לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'חג שמח, אני מבקש השוואה בין יכולות שטח בלבד'
חג שמח, אני מבקש השוואה בין יכולות שטח בלבד
29/04/2016 | 19:46
75
141
בין סוזוקי ויטארה 2016 (שאני מבין שזה דגם חדש)
לבין סוזוקי ג'ימני 2016

אבקש להשתדל לא לענות למה שלא שאלתי.

תודה מראש למשיבים !

המשך>>
בין סוזוקי ויטארה 2016 (שאני מבין שזה דגם חדש)
לבין סוזוקי ג'ימני 2016

אבקש להשתדל לא לענות למה שלא שאלתי.

תודה מראש למשיבים !

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
29/04/2016 | 14:43
1
50
שלום,

איך מחשב הרכב יודע שחסר שמן?
אתמול קיבלתי הודעה שאני צריך למלא שמן, היום בבוקר בדקתי וולא חסר שמן בכלל. אני מניח שזה "גליצ'" של המחשב. מכאן השאלה. 

תודה
לצפיה ב-'גובה שמן המנוע'
גובה שמן המנוע
29/04/2016 | 15:24
43
מותקן במנוע הרכב חיישן גובה השמן.
בחלק מהמנועים זה חיישן נפרד ובחלקם הוא מובנה בתוך מוט מדיד השמן מנוע.
יש חיישני גובה גם לנוזל הבלמים ובחלק מהמכוניות גם למיכל מתיזי מיים.
בברכה  -  רפי לין

לצפיה ב-'מערכת עצור וסע בפיז'ו 3008'
מערכת עצור וסע בפיז'ו 3008
28/04/2016 | 19:44
12
89
שלוןם חברים
האם המערכת STOP AND START יכולה למנוע ממני להינות מהרכב? יש בלאי מוגבר של מצבר? האם אפשר להתרגל אליה בקלות? האם ניתן לנטרל אותה? תודה על תשובתכם
לצפיה ב-'אצלי ברכב '
אצלי ברכב
28/04/2016 | 20:10
3
83
הדבר הראשון שאני עושה אחרי שאני מניע זה ללחוץ על ביטול המערכת המעצבת
הזאת.
אין מצב שאין לך כפתור ביטול.תראה בספר רכב.
לצפיה ב-'תודה.. עוד לא קניתי.. מבטלים בקלות? '
תודה.. עוד לא קניתי.. מבטלים בקלות?
28/04/2016 | 20:25
1
28
לצפיה ב-'לחיצה קטנה וזהו.'
לחיצה קטנה וזהו.
28/04/2016 | 21:29
25
לצפיה ב-'לרוב יש, אבל ישנם רכבים שבהם אין כפתור ביטול'
לרוב יש, אבל ישנם רכבים שבהם אין כפתור ביטול
29/04/2016 | 14:41
12
לצפיה ב-'אכן קישקוש מעצבן'
אכן קישקוש מעצבן
28/04/2016 | 21:32
1
67
צריך להיות לחצן ביטול .
המצבר והמתנע בנויים להתנעות מרובות 
המערכת לא עובדת בכל מצב , חום קור ולחיצה חלשה על הברקס . 
היא גם מפסיקה את המנוע לזמן קצר , בעצירה ארוכה יותר היא תניע את המנוע 
לאחר דקה . 
תכלס מנוע צורך בסרק כליטר בנזין בשעה שזה לא ממש כואב בכיס .
בשנה אולי המערכת תחסוך לך 20 ליטר.
לצפיה ב-'המערכת לא תוכננה לחיסכון של דלק, אלא הפחתת הפליטה של הזיהום.'
המערכת לא תוכננה לחיסכון של דלק, אלא הפחתת הפליטה של הזיהום.
28/04/2016 | 23:09
46
זה שהמערכת מביאה לשיפור(נמוך) של הצריכה בשימוש נכון זה תוצר לוואי ולא המטרה העיקרית של המערכת.
לצפיה ב-'זה דבר מעצבן'
זה דבר מעצבן
28/04/2016 | 23:41
2
62
ברכב אוטומטי מילא.
אבל ברכב עם גיר ידני זה ממש מעצבן.
נסעתי באירופה באוקטביה ידנית עם מערכת כזו . איבדתי תחושה עם הרכב בכל עצירה ברמזור.
אחרי העצירה הייתי נותן הרבה גז מבזבז 2 ליטר על תאוצה :)
עד שגיליתי את כפתור הקסמים שמבטל את זה.
לצפיה ב-'אני נוהג ברכב ידני עם מערכת כזו יום יום'
אני נוהג ברכב ידני עם מערכת כזו יום יום
29/04/2016 | 14:40
53
עובדת בדיוק כמו באוטומט, ההבדל היחיד הוא שצריך לעזוב את הקלאץ' בעצירה במקום להחזיק את הברקס (באוטו').
לא ממש מבין למה אתה מתכוון.
לצפיה ב-'נהגתי בסיוויק ידנית עם S&S. שום בעיות.'
נהגתי בסיוויק ידנית עם S&S. שום בעיות.
29/04/2016 | 16:23
17
לצפיה ב-'למנוע ממך להנות? תכבה אותה פשוט...'
למנוע ממך להנות? תכבה אותה פשוט...
29/04/2016 | 08:46
2
31
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
29/04/2016 | 09:53
1
57
הכיבוי בתוקף כל נסיעה. ברגע שמדממים את המנוע הוא נדלק שוב.
מתוך סקרנות פתחתי ספר רכב ורק על העניין הזה יש כמה דפים.כמו חוזה לקניית דירה.
אם המנוע לא מגיע לט"מ מתאימה זה לא עובד ואם המצבר לא מלא מספיק ואם ואם....מלא סעיפים.
לצפיה ב-'ו ? אז תתעלם מההסברים. יעבוד - כבה. עוד לא התחיל ...'
ו ? אז תתעלם מההסברים. יעבוד - כבה. עוד לא התחיל ...
29/04/2016 | 10:09
56
.. .לעבוד, תיסע כרגיל.
לצפיה ב-'מולטימדיה (ווייז) ברכב'
מולטימדיה (ווייז) ברכב
28/04/2016 | 17:56
5
94
מאתמול יש לי בעיה מוזרה, שעוצמת הקול של המולטימדיה מאוד חלשה, בעוד ברדיו אין שינוי בעוצמת הקול.

ניסיתי לחפש בהגדרות, היכן משנים את עוצמת הקול ולא מצאתי.

אשמח להכוונה.
לצפיה ב-'תגביר את העצמה (גם) בנייד.'
תגביר את העצמה (גם) בנייד.
29/04/2016 | 12:25
4
25
לצפיה ב-'זה לא קשור לנייד'
זה לא קשור לנייד
29/04/2016 | 13:08
3
36
זה מולטימדיה שקיבלתי ברכב.
לצפיה ב-'תיכנס ל-SETUP של המכשיר'
תיכנס ל-SETUP של המכשיר
29/04/2016 | 14:06
2
37
במערכת מולטימדיה ראויה יש SETUP של הווליום שונה לכל רכיב (BT, NAV, CD ןכן') 
לצפיה ב-'איך מגיעים אליו?'
איך מגיעים אליו?
29/04/2016 | 23:26
1
21
תוכל, בבקשה, להדריך אותי?
לצפיה ב-'אגב, המערכת היא לא מובנית של היצרן, זה משהו שקל אוטו התקינו '
אגב, המערכת היא לא מובנית של היצרן, זה משהו שקל אוטו התקינו
03/05/2016 | 01:32
15
לי כחלק מדיל רכישת רכב חדש כיד שנייה.

הרכב הוא ניסאן אלמרה.

היכן אני יכול לראות איזה דגם זה?

לצפיה ב-'זמנים טובים'
זמנים טובים
28/04/2016 | 12:22
7
158
זמן הספקה של סופרב בתחילת 2017. מי היה מאמין?
לצפיה ב-'אולי הזמנת דגם שהוא יותר נדיר'
אולי הזמנת דגם שהוא יותר נדיר
28/04/2016 | 17:02
3
99
לדוגמה ה4X4, או L&K השני שלא מיובאים בכמיות גדולות עקב ביקוש נמוך.

תמיד גם ניתן לבקש תוספות חינם כפיצוי על המתנה ארוכה.
לצפיה ב-'פיצוי על מה?'
פיצוי על מה?
28/04/2016 | 20:07
2
79
בסוכנות אומרים שיהיה רכב בתחילת 2017 .אז על זה מגיע פיצוי?
לצפיה ב-'בחוזה הסטנדרטי כתוב 21 יום מהעברת התשלום מלא'
בחוזה הסטנדרטי כתוב 21 יום מהעברת התשלום מלא
28/04/2016 | 23:07
1
62
אז אם תזמין היום ותשלם תשלום מלא ותחכה לרכב שיגיע ה2017 מגיע לך פיצוי.
בתנאי כמובן שלא שינוי את החוזה הקבוע(של 99% מהיבואנים).

נ.ב
לא הזכרת כלל איזה מנוע(בהקשר להודעה )
לצפיה ב-'אולי לא הובנתי נכון'
אולי לא הובנתי נכון
29/04/2016 | 17:57
49
לא רציתי להזמין ולא אזמין רכב מהיבואן הזה.רק בדקתי עבור ידיד.
הם לא מקבלים הזמנות וכמובן לא לוקחים תשלום. מי ששילם קיבל את הרכב בזמן.
אם היבואן לא מקבל הזמנות על אפשר לתבוע אותו.
לצפיה ב-'נראה לי שצריך להתחיל להוסיף'
נראה לי שצריך להתחיל להוסיף
28/04/2016 | 19:29
1
72
הערה לחוזה על צריכת השמן .
לדעתי זו לא חובה לחכות, יש חלופות
לצפיה ב-'אני לא הזמנתי.'
אני לא הזמנתי.
28/04/2016 | 20:05
65
וגם לא מתכוון להזמין. פעם אחת קניתי וזה מספיק לי. האיש שקנה ממני רצה שאבדוק בשבילו.
אני קצת מתמצא בסופרב וכתבתי במפורש 1.8 או 2 ליטר.
לצפיה ב-'אחי גם ביקר אותם וזה נכון'
אחי גם ביקר אותם וזה נכון
29/04/2016 | 11:06
58
הוא חשב על הסופרב , הצלחת לשכנע אותו לחכות לטיגואן החדש.  יש לו היום טיגואן בן 5 . 
לצפיה ב-'סוזוקי קרוסאובר, פיג'ו 2008 או רנו קפצ'ור?'
סוזוקי קרוסאובר, פיג'ו 2008 או רנו קפצ'ור?
27/04/2016 | 15:49
26
505
שלום,
אנחנו מעוניינים לרכוש רכב חדש אוטומטי  2016 0 ק"מ וצמצמנו את ההתלבטות לסוזוקי קרוסאובר, פיג'ו 2008 ו-רנו קפצ'ור.
ירידת ערך לא מעניינת אותנו כי אנחנו רוצים להשאר איתו הרבה שנים,
כך שמחפשים משהו אמין ובטיחותי שישרת משפחה עם ילדים,
ויהיה חסכוני בדלק בכביש בינעירוני (שאלו רוב הנסיעות שלנו לעבודה)
אשמח לחוות דעת על הרכבים הנ"ל
תודה!
לצפיה ב-'על איזה מהם כבר עשיתם נסיעת מבחן?'
על איזה מהם כבר עשיתם נסיעת מבחן?
27/04/2016 | 17:30
44
לצפיה ב-'משפחתית האצ'בק אחת, ושני רכבי פנאי קטנים. למה דווקא אותם? '
משפחתית האצ'בק אחת, ושני רכבי פנאי קטנים. למה דווקא אותם?
27/04/2016 | 18:17
4
120
למה ירדו מהרשימה משפחתיות האצ'בק אחרות, למשל?
כמה ילדים בדיוק? באילו גילאים? מה התקציב? כמה ק"מ אתם נוסעים בשנה? 
לצפיה ב-'פרטים נוספים על מצבנו'
פרטים נוספים על מצבנו
28/04/2016 | 14:05
3
99
יש לנו ילדה אחת אבל התכנון הוא להביא עוד אחת בקרוב (ולסיים עם 3-4 בסוף :))
התקציב הוא 100-120 אלף שח (אחרי ההנחה של 0 ק"מ לא מסוכנות כך שנרשם 01 ולא 00) ואנחנו נוסעים כ-12 עד 15 אלף ק"מ בשנה
אם יש רכב אחר כדאי אשמח לשמוע! אולי אפתח אפילו נושא חדש פתוח יותר
לצפיה ב-'במחיר הזה יש שפע של הצעות. אבל כדי שנדע להגיד מה עדיף'
במחיר הזה יש שפע של הצעות. אבל כדי שנדע להגיד מה עדיף
28/04/2016 | 14:46
2
104
אנחנו צריכים לדעת מה הציעו לכם ובכמה. שימו לב שלפעמים עסקאות אפס ק"מ כדאיות מאוד - ולפעמים פחות (כי גרסת האפס ק"מ הרבה פחות מאובזרת, או שגם אצל היבואן אפשר לקבל הנחות גדולות).
האם יש איזו שהיא העדפה להאצ'בק (מכוניות עם דלת חמישית מאחור, בלי זנב בולט)? אם לא, אז ב-100K הזה אפשר לקנות פיאט טיפו חדשה, מהיבואן, עם 5 שנות אחריות. ב-105K אפשר לקנות טראקס אפס ק"מ מהיבואן (לא בטוח אם 1.8 ל' או 1.4 ל'. צריך לבדוק) וב-105K אפשר לקנות קרוז 1.4 ל' טורבו. ב-115K אפשר לקנות C4 חדשה מהיבואן - כולל טרייד אין במחיר מחירון (משמע אם באים עם מזומן - בטח אפשר לקבל הנחה).
בקיצור, יש המון מכוניות שמתאימות לדרישות שהצבתם לא פחות, ואולי גם יותר, מהמכוניות שרשמתם. אז צריך לחדד עוד את הדרישות וההעדפות, כדי שנדע להמליץ בדיוק.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
28/04/2016 | 15:04
1
61
פותחת נושא חדש
לצפיה ב-'אין טעם לפתוח שרשור חדש - אפשר להמשיך כאן. '
אין טעם לפתוח שרשור חדש - אפשר להמשיך כאן.
28/04/2016 | 15:07
35
לצפיה ב-'יש לנו סוזוקי קרוסואובר שנתים+ מאוד מרוצים..'
יש לנו סוזוקי קרוסואובר שנתים+ מאוד מרוצים..
27/04/2016 | 20:06
78
לצפיה ב-'בקצרה'
בקצרה
27/04/2016 | 20:58
115
סוזוקי קרוסאובר.
לצפיה ב-'הקרוסאובר. קודם כל בגלל האמינות'
הקרוסאובר. קודם כל בגלל האמינות
28/04/2016 | 10:12
7
112
וגם בגלל שהיא קצת יותר מתאימה למשפחה. קצת יותר גדולה, בעיקר בתא המטען.
לצפיה ב-'לפחות כתוב "כי לדעתי הוא יהיה אמין יותר" או "כי לסוזוקי יש '
לפחות כתוב "כי לדעתי הוא יהיה אמין יותר" או "כי לסוזוקי יש
28/04/2016 | 14:48
6
105
מוניטין אמינות טוב יותר". הרי אין לך באמת מושג אם הקרוסאובר, עם מנוע חדש ותיבת הילוכים חדשה, באמת אמין. בדיוק כמו שאין לך מידע שהקפצ'ור לא אמין.
לצפיה ב-'המנוע לא ממש חדש. ואתה מדבר כאילו כל מנוע חדש'
המנוע לא ממש חדש. ואתה מדבר כאילו כל מנוע חדש
28/04/2016 | 15:09
5
86
או תיבת הילוכים חדשה, או בכלל דגם חדש, זה הימור. מתכננים, מייצרים, ואז רואים אם יצא אמין או לא.
יצרנים שאכפת להם יודעים איך לייצר מוצרים אמינים. לא צריך לחכות ולראות. העובדה היא שכבר מזמן לא היה דגם לא אמין של סוזוקי (או סובארו), בדיוק כמו שכבר מזמן לא היה רנו (או פיג'ו, או פיאט) אמין.
סליחה, היה פיאט אחד אמין. סדיצ'י.
וההבדל כל כך משמעותי, שגם אם הקרוסאובר יצא קצת פחות אמין ממה שהתרגלנו בסוזוקי, וגם אם הקפצ'ור יצא יותר אמין מהמקובל ברנו, עדיין קרוסאובר, בגלל האמינות.
לצפיה ב-'אתה מדבר שטויות, ואתה יודע את זה. '
אתה מדבר שטויות, ואתה יודע את זה.
28/04/2016 | 15:18
4
79
לא היה דגם לא אמין בסובארו? אתה מוזמן לדבר עם אנשים שקנו את מנועי השישה צילינדרים של סובארו על אמינות. או את אלו שקנו את הדור הראשון של ה-STI עם מנוע ה-2.5 ל', שבו מנועים הלכו כמו לחמניות בגלל תקלת תכנון (שהיבואן התנער ממנה כי "סובארו זה אמין, אז זו בטח אשמת הנהג").
טויוטה לא אמין? הממ... גם זה היה, ויותר מאחד (קורולה דור 2003, למשל. אבל לא רק).
גם בסוזוקי היו לא מעט תלונות שהיורוסוויפט לא היו כאלו אמינות, ואם תחפש ברשת תמצא טונות של תלונות על הגרנד-ויטארה. ומניסיון של חברים שלי, גם הבאלנו לא היתה כזו אמינה כמו שטוענים.
וכן, כל מנוע חדש הוא הימור. לב.מ.וו יש מנועים אמינים ועמידים בטירוף - ויש את מנוע הפרינס שהם חולקים עם PSA. לרנו יש, והיו, מנועים אמינים מאוד (ה-1.5 ל' דיזל, לדוגמא, אבל לא רק) והיו מנועים בעייתיים (ה-1.6 ל' של המגאן II עד שהעיפו את תזמון השסתומים המשתנה, נדמה לי ב-2006).
פיאט? הפנדה אמינה מאוד. ובכלל, מנועי הפייר 1250 עמידים בצורה חריגה אפילו ביחס לאהובות נפשך, הפחנועים היפניים. מנועים שעברו נסועה אסטרונומית למרות טיפול רשלני הם לא דבר נדיר. גם ה-1300/1400 של האונו היה מנוע עמיד מאוד. האמת היא שבתחום המנועים קשה לי להזכר במנוע לא אמין של פיאט. התקלות מופיעות במקומות אחרים (ולכן אסור לדעתי לקנות את הכלים הרובוטיים שלהם, וכבר אמרתי את זה כאן).

אבל העיקר הוא שבשורה התחתונה - אין לך באמת ידע, עובדות, שהקרוסאובר יהיה אמין יותר מהקפצ'ור. יש לך רק הערכה.   

לצפיה ב-'אתה מדבר על בעיות במכלולים ספציפיים, בשני הכיוונים'
אתה מדבר על בעיות במכלולים ספציפיים, בשני הכיוונים
28/04/2016 | 15:36
3
70
נכון, היו בעיות נקודתיות במנועים ודיפרנציאלים של סובארו (אבל שם זה באמת היה מכלול חדש מתכנון חדש ושונה מהרגיל), ברדיאטורים של סוזוקי ועוד כמה.
המנועים בפיאט באמת אמינים ותמיד היו, אבל רכב זה לא רק מנוע. אמינות זה כמה פעמים אתה נתקע או צריך תיקון, גם אם זה במנוע של החלון החשמלי או מנעול הדלת האחורית.
שורה תחתונה, נכון, אין לי שום ידע, רק הערכה, אבל זו הערכה מאוד מבוססת. לא סתם ניחוש מהאוויר. אז אם לפי ההערכה הזאת אני צריך לבחור בין קרוסאובר לקפצ'ור, אני בוחר בקרוסאובר, בגלל האמינות.
לצפיה ב-'אה... חלון חשמלי זה אמינות, אבל דיפרנציאל זה "בעיה נקודתית"'
אה... חלון חשמלי זה אמינות, אבל דיפרנציאל זה "בעיה נקודתית"
28/04/2016 | 16:09
2
55
נו, בחייאת - והתיבה הרציפה בסוזוקי לא חדשה לחלוטין? ולא מספיק שעשו עדכון למנוע, כדי שדווקא החלק הזה יעשה בעיות?
אגב, בגדול, אם הייתי צריך להמר מי תהיה יותר אמינה, כנראה שגם הייתי בוחר בקרוסאובר. אבל מתוך ידיעה והבהרה שמדובר בניחוש, ושכנראה בכל מקרה ההבדלים לא יהיו גדולים.
אגב, רנו לקחו את נושא האמינות מאוד ברצינות בעשור האחרון, אחרי שגוהן הכריז על זה כיעד אסטרטגי של החברה, ומאז הם השתפרו מאוד. הקליאו C, למשל, נטולת בעיות וגם הפלואנס רכשה לעצמה שם אמין מאוד. הבעיה היחידה ששמעתי עליה נוגעת לתיבה הדו-מצמדית, שבה המוח כושל בחלק מהמכוניות באזור 80K, ומוחלף באחריות. מצד שני, שמעתי על פלואנס/מגאן דיזל עם נסועה גבוהה פי שלוש שלא נתקלו בבעיה.
לצפיה ב-'שתיהן בעיות נקודתיות. השאלה כמה בעיות נקודתיות יש'
שתיהן בעיות נקודתיות. השאלה כמה בעיות נקודתיות יש
28/04/2016 | 21:23
1
50
לכל יצרן. אחת שתיים, זה נקודתי. עשרות זה אמינות. פלואנס אמינה? ברצינות? אחת הבדיחות הכי גדולות בתקופה האחרונה היתה הסלוגן "לא רואה מוסך" שמתחרה רק עם זו הזכורה לטוב של סיטרואן BX "אוהבת לנסוע, שונאת מוסכים".
לצפיה ב-'הבדיחה הזו היא מהרגע שיצא הסלוגן, בלי קשר למציאות'
הבדיחה הזו היא מהרגע שיצא הסלוגן, בלי קשר למציאות
30/04/2016 | 20:30
38
תכל'ס - הפלואנס אמינה. נעלמו בעיות החשמל, אין יותר חלונות נופלים ומלבד הענין עם התיבה, שמופיע בחלק קטן מהכלים, הפלואנס דיזל אמינות מאוד.
גם על הבנזין לא שמעתי תלונות, אבל נמכרו יותר דיזל, והן עושות המון קילומטרים בממוצע.
לצפיה ב-'על ה-2008 הייתי מוותר - או מחכה קצת. מתיחת הפנים כבר הושקה '
על ה-2008 הייתי מוותר - או מחכה קצת. מתיחת הפנים כבר הושקה
28/04/2016 | 15:06
3
98
בעולם, והיא עם יחידת כח עדיפה משמעותית.
אגב, אם רוב הנסיעות הן בין עירוניות, וצריכת הדלק חשובה, למה לא קקטוס דיזל ידני? נכון שהוא לא אוטומטי, כמו שהגדרתם, אבל עולה פחות מ-100K חדש, ועם צריכת דלק שאמורה להיות מעולה.
אגב, עוד אופציה ששכחתי להזכיר - פלואנס דיזל. מוצעת היום, חדשה מהיבואן, בפחות מ-120K (המחיר נע במבצעים סביב 110K עד 115K, אם אני זוכר נכון - ואצל קרסו תמיד אפשר להתמקח).
לצפיה ב-'יצא לי עכשיו 1,700 ק'מ על 2008 bluehdi חדשה. כמעט מהנה ...'
יצא לי עכשיו 1,700 ק'מ על 2008 bluehdi חדשה. כמעט מהנה ...
28/04/2016 | 16:08
2
97
... כמו ה 208.

ודרך אגב - (אי) צריכת הדלק של המנועים האלה ... מדהימה.
לצפיה ב-'יפה'
יפה
30/04/2016 | 15:38
1
43
כלומר אתה עם התצורה הג'יפאית של ה208 [לכן הוסף ה0...], ומנוע קטן יחסית, דיזל וגיר ידני...נראה לי שהאירופאים מובילים בריכבי הדיזל הידניים.
אחלה נוסחה... האם כל תדלוק מספיק לכ1000 ק"מ או שהגזמתי משמעותית?
כמה ק"מ אתה גומע מידי שנה? מה עלות רישיון הרכב השנתי? האם מחיר החובה שונה בהשוואה לרכב בנזין בנפח דומה?
לצפיה ב-'לא. אני עם 208 bluehdi. אבל הייתי בחו'ל וקיבלתי 2008.'
לא. אני עם 208 bluehdi. אבל הייתי בחו'ל וקיבלתי 2008.
30/04/2016 | 16:19
61
אתה יכול לראות במציאות (90/95 קמ'ש) 33 ק'מ לליטר.  יש 50 ליטר במיכל - תעשה חשבון.  רק תמצא כביש מספיק ארוך ומישורי כמובן.  

ואם אתה סבלני, בדוק את צריכת הדלק בהילוך רביעי סביב 65 קמ'ש.

אני נוסע מעט.  1,226 ש'ח לזכרוני.  חובה - בדוק באתר האוצר.
לצפיה ב-'עצה בבחירת רכב חדש 2016 0 ק"מ'
עצה בבחירת רכב חדש 2016 0 ק"מ
28/04/2016 | 15:10
5
140
שלום,
אנחנו משפחה עם תינוקת בת שנה (וציפיה להתרחב בשנים הקרובות).
החלטנו לרכוש רכב חדש 0 ק"מ.
מצבנו:
1. חשוב שיהיה חסכוני בדלק- נוסעים לעבודה נסיעה בינעירונית, יוצא כ-12 עד 15 אלף ק"מ בשנה
2. אמין ובטיחותי- רוצים שישאר איתנו לפחות 5 שנים עם תקווה לשבע עד עשר
3. לא חשוב לנו ירידת הערך, זאת כיוון שאנחנו רוצים אותו לטווח הרחוק מאוד ולא מתכננים למכור/להחליף
4. תקציב:
*******המחירים שרשמתי אחרי הנחת קניית של 0 ק"מ לא מסוכנות*******
אופציה אחת שלנו היא לקחת רכבים באזור ה-70 אלף ש"ח ולחלק לתשלומים בבנק לחמש שנים
אופציה אחרת היא לקנות רכב באזור ה-100 עד 110 אלף ש"ח, להשתמש בתוכנית מימון ולפרוס את התשלומים לעד 100
כלומר, ההוצאה החודשית שאנחנו מצפים לה היא בין 900 ל-1,250 ש"ח לחודש

מאוד נשמח לעזרה, דגמים רלוונטיים שכדאי לבדוק וכו'
תודה!
לצפיה ב-'גם אם לא תקנו'
גם אם לא תקנו
28/04/2016 | 16:27
2
125
תבדקו את הונדה ג'אז.
אמין חסכוני ושומר מחיר.
לצפיה ב-'הוא רוצה חדש 2016. הוא אפילו הגדיר סכומים...'
הוא רוצה חדש 2016. הוא אפילו הגדיר סכומים...
30/04/2016 | 15:48
1
64
מנחם האם ההונדה במסגרת התקציב המתאימה להגדרת החיפוש שלו?
האם יש לך המלצה שמתאימה להגדרות החיפוש?
לצפיה ב-'הסוזוקי קרוס אובר שלי אצלי יותר משנתים 50.000 קמ''
הסוזוקי קרוס אובר שלי אצלי יותר משנתים 50.000 קמ'
30/04/2016 | 17:25
81
אין שום בעיה של אמינות לא אוכלת גרם שמן ובנתים הכל פיקס..

ימים יגידו..
לצפיה ב-'הוא כתב שיש לו אופציה ל100K/'
הוא כתב שיש לו אופציה ל100K/
30/04/2016 | 18:05
27
לצפיה ב-'יש המון אפשרויות, אבל לטעמי יש 2 בולטות'
יש המון אפשרויות, אבל לטעמי יש 2 בולטות
02/05/2016 | 13:25
59
אם יש לכם העדפה לסדאן (לפי התגובות ראיתי שלא ממש), אז ב-100K יש את פיאט טיפו חדשה. עד סוף אפריל המכונית שווקה עם 5 שנות אחריות, לא יודע כמה עכשיו כי היבואן הגביל את האחריות לדגמים שימכרו בחודשיים הראשונים לשיווק בארץ. יש למכונית תא מטען ענק, אבל מנוע 1.6 ליטר רגיל עם צריכת דלק סבירה.
במידה ולא, אז סיטרואן C4 חדשה היא אופציה עדיפה. היא מרווחת, מאובזרת, נוחה וחסכונית משמעותית. מגיעה עם מנוע 1.2 ליטר טורבו מאוד חסכוני. המחיר הרשמי כולל טרייד אין במחיר מחירון הוא 115K - כלומר אם באים עם מזומן, או מוותרים על טרייד אין, אפשר לקבל הנחה.
לצפיה ב-'ניקיון של איזור המנוע ולמטה'
ניקיון של איזור המנוע ולמטה
26/04/2016 | 23:15
5
90
שלום לכולם ,
אשמח לשמוע מניסיונכם כי קראתי וחיפשתי ולא ממש הבנתי איך לפעול ...
אני צריך לנקות את האיזור המנוע ומסביב מנזילת שמן שהייתה איך אני עושה את בצורה הכי טובה ויעילה בלי לגורם יותר מידי נזק ?
תודה לעוזרים .
לצפיה ב-'אם יש גישה נוחה - מברשת עם סולר וניגוב '
אם יש גישה נוחה - מברשת עם סולר וניגוב
27/04/2016 | 09:42
1
25
לצפיה ב-'הגישה לא נוחה'
הגישה לא נוחה
29/04/2016 | 00:41
27
תודה על המענה .
לצפיה ב-'תיזהר לא לגרום לנזק עם הניקיון'
תיזהר לא לגרום לנזק עם הניקיון
28/04/2016 | 00:08
2
66
יש כאלה שעושים שטיפת מנוע משתמשים בממיסי שמנים/גריז ומתיזים מים חמים בעוצמה גדולה. אלה מהווים מתכון בטוח ליצור נזק מעצם הפעולה...
החומרים הממיסים מזיקים לגומיות וכו' והמים בלחץ גבוה מזיקים לחלקי החשמל והאלקטרוניקה, עד כדי חיישנים או מחשב...

אפשר לנקות בעדינות. אם הנזילה תוקנה אז דינו של הליכלוך הזה להעלם בהדרגה ככה שאין מה להתרגש.

אם השמן הגיע לגלגלים או לברקס אז אין יכולת לזלזל כי עלולה להפגע הבטיחות...
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
29/04/2016 | 00:45
1
35
אכן השטיפות למניהן כגון קיטור וכו' נראות אגרסיביות מידי ..
לגבי תהליך ההעלמות טבעי אני בספק .. השמן "הדביק" הרבה ליכלכוך אליו ...

לצפיה ב-'תתפלא...'
תתפלא...
30/04/2016 | 15:54
22
גם את הליכלוך צריך "לתחזק"... כלומר אתה חייב אספקת שמן נוספת מהמקום הדולף או גריז נוסף מהמקום הפורץ כדי למנוע את ההתמטטות של הליכלוך מהמקום המלוכלך.
האנטלפיה חייבת לגדול ככה שאם פתרת דליפת השמן אתה בכיוון גם לשיפור הניקיון שם והפעם ללא ניקיון...
לצפיה ב-'שלט לפורד'
שלט לפורד
26/04/2016 | 13:23
60
רציתי לדעת איך אני יכול לדעת איזה צ'יפ מתאים לשלט של ניו פורד פוקוס טרנד סטיישן 2012 ? תודה.
לצפיה ב-'רצועת מנוע שלא הורכבה כמו שצריך'
רצועת מנוע שלא הורכבה כמו שצריך
26/04/2016 | 10:10
6
87
בוקר טוב וחג שמח.

יש לי שאלה: לחבר טוב יש מאזדה 6 ושפולי רצועת מנוע היה מרעיש. 
החליפו את הפולי ומאז הרכב לא סוחב . שמעתי טיעון שיכול להיות שהרצועה
הורכבה לא כמו שצריך ולכן יש בעיה בסחיבה. 
אשמח לדעת אם זה אכן הגיוני? כי אני יודע שאם מרכיבים את הרצועת תזמון לא נכון באמת נוצרת בעיה . אבל רצועת מנוע? 
לצפיה ב-'אם אתה מתכוון לרצועת אביזרים (אלטרנטור, מזגן, הגה כוח) אז '
אם אתה מתכוון לרצועת אביזרים (אלטרנטור, מזגן, הגה כוח) אז
26/04/2016 | 12:18
5
64
לא סביר שהתקנה לקויה פוגעת בסחיבה.
אני לא מכיר מזדה, אבל אולי בהחלפה של הפולי היו צריכים להוריד את רצועת התזמון ושינו את ההתקנה שלה.
עוד אפשרות, שעל הפולי של רצועת האביזרים יש שן או פחית שמיועדת לחיישן מצב גל הארכובה, ושהתקינו את הפולי לא נכון או שהתקינו פולי לא מתאים.
את כל זה אפשר יהיה לגלות באבחון ממוחשב ובמוסך מקצועי.
לצפיה ב-'כן, הכוונה לרצועת אביזרים'
כן, הכוונה לרצועת אביזרים
26/04/2016 | 12:54
47
ולכן הייתי מופתע מהאופציה הזו .
חשוב לי להדגיש ששאלתי ע"מ להרחיב את הידע כי לא הבנתי את הקשר שבין הדברים.

אני אשאל אם באמת היה צריך לפרק את הרצועת תזמון / אם אכן קיים קשר לחיישן גל ארכובה.
לצפיה ב-'עדכון: אין צורך בפירוק רצועת תזמון'
עדכון: אין צורך בפירוק רצועת תזמון
28/04/2016 | 08:29
3
42
בוקר טוב.

לא היה צורך בפירוק רצועת תזמון. אז באמת יכול להיות שמדובר חוסר כוון
מול החיישן גל ארכובה.
לצפיה ב-'אבל נדמה לי שהפולי הוא מהסוג כמו בתמונה המצורפת'
אבל נדמה לי שהפולי הוא מהסוג כמו בתמונה המצורפת
28/04/2016 | 08:48
2
50
ואז השיניים שיש בו מיועדות לחיישן גלגל התנופה. ואז יכול להיות שהפולי לא תקין או לא מתאים, או שלא התקינו אותו נכון, או שפגעו או הזיזו את חיישן גלגל התנופה, או שיש לכלוך על החיישן או על השיניים, משהו כזה.
אחרת אני לא רואה קשר בין החלפת הפולי לסחיבה.
לצפיה ב-'עוד שאלת ידע אם אפשר:'
עוד שאלת ידע אם אפשר:
28/04/2016 | 10:15
1
31
במידה ואכן הפולי לא הורכב כמו שצריך, איך מכוונים את זה חזרה?

לצפיה ב-'לא יודע. לא מכיר מזדה. המוסכים צריכים לדעת'
לא יודע. לא מכיר מזדה. המוסכים צריכים לדעת
28/04/2016 | 10:59
30
בדרך כלל לפולי יש שגם, כלומר מצב התקנה אחד. אבל אם הדסקית המשוננת מתפרקת ממנו, ייתכן שיש לה סימון צד קדמי וצד אחורי והתקינו הפוך, או שהיא התעקמה, או שהפולי לא מתאים (מיועד לרכב אחר) וכדומה.
לצפיה ב-'טסט בלי טופס רשיון רכב?'
טסט בלי טופס רשיון רכב?
26/04/2016 | 09:24
8
91
שלום,

אני בחו"ל לתקופה, הרכב שלי בארץ אצל חבר עם כל המסמכים / ייפוי כח.
תוקף הטסט של הרכב מסתיים בסוף החודש ואחרי הרבה בירורים הסתבר לי היום שהשביתה במשרד הרישוי נמשכת (מבירורים שערכתי בתחילת החודש חשבתי שהיא הסתיימה מזמן...) ואין משלוח של רשיונות חדשים בדואר.
כרטיס האשראי שלי מטבע הדברים נמצא אתי בחו"ל כך שלא ניתן להפיק רשיון ב"רשיומט".
מצאתי את הדף הזה - האם ניתן לשלם ורשיון יישלח הביתה או שהוא לא יישלח בגלל השביתה?
מה בעצם האופציות שעומדות לפני / לפני החבר בארץ לקחת את האוטו לטסט ולחדש את הרשיון?

תודה מראש.
לצפיה ב-'אין בעיה לשלם דרך האינטרנט'
אין בעיה לשלם דרך האינטרנט
26/04/2016 | 10:14
7
117
ולגשת לטסט עם האישור שהדפסת, בתנאי שהמחשבים של משרד הרישוי עובדים והם יכולים לוודא ששילמת. בהצלחה

לא ידוע לי על שביתה במשרד הרישוי, רק שביתת טסטרים

״לאחר ביצוע התשלום באמצעים המקוונים, ניתן לגשת לכל מכון רישוי בארץ ולבצע מבחן רישוי שנתי (טסט) בצירוף חידוש הרישיון שבידך וללא אסמכתא לתשלום. (בדיקת התשלום תיעשה על ידם)״
לצפיה ב-'איזה מסמך מקבלים כשמשלמים באינטרנט?'
איזה מסמך מקבלים כשמשלמים באינטרנט?
26/04/2016 | 23:37
6
43
במשפט שציטטת הם מניחים שיש לי/לחבר ביד את טופס חידוש הרשיון (כלומר את הרשיון החדש) ואת זה אין לנו.
ניתן לגשת לטסט עם אישור תשלום מהאינטרנט ובלי הרשיון עצמו? אם אזמין כפל רשיון באינטרנט זה יעזור או שהם פשוט ישלחו לי כפל של הרשיון הישן (זה שפג בסוף השבוע...)?

דרך אגב, בסוף מרץ ניסינו להתקשר למשרד הרישוי ולבקש שישלחו את טופס חידוש הרשיון. הם הבטיחו שישלחו אבל שום דבר לא הגיע.

תודה!
לצפיה ב-'היות ואתה בזמן פציעות'
היות ואתה בזמן פציעות
27/04/2016 | 09:10
1
43
אין לך ברירה אלא לשלוח מישהו שיוציא לך דף רישיון ממשרד הרישוי כשהוא ייפתח מייד לאחר הפסח. כרוך בתור ועמלה (27 שח?).

אם אתה משלם דרך האינטרנט, כפל רישיון זה של הרשיון הנוכחי. תשלום אגרה זה של הרשיון הבא. אם לא מגיע שום דבר בדואר עבורך (הכתובת מעודכנת?) אתה יכול רק להוציא דף ממשרד הרישוי כולל תור ועמלה או רישיומט אם יש לך כרטיס אשראי.
לצפיה ב-'תודה רבה - אני אנסה לשלם באינטרנט בכל מקרה'
תודה רבה - אני אנסה לשלם באינטרנט בכל מקרה
27/04/2016 | 09:28
29
אני מקווה שיתנו לחבר להוציא רשיון בדלפק משרד הרישוי
לצפיה ב-'אפשר לגשת למבחן מרגע שמשלמים, גם בלי הרשיון המשולם עצמו'
אפשר לגשת למבחן מרגע שמשלמים, גם בלי הרשיון המשולם עצמו
27/04/2016 | 12:01
3
70
הגענו לקדמה, מכוני הרישוי מתחברים למחשבי הרשות ורואים שהתשלום בוצע, אין צורך להמתין להגעת הרשיון המשולם בדואר.

הרשיון המאושר ישלח אחרי הטסט בדואר. ועד אז מסופי המשטרה כבר מעודכנים.

הנה תשובה מוסמכת מגולש שהוא מנהל מכון רישוי:
לצפיה ב-'וקישור לנושא באתר משרד הרישוי'
וקישור לנושא באתר משרד הרישוי
27/04/2016 | 12:03
2
29
לצפיה ב-'הבהרה - חייבים את רשיון הרכב החדש לטסט'
הבהרה - חייבים את רשיון הרכב החדש לטסט
27/04/2016 | 14:42
1
45

גם אין אין עליו חותמת "שולם".
לא ניתן לגשת רק על סמך התשלום המקוון, חייבים רשיון בכדי להחתימו בחותמת כשרות לתנועה.

לצפיה ב-'אז הם בבעיה...'
אז הם בבעיה...
30/04/2016 | 08:39
5
לצפיה ב-'מישהוא מכיר אתר אמין וזול לקניית חלקי חילוף לרכב'
מישהוא מכיר אתר אמין וזול לקניית חלקי חילוף לרכב
25/04/2016 | 15:59
6
49
שמוכר לאנשים פרטיים עם משלוח עד הבית.
לצפיה ב-'כן, EBAY...'
כן, EBAY...
25/04/2016 | 19:41
1
16
לצפיה ב-'התכוונתי לאתר בארץ'
התכוונתי לאתר בארץ
25/04/2016 | 20:11
12
לצפיה ב-'תלוי לאיזה רכב?'
תלוי לאיזה רכב?
26/04/2016 | 14:27
3
12
לצפיה ב-'קיה פיקנטו'
קיה פיקנטו
26/04/2016 | 22:19
2
15
לצפיה ב-'אני מכיר'
אני מכיר
28/04/2016 | 20:16
1
22
אופיר חלקים. ממנו רכשתי עבור הבת פנס אחורי ליונדאי 0549251988
אימפריית החלקים 035588106
גוגל מלא בהמלצות על עסקים שמתמחים בח"ח.
המוזר שהם קונים לפעמים אצל היבואן ומוכרים ברווח וזה זול יותר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/04/2016 | 21:37
2
לצפיה ב-'c4 פיקאסו 5 מקומות'
c4 פיקאסו 5 מקומות
25/04/2016 | 11:39
2
127
אני שוקל רכישת הפיקסו החדש (5 מקומות).
הנתונים על הנייר מעולים ומתאימים לי אבל אני נרתע מהאמינות של רכבי סיטרואן וירידת הערך שלהם. מה דעתכם?
לצפיה ב-'על ירידת הערך אף אחד לא יכול להתנבא'
על ירידת הערך אף אחד לא יכול להתנבא
25/04/2016 | 12:21
1
83
ויש לא מעט נתונים שמראים שהאמונות בתחום לא תמיד מתממשות. מאזדה3 משומשת, למשל, עולה פחות מ-i30, לפי הפרסומות של חברות הליסינג.
מבחינת אמינות - מדובר בדגם חדש, עם מנוע חדש ותיבה חדשה. אין שום מידע לגבי אמינות. אבל יאמר שנראה שהיצרן מודע לבעיות שהיו עם הדור הקודם של המנוע הזה (1.6 ל' טורבו) וטיפל בהן. אני יודע שברמת המק"טים יש הבדל כמעט בכל הנקודות הבעייתיות (טיימינג, חיישנים בסביבת הטורבו והזרקת הדלק). אז אפשר לקוות לטוב.
לצפיה ב-'במחיר הזה זו אחלה עסקה'
במחיר הזה זו אחלה עסקה
28/04/2016 | 01:04
51
רכב מרווח מאוד, נוח לנסיעה, עם תא מטען גדול ומנוע 1.6 ליטר טורבו זריז וחסכוני.
בנוגע לאמינות: אין קשר בין המנוע הזה למנוע הקודם מלבד נתון הנפח. בינתיים הוא מותקן ב-508, C4 פיקאסו 7 מקומות שכבר נוסעים בישראל כשנה ולא ידוע על בעיות.
לצפיה ב-'מים נעלמים ממיכל עודפים'
מים נעלמים ממיכל עודפים
25/04/2016 | 11:05
5
109
מאזדה לאנטיס 2003,
יש לי בעיה כבר חודשיים שהמים נעלמים ממיכל העודפים,
אבל זה  קורה מאוד מאוד לאט, לאחר שבועיים מהמילוי המיכל מתרוקן לחלוטין,
ממש קצת מידי יום,

מתחת לרכב אין נזילה, הרכב לא מתחמם,

הלכתי למוסך, בדקו בדיקת לחץ והכל תקין, ולא ראו נזילה כשהרימו את הרכב על ליפט,

מה לדעתכם יוכל להיות הבעיה? ואיך לאבחן את זה?
לצפיה ב-'כדי לאבחן נזילה'
כדי לאבחן נזילה
25/04/2016 | 14:02
4
67
יש צורך בבדיקת לחץ הפוך. זה התקן "שמולבש" במקום המכסה של מיכל עודפים
ועם משאבה מיוחדת +שעון לחץ מנפחים.
במוסך יודעים על מה מדובר ורק זה יכול לבדק היכן יש נזילה.
לצפיה ב-'בדיקת לחץ הפוך'
בדיקת לחץ הפוך
25/04/2016 | 19:43
3
109
מנחם, אתה טועה ומטעה.
בדיקת לחץ הפוך  (ליקייג') הנה ע"י מכשיר מיוחד (בתמונה) שמוכנס בתוך כל צילינדר כשהוא בנקודה מתה עליונה ודרכו מוכנס לחץ לאותו הצילינדר ואז רואים במכשיר אם יש אובדן לחץ (ב%) ולהיכן לחץ זה "הולך".
בדיקה זאת הנה כדי לבדוק מצב מנוע ו/או ראש מנוע ולא נועדה לאתר נזיולות נוזל קרור/מיים של מע' קרור המנוע.
לבדיקת הנזילות, אכן מבצעים בדיקה ע"י לחץ המוכנס, עם מכשיר אחר, 
דרך מכסה הרדיאטור או מיכל העיבוי והמלצתי הנה לבצע זאת כשהמנוע קר וגם כשהוא חם (בגלל התפשטות והתכווצות החומר לפעמים הנזילה תתגלה רק באחד המצבים).
יש לבדוק היטב אם אין נזילה מרדיאטור החימום הפנימי וזאת ע"י בדיקת רטיבות בשטיחי הרצפה שליד רגלי הנהג והנוסע.
בברכה  -  רפי לין
לצפיה ב-'לא הבנתי במה אני מטעה'
לא הבנתי במה אני מטעה
25/04/2016 | 20:31
2
50
הוא ביקש עצה למצוא נזילה. אם השם הוא לא הפוך שיהיה. אבל את הבדיקה צריך לעשות ולא משנה שיקראו לה בכל שם שרוצים.
לצפיה ב-'בדיקת לחץ נעשתה'
בדיקת לחץ נעשתה
26/04/2016 | 08:23
1
48
עשו את זה במוסך, חיברו את המכשיר לפתח של הרדיאטור, והכל היה תקין.
לצפיה ב-'ייתכן שלא בדקו מספיק טוב. אולי צריך להשאיר את הלחץ'
ייתכן שלא בדקו מספיק טוב. אולי צריך להשאיר את הלחץ
26/04/2016 | 09:54
45
יותר זמן. וכמו שכתב רפי, לבדוק גם עם מנוע חם וגם עם מנוע קר (שזה אומר להשאיר את הרכב במוסך כמה שעות או כל הלילה.
חוץ מזה כדאי לבדוק אם אין בעיה במכסה עצמו, או במיכל העודפים עצמו או בצינור שמחבר ביניהם.
לצפיה ב-'שאלת הנעה'
שאלת הנעה
25/04/2016 | 08:52
4
96
יש לי סקודה רומסטר 2008 עם מחשב. האם זה בריא להניע איתו בעזרת כבלים רכב אחר? ואם כן, איך הכי בריא לעשות את זה?
לצפיה ב-'לכל המכוניות יש מחשב מזה עשרים שנה בערך'
לכל המכוניות יש מחשב מזה עשרים שנה בערך
25/04/2016 | 11:11
75
ועובדה - שמניעים עם כבלים.
הדרך הנכונה היא לחבר קודם את המינוס לרכב המונע ואז למניע, את הפלוס למונע ואז למניע.
להניע.
לנתק בסדר הפוך.
לצפיה ב-'הכי בריא לקרוא את ספר היצרן'
הכי בריא לקרוא את ספר היצרן
25/04/2016 | 19:51
1
57
ולעשות בדיוק מה שכתוב. יש באינטרנט, אפילו בעברית
לצפיה ב-'שכחתי לציין, עמוד 146. שלא תתאמץ'
שכחתי לציין, עמוד 146. שלא תתאמץ
25/04/2016 | 19:52
16
לצפיה ב-'הנעה ע"י כבלים'
הנעה ע"י כבלים
25/04/2016 | 20:38
51
חבר את התנין לפלוס במצבר של רכב ההנעה ושל הרכב המונע
את המינוס אתה מחבר ברכב המניע ואת הצד השני חבר לנקודת הארקה.
בורג או קצה מתכת במנוע המונע.אלה ההוראות להנעה בכבלים לרכב שיש כמו לך מחשב
לצפיה ב-'ייעוץ לגבי מכונית סופר מיני בתקציב של 30-45 אלף ש"ח, '
ייעוץ לגבי מכונית סופר מיני בתקציב של 30-45 אלף ש"ח,
24/04/2016 | 23:46
1
52
שלום רב,
אני מחפש מכונית סופר מיני עבורי.

המטרה:  לרב נסיעות בעיקר עירוניות אך גם בינעירוניות קצרות (איזור המרכז).

מודלים: מכוניות סופר מיני ארוכות וגבוהות ככל הניתן, אני 187 ס"מ ולא  מרגיש בנוח להצטופף במכוניות מאוד קטנות .

שנתון : 2011 ומעלה וידני בלבד

חשוב כמובן שהאוטו יהיה אמין, חסכוני בדלת ועלויות האחזקה לא יהיו גבוהות (אבל, אלו הם דרישות ברורות מעליהן)

חשבתי על האופציות הבאות:
פיאט פנדה- - לא מתלהב מהאופציה הזו, נוכח ניסיוני המר עם פיאטים קודמים (הרכב הקודם היה פיאט גרנדה והיו בו כל מיני תקלות קטנות אך מעצבנות ויקרות, ומערכת החשמל הייתה גרועה ולא אמינה). היתרון שזה אוטו זול ויחיסית גבוה וארוך. אבל, הוא גם  מאוד מכוער....

פורד פוקוס- מאוד אוהב, אבל נראית לי "נמוכה " מדי ...ומעבר לזה, לא ממש מכיר את האוטו ונראה לי שקשה להשיג רכב כזה בשנתון המבוקש ובמחיר המבוקש (ידני)

סיאט איביזה - כמו פורד פוקוס....

פולסווגן פולו מנוע 999 - שמעתי שניתן להשיג ידניות סביב ה40 אלף. הפולו הרגיל עם מנוע  1400 יקרה מדי בשנתון המבוקש...

יונדאי I10 - נראית פיצפונת וקטנה מדי

שברולט ספארק- שמעתי רק דברים גרועים לעיניין האמינות והביצועים. מעבר לכך, האוטו מאוד קצר ונראה כמו קופסא קטנה שחתכו אותה באמצע. יתרון=זול מאוד...

אני הכי נוטה לפורד פוקוס, אבל לצערי נראה לי בלתי אפשרי להשיג במחיר המבוקש. כמובן, נוכח ניסיון עבר, אני מעדיף לא ללכת למגרשי מכוניות, חברות השכרה וכו'. נכיוותי בעבר... המכוניות שם שחוטות ושחוקות ומכוני הבדיקה השונים משתפי פעולה עם חברות ההשכרה...

אשמח לכל עצה, הערה והארה. ולא, אין אפשרות לחרוג מהתקציב.

אוופפףףף מעצבן כמה שהרכבים בישראל יקרים לעומת חו"ל...

תודה מראש!
:)

חשבתי על
לצפיה ב-'עשית סמטוחה...'
עשית סמטוחה...
25/04/2016 | 11:39
60
מנית שש מכוניות, מהן שלוש מיני, אחת משפחתית ורק שתיים הן סופרמיני (האיביזה והפולו).
אם אתה מסתדר עם מיני (ספארק, יונאי i10 ופנדה, ברשימה שלך), אז סבבה. מכוניות שיתאימו לדרישות שהגדרת. אבל בגובה שלך הן עשויות להיות קצת צפופות עבורך. לא בטוח, אגב - כל השלוש גבוהות יחסית, ולכן אולי דווקא תסתדר בהן.
הפוקוס - נדירה מאוד כידנית. לדעתי קיימות יחידות בודדות בארץ.
פולו - לא חושב שהיה מנוע אלף בשנתון שאתה מדבר עליו. איפה מצאת את הדגם הזה? יש מצב שזה דגם ש"שתלו" במחירון כדי לתפוס העתקות.
איביזה - נפוצה מאוד, ויהיה קל למצוא. רכב טוב בסך הכל. יש גם את אחותה, הפאביה, שדומה לה מכאנית, אבל בעלת מרכב שונה. בדוק את שתיהן.
תוסיף לרשימה גם את הקליאו הידנית. קצת פחות חזקה משתי הקודמות, אבל מרווחת ונוחה - ואמורה להיות זולה יחסית בגלל התדמית של רנו.
לצפיה ב-'פורד פוקוס 2006 מים בפלאגים'
פורד פוקוס 2006 מים בפלאגים
24/04/2016 | 20:24
1
90
היי,
אשמח לקבל עזרה מקצועית בענין הבא:
אנו בעלי פורד פוקוס 2006 כבר 10 שנים, עוד משהייתה בניילונים... עד כה ללא בעיות מיוחדות, האוטו עבר כבר 120,000 ק"מ. שלשום שמתי לב לתופעה פתאומית שהאוטו רועד בנסיעה, ולא סוחב.. הנורה של ה check engine דולקת בצבע כתום.
למחר היום בדקתי את הפלגים, ומצאתי את 2 הפלגים השמאליים בתוך מים.. שאבתי את המיים במזרק ונתתי לאזור להתייבש.. לאחר שוידאתי שהאזור יבש לחלוטין, הנעתי את האוטו, כשהמנוע היה קר בניוטרל הוא היה סביב ה 1000סל"ד,ולאחר שהתחמם הסלד ירד ל 700-800 והתחיל לקרטע, גם ששילבתי לדרייב האוטו סחב בקושי, רועד ויש הרגשה שהוא עומד להכבות. כיביתי את המנוע והוצאתי את חוטי ההצתה שמתחברים לפלגים, הגומיות היו רטובות ונזלו טיפות מים.. האם למישהוא יש הסבר.. אשמח מאוד לעזרה.. איציק
לצפיה ב-'שמעתי על הבעיה הזאת.'
שמעתי על הבעיה הזאת.
24/04/2016 | 20:53
49
אלה מים שמגיעים ממקור חיצוני. אם זה קרה אחרי שטיפה אינטנסיבית של הרכב, אז זו אפשרות אחת. אפשרות נוספת היא נזילה ממערכת מתזי השמשה. תבקש ממישהו להפעיל את המתזים כשמכסה המנוע פתוח ותבדוק את המערכת בתא המנוע באותו זמן.
לצפיה ב-'עכשיו רק גיליתי-הדשבורד ״נמס״ לי במזדה 3'
עכשיו רק גיליתי-הדשבורד ״נמס״ לי במזדה 3
24/04/2016 | 18:30
13
126
קניתי רכב של 2009 כמובן שכבר אין אחריות על הרכב.הדשבורד מול הנהג ממש ליד השימשה הקדמית מתחיל להנמס וכשנוגעים בו היד נדבקת..חיפשתי ברשת וראיתי שזה בעיה נפוצה ולחלק מזדה מחליפים וחלק לא..אייך לדעתכם אני צריך להתנהל מולם?לגשת למוסך המורשה(אני צריך לפנות לשם לטיפול 15.000 ועוד כמה בדיקות)ושם לבקש שיחליפו לי?או לפנות ליבואנית דלק מוטורס?אני מתכון להזמין שטיח מגן לכל הדשבורד בתקווה שזה ימנע את ההתפשטות..זה ממש ביאס אותי):
לצפיה ב-'תוספת-הרכב טופל תמיד במזדה'
תוספת-הרכב טופל תמיד במזדה
24/04/2016 | 18:31
80
האם זה יעמוד כנקודת זכות או שזה לא פרמטר..
לצפיה ב-'נסה לגשת למוסך היבואן, אין לך מה להפסיד'
נסה לגשת למוסך היבואן, אין לך מה להפסיד
24/04/2016 | 18:49
1
73
ליורש העצר החליפו לפני שנה במסגרת האחריות למרות שחלפה מזמן (2010).
לצפיה ב-'יש הבדל בין מורשה מזדה למוסך של מזדה עצמו?'
יש הבדל בין מורשה מזדה למוסך של מזדה עצמו?
24/04/2016 | 18:55
56
יד מרדכי זה מזדה בעצמו?
לצפיה ב-''
24/04/2016 | 19:42
5
64
"אפקט חממה לרכב שחנה ב"צל של השמש". נקווה שאין עוד "נזקי חממה אחרים"...מה המצב של צינורות גומי: רדיאטור, דלק, וצמות חשמל שהחמה הקופחת לא עשו להם טוב... וגם הצמיגים... האם בדקת הרכב במכון כלשהו? האם התייחסו לזה?
פתח המכסה מנוע וצלם איך זה נראה? האם דהוי? מכסים סדוקים? מפוצצים?...

לך למוסך מזדה הראשי וייתכן שתופתע לטובה, בפרט שטיפלת ברכב ברשת שלהם...

לקח לרוכשים שמתעתדים לרכוש רכב משומש:
ללכת עם רשימה מובנית שמתזכרת לבדוק מא' עד ת'...
חיצונית מכל הכיוונים, תפקוד חלונות, דלתות ונעילתן, מכסי מנוע דלק ובגאג', מושבים, מאפרה, "רדיו", מזגן,קירור,חימום, אורות, וישרים ושפריצרים...
ככה אתה בודק לא רע עוד לפני שהלכת וביזבזת כספים במכון ייעודי לבדיקות לפני קנייה.
לצפיה ב-'בדקתי במכון בדיקה'
בדקתי במכון בדיקה
24/04/2016 | 19:50
4
68
לא הייתה כל התייחסות לדשבורד.הרכב לא דהוי בכלל
לצפיה ב-'הדשבורד שלך הרוס לגמרי'
הדשבורד שלך הרוס לגמרי
24/04/2016 | 20:23
3
71
המכון הבודק היה צריך לציין זאת בפניך. לדעתי, הוא יאלץ לממן החלפת החלק
לצפיה ב-'זה לא ממש לגמרי'
זה לא ממש לגמרי
24/04/2016 | 20:27
2
63
כי זה חלק מסויים בחלק העליון שנהיה דביק..שאר הדשבורד תקין לחלוטין..אני יפנה למזדה ונראה מה יהיה..השטלה אם כדאי לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות את המכון ומזדה ביחד או רק את המכון ואני לא יצא בנזק כספי במידה ויפסיד
לצפיה ב-'מה זה משנה "לגמרי" או "חצי" '
מה זה משנה "לגמרי" או "חצי"
24/04/2016 | 22:21
1
45
כי אי אפשר להחליף 1/2 כי זאת חתיכה אחת.
לצפיה ב-'סתם אני מנסה לנחם את עצמי'
סתם אני מנסה לנחם את עצמי
25/04/2016 | 00:30
33
מקווה שיוחלף..אם לא נשים שטיח ונשכח מעניין או שאני יגיש תביעה נגד המכון בדיקה(צריך לבדוק בדיוק מה הם כותבים בדוח על אחריותם לחלקי פלסטיקה וכאלה)
לצפיה ב-'דשבורד במזדה 3'
דשבורד במזדה 3
24/04/2016 | 22:37
3
84
"מוסך יד מרדכי" הנו מוסך מורשה היבואן ופנה שם לערן.
קרא כאן (2 דפים) על החלפת דשבורד:
זה שהמכונית תמיד טופלה במוסכים מורשי היבואן מהווה נקודת זכות חשובה.
בהצלחה ובברכת פסח שמח - רפי לין
לצפיה ב-'אגש לשם לאחר החג'
אגש לשם לאחר החג
25/04/2016 | 00:12
2
43
כדאי לדבר איתם בטלפון לפני ״ולהכין״ את הקרקע או עדיף לגשת ולדבר איתם ישירות על העניין?
לצפיה ב-'החלפת הדשבורד'
החלפת הדשבורד
25/04/2016 | 10:29
1
64
גש למוסך ושם יראו את הבעיה, יבקשו אישור החלפה באחריות ולאחר האישור יזמינו דשבורד (אם אין להם אותו במלאי) ויזמנוך לביצוע ההחלפה.
בהצלחה ובברכה  -  רפי לין
לצפיה ב-'תודה לך ולכולם'
תודה לך ולכולם
25/04/2016 | 17:51
47
מקווה לטוב(:
לצפיה ב-'אדים בפנס קדמי מאזדה 3 '
אדים בפנס קדמי מאזדה 3
24/04/2016 | 13:30
13
283
לאחרונה  הבחנתי  באדים  על  אחד  מפנס קדמי  של  מאזדה 3 החדשה  2010  נראה גם רטיבות  בתוך   הפנס  
מה הגורם  לכך   והאם  אפשר להתגבר על  הבעיה  או  יש צורך  להחליף   הפנס  כנראה  עלות גבוהה  אגב  האם  זה  יעבור טסט

לצפיה ב-'יש חדירת מים.'
יש חדירת מים.
24/04/2016 | 14:17
101
צריך לפרק את הפנס לנקות מבפנים ולהחליף גומיית אטימה.

לצפיה ב-'אפשר פשוט לייבש את זה'
אפשר פשוט לייבש את זה
24/04/2016 | 21:15
2
104
אתה מוציא את המנורה ומכוון לתוך הפנס מייבש שער ומפעיל עד שמתייבש. ככה עשו לי פעם כשנכשלתי על זה בטסט, וזה לא חזר יותר.
לצפיה ב-'אדים בתוך הפנס'
אדים בתוך הפנס
25/04/2016 | 07:44
1
90
טיפות  הרטיבות  עדיין  נראות  בתוך הפנס  מזה  כעשרה  ימים..האם  זה לא  אמור  להעלם  בשמש?  נראה לי  שלפתוח את הפנס  לא פשוט  וכנראה  הצטרף  להכניס את  הרכב למוסך 
לצפיה ב-'הפנס אטום, לכן הרטיבות לא מתייבשת.'
הפנס אטום, לכן הרטיבות לא מתייבשת.
25/04/2016 | 10:21
84
לא צריך לפתוח את הפנס, רק להוציא את הנורה. זה לא שונה מהחלפת נורה, וברוב כלי הרכב זה די פשוט ויש גישה נוחה. לא בכולם.
לצפיה ב-'פרק הפנס , הפרד את 2 חלקיו'
פרק הפנס , הפרד את 2 חלקיו
25/04/2016 | 09:59
7
80
תראה מה מצב האטם או האם הוא סדוק.  אם הוא סדוק תדביק עם סופר 7
לצפיה ב-'איזה 2 חלקים? היום רוב הפנסים הם יחידה אחת '
איזה 2 חלקים? היום רוב הפנסים הם יחידה אחת
25/04/2016 | 10:23
6
71
חוץ מהנורה. אי אפשר להפריד בין החלק השקוף לבין מחזיר האור.
לצפיה ב-'לא משנה , יש סדק וצריך '
לא משנה , יש סדק וצריך
25/04/2016 | 11:37
3
67
לאטום אותו
לצפיה ב-'כן משנה - כי אי אפשר להפריד את שני החלקים'
כן משנה - כי אי אפשר להפריד את שני החלקים
25/04/2016 | 12:22
61
ומי שינסה לעקוב אחר ההוראות שלך ישבור את הפנס שלו.
לצפיה ב-'סדק סדק תרדוף'
סדק סדק תרדוף
25/04/2016 | 14:40
1
69
אין שום סדק. אם היה, הלחות גם היתה מתייבשת דרכו. זו תופעה נפוצה של התעבות לחות בפנסים והיא חודרת דרך הפתח של הנורה , ומשם גם מייבשים את זה.
לצפיה ב-''
25/04/2016 | 20:07
22
לצפיה ב-'ביררתי במוסך בנוגע לאדים בפנס'
ביררתי במוסך בנוגע לאדים בפנס
02/05/2016 | 10:49
1
98
חזרתי עכשו מהמוסך  בנוגע לאדים ולטיפות  בתוך הפנס הקדמי בהתאם לצילום המצ"ב  במוסך טוענים:  א.  אין כל אפשרות  לייבש את  האדים והטיפות בפנס , לא מדובר בכל החלפת גומיה שהי  בעת הפירוק הפנס ישבר !    ב.  הוא הוסיף ואמר  שזהו תופעה נפוצה  בהרבה כלי רכב  ובעת  הדלקת  אורות גבוהים  בדר"כ  זה  נעלם ( בכל אופן  אצלי  לא    ג. בטסט השנתי  לא  מכשילים  על כך

לצפיה ב-'צילום הפנס '
צילום הפנס
02/05/2016 | 10:58
67
לצפיה ב-'צילום הפנס'
צילום הפנס
02/05/2016 | 11:10
40
לצפיה ב-'מספר קסם?'
מספר קסם?
24/04/2016 | 10:38
61
215
נוגע לסקודה אוקטביה (בנזין) 2012 ובעיית צריכת שמן גבוהה.

אשמח לדעת, מה נחשב מבחינת היצרן יחס תקין?
אפשר להסכים או לא להסכים, אבל עדיין יש עמדה רשמית של היצרן שמבחינתו זה תקין,
והבנתי שעבור הרכב הזה מדובר ב1 ק"ג שמן על כל 1,000 ק"מ נסיעה.

האם...
המשך>>
נוגע לסקודה אוקטביה (בנזין) 2012 ובעיית צריכת שמן גבוהה.

אשמח לדעת, מה נחשב מבחינת היצרן יחס תקין?
אפשר להסכים או לא להסכים, אבל עדיין יש עמדה רשמית של היצרן שמבחינתו זה תקין,
והבנתי שעבור הרכב הזה מדובר ב1 ק"ג שמן על כל 1,000 ק"מ נסיעה.

האם זה נכון או שזה סתם מספר שמישהו המציא?

לצפיה ב-'שבר קטן בפח של הרכב מקדימה'
שבר קטן בפח של הרכב מקדימה
24/04/2016 | 12:16
6
83
עקב התנגשות קלה עם רכב אחר מקדימה.

מדובר בשבר (בקע) של כמה סנטימטרים.
איך אמורים לתקן את זה במוסך?
יש צורך בכלל לערב את הביטוח?
על פניו זה נראה דבר קטן.
לצפיה ב-'לאיזה סוג של מוסך לפנות?'
לאיזה סוג של מוסך לפנות?
24/04/2016 | 14:03
1
36
לא מדובר בבעיה פנימית ברכב אלא
בחיצוניות, בפח, של הרכב.
לצפיה ב-'אפשר תמונה?'
אפשר תמונה?
24/04/2016 | 14:15
24
לצפיה ב-'באיכות נמוכה'
באיכות נמוכה
24/04/2016 | 14:18
1
88
לצפיה ב-'צלם כמו שצריך'
צלם כמו שצריך
24/04/2016 | 19:07
50
ואל תעביר הצילום דרך מצלמה שניה למחשב...
לצפיה ב-'התמונה ממש לא ברורה'
התמונה ממש לא ברורה
24/04/2016 | 16:06
1
53
בכל מקרה אם זה הפגוש הקדמי לא יתקנו ותצטרך חדש.אם זה חלק מהרכב פחח
יוכל לרתך ,להשחיז ואת השאר יעשה צבעי.
תעשה בדיקת עלות אצל בעלי המקצוע ואחרי זה בחברת הביטוח.
ואת זה אני כותב למרות שהתמונה לא ברורה.בכל אופן התהליך יהיה זהה.
לצפיה ב-'בשביל כוס חלב לא צריך פרה'
בשביל כוס חלב לא צריך פרה
25/04/2016 | 23:48
47
למה להחליף את כל הפגוש אם יש רק נקודה קטנה
של בקע? 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חברת
חברת "קראפן"
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה