לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'מאזדה 5 לא מגיב טוב ויש נורות אזהרה '
מאזדה 5 לא מגיב טוב ויש נורות אזהרה
18/05/2016 | 09:02
3
93
הרכב אצלי שלוש שנים ללא בעיות , הרכב בן 7 ( שנת 2009 )

עד אתמול הכל היה תקין , לפני שבוע החלפתי זוג בלמים ראשיים +חריטה לשני הדיסקים הקידמיים
היום בבוקר הנעתי את הרכב התאורות AT ּ+ נגד  החלקה + ציור של מנוע דלקו !!וההילוך מקבל מכה כשמנסים לשלב ל D

יש למישהו מושג מה יכול להיות לפני שאני פונה למוסך

לצפיה ב-'נשמע לא קשור '
נשמע לא קשור
18/05/2016 | 11:21
2
72
מה ה ק"מ של הרכב?
בעקרון אני לא רואה קשר בין טיפול ברקסים לתקלת גיר
מאוד יכול להיות הצטרפות מקרים
לצפיה ב-'120k'
120k
18/05/2016 | 14:53
18
לצפיה ב-'הרכב היה יום שלם במוסך '
הרכב היה יום שלם במוסך
20/05/2016 | 03:49
58
איפסו את התקלות הכל הסתדר , בדרך הביתה הפעם דלקה רק AT
והרכב מתחיל לגמגם כשנותנים גז , ברגע שאני מעביר לניוטרל התקלה נעלמת כשאני מחזיר ל D לאחר כמה דקות נסיעה זה שוב חוזר על עצמו
החלפת הברקסים יש אומנם קשר קטן כי חיישני ה ABS נמצאים שם אולי אחד נדפק ואולי הוא משגע את המחשב אני לא יודע

לפי המכונאי הוא חושש שזה מחשב ניהול גיר , מישהו יודע על כמה כסף מדובר אם זה אכן מחשב ניהול גיר חדש

מחר יעבדו כל היום על הרכב
לצפיה ב-'רכב מיניואן 7 מקומות בארהב'
רכב מיניואן 7 מקומות בארהב
18/05/2016 | 07:46
5
74
רכב 7 מקומות ארהב
שלום.
אנחנו מתוכננים לרילוקיישן בקיץ לארהב.
משפחה של 5 נפשות עם ילדים מתבגרים.
מתכננים רכש של מיניואן עם 7 מקומות לטובת נסיעות ארוכות ותא מטען מרווח.
מבירור שעשינו עלו 3 דגמים פופולאריים:
טויוטה סיינה.
הונדה אודיסיי.
דודג (אני לא סגור על הדגם).

המחיר לחדש נע בין 25 אלף דולר לדודג ועד 28 לסיינה.
יש לנו גם אפשרות לרכב סיינה בן 4 עם קמ נמוך ב 20-22 אלף.
אשמח לדעתכם על הדגמים וההבדלים.
כמו כן על סוגיית חדש/משומש בארהב - ירידת ערך ואחזקה.
דגמים נוספים אחרים שכדאי לקחת בחשבון.
וכל עצה נוספת תתקבל בברכה.
תודה מראש.
עמי.
לצפיה ב-'סיינה בן 4 עולה כל כך הרבה? (יחסית לחדש)'
סיינה בן 4 עולה כל כך הרבה? (יחסית לחדש)
18/05/2016 | 11:24
68
אני יודע שסיינה מאוד פופולרי ואהוב כ"מוביל אנשים" בארהב ושהוא נותן תמורה מעולה
הייתי כנראה קונה כזה חדש אם הייתי אתם.
לצפיה ב-'האמריקאים בד"כ שומרים על ריכביהם המשומשים היטב'
האמריקאים בד"כ שומרים על ריכביהם המשומשים היטב
18/05/2016 | 11:47
1
70
גם לנו הציעו בעבר שם סיינה משומש שנראה כמו חדש. הצלחתי לחמוק מזה...אני לא אוהב רכבים גדולים למרות ששם הכל מרווח וזה משמעותית פחות מעיק.
הדלק שם מאד זול ככה שאין להם מוטיבציה להחליף רכב לחדש שהוא יותר חסכוני...
באיזורים הטובים [מן הסתם תגיע אליהם אם אתה נוסע לרילוקציה] המשומשים שם שמורים ברמה שאנו לא מכירים כאן. ללא שריטה, נקיים [כנראה גם אין הרבה אבק כמו אצלינו] וגם המחיר גבוה יחסית כלומר יש אנומליה מסויימת לעיניים ישראליות: החדש זול והמשומש יקר... ואז לעתים מגיע הישראלי וחושב שהוא הגאון אז הוא רוכש שם חדש למרות שזה לעתים מיותר. אל תשכח שאחריות מקיפה לרכבים שם יתנת ל10 שנים וניתנת לעתים להארכה. אתה גם יכול לרכוש אחריות לרכב משומש. תלוי ממי רכשת.

ההבדל צורם לעומת השרשור על השקודה בעלת המנוע אוכל השמן שאחרי השיפוץ יקבל כאן אחריות מוגבלת ל6 חודשים. אנשים שם יודעים לתחזק לבד בגראג' הבייתי וגם רמת המכונאים גבוהה ויש להם מודעות לשירות. אולי חלק מזה שלא מרמים במוסכים אז הרכבים מחזיקים יותר מעמד...
לצפיה ב-'מחירון רכב ולוח יד 2 בארהב'
מחירון רכב ולוח יד 2 בארהב
18/05/2016 | 14:22
49
תודה על ההתייחסות.
מישהו מכיר מחירון רכב מקובל לשימוש בארהב ?
כמו כן, אתר יד2 מוביל כדי לקבל מושג ?
לצפיה ב-'תוסיף לרשימה קיה קרניבל, ואתה מסודר'
תוסיף לרשימה קיה קרניבל, ואתה מסודר
18/05/2016 | 16:41
1
46
יודע מה? גם שברולט טרוורס...
את הדודג', ואחיו מבית קרייזלר, הייתי עוזב - מותגים עם מוניטין אמינות לא הכי טוב.
לגבי המשומש שהוצע לכם - נשמע מחיר קצת גבוה. הייתי מנסה לחפש מודעות משומשים נוספות ולראות אם זה מחיר ריאלי.
לגבי מחירון, נדמה לי שהיה להם פעם משהו בשם Keli's blue book או משהו בסגנון. לא בטוח לגבי השם קלי, די סגור על הספר הכחול. נסה לגגל את זה.
לצפיה ב-'קלי בלו בוק '
קלי בלו בוק
19/05/2016 | 18:59
8
לצפיה ב-'כל כמה זמן מחליפים מצתים למזדה 3 2009'
כל כמה זמן מחליפים מצתים למזדה 3 2009
17/05/2016 | 22:32
10
42
?
ובאיזה פלאגים משתמשים ?
האם חייב אורדיום או שקיים פלאגים לכמות קטנה יותר של ק"מ?
אציחן כי הרכב עומד על כמעט 130000 ובטיפול של ה60 אלף וה105 אלף לא הוחלפו פלאגים.
אשמח לתשובות מהמבינים
לצפיה ב-'כל 3 שנים או 60.000 ק״מ'
כל 3 שנים או 60.000 ק״מ
17/05/2016 | 23:02
2
15
לצפיה ב-'לי יש מאזדה 2'
לי יש מאזדה 2
18/05/2016 | 00:11
1
53
במוסך מורשה של מאזדה נאמר לי פלגים אירידיום שמחליפים כל 3 שנים או כל 120,000 - מה שבא קודם. אצלי הרכב לא עשה 30,000 אבל כבר בן 3 שנים אז החלפתי
לצפיה ב-'אין שום הגיון להחליף מצתים לפי גיל. אין בהם חלקים שמתאדים'
אין שום הגיון להחליף מצתים לפי גיל. אין בהם חלקים שמתאדים
18/05/2016 | 16:42
60
או מתחמצנים.

לצפיה ב-'הכי טוב תתקשר למוסך מורשה ותשאל'
הכי טוב תתקשר למוסך מורשה ותשאל
17/05/2016 | 23:06
6
40
גם לגבי הפלאגים איזה סוג וכו..חשוב לשים פלאגים שמתאימים לפי היצרן.ברכב הקודם שלי במקום פלגים של בוש עם 3 אלקטרודות שמו לי סוג אחר עם ראש 1.הרכב אכל לי דלק ולא סחב. אחרי 2.000 ק״מ שכבר נשבר לי נכנסתי למוסך רק כדי להחליף פלאגים
לצפיה ב-'צלצךתח למוסך מורשה ואמרו לי שבטיפול האחרון שעשו ב60000'
צלצךתח למוסך מורשה ואמרו לי שבטיפול האחרון שעשו ב60000
18/05/2016 | 18:20
5
43
לא החליפו מצתים כלל.
וזה היה ב2011 זאת אומרת שהרכב בן שנתיים.
אחר כך נעשה טיפול רק בסוף 2014 וגם לא החליפו מצתים.
אז כנראה שצריך להחליף.
בכל מקרה אני מעוניין להחליף לפי מה שכתוב בספר רכב ולא פחות.
בכל מקרה..יכול להיות שהחליפו למצת לא טוב ולכן הרכב זולל דלק ?
לצפיה ב-'מה קרה לטיפולים של 2012, 2013 ו 2015 ?'
מה קרה לטיפולים של 2012, 2013 ו 2015 ?
18/05/2016 | 18:45
18
לצפיה ב-'הרכב טופל במורשה מזדה?'
הרכב טופל במורשה מזדה?
18/05/2016 | 19:44
3
33
מדוע לא הוחלפו מצתים?בהחלט יכול להיות שניסו לחסוך ושמו מצתים זולים וזה הסיבה שהרכב אוכל דלק.בכל מקרה אתה צריך להחליף אז תחליף למצתים שדורש היצרן ותבדוק גם את המסנן אויר
לצפיה ב-'עד שנת 2011 בטיפול 60000 אלך הוא טופל במורשה ולא הוחלפו מצתי'
עד שנת 2011 בטיפול 60000 אלך הוא טופל במורשה ולא הוחלפו מצתי
19/05/2016 | 22:16
2
19
לאחר מכן וממה שאני יודע הוא טופל בסוף שנת 2014 שהיה על ק"מ 105000 ולא הוחלפו מצתים וגם לא בוצע ממש במוסך מורשה.
לאחר מכן אני ביצעתי טיפול שלא במורשה והוחלף פילטר שמן ושמן ופילטר אויר.
וזה היה בק"מ 127000.
אז חוץ ממצתים יכולה להיות עוד סיבה?
בכל מקרה בימים הקרובים אני ארכוש מצתים לפי הספר רכב ואתקין אותם.
לצפיה ב-'לפי ההוראות יצרן'
לפי ההוראות יצרן
22/05/2016 | 23:18
1
8
אתה צריך לשים מצתים אירדיום?מצתיי אירדיום מחזיקים כ100.000ק״מ
לצפיה ב-'אני פעלתי על פי מה שכתחב בספר רכב '
אני פעלתי על פי מה שכתחב בספר רכב
24/05/2016 | 18:27
5
ולאחר בדיקה לא נראה לי שזה מצתי אורדיום .
כי ממה שהבנתי המצתים עולים כ50 שקל ל4 יחידות .
ולפי מה שאני יודע . אורדיום עולים פי 6 לפחות.
בכל מקרה קניתי מקורי של מזדה ואני צריך להתקין ואז אדע אם זו הסיבה.
אעדכן
לצפיה ב-'בדיקת בעלות קודמת של הרכב'
בדיקת בעלות קודמת של הרכב
17/05/2016 | 20:22
4
67
שלום,

רכב משנת 2012, האם מצויין ברישיון הרכב במידה והרכב היה בבעלות ליסינג\השכרה וכו'?
היד הנוכחית (יד 2) קנה את הרכב מאוטו-דיל, אני רוצה לוודא שאוטו-דיל לא מכרו לו רכב שלא היה בבעלות פרטית. איך בודקים?
לצפיה ב-'קשרים במשרד הרישוי? :0'
קשרים במשרד הרישוי? :0
17/05/2016 | 21:34
19
לצפיה ב-'אפשר לדעת רק לגבי היד ראשונה דהיינו בעלים ראשון'
אפשר לדעת רק לגבי היד ראשונה דהיינו בעלים ראשון
17/05/2016 | 22:33
38
שימי לב ברשיום רכב .
אם מצויין השכרה החכר אז זה ליסינג.
אם פרטי אז פרטי וכדו.
לצפיה ב-'אם הרכב היה ליסינג'
אם הרכב היה ליסינג
17/05/2016 | 23:09
1
51
יהיה כתוב-״בעלות קודמת-השכרה החכר״. אם זה היה השכרה יהיה כתוב ״השכרה״ בלבד.אם לא כתוב שום הערה לגבי בעלות קודמת אז הרכב פרטי
לצפיה ב-' תודה לכם'
תודה לכם
18/05/2016 | 20:00
9
לצפיה ב-'סליחה על הבורות,אבל איך מוכרים רכב משומש?'
סליחה על הבורות,אבל איך מוכרים רכב משומש?
17/05/2016 | 16:31
4
97
אני מוכר את הרכב שלי,ואף פעם לא מכרתי רכב משומש,תמיד עשיתי טרייד אין תמורת רכב חדש...כיום אני חייב לנסוע לחו"ל,לתקופה,ואני מוכר את רכבי,מה עליי לעשות עם המוכר,איך מקבלים תשלום?,האם יש חוזה ביני לבינו?,העברת בעלות על הרכב?,והאם אני אחראי לרכב אחרי מכירתו?
מודה על תשובותיכם,ועוד פעם סליחה על בורותי בתחום...
לצפיה ב-'אפשר לעשות הסכם'
אפשר לעשות הסכם
17/05/2016 | 16:44
82
שבו מפורט תאריך המכירה.מספר הרכב,פרטי המוכר והקונה..הקונה בדק את הרכב ואין לו טענות כלפי המוכר וכנ״ל להוסיף שאתה מתחייב שאין על הרכב עיקולים ושעבודים כל שהם.עושים העברת בעלות ואתה מקבל את התשלום במזומן או בשיק בנקאי על שמך(אם אתה מקבל מזומן אפשר בבנק הדואר שיעשו ספירה של הסכום וזה גם בודק אם הכסף לא מזוייף)
לצפיה ב-'מוכר רכב'
מוכר רכב
17/05/2016 | 18:42
2
63
הקונה רואה את הרכב  ומסכמים מחיר . זכותו לבדק את הרכב  או במכון או מה שיחליט.
לאחר הבדיקה אם לא מתגלה כלום הוא מפקיד את הכסף לזכותך בבנק. הולכים לבנק הדואר ומעבירים בעלות.
מרגע זה אתה לא הבעלים ולא מתחייב לכלום.
בדרך כלל עלות העברת בעלות חצי חצי.
העסק די פשוט אם המחיר מסוכם והקונה לא מתחיל לבלבל.
לצפיה ב-'תודה חברים...'
תודה חברים...
17/05/2016 | 20:31
18
לצפיה ב-'בדרך כלל עלות העברת בעלות על הקונה.'
בדרך כלל עלות העברת בעלות על הקונה.
18/05/2016 | 09:41
16
לצפיה ב-'בדיקת רכב ממוחשבת'
בדיקת רכב ממוחשבת
17/05/2016 | 10:56
5
74
האם בבדיקת רכב ממוחשבת לפני קניה של רכב יד שניה מבצעים בדיקה גם של פח הרכב, כלומר גם בדיקה חיצונית ואומרים אם רואים משהו?
לצפיה ב-'כן. בודקים אם היו תיקוני פחחות ואיפה'
כן. בודקים אם היו תיקוני פחחות ואיפה
17/05/2016 | 11:15
4
57
לדוגמה יכולים להגיד לך אם הרכב עבר תיקוני פחחות בדלתות ובכנפיים, שזה נחשב תיקונים קלים, או בגג וברצפה, שזה כבר מרמז שהרכב עבר התהפכות או תאונה קשה יותר.
לצפיה ב-'כלומר, אני לא צריך'
כלומר, אני לא צריך
17/05/2016 | 11:30
3
57
לבדוק בציציות של הרכב, להרים את השטיחים ולבדוק את הרצפה והגג של הרכב, לבדוק חלודה בין השמשות וכאלה?, בבדיקה יגידו לי כבר?
ומשהו לגבי מזדה 2, באתרים אני רואה שלשנת 2009 יש חמישה כוכבי בטיחות, מה עם שנת 2008?
לצפיה ב-'לא יודע לגבי חלודות.'
לא יודע לגבי חלודות.
17/05/2016 | 14:42
2
51
בשנים האחרונות זה נדיר שיש חלודה ברצפה, אבל אתה יכול לבדוק. במכון בודקים יותר אם היו תאונות, שזה מה שחשוב לרוב הרוכשים. אני לא חושב שבמזדה 2 בגיל כזה צריך לדאוג לגבי חלודה.
מזדה 2 נבחנה ב-2007 וקיבלה 5 כוכבים. זה אמור להיות תקף עד לשינוי הדגם, כלומר עד 2014 אם אני לא טועה.
לצפיה ב-'הערה לגבי ציון הבטיחות - רמת האבזור הבסיסית הציעה, לפחות '
הערה לגבי ציון הבטיחות - רמת האבזור הבסיסית הציעה, לפחות
17/05/2016 | 17:36
1
46
בהתחלה, רק 2 כריות אוויר, ולכן לא זכאית לציון של 5 כוכבים (הבדיקה נעשה עם שש כריות אוויר).
לצפיה ב-''
18/05/2016 | 22:26
7
לצפיה ב-'מזרק סולר טראגט 2003'
מזרק סולר טראגט 2003
17/05/2016 | 08:32
2
52
לפני כמה חודשים החלו בעיות של התנעה .בהתנעה היו נשמעים קליקים (יותר ויותר) ולבסוף הרכב היה מתניע.עד שהפסיק להתניע.
המוסכניק איתר בעייה באחת המזרקים(הוציא יותר סולר משלושת האחרים).
המזרק הוחלף כבר פעמיים במזרק משומש.
ההחלפה הראשונה יצרה בעיות (שלא היו קודם עם המזרק האורגינלי) של עשן שחור כל הזמן, האוטו לא סוחב כמו שצריך והוא צורך הרבה יותר סולר מהרגיל.
ושוב חזרו לאחר כמה ימים הקליקים.המזרק נוקה ואכן היו בו סתימות אבל שום דבר לא השתפר.אותן בעיות.
שוב הוחלף המזרק במזרק משומש ויש עשן שחור ,בעיית סחיבה וצריכת דלק גבוהה מהרגיל.
יצויין שכשמנתקים את המזרק הספציפי אין בעיית עשן .
אני מתחיל לחשוב שאולי הבעייה לא במזרק עצמו אלא בסביבתו.
אשמח לחוות דעתכם.
לצפיה ב-'כאחד שגדל על מנועים עם ברז בצילינדר לבדיקת '
כאחד שגדל על מנועים עם ברז בצילינדר לבדיקת
17/05/2016 | 22:45
62
קומפרסיה ואינג'קטורים של 20 קילו , אני ממליץ לבצע בדיקת קומפרסיה לצילינדר הסורר ובאותה ההזדמנות גם לצילינדרים האחרים .
לצפיה ב-'אתה צודק שייתכן שהבעיה היא לא במזרק.'
אתה צודק שייתכן שהבעיה היא לא במזרק.
18/05/2016 | 17:10
33
הייתי מנסה להחליף בין המזרק הזה לבין אחד האחרים. אם הבעיה עוברת לצילינדר אחר יחד עם המזרק, הבעיה במזרק. אם היא נשארת באותו צילינדר, הבעיה במקום אחר.
אפשרות ראשונה היא בעיה חשמלית שגורמת לכך שהמזרק פתוח כל הזמן, או יותר מדי.
עוד אפשרות היא שהמזרק הראשון היה פגום, והאחרים שהותקנו לא מתאימים לרכב.
עוד אפשרות, ששלושת המזרקים הקיימים מלוכלכים וסתומים קצת, וזה שהתקנת נקי. אולי שווה לעשות ניקוי מזרקים.
לצפיה ב-'נתון אכילת דלק מדהים לרכב B4'
נתון אכילת דלק מדהים לרכב B4
17/05/2016 | 01:43
2
170
נתון מדהים לכשעצמו ,הדגם שרכשתי לפני 4 חודשים שנת 2011 מנוע 2.500
AWD
תת דגם -הדגם המפואר ,כרגע עם כ 34.500 קמ ,,רכב דיי גדול וכבד ,בנסיעה כיום לבאר שבע ולאחר ערד ולאחר חזרה לתא ,ונסיעה לא אידיאלית ,מתוך כ 305 קמ כ 160 עם מזגן ,רוב הדרך מהירויות בין כ 85-עד ל 130 לערך ,רוב הדרך המכריע 110-118 התוצאה 13.829 קמ לליטר ,שזה נתון מדהים לרכב בסדר גודל כזה .הרכב נותן בכללית הרבה ,אחד לאחד לדעתי נותן יותר מהקאמרי 2,4 .כמובן שיש את הדגמים העוד יותר מפוארים וחזקים שלא הביאו לארץ דגמים שונים עם בין 256 כס ועד כמעט 300 כס ,יש את הטורבו 2 ליטר דגם מיוחד עם 296 כס ,2.5 טורבו עם 265 כס ו3.6 אטמוספרי עם 256 כס ,-אלה לדגמים של 2009-2014
הדגם המדובר הוא קרוב ל 170 כס ,היו שתיים כל אחד עם גיר שונה אחד עם 167 כס והשני עם 173 
בנוסף השקט היחסית מופתי שיש בתא הנוסעים ,הרכב עשוי הייטב והכל יושב מוצק ודיי הדוק ,הוא בן 5 ,עלה במרץ 2011 על הכביש ,כמובן מצד שני כמעט כחדש מבחינת המצב הכללי בגלל גם קילומטר'אז נמוך ,,  אלה רכבים שדיי ידועים באמינות ואורך חיים .אני מתאר לעצמי שאצלי הוא לא יגיע ל 80.000 כשיימכר ..     במידה ודברים יזוזו כמו שצריך :)הקודם קניתי עם 40.000 וב 75.700 נמכר /נחטף עי שכן מלמטה .
לצפיה ב-'נראה יפה ושמור הרכב שלך'
נראה יפה ושמור הרכב שלך
19/05/2016 | 19:02
56
גם צריכץת הדלק יפה ל2500סעמק
לצפיה ב-'תזכיר: האם רכשת מפרטי או מסוכנות סובארו וכו''
תזכיר: האם רכשת מפרטי או מסוכנות סובארו וכו'
19/05/2016 | 19:53
49
וגם תזכיר המחיר של ה2011 הזה? .
חתך הצמיגים ספורטיבי למדי. האם החלפת או שהחליפו לפניך? אילו צמיגים מותקנים שם?
לצפיה ב-'מחפש מנוע לסובארו'
מחפש מנוע לסובארו
16/05/2016 | 22:27
2
55
ערב טוב, אני מחפש מנוע לטנדר סובארו 93 התקשרתי למ"ס מוסכים שמייבאים מנועים אך ללא הצלחה...מישהו מכיר היכן ניתן למצוא? אני מאזור אשדוד. תודה

לצפיה ב-'אין ברירה אלא להמשיך לצלצל. אבל הסיכוי שלך די נמוך'
אין ברירה אלא להמשיך לצלצל. אבל הסיכוי שלך די נמוך
16/05/2016 | 23:51
37
בדרך כלל לא מתעסקים עם חלקים למכוניות ישנות כל כך, כי אף אחד לא ישקיע בהן עלות של מנוע, והמלאי יהפוך לחלודה על המדפים.
נסה למצוא מישהו שמתעסק בשיפוץ מנועים - בכפרים ערביים עוד יש כאלו שעושים זאת ממה שראיתי, בניגוד למוסכים בישובים יהודים.
לצפיה ב-'תתקשר למגרשי גרוטאות'
תתקשר למגרשי גרוטאות
17/05/2016 | 00:15
40
בטוח שזרוקות אצלם סובארו ישנות ובטוח שאפשר למצוא בהן מנוע תקין, אם כי בטח לא עבד הרבה שנים.
אפשרות נוספת היא לשפץ את המנוע שלך. מה הבעיה שלו?
לצפיה ב-'סקודה TSI, לאחר צריכת שמן מאסיבית, הלך מנוע, ליווי צ'מפיון'
סקודה TSI, לאחר צריכת שמן מאסיבית, הלך מנוע, ליווי צ'מפיון
16/05/2016 | 19:29
30
198
סקודה אוקטביה TSI 1.8 שנת 2010, מטופלת במוסך מורשה בצורה מסודרת,
לפני מספר חודשים החלה תופעה של צריכת שמן מאסיבית (ממוצע של 2 ליטר לכל 500 ק"מ),
לאור המקרים הרבים לכאורה של בעיה מסוג זה (ולראיה, הפוסטים הרבים בפורומים בארץ ובחו"ל), עירבנו את צ'מפיון.

צ'מפיון היו מאוד שירותיים ונחמדים, הפנו אותנו לתהליך שקילת שמן פעמיים (פעם ראשונה אנחנו שיבשנו בטעות את הבדיקה)
והם גם דאגו שהבדיקות תתבצע ללא תשלום גם בפעם הראשונה וגם בפעם השניה.
בתהליך שקילת השמן, בין השקילה הראשונה שבוצעה לבין השקילה השניה שלא הספקנו לבצע, נדלקת נורת המנוע, הרכב מקרטע בנסיעה,
האבחנה: צילינדר מספר 2 הלך, אין קומפרסיה בכלל, הפלאגים רטובים ועוד, 
לא עזר שום ניסיון לטפל בבעיה מקומית, צריך שיפוץ או החלפת מנוע (מכך חששנו במקור כאשר החלה בעית השמן).

מחד גיסא, הרכב אמנם כבר לא באחריות ממזמן, אך מאידך גיסאי, לאחר ייעוץ משפטי, בהחלט יש לנו קייס,
לא אלאה בפרטים, מכיוון שהרשת מלאה בסיפורים,
וכל מי שמעוניין יכול לדלות את הסיפורים הבעייתים עם המנועים הללו לכאורה (במיוחד מהשננים המוקדמות).
בכל מקרה, עדכנתי את צ'מפיון, הם הבטיחו לעשות כל מאמץ וסיכמנו שהם יעדכנו אותי ביומיים הקרובים.

אם אני אצטרך לממן מכיסי משהו מעבר למאוד סימלי,
כנראה אוותר ואבחר בהליך משפטי (באפיק זה אין לי שם עלויות) לרבות בדיקה לאפשרות לאיתור נפגעים נוספים,
אבל אני מקווה שההתנהלות ההוגנת והשירותית של צ'מפיון עד כה תמשיך, מכיוון שכעת זה המבחן האמיתי.

4 שאלות טכניות ברשותכם
1. רק צילינדר יחיד שבק חיים, האם אכן אין שום אפשרות לטפל רק בו נקודתית, אלא רק Overall כללי/החלפת מנוע?
(מצד שני צריך לזכור שיש בעיית שמן משמעותית, וסיפורים כאלו נגמרים בהחלפת מנוע גם ללא צילינדר לא עובד)

2. מה עדיף? Overall או החלפת מנוע? הן מבחינת עלויות (מה סדר גודל העלויות) והן מבחינת אחריות ואמינות לאורך זמן?

3. אם מתייחסים להחלפת מנוע, האם נכון שמנוע משומש/ייבוא עולה בערך חצי ממנוע חדש (סדר גודל של 20K לעומת 40K)?

4. הבנתי שבד"כ מקובל להחליף למנוע משומש (לאור העלויות הגבוהות של מנוע חדש),
גם אם נחליף למנוע חדש יחסית (2012/2013) בשאיפה שאין לו את הבעיות של המנועים היותר ישנים,
וגם אם במוסך יעשו לו בדיקות, עדיין האחריות היא רק חצי שנה,
ומאוד מדאיג אותי מצב שבו חצי שנה/שנה לאחר החלפת מנוע בעלת של 20K, הבעיה תחזור - מה דעתכם?

תודה רבה.
לצפיה ב-'1. בדרך כלל לא כדאי לטפל נקודתית בצילינדר אחד, '
1. בדרך כלל לא כדאי לטפל נקודתית בצילינדר אחד,
16/05/2016 | 21:28
2
93
אלא אם זה מנוע חדש לגמרי ותקין לגמרי, עם כשל אחד ויחיד, למשל טבעת בוכנה שבורה.
בכל מקרה אתה משקיע את רוב עלות התיקון - פירוק המנוע, פירוק ושיפוץ ראש המנוע. זה כבר הפרש קטן במחיר ועדיף לשפץ את כל המנוע.
2. אני אישית מעדיף שיפוץ. כך אני יודע בדיוק איזה מנוע יש לי ובאיזה מצב הוא. בהחלפה למנוע מפירוק אתה מקבל במידה מסוימת חתול בשק.
3. לדעתי מנוע משומש צריך לעלות פחות ממה שציינת. בערך 10 אלפים, או קצת יותר. לא יודע מחיר של חדש. נדיר שמחליפים מנוע חדש מושלם, אלא אם זה על חשבון היצרן.
4. לא תמיד אתה יכול לדעת את גיל המנוע המשומש, ובטח לא כמה ק"מ הוא עשה ואיך טיפלו בו.
לצפיה ב-'כתבת שאתה אישית מעדיף שיפוץ'
כתבת שאתה אישית מעדיף שיפוץ
16/05/2016 | 22:20
1
69
אבל במקרה המדובר, ההשערה שלי היא שמדובר במנוע שהוא משנותיו הראשונות של ה TSI, וכנראה שהוא לא מוצלח במיוחד, ויש עליו הרי תלונות רבות להבנתי, של אנשים בדיוק באותו המצב.

האם גם במקרה הזה לדעתך עדיף שיפוץ על פני החלפה במנוע שיוצר מספר שנים לאחר מכן?

ומה בנוגע לאחריות? להשקיע כ"כ הרבה כסף תחת ההבנה שבהחלט יתכן שלאחר השיפוץ (ובעצם אולי גם החלפה) הבעיה חזור על עצמה?
לצפיה ב-'אני מניח שמנוע חדש יותר מאותו דגם לא יהיה שונה'
אני מניח שמנוע חדש יותר מאותו דגם לא יהיה שונה
18/05/2016 | 09:29
45
אני לא מכיר את המנוע ולא יודע מה גורם לצריכת השמן. ייתכן שזה משהו שמשפץ המנועים יכול לפתור, ואז הבעיה לא תחזור.
אם יש חלקים שעברו שינוי ושיפור במנועים החדשים יותר, אז אני מניח שגם בשיפוץ יתקינו את אותם חלקים ואז המנוע ישודרג. לא בטוח כמובן.
לגבי אחריות, אתה צודק. תקבל אחריות לחצי שנה או שלושה חודשים, אבל אף אחד לא מבטיח לך שהבעיה לא תחזור אחרי שנה או שנתיים.
לצפיה ב-'במידה ורלוונטי, מספר הק"מ שהרכב עשה:'
במידה ורלוונטי, מספר הק"מ שהרכב עשה:
16/05/2016 | 22:22
74
הבעיה עם השמן (וכבר אז אמרו שכנראה הפתרון יהיה החלפה/שיפוץ מנוע), החלה לפני מספר חודשים בערך ב 110,000 ק"מ.
כרגע הרכב על 118,500 ק"מ.
לצפיה ב-'אם היית רופא היית מאבחן חולה סרטן בזה שהוא מקריח '
אם היית רופא היית מאבחן חולה סרטן בזה שהוא מקריח
17/05/2016 | 23:10
23
77
החולה מקריח, זו המחלה שלו . קל מאוד לאבחן התקרחות כמו שקל לאבחן אכילת שמן .
אכילת שמן  היא סימפטום , המנוע גמור / תקול  זו הבעיה של הרכב.
כעת צריך לאבחן מה הלך בתוך המנוע 
לצפיה ב-'אכילת שמן זה לא סימפטום, אכילת שמן מוגזמת זה סימפטום.'
אכילת שמן זה לא סימפטום, אכילת שמן מוגזמת זה סימפטום.
18/05/2016 | 06:02
3
47
מתי תבין כבר שיש כמות שמן למספר קמ' של אכילת שמן שלא נחשבת בעיה אלא צריכה תקינה?
לצפיה ב-'צריכה תקינה זה לא נקרא אוכל שמן '
צריכה תקינה זה לא נקרא אוכל שמן
18/05/2016 | 13:20
2
13
לצפיה ב-'דרך אגב .'
דרך אגב .
19/05/2016 | 09:54
1
26
 באם חשוב לך לדייק, אז זה שורף שמן ולא אוכל שמן . למנועים אין מערכת עיכול .
לצפיה ב-'אז תתקן את עצמך קודם.'
אז תתקן את עצמך קודם.
19/05/2016 | 16:22
27
"החולה מקריח, זו המחלה שלו . קל מאוד לאבחן התקרחות כמו שקל לאבחן אכילת שמן. אכילת שמן היא סימפטום , המנוע גמור / תקול זו הבעיה של הרכב."

אני רק מצטט אותך.
לצפיה ב-'ההקרחה היא תוצאת לוואי של הכימותרפיה, לא של הסרטן.'
ההקרחה היא תוצאת לוואי של הכימותרפיה, לא של הסרטן.
18/05/2016 | 09:02
18
48
חולה סרטן ללא טיפול לא יקריח מעבר לממצע אצל אדם רגיל.
מתי תפסיק לכתוב על דברים שאין לך מושג בהם?
לצפיה ב-'מתי תפסיק להיות טרחן? מה הקשר בכלל?'
מתי תפסיק להיות טרחן? מה הקשר בכלל?
18/05/2016 | 13:27
17
43
אם הוא היה רופא הוא היה מאבחן סימפטום כמחלה . 
לצפיה ב-'אחרי שתלמד עברית.'
אחרי שתלמד עברית.
18/05/2016 | 14:11
16
58
אכתוב את זה שוב, אולי בפעם השניה תצליח להבין. הקרחה היא לא סיפטום של סרטן.
אם עדיין תתקשה להבין וגם תבקש יפה אכתוב את זה גם פעם שלישית. אבל ממש יפה.
לצפיה ב-'בדיוק מה שחשבתי, אבל זה כמו לנסות לשכנע צבע לא להתקלף מהקיר'
בדיוק מה שחשבתי, אבל זה כמו לנסות לשכנע צבע לא להתקלף מהקיר
18/05/2016 | 16:37
15
לצפיה ב-'צריך להסביר לך לאט בכדי שתקלוט מהר '
צריך להסביר לך לאט בכדי שתקלוט מהר
19/05/2016 | 10:03
3
38
רופא ניגש לחולה רואה שהוא מקריח וקובע שזו מחלתו . 
זה לא ברור ? זה כמו 
אדם שנוסע ברכב רואה שחסר הרבה שמן 
וקובע שזו הבעיה של הרכב , הרכב שורף שמן ( אוכל ),
מה המסקנה מזה? שצריך להוסיף שמן ולא לבצע דיאגנוסטיקה למנוע .
אז הבעיה היא לא שהמנוע שורף שמן אלא שהמנוע מקולקל וצריך לתקן אותו. לפי הדיאגנוזה. 
לצפיה ב-'הדבר היחיד שברור כאן הוא'
הדבר היחיד שברור כאן הוא
19/05/2016 | 15:21
2
33
שאניגו צדק. 
לצפיה ב-'אניגו טועה בהמון דברים , גם כאן, '
אניגו טועה בהמון דברים , גם כאן,
20/05/2016 | 20:50
1
20
רק אצל דבילים שלא יודעים לעבוד הצבע מתקלף , 
וגם אצל הפריירים שקונים טמבור וניר לט , צבעים נחותים ויקרים.
לצפיה ב-'אין צבע שלא מתקלף, ההבדל הוא רק בזמן.'
אין צבע שלא מתקלף, ההבדל הוא רק בזמן.
21/05/2016 | 21:14
8
אלא אם אתה מאלו שחושבים שאנודייז זה צבע.
לצפיה ב-'אני מבין שאתה רוצה להדגיש שאתה לא לוקה בסרטן? '
אני מבין שאתה רוצה להדגיש שאתה לא לוקה בסרטן?
19/05/2016 | 18:57
10
5
לצפיה ב-''
19/05/2016 | 22:30
9
27
דווקא יש לי את הסימפטום, קרחת . 
לצפיה ב-'ועדיין לא הבנת שהתקרחות היא לא סמפטום של סרטן? '
ועדיין לא הבנת שהתקרחות היא לא סמפטום של סרטן?
21/05/2016 | 20:59
8
14
לא שזה ממש מפתיע שאתה לא מבדיל בין סימפטום של המחלה, לסימפטום של הטיפולים. זה באמת הבדל דק מדי בשבילך.
לצפיה ב-'עדיין לא הבנת שבא רופא וקובע שהמחלה היא קרחת '
עדיין לא הבנת שבא רופא וקובע שהמחלה היא קרחת
21/05/2016 | 21:15
7
13
במקום סרטן ואת זה הוא קובע לאחר הטיפול 
עוד טעות שלך היא, שכימוטרפיה היא הטיפול היחיד ולכן היא חלק בלתי נפרד 
חוץ מכריתות שגם הן לא תמיד מצליחות ועוברים לכימותרפיה .
ובכלל זה לא משנה מה מי מו , 
כי הנושא הוא שבא אדם וקובע שהבעיה של הרכב היא שריפת שמן 
ולא תקלה במנוע .
כמו שרבים וטובים גם מקרב הצמחונים  אומרים שטבעול הוא תחליף לבשר 
וזו טעות כי הבשר הוא התחליף למזון הצמחי כי בני אדם אכלו קודם כל מזון צמחי ורק אחר כך התחילו לאכול נבלות 
אז צריך לומר חיקויי בשר ולא תחליפי בשר , 
וצריך לומר המנוע תקול / יש בעיה במנוע ולא המנוע שורף שמן . 
דרך אגב, יש מנועים שהשמן מסופק לצילינדרים ישירות ללא קשר לשמן של 
אגן השמן , השמן  גם שונה בהרכבו משמן אגן השמן , שם המנוע שורף שמן באופן קבוע ומובנה וזו לא תקלה . 

לצפיה ב-'עברית קשה שפה.'
עברית קשה שפה.
21/05/2016 | 21:24
1
6
לא אומרים שטבעול הוא תחליף לבשר אלא ששניצל טבעול הוא תחליף לשניצל מבשר
כי מה לעשות,
שניצל מאז ומתמיד היה רק מבשר. גם המבורגר, נקניקיות ונקניק. סתם שתדע.
לצפיה ב-'רק אתה אומר כך , כל השאר לא '
רק אתה אומר כך , כל השאר לא
29/05/2016 | 09:14
לצפיה ב-'רגע'
רגע
21/05/2016 | 21:50
1
12
אם השמן "נעלם" כי יש נזילה באחד הצינורות ופשוט לא נוצרת שללוית(כי הנזילה נפתחת בנסיעה כי הרכב זז, ובעמידה הנזילה נחסמת ע"י צינור אחר) גם אז זה תקלת מנוע?

נ.ב
אתה זה שקבעת שקרחת היא סימפטום של סרטן בקביעה "אם היית רופא היית מאבחן חולה סרטן בזה שהוא מקריח", שבין הקביעה הזאת לבין המציאות אין קשר.

לא כל מקריח חולה בסרטן, ולא כל חולה סרטן מקריח(תלוי בסוג הסרטן והטיפולים הניתנים לו)
לצפיה ב-'אתה מדבר על מכוניות עם מצנן לשמן ? '
אתה מדבר על מכוניות עם מצנן לשמן ?
29/05/2016 | 09:18
7
אני מכיר רק אוודי ישנות עם דבר כזה , יש גם היום ? 
לצפיה ב-'אם לא הייתי מכיר אותך הייתי משוכנע שאתה טרול'
אם לא הייתי מכיר אותך הייתי משוכנע שאתה טרול
21/05/2016 | 22:44
14
מהיכן ההנאה מהוויכוחים שללא תכלית...
כמה בירבור אפשר לספק סביב האישיו שכשכמות השמן במנוע פוחתת יש לתת על זה את הדעת...
כשתהליכי החשיבה אצלך בקופסה מסורבלים ומבולבלים האיפיון הוא ENDLESS LOOPS ואתה לא יוצא מזה ולכן אצלך זה אישיו מרכזי הבדלי ניואנסים זניחים בניסוח כגון שריפת שמן במקום תקלה במנוע, כאילו מישהו חשב שלא לבדוק אם השמן זולג לו זך וטהור ואינו נשרף...והאנלוגיות שלך מתחומי האונקולוגיה מקדמות רק אותך בדמיונך בלבד.
לצפיה ב-'אולי כדאי שתעדכן קצת גם את הידע שלך בנושאי רפואה'
אולי כדאי שתעדכן קצת גם את הידע שלך בנושאי רפואה
22/05/2016 | 00:25
1
15
אני יודע שהרשימה כבר די ארוכה, והפערים גדולים, אבל אולי כדאי שתבדוק גם מהם הטיפולים המקובלים לסרטן. נראה לי שתופתע.
וזה אם נתעלם, כמובן, מכך שאתה מנסה באלגנטיות לעבור מהטענה המקורית שלך, שהקרחת היא סימפטום לסרטן, לכך שרופא קבע שזו המחלה - כשבעצם הקרחת אמורה להיווצר בגלל שמישהו כבר זיהה נכון את המחלה, וטיפל בה בדרך הנכונה...
לא נורא. וצבע לא מתקלף. בעולם שלך, כמובן.
לצפיה ב-'שוב פעם ! צבע לא מתקלף מעצמו '
שוב פעם ! צבע לא מתקלף מעצמו
29/05/2016 | 09:28
2
אם הוא מתקלף אז התקלה היא אחרת , אם זה ברזל צבוע אז זה בגלל חלודה מתחת או פגיעה מכנית 
אם אלו קירות בבית אז זו רטיבות שחדרה לקירות 
עשרות שנים אצלי בבתים לא התקלף שום צבע אלא במקום אחד שבו הייתה חדירת מים מינורית לקיר . 
אנשים צובעים מחדש בדרך כלל כי נמאס להם מהגוון הישן או עקב ליכלוך 
שמרוב עצלותם לא ניקו . 
בדיוק כמו שאתם אומרים שהמנוע שורף שמן ולא שהמנוע תקול .
נפתור את הבעיה של הקיר ע"י מריחת צבע נוסף כמו שנפתור את הבעיה של המנוע ע"י הוספת שמן 
לצפיה ב-'הישנה נמר חברבורותיו?'
הישנה נמר חברבורותיו?
18/05/2016 | 09:17
56
היו המון סיפורים על צ'מפיון בעבר. אחזיק לך אצבעות שיתקנו בעבורך.
לצפיה ב-'הכי טוב אם היה אפשר מנוע חדש יותר'
הכי טוב אם היה אפשר מנוע חדש יותר
18/05/2016 | 16:50
51
גם אני עברתי את הסיפור של צריכת השמן עם המנוע הזה בסופרב 1.8. כנראה שטיפלו בבעיה הזאת במנועים החדשים. אם תיקח משומש מאותה שנה אתה עלול לחזור לאותה הנקודה אחרי כמה עשרות אלפי ק"מ.
לצפיה ב-'יונדאי I20 טיפול 75000'
יונדאי I20 טיפול 75000
16/05/2016 | 14:56
4
85
עשיתי טיפול ליונדאי שלי במוסך מורשה,

תראו את החשבונית המצ"ב,

אשמח לחוות דעתכם למחירים, ולהערות /הארות,

אציין כי התמקחתי והורדתי למחיר הזה,
לצפיה ב-'לטעמי'
לטעמי
16/05/2016 | 15:37
61
המחירים של החלפים סבירים למוסך מורשה שצריך לשלם שכר לפקידות, ליועצי השרות , לבוחן ולהשאיר רווח ניכר בכיסם.
אני רוכש את כל הדרוש בחנות חלקי רכב בפתח תקווה והולך למוסך בעיר (יש הרבה) ומשלם רק על העבודה.
פעם אחת אכלתי אותה עם גרופון במןסך בפתח תקווה ומאז  אליו איני מתקרבת ולא ממליצה.
אבל זה מה שאני עושה. מייד יקומו צדיקי הדור ויטענו נגד וזה לגיטימי.
אגב פילטר אוויר לא חייב להיות בעיני מקורי אבל פילטר שמן כן. כנ"ל לגבי פלגים.

לצפיה ב-'בגדול נראה הוגן '
בגדול נראה הוגן
16/05/2016 | 18:01
1
44
אולי במצתים היתה אפשרות לקנות לבד זול יותר ולהביא לבד אבל אז כנראה לא היית מקבל מחיר טוב על שאר הטיפול
נראה לי חשבון בסדר גמור

לצפיה ב-'גם לי נראה המחיר'
גם לי נראה המחיר
16/05/2016 | 18:28
38
לדעתי שווה להשקיע עוד כמה שקלים וליסוע בראש שקט. במצתים מספיק שאות או מספר  בקטלוגי לא זהה שיגרום בעיות במנוע.
מסנן רצוי מקורי. מי שרואה חתך של מסנן אורגינלי לעומת תחליף מבין שיש הבדל.
בדרך כלל במוסכים תלויים על הקיר שני המסננים להשוואה. 
לצפיה ב-'נראה סביר לגמרי'
נראה סביר לגמרי
16/05/2016 | 21:30
12
לצפיה ב-'חיישן הרוורס מתחמם בקיץ'
חיישן הרוורס מתחמם בקיץ
16/05/2016 | 12:11
5
98
שלום,אשמח להתייעץ איתכם.
אני נוהגת בניסאן נוט וחיישן הרוורס נמצא מקדימה,צמוד מאוד לשימשה (מצורפת תמונה).הכל מצויין וטוב,עד שמגיע הקיץ... :) החיישן פשוט מתחמם בשניות ואז הוא כמובן משתבש ובמקום למדוד את המרחק הוא פשוט מצפצף ציפצוף נוראי ומתמשך (עד שאני לא עוברת להילוך אחר מרוורס,הוא לא מפסיק לצפצף).
ניסיתי לכסות אותו במין מגן שמש שהכנתי.זה לא עזר.
שמתי לב שהחוט שמחובר אליו,עובד דרך הדופן של הרכב... אולי החוט מתחמם לפני החיישן... אני לא יודעת :)
אשמח לעצה,פיתרון או כל חוות דעת אחרת.

תודה,גליה!
לצפיה ב-'חיישן רוורס מקדימה זה כמו בקאקס קדמי?'
חיישן רוורס מקדימה זה כמו בקאקס קדמי?
16/05/2016 | 12:39
1
29
לצפיה ב-'אני לא מבינה למה אתה מתכוון...'
אני לא מבינה למה אתה מתכוון...
16/05/2016 | 16:45
20
לצפיה ב-'חיישן רוורס'
חיישן רוורס
16/05/2016 | 13:32
1
72
כל יום אני לומד "פטנט" חדש.
הדבר שעןלה לי לראש זה לעטוף אותו בעדינות עם נייר כסף.

לצפיה ב-'ניסיתי וזה לא עוזר.תודה בכל אופן :)'
ניסיתי וזה לא עוזר.תודה בכל אופן :)
16/05/2016 | 16:44
16
לצפיה ב-'זה לא החיישן אלא המסך תצוגה'
זה לא החיישן אלא המסך תצוגה
17/05/2016 | 08:14
56
קשה להאמין שהוא שאשם בצפצוף הרציף. כנראה החיישנים המותקנים אצלך ברכב אינם "מהליגה הלאומית" ומחזיקים לא יותר מכמה שנים ספורות.
חיישנים עדיף להעניק כשמקבלים אחריות לכמה שנים...
לצפיה ב-'מתי לעשות טסט לרכב'
מתי לעשות טסט לרכב
16/05/2016 | 00:47
2
47
הרשיון רכב שלי פג תוקף ביולי
מכל מיני סיבות נוח לי יותר ללכת לעשות את הטסט לאוטו בשבועיים הקרובים
השאלה שלי ממתי מתחילה להיספר לי שנה נוספת לרישיון רכב?
האם זה ממועד פקיעת הרישיון הנוכחי או שזה שנה ממועד ביצוע הבדיקה במכון בדיקה?
לצפיה ב-'ממועד םקיעת הרשיון הקודם '
ממועד םקיעת הרשיון הקודם
16/05/2016 | 01:06
9
לצפיה ב-'אין שום בעיה לעשות כבר עכשיו, התאריך לא משתנה.'
אין שום בעיה לעשות כבר עכשיו, התאריך לא משתנה.
16/05/2016 | 09:34
9
לצפיה ב-'תקלה במערכת ABS'
תקלה במערכת ABS
15/05/2016 | 16:03
15
83
הי, שלום. פעם הייתי כאן הרבה, אח"כ תפוז העיף אותי החוצה ונזרקתי לגמרי. עכשיו חזרתי, כי יש לי שאלה.
ובכן, מדובר בשקודה פאביה 2006. אתמול גיליתי הבהוב של נורת בלם יד, גם בעת נסיעה וגם בעת עצירה, ובמקביל נדלקה הנורה של בקרת החלקה. היום הכנתי אותה למוסך, ועכשיו הם אומרים שמדובר בתקלה במערכת ABS. המוסכניק אומר שהוא פירק את היחידה, ניקה אותה, הרכיב בחזרה בתקווה שזה היה רק הלכלוך שהצטבר, אבל שהתקלה חזרה. המשמעות של זה היא נסיעה בלי ABS.

ועכשיו השאלה היא האם להחליף (יקר) או להחליף, אבל למצוא משומש במצב טוב (גם לא זול) או להשאיר את זה ככה (פחות בטיחותי ולא יעבור טסט). או, לא יודעת, יש רעיון אחר?
תוספות:
* הרכב נוסע וטוב בד"כ, אם כי בחודשיים האחרונים נפלו עליי ים של תיקונים כולל החלפת בולמים, והחלפת צירייה
לצפיה ב-'קודם כל למצוא מוסך שיודע לאבחן יותר טוב'
קודם כל למצוא מוסך שיודע לאבחן יותר טוב
15/05/2016 | 16:57
7
53
מחשב בדיקה יכול להגיד בדיוק מה התקלה ולפי זה אפשר להחליט.
להחליף או למצוא משומש, אבל את מה? את יחידת ה-ABS? מי קבע שזה מה שפגום?
אני הייתי בודק קודם את החיישנים, וקודם את החיישן שבצד בו החלפת את הצירייה. ייתכן שפגעו בו או פרקו ולא התקינו טוב כשהחליפו צירייה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/05/2016 | 18:45
33
באמת תהיתי אם יש קשר בין צירייה לABS. סתם כי קרוב מדי מבחינת הזמן של הקלקול. אני אחפש מוסך אחר ואשאל.
לצפיה ב-'אז שאלתי בנוגע לחיישן'
אז שאלתי בנוגע לחיישן
16/05/2016 | 19:32
5
29
הוא אומר שגם זה נבדק, כי זו אחריות שלו בהרכבת הצירייה, והחיישן תקין. מעבר לכך לטענתו חיישן תקול מתבטא בהדלקות של נורת "בקרת החלקה", אבל בלי תוספת ההבהוב של בלם היד והצפצופים בתחילת הנסיעה.
לצפיה ב-'ייתכן שהוא צודק, אבל זה עדיין לא אבחון מקצועי'
ייתכן שהוא צודק, אבל זה עדיין לא אבחון מקצועי
16/05/2016 | 21:20
4
24
עם מכשיר אבחון את צריכה לקבל תשובה מדויקת למה הנורה דולקת, ברמת פירוט של איזה שסתום או איזה חיישן בתוך היחידה פגומים.
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
16/05/2016 | 23:32
3
19
יש לך אולי המלצה על מוסך באיזור ירושלים?
ושאלה נוספת - בהנחה שזה אכן ABS (ולמעשה גם בהנחה שלא) - היית נוהג במכונית במצב כזה?
לצפיה ב-'יש לי מכונית בלי ABS ואני נוהג עליה. '
יש לי מכונית בלי ABS ואני נוהג עליה.
17/05/2016 | 00:24
2
33
פעם לשום רכב לא היה ABS וכולם נהגו. אז כן, הייתי נוהג, כמובן שיותר בזהירות על כבישים רטובים. בקיץ בכלל אין בעיה.
מה שכן, הייתי מתקן את זה. אני אוהב שהכל ברכב עובד בסדר, גם אם צריך להשקיע קצת.  מכיוון שהגיע הקיץ, יש לך איזה חצי שנה לאבחן את הבעיה יותר טוב ולחפש פיתרון פחות יקר.
לצפיה ב-'גם באוטו הקודם שלי (אקסנט)'
גם באוטו הקודם שלי (אקסנט)
18/05/2016 | 21:54
11
לא היה ABS. אז השתכנעתי ואני נוהגת. אם כי הנורה מעצבנת. תודה!
וגם אני אוהבת שהכל תקין.
לצפיה ב-''
19/05/2016 | 19:33
10
אין כמוך. איזו תרומה מבורכת.
עשית לה סדר בראש ועכשיו היא רגועה שאין לחץ. אין פחד. אפילו שזה ABS זה לא בדיוק הבלמים כשמדובר בקיץ צחיח.
יש לה 1/2 שנה לברר וללמוד המחירים ולקבל 2-3 הצעות מחיר אם יתברר שזה עלות משמעותית התיקון ושההצעות ווסטיליות..  בינתיים תינהג בזהירות.

אגב אצלי הצמיגים עדיין די גמורים ובכל זאת הABS לא עובד כל יום שני וחמישי...ואפילו הTCS לא עובד כל כך הרבה. אני נוהג עדיין די חזק אבל לא מסתער פול גז מהמקום. אני לא אידיט שאוהב החלפות מהירות ושמסתער ואחרי 2 שניות נבהל ומרגיע.

אצלי רוב "הלחץ קדימה" זה תאוצות הביניים. לאידיט שלא יבין בניתי נוסחה מוטורית:
כמה שההילוך יותר גבוה אז אני יותר ממהר יחסית לנהגים אחרים מסביב [שגם הם כמובן מהירים יותר, אבל יחסית שם יתרון המהירות שלי נבנה...כלומר ביציאה מהרמזור אני לא מהלחוצים]. אלה מצבים שהABS והTC לא פעילים מדי וגם הבלאי לצמיגים לא מתקדם מהר מדי... עדיין מחכה עם ההחלפה. בארצינו יש כיום רק צמיגים מתוצרת קוד מדינה PRC
לצפיה ב-'פלגיה ? זו מ "גולס "'
פלגיה ? זו מ "גולס "
15/05/2016 | 19:08
14
לצפיה ב-'בדקי משהו פשוט קודם כל - האם אורות הבלימה עובדים כראוי? '
בדקי משהו פשוט קודם כל - האם אורות הבלימה עובדים כראוי?
15/05/2016 | 23:00
5
42
במקרים רבים, התקלה נובעת מבעיה במתג אור הבלם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/05/2016 | 19:28
4
29
מה, סתם ללחוץ, ושמישהו יראה אם הם נדלקים, או לבדוק בצורה מורכבת יותר?
לצפיה ב-'פשוט ללחוץ. ולראות שהם כבים כשלא לוחצים. '
פשוט ללחוץ. ולראות שהם כבים כשלא לוחצים.
16/05/2016 | 23:44
3
14
לצפיה ב-'ובאותה הזדמנות כדאי לבדוק את הנתיך או הנתיכים שמספקים מתח'
ובאותה הזדמנות כדאי לבדוק את הנתיך או הנתיכים שמספקים מתח
17/05/2016 | 00:51
22
ל-ABS. בדרך כלל כשהנתיך נשרף הנורה נדלקת. לא יודע אם שתי הנורות כמו במקרה שלך.
לצפיה ב-'נבדק ותקין'
נבדק ותקין
18/05/2016 | 21:56
1
14
וגם הנתיכים בסדר.
לצפיה ב-'בעסה. אז כנראה שזה משהו רציני יותר.'
בעסה. אז כנראה שזה משהו רציני יותר.
18/05/2016 | 22:09
5
לצפיה ב-'מאיזה רכב להתרחק + איך למכור רכב?'
מאיזה רכב להתרחק + איך למכור רכב?
15/05/2016 | 15:01
2
87
1. להבנתי רכבי יד 2, גם קטנים, פופולארים וזולים יחסית (20K ש"ח), קשה למכור היום (השוק הולך לרכבים חדשים וזולים),
מה כדאי לעשות בנוסף לפרסום ביד 2/WinWin/לוח פוקוס/פשפשוק רכב ושאר הלוחות בפייסבוק, וכמובן מודעה מודבקת על שמשות הרכב?
האם כדאי לשלם עבור מודעה מודגשת? פרסום בעיתון? המחירים זולים, אבל האם זה מעלה או מוריד את ערך המודעה בעיני הגולשים?
האם כדאי להציב את הרכב (הוא לא בשימוש) במקומות מיועדים, בין אם באופן רשמי ובין אם לא, כחניה של רכבים למכירה?

2. כאשר מחפשים רכב חדש, האם יש טכנולוגיות מסויימות שכדאי להתרחק מהן?
מבלי להכליל, אלא רק על בסיס הניסיון האישי שלי וקריאה ברשת,
לדעתי לא ארכוש בעתיד רכב עם תיבה רובוטית, מכיוון שהיא מועדת לפורענות,
מקרה אחר הוא שילוש של מנוע TSI עם תיבת DSG - האם הכל טוב, זה שילוב פשוט מעולה,
אבל אם לא, זו כנראה צרה שלא ניתן יהיה להיפתר ממנה בעלויות נמוכות, ואי אפשר כמובן לדעת זאת מראש (רכב לימון)?
האם נכון? האם זה רק הניסיון האישי שלי? האם יש טכנולוגיות נוספות שעדיף להמנע מהן?
לצפיה ב-'תביעת ביטוח לאחר תאונה'
תביעת ביטוח לאחר תאונה
15/05/2016 | 17:23
1
57
כאשר מתלבטים בין הפעלה של הביטוח או תשלום עצמאי (לאחר תאונה לדוגמא),
היכן בממוצע/בערך עובר הגבול של כדאיות הפעלת הביטוח?
או במילים אחרות, כרגע יש לי היסטוריית תביעות נקייה לחלוטין ב 3 השנים האחרונות,
במידה ואתבע כעת את הביטוח שלי, בכמה בערך תתייקר הפרמייה שלי בכל שנה בשלושת השנים הקרובות?
לדוגמא, אם בכל שנה הפרמייה תתייקר ב 30%, ואצטרך לשלם עוד 1,000 ש"ח,
אז זה אומר שנזק של פחות מ 3,000 ש"ח לא כדאי להפעיל ביטוח.
המספרים הנ"ל הם רק דוגמא היפותטית, מישהו יודע בכמה כסף/אחוז מייקרת תביעת ביטוח אחת את הפוליסות בשנים הבאות?
לצפיה ב-'זה תלוי בגורמים רבים'
זה תלוי בגורמים רבים
16/05/2016 | 10:21
38
בעיקרון תקרא את הפוליסה שלך. בדרך כלל כתוב שם המחיר הרגיל וכמה הנחה אתה מקבל. ההנחה, זה מה שאתה מפסיד, ותוסיף לזה כמובן את ההשתתפות העצמית.
יש גם חריגים. לי הייתה תביעה אחת גדולה (טוטאל לוס לרכב שלי ולרכב השני), אבל אחרי הרבה שנים בלי תביעות בכלל, אז סוכן הביטוח שלי שכנע את חברת הביטוח לא לייקר לי, והמשכתי לשלם את המחיר הרגיל.
לצפיה ב-'צמיגים'
צמיגים
15/05/2016 | 13:29
2
78
שאלה קטנה, לאחותי יש מגאן והיא צריכה להחליף צמיגים. האם TOYO זה צמיג מומלץ ? תודה
לצפיה ב-'כן, זה מותג לגיטימי ואמיתי.'
כן, זה מותג לגיטימי ואמיתי.
15/05/2016 | 13:30
1
13
לצפיה ב-'תודה '
תודה
15/05/2016 | 14:26
8
לצפיה ב-'הסברים לגבי מה צריך לעשות'
הסברים לגבי מה צריך לעשות
15/05/2016 | 13:24
8
94
לפני רכישת רכב מיד שניה.
אז הולכים לראות את הרכב ובמידה ואני מוודא שזה הרכב של האיש שעומד לפניי, אם יש כמה ידיים איפה בדיוק אני רואה את זה, ברישיון הרכב כתוב יד אחת של פלוני, יד שניה של פלוני 2?, אם הרכב היה של ליסינג מקודם, איך זה יהיה רשום ואיך יודעים אם זה ליסינג של אדם פרטי או של מספר אנשים?
אם הוא כותב שהרכב יד 2, כלומר, הוא יד 2 והליסינג היה יד ראשונה? גם אם הוא קנה אותו מהליסינג עם מספר כלשהו של קילומטרים?
בהנחה ויש ספר טיפולים, מה אני אמור להבין ממנו?
כעת מה הלאה, בדיקת רכב ממוחשבת?, אמורים להתעקש על סיכום מקדים כלשהו לגבי תקינות הרכב בעל פה, בכתב?, מי משלם על הבדיקה עצמה?
לאחר הבדיקה סיכמנו על מחיר ועכשיו צריך לבדוק עיקולים ושיעבוד, איך ואיפה עושים את זה, במשרד הרישוי?, צריך לקחת את הרישון של הרכב המדובר או רק את הפרטים?
לאחר מכן העברת בעלות בדואר ותשלום? מה אמור להיות לי ביד לפני התשלום? האם יש עוד משהו שצריך לעשות שפיספסתי?
וללא קשר, האם יש משהו מיוחדבנוגע למזדה 2 שנת 2008 שצריך לבדוק?
המון תודה

לצפיה ב-'יש כל כך הרבה מדריכים לזה ברשת '
יש כל כך הרבה מדריכים לזה ברשת
15/05/2016 | 13:29
7
48
ברשיון הרכב כתוב הכל, "ידיים קודמות 00" אומר יד ראשונה, 01 זה יד שניה שים לב.
הקונה משלם על הבדיקה אלה אם סוכם אחרת
בד"כ מסכמים שאם מתגלה תאונה בבדיקה המוכר משלם (אלה אם הצהיר שהרכב עבר תאונה)
כסף עובר רק אחרי שרואים שבעלות עוברת!

דרור זי.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
15/05/2016 | 13:38
6
40
לגבי ליסינג, כתוב שיד 1 ראשונה זה ליסינג? ואיך יודעים איזה?
כדאי לשאול את המוכר מהתחלה אם הוא גמיש במחיר או שהמשא ומתן לא רלוונטי לפני הבדיקה עצמה?
הסיכום לגבי הבדיקה צריך להיות בכתב? הרעיון הוא שאם מתגלים דברים בבדיקה הם צריכים לרדת מהמחיר?, אם למשל מתגלה משהו והמוכר לא מוכן לזוז מהמחיר ואני מחליט שאני לא רוצה לרכוש את הרכב, העלות של הבדיקה גם עליי לבד?
קראתי מדריכים ולא הבנתי מה לעשות לגבי בדיקת השיעבוד והעיקול, אם אפשר הסבר.
הוספתי שאלה לגבי ספר הטיפולים, מה אני אמור ללמוד ממנו?
ולגבי המזדה 2 2008, משהו ספציפי שצריך לבדוק?
סליחה על החפירה ותודה על העזרה
לצפיה ב-'לגבי ליסינג, לא יודעים איזה אז הולכים על הכי גרוע'
לגבי ליסינג, לא יודעים איזה אז הולכים על הכי גרוע
15/05/2016 | 14:42
3
37
אם הוא קנה מליסינג עם אפס ק"מ, יהיה לו תיעוד על זה. תוכל גם לראות ברישיון שתאריך הרישום ותאריך הבעלות קרובים.
עדיף לסגור את המחיר לפני הבדיקה, מותנה בזה שהבדיקה תקינה. אתה לא רוצה לבזבז זמן וכסף על בדיקה ואז לגלות שאתם לא מסכימים על המחיר.
כל סיכום צריך להיות בכתב. בעיקרון הבדיקה על חשבון הקונה ולא מחייבת את המוכר אבל לפעמים המוכר מבטיח לך לדוגמה שלרכב לא היתה תאונה, והוא מוכן להתחייב שאם היתה תאונה משמעותית הוא ישלם את הבדיקה. בכל מקרה המטרה העיקרית של הבדיקה היא לבדוק שלא היתה תאונה או נזק קטסטרופלי כלשהו.
בדרך כלל אם מתגלים בבדיקה פגמים משמעותיים, אבל שניתנים לתיקון, אפשר להתמקח שוב על המחיר.
לגבי ספר טיפולים או קבלות על טיפולים, אם יש תיעוד שכל הטיפולים בוצעו בזמן, ורצוי במוסך מורשה, זה מעיד על בעלים ששומר על הרכב ומשקיע בו, ואפשר לצפות שהרכב יהיה שמור ובמצב טוב יחסית.
לגבי בדיקת שיעבוד, הכי טוב וזול לבדוק באינטרנט. עולה משהו כמו 30 שקל. בדואר עולה בערך 100.
לצפיה ב-'לגבי הליסינג'
לגבי הליסינג
15/05/2016 | 15:27
2
26
תאריך בעלות מובן, מה זאת אומרת תאריך הרישום?, לא מ0 קילומטר גם כדאי לשקול?, האם יהיה רשום מאיזה קילומטר הרכב נרכש?, יהיה אפשר לבדוק את הטיפולים של הרכב עד אותה נקודה שנרכש?
בדיקת שיעבוד ובדיקת עיקול, זה אותו דבר?

לצפיה ב-'בדיקת שעבוד ובדיקת עיקול-2 דבריםשונים'
בדיקת שעבוד ובדיקת עיקול-2 דבריםשונים
15/05/2016 | 17:06
25
רכב מעוקל אי אפשר לעשות עליו בכלל העברת בעלות..אז מיזה אין לך מה לדאוג
רכב משועבד-אדם קנה רכב ולקח הלווואה מהבנק כדי לממן את הקניה..הרכב משועבד לבנק ובמידה והוא לא עמד בתשלומים הרכב יכול להיות מעוקל לבנק.אפשר לבדוק בדואר כשקונים תמורת 60 שקלים או דרך רשם המשכונות וזה עולה פחות.הדואר לוקח לך כסף על הבדיקה(חשוב לעשות אותה ולא להתקמצן)
לצפיה ב-'תאריך בעלות זה התאריך שבו הוא קנה את הרכב'
תאריך בעלות זה התאריך שבו הוא קנה את הרכב
15/05/2016 | 17:08
25
ליתר דיוק תאריך העברת הבעלות. תאריך רישום זה תאריך העלייה לכביש של הרכב.
אם הוא קנה מליסינג עם 0 ק"מ אז התאריכים האלה יהיו קרובים. אם יש הפרש של 3 שנים אז הוא קנה אחרי שהרכב סיים את תקופת הליסינג כרכב חברה ובשני המקרים יש לזה השפעה על המחיר.
שיעבוד ועיקול זה לא אותו דבר. בדיקת שיעבוד אפשר לעשות באינטרנט, בדיקת עיקול רק במשרד הרישוי והם עוד בעידן הפקס או העמידה בתור.
נדמה לי שאת שניהם אפשר לבדוק בדואר, רק יותר יקר. נדמה לי גם שאם אתה מבצע את העברת הבעלות בסניף דואר מקוון, אז בכל מקרה אם הרכב מעוקל לא תוכל להעביר בעלות, אבל אני לא בטוח.
לצפיה ב-'אם הרכב היה בעברו ליסינג'
אם הרכב היה בעברו ליסינג
15/05/2016 | 17:03
1
38
יהיה כתוב לך ״בעלות קודמת-השכרה החכר״ אם כתוב השכרה-אז זה השכרה ולא ליסינג..
לצפיה ב-'המון תודה על העזרה חברים'
המון תודה על העזרה חברים
15/05/2016 | 17:28
3
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:06
6
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-'התייעצות טרם רכישת רכב '
התייעצות טרם רכישת רכב
15/05/2016 | 00:18
13
165
שבוע טוב ומבורך לכל חברי הפורום,

מתעניין ברכישת רכב יד שניה, כשעיקר המטרה שלי היא נסיעה יומיומית לעבודה וחזור (מאזור בקעת אונו לרמת החיי"ל בת"א, וחוזר חלילה), עם נסיעות "השלמה" בסופ"ש (בעיקר לצורך קניות בתוך העיר, יחד עם נסיעה לחיפה וחזור, בשני המקרים זה אחת לסופ"ש).

מכיוון שהבנתי שבמסגרת מגבלת התקציב שלי (עד 20000 ש"ח בלבד) אין לי מה לחפש ברכבים יד 2 לרכישה מחברות ליסינג, אזי מתעניין ברכב מפרטי, יד ראשונה/שניה, עד 100000 ק"מ, שנת 2008 ומעלה, גיר אוטומט/רובוטי/טיפטרוניק, עדיפות לרכב שאינו אירופאי.

ברשותכם, יש לי מספר שאלות בנושא שאשמח מאוד להיעזר בנסיונכם ובידע המבורך שלכם בתחום:

1. אם תצרוכת הדלק בפועל והאמינות המכאנית הן הקטגוריות החשובות לי ביותר ברכב - מה דעתכם על הכדאיות לרכישה אפשרית של שברולט אופטרה למול יונדאי גטס (שתיהן מודל 2008, יד שניה, בערך 110000 ק"מ, היונדאי בעלות קודמת ליסינג, השברלוט בעלות קודמת פרטית, שתיהן מוט הילוכים אוטומטי, היונדאי יקרה יותר בכ-2000 ש"ח)?

2. גם במגבלת התקציב שלי דלעיל - אינני מתכוון לוותר על בדיקת רכב מקצועית טרם הרכישה, ולהתעקש שבעל הרכב "יתחייב" לפחות על תקינות ליבת הרכב (קרי שילדה, גיר ומנוע).
אולם, מה קורה אם בעל הרכב מסרב "להתחייב" גם על תקינות אותה ליבת הרכב (תירוצים כמו "במחיר מצחיק כמו שאני דורש לא משתלם לי להתחייב וכו'..."), מה הייתם ממליצים לעשות עם הנורה האדומה הזו?

3. האם כשטרם הבדיקה נהוג לסכם עם המוכר שההתחייבות על תקינות הגיר/שילדה/מנוע לצורך העניין, משמע השתתפות בעלות הבדיקה אם יתגלו בדיעבד ליקויים חמורים יחסית באותם חלקים? כמה נהוג להשתתף במקרים כאלו, חצי-חצי? האם נהוג לשלם מראש חצי-חצי על הבדיקה, ואח"כ להתחשבן במידה וממצאיה יצביעו סה"כ על רכב תקין?

4. וחוץ מזה, גם אם המוכר יתחייב על ליבת הרכב (קרי שילדה, גיר ומנוע), ועדיין בבדיקה יגלו תקלות חריגות יחסית בפרמטרים הללו, מה אני עושה אם המוכר ינסה להתחמק מהשתתפות בעלות הבדיקה? להתחיל לרדוף אחריו? 

5. במידה ואין עמי מלווה מנוסה שמבין במכניקת רכב, וזו הפעם הראשונה שאני רוכש רכב, והמוסך שמבצע את הבדיקה מביא לי בסיומה מעין פלט של סיכום הבדיקה, מה אני עושה עם הממצאים של הבדיקה? מי עוזר לי להחליט האם ממצאי הבדיקה מראים על רכב שסה"כ סביר מבחינה מכאנית, לבין רכב שלא מומלץ להתקרב אליו? האם במסגרת הליקויים שמתגלים אני מקבל גם איזושהי "הערכת מחיר" לתיקון אפשרי של הליקויים שהתגלו?

6. האם לדעתכם ישנם פרמטרים נוספים, או פעולות נוספות, שעליי לבדוק ולבצע טרם רכישת הרכב, ושלא ציינתי פה?

7. במסגרת הערכת עלויות שנתיות לאחזקת הרכב, אשמח מאוד לחוות דעתכם על רשימת סימולציית ההוצאות שחישבתי, כדלהלן:

- עלות שנתית לביטוח מקיף = 6000 ש"ח (לסוגי הרכב שציינתי בפתיח. לקחתי בחשבון שאומנם יש לי רישיון בתוקף כעשור, אולם מאידך אני חסר עבר ביטוחי, כי לא היה ברשותי רכב מעולם).

- עלות אגרת טסט שנתית = 1000 ש"ח

- טיפולים לפני/אחרי טסט שנתי = לפחות 2000 ש"ח

- עלות תצרוכת דלק = 650 ש"ח לחודש (לפחות 3 מיכלי דלק מלאים של לפחות 35 ליטר האחד, סה"כ כ-110 ליטר בחודש, לפי עלות מעוגלת של כ-6 ש"ח לליטר, כמובן לפי צרכי הנסיעות שציינתי בפתיח לעיל).

- עלות פחת שנתי משוערת = בערך לפי חישוב של כ-300 ש"ח לחודש.

תודה רבה מראש על העזרה וההכוונה!

לצפיה ב-'רק הערה לגבי החישובים שלך '
רק הערה לגבי החישובים שלך
15/05/2016 | 10:32
1
84
הם נראים לי קצת (הרבה)  מופרזים כלפי מעלה. לא כולם, אבל ביטוח ב- 6000 שקל נראה לי לא ריאלי. גם לי לא היה עבר ביטוחי  ולא התקרבתי לסכום הזה. 2000 שקל לטיפולים גם נראה לי לא מדויק והניסיון שלי הוא עם צמרת השחיטה במוסך מרכזי, ששם המחירים גבוהים. כל עוד לא הלך הגיר או המנוע, בדרך כלל לא מגיעים לסכומים האלה. 
עם כל השאר אני לא יכולה לעזור לך, לצערי.  

לצפיה ב-'עוד יותר טוב, מקסימום טעיתי בחישוביי כלפי מעלה, ולא למטה '
עוד יותר טוב, מקסימום טעיתי בחישוביי כלפי מעלה, ולא למטה
15/05/2016 | 10:44
30
לצפיה ב-'אתה חיב לדעת לסנן הבררה בעצמך '
אתה חיב לדעת לסנן הבררה בעצמך
15/05/2016 | 11:44
3
83
קבל את זה:

תשתמש במנוע החיפוש המתקדם של יד 2 ותירד לרזולוציות רלוונטיות של תחום מחיר, יד וכד'. 
דווקא לך כרוכש רכב משומש ענתיקה וזול כדאי במידה וקואורדינצית רגלך השמאלית היא תקינה, לשקול רכב גיר ידני אם אתה רוצה להקטין סיכונים להשקעות נוספות בתחזוקה עקב כשל במערכת הגיר האוטומטי. 
לצפיה ב-'צודק לחלוטין, אך יחד עם זאת:'
צודק לחלוטין, אך יחד עם זאת:
15/05/2016 | 12:01
2
72
נניח שווידאתי שרישיון הרכב מעיד שהמוכר הוא בעל הרכב ושהוא שעומד בפניי על פי תעודה מזהה ותמונה.

- כיצד מומלץ עלי לנהוג אם הפוליסה העדכנית של הרכב מצביעה על ביטוח שאינו מקיף (נניח, ביטוח חובה או צד ג' בלבד)?

- כיצד ממולץ לבדוק את המוכר שהרכב לא עבר תאונה, ואם עבר תאונה - האם לא טופלה כהלכה?

- על מה באמת מעידים חוברת טיפולים חתומה ו/או קבלות על טיפול ברכב?

- במידה וזו הפעם הראשונה שאני רוכש רכב, ובמידה שאני די חסר ידע טכני בתחום (וגם לא צפויה לי עזרה בנושא מקור חיצוני, כמו חבר וכו'), כיצד מומלץ בכ"ז לבצע בדיקות טכניות לרכב (כגון בדיקת מיקום ונזקים אפשריים במיכסי המנוע והדלק, הימצאות נוזלים במידה הנכונה על פי קו המינימום/ מקסימום וכדומה)?
לצפיה ב-'הסברתי לך מה לעשות, למה לחזור סתם'
הסברתי לך מה לעשות, למה לחזור סתם
16/05/2016 | 08:53
1
43
אתה נטול ידע בתחום, ככה סיפרת אז אתה הולך לפי הצ'ק ליסט. אתה לא צריך להבין למה אלא פשוט לבצע כמו תוכי. תרכוש הבנה בהמשך ובינתיים תוכל להגן על עצמך מרכישת בררה...

המטרה שתראה 10 רכבים. אם חסרה חוברת טיפולים וקבלות אתה נוטש. לגבי תאונה תוכל לדרוש מידע מהמוכר ומהביטוח מקיף שלו. לכן טוב שיש מקיף והיסטוריה רציפה של מקיף...
יפתחו לך 10 מיכסי מנוע ותשאל בלי בושה היכן מכסה השמן, מים, שפריצר וכד' וככה גם תאשר וגם תלמד...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/05/2016 | 09:22
7
לצפיה ב-'אני קניתי מחברת ליסינג את הרכב'
אני קניתי מחברת ליסינג את הרכב
16/05/2016 | 16:50
67
כי לא רציתי להיפגש עם הרבה אנשים ולבדוק כל רכב
ולשלם עליו 500 שקל על כל בדיקה. לא רציתי לבזבז זמן על מיקוחים עם 
מוכרים פרטיים ולעשות בדיקות לרכב עצמו.

בגלל זה הלכתי על קניה של רכב שהיה בליסיג.

אומנם שילמתי 500 לבדיקת הרכב במכון (הליקויים שהתגלו תוקנו על ידי החברה
שממנה קניתי את הרכב)  וכך הסכתי זמן וטירטורים.

בינתיים אני מרוצה מהרכב שקניתי. ואני אדם שלא היה לו עבר ביטוחי כי,
בדומה לך, לא קניתי רכב מאז הוצאת הרישיון לפני 13 שנה.
בגלל שלא היה לי עבר ביטוחי שילמתי על ביטוח מקיף קרוב ל5 אלף שקל.
לצפיה ב-'התייעצות אחרונה בנושא: סוזוקי אלטו או פיג'ו 107'
התייעצות אחרונה בנושא: סוזוקי אלטו או פיג'ו 107
16/05/2016 | 22:01
4
60
היי,

אשמח מאוד לחוות דעתכם בנוגע להמלצות וליתרונות מול חסרונות אפשריים ל-2 אופציות שדי "ננעלתי" עליהן סופית, כשהמחיר של שתיהן זהה:

- סוזוקי אלטו, יד 2 מפרטי, שנת 2009, גיר אוטומטי, 90K ק"מ.

- פיג'ו 107, יד 1 מפרטי, שנת 2011, גיר אוטומטי, 45K ק"מ.

תודה רבה לכולם!
לצפיה ב-'הפיג'ו. בטוחה יותר, קצת פחות מציקה בבין עירוני'
הפיג'ו. בטוחה יותר, קצת פחות מציקה בבין עירוני
16/05/2016 | 23:54
3
48
שנתון חדש יותר והרבה פחות ק"מ. צריכת הדלק דומה.
חסרון יחיד - תיבה רובוטית שפחות חלקה ונעימה בפקקים.
לצפיה ב-'תודה רבה, ומה לגבי נוחיות ומרווח בתוך הרכב? '
תודה רבה, ומה לגבי נוחיות ומרווח בתוך הרכב?
17/05/2016 | 10:19
2
30
פשוט בתור בחור בגובה 1.85 מ' חשבתי שאולי כדאי לי לחשוב גם על נקודה זו...
לצפיה ב-'בשתיהן אתה תכנס. אבל שתיהן לא ממש מרווחות באופן כללי'
בשתיהן אתה תכנס. אבל שתיהן לא ממש מרווחות באופן כללי
17/05/2016 | 11:38
15
לצפיה ב-'הן שתיהן מכוניות קטנות מאוד'
הן שתיהן מכוניות קטנות מאוד
18/05/2016 | 22:19
20
זה חשוב להביא בחשבון.
לצפיה ב-'הגטס מאוד אמינה. יש לאחותי כבר שנים מ2009 ו0 תקלות'
הגטס מאוד אמינה. יש לאחותי כבר שנים מ2009 ו0 תקלות
17/05/2016 | 21:33
14
לצפיה ב-'רכב מיני לבחורה צעירה.'
רכב מיני לבחורה צעירה.
15/05/2016 | 11:58
13
115
מחפשים רכב חדש לבחורה צעירה. 
לרשימה נכנסו  - יונדאי I10 , אייגו של טויוטה , הספארק החדשה , משום מה יש לה אנטי לפיקאנטו.... האם יש עוד רכבים בסגנון ששווה לשקול? איזה רכב הכי מומלץ ? 
העיצוב של האייגו משך את תשומת ליבה.
נסיעות יומיות של כ 60 עד 70 ק"מ . 
לצפיה ב-'אז שתעשה נסיעת מבחן על ספארק ו i10 ותבחר בינהן לדעתי.'
אז שתעשה נסיעת מבחן על ספארק ו i10 ותבחר בינהן לדעתי.
15/05/2016 | 13:32
5
25
לצפיה ב-'למה הוצאת את הטויוטה מהאפשרויות ?'
למה הוצאת את הטויוטה מהאפשרויות ?
15/05/2016 | 14:46
4
66
האם היא פחות טובה מהספארק ? 
לצפיה ב-'אני מניח שהיא רוצה אוטומט נכון?'
אני מניח שהיא רוצה אוטומט נכון?
15/05/2016 | 16:00
3
65
אז זה גיר רובוטי קלאץ יחיד שהרוב לא אוהבים
ואם היא רוצה ידני אז אותו אוטו בדיוק עם מדבקה אחרת (סמל של סטרואן) עולה המון כסף פחות, וזה אותו אוטו!

לצפיה ב-'רק אוטומט .'
רק אוטומט .
16/05/2016 | 07:20
1
51
האם היונדאי עדיפה על הטויוטה/סיטרואן ... ?... הספארק עושה רושם של רכב טוב עם שם גרוע...
לצפיה ב-'השם של הספארק הקודמת לא משהו, החדשה לא קשורה '
השם של הספארק הקודמת לא משהו, החדשה לא קשורה
16/05/2016 | 09:33
57
חדשה לגמרי לגמרי ועושה רושם של רכב הרבה יותר מדוייק וטוב
לצפיה ב-'רכב'
רכב
16/05/2016 | 10:23
45
נכון שהטויוטה הסיטרואן והפיג'ו הם רכבים זהים במכלולים שלהם , אבל העיצוב של הטויוטה הכריע לטובתה למרות שהיא יקרה יותר.
היא תעשה נסיעת מבחן ואז תחליט אם הרכב טוב לה ... אם לא , תחפש אצל יצרן אחר.
לצפיה ב-'למה האנטי לפיקנטו?'
למה האנטי לפיקנטו?
16/05/2016 | 19:55
3
63
אני מאד אוהבת אותה..
בכל אופן, לקחת את כולן לנסיעות מבחן וללכת על זאת שמרגישה הכי נוחה ונעימה.
לצפיה ב-'שאלה טובה...'
שאלה טובה...
17/05/2016 | 07:53
1
66
היא יודעת שהפיקנטו רכב טוב , אבל היא רוצה משהו אחר ... הכבישים מלאים בפיקנטו. מחפשת רכב טוב אחר . הטויוטה מצאה חן בעינייה בגלל העיצוב... היא תזמין נסיעת מבחן כדי לבדוק אם יש רכב מאחורי העיצוב.
לצפיה ב-'אין שום דבר פסול באינדיבידואליות. סיבה לגיטימית כמו כל אחת '
אין שום דבר פסול באינדיבידואליות. סיבה לגיטימית כמו כל אחת
17/05/2016 | 11:43
50
אחרת לבחור ברכב (או לפסול רכב).
לצפיה ב-'האנטי שלי לקטגוריה של הפיקנטו, כי זה רכב גדול מידי '
האנטי שלי לקטגוריה של הפיקנטו, כי זה רכב גדול מידי
17/05/2016 | 22:25
38
למרות האגנדה שלי שצריך לזהם כמה שיותר, צריכה להיות קטגוריה פופולרית 
לרכבים בגודל כמו הסמארט . 
לצפיה ב-'מה עם הסי 1? אלטו? היום אפשר לנסות ולהחזיר אחרי 30 יום'
מה עם הסי 1? אלטו? היום אפשר לנסות ולהחזיר אחרי 30 יום
17/05/2016 | 21:31
2
54
אני יודע שבאלדן עושים את זה עם רכבים חדשים ורכבים של 0 ק"מ. אולי היא יכולה פשוט לנסות איזה מיני שהם מציעים ואם לא מתאים לה אז היא יכולה להחזיר עד 30 יום.
בכל מקרה אני מאוהבי האלטו, אבל בטוח שחלקכם פה תסכלו אותי באבנים. גם את הסי 1 החדשה אפשר לשקול. מאוד מתאים לרכב שני למשפחה או ללבחורות צעירות
לצפיה ב-'אופצית ההחזרה הזו שקולה להשכרה. משלמים על התקופה שהרכב היה'
אופצית ההחזרה הזו שקולה להשכרה. משלמים על התקופה שהרכב היה
17/05/2016 | 23:07
1
47
אצלך.
לצפיה ב-'נכון, אבל עדיין זה שווה ומשתלם למי שמתלבט.'
נכון, אבל עדיין זה שווה ומשתלם למי שמתלבט.
19/05/2016 | 14:40
22
אם זה היה חינם אנשים היו מנסים מלא מכוניות ללא תשלום אז זה הגיוני שיהיה תשלום סמלי.
לפי הבנתי המחיר הוא גם נמוך יותר מהשכרה רגילה אז שווה לבדוק בכל מקרה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?
יפעת כלכלה וחשבונאות משפטית
יפעת כלכלה וחשבונאות
אזימוט אירוח כפרי
את הטיול הזה אסור לפספס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה