לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'הורדה ממחיר מחירון'
הורדה ממחיר מחירון
24/07/2016 | 12:19
8
122
רכב פרטי ,יד שניה, המפורסם באתר יד שנייה, שבעליו הוריד כ10% (5-6 אלף שח) ממחיר המחירון המשוקלל שלו (דגש על המשוקלל)-האם הדבר בהכרח מעלה חשד לגבי טיב הרכב המוצע?
לצפיה ב-'לא'
לא
24/07/2016 | 12:27
20
לצפיה ב-'אז איך ניתן להסביר את הווריאבליות'
אז איך ניתן להסביר את הווריאבליות
24/07/2016 | 12:49
6
75
במחירים ביד שניה,כאשרשני רכבים עם נתוני פתיחה (ק"מ,מספר ידיים ,שנתון) דומה
לצפיה ב-'השוק חופשי והתקווה לעתים...'
השוק חופשי והתקווה לעתים...
24/07/2016 | 13:00
68
רבה ולעתים לא
לצפיה ב-'רצון למכור מהר זו אופציה.'
רצון למכור מהר זו אופציה.
24/07/2016 | 13:02
15
לצפיה ב-'יש המון סיבות. לא מזמן חיפשתי רכב משומש גם כן, ואני יכול '
יש המון סיבות. לא מזמן חיפשתי רכב משומש גם כן, ואני יכול
24/07/2016 | 18:20
3
82
להעיד, אחרי שראיתי לא מעט מכוניות, שלא הצלחתי למצוא שום קשר ברור בין המחיר המבוקש למצב הרכב. פשוט אין. כל אחד דופק מחיר לפי מה שנראה לו ונדמה לו.
בסוף, אגב, קניתי רכב שבעליו הסתכל (להערכתי, לאחר שבדקתי מחירונים), על מחירון של שנתון מתחת...
לצפיה ב-'נו...'
נו...
26/07/2016 | 18:20
2
37
ולא תיקנת לו?

איזה רכב קנית?
לצפיה ב-'אכפת לי למה הוא ביקש מה שביקש? המחיר התאים לי - קניתי'
אכפת לי למה הוא ביקש מה שביקש? המחיר התאים לי - קניתי
26/07/2016 | 22:27
1
12
לצפיה ב-'יצאת צדיק , '
יצאת צדיק ,
27/07/2016 | 08:47
7
לצפיה ב-'מאיפה להשיג ג'נטים ספציפים לסיאט איביזה חדשה'
מאיפה להשיג ג'נטים ספציפים לסיאט איביזה חדשה
24/07/2016 | 10:17
125
היי,
מאיפה אני משיג ג'נטים לצמיגים 185/60 R15 של סיאט איביזה חדשה (לא רמת גימור FR) כמו בתמונה המצורפת.

בסוכנות יש אותם רק לסיאט איביזה FR, ואני לא חושב שהההפרש במחירים שווה את זה כמובן :)
לצפיה ב-'בעיית התנעה בסוזוקי סויפט'
בעיית התנעה בסוזוקי סויפט
24/07/2016 | 09:40
8
62
שבוע טוב לכולם!
החברה נסעה לה לארהב והשאירה אותי בחופש מוגבל. אני אמור לשמור על הבית ועל המכונית. נו שויין!!!!!....
שלושה ימים אחרי שנסעה ניסיתי להפעיל את המכונית סוזויקי סויפט 2007. המצבר בן 3 חודשים, האוטו עבר 80K. האוטו לא הניע. כבלים והאוטו מניע מצויין, נרשמה נסיעה "ארוכה" של 15-20 ק"מ להטענת המצבר וביקור משפחתי על הדרך . חלפו עוד 3 ימים. ושוב האוטו לא מניע. רעיונות לתיקון בדיקה שיפור המצב?

לצפיה ב-'א. יכול להיות שהצבר התקלקל, בשביל זה יש אחריות'
א. יכול להיות שהצבר התקלקל, בשביל זה יש אחריות
24/07/2016 | 09:55
40
ב. אולי השארת משהו דולק באוטו?
אור קטן? מטען של משהו?
לצפיה ב-'תבדוק שהאור הפנימי לא נשאר דולק קבוע.'
תבדוק שהאור הפנימי לא נשאר דולק קבוע.
24/07/2016 | 11:03
6
54
ותבדוק גם אותו דבר לגבי האור בתא המטען, וגם שדלת תא המטען נסגרת טוב והאור נכבה.
לצפיה ב-'אור לא נכבה.'
אור לא נכבה.
24/07/2016 | 12:10
4
57
במקרה הטוב הוא כבה.
לצפיה ב-'מה, אם לפלשתינים מותר, אז גם לאור מותר!'
מה, אם לפלשתינים מותר, אז גם לאור מותר!
24/07/2016 | 18:21
2
17
לצפיה ב-'על זה לא חשבתי.'
על זה לא חשבתי.
24/07/2016 | 21:14
1
38
כמה פלסטינים אפשר להכניס לתא המטען של פיקנטו?
לצפיה ב-'תלוי איזו נורה יש שם...'
תלוי איזו נורה יש שם...
24/07/2016 | 21:18
11
לצפיה ב-'לא חשוב, כבה או נכבה, העיקר שלא יישאר דולק'
לא חשוב, כבה או נכבה, העיקר שלא יישאר דולק
24/07/2016 | 23:21
13
לצפיה ב-'תחליף את החברה'
תחליף את החברה
24/07/2016 | 12:11
47
לצפיה ב-'מגן מסך - צריך? כדאי?'
מגן מסך - צריך? כדאי?
24/07/2016 | 09:01
1
75
האם כדאי להדביק מגן על מסך המגע באוטו? אני דואג בעיקר בגלל הניקוי. אני מבקש תמיד לא לנקות את המסך אבל בכ"ז מוצא על המסך את הדבר השמנוני הזה שהם מנקים איתו את הדשבורד.
לצפיה ב-'החלטה שלך...'
החלטה שלך...
24/07/2016 | 09:56
19
לצפיה ב-' בחירת רכב ל-3 כסאות מאחורה'
בחירת רכב ל-3 כסאות מאחורה
23/07/2016 | 18:39
5
66
שלום, 
אודה לעצתכם.
עוד מעט נהיה חמישה ונצטרך להכניס 2 בוסטרים וכסא תינוק לאוטו. 

האם מישהו הצליח להכניס 3 ילדים למושב האחורי של מזדה 3? יש לכם אוטו 5 מקומות אחר מומלץ? בעלי רוצה או להישאר עם המזדה או להגדיל לאוטו מרווח אחר עם בגאז' גדול שאינו צרכן דלק גדול.

לי יש דיהטסו סיריון פיצית שאני מאוד אוהבת. אני מאוד מתלבטת מה לעשות:

אני לא משתמשת בכלל בבגאג' חוץ מלעגלה. אז אולי כדאי לי להחליף ישר לסטיישן 7 מקומות בלי בגאג'? כי אם גם ככה אני מגדילה את האוטו אז שאוכל לפעמים להסיע עוד חבר מאחורה או את אמא שלי. אני מנסה להבין איזה חסרונות יש בסטייטן מסוג כזה כי ממה שהבנתי העלות לא יקרה משמעותית מרכב 5 מקומות אחר ואפשר למצוא רכב בצריכת דלק סבירה (ג'יפ לא בא בחשבון מבחינתי). אם אני מוצאת סטיישן באורך של מאזדה 3 נניח אז הוא גם נכנס לנו לחנייה וגם זה לא בעייתי.

אפשרות אחרת בשבילי זה למצוא רכב "שמן" שיכיל 5 כסאות מאחורה עם בגאג' קטן. הצעות?

לצפיה ב-'אפשר להכניס שני בוסטרים ומושב תינוק במושב אחורי של מאזדה3, '
אפשר להכניס שני בוסטרים ומושב תינוק במושב אחורי של מאזדה3,
23/07/2016 | 19:50
4
51
אבל זה צפוף מאוד והילדים בבוסטר עלולים להתלונן (באמת שני בוסטרים? פער של יותר מחמש שנים מהבא בתור?). זה פחות או יותר המצב בכל המשפחתיות, ותצטרכו לעבור למיניוואן או למשפחתית גדולה כדי להתרווח. אגב, את הסיריון את יכולה להחליף במטריה (גם כן של דיהטסו), שרחבה מאוד מאחור.
אבל כדי שנוכל להמליץ על דגמים ספציפיים, צריך לדעת תקציב.
לצפיה ב-'אני אקנה רכב בן 3-4'
אני אקנה רכב בן 3-4
24/07/2016 | 20:50
3
31
חשבתי על 75,000 שקל בערך. אני צריכה להישאר במכונית  באורך של 4.5 מטר כדי שתיכנס לחנייה, זה אילוץ חשוב ולכן אני מוכנה לוותר על בגאג'
לצפיה ב-'לדעתי סניק חמישה מושבים נכנס בתקציב ובאורך'
לדעתי סניק חמישה מושבים נכנס בתקציב ובאורך
24/07/2016 | 21:00
2
40
אבל הוא יהיה קצת פחות חסכוני ממשפחתית טובה. כמה אתם נוסעים בשנה?
לצפיה ב-'לא המון, אני אבדוק אותה תודה'
לא המון, אני אבדוק אותה תודה
24/07/2016 | 21:05
1
13
לצפיה ב-'אם לא המון, והיא אכן נכנסת בתקציב - זה הרכב בשבילך'
אם לא המון, והיא אכן נכנסת בתקציב - זה הרכב בשבילך
24/07/2016 | 21:20
32
רק שימי לב - סניק דור 3, לא דור 2. אני חושב שזה מ-2011 או 2012. שווה ללכת שנה אחורה לצורך העניין, כי מדובר ברכב הרבה יותר מרווח מאשר משפחתית, והגובה הופך הכנסת ילדים למושבים להרבה יותר נוחה.
עוד אופציה שהתרשמתי שהמושב האחורי בה רחב יחסית היא קיה סול - אבל תצטרכי לבדוק את העניין. לא יצא לי להסיע בה שלושה ילדים מאחור.
לצפיה ב-'קניית רכב חדש מחברות ליסינג/השכרה'
קניית רכב חדש מחברות ליסינג/השכרה
23/07/2016 | 12:17
3
75
היי,
שאלה:
כדאי לרכוש רכב חדש מודל 2016 (אפס ק"מ) מחברות ליסינג/השכרה במחיר יותר זול ממחירים שמוכרים בסוכנות היבואנים?
האם בחברות הנ"ל נותנים אחריות כמו ביבואני רכבים?
מכירת רכב חדש מליסינג/השכרה יהיה על שם לקוח או על שם חברה?
תנאי מימון, כמו בסוכנות?

תודה.
לצפיה ב-'לפעמים כדאי, לפעמים לא - תלוי ברכב הספציפי ובעסקה. '
לפעמים כדאי, לפעמים לא - תלוי ברכב הספציפי ובעסקה.
23/07/2016 | 15:49
2
68
האחריות לא תמיד זהה - לפעמים היבואן נותן אחריות שונה למכוניות שנמכרות לליסינג (מכיר את זה בקיה, יכול להיות שבעוד חברות) ולפעמים האחריות "מתחילה לרוץ" ברגע שהרכב קיבל רישוי - ואז אתה מאבד חלק ממנה (נתקלתי בזה ברכב של סיטרואן).
אתה תמיד נרשם כיד שניה ולא ראשונה, לפעמים המקוריות היא ליסינג - אבל בדרך כלל לא.
מימון - תלוי בעסקה הספציפית.
לצפיה ב-'תודה על התגובה, איך בקל-אוטו מבחינת אחריות יבואן'
תודה על התגובה, איך בקל-אוטו מבחינת אחריות יבואן
24/07/2016 | 10:32
1
46
אותו אחריות שנותן לסוכנות שלו (מכשירי תנועה), נגיד של סוזוקי.
האם רכבים שהם מוכרים חדשים מהניילונים?

לצפיה ב-'אם זה מוגדר כרכב חדש "אפס ק"מ", אז הוא חדש'
אם זה מוגדר כרכב חדש "אפס ק"מ", אז הוא חדש
24/07/2016 | 14:13
51
לגבי כדאיות - צריך להשוות בדיוק את העסקה אצל היבואן מול העסקה בקל אוטו. הרבה פעמים אצל היבואן אפשר להתמקח על המחיר הרשמי ו\או לקבל תוספות למינהן.
לצפיה ב-'האם הטוש מוחק שריטות מהרכב באמת עובד?'
האם הטוש מוחק שריטות מהרכב באמת עובד?
23/07/2016 | 11:50
3
72
שמעתי שיש טוש שמוחק שריטות מהרכב ויש לי כמה שאלות לגביו:
  1. מישהו ניסה את זה וזה עובד?
  2. יש למישהו לינק לקניה של טוש כזה שעבד בשבילו?
  3. על אילו צבעי רכב זה עובד? שחור? אדום?
  4. האם זה יורד אחרי שטיפת רכב וצריך שוב להשתמש בו?
תודה
לצפיה ב-'עם הטוש אפשר'
עם הטוש אפשר
23/07/2016 | 12:02
2
104
לצייר תמונות לא יותר.
לצפיה ב-''
23/07/2016 | 12:18
15
לצפיה ב-'אני ממש לא התכוונתי'
אני ממש לא התכוונתי
23/07/2016 | 12:58
80
להצחיק. אם יש בעיה של שריטות ברכב שלך שים תמונה שנראה.
לצפיה ב-'החלפת צמיגים, עידכון המשך הסאגה...או סיומה? '
החלפת צמיגים, עידכון המשך הסאגה...או סיומה?
22/07/2016 | 19:36
9
155
הצמיגים הקודמים ייצור 0512 דגם K425 של הנקוק מדרום קוריאה שעלו ארצה מותקנים ברכב שעלה ארצה במרץ 2012 ועל הכביש אחרי רישוי בסוף מרץ 2012...ללמדכם שהצמיגים המותקנים ברכב חדש יכולים ללמד הרבה על מועד הייצור ומועד העלייה לארץ של הרכב [שאלה דומה עלתה כאן בעבר]
על כל פנים השחיקה בסולייה חייבה אותי להחליף צמיגים ובמשך תקופה לא קצרה נאלצתי לדחות כי לא היו חלופות ראויות [החלופות שבכל זאת היו אפשריות היו מתוצרת סינית והיה גם פלקן שמיוצר בתאילנד או באינדונזיה...]
לאחרונה הגיעו לארצינו צמיגי הנקוק במידה הנחוצה לרכבי, עדיין "חמים מהתנור"...[כלומר מדיפים ריח חזק של גומי צמיגי טרי ורענן] ונוצצים ומחליקים ממשהו שמרוח עליהם ? אאריך על כך בהמשך. 
את הרכישה ביצעתי בירושלים בפנצ'ריה ברחוב פייר קניג בתלפיות מאחורי החנות הגדולה של רשת בייתילי, צמיגי "אפרתי" בניהולו המסור של בניימין.
יום לאחר תשלום 100 ש"ח כמקדמה, הגיעו הצמיגים, תאריכי ייצור כדלהלן: אחד מהם 1216 ו3 האחרים 1316.
בתמורה ל816 ש"ח נוספים, זכיתי להתקנה, איזון דינמי, וונטילים חדשים וכיוון פרונט [מוענק חינם למחליפי 4 צמיגים]...המקום מומלץ. שירות טוב ומקצועי וגם המחיר טוב.

מנהל הפנצ'ריה הזהיר אותי לנהוג בעדינות ב200 הק"מ הראשונים... לא ידעתי על מה הוא מדבר...אבל, בימים שלאחר מכן התוודאתי לראשונה למונח SLIPPERY... כן, למרות שאני אופנוען וקראתי בעבר דיונים אין ספור בשאלה: 
 how to break in new motorcycle tires that come with a glossy and slippery surface? They deserve to be treated with respect and caution
ו...כן, רכבתי בעבר על צמיגים חדשים באופנועים, אבל ניסיון קיצוני שכזה לא היה לי. אף פעם לא זכור לי שהחלקתי בצמיג אופנוע חדש. כנראה זה אחרת כי ברכב אני נותן לעצמי דרור קיצוני יחסית לאופנוע בסיבובים ובעצירות כי אין לי את החששות ששמרו על חיי בעת שרכבתי, בכל זאת הנהיגה פשוטה לאין ערוך מעצם היות הרכב בעל 4 גלגלים...אבל אובדני אחיזה כל כך משמעותיים בצמיג חדש? עד כדי כך? לא היה לי מושג!
אולי הסיבה נאוצה בכך שצמיגים שמגיעים "ישר מהתנור" למחסן אטום וממנו נשלחו והותקנו ברכבי בלא השהיות ועיכובים, "לא היה להם הפנאי" לאבד את הגורם המחליק והמבריק? ולעומת זאת, צמיגים ברכב חדש שעומד ימים ארוכים, "להם יש את הפנאי" לאפשר לחומר המחליק להתאדות ?? 
על כל פנים, כדי להיות יותר קונקרטי, 2 הימים הראשונים היו פשוט מבהילים. ביום הראשון > ביום השני. היום השלישי הרבה הרבה פחות.
בסיבובים בכביש מהיר היו החלקות, . אמנם כל החלקה הייתה קיצרת מרחק, משהו עדין וקצרצר שגרם לי לאבד פעימה וללחוץ קצרצרות על הברקס ולשחרר כדי שלא להגביר החלקה. אף החלקה לא הדליקה נורת אזהרה כלשהי בפנל השעונים.
כאמור היה לצמיגים ריח עז של צמיג חדש בריח איכותי שהזכיר לי צמיגי אופנועים מהעבר [מתברר לי שאני אוהב את הריח הזה 
היום ואתמול כבר היה שיפור משמעותי ואני מרגיש בסיבובים מאתגרים שהרכב נצמד לקו שבו אני מעוניין היטב. תענוג. שיפור משמעותי ומבטיח בהשוואה לימים הראשונים. עד כמה אני בדרך לאחיזה פנומנלית פנטסטית לקו הסיבוב, ימים יגידו,   אבל היום ואתמול כבר הרגשתי טוב בסיבובים מהירים...
לצפיה ב-'23 כניסות ואף לא תיקון אחד? עברית שפה קשה אבל האם עד כדי כך?'
23 כניסות ואף לא תיקון אחד? עברית שפה קשה אבל האם עד כדי כך?
23/07/2016 | 08:09
6
79
הסיבה נעוצה ולא נאוצה. על משקלם של אלה המצויירים להלן
לצפיה ב-'ככה זה כשכותבים מגילה במקום שני משפטים...'
ככה זה כשכותבים מגילה במקום שני משפטים...
23/07/2016 | 15:36
5
86
סה"כ מדובר בהחלפת צמיגים, סה טו. 
לצפיה ב-'2 משפטים היו נרשמים בידי אלה שהיו מחליפים מזמן'
2 משפטים היו נרשמים בידי אלה שהיו מחליפים מזמן
23/07/2016 | 18:43
4
80
ואם אין סוג X היו שמים את סוג Y...הצורה החיצונית ממילא דומה.
2 משפטים היו נרשמים בידי אלה שהצמיג שלהם היה מוחלף עם סדקי יובש משמעותיים כשהסולייה עדיין שמורה.

עבורי זה הרכיב החשוב ביותר ברכב, שמשדרג עבורי את ההנאה מהרכב. אני מוכן להשקיע בתיאור מעבר ל2 משפטים בנאליים, אבל תמיד יהיו אלה כמוך שעבורם הצמיג זה משהו זניח ומלוכלך שאין להם כל עניין בו...
נהיגות מהנות
לצפיה ב-'ואיך אתה לעזאזל מסיק...'
ואיך אתה לעזאזל מסיק...
23/07/2016 | 23:39
3
74
"אלה כמוך שעבורם הצמיג זה משהו זניח ומלוכלך שאין להם כל עניין בו..."
אתה מכיר אותי? אתה ייודע איך אני בוחר צמיגים ומה משמעותם עבורי?!

אני פשוט לא טורח לכתוב מגילות מעייפות על זה, זה הכל. 
לצפיה ב-'יש לי יכולת היסק פנומנלית, זה איך...'
יש לי יכולת היסק פנומנלית, זה איך...
24/07/2016 | 22:27
2
35
ככה זה כשכל הטקסט נראה לך מיותר ואת כולו היית מחליף ב2 משפטים קצרים. זה מוכיח ש98% ממה שרשמתי מיותר מבחינתך
נסה לרשום מה אתה היית רושם במקומי ב2 משפטים קצרים בתחביר רהוט. נראה מה יצא ממקלדתך. אולי אז יתברר לך שלבקר מהטריבונה זה קל משמעותית מלהזיע תוך כדי עשייה...והעיקר שלא תנפיק מגילה מעייפת
לצפיה ב-'גרמת לי להתחיל את היום עם צחוק בריא, תודה!'
גרמת לי להתחיל את היום עם צחוק בריא, תודה!
25/07/2016 | 10:10
1
9
לצפיה ב-'עייפות, כעס, שיעמום, נירגנות ולבסוף פרץ בריא של צחוק...'
עייפות, כעס, שיעמום, נירגנות ולבסוף פרץ בריא של צחוק...
26/07/2016 | 17:51
6
הגעת אמנם אל הנחלה אבל בדרך עברת לא מעט תהפוכות והכל באותו השרשור...ביפולריות זה רק שניים, אז מה זה? מולטי פולריות?

בימים א' וב' רכבתי ורק היום לראשונה השבוע שבתי לנהוג ברכב: חווייה. הצמיגים נדבקים למסלול המתפתל כמו צמיגים דביקים איכותיים. כבר שכחתי האם ככה התנהג הרכב עת היה חדש?...זה יותר מ4 שנים אחורה...ומזה כשנה הצמיגים היו משופשפים לעייפה
בנוסף גם השיכוך השתפר פלאים. מהבמפרים אני כרגיל משתדל לברוח אבל יש שיפור וגם מגהץ בורות כאילו חמאה ...כיף!

כבר התחלתי לחשוב [וזה כבר נדיר לגביי] שחבל שלא החלפתי לפני כן, אני אמנם קמצן גדול אבל לא אביון עד כדי כך, ומהנהיגה אני מאד נהנה, אבל ניזכרתי שזה לא רלוונטי כי לא היו בנמצא צמיגים סבירים ככה שאני עבריין חף מפשע. לכל היותר אני אשם שלא החלפתי למשהו סיני או לפלקן אבל אלה חלופות פחות מומלצות.
ובכל מקרה אני מודה שלא תיארתי לעצמי שארגיש שונות משמעותית כל כך בניהוג

לסיכום לא להתפשר על צמיגים סבירים בפרט מי שאוהב לבצע סיבסובים מהירים 
2. הרכיבה למרות הכל עדיפה על נהיגה ובפער גדול למרות שטוב לגוון
לצפיה ב-'באופנוע אכן קיימת הנחיה מעורפלת לגבי צמיגים חדשים '
באופנוע אכן קיימת הנחיה מעורפלת לגבי צמיגים חדשים
24/07/2016 | 14:49
1
46
למרות שיש הרבה ויכוחים בנושא ואני לא הרגשתי אף פעם החלקה עם צמיגים חדשים. לא באופנוע ולא באוטו
לצפיה ב-'גם אני מעולם לא החלקתי באופנוע ו/או ברכב למעט הפעם הזאת'
גם אני מעולם לא החלקתי באופנוע ו/או ברכב למעט הפעם הזאת
24/07/2016 | 22:20
26
בימים הראשונים. זה כאמור השתפר עד שחלף לגמרי...
זאת הסיבה שהסקתי כי הצמיגים הגיעו ישירות ממחסן היבואן בתנאים לא מאווררים והותקנו מיידית ברכב ולכן הייתה ההחלקה.
ברכבים אחרים שלנו אף פעם לא החלפתי 4 צמיגים כמו הפעם, וגם לא החלפתי זוג, אלא במקרים הבודדים [והקיצוניים] החלפתי בודד... בד"כ החלפנו רכב לפני החלפת הצמיגים.

כאמור באופנוע ככלל לא השתוללתי. לא נעים להפיל ממותה וגם בד"כ יקר. ובפרט כשהצמיגים היו חדשים הטיתי, האצתי ובלמתי בזהירות, אבל אף פעם לא היה שמץ החלקה...את צמיגי האופנוע הייתי מביא פעמים רבות מחו"ל, ועד שהייתי מתקינם, הייתי שומר אצלי בגראג' כמה שבועות או חודשים ספורים, כנראה התאווררו קצת טרם התקנתם...
בכל זאת הסבר סביר אחר להחלקות הפעם אין לי.  אפילו הצמיגים הישנים שהיו דקי סוליות מאד, לא החליקו בכלל בסיבובים, האצות, ו/או בלימות...

באופנוע זאת לא הנחייה מעורפלת אלא הנחייה ברורה שאינה משתמעת ל2 פנים, למרות שישראלים רבים מתעלמים מזה ורבים מהם לא יודעים על זה בכלל
לצפיה ב-'אני רק שאלה...'
אני רק שאלה...
22/07/2016 | 14:36
6
101
שלום לכם.
האם מישהו מבאי הפורום הנכבד יכול לתת לי את הסיבה שאסור להתקין וו גרירה בקיה ספורטג' 1600 מודל 2016?
המתקין אמר שזו הוראת היצרן ולא פירט את הסיבה.
המוסך המורשה אישר את דבריו.
בספר הרכב לא מוזכר דבר ורבע בנושא.
אשמח לתשובה עיניינית.
תודה ושבת שלום.
נסים.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
22/07/2016 | 15:26
18
לצפיה ב-'זה עוד הגיוני(שיש מגבלת יצרן)'
זה עוד הגיוני(שיש מגבלת יצרן)
23/07/2016 | 00:56
3
72
היבואן של סקודה מראש ביטל את האפשרות לוו גרירה "מקורי" בדגמי הסופרב, שבהם זה וו מתקפל שניתן לפתוח כאשר יש בו צורך ע"י ידית בתא המטען, באירופה זה סטנדרט ברמת L&K ואילו בארץ זה "פורק".
כנראה כדי לספק עבודה למתקינים המקומיים.
לצפיה ב-'כן, אבל מה ההיגיון למשל...'
כן, אבל מה ההיגיון למשל...
23/07/2016 | 16:24
2
50
בקיה ספוטאג' 2016, לפי מיטב ידיעתי גוף הרכב ומשקלו זהים בשלושת הדגמים. 
מה הסיבה שב - 1600 טורבו ו 2000 אפשר וב - 1600 אסור?

לצפיה ב-'תשאל את היצרן. הוא הקובע.'
תשאל את היצרן. הוא הקובע.
23/07/2016 | 16:40
10
לצפיה ב-'הבדלי משקל על הסרן המניע?'
הבדלי משקל על הסרן המניע?
23/07/2016 | 18:38
47
מנוע מודגש שוקל יותר, לא בהרכח הרבה יותר אבל עדיין.
לצפיה ב-'סיאט איביזה , פיאט קובו'
סיאט איביזה , פיאט קובו
22/07/2016 | 12:45
21
103
שלום רב,

האם לדעתככם סיאט איביזה תתאים לבחור גבוה (אני 187) ולא אוהב שהתקרה מתקרבת לי לראש או שאני לא רואה מבעד לזכוכית.
הסיאט נראית יפה מבחוץ, אך די צפופה ונמוכה ועל כן החששות, אם כי היא המובילה מבחינתי בהיבט של עלות מול תועלת.

בחנתי במסגרת התקציב שלי , עד 40 אלף בלחץ, בחנתי את הדגמים הבאים , אך הם נפסלו אגב, מחפש רק ידניות.

להלן הדגמים שנבחנו (אשמח להערות):

פורד פיאסטה ידנית 2012- בתקציב שלי יש רק "סוסים מתים" עם כ100 ק"מ או יד שלשית ומעלה...ובכל אופן, הגירסה הידנית נדירה מאוד. הבנתי, גם שכיסא נהג אינו מתכוונן לגובה, מה שעשוי להפריע לגבוהים.

פולסווגן פולו 2011- בתקציב שלי רק "סוסים מתים" לרב. יתרה מזאת, רכב נדיר יחסית.

פיאט קובה 2012 ידנית- זה בעיקרון רכב מסחרי, אך אני אוהב מאוד מאוד את המרחב הפנימי והגובה (אך, לצערי, בתקציב שלי המשמעות של זה היא לקנות רכב חברה +ק"מ מאוד גבוה, כ 100 אלף, יד 2.) בנוסף, הבנתי שהרכב הזה הוא שתיין דלק רציני (לא בכדי, אנשים לא קונים, למרות מחירו הזול...אני לא באמת צריך רכב גדול, אך בא לי "להתפנק"

סקודה פאביה-נפסלת על בסיס טעם אישי

פג'ו 308 או 106 ידניים- לא מתחבר לצרפתיות. מלא בעיות חשמל...

אשמח להערות/תגובות

תודה מראש ושבת שלום
לצפיה ב-'תברר טוב כמה יעלה ביטוח לקובו'
תברר טוב כמה יעלה ביטוח לקובו
22/07/2016 | 13:39
1
71
בגלל שזה נחשב מסחרי הביטוח יקר מאוד לפי מה שאני בררתי
משהו ברמה של יותר מפי שניים לרכב פרטי באותו מחיר אם אני זוכר נכון
לצפיה ב-'STING- תודה על הטיפ. אשמח לעוד עצות'
STING- תודה על הטיפ. אשמח לעוד עצות
22/07/2016 | 14:53
13
לצפיה ב-'לא קונים קובו כי הוא רכב מסחרי בסיסי מאוד - עם בטיחות גרועה'
לא קונים קובו כי הוא רכב מסחרי בסיסי מאוד - עם בטיחות גרועה
22/07/2016 | 17:56
3
42
לצפיה ב-'אז מה אם הוא "מסחרי". מה רע בלהיות מקוריים?'
אז מה אם הוא "מסחרי". מה רע בלהיות מקוריים?
22/07/2016 | 18:50
2
55
לקבל מרווח עצום במחיר נמוך מאוד...?

ולגבי סיאט איביזה- תהיה לי בעייה עם הגובה (אני 187)
לצפיה ב-'המשפט השני הוא שאלה'
המשפט השני הוא שאלה
22/07/2016 | 18:51
18
לצפיה ב-'מה הקשר בין להיות מקוריים למסחרי? '
מה הקשר בין להיות מקוריים למסחרי?
22/07/2016 | 22:00
52
לעובדה שהרכב הוא רכב מסחרי יש משמעות מבחינת איכות החומרים, אבזור, עידון בנסיעה, נוחות ועוד. שום קשר למקוריות.
לצפיה ב-'תלוי אם ה187 הם שמנים או רזים '
תלוי אם ה187 הם שמנים או רזים
23/07/2016 | 09:53
3
51
לך תבדוק רכבים מקבוצת המיני או הסופרמיני. אתן לך 2 דוגמאות שמוכרות לי מקיה למשל:
פיקנטו 1L גיר ידני יהיה לך מרווח בגובה. יש ידית להנמיך גובה הכסא וכו' ותבדוק אם נוח. רכב חדש עולה 60 אז משומש מ2012 יעלה פחות מ40, לדעתי הרבה פחות.
יש גם ריו 2012, הדגם "החדש", מחיר חדש ידני מנוע 1.25 כ75 אז משומש יכול להיכנס בעד 40K. יתרון הקיה זה 7 שנות אחריות על המנוע והגיר.
אבל יש הרבה אפשרויות אחרות מעולות כסוזוקים קטנים או בינוניים שגם הם ידניים וכמובן יצרנים אירופאים שונים [אתה לא רוצה צרפתי אבל יש גם לא צרפתי].

התקציב שלך לא קטן והייתי ממליץ לך לחפש באתר "יד 2" ע"י חיתוך של חיפוש מתקדם לפי רכב יד 1, גיר ידני, סכום הקטן מ35K ובלי להגדיר סוג ותראה מה עולה. תחפש כאמור רק מיד פרטית שיתחייב שהרכב לא עבר תאונה, למשל צבע מקורי ...
אם לא יעלה משהו אטרקטיבי תעלה החיפוש בהדרגה לכיוון 40K
לצפיה ב-'תןדה רבה, אני רזה ו-187. השאלה היא האם סיאט איביזה'
תןדה רבה, אני רזה ו-187. השאלה היא האם סיאט איביזה
23/07/2016 | 22:54
2
23
סיאט איביזה תהיה טובה לי בהיבט הגובה?

תודה מראש
לצפיה ב-'אני 193, כשעשיתי נסיעת מבחן באיביזה לא היה חסר מקום מלפנים.'
אני 193, כשעשיתי נסיעת מבחן באיביזה לא היה חסר מקום מלפנים.
23/07/2016 | 23:35
20
לצפיה ב-'אני 188 וכל פעם שישבתי באיביזה לא היו לי בעיות'
אני 188 וכל פעם שישבתי באיביזה לא היו לי בעיות
27/07/2016 | 07:05
12
דרך אגב לאשתי יש פיאט פנדה.זה רכב מיני עם תצורה גבוהה וכשאני יושב בו אני לא מדגדג את התקרה.
לצפיה ב-'המנוע נלקח מפיג'ו 205'
המנוע נלקח מפיג'ו 205
24/07/2016 | 10:40
10
43
עבר עדכון ליורו 6 לא מזמן. אני לא מרגיש מחסור בכוח.בכל מקרה, כדאי כן לקחת נסיעת מבחן.
הביטוח כמו ברכב משפחתי רגיל.
רכב גבוה-מורכב היטב וצולח מדרכות ושבילים.
נוח אבל קצת קופצני.
קנגו בקטנה.אני נהנה מכל רגע(:

לצפיה ב-'השאלה היא'
השאלה היא
24/07/2016 | 11:24
9
27
האם היית לוקח רכב כזה (פיאט קובו) שהיה בבעלות חברה, יד שנייה עם כ100 א ק"מ ויותר?שנתון 12/13
לצפיה ב-'כמו כל רכב אחר'
כמו כל רכב אחר
24/07/2016 | 11:47
8
32
עם נתונים דומים.
אפשר לשאול מה התקציב?
ב2009 הגיעו המון פיאט פיורינו עם מנועי בנזין.הפיורינו קצת יותר מסחרית מהקובו.הרעיון אבל,דומה.אם התקציב נמוך מאוד,כדאי אולי לחפש פיורינו בנזין.
אהמממ..הגובה שלי -1.86. אפשר להסתדר גם בסוזוקי אלטו.התחושה לפחות שלי בטנדר של אינסטלטורים-אווירירית יותר בגלל הגובה כנראה.קיפול הספסל מאחורה,2500 ליטר.הישראלי המצוי,לא אוהב את זה.גם הקובו החדשה,רחוקה מלהיות "מכובדת".
לצפיה ב-'אה...40000'
אה...40000
24/07/2016 | 11:50
7
28
מחילה...
לוקח אותך לאנה מעכו.סוכנת משהו משהו...על הכביש, מדובר בערך ב82000 ש"ח.תפרוס לך לתשלומים.למה לקחת חתול בשק למה?
לצפיה ב-'היי, שוב'
היי, שוב
24/07/2016 | 12:17
6
23
לא הבנתי מה הקשר לאנה? התקציב שחי נמוך להערכתך.

שוב, אני מחדד את הנושא. קשה לי להתייחס לקובו "ככל רכב אחר". הרי,רב האנשים ,שהיה בבעלותם רכב כזה, השתמשו בו לצרכים מסחריים או עסק (גם אם רשום בבעלות פרטית,הרי שאין מניעה ששימש לפעילות עסקית ). כפועל יוצא, אני מצפה שהעמיסו עליו קילוגרמים רבים,טחנו. אותו, גרמו לבלאי מואץ ולאו דווקא טופל בזמן.
כמו כן, העובדה כי מדובר ברכב יחסית גדול, כבד,רחב וגבוה (ביחס למנוע), מרמזת כל צריכת דלק גבוה יחסית לרכבים האחרים שמעניינים אותי,כגון: סקודה פביה או פורד פיאסטה.

אני לא מתמיימר להיות מומחה בתחום, אני מפעיל שיקול לוגי ומתייעץ איתך/איתכם.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
24/07/2016 | 12:59
5
28
לגבי מצב הרכב,תמיד מומלץ לקחת לבדיקה.יאמרו לך שם,מה מצבו בדיוק.
הרצתי חיפוש ביד 2.בתקציב הזה,יש "מציאות" לא רעות בכלל.

לצפיה ב-'אז היית הולך על קובו'
אז היית הולך על קובו
24/07/2016 | 13:10
4
20
או על סיאט איביזה ופורד פיאסטה?

האם אין חשש שהפוטו תהיה זללנית דלק,בכל זאת רכב גדול על מנוע לא גדול...

יש לי חשש לרכוש רכב ששימש עסק, ועוד מותג פיאט (שאינו אמין לרב. היה לי פיאט גרנדה-מלא תקלות חשמל וחלקי פלסטיק מתפרקים).

מאידך,מרחב כזה תמורת המחיר הזה,ועוד ידני(אני אוהב ידני),קשה למצוא.

תודה מראש
לצפיה ב-'כבר התחבטו בעניין'
כבר התחבטו בעניין
24/07/2016 | 13:23
3
29
בגדול,כחדש,הקובו נראה מוצלח.לא משהו מתפרק...
לקחתי למוסך אחרי 11000 ק"מ לבדיקה.היה חסר 100 גרם שמן וזהו.
ההתלבטות בכל מקרה, במקום.
לצפיה ב-'11 אלף (שרשמת) זה לא כ100 אלף שמוצע לי'
11 אלף (שרשמת) זה לא כ100 אלף שמוצע לי
24/07/2016 | 13:28
2
10
לצפיה ב-'זה וודאי'
זה וודאי
24/07/2016 | 13:31
1
21
אבל,ההתרשמות הכללית שלי...נראה לי שהעסק מוצק ויחזיק מעמד עוד זמן רב(:
לצפיה ב-'תראה עפי הסרטון שצירפת לי'
תראה עפי הסרטון שצירפת לי
24/07/2016 | 13:51
22
מדובר על שתיין דלק לא קטן. לגבי ביצועים הנמוכים שלו בעליות, אני פחות מוטרד...
לצפיה ב-'נורת EPC נדלקת'
נורת EPC נדלקת
22/07/2016 | 09:57
47
בהאצת מנוע או KICK DOWN המנוע כובה ונדלקת נורת EPC/
מה יכולה להיות הסיבה?
לצפיה ב-'דאצ'יה - מחפש התרשמות אישית'
דאצ'יה - מחפש התרשמות אישית
21/07/2016 | 17:39
145
שלום לכולם,

האם יש כאן מישהו/י שנוהג/ת בדאצ'יה (דאסטר או סנדרו סטפווי)?
הדיעות אונליין חלוקות והייתי שמח לשמוע מניסיון אישי של בעלי דאצי'ה כאן בפורום.
בעיקר מעניין אותי:
- האם הרכב נוח?
- האם צריכת הדלק כמו שמובטחת? (אם לא, כמה יצא לכם בפועל?)
- אם, חס וחלילה, עברתם תאונה עם הדאצ'יה - מה היה הנזק?
- איך ביצועי הרכב?
- איך חוויית הנסיעה?

אם יש עוד משהו שלא שאלתי והייתם רוצים לשתף מחוויותיכם האישיות, אשמח לשמוע.

תודה רבה,
Rock
לצפיה ב-'יש לי מזדה 3 אם אותה בעיה אשמח להתיעץ איתך רפי'
יש לי מזדה 3 אם אותה בעיה אשמח להתיעץ איתך רפי
21/07/2016 | 14:35
1
44
לצפיה ב-'לא הבנתי מה הבעיה'
לא הבנתי מה הבעיה
21/07/2016 | 14:52
16
לצפיה ב-'מתעניין ברכב ראשון...'
מתעניין ברכב ראשון...
21/07/2016 | 11:26
33
115
שלום רב! הכנתי לעצמי מעין טבלה, שמתוכה אוכל לבחור את כלי הרכב הראשון שלי.
מדובר ברכבים עם מנוע של עד 1,200 סמ"ק, משנתון 2012.
במקרה, גיליתי ממש בשניה הנכונה, שצצה הודעה חדשה ביד 2:
היונדאי I-10, מנוע 1,100 סמ"ק, יד ראשונה מנכה, סכום מבוקש 32,000 ש"ח. שנת ייצור 2012, 20,000 ק"מ עם טסט לשנה. דעתכם?
לצפיה ב-'שכחתי לציין: גיר ידני.'
שכחתי לציין: גיר ידני.
21/07/2016 | 11:50
21
לצפיה ב-'לבת שלי הייתה I10'
לבת שלי הייתה I10
21/07/2016 | 19:13
26
82
2012 ידני. סה"כ רכב בסדר.
לנו במקרה היו הרבה בעיות עם הרכב מהיום הראשון. כבר בהתחלה  "הבנתי" שקנינו
רכב לימון.
מבעלים אחרים של הרכב הנ"ל קיבלתי תגובות טובות. לא היו בעיות מיוחדות.
יתרון לרכב הזה זה המנוע 4 בוכנות במקום 3 עכשיו.
אם הרכב טופל אני ממליץ.
אגב מצד אחד אתה מחפש רכב ראשון ומצד שני אתה כבר יודע שעצור/וסע זה משהו טוב.כן שלה היה גם ידני.
לצפיה ב-'אני ממליץ בחום על שברולט ספארק'
אני ממליץ בחום על שברולט ספארק
21/07/2016 | 19:58
19
38
לצפיה ב-'בדגמים 2010-2012'
בדגמים 2010-2012
21/07/2016 | 22:44
18
68
קראתי בפורומים שדבשת הקלץ נשברת באמצע נסיה
בחול החליפו על חשבון היצרן בארץ לא רוצים 

רוצים 4000 שח על כל מכללול הדבשות
לצפיה ב-'שלי 2012'
שלי 2012
21/07/2016 | 23:03
130
בינתיים (טפו-טפו-טפו, חמסה חמסה חמסה ), הייתי במוסך רק בשביל טיפולים שנתיים ופעם אחת בגלל שמישהו עבר נתיב בלי לראות אותי ושרט לי את הדלת. לא חוויתי שום בעיה עם הקלאצ'
לצפיה ב-'נשברה דוושת הקלאץ'?'
נשברה דוושת הקלאץ'?
22/07/2016 | 16:45
16
87
מעניין אם זה קרה אצל אלה שמחזיקים ההגה ב2 הידיים כדי שלא יברח להם, וההילוך מוכנס ב1 ורגל שמאל לוחצת קלאץ' בכוח לתוך הרצפה ורגל ימין לוחצת הברקס בכוח וככה מחכים חצי שעה עד שהרמזור יתחלף לירוק...
בקיצור, לדעתי, זה קרה לכל מיני "נטולי תחושה"...
לצפיה ב-'לא תצליח לשבור דוושת מצמד אם היא '
לא תצליח לשבור דוושת מצמד אם היא
22/07/2016 | 17:58
14
56
מתוכננת בצורה סבירה. לפחות לא על ידי לחיצה עם הרגל, אלא אם תהפוך את זה למטרת חייך, ואז אולי.
אם דוושת מצמד נשברת - ולא שיצא לי לשמוע על הבעיה הזו - זה בגלל תקלה בתכנון או בייצור.
לצפיה ב-'כנראה יש בזה משהו כמובן אבל עובדה שזה לא קרה לכולם אלא ל... '
כנראה יש בזה משהו כמובן אבל עובדה שזה לא קרה לכולם אלא ל...
22/07/2016 | 19:44
13
34
למתי מעט, מה שמחזיר אותי להנחה שגם משהו באופן השימוש קשור.
אין לי דרך להוכיח את זה...
לצפיה ב-'יכול להיות שחלק היו פגומות, ויכול להיות שהתכנון היה לא נכון'
יכול להיות שחלק היו פגומות, ויכול להיות שהתכנון היה לא נכון
22/07/2016 | 21:57
12
90
כי כאמור, דוושת מצמד שמתוכננת נכון (ובאמת שזה לא עניין מסובך) לא תישבר.
לצפיה ב-'שחלק היו פגומות זה אפשרי אבל האם '
שחלק היו פגומות זה אפשרי אבל האם
23/07/2016 | 08:37
11
71
האם הפגום לא אמור להישבר בשלב השימוש המוקדם? ובנוסף, האם לזה אמורה להיות בקרת יצור?

אני מבין למה אתה מכוון... זה קצת דומה לדיון על הבולמים....הבלאים שנגרמים עקב תצורות שימוש שונות, השוואה ביניהם.
האם לדעתך, הנהג שיושב "חצי שעה" ברמזור אדום ורגלו תקועה בקלאץ' עד הסוף כשהגיר על 1, האם זה לא מייצר יותר בלאי בדוושה בהשוואה לנהג אחר שכשממתין "חצי שעה באור האדום", אינו לוחץ קלאץ' בכלל כי אצלו הגיר באותה העת על N...

שוב כדי להבהיר, גם לי ברור כי העולם אינו שחור ולבן בלבד אלא הרבה גוני ביניים של אפור, נראה לי כי אתה מדגיש את הבלאי הטיבעי שאין לגורם האנושי שליטה עליו, בעוד אני מנסה "לחנך את הציבור" שאופן שימוש שונה גורם לבלאי שונה, ושלגורם האנושי יש משקל ויש אחריות...
לצפיה ב-'אני משוכנע, שאופי הנהיגה משנה את אופיו של כל בלאי אפשרי.'
אני משוכנע, שאופי הנהיגה משנה את אופיו של כל בלאי אפשרי.
23/07/2016 | 08:59
2
23
כך לדוגמא, אתה יכול לחרוך את הבלמים, או שאתה יכול להוריד הילוכים ולבלום 
(בעיקר) בעזרת כוח הבלימה של המנוע, במהלך בלימה מתוכננת שאינה בלימת
חירום. ואז, כששני נהגים שונים מגיעים לטיפול במוסך, האחד נדרש להחליף
סוליות בלם והאחר, מגיע עם בלמים שעדיין אינם דורשים כל טיפול.
וכשאתה עולה בעליה, האם אתה דואג להוריד הילוך, כדי לקבל יותר כוח סחיבה
מהמנוע, או שאתה מריץ את המנוע על הילוך גבוה, ומאבד כוח?
וכשאתה במצב עצירה, האם תעביר הילוך ל-N, או שתישאר בהילוך ראשון ותמעך את
דוושת המצמד? הכל הכל תלוי בעיקר בשיקוליך, אבל כן. זה תלוי כמובן גם באופן, בו
המורה לנהיגה הקפיד להשריש בך הרגלי נהיגה נכונים.

לצפיה ב-''
23/07/2016 | 09:08
1
7
לצפיה ב-''
23/07/2016 | 09:10
6
לצפיה ב-'אלמנטים מסוג מנוף, כגון דוושות, בדרך כלל לא קורסים בזמן עומס'
אלמנטים מסוג מנוף, כגון דוושות, בדרך כלל לא קורסים בזמן עומס
23/07/2016 | 09:50
7
23
קבוע, אלא בזמן פעולה, כי העומס בפעולה מגיע לשיאים שהעומס הקבוע לא מגיע אליהם.
ועדיין, אם הדוושות כשלו - ומבחינתי זה "אם" די רציני, כי אני לא שמעתי על מקרה כזה - זה בגלל כשל תכנון/יצור, לא בגלל אופי נהיגה.
לצפיה ב-'לא הבנתי. '
לא הבנתי.
23/07/2016 | 10:20
5
35
זה ברור לי שהדוושה נשברת בזמן שלוחצים עליה קרי בזמן הפעולה. האם אתה חושב שהדוושה נשברה אצל מישהו בלי שלחץ עליה בכלל ברגע השבירה?

אני לא מבין למה אתה מתכוון בעומס קבוע [שאינו בזמן פעולה] שמשפיע על דוושה. הרי את דוושת הקלאץ' מכוונים שיש טיפונת "DEAD SPACE" ככה שתחילת הלחץ כשהדוושה עדיין גבוהה, אין פעולה מכנית כלשהי משמעותית אלא זה קורה רק עם המשך הורדת הדוושה
לצפיה ב-'הגבתי למה שאתה רשמת. אני משתדל בדרך כלל לנהל ככה דיונים. זה '
הגבתי למה שאתה רשמת. אני משתדל בדרך כלל לנהל ככה דיונים. זה
23/07/2016 | 11:10
4
41
יעיל יותר. ולמקרה ששכחת, הנה מה שרשמת:
"נהג שיושב "חצי שעה" ברמזור אדום ורגלו תקועה בקלאץ' עד הסוף כשהגיר על 1, האם זה לא מייצר יותר בלאי בדוושה בהשוואה לנהג אחר שכשממתין "חצי שעה באור האדום", אינו לוחץ קלאץ' בכלל כי אצלו הגיר באותה העת על N".
אז לא - לחיצה קבועה אינה גורמת לבלאי לדוושה (לחלקים אחרים - אולי. אבל לא לדוושה). אם כבר, אז דווקא הנהג השני הוא בעל סיכוי גדול יותר לכשל בדוושה אם זו אינה בנויה נכון (כי הוא לוחץ פעמיים במקום פעם אחת).
לצפיה ב-'סליחה על שאני מתערב, אבל בכל מקרה, הדוושה אמורה שלא לקרוס'
סליחה על שאני מתערב, אבל בכל מקרה, הדוושה אמורה שלא לקרוס
23/07/2016 | 11:28
3
22
בכלל כמה לחיצות שכאלה. מילא הכבל או הנועל שלו. אבל הדוושה עצמה?
לצפיה ב-'זה נאמר כבר בפתיחה - מנגנון מצמד לא אמור לקרוס בגלל תפעול'
זה נאמר כבר בפתיחה - מנגנון מצמד לא אמור לקרוס בגלל תפעול
23/07/2016 | 11:59
2
33
לא עדין, או אפילו תפעול אלים.
לצפיה ב-'שאלה מי אמר לו את זה ובאיזו שפה.'
שאלה מי אמר לו את זה ובאיזו שפה.
23/07/2016 | 13:10
1
8
לצפיה ב-'אני, בעברית, אתמול ב-17:58'
אני, בעברית, אתמול ב-17:58
23/07/2016 | 15:43
9
לצפיה ב-'הדבר "הכי רחוק" שנתקלתי בו היה כבל שהנועל שלו נתלש בעקבות '
הדבר "הכי רחוק" שנתקלתי בו היה כבל שהנועל שלו נתלש בעקבות
23/07/2016 | 10:37
19
לחיצה אלימה. אז הוחלף הכבל, מבלי שנגרם נזק כלשהו לדוושה.
לצפיה ב-'לא מאמין קנס לפורום השכן'
לא מאמין קנס לפורום השכן
22/07/2016 | 21:55
100
לצפיה ב-'היו כנראה די הרבה לימונים בדגם הזה, שמעתי כמה וכמה תלונות'
היו כנראה די הרבה לימונים בדגם הזה, שמעתי כמה וכמה תלונות
21/07/2016 | 20:11
26
לצפיה ב-'לצערי לא הבנתי מה פשר "עצור וסע".'
לצערי לא הבנתי מה פשר "עצור וסע".
22/07/2016 | 17:37
4
51
אהה. בוא ונהיה כנים. כעת הבנתי אותך ב"הצתה מאוחרת".

האמא קנתה לאחרונה פסאט חדשה עם הפטנט הזה של "עצור וסע" והתנסיתי.
אבל כדי שלא להיות תלוי ברכב יחיד בבית וכדי להוזיל עלויות של ביטוח "נהג צעיר" על רכב חדש, וכדי לחסוך גם בדלק, החלטנו שיהיה רכב קטן עבורי, והכל יהיה סבבי.
אני רק שמח לשמוע, שב-I-10 2012, יש מנוע עם 4 בוכנות. 
הוא אגב זכה כבר לקבם גם שם: "מיפ מיפ", כי הצופר שלו חלשלושי כזה... מיפ מיפ. הבנת?
לצפיה ב-''
23/07/2016 | 10:04
3
19
על ה"מיפ מיפ"
לצפיה ב-'תן 2 נגיעות בלחצן הצופר ותבין מיד...'
תן 2 נגיעות בלחצן הצופר ותבין מיד...
23/07/2016 | 10:16
2
7
לצפיה ב-'יש אצלך לחצן [האם אתה מתכוון ללחצן האיתות שמשמש גם לצופר?]'
יש אצלך לחצן [האם אתה מתכוון ללחצן האיתות שמשמש גם לצופר?]
23/07/2016 | 10:27
1
49
אצלי לוחצים על ההגה קרוב למרכזו וזה  מ א ד  לא נוח...
דווקא ברכב צרפתי שחלק מהאנשים כאן לא אוהבים, הלחיצה בצד קלילה ופשוטה וגם הצופר יחסית עדין. צריך לזכור שזה סוג של זיהום סביבתי רעש הצפירות שעושים בו שימוש מופרז בארצינו על כל תיסכול או פורקן לעצבנות
לצפיה ב-'חחח.. שניה אתה עומד ברמזור. שניה כבה לך המנוע,,, וישר '
חחח.. שניה אתה עומד ברמזור. שניה כבה לך המנוע,,, וישר
23/07/2016 | 10:43
21
תשמע צרור של צופרים עצבניים...
לצפיה ב-'לא לגעת בדגם 1100'
לא לגעת בדגם 1100
21/07/2016 | 22:38
3
74
לי היתה כזות ידנית צריכת דלק גרועה כמו מנוע 1300
בקושי זזה היו בעיות בגיר נזילה שמן
וגם מחיישן קמשפט היתה נזילת שמן
אם אתה רוצה בכל זאת לך על המנוע 1250 אוטומט
גם הקלץ היה גבוהה שילוב לשני קשה 
בקיצר נפטרתי אחרי שנה וחצי

קניתי אלטו ידנית ושככתי מתחנת הדלק
לצפיה ב-'בנתיים מצב מכני מעולה וצריכת דלק נמוכה. לא לשכוח, שהרכב עשה '
בנתיים מצב מכני מעולה וצריכת דלק נמוכה. לא לשכוח, שהרכב עשה
22/07/2016 | 17:30
2
40
בסך הכל 20,000 ק"מ. נקווה שיחזיק מעמד יפה עוד כ-3 שנים. אחרי זה נראה הלאה..
לצפיה ב-'נשמע שעשית עיסקה טובה.'
נשמע שעשית עיסקה טובה.
23/07/2016 | 09:06
1
50
אם אתה תנהג הרבה אז כדאי שתבדוק שמן מנוע מידי פעם ולא תמתין לטיפולים. היה מישהו עם רכב מדגם זהה שדיווח כאן על כך שמדיד השמן גילה שאין שמן כלל. למזלו לא נגרם אז נזק אבל המסקנה הייתה שיש צריכה מסויימת לא מבוטלת ושצריך לעקוב בין הטיפולים.

בדוק כשהמנוע קר לפני ההנעה וצריך להיות בין סימן הL לסימן הF. במוסך קיה גיליתי שבטיפולים מכוונים לקו הF אבל ממלאים יותר מדי ומעתה אני מורה למלא עד לאמצע בין הF לבין הL. אין אצלי צריכת שמן וככה בדיוק זה נשאר.
לצפיה ב-'תודה. גם המוכר הציע לי לעקוב אחר כמות השמן. '
תודה. גם המוכר הציע לי לעקוב אחר כמות השמן.
23/07/2016 | 09:09
19
נראה שזהו פרמטר חשוב.
לצפיה ב-'תודה לכולכם. בינתיים לקחתי את הרכב הזה. נראה בהמשך. '
תודה לכולכם. בינתיים לקחתי את הרכב הזה. נראה בהמשך.
22/07/2016 | 01:07
58
מקווה לטוב...
לצפיה ב-'start/ stop'
start/ stop
21/07/2016 | 10:15
16
141
יש לי סיטרואן C3 פיקאסו 2013 (חדשה אצלי) שעכשיו שמו לה מצבר המאפשר start/ stop (מצב ECO)

המוסך אמר לי שזה לוקח איזה 48 שעות עד שה start/ stop מתחיל לעבוד ולחכות ולא להתרגש עם זה

א- האם נכון?
ב- מישהו יודע להסביר למה זה כך?

תודה
לצפיה ב-'תראה'
תראה
21/07/2016 | 11:21
99
לא יודע אם המכונאי צודק או לא. לי זה לא נראה.
מצד שני מה שתחכה יותר שזה יסתדר עדיף. הדבר הזה לא חוסך כלום ורק מעצבן.
אצלי ברכב הדבר השני שאני עושה אחרי שאני מניע זה לבטל .
כמובן שיש כאלה שיפרשו אחרת אז תשמע בקולם.
לצפיה ב-'זה יכול להיות נכון וההסבר... '
זה יכול להיות נכון וההסבר...
21/07/2016 | 11:29
11
103
המצבר חייב להיות טעון לחלוטין, כדי שהמערכת הזו תעבוד. 
במצב של נסיעה עירונית, אתה עומד ברמזורים או בפקקים לעתים קרובות, 
וכשלמצבר אין כוח מלא, המערכת מונעת ריקון מהיר של המצבר.
כשאשתי קיבלה רכב חדש, נאמר לה במפורש, שהמעכת תתחיל לפעול לאחר שתיסע לפחות 20
ק"מ ברציפות וכך אכן היה.
ואגב 1. אפשר לנטרל את המערכת כשזה "מעצבן".
2. בנסיעה "רגילה" נחמד שהמנוע כבה ומשתתק בעצירות. וברכב "שלנו" זה אפילו לא ממש מורגש,
ככה שזה בטוח לא מעצבן.
לצפיה ב-'מה קורה עם המזגן ברכב שלכם'
מה קורה עם המזגן ברכב שלכם
23/07/2016 | 08:42
10
89
כשהמנוע כבה ברמזור האדום, האם המזגן ממשיך לעבוד?
לצפיה ב-'כן. המזגן עובד. והיות שהרכב שקט מאד, אתה גם לא תמיד מבחין'
כן. המזגן עובד. והיות שהרכב שקט מאד, אתה גם לא תמיד מבחין
23/07/2016 | 08:50
9
48
בכך שהמנוע כבה. בתחתית צג מד האוץ, נדלקת נורית ירוקה כשהמנוע אינו בפעולה.

ולא שזכור לי שזה קרה, אבל נניח שהעצירה היא ממושכת, והמזגן גזל אנרגיה רבה מדי מהמצבר, המנוע יופעל מחדש, הרבה לפני שאנרגית המצבר לא תאפשר זאת.
לצפיה ב-'האם יש אצלך ברכב מד סל"ד שמאפשר לראות שהמנוע כבה גם ללא הנור'
האם יש אצלך ברכב מד סל"ד שמאפשר לראות שהמנוע כבה גם ללא הנור
23/07/2016 | 08:55
8
39
הנורה הירוקה? בפקט כשהרכב שקט כל כך 
איזה רכב זה? האם שקט מאד גם בנסיעה או רק בעמידה? 
לצפיה ב-'1. ככל שזכור לי, במרבית הרכבים המודרניים יש מד סל"ד '
1. ככל שזכור לי, במרבית הרכבים המודרניים יש מד סל"ד
23/07/2016 | 09:04
7
39
וכמובן שברכב זה יש מד סל"ד.
2. הרכב הזה שקט יחסית לכל רכב אחר שהיה לנו. ראוי להדגיש, שבמצב עצירה, המנוע באמת שקט מאד מאד, גם כשהוא פועל. 
3. מדובר בפסאט 1.8 טורבו, והרכב הספציפי הזה הוא הראשון שבאמת שקט יחסית לפסאטים
הקודמים שהיו לנו. ברור שבזמן נסיעה שומעים את המנוע, אבל הוא הרבה פחות "שואג" מבקודמיו.
לצפיה ב-'יפה. '
יפה.
23/07/2016 | 09:23
6
47
הנורה הירוקה אצלכם כנראה מסמלת באמת שמערכת הSTOP & START ממש בפעולה ברגע זה ועל כן שהנהג לא יבהל אם מד הסלד מראה על 0 
האם אתם נוהגים בעיקר בעיר או גם הרבה בבינעירוני? מעניין מהי צריכת הדלק ברכב כשהמערכת הזאת מסייעת להפחתת הצריכה?

פאסאט בהחלט ידוע כרכב איכותי. האם הגיר האוטומט עם 6 או 7 הילוכים או כיום כבר יותר?
בנוסף, האם ידועים לך נתוני המנוע? מומנט/סלד והספק/סלד?
לצפיה ב-'הנהיגה בעיקר בבינעירוני אבל יש קטעים עירוניים בדרך.'
הנהיגה בעיקר בבינעירוני אבל יש קטעים עירוניים בדרך.
23/07/2016 | 10:16
5
44
קשה להשיב לך על שאלת צריכת הדלק, כי צריך לעבור איזה 5,000 ק"מ, כדי שהצריכה תתייצב. בהתחלה נחשבת גבוהה מהרגיל ועוד לא הגנו למדידה מדויקת.
והשאלה היא פחות בקטע הרמזורים מאשר בקטע של פקקים. וזה כמובן עניין של כל
נסיעה לגופה.
לגבי השאלות הנוספות... א. זה רכב אוטומטי אבל אבדוק. לא זוכר כרגע. ב. לגבי
המומנט, ידענו כשרכשנו. אנסה בכל זאת לבדוק. ג. מה שכן, היה דגם 1.4 ליטר והיה
1.8. שניהם טורבו. משיקולים שאינם קשורים לחיסכון, נבחר ה-1.8, ככה שאתה
יכול להניח שמדובר בטיל בליסטי, ולא ממש עניין אותנו עד כמה הוא יכול להיירות. 
לצפיה ב-'הסר דאגה...'
הסר דאגה...
23/07/2016 | 10:32
1
35
כל ארצנו [כמעט] פקוקה, והיא גם כל הזמן [כמעט] ככה

מעניין מה יצא בערך הצריכה עד כה, בכל זאת אני מניח שהטורבו מוזיל קצת ומותיר קצת את הצריכה לא בכיוון של צריחה
לצפיה ב-'בקודם (שגם היה 1.8 טורבו), הצריחה עמדה עם 9-10 ק"מ לליטר.'
בקודם (שגם היה 1.8 טורבו), הצריחה עמדה עם 9-10 ק"מ לליטר.
23/07/2016 | 10:39
34
כעת "בערך" 1:13 והובטחה מגמה של שיפור.
שבוע הבא הרכב יגיע למוסך לבדיקה ראשונה, כשירות ללקוח.
לצפיה ב-'בוא אעזור לך'
בוא אעזור לך
23/07/2016 | 18:42
2
28
הפאסאט עם 180 כ"ס גיר dsg7 הילוכים מומנט 25 קג"מ.   0-100 7.9 שניות.

זה רכב טוב ולא יותר. לא יהיה שיפור בצריכת הדלק.
רכב טוב אבל לא טיל.
לצפיה ב-'מעניין מה הקורלציה הגאוגרפית...?'
מעניין מה הקורלציה הגאוגרפית...?
23/07/2016 | 19:17
1
23
13 קמ בחיפה מקבילים לכמה בת"א בהנחת כמות פקקים זהה... או לכמה בב"ש בהנחת העדר פקקים?
לצפיה ב-'1. גרים בטבעון. נסיעה >><< לטירת הכרמל ביומיומי.'
1. גרים בטבעון. נסיעה >><< לטירת הכרמל ביומיומי.
23/07/2016 | 19:49
21
שאלת לגבי הילוכים, יש אפשרות להחלפת 7 הילוכים למי שרוצה "לשחק" מעבר לגיר האוטומטי.
לגבי הצופר ביונדאי מיפ מיפ,  במרכז ההגה.
לצפיה ב-'באאוטלנדר זה מעצבן , הדבר הראשון שאני עושה '
באאוטלנדר זה מעצבן , הדבר הראשון שאני עושה
23/07/2016 | 09:06
46
אחרי ההנעה  , זה להשבית את המערכת הזו .
חבל שלא ניתן להשבית אותה אחת ולתמיד ...
לצפיה ב-'מנצל"ש בשביל שאלה על stop&go'
מנצל"ש בשביל שאלה על stop&go
25/07/2016 | 21:22
1
17
הבנתי שמה שהמערכת הזאת עושה זה לכבות את המנוע כשהרכב עומד ולהתניע אותו מחדש ברגע שיש סימן לתזוזה וכך לחסוך בדלק.
מצד שני, זכור לי שהיו (ואולי עדיין יש) פרסומות רבות על כך שלא כדאי לכבות ולהתניע את הרכב בזמן סידורים כי בהתנעה מתבזבז דלק רב.

איך שתי הנקודות הנ"ל מסתדרות אחת עם השניה?

תודה
לצפיה ב-'S&G לא נועדה לחסוך בדלק, אלא למזער פליטת גזים'
S&G לא נועדה לחסוך בדלק, אלא למזער פליטת גזים
25/07/2016 | 22:01
19
כפועל יוצא מכיבוי המנוע יש גם חיסכון בדלק הנצרך(לא הבדל גדול).

ויש סרטונים אחרים שממכישים את ההפך(כיבוי חוסך בדלק יותר מאשר עמידה מונעת), באחד מהם הצמידו בלון לצינור הפליטה והתניעו מספר פעמים(3-4 נראה לי) עד שהבלון התמלא בגז והתפוצץ, ואילו ברכב המונע לקח מספר שניות בודדות עד שהבלון התפוצץ.
כלומר רכב מונע שרף יותר דלק(כי נפלט יותר גז) מאשר מספר התנעות.
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:52
3
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'רכב לזוג+ילד עד 35,000 ש"ח'
רכב לזוג+ילד עד 35,000 ש"ח
21/07/2016 | 09:15
48
אנחנו זוג עם ילד, הייתה לנו מזדה 2 שהלכה טוטלוסט, ומחפשים עכשיו מה לקנות. מעדיף להתמקד ברכבים קצת ישנים, לא יקרים מידי.
* צריך רכב אוטומטי
* נסיעות בין-עירוניות של האישה לעבודה כל יום, מידי פעם נסיעה של כל המשפחה לירושלים עם ציוד ליומיים.
* בגאז' לא קטן יותר מהמזדה 2, מעדיפים 5 דלתות ולא 4.
* עדיפות לרכב עם מזגן טוב, שמקרר מהר וגם מאחור

האם כדאי להישאר בקטגוריית הסופרמיני, או להתקדם למשפחתית?
הסתכלתי גם על ניסן נוט, כדאי?
הסתכלתי גם על פיאט בראבו בגלל פתחי האוורור של המזגן מאחור, אבל כנראה שלא כדאי גיר רובוטי אם לא בטוחים שמסתדרים עם זה?
ראיתי שיש C4 בזול, אבל טוענים שיש להם בעיות עם הגיר?
אולי פשוט ללכת על הקלאסיות - מזדה 3, פורד פוקוס וכדומה?
לצפיה ב-'שכירת רכב בחו'ל - ייעוץ בנושא גודל'
שכירת רכב בחו'ל - ייעוץ בנושא גודל
21/07/2016 | 09:03
11
100
4 נוסעים, 4 מזוודת.

אוויס מציעים לי פיג'ו 5008
אופרן מציעים לי מרצדס C-class סטיישן.

המחירים (והתנאים) כמעט זהים.  השיקול העיקרי הוא נפח תא המטען.

אם מישהו מסוגל להשוות בין שני הרכבים בהקשר זה, אודה לו.
לצפיה ב-'נתונים'
נתונים
21/07/2016 | 11:32
62
הפז'ו תא מטען 512 ליטר כסאות מקופלים 1604

המרצדס 490-1510
לצפיה ב-'לא מספיק , אתה צריך משהוא בסגנון טרנספורטר '
לא מספיק , אתה צריך משהוא בסגנון טרנספורטר
21/07/2016 | 13:16
61
או קצת פחות
אני כעת עם מטייל 3 אנשים עם 2 מזוודות ועוד כמה פריטים בשקיות ובקושי יש מקום 
כמובן שזה לא רק 4 מזוודות , מה עם כבודת יד ? מה עם קניות לאחר מכן ?
לצפיה ב-'כמה מהמסע המזוודות באוטו '
כמה מהמסע המזוודות באוטו
21/07/2016 | 14:54
5
53
והאם הם בינוניות או גדולות?
לצפיה ב-'זה מסע נדודים בסקוטלנד, כך שבעקרון המזוודות יהיו ...'
זה מסע נדודים בסקוטלנד, כך שבעקרון המזוודות יהיו ...
21/07/2016 | 16:16
4
59
... מהאוטו לעמדה ומהעמדה לאוטו כל יום בגדול ולכן נדרש תא מטען סביר.

מניח שיהיו 2 גדולות יותר ו2 "בינווניות".
לצפיה ב-'הכנסנו 2 גדולות ו-2 קטנות + עוד לא מעט ציון באסטרה סטיישן'
הכנסנו 2 גדולות ו-2 קטנות + עוד לא מעט ציון באסטרה סטיישן
21/07/2016 | 20:13
3
58
אבל התא היה מפוצץ. להעמסה יומית זה היה יכול להיות מטרד. ב-508 סטיישן (שזה בעצם אומר - משפחתית גדולה סטיישן, לאו דווקא הדגם הזה) תא המטען אמור להיות גדול יותר, ואתה אמור להסתדר.
לגבי האידיט שממליץ על טרנספורטר - מזל שלא אמרת שאתה מתכנן גם להביא שקית במבה, היה שולח אותך לשכור קראפטר...
לצפיה ב-'לא 508 סטיישן אלא 5008. אין לי מושג לגבי תא מטען שלו'
לא 508 סטיישן אלא 5008. אין לי מושג לגבי תא מטען שלו
21/07/2016 | 20:21
2
44
ותודה כמובן
לצפיה ב-'זה רכב שתא המטען שלו מספיק גדול כדי להכיל שני מושבים...'
זה רכב שתא המטען שלו מספיק גדול כדי להכיל שני מושבים...
22/07/2016 | 00:09
1
51
אם מקפלים את המושבים, הוא יקבל גם ארבע מזוודות גדולות בלי יותר מדי בעיה.
לצפיה ב-''
22/07/2016 | 07:22
10
לצפיה ב-'לא רוצה לקלקל לך אבל אין סיכוי'
לא רוצה לקלקל לך אבל אין סיכוי
22/07/2016 | 11:51
2
62
שתקבל את המכונית שהזמנת.
הם מתיחסים לקבוצת רכב ולפי זה תקבל.
אני הזמנתי רכב שצוין בהזמנה 2 מזווגות גדולות ו 4 תיקים.
קיבלתי אסטרה האצבק ושתי מזוודות לא נכנסו.
מכאן אתה בקרב.

לצפיה ב-' ה 5008 מוגדר כרכב ל 7. ...'
ה 5008 מוגדר כרכב ל 7. ...
22/07/2016 | 14:20
1
51
... אני מניח אם כך שכל רכב ל7 יספיק ל 4 נוסעים ו 4 מזוודות.  בכל מקרה עד היום כל שינוי שהיה לי בשכירת רכב בחול היה כלפי מעלה ביחס למובטח.
לצפיה ב-'לא יצליח לך סטיישנים מכל הסוגים , אולי לנד קרוזר '
לא יצליח לך סטיישנים מכל הסוגים , אולי לנד קרוזר
23/07/2016 | 22:47
48
אני מטייל כעת 3 אנשים מזוודה גדולה + בינונית + קטנה + קופסא עם הציוד של הרכב , עזרה ראשונה ומיכל כיבוי אש , + 10 ליטר מי שתיה + 10 ליטר מי רחצת ידיים ופירות , 
ואני יכול לשים מעט דברים במקום של האדם הרביעי כי השלישי רוצה לשכב לפעמים . מפוצץ כמו שרואים בתמונה . 
אני משתדל לא לחסום את המראה האמצעית , היא חשובה .
לצפיה ב-'מאזדה 6 03 פרימיום 2300 '
מאזדה 6 03 פרימיום 2300
21/07/2016 | 08:28
4
57
אשמח לקבל חוות דעת על הרכב?

מה אפשר לדעת על הרכב הנ״ל? ומה כדאי לבדוק בו לפני קנייה? 

לצפיה ב-'חשוב לבדוק האם אתה יכול בתקציב לקנות CX5 '
חשוב לבדוק האם אתה יכול בתקציב לקנות CX5
21/07/2016 | 08:45
2
41
הוא יותר זול ולכן יותר כדאי 
לצפיה ב-'שנת 2003 לא 2013 חח'
שנת 2003 לא 2013 חח
21/07/2016 | 09:00
1
20
לצפיה ב-'צודק , צריך לבדוק כל דבר בנוסף לבדיקה במכון'
צודק , צריך לבדוק כל דבר בנוסף לבדיקה במכון
21/07/2016 | 10:28
35
שכל הדברים מתפקדים ולא רק המכניקה . 

לצפיה ב-'בכללי'
בכללי
21/07/2016 | 09:48
41
הייתה לי מאזדה 6  2ליטר 2004. ה2.3 מאובזרת מאוד יחסית לשנה הזאת .רכב
אמין ואם טופל תהנה ממנו מאוד.
אין משהו חריג שצריך לבדוק .רק בדיקה במכון לראות שאין דברים חריגים.
לצפיה ב-'המלצה לרכב שאלה חשובה '
המלצה לרכב שאלה חשובה
21/07/2016 | 08:29
5
118
סיטרואן C3 דיזל אנו רוצים לקנות אותו ..
מה כדי לדעת ?
לצפיה ב-'אני מחכה לתשובה בהקדם '
אני מחכה לתשובה בהקדם
21/07/2016 | 14:50
4
37
מה כדי לדעת על רכב זה
לצפיה ב-'מה את רוצה לדעת? השאלה על רכב חדש 2016?'
מה את רוצה לדעת? השאלה על רכב חדש 2016?
21/07/2016 | 14:52
3
22
לצפיה ב-'2013 זה הדגם '
2013 זה הדגם
21/07/2016 | 15:24
2
53
אני רוצה לדעת יותר פרטים לגבי הרכב והמלצה גם
דברים שצריכים לדעת לטוב ולרע
לצפיה ב-'חסכוני מאוד, נדיר למדי. נוחות טובה. '
חסכוני מאוד, נדיר למדי. נוחות טובה.
21/07/2016 | 20:14
1
16
לצפיה ב-'היא שאלה גם על דברים רעים. האם יש רק טוב?'
היא שאלה גם על דברים רעים. האם יש רק טוב?
22/07/2016 | 16:55
4

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה