לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'ייעוץ לפני רכישה'
ייעוץ לפני רכישה
24/04/2016 | 10:21
5
103

אהלן,
מחפש רכב עד 100,000 שח 
למשפחה של 2+2 + הרחבה בהמשך
נוסעים 25-30K בשנה
נסיעה יומית של כ-60 ק"מ בדרך יחסית פקוקה.
פרמטרים חשובים - משפחתי, אמין!, חסכוני ועם מזגן טוב
תודה!

לצפיה ב-'חדש או משומש?'
חדש או משומש?
24/04/2016 | 14:25
22
לצפיה ב-'שתי הצעות'
שתי הצעות
24/04/2016 | 19:33
3
57
1.רנו פלואנס 2 ליטר. אבל רק 2 ליטר ולא 1.6.
2.סקודה סופרב
לצפיה ב-'סופרב? למשפחה של שניים? עזוב את זה - אמין?!'
סופרב? למשפחה של שניים? עזוב את זה - אמין?!
24/04/2016 | 22:13
2
70
ולמה בעצם לשלוח אותו למשומשות כשבתקציב הזה אפשר לקנות פיאט טיפו חדשה וגם קרוז חדשה (זה המחיר אצל היבואן, לרכב חדש, אחרי שמתמקחים קצת).
שניהם לא סופר-חסכוניים, זה נכון - אבל גם לא פחות חסכוניים מהפלואנס שהוזכרה, ולא גרועים באופן כללי. סתם ממוצעים.
בפיאט מקבלים גם 5 שנות אחריות, אם אני זוכר נכון. אז נושא האמינות די נסגר.
לצפיה ב-'הכוונה - משפחה של שני ילדים.'
הכוונה - משפחה של שני ילדים.
24/04/2016 | 22:53
14
לצפיה ב-'זה לא סוגר את נושא האמינות האוטו עדין יכול להיות לא אמין'
זה לא סוגר את נושא האמינות האוטו עדין יכול להיות לא אמין
25/04/2016 | 09:46
41
זה מקסימום נותן שקט לארנק ל 5 שנים
אבל נגיד שכל חודש צריך להכנס למוסך להחליף חלק אחר? זה עדין תיזוז
ומה קורה אחרי 5 שנים?
נגיד ורכב אמין ב 100K יהיה שווה אחרי 5 שנים 40K אבל לרכב הלא אמין המחירון יהיה 20K ועדין לא יהיה למי למכור אותו

אני ל-א אומר שהפיאט לא טובה, במחיר הזה התמורה דווקא אחלה פרט לנוחות בין עירונית שקצת הפריעה לי, האוטו כל הזמן "עסוק" בשיבושים ומעביר את זה
ואולי היא אפילו אמינה, הזמן יגיד.
אבל להגיד שאמינות סגורה כי יש אחריות זה לא המשפט הנכון אני חושב.
לצפיה ב-'מיצובישי אאוטלנדר 2016 מה דעתכם'
מיצובישי אאוטלנדר 2016 מה דעתכם
23/04/2016 | 11:35
12
114
חושב לקנות את דגם האוטומט הרגיל 4/2 ,אני נכה מתאים לי מבחינת הגודל האם יש בעיה מיוחדת עם הרכב והאם יש קשר עם הכתבה האחרונה על מיצובישי על זיוף עם צריכת הדלק .תודה לכולם
לצפיה ב-'רכב מעולה'
רכב מעולה
24/04/2016 | 07:57
2
89
מאובזר .לא שמעתי על בעיות.בעיני הוא מרשים.כל היצרנים מזייפים נתוני דלק .
זה לא צריך להשפיע על ההחלטה שלך.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/04/2016 | 18:05
14
לצפיה ב-'כל היצרנים מזייפים נתוני דלק? יש לך איך לתמוך בטענה הזו? '
כל היצרנים מזייפים נתוני דלק? יש לך איך לתמוך בטענה הזו?
24/04/2016 | 22:55
47
כי עובדה שמדובר באירוע כל כך נדיר ויוצא דופן, שהוא מצדיק כותרות בכל העולם ופעולה נחרצת של רשויות החוק ביפן.
לצפיה ב-'רכב סביר. קצת מיושן, לא הכי חזק או דינאמי, אבל בסדר'
רכב סביר. קצת מיושן, לא הכי חזק או דינאמי, אבל בסדר
24/04/2016 | 20:42
4
65
צריכת דלק טובה יחסית לקטגוריה - אם נוהגים עדין.
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
25/04/2016 | 22:13
11
לצפיה ב-'מה הכוונה "מיושן" ? ( הזמנתי רכב חדש כזה ) '
מה הכוונה "מיושן" ? ( הזמנתי רכב חדש כזה )
28/04/2016 | 22:20
2
16
הכוונה היא שהמנוע והגיר קצת ישנים או שהעיצוב שלו לא חדש .
הוא זכה ל"עדכון אמצע חיים" לפני כשנה וחצי  , כנראה שיצא דגם חדש רק ב- 2018 לפחות  , לא  ?
לצפיה ב-'האוטו הזה, מבחינת שלדה מנוע וגיר, הוצג כבר ב-2008'
האוטו הזה, מבחינת שלדה מנוע וגיר, הוצג כבר ב-2008
30/04/2016 | 20:38
1
8
הוא עודכן מאז (העיצוב עודכן כבר 4 פעמים!), אבל בבסיס זה עדיין רכב די מיושן. זה בא לידי ביטוי, למשל, בתכנון שלו מבחינת בטיחות ומשקל. גם המנוע והתיבה שם לא מצטיינים, אבל הם בסדר.
העניין הוא שכבר 15 שנה בערך שמיצובישי היא חברה בקשיים, ותקציבי הפיתוח שלה בהתאם. איכות החומרים בתא הנוסעים לא מרשימה, כפתורים שלא שונו כבר המון שנים וכן הלאה.
אפשר להגיד "שטויות", ויהיה בזה שמץ של אמת. אבל עדיין כשנכנסים לרכב הוא מרגיש קצת מיושן, וגם בנסיעה הוא מרגיש קצת מיושן.
לצפיה ב-'תודה על התגובה , '
תודה על התגובה ,
01/05/2016 | 20:08
7
אני אמור לקבל את הרכב בעוד כחודש  .    המנוע והתיבה אולי מיושנים ,  אבל בהשוואה לספורטאז  , הרכב הנוכחי שלי ,  אני הולך לחסוך הרבה על דלק ...  גם בקיה  , המנוע והגיר מיושנים  , למרות העיצוב החדש שהדגם קיבל .
אתה קצת מפחיד אותי כשאתה כותב מיושן מבחינת הבטיחות  ..   חשבתי של הקטגוריה פחות או יותר זהה  , מבחינת הבטיחות  . ( חוץ מהספורטאז החדשה ששם יש מערכות בטיחות מתקדמות שאין בדגמים האחרים  )   .  
באשר לאיכות החומרים בתא הנוסעים  -  נראה לי בסדר  , לא נראה לי שמיצובישי חסכו בתא הנוסעים  .   שוב , אני משווה את זה לקיה הנוכחית שלי  , ונראה לי שהמיצובישי עולה על הקיה ספורטאז  (  לא הדגם החדש , אלא הקודם  ) בכל פרמטר  , פרט לעיצוב החיצוני ( אבל זה עניין של טעם אישי  )   .
תודה על התגובה  .
לצפיה ב-'יש בעיה '
יש בעיה
25/04/2016 | 11:23
3
68
המאזדה cx5 טובה הרבה יותר , גם בצריכת הדלק
לצפיה ב-'מה הקשר של CX5 לשאלה על אוטלנדר?'
מה הקשר של CX5 לשאלה על אוטלנדר?
25/04/2016 | 17:48
2
53
גם S600 יותר טוב(מבחינת נוחות ותדמית) מאוטלנדר אבל לא שאלו על S600!
וגם גיפ לנד רובר(אלו משנות ה40-50) יותר טוב(מבחינת עבירות בשטח) מאוטלנדר.
וI10 יותר טובה בצריכת דלק.
ווולוו FH(משאית) יותר טובה בנשיאת מטענים.

ולענין יצא לי לנסוע בשניהם(CX5 ואוטלנדר) את האוטלנדר אהבתי יותר, ולכן מבחינתי הוא יותר טוב.
לצפיה ב-'זו לא שאלה אקדמית '
זו לא שאלה אקדמית
26/04/2016 | 23:04
1
24
הייתי במיציבושי ,הוא לא גרם לי אפילו לבצע נסיעת מבחן. 
המאזדה טובה יותר מכל הבחינות
לצפיה ב-'זה לא עונה על השאלה הלא אקדמית "מה הקשר?"'
זה לא עונה על השאלה הלא אקדמית "מה הקשר?"
27/04/2016 | 00:31
17
הבן אדם שאל על אוטלנדר ועליו בלבד!

לא צריך לדחוף רכב שאתה(!) אהבת יותר כי זה לא קשור לשאלה על הרכב המדובר.
אם האיש הנכבד היה מבקש חוות דעת בהשוואה לדגם אחר, או מבקש הצעות לרכבים דומים אז היה קשר לדבר על CX5 אבל זה לא המקרה.

והעובדה שאפילו לא נסעת על האוטלנדר רק מוכיחה שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.
לצפיה ב-'התקנת צמיג שחוק יחד עם צמיג חדש ע"י חברת אלדן'
התקנת צמיג שחוק יחד עם צמיג חדש ע"י חברת אלדן
23/04/2016 | 09:04
11
124
שלום רב,

חברת הליסינג של אשתי, אלדן החליפה במכוניתה צמיגים ,  שנשחקו לאחר 50000 ק"מ באופן הבא :

סרן קידמי : 2 צמיגים חדשים (תוצרת סינית כלשהי)
סרן אחורי : אחד הצמיגים השחוקים (50000) + צמיג חדש.

אשתי התרעמה על השילוב בסרן האחורי וטענה שמדובר במפגע בטיחותי חמור. איש אלדן התעקש שמדובר בהחלפה תקינה.

מה דעתכם ? 

היכן ניתן להתלונן על אלדן , שינקטו בצעדים משמעותים נגדם ?

לצפיה ב-'לדעתי אתה צודק אבל דבר ללמפה '
לדעתי אתה צודק אבל דבר ללמפה
23/04/2016 | 10:18
100
גם פריים ליס שמחזיקה אצלנו רכבים בעבודה מרכיבה צמיגים סינים באיכות ירודה (לפי התו הירוק שעל הצמיג וגם לפי תחושה בנהיגה), מערבבת צמיגים שחוקים עם חדשים על אותו סרן, מערבבת צמיגים מיצרנים שונים על אוו סרן וכו
כל נסיון פניה לקבל סטים אחידים, שלא לדבר איכותיים נענו ב"זה לא יקרה" (ואני מצנזר נסיונות להסביר לי שאני לא יודע מה אני מדבר ושהכל תקין)
זה ממש מרתיח אותי ההתנהגות הזו, אין מה לעשות.
לצפיה ב-'למרות שאין דברים אלו מגובים בתקנה 322'
למרות שאין דברים אלו מגובים בתקנה 322
23/04/2016 | 11:38
98
הנכם יכולים להפנותם אל חוברת "הצמיג והטיפול בו" אשר ראה אור ע"י משרד התחבורה.
בפרק א', סעיף 1, פסקה שניה - "משרד התחבורה מחייב הרכבה של צמיגים על אותו הסרן , צמיגים הזהים מבחינת תוצר, שם הדגם ומאותו יצרן הצמיגים בכלי הרכב מקטגוריות M , N ,O .T .L שיעמוד בדרישות, המידה, קוד - המהירות קוד העומס ודרכי השימוש בצמיגים כפי שאישר היצרן של כלי הרכב."
לצפיה ב-'כל הכבוד לאישתך'
כל הכבוד לאישתך
23/04/2016 | 19:06
3
75
שיש לה מודעות לנושא. לא נעים להודות בכך אבל זה נדיר אצל נשים.
תעלה צילומים של הדופן והסוליה של הצמיגים החדשים ושל הישן.

ראשית זה נכון שיש יתרון שמ2 צידי הסרן יהיו צמיגים זהים אבל אופטימלית שכל ה4 יהיו זהים במידה ויצרן הרכב הרכיב 4 זהים [יש רכבים למשל חלק מהגרמנים שהאחורי רחב מהקדמיים, אז לא על זה מדבר].
אבל, אולי הצמיג השחוק איננו גמור מבחינת שחיקה. תעלה צילום וניראה.
2. יש מצב אבסורדי שהכיוון מחאה שלכם הולך "פארא" כלומר תאר לך שאתה מקבל 3 צמיגים סיניים גרועים כחדשים והצמיג האיכותי היחיד אצלך זה הישן שעדיין איננו שחוק מדי.
זאת אגב תופעה ידועה בליסינג שהנהג מקבל צמיגים חדשים מאיכות ירודה משמעותית בהשוואה לצמיגים המקוריים
לצפיה ב-'הצמיג השחוק אכן נראה שחוק'
הצמיג השחוק אכן נראה שחוק
24/04/2016 | 08:12
2
57
ובלי קשר - הוא עבר חמישים אלף קילומטרים בכבישים הרעועים של ארצנו.
כל שאר המציגים שעברו חמישים אלך ק"מ הוחלפו .

ככל הידוע לי אסור להרכיב על אותו סרן צמיגים בדרגת שחיקה שונה, כל שכן צמיג שכל שכניו למסע הוחלפו,אסור שיורכב יחד עם צמיג חדש.

אשמח אם מישהו יכול להביא את הטלפון/מייל  של קצין הבטיחות הראשי של אלדן, וכן את זה של קצין הבטיחות / ממונה בטיחות במשרד התחבורה , ע"מ שאוכל להתלונן
לצפיה ב-'דווקא לא נכון. אסור להרכיב צמיגים במידה שונה, מבנה שונה,'
דווקא לא נכון. אסור להרכיב צמיגים במידה שונה, מבנה שונה,
24/04/2016 | 11:10
60
או סוג שונה. אבל אין הנחיה לגבי הבדל בשחיקה.
בכל מקרה נראה לי משונה שהחליפו רק שלושה. אם זה צמיגים סינים זולים אז בשביל עוד 150 שקל כבר היו מחליפים את כל הארבעה, ואז לא היית יכול להתלונן. אין להם התחייבות לשים צמיגים טובים.
זה מזכיר לי שקניתי פעם רכב מחברת ליסינג, נדמה לי שלמה אבל לא בטוח, וכל הרכבים במגרש שלהם היו עם צמיגי GT (סינים) חדשים לגמרי. כלומר הם החליפו יזום את כל הצמיגים בחדשים לקראת המכירה.
לצפיה ב-'תעלה צילום'
תעלה צילום
24/04/2016 | 23:47
26
נראה אולי החדשים פחות טובים "מהשחוק"
לצפיה ב-'אתה נמצא באותו מצב של אחי'
אתה נמצא באותו מצב של אחי
24/04/2016 | 19:07
1
56
התווכחתי איתו שעות על העניין ולא יצא לי מזה כלום אבל הנה הטענה שלי:
אתה מקבל רכב במחיר מוזלץ הצמיגים הוישרים שמשום מה לא החליפו לו לפני החורף או כל טיפול אחר שבוצע ברכב שלא כהלכה - עשה טובה, תשקיע בבטיחות של עצמך וקנה לבד צמיגים. יש לך 3 צמיגים חדשים - קנה אחד זהה לשלישיה שלך חדש וזהו. העלות 200-250 ש"ח. אני לא מזלזל בכסף שלך חס וחלילה אבל אני חושב שתחושת הבטחון והבטיחות יעלו בעקבות כזאת פעולה..
אצל אחי לקחתי לו את היונדאי מהליסינג -  שטפתי לו את הרכב, הקפדתי על נקיון החלונות שאף אחד לא טרח לנקותם במשך שנה כמעט. החלפתי לו וישרים. אני רציתי שאחי יסע בחורף עם וישרים ולא מקלות גומי שחורקים על החלון וכל קשר בינן לבין ניגוב הגשם הוא מקרי בלבד.

לצפיה ב-'מה דומה במצב לאחיך?'
מה דומה במצב לאחיך?
24/04/2016 | 23:26
39
מי מקבל רכב במחיר מוזל...?
הליסינג עולה הרבה מאד. רוב הנהגים מתייחסים לרכב ככה ככה וקורעים הרכבים, כי לא שלהם.
התחזוקה של הרכבים לא מעט פעמים לקויה כי חברת הליסינג מתחזקת בעצמה כדי לחסוך בעלויות.

לי יש רכב קלעבעסה יד 1. הצמיגים גמורים ואני ממשיך לנהוג אתם כי זה רכב שלי שאני מתחזק ואני מפקח על התחזוקה שלו והצמיגים הגמורים אוחזים עדיין היטב [בפרט שעונת הקיץ כאן]. היה עלול להיות עצוב אם במקום הצמיגים המקוריים הייתי מרכיב סיני פושטי והאחיזה הייתה אובדת...
לצפיה ב-'ברכב הליסינג שלי החליפו לי שני צמיגים לצמיגי פלסטיק סיניים'
ברכב הליסינג שלי החליפו לי שני צמיגים לצמיגי פלסטיק סיניים
26/04/2016 | 08:45
2
53
שב-TireReview כתבו עליהם שצריך לאסור את שיווקם כי ברגע שהכביש מריח לחות - הם מאבדים כל קשר למציאות ולכביש.
התקשרתי לחברת הליסינג וביקשתי צמיגים אחרים, התשובה היתה כמו שכבר כתבו כאן: דבר ללמפה: "לצמיגים יש תקן ישראלי אז הם בסדר".
קצין הרכב בחברה גם הוא טען שאלו צמיגים טובים מאד.

הבנתי שאין עם מי לדבר, ומאחר וצמיגים הם חשובים, בריאות ושלמות המשפחה שלי חשובים לי מאד, וחוצמזה - כשהגולנצ'יק שלי חוזר הביתה לסופ"ש הוא לוקח את האוטו - ומספיק לי לא לישון כשהחמאס חופר לו מנהרות מתחת לרגליים, אז כשהוא בבית אני רוצה לישון יחסית רגוע - הזמנתי רביעיית צמיגים מהסוג האהוב עלי: גודייר אפישנט גריפ פרפורמנס על חשבוני.
הודעתי לקצין הרכב ולחברת הליסינג "תודה רבה על השירות האדיב - הצמיגים שלכם עפו מהאוטו שלי".

עלה כסף - אבל קניתי שקט נפשי.

לצפיה ב-'haleluya '
haleluya
26/04/2016 | 09:52
35
זה מה שניסיתי להסביר לארזCA פוער השרשור. בהחלט ייתכן ולדעתי סבירות גבוהה שהחליפו לאשתו את הצמיגים המשומשים שעדיין טובים ודירדרו את רמת הצמיגים בריכבה ע"י הרכבת פלסטיק סיני מחופש לזמיג.
אצלי הצמיגים המקוריים גמורים ואינני מחליף כי בשוק יש עתה בשוק בעיקר סיני שלא יעניק שיפור באחיזה לעומת מה שיש אצלי כעת. כשאני נוהג כיום עם הצמיגים בעלי הסולייה המשופשפת עד דק אני עדיין מרגיש אחיזה סבירה, ואני נוהג באופן שהוא מאתגר את הצמיגים כהלכה.
בנוסף שנות האופנוע הארוכות והמורכבות לימדו אותי, אולי טוב מאחרים, איך מרגישה תקשורת טובה עם הצמיג והכביש, ככה שאני סומך על עצמי...

לגבי הטיפולים הסטנדרטיים, אתה כן סומך על חברת הליסינג שמטפלת במוסכיה?
לצפיה ב-'הבן שלך לא צריך לישון בלילה '
הבן שלך לא צריך לישון בלילה
28/04/2016 | 08:54
28
כי החמאס מאיים עליך בטילים . ולא אתה צריך לחשוש מהמנהרות .
אני בכלל לא מבין . מה זה משנה מהיכן החמאס יתקוף קרקעית ? למה כולם מקשקשים על מנהרות ? בגלל שגלעד שליט נרדם בשמירה ? 
לצפיה ב-'חלונות ברכב לא עולים בנעילה'
חלונות ברכב לא עולים בנעילה
23/04/2016 | 05:58
4
60
יצאתי מהרכב כשהחלון פתוח .
לחצתי על השלט והחלון לא עלה למקומו
ידנית אני מצליחה לסגור את החלונות.
מה לעשות ?
האם לנתק את המצבר לזמן מה ואם כן באיזה מצב להשאיר את החלון ? למעלה, למטה או באמצע
לצפיה ב-'לא הבנתי, פעם זה עבד? איזה רכב?'
לא הבנתי, פעם זה עבד? איזה רכב?
23/04/2016 | 10:19
3
19
לצפיה ב-'יונדאי 10'
יונדאי 10
23/04/2016 | 11:51
2
59
עבד תקין.

לפתע עם לחיצה על השלט לא מתרומם.
צריך להרים ידנית

אמרו שניתוק המצבר למספר דקות יתקן את הטעון תיקון - יאפס.

יש לך מושג ?
לצפיה ב-'נסי לפני לחיצה רציפה לפתיחה מלאה '
נסי לפני לחיצה רציפה לפתיחה מלאה
23/04/2016 | 12:53
62
ותשאירי את האצבע לחוצה 10 שניות אחרי הפתיחה ואותו דבר בסגירה
לפעמים זה מאפס חלק מהמנגנונים
לצפיה ב-'תקלה מוכרת בI10'
תקלה מוכרת בI10
23/04/2016 | 14:38
70
גיל קאר זאת החברה שמתקינה עבורם את ההתקן. אם זה במסגרת האחריות זה חינם.

לצפיה ב-'מצלמה לרכב'
מצלמה לרכב
22/04/2016 | 16:24
36
109
אני מחפש מצלמת רכב באזור 200 ש"ח .
הבנתי שהטמפרטורה ברכב מגיעה ל 80 מעלות.
השאלה אם למישהו יש ניסיון עם מצלמה שניתן להשאיר ברכב בחנייה לא מקורה בקיץ במשך היום.

תודה מראש וחג שמח
לצפיה ב-'מנצלש על המחדל באי התקנת מצלמות דרך באוטובסים'
מנצלש על המחדל באי התקנת מצלמות דרך באוטובסים
23/04/2016 | 08:14
35
99
התאונה במנהרת הכרמל על מצפונם של הראשים הקטנים שתקפו
כאן את הודעתי מלפני מספר שבועות
שר התחבורה כ"ץ חסר כישורים אף להעתיק משרי תחבורה אחרים.
מחדל מזעזע אין  מקום לספק!!
בארצות אירופה מותקנות מצלמות שתפקידן לוודא את תפקוד הנהג המורכב
נוכח פני הדרך -
 היום אלו הנוסעים מחר האוטובוס ידרוס אותכם
לצפיה ב-'ואתה חושב שהמצלמה היתה מונעת את התאונה? '
ואתה חושב שהמצלמה היתה מונעת את התאונה?
23/04/2016 | 20:12
27
90
איך בדיוק - זו מצלמה שמחוברת להגה?
לצפיה ב-'המיקום בעורף של הנהג כמו נושפת לך בעורף כדי שתצא מההתחסדות'
המיקום בעורף של הנהג כמו נושפת לך בעורף כדי שתצא מההתחסדות
23/04/2016 | 21:36
26
69
מצלמה בסבירות גבוהה היתה חושפת טעויות קודמות של הנהג הפוגע
ושל נהגים אחרים. מונעת מהם להגיע למצב סיכון של אי ריכוז בנהיגה
אם נדמה שזו תאונה מקרית, הרי כל נהג מכיר מצבים של כמעט תאונה.
מצלמה היא בדיוק כפי  שאתה מתעקש לא להבין בוחן נהיגה מרוכז
ערני שיושב לך על הוריד   עומד מאחוריך ואתה מבין שעל טעות
כמו פעולות אסורות תוך כדי נסיעה - תפוטר מעבודתך תענש בחומרה

לצפיה ב-'כן כן, בדיוק כמו שהמדבקה על אחורי האוטו גורמת לנהגים '
כן כן, בדיוק כמו שהמדבקה על אחורי האוטו גורמת לנהגים
23/04/2016 | 22:27
25
74
לנהוג רגוע יותר...
כמו שהטכומטר מונע מנהגים לנסוע במהירות גבוהה מהמותר.
אתה מניח - בלי שום ביסוס, אגב, שהנהג הזה עשה כבר עבירות חמורות לפני זה שרק במזל לא נגמרו בתאונה. בלי ההנחה הזו, הטענה שלך לא שווה כלום.
ועכשיו, תוסיף למשוואה את העובדה שהענף הזה סובל ממחסור בנהגים - וקיבלת קריסה טוטאלית של כל התזה שלך (כי אף חברת אוטובוסים לא תפטר בסיטונות נהגים, כשיש מחסור בנהגים).
בקיצור - יש לך אחלה הצעה בתאוריה. במעשי, יש לך מערכת מיותרת.
לצפיה ב-'ברור שנהגי האוטובוס הגרועים יתנגדו לכך כמוך'
ברור שנהגי האוטובוס הגרועים יתנגדו לכך כמוך
23/04/2016 | 22:58
18
65
טכומטר וקופסא שחורה הם עובדה שיש בהם תועלת בכל כלי רכב
כפי שמצלמה היתה מוכיחה מה הסיבה לתאונה במנהרות הכרמל

היו די נהגים אם היו מקצים לכך תקציב במקום לפנסיות
של נהגים באגד ודן שהם מונופול פשע לכאורה שכמוך יתנגד שינשפו לו בעורף
לא מסתפקים בטענה שהכל מיותר - מה שמיותר הוא הנוכחות
של טיפוסים שמעכבים כל יוזמה ברוכה שדי להעתיק אותה מהקיים
מצלמה בעורף הנהג היא עובדה שאתה מתנגד לה ואין לכך שום סיבה
אלא של הסתרה עבירות תנועה של "חבריך" נהגי אוטובוסים
הפתרו יהיה אזרחים שיתיצבו עם מצלמה מאחרי חבריך הנהגים
כפי שתעדו אותם נהגיםעבריינים רבים עד כה.

לצפיה ב-'כנראה שהסיבה לתאונה היתה החזרת עודף לנוסעים'
כנראה שהסיבה לתאונה היתה החזרת עודף לנוסעים
24/04/2016 | 00:01
3
45

אז האם מצלמה היתה גורמת לכך שיפטרו את הנהג עוד לפני התאונה ?
אם היו מפטרים את כל הנהגים שמחזירים עודף לא היו תאונות אוטובוסים ?
אולי כן, כל האוטובוסים היו עומדים.....

לצפיה ב-'תתפלא באירופה נהגי אוטובוס לא מקבלים כסף מזומן ממזמן'
תתפלא באירופה נהגי אוטובוס לא מקבלים כסף מזומן ממזמן
24/04/2016 | 00:18
2
51
אתה מחויב לקנות כרטיס ממוחשב באוטומט או בקופה בתחנות
קרה לי שעמדתי נסיעה שלמה בהמתנה ליד נהג  ונעזרתי
בנוסעים כדי לשלם לו בכסף קטן (כי לא היה בכלל מזומן לתת עודף)
לצפיה ב-'זה דורש השקעה מהחברות, יותר זול להעסיק נהג שיעשה גם וגם'
זה דורש השקעה מהחברות, יותר זול להעסיק נהג שיעשה גם וגם
24/04/2016 | 00:43
45
הבעיה היא לפני הנהגים, היא בנסיון לחסוך באוטובוסים, בנהגים ובאחזקה.
לצפיה ב-'לא לגמרי נכון'
לא לגמרי נכון
25/04/2016 | 21:39
13
חזרתי מבריסל לפני שבועיים ונסעתי שם באוטובוס. שילמתי לנהג אבל הוא לא התחיל לנסוע עד שסיים עם העודף לכולם
לצפיה ב-'עובדה? על פי איזו אסמכתא?'
עובדה? על פי איזו אסמכתא?
24/04/2016 | 15:25
10
לצפיה ב-'כמה שטויות... מאיפה להתחיל? '
כמה שטויות... מאיפה להתחיל?
24/04/2016 | 20:33
12
43
מהבהמיות שלך בהחלטה שאם אני מתנגד להצעה שלך, זה בטח כי אני חלק מאיזו קליקה מרושעת ובעלת אינטרס? לא, זה סתם מגוחך.
אולי מהבלבול שאתה עושה בין מכשיר שעוזר לנתח תאונות בדיעבד (טכומטר, קופסה שחורה, מצלמה) לבין מכשיר שעוזר למנוע תאונה? לא. לא נראה לי שאתה רוצה להבין את ההבדל.
אולי מזה שאין שום קשר בין הפנסיות באגד למשכורות באפיקים (או כל חברת היסעים פרטית אחרת), ולכן כל האמירה על תקציב שהולך לפנסיות במקום למשכורות היא מגוחכת? לא, איכשהו נראה לי שאתה לא באמת בקטע של להבין את המצב, אלא יותר בקטע של להיות צודק בעיני עצמך, ובדרך גם להשוויץ כמה אתה חכם וחשפת את הקונספירציה.
אז מה נשאר? האמת שלא הרבה. אולי רק לבקש, אם אפשר, לבקש הוכחות - מהמקומות בהם זה כבר קיים - לכך שהמצלמות הללו הצליחו באמת להוריד את מספר התאונות. אבל משום מה יש לי הרגשה שגם הדרישה הפשוטה הזו, להראות שההצעה שלך יעילה על סמך מידע קיים, יתקל בשטף שצף של מילים זועמות ומוכיחות, שמוכיחות בעיקר שאתה מאוהב ברעיון שלא באמת בחנת בצורה ביקורתית.
אגב, אם כבר קונספירציות - יש מצב שאתה פשוט יבואן של מצלמות דרך כאלו, שפשוט רוצה לעשות קופה?
לצפיה ב-'בארץ נדרשת בהמיות נגד רשלנות ואדישות לקטל בדרכים'
בארץ נדרשת בהמיות נגד רשלנות ואדישות לקטל בדרכים
25/04/2016 | 05:35
11
55
נתחיל מכך שלי אישית אין מצלמת דרך כי לא אתגרתי את עצמי מספיק
וראשית אני חושב על הכלל. אבל גם לפרטי אם נחויב בחוק הרי שזו
הוצאה זניחה ונוכל לחסוך דוחות תנועה מוטעים ולקבל ראיה בסכסוך גם
במקרה של תאונה קלה ללא נפגעים או לסייע למקרים של אחרים.

ההוכחה שסיפקתי היא מראיה מלפני 5 שנים ורק שקרן לא מאמין
במדינה כמו שוויץ וארצות אירופה דומות לא מבזבזים אגורה מיותרת
אוטובוסים מעלים נוסעים מהדלת האחורית ויש שם מצלמה בגג ועוד
מצלמה ליד הנהג ועוד אחת באמצע . נהגים לא מוכרים כרטיסים
וההתנהגות באוטובוס מופתית. נראה אותך עונה את התשובה שלך בסרטון
מר אניגו המתחבא   ותוקף לגופו של כותב זו בדיוק  ההוכחה שמצלמה
היתה הופכת נהגים כמוך לבני אדם מה ההתקפה שלך בכלל נגד
על מה יצא הקצף ? ממה אתה מפחד בן אדם מהצל שלך עצמך?
תמשיך להתחבא כמו נמושה - לי אין שום בעיה להחשף ולא לצאת מטומטם

לצפיה ב-'אכן, אין לך שום בעיה לצאת מטומטם. הוכחת את זה יותר '
אכן, אין לך שום בעיה לצאת מטומטם. הוכחת את זה יותר
25/04/2016 | 09:29
2
31
מפעם אחת בדיון הזה.
ומכיוון שרמת הדיון שלך כבר התדרדרה מתחת לרמת המינימום הנדרש, תצטרך להמשיך בלעדי.
לצפיה ב-'עוד מועמד לתאונה פגע וברח מעניין כמה הרשעות ונקודות צברת'
עוד מועמד לתאונה פגע וברח מעניין כמה הרשעות ונקודות צברת
25/04/2016 | 09:41
1
33
הרקורד שלי נקי 0 נקודות 0 עברות תנועה
פגעת ברחת בסוף תיחשף
לצפיה ב-'מפליא שאתה מצליח לספור עד אפס, אם רמת הדיון שאתה '
מפליא שאתה מצליח לספור עד אפס, אם רמת הדיון שאתה
25/04/2016 | 09:56
26
מפגין כאן מעידה עליך במשהו.
לצפיה ב-'למה כוונתך?'
למה כוונתך?
25/04/2016 | 12:47
7
34
"לי אין שום בעיה להחשף ולא לצאת מטומטם"
איפה נחשפת?

ובנוסף, מה אתה רוצה ממנו?
לצפיה ב-'גישה ישראלית קלאסית - אם מישהו לא מסכים איתך, אז במקום לענות'
גישה ישראלית קלאסית - אם מישהו לא מסכים איתך, אז במקום לענות
25/04/2016 | 13:32
28
לטיעונים שהוא מעלה, תקוף אותו אישית. עדיף בשפה נמוכה. כי הרי ברור שאם קראת למישהו מטומטם, כולם יאמינו לך מיד ולא יטרחו לחשוב לרגע על הטיעונים, ומי צודק.
אבל רון בחור יסודי - ליתר ביטחון הוא גם החליט שאני נהג אוטובוס. גרוע. מאגד או דן.
עכשיו שב בשקט ואל תבלבל אותו!
לצפיה ב-'בצבא בסדיר היו 2 מחלקות מצטיינות טבחים ונהגים'
בצבא בסדיר היו 2 מחלקות מצטיינות טבחים ונהגים
25/04/2016 | 17:54
5
34
הטבחים קיבלו קידום בזכות מסטר שף  ומסעדות עם כוכבים
הנהגים מה לעשות נשארו אותו דבר
אני כותב בתפוז מספיק שנים בשמי האמיתי לא סוחר מצלמות
ולא בטיח מרגע שהעליתי את הנקודה התעורר הנהג  והתקיף
בדיוק כמו בפעם הקודמת. תשאל מה הוא רוצה ממני?
לא מבין באמת הוא לא מפסיק כמו רדוף אגו כאילו הוא צריך להוכיח
שהוא לא סתאם נהג
קח תקרא ותתוכח עם פתרון בינלאומי שסה"כ דיווחתי כמה היה מתאים
למציאות הישראלית שנהגים מזלזלים ונוסעים מתפרעים והקורבנות
נערמים תסביר לי למה האיגו לא מוכן להחשף מה האנטי מה מתרחש כאן?
מה הבעיה אם יתקינו ועדיין לא יתברר כפתרון מושלם - למה להתנגד?
תחשוב מה עלות של מצלמת מהירות/צומת  אחת שתקועה במקום קבוע
מול אלפי מצלמות שיתעדו את הכבישים דרך חלונות אוטובוס. בשברירי המחיר

לצפיה ב-'אני כותב בתפוז הרבה יותר זמן ממך'
אני כותב בתפוז הרבה יותר זמן ממך
25/04/2016 | 19:40
3
21
ואף אחד לא שם בידי שהשם שאתה כותב כאן הוא באמת השם האמיתי - ובטח לא מגלה לי מה כל האינטרסים שלך.
אני יוצא נגד פתרונות אינסטנט מטופשים, שבטוחים שבעזרת איזה גאדג'ט אפשר לפתור בעיות יסודיות - כי הפתרונות האלו משמשים עלה תאנה עבור מי שצריך להשקיע בפתרון האמיתי.
אגב, סתם סקרנות - האם יש לך מושג מה חלקם היחסי של נהגי אוטובוסים בגרימת תאונות ביחס לנסועה שלהם ביחס לכלל הנהגים? אולי אתה בכלל מחפש את המטבע מתחת לפנס, רק כי על הפנס הזה כותבים בכל העיתונים, במקום במקום האמיתי?
יש לך כנראה עוד הרבה ללמוד על התחום שאתה מתיימר להציע בו פתרונות. אבל עזוב, עדיף לאדם בן 57, גיל שבו אמורים ללמוד קצת דרך ארץ ונוהל דיון תרבותי, פשוט לתקוף את כל מי שמעיז לחשוב אחרת ממנו, במקום לענות על השאלות שהוא העלה. ללא ספק, זה עושה אותך מאוד גדול, חשוב וחכם.
לצפיה ב-'לא ראיתי את התגובה שלך עת ישבתי לרשום את שלי '
לא ראיתי את התגובה שלך עת ישבתי לרשום את שלי
25/04/2016 | 20:23
17
יצא דומה...
לצפיה ב-'בכרטיס שלך רשום שאתה נערה בת16 '
בכרטיס שלך רשום שאתה נערה בת16
27/04/2016 | 09:02
1
14
א אני כותב גםבפורום רכב משנת 2003  רון ו זה כמו ron w
ב. זה השם האמיתי שלי ואם תרצי אתן לך גם קישור לסרטון שלי עם סלבריטי
   של הערוץ ה1 ( בפרטי למי שמתעניין)
ג. הוכחתי בעקבות ניסיוני שמדובר בפתרון שממומש במדינות מאוד
   פרקטיות ומתוכננות  ומה הטענה? שהמימוש יגזול חס וחלילה מתקציב
הבטיחות שלך. הזוי ברמות. מדוע לא יצאת נגד מצלמות המהירות בדרכים?
האם לא תפסו עבריינים מעבר ליכולת השיפוט?

לצפיה ב-'אני כותב בפורומים בתפוז עוד לפני 2003, אז אני עדיין מנצח'
אני כותב בפורומים בתפוז עוד לפני 2003, אז אני עדיין מנצח
27/04/2016 | 10:48
8
תראה מה זה, אתה מתמודד מול פרודיג'י, שיודעת לכתוב בפורומים מגיל שנה! איזה סיכוי יש לך?
אבל יפה שאתה מחליט שלא יצאתי נגד מצלמות המהירות. אבל זה רק קצת יותר יפה ממשפט כמו "הוכחתי בעקבות ניסיוני". בגיל 57 אתה אמור כבר לדעת שנדרש קצת יותר מהניסיון שלך כדי להוכיח דברים. אבל נו, שויין...
לצפיה ב-'איפה אתה רואה שהוא מתנגד. מה אתה מתפוצץ עליו?'
איפה אתה רואה שהוא מתנגד. מה אתה מתפוצץ עליו?
25/04/2016 | 20:01
19
מצד שני זכותו לפקפק ביעילות ו/או בהתאמה לארץ.
בעיניך זאת תרופת קסם ולא יהיו תאונות אוטובוסים עוד והוא מבין שזה יכול לתרום חלקית ושיש גם בעיות שקשורות להצעה שלך.
בעיניך ההצעה שלך מושלמת ואין מבחינתך צד שני [אפילו אם הוא צד פחות חשוב] למטבע.

אומר לך את דעתי. תראה, הרעיון טוב אבל קל לייישמו בארה"ב וקשה ליישמו בארצינו.
מדוע? כי ארצינו צפופה גם באוכלוסיה וגם בנפח התנועה ביחס לשטח הכבישים. כלומר אם נהג האוטובוס ייאלץ להמתין בתחנה עד שכל הנוסעים יעלו ויישבו כי אז חלק לא יעלו כי יגמרו מקומות הישיבה ובנוסף ואפילו חשוב יותר, הטור הארוך שמשתרך מאחור ייאלץ להמתין זמן רב כי הכבישים צרים מדי ואין בהם מספיק נתיבים.
אם הפתרון שלך יהיה להרחיב את הכבישים אז פירוש הדבר שצריך יהיה להרוס בתים ולעצב מחדש את הכבישים. אם תהרוס בתים אז תוכל להרחיב הכבישים אבל יוותרו אנשים ללא בתיהם. ואז תאלץ לבנות יותר לגובה וגם ככה הבנייה הולכת ונעשית יותר ויותר לגובה.
את דעותיך הפוליטיות אני מכיר ואני יודע שאתה לא אוהב את הפתרון שקיימו האמריקאים והוא התפשטות לרוחב. אתה בעד התכנסויות, לא?

את זה סתם זרקתי כאן כדי ללמד אותך שלמעשה להתכנסות ולנסיגות יש רכיב כלכלי וחברתי של הצטופפות וירידה ברמת החיים. לא סתם האומות המובילות, כמו זאת ששמה את המצלמות באוטובוסים העדיפה שלא ליישם הפתרון שלך כשזה נגע בה.

דבר אחרון רשמת כי אתה רושם בשימך ואינך מסתתר אבל בכרטיס לא רשום שם והכינוי לא מסגיר אותך. יש המוני רונים בארצינו ועוד יותר המונים כאלה מחוץ לה. גם הW לא מסייע משמעותית...
המסגרת של פורום כזה מאפשרת לכתוב מבלי להיות חשוף. זו לא סיבה לבקר אותו, כשדווקא הוא מוכר וידוע כאן לרבים כלומר לא נראה לי שאתה יכול לתקוף אותו שהוא מסתתר, כלומר לא לתקוף ברצינות. להגיד סתם, זה אתה יכול.   
לצפיה ב-'עזוב לפטר, תן קנסות מכובדים.'
עזוב לפטר, תן קנסות מכובדים.
24/04/2016 | 15:43
5
38
ככה הנהג נשאר(או שמתפטר לבד, ואם זה אין מה לעשות), ובגלל הקנסות הוא יבצע פחות עבירות.

ואני לא מדבר על לבדוק כל צילום של כל נסיעה, אלא מדגמית כאשר הקנסות הם פי 2-5 מההכנסה היומית של הנהג, ככה אחרי שפעם פעמים תתפוס את הנהג הוא כבר ילמד לקח.

מנסיון שלי עם תח"צ(4 נסיעות ביום) באוטובוסים שיש בהן מצלמות(לא בטוח אם מכוונות לכיוון הנהג או לא), 95% מהנהגים לא מתעסקים בדברים שלא קשורים לנהיגה מרגע עזיבת התחנה.
כנראה שכן יש אכיפה בתוך החברה עצמה על נושא הזה.
לצפיה ב-'אני לא בטוח שלחברה מותר לקנוס נהגים שלה על עבירות תנועה'
אני לא בטוח שלחברה מותר לקנוס נהגים שלה על עבירות תנועה
24/04/2016 | 20:26
4
36
בזמנו הנושא עלה עם המדבקות, והתברר שמבחינת החוק זה ממש לא עניין פשוט.
בכל מקרה, בדיוק כמו עם הטכומטר ואמצעים אחרים - פתאום יתברר שיש למצלמה נטיה להתקלקל...
ולפי התיאורים במקרה הזה, הנהג לא דיבר בטלפון ולא נרדם - אלא התעסק עם הנוסעים. לא חושב שזה מוגדר כעבירת תנועה. אם על נהג אוטובוס עירוני יאסר לצאת מהתחנה לפני שהשלים את כל מכירת הכרטיסים - אוטובוסים יעמדו בתחנות רבע שעה. מעשי זה לא.
לצפיה ב-'הם יכולים לתת קנס על הפרת נהלי חברה(או כל דבר דומה)'
הם יכולים לתת קנס על הפרת נהלי חברה(או כל דבר דומה)
24/04/2016 | 23:49
24
תלוי בחוזה העסקה.

ויש גם עוד המון שיטות לעניש עובדים סוררים גם בצורה חוקית(סידור עבודה פחות גמיש ולפי לפי בקשה ספציפית וכו').
לצפיה ב-'נהג מוכר כרטיס בתחנה כשנוסע עולה ועובר על פניו פנימה'
נהג מוכר כרטיס בתחנה כשנוסע עולה ועובר על פניו פנימה
25/04/2016 | 05:43
2
35
כדי למכור כרטיס בנסיעה צריך להעלות נוסעים שידחפו לידו וימתינו
שזו כבר עבירה שאין לי מושג ממי למדת שכך נוהגים
גם אם נותר נוסע שלא קיבל עודף הוא ימתין עד התחנה הבאה
או לרמזור ארוך או פקק תנועה.
התרגלנו לעבריינות של נהגי אוטובוסים שלא עוצרים
בתחנה אלא באמצע הנתיב ואחרי צפירות ממהרים להעלות את הנוסעים.
כדי להספיק לא גובים מהם כסף בתחנה אלא מתחילים לנסוע ולגבות
חיי אדם במנהרות - כאן זה יפסק לטובת כולנו .
נוסע שרואה נהג שמתחיל בנסיעה לפני שטיפל בכרטיסים צריך לצלם במקום.
לצפיה ב-'אז פתרנו את הבעיה אם כך.'
אז פתרנו את הבעיה אם כך.
25/04/2016 | 08:09
1
27
כל נוסע יצלם מה שבא לו, ישלח לאן שבא לו, אין צורך במצלמות באוטובוסים ושלום על ישראל.
לצפיה ב-''
25/04/2016 | 20:26
13
לצפיה ב-'קישקושציה . בישראל אין הרבה מקום קום'
קישקושציה . בישראל אין הרבה מקום קום
25/04/2016 | 09:54
6
47
לצמצום תאונות דרכים.
צימצום תאונות יהיה אפשרי רק בשינוי עצום בתחבורה ושימוש ברכבים אוטונומיים
לצפיה ב-'כי אם יורידו לגמרי את השימוש בסלולרי זה לא ישנה כלום'
כי אם יורידו לגמרי את השימוש בסלולרי זה לא ישנה כלום
25/04/2016 | 10:39
5
9
לצפיה ב-'יש לך מחקר על הסיבות '
יש לך מחקר על הסיבות
25/04/2016 | 11:45
4
38
לתאונות?
מי יאכוף על הזומבי הסלולרי לא להשתמש בו ?
לצפיה ב-'א. כן ב. אתה כרגיל מערבב'
א. כן ב. אתה כרגיל מערבב
25/04/2016 | 13:43
3
40
ב. אתה טענת שאין הרבה מקום - הנה יש, הורדת שימוש בסלולרי יצמצם בהרבה, עכשיו פתאום אתה משנה גרסא ל"מי יאכוף" כי הבנת שאתה טועה...

לצפיה ב-'א. אין שום מחקר רציני'
א. אין שום מחקר רציני
25/04/2016 | 17:27
1
22
נתוני משטרה לא נחשבים למחקר
מה גם שהנתונים הללו מוטים חזק , על ידי גוף שאין לו קשר לתאונות דרכים . זה גוף לגביית מיסים.
בגדול , המצב לא רע, שיפור לא נראה, רק עליות וירידות , מתחת ל300 לא יהיה .
ב. אני לא חושב שאכיפה תעזור כ
בטח לא ב80 הרוגים ,
ג. חצי הרוגים הם בכלל הולי רגל

ה

א
לצפיה ב-'ברור, כי אתה מכיר את כל המחקרים וגם יודע לנתח את רצינותם'
ברור, כי אתה מכיר את כל המחקרים וגם יודע לנתח את רצינותם
26/04/2016 | 12:25
5
לצפיה ב-'בארה"ב החוק אינו אוסר לדבר בסלולרי'
בארה"ב החוק אינו אוסר לדבר בסלולרי
26/04/2016 | 08:17
20
אבל החוק אוסר לעשות עבירות תנועה וגם אוסר להתנגש באחרים אפילו אם הנהג עסוק מאד עם הסלולרי...
ללמדך שהם בוחנים את הנהג על פי התוצאה ולא מעניין אותם איך הוא משיג אותה, האחד מוכשר ויכול לעשות 20 דברים יחד והשני הוא דמוי אידיט שלנו שמתקשה לעשות אפילו דבר אחד בנהיגה, קרי לנהוג. דמוי האידיט מודע ליכולותיו [וליתר דיוק להעדרן] והוא נוהג בהתאם, משאיר את הסלולרי כבוי בתיק [או מתעלם ממנו בעת נהיגה], אוחז ההגה ברכבו האוטומטיש ב2 הידיים, נוהג לאט ובריכוז, לאט ובריכוז, כפי שרק הוא יודע, ועדיין מתפלא איך אפילו רוכבי האופניים עוקפים אותו בכבישים המהירים והפתוחים, כשהוא ממלמל לעצמו שהאופניים של היום, זה לא מה שהיה פעם...ובזה הוא צודק.

אני לא הייתי מתמקד בפלפוניה כן או לא. זה לא רלוונטי. רק התוצאה רלוונטית. עשית תאונה כי לא עצרת באדום, בעצור, לא שמרת מרחק וכו', תשלם מליון שקל קנס שיתחלק בין המדינה למי שפגעת בו ולא משנה אם הנזק זול מהמיליון הזה. המדינה צריכה להרוויח מהאידיוט שלא יודע לשמור מרחק. גם אם ניכנסת בתמרור/ אי תנועה תשלם. רכוש הציבור אינו הפקר ועל העדר מיומנות משלמים.
בנוסף, אין נסיבות מקילות. הרגת או פצעת גורם חלש על הכביש [הולך רגל במעבר חצייה, או רוכב אופניים/אופנוע שעקפת ותוך כדי פגעת בו] זה אומר קנס גבוה וקלאבוש ארוך טווח. אין גורמים מקלים...למה צריך לעניין אותך אם דיבר בטלפון?

אני הייתי משנה הכיוון: הענישה על פי התוצאה וחומרתה
לצפיה ב-'מנורה b3 2010'
מנורה b3 2010
22/04/2016 | 09:48
1
51
בוקר טוב לכם

יש לי סובארו b3 2010

כמה אמורה לעלות החלפה מנורת חנייה. קידמית

תודה. חג שמח
לצפיה ב-'יהיה עודף ממאה ש"ח'
יהיה עודף ממאה ש"ח
24/04/2016 | 18:17
3
לצפיה ב-'במאזדה 6 החדשה מדגם LUXERY, את המראות יש לקפל............'
במאזדה 6 החדשה מדגם LUXERY, את המראות יש לקפל............
21/04/2016 | 18:01
10
119
ולפתוח ידנית לפני כיבוי/התנעת המנוע.

האם מישהו מכיר חשמלאי שיכול להוסיף התקן שיעשה את זה אוטומטית?

תודה מראש
לצפיה ב-'נסה בקוברה'
נסה בקוברה
22/04/2016 | 10:42
1
79
ואפשר לקפל תוך 30 שניות מהכיבוי (מאזדה 2 2015 פיור וואיט)
לצפיה ב-'כן, אני מכיר את ה-30 שניות, אבל הייתי רוצה שזה יבוצע........'
כן, אני מכיר את ה-30 שניות, אבל הייתי רוצה שזה יבוצע........
22/04/2016 | 16:20
61
אוטומטית. אני אבדוק כהצעתך בקוברה, נראה אם הם יכולים לעזור.

תודה
לצפיה ב-'נתקלתי בפרסומת להתקן שחוסך דלק, בשם נוקו...............'
נתקלתי בפרסומת להתקן שחוסך דלק, בשם נוקו...............
22/04/2016 | 16:19
7
85
הם טוענים שהם מערבלים את האוויר לפני כניסתו לצלינדר ובכך אפשר לקבל תוצאות חסכון של 5-25% מתצרוכת הדלק.
ואני חשבתי שהאוויר ממילא נדחס חזק לפני ההצתה, אז מה נותן העירבול? ממילא יש טורבו שדוחס את האוויר.
ומשום מה יש לי הרגשה שהחסכון יהיה יותר קרוב ל-5% וגם זה בתנאים מסויימים של נהיגה.

מישהו יודע משהו על הדבר הזה?
לצפיה ב-'זה עוזר לחשבון הבנק של המוכר ופחות לחשבון של הפראייר שקנה '
זה עוזר לחשבון הבנק של המוכר ופחות לחשבון של הפראייר שקנה
22/04/2016 | 18:08
1
22
לצפיה ב-'אני חייב להודות שזה מה שחשבתי'
אני חייב להודות שזה מה שחשבתי
23/04/2016 | 07:22
13
לצפיה ב-'התקן כזה נבחן פעם ב"אוטו" במשך כמה חודשים'
התקן כזה נבחן פעם ב"אוטו" במשך כמה חודשים
23/04/2016 | 20:13
2
61
התוצאות - הביצועים נפגעו, צריכת הדלק לא השתפרה אפילו באחוז בודד...
לצפיה ב-'מעניין, זו רמאות והונאה טהורה. גועל נפש'
מעניין, זו רמאות והונאה טהורה. גועל נפש
24/04/2016 | 11:29
1
7
לצפיה ב-'החברה טענה בזמנו שהמבחן לא בוצע כראוי, כי הנהג לא עבר '
החברה טענה בזמנו שהמבחן לא בוצע כראוי, כי הנהג לא עבר
24/04/2016 | 20:41
26
הדרכה איך לנהוג בצורה שתנצל את יתרונות המתקן. ואני אומר - אם המתקן באמת חוסך דלק, אז הוא אמור לחסוך דלק גם כשהנהג בכלל לא יודע שהוא שם. לא אם הנהג נוהג בצורה חסכונית יותר...
בקיצור, הם מוכרים לך בעיקר את הוראות הנהיגה החסכוניות - אותם אפשר למצוא בשפע ברשת, בחינם...
לצפיה ב-'סתם בילבולי שכל'
סתם בילבולי שכל
24/04/2016 | 11:51
1
36
אם זה היה מוכח כל החברות היו מתקינים את זה
לצפיה ב-'במיוחד בעידן הנוכחי בו החברות משקיעות מאמצים '
במיוחד בעידן הנוכחי בו החברות משקיעות מאמצים
26/04/2016 | 11:41
9
אדירים לבניית רכב שחוסך דלק.

מעניים אם יש כאלו שנופלים בפח
לצפיה ב-'היכן קונים חלקי חילוף בירושלים? או שיש רק בסלמה בת"א?'
היכן קונים חלקי חילוף בירושלים? או שיש רק בסלמה בת"א?
21/04/2016 | 15:17
5
23
לצפיה ב-'יש חנויות חלקי חילוף בתלפיות'
יש חנויות חלקי חילוף בתלפיות
21/04/2016 | 15:40
22
לצפיה ב-'מה אתה צריך?'
מה אתה צריך?
21/04/2016 | 18:58
3
33
באיזור תעשייה תלפיות: מרחוב הרכב ימינה לרחוב בעלי מלאכה ושם אחרי 200 מטר יש משמאל 2 חנויות סמוכות, אחד זה יחזקאל משהו... והשני לידו, שכחתי את השם. לשניים האלה יש הכל: פילטרים, רפידות ודיסקים, שמנים וכד',ואם אין, הוא מזמין לך ולמחרת יש.

אני קניתי לקיה מודל 2012 רפידות תחליפיות לברקסים בתלפיות. הייתי מרוצה. ההוא היה מוצר ספרדי ש"עובד אצלי" עד היום. רפידות אחרות שרכשתי אצלם היו קוריאניות ויצא שהיו מקוריות בלי להתכוון ,כמובן שהמחיר "לא היה מקורי". על קופסת הקרטון השם קיה לא היה וזה הוזיל המחיר בהנחה של כ75% !

לבד מזה יש גם בגבעת שאול... תגגל ל-144 בזק/ עסקים ל-"חלקי חילוף לרכב" בירושלים. תגלה שיש הרבה אפשרויות... תשווה מחירים, האידיאלי זה לברר בטלפון מהבית.
לצפיה ב-'אני צריך מוסך פרטי קטן עם ניסיון בצרפתיות'
אני צריך מוסך פרטי קטן עם ניסיון בצרפתיות
21/04/2016 | 20:12
2
42
שלא ינסה לגנוב אותי על עבודה וחלקים. ה"בעיה" היא שאני מכיר את התחום, יודע כמה זמן וכסף לוקחים טיפולים כאלו ואחרים, יודע להביא חלפי תחליפיים - וכשהוא אומר לי מחיר מופקע והזוי (מבחינתי) על איזו עבודה, אני לא רוצה להביך אותו ולהתווכח.

אין לי את הכלים ואת הליפט, אבל אני מבין מה צריך לעשות, עד גבול מסויים. בת"א הייתי קופץ לסלמה, מביא את כל החלפים בעצמי מהיבואנים, והמוסכניק היה צריך רק לעשות את העבודה.

באמריקה, למשל, יש מה שנקרא mobile machanic (יענו, מכונאי שמרבית הציוד הבסיסי שלו ברכב כולל ג'ק נייד ומגיע אליך הבייתה - אחלה שירות) ובארץ זה לא קיים.

אז אני מחפש אותו הדבר (או דומה) בירושלים - וצריך מישהו פרטי (לא רשת, לא מוסך מורשה יבואן) עם ניסיון בצרפתיות.
לצפיה ב-'אתה מתכוון לטיימינג?'
אתה מתכוון לטיימינג?
21/04/2016 | 21:39
1
13
לצפיה ב-'לא מתווכח על טיימינג או ראש מנוע, חלילה'
לא מתווכח על טיימינג או ראש מנוע, חלילה
21/04/2016 | 22:36
37
אלא תיקונים בסיסיים (רובם מכניקה) כמו אלטרנטור ותפוחי הגה, רפידות בלמים ורדיאטור....
לצפיה ב-'שלום רב, מעוניין לרכוש שברולט קרוז 2012'
שלום רב, מעוניין לרכוש שברולט קרוז 2012
21/04/2016 | 13:24
46
111
עברתי כבר את השלב של למה לא לקנות רכב (לפי ההמלצות שום רכב לא מתאים לאפאחד )
אז מה לוודא לפני הרכישה ?
האם כדאי לרכוש מ-UMI ?
האם כדאי לעשות אצלם טריידאין לרכב ישן יותר ?

תודה על התשובות
המשך>>
עברתי כבר את השלב של למה לא לקנות רכב (לפי ההמלצות שום רכב לא מתאים לאפאחד )
אז מה לוודא לפני הרכישה ?
האם כדאי לרכוש מ-UMI ?
האם כדאי לעשות אצלם טריידאין לרכב ישן יותר ?

תודה על התשובות
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:42
3
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
לצפיה ב-'במוסך בטיפול שיגרתי עלולים לגרום לנזקים. אפשר ללמוד מהמקרה..'
במוסך בטיפול שיגרתי עלולים לגרום לנזקים. אפשר ללמוד מהמקרה..
20/04/2016 | 17:44
10
137
רכב של חבר טוב. בעבר הושפע ממני [מצא ממי...אני דוגמה לכלום, בקושי לעצמי ] הלך וקנה קיה. 
הגיע זמנו לטיפול שנתי. רוצה ללמוד קצת מה ואיך עושים בטיפולים. ריכבו עדיין באחריות יצרן [בקיה אי אפשר להיפתר מזה... 7 שנים ] הלכתי איתו למוסך קיה שילמד מהמומחה  איך לפקח בצורה אסרטיבית ומנומסת כאחד. 
מילאו לו שמן. שאלתי אחר כך את המכונאי אם אין יותר מדי שמן... אמר לי שלא....דווקא את הנקודה הזאת פיספסתי מלהסתכל בעצמי.

בביתו למחרת הוא בודק לפני הנעת הרכב ומגלה הצילום המצורף.
חזרנו למוסך, החצוף אומר לי שזה לא נורא.
לא נורא לדעתו. לדעתי עודף שמן שמזיק. הרים הרכב וניקז השמן העודף, מדדנו והתברר שיותר מ3 כוסות ! 

מה זה?
עייפות החומר האנושי? זילזול במכונה ובמקצוע שלו [בעצם גם בעצמו]? זילזול ברכוש של אחרים? רמאות? [מקבל תשלום ולא מספק עבודה איכותית. והוא יודע לעבוד טוב. אני מכיר אותו...]

לא יודע התשובה ואולי יש כמה תשובות אבל מסכן מי שלא בודק ואח"כ מתפלאים שרכבים משומשים דולפי שמן וכו' אחרי 4-5 שנים...
לצפיה ב-'האמת שהמוסכניק צודק - זה עודף, אבל לא גדול מאוד'
האמת שהמוסכניק צודק - זה עודף, אבל לא גדול מאוד
20/04/2016 | 22:33
1
109
וקרוב לוודאי שהרכב היה מצליח להיפטר מזה בעצמו. מעבר לזה - אם נסע עד הבית וחזרה, ולא נתקל בתופעות יוצאות דופן (עישון כבד, עבודה לא סדירה וכו'), אז כנראה שהקיה מסוגל לספוג עודפים כאלו בלי בעיה.
נתקלתי פעם במקרה דומה - הסיבה, המוסך עבר לעבוד עם ספק שמן אחר, ואצלו המיכל הכיל חמישה ליטרים, ולא ארבעה. המוסכניק, מהרגל, פשוט שפך את כל המיכל פנימה. באוטו שאמור לקבל רק 3.6 ל' שמן...

מה שמעניין הוא - על איזו כמות שמן חייבו אותו בטיפול, על הכמות שאמורה להיות או על הכמות שמילאו? 
לצפיה ב-'זה מוסך ברשת קיה והמחיר לחלקים ולעבודה הוא FIXED'
זה מוסך ברשת קיה והמחיר לחלקים ולעבודה הוא FIXED
21/04/2016 | 00:31
77
כלומר X ליטר שמן [כפי הוראת היצרן וכרשום בספר הרכב] והעבודה אורכת Y דקות [כפי הוראת היצרן]
לא ניתן להוציא קבלה שונה על טיפול שיגרתי.

לצפיה ב-'באמת לא נורא. זה לא עודף כזה גדול'
באמת לא נורא. זה לא עודף כזה גדול
20/04/2016 | 23:09
7
70
קח בחשבון שברגע שמתניעים חלק מהשמן זורם לכל חלקי המנוע ולמעשה המפלס יורד. אם היית בודק אחרי שהמנוע פעל היית מגלה שיש הרבה פחות.
אז נכון שלא הקפידו מספיק, אבל לא טרגי.
לצפיה ב-'בדקנו כ5-10 דקות אחרי כיבוי המנוע'
בדקנו כ5-10 דקות אחרי כיבוי המנוע
21/04/2016 | 06:05
6
57
והצילום הזה נראה מאד דומה.

לא אמרתי שטרגי אבל ל LONG RUN זה "לא בריא"
איך אתה חושב שהמנוע היה מתפטר מעודף השמן הזה, אם בכלל ?
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, זה לא קריטי'
כמו שאמרתי, זה לא קריטי
21/04/2016 | 08:22
5
48
מה שמסוכן בעודף שמן זה אם הוא מגיע לגובה כזה שגל הארכובה פוגע בו בזמן שהוא מסתובב. זה גורם לירידת הספק, להקצפה של השמן ובמקרים קיצוניים יכול לגרום לשבירת גל הארכובה או אחד הטלטלים, אבל בשביל זה צריך עודף שמן גדול מאוד.
במקרה הפחות קיצוני השמן פשוט יישאב דרך מערכת הנשם ויישרף במנוע. מה שתרגיש זה עישון מופרז עד שכל השמן העודף יישרף.
לצפיה ב-'עוד סכנה, ממקרה שנתקלתי בו, הוא שכמות השמן שנדחפת דרך '
עוד סכנה, ממקרה שנתקלתי בו, הוא שכמות השמן שנדחפת דרך
21/04/2016 | 10:22
3
69
הנשם למערכת היניקה גדולה כל כך, שזה יוצר נעילה הידרו-סטאטית והורג את המנוע.
מקרה של אוקטביה (נדמה לי דיזל), שבתחנת דלק בדקו לה שמן, הודיעו לנהג ש"חסר לך המון שמן" ושפכו פנימה כמעט גלון שלם. ברגע שהוא הניע - הלך המנוע.
והבעלים של תחנת הדלק עוד ניסה לטעון שזה לא בגלל השמן שהוסיפו... המנוע הגיע למוסך של חבר, וכשהוא פתח לרוקן שמן יצאו יותר משבעה ליטר שמן. משמע לא היה חסר בכלל שמן לפני שהוסיפו עוד שלושה ומשהו ליטרים...
לצפיה ב-'את אשתי השכלתי ואףמתדלק לא יקבל מבט חטוף אל מתחת למכסה המנוע'
את אשתי השכלתי ואףמתדלק לא יקבל מבט חטוף אל מתחת למכסה המנוע
21/04/2016 | 20:02
2
55
לצפיה ב-'אנחנו מדברים על המכונית, כן? '
אנחנו מדברים על המכונית, כן?
21/04/2016 | 20:26
1
26
לצפיה ב-''
21/04/2016 | 21:31
15
לצפיה ב-'השכלתני'
השכלתני
21/04/2016 | 19:53
39
כלומר כמות עודפת כפי שמודגם בצילום שזה נניח תוספת מעל הסימון F של בקירוב 35% מהמרחק בין L לבין F...[אתה מסכים ל35% מהצילום?]
תוספת כזאת לא תזיק אלא תיעלם מעצמה בתוך כמה ק"מ בד"כ ?
לצפיה ב-'האם מתגבשת תביעה יצוגית נגד צ'מפיון בנוגע מנוע סקודה אוקטביה'
האם מתגבשת תביעה יצוגית נגד צ'מפיון בנוגע מנוע סקודה אוקטביה
20/04/2016 | 17:43
7
109

סקודה אוקטביה 1.8 TSI שנת 2010, עשתה 118,000 ק"מ, שותה שמן בכמויות,
חיפוש מהיר מעלה כי התופעה נפוצה וידועה ברכבים ובמנועים הללו, והיבואן בד"כ מתנער מהנושא.
מאותו חיפוש קל גם להבין שבהחלט יתכן שהבעיה מתחילה להתרחש (או לפחות מתגברת) לאחר מספר שנים,
כך שהטיעון שהאחריות פגה הוא בעייתי מאוד מבחינה משפטית, וכמובן גם העילה של אי טיפול במוסך המרכזי.

כמובן שתתבצע גם פניה מסודרת ומנומקת ליצרן העולמי, הן ברמה האישית והן בפן המשפטי.

אני סבור שעם מעט הגיון מצד היבואן, ונכונותו לספוג את העלויות, 
הבעיה גם היתה נפתרת וגם אמינותו היתה עולה בפני רוכשים עתידיים,
אני מקווה שזה אכן יהיה המצב.

לפני שאתחיל לבד את התהליך מול היבואן, ובמקביל תחילת עבודה של עו"ד,
אשמח לדעת האם יש אנשים שכבר נמצאים בשלב רחוק יותר בתהליך, ואז נוכל לאחד כוחות.

אין סיכוי שאוותר בנושא על פחות מטיפול/תיקון/החלפה מלאה של כל הדרוש ללא השתתפות מצידי,
גם אם אצטרך להגיע ליותר מערכאה משפטית אחת.
לצפיה ב-'הלוואי שתצליחו '
הלוואי שתצליחו
21/04/2016 | 13:24
1
57
המנוע הזה החזיר אותי 30 שנה אחורה לפיאט 127 שהייתה לי.  
לצפיה ב-'הפיאט 127 שנת 80 שהייתה לי בזמנו'
הפיאט 127 שנת 80 שהייתה לי בזמנו
21/04/2016 | 13:51
58
לא "אכלה" שמן גם אחרי 180000 ק"מ.
לצפיה ב-'אני לא בטוח שיש לך קייס לתביעה'
אני לא בטוח שיש לך קייס לתביעה
21/04/2016 | 16:22
4
52
קודם כל היבואן פועל לפי מדיניות היצרן. הוא לא זה שמייצר את הרכב, לא אשם בבעיה, וכמובן לא יכול ולא צריך לפתור את זה על חשבונו (בדרך כלל. יש מקרים שכן).
אם היצרן היה לוקח על עצמו את התשלום, ליבואן לא היתה התנגדות לתקן.
אני מבין שאתה מדבר על בעיה שמופיעה אחרי 6 שנים בק"מ סביר, שזה הרבה אחרי סוף האחריות. אני לא משפטן אבל נראה לי שכדי לזכות תצטרך להוכיח שהם יצרו בכוונה ובידיעה מנועים פגומים.
לצפיה ב-'לדעתי לא צריך להוכיח כוונה, אלא רק מודעות לבעיה - והתעלמות'
לדעתי לא צריך להוכיח כוונה, אלא רק מודעות לבעיה - והתעלמות
21/04/2016 | 19:30
2
32
אבל בשביל זה יש עורכי דין...
לצפיה ב-'האם התביעה לא צריכה להיות כנגד היצרן?'
האם התביעה לא צריכה להיות כנגד היצרן?
21/04/2016 | 19:55
1
27
מה היבואן היה צריך לעשות?
לצפיה ב-'במקרה הזה היבואן הוא נציג היצרן בארץ, אלא אם ליצרן יש נציגות'
במקרה הזה היבואן הוא נציג היצרן בארץ, אלא אם ליצרן יש נציגות
26/04/2016 | 18:08
10
עצמאית שלו (לא קורה בשוק הרכב עד כמה שידוע לי).
לצפיה ב-'כתבתי זאת אחרי שכבר בוצע ייעוץ משפטי'
כתבתי זאת אחרי שכבר בוצע ייעוץ משפטי
22/04/2016 | 08:43
9
לצפיה ב-'ידית הילוכים אוטומטית בפורד פוקוס 2008 שלא מגיבה'
ידית הילוכים אוטומטית בפורד פוקוס 2008 שלא מגיבה
20/04/2016 | 17:27
3
48
שלום,
היום חניתי את הרכב, כששבתי לנסוע, ידית ההילוכים היתה מאוד רכה. העברתי לR או D אבל האוטו לא זז, כאילו נמצא בניוטרל. מה הסיבה?
תודה!
לצפיה ב-'פוקוס 08'
פוקוס 08
20/04/2016 | 17:37
1
40
הבעיה בגיר. מקווה שלא צריך שיפוץ.
לצפיה ב-'אם הבעיה היתה בגיר - הידית לא היתה זזה "על ריק"'
אם הבעיה היתה בגיר - הידית לא היתה זזה "על ריק"
20/04/2016 | 22:35
34
ותיבות אוטומטיות בדרך כלל לא מתות עם תסמינים כאלו, אלא מתחילות לדפוק בהעברות הילוכים או שמתקבלת החלקה של הגיר בתנועה והרכב מאיץ לאט מאוד.
לצפיה ב-'רוב הסיכויים שהתקלה בכבל שמחבר את הידית לגיר'
רוב הסיכויים שהתקלה בכבל שמחבר את הידית לגיר
20/04/2016 | 22:34
34
אם זה המקרה, התיקון לא אמור להיות יקר מדי.
לצפיה ב-'איזה שמן צריך למלא באוקטביה? האם לפי התמונות? 70 ש"ח לגלון?'
איזה שמן צריך למלא באוקטביה? האם לפי התמונות? 70 ש"ח לגלון?
20/04/2016 | 17:16
12
72
האם השמנים שבתמונה מתאימים (אין לי כרגע את ספר הרכב)?
האם 70 ש"ח לגלון של 4 ליטר זה מחיר סביר?
האם יש מקום מומלץ לרכישה באינטרנט כולל משלוח עד הבית?
לצפיה ב-'המלצה שלי'
המלצה שלי
20/04/2016 | 17:43
2
55
שמן למנוע לא הייתי קונה באינטרנט. אתה צריך שמן סינטתי מלא10W40
השמן הרבה יותר יקר ממה שרשמת.
לא הייתי חוסך דווקא על שמן מנוע 

לצפיה ב-'10/40 זה מה שמופיע בתמונה, האם קריטי אם הוא'
10/40 זה מה שמופיע בתמונה, האם קריטי אם הוא
20/04/2016 | 17:46
42
סינתטי מלא או חלקי? מה הפער במחיר?
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
20/04/2016 | 19:05
35
השמן 5W30 סינטתי מלא.
לצפיה ב-'איזה שנה הרכב?'
איזה שנה הרכב?
20/04/2016 | 17:48
2
45
רכבים מודרניים מקבלים שמנים איכותיים יותר למשל 5-40 או 5-30.
השמן הזה מתאים רק אם מדובר ברכב די ישן...כלומר, אני יורה מהשרוול, אולי שנת 2000 או קודם.

בכל מקרה אם אין לך ספר רכב, אתה יכול לשאול במוסך המורשה. על זה אפילו לא יגבו ממך תשלום 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
20/04/2016 | 17:51
1
38
שנת 2010
לצפיה ב-'כמעט בטוח שאתה צריך משהו יותר טוב'
כמעט בטוח שאתה צריך משהו יותר טוב
20/04/2016 | 18:03
37
אין לי שקודה אז התשובה היא הערכה ולא ידע
לצפיה ב-'כמו שאמרו, קרוב לוודאי שאתה צריך שמן 5-30 לפי הספר, לאו'
כמו שאמרו, קרוב לוודאי שאתה צריך שמן 5-30 לפי הספר, לאו
20/04/2016 | 22:29
3
33
דווקא סינטטי - אבל קשה למצוא כאלו שאינם סינטטיים.
אבל בדרך כלל אין שמן אחד שמתאים לרכב, אלא טבלת התאמת שמנים לרכב לפי תנאי השימוש. בקיץ בישראל, למשל, יכול להיות ששמן 10-40 יתאים לאוקטביה 2010 (בנזין? דיזל? איזה מנוע?). אבל צריך לברר.
לגבי השמנים הספציפיים - שניהם ממותגים לא מוכרים, ובשניהם נעשה שימוש בהגדרה שצריכה להיות דגל אזהרה - "עונה למפרטים", משמע השמן לא נבדק, ואין אישור שהוא עומד בתקנים הללו, רק הצהרת יצרן שהוא אמור להתאים למפרט...
עוד דבר, שני השמנים הם בתקן מיושן מאוד - SJ. היום כבר נמצאים ב-SN או יותר. בקיצור - זה שמן שאמור לעלות 40 שקל לגלון, ולשמש רק בגרוטאות שבהם חוסכים כל שקל באחזקה, והן שורפות שמן בקצב.

לצפיה ב-'אין יודעים אם 10-40 או 5-30? יש את ספר הרכב באינטרנט?'
אין יודעים אם 10-40 או 5-30? יש את ספר הרכב באינטרנט?
21/04/2016 | 10:07
2
14
לא מצאתי, תודה.
לצפיה ב-'5W30'
5W30
21/04/2016 | 10:08
6
לצפיה ב-'עקרונית אמור להיות בספר רכב. אם אין לך - צריך לחפש ברשת'
עקרונית אמור להיות בספר רכב. אם אין לך - צריך לחפש ברשת
21/04/2016 | 10:15
14
לא סביר שאין.
אם לא מצאת - אפשר לקפוץ ליבואן ולבקש לראות את טבלת התאמת השמנים.
לצפיה ב-'שמן לאוקטביה'
שמן לאוקטביה
21/04/2016 | 12:08
1
28
נזכרתי שנשאר לי ליטר של שמן שרכשתי בזמנו במוסך מורשה סקודה לאחר טיפול
השמן הוא motorsynth 5W40 של דלק.סינתטי מלא.
זה מה שמכניסים במוסך מורשה סקודה.
לצפיה ב-'תודה, סקודה (בנזין) שנת 2010?'
תודה, סקודה (בנזין) שנת 2010?
21/04/2016 | 12:26
10
לצפיה ב-'קניתי אתמול רכב שעבר בדיקה במכון בדיקה'
קניתי אתמול רכב שעבר בדיקה במכון בדיקה
20/04/2016 | 15:49
2
92
מזדה 2009 עבר 117.000 ק״מ טופל תמיד במזדה יש רישום מאז שהרכב נקנה(00בעלות קודמת פרטית) הבדיקה יצאה בסדר למעט החלפת תושבות מנוע ועוד איזה משהו שהוא כסתח..הספק מנוע 96 כ״ס מתוך 105.בנהיגה לאחר הקניה שמתי לב שהרכב רועד ממש טיפה במהירות של 80-90 קמ״ש.ההגה לא רועד בכלל ולא לוקח לצדדים רק הרכב טיפה רועד.סיכוי גבוה שזה מהתושבות מנוע?האם כשאני הולך למזדה(הבוחן המליץ לי חד משמעית לשים רק תושבות מקוריות ולא חליפי)להראות להם את הדוח או לתת להם לבד לעלות על הבעיה?שאלה נוספת-לפני כשנה נעשה טיפול 15.000 תקופתי ונשארו עוד 3.000 להגיע ל15.000.האם זה חשוב לעשות טיפול כעבור שנה גם אם לא הגיע ה15.000אלף?תודה רבה
לצפיה ב-'קודם תבדוק שהצמיגים לא קרובים לסוף חייהם'
קודם תבדוק שהצמיגים לא קרובים לסוף חייהם
20/04/2016 | 20:01
48
צמיגים שקרובים לסוף חיהם(יבשים בעיקר) גם יכולים לגרום לקעידות במהירות גבוהה(מחוץ לעיר).
לצפיה ב-'טיפול תקופתי'
טיפול תקופתי
20/04/2016 | 20:18
49
ההמלצה היא 15K או שנה מה שבא קודם.
במוסך תגיד להם שיש בעיה בתושבות מנוע אחרת יתחילו לחפש וזה יעלה לך כסף.
לצפיה ב-'מידת צמיג 195r של מזדה 3-מה מידת הניפוח הנכונה?'
מידת צמיג 195r של מזדה 3-מה מידת הניפוח הנכונה?
20/04/2016 | 12:26
4
30
הסתכלתי בתחנת דלק ומופיע שם-״קדמי אחורי-עומס חלקי מספר x"קדמי אחורי עומס מלא-z"לפעמים אני נוסע בעומס חלקי-אני ועוד אחד מקדימה.ולפעמים יש עוד אנשים מאחורה עם תא מטען מלא(בטיולים למשל)מה המידה הנכונה שתהיה ביניים?הפער בניהם מאוד גדול
לצפיה ב-'32קדמי +32 אחורי יהיה טוב'
32קדמי +32 אחורי יהיה טוב
20/04/2016 | 13:34
1
7
לצפיה ב-'על סמך מה אתה קובע? '
על סמך מה אתה קובע?
20/04/2016 | 16:28
6
לצפיה ב-'תודה מנחם'
תודה מנחם
20/04/2016 | 15:50
7
לצפיה ב-'למה להסתכל בתחנת דלק? יש לך את הנתון ברכב'
למה להסתכל בתחנת דלק? יש לך את הנתון ברכב
20/04/2016 | 16:24
33
בדרך כלל על משקוף הדלת הקדמית, אבל לפעמים בדלתית התדלוק או בתא הכפפות.
אם בדרך כלל אתה נוסע בעומס נמוך - נפח עומס נמוך, ורק לפני נסיעות עמוסות נפח עוד מאחור.
אם אתה מתעקש להתעצל - נפח לפי עומס גבוה. זה מסוכן ומזיק פחות מאשר לנסוע עם לחץ אוויר נמוך מדי משמעותית. רק קח בחשבון שזה יפגע בנוחות.
לצפיה ב-'הונדה סיוויק סוררת'
הונדה סיוויק סוררת
20/04/2016 | 10:15
66
יש לי 2 שאלות:
1. נורת SRS נדלקת ברכב של אישתי (אלוהים יודע מה היא עושה איתו), היא מדווחת שבמהלך נסיעה לפתע נדלקה לה נורית SRS בצבע אדום וכעבור כמה זמן נכבית.
מאחר והייתה לי פעם בעיה דומה במזדה לנטיס 323 והתברר שהייתה בעיה בחשמל במגעים ולא בכרית אוויר, אני רוצה לשאול אם מישהו נתקל בזה בעבר?

2. בוקר אחד אשתי נכנסה לאוטו שלה ושמה לב שההגה עקום (אני מניח שנדרש כיוון פרונט?!) אבל אין לה מושג ממה זה קרה והיא אומרת שלא הייתה שום מכה ברכב (וגם לא החלפתי צמיגים)
יש למישהו מושג מה זה, ממה זה יכל להגרם, והאם צריך לטפל מבחינה בטיחותית או שבקטנה?
בתודה מראש
לצפיה ב-'מנסה לעזור לחבר צריך את חוות דעתכם בבקשה'
מנסה לעזור לחבר צריך את חוות דעתכם בבקשה
19/04/2016 | 23:21
11
135
סיטרואן c5.שנת 2012(העלתי כאן בעבר את הבדיקה שהרכב עבר בזמנו במכון)הרכב לפעמים לא מגיב כשלוחצים על דוושת הגז ומרגיש לו שהוא נחנק ופתאום זה מסתדר..כמו כן נדלק לו ברכת מנורת בקרת זיהום אויר.מה יכולה להיות הבעיה?מאיפה כדאי להתחיל?תודה רבה..
לצפיה ב-'להתחיל מבדיקה במחשב במוסך מקצועי'
להתחיל מבדיקה במחשב במוסך מקצועי
20/04/2016 | 09:21
10
50
אם הנורה נדלקת זה אומר שהמחשב מזהה תקלה ושומר אותה בזיכרון.
לצפיה ב-'היום בבוקר הלכתי איתו למורשה סיטרואן'
היום בבוקר הלכתי איתו למורשה סיטרואן
20/04/2016 | 12:23
9
73
ביקשו 300 שקלים רק על חיבור הרכב למחשב
לצפיה ב-'נו, ומה מצאו?'
נו, ומה מצאו?
20/04/2016 | 13:36
1
19
לצפיה ב-'לדעתי אם יתקן אצלם אז לא יחייבו את "החיבור למחשב"...'
לדעתי אם יתקן אצלם אז לא יחייבו את "החיבור למחשב"...
22/04/2016 | 10:41
43
תודעת השירות... כבר דיברנו על זה...
לצפיה ב-'תגובה לחן'
תגובה לחן
20/04/2016 | 14:51
3
74
קבעו איתו ביום ראשון מכיון שהמוסך היה עמוס ולא יכלו לקבל אותו
לצפיה ב-'עדכון לתקלה'
עדכון לתקלה
24/04/2016 | 11:53
2
33
בדקו את הרכב אחד המזרקי דלק לא עובד..הם ינסו לאפס את המחשב ולראות אם זה בעיה של ״הוראה מהמחשב״.אם זה לא יסתדר הם רוצים על החלפת מזרק 1300 שקלים ללא עבודה..הם יקרנים בטירוף!!
לצפיה ב-'בהנחה שהאבחון תקין, ברור שהתקלה מופיעה רק לפעמים'
בהנחה שהאבחון תקין, ברור שהתקלה מופיעה רק לפעמים
24/04/2016 | 17:17
1
25
רוב הזמן המזרק עובד, אחרת המנוע היה רועד ומגמגם כל הזמן.
לפני שמחליפים במחיר כזה, הייתי בודק טוב את החיווט ואת אספקת המתח למזרקים. בנוסף, אם הבדיקה יודעת לציין איזה מזרק זה, הייתי מחליף בינו לבין מזרק אחר כדי לראות אם התקלה עוברת איתו, ואז זה באמת המזרק, או נשארת באותו צילינדר, ואז זה חיווט או אולי בעיה במחשב.
לצפיה ב-'אני יעביר לו את המידע'
אני יעביר לו את המידע
24/04/2016 | 20:22
16
תודה רבה עזרת מאוד עם העצות
לצפיה ב-'עוד סיבה להתקין את אחת האפליקציות שיודעות לדבר עם מחשב הרכב'
עוד סיבה להתקין את אחת האפליקציות שיודעות לדבר עם מחשב הרכב
24/04/2016 | 12:29
2
25
ENGIE הישראלית בעברית, או אחת מהאפליקציות בסגנון OBD CAR DOCTOR
לצפיה ב-'מה עושה האפליקציה הזו?'
מה עושה האפליקציה הזו?
24/04/2016 | 14:06
1
24
תעבוד על מזדה 2009 ועם מכשיר אייפון?
לצפיה ב-'ENGIE רק תציג את התקלה בעברית, אחרות תאפשרנה איפוס'
ENGIE רק תציג את התקלה בעברית, אחרות תאפשרנה איפוס
24/04/2016 | 14:38
28
כל הרכבים משנת 1996 מצויידים בשקע OBD לאבחון.
יש לרכוש רכיב OBD בעלות של 1-2$ באתרים הסיניים.
חפשי סקירה שלי בפורום אנדרואיד על ENGIE ומתחרותיה, מתאר לעצמי שיש גם גרסאות לעייפון.
לצפיה ב-'מערכת הוואקס כדאי להשאיר ברכב שקניתי?'
מערכת הוואקס כדאי להשאיר ברכב שקניתי?
19/04/2016 | 17:26
5
94
בעל הרכב מבקש עליה 1.000 שקלים.אם אני לא מעוניין יבואו מהחברה לפרק והעלות תהיה עליו.הרכב מזדה 2009
לצפיה ב-'לדעתי לפרק'
לדעתי לפרק
19/04/2016 | 17:30
19
לצפיה ב-'כן זה מה שהצעתי'
כן זה מה שהצעתי
19/04/2016 | 20:41
2
59
הפירוק אמור להיות על ידי החברה שהתקינה ועל חשבונה אצלי בבית(הכנסנו את זה בהסכם)
לצפיה ב-'כן האייוקס'
כן האייוקס
19/04/2016 | 22:22
1
58
לא מצליח להגיב לך ישירות
לצפיה ב-'לא התנסתי בה ישירות, אבל מהעובדה שאין שום מבחן אוביקטיבי '
לא התנסתי בה ישירות, אבל מהעובדה שאין שום מבחן אוביקטיבי
20/04/2016 | 16:29
30
למערכת הזו, יחד עם רוח התגובות הכללית ברשת - נראה שלא מדובר במערכת מומלצת במיוחד.
הייתי מסיר.
לצפיה ב-'אייוקס? '
אייוקס?
19/04/2016 | 21:52
14
לצפיה ב-'התלבטויות'
התלבטויות
19/04/2016 | 18:39
9
97
אז בעקבות הסברים בפורום המלצתי על דייהטסו סיריון, אלא שבינתיים התקציב עלה מעט וההתלבטות כרגע הפכה להיות בין הסיריון שנת 2009 לבין יונדאי i20 2008 לבין מזדה 2 גם כן 2008.
אפשר בבקשה לקבל הסבר כללי לגבי ההבדלים ביניהן וממה שצריך להיזהר לגביהן, כלומר אם יש משהו שכבר יודעים שהוא לא טוב ומישהו יכול לתת לי הערכה גסה וממוצעת של צריכה הדלק שלהן, אני אומר ממוצעת כי אני מבין שזה תלוי בהמון גורמים כמו משקל הרכב, לחץ אוויר בגלגלים וצורת נהיגה, נאמר אדם ממוצע שנוסע בדרך עירונית ובינעירונית בצורה שווה.
המון תודה
לצפיה ב-'אני עם רגל כבדה יחסית עשיתי 1:11 משולב על מזדה 2.'
אני עם רגל כבדה יחסית עשיתי 1:11 משולב על מזדה 2.
19/04/2016 | 19:33
26
לצפיה ב-'הסיריון תהיה הכי חסכונית, אבל גם תיתן את התחושה הכי '
הסיריון תהיה הכי חסכונית, אבל גם תיתן את התחושה הכי
19/04/2016 | 21:53
7
60
מיושנת ו"פחנועית".
בין שתי האחרות היה פעם מבחן השוואתי ב"אוטו", שווה לבדוק אם הוא עלה לאתר שלהם -www.auto.co.il
לצפיה ב-'אז אפשר להניח'
אז אפשר להניח
20/04/2016 | 18:11
6
36
שהבחירה תעבור ליונדאי ולמזדה, ואם עם רגל כבדה יצא 1:11 אז אני מניח שצריכת הדלק שלה לא כל כך גרועה וגם ככה אני מניח שההבדלים בין שלוש המכונית בדלק לא יהיה כזה גדול. לגבי האמינות, הדייהטסו בטח די אמינה, יש משהו שצריך לדעת לגבי המזדה והיונדאי? תקלות "מפורסמות", דברים שצריך לשים לב?
לצפיה ב-'על מה מבוססת ההנחה שלך שההבדל בצריכת הדלק לא יהיה גדול? '
על מה מבוססת ההנחה שלך שההבדל בצריכת הדלק לא יהיה גדול?
20/04/2016 | 22:12
5
32
או בעצם - מה זה הבדל גדול?
לצפיה ב-'הכוונה היא'
הכוונה היא
21/04/2016 | 09:48
4
25
וזו רק השערה ויכול להיות שהיא שגויה, אבל אם עם רגל כבדה יצא במזדה 1:11 אז בנסיעה יותר קלה יצא אולי 1:13 1:14 שזה פחות או יותר הצריכה של היונדאי והדייהטסו, לא?
ורק לגבי המזדה והיונדאי? תקלות "מפורסמות", דברים שצריך לשים לב?, משהו שצריך לדעת?, במה עדיף לבחור?
המון תודה
לצפיה ב-'לדעתי אתה עושה הנחות לא נכונות'
לדעתי אתה עושה הנחות לא נכונות
21/04/2016 | 10:16
3
32
המאזדה והיונדאי בעלות צריכת דלק דומה, הסיריון חסכונית יותר.
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
21/04/2016 | 10:29
2
25
טוב לדעת 
מה בנוגע לשאר השאלות?
לצפיה ב-'שתיהן נחשבות לאמינות יחסית, אבל לא חקרתי את התחום'
שתיהן נחשבות לאמינות יחסית, אבל לא חקרתי את התחום
21/04/2016 | 10:45
1
13
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/04/2016 | 15:25
7

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אזימוט אירוח כפרי
את הטיול הזה אסור לפספס
עו
עורך דין עמוס האוזנר
יפעת כלכלה וחשבונאות משפטית
יפעת כלכלה וחשבונאות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה