לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

לצפיה ב-'ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה'
ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה
14/03/2016 | 14:34
28
98
שלום.
לאחר חיפוש בהודעות בהסטוריית הפורום עדיין לא הצלחתי להגיע להחלטה.

פרטים נוכחיים. הביטוח הוא ביטוח מנהלים:

שכר-8000

2.8 אחוז מההפקדות
1.15 אחוז מהצבירה

194.78 מקדם 

התייעצתי עם הסוכן, אבל זה לא באמת אפקטיבי כי הוא אינו חף מאינטרס.
אשמח לכל עצה.
תודה מראש.
לצפיה ב-'מקדם מובטח'
מקדם מובטח
14/03/2016 | 16:32
2
99
בתנאי המקדם שלך לא הייתי נוגע בביטוח המנהלים אעפ"י שדמי הניהול גבוהים , יכתבו לך כל מיני גולשים שלא כדאי ושתעבור לקרן פנסיה , בגיל 67 תבין למה לא היה לך כדאי לעבור לקרן פנסיה או תצטער למה עברת
לצפיה ב-'מה שמשה אמר'
מה שמשה אמר
14/03/2016 | 18:34
50
לצפיה ב-'במקום להסביר בגיל 67 תסביר עכשיו'
במקום להסביר בגיל 67 תסביר עכשיו
15/03/2016 | 10:08
84
אתה מאמין שתוחלת החיים תעבור את 100 בתוך 30 שנה ?
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים הוא בזבוז כסף בדר"כ'
ביטוח מנהלים הוא בזבוז כסף בדר"כ
14/03/2016 | 20:35
7
103
נתחיל בכך שזה לא המקדם שלך קרוב לוודאי. אם תבדוק את הפוליסה יש מקדם הגדלה שמגדיל את המספר הזה.
מתי הפוליסה נפתחה ?
אתה משלם הון תועפות תמורת המקדם הזה.
לדוגמא אם יש לך חסכון של 150 אלף, שיעור ההפקדה הוא 20% ונותרו לך 30 שנה לפנסיה בהנחת תשואה שנתית של 4%  מעל ל 23% מהחסכון יאבד = 370 אלף ש"ח.

אם תשיג קרן פנסיה בדמי ניהול של 2% מהפקדה ו 0.2% , באותם תנאים למרות שיש אג"ח מיועדות והתשואה בקרן הפנסיה אמורה להיות גבוהה יותר תאבד רק 5.56% מהחסכון = 88,200 ש"ח.
כלומר בתנאים הללו המקדם עולה לך מעל 290 אלף ש"ח.

אם תקרא על הנושא תווכח לדעת שהמקדם הזה משתלם רק אם תוחלת החיים הכללית תעלה על גיל 100. אתה מאמין שזה יקרה ? וגם אם יתקרבו לזה, אתה יכול להיות בטוח שלא יהיה מספיק כסף לחברת הביטוח לשלם קצבה לפי התנאים הללו והחסכון שלך יעבור תספורת בכדי שחברת הביטוח לא תפשוט את הרגל.

בנוסף הביטוחים זולים משמעותית בקרן פנסיה. במיוחד אם אתה נשוי עם ילדים.
בהנחה שבריאותך תקינה, אני במקומך הייתי עובר לקרן פנסיה בלי להסס.
בהצלחה !
לצפיה ב-'תיקון קטן המקדם עולה מעל 280 אלף בהנחות הנ"ל.'
תיקון קטן המקדם עולה מעל 280 אלף בהנחות הנ"ל.
14/03/2016 | 21:00
42
לצפיה ב-'בקרן פנסיה יש יד קלה יותר על ההדק '
בקרן פנסיה יש יד קלה יותר על ההדק
16/03/2016 | 20:36
5
70
בכל מה שקשור לתספורות
או קיצוץ רוחבי בפנסיה לאורך שנות הפנסיה
או כל קשקוש אחר שממציאים בגלל התארכות תוחלת החיים.

ואתה יודע אתה זה.

לצפיה ב-'התייחסות'
התייחסות
16/03/2016 | 23:04
4
69
קרן פנסיה הוקמה בכדי לתת מענה במחיר האטרקטיבי ביותר לחסכון לגיל פרישה, לביטוח אובדן כושר ולביטוח חיים.
הביטוח הוא בתעריפים אטרקטיביים מאוד על בסיס העובדה שכלל החברים ערבים למקרה שבו יש יותר מקרי ביטוח מהצפי ואין רווח לחברת הביטוח מהם.
האיזונים האקטוארים בשנתיים האחרונות נבעו בעיקר מהוזלת עלויות ביטוח אובדן הכושר שגרמו לכך שלא היה מספיק כסף מסל עלויות הביטוח שגנבו מהעמיתים.
אז נכון שהיתה תספורת של כאחוז בשנתיים הללו בקרנות הגדולות אך אם תסתכל על השנים הקודמות, תגלה ש"התספורת" בסה"כ ב 5 השנים האחרונות היתה דווקא חיובית והצבירה גדלה בגלל האיזון האקטוארי כי גבו עלויות ביטוח גבוהות מידי.
פורום החוסכים לפנסיה פרסם טבלת השוואה ל 5 השנים האחרונות ואתה יכול לראות שהתשואה כולל האיזונים היתה גבוהה מהתשואה המצטברת.
בכל מקרה האוצר הבטיח לטפל בזה ולהגדיל את עלויות הביטוח כך הנושא הזה אמור להיות מטופל בעתיד הקרוב. 
"התספורת" הכי גדולה בחסכון הפנסיוני היא דמי הניהול המטורפים בביטוחי המנהלים. אתה אוהב להבליט את אותו אחוז שנגרע בגלל איזון אקטוארי אבל באותם שנתיים מי שחסך בביטוח מנהלים שנפתח ב 2004 למשל, קרוב לודאי שילם רק מהצבירה דמי ניהול של 2.5% (1.25%*2) וזאת עם תשואות פחות טובות בגלל העדר האג"ח המיועדות. זה יותר טוב ?
הם מביאים שם את התשואות של ביטוחי המנהלים מהסוג של קרן י - המשתתפות ברווחים. אתה יכול לראות שלא רק שהתשואות בפוליסות היו נמוכות יותר מהתשואות של קרנות הפנסיה הגדולה (תשואות מבטחים, הראל וכלל היו סביב 36-37% ברוטו) בעוד שבביטוחי המנהלים התשואות ברוטו נעו בין 30-32% אלא שאחרי ניכוי דמי הניהול, שבפוליסות הללו לא ניתן לשלוט בהן ובקרן הפנסיה כן, יותר משליש מהרווחים הלכו לחברת הביטוח.

הקיצוץ הרוחבי בפנסיה בוטל למעשה בעקבות ההחלטה לשנות את האופן שבו האג"ח המיועדות מחולקות ובכך נפתרה בעיית הריבית התחשיבית שנוצרה מסביבת הריבית האפסית. את התקליט הזה אתם יכולים להפסיק לנגן ...

החשיפה להתארכות תוחלת החיים מעבר לתחזיות האקטוארים קיימת, אך כפי שציינתי נקודת האיזון היא בתוחלת חיים של מעל 100 שנים. אתה מוכן לשים את הכסף מראש בכדי לגדר את הסיכון הזה ? 17-18% מהפנסיה בדוגמא שהבאתי וזה מבלי להתייחס לעלויות הביטוחים שגבוהות יותר לאורך השנים כשהם נרכשים באופן פרטי.

מה קורה אם רוצים להבטיח בפרישה קצבה לאשה עד תום חייה וכתוצאה מכך חייבים לוותר על המקדם המובטח ? יש תרחישים כאלה, ואז גם לא גידרת את עליית תוחלת החיים מעבר לתחזיות וגם שרפת על כלום 17% מהשכר ...
לצפיה ב-'וואי וואי'
וואי וואי
22/03/2016 | 00:01
3
36
את כל זה קישקשת בעצמך או שהעתקם ממקומות אחרים?
כל כך הרבה אי דיוקים שאפילו אין טעם לדון עליהם איתך בגלל שאתה כל כך "נעול" על הדעה שלך

לצפיה ב-'מה כ'פת לך ? תשקיע קצת'
מה כ'פת לך ? תשקיע קצת
22/03/2016 | 06:11
2
30
ותסתור אותי אם כתבתי שטויות ...
לצפיה ב-'זה חסר טעם'
זה חסר טעם
23/03/2016 | 13:45
1
24
זה לא משנה מה אני אגיד, גם אם זו תהיה האמת המוחלטת, אתה עדיין לא תשתכנע ותמצא בדרכים-לא-דרכים להוכיח שאני טועה

לצפיה ב-'אין לך תרבות דיון'
אין לך תרבות דיון
23/03/2016 | 22:12
36
אתה זורק משפט, אני משקיע זמן בלהסביר ולהוכיח את עמדתי, ותגובתך היחידה היא להשמיץ, לכנות אותה קשקושים ולשלול בלי לספק שום הוכחה והסבר להאשמותך. כשמתעקשים לקבל הסבר אתה מסרב בטענה, שיש לי תשובה לכל דבר, אז לא בא לך לשחק איתי. מאוד בוגר. תוכיח שדברי אינם מבוססים. אם אני טועה, אשמח לדעת בכדי שלא להטעות אחרים.

לצפיה ב-'כרגיל כנראה שתבכה בגיל פרישה אם תעבור לקרן פנסיה'
כרגיל כנראה שתבכה בגיל פרישה אם תעבור לקרן פנסיה
15/03/2016 | 08:02
16
45
לצפיה ב-'תודה לכם. עדיין לא מצליח להגיע למסקנה.'
תודה לכם. עדיין לא מצליח להגיע למסקנה.
15/03/2016 | 13:07
15
56
אציין שהביטוח החל במרץ 2011.
האם הנתון הזה יכול להועיל?
לצפיה ב-'המממ'
המממ
15/03/2016 | 23:25
14
58
אני משער שהמקדם יותר קרוב ל 210. מה חסר לך בכדי להגיע להחלטה ?
לצפיה ב-'תראה-'
תראה-
16/03/2016 | 08:46
13
53
אני מקבל שתי דעות מנוגדות (אתה ומשה, to be exact).
זה קצת מקשה על ההחלטה.
לצפיה ב-'יש הבדל בין שתי ההתייחסויות'
יש הבדל בין שתי ההתייחסויות
16/03/2016 | 23:32
12
74
אני נימקתי את עמדתי, והסברתי אותה במספרים שממחישים לך מהי עלות המקדם המובטח.
אתה מוזמן לקרוא גם את המאמר הבא שבו משווים בין שני המוצרים. את המאמר כתב איש מקצוע - משווק פנסיוני ולא כתב שמחפש כותרת צהובה.
משה בסה"כ הפחיד אותך ב"מי שיאמין לי יבכה". הוא עשה את זה גם בעבר (ראה פה), הבטיח לפרסם מודל שמוכיח את עלויונות ביטוח המנהלים על קרן הפנסיה ואף פעם לא עשה זאת.
אתה מוזמן לקרוא גם את המאמר המעניין הבא.

משה וגם אורן ששניהם סוכנים ביטוח נמצאים במלכוד. אין מוצר מושלם. יש חסרונות ויתרונות לשניהם.
בהנחה ששניהם סוכני ביטוח פנסיוני מספר שנים רב, אשר אוהבים את המקצוע והאחריות שבו, אז אפשר לשער שבכל התקופה הזאת (כשעוד ניתן היה להציע פוליסות עם מקדם מובטח), זה היה המוצר עליו המליצו ללקוחות שלהם.
גם אם תוכיח להם היום 100 פעם שהוא גרוע לעומת האלטרנטיבה, הכבוד המקצועי שלהם יקשה עליהם להכיר בזאת, כי בכך יודו שעשו נזק ללקוחות שלהם. הם נמצאים בפוזיציה שבה הם אינם מוסגלים להסתכל על שני המוצרים בצורה אובייקטיבית.

קרן פנסיה היא קוץ בתחת לסוכן ביטוח, כי במקום שירוויח ממכירת מביטוח חיים ומביטוח אובדן כושר, המבוטח מקבל אותם מובנים בתוכנית ללא אלמנט של רווח לחברת הביטוח אשר ממנו אפשר לגזור עמלה לסוכן.
גם התגמול על פתיחת התוכנית ותפעולה שונה מאוד. על ביטוח מנהלים מרוויחים יפה ובקרן פנסיה הרבה פחות ואם הלקוח יודע לעמוד על שלו אז לסוכן נשאר סכום קטן מאוד. בנוסף, המבוטח יכול בקלות לנייד את הקרן לחברה אחרת ואז הסוכן יאבד את מקור הכנסתו. בפוזיציה כזאת קשה לאהוב את קרן הפנסיה ולהמליץ עליה בתור סוכן.

שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'תפסיק לשער עלי השערות, אתה לא מכיר ואתי ולא את פועלי'
תפסיק לשער עלי השערות, אתה לא מכיר ואתי ולא את פועלי
22/03/2016 | 00:20
11
27
ביטוי יפה "לשער השערות"....

לצפיה ב-'לא כתבתי שום דבר רע עליך'
לא כתבתי שום דבר רע עליך
22/03/2016 | 09:42
2
35
הטענה היא שלא עשיתם תחשיב כלכלי אמיתי כשהמלצתם על ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח לעומת האלטרנטיבה. זה לא מדויק ?
לצפיה ב-'לא אמרתי שכתבת עלי משהו טוב או רע'
לא אמרתי שכתבת עלי משהו טוב או רע
23/03/2016 | 13:46
1
23
אלא עצם העובדה שאתם יודע איך אני עובד, ועל מה אני ממליץ (?) ללקוחות שלי, מבלי שאתה מכיר אותי ויודע מה האג'נדה שלי ומה האני מאמין שלי

לצפיה ב-'אתה ציינת על גבי הפורום שמכרת ביטוחים'
אתה ציינת על גבי הפורום שמכרת ביטוחים
23/03/2016 | 22:27
31
עם מקדם מובטח ושהמלצת לחברים עליו. הנה תזכורת.

לצפיה ב-'אל תתייחס'
אל תתייחס
23/03/2016 | 08:27
7
34
אורן חבל על האנרגיה   הבן אדם זרוע שנאת סוכנים וזו כנראה מטרתו בחיים
לצפיה ב-'במקום לבלבל במוח אולי פשוט פעם אחת תתן תשובות?'
במקום לבלבל במוח אולי פשוט פעם אחת תתן תשובות?
23/03/2016 | 11:59
6
45
עם כל הכבוד לזה שאתה מנהל הפורום, בתור קורא אובייקטיבי בפורום, אני חושב שאם כבר להקשיב לדעה של מישהו - זה יהיה למה שאנטארטיקה כותב.
הוא מסביר כל נקודה, ואגב אני אישית בדקתי את רוב מה שהוא אומר ולא מצאתי סתירות.

ביטוח מנהלים הוא מוצר מקולל, מי שממשיך להמליץ עליו הוא רמאי ונוכל, ועד שלא אקבל הסברים מדוע המוצר הזה כל כך טוב ולמה מי שיישאר בקרן פנסיה יהיה מסכן - אמשיך לטעון אותו הדבר.

אגב לי יש ביטוח מנהלים (שאת חלקו כבר ניידתי ולגבי השאר אני מטפל כרגע) - אני יכול להגיד שהאנשים ב"כלל" מצאו עצמם בלי תשובות לשאלות הבסיסיות ששאלתי, מה שרק לימד אותי כמה טיפש הייתי שנשארתי עם המוצר הזה.

מניסיוני הקצר הייתי ממליץ לכל מי שיש לו את המוצר המקולל הזה לבדוק כמה דברים:
1. מה המקדם האמיתי. כמו שציין אנטארקטיקה יש מה שנקרא "מקדם הגדלה". כמו כן, בחלק מהפוליסות המקדם נקבע לפי מסלול אותו בוחר הפורש - כמה קצבאות מובטחות הוא רוצה. שימו לב לשינוי במקדם בהתאמה לבחירה.
2. עלויות - תעשו חישוב כמה עולה המקדם הארור הזה! כשחישבתי את זה רציתי לבכות. מה שאנטארטיקה כותב לגבי גיל 100 נכון מאוד. אני מחכה שמר משה שרן יסתור את הנקודה הזאת.
3. השאלה הכי פשוטה ששאלתי את ה"מנהל פיתוח עסקי" של כלל, שלא אחשוף את שמו פה, היא כנל: חסכתי מיליון שקל ויש לי מקדם 200 (לפי מסלול של 240 קצבאות מובטחות). האם בוודאות אקבל במשך 20 שנה 5000 שקלים לחודש? (מיליון שקל לחלק למקדם).
תשובה לא קיבלתי, הבנאדם פשוט התחמק ואמר שאינו מוסמך לענות על זה! אם לא אתה אז מי???
בכל אופן, ואשמח אם מר משה שרן יתקן אותי פה, ממה שבדקתי הבנתי שלמעשה בשנתיים הראשונות הקצבה הנ"ל (5000 ש"ח) צמודה למדד המחירים לצרכן, שזה עוד בסדר, אבל בהמשך - היא צמודה לרווחים של חברת הביטוח? כלומר אם היא תפסיד כל שנה 10 אחוז, הקצבה שלי תלך ותרד? אם זה נכון זו שערורייה. אשמח אם מישהו יתקן אותי כאן.
לצפיה ב-'סרג'י, אני חושב שמה שמשה טוען'
סרג'י, אני חושב שמה שמשה טוען
23/03/2016 | 13:43
4
29
שהאלטנרטיבה גרועה לא פחות
אולי הגרעונות (תרתי משמע) שלה לא שקופים כמו בביטוח מנהלים, אבל הם בהחלט קיימים, וב ע י ק ר  אין לנו שום ודאות לגביהם בעתיד

לצפיה ב-'אני מודע היטב לחסרונות...'
אני מודע היטב לחסרונות...
23/03/2016 | 14:32
3
31
אקטואריה שיכולה לפגוע בתשואה - תבדוק לאורך השנים בכמה היא פגעה. לפעמים היא דווקא תרמה לתשואה, ובממוצע אני לא רואה פגיעה.
אגב אתה הרי יודע ממה הגרעון הזה נובע כן? מזה שאנשים פתאום יחיו יותר מידי שנים, או להיפך - ימותו מוקדם מידי והקופה תצטרך לשלם יותר משתכננה.
בוא נראה מה יקרה במצב הזה:
- גיל תמותה יורד - יהיה גרעון אקטוארי שיפגע במי שנמצא בקרן פנסיה, אבל תגיד - מה תהיה ההשפעה של ביטוח המנהלים? שילמתי כל כך הרבה כסף על מקדם ובסוף אמות בגיל 75 (הרחק הרחק מגיל 100 שבו עלות המקדם מצדיקה עצמה).
- גיל תמורה יורד - אנשים חיים יותר מידי זמן, קרן הפנסיה צריכה לשלם לאורך יותר זמן, המקדמים נפגעים וכו וכו - אבל מה יעשו ביטוחי המנהלים? הרי ברור שלא יהיה להם מספיק כסף בקופה לשלם לכולם עד גיל 100... התוצאה - תספורת.

הלאה, דבר נוסף שיש לקחת בחשבון - ביטוח אובדן כושר עבודה. כל מי שמעוניין יכול לקרוא קצת ולהשוות את פוליסת א.כ.ע בביטוח מנהלים לעומת קרן פנסיה. נראה שזו שבביטוח מנהלים מעט יותר טובה (היא "מקצועית") אבל עדיין יש דעות לכאן ולכאן. לא משו שצריך להשאיר אותי בביטוח מנהלים בכל מקרה.

איזה עוד חסרונות אתה מכיר בקרן פנסיה לעומת ביטוח מנהלים? את היתרונות אני מכיר:
בקרן פנסיה דמי הניהול נמוכים עשרות מונים.
בקרן פנסיה עלות הביטוחים נמוכה יותר.
בקרן הפנסיה חלק מהתשואה מובטחת (יש שיגידו שזה דווקא חיסרון)

לצפיה ב-'בשתי מילים: אי ודאות'
בשתי מילים: אי ודאות
23/03/2016 | 14:54
2
13
לצפיה ב-'ואיזו ודאות יש בביטוח מנהלים?'
ואיזו ודאות יש בביטוח מנהלים?
23/03/2016 | 15:14
1
24
מישהו מבטיח לי שם משהו?
מה יקרה אם התשואות שלהם בזמן שאני בפנסיה - ותזכור שבשביל שהמקדם יהיה שווה משהו אני צריך להגיע לגיל 100 - יהיו שליליות. איך הם יעמדו בהתחייבויות כלפיי?
הם יישלמו מהכיס של הסוכן שהחתים אותי?

הכל שטויות, במדינה שלנו הכל יכול להשנות במחי רגולציה אחת, ולכן המנטרה שלי היא - בוא נשלם כמה שפחות כסף על דמי ניהול, נצבור כמה שיותר כסף, ובעתיד נראה מה נעשה.
זה מצב שהוא עדיף בוודאות על "בוא נשלם עכשיו הרבה כסף ונראה בעתיד אם היה שווה או לא".
לצפיה ב-' חידוד קטן'
חידוד קטן
23/03/2016 | 23:21
19
בכדי שהמקדם ישתלם, תוחלת החיים הכללית בציבור (ולא האישית) צריכה להיות גבוהה מ 100.
נכון לתנאים היום, אם אתה מגיע ל 100 כשתוחלת החיים הכללית ביום הפרישה שלך היא 88 לדוגמא, אתה נהנה מחסכונות של פנסיונרים אחרים (בקרן הפנסיה) שנפטרו מוקדם ולחילופין מהשלמה של חברת הביטוח בביטוח מנהלים, כי החסכון שצברת אישית מזמן כבר נצרך.
בתרחיש כזה תקבל הרבה יותר בתור חוסך בקרן הפנסיה, כי החסכון שתצבור יהיה משמעותית יותר גדול בעקבות דמי הניהול הנמוכים והמקדמים יהיו דומים בשתי התוכנית (פנסיה וביטוח מנהלים מובטח).
אם תוחלת החיים הכללית בציבור תהיה מעל 100 ביום שתצא לפנסיה אז הקרן תצטרך להתאים את המקדם, כך שבתוחלת הוא יותיר מספיק כספים לשלם לכולם. במקרה כזה המקדם יגדל בכזו מידה שהצבירה היותר גבוהה לא תפצה על השינוי במקדם, והקצבה הראשונה תהיה דומה בשני המכשירים.
אחר כך, בקרן הפנסיה תמשיך לקבל את אותה קצבה (אם ישאר המודל הקיים) והקצבה של ביטוח המנהלים תהיה חשופה לתשואת הקרן.
לצפיה ב-' כל הכבוד על הידע והיכולת להציגו בצורה בהירה כל כך'
כל הכבוד על הידע והיכולת להציגו בצורה בהירה כל כך
23/03/2016 | 23:01
25
שמח מאוד לקרוא שעזרתי סרגי. בשביל זה אני כאן.

לגבי 3, ראה נספח קצבה של כלל.
הם מסבירים כיצד מחושבת הקצבה. אין שום ודאות שתקבל 5,000 ש"ח לחודש. מה שמובטח הוא שזה יהיה התשלום הראשון. כל שאר התשלומים תלויים בתשואה שהפוליסה תשיג.
כידוע לך המקדם מחושב כך שנדרשת תשואה מינימלית על החסכון, שהרי הוא ממשיך להיות מושקע בכדי שיהיה בפוליסה מספיק כסף.
הסיכון עליך. אם הקרן לא הרוויחה את התשואה החודשית המנימלית הדרושה לתשלום הקצבה, הקצבה החודשית תקטן בהתאם. אם הקרן הרוויחה מעבר לנדרש, חברת הביטוח תתחלק איתך ברווחים. 

לצפיה ב-' עו"ד גיא ניומן נוכל '
עו"ד גיא ניומן נוכל
12/03/2016 | 19:54
61
מדובר בעו"ד גיא ניומן נוכל שייצג את גרושתי בהליך התנגדות לשיק בהוצ"לפ
מדובר בשיק גנוב ומזוייף העו"ד הגיע להסכם פשרה מאחורי הגב של גרושתי ללא הסכמתה , ואף נודע לי כי קיבל 1500 ש"ח מהתובע כדי להפיל את התיק
לצפיה ב-'הפרשת מעסיק לפנסיה'
הפרשת מעסיק לפנסיה
12/03/2016 | 16:58
1
50
שלום,

המעסיק מפריש לי 5% תגמולים ו 8.33% פיצויים.
האם אין חובת הפרשה של מינימום 6% לתגמולים?

תודה
לצפיה ב-'לא'
לא
12/03/2016 | 22:36
25
ניתן להפקיד 5 5 8.33
לצפיה ב-'הפרשה מקסימלית של המעסיק לקרן פנסיה / ביטוח מנהלים'
הפרשה מקסימלית של המעסיק לקרן פנסיה / ביטוח מנהלים
11/03/2016 | 16:10
5
53
שלום,

1. המעסיק מפריש לי 5% לפנסיה, אני מפריש 7% שזה המקסימום שאני יכול להפריש לדעתי.
2. האם המעסיק יכול להפריש סכום גבוה יותר לפנסיה כך שהסכום יחשב לו הוצאה מוכרת?
לצפיה ב-'עד 7.5'
עד 7.5
12/03/2016 | 10:05
4
19
לצפיה ב-'לא חובה על המעסיק להפריש '
לא חובה על המעסיק להפריש
12/03/2016 | 10:52
3
26
לצפיה ב-'משה שרן שלום - לא שאלתי אם חובה על המעסיק להפריש'
משה שרן שלום - לא שאלתי אם חובה על המעסיק להפריש
13/03/2016 | 21:43
2
29
שאלתי האם המעסיק רשאי להפריש סכום גבוה יותר מ - 5% על המשכורת כך שהסכום יחשב לו בתור הוצאה ולי לא יחשב בתור הכנסה.

נעניתי כי 7.5%

האם ידוע לך מתוקף איזה סעיף בפקודת מס הכנסה?
לצפיה ב-'19'
19
14/03/2016 | 10:29
1
12
לצפיה ב-'היי - סעיף 19 בוטל...'
היי - סעיף 19 בוטל...
26/03/2016 | 22:02
7
לדעתי זה סעיף 17 אבל לא יודע איפה רואים את ה - 7.5%
לצפיה ב-'קרנות ישנות עם סכומים זניחים'
קרנות ישנות עם סכומים זניחים
10/03/2016 | 09:12
1
53
שלום.

לאשתי יש שתי קרנות ישנות שנפתחו לפני שנים רבות שבהן היתה שכירה ובהן נחסכו סכומי כסף זניחים:
1) מגדל מקפת משלימה - 500 ש"ח
2) מגדלור לחיים - 2,000 ש"ח

מה האפשרויות שניתן לבצע בשתי הקרנות הללו? האם ניתן לבדוק אותן לפני גיל פנסיה? האם לאחד לקרנות פעילות?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/03/2016 | 07:53
58
1. לנייד לקרן הפנסיה המקיפה הפעילה {בהנחה וזה לא כספים שהופקדו מעל תקרת המס}
2. לבדוק עם מגדל לגבי נזילות הכספים, ייתכן שהם יהיו נזילים בגיל 60, אם הם אכן כאלו אז סבבה, אם זה קצבתי אז גם להעביר לקרן הפנסיה הפעילה
לצפיה ב-'שאלה בנושא קרן פנסיה וותיקה מאוזנת'
שאלה בנושא קרן פנסיה וותיקה מאוזנת
09/03/2016 | 19:47
42
אני שייך לקבוצת עובדים ויש לי קרן פנסיה משנת 1994
דמי הניהול כדלקמן :
  5.60 % :דמי ניהול שנגבו מתוך דמי התגמולים 
דמי ניהול צבירה מנכסים : 0.01%
1. האם זה הרבה ?
2. האם ניתן להעביר לחברה מנהלת אחרת ללא הפסד ?
תודה

לצפיה ב-'פיטורין רטרואקטיבית, חוקי??'
פיטורין רטרואקטיבית, חוקי??
08/03/2016 | 21:15
1
37

אני עם 50% נכות רפואית זמנית ו-100% אי כושר עבודה זמני.
כבר 7 חודשים בבית ומקבלת קיצבה 2594 (קח"ן)
אין לי ביטוח אשר משלם לי אובדן כושר עבודה.
עכשיו פוטרתי מעבודתי, עקב מחלה מתמשכת ואי יכולת לבצע עבודתי( כך כתוב).
לאן עלי לפנות עם מכתב הפיטורין? לביטוח לאומי, או ללשכה לתעסוקה?
האם אוכל לקבל 75% מהמשכורות האחרונות שהיו לי , לפני 7 חודשים, כשעוד עבדתי?
האם יקזזו לי את קצבת הנכות?
האם בכלל שווה לי לפנות, או להבטיח לפחות את קצבת הנכות, שתישאר כמו שהיא?
אני מפחדת כי ישלחו אותי לעבודות שאינני יכולה לבצע וזה יהיה "סירוב"
אני חוששת מבילבול ע"י המוסדות ושאשאר קירחת מפה ומפה.
בעלי משתכר מינימום ואנחנו מאוד מתקשים לגמור את החודש.
ועוד שאלה אחרונה: ב1.3 (לפני יומיים )קיבלתי את המכתב פיטורין, תוך כמה זמן עלי להתייצב בלישכה?
תודה רבה על תשובתך

לצפיה ב-'המשך לפיטורין דחוף'
המשך לפיטורין דחוף
08/03/2016 | 21:16
22

מכיוון שבשמונת החודשים האחרונים לא עבדתי, ולא קיבלתי משכורת כמובן, אלא קצבת נכות, המעבידה וסוכן הביטוח רוצים לשנות לי את מכתב הפיטורין ליוני(זה הזמן שהפסקתי לעבוד בפועל) האם מותר להם?
האם אפגע ואפספס ימים של דמי אבטלה? כי כביכול, אם התאריך ישונה, בעצם לא התייצבתי בלישכה.
אני חושבת שאסור להם לשנות תאריך. 1.3.16 זה התאריך בו פוטרתי!
המעביד חושש, שמע יצטרך לשלם פרמיות לביטוח על הזמן שלא עבדתי, מה שאני לא דורשת בכלל, אבל רוצה להשאיר את התאריך הנכון והמקורי
ביטוח לאומי קיבל מהמעביד מכתב ביוני 2015 שסיימתי לעבוד בעקבות מחלה ואובדן כושר עבודה ולא מכתב פיטורין והם טוענים שזה לא תואם תאריכים עם המוסדות. אני ממש לא יודעת מה לעשות....?
תודה רבה לך על תשובתייך המפורטות, אני מאוד מעריכה זאת.

לצפיה ב-'גיל 67'
גיל 67
08/03/2016 | 16:37
2
67
שלום . אני מתקרב לגיל 67. ויש לי  140000 ש"ח תגמולים  בקופת הגמל של הראל  משנת 2008  שאותם אני  לא יכול למשוך וחייב להעביר לקופה המשלמת לקבלת קיצבה. לאן עדיף לעביר את הסכום, לקרן פנסיה או לביטוח מנהלים או שיש עוד אפשרוית? התקשרתי לקרן פנסיה מבטחים  החדשה ונאמר לי שכידי להתחיל לקבל את הקיצבה יש תקופת המתנה ביו שלוש לחמש שנים. מה לעשות? 

לצפיה ב-'אתה יכול להמתין כמה שנים לכסף ?'
אתה יכול להמתין כמה שנים לכסף ?
08/03/2016 | 21:47
50
בעיקרון פורסם לפני כחצי שנה כמדומני, שתהיה אפשרות שלישית והיא לבצע משיכה חודשית של הכסף מקופת הגמל ישירות בכפוף לרכישת ביטוח אריכות חיים. אבל לא עדכנו מאז דבר.
לצפיה ב-'פנה או ליועץ פנסיוני או לסוכן ביטוח'
פנה או ליועץ פנסיוני או לסוכן ביטוח
09/03/2016 | 11:40
36
צריך לבדוק את צרכי הלקוח שלך ועוד כמה דברים לפני שעונים.

ממליץ לך לפנות לייעוץ פנסיוני או לסוכן ביטוח
לצפיה ב-'חברות ביטוח '
חברות ביטוח
08/03/2016 | 16:18
1
55
לדעתי חברת ביטוח טובה היא חברה שפועלת בשקיפות מלאה, שיש לה שירות לקוחות סבלני ויעיל וגם שולחים דוחות כל הזמן במייל או באמצעי תיקשורת אחרים
לצפיה ב-'הכי חשוב שתשלם בשעת הצורך ...'
הכי חשוב שתשלם בשעת הצורך ...
08/03/2016 | 18:27
20
לצפיה ב-'היכן יש הרצאות בנושאי פנסיה'
היכן יש הרצאות בנושאי פנסיה
04/03/2016 | 18:38
41
הי
אני מחפשת הרצאות פתוחות לקהל הרחב בנושאי פנסיה, שינוי חקיקה, עדכונים וכו
האם יש מקום או חברה שבה ניתן להגיע להרצאות כאלו?
לצפיה ב-'בענין ביטוח פנסיוני.'
בענין ביטוח פנסיוני.
04/03/2016 | 14:16
2
59
שמי גדעון גלינר. גילי 71. נשוי אב לשניים וסב לשלושה
אני עובד בשתי חברות סיעוד כמטפל סיעודי וכל אחת מהן עשתה לי ביטוח פנסיוני  שהם פעילים בממוצע כשנה וחצי
האחת בכלל ביטוח   והשניה בסוכנות ביטוח CL    (ע"י מגדל)
בימים האחרונים התענינתי מה העלויות של החסכון והוברר לי שהם  לוקחים 6% פרמיה (לא הבנתי מדוע כי הרי הופקדו שם כספים על ידי המעבידים שלי  ומדוע הפרמיה הזו    ומה עם ריבית לכספים המופקדים ? )  וחוץ מזה גם  חצי אחוז דמי ניהול.
אם תוכלו להסביר לי מה זה ומדוע ?האם מופרז ואם כדאי לעבור משם למקום טוב וזול יותר
בתודה מראש. שבת שלום
גדעון
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/03/2016 | 07:57
1
16
ראשית, למה? כי ניתן... בתחום הזה הכל תלוי ויכוח וכמה תוכל להתמקח.
אם נרד לעניין, כמה כסף נצבר בשתי הקרנות יחד? האם יש לך קרנות פנסיה נוספות מעבר לכך ? גם אם לא פעילות.... ובכל מקרה, אתה יכול לפנות ישירות לחברה מסוימת ולבקש מהם שיבצעו לך העברות אליהם כמובן אתה יכול להתמקח איתם על דמי הניהול... אתה אמור לסגור איתם על 0.25 מצבירה ו 2 מהפקדה.
לצפיה ב-'i c u 2'
i c u 2
14/03/2016 | 23:43
3
תודה רבה לך על העזרה. אני עומד לקבל את ההפטר שלי. לאחר מכן אנסה למצוא את שיתנו לי מה שהצעת ואעביר את כל ההפקדות לשם.
לצפיה ב-'ביטוח שארים לבן/בת זוג'
ביטוח שארים לבן/בת זוג
03/03/2016 | 07:01
7
64
ראיתי שבפוליסת קרן פנסיה שלי יש כיסוי לביטח שארים:
1.לבת זוג
2.ילדים מתחת לגיל 21
3.הורה נתמך.
+ יש לציין שאני מעל גיל 55 ואין לי ילדים מתחת לגיל 21 או הורים נתמכים.
האם אפשר לוותר על כיסוי ביטוח בגין ילדים והורים נתמכים כיוון שאין לי צורך בכך?
בחברת ביטוח לא ראיתי טופס ויתור על ביטוח שארים כזה אלא רק לרווקים.

תודה מראש!!
לצפיה ב-'ביטוח שאירים - יש לך בת זוג?'
ביטוח שאירים - יש לך בת זוג?
03/03/2016 | 10:55
6
31
לצפיה ב-'ביטוח שארים'
ביטוח שארים
03/03/2016 | 11:01
5
57
כן, אני נשוי .
רציתי לדעת האם אפשר להוריד את עלויות הביטוח כשמוותרים על ביטוח לילדים מתחת לגיל 21 והורים נתמכים.
לצפיה ב-'ביטוח שארים'
ביטוח שארים
03/03/2016 | 11:11
3
50
ביטוח שאירים נועד בעיקר לבת הזוג עד ימי חייה אם ח"וח יקרה לך משהו , ניתן לבטל ביטוח שארים אך בת הזוג תהיה חשופה
לצפיה ב-'אפשר לבטל רק אחרי גיל 60 ...'
אפשר לבטל רק אחרי גיל 60 ...
03/03/2016 | 16:02
2
46
הוא בן 55. תקן אותי אם אני טועה, אבל המקסימום האפשרי כרגע הוא להעביר לכיסוי  שארים מינימלי.
לצפיה ב-'אפשרי לבטל אבל אבדוק שנית'
אפשרי לבטל אבל אבדוק שנית
03/03/2016 | 16:20
1
78
לדעתי כן אפשרי , אבדוק זאת , אצל רווק אין בכלל בעייה לביטוח ביטוח שאירים אבל חייבים לצרף ספח ת.ז.
לצפיה ב-'השואל ציין שהוא נשוי ...'
השואל ציין שהוא נשוי ...
03/03/2016 | 23:31
28
ראה כאן. בשאר הקרנות זה אותו הדבר.

ויתור על כיסויים ביטוחים בקרן הפנסיה
עמיתים שעברו את גיל 60 יכולים לבחור לוותר על הכיסוי הביטוחי לשארים ועל הכיסוי הביטוחי לאבדן כושר עבודה, במצב זה כל הפרמיה החודשית תופנה לטובת החיסכון והגדלת ההפנסיה הצפויה. חשוב לזכור כי במידה ויקרה אירוע ביטוחי בתקופה זו, העמית לא יהיה מבוטח.
לצפיה ב-'לא'
לא
11/03/2016 | 08:00
14
שארים כולל גם בן/בת זוג + ילדים עד גיל 21 + הורה נתמך.
לא ניתן לוותר על חלק מהרשום מעלה.
האופציה היחידה לותר היא מעל גיל 60 לוותר על כל הכיסוי לשארים או לחילופין במקרה ומדובר ברווק / גרוש ללא ילדים מתחת ל 21 אז ניתן
לצפיה ב-'קרן פנסיה שאלה'
קרן פנסיה שאלה
02/03/2016 | 15:37
2
66
סוכן ביטוח שלי הציע לי לעשות קרן פנסיה באותם תנאים בהראל או בכלל
מה לבחור?
יש המלצות למישהו
לצפיה ב-'תבדקי תשואות'
תבדקי תשואות
02/03/2016 | 15:49
34
לצפיה ב-'בחירת קרן פנסיה הוא עניין מורכב'
בחירת קרן פנסיה הוא עניין מורכב
03/03/2016 | 12:58
42
צריך לבדוק מה יש לך היום, מה הצרכים שלך, מצב רפואי, מה התנאים שתקבל בכל חברה וכיוצ"ב.

לשלם כך עדיך לגשת ליועץ פנסיוני אובייקטיבי ורק לאחר שתקבל ייעוץ לגשת לסוכן ביטוח לרכוש את זה.

בהצלחה

גילוי נאות, RDVC עוסקת במתן ייעוץ פנסיוני
לצפיה ב-'בדיקה לגבי ביטוח מנהלים קופה מנייתית'
בדיקה לגבי ביטוח מנהלים קופה מנייתית
02/03/2016 | 10:10
1
50
שלום,

1. יש לי ביטוח מנהלים עצמאי בכלל ביטוח. הסוכן שלי הכניס אותי למסלול כללי, כלומר בין 15 ל - 50 אחוז מניות. אני מעוניין להיות במסלול של 100 אחוז מניות. 

2. בדיקה שלי העלתה כי התשואות המסלולי המניות של כלל היו עלובות ב - 5 שנים האחרונות, מישהו יודע לומר לי האם זה נכון ולהמליץ על קופה מנייתית של כלל? או של חברה אחרת?

3.להלן מסלולים שבדקתי בכלל:

3.1 מניות 12 חודשים אחרונים -8.36 3 שנים ממוצע 5.92%  5 שנים ממוצע  2.03% - עלוב במיוחד לדעתי. האם מישהו יודע אם זו התשואה שהשיגו גם קופות מנייתיות אחרות?

3.2 מסלול שנקרא הלכה לדתיים או משהו דומה - 12 חודשים אחרונים -5.54% ממוצע 3 שנים אחרונות 3.84%. שוב תשואה ממש גרועה כאשר כל השוק המנייתי עלה בתקופה הזו בעשרות אחוזים למרות היחידות בשנה האחרונה.

4. הבעיה שאני במסלול שסגרתי ב - 2013 כאשר עדיין היה מקדם קבוע. ואני לא רוצה לאבד אותו.

תודה
לצפיה ב-'כרגע אתה תקוע בכלל אם אינך מעוניין לוותר על המקדם.'
כרגע אתה תקוע בכלל אם אינך מעוניין לוותר על המקדם.
03/03/2016 | 23:11
16
לצפיה ב-'המלצות על קרן פנסיה עצמאית'
המלצות על קרן פנסיה עצמאית
01/03/2016 | 11:43
1
49
אכן החלטתי לפתוח קרן פנסיה עבור בתי (וכך לפתור גם את נושא ביטוח א.כ.ע.)ולהפריש סכום חדשי קטן
האם כדאי שהקרן תהיה באותה חברה בה יש לה ביטוחים?
אשמח להמלצות.
תודה
לצפיה ב-'אובדן כושר עבודה - חשוב מאוד לשים לב'
אובדן כושר עבודה - חשוב מאוד לשים לב
02/03/2016 | 12:01
38
היי דב,
שים לב שבביטוח אובדן כושר עבודה, תשלם חברת הביטוח/קרן הפנסיה לפי המספר הנמוך מבין שניים:
1. סכום הביטוח.
2. השכר הממוצע של המבוטח ב-12 החודשים שלפני מקרה הביטוח.

כך שאם בתך לא עובדת כרגע - היא לא תקבל תשלום מחברת הביטוח, גם אם אתה תשלם את הפרמיות.

לגבי השאלה היכן עושים את הביטוח - היתרון היחיד בריכוז הפנסיה והביטוחים באותו המקום הוא הנוחות בהתנהלות השוטפת ולעתים היכולת להגדיל את כח המיקוח לגבי דמי הניהול והפרמיות. אם העלות זולה יותר במקום אחר - אל תהסס לבחור בו.
לצפיה ב-'סקר - הפעלת מנגנון איזון אקטוארי'
סקר - הפעלת מנגנון איזון אקטוארי
01/03/2016 | 11:13
1
32
הגעתי לעשות סדר בחסכונות הפנסיוניים שלי מה שלא אפשרי ללא לימוד הנושא. תוך כדי לימוד גיליתי שהנתונים האקטואריים ממשרד האוצר הם לא מגלמים את המציאות ויש לברר את הדברים מהפה לאוזן.

אני מבקשת שתכתבו באיזה קרן מנוהלת קרן פנסיה שלכם ואם הסעיף של איזון אקטוארי בדוחות שנתיים או רבעוניים היה חיובי או שלילי בשנתיים אחרונות.

לי יש נתונים שב"כלל" תחת הסעיף הזה הפסיד כל חוסך מאות שקלים בשנתיים אחרונות (אחרי השינוי ), ב"פסגות" היה מאזן אקטוארי אמנם קטן אבל חיובי ( התווספו משהו כמו מאה שקלים לכל חוסך- תלוי בגודל הכסף הצבור ). מעניין לי מה קרה בקרנות אחרות. כדי לדעת זאת אפשר לקבל דוחות למייל תוך כמה דקות משרות הלקוחות של כל קרן - תאמינו לי רק תרוויחו אם תהיו מעודכנים בכל הנתונים האלה
לצפיה ב-'שני לינקים עם המידע'
שני לינקים עם המידע
03/03/2016 | 23:14
27
לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר לי למה סכום הפנסיה שאמור להיות לי צנח?'
מישהו יכול להסביר לי למה סכום הפנסיה שאמור להיות לי צנח?
28/02/2016 | 22:05
4
78
עברתי לאחרונה מקום עבודה, ובגלל שיש לי מחר פגישה עם סוכן הביטוח החדש, שלפתי את הפוליסות הישנות ועיינתי בהן קצת.

גיליתי דבר מוזר ואפילו מטריד. כשפתחו לי את ביטוח המנהלים, אי שם בשנת 2000, אמרו לי שסכום הפנסיה שאני אמורה לקבל הוא כ־70% מהמשכורת המבוטחת. כלומר, נניח שהמשכורת שלי באותה עת היתה 10000 ש"ח, אז הייתי אמורה לקבל סכום חודשי של 7000 ש"ח. שזה סביר.

אבל בשנים האחרונות, כל פעם שאני מקבלת דו"ח מהביטוח, הסכום לקיצבה בתחזית לגיל 64 הוא יותר קרוב ל־40% מהשכר המבוטח.

מה הולך פה? כל הזמן חוזרים ומדגישים באוזני שאסור לי לוותר על ביטוח המנהלים הזה או לשנות אותו, כיוון שיש בו מקדם מובטח גבוה ועוד כל מיני דברים שכבר לא קיימים בשוק.

אם אתם תוהים, כן, באיזשהו שלב משכתי פיצויים, אבל זה היה רק של שנת העסקה אחת. מאז, 15 שנה לא משכתי פיצויים. מה קרה כאן? אילו אותיות קטנות אני צריכה לחפש? ואיך לדאוג שהפנסיה שלי תחזור להיות 70% מהשכר ולא 40%?
לצפיה ב-'כשפתחת את הפוליסה ב 2000 האם היא הוגדרה כהונית או קצבתית ?'
כשפתחת את הפוליסה ב 2000 האם היא הוגדרה כהונית או קצבתית ?
03/03/2016 | 23:20
3
48

לצפיה ב-'אופציונלית. אני לא יודעת אם זה עדיין חוקי היום'
אופציונלית. אני לא יודעת אם זה עדיין חוקי היום
04/03/2016 | 21:39
2
47
אבל הפוליסה היתה עם אפשרות בחירה בין שני המסלולים (וגם עם אפשרות פרישה בגיל מוקדם יותר, עם מקדם פחות טוב כמובן).

סוכן הביטוח טוען שהדיווחים שאני מקבלת הם לא לגבי תחזית הקיצבה העתידית המלאה, אלא רק לגבי תחזית הקיצבה בהנחה שאני מפסיקה להפקיד כרגע, ולכן הפער. האם זה נשמע לכם הגיוני?
לצפיה ב-'כן.'
כן.
04/03/2016 | 22:24
1
37
ראי כאן.

הנתון הראשון בדוח – תחזית קצבה צפויה
התחזית הזו מבטאת כמה כסף אתם תקבלו בכל חודש בתקופת הפרישה. בנתון הזה גלומות כמה הנחות. ראשית, מדובר בקצבה הצפויה בהינתן החיסכון הקיים, ובמילים שפוטות – כמה כסף יהיה לכם בכל חודש לאחר הפרישה, אבל תחת הערך הקיים בחיסכון וללא התייחסות להפקדות עתידיות. עם המשך ההפקדות, סכום החיסכון צפוי לגדול ולכן קצבת הפנסיה צפויה גם כן לגדול.
לצפיה ב-'תודה. עכשיו אני פחות מודאגת.'
תודה. עכשיו אני פחות מודאגת.
05/03/2016 | 00:41
11
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/02/2016 | 09:54
3
78
אתה בעצם ממליץ לפתוח עבורה קרן פנסייה עצמאית ולוותר על ביטוח תאונות אישיות?
לצפיה ב-'זה ביטוח מיותר לגמרי ...'
זה ביטוח מיותר לגמרי ...
27/02/2016 | 14:00
41
לצפיה ב-'אם תפתחו קרן פנסיה עצמאית '
אם תפתחו קרן פנסיה עצמאית
27/02/2016 | 14:03
57
ותפקידו אפילו סכומים קטנים, לדעתי, כבר בעבודה הראשונה יצטרכו להפקיד לה לקרן מהיום הראשון וזה כבר רווח נטו חוץ מהחסכון עצמו.
לצפיה ב-'כל האמת על ביטוח תאונות אישיות'
כל האמת על ביטוח תאונות אישיות
03/03/2016 | 13:31
27
לצפיה ב-'תיקון 12 לחוק הפיקוח על קופ"ג'
תיקון 12 לחוק הפיקוח על קופ"ג
23/02/2016 | 08:52
1
64
שלום,  יש לי קרן פנסיה מקיפה באחוזים: 5+5+8.33  .  האם לאור התיקון, נדרש המעביד להגדיל את אחוזי התגמולים ל 7%?
לצפיה ב-'לא'
לא
26/02/2016 | 09:26
14
לצפיה ב-'שאלה בקשר לביטוח עבור בת 21'
שאלה בקשר לביטוח עבור בת 21
25/02/2016 | 18:06
1
62
בתי בת 21. בשנים הקרובות תעבוד כמו רוב בני גילה בעבודות שונות ומזדמנות.
רכשנו עבורה ביטוח בריאות וכן ביטוח סיעודי.
סוכן הביטוח שלנו שכנע אותנו לרכוש עבורה פוליסה:
ביטוח למקרה מוות- כ 500000ש"ח פרמייה 31 ש"ח
נכות מתאונה  - כ 500000ש"ח  פרמייה 30 ש"ח
אבדן כושר עבודה כ 2500 ש"ח פרמייה 40 ש"ח

מכיוון שאמצעינו מוגבלים מאד ואיננו רואים צורך בביטוח חיים לבתנו כרגע וגם לאור מצבה התעסוקתי שעל פניו לא יאפשר קבלת פיצוי על אבדן כושר עבודה, האם לא נכון יותר להשקיע את הסכום הזה בביטוח תאונות אישיות?
תודה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
26/02/2016 | 09:25
55
אני אישית לעצמי לא הייתי עושה ריסק ואכע ונכות תאונתית בגיל 21, אם אמות מישהו יזדקק לכסף הזה? כנראה שלא, זה לא המפרנס העיקרי.
בשביל זה יש קרן פנסיה, אם נכנסים למצב של אכע, יש תשלום, עלויות ביטוח נמוכות ביחס לביטוח פרטי.
ביטוח זה למקרה שיצטרכו אותו ולא להתעשר.
ביטוח בריאות זה חובה לדעתי.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ