לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'פיאט קובו..'
פיאט קובו..
01/07/2016 | 18:22
11
135
ברשותי פיאט קובו בת שלש וחצי שנים עם 100.000 ק"מ רצועת הטיימינג {תיזמון} נקרע והמנוע ניזוק קשות בסכום של אלפי שקלים. על פי ספר הטיפולים של חברת פיאט מצוין להחליף רצועת טיימינג {תיזמון} ב120.000 או לאחר חמש שנים. לאחר נסיונות כושלים לדבר עם גורם כלשהו בחברת פיאט שהחליטו להתעלם ממני.
כעבור כ -חמישה ימים חזר  אלי נציג מטעמם שהחליט יחד עם גורמים נוספים בחברה להתחמק מאחריות ולא להכיר בנזק  וזאת למרות שהרכב מטופל באופן שוטף במוסך מורשה של משרד התחבורה. מכיוון שרכב זה משמש אותי לפרנסתי ובלעדיו אין לי הכנסה נאלצתי לתקן את הרכב ללא שום הכרה ולקיחת אחריות מצד חברת פיאט בסכום של כ-7000 ש"ח. הנזק הכולל שנגרם לי הוא הרבה יותר גדול מכיוון שהפסדתי כ-7 ימי עבודה.
אני מעוניין להגיש תביע על כך שהחברה מסרבת להכיר במה שרשום בספר הטיפולים ובנזק העצום שנגרם לי.
לצפיה ב-'נשמע שאתה כנראה צודק'
נשמע שאתה כנראה צודק
01/07/2016 | 18:35
87
האם יש לך את הספר? תעלה את הטבלה של הטיפולים מספר הרכב?

האם זה רכב דיזל גיר רגיל?
לצפיה ב-'אם אתה יכול להוכיח שעמדת בשגרת הטיפולים המומלצת ...'
אם אתה יכול להוכיח שעמדת בשגרת הטיפולים המומלצת ...
01/07/2016 | 21:43
2
81
.. לרכבך מבחינת זמנים ורכיבים תוך התחשבות (אם נדרש) בקצור זמני טיפול, אז נראה שיש לך אכן בסיס לתביעה.
לצפיה ב-'מה הקשר בין טיפולים לקריעת הרצועה טרם זמנה ? '
מה הקשר בין טיפולים לקריעת הרצועה טרם זמנה ?
01/07/2016 | 22:53
1
78
הרי לא בודקים את הרצועה בכל טיפול וטיפול,  אלא צריך להחליפה כל 120000.
קצת רחוק מידי לטעמי אבל זה מה שהיצרן אומר . 
לצפיה ב-'בטפולים אחריות המוסך בין היתר היא לבדוק את מכלולי הרכב ...'
בטפולים אחריות המוסך בין היתר היא לבדוק את מכלולי הרכב ...
02/07/2016 | 06:49
70
...השונים.  אם הרצועה גלויה - אז כן, מצפה שיעיף בה מבט.  ויש יצרנים שדורשים בדיקות ביניים.  בנוסף, אי בצוע טיפולים בהחלט יכול לגרום לכשלים במנוע.

אני יודע שפיאט, לפחות בדגמים מסויימים, דורשת *בדיקה* של רצועת התזמון במועד ביניים לפני החלפתה. לא יודע לגבי הקובו.

ויש רכבים שבהם מועדי החלפת הרצועות אף ארוכים יותר (10 שנים/165,000 ק'מ).
לצפיה ב-'אשמח לשמוע את גזר הדין לכשיהיה '
אשמח לשמוע את גזר הדין לכשיהיה
02/07/2016 | 13:16
58
אני מבין שהטיפולים לא נעשו במוסכים שפיאט כיבואן מכיר בהם, אני צודק?
לצפיה ב-'פיאט קובו '
פיאט קובו
02/07/2016 | 14:10
3
72
אים היה חשש כל שהוא למוסך שטיפל ובדק את הרצועות שהרצועה לא תקינה הוא היה ממליץ על החלפתה .לאחר הטיפול לא נימצא בה שום פגם ולכן לא הוחלפה אחרי עשר אלף ק"מ היא פשוט ניקרעה היצרן רשם בספר הטיפולים להחליפה ב120.000.או חמש שנים .שזה אומר שלפי היצרן צריך להחליפה בערך  בעוד שנה וחצי שזה הרבה מאוד זמן.
לצפיה ב-'במחשבה שנייה... לא בטוח שתצליח בתביעה. ...'
במחשבה שנייה... לא בטוח שתצליח בתביעה. ...
02/07/2016 | 14:44
1
62
א.  תצטרך להביא את מי שבחן את הרצועה בטפול האחרון כעד כדי שיצהיר שבחן את הרצועה והיא היתה במצב *תקין*.  הוא מוכן להעיד ?
ב.  תצטרך כמובן להוכיח שמלאת את שגרת הטיפולים וברכיבים ברמה הנדרשת על ידי פיאט (תחליף סיני שלא תוכל להוכיח את איכותו יצור לך בעייה גם אם על פניו אינו קשור לרצועת התזמון).
ג.  תצטרך להוכיח שהרכב לא עבד במאמצים חרייגם מאז הטפול האחרון.  לדעתי הצהרה שלך תספיק אלא אם היבואן יוכל להוכיח אחרת.
ד.  הכי קשה לדעתי ... תצטרך לשכנע את השופט שיש חוזה בינך לבין היבואן/יצרן שאומר ששגרת הטיפולים המומלצת היא גם התחיבות לאורך חיים *מינימלי* ולא רק לאורך חיים סטטיסטי.

מכיוון שאין ככל הנראה בעייה של כשל רצועת תזמון ברכב זה, קשה לי להאמין שתצליח.

אבל, לדעתי אם תשקיע בתביעה בבימ'ש לתביעות קטנות, ותכין אותה היטב, יש סיכוי שתצליח לקבל לפחות חלק מהעלות ולו רק כפשרה של "רצון טוב ומבלי להודות" מצד היבואן.  הכי גרוע ?  השופט יחליט שאינך זכאי לפיצוי ואולי יחייב אותך בהוצאות (איישת, לא מאמין שתחויב גם אם תפסיד, די נדיר בתביעות קטנות).
לצפיה ב-'לכן הצעתי שיסרוק את טבלת הטיפולים'
לכן הצעתי שיסרוק את טבלת הטיפולים
02/07/2016 | 23:35
34
שנראה אם היצרן דורש לחטט בקרבי הרצועה בטרם עת. לדעתי לא דורש.
לדעתי אין מצב שרצועת תיזמון איננה מכוסה, ונניח שהמוסך היה בודק ומוצא שהיא פגומה ויש להחליפה, כאן נשאלת השאלה למה שהצרכן ישלם על זה כשהיצרן כתב שיש להחליף מידי 120K או 5 שנים.

וזה מחזיר לדיון ישן: לרכוש רכבים חדשים עם שרשרת ולא רצועה. זה פשוט לא נכון להגיד שההחלפה בעוד 3-5 שנים ולא בהכרח תבוצע ע"י היד ה1. זאת אחת הסיבות שרכבי רצועה מאבדים ערך מהר מריכבי שרשרת...

מעבר לזה: מערכת התיימינג אוטונומית ביחס לשאר הטיפולים: פילטרים, שמן, ברקסים וכד' ולכן אין קשר לדעתי אם פילטר אויר למשל הוא חלופי או מקורי.
לצפיה ב-'ובמחשבה שלישית - אנא שרשר את הודעותיך לאחד השרשורים...'
ובמחשבה שלישית - אנא שרשר את הודעותיך לאחד השרשורים...
02/07/2016 | 14:45
46
... שכבר פתחת.
לצפיה ב-'פיאט קובו רצועת הטיימינג נקרעה ב100.000 '
פיאט קובו רצועת הטיימינג נקרעה ב100.000
02/07/2016 | 13:59
352
את טיפול ה90.000 עשיתי במוסך מורשה משרד התחבורה שבו הוחלפו שמנים פילטרים וניבדקו הרצועות במנוע כולל ברקסים .יש חשבוניות שבהם יש פירוט של כל הטיפול שנעשה .
לצפיה ב-'באמת נושא לדיון'
באמת נושא לדיון
05/07/2016 | 15:44
13
בזמנו,עם רנו קנגו דיזל-אחרי 3 וחצי שנים "הלכה" משאבת הסולר. הרכב היה עם 75000 ק"מ. המחיר,היה כבד.לא כתוב בספר הרכב מתי צריך להחליף משאבה.לפי מה שהבנתי,ברגע שתוקף האחריות פג, לכאורה, מה שנכתב בספר הוא לא בגדר הבטחה שחלק כזה או אחר, ישרוד לתקופה מסויימת אלא בגדר המלצה בלבד.
לצפיה ב-'מכסה לפתח אויר בתא כפפות- ניסאן נוט'
מכסה לפתח אויר בתא כפפות- ניסאן נוט
01/07/2016 | 11:47
61
חבר'ה למי שמכיר בניסאן נוט תא הכפפות הוא מקורר- יש לו יציאה של פתח קירור.
חסר לי הכיסוי של הפתח- כך שאוכל לסגור או לפתוח אותו במידת הצורך.
מישהו יכול לומר לי את המק"ט של החלק? אולי אם הוא מכיר מישהו שמכיר מישהו  
אני מצרף תמונה שתבינו על מה אני בכלל מדבר... 
לצפיה ב-'בעיית מעבר הילוכים'
בעיית מעבר הילוכים
01/07/2016 | 08:04
1
52
אודה למי שיוכל לעזור לי:
יש לי מזדה 626 מודל 2001, כשאני נמצא בהילוך D  ברגע שאני מגיע למהירות כ- 70 קמ"ש אני חש בקפיצות, כאילו המכונית לא נכנסת להילוך מתאים.
הציעו לי לנסוע בהילוך S  ( מס' 2) ואין כל בעיה.
האם מדובר בבעיית חיישן או משהו אחר – אשמח אם מי שנתקל בבעיה כזו יענה לי איך נפתרה הבעיה

לצפיה ב-'S זה מצב הSPORT כלומר ב70 הרכב עדיין לא העביר להילוך הגבוה..'
S זה מצב הSPORT כלומר ב70 הרכב עדיין לא העביר להילוך הגבוה..
01/07/2016 | 09:36
33
לדעתי, זה לא פתרון מוצלח.
לצפיה ב-'מישהו פה משתמש במד-אור?'
מישהו פה משתמש במד-אור?
30/06/2016 | 17:44
16
47
לצפיה ב-'כזה ששימש פעם צלמים?'
כזה ששימש פעם צלמים?
30/06/2016 | 18:33
13
19
לצפיה ב-'כן בדיוק'
כן בדיוק
30/06/2016 | 18:39
12
13
לצפיה ב-'ולמה שמישהו בפורום רכב יצטרך כזה?'
ולמה שמישהו בפורום רכב יצטרך כזה?
30/06/2016 | 18:40
11
15
לצפיה ב-'זה מה שרציתי לברר..'
זה מה שרציתי לברר..
30/06/2016 | 18:44
10
61
אני מעוניין להשאיל בתשלום מד אור שכזה. פניתי לחנות שמוכרת מדי אור הם לא יכלו להשאיל לי ציוד חדש אבל אמרו שמוסכניקים קונים מהם...
לצפיה ב-'מוסכניקים קונים מד אור? בחיים לא ראיתי אחד משתמש בכזה'
מוסכניקים קונים מד אור? בחיים לא ראיתי אחד משתמש בכזה
30/06/2016 | 19:36
3
45
ואני יודע איך מד אור נראה.
שאל בפורום צילום, כאן בתפוז. יש שם כמה אנשי "אולד סטייל" שאולי יש להם כזה.
לצפיה ב-'מוסכים קונים למקרה ויש צורך בישור חזית הרכב כדי לכוון אורות'
מוסכים קונים למקרה ויש צורך בישור חזית הרכב כדי לכוון אורות
30/06/2016 | 19:43
2
41
מוסכים קונים למקרה ויש צורך בישור חזית הרכב כדי לכוון אורות לזוית הנכונה, ולבדיקת תקינות הפנסים שמתקינים, כמו במכוני הרישוי.
לצפיה ב-'ומד אור של צלמים מספיק טוב לזה? לא צריך את המכשיר היעודי'
ומד אור של צלמים מספיק טוב לזה? לא צריך את המכשיר היעודי
30/06/2016 | 19:49
1
29
כמו בטסטים?
לצפיה ב-'בעקרון כן, השאלה היא איך מודדים'
בעקרון כן, השאלה היא איך מודדים
30/06/2016 | 19:59
31
עד כמה שידוע לי בטסט המכשיר ממקד את אלומת האור לנק' מסוימת ושם בודק, ואילו המכשיר של הצלמים לא עושה את המיקוד אלא רק המדידה.
לצפיה ב-'היה לי כזה. בטח מתגלגל באיזה מקום. אנסה לחפש'
היה לי כזה. בטח מתגלגל באיזה מקום. אנסה לחפש
30/06/2016 | 23:16
5
32
מה אתה עושה עם זה? יש עוד מצלמות שצריכות את זה?
לצפיה ב-'מצאתי. '
מצאתי.
02/07/2016 | 20:23
4
67
לצפיה ב-'תודה (: באיזה יחידות מידה הוא מודד?'
תודה (: באיזה יחידות מידה הוא מודד?
03/07/2016 | 08:57
3
5
לצפיה ב-'הוא מודד יחידות light value '
הוא מודד יחידות light value
04/07/2016 | 00:16
2
25
שזו יחידה שעולה ב-1 כשהאור חזק פי 2 (סקלה לוגריתמית), מכוילת לפי רגישות הפילם. ויש לו גם סקלה שמראה את כל השילובים של צמצם וזמן חשיפה עבור אותו light value .
לצפיה ב-'מוזר אני לא מכיר יחידת מדידה כזו'
מוזר אני לא מכיר יחידת מדידה כזו
04/07/2016 | 11:02
1
10
יש לך אולי מספר דגם או משהו אחר שיאפשר לי לראות את המוצר?
לצפיה ב-'ראה תמונה'
ראה תמונה
09/07/2016 | 02:11
8
לצפיה ב-'עולה 40 שח באיביי'
עולה 40 שח באיביי
01/07/2016 | 19:35
12
לצפיה ב-'אתה יכול לנסות למדוד עם חיישן האור של הסמארטפון שלך'
אתה יכול לנסות למדוד עם חיישן האור של הסמארטפון שלך
05/07/2016 | 09:16
6
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
30/06/2016 | 15:01
37
145
שלום אנשים, רכב יד 2 פרטית כיום ויד ראשונה כתוב בעלות חברה, כמה אמר לרדת במחירון?
אם הרכב במצב טוב חיצונית ופנימית וגם במצב מכני טוב ללא בעיות, האם הייתם רוכשים אותו למרות יד 1 חברה כשלוש שנים?
לגבי היד ה2- תאריך בעלות זה מתי שקנו אותו? תאריך רישום זה מתי שהיד ה1 רכשה אותו?
המון תודה
לצפיה ב-'בן כמה הרכב היום?'
בן כמה הרכב היום?
30/06/2016 | 15:51
20
לצפיה ב-'תבקש קבלה בכמה הרכב נמכר מהחברה'
תבקש קבלה בכמה הרכב נמכר מהחברה
30/06/2016 | 15:52
19
94
שתי השאלות: כן
רכב חברה יש לא מעט שמתעללים נוסעים בדרכי עפר כאילו 4על4 :)
עולים על מדרכות, בלימות פראיות, חראקות וכיו"צ
תלוי כמה שנים הוחזק כיד שניה (מרכב בעייתי רוצים להיפתר מהר)
לבקש תיעוד טיפולים במוסך בו הוא מטפל.
אגב מועד טסט אם בדיוק לפני- מחשיד.

לצפיה ב-'מה אכפת לך בכמה קניתי אותו?'
מה אכפת לך בכמה קניתי אותו?
30/06/2016 | 16:29
16
68
אני רוצה עכשיו מחיר X, טוב לך תקנה לא טוב לך את תקנה, אתה מס הכנסה שאתה חוקר אותי בכמה קניתי אותו?
לצפיה ב-'מה איכפת לך שאיכפת לי למה שיעשו עליו סיבוב?'
מה איכפת לך שאיכפת לי למה שיעשו עליו סיבוב?
30/06/2016 | 16:39
15
60
עלות הקניה מצביעה על מצבו של הרכב
המחיר הוא המוסכם בין קונה ומוכר
יתכן והיו כשלים או פרוקים שהורידו מערכו
השאלה שלך מיתממת בדיוק כמו  לקנות רכב מליסינג
ב0ק"מ למה מורידים מהערך שלו? למה איכפת לי?
אם הוא בעצם חדש? - כי כך אוכל להתמקח עם המוכר
כי המטרה לעזור לשואל איך להתמקח ולקבל מחיר טוב

לצפיה ב-'ואני חושב שאם היה מתקשר אלי מישהו ומתחיל לחקור '
ואני חושב שאם היה מתקשר אלי מישהו ומתחיל לחקור
30/06/2016 | 16:45
14
56
אותי עם שאלות כאלה היתי מאחל לו יום טוב
אבל כל אחד והשיטות שלו כמובן
לצפיה ב-'עדיף שהקונה לא יגלה מאוחר יותר'
עדיף שהקונה לא יגלה מאוחר יותר
30/06/2016 | 16:52
13
59
בכמה נמכרים רכבים  דומים מהחברה
ויסתבר לו שהפער נמוך מדי כלומר הפחת
יד שניה נמוך מאוד והוא קנה ביוקר רב!

רק סוחר מכוניות יד2 היה נוהג כמוך באדיבות ודיסקרטיות
מה יש להבין מסרוב אם לא שמרויחים עליך במקצועיות?
כל מוכר פרטי שמח להראות אם שילם הרבה וקנית מציאה..
לצפיה ב-'סתם שאלה - מי נותן לך קבלה כשאתה קונה רכב משומש? '
סתם שאלה - מי נותן לך קבלה כשאתה קונה רכב משומש?
30/06/2016 | 17:29
12
47
ואם נותנים - מי שומר אותה כמה שנים?
לצפיה ב-'זו לא סתם שאלה מדובר בחברה שמחויבת למסמכים'
זו לא סתם שאלה מדובר בחברה שמחויבת למסמכים
30/06/2016 | 17:40
11
58
א. לא מבין את הצורך הפתולוגי שלך וחבריך לתקוף כל עצה טובה
      כאילו פוגעים ב"אוטוריטה" שלכם - זה ענין לפורום אחר..
 ב  אני שומר זכרון דברים של רכב שקניתי ושל כל מוצר ביתי שרכשתי
     כראיה לאותנטיות שלו אגב גם לצורכי מס  במקרה של הצהרת הון
     הרי יכולים לטעון ששילמת מחיר מחירון ואתה קנית בזול ...
     בעקרון אין צורך בחשבונית די במסמך עם ת.ז. והצהרה בכתב של המוכר
    שמשמשת בתור חוזה - אחרת יוכל לתבוע אותך גם אחרי 5 שנים
    שאתה חייב לו כסף וכנ"ל לגבי המוכר! נדרש מסמך הסכמה.

לצפיה ב-'א. אני לא תוקף, אני מנהל דיון '
א. אני לא תוקף, אני מנהל דיון
30/06/2016 | 18:39
10
55
וזה אופיו של דיון להציג דעות שונות
אתה אולי בסדר עם שאלות שכאלה אני לא
זה לא מעניינו של אף אחד לדעת בכמה קניתי את הרכב לפני שלוש שנים ואם שילמתי עליו בכספי סמים או קיבלתי אותו בירושה מדודה סוניה, הוא עכשיו שלי כל הניירת מתאימה, אני מבקש X, אני מוכן ללכת איתך לבדיקה איפה שאתה רוצה, מה יותר זה?
מתאים לך תקנה, אבל להכנס לי לחשבון הבנק? זה אני לא אוהב, אתה תעשה מה שבא לך וכנל פותח השרשור, יש לו עכשיו עצות לרוב ושיבחר
לצפיה ב-'אתה תוקף ומתערב כי לא פניתי אליך אלא לשואל בראש השרשור'
אתה תוקף ומתערב כי לא פניתי אליך אלא לשואל בראש השרשור
30/06/2016 | 18:52
9
66
תציג את הדעות שלך לשואל  אם הוא לא מבין שישאל אותי
אתה לא תגדיר לאף אחד ולא תדבר בלשון רבים מה זה עניינו
לא ביקשתי ממך ציון על העצות שלי ואם תתחיל איתי כלפעם
אני אכנס ואהתל בכל תשובה שלך בכל דיון נראה אם תהנה מזה.
אתה מציף את הפורום לא פעם ראשונה בוכוח לא רלוונטי
לשאלה של הקונה מה שאתה לא אוהב לא מחייב לבטא כתקיפה
אתה לא תעשה מה שבא לך כשמדובר בחוקים ברורים של החובה
לשמור מסמכים 7 שנים זו עצה הכי בסיסית בצרכנות
אני שמרתי גם ספר רכב חדש 14שנה והקונה העריך את הסדר והשמירה.
מי שמדיח אנשים לא לבדוק בטיעונים שלא שומרים ניירת הוא אדם מבהיל.
לצפיה ב-'כולכם אנשים טובים שעוזרים, לא לריב '
כולכם אנשים טובים שעוזרים, לא לריב
30/06/2016 | 18:55
7
לצפיה ב-'רגע, אז לי נגיד אסור בכלל לכתוב כלום בשרשור הזה?'
רגע, אז לי נגיד אסור בכלל לכתוב כלום בשרשור הזה?
30/06/2016 | 18:57
38
הוא שלך? (כי לא כתבתי כלום עד עכשיו בשרשור הזה או בדף הזה בכלל או בתפוז מאז הודעות הוידאו המעצבנות שדחפו פה)

כאילו לא ככה פורומים עובדים? אני חשבתי שכל אחד רשאי להגיב לאיזו הודעה שבא לו כל עוד הוא עונה לעניין ההודעה עצמה, אבל אולי טעיתי.
לצפיה ב-'תתחיל להרגיע. אף אחד לא חייב לך כלום, ולא מקבל ממך הוראות'
תתחיל להרגיע. אף אחד לא חייב לך כלום, ולא מקבל ממך הוראות
30/06/2016 | 19:29
43
מעולם לא שאלתי מישהו בכמה הוא קנה רכב או אופנוע כשקניתי, ומעולם לא שאלו אותי - ואם היו שואלים, כנראה שהייתי עונה שלא עניינם.
אם לך יש איזו הפרעה אנאלית שגורמת לך לשמור ספרי רכב הרבה אחרי שאין להם שום משמעות - יופי. אשריך. אבל אתה אמור גם לדעת שאתה חריג.
ואם לא נוח לך עם איך שדיונים מתנהלים בפורומים ברחבי העולם, אולי כדאי שלא תכתוב בפורומים. ואם בכל זאת אתה כותב - תהיה מוכן לזה שאנשים לא יסכימו איתך, ויגיבו לך גם אם לא נתת להם אישור מראש בכתב (עם קבלה).
לצפיה ב-'אתה לא מסוגל לקבל דיעה שונה משלך'
אתה לא מסוגל לקבל דיעה שונה משלך
01/07/2016 | 07:15
5
35
ולכן אתה שולף קוצים ומתחיל לדקור.
מי שלא תומך כמוך במפלגה המשותפת [לכל מפלגות הערבים]...
מי שהוא איננו אנטי ציוני כמוך
מי שחושב אחרת בנושאי רכב למיניהם.

הבולשביזם בהתגלמותו. הנאורות והליברליות עאלק של אנשי השמאל...כלפי דיעות זהות בלבד...
לצפיה ב-'אתה צודק לגבי הבחור אבל טועה בגדול '
אתה צודק לגבי הבחור אבל טועה בגדול
01/07/2016 | 07:33
1
36
כל שאמרת הפוך , בימין אין דבר כזה דמוקרטיה , יש בוגדים שפלים 
ומלשינים ומסע הכפשות= אמא של שמעון פרס ערביה ותדיראן זה שלו ,
הוא משת"פ וכל הדומים לו .
, יותר מזה אין כלום . 
לצפיה ב-'אם "אני צודק לגבי הבחור" נסתפק בזה'
אם "אני צודק לגבי הבחור" נסתפק בזה
01/07/2016 | 07:37
24
ולא נרחיב הדיון לעבר המחוזות לגביהם איננו מסכימים
לצפיה ב-'תרגע , אני לא ערערתי על שום עצה שאחר נתן'
תרגע , אני לא ערערתי על שום עצה שאחר נתן
01/07/2016 | 10:18
2
40
בסה"כ ציינתי שמכיוון שהמוכר רכש רכב חברה שאין לו נהג מזוהה
אחד לבוא אליו בטענות - מקובל וסביר שישמור את הסכם הרכישה
קופצים עלי שאף אחד לא שומר ? מה הקשר? מה רע בעצה?
מה יש כאן אם לא התנפלות לשמה ?
הדיון לא על מי שומר ומי לא - אלא נסיון לוודא אמינות לכל הסיפור
בחוזה מכירה או הסכם דברים שכולם עושים ומחויבים לדעתך בחוק
כדי לא להעלים הכנסות (הרי תוכל לטעון שהכל קיבלת מהסבתא...)
והיה ואין מסמכים אפילו לא העתק מהטסט - היום רושמים שם מס ק"מ
הייתי מפקפק ועדיין משאיר לקונה את השיקול
זו עצה באותה מידה כמו לבדוק שחיקה של צמיג בהתאם לתאריך רכישה
או קבלה מתי החלפת מצבר או תעודה על טיפול למה הסכם מכר צריך
להבהיל מישהו? ומאין הקביעה שהרוב לא שומר?
עכשיו הוכחתי לך שאני לא פסלתי כלום ואתה ממשיך להעלות
נושאים לא רלוונטים לגופו של כותב
אני אתעקש לקבל הסבר מה רע בעצה לבקש לא לדרוש
אסמכתא ממי קנית את הרכב ובאיזה מחיר
מה הפשע בעצה הנ"ל? ולמה זה חריג?

לצפיה ב-'הגמל שאיננו רואה את דבשתו...'
הגמל שאיננו רואה את דבשתו...
01/07/2016 | 11:04
1
36
בלי להיכנס לדיון עצמו, האופן שבו התנפלת על אלה כאן שדעתם שונה משלך מספרת את כל הסיפור...רוצה דוגמה? סתכל מה רשמת כאן בשעה 18:32
לצפיה ב-'1852 כמובן ולא 1832 '
1852 כמובן ולא 1832
01/07/2016 | 17:40
8
לצפיה ב-'מה ? אני פרטי ואני עושה הרבה יותר ממה שתארת '
מה ? אני פרטי ואני עושה הרבה יותר ממה שתארת
01/07/2016 | 02:21
1
46
מה הבעיה לרכב לא 4על 4 לנסוע בדרכי עפר ? 
אם מרווח הגחון מתאים והוא עובר שם . 
אני מאמין שגם רכבים מסוג ספורטאז' 4 על 4 לא מסוגלים לנסוע בחולות 
כפי שהם . וגם לרכבי שטח לא הכי קל לה בזאת .
אבל זה לא קשור למצב הרכב עקב נסיעה בדרכים לא סלולות . 
מה יכול להנזק ? בולמי זעזועים ? את זה מחליפים בקלות וכלום לא קרה .
לצפיה ב-'זה הכל בתיאוריה...'
זה הכל בתיאוריה...
01/07/2016 | 07:44
30
"מחליפים בקלות..."? "וכלום לא קרה..."?
לא תמיד מכונאי ישראל יודעים להחליף בקלות. לעתים קשה להם והם לא מבצעים מדוייק ואז ההחלפה לא מביאה לתוצאות כמו המקורי התקין. גם העבודה יכולה להיות בינונית ומטה וגם החלק החלופי לעתים איננו באיכות של המקורי.
חוץ מזה נסיעה בשטח...מייצרת נזקים מעבר לבולמי הזעזועים. הרבה מעבר.
בעצם זה תלוי גם בנהג אבל מנהגי האוטומטיש הארצי ישראליים הציפייה בנושא הזה מעט מופרזת...
לצפיה ב-'המשך'
המשך
30/06/2016 | 16:39
15
68
רכב שנת 2008, במידע אודות הרכב ממשרד התחבורה ב"בעלויות קודמות" כתוב:
סוג בעלות-חברה.
מה זה אומר?, זה ליסינג חברה?, או שהחברה עצמה קנתה את הרכב, נתנה לעובד שלה ואז העבירה אותו לאחת מהסוכנויות?, אם ארצה למכור בעתיד איך מחשבים את ההורדה במחירון, לפי מה?, איך אני מחשב את המחיר האמיתי?
באותו דף מידע ממשרד התחבורה ניתן להבין שהרכב נקנה על ידי היד 2 לאחר שלוש שנים של שימוש במספר קילומטרים של קצת יותר משמונים ותשע אלף, אפילו אני מבין שזה יחסית הרבה, אבל הנה הקטע המצחיק, היד 2 בקושי נסע עליו וכרגע, לאחר כשש שנים המספר הוא כתשעים וארבע והוא נורא שמור למען האמת.
תודה על העזרה
לצפיה ב-'משהו מוזר במספרים שלך'
משהו מוזר במספרים שלך
30/06/2016 | 16:44
14
62
מ 2008 עד 2016 יש 8 שנים
3 שנים ראשונות 89 ואז 5 שנים פחות מ 5000 ק"מ ?
יש פה ריח של דגים והם לא טריים כל כך
איזה רכב זה?

לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
30/06/2016 | 16:46
13
61
יונדאי i30, אבל בעלת הרכב בקושי בקושי נוסעת עליו, לא יוצאת מהעיר גם שם בקושי נוסעת הוא נבדק במוסך עבר במכון בדיקה נמצא די תקין ללא בעיות מיוחדות
לצפיה ב-'תוודא גם תעודת זהות של המוכר'
תוודא גם תעודת זהות של המוכר
30/06/2016 | 17:00
54
ואת כל המסמכים כנ"ל זו זכותך. לפני רכישה לוודא במשרד הרשוי
או בדואר שאין שיעבודים, לבדוק מתי החליפו צמיגים מצבר וכד'
אגב גם רצועת טיימינג אאל"ט מחליפים ב90000 יתכן וטרם הוחלפה...
לצפיה ב-'קח בחשבון שרכב שנסע ממש מעט, עלול פתאום לסבול מתקלות'
קח בחשבון שרכב שנסע ממש מעט, עלול פתאום לסבול מתקלות
30/06/2016 | 17:31
9
56
ברגע שנוסעים בו הרבה. כמו מישהו שישב על ספה שנתיים, ומקסימום היה הולך למקרר, שפתאום מנסה לרוץ מרתון...
לצפיה ב-'אז שורה תחתונה'
אז שורה תחתונה
30/06/2016 | 17:34
6
50
מה אתם אומרים, כי אני צריך להחזיר תשובה.
ומה לגבי סג הבעלות?, מה זה אומר "סוג בעלות חברה"?
לצפיה ב-'בדיקת הרכב התבצעה במקום שאתה בחרת ושילמת עליו?'
בדיקת הרכב התבצעה במקום שאתה בחרת ושילמת עליו?
30/06/2016 | 18:34
5
41
מה המחירון לפני שקלול של הרכב וכמה מבקשים עליו עכשיו?
לצפיה ב-'כן, במקום שאני בחרתי'
כן, במקום שאני בחרתי
30/06/2016 | 18:40
4
39
לגבי המחירון זו בדיוק השאלה, אני לא יודע מה זה אומר "סוג בעלות חברה", צריך עזרה בזה, איך אני מחשב את זה?
לצפיה ב-'בעלות חברה משמע החברה קנתה את הרכב בעצמה, לא דרך ליסינג'
בעלות חברה משמע החברה קנתה את הרכב בעצמה, לא דרך ליסינג
30/06/2016 | 19:31
3
39
תכל'ס, אין הבדל מעשי בין זה לבין ליסינג. אבל משום מה (אנשים רעים יטענו בגלל שיש הרבה פרסומות של ליסינג במחירון) מכוניות מליסינג חוטפות הורדה פחות משמעותית במחיר.
בכל מקרה, שיעור ההורדה ה"רשמי" מופיע במחירון.
לצפיה ב-'מה שכתוב במחירון'
מה שכתוב במחירון
30/06/2016 | 19:50
2
51
"חברה, עמותות ואגודות שיתופיות למיניהן\או לשעבר"
זו הכוונה לסוג בעלות חברה?
אם כן אז מכיוון שהרכב היה שלוש שנים בשימוש החברה אז ההורדה היא 22%, מה שמוריד את המחיר ל32.5, הדרישה מעל 34 ובנוסף יש טסט עוד שלושה חודשים, צריך להחליף את 4 הצמיגים וללטש פנסים קדמיים.
גם העובדה שהרכב עשה במשך שלוש השנים בחברה כתשעים אלף ק"מ ומשנת 2010 רק 4000 ומשהו מעיק עליי.
התלבטות מאוד קשה, לא ממש יודע מה להחליט, חושב גם על העתיד, אם ארצה למכור עד כמה שנים אצטרך גם לחתוך את המחיר יש ב22% בערך ללא קשר למצב הרכב, לא?
תדה רבה על העזרה
לצפיה ב-'לא נשמעת עסקה מושכת במיוחד. עבור הלאה. '
לא נשמעת עסקה מושכת במיוחד. עבור הלאה.
30/06/2016 | 19:54
1
16
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
30/06/2016 | 20:19
29
ויתרתי, אחפש משהו אחר
לצפיה ב-'אנשים טובים, תשובה?, המלצה?'
אנשים טובים, תשובה?, המלצה?
30/06/2016 | 18:23
1
45
ולגבי הרכב, גם אני לא אסע בו יחסית הרבה
לצפיה ב-'בגדול'
בגדול
30/06/2016 | 19:16
43
20%.
במקומך הייתי יורד מהעיסקה .למה לך צרות חסר רכב במצב מעולה בשוק?
לצפיה ב-'בערך 1000 קמ' לשנה זה לא מנורה אדומה זה פרוזקטור'
בערך 1000 קמ' לשנה זה לא מנורה אדומה זה פרוזקטור
30/06/2016 | 19:27
1
56
רכב עם נסועה כל כך נמוכה הייתי בודק בעשר עניים.
לצפיה ב-'אני נוסע הלוך ושוב לעבודה'
אני נוסע הלוך ושוב לעבודה
01/07/2016 | 15:59
31
פעמיים בשבוע גם מפוצל וזה מגיע לי ל80 קילומטר בשבוע..רכב שעשה 1000 קילומטר בשנה זה הזוי ומוזר מאוד בהחלט
לצפיה ב-'מישהו יודע מה מציעים בדרך כלל באירוע של KIA ?'
מישהו יודע מה מציעים בדרך כלל באירוע של KIA ?
30/06/2016 | 09:41
1
49
שבוע הבא יש את KIA DAYS שזה אירוע מכירות
ובגלל שאני רוצה לקנות פיקנטו חשבתי ללכת לאירוע הזה .. השאלה מה מציעים שם בדרך כלל.

מישהו יודע ?
לצפיה ב-'ממה שראיתי בעבר - בעיקר מימון וטרייד אין עדיף, מקסימום '
ממה שראיתי בעבר - בעיקר מימון וטרייד אין עדיף, מקסימום
30/06/2016 | 10:00
63
עוד מתנה קטנה. לא מעבר.
ב'אוטו' עשו בזמנו "לקוח סמוי" לקיה בזמן מבצע מכירות. חפש את הכתבה באתר אם אתה רוצה את הפרטים המדויקים. 
לצפיה ב-'מכונית ל-6 נוסעים - יש דבר כזה?'
מכונית ל-6 נוסעים - יש דבר כזה?
30/06/2016 | 09:15
5
59
מחפשים להחליף את המכונית שלנו, כרגע יש לנו מזדה 5. זוללת דלק וכבר ישנה.. מחפשים מכונית שתוכל במקרה הצורך שיסעו בה 6 נוסעים. בארה"ב יש מכוניות שיש כסא נוסף מקדימה, ליד הנהג. האם יש משהו כזה בארץ? תודה רבה. מעדיפים לא מכונית ל-7..
לצפיה ב-'חדש? משומש? אם אתה מתעקש על שלושה נוסעים מקדימה'
חדש? משומש? אם אתה מתעקש על שלושה נוסעים מקדימה
30/06/2016 | 09:34
3
60
אז פיאט מולטיפלה (אבל אין חדשות) או טנדר אמריקאי או סיטרואן ג'מפי.
לא ברור למה אתה לא רוצה 7 מקומות. בדרך כלל זה רכב במבנה רגיל עם מושב נוסף מאחורה, ויש יותר מבחר של פתרונות כאלה.
לצפיה ב-'שכחת גם הונדה FRV וגם גרסה אחת של ברלינגו'
שכחת גם הונדה FRV וגם גרסה אחת של ברלינגו
30/06/2016 | 10:01
48
נדמה לי שגם בחלק מגרסאות מכוניות הנוסעים של ביואיק היה אפשר לקבל ספסל קדמי עד לפני כמה שנים.
לצפיה ב-'משומש, לא חדש. 3-4 שנים על הכביש, לא יותר.'
משומש, לא חדש. 3-4 שנים על הכביש, לא יותר.
30/06/2016 | 10:12
1
47
הבנתי ש-7 מקומות יקר יותר והמצזדה 5 שיש לנו זוללת דלק והכניסה למושב השלישי אינה נוחה לילדים. בד"כ אנחנו רק 5 נוסעים אבל מעוניינת שתהיה אפשרות לשישה. תודה רבה

לצפיה ב-'המאזדה לא זללנית דלק ביחס למכונית בגודל הזה'
המאזדה לא זללנית דלק ביחס למכונית בגודל הזה
30/06/2016 | 12:06
18
לצפיה ב-'מולטיפלה '
מולטיפלה
01/07/2016 | 07:28
36
או דודג' דארט 
לצפיה ב-'צריכת דלק מזדה 3 בעיר'
צריכת דלק מזדה 3 בעיר
29/06/2016 | 20:46
8
66
החלפתי מצתים למקור של מזדה ועדיין צריכת הדלק היא 1-6.7 בעיר.
מה עוד ניתן לעשות כדי לשפר את צריכת הדלק ברכב זה.
או שזה נורמלי לרכב.
לצפיה ב-'אני אגיד'
אני אגיד
29/06/2016 | 21:09
7
59
לך משהו שאף אחד לא ישמע. בעיר לא מודדים צריכה . זאת הצריכה אם תמשיך לעשות דברים נוספים וגם אם לא.

לצפיה ב-'אם נוסעים בעיר - אז שם מודדים צריכת דלק. '
אם נוסעים בעיר - אז שם מודדים צריכת דלק.
29/06/2016 | 22:20
5
42
אבל צריך לקחת בחשבון, כמובן, שבעיר רכב בזבזני יותר.
1:6.7 נשמע לי הרבה, אבל כמו שכבר אמרתי בהזדמנות אחרת - זה תלוי מאוד איזו "עיר" זו בדיוק. אין דין קריית שמונה בלילה כדין חיפה בשעות העומס.
לצפיה ב-'מדובר באזור המרכז.'
מדובר באזור המרכז.
30/06/2016 | 17:19
4
27
עם מזגן.
מחוץ לעיר זה עולה ל1-11.10 בערך.
בכל מקרה..יש מישו שמגיע לצריכה כזאת ברכב בעיר ?
לצפיה ב-'מחוץ לעיר נטו האוטו אמור לתת צריכת דלק טובה יותר מזו שכתבת'
מחוץ לעיר נטו האוטו אמור לתת צריכת דלק טובה יותר מזו שכתבת
30/06/2016 | 17:26
1
26
ושוב, אזור המרכז יכול להיות כפר סבא או הוד השרון בשעות השקטות, או פ"ת-המסגר וחזרה בשעות שיא העומס.
בנסיעות עירוניות נטו, בעיקר אם הן קצרות, צריכת הדלק הזו נשמעת סבירה.
לצפיה ב-'מדובר בנסיעות בתוך העיר בני ברק '
מדובר בנסיעות בתוך העיר בני ברק
30/06/2016 | 19:54
17
שנחשבת בין הצפופות בעולם.
מחוץ לעיר הצריכה יורדת ל1-10.11.
ושוב .אני לוחץ חזק על הגז .
לא נוסע ניחוח..עד 90 וכדו.
לצפיה ב-'אם זה ירגיע אותך'
אם זה ירגיע אותך
30/06/2016 | 19:04
1
28
גם אצלי בעיר צריכת הדלק זהה לשלך.
לצפיה ב-'זה מרגיע אותי מאד.'
זה מרגיע אותי מאד.
30/06/2016 | 19:53
25
כבר חשבתי שיש לי איזה העיה ברכב.
אגב שלי שנת 2009 צורה ישנה 1600.
לצפיה ב-'מדוע לא מודדים ?'
מדוע לא מודדים ?
30/06/2016 | 17:20
29
אף פעם לא יצא לך לנסוע על הרכב שלך רק בעיר.
פיזור חגנים וכדו?

לצפיה ב-'קניית רכב'
קניית רכב
29/06/2016 | 14:23
10
156
שלום לכולם
בצער לא רב בכלל אני מוכר את הדייהטסו טריוס ורוצה להתקדם לג'יפ מפנק קצת יותר
תמיד היה "בא לי" על הטויוטה לנד קרוזר או הפאג'רו קינג, אך לא הייתי רוצה לרדת מתחת לשנת 2008 (אולי 2007 לכל הפחות). בתקציב של 80-90 אלף ש"ח זה ממש גבולי וגם הבנתי שבלנד קרוזר מנוע הדיזל רועש ונשמע היטב בתא הנוסעים גם בשיוט בינעירוני חלק. לכן התחלתי לפזול לכיוון היונדאי IX35 עם מנוע בנזין שקט וטווח מחירים בתקציב שלי לשנים 2010 2011.
אציין שהדבר החשוב לי ביותר הוא המרווח בפנים (למי שיצא לחוות את הטריוס מבפנים מדובר בחלל ישיבה צר על סף העינוי לבחור בגובה 1.93 שכמותי) והספק קצת יותר מסביר יתקבל בברכה (המנוע 1.3 הזה חלש עד כדי גיחוך) ונקודה נוספת היא הבחירה בין הנעה 4X4 ל 2X4 שבטריוס היא קבועה ולא ניתנת לביטול. אגב נסיעות בשטח הן די נדירות אצלי והשיקול העיקרי בקניית ג'יפ הוא בעיקר המרווח הפנימי ונוחות הנסיעה.
האם מישהו מכיר את אחד הרכבים האלו (או דומים להם...) ויכול לעוץ לי עצה?
לצפיה ב-'אם מרווח פנימי ונוחות הם שחשובים לך - למה רכב פנאי? '
אם מרווח פנימי ונוחות הם שחשובים לך - למה רכב פנאי?
29/06/2016 | 15:24
4
87
בתקציב הזה אתה קונה מכונית מנהלים/משפחתית גדולה ממודל חדש יחסית ובמצב מעולה. היא תהיה נוחה יותר ומרווחת יותר מרכב פנאי מקביל, וכנראה גם חדשה יותר.
בקטגורית רכבי הפנאי נדיר מאוד למצוא רכב בו ניתן לבחור בין הנעה קדמית או כפולה, למיטב זכרוני. מקסימום אפשר לאלץ את ההנעה הכפולה. החריג היחיד, אם אני זוכר נכון, הוא ה-X טרייל של ניסאן, ואחיו לבית רנו הקוליאוס (שמשתמש באותה מערכת הנעה בדיוק).
שני אלו, אגב, הם גם מהיותר נוחים בקטגוריה. ה-iX35 הוא אחד הפחות נוחים, עם מתלים קשים מאוד.
לצפיה ב-'כנראה שהגובה עושה לי את זה...'
כנראה שהגובה עושה לי את זה...
30/06/2016 | 02:24
3
84
אני מעוניין להישאר בקטגוריית הג'יפים, היו לי הרבה מכוניות מקבוצות שונות החל ממיאטה MX5 ופג'ו CC דרך טויוטה קאמרי וגולף...הטריוס היה רכב נוסף בבית ומשותף אז פחות התחדדתי איתו ולמרות שאין הרבה דברים טובים להגיד עליו הוא עדיין גבוה ו"עולים" לתוכו. לחבר שלי יש IX35 כבר שנתיים והוא אומר שהוא מרוצה ממנו מאוד גיר חלק במיוחד ואפס תקלות (אשמח להתפשר על מתלים קשיחים בתמורה להתנגדות ראויה בסיבובים...) אכן 4X4 קבוע (AWD) וככל הנראה אצטרך להשלים עם זה ברוב המקרים. הלנד קרוזר הקצר משך אותי בהתחלה אבל הם נסחרים במאה אלף ש"ח וצפונה לרכבים עם 200, 250 ואף 300 אלף ק"מ (!). מרגיש לי קצת מוזר לשים כזה סכום כסף על רכב בן 9 שנים שנסע כל כך הרבה עם כל הכבוד לטויוטה, ויש כבוד. פחות בא לי להתעסק עם צרפתיות עכשיו (קוליאוס) ואם כבר אירופאיות אז אולי טוארג שעומד בתקציב? רק מי יחזיק אותי בביקור במוסך, והוא יגיע...
השוואות: קיה ספורטאז' כמקבילה ליונדאי? פאג'רו כמקבילה ללנד קרוזר? מחפש את שביל הזהב
לצפיה ב-'להיזהר מקוליאוס (שהיא ניסאן בתחפושת מכוערת) אבל לשקול טוארג?'
להיזהר מקוליאוס (שהיא ניסאן בתחפושת מכוערת) אבל לשקול טוארג?
30/06/2016 | 08:58
2
74
עוד הדגמה לכמה דעות קדומות הן מסוכנות.
קיה מקביל ליונדאי, אבל טיפה יותר נוח. כאמור, X טרייל של ניסאן נוח יותר משניהם.  
פאג'רו מקביל ללנד-קרוזר בעיקרון, ואם אתה רוצה - הרקסטון של סאנגיונג נותן תמורה עדיפה לדעתי. רכב טוב ואמין, אבל בגלל מותג פחות מוכר, הוא זול משמעותית. אבל מה - אין אותו בוורסיה קצרה.
לצפיה ב-'בעצם גם הגובה וגם הלוק'
בעצם גם הגובה וגם הלוק
01/07/2016 | 12:24
1
57
לכן הרקסטון לא בא בחשבון מבחינתי, ולכן התעוזה להעדיף טוארג על רנו או ניסאן. אבל אחזקה קלה והתעסקות פשוטה עם האוטו הן מאסט, אז בלי VW בינתיים. כנראה שזה יפול איפשהו בין יפן לקוריאה. אעשה עוד קצת שיעורי בית...
תודה רבה!
לצפיה ב-'בדקתי את כל מה ששווה לבדוק בקטגוריה '
בדקתי את כל מה ששווה לבדוק בקטגוריה
01/07/2016 | 21:17
48
הולך לקנות מאזדה XC5  .בתקציב שלה היא הכי טובה . 
לצפיה ב-'אחרי נסיעה על רכב גבוה אי אפשר לחזור לרכב נמוך :)'
אחרי נסיעה על רכב גבוה אי אפשר לחזור לרכב נמוך :)
03/07/2016 | 18:45
4
51
מכיר את ההרגשה, בגלל זה אני לא מסכים לאשתי לנהוג לי באותו אף פעם שלא יעלו לה רעיונות לראש :)
ועכשיו קצת רצינות בנוגע לרכב, כמו שאמרת יש את הטוסון, קיה ספורטאז,מזדה 5
יצא לי לנהוג על שלושת הגיפונים, דבר ראשון שניהם באמת מצוינים לדעתי.
מה שכן מבחינתי המזדה והספורטאז היו רמה אחת מעל הטוסון, נוחות נהיגה, ביצועים.
אני יותר אהבתי את הספורטאז, הייתה לי נסיעה מאוד נוחה ונהנתי מהנהיגה, בנוסף יש את המערכת בטיחות המשוכללת של קיה, בכל מקרה הייתי ממליץ לך לפני הכל לעשות נסיעת מבחן כי לכל אחד יותר מתאים ויותר נוח משהו אחר
לצפיה ב-'באמת? הספורטאז' היה רמה מעל הטוסון בנוחות ובביצועים? '
באמת? הספורטאז' היה רמה מעל הטוסון בנוחות ובביצועים?
03/07/2016 | 21:39
35
מעניין. עזוב את הנוחות, שנגיד שזה עניין קצת פחות מוחלט - איך שתי מכוניות שיושבות על אותה שלדה, עם אותו מנוע ואותה תיבת הילוכים יכולים להציג כזה פער בביצועים? מה בדיוק זה אומר על יכולת האבחנה שלך כנהג?
ואולי זה בכלל קשור לזה שחיפוש על השם שלך מעלה אך ורק ידיעות שממליצות על מכוניות של קיה?  
לצפיה ב-'מענין מה אומרים נהגי משאיות שיושבים הרבה מעליך...'
מענין מה אומרים נהגי משאיות שיושבים הרבה מעליך...
03/07/2016 | 21:55
15
לצפיה ב-'אולי רק הוולוו יותר טובה מה XC5 '
אולי רק הוולוו יותר טובה מה XC5
05/07/2016 | 09:01
1
21
קניתי כבר את ה XC5 היא הכי טובה מכל המכוניות שיש בסביבה של המחיר שלה ולאנשים נורמליים היא מיתרת את הצורך לקנא ברכבי יוקרה . 
רכות הנסיעה שלה הרבה יותר טובה משל הספורטאז . 
אכן למי שיש גיפ כבר לא יכול להסתכל על מכוניות רגילות אפילו אם הן יוקרתיות .

לצפיה ב-'CX5 זה לא ג'יפ, אלא "קרוסאובר"(משפחתית מוגבהת)'
CX5 זה לא ג'יפ, אלא "קרוסאובר"(משפחתית מוגבהת)
05/07/2016 | 18:27
17

לצפיה ב-'שאלה לגבי המבצע החדש באלדן'
שאלה לגבי המבצע החדש באלדן
29/06/2016 | 11:47
14
179
שלום,
ברצוני לרכוש קיה פיקנטו 0 ק"מ מאלדן.
האם מישהו התנסה במבצע החדש שלהם שאפשר להחזיר את הרכב עד 30 יום במידה ולא מרוצים?
אשמח לכל הערות/הארות בנושא
לצפיה ב-'אני לא מאמין לזה '
אני לא מאמין לזה
29/06/2016 | 14:13
2
135
לא כי אני יודע משהו על אלדן, אני יודע משהו על השוק בארץ
גם סוויץ אמרו בדיוק את החרטה הזה, מעשית הם לא הסכימו בלי מלחמות עולם וסיבות ממש ממש מ-מ-ש טובות וגם אז רק אחרי צעקות
לצפיה ב-'אני מבינה את הסקפטיות שלך, אבל ספציפית לגבי אלדן'
אני מבינה את הסקפטיות שלך, אבל ספציפית לגבי אלדן
30/06/2016 | 13:42
1
83
עדיין לא שמעתי משהו לא טוב. גם לא בכללי וגם לא לגבי המבצע הזה.
בגלל זה שאלתי :) נחכה לעוד תשובות
לצפיה ב-'צריך לקרוא טוב את האותיות הקטנות'
צריך לקרוא טוב את האותיות הקטנות
30/06/2016 | 14:44
66
הרי לא תיסע באוטו חודש בחינם. בדקת כמה מחייבים על החודש שכירות הזה?
לצפיה ב-'עדיף לעשות נסיעת מבחן או לשכור ליום'
עדיף לעשות נסיעת מבחן או לשכור ליום
30/06/2016 | 16:33
50
ככה מוודאים שהמודל מתאים לך
אין כאן ענין של רכב משומש שצריך לוודא את התקינות...
לא מבין מה עומד מאחרי ההצעה שלהם
אבל מנסיון רחוק של קנית רכב ב0קמ השרות היה מצוין
אין המתנה כמו ברכב מהיבואן או תשלום מראש.
באים משלמים ולוקחים מהמגרש..
בדיוק את המכונית  שראית -קנית.

לצפיה ב-'רכב 0 ק"מ, המושג הזה קצת בלבל את הישראלים'
רכב 0 ק"מ, המושג הזה קצת בלבל את הישראלים
30/06/2016 | 17:04
9
92
אני כל הזמן שומע אנשים מדברים על ה0 ק"מ הזה ולא מבין ממה ההתלבות, אז נקנה עכשיו רכב בקצת יותר זול ואחר כך נשלם ביקר?
בנוגע לשאלה שלך, דבר ראשון במידה ובחרת קיה פיקנטו אז אני יכול להגיד לך שזאת בחירה מעולה, בכל מקרה אני מציע לך לעשות נסיעת מבחן לפני ( במידה ולא עשית כמובן ) עכשיו אני לא יודע כמה ההפרש שיש לך דרך המבצע הזה על הפיקנטו אבל אסור לך לשכוח שבמידה ואתה לא עונה מהייבואן אתה לא מקבל את ה7 שנות אחריות וזה חבל.

לצפיה ב-'ולמה שתשלם ביוקר אחר כך? '
ולמה שתשלם ביוקר אחר כך?
30/06/2016 | 17:27
29
לצפיה ב-'אם לא 7 אז כמה אחריות מקבלים? האם זו לא אחריות יצרן?'
אם לא 7 אז כמה אחריות מקבלים? האם זו לא אחריות יצרן?
01/07/2016 | 07:32
7
38
למיטב ידיעתי, לא מדובר בהרחבה של יבואן כזה או אחר אלא באחריות יצרן...

אולי היבואן היה שמח לבדל את עצמו כאילו רק אצלו יש אחריות 7 שנתית אבל זה לא בא ממנו אלא מהיצרן עת יצא הרכב מפס הייצור בדרום קוריאה...
לצפיה ב-'אין דבר כזה "אחריות מהיצרן". היבואן קונה אחריות מהיצרן, ולכן'
אין דבר כזה "אחריות מהיצרן". היבואן קונה אחריות מהיצרן, ולכן
01/07/2016 | 17:52
6
42
יש מדינות שבהן מכונית X מקבל 10 שנות אחריות, ובאחרות שלוש. בדיוק באותה מידה הרחבת האחריות על פולקסווגן משנתיים לשלוש לא היתה מהלך של היצרן, אלא של היבואן.
ונתן לוי צודק - בקיה יש הבדל באחריות בין רכב שנמכר לחברת ליסינג לבין רכב שנמכר לצרכן פרטי.
לצפיה ב-'אתה מבין מאיפה הבאתי את זה?'
אתה מבין מאיפה הבאתי את זה?
01/07/2016 | 18:01
5
40
זה מחיטוט שלי בעבר באתרי מכירות של קיה במדינות שונות...רציתי אז לראות עד כמה היבואן ממנו אני רכשתי שונה בהתנהלותו, אם בכלל בהשוואה למפיצי קיה אחרים...

ואלה היו ממצאיי: בצפון אמריקה נותנים 10 שנות אחריות אבל זה חריג.
בUK, צרפת, גרמניה ואני מניח שבכל הEU זה כמו [שהיה?] בישראל קרי 7 שנים.

האם סביר שכל היבואנים ללא תיאום ביניהם רוכשים מקיה את אותה מסגרת אחריות של 7 שנים?
אגב מאז בישראל קיה קטנות וצנועות נותרו 7 שנים אבל קיה כמו סורנטו ואחרים נתגמדו ל3 שנים. וגם ה7 שנים זה רק מנוע וגיר.
אם אני לוקח אותי כדוגמה, אני רק מפסיד מכל האחריות הזאת. הטיפולים יקרים ובתמורה, מימוש האחריות ממילא לא אשתמש, ובכל זאת אינני מספיק אמיץ... אחלה דיל עשה היבואן [כלפי עצמו] עם ה7 שנים האלה
לצפיה ב-'עד כמה שאני זוכר, מעולם לא ניתנו בישראל 7 שנות אחריות מלאות '
עד כמה שאני זוכר, מעולם לא ניתנו בישראל 7 שנות אחריות מלאות
01/07/2016 | 18:03
4
39
לקיה, קטנות או גדולות.
יכול להיות שהיצרן מציע מספר מסגרות אחריות, והיבואן בוחר בינן. העובדה היא שזו החלטת היבואן, בסופו של דבר.
לצפיה ב-'וודאי שלא מלאות.'
וודאי שלא מלאות.
01/07/2016 | 18:08
3
34
מלא זה רק ב3 השנים הראשונות וגם אז זה לא מלא ארמטי. זה לא כולל מצבר ולא כולל רפידות ברקס ולא כולל פנצ'ר וכד'...
אבל זה כולל מנגנון החלון החשמלי וכל חלקי האלקטרוניקה וכד'.
אחרי 3 השנים האלה היתרה עד ל7 השנים זה רק מנוע וגיר וגם זה מונח מעורפל. האם מנוע כולל מנוע עליון אם נסעת בלי מים? נשמע מופרך, לא?
לצפיה ב-'שום אחריות לא כוללת חלקים מתכלים או מצבר. גם על הדלק אין'
שום אחריות לא כוללת חלקים מתכלים או מצבר. גם על הדלק אין
01/07/2016 | 18:12
2
42
אחריות...
אחריות זה על חלק שכשל בגלל בעיית יצור כלשהי. ולכן אחריות גם לא מכסה כשל בגלל טעות משתמש - למשל ראש מנוע שהולך בגלל נסיעה בלי נוזל קירור.
לצפיה ב-'אבל כל דבר הוא מתכלה בסופו של דבר...'
אבל כל דבר הוא מתכלה בסופו של דבר...
01/07/2016 | 18:28
1
30
האם מחשב הרכב לא מתכלה? כמה שעות חשמל זה יכול לעבוד?
ואפילו נורה ברכב מוגבלת אבל אחריות מבמפר לבמפר צריך שתיכלול התכולה למעט הדלק ולמעט מה שמתוכנן להחלפה למשל פילטר אויר או שמן וכו', אבל כן צריכה לכלול נורה חשמלית
לגבי רפידות ברקס, חלק מתכלה תלוי שימוש ועל זה איני מתעקש
לצפיה ב-'אז הסכמנו שזה לא כולל רפידות, פנצ'רים ושאר ירקות. אז על מה '
אז הסכמנו שזה לא כולל רפידות, פנצ'רים ושאר ירקות. אז על מה
02/07/2016 | 21:31
23
נשאר לנו לדון, מצבר? ברוב החברות יחליפו לך מצבר כ"רצון" טוב בשנה-שנתיים הראשונות. אחרי זה זה כבר אורך חיים מקובל של מצבר מבחינתן, ובדרך כלל לא יחליפו.
לצפיה ב-'נורת מצבר נדלקת'
נורת מצבר נדלקת
29/06/2016 | 10:30
5
61
שלום, אני שואלת בשביל חברה.
רנו קליאו, נורת מצבר נדלקת כשמדליקים מזגן, ונכבית כשמכבים את המזגן. המצבר בן חצי שנה. הרכב כרגע בתל אביב, והמוסך בכרמיאל.

מה עושים?
לנסוע ככה עד כרמיאל? (בלי מזגן, כמובן, שזה באסה בפני עצמה)
להשבית את הרכב ולהזמין גרר?
לחפש מוסך/חשמלאי רכב בת"א?
יש משהו אחר שכדאי לעשות?

תודה.
לצפיה ב-'לבדוק חגורת אביזרים, תנסי מוסך רון שטיין בכפר סבא.'
לבדוק חגורת אביזרים, תנסי מוסך רון שטיין בכפר סבא.
29/06/2016 | 11:25
18
לצפיה ב-'כמו שאמרו, החשד הראשון הוא רצועת אביזרים שלא מתוחה כראוי'
כמו שאמרו, החשד הראשון הוא רצועת אביזרים שלא מתוחה כראוי
29/06/2016 | 13:26
3
42
ולכן כשיש עליה עומס היא מחליקה, ולא מניעה את האלטרנטור כראוי. מתיחה של הרצועה היא עניין פשוט, שכל מכונאי סביר אמור לפתור תוך דקות, או מכסימום חצי שעה אם צריך כבר להחליף את הרצועה.
אפשרות נוספת זה אלטרנטור פגום, שלא מצליח לייצר מספיק חשמל כדי לעמוד בדרישות החשמל עם מזגן עובד. זה כבר קצת יותר בעייתי - ויקר - לתיקון. 
אם זה המצב, ממליץ בחום לא להענות להצעת המחיר הראשונה שמקבלים, אלא לעשות סקר מחירים. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/06/2016 | 17:48
2
31
מה שקרה זה זה: הפולי של המנוע התפרק, קרע את הרצועה, והרצועה הסתבכה ברצועה של הטיימינג. המכונאי אומר שבמזל לא היתה פגיעה בראש מנוע.
(וכן, זה תיקון יקר)
לצפיה ב-'אם רצועת המנוע נקרעה, אז נורת הטעינה היתה צריכה לדלוק כל '
אם רצועת המנוע נקרעה, אז נורת הטעינה היתה צריכה לדלוק כל
29/06/2016 | 22:18
1
31
הזמן, לא רק עם הפעלת המזגן.
בקליאו, ומצטער ששכחתי מזה, יש פולי שמורכב משני חלקים, עם שכבת בידוד שמפחיתה רעידות. אלא שלפעמים שני החלקים הללו מאבדים אחיזה זה בזה, ואז נוצרת החלקה בתוך הפולי - עם תוצאות זהות להחלקת רצועה.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
29/06/2016 | 23:52
24
יכול להיות שהרצועה נקרעה רק חלקית? או שהקרע רק התחיל? אני אשאל אותה באמת.
לצפיה ב-'שאלה למבינים בממיר קטליטי'
שאלה למבינים בממיר קטליטי
29/06/2016 | 10:13
7
82
שלום. המשך נסיעה עם ממיר קטליטי תקול מקרבת את קיצו של המנוע?

לצפיה ב-'לא, אבל את קיצו של כדור הארץ, כן.'
לא, אבל את קיצו של כדור הארץ, כן.
29/06/2016 | 11:26
5
28
לצפיה ב-'גם את הקץ הזה היא לא מקרבת'
גם את הקץ הזה היא לא מקרבת
29/06/2016 | 14:59
4
12
לצפיה ב-'הרוב טוענים שכן '
הרוב טוענים שכן
29/06/2016 | 15:48
3
13
לצפיה ב-'אז שיסבירו לי כיצד זיהום האוויר יזרז את קץ *כדור הארץ*'
אז שיסבירו לי כיצד זיהום האוויר יזרז את קץ *כדור הארץ*
29/06/2016 | 17:53
2
11
לצפיה ב-'צודק, זה - אולי - יאיץ רק את קץ החיים על כדור הארץ כפי שאנו '
צודק, זה - אולי - יאיץ רק את קץ החיים על כדור הארץ כפי שאנו
29/06/2016 | 22:25
1
33
מכירים אותם כעת.
ומשום מה, יש הרבה שמתייחסים לשני הדברים כאל אותו דבר...
לצפיה ב-''
30/06/2016 | 04:56
2
לצפיה ב-'לא. בדרך כלל זה רק גורם לזיהום אוויר מוגבר'
לא. בדרך כלל זה רק גורם לזיהום אוויר מוגבר
29/06/2016 | 15:29
45
אבל זה אומר שלא תעבור טסט.
אם הממיר סתום, זה גם אומר פגיעה בהספק המנוע והעלאת צריכת הדלק.
לצפיה ב-'רוצה לקנות גלגלי מגנזיום מקוריים של מזדה'
רוצה לקנות גלגלי מגנזיום מקוריים של מזדה
28/06/2016 | 22:39
8
80
הרשיון המידה היא גאנט 15. שאלתי היא כזו-זה נכון שאם הגאנט שאני עקנה הוא מקורי מזדה אז בטסט יאשרו לי גם אם הוא יהיה מידה יותר-16?ואם התשובה היא שלילית אייך אפשר לשנות ברשיון?מה התהליך והאם זה כאב ראש ומסובך..-אם יש לכם המלצה או טיפ למקום שאפשר לרכוש במחיר סביר אשמח(כמובן מקום אמין-מוכן גם משומש שלא יהיה עקום או שבור)
לצפיה ב-'גם אם זה יהיה ג'נט בעבודת יד של מנכ"ל מאזדה - זה לא משנה'
גם אם זה יהיה ג'נט בעבודת יד של מנכ"ל מאזדה - זה לא משנה
29/06/2016 | 12:29
7
80
מה שקובע הוא מסד נתונים שאושר על ידי משרד התחבורה בשם אוטודאטה - אם המידה שאתה רוצה מופיעה שם כמתאימה לרכב שלך, יאשרו. אם לא - לא (לפחות לא בצורה חוקית).
לצפיה ב-'אייך אפשר לבדוק?'
אייך אפשר לבדוק?
01/07/2016 | 16:01
6
35
כי ברשיון מופיע מידה 15.
לצפיה ב-'אל תתבלבל'
אל תתבלבל
01/07/2016 | 17:34
4
45
יש מזדות דומות עם גלגלי 16 אבל לא בארצינו. לארצינו יובא הדגם עם ה15...
תתנחם בכך שהצמיגים של ה16 יקרים יותר...
אל תחפש לעשות שינויים מטופשים שהם יקרים ומיותרים. אל תטעה שאם על הג'נט כתוב מזדה זה כאילו באמת מוצר OEM של מזדה. כל יצרן ג'נטים פקקט סיני יכול לרשום על הג'נט מה שבא לו וזה המתכון לקבל ג'נט ליגה ז'...
תישאר עם מה שיש אצלך. אם אתה משתוקק לשדרג אז הדרך הנכונה היא לשדרג הרכב למשהו יותר אטרקטיבי. איך אתה בנהיגה מנואלית? זה לדעתי אחלה שידרוג במחירי ריצפה...
לצפיה ב-'יש לי גאנטים רגילים'
יש לי גאנטים רגילים
02/07/2016 | 20:59
3
21
אני רוצה מגנזיום..אייך אני יכול לדעת אם המגנזיום שאני קונה זה באיכות טובה?(לכן העדפתי מקורי של מזדה גם בגלל האיכות וגם יותר יפה לטעמי)ועל איזה שיפור אתה מדבר?אשמח על המידע וסליחה על הבורות
לצפיה ב-'מה ההגדרה שלך למקורי?'
מה ההגדרה שלך למקורי?
02/07/2016 | 22:01
2
21
מוקרי= עם סמל החברה
או
מקורי= מיוצר ע"י החברה(או קבלן המשנה שלה)?

יש הרבה חברות שמיצרות דיסקים איכותיים בכל הגדלים והעיצובים האפשריים
אחת המוכרות הינה ozracing, יש גם את Vision ועוד הרבה אחרות.
לצפיה ב-'מקורי=מה שמגיע מהיבואן'
מקורי=מה שמגיע מהיבואן
03/07/2016 | 00:16
1
17
כשהרכב נמכר מהסוכנות..ולא ידעתי שיש בשוק מגנזיום עם סמל של מזדה וזה לא מהיבואן..אלא יבוא מסין.יש המלצות על מקום מסויים במחיר שפוי?או המלצות מאיפה לא לקנות(אפשר בפרטי כמובן) תודה
לצפיה ב-'אם הסמל לא קירטי עבורך, חפש את היצרנים שכתבתי קודם.'
אם הסמל לא קירטי עבורך, חפש את היצרנים שכתבתי קודם.
03/07/2016 | 01:23
17
ואת הסמל עצמו תוכל לקנות באיביי/אמזון/וכו' בכמה שקלים בודדים אם זה כן קריטי עבורך.
לצפיה ב-'לכל מכון רישוי יש את מאגר הנתונים הזה. שאל שם. '
לכל מכון רישוי יש את מאגר הנתונים הזה. שאל שם.
01/07/2016 | 17:47
13
לצפיה ב-'רנו לא מוכנים למכור סניק בלי מובילאיי - וזו התשובה שלי'
רנו לא מוכנים למכור סניק בלי מובילאיי - וזו התשובה שלי
28/06/2016 | 21:51
29
212
(פוסט שפורסם גם על הקיר שלהם - וכנראה ימחק ממש מהר - וגם על הקיר שלי)

החיבור שלי עם רנו מתחיל אי שם בשנות השמונים, יושב על הברכיים של אבא שלי ונוהג ברנו 16TL חומה. מאז עברו הרבה מים בירקון, והרבה רנו תחת הידיים שלי, החל ברנו אקספרס שהיתה רכב העבודה שלי אחרי הצבא, ועד הסניק שבה אני נוהג היום.

וגם הרכב הבא שלי אמור היה להיות סניק, גרנד סניק למעשה. אפורה. אפילו הזמנתי אחת, שילמתי מקדמה, ובתמורה קיבלתי הרבה דפים שעליהם כתוב שבקרוב מאוד יהיה לי רכב חדש. אה, ושכחתי - רק תנאי אחד היה לי, שהרכב החדש שלי לא יכלול שום דבר שמותקן בארץ: לא קודנית, לא מובילאיי, כלום. "אבל זה בחינם!" אמר נדב, מנהל אולם התצוגה, ואני בשלי: לא רוצה שום דבר שמותקן בארץ, כמו שהרכב יצא מפס היצור בצרפת, כמו שהיצרן התכוון שהרכב יהיה, כך אני רוצה אותו. "טוב" אמר נדב, ורשם הערה במסמכים הרבים שאומרת "בלי מובילאיי". שילמתי, וחיכיתי.

ואז הגיע הרכב, והתקשרו בשמחה לבשר לי ש... אי אפשר בלי מובילאיי. כל מיני קשקושים על דגם שונה, אין תקינה לרכב בלי מובילאיי, ושאר התחכמויות (לא נכונות – הרי באתר משרד התחבורה הגרנד סניק מופיעה עם ובלי מובילאיי) שמסתירות את העובדה שהתקנת המובילאיי בעצם מקנה לכם הטבת מיסוי, בערך 2000 ש"ח, ואני – בתמורה – אמור לספוג את העובדה שמוסיפים למערכת החשמל של האוטו (ורנו, כידוע, לא חזקה במערכות חשמל עמידות לאורך זמן) אלמנטים שלא תוכננו עבורה, ושחופרים לי באוטו, מה שלא הרבה שנים אחר כך יסביר את הקרקושים מלוח השעונים.

וזה לא שיש לי משהו נגד מערכות בטיחות כאלו או אחרות – להפך – אבל יש לי הרבה נגד הרכבות מקומיות שטיבן בעייתי. רנו, אגב, פתרו את הבעיה הזו בעצמם: יש להם מערכת בשם VISIO, שעושה בדיוק מה שמובילאיי אמורה לעשות, אבל מגיעה מהמפעל.

רנו, כידוע לכם, רחוקה מאוד מלהיות שיאנית מסירות כלי רכב: ב 2015 היא דורגה במקום התשיעי (מתוך 10), כך שלא מדובר בקיה, לדוגמה, שמוסרת רכבים כמו לחמניות (ובכל זאת מביאה מבחר דגמים רחב מאוד), ולכן עוד פחות ברורה לי ההתעקשות: יש לכם תקינה לרכב בלי מובילאיי, יש לכם לקוח שמוכן אפילו לשלם את ההפרש בעלות המיסוי, מוכן לותר על "חינם", מוכן אפילו לחכות לרכב במשלוח עתידי שירשם תחת קוד הדגם נטול הדרעק בהתקנה מקומית, וכל זאת בתמורה לשקט הנפשי ולידיעה שהרכב יגיע אליו כמו שיצא מהמפעל בצרפת. אתם מבינים? מוכן לותר על מתנות, מוכן לשלם יותר כדי לקבל רכב "בלי" משהו, מוכן לחכות – מתי בפעם האחרונה פגשתם פראייר כזה? יותר מזה – זה אפילו פראייר שקשור לקהילת חובבי הרכב בארץ, ויכול להיות שגריר נפלא למותג שלכם.

אבל אתם בשלכם, מתעקשים לא לאפשר הזמנות מיוחדות (איפה דגם ה BOSE המופלא של הסניק? איפה דגם ה Limited שמשווק באירופה לקראת סוף חיי הסניק הנוכחית?), מתעקשים לא לוותר על ההתקנות המקומיות – ראש קשה, ובתור מי שעוסק בשיווק למחייתו, אני מרשה לעצמי לומר בצורה ברורה מאוד שעם ראש קצת פחות קשה, הייתם יכולים למכור יותר, וליצר לעצמכם שגרירים נפלאים למותג.

אז כן, אני קצת חפרן, אבל רכב זה תחביב שלי, ואני קצת אוהב דברים **בדיוק** כמו שאני רוצה אותם ולא בערך.
לצפיה ב-'תנסה להזמין ביבוא אישי, יש הרבה חברות שעשות את זה.'
תנסה להזמין ביבוא אישי, יש הרבה חברות שעשות את זה.
29/06/2016 | 01:52
1
91
יש מספר חברות שעושות את כל הסידורים הנדרשים לצורך יבוא אישי של רכבים מאירופה וארה"ב, לפעמים יוצר יותר זול מהיבואן(אחרי המכס כמובן).
לצפיה ב-'בדקתי גם את הכיוון הזה'
בדקתי גם את הכיוון הזה
29/06/2016 | 05:44
110
כנראה שכלכלית זה לא ישתלם - הרכב עולה באירופה סביב 30 אלף יורו, עם 116% מס (רכב ממדינת הסכם) זה יוצא מעל 200 אלף ש"ח אם החשבון שלי נכון.

במשפחה הקרובה שלי רכשו כמה מכוניות חדשות בזמן האחרון, חפרתי לכולם לא להתקין כלום בארץ וכל שאר היבואנים הסכימו לבטל התקנות מקומיות, מלבד רנו, כנראה חושבים שהם שיאני מסירות הרכב ומתנהגים כמו סובארו בימי תפארתה.
לצפיה ב-'אז קנית בסוף ... ?'
אז קנית בסוף ... ?
29/06/2016 | 05:41
1
30
לצפיה ב-'עוד לא...'
עוד לא...
29/06/2016 | 05:52
101
קשה לי להביא את עצמי לשים כל כך הרבה כסף ולהתפשר בנושא שהוא מהותי לי, מצד שני, אני לא רואה רכבים אחרים (מלבד הסיטרואן C4 פיקאסו שנפסלה בנהיגת מבחן על היותה רועשת מדי) שעונים על הצרכים שלי, ובמחיר כל כך אטרקטיבי.
לצפיה ב-'יש לי חבר שרצה להזמין קאדגר וגם קיבל קרירות קשה '
יש לי חבר שרצה להזמין קאדגר וגם קיבל קרירות קשה
29/06/2016 | 09:31
105
באולם תצוגה והתעצבן מאוד
זה מתחיל להריח לי שמשהו לא טוב קורה באולמות תצוגה של רנו
לצפיה ב-'משהו מאוד מסריח עם שיטות העבודה של מובילאיי'
משהו מאוד מסריח עם שיטות העבודה של מובילאיי
29/06/2016 | 10:36
5
108
זה מה שנראה לי מכל הסיפורים (ובעיקר מהכוונה לממן מערכת כזאת לכל הרכבים. על חשבוני וחשבונך כמובן)
לצפיה ב-'מוביל איי חברה טובה כשלעצמה '
מוביל איי חברה טובה כשלעצמה
29/06/2016 | 14:11
4
96
ויש לה פיתוחים מבטיחים בדרך, הם אחד המובילים ליצור כלי רכב שנוהג לבד.
מערכת הביניים הזו שרק מצפצפת את נשמתה משגעת אותי ואני אישית לא סובל אותה
האם היא עוזרת לאחרים? לא יודע.
לצפיה ב-'אז למה הם תופרים דילים'
אז למה הם תופרים דילים
29/06/2016 | 17:45
3
77
כמו הנחות מיסוי, התקנה על חשבון המדינה, וכו? אם זה היה טוב, ומוכח במניעת תאונות, המוצר היה מדבר בפני עצמו, לא?
אני לא מסוגלת לנסוע עם הדבר הזה. הוא מוציא לי את הנשמה, ומצפצף גם כשלא ממש צריך. דוד שלי טוען שזה הציל אותו כמה פעמים, אבל דוד שלי הוא מאלה שבהחלט אני יכולה לראות איך הם נרדמים בנהיגה וצפצוף מעיר אותם.

מכוניות אוטונומיות זה סיפור שונה לחלוטין להערכתי. כמו שמחשב עושה חישובים בדרך שונה מהותית ממה שאנשים מחשבים, אני מניחה שמכוניות אוטונומיות (בפרט אם הן בלעדיות על הכביש) "ינהגו" בצורה שונה לחלוטין.
לצפיה ב-'למה? כי צרכנים לא קונים בטיחות - הם קונים מערכת מולטימדיה'
למה? כי צרכנים לא קונים בטיחות - הם קונים מערכת מולטימדיה
29/06/2016 | 22:23
2
73
כריות אוויר הן אביזר בטיחות שהוכיח את עצמו מעל ומעבר, גם בקרות יציבות. ובכל זאת, במקרים בהם הם הוצעו כאופציה בתוספת תשלום, מעט מאוד בחרו בהם.
ואגב, לא מובילאי "תפרו" את הטבת המיסוי על אביזרי בטיחות - אלא משרד האוצר בשיתוף משרד התחבורה, בדיוק כמו שלפני כן היתה הנחת מיסוי על ESP ועל שש כריות אוויר. ובדיוק לאותה מטרה.
את לא רוצה? סבבה, זכותך. אבל במאמר מוסגר אגיד שאם המערכת מצפצפת לך כל הזמן גם ברמת הרגישות הנמוכה, אז כנראה שגם את, כמו דוד שלך, לא נהגת כזו טובה...
לצפיה ב-'לא מצפצפת *לי*'
לא מצפצפת *לי*
29/06/2016 | 23:55
1
74
לי אין מערכת כזאת ברכב. מצפצפת ברכבים אחרים שאני נוסעת בהם, כשאחרים נוהגים. (ולא שיש לי בעיה שיגידו לי שאני לא כזאת נהגת טובה. התחלתי לנהוג בגיל מאוחר יחסית, אז כל הסיכויים שזה באמת ככה. אבל אני לא נרדמת בנסיעה אף פעם, וגם לא מנקרת. וגם לא נוגעת בטלפון, אם כבר מדברים)
לצפיה ב-'אז המערכת אולי באמת לא מיועדת לך'
אז המערכת אולי באמת לא מיועדת לך
30/06/2016 | 08:38
63
אבל תביטי מסביב על הכביש, ותראי כמה עסוקים בדברים שהם לא נהיגה ומזגזגים על הכביש, ותביני שבתמונה הכללית, מערכות כאלו תורמות לבטיחות.
לצפיה ב-'אישתי קנתה ספלאש עם הנודניק הזה '
אישתי קנתה ספלאש עם הנודניק הזה
29/06/2016 | 13:38
116
שכבר השוויתי אותו למירי רגב וזהבה גלאון וסתו שפיר ולזחאלקה ולכל שאר הצעקנים על כלום. לכן אני מיד מכבה את המערכת כשאני נוהג ברכב שלה.

היום, אחרי 5 חודשים עם הרכב גיליתי שבסופרב שלי יש מערכת התראה ובלימה אוטומטית מקורית שהפעילה בפעם הראשונה את הבלמים לבד כי נצמדתי מידי לרכב מלפני. חמישה חודשים לא ידעתי על קיומה.  
לצפיה ב-'יש לי רעיון. תסכם איתם שאתה קונה רכב "עם מובילאיי"'
יש לי רעיון. תסכם איתם שאתה קונה רכב "עם מובילאיי"
29/06/2016 | 15:33
15
116
אבל מקבל את המערכת בנפרד, באריזה, ולא מותקנת על הרכב. תבטיח שאם ישאלו אתה תגיד שאתה בעצמך הורדת את המערכת...
לצפיה ב-' ... יש לי גם משהו רציני להגיד '
... יש לי גם משהו רציני להגיד
01/07/2016 | 09:14
14
83
יש לך הערכה מה היקף הנזק שנגרם למערכת החשמל של ה"רנו שלו" במידה ומתקינים את המובילאיי בארצינו...
זה כמובן תלוי במאפיינים של ההתקנה, למשל, אם לא חותכים חוטים אלא יש בצמת החשמל של הרכב קליפסים פנויים בקצוות חשמליים כדי לחבר צרכנים נוספים...
אולי היצרן משאיר חיבורים שמיועדים למערכת כזאת או אחרת?

מה שצריך FAZER לעשות זה אולי ללכת ולראות איך מתקינים. אולי זה קל ואינוסנטי לרכב? אם יווכח שזה אגרסיבי ו/או אינבזיבי...אז זה משהו אחר, מרתיע...

בנוסף, מערכת המובילאיי לעתים סתם צרכן חשמלי כלומר מצלמת וידיאו עם מוח, רמקול וצג להציג ולהשמיע את התראות, כלומר זה יכול להיות כמו צרכן פשוט ובודד שבתיאוריה היה יכול להתחבר לחיבור המצית...
מצד שני המובילאיי יכול להתחבר הרבה יותר לעומק למערכות הרכב השונות ולמשל להנמיך אורות מסנוורים כשיש רכב המגיע ממול.
נניח שהייתה מערכת שאפילו יתרה מזה, מסיטה את האורות מעט הצידה כדי למנוע סינוור של רכב המגיע ממול או מערכת שמסיטה את אורות הרכב לכיוון פנייה [כמו פנס של אופנוע שמחובר אל הכידון]...
כלומר השאלה מהו הOUTPUT שנותנת המערכת...
לצפיה ב-'כדי שמערכת כמו מובילאיי תוכל לעבוד בצורה סבירה, היא צריכה '
כדי שמערכת כמו מובילאיי תוכל לעבוד בצורה סבירה, היא צריכה
01/07/2016 | 17:49
13
78
לדעת את מהירות הנסיעה של הרכב. משמע היא מתחברת לערוץ התקשורת של הרכב, ולא רק לחשמל.
לצפיה ב-'חשבתי שזה חישוב פסיבי ע"י התמונות והשתנותן...'
חשבתי שזה חישוב פסיבי ע"י התמונות והשתנותן...
01/07/2016 | 18:18
49
סכ"ה המערכת אמורה להתריע גם אם אני נוהג לאט ומולי דוהרת לעברי משאית בקו ישר...
המהירות היחסית היא שקובעת מבחינת אנרגית הרס בתאונה...

אבל כאמור מה"חשבתי שלי" לא יוצא הרבה. אני מבין שמה שאתה מתאר זה האופן שהמוביליי מתחבר לרכב, וגם בהקשר לFAZER, חיבור כזה לערוץ תקשורת של הרכב לא אמור לערער באופן קיצוני את האלקטרוניקה של הרכב
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
01/07/2016 | 19:28
11
48
עד כמה שידוע לי המערכת מודדת מרחק בינך לבין הרכב מלפנים לפי זמן(2 שניות אם אני לא טועה), כלומר עד שתגיע למיקום של הרכב שמלפנים יעברו 2 שניות.
והמדידה בפועל ע"י חיישן שמודד כמה זמן עובר בין שידור גל RF עד שהוא נקלט בחזרה(מהירות הגל ידועה מראש ולא משתנה).
לצפיה ב-'המערכת של מובילאיי היא פאסיבית, לא משדרת כלום '
המערכת של מובילאיי היא פאסיבית, לא משדרת כלום
02/07/2016 | 21:28
10
34
אבל זה לא משנה - כדי לתרגם מרחק (מה שמודדים עם מד מרחק בהצעה שלך, בדרך אחרת במערכת של מובילאיי) לזמן, חייבים לדעת מהירות. זו הנוסחה...
לצפיה ב-'בשיטה "שלי" אתה לא חייב לדעת את המהירות שלך או של רכב אחר'
בשיטה "שלי" אתה לא חייב לדעת את המהירות שלך או של רכב אחר
02/07/2016 | 21:55
9
29
המערכת האקטיבית משדרת את האות RF שהינו נע במהירות קבוע, ומחוזר מהחפצים שמול המשדר, המקלט קולט את האות החוזר ולפי הזמן שלקח לאות החוזר לפגוע במקלט המערכת מחשבת את המרחק מהעצם לפנים(זמן, משידור לקליטה* מהירות האות= מרחק שהאות עבר, במקרה של המערכת מחלקים את תוצאת המרחק ב2, שכן האות נע קדימה ואז חוזר), במקרים כאלו המערכת מתריאה לך X שניות מרחק כלומר שהמכשול נמצא במרחק של 2 שניות נסיעה ממך ולא X מטרים, מה שמקל את השמירת מרחק שכן לשמור 20 מטר ב100 קמש זה לא כמו לשמור 20 מטר ב50 קמש(מרחקי עצירה שונים לחלוטין).

דרך אגב גם מערכת פסיבית שמנתחת תמונה יכולה להשתמש בחישוב יותר מסובך ולא להסתמך על מהירות הרכב.
בהתנה מכניסים ערך קבוע שלא משתנה(לדוגמא בתמונה מופיע המכסה מנוע) ואז המערכת יכולה לחשב את מרחק העצמים האחרים לפי הגודל היחסי שלהם לערך הקבוע.

שוב יש המון שיטות שמערכות שונות עובדות בהן.
מערכות שגם בולמות עצמאית כן צריכות לדעת מה המהירות נסיעה שלך על מנת לחשב מרחק בלימה ולדעת מתי לבלום אוטומטית.
לצפיה ב-'חסרה חולייה?'
חסרה חולייה?
02/07/2016 | 23:45
2
21
לפי מה שרשמת המערכת מחשבת המרחק עד המיכשול ואז מבטאת אותו בזמן עד המגע.

אבל לזה אתה צריך את מהירות נסיעתך:
תיקח המרחק ותחלק במהירות ואז תקבל הזמן עד המגע...
לצפיה ב-'לא חסרה חוליה'
לא חסרה חוליה
03/07/2016 | 01:05
1
27
המערכת שולחת גל RF במהירות קבוע שמוחזר מהעצם שלפנים ונקלת חזרה במערכת.
מרגע השיליחה ועד הקבלה עובר X זמן, הגל נע במהירות קבועה, ולכן ניתן לחשב את המרחק שהוא עובר, בגלל שהגל קודם יוצא ואז חוזר באותו המרחק אז המרחק שלך מהמכשול הינו חצי מהתוצאה של "זמן*מהירות".
ולפי השוואה שלי שתי מחזורים כאלו המערכת יכולה לחשב את קצב(מהירות) הסגירת בין המרחק בינך לבין המכשול ולפי זה להציג לך את הזמן "לפגיעה" מבלי לדעת מה המהירות האמיתית שלך.
ולכן מערכות כאלו(שלא בולמות) לא מונעות תאונות לחלוטין אלא רק ממזערות נזקים(כי יתכן ולא תספיק ללעצור לפני הפגיעה).

לצפיה ב-'עכשיו השלמת את החוליה. אבל צריך הרבה יותר משתי מדידות כדי '
עכשיו השלמת את החוליה. אבל צריך הרבה יותר משתי מדידות כדי
03/07/2016 | 11:38
22
לקבל תוצאה אמינה. אחרת תקבל מערכת שבולמת בהיסטריה כל פעם שיש איזו טעות מדידה קטנה - ויש תמיד טעויות מדידה.

לצפיה ב-'אתה מדלג בלי לשים לב בין מרחק למהירות. מדידת מרחק לא נותנת '
אתה מדלג בלי לשים לב בין מרחק למהירות. מדידת מרחק לא נותנת
03/07/2016 | 00:38
5
21
לך זמן עד לפגיעה בעצם - כמו שאמרת, אין דין מרחק של 20 מ' במאה קמ"ש כדין 20 מ' בחמישים קמ"ש.
למען האמת, הענין אפילו מסובך יותר, כי גם העצם שלפניך נע, כך שהמרחק והמהירות שלך בלבד לא יספיקו, צריך לחשוב את המהירות היחסית.
ביצוע חישוב על קצב שינוי המרחק יכול לתת לך את זה - אבל במערכת של מובילאיי אין, כאמור, אלמנט משדר. RF או כל דבר אחר.
המערכת של מובילאיי מחשבת מרחק לפי מספר פרמטרים - מתוך עיבוד התמונה. עקרונית, היא יכלה לתת התרעה על בסיס המידע הזה בלבד - ועובדה שיש אפליקציות לטלפון שנותנות התרעות כאלו. אבל כדי לשפר את הדיוק שלה, היא נעזרת בנתונים נוספים - למשל מהירות הרכב בו היא מותקנת.
ובכל מקרה, אנחנו יכולים לנהל דיון ארוך על טכנולוגיות אפשריות לביצוע המשימה (הסיטי-סייפטי עובד על עיקרון מדידת מרחק אקטיבית על בסיס לייזר - וזה פתרון זול מאוד יחסית), אבל זה לא משנה את העובדה שמובילאיי מתחברת למערכת התקשורת הפנימית של הרכב.
לצפיה ב-'ראה תגובתי לKIA PICANTO 1000'
ראה תגובתי לKIA PICANTO 1000
03/07/2016 | 01:17
4
22
ההבדל בין סיטי סיפטי למובילאיי, הוא שסיטי סיפטי בולמת ולא רק מצפצפת.
וזה בלי להתיחס לזה שסיטי סיפטי מגיעה מהיצרן ו"מדברת" בצורה הרבה יותר טובה עם שאר המערכות ברכב מאשר כל מערכת "אפטר מרקט" שתמצא בשוק(וזה נכון לגבי כל המערכות שמגיעות מהיצרן ולא רק לסיטי סיפטי).
החיסרון של סיטי סיפטי זה שהיא פועלת רק במהירות שבין 7 ל50(לא בטוח אם זה מהירות "סגירה" או מהירות הנסיעה, לצערי זה לא מוסבר בספר הרכב).
וכבר ראינו מתקיני מערכות "אפטר מרקט" מקומים(לא רק בישראל) שמצליחים להרוס גם דברים שלא ניתנים להריסה בזמן ההתקנה, ולכן מבחינתי כל מערכת "אפטר מרקט" שהיא לא אוטונומית לחלוטין(פרט לחיבור ישיר למצב/דרך מצת) לא מותקנת וגם לא תותקן ברכב שלי.(יוצא מהכלל היחיד זה האזעקה שהביטוח דורש, וגם אז רצוי בלי קודנית במידת האפשר).
לצפיה ב-'מה שאתה מפספס הוא שמובילאיי מחוברת לתקשורת של הרכב, בדיוק '
מה שאתה מפספס הוא שמובילאיי מחוברת לתקשורת של הרכב, בדיוק
03/07/2016 | 11:39
3
27
כמו הסיטי סייפטי. אלא שהיצרנים או הרגולטור לא מאשרים למערכת בהתקנה מאוחרת להתחבר למערכת הבלמים כדי לבלום.
תכל'ס, זו אותה חומרה שמשמשת את התקנות ה-OEM במכוניות שבולמות ומתקנות היגוי.
לצפיה ב-'כנראה שלא ירדת לסוף דעתי'
כנראה שלא ירדת לסוף דעתי
03/07/2016 | 20:56
2
21
אתה אמרת שמערכות כמו מובילאיי חיבות לדעת את המהירות שלך דרך התחברות למערכות ברכב, ואני אומר שזה לא חובה(התחברות לתקשורת של הרכב).

אני יודע שהחומרה היא כנראה דומה, אם לא זהה לחלוטין, העינין נעוץ בתוכנה שמותקנת על החומרה, ואיך התוכנה משפיעה על התוכנה המקורית של הרכב.
יצא לי לראות רכב שההתקנה היתה כל כך חובבנית ורשלינית שבכל התראה הרדיו היה מחליף תחנה/משתתק.(אל תשאל אותי מה הקשר בין הדברים, כי גם אני לא הצלחתי להבין).
לצפיה ב-'ברור שלא! חשוך שם וקר, ואני חושב שראיתי משהו זז למטה!'
ברור שלא! חשוך שם וקר, ואני חושב שראיתי משהו זז למטה!
03/07/2016 | 21:12
1
22
וברצינות - השאלה היא מה אתה מגדיר כ"לעבוד באופן סביר". מידע על מהירות התנועה של הרכב עוזר לסנן "רעש" שנובע מטעויות מדידה, זיהוי שגוי של מכוניות (מובילאיי עובדת כזכור על עיבוד תמונה) וכן הלאה. המערכת יכולה לעבוד בלי נתון המהירות של הרכב, אבל זה יגרום לכך שיהיו הרבה יותר פספוסים והתרעות שווא.
לגבי התופעה שציינת - נשמע כאילו מישהו לא התאים את המערכת לרכב מבחינת פרוטוקול התקשורת. מובילאיי מתחברת, כאמור, לתקשורת הנתונים של הרכב. התקשורת הזו היא בדרך כלל מסוג canbus. בפרוטוקול התקשורת הזה כל חבילת מידע כוללת קוד שמגדיר לאיזו מערכת מתייחסת הפקודה, ואז הפקודה. בכל רכב (בדרך כלל זה אחיד ברמת היצרן, אבל לא בטוח שתמיד) הקודים הללו שונים - ולכן אם תתקין מערכת מובילאיי שמותאמת לשברולט על יונדאי, יכולים להיווצר מצבים משעשעים/מוזרים/מסוכנים, פשוט כי השדרים של המערכת יתורגמו לא נכון על ידי הרכב.
לצפיה ב-''
03/07/2016 | 21:51
14
הצורך בהתאמה מדויקת של אופן התקשורת(חיבור/פרוטוקול וכו'), רק ממחיש יותר את הסוגיה שהעלה fazer, "לא רוצה שום דבר בהתקנה מקומית".
יש מקרים שבהם יש הבדלים בין הרכבים ברמת הVIN(!) ולכן מעדיף לא לקחת סיכון שתיהיה אי התאמה בין מה שה"מערכת" משדרת למה שהרכב קולט.
ההתפשרות היחידה היא לאזעקה(מה לעשות הביטוח דורש, ואני לא במצב שמאפשר לי להיות ללא ביטוח מקיף ולא לדאוג לגנבת הרכב), ולמערכות שהדבר היחיד שהן קולטות/משדרות זה המתח מהמצבר(ובעצמן פועלות באוטונומיה מוחלטת מהרכב פרט למתח הזנה).
ברכב הקודם אפילו החישני רברס היו כל הזמן "ON"(הזנה ישירה מהמצבר), בלי קשר למצב ידית ההילוכים, קצת מציק בפקקים שמישהו נצמד אליך אבל מסתתדרים.
לצפיה ב-'עכעשיו רק נכנסתי וקראתי.אני עברתי'
עכעשיו רק נכנסתי וקראתי.אני עברתי
02/07/2016 | 10:01
54
את אותו דבר ברנו ואף יותר.
בקשתי מהנציג הצעה ל קדגאר ללא מובילאיי וללא מולטימדיה.
קיבלתי הרצאה שזה במבצע וכלול במחיר ואי אפשר בלי
המוביליאיי ועוד ועוד.
לא רוצה מובליאיי-זהו.
הנציג הנחמד אמר שידפיס לי הצעה ואראה לבד.
הדפיס והלכתי.
בבית הסתכלתי על ההצעה וראה זה פלא ,מוביליאיי 2500 ,ועוד מולטימדיה 4500 ועוד כל מיני תוספות שמסתכמות ב 10000 ש"ח.
והם חושבים שאני מטומטם ויעבדו עלי?
אני כרגע עם קשקאי 2010 ואוהב אותו מאוד ,וכפי הנראה אשאר איתו.
נסעתי באוטו מובליאיי והתחרפנתי מהצפצופים .
לצפיה ב-'קנית רכב יד 2-כמה שאלות'
קנית רכב יד 2-כמה שאלות
28/06/2016 | 20:39
2
64
שלום, אני מחפש לקנות רכב יד 2 ויש לי כמה שאלות
השאלות
מה נחשבת צריכת דלק טובה?
האם ניתן לבקש/להשיג דו"ח טיפולים שהרכב עבר?
האם ישנן איזושהן עלויות שאמורות להיות על הצד המוכר? (מיסים מסויימים, טיפולים, בדיקות וכ'ו)
לצפיה ב-'צריכת דלק טובה - מ-1:2 עד 1:20, תלוי בקטגוריה.'
צריכת דלק טובה - מ-1:2 עד 1:20, תלוי בקטגוריה.
29/06/2016 | 12:31
1
45
לבקש דו"ח טיפולים תמיד אפשר, ואם זה מישהו שטיפל בצורה מסודרת, ויש לו כח לגשת למוסך להוציא את היסטורית הטיפולים, אז גם תקבל. אתה בעצמך לא יכול להשיג.
כל העלויות עליך, מלבד תיקונים שתסכמו שהמוכר מבצע לפני המכירה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
29/06/2016 | 18:15
7
לצפיה ב-'שחרור רכב אספנות מהמכס'
שחרור רכב אספנות מהמכס
28/06/2016 | 17:34
39
אחרי כל התשלומים בעת הגעת יום השחרור, איך אני משחרר את הרכב מהמכס?
אפשר להוציא אותו בנהיגה? ראיתי שישנה אפשרות לרישוי זמני, מה התהליך? עושים את זה במכס ובאיזו עלות?
איך מבטחים בביטוח חובה בשביל לנסוע ברכב ביציאה מהנמל ובהמשך לתקינה ולטסט אם אין לו מס' רישוי צהוב?
לצפיה ב-'איזה רכב מומלץ ל 3 ילדים קטנים?'
איזה רכב מומלץ ל 3 ילדים קטנים?
27/06/2016 | 22:21
4
76
שלום
קראתי הרבה ועדיין מחפש עוד דעות...
3 ילדים קטנים - אחד בסלקל, שני בכסא ושלישי בבוסטר.
מה מומלץ לי לקחת בליסינג?
להבנתי האופציות הן:
פיקאסו 7 מקומות
פיקאסו 5 מקומות
רנו גרנד סניק
מזדה 5
כל הג'יפונים למיניהם - ספורטאז,  טוסון, CX5
אאוטלנדר 5 /7 מקומות
טויוטה ורסו

מה הייתם יותר ממליצים?
אם אני מסכם את כל הכתבות - הרכב שהכי מומלץ לי הוא פיקאסו.
פיקאסו 7 מקומות לא זולה. 5 מקומות - נראה לי שהבגאז שלה קטן...

אני כרגע נוסע באוקטביה. כך שחשוב לי "להרגיש" את הרכב, ולא שיהיה עגלה.
וכמובן חשוב לי המרווח במושב האחורי...
אשמח לשמוע דעותיכם.
תודה
לצפיה ב-'הבגאז' של הפיקסו 5 דלתות גדול מאוד, אין לך מה לחשוש'
הבגאז' של הפיקסו 5 דלתות גדול מאוד, אין לך מה לחשוש
28/06/2016 | 09:56
41
מאזדה5 צר מדי לצרכים שלך. הג'יפונים למיניהם פחות מרווחים מהמיניוואנים, ולכן אם אלמנט הפוזה לא חשוב לך - וותר עליהם.
מבין המיניוואנים, אני מעדיף את הפיקסו בזכות מנוע חזק והיותו מודרני יחסית לאחרים. אם הוא גם הכי זול - הייתי בוחר בו.
לצפיה ב-'לא כל כך מבין את בחירת הרכבים'
לא כל כך מבין את בחירת הרכבים
28/06/2016 | 12:10
1
48
אני עם שלושה ילדים בספסל אחרוי של פיקנטו כשזוגתי ואני בקדימה ומרווח ונעים לנו אז ההליכה שלך לרכבים גדולים יותר היא לא חובה אלה בחירה. כמעט כל רכב שקיים מתאים לשלושה ילדים מאחורה. הבעיה מתחילה כשהם מתבגרים...

בכל אופן, ברכבים שאתה ציינת, הפיקאסו בולט כשצריך 7 מקומות. אין עליו. אם לא צריך 7 מקונות אז הספורטאז' הכי בולט מבחינת מערכות הבטיחות וזה מה שחשוב כשיש שלושה ילדים לא?
לצפיה ב-'באיזה גילאים הילדים שלך? כי בפיקנטו ילד בן שלוש במושב בטיחות'
באיזה גילאים הילדים שלך? כי בפיקנטו ילד בן שלוש במושב בטיחות
28/06/2016 | 13:01
43
נכנס בלחץ, ומאלץ אותי לשבת קדימה מדי כדי לא למחוץ לו את הרגליים. ועם עוד שני ילדים שכבר לא יושבים על בוסטר קיבלתי תלונות על צפיפות.
לצפיה ב-'יש לנו אחת בעבודה עם 5008 ושלושה כסאות מאחור '
יש לנו אחת בעבודה עם 5008 ושלושה כסאות מאחור
28/06/2016 | 13:00
51
די מרווח אבל עושה בעיות
לצפיה ב-'מבולבל ליסינג או לא'
מבולבל ליסינג או לא
27/06/2016 | 21:08
7
82
שלום לכולם ,
מקווה שתעזרו .
אתחיל מזה שיש ברשותי רכב פיזו תחת תוכנית ILEASE .
בעת הרכישה לקחתי הלוואה דרך היבואן מהבנק ועל כן הרכב נהיה משועבד לבנק  גם ברישיון רכב נרשם הערה: שיעבוד
חודש בחודשו משולם לבנק תשלום חודשי עבור הרכב .
עבר מספיק זמן ותחת אחד מתנאי התוכנית אני יכול להחזיר את הרכב ולקבל מחיר מחירון לוי יצחק .
השאלה שלי היא : האם הרכב נחשב לליסינג או פשוט משועבד לבנק ? יש לציין כי הרכב נרשם על שמי .
לצפיה ב-'לדעתי זה ליסינג מימוני'
לדעתי זה ליסינג מימוני
28/06/2016 | 01:38
3
53
הרכב יהיה רשום ברשיון ליסינג אבל כמובן לא מורידים עליו כמו ליסינג תפעולי-22%.אם אני מבין את שאלתך אתה שואל אייך החברה אמורה לתמכר לך את הרכב במחירון כשאתה מחזיר אותו?(עשיתי קצת סלט)
לצפיה ב-'אם הרכב רשום על שמו, אז הוא לא רשום ברשיון כליסינג, והוא לא '
אם הרכב רשום על שמו, אז הוא לא רשום ברשיון כליסינג, והוא לא
28/06/2016 | 09:54
34
ליסינג.
ונשמעת אחלה תוכנית אם יש בה סעיף buy back.
לצפיה ב-'הבנת נכון -כיפת הברזל '
הבנת נכון -כיפת הברזל
28/06/2016 | 15:10
1
30
לא ברור לי כמה אמורים להוריד לי בעת ההחזרה
לצפיה ב-'החברים כאן אומרים'
החברים כאן אומרים
28/06/2016 | 18:06
23
שבגלל שאתה רשום על הרכב אז אתה גם לא ליסינג מימוני...ויש בזה הגיון.
לצפיה ב-'אם הרכב על שמך אז הוא לא ליסינג.'
אם הרכב על שמך אז הוא לא ליסינג.
28/06/2016 | 11:43
31
זה רכב פרטי לגמרי ופשוט לקחת הלוואה כדי לקנות אותו.
קח בחשבון שהתנאי הזה בתוכנית קצת מעורפל. אתה מקבל מחירון יצחק לוי משוקלל לפי מצב הרכב, שזה הוגן, אבל סביר שהם יורידו לך מהמחיר על כל כתם וכל שריטה. אז אל תפתח מחירון אלא תבדוק כמה בדיוק הם משלמים לך.
לצפיה ב-'אני חושב שאם הוא רשום על שמך אז הוא לא נחשב ליסינג'
אני חושב שאם הוא רשום על שמך אז הוא לא נחשב ליסינג
28/06/2016 | 11:58
1
11
לצפיה ב-'תודה על התגובות המהירות ....אם זכור לי ...'
תודה על התגובות המהירות ....אם זכור לי ...
28/06/2016 | 15:09
32
ברכב הקודם שהחזרתי להם ובסוף עשיתי טרייד אין אצלם בחברה 
אמרו לי שאם תעשה טרייד אין לא נוריד לך את האחוז על סעיף הליסינג ( הייתי באותה תוכנית בדיוק כמו הפעם ) 
נראה שהם מחשבים איך שבא להם. במסמכים שקיבלתי מהם לא מצאתי  זכר לזה שזה ליסינג.
דרך אגב ואם זה ליסינג מימוני - מה תקף לגביו בעת מכירת הרכב? האם יורד אחוז ? אם כן אז מישהו יכול להגיע לי מהו? 
לצפיה ב-'קרייזלר 200 - מושב נהג'
קרייזלר 200 - מושב נהג
27/06/2016 | 18:57
24
שלום,
אני טסה בקרוב לארה"ב ושוכרת שם רכב, הוצע לי קרייזלר 200, הבנתי שזו מכונית גדולה, ואני חוששת, בהיותי בחורה נמוכה, האם מישהו מכיר את המכונית ויכול להעריך האם המכונית תהיה נוחה לי?

לצפיה ב-'המלצה על רכישת רכב - אשמח לעזרתכם '
המלצה על רכישת רכב - אשמח לעזרתכם
27/06/2016 | 19:49
13
117
אנחנו זוג צעיר בעל פז'ו 307 מודל 2005, 190K ק"מ.
מחפשים להחליף אותו ברכב יד שנייה, בתקציב של 40K-50K בערך).

שימושים:
נסיעה עירונית של כ-40 ק"מ מידי יום ונסיעה בינעירונית מבאר שבע לת"א וחזרה אחת לשבוע בממוצע.

שיקולים מרכזיים:
1. נוחות וחוויית נהיגה (האמת שכרגע כיף לנו עם הפז'ו מבחינת חויית נהיגה, ביחס לרכבים אחרים כמו פיקנטו/ יונאי גטס/ i10/i20 למשל).
2. בטיחות.
3. צריכת דלק.

תנאים נוספים:
1. הרכב צריך להיות אוטומט, כי לבת הזוג שלי אין רישיון על ידני.
2. צריך להיות תא מטען בגודל סביר, לא קטן מידי (כמו של פיקנטו למשל).

תודה רבה לכל העוזרים
לצפיה ב-'אולי סיטרואן C4 '
אולי סיטרואן C4
28/06/2016 | 19:00
12
31
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
28/06/2016 | 20:11
11
69
על איזה גרסא/מודל שלה אתה ממליץ?
לצפיה ב-'הכי חדש שנכנס בתקציב, לא?'
הכי חדש שנכנס בתקציב, לא?
29/06/2016 | 09:32
10
25
לצפיה ב-'לא - הדור החדש, עם מנוע ה-120 כ"ס, לא מומלץ. '
לא - הדור החדש, עם מנוע ה-120 כ"ס, לא מומלץ.
29/06/2016 | 15:26
9
63
עד 2010 זה הדור הראשון, קצת פחות מרווח ונוח, אבל מנוע פחות בעייתי, ובמחירים שהיא נמכרת היום - אחלה קניה.
לצפיה ב-'באמת? למה?'
באמת? למה?
29/06/2016 | 15:49
7
20
לצפיה ב-'מנוע בעייתי. בעיקר מנגנון תזמון שסתומים משתנה רגיש, שתקלה בו'
מנוע בעייתי. בעיקר מנגנון תזמון שסתומים משתנה רגיש, שתקלה בו
29/06/2016 | 22:11
6
45
גורמת לצריכת שמן גבוהה מאוד. ויש גם תקלה במותחני שרשרת הטיימינג שעלולה לגרום להרס ראש מנוע אם לא דואגים להחליף את המותחנים כטיפול מונע (היום יש כבר משופרים). 

לצפיה ב-'ניתן לזהות חיצונית עם מדובר במנוע החדש או הישן?'
ניתן לזהות חיצונית עם מדובר במנוע החדש או הישן?
30/06/2016 | 00:57
5
29
או שרק באמצעות הרשיונות?
לצפיה ב-'שאלה טובה, תוהה גם כן.'
שאלה טובה, תוהה גם כן.
30/06/2016 | 20:47
4
14
ולפי מה שהבנתי - עדיף בראייתך (enigo) לקנות עד מודל 2010 בעצם?
לצפיה ב-'אגב בדקתי וה-C4 מאז 2010 130 כ"ס ולא 120 כ"ס'
אגב בדקתי וה-C4 מאז 2010 130 כ"ס ולא 120 כ"ס
30/06/2016 | 20:55
3
13
לצפיה ב-'לא יודע איפה בדקת. למנוע ה-1.6 ל' מ-2011 (רכב עם צורה שונה)'
לא יודע איפה בדקת. למנוע ה-1.6 ל' מ-2011 (רכב עם צורה שונה)
30/06/2016 | 21:25
2
16
יש 120 כ"ס. רק בסוף 2015 או תחילת 2016 הדגם הזה קיבל מנוע טורבו 1.2 ל' עם 130 כ"ס.
לצפיה ב-'באתר "אוטו", אבל באמת אח"כ בדקתי באתר אחר והיה כתוב 120 כ"ס'
באתר "אוטו", אבל באמת אח"כ בדקתי באתר אחר והיה כתוב 120 כ"ס
30/06/2016 | 21:32
1
103
לצפיה ב-'אתר אוטו מראה את הדגם העדכני ביותר. והוא אכן עם 130 כ"ס'
אתר אוטו מראה את הדגם העדכני ביותר. והוא אכן עם 130 כ"ס
30/06/2016 | 21:42
12
אבל ממנוע אחר לגמרי.
לצפיה ב-' נראה לי מישהו התעצבן על ה C4 שלו על צריכת הדלק...'
נראה לי מישהו התעצבן על ה C4 שלו על צריכת הדלק...
29/06/2016 | 18:00
47
בסגנון לגזור כרטיס אשראי?
"אני אאטום לך את מיכל הדלק ותסתדרי לבד!" ?!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד איילה תל פז
חברת
חברת "קראפן"
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה