לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'יש צפי אם תהיה עליה או ירידה במחיר הדלק?'
יש צפי אם תהיה עליה או ירידה במחיר הדלק?
25/09/2016 | 22:16
27
36
לצפיה ב-'כשהמס מהווה 65.5% ממחיר הדלק לצרכן '
כשהמס מהווה 65.5% ממחיר הדלק לצרכן
26/09/2016 | 14:45
18
60
צריך לעשות את החישוב הבא:
1.מחיר הנפט הגולמי
2.שער הדולר הצפוי
3.מצב הרוח של פקידי האוצר

לצפיה ב-'אגב, היום (אתמול) היה תחקיר מיוחד בערוץ 10 על כך'
אגב, היום (אתמול) היה תחקיר מיוחד בערוץ 10 על כך
28/09/2016 | 00:33
17
61
ממשלה שגונבת את אזרחיה ועושה את כל המאמצים שלא תהיה תחבורה ציבורית תקינה בכדי שנמשיך לשלם לה מסים.
לצפיה ב-'תחקיר במיטב הפופוליזם של התוכנית הזו'
תחקיר במיטב הפופוליזם של התוכנית הזו
28/09/2016 | 10:08
16
66
למשל כשהשוו את גובה אגרת הטסט כאן לגובה האגרה בהולנד - איזה טון דרמטי והפתעה מזה שאגרת הטסט בהולנד היא רק כמה מאות שקלים - תוך התעלמות ממה שההולנדית אמרה לפני כן, שהם משלמים 25 יורו אגרת זיהום חודשית על רכב אחד, ו-109 יורו לחודש על הרכב השני. כשלוקחים את זה בחשבון, יוצא שבהולנד משלמים הרבה יותר אגרות בשנה - אבל למה להפריע לדרמה עם עובדות?
והמגישות כמובן לא ניסו בכלל לענות לשאלה שהעלה שם הבכיר מרשות המיסים - אם לא יקחו 18 מיליארד שקל מס על הדלק, מאיפה כן יקחו אותו? הרי את הכסף צריך להתנהלות המדינה. 
ובבקשה, בלי "שיפסיקו לתת כסף לחרדים!" - גם כי לא מדובר בהיקף כזה, וגם כי זה לא מעשי במציאות הפוליטית הנוכחית, ובטח ובטח לא קשור לתחבורה. 
ועוד מילה בנושא תחבורה ציבורית - בערים וישובים חרדיים יש תחבורה ציבורית פעילה, עם המון קווים בתדירות גבוהה. למה? כי יש נוסעים. אתה עולה על אוטובוס לאלעד או מודיעין עילית, והוא תמיד מלא. אתה עולה על אוטובוס למודיעין, ויש סיכוי טוב שתהיה כמעט לבד. כך שלא לגמרי ברור מה קדם למה - אנשים שלא נוסעים בתחבורה ציבורית (ובמודיעין יש תחבורה ציבורית יעילה למדי), או זה שאין תחבורה ציבורית. 
לצפיה ב-'למי שלא צפה - עושות חשבון 3 - תחקיר הרכב (הכתבה במלואה )'
למי שלא צפה - עושות חשבון 3 - תחקיר הרכב (הכתבה במלואה )
28/09/2016 | 23:44
1
40
עודכן 20:34 27/09/2016
מערכת נענע 10
כך הפכו המכוניות שלנו לכספומט של המדינה: לינוי בר גפן וסיון קלינבייל יוצאות לבדוק למה ההוצאות על המכוניות שלנו הן הגבוהות ביותר בעולם?
לצפיה ב-'באמת למה ? כל החיים חיכיתי רק ל 2 הללו בכדי שתספרנה לי '
באמת למה ? כל החיים חיכיתי רק ל 2 הללו בכדי שתספרנה לי
29/09/2016 | 00:26
38
הגבוהות בעולם ? וזה עוצר מישהוא מלקנות רכב חדש בקצב של 300000 
בשנה ? ה 2 הנחמדות הללו בדקו גם בסינגפור ?
את הבעיה הזו אפשר לעקוף חלקית באם קונים רכב עד 40000 ש"ח .
מה שיותר קריטי זה מחירי הדיור , 
מעניין לדמות מצב בו אין לישראל סיוע צבאי של 3 מליארד דולר 
כמה אז היה עולה הדלק במדינה המייצרת בעיות ביטחון כל הזמן?

לצפיה ב-'אנשים לא נוסעים בתחבורה הציבורית כי היא לא יעילה'
אנשים לא נוסעים בתחבורה הציבורית כי היא לא יעילה
29/09/2016 | 08:53
13
35
תדירות גבוהה (כפי שציינת) זה טוב, אבל לא מספיק.
אני גר בת"א (לא יישוב קטן ושכוח). ההורים שלי גרים גם בת"א, במרחק של פחות מ 10 ק"מ ממני. אם אמא שלי רוצה להגיע אלי באוטובוס, לוקח לה לא פחות מ 45 דקות, וגם זה במקרה הטוב כשאין פקקים, והאוטובוס לא מאחר (או בכלל מגיע).
אישתי ואני עובדים בערים דיי סמוכות. כשהכביש פנוי, לוקח לנו בערך 20 - 25 דקות להגיע לעבודה. כשיש פקקים, לוקח סביב ה 45 דקות, ואולי קצת יותר אם המצב ממש גרוע.
באוטובוס, לוקח לי מינימום שעה, ולה מינימום שעה ורבע, כולל הליכה של רבע שעה (לא הכי כיף ביום קיץ חם ולח, או ביום גשום).
בנוסף, בסופשים וחגים אין אוטובוסים, אז בכל מקרה צריך אוטו (לנסוע לבקר את ההורים למשל).
אם כבר יש אוטו, אז למה לשרוף מעל שעה באוטובוס, כשבאוטו לוקח חצי מהזמן? (ההפרש בין הדלק למחיר חופשי חודשי הוא לא כזה גדול)
אז החלטנו שנסתדר רק עם אוטו אחד, ואני משלב תחבורה ציבורית עם אופניים חשמליים (מאפשר לי להגיע לתחנות רחוקות, ואני מצמצם את הנסיעה לאוטובוס אחד בלבד במקום 2), והיא מקבלת את האוטו.

לגבי התחבורה ביישובים חרדים, אני מניח שתסכים איתי לגבי ההנחות האלה:
הם לא נוסעים בשבת, ולכן לא מפריע להם שאין תחבורה בשבתות וחגים.
ברוב האוכלוסיה, יש לכל היותר מפרנס אחד בבית, ולכן רכב פרטי הוא כנראה יקר מידי.
אם מראש רכב הוא לא אופציה, אז פשוט משתמשים במה שיש, לטוב ולרע.
נכון שככל שיש יותר נוסעים, ידאגו ליותר אוטובוסים, אבל כמו שאמרתי, תדירות זה לא הכל...

אני מסכים איתך שהתוכנית הזאת דיי פופוליסטית, ורמת התחקירים שלה לא טובה במיוחד (באופן כללי), אבל גם להגיד שבעצם התחבורה הציבורית היא בסדר, ואפילו יכלה להיות יותר טובה אם רק היו יותר נוסעים, זאת קצת היתממות (זה משתמע מהדוגמא שנתת).

לצפיה ב-'הסיפור שלך לא באמת סותר את מה שאמרתי'
הסיפור שלך לא באמת סותר את מה שאמרתי
29/09/2016 | 10:07
12
40
לא אמרתי שהתחבורה הציבורית נהדרת - אמרתי שלא ברור מה הביצה ומה התרנגולת.
אני אתן את מודיעין כדוגמא - היה קו מאסף ממודיעין לכביש 4 (מסובים, אלוף שדה, בר אילן) שלוקח לו הרבה זמן (נוסע דרך הטייסים). כשהתחלפה חברת האוטובוסים, הוסיפו קו ישיר לתחנות כביש 4, דרך 443 וכביש 1. בחודשים הראשונים הקו היה כמעט ריק, וחברת האוטובוסים כבר כמעט סגרה את הקו, ואז לאט לאט אנשים קלטו שיש קו כזה, והאוטובוס התחיל להתמלא. אחרי חצי שנה כבר היה קשה למצוא מקום ישיבה אם עלית קרוב ליציאה ממודיעין, וחברת האוטובוסים הוסיפה עוד קווים בשעות העומס.
בשילוב עם אופניים חשמליים ואפליקציה בסיגנון מוביט, אני יכול להגיע מהבית לעבודה וחזרה כמעט בדיוק באותו זמן כמו עם אוטו. בלי לנהוג, בלי לשחוק צמיגים, בלי לצבור קילומטרים מורידי ערך וכמובן בלי לשרוף דלק. ואגב, במקרה שלי כרטיס אוטובוס (בלי הנחת רב קו) עולה פחות מהדלק לבדו ברכב משפחתי.
שורה תחתונה - חברות האוטובוסים קיימות כדי להרוויח. הן לא יחזיקו קו לא רווחי אם יש להן ברירה (לפעמים אין, כי זה חלק מתנאי הרשיון). אם ניסע יותר בתחבורה ציבורית - תהיה יותר תחבורה ציבורית, וכזו שמתאימה יותר לדרישות שלנו.
כמובן שגם לממשלה יש תפקיד גדול בעניין - הטבות על דלק לחברות היסעים יכולות להפוך את האוטובוסים לזולים יותר. השקעה בסלילת נת"צים או מסילות רכבת זה כמובן עניין ממשלתי וכן הלאה. אבל להגיד שהכל זה אשמת המדינה? לא קונה את זה.
לצפיה ב-'אז לפי הדוגמא שלך'
אז לפי הדוגמא שלך
29/09/2016 | 10:46
11
31
ברגע שהתחילו להפעיל קו יעיל, גם הנוסעים הגיעו.
מן הסתם, אם הנוסעים לא מודעים לקו החדש, אז הם לא יסעו בו, אבל זה כבר עניין אחר.
הדוגמא שלך היא בדיוק הוכחה שברגע שיש תחבורה ציבורית יעילה, אנשים מוכנים לוותר על הרכב שלהם (אני מניח שכל אותם נוסעים נסעו קודם ברכב, אחרת הקו הזה לא היה ריק במשך כמה חודשים).

אגב, לא הכל באשמת המדינה, אבל היא זו שקובעת על מה להטיל מיסים, מה יהיה גובה המס, ואיך להשתמש בכסף. למרות שיש למדינה הכנסות של 40 מיליארד שקל רק מתחום התחבורה, ההשקעה שלה בתחום התחבורה הציבורית (לתוך זה אני מכניס גם שבילי אופניים), היא ככל הנראה דיי קטנה.
אגב 2, לגבי ההולנדי שמשלם יותר אגרה מבישראל, זה אולי נכון, אבל הוא מראש משלם הרבה פחות על הרכב שלו, וגם המדינה הרבה יותר יעילה מבחינת תחבורה ציבורית ותחבורה ירוקה, ככה שבסה"כ, הוא כנראה משלם פחות ועדיין מקבל יותר.
לצפיה ב-'הנקודה שלי, שוב, היא שלא ברור מה הביצה ומה התרנגולת'
הנקודה שלי, שוב, היא שלא ברור מה הביצה ומה התרנגולת
29/09/2016 | 11:06
10
36
הקו שאותו הזכרתי היה הימור של חברת האוטובוסים, והרבה זמן הפסידו עליו כסף (הערכה שלי, לאור ממוצע נוסעים של כעשרה נוסעים - בשעות העומס). לא כל חברה מוכנה לקחת הימור כזה, ואני מניח שעלתה דרישה מהציבור שגרמה לפתיחת הקו. אבל עדיין רוב הישראלים אוהבים את לנסוע ברכב פרטי - גם כשזה פחות יעיל ויותר יקר. רק תראה כמה נוסעים ממודיעין למרכז ת"א ברכב פרטי, כשיש גם רכבות וגם כמה וכמה קווי אוטובוס, שגם מגיעים מהר יותר לת"א מאשר רכב פרטי (יש נת"צים כמעט לכל אורך 443, והמסלול המהיר עוקף את עיקר הפקקים).
למה? אני חושב שבעיקר כי אנחנו די גרועים בחשבון...
ולגבי החשבון שעשית - גובים עשרות מליארדים במס הכנסה, וזה לא הולך לקצבאות השלמת הכנסה. גובים עשרות מליארדים במע"מ, וזה לא הולך לנתינת ערך מוסף... אין קשר בין מקור ההכנסה לשימוש בו, מה שנקרא "צביעה של הכסף", כעיקרון. יש הכנסות - ויש הוצאות, כאשר ההוצאות הן לפי סדרי העדיפויות שקובעת הממשלה, בלי קשר למקור הכסף. למיטב ידיעתי, זו השיטה המקובלת בכל העולם.
ולגבי ההולנדי ומה הוא מקבל - תחבורה ציבורית לעולם תהיה מסורבלת יותר מאשר רכב פרטי צמוד (והכי טוב - אופנוע!), כי היא לא תצא בדיוק מאיפה שאתה צריך, ולא תגיע בדיוק לאיפה שאתה צריך, ולפעמים תדרוש שילוב של מספר קווים. זה ככה גם בערים שאנחנו אוהבים לקנא בתחבורה הציבורית שלהן, כגון פריז או לונדון. בהולנד לא יצא לי לנסוע בתחבורה ציבורית, אז קשה לי להביע דעה על איכות התחבורה הציבורית בה, אבל עובדה שקרוב משפחה שגר שם (וגם הזוג בתוכנית) מחזיק שתי מכוניות. אז כנראה שגם שם התחבורה הציבורית לא יכולה להוות תחליף לרכב פרטי.
ואגב, בדוק מחירים - בהולנד המכוניות לא עד כדי כך יותר זולות מבארץ. יש פער, בהחלט, אבל זה לא שמחלקים אותן שם בחצי חינם.
לצפיה ב-'כשתהיה תחבורה ציבורית יעילה הנוסעים יגיעו,אבל זה לוקח זמן'
כשתהיה תחבורה ציבורית יעילה הנוסעים יגיעו,אבל זה לוקח זמן
29/09/2016 | 11:23
1
57
גם בפרויקט כמו הנתיב המהיר, בתחילת דרכו המיניבוסים היו דיי ריקים.
בחור מהמשרד שלי היה מגיע קבוע איתם, והחניון היה ריק, והיה יושב
לפעמים במיניבוס כמעט ריק. היום, אחרי שאנשים הבינו את היעילות של
כזה דבר, החניון מפוצץ, ויש אוטובוסים מלאים בנוסעים מ/אל החניון של
הנתיב המהיר.
ברגע שנותנים פתרון טוב הלקוחות מגיעים. אולי זה לוקח קצת זמן, אבל
אנשים בסוף יעשו מה שהכי נוח ויעיל עבורם.
לצפיה ב-'ומי יספוג את ההפסדים עד שאנשים יבינו? '
ומי יספוג את ההפסדים עד שאנשים יבינו?
29/09/2016 | 13:16
25
לדרוש מחברת ההיסעים להמר זו דרישה לא פשוטה מחברה מסחרית.
ושלא יהיה לך ספק שזה הימור, ולא רק עניין של זמן - אחרת חברות ההיסעים היו כבר עושות את זה. הרי הן רוצות להרוויח.
לצפיה ב-'תראה'
תראה
29/09/2016 | 12:30
1
23
סה"כ הדעות שלנו לא כלכך רחוקות. שנינו עושים שימוש בתחבורה הציבורית ומנסים לייעל אותה באמצעים פרטיים שלנו (אופניים), ושנינו מקווים שהיא תמשיך להשתפר.
אבל הנה עוד דוגמא איך מצב שבו התחבורה הציבורית היתה אמורה להיות אידיאלית, ובפועל זה ממש לא המצב.
יש לי אחות שגרה בכפ"ס ועובדת בעזריאלי. לכאורה, מצב אידיאלי. עיר עם רכבת, ומקום עבודה צמוד לתחנת רכבת. מה קורה בפועל (אני מניח שהרכבת מגיעה תמיד בזמן, והיא מגיעה לרציף דקה קודם, ככה שאין בזבוז זמן על המתנה)
:
נסיעה לרכבת + חנייה + כניסה לתחנה - 25 דקות
נסיעה ברכבת - 35 - 45 דקות (אומרת שבד"כ יש עיכוב של 10 דקות בארלוזרוב)
ירידה מהרכבת והגעה לבניין - 5 דקות
סה"כ - 65 - 75 דקות
נגיד והיא רוכבת על אופניים, זה מקצר לה את ההגעה לתחנה ב 15 דקות, ואז אנחנו מגיעים ל 50 - 60 דקות.

הגעה באוטו - 50 - 75 דקות

כמו שאתה רואה, החיסכון בזמן הוא דיי שולי, ואם מכניסים למשוואה הורדה/איסוף של ילדים מהגן, סידורים לפני/אחרי העבודה, יותר גמישות אם יש שינויים פתאומיים וכו..., הרכב הפרטי הופך לאופציה העדיפה.
לצפיה ב-'אבל זה נכון בכל מקום בעולם, לא רק אצלנו'
אבל זה נכון בכל מקום בעולם, לא רק אצלנו
29/09/2016 | 13:21
22
חוץ ממקרים יוצאי דופן של מגורים ליד תחנה אחת בקו נתון ועבודה ליד תחנה אחרת שלו, תחבורה ציבורית תמיד תהיה איטית יותר מאשר רכב פרטי בחישוב הכולל.
יצא לי להסתובב יותר מפעם אחת בלונדון, פריז ופרנקפורט, מקומות שתמיד מביאים כדוגמא לתחבורה ציבורית יעילה. וכמעט תמיד הייתי צריך להחליף קווים, לחכות לרכבת/תחתית וללכת ברגל מהתחנה ואליה. אני די בטוח שעם אופנוע הייתי מהיר יותר בכל המקרים, ויכול מאוד להיות שגם עם מונית.
אבל תחתית/מטרו/אוטובוס זולים יותר ממונית, ובניגוד לרכב פרטי לא צריך לבזבז הון וזמן על חניה.
קביעת מטרה של תחבורה ציבורית שתהיה מהירה וזולה יותר מאשר רכב פרטי בכל מקרה, או אפילו רק ברוב המקרים, זו מטרה לא ריאלית, שמשיגה אפקט הפוך מהרצוי (כי היא מייאשת).  
לצפיה ב-'החברה לא מחליטה איזה קו להפעיל'
החברה לא מחליטה איזה קו להפעיל
29/09/2016 | 15:42
5
22
החברה מקבלת הנחיה ממשרד התחבורה להפעיל קו X בתדירות Y וזה מה שהיא תעשה בלי קשר לכמות הנוסעים, התשלום מהנוסע מועבר למשרד התחבורה והוא משלם לחברת ההסעה(אם אני לא טועה התשלום מתבצע לפי הנסועה של האוטובוס ולא לפי כמות הנוסעים) כך שאם יעלו 50 נוסעים ואם יעלו 2 נוסעים החברה תקבל אותו דבר ממשרד התחבורה.
זו גם אחת הסיבות שלא מכניסים אוטובוסים אורכים ו/או דו קומתיים לנסיעות עם כמות נוסעים גבוהה באופן קבוע(להוציא אוטובוסי מפרקים) כי יותר משתלם לחברה להוציא 2 אוטובוסי קטנים במקום אחד גדול.
לצפיה ב-'על סמך מה אתה אומר את זה? '
על סמך מה אתה אומר את זה?
29/09/2016 | 16:11
4
20
כי למיטב ידיעתי אתה טועה. יש קווים מסובסדים - שבהם חברת האוטובוס מקבלת סכום מסוים על כל אוטובוס שיוצא, בלי קשר לכלום - אבל ההכנסה מהנוסעים עדיין הולכת לחברה.
יש קווים שעליהם החברה התחייבה במכרז - ואותם היא צריכה להפעיל גם אם היא מפסידה.
ויש קווים שהחברה מחליטה להפעיל כי לדעתה היא תוכל להרוויח בהם כסף. הסוג השלישי הוא הסוג המעניין.
ולגבי סובסידיות - יש קטע כזה שכולם רוצים שיסבסדו את מה שהם צורכים, אבל כועסים נורא כשמסבסדים משהו שהם לא משתמשים בו...
לצפיה ב-'על סמך המכרזים שפורסמו לאחרונה ופורום 394.'
על סמך המכרזים שפורסמו לאחרונה ופורום 394.
30/09/2016 | 02:42
3
7
לצפיה ב-'לא מכיר את פורום 394, אבל נראה לי שלא קראת נכון את המכרזים'
לא מכיר את פורום 394, אבל נראה לי שלא קראת נכון את המכרזים
30/09/2016 | 17:36
2
15
עזוב את מה שסיפר לי אדם מהתחום, העסק שאתה מתאר פשוט לא נשמע הגיוני. בתור התחלה - סכומי הסבסוד של המדינה לחברות האוטובוסים ידועים ומפורסמים - אבל מעולם לא שמעתי על הכנסה של המדינה מכרטיסי תחבורה ציבורית. ואם כספי הכרטיסים היו באמת הולכים למדינה, לא היה לוקח כל כך הרבה זמן ומאמץ להקים את נושא הרב קו.
לצפיה ב-'פורום תח"צ בתפוז'
פורום תח"צ בתפוז
30/09/2016 | 20:06
1
15
המדינה לא מרויחה מהכרטיסים, אלא היא זו שאוספת את הכסף ומחלקת בהתהם לסוג הכרטיס למפעילים השונים( לדוגמא אם קנית כרטיס "אזורי" ב"דן" זה לא אומר שכל המחיר הולך ל"דן" בלבד אלא מחולק בין שאר המפעילים לפי איזה חישוב יחסי של משרד התחבורה).

כמו כן הסובסידיות לא באמת קבועות אלא משתנות בהתאם לכמות הנוסעים והנסועה של האטובוסים.

לצפיה ב-'הבעיה של חלוקת ההכנסות היא בעיה משותפת לכל מי שמפיק כרטיס'
הבעיה של חלוקת ההכנסות היא בעיה משותפת לכל מי שמפיק כרטיס
30/09/2016 | 21:32
13
איתו אפשר לשלם לכמה גופים. תו הזהב, למשל. וכך גם עם כרטיסי התחבורה הציבורית המשותפים.
אבל זה לא אומר שאין קשר בין כמות הנוסעים להכנסות חברת ההיסעים.
לצפיה ב-'מחיר הדלק.'
מחיר הדלק.
28/09/2016 | 07:01
2
60
לצפיה ב-'תמיד זה ככה'
תמיד זה ככה
28/09/2016 | 19:37
1
35
עליה בכ-30 אג' וירידה רק בכ-5 אג'
לצפיה ב-'אם תמיד זה ככה, איך זה שהדלק היה שמונה שקלים ועכשיו הוא '
אם תמיד זה ככה, איך זה שהדלק היה שמונה שקלים ועכשיו הוא
28/09/2016 | 20:25
37
שישה? הרי לפי הטענה שלך המחיר רק עולה בטווח הארוך.
לצפיה ב-'מחירי הדלק יירדו בחצות הלילה שבין שבת לראשון ב-7 אגורות'
מחירי הדלק יירדו בחצות הלילה שבין שבת לראשון ב-7 אגורות
29/09/2016 | 12:16
23
לצפיה ב-'מתי אמור להתפרסם מחיר הדלק לחודש הבא?'
מתי אמור להתפרסם מחיר הדלק לחודש הבא?
28/09/2016 | 18:43
3
9
לצפיה ב-'ממה שאני יודע תהיה הורדה של 5 אגורות לליטר.'
ממה שאני יודע תהיה הורדה של 5 אגורות לליטר.
28/09/2016 | 19:24
2
9
לצפיה ב-'איך אתה יודע והציבור לא? זאת השאלה'
איך אתה יודע והציבור לא? זאת השאלה
28/09/2016 | 20:43
1
9
לצפיה ב-'המלצה למכונית קטנה'
המלצה למכונית קטנה
25/09/2016 | 10:04
4
77
הי אני אמא לשלשה בנים ומחפשת אוטו קטן בסביבות ה 30000 ש"ח צריכה המלצות מאנשים שמבינים....
שיהיה חסכוני בדלק וגם שאם מתקלקל משהו אז שהחלקים לא יעלו הון תועפות...אבל עדיין שיהיה אוטו טוב ולא גרוטאה
מה אומרים המומחים?
לצפיה ב-'דייהטטו סיריון'
דייהטטו סיריון
25/09/2016 | 11:35
25
לצפיה ב-'אוטומטית או ידנית? '
אוטומטית או ידנית?
25/09/2016 | 12:44
18
לצפיה ב-'לדעתי האישית'
לדעתי האישית
25/09/2016 | 16:33
78
יונדאי I20 יכולה להיות בחירה מוצלחת. הרכב אמין מרווח באופן יחסי וטיפולים לא יקרים.
לצפיה ב-'ואוטו קטן יספיק? אולי יונדאי i20 '
ואוטו קטן יספיק? אולי יונדאי i20
25/09/2016 | 17:09
24
לצפיה ב-'אני אוהב את הרכב שלי כך, מצוחצח זה '
אני אוהב את הרכב שלי כך, מצוחצח זה
24/09/2016 | 12:51
10
215
לא מדבר אלי
הוא יפה כך
לצפיה ב-'בשתי הסיטואציות הוא לא יפה.'
בשתי הסיטואציות הוא לא יפה.
24/09/2016 | 16:46
2
105
לא שהוא מכוער בצורה קיצונית אבל יפה הוא לא.
סתם עיצוב קונבנציונלי.
לצפיה ב-'אין רכב סידרתי יפה , בטח לא רכבים מסוגו'
אין רכב סידרתי יפה , בטח לא רכבים מסוגו
24/09/2016 | 19:16
1
115
התמונה  לא משקפת את מה שאני ראיתי במציאות
אהבתי את הפוזה המלוכלכת , לאחר שהוא צלח שטח בוצי . 
אבל כן מהחזית הוא פחות יפה .
לצפיה ב-'אכן.'
אכן.
24/09/2016 | 19:25
59
גם הקרוסאוברים של ב.מ.וו. או אאודי למשל לא מדהימים ביופים.
לצפיה ב-'אם זה אפשרי'
אם זה אפשרי
25/09/2016 | 07:34
4
67
באיזה מקום צולמה המכונית?
לצפיה ב-'יפה שאלת , המקום בין היפים שיש . '
יפה שאלת , המקום בין היפים שיש .
25/09/2016 | 09:07
3
103
שפך של נהר גדול אוקה OKA שזורם ממערב למזרח   . לנהר יותר גדול הוולגה 
שזורם מצפון לדרום ונשפך לים הכספי ,  nizhni novgorod ניזני נובגורוד 
ממוקמת על שפך הנהר אוקה לוולגה . משום מה רק החלק הזה של העיר 
גבוה ומשקיף מעל השפך . לכל אורך הנהר הקרקע מישורית . 
תמונה משקפת קשה לתת כי זה מקום גדול ורחב , הרכב עמד כ 10 מטר מגדת הנהר , שבו יש תעבורה של ספינות סוחר ונוסעים . כלומר נוף משתנה כל הזמן .
בתמונה הראשונה והשניה שפך הנהר אוקה הוא משמאל  . 
התמונה השלישית היא מגבוה . 
הרביעית היא מבט ממעבורת על המקום שבו עמד הרכב . 
החמישית גם ממעבורת מבט על המבצר, המרכז השילטוני לשעבר 
גם באותו המקום . 
לצפיה ב-'משפט אחד אם אפשר'
משפט אחד אם אפשר
25/09/2016 | 19:09
2
52
עיר מאוד יפה ונקיה. זוכר את פסל העז והילד עם הכינור והספינה על הנהר.
לצפיה ב-'הקטע המעניין הוא : למה חניתי שם בכלל. '
הקטע המעניין הוא : למה חניתי שם בכלל.
26/09/2016 | 13:34
1
42
כנראה שכייסו לי את הארנק , יום קודם ,  לא נראה לי שהוא נפל מהכיס 
שם היה רשיון הרכב ורשיון הנהיגה שלי וקצת כסף .
חניתי בכדי לגשת לתחנת המשטרה לקבל מסמך שאבדו לי הרשיונות .
לחדש רשיון עולה הרבה כסף והרבה מאמץ .אשתי נלחצה מאוד מהאובדן של המסמכים
אשתי בקשר עם אקסטראסנס באינטרנט  , מין סוג של אורי גלר , היא מופיעה גם בטלויזיה . 
היא אמרה שהיא לא רואה שום בעיה עם המסמכים , אשתי התפלאה איך אין בעיה עם המסמכים אם הם אינם ?
למחרת דופק מישהוא בדלת ואומר שיש לו את המסמכים ושהוא מצא את הארנק. כנראה מישהוא שהוא בקשר עם המשטרה , כי במסמכים לא הייתה הכתובת שלי ולא טלפון . 
איך היא ידעה שאין בעיה עם המסמכים ? נפלא ממני . וזו לא הפעם הראשונה 
שהיא אומרת דברים שהיא לא אמורה לדעת . 
לצפיה ב-'אולי היא גנבה?'
אולי היא גנבה?
26/09/2016 | 14:47
6
לצפיה ב-'עוד שכבת הגנה נגד גנבי רכב (אִיסְטֵנִיסִים ) '
עוד שכבת הגנה נגד גנבי רכב (אִיסְטֵנִיסִים )
26/09/2016 | 15:07
1
18
לצפיה ב-' גנבים לא אוהבים להתלכלך '
גנבים לא אוהבים להתלכלך
26/09/2016 | 15:13
46
זהוא היום זה נגמר , המאזדה תהיה נקיה ליום או יומיים ושוב תתלכלך .
אני צריך לקנות ג'רניק

לצפיה ב-'שכפול מפתח פורד '
שכפול מפתח פורד
23/09/2016 | 18:46
10
118
האם ניתן לשכפל את המפתח בתמונה? במידה וכן מה טווח המחירים?
לצפיה ב-'בסיוויק זה עלה לי 1000 ש"ח, אם זה עוזר לך . '
בסיוויק זה עלה לי 1000 ש"ח, אם זה עוזר לך .
23/09/2016 | 21:28
20
לצפיה ב-'אפשר אצל היבואן - אבל צפה למחיר של ארבע ספרות'
אפשר אצל היבואן - אבל צפה למחיר של ארבע ספרות
23/09/2016 | 23:05
72
או שאפשר לחפש אחד מהמנעולנים שהתמחו בשכפול מפתחות עם משבת מובנה. שמעתי בזמנו על אחד שיושב בפ"ת, אבל אני חושב שמאז צצו עוד כמה. המחיר אצלם הוא בערך חצי מאשר מקורי.
לצפיה ב-'אפשר להזמין מאיביי'
אפשר להזמין מאיביי
24/09/2016 | 01:40
70

מפתח 'בתול', ואז ללכת איתו למוסך מורשה שיקודדו לך אותו תמורת כ-100 ש"ח (פעם ביררתי את זה אבל לא עשיתי).
את השיניים כל משכפל מפתחות יוכל להעתיק לך.

לדוגמה :

לצפיה ב-'מכיר איש מוכשר לנושא'
מכיר איש מוכשר לנושא
24/09/2016 | 08:53
2
83
קוראים לו איתמר 0777907915 או 0528738989  תרים לו טלפון.
הוא גם מגיע הביתה אם צריך.
לצפיה ב-'ראיתי באינטרנט שכפול במחיר טוב. כדאי?'
ראיתי באינטרנט שכפול במחיר טוב. כדאי?
24/09/2016 | 13:28
1
66
לצפיה ב-'נתתי לך המלצה. אולי תנסה? טלפון אחד זאת לא הוצאה גדולה.'
נתתי לך המלצה. אולי תנסה? טלפון אחד זאת לא הוצאה גדולה.
24/09/2016 | 22:24
14
לצפיה ב-'שכפול לא מקורי, רק עם אימובלייזר יעלה ~300 שקלים.'
שכפול לא מקורי, רק עם אימובלייזר יעלה ~300 שקלים.
24/09/2016 | 09:18
2
36
לצפיה ב-'מה זה בדיוק אימובלייזר ומה'
מה זה בדיוק אימובלייזר ומה
26/09/2016 | 22:15
1
23
ההבדל בין זה ל "מקורי"?
לצפיה ב-'אימובילייזר הוא משבת, במפתח יש משדר ברכב יש מקלט, כל עוד'
אימובילייזר הוא משבת, במפתח יש משדר ברכב יש מקלט, כל עוד
27/09/2016 | 16:07
16
הרכב לא קולט את המפתח עם המשדר שמוגדר אצלו הוא לא יתן להניע את הרכב.
לצפיה ב-'תנסה אצל CARKEY4U, לדעתי זה עולה סביב 350 שקל'
תנסה אצל CARKEY4U, לדעתי זה עולה סביב 350 שקל
25/09/2016 | 10:50
50

חבר שכפל שם מפתח,כמובן כולל כפתורי הפתיחה והנעילה,
לטויוטה לנדקרוזר, והיה מרוצה מאוד. אם אני זוכר נכון זה עלה
350 שקל.
לצפיה ב-'סקודה פאביה VS רנו קליאו'
סקודה פאביה VS רנו קליאו
23/09/2016 | 00:04
8
76
חברים מה דעתכם?
במכלול הכולל איזה רכב מוצלח/כדאי יותר?

תודה
לצפיה ב-'חדש או יד שניה?'
חדש או יד שניה?
23/09/2016 | 07:36
4
50
לקליאו יש 3 דגמים ידני +8 אוטומט
לפאביה 1 ידני +3 אוטומט
מחיר מ80-108  אלף.
למה להשוות?

לצפיה ב-'חדש... להשוות בין שני גירסאות בנזין היקרות ביותר'
חדש... להשוות בין שני גירסאות בנזין היקרות ביותר
23/09/2016 | 19:09
3
56
תודה
לצפיה ב-'להשוות?'
להשוות?
24/09/2016 | 09:02
2
46
שני הדגמים היקרים של בנזין
רכב אחד עולה 175 K והשני 166 K אני מניח שזה מחוץ לתחום.
לצפיה ב-'איזו קליאו/פאביה עולה 166/175? הרי הוא לא התכוון לקליאו RS'
איזו קליאו/פאביה עולה 166/175? הרי הוא לא התכוון לקליאו RS
24/09/2016 | 11:50
1
14
לצפיה ב-'הוא כתב קליאו בנזין הכי יקרה.'
הוא כתב קליאו בנזין הכי יקרה.
24/09/2016 | 12:09
35
אם אתה יודע למה הוא התכוון תענה לו.
לצפיה ב-'שתיהן טובות, קשה להגיד'
שתיהן טובות, קשה להגיד
24/09/2016 | 12:34
2
62
היתה ברשותי רנו קליאו 4 במשך שנתיים וחצי (אבל ה0.9, ידני).

לפאביה יש שילוב מנוע-גיר טוב יותר (אני משווה לקליאו 1.2 אוט'), היא זריזה יותר (וכנראה גם חסכנית יותר, אבל זה ניחוש מושכל), אני חושב שהפאביה מעט מרווחת יותר (למרות מידות קטנות יותר, בכל מקרה, הפער לא גדול).

הקליאו נראית הרבה יותר טוב לטעמי, מבחוץ ובתא הנוסעים, איכות החומרים בקליאו לא מבריקה, אבל מעט טובה יותר מהפאביה, נוחות הנסיעה בינונית מינוס (הפאביה גם לא נוחה במיוחד, אבל לתחשותי מעט יותר טובה) והקליאו מהנה יותר לנהיגה. 

מבחינת מחיר ואבזור הן די דומות, לפאביה יש מערכת city safety שאין בקליאו, מבחינת אבזור נוחות הן די דומות (עם יתרון קל לקליאו אם אני לא טועה, אבל את זה קל לבדוק). לקליאו יתרון משמעותי של 3 שנות אחריות לעומת 2.

אני חושב שהקליאו עברה מתיחת פנים באירופה ואמורה להגיע בקרוב לארץ, שווה לבדוק.

- ביצועים טובים יותר (הקליאו לא רעה, אבל הפאביה טובה יותר)
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/09/2016 | 14:42
13
לצפיה ב-'תשובה מושקעת ויפה.'
תשובה מושקעת ויפה.
24/09/2016 | 16:36
41
רק אוסיף שלמכירה עתידית של הרכב הפאביה עדיפה.
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
20/09/2016 | 16:43
4
168
רכב נפגע מאחורנית והוכרז עליו כאבדן מוחלט, כלומר טוטאל לוס, מה השלב הבא?
האם מוכרים את השרידים למגרש פירוק עוד לפני שמגישים תביעה כנגד הביטוח של הצד הפוגע? מה עוד צריך לעשות לפני שמוכרים?
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודע'
לפי מה שאני יודע
20/09/2016 | 19:42
1
102
מי קבע טוטאל לוס?
איזה ביטוח יש לך?
ממה שאני מכיר מנסיון אישי זה הכל בטיפול חברת הביטוח.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/09/2016 | 21:50
20
לצפיה ב-'אם אתה מתכוון לתבוע את חברת הביטוח של הפוגע'
אם אתה מתכוון לתבוע את חברת הביטוח של הפוגע
22/09/2016 | 09:45
1
77
תפנה אליהם עכשיו. שיסבירו לך מה צריך לעשות. אם מקובל עליהם שזה אובדן מוחלט אז אתה מקבל מהם את מלוא מחיר הרכב, והשרידים עוברים לבעלותם ולא מעניינים אותך יותר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/09/2016 | 18:56
6
לצפיה ב-'מציעים לי עיסקת החלפה , '
מציעים לי עיסקת החלפה ,
20/09/2016 | 12:46
8
180
מגרש של דונם תמורת הג'יפ המרובע של מרצדס מודל 2000
בתוספת כסף .
אני לא מכיר בכלל את הג'פ הזה אם כי ראיתי אותו מקרוב פעם אחת , האם כדאי בכלל להתעסק איתו גם בגלל הגיל
אמר כאן מישהו שלא יהיה קל למכור אותו , אני מניח שאם אוריד למוכר מספיק כסף אוכל למכור אותו .
המגרש גם הוא קשה למכירה .
לצפיה ב-'רק לצורך שיחה'
רק לצורך שיחה
20/09/2016 | 13:43
7
120
1.אדמה/מגרש לא מוכרים.נקודה. אבל אם בכל זאת זה תמורת מזומנים.
ג'יפ כזה במקרה הטוב ביותר שוה בין 18Kל 19K אבל מי יקנה אותו?
ראיתי תוכנית שמשפצים כלי כזה וזה סיפור יקר מאוד.
אם אתה הבן שלי לא נותן לך לעשות עיסקה כזאת. אבל מה אני מבין.
לצפיה ב-'אתה דווקא כן מבין , מסתבר שהג'יפ הזה בלתי מכיר'
אתה דווקא כן מבין , מסתבר שהג'יפ הזה בלתי מכיר
20/09/2016 | 14:50
6
100
רק פושעים מחזיקים אותו , 
המגרש למכירה בכל מקרה 
לצפיה ב-'הג'יפ הזה הוא כלי נהדר ברמה העקרונית,'
הג'יפ הזה הוא כלי נהדר ברמה העקרונית,
20/09/2016 | 16:05
5
86
לא יודע מה מצב הג'יפ הספציפי.
גם לא מתמצא בשוק הג'יפים ברוסיה.
אם אני הייתי נתקל בג'יפ כזה ב 20,000 ש"ח הייתי קונה אותו בלי לחשוב פעמיים.
לצפיה ב-'נראה לי שיש לו יכולות של סופה בערך '
נראה לי שיש לו יכולות של סופה בערך
20/09/2016 | 18:02
4
70
כאן זה בעייתי להתעסק איתו , הוא מושך תשומת לב לא רצויה 
אפשר למכור אותו בארמניה שם מעריצים אותו , דואגים לו יותר מאשר לילדים 
אני עדיין מברר אם אפשר למכור אותו בארמניה . במקרה ראיתי אחד כזה היום 
לא מושך את העין . 

לצפיה ב-'מושך תשומת לב ולא מושך את העין?'
מושך תשומת לב ולא מושך את העין?
20/09/2016 | 18:19
3
53
לא מבין איך זה מסתדר יחד.
יכולות של סופה זה מכובד מאוד, רק שהוא הרבה יותר מפנק מסופה.
לצפיה ב-'הוא מושך תשומת לב שלילית , של גורמים שיגנבו אותו'
הוא מושך תשומת לב שלילית , של גורמים שיגנבו אותו
20/09/2016 | 18:39
2
56
עבריינים אוהבים אותו כאן , כך בכל אופן אומרים לי . 
לא מושך את העין כי הוא לא יפה . בטח לא מודלים ישנים . 
לצפיה ב-'שאלה של טעם'
שאלה של טעם
20/09/2016 | 18:55
1
54
בעיני הוא מאוד יפה.
לצפיה ב-'כן בהחלט ! בגלל זה מרצדס כמעט לא נגעו בעיצוב שלו'
כן בהחלט ! בגלל זה מרצדס כמעט לא נגעו בעיצוב שלו
20/09/2016 | 19:23
56
פעם אמרתי שכל הרכבים צריכים להיות פשוטים לייצור עם קוים ישרים 
כמו המרצדס הזה . 
אבל הרגילו אותנו אחרת . גם לנדרובר נכנעו למגמה הזו
לצפיה ב-'מספר שלדה...משהו מוזר...'
מספר שלדה...משהו מוזר...
20/09/2016 | 11:11
27
178
במספר השלדה מקודד המידע על הרכב כגון הדגם שלו,שנת הייצור שלו ועוד.
התו העשירי משמאל מציין את שנת הייצור שלו.
יש מספר תווים שלא נרשמים בשנה כגון I U Z Q 0.
ראיתי רישיון רכב כאשר במספר השלדה רשום האות U במקום של השנה.
מישהו יכול להסביר לי איך זה יכול להיות ?
לצפיה ב-'אתה יכול לשלוח תמונה של ה VIN?'
אתה יכול לשלוח תמונה של ה VIN?
20/09/2016 | 12:33
1773
לצפיה ב-'ככל הנראה טעות הקלדה '
ככל הנראה טעות הקלדה
20/09/2016 | 18:04
1
114
לצפיה ב-'זה בוודאות לא טעות בהקלדה'
זה בוודאות לא טעות בהקלדה
20/09/2016 | 22:55
96
זה רכבים ששלמה סיקסט מוכר 0 קמ. ניסן מיקרה.
יש לו איזה 10 רכבים ובכולם זה מופיע ככה ברשיון.
באחת מהם בדקתי את הלוחית שבתוך האוטו ואכן בתוך האוטו המספר שלדה הוא כזה וזהה למה שמופיע ברשיון.
מסתבר שככה זה יצא מהיצרן.
אני מנסה להבין למה זה ככה.
לא בדקתי רכבים אחרים באלבר או אלדן או פרטיים.
לצפיה ב-'תנסה את האתר הזה'
תנסה את האתר הזה
20/09/2016 | 23:42
23
67

יש בו מספר באגים* אבל בגדול נותן את המידע.
*ברכב שלי מופיע שזה מנוע דיזל כאשר בפועל זה מנוע בנזין.
לצפיה ב-'בעיקרון הבעיה נפתרה'
בעיקרון הבעיה נפתרה
21/09/2016 | 00:01
22
101
לצפיה ב-'לא הבנתי איך אתה יודע את תאריך הייצור ?'
לא הבנתי איך אתה יודע את תאריך הייצור ?
21/09/2016 | 07:16
21
2353
סעיף ב בדף שלך מסביר איך רשום הVIN
אני מנחש שתאריך הייצור או שנת הייצור רשום בספרות במיקום 11-17. האם נכון?
על מיקום זה רשום שמדובר במספר רץ. האם מכיל בהתחלה את שנת הייצור או כמו בצמיגים את השבוע והשנה ?
למשל אפשר לרשום כמו בצמיגים 0116001 סתם דוגמה שבוע 01 שנת 16 רכב מספר 001 ואז תיאורתית אפשר לייצר עד 999 רכבים כאלה בשבוע זה
בשבוע 2 של שנה זאת יירשם 0216001 ועד ל 0216999 וכו'.
האם מישהו מבין בדיוק איך זה נרשם ?
לצפיה ב-'מספר רץ זה המספר של הרכב מאז שהתחילו לייצר'
מספר רץ זה המספר של הרכב מאז שהתחילו לייצר
21/09/2016 | 13:48
20
58
כלומר הרכב הראשון יהיה 0000001 ואילו הרכבה ה50K יהיה 0500000.

ההגדרה של משרד התחבורה ש"U" זה "קוד יעד אירופה" היא לא נכונה, כי התו העשירי הוא "שנת יצור".
לצפיה ב-'האם את הVIN לא יצרן הרכב קובע ומטביע ?'
האם את הVIN לא יצרן הרכב קובע ומטביע ?
21/09/2016 | 17:50
16
41
במילים אחרות, מה הקשר של הU למשרד התחבורה ? במילים אחרות את הU האם לא שם היצרן? לתומי חשבתי שVIN ומספר המנוע הם נקבעים ע"י היצרן. לעומת זאת, לוחית הרישוי נקבעת ע"י רשויות המדינה ששם משתמשים ברכב

דבר שני:  רשום כי MDH שהם ב3 המקומות הראשונים משמאל מסמנים את הקוד הבינלאומי של יצרן הרכב. האם במקרה הזה יש קוד לניסאן בלבד או שיש קוד לניסאן בהתאם למדינה בה נמצא המפעל למשל ניסאן בהודו לעומת ניסאן ביפאן או בארה"ב, האם זה אותו הMDH לכולם ?
לצפיה ב-'גם אני לא יודע מה הקשר בין משרד התחבורה לVIN'
גם אני לא יודע מה הקשר בין משרד התחבורה לVIN
21/09/2016 | 18:36
15
38
הרצתי את הVIN מהמסמך שצירף ארז, בכמה אתרים שמפרשים את הVIN.
בכולם הופיע 2014, כאשר החלפתי את הU(שמשרד התחבורה קבע שהיא "קוד יעד אירופה" לאותיות אחרות(K/E ואחרות) הדבר היחיד שהשתנה בתוצאה היה שנת היצור של הרכב.

מבדיקה אקראית של עוד כמה הוראות רישום, משרד התחבורה לא פעם מחליט שחלק מהפרטים בVIN הם ללא משמעות(ולמרבה הפלא לרוב זה התו ה10 שמציין את שנת היצור
ולפעמים זה גם בנתונים אחרים).
לצפיה ב-'האם זה לא אחרת ממה שאמרת? '
האם זה לא אחרת ממה שאמרת?
21/09/2016 | 19:03
6
30
אחרת כלומר שמשרד התחבורה מסביר לסניפי הרישוי השונים עליהם הוא אחראי מה משמעות המספרים ו/או האותיות השונות של הVIN...
VIN, כמו מספר המנוע, אלה הטבעות ייחודיות של היצרן שיוצאות עם הרכב מהמפעל שלו. הVIN מתחיל בקוד של 3 אותיות שמקדדות את שם היצרן וההמשך כפי שפורט בנייר המידע שהביא ארז0121. לא נראה לי שיש ליבואן או למדינה שבה ינהגו ברכב איזה שהוא SAY לגבי הVIN. יכול להיות שניסן שינה משהו באופן רישום הVIN שלו.

באופנועים יש אחידות עולמית פשוטה בהרבה, למשל הסוזוקי שהיה לי יוצר ביפאן ונמכר בכל העולם. אבל היו הבדלים שכנראה באו לידי ביטוי בVIN [זאת השערה. אז לא הבנתי בVIN] למשל חיישן חמצן חם לא היה מותקן באגזוז של הסוזוקי בארה"ב, קנדה וכנראה גם אוסטרליה.
לצפיה ב-'כוונתי היא שמשרד התחבורה בעצמו לא יודע מה הVIN אומר'
כוונתי היא שמשרד התחבורה בעצמו לא יודע מה הVIN אומר
21/09/2016 | 20:14
5
24
אחרת אין הסבר לך שמופעים בהוראות שלו חלקים "ללא משמעות".

יש גם מצבים של אי-עקביות בחלוקת הVIN לפי משרד התחבורה, לפעמים ה"מספר רץ" מתחיל הספרה ה11 ולפעמים ב12.

לצפיה ב-'יש לך דוגמא להיכן רשום "ללא משמעות"'
יש לך דוגמא להיכן רשום "ללא משמעות"
21/09/2016 | 20:21
4
23
כי דווקא במקרה של המיקרה שהובא כאן יש משמעות לכל אות ותו
דווקא לגבי המספר הרץ אני חושב שהיצרן יכול לשלוח למדינה א' ממספר רץ כלשהו ולמדינה ב' ממספר רץ אחר. זה עניין של היצרן. 7 ספרות זה המון והיצרן יודע כנראה שהדגם יתחלף בטרם ייצר ממנו 9,999,999 פרטים.
לצפיה ב-'כן יש דוגמאות'
כן יש דוגמאות
21/09/2016 | 20:49
3
35
הינה I20(ספרה 10 ללא משמעות)

C4

קרנבל

RAV4 היברידי

וגולת הכותרת- טרנספורטר שאפילו 4-6 הן "אין משמעות"

וזה רק מהעמוד הראשון של החיפוש, נוצרת הרגשה שמשרד התחבורה מחפף בנושא כי כל הזמן "שנת היצור" היא "ללא משמעות".
לצפיה ב-'אתה צודק '
אתה צודק
21/09/2016 | 22:05
2
21
אבל אם תבדוק ע"י הטבלה שהביא קומפי תגלה שהיה קל לתרגם את האותיות הללו במקום מספר 10 לשנת הייצור.
לא ברור לי למה משרד התחבורה בוחר לרשום "ללא משמעות". אבל כאמור ע"י הטבלת המרה  "קל לתרגם" את האות במקום ה10 לשנת הייצור, ובהחלט יש לזה חשיבות. אבל כפי שאמר קומפי כאן, משרד התחבורה הוא רק צינור להעברת האינפורמציה.
אני חושש שהיבואנים רושמים "ללא משמעות" כי הם מעדיפים שלציבור לא יהיה את הידע לדעת את שנת הייצור מהVIN. לדעתי יש לזה המון חשיבות כדי שלא לרכוש מוצר שהתייבש הרבה על המדף של היבואן.  
אם זה ככה אז חבל שמשרד התחבורה לא משדרג את עצמו להיות מעבר לסתם צינור אלא למערכת עם ביקורת עצמית על מנת שיחזיר ליבואנים שאינו מקבל ש"אין משמעות". לכל אות וסימן יש משמעות...
לצפיה ב-'נכון שניתן בקלות למצוא את הפרוש, אבל זה לא בעיה'
נכון שניתן בקלות למצוא את הפרוש, אבל זה לא בעיה
21/09/2016 | 22:27
1
30
הבעיה היא שמישהו מנסה להסתיר מידע חשוב.

אם הקונה התמים יבקש מהיבואן לבדוק את הVIN כנראה שהיבואן יציג לו את ה"הוראת רישום" שבה לא מצוינת שנת היצור("ללא משמעות"), ולא את הפירוש המלא כולל שנת היצור, מה שיכול להשפיע מאוד על המחיר הרכב.
כמו רוב האנשים גם אני העדיף רכב שיוצר יותר מאוחר גם אם הוא עלה על הכביש קודם.

ואם מי שהחליט לרשום "ללא משמעות" הוא משרד התחבורה(כי יש "מועד עליה לכביש") ולא היבואן זה עוד יותר חמור.
לצפיה ב-'הבעיות כפי שמצטיירות מהדוגמאות שלך הן אינן אחידות'
הבעיות כפי שמצטיירות מהדוגמאות שלך הן אינן אחידות
22/09/2016 | 06:57
19
בדקתי שוב את המכוניות מהקישור שלך בהשוואה לקישור שהביא קומפי. יש חלק שהסיפרה במקום 10 רשומה נכון ו"רק הפירוש בעברית" הוא "לא רלוונטי" ויש חלק אחר שהסיפרה במקום 10 היא "לא מתאימה לטבלה של קומפי". לזה אולי התכוון קומפי כשרשם "טעות הקלדה" וגם במקרים אלה הם רושמים "לא רלוונטי.
חבל שמשרד התחבורה מסכים לרשום "לא רלוונטי" על איזשהו אות בתוך הVIN. האינטרס שלו היה צריך להעמיק ידע של הציבור בVIN כי זאת "הגדרת הזהות" של הרכב. לכל אות יש חשיבות ומשמעות. זה ברור שאולי היבואן לא מעוניין שהציבור יבין לפירטי פרטים אבל היצרן ומשרד התחבורה צריכים להיות מעוניינים בשונה מזה

אני זוכר שפעם שאלתי כאן
לצפיה ב-'נראה שניסאן פישלו השנה'
נראה שניסאן פישלו השנה
21/09/2016 | 19:24
7
48
ולאחר שמשרד התחבורה ביקש הסבר למספרי השלדה, הוא מעביר את המידע למי שצריך.
לצפיה ב-'למה פישלו? אין כאן שום פשלה'
למה פישלו? אין כאן שום פשלה
21/09/2016 | 20:10
6
39
כנראה ליצרן יש הרבה אוטונומיה לקבוע סימונים בVIN.
ניסן שינו ומשווקיהם עידכנו את הנוגעים בדבר.
אבל יש דברים שגם הם לא ישנו שזה למשל 3 האותיות הראשונות שזה קוד היצרן האוניברסאלי.
לצפיה ב-'למה לא פישלו?'
למה לא פישלו?
22/09/2016 | 09:13
5
26
נראה שישנה צורת רישום בינלאומית איך יופיע ה-VIN.לפי המידע של פותח השרשור וקומפי היה צריך להופיע G במיקום העשירי והסימון לא מופיע. לכן נראה שהייתה צריכה להגיע הבהרה.
לצפיה ב-'האם עמדת מול הרכב הספציפי כאשר אתה רואה כי הVIN אכן רשום אחר'
האם עמדת מול הרכב הספציפי כאשר אתה רואה כי הVIN אכן רשום אחר
22/09/2016 | 10:20
4
20
אחרת מכפי שרשם משרד התחבורה בדף שהפיץ?

זאת בעצם השאלה. אנחנו מניחים כי הכללים של הVIN הם קבועים וכלומר שברכב עצמו רשומים אותיות אחרות מהשגיאות לכאורה בדף של משרד התחבורה, ואם ככה אז יש באמת טעות ברישום של משרד התחבורה אבל את זה צריך להוכיח ע"י השוואה לרכב הספציפי כדי לראות מה רשם בדיוק היצרן.
עד שזה לא יבוצע לא בטוח היכן הבעייה.
לצפיה ב-'לא עמדתי. פותח השרשור עמד מול מספר רכבים.'
לא עמדתי. פותח השרשור עמד מול מספר רכבים.
22/09/2016 | 10:39
3
10
לצפיה ב-'הוא כתב שראה רישיון רכב. '
הוא כתב שראה רישיון רכב.
22/09/2016 | 12:04
2
17
איפה ראית שכתב שראה רכב ?

לצפיה ב-'אי-דיוק שלי'
אי-דיוק שלי
22/09/2016 | 12:45
1
25
בכל מקרה הטעות לדעתי היא של ניסאן.
לצפיה ב-'של ניסאן? כאן אני חולק עליך.'
של ניסאן? כאן אני חולק עליך.
22/09/2016 | 12:52
22
אני מעריך שהטעות היא נוצרה בארצינו. אני מניח שמדובר בטעות הקלדה בארצינו אם של היבואן או של משרד התחבורה. לצורך העניין הזה אני הולך עם קומפי [עם הנחתו]. זאת ההנחה שלי אבל לצורך כך אין ברירה אלא לבדוק מה רשום בVIN ברכב, זה כדי שלא נפצח בהשמצת מדינתנו על לא עוול בכפה...
לצפיה ב-'את דף הרישום ממלא היבואן על דף רשמי של משרד התחבורה'
את דף הרישום ממלא היבואן על דף רשמי של משרד התחבורה
21/09/2016 | 20:00
2
60
משרד התחבורה בסה"כ כצינור העברת מידע.
לצפיה ב-''
21/09/2016 | 20:16
36
אני רואה שההיגיון שלי הוביל אותי לניחוש די מדוייק אבל זה היה עדיין ניחוש עם רמה מסויימת לא קטנה של אי וודאות.
אתה לעומת זאת עושה סדר בקלילות בבלאגן בזכות ידע מוצק וללא צורך בניחושים. מה היינו עושים כאן בלעדיך?
לצפיה ב-'אני אדגיש כאן שהשרשור הזה מאד השכיל אותי'
אני אדגיש כאן שהשרשור הזה מאד השכיל אותי
22/09/2016 | 13:07
49
לא הבנתי בעבר איך יודעים מתי יוצר רכב כלשהו, בניגוד לצמיגים ששם אני "מרגיש בבית".

בעבר אני זוכר ששאלתי כאן משהו כזה ואף אחד לא ענה ככה שרק עכשיו אני מבין את מהות הVIN גם בהקשר למועד ייצור הרכב. זה פנטסטי גם בשאלה של "חיי מדף" של רכב חדש...בפרט "כשהמדף" הוא לפעמים מגרש פתוח ללא קורת גג...
אם ארכוש בעתיד רכב ספורטיבי כגון ה208GTI אידע לוודא שהמוצר אכן חדש, גם האות ה10 וגם המספר הסידורי הרץ. 
לצפיה ב-'בוקים לרכב'
בוקים לרכב
20/09/2016 | 07:11
108
המלצות לחברה זו או אחרת שמוכרים בארץ?
לצפיה ב-'היי'
היי
19/09/2016 | 06:16
6
140
רציתי לדעת כמה עולה החלפת דשבורד לרכב פורד פוקוס 2005?
לצפיה ב-'במוסך לא יודעים ובקשו ממך לברר?'
במוסך לא יודעים ובקשו ממך לברר?
19/09/2016 | 09:23
5
28
לצפיה ב-'כן'
כן
19/09/2016 | 09:45
4
98
כן
לצפיה ב-'אז 120 ש"ח כולל מע"מ.'
אז 120 ש"ח כולל מע"מ.
19/09/2016 | 10:33
2
29
לצפיה ב-'120 ש"ח להחלפת כל הדשבורד לחדש? זה בלי כסף...'
120 ש"ח להחלפת כל הדשבורד לחדש? זה בלי כסף...
19/09/2016 | 14:11
1
70
מדובר גם על האיזור של הרדיו, השעון והחור של הסטרטר לדעתך?
לצפיה ב-'רצית שאני אחליט אז החלטתי.'
רצית שאני אחליט אז החלטתי.
19/09/2016 | 16:14
75
המוסך כנראה ירצה הרבה יותר אבל אתה מסרב לשאול אותו.
לצפיה ב-'תעבור מוסך'
תעבור מוסך
19/09/2016 | 13:55
28
לצפיה ב-'שאלה לגבי אבזור רכב'
שאלה לגבי אבזור רכב
18/09/2016 | 22:05
7
125
שלום אנשים, האם ביונדאי i30 inspire שנת 2008 יש מרימי שמשות 4x וגלאי רוורס כסטנדרט?
לצפיה ב-'4 חלונות חשמל.כן. גלאי רוורס לא.'
4 חלונות חשמל.כן. גלאי רוורס לא.
18/09/2016 | 22:38
1
71
גלאי רוורס ברוב הרכבים זאת התקנה מקומית.
גם בדגם הפרמיום אין גלאי רוורס.
לצפיה ב-'לא חלונות חשמל'
לא חלונות חשמל
18/09/2016 | 22:42
63
אלא מרימי שמשות בנעילת הרכב על ידי השלט, שאם החלון פתוח ולוחצים על השלט לנעילת הרכב החלון נסגר אוטומטית
לצפיה ב-'באם אין חיישן רוורס אני מתקין בעצמי , עלות של 150 ש"ח '
באם אין חיישן רוורס אני מתקין בעצמי , עלות של 150 ש"ח
19/09/2016 | 07:17
2
76
ושם את הצפצפה מאחור ולא על הדשבורד .
לצפיה ב-'למה?'
למה?
21/09/2016 | 13:56
1
17
לצפיה ב-'למה מאחור ? א. התקנה יותר קלה ולא צריך לבצע חור בדשבורד '
למה מאחור ? א. התקנה יותר קלה ולא צריך לבצע חור בדשבורד
21/09/2016 | 16:22
49
ב. החיווי החזותי לא חשוב רק הקולי ואפשר גם לראות את המסך הקטן במראה האמצעית . 
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
19/09/2016 | 12:52
1
73
יונדאי בכללי עושים מיגון בארץ. זה כולל גם חיישנים לנסיעה לאחור. אם הבעלים הקודם התקין אז יש אם לא אין.
האבזר של מרים שמשות לא מופיע בשום מפרט של רכב שאני מכיר. מצד שני ברוב
הרכבים זה קיים.
תצטרך לבדוק אישית אם יש. הI30 זקוק לחיישן נסיעה לאחור +מצלמה כי הראות
די מוגבלת בגלל מבנה הרכב.
החיישן +מצלמה זה עסק שאת מחירו תצטרך לבדוק.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/09/2016 | 17:06
14
לצפיה ב-'ערב טוב שאלה'
ערב טוב שאלה
18/09/2016 | 20:48
6
114
האם חברת רכב יכולה לספק חלקי פלסטיק וחלקים נוספים בתוך הרכב?
לצפיה ב-'אם הפלסטיקים'
אם הפלסטיקים
18/09/2016 | 21:11
5
60
חלק מהרכב בודאי. אם זה כל מיני תוספות לא.

לצפיה ב-'אני מדבר על'
אני מדבר על
18/09/2016 | 21:33
4
57
חלק תחתון מקורי של דשבורד, פנס אחורי הגה וריפודים מקוריים. איך אני פונה לחברה?
לצפיה ב-'א.איזו חברה ? ב.אפשר גם לעסק פרטי.'
א.איזו חברה ? ב.אפשר גם לעסק פרטי.
18/09/2016 | 22:30
3
21
לצפיה ב-'פורד'
פורד
19/09/2016 | 06:18
2
18
לצפיה ב-'תתחיל לעבוד'
תתחיל לעבוד
19/09/2016 | 13:00
1
55
אוטומור 035701704
אמפריית החלקים  0503090777
ח.ח.לרכב 036740840
ועוד טלפון 036133655
לצפיה ב-'תודה רבה...'
תודה רבה...
19/09/2016 | 14:15
38
יש סבירות גבוהה שימצאו חלקים לרכב הזה?
לצפיה ב-'רכב ספורטיבי'
רכב ספורטיבי
18/09/2016 | 19:47
37
137
אני מחפש רכב ספורטיבי (180 כ"ס ומעלה ), בגודל של משפחתי ומטה, שנת 2012 ומעלה במחיר של 60-80 אלף ש"ח. זה רכב שני במשפחה

מהם האופציות שלי ?
לצפיה ב-'לא בטוח שיש. אני כן בטוח, לעומת זאת, שלא כל רכב עם 180 כ"ס '
לא בטוח שיש. אני כן בטוח, לעומת זאת, שלא כל רכב עם 180 כ"ס
18/09/2016 | 20:07
1
117
ומעלה הוא ספורטיבי...
אני חושב שמה שהכי מתקרב להגדרה שלך הוא סיאט ליאון 1.8 ל'. אבל נדמה לי שהוא רק 160 כ"ס.
בעצם, אם ב"משפחתי ומטה" אתה כולל גם מיני וסופרמיני, אז חפש קורסה OPC. נמכרו חדשות ב-135,000 שקלים, אז אוטו בן 3-4 כבר אמור להיות באזור התקציב שלך. 
לצפיה ב-'ששש..... יש תוכנה ל 210 כ"ס למנוע הזה '
ששש..... יש תוכנה ל 210 כ"ס למנוע הזה
19/09/2016 | 15:28
20
לצפיה ב-'אם תוסיף כמה שקלים'
אם תוסיף כמה שקלים
19/09/2016 | 13:05
1
85
תוכל לדבר עם פולו GTI
לצפיה ב-'אבל עדיף לדבר איתה בשקט, שלא תרתח...'
אבל עדיף לדבר איתה בשקט, שלא תרתח...
19/09/2016 | 13:31
75
הדור שנכנס לו בתקציב ממש לא מוצלח. מנוע בעייתי (עם מגדש-על ומגדש טורבו) והבלמים שם הם בדיחה לא מצחיקה.
לצפיה ב-'פורד פוקוס אקובוסט'
פורד פוקוס אקובוסט
19/09/2016 | 14:01
2
80

מנוע 1.6 טורבו עם 180 כ"ס, ידני, מאד מהנה לנהיגה, נוח ומאובזר (טיטניום).
הבעיה רק שקשה להשיג כזה - לדעתי יש כרגע אחד למכירה ביד2.
לצפיה ב-'זה לא 250 כס ?'
זה לא 250 כס ?
20/09/2016 | 20:46
1
16
לצפיה ב-'לא, אתה מדברעל פוקוס ST'
לא, אתה מדברעל פוקוס ST
20/09/2016 | 22:05
51

שזה מנוע 2.0 טורבו. אקובוסט זה מנוע 1.6 טורבו 180 כ"ס. שווק רק בשנת 2012, ועוד כמה בודדות ב-2013. יש אולי 20-25 כאלה סה"כ בארץ.
לצפיה ב-'מותר לחדש לך ? יש אנשים שנוהגים ספורטיבית עם פיקנטו'
מותר לחדש לך ? יש אנשים שנוהגים ספורטיבית עם פיקנטו
19/09/2016 | 15:49
26
83
ונהגי שודים עם מיקרה ,
וכאן יש לאדה ענתיקות בשני שקל ,שנוסעות יותר מהר מקרוס אובר חדש 
רק שזה הדבר היחיד שטוב בהן
לצפיה ב-'למה ללכת רחוק? כמה כ"ס יש בממותה שלך?'
למה ללכת רחוק? כמה כ"ס יש בממותה שלך?
21/09/2016 | 20:03
25
35
האם אתה לא קרוב ל180 ? ...מה זה בשבילך +/- 20-30 [בעיקר  מינוס] מהיעד 180 ? תספר לו ששלך פרימיום עם מושב מעור, שאין לאן למהר, והכי חשוב תגיד לו שהפלסטינים הם עם...תאמין לי שהוא ישר ירוץ לקנות CX5 ממותתי במקום איזה רכב ספורט מהנה כמו למשל איזה 208GTI

עוד משהו במעט רצינות, אמנם נהיגה ספורטיבית זה בעיניי המתבונן. אבל רכב קטן כפיקנטו או מיקרה עם גיר ידני, ירגיש לנהג הספורטיבי הממוצע, הרבה יותר ספורטיבי מאיזו ממותה כבדה ומגושמת...
הטעות שלך היא שההגדרה ספורטיבי אצלך זה המהירות בקו הישר. זה החלק הכי זניח במכלול של המונח ספורטיבי. חשובה בהרבה זו המסוגלות לדבוק במסלול מתפתל ולזה צריך להוסיף כמה שיותר כלומר כמה שיותר מתפתל [בצפיפות] וכמה שיותר יבצע מהר וכמה שיותר ידבק למסלול המבוקש כלומר כמה שפחות סטיות ואובדני אחיזה.  
לצפיה ב-'160 אבל על 1600 ק"ג. לא רציני , פעם הייתה לי מהעבודה '
160 אבל על 1600 ק"ג. לא רציני , פעם הייתה לי מהעבודה
21/09/2016 | 20:16
24
56
פיאט אונו , נדמה לי.  ג'וניור.  הייתה לה תאוצה מדהימה בעקיפות
הייתי עוקף איתה עקיפות לחוצות בקלות . 
לממותה הקטנה יש יותר משקל בתחתית מאשר משפחתית או צעצוע לישראלים שרוצים דווקא רכב חדש , 
אני לוקח איתה סיבובים באותה המהירות כמו הרכב הקודם המשפחתי 
כנראה שאני חוזר לפולו סדן אם אני לא אצליח למכור את המגרש שלי . 

לצפיה ב-'וואלה אידיט, הפעם לשם שינוי הרשמת אותי'
וואלה אידיט, הפעם לשם שינוי הרשמת אותי
21/09/2016 | 20:33
23
53
למרות שרשמתי מתוך ליגלוג על הממותה באוריינטציה ספורטיבית, לא ציפיתי שתידע לחפש קשר בין הכ"ס למשקל הרכב. אתה מתחיל לפתח חשיבה ממש ריאלית. אתה? בקצב הזה מה יהיה עם העם הפלסטינאווי ?
בפועל לא רק המשקל אלא המבנה האוירודינמי וחלוקת המשקל בתוך הרכב. הרכב שלך גבוה ומסורבל ולכן גם אם היה קל משקל עדיין בהשוואה לפיאט אונו שהייתה לך, בכל מקרה בכביש המפותל אין לממותה יכולת ביטוי מענגת בעבור חובב ההגאים הטיפוזי.

אני לא מבין למה אתה שוקל לחזור לפולו סדן? האם הממותה יקרה עד עדי כך לתחזוקה? הCX5 זה כבר רכב משומש שלך שאותו רכשת כחדש כלומר אתה יודע שהרכב תקין. אז מה תרוויח  מלהחליף ולקנות אחר? את רוב ירידת הערך חווית כבר. הדלק ברוסיה זול אז מה איכפת לך?
לצפיה ב-'לא יודע מה קרה לי , לפני שנתיים הייתי אובססיבי '
לא יודע מה קרה לי , לפני שנתיים הייתי אובססיבי
21/09/2016 | 22:24
10
33
להחליף את הפולו סדן ב 4על 4  , עשיתי נסיעת מבחן על ההונדה פילוט 
וזה בכלל הגביר את האובססיה שלי . הוא מדהים . 
הייתי כמו נרקומן שצריך את הסם , דודא כמו שאומרים בסלנג 
היום כבר נרגעתי , אני רוצה לקנות עוד מגרש לבניה , זה עדיף על רכב .

לצפיה ב-'שאלתי כמה תחסוך ממכירת הCX5 וקניית הפולו סדן'
שאלתי כמה תחסוך ממכירת הCX5 וקניית הפולו סדן
21/09/2016 | 23:44
9
24
אתה מדבר על רכישת פולו חדש או משומש ?
תזכיר לי בן כמה הCX5 שלך? [אתה יכול לבדוק לפי הVIN. עכשיו אנחנו משכילים ויודעים לאתר את השנת ייצור בתוך הרישום המקורי של היצרן...
לצפיה ב-'החיסכון הוא שאני יכול לקנות עוד מגרש '
החיסכון הוא שאני יכול לקנות עוד מגרש
22/09/2016 | 08:13
8
34
לפני השלג , ואולי להספיק יסוד קירות וגג 
לא צריך לבדוק כלום הוא בן שנתיים . 
אני רוכש חדש ב 35000 ש"ח , בחצי המחיר שאני אמכור את המאזדה .
אולי אלך על יונדאי סולריס סדן ?  עולה עוד פחות . 

לצפיה ב-'כרגיל אי אפשר להבין אותך...האם אי אפשר קצת סדר?'
כרגיל אי אפשר להבין אותך...האם אי אפשר קצת סדר?
22/09/2016 | 12:12
7
19
אני מבין שתמכור את המזדה שלך ב70K ? בן כמה המזדה שלך ?
ורשמת גם שתקנה פולו בן שנתיים? לא רשמת כמה יעלה הפולו בן השנתיים. רשמת שפולו חדש עולה 35K.
בלי להיכנס לעוביים של המספרים עושה לי רושם שמה שרשמת איננו הגיוני מהבחינה הכלכלית. 

בנוסף, נדמה לי שהיה לך יונדאי סולריס ואתה בז לרכב הזה שעשה לך בעיות, לא? אני זוכר שסיפרת שאישתך, אך בקושי רב, הצליחה למכור את השרץ לרווחתך... אז למה אתה שוקל לקנות עוד אחד כזה?
לצפיה ב-'כאשר צריך את הגנב מורידים אותו מעץ התליה . '
כאשר צריך את הגנב מורידים אותו מעץ התליה .
22/09/2016 | 14:05
6
28
אני מדבר רק על קניית רכבים חדשים , לא מתעסק עם משומשים 
כאן אין מכוני בדיקה ובדרך כלל הקונים לא בודקים את הרכבים חוץ ממבט 
אישי . 
פולו סדן , סולריס סדן , קיה ריו , או איזה פוקוס סטיישן, הם רכבים סחירים ,
משום מה המאזדה 3 זוכה כאן לכבוד יותר מהאחרות ועולה יותר למרות שהיא מאוד דומה למה שהזכרתי.
נראה מה יהיה היום, יש קליינט למגרש , אבל אני לא תולה בזה תקוות גדולות 
הרבה ראו ולא קנו , גם כאשר המוצר מוצא חן בעיניהם . 
הרוסים הם קליינטים נודניקים וטרחנים . 
עזוב מחירים זה לא מתאים בכלל למה שקורה בישראל . 
זה שהמחיר נמוך לא אומר שיותר קל לקנות רכב , הכל יחסי למשכורת 
יש כאן הרבה מאוד "משכורות הודיות "

לצפיה ב-'אתה עדיין לא ברור. '
אתה עדיין לא ברור.
23/09/2016 | 05:06
5
14
הבנתי לבד שמדובר במחירים רוסיים... תאמין לי שכולם כאן הבינו את זה. זה אפילו לא קשה. אנחנו כאן מכירים כאן את המחירים הישראליים.

אתה מדבר על פולו חדש במחיר 35 ושאת המזדה שלך, המשומש, תמכור ב70 ?האם זה מה שאתה אומר ? האם אלה התוכניות שלך?

מעניין שאתה מפריש רעלים כלפי הרוסים לפתע פתאום. אתה שדיברת על החיים הזולים, רכבים זולים ודלק זול לפתע מתלונן על הרבה "משכורות הודיות"? ועל קליינטים טרחנים? ברוסיה? יש לי חדשות בשבילך: בשביל להתפרנס צריך לעבוד ולפעמים אפילו לעבוד קשה.
לצפיה ב-'לא מתלונן, מדווח . אז מה לא ברור ? הבנת נכון '
לא מתלונן, מדווח . אז מה לא ברור ? הבנת נכון
23/09/2016 | 07:21
4
20
ב 35 אני קונה מגרש של דונם . 
בגלל שיש לי כבר בית בבניה אז אני צריך עוד קצת מזומנים .
וזה קצת יותר מ 35 כי הביטוח חצי המחיר והדלק של הפולו 1/16 
אמנם בצער אבל אאלץ להפרד מהמאזדה ,
(אלא אם אצליח למכור מגרש שיש לי ). 
אתמול העמסתי עליה 175 קילו של שליכטה + 2 נוסעים , נסעה כמו בובה גם בשטח בוצי שבו היא שטה ימינה ושמאלה, עם צמיגים רגילים של קיץ . 
בהתחלה המאזדה נתקעה בשקע בוצי , אשתי החלה לקטר , "אמרתי לך לא להכנס" 
אבל ביטלתי את בקרת המשיכה ויצאתי מהבוץ ללא מאמץ . 
לצפיה ב-'כלומר מחיר של מגרש זהה למחיר של פולו = 35K ?'
כלומר מחיר של מגרש זהה למחיר של פולו = 35K ?
23/09/2016 | 07:52
3
16
האם הבנתי נכון?
ומצד שני מחיר המזדה המשומש יקר משל 2 אלה ?

לגבי מחיר האדמה שהוא זול זה אפשרי זה נובע משפע הקרקע ומכוח קנייה ירוד שבידי הציבור. סתכל כמה מרחבי טבע יש לידך שם. לא הכל גונגל של בטון.

דינם של היהודים במדינתם לשלם הרבה על הקרקע כי אין הרבה והם עוד מבקשים להצטמצם עוד ועוד במשאב הקרקע עקב נסיגות והתכנסויות.
גבול הקו הירוק עאלק זה בפאתי ראש העין שזה כמה קמ מפ"ת שנוגעת ברמת גן שנוגעת בת"א  שנוגע בחוף הים הצר ומגיע עד למים הכחולים. זה למה היהודים מוזרים כי הם כל כך שונים מאחרים. יש רבים מהם שלא רוצים לגור "מעבר לגדר" שזה יותר 7 קמ מהים הכחול...
לצפיה ב-'35000 זה הקצה הנמוך של הסקלה , ככל שמתקרבים למוסקבה '
35000 זה הקצה הנמוך של הסקלה , ככל שמתקרבים למוסקבה
23/09/2016 | 19:29
2
15
המחירים עולים , ב200000 אפשר לקנות במקום מבוקש 
דירה לא צריכה לעלות יותר מ 250000₪ בעיר גדולה 
מחירי הקרקעות בישראל לא קשורים להיצע וביקוש כי יש שליטה של מנהל 
מקרקעי ישראל 
הבת שלי למשל קנתה באופקים מגרש ב 250000₪ 
שיט , אני כעת תקוע על הגשר החוצה את הוולגה  ובמפלס מתחת הרכבת עוברת ומנענעת את כל הגשר. גשר מימי סטאלין .
לצפיה ב-'האם הבנתי נכון שהמזדה שלך בת 2 תמכר בכ70K '
האם הבנתי נכון שהמזדה שלך בת 2 תמכר בכ70K
24/09/2016 | 13:42
1
13
ולעומת זאת פולו סדן חדש עולה רק 35K
לצפיה ב-'כן אלו בערך המחירים , המאזדה אפילו יותר זולה '
כן אלו בערך המחירים , המאזדה אפילו יותר זולה
24/09/2016 | 14:55
17
כאשר היא בת שנתיים , אבל שלי עם הרבה תוספות . 
אם תרצה עוד מחירים של מכוניות חדשות  אז . 

מאזדה CX5 2500  ו היונדאי המקבילה 21550$
מאזדה 6  - 15400 $
מאזדה 3   12300 $
יונדאי סולריס סדן  - 6200 $
אלו מחירים לגרסאות בסיסיות , אפשר להוסיף עוד כ 1000 $ 

לצפיה ב-'לענייני תאוצה, שעליהם הוא דיבר, למרכז הכובד אין שום משמעות'
לענייני תאוצה, שעליהם הוא דיבר, למרכז הכובד אין שום משמעות
22/09/2016 | 12:17
11
28
לא בהקשר של מכוניות כאלו, בכל אופן.
האונו שהיתה לו (לא חושב שהיה דגם שנקרא ג'וניור) היתה במקרה הטוב עם אותו יחס הספק משקל כמו המאזדה שלו. במקרה הרע - הרבה פחות טוב. כך שקרוב לוודאי ה-CX5 מאיץ טוב יותר במציאות. אבל ההשוואה במקרה הזה לא מבוצעת במציאות אלא בזכרון ודרך משקפי נוסטלגיה...
לצפיה ב-'הגם אתה ברוטוס?'
הגם אתה ברוטוס?
22/09/2016 | 12:26
10
32
אני  מדבר על ההתנהלות של הרכב בכביש המתפתל. לא מדובר על תאוצה בקו הישר. לגבי התאוצה בקו הישר אני במפורש הדגשתי בתחילת מעורבותי בשרשור שזה מהווה נתח קטן בלבד מהמכלול של הגדרת רכב כרכב ספורטיבי.
לגבי ג'וניור גיגלתי ועושה רושם שהיה כזה פיאט אי שם בפרהיסטוריה של המילניום הקודם 
לצפיה ב-'אבל הוא דיבר על תאוצה...'
אבל הוא דיבר על תאוצה...
22/09/2016 | 12:53
9
30
זכרתי ג'וניור בהקשר של אוטוביאנקי, אבל יכול להיות שהיה גם לאונו. בכל מקרה, זה כינוי שמודבק בדרך כלל לגרסאות בסיס - במקרה של האונו זה אומר מנוע 900 או 1000, עם 45 כ"ס. האונו שקלה, עד כמה שני זוכר, סביב 700 קילו. משמע סביב 15 ק"ג לכ"ס. הרבה הרבה פחות מאשר ה-CX5. אפילו אם נכניס למשוואה ידני מול אוטומט, צמיגים אחרים וכו' - עדיין אין ספק שהאונו מאיצה פחות טוב. בטח בהאצות ביניים.
לצפיה ב-'על מה הוא דיבר אינני אחראי...'
על מה הוא דיבר אינני אחראי...
22/09/2016 | 13:03
8
28
לא תמיד גם לו ברור על מה הוא מדבר כלומר כנראה ברור אבל הוא לא מצליח להעביר את ה"ברור הזה" למי שקורא אותו.
אולי הוא יבאר לנו על מה הוא דיבר או ליתר דיוק על מה הוא התכוון לדבר. אני בטוח שהוא מבין מצויין שעל קו ישר הCX5 שלו הרבה יותר מהיר וחזק מהאונו הישן, אבל אולי אני טועה והוא אינו מבין את זה
לצפיה ב-'הייתה גירסא של האונו שהייתה משופרת '
הייתה גירסא של האונו שהייתה משופרת
22/09/2016 | 13:54
7
28
נדמה לי שקראו לה אונו ג'וניור , ( ידני ) או משהוא דומה , בכל מקרה הייתה תוספת לשם אונו . בעקיפות הייתה חזקה מאוד . גם כאשר הייתה עמוסה בנוסעים . 
בהתחלה התבעסתי כי החליפו לי את היונדאי H100  הגדול באונו אבל אחר כך 
ראיתי שזה יותר טוב . 
לצפיה ב-'היתה אונו טורבו, אבל לא נראה לי שמישהו חילק את זה כרכב '
היתה אונו טורבו, אבל לא נראה לי שמישהו חילק את זה כרכב
22/09/2016 | 14:25
24
עבודה בשום שלב (אם אני מבין נכון את עניין ה"החליפו לי").
אם מדובר באזור 95-96, אז היתה מתיחת פנים לאונו שאולי קיבלה איזו תוספת לשם. אבל גם הדגם החזק ביותר של האונו (לא כולל הטורבו), לא הציע יחס הספק משקל טוב יותר משל ה-CX5.
לצפיה ב-'אני לא זוכר איך בדיוק קראו לגירסה אבל היא היתה היחידה עם שם'
אני לא זוכר איך בדיוק קראו לגירסה אבל היא היתה היחידה עם שם
22/09/2016 | 17:19
5
20
וזו היתה גירסה של 3 דלתות עם המנוע הישן של פיאט עם 45 כ"ס אחרי שכבר יצא מנוע הפייר.
הדרך היחידה שנדמה היה שהיא האיצה יותר טוב היה בגלל חוסר בבידוד, ואולי גיר יותר קצר..
ג'וניור עד כמה שאני זוכר היתה גירסה פשוטה של ה205 שבאה עם מושבים מרופדים במעין ג'ינס.
לצפיה ב-'כן הג'וניור היה של פיז'ו , לא מצליח להזכר איך קראו לאונו '
כן הג'וניור היה של פיז'ו , לא מצליח להזכר איך קראו לאונו
22/09/2016 | 23:17
4
9
לצפיה ב-'fire? '
fire?
23/09/2016 | 00:11
3
8
לצפיה ב-''
23/09/2016 | 05:08
6
לצפיה ב-'fire קוראים למנוע של האונו'
fire קוראים למנוע של האונו
23/09/2016 | 07:06
1
7
לצפיה ב-'ועל שם המנוע קראו לדגם, כדי להבדיל אותו מהאונו 45 עם המנוע'
ועל שם המנוע קראו לדגם, כדי להבדיל אותו מהאונו 45 עם המנוע
23/09/2016 | 09:26
16
הקודם (בנפח 900 סמ"ק), כי עקרונית שתיהן היו מכונות "אונו 45".
לצפיה ב-'לסופרב יש 180 כ"ס. מאוד לא ספורטיבי'
לסופרב יש 180 כ"ס. מאוד לא ספורטיבי
26/09/2016 | 07:50
2
8
לצפיה ב-'אתה רואה מהו היתרון של אופנוען?'
אתה רואה מהו היתרון של אופנוען?
28/09/2016 | 08:32
1
10
בפרספקטיבה שאינה מתייחסת למספרים היבשים בלבד. זה בשביל אידיט, הקו הישר הוא אינו המבחן האולטימטיבי אלא דווקא הקו המתפתל.
לצפיה ב-'לאופנוע שלי יש יחס של 0.6 כ"ס לק"ג, 0.05 קגמ לק"ג '
לאופנוע שלי יש יחס של 0.6 כ"ס לק"ג, 0.05 קגמ לק"ג
28/09/2016 | 10:37
11
ויש כאלה גם עם יחס הספק של 1:1. אין מכוניות במחיר סביר שיכולות לתת את ההרגשה הזאת.

לצפיה ב-'ביטוח וגרר'
ביטוח וגרר
18/09/2016 | 18:22
8
101
היי לכולם,
חידשתי את הביטוח לרכב, ונאמר לי שעלי לבחור בין חברת ״דרכים״ לבין חברת ״שגריר״ לשרותי דרך.

מה דעתכם?
איזו חברה עדיפה?

תודה..
לצפיה ב-'בדרך כלל'
בדרך כלל
18/09/2016 | 21:10
2
94
חברת הביטוח מוסיפה את חברת הגרר המועדפת שלה. אישית אף פעם לא הייתי
הצד שבוחר.
תעשי בחברה שהביטוח מעדיף.
אני מבוטח  בשגריר  ומקווה שלא אצטרך אותם.
לצפיה ב-'אני לא רואה סיבה לשלם 500 ש״ח יותר'
אני לא רואה סיבה לשלם 500 ש״ח יותר
19/09/2016 | 09:58
1
94
(ההפרש בין הפוליסה שלי לבין הפוליסה הזולה ביותר אחריה)
רק בשביל שיבחרו לי את חברת שרותי הדרך.

הם נתנו לי 2 אופציות ואין בזה משהו רע...

לצפיה ב-'מי אמר שרע?'
מי אמר שרע?
19/09/2016 | 12:45
60
שגריר חברה וותיקה וטובה. אם לא תקבלי משהו קונקרטי מבעל נסיון תרשמי אצלהם
והכל יהיה בסדר.
אישית לא שמעתי על החברה השניה לא דברים טובים ולא רעים.
לצפיה ב-'הביטוח שלי כלל את "דרכים", אבל מעולם לא השתמשתי בשירות'
הביטוח שלי כלל את "דרכים", אבל מעולם לא השתמשתי בשירות
19/09/2016 | 13:54
54
אז אין לי חוות דעת איכותית לתת על החברה.
לצפיה ב-'״שגריר״ או ״דרכים״?'
״שגריר״ או ״דרכים״?
19/09/2016 | 09:59
1
313
איזו חברת שרותי דרך עדיפה?

ואם יש דיס המלצות זה גם בסדר..

תודה
לצפיה ב-'תעשי בירור בגוגל'
תעשי בירור בגוגל
21/09/2016 | 08:44
59
בטוח יש השוואה כלשהי באיזה אתר בניהן.
לצפיה ב-'לי יש ב"דרכים" ולצערי השתמשתי בשירותיהם פעמיים השנה'
לי יש ב"דרכים" ולצערי השתמשתי בשירותיהם פעמיים השנה
21/09/2016 | 08:57
1
101
הם היו בסדר גמור.
לצפיה ב-'שגריר ותיקה יותר, גדולה יותר ושקופה (בורסאית)'
שגריר ותיקה יותר, גדולה יותר ושקופה (בורסאית)
21/09/2016 | 15:21
85
אתה בטח מבוטח בפניקס שעבדו שנים רק עם דרכים אבל החליטו (כתוצאה מלחץ ציבורי) לאפשר ללקוח גם את שגריר.

לך על שגריר.
לצפיה ב-'החלפת צמיגי מכונית'
החלפת צמיגי מכונית
18/09/2016 | 13:04
17
93
האם יש גיל של צמיג שמחייב החלפתו למרות שהוא במצב טוב?
ומהו הגיל המומלץ להחלפת צמיג?
לצפיה ב-'לא, אין משהו מוגדר.'
לא, אין משהו מוגדר.
18/09/2016 | 13:13
3
17
לצפיה ב-'לא היה 6 שנים'
לא היה 6 שנים
18/09/2016 | 14:43
2
19
לצפיה ב-'מכיר המלצות שנעות בין שש שנים לעשר. לא מכיר חוק. '
מכיר המלצות שנעות בין שש שנים לעשר. לא מכיר חוק.
18/09/2016 | 14:47
14
לצפיה ב-'6 שנים היא מגבלת גיל להתקנה של צמיג "חדש", כלומר, אם הצמיג'
6 שנים היא מגבלת גיל להתקנה של צמיג "חדש", כלומר, אם הצמיג
18/09/2016 | 16:32
58
ישב במחסן 6 שנים מרגע הייצור אסור להתקין אותו על רכב.
לצפיה ב-'אין גיל של צמיג שמחייב את החלפתו'
אין גיל של צמיג שמחייב את החלפתו
18/09/2016 | 15:19
12
55
אבל אם יש תקר ועברו 8 שנים מתאריך הייצור שלו, אסור לתקן אותו גם אם הוא נראה במצב טוב ואז חייבים לקנות צמיג חדש.
לצפיה ב-'ואנקדוטה בנושא - חבר קנה רכב ישן בחו"ל לטובת טיול. הרכב עבר '
ואנקדוטה בנושא - חבר קנה רכב ישן בחו"ל לטובת טיול. הרכב עבר
18/09/2016 | 17:59
11
76
טסט ממש לפני שקנה אותו - עם הצמיגים המקוריים, בני 23 שנה!
לצפיה ב-'אני חושב שהרבה יותר חשוב כמה ק"מ עשה מהגיל שלו'
אני חושב שהרבה יותר חשוב כמה ק"מ עשה מהגיל שלו
18/09/2016 | 18:09
10
20
לצפיה ב-'את השחיקה בגלל הנסועה קל לראות ולהבין את השפעתה. את השינויים'
את השחיקה בגלל הנסועה קל לראות ולהבין את השפעתה. את השינויים
18/09/2016 | 20:05
9
54
הכימיים בגומי קשה יותר לראות, וזו הבעיה - כי גם הם משפיעים מאוד על האחיזה.
לצפיה ב-'לכן.'
לכן.
21/09/2016 | 16:30
8
15
מה שאיני רואה ואיני יכול להעריך - אני לא מנסה.

מניסיון ארוך (שכולל גם רכבים עם נסועה רבה וגם ללא) ברכב ללא נסועה נראו סימני יובש קיצוניים אחרי 4 שנים וברכב עם נסועה רבה, הוחלפו צמיגים לאור שחיקה לאחר כ-60 ולאחר קושי באיזונם (ולא בגלל שחיקה) לאחר 60-80000 ק"מ.
לצפיה ב-'אז תחליט - חשובה הנסועה יותר מהגיל או שהגיל כן חשוב (כי יש '
אז תחליט - חשובה הנסועה יותר מהגיל או שהגיל כן חשוב (כי יש
22/09/2016 | 11:19
7
13
סימני יובש קיצוניים אחרי ארבע שנים)?
לצפיה ב-'הנסועה. זה מדיד ! כאשר אין נסועה , בא אלמנט הזמן.'
הנסועה. זה מדיד ! כאשר אין נסועה , בא אלמנט הזמן.
22/09/2016 | 16:34
6
22
לצפיה ב-'בקיצור, חשוב הזמן בדיוק כמו הנסועה. כל אחד מהם יכול להיות '
בקיצור, חשוב הזמן בדיוק כמו הנסועה. כל אחד מהם יכול להיות
22/09/2016 | 17:48
5
10
הגורם שמביא את הצמיג למצב שדורש החלפה.
ארבע שנים ו-60K ק"מ הם דברים שבאים די ביחד ברכב שנוסע כמות ממוצעת של ק"מ בישראל.
לצפיה ב-'ממוצע לא מעניין את מי שצריך להחליף.'
ממוצע לא מעניין את מי שצריך להחליף.
24/09/2016 | 16:11
4
7
הוא מסתכל על הצמיג שלו, על הזמן שיש לו אותם ועל הנסועה שהוא עשה..
אבל זה בסדר. מאחר שתרצה בטח לרשום את המילה האחרונה, בבקשה...
לצפיה ב-'לא מתעקש על המילה האחרונה, אלא פשוט להבין מה אתה רוצה להגיד'
לא מתעקש על המילה האחרונה, אלא פשוט להבין מה אתה רוצה להגיד
24/09/2016 | 19:48
3
9
התחלת מזה שאמרת שהנסועה הרבה יותר חשובה מהגיל, ולאט לאט גלשת לזה שמחליפים לפי גיל או נסועה, שזה בדיוק מה שאמרתי מההתחלה. ובכל זאת אתה מתעקש שאתה אומר משהו אחר ממני. אני מנסה להבין מה בדיוק ההבדל.
לצפיה ב-'שני מקרים (עדות אישית)'
שני מקרים (עדות אישית)
25/09/2016 | 18:10
2
12
רכב של אשתי, בן 4, 11000 ק"מ, צמיגים יבשים וסדוקים עד כדי צורך בחלפתם.
רכב שלי , בן שנה וחצי 65000 ק"מ , צריך להחליף צמיגים בגלל חוסרת יכולת לאזנם.
אז שני המקרים מתאימים בצורה זאת או אחרת לממוצע ( 4 שנים/ 60000 ק"מ  ) אבל בשניהם הקשר לממוצע מקרי בהחלט.
אז בד"כ, הנסועה חשובה יותר. כשאין נסועה , היא ממילא לא חשובה ונשאר אלמנט הגיל.
לצפיה ב-'הרמתי ידיים. כאן אתה כבר אומר דבר והיפוכו באותה הודעה...'
הרמתי ידיים. כאן אתה כבר אומר דבר והיפוכו באותה הודעה...
25/09/2016 | 19:15
1
13
אתה מביא דוגמא לזה שהגיל חשוב, ואז מסכם שהוא לא חשוב...
נו, שויין.
לצפיה ב-''
26/09/2016 | 08:25
7
לצפיה ב-'האם האוטונומית תהייה תרופה לחולי ההגה ? '
האם האוטונומית תהייה תרופה לחולי ההגה ?
18/09/2016 | 01:18
3
48
לצפיה ב-'האוטומטיות היו לתרופה כי חולי הגה אוהבים רק מכוניות ידניות'
האוטומטיות היו לתרופה כי חולי הגה אוהבים רק מכוניות ידניות
18/09/2016 | 02:46
2
17
לצפיה ב-'כשמתחילים ללהג פה הגבול היחיד הוא שהשמים הם הגבול'
כשמתחילים ללהג פה הגבול היחיד הוא שהשמים הם הגבול
21/09/2016 | 13:54
1
14
לחוסר הטעם.
לצפיה ב-'היכן הוא הגבול של השמיים ? '
היכן הוא הגבול של השמיים ?
21/09/2016 | 22:26
5
לצפיה ב-'עמם (Dimmer) לוח שעונים בפורד פוקוס 2003'
עמם (Dimmer) לוח שעונים בפורד פוקוס 2003
17/09/2016 | 14:38
3
61
יש ברשותי פורד פוקוס 2003 אני רוצה לכוון את עוצמת התאורה בלוח השעונים, כרגע התאורה קצת חלשה
אבל אני לא מוצאת היכן נמצא העמם לכיוון התאורה?

הרכב שברשותי הוא פורד פוקוס תוצרת ספרד דגם DFW סדאן, רמת גימור LX
אשמח לעזרה

תודה ענת
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
17/09/2016 | 21:14
2
43
זה היה מזמן. ליד הכפתור הדלקת אורות צריך להיות גלגלון. סיבוב שלו מעמעם את האורות בדש.
לצפיה ב-'אין גלגלון ברכב שלי'
אין גלגלון ברכב שלי
18/09/2016 | 19:14
1
32
כן הסתכלתי שם וברכב שלי אין בכלל גלגלון ליד הדלקת האורות
יכול להיות דבר כזה שבחלק מהרכבים של פורד אין בכלל עמם?
ואם אין אז אפשר להוסיף עמם?
לצפיה ב-'תראי זה שניתן לעמעם אני כמעט בטוח.'
תראי זה שניתן לעמעם אני כמעט בטוח.
18/09/2016 | 21:06
28
יש גם אפשרות שזה ניתן בתפריט.
לצפיה ב-'האם כדאי יונדאי i30cw'
האם כדאי יונדאי i30cw
16/09/2016 | 22:02
3
80
מחפש משפחתית טובה ואמינה, עם עלויות שוטפות סטנדרטיות.
אני אשמח לוותר על חוויית נהיגה תמורת מחיר נמוך.
בתקציב של עד 50000, אני מחפש רכב שהוא כרגע יד ראשונה (כלומר אני אהיה יד 2 אחרי הרכישה), עם קילומטרז' עד 100000 משנת ייצור 2007 ואילך.
הגעתי ליונדאי i30cw, הבנתי שהיא די פופולרית, והיא גם סטיישן, שזה בכלל בונוס.
שאלות:
מחפש לדעת מה צריכת הדלק של הרכב. אני מחפש יחס של לפחות 10 ק"מ לליטר.
האם אתם חושבים שזו בחירה טובה?
מה טוב ומה לא טוב ברכב הזה? במה הוא טוב ובמה גרוע?
תודה רבה לעצתכם, כל עצה תתקבל בברכה!
לצפיה ב-'תלוי באופי הנסיעה, 100% עירוני '
תלוי באופי הנסיעה, 100% עירוני
17/09/2016 | 08:57
2
77
לא תגיע ל 10, אבל נסיעה משולבת רגוע תוכל לעבור את זה
לצפיה ב-'תודה על התגובה!'
תודה על התגובה!
17/09/2016 | 22:25
1
46
הנסיעה היא משולבת.

האם לדעתך זוהי בחירה טובה למשפחתית?
לצפיה ב-'בחירה טובה'
בחירה טובה
18/09/2016 | 07:30
50
גם קיה סיד סטיישן מוצלחת ודומה לה.
רכבים אמינים בסה"כ
לצפיה ב-'שאלה בקשר להחלפת צמיג.'
שאלה בקשר להחלפת צמיג.
16/09/2016 | 13:49
22
141
יש לי מאזדה 6 מודל 2015 והחלפתי היום בבוקר צמיג חדש.
נכנס לי מסמר לפינה של הצמיג והבן אדם אמר שאי אפשר לתקן את זה כי המסמר נכנס בפינה של הצמיג ואם היה נכנס לא בפינה אז כן אפשר לתקן.

לקחתי צמיג של חברות SUNWIDE שעלה לי 400 שח , צמיג של 225/55R17.

האם באמת אי אפשר לתקן אם מסמר נכנס בפינה של הצמיג? ראיתי אכן שהוא ספינה וזה היה מסמר לא קטן.
החלפתי רק אחד ולא שניים, כי הוא אמר שהצמיגים חדשים וחבל להחליף.

האם החברה הזו SUNWIDE טובה??? המחיר הוגן? רציתי של TOYO כמו שיש לי באוטו אבל הוא אמר לי שזה יקר.

תודה לעונים!
לצפיה ב-'לדעתי האישית לא פעלת נכון.'
לדעתי האישית לא פעלת נכון.
16/09/2016 | 14:06
4
101
רצוי ששני הצמיגים יהיו זהים על אותו הציר. כלומר אותו יצרן ואותם נתונים בדיוק.

לצפיה ב-'הוא אמר בגלל שזה גלגל אחורי....'
הוא אמר בגלל שזה גלגל אחורי....
16/09/2016 | 14:18
3
91
אז לא משנה ושאר הצמיגים ממש חדשים,האוטו לא נסע הרבה.
לצפיה ב-'אתה בטוח שהוא מורשה משרד התחבורה ?'
אתה בטוח שהוא מורשה משרד התחבורה ?
16/09/2016 | 14:42
2
36
לצפיה ב-'מקום מסודר ועוד איך...'
מקום מסודר ועוד איך...
16/09/2016 | 14:43
1
88
אפשר תשובות למה ששאלתי?
לצפיה ב-'כנס ל yad2 צמיגים'
כנס ל yad2 צמיגים
16/09/2016 | 15:28
90
לא רוצה לבאס אותך אבל צמיגי Toyo במידה הזו נמכרים ב 430 עד 470 ש"ח.
לא הרבה יותר יקר.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/09/2016 | 15:25
16
83
מעולם לא שמעתי על חברת SUNWIDE, כנראה מדובר על צמיג סיני כלשהו מאיכות בינונית במקרה הטוב. שני הצמיגים על אותו ציר צריכים להיות זהים (אותה מידה, חברה, דגם).

צר לי לבאס, אבל נראה שנפלת על מקום לא מקצועי. 
לצפיה ב-'האם אפשר ללכת אליו ביום ראשון ולדרוש שישים לי TOYO?'
האם אפשר ללכת אליו ביום ראשון ולדרוש שישים לי TOYO?
16/09/2016 | 15:59
15
27
לצפיה ב-'אפשר ואפשר.'
אפשר ואפשר.
16/09/2016 | 17:25
14
75
קח איתך את התגובות מכאן.
לא משנה איך תסיים את הפרשה בסופו של עניין יהיו על הרכב שני צמיגים זהים.
שים לב שגם המהירות המקסימילת והעומס יהיו לפחות בדרגה של הצמיג הנוכחי.
המהירות והעומס מופיעים בצורה הבאה 
נניח שעל הצמיג שלך מופיע  97W
ז"א המהירות ל270 והעומס 730 ק"ג על כל צמיג. האותיות מסמנות מהירות והמספר עומס.
תבדוק ברשיון הרכב שלך ושם זה מופיע.
זה חייב להיות לפי הנתון הזה או ליותר גבוה. בבדיקת שנתי זה נבדק.
שיהיה בהצלחה ואם תרצה תעדכן.

לצפיה ב-'האם יחליפו לו בחזרה צמיג שנסע על הכביש?'
האם יחליפו לו בחזרה צמיג שנסע על הכביש?
16/09/2016 | 18:16
13
62
חבל אם יחליף את הטויו בצד השני לSUNWIDE
לצפיה ב-'הסיבה שלקחתי תסיני הזה...'
הסיבה שלקחתי תסיני הזה...
16/09/2016 | 22:17
12
82
כי הוא אמר לי שצמיג זהה של TOYO עולה 900 שח ואז חזרתי הביתה וראיתי שהוא בכלל לא יקר ויש אותו גם מתחת ל500 שח,ראיתי ב470 שח אפילו..אני לא מבין בזה כ"כ.
שאר הצמיגים באוטו ממש חדשים ככה שאני יכול לשים רק אחד של TOYO.

האם יש לי עילה להחליף את הצמיג?? הוא יכול להגיד לי נסעת באוטו, איך זה הולך למה אני זכאי???

תודה!
לצפיה ב-'אין בעיה להחליף צמיג שנסעת עליו יומיים'
אין בעיה להחליף צמיג שנסעת עליו יומיים
17/09/2016 | 10:43
11
45
אלא אם הצמיגאי רוצה לעשות בעייה.
תכל'ס - אתה צריך 2 צמיגים זהים על אותו סרן. אתה לפני חורף, אל תתפשר. 
לצפיה ב-'האם אני יכול לשים תTOYO החדש...'
האם אני יכול לשים תTOYO החדש...
17/09/2016 | 15:05
10
49
שאחליף במקום הסיני עם הTOYO הקיים לי כבר? מדבר על הגלגלים האחוריים.
הצמיגים באוטו במצב טוב,האוטו לא נסע רבה.
והאם מחירי הצמיגים ביד 2 צמיגים אלו מחירים לצמיגים חדשים?
לצפיה ב-'כן, אפשר. בכל מקרה עדיף על המצב הנוכחי. '
כן, אפשר. בכל מקרה עדיף על המצב הנוכחי.
17/09/2016 | 15:26
19
לצפיה ב-'ביד2 המחיר לצמיגים חדשים.'
ביד2 המחיר לצמיגים חדשים.
17/09/2016 | 15:54
8
36
לא מכיר מכירה של צמיגים משומשים.
אבל יש עסקים שמוכרים במחירים זולים מיד2.
לצפיה ב-'enigo,אשאל גם אותך...'
enigo,אשאל גם אותך...
17/09/2016 | 16:03
7
44
האם לאור מה שתיארתי,אני יכול להחליף את הצמיג הסיני לTOYO?
האם 14 יום החלפה לא חל כאן?

לצפיה ב-'מה המידה של הצמיג הרזרבי? '
מה המידה של הצמיג הרזרבי?
17/09/2016 | 16:36
11
לצפיה ב-'לא. 14 יום החלפה לא חל כאן. הרי חוקי ההחלפה הם למוצר שלא '
לא. 14 יום החלפה לא חל כאן. הרי חוקי ההחלפה הם למוצר שלא
17/09/2016 | 21:11
5
40
נעשה בו שימוש. ואתה, מטבע הדברים, כבר השתמשת בצמיג...
העסק פה רגיש - רשמית, קנית את הצמיג מרצונך החופשי, בלי איומים או רמאות, ואין לך עילה לביטול העסקה. אבל יכול להיות שאם תיגש לצמיגאי ותדבר איתו, הוא יסכים להחליף את הצמיג - תמורת תוספת תשלום. בסופו של דבר, יצא שתשלם יותר מ-470 שקלים על טויו. אני מהמר שיותר באזור ה-600 בסך הכל.
ועדיין הייתי עושה את זה.
וקח את זה כשיעור לחיים. לפני שמקבלים החלטה - עושים חיפוש קצר ברשת בעזרת הטלפון. מקסימום אומרים למוכר "חכה כמה דקות, אני רוצה לבדוק את הנושא". מניסיוני, המיקוח כשיודעים את רמת המחירים המקובלת הרבה יותר יעיל. לא רק בצמיגים, אגב.
לצפיה ב-'שתדע לך שאני כזה!..אני כל דבר בודק...'
שתדע לך שאני כזה!..אני כל דבר בודק...
17/09/2016 | 22:07
4
45
לפני ואז מתמקח,פה פשוט אני לא ככ מבין אז קניתי על עיוור.

האם אבל בגלל שהוא הטעה אותי במתכון ואמר לי שTOYO עולה 900 שח אז אין לי פה עילה להחלפה? זה  מה שמעצבן אותי בסיפור הזה!
הרי ברור שהוא דחף לי תסיני הזה במתכון.....בטח יש לו איזה אחוזים מהיבואן על זה.

לצפיה ב-'עכשיו לך תוכיח מה הוא אמר... ויותר מזה, קרוב לוודאי שמחיר '
עכשיו לך תוכיח מה הוא אמר... ויותר מזה, קרוב לוודאי שמחיר
17/09/2016 | 22:14
3
38
המחירון של הטויו הוא באמת סביב 900 שקלים, כך שרשמית הוא לא שיקר. אלא שבתחום הזה הנחות של 50% מהמחירון הן עניין מקובל מאוד.
לצפיה ב-'לבינתיים חרשתי את האינטרנט...'
לבינתיים חרשתי את האינטרנט...
17/09/2016 | 22:18
2
47
והכי יקר שראיתי את הTOYO זה ב540 וראיתי בהמון אתרים ,ככה שהוא עולה יותר לכיון הזה ולא 900...
בכל מקרה תודה,אלך מחר ואעדכן,ללא ספק נפלתי בנוכל לצערי.
שאלה אחרונה, האם בעיקרון בגלגלים אחוריים ניתן לנסוע ב2 צמיגים שונים? אני כרגע עם הסיני ועם הTOYO,אותו צמיג רק חברות אחרות.
לצפיה ב-'האם הרזרבי אצלך זה טויו ?'
האם הרזרבי אצלך זה טויו ?
17/09/2016 | 22:34
43
אם כן, אז תתקין את הרזרבי כי הוא בטח חדש...
לצפיה ב-'אפשר? ברור שאפשר - הרי עובדה שאתה מצליח...'
אפשר? ברור שאפשר - הרי עובדה שאתה מצליח...
17/09/2016 | 23:17
45
מותר? כן. מותר. אין דרישה חוקית לשני צמיגים זהים על סרן. לא בארץ, בכל מקרה.
מומלץ? לא, לא ממש.
ולגבי המחיר - אף אחד לא מוכר במחיר מחירון, אלא אם הוא מצא פראייר אמיתי. זה כמו שהיה פעם עם מכשירי חשמל - מחיר המחירון קיים רק בשביל שיוכלו להשוויץ באחוזי ההנחה.
לצפיה ב-'רכישת רכב אפס קילומטר מחברות ליסינג'
רכישת רכב אפס קילומטר מחברות ליסינג
16/09/2016 | 17:49
61
608
אני מעוניין לקנות רכב אפס קילומטר מחברת ליסינג.

1. כמה חברות אמרו לי שכאשר הרישיון יהיה על שמי לא יהיה רשום שם שהאוטו מליסינג. כלומר לא יהיה רשום בעלות מקורית השכרה החכר. זה כביכול יהיה פרטי.
האם זה נכון ?
2. אני מעוניין לעשות את העיסקה בשלמה סיקסט.
האם יש הבדל בין החברות השונות ? שלמה...
המשך>>
אני מעוניין לקנות רכב אפס קילומטר מחברת ליסינג.

1. כמה חברות אמרו לי שכאשר הרישיון יהיה על שמי לא יהיה רשום שם שהאוטו מליסינג. כלומר לא יהיה רשום בעלות מקורית השכרה החכר. זה כביכול יהיה פרטי.
האם זה נכון ?
2. אני מעוניין לעשות את העיסקה בשלמה סיקסט.
האם יש הבדל בין החברות השונות ? שלמה סיקסט אלבר אלדן ברכישה של אפס קילומטר ?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גולדן B - השקעות נדלן בגרמניה
גולדן - B
חברת
חברת "קראפן"
פורום לימודי נדל
מתעניין בלימודי נדל"ן?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה