לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

לצפיה ב-'קרן פיצויים - מה כדאי לעשות?'
קרן פיצויים - מה כדאי לעשות?
25/12/2015 | 20:08
2
40
שלום רב,
אני כרגע עזבתי את מקום עבודתי הישן לאחר עבודה של כ 2.5 שנים באותו משרד.
אני מאד מתלבט מה לעשות עם הקרן הפיצויים...
האם כדאי למשוך את הסכום כתשלום חד פעמי לחשבון ואז להעביר אותו לתוכנית החיסכון קיימת או שבכל זאת עדיף שישאר בקרן הפנסיה ויצבור ריבית??
הסיבה העיקרית להתלבטות היא שבעת הגעתי לקרן הפנסיה, במידה וארצה לא אוכל למשוך את כספי הפנסיה כתשלום חד פעמי...אלא אהיה מוקבל לקבל את הכספים כסוג של קיצבה חודשית...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/12/2015 | 23:01
35
אם לא מושכים כעת את הכספים ומשאירים אותם בקרן, אח"כ צריך ללכת לפקיד שומה והוא יתן פטור על הפיצויים ואז ניתן יהיה למשוך אותם כחד פעמי.
אם יש לך פחד מזה, תפדי אותם ותשימי בפוליסת חסכון אבל חשוב מאוד לדאוג לכך שלא תפדי את הכספים האלה אלא תשמרי אותם עד גיל הפרישה אחרת את מרוקנת לעצמך את הפנסיה.
לצפיה ב-'מומלץ לא לפדות את הפיצויים '
מומלץ לא לפדות את הפיצויים
26/12/2015 | 09:58
31
ברגע האמת זה יפגע בקצבה  
לצפיה ב-'בעיית תשלום קרן השתלמות'
בעיית תשלום קרן השתלמות
25/12/2015 | 19:29
2
49

המעביד לא העביר לי קרן השתלמות במשך 3 שנים (לדבריו בטעות) וכעת מעוניין לשלם לי רטרואקטיבית את הכסף (חלקו המצטבר כ 44K, חלקי כ 14K, משכורתי ברוטו כ 15K).
איך מפקידים עכשיו את הכסף בקרן? לדבריו לא ניתן להפקיד בקרן והוא מציע פשוט להעביר לי את הכסף דרך המשכורת, חצי בחודש הקרוב וחצי בחודש הבא.
הבעיה היא שדרך המשכורת אשלם מס הכנסה ואאבד חלק ניכר מהכסף.
הקרן פחות "חשובה" לי - חשוב לי לקבל את הסכום המלא של המעביד.
אודה לעצה בנושא.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/12/2015 | 19:56
39
אפשר להעביר את זה לקרן ההשתלמות, שישלח צ'ק עם דוח פיצול על ה 3 שנים אחורה והכל טוב.
לצפיה ב-'צבירת ותק'
צבירת ותק
26/12/2015 | 10:02
31
נכון שניתן להפריש 3 שנים אחורה אבל לדעתי אתה מאבד את הותק לצורך משיכה ללא מס ודבר נוסף התשואות של הקרן ?
לצפיה ב-'מעבר לקופה אחרת'
מעבר לקופה אחרת
25/12/2015 | 08:47
2
43
למשה שלום אני בת 53 ועובדת במקום עבודה פרטי כ 8 שנים .נעשה לי ביטוח בפניקס פנסיה מקיפה -.לפני כחודש הודיעו כי קופה זו נסגרת ,ויש להוציא את הכספים או לעבור לקרן אחרת .(שמחתי שכך כי דמי הניהול היו גבוהים) .אני מבינה שעלי לבחור מסלול אחר בגילי עם פחות ריסק ודמי ניהול נמוכים.
אשמח להכוונה לפני שאני  מקבלת מסלול מחב.ביטוח -על מה צריך לשים את ההדגשים.
נ.ב. יש לי כסף בפסגות  ממקומות עבודה קודמים-האם כדאי לנסות שם ? ולא לפתוח במקום אחר.
תודה לעזרתך

לצפיה ב-'לא מובן סגירת פנסיה מקיפה? '
לא מובן סגירת פנסיה מקיפה?
25/12/2015 | 15:50
1
30
תקופה של 8 שנים הינה משמעותית בקרן פנסייה , סיימת את תקופה ההכשרה   לכן כדאי לבדוק טוב טוב את הנושא , דמי הניהול לא צריכים להשפיע על החלטה ניתן להקטינם  שלחי לי בפרטי את המכתב שקבלת ואשמח לבדוק את הנושא
לצפיה ב-'בהתייחס לתגובתך'
בהתייחס לתגובתך
26/12/2015 | 15:53
26
שינוי הפוליסה הוא לא בגלל דמי הניהול. הפוליסה שנעשתה לי ע"י המעסיק (שהוא בעצם הסוכן לצערי) לא ריאלית  כך נאמר .ויש למצוא מסלול חדש כרגע שיותר מתאים עבורי.בכל מקרה איני רוצה להמשיך בחברה זו .אשלח לך את הטופס לאימייל ,בתקווה שתייעץ לי על מסלול לגילאי 50
עם פחות ריסק.
תודה על עזרתך
שמי הוא מיכל והכינוי (זואי)
לצפיה ב-'מעבר לקופה אחרת'
מעבר לקופה אחרת
25/12/2015 | 08:41
23
למשה שלום אני בת 53 ועובדת במקום עבודה פרטי כ 8 שנים .נעשה לי ביטוח בפניקס פנסיה מקיפה -.לפני כחודש הודיעו כי קופה זו נסגרת ,ויש להוציא את הכספים או לעבור לקרן אחרת .(שמחתי שכך כי דמי הניהול היו גבוהים) .אני מבינה שעלי לבחור מסלול אחר בגילי עם פחות ריסק ודמי ניהול נמוכים.
אשמח להכוונה לפני שאני  מקבלת מסלול מחב.ביטוח -על מה צריך לשים את ההדגשים.
נ.ב. יש לי כסף בפסגות  ממקומות עבודה קודמים-האם כדאי לנסות שם ? ולא לפתוח במקום אחר.
תודה לעזרתך

לצפיה ב-'איזו קרן השתלמות לבחור?'
איזו קרן השתלמות לבחור?
25/12/2015 | 01:09
4
39
לאחרונה החלפתי מקום עבודה וכתוצאה מזה עליי לפתוח קרן התשלמות חדשה להפרשות ממקום העבודה החדש.
אני רואה שיש עשרות רבות של קרנות השתלמות מסוגים שונים עם תשואות די שונות ודמי ניהול שונים.
אני מבין שקרנות שמניבות תשואות גבוהות בד"כ בעלי מרכיב גבוה של מניות דבר המהווה גם סיכון גבוה. קרנות עם תשואות נמוכות יותר בד"כ מורכבות מאג"חים שנחשבים לדבר בטוח יותר.
שאלן מיליון הדולר או במקרה שלי של כמה אלפי שקלים - מה לבחור? מה האפשרות האופטימלית? על סמך מה לבחור?
אולי כמה המלצות, 3-5 קרנות . מסלולית הטובים והמומלצים ביותר כדי שאוכל לבחור כבר מתוכן?
תודה!
לצפיה ב-'בחירת קרן השתלמות'
בחירת קרן השתלמות
25/12/2015 | 15:46
3
56
יש אתר אינטרט של משרד אוצר שמו גמלנט   באתר אפשר לבחור ולמיין לפי תקופות ןמקבלים תשואות לתקופה שבוחרים על סמך מסלולי השקעה  לאחר בחירת הקרן ניתן לנהל איתה מומ גם דרך סוכן ביטוח על גובה דמי הניהול , דמי ניהול בין 0.7 לבין 0.9 הינם סבירים להפקדות שוטפות  
לצפיה ב-'דמי ניהול בקרן השתלמות מצבירה בלבד,'
דמי ניהול בקרן השתלמות מצבירה בלבד,
26/12/2015 | 00:22
2
36
משה שלום,
כוונתך כמובן לדמי ניהול מהצבירה ( שנתי),
אין בקרן השתלמות דמי ניהול מההפקדות השוטפות,
מני
לצפיה ב-'חיובי'
חיובי
26/12/2015 | 09:56
17
לצפיה ב-'באי.בי.אי. תוכל לקבל 0.5% מהצבירה ללא כל מיקוח'
באי.בי.אי. תוכל לקבל 0.5% מהצבירה ללא כל מיקוח
06/01/2016 | 22:00
8
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2015 | 14:31
6
 כותב עבודה סמינריונית? צריך עזרה במציאת מקורות ביבליוגרפים?
היכנס עכשיו לפורום כתיבת עבודות אקדמיות ותקבל תשובות לכל השאלות!

סובלים ממחלת הקרוהן והקוליטיס? אתם לא לבד.
היכנסו עכשיו לפורום קרוהן וקוליטיס – תמיכה ותוכלו לשתף באנונימיות מוחלטת

עומדת ללדת? מתלבטת איך לבחור את הדולה המושלמת עבורך?
בפורום לקראת לידה – רופא ודולה תוכלי לשאול ולהתייעץ על הכל

מכורים לסדרה צעירים חסרי מנוח? עדיין רוצים להתעדכן בכל מה שקורה?
מוזמנים להיכנס עכשיו לפורום צעירים חסרי מנוח ולדבר על כל מה שחם!

סובלים מבעיות זיכרון? רוצים ללמוד תרגילים לשיפורו וחיזוקו?
היכנסו עכשיו לפורום שיפור הזיכרון וגלו דרכים להתמודדות!

לצפיה ב-'פנסיה של האב לנכה נפש'
פנסיה של האב לנכה נפש
23/12/2015 | 19:00
1
29
שלום לך מר משה היקר

אני מוכר בביטוח לאומי כנכה נפשית 50% ואי כושר
 75%. אבי נפטר לפני שנים רבות הוא התפרנס כחקלאי
במושב שיתופי. אימי שתבלחט"א עדין חיה היא מקבלת פנסיה
מהמושב ע"ש אבי -זאת לאחר שהמושב עבר הפרטה.
קראתי באינטרט שכנכה מגיעה לי פנסיה של אבי.
שאלתי: האם באמת מגיעה לי פנסיה של אבי?!
והאם כשאימי עוד חיה בכל זאת מגיעה לי פנסיה של אבי?!
בנוסף האם גם מגיעה לי קצבת שארים?!

המון תודות לך !
מעריך אותך מאוד !!

לצפיה ב-'משה שרן - היקר. למה לא עונה לי?!'
משה שרן - היקר. למה לא עונה לי?!
23/01/2016 | 13:22
6
לצפיה ב-'משיכה מקופת גמל'
משיכה מקופת גמל
23/12/2015 | 09:18
7
90
גמלאי אשר מקבל קצבה הגבוהה מהקצבה המזערית מבקש להפקיד כספים בקופת-גמל. האם הוא יוכל למשוך אותם בכל עת (בהיוון) או שיצטרך להמתין פרק זמן מינימלי?
לצפיה ב-'למה להפקיד'
למה להפקיד
23/12/2015 | 20:49
2
67
איזו סיבה להפקיד בקופת גמל אם אתה לא עובד  
לצפיה ב-'הטבות מס'
הטבות מס
24/12/2015 | 10:14
1
51
לפי תיקון 190 לפקודת מס-הכנסה יש הטבת מס במשיכה: 15% בזמן המשיכה במקום 25% בכל ארוע-מס (מכירה ברווח, קבלת דיבידנד או ריבית) במהלך חיי ההשקעה.
לצפיה ב-'בחברות הביטוח'
בחברות הביטוח
24/12/2015 | 12:41
52
תפקיד בחברות ביטוח , מגדל הראל או מנורה עדיף לך , אתה משלם מס רק על הרווח במשיכה ולא על קנייה ומכירה והסכומים למשיכה מיידית
לצפיה ב-'בהנחה שהקיצבה שלך גבוהה מ 4,500 ש"ח ואתה מעל גיל 60'
בהנחה שהקיצבה שלך גבוהה מ 4,500 ש"ח ואתה מעל גיל 60
24/12/2015 | 14:01
3
65
ועבור הכסף שתפקיד בקופה לא תדרוש הטבות מס ניכוי /זיכוי, אזי במסגרת תיקון 190 תוכל להפקיד כספים בקופת הגמל  ולמשוך אותם כהון ישירות מהקופה מתי שתרצה ללא צורך בפנייה לפקיד שומה והקופה תנכה לך 15% מס מהרווח הנומינאלי בלבד (תוודא מול בית ההשקעות שיש לו האישור לכך ממס הכנסה, למיטב ידיעתי לכל בתי ההשקעות הגדולים יש את האישור הזה).
חלילה תסגור עיניים לפני גיל 75 אזי המוטבים יקבלו הכספים פטורים גם ממס רווחי הון.
למיטב ידיעתי מנהלי קופ"ג דורשים סכום מינימום  להפקדה שמגיע גם ל 500,000 ש"ח.
ואם החלטת ללכת על המהלך הזה חשוב לבחור קופ"ג של בית השקעות רציני ולנהל מו"מ קשוח לקבל דמי ניהול תחרותיים.
מקווה שעזרתי. 
המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה פרטנית ואין לראות בו משום יעוץ.

לצפיה ב-'אתה מסבך סתם לקוחות שלא זו היתה השאלה'
אתה מסבך סתם לקוחות שלא זו היתה השאלה
24/12/2015 | 14:22
2
40
לצפיה ב-'כבוד מנהל הפורום'
כבוד מנהל הפורום
24/12/2015 | 14:55
57
1) עניתי לשאלתו, ולעניות דעתי בצורה מקצועית ומנומקת.
2) מטרת הפורום להעשיר ולחלוק ידע גם עם קוראים אחרים העוקבים אחר הכתוב.
3) ההערות שלך לתגובותי כולל הודעה ששלחת לי בפרטי ממש לא מכובד.

ומשכך אני נוטש את הפורום. ותודה רבה על תקופה שהחכמתי והיחכמתי בפורום זה.
לצפיה ב-'הכותב המקורי שאל על הפקדה לקופת גמל לפי תיקון 190'
הכותב המקורי שאל על הפקדה לקופת גמל לפי תיקון 190
25/12/2015 | 21:50
40
וקיבל תשובה מפורטת מאיש מקצוע. מדוע אתה מבטל אותה ?
העדפתך האישית להפקדה בפוליסת חסכון בחברת ביטוח לא נותנת לך זכות לפסול אלטרנטיבות אחרות ובטח ובטח שלא בצורה כל כך חסרת נימוס.
לצפיה ב-'האם ביטוח סיעודי של קו"ח כללית'
האם ביטוח סיעודי של קו"ח כללית
22/12/2015 | 18:36
1
59
שעשיתי באופן עצמאי דרך המושלם  הוא ביטוח קולקטיבי?

האם מישהו יודע על זה משהו?
לצפיה ב-'כן'
כן
22/12/2015 | 22:20
23
לצפיה ב-'האם גם קרן פנסיה לא פעילה מעלה את הדמי ניהול ל72 שקל '
האם גם קרן פנסיה לא פעילה מעלה את הדמי ניהול ל72 שקל
21/12/2015 | 23:21
2
40
או רק בקופת גמל בלבד.
כמו כן אם יש לי קרן השתלמות עם כסף ללא הפקדות אז גם עולה לי הדמי ניהול למרבי הקיים
לצפיה ב-'לא.'
לא.
22/12/2015 | 15:57
20
רק בגמל עם סכום קטן. לגבי ההשתלמות, אפשר וחובה להתמקח. לא חייבים לשלם מקסימום. אם יש לך קרן פעילה יתכן שאפשר לנייד לאותו בית השקעות בתנאים של הקרן הפעילה.
לצפיה ב-'דמי ניהול בקרן פנסיה שאיננה פעילה '
דמי ניהול בקרן פנסיה שאיננה פעילה
22/12/2015 | 17:07
28
הם 0.5% מהצבירה (שנתי).
לצפיה ב-'הפקדה לקרן פנסיה הנמצאת במעמד שכיר- עבור הכנסה בתור עצמאי'
הפקדה לקרן פנסיה הנמצאת במעמד שכיר- עבור הכנסה בתור עצמאי
21/12/2015 | 16:15
10
39
שלום חברים, הייתי שכיר ועזבתי את עבודתי לפני שבועיים, במטרה להיות עצמאי. במהלך החודשים האחרונים רשמתי גם הכנסה בתור עצמאי. אני רוצה להפקיד כסף לקרן פנסיה, כדי לקבל את הטבות המס מול ההכנסה בתור עצמאי. אני לא רוצה לפתוח קופה חדשה במעמד עצמאי (כי עדיין לא החלטתי איך אחסוך לפנסיה), אלא להזרים כסף לקופה הקיימת, ושבדו"ח מס הכנסה הכסף הזה ישויך להכנסה בתור עצמאי.
בחברה המנהלת את הקרן (כלל) אמרו שאין בעיה, שלחו לי טפסים, אמרו לי לבצע העברה בנקאית, והדו"ח שלהם יראה שזו הפקדה בתור עצמאי. האם זה נכון? יש לי תחושה רעה שבסוף מס הכנסה לא יידע לחשב לי את ההטבה בגין ההפקדה הזו.
האם יש משהו נוסף שאני צריך לעשות כדי לוודא שהמטרה שלי מושגת?
תודה מראש, קובי
לצפיה ב-'המטרה הושגה'
המטרה הושגה
21/12/2015 | 17:27
9
38
כשעשית העברת בילות ממעסיק קודם אליך זו פוליסת עצמאיים , ברור שתקבל אישור להפקדות והם יהיו מוכרות , כמובן שתקבל הכרה ותוכל לשלם פחות מס הכנסה אם יש לך הכנסות כעצמאי מעל גובה ההכנסות שיש בגינם מס
לצפיה ב-'עדיין לא הושגה סופית, לדעתי'
עדיין לא הושגה סופית, לדעתי
21/12/2015 | 18:43
8
22
שלום,
עדיין לא העברתי בעלות של הקרן אליי, כי אולי בכלל לא אמשיך עם הקרן הזו.
אולי בכל מקרה שווה לי להעביר בעלות אליי, להספיק להפקיד לפני סוף שנה, ומקסימום לא להמשיך איתה?
הבעיה היא שבטפסים שקיבלתי מדובר על הצטרפות לקרן חדשה בתור עצמאי.אני רוצה רק לשנות סטטוס בקרן קיימת. למעשה, אני צריך להגדיר את זה בתור 'העברת בעלות', למעשה, כדי שיבינו אותי?
תודה תודה,
קובי
לצפיה ב-'אתה סתם מסבך את זה ...'
אתה סתם מסבך את זה ...
21/12/2015 | 20:52
28
תפקיד כעצמאי לקרן הפנסיה הנוכחית. זה גם ישמור לך על רציפות הביטוחים, וגם ימנע ממך לשלם דמי ניהול מכסימליים מהצבירה - דמי ניהול על קרן לא פעילה. תמיד אפשר לנייד לקרן אחרת בעתיד במידה ואתה בריא.
לצפיה ב-'רק תוודא איתם שדמי הניהול לא יעלו.'
רק תוודא איתם שדמי הניהול לא יעלו.
21/12/2015 | 21:03
13
אצל אשתי במנורה הפקדנו במעמד עצמאי כשיצאה לחופשת לידה. ההפקדה אצלם היא לאותו החשבון כשכירה וזה מנע מדמי הניהול לקפוץ למקסימום.
לצפיה ב-'בקרן פנסיה אתה עמית וקרן פנסיה זה לא פוליסה'
בקרן פנסיה אתה עמית וקרן פנסיה זה לא פוליסה
21/12/2015 | 23:34
4
38
 ומשכך אין דבר כזה בקרן פנסיה להעביר בעלות על הפוליסה. כעמית בקרן הפנסיה אתה יכול להפקיד לקרן כשכיר, כעצמאי וגם כשכיר ועצמאי ביחד (וגם כשכיר, שכיר בעל שליטה ועצמאי ביחד). פשוט הפקד לקרן הפנסיה כעצמאי מחשבון העו"ש שלך וקרן הפנסיה תזהה ההפקדה כעצמאי כי אין במקביל להפקדתך הפקדת מעסיק,  ובסוף שנה קרן הפנסיה תציין בדו"ח השנתי את הסכום שהפקדת כעצמאי ואת הסכום הזה תוכל לנכות בדו"ח שתגיש למס הכנסה כפוף לתקרות.

מקווה שעזרתי.
לצפיה ב-'הלוואי שאתה צודק'
הלוואי שאתה צודק
22/12/2015 | 08:57
3
30
כנראה שהיועצים לא מודעים לתפעול השוטף  , אין סיכוי שהוא יקבל פיצול כזה
לצפיה ב-'מהי הבעיה בעצם ?'
מהי הבעיה בעצם ?
22/12/2015 | 16:24
2
24
הוא הרי בסה"כ צריך לקבל מהם אישור על ההפקדות במעמד עצמאי בכדי שיוכל להגישם למס הכנסה. אם לא יפיקו לו אחד כזה אוטומטית, יהיו חייבים להפיק אישור תקין לבקשתו.
לצפיה ב-'תפעול ואישורים'
תפעול ואישורים
22/12/2015 | 18:03
1
21
לא הכל קל , הנייר קל לכתיבה , בפועל לפעמים זו מסכת יסורים להוציא אישורים וכמובן שאם יש סוכן באמצע הוא תמיד אשם
לצפיה ב-'מעניין.'
מעניין.
22/12/2015 | 19:36
16
במנורה רואים באתר שההפרדות ממקור שאיננו המעסיק "מפעל פיקטיבי לעצמאי". רוצה להאמין שיהיה בסדר. מכיוון שצריך להגיש דוח שנתי עד סוף יוני, אז יש זמן "לשבת להם על הראש" אם צריך.
לצפיה ב-'דרך אגב'
דרך אגב
22/12/2015 | 23:04
13
אתה יודע שאתה יכול להפקיד במעמד עצמאי גם על הכנסה שאיננה מבוטחת מהתקופה שהיית שכיר ? יש גם על הרובד הזה הטבות מס יפות לבעלי שכר גבוה.
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים או פנסיה משלימה'
ביטוח מנהלים או פנסיה משלימה
21/12/2015 | 13:38
2
65
רציתי לדעת האם מעל תקרת השכר לקרן פנסיה מקיפה (19000) , עדיף להפקיד את יתרת השכר לביטוח מנהלים שנפתח לאחר 2013 (ללא מקדם) או לפנסיה משלימה אשר דמי הניהול בה נמוכים פי 3 , א.כ.ע משולם באופן מלא ע"ח המעסיק בנפרד כך שביטוח המנהלים לא מהווה יתרון בעניין זה.
לצפיה ב-'תפקיד לקופת גמל'
תפקיד לקופת גמל
21/12/2015 | 17:28
34
לצפיה ב-'קופת גמל עדיפה בתנאי ש...'
קופת גמל עדיפה בתנאי ש...
21/12/2015 | 21:00
46
1. אתה לא מעוניין בביטוח שארים נוסף על הביטוח הקיים בקרן הפנסיה המקיפה - את זה תוכל לקבל בזול בקרן המשלימה.
2. המעסיק יפקיד לך באותם אחוזים גם לגמל. נדמה לי שהחוק הנוכחי מחייב זאת אבל שווה לוודא.
תדאג לשלם דמי ניהול נמוכים. זה הדבר היחיד שבטוח בתחום הזה.
לצפיה ב-'משיכת קרן השתלמות על ידי תושב חוץ'
משיכת קרן השתלמות על ידי תושב חוץ
20/12/2015 | 15:45
64
בן משפחה רוצה למשוך קרן השתלמות שלו, מתקופת עבודה קצרה בשנים 2012-2013, אצל מעביד כלשהו. נושא הוותק בקרן פתור על בסיס ותק של קרן השתלמות אחרת.

מאז אותה תקופה הוא גר ועובד בחו"ל מספר שנים (בחברה אחרת), ולמעשה הוא "תושב חוץ" לכל דבר ועניין. באינטרנט נתקלנו בטופס הבא ("הצהרת הלקוח/ה על היותו/ה תושב חוץ לעניין פקודת מס הכנסה"):
http://tinyurl.com/o7w7yyt

במידה והסכומים שהופקדו באותה קרן השתלמות הם מעל לתקרה הפטורה ממס -- האם במסגרת משיכתה הוא צריך גם לחתום על טופס זה?

לצפיה ב-'משיכת קרן השתלמות שהופקדו בה סכומים מעל לתקרה'
משיכת קרן השתלמות שהופקדו בה סכומים מעל לתקרה
20/12/2015 | 15:44
4
48
בן משפחה רוצה למשוך קרן השתלמות שלו, מתקופת עבודה קצרה בשנים 2012-2013, אצל מעביד כלשהו. נושא הוותק בקרן פתור על בסיס ותק של קרן השתלמות אחרת.

בתקופת אותה עבודה, הופקדו בקרן סכומים על בסיס משכורת של 20,000 ש"ח (כלומר: בכל חודש 1,500 מהמעביד ו-500 מהעובד). לפי הבנתי זה מעל לתקרה שרווחיה פטורים ממס.

בטופס שקרן ההשתלמות מספקת לצורך המשיכה, הוא מתבקש בין היתר לחתום על ההצהרה הבאה: "הצהרה על זכאות לפטור מניכוי מס במקור על רווחי הון: הנני מצהיר בזאת כי אני בוחר בחשבון גמל/השתלמות זה לקבלת פטור מניכוי מס במקור על רווחי הון, וכי לא הצהרתי על פטור שכזה בגוף מנהל אחר, לגבי על שנות המס בהן הפקדתי בחשבון זה."

בשיחה טלפונית עם נציגת הקרן, היא הסבירה שזה משהו שחייבים לחתום עליו, ושכולם חותמים על זה... מצד שני, כשאני קורא את הכתוב, הוא מעולם לא ביקש "פטור" כזה, ואף אחד לא הודיע לו שהוא "זכאי" לו. אז האם הוא אמור לחתום שם? ומה פירוש "אני בוחר בחשבון זה"? כאילו יש חשבון אחד שעליו אפשר לקבל פטור ועל האחרים לא?

יצויין שבין שאר הטפסים של הקרן, מופיע טופס נוסף *אחר*, שבו החותם 'מודע לכך שמשיכת כספי קרן השתלמות שבבעלותי, תחויב בתשלום מס רווחי הון וזאת, עפ"י פקודת מס הכנסה.' - אני מניח שהוא צריך לחתום גם על טופס זה?

לצפיה ב-'נסיון לעזור.'
נסיון לעזור.
20/12/2015 | 21:08
2
48
להבנתי, ההצהרה הזאת באה להתמודד עם מצב שבו אדם מפקיד בשני חשבונות שונים כספים. מבחינה תפעולית אם הקרנות מתופעלות בבנקים שונים, או שמדובר על שכיר שמפקיד גם כעצמאי, יש בעיה למנוע מהחוסך להנות פעמיים מהפטור ממס רווח הון.
ההצהרה הזאת באה למנוע מאנשים להנות מהפטור פעמיים ולקבלו רק על חשבון אחד.
אם הוא עבד אצל מעביד אחד בלבד באותה תקופה ולא הפקיד כעצמאי אז אני לא רואה שום בעיה לחתום על ההצהרה כי הוא באמת ניצל את ההטבה פעם אחת בלבד.
כאמור הוא עבר את התקרה באותה הקרן ולכן על חלק מהכספים יחול מס רווחי הון. לכן הטופס הנוסף.

מקווה שעזרתי. אין לי הסמכה בתחום סתם אדם פרטי שמתעניין.
בהצלחה

לצפיה ב-'זו בדיוק הכוונה'
זו בדיוק הכוונה
21/12/2015 | 08:16
1
10
לצפיה ב-'ז"א שההצהרה היא בכלל על הפטור ממס על החלק *שמתחת* לתקרה?'
ז"א שההצהרה היא בכלל על הפטור ממס על החלק *שמתחת* לתקרה?
21/12/2015 | 11:22
8
לצפיה ב-'כן. על החלק שמתחת לתקרה.'
כן. על החלק שמתחת לתקרה.
21/12/2015 | 13:39
9
לצפיה ב-'הגדלת הפרשה לביטוח מנהלים'
הגדלת הפרשה לביטוח מנהלים
20/12/2015 | 10:02
3
41
שלום רב,
ברשותי ביטוח מנהלים שאני מפריש אליו באופן רציף מ 1998. (בשנים האחרונות כעצמאי)
ברצוני להגדיל את סכום ההפרשה, אולם סוכן הביטוח אומר שחברת הביטוח מסרבת (מכיוון שזה פוליסה מאוד ישנה בתנאים מאוד "טובים" לי ו"רעים" לחברה)

האם מותר לחברה לסרב לאפשר לי להפריש יותר?

תודה,
עופר

לצפיה ב-'הגדלת הפרשה'
הגדלת הפרשה
20/12/2015 | 10:24
2
38
פוליסת מנהלים ישנה ניתנת להגדלה רק לעובד שכיר עד גובה המשכורת גם בכל הגדלת משכורת
לצפיה ב-'רק שכיר?'
רק שכיר?
20/12/2015 | 10:31
1
27
כלומר אם אני מחליט להקים חברה ולהעסיק את עצמי כשכיר, אז אני יכול להגדיל את ההפרשה, אבל כעצמאי לא?
לצפיה ב-'חברה בעמ'
חברה בעמ
20/12/2015 | 11:06
31
אתה לא צריך להציג את עצמך כשכיר , בחברה שאתה מקים אתה שכיר בעל שליטה , וזה שכיר לכל דבר
לצפיה ב-'אובדן כושר עבודה - קרן פנסיה'
אובדן כושר עבודה - קרן פנסיה
20/12/2015 | 05:25
3
58

שלום לכולם,

לפני כשלוש שנים החלו אצלי בעיות רפואיות שהובילו לאובדן כושר עבודה מלא לפני כשנתיים וחצי.
הגשתי תביעה לאובדן כושר עבודה ומאז אני מתמודדת עם סחבת אינסופית מצד חברת הביטוח.
רק לאחר כשנה וחצי התקבלה סופסוף החלטה של וועדה רפואית (ואושר לי 50% למרות שמצבי הרפואי המעוגן במסמכים רפואיים רלוונטיים מעיד ללא כל ספק על 100%).
הגשתי ערעור והסחבת ממשיכה.. חברת הביטוח החליטה שהיא צריכה שוב לאסוף חומר רפואי (כלומר המתנה נוספת של 3 חודשים רק לאיסוף החומר ללא קשר לסחבת הביורוקרטית ולמסמכים שאני שולחת שוב ושוב במייל/פקס/דואר וכל פעם נטען שהם לא התקבלו...) ועד לרגע זה אני עדיין ממתינה.. מעל חצי שנה כבר.

בגלל שאין לי הכנסות וגם לא קיבלתי שום קצבה לאורך כל התקופה המצב הכלכלי שלי הלך והתדרדר ולבסוף הוכרזתי לא מזמן כפושטת רגל (פרטית - לא כעסק). נכון לעכשיו אני לא מקבלת קצבה בכלל מחברת הביטוח (קיבלתי סכום חד פעמי רטרואקטיבי) וכאמור אני עדיין מחכה להחלטת ועדת העררים.
ואם זה לא מספיק, בכל התקופה הזו אני נאלצת לשלם באופן עצמאי לחברת הביטוח כל חודש על מנת שהפוליסה תישאר פעילה... 

אני עוזבת לרגע את עניין הסחבת וכל שאר העוולות וההתנהלות הלקויה של חברת הביטוח ורוצה לשאול בבקשה את כל מי שיודע ויכול לענות:
1. האם לא הייתי אמורה לקבל בחזרה את סכומי ההפקדות העצמאיות כששולם לי רטרואקטיבית על שנה וחצי? אני משלמת כבר כמעט שנתיים וחצי, מאז שהסתיימה תקופת הריסק).
2. האם לא הייתי אמורה לקבל את הכסף בתוספת ריבית ו/או הצמדה? (לקח להם שנה וחצי עד שקיבלתי את השקל הראשון וזה בלי קשר לכך שקיבלתי רק את מחצית הסכום).

ובאופן כללי אשמח לדעת אם יש איזו שהיא דרך ש"הדיוטית" שכמותי תדע איך לחשב את מה שמגיע לי? מה שמגיע לי בחישוב מספרי נטו אך לא רק.. גם מבחינת זכויות, נהלים וכדומה.

לא מספיק שהחיים שלי התרסקו, אני ממש עוברת "מלחמת התשה" מול חברת הביטוח ואני לא יכולה להרשות לעצמי להיעזר בעורך דין, גם לא אם התשלום יהיה באחוזים מסכום התביעה שכן כל סכום שאקבל יועבר גם כך לכונס הנכסים.

מאוד אודה לכם על כל מידע או הכוונה שתוכלו לתת לי שיעזור לי בהתמודדות המתישה הזו 

תודה מראש! 

לצפיה ב-'דילגתם על ההודעה שלי, מישהו..?'
דילגתם על ההודעה שלי, מישהו..?
21/12/2015 | 16:14
2
12
לצפיה ב-'שלום רונה'
שלום רונה
22/12/2015 | 23:02
1
26
מצטער לשמוע על הסיפור שלך. קצת קשה לקבל עזרה באמצעות פורום במקרה כזה.
את צריכה עזרה משפטית. ניסיתי לשאול בפורום הבא ? מקווה שיועיל לך.
לצפיה ב-'אני אנסה, תודה'
אני אנסה, תודה
28/12/2015 | 01:34
21
לצפיה ב-'אובדן כושר עבודה - קרן פנסיה'
אובדן כושר עבודה - קרן פנסיה
20/12/2015 | 05:20
18
שלום לכולם,

לפני כשלוש שנים החלו אצלי בעיות רפואיות שהובילו לאובדן כושר עבודה מלא לפני כשנתיים וחצי.
הגשתי תביעה לאובדן כושר עבודה ומאז אני מתמודדת עם סחבת אינסופית מצד חברת הביטוח.
רק לאחר כשנה וחצי התקבלה סופסוף החלטה של וועדה רפואית (ואושר לי 50% למרות שמצבי הרפואי המעוגן במסמכים רפואיים רלוונטיים מעיד ללא כל ספק על 100%).
הגשתי ערעור והסחבת ממשיכה.. חברת הביטוח החליטה שהיא צריכה שוב לאסוף חומר רפואי (כלומר המתנה נוספת של 3 חודשים רק לאיסוף החומר ללא קשר לסחבת הביורוקרטית ולמסמכים שאני שולחת שוב ושוב במייל/פקס/דואר וכל פעם נטען שהם לא התקבלו...) ועד לרגע זה אני עדיין ממתינה.. מעל חצי שנה כבר.

בגלל שאין לי הכנסות וגם לא קיבלתי שום קצבה לאורך כל התקופה המצב הכלכלי שלי הלך והתדרדר ולבסוף הוכרזתי לא מזמן כפושטת רגל (פרטית - לא כעסק). נכון לעכשיו אני לא מקבלת קצבה בכלל מחברת הביטוח (קיבלתי סכום חד פעמי רטרואקטיבי) וכאמור אני עדיין מחכה להחלטת ועדת העררים.
ואם זה לא מספיק, בכל התקופה הזו אני נאלצת לשלם באופן עצמאי לחברת הביטוח כל חודש על מנת שהפוליסה תישאר פעילה... 

אני עוזבת לרגע את עניין הסחבת וכל שאר העוולות וההתנהלות הלקויה של חברת הביטוח ורוצה לשאול בבקשה את כל מי שיודע ויכול לענות:
1. האם לא הייתי אמורה לקבל בחזרה את סכומי ההפקדות העצמאיות כששולם לי רטרואקטיבית על שנה וחצי? אני משלמת כבר כמעט שנתיים וחצי, מאז שהסתיימה תקופת הריסק).
2. האם לא הייתי אמורה לקבל את הכסף בתוספת ריבית ו/או הצמדה? (לקח להם שנה וחצי עד שקיבלתי את השקל הראשון וזה בלי קשר לכך שקיבלתי רק את מחצית הסכום).

ובאופן כללי אשמח לדעת אם יש איזו שהיא דרך ש"הדיוטית" שכמותי תדע איך לחשב את מה שמגיע לי? מה שמגיע לי בחישוב מספרי נטו אך לא רק.. גם מבחינת זכויות, נהלים וכדומה.

לא מספיק שהחיים שלי התרסקו, אני ממש עוברת "מלחמת התשה" מול חברת הביטוח ואני לא יכולה להרשות לעצמי להיעזר בעורך דין, גם לא אם התשלום יהיה באחוזים מסכום התביעה שכן כל סכום שאקבל יועבר גם כך לכונס הנכסים.

מאוד אודה לכם על כל מידע או הכוונה שתוכלו לתת לי שיעזור לי בהתמודדות המתישה הזו 

תודה מראש! 

לצפיה ב-'מנהלים או עבדים?השיווק הגאוני של חברות הביטוח'
מנהלים או עבדים?השיווק הגאוני של חברות הביטוח
19/12/2015 | 20:45
2
64
מאמר נוקב על ביטוחי המנהלים. מוזמנים לקרוא
לצפיה ב-'להלן שני שמות מותג שלממציא שלהם מגיע פרס נובל בשיווק,'
להלן שני שמות מותג שלממציא שלהם מגיע פרס נובל בשיווק,
20/12/2015 | 08:44
1
50
ביטוח מנהלים ומים מינרליים.
לצפיה ב-''
20/12/2015 | 21:10
4
לצפיה ב-'ביטוח שארים לאחר פרישה גיל 67'
ביטוח שארים לאחר פרישה גיל 67
16/12/2015 | 12:06
5
64
שלום
דוגמה
נניח חודש לפני הפרישה שילמתי עבור ביטוח שארים X פרמיה
וארצה לשמר את אותו גובה פיצוי לאחר פרישה האם הפרמיה שאשלם
תהיה גבוה מ X (מתייחס לקרן הפנסיה)
לצפיה ב-'זה לא עובד ככה'
זה לא עובד ככה
16/12/2015 | 21:11
4
52
כשמחליטים לפרוש אתה בוחר מסלול פרישה, שמגדיר מה יהיה גובה הקצבה החודשית של האלמנה לאחר שתמות. לא משלמים על זה פרמיה ביטוחית. זה מתומחר במקדם החלוקה שנקבע לך. גובה הקצבה הוא אחוז (חלק) מגובה קצבת הפנסיה שתהיה לך.

לצפיה ב-'המשך לשאלה'
המשך לשאלה
17/12/2015 | 11:26
3
44
א - כיום אני משלם כ3.5K על הביטוחים - האם מעבר (היום) ממסלול ברירת המחדל למוטה זיקנה יקטין באופן משמעותי את פרמית הביטוח(באחוזים , בערך)
ב - האם הסוכנת המטפלת ממגדל יכולה לחשב את המספר לפני מעבר למסלול מוטה הזקנה
ג - האם מסלול הכיסויים היום משפיעים בעת פרישה על התמחור של מקדם החלוקה(זה שמצויין בתשובה)
ד - האם הציון (חלק) בתשובתך אומר שהמקסימום הוא גובה הקצבה שלי

תודה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
17/12/2015 | 20:12
2
39
א. יש לך סימולטור כאן. אתה יכול לבדוק את זה. שים לב שאתה יכול גם לבדוק את המקרה שבו אתה מבטל ביטוחים לגמרי באמצעות עדכון השדה: "גיל תום מסלול ביטוחי".
ב. הגיוני שכן ... מאמין שיש להם סימולטורים יותר מפורטים.
ג. הביטוח שיש לך עד לרגע שאתה מחליט לקחת קצבה לא משפיע על המקדם.
ד. בסימולטור בתחתית אני רואה שיש אופציה ל 30%, 60% ו 100% אז כנראה שכן. המקסימום הוא 100% אבל אז תהיה לך קצבה נמוכה יותר. אין מתנות חינם. 
אתה יכול לשחק עם הנתונים ולבדוק.

בהצלחה. מקווה שעזרתי. אני לא עובד בתחום. סתם מתעניין.
לצפיה ב-'תודה על כל התשובות'
תודה על כל התשובות
20/12/2015 | 11:40
1
8
לצפיה ב-'בכיף.'
בכיף.
20/12/2015 | 21:12
4
לצפיה ב-'בת'
בת
17/12/2015 | 09:52
4
42
שלום,

אבי נפטר והוא קיבלת פנסייה תקציבית עובד מדינה/עירייה.
שאלתי היא כמה אחוז מהפנסייה אמורה אימי לקבל האם זה 40% או 60%
תודה
לצפיה ב-'60% מהקיצבה ובתנאי שלא יעלה על 40% מהמשכורת הקובעת של הנפטר'
60% מהקיצבה ובתנאי שלא יעלה על 40% מהמשכורת הקובעת של הנפטר
17/12/2015 | 11:01
3
26
(משכורת קובעת = יסוד משולב + תוספות).
מקווה שעזרתי.

אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ
לצפיה ב-'הבהרה -מה זה המשכורת הקובעת?'
הבהרה -מה זה המשכורת הקובעת?
17/12/2015 | 11:48
2
17
תודה,
המשכורת הקובעת זה הבסיס לפני כל התוספות למינהן?
כמו תוספת סיכון? ביגוד? וכיוצ"ב?
לצפיה ב-'תקציבית. יסוד + חלק מהתוספות '
תקציבית. יסוד + חלק מהתוספות
17/12/2015 | 12:52
1
34
כדי לדעת בדיוק המשכורת הקובעת בפנסיה תקציבית. בתלוש השכר של עובד רשות מקומית בצד שמאל למטה בניכויים אוטומאטיים כתוב "ברוטו פנסיה" וזהו השכר הקובע. דרך נוספת לבדוק מתחת לברוטו פנסיה כתוב "דמי ניהול פנסיה" ותראה שזה מהווה בדיוק 2% מהשכר הקובע לפנסיה.

ישנן הפקדות נוספות לפנסיה עבור רכיבי שכר נוספים כגון שעות נוספות, רכב, נסיעות וכו אך הן מועברות לקופ"ג/קרנות פנסיה צוברות.

מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'.'
.
17/12/2015 | 12:53
12

מנהל/ת הפורום

אודות:
משה שרן הנו הבעלים של סוכנות הביטוח מנגו-בר לב. פעיל בענף הביטוח מעל 20 שנה. במהלך שנות הפעילות צבר ידע רב בתחומי חיים, בריאות, אובדן כושר עבודה, סיעו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו