לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

משיכת תגמולים מקרן פנסיה.
26/10/2015 | 18:07
28
1
אני לא עובדת כרגע והבנתי שאני יכולה למשוך את כספי התגמולים ללא מס בטענה של מיעוט הכנסות, הבנתי שיש טופס 159א' של מס הכנסה שפונים איתו ישירות לחברת הביטוח.
הנציגה של חברת הביטוח אמרה לי שאצטרך לגשת לפקיד השומה עצמו ולהוציא אישור ,ורק עם האישור שלו לפנות לחברת הביטוח.
האם אני חייבת לפנות לפקיד שומה ולא רק לשלוח את הטופס 159 א לחברת הביטוח?
נציגת השירות בקשה ממני להביא הצהרה מביטוח לאומי שאני לא עובדת.... בטפסים עצמם- בקשה להצהרה מביטוח לאומי לא מופיעה, מופיע בטופס 159 א רק להביא אישורים שמעידים על הכנסות....אני מבקשת עזרה אם מישהו יודע איזה מסמכים נלווים נדרשים בטופס 159 א. חבל שהכל מנוסח בצורה לא ברורה!
פנסיה לעובדי מדינה
25/10/2015 | 14:21
1
40
שלום רב,
בקרוב אתחיל לעבוד כעובד מדינה,
מיטב דש נותנת תנאים של 0.45% דמי ניהול מההפקדות ו- 0.045% דמי ניהול מהצבירה.
לכאורה זה נשמע מפתה.
מה שאמור לעניין אותי זה שהתשואה שלהם יחסית נמוכה? וגם הקרן עצמה יחסית לא גדולה.

רציתי לשאול אם יש משהו יותר טוב לעובדי מדינה...
תודה מראש
פנסיה לעובדי מדינה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2015 | 15:57
28
שלום
דמי הניהול מאד נמוכים , כדאי לבדוק באתר משרד האוצר את התשואות ולהתייחס גם אליהם בקבלת החלטה
מה עומד מאחורי ההמלצה לפתוח קרן השתלמות כל שנה?
25/10/2015 | 12:55
4
54
חבר המליץ לי לעשות זאת,
גם אם אני לא מחליף מקום עבודה.

מה עומד לדעתכם מאחורי המלצה כזו?
נזילות של קרן אחת משפיעה על האחרות?
פתיחת קרן השתלמות כל שנה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2015 | 15:55
3
74
שלום   זה מאפשר לך למשוך כל שנה בתום 6 שנים מהקרן הראשונה את הכספים , לדעתי לחסוך 6 שנים ולקבל סכום גבוה מומלץ יותר
תוכל להסביר איך זה?
25/10/2015 | 16:27
2
60
אחרי שקרן אחת נזילה- כל השאר נזילות גם?
כל שנה לאחר 6 שנים כל קרן נזילה בפני עצמה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2015 | 17:17
1
40
אני לא חושב שזה מה שהתכוון המשורר
25/10/2015 | 20:55
55
פרט לנזילות של עצמה - הקרן משפיעה על נזיליות אחרות?

ביטוח מנהלים - מספר שאלות
25/10/2015 | 07:33
35
שלום לכולם
1. בביטוח מנהלים אפשר לרשום מוטבים, אולם לא לכספי הפיצויים (?) אזי לאן כספי הפיצויים הולכים? לפי חוקי הירושה / צוואה?
2. השיח היום בנושא כספי הפנסיה הינו הורדת הסיכון ככל שמתקרבים לגיל פרישה (מודל צ'ליאני), אולם, לדעתי, גם עמוק בתוך שנות הפנסיה (הנחה של 25 שנה) נניח עד כ 10 שנים , עדיין מרבית הכסף לא נמשכה ואפשר עדיין להשקיע בחיסכון לא סולידי טהור, אם נצרף זאת לשנים שלפני (גיל 55) יש כ22 שנות חיסכון נוספות עם מספיק זמן לתקן (22 שנה זה המון זמן), למה כל השיח נעצר בגיל פנסיה ולא מדבר על השנים של הפנסיה, שם מרבית האוכלוסיה הפנסיונית נמצאת?

3.האים בביטוח מנהלים, (מגדל מ 96, מקדם 166 ) אפשר לקבוע / לבקש מסלולים? ולהישאר עם אותם עמלות שהיו? (אני משלם רק מהרווחים, וכ 100% מההפקדות הולכות לחיסכון, ביטוח החיים הוא נספח א' מזערי) .
תודה מראש
חן

יש מצב שיש לי כסף באיזו קרן פנסיה ?
24/10/2015 | 15:59
1
39
עבדתי שנתיים מ 2000 עד 2002 בחברה גדולה.
לא היה אז חוק של הפרשת פנסיה חובה. האם יש  סיכוי שיש איזה סכום על שמי ?
יש מצב שיש לי כסף באיזו קרן פנסיה ?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2015 | 08:52
46
תיכנס למסלקה המרכזית ותוכל באמצעות שאילתא וזיהוי לקבל נתונים
שלום
24/10/2015 | 13:55
1
56
שלום רב,
אמא שלי בת 61 אישרו לה נכות לצמיתות לפני שנה 100 אחוז אי כושר עבודה
ו49 אחוז כללית
אמא שלי מעוניינת למשוך את הכסף של הפנסייה ולא לקבל כול חודש כסף..
אמרו לנו שזה אפשרי רק מגיל 67 זה הגיוני??

יש דרך למשוך את זה עכשיו ?
פשוט יש לאמא שלי קשיים בהליכה ואנחנו גרים בקומה אחרונה ואחנו מאוד רוצים לעבוד דירה ......  

תודה רבה
משיכת כספי פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2015 | 15:58
31
ניתן למשוך בכל זמו שתבחר אבל בתשלום מס
העברת קרן פנסיה לא פעילה
23/10/2015 | 15:49
3
61
שלום,
ברצוני לדעת האם ניתן להעביר קרן פנסיה לא פעילה בין חברות שונות והאם יש לכך משמעויות לגבי העתיד (הפנסיה)?

תודה
העברת פנסיה לא פעילה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2015 | 22:19
2
64
ניתן להעביר לקרן פנסיה אחרת חדשה אבל אין לכך משמעות אלא אם כן דמי הניהול שונים
העברת קרן פנסיה
23/10/2015 | 22:53
1
46
כן. זה בדיוק הרעיון - הם רוצים להעלות לי את דמי הניהול וכששאלתי למה התשובה היתה ״כי אני עמית לא פעיל.״. נראה אם הם יאותו להוריד בחזרה אם לא אנסה לעבור.

תודה על התשובה.
לא יורידו
25/10/2015 | 19:02
31
ואם יש שם סכום גדול, זה גם משפיע לך על עלות הכיסוי הביטוחי {מוריד את העלות במעט}
שאלה לגבי פוליסת חסכון פרט מול קרן פנסיה
22/10/2015 | 19:43
1
51
לפי מה שהבנתי משנת 2008 חובה על כול מעסיק להפריש כספים לקרן פנסיה.
במקום עבודתי לפי מה שהבנתי מופרשים כספים אבל לפוליסת חסכון פרט בחברת ביטוח.
האם זה חוקי ?
ובתלוש שיורד הסכום רשום ביטוח מנהלים .
מישו שמבין האם זה חוקי ?
ביטוח מנהלים או קרן פנסיה בתלוש השכר
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2015 | 22:10
33
שלום   כדאי שתבקש מהמעסיק העתק פוליסה על מנת לוודא מה לך  
תשואה שלילית בקרן השתלמות?
22/10/2015 | 18:22
2
70
יש לי קרן השתלמות במיטב דש במסלול כללי, ושמתי לב שהם הורידו לי 119 ש"ח מקרן ההשתלמות. מה זה אומר בדיוק? שהם הפסידו כספים אז גם אני מפסיד מזה? והאם כל חברות הביטוח ככה מנכות סכום בקרן השתלמות מעבר לסך דמי הניהול?

צירפתי תמונה.

תודה מראש
תשואה שלילית בקרן השתלמות
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2015 | 22:21
1
55
כדאי שתבדוק באתר משרד האוצר את תשואות קרנות ההשתלמות השונות ואתה יכול לעבור ולנייד כספים ולקבל החלטה לכך על פי התשואות ודמי הניהול
יש משהו שאתה ממליץ?
24/10/2015 | 12:09
29
אפילו שלח לי בהודעה פרטית למי לפנות בשביל להעביר את הקרן ההשתלמות שלי לחברת ביטוח יותר רווחית ממיטב דש שגם מציעה דמי ניהול נמוכים מ-1%.
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2015 | 16:47
3
|כסף|יש לך שאלות לגבי העסק שלך? מעוניין לדעת כיצד למקסם את הרווחים?
|שמאל|היכנס עכשיו לפורום ייעוץ עסקי ושדרג את העסק שלך:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|@|מעוניין להסיר את הקעקוע הישן? רוצה להתייעץ לגבי שיטות ההסרה הקיימות בשוק?
|שמאל|היכנס לפורום הסרת קעקועים, תשאל ותתייעץ:

|לב-ש|עומדים להתגרש? יש לכם שאלות לגבי התהליך?
|שמאל|בפורום גירושין תוכלו להתייעץ עם עורך דין מומחה ומנוסה:

|דושיח|עליכם ליישב סוגיה שאינה פתורה? הסתכסכתם עם השכנים?
|שמאל|בפורום גישור תוכלו לשאול ולהתייעץ בדרך ליישוב המחלוקות:

|*|מתעניינים במפת הכוכבים? מחכים לדעת איזה יום מצפה לכם מחר?
|שמאל|פורום אסטרולוגיה בהנהלה חדשה! הכנסו עכשיו:
איך הכי כדאי לחסוך כסף לטווח ארוך
22/10/2015 | 09:07
3
97
מכרתי את הדירה הישנה של הוריי ז"ל ונותרתי עם סכום כסף יחסית גדול אותו ארצה לחסוך לטווח הארוך. מעבר לזה שאני לא מבינה גדולה בכספים,  אני גם מטבעי אדם  שמאד לא אוהב סיכונים מהי התוכנית הכי בטוחה בה אפשר להשקיע את הכסף ולהרוויח כמה שיותר על החסכון מבלי להסתכן בכלל, יש דבר כזה??
חסכון לטווח ארוך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2015 | 13:33
67
שלום  השקעה דרך אחת מחברות הביטוח היא הכי כדאית כיום , יש למגדל , הראל ומנורה תוכניות שכדאי שתבדקי את התשואות שלהם , כמו כן יש לחברות הביטוח מסלולים סולידיים ומסלולים נוספים מגוונים  זאת דרך אחת להשקעה , דרך נוספת היא דרך אחד מבתי ההשקעות שקיימים בשוק.אין כיום תכנית שמאפשרת לך רווח מובטח עתידי ללא כל סיכון.
אני יכולה לשתף בפתרון שאנחנו מצאנו
28/10/2015 | 19:24
1
43
גם אני ובעלי חיפשנו פתרון נטול מסיכונים עבור תוכנית חסכון ארוכת טווח לילדים שלנו, אומנם כנראה שהסכום שאני הפקדתי לא קרוב אפילו לזה שאת מדברת עליו. החיפושים הובילו אותנו לפיקדון הקוקוס של בנק מזרחי - לפי התוכנית בפרק זמן של 20 שנים הסכום שהפקדנו יכפיל את עצמו (לפי המתמטיקה הזאת, כאשר שלושת ילדינו יגיעו לגיל שהם ירצו לעשות תואר ראשון, אנחנו נוכל לממן לשלושתם את הלימודים). מאחר והסכומים באמת שונים לחלוטין, אולי יתאים לך דבר אחר, אבל אם הדגש הוא על היעדר סיכון אז אולי זה דווקא כן יתאים לך.
תודה רבה
29/10/2015 | 14:39
12
ניוד ביטוח מנהלים עם שמירה על מקדם ההמרה המובטח
21/10/2015 | 16:13
2
54

האם הרפורמה שהוכרזה לפני כחצי שנה נכנסה לתוקף וניתן כבר לבצע את הניוד?
אשמח לקישור בנושא, תודה רבה.

ניוד ביטוח מנהלים עם מקדם קצבה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2015 | 13:30
1
53
שלום לך   לא עבר עדיין ברשויות המתאימות , לא נראה בזמן הקרוב
תודה רבה
22/10/2015 | 14:09
10
הקפאת פוליסה חד צדדית
20/10/2015 | 15:05
4
42
המעסיק הנוכחי שאני עובדת אצלו החל מפברואר 2015 חתם על המשך פוליסת ביטוח מנהלים והפריש את הסכומים הנדרשים.
אתמול 19.10.2015 המעסיק החליט באופן חד צדדי ללא הסכמתי להקפיא את הפוליסה הקיימת והחל מחודש נובמבר 2015 לפתוח לי פוליסה חדשה בתנאים פחות טובים. כמו כן, הוא ניסה להפעיל עלי לחץ נפשי בדרך צעקות והשפלות.
עלי לציין, כי אני בחודש שביעי להריון וצריכה לצאת לחופשת לידה בעוד כחודש וחצי.
אני דואגת שהזכויות שלי נפגעות מהתנהלות חד צדדים של המעסיק.
ברצוני לברר האם למעסיק יש זכות חוקית להקפיא לי את הפוליסה הקיימת ולפתוח פוליסה חדשה ללא הסכמתי.

החלפת פוליסה באמצע תקופה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2015 | 06:17
3
19
שלום לך   יש לך כנראה קרן פנסייה ברשימה כלומר כשפתחו לך אותה לא החתימו אותך על מסמכים , עדיין אסור למעסיק לפתוח לך קרן פנסייה או ביטוח מנהלים ללא אישורך מאחר ויש לך כבר מוצר פנסיוני
החלפת פוליסה באמצע תקופה
21/10/2015 | 09:54
2
20
למי אני יכולה לפנות כדי להגן על הזכויות שלי? למפקח על ביטוח?
החלפת פוליסה באמצע תקופה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2015 | 11:21
1
14
מוקד תלונות של המפקח על הביטוח - חפשי בגוגל ותופני ישירות לדף
תודה
21/10/2015 | 12:20
4
צריך עיצות לגבי חיסכון
20/10/2015 | 13:06
3
81
שלום,
אני עצמאי, יש לי ביטוח מנהלים מזה מס' שנים עם דמי ניהול מטורפים.
נכון לעכשיו צברתי שם כ- 50000 שקל.
מבחינתי מה שהייתי מאוד רוצה זה לנהל בעצמי את כספי הפנסיה, אך למיטב הבנתי זה לא אפשרי, היות ואיני יכול לנייד את הכסף לקופת גמל/קרן השתלמות IRA (ואם אני טועה, אשמח לתיקון)...
לפתוח קרן השתלמות IRA זה לא רלוונטי מבחינתי כי זה מינימום של 50K שאין לי כרגע (יש כרגע 20K)...
חשבתי על אופציה של לנייד את ביטוח המנהלים לקרן פנסיה עם דמי ניהול זולים (פנסיה דיגיטלית של מיטב דש אולי..) ולהפקיד כל חודש סכום מאוד נמוך ואת שאר הכסף שיש לי (20K) ושאחסוך בעתיד אפקיד לתיק ניירות ערך עד שיהיה לי 50000 שקל ואז אוכל לפתוח קרן השתלמות IRA.
מקווה שלא סיבכתי...מה דעתכם?.

צריך עיצות לגבי חיסכון
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2015 | 06:22
2
66
שלום לך   תבדיל בין שני המוצרים , קרן הפנסיה או ביטוח המנהלים נועדו על מנת שתוכל בגיל פרישה לקבל הכנסה סבירה לצורך מחייה , שניהם מוכרות לצורך צרכי מס , חסכון נפרד מכספי הנטו שלך זו לא צריך לבוא על חשבון הפרשה לפנסייה , עדיין את דמי הניהול תבדוק ותנסה להוריד ולפני שאתה פותח קרן חדשה תבדוק שביטוח המנהלים שלך הוא עם מקדם קיצבה מובטח.
תודה על התגובה ושאלות
21/10/2015 | 08:27
1
47
1. אכן יש לי מקדם קצבה מובטח בביטוח המנהלים, לפי הבנתי ישנה רפורמה שצריכה לעבור אישור סופי ולפיה אפשרי יהיה לנייד ולשמור על מקדם הקצבה....היכן אפשר להתעדכן מתי היא מאושרת??
2. שאלת תם- מה היתרון של להפקיד כספים לקרן פנסיה ושמישהו אחר ינהל לי את הכסף, לעומת ניהול באופן עצמאי של קרן השתלמות/קופת גמל (בהנחה שיש לי הבנה בשוק ההון) עם עמלות אפסיות? מעבר לפן המעשי בו הפנסיה היא תשלום קצבתי....

מקדם מובטח - רפורמה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2015 | 11:36
40
ישנה הצעה לרפורמה , עדיין לא עברה בגורמים המתאימים ולדעתי ייקח זמן , בכל מקרה תהיה הודעה מסודרת על כך .
היתרון בהפקדה לקרן פנסיה הוא בכמה מישורים - פנסיית נכות במקרה ביטוח מתאים
ופנסיית שאירים במקרה מוות לבת / בן הזוג ולילדים עד גיל מסויים. מרכיבים מאד חשובים בהיבט הביטוחי של מקרה ביטוח למשפחה .
פיצויים שאינם הופרשו לקרן הפנסיה
18/10/2015 | 10:36
1
48
בקרוב אקבל פיצויי פיטורים שכחצי מהם הופרשו לקרקן הפנסיה וחלק לא, ולכן אקבל אותם במזומן מהקופה המרכזית של המעביד.
ברצוני להשאיר את כל כספי הפיצויים כרצף קצבה או רצף פיצויים.
האם אפשרי? (לשמל שהכסף יועבר מהמעסיק ישירות לקופה גמל שאפתח)
פיצויים שאינם הופרשו לקרן הפנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2015 | 06:24
23
שלום לך
ניתן וחשוב להיעזר בסוכן ביטוח לצורך כך
שחרור פיצויי פיטורין מקרן פנסיה לעובדת משק בית
17/10/2015 | 11:42
1
43
מה אני כמעביד של עוזרת בית צריך לתת לה כדי שקרן הפנסיה תשחרר לה את הפיצויים על התקופה שעבדה אצלי?
אם מדובר בטופס 161 אז יש שם סעיף של תיק ניקויים במס הכנסה אבל אני מעולם לא ניקיתי לה מס ואין תיק ניקויים.
שחרור פיצויי פיטורין מקרן פנסיה לעובדת משק בית
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2015 | 11:19
13
שלום  את לא חייבת לרשום מספר תיק ניכויים אבל מספר ת.ז. את חייבת לרשום
החלפת מקום עבודה
15/10/2015 | 22:33
1
45
אני חברה במקפת ותיקה. לאחרונה החלפתי מקום עבודה. אני אמורה להעביר למקפת טופס להחלפת מעסיק ולצרף אליו אישור על הפסקת עבודה במקום הקודם. מה צריך להיות כתוב באישור הזה? האם מספיק שיכתבו שהפסקתי לעבוד בתאריך X או שהם צריכים לכתוב שהם משחררים את כספי הפנסיה שלי או משהו דומה.
החלפת מקום עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2015 | 06:29
16
שלום  יש למקפת ותיקה טופס מיוחד לצורך העברה שבו גם המעסיק חייב לחתום
הפרשות לפנסיית חובה
15/10/2015 | 12:16
1
37
האם עובד שיש לו כבר פנסיה תקציבית ומגיע למקום עבודה חדש חייבים לפתוח לו קופת גמל/פנסיה כלשהיא?
כתוב בחוק "צו זה לא יחול על מי שמתקיים לגביו ולו אחד מהתנאים המפורטים בסעיפים הקטנים להלן.....מי שמכוח הסכם לבטוח פנסיוני בפנסיה תקציבית ......."
תודה
העובד אינו מעוניין בזה, האם אפשרי לא לעשות קופת גמל ?
18/10/2015 | 13:00
20
תודה מראש
ביטוח מנהלים
13/10/2015 | 18:53
1
68
שלום
אני בת 50 ואין לי ביטוח מנהלים, היה לי בעבודה קודמת וסגרתי אותו, מתחילה בעבודה חדשה ואמרו לי שבגלל גילי כבר לא פותחים ביטוח מנהלים חדש, האם זה נכון ומה אפשר לעשות? איפה המעסיק יפקיד את ההפרשות לפיצויים
בכל מוצר פנסיוני
16/10/2015 | 19:17
42
גמל / פנסיה / מנהלים.
החלת ותק על יותר מקרן השתלמות צעירה אחת - הכרעה ברורה בנושא?
14/10/2015 | 01:23
1
81
1
שלום רב,
ברשותי 3 קרנות השתלמות: A, B, C
קרן A נזילה, בעוד 2 הקרנות האחרות לא נזילות.
לפני מספר חודשים, כשהעברתי את קרנות ההשתלמות שלי לחברת ביטוח אחרת, נאמר לי על ידי סוכן הביטוח באופן חד משמעי שבמידה וארצה לפדות את הכסף, ניתן יהיה להחיל את הוותק של קרן ההשתלמות הותיקה על כל הקרנות האחרות ובאופן זה לפדות את שלושתן יחד.
לפני חודש וידאתי שוב את הנושא.
כאשר פניתי לסוכן הביטוח שלי על מנת לפדות את הקרנות הנ״ל יחד כפי שציינתי למעלה, נאמר לי שניתן להחיל את הוותק רק על קרן צעירה אחת ושמדובר בתקנה חדשה החל משנת 2014.
ראיתי לא מעט פוסטים ומאמרים בנושא, אך רובם התייחסו רק ל-2 קרנות (קרן ותיקה וקרן צעירה), ולא למקרה שבו יש יותר מ-2 קרנות. 
כמו כן, מצאתי את הקישורים הבאים:
http://cafe.themarker.com/topic/2163208/
אשמח להעזר בכם על מנת לקבל הכרעה ברורה וחד-משמעית בנושא - האם ניתן או לא ניתן למשוך יותר מקרן השתלמות צעירה אחת על בסיס קרן השתלמות ותיקה אחת?
תודה מראש,
ותיקה עם צעירה וזהו
16/10/2015 | 19:17
38
בהנחה ולא נפדו כבר כספים מהקרן הותיקה ובהנחה ואין הפקדות חופפות בין שתיהן ובהנחה ושתיהן לא עצמאיות.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משה שרן הנו הבעלים של סוכנות הביטוח מנגו-בר לב. פעיל בענף הביטוח מעל 20 שנה. במהלך שנות הפעילות צבר ידע רב בתחומי חיים, בריאות, אובדן כושר עבודה, סיעו
עוד...
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
משה שרן מנהל פורום ביטוח חיים
להתייעצות עם מנהל הפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ