לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום מכוניות
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

איזה פיוזים צריך להחליף לצופר ברכב מיצובישי?
01/03/2016 | 08:08
1
27
בוקר טוב לכולם,
יש לי רכב מיצובישי לאנסר שנת 2001
אתמול בערב הצופר שלי ברכב הפסיק לצפצף.
אני רוצה ללכת הבוקר לחשמלאי להחליף את הצופר.
ניסנו עם אבא שלי להחליף פיוז שיש לו  ולהכניס לרכב שלי
אבל ללא הצלחה.

איזה סוג של פיוז אני צריך לקנות?
אגש איתו לחשמלאי שלי.

גש לחשמלאי , לא צריך לקנות כלום , סיכוי גדול שחוטים התנתקו
01/03/2016 | 14:28
32
או שהלך הצופר.
בתקלה כזו אי אפשר להכניס לך את האלמנט
דיבורית קבועה ברכב-יתאים סים מכל רשת?
01/03/2016 | 07:02
2
71
שוב בוקר-טוב,
ברכב החדש בבעלותי (חדש אצלי, משומש על הכביש...) קיימת דיבורית קבועה, על הדיבורית לוגו של אורנג', לי יש קו ברשת פלאפון, האם יש סיכוי שהסים מפלאפון לא יתאים? יש משהו שאפשר לעשות בטלפון בכדי שסים מרשת אחרת יעבוד?
תודה!

כן, יש סיכוי שלא יעבוד - פעם היה נהוג "לנעול" את המכשיר לרשת
01/03/2016 | 10:22
1
50
צריך לנסות ולראות.
אפילו אם המכשיר לא נעול
02/03/2016 | 17:32
35
יש סיכוי סביר שזה מכשיר דור שני בלבד והרשת של פלאפון אינה תומכת בדור השני כלל.
מה תאריך הייצור של המצבר הנ"ל?
01/03/2016 | 06:56
2
80
בוקר-אור לכולם,
שאלתם תם בפי היום, לא הצלחתי להבין מה תאריך הייצור של המצבר הנ"ל (רכב חדש אצלי)
תודה!

תאריך המצבר
01/03/2016 | 07:08
1
66
ספטמבר-אוקטובר 2015.
בברכה  -  רפי לין
תודה רבה!
01/03/2016 | 07:23
11
מאזדה 3 שאלת שנתונים
29/02/2016 | 19:48
4
41
היי,
אחרי שסגרנו על סוג הרכב, אני תוהה לגבי השנתון
הבנתי שב2009 ההיה שינוי בצורה של הרכב? האם זה משמעותי מבחינת הרכב עצמו? או ש2008 זה גם סבבה?
התקציב כאמור- 30,000.. מעדיפה האמת להוציא לא יותר מ-27 אלא אם זה משמעותי מבחינת בטיחות ושות'.

אשמח לדעת "מפרט" מומלץ- שאדע פחות-או-יותר מה לשאול- מבחינת קילומטרז, דגם (מנוע 1600 לא יותר) וכו'.
מה נחשב סביר לשנים הללו- עד 2009
תודה,
(ותודה שקראתם למרות החפירה הלא מאורגנת שלי)
כן - 2009 רכב אחר, עם לא מעט הבדלים. ממה שאני זוכר - הבדל
29/02/2016 | 22:14
3
38
משמעותי בבטיחות. מבחינת גודל/ביצועים ההבדלים פחות דרמטיים.
למה לשים לב - לחפש את רמת האבזור הגבוהה יותר, ההפרש במחיר (כחדש) היה קטן, אבל ההבדל באבזור היה גדול. פשוט תמחור שנעשה כדי שיהיה אפשר לתת הנחות גדולות לציי הרכב על הגרסה הפחות מאובזרת.
תודה-
01/03/2016 | 00:22
2
21
התת דגם הוא- Active אוט' 1.6 - 105 כ"ס?
ומה נשמע מחיר סביר לרכב בשנתון הנ"ל? קילומטרז' סביר? מה עוד לבדוק לשאול בטרם אני לוקחת לבדיקה במוסך.
(מתנצלת אם אלו שאלות של צעירה..:P)
לא זוכר את שמות רמות האבזור. נדמה לי שאחד ההבדלים הבולטים
01/03/2016 | 00:44
1
37
היה גודל הגלגלים - "15 לעומת "16, אם אני זוכר נכון. היו גם הבדלים אחרים, כמובן.
מחיר - אין לי מושג מה מקובל כיום לרכב הזה. שווה לרפרף ביד2 ולראות כמה אנשים מבקשים על מכוניות עם נתונים דומים כדי לקבל מושג.
נסועה סבירה - סביב 100,000 ק"מ. צריך לבקש לראות ספר טיפולים, כדי לוודא שהרכב טופל כמו שצריך.
כדאי לנסות לברר מראש, עוד לפני הבדיקה, שלא מדובר בסוחר. בקשי לראות רשיון רכב ותעודה מזהה, לוודא שלא כתוב "הפקדת סוחר" על הרשיון ושהשמות בתעודה וברשיון תואמים.
אבל אם את רוצה ללמוד קצת יותר - חפשי כתבות בנושא. אני זוכר שראיתי מדריך די מקיף באתר אוטו - auto.co.il
מעולה!!! המון המון תודה :)
01/03/2016 | 01:12
5
רנו פלואנס 2008
29/02/2016 | 16:57
2
47
יש דבר כזה? מומלץ ללכת על רנו באופן כללי?
יש דבר כזה , אבל רק עם מנוע דיזל שווה משהוא
29/02/2016 | 17:24
11
יש פלואנס רק מ-2009 או 2010 לדעתי
29/02/2016 | 19:24
30
בעיקרון רכב מרווח, נוח, תא מטען ענק, מאובזר טוב ברמת האבזור הגבוהה. מנוע חלש, צריכת דלק לא מבריקה. במחיר הנכון, זה אחלה רכב משפחתי למי שלא נוסע הרבה, או לא מחפש ביצועים.
תירגעו חברים
29/02/2016 | 16:54
4
110
תודה לכל העונים, אין צורך להיכנס זה בזה.

מה שחשוב לי זה למצוא רכב לשימושי הפרטי , לנסיעה לעבודה ולטיולים (על כבישים) בסופש , בעל צריכת דלק טובה ,אמינות גבוהה ומחירי חלפים נמוכים ובמסגרת תקציב של 40 אלף ש"ח עם אפשרות לזליגה קלה לכיוון ה 50 אלף.

נושאים כמו - נוחות נהיגה וחזות הם חשובים אבל כרגע פחותים, שוב ביגלל מגבלת התקציב.

אם אתם בעלי ניסיון עם רכב שעונה על ההגדרות הללו אשמח לקרוא את חוות דעתכם.
תודה
אני רגוע , רק מי שלא יכול להרשות לעצמו VW
29/02/2016 | 17:43
1
83
חולם על - היונדאי .
מנסיוני קשה מאוד לקלוע לתקציב , בדרך כלל נתקלתי במכוניות מעל התקציב 
אם אתה רוכש רכב שלא צריך לעשות לו ביטוח מקיף זה הרווח שלך צריכת דלק וחלפים זה משני .
אנ לא חושב שאתה צריך לקנות רכב חדש במחיר הזה רק כי הוא חדש 

תודה על המענה, אני גם לא חושב שרכב חדש זה הפיתרון
29/02/2016 | 18:25
11
הנה מה שאמרו לי -כנראה שלא אחדש לך.
29/02/2016 | 21:53
1
45
א. בסכומים האלו יש לך סיכוי טוב למצוא רכב מצויין . א ב ל חשוב מאד לבדוק אם הוא לא עבר תאונה . חשוב לשלם כמה מאות שקלים למכון שבודק אותו באופן מדוקדק.

ב. אמרו לי להתרחק מיונדאי . לא יודעת למה . 
תודה על המענה
01/03/2016 | 00:02
26
אני דווקא קיבלתי חוות דעת חיובית על יונדאי מבחינת אמינות ומחירי חלפים.
אבל כמו שכתבתי, לא באמת חשוב לי איזה רכב זה יהיה , רק שיהיה אמין, זול לתחזוקה ושלא יזלול דלק.

במילותיה של אבירמה גולן
29/02/2016 | 13:06
3
74
מכונית מודל 2001 , במחיר של 7000 שקלים , שתחזיק מעמד לפחות 3 שנים בלי בעיות.

יש דבר כזה ?????

אין לי מושג ירוק על מכוניות והתקציב שלי נמוך משהו . מחפשת מכונית שתיקח אותי לעבודה ותהיה מספיק בטיחותית בשביל לקחת את הילדה שלי באזור מגורי. מה דעתכם על סוזוקי סוויפט מודל 2001 ? אני מרגישה כמו ברבוניה בים של כרישים . יש הצעות אבל יש גם הרבה רמאים .
בתקציב הזה, קשה להבטיח 3 שנים בלי בעיות.
29/02/2016 | 13:50
2
41
אבל הסוזוקי שאת מציינת היא בחירה טובה מהבחינה הזאת. תלוי כמובן איך טיפלו בה קודם.

מציעים בפורום מכוניות למכירה ?
29/02/2016 | 15:10
1
46
לסוזוקי יש מד קילומטרים של עד 5 ספרות. מישהו יודע איך אפשר כמה קילומטרים האוטו עשה ?
אם הוא טופל באותו מוסך מההתחלה אז רשום במוסך.
29/02/2016 | 20:27
9
פורד קונקט 2008 - רעש מנוע
29/02/2016 | 11:13
5
46
כשהאוטו  נוסע  מהר   פשוט  שומעים  את  רעש המנוע  מאוד חזק מה שלא  היה בעבר   ניסיתי לחשוב  על שרשרת טיימינג    אבל אין חריקות בשום  סל''ד  ויש לו  רק  60000 

בשעה  שלפי הוראות יצרן  צריך להחליף  ב   100

מה  זה יכול  להיות   ?   
יש בעיה סדרתית עם מערכת הזרקת הדלק, אבל אני לא יודע מה
29/02/2016 | 19:25
4
30
הסימפטומים. שווה לנסות לברר אם מדובר בבעיה הזו.
הסימפטום שנדמה לי שאני שומע את גלי הארכובה עולים וירדים
29/02/2016 | 19:27
3
23
במהירויות  של  80 ומעלה  
אני די בטוח שיש רק גל ארכובה אחד במנוע הזה...
29/02/2016 | 19:28
2
43
כאמור, לא יודע איך זה נשמע, לא נתקלתי בזה בעצמי. קח את זה כקצה חוט לברר ולחפש ברשת.
משהוא כמו טק טק טק טק טק
29/02/2016 | 19:31
1
8
דפיקות שיכולות לנבוע מהמון דברים. למשל בעיה במזרקי
29/02/2016 | 19:44
24
דלק בלחץ גבוה, שזה מה שיש במנוע הזה, והם חלק מהמערכת ששמעתי שבעייתית.
אני לא מבין למה אתה מתעקש - נתתי לך קצה חוט. זה מה שיש לי. לך וברר ברשת. אני בטוח שיש שפע מידע!
טיפול 4 שנתי או 60K, הקודם בין השניים
29/02/2016 | 10:05
4
70
מי יודע מה כולל? 
המוסך.
29/02/2016 | 10:09
14
זו לא חוכמה שאני יודע כעת משאני אחרי...
02/03/2016 | 09:41
2
40
מתברר שזה כולל פלגים ופילטר דלק [מעבר לרגיל שזה: שמן, פילטר, נוזל ברקס]. טיפול 4 בקיה הוא הטיפול הגדול וחוזר כל טיפול שהוא כפולה של 4.

ניקוז נוזל הברקס נעשה תוך פתיחת פקק מיכל נוזל הברקס במנוע ופתיחת בירגי הניקוז ב4 הגלגלים. כל הנוזל ברקס נזל עקב גרביטציה ולא נותר נוזל במערכת בכלל. נסגרו פתחי הניקוז ומולא דוט 4 חדש בכוסית העליונה. מכונאי ישב ברכב על הליפט למעלה ולחץ ברקס על פי הוראת ה"מכונאי למטה" שהיה איתי שם, וכך נוקז אויר מפתחי האויר.
בסיום היה הPUNCH LINE כי הניקוז הסופי היה ע"י חיבור המחשב הדיאגנוסטי [ומתברר שגם הטיפולי] למחשב הרכב והפעלת הABS. וככה נוקזו שאריות האויר עד שהABS מצא להבנתי שביצועי הלחצים במערכת שווים בכל הגלגלים.
כל הזמן הזה הרכב היה עדיין על הליפט. אני שהייתי מתחת לרכב עם המכונאי שלמטה שמעתי רעש עמום ושונה. זה הרעש של הABS שעבד גם כאשר גלגלי הרכב כלל לא הסתובבו.
בסיום נשטפו הגלגלים משאריות דוט 4 ישן [וגם חדש שיצא במעט בשלב ניקוז האויר].

החלפת פילטר דלק מצריכה פירוק משאבת הדלק שמצוייה מתחת למושב האחורי. אני זוכר את פילטר הדלק באופנוע. שמעתי אז על רוכבים רבים שהחליפו. היה פילטר דלק לחץ נמוך ופילטר דלק לחץ גבוה. לי לא היה צורך אבל התעניינתי בנושא ולמדתי אותו כדי שאהיה מוכן ב"יום הדין". הפעם ראיתי את המשאבה ומצוף הדלק. המשאבה פורקה ולפילטר הדלק הוחלף.

בעבר הייתה לי המון ביקורת על המוסכים עקב מאפיינים לבנטיניים בעבודת המוסך [אני משוכנע שחיפוש פשוט כאן יאתר מה שכתבתי על המוסכים של הרשת בעבר] ואולם עתה אני חוזר בי. הטיפול בוצע באחד ממוסכי הרשת. אני מקווה שלא מדובר באירוע חד פעמי אלא בשינוי מגמה מבורך. נהניתי לצפות בעבודה המקצועית והמסורה ולהיות עד להתקדמות נאה.
בדרך כלל איכות הטיפול תלויית מוסך ולא יבואן
02/03/2016 | 15:19
1
28
כבר יצא לי לטפל במורשה שלא ידע להגיד לי איזה רפידות ברקס הוא מרכיב ואני מטפל במורשה שסור כל בורג עם מפתח מומנט. יש כל מיני וצריך לבחור את מה שמתאים לך ספציפית.
ברור שהמוסך הספציפי הוא המשתנה החשוב ביותר...
03/03/2016 | 18:29
10
בעצם המכונאי הספציפי במוסך הוא גם חשוב ביותר... גם בין מכונאים שונים יש הבדלים ניכרים ואפילו באותו המוסך...
באשר למה שרשמת, היבואן והיצרן קובעים מה בדיוק מבצעים בכל טיפול, וגם איך מבצעים זאת, למשל האם יהיה כלי ייעודי לפירוק פילטר הדלק [מעין טבעת גדולה עם שיניים או שיאלתרו ויעקמו את הסגירה...]
וכאמור שיטת ניקוז נוזל הברקס התבררה לדעתי כנהדרת. דווקא ממך כמהנדס, מעניין יהיה לשמוע מה אתה חושב על הניקוז באופן הזה. זה אף פעם לא תואר כאן...מסתבר שהמחשב יודע לבצע טיפולים ולא רק לדאוג לנסיעה תקינה...
דאצ'יה
28/02/2016 | 23:11
12
42
למישהו יש נסיון עם הרכב בדגם של הסנדרו?, נראית בכלל לא רע
28/02/2016 | 23:14
11
66
אני מתכוון לקנות את הרכב וראיתי בעולם התצוגה שהרכב נראה בכלל לא רע
האם הרכב הזה נפילה באירופה?
הוא נמכר שם הרבה
תודה
איתי
ישבת באוטו - ואתה עדיין חושב שהוא נראה בכלל לא רע?
28/02/2016 | 23:25
10
97
פלסטיקה באיכות הכי נמוכה, כפתורים מפוזרים בלי הגיון ברור.
למרות האמור לעיל, המכלולים מוכרים וסבירים בהחלט, הבטיחות בסדר יחסית למחיר. מרווחת למדי.
הבעיה הכי גדולה שלה היא דווקא המתחרה מבית, המיקרה - אומנם גם היא לא בדיוק יצירת מופת, אבל של מותג מוכר יותר (מה שאמור להקל על המכירה), מאובזרת יותר, חסכונית יותר ובאופן כללי עשויה קצת יותר טוב. והפרש המחיר הוא רק 5000 שקלים.
ישבתי בפנים, ובכלל לא היה נראה רע האמת
29/02/2016 | 00:25
9
76
היה לי את הסוזוקי אלטו שגם הפלסטיקה לא היתה משהו, ומה היתה בעצם הבעיה, והכפתורים דווקא היו בסדר, המנוע היה נראה סגור כזה בתוך קופסה משהו והיו הרבה חללים ריקים, לא יודע מה מבחינת תקלות היא אמינה וחסכונית כמו שאומרים?
המיקרה ראיתי די יקרה,לא?!
תודה
איתי
מילא שהמיקרה עגלה , אני מניח שגם המקבילות
29/02/2016 | 00:48
2
78
 אבל היא לא חסכונית 
הזמנתי נסיעת מבחן נראה את הביצועים שלה
29/02/2016 | 10:13
1
50
קרסו מוטורוס היא חברה שמביאה אותה לארץ, המנוע שלה הוא כמו של הרנו הבנתי, כוכבי בטיחות 4 כוכבים וזה בגלל שאין מובילאיי, והבנתי שהרבה נהגי מוניות קנו אותה, מקווה לטוב וזאת בהנחה שנסעתי בסוזוקי אלטו לפני כן
תודה
אני שומע הרבה מאוד טענות על קרסו
29/02/2016 | 11:03
58
לי אישית אין ענין איתם מעולם לא קניתי מהם 
"נראה את הביצועים שלה "
חלש מאוד , זה רכב שזקוק למנוע יותר גדול , גם למי שלא משתולל בכביש 
כן, ביחס לאלטו גם קורקינט חשמלי נראה בסדר...
29/02/2016 | 17:46
5
53
המיקרה יותר חזקה ויותר קלה - ויותר חסכונית מהדאצ'יה, אבל פחות גדולה.
היא עולה כרגע 60K כולל מולטימדיה ומערכת מוביל-איי, כך שהבדל המחיר די קטן.
ובפעם הבאה שאתה ליד סנדרו, פתח את הדלת ולחץ על הפלסטיק באזור הרמקול. תראה איך הכל נמעך וזז לכל הצדדים. משעשע (אלא אם אתה הבעלים ועוד שנתיים זה מתחיל לזמזם ולהתפרק).
נסעתי איתה היום ולא התלהבתי
29/02/2016 | 20:31
4
49
ראשית כל יש להם רק בשחור ולבן במלאי, שנית היה נראה כי המנוע מתאמץ,שלישית ברוורס ההגה ממש קשה והאמת הסוזוקי אלטו היתה יותר טובה מהבחינות האלה, בפנים דווקא נראה מרווח ומרופד בסדר גמור, יש כל מיני לחצנים בצד ההגה לווליום ולהחלפת תחנות, האמת נראית קצת ששמו עליה מנוע ישן של רנו
ממשיך הלאה אולי אלך על המיקרה או על הI10 שנתונים נמוכים יותר
תודה על ההמלצות
איתי
זה אכן מנוע די ישן, ולא ממש חזק
29/02/2016 | 20:53
3
48
מצד שני, הוא צבר מוניטין אמינות לא רע. הגה כבד ברוורס? מוזר, לא זוכר משהו כזה. אבל אני לא מבין - כמה אתה כבר נוסע ברוורס?
בכל מקרה, החלטה לגיטימית. בדוק את המיקרה - ולמה לא i10 חדשה? עולה 60K לפני מבצעים מיוחדים.
נראה לי שבסוף אלך על המיקרה או הI10\I20 ולא חדשות
29/02/2016 | 22:52
2
15
סבבה. רק לפני שאתה קונה - וודא מה המחיר האמיתי כחדשה
29/02/2016 | 23:18
1
42
של המכונית בה אתה מעוניין. בהרבה מקרים היום המחירון הרשמי חסר כל קשר למציאות, וכבר נתקלתי במסכן אחד שקנה מיקרה ידנית בת שנה וחצי במחיר גבוה במעט ממה שעולה חדשה בסוכנות - כי זה מה שהיה כתוב במחירון...
יש להם מבצע של 59900, מחר אלך לבדוק את הנושא
01/03/2016 | 00:49
22
יונדאי i20 INSIGHT ידני שנת 2013 מליסינג
28/02/2016 | 22:42
100
161
הי,
אני מעוניין לקנות רכב יד 2 ואני שוקל בחום את האפשרות של רכישה מאחת מחברות הליסינג.
נקודות לחיוב לרכישה מחברת ליסינג - כביכול קניה מבית טוב, רכב שעבר טיפולים ולהינות מאחריות של שנה .

ספיציפית אני מתעניין ב יונדאי i20 INSIGHT , שנת 2013 , נפח 1200 סמ"ק, ידני.

לדעתי מדובר ברכב יחסית...
המשך>>
הי,
אני מעוניין לקנות רכב יד 2 ואני שוקל בחום את האפשרות של רכישה מאחת מחברות הליסינג.
נקודות לחיוב לרכישה מחברת ליסינג - כביכול קניה מבית טוב, רכב שעבר טיפולים ולהינות מאחריות של שנה .

ספיציפית אני מתעניין ב יונדאי i20 INSIGHT , שנת 2013 , נפח 1200 סמ"ק, ידני.

לדעתי מדובר ברכב יחסית גדול תמורת מחיר נמוך, צריכת דלק יחסית נמוכה, אמינות גבוהה, חלפים זולים.

הייתי רוצה לקבל חוות דעת מבעלי רכב זהה עם קילומטרז' של 90K בערך לגבי הנושאים הבאים:

כמה אני צודק / טועה ביחס לצריכת הדלק , האמינות ומחירי החלפים.

תודה !
היברת בעלות לרכב שששיך בעברו לחברת הליסינג
28/02/2016 | 22:22
2
30
אמרו לי 28 ימי עסקים להעברת בעלות ויש לי טסט קרוב.
האם יש דרך להעביר טסט לפני העברת בעלות ?
אם לא . מה ניתן לעשות כדי להעביר בעלות במהרה ולהעביר טסט ,.
תודה
אפשר לדרוש העברת טסט כחלק מהמשא ומתן
28/02/2016 | 22:31
1
19
אם כבר חתמת, אז יכול להיות שכבר מאוחר מדי.
יכלתי לבקש העברת טסט ולהוסיף עוד כסף
29/02/2016 | 17:43
14
במיוחד שכבר עבר יותר מחודש.
בכל מקרה . אין לי בעיה להעביר טסט לבד .רק שאני רוצה כבר את הרשיון כדי לשלמו.
עם כל העומס שיש עכשיו במשרד הרישוי אז מי יודע מתי.
לפני תקופה קצרה מישהו פה מהמנהלים ...
28/02/2016 | 20:26
18
130
מהמנהלים ציין שניסן לחלוטין לא מזהירים ,,
אך יש טעות פטאלית ,קולוסלית ,
ניסאן במיוחד הדגמים החדשים של האלטימה והמקסימה , הם מכוניות יוצאות מהכלל מבחינת שילדה מנוע ביצועים ובגדול כל מה שהרכבים נותנים ,
המקסימה החדשה חוטפת ביקורות משובחות מכל מקום בעולם לגבי רוב הפרמטרים ,,  הגרסה הבכירה 3.5 v6
300 כס מ---  0 -100 כ 6 -6.1    שניות שזה בהחלט מעולה לבהמה כזאת ,
מבחינת כל הפרמטרים כולל עיצוב חיצוני ,הרכב נהדר ובהחלט שיחקו אותה חזק מאוד עם הדגמים האלה ,,,
https://www.youtube.com/watch?v=66a1qtVqaTc

נדמה לי שדיברו על דגם מסוים של ניסאן
28/02/2016 | 21:00
6
53
לא על ניסאן כחברה, ולא על הדגמים שאתה הזכרת.
ואני גם לא מנהל...
28/02/2016 | 22:50
5
51
אבל מה זה משנה? הוא מדבר על דגם שלא נמצא בארץ, נשפט לפי מחיר ומפרט במקום אחר, בסטנדרטים של מקום אחר...
הרי אם רוצים אפשר למצוא ביקורות מתלהבות כמעט לכל דגם בעולם. אז מה? בעולם היום יש כל כך הרבה בלוגרים, אתרים ומעלי סרטונים ליוטיוב, שבטח אם היו מחזירים היום ליצור את הכרמל דוכס עדיין היה מי שהיה מעלה עליה סרטון מתלהב - בעיקר אם כמו הסרטון שהובא כן, המפיק של הסרטון היה עובד עם סוכנות של היצרן/יבואן...
ולגבי הביצועים - 6 ש' זה נתון מכובד ונחמד ללא ספק, אבל:
א. זה לא מה שהופך אוטו לטוב
ב. זה הנתון המקובל בקטגוריה הזו בארה"ב.

אבל בואו נחזור רגע למה שרלוונטי אלינו. אז מה יש לנו בארץ?
מיקרה - מנוע לא מרשים ורועד, פלסטיקה זולה, מרחב בינוני. אבל זולה מאוד.
אלמרה - מכונית סבירה, לא בולטת בכלום, לא ממש נופלת בכלום - אבל מכוערת רצח.
נוט - חלשה, לא נוחה, גימור זול, ובתור בונוס - יקרה יחסית לקטגוריה. נמכרת בארץ כבר שנה ומשהו, ונדמה לי שראיתי עד היום שתיים על הכביש. זה אומר הכל.
ג'וק - עיצוב מקורי ומגניב (לדעתי), צפופה בטירוף, נוקשה, ביצועים בינוניים מינוס, איכות פלסטיקה מבעסת (במיוחד ביחס לעיצוב).
קשקאי - לא, באמת - 115 כ"ס? אתם לא רציניים...
X טרייל - לא מכיר עדיין, אבל עם 130 כ"ס נשמע שסינדרום הקשקאי חוזר. אבל דיזל, לך תדע, אולי יסחוב בסדר.
אלטימה - נוחה, מרווחת, חסכונית, ריפוד של אלמרה מלפני עשר שנים, גימור זול בכל מיני פינות שמזכיר שבארה"ב זו מכונית עממית. לא מכונית רעה, אבל יש טובות ממנה במחיר זול יותר.
מקסימה (דור קודם)- לא מכיר טוב מספיק, אבל במחיר שלה, ובהתחשב בעובדה שזו בעצם אלטימה משודרגת, היא צריכה להחביא בשרוול וואחד אס כדי להחשב לטוב.
370Z - נו, טוב. אחת טובה יש להם. גם כאן אפשר לטעון שיש לה יותר מדי חסרונות בתחום הפרקטי מכדי שתחשב טובה, אבל לדעתי במכונית כזו זו פשרה מתקבלת על הדעת.  
וכמובן ה-GT-R, אבל זו לא חוכמה, וגם לא ממש רלבנטי לדיון. זה חלום.
אז כן, אני עדיין עומד מאחורי האמירה שלי שאין לניסאן מכוניות טובות בארץ. יש כמה סבירות - אפילו כמה שיכולות להיות קניה הגיונית - אבל זה לא אותו דבר.

נכון אלמרה וכאלה לא משהו ,,,,
28/02/2016 | 22:59
4
33
אבל המקסימה הגרסה החזקה וגם הגרסה של ה 2.5 אם אינני טועה בהחלט רכבים מרשימים .ודרך אגב ה 3.5 ניתנת לקניה עם ה 300 כס למי שרוצה ,,,ראיתי אחת כזו או שנה שנתיים קודם ,,אבל ניתנים לקניה ,יש את האלוימה עם כ 270 כס ואת המקסימה עם 300כס

המקסימה שיש בארץ היא מדור קודם. לא מה שיש בסרטון
28/02/2016 | 23:08
3
38
אפשר גם לקנות אימפלה עם 305 כ"ס, אז מה? האם זה הופך את האוטו לטוב?
לא נעים להגיד, אבל נראה שעולמך המוטורי מתמצה ברמת המפרט - כמה סוסים, איזה אבזור וכו'.
בחייאת, החיים הם לא אפס למאה, ולא נתון הספק ומומנט. שברולט מאליבו היוצאת היא דוגמא נהדרת לכך - המון כח (258 כ"ס, אם אני זוכר נכון), נתון תאוצה של מכונית ספורט - אבל התנהגות ונוחות מחורבנים. היא היתה כל כך לא מוצלחת, ש-GM עשו לה מתיחת פנים מאסיבית מאוד, מהר מאוד - ואז הזדרזו להחליף אותה הרבה לפני הלו"ז המקובל.
נראה לי שאתה עושה עוד טעות - שופט מכוניות לפי המכוניות שאתה מכיר, במקום להשוות אותן למכוניות המקבילות. מה שמעניין הוא לא איך המקסימה לעומת האלמרה, אלא איך המקסימה מול המאליבו/קאמרי ושאר מקבילותיה.
ראיתי כרגע וגם אצל אחד ממנהלי רשת הילוך שישי
28/02/2016 | 23:15
2
39
את המקסימה ,כן זה לא זאת ממש ,היא עם 290 כס  מנוע 3.5 ומראה יותר פשוט ,ופחות מתוחכמת כנראה ..
אבל החדשה אמורה להגיע ....
28/02/2016 | 23:18
1
11
כשהיא תגיע, ויהיה מפרט מקומי ומחיר מקומי - נדבר
28/02/2016 | 23:20
32
עד אז, אין לזה משמעות מבחינת השוק בארץ.
אבל אם אתה רוצה להתלהב, אתה יכול בינתיים להציץ לכיוון הסופרב הבכירה. 280 כ"ס, 5.8 ש' למאה, רשימת אבזור באורך הגלות - וגם נוחות והתנהגות כביש ברמה טובה.

מה הקשר שלך לניסן ? ה TENA ופאטפיינדר
28/02/2016 | 23:35
3
31
היחידים שראויים להתיחסות אם כי בשניהם לא נסעתי 
הגודל והעיצוב שלהם ראויים להתיחסות 
הקשקאי - נסעתי בו הוא מצויין אבל הוא רק מכונית משפחתית עם מרווח גחון יותר גדול .
הג'וק - יותר זול מהקשקאי - נועד לאנשים שרק נוסעים ברכב ולא מעבר לזה ויש להם תיק יד לכל היותר ,   אפילו לרמי לוי קשה לנסוע איתו . נמכר די הרבה משום מה . מכוער ברמות . העיקר שהוא עם גלגלים גדולים .
את ה  XTRIL  הרסו עם העיצוב החדש , לישן היה אופי וזיהוי, מיד יודעים שזה 
XTRIL , לחדש צריך להסתכל על השם בכדי לראות באם זה טרנו או  XTRIL 
יש הרבה מאוד מהישן על הכביש , החדש מעט מאוד .
גם הטרנו החדש איבד את היחודיות העיצובית שלו וגם את הגודל שלו, אם כי לא את המחיר המופרז כעת .
טידה - סתם מיותרת ללא אופי או מיתוג , לא ברור לי למה לקנות דווקא אותה 
אני כמעט ולא רואה אותה על הכביש .
לפטרול יש מתחרים קשים באותו המחיר , אינפיניטי ולקסוס שאותם רואים הרבה 
על הכביש ולא את הפטרול , דווקא לפטרול הישן שהוא הרבה יותר קטן מהחדש יש נוכחות בכביש אם כי לא במספרים ראויים . 
באולם תצוגה הציגו את השילדה העירומה של ניסן , בניגוד לאולמות אחרים .
לא ברור לי למה הם מתגאים בה .  
כאשר רציתי להחליף רכב,  חבר שלי שהוא מכונאי לא המליץ על ניסן בגלל בעיות במנועים שהוא נתקל בהן . 

אין שום קשר ,אני בכלל חובב סובארו
29/02/2016 | 00:26
2
37
פשוט נראה לי רכב איכותי מרשים חזק גדול מרווח בנוי הייטב 
מנוע 3.5 זה צעצוע . באם אני לא יכול להכנס לצילינדר
29/02/2016 | 00:59
32
זה לא נחשב מנוע חזק , לא חייב להיות הצילינדר בלבד 
אפשר גם להכנס לאגזוז בכדי לנקות אותו . 
רכב שלא ראית במציאות - ויש לך דעה על איכות הבניה שלו? יפה...
29/02/2016 | 19:13
4
מצרף לך את תגובתי בנושא שהבאתי את תמיהתי בזלזול בניסאן
29/02/2016 | 00:56
1
32
למרות היותה במקום הראשון בסקר האמינות.

אגב, בתגובתי תוכל למצוא קישורים לכל התגובות שהיו בנושא שקשורים לשרשור ולקודמו.
והתשובה עדיין אותה תשובה. אתה חושב שאני טועה לגבי אחת
29/02/2016 | 19:15
22
המכוניות שמשווקות בארץ? תפדאל - תביע דעה אחרת, מנומקת, ויהיה אפשר להתחיל דיון. להגיד "אבל היא אמינה", פשוט לא קשור לדיון הזה.
אחד הדברים ככה שראיתי מתוך סקרנות
29/02/2016 | 00:52
1
56
זה הצורה הקודמת משהו כנראה עם עוצמה פראית ,,, דגם מיוחד
והצורה החדשה גם משהו משודרג ,כנראה גם דגם מיוחד ,,
בכללית אין ספק שגם קוריאניות ויפניות בעשרים שנה האחרונות
29/02/2016 | 01:28
36
עשו צעדים מדהימים וסוגרים פערים בצורה פנומנילית עם גרמניות וארופאיות בכלל ,
איי 35 מנסיעה בו ונסיעה בקורולה ,הוא לא רכב פחות טוב ,אפילו יותר יפה יותר מרווח מנוע יותר שקט וממה שאני הרגשתי מגיב יותר טוב ויותר שקט בהאצות ,וגם מבפנים נותן יותר ונראה הרבה יותר מרשים גם פנימית .,,מותגי היוקרה שלהם שלא מגיעם לארץ הם רכבים ברמות מאוד גבוהות כבר ,,כגון יונדאי ג'נסיס ,
מה שיש ברכבים אלה ,יותר נכון מה אין ,ואם תשאל איש מהרחוב הוא לחלוטין יחשוב שזה רכב פאר גרמני או משהו בסגנון , ה g90 מוצג כרגע לעולם ה 2017
https://www.youtube.com/watch?v=KCd5tAA3wJQ

ערב טוב שאלה כללית
29/02/2016 | 00:34
2
40
לפני כחודש ומשהו החלפתי רכב לרכב נהדר יד ראשונה עם קילומטר'ז נמוך ,,
אך יש משהו קטן שמטריד אותי ,משהו שנקרא לו לצורך העינין בעיית ביצה מרובעת כמו שאמר מישהו ,
לא ממש עליתי על זה כשקניתי אותו או לפני שקניתי ,
כשאני נוסע במהמורות או כביש משובש ,יש איזה צרצור חריקה מאחורה בצד ימין ,כשמישהו יושב שם זה דיי נעלם ,
אני צריך למצוא מקום הוגן מיקצועי שלא יתפוס על זה טרמפ וינסה להוציא ממני כספים רבים ,זה לא אמור לקרות .למישהו יש רעיון כלשהו ,אני כבר בדקתי כמה כיוונים ויש מקום שאבדוק ,מוסך מורשה אחד ברעננה אחד באזור .מצד אחר עלה לי רעיון מה שרוב האנשים לא חושבים ,אך אני לרוב לא קליינט שגרתי בהרבה מובנים לטוב ולרע .הרעיון שעלה לי זה להתקשר לסובארו יפן בתור קליינט נאמן למותג סובארו ולספר על הבעיה להתלונן עלל העינין של רכב שעבר כשקניתי רק 31.600 קמ והיה בן 4 שנים ועשרה חודשים על הכביש ,והייתי צריך להחליף משהו שנקרא סקטור הגה עם קפיץ ,כי היה איזה חופש בהגה והיה עושה נקישה ,ועינין הצרצור חריקה קטנה הזו שלא מתאים לרכב כזה עם קיומטר'ז כזה ובמצב כזה ,,רוב האנשים אם בכלל לא עושים זאת ,אני יעשה זאת ואבדוק זאת ,אולי אופתע לטובה ממה שהם יאמרו .......
מדובר על רכב עם נוחות נסיעה נהדרת וכסא נהג נח בטרוף
29/02/2016 | 00:44
1
56
הבי 4 2.5 לוקשרי 2011 .
בנסיעה לפני יומים למודיעין בלילה הייתה לי הנאה צרופה ,נסעתי 120-130 אתה מרגיש שאתה שט על חמאה ,השעון טורים היה 120 ,2000סלד 130 כ 2250 ,זה פשוט מדהים ,,
הרוחב של הרכב ,איך שהוא תופס את הכביש ועיקולים קלים במהירויות האלה ,אתה כמעט מרגיש שאתה נימצא על סוג של כורסא מסוימת ושט לך ,
לחלוטין נהיגה שונה מהדגם הקודם ה 2006 2ליטר גיר 4 מיושן ,שם נהיגה יותר קצת קשוחה יותר ספורטיבית,יש איזה יותר אינטראקציה במבט מסוים עם הכביש ,ופה בנוכחי ,שהוא לחלוטין רכב אחר ,אתה פשוט שט כמעט מרחף ויושב כמעט כמו בסוג של סלון ,,,ועם הגיר הרציף 6 ,לחלוטין כמעט לא מרגישים העברות הילוכים ,אין את הדיליי ההרגשה של אופס עכשיו התחלף הילוך ,אבל הדבר הקטן הזה אני חייב לפתור אותו ,זה פשוט מעצבן אותי ,במיוחד שזה לא אמור להיות ברכב כזה במצב כזה .מעניין מה יאמרו לי בסובארו יפן .
בנוסף ניתקלתי גם בעינין שברכב זה יש מוסכים מורשים ששמים שמן חצי סינטטי עם צמיגות גבוהה ,ויש כאלה מורשים ששמים שמן מנוע סינטטי מלא .
במחירים של רכב זה יכולתי לרכוש מונדאו טיטניום אפילו אולי שנה יותר חדש או אופל אינסנגיה ,אנשי מקצוע יעצו לי אם אני מחפש נוחות מרווח גדול וראש שקט כמה שיותר זה ה בי 4 ,,,   למרות שהטיטניום הוא טיל ,,אבל כיום אני כנראה מחפש שילוב של דברים אחרים שיותר חשובים לי .
אין דבר כזה גיר רציף 6 הילוכים, מאותה סיבה שאתה לא מרגיש
29/02/2016 | 20:24
30
העברות הילוכים, פשוט כי הגיר לא מעביר הילוך. יש שתי גלגלות קוניות שביניהן רצה רצועה שהגלגלות משנות את המרווח ביניהן גם בצד המקבל וגם בצד המוציא וכך נקבע יחס ההעברה. במצב ידני פשוט ביצרן קובע 6 מקומות בהם הרצועה תעצר.
טסט למכונית פרטית
27/02/2016 | 15:37
2
65
יום שבת 27 פברואר 2016
יש שאלה אני צריך לעשות טסט לאוטו עד ל- 20 במרץ 2016 .
אני צריך להעריך את השהות שלי בחול אחרי 20 במרץ.
האם אני יכול לעשות את הטסט אחרי ה 20 במרץ נניח בערך בסוף מאי.
את הביטוח לאוטו אני מעריך אוטמטי דרך האינטרנט אצל סוכן הביטוח.
מה עלי לעשות ?

כשתחזור לארץ גש למשרד הרישוי והוצא אישור תנועה ...
27/02/2016 | 16:01
44
... זמני ליומיים, שלם את האגרה וסע למכון רישוי.
אם הרכב עומד בינתיים, תקפיא את הטסט (והביטוח)
27/02/2016 | 20:16
39
אם לא, תבקש מבן משפחה שיעביר את הטסט בזמן (פורמלית הוא צריך יפוי כוח, אבל לא נראה לי שממש מקפידים על זה). אחרת כשתחזור תוכל לשלם אגרת רישוי זמנית ל48 שעות ולהעביר אותו טסט.
החלפת רכב
27/02/2016 | 14:31
5
96
היי,
אנחנו מוכרים כעת מאזדה לנטיס 323 וקונים רכב חדש.
אבי הוא בן 75, אז אשמח להמלצה על רכב טיפה גבוה יותר, שיהיה לו נוח להיכנס.
רכב אמין, חלפים יחסית זולים (הוא לא ממש שומר) וצריכת דלק סבירה.

רכב טיפה יותר גבוה לא כל כך יעזור
27/02/2016 | 17:32
4
72
צריך שגם יהיה לו כסא חשמלי עם 2 זיכרונות לפחות .
זיכרון אחד לתנוחת נהיגה ( ישיבה גבוהה ) וזיכרון שני לתנוחת יציאה וכניסה לרכב 
( כסא מונמך )
רק כך יהיה נוח יותר להכנס ולצאת , אפילו ברכב משפחתי .

אממ..
27/02/2016 | 17:46
3
52
אני רואה איך הוא מתנהל ברכבים אחרים, וזה טיפונת יותר קל. לצערי התקציב לא גדול במיוחד, אז לא נראה לי שנגיע לרמת אבזור כזאת :(

מניחה שגג עד 30K.. את הקודם הוא קנה ב-26
ברכב גבוה יותר אכן יותר קל לשים את הישבן על הכסא
27/02/2016 | 19:10
2
46
כל השאר אותו הדבר = להכניס את הגוף לרכב .
גם לי יש בעית גמישות אני גמיש כמו קרש וחזק כמו ברזל = קשה לי להתכופף
ולראשונה יש לי רכב יותר גבוה,  CX5, אז אני מדבר מנסיון .
אולי צריך לחשוב על רכב מסחרי . משהוא כמו ברלינגו . 

כנראה שנלך על יונדאי או מאזדה..
28/02/2016 | 01:01
1
35
כאמור, התקציב לא גבוה- 30 אלף. והוא מבוגר..
אולי מיניוואן ישן יהיה פתרון טוב
28/02/2016 | 01:28
36
ליונדאי היה רכב בשם מטריקס. לא בדיוק מופת מוטורי, אבל אמור להיות סביר מבחינת אמינות וגבוה.
בדוק גם בכמה אפשר לקנות היום סול מהשנים הראשונות (שווק בארץ מ-2008, עד כמה שאני זוכר). גם הוא גבוה יחסית, ואולי יכנס בתקציב.
מעל עשר שנים
26/02/2016 | 22:35
3
93
אחרי קבלת הרישיון לא נהגתי רכב.
לאחרונה לקחתי כמה שיעורי נהיגה אצל מורה.
גילתי שאני צריך ללמוד לנסוע על רכב בעיקר
שמדובר בגיר ידני .

האם קרה להם שלא נהגתם המון שנים וחזרתם לנהוג שוב?
והאם היה מסובך לחזור לנהוג ללא עזרת מורה נהיגה?
אל תתיחס לגיר ידני הוא נדיר ולא סביר שיהיה לך רכב כזה
27/02/2016 | 08:10
69
כאשר תנהג על אוטומט זמן מה הידני לא יהיה לך בעיה מיוחדת .
בהתחלה קח איתך מלווה שישב לידך .
אני ממליץ גם להוריד אפליקצית תאוריה
27/02/2016 | 09:06
1
58
ולעשות כמה מבחנים לדוגמה עד שאתה עובר 3 מבחנים רצוף כדי להיות בטוח שאתה זוכר את החוקים.
ההחלטה לקחת כמה שיעורים היא נכונה.
27/02/2016 | 17:03
10
שלום לכולם , שאלה
26/02/2016 | 19:17
4
71
איך נקרא הפלסטיק שנמצא מתחתית לרכב ושומר מפני מים בוץ וכד' ?
לפי מה שהבנתי "מגן בוץ" זה ליד הגלגלים.. אז לכן השאלה

והיכן ניתן להשיג כזה ?
תודות לעונים .
מגן תחתון?
27/02/2016 | 09:05
1
38
או שהיצרן שם או שלא
עד כמה שאני חושב על זה רק גיפים מוסיפים לפעמים לוחות חיזוק אחרים
לאיזה רכב אתה שואל ולמה?
לג'יפים מתקינים מגן גחון ממתכת.
27/02/2016 | 10:07
35
מגן תחתון זה לג'יפה.
יש רכבים שבאים עם מגן פלסטיק ויש שמתקינים להם מגן מתכת
27/02/2016 | 11:14
30
בשני המקרים זה לא מונע מתא המנוע להתלכלך 
מגן תחתון
27/02/2016 | 13:49
30
לרוב זה נקרא מגן אבנים.
בברכה  -  רפי לין

התלבטות בין מאזדה 3 1.5 פורד פוקוס וסוסוקי ויטארה
26/02/2016 | 16:23
10
86
שלום,
אני כרגע מתלבט בין 3 רכבים , מאזדה 3 1.5, פורד פוקוס 1.5 טורבו או סוזוקי ויטארה.

כאשר הסוזוקי ויטארה מאוד נהנתי ממנה מבחינת הנסיעה, אך מפריע לי שלא מקבל איתה לא מערכת מוליטמדיה ולא מערכת בטיחותית של בלימת חירום אוטומטמית.
הפוקוס מאוד מושכת אותי מבחינת הנהיגה נהגתי על הקודמת ומאוד נהנתי חוץ מהגיר הבעייתי. ראיתי שהגיע גיר חדש ונורמלי, ומנוע מחוזק.
לגבי המנוע של הפוקוס, השאלה היא כזו, האם המנוע אמין ? האם הרכב אמין בכללי ? כי האחרונה עשתה קצת בעיות..

ע"ס כל הנתונים אשמח שתעזרו לי עם דעתכם המקצועית.

מציין שכולם אותו המחיר בדיוק לאחר ההנחה. (118,900).

תודה
מתן
אשמח לעזרה
27/02/2016 | 16:21
6
31
מצטער שרושם שוב,
אשמח לתגובה

תודה
אלו 3 בחירות שונות , רק אתה תוכל להעדיף
27/02/2016 | 17:27
5
56
אחת על השניה .
על פניו הייתי לוקח את הסוזוקי רק בגלל הגודל , אבל צריכת הדלק של המאזדה יותר טובה . לכן רק אתה יכול לבחור . 

הויטארה לא יותר גדולה משתי האחרות, אם כבר - ההפך
27/02/2016 | 18:30
4
13
הסוזוקי גדול יותר בכל המידות מהמאזדה
29/02/2016 | 11:11
3
22
חוץ מבסיס הגלגלים שיותר קטן ב 6 ס"מ 
הסוזוקי הוא סטיישן ובכך הוא יותר גדול 
אתה מתכוון לתא הנוסעים ?
בדוק שוב את נתון בסיס הגלגלים. אתה טועה
29/02/2016 | 17:44
2
5
אלו הנתונים שיש באינטרנט , אין לי אחרים
29/02/2016 | 18:00
1
18
בדקתי באותו האתר את שניהם 
אז אתה כנראה מסתכל על גרנד-ויטארה, רכב שלא משווק יותר בארץ
29/02/2016 | 19:11
9
הויטארה החדשה קצרה בכמעט 30 ס"מ ממאזדה3 האצ'בק ובסיס הגלגלים שלה קצר ב-20 ס"מ.

אני הייתי לוקח את הפוקוס
27/02/2016 | 18:31
2
60
מנוע ועידון ברמה אחת מעל שתי האחרות.
אף אחת מהן לא תצטיין אם נדרשת יכולת להוביל שלושה במושב האחורי.
הרכב מיועד בעיקר ל2/3
28/02/2016 | 22:26
1
32
תודה רבה על המידע.

השאלה היא איך המנוע 1.5 טורבו ואיך היא מבחינת אמינות ?

מתן
זה מנוע חדש יחסית גם בעולם, עד כמה שאני יודע
28/02/2016 | 22:29
34
כך שאני בספק אם יש מידע בעל משמעות על אמינותו - ובטח על עמידותו.

check engine
25/02/2016 | 18:39
2
36
נורת check engine דולקת בשברולט אבאו 2008.
מה יכולה להיות התקלה?
(מכסה מיכל דלק סגור כראוי)
הרבה דברים, צריך מחשב או אפליקציה בשביל לקרוא את התקלה
25/02/2016 | 18:51
13
תבדוק שמן ומים , אם הם בסדר גש למוסך לאיבחון .
26/02/2016 | 09:04
5
נמכרה הקסארה
26/02/2016 | 12:15
33
120
לפחות למישהו שמעריך אותן
לא סיפרת כאן שאתה מתכנן למכור או שפספסתי ?
26/02/2016 | 15:58
6
74
זה היה רכב דיזל שמור לא? כמה ק"מ?
האם גם כיום אתה עם דיזל?
אפילו ביקשתי כאן ייעוץ לגבי המועמדות (208, איביזה).
26/02/2016 | 16:24
5
97
ולשאלתך - 209,000 ק'מ.  המחליפה - 208 bluehdi.
רק 209K? ממש מעט לדגם הזה. בטח נחטפה במהירות
27/02/2016 | 18:38
1
63
לפני איזה חמש שנים חיפשתי קסארה דיזל, וכולן היו עם 300K ומעלה, או שהמוכר נשמע בטלפון אמין בערך כמו ביבי בנאום בחירות...
פרסמתי ביד 2 שבוע לפני שיכולתי לתת את הרכב. התקשר אחד ...
27/02/2016 | 18:46
59
.. ביום הפרסום (או למחרת) הסברתי את המצב ושאתקשר כשיהיה זמין.  ביום רביעי בערב האוטו היה בחיפה אז באו להתרשם ממנו (המתקשר דובר עברית ומעריך קסארות - יש לו דיזל אחת בעצמו, ופועל עבור חבר שלו עולה חדש מרוסיה).  ביום חמישי דברנו שוב ומסרו לי שנוסעים לעפולה לראות קסארות.  בשישי בבוקר האוטו חזר לחיפה, הם חזרו מהקסארות. ב11 היינו בדואר ותמורת 7,000 ש'ח הרכב החליף בעלות.

אז אי אפשר לאמר שהיתה התנפלות, גם אם אפשר לאמר שממש פרסמתי אותו, ומצד שני זה שהתקשר ללא ספק היה רציני וללא ספק נמכרה סופר מהיר.
יפה.
29/02/2016 | 10:12
2
12
אני רואה כי התבונה המוטורית של השימוש בדיזל לא הייתה אירוע חד פעמי נגוז במקרה שלך
כמה ק"מ אתה מבצע בשנה?

ספר קצת על הדיזל הקודם אותו מכרת? כמה שנים החזקת? האם היית יד 1? האם היו תקלות כלשהן במהלך השנים שהיה ברשותך? איך הייתה צריכת הדלק? [אני מבין שאתה מחיפה כלומר מעניינת הצריכה בטופוגרפיה הכוללת עליות]
האם היית ממליץ למי שאוהב קצת להשתולל לרכוש רכב דיזל? מה המינוסים של הדיזל [אם ישנם] בהקשר לנסיעה "שובבה" במסלולים מפותלים...
אל תיפגע, אבל ידידנו אידיט הוציא לי חשק להגיב בפורום
29/02/2016 | 17:29
1
8
אידיט בחור טוב
02/03/2016 | 08:45
7
אמנם לא בכל תחום הוא מבין [כמו כולנו] אבל בעיקר אני נהנה ממנו בתחומי המכניקה והמכונאות...
לעומת זאת כשהוא מתאר את ביצועיו כנהג שכל חלקיק שנייה מישהו אחר מפתיע אותו כשעוקפים אותו מלמעלה, למטה, מימין ומשמאל , וכל זה קורה על הכביש הזיבורי אז זה לא נעים...אני לא מתנחם כמוהו שאף פעם לא קיבל קנס ...
בין 2 ברירות הקיצון: נהיגה כמותו נטולת קנסות לעומת נהיגה עם קצת יותר יוזמה, מעורבות ומודעות למתרחש מסביב גם אם תלווה בקנסות, אני מעדיף את אופציה ב', מה גם שהקנסות הולכות ופוחתות עם ההתמקצעות...
חוץ מקלאודיה שיפר שפירסמה את הרכב הזה
27/02/2016 | 19:45
12
68
אף פעם לא הבנתי מה טוב בו ?
זה בסדר. אתה עומד בציפיות שלי
28/02/2016 | 05:40
11
13
למה אני ? מעולם לא היה לי סיטרואן
28/02/2016 | 09:03
10
44
בגלל ההפחדות שעובדות יופי בישראל ( ראה ביבי ) שסיטרואן 
זה בעיות קשות עם המערכת ההידראולית וגם בגלל צניחה תלולה של הערך .
ניחא ה  BX המפורסמת שהייתה חלומו של כל שכיר כי הייתה זולה 
ונעלמה מהנוף מהר מאוד .  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L...
תסתכל כאן בתגובות של הטוקבקים . 
לומר , "נמכרה לפחות למי שמעריך אותן "  מזכיר לי את דברי אשתי 
כאשר מכרתי את הפולו סדן 1600 , לדבריה לרכב המסויים הזה הייתה נשמה 
ובהתחלה לא חיבבה את ה CX5 והתגעגעה לפולו שהיה עם הקומפלטציה הכי נמוכה = רמת איבזור נמוכה . אולי בגלל התקופה שהייתה יותר רומנטית ובלי בעיות , אולי בגלל שעם הפולו נסענו אלפי קילומטרים למחוזות ילדותה .

זה בסדר, אתה ממשיך לעמוד בציפיות שלי
28/02/2016 | 10:34
9
13
אתה טועה ! זה לא אני זה שוק הרכב .
28/02/2016 | 11:31
8
35
מזמן לא ראיתי "פסרה" על הכביש 
ואתה ממשיך לעמוד בציפיות שלי.
28/02/2016 | 12:32
7
11
המחמאות לא במקומן , אני לא עד כדי כך עקבי
28/02/2016 | 16:35
6
36
הסלידה מהצרפתיות מושרשת בי חזק 
מילא כאשר החלפתי קלאצ' ב 204 תוך כדי הוצאת מנוע 
אבל להחליף רצועה ב 90 מעלות היה הרבה יותר גרוע .
אבל אל תתיאש, גם האנגלים לא משהוא עם המנוע טריומף שהיה בסוסיתא שלי 

מסכנים הצרפתים,פעם היה להם דבר אחד במה להתגאות בו : אנית הנוסעים הגדולה בעולם, לא חשוב שהייתה מושבתת , הם שמו את תמונתה בכל מקום 
היום היא אפילו לא בינונית וכנראה לאחר גריטה .

זה בסדר, אתה יותר עקבי ממה שאתה חושב וממשיך לעמוד בציפיותי
28/02/2016 | 17:52
2
6
אני ממש מתרגש מהציפיות שלך
28/02/2016 | 21:27
1
24
לא נורא,  אולי לאחר שנפטרת מהפסרה תלמד קצת שענף הרכב התקדם .
וכרגיל, אתה עומד בציפיות שלי
29/02/2016 | 05:05
4
מילא זה, בתקופת הקרח היה ידוע שהממוטות הצרפתיות
28/02/2016 | 23:27
2
23
הן עם החטים שהכי קשה לצחצח!
לא, אם כבר הולכים להיסטוריה עתיקה, אז עד הסוף, לא?
דרך אגב, שמעתי שהיהודים רצחו את ישו - לכן  אני לא סומך עליהם, ולדעתי צריך להרוג את כולם.
שכחתי את ה 208 ( הישנה לא החדשה ) שהייתה לבת שלי
28/02/2016 | 23:50
1
26
הוא לא עתיק כמו ה 204  
הרכב היה בסדר ועשה את העבודה , אם כי לא בנוחות מפנקת 
רציתי לעשות לה טובה ולעשות טיפול ברכב בעצמי 
לא היו לי כלים בכדי לפתוח את הפלגים 
אני שיש לי כלים מרובים ואני פריק של כלים לא היו לי כלים לשם כך 
הפלגים בכלל בצד האחורי של המנוע . 
עשיתי טיפולים ותיקונים ב סובארו פולקסוואגן הונדה ואפילו בסופה חילצתי מכסה גיר שהלכו לו הברגים ואי אפשר היה לפתוח אותם . 
וכמובן קלאץ ב 204 וטיפולים . ב 208 לא יכלתי 
החתן שלי נאלץ לעשות זאת בעצמו היו לו הכלים במקום אחר 
היכן יש ממותות בצרפת ?  אני הולך לחפש , כל שן שלה שווה בסין מליון דולר 
כורי זהב באלסקה מוצאים הרבה שיניים כאלו כאשר הם חופרים את העפרות 
הטמבלים לא יודעים שהשיניים יותר יקרות מהזהב , הם שמים אותן בצד . 
אה... אז ההגדרה לרכב טוב עכשיו זה שמכונאי חובב יכול לטפל בו
29/02/2016 | 19:12
11
בבית?
וואלה יופי. טוב שההגדרה שלך לא דורשת גם יכולת תדלוק בוודקה.
זו עם ההיגוי גם של הגלגלים האחוריים?
29/02/2016 | 07:36
12
24
למה זנחו את הרעיון?
בפורשה לא זנחו , כי בעולם כעת ממוצע המהירות רק הולך וקטן
29/02/2016 | 08:02
9
33
היגוי אקטיבי לא ממש נחוץ 
לעומת זאת הייתי שמח להיגוי פסיבי אחורי , כלומר כמו שיש במנופים 
יש כפתור עם 3 מצבים,  ימינה שמאלה וישר , ברכבים ארוכים יותר זה ממש נחוץ
ועדיין מתכננים מכוניות משפחתיות ל 200 קמ"ש פלוס
29/02/2016 | 12:46
1
4
יצא לי חודשים ארוכים לא לצאת מהעיר
29/02/2016 | 17:35
22
הרכב היה חדש אצלי ובספידומטר אכן יש יותר מ 200 קמ"ש 
חודשים ארוכים לא עברתי את ה 70 קמ"ש וזה באיזור לא מיושב בין הערים ,
בתוך העיר ממש,  40 - 60  וגם כך חטפתי כמה קנסות . 
לאחרונה הרשות כאן הציבה לפני 2 מעברי חציה תמרורים של 20 קמ"ש 
כי הם ליד בתי ספר . מצד שני הם שמו גדרות לאורך המדרכות כך שילדים לא יוכלו להתפרץ לכביש . אני בכוונה נוסע שם 20 לא הרבה עושים כמוני . 
אז אתה גם לא יודע מה זה פאסיבי ואקטיבי?
29/02/2016 | 22:17
6
14
היגוי שאתה או המכונית שולטים בו - הוא אקטיבי. זה מה שיש בפורשה.
היגוי כמו שהיה ב-ZX/קסארה/306/גולף/פוקוס ועוד, שמשנה את זווית הגלגל בהתאם לעומס על המתלה, הוא היגוי פאסיבי.
עכשיו אתה יכול להמשיך עם השטויות הרגילות שלך (למשל - מה הקשר בין המהירות הממוצעת בעולם לבין מעטפת הביצועים שעבורה מתוכנן הרכב?).
ממש לא מעניין אותי שטויות/דברים שנועדו למהירות
29/02/2016 | 23:04
5
14
אני הייתי רוצה היגוי אחורי שיעזור להחנות רכב גדול .
בוכנה / מנוע חשמלי שיזיז את הגלגלים האחוריים,  ימינה או שמאלה בזוית קבועה 
או ישר למצב נסיעה ישרה קדימה . בדומה למה שיש במנופים ניידים .
קראתי שבפורש הגלגלים האחוריים פונים החוצה בסיבוב מהיר 
ופנימה בסיבוב איטי , או ההיפך אני אפילו לא זוכר , זה לא מעניין אותי וגם לא איך קוראים זה . נחמד לדעת שיש כושר המצאה,  לא יותר .
ראה בהתחלת הסירטון   וב  1.05  זה יותר ברור . 
אם לא מעניין אותך, למה אתה מתעקש להביע דעה ולדבר שטויות?
29/02/2016 | 23:16
4
6
אמרתי שזה מיותר, זה לא שטויות זה מוכח
29/02/2016 | 23:33
3
9
כי זה לא קיים כמעט ברכבים " רגילים " 
ואמרתי שהייתי רוצה היגוי אחורי כעזרה בחניה 
אני מבין שגם כמהין וזעפרן מיותרים מבחינתך, כי עובדה שאין את
01/03/2016 | 00:01
2
11
זה באף מאכל של מקדונלד...
נהגת פעם ברכב עם מערכת כזו? היתה לך הזדמנות להבין איך זה משפיע על התנהגות הכביש? על היכולת להשלים פניה בביטחה? אני מהמר שלא.
אבל הי - אתה הרי לא עובר 70 קמ"ש במשך חודשים. על מה אני בכלל מדבר איתך... התנהגות כביש, אחיזה... פחחחח
כמהין לא ניסיתי אבל זעפרן כן , שום דבר מיוחד
01/03/2016 | 00:49
1
13
ואם הייתי ממציא את הבירה בטוח שהייתי זורק את ההמצאה לפח 
אני שונא מרירות , אולי גם סיגריות זה נעים כי יש הרבה מעשנים? פפפךךך .
תכלס אני אוהב לנהוג כאשר אפשר ב 120   ואם גם אפשר,
אז רק באם הנסיעה ארוכה, יותר מהר , 
תת היגוי , אחיזה,  אף פעם לא היה לי בעיות עם זה, מושגים זרים לי 
רק פעם אחת עשיתי 720 מעלות על הקרח בדרך צדדית ,כי דחיתי את הקניה של צמיגי החורף . נגמר מהר מידי מכדי להנות , 
התנהגות כביש? להשלים פניה בביטחה ? אתה צוחק עלי ? 
אני עסוק באיך לשרוד את כל הדבילים שבכביש  שמשום מה הם עושים את השטויות שלהם דווקא לידי .  
מבחינתי הכיף של הנהיגה הסתיים כאשר הכבישים נעשו עמוסים מידי וגם כי לאחר הרבה קילומטראז זה נעשה כמו עבודה , תן להגיע מנקודה א  לנקודה ב  וזהוא .

היה ברור לי שלא יהיה לך מושג על מה אני מדבר, זה בסדר
01/03/2016 | 00:52
6
אכן. אני מניח שנושא עלויות.
29/02/2016 | 08:55
10
לא זנחו, פשוט הפסיקו לפרסם. זה נמצא בעוד הרבה מכוניות, גם
29/02/2016 | 17:47
20
היום.
אידיט כמובן מבלבל עם משהו שונה לגמרי בפורשה, אבל זה לא באמת מפתיע.
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה
עו
עו"ד חגית שווקי
צ'יפ טורס, חופשת ספורט אתגרי
מחפשים אתגר אמיתי?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום