לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

לצפיה ב-'יד שניה 60,000 לא מיני'
יד שניה 60,000 לא מיני
26/02/2017 | 13:31
3
60
אשמח להמלצות על מיני משפחתית עד 60,000 ש"ח.
חסכונית בדלק. 
נסיעות בעיקר בתוך העיר.
כרגע חושבת על פורד פוקוס טרנד 2014.
תודה.
לצפיה ב-'נסיעות בעיר וחניה עדיף רכב קטן.'
נסיעות בעיר וחניה עדיף רכב קטן.
26/02/2017 | 19:31
29
פיקנטו או I10 יעשו עבודה טובה. במחיר הזה יש 2015-6
לצפיה ב-'תחפש פיג'ו 208'
תחפש פיג'ו 208
26/02/2017 | 22:31
25
סופר מיני, נמכרת חדשה ב24K יותר (כך שתוכל לקנות משומשת בתקציב שלך) ונותנת המון ערך לכסף.
לצפיה ב-'הפוקוס היא משפחתית. שום אלמנט של "מיני". '
הפוקוס היא משפחתית. שום אלמנט של "מיני".
26/02/2017 | 22:34
29
האם התכוונת למשפחתית האצ'בק, משמע ללא תא מטען בולט לאחור?
לצפיה ב-'העברת רכב טסט לפני זמן תאריך הפקיעה'
העברת רכב טסט לפני זמן תאריך הפקיעה
26/02/2017 | 09:54
4
65
האם ניתן להעביר טסט 15 ימים לפני פקיעת התאריך שרשום ברישיון הרכב?
לצפיה ב-'כן'
כן
26/02/2017 | 10:03
3
13
לצפיה ב-'אחרי שהרכב עובר טסט'
אחרי שהרכב עובר טסט
26/02/2017 | 12:33
2
46
האם צריך להוציא את רישיון הרכב במכונה בסופר פארם או בכל עמדה אחרת?
או שאני מסתפק בקבלה שיש לי אחרי תשלום אגרת הרכב?
לצפיה ב-'אחרי הטסט לא צריך לעשות כלום.'
אחרי הטסט לא צריך לעשות כלום.
26/02/2017 | 13:40
1
42
אתה צריך להגיע לטסט עם רישיון הרכב, שקיבלת בדואר, אחרי ששילמת את האגרה בדואר או באינטרנט. אם לא קיבלת בדואר, אתה צריך להוציא בעמדה בסופרפארם או אחרת, ולהגיע עם זה לטסט.
בטסט מחתימים לך את הרישיון והוא נשאר אצלך וזה הרישיון התקף.
לצפיה ב-''
26/02/2017 | 14:01
4
לצפיה ב-'תקלה נדירה ברנו פלואנס, מישהו נתקל?'
תקלה נדירה ברנו פלואנס, מישהו נתקל?
26/02/2017 | 09:07
12
115
מדובר על רנו פלואנס שנת 2010 עם גיר אוטומטי ומפתח רגיל, לא כרטיס.
מכבה את הרכב, מוציאה את המפתח והרכב ממשיך לפעול כרגיל. המנוע דולק, יכולה גם לשלב הילוך ולנסוע.
מחדל בטיחותי!
בפעם הראשונה שזה קרה פניתי לחברה ששלחו אותי למוסך מורשה לבדיקה.
גזר הדין היה: ״הכל בסדר, לא מצאנו שום דבר״.
בפעם השניה כבר צילמתי את הכל בוידאו ושוקלת מה לעשות הלאה:
https://www.youtube.com/watch?v=sNewkZssUqQ
לצפיה ב-'דיזל?'
דיזל?
26/02/2017 | 09:43
1
21
לצפיה ב-'לא'
לא
26/02/2017 | 21:10
8
לצפיה ב-'מנוע הפלואנס ממשיך לפעול'
מנוע הפלואנס ממשיך לפעול
26/02/2017 | 12:11
9
91

כשהתופעה תקרה שוב, לחצי על לחצן איתותי החירום (האדום) להפעלת האיתותים וכבי אותו 
וראי אם מנוע הרכב כבה אז. 
במתג איתות החירום יש נקודות חשמל של מתח קבוע מהמהצבר וגם מתח לאחר מתג הצתה (סוויץ') ולפעמים אם מתג החירום לא תקין נוצר בו קצר פנימי שגורם לתופעה שאצלך (אם כי זה נדיר). 
כמובן שיתכנו עוד סיבות לתקלה ושיטה לנסיון לאתרה, זה לגשת למוסך כשהתקלה קיימת ובתקוה שהיא תישאר קיימת ושם יצליחו לאתרה. 
מכיוון שהתקלה מעניינת, אז נא עדכני ממצאים ותוצאות, לכשיהיו. 
בברכה  -  רפי לין 
www.musach.co.il 

לצפיה ב-'אנסה'
אנסה
26/02/2017 | 21:18
8
54
אנסה את עניין איתות החירום.
אם אסע למוסך כשזה קורה, זה אומר שהחזרתי את המפתח והתקלה כבר לא תהיה קיימת. התקלה קיימת ברגע שאני מוציאה את המפתח. 

לצפיה ב-'אז סעי בלי המפתח - או שאז ההגה ננעל? '
אז סעי בלי המפתח - או שאז ההגה ננעל?
26/02/2017 | 22:22
7
17
לצפיה ב-'האמת לא ניסיתי לנסוע יותר מדי'
האמת לא ניסיתי לנסוע יותר מדי
27/02/2017 | 22:03
6
22
לצפיה ב-'בלי לנסוע, כדי שלא ליצור מצב מסוכן - נסי לסובב את ההגה מצד '
בלי לנסוע, כדי שלא ליצור מצב מסוכן - נסי לסובב את ההגה מצד
27/02/2017 | 22:39
5
44
לצד. הוא אמור להינעל, מה שכמובן לא יאפשר נסיעה - אבל מצד שני, גם האוטו אמור לכבות בלי מפתח...
לצפיה ב-'נשמע שיש שם איזשהו קצר.'
נשמע שיש שם איזשהו קצר.
28/02/2017 | 11:13
4
31
אני חושב שאין מניעה לנסוע עם הרכב למוסך, אבל עם מפתח בפנים במצב נסיעה.
מנגנוני נעילת ההגה וכיבוי הרכב שונים להערכתי.
את הבדיקה שהצעת כדאי לעשות אבל עם מפתח בפנים כפי שכתבתי.
במידה וההגה לא ננעל, ניתן לנסוע למוסך. ואין סיבה שינעל עם מפתח.
אבל זו הערכה, לא המלצה.
אני לא יודע איך הדברים האלו עובדים בפלואנס, לא זוכר ששמעתי על בעיה כזו בעבר.

לצפיה ב-'גם לדעתי המנגנונים שונים. הבעיה היא שאם היא תגיע למוסך עם '
גם לדעתי המנגנונים שונים. הבעיה היא שאם היא תגיע למוסך עם
28/02/2017 | 11:57
3
41
מפתח בפנים ומנוע פועל - לא יבינו מה בדיוק הבעיה, הרי זה המצב הנורמאלי...
לצפיה ב-'כשמכבים את הרכב לפני הוצאת המפתח מעבירים אותו הרי למצב OFF'
כשמכבים את הרכב לפני הוצאת המפתח מעבירים אותו הרי למצב OFF
28/02/2017 | 16:55
2
24
במצב הזה הרכב אמור להיכבות. אם הוא לא כבה, ההגה לא אמור להינעל כי המפתח עדיין בסוויץ' ואפשר להגיע למוסך עם מפתח במצב OFF שמראה את התקלה ועדיין לא להסתכן בהגה ננעל.
לצפיה ב-'מספיק שהמפתח בפנים, לא צריך להיות במצב ACC? '
מספיק שהמפתח בפנים, לא צריך להיות במצב ACC?
28/02/2017 | 21:04
1
6
לצפיה ב-'עד כמה שזכור לי, אני אבדוק מחר (אם אני אזכור) כדי לפתוח צריך'
עד כמה שזכור לי, אני אבדוק מחר (אם אני אזכור) כדי לפתוח צריך
01/03/2017 | 20:29
12
ACC, כדי לנעול צריך מפתח בחוץ.
לצפיה ב-'אז מה עושה מישהו שרכב על אופנוע במשך 10 שנים'
אז מה עושה מישהו שרכב על אופנוע במשך 10 שנים
26/02/2017 | 02:03
30
125
ורוצה לקנות ולבטח רכב?

מבחינת חברות הביטוח אין לי שום עבר ביטוחי למרות שאני 20 שנה על הכביש ללא שום תביעה, דוחות, שלילות, תאונות...כלום. אפס.

במהלך ה20 שנה האלו היה לי רכב משלי, אבל מזמן.
נהגתי על רכבי חברה שונים, אבל לא היו "צמודים" אלי.
נהגתי ברכבים של משפחה וחברים.

אבל רוב הזמן, על אופנוע.

הסוכנים מבקשים ממני מחירי ביטוח מקיף (כולל את החובה) החל מ7200 ש"ח ועד 10500 ש"ח.

עלות הרכב שאני רוצה לקנות היא סה"כ 60K.

אני מרגיש מוקצה, כל אתר שאני רק מנסה להזין את הנוסחה הזאת של אין עבר ביטוחי זורקת אותי בבוז ושולחת אותי לפנות אל נציג והן כאמור מציעים לי מחיר מטורף.

מה לעזאזל קורה פה?
לצפיה ב-'מנף את ההזדמנות שנקרתה בדרכך '
מנף את ההזדמנות שנקרתה בדרכך
26/02/2017 | 07:15
10
108
לחסוך תשלומי ביטוחים מיותרים.
כמוך כמוני, גם אנוכי רכבתי שנים ללא מקיף וללא ג' וגם עתה משהמרתי הדו"ג ב4גלגלי, אני ממשיך במסורת המפוארת.
אופציה זו של החרמת הביטוחים מוענקת רק לכאלה בוגרי הרכיבה הרצינית למטרת קומיוט שיודעים לא רק איך שלא ליצור תאונה אלא גם איך להימנע מתאונות שאחרים גורמים עד רמת האשמה.
למה אני מתכוון עד רמת האשמה?
כלומר אם האשמה של הצד השני ברורה ומוחלטת אז במקרה תאונה הוא שצריך לשפות אותך. יש גבול ביכולת שלך למנוע תאונה אם הצד השני [הפוגע] "מעוניין בכל מאודו ובכל נפשו" ליצור אותה

אני נטול ביטוחי נזק אבל זאת תהיה גוזמה פראית לאמר שלא הייתי מעורב בתאונות:
פעם אחת עם האופנוע, עת נכנס בי יקה פוץ מאחור
פעם עם הרכב עת נכנסה בי ... מאחור...

ביטוחיהם [צדי ה-ג' שלהם] שיפו אותי באופן מלא.

ובכל מקרה היות שהנהיגה היא קלה לעין ערוך מרכיבה, אתה אמור להרגיש הקלה שקשה לתאר, הן בכובד האחריות והן ברמת הריכוז הנדרשת על מנת להגיע בשלום ועל מנת להמנע מתאונה...
לצפיה ב-'טעות גדולה לנסוע ללא ביטוח צד ג'.'
טעות גדולה לנסוע ללא ביטוח צד ג'.
26/02/2017 | 11:25
9
27
לצפיה ב-'לחסוך את הכמה עשרות שקלים בחודש על ג' זה באמת לא הגיוני.'
לחסוך את הכמה עשרות שקלים בחודש על ג' זה באמת לא הגיוני.
26/02/2017 | 11:38
8
23
לצפיה ב-'הדיכוטומיה וההכחשה'
הדיכוטומיה וההכחשה
26/02/2017 | 17:47
7
60
אתם רכבתם על אופנוע במשך 10 שנים ויותר ככלי התחבורה המשמעותי שלכם אז... דווקא אתם מודעים לסיכון הגופני הבלתי נדלה והנה אתם בוחרים לבכות את הסיכון שבהעדר ג' על אף שהרכיבה לימדה אתכם שאין אחד ללא האחר...
אז ככה:
אמנם כאן עסקינן בנהיגה ולא ברכיבה אבל הנהיגה פשוטה יותר וקל משמעותית להימנע מתאונות. אחרי שנות הרכיבה, אני מרגיש שנהיגה עבורי היא קישקוש פשוט ואין זה משנה כלל אם אני נוהג חזק או בעצלתיים...

מהו הביטוח: סוג של ערבות הדדית בין משלמי הביטוח שכל אחד מהם ישלם משהו והסכ"ה שיצטבר בידי חברת הביטוח יספיק כדי לכסות את הנזקים בקרות אירוע בודד כזה או אחר וכמובן להותיר רווח בידי חברת הביטוח. זה לא נעשה לשם שמיים. אם יקרו יותר מדי אירועים ביטוחיים אז הכסף לא יספיק.
מה התנאים שלא להזדקק לביטוח:
1. ידע סביר כיצד להימנע מלייצר האירוע הבטיחותי
2. לא פחות חשוב, עוצמה כלכלית סבירה שלא תישבר כלכלית אם למרות הכל האירוע יקרה ודווקא לך.

חשוב שבאמתחתו של הלא מבוטח יהיו גם 1 וגם 2. אם יהיה רק 2 אז ללא 1 זה יקרה חזור וקרות וידלדל את חסכונותיו. אם ההפך יהיה רק 1 ולא 2 אז רוב הסיכויים שלא יקרה כלום אבל במידה ויקרה השמיים יתקדרו...
לצפיה ב-'ביטוח (וולונטרי) עושים מול סיכון לנזק שימוטט אותך '
ביטוח (וולונטרי) עושים מול סיכון לנזק שימוטט אותך
26/02/2017 | 17:52
6
58
עלות ביטוח צד ג' זניח מול הכיסוי שהוא נותן.
לצפיה ב-'מהו גבול הכיסוי של ג' סטנדרטי?'
מהו גבול הכיסוי של ג' סטנדרטי?
26/02/2017 | 17:53
5
13
לצפיה ב-'500K'
500K
26/02/2017 | 17:55
4
9
לצפיה ב-'בסבב הביטוחים האחרון, רוב ההצעות כבר היו עם כיסוי שנע בין '
בסבב הביטוחים האחרון, רוב ההצעות כבר היו עם כיסוי שנע בין
26/02/2017 | 22:37
3
51
700K למליון. רק הצעה אחת עוד היתה עם כיסוי של 450K.
לצפיה ב-'הסטנדרט שאני נתקל בו יותר נוטה לכוון 1 מיליון'
הסטנדרט שאני נתקל בו יותר נוטה לכוון 1 מיליון
26/02/2017 | 23:00
17
לצפיה ב-'אכן. עלה אצלי למיליון בשני הרכבים שאני מבטח. '
אכן. עלה אצלי למיליון בשני הרכבים שאני מבטח.
27/02/2017 | 02:25
42
וגם זה לא יספיק אם אמחץ איזו אסטון מרטין בטעות. 
לצפיה ב-'בבטוח האחרון שעשיתי - 1,200,000'
בבטוח האחרון שעשיתי - 1,200,000
27/02/2017 | 06:22
13
לצפיה ב-'מוסיף לביטוח ו/או קרוב-משפחה-קרבה-ראשונה '
מוסיף לביטוח ו/או קרוב-משפחה-קרבה-ראשונה
26/02/2017 | 08:23
8
68
שיש לו עבר נקי שלוש שנים
אני לא היתי נכנס לרכב שאין לו לפחות צד-ג.
לצפיה ב-'הם דורשים ממני שאותו בעל הקרבה'
הם דורשים ממני שאותו בעל הקרבה
26/02/2017 | 10:13
6
67
יהיה גם בעלים של הרכב.

זה בעייתי מבחינתי.
לצפיה ב-'על איזה רכב בשווי 60 אלף ש"ח'
על איזה רכב בשווי 60 אלף ש"ח
26/02/2017 | 10:18
5
68

בקשו ממך ביטוח מקיף שעלותו מעל 7500 ש"ח ?

לשם השוואה, עבור אוקטביה חדשה בניילונים ממני לוקחים 3800 מקיף,
ועל אאוריס סטיישן הברידית חדשה לוקחים 3400 מקיף.

הן עולות יותר קרוב ל- 140 אלף שח מאשר ל- 60 אלף...
לצפיה ב-'ה7200 ש"ח כוללים את החובה.'
ה7200 ש"ח כוללים את החובה.
26/02/2017 | 11:06
4
56
החובה הוא סביב ה1200.

אז המקיף הוא 6000 ש"ח בערך.

הרכב עבורו אני עושה את החישובים הוא סיאט לאון 2012
לצפיה ב-'תבדוק ביטוח באלייד'
תבדוק ביטוח באלייד
26/02/2017 | 15:17
44
שזו סוכנות הביטוח של היבואן עצמו, שעושה ביטוח קולקטיב ללקוחות רכבי צ'מפיון
ולכן המחיר בדר"כ הרבה יותר זול מביטוח בחוץ.

כמו שציינתי, על אוקטביה יקרה יותר מכפליים מהלאון הישנה הזו, עלה לי 3800
אצלם.

לצפיה ב-'לדעתי גם עם עבר ביטוחי הביטוח של הלאון (במיוחד אם מדובר ברמת'
לדעתי גם עם עבר ביטוחי הביטוח של הלאון (במיוחד אם מדובר ברמת
28/02/2017 | 17:08
1
32
גימור FR) הוא גבוה מאוד ביחס לקטיגוריה בגלל איזו אמונה (תפלה) של חברות הביטוח שהלאון והאיביזה הן מכוניות מרוץ.
לצפיה ב-'למרות שזה לא FR אכן הסוכנים'
למרות שזה לא FR אכן הסוכנים
01/03/2017 | 16:24
10
שדיברתי איתם מתייחסים לרכב כרכב ספורט.

לא ברור העניין.

הביטוח מקיף של הבעלים הנוכחי עולה 3400, לא נורא.
לצפיה ב-'אם אתה רוצה לבטח בסיאט לאון, תפנה לסוכנות ביטוח של "אלייד"'
אם אתה רוצה לבטח בסיאט לאון, תפנה לסוכנות ביטוח של "אלייד"
01/03/2017 | 23:21
15
שעובדים עם צ'מפיון מוטורוס יבואני סיאט, לדעתי הם עושים מחירים טובים, לי הציעו על FR של איביזה חדשה 3 דלתות וידני 4400 שקל ביטוח מקיף (כן, ועוד עם עבר ביטוחי אחד בשלוש שנים וללא שלילה).
בלי עבר ביטוחי זה 3700 שקל ביטוח מקיף, אז בלאון לדעתתי קצת יותר יקר, אולי לא יותר מ 5500 לדעתי.
לצפיה ב-'למה מוסיף קרוב משפחה'
למה מוסיף קרוב משפחה
26/02/2017 | 10:43
50
ולא ביטוח (ובעלות על הרכב) לכל נהג מעל גיל מסויים שעושה קרוב המשפחה על שמו וכך הנהג ה"בעייתי" לא מופיע?
לצפיה ב-'מה שהציע '
מה שהציע
26/02/2017 | 08:59
3
67
דרור הוא הדבר הטוב ביותר. אם זה לא מתאפשר, הניסיון שלי עם ביטוח ללא עבר ביטוחי היה שבטלפון אפשר להשיג מחירים יותר טובים מאשר באתרי השוואות למיניהם, ושיש סוכני ביטוח, לא חברות, אלא סוכנים פרטיים, שיעשו עוד מאמץ בשביל שתהיה לקוח שלהם, וישלפו כל מיני רעיונות לגבי איך להוזיל, שחלקם ... יצירתיים, אך חוקיים. עוד אפשרות היא לפנות ישירות לפול של חברות הביטוח (יש מחשבון של משרד האוצר שלדעתי הוא נתמך אקספלורר בלבד, כמו כל רשויות הממשלה), ולנסות גם את הקומבינציה של להפריד חובה ומקיף, או חובה וצד ג' ולתת אותם לחברות שונות בהתאם למחיר. 
ההצעה הכי גבוהה שקיבלתי לפני כמעט 3 שנים למקיף וחובה הייתה באתרי השוואות למיניהם, ועמדה על סביב ה- 6000 שקל. הכי נמוכה הגיעה מסוכנות ביטוח ועמדה על סביב ה- 3500 ש"ח והצעות ביניים בטלפון מול חברות ביטוח סביב ה- 4500 שקל.  

לצפיה ב-'אין בעיה עם החובה.'
אין בעיה עם החובה.
26/02/2017 | 10:16
2
48
ופניתי ל3 סוכנים שונים לפחות.
הנמוך ביותר היה 7200 ש"ח והגבוה ביותר היה 10500 ש"ח.

(המחיר הוא חובה+מקיף).
המחיר של החובה בסדר, אני לא נהג חדש ומעל גיל 35.

היו גם שהציעו לעשות קומבינות עם בני המשפחה, אבל זה בעייתי מבחינתי לרשום את הרכב על שם הקרוב משפחה.
לצפיה ב-'לי הייתה בעיה דומה'
לי הייתה בעיה דומה
26/02/2017 | 11:28
54

היה לי היעדר תביעות, אבל היו לי שתי שלילות רישיון בשנתיים, ובגלל העובדה הזאת בכלל לא רצו לבטח אותי, או שבאמת הציעו לי מחירים מופרכים, וגם אני עברתי כמה וכמה חברות וסוכנים.
בסוף הגעתי לסוכן שהציע את האופציה של להוסיף בן משפחה לפוליסה, אבל זה לא דרש להוסיף אותו כבעלים ברישיון הרכב. אז הוספתי את אח שלי וקיבלתי מחיר רגיל לגמרי.
לצפיה ב-'מה שקרה עם החובה'
מה שקרה עם החובה
26/02/2017 | 11:34
83
הוא שבשנה האחרונה משרד האוצר חייב את חברות הביטוח להחזיר כסף לנהגים דרך ביטוח החובה כי נוצר עודף בקרן הפיצויים הממשלתית שהחזירו דרך הוזלת ביטוחי החובה. 
 מה שנראה לי שקרה, היות שלא פריירים פה, זה שחברות הביטוח שיחקו עם מחירי שאר רכיבי הביטוח ע"י ייקור הפוליסות. 
יש צפי שבעוד שנה כאשר ההחזרים ייפסקו- תהיה עלייה שוב גם בביטוח החובה כך שכנראה כרגע לפחות החובה הכי בריצפה שהוא יכול להיות. 

ולגבי התקנת תוספות למיגון הרכב, ע"ע עלוקה (יחידת ניתוק), אני רק יכולה להגיד 
אולי זה היה מעכב גנבים בכמה דקות, אותי זה עיכב ביומיים שלמים. 
לצפיה ב-'ביטוח מקיף vs מיגון'
ביטוח מקיף vs מיגון
26/02/2017 | 11:13
53
נגיד והדאגה היחידה שלי היא גניבה, כלומר לא בא לי לאבד את ה60K שהשקעתי ברגע אחד.

מה אני יכול לעשות מבחינת מיגון?
איתוראן שיחזיר לי את הרכב?
מנעול הגה כאילו אנחנו בשנות ה90?

ברכב של ההורים ממש מזמן היה איזה kill switch במקום חבוי ברכב שבלעדיו הוא לא היה מתניע, יש עוד משהו כזה? :)

חשבתי על התקנה של מערכת של GPS+GSM+מצלמה שמכוונת אל פני הנהג ואני אקבל חיווי לטלפון על כל תזוזה בפנים הרכב...

הכל רק כדי להמנע מלשלם לגנבי הביטוח.

עד כמה אני תמים?
לצפיה ב-'האם לא היית מבוטח על האופנוע? אם כן - האם זה לא נחשב לצורך '
האם לא היית מבוטח על האופנוע? אם כן - האם זה לא נחשב לצורך
26/02/2017 | 22:39
4
43
עבר ביטוחי?
לצפיה ב-'מסתבר שעבור חברות הביטוח אופנוע זה אוויר.'
מסתבר שעבור חברות הביטוח אופנוע זה אוויר.
27/02/2017 | 01:04
3
48
או במילים אחרות, לא רלוונטי לביטוח רכב.

זאת הייתה הפתעה עבורי, לא ציפיתי ליחס המכפיר הזה כאילו אני איזה ילדון בן 17 שהרגע הוציא רשיון.
לצפיה ב-'זה הזוי וחסר הגיון.'
זה הזוי וחסר הגיון.
27/02/2017 | 08:56
2
14
לצפיה ב-'כמו ההגיון לשלם תוספת על "נפח" של עוד 28 סמ"ק עם ABS'
כמו ההגיון לשלם תוספת על "נפח" של עוד 28 סמ"ק עם ABS
27/02/2017 | 11:42
5
לצפיה ב-'זה מתחיל בביטוח הזוי וחסר הגיון באופנוע '
זה מתחיל בביטוח הזוי וחסר הגיון באופנוע
27/02/2017 | 11:46
10
לצפיה ב-'ידוע לכם במקרה, מה הצפי של מחיר הדלק בסוף החודש?'
ידוע לכם במקרה, מה הצפי של מחיר הדלק בסוף החודש?
25/02/2017 | 23:53
2
49
האם תהיה עליה או ירידה?
לצפיה ב-'דלק.'
דלק.
26/02/2017 | 12:42
40
הדלק יוזל במרס ב-0.97% ויעמוד על 6.10 שקלים לליטר
מחיר הדלק יוזל בחודש מרס בשש אגורות, שמהוות 0.97%. מחירו המרבי של בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) יעמוד על 6.10 שקלים לליטר.
השינוי יתבצע בחצות הלילה שבין שלישי לרביעי.
(ynet)
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
25/02/2017 | 21:21
1
26
אחרי שעזרתם לגבי ההגה אשמח לעוד עזרה קטנה בנוגע למצלמת דרך לרכב.
הבנתי שעדיף עם קבל במקום סוללה ואני לא מעוניין במשהו מסורבל שצריך להדביק על השמשה, ראיתי שיש כאלו על המראה או במקום המראה, לא ממש הבנתי.
ולסיום, מה דעתכם על המצלמה הזו?
איפה בדיוק המצלמה הזאת יושבת ברכב?
תודה
לצפיה ב-'?'
?
26/02/2017 | 15:13
לצפיה ב-'ערב טוב. אשמח לעזרה..'
ערב טוב. אשמח לעזרה..
25/02/2017 | 20:47
9
85

אני בעל רישיון נהיגה לרכב פרטי משנת 1987, ברישיון הנהיגה שלי כתוב שאני ראשי לנהוג ברכב שמשקלו עד ארבע טון.
אני רוצה לרכוש שברולט סילברדו.
כל אחד אומר לי משהו אחר, ואשמח לדעת מומחים.
חלק מהאנשים אומרים שהרכב הזה חייב רישיון ג'. חלק אומרים שממש לא.
חלק תולים את זה באם הוא קצר, או ארוך, או שיש לו דאבל ג'אנט או השד יודע מה.
להבדיל מכל אלו, אני מסתכל על הדברים בצורה יבשה יותר.
אם ברישיון הרכב מופיע שהוא שהמשקל העצמי שלו הוא 3200 ק"ג. [סתם מספר שהמצאתי כרגע..] - לפי מה שכתוב לי ברישיון הנהיגה הרי מותר לי לנהוג בו. לא?
כאילו.. איפה ברישיון הנהיגה שלי יש התייחסות לאורך? רוחב? כמה גלגלים יש לרכב? או כל השטויות מסביב?
הרי אני כנהג, מוגבל במשקל הרכב שבו אני נוהג, אז כל רכב שנכנס לקטגוריה של משקל עד ארבע טון, מותר לי לנהוג בו. לא?
מה אני וכל שאר היועצים מסביבי מפספסים כאן?
זה לא ייאמן, קיבלתי כבר 15 תשובות שונות בנושא, עד כדי כך הדברים לא ברורים בעניין הזה?
תודה על כל עזרה.. :)

לצפיה ב-'המשקל העצמי לא מעניין אותך, אלא המשקל המירבי המותר. '
המשקל העצמי לא מעניין אותך, אלא המשקל המירבי המותר.
25/02/2017 | 21:38
50
לגבי הסילברדו - עם או בלי דאבל ג'נט, מה שקובע הוא המשקל. היתה בעבר גרסה של פחות מ-4 טון (והיא היתה קצרה ועם ג'נט בודד בסרן האחורי. אולי זה מקור הבלבול), אבל אני לא יודע אם עדיין משווקים אותה. צריך פשוט לפנות ליבואן ולבדוק. בכל מקרה, היבואן נותן קורס לרשיון ג' חינם לכל קונה...
לצפיה ב-'מה שקובע הוא רק המשקל הכולל המותר (סה"כ משקל מירבי מותר).'
מה שקובע הוא רק המשקל הכולל המותר (סה"כ משקל מירבי מותר).
25/02/2017 | 22:07
45
מה שאמר enigo.
אני רוצה לחדד:
לא אורך, לא מספר ג'נטים, ולא שום דבר אחר.
הרוב המוחלט של תקנות תעבורה שמדברות על משקל רכב - מדברות על משקל כולל מותר (המקסימום שמותר לרכב לשקול עם המטען, הנוסעים, הנהג, הדלק, השמן, הג'ק והגלגל ספייר) ולא על משקל ברגע מסוים. נניח שיש תמרור האוסר כניסה וכתוב עליו 4Tטון, זה אומר שלרכב שמשקלו הכולל המותר עד 4 טון (כולל) מותר להכנס. לרכב משא ריק ששוקל 3.5 טון אבל מותר לו עד 8 טון (משאית קלה), אסור להכנס למרות שבאותו רגע משקלו בפועל נמוך.

אגב: תקנה 180.(ב) לתקנות התעבורה קובעת: בעל רישיון נהיגה לפי תקנה זו (180 - תוספת שלי) רשאי לנהוג ברכב כאמור בתקנת משנה (א)(1) (רכב פרטי - תוספת שלי) גם אם צמוד לרכב גרור שמשקלו הכולל המותר אינו עולה על 1,500 ק"ג.
כלומר - בפועל יש לך רשיון לרכב עם משקל כולל מותר של 4 טון ועוד גרור עד משקל כולל מותר של טון וחצי. שים לב שאין צורך ברשיון נהיגה מיוחד לצורך זה אבל יש צורך שברשיון הרכב יהיה סעיף שמותר לרכב לגרור ועד כמה.

כיון שאין בתקנות התייחסות כללית למצב זה אלא רק התייחסות ספציפית לענין תקנות מסוימות הרי שלרכב זה מותר לעבור בתמרור שהסברתי ולא רואים את הגורר+גרור כאילו היו רכב אחד. יש תקנות שבהן מצוין במפורש שלענין אותן תקנות הם נחשבים רכב אחד (למשל תקנה 50 לענין שמירת מרחק).

יש מבין?
שבוע טוב.
לצפיה ב-'לפי המפרט המשקל של הסילברדו זה 4.5T כלומר חייב רישיון C1'
לפי המפרט המשקל של הסילברדו זה 4.5T כלומר חייב רישיון C1
26/02/2017 | 02:41
45

משקל כולל: 4535 ק"ג, כלומר מעל 4T שמותר לך לנהוג.

כמו שכבר אמרו משקל עצמי לא מענין אותך, רק המשקל הכולל המותר.

הנושא של סרן כפול(שני צמיגים בכל צד) לא קשור למגבלות רישיון נהיגה, אלא למגבלות עומס על הסרן והצמיג עצמו.
לצפיה ב-'תודה רבה לכם חברים.'
תודה רבה לכם חברים.
26/02/2017 | 08:48
4
41
עכשיו, הכל הרבה יותר ברור.
יאללה.. לעשות רישיון ג'. סעמק! 
לצפיה ב-'C1, אין כזה דבר רשיון ג (אם כבר אתה רוצה לדייק בכל הפרטים)'
C1, אין כזה דבר רשיון ג (אם כבר אתה רוצה לדייק בכל הפרטים)
26/02/2017 | 09:01
1
20
לצפיה ב-'כן. זה מה שהתכוונתי.. תודה :)'
כן. זה מה שהתכוונתי.. תודה :)
26/02/2017 | 11:58
8
לצפיה ב-'לא בטוח. תבדוק.'
לא בטוח. תבדוק.
26/02/2017 | 13:20
1
33
אני לא מכיר את הרכב הזה אבל יתכן שיש כמה דגמים לאותו רכב ואולי אחד מהם הוא לא עולה על 4 טון.
הדרך היחידה - לבדוק ברשיון הרכב.
אם אין לך רכב, או דוגמת רשיון רכב לדגם כזה שכבר על הכביש, בדוק אצל הסוכן מה יהיה רשום שם לגבי כל דגם של הרכב.
תצליח.
לצפיה ב-'אני לא מכיר סילברדו פחות מ 4 טון כולל '
אני לא מכיר סילברדו פחות מ 4 טון כולל
26/02/2017 | 14:42
9
לצפיה ב-'הרישיון מתייחס למשקל הכולל של הרכב '
הרישיון מתייחס למשקל הכולל של הרכב
26/02/2017 | 13:43
26
והמשקל הכולל של סילברדו הוא 4.5 טון.
השאלה היא למה אתה צריך דווקא את הדגם הזה. אם זה בגלל הכרה במס, אז ההכרה במס מתחילה מ-3.5 טון, ואתה יכול לחפש דגם כלשהו שהוא בין 3.5 ל-4 טון, וכך אתה נהנה משני העולמות, למעט העובדה שנהגים צעירים יותר לא יוכלו לנהוג ברכב.
לצפיה ב-'אפליקציה ל OBD2'
אפליקציה ל OBD2
25/02/2017 | 18:53
9
177
סוף סוף הסיני שלח את מתאם OBD2. איזו אפליקציה לאנדרואיד מומלצת?
לצפיה ב-'סקרתי כמה בםורום אנדרואיד, כיום משתמש ב-Dash'
סקרתי כמה בםורום אנדרואיד, כיום משתמש ב-Dash
25/02/2017 | 19:00
5
38
שווה לנסות ולראות איזו הכי מתאימה **לך **
לצפיה ב-'אתה מתכוון ל...'
אתה מתכוון ל...
25/02/2017 | 19:26
4
39
Dash-smart drive?
לצפיה ב-'מה רע ב"טורק"?'
מה רע ב"טורק"?
25/02/2017 | 20:44
3
35
חשבתי כי זו כמעט ברירת המחדל כשמדובר בסורק ג'אנרי. הוורסייה החינמית שימושית למדי ולא דורשת יותר מדי מאמץ בהגדרות הרכב בתוכנה. הייתי ממליץ שתבדוק איתה את מתאם ה OBD לפני הכל, חלק מהמתאמים הזולים לא עובדים איתה ואז אין סיכוי שתוכל להשתמש בתוכנות הסריקה היותר מתוחכמות. 
אני למשל קיבלתי מתאם כזה מ ENG בזמנו והוא לא ממש תמך בכל הפונקציות ב"טורק" ושניסיתי להתחבר איתו, כשניסיתי להשתמש בו עם תוכנה יחודית לרכב (Carly for Mercedes) הוא לא הצליח לעבוד כראוי.
לצפיה ב-'לא רעה, כל אחד ומה שמתאים לו '
לא רעה, כל אחד ומה שמתאים לו
25/02/2017 | 21:05
6
לצפיה ב-'לא אמרתי שטורק רעה'
לא אמרתי שטורק רעה
25/02/2017 | 21:26
25
למעשה לא הבעתי דעה על אף אפליקציה, פשוט כי עדיין אין לי. כפי שכתבתי בפתיחת השירשור, קיבלתי את החלק ואני מתייעץ פה לגבי אפליקציה מומלצת.
לצפיה ב-'מוזר. אצלי המתאם של אנג'י עובד יופי עם טורק, וגם עם '
מוזר. אצלי המתאם של אנג'י עובד יופי עם טורק, וגם עם
25/02/2017 | 21:35
32
car doctor שאני מוצא נוחה (אם כי אני ממש לא משתמש כבד).
לצפיה ב-'אני אוהב את טורק'
אני אוהב את טורק
26/02/2017 | 08:39
15
לצפיה ב-'אני משתמש בטורק-פרו והיא טובה'
אני משתמש בטורק-פרו והיא טובה
26/02/2017 | 10:02
1
32
אם כי לא ממש ניסיתי אחרות.
בדרך כלל גרסאות החינם לא נותנות פיתרון מלא, אם כי אולי כדאי לך להוריד לניסיון. אולי תמצא שזה מספיק למה שאתה צריך.
גרסת הפרו עלתה משהו כמו 15-20 שקל.
לצפיה ב-'הטורק (גם החינמית) מצויינת לדברים רבים.'
הטורק (גם החינמית) מצויינת לדברים רבים.
26/02/2017 | 21:10
26
סריקת תקלות (להבנתי ללא יכולת מחיקה) ונתוני זמן אמת שונים (מתח אלטרנטור בזמן נסיעה למשל) מהווים את השימוש העיקרי בה.
להבדיל, תוכנות יחודיות לרכב מאפשרות גישה גם לנתונים/הגדרות שהתוכנות הג'נריות לא מאפשרות. לדוגמה, תפריטי טכנאי המאפשרים השמשת אופציות ניסתרות ו/או פנימיות כמו כמה זמן ישארו הפנסים דולקים או מה תהיה תצוגת ברירת המחדל בלוח השעונים.

לצפיה ב-'קיה פיקנטו חדשה 7000 קמ חסר שמן '
קיה פיקנטו חדשה 7000 קמ חסר שמן
25/02/2017 | 17:36
9
116
שלום ,
קניתי קיה פיקנטו חדשה 0 קמ 1.25 נפח מנוע , ביולי 2016. אחרי 7000 קמ  נסיעה מדיד השמן מנוע מראה גובה חצי מהפול . כלומר הסימן F עד לקצה המדיד השמן  באמצע. שמן מלא הבנתי שזה בערך 3.3 ליטר במכונית הזאת אז חסר 1.6 ליטר בערך.
האם לגשת למוסך כי יש בעיה , רכב חדש לא אמור לצרוך כזאת כמות או שיש נזילה.
או זה סביר למכונית הזאת  וצריך להוסיף , אם כן איזה סוג 
הרבה תודה
דני
לצפיה ב-'הכל תקין, אל תיכנס סתם ללחץ.'
הכל תקין, אל תיכנס סתם ללחץ.
25/02/2017 | 17:41
4
80
קודם כל, אתה לא יודע אם כשקיבלת את הרכב היה מלא בדיוק עד הסוף.
שנית, בתקופת ההרצה המנוע יכול לצרוך יותר שמן מהרגיל, וזה נורמלי.
שלישית, גם אם נניח שזו הצריכה, 1.6 ליטר ל-7000 ק"מ יוצא 220 סמ"ק ל-1000 ק"מ וזה עדיין בגבול הסביר לפי הגדרות היצרנים.
פשוט תוסיף שמן ותמשיך לעקוב מפעם לפעם.
סוג השמן כתוב בספר הנהג או בספר האחזקה שקיבלת עם הרכב.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
25/02/2017 | 17:55
40
ברכב אחר שיש לי לא הייתי צריך להוסיף מעולם שמן עד הטיפול , במיצובישי אאוטלנדר  חדשה
6 שנים לא הוספתי מיליגרם שמן תמיד היה כמעט מלא. אבל כנראה שזה סקלה אחרת  של רכב ולכן הפתיע אותי.
שוב תודה

לצפיה ב-''
25/02/2017 | 20:41
23
הקול השפוי

קח, תהנה......
לצפיה ב-'חן, אני מתפלא עליך. ממתי המדיד מתייחס לכלל כמות השמן ברכב? '
חן, אני מתפלא עליך. ממתי המדיד מתייחס לכלל כמות השמן ברכב?
25/02/2017 | 21:41
1
50
המדיד מתייחס רק לטווח התקין - משמע בין F למינימום מבדיל בערך ליטר. כל שככל הנראה חסר חצי ליטר ולא יותר. וזה כבר לגמרי תקין ל-7000 ק"מ. במיוחד אם לא יודעים אם הרכב היה מלא לחלוטין כשנמסר, ואם המדידה בוצעה כראוי.
לצפיה ב-'צודק, פדיחה. פשוט אפילו לפי החישוב שלו זה תקין'
צודק, פדיחה. פשוט אפילו לפי החישוב שלו זה תקין
25/02/2017 | 21:52
41
אז לא התעמקתי יותר מדי.
לצפיה ב-'למה בדיוק כוונתך ?'
למה בדיוק כוונתך ?
25/02/2017 | 18:01
1
46

שמפלס השמן ירד מהקו העליון = max לאמצע הדרך לקו התחתון = min ?
אם כן אז בקושי אכל המנוע כמה מאות גרמים.

במנוע קטן שכזה, בדר"כ הפער בין שני הקווים הוא סביבות 700 גרם שמן.
משמע שאמצע הדרך בין הקווים מתאר משהו כמו 350 גרם.

מצד השני, אם ירדה הכמות אל הרבה מתחת לקו המינימום, זו בעיה.
רק שאינני מאמין כי לכך התכוונת. לכן תתאר במדויק את הירידה,
יש קווים על מדיד הזמן, תתאר באמצעותם או צלם והעלה תמונה לפה.

לצפיה ב-'שמן ברכב מודדים בסמ"ק ולא בגרמים.'
שמן ברכב מודדים בסמ"ק ולא בגרמים.
26/02/2017 | 02:52
28
אלא אם אתה יודע את המשקל הסגולי של השמן וכל פעם עושה המרה מיחידות נפח ליחידות משקל.
לצפיה ב-'תראה זה רכב שלך'
תראה זה רכב שלך
25/02/2017 | 19:35
40
ואתה המחליט. אני הייתי מוסיף שמן בהקדם. לא מחכה לניסים. כל מי שאומר לך שזה סביר שיגיד.
אחר שתוסיף שמן ותבדוק שזה מלא תבדוק נניח אחרי 1K ק"מ לראות מה קורה.
לגבי סוג השמן לא הייתי מקשיב לאף אחד רק למוסך מורשה.

לצפיה ב-'אל תיגע בכלום, ממש בכלום'
אל תיגע בכלום, ממש בכלום
25/02/2017 | 20:19
64
יש כמה כללים חשובים:
1. במדיד אתה בודק רק לפני נסיעה ולא אחרי נסיעה
2. מנוע חדש, עוד לא ביצעת טיפול ראשון [יתבצע ב15K או שנה, המוקדם מביניהם]. גם אצלי אכל מעט שמן בשנה הראשונה וקצת דאגתי אבל מאז חלפו 4 שנים נוספות ואין אכילה של שמן בכלל !
3. אם השמן בין הסימן של הF לסימן של הL אז הכל בסדר, בפרט כשמדובר במנוע בשנה הראשונה. תוציא את המדיד, תנגב ותלמד לזהות את הF והL
4. מחר תמדוד לפני הנעת הרכב ואם אחרי ה7000 קמ שעברת אתה מגלה שהשמן מתחת לL או קרוב מאד לL אז לך למוסך המורשה, יוסיפו לך מעט ללא עלות.
4. חשוב מאד שלא יהיה מעל הF !
אתה צריך קרוב לF אבל בין הקווים
לצפיה ב-'התיעצות: הונדה ג'ז VS טויוטה יאריס ?'
התיעצות: הונדה ג'ז VS טויוטה יאריס ?
25/02/2017 | 15:28
18
344
מתלבטים מה לגבי ההונדה ג'ז החדשה לעומת הטויוטה יאריס.
נשמח לקבל תובנות לכאן ולכאן, אל תהססו להעמיק ...
תודה מראש ושבת נפלאה

לצפיה ב-'נתחיל מזה שאתה תעמיק, האם ביצעת נסיעת מבחן?'
נתחיל מזה שאתה תעמיק, האם ביצעת נסיעת מבחן?
25/02/2017 | 15:31
1
25
לצפיה ב-'עדיין לא'
עדיין לא
25/02/2017 | 16:30
40

הספקנו רק את השלב המקדים של עיון בנתונים טכניים,
והסתכלות על המוצרים בפרספקטיבה דרך עדשת האינטרנט והיוטיוב.
נשמח לשמוע (קודם) מה יש לומר (למי שיש לו היכרות) בטרם נסיעת מבחן.
לצפיה ב-'אישית הייתי הולך'
אישית הייתי הולך
25/02/2017 | 19:47
15
58
על הג'אז. מאובזרת יותר גם היצרן לא "התקמץ" על דברים בסיסיים כמו תופים בבלמים האחוריים למשל.
אני מציע להיכנס לשתי הסוכנויות לקחת פרוספקט/מפרט של שתי המכוניות . מבחינתי אני עם הגאז
לצפיה ב-'גם לי ישנה נטייה ראשונית דומה'
גם לי ישנה נטייה ראשונית דומה
25/02/2017 | 19:56
14
60

שלא רציתי להפגינה ישר על ההתחלה, אלא רציתי לשמוע דעות של אחרים לראות
מה הם גורסים. בדר"כ קבלת חוות דעת מחוץ למרחב הפרטי, מסייעת הרבה יותר
מכל דבר אחר.

מישהו פה בעד היאריס ?  מאד אשמח לקבל טיעונים לזכותה.

לעניין זה יש אפשרות לתת התיחסות גם בהיבט של שמירת ערך, עלויות מסביב של
חלקי חילוף, תחזוקה, ביטוח, של גניבות, וכיוצא בזאת...
איך עוצמת המזגן במכוניות אלו ?  זה די חשוב בהיבט של האקלים הישראלי.
שקולים שבדר"כ נעלמים בסקירות סטנדרטיות, ואני הייתי נותן גם להם משקל.

מבחינת אמינות, להבנתי, לא אמור להיות הבדל מהותי:
שתי יצרניות אמינות כסלע. השאלה היא המסביבים, ככל שישנם שכאלו, שאולי
מפספסים פה ?
למשל אם הבטוח המקיף של אחת מהן דרמטית יקר מהשניה, למשל 1000 ש"ח
יותר, אז זהו טעון רלוונטי. לי אין מושג, טרם בררתי עלויות בגזרה זו...

כל זווית ראיה שנראית למישהו, תתקבל בברכה.
לצפיה ב-'שממש עכשיו התהפכה, מה הולך פה ?'
שממש עכשיו התהפכה, מה הולך פה ?
25/02/2017 | 22:50
13
55

התחלתי לצלול לעומק, ואז פתאום גיליתי שליאריס יש גרסא הברידית שפספסתי
קודם. וכשבאים להסתכל עליה התמונה מתהפכת משהו:
לגרסא הזו כבר יש בלמי דיסק מאחורה כמו לג'אז, מפרט לא פחות מזה של הג'אז
בכל השאר ובעצם יותר, כי לה יש מצלמה אחורית שלג'אז אין, לפחות לא בלי
להוסיף לג'אז כזו כאופציה, וליאריס יש בקרת אקלים (ואפילו מפוצלת) בשעה
שלג'אז מזגן מכני מיושן 4 מהירויות בלבד. כמדומני גם ציפוי עור להגה יש
ביאריס ובג'אז אין. ליאריס פנסי ערפל ואפילו keyless שלג'אז אין.

באזור אמצעי הבטיחות הן מקבילות, וליאריס אפילו כרית אחת יותר (7 במקום 6)
ואחרי חפירה עד הפרט זה לצד זה (אם לא טעיתי חלילה במשהו כמובן),
נראה על פניו לפחות, כי אין עוד יתרון במפרט לג'אז בשום מקום, ויתרונה האחרון
(אך החשוב מאד כמובן) נותר במגרש המיימדים והמרחב (בכל זאת מיקרוואן
לעומת סופר מיני).

אך מצד שני ליאריס ההברידית יתרון לא מבוטל בצריכת הדלק, שמוביל לעלויות
נמוכות יותר באחזקה לחודש על הכביש.

בהנחה ששתיהן אמינות כסלע, ששתיהן סחירות ומבוקשות בשוק המשומשות, אז
נרשום שוויון ברובד הזה. הנחה הגיונית שפערים בביטוח לא יהיו דרמטיים גם.

זו תחרות שמתחילה להסתמן לה כיתרון במימדים ומרחב פנים לג'אז,
לעומת עלויות האחזקה הנמוכות יותר ליאריס (ועוד קצת באבזור/מפרט
לטובת היאריס) אך ההבדל קטן שם נסכים.

בחישוב מאד כללי, בנסועה של כ- 15 אלף ק"מ לשנה ואחזקת הרכב מחדש עד גיל
3, מסתמן יתרון של כ- 100-150 ש"ח לטובת היאריס, משהו כמו 2250 ש"ח
לחודש לעומת 2400 ד"ח לג'אז.
אמנם לא פער דרמטי, אך אם המטרה היא "רכב בתקציב" אז גם לפער שכזה ישנו
משקל כלשהו להתייחסות עניינית. ואף אחד כאן לא ירצה לדעת לכמה מסתכמים
150 ש"ח חסכון חודשי בשוק ההון כחלופה ל- 10, 20, או אפילו 40 שנה.
זה כסף, האמינו לי, ולא מעט.

אם הנסועה גבוהה מ- 15K ק"מ לשנה היתרון כמובן גדל לטובת הרכב ההברידי,
ואם הנסועה פחותה מכך אז הפער מצטמצם. נקודה לשקול נוסף.

עתה נותר לעשות מבחן באולם התצוגה אחת מול השניה, איכות מול איכות
שמרגישים ביד ורואים בעיין, ואחרי זה נסיעת מבחן. אולי אחת משתי בדיקות
אלו תכרענה את הכף יותר בקלות - באם יש כאן מנצחת ברורה, כזו שמחפה
על כל פער אחר שהוצג כאן.

ומי זה היה שאמר, כי עולם הרכב אינו מעניין ?

מפרט ג'אז (דגם קומפורט 107 אלף ש"ח לצרכן):

מפרט יאריס (דגם הבריד 107 אלף ש"ח לצרכן במבצע כיום של הנחת 3000 ש"ח):

*אשמח שמישהו נוסף יעבור ויוודא שלא פספסתי משהו במפרט ...
לצפיה ב-'סתם שאלה - מה אכפת לך איזה סוג ברקסים יש ברכב? '
סתם שאלה - מה אכפת לך איזה סוג ברקסים יש ברכב?
25/02/2017 | 23:18
1
53
ואם היו מציעים לך מכונית שבולמת בעזרת חיכוך רצועת עור כנגד ציר הגלגל, אבל היא עוצרת מהר יותר ומדויק יותר מאשר מכונית אחרת עם דיסק? עדיין היית פוסל אותה?
טכנולוגיה היא דבר מרתק ונהדר - אבל מה שקובע הוא היישום שלה בפועל, לא השמות.
ואגב שמות - ג'אז הוא סופרמיני. גם מבחינת הנתונים הטכניים, וגם מבחינת הגדרות היצרן.
סופרמיני מרווח - אבל סופרמיני.
לצפיה ב-'מסכים לחלוטין'
מסכים לחלוטין
25/02/2017 | 23:20
46
מי שהעלה את סוגיית הבלם תוף מאחור, הוא דווקא קודמי בשרשור (מנחם) 
והתייחסתי בסוגיה זו לטענתו בלבד, רק משום שהוא העלה אותה.
שים לב שהתייחסתי לדבריו מבלי הסכמה כי זהו סעיף חשוב או מהותי.

החידוד שלך פה (והסכמתי לחידוד זה), מסמכים את הנושא (הזה לפחות)
כמשני בחשיבותו.
לצפיה ב-'הייתי הולך על היאריס. '
הייתי הולך על היאריס.
25/02/2017 | 23:39
10
47
אהבתי מאוד את הג'אז ההיברידית מהדגם הקודם וגם אז המערכת ההיברידית שלה היתה נחותה לעומת זו של היאריס כך שבנושאים של צריכת דלק ועלויות היאריס גם אז היתה עדיפה. 
ההונדה היתה עדיפה מבחינת מרווח פנים,  הנאה מנהיגה ושימושיות מאוד טובה שהושגה ע"י תכנון חכם. היתה גם אמינה מאוד. שלוש ומשהו שנים וכמעט 100k קילומטרים ולא הוחלף בה כלום למעט טיפולים תקופתיים.
אבל היום כשלהונדה אין גירסה היברידית לא חושב שהייתי מתלבט הרבה. אם בכלל.
לצפיה ב-'אז אם אני להבין מדבריך'
אז אם אני להבין מדבריך
25/02/2017 | 23:50
9
48
היית נותן את התעדוף לנושא העלות הכספית, קרי חסכון בעלויות הדלק שהוא
לטובת היאריס, על חשבון המרווח פנים ותא המטען העדיפים שהם לטובת הג'אז...

ועכשיו שמתי לב שכנראה לג'אז יש בקרת שיוט שליאריס אין ?
לא קל הדבר הזה. מכניס עוד פרמטר לא טריוואלי למשוואה.

ערוץ החיים הקשים בגובה 107 אלף שקלים...  

איזה מזל שמחר בבוקר חוזרים למשרד ולהתמודדויות עם פרויקטים במאות
מיליונים, שם בטח יהיה קל יותר, במגרש הבייתי והמוכר...
שם זה פשוט, לוקחים החלטה שמשמעותה 50 מיליון דולר ונותנים למשרד
הבטחון לשבור את הראש מאיפה להביא אותם
לצפיה ב-'יאריס'
יאריס
26/02/2017 | 00:06
2
39
לא מזמן גם אני התלבטתי בין כמה רכבי סופר מיני.
לא בחרתי ביאריס מטעמים אישיים, אבל לגבי המחיר אפשר לקנות את הדגם ההיברידי ב- 103,000 וזה עוד לפני מיקוח (נראה לי שאם הייתי סוגר היה אפשר לרדת ל-
101,500- 102,000). כמובן עם אותן התוספות בדיוק ויד ראשונה.
אם אני לא טועה זה היה אצל קרסו בירושלים, אם תרצה אבדוק לך.
לצפיה ב-'האם מדובר ביאריס ביבוא יוניון מוטורס, או אוטו מקס? '
האם מדובר ביאריס ביבוא יוניון מוטורס, או אוטו מקס?
26/02/2017 | 00:55
1
38
אם אני זוכר נכון, בירושלים הנציגות של אוטו מקס יושבת בצמוד או ממש בתוך המתחם של המשווק המקומי של קרסו.
לצפיה ב-'לא זוכר במדויק אבל אוכל לברר מחר'
לא זוכר במדויק אבל אוכל לברר מחר
26/02/2017 | 01:45
12
לצפיה ב-'בקרת שיוט לטויוטה'
בקרת שיוט לטויוטה
26/02/2017 | 00:36
51
השתעשעתי ברעיון להוסיף בקרת שיוט לפריוס והבנתי שזה די קל וזול ושניתן להוסיף אותו לרוב דגמי טויוטה מהשנים האחרונות. 
מדובר בידית שמותקנת בבסיס של ההגה ורכיב שמפעיל את אורות הבלם שצריך להחליף. נמכרים קיטים כאלה או שני החלקים בנפרד במאות שקלים בודדות.
העבודה פשוטה יחסית.
עדיין לא עשיתי את זה כי זה לא מאוד משמעותי בעיני אבל אם זה מאוד חשוב לך אז אלה העלויות. 
לצפיה ב-'תיקון מחיר'
תיקון מחיר
26/02/2017 | 23:22
4
38

אז מסתבר שהיאריס ההברידית היא בעצם 110 אלף ש"ח ועליה אין
הנחת 3000 ש"ח במבצע של טויוטה, שתקף רק ליאריס הרגילות.

מעבר לכך, אין בכלל מלאי כרגע לדגם ההברידי, אלא לכל המוקדם אפריל.
מה שכנראה חרץ את גורלה של זו ללא רלוונטי לעסקה הנוכחית.

יאריס רגילה, די שומטת את היתרון ההכי גדול בהשוואה לג'אז, שבלעדיו
נראה כי הג'אז, לפחות על הנייר, די מנצחת.

לצפיה ב-'לפני שאתה קובע מנצחות, עשה נסיעת מבחן'
לפני שאתה קובע מנצחות, עשה נסיעת מבחן
27/02/2017 | 00:00
2
34
הג'אז החדשה היא אחת המכוניות היותר מאכזבות שיצא לי לנסוע בהן. אומנם אף אחת בשושלת לא היתה מכונת נהיגה מדהימה, וחוזקן תמיד היה בתחומים אחרים, אבל היא רועשת ברמה מטרידה, והמנוע פשוט אנמי, למרות נתון ההספק המכובד. התחושה היא שמתחת ל-4000 סל"ד הוא עוד לא הגיע לעבודה.
לצפיה ב-'דברים נכונים וחשובים אם כי'
דברים נכונים וחשובים אם כי
27/02/2017 | 14:12
1
37
בעסקה הפרטנית הזו, הדרישות לאיכות ניהוג מהרכב אינן מעניינות את הבעלים
הפונציאלי שהולך לרכוש אותו. סביר להניח שמחט הסל"ד לעולם לא תעבור
את רף ה- 2500 כך או אחרת. הספק המנוע ואופיו אינם רלוונטיים.

שנית, זה לא שהיאריס היא איזו שהיא חורכת אספלט מובהקת, כך שגם היא ככל
הנראה תהיה מקרר משעמם על הכביש.  

תמהיל התכונות הרלוונטיות עבור הרוכש הזה, הן פחות או יותר כל מה שקשור
לשימושיות, פרקטיות, עלות אחזקה, נוחות, מזגן, בטיחות, מינימום התעסקות
עם מה שלא צריך, מכירה קלה, ואחרי 2-3 שנים הלאה לצעצוע המשעמם הבא.

להמלצתך אכן נסיעת מבחן נעשה, רק שלא איכות הנהוג או המנוע תבדקנה,
כי אם יתר התכונות הרלוונטיות עבור הלקוח הספציפי הזה.

לצפיה ב-'גם אחרון אדישי ההגה (ההפך מחובבי הגה) מתעצבן ממנוע "עגלה"'
גם אחרון אדישי ההגה (ההפך מחובבי הגה) מתעצבן ממנוע "עגלה"
27/02/2017 | 15:52
31
וגם ההדיוט הגדול ביותר בנושא מכוניות מתעצבן מרכב רועש בשיוט בין עירוני.
לצפיה ב-'עוד עדכון'
עוד עדכון
02/03/2017 | 21:22
12

את הג'אז שעולה 107 אלף ש"ח, למעשה ניתן לרכוש בהנחת 3000 ש"ח באם
מבצעים עסקת מזומן ולא עסקה באשראי. קרי שמחירה יורד לכדי 103 אלף
ש"ח בלבד.
מעבר לכך מפנקים בקודנית עבור הבטוח המקיף, מרים שמשות, ומוסיפים את
המצלמת רברס, כל אלו בחינם.

במקביל יש דיל בטויוטה של הנחת 3000 ש"ח מקבילה על כל דגמי היאריס
(למעט ההברידית).

התרשמותנו היא ששני היבואנים נלחמים מלחמת חורמה זה בזה על ליבו
של הצרכן בסגמנט הסופר פופולארי הזה של רכבי סופר מיני.
תחרות מאד מבורכת עבורנו הצרכנים. כיום הרכבים האלו מביאים כל כך הרבה
תמורה אבזור ומערכות בטיחות, שזה ממש קורץ למי שלא ממש חייב רכב
משפחתי בגודל מלא, ויכול כך לחסוך לא מעט כסף וללכת עליהן כמענה ראוי.

בנושא האחריות יצרן, אמנם שתיהן מגיעות עם ה- 3 שנים 100 אלף ק"מ
הסטנדרטיות, אך במותג טויוטה חלק לא מבוטל מסוכנויות הרכב מבצעות
הרחבת אחריות מתנה לשנה הרביעית חינם והארכתה ל- 150 אלף ק"מ
(פריים מוטורס) ובנתניה זה כבר טופח ל- 5 שנים ו- 160 אלף ק"מ.
אלמנט שמוסיף עוד משהו למכלול השיקולים, שכן כשבאים למכור את הרכב
בעוד מס' שנים, האחריות הנוספת מקלה את המכירה לרוכש הבא שיודע
שיש לו עדיין אחריות. נקודת יתרון לטויטה במקרה זה, כנראה שיהיה קל יותר
להפטר ממנה בעוד מס' שנים בשל כך.
לצפיה ב-'הזהרו ממצוקת שמן מנוע'
הזהרו ממצוקת שמן מנוע
25/02/2017 | 13:29
29
155
מסיבה שאינה ברורה נוצרה ב POLO 1.2 TSI שלי מצוקת לחץ שמן מנוע, אחרי 100K ק"מ, בשל סתימת הכניסה למשאבת השמן ע"י בוצה שהצטברה באגן.
למרות שהמנוע כובה לאחר שנדלקה נורית התראת לחץ שמן, הנזקים שנוצרו היו רבים ויקרים לתיקון.
רון אוחנה, מ"מוסך רון" דאג בכישרונו המבורך לשקם את המנוע במינימום עלויות אך במקסימום מקצועיות.
בראבו לרון !!!
2 מסקנות:
- הקפידו להחליף שמן מנוע בזמן.
- תמיד, בכל נושא, לפנות לרון.
לצפיה ב-'רק איפה המוסך הזה נמצא? בקרית שמונה? אילת?'
רק איפה המוסך הזה נמצא? בקרית שמונה? אילת?
25/02/2017 | 14:01
1
35
לצפיה ב-'ישראל ב"ק 18, תל אביב'
ישראל ב"ק 18, תל אביב
25/02/2017 | 14:23
29
לצפיה ב-'בוצה במנוע רכב'
בוצה במנוע רכב
25/02/2017 | 16:52
21
95

הסיבה העיקרית להחלפת מנועים ברכבים מודרנים היא..?
בוצה!
היווצרות בוצה במערכת השימון של מנוע מודרני הפכה להיות הסיבה העיקרית להחלפת מנועים ברכב בעלות של אלפי עד עשרות אלפי שקלים.
הסיבות לכך הם המלצת יבואני הרכב לבצע החלפת שמן מנוע כל 20K-30K ק"מ ושמנים באיכות ירודה.
כדי להמנע מהיווצרות בוצה יש להחליף שמן מנוע ומסנן שמן לאחר 15K ק"מ או שנה,המוקדם מביניהם ולהשתמש אך ורק בשמן מנוע סינטטי מלא מחברה מוכרת ומסנן שמן איכותי (רצוי מקורי).
במידה וניתן להבחין דרך פקק מילוי השמן בהיווצרות בוצה (חומר דמוי זפת בצבע שחור-חום) ניתן עדיין להציל את המנוע על ידי ניקוי יסודי במוסך ומילוי שמן איכותי.
הפנימו עצה זאת והקפידו על החלפת שמן מנוע ככתוב כאן ומנוע מכוניתכם לא יאכזבכם.
בברכה  -  רפי לין
לצפיה ב-''
25/02/2017 | 16:53
9
לצפיה ב-'יש לך נתונים בנושא? כי מניסיון של חבר שעוסק בתחום, רוב '
יש לך נתונים בנושא? כי מניסיון של חבר שעוסק בתחום, רוב
25/02/2017 | 23:29
73
החלפות המנוע נגרמות בגלל התחממות, כאשר כשל של משאבת השמן, כשל של רצועת/שרשרת תזמון וכן הלאה נמצאים הרחק במורד הסבירות. בוצה כמובן גם כן אחראית לחלק מהכשלים, אבל היא לא אחד הגורמים הנפוצים ביותר.
ומעבר לכך - שמן איכותי, גם אם הוא חצי סינטטי ומוחלף בזמן, לא יגרום להיווצרות משקעי בוצה. עברו דרכי מספיק מנועים ששומנו תמיד בשמן חצי סינטטי ולמרות שעברו הרבה מאוד קילומטרים, היו נקיים מבוצה.
לצפיה ב-'עד כמה שזכור לי החלפת שמן מנוע מתבצעת כל 10-20K בהתאם לרכב'
עד כמה שזכור לי החלפת שמן מנוע מתבצעת כל 10-20K בהתאם לרכב
26/02/2017 | 02:31
18
68
או פעם בשנה הקודם מבינהם(הרוב שיצא לי לראות זה 15K), והיבואן לא מגדיר לך איזה איכות שמן לשים אלא באיזה צמיגות.
זה שהמוסך משתמש בשמן באיכות ירודה של מותג סיני כל שהוא שנולד רק אתמול זה בעיה אחרת לגמרה, אף אחד לא מונע ממך להביא שמן איכותי שאתה קונה לטיפול במקום בשמן של המוסך.
לצפיה ב-'וכך גם אני עושה, תמיד '
וכך גם אני עושה, תמיד
26/02/2017 | 10:19
8
20
לצפיה ב-'רק סקרנות'
רק סקרנות
27/02/2017 | 17:43
7
40
קונה שמן ובא איתו למוסך להחלפה כשהרכב תחת אחריות?
ואם כן איזה שמן והאם לא מחתימים אותך על זה?
רק אם בא לך לענות.
לצפיה ב-'שתי דוגמאות מרכבה של אשתי'
שתי דוגמאות מרכבה של אשתי
27/02/2017 | 19:25
6
61

באוקטביה האחרונה של אשתי 2015, הייתי צריך לרכוש 1 ק"ג שמן כדי למלא בין
הטיפולים (הרכב כידוע אוכל שמן) ושמתי לב שלא מוכרים לי במוסך סקודה עצמו
את השמן המקורי הנדרש על ידי יצרן הרכב והוא castrol בסווג VW 507 ,
אלא מוכרים איזה שמן No name אחר שלמעולם לא ראיתי כמותו וממותג בלתי
מוכר בעליל.

אז נגשתי לרכוש את השמן המקורי מספק שמנים מסודר בנושא זה.
מכך הבנתי שגם בטיפול הם שמים שמן לא מקורי של VW אלא משהו שאמור
להיות תואם. עבורי לא תודה, לא בבית ספרי, בטח לא עבור מנוע כזה רגיש 
שמודגש חזור והדגש על ידי יצרן הרכב לא להשתמש בשום אופן במשהו שונה
מהשמן שהם מציינים.

אז גם את השמן לטיפול השנתי רכשתי והבאתי עימי. הם שאלו כמה שלמתי,
לא היתה לי בעיה לספר ולהראות להם שזה 40% פחות מהמחיר של השמן
"שקר" כלשהו שהם שמים. תעודת עניות לצ'מפיון ?  תחליטו אתם.

בשתי הקורולות הקודמות של אשתי, שנתוני 11 ו- 13, השמן המקורי של טויוטה
בכלל אמור להיות שמן מיוחד סינטטי מלא בצמיגות 0-20 כדי לשפר תצרוכת דלק.
ומה שמים במוסכי היבואן טויוטה בארץ ? שמן חצי סינטטי של דלקול 15-40.
הוא אכן שמן שמותר לפי הוראות היצרן להשתמש בו אך לא מומלץ למעט שימוש
במקרי חירום שאין בנמצא שמן אחר.
אז גם פה, הבאתי עימי את השמן פרימיום המתאים. לצערי בישראל לא מייבאים
את ה- 0-20 המקורי של טויוטה או מקבילה לו מיצרנים אחרים, אז הבאתי עימי
שמן 0-30 סינטטי מלא בסווג הכי איכותי וגבוה שיש, שכמותו מציינים בהוראות
שבסדר לשים גם במקום ה 0-20.

גם פה לא היה לי קשה להראות לאנשי טויוטה ששאלו כמה שלמתי, שזה הרבה
פחות ממה שהם גובים במוסך על שמן באיכות ירודה (באופן יחסי).
תעודת עניות ליוניון מוטורוס ?  תחליטו אתם.

אני כבר מזמן למדתי שרשתות מוסכי היבואנים בארץ משולים (כמעט) לעולם
שלישי, מנסים לעשות עוד כמה גרושים רווח, על חשבון אספקת רכיבים לא
מקוריים לרכבים וכשזה נוגע לשמן, זה הכי חמור!

ולכן וודאי ברור מדוע אני מביא תמיד עימי את השמן הכי איכותי שיכול להשיג,
כאשר העלות הטיפוסית ברכישה עצמית היא סביבות 40-50 ש"ח כולל מע"מ
לליטר שמן, בשעה שבמוסך גובים סכום דומה על חצי-סינטטי עלוב, או 80 ש"ח
לערך על סינטטי מלא, אך כזה שעדיין לא עומד שווה מול שווה אל מול מה שאני
מביא עימי ביד.

לשאלתך - הם רושמים בטופס טיפול ברכב, שהלקוח הביא עימו את השמן
ומציינים את הדגם. לשאלתך החוקתית - זה אינו פוטר אותם מאחריות יצרן היה
וילך מנוע לפח. אלא אם הוכיחו (וההוכחה מוטלת עליהם) שהשמן פגום או לא
עומד בדרישות היצרן. אף אחד מהם לא העז להעלות טענה שכזו בפני או ניסה
חלילה להפחיד, ואמר שכדאי שארכוש מהם למשל.

היום הרגולציה והחוק מאד ברורים בנושא והיבואנים נזהרים. אגב אני יכול להביא
עימי למוסך את כל החלקים בעצמי (אם אתעקש) עד האחרון שבהם, וגם לא חייב
חלק מקורי אלא מספיק שזה יהיה חלק תואם, ולשלם להם רק על עבודה. ועדיין
האחריות יצרן בתוקף עד קוצה האחרון. זה החוק ויפה העבודה שנעשתה בנושא
זה בתחום הרגולציה בעשור האחרון.

ואגב, אני יכול גם לטפל ברכב בכל מוסך מורשה משרד התחבורה שאינו קשור
ליבואן המותג, ועדיין אחריות היצרן בתוקף, על אפם וחמתם של היבואנים.

**הם מוזמנים כמובן להביא שמני מקור (או תחליפיים) איכותיים במחיר סביר,
ואז נקנה מהם.
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודע '
לפי מה שאני יודע
27/02/2017 | 20:40
5
38
צריך לשים קסטרול   edge profesional longlife 3  5w30
או חברה אחרת באיכות דומה.
האמת שבקרוב אהיה בסביבה ואכנס למוסך הנ"ל וגם למוסך הבן דוד השלו. הם לא רחוקים אחד מהשני.
בפעם האחרונה שהייתי בטיפול שמו לי s60 0w20 והשמן עלה הרבה כסף.בתור פעם אחרונה זה בסדר.
תגיד חיפשת שמן אורגינלי של טויוטה  אוי ואבוי עוד מעט תקבל על הראש.

לצפיה ב-'יש כזה מגיע באריזה ממותגת של טויוטה'
יש כזה מגיע באריזה ממותגת של טויוטה
27/02/2017 | 21:02
4
37

בצבע לבן עם הלוגו של טויוטה באדום - אבל זמין לרכישה רק בחו"ל.
יש שמנים מקבילים כמובן באותו התקן, אבל שוב, רק בחו"ל.

אז בלי הגזמה כן, לייבא מחו"ל שמן אני לא אבצע.
אך לרכוש את ה- second best שניתן לפי הנחיות המקוריות של יצרן טויוטה, אני בהחלט אבצע ממה שכן ניתן להשיג בארץ, וזו צמיגות 0-30w בתקן SM או SN , מאחד מהמותגים הבינלאומיים ההכי מתקדמים, עם זה castrol, ELF, Total, AGIP וכדומה...  יעלה לי סביבות 200 ש"ח ל- 5 ליטר.

לגבי שמן לאוקטביה, כפי שכבר הבנת אם עקבת פה מספיק בפורום,
כבר לא מעניין אותי. ואכן צדקת לגבי סוג הזמן הנדרש. יש אותו ברשת לרכישה
בפחות מ 200 ש"ח מספק שמנים באזור התעשיה של חולון. ממליץ לך לקנות משם.

לצפיה ב-'כתבתי לא מזמן '
כתבתי לא מזמן
27/02/2017 | 21:09
3
41
שכדאי לשים את השמן הזה ו"המומחה " פה עשה מזה סטנד-אפ. אבל כבר אמרת על מומחה אחר את דעתך.
גבו ממני על שמן מנוע בפעם האחרונה סכום מוגזם. התרוץ היה מה אתה רוצה זה וולוו.האמת שהשמן יקר אבל לא ברמה ששילמתי.

לצפיה ב-'ערב טוב מנחם'
ערב טוב מנחם
27/02/2017 | 21:57
1
40

מרגע לרגע אני אוהב אותך יותר ויותר
כנראה שיש בנו איזה מכנה משותף שמתחיל להסתמן לו, בסוף נעלה על זה.

להערתך, לשמחתי אינני יודע לאיזה "מומחה" הינך מכוון, משום שאינני חבר קבוע
פה בשגרה, וגם בחיי כבר נתקלתי במספיק "מומחים" (לרבות פה בפורום אך גם
מחוצה לו) שמומחיותם התגלתה לימים כמומחיות מטעם עצמם.

קח עצה (זאת אומרת אם תרצה לקחת) מזקן עם שערות לבנות כמותך,
תפסיק להתייחס או לקחת בחשבון מה "שמומחה" אחר אומר לך, ואל תדפוק
חשבון לאף אחד.
עשה את המאמין שלך כלפי עצמך, על פי מיטב נסיונך והבנתך את התחום,
ומי שמעוניין לקחת משהו מהנסיון הזה, להנות ולהרוויח אז בברכה,
ומי שלא גם הולך בשמחה.

נסה ללמוד ממומחים שנראים לך רציניים ומשכנעים, המחזיקים ביותר ידע
ממך בתחום נדון. עם קילומטרז' עייף בחיים, קל לעמוד על ההבדל בין הרציניים
למזויפים, בדר"כ הסגנון ושפת ההתבטאות מסגירים מהר את אלו או את
האחרים. תחושתי היא כי הנך מבינני בנקל ​

לצפיה ב-'כל אחד יכול לעשות מה שבא לו - אבל לתת עצות שיש מאחוריהן '
כל אחד יכול לעשות מה שבא לו - אבל לתת עצות שיש מאחוריהן
27/02/2017 | 22:35
36
היגיון וידע בערך כמו מאחורי המלצות לזריקת מלח מעבר לכתף... זה כבר עניין אחר.
לסטנד-אפ מנחם היה אחראי בעצמו, כשלא הצליח לנמק ולו המלצה אחת מרשימת המלצות מגוחכות שנתן לשואל באותו מקרה. בסוף התברר שספר הרכב של היבואן - ואני חושב שלא תחלוק עלי שהיצרן מכיר את הרכב שהוא מייצר קצת יותר טוב מכולנו ביחד - לא מסכים עם ההמלצות של מנחם...
ואגב, שמן שמומלץ משיקולי צריכת דלק הוא לא תמיד השמן הנכון משיקולי שמירה על המנוע. אין לי מושג איזה שמן רצו לשים לך בסקודה, אני יכול לנחש שזה שמן מתוצרת פז שהוא סינטטי מלא, ועד כמה שאני זוכר בדירוג 5-30. פשוט כי זה השמן שצ'מפיון רוכשת עבור כל המוסכים שלה, ועבור כמעט כל הדגמים. וזה שמן שקיבל את אישור היצרן כמתאים לתקן - והוא אכן מגיע במיכלים לא מסומנים. כך שגרוע הוא לא.
ולגבי המחיר - תמיד גובים מחיר מופרז בעבור שמן שממלאים במוסך. למה? ככה. כי הם יודעים שרוב האנשים לא יטרחו לקנות שמן בעצמם ולהביא איתם, וזה מקור רווח קל. בדיוק מאותה סיבה שהם גובים ממך מחיר מלא בעבור החלקים, אפילו שהם קונים אותם בהנחה ניכרת.
אגב, VW 507, או כל VW משהו אחר, הוא לא סיווג, הוא תקן. תקנים של יצרנים מתקבלים לאחר הליך מבחן ארוך ויקר מאוד, שכולל הרצה של מנועים עם השמן הנבדק לאורך זמן. כמו שכתבתי בהודעה אחרת, התקן הוא למעשה לחבילת תוספים, שמרגע שאושרה כל השמנים שעושים בה שימוש זכאים לסימון כעומדים בתקן.
לצפיה ב-'ואני אצחק שוב על מי שיחשוב שזה שמן שטויוטה מייצרת'
ואני אצחק שוב על מי שיחשוב שזה שמן שטויוטה מייצרת
27/02/2017 | 22:25
37
היא קונה אותו מספק כלשהו, ולכן את אותו שמן בדיוק אפשר לקנות באריזה לא ממותגת - בפחות.
ובא, אגלה לך סוד - יש מעט מאוד חברות שמייצרות את תרכובת התוספים שמוסיפים לשמן הבסיס. שמני הבסיס הם מוצר פשוט וקל ליצור ברמה מספקת ומה שקובע את איכות המוצר הסופי היא תרכובת התוספים. עד כדי כך, שאם שמן X, שכולל חבילת תוספים Y, נבחן על ידי יצרן וקיבל אישור (ל-VW יש תקנים משלהם, כך גם ל-MB וליצרנים נוספים. לא לכולם), או קיבל תקן של גוף אחר, אז גם שמנים אחרים עם אותה תרכובת תוספים יקבלו את אישור התקן אוטומטית, מבלי להיבחן. כך שההבדלים בין שמנים של חברות מוכרות שעומדים באותם תקנים הם קלים עד זניחים, וחסרי משמעות במנועים סטנדרטיים בשימוש סטנדרטי.
אבל מי שרוצה לשלם אקסטרא בשביל אריזה ממותגת של טויוטה - שיהיה לו לבריאות. כסף שלו, ומותר לו לעשות איתו כמעט כל דבר מטופש שבא לו.  
לצפיה ב-'דווקא בשמנים הבעיה בדרך כלל היא לא עם שמנים סיניים'
דווקא בשמנים הבעיה בדרך כלל היא לא עם שמנים סיניים
26/02/2017 | 22:43
8
48
בעצם, לא זוכר שיצא לי לראות שמן ממקור סיני... אבל יש יצרנים ישראלים ואירופאים (בעיקר מזרח אירופה, אבל לא רק) שמשווקים שמנים ממוחזרים באיכות נמוכה. בדרך כלל אפשר לזהות אותם לפי הניסוחים המתפתלים על האריזה - לא "עומד בתקן XYZ" אלא "מתאים לתקן XYZ" וכדומה.
לצפיה ב-'המותג זה לא הנקודה, האיכות של המוצר כן.'
המותג זה לא הנקודה, האיכות של המוצר כן.
27/02/2017 | 16:04
7
13
לצפיה ב-'התכוונת ה"מותג" - כי בדרך כלל זה שם שקיים רק על המדבקה...'
התכוונת ה"מותג" - כי בדרך כלל זה שם שקיים רק על המדבקה...
27/02/2017 | 22:36
6
13
לצפיה ב-'רק שלרוב "מותג" לא מוכר גם יהיה באיכות נמוכה.'
רק שלרוב "מותג" לא מוכר גם יהיה באיכות נמוכה.
28/02/2017 | 20:51
5
11
ואילו עם ה"מותג" המוכר זה קשה לדעת מראש.
לצפיה ב-'איבדתי אותך, נראה לי. '
איבדתי אותך, נראה לי.
28/02/2017 | 21:00
4
3
לצפיה ב-'מותג זול(לרוב סיני) לא ידביק את השם שלו על שמן יקר ואיכותי'
מותג זול(לרוב סיני) לא ידביק את השם שלו על שמן יקר ואיכותי
28/02/2017 | 21:08
3
12
אלא יסתפק בשמן הזול והפחות איכותי שהוא ימצא, ואילו שמות של מותגים טובים אפשר למצוא גם על שמנים באיכות נמוכה ולא רק על השמנים הטובים.
לצפיה ב-'כאמור, לא זוכר שראיתי מותגים סינים בתחום השמן. יכול להיות '
כאמור, לא זוכר שראיתי מותגים סינים בתחום השמן. יכול להיות
28/02/2017 | 22:01
2
8
שפשוט לא נברתי מספיק.
העניין הוא שאם מותג נורמאלי - זה לא חייב להיות אחד ממותגי היוקרה, מספיק סתם מותג אמיתי שגוגל מכיר - כותב על השמן שלו שהוא עומד בתקן X, אז הוא ב-99% באמת עומד בתקן X. ואם הוא כותב שהשמן סינטטי, אז ב-99% הוא באמת סינטטי.
במותגי "מדבקה" - משמע שמנים שיבואן מקומי קונה בצבירים וממלא לבד, או מזמין מהמפעל עם שם שהוא המציא, הקשר בין הכתוב על המיכל לבין המציאות הוא לא פעם רופף למדי. וגם אם לא מדובר בשקר מוחלט, אז הרבה פעמים הניסוח מטעה בכוונה.
לצפיה ב-'זו בדיוק כוונתי'
זו בדיוק כוונתי
28/02/2017 | 23:23
1
11
באומרי "סיני" הכוונה היא לכל "מותג" שהוא לא מהמוכרים והידועים וקל למצוא ביקורת עלהם באינטרנט, הוא לא באמת אמור להיות סיני או בכלל מהמזרח.

ההבדל ביני לבינך הוא שני קורא למותגי יבואן(ולא היצרן) כ"סיני" בלי קשר למוצאו האמיתי ואתה קורא להם מותג "מדבקה".
לצפיה ב-'הבנתי. אז אכן, אנחנו אומרים בערך אותו דבר. '
הבנתי. אז אכן, אנחנו אומרים בערך אותו דבר.
28/02/2017 | 23:43
4
לצפיה ב-'יפה שאתה מחמיא למוסך רון'
יפה שאתה מחמיא למוסך רון
25/02/2017 | 18:17
1
66
רק לידיעה הוא מוסך נהדר אבל לא מורשה יבואן ולא מטפל ברכב תחת אחריות.
אם כן נא לתקן אותי.
על בוצה לא שמעתי כבר הרבה זמן. בשמן סינטטתי מלא לא נוצרת בוצה וכל הצרות מתחילות מכל מיני "קומבינות "עם השמן.
שמן לא איכותי או ירוד או ערבוב וכו" זה לא רק להחליף בזמן זה גם שמן מתאים בלי חוכמות.
לצפיה ב-'גם מוסך לא מורשה יבואן יכול לטפל ברכב בזמן אחריות. אין קשר. '
גם מוסך לא מורשה יבואן יכול לטפל ברכב בזמן אחריות. אין קשר.
25/02/2017 | 21:52
20
לצפיה ב-'אנא הוסף לנו אינפורמציה מעניינת על מנת להשכיל אותנו'
אנא הוסף לנו אינפורמציה מעניינת על מנת להשכיל אותנו
26/02/2017 | 07:48
2
41
איך נוצרה הבוצה במקרה שלך? מתי הוחלף השמן טרם היווצרות התקלה?

מאיזה שנה הרכב?
מה הנזק היקר שנגרם לרכב?
מה עשו על מנת לתקן? שטיפת מנוע פנימית? צורך בשיפוץ? החלפת חלקים? overhaul?
לצפיה ב-'תיקון קטן בנוגע למחירי שמנים.'
תיקון קטן בנוגע למחירי שמנים.
01/03/2017 | 22:41
1
15
כולנו יודעים כי השמנים במוסכים מתומחרים גבוה וניתן לרכוש את אותו שמן בחנויות לחלפי רכב. לפני חודש עשיתי טיפול 15K והייתי צריך 2 גלונים של שמן סינטטי מלא, גיליתי כי ניתן לרכוש מוטול 5W40 (סינטטי מלא) ב 140 ש"ח לגלון...
בקיצור, כדאי להשקיע כמה דקות של חיפוש כדי לחסוך לא מעט כסף.
לצפיה ב-' תודה, מקום הרכישה אם אפשר ?'
תודה, מקום הרכישה אם אפשר ?
02/03/2017 | 21:25
10
לצפיה ב-'קניית רכב חדש- שאלה'
קניית רכב חדש- שאלה
25/02/2017 | 11:34
45
144
שלום!
אשמח לעצה ממכם
אנו מעוניינים בקרוב לרכוש רכב חדש לאחר שהתפטרנו מהגרוטאה.
מתוך כלל הרכבים היפנים והקוראינים, במודלים של השנים האחרונות,
איזה חברה אני יכול לסמוך עליה שאקנה רכב שהתבחין העיקרי שמעסיק אותי
זה אמינות ומינימום תקלות ותיקונים, שהרכב...
המשך>>
שלום!
אשמח לעצה ממכם
אנו מעוניינים בקרוב לרכוש רכב חדש לאחר שהתפטרנו מהגרוטאה.
מתוך כלל הרכבים היפנים והקוראינים, במודלים של השנים האחרונות,
איזה חברה אני יכול לסמוך עליה שאקנה רכב שהתבחין העיקרי שמעסיק אותי
זה אמינות ומינימום תקלות ותיקונים, שהרכב יראה מוסך כמה שפחות!
אשמח לנתונים, דעות וכו... 
* בנוסף אנו גם שוקלים במקום רכב יפני או קוראיני לרכוש דווקא סקודה חדשה
איך היא מבחינת תקלות? 

תודה!
לצפיה ב-'סוזוקי בלנו החדשה'
סוזוקי בלנו החדשה
24/02/2017 | 20:51
1
61
מה דעתכם?יש המלצות לפה או לשם?
לצפיה ב-'כן, לפה ולשם, תלוי בך, נסיעת מבחן עשית?'
כן, לפה ולשם, תלוי בך, נסיעת מבחן עשית?
25/02/2017 | 10:48
20
לצפיה ב-'האם נטרול כרית אויר'
האם נטרול כרית אויר
24/02/2017 | 12:03
4
60
שלום רב
מישהו יודע אם ניתן לנטרל כרית אויר במזדה 2 סדאן שנת 2012 ??
ובמידה וכן אז איך

תודה מראש
עידו
לצפיה ב-'מישהו אולי יודע ???? '
מישהו אולי יודע ????
24/02/2017 | 13:49
1
9
לצפיה ב-'הבת שלי לימדה אותי פטנט. לא יודע? שאל בגוגל. בטוח שאלו את זה'
הבת שלי לימדה אותי פטנט. לא יודע? שאל בגוגל. בטוח שאלו את זה
24/02/2017 | 14:08
38
בטוח ששאלו את זה 5000 פעם לפניך.
אז בדקתי.
כנראה שאין אך ניתן להרכיב מנטרל. קרא בקישורים.

לצפיה ב-'למה כל השאלות ביום שישי אחה"צ'
למה כל השאלות ביום שישי אחה"צ
24/02/2017 | 15:18
29
אם אתה מתכוון שיש מנגנון ,אז אין. מנתקים את החיבור אל הכרית ושמים מין תותב
עם שני פינים.
מבחינתך כרגע לא. אם תרצה ביום ראשון אבדוק עם חבר בעל מוסך מורשה מאזדה.
לצפיה ב-'תודה לעונים '
תודה לעונים
24/02/2017 | 15:32
7
לצפיה ב-'איך בוחרים והיכן ניתן לקנות כבל התנעה איכותי לרכב?'
איך בוחרים והיכן ניתן לקנות כבל התנעה איכותי לרכב?
24/02/2017 | 00:30
12
79
שלום

מדובר על שימוש לרכב רגיל.
בחיפש בגוגל ניתן לראות שיש סוגים רבים, ועם רמות שונות של אמפר.
מה קובע את איכות הכבל?
איך ניתן לדעת?
אין לי כוונה ורצון ליצור בעצמי כבל כזה, אף שהבנתי שזו האופציה הכי טובה והתוצאה הכי איכותית, אני בכ"ז מחפש לקנות מוכן.
כמה אופציות שמצאתי:

תודה רבה

לצפיה ב-'רק אחד שם נותן נתונים אמיתיים - מנתוני ה"אמפר" אפשר להתעלם'
רק אחד שם נותן נתונים אמיתיים - מנתוני ה"אמפר" אפשר להתעלם
24/02/2017 | 02:04
3
79
כי הם די חסרי משמעות, פשוט אין תקן אחיד לדברים הללו.
באתר של אלכסנדר נותנים נתונים לגבי הכבל, ואם הבנתי נכון חתך הנחושת הוא שלושה מ"מ וזה אמור להספיק אם כי לא מבריק. אבל קשה מאוד לשפוט דבר כזה בלי לראות את הכבל עצמו.
אם אתה רוצה כבלים טובים, קפוץ לחנות ל.כ (יש להם סניף ליד רמלה, וגם איפשהו בצפון), וקנה שם את הכבלים המקצועיים. לא זול (לא זוכר מחיר מדויק) אבל עם הרבה יותר נחושת מאשר בכבלים רגילים.
לצפיה ב-'מבלי להסתמך על ההבנה שלי על סמך מראה, יש דרך לדעת?'
מבלי להסתמך על ההבנה שלי על סמך מראה, יש דרך לדעת?
24/02/2017 | 13:01
1
35
שלום

אכן זה נראה תחום מאוד אפור, ומעבר למילים מפוצצות בפרסומים, ונתוני האמפר, אין כ"כ דרך להבין מה מוכרים לך.
ולגבי המלצתך לקנות כבל מקצועי, אני מניח שזה לא זול ובוודאי לא באזור ה-100 ש"ח, ומאחר ואני צריך את זה רק למקרי חירום, ולרכב פרטי בלבד, אז אין טעם להשקיע הרבה.

תודה
לצפיה ב-'קודם כל, אפשר לדעת לפי המחיר.'
קודם כל, אפשר לדעת לפי המחיר.
24/02/2017 | 19:26
28
שום כבלים ב-100 שקל לא שווים כלום. כבל מקצועי יעלה בין 200 ל-300.
הגורם העיקרי שמשפיע על המחיר זה משקל הנחושת. בגלל זה בכבלים לא איכותיים יש ליבת נחושת דקה מאוד, ובידוד עבה מאוד (ומיותר).
אתה יכול לבדוק די פשוט. תפתח את החבילה, ותמשוך אחורה את ידית הפלסטיק של אחד הכבלים כדי לראות את ליבת הנחושת. אם היא עלובה ודקה, בקוטר של מילימטר-שניים, הכבלים לא שווים כלום. אם היא בקוטר של 4-5 מ"מ ומעלה, זה כמובן הרבה יותר טוב בריבוע (מה שקובע זה שטח החתך של הכבל).
גם לאורך יש השפעה. כבלים ארוכים נוחים יותר ויקרים יותר, ופחות יעילים כי ההתנגדות שלהם גבוהה יותר. כך שלמעשה עדיפים כבלים קצרים יותר.
לצפיה ב-'בעקרון יש תקן לאמפר שהכבל יכול להעביר'
בעקרון יש תקן לאמפר שהכבל יכול להעביר
24/02/2017 | 14:15
26
אבל בוודאות שהכבלים האלו לא מתקרבים לתקן שיתן להם את היכולת להעביר את הזרמים המצוינים עלהם.(עד כמה שזכור לי החוק החשמל, מגביל עד 200-250 אמפר לכבל בודד בחתך של 120ממ).

לצפיה ב-'כדאי לקנות משו איכותי כי אחרת הכבלים החדשים שתרכוש'
כדאי לקנות משו איכותי כי אחרת הכבלים החדשים שתרכוש
24/02/2017 | 09:40
5
47
לא יניעו כלום...
ניסיתי לסייע עם הפיקנטו להניע לשכן עם קורולה. השכן הביא כבלים שלו ו...נאדה.
לקח השכן כבלים משכן אחר ו...הפיקנטו הניע את הקורולה בנגיעת מתג קטנטנה...

ללמדך שכבלים זולים שרוכשים בכל מיני חנויות הם יותר כדי שתוכל להגיד שיש לך כבלים אבל לא בכדי לתת המענה השירותי כשתזדקק....

לא פיספסתי להסביר לבעל הקורולה כי אם היה יודע לנהוג בידני היה רוכש בהתאם ועל כן היה מניע בהתאם בלי עיכובים ובלי FAKE CABLES בזכות דחיפה קלילה
אנו גרים בקצה פיסטין גבוה וארוך כ1000 מטר מעל הים... ככה שלא רק את הטויוטה היה הלה מניע אלא היה יכול למלא לחלוטין את מצברי הטויוטה החדשה ההיברידית של אשת אהרון ד
לצפיה ב-'מה שתיארת מאוד מוכר לי, ולכן אני מנסה לקנות הפעם משהו אחר'
מה שתיארת מאוד מוכר לי, ולכן אני מנסה לקנות הפעם משהו אחר
24/02/2017 | 13:03
4
35
גם על בוסטר התנעה אני כבר לא ממש סומך
קניתי כזה באיביי, השתמשתי בו פעם אחת לעזור למישהו להתניע, אך לאחר תקופה (לא של שימוש) זה פשוט כנראה איבד את הכוח, אני מטעין את זה, וזה מתרוקן די מהר. גם בשימוש להטענת סלולרי.

תודה
לצפיה ב-'אתה יכול להוסיף קצת יותר מידע? ויש סיבות לתופעת החולשה שלו.'
אתה יכול להוסיף קצת יותר מידע? ויש סיבות לתופעת החולשה שלו.
24/02/2017 | 13:56
3
40
חשבתי לקנות כזה ואתה מדליק לי נורה אדומה (למרות שיש כאן מי שדוקא מרוצה).
אם תוכל לצרף תמונה שלו מכמה זויות צילום - אשמח.

קצת על סוללות (מכל הסוגים).
1. יש להן אורך חיים מוגבל. זה לא חי לעולם אפילו אם לא משתמשים בהן בכלל. לכן חשוב לדעת אחרי כמה זמן הסוללה שלך שבקה חיים לכל חי. אם תגיד לי "אחרי שנה" זה קצר מדי.
2. לסוללה אסור לעמוד סתם כך. כשתרצה להשתמש בהן אחרי זמן רב - תשכח. מיד אחרי הקניה, שלוש פעמים ראשונות (וחשוב שתהיינה ברצף ובסמיכות זמן) להטעין עד הסוף ולרוקן עד הסוף בלי להפסיק באמצע. אחרת במשך הזמן הן "נכנסות לזכרון" (המקצוענים שכאן יודעים על מה אני מדבר) והקיבול היעיל שלהן הולך וקטן. כאילו שקנית סוללה עם קיבול יותר קטן - וזה מה שאתה מתאר. אחרי אותן שלוש פעמים רצוי כל חודשיים או מקסימום שלושה - לרוקן עד הסוף ולהטעין עד הסוף. זה מאריך את חיי הסוללה. הריקון יכול להיות בעזרת מרוקן מיוחד (ראיתי כזה מזמן) או לחבר להן צרכן שירוקן אותן כמו הטענת טלפון או הפעלת נורה אבל לא בזרם חזק מדי שיחמם אותן לאורך זמן. לא בריא. (זה מזכיר לי שאני צריך לעשות את זה לתאורת החירום שקניתי לפני כשנה).
3. לשמור אותן הרחק מחום. האוטו בפנים מתחמם, גם בבגאז'. לכן לשמור את הבוסטר הזה בקופסת עץ עם ריפוד פנימי וסגורה היטב - יעזור מאד. סוללה רגילה כדאי לשמור במקרר (בשום אופן לא במקפיא). תורם לאורך חייה.
לצפיה ב-'לסוללות ליתיום אין זכרון. וגם בניקל קדמיום, בהן היה זכרון, '
לסוללות ליתיום אין זכרון. וגם בניקל קדמיום, בהן היה זכרון,
25/02/2017 | 09:21
2
26
לא היה צורך להטעין ולרוקן שלוש פעמים. הספיקה טעינה ארוכה אחת - ואחר כך היה חשוב לחכות עד שהסוללה תתרוקן לפני שטוענים אותה.
אבל כל זה לא רלוונטי כאמור לסוללות ליתיום.
לצפיה ב-'לא מדויק. זו דעתך/ידיעתך אבל יש גם מידע אחר.'
לא מדויק. זו דעתך/ידיעתך אבל יש גם מידע אחר.
25/02/2017 | 13:10
1
30
בניקל קדמיום - זו היתה הנחיה מפורשת וכתובה. שלוש פעמים. אני לא מדבר רק על טלפונים. יש עוד כלים (גם כבדים כמקדחות ומברגות) וזה בדיוק מה שנאמר בהוראות ההפעלה.

ביורשת - ניקל מטאל, היו גם וגם. היו פעמים שניתקלתי בהנחיה זהה והיו פעמים שנתקלתי בהנחיה של פעם אחת ואחריה ריקון לגמרי לפני כל טעינה.

בליתיום עדיין אני נתקל בהנחיה (לפעמים גם כתובה) של פעם אחת. כל אנשי המקצוע שדיברתי איתם אמרו שלאחריה מדי פעם במרווחים שצוינו בין חודש עד שלושה. הפעם האחרונה היתה כשהחלפתי בטריה ללפ-טופ שלי - דגם קטן בגודל בערך של טאבלט, שאין לו בטריה שניתן להחליף חיצונית אלא פנימית בלבד שצריך לפתוח מחשב כדי להחליף וזה כבר לא בתחומי הידע שלי. אין לי מושג איזו בטריה יש שם. אני מניח שליתיום. האיש שהחליף (שהוא בכלל מהנדס בהשכלתו), אמר פעם בחודש עד חודשיים.

אז אני מעדיף ללכת לפי ההוראה שקיבלתי ממי שנותן לי אחריות ולא ממי שמייעץ אבל רק על אחריותי.

לא יודע איזו בטריה יש למיני-בוסטר. לפי מה שדניאל אומר - הבוסטר שלו נחלש. מסקנה אפשרית והגיונית - הקיבול היעיל נהיה קטן יותר משום מה. סיבה אפשרית (גם אם לא ודאית) ריקון ו/או טעינה לא נכונים. לא מזמן התפרסם מאמר שהשארת בטריה בטעינה לאחר שהיא כבר מלאה - פוגעת בבטריה. גם סיבה לפגיעה בקיבול היעיל.

אגב, עובדה מעניינת. לאחת הבנות שלי ולי יש אותו טלפון (היום כולם עם ליתיום) ונרכשו שניהם בסמיכות זמן. היא כבר החליפה בטריה כי שלה כבר היתה בעלת אורך חיים קטן. שלי - כמו ביום שקניתי אותה. בניגוד אליה, אני מקפיד מדי פעם על ריקון מוחלט וטעינה מלאה. מסקנות......
לצפיה ב-'מסקנות - גם בתחום הסוללות, כמו במכונאות, יש אנשים שזה המקצוע'
מסקנות - גם בתחום הסוללות, כמו במכונאות, יש אנשים שזה המקצוע
25/02/2017 | 21:22
21
שלהם, אבל לא מבינים כלום בתחום, וממשיכים לדקלם מנטרות הרבה אחרי שהן כבר לא רלוונטיות.
לך חפש ברשת מקורות אמינים בנושא סוללות ליתיום, ותגלה שטעינה מלאה אינה מומלצת כלל. לאורך חיים גדול ממליצים להימנע מטעינות מלאות... אגב, ההשפעה של מחזורי הטעינה המדויקים קטן יחסית.
אלא שיש גורמים רבים שמשפיעים על אורך חיים של סוללות ליתיום, או ליתר דיוק על הנפח היעיל שלה - חום, למשל, הוא אויב של סוללות ליתיום. אם חום שנוצר מטעינה מהירה או משימוש אינטנסיבי, ואם חום חיצוני. האם אתה והבת שלך משתמשים בטלפון באותה רמה? מרוקנים את הסוללה באותה מידה כל יום? טוענים באותה צורה באופן שוטף, ועם אותו מטען? יש לכם את אותו כיסוי (משפיע על הטמ' של הסוללה) וכן הלאה?
אני די בטוח שלא. אז להסיק שדווקא טקס הוודו שציינת הוא זה שגרם להבדל באורך חיי הסוללה זה כמו אלו שבטוחים שהשום על הדלת זו הסיבה שלהם לא היתה תאונת דרכים ולשכן כן - אבל מתעלמים מהעובדה שהוא נוהג למחיתו והם עובדים במרחק הליכה מהבית...
לצפיה ב-'תשמע '
תשמע
24/02/2017 | 15:15
1
44
כבל בוסטר ככה זה נקרא  של"אמריקן איגל" נראה לי שיכול להניע טנק.עלה 75 ש"ח.
אורך 2.5 מטר.
לצפיה ב-'עדיין לא פגשתי מוצר איכותי של אמריקן איגל. כולם מוצרים זולים'
עדיין לא פגשתי מוצר איכותי של אמריקן איגל. כולם מוצרים זולים
25/02/2017 | 09:23
31
חסרי שם שמצטיינים במחיר נמוך ובמוכנות של היצרן להדביק עליהם איזה שם שהיבואן יזמין. ובזה הודה בפני גם מי שהיה בזמנו מנכ"ל היבואנית.
אז אני אופתע מאוד אם בכבלים העניין שונה. מה חתך הנחושת בכבלים הללו?
לצפיה ב-'כיסוי הגה'
כיסוי הגה
23/02/2017 | 18:29
21
102
שלום, מישהו יודע איפה אפשר לקנות כיסוי הגה ליונדאי I30 2009 שישב טוב על ההגה ללא שום קשירה או משהו?
יש לי כיסוי הגה של אותו רכב שנת 2008, אבל הוא מחליק על ההגה של ה2009?
תודה
לצפיה ב-'הסימן שאלה בשורה השניה מיותר'
הסימן שאלה בשורה השניה מיותר
23/02/2017 | 18:46
24
לצפיה ב-'למשל'
למשל
23/02/2017 | 18:53
64
אתה נכנס לACE יש שם לפחות 50 כיסויים מכל המינים והמחירים.אתה בוחר אחד
ואומר למוכר  שאתה רוצה לבדק .בדרך כלל הכיסוי עולה על ההגה בכוח,
אני מציע לך להפוך אותו לפני ההלבשה ואז יהיה קל יותר.ונניח שלא ישב כמו שאתה
רוצה אתה ניגש שוב למתקן  של הכיסויים ובוחר אחר.
יש החל מ30 ש"ח ועד 120.
אין מצב שלא תמצא מה שאתה צריך
ממה שאני מכיר האוטו-דיפו בתוך הACE ליתר בטחון תברר.
גם בהום סנטר יש להם מחלקת רכב וגם שם יש מבחר
לצפיה ב-'סתם שאלה, למה זה טוב?'
סתם שאלה, למה זה טוב?
23/02/2017 | 19:55
26
לצפיה ב-'בשביל מה בכלל צריך את זה?'
בשביל מה בכלל צריך את זה?
23/02/2017 | 22:30
5
69
פעם, לפני 30 שנה אולי, הייתי משתמש בזה, כי ההגה במכוניות רבות היה עשוי מפלסטיק קשה, חלק ומבריק. היום כל ההגאים מצופים ריפוד עבה ורך. למה לכסות את זה במשהו פחות טוב?
לצפיה ב-'לא כל ההגאים. לא זוכר איך זה ב-i30, אבל יש לא מעט מכוניות'
לא כל ההגאים. לא זוכר איך זה ב-i30, אבל יש לא מעט מכוניות
24/02/2017 | 02:07
68
שבהן ההגה מחוספס ולא נעים למגע. או, במכוניות ישנות יותר, מתחיל להתפורר.
אבל גם אני לא משוגע על כיסויי הגה, בטח לא אלו העבים עם הכריות. מפריע מאוד לאחיזה טובה בהגה.
לצפיה ב-'אגיד לך למה זה טוב (לי).'
אגיד לך למה זה טוב (לי).
24/02/2017 | 18:34
61
קודם כל, מה שכתבת על "כל ההגאים" זה ממש לא נכון על כולם.
שנית, אני לא אוהב להרגיש הגה דק ביד. אני מעדיף משהו כמו משאית/אוטובוס מהדור הישן. הרגל של שנים.
שלישית, ביד - תרצה או לא - יש תמיד שומנים ולכלוך גם אחרי שרחצת אותה כדבעי. את התחושה של השומן והלכלוך שמצטברים על ההגה מרגישים במיוחד במזג אויר קר ואני ממש שונא את זה. כמה שמנקים (ואני מנקה עם אלכוהול או ספירט, או כוהל מסוג זה או אחר) לא עוזר. תמיד נשאר. אז אני מנקה את הכיסוי כמה שאני יכול אבל בשלב מסוים אני מסיר את הישן ומחליף לחדש. אם היה משהו לידית ההילוכים ולהנד-ברקס, גם הייתי שם.

חוץ מזה, אני נועל את ההגה עם מנעול לקלאצ' ועוד מנעול שמקשה על סיבוב ההגה (יש תקופות בהן הבדווים באזור שלנו זו מכה שלא כתובה בתורה. פריצות לבתים, גניבות כלי רכב וכו'. אז אני מנסה להקשות עליהם, במיוחד כשהם מחפשים רכב מזדמן לצרכי הכנת רכב מילוט שיהיה באזור המכה שלהם. בתקופה המשטרתית שלי למדתי חלק מהשיטות שלהם). במקום לשרוט את ההגה - שישרט הציפוי.
מספיק סיבות?
שבת שלום ומבורך.
לצפיה ב-'תמונות של'
תמונות של
24/02/2017 | 19:28
2
73
ההגה, אין לי מושג ממה הוא עשוי
לצפיה ב-'פוליאריתן'
פוליאריתן
25/02/2017 | 16:52
1
12
לצפיה ב-''
25/02/2017 | 20:38
5
לצפיה ב-'זה רעיון לא מוצלח'
זה רעיון לא מוצלח
24/02/2017 | 09:47
7
62
אל תשכח שבהגה מותקנת כרית אויר. אתה לא מעוניין להפריע לתפקוד הכרית
לצפיה ב-'הלו!'
הלו!
24/02/2017 | 09:56
6
72
לא הגזמתם קצת.? אלפי אנשים שמים כיסוי הגה.יש אנשים שכפות הידיים מזיעות להם. יש אנשים שנכנסים לרכב ומדי פעם הידיים לא נקיות. ויש שפשוט זה יפה בעיניהם.אז מי יכול להגיד לו מה לעשות. הוא רק שאל איפה אפשר לקנות.
קיה יקר הכיסוי לא מפריע לכרית  אז זה בסדר.
ברכב חדיש כבר לא ניתן לשים כיסוי כי ההגה לא עגול. בתחתית ההגה העיגול נהיה שטוח.
לצפיה ב-'אולה'
אולה
24/02/2017 | 16:21
4
56
לדעתי לא הגזמתי:
על סמך מה כבודו שולל הפרעה לכרית עקב הכיסוי...
לצפיה ב-'הכיסוי מתלבש על עיגול ההגה'
הכיסוי מתלבש על עיגול ההגה
24/02/2017 | 16:46
3
67
הכרית במרכז. תבדוק לבד ותחליט. אם זה היה מפריע היו אוסרים על מכירה.
פעם היו מלבישים כיסוי המושבים ברגע ששמו כריות היצרנים עשו פתחים במקום שיש כריות.
אבל באמת לא בא לי להתווכח.
לצפיה ב-''
24/02/2017 | 20:51
2
50
תתפלא אבל אני יודע להודות בטעותי:
הסיבה חשבתי שהכיסוי שמדברים עליו הוא מכסה את כל ההגה ונראה כמו פריסבי, ולזה הגבתי ורשמתי כי יפריע לכרית לבקוע ממרכז ההגה.

לעומת זאת אתה מעוניים בכיסוי שהוא דמוי טבעת שמקיף רק את הטבעת של היקף ההגה וזה אכן לא מפריע לכרית...

לידיעתך יש הבדל בין עיגול ומעגל.
לצפיה ב-'עכשיו הבנתי.'
עכשיו הבנתי.
25/02/2017 | 09:34
1
30
כשאתה טועה זאת טעות פשוטה והולכים הלאה. כשאני טועה זה מקבל אבחון רפואי
בתוספת רמיזות שונות.
אז אני מבין שאתה סגן השריף פה. נותן ציונים ופרשנות .
שיהיה לך שבת שלום. בעוד כמה שעות אבדוק את הנושא שטעיתי לגביו.

לצפיה ב-'איזה נושא שטעית לגביו?ן'
איזה נושא שטעית לגביו?ן
25/02/2017 | 12:16
13
לצפיה ב-'ממש לא בכל רכב חדיש. אומנם תחתית שטוחה נהיה עניין נפוץ'
ממש לא בכל רכב חדיש. אומנם תחתית שטוחה נהיה עניין נפוץ
25/02/2017 | 21:58
22
יותר בשנים האחרונות, אבל רחוק מלהיות סטנדרט. אבל אכן לא אמור להפריע לכרית האוויר.
הבעיה עם הכיסויים הם שלא פעם הם רופפים - משמע במקרה חרום עלול להיווצר מצב שבו מסובבים את ההגה - אבל רק הכיסוי מסתובב, או שההגה לא מסתובב את מלא ההפניה.
לצפיה ב-'תשמע בחור'
תשמע בחור
25/02/2017 | 07:57
3
46
יש לי כיסוי מעור במצב חדש. אם זה מתאים לך אתן לך בחינם. צריך להיות גם אחד חדש אבל כרגע לא זוכר איפה תקעתי אותו.
לצפיה ב-'נורא נחמד מצידך'
נורא נחמד מצידך
25/02/2017 | 12:14
2
30
אבל נסעתי אתמול ללא כיסוי בכלל ולמען האמת הנהיגה היתה מאוד נוחה אז אשאר ככה בינתיים.
בכל מקרה המון תודה
לצפיה ב-'חשבתי שאתה רציני'
חשבתי שאתה רציני
25/02/2017 | 12:28
1
25
כבר העליתי אותו מהמחסן. לא תמצא כזה היום. אם בכל זאת תרצה אני פה.
לצפיה ב-'שוב תודה'
שוב תודה
25/02/2017 | 12:33
8
לצפיה ב-'JD power לשנת 2017 - ארה"ב'
JD power לשנת 2017 - ארה"ב
23/02/2017 | 15:47
3
56
לצפיה ב-'תקציר: טויוטה-הונדה, מרצדס-במוו, וקיה-יונדאי אמינות מהממוצע'
תקציר: טויוטה-הונדה, מרצדס-במוו, וקיה-יונדאי אמינות מהממוצע
23/02/2017 | 16:26
1
51
פיאט, מיצובישי, ניסאן ופורד מהפחות אמינות, מאזדה, פולקסוואגן וסוברו פחות אמינות מהממוצע.

במחקר טוענים ש-22% מכלל התקלות המדווחות נגעו לתחומי האודיו, תקשורת, בידור וניווט (וזאת לעומת 20% בסקר הקודם),
כאשר הבעיה המדווחת השכיחה ביותר נוגעת לקישוריות בין הטלפון למערכת המולטימדיה ברכב.
לצפיה ב-'מה שגורם לך לתהות איך הם בדיוק משקללים את הדברים'
מה שגורם לך לתהות איך הם בדיוק משקללים את הדברים
24/02/2017 | 02:17
36
האם "בעית אמינות" בחיבור הבלוטות' מקבלת משקל זהה לשל, נגיד, מנוע שלא מניע.
גם הדירוגים קצת מוזרים - מאזדה יותר אמינה מסובארו ביחידת הנעה וגוף, אבל פחות אמינה ממנה במערכות ואביזרים, ובכל זאת מדורגת שני מקומות מתחתיה. ההיגיון שלי אומר שזה צריך להיות הפוך. פולקסווגן אמינה כמו סובארו או יותר ממנה בהכל (עד כמה שאפשר לראות בטבלה), אך מדורגת אחריה. ויש עוד כמה דוגמאות כאלו.
לצפיה ב-'תקציר: לקסוס ופורשה הכי אמינים'
תקציר: לקסוס ופורשה הכי אמינים
25/02/2017 | 14:25
4
לצפיה ב-'עשן/אדים מתחת למכסה מנוע- עזרתכם'
עשן/אדים מתחת למכסה מנוע- עזרתכם
23/02/2017 | 15:04
33
119
מדובר בקיה פרייד 96'
עד היום לא היו בעיות
לפני מספר ימים תוך כדי נסיעה (נוסע 15 דקות הלוך חזור ביום לעבודה) שמעתי רעשים מוזרים (דפיקות כאלה של אולי רתיחה)
מיד בדקתי ויש מים (אפילו מעבר לקו)
וגם שמן
הרעשים חזרו קצת וגם נעלמו במהלך הימים האחרונים
אך היום יצא לי מעט עשן/אדים מתחת למכסה מנוע
פתחתי וזה הגיע מצד שמאל, לא הצלחתי להבין מאיפה ושוב בדקתי ויש מים.
מה שכן בצינור שיוצא מהמיכל מ ים ונמצא במרכז הרכב (איפה שיש פקק מתכת באמצע הצינור) ריק לגמרי (בדקתי כשהרכב היה קר כמובן..) 
השאלה אם זה תקין שריק שם?
ואם לא מה למלא שם?
או מה לדעתכם הבעיה?
(חשוב לציין שמד חום מנוע ושאר נורות לוח השעונים לא עובדות)
לצפיה ב-'איך נראה השמן מנוע? חלק? יש בועות?'
איך נראה השמן מנוע? חלק? יש בועות?
23/02/2017 | 15:30
1
375
לצפיה ב-'לא יודע אם יש בועות, איך בודקים?'
לא יודע אם יש בועות, איך בודקים?
23/02/2017 | 15:37
38
לבדוק שיש שמן , הכנסתי את המדיד וזה יצא שיש.
(גם שמן בלמים ושמן גיר יש)
לצפיה ב-'אם הרדיאטור (הפקק האמצעי) ריק - אסור לנסוע !'
אם הרדיאטור (הפקק האמצעי) ריק - אסור לנסוע !
23/02/2017 | 15:30
2
20
לצפיה ב-'במה ממלאים אותו? (יש לי בקבוק של פז קולנט) ולאן למלא?'
במה ממלאים אותו? (יש לי בקבוק של פז קולנט) ולאן למלא?
23/02/2017 | 15:44
1
33
ישירות לפקק האמצעי (כשהוא פתוח כמובן)?
לצפיה ב-'כשהמנוע קר תמלא מים רגילים מהברז, בלי להדליק את הרכב '
כשהמנוע קר תמלא מים רגילים מהברז, בלי להדליק את הרכב
23/02/2017 | 15:58
39
וודא שאין נזילה, שהמים נשארים ברדיאטור.
בשלב שני, כשהרכב עדין כבוי, לבדוק שמן מנוע ולראות אם השמן נראה חלק או עם בועות של מים.

אם צלחת את שתי הבדיקות הראשונות, נסה להדליק את הרכב ועקוב אחרי חום המנוע וחפש נזילות/אדים.
כבה את הרכב ותן לו להתקרר, וחזור שוב על שתי הבדיקות הראשונות.

אם עדיין תקין אפשר לנסות לנסוע למוסך (לא בשעות העומס ובהנחה שהמוסך קרוב).

אחרת, הרכב צריך להגיע למוסך על גרר, ויכול להיות שהתיקון יעלה יותר מערך הרכב.
לצפיה ב-'חסר נוזל קרור'
חסר נוזל קרור
23/02/2017 | 16:09
1
40
תפתח את המכסה ותוסיף ממה שיש לך. בשום אופן לא מי ברז. אחר זה תניע  לדקה שתיים תפתח שוב ואם יש צורך תוסיף שוב.
לצפיה ב-'למה לא מי ברז ? זה נשמע שאין לו בכלל מים ברדיאטור '
למה לא מי ברז ? זה נשמע שאין לו בכלל מים ברדיאטור
23/02/2017 | 16:14
34
אני לא הייתי מסתכן להניע את הרכב כי יכול להיות שהרדיאטור מחורר, צינור מנוקב או ראש המנוע כבר סדוק.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות- מה ההבדל בין מילוי במיכל'
תודה רבה על התשובות- מה ההבדל בין מילוי במיכל
23/02/2017 | 16:14
1
41
(שמצד ימין בתמונה) לבין מילוי ישירות לפקק? זה לא אותו "מקום"?
לצפיה ב-'מצד ימין זה עבור'
מצד ימין זה עבור
23/02/2017 | 17:23
38
נוזל לניקוי שמשות. וכמובן נוזל שונה.
לצפיה ב-'לא. זה לא תקין וצריך לבדוק את זה בהקדם.'
לא. זה לא תקין וצריך לבדוק את זה בהקדם.
23/02/2017 | 22:28
9
41
הרדיאטור, מה שכתבת שריק, צריך להיות מלא עד הסוף. מיכל העודפים צריך להיות מלא עד חצי הגובה בערך. תמלא בשלב זה מים רגילים מהברז ותראה מה קורה.
במקרה הטוב יש נזילת מים או שמכסה הרדיאטור לא תקין, וצריך לתקן את זה.
במקרה הגרוע הייתה לך התחממות ונגרם נזק שצריך לבדוק אם כדאי לתקן.
לא מבין איך אתה נוסע בלי מד חום מנוע תקין.
לצפיה ב-'מיכל עודפים? איפה יש שם מיכל עודפים.'
מיכל עודפים? איפה יש שם מיכל עודפים.
24/02/2017 | 06:52
8
40
אפילו בI20 -2015 אין.
לצפיה ב-'לגבי i20 מודל 2015 - אז מה זה "מיכל התפשטות" ?'
לגבי i20 מודל 2015 - אז מה זה "מיכל התפשטות" ?
24/02/2017 | 07:18
33
וקצת קשה להניח שאין שם אחד כזה, כי הוראות בדיקת נוזל קירור מתיחסות אליו.
לצפיה ב-'לגבי I20 מודל 2009 - בטח כבר הבנת'
לגבי I20 מודל 2009 - בטח כבר הבנת
24/02/2017 | 07:19
17
לצפיה ב-'יש מיכל עודפים מנחם. יש בהחלט גם בI20 מודל 15'
יש מיכל עודפים מנחם. יש בהחלט גם בI20 מודל 15
24/02/2017 | 09:30
4
38
אתה מנחם, באופן רציף אתה שופע ידע מרשים ואתה בקיא בהרבה דברים ואז לפתע בלי משולש אזהרה אתה נופל בדברים הכי טריוויאליים שיש לבורות של ריק.
לא יודע איך להסביר את זה אצלך ... תעלומה...  חסרות סינפסות בתחומי ידע פשוטים ולעומת זאת יש בשפע היכן שהעסק מסובך

לצפיה ב-'קיה שאלה.'
קיה שאלה.
24/02/2017 | 10:04
1
30
איך מוחקים הודעה.
לצפיה ב-'יש כמה אפשרויות'
יש כמה אפשרויות
24/02/2017 | 10:41
28
1. תוך עד כ10 דק' מהרגע ששלחת אתה יכול על ידי האייקון של "עידכון" שמופיע מתחת להודעה שלך כשאתה פותח אותה בשורה של האייקונים "הוספת תגובה" "תגובה מהירה". בהמשך אחרי 10 דק' האופציה של העידכון נמחקת/ נעלמת
2. ואז אתה יכול לפנות לתפוז למשל לדרור זי והוא יכול למחוק ההודעה [במשך מספר ימים] עד שעוברת לארכיון ואז גם הוא כבר לא יכול ודינה להיות מפורסמת לעד
לצפיה ב-'לא כולם מושלמים. '
לא כולם מושלמים.
24/02/2017 | 11:13
1
32
גם אין טעם להסביר מה קרה .
לצפיה ב-''
24/02/2017 | 13:21
19
במקרה שלך תרומתך כמעט תמיד מאד חיובית ברמת הידע שזורם לכאן ככה שפיקשושים לעתים רחוקות הם כמעט רע הכרחי

חוץ מזה, מה לי להלין שאצלי כ50% ממה שאני מעלה אלה סתם בולSHITים
לצפיה ב-'מיכל העודפעם זה המיכל המלא מצד ימין למעלה, לשפריצר זה למטה'
מיכל העודפעם זה המיכל המלא מצד ימין למעלה, לשפריצר זה למטה
24/02/2017 | 09:39
23
אם תשים לב, מיכל העודפים מתחבר בצינור לראש הרדיאטור, ומיכל המים לשמשה יורד למטה במקביל לרדיאטור.

לצפיה ב-'מה שנכון נכון'
מה שנכון נכון
24/02/2017 | 09:58
13
לצפיה ב-'מנסיון לנתח את התמונה ואת מה שרשום בה - זה נראה לי לא טוב.'
מנסיון לנתח את התמונה ואת מה שרשום בה - זה נראה לי לא טוב.
24/02/2017 | 11:53
11
49
מיכל עיבוי מלא ורדיאטור ריק, כאשר יש סימני רטיבות ליד הפקק של הרדיאטור (אני לא יודע אם זה סתם מים שנזלו בשעת מילוי או סימנים של פליטת מים/קיטור בלחץ). זה לא נראה לי כחוסר מים בגלל סתם נזילה או צינור קרוע. זה יותר נראה לי כמו אטם (פקונג) ראש שנפרץ או אפילו על סדק בראש או בבלוק (לפי הסימנים - בד"כ בחלק העליון שלו).
נדמה לי (אני לא בטוח) שבאוטו הזה כל המנוע מאלומיניום כולל הבלוק. הרבה מכונאים לא אוהבים להתעסק עם המנועים האלה. הם מעדיפים ללכת על החלפת מנוע (אם זו באמת הבעיה). יש מכונאים שיחליפו אטם ראש. הבעיה היא שזה דורש גם שיפוץ ראש - וזה עלול שלא לפתור את התופעה הבעייתית, אם הסיבה האמיתית היא סדק זעיר בבלוק שקשה מאד לגילוי אפילו בבדיקה תחת לחץ. היה לי סיפור כזה ששתה לי הרבה כסף ועצבים ברכב שהבלוק לא מאלומיניום בכלל. בסוף זרקתי את האוטו לגריטה/פירוק בשביל כמה גרושים. לדעתי להחליף רק אטם ולעשות שיפוץ ראש, עלול להיות הימור יקר מדי.

במקרה שלי פעמיים המכונאי ראה צינור מים קרוע והחליף אותו. הוא לא הבין שהצינורות נקרעו כי לא עמדו בלחץ שבא מהמנוע (כנראה סדק בבלוק) וצינור קרוע לא היה הסיבה, אלא אחת התוצאות.

ואוטו משנת 96? מותק, חבל על הזמן, על הכסף ועל העצבים. חפש אוטו אחר. יותר זול מלהחליף אטם, ראש או מנוע. מנסיון מר.
לצפיה ב-''
24/02/2017 | 13:04
4
לצפיה ב-'צריך לאבחן טוב לפני שקופצים למסקנות.'
צריך לאבחן טוב לפני שקופצים למסקנות.
24/02/2017 | 19:34
9
39
ייתכן שאתה צודק, וייתכן שיש כאן בעיה קלה של דליפה, או מכסה רדיאטור לא תקין.
אם אם הנזק חמור, לא בטוח שעדיף להחליף רכב. תלוי בכסף הזמין שיש לו, ותלוי במצב הכללי של הרכב. הוא יכול להשקיע נגיד 3000 שקל בשיפוץ ראש וליהנות מרכב שנוסע ומשרת אותו, או לזרוק את הרכב ולחפש אחר, אבל כל רכב במחיר כזה הוא חתול בשק שייתכן שידרוש הרבה השקעה. אם הרכב שמור, הייתי בהחלט שוקל לתקן. היה לי רכב בגיל דומה ששיפצתי לו את ראש המנוע, והוא שירת אותי עוד כמה שנים, ונמסר לגריטה כשהמנוע עדיין במצב מצוין.
לצפיה ב-'פשש "יתכן שאני צודק". וואו. חברים, נא לעדכן את ספרי ההסטוריה'
פשש "יתכן שאני צודק". וואו. חברים, נא לעדכן את ספרי ההסטוריה
25/02/2017 | 13:50
8
35
חן1111 אמר שיתכן שאני צודק. ותרעש הארץ ותרעד.
הרי אמרתי איך זה נראה ל-י.  לי !!!
גם סיפרתי מה הנסיון ש-ל-י.   שלי!!!
גם אם בודקים בריחת לחץ מהצילינדרים - לא תמיד יגלו את התקלה. מנסיון מר. אז למה מי שאין לו כסף, צריך להסתבך בהימורים?
מתמטיקה פשוטה: כמה עולה אטם ראש ושיפוץ ראש? 2000? 3000? לדעתי (דעתי !!!) זה הימור כשמדובר על מודל 96 ובכלל לא בטוח שזו הבעיה. אז ישר ללכת על החלפת מנוע? כמה זה? 4000? גם הימור. לדעתי (דעתי !!!) עדיף, מבחינת ניהול הסיכון/ההימור, לקחת משהו שבטוח נוסע. אפילו שווה לקחת לבדיקה.
להחליף אטם ואח"כ לגלות שצריך להחליף מנוע? לדעתי - טירוף במודל 96. כבר זה כסף לרכב מתקדם יותר. אז למה קודם להסתכן בזריקת 3000 לפח?
אז לך יש הנסיון הנחמד שלך.
לי יש נסיון שלי והוא ממש לא נחמד בלשון המעטה.

כשלפני 6 שנים הלכה לי הרנו אקספרס (זו עם סיפור המנוע ששתתה לי להערכתי 9K ש"ח לפחות במחירים של אז) שכן שלי מכר פורד 93 (נדמה לי אסקורט) בובה מטופלת ושמורה (ואני יודע מה הוא עשה בה) ב-4000 ש"ח. אם הבת שלי לא היתה מאיימת עלי עם פטיש, הייתי קונה. עכשיו תשווה בין זה ובין מה שזרקתי לפח על האקספרס.

יסיק מר ביזנסמן1 את המסקנות שלו.
ושיהיה לו בהצלחה - מה שיחליט.
לצפיה ב-'מה אכפת לך בכלל מה אחרים חושבים על דעתך ?'
מה אכפת לך בכלל מה אחרים חושבים על דעתך ?
25/02/2017 | 14:18
40

כתבת דברים נכונים מאד בכל הנוגע לשקלול הסכונים, שמרכזים יותר מכל דבר אחר
את המהות. לא מתעסקים, מבזבזים, ומכלים זמן יקר ומשאבים, על סוס מת.

לצפיה ב-'התכוונתי שרוב הסיכויים שאתה לא צודק.'
התכוונתי שרוב הסיכויים שאתה לא צודק.
25/02/2017 | 14:20
4
32
אם כי יש כמובן סיכוי שכן. בכל מקרה אתה לא צודק לגבי אופן הטיפול בבעיה. לא זורקים רכב לזבל רק בגלל שחסרים קצת מים ברדיאטור. יש מספיק בדיקות שאפשר לעשות, ולא בעיה לבעל מקצוע לאבחן דליפה באטם ראש. וסדק בבלוק זה דבר כל כך נדיר שלא הייתי בכלל לוקח אותו בחשבון.
לצפיה ב-'נרגעתי. הכל חזר על מכונו בשלום. אין נפגעים לכוחותינו. נזכרתי'
נרגעתי. הכל חזר על מכונו בשלום. אין נפגעים לכוחותינו. נזכרתי
25/02/2017 | 15:17
3
39
אתה מזכיר לי את גרושתי, שככה יהיה לכולנו כאן רק טוב.
בתביעה הראשונה שהגישה נגדי (ונזרקה מכל המדרגות) במסגרת ההגנה (אני) השאלה הראשונה שהעו"ד שלי שאל אותה היתה: "תגידי, לילדות הוא אבא טוב"?
תשובתה בשליפה בלי לחשוב: "כן, לילדות הוא אבא טוב". ואז היא תפסה שאמרה עלי משהו טוב, שמבחינתה זה פשע בל יכופר ועוד בבית משפט, ומיד תיקנה את עצמה: "כלומר הוא משחק אותה אבא טוב". אני כמעט נחנקתי מצחוק (גם השופטת ניסתה להבליע חיוך אבל לא כל כך הצליחה), שהעו"ד שלי, יבורך לעד, לא היה רחוק מלהכניס לי סטירה.

גם לך כנראה עלה בריאות להגיד שאולי אני צודק ומיד "התכוונתי ש...". יאללה. זרמתי (ונשפכתי מצחוק).
לא אמרתי שזורקים רכב לזבל כי חסרים קצת מים. זו פרשנות שלך.
כן אמרתי שיש דברים שבבדיקות לא תמצא (כמו שקרה לי).
ואם אתה בוחר לא לקחת דברים בחשבון - עניינך. אבל תעשה את זה על כספך. על תהיה חכם כשהאחריות היא על אחרים (ביזנסמן1 לצורך הענין).
אני הבאתי כמה אפשרויות, בטוח שיש עוד.
ואני תמיד אומר שזו רק דעתי וזה משאיר מרווח לאפשרות שהמציאות אחרת - דבר שאתה לא כל כך עושה (וגם כשעשית, כנראה בטעות, חזרת בך מהר). רוצה להכיר את גרושתי? יהיה שמח. ח... ח... ח...
לצפיה ב-'הצלחת לשעשע אותי לשבת '
הצלחת לשעשע אותי לשבת
25/02/2017 | 15:26
10
לצפיה ב-'נכון, אמרת "לדעתי" כמו שפוליטיקאים אומרים "לכאורה"...'
נכון, אמרת "לדעתי" כמו שפוליטיקאים אומרים "לכאורה"...
25/02/2017 | 16:18
1
22
אבל ממה שכתבת אפשר להבין שהדבר היחיד שצריך לעשות, לדעתך, זה לזרוק את האוטו ולקנות אחר. ואני, לדעתי, לא הייתי רץ ועושה את זה לפני שהייתי מוודא שאין ברירה. אני מניח שביזנסמן הוא לא איזה עשיר תמהוני שנוסע בקיה פרייד בשביל הפוזה, וזו החלטה שהוא צריך לשקול בכובד ראש, ובשביל זה צריך לאבחן ולקבוע את המצב המדויק של המנוע הזה.
לצפיה ב-'עזוב, "צמיגים לכבישים אמריקאים" זה גם לדעתו...'
עזוב, "צמיגים לכבישים אמריקאים" זה גם לדעתו...
25/02/2017 | 21:49
29
הוא נפל על מוסכניק שהאכיל אותו ח#א, למרות כל הידע המפליג בתחום הרכב שהוא מתגאה בו, ולכן הוא מניח שגם אחרים יאכילו את אותו תבשיל.
יש רשימת בדיקות בסיסית שאפשר לעשות כדי לברר את מהות התקלה. בדיקות שאת חלקן הגדול אפשר לעשות לבד, בבית. מי שנוסע בקיה פרייד 96, כמו שאמרת, כנראה באמת לא סובל מעודף כסף, וההבדל בין הוצאה של 3000 שקלים להוצאה של 6000 שקלים הוא משמעותי עבורו. וגם ב-6000 שקלים קשה לקנות רכב שמצבו ידוע וברור.
מה לעשות, לא לכולם יש שכנים שמוכרים רכב במצב "חדש" במחיר של גרוש וחצי - בדיוק בתזמון הנכון.
לצפיה ב-'משהו מהחיים'
משהו מהחיים
25/02/2017 | 18:32
1
20
לחברה הכי טובה של אשתי יש קיה "פרייד" הרכב מת כבר מעל 10 שנים. לדעתי אחד הרכבים הכי גרועים שהגיעו לארץ.
הלך לרכב מנוע אז שיפצו אותו. אז אמרו השקענו ניסע קצת ואז ננסה למכר. אחרי זמן קצר הלך הגיר.שיפצו אותו ואז שוב אמרו........
אז הלך המצבר ושוב....אחרי הלך הרדיאטור ושוב...וככה הם ממשיכים.
גם משלמים וגם לא נהנים.
לצפיה ב-'ואיזו עצה כלכלית אחרת היית מייעץ להם?'
ואיזו עצה כלכלית אחרת היית מייעץ להם?
25/02/2017 | 18:58
21
האוטו בן לפחות 17, ערך שוק כמעט אפס, במיוחד כשהלך המנוע.
האוטו בן לפחות 17. שיפוץ מנוע פעם ב-17 שנה זה סביר לגמרי. גם גיר. מצבר הולך בכל רכב פעם ב-3-4 שנים. רדיאטור פעם ב-8-10 שנים. אז כל התיקונים סבירים, צריך מזל ולפעמים אין.
אז נגיד שכשהלך המנוע היו זורקים את הרכב וקונים אחר ברמת מחיר דומה (משהו כמו 4000 שקל ??) אז מה? לא היה מתקלקל משהו? אז לא עדיף לתקן את מה שיש לך.
כמובן, עדיף להוציא נגיד 40 אלף ולקנות משהו הרבה יותר חדש. גם עדיף להיות עשיר ובריא ואף פעם לא הבנתי את אלה שבוחרים להיות עניים וחולים.
לצפיה ב-'כמה מים, אדים ועשן כיליתם על תמונה אחת ורדיאטור ריק'
כמה מים, אדים ועשן כיליתם על תמונה אחת ורדיאטור ריק
25/02/2017 | 14:34
24
יחזור השואל ויפרט מה בדק, מה הממצאים והאמצעים העומדים לרשותו.

עד אז הויכוחים פה הם סתם מילים בטלות.
לצפיה ב-'כריות אויר במאזדה 2004'
כריות אויר במאזדה 2004
21/02/2017 | 23:55
2
56
האם ידוע למישהו כמה צריך לעלות תיקון נוריות מהבהבות של כריות האויר?
הרכב לא עבר טסט...
לצפיה ב-'קשה לענות לזה'
קשה לענות לזה
22/02/2017 | 07:19
34
כי לא יודעים מה באמת התקלה. בלנסר זה עלה 350 ש"ח
לצפיה ב-'כל דבר משתי דקות של עבודה פשוטה, ועד עלות שתצדיק גריטה '
כל דבר משתי דקות של עבודה פשוטה, ועד עלות שתצדיק גריטה
22/02/2017 | 10:53
40
של הרכב.
שלב ראשון - שלח יד מתחת למושב הנוסע וודא שכל המחברים החשמליים שם מהודקים כמו שצריך. זו הסיבה הנפוצה ביותר לנורית תקלה של כרית אוויר.
אם לא עזר - אתה צריך ללכת למוסך, ולקוות שאין תקלה שתדרוש החלפת כרית אוויר.
לצפיה ב-'חום מנוע'
חום מנוע
22/02/2017 | 22:08
8
93
שלום.
ברשותי סקודה פאביה 2010 1.6L אוטו'.
נדלקה לי נורת חום מנוע ועצרתי מידי וכיביתי את המנוע. בדקתי מים ולא היה חסר. הנעתי שוב את הרכב לאחר מספר דקות והנורה כבתה ולא דלקה. למחרת קרתה שוב אותה תופעה ועדיין לא חסר מים מה יכולה להיות הסיבה לכך???

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'שהמנוע חם ?!? '
שהמנוע חם ?!?
22/02/2017 | 22:29
3
63
ממליץ להשקיע כמה שקלים ברכיב OBD שיודע לתקשר עם מחשב הרכב ולהוריד אפליקציה שיודעת להציג את הנתונים.

אין דין הגעה ל-100 מעלות לכמה דקות כדין 115 מעלות, וכל עוד חסר לך מידע אתה פגיע לתקלות ולשחיטה במוסך.
לצפיה ב-'ללכת למוסך או להזמין OBD???'
ללכת למוסך או להזמין OBD???
22/02/2017 | 22:37
2
22
לצפיה ב-'ללכת למוסך בהקדם.'
ללכת למוסך בהקדם.
22/02/2017 | 22:47
61
בדרך כלל רכיב OBD לא מתאים לאבחון תקלות התחממות.
אתה יכול לעשות אבחון ראשוני לבד או בעזרת הפורום, לדוגמה, האם זה קורה במצב מסוים, למשל בעמידה בפקקים, ונעלם בנסיעה, או ההיפך?
לצפיה ב-'לא סותר ! אם אתה יכול להשיג OBD במיידי הייתי הולך על זה'
לא סותר ! אם אתה יכול להשיג OBD במיידי הייתי הולך על זה
22/02/2017 | 23:08
50
אם לא, אין לך ברירה - לך למוסך וקווה לטוב.
לצפיה ב-'כנראה מאוורר שעל הרדיאטור לא עובד. אין לך מדחום רציף בתצוגה?'
כנראה מאוורר שעל הרדיאטור לא עובד. אין לך מדחום רציף בתצוגה?
22/02/2017 | 23:02
45
האם זה קרה בפקק ונכבה לאחר נסיעה נורמלית?
לצפיה ב-'עוד הערה: לכבות את הרכב אומר לכבות את מערכת הקירור גם.'
עוד הערה: לכבות את הרכב אומר לכבות את מערכת הקירור גם.
23/02/2017 | 11:37
2
73
לעיתים האוטו יכול להתחמם במאמץ וכאשר תפסיק את המאמץ הרכב יחזור לטמפרטורה תקינה.

כשאתה מכבה את הרכב אתה מפסיק גם את פעולת המאוורר של הרדיאטור וגם את זרימת המים סביב המנוע. זה יכול לגרום לעליה רגעית בטמפרטורה שלפעמים גורמת נזק בעצמה.

אם אתה עומד והחום ממשיך לעלות אז באמת אין ברירה. כדאי גם במצב כזה לשפוך מים על הרדיאטור, מעט כל מספר רגעים. לא על המנוע עצמו כי זה יכול לגרום לסדיקה או שבירה של המנוע (הפרש טמפרטורות קיצוני בין איזורים שונים של המנוע).

הגורמים יכולים להיות רבים:
- מחסור במים.
- מחסור בשמן מנוע.
- מאוורר רדיאטור לא תקין (כנפיים שבורות או לא מסתובב מספיק מהר או בכלל).
- כונס רוח של הראדיאטור שבור, חסר או לא ממוקם נכון.
- טרמוסטט לא תקין (שלא נותן למים לזרום למנוע בזמן או בכלל).
- אטם ראש מנוע שרוף שנותן למים להתערבב עם השמן מנוע (השמן חודר למערכת הקירור והמים חודרים אל המנוע).
- רדיאטור סתום או סדוק.
- טרמוסטט של המאוורר של הראדיאטור לא תקין (או ג'ל שהתיישן במכוניות בהן יש fan clutch וכבר לא יוצר את הלחץ הנכון בטמרטורה הנכונה).

בטח יש עוד סיבות אפשריות שלא חשבתי עליהן.
לצפיה ב-'תשובה מפורטת ויפה!'
תשובה מפורטת ויפה!
23/02/2017 | 11:47
52
מספר הערות - מחסור בשמן יגרום בדרך כלל צרות אחרות (למשל כשל במיסבים) לפני שיגרום להתחממות ניכרת של המנוע, לכן לא כדאי לסמוך על הטרמוסטט שיתריע על מחסור בשמן...
מבין האפשרויות שנמנו, הנפוצות ביותר הן תקלה בטרמוסטט ותקלה במאוורר, ואותם גם קל יחסית לאתר לבד. לכן כדאי להתחיל איתם. להקשיב האם יש רעש של מאוורר כאשר האוטו מתחמם. אם לא - כנראה שיש תקלה (יכול להיות גם נתק בחוטים שמובילים אליו. לא לרוץ להחליף מאוורר ישר. זה חלק די יקר).
כשהמנוע חם, לבדוק האם הרדיאטור חם, והכוונה היא ממש לוהט ולכן צריך להיזהר, או לא. שווה לבדוק גם האם הוא חם בצורה פחות או יותר שווה. יש מקרים בהם הרדיאטור נסתם חלקית ואז חלקו לוהט וחלקו פחות חם.
לצפיה ב-'כיבוי הרכב לא בהכרח מפסיק את מאוורר הרדיאטור. ...'
כיבוי הרכב לא בהכרח מפסיק את מאוורר הרדיאטור. ...
23/02/2017 | 18:24
36
... אין ספק שהוא מפסיק את זרימת המים במערכת, אבל לפחות בחלק מהרכבים (בעלי מאוורר חשמלי, ואני מניח שזה כמעט כולם היום) המאוורר ימשיך לעבוד אם צריך.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
חברת
חברת "קראפן"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה