לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום מכוניות
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

נורית engine cooling system מדאיגה...
25/02/2016 | 09:58
7
122
הנורית שנקראת engine cooling system נדלקת ומצפצפת רבות במהלך הנסיעה, מה זה אומר? מה אני אמור לעשות?
רבות?! מעניין
25/02/2016 | 11:45
1
73
יש שעון חום מנוע?
בדקת גובה נוזל קירור במנוע
איזה רכב זה?
אין עוד נורית בד"כ, שעון חום מנוע באמצע נורמלי
25/02/2016 | 13:42
55
לא בדקתי לא ממש מתמצא
גולף 2001
זה אומר שהמנוע מתחמם יותר מדי
25/02/2016 | 12:15
1
62
אז קודם כל, אסור לנסוע ככה אחרת עלול להיגרם נזק.

בתור התחלה תבדוק אם לא חסרים מים (תעשה את זה כשהמנוע לא חם). אם כן, נסה לראות אם יש נזילה ומאיפה. בכל מקרה תגיע למוסך שיבדוק ויתקן את זה. אם זה קורה כל הזמן אז תגרור את האוטו למוסך.
הבעיה שאני לא ממש מכיר את האוטו הזה מבפנים
25/02/2016 | 13:44
48
וגם לא הכי מתמצא בתחום
אמשיך לברר - תודה לכם!
תבדוק מצבר
25/02/2016 | 14:11
1
47
דחוף
אבדוק גם, תודה
25/02/2016 | 15:03
16
ברכבים שאין שעון חום יש 2 נורות: אחת כחולה ואחת אדומה
25/02/2016 | 17:11
44
שלום
הכחולה דולקת כאשר המנוע קר. אחרי כמה ק"מ או דקות היא נכבת.
האדומה כאשר המנוע רותח! ולא נכבת עד לנסיעה הבאה...
למה מנוע מגיע לשם:
1. בד"כ חוסר בנוזל קירור.
2. התרעת שוא (פחות סביר).
הדבר הזה יכול לגמור מנוע! רצוי שלא תבדוק יותר מדי אלה תגיע למוסך לפני שהיא נדלקת לך שוב. גם אם זה בגרירה.
האם מישהו מכיר מוסך לתיקוני צבע קלים - נקודתיים
24/02/2016 | 19:50
2
57
(לצבוע רק את הנקודה ששם הצבע התקלף ) באזור פתח תקווה
מישהו אמין ולא יקרן

תודה

תיקוני צבע נקודתיים
24/02/2016 | 23:10
65
פחחים לא אוהבים לעשות כאלה תיקונים כי זה לא משתלם מבחינת זמן, חומרים, כוח אדם וכו'. במקום לבזבז את הזמן על תיקון נקודתי, פחח יכול לקבל רכב עם מכה או אחרי תאונה ולהרוויח כפליים וזה יותר משתלם.

תבדוק דיטיילרים באזור שלך שאולי יסכימו לעשות עבודות כאלו
בהרצליה טוב? אוטופיקס.
25/02/2016 | 16:55
14
XADO - משתלם?
24/02/2016 | 16:34
50
שלום.
ראיתי את המוצר הזה בEBAY:
http://www.ebay.com/itm/120948940662

המוצר בארץ נראה שונה טיפה ונמכר במזרקים ב150 שקל - האם זה אותו הדבר?
אני בהלם אני המומה (דוח המבקר על מצלמות)
24/02/2016 | 16:06
8
100
איזה שוק
"דוח המבקר: מצלמות המהירות החדשות - בלוף אדיר"
גם קישור מכלכליסט
24/02/2016 | 16:19
1
45
כמובן גם ב טמקא
24/02/2016 | 17:53
34
הבלוף הזה כבר נחשף ב"אוטו" לפני כמעט שנה
24/02/2016 | 17:18
5
68
בסדרה של שלוש כתבות על מחקר שהרשות לבטיחות בדרכים הזמינה מצוות חוקרים באוניברסיטת בן גוריון בעלות של מליון שקלים. למרות שהם נורא נורא רצו וניסו - הם לא הצליחו להראות שהמצלמות עוזרות במשהו. אז מה היתה ההמלצה? לפרוש עוד מצלמות כדי שיהיו עוד נתונים (וסיבה לבקש תקציב לעוד מחקר...). 
למי שיש קצת סבלנות לקרוא לעומק כמה העסק רקוב, הנה הלינק לכתבה הראשונה (ויש שם קישורים לשאר):
זה רק חלק ממה שהמבקר מדבר עליו
24/02/2016 | 17:52
4
48
(חלק ב)
דוחות של שוטרים שנעלמים באופן תמוהה או לא מטופלים (ואווו, תגלית השנה)
והמבקר גם חושף את כיווני המהירות הגבוהים שהמצלמות מכוונות אליהם ועוד
אבל כמו שממשיכים לבחור פה בביבי ימשיכו להשתמש במצלמות האלה.
דווקא זה שהן מכוונות למהירות גבוהה זה סבבה
24/02/2016 | 18:02
3
57
אבל גם זה ידוע מזמן. במצלמה הראשונה שניסו, כיוונו אותה לצלם כל רכב שעובר את המהירות המותרת בעשרה קמ"ש - והמרכז קרס...
אם כבר, זה דבר שיש בו היגיון. במקום לרדוף את כל אלו שנוסעים 111 על כביש בין עירוני פתוח ורחב, לתת דוחות רק למי שבאמת מגזים.
לפי ערוץ 10, אחת מהן מכוונת ל-250......
25/02/2016 | 08:50
2
10
אני מנחש שזה פשוט המספר הגבוה ביותר האפשרי
25/02/2016 | 09:05
1
48
כשהמשמעות הריאלית היא שפשוט החליטו "לכבות" אותה.
בקיצור, המשטרה מודה - לא בפה מלא, אבל במעשים - שהמצלמות הללו הן כשלון.
מי שמופתע - שירים יד!
המצלמות מוצלחות מאוד , המשטרה היא הכישלון .
26/02/2016 | 08:37
36
וטוב שכך . כי אכיפת מהירות זה לא לעשות עבודת שיטור אמיתית שנחוצה מאוד .
המשטרה או מי שצריך להפיק ולשפוט את הדו"חות לא עומד בעומס הדו"חות שהמצלמות מנפיקות, לכן ביטלו עשרות אלפי דו"חות והעלו את רף המהירות של המצלמות .
חלם זה בקטנה לעומת מה שהולך כאן .
רוצים לזכות במסיבת יומולדת קסומה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2016 | 15:59
18
7
 לילדים שלכם נמאס כבר ממסיבות יומולדת שיגרתיות?
היכנסו עכשיו לפורום קסמים וטלפתיה בתפוז וספרו לנו על הקסם שהייתם רוצים לעשות.
ההודעה המקורית ביותר תזכה את הכותב במסיבת יומולדת חלומית מתנת הקוסם עלם חן!
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1655/180286409

רוצים לזכות בתמונות מעוצבות וממוסגרות לחדרי הילדים?
היכנסו עכשיו לפורום הורים לתינוקות בתפוז וספרו לנו על הפעם בה הבייבי שלכם גרם לכם להתגלגל מצחוק.
הסיפור המצחיק ביותר יזכה את בעליו בשובר מתנה מתנת המעצבת לירון סלע!
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/747/180295051

מחפש מישהו ששיפר את הרכב שלו ומוכן לכתוב על זה
24/02/2016 | 13:57
17
59
אני מקים אתר רכב ישראלי ומעוניין להעשיר את האתר עם כתבות על שיפורי רכב. אם יש מישהו שמוכן לכתוב כתבה עם תמונות של הרכב שלו ומה הוא שיפר את הרכב, או לשלוח לי את המידע ואני אכתוב, יותר מאשמח.

בלי קשר, אם יש כתבי רכב חובבים חדשים שמעוניינים לכתוב כתבות בנושא רכבים אתם יותר ממוזמנים.
האתר הוא: http://www.higear.co.il

אמיר
חפש בפשפשוק רכבים בפייסבוק
24/02/2016 | 17:05
10
אתה מודע לזה שאתה עלול להכניס את הכותבים לצרות, כן?
24/02/2016 | 17:22
15
52
היו כבר לא מעט מקרים של מכוניות משופרות שארבו להן אחרי כתבות. אומנם כנראה שאין לך כרגע חשיפה ברמה של המדיות הגדולות, אבל עדיין. שיפורים הם לא חוקיים בארץ, וכתבה כזו היא בערך כמו כתבה "איך גנבתי אייפון6 מהחנות" - עם תמונות...
24/02/2016 | 17:25
36
חסכת לי את ההקלדה, אניגו.
מי יסכים לכתבה כזאת?
המטרה היא לכתוב כתבה על שיפורי רכב
24/02/2016 | 20:38
13
37
אין לי שום כוונה להכניס את הכותבים לצרות. הכותב יוכל לשלוט על מה שהוא מפרסם.אין צורך להזכיר שמות, או לצלם תמונות שיכולות לרמז על בעל הרכב - רק לכתוב על שיפורי רכב. יש לא מעט פורומים היום שמדברים על זה די בחופשיות.
מעבר לזה שאישית זה די מרגיז אותי ששיפורי רכב אינם חוקיים בישראל וגם שהספורט המוטורי בישראל כמעט ולא קיים!  בכל מקרה כמו שכתבתי, אשמח לכתבות בכל נושא שקשור לרכב ושהכותב מרגיש בנוח לפרסם.

ואותי מעצבן שאסור לקחת מחנויות דברים בלי לשלם!
24/02/2016 | 20:50
12
38
זה לא משנה את העובדה שזה לא חוקי. ולפרסם כתבה על השיפור זה קצת להשתין מהמקפצה. השאלה אם הכותבים שיתנדבו לכתוב לך בהתלהבות על המכונית המשופרת שלהם, מודעים לחוק ולצרות שהם עלולים להכניס את עצמם אליהן. למשל החרמת הרכב. שוב - אלו דברים שקרו.
תחרויות רכב בארץ גם לא חוקי!הוט רודס, קסטום, ראלי - לא חוקי!
24/02/2016 | 21:13
11
26
זה עדיין אומר שאסור לדבר על זה? כל העולם התקדם ורק אנחנו תקועים בשנות ה - 20. להסב את תשומת לבך ואני מצטט: "חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי". אני בטוח שלא התכוונו לעשות הקפה עם פורד פוקוס 1.6 מ 0-100 ב 20 שניות. חומר למחשבה...
אני מקווה שאתה מתכנן לדייק יותר בחומר שאתה מעלה לאתר מאשר
24/02/2016 | 21:23
2
34
בטענות שאתה כותב כאן בפורום. כי מה שאמרת הוא:
1. לא נכון עובדתית.
2. מערבב תחומים לא קשורים.

ואפרט - ספורט מוטורי חוקי בארץ. מרוצים נערכים בצורה רשמית, עם אבטחה משטרתית. שרת הספורט חנכה לא מזמן מסלול מוטוקרוס בווינגייט. כמה יותר רשמי וחוקי מזה יכול ספורט מוטורי להיות? האם המצב אידיאלי? לא, בהחלט לא. האם יש יותר מדי בירוקרטיה? הרבה הרבה יותר מדי. אבל הספורט חוקי.
לגבי הסעיף השני - מה הקשר בין קסטום לספורט מוטורי? אם יש משהו שהוא הקצה השני של הספקטרום מספורט מוטורי, אלו אופנועי קסטום.

ועוד דבר לסיום - לדבר מותר, כמעט, על הכל. מותר לי לדבר על גניבת אייפון 6S. מותר לי לדבר על זה שהייתי רוצה לבנות בית בשדה פתוח בלי לבקש רשות מאף אחד. אבל אתה לא מציע לאנשים לדבר על ספורט מוטורי. אתה מציע לאנשים לכתוב על שיפורים שהם עשו - עשו! - ברכב שלהם בצורה לא חוקית. אני מקווה שההבדל בין "לדבר" לבין "לעשות" ברור לך.

ובנימה אישית - כמי שיצא לו לנהוג בכמה מכוניות כאלו, ולראות איך נוסעות הרבה מאוד אחרות, הרבה מהן אכן מסוכנות לסביבה, כי הן שופרו בצורה חובבנית, בלי שום שכל ישר וחוש אחריות בסיסי. כך שהאיסור על שיפורים הוא לא לגמרי תלוש מהמציאות. זה שאין בארץ מסלול המאפשר לאשר שיפורי רכב בצורה מסודרת - זו בהחלט בעיה שצריך לטפל בה. אבל זה לא קשור לדיון הזה.  
במקום להבין את כוונתי אתה נתפס על דברים שוליים
24/02/2016 | 21:37
1
20
1) תזכיר לי מתי היה הראלי האחרון בישראל? וכמה אירועי ראלי יש בשנה? בקושי פעם בשנה במקרה הטוב. לקרוא לזה ראלי בישראל זאת בדיחה! 
2) קסטום יש גם ברכבים ולא רק באופנועים. לדוגמה לשדרג למנוע אחר ברכב קיים - אסור. 
3) מה הקשר לגניבת אייפון 6? איך אתה משווה בכלל? רק בישראל, שיפור רכבים מתחבר לערסים שמשדרגים איזה איביזה 2000.
4) איך יצא לך לנהוג במכוניות כאלה אם זה לא חוקי? אתה לא צריך לענות.. אבל לספר על זה מותר לך.

במקום להבין שעריכת אתר שונה מכתיבה באיזה פורום
24/02/2016 | 23:30
21
ואתה מחוייב לסטנדרטים אחרים של דיוק ובדיקת העובדות, אתה מתעקש להמשיך לחשוב שאתה צודק רק כי אתה רוצה להיות צודק.
לקסטום יש משמעות אחת בהקשר המוטורי - אופנועי קסטום. אפילו שרובם בכלל לא באמת "מותאמים אישית" היום. כלים משופרים הם כלים משופרים. וכן, לשים מנוע של רכב אחד ברכב אחר, בלי לבדוק איך זה משפיע על חלוקת המשקל, והאם השלדה, הבלמים והמתלים מסוגלים להתמודד עם השינוי - זו בעיה.
מה הקשר בין גניבת אייפון 6 לערסים עם איביזה? איבדת אותי כאן לחלוטין.
יצא לי לעשות הרבה דברים לא חוקיים בחיים. כולל לנהוג בכלי רכב בבניה עצמית. וכן, זה שאני מצהיר על זה עלול עקרונית להכניס אותי לצרות. אבל עד היום אני לא מכיר אף מקרה של מישהו שנשפט במקרה כזה - אבל אני כן מכיר אנשים שגרטו להם את המכונית המשופרת אחרי שהיא נחשפה בכתבה.

אגב, גם אם יש מרוץ ראלי אחד בשנה - זה מספיק כדי להוכיח שספורט מוטורי כן חוקי במדינה. ויוצא שאתה סותר את הטענה הקודמת שלך.
בקיצור, אני אומר שוב - ללהג בפורום אפשר חופשי. אף אחד לא דורש מאיזה גולש אנונימי אפילו רמת דיוק בסיסית. עורך של אתר רכב זה כבר משהו אחר - אם אתה באמת רוצה לעשות את המעבר הזה, אתה צריך לשנות גם את הסטנדרטים שלך בכל הנוגע למה שאתה כותב.
זה יראה לך לא קשור, אבל זה קשור,ישראל היא לא ממש דמוקרטיה
24/02/2016 | 22:12
7
26
אמיתית , לא אכנס לתחום הפוליטי יותר מידי רק אומר שאין ייצוג ממשי 
לרצון הבוחר , הבוחר לא בוחר את חברי הכנסת באופן ישיר . 
לכן לאחר ההצבעה אין לו שום השפעה עליהם . ( כמה וכמה ראשי ממשלה ביצעו מהלכים המנוגדים לדרכם ערב הבחירות )
תסתכל על תחום הבניה דיקטטורה למהדרין , אין להזיז חלוק אבן ללא אישור ,
אם מצאו על אדמתך עתיקות, אתה תשלם על החפירות מאות אלפי שקלים, למרות שהקרקע היא של הממשלה וגם העתיקות .
תחום הרכב לא שונה מתחום הבניה , דיקטטורה סופר . אפילו בדיקטטורות רציניות המכבדות את עצמן , מותר לבצע שינויים ברכב ולאחר מכן להוציא מסמכים נדרשים. אין לייבא ללא אישור , אין לשנות כלום ברכב ללא אישור ועם אישור . מסלול החלום של הפורום תקוע כנראה בדיקטטורה החרדית שלא רואה בעין יפה חילול שבת המוני .

היכולת שלך לטעון טענה ולהפריך אותה כבר באותה הודעה פשוט
24/02/2016 | 23:34
6
21
מקסימה אותי כל פעם מחדש.
בפתיחת ההודעה אתה טוען שזה שאסור לשפר מכוניות בישראל זו הוכחה שישראל היא אינה דמוקרטיה - ואז מסכם באמירה שגם בדיקטטורות אפשר לשפר מכוניות. ובכלל לא שם לב ששתי האמירות הללו סותרות אחת את השניה. פשוט נהדר! כשאתה ממוקד ברצון לנגח דברים (בדרך כלל את ישראל, אבל לא רק), אתה פשוט לא רואה שום דבר אחר...
אגב, בשוויץ, מדינה דמוקרטית לעילא למיטב ידיעתי, ספורט מוטורי אסור לחלוטין - גם כן למיטב ידיעתי. איך זה מסתדר עם התאוריה שלך?
איך מסתדרת עם התאוריה שלך העובדה שיש שונות גדולה מאוד בין מה שמתירות מדינות בעולם בתחום שיפור הרכב? בחלקן כמעט הכל מותר, באחרות רק מעט מאוד - וזה בלי שום קורלציה ברורה לשיטת הממשל?
אתה כנראה אוהב סלט וגם עושה אותו טוב
25/02/2016 | 01:02
5
24
אמרתי שישראל היא לא ממש דמוקרטיה אמיתית 
לרצון הבוחר אין משקל כמו שצריך להיות .חוץ מבחירה בימין או שמאל הוא לא קובע הרבה .( בכמה מקרים הוא בחר ימין וקיבל תוצאות של שמאל .)  
בתחום הרכב ישראל היא דיקטטורה וגם בתחום הבניה , זה בכלל לא ניגוח אלא תיאור המצב . דרך אגב זה לא אסון גדול או לא חיסרון גדול , אפשר בהחלט לחיות חיים טובים ללא דמוקרטיה בתחומים הללו .
הבאתי דוגמא שדיקטטורות יכולות להיות דמוקרטיות בתחומי הרכב אני מתיחס רק לשיפורי רכב , ספורט מוטורי לדעתי זה שיעמום לצופה, שזה אני .
ובתחום הבניה .
זה שיש דמוקרטיות אחרות שהן דיקטטורות בתחום הרכב , שיהיה .
זה לא משנה את העובדה שישראל היא דיקטטורה בכמה תחומים . 
שוב זה לא ניגוח ולא מינוס משמעותי , אז כמה משוגעים לדבר לא יוכלו לעשות מירוצי דראג , או סתם לשים מנוע מפלצתי על ניסן מיקרה
לא נעים אבל לא נורא . 
 אז אי אפשר לייבא רכב סיני זול, כי הוא לא עומד בסטנדרטים 
ובדיקטטורה גדולה כמו רוסיה כן אפשר . לא נורא אפשר לחיות עם זה . 

אפשר היה להאמין לשילטונות שהם עושים כל זאת בכדי לשמור על חיי המשתמשים בכבישים , אילו השילטונות היו דואגים לאכיפה של עבירות משמעותיות הרבה יותר מעבירות של מהירות והתרכזות בהצבת מצלמות 

ושוב אתה עושה את זה...
25/02/2016 | 09:04
4
24
טענת הפתיחה שלך היתה שמה שקורה בתחום השיפורים והספורט המוטורי נובע מזה שישראל היא לא דמוקרטיה. ואז - עכשיו כבר פעם שניה - אתה אומר שבעצם דיקטטורות כן יכולות להרשות שיפורים ברכב וספורט מוטורי.
זאת אומרת, שבעצמך אתה מוכיח שהטענה הראשונית שלך - שתחום הרכב מושפע מהמבנה הפוליטי - לא נכונה.
אז הבנו, אתה לא אוהב את ישראל, השלטון בישראל חרא וכל הבלה בלה. אבל בחייאת, איך זה קשור לדיון הזה?
אתה שוב עושה סלט מדברי , זה לא מה שכתבתי
25/02/2016 | 19:34
3
4
זה אולי לא מה שהתכוונת להגיד - אבל זה בדיוק מה שכתבת
25/02/2016 | 20:07
2
4
בוא נסכם שהפרשנות שלך שגויה או שהכתיבה שלי לא טובה
25/02/2016 | 20:16
1
3
מכיוון שאני התייחסתי בדיוק למה שכתבת, זו כנראה אופציה ב'.
25/02/2016 | 20:18
1
שאלה: במאזדה 6 החדשה (ובמכוניות נוספות) קימת פונקצייה המכבה
24/02/2016 | 15:19
61
257
את המנוע בעצירה ברמזור, וכאשר עוזבים את הבלם, המנוע מייד מניע, כשהרעיון הוא חסכון בדלק. כמה זה מוסיף בריאות לסטרטר ולמנוע אני לא ממש יודע.

בכל אופן השאלה שלי קשורה לעובדה שלמרות שהמנוע כבה הפנסים והמזגן ממשיכים לעבוד. מאיפה אספקת החשמל? מהמצבר? הרי זה לא ממש מוסיף...
המשך>>
את המנוע בעצירה ברמזור, וכאשר עוזבים את הבלם, המנוע מייד מניע, כשהרעיון הוא חסכון בדלק. כמה זה מוסיף בריאות לסטרטר ולמנוע אני לא ממש יודע.

בכל אופן השאלה שלי קשורה לעובדה שלמרות שהמנוע כבה הפנסים והמזגן ממשיכים לעבוד. מאיפה אספקת החשמל? מהמצבר? הרי זה לא ממש מוסיף בריאות למצבר במיוחד כשהוא לא ממש חדש. אני יודע שיש איזה שהוא מנגנון הממיר אנרגיה קינטית בזמן הבלימה וטוען אותו באיזה שהוא קבל, אבל בשום מקום לא כתוב שהפנסים והמזגן ניזונים מקבל זה.

תודה מראש
החלפת מנוע ביונדאי
24/02/2016 | 11:09
1
44
שלום לכולם,
בעקבות לחץ שמן נמוך ותקתוקים והמנוע, הרכב נגרר למוסך.
מקווה לטוב אבל צופה שהלך המנוע.

במקרה כזה מה האפשרויות שלי ? הרכב כבר עשה 170,000 ק"מ ויהיה צריך החלפת רצועת טיימינג (שלפי הבנתי בהחלפת מנוע מקבלים טיימינג), כדאי להשקיע את האלפי שקלים ולהחליף מנוע ? יש מנועים מפרוקים ? כדאי ? יש אפשרות למכור את האוטו למוסך חלפים ?
הרכב מודל 2007, ללא בעיות כל השנים האלו.

תודה לכולם
החלפת מנוע
24/02/2016 | 12:15
48
בהחלפת מנוע למנוע משומש, בעבודה מקצועית, מוסיפים תשלום נוסף לעלות המנוע עבור החלפת מע' תיזמון (טיימינג) באם זאת רצועה, מצתים (פלאגים) מסנן שמן מנוע וכמובן שגם שמן מנוע.
את כדאיות ההחלפה, בדוק לאחר שתקבל הערכת מחיר וכו'.
בברכה  -  רפי לין

התייעצות "משפטית" .
24/02/2016 | 09:06
60
796
שלום לכולם !
בני עבר עבירת מהירות (על פי מצלמת מהירות) וקיבל זימון לבית משפט על כך .מדובר בנסיעה במהירות 153 קמ"ש בכביש 2 כאשר המהירות המותרת בו היא 90 קמ"ש , קצת לאחר 12 וחצי , בלילה (כול זאת על פי דו"ח הזימון) .
זאת הפעם ראשונה של דו"ח תנועה כלשהוא...
המשך>>
שלום לכולם !
בני עבר עבירת מהירות (על פי מצלמת מהירות) וקיבל זימון לבית משפט על כך .מדובר בנסיעה במהירות 153 קמ"ש בכביש 2 כאשר המהירות המותרת בו היא 90 קמ"ש , קצת לאחר 12 וחצי , בלילה (כול זאת על פי דו"ח הזימון) .
זאת הפעם ראשונה של דו"ח תנועה כלשהוא מאז הינתן לו רישיון הנהיגה – כ 9-10 שנים .
עד כאן העובדות ה"פורמליות" .
העובדות הלא פורמליות (ועל פי מיטב ידעתי) הם :
1) אין לו רכב כבדה על הגז כלל ועיקר .
2) זהו רכב חדש עבורו והוא ניסה פעם אחת את מגבלותיו .
אני יודע / מודע שהעובדות הלא פורמליות אמורות "לעניין ת'תחת " של מישהוא בעניין , אבל בכול זאת אשאל כמה שאלות ומקווה בעזרתכם האדיבה לקבל תשובות שיעזרו לנו "למזער נזקים " .
מה כדאי לדעתכם לעשות בעניין ?
א) האם כדאי למלא ולשלוח (לבית הדין ?) את הספח בתחתית הדו"ח המיועד (אני מניח ) לבין הדין ובו שני סעיפים שהראשון הוא הודעה בכול העובדות המפורטות בכתב האישום והשני בקשה מבית המשפט שיקל בעונש מהסיבות : (וכאן יש מקום לכתוב את הסיבות) ?
ב) לשכור שירותי עורך דין שמתמחה בענייני תעבורה ? .
ג) אפשרות אחרת ?
שאלת תם : מה העונש ה"מקובל" (אם קיים בכלל מושג כזה ) במקרה כזה ?
מכווין שאנו "חדשים" בקטע הזה אזי כול עצה / תובנה / טיפ בעניין יתקבלו בברכה .
וידוי אישי , שוב , למיטב ידיעתי (אחרי הרבה שעות נהיגה איתו ) הוא ממש לא בקטע של ספידי גונזלס על הכביש , אם כן היה כזה (ספידי / לא זהיר ) הייתי אפילו שמח ש"יקבל את כול הנקניק" .
אני אישית , בהסתמך על העובדות ה"לא פורמליות" רואה בזה מעידה חד פעמית (אבל למען ההגינות – איזה אבא לא היה חושב כך על הבן שלו ) , חוץ מזה , בינינו , למי לא היה "מדגדג" לבדוק את מגבלות הרכב החדש שיש לו (בזמן ובמקום המתאים לכך ) ? .

תודה על "ההקשבה " .
יוס.
צריכתדלק מזדה 3 דגם ראשון
23/02/2016 | 23:14
26
62
אשמח לשמוע מחברים פה על צריכת הדלק שלהם בתוך העיר ואיך ניתן להורד את צריכת הדלק.
לאף אחד פה אין מזדה 3 ??
24/02/2016 | 07:36
4
11
באופן מפתיע בעלי מזדה 3 ישנים בלילה
24/02/2016 | 07:48
3
68
ולא עסוקים בלנטר את הפורום לשאלות על מזדה 3.
24/02/2016 | 18:16
10
לא חשבתי ששעה 10 היא מאוחרת לפורום
24/02/2016 | 21:42
1
32
אבל כנראה טעיתי.
תאמת שאני רותה לדעת את הצריכה הממוצעת כדי שאדע לגביי.
הרכב אצלי רק חודש.
23:14 זה יותר כמו אחת עשרה ורבע...
25/02/2016 | 09:28
6
כמה הצריכה שלך בתוך העיר?
24/02/2016 | 09:46
12
תקנה BMW I3 אין צריכת דלק ,
24/02/2016 | 10:13
3
57
נצל את המצב עד שהאוצר יתעורר ויעלה את אגרת הרישוי של הרכב
כמו שעשו לרכבים עם מנוע דיזל אבל הפוך,  יקרו את הדלק והוזילו את האגרה ,
אבל יקרו את הדלק מהר והוזילו את האגרה לאט . 

ניסן ליפ קצת יותר הגיוני
24/02/2016 | 11:18
2
13
משום מה ניסן לא עובר לי בגרון , חוץ מהפייטפיינדר
24/02/2016 | 11:51
1
36
באמת שניסיתי לקנות קשקאי , רכב טוב והתאים לי מהשניה הראשונה 
אבל קטן מידי ,
ה XTRIL  טוב אבל בגרסה הקודמת תא הנוסעים היה ספרטני מידי 
העיצוב החיצוני החדש הרס את כל האופי שלו
הטידה סתם רכב ללא שום אופי ( חיצונית )
המיקרה עייפה ולא סוחבת עם 1.2 ליטר .
 הניסן פטרול מצויין אבל במחיר שלו אפשר לקנות אינפיניטי qx90
הם מאוד דומים . 

מה הקשר?!
24/02/2016 | 17:23
9
לא בדיוק רכב חסכוני. אבל ההגדרה "בתוך העיר"
24/02/2016 | 17:25
8
48
בעייתית. אין דין רחובות באמצע היום כדין ת"א בבוקר. אין דין נהג רגוע כדין זגזגן פקקים עצבני.
כל דבר מ-6 ק"מ לליטר, ואפילו 5 אם זה בתנאים קשים - הגיוני.
וואלה .
24/02/2016 | 21:46
7
30
וא י חשבתי שצריכה של 7 8 בתוך העיר היא גבוהה.
אז כנראה שאני סתאם טועה.
אגב . היה לי גם טויטה וכמה שאמרו שהיא חסכונית היא גם צרכה כ7 קמ לליטר בממוצע בעיר.
לדעתי ההבדל בין העיר לבין עירוני הוא העצירות בדרך.
כי יכול להיות שתסע נסיעה בין עחרונית באיילון ב4 בצהרים וזה יחשב כמו נסיעה בתוך העיר.
תודה על התשובה.
מוזר , ה CX5 שלי עושה 1/10 בעיר
24/02/2016 | 22:18
6
34
יש חודשים ארוכים בהם אני לא עובר את ה 70 קמ"ש 
כאמור, זה תלוי מאוד באופי הנהיגה, בצפיפות התנועה וכמובן
24/02/2016 | 23:21
2
25
גם בתוואי. אין דין נהיגה עירונית זורמת ברחובות כדין נהיגה זורמת בחיפה מבחינת צריכת הדלק, ושתיהן שונות מאוד מנהיגה בשיא הפקקים בת"א.
70 קמ"ש? יש ימים ושעות שבהם מאזור נתב"ג עד ללב תל אביב המהירות הממוצעת היא סביב 15 קמ"ש...
ולכן שאלתי היא .
24/02/2016 | 23:35
1
28
איזה נהיגה נחשבת לחסכונית בתוך העיר.
אולי להשתמש בהילוכים הידניים.
טיפטרוניק?
לא צריך להתעסק עם ההילוכים, אלא לזרום כמה שיותר עגול
25/02/2016 | 09:01
21
לא להאיץ חזק רק כדי לבלום חזק שניה אחרי זה.
הcx5 מונע עם המנוע סקיי אקטיב החדש לעומת המנוע הרגיל של
24/02/2016 | 23:33
2
25
המזדה 3 בדגמים הקודמים.
בטויוטה ראב 4, לפחות לפי היצרן , 10.9 בעיר
25/02/2016 | 01:25
1
29
ללא סקאי אקטיב , שלא ברור לי מה זה .
סקי אקטיב שה מונע בפיתוח עצמי של מאזדה שחסכוני מאד
25/02/2016 | 06:50
22
אגב . מה שמציין היצרן זה בתנאי מעבדה שלא מתקרבים במאומה למציאות.
צריכת דלק בנסיעה עירונית היא מושג חמקמק
25/02/2016 | 07:25
6
40
אפילו אם תיקח את אותו מסלול - חציית עיר גדולה, למשל.
הרי שיש הבדלים בין ימי חול לסופ"ש, בין שעות העומס לאמצע הלילה, ובין זחילה בפקק לנסיעה שוטפת.
כל עצירה ברמזור, והאצה לאחר מכן מקפיצה את הצריכה.

נסיך הכסף (סיוויק 1.8 אוטומט) למשל נחשב לרכב חסכוני בסגמנט.
מצאתי את עצמי מגיע לצריכה של 1:11-12 בתוך העיר, ומהצד השני לצריכה של 1:4-5.
תודה רבה
26/02/2016 | 15:47
5
12
אבל צריכה של 7 8 בתוך העיר זה נחשב בסדר יחסית לרכב 1600 ?
במיוחד שמדובר בעיר עם פקקים מטורפים .
שוב, קשה מאוד לכמת - פקקים מטורפים זה מושג סובייקטיבי
27/02/2016 | 09:12
4
15
פקק שעומדים בו מוריד את צריכת הדלק לערכים שערורייתיים,
לעומת זאת פקקים שזורמים ב-30-40 עשויים לתת תוצאה טובה יחסית,
עצור וסע לא עושה טוב לצריכה, עליה/ירידה משפיעים בקיצוניות.

אבל כדי לא להשאיר אותך בלי תשובה, ליורש העצר יש מאזדה 3.
הצריכה המעורבת שלו בנסיעות יומיות של בית-עבודה דומות לצריכה שלך.
התכוונת מעלה את צריכת הדלק...
27/02/2016 | 18:38
3
7
מוריד ! נניח מ-1:8 ל-1:3, זו ירידה. לא ?
27/02/2016 | 19:17
2
10
**מוריד** את צריכת הדלק לערכים שערורייתיים.

טוב, זה קטע של עברית - צריכת דלק נמוכה זה 1:4 או 1:14 ?
אולי היה ראוי לכתוב שצריכת הדלק הופכת לשערורייתית ?
זו צריכת דלק גבוהה יותר, ולכן זה מעלה את צריכת הדלק
27/02/2016 | 19:21
1
14
צריכת דלק נמוכה היא כשנצרך מעט דלק - משמע 1:14 היא צריכה נמוכה יותר מאשר 1:4. וכן, זה בהחלט מבלבל, וזו טעות נפוצה מאוד.
אולי כדאי לעבור לצורה המקובלת באירופה, של ליטרים למאה ק"מ, אז זה מסתדר טוב יותר - 14/100 זו צריכה גבוהה יותר מאשר 4/100...
זו היתה פינתנו "רגע של עברית"
27/02/2016 | 19:27
11
זוכרים ? לפני שאבשלום קור (ד"ר בשבילך) השתלט על העברית ברדיו.
מערכת אייווקס
23/02/2016 | 13:38
20
74
הציעו לי להתקין מערכת למניעת תאונות בשם אייווקס.
אחד הנציגים של איזה חברת רכב ניסה לשכנע אותי
להתקין אותה בתשלום של 142 שקל לחודש במשך 3 שנים.

כמה אמורה לעלות אותה מערכת שמונעת תאונות? באיזו דרך ניתן להשיג את המערכת? וכמה אמורה לעלות?

התקנה ברכב חדש?
23/02/2016 | 15:11
4
61
אם כן, מדובר במחיר מופקע בעליל. אם לא - אז סתם יקר מאוד. אבל ממש. יוצא יותר מ-5000 שקלים!
לידיעה - ברכב חדש התקנת מערכת כזו על ידי היבואן בשלב ההכנה למסירה מזכה בהנחה במיסוי, שכמעט ומכסה את עלות המערכת. לכן יבואנים רבים נותנים מערכות כאלו (בדרך כלל של מובילאי, וזה כנראה אומר משהו לגבי האיכות) בחינם, או בתוספת תשלום של כמה מאות שקלים בלבד.
מדובר ברכב יש שניה
24/02/2016 | 08:52
3
49
ואחרי שקניתי התקשר אליי נציג של חברת ההשכרה/ מכירה
והציע לי את העיסקה.

אולי המערכת תסייע לי כי אני עולה לכביש פעם ראשונה עם רכב משלי.

באותה עיסקה גם הציע לי דבר שנקרא הכפתור. מין מוקד שאני אפנה אליו בעת מצוקה או תאונה.

המחיר שציינתי בהודעת הפתיחה לא כולל את ''הכפתור'' אלא רק לאייווקס.

מצד שני אני צריך את האייווקס. איפה ניתן לרכוש אותה במחיר סביר?
ראשית - הייתי קונה את המובילאיי ולא את איווקס
24/02/2016 | 09:06
2
45
התחושה שלי היא שהמוצר של מובילאיי יותר בשל. לא כי יצא לי להתנסות באייווקס, אלא משום שאף יבואן לא מתקין את האייווקס, ומעולם לא ראיתי מבחן אוביקטיבי לאייווקס (ממה שהבנתי, הם סירבו לתת אותו למבחן למגזין "אוטו").
לגבי "הכפתור" - הציעו גם לי פעם, וזה נשמע לי כמו בזבוז כסף. אם עברת תאונה - רוב הסיכויים שיהיה מישהו שיראה את זה ויוכל לדווח בשבילך גם אם איבדת הכרה. אם לא איבדת הכרה - יש לך טלפון נייד כדי לדווח. לא ראיתי שום דבר בשירות שלהם ששווה את דמי המנוי החודשי הלא מבוטלים (לא זוכר אם 50 שקלים או 100 שקלים לחודש - אבל זה היה לא מעט).
גם אני מרגיש שיש אינפלציה של ביטוחים בכל תחום.
24/02/2016 | 09:33
1
28
עשיתי כבר ביטוח מקיף שכולל גרירת רכב
והנציג של אייווקס הציע לבטל את הביטוח שעשיתי לטובת הפתור שלהם.

עשה השוואת מחירים - לדעתי הכפתור יוצא הרבה יותר יקר
24/02/2016 | 10:30
22
אם כבר, אני חושב שלאחת מחברות האיתור (פוינטר ואיתוראן) יש מערכת שמזהה אוטומטית שהיית מעורב בתאונה, ומזעיקה את כוחות ההצלה למיקום שלך. אם אתה נוסע הרבה באזורים שוממים, זה אולי שווה משהו. אבל למי שמסתובב באזורים מיושבים בשעות נורמאליות, אני לא רואה בזה תרומה גדולה.
אתה צריך לבדוק האם מערכת כזו באמת עוזרת לך באיזה שהוא אופן
23/02/2016 | 17:05
10
45
למשל: לי ברכב יש מערכת העוצרת את הרכב אוטונומית בעת כמעט תאונה עם רכב אחר 
אבל לי זה לא עוזר בכלל , אין לי בעיה עם מכוניות אחרות 
יש לי בעיה עם הולכי רגל, שהם או שדים שחורים בלתי נראים בלילה 
או מלכי הכביש הבילתי מעורערים, כי יש להם זכות קדימה מוחלטת בכביש .
ברכב הבא שלי אני אתיחס לזה . 
תבחן מה נותנת לך המערכת והאם זה יעזור לך באמת 
"אין לי בעייה עם מכוניות אחרות"... בפעם האחת שתהיה לך ....
23/02/2016 | 17:09
5
45
... בעייה כזו, אולי, רק אולי, המערכת תציל אותך ?

אבל יכול להיות שהיא באמת מיותרת לנהגים מעולים כמוך.
אני פשוט עירני כל הזמן ושומר מרחק ממכוניות אחרות שלפני
23/02/2016 | 17:19
4
35
אני מרוכז בכביש ולכן הולכי רגל הם בעיה עבורי ולא רכב אחר .
עוד לא פגעתי באחד מהם ואפילו לא קיבלתי קנס אף פעם, על אי מתן זכות קדימה במעבר חציה , אבל אני יודע שיש לי בעיה עם זה והייתי שמח בפעם הבאה לקנות רכב עם מערכת שעוזרת למנוע פגיעה בהולכי רגל .
(ניסיתי גם לתקרב בכוונה לרכב אחר , המערכת לא עבדה עד הגבול שיכולתי להרשות לעצמי לא ללחוץ על הברקס . )
זה שעד היום לא היית במצב חירום, לא אומר שלא תהיה בכזה מחר.
23/02/2016 | 17:46
1
32
מצד שני, זה שלא זכית עד היום בלוטו, לא אומר שאתה קונה כרטיס לוטו.
ברשיון שלי כתוב שנת הוצאה 1980 אבל הם גנבו לי איזה 3 שנים
23/02/2016 | 18:00
36
עברתי הרבה מקרה חירום של כמעט תאונה , כנראה שהגבתי בהתאם 
ולכן לא היו תאונות .
כיום אני הרבה יותר מתון על הכביש מבעבר . 
רק שאני חושב שמערכת לעזרה במקרה של הולכי רגל שאני פחות שם לב אליהם תעזור לי יותר . 
אנשים אחרים יכולים לגרום לך תאונה גם אם אתה בסדר.
24/02/2016 | 10:16
1
10
בזה המערכת לעצירה אוטונומית לא מטפלת
24/02/2016 | 10:30
23
זה בעיקר למקרים של אי שמירת מרחק או מישהוא שחותך אותך , "העיניים" שלה הם מקדימה בלבד .

למה?
24/02/2016 | 09:04
3
27
שלום
1. ההפרש בין מחיר המע' ללא אותוסוכן ועם, מסבירה למה התאמץ למכור לך: רווח!
2. מנסיעה ברכבים שהמע' מותקנת, היא מצפצפת הרבה גם כשלא צריך: האטה מאחורי רכב ברמזור וכו'. די מעיק.
מה גם שאת ההתראה אני מוצא ליותר משמעותית דווקא במקומות שלא רואים:
איזור מת בצדדים לאחור, לפני יציאה לעקיפה, כנל ביציאה בין 2 רכבים בחניה, כאשר רכבים חוצים מאחור, כאשר מתחילים ללחצות נתיבים ללא סיבה (ניקור קל),
ולא כאשר מביטים קדימה והמכשיר מלמד אותך הרגלי שמירת מרחק ע"י ניג'וס.
לא הבנתי את המסקנה שלך.
24/02/2016 | 09:36
2
23
אחרי סעיף 2
למה אני צריך אזהרת אי שמירת מרחק?
26/02/2016 | 20:37
1
7
שלום
כולל בזמן עצירה ברמזור מאחרי רכב (?)
שמירת מרחק היא תכונה מורכשת מלמידה. החל מהקורס וכלה בישום.
אז אתה צריך מכשיר באלפי ש"ח שיעשה את זה על בסיס יומי בצפצופים?
אני לא.
לעומת זאת, יש מצבי נהיגה שאנחנו לא רואים או יכולים לפתור לבד:
ראיה בשטח מת (שעה 4 ו-8).
נמנום על ההגה ושיוט בין נתיבים או ירידנ לשול (מעבר על פס הפרדה צהוב)
אי ריכוז (מכל מיני סיבות) והתקרבות ייתר לרכב שעצר לפנים.
עבור אילו, יש מע' עזר שמתריעות או בולמות ממש את הרכב.
על זה שווה לשלם. ועל זה הביטוח מקל בחיובים הפרמיה.
מהן אותן מערכות העזר?
26/02/2016 | 22:11
4
איך משיגים אותן?
המערכת הטובה ביותר למניעת תאונות זה אתה
23/02/2016 | 22:21
2
21
הכי טובה - אבל לא מושלמת
24/02/2016 | 10:31
13
כן בטח , תאונות רכב זה דבר נדיר ביותר
24/02/2016 | 12:05
26
כמעט כמו תאונות מטוסים או תחנות כוח גרעיניות .
בגלל זה מכונית אוטונומית לא תצליח בשוק . 
יש כאן ברוסיה כל כך הרבה תאונות דביליות של נגיעות קטנות פגוש בפגוש 
לא נורא, אבל לפי החוק כאן אסור להזיז את המכוניות המעורבות עד לבוא המשטרה . לא משנה באם התאונה חוסמת נתיבים עיקריים או גשר חשוב . 
זה מסתיים רק לאחר כמה וכמה שעות . בגלל שהתאונה לוקחת כל כך הרבה זמן אז מרגישים את התאונות כאן , בישראל מחליפים פרטים וזזים מהכביש מהר 
כך שהתאונה מסתיימת ( נזק בלבד )בלי שהרבה רואים אותה . 
אישית בחינם גם לא היתי לוקח אייווקס, רק מוביל איי
24/02/2016 | 09:44
44
וגם אותה אני אישית לא סובל והיא סתם היסטרית מכל דבר ובעיקר מעצבנת. כל פעם שאני מנסה אותה אני מגיע למסקנה שהיא כמו נוסע היסטרי שרק יושב וצורח כל הזמן על המושב לידי וסתם עושה חור בראש, תודה אני אסתדר לבד.
כמה יעלה לי טיפול לפיגו 308 ללא פלגים - רק שמנים ופילטרים
23/02/2016 | 13:16
5
43
כולל נוזל בלמים...
מוסך מורשה?
ומוסך רגיל?
אין דבר כזה "מוסך רגיל", לפחות לא מבחינת מחיר אחיד
23/02/2016 | 15:13
4
407
יותר מזה, גם במוסכים שהם חלק מהרשת מורשית היבואן, המחיר לא קבוע.
מכך שאתה רוצה להחליף גם נוזל בלמים אני מבין שלא מדובר ברכב חדש.
אני מניח שבמוסך מורשה, עם החלפת פילטר מזגן, אוויר ושמן, אתה מדבר על סביבות 1200-1500 שקלים.
יקר לטיפול רגיל ולא מקיף.....כמה יעלה במוסך שהוא לא מורשה?
23/02/2016 | 17:02
1
35

יקר לטיפול רגיל ולא מקיף.....כמה יעלה במוסך שהוא לא מורשה?
כמו שכתבתי בתשובה אחרת - זה טיפול יותר מבסיסי, וזה המחיר
23/02/2016 | 18:14
29
המקובל לטיפול כזה. אבל לא בדקתי ספציפית ל-308. למה שלא תשאל פשוט במוסך?
אז פיזו זו גם מכה בטיפולים ?
23/02/2016 | 17:30
1
40
בהונדה סיוויק שהייתה לי 2008 - 2012 שילמתי 700 ש"ח על טיפול במוסך היבואן 
זה מחיר די מקובל לטיפול גדול יחסית, עם כל הפילטרים וגם
23/02/2016 | 18:13
31
רענון נוזל בלמים.
רכב שלא נדלק 7 חודשים?
23/02/2016 | 10:57
9
69
רכב עם מצבר חדש, לא נסע מספר חודשים, משהו כמו 5 , ואז שניסיתי להניע אותו לא קרה כלום, אפילו לא רעש התחלתי של התנעה . (סיטרואן c3)
הדרך היחידה שהצלחתי להדליק אותו , היתה על ידי חיבור מצבר של רכב אחר ישירות אליו. 
אז הוא נדלק, אבל כשמכבים אותו הוא לא ידלק שוב וצריך לחזור על התהליך.

עוד חודשיים עברו, אני כעת מעוניין לגרום לו לפעול לתמיד, ומכיוון שהמצבר היה חדש , אני מנסה להבין , מה אפשר לעשות כדי לפתור את התקלה ?
להשאיר דלוק? לסוע למשך שעה ? להחליף מצבר ?

תודה.
לא הבנתי לגמרי
23/02/2016 | 11:13
1
48
הרכב עמד כמעט חצי שנה עם מצבר חדש שנקנה לפני ההשבתה? או שהכנסת לאחר ההשבתה הארוכה מצבר חדש?
אם התשובה חיובית לאפשרות הראשונה - זה אינו מצבר חדש. הוא נפרק לאורך תקופת ההשבתה ואפשר להתייחס אליו כאל מצבר משומש
אם האפשרות חיובית לאפשרות השניה - יש בעיית טעינה. במקרה כזה לא יעזור מצבר חדש וצריך לבדוק מה גורם לחוסר טעינה

בהצלחה!!

עוזי
המצבר החדש הוכנס
23/02/2016 | 11:19
42
כמה חודשים לפני ההשבתה .
ואז הרכב לא נסע 5 חודש.
יש סיכוי שהמצבר הלך? כמה זמן צריך לחכות כשהרכב דלוק לאחר ההתנעה עם כבלים ? 5 דקות יספיקו ?
רוב הסיכויים שהמצבר התרוקן לגמרי
23/02/2016 | 11:13
6
53
תנסה לטעון את המצבר. אתה יכול כמובן לנסוע שעה-שעתיים. אפשרות שנייה היא להביא את המצבר לחשמלאי שיטען אותו. יכול להיות שזה יפתור את הבעיה, בתנאי שמעכשיו הרכב יסע נסיעות סדירות. יכול גם להיות שהנזק למצבר בלתי הפיך ויהיה צורך להחליף אותו.
תודה רבה.
23/02/2016 | 11:24
5
34
לשניכם.
חיכיתי פעם קודמת כמה דקות , וזה לא נדלק שוב לאחר ההתנעה.
כמה צריך לחכות כדי להיות בטוח ?
והאם בפעם הבאה פשוט לנתק את המצבר מהרכב כשהוא שובת- ימנע את הריקון?
לא לחכות. לנסוע, נסיעות של יותר מדקות בודדות
23/02/2016 | 11:33
19
אם הוא התרוקן לגמרי, צריך נסיעה של שעה-שעתיים.
23/02/2016 | 11:33
3
47
ורצוי נסיעה ממש ולא עמידה עם מנוע פועל.
מצבר מתרוקן גם כשהוא עומד מנותק. אז ניתוק המצבר יכול אולי להאט את הריקון, אבל שום מצבר קונבנציונלי לא יכול לעמוד חודשים ולהישאר טעון.
תודה.
23/02/2016 | 13:34
2
29
מה בעצם ההבדל בין נסיעה לבין ישיבה ברכב ולחיצה על דוושת הגז מדי פעם ?
ההבדל הוא שאתה רוצה שהמנוע יסתובב מהר
23/02/2016 | 14:50
1
40
בעמידה הוא מסתובב בסיבובי סרק ולכן הטעינה איטית יותר. אפשר בעמידה, אבל לא לחיצה על הגז מדי פעם אלא להחזיק גז קבוע כך שהטורים יהיו 2000 סל"ד לפחות. וזה לא כל כך בריא למנוע.
תודה.
23/02/2016 | 15:20
7
למה לשים לב כשמוכרים את האוטו לגריטה/פירוק חלקים
23/02/2016 | 09:32
3
42
שלום לכולם,
האוטו שלי בן ה-15 הלך קאפוט (מנוע תפוס) והחלטתי למכור לגריטה/פירוק חלקים.
דיברתי עם מישהו ששם פתק והוא מוכן לשלם 1500 ש"ח על הניסאן אלמרה שלי.
מה חשוב לשים לב במכירה כזו? הרי האוטו נמכר ללא העברת בעלות. האיש הבטיח שיבוא ויקח את האוטו עם גרר ובזה נגמר הסיפור.
האם אכן ייגמר הסיפור, או שהאוטו יחזור לכביש ואני אקבל דו"חות ובעיות?

תודה,

עוזי
מכירת רכב לגריטה/פירוק
23/02/2016 | 10:09
1
69
בעל הרכב בלבד, צריך לגשת למשרד הרישוי עם ת.ז, ורשיון הרכב ולהודיע על מכירת הרכב לפירוק.
אז מקבלים רשיון רכב חדש בצבע ורוד ורכב שהורד מהכביש לא ניתן יותר להחזירו לכביש.
צילום של רשיו הרכב הורוד, תן לקונה הרכב ואת המקורי שמור אצלך ורשום לך גם את פרטי הקונה.
בברכה  -  רפי לין

כפי שרפי כתב ודגש - לעשות זאת לפני שאתה מעביר את הרכב לקונה
23/02/2016 | 10:34
13
תודה רבה על התשובות. עזרתם לי מאוד :)
23/02/2016 | 11:09
11
מנורת מנוע
23/02/2016 | 01:39
2
38
דולקת מנורת מנוע(נראית כמו ברז צהוב) והודעת engine foult סיטרואן פיקסו c4 2012
מישהו יודע לאבחן תקלה????
מתחברים לקורא תקלות וממשיכים משם
23/02/2016 | 07:08
10
אם אין לך ציוד בדיקה מתאים, תצטרך להיכנס למוסך
23/02/2016 | 11:34
17
שיש לו, ולבדוק את זה.
נהגת שאיבדה שליטה נכנסה ברכב שלנו עת חנה
22/02/2016 | 23:35
5
121
והפכה אותו לטוטל לוס. הרכב היה יד 1 שנת 1998 שמור ונטול בעיות. השמאי קבע טוטל לוס כי ערך הרכב למטרת פיצוי מבוסס על המחירון 4500שח בלבד. 
אין לנו ביטוח מקיף אלא צד ג' וחובה. 

מה עושים כדי להקטין את ההפסד הכרוך באירוע?
האם מותר לנו לשכור רכב פשוט עד שנקבל את הפיצוי מחברת הביטוח של הפוגעת. האם נוכל לתבוע את הפוגעת בבית דין לתביעות קטנות במידה וחברת הביטוח שלה תסרב לשלם עבור שכירת הרכב החלופי?
האם מוכרים תקדימים באירועים דומים

האם אפשר לתקן את הדלתות השמאליות ובעיקר הדלת הקדמית ולהשיב את הרכב למצב תקין? מה העלות הצפוייה ברכישת דלתות מפירוק?
בתמונה רואים שפגעה בעוד מכוניות חונות...אובדן שליטה מפחיד. 
את הדלתות אפשר להחליף אבל תבדקו מה קורה בחלק התחתון
23/02/2016 | 08:11
62
רואים שהחלק החיצוני התחתון קיבל מכה. האם זו מכה שטחית או משהו שמגיע עמוק עד לקורת האורך [ואז זה חלק מהשילדה].
אם אין מעורבות של השילדה אז אפשר לתקן די בקלות: לדעתי בפחות מ1000 שח ואפשר גם להתקרב ל500 שח בלבד אבל חברת הביטוח של הפוגעת לא בהכרח תפצה אותך כי זה לא מגובה שמאי ו/או לא בהתאם להנחיות שמאי? בכל מקרה אולי כדאי לכם לבדוק גם את זה

מה דעת מומחי הפחחות ו/או הביטוח כאן ?
הפגיעה במכונית
23/02/2016 | 08:14
67
לא רק הדלתות התעקמו אלא גם הסף התחתון (מתחת לדלתות) ויש לשער שגם העמוד שבין 2 הדלתות ואולי גם ריצפת הרכב באזור הסף התחתון.
ניתן לתבןע את חה' הביטוח של הפוגעת על תשלום נזקים נלווים והשאלה מה יפסוק בית המשפט.
עדיף ליצור קודם קשר עם חב' הביטוח של הפוגעת ולבדוק האפשרויות איתם.
בברכה  -  רפי לין
קודם כל, אם השמאי קבע טוטאל לוס אז אסור לתקן
23/02/2016 | 11:31
1
60
המשמעות היא שהרכב יורד מהכביש.
במקרה שלכם גם די לא כדאי לתקן. תיקון טוב יעלה יותר ממה שהרכב שווה.
אתם יכולים כמובן לתבוע הוצאות שנגרמו לכם, מבעל הרכב הפוגע ו/או מחברת הביטוח שלו, אבל תצטרכו להוכיח ולא בטוח שתקבלו. אתם גם יכולים לנסות להוכיח שהרכב שלכם שווה יותר מהמחיר שנקבע (כי הוא מושקע, שמור, הותקנו אביזרים, וכדומה) אבל שוב, תצטרכו להוכיח.
לדעתי המחיר שהשמאי קבע הוא טוב. לא נראה לי שהייתם מקבלים את זה במכירה רגילה.
אפרופו לגבי מכוניות טוטל לוס באופן כללי
26/02/2016 | 10:02
10
סתם רעיון: האם מותר לבעל הרכב להוציא נניח מערכת סטראו שהוא הוסיף ברכב בטרם המוסך "מלאים הרכוש"
ממש נעשה לכם עוול , לכם הרכב הזה שווה הרבה יותר ממחירו
26/02/2016 | 14:36
11
לא תוכלו לקנות רכב אחר בפיצוי שתקבלו בטח לא כמו הרנו קליאו שלכם 
שהוא רכב מצויין לגילו .
נסו לייצר מצב בו נותנים לכם פיצוי מופחת ולהשאיר את הרכב ברשותכם 
זאת באם אתם מעוניינים להשאר עם הרכב הזה, כי בעבור רכב אחר 
תצטרכו להוסיף הרבה כסף . לקנות רכב נורמלי ב 4500 ש"ח זו משימה בלתי אפשרית .
 אפשר לתקן/ להחליף  רק את הדלתות , את התחתית לא חשוב לתקן .
שלום לכולם.
22/02/2016 | 16:48
4
93
לפני מספר חודשים עברתי תאונה עם הרכב. בסופו של דבר קיבלתי את הכסף מחברת הביטוח של הנהג האשם. השאלה שלי היא האם יכול להיות שמבלי להשים לב, גם חברת הביטוח שלי נתנה כסף לנהג האשם כדי שיוכל לתקן את הנזק ברכבו, בלי שאשים לב?
מאוד לא סביר. בדרך כלל חברות ביטוח בקושי משלמות גם כשצריך.
23/02/2016 | 11:44
2
50
קשה להאמין שחברת הביטוח שילמה "בלי לשים לב". היום הכל רשום.
אתה גם היית יודע מזה, כי אם חברת הביטוח שלך היתה משלמת, אתה היית משלם השתתפות עצמית וקנס.
לפעמים יש הסכמים בין חברות ביטוח שבכל מקרה של תאונה בין מבוטחים שלהן הן מתחלקות בעלות התיקון של שני כלי הרכב. אבל זה לא צריך לעניין אותך.
במידה וכן, הייתי יודע מזה מהמקום בו תיקנתי את הרכב?
23/02/2016 | 20:31
1
31
כי הם אלה שהתעסקו עם כל הניירת מול חברות הביטוח.
לפי מה שנשמע
23/02/2016 | 20:40
32
נכנסת להסדר כדרך חברת הביטוח של צד ג' , אם הם לקחו אחריות ותיקנו לך את הרכב,
סביר להניח שגם חברת הביטוח שלך יודעת על זה ,

אחרי הכל לשם פעולה כזאת אתה צריך לספק למוסך צד ג' אישור אי הגשת תביעה מחברת הביטוח שלך, המאשר כי אתה לא תובע אותם בעוד דרך ,
כדאי שתשאל את סוכן הביטוח שלך
24/02/2016 | 18:18
3
מגיני רוח
22/02/2016 | 12:47
2
50
שלום,
מה עדיף, מגיני רוח מושחלים או מודבקים?

תודה
מושחלים. מרעישים פחות.
22/02/2016 | 23:32
1
10
תודה
23/02/2016 | 15:05
2
היי, ברצונינו לקנות רכב חדש מ-0 ק"מ
21/02/2016 | 12:57
3
73
אנחנו זוג מבוגרים, רוצים רכב גבוה לא רחב מידי
5 מקומות ישיבה ולא בולען של דלק, איזה אוטו מנסיונכם
אתם המנוסים הייתם מציעים לנו?

אשמח מאוד לתגובות.
שברולט טראסק הוא גבוה ולא רחב לדעתי
21/02/2016 | 16:09
2
21
קשור לחבר'ה טראסק ? הבנתי שבאמת מביא ...
21/02/2016 | 16:34
49
.. שמחה לליבם של כל מיני תושבים אם כי לא בהכרח תושבי ת'א.

הוי טרסקוש שלה....
תודה לך, חשבנו גם על האוטו הזה.
21/02/2016 | 21:49
14
ניקוי רכב מבפנים
21/02/2016 | 08:23
29
199
שלום
איך אתם מנקים את הרכב שלכם (לבד) בפנים?
השאלה בעיקר לרצפת הרכב.
שואב בתחנת דלק, שואב ביתי עם מאריך, שואב ידני, בשטיפה בתשלום?
תודה לעונים.
כנ"ל לגבי האבק שעל הדשבורד ובכלל...
זה מה שאני עושה
21/02/2016 | 08:56
111
מושבים, רצפת הרכב, ותא המטען - עם שואב ביתי, כי לדעתי הידני לא מספיק חזק.
אבד על הדש בורד, הגשה, איזור ידית ההילוכים דלתות ושאר חלקי הפלסטיק עם סמטרטו לח.
לדעתי כל עוד מקפידים לעשות את זה בקביעות זה גם לוקח מעט זמן כי לא מצטבר לכלוך וגם אין צורך בשום חומרים מיוחדים.
לא מנקה לבד. בשטיפה בתשלום
21/02/2016 | 09:29
10
111
מנקים את הרכב מצוין גם מבחוץ וגם מבפנים.
שטיפה בתשלום
22/02/2016 | 08:03
9
85
שלום
לא אוהב את הניקוי פנים שעושים שם למשטחי הפלסטיק. בד"כ מורחים חומר זול ומריח שאח"כ הופך לדביק או מתנדף תוך יום.
גם לא אוהב את הרחיצה בחוץ. מכונה סורטט. ניקוי ידני, בד"כ משתמשים במטאטא למריחת הסבון ודופקים לא אחת עם החלק מעץ בפח.
מעדיף לרחוץ לבד: 2 דליים. 1 עם מים פושרים ושמפו רכב. 1 מים נקיים.
רחיצה עם סבון - כל החוץ, כולל ג'אנטים.
רחיצה במים נקיים, ניגוב עם מטלית דמויית עור לרמה 1.
ניגוב עם מטלית (חולצת T ישנה) להברקה.
ניגוב במטלית הלחה דמויית עור במשקופי הדלתות והדשבורד.
הברקת כל חלקי הפלסטיקים המבריקים (סמלי הרכב וכו' מוט הילוכים ועוד) להברקה.
הבעיה שלי זה איסוף הלכלוך מהשטיחונים ברצפה ואבק מהפינות כמו בשקעי הכוסות וכו'...
אני מזמן החלטתי שאני לא עובד אצל האוטו. הוא עובד אצלי.
22/02/2016 | 10:26
8
80
ואני לא מוכן לעבוד קשה כדי שזה שיקנה ממני את האוטו יקבל אוטו חדש. אז שטיפה במכון זה מספיק טוב. אתה צודק בקשר לחומרים שהם מורחים. אני תמיד עומד ומשגיח עליהם שלא ימרחו שום דבר חוץ ממים. לא מבחוץ ולא מבפנים.
אני לא עובד קשה, אני נהנה דווקא
22/02/2016 | 11:58
7
65
שלום
וכל זמן שהרכב לא עומד למכירה, מי שיסע ויהנה ממנו עד הניקוי הבא - זה אני.
אני אוהב רכב נקי ומצוחצח.
איך נראה רכב יד 2 מדוגם למדתי בקנדה. יש לנו מה ללמוד מהם...
בניקוי מוקפד, יש מונח שנקרא Detailing the car, והוא באמת ניקוי וצחצוח ברמה. במרצדס עשו לי את זה בטיפול B ה-1 (טיפול גדול). תענוג.
לפעמים אני נכנס לרכבים של אחרים שנראים בפנים כמו פח אשפה, מחסן או מחששה. לא נעים לי לשבת ברכב כזה.
אם אתה נהנה לשטוף מכוניות, אולי תעבוד בזה P:-
22/02/2016 | 15:39
6
47
רכב לא צריך להיראות כמו פח אשפה, אבל גם לא צריך להיות כל כך נקי שאני ארוץ לנקות כל שערה של הכלב שנושרת בו, ונושרות הרבה.
לאט לך. אני נהנה ממין אבל לא אתפרנס מזה
22/02/2016 | 18:06
5
39
כל אחד והנקי שלו.
נראה לך שאתה יכול להתפרנס מזה?
23/02/2016 | 19:28
4
28
יש היצע גדול לעומת הביקוש, והתחרות קשה.
אתמול דווקא ניקיתי את הרכב וחשבתי על דבריך
24/02/2016 | 08:28
3
29
שלום
1. אני מאמין שאיש לא ינקה לך את הרכב כמו שאני מנקה את הרכב שלי.
2. ניקוי הרכב נעשה בימים שיש תור ועוד אנשים שרוצים לנקות מחכים. לכן המנקים
די ממהרים והשטיפה שלהם חצי מריחה. אני זוכר ששטפו לי את הרכב חברה במקום העבודה הקודם ותמיד היה עוד משהו שנשאר לפעם הבאה, לבקש מהם לא לשכוח.
3. בתהליך הניקוי אני תמיד מגלה כל מיני סימנים שנוספו, כמו סריטות או גומיות מתיבשות, וזה המקום לטפל בהם. אלה אם כמובן לא אכפת לך.

1. אז על אחת כמה וכמה שאתה צריך לעבוד בזה
24/02/2016 | 09:09
19
לקוח אחד כבר יש לך. אני מוכן לשלם יותר תמורת עבודה יסודית, ויש עוד הרבה כמוני.
תכנס למכוניות של סוחרי רכב , הם יודעים לנקות ברמה
24/02/2016 | 10:07
1
29
של רכב חדש , אתה לא ! 
הם יודעים הכי טוב לעשות סלט ביצים
24/02/2016 | 19:30
19
סוחרי רכב יודעים לנקות ברמה של רכב חדש?
אין להם מושג בניקיון, 
מפוצצים את הרכב בסקאיי מסריח או חומר אגרסיבי אחר שעושה נזק לפלסטיק גומי.
שוטפים את הרכב עם מטאטא כביש.
להתרחק מהם כמו מאש
אני דווקא מוטרד רק מהשמשה האחורית. עכורה מבפנים
21/02/2016 | 13:00
76
מלכלוך עדין, שגם אחרי ניקוי עדין עם מנקה חלונות זה לא ממש עזר.
אם יש קומפרסור בסביבה אז הכי טוב זה לחץ אויר
21/02/2016 | 20:40
2
47
אם לא אז שואב אבק , אם לא אז מברשת ויעה וניגוב .
ניקוי חלונות עם עיתונים או מטלית יעודית לרכב ונוזל לניקוי חלונות .
מומלץ גם ספרי לרסס על חלקי הפלסטיק .
שמתי לב , שמכוניות משפחתיות מתלכלכות יותר מבפנים, מאשר קרוס אובר .
אבל הקרוס אובר מתלכלך מהר מבחוץ בדלת האחורית .אולי אני צריך לשים מגיני בוץ יותר ארוכים . 
החלונות נשארים נקיים יותר זמן  בקרוס אובר . 
אבק, לחץ אוויר ומברשת
21/02/2016 | 21:04
1
54
שלום
לטעמי זה להעביר את האבק ממקום למקום...
לחץ אוויר זה טוב למקומות שכלים לא מגיעים אליהם: טריסי אורור, רווחים בין כפתורים וכו'.
פלסטיק וספרי: גם ברכב חדש? נדמה שיש זמן לחכות עם הספרי לקיץ...
אגב מצאתי שהמטלית הכי טובה לחוץ ולפנים הרכב זה טי שירט לבן מכותנה שכבר עבר זמנו מללבוש אותו. הוא משאיר את המשטח יותר נקי ויותר מבריק.
לא מנקים עם לחץ אויר כאשר דלתות הרכב סגורות
21/02/2016 | 23:35
15
אני מנקה לבד! סמרטוט ודלי המכיל DHMO בריכוז 100% !
21/02/2016 | 22:52
10
68
דהיינו, לא מהול.
אני מסיים ב5 דק' זריזות כי הרכב קטן. מגע ממושך יותר של הDHMO עם עור הידיים גורם לקימוטי העור...כמו עור ברווז...
מים בלבד לא מנקים את הרכב
21/02/2016 | 23:38
23
שאלתי על פנים הרכב.
22/02/2016 | 06:56
1
53
שלום
החוץ זה סיפור אחר לגמרי.
אני כמעט לא מנקה את פנים הרכב
23/02/2016 | 18:18
24
ונניח פעם בשנתיים מנקה עם שואב אבק.
ב. "מנער" שטיחי הגומי נניח מידי 6-12 חודשים...הרבה חול וליכלוך מפונה ככה
ג. את המושבים מנקה בד"כ עם היד. בד"כ משתדל שלא יאכלו אצלי ברכב וזה כשלעצמו שומר על הניקיון.
האוטו אצלך כחודש, לא? תעלה תמונה נראה איך אתה שומר...
סבון מנקה יותר טוב ממים DHMO=H2O
24/02/2016 | 08:55
6
6
מיכאל?
24/02/2016 | 09:24
5
25
דווקא אתה? אם הייתי צריך להמר על מישהו אז לגביך חשבתי כי זה OBVIOUS
קח תקרא. זה חביב. לך ישר לפאראגרף "המתיחה":

ולגופו של עניין: תלוי מה מנקה סבון יותר טוב ממים? שמנים זה נכון, אבל אבק, שרידי בוץ, חול וכד' זה לא בהכרח נכון. אני מחנה הרכב במקומות סגורים ודלי של DHMO פותר כל הליכלוך... הרכב יוצא נקי למהדרין.
דוקא סבונים למיניהם עלולים לפגוע בצבע אם משתמשים לטווח ארוך ו/או לאורך זמן גם אם על חלק רשום שזה מיועד לשטיפת רכב...
מים, מברשת, סבון , סמרטוט , מה שתרצה
24/02/2016 | 12:14
4
26
הבוץ לא יורד , רק עם ג'רניק  מכונת שטיפה בלחץ 
בוץ מיוחד יש כאן . 
בישראל צריכים ללמוד , לא מפזרים כאן מלח אלא חול בשלג,  גם במדרכות .
לכן אף פעם הרכב לא יהיה נקי ליותר מיום יומיים . 
למה בישראל צריכים ללמוד? אין לנו בכלל שלג
24/02/2016 | 12:43
2
5
ספר לירושלמים, הם לא יצאו מהבית 3 ימים
24/02/2016 | 17:30
1
17
ובכו למה יש ערימות של שלג
העיריה קנתה 40 טון מלח .
נו שוויין . אין מה ללמוד ממקומות בהם יש שלג 5 חודשים בשנה . 
וזה קרה בערך פעם בחמש שנים.
24/02/2016 | 21:33
7
אתה זוכר שכתבתי לך שאתה רואה רק מה שבתוך הקונכיה שלך?
24/02/2016 | 16:16
20
זה רלוונטי גם לכאן.
הפעם זה אפילו קיצוני כי אתה יושב "בקונכיה שלך מעץ" ומסביר לאחרים שיושבים ב"קונכיות מזכוכית" שאפשר לצבוע את הקיר עם צבעי המים איתם אתה צובע את הקיר מעץ אצלך.
תמיד מנקה לבד, פנים וחוץ..
23/02/2016 | 18:44
36
לגבי חומרי נקוי - לי (לעצמי)  אין כל כך הרבה חומרי טיפוח כמו שיש לאוטו שלי  . יש  חומר לפלסטיק, יש לריפודי העור, יש שמפו , יש ווקס ומה לא...
אם אתה מאיזור תל אביב הגדולה - ממליצה בחום לגשת לחנות אוטוסטור בחולון  ולקנות שם את כל מה שצריך. לא יודע מה לקנות ? תקבל יועץ במקום.
כאן כולם יודעים שאין לי כל אינטרס כלכלי , אני לא מפרסמת שום דבר אלא רק ממליצה מנסיון האישי. אני לקוחה של החנות  כבר כמה שנים, קונה שם שמן, פילטרים וכל מה שצריך. תמיד כיף לבוא לשם , ולא רק כי יש לי הנחה של חברת מועדון "אוטוספורט"...
וטיפ חשוב - הרכב הבא תקנה עם ריפודי העור - הרבה פחות כאב ראש עם נקיון. שטיחון מגומי ריפודי העור יחסכו לך המון עבודה 

ככה אני מנקה בחוץ ובפנים
24/02/2016 | 14:18
25
שום מכון שטיפה לא יגיע לתוצאה כמו שבעל הרכב מנקה את הרכב בעצמו.

בכול מקרה, ככה אני שוטף על קצה המזלג:
שטיפה שבועית: פרה ווש-ניקוי ג'אנטים עם חומר- שטיפה- שיטת 2 דליים- שטיפה- ריסוס QD- ייבוש סופי עם מגבת מיקרופייבר.

שטיפה תלת חודשי: פרה ווש- ניקוי ג'אנטים- שטיפה- שיטת 2 דליים- שטיפה- פלסטלינה- שוב שטיפה לשטיפת כול הלכלוך שהפלסטלינה הוציאה מהלכה- ייבוש סופי.
לאחר מכן- מריחת גלייז - אוטם צבע- חומר מחדש ומגן לפלסטיק וגומי- חומר מחדש ומגן לצמיגים (מריחה אך ורק דופן חיצוני של הצמיג)

יום למחרת- שטיפה קלילה- מריחת ווקס.
סוף סיפור- הרכב מוגן לחודשיים\ שלוש.

בפנים הרכב, מכיוון שאני נהג יחידי, הניקוי בפנים נשמר לאורך זמן.
אני נותן לעצמי שבועיים מנוחה ומתחיל לעבוד בפנים הרכב (לוקח יום נפרד משטיפה חיצונית).

התהליך בפנים על קצה המזלג:
-ניקוי חלונות (המטרה שהלכלוך יפול למטה)
-מברשת שיניים ומים מדוללים עם APC= עובר על כול המתגים- פתחי מזגן- מקומות צרים, ידיות= ניגוב. נקי.

-מגבת מיקרופייבר+ ריסוס קליל APC מדולל= מעבר על הדאשבורד, פלסטיק, דלתות והכול.
*המטרה היא לנקות את כול הפלסטיק והגומי משאריות חומר שעבר, לכלוך, אבק, ועל ידי כך שיהיה אפשר למרוח חומר מחדש שישאר לאורך זמן.
כשהכול נקי ומצוחצח.

-לוקח חומר מחדש ומגן על בסיס מים + פד= מורח פלסטיק, גומי וכו'.
לוקח מטלית מיקרופייבר יבשה ונותן ניגוב סופי.
-אחרי שסיימנו עם הלמעלה ואמצע, עוברים לחלק התחתון.
-מוציא שטיחים- טיפול בהם בהמשך.
-לוקח שואב ומתחיל לשאוב ריפודים, שטיחים וכו'

-חוזרים לשטיחים- לוקח סבון+ מים = משפשף.
נותן להם שטיפה טובה+ ייבוש טבעי בחוץ.

-לאחר שהם התייבשו, מורח עליהם חומר מחדש שמחזיר להם את הצבע הטבעי + החומר שבשטיחים מפיץ ריח נעים ברכב למשך כמה ימים.
-מחזיר את השטיחים בחזרה.

לפני שאני סוגר את הבסטה, לוקח שוב פעם שואב אבק, ועובר שוב פעם על הריפודים, שטיחים, דאשבורד וכו'. המטרה היא לשאוב את הלכלוך שהתווסף. 

לסיום- רכב מצוחצח בפנים וריחני.

יש לקחת בחשבון שאולי פיספסתי כמה דברים\ שלבים.

לסיכום:
כיף לנהוג ולהנות מרכב נקי ושמור.
וזה גם סוג של ספורט לבריאות.

תהנו

עד כמה מסוכן להשאיר ר. רכב וביטוח באוטו
21/02/2016 | 09:41
22
145
תמיד אמרו לי שאסור להשאיר את מסמכי הרכב (ביטוח חובה ורשיון רכב-טסט) באוטו, אלא צריך להשאיר לקחת את המסמכים תמיד עלי.

1. מה הסיבה לזה?

2. עד כמה זה נורא להשאיר את מסמכי הרכב באוטו - דרך קבע (במקרה של גניבת הרכב)?

אם תמיד אמרו לך
21/02/2016 | 10:36
3
157
אז היו לך מספיק הזדמנויות לשאול את מי שאמר, גם יהיו לך. למה לשאול את מי שלא אמר את זה?
לגמרי לא נורא. כל חיי השארתי את המסמכים ברכב ועובדתית העולם ממשיך להסתובב עד עכשיו.
אבל יש שיטענו שזה כן נורא. זה שהוא ממשיך להסתובב הכוונה.
ולגופו של עניין...?
21/02/2016 | 16:11
2
98
תודה על הרצון (הטוב) לחנך אותי לשאול דברים ברגע שנאמרים.

וכל הכבוד על הביקורת (הסמויה) על אלה שחושבים אחרת ממך.

אתה יכול להסביר את הסיבות בעד או נגד?

ולא, לא ביקשתי המלצות לביצוע וגם לא שיעור באסטרונומיה.

בעד - נוחות. נגד - לא ידוע לי
21/02/2016 | 16:28
45
תהיה בטוח שאם הייתי יודע על סיבה נגד להשאיר
21/02/2016 | 17:36
87
הייתי כותב לך. לא מכיר סיבה כזו.
ולהרחבת ההשכלה, הפרש של 45 דקות אינו "ברגע שהם נאמרים".
מסוכן ?????????????
21/02/2016 | 17:25
13
108
לא מסוכן. אין שום סיבה להסתובב עם מסמכי הרכב עליך. ואם מישהו אחר נוסע ברשותך וקיבל מפתחות רזרביים כשלא היית שם?

המסמכים צריכים להיות ברכב. בתא הכפפות.
היו תקופות שסרקתי את רשיון הרכב וביטוח החובה והדפסתי בצבע. עבד בסדר עם משטרה, אבל נראה לי מיותר.
ואם יגנבו ? זה הדבר שהכי פחות יטריד אותך.
אם יגנבו - לא הייתי רוצה לעשות לגנב חיים קלים
23/02/2016 | 09:27
12
61
וזה שיקול לא פחות חשוב מאשר נוחות
לדעתי רוב הגניבות הן של פרחחים שזורקים את הרכב
23/02/2016 | 10:02
3
59
לאחר מכן או של גניבה לצורך פירוק . במקרים הללו אין מה לחשוש 
אם הגנב גונב לשם מכירת הרכב , אז בנוסף הוא צריך לזייף את הזהות שלך 
בכדי להעביר בעלות , זה לא כל כך קל .
אם הוא צעיר ואתה מבוגר זה לא ילך לו למרות שלזייף תעודת זהות 
אפשר די בקלות .
נניח שהוא מכר את הרכב לאחר , הרכב בסופו של דבר יוחרם ע"י המשטרה 
ויוחזר לך , כי מי שקונה רכב גנוב גם בלי לדעת זאת מאבד את הרכב .
מה הבעיה לשים רשיון  רכב וביטוח חובה בארנק ?
זה מה שאני עושה - שם בארנק, בגלל זה אני שואל אם אפשר אחרת
23/02/2016 | 15:40
1
30
ולפי התשובות פה (אחרי שמצליחים לברור את המוץ מהתבן), נראה שאין שום בעיה להשאיר דרך קבע באוטו.

גנבי הרכב הם זכרים , אז אם תרשום את הרכב על שם אשתך
23/02/2016 | 17:26
33
או הילדה שלך  , לא תהייה שום בעיה .
הם לא יוכלו לגנוב את הזהות שלהן . אלא אם הם יעזרו באשה 
להתחזות בלבד . 
הרוב המוחלט של הגניבות הוא לשם פירוק. מעט מאוד נסיעות כיף
23/02/2016 | 15:53
38
ומכירת רכב גנוב. בכל מקרה, מי שמתעסק במכירות רכב גנוב, יודע לזייף את זהותו.
כך שאין ממש משמעות להשארת הניירות ברכב, ומצד שני - בארנק זה מסורבל, ואם מאבדים את הארנק, זו בעיה.
אז אם יש לך תשובה, למה אתה שואל ?
23/02/2016 | 14:34
7
37
גנבי הרכב לא צריכים את הרשיונות והביטוח שלך. כשרוצים להלביש זהות, מוצאים רשיון רכב באופן חוקי (כמו לקנות רכב אובדן להלכה מהביטוח) ואליו מצמידים את הרכב שנגנב (בשינוי מס' שילדה) .

יש לי קטע כזה - לנסות להבין דברים ולהעמיק בהם...
23/02/2016 | 15:39
37
אולי אלמד עוד משהו אם אשיג את האגו בצד...
במקרה זה צריך לזייף מספר שילדה ומנוע
23/02/2016 | 16:37
5
39
לי זה לא נשמע קל כל כך
אולי כי אתה לא עוסק בסחר ברכב גנוב
23/02/2016 | 16:40
4
38
אני בטוח שמבחינתך גם לעקוף את מערכות האבטחה של הרכב זה לא כל כך קל, ועדיין יש כאלו שעושים זאת בתוך שניות, מקסימום דקות.
לגבי מנוע , אם המספר מוטבע אז זו לא בעיה
23/02/2016 | 16:59
3
43
אם הוא מובלט זו כן בעיה ,  אפשר להעביר מנוע מהרכב הפגוע לגנוב 
באם הוא תקין .
לגבי מספר שילדה אין לי מושג , הוא נמצא מתחת לשמשת הרכב .

כאמור, אתה לא עוסק בסחר ברכב גנוב. גם אני לא
23/02/2016 | 18:15
2
34
יש הרבה דרכים לזייף, ויש הרבה קומבינות לעשות העברות בעלות גם כשהמספרים לא מתאימים.
כאן כל אחד יכול לקנות רכב לאחר תאונה
23/02/2016 | 19:29
1
29
ברמות כאלו ואחרות , למעשה קניתי יונדאי סולריס האצ'בק חבוטה מהביטוח ושיפצתי אותה . כי היו לה רק מכות בפח . 
כך שלחבר 2 מכוניות למכונית אחת יכולה להיות אופציה . בלי לגנוב רכב . 

לצערנו זה נכון. קל לקנות רכב עם 45% נזק ואפילו יותר
23/02/2016 | 22:48
30
אבל משתמשים ברישיון של הרכב שנרכש כחוק ולא ברישיון שנגנב.
תכל'ס, מי שרוצה להסתובב עם רישיון רכב וביטוח בכיס (וכשאשתו נוהגת או ההיפך, לשכוח לשים ברכב) - אשריהו !
אני שם ברכב ושומר סריקה בבית.
אני תמיד משאיר
23/02/2016 | 17:55
16
הסיבה היחידה זה אם הרכב נגנב...
24/02/2016 | 09:07
39
שלום ואז בד"כ אתה לא רואה אותו יותר.
אם שמרת על מסמכי המקור, תוכל לזרוק אותם לפח או לשמור עליהם כמזכרת.
רשיון הרכב אינו שווה את הנייר עליו הוא מודפס, מפני שהבעלים החוקיים הרשומים שם זה אתה. אז לא ניתן למכור אותו ולהעביר בעלות.
והביטוח, יופעל ממילא. וזה סוף הסיפור.
במשטרה כל שהם עושים, זה רישום ומתן אישור לביטוח.
אופס, הם גם מטרידים שוטרות ומכים אתיופים למוות. אז לא מדויק שהם לא עושים כלום...
אני לא משאיר רשיונות ברכב, הכל מצולם ומופץ לכל הנהגים
25/02/2016 | 09:24
1
25
כולל צילום בסמארטפון.
במקרים שעצרו אותי לבדיקת רשיונות הצילום בסמארטפון הספיק להם, ממילא בודקים מול המחשב.
קיבלו צילום של המסמכים בסמארטפון?!?!
26/02/2016 | 00:36
15
בדכ לא מקבלים עותק בדף נייר שהוא לא מקורי - אז צילום בטלפון?!?!

חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום קורס תיווך
פורום קורס תיווך
אופני שחף
אופני שחף
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום