לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
79857,985 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד...
המידע הנמסר בפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד...
המידע הנמסר בפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
09/01/2017 | 17:51
5
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'ביטוח שארים'
ביטוח שארים
09/01/2017 | 02:25
2
78
אין לי בן זוג ויש לי שני ילדים, הם השארים שלי.
בקופה אמרו שעל פי התקנון במצב שלי (העדר בן זוג) הילדים יקבלו   מהקצבה 50%
היינו בקרות ארוע כל אחד מהם יקבל 25%. לא בקשו אפוטרופוס ולא כלום.

מה צריך להיות?
לאיזו קופה אפשר לנייד כך שניתן יהיה לשפר את המצב של ילדי כך שיקבלו 100%  ולא 50%  (אם היה בן זוג הוא היה מקבל 60% לכל החיים!! והילדים עד גיל 21 מתחלקים ב 30%. לא נתנו לי הסבר על ההפרש של 10%)

תודה!
לצפיה ב-'.....'
.....
09/01/2017 | 23:05
34
לכל קופה יש תקנון וטבלת כיסויים בהתאם לגיל ולמסלול ביטוח.
עוד מעט אמור להיות תקנון אחיד
לצפיה ב-'נעשה לך קצת סדר'
נעשה לך קצת סדר
11/01/2017 | 07:30
40
ישנם שני מקרים:
1. ח"ח נפטרים לפני שמגיעים לגיל פרישה (לפני שמתחילים לקבל קצבה מקרן פנסיה) הסכום שנאסף הולך כולו לשאירים שהם בן/בת זוג וילדים עד גיל 21. כל הכסף מתחלק שם לפי התקנון ללפי מי שקיים... כך שבמקרה שלך נראה כל ילד יקבל 50%.
אם אין שאירים, במקרה שלך, נניח שהילדים מעל גיל 21, זה עובר ליורשים.

2. ח"ח נפטרים אחרי שמגיעים לגיל פרישה (שכבר מקבלים קצבה מקרן פנסיה) אז את המשך הקצבאות מקבלים שאירים לפי החלוקה בתקנון.
אם בתקנון כתוב 50% לילדים, אז הם יקרבלו את זה כל עוד הם בני פחות מ-21, לאחר גיל זה אף אחד לא יקבל כלום.

התקנונים כל הזמן מתעדכנים, כך שגם אם אתה עובר בגלל תקנון, מחר הם יכולי לשנות אותו בלי לשאול את העמיתים, הם רק צריכים לקבל אישור מהמפקחת על החיסכון והביטוח.

מקווה שהכל עכשי וברור, אתה מוזמן להיכנס לאתר שלו יש המון מאמרים בכל נושאי הפנסיה שמסבירים את העניין.
לצפיה ב-'משיכת כספי פנסיה - מס הכנסה'
משיכת כספי פנסיה - מס הכנסה
08/01/2017 | 11:32
2
83
שלום. ברשותי קרן פנסיה בוותק של עשור. במהלך השנים עזבתי 2 מקומות עבודה שונים ובבואי למס הכנסה לייעד את הפיצויים לרצף קצבה, נאמר לי שהדבר בלתי אפשרי מכיוון שעברה שנה מיום הפרישה שלי (לא היה לי מושג קלוש לגבי החוק הנ״ל ועל כן לא טיפלתי כל השנים...), ועכשיו אני חייבת למשוך הכספים ולשלם עליהם מס עם הצמדה וריבית. רציתי לוודא אתכם האם כך הדבר ומהן האפשרויות שלי? והאם אפשר לדעתכם להחזיר את הפיצויים חזרה לקרן לאחר תשלום המס. תודה רבה!
לצפיה ב-'פגישה עם מומחה'
פגישה עם מומחה
10/01/2017 | 14:39
46
ממליצה מאוד על פגישה עם מומחה מטעם פרקטי. הוא הגיע אלי הביתה ועזר לי מאוד להבין איפה אני עומדת ומה נכון לגביי
לצפיה ב-'אני מציע לפהגש עם יועץ פרישה '
אני מציע לפהגש עם יועץ פרישה
11/01/2017 | 07:19
39
הם מבינים בתחום, חלקם רו"ח ויודעים ללכת לדבר במס הכנסה ומכירים את השטחים האפורים...
אני יכול להעביר לך במסר פרטי המלצות לאנשי מקצוע
לצפיה ב-'תשואה מובטחת'
תשואה מובטחת
06/01/2017 | 19:25
44
שלום רב.תשואה מובטחת של 3 אחוז בפוליסת ביטוח מנהלים יותר - מגדל . כל כמה זמן מחשבים את הריבית האם מידי חודש  האם מידי שנה. תודה רבה
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים יותר- מגדל'
ביטוח מנהלים יותר- מגדל
06/01/2017 | 17:47
1
71
שלום רב. אני בן 65 וארבעה חודשים.  בשנתיים האחרונות אני עובד 50 אחוז משרה. יש לי פוליסת ביטוח מנהלים יותר- בחברת מגדל שם רשום כי תאריך התחלת הביטוח הוא 1.11.1990 ותאריך גמר הביטוח הוא 31.10.2016.
במידה ואחליט לעזוב את מקום העבודה האם אני זכאי לקבל את הפיצויים. תודה
לצפיה ב-'בהתאם לחוק פיצויי פיטורים'
בהתאם לחוק פיצויי פיטורים
09/01/2017 | 23:02
36
זה לא קשור לאיפה הכסף
לצפיה ב-'שאלה לגבי פנסיה חובה לעצמאיים'
שאלה לגבי פנסיה חובה לעצמאיים
05/01/2017 | 12:23
3
42
שלום

למרות כל מה שקראתי, לא הצלחתי להבין אם פנסיה לחובה לעצמאיים צריכה להיעשות רק דרך קופת גמל, או שאפשר גם דרך קרן פנסיה? בחלק מהמקומות כתוב שהכוונה לקופת גמל, אבל בפרסומים של חברות הביטוח הן מעבירות אותי לעמוד של פתיחת קרן פנסיה...

כמו כן, הבנתי שהפנסיה לעצמאיים לא כוללת רכיב ביטוחי, האם זה תקף גם לקרן הפנסיה, או שהכוונה היא רק לקופות הגמל (שגם ככה אין בהם רכיב ביטוחי)?

מקווה שאני ברור

תודה

איתי
לצפיה ב-'קופת גמל לקצבה'
קופת גמל לקצבה
06/01/2017 | 10:47
2
44
כתוב בחוק שמה שנחשב כקופת גמל לקצבה
ולכן זה:
1. קופות גמל לקצבה
2. קרנות פנסיה
3. ביטוחי מנהלים

אין כרגע חובה לבטח את עצמך, רק לחסוך ולכן מותר להפקיד לקופת גמל ללא ביטוחים.

אם תפקיד בקרן פנסיה, יש שם ביטוחים מובנים.

ממליץ לך לקבל ייעוץ פנסיוני או לפחות ללכת לסוכן ביטוח לקבל מידע לפני שמחליטים
לצפיה ב-'תודה, ולגבי ייעוץ פנסיוני...'
תודה, ולגבי ייעוץ פנסיוני...
09/01/2017 | 11:26
1
18
הלכתי ליועצת הפנסיונית בבנק שלי והיא אמרה שהם מייעצים רק למי שיש לו סכום של מעל ל - 200,000 ש"ח להשקעה. לכן אני חייב ללכת ליעוץ פנסיוני באופן פרטי, לא?
לצפיה ב-'ממליץ ללכת לייעוץ פרטי'
ממליץ ללכת לייעוץ פרטי
09/01/2017 | 11:58
22
הרווח ששל הבנקים הוא מדמי הפצה יועץ פרטי לוקח מהלקוח לפי סיבוכיות התיק.
יש הרבה יועצים במחירים שמתחילים מסביבות 1,200 ועד 20,000
אתה מוזמן ליצור אתנו קשר ואם לא נתאים לך אשמח להפנות אותך לקולגה.
לצפיה ב-'רכיב של אובדן כושר עבודה'
רכיב של אובדן כושר עבודה
05/01/2017 | 07:39
1
55
האם לפי החוק החדש יש חובה של המעסיק להפריש רכיב של אובדן כושר עבודה.
ברשותי ביטוח מנהלים משנת 2000 וכיום אני משלמת בעצמי את רכיב אובדן כושר עבודה מידי חודש.
לצפיה ב-'אמת'
אמת
09/01/2017 | 01:09
31
על המעסיק לשלם על מרכיב זה, עד 2.5% מהשכר.

עדי נאמן, מנכ"ל איל-נאמן סוכנות לביטוח בע"מ
לצפיה ב-'השוואה בין קרנות פנסיה, התלבטות מעניינת'
השוואה בין קרנות פנסיה, התלבטות מעניינת
05/01/2017 | 01:22
56
היי,

אשמח לעזרה בהשוואה הבאה שלקוחה מפנסיה.נט, ההשוואה היא בין שני מסלולים, כל אחד מקרן אחרת לתקופה של 16 שנים (נוב 2000 עד נוב 2016).
חשוב לציין שגם בהשוואה של תקופה קצרה - של השנה האחרונה, ההבדלים בין הפרמטרים דומים.

באיזה מסלול אם כן עדיף לבחור? A או B?.

ההתלבטות היא בגלל הדברים הבאים:

1) שימו לב שבB "יתרת נכסים לתקופה" גבוהה יותר, אך כל שאר הפרמטרים טובים יותר בA.
מה המשקל של "יתרת נכסים לתקופה" אם כך? האם הוא זניח וA אכן עדיפה?.

2)כמו כן, עבור הקרן של B (לא המסלול, כלל הקרן) "הצבירה נטו" גבוהה יותר מהקרן של A, האם זה קריטי בהנתן שאר הפרמטרים?.

תודה רבה.
לצפיה ב-'קרן פנסיה'
קרן פנסיה
04/01/2017 | 23:08
1
53
שלום,
בשנת 2014 כשהתחלתי מקום עבודה חדש, בא נציג קרן פנסיה מטעם העבודה שלי להרשם לחברה שלו, חתמתי על כל המסמכים וגם סוכם שכל הכספים שיש לי בקרן פנסיה קודמת יועברו לקרן החדשה. 
עד עכשיו זה לא קרה.

כמו כן, מעולם לא קיבלתי דוחות רבועניים או שנתיים מהחברה , לא במייל ולא בדואר רשום. 

האם יש חוק שמחייב אותם כן לשלוח ? 
כמו כן הסוכנת שרשמה אותי לחברה כבר אל עובדת שם, האם אני חייבת להיות מטופלת ע"י סוכן מסוים או כל פעם מישהו חדש יטפל ?

מסתבר שהם העבירו את הניהול של קרן פנסיה לחברה אחרת , ללא הודעה. האם זה חוקי? ואם אני לא מסכימה? 

תודה מראש על התשובה. 
לצפיה ב-'החל מנובמבר 15'
החל מנובמבר 15
09/01/2017 | 01:14
19
כל עובד רשאי לבחור את הסוכן שייצג אותו.
לצפיה ב-'ב. מנהלים לעומת קופת גמל'
ב. מנהלים לעומת קופת גמל
04/01/2017 | 20:27
2
67
שלום,
אשמח להתייעצות על סמך הנתונים...
אני בן 28 עם ב. מנהלים משנת 2012 עם מקדם קצבה מובטח (200)  נותרו לי לפרישה כ39 שנות עבודה.
כיום בביטוח מנהלים חסכתי כ140 אלף,
הפוליסה שקיימת לי היום היא ביטוח מנהלים עם דמי הניהול 
מהפקדה 1.5٪
מצבירה 0.9
קיבלתי הצעה לעבור לקופת גמל בדמי ניהול של
 הפקדה 2٪
צבירה 0.3
מסימולציה שעשיתי לפי תשואה שנתית של 4٪ עם גובה הפקדות זהה בכל התקופה מדובר על חסכון של כ 600 אלף שקל בשל הפער בדמי ניהול.
השאלה האם בשביל הבטחון משתלם לי להישאר בביטוח מנהלים או שזה לא מצדיק זאת?
ומה היתרונות החסרונות של כל אחד מהמוצרים הנ"ל?
לצפיה ב-'מזמין אותך לקרוא מאמר בדיוק בנושא זה'
מזמין אותך לקרוא מאמר בדיוק בנושא זה
05/01/2017 | 10:57
66
מעין השוואה בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים

אם ישארו לך שאלות אשמח לנסות לסייע
לצפיה ב-'אין לך קרן פנסיה ?'
אין לך קרן פנסיה ?
05/01/2017 | 23:24
61
קופת הגמל במיטב דש ?
לצפיה ב-'קרן פנסיה ותיקה או חדשה?'
קרן פנסיה ותיקה או חדשה?
04/01/2017 | 12:06
1
64
אני שכיר. בתחילת 1995 פתחתי (כעצמאי) קרן פנסיה ותיקה והפקדתי בה מדי פעם ביוזמתי. עכשיו התברר לי שאני יכול להורות למעסיק שלי (כשכיר) להפקיד בקרן הוותיקה את ההפרשות החודשיות שלי, ומישהו אפילו אמר לי שזה כדאי הרבה יותר מאשר לחסוך בקרן פנסיה רגילה, חדשה. האמנם? מה השיקולים במקרה כזה?
לצפיה ב-'קרן ותיקה עדיפה כמעט בכל מצב. המקרה שלך מעט בעייתי בגלל....'
קרן ותיקה עדיפה כמעט בכל מצב. המקרה שלך מעט בעייתי בגלל....
05/01/2017 | 15:34
72
שבתחילת 1995 שונה התקנון לצבירת ותק של 1.6% לשנה במקום 2%. זה על רגל אחת. כדאי שתתייעץ עם מומחה.
לצפיה ב-'ניוד לקופת הגמל'
ניוד לקופת הגמל
04/01/2017 | 10:13
1
55
שלום,
יש לי מספר מוצרים פנסיוניים (קרנות פנסיה וביטוחי חיים עם רכיב פנסיוני). אני כרגע לא גר בארץ, כך שאין לי מעסיק, אין הפקדות לקרנות וכל הפוליסות מסולקות. מהסיבה הזאת ממש שוחטים אותי בדמי ניהול (באחד הביטוחים שילמתי ב-2015 1.6% על ניהול!).
במילים אחרות, המטרה היא לשמור על הביצה עד הפנסיה בצורה הכי טובה.
כרגע הכיוון הוא לשפוך את הכל לתוך קופות גמל במיטב-טרייד. הם גובים 0.3%, שזה לדעתי ממש סביר.
אני חושש שאני מפספס משהו מתוך חוסר ידע. מה החסרונות של התוכנית להעביר הכל לקופות גמל?

שאלה נפרדת ופחות חשובה -- מה קורה עם הרכיב ההוני של ביטוחי מנהלים?
תודה ויום טוב.
לצפיה ב-'מיטב טרייד?'
מיטב טרייד?
04/01/2017 | 19:19
42
לדש מיטב גמל ופנסיה יש קופות גמל... למיטב טרייד אין.. מדובר בכלל על מסחר עצמאי בבורסה.
באופן כללי, העברה של כספים קצבתיים ממנהלים לגמל מאבד את המקדם.
0.3% מקבלים סביר על סכומים מעל 300K... מעבר לזה צריך לבדוק תשואות.
בלי קשר, אם קיימים שם כספים קצבתיים וינויידו לגמל, לפני הפרישה יהיה צורך להעביר בכל מקרה לקרן פנסיה או מנהלים ע"מ לקבל קצבה.
לצפיה ב-'ביטוח שארים'
ביטוח שארים
03/01/2017 | 00:53
2
40
שלום 
שאלה לגבי ביטוח שארים

הסתכלתי על הדוחות של קרן הפנסיה שלי וראיתי שלמרות שהקרן עשתה 3% שנתי. אם ניקח את יתרת הקרן בתחילת השנה+הפקדות הסכום יוצא יותרן קטן מסך הכספים שלי בקרן הפנסיה.
זאת אומרת שהרווחים נמוכים מהתשלומים

כשבדקתי לעומק, ראיתי כי על ביטוח שארים אני משלם סכום גדול מאוד (כ1000 ש"ח שנתי)

פרטים על הקרן. הפקדות חודשיות 3300 ש"ח התחלתי לעבוד לפני שנה וחצי. בן 28 נשוי +ילד.

השאלה היא האם התשלום עבור ביטוח שארים ישתנה (יגדל או יקטן) במהלך השנים? והאם מעבר לקרן אחרת יכול  להקטין את עלות ביטוח השארים?

קצת מתסכל שלמרות רווח נאה של קרן הפנסיה, בסופו של דבר אני עם פחות כסף ביד.

תודה
יוסי

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
03/01/2017 | 18:32
24
קודם כל, לגבי התשואה, מדובר על התשואה של המסלול כולו בין ה 1.1 לסוף השנה 31.12 או לפי הדוח הרלוונטי.
זה בוודאות אומר שזה לא מה שאתה קיבלת, כיוון שלכל לקוח יש תשואות יומיות, ז"א התשואה של הכסף שהיה ב 1.1 + התשואה על ההפקדה שבוצעה לדוגמה באמצע ינואר {לאחר הורדת ד"נ מהפקדה}, בסוף אותו חודש יורדים ד"נ יחסיים מצבירה ועלות ביטוחית, ואז חוזר חלילה ב 1.2 והלאה, מה שאומר שלכל לקוח יש תשואה שונה וזה בוודאות לא מה שרשום בדו"ח.
לגבי ביטוח שארים, העלות שלו תלויה בשכר המבוטח ובצבירה הקיימת בקרן, כמה שהשכר גבוה יותר, והצבירה נמוכה יותר, אתה משלם עלות ביטוחית גבוהה יותר וכמובן תלוי במסלול הביטוח שלך.
העלויות זהות בכל החברות ככה שמעבר בין חברות לא ישנה כלום.
תחשוב שאם אתה הולך לעולמך, הקרן תצטרך לשלם 60% מהשכר שלך לכל חיה של האלמנה + 20% לילד או לשני ילדים וכו'... הדבר הזה עולה כסף.
לצפיה ב-'קצת הבנה בנושא'
קצת הבנה בנושא
04/01/2017 | 09:50
18
כל הנושא הזה תמיד הפחיד אותי כי לא הבנתי בו כלום.
לקחתי את עצמי בידיים והבנתי שהגיע הזמן קצת יותר להבין ובדיוק אחותי המליצה לי על הדרכה שהיא עברה בפרקטי. סוכנת לא יצאתי משם וגם לא ציפיתי אבל אני מבינה הרבה יותר עכשיו וזה בהחלט חשוב
לצפיה ב-'המשך הסדר פנסיוני קיים כעבור 3 חודשים'
המשך הסדר פנסיוני קיים כעבור 3 חודשים
03/01/2017 | 00:37
30
שלום
יש לי קרן פנסיה קיימת.
נכנסתי לעבודה ב29.09.16 ופוטרתי כאשר יום העבודה האחרון היה 13.12.16
(סהכ 4 תלושי שכר).
האם המעסיק שלי פטור מלהפריש לי סכומים לקרן הפנסיה שלי בגלל שלא עבדתי עד סוף החודש (דצמבר) בשל פיטוריי?

לצפיה ב-'ייעוץ פיננסי'
ייעוץ פיננסי
02/01/2017 | 19:03
33
התחלתי להשקיע קצת והתחלתי לברר ומצאתי כמה אתרים של חיליק טפירו והדברים שם ממש מועילים

http://tapiro.co.il/%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%9C-%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%94/

http://hiliksblog.co.il/
לצפיה ב-'סוכן הביטוח מבקש תשלום דמי טיפול בשביל למשוך פיצויים'
סוכן הביטוח מבקש תשלום דמי טיפול בשביל למשוך פיצויים
02/01/2017 | 11:53
1
67
שלום רב,
פוטרתי מעבודתי לפני כחודש וביקשתי מסוכן הביטוח שטיפל בי במסגרת מקום העבודה שיתחיל תהליך של העברת כספי הפיצויים אליי.
אחרי שביצעתי כל מה שדרוש ממני (הליכה לפקיד שומה, שליחת מסמכים וכו') סוכן הביטוח מבקש דמי טיפול על סך 350 ש״ח בשביל שהוא יטפל בבקשה שלי מול חברת הביטוח.

האם זה חוקי?
האם זה לא זכותי לקבל את כספי הפיצויים תוך זמן מוגדר מבלי לשלם תוספות כלכך יקרות?
ואם זה כן חוקי, איך אני יכול בכל זאת למשוך את הכספים מבלי להעזר בסוכן הביטוח?

תודה מראש :)
לצפיה ב-'כן, על שירות משלמים'
כן, על שירות משלמים
02/01/2017 | 21:03
55
או שתפנה לחברת הביטוח ותעשה את הכל לבד, ניתן להוריד טפסים באתר החברה.
לצפיה ב-'פיזור ביטוחים?'
פיזור ביטוחים?
02/01/2017 | 10:26
2
71
1. האם כדאי לפזר את הביטוחים השונים (השתלמות, גמל ופנסיה) על פני חברות ביטוח שונות על מנת להוריד את הסיכון (לפשיטת רגל של חלק מהן למשל)?
2. איך בוחרים חברת ביטוח (עפ"י וותק?)
לצפיה ב-'לא ולא'
לא ולא
02/01/2017 | 22:54
45
1. השתלמות וגמל זה לא ביטוח ולא.
2. לא

או שקוראים בגוגל על הדברים ומעמיקים או שמשלמים למישהו שיעשה עבורך את העבודה.
לצפיה ב-'ממליץ לשבת עם סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני'
ממליץ לשבת עם סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני
03/01/2017 | 12:47
24
לצפיה ב-'ביטוח חיים מומלץ'
ביטוח חיים מומלץ
31/12/2016 | 14:51
4
78
שלום,

אני בן 42 נשוי+1 ומתכנן להגדיל את המשפחה.
יש לי ביטוח חיים על סך חצי מיליון במחיר של כ-45 ש"ח בחודש.
יש לי ביטוח החיים של המכנתא.
בביטוח המנהלים עומד סכום הפיצוי למקרה מוות על סך 570,000 (נכון לסוף ספטמבר)
בקרן פנסיה קיצבה חודשית לאלמה 2700 וליתום 2100 נכון לסוף ספטמבר.
התקשרו אלי מאחת מחברות הביטוח (זאת של הביטוח משכנתא) להציע לי ביטוח חיים וחשבתי לבדוק האם סך של חצי מיליון זה מספיק במצבי או כדאי להגדיל.
במידה וכדאי, לכמה כדאי ובאיזה מחיר חודשי.

תודה מראש
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
31/12/2016 | 19:08
2
68
קודם כל צריך להבין את הצורך, אם חלילה המשפחה מאבדת את אותו אדם, האם המשפחה יכולה להמשיך להתקיים באותה רמה כלכלית ואם לא, אז צריך לבדוק כמה להשלים.
כמה שאלות עולות מהעניין:
1. האם מצבך הבריאותי תקין לחלוטין? ז"א יכול למלא הצהרת בריאות מלאה..
2. מה ההכנסה שלך?
3. האם ביטוח המשכנתא שלך מכסה רק את המשכנתא או שנשאר עודף? {לדוגמה עם ביטחת מההתחלה מיליון ש"ח כנגד המשכנתא שלקחת, אח"כ החזרת חלק מסוים מהמשכנתא ולא עדכנת את חב' הביטוח.. כך שאתה נשאר עם ביטוח שהוא מעבר לכיסוי המשכנתא.
4. האם הכיסוי במנהלים הוא כולל את הצבירה הקיימת ? האם מדובר על X משכורות או סכום קבוע?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
01/01/2017 | 10:29
1
46
תודה  i c u 2 על התגובה ועל השאלות המנחות, אשתדל לתת את האינפורמציה הנדרשת:
1. כן, אין שום בעיה, עשיתי זאת לביטוח בריאות.
2. כ- 20K נטו, של אישתי 14K. אולי כדאי לציין שאשתי עשתה לא מזמן ביטוח חיים על סך מיליון שקל.
3. המשכנתא (כמו גם הביטוח) די חדשה (כחצי שנה) ככה שהביטח מכסה את המשכנתא ללא עודף.
4. אני לא בטוח שאני יודע בודאות. לפי דף פירוט של רבעון 3. יתירת הכספים בפוליסה היא 560K. בדו"ח כתוב "סכום חד פעמי במקרה מוות: 570K". המקדם מובטח שלי 157.63, אבל לפי דעתי זה רלבנטי רק לפנסיה לא למקרה מוות חו"ח.

רק אציין שוב, גיל 42 נשוי + ילד בן שנתיים ותכוונים להגדיל את המשפחה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
02/01/2017 | 20:57
30
לא ממש הבנתי איך החלוקה בין ביטוח המנהלים לבין הקרן פנסיה {כמה אחוז מהשכר מופקד לאן}.
בכל מקרה, מה שצריך להבין זה מה קורה כשאותו אדם הולך לעולמו, במצב כיום, האשה כנראה תקבל 2700 ש"ח שמכסים כ-13.5% מהשכר ומשאיר אותך עם "בור" שוטף של עוד 86.5%... ז"א שכל חודש חסר למשפחה 17300 ש"ח ...
לגבי ביטוח המנהלים, תחסר מהסכום שרשמת את הצבירה שקיימת וכנראה שזה למעשה מרכיב הביטוח.
בכל מקרה מה שצריך לעשות זה ככה:
א. לבדוק באיזה מסלול ביטוח אתה נמצא בקרן הפנסיה ולעבור למסלול עתיר שארים {אם מלוא השכר מבוטח בביטוח אכ"ע במסגרת פוליסת המנהלים} ואם לא אז למסלול עתיר נכות ושארים {כל הסעיף הזה ידרוש ממך למלא הצהרת בריאות.
ב. לבדוק מהי עלות הריסק שלך בביטוח המנהלים.
ג. אחרי שבדקת את ב', להתקשר ולעשות השוואת מחירים בין חברות ולהגדיל את הכיסוי {או להוסיף על ב' או להחליף... ז"א לבטל את הכיסוי למקרה פטירה במנהלים בהנחה ויקר ולקנות כיסוי בנפרד לריסק וכמובן לנסות להוציא הנחה כמה שיותר גבוהה ולתקופה ארוכה ככל שניתן .

לדעתי בפסגות הביטוח די זול, ניתן לבדוק גם בביטוח ישיר.
לצפיה ב-'יש לך ביטוח מנהלים וגם קרן פנסיה?'
יש לך ביטוח מנהלים וגם קרן פנסיה?
01/01/2017 | 22:07
44
ישנו מסלול בקרן פנסיה שבו האלמנה והילדים מקבלים הרבה יותר במקרה מוות.

בכל חברה הוא נקרא קצת אחרת, במקפת לדוגמא:מסלול מוטה פנסיית נכות ופנסיית שאירים. תבקש מהסוכן שלך לשנות מסלול. אמנם החסכון נפגע מעט אבל הקצבאות במקרה מוות גדלות פי 2 עד 3 אם אינני טועה.

לכל חברה יש סימולטור שמדגים לך את ההפרש בין המסלולים השונים.
לצפיה ב-'ביטוח אובדן כושר עבודה'
ביטוח אובדן כושר עבודה
30/12/2016 | 10:53
1
52
שלום,
האם בקובץ המצורף אלו תנאים הוגנים שהציעו לי בביטוח אובדן כושר עבודה?
לצפיה ב-'צריך את דף פרטי הביטוח...'
צריך את דף פרטי הביטוח...
30/12/2016 | 14:14
33
זה לא שיש 200 סוגי אכ"ע... זה די אותו מוצר, תלוי מה בדיוק הצורך שלך.
לצפיה ב-'פנסיה לעצמאים'
פנסיה לעצמאים
31/12/2016 | 04:16
1
236
שלום,

1. האם חברות הפנסיה כבר מכירות את כל הפרטים או שזה עדיין נושא עלום ?
2. האם יש גובה הכנסה שעליו חייבים להפריש או שצריך על כל הסכום ? ממה שקראתי בכתבות השונות מפורט שיעור ההפרשה על המקטעים השונים של ההכנסה מבלי לציין משהו אחר ומזה משתמע שצריך להפריש על הכל.
3. במידה ולא צריך להפריש על הכל, האם ניתן להחשיב הכנסה נוספת כשכיר כחלק מהמכסה של הכנסה שבגינה צריך להפריש לפנסיה כדי להקטין את ההפרשה לפנסיה על ההכנסה בעצמאי ?

תודה.
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
31/12/2016 | 10:45
29
ברור כמו כל שינויי, יקח זמן לכל המערכות להבין, להפנים ולפעול לפי החוק החדש.

1. אני מניח שבגדול מכירות, השאלה האם אותו פקיד/משווק מכיר.  אבל בעצם מה זה משנה.... מי שעצמאי צריך לדעת מה הסכום המינימאלי שהוא מחוייב לחסוך ולחברת הביטוח זה לא ממש אמור לעניין....

2. מהשקל הראשון של "הכנסה חייבת" שזה בגדול הכנסות פחות הוצאות מוכרות.
צריך להפריש 4.45% מהשקל הראשון ועד מחצית השכר הממוצע במשק (כ-5,000 ש"ח).
ועוד 12.55% משם ועד השכר הממוצע במשק שהוא כ-10,000 ש"ח.
מעבר אין חובה.

3. צריך כל אחד לשאול את הרו|"ח/יועץ מס שלו... ואני מניח שיקח קצת זמן שעד שכולם יבינו למה התכוון המחוקק ויהיו פסיקות והחלטות של פקידי השומה.

למי שרוצה עוד קצת מידע מזמין אותו לקרוא את המאמר שלנו: חוק פנסיה חובה - אז מה יצא לעצמאים מזה ?

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו