לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'כמה עולה לעשות טסט לרכב סולר !!'
כמה עולה לעשות טסט לרכב סולר !!
20/06/2016 | 16:35
2
99
מנוע בין 1600 ל 2000 משנת 2005 עד 2010 ???
לצפיה ב-'לפחות שלושה סימני קריאה ושני סימני שאלה לדעתי'
לפחות שלושה סימני קריאה ושני סימני שאלה לדעתי
20/06/2016 | 16:46
108
ובמילים אחרות - עלות הטסט תלויה במחיר הרכב כחדש, לא בסוג המנוע.
לצפיה ב-'שלום. 2 שאלות בקשה.'
שלום. 2 שאלות בקשה.
19/06/2016 | 18:47
1
81
1. קיבלתי הצעה לקניית רכב יונדאי אקסנט 2006 ואני מתלבט לגבי רכב זה מבחינת אמינות.
2. ידוע לי שרצועת טיימינג צריך להחליף כל 80 אלף, ורציתי לשאול איך בדיוק עושים את החישוב של כל העניין, ומפרשים את זה לזמן? 

לצפיה ב-'האקסנט '
האקסנט
19/06/2016 | 20:42
68
רכב אמין באופן כללי.
אתה לא צריך לעשות חישוב. היצרן בהוראות שלו אומר את הזמן או הנסועה .
מחליפים מה שבא קודם לפי ההמלצה שלו.
לך הייתי מציע שאם תרכוש את הרכב תכניס אותו למוסך לבדיקה ויישור קו.

לצפיה ב-'איפה אפשר להשיג ספר רכב?'
איפה אפשר להשיג ספר רכב?
19/06/2016 | 15:03
1
58
יש לי מאזדה 3 מזל 2009 איפה אפשר להשיג ספר רכב שרשום שם את כל ההוראות יצרן?
לצפיה ב-'google'
google
19/06/2016 | 18:23
42
mazda 3 2009 owners manual pdf
לצפיה ב-'פיאט קובו בנזין ידנית 2016'
פיאט קובו בנזין ידנית 2016
19/06/2016 | 11:51
3
90
בכל העברת הילוך, מופיעה ההודעה: shift
תיזמון ההודעה לעניות דעתי, רחוק מלהיות נכון.
יש דרך לבטל את הופעת ההודעה?
חוץ מה"בעיה" שהזכרתי,המכונית יותר ממצויינת.
תודה רבה.
לצפיה ב-'לא חושב שאפשר להעלים את ההודעה'
לא חושב שאפשר להעלים את ההודעה
19/06/2016 | 18:18
2
76
ומסכים - בכל המכוניות היום המלצות ההחלפה לא פעם מגוחכות.
לצפיה ב-'בקיה גם מופיע אבל ניתן להעלים ההודעות'
בקיה גם מופיע אבל ניתן להעלים ההודעות
20/06/2016 | 07:29
1
57
אם אתה מבטל את מצב האיקונומי במחשב הרכב
הכיתוב אצלי מודיע מתי להעלות ומתי להוריד הילוך.
לעתים בעלייה תלולה  ומהירה אני בהילוך 3 נוסע על 90. המחשב מסמל שיפט ישירות להילוך 5. זה פתטי. אם אעביר ל5 הרכב החלש יתדרדר לאחור ככה שלא כל המלצה יש לאמץ
כנראה שבגדול זה ישפר צריכת דלק אבל יאריך זמנים ויפגע בזרימה...
לצפיה ב-'תודה רבה(:'
תודה רבה(:
21/06/2016 | 03:29
8
לצפיה ב-'יש לי שופרלט קרוז 1600 ls '
יש לי שופרלט קרוז 1600 ls
19/06/2016 | 01:05
1
81
פתאןמי  הגיר לא נכנס להולך  כמו ניטר לא מגיב לא כל הזמן פעם פי לא יודוע לי אמרולי לעשות שרות לגיר להחליף שמן

לצפיה ב-'תיבת ההילוכים בקרוז 1600 ידועה כבעייתית. יכול להיות שהחלפת '
תיבת ההילוכים בקרוז 1600 ידועה כבעייתית. יכול להיות שהחלפת
19/06/2016 | 10:11
59
שצן תעזור, אבל קח בחשבון שיכול להיות שתצטרך להחליף תיבה.
לא אמרת איזו שנה המכונית וכמה ק"מ יש לה, אבל נסה לדבר עם היבואן ולראות אם תוכל לקבל השתתפות בהחלפה.
לצפיה ב-' דייטלינג בצפון וחומרים מומלצים לפוליש והמלצה איך להסיר צבע?'
דייטלינג בצפון וחומרים מומלצים לפוליש והמלצה איך להסיר צבע?
18/06/2016 | 14:20
6
88
היוש, מכירים מקום מומלץ ומקצועי בצפון לעשות בו דייטלינג לרכב, ובלי קשר לזה מקום טוב מקצועי ואמין ומומלץ בצפון לעשות בו פוליש ווקס לרכב במחירים שפויים כולל פלסטלינה(למרות שזה מיותר שאני מציין)

דבר נוסף אם תוכלו להמליץ לי על חומרים לפוליש ווקס ואוטם צבע לרכב לשימוש ידני בלי פולישר?

ודבר אחרון שהכי מעצבן אותי: החנתי השבוע במקום מסויים שהבנתי שצבעו שם את המקום, ברוח כנראה עף על הרכב קצת צבע, חוץ מפוליש יש אפשרות אחרת להוריד נקודות צבע שנדבקו לרכב, הבנתי שWD40 עלול לעזור, אשמח לשמוע טיפים והמלצות מבעלי הניסיון כאן, תודה מראש ושבת שלום, אוליk300 או כל חומרי הריסוס להדברת מזיקים כמו ייתושים/זבובים/נמלים/ג'וקים?
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
18/06/2016 | 17:00
5
57
כדי להתחיל לדבר צריך שתגיד איזה צבע הרכב  ואיזה רכב זה.
לידיעתך המכונים האלה יקרים מאוד.לא כל אחד מוכן לשלם סכומים כאלה.
לא מכיר מכונים בצפון אבל יש הרבה. מכיר באזור המרכז והמחירים שם לא שפויים
למרות שהם עושים עבודה נהדרת.
עכשיו אתה גם צריך להגיד איזה סכום אתה מוכן להשקיע. רק לשם מידע. קיימים ווקסים באזור מחיר 50-100 ש"ח וזה מטפס לאותה כמות ל5000 ש"ח.
לדעתי אתה יכול לעשות את העבודה לבד רק לקנות חומרים מתאימים.
אחרי שתרשום מה שביקשתי ותרצה לשמוע בקולי נמשיך.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
19/06/2016 | 00:27
4
56
פולקסווגן קאדי צבע שחור, אני מחפש מקום איכותי בצפון שעושה דייטלינג לרכב,בנוסף פולש ווקס, בצפון, מקום איכותי ומקצועי ואמין....

בנוסף על כך צריך המלצה לחומרים לפוליש ווקס ואוטם צבע שאפשר למרוח אותם ידנית ללא צורך במוכת לטישה=פולישר

וטיפים כיצד להוריד טיפות טפטופים נקודות על הרכב, אני יודע שיש סיכוי שWD40  יכול לעזור וכל הספרי מדברי חרקים עלולים לעזור.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
19/06/2016 | 10:18
3
72
את הנקודות להוריד בעזרת פלסטלינה. chemical guys פלסטלינה שחורה.
חומר להחלקת הפלסטלינה chemical guys luber
פוליש. meguires   ultimmate compound   

אוטם צבע chemical guys   jet seal 109
לצפיה ב-'תוספת קטנה'
תוספת קטנה
19/06/2016 | 11:08
2
27
אם אתה משתמש באוטם צבע אין צורך בווקס.
לציוד שנדרש תוסיף "פאד" זה מין ספוגית.
וגם מגבת פייבר לצורך העבודה.
לצפיה ב-'לא צריך מכונת פוליש?'
לא צריך מכונת פוליש?
19/06/2016 | 12:44
1
18
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
19/06/2016 | 16:58
26
ביקשת לעשות ידני לא? אם אתה רוצה מכונה אתה לא יכול פתאום לעשות דייטלינג
על הרכב שלך בלי נסיון.
מה שיקרה תהרוס את צבע הרכב.
ידני ולאט לאט תוכל לעשות. גם הרכב שלך בגלל המבנה לא נוח לעבודה הזאת.
לצפיה ב-'טויוטה קורולה 2008...טיפול 120,000....תובנות וקושיות'
טויוטה קורולה 2008...טיפול 120,000....תובנות וקושיות
18/06/2016 | 12:36
13
332
מה כולל הטיפול?
 שמן מנוע. [בקבלות רשום: 10W-30? האם אכן זה השמן המומלץ?]
פילטר שמן, נוזל בלמים, מסנן אויר למנוע, מסנן אויר לקבינה.

והכי חשוב והכי משמעותי שמן גיר [בכפולות של 60K]  [האם בשנה הזאת, מדובר ברכב עם גיר רובוטי? מי יודע איך מחליפים שמן הגיר? או שאחפש ביוטיוב...]

בת משפחה יקרה ביקשה שאהיה מעורב בתחזוקת הטויוטה שלה. לקחתי את ספר הרכב הכולל טבלת המלצות היצרן ואת הקבלות המפורטות ששמרה ממוסך טויוטה ובדקתי ולהלן ממצאי:

הטיפולים הבסיסיים בטויוטה שמן ופילטר עולים כ450 שח בטיפול 1 ובעצם זה לא רק טיפול 1 אלא כל הטיפולים האיזוגיים. טיפול 3 [45K] זהה לו אבל עולה 600, האיזוגי הבא בתור הוא טיפול 5 וכד'
טיפול 2 [30K וכפולותיו] כלל נוזל ברקסים, מסנן אויר למנוע ומסנן אויר למזגן [מסנן קבינה חליפי] אז זה צומח לכמעט 700.

ואז בטיפול 60K היה הבום הגדול: הייתה צמיחה מרשימה בעלויות: הוחלף שמן ופילטר שמן, פילטר אויר, נוזל בלמים, מסנן מזגן, עד כה הרשימה מוכרת אבל אז הוסף גם שמן גיר, צלחות בלמים ורפידות בלמים קדמיים העלות צמחה ל2600 שח 

טיפול 75K היה כמו הראשון, אבל, בתוספת "מקורי נורת פופ" [מה זה פו"פ, האם פירוק והרכבה?] והמחיר עלה ל650 במקום ה450
טיפול 90K הוא כמו טיפול 30K כלומר כלל שמן, פילטר שמן, נוזל בלמים, מסנן מזגן, אבל הוסף לו גם "מקורי מצת" ו"מקורי נורת פופ" והמחיר במקום 670 שח כמו טיפול 30K צמח ל1500 שח
גם הטיפול האחרון לפני כשנה, [טיפול אי זוגי קטן במהותו], טיפול 105K צמח ל1000 שח בזכות נורה ראשית שהצטרפה לטיפול קטן שכלל הפעם הזאת גם פילטר אויר למנוע [שמשום מה לא הוחלף בטיפול הקודם לו, טיפול 90K]

המסקנות שלי כדלהלן:
כשמוסיפים ברקסים המחיר עובר את ה2500 שח. את הברקסים אפתור לה אנוכי. חלקים לברקסים שהם איכותיים וגם חלופיים עולים להערכתי, 100-200 שח. העבודה אצלי בגראג' הבייתי בשעות הנוחות בהן אני פנוי. זה חוסך סביב 2000 שח מהברוטו בטיפול. והאיכות מנסיוני אינה נופלת. אני ביצעתי זאת בעבר גם באופנוע וגם ברכבים שלנו דהיום.
בטיפולים הקטנים [האי זוגיים וגם כפולות ה30K] החל בטיפול 5 מחליפים נורות או את המצית? וזה מייקר את הטיפול ל1500 שח, או 700 או 1000 שח. לא ברור לי האם הייתה לה בעייה במצית, אשאל, אבל גם להחליף נורות אני אוכל בלי להתאמץ מדי... עוד חיסכון עוד לפני שפתחתי את פקק השמן...
דבר אחרון: המוסך בכל טיפול מבצע מהלכים שאינם רשומים בספר של טויוטה כדי שרשימת הטיפול תהיה ארוכה ומרשימה. אינני יודע אם מחייב או שזה "על חשבון הבר" אבל בכל מקרה מדובר תמיד על 3 הבאים שרשומים בכל קבלה וקבלה, גם אם מחירם נכלל בטיפול ומופיעים בחיוב =0 [אינני זוכר] 
א. מסיר פיח ממערכת הדלק,
ב. נוזל לניקוי שמשות.
ג. מסנן למתיז המים

בנוסף לאמור לעיל, בספר הרכב רשומים עוד 2 דברים: רצועת הינע בדיקה מידי 15K שמתחילים לבצע לראשונה ב105K. האם הכוונה לרצועת האביזרים? או לרצועת טיימינג? האם יש שרשרת או רצועת תיזמון...?
ולבסוף: פלגים מצתים שמצויין שיש להחליף מידי 90K בלי קשר לזמן כלשהו. פלגים עדיין לא הוחלפו [מהסיבה שהיא לא הגיעה ל90K ולכן ככלל, הטיפולים מבוצעים ובוצעו לפי זמן ולא לפי ק"מ
לצפיה ב-'תשובה חלקית.'
תשובה חלקית.
18/06/2016 | 21:10
4
112
גיר רובוטי
השמן 10W30 ייעודי לטויוטה
נוזל נגד פיח אם בתחילת הטיפול מודיעים בקבלה שלא לשים הם לא שמים.
נוזל שמשות כדאי ערב הטיפול למלא אז לא יוכלו להגיד שהיה צורך להוסיף.
לצפיה ב-'תודה למנחם...'
תודה למנחם...
18/06/2016 | 22:31
3
100
עדיין ממתין לקושיות לגבי שמן גיר...רצועת הינע...
ועוד משהו סמנטי: בקבלה נרשם "מקורי נורת פופ". מה זה פופ?

סכ"ה אני חושב שאבצע עבורה את הטיפול בעצמי. אני נהנה מזה ! והאיכות כנראה משודרגת. 
לצפיה ב-'נו, באמת - פופ! מי לא יודע מה זה נורת פופ?!'
נו, באמת - פופ! מי לא יודע מה זה נורת פופ?!
18/06/2016 | 22:53
106
פנויים ופנויות! זו נורה מיוחדת שמתקינים על החלון האחורי כדי להודיע לסביבה שברכב נוהג רווק/רווקה המעוניינים בקשר! הגרסה המוטורית לקופידון!
לצפיה ב-'פופ?'
פופ?
18/06/2016 | 22:55
80
זה פנויים פנויות לא?
רצועת טיימינג אני מציע שתבדק  קוד מנוע. לפי מה שאני יודע יש דגמים רצועה ויש שרשרת. זה מזיכרון.

לצפיה ב-'אולי זה השם החדש של נורת מצליח'
אולי זה השם החדש של נורת מצליח
19/06/2016 | 13:21
30
לצפיה ב-'קודם כל אתה מודה שאתה עבריין , כל העונים לך גם כן '
קודם כל אתה מודה שאתה עבריין , כל העונים לך גם כן
19/06/2016 | 14:59
5
124
שותפים לפשע , לפי החוק רק מוסך מורשה יכול לטפל בברקסים .
שמן גיר רצוי להחליף במוסך גם כן .
רצועת טיימינג זה רצועת תיזמון אי לכך ובהתאם לזאת זו לא רצועת טיימינג . 
טיפול רגיל והחלפת שמן גיר שזה בערך 2000 ש' כך שאוברול ברקסים ב 600 זה מאוד סביר . 
לצפיה ב-'באמת? כל מי שעונה לו עבריין? אתה יכול לתמוך בזה בציטוט?'
באמת? כל מי שעונה לו עבריין? אתה יכול לתמוך בזה בציטוט?
19/06/2016 | 16:58
85
מספר חוקים, הכוונה...
לצפיה ב-'אם כבר אז "מכונאי מוסמך" ולא "מוסך מורשה".'
אם כבר אז "מכונאי מוסמך" ולא "מוסך מורשה".
20/06/2016 | 00:36
1
78
ובתקנות התעבורה אין דרישה שתחזוקת הרכב תבוצע במוסך מורשה(למרות שיש תעודות שיתקבלו רק ממוסך מורשה, ורצוי לטפל ע"י מוסך מורשה ולא מוסך חאפר שצץ כמו פתריות אחרי הגשם).

לצפיה ב-'אני לא בטוח שאתה צודק. אני זוכר דרישה שהטיפול יבוצע'
אני לא בטוח שאתה צודק. אני זוכר דרישה שהטיפול יבוצע
20/06/2016 | 14:14
60
רק במוסך מורשה כניסיון להיאבק במוסכי המדרכה. זוכר גם תביעה שהתנהלה נגד בעל "תחנת סיכה" (זוכרים את הדברים האלו?) שביצע טיפול ברכב בתחנת הסיכה - הוא יצא בסוף זכאי כי זה היה האוטו של הבת שלו, ולכן השופט אמר שזה לא "עבודה" אלא עבודה עצמית או משהו בסגנון.
לצפיה ב-'עבריין? אני?'
עבריין? אני?
20/06/2016 | 06:58
1
78
אתה חדש כאן. בעבר סיפרתי כאן סיפור חביב על אישתי שנוהגת בגיר ידני. נסעה לאירוע מהעבודה מירושלים לת"א. בדרך חזרה נתנה לקולגה מהעבודה לנהוג בעבורם כי הייתה עייפה. הוא נהג עם בלם יד בעליות הפקוקות ושחק הברקס האחורי ברכב חדש.
לקחתי למוסך המורשה החליפו רפידות בדיסק האחורי. אחרי 9 חודשים קיבלנו אעש מחריד מאחור. בדקתי ומצאתי מצד אחד רפידה שחוקה עד דק ובת זוגתה ללחץ על אותו הדיסק אינה שחוקה בכלל. הבעייה הייתה רק בצד אחד מאחור.
מה אגיד לך עבודה מקצועית במוסך המורשה. הכי מקצועית שהם יכולים.
אני גירזתי המסילות שהיו תקועות [!] והרכבתי הרפידות האחוריות לחדשות ומאז אין בעיות.
כנראה מבחינתך מוסך מורשה מטפל במקצועיות בברקסים אם הם לא מתפרקים תוך כדי נסיעה. זה באמת לא קרה.

מכונאי אני לא. כלומר לא במקצועי אלא כתחביב לכל היותר. מקצועי מקוטלג כ"צווארון לבן" אבל אני אוהב את מלאכות הטיפול ברכב, והרכבים אצלינו במשפחה מתוחזקים ברמה של טיפ טופ. את הקיה חייבים לתחזק במוסך הרשת עקב האחריות 7 שנים אבל את הברקסים אני תמיד בודק לפני הטיפול וכבר החלפתי רפידות קדמיות אצלי לפני הטיפול.
אתה רוצה עוד חוויית המוסך המורשה ברשת קיה, משהו שניתקלתי בו אישית? פעם אחרי שנתיים פירקו את הרפידות הקדמיות במוסך הרשת לבדיקה במהלך הטיפול השיגרתי. הייתי מלא התפעלות ואמרתי לעצמי "איזה יסודיות חבעה"ז פפשששש" ואז הקוקו אומר לי שצריך להחליף רפידות. אני עומד לידו בטיפול והוא מסביר כי הלכה כבר 50% מהרפידה
לא הסכמתי להחליף. עשה לי פרצוף והרכיב חזרה.
ראשית ראיתי שיש המון בשר ברפידה עוד עשרות קמ רבים ו/או שנים ארוכות של שימוש על פי מראה הרפידה.
שנית גם בהיבט האריתמטי הפשוט. קלקולציה: גם אם לא הייתי מבין כלום במכונאות, אז כשהסביר שנשחקה 50% מהרפידה אחרי שנתיים אז ברור שאפשר לסחוב עוד שנה או שנתיים עד שכל העובי יישחק.
אתה בטח חושב שרק מוסכים ברשת קיה מפשלים עם הברקסים כי אחרת לא היית ממליץ בהחלטיות כזאת

כאמור, למזלי אני קצת מבין ועל כן אין לי כוונה לתת להיסטוריה הטבעית לקרום עור וגידים. כאן דיברנו על ברקסים ולכן לא סקרתי את האנטרקציה שלי עם הרכיבים הלא ברקסיים וגם שם היריעה איננה קצרה.  
לצפיה ב-'מודה ולא עוזב לא ירוחם , אבל לפחות אתה מודה . '
מודה ולא עוזב לא ירוחם , אבל לפחות אתה מודה .
20/06/2016 | 08:02
78
אבל אל תטיל מימיך מהמקפצה
טענות ומענות לגבי החוק יש להפנות לחברי הכנסת . 
עשרות ח"כ הם עבריינים בעצמם אז אולי תהייה לך אוזן קשבת 

לצפיה ב-'מצת ולא מצית ולכן גם המחיר סביר '
מצת ולא מצית ולכן גם המחיר סביר
19/06/2016 | 15:41
1
83
מניח שהחליפו את ארבעתם, שרשרת תזמון ולא רצועה אבל זה מזיכרון ומותחן עולה כמו רצועה אז גם פה אין מציאה גדולה.
בלמים לפי החוק יושארו לטיפול מוסך - נסיעה בטוחה

לצפיה ב-'עזרת לי להבין את הבעייה במצית '
עזרת לי להבין את הבעייה במצית
20/06/2016 | 07:19
58
אני לא מבין למה אתה נרגעת מהעניין של המצתים. שים לב שזה כמו טיפול 30 כלומר עולה כ700 אבל העפיל ל1500 בגלל 4 פלגים מזורגגים? והם לא החליפו את פילטר האויר ! [כי זה נגרר לטיפול 105 !]
ולכן האם 4 פלגים עולים מעל ל800 שח? על זה נאמר "למה מי מת?

בנוסף לא בטוח שהבנתי מה זאת רצועת הינע ? השם מרמז שזאת רצועה ולא שרשרת.
שאלתי : האם מדובר על טיימינג או על אביזרים
לצפיה ב-'אוקטביה 2016 רמת גימור סטייל'
אוקטביה 2016 רמת גימור סטייל
17/06/2016 | 18:35
4
139
האם תאורת הפנים ברכב היא צהובה רגילה או לבנה?
האם כשאני מזמין רכב ברמת גימור הזו בליסינג ישנם דברים שלא יהיו קיימים ברכב בהשוואה לרכב זהה מהיבואן?
מדובר על אוקטביה 1.4ברמת גימור סטייל.
לצפיה ב-'ברכב הזה'
ברכב הזה
17/06/2016 | 19:56
2
116
ההבדל בין רמת גימור אמבישן לסטייל הוא באבזור נוסף ברמת הסטייל. לא נראה לי
שמישהו ינסה להתחכם בנושא.
ברמת הסטייל יש בנוסף לגימור הרגיל.
1.פנסי ערפל
2.חישוקים קלים
3.בקרת אקלים מפוצלת
.4 חיישני גשם.
אם יחסר משהו תדע מיד.
לצפיה ב-'תודה על התגובה.'
תודה על התגובה.
18/06/2016 | 23:14
1
49
יש לך קישור לנורות כאלו?היכן ניתן להשיג?
ומה לגבי התקנת waze מישהו יודע איך מתקינים עצמאית?
לצפיה ב-'אתה לא יכול להתקין WAZE עצמאית, אלא אם תתקין ברכב מערכת '
אתה לא יכול להתקין WAZE עצמאית, אלא אם תתקין ברכב מערכת
18/06/2016 | 23:20
97
מולטימדיה מבוססת אנדרואיד. נדמה לי שאוקטביה מגיע עם מערכת מולטימדיה מקורית.
לצפיה ב-'רמת אבזור זהה בליסינג ובפרטי אם השם זהה'
רמת אבזור זהה בליסינג ובפרטי אם השם זהה
18/06/2016 | 23:02
58
רוב רכבי VAG היום עם לדים בתאורת הפנים, אבל גם אם לא - עלות נורות כאלו ברשת היא זניחה - כמה עשרות סנטים לנורה או פחות. אם זה חשוב לך - פשוט תחליף.
לצפיה ב-'תקלה בהגה'
תקלה בהגה
17/06/2016 | 17:24
3
83
שלום, יש לי דהייטסו סיאיון שנת 2010
לפני שבוע בדיוק הוחלף לי מצבר. מאז...יש תקלה בהגה. נדלקה נורת אזהרה אדומה של  וההגה קשה ולא הגה כוח.

במוסך נאמר לי שצריך להחליף ממסר.

האם יש קשר בין החלפת המצבר? אולי הפעולה לא נעשתה טוב? יש איזה גיבוי שאמור להיעשות כשמחליפים מצבר?
לצפיה ב-'**סיריון'
**סיריון
17/06/2016 | 17:26
17
לצפיה ב-'התנעת את הרכב אחרי החלפת המצבר'
התנעת את הרכב אחרי החלפת המצבר
18/06/2016 | 10:12
1
62
והנורה דלקה? אם כן, לדעתי, משהו בהרכבה לא היה תקין.
לצפיה ב-'בד"כ כשמחליפים מצבר מחברים במקביל מצבר נוסף חלופי כדי '
בד"כ כשמחליפים מצבר מחברים במקביל מצבר נוסף חלופי כדי
18/06/2016 | 12:46
59
שמערכות הרכב לא יתנתקו מהמתח החשמלי הבסיסי של 12V.
את המצבר החלופי הזה מנתקים אחרי הסיום של החלפת המצבר התקול במצבר חדש.

האם גם אצלך זה נעשה ככה
לצפיה ב-'קניית רכב'
קניית רכב
17/06/2016 | 13:12
3
104
אני מתחבט בין קניית רכב חדש בסכום של כ 100,000 ש"ח ובין קניית אותו רכב בן שנתיים, בסכום של 75000 ש"ח
שני כלי הרכב ייקנו בהלוואות של 100%
אני מחפש טבלת השוואה שתבהיר לי את ההפרש בסך העלויות בין שתי האפשרויות (פחת הרכב + ריביות לבנקים)

תודה

לצפיה ב-'הפרש המחיר בין הרכב החדש למשומש נראה קטן מדי'
הפרש המחיר בין הרכב החדש למשומש נראה קטן מדי
17/06/2016 | 15:27
2
77
רכב אמור לאבד יותר מ-25% בשנתיים, בעיקר בשנתיים הראשונות.
פחת הרכב יהיה נמוך בכ-25%, וכך גם הריביות לבנקים.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
17/06/2016 | 16:46
1
56
האם תוכל לומר לי כמה מאבד הרכב החדש והמשומש בשנתיים ?

לצפיה ב-'את זה יגיד לך הכי טוב לוח מודעות. '
את זה יגיד לך הכי טוב לוח מודעות.
17/06/2016 | 17:57
49
היה כאן לפני כמה זמן מישהו שרצה להחליף רכב אחרי כמה חודשים - והמחירים שהציעו לו היו בפער של 15% מחדש, אם אני זוכר נכון.
לצפיה ב-'מזדה 626 מודל 2001 '
מזדה 626 מודל 2001
17/06/2016 | 12:13
47

אודה למי שיוכל לעזור לי: 
יש לי מזדה 626 מודל 2001, כשאני נמצא בהילוך D  ברגע שאני מגיע למהירות כ- 70 קמ"ש אני חש בקפיצות, כאילו המכונית לא נכנסת להילוך מתאים.
הציעו לי לנסוע בהילוך S  ( מס' 2) ואין כל בעיה.
האם מדובר בבעיית חיישן או משהו אחר – אשמח אם מי שנתקל בבעיה כזו יענה לי איך נפתרה הבעיה

לצפיה ב-'אימפרזה 2005 - טיימינג והחלפת רדיאטור'
אימפרזה 2005 - טיימינג והחלפת רדיאטור
17/06/2016 | 09:58
2
55
היי,
לקחו לי על טיימינג על חלפים בלבד (ללא משאבה) : 1200 לפני מעמ.
רדיאטור חדש: 980 לפני מעמ.
עבודה : 500 על הכל יחד.

מה דעתכם?  יקר?
חלקים חליפיים כמובן
לצפיה ב-'פירוט'
פירוט
17/06/2016 | 13:11
41
מותחן הוחלף, משאבה לא.
לצפיה ב-'המחיר של הרדיאטור סביר. גם של העבודה.'
המחיר של הרדיאטור סביר. גם של העבודה.
17/06/2016 | 15:03
42
לגבי הטיימינג, ייתכן שגם כן סביר. לא יודע כמה עולה המותחן ומה בדיוק מחליפים שם.
לצפיה ב-'קורולה 2003 לחצני איוורור ומיזוג לא עובדים'
קורולה 2003 לחצני איוורור ומיזוג לא עובדים
17/06/2016 | 09:17
5
84
יש תופעה מוכרת כנראה שחלק מהלחצנים איוורור או מיזוג אוויר A/C חזק/חלש יותר מפסיקים כמעט לתפקד עקב לחצנים תקולים שנמצאים על גבי כרטיס אלקטרוני.

לוח לחצים חדש עולה סביב 5000 שח במוסך מרכזי.הזוי.
לקחת ממשומש אפשרות עם סיכון ולא בדקתי מחיר
חשבתי על הלחמת לחצנים כלומר החלפת מספר לחצנים תקולים בלוח שמפקד על כל הבקרת אוויר ברכב.

לא יודע ולא ראיתי איך נראה לחצן על גבי הכרטיס והאם ניתן להחלפה

מישהו מכיר את תופעת הלחצנים התקולים
למישהו יש רעיון איך יוצאים בשלום מהנזק הזה?

לצפיה ב-'בדוק כמה עולה כרטיס כזה בחו"ל. לפעמים ההפרשים מזעזעים. '
בדוק כמה עולה כרטיס כזה בחו"ל. לפעמים ההפרשים מזעזעים.
17/06/2016 | 12:36
4
20
לצפיה ב-'ניסיתי הבעיה שלא יודע מה לרשום בחי'
ניסיתי הבעיה שלא יודע מה לרשום בחי
17/06/2016 | 17:09
3
54
כדי להגיע לכרטיס הזה
אין לי דגם כרטיס

יש לך רעיון?
לצפיה ב-'אם קיבלת הצעת מחיר מהחברה, אמור להיות שם מק"ט'
אם קיבלת הצעת מחיר מהחברה, אמור להיות שם מק"ט
17/06/2016 | 18:03
2
65
אבך עשה חיפוש על 2003 toyota corolla air conditioning repair
קופצים הרבה לינקים עם טיפים לאיתור ותיקון הבעיה. יכול להיות שתמצא שם פיתרון - ואם לא, בטוח יהיו שם שמות החלקים באנגלית...
לצפיה ב-'עדכון ושאלה בפירוק'
עדכון ושאלה בפירוק
17/07/2016 | 20:54
1
6
כל הבדיקות של הנושא הובילו אותי לקנות משומש
בדקתי והכי טוב וזול היה לקנות מ EBAY את כל המכלול של הלחצנים כולל הפלסטיקה בפחות מ 300 ש"ח

העניין היחידה לאחר שקבלתי את המכלול הוא שצריך להפריד את הפנל חזית משאר המכלול כדי לחבר את הפנל שלי שהוא מעט שונה.
המוכר אמר לי לפתוח 4 ברגים ולשלוף אותו אבל זה לא מספיק
הוצאתי עוד 2 מרכזיים ולא עוזר
לדעתי חייבים לפתוח עוד ברגים (מסומן בירוק) ולהגיע לחלקים הפנימיים ומשם אולי אמצא עו ברגים לשחרור הפנל
אין לי בעיה לפתוח אותם אבל יש לי חשש כי יותר מפעם אחת אמרו לי שיש שם הרבה קפיצים וזה באלגאן
אני לא יודע אם זה נכון ואם יש מה לחשוש.
מישהו יש רעיון או מכיר מישהו להתייעץ  בנושא לפני המשך שיחרור הברגים?
לצפיה ב-'כדאי לך לפתוח שרשור חדש, כי זה כבר לא קופץ, ואף אחד לא יראה'
כדאי לך לפתוח שרשור חדש, כי זה כבר לא קופץ, ואף אחד לא יראה
17/07/2016 | 21:11
3
אותו.
לצפיה ב-'שמן מנוע באזדה 3'
שמן מנוע באזדה 3
17/06/2016 | 07:54
3
69
יש לי מאזדה 3 מודל 2009 מילאתי במנוע שמן 10/40 סינטטי מלא ואחר כך גיליתי שצריך למלא במנוע שמו מנוע של 5w30 האם יכול להיגרם נזק למנוע והאם צריך להחליף את השמן בדחיפות?
לצפיה ב-'להערכתי לא יגרם נזק, ויש סיכוי שאם תבדוק בטבלת צמיגויות '
להערכתי לא יגרם נזק, ויש סיכוי שאם תבדוק בטבלת צמיגויות
17/06/2016 | 12:37
1
50
שמנים מתאימים תגלה שבקיץ הישראלי 10-40 מתאים, ואולי אפילו מומלץ.
לצפיה ב-''
18/06/2016 | 02:24
11
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע 10W40 הוא חצי סינטתי ולא סינטתי מלא'
עד כמה שאני יודע 10W40 הוא חצי סינטתי ולא סינטתי מלא
21/06/2016 | 20:38
9
סינטתי מלא הוא בד"כ 5W40 או 5W30 למכוניות רגילות ומגיע גם ל 0W60 לרכבים המכוונים לביצועים.
לצפיה ב-'בוקר טוב.שאלה בקשר לשמשה קדמית.יש לי סדק קטן,לא חודר לצד '
בוקר טוב.שאלה בקשר לשמשה קדמית.יש לי סדק קטן,לא חודר לצד
17/06/2016 | 06:54
7
122
הפנימי,כתוצאה מפגיעת חצץ.וגודל הסדק כ1 ס"מ מרובע.כאן כמה שאלות:
א.האם הסדק הזה צפוי להתרחב?
ב.האם יעבור טסט?
ג.לא בא לי להחליף שמשה,האם לדעתכם כדאי לתקן?יש הצעות ,ראיתי ברשת.ואם
כן,אצל מי?יש למישהו ניסיון?כמה זה אמור לעלות?האם הביטוח מכסה את התיקון?
בתודה

לצפיה ב-'סדק'
סדק
17/06/2016 | 08:32
3
92
א. כן
ב. אם ייראה- לא
ג. בוודאי.  בדוק בביטוח שלך. בד"כ, אם יש לך סוכן טוב, הוא עשה לך גם ביטוח שמשות ואז אתה מחליף אצלם. הליך מהיר ויעיל. אם אין לך, קצת יותר בעייתי ולא זול.
לצפיה ב-'תודה על תגובתך.ביטוח שמשות מכסה גם תיקון?'
תודה על תגובתך.ביטוח שמשות מכסה גם תיקון?
17/06/2016 | 09:16
1
62
ברשת יש חברות שמתקנות סדקים כאלה.אודה לך אם תתייחס לתיקון,לא להחלפה.
לצפיה ב-'לא מבצעים תיקון, רק החלפה.'
לא מבצעים תיקון, רק החלפה.
17/06/2016 | 13:13
25
לצפיה ב-'אפשר לתת דיעות הפוכות משלך?'
אפשר לתת דיעות הפוכות משלך?
17/06/2016 | 09:19
79
א. לא בהכרך. תעקוב ותיראה אם מתרחב. אם לא יתרחב אז הרווחת. ורוב הסיכויים לדעתי שלא יתרחב כי זה לא סדק אם זה לא עובר לצד הפנימי. זה סתם משהו שאפשר לקרא לו CRATER. אם יתרחב או ישתנה זה תלוי במימדיו וברכיב העומק. תעקוב
ב. אינני יודע. גם לא בטוח שישימו לב. אני מניח שהיות וזה לא סדק ושזה קטנטן אז כן יעבור גם אם ישימו לב.
ג. אתה צודק. הביטוחים לא משלמים על שימשה מקורית אלא על תחליפי. לתקן לא בהכרח כדאי בפרט אם זה לא יגדל. שלא יהיה מצב שהתיקון יקלקל את המוצר המקורי עם הפגם הקטנטן והזניח.
לצפיה ב-'יש לי הצעה'
יש לי הצעה
17/06/2016 | 09:55
2
102
תתקשר לטלפון 097601029 או 05237990111 .
ספר להם על הבעיה שלך.הם מומחים לתיקון  שמשות.
אחרי זה אם תרצה תעדכן וגם תגלה אם זה לא סוד על איזה רכב מדובר.
כי יש הבדל בין הרכבים.
לצפיה ב-'COMMON SENSE חשוב גם כאן. '
COMMON SENSE חשוב גם כאן.
18/06/2016 | 09:03
63
יש כמה תנאים חשובים בעסק:
1. אם הCRATER לא מתרחב ו/או לא הופך לסדק מלא, וגם אם אין לזה השפעה על איכות הראייה של הנהג/ נוסעים [למשל בצד או שלמשל קטן מדי...] אז לא כדאי לטפל בזה אלא רק לעקוב.
2. בפרט היות ואיכות השימשה החלופית לא תמיד זהה למקורית. רחוק מזה. לא בכוח העמידות לנזק פיזי ולא באופטיקה
3. כדי לקבל תשובה מדילר של שמשות שאין צורך להחליף אלא לעקוב בלבד, כל הפנייה היא קצת כמו שאלת קיטבג. תשובה ישרה תינתן רק במידה והוא איש ישר, אחרת בצע הכסף ידגדג לו...
לצפיה ב-'תודה.אעשה את זה.'
תודה.אעשה את זה.
18/06/2016 | 10:14
18
לצפיה ב-'יונדאי i30 cw'
יונדאי i30 cw
16/06/2016 | 20:53
2
68
שלום
האם למכונית זו מודל 2009 יש מערכת Esp כסטנדרט בכולן או רק משנת 2010 והלאה

זה שיקול בהחלטת הקניה
תודה
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודע'
לפי מה שאני יודע
17/06/2016 | 09:28
37
בשנתון הזה הרכב הגיע עם בקרת יציבות.
לצפיה ב-'אם יש אז יש גם כפתור ניתוק עם התראה שנדלקת בפנל לומר לך '
אם יש אז יש גם כפתור ניתוק עם התראה שנדלקת בפנל לומר לך
17/06/2016 | 09:54
31
הישמר לך פוחז
לצפיה ב-'טויוטה יאריס מול סיטרואן C3'
טויוטה יאריס מול סיטרואן C3
16/06/2016 | 05:13
3
85
היי חבר'ה אני צריך יעוץ לגבי מה עדיף.
אלו הדרישות:
- אוטומט
- מנוע שיחזיק את העליות של ירושלים 3-4 פעמים בשבוע למשך 4-5 שנים (מגיע מראשון לציון)
- חסכוני בדלק ובאחזקה.

ההתלבטות שלי היא בין 2 דגמים:
1) טויוטה יאריס 2013 (דגם סטייל), גיר אוטומט רציף, 80000 ק"מ, 1330 סמ"ק, 99 כ"ס. עלות של 56000 ש"ח בערך
2)סיטרואן C3 (דגם קומפורט PK) . שנת 2012 , 50000 ק"מ, 1600 סמ"ק, 120 כ"ס. עלות של 42000 ש"ח בערך.

ההתלבטות היא האם ללכת על האמינות של טויוטה למרות שהסמ"ק הנמוך או ללכת על חוזק של הסיטרואן עם ידיעה שמדובר בגיר צרפתי ועלויות תיקון גבוהות? - תזכרו שמדובר על 3-4 פעמים בשבוע נסיעות לירושלים מראשון לציון.. רכב חזק וחסכוני יהיה מומלץ :)
אשמח לשמוע את הדעות שלכם, תודה.

לצפיה ב-'היאריס תהיה חסכונית יותר. אבל לדעתי אפשר למצוא '
היאריס תהיה חסכונית יותר. אבל לדעתי אפשר למצוא
17/06/2016 | 12:39
2
59
את הסיטרואן בזול יותר. לא מזמן ידידה קנתה אחת כזו חדשה ב-76K (עסקת 0 ק"מ אצל היבואן).
אבל נראה לי שהייתי הולך דווקא על סוזוקי סוויפט עם מנוע 1.2 ל'. יעלה את הקסטל בלי בעיה, חסכוני לפחות כמו היאריס, ונעים יותר בבין עירוני.
לצפיה ב-'תודה על התגובה אבל'
תודה על התגובה אבל
17/06/2016 | 13:16
1
52
זה כבר לא רלוונטי.
קניתי אתמול ניסאן נוט 2013.. (שמעתי בעצת מבוגרים ממני ובחרתי משהו עם אמינות גבוהה ותיקונים סבירים).
לא האוטו הכי צעיר ויפה שיש, אבל יתן את המענה.
שוב תודה :)

לצפיה ב-'סתם מסקרנות - איך השווית עלויות טיפולים ותיקונים בין הנוט '
סתם מסקרנות - איך השווית עלויות טיפולים ותיקונים בין הנוט
17/06/2016 | 15:26
53
לשתי המכוניות האחרות שהזכרת?
לצפיה ב-'מישהו יודע'
מישהו יודע
15/06/2016 | 21:03
3
97
מה מסמנת הנורה הימנית שמוארת באדום?
לצפיה ב-'הגיע הזמן להחליף רפידות בלמים'
הגיע הזמן להחליף רפידות בלמים
15/06/2016 | 22:59
2
21
לצפיה ב-'או חוסר נוזל בלמים'
או חוסר נוזל בלמים
15/06/2016 | 23:35
1
18
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
16/06/2016 | 10:33
13
לצפיה ב-'הסרת "דבק" מפח הרכב'
הסרת "דבק" מפח הרכב
15/06/2016 | 14:09
3
87
שלום לכם,

ניסיתי לבצע הדבקה קטנה על פח הרכב אך לצערי זה לא הצליח ועכשיו אני צריך להסיר "פס" של דבר (כמו סלוטייפ) שמרוח על הפח,

ניסיתי מין חמים עם סבון (מתוך כוס) לא הצליח והלך מאוד קשה אך עדיין מחוספס,
חשבתי על WD40 (טרם ניסיתי)

הרכב בצבע כסף (סוברו)
אודה לכל רעיון או הצעה

לצפיה ב-'יש מוצר'
יש מוצר
15/06/2016 | 18:50
2
63
שנקרא lebel-off 50  אני פשוט לא זוכר איפה קניתי את זה.
לצפיה ב-'מה שעזר לי בינתיים זה WD40 בכמות נדיבה במיוחד'
מה שעזר לי בינתיים זה WD40 בכמות נדיבה במיוחד
15/06/2016 | 22:05
1
22
לצפיה ב-'זה עוזר קצת'
זה עוזר קצת
15/06/2016 | 22:59
52
אבל מסריח הרבה. אפשר לחמם גם עם פן של האישה.
לצפיה ב-'ג'אנטים, קטרים ובטיחות נסיעה'
ג'אנטים, קטרים ובטיחות נסיעה
15/06/2016 | 16:23
3
70
כיצד משפיע קוטר הג'אנט על בטיחות\ איכות הנהיגה?
הזמנתי רכב אספנות שצריך להגיע והוא כעת עם ג'אנט 17". 
המידת צמיג: 245/45/17

המידה הסטנדרטית של הרכב במקור היא P 225/70R/15 

שוקל להחזיר את הרכב למידה המקורית (בטסט שאחרי השחרור מהמכס).
גם משיקולי יופי (חושב שהמקורי יותר יפה) וגם משיקולי עלות, הצמיגים במידה המקורית הרבה יותר זולים. (הבדלים של כמעט פי 2).
בסופו של דבר, מה שמשפיע זו הבטיחות ואיכות הנסיעה, מה ההשפעות על הרכב מהבחינות האלה בשינוי גודל צמיגים וג'אנטים?

לצפיה ב-'העניין הוא לא קוטר הג'נטים אלא חתך הצמיגים - 45 לעומת 70'
העניין הוא לא קוטר הג'נטים אלא חתך הצמיגים - 45 לעומת 70
15/06/2016 | 16:33
2
54
הצמיגים החדשים שלך יותר טובים מבחינת ההתנהגות ואחיזת הכביש, ויותר גרועים מבחינת הנוחות והמחיר. תעשה את השיקול שלך. אני מבין שזה רכב בן יותר מ-30. האם זה רכב ספורטיבי או שאתה מתכוון לנהוג עליו בצורה ספורטיבית?
לצפיה ב-'רכב ספורטיבי כן'
רכב ספורטיבי כן
15/06/2016 | 16:39
48
לנהוג בצורה ספורטיבית? לא יותר מדי. בעיקר לשייט איתו.
לצפיה ב-'אבל מעבר לרמה מסויימת, עודף אחיזת כביש יכול להיות מסוכן'
אבל מעבר לרמה מסויימת, עודף אחיזת כביש יכול להיות מסוכן
15/06/2016 | 23:44
41
למשל הסמוראי, שבארה"ב היו מחליפים לו לצמיגים רחבים יותר - ופתאום במקום לקבל תת-היגוי בסיבובים אנשים התחילו להתהפך...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי
פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה