לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'הקטנת\ הגדלת ממיר מומנט'
הקטנת\ הגדלת ממיר מומנט
07/08/2016 | 21:56
6
67
מה המשמעות של הקטנת\ הגדלת ממיר מומנט וכיצד זה בא לידיי ביטוי בנהיגה ביום יום?

כמו כן, איך אני מזהה והממיר מומנט סיים את חייו\ על סף סיום? האם יש סימנים מעידים?
לצפיה ב-'לא ברור למה אתה מתכוון. בדרך כלל אתה לא יכול'
לא ברור למה אתה מתכוון. בדרך כלל אתה לא יכול
07/08/2016 | 22:55
5
57
לשנות את ממיר המומנט. הוא חלק מהתכנון של הגיר והמנוע.
אם אתה מתכוון לשלב התכנון, אז ממיר קטן מדי לא יעביר את ההספק שהוא אמור להעביר, ו/או השמן יתחמם יותר מדי, וממיר גדול מדי יקשה על המנוע ויאיט את התגובות שלו.
בדרך כלל ממירי מומנט חיים הרבה. אבל ממיר בסוף חייו כנראה יחליק, כלומר לא יעביר את כל המומנט.
יש בדיקה שנקראת stall test. אתה מפעיל את המנוע, בהילוך, כשהבלמים מופעלים, בפול גז. הטורים צריכים לעלות עד לנקודה מסוימת (זה נתון שהיצרן אמור לספק). אם הטורים עולים יותר מדי, כנראה שיש בעיה עם הממיר (אבל יכול גם להיות עם הגיר). אם הם לא עולים מספיק, הבעיה היא בדרך כלל במנוע.
לצפיה ב-'ואם מדובר על רכב שעבר שדרוג?'
ואם מדובר על רכב שעבר שדרוג?
08/08/2016 | 23:16
4
35
רכב שעבר החלפת ממיר מומנט. אני יודע שההגדרה שלו הממיר מומנט היא small אבל לא ידוע לי הדגם המדוייק.ו"Small" זה יחסי.
לפי מה שהבנתי מקריאה באינטרנט, ממיר אידאלי הוא בעצם זה ש"יזיז" את הרכב בהאצה מהמקום בתחילת הפיק של הכ"ס שלו, נכון?
ממיר קטן מדיי לא ינצל את כל הכוח של הרכב וממיר גדול מדיי יהיה "כבד" ויכביד על ההאצה. ככה שבעצם צריך למצוא את האיזון הנכון בין הכ"ס\ טורים ל"נעילת" הממיר בין הגיר למנוע.

כיצד מתבטא "ממיר מחליק" בתחושת הנהיגה?

כן, קראתי שיש 2 בדיקות שאפשר לבצע כדי לקבל הערכה איזה ממיר מותקן ברכב. אחת מהן היא Foot brake stall test שהיא המדוייקת פחות אבל נראית לי הרבה יותר פשוטה לביצוע ואומדן מאשר הבדיקה השניה.
לצפיה ב-'עדיין לא ברור למה אתה מתכוון.'
עדיין לא ברור למה אתה מתכוון.
09/08/2016 | 09:41
3
30
אתה רוצה לשפר את הרכב שלך כדי להשתתף במרוצים?
מהירות ה-stall הרצויה היא בדרך כלל סיבובי המנוע בהם מתקבל המומנט המקסימלי, או קצת יותר נמוך. כמובן שזה תלוי במנוע, וצריך גם להתאים למשקל הרכב ולשימוש המיועד. לאותו ממיר עם מנוע חזק יותר, תהיה מהירות stall גבוהה יותר. יש גם חשיבות לסיבובי המנוע בהם מתקבל המומנט המקסימלי.
המשמעות במציאות היא הסל"ד שהמנוע יכול להגיע אליו בתחילת האצה בעוצמה מלאה.
אם תתקין ברכב שלך ממיר בעל מהירות stall גבוהה יותר, בהנחה שבחרת נכון, תקבל יותר ביצועים ספורטיביים, אבל פחות נוחות בנהיגה רגילה (יותר החלקה, פחות האצה בסל"ד נמוך).
לגבי הבדיקה, הבדיקה המקובלת היא כמו שכתבת, Foot brake stall test. היא פחות מדויקת כי אם המנוע בסל"ד הזה יתגבר על הבלמים ויתחיל להזיז את הרכב, לא תקבל מדידה נכונה. הבדיקה הנכונה היא עם ציוד מיוחד שממילא אין לך.
לצפיה ב-'אל תטעה'
אל תטעה
10/08/2016 | 19:32
2
22
ציוד יש. יש לקרוב משפחה מוסך מלא. אלו יותר שאלות מסקרנות מאשר הרצון עכשיו לפתוח את הגיר ולראות מה הורכב. או להשתמש בכלל בשיטות מורכבות יותר.

לא, אני לא רוצה לשפר את הרכב. ממש לא. פשוט הבנתי מהבעלים הקודמים שהוא עשה זאת ברכב. סתם תהיתי לפשר משמעות החלק שהוחלף ומשמעותו ועד כמה ארגיש זאת. מעולם לא שמעתי על החלפת ממיר מומנט. הדבר היחיד שאני יודע על הממיר מומנט זה שהוא עונה להגדרה של "small"
והוחלף גם ה Camshaft שלפי הבעלים הקודמים עונה להגדרה Mild אלה הפרטים היחידים שיש לי ומנסה להבין את משמעותם.

עם זאת עם חפירה לא קטנה באינטרנט בגוגל ויו טיוב, הבנתי כבר משמעות של המשחק עם ממיר המומנט וה Camshaft.
הבנתי שהשינויים הם קטנים ולא אמורים להשפיע יותר מדיי. בטח ובטח לא בא לי לפגוע בהאצה בנמוכים.

לצפיה ב-'אני מבין שזה רכב אמריקאי'
אני מבין שזה רכב אמריקאי
10/08/2016 | 22:04
1
29
כי בעיקר למנועים אמריקאיים יש מבחר של ממירי מומנט וכדומה.
האירופאים, כשהם רוצים רכב ספורטיבי, הם קונים ידני.
לצפיה ב-'הבנת נכון :)'
הבנת נכון :)
15/08/2016 | 16:14
4
שהאירופאים יהנו :)
לצפיה ב-'שמן ליקווי מולי'
שמן ליקווי מולי
07/08/2016 | 17:55
38
109
אהלן, אני מחליף שמן לבד ברכב שלי (פאביה 2002) כל 5000 ק"מ, לאחרונה ראיתי שצצו מלא שמנים חדשים בצמיגות של 5W30
אני משתמש בליקווי מולי 10W40 סינטטי.
כמובן שקיים כזה גם 5W30. השאלה שלי היא מה עדיף
לצפיה ב-'להחליף שמן סינטטי כל 5000 ק"מ? בשביל מה?!'
להחליף שמן סינטטי כל 5000 ק"מ? בשביל מה?!
07/08/2016 | 18:30
24
70
הרי כל הקטע של שמן סינטטי, או לפחות חלק גדול מהקטע, הוא העמידות שמן סינטטי לחמצון, מה שנותן לו אורך חיים גדול יותר. למעשה אתה זורק שמן שעדיין לא עבר שלי מהחיים המיועדים לו.
מעבר לעניין שפיכת הכסף לשווא, תרתי משמע, הרי שיש כאן גם עניין אקולוגי. בקיצור - חבל...
לצפיה ב-'אניגו, אם זאת המלצת היצרן אתה עדיין תלך עם הקטע הסביבתי?'
אניגו, אם זאת המלצת היצרן אתה עדיין תלך עם הקטע הסביבתי?
07/08/2016 | 18:48
18
76
אצלי ב service manual כתוב שיש להחליף את השמן (הסינטטי מין הסתם) אחת לשנה או כל 15K ק"מ ,אבל במקרה של נסיעות עירוניות קצרות יש לקצר את הזמן /ק"מ בחצי.
האם כדאי לוותר על המלצות היצרן?
לגבי הפאביה שלו אני לא יודעת אבל שווה בדיקה.
לצפיה ב-'אני לא זוכר אפילו רכב אחד שנדרש להחליף שמן סינטטי כל 5000'
אני לא זוכר אפילו רכב אחד שנדרש להחליף שמן סינטטי כל 5000
07/08/2016 | 19:10
17
75
ק"מ, ולא נראה לי שהפאביה חריגה. אם זה מה שהיצרן ממליץ, זה משהו אחר - אבל אחת הסיבות שמרווח הטיפולים גדל משמעותית הוא השיפור באיכות השמן.
לצפיה ב-'ולטובת החוכמולוגים - פרארי זה לא רכב, זה צעצוע (לאנשים נורא '
ולטובת החוכמולוגים - פרארי זה לא רכב, זה צעצוע (לאנשים נורא
07/08/2016 | 20:20
67
עשירים).
לצפיה ב-'בהתחלה חשבתי שזה אידיט כתב את מה שרשמת.'
בהתחלה חשבתי שזה אידיט כתב את מה שרשמת.
10/08/2016 | 06:45
15
45
היא מספרת לך על קיצור האינטרוול בתנאים ספציפים ב1/2 והיא צודקת כי בכל רכב ממליצים לקצר האינטרוולים בתנאים ספציפיים שהם תנאים קשים

היא מתייחסת ל15/2=7.5K ואתה מדבר על 5K. הפער ביניהם כבר פחות משמעותי ביחס ל15K

בכל מקרה לנהגת הבמוו שאינה נוהגת הרבה מידי שנה. פחות מ15 וכנראה גם הרבה פחות מ10. אם נוהגת 7.5 זה כבר יוצא ה1/2 מה15.ממילא החלפת השמן היא מידי שנה. הרי לא הגיוני שמי שנוהג בעיקר בעיר ת"א [גם בעידן העבודות על הרכבת] כבר קיצצת מ15 ל7.5 [נניח] וזה מידי שנה. אם תקצצי בגלל התוספת הזאת ב1/2 אז יהיה מידי 1/2 שנה ומידי כ3K ק"מ. זה לגמרי מוגזם
איפה חן שיאיר עינינו באיזה מצב של נהיגה קונבנציונלית השילוב 3K ו1/2 שנה הוא מומלץ? בהנחה שלא לוקחים הרכב "למסלולי משחקים" אגרסיביים מבוקר ועד ערב, אלא נוהגים בכביש הציבורי אז גם אם הנהיגה אגרסיבית במעט וגם אם התנאים הקשים, זה נשמע מוגזם.
לצפיה ב-'ובב.מ.וו שלה נדרש שמן סינטטי? '
ובב.מ.וו שלה נדרש שמן סינטטי?
10/08/2016 | 08:19
14
34
ו-7.5K בתנאים הכי קשים (נסיעות עירוניות קצרות) זה עדיין פי אחד וחצי מ-5K.
לצפיה ב-'מה קשה בנסיעות עירוניות כשהמנוע בקושי מגיע ל 2500 סל"ד?'
מה קשה בנסיעות עירוניות כשהמנוע בקושי מגיע ל 2500 סל"ד?
10/08/2016 | 08:55
13
25
ואחוזים לא מבוטלים של סרק
לעומת עקיפות בין עירוניות ב 4000- 5000 סל"ד
ונסיעה רצופה ב 3000 סל" ד
לצפיה ב-'אתה באמת שואל או עושה את עצמך?'
אתה באמת שואל או עושה את עצמך?
10/08/2016 | 09:10
12
28
כמנוע לא מגיע לטמפ' עבודה הוא מפייח יותר אבל זו הבעיה היותר קטנה.

את השמן לא מעניין כמה קילומטרים נסעת אלא כמה המנוע עבד. עכשיו כמה קילומטרים אתה עושה בשעת מנוע בעיר וכמה בבין עירוני?
לצפיה ב-'אני כחרט לשעבר 1200 סל"ד זו מהירות גבוהה עבורי '
אני כחרט לשעבר 1200 סל"ד זו מהירות גבוהה עבורי
10/08/2016 | 09:31
11
32
כמכונאי ימי בכלל המקסימום זה 120 סל"ד
אז 4000 סל"ד , זה כבר פנטסטי 
זה רק אני שרק לעתים נדירות עובר את ה 3000 סל"ד 
אחרים מרביצים חופשי מעל 
לי נראה שהמנוע עובד יותר קשה בסל"ד גבוה 
לצפיה ב-'וכאלוהים, אני רגיל לסיבוב אחד ליום... מה הקשר?!'
וכאלוהים, אני רגיל לסיבוב אחד ליום... מה הקשר?!
10/08/2016 | 09:33
5
25
יש באולימפיאדה עכשיו גם ענף של אמירות לא קשורות לכלום, שאתה מנסה להשיג בו מדליה?
לצפיה ב-'אני לא צופה באולימפיאדה , לא מעניין. '
אני לא צופה באולימפיאדה , לא מעניין.
10/08/2016 | 09:45
4
27
אם כבר להסתכל על מישהו או משהוא שעובד 
אני מעדיף לראות ציוד מכני הנדסי כבד .
או סתם לעמוד על הגשר ולראות את הנוף . 
לכל אחד יש את נקודת המבט שלו .
לצפיה ב-'אז אתה חייב להיזהר יותר שלא יפלו עליך דברים כשאתה צופה'
אז אתה חייב להיזהר יותר שלא יפלו עליך דברים כשאתה צופה
10/08/2016 | 09:51
3
25
בצמ"ה עובד. כי בסוף יוצאות לך אמירות שלא קשורות לכלום.
לצפיה ב-'הפעם באופן מפתיע אתה צודק '
הפעם באופן מפתיע אתה צודק
10/08/2016 | 10:08
2
28
פעם העברתי צינור גדול 20 טון ,בעמידה,צינור בגובה 12 מטר עם מנוף 
בסיום התרתי את השרשראות מהצינור ולא קשרתי את הקצוות 
חשבתי שהמנופאי יפנה לצד הרחוק ממני אבל הוא פנה לצד שלי 
פתאום המנופאי צעק לא הבנתי מה הוא אומר , אבל הרגשתי כאילו משהוא נכנס לי לראש ולגוף מהשמיים ובלי להבין כלום רצתי קדימה . 
השרשראות נפלו מאחרי . 
לצפיה ב-'אני חושב שבכל זאת חלק מהשרשרת פגע בך. מצטרף לתאונה ההיא'
אני חושב שבכל זאת חלק מהשרשרת פגע בך. מצטרף לתאונה ההיא
10/08/2016 | 12:06
1
23
שסיפרת עליה כדי לתת הסבר להתנהגות הכללית שלך, ולשטויות שאתה אומר בפרט.
לצפיה ב-'אתה חושב זה אוקסימורון . אבל ברצינות, אני לא מאמין בכלום'
אתה חושב זה אוקסימורון . אבל ברצינות, אני לא מאמין בכלום
10/08/2016 | 14:42
19
אבל אין דרך להסביר את הדבר ,
שהרגשתי מעין קרן שחודרת לי לראש מתפצלת לצידי הגוף ונעלמת 
שרשרות ההרמה שעל המנוף היו הרבה מעלי וטיפה מאחרי . 
לא יכולתי לראות אותן ולא הבנתי למה המנופאי צועק , הוא גם היה רחוק 
זה מנוף גדול
עקב ההרגשה הזו בלבד רצתי קדימה , בדרך כלל אני לא אוהב לרוץ . 
לצפיה ב-'ומנוע סילון במטוס עוב ב10-30K סל"ד'
ומנוע סילון במטוס עוב ב10-30K סל"ד
10/08/2016 | 14:27
4
26
וזה מצב רגיל, אפילו לא מתקרב למגבלות.

אבל מה הקשר של זה לבין החלפת שמן תכופה?(ובמנוע סילון מחליפים לפי כמות שעות! עבודה ולא כמה ק"מ המטוס טס).
לצפיה ב-'כבר נאמר שמספיק כל 15000. מי שרוצה קודם שיחליף '
כבר נאמר שמספיק כל 15000. מי שרוצה קודם שיחליף
10/08/2016 | 15:14
3
21
זה כמו כמו מי שמספיק לו פיאסטה והוא נוסע בלנד קרוזר . 
זכותו. 
אמר לי מישהו שעובד בשיפוץ רכבים שצריך להחליף מוקדם יותר 
לא נראה לי חיוני . 
לצפיה ב-'זה לא מה שאמרת. אמרת שגם אם יחליף כל 20,000 לא יקרה כלום.'
זה לא מה שאמרת. אמרת שגם אם יחליף כל 20,000 לא יקרה כלום.
10/08/2016 | 15:23
2
11
לצפיה ב-'כן , גם זה נכון . נדמה לי שבמאזדה mvp _אם אני זוכר נכון '
כן , גם זה נכון . נדמה לי שבמאזדה mvp _אם אני זוכר נכון
10/08/2016 | 15:28
1
17
היה מיכל נוסף של שמן שהיה מוסיף שמן למנוע באם היה חסר . 
והיה צריך להחליף שמן לעיתים רחוקות יותר 
או שזה היה טויוטה ? 
לצפיה ב-'מה הקשר? ויש מכוניות שבהן נדרש כל 30,000 ק"מ'
מה הקשר? ויש מכוניות שבהן נדרש כל 30,000 ק"מ
10/08/2016 | 15:52
16
אבל זה לא מה שהגדיר היצרן.
לצפיה ב-'שמירה על המנוע?'
שמירה על המנוע?
07/08/2016 | 19:45
1
69
יש סרטון ביוטיוב שמראה BMW M3  או M5 לא זוכר בדיוק, שהבעלים מחליף שמן כל 3K!.
מצד שני הוא גם נוסע מהר בכל התנאים(לפי דבריו לא יורד מתחת ל120KPH בשום צורה).

לאחר מעל 120-130K( לא זוכר בדיוק) החליט לעשות OH למנוע, בפירוק המנוע נמצא במצב "כמו חדש" שאפילו המכונאים אמרו שם לא יפרקו את המנוע עד הסוף אלא יבצעו החלפה של חלקים שכבר פורקו שכן אין שום הצדקה לביצוע OH למנוע במצב כזה.

יצרן הרכב לא יתן המצלה שתגרום לרכב לשרוד יותר מידי זמן, כי אחרת לא תקנה רכב חדש יותר, הוא מחשב את ההמלצות שלו ככה שהרכב ישרוד בצורה טובה X ק"מ/שנים ולא יותר מזה.
לצפיה ב-'יש שלב שבו הרווח הוא מזערי עד לא קיים'
יש שלב שבו הרווח הוא מזערי עד לא קיים
07/08/2016 | 20:19
54
מנוע מודרני שורד בקלות, בשימוש שפוי, יותר מאורך החיים הצפוי של הרכב. מכיר כמה וכמה מכוניות (בנזין) שעברו יותר מ-300,000 ק"מ על המנוע המקורי, למרות שלא לוקקו באיזו צורה מיוחדת. טיפולים סדירים, פחות או יותר, במוסך ותו לא. הבעלים שלהם היו מסוג האנשים שכששאלת אותם "איזה שמן שמו לך במוסך" לא היה להם מושג על מה אתה מדבר.
בעצם, מכיר כמה רכבי ליסינג שעברו 300,000 ק"מ על מנוע מקורי - עם טיפול של ליסינג...
אז מה בדיוק תרוויח מהחלפת שמן בתדירות כפולה מהמומלץ, אם לא משולשת? שהמנוע ישרוד 550,000 ק"מ במקום 500,000? הרי רוב המכוניות נגרטות/נהרסות בתאונה/מושבתות מסיבה כלשהי/המנוע הולך בגלל התחממות הרבה הרבה לפני זה.
אבל תחשוב על זה שעשית 100 החלפות שמן מיותרות, אם לא 200. כל אחת בעלות של 80 ש"ח לפחות (נגיד שמצאת חנות שמוכרת שמן ממש בזול, ואתה מקבל מסננים בחינם). יצא שהוצאת 8000 שקלים על שמן מעבר להמלצות היצרן במהלך אותם חצי מליון ק"מ - וזה עוד בחישוב המקל. בחישוב המחמיר הוצאת 24,000 שקלים אקסטרה. מספיק כדי להחליף מנוע ועוד להישאר עם עודף בחישוב המקל - ואת האוטו כולו בחישוב המחמיר.
כך שגם אם זה מאריך במשהו את חיי המנוע - ואני ממש לא בטוח בזה - הרי שזה יוצא לא משתלם.
לצפיה ב-'תדירות'
תדירות
09/08/2016 | 23:48
2
28
הרכב נוסע 10K בשנה, אני מחזיק אותו כדי להגיע לארוחות שישי ולחזור הביתה לצפון מדי פעם (סטודנט)
כשגרתי בקנדה ההמצלה הייתה שמן 5W30 כל 5000 ק"מ ( זה היה בדודג ניאון), לאחר מכן כשקניתי ג'טה חדשה ההמלצה הייתה החלפת שמן כל 15K.
מאחר והרכב עומד המון בשמש, והעובדה שהמנוע הזה יחסית מיושן ובכל מקרה כדי להגיע לקצב של כביש 6 אני צריך רגל עד הפח, הגיוני לי להחליף כל 5000 ק"מ. מה גם שאני מבצע את הטיפול לבד וכך אני מרוויח שמן ופילטר איכותי במחיר שבמילא הייתי משלם במוסך על חלפים נחותים.
עיקר הנושא הוא שהחלפת השמן מתבצעת פעם בחצי שנה, ולדעתי זה זמן סביר לרכב שעומד בחוץ בתנאים של אפריקה שיש לנו פה....
השאלה שלי נשארת בעינה, מה בנוגע לצמיגות? ספר רכב אין לי, וההמלצות באינטרנט נוגעות למדינות קרות יחסית. לכן שוב אני אשאל איזה צמיגות מומלצת לתנאי האקלים בישראל במנועים מיושנים כאלה (8 שסתום)
לצפיה ב-'בארה"ב באופן מסורתי החלפות השמן הן תכופות בהרבה מאשר בשאר '
בארה"ב באופן מסורתי החלפות השמן הן תכופות בהרבה מאשר בשאר
10/08/2016 | 08:23
31
העולם. ההסבר ההגיוני היחיד שמצאתי לזה הוא שפשוט ככה הם רגילים עוד מהתקופה שכל המכוניות האמריקאיות היו משתמשות בשמן חד-צמיגי פשוט. יצא לי כבר לראות את אותו אוטו בדיוק, עם אותו מנוע, שבכל העולם מחליף שמן פעם ב-15K, ובארה"ב כל 5000 מייל.
לגבי האוטו שלך - לעמידה בשמש אין שום משמעות. גם ביום סופר-חם, כשהאוטו חונה בשמש, השמן לא מתקרב אפילו לטמ' העבודה שלו במנוע, וכמובן שאין שום שחיקה מכאנית או איסוף לכלוך.
בקיצור - תעשה מה שבא לך - אבל אתה זוכר כסף לפח. אולי פחות כסף מאשר אם היית עושה את זה במוסך, אבל עדיין זורק כסף לפח. וגם מייצר פסולת מיותרת.  
לצפיה ב-'היבואן ממליץ'
היבואן ממליץ
10/08/2016 | 11:29
21
על סינטתי5X30. במוסכים שלהם השמן הוא קסטרול.
לצפיה ב-'לא בטח שמה שאתה קונה זה סינטטי.'
לא בטח שמה שאתה קונה זה סינטטי.
07/08/2016 | 18:42
53
ליקווי מולי מייצרים גם synhtetic וגם מה שנקרא synthese technology שזה חצי סינטטי.כל הפרטים תמצא באתר שלהם....
בדוק מה כתוב על המיכל שלך.
עדיף מה שממליצים בספר הרכב.
לצפיה ב-'תבדוק מה ממליץ היצרן, אל תחליף צמיגיות על דעת עצמך.'
תבדוק מה ממליץ היצרן, אל תחליף צמיגיות על דעת עצמך.
07/08/2016 | 19:39
1
45
תבדוק מה כתוב בספר הרכב ולפי זה תמלא את השמן המתאים.
לצפיה ב-''
10/08/2016 | 07:06
7
השם ליקווי מולי לא מפצה על חוסר התאמה לדרישות היצרן.
היצרן לא מגדיר סינטטי או לא. בוודאי לא ברכב 2002
לצפיה ב-'גם אם תחליף כל 20000 לא יקרה כלום. גם אם תרצה להרוס את המנוע'
גם אם תחליף כל 20000 לא יקרה כלום. גם אם תרצה להרוס את המנוע
07/08/2016 | 21:44
9
54
על ידי הכנסת נוזלים אחרים למנוע , לא תצליח .סוכר בטנק דלק זו אגדה . 
אני החלפתי כל 15000 , במשך 400000 . סינטטי\ חצי סינטטי מה שבא ליד . 
שום בעיה לא היתה עם המנוע שהיה מאותו בעל הבית כמו שלך . 
אתמול במקרה נסעתי בסקודה פאביה , מונית . די חדשה . 
לא התלהבתי מהנסיעה אפילו לעומת האוקטביה . 

לצפיה ב-'וזה שהמנוע "מאותו בעל בית" אומר מה בדיוק? כי לאותו "בעל בית"'
וזה שהמנוע "מאותו בעל בית" אומר מה בדיוק? כי לאותו "בעל בית"
07/08/2016 | 23:21
8
50
היו גם לא מעט מנועים שמתו בגיל מאוד צעיר (אם כי גם הם מתו בלי קשר לרמת הטיפול).
לצפיה ב-'אני מודע לכך שאוהבים לחבוט ביצרן הזה בישראל '
אני מודע לכך שאוהבים לחבוט ביצרן הזה בישראל
08/08/2016 | 09:42
7
55
ואפילו בצדק מצד מי שנפגע , אבל הם עושים יותר מידי רעש
זה לא " לא מעט ". אלא רק " מעט". 

אלרגיה להבנת הנקרא , אותו בעל הבית זה אומר שגם הוא יכול להחליף 
שמן כל 15000 ללא שום חשש . 

לי עצמי לא היו כל טענות כלפי היצרן , רק שצריך לבטל את החלפת רצועת הטיימינג. 
לצפיה ב-'זה שזה אותו בעל בית ממש לא אומר שאפשר לגזור ממנוע אחד (ועוד '
זה שזה אותו בעל בית ממש לא אומר שאפשר לגזור ממנוע אחד (ועוד
08/08/2016 | 22:15
6
35
דיזל) למנוע אחר לחלוטין (שהוא בכלל בנזין, כנראה). לא מרווחי טיפול שמן ולא אמינות כללית. זו כבר לא בעיה בהבנת הנקרא, זו בעיה בהבנת המכאניקה ובלוגיקה בכלל. אבל זה לא ממש חדש במקרה שלך.
לצפיה ב-'לא רק מנוע דיזל. גם בנזין 1600 פולו סדן '
לא רק מנוע דיזל. גם בנזין 1600 פולו סדן
08/08/2016 | 22:51
5
34
גם גולף 1987 גם טיגואן של אחי . 
בהחלט אפשר טיפול כל 15000, גם לפי היצרן . מחוץ לאחריות אפשר גם 
טיפול יותר רחוק מבחינת השמן . למי שזה לוחץ בכיס . 
לחבר שלי הייתה סובארו ג'סטי שלא טיפל בה 5 שנים וכנראה שגם לא יותר מאוחר , לא שאלתי .
סתם לא קשור , במנועי דיזל גדולים לא מעיזים לחשוב על החלפת שמן.
 4 טון שמן , מנקים אותו עם צנטריפוגה , גם אז כאשר מנקים אותה פעם ביום 
יש חצי קילו של פיח בלבד 

לצפיה ב-'אתה נתת דוגמא של מנוע ספציפי - וכולנו כבר יודעים איזה אוטו '
אתה נתת דוגמא של מנוע ספציפי - וכולנו כבר יודעים איזה אוטו
08/08/2016 | 23:00
4
34
היה לך במשך 400,000 ק"מ - כדוגמא שאפשר להסיק ממנה לגבי המנוע ברכב של השואל כי הוא "של אותו בעל בית". זו אמירה, כמו רוב האמירות שלך, מטופשת וחסרת בסיס, שמעידה בעיקר על חוסר הבנה מוחלט בהבדלים שיכולים להיות בין מנועים שונים, גם של אותו יצרן. כך שיצא ששוב נתת עצה על סמך ידע חסר ו/או לא רלבנטי, שעלולה להזיק למי שיקבל אותה.  
וזה עוד לפני שנגענו באמירה על "הכנסת נוזלים אחרים". אתה מוזמן לשפוך בנזין או מים לתוך פתח מילוי השמן של הטיגואן של אחיך (או כל VAG אחרת שאתה יכול לשים עליה יד). דווח לנו מה מצב המנוע אחרי, נגיד, אלף קילומטרים.
לצפיה ב-'אם אני רוצה להתנקם במישהוא ואשים לו חצי ליטר מים או חצי ליטר'
אם אני רוצה להתנקם במישהוא ואשים לו חצי ליטר מים או חצי ליטר
10/08/2016 | 09:05
3
26
בנזין במנוע , מה יקרה ? 
תראה לי מנוע אחד של vw  שלא מחליפים לו כל 15000
לצפיה ב-'אתה אמרת שלא יקרה כלום, נכון? אז שים חצי ליטר בנזין בשמן של '
אתה אמרת שלא יקרה כלום, נכון? אז שים חצי ליטר בנזין בשמן של
10/08/2016 | 09:31
2
23
הטיגואן של אחיך, ותוכיח את הטענה שלך. מה שנקרא באמריקאית - שים את הכסף איפה שהפה שלך.
לצפיה ב-'כבר עשו את זה עבורי , אני עובד בעצמי רק כשמתחשק לי '
כבר עשו את זה עבורי , אני עובד בעצמי רק כשמתחשק לי
10/08/2016 | 09:54
1
25
ומשעמם לי . 
מכסחי המיתוסים אדם וג'יימי שמו דברים יותר גרועים במנוע  v8 
סוכר ומה לא ולא הצליחו להשמיד אותו רק אולי עם חומצה אם אני זוכר נכון . 

לצפיה ב-'בולשיט. ראיתי מספיק מנועים שמיסבי הקרנק שלהם '
בולשיט. ראיתי מספיק מנועים שמיסבי הקרנק שלהם
10/08/2016 | 12:04
27
הושמדו בגלל מים בשמן. יצא לי אפילו לעשות אובראול לאחד כזה. סימני ההתחממות בגלל מחסור בשימון היו ברורים - וכך גם הבלאי שנגרם בגלל זה. תוכנית שבה מפעילים מנוע לעשר דקות לא מוכיחה כלום. גם בלי שמן בכלל מנוע יעבוד כמה דקות בלי נזק משמעותי.
לצפיה ב-'האם באמת צריך קודן לרכב?'
האם באמת צריך קודן לרכב?
07/08/2016 | 16:43
10
91
ברשותי רכב ישן, יונדאי אלנטרה 2006 יד 2
שהגיע עם קודן (לא מקורי)
לאחרונה אחת הספרות לא מגיבה טוב (צריך ללחוץ כמה פעמים ולעומק עד שהיא נלחצת)
אני שוקל ללכת למתקין מערכות אזעקה ולבקש ממנו להסיר את הקודן, אני לא רואה יתרון חוץ מאפשרות שיום אחד לא אצליח להתניע...
מה אתם אומרים? שווה לתקן או עדיף להסיר?
לצפיה ב-'האם הרכב מבוטח בביטוח מקיף?'
האם הרכב מבוטח בביטוח מקיף?
07/08/2016 | 16:47
63
אם כן ואין שום חיוב של קודן בפוליסה אז למה אתה צריך אותו?
לצפיה ב-'רק אם הביטוח מתעקש'
רק אם הביטוח מתעקש
07/08/2016 | 19:54
4
59
לרוב הביטוח מוכן להתפשר ולבטל את הדרישה לקודן ולפעמים לא, שווה לנסות לדבר עם הסוכן/חברה.
לצפיה ב-'טעות שלי שלא ציינתי את הפרט החשוב הזה'
טעות שלי שלא ציינתי את הפרט החשוב הזה
07/08/2016 | 20:37
3
64
אין ביטוח מקיף.
אם אני מבין אתכם נכון, אם אין ביטוח מקיף אין שום סיבה שיהיה קודן, נכון?
לצפיה ב-'אם אין ביטוח מקיף, השימוש היחיד לזה הוא תרגול גמישות אצבעות'
אם אין ביטוח מקיף, השימוש היחיד לזה הוא תרגול גמישות אצבעות
07/08/2016 | 20:51
2
56
ואימון בדחיית סיפוקים (אי אפשר להתניע מיד, צריך קודם להקליד...).
לצפיה ב-'זה עוצר טיפה את הגנבים '
זה עוצר טיפה את הגנבים
07/08/2016 | 22:23
1
54
אז כדאי להשאיר
לצפיה ב-'כמו שחן אמר, זה עשוי להאט גנב מזדמן. איזה ילד שמנסה לגנוב '
כמו שחן אמר, זה עשוי להאט גנב מזדמן. איזה ילד שמנסה לגנוב
07/08/2016 | 23:18
56
רכב בשביל הכיף או משהו בסגנון. אבל הרוב המוחלט של גניבות רכב בישראל מבוצע על ידי גנבים שזו עבודתם, ואותם הקודן אפילו לא מאט. תוך שניות הם מבטלים אותו - ראיתי פעם מנעולן רכב מבטל את המשבת - עניין של חצי דקה וגם זה רק כי הוא טרח לפרק ולהרכיב את הפלסטיקה הרלבנטית בעדינות.
לצפיה ב-'אם הוא עובד בסדר, הייתי משאיר.'
אם הוא עובד בסדר, הייתי משאיר.
07/08/2016 | 22:57
47
לפעמים זה יכול לעכב גנב מזדמן.
כדאי לך ללכת למתקין שיתקן את זה. בדרך כלל הבעיה היא רק במשטח הגומי שמכסה את הספרות. סיפור של פחות מ-100 שקל.
לצפיה ב-'פשוט תשנה את הקוד...'
פשוט תשנה את הקוד...
08/08/2016 | 05:33
2
56
תקבע קוד שלא כולל את הספרות של הקוד הנוכחי והופ, נפתרה הבעיה.
לא שווה להשקיע שקל בקודן, אלא אם זה בכדי לבטל אותו, אבל אם הוא קיים ועובד, חבל על ההתעסקות מעבר לשינוי הקוד.
לצפיה ב-'תודה על התשובות איך משנים את הקוד?'
תודה על התשובות איך משנים את הקוד?
08/08/2016 | 07:44
1
15
לצפיה ב-'בלי אחריות , אם אני זוכר נכון , מקישים את הקוד הנוכחי'
בלי אחריות , אם אני זוכר נכון , מקישים את הקוד הנוכחי
08/08/2016 | 17:14
52
פותחים סוויץ או לוחצים על סטארט בלי להניע את המנוע 
לוחצים כמה שניות על הכוכבית או הסולמית ואז אפשר לשנות את הקוד 
לחלופין אם אתה יכול לפתוח את המכסה של הקודן , להסיר את הגומי
עם המספרים ולנגב עם טיפה אלכהול , גם את הגומי וגם את הקודן עצמו, זה עשוי לעזור
לצפיה ב-'כמה ערך מאבד רכב חדש באחוזים בשנה הראשונה.בערך'
כמה ערך מאבד רכב חדש באחוזים בשנה הראשונה.בערך
07/08/2016 | 12:40
6
53
לצפיה ב-'תלוי ברכב, תבחר דוגמא, תבדוק מחירון של חדש ואחרי שנה.'
תלוי ברכב, תבחר דוגמא, תבדוק מחירון של חדש ואחרי שנה.
07/08/2016 | 12:44
4
66
אני מהמר על 10-15 אחוז. 
לצפיה ב-'השאלה גם על מה מסתכלים בחדש, מחיר מחירון או מחיר אמיתי'
השאלה גם על מה מסתכלים בחדש, מחיר מחירון או מחיר אמיתי
07/08/2016 | 12:53
3
73
ובגדול, קשה למכור מכוניות אחרי שנה, וצריך לתת תמריץ משמעותי לקונה. הוא הרי מוותר על המימון והטרייד-אין...
לצפיה ב-'טרייד אין מורידים 13 אחוז לפני בדיקה...'
טרייד אין מורידים 13 אחוז לפני בדיקה...
07/08/2016 | 13:08
2
25
לצפיה ב-'13 מחדש או 13 בנוסף למחירון משומש?'
13 מחדש או 13 בנוסף למחירון משומש?
07/08/2016 | 14:07
17
לצפיה ב-'13% זה סבבה... ידידה שרוצה לעשות טרייד אין קיבלה הצעה '
13% זה סבבה... ידידה שרוצה לעשות טרייד אין קיבלה הצעה
08/08/2016 | 23:01
54
על הרכב שלה שנמוכה בכ-30% מהערך הריאלי של הרכב.
לצפיה ב-'כשאתה קונה כמה שיותר, כשאתה מוכר כמה שפחות'
כשאתה קונה כמה שיותר, כשאתה מוכר כמה שפחות
08/08/2016 | 17:37
52
רכב שמור כחדש ומבוקש יכול לאבד 12-15%
רכב פחות מבוקש גם 25%
לצפיה ב-'סוזוקי בלנו החדשה'
סוזוקי בלנו החדשה
06/08/2016 | 20:45
19
330
למישהו יש תובנות?
בייחוד לעומת היונדאי i10?

תודה
לצפיה ב-'לא אותו סדר גודל בכלל, קשה לי להבין על איזה בסיס ההשוואה.'
לא אותו סדר גודל בכלל, קשה לי להבין על איזה בסיס ההשוואה.
06/08/2016 | 22:35
2
39
לצפיה ב-'על סמך מה אתה אומר שזה'
על סמך מה אתה אומר שזה
06/08/2016 | 23:02
1
85
לא בר השוואה?
אותו נפח מנוע, כ"ס כמעט זהים
לצפיה ב-'נו, אז? גם למרצדס 409 יש בערך את אותו הספק... '
נו, אז? גם למרצדס 409 יש בערך את אותו הספק...
06/08/2016 | 23:46
79
אחד מיני, אחד סופרמיני גדולה יחסית.
לצפיה ב-'הבלנו גדולה בהרבה ומאובזרת בהרבה. פלסטיקה פחות טובה'
הבלנו גדולה בהרבה ומאובזרת בהרבה. פלסטיקה פחות טובה
06/08/2016 | 22:35
92
ביצועים דומים. בעיקרון, שתי מכוניות די שונות. למה אתה מתלבט דווקא בין שתיהן?
לצפיה ב-'היום יש לנו את הi10 החדשה'
היום יש לנו את הi10 החדשה
06/08/2016 | 23:01
14
82
שאנחנו מאוד אוהבים אבל זה רכב יחיד שלנו ואנחנו מחפשים להחליף במשהו קצת יותר גדול
לצפיה ב-'הבאלנו אוטו הודי נחות'
הבאלנו אוטו הודי נחות
07/08/2016 | 00:26
1
88
מיועד למדינות מתפתחות וכך גם איכות ההרכבה שלו והמראה.
מנוע חלש 1.2 אטמוספרי. אם אתם אוהבים יונדאי תעלו ל i20 או כל סופרמיני מודרנית אחרת. אם התקציב מוגבל, חפשו יד שניה פרטית שמורה ומטופלת. עדיף על רכב כמו הבאלנו. זו דעתי האישית. בהצלחה
לצפיה ב-'סוזוקי מארוטי. Maruti כך זה נקרא בהודו'
סוזוקי מארוטי. Maruti כך זה נקרא בהודו
08/08/2016 | 09:26
16
לצפיה ב-'ביקשתם נסיעת מבחן על הבלנו?'
ביקשתם נסיעת מבחן על הבלנו?
07/08/2016 | 10:25
11
32
לצפיה ב-'כן, נתאם לשבוע הזה'
כן, נתאם לשבוע הזה
07/08/2016 | 15:55
10
51
אבל לחברים יש גם את הi10 כמו שלנו ורכשו עכשיו את הבלנו החדשה.
הוא כבר עשה נסיעת מבחן ואומר שהסוזוקי זאת חוויה אחרת לגמרי מהיונדאי.
לצפיה ב-'זו אכן חוויה אחרת. בחלק מהמקרים לטובה, באחרים פחות. '
זו אכן חוויה אחרת. בחלק מהמקרים לטובה, באחרים פחות.
07/08/2016 | 18:32
9
69
אבל השאלה שאתה צריך לשאול היא - האם הבאלנו הוא הרכב הכי מתאים לנו, והתמורה הטובה ביותר לכספנו.
לצפיה ב-'אני אישה'
אני אישה
08/08/2016 | 12:26
8
53
וכרגע אנחנו זוג שמתכנן להתרחב.
אנחנו רוצים לקנות את הסוזוקי במסגרת חבר ליס (כמו שקנינו את היונדאי לפני שנתיים וחצי) וכנראה גם להחליף אותו בעוד 3 שנים.

זה משנה במשהו את התשובה?
לצפיה ב-'למה זה שאת אישה ישנה את התשובה? '
למה זה שאת אישה ישנה את התשובה?
08/08/2016 | 22:13
7
41
במכונית כמו i10 בהחלט אפשר להוביל שני מבוגרים ותינוק על ציודו. זה לא יהיה הכי מרווח, אבל אפשרי. בסופרמיני, כמו הבאלנו, זה יהיה מרווח יותר. אבל כמו שאמרתי, השאלה היא האם הבאלנו היא הסופרמיני המתאימה ביותר במחיר הטוב ביותר? והאם בכלל התשובה היא סופרמיני או אולי מיקרוואן?
על כל השאלות הללו קשה לענות בלי לדעת פרטים כמו כמה אתם נוסעים בשנה, באיזה תוואי אתם נוסעים (הררי, עירוני, מישור וכו') מה הגובה שלכם, האם בשלוש השנים הקרובות אתם מתכננים ילד אחד או שניים וכן הלאה.
לצפיה ב-'ציינתי שאני אישה רק בגלל'
ציינתי שאני אישה רק בגלל
09/08/2016 | 10:37
6
40
שפניתם אליי בלשון זכר כל השרשור.
ואני לא יודעת אם הסתכלת לאחרונה בתא מטען של i10 אבל עגלת תינוק לא תיכנס שם.
הרכב יהיה בעיקר שלי ואני נוסעת די הרבה בערך 20 אלף קילומטר בשנה, בעיקר בפקקים של כביש 4.
האמת לא כל כך ברור לי איך הבאלנו בגודל שלה נכנסת לקטגוריה של סופר מיני.
לצפיה ב-'הממדים של הבאלנו הם לגמרי סופרמיני. יש אפילו סופרמיני גדולות'
הממדים של הבאלנו הם לגמרי סופרמיני. יש אפילו סופרמיני גדולות
09/08/2016 | 10:58
3
43
יותר. רנו קליאו, למשל, ארוכה יותר (ב-6 ס"מ), הרוחב דומה (הבדל של ס"מ וחצי לטובת הבאלנו) ובסיס הגלגלים של הקליאו ארוך יותר ב-7 ס"מ משל הבאלנו. גם ל-208 בסיס גלגלים ארוך משל הבאלנו. כך שהבאלנו היא לגמרי סופרמיני.
ולגבי תא המטען של i10 ועגלת תינוקות - לא רק שיצא לי להסתכל לאחרונה בתא מטען של i10, אני מכיר מישהי שעושה בדיוק את זה, מכניסה עגלת תינוק לתא המטען של i10. אומנם לא כל עגלה נכנסת לשם, והיא בחרה עגלה שמתקפלת לגודל קומפקטי, אבל נכנסת בלי בעיה.
למי שנוסע הרבה, אבל בעיקר בפקקים, הבאלנו יכולה להתאים. החסרונות שלה - רעש בנסיעה מהירה, נוחות בינונית ומנוע חלש, פחות בולטים בתנאים כאלו, ומצד שני צריכת הדלק הטובה באה לידי ביטוי.
אבל מבחינתי, גם בפקקים מפריעה העובדה שלאוטו הזה רק שלושה כוכבים במבחני הריסוק. מבחינתי זה פוסל אותו כרכב משפחתי כאשר למתחרות יש ארבעה וחמישה כוכבים. 

לצפיה ב-'תודה, בסוכנות של סוזוקי'
תודה, בסוכנות של סוזוקי
09/08/2016 | 12:58
2
36
אמרו שה3 כוכבי ריסוק היו בגלל 2 כריות אוויר.  ושהדגם שהם מוכרים בא עם 6.
הגיוני?
לצפיה ב-'הגיוני - אבל לא נכון. הבאלנו נבחנה עם שש כריות אוויר'
הגיוני - אבל לא נכון. הבאלנו נבחנה עם שש כריות אוויר
09/08/2016 | 13:04
1
38
אם נהיה נחמדים, נגיד שהסוכן התבלבל עם הסלריו שבאמת נבחנה עם פחות כריות אוויר מאשר יש לה בארץ (לא זוכר אם שתיים או ארבע במבחן, שש בארץ).
אם נהיה פחות נחמדים, אז הוא פשוט חרטט אתכם, כי הרוב פשוט מאמינים ולא בודקים.
לצפיה ב-'הנה בדקתי :)'
הנה בדקתי :)
09/08/2016 | 13:50
31
תודה רבה
לצפיה ב-'אל תתרגשי , הוא תמיד מבין עקום את הדברים '
אל תתרגשי , הוא תמיד מבין עקום את הדברים
09/08/2016 | 10:59
1
46
במקום לומר סליחה טעיתי הוא אומר שזה שאת אשה לא ישנה את התשובה . 
יותר עקום מפרבולה . 
לצפיה ב-'אני מבין עקום את מי שמדבר עקום'
אני מבין עקום את מי שמדבר עקום
09/08/2016 | 11:08
43
אותך, בעיקר. ואת מי שלא מציין אם הוא זכר או נקבה. ברירת המחדל מבחינתי היא לענות בזכר אם לא נאמר אחרת.
לצפיה ב-'שלום רב ,מישהו יודע איזה רכב זה '
שלום רב ,מישהו יודע איזה רכב זה
06/08/2016 | 17:21
4
123
מישהו יודע איזה רכב זה איזו שנה איזה שם ,,מתוך סקרנות רוצה לדעת
לצפיה ב-'מוסטנג GT'
מוסטנג GT
06/08/2016 | 18:00
1
21
לצפיה ב-'איזו שנה לערך?'
איזו שנה לערך?
06/08/2016 | 21:45
12
לצפיה ב-'לפי ה-GT בצד, כנראה מוסטנג. אבל עדיף לצלם חרטום של רכב ולא'
לפי ה-GT בצד, כנראה מוסטנג. אבל עדיף לצלם חרטום של רכב ולא
06/08/2016 | 22:34
56
חצי צד.
לצפיה ב-'לטעמי זה לא רכב , צריך למצוא לו הגדרה אחרת '
לטעמי זה לא רכב , צריך למצוא לו הגדרה אחרת
07/08/2016 | 18:33
73
למשל "צעצוע לגברים לא מסופקים" .או גברים לא מספקים
או משהו בדומה לכך.
למה זה לא רכב ? לרכב לטעמי וזה מזמן לאחר שנגמלתי מהסוסיתא ומהפיאט 127 צריך שיהיו לו לפחות 4 דלתות .
ואת הויטמין d שלי אני לא רוצה לקבל ברכב דווקא. כי בימים שאפשר לפתוח את הגג אני מעדיף מזגן,
עברו מזמן הימים שמזגן היה אביזר פרימיום.
לצפיה ב-'למה הרכב מתחמם מהר?'
למה הרכב מתחמם מהר?
06/08/2016 | 11:35
17
78
נסיעה של מספר דקות ואזור המנוע מתחמם מהר.

האם המנוע מתחמם באותה רמה בין אם נוסעים שעה ובין אם נוסעים מספר דקות? או שזה מתחמם יותר ככל שנוסעים כמה שעות רצוף?

האם המים לא מקררים מעט את המנוע?

לצפיה ב-'למה אתה חושב שמתחמם יותר מדי? האם שעון או נורה אדומה?'
למה אתה חושב שמתחמם יותר מדי? האם שעון או נורה אדומה?
06/08/2016 | 11:56
14
19
לצפיה ב-'איפה הנורה האדומה או השעון אמורים להימצא?'
איפה הנורה האדומה או השעון אמורים להימצא?
06/08/2016 | 12:48
13
22
לצפיה ב-'אין נורה אדומה , זה היה פעם. יש נורה כחולה'
אין נורה אדומה , זה היה פעם. יש נורה כחולה
07/08/2016 | 21:20
12
57
כאשר המנוע קר המנורה הכחולה דולקת , היא נכבית לאחר שהמנוע מגיע לטמפ' העבודה .
הנורה הופכת לאדומה רק כאשר יש תקלה והמים עוברים את הטמפ' המותרת . 
פעם הייתה הנורה דולקת באדום בלבד רק כאשר הייתה תקלה ולא יכלת לדעת האם היא תקינה או לא , אם היא לא תקינה יכלת להיות בבעיה של התחממות המנוע. 
לצפיה ב-'אז תחליט, יש נורה אדומה או אין? בכותרת אתה אומר שאין, ובתוך '
אז תחליט, יש נורה אדומה או אין? בכותרת אתה אומר שאין, ובתוך
07/08/2016 | 23:44
9
34
ההודעה אתה אומר שכן.
לצפיה ב-'תנחש! למה זה חשוב לך מה אני אומר?'
תנחש! למה זה חשוב לך מה אני אומר?
08/08/2016 | 08:06
8
44
יש לך אלרגיה להבנת הנקרא , אני לא יודע איך מתקנים דבר כזה.
לצפיה ב-'"אין נורה אדומה" ו"הנורה הופכת לאדומה" מה אפשר להבין מזה?'
"אין נורה אדומה" ו"הנורה הופכת לאדומה" מה אפשר להבין מזה?
08/08/2016 | 15:11
6
24
או שיש מנורה אדומה או שאין.
לצפיה ב-'אם שולחים את הגבר לחפש נורה אדומה הוא לא ימצא '
אם שולחים את הגבר לחפש נורה אדומה הוא לא ימצא
08/08/2016 | 20:38
5
22
לא ברכב חדש ולא ברכב ישן .
ברכב חדש יש נורה כחולה שנדלקת כאשר הרכב קר ונכבית כאשר הוא מגיע 
לטמפ' עבודה , הנורה תהפוך לאדומה רק בעת תקלה . 
ברכב ישן אין בכלל נורה דולקת , אלא רק בעת תקלה היא תדלק באדום לכן אנשים היו מוסיפים שעון חום, כי הם לא יודעים אם הנורה או החיישן תקינים . 

לצפיה ב-'"בעת תקלה היא תדלק באדום"= נורה אדומה.'
"בעת תקלה היא תדלק באדום"= נורה אדומה.
08/08/2016 | 21:10
19
אם כבר גם הנורה הכחולה היא לא כחולה, אלא LED לבן/שקוף שמחליף צבעים.
לצפיה ב-'שמע קטע, זה אומנם משהו חדש לגמרי, אז אפשר להבין למה אתה לא '
שמע קטע, זה אומנם משהו חדש לגמרי, אז אפשר להבין למה אתה לא
08/08/2016 | 22:19
3
26
שמעת עליו, אבל זה ממש מגניב - כשפותחים סוויץ', כל הנורות בלוח המחוונים נדלקות, כדי שתוכל לדעת אם הן תקינות או לא. נכון פטנט מגניב?

לצפיה ב-'לא נכון ! לא דובים ולא יער, מעניין למה אנשים המירו את הנורה '
לא נכון ! לא דובים ולא יער, מעניין למה אנשים המירו את הנורה
09/08/2016 | 10:52
2
22
בשעון חום שאפשר לדעת מיידית באם הוא תקין . סתם אהבלים , נכון ?
בפיאט 127 1976 הלך לי ראש מנוע בגלל הנורה , היא נדלקה מאוחר מידי 
הייתי נהג חדש ולא קלטתי את הסימנים המוקדמים . 
בסובארו 1982 DL , המים נעלמו ומה שנשאר הפך לקיטור ושום נורה לא דלקה לא בסוויץ ולא התקלה  
המזל ששמעתי את רעש הקיטור יוצא מהחור שנוצר במכסה הטרמוסטט
ובסובארו ראש המנוע לא הולך כל כך מהר . 

לצפיה ב-'אז תחליט מה אתה רוצה להגיד - שאין נורה, או שהנורה לא יעילה? '
אז תחליט מה אתה רוצה להגיד - שאין נורה, או שהנורה לא יעילה?
09/08/2016 | 11:03
11
אלו שני דברים שונים לחלוטין.
עובדתית - יש נורה. כך שהאמירה שלך שאין נורה היא שגויה. אפילו אתה אומר שיש נורה (באותה הודעה, מה שהופך את זה למשעשע במיוחד).
האם הנורה מספיקה או לא? זה כבר דיון אחר. אישית גם אני מעדיף מד חום, שמאפשר לזהות בעיות עוד לפני שהן הופכות לקריטיות - אלא אם מדובר במד חום מהסוג שמקובל במכוניות יפניות, שבו המחוג לא לינארי, ופשוט תקוע באמצע כל זמן שהחום בטווח התקין.
אז בקיצור, כמו בהרבה דיונים איתך - אני מבקש להזכיר שהתנאי הבסיסי לקיום דיון הוא שתגיד מה שאתה רוצה להגיד, ולא משהו אחר... כמובן, אחרי שתחליט מה אתה רוצה להגיד.
לצפיה ב-'כן. די אהבלים. הבעיה עם שעון היא שקל להתעלם ממנו'
כן. די אהבלים. הבעיה עם שעון היא שקל להתעלם ממנו
10/08/2016 | 09:25
14
לעומת זאת כשנורה נדלקת, זה שינוי בולט לעין. וזה שהנורה נדלקת מאוחר מדי, זה אגדות. אם אתה עוצר ברגע שהיא נדלקת, ולא ממשיך עד למקום נוח יותר, לא קורה כלום למנוע.
ובסובארו תמיד היה שעון חום. אולי בגלל זה לא נדלקה לך נורה.
לצפיה ב-'לי זה ממש לא חשוב, אבל קורא תמים, שלא מכיר אותך, עוד עלול '
לי זה ממש לא חשוב, אבל קורא תמים, שלא מכיר אותך, עוד עלול
08/08/2016 | 22:30
19
לקחת את מה שאתה אומר ברצינות, ולנסות להבין איך יכול להיות שאין נורה אדומה כשאתה אומר במפורש שיש נורה אדומה.
לצפיה ב-'היא נדלקת כשפותחים סויצ'. ככה יודעים שהיא תקינה.'
היא נדלקת כשפותחים סויצ'. ככה יודעים שהיא תקינה.
08/08/2016 | 22:35
1
27
אותו דבר לגבי נורות לחץ שמן וטעינה.
לצפיה ב-'נו, חן, ברצינות - זה קיים רק איזה 30-40-50 שנה, אתה לא יכול '
נו, חן, ברצינות - זה קיים רק איזה 30-40-50 שנה, אתה לא יכול
08/08/2016 | 22:42
24
לדרוש מאידיט לעקוב אחרי כל החידושים האחרונים בעולם הרכב!
צריך לעודד אותו על הדברים החיוביים - למשל שהוא מבדיל בין אדום לכחול. זה כבר יפה!
לצפיה ב-'רכב באופן רגיל צריך להגיע לטמפ' עבודה לאחר כ 2 קילומטר'
רכב באופן רגיל צריך להגיע לטמפ' עבודה לאחר כ 2 קילומטר
06/08/2016 | 12:41
1
92
ואז להשאר בתחום הזה לא משנה היכן אתה נוסע
יש 2 אמצעי קירור \ חימום
1.מחוץ לעיר הרכב יתקרר על ידי הרוח , בנסיעה איטית המאוורר יופעל. 

2.כאשר יש טמפרטורה נמוכה של מי הקירור הטרמוסטט יסגור את מעבר המים
ובכך ישמור על טמפרטורת עבודה מתאימה 
כאשר חם מידי הטרמוסטט יפתח ויאפשר ליותר מים לעבור ובכך לקרר יותר
כאשר מי הקירור קרים הטרמוסטט נסגר ויאפשר למים להתחמם עד לטמפ' עבודה
כאשר מי הקירור חמים מידי הוא נפתח ויאפשר ליותר מים להתקרר על ידי 
הרדיאטור.
ולשמור על טמפרטורת עבודה 
לצפיה ב-'הסבר ברור ומובן '
הסבר ברור ומובן
06/08/2016 | 12:51
14
לצפיה ב-'הגה קצת רועד'
הגה קצת רועד
06/08/2016 | 04:41
2
47
שלום חברים
ההגה של קצת רועד במהירויות של 80-100 קמ"ש (סוזוקי סוויפט 2009 - 1490  סמ"ק)
מה יכולה להיות הבעיה ?

תודה לעונים

לצפיה ב-'רוב הסיכויים שמדובר באיזון גלגלים.'
רוב הסיכויים שמדובר באיזון גלגלים.
06/08/2016 | 06:36
1
41
אבל יכולות להיות עוד סיבות, כמו בולמים שסיימו את חייהם למשל.
אף אחד כאן לא יכול לדעת, בשביל זה קיימים מוסכים.
לצפיה ב-'תודה רבה פריזמן'
תודה רבה פריזמן
06/08/2016 | 10:42
34
יש לך מושג כמה עולה איזון גלגלים ?
טווח מחירים לפחות ?

לצפיה ב-'H7 LONG LIFE'
H7 LONG LIFE
06/08/2016 | 01:41
3
56
יש לי סיטרואן פיקאסו C3 שנת 2013 שעל פי ספר הרכב, צריכה נורה ראשיצ H7 55W

בדפדוף קל (רוצה לרכוש נורה רזרווית) אני רואה שיש מנורות מסוג LONG LIFE

1. מה זה? זה באמת בעל אורך חיים רב יותר?
  2. יש משמעות ליצרן? ואם כן- מי מועדף?

הצעות נוספות?
תודה
לצפיה ב-'השאלה אם יש משהו מאחורי ההצהרה '
השאלה אם יש משהו מאחורי ההצהרה
06/08/2016 | 10:58
2
43
כל יצרן סיני ירשום אולטרה פרימיום על הנורות שלו
יש נורות שבאמת טובות יותר ועולות יותר מבית פיליפס ואוסרם
אפשר לבחור לפי אורך חיים ו/או צבע תאורה
עושים משלוחים בחינם לארץ.
לצפיה ב-'זה מספיק זול כדי שארכוש בארץ, אבל'
זה מספיק זול כדי שארכוש בארץ, אבל
06/08/2016 | 12:49
1
35
מה הדעה על זה?

לצפיה ב-'נראה בסדר גמור'
נראה בסדר גמור
06/08/2016 | 15:06
10
לצפיה ב-'באתי לבקר ולהתיעץ - תעזרו לי להחליט!'
באתי לבקר ולהתיעץ - תעזרו לי להחליט!
04/08/2016 | 20:27
14
183
עד יום הולדת אני רוצה להליף רכב. זה שהוא יהיה רק שחור - ברור.
אבל תאמינו או לא - עוד לא החלטתי מה אני אחפש -F30 או F20.
עשיתי רשימת מכולת של חסרונות ויתרונות
F20:
היתרונות - פחות מנקר עיניים, פחות מושך גנבים, יש פה ושם אקזמפלרים שמורים יד ראשונה מפרוקטולוג ו כמובן הבדל במחיר משמעותי מאד שמאפשר לקחת רכב צעיר בשנתיים לפחות, ויתרון שולי -הוא  קטן בכ20ס"מ ( בתל אביב זה גם נתון בעל ערך).
החסרונות- אין עליו ביקוש  מטורף כמו על סדרה 3 (הזמן טס וגם אותו אמכור יום אחד), הגה חשמלי, 5 דלתות (לא אוהבת - מעדיפה סדאן), קשה למצוא עם אבזור לאקשרי (עור + גג).
F30
החיסרונות - מחיר גבוה בכ30K ובעיה למצוא אחד שמור (ראיתי רכב בן4 שכבר יד 4!!!).
כל שוטר משועמם ייזיין לי את השכל.
מושך עין של גנבים וונדלים.
היתרונות - כל היתרונות של סדרה 3. ובשחור הוא נראה חלום!
תגידו לי מה שכחתי , על מה לא חשבתי לרשום לכאן או לכאן.
לא אשאל מה אתם הייתם עושים ( מוותרים על ב מ וו בכלל ....)
תודה לכל מי שיענה!

לצפיה ב-'למה לוותר על במוו'
למה לוותר על במוו
04/08/2016 | 23:58
1
102
את כל כך אוהבת את זה אז לכי על זה.

סידרה 3 וגם 1 וגם 2 אני מכיר אבל לא מכיר את סימוני ה F20 או F30
ממה שרשמת הייתי הולך על הרכב הקצר יותר מהשניים, נוחיות בת"א זה שווה כסף. בנוסף 5 דלתות אני אוהב יותר מאשר סדאן, אקזמפלרים שמורים יד 1 זה כיוון לא רע שיחסוך ממך הוצאות משמעותיות אחרי הקנייה...את מאד שומרת ככה שזה יבוא לידי ביטוי לתקופה ארוכה יחסית אצלך.
אפרופו 5 דלתות, לפני כשבוע ראיתי M135I. היה מוצא חן בעינייך למרות שיש לו 5 דלתות. לכי לסוכנות לראות ויעשה לך חשק ל5 דלתות שזה בכל מקרה יותר פרקטי גם למטרות בגז' שניתן להגדיל וגם שקל לנקות השימשה האחורית בזכות הוישר...
לצפיה ב-'טוב שיש וויקיפדיה...'
טוב שיש וויקיפדיה...
05/08/2016 | 00:16
69
ברור לי הF...
כאמור אני הייתי מעדיף סידרה 1 עם 5 דלתות.
לצפיה ב-'F15'
F15
05/08/2016 | 11:57
7
17
לצפיה ב-'תתקדם F35 (אם לקרוא לזה מתקדם...)'
תתקדם F35 (אם לקרוא לזה מתקדם...)
05/08/2016 | 12:01
6
27
לצפיה ב-'כן, ידעתי שמישהו יעלה את הרעיון....'
כן, ידעתי שמישהו יעלה את הרעיון....
05/08/2016 | 13:56
3
64
אבל זה לא מתאים - קשה למצוא חניה בתל אביב...
לצפיה ב-'f35 מגיע עם חניה מסודרת אישית וצוות מכונאים, הבעיה שהחניה '
f35 מגיע עם חניה מסודרת אישית וצוות מכונאים, הבעיה שהחניה
06/08/2016 | 20:20
2
51
באיזור הנגב ולא בתל אביב.
לצפיה ב-'מה מכונאים? תגיד עוד שהוא מגיע עם נהג צמוד...'
מה מכונאים? תגיד עוד שהוא מגיע עם נהג צמוד...
07/08/2016 | 18:36
1
24
חניה בנגב זה קצת רחוק לי. אבל חוץ מזה -  זה באמת כלי תחבורה לעיניין!
לצפיה ב-'כמו כל כלי רכב, אם יש לך דרגת רישיון מתאימה את לא חייבת'
כמו כל כלי רכב, אם יש לך דרגת רישיון מתאימה את לא חייבת
10/08/2016 | 20:16
3
נהג שכיר
לצפיה ב-'שוק היד 2 של F15 מגוון יותר...'
שוק היד 2 של F15 מגוון יותר...
05/08/2016 | 18:08
28
לצפיה ב-'F35 יהיה לה יקר מדי.'
F35 יהיה לה יקר מדי.
06/08/2016 | 21:33
48
מצד שני, אולי החברים שלה בדובאי יוכלו לעזור קצת במימון
לצפיה ב-'אני יודע ! צבע שחור זה בכדי שיהיה אפשר לטגן ביצים '
אני יודע ! צבע שחור זה בכדי שיהיה אפשר לטגן ביצים
07/08/2016 | 18:50
2
46
על מכסה המנוע וגם שיהיה אפשר לצרוב את הירכיים כאשר לובשים שורטס. 
מה עם סגול\ ורוד\ תפוז ?
לצפיה ב-'לטעמי, ה F30'
לטעמי, ה F30
10/08/2016 | 20:41
1
13
ה 320i (ואני מקווה כי זה המתוכנן...) הוא קצת יותר בכמעט כל דבר, לטעמי שווה להשקיע מעט יותר כדי לקבל את ההרגשה המוכרת בזמן סגירת הדלת.
בנוסף, כרגע את לא לחוצה על רכב כי כבר יש לך אחד כך שיש לך את הזמן והגמישות לחפש את מה שאת באמת רוצה (יד ראשונה מסבתא רופאה שאוחסן בחנייה סגורה וטופל במרכזי בלבד) עד שתמצאי. (את זוכרת איך מצאתי את ה E שלי...)
לצפיה ב-'תזכיר לי האם אתה בסוף נוסע לעבודה '
תזכיר לי האם אתה בסוף נוסע לעבודה
11/08/2016 | 01:25
10
במרצדס הישנה כמו שהתלבטת או שנשברת ולקחת רכב בליסינג...
מעניין אותי במידה ואתה אכן משתמש ביומיום, האם צפי ההוצאות שחזית אז לגבי המרצדס הגשים עצמו?
לצפיה ב-'פג'ו 308 האצ'בק מול סטיישן מודלים 2012 2013'
פג'ו 308 האצ'בק מול סטיישן מודלים 2012 2013
04/08/2016 | 16:54
3
51
מציעים לי את שניהם כמעט באותו מחיר.

יתרונות? חסרונות?מה כדאי לי לדעת/לקחת בחשבון?
לצפיה ב-'אם הספסל האחורי בשימוש אז הסטיישן עדיפה'
אם הספסל האחורי בשימוש אז הסטיישן עדיפה
05/08/2016 | 20:09
28
יש בה יותר מקום לרגלי היושבים מאחור. מובן מאליו שניתן גם לטעון בה יותר מטען.

חסרונות של הסטיישן שקצת יותר קשה למצוא מקום חנייה בעיר ויש הטוענים שעשוי להיווצר קושי במציאת חלפים במקרה של תאונה כי תצורת המרכב הזאת נדירה בארץ.
לצפיה ב-'בעיקר תלוי בנפח האוטו שאתה צריך והחניות שאתה משתמש בהן בד"כ '
בעיקר תלוי בנפח האוטו שאתה צריך והחניות שאתה משתמש בהן בד"כ
06/08/2016 | 10:59
7
לצפיה ב-'תודה לשניכם'
תודה לשניכם
06/08/2016 | 13:41
4
לצפיה ב-'רכב הדומה ל-mazda 3 אבל שקט יותר '
רכב הדומה ל-mazda 3 אבל שקט יותר
04/08/2016 | 16:15
15
118
צהריים טובים,

לפני מספר ימים ביצעתי נסיעת מבחן בדגם המפואר של המאזדה 3 .
במידה ואני לא מחפש ביצועים אבל כן רוצה רכב רכב שנותן תחושה טובה בשילוב עם בידוד רעשים טוב יותר מאשר במאזדה , מה האופציות ?
המאזדה יפה וטכנולוגית בדגש על אבזור בטיחות אקטיבית ויש בה איזו הרגשה לא נינוחה בזמן הנהיגה.
ייתכן והסיבה היא-צמיגי 18"
חיסרון נוסף- תא מטען די קטן בגרסת 5 דלתות .
גרסת 4 דלתות פחות פרקטית לטעמי.
תקציב-140K +-
תודה
לצפיה ב-'לא נהגתי על הקורולה שיש עכשיו אבל אולי שווה לבקש נסיעת מבחן?'
לא נהגתי על הקורולה שיש עכשיו אבל אולי שווה לבקש נסיעת מבחן?
04/08/2016 | 16:44
2
32
לצפיה ב-'לבקש ממי ?'
לבקש ממי ?
04/08/2016 | 21:04
1
54
מדובר ברכב פרטי ולא רכב חברה או רכישה בליסינג על סוגיו השונים .
לפני מאזדה הייתי בטויוטה ודי התאכזבתי מאיכות ההרכבה והתחושה הכללית היתה שמדובר ברכב זול.
השכל אומר שייתכן ומדובר ברכב טוב ,הלב לעומת זאת ,לא .
יכול להיות שבסופו של דבר ,השכל יכריע .
כרגע הייתי רוצה לבחון אופציות נוספות.
ייתכן שהרגשתי מוזר ברכב בגלל הישיבה הנמוכה למדי , אני מעדיף ישיבה מעט גבוהה יותר .
לצפיה ב-'לבקש מהיבואן. יש לו אינטרס שתנהג ברכב ותתרשם. '
לבקש מהיבואן. יש לו אינטרס שתנהג ברכב ותתרשם.
04/08/2016 | 22:05
62
תא הנוסעים של הקורולה שופר מאוד במתיחת הפנים שהרכב עבר לאחרונה, אבל המנוע שם עדיין רועש בעומס.
לצפיה ב-'אם אתה רוצה שקט ונסיעה נינוחה - הפוקוס מובילה. האסטרה גם '
אם אתה רוצה שקט ונסיעה נינוחה - הפוקוס מובילה. האסטרה גם
04/08/2016 | 22:04
6
69
טובה ויש בה אבזור בטיחות עשיר מאוד (כולל תיקון סטיה מנתיב, ולא רק התרעה, שלדעתי היא היחידה שמציעה). וכמובן, יש את הגולף. עם מנוע 1.4 ל' (ה-122 כ"ס מספיק חזק לדעתי) היא זריזה ונעימה. אבל האבזור קצת דל בגרסת הבסיס. אולי יש גרסה מאובזרת יותר, לא בדקתי.
לצפיה ב-'אמינות (גולף) שמירת ערך (פוקוס)'
אמינות (גולף) שמירת ערך (פוקוס)
05/08/2016 | 02:22
5
62
לאחר חיפוש ברשת, ראיתי שהגולף והפוקוס הן מובילות הקטגוריה .
אני מניח שהגרמנים מודעים לתלונות הרבות בעניין הגיר והמנוע ועובדים לשיפור המצב הקיים, השאלה עד כמה ?
על האמינות הגרועה אני מדבר מניסיון אישי עם אוקטביה החולקת את אותו המנוע והגיר שיוצרו ב 2011 ,מאז אולי יש שיפור . אני די חושש לנסות שוב!

לגבי הפוקוס-האם העובדה שמדובר ברכב פופולרי בליסינג ,עדיין משפיעה לרעה על שמירת הערך ? גם טויוטה ומאזדה נמכרות הרבה בליסינג , על הטויוטה זה משום מה משפיע פחות .

אופל אסטרה ראיתי ,לא הרגשתי נוח -הישיבה הייתה מאוד נמוכה, פילו יותר נמוכה מאשר במאזדה.

ייתכן והכיוון הנכון הוא לרכוש ג'יפון קטן . כל נושא הנראות , להרשים את הסובבים אותי ("פוזה") ממש לא מדברים אליי . אני מחפש רכב פרקטי , שימושי שישמור על ערכו וישרת אותי נאמנה כ-5 שנים +-

לצפיה ב-'כרגע הפוקוס בקושי נמכרת, גם לא לליסינג, אז קשה לענות. '
כרגע הפוקוס בקושי נמכרת, גם לא לליסינג, אז קשה לענות.
05/08/2016 | 13:26
4
53
כנ"ל לגבי אמינות הגולף - אם כי יאמר שאכן שומעים הרבה פחות תלונות על הגיר מאשר לפני כמה שנים.
לצפיה ב-'מה הסיבה האפשרית להפחתה במכירות הפוקוס ?'
מה הסיבה האפשרית להפחתה במכירות הפוקוס ?
05/08/2016 | 13:42
3
47
הרי הדור החדש\ לאחר מתיחת הפנים , הגיע עם גיר טוב יותר לעומת הגיר בדגם הקודם .

נשמע שאני מחפש בכוח סיבות לשלול את המאזדה .
סה"כ מדובר בהרגשה אישית.
לעומת המאזדה שעושה הכל בסדר גמור, האוקטביה עושה את אותם דברים קצת יותר טוב וזה מוזר כי הרי מדובר ברכבים מאותה משפחה .
רק לצורך השוואה- היום חזרתי לסוכנות טויוטה בכדי לבחון את הקורולה פעם נוספת ,לאחר דקה כשראיתי שוב פעם את כל החסרונות ,נכנסתי לavensis והרגשתי בבית -כמו באוקטביה.
מחיר הavensis מוגזם כאשר משווים אותה למאזדה 3 המאובזרת יותר ,כאשר האבזור המעניין אותי הוא אבזור הבטיחות.
לא ברור לי מה הסיבה להיעדרות מערכות בטיחות אקטיבית בשילוב עם מחיר גבוה ממחיר המאזדה (שהוא גבוה ומוגזם לכשעצמו ).
בכדי לצאת מהפלונטר , כנראה אלך עם השכל ולא עם הרגש ,מה שאומר, ארכוש את המאזדה בתקווה שעם הזמן אתחבר אל הרכב רגשית :)

לצפיה ב-'למה הפוקוס חלשה? אולי מחיר לא טוב לחברות הליסינג, שהן הלקוח '
למה הפוקוס חלשה? אולי מחיר לא טוב לחברות הליסינג, שהן הלקוח
06/08/2016 | 22:31
2
38
העיקרי בקטגוריה הזו. אולי השם הרע של הגיר בדור הקודם. באמת שלא יודע. האוטו עצמו דווקא סבבה לגמרי.
לצפיה ב-'מה שלא טוב לליסינג,טוב ללקוח הפרטי ,נכון ?'
מה שלא טוב לליסינג,טוב ללקוח הפרטי ,נכון ?
07/08/2016 | 12:38
1
163
בעיקרון השאיפה היא לרכוש רכב פחות נפוץ בליסינג על מנת שיהיה לי יתרון כלשהו בזמן מכירת הרכב.
האם לפוקוס צפויה מתיחת פנים כלשהי בקרוב ?
(חסר לי אבזור בטיחות בעיקר )
קיה סול עונה על הקריטריון הנ"ל ,משום מה לא התחברתי לפנים הרכב האפרורי הרבה פלסטיקה שחורה בעיקר ,  אין אבזור בטיחות אקטיבית והמולטימדיה מאכזבת מאוד -על אף שעיצוב הרכב המוחצן (שאותו אהבתי) מצביע על קהל יעד יותר צעיר .
מאזדה 3 ברמת אבזור פרימיום (לאחר תוספת האבזור) גם עונה על הקריטריון -כאן הסלון מעולה אך הרכב עצמו פחות סולידי ונינוח כמו שאני מחפש .
גם הישיבה לא מעט גבוהה כמו שאני מחפש.
אילו רכבים נוספים כדאי לבדוק כך שיענו על כל הציפיות שלי ?
תודה רבה

לצפיה ב-'הפוקוס בדיוק עברה מתיחת פנים, לא צפויה עוד אחת בקרוב'
הפוקוס בדיוק עברה מתיחת פנים, לא צפויה עוד אחת בקרוב
07/08/2016 | 12:51
10
לצפיה ב-'סיאט לאון. מנוע שקט שקט'
סיאט לאון. מנוע שקט שקט
05/08/2016 | 07:09
53
יש לי סיאט לאון 1.4
הרכב הכי שקט שהכרתי
לא שומעים את המנוע
לצפיה ב-'עלויות אחזקה -אופל אסטרה VS מאזדה 3'
עלויות אחזקה -אופל אסטרה VS מאזדה 3
05/08/2016 | 16:57
88
פרמטר חשוב ביותר הוא עלויות אחזקה -טיפולים שנתיים \עלויות מכלולים ראשיים\ביטוח\צמיגים וכו' .

בדקתי בוובי, ביטוח של מאזדה יקר יותר (הפרש של כ-1000 ש"ח).
אשמח אם תוכלו להשוות בין שני הרכבים מבחינת עלויות אחזקת הרכב .
תודה רבה
לצפיה ב-'תנסה סוזוקי ויטארה...'
תנסה סוזוקי ויטארה...
07/08/2016 | 12:41
1
20
לצפיה ב-'מבחוץ פצצה, בפנים-אחרי הפצצה'
מבחוץ פצצה, בפנים-אחרי הפצצה
08/08/2016 | 05:05
32
יותר מי מוחצן מבחוץ ,יכל להעלות מצב רוח -באופן כללי- יותר מדי "פוזה", כלל לא מה שאני מחפש .
הסלון -איכות הפלסטיקה והתחושה הכללית=תחילת שנות ה-90 .
לצפיה ב-'עליית מחירי הביטוח לדו"ג, לא מבין מה הכתב משתומם '
עליית מחירי הביטוח לדו"ג, לא מבין מה הכתב משתומם
04/08/2016 | 14:11
39
101
מתוך אתר אוטו
העניין פשוט, גם כשמחירי הדלק עלו מעל 8 שקלים וגם עכשיו שהבלו עדין רוצח את מחיר הדלק שהיה אמור להיות ממזמן מתחת ל 5 שקלים אף נהג לא עושה כלום אז ציבור יותר קטן ממנו, רוכבי הדו"ג הם בפרוש משהו שאפשר לדרוס כאילו היו יתוש על שמשת הרכב
בבחירות הקרובות ידברו על הורדת יוקר המחיה, הציבור יקנה את זה ששר האוצר ושר התחבורה יגידו שמחירי הדו"ג למשל ירדו ואם רק ניתן להם צאנס הרכב זה הדבר הבא שהם רוצים לטפל בו בלי שהציבור יבין שבעצם תקעו את הרוכבים בריבית על הביטוח, כי רוב הציבור לא רוכב
זה מהלך ברור של לאפשר לביטוח לעשות לעצמו קופה ולעצמם הון פוליטי ניכר
ועדין אנשים ממשיכים להצביע להם, אני פשוט המום מזה כל פעם מחדש...

דרור זי.
לצפיה ב-'% גבוה מקרב הרוכבים הם בכלל נטולי ביטוח חובה'
% גבוה מקרב הרוכבים הם בכלל נטולי ביטוח חובה
04/08/2016 | 21:04
9
58
לפחות 20% ויש הנוקבים במספר גבוה יותר [שמתקרב ל30%]...
האחוז הגבוה הזה, שכנראה, חלק ניכר ממנו יודע להוכיח קבל עם ועידה שאינו זקוק לביטוח החובה. הם כנראה כל כך מיטיבי רכיבה [ונהיגה כי זה קל משמעותית] שיודעים להיות אחראים גם על עצמם וגם על הנהגים "העיוורים" שנמצאים לצידם למכביר. למעשה אין צורך להגזים. אם פוגע בנעדר ביטוח חובה רכב אחר באשמת הרכב האחר אז הביטוח חובה של הרכב האחר ייתבע במסגרת תביעה נזיקית רגילה ולא על פי חוק הפלת"ד שאינו מחפש אשמה...
בארצנו התרבות המוטורית ירודה. זה לא מתחיל בנהגי ונהגות הרכב שלא יודעים להסתכל כהלכה מה קורה מסביבם [עוד לא דיברתי על להגיב נכון. אנחנו עוד בשלב הראייה. כשהם לא רואים אי אפשר לדרוש מהם כלום נוסף]
הדברים האלה מתחילים מהשלב של לפני הנהיגה, ואפילו של לפני רכיבה על אופנוע/ קקנוע, אלא מתחיל משלב הרכיבה על אופניים. כשאת זה לא עושים כמו שצריך אז כל ההמשך יוצא עקום.
ואז מתכננים גרוע בלי להבין אם ולמה זה מסוכן והרה אסון והיו דוגמאות למכביר:
בכביש המפרץ סימנו מסלולי אוטובוס ע"י הגבהה ויצירת מדרגה קטנטונת. היו רוכבים שנפלו, נדרסו ומתו עקב המדרגה הזאת.
אותו כנ"ל בכביש הגישה לירושלים ממערב. נתיב תחבורה ציבורית קיבל מדרגה וגם זה היה טראגי לרוכבים.
היום הזדמנתי לרחוב שהיה רחב רב נתיבי ודו כיווני, ואגף התחבורה רצה "לשדרג" ולכן  בנו ערוגה מוגבהת, ארוכה ורחבה באמצע הכביש כדי ליצור הפרדה בין הכיוונים וככה כל כיוון הפך להיות חד נתיבי. לפני כן היה כביש רחב [להערכתי שווה ערך ל3 נתיבים או יותר וזה אפשר גמישות לנהגים וגם בטיחות לרוכבים.
עכשיו, רוכבי אופניים שם לא יכולים לנסוע בנינוחות. לצידם נותר נתיב צר יותר ממה שהיה צריך להיות. ברור שמי שתכנן את זה לא באמת רכב על דו"ג מימיו או ליתר דיוק, לא עשה זאת בכביש הציבורי.

ככה שאתה מתרגש מעניין עלות ביטוח החובה אבל זה רק סימפטום קטנטן של הבעיה. זה עניין של תרבות בסיסית. בארץ הרכיבה רחוקה מהאנשים כמו מזרח ממערב. פעם סיפרו ששחקני כדורגל באנגליה רוכבים ומתניידים [COMMUTE] ברכיבה על אופניים ולכן הם בכושר. בארץ הם נוהגים במרצדס...והתוצאות ניכרות על המגרש...
מהנדסי תחבורה וכבישים יכולים לגמור תארים 4 שנתיים בהנדסה אבל מתברר שאין ביכולתם אלא לנפק "גלגלים מרובעים". הסיבה שחסר להם הרקע הרכבתי העשיר. את המחיר משלמים גם הרוכבים אבל גם נהגים כי במצבי קצה הם הבאים בתור, ומצבי הקצה מזדמנים הרבה יותר לאלה שלא יודעים להסתכל כהלכה מה ומי מסביבם...
לצפיה ב-'אתה באמת חושב שאלו האנשים האחראים והמחושבים שרוכבים בלי '
אתה באמת חושב שאלו האנשים האחראים והמחושבים שרוכבים בלי
04/08/2016 | 22:07
8
46
ביטוח?
לצפיה ב-'האם קראת מה רשמתי?'
האם קראת מה רשמתי?
04/08/2016 | 23:36
7
31
האם המילים אחראי או מחושב הופיעו אצלי?
אני דיברתי על המיומנות הטכנית ברכיבה תוך יכולת להימנע מתאונות אצל מרביתם הגדול. מבחן התוצאה הוא שמוכיח את זה. אם מרביתם היו מתנגשים ונפגעים מידי יום ביומו כמובן שכל הקונצפט היה מתמוסס ונעלם.
היכולת שלהם היא להמנע מטעויות ברכיבה. אם אתה תפגע ברוכב כזה בגלל שלא תעצור ב"מתן זכות קדימה" אז אתה והביטוח שלך תתבעו על בסיס תביעה נזיקית ולא לפי חוק הפלת"ד ולכן גם עליך כנהג עם ביטוח חובה יש מחוייבות לנהוג מרוכז אחראי ומחושב בסמיכות לדו גלגלי שלא תפגע בו עקב רשלנותך ואז אי הנעימות שלך תהיה כפולה, מחד פגעת ופצעת רוכב עקב רשלנותך ומגיסא תיתבע על הנזק הנזיקי שגרמת [במידה ובמקרה פגעת ברוכב בקבוצת ה20-30% המדוברים
לצפיה ב-'כן, כתבת במפורש "אחראים", ומהטקסט עולה שלדעתך הם עושים חישוב'
כן, כתבת במפורש "אחראים", ומהטקסט עולה שלדעתך הם עושים חישוב
04/08/2016 | 23:47
6
33
מדוקדק של הסיכונים מול העלויות ומקבלים החלטה.
בולשיט. מי שרוכבים בלי ביטוח הם בדיוק אלו שלא חושבים על המחר ועל הסיכונים - ורוכבים בהתאם.
ואגב, אני לא בטוח בכלל שתוכל לתבוע נהג פוגע במקרה של תאונה שבה נסעת בלי ביטוח חובה. עד כמה שאני מבין את חוק הפלת"ד, זה לא נכון. על מה אתה מבסס את הטענה הזו?  
לצפיה ב-'אני מבסס על פירסום של תקדים כזה אבל '
אני מבסס על פירסום של תקדים כזה אבל
05/08/2016 | 08:21
5
29
ההסתייגות היא שכשאתה נטול חובה תאלץ להוכיח את אשמת הנהג ולתבוע לפי הנזק שגרם לך. זה אורך זמן ארוך ולא כפי הפלתד שזה מיידי ללא צורך בהוכחת אשמה כלשהי.

לגבי האחראים הכוונה במובן של לנהוג במיומנות רבה ולהימנע מתאונות...
אל תשכח שבמבחן התוצאה הקבוצה הזאת של הרוכבים באמת לא מעורבת [שוב, אחרת היית שומע על זה חדשות לבקרים...]
המילה אחראים היא בקונוטציה של רוכבים מאד מאד מיומנים/ אחראי למעשיו על הכביש, איך פונים, עוצרים, מאיצים, אחראי לראות כהלכה מי מסביבו.
זו לא האחריות שאתה מדבר עליה שהיא לרכב כש"כל הניירות מסודרים כהלכה". אלה דברים שונים לחלוטין. זו קבוצה לא קטנה שמסרבת לשלם פרמיות ביטוח חובה מופרזות לטעמה לכלים הדו"ג. גם בהתנהלות של הקבוצה הזאת מגולמת אחריות למרות שזאת אחריות שאתה בז לה. אתה מתיישר בקלות עם המקובל והחוק שמרבית נהגי ישראל מצייתים לזה כשהם נוהגים בקלילות הדעת [על סמך מבחן התוצאה] והתוצאות האכזריות לא מאחרות לבוא...

תאונות על ימין ועל שמאל והעיקר שיש ביטוח....

לצפיה ב-'רוב האנשים שהכרתי שרכבו בלי ביטוח היו רחוקים מהמילה אחריות '
רוב האנשים שהכרתי שרכבו בלי ביטוח היו רחוקים מהמילה אחריות
05/08/2016 | 13:23
4
33
בערך כמו שאידיט רחוק מהמילה מציאות. אף אחד מהם לא היה רוכב זהיר במיוחד.
ומה גורם לך לחשוב שתדע אם אופנוען שהיה מעורב בתאונה היה עם ביטוח או לא? רק במקרים שבהם העדר הביטוח הוא "סיפור" - למשל כשרוצים להציג אותו כעבריין מועד מסיבה זו או אחרת - יספרו לך על העדר הביטוח.
לצפיה ב-'אתה זוכר שגם אני רכבתי?'
אתה זוכר שגם אני רכבתי?
05/08/2016 | 20:55
3
27
גם רכבתי וגם דיוושתי ואילו כיום אני גם נוהג וגם מדווש.
אני מדבר על קבוצת גיל בוגר שזה אומר מעבר לגיל 30 שרוכבים ללא ביטוח ככאלה שהם הקבוצה החסינה לנזקים שעבורם הביטוח אמור להיות חיוני.
לעומתם הקבוצה הצעירה חסרת התבונה והניסיון היא הקבוצה המסוכנת. כשיש חסר ביטוח בקבוצה הזאת, אז זה עלול להיגמר רע. וכאלה מקרים היו של צעירים חסרי ניסיון שרכבו ללא ביטוח נפגעו קשה ומשפחותיהם משלמות מחיר יקר כלכלי עד לפשיטת רגל בגלל העלות של הטיפול הרפואי וכד'
לצפיה ב-'לא הבנתי, מעל גיל 30 אנשים חסינים לפציעות בתאונות? '
לא הבנתי, מעל גיל 30 אנשים חסינים לפציעות בתאונות?
06/08/2016 | 22:22
2
6
לצפיה ב-'ניסיון הוא רכיב חשוב'
ניסיון הוא רכיב חשוב
07/08/2016 | 15:54
1
10
בנוסף, יש רכיב של כישרון. אנשים מתחילים לרכב בגיל צעיר. אלה שאצלם זה לא זה, או שהם עוזבים את זה/ בורחים מזה/ או שהם נפצעים קשה או מתים בגלל זה.
בכל מקרה בשורה התחתונה כל אלה לא ימשיכו לרכב.

מעל לגיל 30 זה אלה שיודעים לשרוד על הדו"ג. הם עמדו בחובת ההוכחה. אתה צריך להבין שרכיבה היא לא פיקניק. אם אתה לא יודע לקרוא את "השטח" [הכביש] ולקרוא את הנולד ולקרוא את הסכנות ואת אלה שלא רואים אותך או שאתה לא מעניין אותם אז החבל [הלולאה] מונחת על צווארך. במצב כזה של חבל על הצוואר זמנך הופך להיות קצוב.

כדי למנוע ממך להיכשל מלהבין אותי אני לא מתכוון לכל קבוצת המעל לגיל 30 אלא רק לאלה שרכבו כל הזמן, רכבו דרך קבע למטרת COMMUTE ולא רק כדי להתחרע מידי פעם בסופי שבוע...  
מתוך הקבוצה המנוסה [עם תעודות] והבוגרת מתוך הקבוצה הזאת החלק שמתוכה שהוא נעדר ביטוח חובה. שם, להם, אין בעיות. הם אלה שלא מסתבכים.
לצפיה ב-'חוץ מאמונה, אתה מבסס את הדברים האלו על עוד משהו? נגיד... '
חוץ מאמונה, אתה מבסס את הדברים האלו על עוד משהו? נגיד...
07/08/2016 | 16:07
17
נתונים?
כי אני מכיר, לגבי חלקם נכון יותר להגיד "הכרתי", כמה וכמה רוכבים שרכבו ביום יום, והרבה, ונפגעו הרבה אחרי גיל שלושים. ובניגוד לחבר'ה צעירים בני 18-20, לבני שלושים ומעלה יש בדרך כלל גם משפחה לפרנס. איפה בדיוק הם יהיו אם איזה טמבל יוריד אותם? איפה יגורו הילדים שלהם אם הם יצטרכו לשלם כמה מאות אלפי שקלים על ימי אשפוז, ניתוחים ושיקום בגלל מיץ עגבניות שנשפך על הכביש?
ואלו שהכרתי ונפגעו לא רכבו "אקסטרים", לא "התחרעו" וידעו טוב מאוד לקרוא את הכביש והנהגים. אלא שמדי פעם מגיע מישהו שעושה משהו כל כך מפגר, שהוא מצליח להפתיע גם את האדם הכי מנוסה. או שפשוט עושה משהו שאין לרוכב מה לעשות לגביו, ולא יעזור כל הניסיון שבחיים.
ביטוח לא עושים בשביל הסטטיסטיקה. עושים בשביל המקרה החריג באופן קיצוני. וזה קורה גם לרוכבים וותיקים ושקולים. פחות מאשר לרוכבים צעירים ו/או פרועים - אבל קורה.

לצפיה ב-'כשלוקחים מס על הדלק, זה לפחות נכנס לקופת המדינה'
כשלוקחים מס על הדלק, זה לפחות נכנס לקופת המדינה
04/08/2016 | 22:06
28
45
כשמעלים את הביטוח, זה הולך לקופה של חברות פרטיות...
לצפיה ב-'עדיף שלממשלה הזו בכלל לא יהיה תקציב לשטויות שלה .'
עדיף שלממשלה הזו בכלל לא יהיה תקציב לשטויות שלה .
05/08/2016 | 19:27
27
39
לכן עדיף שילך הכסף לחברות פרטיות . 
את ציר פילדלפי העלוב לא הצליחו לחסום מפני הברחות . בגלל זה ברצועה היה נשק תקני . 
וכעת רוצים לזרוק יותר מ 2 מליארד ₪ על חומה תת קרקעית מבטון 
כנגד המנהרות . הם לא מסתפקים בחומה אלא היא תגובה במערכת אלקטרונית . רק לי נראה שהבטון מיותר אם יש אלקטרוניקה ?
וזאת כאשר האיום העיקרי משם הוא הטילים ולא המנהרות . 
לצפיה ב-'פתאום הפכת למומחה גם לציר פילדלפי?'
פתאום הפכת למומחה גם לציר פילדלפי?
06/08/2016 | 04:22
6
9
לצפיה ב-'מבחן התוצאה , פשוט מאוד , אוגדה ישבה בגוש קטיף'
מבחן התוצאה , פשוט מאוד , אוגדה ישבה בגוש קטיף
06/08/2016 | 12:04
5
35
עם שליטה בציר פילדלפי ובכל זאת לפלסטינים היה נשק תקני 
ששיתק את החיים בישראל בצוקומוק איתן ולפני כן עקב כך בוצעה ההתנתקות
גם בגלל שלא הצליח לאטום את ציר פילדלפי
לי היה עוזי מצוקמק עם קת מעץ וברצועה היה להם עוזי חדש עם קת מתקפלת
ו M16 חדשים . ישר מהמפעל. 
כעת הם רוצים לאטום ציר של 60 קילומטר , שיהיה בהצלחה . 
אז היה מקרה אחד שהם חטפו טנקיסט שנרדם בתפקידו. 
לצפיה ב-''
06/08/2016 | 12:12
26
פעם שנייה שמגיע לך
איך זה יכול להיות? אתה שובר את כל הP VALUES ...
לצפיה ב-'בקיצור, גם בזה אין לך מושג.'
בקיצור, גם בזה אין לך מושג.
06/08/2016 | 13:30
3
9
לצפיה ב-'אם כך , אתה צריך להסביר לעצמך הכיצד יש נשק תקני'
אם כך , אתה צריך להסביר לעצמך הכיצד יש נשק תקני
07/08/2016 | 18:05
2
13
ברצועת עזה , ששיתק את נמל התעופה בן גוריון וחצי מדינת ישראל
פוטין הקים שם מפעל לייצור גראדים ? תע"ש הקימה שם שלוחה ? 

לצפיה ב-'תסביר אתה לעצמך.'
תסביר אתה לעצמך.
07/08/2016 | 18:39
1
4
לצפיה ב-'אני הסברתי מצויין! עוד כישלון של הימין וגם של הצבא במקרה הזה'
אני הסברתי מצויין! עוד כישלון של הימין וגם של הצבא במקרה הזה
07/08/2016 | 18:59
12
מה קרה, גילו חומרים וטכנולוגיות שלא היו קיימים לפני 10 שנים . ?
הצבא סירב בתוקף לבצע מכשול בפילדלפי , דבר שהוא רוצה לעשות היום 
בכל הרצועה .
ואם הוא היה עושה אז , אז לא הייתה ההתנתקות ולא היה צריך להשקיע 
כיום סכום רציני המכשול סביב כל הרצועה. 
אם אתה מדבר על אניות נשק , זה בכלל לא כל הסיפור. 
לצפיה ב-''
06/08/2016 | 11:47
19
27
על זה דיברתי. מידי פעם ניצוצות של חשיבה בריאה
אני מסכים ובנוסף, המלחמה היא גם כלכלית ולא רק צבאית.
חייבים לנסות להוזיל את העלויות אחרת האויב יכניע אותנו צבאית בדרך הכלכלית. אי אפשר שהאוייב יורה טילים שהוא בונה בעלות של $2 ואנחנו משיבים בטילים שעולים מיליונים.  
להגבלות המוסריות היחודיות שאנחנו מציבים בפני עצמינו יש מחיר כבד: א. איננו מסיימים את המלחמה. ב. איננו מייצרים הרתעה. ג. היוזמה ההתקפית תמיד בידי הצד השני.
ובנוסף לאלה יש מחיר לעול הכלכלי הקשור לאותן הגבלות מוסריות ייחודיות שהן למעשה אנטי מוסריות כלפי עמינו [לא בכדי אין אומה נוספת שעובדת על פי היגיון ישראלי לא יהודי זה]
המחיר הכלכלי מייקר את רמת החיים כאן, נותר פחות כסף לתחבורה ציבורית, רפואה ציבורית, הזקנה תמשיך לשכב במסדרון, וחינוך [הורה שלא יודע מתמטיקה ברמה של 5 יחידות יצטרך שיעורים פרטיים לצאצאיו...]
היה נותר לחלק מאלה כסף אם היו יורים בחזרה פצצות זולות ולא מדוייקות בדומה לאמל"ח שהצד השני יורה, או רחמנא ליצלן יוזמים ירי מטריד וזול סתם ככה על הצד השני, אבל ככה סתם ליטול ממנו את הבלעדיות על היוזמה ההתקפית?  
ומה יהיה על החלום על השלום? כדאי להפעיל מנקודת הזמן 00:30
לצפיה ב-'כאשר לא רוצים פתרון הסדרי , זה עולה ביוקר'
כאשר לא רוצים פתרון הסדרי , זה עולה ביוקר
06/08/2016 | 12:13
18
19
מלחמות לא פותרות כלום , גם מלחמה מפוארת כמו 67 לא פתרה כלום 
גם טרנספר רצחני ב48 לא פתר כלום , הבעיה קיימת . 
2 מלחמות בלבנון והחיזבאלה רק השתפר והתעצם , לאחר סוריה 
יבוא תורה של ישראל מבחינתו , גם שם מקימים מכשול , כי מפחדים מכיבוש הגליל , מישהו זוכר את קו בר לב ?
לצפיה ב-'הנה השלב שאתה מתחיל לאבד גובה. זה היה צפוי'
הנה השלב שאתה מתחיל לאבד גובה. זה היה צפוי
06/08/2016 | 12:46
17
14
פירוט העובדות שתיארת בחלקים האחרים של השרשור הכל נכון ואז המסקנה שלך שגוייה.

ולמה היא שגוייה? כי אתה מתייחס רק לקטעי היסטוריה קצרים. אם תסתכל לפני 48 תגלה שגם אז רצחו יהודים. הסוד הוא לא פתרון והסדרים אלא האם אתה חזק ואכזר כדי שהצד השני לא יוכל או שלצד השני לא יהיה כדאי ושאם יעז לא יוכל להרים ראש בשנית. אל תיתקע על 48 ועל 67 כאילו זה מדגם מייצג למשהו הקשור ברצח ושינאת יהודים. ההיסטוריה ארוכה משמעותית. יהודים נשחטו בשפע ללא כל קשר לשנים הללו.

מעבר לזה אל תיתקע בקירבם של היהודים. לך אל הגויים, תלמד על המלחמות בתוכם ותסיק מסקנות. סתכל על שחיתות ומלחמות שהעולם מלא מהם גם בין אחרים לבין עצמם. יש סכסוכים רבים כמעט בכל מקום שתתקע סיכה. לא צריך לסמא עיננו שהנה הפתרון יפציע. אם רק תעשה ככה אז יהיה כאן גן עדן. רק כוח ורק חוסן לאומי.
לצפיה ב-'מאבד גובה רק לפי טעמך , המצב היום מעיד '
מאבד גובה רק לפי טעמך , המצב היום מעיד
06/08/2016 | 13:03
16
19
שאין פתרון ימני כוחני למצב .
כאשר אני טוען כלפי אנשי ימין מה ההממשלה הזו עשתה עבורך כימני? , הם נאלמים דום ואחר כך כרגיל ממלמלים השמאל אשם .
נו אלו הכללים של הימין , 2 כללים לפתור בעיות , 2 כללים לעלות לשילטון
1. כל דבר פותרים בכוח 
2. אין צד שני לסיכסוך 
3. ממציאים אוייבים מחץ ומבפנים 
4 . הפחדת העם . 
אתה כמו כל ימני פועל לפי 2 הכללים הראשונים למרות שהם לא עובדים ולא עבדו אף פעם. 
לצפיה ב-'ברור שלפי טעמי'
ברור שלפי טעמי
06/08/2016 | 13:19
15
19
כל מה שאני רושם זה לטעמי.
אתה כעת לא סתם מאבד גובה אלא אתה בנפילה חופשית. אתה רושם סתם סיסמאות. אתה ציינת את 48 ו67 ולכן רשמתי לך שהיסטורית שחיתת יהודים החלה הרבה הרבה לפני כן. גם בישראל וגם מחוצה לה. ואתה?
1.  לא התייחסת על מה שכתבתי לך על כל מה שקרה לפני 48.
2. אני ימני. את זה גם אתה יודע. איפה ראית שאני רשמתי שאין צד שני? ההפך ביג'ו. יש צד שני והוא גדול וחזק ומשתוקק להשלים את המלאכה. אני לא מזלזל ולא מקל ראש באוייב. נראה כאילו אתה משתוקק שאגיד דברים אחרים כדי שתוכל לנגח. אבל זה להתנגח עם עצמך. אל תכניס מילים בפי.
3. אתה מאושר שאין כביכול פתרון ימני. להזכירך 2 דברים: אין פתרון שמאלני כי עובדה ששחטו יהודים הרבה לפני האירועים שאתה מאשים, ואפילו אז זה היה גרוע בהרבה. ובנוסף, אני ימני והממשלה הימנית הזאת [למרות שעדיפה עשרות מונים על סתו שפיר, מירב מיכאלי וגלעונה] לא פועלת באופן מספיק ימני ככה שהדרך הימנית לא נבחנה עדיין.
אתה מחפש פתרונות בליץ. לא תמיד יש כאלה. פתרון לא מוצלח יכול לקלקל בהשוואה "להווה נטול הפתרון". את זה צריך תמיד לזכור.
לצפיה ב-'מה קרה לפני 48 לא קשור לכלום , לכן לא התייחסתי '
מה קרה לפני 48 לא קשור לכלום , לכן לא התייחסתי
06/08/2016 | 13:26
14
26
גם מה שקרה לפני 2500 שנה לא רלוונטי
יש מדינת ישראל ( לא ארץ ישראל ) שקמה לאחר 48 , הוכרה על ידי העולם בגבולות 67 . אבל כעת היא המדינה היחידה שאין לה גבול ברור בינה לבין אוייביה מצד מזרח . אוייביה חיים בתוכה , מהם 400000 תושבים ישראלים .
בהצלחה . מדינה דו לאומית עם האוייב בפנים זה פשוט כיף כמו ללכת לפארק מים ביום שרבי.
לצפיה ב-'איזה כיף לך שהREWIND אצלך לא עובר ללפני שנת 1948'
איזה כיף לך שהREWIND אצלך לא עובר ללפני שנת 1948
06/08/2016 | 13:47
21
מבחינתך, ב1948 "נולד העולם" וכלומר, כלום ממה שהיה לפני כן לא רלוונטי למה  שאחרי כן... אני לא קונה את זה. אצלי הREWIND הולך אחורה ואני מגלה שמאז סוף המאה ה19 יהודים נתקלו בעויינות ערבית בארץ כי הערבים לא רצו לקבל יישות יהודית ציונית כאן.

בנוסף, כמה דברים: גבולות 48 ו/או 67 שאתה טוען שהוכרו בידי העולם. זה לא נכון. יש חלקים גדולים בעולם שלא מכירים בשום זכות כלשהי של יהודים למדינה. נקווה שזה זמני ויכול להשתנות לטובה.
מדינה יחידה שגבולותיה לא מוכרים? הצחקת אותי. יש המון סכסוכי גבולות. כמעט בלי סוף. זה רק הסמול שאין לו מספיק אויר לנשימה לא יודע לבחון את הדברים נכון.

הערבים שחיים בתוך ישראל כתושבים ישראלים. זה ימשיך להתקיים גם אם תוותר על השטחים ותקים שם מדינה ערבית נקייה מיהודים [יודן ראוס] וכאן תיוותר המדינה הקטנה בגבולות מצ'וקמקים וצפופים ואותם 400000 שמנית יוותרו בה ללא גריעה, אף לא של אחד, ומה תעשה ביום שאח"כ כשידרשו אוטונומיה בגליל שרובו ערבי כיום... ומה יהיה בנגב וכד'...

אני מודה לך על איחולי ה"בהצלחה" שלך...
לצפיה ב-'ארחיב בהסבר מדוע אתה הזוי'
ארחיב בהסבר מדוע אתה הזוי
07/08/2016 | 16:01
12
15
כי לא מעניין אותך מה היה לפני 48.
כלומר בראש הנמלתי שלך זה ששחתו ורצחו יהודים לפני48 גם בישראל של פעם וגם מחוץ לגאוגרפיה הזאת, כל הסיבות ההן שהיו כי שנאו יהודים, קינאו בהם, סלדו מדתם, הוסתו כנגד דתם וכו'.
כל הסיבות הללו נעלמו אחרי קום המדינה ועתה אין יותר שנאת יהודים כמו פעם. נכון אידיטקה? המדינה היהודית פתרה את כל הבעיות נגד היהודים שהיו פעם.
א י ד י ט ק ה ... מה יהיה?
מה לא יעשה היהודון כדי להרגיש טוב יותר עם עצמו. בשליטה. ביכולת לשנות את רף השיטנה כנגדו. יעשה הכל ואפילו יבטל את המדינה היחידה שלו למרות שסטטיסטית שיפרה משמעותית את הפגע בו בכל העולם כולו... 
לצפיה ב-'לא קשור לכלום, יש קשר רק להסתה של מצביעי ימין '
לא קשור לכלום, יש קשר רק להסתה של מצביעי ימין
07/08/2016 | 18:19
11
23
מהקסטה הנמוכה שיכלית. יש אנשי ימין משכילים ועם שכל ואפילו עם טיעונים 
שלאוזן לא מנוסה מתקבלים על הדעת , 
הם שולטים במדינת ישראל על ידי מניפולציות על הקסטה הנמוכה . 
הבעיה שלהם שהם נתמכים על ידי קהל רחב של אנשים אמוציונליים 
חדורי שינאה ושחושבים בצורה אגואיסטית גמורה , כך שזה לא בדיוק מחמיא להם.
כך לא פותרים שום דבר עכשוי על ידי הסתה שהמופתי עזר לנאצים ,
תחליטו , או שהמופתי קשור לעם נחשל ערב רב של אסופת שבטים,  או שהוא ברמה שיכול לייעץ לעם הארי העליון . שום דבר לא מתיישב עם ההגיון אצלכם . 

לצפיה ב-'אתה שואל ואתה מחליט מה התשובה שלי?... למה? '
אתה שואל ואתה מחליט מה התשובה שלי?... למה?
09/08/2016 | 00:49
10
14
המופתי ישב בברלין בתקפת המלחמה
ואחריה משפט כפושע מלחמה,

למה אתה חוזר על דרישה להחלטה מי ומהם הערבים: זה ברור שהמופתי קשור לעם של לוחמים עזים,והוא ייעץ להיטלר בנושא היהודים והערבים בישראל...
הידעת שבעיתון דבר של פעם פירסמו שהמופתי תיכנן להקים מחנות השמדה ליהודי ישראל בעמק דותן. זה היה לפני 1948 ולפני 1967
מה עבר לו בראש לגבי חלוקת הארץ בין העמים? למה סירב לשקול את זה?
לצפיה ב-'בטח שלוחמים עזים ,רק שבששת הימים הם זרקו את הנעליים'
בטח שלוחמים עזים ,רק שבששת הימים הם זרקו את הנעליים
10/08/2016 | 15:55
9
98
אה , הבנתי , 2000 חירניקים עלובים ללא נשק כבד בעזה 
עצרו את כל הצבא הישראלי . 
לצפיה ב-'מה שעצר את הצבא הישראלי בעזה הוא מה שעוצר כל צבא '
מה שעצר את הצבא הישראלי בעזה הוא מה שעוצר כל צבא
10/08/2016 | 18:13
8
9
בעולם המודרני. הומאניות. מבחינת עוצמה צבאית, לא היתה שום בעיה לשטח את עזה ולמחוק כל התנגדות שם. אבל המחיר בחיי אזרחים היה כזה שהאופציה לא עלתה בכלל על השולחן.
לצפיה ב-'זה אחלה פטנט מה שאתה אומר...'
זה אחלה פטנט מה שאתה אומר...
11/08/2016 | 01:31
7
4
יכולים פשוט לצעוד לכאן 2 מליון ערבים מכיוון סוריה. ללא נשק, צעידה וטיפוס על הגדרות. 2 מליון ואסור לירות כי זה לא הומני, כלומר זה לא הומני לשמר מדינה שהיא אטרקטיבית בעיניי שכניה.
לצפיה ב-'זה עבד להודים כבר לפני שבעים שנה. תרצה או לא תרצה, זו עובדה.'
זה עבד להודים כבר לפני שבעים שנה. תרצה או לא תרצה, זו עובדה.
11/08/2016 | 02:04
6
5
לצפיה ב-'איזה קאקר אתה. פשוט לא להאמין'
איזה קאקר אתה. פשוט לא להאמין
11/08/2016 | 13:31
5
6
אתה משווה את ההודים והבריטים לערבים וליהודים?
לבריטים היה לאן לחזור!

הבעייה אצלך שהבסיס שלך איננו רקוב. אלא הוא איננו קיים ולכן בוקעים ממך אימרות שפר שכאלה. השוואות ביזריות ששייכות לנפשם של אותם היהודים שהם בעצם צוענים אבל אתה מנסה לשחק אותה אדם נאור. אתה מאד נאור. אני מאד חשוך
לצפיה ב-'אתה לא חשוך, אתה פשוט מדבר בססמאות, ומסרב להבין איך העולם '
אתה לא חשוך, אתה פשוט מדבר בססמאות, ומסרב להבין איך העולם
11/08/2016 | 15:04
4
5
עובד.
וכן, אם שני מליון סורים יחליטו לחצות, לא חמושים, את הגבול - תהיה לנו בעיה. ולא, לירות בהם זו לא אופציה. אם אתה טוען שזו כן אופציה, אז מצבך הרבה יותר גרוע ממה שחשבתי.
לצפיה ב-'אתה באמת קוקו'
אתה באמת קוקו
11/08/2016 | 16:19
3
10
לא בהכרח מגיעים בהתחלה 2 מליון אבל תזכור את אשתו של אולמרט שהלכה לחלק םרחים לסודנים הראשונים שהגיעו ופרסה שטח אדום ואז הגיע השיטפון.

אין לך מושג איך העולם עובד. אתה מדבר מהירהורי ליבך. ליבך המתוק והחיוור שאין לו מושג איך לשמור על עצמו.
הנה מצאתי את הדרך שבא אתה מוכן בחפץ לב להתאבד. 2 מליונים סורים יעשו לך את זה בחפץ לב אבל מה שמעניין במקרה שלך זאת העצילות נפש. אתה מוכן להקריב חייך בשם האידיאה והמטרה
לזה הטמבלים קוראים נאורות.

האוסטרלים מטביעים ספינות של מהגרים בפוטנציה. האמריקאים יורים במקסיקאים שחוצים ואילו אתה טוען שיש בעייה בלתי פתירה.
אולי תתנדב ללכת למעוזי אייסיס ולבקש מהם שלא יארגנו את צעידת ה2 מליון אל הגדרות שלנו. תתרום משהו למדינתנו. לפחות תנסה. איש נאור עאלק. בפועל אינך שייך לוורטברז
לצפיה ב-'חוץ מססמאות וניסיונות לעלוב, שבעיקר מאירות אותך באור מגוחך'
חוץ מססמאות וניסיונות לעלוב, שבעיקר מאירות אותך באור מגוחך
11/08/2016 | 17:01
2
8
יש לך משהו קונקרטי?
האוסטרלים לא מטביעים ולא הטביעו ספינות עם מהגרים עליהן.
האמריקאים לא ירו, ולא יירו, בהמוני אדם. יש הבדל גדול בין ירי באדם בודד לבין ירי מאסיבי לתוך המון.
הפליטים לא הגיעו הן בגלל אולמרט והסנדוויצ'ים שלה - הם הגיעו כי היינו יעד אטרקטיבי שקל יחסית להגיע אליו. ברגע שהפכנו את המשימה לקשה (ותודה גם ללחימה בסיני שהגבירה משמעותית את הסיכון - אגב דאע"ש)- הזרם התדלדל עד נעצר.
מה יהיה המצב של ישראל, לדעתך, ביום שבו נטבח בדם קר באלף אזרחים לא חמושים? לאו דווקא במישור הבין לאומי, אלא במישור האנושי. האם אתה תהיה מסוגל להסתכל בעצמך במראה אחרי שירית בילד רק כדי שלא יכנס למדינה שלך? אם כן, נראה לי שאתה לקוח בכח של רשויות בריאות הנפש. כי זה משהו שבן אדם נורמאלי לא אמור להיות מסוגל לעשות.
לצפיה ב-'לקוח של בריאות הנפש זה מי שיש לו נטיות אובדניות'
לקוח של בריאות הנפש זה מי שיש לו נטיות אובדניות
11/08/2016 | 18:05
1
6
כמוך.
להזכירך, חיזבאללה ניסו כמה פעמים לחצות הגבול בעבר בכמויות כלומר די במסות אנושיות וכמובן ללא נשק.
התגובה ההחלטית מנעה זאת מהם.
מזל שאתה נפש צ'וקולדה לא היית בתפקיד השומר אז.
לא צריך לירות בכל ה1000 אלא מספיק לירות בכמה מהם והשאר ינוסו לאחור. הירי הוא מודרך מטרה ולא נעשה לשם הירי.
אבל אתה מרים ידיים. יבואו מליונים ואתה סוגר עבורנו את הבסטה. פטתי.
אדם נורמלי שמבין משמעויות וסכנות הוא אינו דומה לאדם "נורמלי" שחי באידיאה פיקס ואשר הוא מוכן לוותר על ישותו העצמאית כי אחרים חפצים בשטח בו הוא חי.

הבסיס אצלך רעוע לכל אורך הדרך. לא בכדי אתה נגד החייל אZריה. לא בכדי רבין כראש ממשלה שיבח חיסול של מחבל אחרי שנוטרל בסצינריו קצת דומה למה שהיה ע"י אזריה.

לך תתוכח עם אידיט. אתם מתאימים. עושים רעש של ויכוח כש2ניכם שמאל קיצוני "נאור"
לצפיה ב-'תזכיר לי מתי חיזבאללה ניסה לחצות את הגדר עם מיליונים? עזוב '
תזכיר לי מתי חיזבאללה ניסה לחצות את הגדר עם מיליונים? עזוב
24/08/2016 | 00:13
1
מיליונים - מאות אלפים. לא לעשות הפגנה ליד הגדר, אלא ממש לחצות - כמו שפליטים סורים התנפלו על הגדרות בהונגריה.
לצפיה ב-'תופעה מוזרה בגיר'
תופעה מוזרה בגיר
03/08/2016 | 20:51
66
מדובר בC4 2009 טורבו בנזין שעשתה 40K קוד דגם LC5FTF
במהירות של כ 60 קמש בין המעבר להילוך 3 ל4  ישנם רעידות מוזרות כאלו הגיר נאבק לעלות הילוך ולהשאר בהילוך, התופעה היא לעיתים ולא קבועה, פרט לכך הגיר פועל מצויין.

יתכן והעקבות הטמפ החמה בחוץ ישנה השפעה על פעולתו התקינה של הגיר? איני זוכר תופעה זו בחורף.
לצפיה ב-'הונדה סיויק 2007 LS'
הונדה סיויק 2007 LS
03/08/2016 | 18:27
28
180
אני רוצה לקנות מחברת ליסינג הונדה עם 120,000 ק''מ.
נותן בתמורה שברולט אוואו ומוסיף 27,000
יש קאטצ'..
הרכב ככל הנראה עבר תאונה מבדיקה עם מכון,
להלן הדוח
חייב לציין שהוצאתי ממנו אחריות 12 חודשים על גיר אוטומטי (בגלל הנזילה) ו3 חודשים על מנוע
מנוע -במצב מצויין עד מעולה לפי בדיקת מכון
גיר- לא רועש לא מחליק גיר במצב טוב

יש נזילת גיר ככל הנראה ממחזירי שמן
יש מעיכות ברדיאטור
הוא מחליף לי צמיגים, מסדר לי את המשולשים ואת הנורה של הכרית אוויר.
יש פגיעה ברצפת תא נוסעים
תוקנו הרבה חלקי פח ברכב

תראו את הדוח בעצמכם

לצפיה ב-'יש דבר טוב ואחד לא '
יש דבר טוב ואחד לא
03/08/2016 | 19:59
97
זה שאתה נותן אוואו זה יופי. זה שתקנה רכב מפורק זה רע.
מה הרכב שלך שווה רק 12K?
עצה שלי תתרחק מהסיוויק.

לצפיה ב-'האוטו הזה במקרה הטוב שווה 40% ממחיר מחירון משוקלל, וזה גם רק'
האוטו הזה במקרה הטוב שווה 40% ממחיר מחירון משוקלל, וזה גם רק
03/08/2016 | 20:09
93
למישהו שלא אכפת לו לנסוע על אוטו שעבר תאונה קשה.
אני לא רוצה לחשוד בקשרים אבל לדעתי הנורה של כרית האויר דולקת כי אין כרית אויר ברכב לאחר התאונה, ותבין לבד איך יתקנו את זה. וסימנו לך את הבעיות בסרן הקדמי עם קו לתאונה כי כנראה כל העסק שם לא חזר למיקום המקורי וכל הפרונט לא יושב בזוויות הנכונות. במקרה הטוב הרכב יאכל צמיגים כמו משוגע, במקרה הרע הרכב הזה הוא מלכודת מוות.
לצפיה ב-'מקרה קלאסי של "לא לגעת עם מקל של מטר"...'
מקרה קלאסי של "לא לגעת עם מקל של מטר"...
03/08/2016 | 20:26
84
קונים היום מאזדה3 מהשנתון הזה בפחות מ-27,000 שקלים, לרכב בלי תאונות ובלי בעיות - אז לשלם מחיר כזה, ועוד כתוספת על מחיר הרכב שלך? שיחפש פראייר אחר (ולצערי, הוא כנראה גם ימצא).
לצפיה ב-'אסור לקנות כזה רכב'
אסור לקנות כזה רכב
03/08/2016 | 21:57
74
עבר תאונה קשה. נכנסו במשהו והחלק הקדמי נפגע וכל הרכב הפך לקצת אקורדיון. הכל שם עקום.
הרכב שלך עדיף על פני ההונדה הזאת עשרות מונים

אני מקווה שברור לך כי שכששלדת רכב עם ליקויים בעלי משמעות גבוהה כל כך קשים, זה בגלל התאונה הקשה שגדעה מהרכב הזה כל ניצוץ של מה שאפשר לכנות רכב סביר.
הבוחן היה צריך להסביר לך את זה ללא עוררין והוא לא עשה את תפקידו. מכון הבדיקה צריך לוודא שיש ללקוח שלו INSIGHT מלא על עיקרי הבדיקה ובזה הם פישלו
לצפיה ב-'רכב מעולה ! '
רכב מעולה !
03/08/2016 | 22:20
10
116
אבל לא הספציפי הזה , הוא כמובן יתקן כל שתדרוש 
אבל לאחר מכן יהיו עוד הרבה בעיות .
לא להתקרב ! 
מקווה שלא אתה שילמת על הבדיקה , רכב כזה לא לוקחים לבדיקה מלכתחילה. 
רכב כזה עם 120000 צריך להיות עם ממש מספר מועט של תקלות, בטח ללא בולמים חלשים . 
אני מכרתי רכב זהה עם 70000 ללא שום תקלה . קצת פחות מהמחירון

לצפיה ב-'LOL הבולמים החלשים זה מה שמטריד אותך?! LOL'
LOL הבולמים החלשים זה מה שמטריד אותך?! LOL
03/08/2016 | 22:34
9
29
לצפיה ב-'ינוקא , שתלמד קצת על רכבים תבין למה התכוונתי '
ינוקא , שתלמד קצת על רכבים תבין למה התכוונתי
03/08/2016 | 22:38
8
82
הבולמים עצמם הם לא הבעיה 
לצפיה ב-'אה, באמת? הבולמים זו לא הבעיה? אז בוא, ספר לנו - מה כן הבעיה'
אה, באמת? הבולמים זו לא הבעיה? אז בוא, ספר לנו - מה כן הבעיה
04/08/2016 | 00:07
7
63
לדעתך? אולי זה שאין מים בווישרים?
לצפיה ב-'אתה הבעיה , חזור לספסל הלימודים .'
אתה הבעיה , חזור לספסל הלימודים .
04/08/2016 | 09:02
6
62
כנראה שמגמת רכב ב"אורט" הייתה גדולה עליך , 
אתן לך רמז :
אצלי ב CX5  לאחר *35000 קמ' בדרכים די משובשות ברובן, הבולמים עובדים יותר טוב ,איזה תענוג כעת עם שיכוך מהמורות עוד יותר טוב ממה שהיה והיה די טוב . 

*בהקבלה לישראל זה 90000 קמ'
לצפיה ב-'עובד יותר טוב? נו, יופי... עוד אחד שחושב שהתפקיד של בולם '
עובד יותר טוב? נו, יופי... עוד אחד שחושב שהתפקיד של בולם
04/08/2016 | 09:49
5
54
זה רק להיות רך. אז תן לי לחדש לך - הבולם שלך כנראה כבר גמור, או קרוב להיות גמור. אתה אולי מרגיש קצת פחות את השיבושים בכביש, אבל הצמיג שלך מוצמד פחות טוב לקרקע ותנודות המרכב מרוסנות פחות טוב, מה שגורר אחיזת כביש פחות טובה והתנהגות מסוכנת ולא צפויה על המגבלות.
אבל תיכף תחזור על הסיפורים שלך על איזה נהג מעולה אתה. זה פשוט כל השאר שכל הזמן קופצים לך לפני הגלגלים או עוקפים אותך מימין בזמן שאתה משייט בנחת במסלול השמאלי.
לצפיה ב-'שוב אתה מדבר על היונדאי ? בולמים גמורים ?'
שוב אתה מדבר על היונדאי ? בולמים גמורים ?
04/08/2016 | 10:25
4
50
רק ברכבים שאתה קונה . זה אפילו לא מצחיק . 
אפילו בעוד 100000 הם לא יהיו גמורים . דרך אגב בטיפול האחרון הכל היה תקין 
ועוד במיוחד שאמרתי להם שאני יוצא לטיול של 4000 ק"מ
זה לא ישראל שמחליפים לך שמן וזורקים לך את הרכב בחזרה . הכל נבדק 
כולל חיזוק ברגים , באותו המחיר . כל טענה נבדקה , ממש תענוג . 
כבר אמרתי לך שגם ב 400000 הם לא גמורים . אבל בשבילך זה נס . 
לצפיה ב-'זה שהדיוטות כמוך - וכמו המוסכניק שלך, כנראה - חושבים שבולם '
זה שהדיוטות כמוך - וכמו המוסכניק שלך, כנראה - חושבים שבולם
04/08/2016 | 11:08
3
56
גמור רק כשהוא נוזל, זה לא מפתיע. אבל זה עדיין לא הופך את זה לנכון. ברגע שהבולם מאבד מיכולתו בצורה מורגשת - ועובדה שאפילו אתה מרגיש את השינוי - זה אומר שהוא כבר גמור, או כמעט גמור.
יצא לי לא מזמן לנסוע ברכב, עם 150 אלף קילומטר, שבעליו היה מרוצה מאוד מתפקוד המתלים והתגאה בנוחות הרכב. העובדה שהרכב התנדנד כמו משוגע בכל פניה וסגר מתלים בבעיטה בכל מעבר על באמפ לא הצליחה לשכנע אותו שהבולמים גמורים. גם הוא, כמוך, בטוח שהתפקיד העיקרי של בולם הוא לגהץ מהמורות קטנות.
נו, מה נעשה. אי אפשר שכולם יבינו בהכל - ואצלך הרי המוח כבר מלא במנועי דיזל של אוניות. לא נשאר מקום לדברים אחרים.
לצפיה ב-'ולמי שרוצה ללמוד קצת, ולא רק לחכות שהבולם ינזל כמו מכונאי '
ולמי שרוצה ללמוד קצת, ולא רק לחכות שהבולם ינזל כמו מכונאי
04/08/2016 | 11:18
53
כפרי מלפני שלושים שנה, הנה לינק לכתבה בנושא באתר howstuffworks
בגדול - המומחים ממליצים להחליף כל 80,000 ק"מ, אבל הבלאי תלוי מאוד באיכות הכבישים, סוג הנהיגה והעמוס על הרכב. לכן מומלץ אחרי חמש שנים ו/או 80,000 ק"מ, לבדוק את הבולמים כל שנה. ובדיקה משמעה לא רק לבדוק נזילות, אלא לבדוק את תפקוד הבולם. הבעיה שבארץ אין הרבה מוסכים שיש להם מכשור לזה. אני מכיר רק אחד. אבל מי שיודע מה לחפש, ואיך הבולם אמור להתנהג כשהוא תקין, יכול לדעת את מצב הבולמים מנסיעה של עשר דקות. 
לצפיה ב-'שוב העולם הדמיוני שלך היפר אקטיבי '
שוב העולם הדמיוני שלך היפר אקטיבי
05/08/2016 | 19:17
1
38
אין שום נידנודים וסגירת מתלים , מהיכן הקרצת את זה ????
יש שיפור מה בספיגת מהמורות , או אפילו התרגלות שלי למהמורות לא גדולות 
לי נראה שזה פשוט שהבולמים הגיעו למצב העבודה הנכון שלהם , לאחר שהם השתחררו מעט , כמו לאחר הרצה . 
בכל מקרה הרכב הזה אף פעם לא עמוס לגמרי ,רוב הנסיעות הן של 2 אנשים
לפעמים מתוספת נערה 50 קילו 
צא מהסרטים שלך . 
סגירת מתלים , הצלחתי בכך לאחר שהעמסתי סובארו סטיישן 87 ב600 קילו מלט ולא בשום מקרה אחר , 
לצפיה ב-'בולם לא עושה הרצה של 30,000 ק"מ'
בולם לא עושה הרצה של 30,000 ק"מ
06/08/2016 | 22:38
21
אם אתה מרגיש הבדל בתפקוד שלו מבחינת ספיגה - וה"אם" הוא משמעותי כאן, כי בכל זאת זה אתה, ואף פעם אי אפשר לדעת כמה מה שאתה אומר/חושב/מרגיש קשור למציאות - אז הבולם כבר בלוי. זה שאתה לא שם לב להבדל בתפקוד שלו מבחינת ריסון לא אומר שהוא לא קיים, אלא שאתה פשוט לא עירני לזה מספיק.
לצפיה ב-'אבל '
אבל
04/08/2016 | 00:06
12
73
המנוע טוב הגיר טוב אין פגיעת שסי ברכב
הוא נתן לי 12 חודש אחריות גיר(לא קורה במיוחד על אוטומאט) 3 על המנוע.
 אכן עבר תאונה אך מכון הבדיקה לא הבהיר לי להתרחק מהרכב  ואף ציין שהרכב יעבור טסט אם יטפלו בבעיות שמסומנות בעיגול.
 מה תוכל להיות הבעיה? יש סבירות שאני אראה הרבה מוסך עם הרכב הזה? 
ואם אחליט לקחת אני אוכל להוריד אותו בעוד כסף? ואם כן בכמה?

לצפיה ב-'"אין פגיעה שסי" ? מה הכותרת של סעיף 8 ? ומה כתוב בו ....'
"אין פגיעה שסי" ? מה הכותרת של סעיף 8 ? ומה כתוב בו ....
04/08/2016 | 05:19
81
.. ועוד "משמעות גבוהה" ?  לזכות הרכב יש לאמר שנמצא מה לכתוב לעיו גם במשמעויות האחרות ללא כל בעייה.
לצפיה ב-'וודאי שיש פגיעת שסי ואפילו פגיעת שסי קשה מאד'
וודאי שיש פגיעת שסי ואפילו פגיעת שסי קשה מאד
04/08/2016 | 05:58
68
זאת הסיבה שאמרתי שהמכון לא מילא תפקידו כהלכה.
הוא רושם בניסוחים שלו ואתה מחפש את המילה שסי ולא מוצא. אז שתדע שפגיעות שילדה במשמעות גבוהה, חפש את השורה הזאת. לצערי כל מה שרשום שם זה שסי "באבו אבוע".

יש לך מזל ששאלת כאן. פשוט ניצלת מלזרוק סתם כסף. הרכב הזה לא שווה כמעט כלום.
זה שהם הציעו הרכב הזה לך שאתה חסר ניסיון יש בזה הרבה אכזריות ורוע, לנצל את התמימות שלך מכל הכיוונים שרק אפשרי.
תלמד מזה גם שפחות חשוב מהשם של היצרן [השם הונדה במקרה הזה שעשה עליך רושם גדול] זה המצב של הרכב שלך. השברולט שלך שווה הרבה הרבה יותר מההונדה הזאת גם בכסף וגם בבטיחות ואיכות נסיעה גם אם עדיין אין לך מספיק ניסיון כדי להבין מה שרשמתי.

בקיצור תברח
ולך תחפש רכבים במקומות אחרים. לדעתי המוכר ולא אתה צריך לשלם עבור הבדיקה כי לא סיפרו לך שהייתה פגיעת שסי כל כך קשה ואכזרית.
לצפיה ב-'אתה בהחלט יכול לקנות את הרכב '
אתה בהחלט יכול לקנות את הרכב
04/08/2016 | 08:54
9
91
בתנאי שלא תמכור אותו כי זה יהיה בלתי אפשרי, ממך לגריטה . 
על הרכב התאמנו עדר של קנגרו באיגרוף 
 הוא חבוט מכל הכוונים האפשריים , ויש לו פגיעה בשילדה , תלמד לקרוא את הטופס של הבדיקה .
אם אתה קונה ב 20 אחוז מהמחירון לך על זה . 
לצפיה ב-'גם בחינם לא.'
גם בחינם לא.
05/08/2016 | 08:58
8
13
לצפיה ב-'גם אם היו משלמים לי לא הייתי לוקח את הרכב הנ"ל.'
גם אם היו משלמים לי לא הייתי לוקח את הרכב הנ"ל.
05/08/2016 | 20:34
1
41
בכל מקרה המלצות מאת "אידיט"/"נמלה עוקצת"/(עוד כמה שמות) הייתי לוקח בערבות מוגבל מאוד מאוד.
לצפיה ב-'אידיט זה סיפור מוזר. עליות והרבה מורדות'
אידיט זה סיפור מוזר. עליות והרבה מורדות
05/08/2016 | 22:23
35
הרוב הגדול  מתוך הOUTPUT שלו זה הבל הבלים עד לרמת האבסורד אבל מידי פעם כאילו ניצוצות של ידע אמתי ועומק. דברים בטוב טעם. הבעיה שצריך לברור את התבן מן המוץ.
למשל, ידע טכני ומכני - משובח
ולמשל אחר: ידע בנהיגה ובהתנהלות ציבורית - מחפיר.
ויש בעיה בניסוח. ידע בעברית טוב אבל לא יודע לכתוב חיבור. קשה להבין מה "רצה להגיד"
ככלל, לדעתי מרבית הרכבים זה סתם מבני פח מכוערים עם אמינות מוגבלת [מישו אמר גיר...] ולשמוע את אידיט מדבר בשבחו של הרכב שלו.... הסופרלטיבים...זה אחד הדברים המגוחכים. יאללה אידיט, שחרר. תן קצת וורסטיליות לעין.  
לצפיה ב-'אתה לא , אבל מה שבטוח הוא שהרכב ימכר ואפילו ביותר מ 20%'
אתה לא , אבל מה שבטוח הוא שהרכב ימכר ואפילו ביותר מ 20%
05/08/2016 | 21:57
5
38
מהמחירון וללא התנאים שציינתי. 
מי שיש לו תקציב לרכב טוב לא יכול להיות במצבו של מי שאין לו
כיום יש לו אוואו לא לשכוח , אני הסדרתי עם האוואו מצויין 
ולפעמים הייתי מעדיף לנסוע בו מאשר עם הסיוויק בגלל מרווח הגחון . 
אבל אתם מתחלחלים  מהאוואו. 
לצפיה ב-'אידיט אתה מוכיח שיכולת ההיסק שלך דלה כתמיד...'
אידיט אתה מוכיח שיכולת ההיסק שלך דלה כתמיד...
05/08/2016 | 22:27
4
33
אתה טוען שההונדה קאקאמייקה הזאת טובה יותר מהאוואו שלו, או אתה חושב שמישהו כאן בעד ההונדה הזאת?
אם אלה האופציות שלו אז שימשיך עם השברולט הזה עוד הרבה שנים.
לצפיה ב-'אבל הבחור מחפש בנרות להחליף את האוואו. '
אבל הבחור מחפש בנרות להחליף את האוואו.
06/08/2016 | 11:51
3
22
למה רכב שהחליפו לו אלטרנטור זה בסדר ורכב שהחליפו לו כנף זה אסון?
נסעתי על רכבים יותר גרועים מההונדה הזו , גם שהם היו ללא תאונות 
שילדה , למשל סוסיתא סטיישן עם מנוע טריומף . 
למשל רכב מעולה מכנית כשלעצמו סובארו 79 התחיל לאכול צמיגים 
ללא תאונה , כוון פרונט רק בסגנון הישן של בערך לא הצליח לפתור את הבעיה 
לבסוף זרקתי אותו . 
למי שאין כסף גם מכוניות חבוטות יכולות להתאים , אם הרכב לא אוכל צמיגים 
עקב התאנה בשסי ואם הבחור רוצה את הרכב לטווח ארוך והמחיר מאוד נמוך אין בעיה , בנוסף הוא גם נפטר מהאוואו .
בסדרות טלויזיה על רכבים רואים חיתוכי רכבים למשל במסך ג'ס מנקי חתכו טרנפורטר ישן באמצע וקיצרו לו את בסיס הגלגלים והנה רכב נחשק . 
בישראל זה טאבו. 

לצפיה ב-'אז תסביר לו שלא כדאי להחליף האוואו בכל מחיר'
אז תסביר לו שלא כדאי להחליף האוואו בכל מחיר
06/08/2016 | 12:04
2
19
למה אתה שמבין שלא כדאי לרכוש ההונדה הזאת, למה אתה לא מבהיר לו את זה בלי התחכמויות?
האם לבן משפחה שלך היית ממליץ להחליף להונדה הזאת?

האם אתה לא קולט בין השורות שהוא לא מבין כלום?
לצפיה ב-'הסברתי מה התנאים לרכישה'
הסברתי מה התנאים לרכישה
06/08/2016 | 12:24
1
23
קנייה לטווח ארוך ומחיר מאוד נמוך שהוא בטוח לא יקבל. 
אולי כך הוא יבין שבעצם זו המלצה לא לקנות .
הוא לא מספר מה מצב הרכב שלו האוואו ,
לצפיה ב-'אתה חייב להיות מבולבל ולא מפוקס?'
אתה חייב להיות מבולבל ולא מפוקס?
06/08/2016 | 12:50
20
הרכב שלו, האוואו לא עבר תאונה כל כך משמעותית. הרכב שלו איננו אקורדיון.
ההונדה הזאת עברה טוטל לוס וחברת הביטוח המציאה לה כינוי אובדן להלכה או כינוי מקושקש אחר.
אתה יודע יפה שאי אפשר יהיה לבטח כזה רכב וכו' ואתה יודע שאין לילד הזה הרבה מושג, אז למה אתה לא יודע לתת המלצה חדה?
אם... ואם... ואם... והכל באויר, למה זה עוזר? ואולי זה מתאים לפנטזיות שאתה אוהב לחיות לפיהן, גם הפנטזיות בתחום המדיני... ואם ניסוג, ואם רק נתפשר אז יהיה שלום אמת בר קיימא... פחחח
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:07
6
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'ריקול'
ריקול
03/08/2016 | 13:11
2
63
האוטו שלי עבר היום טיפול ריקול במוסך. הפקידה אמרה שלא צריך לתת לי אישור כלשהו. האם זה נכון?
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
03/08/2016 | 13:29
12
לצפיה ב-'הם לא חייבים לתת אישור כל עוד זה נרשם במחשב, אבל אם מבקשים'
הם לא חייבים לתת אישור כל עוד זה נרשם במחשב, אבל אם מבקשים
03/08/2016 | 14:32
43
הם לא חייבים לתת אישור כל עוד זה נרשם במחשב, אבל אם מבקשים יפה לא נראה לי שיסרבו לתת לך אישור שהיית במוסך לצורך הריקול.
לצפיה ב-'בעיה בסיאט טולדו 2013'
בעיה בסיאט טולדו 2013
02/08/2016 | 20:55
1
54
אהלן חברים אני רכשתי לפני כמה ימים סיאט טולדו והחברה הייתה אמורה להחליף את המפוח של המזגן  לחלק מקורי והיום הוא הוחלף לחדש ובאמת הרעש המעצבן של המזגן נפסק ועכשיו המזגן תקין אבל מה שמוזר ש4 ימים שנהגתי איתו הצריכת דלק הייתה מעולה ועכשיו אחרי התיקון אני רואה שהרכב צורך הרבה דלק ממש לא כמו לפני התיקון השאלה אם יש קשר בין הדברים אני מאוד ישמח לעזרה ממכם 
לצפיה ב-'לדעתי יש קשר בין הדברים'
לדעתי יש קשר בין הדברים
03/08/2016 | 10:45
30
לעתים, כאשר מכניסים את הרכב למוסך, מקבלים אותו בחזרה במצב פחות טוב. החלפת המפוח, מבלי שששו לכך כנראה בחברה, הביאה לדעתי למצב.
לצפיה ב-'עדכון בענייני צמיגים לשברולט קרוז 205/60/16 ותודה על הסיוע'
עדכון בענייני צמיגים לשברולט קרוז 205/60/16 ותודה על הסיוע
02/08/2016 | 16:36
14
91
שלום,
בשרשור הקודם התייעצתי עמכם בנוגע לרכישת צמיגים לרכב שבכותרת. אעדכן שפניתי לצמיגי אנטון ביפו וסיכמתי עימם על דגם מסוים של - TOYO Proxes CF2 92V TL 205/60R16 ואף וידאתי טלפונית שהם מצויים במלאי. הגעתי יום לאחר מכן לאנטון, שם הסתבר שנותר רק צמיג אחד מדגם זה במלאי למרות שלי דרושים ארבעה. אציין גם שכאשר הגעתי הציעו לי דגם אחר של TOYO, שהוא איננו הדגם שביקשתי. לאחר שנברתי עימם במחסן, סיכמנו שיותקנו לי 4 צמיגי FALKEN, מדגם שהוא אפילו עדיף עבורי מכל מה שמצאתי באינטרנט, מכיוון שדירוג הבלימה שלו הוא A לפי המדבקה על הצמיג (דירוג בלימה טוב יותר מכל מה שמצאתי ברשת בסביבות המחיר שביקשתי). הדגם הוא FALKEN 914 ECORUN. זאת תמורת מחיר של 1250 לכל ארבעת הצמיגים.
בשלב זה המתנתי אצל אנטון שעה, כדי לגלות שאומנם פירקו את 4 הגלגלים ממכוניתי אבל יש להם רק 3 צמיגים מדגם זה. סוכם שבתוך יומיים ישלחו אליי הבייתה את הצמיג הרביעי. סיכומו של דבר לאחר כמה וכמה שיחות טלפון, שלחו לצמיגיה הסמוכה לביתי כעבור 4 ימים את הצמיג הנותר. הצמיגים הותקנו בסוף בצמיגיה בשם צמיגי כדורי ברמת גן, שלא גבתה כסף על ההתקנה, כפי שסוכם עם צמיג אנטון, ונתנה לי שירות לשביעות רצוני. עם קבלת הצמיג הרביעי שילמתי לאנטון את השלמת התמורה בגובה מחירו של הצמיג הרביעי.
אני בכוונה נמנע מלכתוב דעה לכאן או לכאן. אתם מוזמנים לשפוט את הצדדים החיוביים והאחרים בהתנהלות.
אגב, במדבקה על הצמיגים החדשים צוין שדירוג הבלימה שלהם הוא A, בעוד שברשת לא מצאתי דירוגים של צמיג זה בדיוק אולם מצאתי צמיג בשם כמעט זהה שעליו  נכתב באתר שמצאתי שדירוג הבלימה שלו הוא B. המדובר בצמיג בשם זהה, אולם בתוספת הכיתוב XL TL.
תודה רבה על הייעוץ והסיוע,
איתי
לצפיה ב-'העיקר שאתה מרוצה אבל הסיפור נשמע לי ככה ככה...'
העיקר שאתה מרוצה אבל הסיפור נשמע לי ככה ככה...
02/08/2016 | 16:47
61
בכל מקרה ברור שזה עדיף על כל רבעיה סינית שההית שם וזה שנמנעת מזה זה יפה מאוד!
לצפיה ב-'דרוג היורו לייבל הוא לא לדגם צמיג, אלא לדגם צמיג במידה '
דרוג היורו לייבל הוא לא לדגם צמיג, אלא לדגם צמיג במידה
02/08/2016 | 17:07
49
ספציפית. יכול בהחלט להיות שלצמיג הזה במידה שלך יש דרוג A בבלימה, ובמידה אחרת B.
לצפיה ב-'גם השירות גם המקצועיות וגם המחיר יצאו כל אחד פושר מינוס'
גם השירות גם המקצועיות וגם המחיר יצאו כל אחד פושר מינוס
02/08/2016 | 18:04
11
72
צמיגים "שלפתע פתאום" חסרים למרות שמוודאים איתם טלפונית...תרחיש כזה דווח כאן פעם גם ע"י גולש אחר. אני מקווה שזה איננו תרגיל או שיטה אצלם...
בנוסף חורה לי שמפרקים 4 גלגלים ובסוף יש להם רק 3 צמיגים?

בשרשור הקודם המלצתי לך להשוות מחירים דרך האתר יד 2. היה מתברר לך שהמחיר שזכית מהם קרי 312 שח לצמיג הוא גבוה יחסית לפלקן במקומות אחרים.
פלקן נחשבים לצמיגים טובים וזולים היות שמיוצרים בתאילנד. באתר יד 2 תראה שמחיר הפלקן הוא הזול ביותר למעט הסיניים]. מחיר מקובל מתחיל ב272 לצמיג כזה כלומר אנטון ייקר בכ 15%. באתר יד 2 יש המוני צמיגיות שמחיריהם נמוכים מאנטון
קבל קישור: 
בנוסף, מי שרוכש 4 צמיגים מקבל לעתים גם איזון פרונט חינם. האם איזנו אצלך את הפרונט?
דבר אחרון, תבדוק אולי תאריכי הייצור של הפלקנים שקיבלת לא בהכרח "תואמים". זה לעתים קורה כשמשיגים הצמיגים "בשיטת שתי וערב"
לצפיה ב-'לפחות בעניין המחיר אינני מסכים עימך'
לפחות בעניין המחיר אינני מסכים עימך
02/08/2016 | 18:43
2
58
מהקישור הזה עולה שהדגם הזה או דגם דומה מאוד עולה 365 ש"ח ולי הוא עלה רק 312.5 ש"ח. אני כותב דגם דומה מאוד כי אצלי גם נכתב עליו ecorun ולהבנתי דירוגיו גבוהים עוד יותר מהדגם אליו קישרתי כאן. הגעתי לאתר זה דרך אתר ZAP שמבצע השוואת מחירים, והוא היה האתר היחיד אליו ZAP מפנה.
לעניין ההתנהלות כאמור אני משאיר אותה להתרשמותכם. צריך לציין כי צמיגי אנטון עמדו במילתם ואכן שלחו לצמיגיה הקרובה אליי את הצמיג המבוקש בתוך מספר ימים (אף שלקח להם 4 ימים ולא יומיים כפי שהבטיחו).
אני לא חושב שמדובר בשיטה מכוונת, אני משער שמדובר רק בניהול מלאי שאינו אופטימלי, אולם זאת כאמור להתרשמותכם.
איתי
לצפיה ב-'האם נכנסת לקישור "שלי" ?'
האם נכנסת לקישור "שלי" ?
03/08/2016 | 07:08
41
לגבי ECORUN אינני יודע אבל אפשר לברר...
אבל הפלקן שאתה מדבר עליו מהקישור של זאפ [מקדם מהירות V] הוא הפלקן השני המוצג בקישור "שלי", תגלול מטה וזה מופיע בעמוד הראשון אחרי צמיגים סינים ואחרי הפלקן הראשון [מקדם מהירות H]...
"זו לא חוכמה" למצוא מחיר יקר יותר [זאפ] ולהרגיש שעשית עסקה טובה אלא לבדוק ולהתחרות במחירים נמוכים יותר שיש בשפע ובפער גדול לאותו המוצר. האם אתה מוצא הבדל בין הצמיג שהגעת אליו דרך זאפ [בקישור שלך] לבין זה מהקישור "שלי" ? זה המבחן לגבי הבדלי המחיר
365 שח לצמיג תאילנדי במידה שלך זה יקר מדי לטעמי. כדי להבין את זה תגלול בקישור שלי עוד יותר למטה ותמצא מחירי צמיגים מהשורה הראשונה כמו מישלין וכד' ומעניין מחיריהם. הכל מוצג שם בקישור.

בנוסף, האם אינטרוול התאריכים אכן גדול?
ולבסוף, האם שקלת לבדוק כיוון פרונט?
לצפיה ב-'מוטב מאוחר מלעולם לא. בדקתי לגבי הECORUN והתשובה שכל דגמי '
מוטב מאוחר מלעולם לא. בדקתי לגבי הECORUN והתשובה שכל דגמי
06/08/2016 | 10:54
38
פלקן ZE914 הם כולם מכונים ECORUN
זה מעצים את מה שרשמתי לך לפני כן.
מעבר לזה שמתברר ששמות של מוצר עוזרים למטרות השיווק שלו. זה לא רק אצלך שראית בדמיונך צמיג מתקדם שגם רץ בדהרה RUN וגם עושה זאת בחיסכון ECONOMY. ימות אחרית המשיח. גם בצמיגים הקוריאנים שאני רכשתי יש שילובי שמות ואפילו איורים שמרמזים על מהירות, יעילות, חיסכון, ותרומה לעולם ירוק ומוצלח יותר. מחלקת האיור והגרפיקה כמו השיוק עובדים בפול גז.
אתה ראית את הכינוי וחשבת שלפניך תת דגם ייחודי ויוקרתי ולא סתם ZE914 רגיל.

דבר אחרון: לגבי כל מה שקרה לך שם בפנצ'ריה, אני חושב שללקוח יש חלק בחינוך בתי העסק לתת שירות מקצועי והגון יותר. אם אתה ואחרים היית מסובב גבך ויוצא ברגע שמתברר שאין מה שבאת לשמו אחרי הבירור הם היו נאלצים לשנות את דרכיהם. אפילו לך היה יכול לצאת מזה פחות ביזבוז זמן בסכ"ה...

יש לי חבר גם הוא עם פיקנטו [הוא שהעתיק ממני   ] ששמע שממני שאני החלפתי הצמיגים ורצה גם כן צמיגי OE. סיפר שהתקשר דרך יד 2 והתברר שבראשון לציון [ברחוב פלוטקין אם הבנתי אותו נכון] מציעים את הצמיגים לפיקנטו ב223 שח לצמיג + וונטיל + איזון + ובקניית 4 צמיגים גם בדיקת כיוון פרונט + הבטחה לרוטציה חינם אחרי 15,000 ק"מ. ככה שהתנאים שלו מצויינים. ככה שאני לא מסכים עם חן1111. האתר הזה כמו כל אתר מחייב ממך לפני רכישה דרכו להרים טלפון ולברר ולאשר את תנאי העיסקה ואת המלאי. איכות השירות שאתה זכית לו באנטון מעיד שבעיות יכולות להיות לא רק דרך יד 2. בנוסף אני זוכר בוודאות שעל אנטון דיברו כאן רבות. גולשת שנוהגת בבמוו דיווחה על קורותיה שם לחיוב ואחרי מספר ימים היה מישהו מירושלים כמעט בטוח עם הונדה כלשהי? נסע עד לשם והתברר שההבטחה הטלפונית התבררה ככוזבת. הציעו לו דברים אחרים ובמחיר אחר, אבל, הוא עשה פשוט אחורה פנה...
לצפיה ב-'לא מאזנים פרונט, מכוונים פרונט. '
לא מאזנים פרונט, מכוונים פרונט.
02/08/2016 | 22:26
16
לצפיה ב-'לי המחיר נראה סביר לגמרי.'
לי המחיר נראה סביר לגמרי.
04/08/2016 | 11:25
6
50
לא צריך לסמוך על המחירים ביד 2. רוב הסיכויים שכשתתקשר יתברר שאין להם, או שזה לא בדיוק המחיר, או שהמחיר לא כולל וינטילים ואיזון... זה אותו אתר שנקרא קודם tyres for you, ואני אף פעם לא מצאתי שם צמיגים שרציתי במחיר טוב.
פלקן זו חברה יפנית, גם אם הייצור הוא בתאילנד. זה לא כמו חברה סינית.
אין דבר כזה איזון פרונט. יש איזון גלגלים, שחובה לבצע בכל החלפת צמיגים (למעשה גם בתיקון פנצ'ר), וזה צריך להיות כלול במחיר. ויש כיוון פרונט שנעשה במכונים מיוחדים, לא בפנצ'ריות, ועושים רק כשצריך.
לצפיה ב-'מה שאתה מתאר על האתר "יד 2" זה בקירוב החווייה המפוקפקת '
מה שאתה מתאר על האתר "יד 2" זה בקירוב החווייה המפוקפקת
04/08/2016 | 23:20
5
39
שתיאר פותח השרשור שלא רכש דרך יד 2. ללמדך שאין להכליל. להזכירך הוא התקשר לפנצ'ריה ואמרו לו שיש ושיגיע וכד', וכשהוא הגיע ולא נמצאו הצמיגים שלשמם הגיע, ואז מצאו משהו אחר בעבורו וגם זה היה במספרים חסרים וכד'

ושוב להזכיר את מה שתיארתי כאן לא מזמן: אני רכשתי לפני פחות מחודש 4 צמיגי K425 של הנקוק במידה שלי, צמיגים יחסית טריים מתאריך 13/16. כולל וונטיל, איזון הצמיגים וכיוון פרונט והכל במחיר תחרותי של 916שח. לתנאי העסקה ולביצועה הגעתי דרך יד 2, ללמדך שוב, שאין להכליל. האם מקבלים וונטיל כן או לא, אתה אמור לברר לפני הגיעך. אצלי היה רשום שרכישת 4 צמיגים כוללת כיוון פרונט. למרות שהיה רשום אני וידאתי את זה
לצפיה ב-'כמו שכבר נאמר לא פעם'
כמו שכבר נאמר לא פעם
04/08/2016 | 23:55
4
45
ונראה לי שאפילו בדיון הזה, "כיוון פרונט" מבצעים במכון שמתמכה בזה ולא בפנצ'ריה.
וגם כדי לבצע כיוון פרונט צריך סיבה ברורה(שחיקה לא אחידה למרות שהמציג מאוזן ובלחץ תקין, נטייה למשיכה לצד אחד בזמן נסיעה, תאונה) ולא בכל החלפת צמיגים.
ועד כמה שזיכרוני נכון הכיוון הוא ברמת מחירים 500+ שקלים, מה שאומר שכנראה אמרו לך שעשו אבל לא עשו בפועל.
לצפיה ב-'בזה אתה צודק'
בזה אתה צודק
05/08/2016 | 00:02
69
אצלי בדקו ולא היה מה לכוון. הבדיקה ממוחשבת וראיתי את הצג במהלך הבדיקה. "הכל היה ירוק". כלומר לא היו ערכים אדומים...
הוא גם אמר לי שאצלי הכיוון מעולה ....
יש פנצ'ריות שמתמחות בזה. אצלי היה אגף מיוחד ונפרד וחיכיתי בתור לזה...
לצפיה ב-'סביב 200 שקלים, נכון ללפני שנה. '
סביב 200 שקלים, נכון ללפני שנה.
06/08/2016 | 22:41
2
6
לצפיה ב-'דיברתי על האיזון עצמו, לא על הבדיקה של "אם צריך איזון".'
דיברתי על האיזון עצמו, לא על הבדיקה של "אם צריך איזון".
07/08/2016 | 20:00
1
5
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
07/08/2016 | 20:12
3
לצפיה ב-'שאלה על לחץ אויר בצמיגים'
שאלה על לחץ אויר בצמיגים
02/08/2016 | 17:50
20
95
החלפתי רכב ובספר רכב החדש כתוב למלא אויר צמיג קדמי 3 יחידות psi פחות מאשר הצמיגים האחוריים .
ברכב הקודם מילאתי אוויר באופן שווה בכל 4 הגלגלים . לא הבנתי את ההגיון שהדבר הזה .. האם מישהו יכול להסביר ? תודה
הצמיג הוא ג'אנט 16'' , אם זה משנה
לצפיה ב-'באיזה רכב מדובר? '
באיזה רכב מדובר?
02/08/2016 | 17:57
19
לצפיה ב-'מדובר על אאוטלנדר'
מדובר על אאוטלנדר
02/08/2016 | 18:27
30
לצפיה ב-'הבדלי עומס על הסרנים'
הבדלי עומס על הסרנים
02/08/2016 | 20:38
17
59
יש מצבים שצריך למלא לחץ שונה עקב עומס שונה על סרנים שונים.
לצפיה ב-'אבל בדרך כלל, צריך למלא לחץ אוויר גבוה יותר בקדמי'
אבל בדרך כלל, צריך למלא לחץ אוויר גבוה יותר בקדמי
02/08/2016 | 22:25
16
64
אלא אם מנפחים לעומס גבוה (רלבנטי בעיקר בנסיעות לסופ"ש משפחתי).
לצפיה ב-'בספר רכב כתוב כך :'
בספר רכב כתוב כך :
03/08/2016 | 07:24
15
51
צמיגים קדמיים 35
צמיגים אחוריים 38

בספורטאז הייתי ממלא 33 בכל ארבעת הצמיגים ( במוסך מישהו הסביר לי שבחודשי הקיץ כדאי להוריד יחידה אחת של psi בגלל מזג האוויר החם השורר במדינתנו ) . אגב , לספורטאז היה ג'אנט 17", אם זה משנה ..
לצפיה ב-'בספר רכב, כמעט תמיד, יש יותר מלחץ אוויר מומלץ אחד'
בספר רכב, כמעט תמיד, יש יותר מלחץ אוויר מומלץ אחד
03/08/2016 | 13:09
14
50
לא זוכר רכב שלא ניתנו עבורו שני לחצי ניפוח מומלצים, אחד עבור עומס נמוך, ואחר עבור עומס גבוה. ולפעמים יש לחץ מומלץ שלישי - לצריכת דלק נמוכה.
חפש את הנתון השני (אפשר גם על הרכב עצמו, אגב, לא רק בספר).
אם היית אומר באיזה רכב מדובר, אולי היינו יכולים למצוא לך את הנתונים.
לצפיה ב-'הוא אמר "אאוטלנדר"(בתגובה ל M O L)'
הוא אמר "אאוטלנדר"(בתגובה ל M O L)
03/08/2016 | 14:30
1
18
לצפיה ב-'נכון. פספסתי את זה. התייחסתי רק להודעה הראשית'
נכון. פספסתי את זה. התייחסתי רק להודעה הראשית
03/08/2016 | 15:02
14
לצפיה ב-'הנתון השני הוא ל"טיסה מעל 120 קמש .." או משהו כזה'
הנתון השני הוא ל"טיסה מעל 120 קמש .." או משהו כזה
04/08/2016 | 20:46
11
40
ואילו אני נוהג בעדינות  ,  כמו קשישים עם קלנועית ...:)
האם זה הגיוני שבאאוטלנדר החדשה ממלאים 35 מקדימה ו-38 מאחורה  ?  
תודה
לצפיה ב-'נשמע מוזר מאוד. אתה יכול לצלם ולהעלות את העמוד הרלבנטי? '
נשמע מוזר מאוד. אתה יכול לצלם ולהעלות את העמוד הרלבנטי?
04/08/2016 | 21:58
3
11
לצפיה ב-'צילום :'
צילום :
05/08/2016 | 22:24
2
27
לצפיה ב-'אתה לא קורא את זה נכון'
אתה לא קורא את זה נכון
06/08/2016 | 21:40
1
18
הלחץ הוא זהה בצמיגים הקדמיים והאחוריים - 35 psi. הלחץ של 38 מתייחס למהירות של מעל 160 (רשום למטה ליד הכוכבית).
לצפיה ב-'אתה צודק. אבל אפשר בהחלט להבין מאיפה הבלבול. פשוט עיצוב '
אתה צודק. אבל אפשר בהחלט להבין מאיפה הבלבול. פשוט עיצוב
06/08/2016 | 22:19
14
נוראי. כאילו מישהו התקמצן על שורות בטבלה...
לצפיה ב-'הגיוני בהחלט. תסתכל על המדבקה ברכב '
הגיוני בהחלט. תסתכל על המדבקה ברכב
05/08/2016 | 18:56
6
28
כאשר הרכב עמוס לגמרי אפילו צריך להעלות את הלחץ במקצת 
בגלגלים האחוריים 
לצפיה ב-'בספורטאז היתה מדבקה על הדלת , '
בספורטאז היתה מדבקה על הדלת ,
05/08/2016 | 21:17
5
24
באאוטלנדר אני לא מוצא את המדבקה הזו ..
לצפיה ב-'אם לא בדלת אז במכסה פיית הדלק ?'
אם לא בדלת אז במכסה פיית הדלק ?
06/08/2016 | 11:08
4
13
ולגבי הפער בין האחורי לקדמי.
אל תשכח שהרכב שלך הוא במבנה "ג'יפ סטיישני". כלומר יש חלק משמעותי מהרכב שנשען על הגלגלים האחוריים.
אני יכול לנחש אולי על הסבר נוסף: האם ההנעה אצלך קבועה 4*4 אושהאם ההנעה אצלך אחורית כש2*4?

שים לב שאלה ערכים קרים ! כדאי שתקפיד כי הצמיגים אצלך יקרים
לצפיה ב-'בדלת אין , בפיית דלק אני אבדוק מחר לפני נסיעה , '
בדלת אין , בפיית דלק אני אבדוק מחר לפני נסיעה ,
06/08/2016 | 13:49
3
25
הדגם הוא אינסטייל 2*4  .
לא הבנתי את המשפט האחרון שכתבת ... אפשר הסבר בבקשה  ?   תודה

לצפיה ב-'לא הבנתי מה לא ברור לך:'
לא הבנתי מה לא ברור לך:
06/08/2016 | 14:01
2
24
בנוסף, כשאני מסתכל שוב בצילום מהספר שלך אני משנה את האינטרפרטציה שלי ואני חושב שונה מכל מה שכתבו האחרים כאן בשרשור:
הספר שלך ממליץ על 35PSI בכל 4 הגלגלים כלומר אין הבדלים אצלך.
לעומת זאת בנסיעה מהירה [160 קמש ומעלה] הספר שלך ממליץ על 38 בכל 4 הגלגלים.

זה לחלוטין מייתם את כל הדיון שהתפתח כאן. דיון שהלך PARA דהיינו איבד את הכיוון הנכון. שגיאה בקריאה הובילה את כולנו לחפש הסבר מניח את הדעת לזה וכשהיסודות [קריאת טקסט פשוט] רעועים אז כל המגדל קלפים קורס.
אם כי להגנתנו אומר שהספר רשום באופן לא מספיק ברור, אבל זה לא מצדיק קריאה לא נכונה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה . מלכתחילה לא חיפשתי הסבר'
תודה על התגובה . מלכתחילה לא חיפשתי הסבר
06/08/2016 | 16:29
18
מעמיק לסוגיית לחץ האוויר בצמיגים   , אלא רק תשובה לשאלה האם זה הגיוני  ..
בנוסף , אם הטבלה כתובה נכון , אז לא הבנתי למה צריך את העמודות של קדמי ואחורי  , הרי לחץ האוויר זהה בכל ארבעת הצמיגים  .    
160 קמ"ש  ??   לא ידעתי שבכלל אפשר לנהוג במהירות הזו באאוטלנדר ,  הוא די "עגלה" ..   (   אבל בהחלט מספיק לשימוש שלי  , אני לא מתלונן  )
שוב  , תודה רבה  .
לצפיה ב-''
06/08/2016 | 17:01
8

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום סקיפרים יאכטות ושייט
פורום סקיפרים יאכטות שייט
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
גולדן B - השקעות נדלן בגרמניה
גולדן - B

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה