לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום מכוניות
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

רכב לסטודנטית
22/10/2015 | 19:08
2
129
מחפש רכב יד שניה בתקציב עד 50K, שישמש לנסיעות בעיר ומדי פעם לנסיעות לאונ' אריאל מהקריות. רכב אמין, עלות אחזקה סבירה.
לשימוש בתי הסטודנטית ונהג חדש צעיר.
פומה, אבל צריך לברר מחיר.
22/10/2015 | 19:28
1
40
הבעיה היא עלויות אחזקה וביטוח..
22/10/2015 | 22:10
79
שלא נדבר על צריכת דלק וגירוז יומי.
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2015 | 16:37
12
|כסף|יש לך שאלות לגבי העסק שלך? מעוניין לדעת כיצד למקסם את הרווחים?
|שמאל|היכנס עכשיו לפורום ייעוץ עסקי ושדרג את העסק שלך:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|@|מעוניין להסיר את הקעקוע הישן? רוצה להתייעץ לגבי שיטות ההסרה הקיימות בשוק?
|שמאל|היכנס לפורום הסרת קעקועים, תשאל ותתייעץ:

|לב-ש|עומדים להתגרש? יש לכם שאלות לגבי התהליך?
|שמאל|בפורום גירושין תוכלו להתייעץ עם עורך דין מומחה ומנוסה:

|דושיח|עליכם ליישב סוגיה שאינה פתורה? הסתכסכתם עם השכנים?
|שמאל|בפורום גישור תוכלו לשאול ולהתייעץ בדרך ליישוב המחלוקות:

|*|מתעניינים במפת הכוכבים? מחכים לדעת איזה יום מצפה לכם מחר?
|שמאל|פורום אסטרולוגיה בהנהלה חדשה! הכנסו עכשיו:
OECD -המידע שיוזמי מצלמות המהירות העדיפו להסתיר מכם
22/10/2015 | 09:54
8
120
הנה מה שחושבים ב OECD החביב על ביבי - אהבת הצילום של המשטרה:
אפשר בבקשה סיכום? אין לי כוח לכתבות וידאו מיגעות
22/10/2015 | 11:30
7
118
טמטום של אתרי אינטרנט כל הוידאו-ים האלה לטעמי ודעתי.
זה לא עובד ככה היום
דעתך שגויה - אבל למען ה OECD
22/10/2015 | 15:07
6
115
1 כל פרוייקט המצלמות לא מבוסס על דבר מלבד רצון לצלם - לא נעשה מחקר ונבדק לקח עולמי ממקומות אחרים ויותר מזה - לא ידוע האם שווה להשקיע משאבים במהירות למול גורמים אחרים לתאונות.
2 גם כיום אין קצה חוט של תוצאות בפועל , התועלת התחבורתית אינה ברורה לחלוטין ונראה שאינה קיימת

בקיצור "משהו" כאן עושה כסף על גב האומה האילמת
מזמן טענו שזו מסחטת מיסים לשמה
22/10/2015 | 16:37
4
88
ולמה אתה חושב שדעתי שגויה?
דעתי
23/10/2015 | 13:12
75
שאתה צודק לגבי נושא מסחטת מיסים, למעשה ולמען הדיוק: מסחטת כספים
דעתך לגבי עניין כתבות וידאו שהן "טמטום של אתרי אינטרנט כל הוידאו-ים האלה לטעמי ודעתי (אני הדגשתי את המילה ודעתי) -שגוייה!
גם לי נמאס לשלם דו"חות מהירות, אז החלטתי
23/10/2015 | 19:40
2
99
לנסוע אך ורק במהירות המותרת כדי לעשות להם דווקא.
שקל לא יראו ממני.

24/10/2015 | 12:05
16
יש פתרון גם לזה
30/10/2015 | 19:14
7
24/10/2015 | 10:02
69
שלום
מיום ראשון האחרון התחדשתי בנכד ראשון...
מה נשמע אצלך?
מזמן לא דברנו...
תעזרו לי בבקשה דחוף! עניין בטיחותי חשוב ברכב!!
21/10/2015 | 23:04
3
148
רציתי לדעת איפה אני ממלא מי קירור ביונדאי גטס 2008? (מילאתי כבר מים לווישרים) אבל אני חושש שאין לי מספיק נוזל קירור למנוע, ממלאים בengine coolnet או בפקק השני עם המדבקה הצהובה שעליו שכתוב danger שממש צמוד לengine coolnet? בבקשה תעזרו לי, ולמלא במים רגילים? מהברז? או מי קירור רגילים? יש לי מי קירור של הרכב של ההורים, מאזדה 3 הרגילה (לא החדשה) אפשר להשתמש בזה למלא מי קירור?

צירפתי תמונה של המנוע..
זהירות -
22/10/2015 | 06:34
26
תצלם הרבה יותר מקרוב
22/10/2015 | 15:10
57
כלומר שכל פעם נראה רק חלק מהמנוע אבל שתהיה חפיפה מסויימת בין התמונות

אם אתה בודק כשהמנוע קר, תבדוק בשני המקומות.
22/10/2015 | 15:29
55
ברדיאטור צריך להיות מלא לגמרי. במיכל העיבוי צריך להיות עד גובה הסימון, או בערך חצי מיכל.
אם נראה לך שחסר מעט אתה יכול להוסיף מים רגילים או לא להוסיף כלום בינתיים ולבקש במוסך שיוסיפו. אם חסר ממש הרבה, תוסיף מים ולך למוסך שיבדוק למה חסר.
רצוי לא להוסיף נוזל מסוג אחר מכיוון שלא את כל הנוזלים מותר לערבב.
איך ה-2008? מומלץ?
21/10/2015 | 20:33
2
116
עשיתי נסיעת מבחן והמזגן היה חלש מאוד.
המוכר אמר שצריך להוסיף גז ואותי זה הפליא שברכב חדש כבר יש בעיה כזו. האם זה אנקדוטלי או נורמה ברכב הזה?
האם המבצע המפורסם של לובינסקי הוא על המנוע 1.6 אוטומטי
23/10/2015 | 00:07
1
78
או על הידני?
אני מתכוון למבצע של ה-84,900 ש"ח שהיום ייגמר.
המחיר הזה הוא לידני, כמובן
23/10/2015 | 17:52
75
לא באמת חשבת שתקבל רכב פנאי, אפילו קטן, עם מנוע גדול ותיבה אוטומטית במחיר הזה, נכון? אם הם היו יכולים להציע את הגרסה הזו במחיר הזה, היה להם להיט היסטרי ביד...
וכן, חשוד שבאוטו חדש יחסית כבר חסר גז. יכול בהחלט להיות שהוא מכסה על משהו - הרי מילוי גז עולה בערך 300 שקלים, למה הוא לא מילא בעצמו כדי שהקונים לא יחשדו בכלום?
קניית רכב ראשון - התייעצות
21/10/2015 | 18:50
3
74
היי,
אני השתחררתי לפני שבוע ומן הסתם מחפשת כבר עבודה. הכל טוב ויפה רק שהגעתי למסקנה שיש לי צורך באוטו.

אז התחלתי לעשות חיפוש לאיזה מכוניות מתאימות לצעירים בסכומים לא גבוהים יותר מידי 10000-25000.

הפג'ו 206 היה בין הראשונים שקפצו במחירים שחיפשתי. הבנתי שזה באמת אוטו לצעירים אבל מצד שני שמעתי שגיר אוטומטי של פג'ו הוא מעט בעייתי.

הייתם ממליצים על פג'ו 206 לחיילת משוחררת? מבחינת צריכת הדלק, מבחינת תחזוקה, אמינות, מחינת הגיר (האם באמת בעייתי?)

מחפשת אוטו קטן וחסכוני, אם לא פג'ו מה יש שבאמת במחירים האלה שהייתם ממליצים לחיילת משוחררת? האם כדאי לא אוטו קטן? אני אובדת עצות!

ממש תודה לעוזרים 
ממליץ לרכב ראשון "יונדאי גטס 2008"
21/10/2015 | 23:10
1
74
אני קניתי את הרכב הראשון שלי "יונדאי גטס 2008" לפני שבועיים ואני מאוד מרוצה, פעם אחת מילאתי מיכל דלק מלא, ועד עכשיו זה אפילו לא הגיע לחצי בצריכת דלק!! רכב מאוד חסכוני, הוא טס על הכביש ויש לו עצירות טובות! הוא קומפקטי ואין בעיה של חניה, הוא גם מגיע עם USB ורדיו חדש בגרסת הFUN שבבעלותי..
אצלי יש רק כרית אוויר אחת, אבל אני לא צריך יותר זה רכב ללימודים חוץ ממני אף אחד לא נוסע עליו..
אתה יכול להשיג אותו בגג 15-20 אלף מקסימום!!
רק תדלק ותסע, ופעם בשנה תעשה טסט לאוטו, לא צריך יותר מזה כלום!

תקנה רק משנת 2008!! לא פחות!! אם 2009 עוד יותר טוב.. אבל לא צריך להשתגע, 2008 זאת גרסה טובה!
יש לך את הרכב שבועיים, וכבר אתה יודע מה האמינות
22/10/2015 | 15:01
44
עוד לא סיימת מיכל דלק אחד, וכבר אתה יודע מה צריכת הדלק.
והמשפט היפה באמת זה שאתה חושב שנהג בודד לא צריך יותר מכרית אוויר אחד.
עוד לא למדת ללכת כמו שצריך, וכבר אתה נותן עצות על הליכה...
חייבת אוטומטי? כי 206 ידנית זו אופציה לא רעה
22/10/2015 | 14:37
35
וידני תמיד יותר חסכוני ויותר זול לאחזקה מאשר אוטומטי.
אם חייבת אוטומטי, תבדקי סוזוקי איגניס או דיהטסו סיריון מהדגם החדש (נדמה לי שמ-2005).
גם יונדאי גטס זו אפשרות טובה. בתנאי שזה הדגם החדש, כלומר 1400 ולא 1350, ובתנאי שזה לא דגם GLF, שהוא פחות מאובזר ופחות בטיחותי.
החלפת מנוע שברולט אבאו 2009
21/10/2015 | 16:19
1
70
עבור חבר: נסע בלי מים כי התפוצץ הצינור, כשהבין זה היה כבר בשלב העשן. נאמר לו שהמנוע סיים את חייו (לא יודע אם זה נכון או לא, נניח שכן). קיבל הצעת מחיר שנשמעת על פניו גבוהה, סדר גודל של 8000 שח עד 10,000 (ייתכן וההפרש הוא רדיאטור אם צריך להחליף גם אותו).

הרכב תקוע באזור הצ'קפוסט.
אם מישהו מכיר מוסך באזור שיודע לבצע עבודה כזו במחיר נורמלי אשמח, ואם למישהו יש מידע כמה באמת אמורה לעלות החלפת מנוע קומפלט (סביר שמדובר במנועים מפירוק?) - זה יעזור כמובן.

תודה!
גבוה? זה יותר מערך הרכב...
22/10/2015 | 15:04
49
לא בדקתי מעולם מחירים דווקא לאוויאו, אבל בדרך כלל זה נע סביב 5-6K למנוע שכזה.
שירים טלפון ל"אוטו צ'יקו" בירושלים, ויראה מה הצעת המחיר שלהם. יכול להיות ששווה לגרור עד לשם - וגם אם לא, זה יתן לו מושג מה הוא מחיר סביר.
ספרינט בוסטר לגולף פלוס
21/10/2015 | 13:17
7
74
שלום לפורום,
אני בעליה הגאה (???) של גולף פלוס אוט' 1600, גיר אוטומטי (לא DGS). הרכב מעט עגלה, בפרט בתחילת הנסיעה וההאצה הראשונית.
הוצע לי מתקן בשם SPRINT BOOSTER, שאמור להיות מותקן מתחת לדוושת הגז, ולפי התיאור, אמור לתת לרכב מעט יותר אומף ואנרגיה במקרים כאלה.
הביקורות ברשת חיוביות ברובן, אבל לא ראיתי התייחסות לנזק אפשרי לרכב, השפעה על צריכת הדלק (מניח שמגביר, השאלה בכמה) ולא ראיתי התייחסויות של בעלי מקצוע.
האם יש למישהו רעיונות ו/או תובנות בעניין?
תודה!
אפשר לינק או הסבר איך זה עובד
21/10/2015 | 13:37
6
58
כי אני לא מצליח לחשוב על שום דרך שבה משהו שמותקן מתחת לדוושת הדלק משפיע על הספק המנוע או על יחסי העברה בתיבה - שני הדברים היחידים שיכולים לשפר את הזינוק של רכב.
פסיכולוגיה בלבד.
21/10/2015 | 20:49
56
זה לא משנה את הספק המנוע. רק את תגובת הדוושה
22/10/2015 | 14:45
4
51
כלומר, זה גורם למחשב ההזרקה לחשוב שלחצת על דוושת ההאצה יותר ממה שלחצת באמת.
נתקלתי באיזה רכב שיש בו אפשרות מקורית כזאת. לא זוכר איזה. אלפא או לנצ'יה.
וזה מזכיר לי שפעם, ברכב עם קרבורטור, שיניתי את המקום שכבל הגז מתחבר למנוף המצערת כדי לקבל את אותו אפקט - יותר פתיחת מצערת עבור אותה לחיצה.
ברוב המכוניות שיש בהן מצב "ספורט", זה אחד האפקטים העיקריים
22/10/2015 | 14:50
3
48
יצא לי לנסוע פעם ברכב עם כפתור כזה, והיה משעשע מאוד לראות איך אפשר לעבור משיוט במהירות קבועה לתאוצה מבלי להזיז בכלל את רגל ימין - רק על ידי מעבר מ"ספורט" ל"אקו".
חשבתי שזה קשור לתוכנית ההחלפה בגיר האוטומטי.
22/10/2015 | 15:48
2
36
היה לי כפתור כזה בגרנדה פונטו. בחיים לא השתמשתי במצב אקו. למעשה גם מצב ספורט היה עם התנהגות חסכונית מדי ובמצב אקו הרכב בכלל לא זז.
גם. בדרך כלל זה שילוב של השניים
22/10/2015 | 16:04
9
זה הגיע למצב שברנו מגאן ספורט אפשר כמעט לשרטט גרף חופשי
22/10/2015 | 17:28
41
של איך הדוושה תגיב כאילו זו הסטגרמה בפוטושופ...
כדאיות של תיקון פחחות
21/10/2015 | 13:03
9
117
קניתי לאחרונה רכב מסוכנות. יש בו דפיקת פחחות קלה (מצורפת תמונה). הסוכנות מוכנה לתקן לי את הדפיקה ללא תשלום.
הדפיקה עצמה לא מפריעה לי, אכפת לי רק אם אספוג ירידה במחיר הרכב כאשר אמכור אותו.
אלה הן האופציות:
א. לתקן את הפגיעה עכשיו. זה אומר שתהיה צביעה מחדש ולא יהיה צבע מקורי. במכירה עתידית זה יכול לפגוע במחיר.
ב. לא לתקן את הפגיעה. במכירה עתידית זה יכול לפגוע במחיר.
ג. להמתין עם התיקון עד לזמן המכירה העתידית. מי יודע מה יעבור על הרכב ועל שוק הרכבים עד אז.

מהי האפשרות הכי יעילה לדעתכם?

שכח מזה שהם יתקנו לך בעתיד, אלא רק עכשיו בזמן הקניה
21/10/2015 | 13:12
4
32
הם כבר התחייבו לזה
21/10/2015 | 13:54
3
60
אבל מה עדיף לערך של הרכב, תיקון וצביעה מחדש או השארת הנזק על כנו?

תודה.
הם התחייבו לעכשיו ולא לעוד 5 שנים שאולי יתווספו פגיעות חדשות
21/10/2015 | 14:49
2
55
לדעתי, אם התיקון לא מחייב צביעה מחדש זה עדיף, אחרת כדאי להשאיר כך, כי בקושי שמים לב לזה.
תודה, אבל
21/10/2015 | 18:45
1
36
הם התחייבו לתקן בכל זמן שארצה, גם סמוך למכירה, בהנחה שלא תהיינה עוד פגיעות.
מה שאני לא יודע הוא מה ההשפעה של צביעה מחדש על מחיר עתידי ומה ההשפעה של מכה כזו על מחיר עתידי. האם תוכל לסייע? תודה.
האם ההתחייבות בכתב?
21/10/2015 | 20:27
28
קח בחשבון, שאם זה בע"פ, הם ינפנפו אותך.
לתקן עכשיו. למה שלא תיהנה מרכב יפה ותקין?
21/10/2015 | 14:02
3
59
עד המכירה אלוהים גדול.
תיקון המכה
21/10/2015 | 17:26
1
61
שיתקנו כעת את המכה, על חשבונם ושמור את התמונה הזראת כדי להראות, במכירה עתידית של המכונית, שהייתה רק פגיעה קלה ולא ממש תאונה.
בברכה  -  רפי לין
תודה, אבל מה משמעות הצביעה מחדש על המחיר?
21/10/2015 | 18:45
19
זה לא מפריע לי, מלבד שיקול המחיר
21/10/2015 | 18:47
48
אני הולך למסור להם את הרכב לצרכים אחרים בקרוב ממילא ושוקל אם לבצע את התיקון כעת או לא. התיקון מחייב צביעה. איפה ניתן לברר מה ההשפעה של צביעה על המחיר ומה ההשפעה של תיקון על המחיר?
רכב משפחתי גדול לשלושה מושבי בטיחות
21/10/2015 | 12:43
4
63
שלום, 
אני בטוחה שהנושא הזה כבר נחרש בעבר, אבל מכל החיפושים שעשיתי בקבוצה, עדיין לא מצאתי תשובות ברורות... 

אני מחפשת רכב מרווח, שיכול להכיל מאחור 3 ילדים ששלושתם בכסאות בטיחות (לא בוסטרים, מושבים של ממש, שהם יותר רחבים), עם בגאז׳ די מרווח (עגלה + מזוודה, לכל הפחות, באופן די תדיר), בטיחותי כמה שניתן, חסכני בצורה סבירה. 
כמובן, לא כזה שידוע בבעיות אופייניות למודל. 

שנתון לא ממש ישן (סביב 2010), התקציב קצת גמיש, אבל נע סביב 50-60 אש״ח.

מה שידוע לי עד כה שיכול להתאים - 
שברולט ויואנט, אבל היא קיימת רק משנתונים נמוכים יותר. 
סיטרואן c4 פיקאסו / מזדה 5 - נראה לי שהם קצת גדולים מדי למה שאנחנו צריכים ויהיו יקרים יותר לתחזוקה, מלבד הבעיות המכניות ששמעתי עליהן לגבי שתיהן. 
כנ״ל לגבי הגודל בנוגע לקיה קרניבל. 
רנו לוגאן - מהחיפושים פה ראיתי הרבה דיס-המלצות עליה... 
דאציה לודגה - רק שנתונים חדשים ולכן יקרה. 

אשמח לשמוע המלצות שלכם לרכב משפחתי שיכול להתאים, או רכב גדול יותר שידוע כבטיחותי, אמין וחסכוני. 

תודה. 
ה-5 לא תעשה את העבודה. היא צרה מדי
21/10/2015 | 13:40
3
57
רנו סניק הוא אופציה אחת. פורד מונדיאו אופציה שניה. שתיהן לא חסכוניות (במיוחד הפורד) אבל ככה זה בחיים - אי אפשר הכל.
בוויואנט אל תגעי - רכב שהיה מיושן וגרוע גם כשהיה חדש.
פיקסו - אפשרי. יותר חסכוני מהסניק, אבל כנראה יהיה גם יותר יקר לאחזקה.
קרניבל - ענקית, זה לא הכיוון.
לוגאן ולודג'י - בעית בטיחות. עדיף משהו אחר.
עוד אופציה טובה, אבל נדירה למדי ודי יקרה יחסית לשנתון - הונדה FRV. רחבה, חסכונית למדי, עם תא מטען די גדול.
תודה רבה על התשובה. אשמח לשמוע על עוד אופציות.
22/10/2015 | 00:50
2
14
בשביל משפחה של 5 עם 3 מושבי בטיחות עדיף מיניוואן
24/10/2015 | 19:35
1
16
חלל תא הנוסעים מרווח בהרבה ממכונית נוסעים רגילה ולרוב הרכב גם מציע יותר גימיקים למשפחה כמו תאים נסתרים ומגירות נשלפות. C4 פיקאסו זו אופציה טובה, אם כי צריך להתרגל לתיבת ההילוכים הרובוטית.
חזרתי עם אופציות נוספות...
25/10/2015 | 01:01
15
מה אתם אומרים על הסקודה רומסטר? 
והאם לקיה יש דגמים אחרים שיכולים להתאים, קטנים מהקרניבל? 
ונדורה בנזין
21/10/2015 | 00:29
1
58
האם ניתן להתקין בה מערכת גז, ומה העלויות ?
טעות......למחוק
21/10/2015 | 00:31
12
הסבה לגז
21/10/2015 | 00:12
3
55
האם ניתן לבצע הסבה לגז לונדורה בנזין, וכמה זה עולה ?
התקנת מע' הנעה בגז
21/10/2015 | 00:26
2
64
ניתן להתקין בכל רכב עם מנוע בנזין ומע' הזרקת דלק ממוחשבת ועם ממיר קטליטי.
בדגמים ישנים של ונרורה שהיו עם קרבורטור, אז כמובן שלא נית להתקין.
בברכה  -  רפי לין
איך אני מבחין האם יש הזרקה וממיר וכמה עולה התקנה ?
21/10/2015 | 00:34
1
19
סוג מכוניתך
21/10/2015 | 06:48
47
מעל שנת 1994 כל המכוניות בישראל הנן עם מע' הזרקת דלק וממיר קטליטי.
בהודעה פרטית כתבתי לך איך תוכל לברר אפשרויות התקנה ומחירים.
בברכה  -  רפי לין
האם הספר אוטוטרוניקה של שלמה שקד
20/10/2015 | 20:41
50
מיועד ללימוד עצמי גם לחסרי רקע?

אשמח להמלצה על ספרים נוספים אם יש (בעברית ובאנגלית).

תודה
שאלה בקשר להתלבטות באיזה רכב לחפש
20/10/2015 | 19:21
2
80
שלום וברכה,
אני כבר מלא זמן מחפש אחר רכב שימלא את צרכיי ופשוט מרגיש שכבר אין לי שמץ של מושג ואשמח לעזרה.
אני עושה הובלות וגם משתמש ברכב שלי לעבודות בשטח של צביעה ושיפוצים, אבל לא על בסיס יומי ולא כפרנסה.
מה שאני הייתי רוצה זה רכב עם בגאז ענק שיתאים לכל זה.
בהתחלה חשבתי על מסחריות קטנות כמו ה-קנגו,דובלו וכל אלה...ועשיתי בירורים על זה. אחכ הבנתי שאולי זה לא שווה את המחיר עלות בגלל שרובם דיזל, למרות שאני רוצה דיזל.. בכל מקרה אני מבולבל מאוד ואשמח להכוונה או רעיונות שאולי לא חשבתי עליהם. המחיר שאני מכוון אליו זה 30-40אלף, רכב דיזל עם תא אחסון ענק, לא רואה מוסך ...

זהו בגדול
אין במחיר הזה את מה שאתה מבקש
20/10/2015 | 20:28
1
61
אולי איזה טנדר יפני ישן, אבל גם אז אני לא בטוח שהוא עונה להגדרה של "לא רואה מוסך".
אולי סובארו סטיישן ישן עם הסבה לגז יענה גם כן על הדרישות (לא יודע כמה נפח מטען אתה צריך בדיוק).
המסחריות או דמוי מסחריות של פיאט כמדומני בנזין
21/10/2015 | 02:30
42
תחליט רוצה או לא רוצה דיזל

הרבה רכבים  משפחתים היום עם תא מטען גדול שיספיק לצבעים , סקודה רומסטאר, ניסן גוק וכד

אך תקציב שלך תראה מוסך ולו בגלל הגיל/קלומטראז שעבר הרכב
קבוצות רכב להשכרה
20/10/2015 | 15:24
9
124
הזמנו בצרפת
OPEL ASTRA TOURER
וקיבלנו
CITROEN C4 PICASSO

האם שניהם בקבוצה D?

תודה אריה
כן
20/10/2015 | 15:48
1
27
תודה רבה
20/10/2015 | 17:53
63
לדעתי הפיקאסו היא בקבוצה גבוהה יותר
22/10/2015 | 20:39
6
45
האסטרה היא סטיישן והפיקאסו היא מיניואן (יש אותה ב 5 וב 7 מקומות, ה 5 מקומות פחות נוחה מבחינת תא המטען, ה 7 מקומות יותר גדולה משמעותית.
שידרגו לנו מאסטרה לפיקאסו
23/10/2015 | 07:45
5
47
לא יודע אם היו עוד שני כסאות, בזמן קבלת הרכב 
אמרו לנו שהם משדרגים אך לא אמרו שנצטרך להוסיף 
כסף (שאותו הורידו כשהגענו לארץ).
האם יש אפשרות שיחזירו לנו?

תודה רבה על תשובתך, אריה
ההזמנה היתה מול סוכנות בארץ
23/10/2015 | 08:46
4
17
כן
23/10/2015 | 10:31
3
36
וזה היה באמת  7 כסאות שלא שמתי לב  
רגע, שאבין - שידרגו אתכם על דעתם, ואז גבו יותר כסף?!
23/10/2015 | 17:50
2
47
זה מאוד לא מקובל, ויכול להיות שאפילו לא חוקי אם לא הבהירו לכם מראש שיגבו על זה תוספת.
יותר מפעם אחת שדרגו אותי בשכירת רכב בגלל שלא היה במלאי במגרש באותו רגע את מה שהזמנתי - ותמיד זה היה ללא תוספת תשלום.
כן
23/10/2015 | 18:07
1
39
חתמנו על האוטו המשודרג עם תוספת תשלום של נהג נוסף בלבד.
בפרוש לא דובר על תשלום אחר.
אז זה לא תקין, ובטח לא מקובל
23/10/2015 | 21:31
35
באיזו חברה מדובר?
אני הייתי מודיע להם שלא אתם ביקשתם את השדרוג, ולא הסכמתם בשום שלב לשלם יותר בעבור רכב שונה ממה שהזמנתם. ואם כבר, הרי שהרכב הגדול יותר גרם לכם להוצאות נוספות בגלל צריכת הדלק הגבוהה יותר, ואתם דורשים פיצוי...
עזרה במיקוד לסוג רכב
20/10/2015 | 10:31
22
156
שלום,
אני מחפשת רכב עבור אחי.
אחי, שיהא בריא, חולה בסרטן, והרכב צריך להיות רכב אמין ללא צורך בתיקונים או לפחות מינימום תיקונים. - כי אין מי שיודע או יכול לתחזק.

הרכב צריך להיות 5 מקומות (סטנדרט).
התקציב הוא 40000-60000
אין צורך ברכב יוקרה או יוקרתי, הדגש הוא על רכב אמין ויציב ש"לא רואה מוסך".
אין לי כ"כ ידע בסוגי רכבים שונים, אשמח לקבל המלצות על דגמים שעונים על הדרישות לעיל, ולאיזה דרישות לשים לב בבדיקת הרכב.

המון תודה

שיהיה בריא, לא הבנתי מה הקשר למחלה?
20/10/2015 | 13:41
21
119
צריך להתחשב במחלה בשאלה?
האם הוא נכה?
מתקשה במשהו?

או שסתם השאלה היא על רכב אמין ב 50K ש"ח
ואז התשובה היא טויוטה קורולה למשל
או שיש מגבלות אחרות?

השאלה היא אכן על רכב אמין
20/10/2015 | 19:16
20
100
אין מגבלה פיזית של נכה.

הקשר הוא שהצורך באמין הוא מאוד מאוד חשוב, לא איזו המלצה או העדפה.

בכל אופן תודה
ואכן שמעתי על טיוטה קורולה ממקור אחר
וכן על הונדה סיוויק.

תודה
סיווק טוב, מזדה3 גם אבל יהיה קצת צפוף מאחור, צריך לבדוק
20/10/2015 | 19:33
42
סוזוקי או סובארו, לא חשוב איזה
20/10/2015 | 22:24
15
103
מה שנכנס בתקציב, למשל ליאנה או אימפרזה, ותשתדלו למצוא אחד שמור ומתוחזק. שמתי לב שרוב הבעלים של סוזוקי הם יקים שמטפלים ברכב לפי הספר ונוסעים לאט. לא יודע למה.
כי אף בנאדם עם שמץ חיים בו - מהסוג שגורם לך לנסוע מהר מדי
20/10/2015 | 23:31
14
131
פעם - לא שוקל אפילו לקנות סוזוקי (אלא אם זה ג'ימני - שבעצם גם בו אי אפשר לנסוע מהר).
כנראה שזה נכון, וזו בדיוק הסיבה שכשהשיקול העיקרי הוא
21/10/2015 | 10:07
1
77
"רכב אמין ללא צורך בתיקונים או לפחות מינימום תיקונים" - אז סוזוקי יהיה הבחירה הטבעית. גם בגלל שהרכב אמין מטבעו, וגם בגלל שהחנון שקנה אותו שמר עליו בצמר גפן ולא ממש נסע.
אפשר להוסיף גם שהתרשמתי שלסוזוקי משומשות יש בממוצע נסועה נמוכה יותר. כנראה מאותה סיבה שציינת.

עם זה אני לא מתווכח - ולדרישות הללו זו בהחלט המלצה לגיטימית
21/10/2015 | 12:13
19
ולמה שאדם כזה, עם שמץ חיים או יותר, יקנה למשל פורד פוקוס?
21/10/2015 | 10:09
11
66
או סובארו אימפרזה (1600 אוטומטית), או למעשה כמעט כל משפחתית 1600 אוטומטית אחרת?
כי בפוקוס כיף לנהוג (כשהגיר מתפקד כראוי, או בידנית)
21/10/2015 | 10:16
10
63
ואם לא לנהוג - לפחות להביט עליה ולשבת בתוכה.
בסוזוקי (ואגב, גם בסובארו) נדמה לפעמים שהמתכננים עבדו קשה מאוד כדי לייצר את המכונית הכי אפורה שהם יכולים. מכל בחינה שהיא.
יש חריגים, כמובן, גם אצל זו וגם אצל זו, אבל אצל שתיהן רוב המכוניות עליזות וצבעוניות כמו יום חורף אופייני באנגליה.
בפוקוס כיף לנהוג? אולי בירידות
21/10/2015 | 14:06
9
67
נראה לי שהייתי מעדיף את הסוזוקי קרוסאובר. בטח שאת הסוויפט, אבל זה לא לדיון הזה.
הפוקוס חזקה יותר מהקרוסאובר, להזכירך
21/10/2015 | 14:53
8
62
וחוץ מזה, כיף בנהיגה לא מחייב מנוע חזק. יודע מה היה ההספק של לוטוס 7 המקורית?
החדשה כן. נדמה לי שהתקציב קצת גבולי בשבילה.
21/10/2015 | 15:23
7
56
הקודמת עגלה. עדיף סוזוקי SX4 חמש דלתות.
אני מסכים שכיף בנהיגה זה לא רק מנוע, אבל זה לא מזיק.
אתה יודע מה היה המשקל של ה-7 המקורית? לדעתי יחס ההספק משקל היה בערך 100 כ"ס לטון. אולי אפילו יותר. וזה היה יחס מעולה במונחים של השנים ההן וגם הרבה אחר כך.
מי דיבר על הישנה? מה הקשר לתקציב? כבר מזמן חרגנו מעניין
22/10/2015 | 10:03
6
33
השאלה המקורית.
אני יכול למצוא את נתוני ה-7 המקורית המדויקים, אבל הביצועים שלה לא היו משהו שיחשב היום למרטיט אפילו עבור נהג משפחתית ממוצע. ועדיין, היא הרבה הרבה יותר כיפית (או מפחידה ונוראית. תלוי איך מסתכלים על זה) לנהיגה.
תמיד יש קשר לתקציב. אחרת היינו מדברים על פורשה ולא על פוקוס
22/10/2015 | 14:28
5
29
אם בתקציב שלו נכנסת הפוקוס הישנה אז הבחירה בין סוזוקי לפורד היא לא בין הפוקוס החדשה לקרוסאובר החדשה, אלא בין הפוקוס הקודמת ל-SX4. משהו כזה.
ובכל מקרה, מי שהדרישה העיקרית, סליחה, היחידה שלו היא אמינות, כנראה שלא מעניין אותו במיוחד כיף בנהיגה.
שים לב איפה הגבתי, ותבין שהדיון הוא לא על השאלה הספציפית
22/10/2015 | 14:49
4
26
של השואל המקורי.
הדיון הוא על אופי האנשים שבוחרים לקנות סוזוקי, ואיך זה קשור לאופי המכוניות.
זהו, שלדעתי אין כל כך קשר לאופי המכוניות. אולי לתדמית.
22/10/2015 | 15:45
3
25
זה לא שקוני סוזוקי מחפשים בכוח אוטו חלש או משעמם. גם אם סוזוקי היו מייצרים רכב פי עשר יותר מגניב, עדיין אותם לקוחות קבועים היו בוחרים בו (ואולי עוד מעטים שזה כן חשוב להם). הסוויפט כיפית לנהיגה ועדיין הבעלים הממוצעים הם מאותו סוג שתיארתי.
ואת הפוקוס אנשים קונים לא בגלל שהיא כיפית לנהיגה אלא בגלל שלשכן יש, או שהיה להם בליסינג או שזה מה שיש הכי הרבה במגרש של חברת הליסינג.
התדמית נתמכת במציאות. יש חריגות, אבל די זה עדיין האופי
22/10/2015 | 15:47
2
22
הבסיסי.
אפילו הסוויפט עם העיצוב החיצוני הצעיר סובלת מתא נוסעים משמים.
התכוונתי לאופי הנסיעה של הסוויפט. את מי מעניין תא הנוסעים?
22/10/2015 | 15:51
1
26
ואיך הוא קשור לכיף בנהיגה?
אופי של מכונית הוא יותר מאשר התנהגות הכביש
22/10/2015 | 16:04
39
אומנם אפשר להנות מנהיגה בסוויפט, אבל היא החריגה בליין של סוזוקי. החברה רכשה לעצמה לאורך השנים תדמית אפרורית - בצדק - והקהל שנמשך אל המותג הוא בהתאם.
הלא אם מחר טויוטה ייצרו קורולה עם התנהגות כביש טובה, עדיין יקח זמן עד שחובבי נהיגה יקנו טויוטה.
ממליץ בחום על סוזוקי SX4
24/10/2015 | 11:16
2
27
בתור מי שמתכוון למכור רכב כזה בתוך פחות מחצי שנה. ממליץ על כזה בחום. רכב אמין, זול יחסית למתחרים שלו והמנוע עושה עבודה מצוינת (כמו שרק סוזוקי יודעים לפתח).
חייב להדגיש שבאם מדובר על נסיעות שיכללו עליות ו/או ירידות (לדוגמא ירושלים או הרי הגליל), אזי המנוע של הסובארו B3 (קרי אימפרזה) יזלול דלק בכמויות וירעיש כמו מטוס סילון. אין מה לעשות שהם החליטו להכניס לרכב כל כך מוצלח בעברו, מנוע של 1300 סמ"ק.
בסוזוקי לעומת זאת יש מנוע של 1600 סמ"ק שנותן לא מעט מומנט בסל"דים נמוכים.
אז הוא מסוגל פשוטו כמשמעו לטוס בעליות.
כמו כן, צריכת הדלק של הסוזוקי מצוינת (יש לי מודל 2008, שעברה כבר מעל 210000 ק"מ, ואני עדיין עושה בממוצע כ 12.5 ק"מ לליטר!!)
אוסיף גם שהרכב לא ראה מוסך למעט טיפולים תקופתיים. וזהו.
מאיפה הבאת את זה? לאימפרזה יש מנוע 1500 או 1600, תלוי בשנה
24/10/2015 | 20:06
1
26
והסוזוקי אולי נוסע יפה, אבל לא הייתי אומר שהוא טס בעליות (הכל יחסי כמובן).
ואם אתה מוכר סוזוקי, אפשר לסמוך על ההמלצה שלך?
אני נוסע עליה כבר יותר מ 3.5 שנים
24/10/2015 | 20:16
20
אתה צודק, התבלתי, בהחלט למודל שנת 2008ת 2009 היה מנוע 1500 וכשאני התכוונתי לקנות את הרכב שלי נעצרתי על שני הרכבים הללו. ולבסוף הלכתי על ההמלצות שקיבלתי אודות הסוזוקי - ואין מרוצה ממני מהעסקה.
אני מתכוון למכור אותה בגלל מעבר לחו"ל לפרק זמן לא ידוע.
אז מבחינת המלצה, ברור שלא ניתן לסמוך עליי אבל שווה לנסות (במיוחד בתור מישהו שאינך מכיר באופן אישי).
אנחנו קנינו את הסדאן ומרוצים מאד מנפח תא המטען שלו. הוא אולי קצת מכוער, אבל נותן נפח אחסון שלא תראה בהרבה מכוניות אחרות.
ולגבי טיפולים וצריכת דלק, כבר הסברתי לפני כן.
שיפוץ גיר אוטומטמי VS גיר חדש
19/10/2015 | 23:53
11
94
אנחנו חושבים לקנות רכב אוטמטי יד2

זה כמובן העלה את השאלה:  כל כמה זמן /קילומטראז מחליפים גיר אוטמטי  ומה עלותו ולשקלל זאת בהחלטה על הרכישה

על גיר חדש נאמר לי שעולה כ20אלף - אודה שנשמע לי דימיוני , 
מצד שני על שיפוץ גיר נותנים אחריות של חצי שנה בלבד - מה שכמוב מעלה תהיה כמה זמן מחזיק גיר משופץ ?

אודה מידע בנידון

ככלל הכוונה לרכוש סיריון/בימבה/אוואו - רכבים פשוטים שלא אמורים לראות הרבה מוסך וכשרואים לא אמור להיות יקר

בינתיים על הפרק דוקא, שברולט קרוז 2011 עם80-100K קמ   המוצעות ב 37אלף בלבד- אך נאמר לי על ידי בעלים אחר שהתיבה נוטה להתקלקל והוחלפה כזו אצלו ב 80אלף בעלות של 20אלףשח [לטענתו במסגרת האחריות ועכ על החברה
אודה למידע בנידון עד כמה הדבר נכון - שאם הבעיה קימת הרי שקרוז תרד מהפרק

כמו כן על הפרק גם סיריון 2006 השמורה מצוין - על פני נשמע לי עתיק מדי וחושש מבעית גיר שתהפוך העסק ללא כדאית 
שוב עולה השאלה של עלויות הגיר מה הן?

תודה למסיעים!

אין שום כלל אצבע, יש מכוניות שהגיר שלהן אכן רגיש יותר
20/10/2015 | 11:19
10
34
סתם שאלה
20/10/2015 | 13:53
2
67
אפשר נגיד לנחש לאו דווקא לפי סוג הרכב, אם יש סבירות יותר גבוהה שהגיר ילך פייפן לפי איך שהגיר מתנהג? למשל אצלי היא לא מתנהג הכי יפה בעולם, קצת עצלן, קצת סוחב בשני-שלישי, קצת קופצני וכאלה. זה גם אומר שהבלאי שלו יותר גדול? 
אפשר, אבל התופעות שאת מתארת לא מתארות בעיה בגיר
20/10/2015 | 22:20
1
33
אלא התנהגות אופיינית, אם גם מעצבנת.
בדרך כלל מרגישים בלאי גבוה בגיר לפי החלקה - כלומר כשמתחלף הילוך סיבובי המנוע עולים יותר מדי יחסית למהירות למשך זמן מסוים, או לפי השהיה בשילוב - את משלבת ל-D או R, והגיר כאילו נשאר בניוטרל יותר מדי זמן עד שהרכב מתחיל לזוז.
אחלה תשובה. תודה רבה.
21/10/2015 | 15:41
10
ולגבי הדגמים שצינתי?
20/10/2015 | 17:26
6
41
כמו כן עד כמה שיפוץ גיר אוטמטי הינו דבר אמין? דהינו יחזיק שנים או צפוי לתקלות חוזרות ונשנות?
כן, לקרוז גיר בעייתי
20/10/2015 | 17:31
5
45
שיפוץ שנעשה טובה מחזיק לאורך הרבה זמן
אני היתי משפץ ולא קונה חדש
תודה מה לגבי סיריון/בימבה/אוואו - ועד כמה סיריון 2006 צפוי ל
20/10/2015 | 17:45
4
40
לשיפוץ גיר ?   אחרי  עשור השיפוץ נראה לי כמעט צפוי בכל רגע , לא?

הרבה תודות!
גיר מודדים בק"מ והאם הוא היה עירוני או ביןעירוני ברובו.
20/10/2015 | 17:52
3
19
אוקי , וכמה קילומטראז סביר לגיר בינעירוני/עירוני?
20/10/2015 | 18:15
2
41
והאם יש דעה ספציפית לגבי  ה סיריון/בימבה/אוואו

יש מצב שכמו  בקרוז  גם באוואו בעיות?
בסוזוקי שלי שיפצתי ב-200 אלף ק"מ.
20/10/2015 | 22:17
1
46
היה לי סוזוקי ישן שהחזיק כמעט 400. קשה לדעת.
נדמה לי שבאירופאיות הגירים מחזיקים פחות, ביפניות יותר. לא יודע לגבי קוריאניות.
לא טראגי לשפץ את הגיר. אתה משלם כמה אלפים פעם בכמה שנים.

תודה
21/10/2015 | 02:32
10
ניסאן מיקרה?
19/10/2015 | 22:26
1
89
שלום

אבא שלי (בן 86) מחפש לקנות רכב. מציעים לו בסוכנות ליסינג ניסאן מיקרה ידנית 2013 60000 ק"מ ב 45000 ש"ח או שברולט ספארק חדשה (2015 0 ק"מ) ב 52000 ש"ח. מה עדיף? ואולי אף אחת מהן?

הבנתי שהניסאן מהשנתון הזה לא משהו. מצד שני הספארק היא מקטגוריה אחרת, יותר קטנה. נראית לי פחות יציבה על הכביש. למרות שבמבחן רכב שראיתי הציון שלה ביציבות גבוה יותר מזה של הניסאן, כיוון שהיא מהקטנות יותר זה לא אומר שהיא יותר יציבה מהניסאן, נכון?
לי נראה שכדאי ללכת על משהו יותר טוב מהקטגוריה של ניסאן ולרדת בשנתון (למשל מאזדה 2, יונדאי 20, ספלאש או סוויפט, קליאו, פיאסטה). מה דעתכם?
התקציב - עד 45000. (על הספארק היה מוכן לחשוב להוציא יותר בגלל שהיא חדשה).

אבא שלי נוסע מעט. בעיקר בעיר, וגם קצת בחוץ.

תודה
מיקרה כזו חדשה עולה היום 60K. לדרוש על רכב בן שלוש 45K זו
20/10/2015 | 02:18
76
חוצפה.
לנסיעות בתוך העיר הספארק - או כל מכונית מיני - היא די והותר.
מאזדה 2 דיינמיק (2015)
19/10/2015 | 11:02
12
68
היי

מאזדה 2 דיינמיק, 111 כוחות סוס, 1.5 מנוע.
האם היא בעייתית מאיזושהי בחינה?
מה לגבי נסיעות ארוכות/הרים וגבעות וכדומה?
תודה
נוחות בינונית, מושב אחורי מעט צפוף.
19/10/2015 | 11:18
11
27
מושב אחורי אכן קצת צפוף לגבוהים
19/10/2015 | 11:22
10
48
למה הכווונה בנוחות בינונית? לנהג? כי ב 2 אין את המעטפת שיש ב 3 ומרגישה קצת "מחבקת" יותר מדי.

תודה
אתה מדבר על מרחב, אני על נוחות
19/10/2015 | 11:55
9
47
היכולת של המתלים לספוג את השיבושים בכביש בלי להטריד את הנהג והנוסעים.
הבנתי
19/10/2015 | 12:15
8
38
נגיד לעומת I25, המאזדה 2 עדיפה יותר או פחות?
I25 היא סדאן
19/10/2015 | 12:32
6
43
היא מרווחת יותר, וב-1.6 ל' גם זריזה יותר.
המאזדה חסכונית יותר, פחות פשוטה מבפנים ומאובזרת טוב יותר ממה שאני זוכר (אבל את זה פשוט לבדוק).
הכוונה מבחינת הנוחות שדיברת עליה
19/10/2015 | 12:34
5
39
היום אני עם I25 1.4 בת 4 שנים ולכן מבחינת איבזור אין ספק שהמאזדה מאובזרת יותר. אני שואל מבחינת הנוחות שדיברת עליה, המתלים.
הייתי אומר שכן, נוחה יותר
19/10/2015 | 12:47
4
40
אבל נסעתי עליהן בהפרש של כמה שנים...
מצחיק, מי נוחה יותר? ה I25 או המאזדה 2?
19/10/2015 | 13:52
3
16
לא כדאי שתיקח נסיעת מבחן ותתרשם בעצמך?
19/10/2015 | 14:25
1
13
אני צריך לתת תשובה עד מחר
19/10/2015 | 14:35
40
לא היה לי מספיק זמן לקבוע נסיעת מבחן ורק עכשיו בפורום עלה נושא המתלים שאני מודה שלא הייתי מודע לו (זו הסיבה שכתבתי פה מלכתחילה)
שאלת איך המאזדה2 - על זה עניתי
19/10/2015 | 15:06
17
אני אישית היתי לוקח את ה 2
19/10/2015 | 17:33
41
גם ה 2 הקודמת היתה קשיחה, זה עשה אותה מכונית חמודה למי שאוהב התנהגות ברורה (יחסית), הרבה אנשים התלוננו שהיא מרגישה להם לא יציבה, אני ניצלתי את זה.
ברוב הפעמים ככלל אצבע היונדאי יותר נוחות ממזדה מקבילה, אני עדין מעדיף את המזדות.
אבקש המלצה לרכב מסחרי
19/10/2015 | 19:27
5
90
שלום לחברי הפורום, אני גר באירופה במדינה שלעתים מושלגת ורציתי להתייעץ בנוגע לרכב מסחרי.
התקציב שלי הוא בסביבות ה5000 יורו.
אני מחפש מסחרי בן פחות מ10 שנים (שנת ייצור 2006 ומעלה) שנסע פחות מ20 אלף קילומטר בשנה, מתוך מחשבה שזה מקטין את הסיכוי ליפול על רכב מת ומתפרק (אם אני טועה בהנחות שלי, אנא ציינו זאת בפני).

בלוחות היד שניה על פי הקריטריונים הנ"ל אני מוצא בעיקר את הדגמים הבאים:
Hyundai H1 2006
Fiat Ducato 2006
Ford Transit 2006
Citroen Jumper 2006

בהנחה שכולם עונים לצרכים שלי, איזה דגם מהנ"ל נחשב לאמין יותר וזול יותר לאחזקה?
למה לשים לב כאשר קונים רכב מסחרי בהשוואה לרכב רגיל?
האם עלי לשקול דגמים אחרים ולשנות את הקריטריונים שלי לחיפוש?

תודה רבה לעונים.
א.

לדעתי למדינה לפעמים מושלגת רכב 4*4 זה רעיון לא רע.
19/10/2015 | 19:56
3
58
פעם הייתה פולקסווגן טרנספורטר כזו, לא יודע מה יש כיום ומה המחירים.
הייתה בעצם גם פורד טרנזיט דאבל ג'אנט שיכולה להתמודד עם שלג לא רע.
אני מסכים, אך השאלה היא באיזה מחיר
19/10/2015 | 20:06
2
49
סה"כ הכבישים מתחוזקים כמו שצריך ועם צמיגי חורף ומערכת
ABS
אני מניח שגם הנעה קדמית רגילה תהיה בסדר.

מה שיותר מדאיג אותי בהקשר של השלג הוא המלח על הכבישים שגורם להחלדת המרכב והמעטפת.

בטוח שלכל המכוניות האלו יש הנעה קדמית?
19/10/2015 | 20:26
1
37
לא ממש מכיר.
יכול להגיד לך רק שעם דודג' ראם ועם שברולט סוואנה שהן עם הנעה אחורית צמיגי חורף לא הצליחו להתמודד גם עם שלג קליל בירושלים.
שרשראות כבר נתנו פתרון סביר בהרבה.
לגבי מחיר אין לי תשובה. אתה שם, לא אני.
רק ליונדאי הנעה אחורית מבין הדגמים הנ"ל
19/10/2015 | 21:33
40
אני לא יודע איך נראים צמיגי חורף בארץ, אלה צמיגים עם מסמרי מתכת, יש להם אחיזה מצויינת.אני לא גם לא כל כך מכיר מכוניות אמריקאיות האמת, אז אין לי מה להגיב.
אני יודע שנסעתי פה בעבר בחורף על מגוון רכבים שכורים ולא היו בעיות מיוחדות,
בעיקר כי מפלסים פה את הכבישים מספר פעמים ביום בחורף.
יש עוד עצות, דעות ותובנות?
22/10/2015 | 15:47
24
תודה רבה מראש.

חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
חברת סולו איטליה
חברת סולו איטליה
פורום קורס תיווך
פורום קורס תיווך
פורום טיולים בהודו נפאל
פורום טיולים בהודו נפאל
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה