לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'הזעה ואכילת שמן ברכב שלי'
הזעה ואכילת שמן ברכב שלי
14/08/2016 | 12:42
10
117
הרכב הוא מאזדה 323 1.8 ל' שנת 2003 ידני. ברור לי שצריך פה ביקור אצל מכונאי אבל בכל זאת, אשמח לשמוע השערות לגבי הבעיה. הרכב אוכל שמן. השמן יורד במדיד ממצב פול למצב מינימום בערך כל 400 ק"מ. לא מורגשת ירידה בביצועים והרכב אינו מעשן. הרכב נסע 188,000 ק"מ עד כה. כמו כן, ישנה הזעה, מצורפת תמונה. מה יכולה להיות הבעיה?

תודה מראש.
לצפיה ב-'אם אפשר'
אם אפשר
14/08/2016 | 15:12
2
76
תכתוב איזה שמן אתה שם.
לצפיה ב-'מצרף תמונה של ג'ריקן השמן שאני משתמש בו'
מצרף תמונה של ג'ריקן השמן שאני משתמש בו
14/08/2016 | 15:19
1
83
לצפיה ב-'תראה הרכב שלך'
תראה הרכב שלך
14/08/2016 | 16:24
74
צריך שמן סינטתי מלא5X30 .אני לא אומר שאם תחליף את השמן הבעיה תיפתר.
אבל נתחיל ממשהו.
לצפיה ב-'זו צריכה גבוהה שכדאי לבדוק ממה היא נובעת.'
זו צריכה גבוהה שכדאי לבדוק ממה היא נובעת.
14/08/2016 | 18:06
1
70
קודם כל תבדוק אם יש נזילות. הזעה זה שטויות אבל אם אתה רואה טיפות שמן על הכביש מתחת לרכב אחרי חניה, זה דבר שכדאי לבדוק.
שנית, השמן שאתה משתמש בו הוא לא של יצרן איכותי ידוע. תעבור לשמן איכותי. אולי זה ישנה משהו. הצמיגות דווקא בסדר. אני לא ממליץ לך על שמן סינתטי במצב הזה. עם צריכה כזאת חבל על הכסף.
וכדאי שמוסך יאבחן את זה. ייתכן שיש מקום לשיפוץ ראש מנוע ו/או החלפת גומיות שסתומים.
לצפיה ב-'תודה. הנחתי קרטון רחב מתחת למנוע ולא מצאתי נזילות'
תודה. הנחתי קרטון רחב מתחת למנוע ולא מצאתי נזילות
15/08/2016 | 03:06
19
לצפיה ב-'כיצד בדקת שהרכב לא מעשן ? בסרק זה לא יראה אלא '
כיצד בדקת שהרכב לא מעשן ? בסרק זה לא יראה אלא
15/08/2016 | 13:30
4
50
בטורים גבוהים . 
לצפיה ב-'כי אם הוא היה מעשן הייתי רואה את זה דרך המראה המרכזית'
כי אם הוא היה מעשן הייתי רואה את זה דרך המראה המרכזית
16/08/2016 | 12:36
3
35
בהאצות. זה דבר שאי אפשר לפספס.
לצפיה ב-'עדכון מצב- הרכב אכן מעשן בסל"ד גבוה'
עדכון מצב- הרכב אכן מעשן בסל"ד גבוה
17/08/2016 | 14:58
2
30
גיליתי את זה רק היום בעקבות התגובה של נמלה עוקצת. פשוט אני לא רגיל להאיץ עד לטורים גבוהים כי אני נוהג רגוע. אז אם הוא אכן מעשן בסל"ד גבוה ואוכל שמן ויש הזעה (ראו תמונה בראש השרשור) מה יכולה להיות התקלה?
לצפיה ב-'שמן לא מזיע , שמן נוזל . אני מניח שיש לך בעיה של ירידת לחץ'
שמן לא מזיע , שמן נוזל . אני מניח שיש לך בעיה של ירידת לחץ
17/08/2016 | 16:37
1
36
בבוכנות עקב  רינגים שחוקים או שבורים .
יש אנשים ששמים שמן סמיך ומוכרים .

לצפיה ב-'אוקיי, אבדוק מה עלות התיקון של זה ואחליט מה לעשות. תודה!'
אוקיי, אבדוק מה עלות התיקון של זה ואחליט מה לעשות. תודה!
18/08/2016 | 10:10
6
לצפיה ב-'עזרה לגבי תוצאת בדיקה במכון לפני קניה'
עזרה לגבי תוצאת בדיקה במכון לפני קניה
14/08/2016 | 00:51
4
89
אני מתכוון לרכוש סקודה אוקטביה 2014 מחברת ליסינג
הוצגה לי בדיקה ממכון בדיקה, הבדיקה עצמה נראית פצצה
100% הספק מנוע
100% תיבת הילוכים
מערכת היגוי ובלימה 100%
ומרכב 80% עם משמעות נמוכה, קצת שריטות

נורה אדומה נדלקה לי שראיתי שבעמוד הראשון של הטופס יש את תמונת הרכב, מספר הרישוי אבל דגם הרכב רשום כסקודה ראפיד
למרות ששני הרכבים גם הראפיד וגם האוקטביה מגיעים עם מנועי 1.4 טורבו ההספק ביניהם שונה, האוקטביה מספקת 159 כ״ס לעומת הראפיד 125 כ״ס

ככה לאחר ההקדמה הארוכה שלי השאלה היא כזו:
אם הכניסו למחשב דגם אחר (במקרה הזה ראפיד) אז תוצאת בדיקת המנוע שההספק 100% הוא לראפיד או למנוע האוקטביה?
האם יש מקום לחייב אותם להעביר את הרכב במכון שאני בוחר? או שאפשר לחייב את המכון בבדיקה חוזרת בחינם על הטעות הזו? או שזה לא משנה איזה דגם הכניסו למחשב במכון הבדיקה

לצפיה ב-'זרוק את מה שהוצג לך לפח, וקח לבדיקה בעצמך.'
זרוק את מה שהוצג לך לפח, וקח לבדיקה בעצמך.
14/08/2016 | 01:29
58
זוכתך לבדוק את הרכב במקום שאתה(!) בוחר, ולא להסתמך על הבדיקה שביצע המוכר עצמו.
לצפיה ב-'כמו שכתב קודמי, קח לבדיקה מטעמך במכון שאתה בוחר'
כמו שכתב קודמי, קח לבדיקה מטעמך במכון שאתה בוחר
14/08/2016 | 02:01
57
הרבה פעמים הבדיקות שמוצגות ע"י חברות שמוכרות רכבים
נוטות להיות ורודות יותר ממה שמוצאים בבדיקה יסודית מטעמך.
לצפיה ב-'האוקטביה יוצאת מהמפעל עם 150 כ"ס אז איך מדדו 159?;'
האוקטביה יוצאת מהמפעל עם 150 כ"ס אז איך מדדו 159?;
14/08/2016 | 10:06
23
לצפיה ב-'דבר ראשון תשלם על בדיקה משלך, אחרי זה נמשיך '
דבר ראשון תשלם על בדיקה משלך, אחרי זה נמשיך
14/08/2016 | 14:35
15
לצפיה ב-'מערכת דלק והצתה לתיאום-"סומון בצהוב" (?)'
מערכת דלק והצתה לתיאום-"סומון בצהוב" (?)
12/08/2016 | 23:46
2
54
מה משמעות הסעיף הנ"ל בבדיקת הרכב שעשיתי בקומפיוטסט והאם ייתכן ויש לו קשר לצריכת הדחק הגבוהה ברכב בנסיעה עירונית?
לצפיה ב-'תעלה צילום הנייר ואם אתה רוצה תמחק פרטים מזהים...'
תעלה צילום הנייר ואם אתה רוצה תמחק פרטים מזהים...
13/08/2016 | 06:10
9
לצפיה ב-'פיאט דוקאטו מה צריכת הדלק '
פיאט דוקאטו מה צריכת הדלק
13/08/2016 | 09:18
6
לצפיה ב-'חוסר מזל - עבודה בעניים או משהו אחר??? '
חוסר מזל - עבודה בעניים או משהו אחר???
12/08/2016 | 10:09
37
215
ביום ראשון הכנסתי את האוטו לטיפול 10000 + החלפת רצועת טיימינג. 
ביום שלישי האוטו התחמם, הכנסתי אותו למוסך אמרו שיש בעיה ברדיאטור (ראיתי שהצינור סדוק) החלפנו רדיאטור. 
ביום חמישי האוטו התחמם שוב - הפעם הבעייה בראש מנוע. 

האם מדובר בחוסר מזל או באוטו גוסס או מוסכניקים לא טובים?
מדובר על לנסר 2008, כל התיקונים האלו הם בעלות של אלפי שקלים. האם שווה להחליף את הראש מנוע או פשוט לנסות למכור את האוטו?

מה אומרים?
לצפיה ב-'לי נראה שעבדו אצלך בשיטת השלבים , '
לי נראה שעבדו אצלך בשיטת השלבים ,
12/08/2016 | 10:32
2
137
אם זה לא הרדיאטור אז זה משהוא אחר . 
צינור סדוק זה עדיין לא הסיבה להתחממות , צריך להחליפו אבל זו לא הסיבה 
אם הרדיאטור לא נוזל אז גם הוא לא הסיבה . 
גם האיבחון של ראש מנוע יכול להיות רק ההתחלה ובמנוע יש עוד בעיות . 
כמה קילומטר הרכב עשה ? 
לצפיה ב-'195000 ק"מ'
195000 ק"מ
12/08/2016 | 10:50
1
33
לצפיה ב-'זה בד"כ תקלה משולבת. בגלל ההתחממות נפגש ראש המנוע'
זה בד"כ תקלה משולבת. בגלל ההתחממות נפגש ראש המנוע
12/08/2016 | 10:58
104
אם לא פותרים את בעיית ההתחממות ילך שוב ראש מנוע,  גם אם תתקן. 
רדיאטור לא חייב לנזול כדי להיות פגום,  הוא יכול להיות סתום,  או שמעברים
פנימיים בו כבר לא תקינים,  והוא לא יקרר טוב. יכול להיות תרמוסטט,  משאבת
מים,  וונטה או יוניט חום לא תקינים. כל אחד מהם יגרום להתחממות אם הוא לא 
תקין,  ויגרור בדרך כלל בהמשך לכך שילך ראש מנוע. 
כמובן שיכול להיות שיותר מרכיב אחד פגום,  ואז למרות שתחליף אחד, 
עדיין השני יגרום להתחממות.  
איך בדקו וקבעו שהלך ראש מנוע?  האם יש מים בשמן/שמן במים? 
עשו בדיקה אחרת? 
לצפיה ב-'כמה אפשרויות: האם החלפת הטיימינג כללה התעסקות עם משאבת המים'
כמה אפשרויות: האם החלפת הטיימינג כללה התעסקות עם משאבת המים
13/08/2016 | 06:33
32
73
משאבת המים יכולה להיות קשורה להתחממות ולנזק הקשור בזה זה בסבירות גבוהה...
2. האם הגישה אל הטיימינג הייתה קשה וכללה מנוברות [MANEUVERS] על מערכת המים של הרכב [רדיאטור, צינורות...]?
זה לגבי שאלתך האם ואיך עלול להיות קשור לטיפול בטיימינג...

הבעייה שאחרי שהנזק מתהווה לעתים קשה [אבל לא בלתי אפשרי] לדעת בדיוק מה גרם.
הכל קרה לאחר החלפת הטיימינג? האינטואיציה שלי מקשרת לעבודת המוסך...

אוטו עדיין צעיר וק"מ לא בעננים. איך מייצרים נזקים כל כך כבדים? האם זה המוסך בטיפול האחרון? בטיפולים מצטברים? או שאלה הנהגים במצטבר? או משהו משולב?

שימו לב כמה נזקים קשורים בעקיפין לטיימינג במוסכי ארצנו. זאת אינה משימה מסובכת אבל דורשת מיומנות בסיסית סבירה וקפדנות גדולה. אלה תכונות שלא בהכרח קיימות במוסכי ארצינו והתוצאה למנוע הרכב עלולה להיות טראגית.
בעבר דיברתי כאן על הצורך להימנע מרכישת רכבים עם רצועת טיימינג והיה עליהום גדול כי זה לא מייקר משמעותית את הטיפולים השגרתיים...

למכור ככה זה עסק לא פשוט וכמובן שהמחיר יצנח משמעותית...שיקול מורכב ותלוי בך. המוסך כנראה אינו סובל מיתר מקצועיות...
לצפיה ב-'מה קדם למה ? הביצה או התרנגולת ?'
מה קדם למה ? הביצה או התרנגולת ?
13/08/2016 | 10:38
31
60
למיציבושי מנועים אמינים לרוב . יש האומרים הכי אמינים, מהיפנים לפחות.
אני חושב שרכב עם רצועת הטיימינג צריך להחרים . 
בטח מי שמחזיק רכב לתקופות ארוכות. 
משום מה זה נחשב טיפול אבל זה לא טיפול  זו תקלה

לצפיה ב-'בנושאים מכניים הידע וההיגיון שלך פועלים לא רע'
בנושאים מכניים הידע וההיגיון שלך פועלים לא רע
13/08/2016 | 19:47
30
51
אבל מכל הפורום הלא קטן הזה, זה רק אתה וכנראה גם חן1111 שחושבים שהרצועה הזאת מהווה חיסרון. החסרון הוא הן לאמינות והן לכיס [ההחלפה ממומנת בידי הנהג].

מסורתית בציבוריות הישראלית, מרביתם של חובבי הרכב האירופאי הם גם נהגים עם ראייה קיצרת טווח במובן הזה שלא מעניין אותם שרבים מהרכבים הללו לא רק שלא יעברו את גיל הבר מצווה אלא חלקם הרבה פחות. הכשלים קשורים לגיר האוטומט ולרצועה הנידונה.
סיבה שכיחה לנזק משמעותי לרכבים גם אירופאים וגם שאינם אירופאים היא נזק "למערכת מי הקירור".

האם ייתכן כשל של מערכת הקירור עקב משאבת מים כושלת אחרי טיפול טיימינג?
לצפיה ב-'זו הטעות הרווחת. בד"כ גם לשרשרת יש זמן החלפה, פשוט הוא'
זו הטעות הרווחת. בד"כ גם לשרשרת יש זמן החלפה, פשוט הוא
13/08/2016 | 20:45
22
61
ארוך יותר והחלפה של שרשרת יקר בצורה משמעותית מהחלפה של רצועת טיימינג כי מדובר בתכל'ס בביצוע אוברול למנוע.
לצפיה ב-'כשאתה רושם "פשוט הוא ארוך יותר" למה הכוונה?'
כשאתה רושם "פשוט הוא ארוך יותר" למה הכוונה?
13/08/2016 | 20:55
21
45
בכמה ארוך או פי כמה?
על כמה כשלי שרשרת שמעת? אנחנו שומעים כאן על לא מעט כשלי רצועה
לצפיה ב-'ארוך יותר הכוונה לאיזור ה 500-700000 ק"מ, אתה לא שומע על '
ארוך יותר הכוונה לאיזור ה 500-700000 ק"מ, אתה לא שומע על
13/08/2016 | 20:57
20
60
כשלים כאלה כי אף אחד לא בודק מה גרם למנוע למות פשוט מתקינים מנוע מפירוק "מיובא שעשה רק 11 ק"מ אמיתי, בין כה חי כבר 600000 ק"מ אז הגיוני שימות" וזהו, לא בודקים מה בדיוק קרה למנוע.
לצפיה ב-'אז אם הפער כל כך גדול יש לזה חשיבות "אקדמית" בלבד'
אז אם הפער כל כך גדול יש לזה חשיבות "אקדמית" בלבד
13/08/2016 | 21:08
19
36
שום יישום פרקטי נגד "השרשראות". אתה בעצם מחזק את עמדת "התומכים בשרשראות"
ממילא, "מנועי הרצועה", אחרי משמעותית פחות ק"מ, קיפחו חייהם בהשוואה ל"מנועי השרשרת".
לצפיה ב-'מצד שני את מצב הרצועה קל לעריך'
מצד שני את מצב הרצועה קל לעריך
13/08/2016 | 22:22
18
34
נזק לרצואה קל לזהות, קרעים/שיפשופים וכו' על הרצועה עצמה.

בשרשרת קשה יותר לזהות נזקל מבעוד מועד, שכן ברוב המקרים היא לא נשברת אלא נמתחת ויוצר יוצרת את הנזק לאורך זמן.

כלומר שרשרת מחזיקה יותר, אך לא תדע מתי היא כבר עושה נזק, ואילו הרצועה מחזיקה פחות אך קל יותר לזהות מצב של "התקרבות לכישלון" ולהחליף בתחזוקה מונעת.
לצפיה ב-'בדקתי רצועות סדוקות שהחלפתי , עדיין היו חזקות . '
בדקתי רצועות סדוקות שהחלפתי , עדיין היו חזקות .
13/08/2016 | 22:58
39
יכול להיות שאני טועה, למנועים עם שרשרת טיימינג לא יגרם נזק למנוע בעת תקלה ותקלה ברצועה כן תזיק למנוע . 
אני חושב שהבעיה היא המחירים בישראל על החלפת רצועת טיימינג 
כך שזה מציק יותר לבעל הרכב . 
לצפיה ב-'אתה כמו "קיט" שמעלה דברים שאינם קשורים לכלום'
אתה כמו "קיט" שמעלה דברים שאינם קשורים לכלום
13/08/2016 | 23:33
16
38
מה זה משנה אם את כשלי הרצועה אמור להיות קל לאתר, שאמור להיות קל להחליפה וכד'... ומה זה משנה אם את נזקי השרשרת קשה לאתר וקשה לטפל...
מה זה משנה אם בפועל יש פער ענק בתוחלת החיים שלמנועי השרשרת לעומת הרצועה... הפער בזמנים ובקילומטראג' כל כך גדול שזה כבר לא משנה למה מנועי השרשרת שובקים...
לצפיה ב-'לא הבנת, '
לא הבנת,
14/08/2016 | 01:18
15
29
לא אורך חיי המנוע הוא 700K(סתם מספר שזרק KITT), אלא השרשרת עצמה.
אם הכשל קל לאיתור, הוא קל למניעה.
בשרשרת קשה לאתר כשל פוטנציאלי, ועל כן קשה למנוע נזק מראש.

לצפיה ב-'עדיין לא מבין למה זה חשוב בארצנו...'
עדיין לא מבין למה זה חשוב בארצנו...
14/08/2016 | 06:48
11
23
בוא אקצין את המספרים רק לצורך ההמחשה ותגיב לזה:
הפואנטה היא שמנועי הרצועה [בגלל הרצועה] חיים הרבה פחות מ700K . בוא נניח לצורך הדיון המספר 200K. האם פער כזה למשל [שאיננו נכון במציאות...] לא מייתם את מה שרשמת מחשיבותו?

כמובן שכשעסקינן במכונאים ברמה אחרת [בשונה מהשכיח בארצנו] הרעיון של רצועה יש לו יתרונות. תחזוקה פשוטה וזולה. לא בכדי באירופה אתה מוצא רכבים צרפתים ישנים עם רצועות שמתוחזקים נהדר, בהרבה אהבה ומקצועיות ע"י המכונאי המקומי.
לצפיה ב-'בוא נגיד שיש לך רצועת טיימינג בת שנה'
בוא נגיד שיש לך רצועת טיימינג בת שנה
14/08/2016 | 08:07
10
32
והכנסת את הרכב לטיפול. אם היא סדוקה בגלל פגם בייצור/שכבה 10 שנים על המדף/ חטפה אבן/חטפה שפריץ של שמן/מישהו הטיל עליה כישוף אז המוסך יראה את זה ויחליף. אם יש לך שרשרת שאורך החיים שלה התקצר מכך סיבה שהיא אף אחד לא ידע את זה עד הכשל.

ולנמלה, אין קשר בין נזר לצורת העברת הכוח לגל הזיזים. מה שקובע אם יגרם נזק או לא זה רק אם יש מקום בתכנון המנוע לשסתומים כשהבוכנה בנ.מ.ע
לצפיה ב-'הגם אתה ברוטוס?'
הגם אתה ברוטוס?
14/08/2016 | 08:57
9
26
רוצה לומר, הגם אתה מנותק? מצורת/ מאפייני עבודת המוסך הארצי ישראלי?

מי בודק כאן אחרי שנה את מצב הרצועה? הלוואי שככה היה. אבל, אם היה ככה אז לא היו מגיעים כל כך הרבה כשלי רצועה להתייפח כאן.
לצפיה ב-'בדרך כלל אם מחליפים את הרצועה בזמן אין שום כשל'
בדרך כלל אם מחליפים את הרצועה בזמן אין שום כשל
14/08/2016 | 10:18
39
כשל ברצועה הוא בגלל הזנחה ודחייה משמעותית של ההחלפה. לכן גם אין קשר לאורך חיי המנוע.
לגבי שרשרת, בדרך כלל אורך החיים שלה הוא כמו של המנוע, כלומר מאות אלפי ק"מ, ובדרך כלל מופיע רעש לפני כשל קטסטרופלי, אז גם אם זה מגיע, אפשר לתקן לפני שזה גורם נזק.
לצפיה ב-'לא יודע איך המוסך שלך עובד אבל אצלי בודקים'
לא יודע איך המוסך שלך עובד אבל אצלי בודקים
14/08/2016 | 12:30
7
30
וגם החליפו לי בזמנו במגאן טיימינג במסגרת האחריות אחרי שגילו רצועה סדוקה למרות שלא הגיע מועד ההחלפה.
לצפיה ב-'ברכבים שלי אין רצועה אבל גם ככה '
ברכבים שלי אין רצועה אבל גם ככה
14/08/2016 | 12:45
6
26
אני רואה ש"המוסכים שלי" לא מושלמים...

אתה מספר על חווייתך עם הרצועה אבל היה כאן מישהו אדום שסיפר שאחרי טיפול במגאן שלו במוסך המורשה, היה כשל כללי ואיש לא הכיר באחריות כלפיו...ככה שדיווחו כאן דברים לכאן ולשם.
בגדול לדעתי יש כאן הרבה מידי דיווחים של כשלים שקשורים לטיימינג ולרצועה, ככה שהצבע הוורדרד שאתה מפזר על הנושא הוא אופטימי מדי
לצפיה ב-'לא כל המורשים שווים. יש טובים, יש בינוניים ויש גרועים'
לא כל המורשים שווים. יש טובים, יש בינוניים ויש גרועים
14/08/2016 | 13:49
5
26
היה לי גם ניסיון מאוד גרוע עם מורשה פיאט אז פשוט החלפתי מוסך.

אין ספק שרצועה פחות עמידה משרשרת ואף אחד לא אמר אחרת אבל אם תטפל כמו שצריך לפי הוראות היצרן (זמן או קילומטרז' לפי המוקדם) הסיכוי שלך להגיע לכשל נמוך מאוד עד אפסי.
לצפיה ב-'אתה טומן ראשך לא בחו"ל אלא בחול'
אתה טומן ראשך לא בחו"ל אלא בחול
14/08/2016 | 15:00
1
25
הבינוניים והגרועים מכתימים את האמינות של המוצרים שבהם הם מטפלים...אתה מהנדס מכונות אז יש לך כלים להבין ולשפוט אבל מה יעשה ההדיוט המצוי? לא פלא שאתה יכול להנות ממכוניות "אונייתיות" כלומר גדולות נינוחות ונוחות כמו למשל רנו גדולה שתחזוקתן דורשת מיקצועיות יתרה

הבעיה שגם חן וגם אתה מתעלמים ממנה היא שהקפדה על לוחות הזמנים בטיפולים ברצועה לבדה לא מספיקה אלא צריך לדעת לבצע כהלכה וחלק לא יודעים. כנראה יש עקומת לימוד טראגית וזה מסובך מעט יותר מהחלפת שמן מנוע או נוזל קירור רדיאטורים
לצפיה ב-'זה נכון גם להחלפת שמנים או פלאגים'
זה נכון גם להחלפת שמנים או פלאגים
14/08/2016 | 16:42
21
פשוט צריך לבחור בעלי מקצוע טובים (לפי המלצות ואם אתה איש טכני אז להסתמך גם על הידע והכישורים שלך) ולהאמין ליצרן שהוא יודע איך לטפל ברכב שייצר.
לצפיה ב-'מה זה אף אחד לא אמר אחרת?'
מה זה אף אחד לא אמר אחרת?
14/08/2016 | 15:59
2
26
היה עליהום רציני עליי כי העזתי להגיד שעדיף לרכוש רכב חדש משורשר מאשר רצועתי...
הכוונה לבחירה בתוך הקטגוריה במידת האפשר.
אני התייחסתי לרכיב האמינות הקשור לעמידות וגם לרכיב הכלכלי הנילווה

אפילו חן בשרשור הזה מתכחש לזה.
בעבר נדמה לי שמישהו כאן חישב החלפת רצועה ל5 שנים בעלות שנתית קטנה ושולית כאילו מתקין הרצועה פורס התשלום ל5 שנים...
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה שיקול בבחירת רכב.'
אני לא חושב שזה שיקול בבחירת רכב.
14/08/2016 | 16:40
23
ושוב, טיפול נכון לפי הוראות היצרן יבטיח לך ברוב המקרים שקט בגיזרה הזו (כנובן שיש יוצאי דופן כמו הברלינגו הראשונות שמותחנים מתו טרם זמנם אבל זה יכול לקרות גם בשרשראות).
לצפיה ב-'גם אני לא חושב שזה שיקול, ליתר דיוק זה שיקול אחד מתוך כל'
גם אני לא חושב שזה שיקול, ליתר דיוק זה שיקול אחד מתוך כל
14/08/2016 | 17:55
22
השיקולים האחרים - אמינות בכלל, עלות חלפים, צריכת דלק, מחיר הרכב, ירידת ערך (אני מזכיר רק שיקולים כלכליים. כמובן שיש גם נוספים).
ונכון, כל עלות כזאת צריכה להיבדק לאורך זמן. נגיד שהעלות היא 2000 שקל ל-90K ק"מ. בנסועה כזאת אתה קונה דלק ב-30-40 אלף שקל. אז עלות הרצועה היא 5% מעלות הדלק. אז אם הרכב הוא ב-5% יותר חסכוני (נגיד עושה 15.7 ק"מ לליטר במקום 15), זה בדיוק ההפרש. נכון זניח?
אני רק מזכיר לך שבסובארו יש רצועה, ולא תמצא מישהו שיטען שהיא לא אמינה או שחיי המנוע שלה קצרים.
לצפיה ב-'האם הבנת מה אני מתכוון? '
האם הבנת מה אני מתכוון?
14/08/2016 | 15:50
2
31
נניח אורך חיי השרשרת 700K וזה הופך לאורך חיי המנוע כי זורקים המנוע כולו.
ונניח אורך חיי הרצועה 90K ונניח שבממוצע אחרי 3-4 החלפות יש שגיאה בהרכבה והולך המנוע זה אומר נניח 270K-360K. אחרי שמתקנים השסתומים זה כבר לא אותו הדבר ונניח מגרד את ה400K והמנוע הולך לפח.
אתה מבין הפואנטה שלי

תוסיף לזה עלויות אחזקה של ההחלפות וקיצור טווח האמינות והמסקנה ברורה.  
לצפיה ב-'תטפל גם ב360K ק"מ במוסך נורמלי ולא מדרכה אז לא תהיה טעות '
תטפל גם ב360K ק"מ במוסך נורמלי ולא מדרכה אז לא תהיה טעות
14/08/2016 | 19:41
1
34
ברכבה שלא עולים עליה עד הכשל.
לצפיה ב-'אבל היה כאן אדום כלשהו שכחתי השם שלו שבמוסך שאינו מדרכה'
אבל היה כאן אדום כלשהו שכחתי השם שלו שבמוסך שאינו מדרכה
19/08/2016 | 06:10
3
לא זוכר אם במוסך מורשה משרד התחבורה, או מורשה של היבואן או ממש מוסך היבואן. הוא ביצע טיפול טיימינג ואחרי שבוע נשבר איזה פולי וכל המערכת קרסה. נגרם לו נזק כבד מאד לרכב. הם לא הכירו באחריותם אפילו שבדיעבד הוא הצטער שלא החליפו גם את הפולי שהיה האשם בהרס הכבד למנוע.

אני לא אומר שזה פיזיקה גרעינית [כמשל למשהו מסובך אפילו שזה לא בהכרח כזה] אבל יש יותר מקום לכשלים גם בעבודת המוסך וגם שקשורים בעקיפין לעבודת המוסך [כמו שהיה אצל ההוא] וגם שאינם קשורים לכלום מלבד לבלאי וחייבים לשים לב.

קח אותי כדוגמא. רכב קוריאני פשוט ואחזקה מאד מאד פשוטה וזולה. פעם ב4 שנים הופך לטיפונת יותר מסובך עת הם מחליפים את מסנן הדלק, ולא שזה מסובך אבל שונה מהרוטינה.   
ובכל מקרה מאד מאד אמין. שים דלק וסע. אין שום אחריות כבדה על המכונאי לעניין רצועה שעלולה לדפוק המנוע...
לצפיה ב-'אני כבר לא זוכר מי אמר לי , "מה שלא עובד לא מתקלקל"'
אני כבר לא זוכר מי אמר לי , "מה שלא עובד לא מתקלקל"
13/08/2016 | 22:16
50
אני מניח שלמי שלא נוסע הרבה להחליף רצועת הטיימינג פעם ב 5 שנים זה לא נורא . ( תוחלת החיים של הרצועה בגלל התיבשות)
אני נסעתי הרבה יותר, החלפתי פעם ב 2-3 שנים, היות שזה היה כאשר הסולר היה זול משמעותית מהבנזין , אז יכולתי להכיל את זה . בנוסף הרכב היה עושה 
1\16 . 
אצלי ברכב משאבת המים הייתה בתוך ברצועת הטיימינג, כך שהחליפו אותה בכל מקרה גם אם היא הייתה תקינה . עוד 300 ₪ לחשבון . 
שבדרך כלל היה 3000 ₪ . 
לצפיה ב-'איפה שמעת אותי אומר שרצועת תזמון זה חיסרון?'
איפה שמעת אותי אומר שרצועת תזמון זה חיסרון?
13/08/2016 | 22:19
5
47
אם מחליפים בזמן אין בעיה של אמינות, וכמובן יש עניין של מחיר אבל לרכב נורמלי במוסך נורמלי זה לא כזה יקר.
לגבי משאבת המים, זה לא סביר. אם לא הייתה בעיה קודם, אז גם אם לא החליפו משאבה לא צריכה להיות שום בעיה. ואם החליפו, אז היא חדשה. בדרך כלל כשל במשאבת מים מתבטא בדליפה איטית אז אם אתה ערני זה לא צריך לגרום שום נזק. מקסימום תוסיף מים ותיגש למוסך לבדיקה.
לצפיה ב-'יכול להיות שאצלו נזל מהמשאבה והוא לא בדק אחרי הטיפול?'
יכול להיות שאצלו נזל מהמשאבה והוא לא בדק אחרי הטיפול?
14/08/2016 | 06:26
4
28
אני מבין כעת שאתה לא אמרת לגבי אמינות אבל לגבי המחיר אתה מסכים שיש תוספת לעלות התחזוקה.
לגבי האמינות אני התייחסתי שברמת מוסכי ארצינו יש לא מעט "מעידות". מדווחים על זה כאן מידי פעם. אני מניח שאתה קורה על זה כאן כמוני. 

ובכל מקרה גםבמקרה הספציפי גם אתה לא שולל שיתכן כשל במשאבת המים שקרה אחרי החלפת הרצועה אצלו...

לצפיה ב-'הכל יכול להיות, אבל המוסך בדק ומצא נזילה ברדיאטור'
הכל יכול להיות, אבל המוסך בדק ומצא נזילה ברדיאטור
14/08/2016 | 09:59
3
28
אז זה לא משאבת מים.
כמובן, הוא לא מסר מידע מלא. כלומר האם היתה התחממות עם חוסר מים או בלי.
לגבי הרצועה, תוספת לעלות תחזוקה זה כמובן חיסרון מסוים. צריך לשקול את זה בין כל יתר היתרונות והחסרונות של הרכב. מעידות של מוסכים לא קשורות לאמינות של הרכב.
לצפיה ב-'לדעתי מעידות של מוסכים הופכות להיות קשורות לבעיות של אמינות '
לדעתי מעידות של מוסכים הופכות להיות קשורות לבעיות של אמינות
14/08/2016 | 12:02
2
23
הרכב, בתנאי כמובן שהמעידות הללו אינם דבר נדיר מדי...הכל זו שאלה של מינון.
תקרא לזה רכב שדורש תחזוקה מסובכת שהמוסך מסתבך בעת ביצועה... או משהו כזה...

אגב נזילה ברדיאטור יכולה להיות בעקיפין קשורה להחלפת הטיימינג כי מתעסקים באזור הרדיאטור ו/או שקשור למערכת הקירור, צריך גישה, לא בכל רכב הגישה נוחה. אולי ניתקו צינורות מי קירור בכוונת מכוון ולא חיברו טוב אח"כ...אולי ניקזו נוזל קירור ולא הוסיפו כהלכה...כל אלה ואחרות הן סיבות שיכולות להיות קשורות בעקיפין למה שבוצע במוסך כמה ימים לפני כן...

האם ידוע לך [או הערכה] מה הפער בשנים/ קילומטרים בין רכבים רצועתיים לרכבים שרשרתיים? 
לצפיה ב-'אם אפשר היה ללא שסתומים !'
אם אפשר היה ללא שסתומים !
14/08/2016 | 12:11
22
אבל כנראה שגם ללא שסתומים היה צורך לפתוח ראש מנוע בכדי לנקות את פתחי השטיפה . 
לצפיה ב-'זה בעיה של אמינות, אבל זה לא ספציפי לרכב.'
זה בעיה של אמינות, אבל זה לא ספציפי לרכב.
14/08/2016 | 17:39
19
יש מוסכים גרועים וטובים לסובארו בדיוק כמו שיש לרנו.
אני כמובן לא יודע מה בוצע ברכב הנדון, אבל הרבה פעמים מנתקים או מורידים רדיאטור לצורך תיקון, ומחברים חזרה. בכל מקרה אם הבנתי נכון הייתה בעיה ברדיאטור ולא בחיבור. אנחנו לא יודעים מה היה שם כי זה ששאל לא המשיך לעדכן.
לא מבין את השאלה. אם אתה מתכוון לאורך חיים, אז אם מטפלים נכון אין הבדל. אם מחליפים רצועה בזמן כל פעם, זה לא ישפיע על אורך חיי המנוע. שרשרת ייתכן שלא תחליף כל החיים, או שתחליף פעם אחת, וזה יהיה יקר, אבל עדיין לא ישפיע על חיי המנוע.
לגבי כשל ברצועה, זה לא שונה מכשל אחר שיכול לקרות לאורך חיי הרכב - התחממות מסיבות שונות, אבדן לחץ שמן מסיבות שונות, שבר מכני מסיבות שונות, וסתם חוסר מזל...
לצפיה ב-'בדרך כלל בעיה בראש מנוע היא תוצאה של התחממות'
בדרך כלל בעיה בראש מנוע היא תוצאה של התחממות
13/08/2016 | 13:20
52
אז אם במקרה הראשון המנוע התחמם ממש הרבה, זה יכול לגרום לנזק בראש המנוע.
אחרי זה כבר תהיה לך התחממות בגלל הבעיה בראש המנוע.
צריך לזכור גם שהרבה מכונאים לא יודעים לאבחן כל כך טוב התחממות. אז הייתי לוקח את האוטו לבדיקה על ידי מישהו אחר.
ואם באמת יש בעיה בראש המנוע, אז הפיתרון זה שיפוץ ראש. עניין של כמה אלפים ותוכל להמשיך לנסוע ברכב. אם תמכור אותו במצב הזה תפסיד יותר.
ולא נראה לי שזה קשור לטיפול שעשו.
לצפיה ב-'יונדאי i10 - נוחות?'
יונדאי i10 - נוחות?
11/08/2016 | 20:58
5
110
שלום לכולם,
אולי יתמזל מזלי ויש כאן מישהו שנהג במאזדה 3 (דור האמצע, 2009-2012) וביונדאי i10 החדשה (2014 וצפונה).
הסיפור הוא כזה: בהשוואה לקורולה (2007) המאזדה:
א. נוחה לטעמי בהרבה כשזה מגיע לכבישים עירוניים משובשים.
ב. מציגה בידוד רעשים עדיף בהרבה - אני לא מדבר על רעש מנוע (הקורולה שקטה) אלא על רעש כביש ותנועה מסביב. המאזדה פשוט מרגישה לי עם יכולת בידוד עדיפה.
השאלה איפה עומדת היונדאי (כאמור i10 משנת 2014 ואילך) ביחס למאזדה, ובעיקר ביחס לקורולה כי המטרה היא לסבול פחות על הכביש.
תודה לכל מי שיוכל לסייע. 
לצפיה ב-'אלה רכבים מסגמנט שונה. המאזדה משפחתית והיונדאי מיני '
אלה רכבים מסגמנט שונה. המאזדה משפחתית והיונדאי מיני
11/08/2016 | 21:31
4
57
המאזדה אמורה להיות נוחה ממנה,  וגם מהירה ומהנה יותר.
היונדאי תהיה פרקטית יותר בעיר וחסכונית יותר בדלק ואחזקה.
השאלה היא מה הצרכים שלך מהרכב,  ואז לנסות להתאים את
הרכב.  

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/08/2016 | 21:36
3
45
בסופו של דבר הקורולה לא נוחה לי בנסיעות ארוכות (כ-35 ק"מ/כיוון/יום). היא מאיצה בשקט, חזקה מאוד ואמינה. אבל בידוד הרעשים בה לוקה בחסר והיא גם די מתרסקת על מהמורות עירוניות. מאזדה 3 מצליחה לבצע את כל האמור לעיל וגם להישאר שקטה ולבודד רעשים היטב.
מאחר ששני הרכבים לעיל הם קנה המידה שלי אני מנסה להבין אם יונדאי i10 תהיה שיפור לעומת הקורולה (2007) ב-2 תחומים בלבד: נוחות נסיעה ובידוד רעשים.
אין לי ספק שאני ארד כמה סדרי גודל מבחינת יכולת האצה וכו'.
לצפיה ב-'לא נהגתי ביונדאי אבל במאזדה והטויוטה כן'
לא נהגתי ביונדאי אבל במאזדה והטויוטה כן
11/08/2016 | 21:45
1
50
ואם אני צריך לנחש,  היונדאי תהיה פחות נוחה,  וגם רועשת יותר.
זה אומנם ניחוש,  אבל בד"כ רכבים כמו ה i10,  הספארק,  האלטו,
הם ספרטניים יותר,  ומיועדים לנסועה עירונית בעיקרה.
לצפיה ב-'אוקיי. תודה'
אוקיי. תודה
11/08/2016 | 21:48
12
לצפיה ב-'יש לי מאזדה3 2011 ושקטה היא ממש לא.'
יש לי מאזדה3 2011 ושקטה היא ממש לא.
16/08/2016 | 16:02
7
לצפיה ב-'שאלה לגבי הטוש המוחק שריטות מהרכב...'
שאלה לגבי הטוש המוחק שריטות מהרכב...
11/08/2016 | 16:04
3
83
האם הוא באמת טוב?
ואם הוא יעיל, ניתן להשתמש בו גם לחלקי מתכת אחרים באופן כללי?

לצפיה ב-'המחיר שלו'
המחיר שלו
11/08/2016 | 17:12
1
84
כזה שאתה יכול לקנות ולראות בעצמך. הוא  לא יכול לתקן שריטות.
לצפיה ב-'הוא לא שווה את מחירו.'
הוא לא שווה את מחירו.
11/08/2016 | 19:03
22
לצפיה ב-'חבל על הכסף ותקוות השווא. אין טוש שמעלים שריטות'
חבל על הכסף ותקוות השווא. אין טוש שמעלים שריטות
11/08/2016 | 20:35
66
אם השריטה לא עמוקה אפשר לנסות לטשטש עם פוליש,
ואוליי גלייז/ווקס איכותי.
לצפיה ב-'קורולה GLI או רנו קאדג'אר דיזל -אחזקה וירידת ערך ?'
קורולה GLI או רנו קאדג'אר דיזל -אחזקה וירידת ערך ?
11/08/2016 | 02:51
20
88
שלום,

בהמלצת חברי הפורום ראיתי את הקורולה המחודשת ואף נהגתי עליה.
סך הכל התרשמתי לטובה חוץ מהרכבה לקויה ובד שנראה ומרגיש זול במיוחד הבד הבהיר.
הנסיעה רגועה ושקטה למדי-רכב משפחתי טיפוסי.
מערכות הבטיחות שהתווספו לאחר מתיחת הפנים רק עשו טוב למותג בישראל.

לפני כ-5 שנים היתה בבעלותי ניסאן טידה , רכב מעולה ,מרווח מאוד-מה שנקרא "תדלק וסע" .
נכנסתי לסוכנות ניסאן ,התאכזבתי מן ההיצע הדל עד שראיתי את הקאדג'אר.
עיצוב מעניין, ישיבה גבוהה ונוחה (מעט יותר גבוהה מהישיבה בקורולה) .
סלון יותר "מזמין" מאשר זה של הקורולה .
אני חושש שאחזקת ג'יפון בכלל והקאדג'אר בפרט ,תהיה יותר יקרה מאשר אחזקה של הקורולה , האם יש צדק לחששות ?

נושא נוסף הוא ירידת ערך הרכב, מצד אחד יש את הקורולה ומצד שני רנו די חדשה בשוק עם מנוע דיזל .
הרכב נקנה ל-5 שנים, האם נושא ירידת הערך כה קריטי ?

נ.ב עדיין לא נהגתי על הרנו, אעשה זו בהקדם
תודה
לצפיה ב-'בשיקולים הכי קרים של עלויות וכו כנראה שהקורולה תנצח'
בשיקולים הכי קרים של עלויות וכו כנראה שהקורולה תנצח
11/08/2016 | 11:07
3
78
אבל השאלה מה בא לך יש אנשים שישלמו עוד קצת בשביל להיות שונים ולנהוג ברנו
מנועי דיזל חדשים לרנו? לא ידעתי את זה, אני חושב שהם כבר הרבה (עשרות) שנים בעסק.
לצפיה ב-' השיקולים כרגע =עלויות בלבד '
השיקולים כרגע =עלויות בלבד
11/08/2016 | 13:03
2
53
לא מחפש רכב על מנת להתבלט.
קצת התאכזבתי מהקורולה.
איכות ההרכבה ברכב כה יקר, לדעתי, אמורה להיות גבוהה יותר.
מחר  אנהג ברנו.

חשבתי שמדובר במנוע חדש, שמח שטעיתי. אם אינו חדש, כנראה הוכיח את עצמו.

לצפיה ב-'המנוע שם חדש יחסית. סטיג ענה לגבי הנוכחות של רנו בתחום הדיזל'
המנוע שם חדש יחסית. סטיג ענה לגבי הנוכחות של רנו בתחום הדיזל
11/08/2016 | 15:05
1
61
בכלל.
לצפיה ב-'המנוע שם חדש?'
המנוע שם חדש?
13/08/2016 | 13:13
39
זה לא אותו 1.5dci שמשרת את צי הפלואנסים/מגאן אסטייט/סניק (ודווקא צבר מוניטין טובים מאוד)?
לצפיה ב-'אני מניח שעלויות האחזקה של הקאדג'אר לא תהיינה '
אני מניח שעלויות האחזקה של הקאדג'אר לא תהיינה
11/08/2016 | 12:57
60
גבוהות מהקורולה כי היא חסכונית יותר.
מחירי ביטוח וטיפולים אפשר לבדוק די בקלות. 

כנראה שיהיה לך קשה יותר למכור את הרנו, והיא תאבד מהמחיר יותר. עד כמה? אי אפשר לדעת.

לצפיה ב-'נהיגה נוחה וזריזה, אבל, הרכב טכנולוגי מדי'
נהיגה נוחה וזריזה, אבל, הרכב טכנולוגי מדי
12/08/2016 | 13:02
3
55
חזרתי מנסיעת מבחן על הקאדג'אר.
היה מאוד נוח ,ישיבה גבוהה
בזכות הדיזל והגיר הרובוטי , תאוצות הביניים ממש זריזות.
הבעיה הגדולה היא תפעול הרכב והעובדה שהוא מלא בחיישנים והמון טכנולוגיה -אפילו ההתנעה לא סטנדרטית (צריך ללחוץ על ברקס ולהקיש קוד).
כעולם אוטופי , רכב כה טכנולוגי הוא ברכה ,אבל, כידוע אנחנו לא חיים באוטופיה.
כמו כן, הכניסה לרכב הייתה קצת גבוהה עבורי וכרגע אני סובל מכאבים בברך שמאל.
לצפיה ב-'לא הבנתי אם את טכנופוב או פוחד מהאמינות של הדברים '
לא הבנתי אם את טכנופוב או פוחד מהאמינות של הדברים
12/08/2016 | 16:29
2
20
לצפיה ב-'האמינות מטרידה'
האמינות מטרידה
12/08/2016 | 18:35
1
56
לדעתי  יש קשר בין כמות כה גדולה של טכנולוגיה ברכב לבין אמינותו.
ספציפית לנהיגה היום, הכי הטריד אותי הכאב בברך שחשתי לאחר הירידה מן הרכב.
אציין שלאחר נהיגה ברכבים נמוכים יותר , לא הרגשתי משהו דומה.
לצפיה ב-'גש לאיבחון רפואי לגבי הברך , רכב גבוה יותר נוח משמעותית'
גש לאיבחון רפואי לגבי הברך , רכב גבוה יותר נוח משמעותית
12/08/2016 | 22:21
45
מרכב נמוך .
אין קשר לכמות טכנולוגיה אלא לאיכות היצרן . 
לצפיה ב-'כמה שיותר חוץ לעיר ככה הג'יפ/ון פחות נוח'
כמה שיותר חוץ לעיר ככה הג'יפ/ון פחות נוח
13/08/2016 | 06:11
8
17
לצפיה ב-'לא נכון . יותר גבוה יותר נוח , ולא בגלל הסיבות השגויות שלך '
לא נכון . יותר גבוה יותר נוח , ולא בגלל הסיבות השגויות שלך
13/08/2016 | 10:46
7
41
של נסיעה מהירה וכו' 
הישיבה הגבוהה היא גורם הנוחות , ישבן נמוך זה פחות נוח
 אני הצלחתי לעשות 777 קילומטר ב 13 שעות ברכב פנאי , דבר שלא יכולתי לעשות עם רכב משפחתי . 
לצפיה ב-'כנראה שזה תלוי איזה סוג של חוץ לעיר זה...'
כנראה שזה תלוי איזה סוג של חוץ לעיר זה...
13/08/2016 | 19:22
6
30
אצלך בראסיה, כפי שסיפרת בעבר לא פעם אחת, החוץ לעיר מלא בורות ומהמורות ולזה ג'יפ הוא סוג של פתרון.
אבל, לחוץ לעיר עם כבישים סבירים, עדיף מכונית משפחתית או "מנהלים" ואם הנהג חובב נהיגה אז עדיף רכב עם גיר מנואלי שהוא עם תכונות ספורטיביות אבל רכב ספורט רגיש למפגעי כבישים ככה שזה צריך להתאים למטריה...

כרגיל ההגיון שלך ייחודי. אתה רוצה לשבת ישבן גבוה דווקא בנסיעות ארוכות מחוץ לעיר. אבל בנסיעות כאלה אתה נוסע הרבה ואינך יוצא מהרכב ככה שדווקא לזה אפשר להקריב כניסה ויציאה נוחים מהרכב למטרת הבנפיט של ניהוג טוב בהרבה. לנהיגה מהירה מחוץ לעיר יש יתרון של מרכז כובד נמוך. זה משפר משמעותית את תחושת היציבות בסיבובים מהירים ותאוצות חזקות [חיוביות או שליליות]. האם אתה מקל בזה ראש?האם עדיף לשבת גבוה ולהרגיש איך היציבות פחותה? ואולי אם אתה נוהג לאט אז זה פחות מפריע לך מיקום מרכז הכובד?
לצפיה ב-'מה לעשות ונסעתי אותן נסיעות ארוכות ב2 רכבים שונים '
מה לעשות ונסעתי אותן נסיעות ארוכות ב2 רכבים שונים
13/08/2016 | 22:24
5
28
רכב פנאי ורכב משפחתי 
עם המשפחתי הייתי עושה הרבה פחות קילומטרים ליום . 
ברכב פנאי הכסא יחסית לרצפת הרכב יותר גבוה ב 10 ס"מ
לצפיה ב-'דיברנו על גובה המושב והנוחות כניסה יציאה אבל מה עם מרכז הכוב'
דיברנו על גובה המושב והנוחות כניסה יציאה אבל מה עם מרכז הכוב
13/08/2016 | 22:53
4
21
מרכז הכובד? למה לזה אתה לא מתייחס? האם אתה יודע מהם המצבים שמרכז הכובד איננו משמעותי לגביהם ומתי הוא כן משמעותי?

אגב, על נושא גובה המושב אני מוכן להסכים איתך
לצפיה ב-'רכב פנאי לא שונה בהתנהגותו ממכוניות משפחתית '
רכב פנאי לא שונה בהתנהגותו ממכוניות משפחתית
13/08/2016 | 23:06
3
36
כל שהייתי עושה עם משפחתית אני עושה עם רכב פנאי . 
ואני רואה שגם לנד קרוזר מסביבי ויש כאן המון , שהוא הרבה יותר גבוה 
לא נופל במאום מרכב משפחתי . 
פורשה קאיין בכלל נעלם לי מהעיניים לפני שאני ממצמץ . 
נא לא לשכוח שרוחבם 184 ולא 160 כמו אצלך . 
לצפיה ב-'אתה מתעלם ממרכז המסה [או מרכז הכובד...]'
אתה מתעלם ממרכז המסה [או מרכז הכובד...]
14/08/2016 | 12:32
2
22
לגבי הגדלת הרוחב כלומר המרחק בין גלגל ימין לגלגל שמאל, זה נכון מה שאתה אומר כי זה מגביר ספורטיביות, אבל מהצד השני הגדלת האורך כלומר המרחק בין הגלגל הקדמי לאחורי, לזה יש אפקטהפוך וזה מקטין ספורטיביות.
בד"כ רכבי הפנאי שטח הם יחסית ארוכים ובד"כ יש גם בגאג' ארוך שגם כן מקטין את "האוירה ספורטיף"

יתכן שחילוקי הדעות נסבים סביב ההגדרה ספורטיף. מבחינתי זאת ההתנהגות בפיתול ובסיבוב בכביש הזיבורי הזריז. נראה לי שעבורך הסיבוב והפיתול אלה מונחים בסינית ענתיקה.
לצפיה ב-'אתה מפספס משהו קטן, ל99% מהנהגים לא אכפת מספורטיביות...'
אתה מפספס משהו קטן, ל99% מהנהגים לא אכפת מספורטיביות...
14/08/2016 | 14:43
14
לצפיה ב-'רכבי פנאי הם סטיישנים מוגבהים , בסיס הגלגלים שלהם דומה '
רכבי פנאי הם סטיישנים מוגבהים , בסיס הגלגלים שלהם דומה
14/08/2016 | 19:54
22
למשפחתיות בנוסף יש להם הנעה כפולה , הם יותר כבדים 
הם מוגבהים אבל לא בהרבה .
אולי יש הבדל קטן לטובת מכוניות מנהלים
כמובן שאוודי 8 600 כ"ס  יהיה יותר יציב אבל הוא לא רכב משפחתי 

לצפיה ב-'בקורולה,אוונסיס ,אוקטביה,סול -מאוד נוח '
בקורולה,אוונסיס ,אוקטביה,סול -מאוד נוח
13/08/2016 | 14:26
1
43
המיקרו-וואן מציע גם מעט יותר גובה וגם מידות טובות -הבעיה שהרכב מבפנים נראה ממש לא מושקע .
בקורולה היה נוח -הבעיה איכות הרכבה בינונית .
אוונסיס ואוקטביה זה אותו אותו הרכב עם סמלים שונים - לאוונסיס עדיפות מבחינת מתלים ובידוד רעשים מעולה, הבעיה =מחיר גבוה מאוד .
נוחות היא עניין כ"כ סובייקטיבי , גם אני חשבתי שברכב יותר גבוה, יהיה לי הכי נוח 
אך טעיתי .
טוב שיש נסיעות מבחן , הן נועדו לבחון דקויות .

לצפיה ב-'הסול די מתאימה - האם יש לה מתחרות מפנקות יותר ?'
הסול די מתאימה - האם יש לה מתחרות מפנקות יותר ?
16/08/2016 | 11:30
10
יתרונות-
1.ישיבה במעט יותר גבוהה מאשר באוקטביה, קורלה, פלואנס ובהרבה מאשר במאזדה 3 .
בניגוד לקאטג'ר, אחרי נהיגה ויציאה מן הרכב , לא הרגשתי כאבים בברך .
2.בזכות המבנה-יש די הרבה בסלון ויחד עם זאת ,מבחוץ הרכב נראה קטן יותר מה שיקל על חניה למשל.
חסרונות- 
1.תא מטען קטן , כנראה אפשר להתרגל לזה 
2.סלון פלסטיקי מדי ,הכל שחור ונראה זול 
3.שדה הראיה אחורה מאוד מוגבל -יש צורך במצלמה ו\או חיישני חניה 

לצפיה ב-'לפי איזה קריטריון החברות השכרה מסווגת את הקבוצות רכב?'
לפי איזה קריטריון החברות השכרה מסווגת את הקבוצות רכב?
11/08/2016 | 01:59
1
37
העניין הזה לא ברור בכלל. איך זה שבתקנון שלהן רשום שאפשר לקבל רכב אחר מזה שמוצג כדוגמא אבל לא מחייב שהוא יהיה באותו נפח מנוע או אותו נפח בגאז'. אז לפי מה נקבע לאיזה קבוצה רכב משוייך? 
תודה לעונים.
לצפיה ב-'קריטריונים לא הכי ברורים, שמשלבים בין מידות למחיר'
קריטריונים לא הכי ברורים, שמשלבים בין מידות למחיר
11/08/2016 | 09:21
14
לצפיה ב-'תאונת במפרים. צריך לבדוק משהו?'
תאונת במפרים. צריך לבדוק משהו?
11/08/2016 | 01:47
5
75
היום עמדתי ברמזור מאחורי רכב, כאשר הרמזור התחלף לירוק הוא כנראה התבלבל ונסע אחורה במקום קדימה. הפגיעה הייתה במהירות נמוכה מאוד בגלל שהיינו בעצירה.
נסענו לצד הדרך ובדקתי את הפרונט של האוטו, לא ראיתי שום פגיעה ואמרתי לבנאדם שלום.
האם יש משהו שאני צריך לבדוק? על פניו לא ראיתי שום דבר על הפגוש לא שקע, בקושי שריטה.
לצפיה ב-'זה נורמלי שאין כלום , אם מתחשק לך נקה את המקום'
זה נורמלי שאין כלום , אם מתחשק לך נקה את המקום
11/08/2016 | 08:02
3
64
עם מי סבון , נגב ותתבונן שוב .
גם אם יש שריטה קטנטונת זה כלום , זה לא פוגע במכירת הרכב ולא מתקנים דבר זעיר כזה. 
זה לא במפרים אלא פגושים . במפר זה פס האטה בכביש. 
לצפיה ב-'אתה טועה. פגוש באנגלית זה bumper'
אתה טועה. פגוש באנגלית זה bumper
11/08/2016 | 08:55
2
44
ופסי ההאטה זה באנגלית bump כלומר בליטה. בישראל קוראים לזה במפרים בטעות.
לצפיה ב-'תסתכל בקישור, בישראל זה פסי האטה '
תסתכל בקישור, בישראל זה פסי האטה
11/08/2016 | 09:32
1
45
https://www.google.com.ua/search?q=במפרים&oq=במפרים&aqs=chrome.0.69i59j0l2j69i61.10137j0j4&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
לצפיה ב-'בסך הכל הוכחת שיש עוד מישהו שטועה את הטעות הזו'
בסך הכל הוכחת שיש עוד מישהו שטועה את הטעות הזו
11/08/2016 | 09:39
10
לצפיה ב-'לא. הפגושים מתוכננים לספוג פגיעות במהירות נמוכה'
לא. הפגושים מתוכננים לספוג פגיעות במהירות נמוכה
11/08/2016 | 08:54
47
בלי שום נזק.
לצפיה ב-'למה פחחות זה עסק ככ יקר?'
למה פחחות זה עסק ככ יקר?
10/08/2016 | 21:20
7
76
אף פעם לא הבנתי
לצפיה ב-'כיום שאפשר לגבות אז גובים'
כיום שאפשר לגבות אז גובים
10/08/2016 | 22:30
68
כל עניין ההאחזקת רכב במדינה מאד יקר.
לצפיה ב-'כי צריך לממן חרדים, מתנחלים, אחזקה של f35 '
כי צריך לממן חרדים, מתנחלים, אחזקה של f35
10/08/2016 | 23:34
5
63
צבא הגדול בכמה מידות על המצב  
כלומר יש מיסים ומע"מ
יש שכר מינימום שאין בהודו למשל  , יש שכירות על המבנה, 
חשמל, טלפון ארנונה .
לבעל המוסך צריך לממן מרצדס ווילה . 
קשה להעלים מס כאשר עובדים עם חברות ביטוח .
היה לי פיאט 127  1976. קיבל מכה קטנה בכנף הקידמית 
הפחח נתן 3 מכות פטיש וגבה במונחים של היום 900 ₪
מה שמשמח אותי הוא שעדיין יש מקצוע צאוורון כחול שיכול לדפוק את הצאוורון הלבן .
לצפיה ב-'אז קבל עוד איש צווארון כחול'
אז קבל עוד איש צווארון כחול
11/08/2016 | 07:00
4
57
שדפק את הצווארון הלבן.

לצפיה ב-'התאכזבתי הוא לא צאוורון כחול , הוא עוד קובי פרץ'
התאכזבתי הוא לא צאוורון כחול , הוא עוד קובי פרץ
11/08/2016 | 07:39
3
39
זו הגדרה אחרת. הגונב מגנב פטור, המדינה וביטוח לאומי הם גנבים לא קטנים . 
בכל מקרה הבן אדם טמבל , הוא לא היה מקבל את הסכום שדרש 
גם אם הוא לא היה מעלים מס . 
הוא גם בבחינת "מי שגר בבית מזכוכית שלא יזרוק אבנים . "
פעם היו גם האינסטלטורים דופקים את הצאוורון הלבן , עד שהצאוורון הלבן 
דפק אותם בחזרה , ע"י חברות הביטוח . 
לצפיה ב-'גנבים לא קטנים זו הגדרה עדינה,'
גנבים לא קטנים זו הגדרה עדינה,
11/08/2016 | 08:08
2
42
הם גנבים גדולים.
ביטוח לאומי אני כבר לא משלם בישראל, מיסים כן.
אבל הצלחתי עכשיו להסתבך עם רשות המיסים בישראל בצורה הכי דפוקה.
ביצעתי איזו פעולה ודרשו ממני איזשהו מס.
התקשרתי לפקידה, הייתי בכלל בגרמניה, והקראתי לה את החוק מילה במילה, כי בנסיעות אני כמובן עם מחשב ואינטרנט
כדי להסביר לה מדוע אני פטור מהמס הזה.
ומה התשובה שקיבלתי?
אני לא רוצה לשמוע את החוק. אני מחליטה.
עכשיו אני אצטרך לבזבז כמה אלפי שקלים על יועץ מס, ברור שאזכה כי לשון החוק ברורה
ולקרוא חוקים אני יודע, אבל סתם יבוזבז על זה כסף כי אני לא בישראל אז אצטרך לשלם למישהו שיטפל בזה.
והכול בגלל פקידה שלא מוכנה לקרוא את החוק.

לצפיה ב-'אני מקווה שיש לך סידור טוב אחר למקרים רפואיים , שלא יקרו'
אני מקווה שיש לך סידור טוב אחר למקרים רפואיים , שלא יקרו
11/08/2016 | 08:29
1
42
אני מקווה 
אני לא יכול לוותר על הזכויות שלי בישראל ,אז שילמתי ביטוח לאומי 
כבר 4 שנים , רק כעת הם אומרים שלמרות ששילמתי הזכויות שלי פוקעות 
לאחר 5 שנים. לאחר 5 שנים אני חייב לחיות חצי שנה בישראל
מספטמבר עד מרץ השנה חייתי בישראל באופן רצוף 
אבל זה לא טוב להם , הם רוצים את התקופה באותה השנה . 
מה שהם עושים לזקנים שזקוקים לעזרה , זו כבר התעללות. 
לצפיה ב-'אני לא יודע כמה זמן אתה מחוץ לישראל,'
אני לא יודע כמה זמן אתה מחוץ לישראל,
11/08/2016 | 09:00
43
אני עשר שנים. ונכון, לאחר 5 שנים אתה מאבד את התושבות ולכן גם את היכולת לשלם ביטוח לאומי.
וכן, הם דורשים 183 יום באותה שנה. זו הוכחת תושבות.
בסופו של דבר תלמד את החוקים האלה ואולי עוד כמה.
לצפיה ב-'קניית טויוטה 2006'
קניית טויוטה 2006
10/08/2016 | 21:19
4
65
שלום!, 
מה הייתם אומרים על קניית טויוטה קורולה 2006, שמורה, מתוחזקת היטב, יד
שניה מקיבוץ- כמעט 500 אלף קילומטר (המחיר בהתאם)- מלבד הקילומטראז' הכל ממש מצויין....
משתלם?
לצפיה ב-'500000 קמ ללא החלםת מנוע???'
500000 קמ ללא החלםת מנוע???
10/08/2016 | 22:31
2
56
נראה מוזר ביותר.
מזה משאית?
הכל שאלה של מחיר.
לצפיה ב-'מכוניות שנוסעות הרבה בין עירוני מגיעות למספרים כאלו'
מכוניות שנוסעות הרבה בין עירוני מגיעות למספרים כאלו
11/08/2016 | 02:10
61
די נפוץ במכוניות מהערבה, למשל.
אבל אני בספק אם הכל באמת במצב מצוין. זה דור לא מוצלח של הקורולה.
לצפיה ב-'למה לא? סובארו DL בדרך כלל היו מחזיקים 400000 קמ''
למה לא? סובארו DL בדרך כלל היו מחזיקים 400000 קמ'
11/08/2016 | 07:51
51
וזה בשנות השמונים .  
לקיבוץ יש גם מוסך פנימי, אז אין התקמצנות על טיפולים ואחזקה 
הם מפנים בני קיבוץ להשכלה מסודרת בתחום . 
יכול להיות ששיפצו את המנוע ולא טרחו להתעסק עם הספידומטר 
ממילא הרכב ימכר בגרושים . 
קיבוצים הם די קמצנים\ חסכנים במיוחד הדור הישן , הם לא קונים עודף של מכוניות , כל רכב עובד קשה , לפעמים יותר מאדם אחד מזמין את הרכב לנסיעה באותו היום . לצאת מהקיבוץ זה בדרך כלל לא מעט קילומטרים לכל פעם. 
לצפיה ב-'השאלה היא מה זה מחיר בהתאם.'
השאלה היא מה זה מחיר בהתאם.
11/08/2016 | 10:35
43
הקילומטרג' הוא יותר מכפול מזה של רכב בשימוש רגיל.
זה אומר שהמחיר צריך להיות חצי ממחיר השוק, או מחיר כזה שגם אם תחליף מנוע וגיר, עדיין העיסקה תהיה כדאית.
במחיר המתאים, בטח משתלם.
לצפיה ב-'גגון שורק בנסיעה'
גגון שורק בנסיעה
10/08/2016 | 16:43
18
82
הרכבתי על הרכב גגון של THULE והוא  שורק בנסיעה.
האם יש איזה פטנט פשוט שיכול למנוע את השריקה ?
לצפיה ב-'אם לא מדובר בגגון שמתחבר לנקודות עיגון קבועות, הייתי מנסה '
אם לא מדובר בגגון שמתחבר לנקודות עיגון קבועות, הייתי מנסה
10/08/2016 | 16:54
62
להזיז את המוט הקדמי מעט קדימה או אחורה.
אם מדובר ברכב עם נקודות עיגון קבועות, אז יש מסיטי רוח שאפשר לקנות. אולי זה יעזור.
לצפיה ב-'היכן שהוא נוצר חריץ אוויר שממנו נובעת השריקה.'
היכן שהוא נוצר חריץ אוויר שממנו נובעת השריקה.
10/08/2016 | 16:57
2
54
בחינה ויזואלית ואיטום החריץ יפתרו לך את הבעייה.
לצפיה ב-'לא דווקא. עצם הנוכחות של פס מתכת מעל האוטו עשויה ליצור שריקה'
לא דווקא. עצם הנוכחות של פס מתכת מעל האוטו עשויה ליצור שריקה
11/08/2016 | 09:23
1
56
אם הוא ממוקם במקום ספציפי. בגלל זה לטולה, למשל, יש גגונים אירודינמיים, שאמורים להיות שקטים יותר - וגם מסיטי הרוח שהזכרתי.
לצפיה ב-'לא צ.ל לאו'
לא צ.ל לאו
11/08/2016 | 10:32
10
לצפיה ב-'תודה לכם על התשובות.'
תודה לכם על התשובות.
10/08/2016 | 23:42
2
18
לצפיה ב-'אתה לא לבד:'
אתה לא לבד:
11/08/2016 | 10:59
1
60
גוגל:

"whistle noise with roof bars on"
לצפיה ב-'במקרה זה - צרת רבים איננה חצי נחמה'
במקרה זה - צרת רבים איננה חצי נחמה
11/08/2016 | 11:10
36
אני הולך לנסות להניח שם איזו חתיכת קרטון שתסיט את האוויר הצידה. נראה ....
לצפיה ב-'מה אתה מעמיס ? אני רואה שבדרך כלל מעמיסים ארגז'
מה אתה מעמיס ? אני רואה שבדרך כלל מעמיסים ארגז
11/08/2016 | 12:14
10
48
כאילו עוד בגאז נוסף אירודינמי . 
כאשר הוא לא בשימוש כדאי להסיר אותו
תנסה להדביק סלוטייפ רחב מעל . 
לצפיה ב-'בינתיים לא העמסתי כלום והוא שורק מאד.'
בינתיים לא העמסתי כלום והוא שורק מאד.
11/08/2016 | 12:22
9
44
הכנתי את הרכב לקראת ביקור קרובים מחו״ל והבאתם מנתב״ג.
לצפיה ב-'אם זה זמני, תתרגל. רעש זו הבעייה הקטנה.'
אם זה זמני, תתרגל. רעש זו הבעייה הקטנה.
11/08/2016 | 19:05
8
40
קח בחשבון עלייה בצריכת הדלק של 5%-8%.
אז תשתמש ותסיר .
לצפיה ב-'גם כאשר הגגון לא עמוס ?'
גם כאשר הגגון לא עמוס ?
11/08/2016 | 21:24
7
9
לצפיה ב-'בוודאי. '
בוודאי.
12/08/2016 | 13:11
6
38
כשהוא עמוס, זה כמו לנסוע עם עוד אדם ברכב (גגונים סטנדרטיים נושאים 70-100 ק"ג).
מה שמגדיל את צריכת הדלק כשהוא ריק זה החיכוך וההתנגדות לזרימת האוויר (וזו גם חלק מהסיבה לרעש/שריקה שאתה שומע).
לצפיה ב-'אוקיי, תודה.'
אוקיי, תודה.
12/08/2016 | 14:56
5
31
זה בטח משתנה מגגון לגגון, אלה שמותקנים לאורך הרכב מצד היצרן כנראה שכמעט לא משפיעים, רק הרוחביים וראיתי שניתן להרכיב להם מעיין מגן רוח שמקטין את החיכוך ואמור לבטל את השריקה.
לצפיה ב-'אורכיים לא מרעישים ולא מעלים צריכת דלק. רק רוחביים'
אורכיים לא מרעישים ולא מעלים צריכת דלק. רק רוחביים
13/08/2016 | 10:39
4
8
לצפיה ב-'גם אורכיים מעלים בקצת את צריכת הדלק (בכל זאת זו'
גם אורכיים מעלים בקצת את צריכת הדלק (בכל זאת זו
13/08/2016 | 20:48
3
24
חתיכה של משהו מחוץ לגוף עצמו של הרכב), פשוט הם מחושבים כבר בצריכת הדלק שמפרסם היצרן.
לצפיה ב-'לא ברורה לי אופנת הפסים האורכיים'
לא ברורה לי אופנת הפסים האורכיים
14/08/2016 | 08:10
2
27
בסניק הקודמת היו פשוט נקודות עיגון לגגון - נוח, שימושי (למי שצריך), ואוירודינמי בשוטף. בנוכחית יש פסים אורכיים שהייתי מת להעיף, כיון שגגון לא יהיה מותקן שם, ולכן אין להם שום שימוש מלבד איזשהו סוג של "אסטטיקה" מגוחכת.
לצפיה ב-'ב x tril , זו החלטה של ניסן להקנות מראה יותר גבוה לרכב '
ב x tril , זו החלטה של ניסן להקנות מראה יותר גבוה לרכב
14/08/2016 | 08:26
24
הם כרגיל כישלון מתמשך בעיצוב .
את  ה x tril המאופיין עיצובית הם הפכו למשהוא לא מוגדר 
בסגנון cx7. של מאזדה . 

לצפיה ב-'דווקא מאוד שימושי, כי לא צריך לפרק ולהרכיב.'
דווקא מאוד שימושי, כי לא צריך לפרק ולהרכיב.
14/08/2016 | 10:24
23
אפשר להוביל עליהם כל דבר ארוך, כל זמן שהוא לא מעל לאורך הרכב, ובעזרת שני פסים שאני מחזיק בתא המטען אפשר להוביל כל דבר.
וחפצים קלים או רכים אני מניח ביניהם על הגג וקושר אליהם. מאוד נוח.
לצפיה ב-'מאוכזב וחייב לשתף'
מאוכזב וחייב לשתף
10/08/2016 | 13:44
15
205
קניתי פורד פיאסטה  ידנית שנתון 2012, במצב טוב, ק"מ נמוך. הכל טוב ויפה. מטופלת במורשה....
מכרתי את הפיאט גרנדה הידנית שנת 2008 שהייתה לי....

מוכרח להודות שאני ממש מאוכזב מצריכת הדלק של הפורד (ביחס לפיאט). אני יכול להעריך , מצפייה במד הדלק, שהיא צורכת לפחות כ25% יותר .

הייתה לי התלבטות לרכוש פיאט גרנדה 2014 בעשר אלף פחות שצורכת עפי נתוני יצרן כ22 ק"מ לליטר. חבל שלא עשיתי זאת. (נמנעתי מזה כי היא בעיקר מכוערת וחששתי שגם אינה אמינה במיוחד).

ביעבאד, חבל שלא בחרתי בפיאט.

אני את הטעות בבחירה עשיתי. ממליץ לאחרים להימנע מהפורד פיאטסה ידנית.

הדרך היחידה להקטין את צריכת הדלק היא לנסוע פחות, בטח בתנאים עירוניים... :(
לצפיה ב-'לא עלו על משהו חריג בבדיקה לפני קניה? '
לא עלו על משהו חריג בבדיקה לפני קניה?
10/08/2016 | 14:03
1
30
לצפיה ב-'בדיקה מעולה במכון קומפיטסט'
בדיקה מעולה במכון קומפיטסט
10/08/2016 | 14:18
31
לצפיה ב-'צפיה במד הדלק היא לא דרך להעריך צריכת דלק'
צפיה במד הדלק היא לא דרך להעריך צריכת דלק
10/08/2016 | 14:14
5
82
אז לפני שאתה מתאכזב, בדוק מה צריכת הדלק באמת.
מעשית, הרכב הזה משיג סביב 15 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת, מניסיון של מספר חברים עם אוטו כזה.
לצפיה ב-'תודה רבה על העידוד, אך הפיאט פנדה משיגה 22 לליטר :('
תודה רבה על העידוד, אך הפיאט פנדה משיגה 22 לליטר :(
10/08/2016 | 14:19
4
24
לצפיה ב-'מדוד? אם זה נתוני יצרן, זה נתון מאוד מאוד אופטימי. '
מדוד? אם זה נתוני יצרן, זה נתון מאוד מאוד אופטימי.
10/08/2016 | 14:24
19
לצפיה ב-'פיאט פנדה קטנה יותר, ולא משיגה שום 22 ק"מ לליטר, יש לי פנדה'
פיאט פנדה קטנה יותר, ולא משיגה שום 22 ק"מ לליטר, יש לי פנדה
10/08/2016 | 20:11
2
63
והצריכה הממוצעת שלי היא באיזור ה 15-15.5 ק"מ לליטר, נסיעה בעיקרה עירונית /בינעירונית פקוקה.
לצפיה ב-'מעניין... הייתי בטוח שהיא משיגה 22'
מעניין... הייתי בטוח שהיא משיגה 22
11/08/2016 | 00:37
1
47
אגב,מרוצה מהאוטו? ידני?
לי היה פיאט גרנדה 2008 ידני שהיה ממש חסכוני... עוד מתאבל עליו.... מילוי דלק אחת לשבועיים (נוסע כל יום , נסיעות עירוניות).
לצפיה ב-'אני מרוצה ממנה חוץ מהמתלים הקשיחים (מצד שני היא עם מידות'
אני מרוצה ממנה חוץ מהמתלים הקשיחים (מצד שני היא עם מידות
11/08/2016 | 21:11
37
צמיגים לא הגיוניות לרכב אז יכול להיות שהם הסיבה).
מהניסיון שלי פיאט בד"כ יותר חסכוניות מהמקבילות.
לצפיה ב-'צריכת דלק לא מודדים בעזרת "צפייה במד הדלק"'
צריכת דלק לא מודדים בעזרת "צפייה במד הדלק"
10/08/2016 | 14:16
4
58
יש לך נתונים שמדדת בפונטו? הספקת למדוד בפיאסטה? רק ככה אפשר להשוות. 

לצפיה ב-'לא, רק צפיתי במד של שניהם'
לא, רק צפיתי במד של שניהם
10/08/2016 | 14:20
3
16
לצפיה ב-'אז אתה גם לא יודע כמה הפיאט צורכת? '
אז אתה גם לא יודע כמה הפיאט צורכת?
10/08/2016 | 14:23
15
לצפיה ב-'זה חסר משמעות. מספיק שמיכל הדלק בפונטו גדול יותר, והכל משתנה'
זה חסר משמעות. מספיק שמיכל הדלק בפונטו גדול יותר, והכל משתנה
10/08/2016 | 15:25
1
18
לצפיה ב-'תודה על ההארה '
תודה על ההארה
10/08/2016 | 17:16
14
לצפיה ב-'אני רץ להתאבד , הרכב שלי עושה 1\10 ומקס' 1\14'
אני רץ להתאבד , הרכב שלי עושה 1\10 ומקס' 1\14
10/08/2016 | 15:46
83
אופס מזל שנזכרתי שאני משלם 2 ₪ לליטר
אז זה כמו 
1\30 - 1\42 לעומת הרכב שלך . 
לצפיה ב-'אין שום נתון מדעי בהודעה שלך, מה הצריכה בחישוב אמיתי?'
אין שום נתון מדעי בהודעה שלך, מה הצריכה בחישוב אמיתי?
11/08/2016 | 10:58
21
לצפיה ב-'תקלות בפיג'ו 308 שנת 2009 - נא עצתכם.'
תקלות בפיג'ו 308 שנת 2009 - נא עצתכם.
10/08/2016 | 11:28
8
89
פיג'ו 308 שנת 2009

בשבוע האחרון הרכב התחיל לא לסחוב טוב בתחילת נסיעה.זה בא והולך....
במוסך (מורשה) אמרו שככה זה ברכב הזה – אבל אני מכיר את הרכב שלי: הוא חנוק ומגרגר...גם המוסכניק שמע את זה...
לא בא לי שיתחילו להחליף חלקים בשיטת ניסוי וטעייה – שום נורית אזהרה לא נדלקת

בעיה נוספת: בחודשים האחרונים הרכב מחליק הילוכים בין ראשון לשני – זה קורה רק כשהרכב חם לאחר נסיעה של כ חצי שעה ויותר בעיקר בעליות....כנראה נזקק לשיפוץ גיר....(שוב, דעתו של המוסכניק המורשה)

לפני כחודש החלפתי בית טרמוסטט בעלות של 2000 ₪

האם לדעתכם יש קשר בין שתי הבעיות?
מי מכיר את הבעיות הנ"ל (בעיקר הסחיבה כרגע) או יכול להפנות אותי למישהו מקצועי שיוכל לבודד את הבעיה (אם ניתן?)
בשלב הבא אני צריך המלצות לשיפוץ גיר מקצועי – מישהו מומחה שזהו תפקידו העיקרי ולא אחד שישלח ויחכה לתשובה...

אני מאיזור רחובות

תודה על העזרה

לצפיה ב-'יכול להיות ששתי הבעיות קשורות'
יכול להיות ששתי הבעיות קשורות
10/08/2016 | 12:09
7
52
בגיר שיש אצלך, כאשר המחשב מזהה תקלה, הוא נכנס למצב "בטוח", ונועל את הגיר על הילוך שלישי. זה יסביר את ההחנקות בזינוק.
לגבי ההחלקה בין ראשון לשני - האם הכוונה היא שההילוכים עוברים במכה, או למשהו אחר? אם מכה - אז רוב הסיכויים שהתקלה היא בשסתומי הפיקוד החשמליים של הגיר, EVM, שעלות החלפתם (צריך להחליף רק אחד, אבל לפעמים מוסכים מחליפים שניים) היא כ-2000 שקלים (במוסך מורשה יבואן).
לצפיה ב-'ההחלקה היא שהטורים עולים ועולים ומבצע החלפה במכה אחת...'
ההחלקה היא שהטורים עולים ועולים ומבצע החלפה במכה אחת...
10/08/2016 | 12:35
6
47

ההשערות שהעלתה ניתנות לבדיקה מדעית? האם במוסך יחליפו חלק "על בטוח" או שאני אשלם את ה 2000 ש"ח ואשאר עם התקלה?
וגם יגידו לי "זה בכל מקרה היינו צריכים להחליף"...

אני מחפש מישהו מקצועי שיתן תשובות חותכות ולא יערבב אותי
לצפיה ב-'אין "על בטוח" באבחון באינטרנט. אבל מה שאתה מתאר, משיכה של '
אין "על בטוח" באבחון באינטרנט. אבל מה שאתה מתאר, משיכה של
10/08/2016 | 13:28
5
56
ההילוך הראשון ואז החלפה במכה, זה הסימפטום המוכר של בעיה ב-EVM. אגב, זו לא "החלקה" - החלקה זה כשהסל"ד עולה מבלי שהרכב יאיץ בהתאם.
לצפיה ב-'כמובן שאגיע לאבחון פיזי, אגב, 2 התופעות'
כמובן שאגיע לאבחון פיזי, אגב, 2 התופעות
10/08/2016 | 16:12
4
35

2 התופעות שתיארת מתרחשות...
לצפיה ב-'לפעמים כשה-EVM לא מתפקדים כמו שצריך, אז ההילוך הראשון '
לפעמים כשה-EVM לא מתפקדים כמו שצריך, אז ההילוך הראשון
10/08/2016 | 16:36
3
45
יוצא, אבל השני לא נכנס, ואז הסל"ד עולה - וזה מה שנותן את המכה כשהשני סוף סוף משתלב.
אבל זה נדיר יותר, ולכן יכול להיות שהתקלה נובעת ממקור אחר.
כמה ק"מ הרכב עשה? 
לצפיה ב-'120 א' - לעיתים אני יכול ללחוץ עד הסוף על הגז...'
120 א' - לעיתים אני יכול ללחוץ עד הסוף על הגז...
11/08/2016 | 09:48
2
35

ואין תגובה - האוטו חנוק...
לצפיה ב-'כאמור, יכול להיות שהגיר עובר למצב safe, ואז הוא בשלישי'
כאמור, יכול להיות שהגיר עובר למצב safe, ואז הוא בשלישי
11/08/2016 | 10:31
29
וזה מה שגורם לרכב להחנק. יכול להיות שזו בעיה אחרת ולא קשורה.
אבל נדמה לי שבעיה בגיר כן אמורה להדליק נורה, או לפחות הודעה במחשב הדרך. נשמע מוזר ששום דבר לא מופיע.
לצפיה ב-'זה הקילומטראז' בו הבעיה הזו בדרך כלל מופיעה'
זה הקילומטראז' בו הבעיה הזו בדרך כלל מופיעה
11/08/2016 | 12:59
32
ה-EVM מתחיל לעשות בעיות סביב 100K, לפעמים קצת יותר לפעמים קצת פחות.
מה שכן, ממה שהבנתי ב-2010 יצא שסתום משופר, שפותר את הבעיה. אם באמת מחליפים לך שסתומים, שים לב ששמים לך אחד מהסוג המשופר.
לצפיה ב-'התלבטות לגבי רכב חדש...'
התלבטות לגבי רכב חדש...
10/08/2016 | 11:04
43
233
היי כולם,
אני מחפש לרכוש רכש חדש. מתלבט לגבי רכב טוב, חשוב לי שיהיה גם יפה מבחינה עיצובית ועם מנוע יחסית חזק (אבל לא חייב מכונית מירוץ כמובן), אבל מאוד חשוב לי שלא יהיה רכב מנקר עיניים.
מתלבט בין 4 אופציות בצ'מפיון אבל אם יש רעיונות אחרים בנוסף, יתקבלו בשמחה.
1....
המשך>>
היי כולם,
אני מחפש לרכוש רכש חדש. מתלבט לגבי רכב טוב, חשוב לי שיהיה גם יפה מבחינה עיצובית ועם מנוע יחסית חזק (אבל לא חייב מכונית מירוץ כמובן), אבל מאוד חשוב לי שלא יהיה רכב מנקר עיניים.
מתלבט בין 4 אופציות בצ'מפיון אבל אם יש רעיונות אחרים בנוסף, יתקבלו בשמחה.
1. אאודי Q5
2. אאודי A5 5 דלתות
3. אאודי A5 3 דלתות
4. פולקסווגן שירוקו (החדשה, GTC)
העלות של הרכב פחות חשובה מאשר שלא ייראה יותר מדי מנקר (נניח מרצדס או BMW לא אקנה, גם אם יש להם דגם זול, כי בהגדרה זה יחסית רכבים מנקרים)
כיום נוסע בפולקסווגן שירוקו, ויש לנו רכב משפחתי (סקודה סופרב) כך שאין לי בעיה לקחת לעצמי רכב 3 דלתות שוב כי פתרון לכל המשפחה יש ממילא בנפרד.
מה אתם חושבים על 4 האופציות שכתבתי? אאודי לא ינקר מדי?
רעיונות אחרים?

תודה רבה מראש...

אבנר
לצפיה ב-'מישו יכול לעזור לי? איך אני מוציאה מסמך שנפל לחלוןרכב?'
מישו יכול לעזור לי? איך אני מוציאה מסמך שנפל לחלוןרכב?
09/08/2016 | 16:04
6
90
מישו יכול לעזור לי? איך אני מוציאה מסמך חשוב שנפל לי לתוך החלון של הרכב לתוך הדלת בעצם.
יש לציין שהדלת לא נפתחת הרכב עבר תאונה ולכן הדלת לא נפתחת.
בבקשה תעזרו לי! זה ממש חשוב
לצפיה ב-'אם הדלת אבודה במילא - אז לפרק את הדלת בכח, ולפתוח את הדיפון '
אם הדלת אבודה במילא - אז לפרק את הדלת בכח, ולפתוח את הדיפון
09/08/2016 | 16:12
4
62
הפנימי. אם הדלת לא אבודה, אז הפחח שאמור לתקן אותה ידע איך לפתוח אותה ואיך לפתוח את הדיפון.
לצפיה ב-'הדלת אבודה'
הדלת אבודה
09/08/2016 | 16:20
3
70
תודה שענית, הדלת אבודה היא נעולה לגמרי בגלל תאונה שהרכב עבר לאחרונה וכנראה בקרוב הרכב יושבת בימים הקרובים.
השאלה למי לפנות? כי אחרי שאני משביתה את הרכב לאף אחד כבר לא באמת אכפת מהדלת וממה שיש שם.
למי אני יכולה לפנות במצב הזה?
לצפיה ב-'זה עלול להיות קצת בעייתי. '
זה עלול להיות קצת בעייתי.
09/08/2016 | 16:31
2
61
כי נשמע שלא תוכלי לפתוח את החיפוי הפנימי מבלי לשבור ולקרוע.
האם החלון שבור או שלם? האם נוצר רווח גדול שדרכו נפל המסמך? אם כן, אולי אפשר "לדוג" את המסמך עם מקל/חוט ברזל ודבק.
לצפיה ב-'החלון שלם'
החלון שלם
09/08/2016 | 17:26
1
49
החלון שלם אבל במידה והוא יורד עד הסוף עדיין יש רווח צר.
הדלת קיבלה קצת עיקום באמצע וכנראה המנעול התעקם.
יש לך אולי רעיון איך לנסות לפתוח את הנעילה או איך לנסות ל'דוג' משם את זה?
תודה
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי כמה צר הרווח, והאם אפשר לראות את המסמך'
זה מאוד תלוי כמה צר הרווח, והאם אפשר לראות את המסמך
09/08/2016 | 18:03
39
אם אי אפשר לראות את המסמך, והרכב במצב נסיעה, הייתי ניגש אל עסק להתקנת מערכות שמע/אזעקות, הם בדרך כלל מומחים בפירוק דיפוני דלתות. אולי הם יצליחו למצוא דרך לא הרסנית לפתוח את הדיפון, ולו רק לסדק.
לצפיה ב-'תתקשרי'
תתקשרי
09/08/2016 | 18:28
50
למנעולן תוך 3 דקות יהיה לך מסמך ביד.
לצפיה ב-'שאלת גיר למומחים'
שאלת גיר למומחים
09/08/2016 | 15:48
1
130
היי, גיר אוטו לרכב שוודי שנת 2011 שעשה 105 אלף,
לאחרונה דווקא לאחר טיפול שנתי גדול בחברה הגיר התחיל מידי פעם לתת מכה בהעברת ההילוכים בין ראשון לשני, להבנתי הדבר יכול לנבוע מכמה סיבות.
*מצב שמן גיר לא טוב/צורך בהחלפת מסנן גיר.
*יש שאומרים שהדבר יכול לקרות גם מתושבת מנוע לקויה.
*התייעצות עם כמה אנשי מקצוע הציעו לי לבדוק האם ישנה אפשרות לעדכון תוכנת גיר.
לצערי גיר חדש לרכב הינו סיפור של 11 אלף ללא עלות עבודה אצל המוסף המרכזי.
רציתי לדעת האם לדעתכם הגיר מסמן גסיסה, או שהדבר יכול להיפטר בעלת לא גבוה?
במידה וישנם הצעות נוספות יותר מאשמח לשמוע.
לצפיה ב-'שווה לנסות החלפת שמן גיר ומסנן(מחייב פירוק קרטר שמן גיר) '
שווה לנסות החלפת שמן גיר ומסנן(מחייב פירוק קרטר שמן גיר)
11/08/2016 | 20:47
48
וגם לאפס נתוני מחשב גיר. שמן רצוי מאוד לשים מקורי.
קח בחשבון שזה לא יהיה זול,  ושיש חשש מסויים שהגיר
ילך מוקדם מהצפוי. למרות שזה עדיין ק"מ וזמן סבירים
להחלפה ראשונה.  
לצפיה ב-'גולף TSI - מחיר טיפול'
גולף TSI - מחיר טיפול
09/08/2016 | 14:54
2
71
היי

גולף TSI , החלפת משאבת מיים והחלפת בלמים כולל עבודה - 2900 ש"ח

מחיר סביר / יקר ? 

מוסך מורשה
לצפיה ב-'בלמים כולל דיסקים, או רק רפידות? משאבת מים מקורית? '
בלמים כולל דיסקים, או רק רפידות? משאבת מים מקורית?
09/08/2016 | 15:15
21
לצפיה ב-'לפי דעתי המחיר'
לפי דעתי המחיר
09/08/2016 | 18:32
50
בסדר גמור.
לצפיה ב-'טיפול ראשון לקיה ריו חדשה גיר ידני ...'
טיפול ראשון לקיה ריו חדשה גיר ידני ...
07/08/2016 | 22:33
2
41
אני זוכר שאת הטיפול הראשון עושים לאחר 15K ק"מ, אבל האם לאחר חצי שנה או שנה ( מה שקודם ) ?
לא מצאתי את הנתון הזה בספר.
לצפיה ב-'בקיה בדרך כלל הטיפולים הם פעם בשנה. '
בקיה בדרך כלל הטיפולים הם פעם בשנה.
07/08/2016 | 23:20
1
42
באופן כללי, לא זוכר מכונית נוסעים מודרנית שמרווח הטיפולים בה הוא חצי שנה.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
07/08/2016 | 23:44
9
לצפיה ב-'מה פשר המדבקה הזו?'
מה פשר המדבקה הזו?
08/08/2016 | 09:07
23
233
ברכב מאזדה cx5
לצפיה ב-'זה פתח מילוי '
זה פתח מילוי
08/08/2016 | 13:18
3
106
נוזל קרור של מאזדה שנקרא fl22 .אני רק מקווה שתקנה נוזל כזה להוספה בלי קומבינות
לצפיה ב-'כעת באמת נעלבתי , לא צריך ברכב שלי להוסיף נוזל קירור'
כעת באמת נעלבתי , לא צריך ברכב שלי להוסיף נוזל קירור
08/08/2016 | 14:56
2
91
לצפיה ב-'אז אם חסר אתה ממשיך לנסוע רגיל ולא מוסיף?'
אז אם חסר אתה ממשיך לנסוע רגיל ולא מוסיף?
08/08/2016 | 15:13
1
22
לצפיה ב-'למה שיהיה צורך להוסיף ? מערכת סגורה ברכב חדש . '
למה שיהיה צורך להוסיף ? מערכת סגורה ברכב חדש .
08/08/2016 | 16:49
61
ב 550000 הקילומטרים האחרונים שעשיתי ב 4 רכבים  שלי 
לא היה צורך להוסיף נוזל קירור או נוזל בלמים .
מתוך זה 400000 קילומטר ברכב אחד.
לצפיה ב-'לא לפתוח כשהנוזל רותח '
לא לפתוח כשהנוזל רותח
08/08/2016 | 14:07
1
20
לצפיה ב-'תודה, אבל התכוונתי למדבקה השניה '
תודה, אבל התכוונתי למדבקה השניה
08/08/2016 | 14:58
56
לא ברור לי מה היא אומרת 
לצפיה ב-'היא מציינת את סוג הגז במערכת מיזוג האוויר'
היא מציינת את סוג הגז במערכת מיזוג האוויר
08/08/2016 | 15:05
1
66
את הכמות, ואת סוג השמן. לא משהו מיוחד. זה מה שיש היום בכל כלי הרכב.
לצפיה ב-'תודה רבה . הבנתי '
תודה רבה . הבנתי
08/08/2016 | 16:35
12
לצפיה ב-'מה נראה לך?'
מה נראה לך?
08/08/2016 | 16:37
14
56
שהתכוונתי להעליב אותך? פתחתי את התמונה וראיתי את פתח המילוי של נוזל הקרור.
לא לכולם יש ספר רכב ולא כל אחד יודע איך נקרא נוזל הקרור ברכב.

לצפיה ב-'ואם אתה רוצה עוד '
ואם אתה רוצה עוד
08/08/2016 | 16:40
13
45
משהו.אז המנוע צריך "ניקוי" .לא מתאים לאחד כמוך .
לצפיה ב-'מנחם היקר. לא באמת נעלבתי , זה היה בהומור . '
מנחם היקר. לא באמת נעלבתי , זה היה בהומור .
08/08/2016 | 17:06
12
50
המנוע לאחר ניקוי. יותר נכון ניגוב . למרות שהפעם הוספתי מגן אלומיניום 
מתחת למנוע , זה לא עוזר . " הפה " של המאזדה גדול מידי , אולי אני צריך להוסיף רשת צפופה יותר . 
ניקוי הרכב חיצונית ותא המנוע לא מחזיק יומיים בדרכים שאני נוסע בהן 
הן על פי רוב רטובות  ובנוסף אני נוסע כל יום קילומטר בדרך עפר . 
הדלת האחורית מתלכלכת מיידית 
אבל יש פיצוי בקרוס אובר , תא הנוסעים והשמשות ( חוץ מהאחורית) מתלכלכים הרבה פחות ממכוניות נמוכות . 
לצפיה ב-'עכשיו תראה'
עכשיו תראה
08/08/2016 | 17:18
11
45
כשהייתי בטיפול ראשון עם הרכב הקודם שלי ביקשתי לקנות נוזל קרור. בעל המוסך
חייך ואמר שברכב הזה אף פעם לא יחסר.
הרכב הנוכחי הוא אותו רכב רק רק שנתון צעיר יותר.
לפני שבועיים עשיתי סיבוב פרסה ולשניה הופיע כתובית גובה נוזל נמוך ונעלמה.
בערב ניגשי לרכב וראיתי שחסר נוזל קרור.
התקשרתי לבעל המוסך והזכרתי לו .בבוקר הגיע מכונאי שלהם עם כד נוזל.
אף פעם אי אפשר לדעת דברים כאלה.
לצפיה ב-'מה שצריך להטריד אותך הוא למה חסר נוזל. ברכב תקין לא אמור '
מה שצריך להטריד אותך הוא למה חסר נוזל. ברכב תקין לא אמור
08/08/2016 | 22:44
10
41
להיעלם נוזל קירור.
לצפיה ב-'לא צריך להטריד אותו כלום , גם המוסכניק צדק '
לא צריך להטריד אותו כלום , גם המוסכניק צדק
09/08/2016 | 11:06
9
41
ברכב תקין לא צריך להחזיק בקבוק נוזל קירור .
פשוט היה כיס אויר שהשתחרר למעלה לאחר נסיעה 
נוהל תקין לאחר מילוי נוזל קירור הוא לבדוק את גובה הנוזל לאחר הנסיעה 
הראשונה לאחר מילוי הנוזל . 
לצפיה ב-'למה החלטת שמישהו מילא נוזל קירור? '
למה החלטת שמישהו מילא נוזל קירור?
09/08/2016 | 11:12
8
39
זה ממש לא נאמר בהודעה של מנחם.
ויותר מזה, בנוהל מסודר של החלפת נוזל קירור, לא נשארים כיסי אוויר. יש הליך מסודר של ניקוז אוויר מהמערכת היכן שהמבנה שלה עלול לגרום להיווצרות כיס אוויר כזה. אחת הסכנות בהחלפה לא מקצועית של נוזל קירור היא שכיס אוויר כזה עלול להגיע למשאבת המים ולגרום להפסקת זרימת המים.
אבל מצטער, זה קטע של לעבוד כמו שצריך, מקצועיות, נהלים ושאר דברים שלא מעניינים אותך, אז מצטער שהטרחתי אותך.
לצפיה ב-'צריך גם להחליף מפעם לפעם.'
צריך גם להחליף מפעם לפעם.
09/08/2016 | 23:30
3
35
בספר הרכב שלי כתוב כי יש לבצע החלפה מלאה כל 3 שנים, מצאתי המלצות בפורומים (mbworld.org) כי לא רצוי להישאר עם אותו נוזל יותר מ 5 שנים.

אורך החיים של נוזל קירור מוגבל כי התוספים בו מתפרקים והוא מאבד את תכונותיו כנוזל קירור (שימון משאבה, ניטרליות כימית וכו')
לצפיה ב-'אממ... נכון, אבל איך זה קשור למה שאמרתי? '
אממ... נכון, אבל איך זה קשור למה שאמרתי?
10/08/2016 | 08:28
10
לצפיה ב-'שימון המשאבה ? למים יש רק מגע עם האימפלר ולא עם החלקים'
שימון המשאבה ? למים יש רק מגע עם האימפלר ולא עם החלקים
10/08/2016 | 09:12
26
שזקוקים לסיכה. 
לצפיה ב-'תפוז....'
תפוז....
10/08/2016 | 20:25
17
תגובה ל "כעת באמת נעלבתי , לא צריך ברכב שלי להוסיף נוזל קירור"
לצפיה ב-'למה שהמוסך ישלח לו מים הבייתה אם הוא לא החליף את המים '
למה שהמוסך ישלח לו מים הבייתה אם הוא לא החליף את המים
10/08/2016 | 09:00
3
21
לא שאני הולך להחליף מים בעצמי ולא שצריך 
אבל איך בדיוק מבטלים כיס אויר במוסך בתוך המנוע אפילו כשיודעים היכן הוא עלול להיות ?
לצפיה ב-'הסיפור שלו היה די ברור - הוא רצה לקנות ליתר ביטחון'
הסיפור שלו היה די ברור - הוא רצה לקנות ליתר ביטחון
10/08/2016 | 09:29
2
26
מנהל המוסך אמר שלא צריך - והיה צריך. מנהל המוסך הפגין מוסר נדיר, ושלח אליו נוזל קירור, במקום לטרטר אותו.
עד כאן - הבנת הנקרא.
עכשיו לעניין הטכני - במערכות שבנויות בצורה שבה עלול להיווצר כיס אוויר, יש פתחי ניקוז אוויר יעודיים. אחרי שממלאים נוזל (בהחלפה או אחרי שהיו חסרים הרבה מים, לא בהשלמת כמות קטנה) מפעילים את המנוע כשפתח הניקוז פתוח, עד שיוצאים ממנו מים.
לצפיה ב-'לא ידוע לי על זה אבל אני משער שזה במנועים גדולים '
לא ידוע לי על זה אבל אני משער שזה במנועים גדולים
10/08/2016 | 09:39
1
29
ולנחום אין מנוע גדול . 
לצפיה ב-'נתקלתי בזה גם במנועי 1400. בטח יש גם ביותר קטנים'
נתקלתי בזה גם במנועי 1400. בטח יש גם ביותר קטנים
10/08/2016 | 09:52
21
לא קשור בכלום לנפח המנוע, רק למבנה מערכת הקירור.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
עו
עו"ד מוטי אדטו
פורום סקיפרים יאכטות ושייט
פורום סקיפרים יאכטות שייט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה