לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'"חברות תעופה זרות יטוסו מנתב"ג לאילת"'
"חברות תעופה זרות יטוסו מנתב"ג לאילת"
24/01/2017 | 16:32
2
49
שר התחבורה ישראל כץ אמר במפגש עיתונאים כי יש להכניס שחקנים חדשים בתחום טיסות הפנים בישראל. עוד הוסיף כי יאיץ את בניית שדה התעופה בגליל, ויפעל לקיצור כביש הגישה המסורבל לנתב"ג. וגם: כץ נגד שר התיירות לוין - "לא מאמין בסבסוד טיסות, מאמין בתחרות"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4912070,00...

הוא בכוח מנסה לגרום לישראייר וארקיע לפשוט את הרגל?
לצפיה ב-'אופס, טעות בפורום'
אופס, טעות בפורום
24/01/2017 | 16:35
10
לצפיה ב-'קורה, גם אני טעיתי בפורום '
קורה, גם אני טעיתי בפורום
24/01/2017 | 17:53
12
לצפיה ב-'האם הדלקת מאוורר מעלה את צריכת הדלק?'
האם הדלקת מאוורר מעלה את צריכת הדלק?
24/01/2017 | 14:39
8
65
ידוע שהפעלת מזגן באוטו מעלה את צריכת הדלק. האם רק מאוורר, ללא המזגן גם מעלה את צריכת הדלק או שלא?
לצפיה ב-'כל הפעלה של כל צרכן חשמל מעלה את צריכת הדלק.'
כל הפעלה של כל צרכן חשמל מעלה את צריכת הדלק.
24/01/2017 | 15:24
60
מצד שני, בשביל מי אתה שומר את הדלק?
לצפיה ב-'כן, אבל זניח. גם לסחוב קניות באוטו מעלה את צריכת הדלק.'
כן, אבל זניח. גם לסחוב קניות באוטו מעלה את צריכת הדלק.
24/01/2017 | 15:28
60
לא תסחוב?
לצפיה ב-'קראתי פעם כתבה שטענה שחלונות פתוחים צורכים יותר דלק ממזגן.'
קראתי פעם כתבה שטענה שחלונות פתוחים צורכים יותר דלק ממזגן.
24/01/2017 | 22:01
3
58
לפי זה, במהירויות שמחוץ לעיר, נסיעה בחלונות פתוחים צורכת יותר דלק מנסיעה בחלונות סגורים עם מזגן. ברור שבמהירות נמוכה זה לא נכון. אז מחוץ לעיר עדיף מזגן. בחום הקיץ, גם בחלון פתוח אני אזיע כמו עדר סוסים. אז בטח שצריך מזגן. מה שלא צורך דלק זה אוטו שלא נוסע. אני לא צוחק. אני משתדל כמה שאני יכול להשתמש בתחבורה ציבורית (במיוחד לת"א בשעות הבוקר, שזה אצלי רוב הנסיעות).
לצפיה ב-'קראתי באיזה מקום'
קראתי באיזה מקום
24/01/2017 | 22:34
61
שאם מפסיקים לאכול .זה ממש חיסכון.
לצפיה ב-'עשיתי ניסוי '
עשיתי ניסוי
25/01/2017 | 08:22
1
65
בכביש ישר נסעתי במהירות 90 עם בקרת שיוט ובדקתי צריכה רגעית עם חלון סגור, פתוח ומזגן.
אין כמעט שינוי בין חלון פתוח לסגור, יש הבדל גדול עם או בלי מזגן
לצפיה ב-'בדיקה לא נכונה'
בדיקה לא נכונה
25/01/2017 | 10:10
59
כי מעניין אותך כמה אנרגיה המזגן צורך כדי לשמור על הקור, לא כדי לקרר את הרכב
לצפיה ב-'בעמידה או נסיעה? לרמה נמוכה או גבוהה?'
בעמידה או נסיעה? לרמה נמוכה או גבוהה?
28/01/2017 | 19:08
1
5
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
30/01/2017 | 10:14
1
לצפיה ב-'דחוף: מחפש פנצ'ריה מומלצת ליד נתב"ג'
דחוף: מחפש פנצ'ריה מומלצת ליד נתב"ג
24/01/2017 | 14:18
4
58
לוד, יהוד, אור יהודה...
מקום אמין ולא יקר. תודה
לצפיה ב-'לאמכיר במקומות אלו, אבל ראובן הפנצ'ריה ליד תחנת דלק דור אלון'
לאמכיר במקומות אלו, אבל ראובן הפנצ'ריה ליד תחנת דלק דור אלון
24/01/2017 | 17:54
1
48
זה לא רחוק, הוא אמין.
לצפיה ב-'אמין ומקצועי מניסיון בודד איתו - אבל לא זול. '
אמין ומקצועי מניסיון בודד איתו - אבל לא זול.
24/01/2017 | 21:29
19
לצפיה ב-'בצומת נחלים יש מקום טוב'
בצומת נחלים יש מקום טוב
25/01/2017 | 08:24
38
החלפתי שם פעמיים צמיגים
לצפיה ב-'הג'ינג'י באור יהודה'
הג'ינג'י באור יהודה
25/01/2017 | 23:24
8
לצפיה ב-'Seat Ateca'
Seat Ateca
24/01/2017 | 12:14
18
161
סיאט אטקה, ג'יפון החדש ויפהפה, גירסת לאון "מוגבה".
מנוע 1400 מוגדש 150 כ"ס.
גג חשמלי נפתח, גגון, ג'נטים, טעינת טלפון סלולרי אל חוטי.
תאוצה סביבות 8 שניות.

יצא לכם להתרשם מהרכב הזה (ידני ואוטומטי כפולת מצמדים).
לצפיה ב-'לגבי משפט אחרון, זאת הייתה שאלה ולא אמירה.'
לגבי משפט אחרון, זאת הייתה שאלה ולא אמירה.
24/01/2017 | 17:53
36
לצפיה ב-'יצא לי לעשות עליו סיבוב. אני דווקא לא חושב שהוא יפיפה'
יצא לי לעשות עליו סיבוב. אני דווקא לא חושב שהוא יפיפה
24/01/2017 | 21:32
13
107
יותר מדי לאון מוגבהת, פחות מדי רכב פנאי.
וברמות האבזור הבסיסיות (המאובזרת ביותר יקרה מאוד) הפנים שלו נראה מאוד פשוט.
נוחות נסיעה לא משהו. ביצועים טובים, אפילו מאוד. שקט. הגה מוזר.
אבל למה שלא תעשה נסיעת מבחן בעצמך?
לצפיה ב-'לא הצלחתי להבין אם יש שורה סופית'
לא הצלחתי להבין אם יש שורה סופית
26/01/2017 | 18:15
3
54
דווקא בוא נשווה את רמת האבזור הגבוהה ביותר,שמכילה באמת רשימת אבזור יפה מאוד,  ל Q3 1400 שעולה הרבה יותר ומציעה פחות אבזור, האם הסיאט היא Q3 במחיר הרבה יותר טוב?

לצפיה ב-'אאודי וזה לא מהיום יקרים ללא שום הצדקה.'
אאודי וזה לא מהיום יקרים ללא שום הצדקה.
26/01/2017 | 19:59
42
התשלום עבור הפוזה וארבע עיגולים מקדימה. הטיפול ברכב יקר לאין שעור
וגם התקלות באאודי רבות .

לצפיה ב-'לא יודע לענות על זה בלי לנהוג בהם אחד ליד השני. מה גם שלא '
לא יודע לענות על זה בלי לנהוג בהם אחד ליד השני. מה גם שלא
26/01/2017 | 20:27
1
56
נהגתי ב-Q3 כבר הרבה זמן.
המנוע אותו מנוע. הפלטפורמה של הסיאט היא המודרנית יותר, ולכן האוטו גם מרווח יותר - וקל יותר עד כמה שאני זוכר. מבחינה דינאמית - לא בטוח אם הסיאט באותה רמה. אבל כאמור - עבר הרבה זמן מאז שנהגתי ב-Q3.
מבחינת אבזור, הסיאט מנצחת חד משמעית.
לצפיה ב-''
27/01/2017 | 19:28
5
לצפיה ב-'אין צורך, יש לי כרגע רכב חדש אז זה לפעם הבאה אני מקווה, אחרי'
אין צורך, יש לי כרגע רכב חדש אז זה לפעם הבאה אני מקווה, אחרי
27/01/2017 | 19:33
2
45
שאשמע כאן מלקוחות ביקורות על סיאט אטקה, מה זה הגה מוזר?
והדגם המאובזרת זה XCELLENCE שעולה 165900 שקל.
פנים פשוט? לי זה נראה יפה, צורה יפה.
יש בו גם גג זכוכית חשמלי אם אני לא טועה.
וטעינה סלולרי אל חוטי.

אם עשית סיבוב, זה היה על ידני או אוטומטי גיר DSG?
לצפיה ב-'אמרתי במפורש שאני מדבר על רמות האבזור הבסיסיות - סטייל '
אמרתי במפורש שאני מדבר על רמות האבזור הבסיסיות - סטייל
28/01/2017 | 00:14
1
35
וסטייל פלוס.
אני לא חושב שהם מביאים ידני. אני נהגתי על האוטומט.
לצפיה ב-'זה מצחיק אותי השמות של רמות אבזור - סטייל, מה סטייל '
זה מצחיק אותי השמות של רמות אבזור - סטייל, מה סטייל
28/01/2017 | 19:13
27
באין אבזור?
תקראו לזה "בסיס", "מינימום", "ללקוח אין כסף ליותר מזה", "היצרן קמצן"
ובהתאמה לגרסראות מאבזרות "חבילת הוצאנו ממך יותר כסף" , "שילמתי על משהו שהיתי אמור לקבל יחד עם האוטו מלכתחילה", "היצרן עשה עלי קופה"
וכו
סטייל ברמת גימור בסיסית אין.
לצפיה ב-'שמעת צלילים ברמקולים המעולים?'
שמעת צלילים ברמקולים המעולים?
27/01/2017 | 21:02
3
44
באס שטוח, צליל טראבל, תודה ל Alpine, גם בסיאט איביזה שיש לי, מותקנת גם מערכת (שש רמקולים ומסך) של Alpine.
לצפיה ב-'האמת שיש לי הרגשה שמשהו היה דפוק ברמקולים ברכב שבו נסעתי'
האמת שיש לי הרגשה שמשהו היה דפוק ברמקולים ברכב שבו נסעתי
28/01/2017 | 00:16
2
33
אפילו בשירים לא ממש מאתגרי רמקולים הבסים נשמעו כאילו מישהו בועט בחבית ריקה. אפילו מחוץ לאוטו זה נשמע מוזר.
בדקתי - האקולייזר היה בהגדרות סבירות. אז אין לי מושג ממה זה נבע.
לצפיה ב-'ייתכן מצליל של שיר ב MP3'
ייתכן מצליל של שיר ב MP3
28/01/2017 | 08:00
1
25
לא כל שיר באיכות אובה, גם אני נתקלתי בזה.
צריך לחפש שירים MP3 באיכות כמו CDA צליל עמוק וחד.
אצלי אין בעיה עם זה.

או אם זה היה רדיו כנראה משהו השתבש בקליטת תדר FM.
לצפיה ב-'את השיר הספציפי הזה, מהמכשיר הספציפי הזה, שמעתי כבר בעשרות '
את השיר הספציפי הזה, מהמכשיר הספציפי הזה, שמעתי כבר בעשרות
28/01/2017 | 11:51
20
מערכות שונות - מעולם לא עם האפקט הזה. כאמור - אני מניח שמדובר בתקלה כלשהי.
לצפיה ב-'מה יותר נוח ממנו? 3008?'
מה יותר נוח ממנו? 3008?
29/01/2017 | 14:34
1
15
לצפיה ב-'מחוץ לעיר כן. בתוך העיר שניהם לא משהו. '
מחוץ לעיר כן. בתוך העיר שניהם לא משהו.
29/01/2017 | 14:49
25
בגדול, נוחות נסיעה היא נושא כאוב בקטגוריה הזו, כי זו בעיה לתמוך במאסה שיושבת גבוה יותר עם מתלים רכים.
לצפיה ב-'נסעתי ונהגתי בה הרבה מאוד'
נסעתי ונהגתי בה הרבה מאוד
28/01/2017 | 19:35
2
36
(אלפי ק"מ).
בגדול, אני מסכים עם חלק מהדברים של אניגו. כמוך, אני חושב שהיא דוקא נראית טוב יחסית למתחרות. העיצוב המאופק והאלגנטי מדבר אלי הרבה יותר מהנסיון של חלק מהמכוניות בקטגוריה הזו להראות כמה שיותר מנופחות-שריריות-קרביות.
אין בארץ גרסאות מנוע-גיר אחרות מלבד ה1.4 בנזין וגיר אוטומטי (DSG כפול מצמדים, 7 הילוכים). הגיר והמנוע מתפקדים פנטסטי לדעתי. הביצועים מצוינים וזמינות הכוח מרשימה מאוד. בנהיגה רגועה אפשר לקבל צריכת דלק מכובדת מאוד.
חלק מהאיבזור שהזכרת (טעינה אלחוטית) זמין רק בגרסת אקסלנס פלוס.
ההגה זו בעיה של כמעט כל מכונית היום ומלבד חובבי הגה אנינים, אנשים לא יבינו על מה מדובר. הנסיעה אכן נוטה להיות מעט קשוחה, זה קצת פחות מפנק, אבל יש תמורה כשנוהגים תוך הפעלת לחץ פיזי מתון. אני אהבתי את זה. היצרן ממליץ על לחץ אויר שונה בצמיגים לטובת נוחות משופרת, למי שירצה לוותר על רמה מקסימלית של אחיזה וחסכון בדלק.
"ג'נטים" יש בכל הגרסאות. בסטייל הם בגודל 17, באקסלנס 18 ובאקסלנס+ 19 (ורחבים יותר). לא ניסיתי את ה19, אבל אני לא חושב שיש להם זכות קיום מחוץ לאולם התצוגה.
לא היו לי טענות למערכת הקול (אניגו, באיזו גרסה וצבע נהגת?).
מערכות בטיחות אקטיביות: יש בלימה אוטונומית. אין שמירה על נתיב או בקרת שיוט אדפטיבית.
לדעתי היא משתלבת בצמרת הקבוצה ולמי שחשוב בעיקר הפן הדינמי, היא צריכה להיות מועמדת רצינית מאוד לקניה.

לצפיה ב-'נהגתי בסטייל פלוס הלבנה. בגדול אני לא שומע הרבה מוזיקה, לכן '
נהגתי בסטייל פלוס הלבנה. בגדול אני לא שומע הרבה מוזיקה, לכן
28/01/2017 | 20:18
1
28
אני בדרך כלל פחות מתעניין במערכת השמע. אבל פה זה פשוט נשמע כאילו מישהו בועט בדלת.
לצפיה ב-'נהגתי גם בה. לא זוכר בעיה כזו. אולי תקלה.'
נהגתי גם בה. לא זוכר בעיה כזו. אולי תקלה.
28/01/2017 | 22:36
15
לצפיה ב-'האם משתלם להחזיק שני רכבים?'
האם משתלם להחזיק שני רכבים?
23/01/2017 | 22:31
4
113
שלום, אשמח לעזרתכם. עקב התרחבות המשפחה קנינו מאזדה5. אנחנו מתלבטים האם ישתלם לנו להשאיר את הרכב הישן, סוזוקי בלנו חבוטה )98( אך עדיין אמינה. רוב הנסיעות הן שלי לבד, קילומטרז די גבוה, וכמובן שביחס לסוזוקי המאזדה שותה דלק. איך אני יכולה לחשב האם ישתלם להשאיר את הרכב הישן לנסיעות היומיומיות? אציין שבעבודה אני אמורה לקבל החזרים על אחזקת רכב ( שזה בעיקרון עד6500 בשנה ) ובנוסף החזר דלק לפי קמ. תודה!
לצפיה ב-'הכל תלוי ביכולת הכספית ולכל דבר יתרונות וחסרונות.'
הכל תלוי ביכולת הכספית ולכל דבר יתרונות וחסרונות.
24/01/2017 | 08:39
1
66
זה רכב או-טו-טו בן 20. עוד מעט - מעל גיל 20 - תצטרכי לעשות לו טסט כל חצי שנה (העלות השנתית נשארת אותה עלות. רק הטירחה כפולה). נראה לי שאין לך מה למכור כאן. כמה כבר תקבלי עליו?! גרושים. הבעיה היא שהטסט והביטוח (צד שלישי וחובה) עולים בשנה אחת יותר מכל מה שהאוטו שווה. היתרון הוא שאם שניים צריכים רכב - כל אחד למקום אחר באותו זמן - אז יש. תלוי גם במקום המגורים. בישוב שלי אם יש רק רכב אחד במשפחה - סיוט. תחבורה ציבורית איומה למרות שיפורים שעברה לאחרונה (היה הרבה יותר גרוע). לכן להרבה משפחות יש שני כלי רכב ולפעמים יותר. אני חושב שאם ההוצאה הכספית השנתית (ותוסיפי תיקונים - ככל שיהיו) לא מעיקה עליך - תשאירי. לנסוע למכולת זה מספיק. אם הסוזוקי משרתת אותך יותר מזה ובצורה טובה - הרווחת. אם יהיה תיקון שעולה יותר מערך הרכב - תשאירי לגריטה או תמכרי לפירוק. אצלנו יש הסדר/מנהג שאם שמים את הרכב במקום מסוים ליד הבית ומסירים ממנו את המספרים - המועצה המקומים גוררת אותו (ללא עלות) ושלום על ישראל. כנראה לגריטה/פירוק.
תצליחי ותהני מהרכב החדש.
לצפיה ב-'תודה לשניכם והבהרה'
תודה לשניכם והבהרה
24/01/2017 | 12:08
45
אנחנו לא באמת צריכים שני רכבים. גרים ביישוב קטן, אפילו לא צריך לנסוע בתוך היישוב... ואין מכולת :) בעלי עובד ביישוב ככה שאופניים מספיקות לו.
באמת השאלה שלי היא לגבי עלות אחזקת הרכב הישן (ביטוחים ותיקונים) מול חיסכון בדלק ובלאי של הרכב הגדול (במסגרת העבודה אני נוסעת מאות קילומטרים בחודש ולפעמים יותר).
לצפיה ב-'תשאירי את הסוזוקי. העלות הנוספת של ביטוח ורישוי מתקזזת במעט'
תשאירי את הסוזוקי. העלות הנוספת של ביטוח ורישוי מתקזזת במעט
24/01/2017 | 10:07
1
69
לפי דעתי עם החסכון בדלק של הסוזוקי. כמו כן הבלאי המיותר שנגרם למזדה מנסיעות קצרות יחסך. ולכך אפשר להוסיף את הנוחיות והבטחון כאשר יש רכב שני המגבה את הראשון. לדעתי גם אם תהיה תקלה יקרה לסוזוקי כדאי לתקן, כי החלופה היא בלי רכב שני או לקנות רכב אחר שיהיה יותר יקר כנראה מעלות התיקון וגם חתול בשק.
לצפיה ב-'צריכת הדלק של המאזדה היא סביב 1:10, תלוי באופי הנסיעה. '
צריכת הדלק של המאזדה היא סביב 1:10, תלוי באופי הנסיעה.
28/01/2017 | 20:39
10
צריכת הדלק של הבאלנו בתנאים דומים תהיה סביב 1:14-1:15, תלוי במצבה.
עכשיו חשבי כמה את נוסעת בשנה ותקבלי מה יהיה החסכון בדלק אם תשמרי את הבאלנו. אגב, אפשר להוסיף לכך את העובדה שטיפולים בבאלנו בטח קצת יותר זולים, וכך גם הצמיגים - אז גם שם יש חסכון קטן.
אם החסכון דומה בהיקפו להוצאה על טסט וביטוח - שווה לשמור את הבאלנו מהסיבות שציינו כאן.
ורק להבהרה - מאות קילומטרים בחודש זה מעט. אלפי קילומטרים בחודש זה הרבה.
לצפיה ב-'מתעניין ברכיב OBD'
מתעניין ברכיב OBD
23/01/2017 | 20:48
2
92
לא יודע מה ההבדלים ביניהם (כולם כאן בלוטוס).
לא יודע איזה מומלץ או בכלל ידוע לכם על דגם אחר טוב יותר.
על אחד כתוב Advanced אבל ידוע לי שיש כאלה משנת 2014 ואולי קודם.
יש המלצות?
לצפיה ב-'חושב שכולם אותו דבר. יש לי את השמאלי.'
חושב שכולם אותו דבר. יש לי את השמאלי.
24/01/2017 | 01:19
55
עובד בסדר. זה בסך הכל מתאם. הוא לא עושה הרבה. יש לי תוכנת torque pro על הטלפון, וזה מה שעושה את העבודה.
לצפיה ב-'היה לי משהו דומה לימני שלא עבד ודומה לכחול שעובד יופי.'
היה לי משהו דומה לימני שלא עבד ודומה לכחול שעובד יופי.
28/01/2017 | 19:05
3
לצפיה ב-'מערכת התראה ברכב ישן'
מערכת התראה ברכב ישן
23/01/2017 | 18:57
15
103
הבן שלי הצעיר נוהג (כשנה) באלמרה משנת 2000.

חשבתי להתקין ברכב מערכת בטיחות/התרעה.

מה ראוי להתקין? מוביל איי? (ראיתי שהמערכת הזולה עולה 3,700 ש"ח...).

אם יש על מערכת וגם מתקין (חיפה).

לצפיה ב-'האם מערכת כזו אפשר לפרק לקחת לרכב הבא?'
האם מערכת כזו אפשר לפרק לקחת לרכב הבא?
23/01/2017 | 19:07
28
לצפיה ב-'לא שווה. המערכת יעילה במצבים בהם תשומת הלב לקויה, וזו בדרך '
לא שווה. המערכת יעילה במצבים בהם תשומת הלב לקויה, וזו בדרך
23/01/2017 | 19:47
5
99
כלל לא הבעיה אצל צעירים. לחנך לנהיגה טובה או להרגיע נהג "חם" הן לא יכולות.
מבין המערכות הקיימות היום בשוק, מובילאי היא העדיפה - אבל לא הייתי משלם עליה 3700 ש"ח. היבואנים משלמים פחות מחצי - צריך למצוא מי מוכר אותה במחיר סביר.
לגבי השאלה השניה - מניח שיהיה אפשר לפרק ולהעביר, אבל לא ברור באיזו עלות. בכל מקרה, עוד שנתיים-שלוש כבר תהיה מערכת טובה יותר.
לצפיה ב-''
23/01/2017 | 20:53
19
לצפיה ב-'לנהגים צעירים שונים בעיות שונות'
לנהגים צעירים שונים בעיות שונות
24/01/2017 | 08:17
3
73
כן, יש פלח שסובל מעודף בטחון.

אבל יש גם כאלה שלא מתלהבים אבל למרות שעברו טסט עדיין לא תרגלו מספיק את קריאת הכביש, כיוון מראות נכון, הערכת מרחקים, ריכוז בעת נהיגה עם נוסעים וכו' ועבורם התראות על מה שאולי העיניים פיספסו או לא מדדו נכון יכולות לעזור, כמו לכל נהג אחר.

רק להדגיש, אין לי כל כוונה להמליץ בעד או נגד המערכת, לא ניסיתי אותה, לא חקרתי את אחוזי ההצלחה שלה. הדברים רק באו לומר שלנהגים צעירים יתכנו קשיים שונים.
לצפיה ב-'הילד דווקא מבסוט מהרעיון אבל אני מתלבט בגלל העלות'
הילד דווקא מבסוט מהרעיון אבל אני מתלבט בגלל העלות
24/01/2017 | 08:24
1
56
הוא נוהג טוב וצבר נסיון יחסית לא רע בעיר וכבישים פרבריים מהירים במשך שנה (כאמור הניסן הנ"ל "שלו"). גם ניחן בסבלנות נדירה בסיטואציות שבהן אני מתעצבן בקלות.

א-ב-ל התזזיתיות של הצעירים לא פוסחת עליו וה"גז/ברקס" מהווים חלק מהנהיגה.

לצפיה ב-'כאמור, לא ניסיתי. נסעתי פעם עם אחיין שאצלו ברכב מותקנת מערכת'
כאמור, לא ניסיתי. נסעתי פעם עם אחיין שאצלו ברכב מותקנת מערכת
24/01/2017 | 08:48
64
הוא כביכול כבר שנתיים עם רשיון, אבל לא נוהג הרבה, ומרגישים את זה.
הוא לא מתלהב מנהיגה (לא הזדרז להתחיל ללמוד ולהוציא רשיון ברגע שהיה יכול), אבל חוסר רגישות שנובע מתרגול מועט מביא לתפעול חד מידי של הדוושות וההגה.

מצד שני, המערכת כבר מותקנת מספיק זמן שהוא כבר לא שם לב אליה, הצפצופים הופכים להיות חלק מהרקע, רק אותי הם שגעו.
לצפיה ב-'ולכן אמרתי "בדרך כלל" - חוסר ביטחון המערכת הזו בטוח לא יכולה'
ולכן אמרתי "בדרך כלל" - חוסר ביטחון המערכת הזו בטוח לא יכולה
24/01/2017 | 21:25
36
לתקן, אם כבר - ההפך.
לכן עדיין, לדעתי זו מערכת די מיותרת לנהגים צעירים. בניגוד, אגב, למערכות אקטיביות (משמע כאלו שממש בולמות או מתקנות סטיה).
לצפיה ב-'יש לי מערכת כזו ברכב'
יש לי מערכת כזו ברכב
25/01/2017 | 08:31
3
55
ואיך אגיד את זה בעדינות - גליק גדול היא לא.
בהתחלה (כיון שהיבואן אנס אותי להתקין את המערכת כשרכשתי את הרכב) עוד ניסיתי להבין מה אומרים מגוון הצפצופים שלה, אבל גיליתי שאני משקיע יותר זמן בלהבין מה היא ניסתה להגיד לי וזה מסיח את תשומת ליבי מהכביש וממה שקורה שם בפועל, כך שעם הזמן היא הפכה לרעש רקע שלומדים לחיות איתו.

עצתי?
לחנוך את הצעירים וללמד אותם לקרוא את תמונת הכביש ולא להשקיע אנרגיה בלהתקין מערכת שתגרע מהקשב של הנהג - וזה, אגב, בלי קשר למחיר שלה שבעיני הוא לא מוגזם (ראבאק, זה "כולה" מחיר של אייפון ש50% מהאוכלוסיה מסתובבים איתו) לו למערכת היתה תרומה אמיתית לבטיחות.
לצפיה ב-' שמעתי מכמה כבר שהצפצופים נהפכו לרעשי רקע טורדניים'
שמעתי מכמה כבר שהצפצופים נהפכו לרעשי רקע טורדניים
25/01/2017 | 10:17
2
44
נהגתי ברכב עם מערכת כזו בחו"ל אבל לא הצלחתי ללמוד את ההתרעות שלו...

הילד נוהג באמת טוב אבל הפוזה וההורמונים הקופצניים - משפיעים גם על התגובות. בעיקר אם זה בסביבת ביה"ס/בנות וכ'.
לצפיה ב-'אתה מכיר זכר שטוף הורמונים שירגע בגלל צפצופים?!'
אתה מכיר זכר שטוף הורמונים שירגע בגלל צפצופים?!
25/01/2017 | 11:56
1
16
לצפיה ב-''
25/01/2017 | 14:06
11
לצפיה ב-'אני מקפיד לכבות את המובליאיי ברכב של אישתי בכל נסיעה '
אני מקפיד לכבות את המובליאיי ברכב של אישתי בכל נסיעה
26/01/2017 | 07:57
3
55
1. צורחת על כל דבר כמו ההיא מטיסת השוקולד
2. אישתי אומרת שהתרגלה לציפצופים ולא שמה לב אליהם יותר
3. עלול לעודד את הנהג להוריד מהעירנות שלו
לצפיה ב-'מי "צורחת"?'
מי "צורחת"?
26/01/2017 | 08:39
2
11
לצפיה ב-'אחרי כמה שנים כמורכבת, אשתי יודעת שאין טעם לצרוח '
אחרי כמה שנים כמורכבת, אשתי יודעת שאין טעם לצרוח
26/01/2017 | 11:32
1
51
המובילאיי לעומת זאת לא מצליחה להבין את זה
לצפיה ב-''
26/01/2017 | 11:40
11
לצפיה ב-'מכירת רכב'
מכירת רכב
23/01/2017 | 09:14
2
87
האם כל תאונה שעבר רכב מחייבת גילוי על כך בעת מכירת רכב ?
אני מעוניין למכור רכב שעבר תאונה מול אופנוע לפני 5 שנים. כתוצאה מהתאונה החלפתי שני פנסים קדמיים, וביצעתי תיקוני פח בפגוש הקדמי ובמכסה המנוע.
אין באוטו שום פגיעת שלדה.
מה אומר החוק בנושא הזה ? האם חובה על המוכר לדווח על התאונה ?
תודה.
לצפיה ב-'אם ישאלו אותך אם הרכב עבר תאונה? תגיד "לא"?'
אם ישאלו אותך אם הרכב עבר תאונה? תגיד "לא"?
23/01/2017 | 10:06
30
לצפיה ב-'תציין בפני הקונה שחלפת פנסים קידמיים'
תציין בפני הקונה שחלפת פנסים קידמיים
23/01/2017 | 17:46
52
לפני הבדיקה שהוא יבצע, ואם יתגלו עוד תקלות בקידמת הרכב תוכל לקשר אותם עם החלפת הפנסים.(אני מנחש שלא עשית בדיקה לרכב אחרי התאונה, אז אתה לא יכול לדעת בוודאות מה כן יראו ומה לא).
בכל מקרה אם ישאלו ישירות האם ההחלפה כתוצאה מתאונה אל תנסה להסתיר את זה, חבל לצאת לא אמין מהסיפור.
לצפיה ב-'פגיעת דופן'
פגיעת דופן
22/01/2017 | 14:29
5
75
פגיעת דופן.
ראיתי היום רכבים אצל אחד מחברות הליסינג.
על הבדיקה היה כתוב פגיעת דופן שאלתי את המוכר מה נחשב פגיעת דופן?
המוכר לוקח אותי למגרש המכוניות ומראה לי רכבים לפני שעברו טיפול ומראה לי שיש להם מספר שיפשופים וזה נקרא פגיעת דופן.

האם המוכר צודק?
או שהמוכר מנסה למכור לי חתול בשק?

לצפיה ב-'הבדיקה שקיבלת מטעם החברה שווה לפח ממילא'
הבדיקה שקיבלת מטעם החברה שווה לפח ממילא
22/01/2017 | 14:48
4
63
אם אתה מעוניין ברכב, קח אותו לבדיקה מטעמך.
לצפיה ב-'יש הרבה בדיקות'
יש הרבה בדיקות
22/01/2017 | 15:55
3
57
אני מנסה לסנן את הבדיקות כי יש הרבה מאוד רכבים במגרש.
האם לסנן רכב רק בגלל שקיבל "פגיעת דופן" גם בשמואל וימין?
לצפיה ב-'זו לא סיבה לפסול רכב טוב, אבל בין שתי מכוניות זהות'
זו לא סיבה לפסול רכב טוב, אבל בין שתי מכוניות זהות
22/01/2017 | 16:07
2
59
הייתי מעדיף את זו שאין לה פגיעת דופן.
מה שאמר לך המוכר יכול להיות נכון. למעשה בבדיקה יודעים לזהות תיקון פחחות, אבל לא כל כך את חומרת הנזק שתוקן, כך שבהחלט זה יכול להיות שריטות בצבע שתוקנו.
בכל מקרה, כמו שכתבו, הבדיקה שהמוכר מספק לך לא שווה כלום. בלי לקחת את הרכב לבדיקה בעצמך לא תדע את האמת.
לצפיה ב-'מה לגבי פגיעת פח מעוך/פגום'
מה לגבי פגיעת פח מעוך/פגום
23/01/2017 | 12:06
1
26
ראיתי רכב שאהבתי אבל היה לו פגיעת פח מעוך/פגום וביטנה קדמית פגומה.
אמר לי מוכר מתחרה שפח מעוך/פגום מעיד שהרכב עבר תאונה ולהרחק.
הוא צודק?

מה דעתכם הוא צודק?
לצפיה ב-'תלוי ברמת הנזק.'
תלוי ברמת הנזק.
23/01/2017 | 17:23
18
יכול להיות מצב שה"תאונה" היא בגלל נהג מטומטם שנכנס ברוורס ברכב חונה במהירות נמוכה ונוצר כיפוף, או כי מישהו נכנס במהירות במכשול אחר(נגיד כלב שהתפרץ לכביש).
כמו גם תיקון שריטות בגלל אנשים חרא(שריטת מפתחות) או שריטות כי הרכב נכנס בגיר והמשיך לנסוע.

כמובן שרצוי שעדיף רכב בלי נזקי כאלו, אבל רמת הנהיגה בארץ הופכת המשימה של מציאת רכב כזה למאוד לא פשוטה.
לצפיה ב-'צמיג הנקוק ניזוק. איזה צמיג כדאי לרכוש?'
צמיג הנקוק ניזוק. איזה צמיג כדאי לרכוש?
22/01/2017 | 06:53
12
73
רכב שנת 2012 עם 5 צמיגי הנקוק K425 במידה 185/65/R15/88H
אחד משנת ייצור 2013 [עקב החלפת צמיג בודד ב2013] והאחרים שלא הוחלפו משנת ייצור 2012.

כיום צריך להחליף צמיג נוסף.
באתר יד 2 רשומים הצמיגים השונים ולידם "הציון הירוק" של הצמיג. מתברר שחלק מהסיניים למיניהם מקבלים ציונים לא פחות טובים מההנקוק בבלימה ברטוב, צריכת דלק ורעש.
האם כדאי להחליף לצמיג הנקוק זהה או שאפשר ללכת על משהו אחר עם ציון סביר או לא פחות טוב. האם הנקוק חדש אינו שונה בהרבה תכונות מהנקוק משומש מ2012 או 2013, האם זה לכן משנה האם סיני חדש או הנקוק חדש? אפשר לשים גם בבגאג' לשימוש כגלגל חלופי בלבד... 
לכל הצמיגים יש עדיין בשר... מ2012 כ60K ק"מ

להלן קישור ליד 2. הנקוק בעמוד 2

לצפיה ב-'צמיגים לא מחליפים'
צמיגים לא מחליפים
22/01/2017 | 06:58
2
77
בודד תמיד בזוג על אותו ציר.מעבר לזה תוצרת לא בהכרח לא טוב. אם קיבל ציון טוב
אז הוא טוב.
לצפיה ב-'נכנסת לקישור ?'
נכנסת לקישור ?
22/01/2017 | 07:02
1
15
לצפיה ב-'הקישור לא נפתח.'
הקישור לא נפתח.
22/01/2017 | 07:36
9
לצפיה ב-'כמה קילומטרים עבר הצמיג השני על אותו הסרן? על אותו סרן אני '
כמה קילומטרים עבר הצמיג השני על אותו הסרן? על אותו סרן אני
22/01/2017 | 06:59
1
33
מעדיף אותו דגם צמיג, וברמת שחיקה דומה.
לצפיה ב-'השני מ2013 עם כ40K'
השני מ2013 עם כ40K
22/01/2017 | 07:03
8
לצפיה ב-'אתה מדבר על החלפת כל הסט ? חמישה צמיגים ?'
אתה מדבר על החלפת כל הסט ? חמישה צמיגים ?
22/01/2017 | 07:04
2
31
צמיגים מ-2012 גם אם לא נסעו מקומם בפח.
הצמיג הרזרבי בגודל מלא ?
לצפיה ב-'גודל מלא. להחליף את כולם?'
גודל מלא. להחליף את כולם?
22/01/2017 | 07:08
1
29
רק בגלל התאריך?
עדיין אינם יבשים ו/או שחוקים...
לצפיה ב-'תראה, אתה אומר שהצמיג מ 2013 עשה 40000ק"מ, מה שאומר שכנראה '
תראה, אתה אומר שהצמיג מ 2013 עשה 40000ק"מ, מה שאומר שכנראה
22/01/2017 | 07:16
46
שאלה מ 2012 עשו עוד 13-15000 ק"מ והם גם מתקרבים להחלפה. דעתי היא לשים את זה מ 2013 בתור ספייר (אלא אם הספייר במצב ממש מעולה) ולהרכיב רביעיה חדשה וטריה ממותג טוב.
לצפיה ב-'אם אתה מחליף לסוג שונה, אתה חייב להחליף זוג.'
אם אתה מחליף לסוג שונה, אתה חייב להחליף זוג.
22/01/2017 | 16:04
1
89
ואל תסמוך על הציון שהסינים כותבים.
אני הייתי נשאר עם הנקוק. זה יצרן מכובד והצמיגים לא כל כך יקרים ששווה לחסוך. ועדיין הייתי מחליף זוג כדי שיהיו זהים בגיל ובשחיקה.
לצפיה ב-'כדי שלא לסמוך על מה שהסינים כותבים האם יש אתר אירופאי של אלה'
כדי שלא לסמוך על מה שהסינים כותבים האם יש אתר אירופאי של אלה
25/01/2017 | 19:11
11
שבוחנים את הצמיגים ונותנים את 3 הציונים. (EU TYRE LABEL)
משהו אובייקטיבי שאפשר בו לקרוא לגבי כל יצרן ויצרן את הצמיגים השונים והמידות השונות שניבחנו ולראות כמה בדיוק קיבל הצמיג הספציפי?
לצפיה ב-'מהרשימה שיש בקישור:'
מהרשימה שיש בקישור:
26/01/2017 | 13:49
8
יש לך את הפאלקן, שזה תמורה טובה מאוד לכסף:
אחריו את הקלבר, שגם הוא צמיג טוב:
וקצת יותר יקר את הקונטי אקוקונטקט:

סה"כ הפערים ביניהם לא בשמיים. אני חושב שהייתי בוחר בקלבר.
לצפיה ב-'רק איכות'
רק איכות
29/01/2017 | 15:50
14
כדי תמיד לקנות רק צמיגים איכותיים מחברות שיש להם הרבה ניסיון בתחום
לצפיה ב-'רכב פורד מונדאו השכרה!!'
רכב פורד מונדאו השכרה!!
22/01/2017 | 05:55
22
71
האם פורד מונדיאו 5  דלתות  מתאים  להשכרה בחו"ל  ל-2 זוגות  עם 4 מזוודות  בינוניות  26 אינג  ...לי אין מושג...
לצפיה ב-'2 זוגות עם מזוודות כדאי לשכור רכב סטיישן, יהיה הרבה יותר נוח'
2 זוגות עם מזוודות כדאי לשכור רכב סטיישן, יהיה הרבה יותר נוח
22/01/2017 | 06:45
3
37
מבחינת המטען.
לצפיה ב-'האם פורד מונדיאו עם 5 דלתות לא דומה לסטיישן ??'
האם פורד מונדיאו עם 5 דלתות לא דומה לסטיישן ??
22/01/2017 | 08:22
2
12
לצפיה ב-'הוא נקרא הצ'בק.'
הוא נקרא הצ'בק.
22/01/2017 | 09:40
1
11
לצפיה ב-'האצ'בק מתייחס בדרך כלל לרכב עם דלת אחורית בזווית תלולה'
האצ'בק מתייחס בדרך כלל לרכב עם דלת אחורית בזווית תלולה
22/01/2017 | 10:27
29
ובדרך כלל גם זנב קצר.
במונדיאו הזנב ארוך, כך שהוא יותר ליפטבק.
לצפיה ב-'רציתם מרצדס לא?'
רציתם מרצדס לא?
22/01/2017 | 07:01
3
37
בשרשור הקודם כתבתי שהמונדאו יעשה את העבודה. אם אתם מוכנים לעצה הייתי ממליץ על מזוודות 24 .
יותר נוחות ויהיה קל להעמסה.
לצפיה ב-'נכון אבל טרם סגרנו'
נכון אבל טרם סגרנו
22/01/2017 | 08:24
2
27
האמת שמדובר על הפרש של כ-300  יורו למרצדס   ולכן חשבנו "לרדת" לפורד מונדיאו 5 דלתות  באם  יתאים ...
לצפיה ב-'המונדאו רכב מעולה.'
המונדאו רכב מעולה.
22/01/2017 | 09:39
34
מושך פחות תשומת לב הגנבים. תא המטען גדול ומרווח. מאובזר מכל טוב וגם זול יותר.
לצפיה ב-'5 דלתות כנראה שיספיק לכם, אם אלו לא מזוודות גדולות מאוד'
5 דלתות כנראה שיספיק לכם, אם אלו לא מזוודות גדולות מאוד
22/01/2017 | 20:29
5
לצפיה ב-'תא מטען פורד מונדאו'
תא מטען פורד מונדאו
21/01/2017 | 18:57
13
49
לא יודעת באם  פורד מונדאו. 5  דלתות. תתאים. לנו 2  זוגות.  בנסיעות. בחול.   מדובר על. 4 מזוודות. בינוניות. נניח. 26. אינץ.    אודה. למבינים
לצפיה ב-'תא המטען הוא'
תא המטען הוא
21/01/2017 | 19:12
8
32
541 ליטר ונחשב לתא גדול.יש לפאסאט תא מטען 586 ליטר וסקודה סופרב 625 ליטר.
אבל לדעתי המונדאו יהיה בסדר למטרה שלכם.
לצפיה ב-'הנפח זה לא הכל, גם הצורה מאוד משפיעה'
הנפח זה לא הכל, גם הצורה מאוד משפיעה
22/01/2017 | 22:54
7
25
בלאנסר ספורטבק יש כ430 ליטר(עם רצפה מונמכת), ובS60 יש כ380 ליטר, הבדל של 50 ליטר בנפח.
אבל המבנה ששל התא בלאנסר לא מאפשר להכניס כיסא גלגלים סטנדרטי(בלי לקפל את המושבים האחוריים) ואילו בS60 הוא נכנס בלי בעיה ועדין אפשר לנסוע 5 אנשים.
לצפיה ב-'בבקשה אל תיתן את תא המטען של S60 בתור דוגמא.'
בבקשה אל תיתן את תא המטען של S60 בתור דוגמא.
23/01/2017 | 00:22
6
9
לצפיה ב-'למה לא? היא ממכישה בדיוק את הכוונה שלי.'
למה לא? היא ממכישה בדיוק את הכוונה שלי.
23/01/2017 | 00:43
5
6
לצפיה ב-'6 שנים התא הזה מעצבן אותי כל פעם מחדש.'
6 שנים התא הזה מעצבן אותי כל פעם מחדש.
23/01/2017 | 07:12
4
29
זה תא מטען שמתאים ליונדאי 10. חלק מהקניות אני שם על הספסל .
מילא היה לרכב גלגל ספייר הייתי סולח לו. אבל גם ערכת ניפוח מצחיקה וגם
תא קטנטן? אבל המנוע והגיר מפצים.

לצפיה ב-'אני מסתדר מעולה עם התא מטען כבר שנתיים'
אני מסתדר מעולה עם התא מטען כבר שנתיים
23/01/2017 | 17:29
3
18
ואני מסיע כיסא גלגלים כמאט כל שבוע בנוסף לדברים הרגילים ולא נתקלתי בבעיות.
ואצלחתי גם לכניס 5 מזודות בינוניות במכה אחת.
נכון שיש יותר גדולם ממנו, אבל המבנה שלו מאפשר ניצול מלא של כל הנפח.
ואילו בלאנסר ספורטבק למרות הנפח הגדול יותר הצורה שלו נורא בעיתית וכבר אחרי מזוודה אחת לא נשאר הרבה מקום פרקטי למשהו נוסף.
לצפיה ב-'בטוח שיש לכם את אותו דור? '
בטוח שיש לכם את אותו דור?
23/01/2017 | 19:50
2
6
לצפיה ב-'כנראה שכן, 6 שנים משמע 2011 וזה בדיוק הדור הנוכחי'
כנראה שכן, 6 שנים משמע 2011 וזה בדיוק הדור הנוכחי
23/01/2017 | 20:45
1
16
ב2013/14 היתה מתחית פנים קוסמטית(פגוש קידמי בעיקר) ושינויים באפשריות הנעה(מנוע/ת"ה), המבנה הכללי נשאר זהה(אותו תא מטען).
לצפיה ב-'אז משעשע שהדעות שלכם כל כך חלוקות בנושא פשוט כל כך. '
אז משעשע שהדעות שלכם כל כך חלוקות בנושא פשוט כל כך.
23/01/2017 | 21:23
6
לצפיה ב-'את כנראה מתכוונת לגירסת הסטיישן? [למונדיאו רגיל יש 4 דלתות]'
את כנראה מתכוונת לגירסת הסטיישן? [למונדיאו רגיל יש 4 דלתות]
21/01/2017 | 19:32
2
24
בבגאג' של סטיישן נראה לי שייכנסו 4 מזוודות בינוניות בלי קושי

ליתר ביטחון תוכלי לבדוק את זה: תלכי לאולם תצוגה כלשהו שיש בו מכונית סטיישן גדולה כמו מונדיאו [לא חייב דווקא מונדיאו אלא משהו מהקטגוריה של רכבי סטיישן של רכב מנהלים או משפחתית גדול]  תלכי עם מזוודה אחת בסדר גודל של הגדולה מבין ה4 ותוכלי להעריך אם אפשר להעמיד 4 מזוודות אחת ליד השנייה שם או להשכיב 2 מזוודות על 2 אחרות. זה ייתן לך הערכה מצויינת ל"אם" ו"איך"...
לצפיה ב-'יש גם גרסת חמש דלתות, או לפחות היתה במונדיאו שהגיעה ארצה '
יש גם גרסת חמש דלתות, או לפחות היתה במונדיאו שהגיעה ארצה
21/01/2017 | 21:16
1
25
בזמנו - לא יודע אם עדיין יש גם בדור הנוכחי.
בדור הקודם נפח תא המטען בגרסת ה-5 דלתות היה עצום. לא זוכר נפח מדויק בליטרים, אבל תא המטען היה עצום. ברמה כזו שלאנשים לא גבוהים היתה בעיה להגיע לדברים בקצה תא המטען.
לצפיה ב-'יש גירסת 5 דלתות גם בדור הנוכחי.'
יש גירסת 5 דלתות גם בדור הנוכחי.
22/01/2017 | 06:58
10
לצפיה ב-'אמור להספיק'
אמור להספיק
21/01/2017 | 21:17
8
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
22/01/2017 | 00:00
3
77
מישהו מכיר צמיגים לרכב בשם kenda?
ויכול להגיד האם הם טובים או לא?

לצפיה ב-'מדובר במותג מוכר, לא איזה מותג מדבקה מומצא'
מדובר במותג מוכר, לא איזה מותג מדבקה מומצא
22/01/2017 | 00:11
2
54
ובאופניים יש להם אפילו צמיגים טובים מאוד.
אבל ברכב הם לא נחשבים ליצרן מהשורה הראשונה. לדעתי היום, ככלל, פער המחיר בין יצרני הדרג השני ליצרנים מהדרג הראשון הוא קטן מאוד ברוב המקרים, ושווה לקנות צמיג איכותי יותר.
אבל כמו בכל כלל, גם לזה יש יוצאים מהכלל ושווה לבדוק ברשת על הצמיג הספציפי שמוצע לך (דגם מדויק, לא שם חברה). לחברות הדרג השני יש לפעמים "הברקות".
לצפיה ב-'שני צמיגים'
שני צמיגים
22/01/2017 | 10:28
1
44
שלהם ב- 800 ש"ח זה נשמע הגיוני?
לצפיה ב-'תלוי במידה. עבור מידה סטנדרטית מדובר במחיר יקר מדי.'
תלוי במידה. עבור מידה סטנדרטית מדובר במחיר יקר מדי.
22/01/2017 | 10:29
15
לצפיה ב-'תוסף לסולר ברכב דיזל להפחתת מזהמים .'
תוסף לסולר ברכב דיזל להפחתת מזהמים .
21/01/2017 | 18:07
18
54
שלום לכולם !
הייתי שמח לקבל המלצה לתוסף לסולר עבור ניקוי / הפחתה  פליטת העשן  / מזהמים וכ'ו . וכמו כן אם אפשר , best practices  איך לבצע זאת .
תודה מראש למגיבים .
יוס.

לצפיה ב-'קיים תוסף מוכר'
קיים תוסף מוכר
21/01/2017 | 19:05
2
72
bg44k  מוסיפים לאחר תדלוק. מומלץ כל10K .קיים אפילו בתחנות הדלק.
מחיר פחית כ90 ש"ח +-
לצפיה ב-'תודה ראשית , מה לגבי כמות הדלק הממומלצת'
תודה ראשית , מה לגבי כמות הדלק הממומלצת
21/01/2017 | 20:52
1
36
במיכל (שמן הסתאם משפיעה על ריכוז החומר (ועל אפקטיביות הפעולה?))?

לצפיה ב-'חשבתי שכתבתי ברור'
חשבתי שכתבתי ברור
21/01/2017 | 21:32
32
לאחר תדלוק בעיני זה מיכל מלא. אבל לא כזה קריטי אם יהיה פחות ליטר
לצפיה ב-'באיזו בעיה בדיוק נתקלת? '
באיזו בעיה בדיוק נתקלת?
21/01/2017 | 21:15
12
15
לצפיה ב-'הרכב (קנגו דיזל) עבר "גבולית" את בדיקת זיהום האוויר בטסט .'
הרכב (קנגו דיזל) עבר "גבולית" את בדיקת זיהום האוויר בטסט .
22/01/2017 | 07:59
11
15
לצפיה ב-'השאלה היא למה. יכול להיות שהבעיה היא לכלוך במזרקים ואז באמת '
השאלה היא למה. יכול להיות שהבעיה היא לכלוך במזרקים ואז באמת
22/01/2017 | 09:27
10
38
נוזל כמו זה שהומלץ יעזור (רק לשים לב, נדמה לי שיש סוג אחד לבנזין ואחד לדיזל, עם שמות דומים). אבל יכול להיות שהבעיה היא במקום אחר - למשל ממיר שמסיים את חייו או מנוע שחוק, ואז הנוזל לא יעזור, ובמקרים מסוימים עלול אפילו להזיק.
מה היו הנתונים בבדיקה?
לצפיה ב-'תהרוג אותי אניגו , לא יודע / זוכר .'
תהרוג אותי אניגו , לא יודע / זוכר .
22/01/2017 | 11:33
9
38
זה אמור להופיע בניירת של בדיקת הטסט ? אם כן , אנסה להוציא זאת משם .
תודה על ההערה לגבי הבדל הנוזל עבור  סולר / בנזין - אקח לתשומי .
יוס.
לצפיה ב-'יש כמה ציונים בתחום זיהום האוויר - תן את כולם'
יש כמה ציונים בתחום זיהום האוויר - תן את כולם
22/01/2017 | 12:16
8
64
לצפיה ב-'אוקי , מכסימום , אעלה צילום ...'
אוקי , מכסימום , אעלה צילום ...
22/01/2017 | 12:47
7
11
לצפיה ב-'העליתי צילום המתייחס לתוצאות בדיקת זהום האוויר '
העליתי צילום המתייחס לתוצאות בדיקת זהום האוויר
22/01/2017 | 19:30
6
41
לא בטוח שאפשר ללמוד ממנו משהוא בענין , אבל בכול זאת ...
לצפיה ב-'אני לא רואה כאן שום דבר גבולי...'
אני לא רואה כאן שום דבר גבולי...
22/01/2017 | 19:43
5
13
לצפיה ב-'גם אני , אבל יכול להיות שיש עוד פרמטרים שהם בדקו / בודקים '
גם אני , אבל יכול להיות שיש עוד פרמטרים שהם בדקו / בודקים
22/01/2017 | 19:50
4
25
שלא באים לידי ביטוי בטופס ? 
בכול מקרה זה (שהרכב עבר בקושי את קטע הבדיקה הנ"ל) מה שהם טענו ...
תודה לכולם בכול מקרה ,
יוס.
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע, כל מה שנבדק מופיע בטופס. אבל אני לא טסטר..'
עד כמה שאני יודע, כל מה שנבדק מופיע בטופס. אבל אני לא טסטר..
22/01/2017 | 19:54
128
נחכה לגולש בשם קומפי שאולי יוכל לשפוך אור על העניין.
לצפיה ב-'כנראה ניסו לדחוף לך מוצר מיותר.'
כנראה ניסו לדחוף לך מוצר מיותר.
22/01/2017 | 20:15
2
44
לצפיה ב-'הם לא ניסו למכור לי כלום , נראה לי שהם בדקו פרמטרים '
הם לא ניסו למכור לי כלום , נראה לי שהם בדקו פרמטרים
23/01/2017 | 09:18
1
22
שאינם מופיעים בטופס בדיקה , יש מצב ?
לצפיה ב-'אולי לא ניסו ישירות, אבל הינה עובדה שאתה מתענין בתוסף.'
אולי לא ניסו ישירות, אבל הינה עובדה שאתה מתענין בתוסף.
23/01/2017 | 17:24
4
לצפיה ב-'תשמע.'
תשמע.
22/01/2017 | 11:19
1
42
א.לקראת הטסט יש פעולה לפני זה.אם תרצה אפרט לך מה לעשות.. את החומר הזה
ממליצים להוסיף בטיפולים הרגילים במוסך. גם אם הרכב משנת 2016.

לצפיה ב-'כן , אשמח לפרוט .'
כן , אשמח לפרוט .
22/01/2017 | 11:29
8
לצפיה ב-'התיעצות לגבי רכישת רכב מיני'
התיעצות לגבי רכישת רכב מיני
21/01/2017 | 11:57
12
131
שלום לכולם,
אני מתכנן לרכוש רכב שני (יהיה מיועד בעיקר לנסיעות בתוך העיר אבל לא רק)
התקציב הוא בין 30-40.
חשבתי על כמה אופציות:
I10 ,פיקנטו ,יאריס , מיקרה , סוויפט, מזדה 2 השנים שחשבתי עליהם 2012- 2014 (האם ריאלי)?

אשמח לשמוע את דעתכם בפרט על הרכבים הנ"ל אולי על סוגים נוספים, האם כדאי לרכוש מחברות הליסיינג או רק מפרטי?
אשמח לכל תובנה 

תודה
רונן
לצפיה ב-'להגיד את האמת עשית'
להגיד את האמת עשית
21/01/2017 | 12:16
87
הרכב טוב של אפשרויות. מה שתמצא במצב הכי טוב תקנה.
אישית אני לא מתקרב לחברות הליסינג.
לצפיה ב-'שים לב שערבבת בין מכוניות מיני לסופרמיני, בטווח מחירים די '
שים לב שערבבת בין מכוניות מיני לסופרמיני, בטווח מחירים די
21/01/2017 | 21:20
2
62
גדול. i10 חדשה, למשל, עולה החל מ-60K בערך, בעוד שמאזדה2 עולה יותר ממאה אלף כחדשה. כך שיהיה הפרש משמעותי במחירים גם כמשומשת.
לנסיעות שעיקרן בעיר, הייתי מחפש i10 מהדור הנוכחי עם מנוע ליטר. תהיה הכי נוחה ושקטה מהאופציות שנתת. חדשה עולה בערך 65K, אם אני זוכר נכון, כך שרכב בן שנתיים יתקרב לתקציב שלך. רק לשים לב לא "לדלג" לדור הקודם, שהיה פחות מוצלח.

לצפיה ב-'עוד כמה שאלות'
עוד כמה שאלות
22/01/2017 | 09:48
1
43
מאיזה שנה I10 היא מהדור  הנוכחי?
כמו כן לפי איזה מחירון בודקים מחירים היום יד 2 או לוי יצחק?
והאם אכן משלמים הרבה פחות מהמחירון?

תודה
לצפיה ב-'הi10 הנוכחית מ2013'
הi10 הנוכחית מ2013
22/01/2017 | 10:00
42
שים לב שרכב 1 ליטר עם שלוש בוכנות וה1.25 עם ארבע.
אם אתה קונה אז תשתדל לפי מחירון של ה"מומחה" אם מוכר לפי יד 2.
תראה הכל עניין של מו"מ .אין כללים או חוקים.תבדוק מחיר משוקלל ביד 2 וגם אצל
השני ותתרשם.
בכללי אני אומר לך שאם אתה מוצא רכב במצב טוב שוה להשקיע.
ליונדאי יש מחלקת טרייד וניתן שם למצוא אחלה רכב.
לצפיה ב-'מה לגבי רכישה מחברות הליסינג'
מה לגבי רכישה מחברות הליסינג
23/01/2017 | 20:55
1
33
בהנחה שלקחתי לבדיקה והסכמנו על מחיר האם בכלל כדאי?
האם האחריות שהם נותנים שווה משהוא?

תודה

רונן
לצפיה ב-'האחריות בהחלט שווה משהו, אם כי כל מקרה לגופו וחשוב לקרוא '
האחריות בהחלט שווה משהו, אם כי כל מקרה לגופו וחשוב לקרוא
23/01/2017 | 21:22
36
את האותיות הקטנות. כבר נתקלתי במקרה בו ניסו להתנער מאחריות על מנוע שהתחיל לעשן כי הבעיה היתה בגומיות השסתומים, ובאחריות היתה החרגה לחלקי גומי...
לגבי האם שווה - לדעתי כן. יש יגידו שלא. זה תלוי גם בכמה קל למצוא רכב מהדגם האמור מבעלות פרטית, וכמה שווה לך הנוחות של קניה ממגרש מכוניות גדול לעומת התרוצצות בין מוכרים פרטיים.
לצפיה ב-'הקיה פיקנטו נמכר הכי הרבה בארץ אז יש לו שוק טוב ומבחר גדול'
הקיה פיקנטו נמכר הכי הרבה בארץ אז יש לו שוק טוב ומבחר גדול
24/01/2017 | 20:31
3
37
ואם אני זוכר נכון גם יש לה 7 שנים אחריות אז יש לך סיכוי טוב לקבל רכב עדיין עם אחריות יצרן שזה חשוב בגילאים האלה..
לצפיה ב-'שוק טוב זה חיסרון כשקונים רכב משומש. כי צריך לקנות רכב ישן '
שוק טוב זה חיסרון כשקונים רכב משומש. כי צריך לקנות רכב ישן
24/01/2017 | 21:34
2
29
יותר או עם נתונים נחותים.
לצפיה ב-'מנסה להקפיץ מגדלים את התקציב'
מנסה להקפיץ מגדלים את התקציב
26/01/2017 | 19:04
1
12

הוחלט להגדיל את התקציב עד 50,000 ש"ח והאופציות הם:
מיקרה שנת 2013
I10 2014  (נפח 1,000)
פיקנטו 2013

אשמח לדעתכם על האופציות ובכלל

תודה
רונן

לצפיה ב-'I10. הכי נוח, שקט ונעים מהחבורה. מספיק מרווח לשני מבוגרים '
I10. הכי נוח, שקט ונעים מהחבורה. מספיק מרווח לשני מבוגרים
26/01/2017 | 20:32
14
ושני ילדים בגיל בוסטר. עם ילדים במושב בטיחות או סלקל המושב האחורי עלול להיות צפוף מדי בכולן.  
לצפיה ב-'הייתי הולך על i10 עם מנוע 1.25'
הייתי הולך על i10 עם מנוע 1.25
25/01/2017 | 15:20
12
לצפיה ב-'תודה לכולם אז הוחלט להגדיל קצת את התקציב'
תודה לכולם אז הוחלט להגדיל קצת את התקציב
26/01/2017 | 18:59
14
עד 50,000 ש"ח והאופציות הם:
מיקרה שנת 2013
I10 2014  (נפח 1,000)
פיקנטו 2013

אשמח לדעתכם על האופציות ובכלל

תודה
רונן
לצפיה ב-'יונדאי i25 1.6 פרימיום 2017 מהיבואן'
יונדאי i25 1.6 פרימיום 2017 מהיבואן
21/01/2017 | 08:43
98
336
במבצע חבר במחיר 105,900 (מגלם הנחה של 11,500 ש״ח)
האם משתלם במחיר הזה? מה ההשפעה של שוק הליסינג על הסחירות של הרכב (מדובר בדגם הפרימיום שאינו משווק בליסינג).
אני צריך לחשוש מזה שההנחה בחבר על הדגם הזה גבוהה (באחוזים) מכל שאר הדגמים? איך הפלסטיקה והריפודים לעומת היונדאי i20 למשל?
תודה...
המשך>>
במבצע חבר במחיר 105,900 (מגלם הנחה של 11,500 ש״ח)
האם משתלם במחיר הזה? מה ההשפעה של שוק הליסינג על הסחירות של הרכב (מדובר בדגם הפרימיום שאינו משווק בליסינג).
אני צריך לחשוש מזה שההנחה בחבר על הדגם הזה גבוהה (באחוזים) מכל שאר הדגמים? איך הפלסטיקה והריפודים לעומת היונדאי i20 למשל?
תודה רבה :)

לצפיה ב-'בג'אז בסקןדה פאביה לא נפתח'
בג'אז בסקןדה פאביה לא נפתח
21/01/2017 | 01:39
31
115
ארכשתי סקודה פאביה 2017. כבר מספר פעמים שאני מגיע לחניון ומאבטח מנסה לפתוח את הבגאז ולמרות שאני משחרר את הנעילה האוטומטית המאבטח לא מצליח לפתוח את הבגאז. משום מה הוא מבקש ממני לפתוח את הדלת ואז באמת הוא מצליח לפתוח את הבגאז. חשוב לציין שגם לחיצה על פתיחת הבגאז בשלט לא פותחת את הבגאז. 
אשמח אם למישהו יש הסבר לתופעה. 
תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'לא הסברתי לך?'
לא הסברתי לך?
21/01/2017 | 07:39
3
93
אין לך פתיחת תא מטען בתוך הרכב .השלט פותח רק כשאתה מחזיק ביד ועומד מחוץ לרכב.
לא יודע איך אצלך אבל סביר להניח שהרכב ננעל בתחילת הנסיעה. זה מובנה .פתיחת הדלת משחררת את נעילת הדלתות. ואז איש הבטחון מצליח לפתוח.
זה בכל הרכבים.
כבר שמעתי על אחד שנסע למוסך המרכזי ושם לדרישתו ביטלו לו את נעילת הדלתות.
לצפיה ב-'בכל רכב נורמלי זה עניין של הגדרות.'
בכל רכב נורמלי זה עניין של הגדרות.
21/01/2017 | 07:44
2
76
תסתכל בספר הרכב איך משנים ההגדרה.
לצפיה ב-'אל תהיה פסקני כל כך. וכן יש לו רכב נורמלי.'
אל תהיה פסקני כל כך. וכן יש לו רכב נורמלי.
21/01/2017 | 08:03
1
29
לצפיה ב-'חשבתי שיש לו פאביה...'
חשבתי שיש לו פאביה...
22/01/2017 | 19:55
17
לצפיה ב-'בוא נעשה נסיון'
בוא נעשה נסיון
21/01/2017 | 10:41
24
69
תדליק את הרדיו.
בצד ימין יש לחצן car
תגיע ל opening and closing
central locking
ושם תחליט אם רק דלת אחת או משלוש אפשרויות.
זה מרכב אחר של היצרן מקווה שגם אצלך.
בכל מקרה הסידור שהדלתות ננעלות כשהרכב מתחיל בנסיעה הוא רעיון טוב.
לצפיה ב-'האפשרות אכן קיימת אבל אין לזה שום קשר לשאלה שלי'
האפשרות אכן קיימת אבל אין לזה שום קשר לשאלה שלי
22/01/2017 | 10:58
23
49
אני אומר שלפני שהמאבטח פותח את הבגאז אני משחרר את הנעילה של הרכב בעזרת הכפתור שיש ברכב.
בלי קשר, בשתי מקרים חרף העובדה ששחררתי את הנעילה המאבטח לא הצליח לפתוח את הבגאז והצליח רק אחרי שפתחתי את הדלת שלי (של הנהג).
אבדוק את התרחישים ואנסה להבין למה זה ככה.
מישהו פה העלה השערה שאולי יש צורך לעבור ל-parking, אנסה לבדוק אולי זאת הבעיה.

תודה לכולם,

לצפיה ב-'אמרתי לך.'
אמרתי לך.
22/01/2017 | 11:21
22
43
יש לך רכב מצויין וצריך להתרגל אליו. בסוף נפתור את כל הדברים ותהיה עוד יותר מרוצה
לצפיה ב-'מה מצוין בנושא השאלה(הבגאז)?'
מה מצוין בנושא השאלה(הבגאז)?
22/01/2017 | 22:31
21
40
מה זה הטימטום הזה שכדי לפתוח את המטען הנהג חייב לפתוח את הדלת שלו?
מה המהנדסים בסקודה לא חשבו על זה שאולי מישהו אחר רוצה לפתוח את הבגאז?(נגיד הגאת לאסוף מישהו עם מזוודה מתחנת האוטובוס/רכבת/סתם  מהבית.

אני גם מנחש שאין אפשרות לפתוח את תא המטען מבפנים במצב הזה, מה שאומר שאם מישהו ננעל בפנים אז הסיכוי שלו להיחלץ לבד שווים ל0.
לצפיה ב-'סליחה חבר לא הבנתי אותך'
סליחה חבר לא הבנתי אותך
22/01/2017 | 23:06
1
14
לצפיה ב-'הגבתי למנחם.'
הגבתי למנחם.
22/01/2017 | 23:50
10
לצפיה ב-'אני לא מייצג את סקודה'
אני לא מייצג את סקודה
23/01/2017 | 00:20
18
32
בסה"כ מנסה להסביר איך זה עובד. בהגדרות יש מצב לנעילת דלתות או לא.
הפעולה הנדרשת 10 שניות. וגם הסברתי את הפעולות. מעבר לזה אין לי מה לעשות.
מה שאני כן אומר שמצב שהדלתות ננעלות בתחילת הנסיעה כי הנהג מעוניין בזה
זאת אפשרות טובה. לא בכל רכב זה קיים אפילו לא בs60.
אני כמעט בטוח שיש כפתור בתוך הרכב שבלחיצה הוא משחרר את הנעילה.בחלק
מהמכוניות נמצא על דלת הנהג בחלק העליון שלה.
בפאביה הוא צריך להיות מתחת לצג הגדול.
וחוץ מזה שאלה יהיו הבעיות שלנו.
לצפיה ב-'תראה'
תראה
23/01/2017 | 00:38
2
32
אין לי בעיה עם זה שהדלתות ננעלות מעל מהירות מסוימת, ואני אפילו בעד זה(במיוחד כאשר יש ילדים הברכב), אבל אני לא מבין את ההגיון למה כפתור ביטול הנעילה של הדלתות לא פותח את תא המטען?

לצפיה ב-'פותח ,פותח.'
פותח ,פותח.
23/01/2017 | 07:08
1
11
לצפיה ב-'לא ברכב של פותח השרשור ואני אצטט'
לא ברכב של פותח השרשור ואני אצטט
23/01/2017 | 17:33
23
"ולמרות שאני משחרר את הנעילה האוטומטית המאבטח לא מצליח לפתוח את הבגאז."
לצפיה ב-'באיזו S60 אין נעילה אוטומטית של הדלתות בנסיעה? '
באיזו S60 אין נעילה אוטומטית של הדלתות בנסיעה?
23/01/2017 | 19:48
14
12
לצפיה ב-'נראה לי שאצלי אין(2014) אבדוק מחר כדי להיות בטוח.'
נראה לי שאצלי אין(2014) אבדוק מחר כדי להיות בטוח.
23/01/2017 | 20:39
13
10
לצפיה ב-'נשמע לי מאוד לא סביר שאין אופציה כזו. עניין סטנדרטי גם '
נשמע לי מאוד לא סביר שאין אופציה כזו. עניין סטנדרטי גם
23/01/2017 | 21:24
12
18
במכוניות זולות בהרבה בשנים הללו.
לצפיה ב-'אף פעם לא שמעתי את הנעילה המרכזית נדרכת בנסיעה'
אף פעם לא שמעתי את הנעילה המרכזית נדרכת בנסיעה
23/01/2017 | 21:41
11
23
אולי יש איזה מנגנון שנועל בלי הרעש(מנתק את הידית?) של הנעילה.
גם הכפתור של הנעילה לא נידלק(יש מנורה אדומה אם הדלתות נעולות).
כמו שאמרתי אבדוק מחר.
לצפיה ב-'יש מכוניות שבהן זו אופציה שאפשר לשלוט בה מהתפריטים. יכול '
יש מכוניות שבהן זו אופציה שאפשר לשלוט בה מהתפריטים. יכול
23/01/2017 | 21:51
7
18
להיות שזה המצב אצלך.
לצפיה ב-'אבדוק גם את זה, למרות שמחברה כמו וולוו ציפית שזה יהיה סטנדרט'
אבדוק גם את זה, למרות שמחברה כמו וולוו ציפית שזה יהיה סטנדרט
23/01/2017 | 23:16
6
17
למרות שמחברה כמו וולוו ציפית שזה יהיה סטנדרט(בררת מחדל) כי וולוו ידועים בהנדסת הבטיחות שלהם.
לצפיה ב-'יכול להיות שזו ברירת המחדל, ומישהו שינה. אם אני זוכר נכון, '
יכול להיות שזו ברירת המחדל, ומישהו שינה. אם אני זוכר נכון,
23/01/2017 | 23:55
4
15
האוטו הספציפי שלך הגיע עם מפרט מוזר, ושונה מרוב המכוניות שהגיעו ארצה, לא? זוכר משהו בסגנון כזה מדיון קודם. אולי זו הסיבה.
לצפיה ב-'כמו שהבטחתי, בדקתי, אכן הדבר קיים רק היה מנוטרל בהגדרות'
כמו שהבטחתי, בדקתי, אכן הדבר קיים רק היה מנוטרל בהגדרות
24/01/2017 | 15:52
3
12
מענין שלא נגעתי בהגדרות(פרט להחלפת השפה מאנגלית לרוסית, וכיוון שעון) והמערכת מנוטרלת.

עוד פרטים מענינים שגיליתי על המערכת- מופעלת מ7 קמ"ש(כמו הסיטי-סייפטי), התא מטען לא יפתח גם אם הנהג יוצא מהרכב משמע חייבים לפתוח "ידנית" את הנעילה בעזרת השלט או הכפתור בדלת.
לצפיה ב-'כפתור בדלת?'
כפתור בדלת?
24/01/2017 | 16:25
2
11
יש לחצן ליד כפתור הדלקת האורות וליד לחצן שפותח מכסה תדלוק. ואיתו פותחים
תא מטען ולא צריך לצאת.
יש עליו תמונה של תא מטען.
לצפיה ב-'ולמי משניהם הגישה קלה יותר?'
ולמי משניהם הגישה קלה יותר?
24/01/2017 | 16:28
1
20
הרבה יותר קל לפתוח כל כל הדלתות ותא המטען עם הכפתור שבדלת והוא בולט לעין מאשר לחפש את הכפתור שמוסתר ע"י ההגה.

בכל מקרה זה לא נוח שפתיחת דלת הנהג לא מבטלת את נעילת המטען(כי אז הנהג חייב לחזור וללחוץ על הכפותר).
לצפיה ב-'בסוף נדע להפעיל '
בסוף נדע להפעיל
24/01/2017 | 17:47
17
לצפיה ב-'רק הבהרה'
רק הבהרה
24/01/2017 | 07:18
21
הרכב נעול רק למי שרוצה לפתוח מבחוץ. היושבים בפנים פותחים חופשי.
הסידור הזה לא פותר בעיה של ילדים שעלולים לפתוח. לזה קיים כפתור על הדלת
שמזיזים ואז הדלת נעולה וילד לא יכול לפתוח.
לצפיה ב-'ב 208 גם לא שמעתי אותה נדרכת בנסיעה - אבל היא נדרכת (עד ...'
ב 208 גם לא שמעתי אותה נדרכת בנסיעה - אבל היא נדרכת (עד ...
24/01/2017 | 05:17
1
22
.. שביטלתי אותה).  עכשיו רק תא המטען ננעל אוטומטית.  כנראה שרעש הנעילה מספיק חלש (חזק ככל שנדמה לנו שהוא בעמידה) כדי להבלע ברעשי הנסיעה הרגילים.
לצפיה ב-'באמת? אצלי ב208 שומעים כשהרכב ננעל מעל 10-15 קמ"ש'
באמת? אצלי ב208 שומעים כשהרכב ננעל מעל 10-15 קמ"ש
24/01/2017 | 09:25
14
לצפיה ב-'במכוניות של רנו היא נדרכת אחרי דקה - שומעים ורואים את זה '
במכוניות של רנו היא נדרכת אחרי דקה - שומעים ורואים את זה
24/01/2017 | 06:20
24
בהונדה הנעילה לא נדרכת.

זה כנראה שונה מיצרן ליצרן.
לצפיה ב-'היה לי פעם קרוז בליסינג לתקופה'
היה לי פעם קרוז בליסינג לתקופה
21/01/2017 | 21:39
1
72
וזכור לי ששם ניתן היה לפתוח את תא המטען כשהמנוע דולק רק אם שילבתי לP. מנגנון בטיחות. 

לצפיה ב-'כך גם במאזדה 3.'
כך גם במאזדה 3.
24/01/2017 | 11:17
9
לצפיה ב-'רכיב אנג'י'
רכיב אנג'י
20/01/2017 | 14:00
3
65
שלום,
מישהו הרכיב רכיב אנג'י? הוא מתאים לכל רכב (יש לי קיה פיקנטו 13)?
שמעתי שיש סיכוי שהוא יעשה בעיות במחשב של הרכב
לצפיה ב-'זה מתאם OBD פשוט, לא אמור לגרום לבעיות.'
זה מתאם OBD פשוט, לא אמור לגרום לבעיות.
20/01/2017 | 15:33
2
51
הרכבתי אותו אצלי בתקופה בו הוא חולק בחינם ולא נגרמה לי בעייה (מרצדס E350 מ 2008) אבל לתוכנה שהגיעה איתו לא היו הרבה יכולות. הפעלתי עם המתאם הזה תוכנות סריקה סטנדרטיות (כגון Torque Pro (OBD 2 & Car) 1.8.22 לאנדרויאד) והוא עבד.
מהבנתי המתאם הזה לא ממש איכותי (לא פועל היטב עם כלים יותר מתוחכמים כמו ה Carly for Mercedes) אבל לבדיקות סל"ד, טמפרטורה והתרעת תקלות הוא מספק.

למה אתה צריך אותו?
לצפיה ב-'קיבלתי מתנה'
קיבלתי מתנה
21/01/2017 | 23:23
1
41
לא מכיר את כל התוכנות שרשמת אבל שמעתי שהוא מתריע על תקלות מנוע ודברים כאלו
לצפיה ב-'הרכיב לא יכול לעשות כלום בלי תוכנה מתאימה שתתקשר איתו'
הרכיב לא יכול לעשות כלום בלי תוכנה מתאימה שתתקשר איתו
21/01/2017 | 23:26
17
לצפיה ב-'שילדת מרכב בהערות האם מדובר בפגיעה שסי?'
שילדת מרכב בהערות האם מדובר בפגיעה שסי?
19/01/2017 | 17:11
15
76

נתקלתי היום בבדיקה שהיה כתוב את המילים "שילדת מרכב" בתוך ההערות.
איש המכירות של חברת הלינסיג אומר שמדובר בניסוח של חברת הבדיקה והניסוח הזה הוא אותו דבר אם היה כתוב
"תיקוני מרכב"

האם איש המכירות צודק או שמדובר בפגיעה קלה של השילדה?
מצורף טופס הבדיקה.

לצפיה ב-'לא צירפת את הטופס, אבל בעיקרון שלדת מרכב בד"כ אומר פגיעת '
לא צירפת את הטופס, אבל בעיקרון שלדת מרכב בד"כ אומר פגיעת
19/01/2017 | 19:34
58
שלדה. כבר קרוב ל30 שנים ברוב המכוניות השלדה והמרכב מאוחדים.
לצפיה ב-'מנסים להחביא את הפגיעת שילדה בבליל של מילים מסביב'
מנסים להחביא את הפגיעת שילדה בבליל של מילים מסביב
20/01/2017 | 09:54
47
אז כביכול ממציאים מונח חדש "שילדת מרכב"...
האמת היא שכל השילדה היא שילדת מרכב... האם רשום על זה בעל משמעות שולית/קלה /או גבוהה ?
אני מבין שקיבלת את הבדיקה הזאת מחברת הליסינג / חברת המכירה?
לצפיה ב-'זה שיבוש של שלדה ומרכב, זה הסעיף המתאר את תיקוני הפחחות'
זה שיבוש של שלדה ומרכב, זה הסעיף המתאר את תיקוני הפחחות
21/01/2017 | 00:35
12
45
או פגמי הפחחות שנמצאו בבדיקה.
תחת הכותרת הזאת רושמים את כל הפגמים שנמצאו, מפגיעות קלות בחניה ועד פגיעות בשלדה. אז השאלה מה כתוב שם בסעיף הזה.
לצפיה ב-'הבדיקה מצורפת'
הבדיקה מצורפת
21/01/2017 | 22:46
11
67
סלחיה שכחתי בפוסט הקודם לצרף את הבדיקה.
היא מצורפת לפוסט זה.
לצפיה ב-'אם מה שכתוב נכון, אז זה פגיעות פח קלות בלבד'
אם מה שכתוב נכון, אז זה פגיעות פח קלות בלבד
21/01/2017 | 23:52
43
ואין שום חשש.
מצד שני, לפי זה שאין בטופס שום פגמים, אני מבין שזה טופס בדיקה שנמסר לך על ידי הקונה. אז אל תאמין לשום דבר שכתוב בו. אם הרכב נראה לך והמחיר מתאים, קח אותו לבדיקה בעצמך.
לצפיה ב-'אכן כתוב משמעות נמוכה'
אכן כתוב משמעות נמוכה
21/01/2017 | 23:57
38
כלומר זו כנראה למרות הכל לא פגיעת שילדה.
אתה מתכנן לבדוק גם כן?
לצפיה ב-'אם הבדיקה היא של חברת הליסינג, אל תאמין לה! קח את הרכב'
אם הבדיקה היא של חברת הליסינג, אל תאמין לה! קח את הרכב
22/01/2017 | 06:50
7
35
לבדיקה שלך. להערכתי המשמעות הנמוכה בבדיקה הזו תהפוך למשהו הרבה יותר משמעותי במכון שלא קשור למוכר.
לצפיה ב-'מה אם בלמים קדמיים?'
מה אם בלמים קדמיים?
22/01/2017 | 12:23
6
35
מה אם בלמים קדמיים?
האם זה משהו שווה להתעכב עליו?
לצפיה ב-'לדעתי זה כסת"ח. הם כותבים את זה בכל דוח בדיקה.'
לדעתי זה כסת"ח. הם כותבים את זה בכל דוח בדיקה.
22/01/2017 | 13:29
5
13
לצפיה ב-'תודה על העזרה'
תודה על העזרה
22/01/2017 | 14:10
7
לצפיה ב-'וזו בדיוק הבעיה עם הבדיקות היום - הם כותבים במילא הכל, '
וזו בדיוק הבעיה עם הבדיקות היום - הם כותבים במילא הכל,
22/01/2017 | 19:55
3
25
ובתוך ה"רעש הלבן" של הכסת"ח, כבר אי אפשר להבדיל בין המכוניות הטובות לטובות פחות!
לצפיה ב-'מעניין יהיה לקחת פעם אוטו שמצבו ידוע בדיוק לבדיקה ולראות מה '
מעניין יהיה לקחת פעם אוטו שמצבו ידוע בדיוק לבדיקה ולראות מה
22/01/2017 | 21:58
2
23
כותבים...
תגיד, דרור זי, אתה מתנדב לניסוי? המכוניות שלך הרי תמיד במצב יותר טוב ממה שהן יצאו מהמפעל...
לצפיה ב-'לדעתי גם אם תיקח לבדיקה אוטו חדש יופיעו אותן שורות'
לדעתי גם אם תיקח לבדיקה אוטו חדש יופיעו אותן שורות
23/01/2017 | 00:13
1
21
סימני נזילה וקורוזיה במערכת הקירור
שמן כהה ודפיקות בתיבת ההילוכים
כיוון פרונט
לבדוק צריכת שמן בנסיעה
לפרק גלגלים ולבדוק בלמים
וכדומה
למעשה יש שם שני דברים אמינים יחסית - תאונות ותיקוני פחחות (שזה בעצם מה שחשוב, שהרכב לא עבר תאונה משמעותית), ובדיקת המנוע, וגם זה מיותר כי כל המנועים היום במצב טוב, ואם לא אז מרגישים את זה בנסיעה.
לצפיה ב-'מדובר על בדיקה מליסינג'
מדובר על בדיקה מליסינג
23/01/2017 | 12:12
10
תודה על העידכון והכוונה.
בהחלט אבדוק את העניין.
לצפיה ב-'טופס נקי מידי, לא אתה שילמת עליה נכון?'
טופס נקי מידי, לא אתה שילמת עליה נכון?
22/01/2017 | 20:27
9
לצפיה ב-'בניית רשימה של דברים שאסור שיהיו בטופס בדיקה'
בניית רשימה של דברים שאסור שיהיו בטופס בדיקה
18/01/2017 | 16:13
80
הקשבתי לטיפים של באי הפורם ובעיקר למנחם.
והחלטתי לא ללכת על הרכב מהשכול הקודם בשל
"מילוי חומר סף משקופים"
הבאתי את הרכב למוסכינק שלי הוא טען שהרכב טוב מבחינה מכנית אך המילוי חומר סף משקופים
יקשה עליי למכור את הרכב עוד מספר שנים ולדעתו הרכב עבר תאונה יותר חמורה ממה שרשום אך לא תאונה של שסי.

אני מנסה לבנות רשימה של מה מהותי לבדיקה לרכב הערות שאני מתבלט לגביהם:

1.ביטנה קדמית פגומה-האם זה משהו מהותי?
2.סימני פגיעה דופן שמואל או ימין-אני חושב שאני צריך לפסול רכב אם הערה זו עולה בבדיקה.
אני צודק?
3.סימני תיקון בפנלים +חומר- לדעתי זה כמו מילוי חומר סף משקופים ולכן כדאי לפסול את הרכב.
4.דלת ימנית פגומה- כאן אני מתלבט.מה דעתכם?
5.נקישה בתיבת הגה-בעיה סטנדרטית שאפשר לתקן בעלות של 1000 עד 2000 ₪.
נכון?

בנוסף אני מעלה 2 בדיקות של סוכנות הרכב שראיתי היום אשמח לקבל דעה לגביהם.

לצפיה ב-'יאריס 2003 vs סיריון 2008'
יאריס 2003 vs סיריון 2008
19/01/2017 | 00:48
27
120
היי חברים
חיטטתי פה הרבה בפורום לקראת רכישת מכונית חדשה ולמדתי לא מעט, אבל מרגישה צורך לשאול גם ישירות לעצתכם המהירה

אני לקראת רכישת רכב חדש, ישמש בעיקר לנסיעות קצרות (ופעם בכמה חודשים גם לנסיעות ארוכות). אין לי יותר מידי דרישות מעבר לאמינות שלא מן העולם הזה, אבל התקציב כאן שיחק תפקיד משמעותי (סביב ה-20K).
שתי המועמדות שהגיעו לגמר הן יאריס 2003, יד 2, 175,000 או סיריון 2008, יד 3, 160,000.
ברור לי שהשנתון משחק לטובתה של הסיריון ועם זאת, ליבי נוטה ליאריס.
מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'אני אומר שלא מספיק שליבך נוטה...'
אני אומר שלא מספיק שליבך נוטה...
19/01/2017 | 01:38
2
125
...גם הראש צריך.

אין לי משהו מיוחד נגד היאריס, אבל יש לך שם 5 שנים נוספות של שימוש ובלאי מצטבר, למרות שהק"מ דומה בשתיהן. אע"פ שמכנית לא חייבת לקרות קטסטרופה בגלל עוד 5 שנים על הכביש, יש מכלולים אחרים שעלולים לתפקד פחות טוב - פלסטיקה פנימית, צנרת לסוגיה, עייפות חומר כזו או אחרת, נזקי 5 שנות שמש מזרח תיכונית נוספות ושאר גודי'ז... מעבר לזה שאפילו בטיחותית (לא שהסיריון היא טנק, כן?) יש הבדל של 5 שנות טכנולוגיה ביניהן. הדגם של הסיריון שעלה לגמר הושק בשנת 2006 ולדעתי תמיד רצוי להעדיף - לפחות מהבחינה הבטיחותית - תכנון כמה שיותר מעודכן.

מעבר לכך, אני מכיר את הסיריון "מהבית" - המכונית הקודמת של אישתי (הסיריון 2007 ממתינה בשקט לבן שיחזור מהטיול "אחרי צבא" - כואב הלב בכלל למכור אותה, לא נמצא שום דבר סביר במחיר שנוכל לקבל עבורה) ולמרות שיש לה פחות ממחצית הק"מ שיש על המועמדת שלך, אני יכול לומר לך שמספר התקלות שהופיעו אצלנו היה אפס עגול.

מעבר לכך, כמכונית עירונית הסיריון נפלאה, וגם גיחות בינעירוניות פה ושם לא השאירו משקעים טראומתיים. נקודת היחוס שלנו היום היא המאזדה 2 החדשה של אישתי ולמרות שאין כלל מה להשוות בין סיריון 2007 למאזדה 2 2016, יש לסיריון בת ה-10 כמה נקודות חזקות גם מול אחת ממובילות הקטגוריה הנוכחיות.

כמכונית משומשת, זולה לקנייה ולאחזקה, מרווחת למרות אורכה הצנוע (3.60 מטר), די נוחה באופן יחסי לז'אנר (גם לזה המודרני) וזריזה בנסיעות עירוניות, קשה לי שלא להמליץ לך על הסיריון.
לצפיה ב-''
19/01/2017 | 06:28
68
קבל ח"ח על הכתיבה היפה וכמובן על ההמלצה החכמה
לצפיה ב-'איזה יופי, נהניתי לקרוא'
איזה יופי, נהניתי לקרוא
19/01/2017 | 09:02
70
תודה רבה על תשובתך המושקעת!
אקח זאת בחשבון
לצפיה ב-'עוד חברה שנכנסה לרשימה- יונדאי I20'
עוד חברה שנכנסה לרשימה- יונדאי I20
19/01/2017 | 10:22
1
61
יד שניה, 2009, 170,000ק"מ
האם ראויה להיכנס ללבטים? =)
לצפיה ב-'לי יש סיריון 2009 ואני מאוד מרוצה'
לי יש סיריון 2009 ואני מאוד מרוצה
19/01/2017 | 10:31
72
הי לי יש סיריון שנת 2009 קניתי אותה מאדם פרטי שהיתה שנה וחצי על הכביש.
היא עשתה כ132,000 קילומטר

נוסעת טוב,חסכונית,אמינה ולא רואה מוסך.
וקניתי אותה בזמנו בעקבות המלצה בפורם זה ועשיתי החלטה מאוד נכונה.

מאוד ממליץ על הרכב.

לצפיה ב-'לדעתי תתמקד בדגם אחד וטווח שנתונים'
לדעתי תתמקד בדגם אחד וטווח שנתונים
19/01/2017 | 11:47
3
64
ומהם נסה למצוא את הכי טוב. אם החלטת על סיריון 2008-2009 לך תראה כמה סיריונים כאלה וסביר שתוכל למצוא רכבים עם נתונים טובים יותר ממה שהעלית עד כה. רכב שנת 2008 עם 160K ושלוש בעלויות קודמות, נראה לי שאפשר די בקלות למצוא רכב שנסע פחות. 
לצפיה ב-'זה נכון=) בדיוק עכשיו'
זה נכון=) בדיוק עכשיו
19/01/2017 | 12:32
53
מצאתי סיריון מאותו השנתון עם 112,000, יד שנייה
תודה!
לצפיה ב-'למה להתמקד בדגם אחד?'
למה להתמקד בדגם אחד?
19/01/2017 | 16:20
1
44
אני חושב שכדאי לא להתמקד בדגם אחד אלה בצורך שלך
שאני הייתי בשוק של הקטנות.
עשיתי מחקר שוק  לתקציב ולמכניות האמינות.
והגעתי למסקנה שכדאי לי לקנות:יאריס,הונדה גאז וסיריון.

וכך פתחתי לעצמי יותר אופציות הבחירה בזמנו היה בין סיריון או הונדה ויאיריס בנות שנתיים פחות.
נפלתי בסוף על סיריון בחירה מעולה אך באותו אופן יכלתי לקנות יאריס או גאז.

לצפיה ב-'לדעתי מרגע הבחירה טוב להתמקד'
לדעתי מרגע הבחירה טוב להתמקד
20/01/2017 | 00:25
40
בין הקטנות יש עדיין הבדלים ותמיד דגם אחד יתאים יותר מאחרים למישהו ספציפי. אולי זו צריכת דלק או אמינות או מימדים של תא נוסעים או תא מטען או מחיר או חווית נהיגה או מיליון סיבות אחרות. אם עדיין לא מצא שילך ויראה את הרכבים ויעשה סיבוב בהם ויחליט. אין מה לעשות, כדי לבחור טוב צריך להתאמץ.
לבסוף, כשמישהו ממוקד הוא יכול להכיר טוב יותר את הדגם הספציפי. להכיר את השוק שלו ואת כל מה שקשור לרכב הזה ואז הסיכוי שלו למצוא רכב טוב מהסוג שהוא מחפש יגדל. 
לצפיה ב-'אפשר קצת לקלקל?'
אפשר קצת לקלקל?
19/01/2017 | 15:51
2
96
שני חברה נפגשו לשיחה. שואל האחד את השני "אתה יודע מי זה בטהובן?"
עונה לו לא. ואת מוצרט אתה מכיר? עונה לו לא. מה עם שטראוס?
שואל השני תגיד אתה מכיר את ז'וז'ו? מי זה זה?  כשאתה הולך לשמוע את החברים
שלך הוא מז........את אשתך.
כולם נהנים מהמילים רק שוכחים שמדובר ברכב יד שלישית עם כמעט 200K ק"מ
ואין לרכב אבא ואמא. היבואן כבר שנים לא פעיל בארץ.

לצפיה ב-'תתעדכן בשרשור'
תתעדכן בשרשור
19/01/2017 | 17:53
65
נתחיל מזה שמדובר בשרשור גם על יד שניה עם 112K ולא שלישית עם 200K (בכל מקרה המספר שצויין היה 160K), אבל למה לתת לעובדות לבלבל...

היבואן הקודם של דייהטסו חי ובועט - טלקאר, למרות שדייהטסו בכלל- והסיריון בפרט נעלמו מכאן בשנת 2012 בגלל נושא ESP שהיה חסר בדגם הזה ושנה לאחר מכן הופסקו מכירות דייהטסו באירופה.

מעבר לכך - מוסכים המטפלים בדייהטסו סיריון קיימים בשפע ואלפי המכוניות שעלו על הכביש בין 2006 ו-2011 לא סובלות ממחסור בחלפים, וממילא אין יותר מידי מה שעלול להתקלקל. במקרה של תאונה חו"ח, לא חסרות סיריון במגרשי חלפים שישמחו לתרום חלקים.

לא כל דגם שהייצור או הייבוא שלו מופסק נעלם משוק המשומשות, לא צריך להיות דרמטי מידי.
לצפיה ב-'היבואן פעיל בארץ, רק המותג לא מיובא. הבדל משמעותי. '
היבואן פעיל בארץ, רק המותג לא מיובא. הבדל משמעותי.
19/01/2017 | 20:45
20
לצפיה ב-'סיריון זה לא רכב'
סיריון זה לא רכב
19/01/2017 | 20:47
14
94
תנסה לעלות איתו בעליות של חיפה ותבין למה אני מתכוון.

יש לו עיצוב של קופסא.

הפלסטיקה והגימור הפנימי פשוט עלובים.

יש בכלל מישהו שמייבא חלפים לרכב מאז שאין יבואן/יצרן ?

אני בכלל לא בטוח שהמותג "דייהטסו" בכלל קיים.

בקיצור זה לא אוטו זו בדיחה.
לצפיה ב-'הבדיחה היא בעיקר התגובה שלך'
הבדיחה היא בעיקר התגובה שלך
19/01/2017 | 22:33
13
71
ה"עליות של חיפה"... זה המדד שלך לבחירה במכונית משומשת בסביבות 20,000 ש"ח שפות"ש הגדירה?

אין ספק שאתה (וכנראה רק אתה) יכול למצוא מכונית משומשת קטנה במחיר הזה עם פלסטיקה וגימור מוקפד של בנטלי, שלא לדבר על עיצוב מדהים. אה, כן, גם מנוע עם, נגיד, 350 כ"ס (בכל זאת, צריך לעלות בעליות של חיפה) וצריכת דלק צנועה, ככה שיהיה מ-ושלם.

היצרן חי וקיים למרות שאינו מוכר בארץ, באירופה או בארה"ב - ונגיד שלא - זה גורם למכונית להיות פחות מוצלחת לדרישות הצנועות שהוצבו?

תרמת המון לדיון. בעיקר בדיחה.
לצפיה ב-'אתה לא מעודכן לגבי שוק המשומשות'
אתה לא מעודכן לגבי שוק המשומשות
19/01/2017 | 22:48
12
73
בתקציב הזה אפשר לקנות פולו, 207, פאביה, סוויפט, קליאו ועוד, משנתונים שונים, כולן טובות בהרבה מהסיריון.
לסיריון יש מנוע עגלה, פלסטיקה פנימית זולה, ועיצוב חיצוני מביש. הרכב הזה נראה כאילו עוצב ותוכנן באלף הקודם. 

לצפיה ב-'משומש אבל קומבינציה של זול=20,000, אמין, וגיר אוטומטי'
משומש אבל קומבינציה של זול=20,000, אמין, וגיר אוטומטי
20/01/2017 | 09:48
1
61
איזה דגמים ממה שרשמת  לה עדיפים היות ומדובר במגבלה תקציבית של 20K ובגיר אוטומטי?

האם אתה היית עם פיג'ו קטן גיר ידני בהרי אילת?
לצפיה ב-'תשובה ל2 השאלות'
תשובה ל2 השאלות
20/01/2017 | 18:28
48
1) כולן.
2) הייתי עם פיג'ו 206 אוטומטית בהרי הצפון והיא נוסעת יפה מאוד.
לצפיה ב-'לא יזיק לקרוא שוב את ההגבלות של פות"ש...'
לא יזיק לקרוא שוב את ההגבלות של פות"ש...
20/01/2017 | 15:43
9
58
לפחות ממה שאני קראתי, היא מכונית אמינה בסביבות 20K ולדעתך הכי בריא לבחור 207 או קליאו עם תיבת ה-AL4 ה"מצטיינת" (אופס! אמא שלי זכתה דווקא לנהוג קצת בקליאו שלה בכל פעם שהמכונית יצאה מתיקון תיבת ההילוכים - והיו שש (6, SIX) פעמים כאלה, כולל שתי החלפות מלאות של התיבה) ופאביה עם תיבת ה-DSG המצטיינת אפילו יותר...

אני רואה בלייב כמה עולה להחזיק קליאו אוטומטית וכמה זה עולה בסיריון. תעשה לי טובה. 

קליאו, 207 ופאביה עם 200K-100K ק"מ, שם נרדף לאמינות ושקט נפשי של מי שמחפש להשקיע ברכב תחת מגבלה תקציבית? אני לא משוכנע. אפילו הפולו פחות בעייתית, למרות סיפורי החלונות הנופלים והנעילה המרכזית המופלאה. 
לצפיה ב-'אין לי מושג על מה אתה מדבר'
אין לי מושג על מה אתה מדבר
20/01/2017 | 18:27
5
71
יש לי פיג'ו 206 שנת 2003, 14 שנים על הכביש והגיר(AL4) בלי שום תקלה.
יש לי גם פיג'ו 308 שנת 2009, 8 שנים על הכביש והגיר( AL4) בלי שום תקלה.

נכון ש4 הילוכים בלבד זה לא אידיאלי, אבל גם לסיריון רק 4 הילוכים.

206 אחת מהמכוניות הכי נמכרות באירופה בכל הזמנים, אתה משווה את זה לדייהטסו שזה איזה מותג לואו קוסט יפני  מבחינת איכות ואמינות ?

עם ה206 אני נוסע למילואים פעמיים בשנה לצפון והיא נוסעת כמו שד.
יצאתי עם מישהי שהיה לה סיריון ולצערי נהגתי על הדבר הזה ואני חוזר על טענתי שאי אפשר לקרוא לדבר הזה רכב ! ושוב,גם אם הסיריון לא מתקלקלת (ואני מאוד בספק לגבי הטענה הזאת), זה לא הופך אותה לרכב !

אני חוזר ואומר שהמגוון בשוק המשומשות כ"כ רחב, שלבחור דווקא מפגע עיצובי/בטיחותי כמו הסיריון נשמע הזוי בעיני.

לצפיה ב-'הAL4 עוד מיוצר או שהם קונים מאייסין עכשיו?'
הAL4 עוד מיוצר או שהם קונים מאייסין עכשיו?
20/01/2017 | 21:37
16
לצפיה ב-'אתה מעייף'
אתה מעייף
21/01/2017 | 02:07
48
לא יכול לסבול תגובות נבובות כמו שלך, מאלה שיודעים הכל טוב יותר מכולם ויוצאים בהצהרות הזויות. הייתי מנסה להסביר לך למה, אבל זה בזבוז זמן ובלאי מיותר למקלדת.

למרות הקשקשת, מאחל לך המשך מוצלח עם צמד הפיג'ו - וואו! פעמיים בשנה למילואים בצפון ה-206 נוסעת כמו שד, בהחלט מדד לאיכות ואמינות.

ולפותחת השרשור - מציע לך לבקר ולהתייעץ במספר מוסכים, הן של פיג'ו והן של דייהטסו על מנת להגיע לבד למסקנה במה עדיף לך להשקיע את 20 אלף הש"ח שלך בלי שתופתעי פיננסית בהמשך.

לצפיה ב-'כשאתה רושם על 206 שזאת אחת המכוניות הכי נמכרות באירופה בכל ה'
כשאתה רושם על 206 שזאת אחת המכוניות הכי נמכרות באירופה בכל ה
21/01/2017 | 11:31
2
56
בכל הזמנים, זה בעייתי. הרכב כאמור פופולרי באירופה ואפילו מאד פופולרי, אבל שם זה דגם ידני. מה"מיליונים" שנמכרים שם אין "אפילו אחד" שהוא אוטומטיש.
ואילו אצלינו זאת תמונת "הראי". האם זה אותו הרכב? השאלה מקבלת משנה חשיבות כשאחת הטענות המרכזיות בארצינו היא הגיר.

זה לא רק בפיג'ו בשנים של הרכבים שלך אלא זה גם בקיה בימינו אנו. דגם הבנזין הידני היחידי שנמכר כאן זה פיקנטו [ריו בנזין נמכר כאוטומט בלבד. מזל שלעת עתה נמכרים דגמי דיזל ידני]

מתברר כי הציבור ש"סוטה מדרך הישר" מאלץ את היבואנים לסטות וזה הופך ל VICIOUS CYCLE. את זה היה צריך משרד התחבורה לעצור ע"י חקיקה בעלת משמעויות מוטוריות. ככה שומרים על גחלת של נהגים שיודעים לנהוג ולא רק לשים את 2 הכפות ידיים על ההגה בשעה 12, אבל כשהשרים לא מבינים, וכשהגורמים המקצועיים אינם מקצועיים על מה נותר להלין?
ההתחלה קשורה לאב הקדמון הדו גלגלי. כשלא מספיק מדוושים בילדות ובנערות אז לא מספיק רוכבים על אופנועים בהמשך ואין מספיק שעות ניסיון קלאצ'י אופנועי ו/או ניסיון ברכיבה שמצריך לדעת טוב יותר לחלק תשומת לב, מאשר סתם לנהוג באוטומטיש והתוצאה נכרת על כל שעל של כביש בהמשך. 
לצפיה ב-'לדעתי ולצערי, הגיר הרגיל הולך להכחד'
לדעתי ולצערי, הגיר הרגיל הולך להכחד
21/01/2017 | 21:46
1
33
אני מאמין שתוך עשר שנים הוא בקושי ייוצר וגם השימוש במנוע הדיזל לרכבים פרטיים ילך ויפחת אם לא ייפסק לחלוטין. אולי ישארו ממנו משאיות וטנדרים ורכבי צמ"ה.
העתיד הוא בחשמליות ובהיברידיות. 
לצפיה ב-'ברכבים חשמליים למשל I3 האלמני יש הילוך קדמי בודד'
ברכבים חשמליים למשל I3 האלמני יש הילוך קדמי בודד
21/01/2017 | 23:48
24
כאמור למשל I3 של במוו [שעולה מעל ל250,000 שח] מספק כ170 כ"ס ומומנט של כ25קגמ. הם טוענים לתאוצה של כ7 שניות מ0 ל100קמש.
אין העברת הילוכים אלא הילוך בודד קידמי אחד בלבד. אתה לוחץ על הגז האוטו זז קדימה והמנוע החשמלי הולך ומאיץ ככל שאתה לוחץ יותר. כנראה שהמנוע החשמלי מצד אחד חזק מאד ומהצד השני גמיש כדי להסתובב מהר מאד ולסובב מהר מאד את הגלגלים של הרכב. כנראה אין שם בעיות של קו אדום או נצילות בעייתית של שריפת הדלק במנוע בעירה וערך הסלד של המומנט ו/או ההספק...
כשאתה מרים הרגל מהדוושה הברקס נלחץ אוטומטית והאנרגיה הקינטית ממוחזרת [חלקית] לאנרגיה פוטנציאלית חשמלית ע"י הטענת הסוללות. לא ברור לי האם יש דוושת ברקס בנוסף או שהרמת דוושת התאוצה בולמת בקצב הקשור להרמת הרגל.

זה לא קשור לעולם ההילוכים של רכבי מנועי הבעירה הפנימיים                                                                                                                                                             
לצפיה ב-'למה לא החכמת את אימך?'
למה לא החכמת את אימך?
21/01/2017 | 11:33
2
48
בREAL TIME... ולא רק בדיעבד, או שאז לא ידעת...
לצפיה ב-'ב-REAL TIME לא הייתי עדיין מעודכן כמה AL4 יכולה להוציא מהדעת'
ב-REAL TIME לא הייתי עדיין מעודכן כמה AL4 יכולה להוציא מהדעת
21/01/2017 | 22:25
1
34
תיבה פשוט נוראה ולא רק כשיא כושלת ותוקעת את המכונית בהילוך חירום (במקרה הטוב) או בלי רוורס (במקרה הרע) ולקינוח - בלי תנועה בכלל (במקרה העוד יותר רע). נורת הבקרה של התיבה בקליאו דלקה יותר מכל נורה אחרת במכונית.

ובכן, גם כשהתיבה מתפקדת כפי שתוכננה, היא מתכון בדוק להעלאת לחץ הדם - התכנון המקורי ניסה להוסיף אלמנט של fuzzy logic שיאפשר לתיבה "ללמוד" את אופן הנהיגה ולהעלות או להוריד הילוכים בהתאם לאופן בו המכונית ננהגה בשניות הקודמות - בפועל, העסק עובד גרוע במיוחד ובנסיעה עירונית כל מה שמתחשק לעשות זה לנסוע עם ה- fuzzy logic הזה ולהחליף את המכונית.
לצפיה ב-'ההתנסות שלך שונה מאוד משלי, אם כי אני התנסתי בה אצל סיטרואן'
ההתנסות שלך שונה מאוד משלי, אם כי אני התנסתי בה אצל סיטרואן
21/01/2017 | 23:25
41
גם באחת ישנה (מ-2004) וגם באחת חדשה יותר (2010). בכל המקרים האמינות היתה הרבה יותר טובה ממה שאתה מתאר (אפס תקיעות - פעם אחת החלפת שסתום - בעיה ידועה בתיבות של לפני 2009. עלות של בערך 1000 שקלים). גם ההתנהגות ממש לא ברמה מטרידה. מדי פעם היא מתנהגת קצת מוזר, אבל מצד שני לפעמים היא מפתיעה עם פעולה חכמה (שמירה על הילוך נמוך בירידה, למשל).

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום לימודי נדל
מתעניין בלימודי נדל"ן?
פורום השקעות נדל
פורום השקעות נדל"ן
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה