לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'רכב קטן ובטיחותי'
רכב קטן ובטיחותי
14/05/2016 | 19:12
16
112
שאלה חשובה לי לחברי הפורום המבינים עניין...
לפני כשבועיים גנבו לי קאיה פורטה שנת 2010  שמורה ומהממת, ללא שריטה...
נהגתי בה בבטחון כשהייתי לוקחת את בתי, הרכב היה מרווח, נעים, שקט... מוסכים הייתי רואה פעם בשנה, בטיפול. החסרון היחידי היה שהיא לא הייתה סופר חסכונית, (ובנוסף היה לי קצת קשה עם הגודל שלה...).
כרגע אני עם פיקנטו חילופית. הפיקנטו מתוקה, זריזה, קטנה, אבל הבנתי מכולם שהיא הכי לא בטיחותית שיש, שהפח שלה ממש לא חזק... וגם היא די שתיינית...
אלו הם הקריטריונים לרכב הבא: זול (בין 60-72 אלף), חסכוני, קטן והכי חשוב בטיחותי.
האם יש חיה כזאת?
*הרכבים שחשבתי עליהם חוץ מהפיקנטו - שברולט ספארק החדשה, פז'ו 108, יונדאי I10, ניסאן מיקרה, מיצובישי ספייס סטאר, ופז'ו 208 (למרות שהיא יקרה מדי...).
תודה מראש לעונים...
לצפיה ב-'נדמה לי שדווקא הפיקנטו יותר בטיחותית מכל החלופות שהזכרת'
נדמה לי שדווקא הפיקנטו יותר בטיחותית מכל החלופות שהזכרת
14/05/2016 | 21:16
2
68
לפחות קיבלה את הציון הטוב ביותר במבחני ריסוק.

לצפיה ב-'קשה להאמין שI10 פחות בטוח... תכלס כמעט קופי, לא?'
קשה להאמין שI10 פחות בטוח... תכלס כמעט קופי, לא?
14/05/2016 | 22:19
26
לצפיה ב-'אני לא חושב שלספארק יש ציון ריסוק עדיין, ולא חושב שיהיה (לא '
אני לא חושב שלספארק יש ציון ריסוק עדיין, ולא חושב שיהיה (לא
14/05/2016 | 23:41
65
משווקת באירופה).
הספייסטאר היא פח זבל באופן כללי, ובמיוחד מבחינה בטיחותית.
ה-208 היא ברמה אחת מעל כל האחרות כאן, אבל אני לא זוכר את ציון הריסוק אותו השיגה.
לצפיה ב-'קטן זה כבר לא בטיחותי , גם עם כוכבים'
קטן זה כבר לא בטיחותי , גם עם כוכבים
15/05/2016 | 08:01
12
60
בתאונה עם רכב כמו טנדר לא יעזרו כוכבי הבטיחות
השסי שהוא סופג האנרגיה לא יעבוד בכלל בתאונה כזו
לצפיה ב-'אז שכולם ינהגו בסמי טריילר?'
אז שכולם ינהגו בסמי טריילר?
15/05/2016 | 08:30
11
23
לצפיה ב-' זה בדיוק מה שהגרוש שלי אומר... '
זה בדיוק מה שהגרוש שלי אומר...
15/05/2016 | 08:56
10
72
יחסית לפורטה - הפיקנטו לא בטיחותית, ויחסית לסמי טריילר - גם ג'יפ לא יהיה בטיחותי... אבל אי אפשר באמת להסתובב עם סמי טריילר...

אם שמים את הפיקנטו מול ה-I10, על מה הייתם ממליצים?
ועוד שאלה, מה לגבי סוזוקי סלריו...?
לצפיה ב-'בדיוק, רוכשים רכב מקטגוריה שמתאימה לדרישות'
בדיוק, רוכשים רכב מקטגוריה שמתאימה לדרישות
15/05/2016 | 09:08
49
ושם בוחרים את הבטיחותי יותר.
לצפיה ב-'הסלריו הכי פחות בטיחותי, אחריו ה-i10 ובפער קטן - הפיקנטו'
הסלריו הכי פחות בטיחותי, אחריו ה-i10 ובפער קטן - הפיקנטו
15/05/2016 | 09:33
20
לצפיה ב-'הייתי הולכת על הפיקנטו'
הייתי הולכת על הפיקנטו
15/05/2016 | 14:24
7
58
מובילה את הקטגוריה ו7 שנים אחריות אי אפשר להתעלם מזה
לצפיה ב-'תודה לך '
תודה לך
15/05/2016 | 16:06
12
לצפיה ב-'מה שבאמת אי אפשר להתעלם ממנו זה אוסף היוזרים החדשים'
מה שבאמת אי אפשר להתעלם ממנו זה אוסף היוזרים החדשים
15/05/2016 | 23:06
5
50
שצצים כל פעם בדיון על מכוניות מיני עם ניסוח כמעט זהה על זה שלפיקנטו יש שבע שנות אחריות (לא נכון - יש לה שלוש, ועוד ארבע שנים אחריות מוגבלת על מנוע ותיבת הילוכים) וזה שהיא הכי נמכרת.
מה שהם שוכחים לציין זה שהיא גם הכי וותיקה מבין מובילות הקטגוריה, הכי פחות חסכונית - והפסידה בכל מבחן השוואתי שנערך לאחרונה...
לצפיה ב-'אני חושבת שכרגע ההתלבטות היא בין הספארק החדשה לבין I10...'
אני חושבת שכרגע ההתלבטות היא בין הספארק החדשה לבין I10...
16/05/2016 | 14:01
4
36
(אני שמה לב שהפיקנטו בכלל לא חסכונית...)
איזה עוד המלצות לרכב קטן ובטיחותי יש לכם בשבילי?
לצפיה ב-'צריכת הדלק של ה-i10 זהה, פחות או יותר, לשל הפיקנטו'
צריכת הדלק של ה-i10 זהה, פחות או יותר, לשל הפיקנטו
16/05/2016 | 14:31
3
34
כל שאר השחקניות בתחום הזה הן עם תיבות רובוטיות, עד כמה שאני זוכר - נהגת על רכב עם תיבה כזו?
לצפיה ב-'נהגתי מס' שנים על סופר לנסר ישנה וב-4 שנים האחרונות'
נהגתי מס' שנים על סופר לנסר ישנה וב-4 שנים האחרונות
16/05/2016 | 14:44
2
27
על הפורטה החמודה... 
לצפיה ב-'שתי אלו עם תיבה אוטומטית פלנטרית. קחי סיבוב על '
שתי אלו עם תיבה אוטומטית פלנטרית. קחי סיבוב על
16/05/2016 | 14:45
1
34
טויוטה אייגו, סיאט מיי וכו', שבהן מותקנת תיבה רובוטית, ותראי עד כמה זה מפריע לך, אם בכלל.
לצפיה ב-'אבדוק, תודה! :)'
אבדוק, תודה! :)
16/05/2016 | 15:11
9
לצפיה ב-'התלבטות סופר מיני כרכב שני במשפחה'
התלבטות סופר מיני כרכב שני במשפחה
14/05/2016 | 17:59
43
165
היי,
מתלבטים לגבי רכב שני במשפחה - מעוניינים לקנות סופר מיני אוטומטית, הנסיעה היא למקום העבודה וחזרה (ת"א-הרצליה), 5 פעמים בשבוע. מרבית הפעמים האוטו לא צפוי לנסוע בסופי שבוע וככה"נ גם לא מרחקים ארוכים, כאמור רכב שני. חשוב לנו שיהיה רכב בטיחותי ואמין, תא מטען סביר (לכן נפסלה...
המשך>>
היי,
מתלבטים לגבי רכב שני במשפחה - מעוניינים לקנות סופר מיני אוטומטית, הנסיעה היא למקום העבודה וחזרה (ת"א-הרצליה), 5 פעמים בשבוע. מרבית הפעמים האוטו לא צפוי לנסוע בסופי שבוע וככה"נ גם לא מרחקים ארוכים, כאמור רכב שני. חשוב לנו שיהיה רכב בטיחותי ואמין, תא מטען סביר (לכן נפסלה הסוויפט), מעדיפים לא קוריאני.
מתלבטים בין:
1. סיאט איביזה - עשינו נסיעת מבחן, המנוע מרגיש זריז, היא מרגישה נעימה יחסית בפנים, על אף הדשבורד "הנקי" (אנחנו אוהבים קווים נקיים, למרות שלא היינו מתנגדים למשל למסך גדול יותר). המחיר אטרקטיבי - 85,000 ש"ח על הכביש. סוגיה לא ברורה היא עניין כריות האוויר- מבינים שיש לה ארבע כריות, האם מבחן הריסוק הוא לדגם הזה? לא ברור לנו לחלוטין.
2. סקודה פאביה - הבנו שמדובר באותו מרכב של האיביזה (והפולו) ובכל זאת עלותה כ- 15,000 שח יותר. מבחינת עיצוב, אהבנו יותר את האיביזה. במה בעצם מתמצה ההבדל למעט עניין כריות האוויר?
3. פורד פיאסטה - אחת מאיתנו אהבה, השני לא (את העיצוב). מבחינת מנוע וביצועים, נראה שיש תחרות לא רעה לפחות על הנייר עם הפאביה והאיביזה (עדיין לא עשינו נסיעת מבחן) .כנראה תיפסל בגלל דשבורד אגרסיבי שהזכיר קוקפיט, על אף שהרכב מרגיש איכותי. היה לנו פוקוס בעבר, לא אהבנו את הסחיבה שלו (או היעדרה...)
4. אופל קורסה - אהבנו מאד את העיצוב הנעים, תג המחיר כבר גבוה יחסית (סד"ג של 105,000 על הכביש). בגלל פער המחיר אל מול האיביזה, הקורסה נדחקת קצת לצד. בעבר היתה לנו קורסה ידנית והיינו מאד מרוצים.
מה פסלנו?
את הקוריאניות (קיה, יונדאי), את הסוויפט בגלל תא המטען, את היאריס בגלל המחיר והיותה חלשה יחסית ואת הג'אז כי המחיר היה נראה לנו קצת  מוגזם. מזדה 2 גם בין היקרות ולא מצאנו טיעון חכם להכניס גם אותה למשוואה.
כרגע האיביזה נראית כמו מתחרה לא רעה בעיקר בגלל התמורה עבור המחיר והעיצוב שאהבנו.
אשמח לשמוע את חוות דעתכם המלומדת
לצפיה ב-'מכונית ידנית עד 30000 ש'ח '
מכונית ידנית עד 30000 ש'ח
14/05/2016 | 10:45
2
51
היי,
רציתי לשאול איזה דגם של סופר מיני אתם ממליצים בכ30,000 ש'ח
בנוסף, האם הסוכנויות שמוכרות רכב משומש כמו אוטוסנטר ואוטו דיל מומלצות או שהעדיפות היא לקנות מבנאדם פרטי?
מה צריך לבדוק כשקונים רכב יד2?
זה הרכב הראשון שאני קונה..
תודה!
לצפיה ב-'רכב ראשון שאתה קונה מחייב אסטרטגיה נכונה שלך כרוכש הרכב'
רכב ראשון שאתה קונה מחייב אסטרטגיה נכונה שלך כרוכש הרכב
14/05/2016 | 18:03
1
95
וזה כדי לחסוך לך עוגמת נפש... מה שנקרא שלא יעבדו עליך או שלא תעבוד בטעות על עצמך בגלל חוסר ניסיון...
היות שאתה רוכש לבד בלי סיוע של מישהו שמבין, אתה צריך אסטרטגיה שתעניק לך מעט הגנה כרוכש הדיוט [ולא אידיוט]. 30K זה מספיק כסף בשביל רכב ידני מקבוצת הסופר מיני שהוא במצב טוב מאד ושמור. אין סיבה שלא תרכוש כזה. צריך רק לדעת לסנן את מגוון הבררה.
1. אתה תחפש באתר יד 2, רכבים גיר ידני, יד 1, תמנע ממגרשים ומסוחרי רכב למיניהם. תיבחר מחיר מינימום 23K ומחיר מקסימום 28K
תבחן 10 רכבים לפני שתחליט על כיוון כי כרגע אין לך יכולת וידע להחליט. תראה נניח 5 אירופאים ו5 אסיאתיים. [אירופאים ידניים הם מצויינים ואין צורך לחשוש באופן גורף]
ואז תסדר לעצמך CHECK UP LIST כלומר רשימה שאתה תסמן V אחרי בדיקה של כל שורה ושורה. אתה לא מדלג על אף שורה...

א. תוודא שרישיון הרכב מעיד שהמוכר הוא בעל הרכב ושהוא המוכר שעומד בפניך על פי תעודה מזהה ותמונה. אם זה חבר של... בן דוד... וכד', אתה תפסול העיסקה מיידית...

ב. תוודא שהרכב מבוטח בביטוח מקיף [תדרוש לראות את הפוליסה העדכנית. זה מקנה מידה של וודאות שהוא לא עבר תאונה שלא טופלה כהלכה ותוכל לוודא בהמשך שלא הייתה תביעה על הרכב הזה מהביטוח... תאונה וכד']

ג. אח"כ תברר עם המוכר שלא עבר תאונה V וגם תוודא שחיצונית נראה יפה מבחינתך V, ותסתכל שיש לו אסמכתאות על טיפולים במוסך המורשה חוברת טיפולים חתומה ו/או קבלות V. אתה תינהג עם המוכר סיבוב בריכבו כשאתה הנהג ותסמן ציון מ1 עד 10 לפי מידת ההנאה שלך [כדי שתוכל לדרג בהמשך]
אתה תסמן V על כל תת סעיף שבדקת ושעובד תקין: וישר אחורי, קידמי, שפריצר קדמי ואחורי, רדיו, CD, מזגן קירור וחימום, חלונות חשמל וחלונות ידניים, מראות חשמליות או ידניות, תאים ומגירות, בגאג' עם גלגל ספיר וכל ציוד הספיר, מפתח גלגלים, ג'ק וכד'...
תפתח מיכסה מנוע ומיכסה דלק ותסתכל שכל המיכסים במקומם ושאין נזק או חוסר של חלק כלשהו כגון מיכסה כלשהו וכד'.
ושיש נוזלים במידה הנכונה על פי קו המינימום/ מקסימום
אחרי 10 רכבים תגיע למצב שיהיה לך הרבה מושג ועדיין לא ביזבזת אגורה על בדיקה יקרה במכון. אז יהיה לך המון מושג וזה כבר לא יהיה כל כך קשה לדעת שאתה מסתכל על  רכב סביר. מה שחשוב זה הCHECK LIST שתיצמד אליו "כמוצא שלל רב".
מיכסת ה10 רכבים תחסוך ממך מלהתלהב ממשהו בטעות גסה. בהמשך אחרי כן תוכל לקחת רכב לבדיקה שעולה לפחות 400 שח כדי לקבל אישור אם תירצה... גם תידע לסנן טוב מה שיש מוצלחים ממנו וגם תידע יותר טוב מה אתה רוצה [שזה לא פחות חשוב]

כל הכבוד שאתה מחפש גיר ידני. זאת כבר התחלה טובה.
לצפיה ב-'מעולה.. תודה רבה!'
מעולה.. תודה רבה!
14/05/2016 | 19:30
8
לצפיה ב-'קניית רכב עד 10,000שקל'
קניית רכב עד 10,000שקל
14/05/2016 | 08:00
1
64
שלום לכולם, 

התקציב שלי  הוא 10,000 שקל. איזה רכב אתם ממליצים לי לקנות?
השימוש העיקרי של הרכב הוא בתוך העיר ומידי פעם נסיעות מחוץ לעיר אבל לא ארוכות.
תודה
לצפיה ב-'הרכב במצב הכי טוב שתמצא'
הרכב במצב הכי טוב שתמצא
14/05/2016 | 23:45
63
למרות שהיעוד - לנסיעות בתוך העיר - מצביע לכאורה לכיוון רכב קטן, הרי שדווקא מכוניות גדולות, כגון משפחתיות גדולות, מאבדות ערך מהר יותר כמשומשות, ולא פעם אפשר למצוא ב-10ל מכוניות במצב טוב יחסית.
לצפיה ב-'עזרה דחוף יהודים יקרים!! כמה יעלה לישר קו שהאוטו יהיה פיקס?'
עזרה דחוף יהודים יקרים!! כמה יעלה לישר קו שהאוטו יהיה פיקס?
13/05/2016 | 16:54
9
152
מדבור ברכב ברלינגו 2010 כמה  יעלה לישר קו שהאוטו יהיה פיקס?
הבעיות שצריך לסדר:

במתלה האחורי יש רעש יתר.
במיתלה הקדמי יש בעיה בתותבים למשולשים ויש נקישות במתלה.
יש נזילת שמן במערכת ההיגוי, הצינורות פגומים וכמו כן הבולם זעזועים להגה פגום.
כל ארבעת הגלגלים לא תקינים.
יש לתקן את הצלחות בבלמים הקדמיים.
יש תצרוכת שמן מהצילנדרים.
יש נזילת שמן המעכרת השמן.
יש נזילה מהפילטר סולר.
ישנה הפרדה לקויה במצמד ויש להחליף תומכים בתיבת הילוכים.
לצפיה ב-'שאלה הלכתית : תקבל תשובה של גוי של שבת אם תינתן בשבת ?'
שאלה הלכתית : תקבל תשובה של גוי של שבת אם תינתן בשבת ?
13/05/2016 | 17:38
35
לצפיה ב-'ואלה רק הדברים שאתה יודע...'
ואלה רק הדברים שאתה יודע...
13/05/2016 | 22:03
1
82
בספק אם הייתי מוכן לקחת את הרכב הזה אפילו במחירו כברזל. זה עדיין דורש עודף התעסקות לטעמי.
לצפיה ב-'באיזה סכום כסף מדובר על מנת לסדר את הבלאי ?'
באיזה סכום כסף מדובר על מנת לסדר את הבלאי ?
14/05/2016 | 12:39
45
באיזה סכום כספי אתם חושבים שיעלה לסדר את כל הבלאי שבאוטו?
לצפיה ב-'נשמע שזה יהיה מאד יקר ולא פחות חשוב'
נשמע שזה יהיה מאד יקר ולא פחות חשוב
14/05/2016 | 14:03
4
44
המיקצועיות של המוסכים כאן לא מספקת כדי לספק עבודה רהוטה כדי ש"האוטו יהיה פיקס" כמו שאתה מעוניין כדבריך, כלומר גם תשלם ממון רב וגם תצא עם הרכב שחלק מהבעיות שרשמת לא טופלו כהלכה. את זה אולי לא תידע מיידית כי אולי רק אחרי 3 חודשים או 1/2 שנה או אפילו שנה "פתאום" יצוצו עוד פעם הבעיות שחשבת שפתרת...ואז תישאל עצמך למה שילמת כל כך הרבה...
היות שאתה לא יודע לתקן בעצמך באיכות מספקת ובעלות קטנה אז אתה הולך לשלם המון ולהפסיד מזה.
בנוסף, הרכב לא מאד ישן רק 2010 אבל יש בו המון בעיות מה שמעיד על תחזוקה לא טובה ובעיקר על שימוש לא תקין ברכב. חבל שאתה תישא בעלויות של הנזקים שיצרו הנהג/ים הקודמים.
לצפיה ב-'אתה חושב שהתיקון יעלה יותר מ 4-5 אלף ש"ח?'
אתה חושב שהתיקון יעלה יותר מ 4-5 אלף ש"ח?
14/05/2016 | 14:29
3
38
זה יעלה יותר מ-4-5 אלף שקל?
אם זה בסביבות הסכום הנל אני מוכן לספוג את העלות 
לצפיה ב-'לפי התאור שלך'
לפי התאור שלך
14/05/2016 | 15:00
51
בהנחה שהוא לא מוגזם סכום כפול ומעלה לגמרי לא יפתיע אותי.
לצפיה ב-'גם לי נראה שלפחות כפול מזה'
גם לי נראה שלפחות כפול מזה
14/05/2016 | 16:26
18
לצפיה ב-'הרבה יותר מזה'
הרבה יותר מזה
14/05/2016 | 18:06
36
אני לא אתפלא אם תשלם פי 2-3 ובסוף תקבל תיקון קאקאמייקה. זאת הבעייה האמיתית. בעייה חמורה יותר מהעלות.
לפחות אתה חכם ובאת לשאול לפני הביצוע...
לצפיה ב-'אם זה רכב שלך לנקות מנוע ולמכור מהר'
אם זה רכב שלך לנקות מנוע ולמכור מהר
15/05/2016 | 08:08
36
אם רצונך לקנות דווקא, אז לשחוט במחיר
לצפיה ב-'כשמוכרים רכב יד2 - זה לא נהוג לתת לקונים פוטנציאלים לנהוג?'
כשמוכרים רכב יד2 - זה לא נהוג לתת לקונים פוטנציאלים לנהוג?
13/05/2016 | 16:29
10
122
אפילו לסיבוב?
הלכנו לראות רכב, והבעלים פשוט סירב לתת לנו לנהוג.. הוא אומר שהוא כבר קנה ומכר כמה וכמה מכוניות ושהוא בחיים לא שמע שנותנים לאנשים זרים לנהוג על האוטו. אבל מהנסיון גם שלי וגם של הבן זוג שלי נהוג לתת לעשות סיבובון להרגיש את הרכב.. אני לא אקנה אוטו (בטח לא יד שניה) בלי להרגיש אותו.
לא?
לצפיה ב-'יש שנותנים יש שלא. אני לא. גם בהנחה שהרכב ...'
יש שנותנים יש שלא. אני לא. גם בהנחה שהרכב ...
13/05/2016 | 17:40
136
... מבוטח לכל נהג, מה בדיוק יקרה אם ה"בוחן" יעשה תאונה בזמן הנהיגה ?  
לצפיה ב-'איזה רכב זה'
איזה רכב זה
13/05/2016 | 17:41
42
לצפיה ב-'לא הייתי נותן לבן אדם זר לנהוג ברכב'
לא הייתי נותן לבן אדם זר לנהוג ברכב
13/05/2016 | 20:28
5
130
1. את לא סוכנות רכב!- מי שרוצה לנהוג, שייסע לסוכנות רכב
2. ביטוח- אם אין כיסוי אז כול מה שיקרה בזמן נהיגה את זאת שתתני את הדין
3. גם אם יש ביטוח ויקרה משהו בזמן נהיגה, הקונה יעלם כמו שהגיע ואז את זאת שתצטרכי לתת את הדין. (או שתחפשי את "האנונימי"?)
4. עבירות תנועה\ מצלמת רמזור וכו'- חל עלייך.
שוב במצב כזה הקונה נעלם ואת נשארת עם הצרות.

לסיכומו של עניין לפי דעתי:
1. נסיעת מבחן לקונה בתנאי שאת זאת שנוהגת מתחילתה ועד סופה.
2. למי שמתאים מה שהוא רואה, ממשיכים לבדיקה במכון. שם יש מכונאים\ בוחנים שיעברו על הרכב ויגישו לקונה\ מוכר את התוצאות.
3. מי שחושב לקנות רכב בתנאי שהוא זה שיעשה נסיעת מבחן לרכב, לא לא לא.
זה לא לונה פארק ולא סוכנות רכב.

פשוט לסרב בנימוס עם סיבה שאין כיסוי ביטוח.
לצפיה ב-'נו, יופי, ולשלם 500 שקלים כדי לשמוע על בעיה שהיית יכול לגלות'
נו, יופי, ולשלם 500 שקלים כדי לשמוע על בעיה שהיית יכול לגלות
13/05/2016 | 23:16
4
122
לבד בסיבוב של עשר דקות?
כמו פריזמן - תמיד נהגתי ברכב לפני שקניתי אותו, ותמיד נתתי סיבוב לקונה.
לצפיה ב-'רוב האנשים לא ידעו לזהות בעיות ממילא'
רוב האנשים לא ידעו לזהות בעיות ממילא
15/05/2016 | 09:07
3
70
כמו שכתבה השואלת הם רוצים "להרגיש" את הרכב, כמו נסיעת מבחן בסוכנות.

גם דו"ג אתה נותן לסיבוב?
לצפיה ב-'מה אכפת לי מרוב האנשים? '
מה אכפת לי מרוב האנשים?
15/05/2016 | 09:23
2
62
וכן, גם על דו"ג נתתי סיבוב וקיבלתי סיבוב. אופנועי שטח, בשטח.
לא הכי חכם מבחינה ביטוחית? נכון. אבל עשיתי בזמנו הרבה דברים שלא היו הכי חכמים.
ברכב אין את הבעיה הזו. לא ברמת ביטוח חובה, לפחות.
לצפיה ב-'לא תקפתי אותך, אלא רק לציין כי נוהג נקבע על פי הרוב. '
לא תקפתי אותך, אלא רק לציין כי נוהג נקבע על פי הרוב.
15/05/2016 | 09:29
1
48
ורוב האנשים לא מבקשים סיבוב כדי לעלות על בעיות כי הם ממילא לא מבינים, אלא כדי לטעום מהרכב בעיקר לנוחות.
לצפיה ב-'אבל בשורה התחתונה - רוב האנשים מבקשים סיבוב, ורובם מקבלים'
אבל בשורה התחתונה - רוב האנשים מבקשים סיבוב, ורובם מקבלים
15/05/2016 | 09:32
51
סיבוב. ואני חושב שבצדק.
לצפיה ב-'קניתי כמה מכוניות משומשות בחיי'
קניתי כמה מכוניות משומשות בחיי
13/05/2016 | 22:00
133
ותמיד נהגתי בהן לפני הקניה. חלק מהן גם פסלתי בגלל הסיבוב הזה. לא הייתי קונה בשום מקרה בלי לנהוג קודם
וכשמדובר ברכב משומש כמובן שבדיקה בסוכנות לא עוזרת בכלום, לכל רכב משומש אופי משלו.
כפועל יוצא גם תמיד נתתי לנהוג ברכב שהייתי מעוניין למכור.
עצתי, לא לקנות בלי לנהוג קודם וחברי הפורום הנכבדים שלא נותנים לנהוג ברכבם לפני מכירתו לא ימצאו אותי בתור קונה.
כמובן ששאיפת המוכר היא להיות נוכח ברכב בזמן הנהיגה וזה מקובל והגיוני לחלוטין. מתבקש למעשה.
לצפיה ב-'גם כשהייתי הקונה וגם כשהייתי המוכרת - הקונה נהג'
גם כשהייתי הקונה וגם כשהייתי המוכרת - הקונה נהג
15/05/2016 | 16:11
63
ברכב שמכרתי (בן 15) ממילא לא עושים בדיקת מכון ולא שום דבר כזה. יש רק מה שהקונה רואה ומרגיש בהתנסות. והיה לי ביטוח של "כל נהג".
ברכב שקניתי (וגם באלה שבסוף לא) עשיתי סיבוב נהיגה קצר. זה נכון שזה בעיקר "להרגיש" מבחינת נוחות וכדומה, אבל באחד מהם שמעתי נקישות שרמזו על בעיות צירייה ושהמוכר לא ידע עליהם בכלל ("רכב של אשתי". נגיד).
לצפיה ב-'קניית חלפים בחו"ל'
קניית חלפים בחו"ל
13/05/2016 | 15:07
1
54
מישהו יכול לתת לי מידע איך אני יוצר קשר עם ניצן אביבי ממגזין אוטו?
לצפיה ב-'שלחתי במסר '
שלחתי במסר
13/05/2016 | 17:55
10
לצפיה ב-'גלגל רזרבי רגיל במאזדה CX5'
גלגל רזרבי רגיל במאזדה CX5
13/05/2016 | 14:55
14
101
הגלגל הרזרבי שמגיע עם ה CX5 הוא בגודל מוקטן.
האם יש מקום בתא המטען למטה, לגלגל רזרבי בגודל מלא של "17?
לצפיה ב-'מה עוד הוריד היבואן ? '
מה עוד הוריד היבואן ?
15/05/2016 | 06:27
13
75
הנעה כפולה כמעט אין , ג'ויסטיק למולטימדיה אין , גלגל מוקטן , כסא חשמלי לנהג אין
בודאי  שיש מקום לגלגל רגיל ,
ראיתי שגם בורר ההילוכים שונה , אצלי הוא ישר בישראל הוא מדורג ,
אולי בגלל שזו לא הנעה כפולה .
רק בעברית יש את המילה פרייר , בצדק כי הישראלים הכי פריירים .
אבל בגדול בחירה נכונה , רכב. מצויין .

לצפיה ב-'לא רק בעברית יש את המושג פרייר'
לא רק בעברית יש את המושג פרייר
15/05/2016 | 20:50
2
49
ובתוך אחד שגר ברוסיה ציפית ממך להכיר חלק מהגסאות הרוסיות למילה "פרייר".
גם באנגלית יש לפחות תרגום אחד.

לצפיה ב-'באנגלית זה לא ממש פרייר'
באנגלית זה לא ממש פרייר
16/05/2016 | 08:37
1
30
ברוסית , המילה לא נחוצה , כי הרוסים הם לא פריירים כצרכנים . 
אני לא ממש לומד רוסית , מה שנכנס נכנס . 
הרוסים פריירים כאזרחים כי פוטין יכול להאכיל אותם הרבה קש והם יסתמו את הפה , בניגוד לאוקראינים התאומים שלהם.
לצפיה ב-'נא להכיר'
נא להכיר
16/05/2016 | 14:47
24
ברוסית המינה המקבילה לפרייר העברית הינה "лох", ובעלת עוד כמה פרושים שלא אפרט כן עקב כבודו שלהפורום.

ובאנגלית המילה המתאימה הינה "sucker".

לצפיה ב-'את המחיר. יש הנעה כפולה למי שרוצה, אבל זה מייקר בהרבה'
את המחיר. יש הנעה כפולה למי שרוצה, אבל זה מייקר בהרבה
16/05/2016 | 00:43
9
35
אז רוב הקונים לא רוצים וגם לא צריכים. גלגל מוקטן זה הסטנדרט אצל רוב היצרנים, בעיקר בגלל החיסכון במשקל והשיפור בנתוני צריכת הדלק (כן, כל שבריר של אחוז קובע). גלגל בגודל רגיל זה אופציה בתוספת מחיר, וכך זה אצל הרבה יצרנים, ולרוב הרוכשים זה ממש לא משנה.
גם מושב נהג חשמלי יש בדגם היקר.
מה זה משנה איזה בורר הילוכים יש? מה יותר טוב? ישר או מדורג?
ואל תקפוץ עם זה שברוסיה הרכב יותר זול, אלא אם יש לך נתונים מדויקים על מבנה התמחור ועל המיסוי בשתי המדינות.
לצפיה ב-'על מיסים אני לא מדבר , אבל יש '
על מיסים אני לא מדבר , אבל יש
16/05/2016 | 08:30
8
28
הבדל משמעותי במחיר של המאזדה 6 לעומת cx5. ברוסיה ה6 יותר זולה ב 30%
מה cx5 . בישראל לא .
אני מוצא את בורר ההילוכים הישר יותר נוח וגם יותר יפה , 
לגבי הcx5 ספציפית , כמה קילו נוספים לא ממש משנים את צריכת הדלק שלו 
גם כך הוא חסכוני יותר אפילו מניסן מיקרה . ניסיתי גם לקלקל את צריכת הדלק שלו בעיר אבל לא כל כך הצלחתי .
לצפיה ב-'לא מבין איך התשובה שלך קשורה למה שכתבתי'
לא מבין איך התשובה שלך קשורה למה שכתבתי
16/05/2016 | 14:37
1
20
ואני לא יודע בין איזה דגמים השווית. גם בישראל מזדה 6 2 ליטר הרבה יותר זולה מ-CX5 מדגם 2.5 ליטר 4x4 בגירסה המאובזרת.
כל ק"ג משפיע על צריכת הדלק (ולכן גם על זיהום האוויר). אולי לדעתך זה לא משמעותי אבל לדעת רוב היצרנים כן והם עושים כל מאמץ להוריד משקל מהסיבה הזאת.
ו-CX5 לא יותר חסכונית מניסאן מיקרה. אפילו לא קרובה. תשכח מזה.
לצפיה ב-'במקרה של גלגל מוקטן זה היבואן ולא היצרן'
במקרה של גלגל מוקטן זה היבואן ולא היצרן
16/05/2016 | 16:56
14
כך שזה לא משיקולים טכניים. רק חיסכון בעלויות 
לא דומה העמסת cx5 או לנד קרוזר ב20 קילו להעמסת פיקנטו. 
דיברתי על מנוע 2000. 
אם כי ההפרש בישראל הוא 10000₪  בחול 5000₪
לצפיה ב-'אז מה שאתה אומר זה, שברוסיה דופקים את רוכשי ה-CX5? מסכנים...'
אז מה שאתה אומר זה, שברוסיה דופקים את רוכשי ה-CX5? מסכנים...
16/05/2016 | 14:43
5
25
ואת התאוריה שלך לגבי החסכנות המופלגת של ה-CX5 כבר שמענו, היא עדיין בולשיט.
לצפיה ב-'כרגיל העולם שלך הפוך'
כרגיל העולם שלך הפוך
16/05/2016 | 17:00
4
10
לצפיה ב-'ביחס לשלך אצל כולם העולם הפוך'
ביחס לשלך אצל כולם העולם הפוך
16/05/2016 | 17:02
3
10
לצפיה ב-'מזכיר את הבדיחה על ההיא ששומעת שיש מישהו שנוסע נגד '
מזכיר את הבדיחה על ההיא ששומעת שיש מישהו שנוסע נגד
16/05/2016 | 23:49
2
22
הכיוון על כביש החוף. מכיוון שהיא יודעת שבעלה בדרך כלל חוזר מהעבודה בשעה הזו, ונוסע על כביש החוף, היא מצלצלת להזהיר אותו שיש איזה משוגע שנוסע נגד כיוון התנועה.
"משוגע אחד?" עונה לה הבעל "כולם כאן נוסעים נגד הכיוון!"
לצפיה ב-'מה לעשות וזה קל מאוד לסתור את השטויות שלך '
מה לעשות וזה קל מאוד לסתור את השטויות שלך
17/05/2016 | 23:03
1
13
ולהוכיח שעולמך הפוך .
למרבית הפלא יש ל CX5 מתחרים , הם לא  משתוים אליו ומנסים אבל בכל זאת הם קיימים, לכן  המחיר של ה CX5 הוא מחיר נכון ולא מופקע או מוזל 
הגרסאות הבסיסיות הן קרובות מאוד במחיר , מאזדה יונדאי ספורטאז כמעט זהים קשקאי ,קוגה , דומים  במחיר ברוסיה . 
CX5 עולה גירסא בסיסית 1350000 מאזדה 6  1000000 
כך שאתה יכול לחשב בדיוק באחוזים כמה הישראלים פריירים . 
בישראל מאזדה 6 הייתה צריכה לעלות 126000ש"ח ביחס ל CX5 עם הנעה כפולה מנוע 2000 . 

לצפיה ב-'אתה באמת לא חזק במיוחד בלוגיקה, הא? '
אתה באמת לא חזק במיוחד בלוגיקה, הא?
17/05/2016 | 23:10
8
כי כל המלל הארוך שהקלדת כאן מחזיר אותנו בדיוק לאותה נקודה - בלי נקודת יחוס חיצונית, משמע דגמים שאינם מתוך הקטגוריות האמורות, אין שום דרך לדעת אם ה-CX5 זול בארץ, או שהמאזדה6 יקרה.
אבל לא נורא, התרגלנו כבר.
לצפיה ב-'נוריות אזהרה אחרי שטיפת רכב'
נוריות אזהרה אחרי שטיפת רכב
13/05/2016 | 14:42
3
78
שלום לכולם
יש לי סוזוקי אלטו שנת 2010.
נקנה לפני שלושה חודשים.
שבוע לפני הקנייה הוחלפו הבלמים.
היום, אחרי שטיפת רכב נדלקו לי 3 נוריות אזהרה- בלם יד, esp, abs.
יכול להיות שיש קשר בין השניים?
האם מילוי שמן ברקס משפיע גם על שתי הנוריות חוץ מבלם יד?
תודה מראש 

לצפיה ב-'לא צריך להיות קשר, זו היתה שטיפה רגילה או משהו מיוחד'
לא צריך להיות קשר, זו היתה שטיפה רגילה או משהו מיוחד
13/05/2016 | 17:53
22
לצפיה ב-'שטיפה עם לחץ מים גבוה לתוך הגלגלים ?'
שטיפה עם לחץ מים גבוה לתוך הגלגלים ?
14/05/2016 | 22:02
52
אולי חיישן בגלגלים ? או קצר בחוטי החיישן...
אם זה ככה אז אני מהמר על גלגל אחורי.

אבל זה נראה לי ניסיון לקשר ממש באילוץ ובכוח... קשה להאמין. אולי זה יסתדר לבד... חכה יום יומיים...
לצפיה ב-'שמן ברקס זה לא דבר שאמור להיות חסר'
שמן ברקס זה לא דבר שאמור להיות חסר
15/05/2016 | 08:01
38
המפלס שלו אמור לרדת ככל שהרפידות נשחקות והעובי שלהן יורד כי יותר שמן נכנס לצנרת והוא יעלה חזרה לאחר החלפתן בטיפול.
המשחק אמור להיות פחות או יותר בין נקודות המינימום למקסימום המצויינות על המיכל או יותר בין טיפול לטיפול.
אם נדרשת להוסיף שמן ברקס עקב ירידה מתחת למינימום ושלושה חודשים לפני כן הוחלפו הרפידות זה יכול להצביע על בעיה חמורה ביותר של נזילת שמן ואולי גם לבעיית הנוריות שאתה מתאר. אם אכן נאלצת להוסיף שמן עקב ירידת מפלס משמעותית עליך להביא את הרכב בדחיפות למוסך לבדיקת נזילות מהמערכת.

לצפיה ב-'רוצה להחליף צמיגים ומעוניין בהמלצות לצמיגים ופנצ'ריות/אתרים'
רוצה להחליף צמיגים ומעוניין בהמלצות לצמיגים ופנצ'ריות/אתרים
13/05/2016 | 11:05
3
61
אהלן ושבת שלום, אשמח לקבל המלצה על צמיגים, מידה 195/65/15, עבור רכב מסחרי מתוצרת פולקסווגן קאדי שנת 2013 91 H, הצמיגים שברשותי מתחילים להשחק ולהתבלות, מעדיף להחליף אותם עכשיו כל עוד יש לי זמן, אני לא ממש יודע מה לרכוש ומאיזה יצרן, רוצה משהו אמין מומלץ איכותי ובטיחותי,שנותן תמורה לכסף, בלי מותגי זבל סטייל המבצעים של אופיס דיפו(בבקשה), אין לי ממש כיוון לאיזה צמיג ואני לא כל כך מוגבל בתקציב, נראלי שהטווח הממוצע הוא 250-400 ש"ח, השאלה מאיזה יצרן ודגם, לא יודע אם זה משנה משהו אבל יש לי שנה וחצי אחרונים להעביר עם הרכב עד שאחליפו

ודבר נוסף אם יהיה אפשר לקבל המלצות לאתרים אמינים ומומלצים מישראל שמציעים לרכישה צמיגים, וגם פנצ'ריות מומלצת באזור צפןן שעובדות עם המותגים שתציעו, בתודה מראש ושבת שלום

לצפיה ב-'אופיס דיפו מוכרים צמיגים? מעולה '
אופיס דיפו מוכרים צמיגים? מעולה
13/05/2016 | 13:22
2
59
אני חושב שאוטו דיפו מוכרים גם מישלין ככה שלא הכל שם סיני שלא היתי נוגע בו
ברר כמה עולים מישלין "ירוקים" לאוטו שלך, למשל באוטודיפו
גם קונטיננטל אקו-קונטקט" (נדמה לי שזה השם) יכול להיות טוב
מאיזה איזור אתה בכלל?
לצפיה ב-'צפון, ללכת על אוטודיפו?'
צפון, ללכת על אוטודיפו?
13/05/2016 | 13:48
1
14
לצפיה ב-'מה עוד האפשרויות?'
מה עוד האפשרויות?
13/05/2016 | 16:57
11
לצפיה ב-'מחפש מוסך מכונאי שמטפל ברנו אזור רחובות-רמלה-יבנה'
מחפש מוסך מכונאי שמטפל ברנו אזור רחובות-רמלה-יבנה
13/05/2016 | 07:39
1
42
מחפש מוסך מכונאי שמטפל ברנו אזור רחובות-רמלה-יבנה
לצפיה ב-'יש את הילוך שישי בבאר יעקוב'
יש את הילוך שישי בבאר יעקוב
13/05/2016 | 17:58
13
לצפיה ב-'אם יש לי רכב בן 10 שנים שהיה בליסינג'
אם יש לי רכב בן 10 שנים שהיה בליסינג
12/05/2016 | 20:30
5
117
יש עליו הוזלה בעקבות הליס?
לצפיה ב-'רכב בן 10 שנים...שהיה בליסינג עד לפני 7 שנים...'
רכב בן 10 שנים...שהיה בליסינג עד לפני 7 שנים...
13/05/2016 | 07:09
111
הוזלה במחיר? זה תלוי אם אתה מהצד של המוכר או הקונה...
אתה שואל אם יש היגיון שתהיה הוזלה? יש היגיון מסויים כי צריכה להיות אולי הוזלה ניגררת שקשורה לרכישה הראשונה לאחר הליסינג [לפני 7 שנים], אבל מאז מצטרפים פרמטרים רבים חשובים אחרים כגון מצב הרכב אחרי 10 שנים, איכות הטיפולים בו ב7 השנים האחרונות, אופן הנהיגה וכד'...

הערה/הארה שקשורה אולי בעקיפין:
בשוק רווחת הדיעה שחלק מריכבי הליסינג מתוחזקים רע בתקופת ליסינגיוטם ואולי ראוי היה לבדוק איך שורדים ריכבי הליסינג אחרי 10 שנים? כלומר עד כמה משפיעים 3 השנים הרעות על המשך הקריירה של הרכב...?
לצפיה ב-'כמובן , הוא נרכש יותר בזול ולכן ימכר ביותר זול'
כמובן , הוא נרכש יותר בזול ולכן ימכר ביותר זול
13/05/2016 | 12:41
66
מוכר שלא יסכים עם זה  דלג עליו.
נמאס מאלו שכאשר הם קונים דורשים הנחה ניכרת , כאשר הם מוכרים
אז שום דבר לא מוריד את הערך
לצפיה ב-'כן'
כן
13/05/2016 | 14:05
1
61
הורדה במחירון של 22%. המחיר שמתקבל הוא המחיר מחירון ליסינג ועליו יש להוריד עוד כמה אלפי שקלים
לצפיה ב-''
13/05/2016 | 15:33
51
אל תשכח שהרכב בן 10...
הוא לא גילה באיזה רכב מדובר, משמע שכשאתה "מוריד עוד אלפי שקלים" יש מצב שהמוכר יצטרך לשלם לקונה
לצפיה ב-'כמה הרכב נדיר'
כמה הרכב נדיר
13/05/2016 | 17:58
6
לצפיה ב-'מה דעתכם על אופל אסטרה (רכב חדש) ?'
מה דעתכם על אופל אסטרה (רכב חדש) ?
11/05/2016 | 13:40
6
72

שלום לחברי הפורום,

מחיפוש אודות הדגם החדש (K) לדעתי , לזכות הרכב-
1.אבזור עשיר 
2.סביבת נהג לא עמוסה 
3.עיצוב חיצוני יפה משולב עם מימדים לא גדולים 

לחובת הרכב-
1.תא מטען ממוצע ,לא גדול
2.סימן שאלה סביב אמינות הרכב (מנוע וגיר חדשים )
3.ירידת ערך גבוהה בשילוב ביקוש בעייתי (רוכשי יד שניה יעדיפו לדלג על אופל בחיפוש אחר רכב משומש)

מה דעתכם ?
לצפיה ב-'רציתי לרשום לך את מה שרשמת במספר 3 אבל אתה מודע '
רציתי לרשום לך את מה שרשמת במספר 3 אבל אתה מודע
11/05/2016 | 13:54
5
73
מצד שני לא ביצעת בכלל נסיעת מבחן אז זה חבל. לך תתרשם בעצמך. יש הרבה רכיבים אינדיבידואליים בהחלטה מה לרכוש וטוב שכך אחרת כולם ירכשו אותו הדבר...
בהקשר ל3 חשוב כמה זמן תחזיק הרכב וגם עד כמה אתה נוטה להרוס דברים. גם זה מאד סובייקטיבי. אני לא הורס וגם כיום הרכב שלי בן 4 ונראה כחדש לבד מהסוליות המשופשפות...
לצפיה ב-'גיליתי את הדגם לפני מספר ימים '
גיליתי את הדגם לפני מספר ימים
11/05/2016 | 14:26
4
55
הרכב מאוד מסקרן .
ניסיתי למצוא השוואות לרכבים באותו הסגמנט (מעדיף באנגלית) ולא מצאתי.
בשבוע הבא אבקר באולם התצוגה במטרה להתרשם מקרוב .
אבזור הבטיחות העשיר הכי הרשים אותי , כל שאר הפיצ'רים הם בחזקת nice to have .
אני רוכש רכבים באמצעות הלוואה עומדת מביטוח לאותי ומחזיק ברכב כ4.5 שנים.
אני משתדל לשמור על הרכב אבל לא בפאנטיות .
לצפיה ב-'האם כוונתך שהתשלום לרכב מגיע מתשלומי הביטוח הלאומי?'
האם כוונתך שהתשלום לרכב מגיע מתשלומי הביטוח הלאומי?
13/05/2016 | 16:36
3
11
לצפיה ב-'רכב דרך ביטוח לאומי בהלוואה עומדת=מחיר הרכב בניכוי מיסים'
רכב דרך ביטוח לאומי בהלוואה עומדת=מחיר הרכב בניכוי מיסים
17/05/2016 | 07:07
2
10
עד סכום מסוים .

אני מקבל הנחה של כ60 אלף ש"ח במידה והמיסים  הם בגובה 60 או יותר .
בדקתי את מרבית המכוניות בסגמנט ואני מתקשה למצוא את הרכב המושלם שיהיה בו את הכל  כולל אבזור בטיחות מתקדם .

לצפיה ב-'האם אתה לא צריך לשלם את המיסים על הרכב?'
האם אתה לא צריך לשלם את המיסים על הרכב?
17/05/2016 | 07:45
1
11
נניח מחיר הרכב 75K והמיסים עוד 75K, יחד מחיר הרכב לצרכן נניח 150K. עכשיו תסביר בדיוק איך הולך...
לצפיה ב-'ההנחה המקסימלית =הלוואה שביטוח לאומי קובע '
ההנחה המקסימלית =הלוואה שביטוח לאומי קובע
17/05/2016 | 15:02
6
נכון להיום מדובר ב כ60 אלף ש"ח מקסימום .

הסול  לדוגמא שעולה לצרכן 135K שהם 60K מיסים ו-75K עלות בסיס 
אני משלם רק את עלות הבסיס .
וכך לגבי כל רכב אבל הקאצ' שביטוח לאומי נותן הלוואה בגובה המיסים כנמוך מהשניים ,מכאן הובע שאם המדינה קבעה מיסים בגובה 50K ,ההנחה שלי תהיה רק 50 אלף מהעלות שרואים באולם התצוגה .
לאחר כל החישובים אני מגיע למצב שרכב מקבוצה 3 כמו הקיה סיד והאוריס עולים עבורי את אותו הסכום פחות או יותר .
בתוספת לא גדולה אני יכול לרכוש גם טויוטה אוונסיס או סקודה אוקטביה .
העניין שסכומי המיסים אינם גלויים לעין הציבור .
האסטרה enjoy+ עולה 135 אלף ש"ח , אם המיסים עליה יהיו נמוכים מ60K הרי שאז הרכב יהיה יקר למדי ואם המיסים יהיו כאלה שלאחר ניכוי המיסים האסטרה תעלה כמו האוריס או הסיד יהיו לי 3 מועמדים טובים .
נכון לעכשיו, קיה סול והונדה סיוויק 4 דלתות הם שני הרכבים שכלכלית הכי משתלמים עבורי.
קיה סול הרבה יותר נוחה ומציעה יותר כחבילה 
אם בסול היו מערכות בטיחות ,הרי שזו הייתה הבחירה האולטימטיבית.
בנתיים לא מצאתי את הרכב המושלם ואני ממשיך לחפש .

לצפיה ב-'התיעצות לגבי תיקון מוח גיר בגולף'
התיעצות לגבי תיקון מוח גיר בגולף
11/05/2016 | 09:03
3
67
שלום,

יש לי תקלה במוח הגיר ברכב מסוף גולף, לאחר ביקור במוסך מורשה - קבלתי הצעה מטורפת לתיקון או להחלפה.
יש לציין שזו תקלה נפוצה.

האם מומלץ לתקן מוח גיר? ואם כן, האם מומלץ לתקן אותו במכוני גיר?
אשמח לקבל המלצות למכונים שבמכרז.

תודה רבה לעונים!!!
לצפיה ב-'נסה לדבר עם רון אוחנה'
נסה לדבר עם רון אוחנה
11/05/2016 | 11:15
1
65
ממוסך רון בת"א
הוא מומחה לפולסווגן ובדר"כ מוצא פתרונות בלי "לשחוט" את הלקוח
לצפיה ב-'ממש לא מומלץ..'
ממש לא מומלץ..
12/05/2016 | 21:37
19
לצפיה ב-'האם יש אפשרות להמיר הגיר האוטומט בגיר מנואלי'
האם יש אפשרות להמיר הגיר האוטומט בגיר מנואלי
11/05/2016 | 13:40
49
המוח האנושי כבר מושתל חינם אין כסף בנהג/ת ככה שאולי יצא זול יותר מגיר אוטומט + המוח היקר של הגיר האוטומטי?
לצפיה ב-'בטח תשמחו לדעת'
בטח תשמחו לדעת
10/05/2016 | 19:51
11
221
שהמקלארן החדשה כבר הגיעה.
ניתן להשיג גם בוורוד ים וירוק חציל.
לצפיה ב-'ים ורוד ? מה כושר הגרירה שלה? '
ים ורוד ? מה כושר הגרירה שלה?
10/05/2016 | 20:35
85
כי צריך נגרר בכדי שיהיה אפשר לנסוע עם תיק יד . 
לצפיה ב-'את הרכב הזה רוכשים טמבלים שהם גם חרשים'
את הרכב הזה רוכשים טמבלים שהם גם חרשים
11/05/2016 | 14:22
9
98
חייבים את השילוב תכונות הזה. תכונה אחת לא תספיק לצורך הרכישה.
טמבלים זה ברור ולמה חרשים?
הראשון שיענה יקבל דוז פואה
לצפיה ב-'בשבילי זה לא רכב בכלל , זו קטגוריה '
בשבילי זה לא רכב בכלל , זו קטגוריה
11/05/2016 | 14:31
76
אחרת , כמו כל האוודי TT למיניהם.
מה שאין זה רכב קטן לאדם אחד בלבד
במחיר צנוע  ,  היה ל bmw  פעם תלת אופן כזה 
לצפיה ב-'וגאונים קונים פיקנטו כנראה.'
וגאונים קונים פיקנטו כנראה.
11/05/2016 | 14:50
7
34
לצפיה ב-'אם זה דופק את האוצר אז זו גאונות'
אם זה דופק את האוצר אז זו גאונות
11/05/2016 | 16:22
3
80
נראה לי שרק בישראל יש להם פלח שוק נכבד , כי אנשים רוצים בכל מחיר רכב חדש.
לצפיה ב-'שוב ה"נראה לי" הזה? אולי תבדוק פעם נתונים? סתם בשביל החידוש '
שוב ה"נראה לי" הזה? אולי תבדוק פעם נתונים? סתם בשביל החידוש
13/05/2016 | 23:17
2
39
של להגיד משהו שמבוסס על מידע. מי יודע? אולי הרעיון אפילו ימצא חן בעינך...
לצפיה ב-'בטוח שרק בישראל קונים אותם בגלל'
בטוח שרק בישראל קונים אותם בגלל
15/05/2016 | 00:07
1
20
המחיר. 
אני מכיר מדינות שיש מהן ממש מעט 
כי המחיר שלהן לא רחוק מיונדאי סולריס למשל . 
באולמות מכירה של יונדאי ושברולט הן אפילו לא קיימות . דבר מוזר שכזה .
לצפיה ב-'זה שאתה בטוח זה יופי. אבל מה דעתך על לגבות את הביטחון '
זה שאתה בטוח זה יופי. אבל מה דעתך על לגבות את הביטחון
15/05/2016 | 09:24
13
במידע ממש? כי זו ממש לא תהיה הפעם הראשונה שבה היית "בטוח" במשהו שהוא שטויות מוחלטות.
לצפיה ב-'זרו פואה'
זרו פואה
11/05/2016 | 17:28
2
74
לא הצלחתם לא אתה ולא הגאון אידיט להבין את הרמז לגבי החרשים ?
אין הכוונה לרעש המנוע... תחשוב הרבה יותר נמוך... הנה קיבלת אפילו רמז

לצפיה ב-'איזה מזל, כל נקודה ממך אצלי היא כתם.'
איזה מזל, כל נקודה ממך אצלי היא כתם.
11/05/2016 | 19:15
1
62
למה נדמה לך שמישהו חושב על השאלה שלך?
לצפיה ב-'פריצי, אם זה היה מישהו אחר, הייתי שואל אם התעורר על צד שמאל'
פריצי, אם זה היה מישהו אחר, הייתי שואל אם התעורר על צד שמאל
12/05/2016 | 12:17
59
אבל אתה? ...שחי קבוע על צד שמאל...

אל כל האחרים שאינם פריצי: הרכב נמוך וכל במפ קטן בכביש שומעים קחחחח קחחחח לא מומלץ לבעלי שמע אבסולוטי.
חדי הרואי יכולים להבחין בניצוצות אור ואש בעת הישמע הקחחחח
מה שנקרא מחזה אור קולי
לצפיה ב-'סיכום החלפת הדשבורד במוסך מזדה'
סיכום החלפת הדשבורד במוסך מזדה
10/05/2016 | 15:53
4
107
כפי שכתבתי בעבר על בעיית הדשבורד במזדה שנת 2009 ״נמס״ לי.היום השארתי את הרכב במוסך מזדה.החליפו לי את הדשבורד.ביקשתי גם שיראו את הפנסים(דהויים).כשחזרתי לקחת תרכב גיליתי שהחליפו לי את הפנסים בחדשים גם ללא עלות..השירות היה מעל ומעבר ומגיע לחברה לייק גדול ממני בייחוד שהרכב כבר לא באחריות יצרן..כמו שהתלוננתי כשקניתי את הרכב חשוב מבחינתי גם לפרגן להגיד מילה טובה!!
לצפיה ב-'הפנסים זו בעיה של כמה יצרנים ולא רק של מאזדה '
הפנסים זו בעיה של כמה יצרנים ולא רק של מאזדה
10/05/2016 | 17:22
3
68
רבה צחקו על העדר הישראלי שקונה מאזדה , אבל הם פשוט טובים . 
לדעתי ה _cx5 הרכב הכי טוב עד 200000 ₪
לצפיה ב-'הם לא הבטיחו שיחליפו'
הם לא הבטיחו שיחליפו
10/05/2016 | 17:50
2
72
בניגוד לדשבורד שישר אמרו שיחליפו.הבאתי תרכב ראו והחליפו במקום..כשהתקשרו להגיד שהרכב מוכן עדכנו אותי שהוחלפו גם פנסים ללא עלות
לצפיה ב-'אפשר לדעת באיזה מרכז שירות היית?'
אפשר לדעת באיזה מרכז שירות היית?
11/05/2016 | 10:38
21
לצפיה ב-'מי שמבין'
מי שמבין
11/05/2016 | 13:13
58
כתבתי לך בפרטי
לצפיה ב-'מולטימדיה KENWOOD ברכב'
מולטימדיה KENWOOD ברכב
10/05/2016 | 00:42
33
הדגמים שרשומים על החוברת הם DDX6015BTR; DDX3015R; DDX3015; DDX4015BT; DDX4015 ;DDX4015

טרם הבנתי, איך אני מגיע למסך של ה-setting?

מצאתי באינטרנט את חוברת הפעולה המצורפת ובעמ' 38 יש הסבר לכיוון העוצמהאבל אצלי המסכים לגמרי שונים ממה שיש שם.

לצפיה ב-'שאלה בנוגע לצמיגים'
שאלה בנוגע לצמיגים
09/05/2016 | 23:45
12
122
יש לי צמיגים כבר מעל 5 שנים, רכב נסע מעט מאוד.
הומלץ לי בחום להחליף בהקדם כי הזמן עושה את שלו והצמיג לא נשחק רק מהנסיעות.
שאלת הדיוט - מה קורה אם הצמיג מתבלה ולא מחליפים ? מה הסצנריו האולטימטיבי ?
לצפיה ב-'שוב פעם דן חסכן בנוגע לצמיגים?'
שוב פעם דן חסכן בנוגע לצמיגים?
10/05/2016 | 08:09
93
מי שמחזיק רכב לאורך זמן יצא לו להחליף צמיגים . זו עובדה וצריך לחיות איתה .
בישראל הצמיגים מתייבשים ונסדקים עקב קרינת השמש . גם במקומות מוצלים .  תבדוק האם הצמיגים סדוקים , אם כן צריך בודאות להחליף . 
הכללים אומרים שגם אם אין סדקים צריך להחליף.
עונש צפוי זה פיצוץ צמיג בנסיעה . 
לצפיה ב-'גם אם לא נוסעים הגומי מתייבש.'
גם אם לא נוסעים הגומי מתייבש.
10/05/2016 | 09:22
82
בדרך כלל מדברים על אורך חיים של שש שנים מתאריך הייצור של הצמיג (מסומן על הצמיג). אבל זה תלוי גם בתנאים. צמיג שעומד בשמש מתייבש מהר יותר.
אפשר גם להסתכל עליו. צמיג ישן נראה יבש עם סדקים קטנים או גדולים. במצב כזה הייתי מחליף את הצמיגים. אם הם נראים תקינים הייתי מושך עוד.
בדרך כלל בצמיג יבש מתחיל לדלוף אוויר בלי שיהיה פנצ'ר, וגם אחיזת הכביש משתנה. במקרה הקיצוני צמיג עלול להתפוצץ בנסיעה במהירות גבוהה.
לצפיה ב-'הכי גרוע שיכול להיות זה שתיסע בכביש 42 ובדיוק בגשר בן זכאי'
הכי גרוע שיכול להיות זה שתיסע בכביש 42 ובדיוק בגשר בן זכאי
10/05/2016 | 10:05
8
96
יתפוצץ לך צמיג ותעוף מהגשר ובדיוק כשתעוף תעבור מתחת רכבת נוסעים ואתה תיפול בדיוק מאחורי הקטר ותהרוג 300 איש.

תסריט יותר ריאלי זה שילד יקפוץ לך לכביש ולא תספיק לעצור, יתפוצץ גלגל ותיכנס במעקה בטיחות ועוד.

סט צמיגים סביר עולה היום כמו תדלוק אחד עד שני תדלוקים.  לך להחליף.
לצפיה ב-'הסצנריו שלך מצמרר למדי '
הסצנריו שלך מצמרר למדי
10/05/2016 | 11:15
7
70
אני הולך להחליף.
לצפיה ב-'אם אתה כבר מחליף, תקנה צמיגים איכותיים.'
אם אתה כבר מחליף, תקנה צמיגים איכותיים.
10/05/2016 | 12:22
5
63
הפער במחיר לא גדול, שווה את זה לחלוטין. 
לצפיה ב-'יש לי פנצריה קבועה'
יש לי פנצריה קבועה
10/05/2016 | 12:29
4
69
הוא כל הזמן מציע לי צמיגים סינים או קוריאניים טובים.
אם אין לו משהו טוב - ללכת למקום אחר ?
אגב, מה זה צמיגים טובים ? אני צריך R14.
לצפיה ב-'קוריאניים טובים זה לא סיני וזה טוב'
קוריאניים טובים זה לא סיני וזה טוב
10/05/2016 | 17:33
3
57
לדוגמה הנקוק, קומהו. ויש גם את מקסיס שהם טייוואנים (זה נחשב סיני?) והם טובים.
יצרנים טובים הם היצרנים הידועים, למשל מישלין, גודייר, פירלי, פלקן, יוקוהמה, וכן אלה שציינתי קודם. כמובן שלכל יצרן יש סדרות יותר טובות ויקרות, ויותר זולות.
לצפיה ב-'ראיתי שמישלן יש לה 4 דרגות '
ראיתי שמישלן יש לה 4 דרגות
10/05/2016 | 17:53
1
56
של רכבי ספורט..רכבי יוקרה..ומה שהמלצת לי בעבר(אנרגי+)זה הדרגה הכי נמוכה שלהם או אחד לפני האחרון?ומה הדגם הטוב של גוד אייר?(לא הספורט שקניתי)
לצפיה ב-'מישלן טובים אבל לא אני המלצתי'
מישלן טובים אבל לא אני המלצתי
10/05/2016 | 21:41
51
לא מכיר כל כך. הדגם הטוב של גודייר למכונית נוסעים הוא efficientgrip performance אם יש במידה שאתה צריך.
לצפיה ב-'אני לא חושב שפלקן ראויים להיות ברשימה אחת עם גודייר/מישלין '
אני לא חושב שפלקן ראויים להיות ברשימה אחת עם גודייר/מישלין
15/05/2016 | 09:37
11
ושות'.
זו חברת דרג שני, שזה עדיין מכובד - אבל לא דרג ראשון...
לצפיה ב-'קח כיוון אחר'
קח כיוון אחר
13/05/2016 | 07:55
25
אתה כמעט לא נוסע והצמיגים כמעט לא שחוקים. מידת היובש חשובה... ייתכן שאתה יכול למשוך עוד שנה אם המצב שלהם סביר.

כדי לקבל החלטה מושכלת יותר מסתם דמגוגיה, תצלם את הדופן ואת הסולייה ותעלה הצילומים כאן.  
רק ככה נוכל לייעץ האם מצבם סביר עדיין...

וגם הערה לאנונימי: החישוב ההשוואתי שלך כמה עולים צמיגים בהשוואה לX תדלוקים, כדאי להוסיף לו פר Y זמן, כי אם פלוני בקושי נוהג ברכב ומתדלק פעם ב3 חודשים זה אחרת בהשוואה לאלמוני שמשתמש ברכב דרך קבע כגומע מרחקים ומתדלק מידי שבוע או פחות.
כיום מזה מספר חודשים יוצא לי לנהוג מעט ברכב ואני מתדלק בכ 100 שח מידי חודש. סט 4 צמיגים עולה נניח 1000 [קירוב לצורך קלות החישוב] מה שאומר שזה רחוק מהתחשיב שלך גם במספר התידלוקים ובמקרה שלי משך הזמן "מעצים את האפקט" . ובמילים אחרות, הזמן רלוונטי לתחשיב...
לצפיה ב-'בדברים של בטיחות והחיים שלך לא משחקים'
בדברים של בטיחות והחיים שלך לא משחקים
10/05/2016 | 16:37
60
אני לא נוהג הרבה (ממוצע של 12000-15.000 בשנה)החלפתי צמיגים אחוריים של גוד אייר ואני מתכוון להחליף תקדמיים גם למישלן.אז ביזבזת 300 -400 שקל אבל שמת משהו טוב ובטיחותי
לצפיה ב-'עולם שלישי בכל הנוגע לצמיגים ומשמעויות רכישה לרכבים'
עולם שלישי בכל הנוגע לצמיגים ומשמעויות רכישה לרכבים
09/05/2016 | 16:40
3
116
מתברר כי בארצינו יש כיום כמעט רק "צמיגים סיניים" במידה 165/60/14
מדובר בצמיג במידה לא שיגרתית יחסית כלומר אינה מקובלת לחלוטין בדור הקודם של הרכבים. לרכבים מסויימים מה"מודה החדשה", המידה הזאת הותקנה ע"י יצרני רכב אסיאתיים
בארצינו קיה ויונדאי קטנות קיבלו המידה הזאת ברם הרוכש התמים עלול להיות מופתע לגלות כי אם יזדקק מתי שהוא לצמיג חדש אז יקבל אופציה "לסיני" בלבד, כלומר צמיג מיושן במחיר זול אבל בהשוואה לצמיגי הOEM הוא הולך חזק לאחור. 
ראוי לשקול זאת כשרוכשים רכבים שכאלה. היבואן דואג לחלקי חילוף אבל צמיגים, מי יביאם?
למשל היה חלופי של פלקן דגם 914 במידה הזאת אבל אזל. היה הנקוק K425 ואזל. הם היו אסימטריים מודרניים. ועתה ניתן לרכוש צמיגים חדשים בטכנולוגיה מיושנת. 
כדאי להביא זאת בחשבון ברכישת רכב, שהצמיגים אינם אקזמפלרים ייחודיים שיהיה קשה להשיג.
ייתכן כי הסיבה היא שהרכבים משמשים הרבה בליסינג ושם מתקינים רק חלקי חילוף זולים.  
לצפיה ב-'אתה רוצה לאמר לי שמכל אלה המצורפים - רק הסיני זמין ?'
אתה רוצה לאמר לי שמכל אלה המצורפים - רק הסיני זמין ?
09/05/2016 | 19:31
2
73
לצפיה ב-'עוד צמיגים(מה גם אלו לא זמינים?!)'
עוד צמיגים(מה גם אלו לא זמינים?!)
10/05/2016 | 06:31
1
66
לצפיה ב-'לא להאמין'
לא להאמין
11/05/2016 | 13:33
46
שום כלום לא זמין למעט הסיני הזול.

חשבתי כם על מקסיס, טייוואני מעולה, כי אני מכיר מהדו"ג בעברי ובהווי שאחלה אבל גם זה אין
לצפיה ב-'האם ניתן להחליף פילור דלק למחכל מלא'
האם ניתן להחליף פילור דלק למחכל מלא
09/05/2016 | 18:15
14
80
והאם הפילטר עוזר בשיפור צריכת הדלק?
כמו כן . האם ידוע איזה חלק פגום יכול לגרום לצריכת דלק גבוהה מהמקובל?
לצפיה ב-'פילטר דלק אפשר להחליף בכל מצב '
פילטר דלק אפשר להחליף בכל מצב
10/05/2016 | 08:02
3
73
החלק שיכול לבזבז הכי הרבה דלק זה הנהג וגם המנוע . 

לצפיה ב-'אני יודע'
אני יודע
11/05/2016 | 10:37
2
42
השאךה אם הגיוני שתהיה צריכת דלק של 1-6 במזדה 3 בתוך העיר .
או שכנראה יש חלק שמפשל ולכן אני שואל מה יכול לגרום?
לצפיה ב-'1\6. זה מוגזם גם אם זה מנוע 2000'
1\6. זה מוגזם גם אם זה מנוע 2000
11/05/2016 | 10:57
1
39
מתי עשית טיפול? 
זה יכול להיות הרבה דברים , ממסנן אויר סתום ועד אינג'קטורים .
גש לאיבחון במוסך מורשה . 
לצפיה ב-'עשיתי טיפול לפני כחודש בערך לפני הטסט'
עשיתי טיפול לפני כחודש בערך לפני הטסט
11/05/2016 | 14:47
33
הוחלף פילטר שנמן ואויר והוחלף שמן.
מזה אינגקטורים?
לצפיה ב-'ניתן אבל יתבזבז יותר דלק בתהליך ההחלפה של הפילטר'
ניתן אבל יתבזבז יותר דלק בתהליך ההחלפה של הפילטר
11/05/2016 | 10:54
2
38
2. פילטר תקין עוזר לביצועי הרכב. אם הפילטר סתום יזרום פחות דלק דרכו והביצועים יקטנו. אתה תרגיש פחות כוח מהמנוע. כמו חנוק. 
המחשב אמור לאזן בין כמות הדלק לכמות האויר לשריפה אופטימלית...
אני לא יודע מה המשמעויות מבחינת צריכת הדלק פר ק"מ נסיעה במידה והפילטר דלק סתום חלקית. ייתכן שתקבל נסיעה איטית יחסית עם צריכת דלק קטנה יחסית כאילו אתה לוחץ מעט גז? 
לצפיה ב-'כשרשמתי יתבזבז הכוונה כמובן שיישפך יותר... SPILLOVER...'
כשרשמתי יתבזבז הכוונה כמובן שיישפך יותר... SPILLOVER...
11/05/2016 | 13:49
1
28
עלול להסריח הרכב... וגם ביזבוז הכסף...
לצפיה ב-'אז לדעתכם כדאי לבקש ממוסכניק חבדוק את החלקים שקשורים לצריכת '
אז לדעתכם כדאי לבקש ממוסכניק חבדוק את החלקים שקשורים לצריכת
11/05/2016 | 14:49
30
מחוץ לעיר הוא צורך1.12 לערך ובעיר יורד ל1.6 בערך.
תאמת שאני מרגיש בלחיצה על הדוושה כאילו משו סתום.
לצפיה ב-'שוחחתי עם נציג ממוסך מורשה של מזדה והוא ציין לי '
שוחחתי עם נציג ממוסך מורשה של מזדה והוא ציין לי
13/05/2016 | 13:30
6
25
כי לא נראה לו הגיוני צריכת דלק של 1.5-6 בעיר.
הוא ביקש שהגיע לבדיקת מחשב .
אבל העלות היא מאד גבוהה(220 לםני מעמ).
האם יש עוש הצעות ליעול חוץ מהחלפת מצתים שאני מתכוון לעשות.
כמו כן האם מוסכי מורשה יגידו לי את זמני הטיפולים לרכב שהיה בליסינג או שזה שמור רק לחברת הליסינג עצמה?
לצפיה ב-'שלב ראשון: בדיקת מחשב עצמית: עולה דולר'
שלב ראשון: בדיקת מחשב עצמית: עולה דולר
13/05/2016 | 14:06
1
24
לכל המכוניות המודרניות יש כניסת OBD דרכה מתחברים למחשב הרכב.
אפשר לשדר את נתוני המחשב גם ב-BT ויש הרבה אפליקציות שיודעות להציג את הנתונים בשפה של בני אדם.

ממליץ לקנות מתאם כזה, עולה שקל-שניים, ולראות - הכצעקתה ?
כשתגיע למוסך יהיה לך ידע יותר גדול ממה שיש לך עכשיו.
לצפיה ב-'מותקן אצלי כסםת לשמירה על המחשב רכב'
מותקן אצלי כסםת לשמירה על המחשב רכב
13/05/2016 | 15:04
20
האם עדיין ניתן לחבר אותו למחשב רגיל או אפליקציה כלשהי.
והאם אתה יכול להעביר לי קישור למתאן הנל?
כמו כן . האם לא היית אמורה להדלק מנורה במקרה של תקלת חיישנים?
לצפיה ב-'קשה לי להאמין שזה המצתים'
קשה לי להאמין שזה המצתים
14/05/2016 | 20:30
3
11
צריכה גבוהה מאד...אם המצת לא היה עובד היית מרגיש שהמנוע עובד לא סדיר...

אויר בגלגלים יש?אולי אתה על לחץ 23 במקרה...  
לצפיה ב-'יש תחושה לפעמים שהאוטו לא לןחץ'
יש תחושה לפעמים שהאוטו לא לןחץ
14/05/2016 | 21:22
2
9
הוא נחנק כזה.
כמו כן. אני בודק לחץ אויר כמעט כל שבוע שבועיים ובדכ אני תמיד צריך למלאות.
לצפיה ב-'בד"כ תמיד צריך למלא" ...'
בד"כ תמיד צריך למלא" ...
15/05/2016 | 11:38
1
4
מידי 1-2שב, כמה אתה מוצא ולכמה ממלא ?
לצפיה ב-'אני ממלא ל32 לפי הספר רכב.'
אני ממלא ל32 לפי הספר רכב.
15/05/2016 | 18:15
4
בדכ אני שם לב שזה יורד ל28 ולםעמין גם פחות מזה.
אולי יש לי בריחת אויר מהצימיגים?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד נאוה אור ספיר
פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?
דיטקט סוכנות למודיעין וחקירות מיוחדות
דיטקט חקירות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה