לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'מה עלות החלפת אלטרנטור משופץ למאזדה לאנטיס?'
מה עלות החלפת אלטרנטור משופץ למאזדה לאנטיס?
25/10/2016 | 14:05
4
38
מדובר בדגם משנת 2003, מנוע 2000,

כמה אמור לעלות אלטרנטור משופץ כולל פירוק והרכבה?
לצפיה ב-'כל דבר בין 300 ל-700 ש"ח נחשב סביר'
כל דבר בין 300 ל-700 ש"ח נחשב סביר
25/10/2016 | 14:16
25
תלוי איך, איפה ולמה.
לצפיה ב-'ליתר בטחון תבוא עם עוד כמה שקלים.'
ליתר בטחון תבוא עם עוד כמה שקלים.
25/10/2016 | 18:59
2
32
ותבקש אחריות לפחות 3 חודשים.
לצפיה ב-'אחריות לאלטרנטור'
אחריות לאלטרנטור
25/10/2016 | 21:10
1
31
לפי תקנות משרד התחבורה:
לא ימכור עוסק ולא ירשה לאחר למכור מוצר תעבורה , אלא אם נתן לקונה, בעת המכירה, אחריות לפעילותו התקינה של המוצר, לתקופה שלא תפחת משלושה חודשים או נסיעה של 6000 ק"מ, לפי המוקדם.
לגבי מכלולים האחריות הינה לפי המקובל בשוק.
בברכה  -  רפי לין

לצפיה ב-'מכירים מישהו מומלץ בנתניה?'
מכירים מישהו מומלץ בנתניה?
26/10/2016 | 07:51
7
לצפיה ב-'זכוכית נשברה'
זכוכית נשברה
25/10/2016 | 11:43
4
62

שלום רב
שאלה לגבי גיפ לנדקרוזר טויוטה
שנת 2009
נשברה המראה בצד הרכב
המראה בלבד וכל כל המתקן שבו ממוקמת המראה
כלומר רק הזכוכית נשברה
איפה כדאי לתקן את זה? אני לא רוצה ללכת למוסך טויוטה שיגידו לי להחליף את כל המתקן בטח
אני צריכה רק את הזכוכית להחליף
האם זה אפשרי?
איפה בתל אביב כדאי לעשות זאת?
תודה

לצפיה ב-'איזה צד?'
איזה צד?
25/10/2016 | 12:36
2
36
צד שמאל בדרך כלל מראה "משוכללת". ימין פחות.
אם זה ימין הייתי הולך לזגג רגיל שיחתוך לי וזהו.
לצפיה ב-'זה בצד ימיןן'
זה בצד ימיןן
25/10/2016 | 12:53
1
27
כמה זה צריך לעלות אצל זגג?
וכמה במוסך טויוטה ?
אני מתל אביב

לצפיה ב-'במחשבה שניה'
במחשבה שניה
25/10/2016 | 13:23
42
תראי. התהליך הוא כזה. מרימים את המראה למכסימום ע"י הכפתור שלה.
מכניסים מברג בתחתית המראה לחיצה קלה והזכוכית עם הפלסטיק בחוץ.
החלק לא נראה יקר ועדיף לגשת למוסך טויוטה.
זה לא לזגג רק למוסך. יש לך רכב שמצדיק את ההשקעה הלא גדולה.
לצפיה ב-'תתקשרי להרקולס ברחוב סלמה בתל אביב.'
תתקשרי להרקולס ברחוב סלמה בתל אביב.
25/10/2016 | 14:52
19
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
25/10/2016 | 10:47
3
69
החלק הזה משוחרר כך אצלי ברכב ורציתי לדעת האם נחוץ להרכיב את זה אם איני משתמש בדיבורית? אם השימוש של האנטנה הוא גם של רדיו למשל אז רציתי לדעת איך מרכיבים? תודה.
לצפיה ב-'רק דיבורית. '
רק דיבורית.
25/10/2016 | 11:02
14
לצפיה ב-'אין צורך בזה לדעתי אפשר לפרק.'
אין צורך בזה לדעתי אפשר לפרק.
25/10/2016 | 11:05
1
18
לצפיה ב-'אפשרי לפרק לבד? אם כן אז איך?'
אפשרי לפרק לבד? אם כן אז איך?
31/10/2016 | 15:31
2
לצפיה ב-'מזדה 5- ביטול פציחת דלתות הזזה מתוך הרכב'
מזדה 5- ביטול פציחת דלתות הזזה מתוך הרכב
25/10/2016 | 09:23
1
25
שלום,
אני מעוניין לבטל את האפשרות לפתוח את דלתות ההזזה של הרכב מתוך הרכב, ושיהיה ניתן לפתוח רק מחוץ לרכב,
זה דורש מוסך או שניתן לעשות זאת עצמאית?
לצפיה ב-'בטוח שיש שם איזה מנגנון בטיחות ילדים'
בטוח שיש שם איזה מנגנון בטיחות ילדים
25/10/2016 | 09:26
23
צריך לראות את הכפתור שלו באזור המנעול כשהדלת פתוחה. תקרא בספר הרכב.
לצפיה ב-'עזרה בהחלטה לצמיגים לרכב'
עזרה בהחלטה לצמיגים לרכב
25/10/2016 | 00:21
42
98
אהלן, יש לי יונדאי איי 20 והמידות של הצמיג הם 175,70,R14. המהירות והעומס הם 84T. יש לי 2 שאלות בבקשה: 
1. איזה צמיג הכי כדאי היום, יש לי התלבטות בין כמה צמיגים טובים ואני לא יודע להכריע מה היותר טוב מביניהם. קונטיננטל אקו קונטקט 5, פיירלי פי 1 ירוק, ברידג'סטון B25A, מישלן אנרג'י...
המשך>>
אהלן, יש לי יונדאי איי 20 והמידות של הצמיג הם 175,70,R14. המהירות והעומס הם 84T. יש לי 2 שאלות בבקשה: 
1. איזה צמיג הכי כדאי היום, יש לי התלבטות בין כמה צמיגים טובים ואני לא יודע להכריע מה היותר טוב מביניהם. קונטיננטל אקו קונטקט 5, פיירלי פי 1 ירוק, ברידג'סטון B25A, מישלן אנרג'י סייבר (שהוא הפחות מועדף עליי בגלל אחיזה פחות יציבה למיטב הבנתי) והגודייר אפיסיינט גריפ קומפקט...
2. כמה זה מחיר סביר לכל אחד מאלו?

*בבקשה רק מי שיש לו ניסיון עם הצמיגים הללו ולא כאלה ששמעתי מ.. אמרו לי ש.. גם דיס המלצה תתקבל בברכה.
תודה רבה אנשים יקרים :)
לצפיה ב-'בוסטר התנעה שאלות להבנה'
בוסטר התנעה שאלות להבנה
24/10/2016 | 21:22
31
137
שלום,
קניתי בוסטר להתנעת רכב 9600 MA אשר משמש לי להטענת פלאפון גם, רציתי לדעת מספר דברים,
1, 9600MA לאיזה גודל מצבר לטעינה מתאים,
2, האם אני יכול להשתמש בבוסטר כסוללה לשימוש בפנס 12 וולט למצלמת וידאו כאשר המנורה היא 35 וואט,
3, ניסיתי לחבר את הפנס לכבלים של ההתנעה שצורפו לבוסטר זה עבד חצי דקה ואז הוא כבה, כאשר חיברתי את הפנס לבוסטר ישירות שלא באמצעות הכבלים שקיבלתי להתנעה מאותה יציאה בבוסטר הפנס עבד ללא הפסקה ולכן שאלתי אם זה בסדר ככה לעבוד עם הפנס בלי לגרום נזק לבוסטר,
תודה מראש למשיבים.
לצפיה ב-'זה מתאים להטעין את הסלולרי שלי 3 פעמים,'
זה מתאים להטעין את הסלולרי שלי 3 פעמים,
24/10/2016 | 23:18
30
87
אתה רוצה להניע עם זה רכב?
לצפיה ב-'ברור'
ברור
25/10/2016 | 01:48
67
ברור, גם ויותר חשוב לי לפנס למצלמת וידאו
לצפיה ב-'ומניסיון - אפשר בהחלט להניע עם הדברים הללו רכב'
ומניסיון - אפשר בהחלט להניע עם הדברים הללו רכב
25/10/2016 | 11:10
28
73
בהנחה שהמספר 9600 מתייחס לנפח הסוללה, אז כנראה שהיא מתאימה להנעת מנועי בנזין בנפח 2 ל' עד 2.5 ל' ואולי קצת יותר, תלוי במנוע ובמזג האוויר. לי יש בוסטר של 8000 מיליאמפר שעה, והנעתי איתו מכונית 2 ל' בלי בעיה.
לגבי הפנס - כנראה שיש בכבלים המקוריים איזה מנגנון הגנה מפני שימוש ממושך, להגן על הסוללה מהתחממות. אם הסוללה לא מתחממת בחיבור המאולתר, אז כנראה שיהיה בסדר. אבל אתה מדבר על משיכה של זרם של 3A, כאשר בהתנעה הזרם הוא יותר בסביבות 100 אמפר...
אם אתה צריך את זה כמקור תאורה חד פעמי - לך על זה. אם אתה מדבר על משהו קבוע, הייתי משקיע בציוד יעודי.
לצפיה ב-'כנראה שהוא היה מניע גם בלי הבוסטר.'
כנראה שהוא היה מניע גם בלי הבוסטר.
25/10/2016 | 12:08
27
52
כמה פעמים אתה מכיר שהיה צריך לחכות לפחות 10 דקות כדי להניע רכב, נניח בנפח מנוע של 1.6
מרכב אחר כי חיבור ישיר לא הספיק והיה צורך גם בהטענה?
מה צריכת הזרם של סטארטר במכונית, נניח אפילו בנפח 900 סמ"ק?
אני יכול למצוא לך מצבים שבהם תגלה שגם סוללה 1/5V אצבע תעזור אבל אלו מצבים תיאורטיים
כמו הדוגמא שהבאת.
אצלי סוללת הגיבוי לסלולרי נותנת 2A אבל ב 5.1V. זה לא ממש עוזר לרכב.
תגבה את הטענה במספרים, לפחות לגבי הזרם והמתח הדרושים לסטארטר.
לצפיה ב-'בהתחשב בזה שהמצבר של הרכב היה ריק לחלוטין, אחרי '
בהתחשב בזה שהמצבר של הרכב היה ריק לחלוטין, אחרי
25/10/2016 | 12:50
26
53
ששכחתי אורות דולקים במשך יומיים, אני חושב שסוללת אצבע לא היתה עוזרת...
אין לי דרך למדור את הזרם המירבי שהבוסטר הזה נותן, פשוט כי אין לי מד זרם שיכול למדוד זרמים של עשרות אמפרים ויותר מזה. אבל אל תאמין לי, זו באמת לא חובה - חפש ביקורות על מוצרים כאלו ברשת. אני ממש לא היחיד שהצליח להניע עם סוללה כזו רכב.
לצפיה ב-'הנתונים רשומים על הבוסטר,'
הנתונים רשומים על הבוסטר,
25/10/2016 | 13:34
25
50
לא צריך למדוד כלום.
ואם מדובר בג'יפה סינית שלא כתוב עליה כלום אז זה סביר עוד פחות.
צ'מע, יש גם עדויות על פך שמן שהיה אמור להספיק ליום אחד אבל בכל זאת דלק 8 ימים,
שני הסיפורים האלו משכנעים אותי באותה מידה.
עקרונית אין שופ בעיה לייצר בוסטר שכן יניע רכב וגם יש כאלו, אבל זה כבר מוצר שונה לחלוטין
מכזה שמיועד לטעינת סלולרי והמתח והזרם בהם שונים. אי אפשר לכופף את חוקי הפיזיקה.
לצפיה ב-'נראה שאתה פשוט לא מכיר את המוצר, וסתם מסתבך'
נראה שאתה פשוט לא מכיר את המוצר, וסתם מסתבך
25/10/2016 | 13:52
24
50
אין שום בעיה לקבל מסוללה נתונה מתחים שונים, בטח לא בעידן של ממירי מתח אלקטרוניים. העובדה היא שיש סוללות כאלו, ואם תרצה אני יכול למדוד ולצלם לך את מכשיר המדידה שמראה מתח 12V בחיבור אחד, ומתח 5V בשקע אחר. הרי מתח הסוללה המקורי הוא בכלל סביב 3.7V, אז מה זה משנה לאיזה מתח שינית אותו?
אבל אם העניין הוא שאתה לא מאמין לדיווחי בדיקה של אף אחד, אז זו כבר בעיה אחרת, ויותר ממה שאני יכול לעזור איתה.
לצפיה ב-'אני התייחסתי לנתונים שהבחור בהתחלה כתב,'
אני התייחסתי לנתונים שהבחור בהתחלה כתב,
25/10/2016 | 15:29
23
35
אין לי מושג למה אתה מתייחס.
לצפיה ב-'אין שם שום נתון, מלבד נפח הסוללה. במקרה שלי, הבוסטר הוא '
אין שם שום נתון, מלבד נפח הסוללה. במקרה שלי, הבוסטר הוא
25/10/2016 | 15:34
22
36
בנפח מוצהר של 8000 מיליאמפר שעה, והוא הניע רכב עם מנוע 2 ל' ומצבר מרוקן לחלוטין.
רוצה להאמין לי? סבבה. לא רוצה - יש ביקורות ברשת על מוצרים כאלו שמצליחים להניע רכב. לא מאמין גם להם? כאמור, כאן אני כבר לא יכול לעזור.
לגבי היציאה של 5V וגם של 12V - זאת עובדה שדווקא קל להוכיח. כאמור, אם נורא חשוב לך, אנסה לצלם מד מתח שמאושש את טענות היצרן...
לצפיה ב-'תן נתונים, כמה פעמים צריך לבקש?'
תן נתונים, כמה פעמים צריך לבקש?
25/10/2016 | 15:47
21
96
וגם נתוני סטארטר אם לא אכפת לך.
מה שמיועד לטעון סלולרי לא יניע רכב ומה שיניע רכב ישרוף סלולרי.
אין בעיה כפי שכתבתי קודם לייצר כל דבר אבל זה לא השתמע ממה שהבחור כתב.
לצפיה ב-'שוב - חפש מוצרים כאלו ברשת. אתה בבירור לא מבין במה מדובר'
שוב - חפש מוצרים כאלו ברשת. אתה בבירור לא מבין במה מדובר
25/10/2016 | 15:51
32
יש יציאה אחת לטעינת סלולארי - שקע USB כמקובל ושקע 12V. אחד לטלפונים וכו', השני למכוניות. מקווה שעכשיו זה ברור לך יותר.

לצפיה ב-'חסכתי לך את החיפוש'
חסכתי לך את החיפוש
25/10/2016 | 15:54
16
44
הנה הדוגמא הראשונה שקפצה אצלי בגוגל כשחיפשתי car booster pack

ואפילו מפורטים שם זרמי הנעה מירביים ב-12V כמו שרצית.
לצפיה ב-'בהחלט חסכת לי.'
בהחלט חסכת לי.
26/10/2016 | 19:59
15
43
מדובר במכשיר של חצי קילו.
זה לא משהו שתסתובב איתו כדי להטעין סלולרי וגם לא משהו שתפעיל איתו את הפנס
של מצלמת הוידאו ששוקלת 200-300 גרם בממוצע.
וזה מה שכתבתי קודם, אפשר לבנות הכל, זה לא יתאים להכל.
תגיד שאפשר לטעון עם זה סלולרי?
גם עם פטיש 5 קילו אפשר לנעוץ מסמר בכסא, הוא רק לא שימושי לזה.
לצפיה ב-'אתה נתפס לזוטות. במקרה הזה מדובר בסוללה גדולה מאוד יחסית'
אתה נתפס לזוטות. במקרה הזה מדובר בסוללה גדולה מאוד יחסית
26/10/2016 | 20:44
14
38
20 אמפר שעה. הסוללה שלי היא 8 אמפר שעה, ושוקלת בהתאם הרבה פחות. משהו שבהחלט נכנס לכיס מבלי להכביד יותר מדי. והיא מתניעה רכב.

לצפיה ב-'אם לא תעלה זוטות לא אתייחס לזוטות.'
אם לא תעלה זוטות לא אתייחס לזוטות.
27/10/2016 | 09:09
13
27
אתה בחרת את הדוגמא, לא אני.
לצפיה ב-'אתה לא הבנת איך אותו מכשיר יכול להטעין גם טלפון וגם להתניע '
אתה לא הבנת איך אותו מכשיר יכול להטעין גם טלפון וגם להתניע
27/10/2016 | 11:53
12
39
רכב, ובמילותיך "מה שמיועד לטעון סלולרי לא יניע רכב ומה שיניע רכב ישרוף סלולרי".
הבאתי לך דוגמא של מכשיר שעושה את שניהם.
עכשיו אתה פתאום מעביר את הביקורת למשקל - עניין שלא הזכרת בכלל לפני זה.
בקיצור, די. לא מכבד אותך.
לצפיה ב-'הכיבוד שלך שלך ממש לא מעניין אותי'
הכיבוד שלך שלך ממש לא מעניין אותי
27/10/2016 | 13:46
11
51
מספיק לי שאנשים שמבינים מה שהם קוראים מכבדים אותי.
בתור אחד שהדריך בחשמל ואלקטרוניקה והפיק ממצבר רכב כל מתח כולל 220V
בזרם חילופין
הרי שהידע שלי גדול משלך והכבוד ממך שקול למטלית חד פעמית לקינוח אף משומשת.
לצפיה ב-'שיהיה לך יום טוב'
שיהיה לך יום טוב
27/10/2016 | 14:27
10
לצפיה ב-'אפשר לטעון סלולרי עם 5V ו אלף אמפר '
אפשר לטעון סלולרי עם 5V ו אלף אמפר
28/10/2016 | 23:47
9
21
הסלולרי יצרוך רק את ה 2A 3A שהוא צריך ולא יותר מזה
גם אני אלקטרונאי ואין בעיה שאותו מכשיר סופר קטן גם יניע רכב גם יטען סלולרי וגם יטען לפטופ
לצפיה ב-'עזוב , כאן לא מבינים שהצרכן קובע את צריכת הזרם '
עזוב , כאן לא מבינים שהצרכן קובע את צריכת הזרם
29/10/2016 | 00:08
8
22
ולא להיפך . 
זה כמו שמוכרים כבלי הנעה 500 אמפר לסטרטר שמקס' הוא 1500 W 
לצפיה ב-'כולם הבינו חוץ מאשר אדון פריצי'
כולם הבינו חוץ מאשר אדון פריצי
31/10/2016 | 05:38
7
39
שבורחים לו הרבה פריצס עם ריח רע

סתכל איזה הסבר יפה מפורט ומשכיל שרשם לו קרפה [נהניתי לקרוא] וגם אניגו השקיע לא מעט בהסברים תוך כדי ניסיונות לדיאלוג אבל כשפריצי עצבני משתחררים לו פריצים מלאי עצבים שחוסמים לו את הקליטה. בלי קליטה הוא אינו מסוגל לקלוט את ההסבר ואז התיסכול שלו גדל ומשתחררים עוד יותר פריצים וזה מעגל שבארכאולוגיה קוראים לו VICIOUS CYCLE

זה נשמע הזוי שהפלוצר היה פעם מתרגל בחשמל. זה לא רק חוסר הבקיאות בחומר אלא ...עם כאלה פריצים המתורגלים היו מסכנים...
לצפיה ב-'יוסף , לך תכרות איזה כמה עצי זית , משהוא לא עובד אצלך '
יוסף , לך תכרות איזה כמה עצי זית , משהוא לא עובד אצלך
31/10/2016 | 06:14
6
10
לצפיה ב-'צריך רכב מסיבי כמו הCX5 בשביל העצים. הפיקנטו זה רק לכביש'
צריך רכב מסיבי כמו הCX5 בשביל העצים. הפיקנטו זה רק לכביש
31/10/2016 | 06:58
5
25
וחוץ מזה, עבדול, אתה לא חושב נכון. האם לא עדיף להשתלט על מטע הזייתון?

והכי חשוב עבדול, האם אצלכם הזיזו כבר את השעון?
לצפיה ב-'אפילו לנד קרוזר זה קטן בעבור עצים '
אפילו לנד קרוזר זה קטן בעבור עצים
31/10/2016 | 16:55
4
14
להשתלט ? זה רק בדמיון שלך. בסוף הם יהיו השולטים.
לצפיה ב-'האם השעון שלכם עבר כבר ל"שעון חורף" ?'
האם השעון שלכם עבר כבר ל"שעון חורף" ?
31/10/2016 | 21:06
3
20
נדמה לי שאני זוכר שאתה בעצמך תיארת מניסיונך את יכולת העמסה הפנטסטי בהונדה סיביק של משהו ארוך [כשמקפלים המושבים ובזכות השימשה הארוכה עם השיפוע... אם זה ככה אז איפה לנד קרוזר ואיפה הסיביק...על פיקנטו בכלל איני מדבר, למרות שאתה צריך לראות איך אני מעמיס אופני גלגלי ''29... על מנשא בפיקנטוצ'וקו... האופניים גדולות מהרכב

להשתלט אלא מה? אתה יודע איזה "מיעוט בטל ב60" היו היהודים כאן לאחר הקמת המדינה היהודית? האם יש ברירה אחרת אלא להשתלט? דוקא אתה רואה אילו מרחבים יש ברוסיה, מחיר הנדל"ן נמוך. למה שהיהודים לא יהנו משפע קרקע? זה מקטין צפיפות אוכלוסין ויש לזה יתרונות בהיבט של רמת החי [בני האדם הם חלק מהחי ] והצומח...

שמע אקטואליה היישר מסופ"ש האחרון. אנחנו מנסים להשכיל את המשפחה כמיטב יכולתינו הדלה, והפעם, בסוף השבוע האחרון טיילנו בחרמון. שילבנו בטיול גאוגרפיה, טופוגרפיה, צומח, היסטוריה צבאית החל ממלחמת ששת הימים [החרמון נכבש ביום ה...7 של מלחמת 6 הימים ], המשך במלחמת יוםהכיפורים בגיזרת החרמון ורמת הגולן, והערכות צבאית במוצבי החרמון דהיום.
הגענו אפילו ל...פוליטיקה של מלחמת האזרחים בסוריה. הכל מוביל לחשיבות הכוח ביכולת ההישרדות.
התברר כי החרמון הישראלי כ2200מ. החרמון הסורי כ2800מ. שטח החרמון הוא כשטח כל רמת הגולן! אבל פחות מ10% מהשטח בידי ישראל. מהחרמון רואים את כל רמת הגולן, רואים את חיפה [האוניברסיטה והטכניון], רואים חלק לא קטן מסוריה עד לפאתי דמשק. ראינו ושמענו את ההפצצות בסוריה ואיחלנו הצלחה לכל הצדדים.
מתברר כי לפני כשנה במג'דל שאמס ניסו פלסטינים מסוריה [פלסטין היא חלק מסוריה הגדולה] להבקיע את הגדר לתוך ישראל. החיילים לא ידעו כיצד להגיב וככה, כמה אלפים מהם חדרו ללא נשקים ורצו קדימה. חלק הסתתרו בבתים במג'דל שאמס וחלק הגיעו אפילו רחוק בהרבה.... לקחו כמה שבועות עד שטפסו את כולם והחזירום לסוריה. האחרון נתפס במסעדת הפיתות המפורסמת אבולעפיה ביפו .
כעבור כמה שבועות ניסו שוב כמה אלפים לחצות את הגדר אלא שהפעם הייתה נחישות [ולמידת לקחים] בצד הישראלי. 8 הראשונים שנגעו בגדר נורו והחזירו נשמתם לבורא עולם והאחרים שבו על עיקבותיהם....מאז לא בוצעו ניסיונות חדירה נוספים. בהמשך ניבנתה גדר וחומה שיקשו על חדירה נוספת מרמת הגולן.
מהחרמון ראינו שטח נרחב גדול בצד הסורי [ביום טוב רואים את פאתי דמשק. אנחנו לא ראינו כל כך רחוק עקב ריאות לא טובה... ערפל] אבל אספר לך דווקא על אל חאדר, כפר דרוזי בסוריה למרגלות החרמון, צפונית למג'דל שאמס שעליו הצדדים הלוחמים בסוריה החליטו לוותר. הוא כיום מחוץ למעגל הלחימה. זה בזכות ההרתעה של ישראל למען הדרוזים הסוריים.
העולם שלנו מלא במשתלטים. מי שחלש מיידית נתפס ע"י החזקים. החלש לא נותר בוואקום. אם הם יהיו חזקים הם בוודאות ישתלטו. אל תשכח שביום בו ישראל תפרק את הצבא הישראלי, זה יהיה היום בו כל הישראלים ישחטו כאן. ולהבדיל, ביום שהחמאס או חיזבאללה יפורקו, לא יאונה כלום לתושבי עזה או לשיעים לבנון. תמיד תזכור את זה כדי להבין מה חשיבות הכוח.
אבל, אל תחשוב שהעוצמה הרוסית אינה מסייעת בהרתעת אוייבי רוסיה. גם עליהם לא חסרים איומים.
לצפיה ב-'תפסו ולא טפסו... '
תפסו ולא טפסו...
31/10/2016 | 21:21
2
לצפיה ב-'כאן לא משחקים עם השעון , ממילא בקיץ כמעט ואין לילה '
כאן לא משחקים עם השעון , ממילא בקיץ כמעט ואין לילה
01/11/2016 | 06:24
1
19
וגם הלילה שיש 5-6  שעות הוא לא ממש חשוך . 
השתלטות דמוגרפית , הרי גם כעת ישראל לא שולטת על כל השטח 
נשארו כמה אחוזים בודדים בכדי לסגור עניין 
תתעלם מהעובדה שישראל הייתה בעמק ועם שרמנים מעפנים כבשה ב 3 ימים את כל רמת הגולן בנחיתות טופוגרפית , במינימום אבידות . 
לפני קום המדינה גם הערבים לא היו במספרים גדולים כאן .
ביב 6 שנים שולט למה לא נעשה שום צעד ימני ? 

לצפיה ב-'אידיט אתה טועה לגבי הכיבוש של החרמון'
אידיט אתה טועה לגבי הכיבוש של החרמון
02/11/2016 | 08:18
6
קל זה לא היה. במינימום אבידות זה גם כן לא היה
לנחיתות הטופוגרפית המשמעותית היה מחיר כבד בשדה הקרב. הגובה של רמת הגולן הוא בערך 1000 מטר מעל לגובה פני הים. הגובה של החרמון הוא 1000 מטר נוספים מעל לרמת הגולן [קרי 2000 מטר מעל הים]
במלחמת 6 הימים החרמון נכבש ביום ה7 ממש לפני כניסת הפסקת האש לתוקפה החליטו במטכ"ל שהחרמון היא נקודה אסטרטגית חשובה ושלחו מסוק שלצערינו יכל לנחות רק [וגם זה בקושי] בפיסגה הנמוכה של החרמון עקב תנאי רוחות חזקות. במלחמת 6 הימים זה באמת היה קל. נחתו ותקעו את דגל ישראל.
אבל ממלחמת יום הכיפורים אתה לומד מה המשמעות של נחיתות טופוגרפית.
היה ניסיון 1 שלא צלח והמון חיילים מתו שם. הסיוע הארטילרי פגע גם בהמון ישראלים. וניתנה פקודה לסגת. את המתים פינו רק בתום המלחמה. זה היה בלתי אפשרי לטפס ולנצח.
לקראת הניסיון ה2 שהיה לקראת תום מלחמת יום הכיפורים, [ככה למדתי בסיור בחרמון בסופ"ש] שנשלחו צנחנים לעומק החרמון נחתו שם, הרחק ב"חרמון הסורי" והתוכנית הייתה לאגף לאחור בחזרה אל ה"חרמון הישראלי" [מהטופוגרפיה הגבוהה ולהפתיע את הסורים מאחור, מה שהיה אמור להיות פשוט וקל יחסית מההיבט הצבאי] ואולם גאווה בזוייה של גנרלים מנעה את הביצוע הזה ותחת זאת נתנו לגולני את זכות הראשונים לכבוש את ההר כי מהם הוא נכבש ביום המלחמה הראשון. שוב, גם בניסיון השני, זה היה מאד קשה ורבים שילמו בחייהם. בשלבי הכיבוש של ההר היה שוב צורך בעזרה ארטילרית והארטילריה פגעה גם הפעם בחיילים המטפסים על ההר ולא רק בסורים שהמתינו להם מחופרים ביתרון טופוגרפי אדיר!
זה מה שנקרא אידיט, מלחמת גנרלים מטופשת כשהחפ"שים משלמים עליה בחייהם. שיקול לא נבון של ניהול המלחמה שגבה מחיר יקר מפז. המחיר של טעויות בשדה הקרב הם היקרות ביותר. לא ידוע לי מה היה עונשו של העקשן הגאוותן בסיום הקרב אבל לטעמי היה צריך הענישו למען ילמדו הגנרלים שיש הערכה לביצוע המשימה בדרך חכמה על פני ביצוע בדרך קשה של "ראש בקיר".
גם למסרים הללו יש חשיבות גדולה.
לצפיה ב-'אל תמהר להתווכח'
אל תמהר להתווכח
25/10/2016 | 17:32
1
61

על דברים שנראה שאתה לא ממש מבין בהם..
הבוסטרים האלה באופן שהפתיע גם אותי - אכן עובדים. יש לי גם אחד כזה שנקנה באליאקספרס ב-50$, והתניע כמה פעמים רכבים שהמצבר שלהם היה גמור ברמה שהסטרטר לא הסתובב בכלל.
הבוסטר מסוגל לאסוף את כל הקיבולת זרם שלו לפיק נקודתי של זרם גבוה להתנעה.
כלומר במקום לטעון סלולרי ב-1A במשך 8 שעות הוא נותן את ה200A שצריך להתנעה למשך זמן מאד קצר שדרוש להתנעה (יכול להחזיק משהו כמו 20 שניות בזרם 200A).
תחשוב על  פלאש במצלמות - סוללה קטנה וחלשה שטוענת קבל במשך זמן ארוך יחסית, ואז ברגע הצילום כל המטען מתפרק בזמן קצר ומאפשר עוצמה גבוהה מאד לנורה.
יש יציאה נפרדת של USB לטעינת מכשירים ב-5V, ויש יציאה אחרת לכבלים שהולכים למצבר עם מתח של 12V.
לצפיה ב-''
31/10/2016 | 05:41
8
לצפיה ב-'יש לי בבית חור כזה בקיר שגם'
יש לי בבית חור כזה בקיר שגם
27/10/2016 | 08:32
41
מטעין סלולארי, גם מפעיל מיקסר ואפילו מסוגל לעשות את זה במקביל עם מתאם מיוחד.
לצפיה ב-'יונדאי I30'
יונדאי I30
24/10/2016 | 10:42
4
57
ריך לקחת החלטה על רכישת רכב ן30 לבן שלי. שנת 2009 לאחר בדיקה.
בשנה או שנתיים הבאות אולי יהיה צורך בהחלפת מסרק הגה- כרגע אפשר לנסוע
כנ"ל רפידות ברקס. כנראה שיש גם שחיקה בצלחת??
שני חלונות חשמליים בצד הנגדי לנהג אינם נפתחים ע"י הנהג אלא ע"י הנוסעים בלבד.
יש מעט שריטות למרות שבאופן כללי נראה בסדר.
הרכב עבר טסט  לפני שבוע.
המחיר שדורשים עליו הוא 29,000 ש"ח
או 31.500 ש"ח אם אנחנו רוצים שיתקנו את הליקויים. לא כולל פחחות וצבע!
האם הקניה הזאת סבירה?
מהן העלויות של התיקונים ההם?
האם באמת יתקנו ויחליפו לחלפים אורגנליים?
מה אתם ממליצים...איני עשיר ואני עוזר לבן שהוא אבא לילד קטן
אודה לכם מאוד על כל עזרה והבהרה
עופר

לצפיה ב-'מה ק"מ הרכב, האם היה ליסינג?'
מה ק"מ הרכב, האם היה ליסינג?
24/10/2016 | 12:23
3
30
מה המחירון היבש ומה המחירון אחרי שקלול של לוי יצחק לרכב?
אחרי כל הנתונים האלה יהיה אפשר לנסות להבין אם המחיר הגיוני
בנוסף אמני מבין שזה מגרש? האם אתה שילמת על הבדיקה במכון?
לצפיה ב-'יונדאי I30'
יונדאי I30
24/10/2016 | 18:16
2
35
המחירון 36,500 בערך. זה ממגרש אבל ליסינג פרטי יד שניה
אחרי שיקלול המחיר 34500 בערך
לצפיה ב-'האם ניסית לחפש רכב עם רקע פרטי 100%'
האם ניסית לחפש רכב עם רקע פרטי 100%
24/10/2016 | 19:21
18
כלומר בלי "הכתם" של הליסינג. זה לא רק כתם אלא אני לא אוהב את התחזוקה והשימוש ברכב בליסינג...
האם הבן שלך יודע לנהוג בגיר ידני?

לצפיה ב-'מי שילם על הבדיקה, כמה ק"מ לרכב?'
מי שילם על הבדיקה, כמה ק"מ לרכב?
25/10/2016 | 11:02
11
לצפיה ב-'מה הראשי תיבות של DSG שיש בפולקסוואגן?'
מה הראשי תיבות של DSG שיש בפולקסוואגן?
23/10/2016 | 19:41
2
36
תודה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/10/2016 | 20:18
5
לצפיה ב-'פוקוס 2010 מנוע 2.0 - התייעצות בטרם קבלת החלטה.'
פוקוס 2010 מנוע 2.0 - התייעצות בטרם קבלת החלטה.
23/10/2016 | 19:26
40
168
שלום חברים,
זה ארוך אך חשובה לי דעתכם.
שנת 2010, יד שנייה (שתיהן פרטיות), 75,000 קילומטר.
בשלוש השנים האחרונות נסע על ציר גבעת שמואל ז'בוטינסקי.
הטיפולים והתיקונים בוצעו במוסכים מורשים והרכב נראה מאוד שמור.
בשנת 2014 בעקבות תאונה הוחלף פגוש אחורי+ דלת אחורית + ידית הילוכים (חלפים מקוריים) .

מצרף את הטיפולים שבוצעו
תאריך תאור מס' ק"מ
01/03/2011 טיפול 15 8,975
27/01/2014 טיפול 60 + בלמים קדמיים + מצבר חדש 52,829
21/05/2014 החלפת שסתומי בקרה למערכת סעפת יניקה 54,385
17/11/2014 רצועת מזגן +רצועת מנוע + גלגל גל ארכובה משומש 58,495
22/01/2015 טיפול 75 + בלמים אחוריים 60,069
28/01/2015 צמיגים אחוריים + בולם זעזועים אחורי + תושבת מנוע קדמית 60,271
24/07/2015 מצבר חדש
27/12/2015 טיפול 90 אלף 68,039

מצרף את הבדיקה שנערכה על ידי הקונים בשנת 2013.

בבדיקה שנערכה היום (מצ"ב) ציין הבוחן את הנקודות הבאות-
המנוע והגיר במצב טוב התואם את הק"מ שהרכב עבר אך יש לבצע את הפעולות הבאות:
תאום מנוע
ניקוי מערכת קרור + החלפת נוזל
ציר אחורי לא תקין, לבצע כיוון של ציר אחורי וקדמי
להחליף צמיגים קדמיים
חופש מערכת היגוי
בלמים אחוריים (צד ימין בולם רק 52% לעומת צד שמאל)
גומית מגן לציריה בצד ימין קרועה
רעש במיסב של אחד הגלגלים
לבדוק מתי הוחלף שמן בגיר ומסנן גיר.

הרכב דווקא שמור מאוד והושקע בו המון כסף בטיפולים על ידי הזוג שאני רוכש מהם.
השאלה היא האם התיקונים שבוצעו והתיקונים שיש לבצע נובעים ממסלול הנהיגה שרובו היה עירוני עם פקקים או שמא הבלאי נובע מפוטנציאל הזנחה של הבעלים הראשון, למרות שלא עושה לי שכל שאדם שרכש רכב חדש יזניח אותו בשלוש השנים הראשונות.
פוקוס עם ק"מ כה נמוך אמור להיות רכב אמין לא?

מה דעתכם?

תודה רבה מראש על שיתוף הפעולה.
לצפיה ב-'המספרים נראים לי טיפה מוזרים.'
המספרים נראים לי טיפה מוזרים.
23/10/2016 | 20:26
9
83
1. שים לב לק"מ בו נערכו הטיפולים.
טיפול 15 ב 9.
עד 60 שום טיפול.
טיפול 60 ב 53.
טיפול 75 ב 60.
טיפול 90 ב 68. זה כבר שיא. מה בדיוק הולך שם?

2. מצבר ראשון הלך אחרי 3+ שנים.
המצבר השני אחרי שנה וחצי?

3. מנובמבר 2014 תוך חודשיים שלוש כניסות יקרות למוסך.

אולי הכל נפלא ובסדר אבל זה מוזר.
התמונות לא נפתחות.

לצפיה ב-'מבין מה שאתה אומר'
מבין מה שאתה אומר
23/10/2016 | 21:00
4
84
אך כל הטיפולים מגובים במסמכים מקוריים משני מוסכים מורשים.
המוכרים הם זוג מאוד נחמד והוגן שדאגו להראות לי את כל המסמכים ולא הסתירו דבר וניכר שהשקיעו המון כסף על הרכב בשלוש השנים הללו כך שאיני יודע מה לומר מעבר לכך.
(אם אתה שואל אותי דחפו להם תיקונים אך איני יכול להתחייב על כך)
לגביי המצבר, אם מדובר  במצבר המקורי של הרכב הגיוני שיחזיק זמן רב יותר ממצבר שתרכוש כיום במוסכים השונים שתוחלת החיים נעה סביב שנה וחצי עד שנתיים (מנסיוני בכל אופן)
מצרף שוב את התמונות למרות שאני מצליח לפתוח אותן.

לצפיה ב-'אתחיל דווקא עם התמונות,'
אתחיל דווקא עם התמונות,
23/10/2016 | 21:36
3
77
זה קטע של תפוז. כל פעם הם מחליטים להעניש בעלי דפדפן אחר. היום נבחרו בעלי פיירפוקס.
בשועל הן לא נפתחות, בכרום כן.
הקילומטראז' לא ממש נמוך. הממוצע בשנתונים האלו לרכב פרטי בבעלות פרטית הוא
 14,000 וטיפה ק"מ לשנה, כאן הוא 12,500. הפרש של פחות מ 10%.
בכוונה נמנעתי מלכתוב שהמוכרים לא בסדר, ציינתי שמשהו מוזר.
מצבר, אתה מקבל מה שאתה משלם עבורו. אין בעיה לרכוש מצבר שיחזיק 3 שנים.
המנוע נראה בסדר אבל מנוע הוא רק חלק קטן מהסיפור.
הרכב אוטומטי או רובוטי?
בדוק אם באמת יש נקישות מתיבת ההילוכים או שזה רק כסת"ח של המכון.
יש יותר מדי חלודה, דפיקות והחלפות חלקים. חלודה בהרבה פעמים חוזרת וזו בעיה משמעותית.
תצטרך לקבל הערכה של עלות התיקונים כדי לדעת אם להכנס להרפתקאה.
בצמיגים, סרנים ובלמים תהיה חייב לטפל.
עקרונית הייתי מעדיף רכב עם עוד 15,000 ק"מ באותו מחיר ללא כל הבעיות האלו.
לצפיה ב-'בדור הזה זו תיבה אוטומטית פלנטרית עם ארבעה הילוכים'
בדור הזה זו תיבה אוטומטית פלנטרית עם ארבעה הילוכים
23/10/2016 | 22:34
2
66
הטיפולים כנראה בוצעו לפי זמן - הם בהפרשים של שנה בפעם הראשונה ו-11 חודש בפעם השניה - והבעלים נסע מעט. אין בזה שום דבר מוזר, ההפך - הקפדה יפה על שגרת טיפולים. הרבה פעמים אנשים שנוסעים מעט מטפלים לפי הנסועה ולא לפי לוח השנה. מה שחסר הם טיפול 30K ו-45K שהיו אמורים להיות מבוצעים בתקופת הבעלים הראשון, וכנראה לא בוצעו במוסך מורשה יבואן, ולכן פירוט הטיפולים לא מופיע במחשבי הרשת.
החלפת רצועת המנוע והמזגן - כנראה היתה שם איזו שהיא תקלה, אחרת לא ברור לי למה היה צריך להחליף גלגל תנופה. שסתומים בסעפת היניקה - לא לגמרי ברור לי מה זה - אולי גוף המצערת, שנחשב יחסית רגיש ללכלוך בפוקוס (אם כי שמעתי בעיקר על מקרים ב-1600, שהרבה יותר נפוץ).
אם הבנתי נכון, ותוצאות הבדיקה הן של הבדיקה שבוצעה ב-2013, אז כל הליקויים שכתובים בהודעה (לא הסתכלתי בתמונות) לא רלוונטיים כבר.
לצפיה ב-'הליקויים בהודעה הינם מהבדיקה הנוכחית ויש לבצעם'
הליקויים בהודעה הינם מהבדיקה הנוכחית ויש לבצעם
24/10/2016 | 06:48
41
אודה לך אם תוכל להסתכל בתמונות
לצפיה ב-'נראה לי שהכוונה לפולי מנוע, לא לגלגל תנופה.'
נראה לי שהכוונה לפולי מנוע, לא לגלגל תנופה.
25/10/2016 | 09:15
9
לצפיה ב-'שים לב שחסרים טיפולי 30 ו45'
שים לב שחסרים טיפולי 30 ו45
23/10/2016 | 22:33
3
45
יתכן וכן בוצעו רק לא במוסך עם מערכת ממוחשבת למעקב/ מוסך אחר שלא מוחבר לאותה מערכת כמו הטיפולים האחרים.

החלק המוזר זה הנסועה השנתית הלא עקבית,
שנה 1: 9K
שנים 2-4: 14.6K בממוצע(44 ב3 שנים)
שנה 5(2014-2015): 7K
שנה 6(2015) 8K
שנה 7(2016): עוד לא עברה שנה וכבר 7K

מה עבר על הרכב בין 2011 ל2014 שהנסועה השנתית קפצה פי 2 מכל השאר השנים.
לצפיה ב-'מספיק שהבעלים מחליף מקום עבודה, או שבן/בת הזוג מפסיקים לקבל '
מספיק שהבעלים מחליף מקום עבודה, או שבן/בת הזוג מפסיקים לקבל
23/10/2016 | 22:35
2
61
רכב מליסינג - והופ, הנסועה קופצת. לא כזה מוזר, לא ממש משנה בכל מקרה.
לצפיה ב-'אבל פי 2?'
אבל פי 2?
23/10/2016 | 22:50
1
35
תוסיף את החוסר במידע על הטיפולים באותה תקופה, ונוצר רושם לא מחמיא.

לצפיה ב-'החור במידע על הטיפולים באמת קצת מטריד'
החור במידע על הטיפולים באמת קצת מטריד
23/10/2016 | 23:20
44
אבל הבדל של 7-8K בנסועה לא כזה מוזר. ובכל מקרה, בשלוש שנים האחרונות, אצל הבעלים הנוכחי, הוא יציב יחסית.
לצפיה ב-'קודם כל החלפת דלת אחורית זה מביא לירידת ערך '
קודם כל החלפת דלת אחורית זה מביא לירידת ערך
23/10/2016 | 21:37
1
56
לפחות של 5 אחוז ואולי גם 10 אחוז 
איך הרכב שמור אם הוא עבר תאונה והוחלפה דלת אחורית
לנסועה של הרכב יש יותר מידי תיקונים שנעשו 

רכב בנסועה כזו לא אמורים להשקיע בו כלל , חוץ מטיפולים רגילים ,מצבר ובלמים 
תושבת מנוע ? ידית הילוכים הוחלפה , לי נראה שלתאונה היו השלכות 
יותר מאשר החלפת דלת .
אתה תהייה יד שלישית זה לא הכי סקסי .
אני לא אהבתי . 

לצפיה ב-'החלפת דלת אחורית מקורית'
החלפת דלת אחורית מקורית
24/10/2016 | 09:17
47
לא מביאה לירידת ערך. החלפתי לאחרונה. תיקון דלת מביא לירידת ערך.

יותר מדי תיקונים יכולים להיות אם המאבחן במוסך הוא איש מכירות (חלקים) טוב (למוסך) וללקוח אין מושג במכונאות רכב. זה מה שנראה לי שקרה במקרה הזה.

פות"ש, תבקש לראות דוחות שמאים אם יש כדי לבדוק ירידות ערך, נראה שהייתה פגיעה מקדימה אצל הבעלים השני.

לצפיה ב-'רק הערה קטנה'
רק הערה קטנה
24/10/2016 | 07:55
6
42
זה ממילא לא יעזור. כי אתה נעול כבר על הרכב.
חברת פורד נותנת 3 שנים אחריות על רכב חדש .התנאי שהרכב מקבל טיפולים לפי
הספר.ואם הרכב לא קיבל כמו ברכב הנוכחי זה כאילו הבעלים מוותר על האחריות.
זה נראה לך בסדר?
לצפיה ב-'התנאי הוא טיפולים על פי הספר - לא טיפולים במוסך רשת של '
התנאי הוא טיפולים על פי הספר - לא טיפולים במוסך רשת של
24/10/2016 | 21:01
5
34
היבואן, שמחובר למאגר המידע המרכזי. זה שהטיפולים לא מופיעים במאגר המידע, לא אומר שהם לא בוצעו.
לצפיה ב-'אאל"ט התנאי הוא מוסך מורשה ע"י היבואן'
אאל"ט התנאי הוא מוסך מורשה ע"י היבואן
24/10/2016 | 22:17
4
159
לא חייב מוסך של יבואן עצמו אבל כן שיהיה מורשה לאותו יצרן, כלומר מוסכי רחוב שצצים כמו פטריות אחרי גשם לא יהיה קביל.
לצפיה ב-'אתה טועה - התנאי הוא מוסך מורשה משרד התחבורה (שזו דרישת '
אתה טועה - התנאי הוא מוסך מורשה משרד התחבורה (שזו דרישת
24/10/2016 | 22:38
3
26
החוק לגבי כל מוסך, בלי קשר לכלום - מה שמוריד מהשולחן מוסכי מדרכה). לא למוסך מורשה יבואן.
לצפיה ב-'כנראה שאתה צודק כי איפה שראיתי נאמר "מורשה" בלבד'
כנראה שאתה צודק כי איפה שראיתי נאמר "מורשה" בלבד
24/10/2016 | 23:38
2
27
ואני רואה במושג "מורשה" אוטומטית "מורשה יבואן"(שאמור להיות גם מורשה מת"ח מן הסתם), ואלא עם נאמר במפורש "מורשה משרד תחבורה" שאז אני רואה שהיבואן לא קשור כלל.
לצפיה ב-'WarDog תשמע.'
WarDog תשמע.
25/10/2016 | 09:49
1
36
נראה לך שאדם הגיוני שהשקיע 120-200K ברכב לא ירצה גיבוי על האחריות שיש לו על הרכב?
מה בדיוק הוא חוסך בטיפול ראשון ושני אם זה במוסך היבואן או מורשה משרד התחבורה?
למוסך רגיל יש את הציוד ח"ח ספציפית לרכב הזה?
ומנסיון אישי מוסך רציני שלא של היבואן לא "משתגע" לטפל ברכב תחת אחריות.
אצלי כל טיפול מעדכנים את מחשב הרכב  כמובן ללא תשלום .האם ניתן לעשות בכל מוסך מורשה  משרד התחבורה?
אחרי גמר האחריות שכל אחד יחליט מה מתאים לו.
עכשיו אני מצטט."בפנייתך למוסך ,הצג תמיד חוברת זו {חוברת אחריות ושרות}
לא תבוצע ברכב עבודה במסגרת האחריות ללא חוברת זו חתומה כראוי . עליך להקפיד על רישום ביצוע הטיפולים ע"י המוסך המטפל.ומומלץ לשמר העתקים מחשבוניות התחזוקה " כלומר ברכב הנדון הוא וויתר על האחריות.ואם הוא עשה טיפולים למה אין אישור לזה..
לצפיה ב-'גיבוי? איזה גיבוי? אם הרכב טופל, אז הוא טופל ויש אחריות'
גיבוי? איזה גיבוי? אם הרכב טופל, אז הוא טופל ויש אחריות
25/10/2016 | 10:36
20
למה לוותר על טיפול במוסך מורשה? כי לא פעם הוא יקר יותר בפער ניכר (ראיתי כבר פערים של 50%, ולא כמשהו חד פעמי) ובעיקר כי הרבה פעמים יש לך כבר מוסך שאתה מכיר, סומך עליו ונוח לך להגיע אליו, בעוד המוסך מורשה היבואן רחוק יותר.

לצפיה ב-'לא נראה לי הרכב הזה, כלומר נראה לי כקנייה לא חכמה ולא מוצלחת'
לא נראה לי הרכב הזה, כלומר נראה לי כקנייה לא חכמה ולא מוצלחת
24/10/2016 | 10:22
9
59
כמובן שזה תלוי במחיר אבל אני הייתי מוותר בלי קשר למחיר כי אין מציאות: הפוקוס 2.0L הזה התדרדר במצבו.

ראשית יש המון ליקויים. היו 2 בעלים ואתה אמור להיות השלישי אם תרכוש. כל בעלים תרם את חלקו "לעיוותים החיצוניים". הראשון "חטף מאחור" והחליף דלת ופגוש אחוריים ואילו הזוג השני חטפו מלפנים והוחלף מכסה המנוע, וכמובן ים של מעיכות ומכות מסביב ואפילו התחלה של נקודות חלודה. למה לרכוש רכב מוזנח. למה בכלל לקחת לבדיקה רכב שבצדדים שלו יש כל כך הרבה פגיעות.

שנית, למרות שהלחץ בצילינדרים תקין, המנוע הוא לא חזות הכל . הרושם שלי שהאוטו לא מתוחזק טוב, נזילות מהרדיאטור ומחיבורי צינורות. זה למשל תהליך שעלול להוביל בעתיד לראש מנוע...
רעידות מנוע, זויות היגוי, מיסבי גלגלים, ציריות [גומי קרוע? דולף?], סתכל בדף השני שצירפת כל המדדים והמדידות לא תקינים. אין אפילו אחד תקין. האם לא איכפת לך הדבר הזה? למה עשית את הבדיקה? צריך לדעת לקרוא את הנתונים: מבחן החלקה צידית פגום מאחור. בולמי הזעזועים חלשים כולם [כל ה4], מבחן הבלמים [ברקסים]: פגום בציר הקדמי וגם בסרן האחורי. המדידות הללו זה לא כסת"ח אלא דברים שמגובים במספרים. הכסת"ח יכול להיות [כן או לא] דברים ארטילאיים כמו רעש מהטיימינג, שסתומים וכו'. הוא שמע רעש? יש רעש או אין רעש, זה לא רלוונטי. הוא זהיר. מה תעשה לו? או בלאי בדיסקיות של הגיר האוטומט. זה יכול להיות כסת"ח...

וגם זה מוזכר. רעשי שסתומים ורצועת הטיימינג. גם בבדיקה הראשונה טענו שהרצועה פגומה? אני לא יודע האם יש "משהו מאחורי זה" אבל לא רצוי שרצועה כזאת תיקרע במפתיע כי אז זה עלויות מרקיעות שחקים. בנוסף טיפול ברצועה זה דבר יקר יחסית גם אם מבוצע באופן מניעתי בלי שהיא נקרעת בזמן שהמנוע עובד. תברר עלויות.

עכשיו אחרי כל אלה אתה מבין שהמוכרים [הבעלים הנוכחיים] אולי אהבו את ריכבם כמו שאתה אומר אבל יצא להם להתמודד כמעט בלי סוף עם תקלות בעייתיות. 3 פעמים ביקור במוסך ב2014... זה כבר מוסך מורשה והכל מתועד. פעם ראשונה טיפול רגיל ומצבר [שבהמשך, אחרי 1.5 שנים יוחלף שוב ! זה אומר דרשני. האם קרה משהו למערכת החשמל שדופקת המצברים...? אחרי 2000 ק"מ עדיין בשנת 2014, נוצרה לפתע בעייה אקוטית בשסתומי היניקה, ואחרי 4000 ק"מ נוספים רצועות מזגן ומנוע. כנראה נקרעה להם פתאום רצועה כלשהי ?
אח"כ בשנת 2015 , היו 4 ביקורים במוסך! חס וחלילה שלא ישתעממו בחוסר מעש במוסך. על הטיפול השיגרתי אני לא מדבר אבל בביקור השני החליפו בולמי זעזועים מאחור ותושבת מנוע. וזה לא מפריע לרכב לרעוד בסרק כפי שמצאו אצלך בבדיקה וגם לא הפריע להם למצוא בבדיקה שביצעת שכל הבולמי זעזועים חלשים, כל ה4. אלה דברים שמעצבנים. בביקור אחר החליפו המצבר.
בביקור האחרון שב2015 עשו טיפול 90 כשחלפו רק 8000 קמ מהטיפול השיגרתי שלפני כן. האם הטיפול הזה כלל טיימינג? אני ידעתי בעבר שבפורד מחליפים טיימינג לעתים קרובות יותר מאשר מידי 90K

בטיפולים כל כך "מסורים" הייתי מצפה שהרכב יהיה במצב טוב יותר, גם במה שקשור למדידות השונות [דף 2 שלך] ובכלל וכאמור, לא כך הוא.

בסיכום הרכב הזה מוכיח שאפשר לקבל טיפול במוסכים ועדיין להיות רכב מוזנח, עדות לרמת הטיפול הירודה כשבעל הרכב יושב לשתות קפה בחדר ההמתנה ונותן להם לעבוד ללא פיקוח. לא במיוחד איכפת להם במוסך, אי אפשר שלא להגיע למסקנה העצובה הזאת.רכב משנת 2010 שצצות בו בעיות "על ימין ועל שמאל" ואתה מגיע לטיפולים לא שיגרתיים במוסך כאילו זה רכב עתיק ו/או מאד מוזנח. זה כנראה בדיוק התיאור לרכב הזה. 
ברח חוסה, ברח. 
לצפיה ב-'מעריך מאוד את התגובות של כולכם'
מעריך מאוד את התגובות של כולכם
24/10/2016 | 21:17
8
69
מעריך מאוד את התגובות של כולכם
ובהחלט הכל ילקח בחשבון.
מחר אני לוקח את הרכב לבדיקה אצל מוסך מורשה מקצועי ואציף בפניו גם את התהיות שלכם... שוב תודה.
KIA - תודה רבה על התהיות החשובות שהעלת.
ביחס לנקודות שהעלת, יש לי תשובות לחלק מהן:
מכסה המנוע לא הוחלף אלא היה תיקון צבע בלבד.
לא הייתי מודע למדדים השליליים, לכן לקחתי לבדיקה ושם גילו אותם.
הבוחן אמר שבולמי הזעזועים תקינים.. כולם. היכן אתה רואה שכולם פגומים?

רצועת המנוע שהוזכרה בבדיקה הראשונה הוחלפה ב-2014.
ביחס לרצועת טיימינג, מדובר במנוע שני ליטר כך שיש לו שרשרת תזמון.

שוב.. תודה לכולם - אני לא נעול אך בהחלט סקרן.
מצ"ב התמונות של הרכב המראות כי המצב החיצוני לא חמור כמצוין בבדיקה (הפרונט לא צולם אך נראה נקי לחלוטין) 

לצפיה ב-'מסכים שהתמונות פחות נוראיות מהתיאור בטקסט...'
מסכים שהתמונות פחות נוראיות מהתיאור בטקסט...
24/10/2016 | 22:44
7
42
אם כי מהתמונות עולה שהמכות כולן נובעות מהעובדה שהרכב היה "גדול על" הנהגים שבו כלומר אלה מכות שנגרמו עקב נהיגה לקוייה ולא עקב רכבים אחרים סמוכים. נהגים מאד בינוניים, לא יודעים להסתכל במראות כהלכה וכו'. זה רכב סטיישן והיכן שהנהג רואה מבפנים שהרכב נגמר, שם הוא ניגמר. זה שונה מרכב סדאן שיש לו בגאג' ארוך שלא ברור היכן נגמר כי לא רואים בבירור מתוך הרכב.
זה מאד אינדיבידואלי. אני יודע למנוע אצלי הופעת נזקים חיצוניים ואני גם לא אוהב שיש אצלי ברכב אינדנטציות כאלה וכו'

שאלת לגבי בולמי הזעזועים: לך לעמוד 2 ותחפש היכן שרשום  SHOCK ABSORBERS. יש שם 4 מספרים, אחד לכל בולם זעזועים. העתקתי לך את המספרים 28, 22, 38, 30. בצד ימין יש "מיקראה" שמסבירה שאם המדידה קטנה מ40 אז המשמעות שזה חלש [=WEAK באנגלית]
וכאמור גם 2 המדידות הנוספות לא תקינות. סתכל בדף 2.

שרשרת [ולא רצועת] טיימינג. זה דבר חיובי. ברכב בגיל הזה העסק הזה חוסך משמעותית כסף וגם צרות. עכשיו אני מבין את התחזוקה הלקוייה בכל מה שקשור לרצועות. אתה יכול ללמוד על התחזוקה הלקוייה שבבדיקת הקנייה הראשונה אמרו להם שהרצועה לא תקינה והם לא טיפלו בזה עד שכנראה כשנה מאוחר יותר נקרעה רצועת מנוע כלשהי ואז החליפו יותר מרצועה אחת...למה לא החליפו כשבבדיקת הקנייה הראשונה הסבירו להם שתקולה ?

האם אתה עשית נהיגת מבחן? האם יש מכות מהגיר בעת מעבר הילוכים? מה אמר על זה הבוחן?
לצפיה ב-'הבוחן אמר שהגיר והמנוע בעלי בלאי התואם את הק"מ שהרכב נסע'
הבוחן אמר שהגיר והמנוע בעלי בלאי התואם את הק"מ שהרכב נסע
24/10/2016 | 22:58
4
28
אך מצד שני הוא אמר שהבולמים בסדר כך שטוב שאני לוקח לבדיקה אצל מוסך מורשה עם "קבלות".
בנסיעת המבחן לא הרגשתי כלל מכות במעבר בין ההילוכים.
לגביי המכות אתה צודק, בת הזוג נסעה על הרכב (רכב שני במשפחה) והיא אמרה שהמכות באשמתה.
זו דרך אגב הסיבה שאני לא מוותר בקלות על הרכב.. הם כה כנים ודאגו להציג בפני את כל המסמכים המקוריים ואפילו לבדיקה היא דאגה להביא את הבדיקה שלהם שכשקנו את הרכב .
מאחר ובתוך עמי אני חי... יודע שמעטים האנשים שהיו פועלים בכזאת שקיפות בעת מכירת רכב ובד בבד יודע שמסלול הנסיעה שלה לעבודה וחזרה הינה רצופה בפקקים, מעדיף לבחון לעומק בטרם מוותר.

שוב תודה רבה על הכל... אעדכן לאחר הבדיקה :)
לצפיה ב-'אם המנוע והגיר תואמים את הק"מ שביצע הרכב אז זה בסדר'
אם המנוע והגיר תואמים את הק"מ שביצע הרכב אז זה בסדר
24/10/2016 | 23:26
3
49
כי 75,000 זה מעט.
מצד שני המדדים יצאו לקויים. יש כאן את חן1111. מעניין גם אותי מה עמדתו לגבי הסטיות מתחומי הנורמה ב3 המדידות שבוצעו אצלך בעמוד 2. האם היה מזלזל בזה?

אם הם הוגנים ומתנהלים בשקיפות כמוכרים זו נקודה חיובית אבל השאלה האם גם אחרי המכירה יהיו מסבירי פנים באותה מידה אם תחפוץ לשאול או לברר משהו. כיום בעמדתך כקונה, אתה הוא בעל הכוח כי השוק מוצף ברכבים למכירה, מיידיים פרטיות [ללא רקע של ליסינג]... צריך רק לדעת לסנן.

דבר אחרון לא ברור לי למה אתה חוזר ומציין את הדרך רצופת הפקקים של הנהגת בדרך עם המכונית. האם זה קשור למשהו? האם אמור לגרום לבלאי משמעותי? לטעמי התקלות שקיימות ברכב קשורות לתחזוקה לא טובה של המכונאים במוסכים למעט המכות החיצוניות שבאשמת הנהגים. אני לא חושב שנהיגה בפקק מערערת מצב הרכב...

לצפיה ב-'כן, אני די מזלזל במדידות האלו'
כן, אני די מזלזל במדידות האלו
25/10/2016 | 09:24
2
40
חוץ מההפרש בכוח הבלימה, שצריך לבדוק, אבל אני לא אתפלא אם הבעיה היא בבדיקה ולא ברכב. ייתכן כמובן בעיה ברכב, למשל אוויר במערכת הבלמים.
לא ברור לי למה בדקו את הבלימה רק בסרן הקדמי. בכל אופן הנתון של האטה 35% הוא חסר משמעות אם לא בודקים את כל הבלמים של הרכב.
לגבי הסרן האחורי, זה חסר משמעות בלי לדעת את נתוני היצרן, ובכל מקרה זה זניח.
לצפיה ב-'האם אתה מזלזל כי ברקסים זה דבר יחסית זול... שלא כמו מנ'
האם אתה מזלזל כי ברקסים זה דבר יחסית זול... שלא כמו מנ
25/10/2016 | 20:47
1
21
מנוע, גיר או שאסי

אתה יכול להשכיל אותנו מה זה המבחן הראשון SIDE SLIPPERY TEST או משהו כזה [כבר שכחתי...]?  שהיחידות מדידה הן כנראה מטר סטייה פר ק"מ נסיעה ? או משהו כזה. למיטב זיכרוני בציר האחורי הייתה בעייה בבדיקה שהעלה פותח השרשור.

נקודה נוספת: אם אתה מזלזל בבדיקות הללו אז מה נשאר מכל הבדיקות הללו? הקטע של השאסי שאין תאונות וכו' בעיקר רציניות, וגם המנוע שמתייחס ללחצים בצילינדרים והגיר שהם בודקים רק בנסיעה, שאין מכות במעבר הילוכים וכו'... די מגמד את כל הבדיקה היקרה, לא?
לצפיה ב-'כתבתי שאני מזלזל במדידות חוץ מההבדל בבלימה. '
כתבתי שאני מזלזל במדידות חוץ מההבדל בבלימה.
26/10/2016 | 11:57
38
את זה חייבים לבדוק למרות שייתכן שזה משהו רגעי בבדיקה, או תקלה קלה כמו אוויר במערכת הבלמים.
המבחן הראשון בודק באיזו מידה שני הגלגלים מקבילים. אם הם מקבילים בדיוק התוצאה תהיה אפס. העניין הוא שהם לא אמורים להיות מקבילים ולכל יצרן יש הגדרה לערך הנכון של ההתכנסות (או ההיפך, התבדרות) והטולרנס המותר עבור כל סרן. במכוני הבדיקה יש נתון אחד קבוע, אבל יש הבדל אם הנתון הוא 10 והיצרן מתיר 9 או שהוא מתיר 2. בכל מקרה, היצרן לא נותן את הערך בשיטה הזו אלא במ"מ או במעלות.
למעשה הבדיקה המשמעותית היחידה שצריך להתייחס אליה היא אם הרכב עבר תאונה משמעותית (פגיעה בשלדה). כמובן גם מצב המנוע חשוב, אבל זה נדיר שמוצאים פגם. שים לב שהם לא מודדים את הדחיסה, אלא רק את ההבדל בדחיסה בין הצילינדרים. המנוע יכול להיות שחוק מאוד, אבל במידה אחידה, והבדיקה לא תראה כלום.
לגבי הגיר, הבדיקה לא שווה כלום כי בכל בדיקה הם כותבים אותו דבר - שמן כהה ונקישות בשילוב הילוכים. אז מה אתה יכול להבין מזה? הגיר בסדר או לא? בטופס זה מסומן כ"לא תקין".
לצפיה ב-'לדעתי אתה טועה בבולמי הזעזועים'
לדעתי אתה טועה בבולמי הזעזועים
25/10/2016 | 10:36
1
41
במדידה מתחת ל-40 אחוזים!!! הבולמים לא תקינים. המדידה מראה על בולמים באזור ה-60% (משמאל למספרים שלך) משמע הם במצב תקין.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
25/10/2016 | 20:15
3
לצפיה ב-'לדעתי הרכב במצב סביר לגמרי, הק"מ נמוך'
לדעתי הרכב במצב סביר לגמרי, הק"מ נמוך
25/10/2016 | 09:13
10
40
והוא שמור ומטופל.
כמות התיקונים סבירה לרכב בגיל כזה. פגיעות פח בחניה ותאונות קלות יש כמעט לכל רכב. הדבר המשונה היחיד הוא החוסר בטיפולים בהתחלה, אבל כמו שכבר כתבו, כנראה שזה בוצע במוסך שאינו מרושת, ואין בעיה עם זה.
מה שצריך לתקן זה את הגומייה לצירייה, לפני שיהיה נזק נוסף. כדאי לבדוק גם את הרעש במסבים ואת הסרן האחורי (נראה לי חסר משמעות). וכמובן למה יש הבדל בבלימה, אם כי זה משונה. לא ברור לי למה בדקו דווקא את הבלמים הקדמיים, ואיך לא מרגישים את זה בנסיעה, אבל גם אם יש תקלה, זה יהיה תיקון פשוט וחד פעמי.
אני הייתי קונה את הרכב בלי שום חשש.
לצפיה ב-'עדכון לאחר בדיקה במרכז שירות של היבואן'
עדכון לאחר בדיקה במרכז שירות של היבואן
25/10/2016 | 19:13
9
45
הבדיקה והיסטורית התיקונים הידועה לי נבדקו על ידי מנהל השירות ולטענתו הם סבירים.
הדגם עצמו נחשב רכב מוצלח.
הרכב עצמו נבדק על ידי מכונאי במקום במקביל לתוצאות בדיקת המכון.
להלן הממצאים -
1. הרכב עבר את כל הטיפולים במוסכי היבואן מהרגע שיצא מהחברה.
2. חופש במערכת היגוי.  במכוניות אלו יש תמיד נקישה בהגה ויצא חוזר של היבואן מול משרד התחבורה כך שלא יכשילו בטסטים.
3. יש להחליף תושבת מנוע ימין עליונה.
4. יש להחליף משולש ימין.
5. יש לבצע כיוון פרונט אחורי. לא מצא בעיה אקוטית בציר.
6. יש להחליף מיסב קדמי שמאלי.
7. בכדי להתייחס למערכת הבלמים יש לפרק ולא היה ניתן לבצע עקב סוף יום אך הבלאי יכול להיות אחד הקליפרים או רפידות.
8. יש להחליף פקק אגן שמן.
9. יש להחליף גומית מגן לצירית ימין.
10. יש להחליף צמיגים קדמיים.
11. יש בתחתית הרדיאטור קורוזיה.

מחר תתקבל הצעת מחיר לתיקונים.
לצפיה ב-'אתה רציני ויסודי. כל הכבוד על הגישה'
אתה רציני ויסודי. כל הכבוד על הגישה
25/10/2016 | 21:32
8
32
יש לי בכל זאת כמה שאלות בהתייחס לסעיפים שאתה רשמת כאן :
1. איך יתכן שבמוסכי היבואן. למה זה לא מופיע בתיעוד הטיפולים?
2.
3. ממה קורה בלאי בתושבת מנוע. האם זה לא חלק שנמצא למטה? האם ייתכן שחטף מכה מלמטה?
4. משולש ימין? האם זה לא קשור בהכרח לתאונה?
.
.
.
.
11. האם קורוזיה כזאת קשורה למילוי נוזל שהוא מי ברז? זה מצטרף לי למה שהיה רשום בבדיקה על קורוזיה בחיבורי צינורות וכו'. האם יחליפו הרדיאטור?

ולפותח השרשור, מעניין מה תהיה עלות כל התיקונים הללו, שזה סוג של יישור קו... אני מהמר שבמוסך של הרשת, באיזור ה2000 שח [אם זה רדיאטור חלופי], ואז תראה אם המוכרים ממשיכים להיות מסבירי פנים. זה יהיה המבחן שלהם...
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
27/10/2016 | 18:54
7
21
אז ככה..
עלות התיקונים במוסך מורשה כשחלק מהחחפים מקוריים הסתכם ב 9 אלש"ח.
מחירון הרכב 43, הצעתי 20 אך לא הסכים.
תודה רבה על הסיוע.. It's been educational

:)
מבטיח להעזר בשירותכם שוב בקרוב.
לצפיה ב-'הגזמת'
הגזמת
28/10/2016 | 06:09
69
הגזמת בהשקעת הזמן והממון בבדיקת רכב שבסופו של דבר לא קנית. כלומר בקצב הזה אתה מאד תישחק ובסוף תפקשש בבדיקה ותקנה איזה משהו פגום הרבה מעבר לרכב הזה, משהו שבאמת לא כדאי לקנות.
כאמור הרכב הזה לא היה גרוע אבל היו בו ליקויים לא מאד יקרים לטיפול. אחרי שרשמתי 2000 חשבתי שהייתי אופטימי מדי וזה אמור היה להיות בין 3000 או בהגזמה מתקרב ל4000 כי מוסך הראשי של הרשת לא יוותר על נתח הרווח הסביר. אבל 9000 זה סכום מופרז.
מסקרנות, האם אתה יכול לסרוק את הצעת המחיר לתיקון?
האם זה כולל כנראה צביעה מלאה, פחחות, רדיאטור מקורי...האם מישהו שם חשב לחגוג על חשבונכם...ו...תאבונו לא יודע שובע. זה עלול להתחיל מתכונות הבסיס שאינן קיימות כגון צניעות והגינות. כאשר אלו חסרות אז התאבון משתולל.
רכב צריך לדעת לתקן אחרת אתה כ"חומר ביד היוצר" כלומר ביד של המוסכים הגדולים. ושם יצר הקיום, הגרידיות והעלויות העצמיות מכתיבים לא מעט. לדעת לתקן זה אומר להיות מעורב ב"מה" וב"איך" וגם במעורבות בסידרי העדיפויות.

הרכב הספציפי שהחלטת שהמחיר הנדרש יקר בעבור מצבו, לדעתי לא ימכר בנקל. השוק חלש ככה שגם אם תתחרט תוכל בעוד כמה שבועות להתקשר שוב ולבדוק האם יש גמישות...
תבדוק בינתיים עוד מכוניות ותקבל פרספקטיבה כי איני בטוח עד כמה אתה מנוסה בקניית רכב משומש...

כעיקרון כדי שלא להישחק אל תיקח הרכבים לבדיקה כל כך מהר. תהיה מאד קפדן בבדיקה שלך על הרכב, תעבור טוב על ההיסטוריה של הטיפולים /תאונות שתוקנו אם יש, סתכל שיש מינימום מכות חיצוניות ושהצבע הוא הצבע הטבעי כלומר שהרכב לא נצבע
העדר מכות חיצוניות ברכב זה גורם מנבא די טוב שהרכב שמור בכל האספקטים. נהג שיש אצלו מלא דפיקות זה מעיד שהנהיגה על הרכב הייתה "גדולה עליו". אחד כזה גם לא ידע לנהוג "טוב וזורם", במוסך "מעברים" אותו וכו'...וככה הרכב יאבד גובה בכל החזיתות.
מעבר לזה קל יותר לראות את חיצוניות הרכב ולפסול ישר מאשר להתחיל לחטט בקרביים שזה הרבה יותר TIME-CONSUMING, בפרט שיש כאמור קורלציה מסויימת ביניהם שגם אם אינה מוחלטת, החריגים הם נדירים וגם להם יש מגרעות למשל החיצוניות הפגומה
לצפיה ב-'לדעתי הגזמת קצת'
לדעתי הגזמת קצת
29/10/2016 | 19:05
5
39
זה אומר שאתה רוצה לקבל את הרכב במצב מתוקתק פיקס, כל התיקונים במוסך מורשה ועם חלקים מקוריים, במחיר של 29 אלף במקום 43?
אני לא יודע מה באמת מחיר השוק של הרכב הזה (לא המחירון), והמחיר שציינת הוא טוב לצורך מיקוח, אבל כנראה שאפשר לתקן בהרבה פחות.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות.. התייחסותי'
תודה רבה על התגובות.. התייחסותי
30/10/2016 | 07:18
4
14
איני הולך לבדוק יותר מדי רכבים, איני מתכוון לקחת כל רכב שני לבדיקה ובכל מקרה לא לוקח רכב לבדיקה בטרם מגדיר גבולות גזרה.

בהתייחס למחיר שהצעתי. מחירון 43 - 25% הפחתה עקב שוק חלש, תאונה ומכות. לאחר מכן הפחתת עלויות תיקון וטסט שאצטרך לעשות בעוד 4 חודשים הובילו אותי ל-22.  הצעתי 20 בכדי להתחיל את המו"מ אך טען שכבר הציעו 30.
מהם טווחי המחיר הריאלים לדעתכם?

מצ"ב הצעת המחיר ותחשיב העלויות בין מקורי/תחליפי.

כמו כן יש לי תהיה - בבדיקת הרכב הראשונה ב-2013 לא הייתה התייחסות לנקישה בעת העברת הילוכים אך בבדיקה שאני ביצעתי כן הופיעה הערה זו.
האם אין זה מקור לדאגה לפוטנציאל בעיה בגיר (למרות שהבוחן ציין שהבלאי סביר ביחס לק"מ שעבר).

תודה ואשמח לשמוע את התייחסותכם.

דניאל
לצפיה ב-'אין הגדרה מהו מחיר סביר וכמה להוריד, אתה מחליט מה מתאים לך'
אין הגדרה מהו מחיר סביר וכמה להוריד, אתה מחליט מה מתאים לך
30/10/2016 | 09:35
7
והמוכר מחליט אם זה מתאים לו או לא.
אבל אם הורדת 25% על שוק חלש ותאונות, זה מביא אותנו ל-32 אלף. כמה להוריד הלאה? לדעתי ריאלי להוריד חצי מעלות התיקונים שציינת. גם בגלל שהעלות גבוהה וכנראה אפשר לתקן בפחות, וגם בגלל שרכב משומש לא צריך להיות במצב מושלם כמו חדש. זה מביא אותנו ל-27-28 אלף בערך וזה נראה לי סביר לשני הצדדים.
טסט בעוד 4 חודשים זה חסר משמעות לגבי המחיר. כל רכב עושה טסט פעם בשנה. זה היה משמעותי אם הטסט היה בשבוע הבא, או ההיפך, אם היה טסט לשנה.
אז שוב, זכותך להציע 20, וכמובן שאם הציעו לו 30 אז הוא לא יסכים גם ל-29.
לצפיה ב-'למה יש 2 שורות שרשום נאבות קדמיות פוקוס?'
למה יש 2 שורות שרשום נאבות קדמיות פוקוס?
31/10/2016 | 07:29
2
27
האוטו עבר כנראה תאונה מקדימה. כנראה תאונה בעלת משמעויות וגם לא תוקנה כהלכה...

מסתבר שאין שום תיקוני צבע אלא רק רדיאטור, גומייה של צירייה, תיקון הברקסים, הגיעו עד לקליפר...וכמובן תיקון של כל מה שהיה כרוך בתאונה...
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון זו רק רשימת מחירים'
אם הבנתי נכון זו רק רשימת מחירים
31/10/2016 | 10:08
1
6
בשורה אחת זו נבה מקורית, בשנייה תחליפית.
מה שלא ברור לי זה למה בכלל צריך להחליף נבה. זה לא הופיע בבדיקה.
לצפיה ב-'ובפרט שהנאבה חלק יקר אפילו כ"תחליפי"'
ובפרט שהנאבה חלק יקר אפילו כ"תחליפי"
31/10/2016 | 15:25
2
לצפיה ב-'שאלה ...'
שאלה ...
23/10/2016 | 14:46
50
132
ידוע שברכבים שחברת הייצור שלהם פשטה את הרגל כמו דייהו למשל, לא ניתן להשיג חלקי פח ופלסטיק וכמובן שלא חלקי מנוע לאחר 10 שנים מרגע פשיטת הרגל של החברה. רציתי לדעת מה הנוהל של חברת רכב פעילה כמו ברוב החברות שאם מעוניינים להשיג חלקים וחלפים? האם הבעיה אמורה להפתר? מקווה שהייתי ברור...
המשך>>
ידוע שברכבים שחברת הייצור שלהם פשטה את הרגל כמו דייהו למשל, לא ניתן להשיג חלקי פח ופלסטיק וכמובן שלא חלקי מנוע לאחר 10 שנים מרגע פשיטת הרגל של החברה. רציתי לדעת מה הנוהל של חברת רכב פעילה כמו ברוב החברות שאם מעוניינים להשיג חלקים וחלפים? האם הבעיה אמורה להפתר? מקווה שהייתי ברור...
לצפיה ב-'חניית רכב נכה'
חניית רכב נכה
23/10/2016 | 00:30
14
99
שלום רב
האם מישהו יכול להפנות אותי לתקנה או חוק כיצד אמור להיות כרטיס נכה מוצמד לשמשה הקידמית ?
קיבלתי דוח חניה בנתניה כי "כרטיס הנכה היה הפוך"
500 שקלים !!!!!!!!!!!!
תודה ...

לצפיה ב-'תגיש בקשה לאגף הפיקוח בעיריה לבטל אותו'
תגיש בקשה לאגף הפיקוח בעיריה לבטל אותו
23/10/2016 | 01:08
1
70
הם גם אמורים לצלם את הרכב בזמן עריכת הדו"ח
אם ניתן לזהות את הפרטים בכרטיס נכה אפילו שהוא מוצמד הפוך - תדרוש שיבטלו את הדו"ח.
אם לא יבטלו תבקש להישפט.
אם לא יבטלו ובכל זאת יהיה משפט -תבקש הגנה מן הצדק.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
23/10/2016 | 09:06
56
מספר הרכב אכן לא היה גלוי לפקח כי הכרטיס היה הפוך
אני מבקש לדעת היכן כתוב שמספר הרכב אמור להיות גלוי (אני מניח שיש תקנה כזאת או חוק)
מעבר לכך ידוע לי שהפקח מקיש את מספר הרכב במסופון שלו, ובודק את תקפות כרטיס הנכה - ידוע לך משהו על זה ?

לצפיה ב-'באמת דוח מוזר אם הכרטיס היה ברכב, השאלה היא '
באמת דוח מוזר אם הכרטיס היה ברכב, השאלה היא
23/10/2016 | 10:54
1
65
האם הוא היה הפוך ככה שהפרטים לא נראו? (ז"א מונח עם צידו האחורי כלפי מעלה)

לצפיה ב-'יש 2 סוגי הפוך ששונים קיצונית אחד ממישנהו.'
יש 2 סוגי הפוך ששונים קיצונית אחד ממישנהו.
23/10/2016 | 11:42
55
בשפה העברית 2 ההפוכים נשמעים זהה אבל בפועל אין ביניהם דמיון רב.
האחד הוא מה שאתה חושב עליו הוא הUPSIDE DOWN והאחר הוא BACK SIDE UP, שעליו אפילו בוגר החדר התימני המסורתי אינו יכול לגשר כל זמן שהוא מחוץ לרכב...
לצפיה ב-'יש כמה פסקי דין שקובעים שאפילו לא חייבים להציג את תו הנכה'
יש כמה פסקי דין שקובעים שאפילו לא חייבים להציג את תו הנכה
23/10/2016 | 11:05
4
63
הנה אחד (של בית דין מחוזי): http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...

לפי פסק הדין, הטרטור לביטול הדו"ח הוא אולי באשמתך, אבל דינו להתבטל.
לצפיה ב-'תודה על ההפניה'
תודה על ההפניה
23/10/2016 | 17:39
3
38
דרך אגב, בכתבה כתוב ההיפך הגמור ממה שאמרת

לצפיה ב-'איך הגעת למסקנה הזאת? הרי ביטלו את הדו"ח, לא?'
איך הגעת למסקנה הזאת? הרי ביטלו את הדו"ח, לא?
24/10/2016 | 09:10
2
12
לצפיה ב-'בטלו את הדוח'
בטלו את הדוח
24/10/2016 | 18:27
1
28
רק על חניה בחנית נכים (תמרור ג-43)
כתוב במפורש שבכל מקום אחר יש חובה להציג את הכרטיס

לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
24/10/2016 | 19:06
15
אתה צודק שבמקרה המתואר בכתבה מדובר על חנייה ליד תמרור ג-43
אני מניח שאולי אפשר לפנות לבית המשפט גם אם לא מדובר בחנייה ליד תמרור כזה. יש אולי עניין של שיקול דעת של השופט גם אם זה לא מוגדר כלשונו בחוק.
נניח שאתה חונה במקום אסור כי אין חנייה אחרת עם תמרור ג43. אם תשים את כרטיס הנכה ואם לא תשים, ב2 המקרים זה ייצור הפרעה מסויימת לתנועה, אבל הכרטיס נכה נועד לעזור לפקח לדעת שמותר לך להחנות שם למרות האיסור ושלא לתת לך דו"ח.
בקרב בני ישראל היצירתיות לעתים מרקיעה שחקים והפקח האמון על הסדר הציבורי חייב לדעת שלא מדובר ברכב שעליו לגרור...
לדעתי אם תפנה לבית המשפט אולי לשופט יש שפיל שהוא יכול לבטל כי בכל זאת יש לך אישור.
תעדכן  
לצפיה ב-'הוא לא יכול לעשות לך סתם דו"ח, רשום לו במסופון שיש לך תג נכה'
הוא לא יכול לעשות לך סתם דו"ח, רשום לו במסופון שיש לך תג נכה
23/10/2016 | 11:47
1
50
לפי מספר רכב, אין דבר כזה לקנוס,אפשר לבטל קנס, תוכל לבקש בטלפון במקום לשלוח מכתב בקשה לבטל קנס מיידי, זה עגמת נפש לשלוח מכתב ולחכות, תתעקש ואל תיתן להם למשוך זמן ולבקש ממך לשלוח להם מכתב ותחכה חודש לתשובה, כשרוצים אפשר לבטל על המקום.

תנסה, בהצלחה.
לצפיה ב-'ואם הנכה הוא לא בעל הרכב ? '
ואם הנכה הוא לא בעל הרכב ?
23/10/2016 | 11:52
19
לצפיה ב-'אכן לא רצוי שהפקח ישכב על הגג של המכונית שלך '
אכן לא רצוי שהפקח ישכב על הגג של המכונית שלך
23/10/2016 | 11:51
2
45
בכדי שיוכל לקרוא את השלט .
או שהכיתוב היה מופנה כלפי פנים ?
איך לשים את השלט ? תשים אותו כך שפקח יוכל לקרוא אותו בלי גימנסטיקה מסובכת 
לצפיה ב-'זה היה מופנה כלפי פנים '
זה היה מופנה כלפי פנים
23/10/2016 | 11:58
1
15
לצפיה ב-'בתו חניה לנכה גם ב BackSide כתוב תו חניה לנכה'
בתו חניה לנכה גם ב BackSide כתוב תו חניה לנכה
24/10/2016 | 10:42
32
מפאת פרטיותם של הנכים לא רשום שמו של הנכה בצד הקדמי
אבל בצד האחורי כן רשום.
מכל מקום הפקח מקושר אונליין ויכול לדעת אם הרכב מוגדר כרכב נכה גם אם אין עליו תו בכלל.
(לבן שלי יש תו נכה אבל הוא מתבייש להציג אותו. לא משתמש בו ושם אותו רק במקרים חריגים)
לצפיה ב-'זה 1.2 טורבו ?'
זה 1.2 טורבו ?
22/10/2016 | 22:23
5
119
בכל אופן זה שווה ?

לצפיה ב-'לא נראה לי שזה טורבו, זה מנוע עם 82 כ"ס'
לא נראה לי שזה טורבו, זה מנוע עם 82 כ"ס
22/10/2016 | 22:45
66
אבל זה מחיר טוב, שווה.
אם אתה רוצה 1.2 טורבו בפיג'ו קח גיר אוטומטי הספק 110 כ"ס.

לא מצאתי ידני 1.2 טורבו גיר ידני.
לצפיה ב-'לא. אבל מנוע מעולה גם בגירסא הזו'
לא. אבל מנוע מעולה גם בגירסא הזו
23/10/2016 | 07:18
20
לצפיה ב-'82 כ"ס זה לא טורבו וכמדומני שהרוכש יוגדר כיד2 שרכש רכב 0 ק"מ'
82 כ"ס זה לא טורבו וכמדומני שהרוכש יוגדר כיד2 שרכש רכב 0 ק"מ
23/10/2016 | 12:05
1
54
אחרת אין היגיון שמדגישים שזה רכב עם 0 ק"מ.

מי מכיר את הרכב? האם זה מנוע 3 צילינדרים או 4 ?
לצפיה ב-'3, לפי מפרט הזה:'
3, לפי מפרט הזה:
23/10/2016 | 12:40
57
לצפיה ב-'לא טורבו, אבל מנוע גמיש במפתיע. שיא מומנט מושג ממש נמוך'
לא טורבו, אבל מנוע גמיש במפתיע. שיא מומנט מושג ממש נמוך
23/10/2016 | 22:40
47
וזה מורגש גם בנהיגה ולא רק על הנייר. סה"כ מנוע נחמד מאוד, גמיש, חסכוני ועם צליל נחמד. אבל הביצועים, בסופו של דבר, הם רק בסדר - בכל זאת, 82 כ"ס זה 82 כ"ס.
לצפיה ב-'גלגל ספייר'
גלגל ספייר
22/10/2016 | 12:07
17
126
האם יכול להיות שבמיצובישי אאוטלנדר אין גלגל ספייר?
לצפיה ב-'מה אתה מתפלא כל כך?'
מה אתה מתפלא כל כך?
22/10/2016 | 12:34
94
היום אם יש לך גלגל ספייר זה כבר משהו די חריג. אם יש אז הוא קטן ומאפשר הגעה 
לצמיגאי.זה במקרה הטוב.
גם לי אין ומותקן אצלי ערכת ניפוח שזה מבאס ברמות.
לצפיה ב-'תבדוק אם ברכב קיים מקום לגלגל רזרבי'
תבדוק אם ברכב קיים מקום לגלגל רזרבי
23/10/2016 | 07:19
5
61
יש יבואנים שלא שמים אותו למרות שהחוק מחייב לשים גלגל אם יש את המקום ברכב

לפי תקנות 365 ו-365 א', חלה חובה ברכב מנועי להמצאות גלגל חלופי אם קיים מקום עבורו"
לצפיה ב-'ממה שאני מכיר אם אין גלגל אין גם מקום.'
ממה שאני מכיר אם אין גלגל אין גם מקום.
23/10/2016 | 11:14
58
ניסיתי לשים גלגל מוקטן ולא הצלחתי.הצמיגאי אמר שחבל להתעסק עם זה לא יעזור.
לצפיה ב-'לא בטוח שאתה צודק, '
לא בטוח שאתה צודק,
23/10/2016 | 14:35
3
51
התקנה(365א) אומרת שאם הרכב תוכנן ללא מקום לגלגל חלופי (ועוד 2 תנאים) אז אתה יכול לנסוע ללא גלגל חלופי.

כלומר אם יש מקום פיזי מספק לגלגל אבל הוא מגיע בלי מהיצרן אז אין בעיה של "עברה על החוק".
נכון שזה הבדל סמנטי וההגיון אומר שאין הבדל ממשי בין "יש מקום" ו"תוכנן מקום".
לצפיה ב-'בזמנו ביבואן סיפק את סובארו XV בלי הגלגל רזרבי'
בזמנו ביבואן סיפק את סובארו XV בלי הגלגל רזרבי
23/10/2016 | 18:03
2
46
בגלל שיש מקום לגלגל משרד התחבורה חייב אותם לספק גלגלים גם למי שכבר קנה וקיבל את הרכב
לצפיה ב-'השאלה איך אתה מגדיר "יש מקום"'
השאלה איך אתה מגדיר "יש מקום"
23/10/2016 | 20:05
1
39
אם רק כמיקום מספיק לדחוס את הגלגל לתוכו, או כמקום שהוא יעודי לגלגל וכולל קיבוע לגלגל החלופי.
בהבנה שלי אם אין קיבוע לגלגל החלופי(שלא יעוף מצד לצד בפניות) אז הרכב לא צריך לכלול גלגל חלופי.
לצפיה ב-' יעודי לגלגל '
יעודי לגלגל
23/10/2016 | 21:09
13
לצפיה ב-'כן'
כן
23/10/2016 | 13:58
10
לצפיה ב-'תודה לעונים. חג שמח.'
תודה לעונים. חג שמח.
23/10/2016 | 16:02
12
לצפיה ב-'יש מכוניות חדשות שנמכרות היום בלי גלגל רזרבי'
יש מכוניות חדשות שנמכרות היום בלי גלגל רזרבי
24/10/2016 | 10:37
7
64
ואני לא מבין את יצרני המכוניות
מוכרים רכב ב 200 אלף שקל וחוסכים על גלגל רזרבי ?
מנסיון בעבר של צמיגים שהתפוצצו או נקרעו באופן שלא ניתן לנפח - החלפתי צמיג ובתוך חצי שעה המשכתי בנסיעה. מה הייתי עושה עם ערכת ניפוח? מחכה כמה שעות לגרר ?
לצפיה ב-'ליצרן עם כל הכבוד לא אכפת מהנוחות שלך. יותר אכפת לו מ60 דולר'
ליצרן עם כל הכבוד לא אכפת מהנוחות שלך. יותר אכפת לו מ60 דולר
24/10/2016 | 20:31
43
שהוא חוסף לכל אחת מ150000 המכוניות שהוא מוכר בשנה (וזה במקרה של דגם מאוד לא נפוץ...) תעשה את החישוב ותראה שהעלות גבוהה.
מעבר לזה, גלגל = יותר משקל = עליה בצריכת הדלק = יותר מס על הרכב = רכב פחות כדאי לקניה מבחינת הפירסומים היבשים.
לצפיה ב-'התפוצצות צמיגים...'
התפוצצות צמיגים...
25/10/2016 | 06:53
4
33
היות ורשמת מניסיונך בעבר עם צמיגים [בלשון רבים] שהתפוצצו וכו'...בגלל זה עולה בי החשד שאינך מודע לכך שזה קשור לעיתים לנסיעה בתת לחץ אויר, בעיקר לנסיעה מהירה בתת לחץ אויר. אתה למשל שבדומה אלי, גם אתה אוהב לגלגל את צמיגיך יחסית מהר, מוטב שתקפיד שבעתיים שלחץ האויר יהיה על הצד הגבוה של הספקטרום הנורמלי עבור הצמיג והרכב
החיסרון של זה הוא שזה יגרום לנסיעה להיות פחות רכה אבל היתרונות של זה הם רבים מגוונים וחשובים: למשל נסיעה הרבה יותר מדוייקת במובן אחיזה ויציבות בסיבובים מהירים ובתאוצות משמעותיות [חיוביות ושליליות כאחד], תבזבז פחות דלק ותהנה מהצמיגים לאורך זמן כי תהיה פחות שחיקה הקשורה ליובש בדופן הצמיג באיזור החיבור בין הדופן לסולייה. כל אלה הם הBENEFITS.
מצד שני כאמור כפי שציינתי, יש כאלה [אני איני נמנה עליהם] שאוהבים שהרכב שלהם רך כמעט כמו אונייה  והם לא יאהבו רכב אחיד וקשיח מדי לטעמם
באופן אישי, לא מפריע לי שהרכב פחות רך כי יש את הרשימה הארוכה של היתרונות כפי שמניתי למעלה ואשר הם מהותיים מאד למי שנוהג יחסית חזק, וכמובן היתרון הבטיחותי שאתה מקבל רצועת ביטחון נוספת [טווח ביטחון נוסף] מהערכים של התת לחץ שהם: 
1. גם גורמים לבלאי בדופן הצמיג שתמיד, בכל צמיג, היא בנוייה חלש [פחות שכבות] מהסולייה. חבל על הצמיג. צמיג בלוי [=עם בלאי] יתפקד פחות טוב.
2. מסוכנים יותר לפיצוץ הצמיג בנסיעה שיגרתית מהירה כביכול ללא כל סיבה הנראית לעין [אפילו בכביש הכי איכותי שיש]. אלה פיצוצים שהמאפיין שלהם הוא שהם קורים רק בכביש מהיר/ אוטוסטרדות   בנהיגה מהירה ובלי שאתה נתקל במהמורה. אין בזה צורך אלא מדובר על תוצאת החום שנוצר בדופן הצמיג עקב תת הלחץ שמעוות את הצמיג, עד לכשל הפתאומי של "הצמיג המסכן שלא יכול עוד" . האם אלה הפיצוצים שאתה חווית?
3. מסוכנים יותר להתהוות פנצ'רים [כשהצמיג רך אז קל יותר למסמרים וכו' לחדור לתוכו. הקשיחות של צמיג מנופח היטב מהווה גורם מגן].
לצפיה ב-'אני מקפיד בפנאטיות על מצב הצמיגים'
אני מקפיד בפנאטיות על מצב הצמיגים
25/10/2016 | 09:21
3
43
מנפח אויר פעם בשבוע - שבועיים
מחליף צמיגים כשצריך ולא כשמתקילים אותי בטסט
אבל הצמיג שהתפוצץ היה אחד מרביעיית קלבר בת שנתיים בלבד (זה היה ברנו מגאן)
מיד החלפתי את כל הרביעיה ברביעיית ברידג'סטו טוארנזה.
תאמין לי שזה נראה כמו לנהוג ברכב אחר. התנהגות כביש שונה לגמרי.
מאז אני מאוד חששן לגבי זהות הצמיג שאני מתקין
הסיאט הגיעה כחדשה עם ברידג'סטון ולאחרונה החלפתי את הרביעייה לרביעיית קונטיננטל
לצפיה ב-''
30/10/2016 | 20:46
2
8
כמה אתה מנפח בתחנת הדלק ?
לצפיה ב-'אני מנפח לפי הוראות היצרן. כתוב על מכסה מיכל הדלק'
אני מנפח לפי הוראות היצרן. כתוב על מכסה מיכל הדלק
30/10/2016 | 22:17
1
9
לצפיה ב-'יפה! כמה כתוב על המכסה דלק אצלך? רכב עמוס/לא עמוס?'
יפה! כמה כתוב על המכסה דלק אצלך? רכב עמוס/לא עמוס?
31/10/2016 | 04:40
3
לצפיה ב-'אני לא יודע מה עם האחרים,'
אני לא יודע מה עם האחרים,
25/10/2016 | 18:32
15
אני לא יודע מה עם האחרים, וולוו נותנים שירות חינם של צמיג זמני במקרה ומתפוצץ לך צמיד ברמה שערכת תיקון כבר לא תעזור, בתנאי שאתה מחזיר את הצמיג בתוך X שעות(פיקדון של 1000 שקל) והשירות הוא הגעה תוך שעה לכל חור בארץ פרט לכביש הערבה שהוא שעתיים הגעה.

אני מנחש שיש משהו דומה גם לבעלי רכבים אחרים שאין בהם צמיג חלופי.
לצפיה ב-'החלפת נורות ברכב'
החלפת נורות ברכב
22/10/2016 | 11:56
5
79
יש לי פורד פיאסטה החדשה מודל 2012.
מישהו יודע כיצד ניתן להסיר את מכסה הפלסטיק של מראת הצד לצורך החלפת נורית... אני מניח שזה עסק מאוד עדין עם קליפסים שיש שצריך להרים. אולי קיים גם מנגנון כזה גם ברכבים אחרים ,כך שאשמח לעצות. חיפשתי בספר הרכב ואין הסבר מפורט. גם ביוטיוב אין...
או שמא ,כולם מחליפים את הנורות האלה במוסך?
לצפיה ב-'אם אתה מכניס מברג'
אם אתה מכניס מברג
22/10/2016 | 19:47
2
63
דק בין המראה למכסה הפלסטיק בחלק העליון ודוחף המכסה יוצא.
יד אחת דוחפת את המברג והשניה "קונטרה" שהמכסה לא יפול.
יש שם 4 קליפסים.
לצפיה ב-'במקום מברג עדיף "כרטיס אשראי"(או דומא לזה)'
במקום מברג עדיף "כרטיס אשראי"(או דומא לזה)
22/10/2016 | 20:30
22
לצפיה ב-'תודה על המענה. צריך להרים כלפי מעלה'
תודה על המענה. צריך להרים כלפי מעלה
24/10/2016 | 10:48
23
את שלושת הסוגרים של הקליפסים שבתוך המראה, בעדינות?
לצפיה ב-'מי שלא בקיא עדיף לו לשלם 30 - 40 שקל למוסך '
מי שלא בקיא עדיף לו לשלם 30 - 40 שקל למוסך
23/10/2016 | 01:10
44
עדיף לשלם 30 - 40 שקל לחשמלאי רכב ולא לגרום לנזק של מאות שקלים
לצפיה ב-'מערכת GPS לאיתור רכב במקרה של גניבה'
מערכת GPS לאיתור רכב במקרה של גניבה
22/10/2016 | 08:13
14
59
בארץ מתקינים במכוניות מכשיר הנ"ל, בו ניתן לזהות באמצעות אפליקציה בסמארטפון לאתר את הרכב שנגנב, וגם שולח התרעה לטלפון על ניסיון פריצה לרכב לפני גניבה.
אני לא מתכוון לקנות אבל מתייעץ, כרגע אני בלי אוטו.
וזה למקרה שאם אקנה איביזה, נכון לעכשיו האיביזה מועדפת עליי, ולכן אני מתייעץ.

האם המערכת הזאת שווה את הכסף?
זוללת מצבר 12 וולט?

לצפיה ב-'כשיש לך מערכת'
כשיש לך מערכת
22/10/2016 | 11:00
13
47
איתור ברכב שזה בא עם המיגון זה מיותר.
רק לצורך שיחה.מה זה יתן לך ?תיסע לאיזה כפר להוציא אותו משם?
לצפיה ב-'הבנתי שיש בקרה וצוותים מניעים ומסוק של איתוראן'
הבנתי שיש בקרה וצוותים מניעים ומסוק של איתוראן
22/10/2016 | 11:07
12
39
הם ימצאו את הרכב שנגנב ויחזירו אם לא נגרם נזק, אם לא אז ביטוח יכסה, תלוי כמה המיגון יוזיל את הביטוח מקיף וכמה עולה לשלם כל חודש לאיתוראן, קיבלתי עצה בפורום שאפשר לבטח מקיף גם בלי מיגון המיותר הזה עם כיסוי מלא למקרה של גניבה (שנה).
לצפיה ב-'יש לי איתוראן ברכב , ההתקנה היתה חינם ע"ח היבואן,'
יש לי איתוראן ברכב , ההתקנה היתה חינם ע"ח היבואן,
22/10/2016 | 11:19
1
58
התשלום החודשי הוא כ-60 ש"ח  .  
לא יודע אם משתלם לשלם התקנה על מערכת כזו , אין לי מושג כמה עולה ההתקנה .

לצפיה ב-'זה לא זול 60 שקל לחודש.'
זה לא זול 60 שקל לחודש.
22/10/2016 | 13:38
21
לצפיה ב-'איך לכתוב את ברור'
איך לכתוב את ברור
22/10/2016 | 12:31
9
63
אין לך שיקול דעת. הביטוח דורש מיגון.עד כאן זה ברור? איזה מיגון בדיוק הם קובעים לפי כל מיני פרמטרים. מחיר הרכב ,האם הוא גניב ועוד.
המיגון בדרך כלל ההתקנה אם אתה עומד על המקח היבואן נותן.
אני משלם לפוינטר 52 ש"ח לחודש.
לצפיה ב-'קיבלת ב"חינם" מיגון?'
קיבלת ב"חינם" מיגון?
22/10/2016 | 13:27
29
לצפיה ב-'יש שיקול דעת, תפסיק להפוך את מה שסוכן הביטוח שלך '
יש שיקול דעת, תפסיק להפוך את מה שסוכן הביטוח שלך
22/10/2016 | 14:33
1
53
אמר לך פעם לאיזו אמת מוחלטת.
מכיר אנשים שהצליחו לבטח גם מכוניות יקרות בהרבה מאיביזה בלי מערכת איתור.
לצפיה ב-''
22/10/2016 | 16:32
7
לצפיה ב-'יש גם ב 28 לחודש לאיתוראן, שאלתי אותם היום וקיבלתי תשובה'
יש גם ב 28 לחודש לאיתוראן, שאלתי אותם היום וקיבלתי תשובה
22/10/2016 | 16:30
5
71
יש גם ב 51.5 שקל לחודש, זה מול חברת הביטוח.

כמו ש enigo ממליץ להילחם מול חברת הביטוח לבטח בלי מיגון כולל איתור או לא, ומיותר ועם כיסוי מלא במקרה של גניבת רכב.

אני בביטוח ישיר, כבר עשיתי מספיק מלחמות איתם על המחירים ותביעות ביטוחי, אני מסוגל.
לצפיה ב-'תשמע בחור .כתבתי לך כמה אני משלם.'
תשמע בחור .כתבתי לך כמה אני משלם.
22/10/2016 | 18:15
4
48
אתה תנהל מו"מ ותצליח יותר. מה גם שהרכב שלי לא זהה לשלך.
לגבי הביטוח בכללי זה שמשלם בזול לא תמיד יוצא מורווח  בעת צרה.
שיהיה לך בהצלחה.

לצפיה ב-'סיאט רכב זול (יחסית) ונדרשת בד"כ מערכת פסיבית'
סיאט רכב זול (יחסית) ונדרשת בד"כ מערכת פסיבית
22/10/2016 | 20:22
26
מערכת של איתורן או פוינטר שאינה פעילה . זו מערכת ללא ניתוקים והתראות. כשהרכב נגנב, מוקד החברה מנסה לאתר אותו.
ברכב חדש, היבואן נותן אותה בד"כ בחינם (כמובן שזה רק מוצג כ"חינם". הלקוח משלם במחיר) ובשהנ הראשונה אין דמי מנוי.
בשנה השנייה דמי המנוי מוזלים (20-30 ש"ח) כי המערכת כאמור אינה פעילה.

אם יש בבית נהג צעיר שרוצים לפקח על נסיעתו, אפשר. אם אין - עדיף להתמקח עם הסוכן שיימצא חברה שלא מכריחה.
לצפיה ב-'אין שום קשר קשיח בין מחיר הביטוח לתמורה. לא בכיסוי הרשמי - '
אין שום קשר קשיח בין מחיר הביטוח לתמורה. לא בכיסוי הרשמי -
22/10/2016 | 20:33
2
32
ואת זה קל לראות - וגם לא בסיכוי לקבל פיצוי הוגן, ואת זה אפשר לראות מנתוני המפקח על הביטוח.
הלוואי שהחיים היו פשוטים כמו שאתה מתאר אותם, ותמורת יותר היית תמיד מקבל יותר. או אפילו רק בדרך כלל. למעשה המחיר היקר יותר יכול לבטא מנגנון לא יעיל, יכולת מיקוח נמוכה של הלקוח, ביטוח יתר ועוד ועוד.
לצפיה ב-'enigo - זאת התייחסות למה שאני כתבתי ? '
enigo - זאת התייחסות למה שאני כתבתי ?
23/10/2016 | 14:54
1
14
לצפיה ב-'לא, זו תגובה למנחם. שים לב לדירוג.'
לא, זו תגובה למנחם. שים לב לדירוג.
23/10/2016 | 19:51
9
לצפיה ב-'סיאט איביזה FR - נסיעת מבחן'
סיאט איביזה FR - נסיעת מבחן
21/10/2016 | 13:58
53
126
שלום
היום עשיתי נסיעת מבחן כרבע שעה על סיאט איביזה FR מנוע אלף, נראה מדהים, נוח, יציבות טובה בכביש, זריז וחזק, מעבר לזה לא יצא לי להתרשם מעוד ביצועים כי אי אפשר לבקש נסיעת מבחן ארוכה יותר.

בקרוב אעשה גם נסיעה ברנו קליאו אקספרסיון למרות מחירו מעט יקר יותר מהאיביזה.

האיביזה...
המשך>>
שלום
היום עשיתי נסיעת מבחן כרבע שעה על סיאט איביזה FR מנוע אלף, נראה מדהים, נוח, יציבות טובה בכביש, זריז וחזק, מעבר לזה לא יצא לי להתרשם מעוד ביצועים כי אי אפשר לבקש נסיעת מבחן ארוכה יותר.

בקרוב אעשה גם נסיעה ברנו קליאו אקספרסיון למרות מחירו מעט יקר יותר מהאיביזה.

האיביזה FR כולל גג שמש חשמלי (לא הזזה, אלא עולה ויורד) השאלה אם עוד כמה שנים הגומי של הגג נשחק מהחום ויהיה נזילה מהגשם?
ברנו קליאו אין את הגג הזה, זה אופציה פחות רלוונטי עבורי.

בחנות סיאט אמרו לי שצריך להתקין באיביזה FR אתיוראן נגד גניבות, זה רכב גניב לדעתכם?

גם מומחי גניבה מספיק חכמים ויודעים "לעקוף" את האיתוראן ולגנוב, נכון?
לצפיה ב-'פורד פיאסטה 2012 ומעלה ידנית 1.2 '
פורד פיאסטה 2012 ומעלה ידנית 1.2
20/10/2016 | 23:10
19
78
ככל שאני קורא יותר ויותר מבחנים של פורד פיאסטה משנת 2012 (ידנית) אני רואה שהיא דיי קוצרת מחמאות, די חסכונית אם לא לוחצים עליה, יחסית גדולה, וכרגע שוק יד 2 שלה יחסית חלש והיא נהפכת להיות ממש משתלמת, השאלה היא מה הקאץ' שלה לאורך זמן? היו תקלות? בעיות בגיר? במנוע? 

ידוע שבאוטומטית יש בעיות עם הגיר אבל אני מדבר על הידנית
לצפיה ב-'רכב אירופאי ידני נשמע בחירה טובה'
רכב אירופאי ידני נשמע בחירה טובה
21/10/2016 | 14:07
3
70
בעל הפייזר 600  קלט שעליו לנצל את מיומנותו ולדבוק בגיר ידני, זה כבר כשלעצמו מבטיח כמעט לחלטין שלא צפויות לך בעיות שישביתו את שביעות רצונך.
כמובן כתמיד עדיף לחפש יד 1 מפרטי [לא ליסינג], ולבדוק שאין רקע של תאונה.

מרבית היצרנים/והיבואנים מעניקים אחריות מקיפה ל3 שנים.
אבל יש 2 יצרנים האחד סיטרואן והאחר קיה אשר מעניקים אחריות על המנוע והגיר מעבר ל3 השנים הראשונות עד למגבלה של 150,000 ק"מ.
כלומר אם תרכוש סיטרואן ידני תקבל למיטב ידיעתי 2 שנות אחריות נוספת אחרי ה3.
אם תרכוש קיה תקבל 4 שנות אחריות נוספת אחרי ה3.
את המוצרים של סיטרואן אני לא מכיר [אני בטוח שהדגמים הידניים הם מעולים, C1, C3 ואולי עוד משהו... חכה למישהו שיציג לך את האפשרויות] אבל את קיה אני מכיר. יש רק 3 אופציות ידניות למנועי הבנזין:
1. פיקנטו 1000
2. ריו 1250 בתצורת הצ'בק [קיים רק כגיר ידני]
3. ריו 1400 בתצורת סדאן [בנפח הזה יש גם גיר אוטומט וגם גיר ידני עם 6 הילוכים קדמיים]

אופציה מס' 2 הגיעה לארצינו באיזור אוגוסט 2012 [ואילך]. אופציה מס 3 לא יובאה ב2012 אלא בשנים המאוחרות יותר.
אני אבהיר כאן שאני לא בהכרח חושב שקיה או סיטרואן זאת קנייה עדיפה. אנחנו רכשנו וכיום אחרי 4 שנים האחריות מחייבת אותנו לתחזוקה במוסכים לפי מפרט היבואן. הרכבים מאד אמינים ואין שום קילקולים אבל איננו אמיצים עד כדי לא לטפל מידי שנה במוסך היבואן, ולי זה במיוחד חבל כי אני מסוגל לתחזק רכבים [ואופנועים] בעצמי...

היתרון ברכישת רכב ידני שאין לו שוק ותוכל לכן לרכוש במחיר מתחת למחירון...הידני יעניק לך גם חיסכון בקנייה ובתחזוקה, גם בטיחות משופרת, גם נהיגה טובה יותר, וכמובן הנאה וספורטיביות...
לצפיה ב-'אני לא רוכש רכב חדש'
אני לא רוכש רכב חדש
21/10/2016 | 17:03
2
56
אני רק לא מצליח להבין איך מפורד פיאסטה הגעת לשאר הרכבים? :)

הריו היא מתחרה ישירה מול שאר הסופר מיני, אבל שווי השוק שלה גבוה יחסית והרכבם שנמכרים הם בקילומיטראז' גבוה יותר מול כל השאר...
לצפיה ב-'פרה פרה...'
פרה פרה...
22/10/2016 | 01:18
1
42
שאלה 1: איך הגעתי מהפייסטה לשאר הרכבים? ניסיתי להצביע לך על רכבים שיש להם אחריות ארוכת שנים ככה שלמרות שאתה רוכש משומש, למרות זאת תקנה רכב משומש שעדיין יש אחריות יצרן ויבואן. ניסיתי להסביר לך שלפעמים יש לזה יתרון.

שאלה 2: הפייסטה, הריו וגם C3 של סיטרואן הם כולם סופר מיני. לא מכיר את הפייסטה והמחיר שלה בשוק המשומשים וגם לא את המחירים של האחרים. תבדוק ואם יקר מדי או לא רלוונטי אז דלג הלאה [כמובן]
בכל מקרה ריו 1250 זה כ87 כ"ס, ריו 1400 זה כ109 כ"ס. לדעתי גיר ידני משודך למרכב קל עם 109 כ"ס זו קומבינציה שמרגישה חזקה על הכביש הזיבורי.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
22/10/2016 | 02:15
5
לצפיה ב-'יש עוד אירופאית ידנית שאני יכול להמליץ עליה'
יש עוד אירופאית ידנית שאני יכול להמליץ עליה
21/10/2016 | 20:05
14
80
פיאט פנדה
לפני שנה קניתי לאשתי פיאט פנדה ידנית מודל 2011.
המחיר כמשומשת היה ממש כדאי, לרכב בן 4 שנים עם 22000 ק"מ.
פנדה זה רכב סימפטי איכותי ואמין. נכנס לחניה בכל חור אפשרי. כשהייתי נוסע לשטח עירוני הייתי לוקח אותו ולא את הרכב האחר שלי (סיאט לאון).
לפני חודש קניתי לה רכב חדש. בדקתי את כל המכוניות החדשות ברמת מחיר של 60 אלף ש"ח כולל נסיעות מבחן והגעתי למסקנה שפיאט פנדה וניסן מיקרה יותר טובות מכל האחרות.
נתנו לי בפיאט תנאי טרייד סבירים אז קניתי פנדה חדשה.

לצפיה ב-'הפנדה עם שלושה כוכבי בטיחות, לא? '
הפנדה עם שלושה כוכבי בטיחות, לא?
21/10/2016 | 22:05
1
50
וגם חלשה וקטנה משמעותית מהפיאסטה. היא לא אוטו גרוע או משהו, אבל לא באותה קטגוריה עם הפיאסטה. השאלה כמה הן עולות כמשומשות עם נתונים דומים.
לצפיה ב-'כמה היא שותה?'
כמה היא שותה?
22/10/2016 | 02:14
1
11
לצפיה ב-'הפנדה שותה 17 קמ לליטר. חסכונית'
הפנדה שותה 17 קמ לליטר. חסכונית
22/10/2016 | 06:57
13
לצפיה ב-'הפנדה החדשה ידני?'
הפנדה החדשה ידני?
22/10/2016 | 10:56
9
12
לצפיה ב-'כן. כיום סמל"ת מוכרת רק פנדה ידנית'
כן. כיום סמל"ת מוכרת רק פנדה ידנית
22/10/2016 | 15:36
8
34
נראה כי הציבור הישראלי קצת נגמל מהגיר האוטומטי.
נותנים לו גיר ידני במחיר סביר אז הוא קונה.
אני כל החיים רק עם גיר ידני. לא סובל גיר אוטומטי
לצפיה ב-'הציבור הישראלי לא נגמל מאוטומט - הוא נגמל מתיבות רובוטיות לא'
הציבור הישראלי לא נגמל מאוטומט - הוא נגמל מתיבות רובוטיות לא
22/10/2016 | 17:27
47
מוצלחות כמו שהיתה בפנדה.
בשאר השוק, גם במיני הקטנות והזולות, האוטומט שולט - ולא משנה אם אנחנו אוהבים את זה או לא.
לצפיה ב-'הזוגיות שלך דומה לזו שלי, אנחנו ממש זוגות תאומים ברמה המוטור'
הזוגיות שלך דומה לזו שלי, אנחנו ממש זוגות תאומים ברמה המוטור
22/10/2016 | 19:58
6
31
המוטורית.
אישתך ואתה שניכם עם גיר ידני וגם אנו ככה.  
שתידע שבהיבט המוטורי, אנחנו [2 הזוגות] זן נדיר ומובחר מאין כמותו, ושתידע להעריך את הזוגיות הזו שלך...

הפורום הזה זו במה מצויינת להעריך את ההעדפה המיוחדת שלכם. בכל עמוד יש לפחות תלונה אחת של רוכש רכב אוטומט שמבכה את מר גורלו על התקלות בגיר.
ברכב אירופאי זה בכלל קיצוני: מרכב ידני מעולה אתה מתדרדר לרכב אוטומטי מלא בעיות באוטומט. הכי מצחיק שכל פעם שיוצא אירופאי חדש עם אוטומט חדש, רף התקוות מרקיע שחקים, שהנה התגברו על המכשלות של העבר, ואז כעבור חודשים ספורים מתנפצת האמת בפני הנהגים השונים שרצים לעדכן את התוכנה ובהמשך מבינים שהעידכון לא באמת פותר את מה שקיוו, ושוב כמו כל אלגוריתם יש חזרה לנקודת התקווה החדשה.

לפחות אני משמש במה לקול היהודי השפוי שהגיר הרגיל מעניק אמינות, מחיר בקנייה ובתחזוקה, חיסכון בדלקים, בטיחות ונהיגה טובה יותר וכמובן הכי חשוב הנאה.
כל אלה שמעדיפים את המכוניות שללא דוושת הקלאץ' שלא מסיבה רפואית אלא מסיבה של פינוק זה הכל עקב מחסור בקואורדינצה בין 2 הגפיים התחתונות לגפה עליונה ימנית וגם שמאלית. מישהו סיפר לי שהחלק במוח שמכונה CC הוא האחראי על הקואורדינציה בין הצדדים הימני לשמאלי.

הפנדה נהדרת. לפני כחצי שנה באיטליה נהגתי בכזאת במשך כ4 ימים ממילאנו ועד ברטינורו, הלוך וחזור. חווייה מוטורית מהנה.
לצפיה ב-'ואשתי דווקא מקטרת שאין לה אוטומטית'
ואשתי דווקא מקטרת שאין לה אוטומטית
22/10/2016 | 22:02
5
31
אבל אנחנו גרים באזור כפרי בפריפריה, כך שממש לא חייבים אוטומטית
ו ה 17 ק"מ לליטר זה פיצוי נאות
לצפיה ב-'אז אתם קרובים אבל לא מגיעים לרמה שלנו '
אז אתם קרובים אבל לא מגיעים לרמה שלנו
23/10/2016 | 10:13
4
29
אישתי לא מקטרת שאין לה אוטומט. היא מסתדרת עם הידני מצויין אבל היא לא אובססיבית נגד אוטומט כמוני. אני מניח שאם במקרה יהיה לה אוטומט היא "תיזרום עם זה". אני להבדיל ממנה מתחלחל רק מהמחשבה לשבת באוטומטיש.
אנו זוג שנהנה מהחיסכון בדלקים אבל גם מהנהיגה בידני. אני מאד נהנה מהגיר הידני. ואפרופו הפיקנטו ודומיו, ככל שהמנוע חלש שלא לומר רופס, חלקו של התיפעול של הגיר הידני קרי של הנהג משמעותי יותר במכלול ה"תוצאה הסופית"

לעצמי אני לוקח את הרכב הצנוע הזול והחלש במשפחה. למה אישתך מקטרת? קח לעצמך את הרכב החלש יותר, הפיאט, ותן לה את הלאון. אז נראה מי יפצח בקיטורים ...
לפני כמה שנים כששבנו לארץ אישתי בהשפעת העולם החדש ניסתה כיוון חדש, פאסאט, רכב אוטומט עם 6 הילוכים. הגיר עבד טוב! [אני מאשר! אם כי כל זמן שהרכב יחסית חדש זו "חוכמה קטנה"] אבל גם היא אדם ערכי וצריכת הדלק ציננה את התלהבותה וגם היא שבה אחרי פחות משנה למחוזות הגיר הרגיל בעיקר אחרי שהפער האסטרונומי בדלקים של הפאסאט מול הפיקנטו התברר 

גם אנחנו כמוכם לא גרים בגטו הTELHABIBI [או יש לומר ה"גושדני"...] אנחנו נוהגים בעיקר באיזור ירושלים/הרי המרכז בטופוגרפיות שאיזור ת"א רואה בהן כ"מעבר להרי האופל" [ולא בכדי, כי מתנשאים עד לגובה כק"מ מעל לפני הים, שמהם ניתן להשקיף בעין בילתי מזויינת על כל איזור הסישור מאשקלון ועד לחדרה, וכבר כתבתי כאן בעבר שמי שמתקשה לזהות את ת"א אני רומז לחפש את מגדלי עזריאלי כ"נקודת ציון בנוף" הרחוק, ואם גם זה לא עוזר, אני תמיד רומז לחפש על פי גון השמיים. אין כמו הערפיח הקבוע השוכן מעל לגטו כדי להכווין ממרחק של עשרות ק"מ כי זהו פריט נוף הקיים בקביעות. כל מרחבי הפס כחולים זכים ואז יש גוש שחור מגעיל שאפילו יום כיפור לא מצליח להפיג].
פקקים קיימים בארצינו לא רק באיזורי החיוג 03 ו09 אלא גם באיזור החיוג 02 ואפילו בשפע, משמע גם אנו זוכים לתרגל נהיגה בפקק מעת לעת אבל זה לא מעיק עלינו בהקשר לגיר הידני...ניסינו גם אוטומט וזה מעיק במידה שווה
בפקק בירידה האוטומט מעיק יותר כי הלחיצה על הברקס מעיקה מאד
בפקק בעלייה תלולה הגיר הרגיל דורש הרבה יותר מיומנות ועלול להעיק משמעותית יותר מהאוטומט.
בפקק במישור [אין אצלינו הרבה מישורים...] זה תלוי בנהג. נהג מיומן יסבול יותר ברכב אוטומט, הרבה יותר. זאת כנראה הסיבה שהגיר הידני לא מעיק עלינו בהקשר לפקקים למרות שגם אנו חשופים עליהם ולא מעט. 
לצפיה ב-'אנו דווקא גרים במישור החוף הדרומי'
אנו דווקא גרים במישור החוף הדרומי
23/10/2016 | 22:01
3
44
אז רוב הנסועה שלנו היא במישור
אבל הבן שלנו סטודנט בירושלים ואני מחכה להזדמנות לעלות עם הסיאט לירושלים, ליהנות מהביצועים שלה ולהראות לכל האוטומטיות המדשדשות את התחת (היפה) של הלאון...
לצפיה ב-'אוטו יפה הלאון ! וגם בחירת הצבע מוצלחת לטעמי'
אוטו יפה הלאון ! וגם בחירת הצבע מוצלחת לטעמי
24/10/2016 | 09:05
2
29
מה כתוב שם למעלה מימין. אוטו אמושין ?...קשה לראות ברור בצילום: האם הכוונה אוטו עם רגש/ נשמה

דרום מישור החוף... IT RINGS THE BELL  ... מה לא עושים כדי שהמשפחה לא תתנוון בטרם עת...לפני כמה ימים סיירנו בגן הלאומי אשקלון ... קצת היסטוריה, ארכאולוגיה חי וצומח ...ואפילו חוף ים לא עמוס... כיף אצלכם
לצפיה ב-'כתוב Auto Emocion "אוטו עם רגש". כל כך נכון לגבי הסיאט'
כתוב Auto Emocion "אוטו עם רגש". כל כך נכון לגבי הסיאט
24/10/2016 | 10:33
1
20
נכון, החופים באזור שלנו לא עמוסים. ויש חניה חופשית ברובם.
אנו גרים במושב באזור באר טוביה אז יש לנו לבחור אשדוד, ניצנים, אשקלון או אפילו חוף זיקים. אישית אני מעדיף את החוף הכי דרומי של אשדוד.
והיום אנו עולים לנשום אויר הרים תלול, בפסטיבל אבו גוש...
לצפיה ב-'אוטו עם רגש...'
אוטו עם רגש...
24/10/2016 | 18:11
26
לדעתי אוטו גיר רגיל זה פוטנציאל לרגש. התיפעול תואם את הנהג. 2 נהגים שונים שינהגו בדיוק אותו המסלול באותה המהירות יבצעו זאת באופן מאד שונה. יחי האינדיבידואליזם.

עם הפיקנטו באיזור הרי המרכז, אני חווה התעלות הנפש בירידות או במישור. בעליות הרגש הוא לעתים תיסכול ו/או קוצר נשימה עקב המנוע החלש...ככה זה. אצלי אני נהנה מכל ספקטרום הרגשות האנושיים, מגדלות הרוח ועד למפח הנפש...
בעליות מתגלה הרכב במערומיו. בעיקר בעליות ארוכות. הרכב שלי חלש ואני נדרש לנסוע בהילוך 3 ב5K סלד כדי לנסוע מהר בעליות ארוכות מסויימות [נניח סביב 100קמ"ש] וזה אפשרי רק אם היה לי שבונג מספק. אם מסיבה כלשהי אני מאט כי יש האטה עקב פלגמט שלא יודע מה הוא עושה... סיכוי הרבה מעל 50% שזה נהג/ת אוטומטיש .., אני יכול רק לחלום לחזור למהירות של 100 בעלייה. למעשה אז אין ברירה אלא להוריד להילוך 2. בהילוך 2 אפשר למשוך נניח ל80 או 90 כשהמנוע צווח ונירגן  ובד"כ אני מסתפק ב60 או 70 בלבד [סתכל מה זה "אוטו אמוסיון" ] אבל אז אם אני מנסה להעביר להילוך 3 אני מגלה חזור וגלה כי בין הילוך 2 ל3 יש בור של אובדן כוח אז אם אני מעביר ל3 אני גם מאבד המון כוח ובהילוך 3 צריך להתחיל המאמץ לא ממש מההתחלה אבל זה מחזיר אותי אחורה ושם ההתפתחות של המהירות אורכת זמן ארוך יותר ובד"כ העלייה נגמרת לפני החזרה ל100 והגשמת המאוויים...מצד שני, תמיד, אחרי כל עלייה ארוכה יש ירידה ארוכה לא פחות, ואז האמוסיון מטפס חזרה לגבהים בלתי מוחשיים . כולם בארצינו בולמים בירידה אחרי שלחצו בעליה ורק אני עסוק להחזיר את עצמי לקידמת הבמה ואין מצב שאני לא מוצא עצמי עם פור גדול לפנים בסיום הירידה ובפרט אם בסופה יש סיבוב מהיר. תחשוב על כל ה"אידיטיים" הבולמים בסיבוב, כי "מה ולאן יש למהר". כל אלה שלוחצים תמיד חזק על אחת מ2 הדוושות באוטומטיש שלהם. בעלייה פול גז ובירידה מהפחד פול ברקס [או כמעט פול ברקס...]
אני אוהב האתגרים האלה...

האופנוע שהיה לי פעם איפשר לטפס בעליות הארוכות בקלילות כפי במישורים בהילוך 6 על 180 או נניח 150 וכאמור לא הייתה מגבלת כוח. אם יש האטה. ההאטות מפריעות משמעותית פחות כשאתה אופנוע עם עבירות מרקיעת שחקים. בקלילות אתה נודד בין הנתיבים לשול ימין או לשול שמאל או לנסיעה בין הנתיבים, והכל בהמון קלילות. הדבר היחיד שמעניין את הרוכב זה לעשות זאת בביטחה. כוח לא חסר והאפשרויות לא מוגבלות כמעט, ורק העניין הוא לעשות בביטחה. תמיד צריך לזכור את האידיטיים. אלה שלא מחוברים לסביבה. הכל מפתיע אותם, והכל תמיד מפתיע אותם. מה שהתברר לי שכיום כשללא אופנוע ממנוע צ'וקומוקו ברכב הביצועים בירידות ובמישורים לא רעים ואפילו העליות לא מובילות אותי לפגר באופן קיצוני. ככה זה כשהרוכב פיתח מיומנויות של אופנוע שניתן ליישם אפילו ברכב צ'וקומוקוקו. מתברר שמיומנויות האופנוע משמשים אותי ברכב במיגבלות מסויימות אבל ממש לא הרבה מגבלות ללמדך שהנהג חשוב בהרבה מהמכונה.

פסטיבל מוסיקה ווקאלית באבו גוש? קח משהו יפה תוריד לסמרטפון ותשמע בפול ווליום בנהיגה... יש אצלך כניסה של USB ברכב? 
לצפיה ב-'עזרה בייעוץ על מוסך '
עזרה בייעוץ על מוסך
20/10/2016 | 20:47
55
אהלן, 
 אני מחפשת מוסך לשיפוץ כולל לרכב שלי. שמעתי על מוסך סוזוקי הרצליה. הייתי שמחה לדעת האם מישהו מכיר או התנסה במוסך ויכול לתת המלצה. 

תוה מראש, 
עלמה
לצפיה ב-'פיקאסו חדשה -דעתכם בבקשה'
פיקאסו חדשה -דעתכם בבקשה
20/10/2016 | 04:37
3
79
צורך בתא מטען גדול. אמינות נוחיות נהיגה ופינוקים. תודה רבה
לצפיה ב-'כמה זמן תחזיק ברכב? נסיעת מבחן ביצעת?'
כמה זמן תחזיק ברכב? נסיעת מבחן ביצעת?
20/10/2016 | 10:15
2
20
לצפיה ב-'עוד לא ראיתי מעבר לאולם התצוגה. מה השיקולים?'
עוד לא ראיתי מעבר לאולם התצוגה. מה השיקולים?
20/10/2016 | 12:11
1
49
נגיד שיהיה לי כיף בנהיגה- זה מספיק כדי להחליט?? 
אשמח ליעוץ תודה
לצפיה ב-''
21/10/2016 | 00:00
16
לצפיה ב-'סוזוקי סוויפט'
סוזוקי סוויפט
20/10/2016 | 17:41
11
79
היי, התייעצתי לפני כחודש פה על רכב אוטומטי, ובעקבות העצה שנתנה לי, הגדלתי מעט את התקציב.
מצאתי סוויפט 2008, 90 אלף קמ"ש, עם אחריות לשנה במוסך של סוזוקי, יד 2. הרכב עצמו נראה מאוד שמור. הצבע פחות "רגיל"- נחושת (רלוונטי אם אמכור אני מניחה).
ביקשו עבורה 35K.
האם מדובר בסכום סביר?

ראיתי שנתונים 09\10 אבל עם קמ"ש של 150.
אשמח לעזרתכם :)

לצפיה ב-'אני אשאל שאלות כדי לוודא שהבנתי אותך'
אני אשאל שאלות כדי לוודא שהבנתי אותך
20/10/2016 | 17:58
9
55
לגבי הרכב הזה [שנת 2008]  עם ה90,000 ק"מ :
מה הקשר למוסך של סוזוקי ?  האם רק במקרה ראית את הרכב שם בעת שביצע טיפול? או שהתכוונת שיש לרכב אחריות לשנה מהיום שתינתן במוסך ספציפי של סוזוקי ? ואם זאת הכוונה אז מעניין איך רכב משנת 2008 נהנה עדיין מאחריות לשנה? האם זה רכב ליסינג שחברת הליסינג מעניקה אחריות?

בנוסף אמרת שראית גם סוזוקי זהים משנת 2009 וגם מ2010 עם ק"מ גדול יותר 150,000. האם הסוזוקי האלה מוצעים למכירה בסכום זהה של 35K?

כעיקרון אם המחיר זהה והמצב של שנת 2010 הוא טוב אז הייתי בוחר בשנת 2010 ומתעלם מה150000 קמ, אבל זה רק בתנאי שהמצב תקין כלומר ללא תאונות וכו'.

מעבר לזה אינני מכיר את המחירונים של הרכב ותבדוק את זה כדי שתהיה בעניינים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
20/10/2016 | 18:12
8
47
אז ראיתי אותו בטרייד אין יונדאי שיש להם שת"פ עם המוסך של סוזוקי.  וברגע שאני רוכשת את הרכב, אני מקבלת שנה אחריות- הוא אמר שכל שעלי לעשות הוא להתקשר והם באים לקחת את הרכב ומתקנים.
ה-2010 נמכר ב-43,וה-2009 נמכר ב-40- שניהם ק"מ השל 150.
כל הרכבים בבעלות פרטית.

לצפיה ב-'אז 35 הוא מחיר טוב בהשוואה'
אז 35 הוא מחיר טוב בהשוואה
20/10/2016 | 19:18
1
48
בהנחה שלא מדובר ברכב מהשכרה/חברה.
איזו רמת גמור?
לצפיה ב-'Glx וכולן פרטיות. '
Glx וכולן פרטיות.
20/10/2016 | 22:08
16
לצפיה ב-'כולם יד 1 פרטי [כלומר, את תהיי יד 2] ?'
כולם יד 1 פרטי [כלומר, את תהיי יד 2] ?
20/10/2016 | 20:52
5
35
האם הרכב עבר עידכון ע"י סוזוקי בין 2008 ל 2010 ?
לצפיה ב-'הבנתי שכן. '
הבנתי שכן.
20/10/2016 | 22:09
4
48
אבל נניח ואהיה יד שלישית?  בעייתי? למרות השמש הנמוך?
לצפיה ב-'בעייתי?'
בעייתי?
21/10/2016 | 06:42
3
30
כמובן לא ברמה של מחלה קשה או מוות בטרם עת, אבל, עדיף שאת תהיי היד ה2 ולא יד 3 או אחר.

הסיבה היא כי יד 1 יודע בדיוק מה עבר הרכב מאז שקיבל אותו מהיבואן והאינפורמציה שתקבלי היא ממקור ראשון. לאחר מכן במעבר ידיים יש יותר ויותר אובדן מידע בתום לב או במזיד.
תום לב כי אולי לא כולם ביררו כהלכה מה היה בעבר ועלולים לפספס למשל תאונות משמעותיות או בעיות מכניות או אחרות.
וכמובן גם במזיד זה עלול להיות שפלוני אלמוני ישחק אותה כאילו הוא לא יודע משהו כי הוא יכול להטיל את האחריות על חוסר הידיעה המדומה שלו על כך שאחד הבעלים הקודמים בשרשרת לא דיווח לו ואז לא ברור מי ישלם עבור הבדיקה לפני קנייה שיצאה לא מוצלחת.
כשאת קונה מיד 1 אז אין אופציה סבירה שלא ידע בתום לב מה הוא מוכר... בעיקר מבחינת היסטוריה של תאונות, ו/או נזקים מכניים משמעותיים או אחרים.
למשל, פעם, מישהו סיפר לי שהוא רכש מזדה משומשת שהייתה "יד מתקדמת" בלי בדיקה והתברר לו לאחר מכן בעת טיפול שיגרתי במוסך שהיה נזק שאסי משמעותי שכנראה נגרם טרום תקופת הנהגת שמכרה לו את הרכב...

לרכישת רכב כיד 2 [אם את לא יד 1] יש יתרון משמעותי על הידיים "הבאות בתור"...
לצפיה ב-'כן, הגיוני ��'
כן, הגיוני ��
21/10/2016 | 07:16
2
35
כיוון שהוא נותן לי אחריות לשנה, אני תוהה עד כמה זה רלוונטי,  כי אני יכולה ללכת למוסך המרכזי ולתקן לת"א עלות.
לצפיה ב-'איזה ראשי תיבות מעניינים יש לך '
איזה ראשי תיבות מעניינים יש לך
21/10/2016 | 08:03
1
35
רשמת "ולתקן לת"א עלות".  האם הכוונה היא:

לת"א = ללא תשלום או
עלות

לגופו של עניין: את אכן יכולה לתקן אבל רק אם התיקון אפשרי. ומה אם יש משהו מעבר ליכולת התיקון [סתם כדוגמה שאסי...] ובנוסף יש דברים שניתן לתקן אבל רצוי שלא יהיה צורך לתקן כי התיקון לא מביא למצב של "מוצר תקין שלא פתחו אותו" למשל אוברול מנוע. אני מעדיף מנוע תקין שלא עבר אוברול בהשוואה למנוע תקין אחרי אוברול.
לצפיה ב-'אוטוקורקט בנייד.'
אוטוקורקט בנייד.
22/10/2016 | 01:14
9
לצפיה ב-'על פניו העיסקה נראית טוב'
על פניו העיסקה נראית טוב
20/10/2016 | 19:16
49
הסכום בסדר וגם הנתונים.שנה אחריות גם מוסיפה.הסוויפט רכב מעולה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד נאוה אור ספיר
עו
עו"ד איילה תל פז
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה