שלא באחריותה, קח עו"ד.

אתה יכול לתאר יותר טוב את הנקודות האלו?
08/08/2015 | 09:08
7
78
אם זו חלודה שיוצאת מתוך הפח, הסוכנות לא יכולה להתנער מאחריות, או לפחות צריכים לתת לך הסבר הגיוני למה. הסבר הגיוני צריך להיות סיבה חיצונית לחלודות האלו, למשל הפרשות ציפורים.
לפעמים מה שנראה כמו נקודות חלודה, זה משהו מעל שכבת הצבע, לדוגמה אם עבדו ליד הרכב בהשחזת ברזל, ועפו עליו שבבים קטנים, והם מחלידים. תנסה לנקות את זה טוב, אפילו לעשות פוליש באזור מסוים. אם הנקודות נעלמות, זו בעיה חיצונית, וזו הדרך לפתור אותה.
הוא אומר כל רחבי הפח , אז השחזה נופלת כאופציה
08/08/2015 | 11:58
6
38
למה? לא התכוונתי שהשחיזו ליד האוטו ונדבקו גיצים
08/08/2015 | 12:13
62
סתם שהשחיזו ברזל בסביבה והיה באוויר אבק של נסורת ברזל.
זה מאד הגיוני המנגנון שהוא הציע
08/08/2015 | 14:13
4
63
למשל, ריתוך ליד הרכב יכול לעשות נזקים בצורה של נקדים נקדים...
שיעלה תמונה של הנקדים הללו...

אני לפני כמה חודשים ראיתי מישהו מרתך ליד מכוניות במגרש החנייה בעבודה ועפים גיצים לכל עבר. הרכב שלי לא חנה שם אבל הפגנתי קולגיאליות סבירה וישר הטסתי אותו משם...הספיקה השאלה אם גם ליד הרכב שלו הוא היה ככה מעיף גיצים...המשך האלגוריתם היה שהוא הפטיר צודק וחזר לתוך אולם העבודה... מזל של בעל הרכב ששכחתי משהו ברכב וחזרתי ככה באמצע היום...
סוף מעשה ב...
ריתוך והשחזה יעשו נזקים רק בצד אחד של הרכב
09/08/2015 | 00:20
3
42
ולא בכולו . בעיקר יעשו נזק לזכוכיות זה לא הוזכר בכלל  .
כך שזה לא השחזה וריתוך
לכן רצוי שהשואל יעלה תמונות של הרכב מזויות וכיוונים שונים
09/08/2015 | 01:40
2
35
זה שהוא אומר "בכל הרכב" לא מחייב שזה זה.
שנית ייתכן שהריתוך נעשה ממקום גבוה לצידי הרכב ואז הסימנים  יופיעו על צד אחד וגם על הגג ומכסה המנוע... צריך לראות תמונות.
לגבי נזק לזכוכית? האם הוא מחוייב במקרי ריתוך?
גיצים של ריתוך נדבקים לזכוכית הכי טוב
10/08/2015 | 22:01
1
23
אפשר לראות את זה טוב במסיכות ריתוך מהדור הישן ללא אלקטרוניקה  ,
 שם מחליפים זכוכיות כמעט מידי יום בגלל זה .
בנוסף לא רק שהגיץ נדבק, גם אם אתה מסיר אותו נשארת נקודה שחורה 
שאי אפשר להסיר אותה = הלכה הזכוכית באם יש הרבה גיצים . 
האם גם השחזה מייצרת פגיעה בזכוכית?
11/08/2015 | 07:58
12
האם השחזה של ברזל מזיקה לצבע ?

אתה רואה למה אתה חשוב לפורום הזה? למשל בתחומי עבודות במכניקה יבשתית וימית [ועוד לא יצא לבדוק מה קורה באוירודינמיקה...]  תרומתך לא תסולא בפז
נקודות חלודה?
08/08/2015 | 16:15
63

יתכן שזאת אינה חלודה אלא נקודות הנובעות מ"גשם חומצי" שנוצר מאויר עם חלקיקי מזהמים של תחנות כוח (חשמל) בתי זיקוק, אזורי תעשיה וכו'.
נקודות חומות אלו בולטות בעיקר במכוניות בצבע לבן או בהיר.
הטיפול הנו של "קוסמטיקת רכב" כפלסטלינה, פוליש וקס וכו' וכמובן שזה לא פגם במכונית ולכן לא שייך כלל לאחריות החלודה לרכב.
בברכה - רפי לין

אפליקציית OBDII מומלצת ?
07/08/2015 | 18:35
3
78
גיליתי את עולם ה-OBD לרכב ואת האפליקציות שיודעות לדבר איתו.
כן, אני יודע שאני האחרון שלא ידע את ה-OBD.

זה התחיל ב-ENGIE, שאמנם היא בעברית, אבל מספקת מעט מאד נתונים - צריכת דלק, מצבר ואלטרנטור, חיווי לחץ שמן (תקין/לא תקין),
וסריקת מערכות הרכב (ברמה של תקין/לא תקין).

המשכתי ל-OBD CAR DOCTOR שמאפשרת קריאה של ה-מ-ו-ן נתונים שאין לי מושג מה אומרים,
מאפשרת קריאת חום מנוע - קריטי אצלי כי בנסיך הכסף אין שעון חום,
אבל עושה טובה שמתחברת ל-OBD.

ניסיתי גם את Torque ו-OBD Auto Doctor שלא הצליחו להתחבר לרכיב ה-OBD.

במה אתם משתמשים ?
מכירים וידג'ט שיאפשר להציב את שעון חום מנוע על מסך הסמארט ?
מישהו ? משהו ?
08/08/2015 | 11:12
2
28
לא משתמשים ב-OBD ?
torque
10/08/2015 | 13:27
1
13
כמו שכתבתי, torque מסרבת לדבר עם ה-OBD
11/08/2015 | 06:48
12
יש ביניהם קשיי תקשורת
חיפה-ת'א-ירושלים-ת'א-חיפה 1:23.3 ק'מ לליטר
07/08/2015 | 18:01
7
126
ואם נפרט (הקריאה מצטברת במחשב הדרך מחיפה):
חיפה (הדר) לאחוזה ואז לת'א.  נהג + נוסע - 1:25.6
ת'א/ר'ג לירושלים.  נהג + 2 נוסעים - 1:22.7
ירושלים לת'א.  נהג + 2 נוסעים - 1.22.7
ת'א לחיפה (מת'מ). נהג + נוסע - 1:23.3
מת'מ להדר ואז לאחוזה. נהג + נוסע - 1:22.7

כל הנתונים לפי מחשב הדרך.  למי שרוצה לתקן למציאות :
בהדר בחזרה המכונית תודלקה שוב.  הצריכה בפועל 1:22.2 (לעומת 1:22.7 במחשב הדרך).  מדויק למדי.
כמובן שמיותר לציין שמזגן עבד כל הדרך.
בירושלים נכנסנו לבית הכרם ושם איסוף של נוסע וקפיצה למתחם התחנה ואח'כ חזרה לבית הכרם.  בחזרה לבית הכרם נרשם 1:21.3

אהה... מהירות... 85 קמ'ש (ותודה לבקרת השיוט) ברוב הדרך (אם כי היו אזורים יותר פקוקים גם בדרכים הבין עירוניות שחייבו בטול של בקרת השיוט.
85 קמ'ש - 1,500 סל'ד שזה פחות ממומנט מקסימלי (מתקבל ב 1,750).

וכן.  אני יודע שאין תמונות.

ופרט שולי למי ששכח :
C3 פיקסו ט'ד ידני.
יש מצב נסעת יותר לאט מ-85
08/08/2015 | 00:02
6
72
אצלי יש גם תצוגת מהירות GPS ותמיד היא יותר נמוכה ממד המהירות של המחוג וגם התצוגה הדגיטלית של המהירות שנקבעה בבקרת השיוט.
סביר להניח. אבל זו נקודת הייחוס שלי.
08/08/2015 | 06:56
17
לא כל דיזל כדין דיזל מודרני קטן מנוע
08/08/2015 | 08:42
3
57
בעל ג'יפ יפני גדול אוטומטי מנוע דיזל בנפח סביב 3L סיפר שאצלו המספרים הם כדלקמן:
אטנסיונה !
1:7 בעיר
1:9 - 1:10 מחוץ לעיר.

ייתכן שהסיבה היא קשורה לעובדה שהוא מתגורר כמוני באזור ההר. ביום עם ראות טובה אנו רואים את הסי שור הצנוע לכל אורכו מאשדוד ועד לחדרה [מה שמכונים הרי המרכז וירושלים], אבל, יש רכיבים נוספים לפער למשל, להגינות, הג'יפ גדול. לא מדובר לא בC3 ואפילו לא בפיקנטו 
יש כמה הבדלים. הג'יפ היפני הגדול שוקל
08/08/2015 | 09:13
2
56
כמו שני C3 בערך, אז למה שלא יצרוך פי שניים? בנוסף הוא אוטומטי, ואני מניח שהוא לא נסע 85 קמ"ש מחוץ לעיר.
08/08/2015 | 09:56
1
47
ובנוסף הג'יפ גבוה משמעותית מהC3 והוא גם כן פחות אוירודינמי ולפיכך נלחם בהתנגדות אויר גדולה 
גם זויות המשקפים מעידות על אוירודינמיות נחותה: השימשה האחורית וורטיקלית לחלוטין והקדמית לא לחלוטין אבל משמעותית יותר מהC3...אם כי עדיין לא מדובר באוטובוס שהשימשה הקדמית היא כמפרש מתוח תלוי וורטיקלית...]
ובנוסף, נועל צמיגי שטח במבנה קוביות וביניהם חריצים עבים ורחבים... אין כל ספק שהאחיזה ונוחות הנסיעה בכביש הזיבורי הרטוב ו/או היבש מופרעים משמעותית נוסף על הסעודה הגדולה והמשתה [סולר ובלאי...]
ולא לשכוח- מנועים פרימיטיביים
09/08/2015 | 01:01
33
לא יודע למה, אבל מיצובישי וטויוטה - היפנים היחידים שמייצרים רכבי שטח היום (לפחות כאלו שמגיעים ארצה) - מרשים לעצמם לשווק מכוניות ממש לא זולות, עם מנועים עתיקים. המקור של מנוע המיצובישי הוא בקינג שהוצג ב-2002, ומנוע ה-3 ל' של טויוטה הגיע ארצה כבר בפראדו של שנות התשעים. אז נכון שהם עודכנו מאז, אבל בגדול עדיין מדובר במנועי טרקטור גדולים ומיושנים, והיעילות והחסכון בדלק בהתאם. וגם הביצועים - הלנד-קרוזר לא מצליח לברוח לרקסטון בתאוצות קו ישר, למרות שלרקסטון יש מנוע 2 ל' בלבד...
לפחות עכשיו טויוטה מחליפה מנוע בלנד-קרוזר - הגיע הזמן.
בסיטרואן הסטיה היא בד"כ 2 קמ"ש מתחת לGPS
08/08/2015 | 19:49
13
מה עדיף
07/08/2015 | 11:17
1
89
מה עדיף מבחינת אמינות וצריכת דלק שברולט קרוז או סקודיה אוקטביה
מאילו שנים? אילו גרסאות?
07/08/2015 | 13:13
47
בקרוז עדיף להמנע מדגמי ה-1600, האחרים בסדר מבחינת אמינות, אבל רק ממוצעים בצריכת דלק.
האוקטביה חסכונית יותר, אבל בדגמים הוותיקים, בני 3 ומעלה, היו לא מעט בעיות בתיבת ההילוכים ובמנועי ה-1.2 ל'. טוענים שהבעיות נפתרו מאז, אבל קשה לדעת.
פיג'ו 5008
07/08/2015 | 15:34
3
87
משהווא מכיר?...
איך היא מבחינת דלק?
מבחינת נוחות?
מכל בחינה אחרת..
להתקרב או להתחרק כמו מהאחות סיטרואן פיקאסו....
כמו מהאחות סיטרואן?
07/08/2015 | 15:38
1
70
הפתרון בגוף השאלה, זו האחות של סיטרואן.
אבל הבעיה העיקרית בסיטרואן זה הגיר הרובוטי, וגם הוא פלנטרי
07/08/2015 | 21:16
28
מישהי בעבודה קיבלה אחת כזאת לפני כשנה
08/08/2015 | 23:37
46
אחרי 18,000 ק"מ הרכב נתקע. בליסינג טענו שהוחלפה רצועה/שרשרת טיימינג
שבועיים אחרי שהרכב הוחזר נדלקו כל נוריות האזהרה. כבר שבועיים במוסך ולא יודעים מה הבעיה.
שני בעלי פיקסו חדשה לעומת זאת מרוצים 

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
אזימוט אירוח כפרי
את הטיול הזה אסור לפספס
יגאל ג'רבי- משרד עורכי דין
יגאל ג'רבי-משרד עורכי דין
יאכטות גלי נעמה
יאכטות גלי נעמה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום