לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'קורולה 2016 - נורה אדומה במכסה מנוע'
קורולה 2016 - נורה אדומה במכסה מנוע
24/12/2016 | 20:43
6
63
אהלן.. לפני כמה ימים היית לי בעיה מוזרה,

באתי להכניס את הקוד בקודן והוא לא אישר לי אותו (היה עושה צפצופים כשלוחצים).
בדקתי שיש חשמל כדי לפסול בעיה של המצבר, נסיתי עוד כמה פעם ועדיין כלום(בלוח שעונים לא הופיעה נורת אזהרה כלשהי).
פתחתי מכסה מנוע, היית שם נורה אדומה דולקת, הסתכלתי קצת לראות לאיפה היא מחוברת ולא הבנתי.
אמרתי נבדוק שמן, בדקתי והיה מספיק. פתאום הנורה כבתה והצלחתי להתניע.

מה זו הנורה הזאת? מחייבים בדיקת שמן לאחר מספר קילומטרים?

תודה רבה
לצפיה ב-'מתחת למכסה המנוע הדבר היחיד'
מתחת למכסה המנוע הדבר היחיד
24/12/2016 | 21:14
5
54
שאני מכיר זאת נורה של האזעקה.
לצפיה ב-'ובמקרה הזה, כנראה נורה של המערכת שכוללת את המשבת.'
ובמקרה הזה, כנראה נורה של המערכת שכוללת את המשבת.
24/12/2016 | 22:26
4
46
ולשואל המקורי, הסיבה שהיא כבתה היא כי המערכות הללו ננעלות לפרק זמן קבוע מראש בעקבות הקלדה של קוד לא נכון, ומשתחררות אוטומטית לאחר מכן. אם יש לך מזל, אז מדובר בחמש דקות - אבל כבר נתקלתי פעם במערכת שבה הנעילה היתה לחצי שעה...

לצפיה ב-'אבל זה לא שעשיתי קוד שגוי'
אבל זה לא שעשיתי קוד שגוי
24/12/2016 | 23:02
3
33
כבר על ההתחלה הוא היה נעול ...מוזר
לצפיה ב-'כדי לשחרר את המערכת'
כדי לשחרר את המערכת
24/12/2016 | 23:20
34
בפעם הבאה שזה קורה תנעל את הרכב ,חכה 2 דקות ותפתח.
לצפיה ב-'לפעמים המערכת קוראת לחיצה אחת כשתיים, או שיכול להיות שלחצת'
לפעמים המערכת קוראת לחיצה אחת כשתיים, או שיכול להיות שלחצת
25/12/2016 | 09:24
1
27
בטעות על אחד הלחצנים בלי לשים לב, וזה הוציא את המערכת מאיפוס. או שהיא סתם השתגעה, גם זה קורה.
לצפיה ב-'הבנתי.. תודה רבה לכם'
הבנתי.. תודה רבה לכם
25/12/2016 | 10:46
5
לצפיה ב-'ביטול מנגנון Start/Stop ב-Peugeut 508 SW.'
ביטול מנגנון Start/Stop ב-Peugeut 508 SW.
24/12/2016 | 15:35
9
75
איך? שכרתי אותו באיטליה ולא מצאתי את הכפתור שמנטרל.
לצפיה ב-'אתה כעת באיטליה? '
אתה כעת באיטליה?
24/12/2016 | 15:50
48
האם קיבלת 508 גיר ידני כזה ? נשמע כיף.
לצפיה ב-'מעל ברך שמאל שלך יש מגרה'
מעל ברך שמאל שלך יש מגרה
24/12/2016 | 19:34
2
60
על החלק התחתון של הדשבורד. תפתח אותה. היא נפתחת על ציר כלפי מטה
שם תראה שלושה כפתורים. הימני זה ECO  לחיצה וזה מבטל.
לצפיה ב-'תודה, לפעם הבאה אדע...'
תודה, לפעם הבאה אדע...
24/12/2016 | 20:13
1
52
קצת העיק במשך שבוע וחצי (כבר חזרתי, וזה היה הדגם האוטומטי).
אתה מתכוון איפה שהכפתור של ההתנעה ומעצור היד - נכון?
לצפיה ב-'נכון.בפעם הבאה תקבל אאודי'
נכון.בפעם הבאה תקבל אאודי
24/12/2016 | 21:12
42
לפעמים אני ממש לא מבין את היצרנים. ובמיוחד מצרפת.
לצפיה ב-'גם ברכב לא שלך זה מציק ? לא צריך כפתור פשוט '
גם ברכב לא שלך זה מציק ? לא צריך כפתור פשוט
24/12/2016 | 21:08
4
42
לקראת סוף העצירה תלחץ חלש על הברקס , היא לא תופעל . 
לצפיה ב-'ניסיתי הכל'
ניסיתי הכל
25/12/2016 | 14:57
3
31
לבלום בשיא העדינות, לשים מצב ספורט, להחליף מזוזה...
לצפיה ב-'חההה זה פיזו , חיישן העצירה שלהם כנראה לא רגיש מספיק '
חההה זה פיזו , חיישן העצירה שלהם כנראה לא רגיש מספיק
25/12/2016 | 18:21
2
31
מיום ליום אני נוכח לדעת שמהנדסי מאזדה הם כישרוניים מאוד . 
לצפיה ב-'אתה יכול ללחוץ עד מחר'
אתה יכול ללחוץ עד מחר
25/12/2016 | 19:04
1
33
רק לחיצה על הכפתור מבטלת את הפעולה של     start/stop

מאזדה בכלל זה רכב על לא רק המהנדסים שלהם.

לצפיה ב-'אצלי גם לחיצה חלשה על הברקס מונעת את הפעלת המערכת '
אצלי גם לחיצה חלשה על הברקס מונעת את הפעלת המערכת
25/12/2016 | 19:18
28
כלומר בסוף העצירה , לחיצה שמשאירה את הרכב ללא תנועה
כן! אמרתי כבר שמאזדה זה רכב פרימיום ,
אבל אנשים חושבים שרכב פרימיום צריך להיות מאוד יקר .
לצפיה ב-'נזק למרכב מנסיעה עם פנצ'ר'
נזק למרכב מנסיעה עם פנצ'ר
24/12/2016 | 13:39
84
293
אתמול סיפר לי ידיד טוב שהוא סוכן ביטוח על מבוטחים שלו עם רכב הונדה ציביק חדש שהושבת כליל והורד מהכביש. הסיפור מאד משכיל ולכן אעלה אותו לכאן כדי שכולם יפנימו וישכילו עקב האינפו החשוב.
על כל פנים ולפני שאגיע לתיאור המקרה עצמו, כשהוא סיפר לי את תיאור המקרה, מייד חשבתי שהנהג/ת של אותו הרכב,...
המשך>>
אתמול סיפר לי ידיד טוב שהוא סוכן ביטוח על מבוטחים שלו עם רכב הונדה ציביק חדש שהושבת כליל והורד מהכביש. הסיפור מאד משכיל ולכן אעלה אותו לכאן כדי שכולם יפנימו וישכילו עקב האינפו החשוב.
על כל פנים ולפני שאגיע לתיאור המקרה עצמו, כשהוא סיפר לי את תיאור המקרה, מייד חשבתי שהנהג/ת של אותו הרכב, יש להם הרבה מן המשותף עם הטריאדה שלנו מכאן, זאת שכוללת את נהגי הקאקאמייקה, הלא הם הפריץצר האנונימוסי וחברם ה WELL KNOWN AND HIGHLY RESPECTED WELDER שהוא ובל נשכח זאת מולטידיסיפלינארי יען כי הוא מוכשר גם כמכונאי של מנועי דיזל של אוניות משא ענתיקות...
ולמה נזכרתי בטריאדה הזאת? כי גם הנהג/ת שם בהונדה ציביק החדש לא הצליחו להרגיש שיש להם פנצ'ר. יתרה מזאת. לא רק שלא הרגישו, אלא שיש להם שם חיישן לחץ אויר בצמיגים אבל כשלא מביטים בפנל השעונים ובנורות האתראה גם לא רואים ששום נורה דולקת.... 
וכתוצאה מכך, נהגו בחונדה ציביק הזאת עם הפנצ'ר בגלגל הקדמי השמאלי כנראה נהיגה מהירה וארוכה והצמיג "נטחן עד אפר" כלומר עד שהתפורר לחוטי פלדה וסרחים שהיכו במרכב ובחוטי צמת החשמל ויצרו נזק אדיר ברכב ולא ניתן אלא להשבית את הרכב. 

מעולם לא שמעתי שצמיג מפונצ'ר שהוא גם מרוטש יכול עד כדי כך להזיק למרכב ולחלקים פנימיים [מבלי שנגרמת תאונה!] אבל זה הכל מתחיל מהבעייה היסודית שהנהג/ת אינם מסוגלים ל"תקשורת ראוייה" בין הרכב לכביש. נהגים שכאלה, בעבורם, אם יש צמיג או אם יש רק בלטה מתחת לרכב במקום צמיג, בעבורם זה מרגיש הכל אותו דבר. במקרה של הפריצר זה לא רק מרגיש זהה אלא גם מריח אותו הדבר.
אין, לא היה, ולא יהיה, נהג/ת עם רקע עשיר בדו"ג שיצליחו לנהוג ברכב מפונצ'ר ולא להרגיש את זה מייד, ולמה? כי הרכיבה על דו"ג מלמדת ומפתחת את המיומנות של התקשורת באמצעות הצמיגים התקינים בין המרכב לכביש. כשהתקשורת נפגעת, מי שמבין מהי תקשורת כזאת תקינה, לא יצליח לפספס את זה.
זוהי בעצם, קריאה למי שיכול מהבחינה בריאותית לצאת קצת ובשלב הראשון לפדל. גם זה יסייע לפיתוח אותן מיומנויות תקשורת עליהן אני מדבר.  
לצפיה ב-'האם כבר יש צפי אם תהיה עליית מחירים בדלק או ירידה?'
האם כבר יש צפי אם תהיה עליית מחירים בדלק או ירידה?
22/12/2016 | 23:26
10
38
לצפיה ב-'כן'
כן
23/12/2016 | 00:16
4
19
לצפיה ב-'כן, מה?'
כן, מה?
23/12/2016 | 01:02
3
58
האם תהיה עליה או ירידה?
לצפיה ב-'בחורף הנסיעה תמיד יותר יקרה '
בחורף הנסיעה תמיד יותר יקרה
23/12/2016 | 02:20
78
ובשלג עוד יותר 
לצפיה ב-'כן המפקד'
כן המפקד
23/12/2016 | 09:38
1
79
אני יודע שתהיה עלייה או ירידה. לא יודע עדיין את הפרטים.
לצפיה ב-' '
23/12/2016 | 23:26
8
לצפיה ב-'לידיעתך ( כל חודש אתה שואל מחדש )'
לידיעתך ( כל חודש אתה שואל מחדש )
23/12/2016 | 12:18
1
80
מחיר הבנזין נקבע בסוף כל חודש באמצעות נוסחה מתמטית, המשקללת את עסקות הבנזין האחרונות שבוצעו בסוף כל חודש באגן הים התיכון. המדובר בציטוטי העסקות המבוצעות בנמל הדלק לאוורה (Lavera) שבצרפת, בחמשת הימים הקודמים ליומיים האחרונים בסוף כל חודש.

ממוצע עסקות בחמשת הימים האלה מוכפל בשער הדולר שנקבע ביום השישי, ובתוספת עלויות ביטוח, אובדן דלק ואחזקת מלאי - הוא מהווה את מחיר הבסיס של ליטר בנזין בשער בתי הזיקוק בישראל, כלומר המחיר המקסימלי שחברת הדלק משלמת לבית הזיקוק עבור ליטר בנזין
לצפיה ב-'אם 5 אגורות לכאן או לשם'
אם 5 אגורות לכאן או לשם
24/12/2016 | 07:45
64
זה מה שמשנה לך את החיים אז עדיף שתלך ברגל.
לצפיה ב-'מעניין האם השאלה שלך תשתנה בעקבות השריפה '
מעניין האם השאלה שלך תשתנה בעקבות השריפה
25/12/2016 | 10:47
1
53
"האם יש צפי למחסור בדלק?"
לצפיה ב-'מחירי הבנזין לא נקבעים ע"י היצע וביקוש '
מחירי הבנזין לא נקבעים ע"י היצע וביקוש
25/12/2016 | 19:47
42
פשוט יהיה פחות היצע אם אכן השריפה תגרום לחוסר 
לצפיה ב-'טיפול מאזדה 3 2010'
טיפול מאזדה 3 2010
22/12/2016 | 09:22
6
59
שלום  מה ההוראות  לגבי  טיפול  רכב מאזדה .  2010  !!
לצפיה ב-'פלגים, פלטינות, האלמנט עלינו.'
פלגים, פלטינות, האלמנט עלינו.
22/12/2016 | 10:44
19
לצפיה ב-'נפח? קילומטראז'/שנה? '
נפח? קילומטראז'/שנה?
22/12/2016 | 12:32
4
16
לצפיה ב-'מנוע 1600 שנת 2010 85000 ק"מ'
מנוע 1600 שנת 2010 85000 ק"מ
22/12/2016 | 14:16
3
17
לצפיה ב-'אז זה טיפול של שש שנים ו/או 90,000 ק"מ. '
אז זה טיפול של שש שנים ו/או 90,000 ק"מ.
22/12/2016 | 14:45
2
52
לפי מה שמצאתי ברשת, זה טיפול גדול - משמע שמן מנוע, פלאגים, מסנן אוויר, מסנן מזגן ואולי גם רענון נוזלים (החלפת נוזל קירור ונוזל בלמים). משום מה לא מצאתי מפרט טיפולים מלא ברשת.
לפי האתר של "מוסך השלושה" (יודע שהוא מומלץ לסאנגיונג וקיה, אבל מתברר שהוא גם מוסך למאזדה ופורד) הטיפול הזה עולה 1070 ש"ח לפני מע"מ, עם חלקים מקוריים.
לצפיה ב-'ממש לא ברור.....'
ממש לא ברור.....
22/12/2016 | 15:00
1
39
הטיפול  האחרון  נעשה  בדצמבר  2015  והרכב  נסע  15000  ק"מ  מאז  האם  צריך  לעשות  טיפול  עכשו  או להמתין  ל  90000  ק"מ  שזה  יכול להיות  עוד כחצי שנה
לצפיה ב-'למיטב זכרוני שגרת הטיפולים היא כל שנה או 15,000, הקודם מבין '
למיטב זכרוני שגרת הטיפולים היא כל שנה או 15,000, הקודם מבין
22/12/2016 | 15:03
42
השניים.
כך שכן, צריך לטפל עכשיו - לפי שני הפרמטרים.
לצפיה ב-'שאלה לרכב פוקוס 05' ושאלה כללית.'
שאלה לרכב פוקוס 05' ושאלה כללית.
20/12/2016 | 21:53
3
67
1. הכפתור האפור בתמונה נמצא על ידית ההילוכים (אוטומט). למה הוא משמש?
2. האם ריצפת הרכב יכולה להתעקם, עקב הפעלת לחץ עם הרגליים של אדם כבד משקל? תודה לעונים.

לצפיה ב-'הכפתור נועד לאפשר'
הכפתור נועד לאפשר
20/12/2016 | 23:06
2
58
לידית לנוע .בלי לחצה על הכפתור לא תוכל להזיז את ידית ההילוכים.מP לכוון ההילוך. זה מה שנראה . בכל ידית הילוכים של רכב אוטומט יש כפתור /ידית שלוחצים.
לא נראה לי שאיש כבד יכול לעקם את ריצפת הרכב .
לצפיה ב-'מה שתיארת זה הכפתור השחור, לא האפור. '
מה שתיארת זה הכפתור השחור, לא האפור.
21/12/2016 | 09:33
46
ייתכן שהאפור הוא כפתור ביטול O/D.
לצפיה ב-'תודה אבל התכוונתי לכפתור המסומן בעיגול שחור.'
תודה אבל התכוונתי לכפתור המסומן בעיגול שחור.
28/12/2016 | 14:33
8
.
לצפיה ב-'שידרוג רכב - ג'יפ עירוני'
שידרוג רכב - ג'יפ עירוני
20/12/2016 | 20:49
47
135
הי. אשמח להמלצות לשידרוג קיה ספורטאז׳ 2015. אורבן. מתלבטת האם לשדרג ל2017 באותו דגם, או לרכב אחר. חשוב לי שיהיה חסכוני, בטיחותי, גבוה וכמובן העיצוב. תודה
המשך>>
הי. אשמח להמלצות לשידרוג קיה ספורטאז׳ 2015. אורבן. מתלבטת האם לשדרג ל2017 באותו דגם, או לרכב אחר. חשוב לי שיהיה חסכוני, בטיחותי, גבוה וכמובן העיצוב. תודה
לצפיה ב-'יבוא חלפים לרכב'
יבוא חלפים לרכב
20/12/2016 | 18:43
20
177
רציתי לעדכן אותכם שבשבוע הראשון לחודש ינואר עולה לאוויר אתר ישראלי חדש שמתמחה ביבוא חלפים לכל הרכבים הגרמנים המחיר באתר הוא בשקלים וכולל את הכל עד לבית הלקוח
כמו כן ניתן להכניס מספר שילדה של הרכב כי שמופיעה ברשיון ואז נפתחת תוכנה שמאפשרת למצוא את המקט הדרוש לפי שיטוט של החלפים 
האמינו לי ראיתי את התוכנה ואת המחירים.
לא תצטרכו להזמין יותר בחו"ל 
לצפיה ב-'יפה, תודה '
יפה, תודה
20/12/2016 | 19:02
19
לצפיה ב-'סתם מסקרנות - יש לך קשר לתוכנה? '
סתם מסקרנות - יש לך קשר לתוכנה?
20/12/2016 | 19:55
11
34
לצפיה ב-'כן ראיתי כמה היא דרושה'
כן ראיתי כמה היא דרושה
20/12/2016 | 20:43
10
96
לקח 13 חודשים להשלים אותה
היא תעשה מהפכה במחירי החלפים ללקוחות הפרטיים
לצפיה ב-'תבורך'
תבורך
20/12/2016 | 21:09
24
לצפיה ב-'אז ראוי לתת גילוי נאות - "אני קשור עסקית לתוכנה" או "אני '
אז ראוי לתת גילוי נאות - "אני קשור עסקית לתוכנה" או "אני
20/12/2016 | 22:04
8
82
מפתח התוכנה", כדי שאנשים יבינו שיש לך אינטרס בעניין, ולא מדובר בהמלצה אובייקטיבית.
בקיצור, שמדובר בפרסומת...
לצפיה ב-'לא ניסיתי להסתיר . ואני לא'
לא ניסיתי להסתיר . ואני לא
20/12/2016 | 22:21
81
ואני לא צריך פרסומת , תבדוק את המחירים באתר ותשנה את דעתך
לצפיה ב-'אין כל נסיון הסתרה , ובטח לא זקוק לפרסומת '
אין כל נסיון הסתרה , ובטח לא זקוק לפרסומת
20/12/2016 | 22:42
6
81
אם אתה מבין קצת בחלפים לרכבים הגרמנים
אתה תשבח ותהלל את האתר כשהוא יעלה
לאוויר
לצפיה ב-'אם לא גילית - הסתרת. ככה זה בעברית ובלוגיקה בכלל'
אם לא גילית - הסתרת. ככה זה בעברית ובלוגיקה בכלל
21/12/2016 | 11:35
4
74
ואם אתה כל כך בטוח שהמשתמשים יהללו, אז למה אתה מהלל? הרי כבר אמרו - "יהללך זר ולא פיך"...
ואני מקווה שההתנהלות של העסק שאתה פותח תהיה ישרה והגונה יותר מזה שהצגת כאן, כי לכתוב "האמינו לי ראיתי את התוכנה ואת המחירים. לא תצטרכו להזמין יותר בחו"ל" זה האמאמא של העמדת פנים שאתה משתמש אוביקטיבי ולא בעל עניין.
חבל, כי אני בעד הרעיון באופן כללי, וההתנהלות שלך הוציאה לי את החשק לפרגן.  
לצפיה ב-'הבעיה תמיד היא שהלוגיקה שלך עקומה '
הבעיה תמיד היא שהלוגיקה שלך עקומה
22/12/2016 | 07:58
3
58
כל כך עקומה שאי אפשר ליישר אותה .
הוא אפילו לא נתן קישור לאתר , אז זו בהחלט פרסומת . 
בטח עם מקסימום 100 צפיות שיהיו להודעה שלו . זה בכלל מייתר כל פרסום אחר .
לצפיה ב-'אולי פרסומת לא מוצלחת - אבל עדיין פרסומת. אתה יודע, גם '
אולי פרסומת לא מוצלחת - אבל עדיין פרסומת. אתה יודע, גם
22/12/2016 | 12:33
2
47
בשלטי חוצות אין לינקים - וזה עדיין פרסום. קטע כזה...
לצפיה ב-'מדברים אתך על מס הכנסה אתה עונה על ביטוח לאומי '
מדברים אתך על מס הכנסה אתה עונה על ביטוח לאומי
22/12/2016 | 17:35
1
39
תפרסם עד אין סוף בתפוז, כלום לא יצא מזה אפילו לא שקל 
בזמנו ניסיתי לדוג עבודות בניה ושיפוץ , קדחת . 
לצפיה ב-'שוב, לאט - גם פרסומת לא מוצלחת היא עדיין פרסומת. '
שוב, לאט - גם פרסומת לא מוצלחת היא עדיין פרסומת.
23/12/2016 | 10:38
6
לצפיה ב-'האם באמת המיקרופישים יהיו נגישים ונוחים לשימוש ?'
האם באמת המיקרופישים יהיו נגישים ונוחים לשימוש ?
22/12/2016 | 05:50
59
ה-microfiche משדרגים מאד את הצרכן הנבון וגם בהדרגה יהפכו את הלא נבונים למאד נבונים
לצפיה ב-'מה הכתובת של האתר?'
מה הכתובת של האתר?
21/12/2016 | 10:09
2
21
לצפיה ב-'משום מה זה מוביל למסך פתיחה של VAG...'
משום מה זה מוביל למסך פתיחה של VAG...
22/12/2016 | 18:40
1
53
בכל מקרה זה יהיה נחמד אם זה יעבוד. אני מחפש תושבות מנוע והמחיר בארץ (כולל עבודה ומע"מ) הוא יותר משלושת אלפים ש"ח. חיפשתי את החלפים האלה (בעזרת תוכנת ה WEA של מרצדס) והגעתי למחיר של... 270$ ומשלוח חינם בארה"ב, קצת יקר אך אלה חלפים מקוריים.
אם יהיה ניתן להשיג אותם כאן ב 500$ זה יהיה שווה, אם זה יהיה יקר יותר אז אין בזה טעם. אתה יכול לעמוד בדרישה הזו?
לצפיה ב-'גם אני אשמח לראות מה מציעים .'
גם אני אשמח לראות מה מציעים .
22/12/2016 | 18:53
38
צריך ח"ח לפאסאט של הנכד והמחירים פה .....
לא יודע מה מותר ומה אסור בשביל זה יש מנהלי פורום.
לצפיה ב-'גם אם זה פרסומת - אם זה יעזור לנו - תבורכו'
גם אם זה פרסומת - אם זה יעזור לנו - תבורכו
23/12/2016 | 06:10
3
33
האם אפשר יהיה להזמין גם חלפים למכוניות אחרות מקונצרן VW ?
לפעמים אני מבקש מחבר שגר באנגליה לקנות לי חלקים לסיאט לאון
אני מדי פעם נפגש איתו ומקבל אותם בשליש או חצי מחיר מהארץ
לצפיה ב-'פרסום זה עוד מילא, פרסום במסווה של הודעה תמימה - עם זה הבעיה'
פרסום זה עוד מילא, פרסום במסווה של הודעה תמימה - עם זה הבעיה
23/12/2016 | 14:12
2
12
לצפיה ב-'פירסום כן או לא זו לא הבעייה, אלא שהאתר לא עובד.'
פירסום כן או לא זו לא הבעייה, אלא שהאתר לא עובד.
23/12/2016 | 20:09
1
39
ברגע שתצליח להפעיל את התוכנה/אתר תעדכן, אחרת אתה מבזבז את הזמן של כולנו.
לצפיה ב-'כשעובדים עקום - הכל יוצא עקום...'
כשעובדים עקום - הכל יוצא עקום...
23/12/2016 | 21:25
12
לצפיה ב-'הפעם יצאתי מהשלג בעצמי , מקרה דומה '
הפעם יצאתי מהשלג בעצמי , מקרה דומה
19/12/2016 | 17:34
94
קצת פחות עמוק , החלק האחורי שמאלי נכנס לשקע בצד הדרך
גם גלגל אחד הסתובב על ריק ,
ביטלתי TCS. כמה פעמים קדימה ואחורה ויצאתי .
איך נכנסתי , הרכב לא כל כך נוסע לאן שרוצים בשלג
טרי בדיוק כעת
לצפיה ב-'מנוע שהתחמם'
מנוע שהתחמם
19/12/2016 | 16:47
36
152
שלום רב
בנסיעה בכביש מהיר בשעת לילה מאוחרת הרכב כבה באמצע נסיעה .וחום המנוע הגיע למקסימום. הרכב נגרר ליד הבית .בבוקר מלאתי מים ניסיתי להתניע אך היה רק סטרטר ללא סיבוב המנוע .תארתי לעצמי שהמנוע נתפס .היום שוב ניסיתי המנוע מסתובב אך לא מניע .האם יש אינדיקציה למישהו מה תמונת המצב בערך .הרכב הוא מזדה לנטיס שנת 2000 מנוע 1840
תודה מראש
לצפיה ב-'רק מוסך לדעתי '
רק מוסך לדעתי
19/12/2016 | 17:16
37
לצפיה ב-'האם הנהג המשיך לנסוע כשחום המנוע היה "על האדום" ?'
האם הנהג המשיך לנסוע כשחום המנוע היה "על האדום" ?
19/12/2016 | 17:24
3
79
זה עלול לגרום לנזק משמעותי למנוע.
תבדוק כעת איך נראה שמן המנוע ו/או נוזל הקירור.

אחת הבעיות ברכב ישן שזה הופך להיות לא כדאי לתקן כי מתחילים לחשב שההשקעה הכספית מעבר לערך הרכב המתוקן...
מזדה משנת 2000 מחייב עירנות כדי שלא ליצור תקלות יקרות עקב הזנחה. 
לצפיה ב-'לא'
לא
19/12/2016 | 17:47
2
68
לא המשיך לנסוע כי הוא כבה בנסיעה 
גם אני חושב שלא כדאי להשקיע למרות שהוא רכב במצב ממש נדיר
לצפיה ב-'אם הוא כבה מעצמו בנסיעה ולא הנהג כיבה את המנוע '
אם הוא כבה מעצמו בנסיעה ולא הנהג כיבה את המנוע
19/12/2016 | 18:27
78
זה מאוחר מידי 
צפה פגיעה :  מפקונג ראש דרך שיפוץ ראש עד לשיפוץ מנוע . 
גם מערכת הקירור כנראה תצטרך שיפוץ מסוים
לצפיה ב-'אידיט צודק'
אידיט צודק
19/12/2016 | 19:09
63
כששאלתי אם המשיך בנסיעה כשהחום "על האדום" התכוונתי לזה שלא עצר עד שהרכב "עצר ביוזמתו" ...
זה חבל. סתם נזק שנובע מחוסר הבנה של איך לתפעל את הרכב כאשר יש בעיות.
כעת הנהג ילמד מדוע יש שעונים ונורות התראה כי אם מתעלמים מהם העלות הכלכלית של הנזק צומחת באופן אקספוננציאלי וחבל מאד.
האוניברסיטה של החיים. צריך להסביר לנהגים החדשים כי נורה בצבע אדום מחייבת עצירה מיידית בצד [כמובן באופן בטיחותי ולא באמצע הכביש המהיר]
לצפיה ב-'המינימום זה ראש מנוע שהלך, המקסימום זה שהמנוע כולו נדפק'
המינימום זה ראש מנוע שהלך, המקסימום זה שהמנוע כולו נדפק
19/12/2016 | 18:32
20
69
ככל הנראה יש גם כשל במערכת הקרור,  שגרם להתחממות הזו,
כך שנראה שהתיקון יהיה יקר מאוד ביחס לשווי הרכב.
גם מוסך לא יתחייב לך שרק ראש המנוע הלך,  ותיקון שלו יספיק,
ובטח ימליצו לך להחליף את המנוע כולו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/12/2016 | 19:11
19
56
קיבלתי הצעה להחלפת מנוע מייבוא כולל עבודה משאבת מים חדשה מחזירי שמן ואם יש צורך גם טיימינג. אחריות חצי שנה בסכום של 5000 שקל .כנראה שאני ימכור איך שהוא .קיבלתי הצעה אחת של 4000
לצפיה ב-'כמה שוה הרכב כשהיה תקין [מלפני האירוע]?'
כמה שוה הרכב כשהיה תקין [מלפני האירוע]?
19/12/2016 | 19:15
18
24
לצפיה ב-'12000'
12000
19/12/2016 | 22:36
17
59
12000 שילמו כמה רכב ממש במצב נדיר גם חיצוני וגם פנימי כשהיה ברשותי 3 שנים המחוג לא ראה מהירות 100 אף פעם
לצפיה ב-'אז נשמע ששווה לך לשלם 5K ולקבל 12K, מאשר לקבל עכשיו 4K. '
אז נשמע ששווה לך לשלם 5K ולקבל 12K, מאשר לקבל עכשיו 4K.
19/12/2016 | 23:09
15
29
לצפיה ב-'ולקבל רכב תקין , בסכום הזה הוא יוכל לקנות רק צרות במקום '
ולקבל רכב תקין , בסכום הזה הוא יוכל לקנות רק צרות במקום
20/12/2016 | 03:50
60
הרכב שהוא מכיר עם מנע משופץ .
יש רק בעיה אחת , האם שיפוץ המנוע יהיה מוצלח 
או אולי כדאי לקנות מנוע משומש . 
לצפיה ב-'לקבל 12K אחרי התיקון זה שייך רק לעולם הפנטזיה והמאגיה'
לקבל 12K אחרי התיקון זה שייך רק לעולם הפנטזיה והמאגיה
20/12/2016 | 07:01
13
63
בפועל יקבל פחות. משמעותית.
בנוסף, יש אי וודאות האם מלאכת השיפוץ תבוצע כהילכתה או שהמנוע המשופץ ישיב ימיו מוקדם מהצפוי. האחריות תהיה 3-6 חודשים בלבד.
צריך לברר מה הנזק ואז להחליט. אם רק פאקונג ראש אז ברור ששווה לתקן אבל החלפת כל המנוע צריך לברר עלויות...
לצפיה ב-'החלופה לאי תיקון תהיה הרבה יותר יקרה.'
החלופה לאי תיקון תהיה הרבה יותר יקרה.
20/12/2016 | 07:33
4
20
לצפיה ב-'אצלי אותו דבר'
אצלי אותו דבר
20/12/2016 | 08:11
2
60
מאזדה לאנטיס שנת 2003, מנוע 2000,
שמורה מאוד,

הרכב התחמם ואשתי לא ראתה, עד שכבה המנוע,

נגרר למוסך, התברר כי השתחרר צינור מים,
חיברו את הצינור למקומו, ולא נראה שיש בעיה כרגע.

האם יתכן כי יש נזק למנוע?

איך ניתן לבדוק בדיקה עצמאית לבדי?
אציין שוב כי הרכב נוסע תקין
לצפיה ב-'השתחרר צינור מים ? לא נקרע או נזל ? '
השתחרר צינור מים ? לא נקרע או נזל ?
20/12/2016 | 09:07
1
50
בדרך כלל לשחרר צינור מים מצריך כוח ואפילו מברג . 

אם הרכב נוסע אז כנראה שאין בעיה , אולי רחוק יותר בזמן . 
לצפיה ב-'לא נקרע'
לא נקרע
20/12/2016 | 09:18
51
כבר תקופה ארוכה היה בריחת מים קטנה שלא עלו עליה,
אולי זה מזה,

הבנד שסגר את הצינור מים השתחרר,

לצפיה ב-'אני לא נגד תיקון '
אני לא נגד תיקון
20/12/2016 | 21:03
31
מצד שני צריך לברר מה הבעייה ומה העלויות, כפי שכתבתי קודם.
וצריך להיות ברור שיש תיקונים כגון החלפת מנוע שיש בהם הרבה הימור. ייתכן שיחליף ואח"כ יאלץ להמשיך לשלם על תיקונים ושיפוצים חוזרים ונוספים.
גם שפוץ מנוע יסודי לא תמיד מצליח בארצינו וזה עלול להתגלות כבור ללא תחתית.

ובכל מקרה הרכב המצויין שהיה לו כבר עלול שלא לחזור אחרי השיפוץ ו/או ההחלפה. הוא צריך להיות ערוך שמתחיל בור ללא תחתית. לא בהכרח אבל אולי...

לצפיה ב-'עכשיו אתה גם שמאי רכב? מאיפה לך בכמה הוא יכול למכור את הרכב '
עכשיו אתה גם שמאי רכב? מאיפה לך בכמה הוא יכול למכור את הרכב
20/12/2016 | 11:28
7
44
שלו?
לצפיה ב-'המחירון 12 אבל השוק מוצף ברכבים משומשים למכירה'
המחירון 12 אבל השוק מוצף ברכבים משומשים למכירה
20/12/2016 | 21:06
6
34
רכב שהוחלף לו מנוע כבר המחירון הופך לאינספירציה לא מושגת כי  ייתכן  שיש בעיות בשיפוץ או בהחלפת המנוע.
רק ייתכן. זה לא וודאי אבל בתימחור זה יאבד גובה והפעם באופן וודאי.
לצפיה ב-'הוא לא אמר שזה המחירון, אלא שזה מחיר שהציעו לו'
הוא לא אמר שזה המחירון, אלא שזה מחיר שהציעו לו
20/12/2016 | 22:05
5
31
(אם הבנתי נכון. הניסוח לא ממש ברור).
לצפיה ב-'הוא אמר שזה המחירון. ככה אני הבנתי וחוץ מזה '
הוא אמר שזה המחירון. ככה אני הבנתי וחוץ מזה
21/12/2016 | 07:06
4
35
גם אם תאורתית מישהו הציע לו את זה ההנחה שלי שזה מחיר המחירון או משהו בקורלציה אליו וגם אם מישהו אחד הציע לו את זה זה לא מחייב שגם הבא בתור יעשה כך ובוודאי שלא אחרי שיפוץ נזק משמעותי והחלפת מנוע...
מי טיפש לשלם 12K אחרי החלפת מנוע משומש?... חתול בשק ויש סיכויים מסויימים שיהיו עוד בעיות כגון בעיות שכרוכות בחיבור של המוחלף בלא מוחלף.

שמאי רכב אני לא אבל כך משהו תהנה:
לצפיה ב-'המילה "מחירון" לא מופיעה אפילו פעם אחת באמירה שלו'
המילה "מחירון" לא מופיעה אפילו פעם אחת באמירה שלו
21/12/2016 | 13:05
3
29
"12000 שילמו כמה רכב ממש במצב נדיר גם חיצוני וגם פנימי". תחליף את המילה שילמו (כי הרי הם לא קנו, אז בטוח לא שילמו) ב"הציעו", תוסיף איזה פסיק אחרי ההציעו ואולי גם אחרי הנדיר - ומתקבל שהוא אמר שהציעו לו מחיר כזה. משמע זה המחיר הריאלי (לדעתו).
בכל מקרה, ראיתי השבוע איגניס 2001 למכירה ב-12,000 שקלים. אז כנראה שהכל אפשרי...
לצפיה ב-'המילה מחירון לא מופיעה'
המילה מחירון לא מופיעה
21/12/2016 | 22:30
2
27
אבל כששאלתי אותו כמה שווה ריכבו התכוונתי ל"מה המחירון" וחשבתי שהוא עונה תשובה שמתאימה למחירון...

אבל, וזה הכי חשוב, גם אם האינטרפרטציה שלך נכונה זה לא משנה באופן מהותי כי אחרי החלפת מנוע הערך צונח ואינו נשאר דומה למה שלדבריך הציעו לו בעבר לפני האירוע הכואב.
לצפיה ב-'לא בטוח בכלל שהחלפת מנוע מורידה ערך. אם עבר כבר זמן'
לא בטוח בכלל שהחלפת מנוע מורידה ערך. אם עבר כבר זמן
22/12/2016 | 12:36
1
37
מאז ההחלפה, וברור שהמנוע עובד כמו שצריך ולא מדובר בהחלפה רק לשם מכירה.
לצפיה ב-''
22/12/2016 | 18:13
20
יש סיכוי קטן לזה, בהסתייגות שכמו שרשמת, שעבר מספיק זמן ומבחן הזמן ומבחן התוצאה מוכיחים שהכל תקין, חלוי כמובן במכוניות זהות שלא הוחלף המנוע, איך המכירות שלהן, עיצה וביקוש...
לצפיה ב-'אם ככה הייתי מתקן אותו '
אם ככה הייתי מתקן אותו
20/12/2016 | 12:00
52
ככה אתה משאיר לך את הרכב הנדיר וממשיך ליהנות ממנו. האפשרות השנייה היא גם להפסיד כסף וגם להתחיל עם הכאב ראש של למצוא רכב אחר. ובאותו מחיר כנראה שתמצא רכב פחות שמור.
הייתי גם בודק מה בדיוק התקלה ברכב. אם זה אטם ראש הייתי מתקן ולא מחליף מנוע. גם אם המחיר קרוב. ככה אתה גם יודע בדיוק איזה מנוע יש לך. במנוע מפירוק זה תמיד הימור.
לצפיה ב-'זה ישמע לך מוזר'
זה ישמע לך מוזר
20/12/2016 | 11:55
3
71
אני הייתי בודק דבר ראשון את האלטרנטור.
לצפיה ב-'אם סטרטר הסתובב - משמע יש עוד מצבר. אם יש מצבר, אז '
אם סטרטר הסתובב - משמע יש עוד מצבר. אם יש מצבר, אז
22/12/2016 | 13:22
2
30
לא סביר שהאוטו כבה בגלל תקלה באלטרנטור.
לצפיה ב-'ודאי שלא.'
ודאי שלא.
22/12/2016 | 17:50
1
20
די ברור שהבעיה בנמוע עצמו אבל די קשה לאתר אותה לפי הנתונים שסופקו.
לצפיה ב-'לא אמרתי שאפשר לקבוע בוודאות מה הנזק, אבל אפשר לדעתי לפסול'
לא אמרתי שאפשר לקבוע בוודאות מה הנזק, אבל אפשר לדעתי לפסול
23/12/2016 | 14:14
9
את אופציית האלטרנטור שעלתה כאן.
לצפיה ב-'איך הוא הגיע למקסימום?'
איך הוא הגיע למקסימום?
20/12/2016 | 19:37
45
אם הוא היה על האמצע או טיפה מעל ופתאום קפץ למעלה עד הסוף והמנוע נכבה - לא סביר שנגרם נזק למנוע. כנראה שמשהו במערכת הקירור עצמה. גם לי זה קרה בפונטו שלי והמנוע (טפו טפו) סבבה. סעפת היניקה עמדה לסיים את חיה (ומסתבר שגם הרדיאטור אח"כ..)
אם האוטו נסע הרבה על אדום - לא טוב.
לצפיה ב-'עידכון'
עידכון
20/12/2016 | 20:02
4
67
טוב מצאתי רכב שעבר תאונה קשה מאחור .מנוע עשה 138000 אלף מקורי וזה נדיר אצלי זה היה 290000 מכונאי בדק את המנוע ואמר שהוא חלומי 3800 שקל כולל כל העבודה נשמע לי מעולה 
לצפיה ב-'אכן טוב, אם זה אכן 138K ולא משהו באזור ה300K.'
אכן טוב, אם זה אכן 138K ולא משהו באזור ה300K.
20/12/2016 | 20:22
1
20
לצפיה ב-''
21/12/2016 | 23:17
8
לצפיה ב-''
21/12/2016 | 13:36
10
לצפיה ב-'נשמע פנטסטי בהנחה שהנתונים אכן נכונים וחוץ מזה התפתח כאן דיו'
נשמע פנטסטי בהנחה שהנתונים אכן נכונים וחוץ מזה התפתח כאן דיו
22/12/2016 | 05:56
49
דיון / ויכוח על מהות הנזק אצלך.
האם הרכב שלך נבדק? מה אמרו לך? מה האבחנה? שלא ינפנפוך בלא הסבר... 
אם מנחם 231 צודק אז אם זה רק אלטרנטור עדיף לתקן ולא להחליף
לצפיה ב-'מנורת מנוע נדלקת בשברולט אופטרה '
מנורת מנוע נדלקת בשברולט אופטרה
19/12/2016 | 11:46
1
41
כבר כמה פעמים שכמה דקות אחרי תחילת הנסיעה נידלקת לי מנורה של המנוע.
בהתחלה מהבהבת עד שהיא מתקבעת.
כשהיא נדלקת ומהבהבת האוטו קצת רועד עד שהמנורה מתקבעת ומפסיק לרעוד.
ממה זה יכול להיות ?
לצפיה ב-'נורת תקלת מנוע'
נורת תקלת מנוע
19/12/2016 | 12:48
55
לפי תיאורך, נראה לי שהתקלה נובעת מסליל הצתה (קויל) פגום.
נא עדכן ממצאים ותוצאות, לכשיהיו.
בברכה  -  רפי לין
לצפיה ב-'רעשים וחריקות בבוקר'
רעשים וחריקות בבוקר
19/12/2016 | 11:42
1
65
אחרי חצי שעה הכל נפסק ןחוזר לשקט ופעילות רגילה
.

מדובר על s40 ושנה 2007
לצפיה ב-'בלי לשמוע את הרעש קשה לקבוע בוודאות, אבל יכול להיות שמדובר '
בלי לשמוע את הרעש קשה לקבוע בוודאות, אבל יכול להיות שמדובר
19/12/2016 | 14:34
50
ברצועת אביזרים שחוקה או מעט רופפת. מסיבות שונות, בבוקר, כשקר, הרצועה נוטה יותר להחליק, מה שיוצר רעשי חריקה, מאשר כשהמנוע חם. אבל מוזר שלוקח לזה חצי שעה להעלם, בדרך כלל זה נעלם תוך כמה דקות כשהמנוע מתחמם.
לצפיה ב-'מנורת מנוע נדלקת בשברולט אופטרה'
מנורת מנוע נדלקת בשברולט אופטרה
19/12/2016 | 09:58
31

כבר כמה פעמים שכמה דקות אחרי תחילת הנסיעה נידלקת לי מנורה של המנוע.
בהתחלה מהבהבת עד שהיא מתקבעת.
כשהיא נדלקת ומהבהבת האוטו קצת רועד עד שהמנורה מתקבעת ומפסיק לרעוד.
ממה זה יכול להיות ?
לצפיה ב-'רנו טווינגו החדשה'
רנו טווינגו החדשה
18/12/2016 | 22:02
30
118
מישהו יכול להסביר מי אוכל הצפרדעים שהחליט ש 4 תופים בשנת 2014 זה הגיוני?
ועוד שהדגם הבכיר (סה"כ עוד 20 כ"ס) מגיע עם דיסקים מאווררים מקדימה... ולפי מבחני דרכים גם הבלמים שלו לא משהו?!
לצפיה ב-'האמת שזה ממש הזוי. לא זוכר מתי ראיתי פעם אחרונה בלמי תוף '
האמת שזה ממש הזוי. לא זוכר מתי ראיתי פעם אחרונה בלמי תוף
18/12/2016 | 23:59
1
86
מלפנים במכונית חדשה. בטח איפשהו בשנות השמונים.
וזה לא שמדובר במכונית קלה במיוחד - טון וקצת לפי הנתונים.
לצפיה ב-'היתה לי סובארו עם תופים מלפנים ומאחור'
היתה לי סובארו עם תופים מלפנים ומאחור
20/12/2016 | 11:16
49
מודל 71.
היה שם כוונון אוטומטי בכל הבלמים, ומנגנון שמגביר את הבלימה באופן מכני כך שלא צריך מגבר בלם.
בתנאים רגילים הבלימה היתה לא פחות טובה מדיסקים. הבעיה היתה התחממות בתפעול מאומץ, וגם רגישות למים. אחרי מעבר בשלולית עמוקה כושר הבלימה היה יורד לרמה ממש מסוכנת, וליותר מדי זמן.
לצפיה ב-'רק מאחור ולא מלפנים'
רק מאחור ולא מלפנים
19/12/2016 | 03:38
4
79
לצפיה ב-'רמז : "גירסאת הבסיס "זן"...רכב המבחן בגרסת "אינטנס""'
רמז : "גירסאת הבסיס "זן"...רכב המבחן בגרסת "אינטנס""
19/12/2016 | 05:23
3
26
לצפיה ב-'רמז נוסף: הבנת הנקרא היא עסק מורכב'
רמז נוסף: הבנת הנקרא היא עסק מורכב
20/12/2016 | 07:07
2
18
לצפיה ב-'מישהו שאל אותי במסר לפשר דבריי האלה ואסביר שוב שבהבנת הנקרא '
מישהו שאל אותי במסר לפשר דבריי האלה ואסביר שוב שבהבנת הנקרא
21/12/2016 | 22:33
1
30
שהבנת הנקרא כוללת גם קריאה ביקורתית של טבלאות עם שגיאים...
דברים מוזרים אמורים להדליק אור אדום וניתן לבדוק האינפו' ברשת.
לצפיה ב-'אבל זו לא שגיאה. יש טווינגו עם בלם תוף מלפנים. היא פשוט לא '
אבל זו לא שגיאה. יש טווינגו עם בלם תוף מלפנים. היא פשוט לא
24/12/2016 | 14:45
14
מיובאת ארצה.
לצפיה ב-'אני דווקא מעדיף בלמי תוף מאחור , שגר ושכח . '
אני דווקא מעדיף בלמי תוף מאחור , שגר ושכח .
19/12/2016 | 06:48
16
68
הם מחזיקים הרבה יותר קילומטרים . 
ברכב הקודם שלי,  פולו סדן , היו בלמי תוף מאחור 
היצרן לא שם בלמי תוף אם הם לא מספקים , אכן לא הייתה בעיה . 

לצפיה ב-'יש יותר ממכונית אחת עם בלמים עלובים, הן מבחינת עוצמה והן '
יש יותר ממכונית אחת עם בלמים עלובים, הן מבחינת עוצמה והן
19/12/2016 | 11:11
15
68
מבחינת עמידות. שברולט קפטיבה היא דוגמא אחת, קורולה 2008 היא דוגמא אחרת.
כך שהטיעון שלך לא תופס במציאות.
לצפיה ב-'אני מציע שתקנה רכב עם 50 אחוז יותר כושר בלימה .'
אני מציע שתקנה רכב עם 50 אחוז יותר כושר בלימה .
20/12/2016 | 03:29
11
17
לצפיה ב-'כמה שניסיתי, לא הבנתי מה רצית להגיד או איך זה קשור לדיון. '
כמה שניסיתי, לא הבנתי מה רצית להגיד או איך זה קשור לדיון.
20/12/2016 | 11:28
10
10
לצפיה ב-'אז אפשט לך , אתה יכול לקנות רכב עם מנוע יותר חזק '
אז אפשט לך , אתה יכול לקנות רכב עם מנוע יותר חזק
20/12/2016 | 14:25
9
28
האם אתה יכול לקנות רכב עם כושר בלימה גבוה יותר ? 
לא!  כי כל הרכבים צריכים להיות בעלי כושר בלימה דומה .
אחרת יהיה כאוס בכבישים .

לצפיה ב-'כושר בלימה דומה? תגדיר "דומה". הבדל של 10% ויותר במרחק '
כושר בלימה דומה? תגדיר "דומה". הבדל של 10% ויותר במרחק
20/12/2016 | 14:47
8
28
הבלימה ממאה קמ"ש זה "דומה"? לדעתי לא. מכוניות שבהן בלמים מתחממים אחרי ארבע בלימות חזקות, לעומת מכוניות שהבלמים בהם מחזיקים מעמד גם אחרי עשר בלימות חזקות זה דומה? לדעתי לא.
באותה מידה אפשר לטעות שכושר ההאצה דומה וכושר הפניה דומה - וגם אלו שתי הנחות שגויות.
לצפיה ב-'למרות שבהאצה אפשר לומר שאין דמיון, בכל זאת יש דמיון '
למרות שבהאצה אפשר לומר שאין דמיון, בכל זאת יש דמיון
20/12/2016 | 18:58
7
19
אבל רק עד 60 קמ"ש , רוב הרכבים הרגילים יאיצו דומה עד 60 קמ"ש .
הבדל של 10 אחוז בבלימה , זה המקסימום , אחרת גם ישראל הייתה דומה להודו 
בכמות התאונות .
על הבדל כזה אתה לא יכול לומר רכב בולם גרוע .
חוץ מזה נוהגים ברכב בהתאם ליכולותיו , גם בתאוצה וגם בתאוטה . 
לצפיה ב-'אה... נוהגים ברכב בהתאם ליכולותיו... הבנתי. תיאמת את '
אה... נוהגים ברכב בהתאם ליכולותיו... הבנתי. תיאמת את
20/12/2016 | 19:53
6
23
זה עם כל הילדים שיורדים לכביש ונהגים שמתפרצים לצומת? שידעו מה היכולות של כל רכב, פשוט...
עשרה אחוז הבדל במרחק בלימה זה המון - אבל זה ממש לא המקסימום. על כביש רטוב רק הצמיגים יכולים ליצור הבדל של 30% ויותר במרחק הבלימה. אז בחייאת, יש בדברים הללו עובדות, כך שלדעות שלך לגבי מה צריך להיות ומה אמור להיות אין ממש ערך.
לצפיה ב-'מהיכן באו הילדים, כביש רטוב וכל הקישקושים האחרים ? '
מהיכן באו הילדים, כביש רטוב וכל הקישקושים האחרים ?
20/12/2016 | 21:35
5
18
צריך רק חיפש קטן בגוגל בכדי  לסתור את השטויות שלך .
30 אחוז בכושר בלימה ?  

הטכנולוגיה המאפשרת ייצור צמיגים באיכות גבוהה הינה כיום נחלת הכלל ומרבית הצמיגים המיוצרים על ידי עשרות יצרנים שונים, בכל העולם, עומדים באותם סטנדרטים של תקינה. ההבדלים בין ביצועי צמיגים באותה קטגוריה הינם נמוכים. הבדלים אלה נבדקים בתנאי מעבדה, המנטרלים השפעות חיצוניות, אך בשימוש בהם בחיי היום יום הם נטמעים כמעט לחלוטין בהשפעות החיצוניות.
חשוב להבין, כי השפעתו של הצמיג על ביצועי הרכב מוגבלת. למערכות התומכות בצמיג כגון בלמים, בולמי זעזועים והיגוי, יש השפעה רבה יותר על ביצועי הרכב. אם נשווה את הרכב לאצן, הרי שהצמיגים הם נעלי הריצה של הרכב. נעל טובה עשוייה לשפר במעט את ביצועי האצן, אך איכות הנעל כשלעצמה אינה יכולה להביא לשוני משמעותי בהישגים בין שני אצנים.
לצפיה ב-'הגיעו מהאמירה המטופשת על "נהיגה בהתאם למגבלות". במצב חירום '
הגיעו מהאמירה המטופשת על "נהיגה בהתאם למגבלות". במצב חירום
20/12/2016 | 22:00
4
20
אין אפשרות לבחור - מגיעים למגבלות, וההבדל במגבלות בין רכב טוב לרכב פחות טוב יכול להיות ההבדל בין תאונה ללא תאונה. מאוד פשוט.
ואם אתה כל כך טוב בחיפושים בגוגל, חפש את המושג eurolabel - רמז, יש שם ציון ליכולת בלימה בכביש רטוב, וההבדל בין צמיג טוב לצמיג גרוע (וראיתי כבר צמיגים עם דירוג F) מגיע ל-18 מ' בבלימה מ-80 קמ"ש. וכן, זה סדר גודל של 30%.
וכן, אם תשים צמיג מחורבן על רכב עם מתלים ובלמים מעולים, וצמיג מעולה על רכב עם מתלים ובלמים מחורבנים, ותבלום על כביש משובש, אז ההבדל יהיה קטן יותר. אבל באותה מידה אם תשים את הצמיג הגרוע על הרכב הגרוע והצמיג הטוב על הרכב הטוב - ההבדל יהיה גדול עוד יותר.
אז בבקשה, בלי שטויות על "ההבדלים לא משמעותיים" ו"נהיגה על פי המגבלות" בתחומים שבבירור אין לך שום מושג בהם. כשלך קורות תאונות, או כמעט תאונות, אתה אולי לא מבין את ההשפעה של כישורי הנהיגה שלך ואיכות הרכב שלך על התוצאה.אבל זה לא משנה את העובדה שברכב אחר, ועם נהג אחר, אותו מצב בדיוק היה יכול להסתיים בצורה שונה מאוד.
לצפיה ב-'אז חזרנו להתחלה , למה שלא תקנה / תשפר רכב '
אז חזרנו להתחלה , למה שלא תקנה / תשפר רכב
21/12/2016 | 10:26
3
18
עם יכולת בלימה של 50 אחוז יותר משאר המכוניות ?
לצפיה ב-'אני בהחלט מתייחס גם לעניין הזה בבחירת רכב, ולכן גם מקפיד על '
אני בהחלט מתייחס גם לעניין הזה בבחירת רכב, ולכן גם מקפיד על
21/12/2016 | 11:37
2
18
צמיגים טובים במכוניות שלי, ובולמי זעזועים תקינים.
כך שהרכב שלי אולי לא בולם ב"50% יותר טוב משאר המכוניות", אבל הוא בהחלט בולם טוב יותר מהרבה מאוד מכוניות.

לצפיה ב-'זה לא מספיק , תשפר עוד , '
זה לא מספיק , תשפר עוד ,
21/12/2016 | 21:21
1
14
רק תקווה שכאשר אתה בולם טוב וחזק 
אין איזה רכב שבולם גרוע מאחריך .
או כמו הפרסומת שהייתה פעם ל BMW . לחידוש שלהם התראה לאור בלם שלא עובד ,  עם סמיטריילר מאחרי ה BMW  , וכיתוב שרצוי שהוא ידע שאתה בולם . 

לצפיה ב-'כשאני מגיע למצב של בלימת חירום, כנראה שמה שקורה מלפנים הרבה '
כשאני מגיע למצב של בלימת חירום, כנראה שמה שקורה מלפנים הרבה
21/12/2016 | 21:25
14
יותר גרוע ממה שקורה מאחור. וברוב המוחלט של המקרים, אין מאחור משהו מעניין בכל מקרה.
אז אני מבין שלשיטתך, עדיף רכב עם בלמים גרועים, שעוצרים גרוע ומתחממים מהר. כי ככה לעולם לא תצליח לבלום מספיק חזק כדי שמישהו יכנס בך מאחור...
כבר אמרת כאן די הרבה שטויות לאורך השנים, בדרך כלל כשאתה מנסה להתפתל איכשהו מלהודות שטעית במשהו שאמרת. אבל אתה בהחלט מותח אפילו את המעטפת שלך במקרה הזה...
וזה עוד לפני שדנו בזה שאתה מנסה באלגנטיות להתחמק מהעובדה שטעית באמירה הבסיסית שלך, שאין הבדל משמעותי ביכולת הבלימה בין מכוניות. לחוסר היכולת שלך להודות בטעות אנחנו הרי כבר רגילים.
לצפיה ב-'יש אגדה שבוגאטי אמר: "המכוניות שלי נועדו לנסוע - לא לעצור"'
יש אגדה שבוגאטי אמר: "המכוניות שלי נועדו לנסוע - לא לעצור"
20/12/2016 | 10:42
2
39
בתגובה לביקורת על יכולת הבלימה של המכוניות שלו.
לא יודע אם זה נכון...
לצפיה ב-'זה היה בתגובה על תלונה - אבל לא על עצירה, אלא על התחממות'
זה היה בתגובה על תלונה - אבל לא על עצירה, אלא על התחממות
20/12/2016 | 11:26
1
37
בנסיעה איטית. והוא ענה שהמכוניות שלו לא נועדו לנסוע לאט.
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
20/12/2016 | 22:55
3
לצפיה ב-'עשיתי סיבוב על זאת על הדיסקים ואמרתי שהברקסים '
עשיתי סיבוב על זאת על הדיסקים ואמרתי שהברקסים
19/12/2016 | 10:45
75
לא לטעמי, מעניין מה היתי חושב על ה 4 תופים...
מעולם לא היה לי רכב עם 4 תופים, אפילו החיפושית שלי היתה עם דיסקים מקדימה! (כן אני יודע שרובן היו עם 4 תופים, לא שלי - 1303LS)
לצפיה ב-'כי דיסקים זה פאסה.'
כי דיסקים זה פאסה.
19/12/2016 | 13:18
54
הם שולחים אותך ישר לענן.
לצפיה ב-'עדכון - רנו טוענים שזו טעות במפרט'
עדכון - רנו טוענים שזו טעות במפרט
19/12/2016 | 22:47
3
70
לטענת האיש בסוכנות (המרכזית) מדובר בטעות במפרט. הגרסה הידנית אכן מוצעת בחו"ל גם עם תופים מקדימה, אבל גם עם דיסקים מקדימה, ולארץ היא מגיעה עם דיסקים.
לצפיה ב-'משונה ששווה להם לייצר ולתכנן שני סוגי בלמים לאותו דגם'
משונה ששווה להם לייצר ולתכנן שני סוגי בלמים לאותו דגם
20/12/2016 | 11:22
2
8
לצפיה ב-'ותופים מלפנים ברכב מודרני זה לא מוזר? '
ותופים מלפנים ברכב מודרני זה לא מוזר?
20/12/2016 | 11:27
1
12
לצפיה ב-'על אחת כמה וכמה'
על אחת כמה וכמה
20/12/2016 | 11:49
10
לצפיה ב-'כתמים על הפח מטיפטופים בחניון - איך מסירים?'
כתמים על הפח מטיפטופים בחניון - איך מסירים?
18/12/2016 | 20:50
6
105
שלום לכולם,
החניון בבניין שלנו לא אטום, ונוצרו טפטופים על הרכב שלנו,
שכנראה לא כוללים רק מים, כפי שאפשר לראות בתמונה 2.

כרגע יש כתמים על הפח, שלא יורדים עם מגבון (תמונה 1).
אשמח להמלצות איך אפשר להוריד זאת בקלות ובלי נזקים...

בתודה מראש,

יוסי
לצפיה ב-'התמונות ממש לא ברורות.'
התמונות ממש לא ברורות.
19/12/2016 | 07:15
5
57
לפי מה שאני מבין זאת בעיה פשוטה לפתרון. מגבון זה טוב לקנח את האף.
גש להום סנטר קנה ווקס ובעזרת מטלית רכב הכתמים ירדו. יש להם מוצרים טובים וזולים של sonax
או בace קנה ווקס פשוט וזול.
אני מוריד דבר כזה בעזרת פלסטלינה. היות וניסית עם מגבון סימן שאתה לא כל כך
מכיר את הנושא. אז קח ווקס ויהיה בסדר.
לצפיה ב-'שמתי אנטי קאלק וזה ירד'
שמתי אנטי קאלק וזה ירד
20/12/2016 | 21:15
4
52
תודה על התגובה.

בכל מקרה שמתי אנטי קאלק (מסיר אבנית). כמה שיפשופים וזה ירד.
לצפיה ב-'השאלה אם זה לא הזיק לצבע של האוטו'
השאלה אם זה לא הזיק לצבע של האוטו
21/12/2016 | 10:12
2
20
לצפיה ב-',תראה בסה"כ זה רכב שלך'
,תראה בסה"כ זה רכב שלך
21/12/2016 | 15:44
1
46
עם סודה קאוסטיק היה יורד יותר טוב
רוצה עצה ועושה משהו אחר זכותך המלאה.
לצפיה ב-'מנחם231, זה דווקא לא הרכב שלו '
מנחם231, זה דווקא לא הרכב שלו
22/12/2016 | 06:07
35
אומנות השרשור, עאלק אומנות  
לצפיה ב-'אני מקווה ששטפת את זה טוב אחר כך'
אני מקווה ששטפת את זה טוב אחר כך
22/12/2016 | 09:57
30
כי זה עלול להזיק לצבע.
לצפיה ב-'יש לי רכב שעמד הרבה זמן הטסט שלו בפברואר'
יש לי רכב שעמד הרבה זמן הטסט שלו בפברואר
18/12/2016 | 15:52
2
63
הרכב לא עבר טסט בפברוארהאחרון 
הרשיון שלו הוקפה עקב כך 
עכשיו ברצוני להעביר אותו טסט 
למיטב ידיעתי רכב שלא עבר טסט מעל לחצי שנה ונתפס בתנועה 
הנהג שלו יזומן לדין 
השאלה היא איך מסיעים רכב שכזה  עד למכון הטסטים 
ואם הרישיון מוקפא ומופשר יש בעניין מדיניות אחרת 
שמאפשרת הסעת הרכב למכון הטסטים

תודה מראש על המענה

עידו
לצפיה ב-'יכול להיות שאם אתה מפשיר אתה יכול לבקש אישור תנועה ל 14 יום '
יכול להיות שאם אתה מפשיר אתה יכול לבקש אישור תנועה ל 14 יום
18/12/2016 | 16:15
15
לצפיה ב-'אתה יכול לבקש רישיון זמני ל48 שעות בעת ההפשרה'
אתה יכול לבקש רישיון זמני ל48 שעות בעת ההפשרה
18/12/2016 | 20:55
35
תמורת כמה עשרות שח
למחרת  אתה נוסע לטסט. אם נכשלת תקבל עוד שבוע לתיקון הליקויים
לצפיה ב-'תיקון הגריל ברכב'
תיקון הגריל ברכב
18/12/2016 | 15:10
3
62
שלום

אשמח אם מישהו יודע כמה אמור לעלות תיקון/החלפה של הגריל?

הוא נכנס פנימה והפס מתחתיו נשבר לשניים (אבל לא יצא ולא מתנדנד)

תודה רבה!
לצפיה ב-'איזו שנה הדוקאטו שלך?'
איזו שנה הדוקאטו שלך?
18/12/2016 | 16:24
2
12
לצפיה ב-'זה לא דוקאטו זה אופל והיא 2015'
זה לא דוקאטו זה אופל והיא 2015
18/12/2016 | 16:41
1
16
לצפיה ב-'אופל קורסה? אדם? מריבה? מוקה? אינסיניה? כמה שאלות עוד נותרו '
אופל קורסה? אדם? מריבה? מוקה? אינסיניה? כמה שאלות עוד נותרו
19/12/2016 | 00:31
29
לנו במשחק הניחושים הזה?
לצפיה ב-'עד מתי היבואנים ישדדו אותנו במחירי החלפים?!'
עד מתי היבואנים ישדדו אותנו במחירי החלפים?!
18/12/2016 | 13:19
41
147
תשמעו סיפור:
במכונית הוולוו שלי S60 מודל 2013 הלך מנעול הדלת. קורה. אך מה מתברר שהיבואן מתמחר את המנעול הזה ב- 2650 ש"ח + מע"מ. לא פחות. 

הזמנתי לכן את הפריט הזה מחברה בגרמניה וזה עלה לי 88 יורו + משלוח.
בקיצור שילמתי על כל הסיפור הזה...
המשך>>
תשמעו סיפור:
במכונית הוולוו שלי S60 מודל 2013 הלך מנעול הדלת. קורה. אך מה מתברר שהיבואן מתמחר את המנעול הזה ב- 2650 ש"ח + מע"מ. לא פחות. 

הזמנתי לכן את הפריט הזה מחברה בגרמניה וזה עלה לי 88 יורו + משלוח.
בקיצור שילמתי על כל הסיפור הזה 550 ש"ח במקום 3100 ש"ח. המנעול הותקן והעסק עובד פיקס.

אני לא מבין איך זה שמשרד התחבורה מאפשר ליבואנים לשדוד אותנו?!
לצפיה ב-'תיקון / החלפת צינור ברנו'
תיקון / החלפת צינור ברנו
18/12/2016 | 11:43
4
67
רנו קליאו שנת 2003

הצינור שבתמונה קרוע.  למה הוא משמש? הזרמת אווויר לקרור?

ברצוני לתקן מבלי להיכנס להוצאות גבוהות.

האם דבק חבלה (מסקינטייפ) יהיה יעיל?

ניתן לקנות את הצינור ולהחליף לבד?
היכן קונים? (אזור פ"ת- ראש העין, אבל אם צריך אני יכול להגיע לכל מקום באזור המרכז)
האם יש קטרים שונים?
אופן ההתקנה כמו שזה נראה לי ע"י לחץ ובעזרת מין חבק... האם אני צודק?

תודה לכל מי שיכול לעזור ולהכווין אותי
לצפיה ב-'זה נראה כמו צינור הכניסה למסנן האוויר'
זה נראה כמו צינור הכניסה למסנן האוויר
18/12/2016 | 12:14
38
אם אני צודק, אז אין לו הרבה חשיבות ואתה לא חייב לתקן אותו בכלל. אם אתה מתעקש, אתה יכול לתקן אותו עם כל סרט דביק.
לצפיה ב-'אם אני מזהה נכון....'
אם אני מזהה נכון....
18/12/2016 | 13:03
1
38
1. מישהו כבר תיקן פעם קרע בצינור הזה (בערך באמצע).
2. נראה לי שהבנד (חבק) שתופס את הצינור לפילטר הוא חד פעמי. מן פטנט מחורבן שיש בכמה מכוניות. ברגע שפתחת - הלך. אבל בנד עולה כמה גרושים (ממש).
לצפיה ב-'הקרע שיש עכשיו הוא קרוב לחבק'
הקרע שיש עכשיו הוא קרוב לחבק
18/12/2016 | 13:10
36
הפתרון הוא , או צינור חדש (אם מדובר במשהו שעולה כמה עשרות שקלים בודדים ואפשר לבצע לבד)
אם לא, וכמו שאני מבין הצינור לא מתחממם מאוד, אז אולי אאטום עם מסקינטייפ.

אגב, היכן קונים ומה עלי לבקש?

תודה.
לצפיה ב-'כדאי לתקן'
כדאי לתקן
13/01/2017 | 15:20
3
המקורי קצת יקר אבל אפשר למצוא צינור שרשורי מתכתי בקוטר מתאים אצל ספקים טכניים או מתקיני מזגנים ביתיים.
בינתים אפשר ללפף עם סרט חבלה וזה יחזיק כמה חודשים. 
לצפיה ב-'צמיגים לקיה סיד סטיישן 2010'
צמיגים לקיה סיד סטיישן 2010
18/12/2016 | 12:20
4
52
היי
נכנסתי לאתר יד 2 ומציעים לי מספר דגמים של יצרנים שונים על פי חתך הגלגלים שלי
185/65R15 88H

התקשרתי גם לאנטון שהציע לי דאנלופ ב-1100 ש"ח לארבעה וגודייר ב-1000 ש"ח.

ההמלצה שלו הייתה לחזור עם דגם או שניים של יצרנים ספציפיים ואז יוכל לדאוג לי למחיר.

מישהו יכול לסייע בהמלצה של יצרן ודגם ספציפי?

תודה מראש,
דניאל.
לצפיה ב-'ההצעות של אנטון נשמעות סבבה '
ההצעות של אנטון נשמעות סבבה
18/12/2016 | 14:58
11
לצפיה ב-'איזה גודייר? איזה דאנלופ? יש לשני היצרנים כמה דגמים מתאימים'
איזה גודייר? איזה דאנלופ? יש לשני היצרנים כמה דגמים מתאימים
19/12/2016 | 00:36
2
181
למשל בגודייר יש את איגל ספורט, שהוא צמיג בינוני, ואת אפישיאנט גריפ פרפורמנס, שהוא צמיג מוצלח לטעמי - שקט, חסכוני ובעל אחיזה טובה למדי. והוא גם רך למדי, מה שיתרום לנוחות הלא מבריקה של הקיה שלך. לפי המחיר, אני מנחש שמדובר בראשון.
לצפיה ב-'נוחות לא מבריקה זה אנדר סטייטמנט :)'
נוחות לא מבריקה זה אנדר סטייטמנט :)
19/12/2016 | 07:14
1
7
לצפיה ב-'לכל דגם של קיא , יש דגם מוצלח יותר של חברות אחרות '
לכל דגם של קיא , יש דגם מוצלח יותר של חברות אחרות
19/12/2016 | 07:18
36
אבל קונים קיא , מעניין אם אלו שקונים קיא , חוזרים לקנות שוב קיא ?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
פורום השקעות נדל"ן
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה