לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'איך אדע איזה שמן לקנות למנוע?'
איך אדע איזה שמן לקנות למנוע?
23/05/2016 | 10:44
6
42
האם לכל רכב יש סוג שמן אחר?

אותה שאלה לגבי שמן גיר.
לצפיה ב-'לכל רכב יש '
לכל רכב יש
23/05/2016 | 12:38
1
35
ספר רכב. בספר יש נתונים של איזה שמן מנוע .וצריך להקפיד על ההוראה. לכל מנוע
יש שמן שונה.
כנ"ל לגבי שמן גיר.
בגדול אני ממליץ לא לחסוך ולקנות שמן מתאים אבל באיכות גבוהה.
לצפיה ב-'איפה משיגים ספר רכב?'
איפה משיגים ספר רכב?
23/05/2016 | 12:50
26
לצפיה ב-'מה דעתך'
מה דעתך
23/05/2016 | 13:42
2
34
לכתב איזה רכב יש לך . שנת ייצור .וקצת  יותר פרטים.
לצפיה ב-'קאיה'
קאיה
23/05/2016 | 14:11
1
34
ריאו
שנת 2011. 1390 סמ''ק.
לצפיה ב-'הצעה שלי'
הצעה שלי
23/05/2016 | 14:24
29
תתקשר ל036740840  תקבל  גם שמנים וגם עצה טכנית
לצפיה ב-'מתקשרים ליבואן/מוסך מורשה ושואלים'
מתקשרים ליבואן/מוסך מורשה ושואלים
23/05/2016 | 13:47
17
לצפיה ב-'דורשים 15000 מעל המחירון ל rcz'
דורשים 15000 מעל המחירון ל rcz
22/05/2016 | 10:54
39
181
בכל מרון שניתן למצוא פיזו rcz  למכירה מבקשים תוספת למחירון.

מוכר לכם ?
לצפיה ב-'אם זה מה שכולם מבקשים - אז זה המחירון דה-פקטו'
אם זה מה שכולם מבקשים - אז זה המחירון דה-פקטו
22/05/2016 | 14:06
23
108
מה כתוב באיזה ספרון או אתר לא ממש רלבנטי.
לצפיה ב-'זה רק טיפה מבאס בזמן הביטוח '
זה רק טיפה מבאס בזמן הביטוח
22/05/2016 | 14:41
22
99
נניח המחירון 80 וקנית ב 100 והלך האוטו למחרת, תקבל 80 מהביטוח ולא יעזור שתוכיח שקנית ב 100 ואם תרצה לקנות שוב, זה יעלה לך גם 100.
לצפיה ב-'ויש מקרים הפוכים. ככה זה בחיים. '
ויש מקרים הפוכים. ככה זה בחיים.
22/05/2016 | 15:35
21
35
לצפיה ב-'הפוך מה?'
הפוך מה?
22/05/2016 | 15:59
3
81
אם הרכב היה בליסינג לפניך חברת הביטוח מורידה לך את ההחזר ומחזירה מחירון משוקלל כולל הורדות למיטב ידיעתי
לצפיה ב-'אבל אם קנית סיטרואן C5, אתה מקבל מחירון מלא...'
אבל אם קנית סיטרואן C5, אתה מקבל מחירון מלא...
22/05/2016 | 21:29
2
41
לצפיה ב-'וזה עדיין טיפה בים לעומת מה ששילמת כשהחזקת אותה '
וזה עדיין טיפה בים לעומת מה ששילמת כשהחזקת אותה
23/05/2016 | 08:40
1
19
לצפיה ב-'תלוי - אם היא היתה אצלך רק שלושה חודשים ועוד באחריות...'
תלוי - אם היא היתה אצלך רק שלושה חודשים ועוד באחריות...
23/05/2016 | 10:13
61
וחוצמזה, אם קונים ומטפלים כמו שצריך, היא לא כזו נוראה.
אם קונים מסוחר רכב אוטו שחוט שטופל במסגריה - זה כבר סיפור אחר...
לצפיה ב-'תודה על התשובות - אחרי נהיגה ברכב אני מבין למה (-:'
תודה על התשובות - אחרי נהיגה ברכב אני מבין למה (-:
23/05/2016 | 09:09
16
86
רכב מטורף. 

חווית נהיגה מדהימה - 50,000 ק"מ מאז 2011, רכב עם ביצועים של פורש.. ( מעולם לא נהגתי בפורש).

אבל החלטתי לרכוש. תודה לכם.
לצפיה ב-'תשמע, תראה, גם אם זה ה 200 כ"ס'
תשמע, תראה, גם אם זה ה 200 כ"ס
23/05/2016 | 14:50
15
88
פורשה זה לא, ונהגתי גם על ה RCZ וגם על פורש
בכל מקרה זה כן אחלה אוטו עם עיצוב מאוד מיוחד, תהנה!
זה ה 200 כ"ס ידנית?

לצפיה ב-'נהגת על פורשה 912? 90 כ"ס, אז ביחס אליה...'
נהגת על פורשה 912? 90 כ"ס, אז ביחס אליה...
23/05/2016 | 20:18
10
26
לצפיה ב-'אז פורשה זה רק מכונית'
אז פורשה זה רק מכונית
24/05/2016 | 00:09
9
69
אין מה להתלהב ממתכנן (אמנם כושל) של טנקים להיטלר .
הרעיון הנכון שלו לא עבד , מנוע דיזל שיפעיל מנועים חשמליים
רעיון שני הוא טנק גדול שלא הצליח כמעט לזוז. 
הוא כל כך היה בטוח שהרעיון שלו יעבוד שהוא בנה 100 פלטפורמות עוד לפני שהיטלר הזמין אותן , 
מה שיותר מדהים זה לראות פורשה ומותגים גרמניים אחרים ברוסיה , מדינה שבכל בית בה יש נפגעי מלחמת העולם השניה . אירוני לראות את סמל המלחמה
סרט הפסים חום לבן קשור גם על מכוניות גרמניות ברוסיה . 
לצפיה ב-'אתה יודע מה זו פורשה 912? יש לי הרגשה שלא, ועכשיו תרוץ לגוגל'
אתה יודע מה זו פורשה 912? יש לי הרגשה שלא, ועכשיו תרוץ לגוגל
24/05/2016 | 00:17
8
57
כדי לגלות, ואז תבין כמה התשובה שלך מגוחכת.
לצפיה ב-'שוב אתה מבלבל את המוח'
שוב אתה מבלבל את המוח
25/05/2016 | 09:22
7
44
בגלל הבנת הנקרא האפסית שלך . 
זה שפורשה לא חי לא משנה כלום , 
זה שיהודים אירופאים אמריקאים ורוסים קונים bmw / אופל / vw.  ניחא , אבל פורשה היה חלק או לפחות ניסה להאדיר את מכונת המלחמה הנאצית . 
וזה בלי לדבר על כך ש 911 כמו אוודי TT
וכו' . זה דבר דבילי לגמרי . מוטציה .
לצפיה ב-'או.קי - הפעם הצלחת להרשים אפילו אותי...'
או.קי - הפעם הצלחת להרשים אפילו אותי...
25/05/2016 | 09:56
4
37
איפה ראית בתגובה שלי משהו לגבי האם פורשה חי או מת, או התייחסות ליהודים שקונים מכוניות פורשה?!
זה כבר לא הבנת נקרא - זה המצאת נקרא!
לצפיה ב-'כן , אם כך לא הבנתי מה אתה רוצה'
כן , אם כך לא הבנתי מה אתה רוצה
25/05/2016 | 10:23
3
28
מה קשור אם אני מכיר את 911/912?
הרי דיברתי על דר' פורשה ותרומתו להיטלר .
לצפיה ב-'אמרת ש"פורשה זו רק מכונית", ושלחתי אותך לבדוק מהי אותה'
אמרת ש"פורשה זו רק מכונית", ושלחתי אותך לבדוק מהי אותה
25/05/2016 | 10:27
2
27
912, כדי שתבין את ההקשר שבה היא הובאה בתור דוגמא בתשובה שלי. ברגע שתבין את ההקשר, תבין למה האמירה "אין מה להתלהב" מגוחכת.
וכדי לחסוך לך את הגיגול - זו היתה אמורה להיות גרסת כניסה למותג אחרי הפסקת יצור ה-356. זו היתה 911 עם מנוע קטן וחלש יותר, שיוצרה לפני כחמישים שנה.
העלתי אותה בדיון בתור בדיחה - כי ברור שכשדרור דיבר על פורשה, הוא דיבר על פורשה מודרנית, ולא על רכב עתיק שכזה.
לצפיה ב-'מהדיון שלכם עלה שפורשה זו רק מכונית'
מהדיון שלכם עלה שפורשה זו רק מכונית
25/05/2016 | 17:03
1
26
לדעתי היא לא אבל נעזוב את זה בצד .
אני הזכרתי שפורשה זו לא רק מכונית אלא שפורשה היה חלק מכונת המלחמה הנאצית
חלק כושל אבל בכל זאת חלק ממנה .
אני חושב שלפרוייקטים המגלומניים של היטלר היה חלק נכבד בתבוסה שלו
הטנקים הכושלים של פורשה , מטוסי הסילון , הטילים , וקו הביצורים העצום שלא בלם את הפלישה .
מזלינו שכך .
לצפיה ב-'או.קי, וכך כל חברה גרמנית אחרת שהיתה קיימת באותה תקופה'
או.קי, וכך כל חברה גרמנית אחרת שהיתה קיימת באותה תקופה
25/05/2016 | 22:29
16
ב.מ.וו, מרצדס ואודי (בשם אחר) בתחום המכוניות, ועוד עשרות חברות מתחומים אחרים. חצי מהפירות והירקות שאתה אוכל, אם לא יותר, מרוססים בחומרי הדברה שמיוצרים על ידי חברה גרמנית. אז מה?
וכן, היטלר, למזלנו, עשה לא מעט טעויות בניהול המלחמה. טעויות שהביאו למפלת הנאצים. לרוע מזלנו, הוא לא עשה מספיק טעויות...
לצפיה ב-'אתה מודע לזה שהיפנים עזרו להיטלר במלחמת העולם? והאוטו שלך'
אתה מודע לזה שהיפנים עזרו להיטלר במלחמת העולם? והאוטו שלך
28/05/2016 | 18:45
1
12
למיטב זיכרוני יפני... ואם תבדוק תמצא שלפחות מערכת ההזרקה שלו אם לא עוד כמה מערכות קריטיות הן תוצרת בוש וחברות אחרות שעזרו למכונת המלחמה הגרמנית. או במילים אחרות, כדי לא לקנות מאך אחד שעזר למלחמה ההיא אתה צריך לעבור לרכוב על סוס עם אוכף שאתה תכין עם מחט שחתיכת מתכת שאתה ייצרת מעופרות מתכת בגינה שלך עם עור שהסרת לבד מפרה מקומית...
לצפיה ב-'היפנים זה עם אכזר בפני עצמו , עזרו להיטלר , במה בדיוק ?'
היפנים זה עם אכזר בפני עצמו , עזרו להיטלר , במה בדיוק ?
29/05/2016 | 00:07
5
הם לא עזרו להפעיל את מכונת הרצח המעוותת של היטלר . אם כבר הם הזיקו להיטלר כאשר הם הכניסו חזק את האמריקאים למלחמה בעקבות פרל הרבור . 
 במאי 45 היטלר הוכרע סופית וכמה חודשים קודם הוא כבר היה בתהליך הפסד רק שהשיגעון שלו לא נתן לו להיכנע , היפנים הוכרעו רק בספטמבר 45 כאשר באוגוסט 45 הוטלו פצצות האטום .
זה לא הפריע לאמריקאים להלחם כנגד היטלר מה עוד שהיה להם את האנגלים כשותפים .
דר' פורשה עזר ישירות למאמץ המלחמה של היטלר בנסיון לא מוצלח אמנם לייצר טנקים יותר טובים מה T 34 הרוסי . 
אז אני מוכן להבין שיהודים וישראלים קשה להם להחרים מכוניות גרמניות 
כמו BMV , VW  אופל ומרצדס , אבל את פורשה לא להחרים ?
נו מה לעשות במדינה בה סגן הרמטכל צריך לומר את שאמר תוך סיכון הקריירה שלו .  
היות ובישראל גם לא מלמדים כמו שצריך את מלחמות העולם , יותר חשוב 
ללמוד את חניבעל ונפוליאון . אז רק מי שרואה את ערוץ ההיסטוריה יודע עובדות כאלו , ( שלא לדבר על כך שהצד הרוסי של המלחמה בהיטלר נעלם לגמרי בישראל יש רק את האנגלים והאמריקאים , יתרה מכך, אף מילה על מליון וחצי יהודים שלחמו במסגרת הצבא האדום, יש רק מידע על הפרטיזנים . שעם כל הכבוד הם רק זינבו בגרמנים  )
אלא אם אתה מתכוון לכך שיפנים עזרו לצבא הלבן להלחם בצבא האדום 
אבל זה היה לפני מלחמת העולם השניה . 

לצפיה ב-'לא. זו הקטנה יותר והיא כבר אצלי '
לא. זו הקטנה יותר והיא כבר אצלי
24/05/2016 | 09:25
3
45
זו המכונית הרביעית או חמישית מאותו סוג שבחנתי. כולם דרשו מעל 15,000 למחירון כי גם מקבלים את המחיר הזה. המחירון לדעתי פשוט לא משקף.
בדקתי 3 מהרכבים במכוני בדיקה - את הרכב הרביעי לא הספקתי לבדוק הוא נרכש לפני שהגעתי אל המוכר לסגור ולרכוש.
התאוצה פנומנאלית, האחיזה מדהימה, הסאונד של הרכב מיוחד מאוד והגימור מצוין. גם מערכת הסאונד שהוספה לו היא מצויינת, פיוניר דגם מאוד מתקדם. החלטתי לרכוש אותו אחרי ששנים נהגתי באאודי A3 בגירסאות חזקות אבל הרכב הזה מאוד מצא חן בעיני בגלל העצוב ובמיוחד משום שהפסיקו לייצר אותו אז אני מתכוון לשמור אותו כרכב אספנות עד שנראה מה ... 

תודה לכם בכל מקרה.
לצפיה ב-'תתחדש ותהנה!'
תתחדש ותהנה!
24/05/2016 | 11:10
2
34
וקח בחשבון שברכב הזה חשוב במיוחד להקפיד על תחזוקה איכותית.
שווה לבדוק עם המוסך האם הוחלפו מותחני הטיימינג לדגם המשופר. המותחנים המקוריים נטו לכשל פתאומי ומוקדם, מה שהביא בלא מעט מקרים לנזק כבד למנוע.
לצפיה ב-'תודה - אני אכן נהנה בינתיים ובקשר לבעיה שהעלת '
תודה - אני אכן נהנה בינתיים ובקשר לבעיה שהעלת
25/05/2016 | 08:53
1
29
מה הסימנים שלה ?

כרגע, ולפי כל הבדיקות הרכב במצב נהדר.

שאלתי בעלים של רכב זהה והוא סיפר שלרכב אין שום בעיות מיוחדות. אבל תמיד כדאי לדעת ולמנוע צרות.

לצפיה ב-'הסימנים הם רעש חזק תוך כדי נסיעה, מנוע שמפסיק לפעול ונוריות '
הסימנים הם רעש חזק תוך כדי נסיעה, מנוע שמפסיק לפעול ונוריות
25/05/2016 | 09:58
32
דולקות...
במקרה הטוב רק תידלק לך נורית צ'ק אנג'ין והאוטו לא יסחוב טוב, כי השרשרת רק קפצה שן אחת והתזמון השתבש לחלוטין.
בקיצור - אין סימנים מקדימים. רק לגשת למוסך ולבדוק האם המנוע הספציפי הזה עם מותחני הטיימינג המשודרגים או לא.
המנוע הזה משרת בהמון דגמים של הקונצרן - פיקסו, 5008, 508, C5 ועוד. בכולם הבעיה מופיעה - ולא סביר שאיכשהו רק ה-RCZ זכתה להנחה.
לצפיה ב-'זה כי גם המוכרים ובעיקר הרוכשים הם פסיכיים...'
זה כי גם המוכרים ובעיקר הרוכשים הם פסיכיים...
23/05/2016 | 15:20
14
74
מי משלם מעל המחירון? המחירון הוא מושג ממנו אפשר וצריך רק לרדת.

האם יש דימיון ל208GTI?
לצפיה ב-'אמר מי שמחזיק ברכב שכזה?!'
אמר מי שמחזיק ברכב שכזה?!
23/05/2016 | 15:40
10
78
אתה מודע שאנשים עם פיקנטו דורשים מעל המחירון כן?
לצפיה ב-'הוא עבר אליה אחרי שהמקלארן השתפשפה לו בבאמפרים.'
הוא עבר אליה אחרי שהמקלארן השתפשפה לו בבאמפרים.
23/05/2016 | 20:42
12
לצפיה ב-'לא הייתי מודע וגם כעת כשאני מודע לא שיניתי דעתי'
לא הייתי מודע וגם כעת כשאני מודע לא שיניתי דעתי
23/05/2016 | 23:44
8
52
קל וחומר שעבור פיקנטו אין הגיון לשלם מעל המחירון. יש בלי סוף פיקנטו משומש בכבישים. היצע ענק ככה שצריך לקזז מהמחירון ולא להוסיף עליו...אין מצב שהביקוש גדול מההיצע ככה שאין הגיון לבקש מעל המחירון.
בעצם לבקש אפשר אבל לשלם מעל המחירון? למה מי מת ?
לצפיה ב-'תוספת: וגם לפיקנטו ידני יש ביקוש נמוך. לא כולם מסתדרים עם ק'
תוספת: וגם לפיקנטו ידני יש ביקוש נמוך. לא כולם מסתדרים עם ק
24/05/2016 | 07:59
7
45
קלאץ'.
זה אומנם נכון לכל הרכבים גיר ידני...יש קהל שלם שלא יכול לרכוש כי לא יודע ואין לו ביטחון לגבי השימוש...

ואם אני מנסה להסביר את מה שכתבת: ייתכן שהסיבה ליציבות במחיר היא האחריות ל7 שנים. זה אולי נותן יתרון מסויים בשוק המשומשים המדשדש. אני מניח שמחיר הפיקנטו יצנח משמעותית לאחר תום 7 השנים.
לוגבי האחריות: כמה מנועים או גירים הלכו בתוך 7 השנים הראשונות? בטל ב60. 
לצפיה ב-'מילא היית מדבר על אירופה '
מילא היית מדבר על אירופה
25/05/2016 | 09:39
6
24
בישראל לא רוצים את הדפקט הזה גיר ידני , יש ממש מעט 
ואם יש בקטגוריה של הפיקנטו אז זה בגלל שיש הבדל במחיר לטובת הידני, 
איזו הפתעה ! אנשים אפילו מוכנים לשלם יותר על אוטומט.
לצפיה ב-'זה לא פלא. כל אלה שהם כמוך, אין להם אפשרות בחירה...'
זה לא פלא. כל אלה שהם כמוך, אין להם אפשרות בחירה...
25/05/2016 | 12:23
5
19
אתם מוגבלי אוטומטיש.
ועכשיו זו כל הבעייה, אותה הכשרה דמיקולו שמגבילה את הנהגים. נהג שלא יודע להסתדר עם אותה דוושה מזורגגת ותוך כדי לראות מה קורה מסביבו, לא יידע בכל מקרה להסתדר עם סביבתו...שוב, להוכחה, לך סתכל על עצמך במראה. נהג פתטי פר אקסלנס.
למעשה כל ההשוואות שמציירות כביכול פחות תאונות בישראל בהשוואה לעולם הם השוואה שמלאה בBIAS.
בעולם התקנות משאירות אחריות בידי הנהג וצורך במיומנות גבוהה בידי הנהג. פניות לימין מותרות באדום בהסתייגות. פניות לשמאל מוגבלות בירוק בהסתייגות, חציית צומת מחייבת יתר ערנות, מעבר צומת מחיב בו בעת מתן וקבלת זכות קדימה. אצלנו זה או מתן או קבלה של זכות הקדימה בצומת ספציפית. לעולם לא גם וגם באותה הצומת הספציפית.
כל זה הופך את הנהג הישראלי לפחות מיומן וההשוואה היא עקומה לחלוטין.
זה כמו לבחון במתמטיקה בסיום כיתה י"ב את 2 קבוצות תלמידים שונות: קבוצה אחת תיבחן ברמה של סיום כיתה ו' והאחרת ברמת בחינת בגרות 5 יחידות לימוד.
איזה בסיס להשוואה קיים?
האם העובדה שציוני בוגרי י"ב שניבחנו בבחינה ברמה של סיום כיתה ו', האם העובדה שציוניהם גבוהים וטובים יותר מאשר של אלה שנבחנו ברמה הגבוהה והקשה, האם זה מעיד שהם יודעים מתמטיקה טוב יותר?!
זה רק בעיניים של אידיטיים למיניהם.
לצפיה ב-'לצערך הרכב שלי והרבה אחרים , הוא גם אוטומט '
לצערך הרכב שלי והרבה אחרים , הוא גם אוטומט
27/05/2016 | 12:11
4
19
וגם ידני 
אבל לאחר שנוכחתי די מהר שההילוך החמישי אפילו יותר חסכוני מהשישי 
ואין צורך לשכנע את הרכב למהר להחליף לשישי , אז בכלל האפשרות הידנית אצלי מיותמת . 
מה יש לומר, מהנדסי מאזדה הם גאונים . 
לצפיה ב-'היה באמת צפוי שהבלבול הקבוע שאצלך בקופסה ייתן את ביטויו'
היה באמת צפוי שהבלבול הקבוע שאצלך בקופסה ייתן את ביטויו
27/05/2016 | 17:20
3
12
הקופסה שלך לא מאכזבת
טיפטרוניק ודומיו זה לא גיר ידני. אנסה לעשות אצלך סדר בקופסה. קח כלל בשבילך בחינם: רק אם יש 3 דוושות אז זה גיר ידני. כל השאר אלה ווריאנטים של אוטומטיש

גם ההמשך שלך נגוע בוירוס של הIRRATIONAL: מהנדסי מזדה אולי גאונים אבל אתה רחוק מזה וההוכחה שאינך מסוגל להסביר כהלכה כיצד להשתמש במזדה שלך .
כשאתה בוחר בהילוך מסוים באופציה M [שבטעות אתה קורא לה גיר ידני] אז זה אומר שהמנוע ישתמש בהילוך זה או בהילוכים נמוכים ממנו אם יהיה צורך. כלומר האופציה הזאת נועדה למשל להאצת הרכב להגביל את קצב העלאת ההילוכים, או למנוע העלאת הילוך מעבר להילוך שנבחר כדי למשוך הסל"ד. אבל שים לב שגם אם אתה באופציה M על הילוך 5 או 6 ואתה מאט כמעט לעצירה הרכב יוריד ההילוך ולא תרגיש שאתה מקרטע עקב הילוך גבוה מדי שלא מתאים למהירות ולתוואי הנסיעה [זה לא כמו רכב ידני שאם אשאיר על 5 למרות שאני מאט ל10קמ"ש אז הרכב יקרטע. אצלך זה לא ככה, מה שמעיד שגם בהילוך M מסוים הרכב יכול להוריד הילוכים בהתאם לצורך של הנסיעה.

ככלל, אין מצב שההילוך ה5 הוא חסכוני מה6, ובהמשך רשמת כאמור משהו לא הגיוני. רשמת כי האופציה הידנית לא דרושה והאוטומט עדיף כי אתה רוצה להישאר על הילוך 5 ולא לעבור ל6. כנראה התבלבלת כמו תמיד כשאתה רושם מעבר ל3 שורות [הקופסה נותנת אותותיה...] שהרי במצב D הרכב מעביר להילוך 6 ולא מושך הילוכים אלא אם אתה באופציית הספורט, אבל גם זה מתנגש עם הדיון שלך על החיסכון בדלק. המסקנה שלי היא שהתבלבלת
במצב M אם תנסה להעביר מ5 ל6 מוקדם מדי זה לא יעבור. במצב D זה יעבור מוקדם יחסית כי הרכב מכוון יחסית לנסיעה רגועה וחסכונית. ככה שלא מסתדר שאצלך הרכב חסכוני יותר כשהגיר על D ואתה נשאר בהילוך 5 ולא מועבר ע"י הגיר האוטומט ל6 כדי לחסוךבדלק.  
לצפיה ב-'יש מחשב לרכב ומה לעשות שהוא מראה '
יש מחשב לרכב ומה לעשות שהוא מראה
28/05/2016 | 14:42
2
15
צריכת דלק נמוכה יותר ב סוף ה 5 מאשר בהתחלת ה 6 
ה 6 כנראה מיועד להיות יותר חסכוני במהירויות יותר גבוהות .
זה רק ברכב המסויים הזה CX5, אני לא מדבר על אחרים /
כך שאני יכול לשכוח מהאפשרות הידנית ברכב . 
דרך אגב גם הורדת הילוך לא עושה את העבודה כמו בגיר ידני רגיל 
הרכב לא מאיט בירידות או לא שומר על המהירות בירידות 
כי אין דלק במנוע כאשר לא לוחצים על הדוושה . 
זה מוכח מצויין כאשר מעבירים מהילוך שני לראשון , הרכב לא בולם בחדות 
הטורים עולים וזה הכל . 
עוד משהוא שלא קשור , ב CX5 אני מתחיל נסיעה בהילוך  2 במישור 
רק בשביל זה יש שימוש לטיפטרוניק ( בכביש ).
לצפיה ב-'אי אפשר לסמוך על שום נתון שאתה מביא לכאן'
אי אפשר לסמוך על שום נתון שאתה מביא לכאן
28/05/2016 | 23:12
1
12
עכשיו נזכרת לספר שמדובר במהירות [יחסית אטית] של הילוך 5 כלומר לא מספיק מהר? יש לי חדשות בשבילך,זה לא רק ברכב שלך. כל רכב במהירות אטית יהיה חסכוני יותר ב5 לעומת 6.
המהירות צריכה להתאים להילוך.
זו עוד הוכחה שאפילו בHI-WAYS אצלכם אתה לא נוסע בקצב וניזקק ל5 הילוכים בלבד. ה6 מיותר אצלך. אח"כ תספר שאתה נהג זורם. סיפורים.

גם ההמשך מוכיח שאתה נטול הבנה באופן קיצוני. לא ברור לי למה אתה בטוח שהרכב שלך לא שומר על מהירות נמוכה בירידות אם אתה שומר על הילוך נמוך? בנוסף, לידיעתך, האטה ע"י הגיר איננה כרוכה בצריכת דלק כשאתה בהילוך נמוך בירידה. כאמור, הרכב שלך יאט או ישמור על מהירות נמוכה כשאתה בהילוך נמוך יחסית ולא יצרוך דלק ויאט או ישמור על מהירות נמוכה.בהחלט יתכן שתראה צריכה רגעית = 0
לצפיה ב-'למנוע יש כוח רק כאשר מסופק לו דלק , אחרת '
למנוע יש כוח רק כאשר מסופק לו דלק , אחרת
29/05/2016 | 07:50
5
הוא סתם כמה מתכות שמסתובבות ומוסיפות רק מעט חיכוך ולא יותר . 
ולכן הוא לא עוצר את הרכב אלא במעט , מאחר והיצרנים מחפשים כל חור בכדי לחסוך בדלק הם הפסיקו את הזרמת הדלק למנוע כאשר לא לוחצים על הגז והרכב לא בעמידה . 

שוב צריך להסביר לך שאם נוסעים יותר מהר ומשתוללים ימינה ושמאלה לא מגיעים יותר מהר . אפילו בנסיעה של 200 ק"מ . 
הרי באגד הבינו זאת מזמן , מה שקובע את זמן הנסיעה אלו העצירות בתחנות
לכן הם קנו אוטובוסים ארוכים יותר בכדי שיהיו יותר דלתות ושמו מכשירי תיקוף 
בתוך האוטובוס בכדי לזרז את עליית הנוסעים . הרי אין שום רווח אחר בזה שהם קנו אוטובוסים ארוכים יותר , בארוכים יש רק 4 מקומות ישיבה יותר מהאוטובוס הרגיל .  למרות שהם ארוכים כמעט פי 1.5 . 
איפה יש דרכים מהירות ? כאן אין בכלל וגם בישראל אין כי הן פקוקות או עמוסות כל הזמן . רוב הנסיעות שלי הן בעיר ומהירות מותרת מקסימלית של 70 

אתה שוכח שאני על אוטומט אני לא מחליף שום הילוך , הרכב מחליף ל 6 ב 60
קמ"ש בעצמו , באם אתה לא לוחץ יותר מידי על הגז כמו שאתה רגיל , 
לכן אם אתה על 57 קמ"ש ורוצה שהרכב יחליף ל 6 זה מיותר כי זה לא חוסך דלק.
אהבלים יכולים ב 100 קמ"ש לנסוע בהילוך 2 . 

לצפיה ב-'הכל תלוי ברכב הספציפי(מצבו) והביקוש/יצוא באותו דגם.'
הכל תלוי ברכב הספציפי(מצבו) והביקוש/יצוא באותו דגם.
23/05/2016 | 18:06
2
57
חבר טוב שילם 10% מעל המחירון על לנסר ספורטבק כאשר הם היו פחות נפוצים(אזור 2011-12) כי הרכב היה שמור בצורה הזויה לחלוטין(חנה במקום סגור עם בקרת אקלים!, טופל רק אצל המורשה, אפילו היבואן נראה לי עם כל הקבלות וטופל הרבה לפני הק"מ/זמן אלא כל 6 חודשים כמו שעון שויצרי), והיה עם ק"מ נמוך יחסית לרכב בן שנתיים-שלוש, וזה בדיוק הרכב שהוא רצה(עד לרמת הצבע).
לצפיה ב-'איפה יש בארץ חניות עם בקרת אקלים?!'
איפה יש בארץ חניות עם בקרת אקלים?!
23/05/2016 | 18:13
1
11
לצפיה ב-'חניה פרטית של מישהו בבית.'
חניה פרטית של מישהו בבית.
23/05/2016 | 18:22
13
לצפיה ב-'מוסך שמחייב אותך על חלק שהחליף'
מוסך שמחייב אותך על חלק שהחליף
22/05/2016 | 10:44
22
166
ולבסוף התקלה חוזרת לדוגמא: מחשב ניהול גיר קונה חדש ולבסוף התקלה היא חיישן 
לצפיה ב-'בעולם אידיאלי, הם היו לוקחים אחריות. במציאות - חפש...'
בעולם אידיאלי, הם היו לוקחים אחריות. במציאות - חפש...
22/05/2016 | 14:08
18
108
לצערי פרקטיקה נפוצה מאוד בתחום. שיטת ניסוי וטעיה על חשבון הלקוח.
לצפיה ב-'מצד שני, הלקוח קיבל חלק חדש ויהנה מהיתרונות שבכך'
מצד שני, הלקוח קיבל חלק חדש ויהנה מהיתרונות שבכך
22/05/2016 | 15:26
17
86
ואם טכנית, גם איש המקצוע הטוב ביותר לא יכול לאבחן את הבעיה בדרך אחרת, למה שהמוסך יפסיד את הכל?

ברוב המוסכים יתקזזו ברמה כזו או אחרת בעלות התיקון הסופי.
לצפיה ב-'את כנראה מסתובבת בחברה טובה'
את כנראה מסתובבת בחברה טובה
22/05/2016 | 15:30
81
ברוב המקרים שאני שמעתי עליהם, לא התקזזו על כלום. תמיד היה תירוץ בסגנון "זה היה גם וגם" שנשלף מהשרוול.
ובעולם אידיאלי, למוסך יהיו חלקים שמשמשים לבדיקה. אגב, זו דווקא אידיליה שכן נתקלתי בה - מחליפים לחלק משומש תקין שיש להם במוסך, בודקים אם הבעיה נפתרה, ורק אז מחליפים את החלק בחדש/מפירוק.
לצפיה ב-'ברוב המוסכים פשוט מסבירים ללקוח שהיו שתי תקלות'
ברוב המוסכים פשוט מסבירים ללקוח שהיו שתי תקלות
22/05/2016 | 15:34
15
74
גם בחלק שהחליפו, וגם בחלק שהחליפו בסוף.
זה נושא קצת בעייתי. דווקא בחלקים כמו מחשבים אין שום יתרון לחלק חדש עבור הלקוח אם הישן תקין. את צודקת שזו עלות כבדה שלא צריכה ליפול על המוסך, מצד שני, השיטה הזו מעודדת את המוסכים להיות בעלי מקצוע פחות טובים, כי הם בכלל לא משלמים את מחיר הטעויות שלהם.
לפעמים במקרה כזה יש יתרון למוסכים המרכזיים, כי הם יכולים לקחת את החלק רק לניסוי, מרכב חדש או מחלקים שהוחלפו באחריות וכדומה. כמובן, לא בכל חלק זה אפשרי.
לצפיה ב-'יותר מזה שזה לא עולה להם - הם מרווחים מהחלפות סרק'
יותר מזה שזה לא עולה להם - הם מרווחים מהחלפות סרק
22/05/2016 | 15:36
14
54
הן על החלק, והן על העבודה. במקרה הטוב, הם עושים רק טעויות בתום לב, אבל אי אפשר לדעת.
לצפיה ב-'אם זה לא יתגלגל על הלקוח זה יעלה להם, הרי את העבודה הם עשו.'
אם זה לא יתגלגל על הלקוח זה יעלה להם, הרי את העבודה הם עשו.
22/05/2016 | 16:49
13
51
ולפרק את החלק ולהחזיר את הישן כדי לזכות את הלקוח זו עבודה נוספת.

נכון שזה פתח לעבודה לא מקצועית ועד להונאה גמורה, אבל קושי לאבחן בעיה בתחום מסויים הוא לא חוסר מקצועיות, ואין סיבה לצפות שבעל המקצוע יספוג את כל העלות.
וזה נכון בכל תחומי הטכנאות שבהם הלקוח לא מבין ואבחון התקלה לא טרוויאלי.
לצפיה ב-'אם זה לא עולה להם - הם מאבדים את המוטיבציה לטרוח ולהשתפר'
אם זה לא עולה להם - הם מאבדים את המוטיבציה לטרוח ולהשתפר
22/05/2016 | 21:20
1
50
ברמת האבחון. וזה, כאמור, במקרה הטוב. במקרה הרע, מכיוון שהם אפילו מרוויחים מזה, יוצא שיש להם מניע לאבחן לא נכון. מה גם שבדרך כלל לקוח יחזור לאותו מוסך לגבי בעיה מתמשכת.
וכן, לדעתי בעל מקצוע צריך לשאת בעלות כשהוא טועה. למה כשמוסכניק לא זהיר טוחן לי הברגה בנאבה, כי הוא התעצל להבריג את הכריכות הראשונות של הבורג ביד, העלות צריכה ליפול עלי? למה כשהוא לא טורח לעשות בדיקות מבדלות, העלות צריכה ליפול עלי? בקיצור - למה חוסר המקצועיות שלו, ודמי הלימוד שלו, צריכים ליפול על הלקוח?
ואפשר גם אחרת - רציתי להעביר קווי תקשורת בבית על בסיס תעלות של קווי טלוויזיה. קיבלתי הצעת מחיר מחשמלאי והוא הגיע לעבוד. הוא הצליח להעביר רק קו אחד מתוך ארבעה, בגלל שהצנרת ישנה וכנראה כבר סתומה בפסולת או נמעכה בשיפוצים שונים. הוא לא גבה ממני כסף על כבלי התקשורת שהוא הרס בניסיון להחדיר אותם בכח דרך הצנרת, ולא גבה כסף על הקווים שהוא לא הצליח להעביר. הדבר היחיד שהוא אמר, והיה מקובל עלי, שעל קו אחד הוא גובה מחיר אחר מאשר על עבודה שכוללת ארבעה קווים, בגלל שהזמן והדלק שלקח לו להגיע אלי נשארו זהים.
לצפיה ב-'שוב, יש הבדל בין חוסר מקצועיות למקרה שבו הדרך '
שוב, יש הבדל בין חוסר מקצועיות למקרה שבו הדרך
23/05/2016 | 08:03
39
היחידה לאבחן את הבעיה היא אלימינציה, גם כשמדובר באיש המקצוע הטוב ביותר. ואתה יודע שיש מקרים שבהם זה המצב, זה לא עניין של נסיון או מקצוענות.

המקרים שתארת לא מקבילים. באחד תארת גרימת נזק של ממש לרכיב תקין, באחר בוצעה בפועל פחות עבודה ממה שסוכם, והוא זה שהחליט להמשיך לנסות להעביר כבלים ולהרוס אותם עד שהרים ידים, ובלאי מסויים בחומרי גלם וכלי עבודה כלול ממילא בתחשיבי מחיר.
לצפיה ב-'כשאני ניגש לבעל מקצוע אני משלם על '
כשאני ניגש לבעל מקצוע אני משלם על
23/05/2016 | 08:38
10
52
המקצועיות שלו. שעת עבודה במוסך לא מתומחרת ב 50 שקל אלא פי כמה בגלל אותה מקצועיות ולכן שיתכבד המוסך ויספוג את הטעויות שלו בדיוק כמו שכל אחד מאיתנו סופג את הטעויות שהוא עושה.
לצפיה ב-'אתה מפספס את הנקודה. השאלה אם חוסר יכולת לזהות את הבעיה'
אתה מפספס את הנקודה. השאלה אם חוסר יכולת לזהות את הבעיה
23/05/2016 | 11:53
8
51
מעיד על חוסר מקצוענות, ולטענתי יש מקרים שזה לא, שהשיטה היחידה לאבחן היא אלימנציה.

ופה התחלתי לחזור על עצמי, אז אסיים.
לצפיה ב-'מקום מסודר שעובד עם ספקים מסודרים צריך שתהיה לו נגישות'
מקום מסודר שעובד עם ספקים מסודרים צריך שתהיה לו נגישות
23/05/2016 | 13:23
3
37
לחלפים שכל תפקידם הוא לאתר תקלות בשיטת האלימינציה.
לצפיה ב-'זה נושא בעייתי. דווקא חלקים כמו מחשבים'
זה נושא בעייתי. דווקא חלקים כמו מחשבים
23/05/2016 | 14:00
2
47
היבואנים לא מוכנים לקבל חזרה למחסן, מכיוון שאין דרך לבדוק שהם תקינים.
לצפיה ב-'האם זה נשמע לך דרישה מוגזמת שכשאתה הולך למוסך המרכזי או מוסך'
האם זה נשמע לך דרישה מוגזמת שכשאתה הולך למוסך המרכזי או מוסך
24/05/2016 | 17:48
1
39
הרשת אז יביאו לך מחשב חלופי שישמש כטסטר כדי לאשר או לשלול שזאת בעייה במחשב? ובנוסף רוב הלקוחות לא יודעים מה עושים להם ברכב וכשיחליפו את המחשב אז עד כמה זה נורא שיתקינו מחשב שהיה פעם אחת בבדיקת/אישור אבחנה לפני שמותקן אצל "לקוח הקבע"?
במקום הראשון מבחינתי כצרכן הייתה הדרישה לשירות מיקצועי. גם אם זה במחיר שהמחשב שאקבל יהיה כזה שהורכב ופורק מרכב של פלוני אלמוני לפני כן. זה לא גורם לשום נזק וגם כיום חלק מחלקי החילוף החדשים מוחזרים לאריזות ונמכרים כחדשים כי נפתחו כחדשים והתברר שזה לא מה שהיה צריך... כמובן שלא זורקים כזה חלק לפח.
הקיצור אין תחליף לCOMMON SENSE
לצפיה ב-'אתה צודק, ובמוסכים מרכזיים בדרך כלל זה מה שעושים'
אתה צודק, ובמוסכים מרכזיים בדרך כלל זה מה שעושים
24/05/2016 | 22:48
28
אבל יש עם זה שתי בעיות. האחת, קורה שיש תקלה ברכב שגורמת נזק למחשבים, ואז אתה מחזיר למחסן מחשב פגום בלי לדעת. נדיר, אבל קורה.
חוץ מזה, יש מחשבים שאי אפשר להתקין ולהפעיל בלי לתכנת בהם את קוד משבת המנוע או משהו כזה, וזה חד פעמי. אז אסור ואי אפשר להתקין מחשב כזה לניסיון. זה תקף בעיקר למחשבי הזרקה/ניהול מנוע.
לצפיה ב-'השאלה איך מציגים את זה ללקוח'
השאלה איך מציגים את זה ללקוח
23/05/2016 | 13:47
1
48
שיגידו שהם מחליפים, לניסיון, בתשלום, אבל לא בטוח שזה יפתור את הבעיה. אולי הלקוח יעשה שיקול אחר, או ינסה להשיג חלק משומש, לא יודע.
כשזה מוצג כאילו זה הפיתרון, ומתברר שלא, זה בעייתי.
לצפיה ב-''
24/05/2016 | 08:21
21
לצפיה ב-'ולכן'
ולכן
24/05/2016 | 13:24
1
33
באלימינציה מקצועית צריך להתחיל עם הדברים הפשוטים יותר כמו חיישנים ולא לזרוק ישר "מחשב גיר, תשלם" ולהפיל את העסק על הלקוח כפי שנעשה במקרה הזה. פישלת עם מחשב גיר? תשלם.
לצפיה ב-'האלימינציה במידה ונעשית צריכה להעשות בתבונה ומתוך כבוד'
האלימינציה במידה ונעשית צריכה להעשות בתבונה ומתוך כבוד
24/05/2016 | 17:50
28
ללקוח ולכספו.
לצפיה ב-'ליתר דיוק, אתה משלם על תוצאה.'
ליתר דיוק, אתה משלם על תוצאה.
23/05/2016 | 20:47
35
את הלקוח לא אמור לעניין מה הייתה הדרך, הוא מגיע עם תקלה ומקבל הצעת מחיר לתיקון, לא לניסוי.
לא ממש אכפת לו אם המוסכניק יחליף מחשב או יגיד אברא קדברא, הוא רוצה רכב תקין תמורת X ש"ח.
לצפיה ב-'האם הלכת למוסך המרכזי? '
האם הלכת למוסך המרכזי?
24/05/2016 | 08:20
1
34
או למוסך הרשת?

אתה מדבר על המזדה 5 או משהו?
לצפיה ב-'כן מאזדה 5 '
כן מאזדה 5
24/05/2016 | 20:23
40
במוסך המרכזי אמרו לי או ריתמה 1000 ש"ח
או מחשב ניהול גיר 3500 ש"ח ( אני חושב לא כולל מע"מ )

אחד מן השתיים , הלכתי למוסך שלי והוא החליט על דעת עצמו להחליף מחשב ניהול גיר , למרות שביקשתי להחליף קודם כל את הריתמה

הוא טוען שזה היה המחשב לניהול גיר וקונקטור של הריתמה - לא קיבלתי את המחשב הישן
בכל אופן הכל עלה לי אצלו 3000 ש"ח "מחיר מיוחד" בשבילי (חבר של חבר )
לא משנה העיקר שעכשיו הרכב נוסע תקין ( למרות שנראה לי שקצת חסר לו כח )

(רגע לפני שלקחתי את הרכב המכשיר שלו הראה התקלה על ABS ) הוא איפס ועכשיו הכל טוב
איך יודעים אם ה ABS עובד תקין ?

לצפיה ב-'מתסכל ומוכר'
מתסכל ומוכר
29/05/2016 | 12:40
13
שלמנו אלפי שקלים על תיקונים שבכלל לא פתרו את הבעיה.
לצפיה ב-'חידה לאוהבי הרכב :'
חידה לאוהבי הרכב :
21/05/2016 | 16:56
30
133
איזה רכב הכי פופולרי בקטאר?
גם רק שם המותג יתקבל כתשובה הנכונה.
לצפיה ב-'Toyota dominates the sales'
Toyota dominates the sales
21/05/2016 | 18:41
29
81

The Qatari new car market marks a pause in 2015 with total registrations down 2% to 92.916 units. Toyota dominates the sales charts as usual despite a 5% year-on-year drop to 31.352 sales and 33.7% share It is followed by Nissan at 15.6% (-6%), Mitsubishi at 8.9% (+21%), Hyundai at 7% (-11%) and Ford at 4.5% (+26%). Very different fortunes among the Top 5 brands indeed. Notice also Renault up 25%, Mazda up 29%, Cadillac up 35%, Isuzu up 90%, Lincoln up 238% and Peugeot up 247%.
לצפיה ב-'כל הקטע היה לענות בלי לגגל את השאלה...'
כל הקטע היה לענות בלי לגגל את השאלה...
21/05/2016 | 18:48
25
לצפיה ב-'לגופו של העניין - '
לגופו של העניין -
21/05/2016 | 18:53
27
103
למרות שקטאר עשירה יותר מדובאי הופתעתי מזה שלא רואים שם רכבי פאר על הכביש. בדובאי כל חמישים מטר  ראיתי רולס רויס, ורכבי הספורט זה משהו כל כך רגיל כמו אצלנו פיאט 500 .
קטארים חיים אחרת...בדובאי לא רק מכוניות - הכל מגלומני ומנקר עיניים. בקטאר הכל צנוע ומאופק. גם הרכבים - בקושי נראים פה ושם הג'יפים של לקסוס ופורשה. הרוב - או טויוטה לנדקרוזר או היילקס.
לצפיה ב-'הכל צנוע ומאופק? עכשיו ברור למה את מעדיפה את דובאי...'
הכל צנוע ומאופק? עכשיו ברור למה את מעדיפה את דובאי...
21/05/2016 | 19:36
13
69
לצפיה ב-'מן הסתם '
מן הסתם
21/05/2016 | 20:08
12
71
כן, בדובאי הייתי רוצה לגור. בדוחא , לפחות נכון לעכשיו - לא. עד לפני כמה שנים עוד עצרו שם גבר ואישה שנוסעים יחד במכונית ובקשו מסמכים שמוכיחים שהם בעל ואישה...ייקח להם זמן להשתחרר. זה יבוא, אבל ייקח זמן.
דוחא מקום נפלא לחופשה שקטה לנקות את הראש, ואם לקחת כמה לילות בקמפינג מפואר ליד Inland sea - זה פשוט פצצה. כמו סיני לעשירים, רק הים יותר יפה ובמקום אבנים - חול לבן נקי נקי.
החופשה שלי הייתה מדהימה, אבל הצניעות של הקטארים הטחונים הפתיע אותי....כן, צניעות, לא קמצנות.
לצפיה ב-'את יותר מדי צפויה '
את יותר מדי צפויה
21/05/2016 | 22:22
11
58
אהבתך לגאוגרפיות העשירות המנוכרות והמנצלות של האיסלם הסוני ידועה לכל... אין הרבה חדש תחת השמש...

אין ספק שהפנטרציה שלך לשם היא באמצעות הדרכון הפרוסקי שלך, לא? לא הבנתי מה מונע ממך להתקבע בUAE דרך קבע
נראה לי שאם תגשימי החלום, לך מתאים שם איזה רולס רוייס
לצפיה ב-'אני? רולס רויס? איכס!!!'
אני? רולס רויס? איכס!!!
22/05/2016 | 08:23
10
62
הטעם שלי קצת אחר...
וכן, אני אוהבת חיים טובים וממש לא מתכוונת להתנצל על כך.חיים פעם אחת, ואחרי זה יאכלו אותנו תולעים. בן אדם נולד כדי להנות, לא כדי לעבוד את השם/לממש את עצמו/ להשאיר משהו אחריו( אחרי? שיהיה מבול).
אם הייתי צעירה ופנויה בהחלט הייתי מחפשת עבודה בדובאי. אבל אני איכשהו הצלחתי להצמיח כאן יותר מידי שורשים .אז החיים בדובאי זה רק חלום...:-)
לצפיה ב-'זו ב.מ.וו, את יודעת...'
זו ב.מ.וו, את יודעת...
22/05/2016 | 11:21
15
לצפיה ב-'אניגו, '
אניגו,
22/05/2016 | 11:56
7
59
אם זה לא הולך כמו ברווז ולא מקרקר כמו ברווז - זה לא ברווז! ארון קבורה הזה לא הטעם שלי....
לצפיה ב-'אבל זה מקרקר בדיוק כמו ברווז - או במקרה הזה, ב.מ.וו 760'
אבל זה מקרקר בדיוק כמו ברווז - או במקרה הזה, ב.מ.וו 760
22/05/2016 | 14:05
6
14
לצפיה ב-' דבריך זה פשוט חילול הקודש!'
דבריך זה פשוט חילול הקודש!
22/05/2016 | 16:45
5
48
סדר 7 זה טנק אלגנטי ומרשים. רולס רויס מכוער אש, ולא אכפת לי כמה הוא עולה!
לצפיה ב-'דיברת על לקרקר - והמנוע, בבסיסו, אותו מנוע'
דיברת על לקרקר - והמנוע, בבסיסו, אותו מנוע
22/05/2016 | 21:21
3
38
יש עוד כמה חלקים משותפים, אבל פחות קשורים לקרקורים.
לצפיה ב-'ואגב, ברווז מגעגע, לא מקרקר. '
ואגב, ברווז מגעגע, לא מקרקר.
22/05/2016 | 21:32
2
11
לצפיה ב-'נו באמת , אניגו!'
נו באמת , אניגו!
23/05/2016 | 16:37
25
אנשים שעברית זאת שפת האם שלהם כותבים "אני יבוא/ יביא/ יעשה" וכשמחפשים בית כותבים שהם רוצים "להשכיר דירה" ואתה רוצה ממני שאני אדע שהברווז לא מקרקר? תגיד תודה שאני יודעת שכבש לא נובח אלא פועה
(או שגם כאן טעיתי? :))

לצפיה ב-'מג'עג'ע או רק מגעגע ? והכי חשוב שלא מקרטע '
מג'עג'ע או רק מגעגע ? והכי חשוב שלא מקרטע
24/05/2016 | 08:17
3
לצפיה ב-'מה יותר חשוב? האריזה או הבפנוכו?'
מה יותר חשוב? האריזה או הבפנוכו?
23/05/2016 | 08:01
29
זאת תכלס אותה חברה. רק מחליפים הסמל...

מתחלף הסמל וציבור הבבונים מריע לסמל החדש.
לצפיה ב-'את מתאימה בול לרולס רוייס. את פשוט לא מכירה/ לא ניסית/חושבת '
את מתאימה בול לרולס רוייס. את פשוט לא מכירה/ לא ניסית/חושבת
27/05/2016 | 18:18
6
שאת לא אוהבת...יו ניים איט.

לגבי החיים הטובים, אל תתנצלי. אף אחד לא ביקש ממך להיות נאן
אבל להגינות, מצד שני, זאת חצי סיסמה נבובה כשזה בא ממך כי דווקא את יודעת לחיות על פי מסגרת תקציב, אני זוכר אותך מדריכה אנשים לרכוש בהתאם ליכולת הכלכלית בלי השתעבדויות וכו'...הלוואי שכולם היו נוהגים באחריות כלכלית כמוך תוך כדי אהבת החיים הטובים...
לצפיה ב-'המימון של דעאש ודומיו כנראה מכבידים על הקופה '
המימון של דעאש ודומיו כנראה מכבידים על הקופה
22/05/2016 | 08:14
12
18
לצפיה ב-''
23/05/2016 | 08:05
35
השאלה אם ומתי ישתלט גם עליהם...
לצפיה ב-'זה מפריע לך שהם הורגים אחד את השני?'
זה מפריע לך שהם הורגים אחד את השני?
23/05/2016 | 18:56
10
38
ממתי במדינה שבה סגן הרמטכל יאיר גולן ירום הודו , צריך וחייב לומר את שאמר,  מצטערים על הרג המוני בסוריה? . 
דאעש הם גיבורים כי הם הורגים ערבים וזו מצווה . כמו החייל אלאור אזריה הגיבור שהרג פלסטיני . רק מעמידים אותו למשפט כי הוא בזבז תחמושת , כדור אחד היה מספיק, הוא גם הפר את הוראות הדת היהודית , שן  תחת שן ועין תחת עין , 
אלאור היה צריך לקחת את הסכין ולדקור את הפלסטיני ולא לבזבז עליו תחמושת , 
לצפיה ב-''
23/05/2016 | 19:04
7
42
אסתפק רק בזה - , כי כאן זה פורום מכוניות.

לצפיה ב-'יש לי ספק שהבנת '
יש לי ספק שהבנת
23/05/2016 | 21:02
6
28
 עוד מעט תקבלי הסבר מהחברה כאן
לצפיה ב-'איך יסבירו משהו שלא ניתן להבנה?'
איך יסבירו משהו שלא ניתן להבנה?
23/05/2016 | 21:41
5
28
Mלכת אפריקה- אני לא הייתי מתיחס ברצינות ל99% מההודעות של אידיט.
לצפיה ב-'משמע אתה מתייחס ברצינות לאחוז שלם מההודעות שלו?!'
משמע אתה מתייחס ברצינות לאחוז שלם מההודעות שלו?!
23/05/2016 | 22:34
3
13
לצפיה ב-'האדום הכי חלש בתפוז מדבר .'
האדום הכי חלש בתפוז מדבר .
24/05/2016 | 00:14
1
25
מוטב שהצבע שלך ידהה
לצפיה ב-'כן כן, ואתה גם בטוח שניצחת בכל הדיונים. תזכיר לי - קירחות '
כן כן, ואתה גם בטוח שניצחת בכל הדיונים. תזכיר לי - קירחות
24/05/2016 | 00:18
26
סימפטום של סרטן, או של העדר חומר אפור?
לצפיה ב-'לא בדיוק, 99% מסנן לחלוטין, ב1% שנשאר לא משנן משפט בודד.'
לא בדיוק, 99% מסנן לחלוטין, ב1% שנשאר לא משנן משפט בודד.
24/05/2016 | 19:14
11
כלומר בהודעות שמתברגות ב1% יש רק משפט אחד שבאמת שווה משהו, וכל השאר אפשר לזרוק ל99% שכבר סוננו.
לצפיה ב-'אופס! שכחתי שיש כאן בעיות קשות '
אופס! שכחתי שיש כאן בעיות קשות
23/05/2016 | 23:57
23
בהבנה , לא קולטים ולא פולטים . 
כנראה שגם את סגן הרמטכל לא הבנת
כי הוא דיבר ברמזים ולא אמר את המילים המפורשות נאצים והיטלר. 
במסגרת תפקידו הוא כנראה נתקל בזה אפילו יותר ממני . 
לצפיה ב-'דעאש ישמחו לגייס אותך '
דעאש ישמחו לגייס אותך
24/05/2016 | 07:54
1
19
למרות שהם מעדיפים טנדר טויוטה
לצפיה ב-'לפחות יש לדעאש טעם טוב ברכבים '
לפחות יש לדעאש טעם טוב ברכבים
25/05/2016 | 10:19
7
כי טנדר טויוטה אפשר להרוס רק בפיצוץ
אני לא יכול להתגייס לדאעש כי טנדרים זה מאוד לא נוח עבורי לכן לא קניתי את האמרוק
של פולקסוואגן.
אני גם עברתי את הגיל שבו עושים מילואים , לכן אני לא יכול לשרת בפלנגות של צהל בשטחים .
למרות שעשיתי זאת בעבר היום המצב שונה .
כי השילטון בישראל גרר את סגן הרמטכל יאיר גולן לומר את מה שאמר,
גם אני יכול לספר על הרבה  מקרים בנוסח שוברים שתיקה. אבל אז לא היו מצלמות דיגיטליות
ומצלמות סלולר ,כך שזה לא יקבל תהודה.
במדינה בה יורים בחסרי ישע אין אפשרות לומר דברים רעים על דאעש . וזה מצחיק כי דעאש פועלת בדיוק לפי מצוות הימין הישראלי, הם הורגים ערבים וזה מותר ואפילו מצווה . לפי הימין הישראלי הם גיבורים .
אז גם בגלל שאני לא גיבור כמו ברוך גולדשטיין , לא יקבלוני לדאעש.
לצפיה ב-'שברולט ספארק החדשה'
שברולט ספארק החדשה
21/05/2016 | 11:23
10
169
אז יש כיוון מסויים, אך יחד עם זאת שמעתי שמועות...
האם מישהו יודע/מכיר/שמע על בעיות חשמל מיוחדות, חוזרות ונשנות בספארק...? 
תודה מראש ושבת שלום...
לצפיה ב-'זה דגם חדש לגמרי, כל שמועה היא בגדר שמועה ואין ביסוס כרגע '
זה דגם חדש לגמרי, כל שמועה היא בגדר שמועה ואין ביסוס כרגע
21/05/2016 | 13:30
88
מה גם שאני מכיר בעיות בקרוז בחלק מהשנים, לא בספארק
לצפיה ב-'האם הדגם הזה משווק גם בארה"ב ?'
האם הדגם הזה משווק גם בארה"ב ?
21/05/2016 | 19:42
63
אתה מדבר על המנוע 1.4, כן?
בעבר שווק שם עם מנוע 1.2 לא יודע מה קורה היום? 

האם מבצעים התקנות מקומיות שמקלקלות משהו בחשמל של הדגם?

לצפיה ב-'עוד מוקדם מידי לדעת כי הוא רק יצא אבל'
עוד מוקדם מידי לדעת כי הוא רק יצא אבל
22/05/2016 | 07:44
7
83
קניתי כזו לאשתי וזה אוטו נחמד מאוד.
לצפיה ב-'ומי קיבל את האיפון?'
ומי קיבל את האיפון?
22/05/2016 | 10:36
1
31
לצפיה ב-'העדפתי 3K הנחה.'
העדפתי 3K הנחה.
22/05/2016 | 14:03
31
לצפיה ב-'זה בא עם מסילות על הגג בילט אין?'
זה בא עם מסילות על הגג בילט אין?
24/05/2016 | 09:27
4
46
אנונימוס, לפחות אני לא שואל אם קניתם ידני או אוטומט כי זה ברור מראש היות ואני מכיר אותך וככה הקומון סנס מספיק כדי להפיג הפאם אנונימוס
לצפיה ב-'מסילות מטען היו בדור הקודם'
מסילות מטען היו בדור הקודם
24/05/2016 | 09:56
16
לצפיה ב-'אין מסילות למטען'
אין מסילות למטען
24/05/2016 | 15:33
2
30
והוא אוטומטי מאובזר (LTZ). זה אוטו שמשרת את אשתי ולכן הבחירה היתה שלה.

אישית הרגשתי בו יותר טוב מבפיקנטו ובI10 בעיקר מבחינת מושב והרגשה כללית. ההרגשה בו הרבה פחות מצועצעת.
לצפיה ב-'לגבי אוטומטי זה היה שקוף'
לגבי אוטומטי זה היה שקוף
24/05/2016 | 17:39
1
40
אני מכיר אותך מעבר להיותך התאום התואם של אידיט מהאקסטרים שמאל ווינג.
לגבי המסילות, מעניין שבעבר זה היה בילט אין תמורת תוספת תשלום. הציעו המון מתנות מגוחכות עם הרכב, שלא עניינו אותי [ואולי לכן שכחתי את כולם]. רציתי להמיר את כל המתנות במסילות אבל לא הסכימו, כי אמרו שהמסילות זה עולה להם [הזמנה מיוחדת...וכו'] וככה נפרדו דרכינו...

אצלי ברכב יש 2 פסי גומי לאורך אחד בכל צד של הגג. אולי מתחת לפס הגומי יש חורים להתקין המסילות על הגג?

בעבר התרשמתי מהשברוליי הזה כי שקלתי אם לרכוש אותו, אבל לא הרגיש לי איכותי. כיום כנראה השתנה הרבה וזה כנראה הרכב העדיף מקבוצת המיני. בכל מקרה יש לו יתרון ענק וזה שהוא היחיד שמשווק בצפון אמריקה. החלקי חילוף שם מאד זולים...

הצמיגים אצל אשתך זה 15 או 16 אינץ' ?
לצפיה ב-'אין לו 16. כולם 14 חוץ מה LTZ שהוא 15'
אין לו 16. כולם 14 חוץ מה LTZ שהוא 15
25/05/2016 | 07:06
28
הספארק של היום שונה לחלוטין מהקודמת.
לצפיה ב-'גודל מצבר להטענה בכבלים'
גודל מצבר להטענה בכבלים
21/05/2016 | 09:47
8
91
שלום רב.
לאשתי יש קיה פיקנטו.
אתמול האוטו לא הניע, וניסינו להניע עם כבלים בעזרת היונדאי I10 שלי. לא הלך.
היום הגיע השכן עם רכב גדול יותר (טויוטה שהיא לא האצ'בק).
על הניסיון הראשון זה הצליח.
הוא אמר בגלל שאצלו המצבר גדול יותר אז זה הצליח.
עם אותם כבלים בדיוק.
האם באמת יש קשר לגודל המצבר???
איך זה שהקיה והיונדאי שתיהן אותו גודל (ואותה חברה) לא הצליחה ההטענה ממצבר למצבר, ועם רכב אחר וגדול יותר זה הצליח?
סליחה אם השאלה נשמעת אולי אידיוטית אבל אני באמת לא מבין כלום בממכונאות רכב  
לצפיה ב-'הרכב שלו היה מונע תוך כדי הנסיון להניעה את הפיקנטו?'
הרכב שלו היה מונע תוך כדי הנסיון להניעה את הפיקנטו?
21/05/2016 | 09:59
2
31
לצפיה ב-'הרכב שלו היה מונע, אבל גם שלי היה מונע כשניסיתי עם היונדאי'
הרכב שלו היה מונע, אבל גם שלי היה מונע כשניסיתי עם היונדאי
21/05/2016 | 10:09
26
לצפיה ב-'מצברי יונדאי וקיה ייחודיים וכל כך חלשים???'
מצברי יונדאי וקיה ייחודיים וכל כך חלשים???
21/05/2016 | 12:02
64
אמרו לי עכשיו שליונדאי ולקיה יש מצבר מיוחד משלהם, שרק מתאים לרכבים הללו - ושהם חלשים מכדי לטעון רכבים אחרים.
האם זה נכון?
האם לקיה וליונדאי יש מצבר שרק הוא ניתן לשימוש (כלומר לא ניתן להכניס למכוניות הללו שום מצבר אחר חוץ מהסוג המקורי הנ"ל? והאם המצברים הללו באמת כל כך חלשים עד שלא ניתן לטעון מהם עם כבלים מצברים אחרים???
לא מספרים על זה לאף אחד אם זה נכון...  
לצפיה ב-'יש קשר לגודל המצבר בין השאר'
יש קשר לגודל המצבר בין השאר
21/05/2016 | 10:28
63
וגם ל"רעננות המצבר"
כשניסית להניע מהיונדאי פעלו בה כנראה עוד כמה צרכנים כולל מצבר היונדאי עצמה, ישנ גם מפל מתח על הכבלים,
כך שלא כל הזרם ממצבר היונדאי הגיע לפיקנטו.
יחד עם זאת היה כנראה ניתן להניע גם מהיונדאי. לחבר את הכבלים ממנה לפיקנטו כשהיא מונעת להמתין מס' דקות
כך שמצבר הפיקנטו מתמלא מעט ואז לנסות להניע כשהכבלים עדיין מחוברים והיונדאי עדיין מונעת.
לצפיה ב-'גם עם גדול וגם עם קטן עושים ילדים.'
גם עם גדול וגם עם קטן עושים ילדים.
21/05/2016 | 10:55
3
29
לצפיה ב-'המצבר של יונדאי וקיה מיוחד וייחודי וכל כך חלש????'
המצבר של יונדאי וקיה מיוחד וייחודי וכל כך חלש????
21/05/2016 | 12:00
2
55
שלום. ברשותי יונדאי I10 ולאשתי קיה פיקנטו.
אתמול המצבר ברכב של אשתי לא פעל.
ניסיתי להתניע בכבלים מהיונדאי I10 שלי אבל לא הצליח.
אמרו לי שליונדאי ולקיה יש מצבר מיוחד משלהם, שרק מתאים לרכבים הללו - ושהם חלשים מכדי לטעון רכבים אחרים.
האם זה נכון?
האם לקיה וליונדאי יש מצבר שרק הוא ניתן לשימוש (כלומר לא ניתן להכניס למכוניות הללו שום מצבר אחר חוץ מהסוג המקורי הנ"ל? והאם המצברים הללו באמת כל כך חלשים עד שלא ניתן לטעון מהם עם כבלים מצברים אחרים???
לא מספרים על זה לאף אחד אם זה נכון...  
לצפיה ב-'המצבר שלך'
המצבר שלך
21/05/2016 | 13:03
58
כנראה 55A והוא גם מתאים לI20 ועוד. אין שום דבר מיוחד במצבר וניתן להחליפו ללא בעיה.
תנסה לא לשמוע עצות לא .........
גם לא ברור לי למה לא הצלחת להניע .אם אתה עושה את ההכנה נכון זה מניע מיד.
לצפיה ב-'1. לא סביר שרק מצבר מקורי יתאים. הרי קיה ויונדאי לא מייצרים '
1. לא סביר שרק מצבר מקורי יתאים. הרי קיה ויונדאי לא מייצרים
21/05/2016 | 20:54
53
את המצברים, אלא קונים אותם מספק חיצוני.
2. בהחלט יכול להיות שיש במכוניות הללו מצבר קטן מהמקובל - 50 אמפר, 45 או אפילו 40. יש בזה גם היגיון - תא מנוע קטן (ולכן יש פחות מקום למצבר) ומנוע קטן שלא דורש זרם התנעה גבוה (ולכן לא צריך מצבר גדול).

לצפיה ב-'לא משתלם'
לא משתלם
20/05/2016 | 22:01
3
153
פניתי פעם לחברת קלאוטו בשביל לקנות רכב.
ישבתי עם הנציג ודברנו על קנייה מליסינג.
באחת הפעמים הוא אמר שהיום לא שווה לקנות רכב אלא עדיף
לעשות ליסינג השכרה למשך שלוש שנים. כלומר לשלם כל חודש סכום כסף ,500 שקל או יותר כל חודש שבסוף התקופה של שלוש השנים הרכב חוזר לחברה ואז שוב לקחת רכב חדש ולעשות עליו את אותו תהליך, קרי לשלם סכום כל חודש במשך שלוש שנים. בסוף התקופה המשכיר מוציא 30 אלף שקל , לדוגמה, ובסוף מחזיר את הרכב לחברה. כל תקלה ברכב תתוקן ע''י החברה. השאלה היא למה לשלם 40 או 30 אלף שקל למשך שלוש שנים שבסוף התקופה  הרכב חוזר לחברה?  אם קונים את הרכב באותו סכום כסף אחרי שלוש שנים הרכב ישאר בידי קונה הרכב וניתן למכור את הרכב בסכום כסף.

הנציג טען שלא משתלם לקנות רכב כי קשה למצוא רכב תקין בלי בעיות ומוציאים הרבה לבדיקת הרכבים במכון. הוא טען שבדק ששה רכבים עד שמצא אחד נורמלי ושילם שש אלף שקל בסך הכל רק במכוני הבדיקה.

לצפיה ב-'זה משתלם כי זו ירידת הערך של הרכב '
זה משתלם כי זו ירידת הערך של הרכב
21/05/2016 | 09:31
93
באם מדובר על רכב משפחתי ואתה לא צריך לשלם את הסכום במלואו 
אלא רק את מה שאתה מפסיד על הרכב ממילא ובלי כאב ראש של קניה ומכירה . 
כמובן שצריך מספרים יותר מדוייקים ממה שאמרת . בנוסף יש כ 3 טיפולים שאתה מרויח .

לצפיה ב-'זו אפשרות רק במצבים מאד מסוימים'
זו אפשרות רק במצבים מאד מסוימים
21/05/2016 | 13:33
74
אם אדם יודע שבעוד כך וכך זמן הוא יעשה רילוקיישן לחו"ל ויעזוב את הארץ לתקופה ממושכת, ולא רוצה להתעסק עם מכירת הרכב שלו, זו אפשרות 
אם אדם באופן שיגרתי קונה כל 4-5 שנים רכב חדש מהסוכנות, נגיד ב- 120-150 אלף שקל, כי ככה הוא חי, זו אפשרות בשבילו.
אם לאדם אין סכום פנוי בצד לקנות רכב כרגע, אבל יש לו הכנסה יציבה והוא יודע בוודאות שמצבו הכלכלי ישתנה בעוד פרק זמן מסוים, ויהיה לו יותר כסף פנוי בעתיד אבל הוא צריך רכב עכשיו- יכול להיות שזה מתאים לו. אחרת, חבל על הכסף. 
לצפיה ב-'תלוי מה החלופות האחרות.'
תלוי מה החלופות האחרות.
21/05/2016 | 13:52
71
אם אתה קונה רכב חדש כל פעם, ומחליף כל שלוש שנים, אז ירידת הערך היא משהו כמו 20 אלף בשנה, תלוי ברכב. צריך להוסיף לזה ריבית על כל מחיר הרכב, טסט, וביטוח.
אז אפשר להגיד שזה עולה לך 30 אלף לשנה, או 2500 לחודש. משהו כזה. עכשיו צריך לבדוק מה כל העלויות של ליסינג ולראות אם זה כדאי.
הליסינג שאתה מתאר זה ליסינג מימוני. שזה למעשה הלוואה. וכל העלויות של הרכב נופלות עליך.
יש גם ליסינג תפעולי, שזה כמו השכרה לטווח ארוך, וכל העלויות על חברת הליסינג, אבל זה לא עולה 500 שקל לחודש. יותר קרוב ל-2500.
לצפיה ב-'שאלה על שמן גיר - גיר ידני'
שאלה על שמן גיר - גיר ידני
20/05/2016 | 20:54
3
66
ערב טוב לכולם. יש לי דייהו מאטיס 2001 והעברת ההילוכים, בעיקר אם מכניס לראשון ללא עצירה מלאה זה קשה מאוד, וגם אם מוריד הילוכים לפני עצירה ומגיע לשלישי יש רעש של חריקה כזאת ואז ההילוך נכנס לשלישי. אני תוהה האם מדובר בתופעה האופיינית לרכב או האם יש בעיה של שמן גיר?
לצפיה ב-'לפי דעתי'
לפי דעתי
20/05/2016 | 21:36
49
לדעתי יש בעיה עם המצמד ולא עם הגיר.לא מכיר את הרכב אולי ניתן לכוון.
מצד שני ממליץ לך לרדת בהילוכים ע"י לחיצה כפולה על המצמד וגז ביניים.
לצפיה ב-'סיכוי יותר גבוה שמדובר במצמד שלא מפריד טוב'
סיכוי יותר גבוה שמדובר במצמד שלא מפריד טוב
20/05/2016 | 21:50
39
ודורש כיוון או בסינכרון הילוכים שחוק שידרוש שיפוץ גיר.
נוזל גיר זו האפשרות הפחות סבירה לדעתי.
לצפיה ב-'זה לא קשור לשמן גיר.'
זה לא קשור לשמן גיר.
21/05/2016 | 13:55
38
כמו שכתב פריזמן, או שזה המצמד, וייתכן שאפשר לכוון את זה, או שזה סינכרו פנימי בגיר ואתה יכול לשפץ את הגיר או ללמוד איך לתפעל את הגיר כך שזה לא יחרוק.
לגבי הילוך ראשון, אתה אמור לשלב אותו רק בעמידה. בהרבה גירים הוא חורק כשמשלבים בנסיעה, אפילו איטית.
לצפיה ב-' פתחי איוורור תא מנוע, C4 turbo'
פתחי איוורור תא מנוע, C4 turbo
20/05/2016 | 14:10
5
99
מישהו מכיר מקום בארץ העוסק בשדרוגים? אני מבקש להתקין פתחי  יציאת אוויר על מנת להוציא את אוויר החם מתא המנוע- הוא לוהט ועדיין לא הגיע הקיץ.
לצפיה ב-'לא הבנתי, מה רע במה שהיצרן תכנן? כל המנועים חמים.'
לא הבנתי, מה רע במה שהיצרן תכנן? כל המנועים חמים.
20/05/2016 | 15:41
2
19
לצפיה ב-'יש מישהו שמתעסק בתוספות אלו?'
יש מישהו שמתעסק בתוספות אלו?
20/05/2016 | 18:51
1
61
הוצאת אוויר חם תורמת לשמירה על רכיבים אלקטרונים ואפקט הקירור של הראדיאטור גדל איך שנראה  היצרן לא תכנן את הרכב הצרפתי  שיהיה מותאם כראוי לקיץ הישראלי הלוהט שהולך להיות.
לצפיה ב-'הוא דווקא תיכנן לא רע היצרן. על אילו בעיות התחממות שמעת ..'
הוא דווקא תיכנן לא רע היצרן. על אילו בעיות התחממות שמעת ..
20/05/2016 | 19:53
56
... ברכבי PSA ?
לצפיה ב-'אני מציע שתשים גוש קרח'
אני מציע שתשים גוש קרח
20/05/2016 | 20:57
58
אם הרכב חונה בשמש המחשבים לא מתחממים?
בישראל הדבר הכי קרוב לסדנא לשיפורי רכב , זה כאשר אחי שילם כסף 
בפולקסוואגן בכדי לכייל את המחשב של הטיגואן שלו, לתוספת של 30 סוסים
לצפיה ב-'האם תצליח להרוס את הרכב? חבל!'
האם תצליח להרוס את הרכב? חבל!
21/05/2016 | 22:52
47
אל תיגע בשום שידרוג כזה. בתא של כל מנוע יש אויר חם
לצפיה ב-'מצלמה לרכב'
מצלמה לרכב
20/05/2016 | 08:46
6
97
בוקר טוב לכם

אני רוצה לרכוש מצלמה. איכותית ובמחיר נחמד

אם עינית קידמית ואחורית

דרך איביי

תודה

לצפיה ב-'בבקשה: www.ebay.com'
בבקשה: www.ebay.com
20/05/2016 | 11:52
36
לצפיה ב-'הכוונה '
הכוונה
20/05/2016 | 14:26
1
71
היא המלצה מוכר ועל מוצר
לצפיה ב-'יש אלפים, חפש מוכר אמין וביקורות טובות על המוצר לפי התקציב '
יש אלפים, חפש מוכר אמין וביקורות טובות על המוצר לפי התקציב
20/05/2016 | 15:40
23
לצפיה ב-'תגובה לדור'
תגובה לדור
21/05/2016 | 13:58
52
אני קניתי ממישהו אבל מצלמה היא הגיעה במצב גרוע
והמוכר נגיד במילה  טובה לא משהו

לכן אני מחפש המלצות
לצפיה ב-'http://www.glouds.com/a118c-bundle/'
http://www.glouds.com/a118c-bundle/
22/05/2016 | 13:21
39
לצפיה ב-'את הראשונה קניתי באיביי - 200 שקל '
את הראשונה קניתי באיביי - 200 שקל
24/05/2016 | 07:57
27
אחרי כמה ימי שמש היא שבקה.
את השניה קניתי בארץ. 200 שקל. בינתיים שורדת
לצפיה ב-'החלפת שמן גיר, לנסר 2006'
החלפת שמן גיר, לנסר 2006
20/05/2016 | 00:26
4
76
שלום וברכה

ברשותי מזה 6 שנים מיצובישי לנסר 2006.
רכב אמין, שאני מקפיד לטפל בו בכל 15,000ק.מ.
מעולם לא החלפתי לרכב שמן גיר. המוסכניק טוען שאין מה להחליף אלא רק להוסיף כשהמפלס יורד. כשהתעקשתי בטיפול האחרון על החלפה, המוסכניק אף הזהיר אותי שהדבר עלול לגרום לקריסת התיבה שכבר "התרגלה" לשמן הקיים.

לאחרונה בבקרים הגיר מעביר בין הילוך ראשון לשני במכה, מה שלא היה בעבר. 
אני חושש שהגיר מתחיל לאותת על כוונותיו הזדוניות. לרכב 214000 ק"מ.
האם כדאי להחליף שמן גיר? היכן כדאי לעשות זאת באזור חיפה?
תודה
ליאור.

לצפיה ב-'שמן גיר'
שמן גיר
20/05/2016 | 09:53
1
69
בשנים ההם היו יבואנים שהמליצו לא לגעת בשמן הגיר כמו שהמכונאי אמר לך.
הגיר שלך החזיק יפה את הנסועה .בשנים ההן הגירים בלנסר היו עם מלא בעיות.
אז היה נהוג לפתור את זה בהתקנת מצנן לשמן.
אתה חייב לגשת למוסך שמתמחה בזה שיבדוק. יתכן שניתן לתקן בעלות לא גבוהה.
אל תחכה להיתקע עם הרכב.
לצפיה ב-'אתה מדבר על סופר-לנסר, זה דגם אחר. '
אתה מדבר על סופר-לנסר, זה דגם אחר.
21/05/2016 | 21:13
15
לצפיה ב-'מזדה ממליצים לא להחליף שמן גיר'
מזדה ממליצים לא להחליף שמן גיר
20/05/2016 | 10:33
61
רק אם השמן ממש בלוי המוסכניק שלך צודק זה יכול לעשות בעיות
לצפיה ב-'היית צריך להחליף מזמן.'
היית צריך להחליף מזמן.
21/05/2016 | 13:58
50
יש דעה כזאת אצל מוסכניקים, שעדיף לא להחליף. אני לא מאמין בזה. אני מחליף לעתים ממש קרובות.
כדאי לך להיכנס למכון גירים שלא רק יחליף את השמן אלא גם יפתח וינקה או יחליף את המסנן.
לצפיה ב-'היזהרו בעת קניית רכב 0 ק"מ מקל אוטו'
היזהרו בעת קניית רכב 0 ק"מ מקל אוטו
19/05/2016 | 23:33
7
256
קניתי סובארו פורסטר 0 קמ מקל אוטו דרך אתר מוטודיל. 

את האוטו קניתי על פי המפרט שסיפקו לי מוטודיל והם הפנו אותי לקל אוטו. 

בקניה שילמתי את מלוא הסכום ולא סופקה לי שום אינפורמציה על כך שהמפרט שונה ממה שפורסם. 

לאחר כמה ימים קראו לי לקבל את הרכב. 

בזמן קבלת הרכב ביקשתי הסבר על האוטו אבל המוכר אמר לי שהוא לא מכיר את האוטו. 

בהתאם לכך סוכם שאקח את הרכב למוסך המרכזי ושם אקבל הסבר, וכך עשיתי. 

במוסך המרכזי התברר לי האוטו הוא מדגם קודם וכי חסרות תכונות ואביזרים רבים כמו X-MODE העברת הילוכים ידנית, מסך מולטימדיה שונה,SI DRIVE ועוד. 

בעקבות זאת ביקשתי להחזיר את הרכב שעדיין לא עבר על שמי. 

קל אוטו מתנערים מכל אחריות. טוענים טענות שקר ומאיימים בהקלטות שלא קיימות. 

כניראה שלא יהיה מנוס אלא לגשת לבית המשפט. 

ואתם, היזהרו מספקים שמספקים לכם חלקי מידע וחצאי אמיתות ומתנערים מכל אחריות לאחר קבלת התשלום
לצפיה ב-'ברכות , העלת את רמת הפרייר הישראלי'
ברכות , העלת את רמת הפרייר הישראלי
20/05/2016 | 10:51
2
164
לרמה חדשה, 

לצפיה ב-'לזרות מלח על הפצעים זה לא יפה'
לזרות מלח על הפצעים זה לא יפה
20/05/2016 | 11:40
1
67
לצפיה ב-'זה בכלל'
זה בכלל
20/05/2016 | 12:01
145
לא כך, הוא מאשים את החברה בעוד הוא אשם , מי קונה רכב על הנייר?
גם הלקוחות של ענבל אור פריירים , היא רמאית אבל הם פריירים, הם קנו דירה ללא ערבות בנקאית .
לצפיה ב-'לא הבנתי, יש לך מפרט כתוב?'
לא הבנתי, יש לך מפרט כתוב?
20/05/2016 | 11:54
139
תמונות של הרכב?
איזו שנה אמרו לך שהרכב ואיזו שנה קיבלת?
מה המחיר של פורסטר חדש אצל סובארו?
מה המחיר שקנית את הרכב מקל אוטו?

לצפיה ב-'בקיצור, קיבלת פורסטר ישן, מלפני מתיחת הפנים. '
בקיצור, קיבלת פורסטר ישן, מלפני מתיחת הפנים.
21/05/2016 | 20:57
2
122
זה בהחלט אחד הדברים שצריך לבדוק בעסקאות אפס ק"מ, בעיקר אם הרכב המדובר עבר מתיחת פנים לא מזמן.
רק מה שבאמת לא ברור לי הוא למה שילמת למוטודיל תמורת הזכות לגשת לקל אוטו ולקנות את האוטו. הרי ברור לך שהיית מקבל את אותו דיל בדיוק גם אם היית ניגש אליהם ישירות, כן?
לצפיה ב-'האם בניירות של ריכבו יש פרטים שמעידים שזה ה"פורסטר הישן" ?'
האם בניירות של ריכבו יש פרטים שמעידים שזה ה"פורסטר הישן" ?
21/05/2016 | 22:56
1
85
תאריך ייצור? תאירך כניסה לארץ? שם הדגםהחדש לעומת הישן? מה אמור לגלות לו בשלב מוקדם שמשהו לא פועל כשורה? או שלא על פי מבוקשו?
לצפיה ב-'אין לי מושג מה יש בניירות, אבל כל הבדלי האבזור שהוא ציין הם '
אין לי מושג מה יש בניירות, אבל כל הבדלי האבזור שהוא ציין הם
22/05/2016 | 00:22
103
ההבדלים בין הדגם לפני העדכון לבין הדגם אחרי העדכון.
יש סיכוי שיהיה לכך רמז במספרי השלדה, אבל בשביל זה צריך לדעת את צורת הסימון של היצרן. לא משהו קל וברור לכל הדיוט.
לצפיה ב-'שאלה לגבי ביטוח'
שאלה לגבי ביטוח
19/05/2016 | 11:34
5
107
שואלת בשביל חברה, הייתם עושים ביטוח מקיף לרכב שעלה 15,000 שקל או רק חובה וצד ג?
לצפיה ב-'השאלה לא רלוונטית '
השאלה לא רלוונטית
19/05/2016 | 13:28
1
92
אני אישית לא היתי עושה ביטוח וזה לא מעיד כלום עליה
האם היא מוכנה לאפשרות לקום בבוקר ולא למצוא את האוטו בחניה? האפשרות מקובלת עליה? שלא תעשה ביטוח מקיף.
לצפיה ב-'אני עשיתי מקיף לרכב ששווה 15000 ש"ח'
אני עשיתי מקיף לרכב ששווה 15000 ש"ח
19/05/2016 | 14:27
81
כמו שדרור כתב... כל אחד ומה הוא מוכן לקבל ,

במקרה שלי ההפרש בין מקיף+חובה לבין חובה+צד ג' , יצא הבדל של 1000 ש"ח,
אז העדפתי לשלם את ההפרש ולישון בראש שקט..

זה גם תלוי בסוג הרכב ,כמה הוא גניב.
לצפיה ב-'ישנה אפשרות'
ישנה אפשרות
19/05/2016 | 23:12
58
לעשות ביטוח נגד גנבות בלבד שתבדוק מה ההפרש
לצפיה ב-'אני הייתי עושה'
אני הייתי עושה
20/05/2016 | 08:44
55
כי יש גוף עומד מאחורה בעת תאונה לא באשמת מבוטחת. ולא צריך לדואג לתיקון

כמובן. נגד גניבות
לצפיה ב-'תודה רבה , העברתי את המסר'
תודה רבה , העברתי את המסר
29/05/2016 | 12:28
5
לצפיה ב-'בעיה עם יציאת המזגן באוטו'
בעיה עם יציאת המזגן באוטו
18/05/2016 | 18:11
23
100
יש לי יונדאי I20. במושב הנוסע מרגישים את המזגן יופי. הבעיה היא במושב הנהג - המזגן הימני ממזג ימינה מדי, והמזגן השמאלי ממזג שמאלה מדי. אם אני לא יושב בצורה מפותלת מאוד, אני לא יכול להרגיש את המזגן כאשר אני נוהג.
האם אפשר לתקן את זה? להביא את האוטו למוסך והוא ידע לתקן?
האם זה דורש החלפה של כל המזגן (מה שיכול לעלות הרבה) או שאפשר להחליף רק את היציאות?
זו תקלה שגרתית או אני הראשון שנתקל בה?
לצפיה ב-'יש תקלה ביציאות? אם לא - החלפה לא תעזור. '
יש תקלה ביציאות? אם לא - החלפה לא תעזור.
18/05/2016 | 19:22
9
25
לצפיה ב-'ה"תקלה" היא שהן לא יכולות להתכוון יותר ימינה או שמאלה'
ה"תקלה" היא שהן לא יכולות להתכוון יותר ימינה או שמאלה
18/05/2016 | 19:36
8
23
לצפיה ב-'זה לא באג, זה פיצ'ר...'
זה לא באג, זה פיצ'ר...
18/05/2016 | 19:47
7
73
אם שום דבר לא נשבר או נתקע, אז החלפה בחלק תקין אחר לא ממש תעזור.
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
18/05/2016 | 19:52
6
64
אני רק רוצה שהיציאה של המזגן "תזוז" קצת יותר ימינה או שמאלה... זה כל כך קשה?
לצפיה ב-'מצטער שאני אומר את זה, אבל אתה מתחיל להשמע כמו ילד קטן'
מצטער שאני אומר את זה, אבל אתה מתחיל להשמע כמו ילד קטן
18/05/2016 | 22:13
5
68
זה מה יש, מה הקשר למה "כל כך קשה" או למה אתה רוצה?
אם החלק תקין - ההחלפה שלו לא תעזור לך. זו המציאות, ולא יעזור אם תרקע ברגל ותגיד "אבל אני רוצה!".
מה אתה כן יכול לעשות?
1. לוודא שבאמת ניצלת את כל אפשרויות הכיוון של הפתח. לא זוכר איך הם נראים ב-i20 (דור קודם או נוכחי, אגב?), אבל לפעמים הכיוון יכול להיות קצת מורכב.
2. אם לא עזר - להתחיל לאלתר. תלוי כמה יצירתי אתה ומה אמצעי היצור הזמינים לך - החל מהדבקת קרטון על הפתח שיפנה את האוויר אליך, וכלה ביצור מתאם מפלסטיק שיטה את כל הפתח לכיוונך.
לצפיה ב-''
19/05/2016 | 09:20
35
אתה מצטער? אתה עושה זאת בשמחה והתלהבות.
לצפיה ב-'הנקודה היא שהמצב הזה לא הגיוני'
הנקודה היא שהמצב הזה לא הגיוני
19/05/2016 | 09:36
3
42
ביונדאי גטס לא היה בעיה והמזגן עלי. גם במאזדה 323. ובעוד כלי רכב. רק בI20 זה לא הגיוני - לנהג. המזגן הוא על הנוסע לנוסע, אבל לא לנהג.
אני לא רוצה להחליף את היציאה של המזגן באותה יציאה אלא ביציאה חדשה שאולי תיהיה תקינה, זה הכל.
לצפיה ב-'אולי לא הגיוני אבל אפשרי. ב I30 (לפחות בדור ...'
אולי לא הגיוני אבל אפשרי. ב I30 (לפחות בדור ...
19/05/2016 | 14:36
2
221
... הראשון) פתחי המיזוג של הנהג הקפיאו את כפות הידיים שלו וזהו.  
לצפיה ב-'והשאלה היא - האם ניתן להחליף את פתחי המיזוג או לא?'
והשאלה היא - האם ניתן להחליף את פתחי המיזוג או לא?
19/05/2016 | 15:25
1
16
לצפיה ב-'מאוד לא סביר שמישהו מייצר פתחי מיזוג שונים, שמתאימים בדיוק.'
מאוד לא סביר שמישהו מייצר פתחי מיזוג שונים, שמתאימים בדיוק.
21/05/2016 | 20:30
7
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
18/05/2016 | 19:29
5
48
תרגע .לדעתי אתה לא מכוון נכון את היציאות.
אם יש לך סבלנות בסוף השבוע הבת מגיעה ואראה. אנסה בערב לשאול אותה.

לצפיה ב-'אין אפשרות אחרת לכוון את היציאות'
אין אפשרות אחרת לכוון את היציאות
18/05/2016 | 19:35
4
40
החלון הימני מכוון הכי שמאלה שאפשר והחלון השמאלי הכי ימינה שאפשר.
אין מה לעשות לגבי זה? זה נשמע פעולה כל כך פשוטה :(
לצפיה ב-'מתחת לתריס'
מתחת לתריס
18/05/2016 | 20:52
3
40
יש גלגלת  שניתן להזיז את כוון התריס.תסתכל שוב על הדשבורד.
לצפיה ב-'וגם על התריס '
וגם על התריס
18/05/2016 | 20:55
2
30
בליטה שבעזרתה ניתן לשנות כוון.
לצפיה ב-'ברור שהזזתי את הגלגלת'
ברור שהזזתי את הגלגלת
18/05/2016 | 21:30
1
32
הגלגלת היא הכי שמאלה/ימינה שאפשר, אבל זה לא שמאלה/ימינה מספיק...
לצפיה ב-'אפשרויות'
אפשרויות
18/05/2016 | 21:33
33
1.תיגש לבעל I20  ותשאל. יש מלא מהם וכל אחד יענה לך ברצון. אז תראה אם יש אצלך בעיה.
2.אראה אצל הבת בסוף השבוע. מציע לך לא למהר להגיע למסקנה שיש אצלך בעיה.
לצפיה ב-'הבעיה היא שאתה מצפה יותר מידי '
הבעיה היא שאתה מצפה יותר מידי
19/05/2016 | 09:28
5
38
מיונדאי .  אתה צריך  להרגיש את הקירור גם כאשר הפתח לא מכוון ישירות אליך 
נהפוך הוא, כאשר אתה מכוון את הפתח ישירות אליך זה לא נעים . 
תבדוק מה הספק הקירור , צריך להיות 5 מעלות פלוס ביציאות של האויר המקורר
לצפיה ב-'העניין הוא לא הטמפרטורה'
העניין הוא לא הטמפרטורה
19/05/2016 | 09:36
4
35
לנוסע המזגן בסדר. הבעיה היא במושב הנהג.
לצפיה ב-'אתה צריך לכוון את הפתחים ישירות '
אתה צריך לכוון את הפתחים ישירות
19/05/2016 | 09:48
3
31
אליך רק ב 2 מקרים , כאשר אתה נכנס לרכב לאחר אימון ספורטיבי או לאחר עבודה ושהות בשמש כאשר אתה מזיע וחם לך , או בהתחלת נסיעה כאשר הרכב חם , במצבים אחרים לא צריך אויר ישירות .  לכן או שזו תקלה במזגן או שזה היונדאי .
הנוסע גם צריך להביט את האויר ממנו לאחר כמה דקות . 
הענין השני הוא , לגשת לרכב אחר ולראות איך מתנהגים שם הפתחים , ואם זה שונה אז להחליף אותם .
לצפיה ב-'זה מכוון ישירות אל הנוסע, לא הנהג'
זה מכוון ישירות אל הנוסע, לא הנהג
19/05/2016 | 09:55
2
30
ואם עכשיו חמסין וקיץ והרכב חם, אני רוצה מזגן אלי. וזה שהמזגן על הנוסע ולא עלי סתם מעצבן אותי. ברכבים אחרים (כמו מאזדה 323 או יונדאי גטס) אין את הבעיה הזו.
וכל הדיון שפתחתי הוא איך הכי נכון להחליף את הפתחים. ללכת למוסך? הם יגבו ממני הרבה?
לצפיה ב-'אני בדיעה שתקלות צריך לתקן '
אני בדיעה שתקלות צריך לתקן
19/05/2016 | 10:13
27
הכסף פחות חשוב , חשוב יותר שלא תתעסק יותר מידי בדברים שלא קשורים לנהיגה ולא תתעצבן בשעת נהיגה ושיהיה לך נוח ונעים להיות ברכב.
לתקן לבד או במוסך ,זו החלטה שלך .
לדעתי אם אתה מחליף את התריסים אז אין צורך במוסך. 
הגישה שלי אומרת היות והתריסים הישנים כבר ממילא לא תקינים אז אין בעיה לכסח אותם רק לשמור על הדשבורד , אז תנסה קצת יותר באגרסיביות להסיט אותם ועם זה לא עוזר אז לפרק אותם . לי לא נראה שמוסך יגבה על כך יותר מידי , בסך הכל פעולה קצרה בזמן . 
לצפיה ב-'כל הדיון שלך לא נכון - אין פתחי מיזוג אחרים שאפשר להחליף'
כל הדיון שלך לא נכון - אין פתחי מיזוג אחרים שאפשר להחליף
21/05/2016 | 20:31
12
אליהם, ולכן השאלה איך הכי נכון לעשות את זה חסרת משמעות.
לצפיה ב-'תעלה הצילום של פתחי המזגן מקרוב... '
תעלה הצילום של פתחי המזגן מקרוב...
19/05/2016 | 19:47
7
לצפיה ב-'מחפש המלצה למוסך ממש מיקצועי למאזדה '
מחפש המלצה למוסך ממש מיקצועי למאזדה
18/05/2016 | 10:35
2
53
באיזור המרכז
תודה
לצפיה ב-'יש תקלה ספציפית ברכב?'
יש תקלה ספציפית ברכב?
18/05/2016 | 11:22
42
מורשה או לא מורשה?
לצפיה ב-'מוסך מרכזי של מאזדה בניר צבי'
מוסך מרכזי של מאזדה בניר צבי
18/05/2016 | 13:16
27
לצפיה ב-'מאזדה 5 לא מגיב טוב ויש נורות אזהרה '
מאזדה 5 לא מגיב טוב ויש נורות אזהרה
18/05/2016 | 09:02
3
122
הרכב אצלי שלוש שנים ללא בעיות , הרכב בן 7 ( שנת 2009 )

עד אתמול הכל היה תקין , לפני שבוע החלפתי זוג בלמים ראשיים +חריטה לשני הדיסקים הקידמיים
היום בבוקר הנעתי את הרכב התאורות AT ּ+ נגד  החלקה + ציור של מנוע דלקו !!וההילוך מקבל מכה כשמנסים לשלב ל D

יש למישהו מושג מה יכול להיות לפני שאני פונה למוסך

לצפיה ב-'נשמע לא קשור '
נשמע לא קשור
18/05/2016 | 11:21
2
79
מה ה ק"מ של הרכב?
בעקרון אני לא רואה קשר בין טיפול ברקסים לתקלת גיר
מאוד יכול להיות הצטרפות מקרים
לצפיה ב-'120k'
120k
18/05/2016 | 14:53
24
לצפיה ב-'הרכב היה יום שלם במוסך '
הרכב היה יום שלם במוסך
20/05/2016 | 03:49
67
איפסו את התקלות הכל הסתדר , בדרך הביתה הפעם דלקה רק AT
והרכב מתחיל לגמגם כשנותנים גז , ברגע שאני מעביר לניוטרל התקלה נעלמת כשאני מחזיר ל D לאחר כמה דקות נסיעה זה שוב חוזר על עצמו
החלפת הברקסים יש אומנם קשר קטן כי חיישני ה ABS נמצאים שם אולי אחד נדפק ואולי הוא משגע את המחשב אני לא יודע

לפי המכונאי הוא חושש שזה מחשב ניהול גיר , מישהו יודע על כמה כסף מדובר אם זה אכן מחשב ניהול גיר חדש

מחר יעבדו כל היום על הרכב
לצפיה ב-'רכב מיניואן 7 מקומות בארהב'
רכב מיניואן 7 מקומות בארהב
18/05/2016 | 07:46
5
74
רכב 7 מקומות ארהב
שלום.
אנחנו מתוכננים לרילוקיישן בקיץ לארהב.
משפחה של 5 נפשות עם ילדים מתבגרים.
מתכננים רכש של מיניואן עם 7 מקומות לטובת נסיעות ארוכות ותא מטען מרווח.
מבירור שעשינו עלו 3 דגמים פופולאריים:
טויוטה סיינה.
הונדה אודיסיי.
דודג (אני לא סגור על הדגם).

המחיר לחדש נע בין 25 אלף דולר לדודג ועד 28 לסיינה.
יש לנו גם אפשרות לרכב סיינה בן 4 עם קמ נמוך ב 20-22 אלף.
אשמח לדעתכם על הדגמים וההבדלים.
כמו כן על סוגיית חדש/משומש בארהב - ירידת ערך ואחזקה.
דגמים נוספים אחרים שכדאי לקחת בחשבון.
וכל עצה נוספת תתקבל בברכה.
תודה מראש.
עמי.
לצפיה ב-'סיינה בן 4 עולה כל כך הרבה? (יחסית לחדש)'
סיינה בן 4 עולה כל כך הרבה? (יחסית לחדש)
18/05/2016 | 11:24
69
אני יודע שסיינה מאוד פופולרי ואהוב כ"מוביל אנשים" בארהב ושהוא נותן תמורה מעולה
הייתי כנראה קונה כזה חדש אם הייתי אתם.
לצפיה ב-'האמריקאים בד"כ שומרים על ריכביהם המשומשים היטב'
האמריקאים בד"כ שומרים על ריכביהם המשומשים היטב
18/05/2016 | 11:47
1
71
גם לנו הציעו בעבר שם סיינה משומש שנראה כמו חדש. הצלחתי לחמוק מזה...אני לא אוהב רכבים גדולים למרות ששם הכל מרווח וזה משמעותית פחות מעיק.
הדלק שם מאד זול ככה שאין להם מוטיבציה להחליף רכב לחדש שהוא יותר חסכוני...
באיזורים הטובים [מן הסתם תגיע אליהם אם אתה נוסע לרילוקציה] המשומשים שם שמורים ברמה שאנו לא מכירים כאן. ללא שריטה, נקיים [כנראה גם אין הרבה אבק כמו אצלינו] וגם המחיר גבוה יחסית כלומר יש אנומליה מסויימת לעיניים ישראליות: החדש זול והמשומש יקר... ואז לעתים מגיע הישראלי וחושב שהוא הגאון אז הוא רוכש שם חדש למרות שזה לעתים מיותר. אל תשכח שאחריות מקיפה לרכבים שם יתנת ל10 שנים וניתנת לעתים להארכה. אתה גם יכול לרכוש אחריות לרכב משומש. תלוי ממי רכשת.

ההבדל צורם לעומת השרשור על השקודה בעלת המנוע אוכל השמן שאחרי השיפוץ יקבל כאן אחריות מוגבלת ל6 חודשים. אנשים שם יודעים לתחזק לבד בגראג' הבייתי וגם רמת המכונאים גבוהה ויש להם מודעות לשירות. אולי חלק מזה שלא מרמים במוסכים אז הרכבים מחזיקים יותר מעמד...
לצפיה ב-'מחירון רכב ולוח יד 2 בארהב'
מחירון רכב ולוח יד 2 בארהב
18/05/2016 | 14:22
55
תודה על ההתייחסות.
מישהו מכיר מחירון רכב מקובל לשימוש בארהב ?
כמו כן, אתר יד2 מוביל כדי לקבל מושג ?
לצפיה ב-'תוסיף לרשימה קיה קרניבל, ואתה מסודר'
תוסיף לרשימה קיה קרניבל, ואתה מסודר
18/05/2016 | 16:41
1
47
יודע מה? גם שברולט טרוורס...
את הדודג', ואחיו מבית קרייזלר, הייתי עוזב - מותגים עם מוניטין אמינות לא הכי טוב.
לגבי המשומש שהוצע לכם - נשמע מחיר קצת גבוה. הייתי מנסה לחפש מודעות משומשים נוספות ולראות אם זה מחיר ריאלי.
לגבי מחירון, נדמה לי שהיה להם פעם משהו בשם Keli's blue book או משהו בסגנון. לא בטוח לגבי השם קלי, די סגור על הספר הכחול. נסה לגגל את זה.
לצפיה ב-'קלי בלו בוק '
קלי בלו בוק
19/05/2016 | 18:59
9
לצפיה ב-'כל כמה זמן מחליפים מצתים למזדה 3 2009'
כל כמה זמן מחליפים מצתים למזדה 3 2009
17/05/2016 | 22:32
10
65
?
ובאיזה פלאגים משתמשים ?
האם חייב אורדיום או שקיים פלאגים לכמות קטנה יותר של ק"מ?
אציחן כי הרכב עומד על כמעט 130000 ובטיפול של ה60 אלף וה105 אלף לא הוחלפו פלאגים.
אשמח לתשובות מהמבינים
לצפיה ב-'כל 3 שנים או 60.000 ק״מ'
כל 3 שנים או 60.000 ק״מ
17/05/2016 | 23:02
2
17
לצפיה ב-'לי יש מאזדה 2'
לי יש מאזדה 2
18/05/2016 | 00:11
1
68
במוסך מורשה של מאזדה נאמר לי פלגים אירידיום שמחליפים כל 3 שנים או כל 120,000 - מה שבא קודם. אצלי הרכב לא עשה 30,000 אבל כבר בן 3 שנים אז החלפתי
לצפיה ב-'אין שום הגיון להחליף מצתים לפי גיל. אין בהם חלקים שמתאדים'
אין שום הגיון להחליף מצתים לפי גיל. אין בהם חלקים שמתאדים
18/05/2016 | 16:42
66
או מתחמצנים.

לצפיה ב-'הכי טוב תתקשר למוסך מורשה ותשאל'
הכי טוב תתקשר למוסך מורשה ותשאל
17/05/2016 | 23:06
6
44
גם לגבי הפלאגים איזה סוג וכו..חשוב לשים פלאגים שמתאימים לפי היצרן.ברכב הקודם שלי במקום פלגים של בוש עם 3 אלקטרודות שמו לי סוג אחר עם ראש 1.הרכב אכל לי דלק ולא סחב. אחרי 2.000 ק״מ שכבר נשבר לי נכנסתי למוסך רק כדי להחליף פלאגים
לצפיה ב-'צלצךתח למוסך מורשה ואמרו לי שבטיפול האחרון שעשו ב60000'
צלצךתח למוסך מורשה ואמרו לי שבטיפול האחרון שעשו ב60000
18/05/2016 | 18:20
5
46
לא החליפו מצתים כלל.
וזה היה ב2011 זאת אומרת שהרכב בן שנתיים.
אחר כך נעשה טיפול רק בסוף 2014 וגם לא החליפו מצתים.
אז כנראה שצריך להחליף.
בכל מקרה אני מעוניין להחליף לפי מה שכתוב בספר רכב ולא פחות.
בכל מקרה..יכול להיות שהחליפו למצת לא טוב ולכן הרכב זולל דלק ?
לצפיה ב-'מה קרה לטיפולים של 2012, 2013 ו 2015 ?'
מה קרה לטיפולים של 2012, 2013 ו 2015 ?
18/05/2016 | 18:45
19
לצפיה ב-'הרכב טופל במורשה מזדה?'
הרכב טופל במורשה מזדה?
18/05/2016 | 19:44
3
36
מדוע לא הוחלפו מצתים?בהחלט יכול להיות שניסו לחסוך ושמו מצתים זולים וזה הסיבה שהרכב אוכל דלק.בכל מקרה אתה צריך להחליף אז תחליף למצתים שדורש היצרן ותבדוק גם את המסנן אויר
לצפיה ב-'עד שנת 2011 בטיפול 60000 אלך הוא טופל במורשה ולא הוחלפו מצתי'
עד שנת 2011 בטיפול 60000 אלך הוא טופל במורשה ולא הוחלפו מצתי
19/05/2016 | 22:16
2
21
לאחר מכן וממה שאני יודע הוא טופל בסוף שנת 2014 שהיה על ק"מ 105000 ולא הוחלפו מצתים וגם לא בוצע ממש במוסך מורשה.
לאחר מכן אני ביצעתי טיפול שלא במורשה והוחלף פילטר שמן ושמן ופילטר אויר.
וזה היה בק"מ 127000.
אז חוץ ממצתים יכולה להיות עוד סיבה?
בכל מקרה בימים הקרובים אני ארכוש מצתים לפי הספר רכב ואתקין אותם.
לצפיה ב-'לפי ההוראות יצרן'
לפי ההוראות יצרן
22/05/2016 | 23:18
1
12
אתה צריך לשים מצתים אירדיום?מצתיי אירדיום מחזיקים כ100.000ק״מ
לצפיה ב-'אני פעלתי על פי מה שכתחב בספר רכב '
אני פעלתי על פי מה שכתחב בספר רכב
24/05/2016 | 18:27
8
ולאחר בדיקה לא נראה לי שזה מצתי אורדיום .
כי ממה שהבנתי המצתים עולים כ50 שקל ל4 יחידות .
ולפי מה שאני יודע . אורדיום עולים פי 6 לפחות.
בכל מקרה קניתי מקורי של מזדה ואני צריך להתקין ואז אדע אם זו הסיבה.
אעדכן
לצפיה ב-'סליחה על הבורות,אבל איך מוכרים רכב משומש?'
סליחה על הבורות,אבל איך מוכרים רכב משומש?
17/05/2016 | 16:31
4
97
אני מוכר את הרכב שלי,ואף פעם לא מכרתי רכב משומש,תמיד עשיתי טרייד אין תמורת רכב חדש...כיום אני חייב לנסוע לחו"ל,לתקופה,ואני מוכר את רכבי,מה עליי לעשות עם המוכר,איך מקבלים תשלום?,האם יש חוזה ביני לבינו?,העברת בעלות על הרכב?,והאם אני אחראי לרכב אחרי מכירתו?
מודה על תשובותיכם,ועוד פעם סליחה על בורותי בתחום...
לצפיה ב-'אפשר לעשות הסכם'
אפשר לעשות הסכם
17/05/2016 | 16:44
82
שבו מפורט תאריך המכירה.מספר הרכב,פרטי המוכר והקונה..הקונה בדק את הרכב ואין לו טענות כלפי המוכר וכנ״ל להוסיף שאתה מתחייב שאין על הרכב עיקולים ושעבודים כל שהם.עושים העברת בעלות ואתה מקבל את התשלום במזומן או בשיק בנקאי על שמך(אם אתה מקבל מזומן אפשר בבנק הדואר שיעשו ספירה של הסכום וזה גם בודק אם הכסף לא מזוייף)
לצפיה ב-'מוכר רכב'
מוכר רכב
17/05/2016 | 18:42
2
63
הקונה רואה את הרכב  ומסכמים מחיר . זכותו לבדק את הרכב  או במכון או מה שיחליט.
לאחר הבדיקה אם לא מתגלה כלום הוא מפקיד את הכסף לזכותך בבנק. הולכים לבנק הדואר ומעבירים בעלות.
מרגע זה אתה לא הבעלים ולא מתחייב לכלום.
בדרך כלל עלות העברת בעלות חצי חצי.
העסק די פשוט אם המחיר מסוכם והקונה לא מתחיל לבלבל.
לצפיה ב-'תודה חברים...'
תודה חברים...
17/05/2016 | 20:31
18
לצפיה ב-'בדרך כלל עלות העברת בעלות על הקונה.'
בדרך כלל עלות העברת בעלות על הקונה.
18/05/2016 | 09:41
16
לצפיה ב-'בדיקת בעלות קודמת של הרכב'
בדיקת בעלות קודמת של הרכב
17/05/2016 | 20:22
4
68
שלום,

רכב משנת 2012, האם מצויין ברישיון הרכב במידה והרכב היה בבעלות ליסינג\השכרה וכו'?
היד הנוכחית (יד 2) קנה את הרכב מאוטו-דיל, אני רוצה לוודא שאוטו-דיל לא מכרו לו רכב שלא היה בבעלות פרטית. איך בודקים?
לצפיה ב-'קשרים במשרד הרישוי? :0'
קשרים במשרד הרישוי? :0
17/05/2016 | 21:34
19
לצפיה ב-'אפשר לדעת רק לגבי היד ראשונה דהיינו בעלים ראשון'
אפשר לדעת רק לגבי היד ראשונה דהיינו בעלים ראשון
17/05/2016 | 22:33
38
שימי לב ברשיום רכב .
אם מצויין השכרה החכר אז זה ליסינג.
אם פרטי אז פרטי וכדו.
לצפיה ב-'אם הרכב היה ליסינג'
אם הרכב היה ליסינג
17/05/2016 | 23:09
1
51
יהיה כתוב-״בעלות קודמת-השכרה החכר״. אם זה היה השכרה יהיה כתוב ״השכרה״ בלבד.אם לא כתוב שום הערה לגבי בעלות קודמת אז הרכב פרטי
לצפיה ב-' תודה לכם'
תודה לכם
18/05/2016 | 20:00
9

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי
סלקטד - לטייל קצת אחרת באיטליה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום