לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

לצפיה ב-'בחירת קרן פנסיה'
בחירת קרן פנסיה
18/04/2016 | 16:54
2
62
שלום,
אני עוזב את קרן הפנסיה של כלל ויש לי 2 הצעות על הפרק, אשמח לעזרה.

1. מנורה מבטחים:
דמי ניהול: הפקדות 0.9, צבירה 0.19, השתלמות 0.6.
תשואות: שנה אחרונה: מינוס 4.06, עודף/גירעון אקטוארי: מינוס 0.41, תשואה ממוצעת 3 שנים: 5.32.

2. פניקס:
דמי ניהול: הפקדות 1.7, צבירה 0.17, השתלמות 0.5.
תשואות: שנה אחרונה: מינוס 1.02, עודף/גירעון אקטוארי 0.28, תשואה ממוצעת 3 שנים: 5.38.

אשמח לעזרה בבחירה, או אם ישנם עוד נתונים שכדאי להשוות ולבדוק.

תודה רבה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/04/2016 | 20:50
1
53
בין הפניקס למנורה הייתי מעדיף מנורה, אם בכלל אותם ד"נ אולי הייתי מעדיף את כלל.
בהשתלמות הייתי מעדיף את ילין / אלטשולר.
זה שאתה מעביר את הפנסיה שלך לחברה אחת לא אומר שאתה חייב להעביר לשם גם את ההשתלמות....
לצפיה ב-'למה דווקא כלל? '
למה דווקא כלל?
18/05/2016 | 05:49
8
תודה על התשובה, 
אשמח לדעת מדוע לדעתך כלל עדיפה על מנורה. 

כעת לאחר תחילת תהליך המעבר למנורה, כלל פנו אליי עם הצעה טובה יותר מבחינת דמי ניהול. 
לצפיה ב-'אובדן כושר עבודה '
אובדן כושר עבודה
18/04/2016 | 16:21
3
56

שלום לכולם 
אשתי איבדה כושר עבודה שמאושר ע"י אורתופד מומחה ומאושר ע"י רופא תעסוקתי 
כמו כן איישתי מוכרת ע"י ביטוח לאומי 55% עם סעיף אחד מעל ל 25% אך עדין לא מקבת קצבה מביטוח לאומי.
תבעתי את ביטוח בפנסיה בגין אובדן כושר העבודה בהתחלה אישרו ונתנו לה קצבה.
 מאחר והמצב לא השתנה ע"פ אישורים חדשים בצעתי תביעת המשך אך להפתעתי לא אושרה התביעה.
שאלתי מדוע ?
הביטוח הסביר שאינה עומדת בהגדרת "נכה" ע"פ סעיף מסוים... 
הסברתי שאיישתי מוכרת ע"י ביטוח לאומי והמצב לא השתנה קיבלתי תשובה "שהרופא לא חייב להסכים עם ביטוח לאומי וגם לא ניתן לקבל הסבר רפאי לשלילה הקיצבה"
כצד עלי לפעול ?
האם אני יכול לתבוע את הביטוח ?
אם כן באיזה בית משפט לענייני עבודה או תביעות קטנות? 

לצפיה ב-'....'
....
18/04/2016 | 20:53
24
קודם כל, קרא את תנאי הפוליסה שאשתך מבוטחת בה או את תקנון קרן הפנסיה שבו היא מבוטחת.
אחרי שתקרא סביר שתבין למה לא אישרו לך את הקצבה.
אם אתה עדיין בטוח שאתה אמור לקבל, קח עו"ד ובהצלחה.
לצפיה ב-'רונן 1942 תביעת בדן כושר'
רונן 1942 תביעת בדן כושר
29/04/2016 | 13:24
1
13
רונן שלום
לא קראתי בפנייתך מה אומר סוכן הביטוח שערך את הפוליסה?
האם הוא פועל עבור רעייתך או שהוא רק שליח של החברה?
מוקדם לדבר על תביעה משפטית שמתחילה בתשלומי שכט עו"ד של עשרות אלפי ש"ח עוד לפני שרואים משהו מהביטוח. שנית כשחברה נתבעת בבית משפט היא מתבצרת בעמדתה ובמשך כמה שנים שנמשך המשפט חייכם אינם חיים. בודאות ונסיון.
רצוי ראשית לנסות פניה לחברה ע"י מישהו מנוסה בתחים במידה וסוכן הביטוח הינו אכן שבוי של חברת הביטוח.
לצערי אין רצפטים שאני יכול לכתוב כאן.
אתה מוזמן לשלוח לי מייל עם טל ונדבר ללא התחייבויות
בכל מקרה בהצלחה
לצפיה ב-'התייעצתי עם עו"ד וקראתי את פוליסת הביטוח'
התייעצתי עם עו"ד וקראתי את פוליסת הביטוח
08/05/2016 | 08:52
4
ואין הצדקה מאחר ואושר לה בעבר קיצבה על אותם הבעיות שלא שונו או השתפרו כתבתי זאת .
הגשתי לחברת הביטוח בקשה ערעור על החלטת ועדה ואם זה לא יעזור ...
העו"ד הסביר שניתן להגיש נגדם תביע בבית דין לעבודה ולא צריך עורכי דין ובלגן 

לצפיה ב-'ביטוח אבדן כושר עבודה '
ביטוח אבדן כושר עבודה
18/04/2016 | 16:14
31

שלום לכולם 
אשתי איבדה כושר עבודה שמאושר ע"י אורתופד מומחה ומאושר ע"י רופא תעסוקתי 
כמו כן איישתי מוכרת ע"י ביטוח לאומי 55% עים סעיף אחד מעל ל 25% אך עדין לא מקבת קצבה מביטוח לאומי.
תבעתי את ביטוח בפנסיה בגין אובדן כושר העבודה בהתחלה אישרו ונתנו לה קצבה מאחר מאחר והמצב לא השתנה ע"פ אישורים חדשים בצעתי תביעת המשך אך להפתעתי לא אושרה התביעה.
שאלתי מדוע ?
הביטוח הסבירשאינה עומדת בהגדרת "נכה" ע"פ סעיף מסוים... 
הסברתי שאיישתי מוכרת ע"י ביטוח לאומי והמצב לא השתנה קיבלתי תשובה "שהרופא לא חייב להסכים עם ביטוח לאומי וגם לא ניתן לקבל הסבר רפאי לשלילה הקיצבה"
כצד עלי לפעול ?
האם אני יכול לתבוע את הביטוח ?
אם כן באיזה בית משפט לענייני עבודה או תביעות קטנות? 
לצפיה ב-'הפחתת דמי ניהול מחיסכון בקופת גמל'
הפחתת דמי ניהול מחיסכון בקופת גמל
16/04/2016 | 17:03
6
84
היי

אשמח לייעוץ קל
יש לי 2 קופות גמל שנפתחו לי על ידי ההורים בשלהי שנות ה 90.
כבר לא מופקד אליהם כסף כלל.
בכל אחת מהן יש סכום של 60 אלף ש"ח לערך
אין לי דמי ניהול מהפקדה ( כי אין הפקדות כבר )
אך כן יש לי את דמי הניהול הבאים :
דמי ניהול מחיסכון  -   1.05%
הוצאות ניהול השקעות -  0.08%

אשמח לדעת, האם יש ביכולתי לעשות משהו עם דמי הניהול?
איך אני יכול למקסם את המינוף של הקופות הללו?

אשמח לקבל כל עצה
תודה רבה
לצפיה ב-'בהחלט.'
בהחלט.
17/04/2016 | 06:24
5
75
חסכון של 120 אלף ש"ח הוא סכום מכובד שאין שום הצדקה לשלם עליו דמי ניהול מקסימליים. לצערי, פשוט ניצלו את הפסיביות שלך ... יש לך גם קרן השתלמות ? אפשר לפנות לחברה המנהלת ולשאול אותם כמה תקבלי אם תניידי את הכספים אליה (כולל הקטנת דמי הניהול על ההשתלמות בגלל ריכוז חסכון גבוה יותר בחברה). את אותו הדבר אפשר לעשות עם החברה שמנהלת את קרן הפנסיה.
את צריכה לחתור לדמי ניהול שאינם עולים על 0.5% ואם את מעדיפה חברה שהתשואות שלה בשנים האחרונות טובות ביחד לאחרים (ילין לפידות), אפשר לקבל שם 0.8%. חשוב להבין שתשואות עבר לא מבטיחות לך שתישארנה טובות ביחס לשאר השוק גם בעתיד.
בגלל הפטור ממס רווח הון מקובל להמליץ להשקיע אחוז גבובה במניות אבל זה תלוי בצרכים שלך (המועד שבו תרצי להשתמש בכסף), ותאוות הסיכון.

לצפיה ב-'אני שוקל אז להעביר את הכספים לחברה אחרת.. הציעו לי 0.85 אחוז'
אני שוקל אז להעביר את הכספים לחברה אחרת.. הציעו לי 0.85 אחוז
18/04/2016 | 17:36
4
42
קיבלתי הצעת מחיר מחברה אחרת ( אלטשולר ) - דמי ניהול מחיסכון  -   0.85  
והוצאות ניהול השקעות -  לא יכולים להגדיר לי, כיוון שזה דינמי

כמו כן , בחברה הנוכחית שהקרנות עדיין נמצאים בה, אמרו שיחזרו אליי עם הצעה.
לכמה להסכים אתה חושב?

אני רוצה להעביר את הכספים לגוף איתן..

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/04/2016 | 20:47
44
ד"נ שניתן להגיע {לא באלטשולר וילין} הם 0.45-0.5 .
בדוק בגמל נט את התשואה של הקרן שלך לעומתן ותראה מה משתלם לך יותר

לצפיה ב-'באיזו חברה הכספים נמצאים היום ?'
באיזו חברה הכספים נמצאים היום ?
20/04/2016 | 22:19
2
18
לצפיה ב-'היום נמצאים בפסגות'
היום נמצאים בפסגות
23/04/2016 | 20:25
1
30
שוקל להעביר לאלטשולר?

אגב, יש מניעה שגם קרן ההשתלמות שלי וגם קופות הגמל יהיו באלטשולר יחד?

האם זה לא נחקרא לרכז את כל הביצים בסל אחד?

כרגע קרן ההשתלמות באלטשולר...

תודה רבה
לצפיה ב-'זה מה שאני הייתי עושה.'
זה מה שאני הייתי עושה.
24/04/2016 | 22:23
35
בעיקרון אפשר לרכז הכל בחברה אחת. יש לכך יתרונות וחסרונות. היתרון המרכזי הוא שריכז כל החסכונות מאפשר להשיג דמי ניהול טובים יותר מאשר במפוצל.  בנוסף, יש נוחות גדולה בכך שהחסכונות נמצאים במקום אחד. 
מצד שני יתכן שהחברה השניה תשיג תשואות יותר טובות, שיחפו על דמי הניהול הגבוהים יותר. החלטה שלך ...
בהנחה שיש לך סכום דומה בהשתלמות הייתי פונה לפסגות מציין שהחלטת לעשות סדר ולרכז הכל במקום אחד ושואל אותם כמה יתנו לך אם תרכז את הכספים אצלם. תאמר שאתה מצפה שילכו לקראתך אחרי ששדדו אותך כל השנים בדמי ניהול מכסימליים. תבקש 0.5% ותראה מה הם מציעים.
אחרי שתקבל הצעה אצלם, דבר עם אלטרשולר ותצהיר שאתה מתכוון לנייד לפסגות את ההשתלמות בדמי הניהול הנוכחיים ("קיבלתי הצעה הרבה יותר טובה מהם"), והאם הם מוכנים ללקחת לקראתך בדמי הניהול לפני שאתה מגיש טפסי ניוד ובתמורה תאמר שתנייד אליהם גם את הגמל.
אם אתה מחליט לרכז דווקא באלטשולר והם לא היו מסכימים ללכת לקראתך מעבר ל 0.85% הגשת טפסי ניוד להשתלמות לפסגות יכולים בהחלט לעשות את העבודה ולאלץ אותם להתגמש. אפשר לבטל את הניוד תוך 18 ימי עסקים ואם אתה לא באמת מעוניין בזה ואל תרגיש שלא בנוח מפסגות, כי שדדו אותך (ורבים) בדמי ניהול מכסימליים כל השנים. בהצלחה !
לצפיה ב-'משיכת פיצויים ממספר קופות'
משיכת פיצויים ממספר קופות
14/04/2016 | 18:41
1
46
שלום.
אני עומד לפני פיטורין.
יש לי שתי תוכניות פנסיוניות, כאשר לאחת מהן מבוצעת הפקדה עבור 60 אחוז מהשכר, ולשנייה מבוצעת הפקדה עבור החלק הנותר (40 אחוז) מהשכר.
ברצוני למשוך פיצויים לאחר הפיטורין.
רציתי לדעת אם משיכת הפיצויים חייבת להיעשות לפי החלוקה היחסית של ההפקדות, או שיש אפשרות למשוך את כל הפיצויים מקופה א' ורק חלק מהפיצויים מקופה ב' ?

**מידע נוסף - שתי הקופות מנוהלות על ידי אותה חברת ביטוח, כך שיש לחברת הביטוח אפשרות לראות את המצב המדוייק של חלוקת ההפקדות.

תודה

לצפיה ב-'אתה בוחר מה למשוך מאיפה לפי טופס פסיון 161א'
אתה בוחר מה למשוך מאיפה לפי טופס פסיון 161א
14/04/2016 | 19:00
17
לצפיה ב-'חם בתפוז'
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:26
1
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
לצפיה ב-'פוליסת ביטוח חיים של פושט רגל. האם ?'
פוליסת ביטוח חיים של פושט רגל. האם ?
12/04/2016 | 21:28
29
ערב טוב למנהלי הפורום והחברים הנכבדים.
בשנת 1986 ביצעה חברה בשליטתי ביטוח חיים למטרת חסכון לפנסיה.
בשנת 2000 החברה  נכנסה לכינוס נכסים ואני שהייתי ערב אישית, פשטתי רגל.
בית המשפט כדי לתת לי הפטר, חייב אותי בפסיקתה, להעביר את הנכסים שברשותי ל קופת הכינוס.
האם עלי להעביר את כל תמורת הפוליסה או בגלל שהביטוח היה למטרת חסכון לפרישה ולזיקנה דינו שונה. האם יש משמעות שהפוליסה נקראה מעורבת, תגמולים      ופצויים  ?
אודה על תגובה מפורטת ומוסמכת.
גדעון גלינר בן 71.5 ורעייתי בתיה.
לצפיה ב-'שחרור פיצויים מאת המעסיק'
שחרור פיצויים מאת המעסיק
11/04/2016 | 16:21
1
62
שלום,
אני בן 41. עבדתי אצל מעסיק שהפריש לי כספים לקרן פנסיה (חדשה). סיימתי לעבוד אצלו בחודש פברואר 2015 (לפני כשנה). לאחר מכן קיבלתי דמי אבטלה. ביצעתי הסדר ריסק בקרן הפנסיה. בחודש נובמבר 2015 התחלתי לעבוד אצל מעסיק חדש, שכמובן גם מפריש לאותה קרן פנסיה.
השאלה שלי:
1. כשעזבתי את המעסיק הראשון לא קיבלתי מסמך אישור שחרור פיצויים+טופס 161. אני בכל מקרה לא מעוניין למשוך כיום את הפיצויים. השאלה היא, האם בגיל פרישה הפיצויים יהיו בבעלותי בכל מקרה, או שחייבים את המסמכים הנ"ל ובלעדיהם - גם בגיל פרישה הפיצויים לא יהיו בבעלותי? 
2. מה ההשלכות אם המעסיק ממלא רק היום את טופס 161, יותר משנה לאחר שעזבתי? מבחינת מס הכנסה זה "בלגאן" בשבילי ?
תודה רבה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/04/2016 | 21:00
47
1. תמיד בעת משיכת כספים יבקשו ממך אישור שחרור כספים מהעסיק + טופס 161 עדכני או אישור מפקיד שומה על פטור ממס על הפיצויים.
2. אם המעסיק מוציא עכשיו 161 זה בסדר מבחינת קרן הפנסיה {אם יירשם התאריך של היום ולא של לפני שנה כי אחרת זה לא הייה רלוונטי ויפנו אותך לפקיד שומה}
לצפיה ב-'מסלול בטוח לעוני'
מסלול בטוח לעוני
10/04/2016 | 23:59
50

שלום לכל האלופים פה
נראה לי שאני בדרך הטובה להתרסקות כלכלית
אני אסביר
אני בת 40 עובדת בתחום אדמיניסטרציה מהבית
מרויחה 6000 שח
בעלי שכיר בחברה מסוימת מרויח 8500 ויש עוד עבודה שהשכר בה משתנה זה בערך עוד 2000 שקל בחודש
שני ילדים אחד בבית ספר אחד בגן
בשכירות 4500 שח 
הגדול בן 10 הקטן בן 5
לא מתכננים עוד ילדים. כמובן . מי יכול כלכלית.
המשרה מהבית מאוד מאוד נוחה לי רק הקטן בצהרון הגדול בא הביתה
מעסיק מאוד מאוד  מתחשב בכל נושא הילדים וכו 
אבל וזה האבל הגדול אני חוששת מהעתיד
מצד אחד אני יודעת שהמשכורות בשוק זוועה
ואפילו שיש לי ניסיון וידע רב והמלצות אני תוהה האם כדאי לי אפילו בשביל עוד 1500 שח לצאת באוטובוסים (אני לא ניידת ) לעבודה בחוץ
וזה במקרה הטוב עוד 1500 שח. וגם אולי יותר שעות כיום אני עובדת עד 4
יש לי קרן פנסיה לפי החוק נצבר שם כ 60000 שח
ולצער קרן השתלמות פתחו לי רק לפני חודשים אני עובדת אצל המעסיק 6 שנים
מאוד מתלבטת
כמה כבר יהיה לי עד הפנסיה ברמות שכר כאלו ?
כאמור אין לי רכב ואין לנו בית. חיים בשכירות .
יש רכב אחד שמשמש את בעלי
אני במין מלכודת דבש כזו מצד אחד לעבוד מהבית שזה דבר מטורף ולא נורמלי בלי לחצים של אנשים משרת אמון כזו
מצד שני השכר מאוד נמוך והבוס לא יעלה לי
תמיד אומר לי שזה שאני עובדת מהבית זה משהו שאמהות אחרות היו הורגות בשביל זה ולצערי ביני לבין עצמי אני יודעת שהוא צודק
קראתי השבוע כתבה שבגלל שאורך החיים עולה רוב האנשים צפוים לעוני כי מה שחסכו צריך להתפרס על הרבה יותר זמן. כתבה פשוט מזעזעת 
ממש מתלבטת אשמח לעצות 
וזה שאני אשה לא עוזר לי כי בשוק העבודה השכר לנשים הוא ממש משפיל
אפילו שאני יודעת שאני איכותית ומנוסה
רוצים היום לקרוע לעובד את הצורה ובמקרה הטוב לשלם 7000-7500 ובשביל זה לצאת לעבוד בחוץ
אני אציין שכיום אני עובדת עד ארבע
בעבודה בחוץ רוב הסיכוים שזה עד חמש
ואצל ילדים ארבע או חמש זה מאוד משמעותי
לפני החתונה עבדתי הרבה שנים במקום מסוים ופיטרו אותי אחרי לידת הילד כי זה היה הרבה שעות
בגלל כל מיני טעויות והונאות של בני משפחה ,כסף שצברתי שם ירד לטמיון אבל זה כבר סיפור אחר
אני בת 40 זה גיל שאני מתחילה לחשוב אם אני לא אעשה משהו לעצמי אני אתרסק בגיל 60 -65 כמה כבר אצבור עד אז?
אומנם אני לא לבד ויש לי בעל אבל עדיין
במצב כזה בחיים לא תהיה לי עצמאות כלכלית

לצפיה ב-'ייעוץ פנסיוני '
ייעוץ פנסיוני
10/04/2016 | 21:10
4
74
שלום 
הציעו לי ממקום העבודה לעשות קרן פנסיה 
הפנו אליי סוכן פנסיוני מאלטושלר שחם.
והיום הנציגה שלהם התקשרה לתאם לי פגישה עם סוכן 
וסיפרתי לה שאני מקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי 
והיא ביקשה שאני אלך לרופא משפחה להביא סיכום על המצב הרפואי
ועל מה אני מקבלת קצבה -האם אני צריכה למסור פרטים חסויים שכאלה? אפילו הבוס לא יודע על מה אני מקבלת קצבה.
זה נשמע לי מוזר מה דעתכם ?? 

והדבר השני היא הפנתה אותי למסלקה הפנסיונית והיא ביקשה 
מספר כרטיס אשראי בטענה שזה החוק החדש של משרד האוצר 
האם זה תקין ?
לצפיה ב-'בכדי לקבל אותך הם מבצעים חיתום ולכן מבקשים מסמכים.'
בכדי לקבל אותך הם מבצעים חיתום ולכן מבקשים מסמכים.
10/04/2016 | 23:03
3
45
בכדי להימנע מהחרגות אני מציע לך לבדוק אם קיימת קרן פנסיה גדולה (מבטחים,כלל,הראל או מגדל) שיש בה לפחות 5 עובדים ממקום העבודה שלך. במקרה כזה תוכלי להתקבל ללא צורך למלא הצהרת בריאות או למסור מסמכים כלשהם. בקרנות קטנות לא ניתן להתחמק מחיתום.

מגדל זאת האופציה הגרועה ביותר מבין הקרנות הגדולות, כי הקרן הזה מדרדרת בשנים האחרונות מאז נרכשה ע"י הבעלים הנוכחי והיא סובלת מבריחה מתמשכת של מבוטחים.

כרטיס אשראי אכן מהווה אמצעי זיהוי במסלקה.
לצפיה ב-'העניין הוא'
העניין הוא
11/04/2016 | 08:53
2
42
 שאני עובדת בתור פרילנס מהבית 
אני סיפרתי על הקצבה מביטוח לאומי -כי חשבתי שזה קשור 
אבל אחכ הבנתי שאין קשר בין השניים ,האם אני יוכלה לסרב 
לתת הצהרה על מצב רפואי ? 
נראה לי שהחברה שבה אני עובדת עובדת רק איתם .

ואיזה קרן פנסיה כדאי לבחור מה הרוב בוחרים שהיא כדאית ? 

לצפיה ב-'במצבך כל קרן תבקש הצהרת בריאות'
במצבך כל קרן תבקש הצהרת בריאות
11/04/2016 | 14:13
38
אם את מעדיפה להימנע מכך, אפשר לבקש להפקיד לקופת גמל את הכספים. בקופת גמל אין ביטוחים ולכן לא תידרשי למלא הצהרת בריאות.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/04/2016 | 21:03
38
ראשית, צריך להבין מה עומד מאחורי זה:
בקרן פנסיה יש ביטוח שארים {מקרה מוות} ונכות {מקרה של אובדן כושר עבודה} ובגלל הנ"ל, צריכים לבדוק את מצבך הרפואי בטרם קבלתך לביטוח... הרי לא יבטחו מישהו שיום למחרת יתבע את הקרן.
אם אינך מעוניינת בביטוחים הנ"ל {סביר להניח שגם יחריגו לך את המצב הקיים במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב ידחו אותך מהקרן} אז ניתן כפי שנאמר להפקיד לקופת גמל ללא כיסויים ביטוחיים
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
10/04/2016 | 20:31
1
38
ערב נעים,

אם התפטרתי ממקום עבודתי לפני מספר חודשים ובמשך החודשים שחלפו לא יצרתי קשר עם חברת הביטוח, כיום קיבלתי מכתב כי אחוז התשלום מצידי על דמי הניהול יעלה ב-4%, האם הם רציניים לגבי העניין או שהם שלחו לי את המכתב בשביל לעודד אותי לדבר איתם וטלפון אחד יעזור בלהחזיר את המצב לקדמותו?

בנוסף, קבלתי לפני חודשיים מכתב מהחברה שאמורה "ללוות" אותי בכל הקשור לניהול הפנסיה אחרי שאני עוזב את מקום עבודתי והיא כתבה כי מאחר ולא הצליחה להשיג אותי "הכסף יסולק", למה הכוונה? האם פשוט מדובר על כך שתנאי הפנסיה שלי שהיו תקפים בעת עבודתי כעת יתבטלו? או מה בדיוק?

אשמח לכל עזרה אפשרית בתרגום השפה הלא מובנת הזאת.

תודה :)
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
10/04/2016 | 21:52
21
1. כשמפסיקים להפקיד, ד"נ מצבירה עולים למקסימום.
2. אם עזבת את מקום העבודה וההסדר היה ברמת מעסיק, אז ד"נ עולים
3. כסף מסולק זה אומר שמה שהיה יישאר, אך יהיה לא פעיל, יש ריסק זמני אוטומטי של 5 חודשים {במידה והופקדו כספים מעל 5 חודשים} , אם טרם מצאת מקום עבודה חדש, יש לחתום מול קרן הפנסיה על הסדר ריסק {שישמר לך את הכיסוי הביטוחי לתקופה שבה לא מבוצעות עבורך הפקדות {ניתן סה"כ עד שנתיים או עד מס החודשים שבגינם הופקדו לך כספים, הנמוך מביניהם}
לצפיה ב-'קרן פנסיה לעובד משק בית'
קרן פנסיה לעובד משק בית
10/04/2016 | 13:51
3
24
שלום לפורום!
אני מעוניין לפתוח לעובד משק הבית אצלי תכנית חסכון לפנסיה.
הרמתי כמה טלפונים לחברות, והתרשמתי שדמי הניהול הם שערורייתיים!! האם למישהי\ו יש המלצה לחברה או סוכן
שלא ישחטו לי את העובד?
המון תודה למי שיוכל לענות!!!
לצפיה ב-'אילו הצעות קיבלת?'
אילו הצעות קיבלת?
10/04/2016 | 21:49
2
19
על איזה שכר מדובר?
אם מדובר על שכר נמוך, הגיוני שלא ירצו להתעסק עם זה בד"נ נמוכים
לצפיה ב-'בכלל לא שאלו על השכר'
בכלל לא שאלו על השכר
11/04/2016 | 03:35
1
24
בחברה אחת מורידים 6% על כל הפרשה, ונדמה לי 2% לשנה דמי ניהול
או איך שזה נקרא.. בכיני זה גזל כבשת הרש.
אני מבין שפנסיית ברירת המחדל שמדברים בה באחרונה, עדיין לא יצאה לךדרך.
כנראה שאעשה לו בד"ש.. שם מדברים על כ 2% מכל הפקדה ו 1/2%
דמי ניהול.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/04/2016 | 20:57
16
המקסימום זה 6+0.5
ניתן להשיג בין 4+0.25 ל 2+0.25 ברוב החברות
לצפיה ב-'הפקדה לקופת גמל כשכיר'
הפקדה לקופת גמל כשכיר
10/04/2016 | 00:26
2
40
אני עובד  כשכיר ("עמית מוטב").

מקום העבודה מפריש לי שנדרש בחוק
האם אני יקבל זיכוי /ניכוי  על ההכנסה  במידה וארצה להפריש לפנסיה מיוזמתי , זאת אומרת להפקיד כספים לקופת הגמל מרצוני (בנוסף להפקדות כשכיר? 

לצפיה ב-'אפשרי אבל יש תקרה להטבת הניכוי'
אפשרי אבל יש תקרה להטבת הניכוי
10/04/2016 | 08:57
33
אם שכר מבוטח עולה על 21,700 אז לא תוכל להנות מהטבת הניכוי. רק מהזיכוי (5%). אם הוא נמוך יותר תוכל להנות גם מהטבת הניכוי על ההפרש בין התקרה לשכר המבוטח שלך. מידע כאן :http://www.pensuni.com/?p=2629
לצפיה ב-'עליך לבדוק אם ישנו שכר עליו לא מבצעים הפקדות'
עליך לבדוק אם ישנו שכר עליו לא מבצעים הפקדות
25/04/2016 | 19:07
9
במידה ויש לך הכנסה לא מבוטחת (כגון :שעות נוספות,בונוסים,נסיעות וכד') ניתן להפריש באופן עצמאי לקרן פנסייה (בכפוף לתקרות) ולהנות מהטבות מס בגין זאת. במידה וביצעת הפקדות באופן עצמאי, ניתן להגיש בשנה הבאה בקשה לקבלת החזרי מס, ולהנות מהחזרים בגין ההפקדה שביצעת באופן עצמאי. 
לצפיה ב-'תשלומי פנסיה בזמן תאונת עבודה'
תשלומי פנסיה בזמן תאונת עבודה
09/04/2016 | 13:17
12
האם המעביד מחוייב לשלם המשך תשלומי פנסיה, בזמן תאונת עבודה 3 חודשים שלא עבדתי.  שלושה חודשים קיבלתי מביטוח לאומי שכר

לצפיה ב-'ביטוחי בריאות שהסתיים וביטוח תאונות אישיות שברצוני לבטל'
ביטוחי בריאות שהסתיים וביטוח תאונות אישיות שברצוני לבטל
08/04/2016 | 05:01
1
24
שלום רב,

אני מקווה שזהו הפורום המתאים לשאלה כזו...
ברשותי ביטוח בריאות בחברה דקלה שהסתיים כיוון שהפסקתי לעבוד במקום העבודה שדרכו בוטחתי. בנוסף, ברשותי ביטוח תאונות אישיות ב-AIG שעולה לי כסף רב ולדעתי אינו משתלם, ולכן ברצוני לבטלו. מה קורה לפוליסת ביטוח שמסתיימת או מבוטלת (ביוזמת המבוטח או המבטח)? האם הכספים ששילמתי במשך כל השנים אבודים, או שניתן לפדות אותם איכשהו ולהעבירם לחיסכון אחר? חיפשתי על כך מידע באינטרנט ולא מצאתי. תודה רבה!
לצפיה ב-'כמו ביטוח רכב, מבטלים נגמר'
כמו ביטוח רכב, מבטלים נגמר
08/04/2016 | 09:40
8
לצפיה ב-'האם יש אפשרות לקופת פנסיה לעצמאי גיל 52 ומה ההפקדה.'
האם יש אפשרות לקופת פנסיה לעצמאי גיל 52 ומה ההפקדה.
06/04/2016 | 18:26
18
לצפיה ב-'עבודה בשתי עבודות ופנסיה'
עבודה בשתי עבודות ופנסיה
05/04/2016 | 17:17
3
48
שלום,
אני עובדת בשתי עבודות. יש לי קרן פנסיה במגדל (לא פעילה) וקרן פנסיה פעילה בפניקס. מקום העבודה השני שלי צריך להפריש לי כספים לפנסיה. האם אפשר להפריש כספים משני מקומות עבודה לאותה הקרן, או שעדיף שיפרישו לי לקרן הלא פעילה במגדל?
האם יכולה להיווצר בעייתיות מסוימת?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
08/04/2016 | 09:41
2
37
ניתן להפקיד ממספר מעסיקים לאותה קרן פנסיה
עדיף גם להעביר את הקרן הלא פעילה לתוך הפעילה
לצפיה ב-'כל זאת אם השכר המשותף מתחת לתקרת'
כל זאת אם השכר המשותף מתחת לתקרת
09/04/2016 | 06:54
1
27
ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה. לא ? אם במקרה עוברים כדאי לפצל כך שהיתרה מעל התקרה תופקד לקופת גמל.
לצפיה ב-'כן '
כן
09/04/2016 | 21:46
11
אפשר גם לשתי מקיפות שונות
לצפיה ב-'תביעה'
תביעה
05/04/2016 | 14:46
28
שלום רב.אני מוכרת כנכה בביטוח לאומי כבר מ8.2013 ומאז אנני עובדת.אני מבוטחת בקרן פנסייה עם תקופת אכשרה של 5 שנים לאחר עבודתי המשכתי לשלם עוד שנתיים ריסק זמני כדי שיהיו לי 5 שנות אכשרה ורק אז תבעתי את חברת הביטוח.חברת הביטוח מחשבת את תחילת הנכות מיום שעזבתי את עבודתי 8.2013.האם אנני יכולה לתבוע גם שנתיים אחרי????נא תשובתכם.תודה
לצפיה ב-'שאלה - שינוי חלוקת הפקדות בין תגמולים לאובדן כושר עבודה'
שאלה - שינוי חלוקת הפקדות בין תגמולים לאובדן כושר עבודה
05/04/2016 | 02:05
3
37
שלום, קיבלתי את הדוח השנתי ממגדל ובו פירוט ההפקדות החודשיות ממקום העבודה.
במשך 5 שנות עבודתי הופקדו 5% תגמולי עובד 5% תגמולי מעביד ו - 8.33% פיצויים (כמו שמקובל), ופרט לכך 1% על חשבון המעביד לאובדן כושר עבודה.

נדהמתי לגלות בדוח השנתי שהחל מחודש יוני 2015 ועד היום, הפקדות התגמולים קטנו בחצי, והסכום כולו הועבר ל"אובדן כושר עבודה", מבלי שהודיעו לי אפילו.

תמונה אחת שווה אלף מילים - אני מצרף צילום מסך של ההפקדות.

השאלה שלי היא קודם כל מה המשמעות של זה ? האם זה פחות כסף לחיסכון?  והאם מותר לשנות את החלוקה מבלי להודיע לי ומבלי לשאול אותי?

(אני מעדיף חיסכון על פני ביטוחים)

שם הפוליסה:  מגדלור לחיים 2009
לצפיה ב-'היי גלעד'
היי גלעד
06/04/2016 | 00:12
2
36
זה נראה כאילו היה הסכם למעסיק לעלות אובדן כושר עבודה, ואז ההסכם הסתים, והמחיר קפץ למחיר האמיתי.
ומכיוון שבמחיר של 80 לחודש לא היה ניתן לקנות כיסוי של 75% מהשכר למקרה של אובדן כושר עבודה, המערכת "לוקחת" אוטומטית מהרכיבים האחרים.

זה נראה כמו פאק רציני, הסוכן היה צריך להתריע(במידה ולא התריע)

לצפיה ב-'היי אורן'
היי אורן
07/04/2016 | 11:26
1
24
לא הסתיים כל הסכם, אני עדיין עובד באותה חברה ,ואם היה מסתיים ההסכם,אני מניח שהיו מודיעים לי.
נראה לי אולי כמו שיטת מצליח של הסוכן או הקרן

במקום הפקדות לתגמולים/פיצויים של 5% 5% ו - 8.33%
הופקד בדיוק חצי מזה: 2.5% 2.5% ו 4.33%

אני שואל ברצינות האם זה חוקי?  מותר להם לעשות את זה ?

לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
07/04/2016 | 14:41
27
ראיתי עכשיו את הסוכן ביטוח, הראיתי לו את ההדפסה
הוא ישר אמר לי שזה לא צריך להיות ככה
ושמגדל יתקנו את זה
ושזה קרה לעוד עובד בחברה

בקיצור: ממליץ לכל אחד לעבור על הדוח השנתי שלו,
לצפיה ב-'אשמח לעזרה '
אשמח לעזרה
05/04/2016 | 08:00
22
בלקבל חוות דעת על הפוליסות שלי ,מה הכי נכון לי לעשות איתם  השאירו מייל במסר ואשלח לכם תודה לכם 

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ