לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

לצפיה ב-'שינוי מעסיק - המשך באותה קופה'
שינוי מעסיק - המשך באותה קופה
29/01/2016 | 09:51
3
35
עברתי מקום עבודה וביקשתי להמשיך בקרן הפנסיה הקודמת לרבות הותק.

עד עתה שילמתי 0.38 אחוז מהפקדות ו- 0.38 אחוז מחסכון.

קיבלתי מסמך הנמקה לחתימה בו הסוכנת של מקום העבודה החדש רשמה

3 אחוז מהפקדות.

האם עומדת לי זכות לסרב לחתום ולדרוש להמשיך באותם תנאים של דמי ניהול?
לצפיה ב-'תנאי קרן פנסיה קודמת'
תנאי קרן פנסיה קודמת
29/01/2016 | 15:30
2
44
ייתכן שקבלת תנאים קודמים בגלל מקום עבודה שהשיג את התנאים , ולאחר עזיבת עבודה חברת הביטוח העלתה את דמי הניהול , בכל מקרה אתה רשאי על פי חוק לבחור לאיזה קרן תשוייך ולגבי דמי הנהול לנסות להתמקח עם חברת הביטוח , אם הסוכנת תקבל תגמול מהמעסיק החדש כפי שהוגדר בחוק החדש היא תוכל גם לנסות להוריד את דמי הניהול
לצפיה ב-'תודה על תשובתך.'
תודה על תשובתך.
30/01/2016 | 19:33
1
26
למעסיק החדש יש סוכנת ביטוח מטעמו. במסמך ההנמקה שהיא מסרה לי לחתימה

מופיע כי למוצר לא מתבצע שינוי.

היא לא טיפלה בי בעבר ובמסמך ההנמקה מופיעים דמי ניהול שונים משהורגלתי.

בהנחה שהיא לא תסכים להוריד מדמי הניהול שהיא גובה אני מחויב  לעבוד דרכה

או שעומדת לי אופציה לפנות למעסיק ולבקש להעביר תשלומים לקרן דרך סוכן/ת

אחר/ת?
לצפיה ב-'שיוני בדמי הניהול'
שיוני בדמי הניהול
31/01/2016 | 09:09
20
ייתכן כשעזבת את המעסיק הקודם התנאים השתנו , בדוק תחילה האם באמת שונו כתוצאה מהמעבר וזכותך לדון איתם על הורדת דמי הניהול
לצפיה ב-'שאלה לגבי פנסיה '
שאלה לגבי פנסיה
27/01/2016 | 15:37
1
74
היי אני בת 40 ואין לי פנסיה בבית עם הילדים ולא בטוח שאצא לעבודה האם יש טעם בגיל שזה לפתוח קרן פנסיה או כדי לחסוך בדרך אחרת
לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
27/01/2016 | 17:42
57
אין סיבה לשלם לקרן פנסייה מכספי נטו אם את לא עובדת , עדיף לחסוך בכל אמצעי כמו קופת גמל (עתידית שהמדינה מתכננת) , תכנית חסכון בחברת ביטוח או כל אמצעי אחר
לצפיה ב-'ביטוח סיעודי'
ביטוח סיעודי
27/01/2016 | 09:43
8
44
אשמח לשמוע איפה מומלץ לעשות.
אני בן 32 אשתי בת 29
לצפיה ב-'פוליסת סיעוד'
פוליסת סיעוד
27/01/2016 | 09:59
7
49
מומלץ במגדל רק דרך סוכן ביטוח
לצפיה ב-'בכלל כדאי לעשות עכשיו?'
בכלל כדאי לעשות עכשיו?
27/01/2016 | 10:18
6
36
לא כדאי לחכות לגיל מבוגר יותר, אם בכלל?
ברור לי שעכשיו נבטיח פרמיה זולה, אבל עדיין...
לצפיה ב-'ביטח סיעודי'
ביטח סיעודי
27/01/2016 | 15:19
5
43
כדאי לעשות בכל גיל ועדיף כמה שיותר צעיר , הפרמייה קבועה בדרך כלל ובחישוב כלכלי לאורך שנים ההפרש מאד גדול , בנוסף מצב סיעודי הוא מצב שאנשים מגיעים אליו לא רק בגיל זיקנה יש עוד כל כך הרבה מצבים של סיעודי , כגון תאונה מחלה ועוד
לצפיה ב-'עשיתי במגדל והם נותנים סיעוד משנה חמישית. למשל הכשרה נותנים '
עשיתי במגדל והם נותנים סיעוד משנה חמישית. למשל הכשרה נותנים
27/01/2016 | 16:16
2
35
משנה ראשונה. האם זה כך? האם הפרמיה גדלה עם הגיל?
לצפיה ב-'הכל תלוי בתכנית שאתה בוחר יש גם במגדל המתנה של 90 יום'
הכל תלוי בתכנית שאתה בוחר יש גם במגדל המתנה של 90 יום
27/01/2016 | 17:25
1
18
לצפיה ב-'התבלבלתי מזה מאד מאד..בקיץ פנו אליי מחברת אופטימל והמליצו'
התבלבלתי מזה מאד מאד..בקיץ פנו אליי מחברת אופטימל והמליצו
27/01/2016 | 19:38
27
לי לעשות בהראל ובמגדל וזה לאחר בדיקה מיטבית שלהם(!).
בנובמבר היה אצלי סוכן מטעם סוכנות ארחת והעביר אותי להכשרה אבל התברר ששם זה בלי ביטוח תאונות אישיות..כך שאני כבר מיואש ורוצה לבטל את הכל !

מה לעשות? איפה ניתן לראות פוליסות דומות- סיעוד, בריאות, תאנות אישיות וחיים לשם השוואה?
לצפיה ב-'ביטוח סיעודי בקופת חולים'
ביטוח סיעודי בקופת חולים
28/01/2016 | 00:02
1
34
אני רואה שהפרמיה נקבעת לפי הגיל, אז למה כדאי לעשות ביטוח סיעודי בקופה בגיל צעיר ולא לקראת גיל 50 נגיד?
איזה יתרון יש להיכנס לביטוח בקופה בגיל צעיר?
לצפיה ב-'הפרמיה נמוכה בגיל צעיר וקבועה'
הפרמיה נמוכה בגיל צעיר וקבועה
29/01/2016 | 07:13
16
לצפיה ב-'ביטוח משלים שבן של AIG'
ביטוח משלים שבן של AIG
27/01/2016 | 01:10
3
33
יש לי ולאשתי ביטוח פרטי קולקטיב מהעבודות, לקראת הרפורמה חשבתי לעשות לנו ביטוח פרטי "מינימלי" לפני סוף החודש.
הציעו לי ב AIG medical ביטוח לאשתי (29), לי (32) ולילדה (4 חוד') ביטוח בסכום כולל של 125 ש"ח לחודש.
לעומת זאת הציעו לי בהראל ביטוח די דומה ב 155 ש"ח לחודש.
האם יש עדיפות כלשהי להראל?
האם המחירים טובים?
לצפיה ב-'ביטוח בריאות פרטי'
ביטוח בריאות פרטי
27/01/2016 | 08:21
2
39
האם הציעו לך בהראל דרך סוכן ביטוח? ביטוח בריאות חשוב לעשות דרך סוכן ביטוח שתמיד יוכל לעזור ולזרז תביעות מול חברות הביטוח , קניית ביטוח רפואי ישיר יוצר בעייה כשהלקוח נמצא על הקו האפור בתביעות ובכל פעם מקבל מוקדן אחר
לצפיה ב-'כן, דרך מבטח סיימון'
כן, דרך מבטח סיימון
27/01/2016 | 09:42
1
19
לצפיה ב-'ממליץ הראל דרך מבטח סיימון רק פוליסת פרט'
ממליץ הראל דרך מבטח סיימון רק פוליסת פרט
27/01/2016 | 09:58
30
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים עם מקדם קיצבה-אפשר ניוד?'
ביטוח מנהלים עם מקדם קיצבה-אפשר ניוד?
26/01/2016 | 14:55
1
51
שלום לכולם,
אני משלם דמי ניהול שערוריייתים 12% + 1% מהצבירה

האם אפשר לנייד ביטוחי מנהלים מקדם קצבה מחברה אחת לשניה?
לצפיה ב-'עדיין לא'
עדיין לא
26/01/2016 | 16:05
52
מדובר כנראה על תחילת אפריל , לא ברור עדיין איזה חברות ביטוח יסכימו לניודים ובאיזה דמי ניהול
לצפיה ב-'הפסקת עישון'
הפסקת עישון
25/01/2016 | 11:33
1
28
שלום רב,
1) האם מנהל הסדרים בפגישה עם מבוטח מחויב למסור מכתב סיכום פגישה?
2) מבוטח הודיע בפגישה עם מנהל הסדרים כי הפסיק לעשן וקיבל התחייבות בעל פה על עדכון הפוליסה וכתוצאה מכך יקטנו הסכומים מהחיסכון לטובת הריסק.
הסתבר למבוטח לאחר תקופה ארוכה כי הפוליסה לא עודכנה ואף לא הוכן סיכום פגישה ומנהל ההסדרים התחמק מתשובות כל אותה תקופה.
כיצד הרגולטור מתייחס לרשלנות זו שלטעמי מכוונת ומונעת מאינטרסים?
האם התנהלות חברת הביטוח מהווה עבירה פלילית?
בתודה מראש, אלון
לצפיה ב-'הפסקת עישון'
הפסקת עישון
25/01/2016 | 16:16
28
סוכן ביטוח לא יכול לשנות מצב או עדכון פרטים בפוליסה ללא חתימת המבוטח , לכן מוזר שהסוכן אמר לך שיסדר את זה , כתבת שהוא מנהל הסדר (ייתכן שהוא לא סוכן עם רשיון ביטוח ) חברת הביטוח לא קשורה לזה לכן אין לה שום עבירה פלילית , תמיד בבקשות לשינוי בכל תחום לא רק בביטוח הכל חייב להיות בכתב , אף גוף לא משנה דברים ללא תיעוד מסודר או בכתב או בהקלטה
לצפיה ב-'שאלות בסיסיות בנושא הפנסיה'
שאלות בסיסיות בנושא הפנסיה
24/01/2016 | 15:27
2
82
שלום,

אני ואשתי בשנות ה-30 שלנו, עובדים ברשות ממשלתית בעבודה קבועה ומסודרת.
מה אני צריך לדעת על הפנסיה שלנו? איך להשוות בין הקרנות?
תשואה? ותק? מסלול? דמי ניהול? וכו'

מה אני יכול להבין מאתר ההשוואה הממשלתי? על מה להסתכל?

תודה רבה למומחים
לצפיה ב-'השוואה'
השוואה
24/01/2016 | 17:24
41
ישנו אתר של משרד האוצר שנקרא גמלנט  ניתן להיכנס אליו ולראות השוואות תשואות ועוד בין הקרנות השונות , כמובן שהמסלול גם מאד חשוב
לצפיה ב-'החסכון הפנסיוני הולך להשפיע על 20 שנה ויותר מחייך'
החסכון הפנסיוני הולך להשפיע על 20 שנה ויותר מחייך
25/01/2016 | 11:05
36
כיום יוצאים לפנסיה באמצע שנות השישים שלנו וחיים עד אמצע שנות השמונים....בממוצע, כך שהחיסכון הפנסיוני משפיע על 20 שנה מחיינו.

מדובר בתחום שכל הזמן משתנה שיש לקחת בחשבון המון פרטים קטנים ודרוש הרבה נסיון בכדי לדעת מה באמת עליך לעשות.
לכן, אני ממליץ להשאיר את העבודה למקצוענים.  כל החלטה יכולה להשפיע באופן מהותי על כמה נקבל בכל חודש ומה יקרה לנו כלכלית במצבים שאם חס וחלילה נאבד כושר עבודה, נהיה נכים או דבר דומה.

אני כבר אומר, אנחנו עוסקים בתחום של ייעוץ פנסיוני, אבל בכל זאת אני מאוד מאמין שכל אדם צריך לעשות מידי פעם יעוץ פנסיוני מסודר אצל יועץ אובייקטיבי.
אנשים לא תמיד לוקחים בחשבון שלא מדובר רק בחיסכון, מדובר גם בבדיקת ביטוחים כמו חיים, אובדן כושר עבודה, נכות, בריאות וסיעוד.

ישנם עשרות יועצים ויועצות בשוק הפרטי והאובייקטיבי עם מחירים שמתחילים מכמה מאות שקלים על פגישה הדרכה ועד ייעוצים מאוד יסודיים שמחירם יכול להגיע גם ל-20,000 ש"ח.
אני בטוח שתוכלו למצוא יועצת או יועץ מתאים לכם.

בהצלחה
לצפיה ב-'חברת ניוקום סוכנות לביטוח'
חברת ניוקום סוכנות לביטוח
24/01/2016 | 15:15
2
59
שלום רב
שפנו אלי מחברת ניוקום http://newcom.co.il/
הציעו לבדוק את הביטוח שלי מול חברות מתחרות ולתת לי את ההצעה הטובה ביותר. את העמלה לפי הנציגה משלמת חברת הביטוח כיוון שיש להם הרבה לקוחות. האם זה הגיוני, החברה לגיטימית? מישהו מכיר?
לצפיה ב-'כל סוכני הביטוח לגיטימים'
כל סוכני הביטוח לגיטימים
24/01/2016 | 16:51
36
אני לא מכיר אותם אישית אבל ישנם הרבה סוכני ביטוח שיוכלו לתת לך הצעות נמוכות , אין קשר בין הרבה לקוחות שיש להם זה יותר גימיק שיווקי מולך , אם יש לך סוכן קיים גם הוא יכול להציע את מה שהם מציעים
לצפיה ב-'השאלה מי דואג לך בעת צרה ולא כמה הנחה מקבלים'
השאלה מי דואג לך בעת צרה ולא כמה הנחה מקבלים
25/01/2016 | 11:14
31
שקונים ביטוח כמובן שהמחיר חשוב.
בהנחה שבשני מקומות אתה מקבל בדיוק את אותה פוליסה יש להתחשב לא רק במחיר, אלה במה לדעתך יקרה ביום שתצטרך לתבוע את הביטוח.

כאשר משהו קורה לך, זה המקום בו אין דבר יותר חשוב מסוכן ביטוח איכותי, מקצועי שבאמת דואג ללקוח.

זה לא חוכמה למכור ביטוח בזול, החוכמה היא לתת שרות ללקוח בעת צרה.
אני חושב שעדיף לפעמים לשלם קצת יותר, אבל לעשות את הביטוחים אצל מישהו שהוכיח את עצמו כסוכן ביטוח שיודע לטפל באנשים בעת צרה.
לצפיה ב-'אשמח לעזרה'
אשמח לעזרה
21/01/2016 | 09:14
1
72
שלום רב
אשמח להתייעץ עם מומחים כאן מה הכי נכון לי מבחינת עולם הביטוח!
יש לי כמה שנים ביטוח תאונות אישיות משהו כמו 3500 שח אם חלילה קורה לי משהו,יש לי גם ביטוח סיעודי  אני רווק עדיין ועשיתי בכדי לא להזדקק לאף אחד!יש לי מכבי מגן זהב בקופת חולים!
כרגע אני מחליף עבודה ואני רוצה לעשות ביטוח פנסיוני  דרך הסוכן שלי מה הכי מומלץ מבחינת ביטוח פנסיוני,מה שנקרא לשלם כל חודש סכום מסויים לא גבוה חוץ מימה שמהמעסיק יפריע בעתיד !

תודה לכם
לצפיה ב-'כמה תשובות להרבה שאלות'
כמה תשובות להרבה שאלות
24/01/2016 | 22:09
28
אתה שואל כאן הרבה שאלות על תחומים מאוד שונים. אני ממליץ קודם כל שתקרא קצת על הנושאים האלה, ושתתייעץ עם איש מקצוע, אבל אנסה לתת כיוון כללי לדברים -
1. ביטוח תאונות אישיות - לדעתי האישית הוא חשוב רק לרוכבי אופנוע. לשאר האנשים הכדאיות שלו לא גבוהה.
2. ביטוח סיעודי - טוב מאוד שיש לך. חשוב לוודא שמדובר בביטוח עם פרמיה קבועה.
3. יש כל מיני אפשרויות לזה - הפקדות עצמאיות לקופת גמל/קרן פנסיה, פוליסות חיסכון ועוד.

מוזמן לקרוא עוד בקישורים:
לצפיה ב-'פנסיה משני מקומות עבודה'
פנסיה משני מקומות עבודה
20/01/2016 | 10:59
1
62
אני עובדת במקום אחד כבר מעל ל- 7 שנים ויש לי קרן פנסיה במגדל. בחודש אוקטובר 2015 התחלתי לעבוד במקום עבודה נוסף. האם גם במקום זה עליהם להפריש לי לקרן פנסיה?
משום שראיתי שבמקרה ועובד מתקבל לעבודה והיה לו כבר ביטוח פנסיוני ההפרשות יבוצעו לאחר 3 חודשים, או תום שנת המס ולא בוצעו הפרשות במשכורתי האחרת. האם ההסדר רלוונטי גם לגבי עבודה נוספת?

אודה לתשובות

לצפיה ב-'פנסיה מ 2 מקומות עבודה'
פנסיה מ 2 מקומות עבודה
20/01/2016 | 12:03
53
חובה על פי חוק פנסית חובה לכל מעסיק לפתוח עבור העובד פנסיה ולא משנה אם עובד בעוד מקום , כל מעסיק פותח בנפרד ולא חשוב באיזו חברה , לעניין ההפרשות הם צחוייבות לאחר 3 חודשי עבודה מאחר ויש לך פנסיה , בהצלחה
לצפיה ב-'תוכנית גמולה בנק המזרחי'
תוכנית גמולה בנק המזרחי
20/01/2016 | 07:49
1
28
בשנת 1974 הצטרפתי לתוכנית גמולה של בנק המזרחי, לאחר שבדקתי את התקנון , בתשלום חד פעמי. כיום התוכנית מנוהלת ע״י אקסלנט.
בימים אלו גיליתי כי התקנון שונה ולרעתי.
שאלות:
1 - האם יש לי זכויות לפי התקנון בעת הפקדת התשלום בקופה?
2 -  כיצד אוכל לקבל את התקנון משנת 1974 (לפני מיחשוב).
אריה
לצפיה ב-'רק שרות לקוחות יוכל לעזור לך'
רק שרות לקוחות יוכל לעזור לך
22/01/2016 | 12:25
11
לצפיה ב-'ביטוח בריאות מינימלי הכרחי'
ביטוח בריאות מינימלי הכרחי
18/01/2016 | 16:03
3
46
מהי הפוליסה המינימלית ההכרחית של ביטוח בריאות שאתם ממליצים?
הדגש הוא על פוליסה בלי כל מיני סעיפים שנחמד שיהיו, אבל ניתן להסתדר גם בלי, כמו ביטוחי שיניים או טיפולים פיזיותרפיים, אלא כזאת שמורכבת מסעיפים שבלעדיהם המשפחה עלולה להתמוטט כלכלית.
הכוונה לפוליסה לא משלימה, אלא מקיפה.
אילו חברות אתם ממליצים עבור פוליסה כזו?
לצפיה ב-'ביטוח בריאות מינימלי'
ביטוח בריאות מינימלי
18/01/2016 | 17:28
2
46
ביטוח משלים למשלים של קופת החולים הכולל השתלות + תרופות + נתוחים בארץ , הביטוח קריטי וחובה לכל משפחה בישראל על מנת לקבל שרות הוגן ומהיר דרך הרפואה הפרטית , חשוב לציין שבסוף ינואר 2016 לא ניתן יהיה לרכוש ביטוחים במתכונת הזו לכן מהרו לרכוש ולא להמתין לביטוח האחיד שהמדינה מציעה, תמיד תוכלו לבטלו אם באמת הביטוח האחיד יהיה טוב יותר (אין סיכוי - אולי בימות המשיח)
לצפיה ב-'ביטוח מינימלי'
ביטוח מינימלי
18/01/2016 | 17:44
1
40
1
תודה על המענה. יש לי עוד מספר שאלות:
1. עדיף פרטי משלים למשלים או  פרטי מלא ולבטל את המשלים של קופ"ח, כך שבסופו של דבר מקבלים את המינימום הדרוש (השתלות+תרופות+ניתוחים בארץ)?
2. תוכל להמליץ בבקשה על שמות של פוליסות קונקרטיות שנותנות את המענה הדרוש?
3. כמה פוליסה כזו אמורה בערך לעלות לזוג בריא בגילאים 30-40? 
לצפיה ב-'משלים של קופ"ח'
משלים של קופ"ח
19/01/2016 | 06:13
32
בכל מקרה את ביטוח המשלים של קופ"ח לא הייתי מבטל יש בו כמה דברים שאין בביטוחים פרטיים , המשלים של חברות הביטוח מעל המשלים של הקופה מכסה לך דברים נוספים שאין בקופה לכן מאד מומלץ לרכוש אותו על מנת לקבל שרותי רפואה פרטיים וחשוב לרכוש עד סוף החודש לפני תחילת הרפורמה, יש פוליסות כאלו להראל מגדל ועוד כמה חברות ביטוח .
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:52
2
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

לצפיה ב-'למשך כמה שנים צריך לשמור את המקור של טפסי 161 ו 161 א''
למשך כמה שנים צריך לשמור את המקור של טפסי 161 ו 161 א'
18/01/2016 | 15:45
7
52
שלום.

סיימתי מקום עבודה לפני כשנתיים.

האם יש צורך ולכמה זמן צריך לשמור את דפי המקור החתומים של טפסי 161 ו 161א (שלא פדיתי עדיין)

אם כן, לאיזה צורך צורך?

לצפיה ב-'לפחות ל 7 שנים '
לפחות ל 7 שנים
19/01/2016 | 06:13
1
28
לצפיה ב-'מה קורה אחרי 7 שנים?'
מה קורה אחרי 7 שנים?
19/01/2016 | 22:49
25
לצפיה ב-'המלצתי מנסיון חיים לכל החיים'
המלצתי מנסיון חיים לכל החיים
19/01/2016 | 16:04
4
59
קודם כל כדאי לסרוק ולשמור בענן
תפתח קלסר ותשמור לכל החיים
לצפיה ב-'סריקה היא לא הבעיה. השאלה, מה החשיבות של שמירת הטפסים הנל'
סריקה היא לא הבעיה. השאלה, מה החשיבות של שמירת הטפסים הנל
19/01/2016 | 22:53
3
41
לכל החיים? למה ככ חשוב המקור ולמה לתמיד?
לצפיה ב-'נסיון חיים'
נסיון חיים
20/01/2016 | 08:17
2
59
לדוגמה, בעוד עם מס הכנסה ומע"מ אתה יכול להתחשבן עד 7 שנים, ביטוח לאומי אין מגבלה.
גיליתי פעם שאני זכאי לתשלום גבוהה יותר, על תקופת מילואים שלי כסטודנט.
אך מכיוון שלא שמרתי את משכורות הקבע שלי, לא היה לי דרך להוכיח את זה... אם רק הייתי שומר אותם הייתי יכול לקבל החזר של כמה אלפי שקלים.
מה שאני מנסה לומר מנסיון אישי + נסיון של בני משפחה וחברים (בגלל העיסוק שלנו רבים פונים אלינו לעזרה) אני מגלה שוב ושוב שאם רק היינו שומרים את המידע היינו יכולים להרוויח מזה.

דוגמה מתחום אחר, יש מוצרים כמו תיקים מחברות שוויצריות עם אחריות לכל החיים והם ישמחו לתקן לך גם אחרי 20 שנה רק אם תראה להם הוכחה שאתה רכשתה את המוצר.... לא שמרת את הקבלה... תקנה תיק חדש...

מה כבר קשה לשמור כמה קלסרים בארון או לפחות דיסקאון-קי עם המידע
לצפיה ב-'לא אמרתי שקשה... תודה על ההסבר'
לא אמרתי שקשה... תודה על ההסבר
20/01/2016 | 16:34
1
21
לצפיה ב-'איציק צודק - לשמור לכל החיים'
איציק צודק - לשמור לכל החיים
24/01/2016 | 22:02
29
יכול בהחלט להיות מצב שבגיל 67 יבקש ממך פקיד המס לראות את הטפסים האלה.
כבר היו מקרים מעולם....
לצפיה ב-'מה שיעורי ההפרשות לקרן פנסיה ?'
מה שיעורי ההפרשות לקרן פנסיה ?
18/01/2016 | 12:24
3
58

המעסיק רוצה להפריש לי לקרן פנסיה לפי המינימום הנידרש לפי חוק .
השאלה היא כמה ?
מנהלת החשבונות מפרישה בתלוש חמישה אחוז מהחלק של העובד וחמישה אחוז מהחלק של המעביד עבור צבירה לפנסיה.  כמו כן שמונה אחוזים ושליש לקופת פיצויים ע"ח המעסיק . סה"כ המעביד מפריש שלוש עשרה ושליש על חשבונו.
האם זה תקין ?  
האם אין חובה להפריש שישה אחוזים על חשבון המעסיק לצבירה לפנסיה ?
עד כמה אני יכול להגדיל את ההפרשה מהחלק שלי ?
תודה

לצפיה ב-'אשמח לתשובה ממי שיודע '
אשמח לתשובה ממי שיודע
20/01/2016 | 23:06
14
לצפיה ב-'אתה יכול להגדיל את החלק שלך ל 7%'
אתה יכול להגדיל את החלק שלך ל 7%
23/01/2016 | 11:08
35
לגבי שאר השאלות אני לא יודעת.
פנסיית חובה היום במשק היא 6% מעביד, 6% פיצויים, 5.5%עובד(אבל אני מניחה שאתה
יודע את זה). לגבי המשחק עם המספרים במעביד- פיצויים אני לא יודעת.
לצפיה ב-'הפקדות לפנסיה - כמה צריך להפקיד המעסיק ואיך אפשר להפקיד יותר'
הפקדות לפנסיה - כמה צריך להפקיד המעסיק ואיך אפשר להפקיד יותר
24/01/2016 | 21:52
27
שיעור ההפרשות המינימלי לקרן הפנסיה הוא:
- 5.5% מהעובד
- 6% מהמעסיק בגין תגמולים (קיצבת הפנסיה)
- 6% מהמעסיק בגין פיצויי פיטורין
סה"כ 17.5% מהשכר.
החוק לא מאוד ברור לגבי מעסיקים שמפרישים יותר מהמינימום לפיצויים, ובפועל נהוג שכאשר מעסיק מפקיד 8.33% לפיצויים, הוא יכול להפקיד רק 5% לתגמולים.

לגבי ההפקדה שלך - אתה יכול להגדיל אותה ל7%, ואם יש לך רכיבי שכר שעליהם לא מפרישים לך לפנסיה (בונוסים וכו'), אתה יכול להפריש בגינם 16%, לקבל הטבות מס נוספות ולהגדיל את החיסכון שלך.

מוזמן לקרוא עוד בקישורים:
לצפיה ב-'תורת הערך'
תורת הערך
16/01/2016 | 20:41
29

היי לכם,
אני עושה קורס במיקרו א', וכחלק מהקורס אנחנו לומדים על תוחלת התועלת ותועלת התוחלת, ולא כ"כ הבנתי מה כל אחת אומרת ומה ההבדל...

מפה לשם קראתי את הערך הזה בויקיפדיה
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%95%D7%A8%D...

ולא הבנתי את הפיסקה הזו:
ביטוח הסתברותי: ברכישת ביטוח, פונקציית התועלת מתקערת בעבור תשלום סכום כסף מסוים. ישנם אנשים שלא ירצו את אותה הקערות ויעדיפו כיסוי מוגבל לביטוח.
לדוגמה, נניח ואדם חושב לבטח טובין כנגד מפגע. לאחר בדיקת הסיכונים ועלות הביטוח אין העדפה ברורה בין רכישת הביטוח או השארת הטובין לא מבוטח. כאן מציעה חברת הביטוח ביטוח הסתברותי. תשלום הפרמיה לביטוח יהיה חצי מערכו הרגיל, אך ב-50 אחוזים ישולם החצי הנוסף והנזק יכוסה וב-50 האחוזים הנותרים הפרמיה תוחזר והנזק לא יכוסה. במקרה הזה 80% מתוך 95 נסיינים לא היו מעדיפים לעבור לביטוח הסתברותי. מה שהושג מהבעיה הוא שהירידה מסיכוי P מסוים ל-P/2 פחות משמעותי מירידה מ-P/2 ל-0 (וודאות), מה שמיוצג על ידי החלפת ביטוח בביטוח הסתברותי. לעומת זאת, על פי תיאורית תוחלת התועלת דווקא הביטוח ההסתברותי הוא הטוב יותר. מה שמציג סתירה נוספת לתיאורית תוחלת התועלת.

מה זה פרמיה?
מה ההבדל בעצם בין ביטוח הסתברותי לביטוח רגיל? כל ביטוח אמור להיות הסתברותי.. לא?
אם תוכלו לעזור לי להבין מה זה תוחלת התועלת / תועלת התוחלת זה יהיה מעולה

לצפיה ב-'היוון פנסיית שאירים כאשר המנוח בן 98 והאלמנה בת 98'
היוון פנסיית שאירים כאשר המנוח בן 98 והאלמנה בת 98
16/01/2016 | 19:48
41
שלום רב,
סבי נפטר ב-08/12/15. הוא קיבל במשך חייו קצבת פנסיונר בסך של כ-1063 ש"ח מעמיתים (מבטחים). 
האם עדיף להוון את קצבת פנסיית השאירים או לבקש לקבל קצבת פנסיית שאירים חודשית?
אודה להתייחסותך האדיבה,
ליאור.
לצפיה ב-'למחזיקי אג"ח קונצרניות לא סחירות, המעוניינים למכור אותן:'
למחזיקי אג"ח קונצרניות לא סחירות, המעוניינים למכור אותן:
16/01/2016 | 11:16
22
קונה אג"ח חברות שהפסיקו להיסחר בבורסה:
רשימה: חבס 4, חבס 12,  קמור ו'+ח',  חפציבה א',  סוהו נדל"ן א'+ב',  סקיילקס יג', קמור ו'+ח',  סיביל ג'רמני א',  אולימפיה ב'+ג',   סינרג'י כבלים ג',  אמפל א'-ג', אייס דיפו א',  אפסק א',  אפריל נדל"ן ב',  בולוס גד א', ג'י.אם.אף א', דוראה א'-ד',  טאו ב'+ג',  לידקום א', מטיס קפיטל א', סובריין נכסים א',  סיאלו א',  פטרו גרופ א'.
התמורה משולמת ישירות לחשבון המוכר,אין עמלת תיווך,אפש' לניצול מגן מס.
נא לפנות במייל- ל: gnms17@gmail.com

לצפיה ב-'ביטוח בריאות קולקטיבי - לאן ? 31.1.2016'
ביטוח בריאות קולקטיבי - לאן ? 31.1.2016
14/01/2016 | 15:10
67
קטע ממאמר מדה מרקר

לצפיה ב-'תיקון 190'
תיקון 190
14/01/2016 | 23:45
57
שלום
אני בן 50, יש לי פנסיה תקציבית, אני עובד וכמובן אני והמעביד מפרישים לגמל ופיצויים. יש לי חסכונות בקרנות נאמנות. האם אני יכול להפקיד בקופת גמל את כספי החסכונות ולהינות בבוא היום מתיקון 190 ? (מס מופחת על הרווחים)

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ