לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד...
המידע הנמסר בפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד...
המידע הנמסר בפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

לצפיה ב-'עד כמה אמין החומר מהמסלקה ומה באמת נחיצותו לייעוץ?'
עד כמה אמין החומר מהמסלקה ומה באמת נחיצותו לייעוץ?
06/12/2016 | 09:25
6
34
לצפיה ב-'לרוב אמין, מאוד נחוץ'
לרוב אמין, מאוד נחוץ
06/12/2016 | 09:51
5
45
אמינותו גבוהה, אם כי מדי פעם גיליתי טעויות ולכן חשוב לבדוק האם אתה מכיר תכניות אחרות.
המידע מאוד חשוב לתהליך הייעוץ\תכנון כיוון שתהליך מסודר עושה בעצם בדיקה של מה יש לך לעומת מה שאתה רוצה וצריך, והחלק של הנכסים (מה יש לך) מגיע מהמסלקה.
נקודה חשובה נוספת - היום זו חובתו של הסוכן\יועץ\משווק להסתמך על הבדיקה הזאת.
לצפיה ב-'תודה ושאלה נוספת-האם דוחות תקופתיים מהחברות הם תחליף מספק? '
תודה ושאלה נוספת-האם דוחות תקופתיים מהחברות הם תחליף מספק?
06/12/2016 | 10:09
4
34
והאם אני יכול להוציא אותו לבד או עדיף שאיש מקצוע יעשה זאת עם סיסמה ותמורת סכום לא גבוה
לצפיה ב-'מספק למה?'
מספק למה?
07/12/2016 | 08:19
3
29
אני בכל מקרה ממליץ על הבדיקה במסלקה - העלות של הוצאת החומר מגיעה למקסימום 40 ש"ח. העלות של ניתוח החומר וכו' - ממש לא.
שים לב גם שאם אתה מתבסס על דו"חות בלבד יכול להיות שתשכח חברת ביטוח כזאת או אחרת, לדוג' קופ"ג קטנה שלא זכרת וכו'.
וכמובן שאני חייב להדגיש שוב: על פי החוק אם אתה נפגש עם בעל רשיון לקבלת הצעה למוצר פנסיוני הוא מחוייב לעבור דרך המסלקה.
לצפיה ב-'מספק לדוחות ומאפשרים בדיקת התיק'
מספק לדוחות ומאפשרים בדיקת התיק
07/12/2016 | 09:39
2
27
יש לי בדיקת מסלקה חינמית בסיסית ומצאתי בה כספים אבודים.
מוזר שרק 40 ש"ח, בחברה שהתחלתי לפעול מולה רוצים שאשלם הרבה יותר אם ישלחו לי את החומר ולדבריהם מדובר בדוחות מפורטים מאד. ייעוץ אישי + הכנה מוערכים כרגע ב6 שעות סה"כ.לא ברור לי מדוע,זה לא שיש לי עשרות קופות.
לצפיה ב-'שליפת החומר עולה כאמור 40 ש"ח'
שליפת החומר עולה כאמור 40 ש"ח
08/12/2016 | 22:51
1
30
ייעוץ כולל מעבר על החומר ופגישה עם הלקוח ועולה כסף.
במידה ולא מתאים לך לשלם אתה יכול לקחת לבד את דו"ח המסלקה ולנסות להבין ממנו מה יש לך ומה מומלץ לעשות.
לצפיה ב-'התשלום הראשוני לא כלל פגישה'
התשלום הראשוני לא כלל פגישה
09/12/2016 | 10:13
29
ברור שאני מוכן לשלם וראוי לשלם לבדיקה מקצועית אבל סכומים סבירים ולא את הסכומים המופרזים שדרשו ממני.
מצאתי מי שיבדוק בצורה מקצועית בתשלום הגיוני.
לצפיה ב-'תיקון 190'
תיקון 190
05/12/2016 | 03:03
2
82
שלום,

כפי שאני מבין את התיקון, מי שהגיע לגיל פנסיה ויש לו קצבה מובטחת מעל סכום מסויים יכול להשקיע  בקופ"ג כמכשיר השקעה הוני ולשלם מס רווחי הון מופחת של 15%.

עד כאן נכון ?

פניתי לכמה חברות בעניין, ובילין לפידות התעקשו על נקודה מסויימת, שגם אם יש קצבה מעל סכום המינימום, עדיין מתוך הסכום הכולל המושקע, יש סכום מסויים (נדמה לי 33K) שבכל מקרה ייחסם למסלול של קצבה בלבד ולא ניתן יהיה למשוך אותו הוני בלי לשלם מס גבוה.

בכל החברות האחרות לא ציינו את זה ובכל המקומות שקראתי לא ראיתי שזה מופיע.

האם יש בזה מן האמת ?
לצפיה ב-'צודקים לחלוטין'
צודקים לחלוטין
05/12/2016 | 09:01
1
53
בכל הפקדה לקופת גמל הקופה "צובעת" את 34,000 השקלים הראשונים כהפקדה במעמד עצמאי.
מצד אחד - ניתן לקבל עליהם את הטבות המס להן עצמאי זוכה (זיכוי\ניכוי בהתאם למצב המס שלך), אך בשל כך - לא ניתן להגדיר את הכספים כקצבה מוכרת, שזו הקצבה עליה מדברים כשמדברים על משיכה הונית לפי תיקון 190.
שים לב! מדובר על 34,000 בכל שנה ולכן אם אתה רוצה להפקיד סכום גדול עדיף להכניסו בשנה אחת.
לצפיה ב-''
07/12/2016 | 22:29
6
לצפיה ב-'הפקדה עצמאית לקרן השתלמות שלא מהעבודה '
הפקדה עצמאית לקרן השתלמות שלא מהעבודה
04/12/2016 | 23:53
1
58
שלום
אני עובר עבודה חדשה ובה לצערי אין קרן השתלמות וגם לא תהיה כרגע.
יש לי קרן מהעבודה הקודמת 

ויש לי קרן עצמאית בנוסף שעדיין פעילה
האם משתלם להפקיד באופן עצמאי כביכול את התשלומים לקרן העצמאית ולהמשיך להגדיל אותה ( היא גדולה הרבה יותר מגיעה לכמה עשרות אלפים כאשר הקרן של העבודה הקודמת צנועה הרבה יותר ) 

או שכדאי לדרוש בכל זאת קרן השתלמות אך שכל הנטל יהיה עליי זאת אומרת שבכל זאת מופרש אך מהמשכורת ישירות. לקרן של העבודה 
 כאשר לשתי הקרנות להפקיד זה כמובן נטל גדול יותר שפחות אפשרי 

לצפיה ב-'לא הבנתי מה הקשר בין השתיים'
לא הבנתי מה הקשר בין השתיים
07/12/2016 | 22:27
32
אם אתה מפקיד לקרן עצמאית למטרת חסכון, סבבה, תמשיך לחסוך.
אם המעסיק מעוניין להפקיד לך אחלה, שיפקיד, אבל אתה אומר שהם לא רוצים אז .... בעיה.
אין קשר בין השניים.
לצפיה ב-'איך מחשבים מס על פנסיה ?'
איך מחשבים מס על פנסיה ?
04/12/2016 | 21:00
36
שאלה לי -

האם מס הכנסה משולם מדי חודש על סך ההכנסה החודשית מכל הקצבאות, כולל זו מביטוח לאומי ?

כלומר, אם עברנו את התקרה החודשית לפטור ממס, עבור סכום שמגיע יחדיו מכל תכניות הפנסיה + קצבת זיקנה ? 

ומה התקרה ?

תודה
לצפיה ב-'איפה לעשות חיסכון פנסיוני?'
איפה לעשות חיסכון פנסיוני?
04/12/2016 | 20:18
3
63
יש לי ביטוח מנהלים, אבל הסכום בו לא מספיק לפנסיה ואי אפשר להגדיל את סכום ההפקדה. כלומר אני צריכה לפתוח חיסכון פנסיוני נוסף. איפה כדאי לעשות? איך להחליט?
עוד מעט בת 50. עצמאית.
תודה
לצפיה ב-'תלוי מה הצורך ואיזה מוצר'
תלוי מה הצורך ואיזה מוצר
07/12/2016 | 22:22
2
38
פנסיה יש בדש מיטב בד"נ אפסיים... התשואה גם לא להיט.
התשואות בהראל טובות יותר, גם בילין לפידות בגמל והשתלמות התשואות טובות.
תלוי מה הצורך... אם צריך ביטוח וכו', כרגע גם פוליסות המנהלים לדעתי מתכופפות בדמי הניהול.
לצפיה ב-'המטרה היא בעיקר חיסכון לפנסייה'
המטרה היא בעיקר חיסכון לפנסייה
08/12/2016 | 18:04
13
לצפיה ב-'איך לבחור'
איך לבחור
10/12/2016 | 20:58
19
האם ללכת על קרן פנסייה? משהו אחר? איך לבחור? כאמור, בעיקר לחיסכון.
לצפיה ב-'חיסכון לכל ילד'
חיסכון לכל ילד
04/12/2016 | 05:40
67
תקציר והפניה (לדעתי, חשובים) אל הבלוג שלי
==============================
האוצר, באמצעות הביטוח הלאומי, מתחיל להפעיל תוכנית "חסכון לכל ילד" על פיה ייחסך לכל ילד 50 שקלים לחודש מלידתו ועד גיל 18.

אבל! ההבדל בין ניהול נכון ללא נכון של הענין יכול להתבטא בכ- 26,000 שקלים.

יש לכם ילדים? אתם מכירים אנשים שיש להם ילדים (יודעים מה, אפילו בהריון)? הסבו את תשומת ליבם לנושא. אל תרשו להם להזניח. זה פשוט יותר מדי כסף מכדי להתעלם ממנו.
לצפיה ב-'פנסייה של הורים שנפטרים'
פנסייה של הורים שנפטרים
04/12/2016 | 04:37
259
שלום,

מה קורה עם פנסייה של הורים שנפטרים שהם כבר קיבלו פנסיה וכל הילדים שלהם מבוגרים ? מה קורה אם רק אחד ההורים נפטר או אם כבר שניהם לא בין החיים ?
האם יש הבדל בין פנסיה צוברת לפנסיה תקציבית ?

תודה.
לצפיה ב-'לקראת סוף שנת המס:קונה אג"ח לא סחירות(אפשרות לניצול מגן מס):'
לקראת סוף שנת המס:קונה אג"ח לא סחירות(אפשרות לניצול מגן מס):
03/12/2016 | 16:59
14
קונה אג"ח של חברות שהפסיקו להיסחר בבורסה.להלן רשימה בסדר אלפאביתי:
אולימפיה ב'+ג', אייס דיפו א', אורבנקורפ א', אמפל א'+ב'+ג', אפסק א', אפריל נדל"ן ב', בולוס גד א', דוראה א'+ב'+ג'+ד', חבס 4, חבס 12, חפציבה א', טאו ב'+ג', ישראלום ה'+ו', לידקום א', לנדמארק א', סובריין נכסים א', סוהו נדל"ן א'+ב', סיאלו א', סיביל ג'רמני א', סינרג'י כבלים ג', סנטראל יורופיאן א', סקורפיו א', סקיילקס ד'+יג', פסיפיקה א', פרופיט ד', קמור ו'+ח', רוזבאד א'.
נא ליצור קשר במייל:  by17great@gmail.com

לצפיה ב-'קופת גמל ושכר לא מבוטח'
קופת גמל ושכר לא מבוטח
01/12/2016 | 13:40
14
247
שלום,
אני בן 25, עובד בעבודה מסודרת שבה מפרישים לי לקרן פנסיה+קרן השתלמות.
ההפרשות מתבצעות על שכר בסיס לא כולל שעות נוספות+נסיעות+כמה דברים נוספים. הברוטו שלי יכול להשתנות בחודש אחד בכמה אלפים (לדוגמא, חודש רגיל 10-11 ברוטו ויש חודשים גם שאני מגיע ל 15-16 ברוטו). לפי מה שהבנתי, אם אני פותח קופת גמל אני יכול לקבלת הטבת מס במידה ואני מפריש מהשכר הלא מבוטח. ניסיתי לקרוא קצת באינטרנט אבל לא כל כך הבנתי את זה. ומה לגבי הקופת גמל החדשה שמשרד האוצר פתח? מישהו יש לו המלצות עליה?

תודה מראש
לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
02/12/2016 | 08:18
13
51
זה נקרא הפקדות לסעיף 47.
ניתן להפקיד 5% מהשכר הלא מבוטח ולקבל על זה הטבת מס.
צריך לבדוק עם מחלקת השכר אצלך בחברה אם הם יודעים לזכות את זה בתלוש השכר... כך שאתה מפקיד, מביא להם אישור על ההפקדה והם מזכים בתלוש, אחרת תצטרך לעשות תיאום מס וזה לוקח זמן.
לצפיה ב-'הם לא יודעים איך להתעסק עם זה'
הם לא יודעים איך להתעסק עם זה
02/12/2016 | 09:17
12
38
בכל זאת, אם אני מעוניין לעשות את זה באופן עצמאי, האם אפשר רטרואקטיבי על שנים קודמות? ושאלה נוספת היא שהבנתי שאפשר לעשות את זה עד סוף השנה, איך אני יודע את השכר השנתי שלי אם אין עדיין טופס 106 על כמה הרווחתי כל השנה?
לצפיה ב-'....'
....
02/12/2016 | 20:59
28
אז אתה צריך להבין שאתה חייב לפתוח עכשיו קופה במעמד עצמאי ולבצע את ההפקדה.
תלוי מי התוכנת שכר שאיתה עובד המעסיק, יתכן שרשום לך "הכנסה לא מבוטחת" ואז אתה לוקח את הסכום שיש שם + מוסיף על זה הערכה של השכר הלא מבוטח שיהיה לך בדצמבר, מכפיל ב 0.05 וזה הסכום שאתה מבצע הפקדה לקופ"ג, ברגע שתקבל דוח שנתי, תלך איתו ועם טופס 106 למס הכנסה לבצע תיאום מס, לדעתי גם אפשר לעשות את זה באינטרנט {יש שם פורום יעוץ מס או מיסוי והחזרי מס}.
אם לא רשום לך "הכנסה לא מבוטחת, צריך לראות מה השכר שרשום שכר חייב מס הכנסה, ומצד שני מה השכר שעליו הפקידו ולחסר ביניהם וזה השכר הלא מבוטח.
לצפיה ב-'תוספת קטנה.'
תוספת קטנה.
02/12/2016 | 23:00
10
41
בעיקרון אפשר עד התקרה להנות מהטבת מס נוספת של 11% על לפחות חלק מהשכר הלא מבוטח. ההטבה היא מסוג ניכוי והיא בגובה המס השולי.
אם לדוגמא המס השולי שלך הוא 31% אז על כל 100 שתפקיד תקבל 31 ש"ח חזרה ממס הכנסה כי הסכום שחייב במס יקטן.
יש כאן מידע.
לצפיה ב-'..... '
.....
03/12/2016 | 08:42
9
18
תוכנות השכר לא יודעות לחשב את זה, ואני בספק אם במס הכנסה ידעו להחזיר את זה
לצפיה ב-'עובדים עם מל"מ'
עובדים עם מל"מ
03/12/2016 | 08:48
5
25
אין סעיף כזה "הכנסה לא מבוטחת". איפה אני יכול לראות את זה? יש רק "ברוטו למס הכנסה"
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
03/12/2016 | 11:00
4
26
תקח את "ברוטו למס הכנסה" ותוריד ממנו את ברוטו לפנסיה או שכר לתנאים סוציאלים ... או לחילופין תעלה את התלוש אחרי שאתה מוריד את כל הפרטים האישיים וכו'.
לצפיה ב-'מצאתי את מה שרשמת'
מצאתי את מה שרשמת
03/12/2016 | 15:24
3
24
בסיס לפנסיה 9,770 ש"ח. מכפיל ב 12 יוצא 117,240. הברוטו השנתי עד חודש נובמבר הוא 167,000 ש"ח. אז לפי מה שאני מבין אני יכול על ההפרש, בערך 50 אלף ש"ח להפקיד 16% ולקבל את כל ההטבות מס. אז את הפעולה הזאת אני עושה פעם בשנה? בסוף שנה? ומה קורה עם התלוש של חודש דצמבר? הוא לא נכנס לברוטו השנתי?
לצפיה ב-'.....'
.....
03/12/2016 | 18:56
2
18
יכול להיות שרשום לך איפה שהוא בתלוש נתונים מצטברים... זאת אומרת כמה מתחילת השנה .. זה יכול להיות יותר מדויק.
לגבי דצמבר, אתה יכול לחזות כמה זה אמור להיות ולהפקיד לפי זה, אין ממש דרך אחרת.
אתה לא חייב לעשות את זה רק פעם בשנה .... אם זה "כבד עליך" הסכום, אפשר להפקיד כמה פעמים במהלך השנה.
לצפיה ב-'יש סעיף ברוטו למס הכנסה'
יש סעיף ברוטו למס הכנסה
04/12/2016 | 09:20
1
22
"ברוטו למס הכנסה" עד חודש אוקטובר הוא  148 אלף. זה מה שהתכוונת לנתונים מצטברים? ואם אני רוצה לקבל את ההטבות של מס הכנסה לשנת 2016, זה לא אומר שאני צריך להפקיד עכשיו בבת אחת על כל 2016?
לצפיה ב-'.......'
.......
04/12/2016 | 20:17
13
קודם כל, עכשיו תדאג לפתוח קופה במהירות.
תקבל בטח עוד שבוע - שבוע וחצי את תלוש השכר של נובמבר שכולל 11 חודשים... תעשה חישוב של כמה שכר לא מבוטח אמור להיות לך בשכר הקרוב ותוסיף לסכום הזה... משם תוריד את השכר בגינו הופקדו לך כספים לפנסיה + תחשב על כמה אמורים להפקיד בדצמבר .
לצפיה ב-'אני קיבלתי את כל ההטבות'
אני קיבלתי את כל ההטבות
03/12/2016 | 13:14
2
34
אבל הגשתי דוח שנתי. זה לא כזה מסובך כל עוד השכר המבוטח והלא מבוטח יחד לא עולה על 21750 אפשר להפקיד 16% מהלא מבוטח ולהנות משתי ההטבות.דרך אגב, עד השנה התקרה היתה גבוהה יותר, לצערם של בעלי השכר הגבוה, שהם בדר"כ אלו שיודעים לנצל את ההטבות הללו.
לצפיה ב-'וואלה...'
וואלה...
03/12/2016 | 18:57
1
22
עשית את התיאום מס הזה באינטרנט? כמה זמן לקח? עשית קודם את הסימולציה באתר של מס הכנסה?
תודה
לצפיה ב-'כנראה שזה לא רלוונטי לך אבל אסביר בכל זאת'
כנראה שזה לא רלוונטי לך אבל אסביר בכל זאת
03/12/2016 | 20:51
26
להבדיל משכיר רגיל יש לי הכנסה נוספת כעצמאי ואני חייב להגיש דוח שנתי.
בגלל שלי צפויה פנסיה גבוהה יחסית, העדפתי להפקיד את הכספים אצל אשתי (ניתן להפקיד לבת זוג ולהנות מההטבות שמגיעות לך). הפנסיה הצפויה שלה קטנה יותר ובהתאם המס השולי שיהיה עליה (ספק גדול מאוד אם בכלל היא תגיע לסף).
פתחתי קופה במעמד עצמאי על שמה שאיננה מקושרת למעסיק (כל אחד יכול לעשות את זה והפקדתי לשם את הסכום המכסימלי שמזכה אותי בהחזר). בשידור דוח שנתי דרך האינטרנט יש אופציה לחשב את המס לפני ששולחים. יש גם אפשרות לבחור לקבל קודם את הטבת המס של הזיכוי 35% ורק אחר כך את הניכוי (שימושי מאוד אם מפקידים פחות מהמכסימום) ואפשר לנצל ביחד את ההטבות של שני בני הזוג, אם לבת הזוג יש גם הכנסה שאיננה מבוטחת. גם בתיאום מס אמור להיות מחשבון לפני ששולחים.
כשאשתי היתה בחופשת לידה, במקום לקופת גמל הפקדתי באופן שוטף לקרן הפנסיה שלה (יש אפשרות להפקיד תגמולים במעמד עצמאי לפי 10%) במקום ריסק זמני ותשלום דמי ניהול מכסימליים על הצבירה בקרן שאינה פעילה וכשהיא חזרה השארתי חלק מההפקדה, כי זה מאפשר לרכוש ביטוח חיים בתעריף של קרן פנסיה (עדיף על ריסק רגיל) ויש גם אג"ח מיועדות על ההשקעה.
זה משתלם לשלם ביתר מס הכנסה (כל עוד אתה יודע לדרוש את זה חזרה). כשמגישים תיאום מס (אפשר 6 שנים אחורה) מנגנון ההצמדה והריבית (4%) עובד לזכותך והחזר המס כולל הצמדה וריבית שזה החסכון הסולידי הכי טוב שיש (ומצווה להוציא מהם כל גרוש אפשרי).
אני מגיש את הדוח ברגע האחרון בשביל לדחות את ההחזר, וכל עוד אין לך סיבה להעדיף שלא להגיש דוח שנתי זה בהחלט משתלם אם ההחזר משמעותי.
לצפיה ב-'ביקשתי לנייד לק.השתלמות חדשה והתחרטתי, מה עושים ?'
ביקשתי לנייד לק.השתלמות חדשה והתחרטתי, מה עושים ?
01/12/2016 | 06:47
3
45
מבלי לשים לב לנתונים בפועל, ביקשתי לפתוח קרן השתלמות חדשה בחברה חדשה דרך סוכן ביטוח חדש (שהוא לא הסוכן הרגיל שלי).

חזרו אלי מהחברה שממנה ביקשתי לנייד את הקרן, ואז נגלה לעיני שטעיתי, ושהחברה ה"חדשה" עשתה תשואות נמוכות מאד השנה, למרות שיש עליה המלצות רבות (איני מבין למה).

האם אני מחוייב כעת לחברה/לקופה החדשה ו/או לסוכן באופן כלשהו ? או שאני יכול לבטל מיד את בקשת הניוד ולסגור את הקופה שזה עתה נפתחה ?

תודה על עזרתכם.
לצפיה ב-'לחתום על טופס ביטול '
לחתום על טופס ביטול
01/12/2016 | 12:42
2
29
שזה נספח ו
לצפיה ב-'ומה קורה עם הקופה החדשה שנפתחה ?'
ומה קורה עם הקופה החדשה שנפתחה ?
01/12/2016 | 15:56
1
32
אחרי שאני חותם על ביטול היא נסגרת ?
לצפיה ב-'....'
....
01/12/2016 | 18:59
32
אם קיימות שם הפקדות, הם יוחזרו לקופה המעבירה והקופה אמורה להיחסם.
לצפיה ב-'מועד פרישה'
מועד פרישה
30/11/2016 | 21:41
1
32
שלום לפורום הנכבד וערב טוב

אמא תהיה בת 67 בתאריך 3/1/17

מתי כדאי לפרוש מהעבודה? האם בסוף חודש דצמבר 2016 או בתחילת ינואר 2017?

האם יש בכלל שוני מבחינת מס??

אשמח אם מישהו יכול להרחיב קצת בנושא

תודה רבה
לצפיה ב-'..... '
.....
01/12/2016 | 12:41
21
אם הקצבה לא גבוהה אז זה לא משנה.
בכל מקרה כמה שפורשים מאוחר יותר הקצבה גבוהה יותר
לצפיה ב-'קופת גמל.'
קופת גמל.
30/11/2016 | 16:45
2
74
בעוד חודשיים אני בן67. יש לי חסכון פנסיוני בקופת הגמל. רציתי לדעת
1. האם אני יכול להשאיר תגמולים ופיצויים  בקופת הגמל לעוד שנתיים שלוש?
2. האם הם יהיו פטורים ממס רווחי הון?
3 האם זה בכלל משתלם?
תודה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
30/11/2016 | 20:52
41
1. אפשר תמיד להשאיר
2. אם הם הופקדו עד התקרה אז כן, אם לא אז לא
3. אם התשואה תהיה חיובית אז כן, וההיפך.
לצפיה ב-'זה מאוד אישי ותלוי בהרבה דברים, פנה ליועץ פרישה'
זה מאוד אישי ותלוי בהרבה דברים, פנה ליועץ פרישה
01/12/2016 | 13:53
19
הדבר החכם במצבך, הוא לפנות לרו"ח מומחה פרישה.
הם יודעים לעשות את החישובי מס ולמצוא את הדרכים שבהם משלמים הכי פחות.
זה מאוד אישי, אם יש לך פטורים מסויימים, מדום מגורים ועוד.

אם תרצה אני מכיר יועץ מעולה בתחום, פנה בפרטי
לצפיה ב-'האם מותר לפדות קופת גמל לפני גיל 65?'
האם מותר לפדות קופת גמל לפני גיל 65?
30/11/2016 | 15:56
3
45
האם במקרה שאני עדיין עובד במקום העבודה האם אוכל לפדות את הקופה ? או רק בגיל 65 ?

במידה ואני כן יכול לפדות אז ידוע שהקופה מורכבת מהפרשת עובד מעסיק ופיצויים את מי מבינייהם אוכל לפדות ?? מאוד מודה למשיבים
לצפיה ב-'קופה פעילה לא'
קופה פעילה לא
30/11/2016 | 20:53
2
32
לצפיה ב-'אפילו שליש לא אוכל לפדות ? את החלק שלי ?'
אפילו שליש לא אוכל לפדות ? את החלק שלי ?
01/12/2016 | 09:53
1
17
לצפיה ב-'השאלה היא לא האם אפשר, אלה מה המס '
השאלה היא לא האם אפשר, אלה מה המס
01/12/2016 | 13:49
34
הנושא מורכב ותלוי בפרמטרים רבים אישיים ולא רק גיל.
בגדול אפשר כמעט תמיד למשוך הוני, השאלה באיזה מחיר (מס).
אפשר בשלב ראשון לפנות לחברה שמנהלת את הקופה או דרך הסוכן/משווק ולבקש הבארה.
אולי במקרה יש שם גם כספים שצבועים אחרת....
בנוסף, אפשר לפנות ליועץ מס/רו"ח שמומחים לפרישה ולבקש מהם לבדוק, לפעמים אפשר לפנים משורת הדין לבקש הנחה במס אם יש סיבה טובה.

אם תרצה פנה אלי בפרטי ואתן לך פרטים של רו"ח מומחה פרישה.
לצפיה ב-'מיסוי קופת גמל'
מיסוי קופת גמל
30/11/2016 | 15:12
1
39
אני גימלאי בן 70,מקבל קצבה חודשית של 12 אש"ח,מעונין לפדות קופת גמל גדיש עצמאי בשווי 40 אש"ח.מה יהיה בערך שיעור המס?
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
30/11/2016 | 20:55
25
צריך לבדוק מה הסיפור... אם הכספים הם הוניים או קצבתיים, אם הוני סביר שזה נזיל {אפשר לראות בדוח השנתי}, אם קצבתי צריך ללכת לפקיד שומה לקבל פטור על הכספים או שיקבע לך את שיעור המס.
אם מדובר על פיצויים אז בהתאם למה שפקיד שומה יקבע, יש ללכת אליו עם דוח יתרות של הקופה ועדיף גם עם טופס 161 מהמעסיק {מלפני כמה שנים שזה היה}
לצפיה ב-'שאלה על מקור ההפקדות לפנסיה לעצמאי'
שאלה על מקור ההפקדות לפנסיה לעצמאי
30/11/2016 | 14:17
1
39
שלום,

עד היום לא הייתה לי קרן פנסיה, אבל בתור עצמאי תהיה לי חובה לעשות זאת החל מ - 2017...

רציתי לדעת אם כמו בקרן השתלמות, מקור הכספים שמפקידים לקרן פנסיה חייב להיות מהעסק, או שאין קשר? 

תודה
לצפיה ב-'....'
....
30/11/2016 | 20:56
19
אם אתה צריך להפקיד בתור עצמאי אז אתה זה העסק...
לצפיה ב-'תקרת הפקדה לקרן השתלמות לעצמאי להטבת מס רווחי הון'
תקרת הפקדה לקרן השתלמות לעצמאי להטבת מס רווחי הון
29/11/2016 | 22:49
6
283
שלום,

אני שכיר ועצמאי ויש לי קה"ש גם כשכיר וגם כעצמאי.
אני מעוניין לנצל הטבת מס רווחי הון (הטבה במס הכנסה לא רלוונטית).
מה התקרה להפקדה לקופה שלי כעצמאי ? האם צריך לקזז מזה את מה שהופקד לי כשכיר במהלך השנה ?

תודה.
לצפיה ב-'לא'
לא
30/11/2016 | 20:56
5
27
העניין היחידי שלא תוכל לעשות החלת ותק בין הקופות כיוון שיש הפקדות חופפות.
לצפיה ב-'שאלת המשך לאחר בירור עם החברה המנהלת'
שאלת המשך לאחר בירור עם החברה המנהלת
03/12/2016 | 03:48
4
19
ראשית, שתי הקופות אמנם מקבלות הפקדות במקביל אך ממילא גילן זהה.

נאמר לי ע"י שירות הלקוחות של אלטשולר (שתי הקופות אצלם) שבנק לאומי הוא שמתפעל את הקופות ושהם *כן* עושים את החישוב ברמה השנתית עפ"י לקוח (ת.ז.) וכי הם כן יתחשבו בתקרה שנתית כוללת וינכו במקור, ולכן אני יכול להפקיד רק עד ההפרש ממה שכבר הופקד לי כשכיר.

האם זה ייתכן ?
לצפיה ב-'בהחלט סביר'
בהחלט סביר
03/12/2016 | 16:57
3
14
ההטבה היא אכן לפי תעודת זהות.
יחד עם זאת, אם ההפקדות היו בשני בתי השקעות שונים יש סיכוי שהם לא היו יודעים אחד על השני.
לצפיה ב-'אם הקרנות ינויידו לחברה מנהלת אחרת בהמשך'
אם הקרנות ינויידו לחברה מנהלת אחרת בהמשך
03/12/2016 | 20:44
2
11
האם הן יכולות לדעת ? בהנחה שאכן הבנק המתפעל מתייחס לזה, האם הוא מתעד את זה בצורה שעוברת גם לחברה המנהלת הבאה ?
לצפיה ב-'לא תדע עד שלא תנסה'
לא תדע עד שלא תנסה
03/12/2016 | 21:06
6
לצפיה ב-'כן'
כן
04/12/2016 | 20:23
18
ברגע שאתה מפקיד, רושמים לך את זה ככספים עד התקרה ומעל התקרה... גם כשתעביר לחברה אחרת זה יעבור עם "סדין" שזה נתוני העברה וזה יישאר מסומן.
אם תפקיד מהתחלה לשתי חברות שאין להן את אותו בנק מתפעל סביר שלא ידעו אחד על השני.
לצפיה ב-'דמי ניהול לא נקבעו מראש'
דמי ניהול לא נקבעו מראש
29/11/2016 | 11:22
1
51
שלום,
גיליתי בדוח השנתי שהסוכן גבה ממני דמי ניהול שערורייתים.
לא קבענו סכום מראש.. לא חתמתי ואין לי מסמך.
האם יש מה לעשות?
לצפיה ב-'רטרואקטיבי לא'
רטרואקטיבי לא
30/11/2016 | 20:58
28
אתה יכול לפנות לסוכן / לחברה המנהלת ולבקש הנחה... אם תקבל סבבה, אם לא אתה יכול לבקש מסוכן אחר לעבור לחברה אחרת... סביר שסוכן לא ירצה להתעסק עם זה כי זה לא מביא לו יותר מדי עמלה...
לצפיה ב-'דמי ניהול ביטוח מנהלים'
דמי ניהול ביטוח מנהלים
28/11/2016 | 23:54
2
68
יש לי כרגע ביטוח מנהלים עם דמי ניהול של  2%(או מקסימום של 40 שח) מההפקדה ו1.15% מהצבירה.
הסוכן ביטוח בעבודה החדשה מציע לי את אותה פוליסה ב0% מההפקדה ו-1.25% מהצבירה.
מה עדיף?  יש לי 130K כרגע שם ולא מתכוון לפדות בשנים הקרובות.
תודה
לצפיה ב-'מאיזה שנה ביטוח המנהלים שיש לך?'
מאיזה שנה ביטוח המנהלים שיש לך?
30/11/2016 | 20:06
1
37
קיימים בו ביטוחים? יש הבדל במצב הבריאותי מממתי שחתמת על הצהרת הבריאות עד עכשיו?
לצפיה ב-'הביטוח משנת'
הביטוח משנת
03/12/2016 | 00:27
35
2002 ואחכ העברתי לחברה אחרת ב2010. אין שינוי במצב הבריאותי
לצפיה ב-'שכיר במעמד עצמאי'
שכיר במעמד עצמאי
23/11/2016 | 20:56
1
22
ערב טוב
רציתי לשאול האם גם בקרן השתלמות יש דבר כזה - שכיר במעמד עצמאי
כלומר עובד שהמעסיק מפריש עבורו לקרן השתלמות רק על חלק מהשכר (לא מגיע לתקרת הפקדות) האם הוא יוכל לפתוח קרן נוספת ולהפקיד על יתר השכר 7% ולקבל הטבות מס על ההפקדה?
תודה רבה
לצפיה ב-'לא. רק עצמאי יכול לפתוח קרן השתלמות'
לא. רק עצמאי יכול לפתוח קרן השתלמות
23/11/2016 | 22:26
11
במעמד עצמאי.
לצפיה ב-'רבית על הלוואה מקרן פנסיה'
רבית על הלוואה מקרן פנסיה
24/11/2016 | 14:12
1
47
מה הן הריביות הנהוגות בהלוואות מקרן פנסיה ולאיזו תקופה הן ניתנות.
תודה
לצפיה ב-'.....'
.....
24/11/2016 | 17:26
37
לרוב עד 84 תשלומים, יש מגוון של ריביות, בד"כ זה לא זול .

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו