לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

לצפיה ב-'קרן השתלמות כאפיק השקעה '
קרן השתלמות כאפיק השקעה
29/05/2016 | 23:45
1
50
מה דעתכם ? האם כדאי להפקיד סכום נכבד בקרן השתלמות (לעצמאיים) לצורך השקעה, כאשר המסלול הוכיח את עצמו כבעל תשואה של כ 4.5% אחוז לשנה אם מסתכלים על 2007-2016 ?

אני "משקיע" סולידי מאד, שלא מעוניין להשתמש בשירותים של חברות כגון אלטשולר, פישמן וכו

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
03/06/2016 | 10:16
27
איך תפתח קרן השתלמות ללא בית השקעות?
וכן, זה תחליף טוב, למרות שניתן גם להפקיד את הכספים בפוליסת חסכון באחת מחברות הביטוח {ד"נ מעט יותר יקרים}
לצפיה ב-'חברות אשר בודקות תשלומי קצבאות פנסיה'
חברות אשר בודקות תשלומי קצבאות פנסיה
29/05/2016 | 17:13
28
היי
רציתי לברר על חברות מומלצות לבדיקת קרנות פנסיה
הכוונה לבדיקה רטרואקטיבית של אדם שיצא לגימלאות / יוצא בקרוב.
שמעתי על חברת POLICY CHECK

רציתי לדעת האם הם מומלצים, אם יש חברות נוספות אשר מומלצות.
ומה אמורים להיות המחירים לבדיקת תשלומי הפנסיה?
לצפיה ב-'עד איזה רמה כדי לפרט בהצהרת בריאות בהצטרפות לקרן פנסיה?'
עד איזה רמה כדי לפרט בהצהרת בריאות בהצטרפות לקרן פנסיה?
26/05/2016 | 18:34
1
40
שירתתי כאיש קבע במשך כ-3 חודשים לאחר סיום שירות החובה שלי ובתקופה זו נפתחה לי קרן פנסיה של הראל. לא זכור לי שמילאתי איזשהם תצהירי בריאות. ברגע שהשתחררתי משירות הקבע והתחלתי לעבוד העברתי את הכספים לקופה בחברה אחרת. הייתה לי פגישה עם סוכן וחתמתי על כל מיני טפסים - שוב, לא זכור לי שחתמתי על הצהרת בריאות. האם אפשר לבקש לקבל הצהרת בריאות מחברת הפנסיה?
התחלתי בחודשים האחרונים עוד עבודה חדשה ואני במגעים עם הסוכנת הפנסיונית לפתיחת קרן חדשה. הפעם היא הביאה לי טפסים לחתימה ובינהם הצהרת בריאות.
האם כדאי לפרט בהצהרה הבריאות על כל הבעיות הרפואיות שהם שואלים? ומה בנוגע לשימוש בסמים בעבר?
תודה על עזרתכם
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
03/06/2016 | 10:19
21
על כל מה שלא תצהיר - כשתהיה תביעה מול הקרן פשוט לא תקבל כסף... מה שאומר שאתה סתם הולך לשלם על ביטוח שלא תקבל ממנו כספים אם אתה לא מצהיר על מצב בריאותי תקין {חוק חוזה ביטוח}.
אתה צריך לענות בדיוק על מה ששואלים, אם יש בעיות כלשהן, יבקשו ממך גם אח"כ למלא שאלונים נוספים ובמידת הצורך להביא תוצאות של בדיקות / מכתבים רלוונטים מרופאים.

אם היית שומר על רצף מתקופת הצבא כשנכנסת ללא הצהרת בריאות {ריסק זמני וכו'} לא היית צריך למלא שוב ושוב הצהרת בריאות
לצפיה ב-'פוליסה חדשה'
פוליסה חדשה
26/05/2016 | 18:08
1
50
עבדתי במקום מסויים כ-5 שנים והוחתמתי על פוליסה בתנאים דרקוניים.
למרות ניסיונות שלי ושל הקולגות לא הצלחנו לעבור לסוכן אחר. לאחר שעזבתי היה ברור לי שאני לא מעוניינת לשמר את הפוליסה. הייתי מס' חודשים בין העבודות ולדעתי הפוליסה כבר לא פעילה. כעת אני במקום עבודה חדששמוגדר אגב כזמני ל-9 חודשים וקבעו לי פגישה עם סוכן ביטוח.
הייתה לי כבר שיחה מקדימה איתו והתהלות שלו גרמה לי לחשוב שהבן אדם מאוד לא אמין. ראשית הוא רצה שאשלם לו על  יעוץ פנסיוני כשאמרתי לו שבעיניי הוא לא בן אדם אובקייטיבי הוא אמר שאני יכולה לסמוך עליו....
שנית הוא אמר שעל פי החוק על מנת שיוכל להחתים אותי על הפוליסה ולהציע לי מסלול כשלהו הוא צריך לבדוק דרך המסלקה את כל התוכניות הקודמות שהיו לי. האם יש כזה חוק?
שלישית האם יש דרך מבלי לריב יותר מדי עם המעסיק לעשות את הפוליסה דרך מישהו אחר כך שלא תהיה לי שום אינטרקציה עם הסוכן הזה?
ואם כבר הגעתי לכזה פורום מה מומלץ? מה הדמי ניהול המקובלים היום. שכר-9000 ברוטו.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
03/06/2016 | 10:21
13
ראשית, סוכן ביטוח יכול לדרוש כסף על שירות שהוא נותן {קטע הגיוני כזה}.
שנית, כן, הוא או כל בעל רישיון אחר צריך לפנות למסלקה לקבל את כל המידע על מה שיש לך.
שלישית, את לא חייבת לעבוד מולו ולמעסיק אין אופציה לבחור לך מול מי לעבוד, את יכולה לעבוד ישירות מול הקרן / סוכן ביטוח וכו'.
ד"נ, כל מקרה לגופו בגדול, תלוי איזה מוצר, כמה צבירה וכו'
לצפיה ב-'איזה גוף לבחור?'
איזה גוף לבחור?
25/05/2016 | 12:08
1
50
ניסיתי לעשות השוואה בין הגופים וזה כמעט בלתי אפשרי
רציתי לדעת מי השיג את התשואות הכי טובות ב-3 שנים האחרונות ובחצי שנה האחרונה (במסלול מניות)

ה-3 שנים האחרונות מייצגות תקופה של עליות וירידות
והחצי שנה האחרונה מייצגת ירידה סה"כ

בכל מקרה אני מחזיק בביטוח מנהלים מ-2012 ובסהכ צברתי באזור ה-40K, כאשר מעכשיו ההפקדות שלי יהיו גבוהות יחסית ואני רוצה לבחור במסלול עם התשואות הטובות ביותר (כאמור לפי 3 שנים אחרונות והחצי שנה אחרונה)

מה לעשות בעניין? תודה!
לצפיה ב-'ביטוח נט בגוגל'
ביטוח נט בגוגל
03/06/2016 | 10:23
8
לצפיה ב-'שאלה לגבי תיקון 190'
שאלה לגבי תיקון 190
24/05/2016 | 21:00
1
51
שלום לכולם,
אמי אלמנה, האם בבואי לבדוק האם התיקון יכול לחול עליה אני מתייחס רק לפנסיה האישית שלה (ממקום העבודה ומביטוח לאומי) או שגם הפנסיה שהיא מקבלת מאבי ז"ל (ממקום עבודתו ומביטוח לאומי) נחשבת כפנסיה שלה לצורך החישוב?
תודה
לצפיה ב-'תיקון 190 מתייחס רק לפנסיה שלה מעבודה '
תיקון 190 מתייחס רק לפנסיה שלה מעבודה
04/06/2016 | 01:04
20
לצפיה ב-'תמהיל מומלץ ואפיק השקעה לפנסיה.'
תמהיל מומלץ ואפיק השקעה לפנסיה.
24/05/2016 | 11:46
39
שלום חברים,
עברתי למקום עבודה חדש, ועכשיו נקודה שבה רוצה לחשוב על תמהיל נכון לעתיד.
קצת נתונים יבשים: בן 37, נשוי, עובד בהייטק (חסר איזה מידע רלוונטי? אם כן אשלים).
נכון להיום מפריש בתהמיל הבא:  1/3 לפנסיה, 2/3 לביטוח מנהלים (מקדם 200).

נכון להרגע כל ההפרשות במסלולים סולידיים תלויי גיל (המסלולים החדשים).
אני רוצה לקבל המלצות על התמהיל הנכון(פנסיה-מנהלים), האם כדאי לקחת יותר סיכון ולעבור לקרנות מנייתיות, ואם כן מהן הקרנות המומלצות.

תודה!

נ.ב. אם חסרים פרטים תשאלו ואני אשלים :)

לצפיה ב-'ניוד כספים חלקי חד פעמי מביטוח מנהלים'
ניוד כספים חלקי חד פעמי מביטוח מנהלים
24/05/2016 | 11:31
2
43
יש לי פוליסת ביטוח מנהלים כשכיר עם הפקדות פעילות משנת 2005 עם דמי ניהול 1.25% על הצבירה,
חשבתי לנייד באופן חד פעמי את מרבית החסכון שנצבר לקופת גמל, תוך המשך ההפקדות השוטפות לפוליסה הקיימת ללא שינוי

האם ניוד כספים חלקי כזה אפשרי ?
לצפיה ב-'כן'
כן
03/06/2016 | 10:24
13
רק שים לב שמניידים כספים שהופקדו עד 1.1.08 ולא מעבר לכך.
לצפיה ב-'למה שתעשה דבר כזה ?'
למה שתעשה דבר כזה ?
04/06/2016 | 01:02
15
יש לך מקדם מובטח על הצבירה , למה להעביר לקופת גמל ולאבד את ההבטחה ?
זה נכון שדמי הניהול גבוהים מאוד אך ממש בקרוב שוק ביטוחי המנהלים נפתח לתחרות
ויהיה אפשר לנייד את הכסף לחברה אחרת תוך שמירה על המקדם.
במקומך הייתי ממתין עד שהשוק יפתח לתחרות , כמו כן הפעולה שאתה מבקש לעשות
היא בלתי הפיכה אז הייתי ממתין קצת לראות מה קורה ואז מסיק מסקנות
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים או קרן פנסיה'
ביטוח מנהלים או קרן פנסיה
23/05/2016 | 16:15
4
78
שלום רב
יש לי ביטוח מנהלים משנת 2006 שנצברו בה סכום של 100K
הפרשה חודשית עובד מעביד בסך 1K כל חודש
דמי ניהול 1.4% מצבירה 0% הפקדה
מקדם מובטח 191, הנחת ריבית נטו 4% (מה זה??)
קיבלתי הצעה לעבור לקרן פנסיה מגדל מקפת או כלל פנסיה
ולקבל הטבות דמי ניהול בסך: 0.2% מצבירה + 2% מהפקדה
רווקה, עוד 30 שנה לפנסיה
האם כדאי להעביר את הביטוח מנהלים ולעבור לקרן פנסיה?

תודה
מירית

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
23/05/2016 | 20:47
65
ראשית, כספים שהופקדו לפני 1.1.08 ניתן לנייד לקופת גמל בד"נ 0.5-0.6 ולחסוך את דמי הניהול. יש לשים לב שאם מניידים את הכספים האלה לקרן הפנסיה זה הופך אותם לקצבתיים {ניתן יהיה לקבלם רק כקצבה} אז לפני שמעבירים לפנסיה צריך לנייד אותם לגמל ולפרק את המנהלים הזה.
וכן, בגדול עדיף פנסיה בגלל העלויות.
24/05/2016 | 11:55
2
65
היי מירית,
מדובר בשאלה חשובה מאוד של ניהול סיכונים, והתשובה תלויה מאוד במאפיינים האישיים שלך.
לדוגמא, אם השכר שלך היום, או בעתיד, צפוי להיות גבוה מתקרת השכר שניתן להפקיד לקרן הפנסיה (בסביבות ה-20,000 ש"ח), אז שווה לך לשמור על ביטוח המנהלים.
דבר נוסף שחשוב שתדעי, הוא שביטוח המנהלים שיש לך באמת יקר, אך יש סיכוי טוב שתוכלי להוזיל אותו בקרוב.
בתחילת השנה נכנסה רפורמה שמאפשרת לנייד את ביטוחי המנהלים ולהוזיל אותם. כרגע עוד אין הרבה הצעות זולות בשוק, אבל אפשר להניח שתוך כמה חודשים תוכלי לנייד את הפוליסה שלך ולקבל דמי ניהול נמוכים יותר, ולשמור על המקדם המובטח שלך.
לצפיה ב-'תגובה...'
תגובה...
24/05/2016 | 15:14
1
55
ICU
1. למה לנייד לקופת גמל? הרי גמל היא נטו פנסיה ללא ביטוחים נוספים
2. אם ביטוח המנהלים שלי הוא משנת 2006 הוא ישאר הוני? כי למיטב זכרוני אחר' מס' שנים קיבלתי הודעה שהיא נפכה לקצבתית בגלל חקיקה
3. למה בכדי לעבור מביטוח מנהלים צריך להעביר לקופת גמל ואז להעביר לקרן פנסיה? לא הבנתי 

רני שחר
השכר שלי אינו צפוי להיות גבוה מתקרת השכר שניתן להפקיד לקרן הפנסיה 20K
ומבדיקה שביצעתי אכן דמי הניהול שלי כעת גבוהים וכשאני פונה לחברת הביטוח הם מפנים אותי לסוכן, והסוכן אומר שאין מה לעשות
ובגלל שקיבלתי דמי ניהול טובים בקרן פנסיה אני מאוד שוקלת מה לעשות
אך אינני מבינה את ההשלכות והתנאים בין שתי המוצרים בהסתמך לנתונים שלי שציינתי

לעזרתכם אודה
טנקס
מירית :)

לצפיה ב-'הקפצה, פליז ענו לי...'
הקפצה, פליז ענו לי...
02/06/2016 | 09:53
12
23/05/2016 | 12:54
2
55
שלום רב,
לי ולבעלי יש קרן פנסיה "מגדל מקפת". הסוכן ביטוח אמר לנו לאחרונה שלדעתו עדיף להשקיע בביטוח מנהלים מכיוון שהוא בעצם "אישי". הוא הסביר שקרן פנסיה כלל המשקיעים בעצם משלם את הפנסיה של אלו שיוצאים לפנסיה, אבל שבעתיד יווצרו גרעונות בקרנות הפנסיה מכיוון שאנשים חיים יותר ויהיו יותר שאמורים לקבל תשלום מאשר כאלו שמשלמים... הוא אומר שלדעתו יום אחד זה הכל יפול ולא יהיה כיסוי ושבביטוח מנהלים זה לא יכול לקרות...
זה נשמע הגיוני... האם זה אכן כך? ולפיכך עדיף ביטוח מנהלים?
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים עדיף לסוכן הביטוח'
ביטוח מנהלים עדיף לסוכן הביטוח
23/05/2016 | 20:44
1
62
אני לא בעד ביטוח מנהלים, לדעתי עדיף פנסיה
לצפיה ב-'היי, תוכל בבקשה לפרט?'
היי, תוכל בבקשה לפרט?
24/05/2016 | 15:17
33
לצפיה ב-'קרן פנסיה- מנורה מבטחים מול כלל, דמי ניהול זהים. מה עדיף?'
קרן פנסיה- מנורה מבטחים מול כלל, דמי ניהול זהים. מה עדיף?
23/05/2016 | 12:06
1
63
אשמח לחוות דעת,
תודה רבה.
לצפיה ב-'10 שנים אחורה - כלל, בתכל'ס בתשואות כרגע בערך אותו דבר'
10 שנים אחורה - כלל, בתכל'ס בתשואות כרגע בערך אותו דבר
23/05/2016 | 20:42
35
לצפיה ב-'להקטין הפקדות עובד מ7% ל5% לטובת מכשירי חסכון בלתי תלויים?'
להקטין הפקדות עובד מ7% ל5% לטובת מכשירי חסכון בלתי תלויים?
22/05/2016 | 11:50
1
42
שלום,

בשנתיים האחרונות אני מפקידה לקרן פנסיה וביטוח מנהלים 7% משכרי, במקום 5% (בעצת סוכן הביטוח). לאחרונה אני תוהה אם עשיתי בחירה נכונה ושוקלת להקטין את הפקדות העובד בחזרה ל5%, ע"מ להשקיע את ההפרש במכשירי חסכון בלתי תלויים.
האם זו החלטה נבונה?
לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
29/05/2016 | 16:04
12
.
לצפיה ב-'חישוב הפנסיה'
חישוב הפנסיה
20/05/2016 | 19:13
1
54
האם בחישוב שנות הפנסיה נכללות שנות היותי חייל סדיר
לצפיה ב-'האם מדובר על פנסיה תקציבית או פנסיה צוברת?'
האם מדובר על פנסיה תקציבית או פנסיה צוברת?
21/05/2016 | 16:35
19
לצפיה ב-'משיכת כספי פנסיה'
משיכת כספי פנסיה
20/05/2016 | 13:19
49
שלום רב,
יש לי שאלה לגבי משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה. אבא שלי יוצא בעזרת השם לפנסיה בחודש יולי הקרוב. הוא נמצא בפנסיה וותיקה והשבוע ביקרנו אצלם. מה שהוא תכנן לבצע, זה למשוך את כספי פיצויים שעליהם לא חל מס ויתר הכספים להשאיר לקבלת פנסיה חודשית. מה שהוסבר לנו ע"י פקיד לא נשמע הגיוני ומאוד הפתיע אותי. הם טוענים שיש שני דרכים בלבד להשתמש עם כספי מבטחים.

אופציה א.
למשוך כול הסכום שנצבר, כאשר כספי פיצויים ניתן יהיה למשוך ללא תשלום מס ומיתר הסכום יגבו מס בסך 35%
כאשר שאלתי האם ניתן לבצע משיכה רק של כספי פיצויים ולהשאיר את היתרה לצורך קצבה חודשית, קיבלתי תשובה שזה בלתי אפשרי.

אופציה ב.
להשאיר הכול בקופה, כולל כספי פיצויים ותגמולים שנצברו, רק אז ניתן לקבל קצבה חודשית.

האם דבריו של פקיד היו נכונים?
תודה.
לצפיה ב-'הקטנת ערך הריסק בביטוח מנהלים'
הקטנת ערך הריסק בביטוח מנהלים
19/05/2016 | 17:55
44
יש לי ביטוח מנהלים משנות השמונים שיש בו ריבית מובטחת ומקדם מובטח של חברת מיגדל
האם ניתן לשנות את ערך הריסק למינימום כך ש 95% ילך לחיסכון ו 5 % ילך לריסק מבלי לפגוע בתנאי הפוליסה
בברכה

זאב
לצפיה ב-'דמי ניהול בתקופת הפרישה'
דמי ניהול בתקופת הפרישה
19/05/2016 | 11:26
1
41
שלום חברים,

יש נקודה די בסיסית שאני מנסה לוודא שאני מבין נכון ולא שוגה.
במהלך שנות החיסכון משלמים דמי ניהול (לפעמים רק מההפקדה, לפעמים רק מהצבירה, לרוב משתיהן).

היה והחוסך הגיע בשעה טובה לגיל פרישה ומתחיל לקבל קצבה.
אני רוצה לבדוק מה הולך לקרות בביטוח מנהלים ובקרן פנסיה.

לשם הנוחות, נניח צבירה של 1M שקל וגם נניח שהמקדם המובטח היה 200 ובקרן הפנסיה המקדם שנקבע בזמן הפרישה 250.
כלומר הייתי מצפה לקצבה של כ5,000 שקלים מביטוח המנהלים ולקצבה של כ4,000 שקלים מקרן הפנסיה.

מה קורה עם הצבירה כעת?
בקרן הפנסיה אני מבין שאני ממשיך לשלם דמי ניהול על הצבירה (שהולכת ופוחתת עם הזמן היות ומפרישים ממנה קצבה חודשית). האם זה נכון?

מה קורה בביטוח המנהלים? הם בגיל פרישה אני למעשה "נפרד" מהצבירה ומעתה אני פשוט מקבל קצבה כל חודש, ודמי הניהול הם "נעלם" עבורי? האם אני יכול עדיין לראות מה הצבירה הנותרת או שאין משמעות יותר לצבירה?

תודה לכל מי שעונה!
לצפיה ב-'מקפיץ - למישהו יש תשובה?'
מקפיץ - למישהו יש תשובה?
26/05/2016 | 10:59
6
לצפיה ב-'שלום שאלה לי מה זה תיקון 190'
שלום שאלה לי מה זה תיקון 190
19/05/2016 | 08:59
1
58
ששאלתי בבנק כי יש לי שם כסף באראל נאמר שזה רק למי שמקבל פנסייה חודשית של 4500 שח'.....היות ואין לי פנסייה זה לא תופס לגביי זה נכון ????
לצפיה ב-'כן'
כן
19/05/2016 | 21:57
14
לצפיה ב-'רוצה ללמוד'
רוצה ללמוד
18/05/2016 | 13:55
35
שלום,

אני מעוניינת ללמוד סוכן בטוח / ייעוץ פנסיה. אין לי רקע בבטוחים ויש לי תואר ראשון
אשמח לקבלת פרטים על התהליך (איפה?איך?אילו ארגונים מוכרים?)

תודה!
לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
16/05/2016 | 21:10
35
שלום 
אשמח מאוד לעזרתך
בעלי נפטר וסוכן הביטוח נפגש איתי לאחר שבועים והודיע לי כי בעלי השאיר לי את קרנות ההשתלמות שלו ( 3 קרנות ) לאחר מספר ימים הוא מסר לי כי חברת הביטוח לא מוכנה להעביר לי את הכסף כי לטענתם אין מוטב .
הוא אמר שזכור לו היטב המפגש בינו לבין בעלי לפני כחמש שנים ואז אמר לו בעלי שהוא רוצה שרק אני אקבל את הכספים והוא מוכן להגיע לבית המשפט במידה ויהיה צורך
לאחר כחודש הגיע אלי מכתב של קרן אחת ובו נרשם שהכסף יעבור לבת זוגתו ( אני ) בתנאי שהילדים ( יש ילדה משותפת ו2 בנים מנשואים קודמים ) לא יערערו על כך.
כשפניתי אליו הוא אמר שזה מה שחברת הביטוח אומרת ואין לו מה לעשות .
הסוכן היה חברו של בעלי מלימודיו בתיכון מלפני כ 30 שנה ובעלי הביא אותו למקום עבודתו והעניק לו זכות בלעדית על כל עובדי החברה , כך שיחסיו איתו היו גם יחסי חברות , לדעתי הסוכן התרשל בעבודתו !
אני סמכתי על הכספים האלו כי נכון להיום בגלל שאין צוואה ( היה בין 42 ) ואני צריכה למכור את דירתנו לתת לבניו את הכספים המגיעים להם .
כיום אני אובדת עצות ולא יודעת מה לעשות , גם כסף לעורך דין אין לי, האם ניתן לעשות משהו .
כשהסוכן דיבר היו עדים לדבריו ושמעו אותו אומר שבעלי אמר לו בפרוש שזה מגיע לי !!
בבקשה תן לי עצה 
תודה מראש 
לצפיה ב-'ביטוח המנהלים שלי '
ביטוח המנהלים שלי
17/05/2016 | 16:31
12
92
(פוליסה מבטיחת תשואה משנת 1989) ואני נמצאים כרגע על פרשת דרכים ואני לא יודעת אם להמשיך איתו או לא, מכל מיני סיבות.

איך וממי אפשר לקבל יעוץ אובייקטיבי?  יש חיה כזאת?

תודה!
לצפיה ב-'ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי'
ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
19/05/2016 | 09:53
11
70
היי מיכל,
ייעוץ אובייקטיבי אפשר לקבל רק מיועץ פנסיוני.
סוכני הביטוח, המתכננים הפנסיוניים והמשווקים הפנסיונים הם כולם אינם אובייקטיביים, ולמעשה יש להם ניגוד אינטרסים כלפיך (הם מרוויחים עמלה בהתאם למה שאת משלמת).

תכתבי בגוגל "יועץ פנסיוני מומלץ" ותמצאי מידע על יועצים פנסיוניים אובייקטיביים שיוכלו לעזור לך.

לצפיה ב-'מסתבר שיש בבנק יעוץ פנסיוני'
מסתבר שיש בבנק יעוץ פנסיוני
19/05/2016 | 15:59
10
43
אני מקווה שהם טובים.

תודה על ההכוונה 
לצפיה ב-'יעוץ פנסיוני בבנקים'
יעוץ פנסיוני בבנקים
19/05/2016 | 16:40
9
50
קודם כל הבנקים לא יודעים היום לתת לתת מענה למי שיש לו ביטוח מנהלים - רק לקרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות.

בנוסף לזה חשוב לשים לב שכשמקבלים ייעוץ פנסיוני "חינם" בבנקים, משלמים אחר כך עמלה של עד 0.25% לבנק לכל משך חיי החיסכון שלך... וזה מסתכם בהמון כסף....
לצפיה ב-'שאלתי אם זה בתשלום ואמרו לי שלא.'
שאלתי אם זה בתשלום ואמרו לי שלא.
19/05/2016 | 16:55
8
31
איך לוודא שלא חוץ מלעקוב אחרי העמלות?  עדיף לא בבנק?

בנוגע למענה לביטוח מנהלים, הם אמרו שלא עושים את זה אצלם ושיפנו אותי למרכז אחרי שיקבלו את החומר מהמסלקה.
לצפיה ב-'עמלות ייעוץ פנסיוני בבנקים'
עמלות ייעוץ פנסיוני בבנקים
19/05/2016 | 17:28
7
50
ראית פעם את הבנקים עושים משהו בחינם?
את לא יכולה לראות את העמלות - הבנק מקבל אותן ישירות מחברת הביטוח/קרן הפנסיה שלך. את יכולה לשאול אותם, וזה גם אמור להופיע בטופס שהבנק יחתים אותך עליו בתחילת תהליך הייעוץ.

יכול להיות שעמלת ההפצה שהבנק שלך גובה נמוכה מ-0.25%, אבל עדיין, לאורך זמן, זה עלול לעלות הרבה מאוד כסף.

לדעתי האישית עדיף להשקיע 1,000-2,000 ש"ח בייעוץ פנסיוני פרטי, ולא לשלם עשרות אלפי ש"ח בהמשך בעמלות לבנקים.

מוזמנת לעדכן מה אמרו לך בבנק לגבי עמלת ההפצה
לצפיה ב-'נכון,'
נכון,
19/05/2016 | 18:19
28
הבנק מקבל את העמלות ישירות מחב' הביטוח, אבל זה לא נגבה ממני. אני לא צד בעניין. זו תגובת הבנק.

ובעניין עשיה בחינם - אמרו לי שהחינם הוא דבר חדש בגלל המלחמה שלהם עם סוכני הביטוח. 

אם הבנק אמור להחתים אותי על טופס הסכמה שמצויינים בו במפורש סכומי העמלות שאני אמורה לשלם, אני לא אחתום.
לצפיה ב-'ולא הבנתי -'
ולא הבנתי -
19/05/2016 | 18:28
5
27
מה זאת אומרת שאני לא יכולה לראות את העמלות? 
איך הן נגבות ממני אם אני לא רואה אותן?
לצפיה ב-'פשוט מאוד'
פשוט מאוד
19/05/2016 | 19:13
4
46
את משלמת דמי ניהול לחברת הביטוח ולקרן הפנסיה,
הבנק מקבל מהם 0.25% מהצבירה שלך לפנסיה (המון כסף),
חברת הביטוח/קרן הפנסיה לא רוצות להפסיד כמובן, ודואגות שתשלמי דמי ניהול גבוהים יותר ממה שיכולת לקבל ללא הבנק.

לדוגמא - דמי ניהול שאפשר להשיג היום בקרנות הפנסיה הם 0.2% מהצבירה, ו-2% מההפקדות (אפשר גם פחות). את חושבת שיציעו לך דמי ניהול כאלה בבנק? חברות הביטוח לא יסכימו להפסיד עליך כסף...

ולגבי "מלחמת הבנקים בסוכני הביטוח והחינם" - בפועל יוצא שהם גוזרים עמלות הרבה יותר שמנות בקרנות הפנסיה מסוכני הביטוח...
לצפיה ב-'תודה רבה על השיעור במציאות '
תודה רבה על השיעור במציאות
19/05/2016 | 20:58
3
34
יש לך המלצה ליועץ פנסיוני אובייקטיבי מומלץ?
אני מתחילה לחשוב שבכלל אין דבר כזה, כי איכשהו כל אחד בסופו של דבר מגיע לעניין מזווית אינטרסנטית מסויימת...

(ואני רק רציתי תשובה לשאלה השאלתית  - ביטוח מנהלים או קרן פנסיה).

תודה :)
לצפיה ב-'יועצים מומלצים'
יועצים מומלצים
19/05/2016 | 23:26
2
36
כן... נראה שבענף הביטוח כל מה שמקבלים בחינם עולה בסופו של דבר הרבה מאוד כסף. בגלל זה אני באמת חושב שהדבר הנכון לעשות הוא לשלם על תהליך ייעוץ אצל יועץ פנסיוני פרטי אובייקטיבי, לפחות פעם אחת במהלך החיים. זה עולה כסף, אבל בסופו של דבר את מקבלת ייעוץ שמתמקד רק במה שטוב ונכון עבורך.

אין הרבה יועצים כאלה (רק כמה עשרות), וממה שאני מתרשם יש לא מעט יועצים פנסיוניים טובים. יועצים שאני אישית קיבלתי עליהם המלצות עד היום הם אבי אייכלר, אילה אבני, חגית ולדן, דודי הרשברג ואיציק בן ארויה.

המון בהצלחה!
לצפיה ב-'התכוונתי'
התכוונתי
20/05/2016 | 08:59
1
24
שאני כבר לא בטוחה שגם היועצים האובייקטיביים בתשלום הם אכן אובייקטיביים, כי כל אחד בסופו של דבר מגיע מאינטרס כלשהו.
לצפיה ב-'מי אובייקטיבי ומי לא'
מי אובייקטיבי ומי לא
20/05/2016 | 16:00
31
היועצים הפנסיוניים הפרטיים הם היחידים שאובייקטיביים, מאחר שהם מקבלים תשלום מהלקוח בלבד, ולא מחוייבים לאף חברת ביטוח או קרן פנסיה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ