לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

חברים יקרים וחכמים - צריך עצה...
17/08/2015 | 15:59
6
116
מזה זמן רב, ממש כמה חודשים, אני מתחבט בנושא החיסכון הפנסיוני.
אני אפרט מה יש לי, מה חשבתי לעשות, ואשאל אתכם מה באמת כדאי לי...
מה שיש לי היום זה:
א. קרן פנסיה מ2011 עם 3 אחוז ורבע אחוז דמי ניהול וכיסוי של שארים (מלא, 60 לאלמנה ו40 ליתום).
לגבי אכ"ע - 38 אחוז בלבד.
דמי הניהול נשמעים לי סבבה (כמובן שצריך לוודא שלא יתעדכנו...)
לגבי עלות הכיסויים - אף פעם לא הבנתי ממש איך מחשבים אותם,
אבל לתחושתי גם די נמוכים. מקדם הקצבה (להיום כמובן) בערך 190. יש שם 65 אלף בערך

ב. ביטוח מנהלים, גם הוא מ2011 עם דמי ניהול של אחוז מהצבירה (כן, מהצבירה)
וללא עמלה מההפקדות. רכשתי שם 85 משכורות של "ביטוח-חיים" ואכ"ע מלא (75 אחוז)
מקדם הקצבה המקודש והמהולל שלי הוא 202. יש שם 30 אלף בערך.
יחס ההפקדה הוא שני שליש לביטוח מנהלים והמשכורת בערך 12000
איכשהו, התחושה שלי היא שאני משלם יותר מידי עבור הביטוח מנהלים,
וגם האחוז מהצבירה ייתן עוד מעט את אותותיו.
כשעברתי עבודה לפני שנתיים נשארתי באותה חברה (כלל) אבל קיבלתי על עצמי (בטיפשותי...)
את הסוכן של החברה בה התחלתי לעבוד.
פניתי אליו לאחרונה בבקשה הבאה:
לסלק את ה"ביטוח-מנהלים" בכלל ולהפקיד הכול בקרן הפנסיה
תוך מספר שינויים – להעלות את האכ"ע ל75 אחוז ואת הביטוח למקרה מוות להקטין
כלומר בערך 30 40 אחוז (זה מה שאני מאמין בו)
הסוכן טוען שאני משוגע כי אני מוותר על המקדם המובטח,
אבל איכשהו אני עדיין חושב אולי זה כן כדאי,
כי עדיף ציפור אחת ביד (מעט עמלות היום, כלומר יותר תשואה למרות שהמקדם יעלה)
מאשר שתיים על העץ (מקדם מובטח אבל לך תדע אם יהיה כסף)

אשמח לשמוע מה דעתכם.

תחכה
17/08/2015 | 20:10
61
עוד מעט שוק ביטוחי המנהלים נפתח מחדש, יתכן ותוכל להוזיל את דמי הניהול

את ביטוח החיים בכל מקרה כדאי ל"הוציא החוצה"
17/08/2015 | 21:20
2
68
ולשלם עליו בנפרד ולא באמצעות ביטוח המנהלים. העלות תהיה נמוכה משמעותית.
אני אישית בגישה שלך, עדיף מעט עמלות ותשואות טובות יותר על מקדם מבוטח בעלות מופקעת.
בנוסף, אם אין ביטוח מנהלים, אפשר לעבוד ישירות מול קרן הפנסיה ללא תיווך מנהלי הסדר שדואגים במקרים רבים לעצמם במקום לחוסך.
גם אני נתקלתי בהתנגדות לבצע את הצעד הזה, וכשביצעו אותו כתבו שאני חסר אחריות, אינני מבין את ההשלכות, והמהלך מבוצע בניגוד להמלצתם.
מצד שני השוק נפתח לתחרות ואולי תצליח לשפר את דמי הניהול אם בכל זאת אתה רוצה את המוצר. לביטול המוצר אין דרך חזור ולכן רבים מהססים.
אני חולק עליך באשר לביטוח השארים בקרן הפנסיה. הוא זול משמעותית מביטוח חיים רגיל ולדעתי עדיף לבסס את הביטוח שלך למקרה מוות על הביטוח הזה ולהקטין את הריסק הרגיל שעולה הרבה יותר.
אם קצת מאמץ תוכל להקטין את דמי הניהול בקרן הפנסיה. בהצלחה !
תודה רבה! דמי הניהול בפנסיה?
18/08/2015 | 12:28
1
49
האם אותם התכוונת שאפשר להוריד? רבע אחוז ו3 אחוז זה לא מספיק?
בנוסף - "להוציא החוצה" זה כולל ביטוח שארים של קרן הפנסיה או ממש חברת ביטוח אחרת?
לפי דבריך ולפי דברי אורן קכל אגיד לסוכן את הדברים הבאים:
א. לבטל את ביטוח החיים של הביטוח מנהלים ולהסתמך רק על ביטוח שארים של הפנסיה.
ב. לבטל את האכ"ע של הביטוח מנהלים וכנ"ל (האם ניתן להשאיר את ביטוח המנהלים כחיסכון בלבד ללא ביטוחים?)
ג. לשנות את התמהיל לשני שליש לטובת הפנסיה (שיגדיל את הביטוחים...) ולחכות שיהיה ניוד של ביטוחים עם מקדם מובטח כדי להתמקח על דמי הניהול...
מה אתם אומרים?
תשובות
18/08/2015 | 19:33
45
1. אפשר להוריד אבל זה דורש עבודה ישירה מול הקרן ולא דרך הסוכן. במה אתה עובד ? במה התואר ?
ביטוח שארים של קרן פנסיה אי אפשר להוציא החוצה. ביטוח חיים במסגרת ביטוח מנהלים אפשר. במקום ביטוח חיים במסגרת ביטוח המנהלים אתה יכול לרכוש ביטוח בכל חברת ביטוח שיהיה זול יותר. כל זה רלוונטי אם מצבך הבריאותי לא השתנה מאז שהתחלת לחסוך בביטוח המנהלים.
2. לפני שאתה מקבל החלטה, בדוק היטב שביטוח השארים של קרן הפנסיה מספק אותך ושאתה מודע לתנאים שלו. למשל תקופת אכשרה של 5 שנים ראשונות בהן אינך מכוסה על מחלות קודמות ליום ההצטרפות לקרן.
לפני שעושים שינויים כדאי להתייעץ עם אדם אובייקטיבי שמבין ולא לסמוך על תשובות כלליות באינטרנט. 

תגובה
18/08/2015 | 12:32
1
41
ממליץ לשקול שוב את בנושא.
כרגע הצבירה שלך נמוכה וקיימת חשיבות רבה יותר לשיעור דמי הניהול מההפקדה .
בתקופה הקרובה יפתח שוק המנהלים לתחרות בעקבות חוזר הניוד.
טיוטת החוזר החדש בנושא חישוב הפנסיה בתכניות הפנסיה היא חשובה מאוד והפנסיה בתכנית תופחת בין 20%-34%  בשל וקטור הריבית.
על פי החוזר גם מי שחוסך בקרן פנסיה בכדי להגיע בסוף הדרך עם הר שקלים גדול יותר יבחר לקבל את הפנסיה מביטוח מנהלים ולא קרן פנסיה בכדי לייצר לו וודאות לגובה הקצבה.
תשב על כך שוב עם איש מקצוע ותנסה לאמוד את הסיכונים והסיכוייים בכדי לקבל החלטה מושכלת

בהצלחה

בביטוחי המנהלים גם אין ודאות ...
18/08/2015 | 13:01
42
הקצבה החל מהתשלום השני תלויה מידי חודש בתשואה שתשיג הקרן בשוק ההון. כולם באותה סירה.
שאלה לגבי טופס 161א - בקשה לרצף קצבה
17/08/2015 | 14:52
41
עזבתי את מקום העבודה ונכון להיום הסכום שנצבר לי הוא 10,000 ש"ח בגין פיצויים. אני מבקש היום לעשות ייעוד של כספי הפיצויים לקצבה.
בעת הפרישה (עוד כ-35 שנים), במקרה שה-10,000 ש"ח יהפכו ל- 100,000 ש"ח (בגלל תשואות בשוק ההון, לא בגלל הפקדות), האם כל ה-100,000 ש"ח יחשבו ככקצבה או רק 10,000 ש"ח?
תודה  לעונים.
היוון קופות גמל ללא תשלום מס - האם אפשרי? באלו תנאים?
17/08/2015 | 13:15
7
72
לאחרונה ניסיתי להוון שתי קופות גמל, אחת עצמאית ואחת ממקום העבודה (כזאת שמפרישים מחלק השכר שאינו נחשב לסוציאליות), בשני המקרים הודיעו לי מהחברות המנהלות (פסגות והראל) שאוכל לפדות רק את החלק ה"הוני" ואלו את החלק הקצבתי עלי לשלם 35% מס. חפרתי מעט באינטרנט ומצאתי שיש אפשרות לקבל פטור מפקיד השומה אם אני יכול להראות שיש לי או תהיה לי קצבה מינימאלית של משהו קרוב לארבעת אלפי שקלים בחודש. האם זה נכון? כיום אני בן 62, האם אני יכול לעשות את זה כבר עכשיו או צריך קודם להגיע לגיל פרישה?
כנס
19/08/2015 | 17:22
6
56
את החלק הקיצבתי שהפקדת בקופ"ג אחרי 1/1/2008 (שכיר ועצמאי) תוכל למשוך כהון רק באישור פקיד שומה. פקיד השומה ידרוש ממך כהוכחה תלוש שכר מקרן פנסיה או חברת ביטוח שאכן יש לך פנסיה מעל כ 4,500 ש"ח בחודש (שים לב, דו"ח שנתי מקרן פנסיה או חברת ביטוח שבו כתוב מה תהיה הקיצבה הצפויה שלך אינו מספק, רק תלוש שכר), ובכל מקרה תהיה התחשבנות מס על כל סכום כסף שהופקד אחרי 1/1/2008 לקופ"ג ושיאושר לך אם יאושר למשוך כהון.

תמיד תוכל למשוך הכסף כהון ישירות מהקופה אך במס/קנס של 35% (ואולי יותר).

מקווה שעזרתי.
שאלה בנושא
19/08/2015 | 20:24
3
45
האם ניתן להוון את ההפקדה לקופת גמל בתשלום מס של 15% על הרווחים למרות שעבור ההפקה לגמל קיבל המפקיד הטבות מס ? (נכוי/זיכוי). תודה !
כנס
20/08/2015 | 00:23
2
40
כספים שהופקדו אחרי 1/1/2008 למיטב ידיעתי התשובה היא לא.
כל הרעיון של תיקון 3 מ 2008 זה שלא תוכל למשוך כספים כהון מקופת גמל לתגמולים (קופה לא משלמת לקיצבה) אלא כקיצבה חודשית בלבד, כידוע לך קבלת קיצבה חודשית  מתכנית פנסיונית חייבת במס כשכר רגיל (יש אי אלו הטבות מס בקיצבה המזכה).
כאשר אתה מושך מקופת הגמל כסף שהופקד אחרי 2008 כהון (כי הוכחת לפקיד השומה שיש לך פנסיה מעל 4,500 ש"ח) פקיד השומה יקבע לך שעור מס על סכום זה כי אם הייתה מקבל הכסף כקיצבה חודשית אז הקיצבה הייתה חייבת במס, שעור המס שיקבע לך בין 0%-50% תלוי בהכנסתך ובהטבות המס להם אתה זכאי. אין לברוח מביקור אצל פקיד השומה אם רוצים למשוך כהון כספים שהופקדו אחרי 1/1/2008.בקופת גמל לתגמולים.

מקווה שעזרתי.
הבנתי. תודה רבה על התשובה המקצועית
20/08/2015 | 07:49
1
17
תודה לך ידידי הקפוא
20/08/2015 | 15:03
21
קופ"ג המשך
20/08/2015 | 08:54
1
40
אשר תודה,
1. האם תשובתך נכונה גם לגבי קופ"ג עצמאי שלתוכה הפקדתי מכסף שלי לאחר ששלמתי מס במלואו ולא קיבלתי שום הקלות?
2. בתשובתך כתבת שמעבר לדוח השנתי של חברת הביטוח על הקיצבה הצפוייה צריך להביא גם תלשו שכר, אתה מתכוון תלוש שכר נוכחי.

תודה מראש
כנס
20/08/2015 | 15:01
31
למיטב ידיעתי
1) בעיקרון אם תוכיח לפקיד השומה שיש לך קיצבה מעל כ 4,500 ש"ח ובנוסף הפקדת אחרי 2008 כספים בקופת גמל לתגמולים ולא קיבלת בגינם הטבות מס (ניכוי/זיכוי) אז יאשר לך פקיד השומה למשוך הכסף ישירות מקופ"ג בתשלום מס 15% מהרווחים שנצברו אחרי 2008. אבל ומנסיון, מאוד קשה לבצע ולהוכיח לפקיד השומה אם ניצלת את הטבת המס או לא (קל יותר לתלוש שערה מעכוז של סוס דוהר מלבצע ההפרדה בסכום שנצבר בקופ"ג איזה סכום קיבל ההטבת מס ואיזה לא). 
תיקון 190 ממאי 2012 התחיל לעשות סדר בהפרדת הכספים בקופ"ג שקיבלו ולא קיבלו הטבות מס.
2) לא התלוש הנוכחי. רק תלוש שכר בפועל מקרן פנסיה או חברת ביטוח מהווה הוכחה לקיצבת מינימום.

מקווה שעזרתי. וכמובן אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ או תחליף לייעוץ פרטני. 
ניוד קרן פנסיה
16/08/2015 | 15:25
3
174
אנו מעוניינים לנייד קרן פנסיה ממבטחים החדשה לקרן אחרת
הקרן בת 15 שנים עם הפקדה חודשית של 400 שח כעצמאים
קיבלנו הצעות מהראל ברמת דמי ניהול של 2% מכלל בדמי ניהול של 2%  ו-0.25% וכן ממיטב דש בדמי ניהול של 1% ו-0.1%
אשמח לנמלצות או דיסהמלצה
תגובה
17/08/2015 | 09:00
2
65
האם ביקשתם הצעה נגדית ממבטחים ?
למרות ההפקדה הנמוכה היא ככל הנראה תשווה את דמי הניהול של הראל וכלל
כצרכן טוב הגעתי למסקנה
17/08/2015 | 23:42
1
62
כצרכן טוב הגעתי למסקנה שלא מגיע למבטחים שאמשיך לחסוך אצלם אפילו עם 0% דמי ניהול
פניתי אליהם והסכימו להפחית משמעותית את דמי הניהול אבל בהחייבות שנתים לא לעזוב את הקרן
שנים אנ מלםכמו פראייר את דמי הניהול המרביים אז ממש לא מגיע להם

קצת רציונאליות
24/08/2015 | 11:10
18
ממליץ מאד לחשוב רציונאלית ולא מהבטן..
אם מציעים לך דמי ניהול טובים תלך לשם.. אל תשחק על "לקחו לי הרבה אז לא מגיע להם את הכסף שלי" בסופו של דבר בנושאים כלכליים יש חשיבה מאד רציונאלית וברורה שגם מכווינה אותך להסתכל על מה התשואות מה הדמי ניהול ומה המוצר שאתה מקבל.. השיקלול של הדברים האלו צריכים לתת לך תשובה דיי ברור אם לעבור ולאן (במקרה שהחלטת שאתה באמת צריך לעבור)
לכל חברה יש את היתרונות והחסרונות שלה.
האם עצמאי חייב להפריש פנסיה?
16/08/2015 | 12:44
1
44
שלום

האם עצמאי חייב להפריש לקרן פנסיה לעצמו? 

(אני יודע שכדאי, שואל האם החוק מחייב. תודה)
לא חייב
16/08/2015 | 13:50
26
השוואת מחירים ביטוח
13/08/2015 | 12:56
30
שלום,
מציע לכולם להיכנס למנגנון השוואת מחירים לביטוח,
להשוות ולחסוך המון כסף בביטוחים השונים

אי קבלת כספי פנסיה לאחר גיל הפרישה
12/08/2015 | 09:51
54
שלום לכולם, אמא שלי בת 62 אבל ממשיכה לעבוד, יש לה קופת גמל. בחברת כלל טוענים שהיא לא יכולה לקבל פנסיה חודשית כל עוד היא עובדת... זה חוקי?
תודה מראש...
מסלול פנסיה עם נכות מינימאלית
11/08/2015 | 12:05
2
53
שלום,
אני מעוניין לשלם כמה שפחות עבור קצבת נכות בקרן הפנסיה שלי.
כרגע אני נמצא במסלול בסיסי.
אני מעוניין לעבור למסלול בסיסי עם נכות מינימאלית - או למסלול עתיר חסכון.
האם במסלולים אלה תשלום עבור נכות הוא יותר קטן מאשר במסלול בסיסי?
אם כן, לאיזה משני המסלולים כדאי לעבור?
אני רוצה לציין שאני לא משלם עבור שאירים כי אני גרוש ללא ילדים
תסכל על המסלולים באתר של קרן הפנסיה שלך
11/08/2015 | 22:32
39
אושתבקש סימולציות מהסוכן שלך

אתה ב"כלל" נכון ?
13/08/2015 | 19:48
33
לפי מה שראיתי, בשני המסלולים הכיסוי לנכות הוא המינימלי אבל אתה מוזמן לבדוק בסימולטור שלהם.
הפרשה לביטוח פנסיוני לעובד שעתי
10/08/2015 | 12:18
1
41
שלום,
אני עובדת שעתית 50% משרה ומקבלת עמלות כל חודש (לפי מכירות).
לרוב בפועל עובדת יותר מ-50% משרה כל חודש.
בתלוש רשום שמפרישים לי לפנסיה רק אחוז מסויים מהשכר עבור השעות שעבדתי שהן 50% משרה ומתוך שאר השעות שהן מעבר ל50% +העמלות לא מופרש לביטוח פנסיוני.
האם זה מותר על פי חוק?

תודה מראש,
שי לי.

תשובות
10/08/2015 | 20:23
37
ראשית, ממה שמוגדר בתלוש השכר כ "שכר בסיס" יש להפריש רגיל לפני פנסיית חובה.
אם מעבר לכך יש שעות נוספות, אין צורך להפריש עליהן.

לגבי בונוסים, אם כל חודש יש בונוסים אז צריך להפריש גם עבורם, אם זה פעם כן פעם לא אז אין חובה {לרוב לא מפקידים על זה ואם תלכו לביה"ד לעבודה ואכן כל הזמן היו לך בונוסים אז המעסיק לא יזכה במשפט}.
מה עושים אם אי אפשר לפתוח קרן פנסיה?
09/08/2015 | 13:22
6
81
שלום,
אני לא מצליחה לפתוח קרן פנסיה. כלומר, יש לי כל מיני עניינים רפואיים וחברת ביטוח אחת סירבה לפתוח לי קרן.
אני לא מבינה למה, כי זאת קרן פנסיה- כסף *שלי* שאני חוסכת- ולא ביטוח בריאות או ביטוח סיעודי, אבל שיהיה.
אני אנסה בחברה אחרת, אבל מה עושים אם גם שם לא אצליח לפתוח?
הרי יש למעסיק שלי חובה חוקית להפריש לי לפנסיה, וכבר הועלתה האופציה שאפוטר אם לא יהיה אפשר להפריש לי בקרוב...
האם יש איזושהי קרן ממשלתית שאפשר להפריש אליה אם אף חברת ביטוח לא תהיה מוכנה לפתוח לי פנסיה?
ולמה בכלל מצבי הרפואי רלוונטי? זאת פנסיה!

אני ממש מודאגת מהעניין הזה,
תודה מראש על המידע

(תשמעו בדיחה- החברה הזאת שסירבה לפתוח לי את הפנסיה? אותה החברה שבה יש לי ביטוח בריאות. כן כן...)
לא הבנתי
09/08/2015 | 15:02
5
52
מה ז"א את לא מבינה למה, קרן הפנסיה לא נימקה בכתב את החלטתה?

בקרן פנסיה יש גם רכיבים ביטוחיים, לכן לא קיבלו אותך.
המעסיק יכול להפריש במקום זה לקופת גמל, שם יש רק חסכון, ולא תהיה בעיה להתקבל

תודה, אבדוק את קופת הגמל.
09/08/2015 | 16:56
4
40
יש עוד אופציות
09/08/2015 | 22:36
3
86
חברת הביטוח מכירה את ההיסטוריה הרפואית שלך ולכן סירבה לצרף אותך.
מקובל בהרבה קרנות במקומות עבודה בהן יש לפחות 5 עובדים באותה קרן, לצרף עובדים חדשים ללא הצהרת בריאות. את יכולה לבדוק היכן רוב המבוטחים בעבודה שלך חוסכים ואם מדובר בקרן אחרת, לנסות ולפנות אליה.
אפשרות נוספת היא לפתוח קרן פנסיה כללית - שם לא חייבים לרכוש ביטוחים ולכן גם אנשים עם בעיות רפואית יכולים להתקבל ללא בעיה.
בהצלחה.

אם היא
09/08/2015 | 23:06
2
55
"שרופה" בקרן פנסיה אחת, ואוטוטו עוד קרן פנסיה תכיר את ההיסטוריה שלה, זה מצמצם את מרחב התימרון שלה לכשתגיע למעסיק עם מעל 5 עובדים

תלוי כמה עובדים יש בקרן ...
13/08/2015 | 19:50
1
20
גם מעל 5 עובדים
14/08/2015 | 18:34
22
אם לקרן יש מידע רפואיו קודם עליה, היא לא חייבת לקבל את המבוטחת
פרוגמל מנהלים של מיטב דש. מכירים?
07/08/2015 | 14:38
1
177
אני חוסך בקרן של מיטב דש בתנאים של עובדי מדינה
(0.45% הפקדות, 0.045% מצבירה)
מציעים לי להעביר את המרכיב של עבודה נוספת והחזר הוצאות לפרוגמל מנהלים בעיקר בגלל הנושא של ביטוח אובדן כושר עבודה עיסוקי בשונה מאובדן כושר עבודה בקרן פנסיה רגילה.

האם מומלץ? אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.
לא הבנתי
09/08/2015 | 15:00
67
מציעים לך על הכסף "הקטן" להפריש לפרוגמל כדי שיהיה כיסוי לאובדן כושר עבודה עיסוקי?

מה הרעיון?
אם כבר אז ההפך... שהכיסוי לאובדן כושר עבודה יהיה על משכורת גבוהה יותר...

וחוץ מזה, תבדוק כמה יעלה לך לעשות אובדן כושר עבודה, בנפרד, רק על החלק של שעות נוספות והחזר הוצאות. ייתכן וקרן פנסיה+אובדן כושר עבודה, יהיו זולים יותר מפרוגמל עם אובדן כושר עבודה
שאלה בנוגע לטופס (מצורפים תמונות)
07/08/2015 | 09:23
3
83
שלום לכולם,

לאחרונה דרש ממני המעביד לחתום על הטופס המצורף (עובד שם כ-5 שנים), אינני בקיע בנושא קופות גמל וביטוחים ותהיתי מה בדיוק המשמעות של הטופס הזה מבחינתי.

המסמך: http://imgur.com/a/YgWnC

1. אילו הרשאות בדיוק מקבלת החברה שאלייה אני מייפה כוח?
2. מה החברה הזאת יכולה לעשות עם המידע שלי והאם זה בטוח?
3. אם אני מסרב לחתום על טופס זה האם המעביד שלי יכול לפטר אותי ואם כן האם מגיע לי פיצויים?
4. איפה אני יכול ללמוד יותר על הנושא הזה של קופות גמל וביטוחים?

חשוב לי להזכיר שהמעביד שלי לא סיפק שום הסבר מספק מדוע אני צריך לחתום על טופס זה ומה בדיוק המשמעות שלו לכן אני פונה אליכם.

תודה מראש על העזרה.

תשובות
07/08/2015 | 16:51
2
33
1. לקבל מידע אודות המוצר שאתה הולך לפתוח עכשיו
2. מה יכולה? לא יותר מדי.
3. לא יכול לפטר אותך אבל תהיה חייב לחתום ליפוי כח לסוכן כלשהוא... בלי זה אף סוכן לא יכול לטפל בך.
4. גוגל
שאלות המשך ברשותך
08/08/2015 | 01:37
1
33
תודה על התגובה,
סלח לי על החוסר ידע אבל איזה מוצר? לא ביקשתי לפתוח שום דבר או לשנות משהו
המשך
08/08/2015 | 10:37
26
כנראה שמקום העבודה שלך החליף את סוכן הביטוח שמתעסק עם כל הגמל / השת' / פנסיה ולכן הסוכן החדש צריך להחתים אתכם ע"מ לקבל עמלות + לתת שירות לך / למעסיק או שמעולם הוא לא החתים על יפוי כח ועכשיו הוא נזכר.
למטה יש מקום למלא בדיוק על אילו מוצרים מדובר, מאמין שהוא ירשום את הקופות הפעילות דרך המעסיק {השת' ופנסיה או מנהלים}
קופ"ג חדשה תגמולים ואישית לפיצויים ניוד ל IRA אפשרי ?
06/08/2015 | 12:02
2
55
פתחתי שרשור חדש , מחילה .
פתחתי קופ"ג חדשה תגמולים ואישית לפיצויים , האם אוכל בעתיד לנייד אותה ל IRA ?
תודה.
אוקי נציג בצ'ט של מיטב דש ענה לי שזה אפשרי ....
06/08/2015 | 16:45
1
33
תיקון קל רק קופ"ג נזילה לפני 2008 ולא חדשה !!
09/08/2015 | 21:34
25
מה קורה אם ניוד קרן הפנסיה לא מבוצע בזמן?
04/08/2015 | 15:46
2
57

שלום לכולם,

למיטב ידיעתי התקנות כיום מגדירות זמן מקסימלי של 20 ימי עסקים לניוד קופות גמל, ו-30 ימי עסקים לניוד קרנות פנסיה.

מה קורה אם הניוד לא מבוצע בזמן בשל טעות של הקרן המקבלת או המעבירה (ולא של העמית)?
האם מוגדרות בחוק סנקציות כלשהן או פיצוי לעמית?

תודה מראש על עזרתכם!
ירון
04/08/2015 | 21:40
1
47
לרוב ניוד לא מבוצע בזמן...

אם כך מה הטעם בלהגדיר מסגרת זמן בכלל?
10/08/2015 | 20:37
12
כדאיות ביטוח מנהלים / הוספת קרן פנסיה
03/08/2015 | 12:30
3
110
שלום לכולם,

אני בת 30, רווקה, משכורת 16K, כעת עולה ל-19K.
יש לי ביטוח מנהלים של מגדל (מגדלור לחיים 2009) עם מקדם מובטח של 223.94 בגיל 64. משלמת דמי ניהול של 1.25 מהצבירה ו-5% או 46 ש"ח הנמוך מביניהם דמי הפקדה (יוצא 1.64% בססטוס הנוכחי).

נכון להיום יש בפוליסה 150K. 
בעוד כחודש אחליף מקום עבודה ואני רוצה להיות מוכנה כשאגיע לפגישה עם הסוכן החדש.

שאלותיי: 
1. האם התנאים של ביטוח המנהלים הנוכחי סבירים ?
2. האם לאור דמי הניהול הגבוהים מהצבירה כדאי להוסיף קרן פנסיה ולחלק את הפקדות בין קרן הפנסיה לבין ביטוח המנהלים? אם כן, באיזה יחס?
3. אני מהנדסת בהכשרתי אך לא במקצועי. מקריאה בפורום הבנתי שיש הטבות בדמי הניהול של קרן הפנסיה אם מצטרפים לאיגוד המהנדסים, האם הנושא רלוונטי גם כשמצטרפים כשכירה דרך סוכן ביטוח? 

תודה רבה לעונים.

תשובות
03/08/2015 | 18:40
88
1. עוד מעט תתחיל האופציה לנייד ביטוחי מנהלים עם מקדם קצבה מובטח... כך שד"נ ירדו כיוון שניתן יהיה להעביר בין חברות.
2. יש כמה שיקולים, ביניהם ד"נ / תשואות / עלויות כיסוי ביטוחי / מקדם שעל סמך אלו עלייך לקבל את ההחלטה.
3. לא, סוכן נותן את דמי הניהול שלו.
תשובות
05/08/2015 | 20:43
73
1. לדעתי הלא מקצועית, זאת תוכנית יקרה מידי ואני ביטלתי לפני שנה תוכנית בדמי ניהול יותר אטרקטיביים. אני ראיתי דוגמא בדף של יועץ פנסיוני לאדם שהוריד אותם בתוכנית דומה דמי ניהול של 0.7% מהצבירה בלבד.
2. לדעתי, כדאי מאוד לפתוח קרן פנסיה מקיפה. דמי הניהול נמוכים משמעותית ועלויות ביטוח החיים, לכשיהיה רלוונטי, זולות מאוד לעומת האלטרנטיבות. יש גם הבטחת תשואה של המדינה ל 30% מהכספים עם ריבית יפה מאוד ובימינו זאת הטבה אדירה.
3. פני להסתדרות המהנדסים ובררי אם את יכולה להצטרף. מספיק תואר במדעים. במידה ויאשרו לך, דברי עם מנורה ובקשי שישלחו אליך את סוכן הבית (עובד של חברת מנורה). הוא יפתח לך תוכנית בדמי ניהול של 0.9% מהפקדות ו 0.19% מצבירה. כשתגיעי לפגישה עם הסוכן של החברה החדשה, מסרי לו את פרטי קרן הפנסיה שלך ואת דמי הניהול שסגרת איתם. החוק עומד לזכותך, ולא יוכלו לחייב אותך לשלם דמי ניהול גבוהים יותר.
יש גם את האופציה של מיטב דש אם מקום העבודה שותף במועדון הייטק זון. עוד אופציה שאפשר לשקול בדמי ניהול אטרקטיביים.
לדעתי, שווה לגשת לייעוץ פנסיוני בכדי להחליט מה לעשות מבחינת החלוקה (כולל עם הפיצויים). בתור חוסכת צעירה אני מאמין שמספיקה פגישה קצרה ולא צריך ייעוץ מקיף. 
בהצלחה !
תשובה לקפלונה
06/08/2015 | 08:36
49
לא יודע להגיד לגביי הביטוח מנהלים.
מה שכן, הצטרפות להסתדרות המהנדסים תביא לך דמי ניהול טובים בהרבה ללא ספק בקרן הפנסיה.
אגב.. את יכול גם להסתכל על מבטחים הייטק, התכנית של מנורה מבטחים להייטק שיצאה לא מזמן היא כוללת קצת יותר מהטבה רק בפנסיה (השתלמות, קרן משלימה וביטוחים)..

בהצלחה!
דחיית פרישה בקרן מקפת (ותיקה)
02/08/2015 | 22:37
3
46
שלום
אני בן 66 ואמור לפרוש עוד שנה. יש ברשותי ותק של כ 42 שנות עבודה. עובד במקום עבודה אחד לכל השנים. קרן מקפת ותיקה.
שאלתי:
במידה ואני רוצה שלא לפרוש, אלא להמשיך לעבוד - מה המשמעויות במקרה כזה?
הבנתי שהשכר הקובע לצורך חישוב הקצבה הינו בשיטת יחסי שכר בכל חודש שהייתי מבוטח לשכר הממוצע במשק באותו החודש.
אם בעוד שנה, אחליט להמשיך לעבוד עוד שנה שנתיים , אבל ארד לחצי משרה - האם תהיה לזה השלכה מבחינת הקיצבה שאקבל? כלומר עדיף לי לצאת לפנסיה או שאפשר להמשיך לעבוד ולרדת בשכר...?
התשובה לשאלה שלך דורשת חישובים אקטואריים מורכבים מאוד.
03/08/2015 | 09:44
2
40
כעיקרון אתה יכול בגיל 67 לקבל פנסיה ממקפת הותיקה וגם להמשיך לעבוד ולהפנות ההפקדות לתכנית פנסיונית חדשה אבל ממש לא בטוח שזה כדאי.
אני מציע לך לפנות ליועץ הבקי בקרנות הפנסיה הותיקות של עמיתים והוא שיעשה עבורך את חישובי הכדאיות ורק אח"כ תקבל החלטה.
זו שאלה כבדת משקל.  
עוד שאלה
03/08/2015 | 11:13
1
31
אתה מתכוון לפנות לעמיתים? או ליועץ שמכיר את הקרנות הותיקות בכלל?

אני לא מתכוון לכלום. התגובה שלי הייתה אך ורק כדי לתת לך
03/08/2015 | 12:20
40
כיוון שבמקרה שלך לא תסתמך על תשובות כלליות בפורומים שונים.
אבדן כושר עבודה
02/08/2015 | 19:38
2
49
שלום,
המעסיק מבטח אותי ב א.כ.ע. בחלק של השכר שעובר את התקרה של 19 אלף ש"ח. אני מפקיד לקופ"ג את הסכום שמעבר לשכר זה (במקום להפקיד לקרן פנסיה).
עד לפני מס' חודשים הפנסיה והא.כ.ע. היו בחברת ביטוח אחת.
לאחרונה העברתי את הפנסיה לחברה אחרת אך הא.כ.ע. נשאר בחברה המקורית.
האם זה תקין ?
האם אני יכול לבקש להעביר גם את הא.כ.ע. או שזה לא נתון לשיקולי ?
תודה למשיבים.
היי מרובע
02/08/2015 | 22:38
1
41
מבחינת תקינות - אין עם זה בעיה
למה שתרצה להעביר את האכע לחברה אחרת?
אתה יכול לבקש,אבל המעסיק בטח ירצה להבין למה
ייתכן,וסביר להניח,שהוא משלם תעריף קולקטיבי , בחברה שבה קיים לך הכיסוי וכרגע,והוא לא יהיה מעוניין לשלם יותר (אם בחברה השניה אין לו תעריף קולקטיבי

תודה
03/08/2015 | 06:54
15
גובה דמי ניהול
02/08/2015 | 02:04
1
93
היי, יש לי קרן פנסיה, קרן השתלמות וקופת גמל.
איך בודקים מה גובה דמי הניהול שאני משלמת, והאם הוא ניתן למצא ומתן מול החברות שנותנות את השרות?

כמו כן, מה הסכומים הסבירים לשלם?
(אם זה רלוונטי, מהשנה אתחיל לעבוד בחצי משרה)

תודה
תשובות
03/08/2015 | 18:43
67
א. לראות אילו דוחות שנתיים את מקבלת
ב. להיכנס להר הכסף {גוגל} ולמצוא שם
ג. אתר כדוגמת WOBI

לגבי מה סביר, הכל עניין של מיקוח...
פדיתי מקגמ בהוראת השעה והם "שתו" 2/3 מהסכום
31/07/2015 | 22:15
3
75
פדיתי כסף ששכב בקרן גמלאות מרכזית, בהוראת השעה שאיפשרה למשוךף קרנות עד 7000 ש"ח ללא מס.
בקרן היו 2200 ש"ח.
מלבד העובדה שלקח להם 1/2  שנה לשחרר את הכסף, הם העבירו לי רק 700 ש"ח 
בטענה שהמעסיק, מלפני 20 שנה, לא אישר לתת לי אישור לפדות את מרכיב פיצויים.
האם זה הגיוני????

מישהו מכיר את הנושא? אשמח לתגובה
06/08/2015 | 02:16
2
16
כן זה הגיוני
06/08/2015 | 08:17
1
34
המעסיק הפקיד עבורך בקג"מ גם 6% כספי פיצויים שהיו מיועדים למשיכה כפנסיה (קיצבה חודשית) בגיל הפרישה, במקרה של משיכת הפיצויים חד פעמית (הון) ולפני גיל פרישה צריך אישור מהמעסיק שהוא מאשר לתת לך פיצויים ואת זה לא היה לך.
והגיוני שמרכיב זה היווה 2/3 מהסכום?
09/08/2015 | 08:17
12
כאמור היו לי שם 2200 ש"ח, והועברו אלי רק 700 ש"ח.
זה לא 6% אלא 60%...
הצהרת בריאות מקוצרת
01/08/2015 | 02:40
2
50
אהלן חברים. אשמח אם תוכלו להאיר עיני בנושא שלא כל כך מובן לי:
כאשר סוכן הבטוח בחברה גדולה  מגיש לעובדים חדשים הצהרת בריאות מקוצרת שהיא בעצם  סוג של הטבה
לעובדי החברה לקראת בטוח  חיים , פנסיה  , אבדן  כושר וכו' ..
ובמסגרת ההצרה המקוצרת  נשאלות רק  4 שאלות עליהם העובד צריך לחתום:
א. לא אושפזתי בביח כתוצאה ממחלה אות תאונה במשך 3 שנים אחרונות
ב. אין לי הסטוריה של מחלות לב , כבד וסכרת או סרטן ב 5 שנים אחרונות
ג. אני לא מעשן בכלל
ד. אין לי נכות מעל 35%
וכאשר כל התשובות מתאימות ב 100% להצהרת הבריאות המקוצרת הזו והעובד חותם עליה וגם הסוכן ,
אבל
העובד לא נשאל לגבי מחלות אחרות שאולי יש לו כמו למשל אסטמה קשה ,  בעיות בעצמות , כאבי ראש ועיניים  ,
או למשל מחלות קשות יותר כמו  למשל אי ספיקה כליתית .
האם זו יש מחויבות של העובד המצהיר לציין את כל הבעיות הרפואיות שהוא יודע עליהם .?  גם אם לא התבקש במסגרת הצהרת הבריאות המקוצרת ???
האם עובד כזה ישאר מבוטח גם לגבי מחלות אחרות שלא התבקש להצהיר עליהם  אבל הן  היו מקננות בגופו בזמן החתימה על הצהרת הבריאות המקוצרת
בת 4 הסעיפים כמצויין כאן ?

תגובה
02/08/2015 | 12:09
1
34
אם אין שאלה נוספת כללית/]פתוחה ומדובר אך ורק ב-4 השאלות שציינת אז אתה מכוסה על כל השאר למרות שלא שאלו

זה היתרון של שאלון קצר ללקוח והסיכון שלוקחת חברת הביטוח שמאפשרת זאת

כך חשבתי ! האם יתכן סייג כלשהו שאנחנו לא חושבים עליו ?
02/08/2015 | 14:53
23

מנהל/ת הפורום

אודות:
משה שרן הנו הבעלים של סוכנות הביטוח מנגו-בר לב. פעיל בענף הביטוח מעל 20 שנה. במהלך שנות הפעילות צבר ידע רב בתחומי חיים, בריאות, אובדן כושר עבודה, סיעו
עוד...
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
משה שרן מנהל פורום ביטוח חיים
להתייעצות עם מנהל הפורום
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה