לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הפרשה רטרואקטיבית לקרן השתלמות
07/10/2015 | 00:01
1
34
שלום
מזה חמש שנים אני עובד משרד החינוך אך רק בשלוש השנים האחרונות אני מפריש לקרן השתלמות. האם אפשר להפריש רטרואקטיבית?
האם המשרד מחויב להסכים להפריש רטרואקטיבית?
תודה
תלוי בחוזה ההעסקה שלך
07/10/2015 | 18:11
14
מה המקסימום שעצמאי יכול להפריש לקרן פנסיה?
06/10/2015 | 21:43
1
33
ברצוני לפתוח קרן פנסיה חדשה.

אני עצמאי, והעסק שלי מרויח בערך 1200 שקל בחודש.  בנוסף יש לי הכנסה משכר דירה של בערך 4000 שקל בחודש.

במצבי, מה המקסימום שאני יכול להפריש לפנסיה? ראיתי במקום מסוים שאפשר עד 3,726 ש"ח, ובמקום אחר - רק 16% מההכנסה כעצמאי (במקרה שלי 192 ש"ח בחודש).

מה התשובה? 
תודה מראש!
השאלה היא בשביל מה
07/10/2015 | 18:10
44
התשובה היא:
1. אם טכנית להפקיד בשביל שביום מן הימים תהיה לך פנסיה כלשהיא אז 3796 נדמה לי - תקרה טכנית להפקדה.
2. אם לצורך הטבות מס - 16% מההכנסה, יש לבדוק עם הרו"ח האם באמת יש כדאיות בהפקדה הזו ומה מרויחים מזה
מבקש עצה בנושא ביטוח חיים
01/10/2015 | 14:23
1
53
אני בן 55 . לי 4 ילדים כאשר רק הילדה הקטנה מתחת לגיל 18 (בת 11) .
לפני כחמש שנים הוצע לי לבודד את ביטוח החיים (ריסק בלבד) ולשלם אותו באופן עצמאי . וכך נהגתי בנושא , אלא שלפני 5 שנים היו 2 מילדיי מתחת לגיל 18 . 
שאלה - האם רצוי להוריד את הפרמיה המשולמת (כלומר את הכיסוי הביטוחי) או להשאיר את התשלום בעיינו ( מדי שנה הפרמיה מתייקרת ב 11.5 %  בהשוואה לשנה קודמת . מה תוכלו לייעץ לי כדי לנהוג בחוכמה ככל שניתן ....
תודה מראש 
תשובות
01/10/2015 | 23:23
39
ראשית, ביטוח חיים זה מוצר מאוד פשוט, נטו מחיר + בהנחה שהצהרת הבריאות נקיה.
כל ההמשך מכאן מתייחס להנחה שהמצב הבריאותי שלך תקין ולא השתנה מאז שחתמת על הצהרת הבריאות הקודמת.
תתקשר לביטוח ישיר, פסגות ואם תמצא עוד איזה חברה ותבדוק כמה פרמיה תשלם על אותו כיסוי כפי שקיים לך + תבדוק כמה הנחה תקבל על התעריף הבסיסי ולאיזו תקופה {כמובן שתנסה להשיג הנחה קבועה} + תבדוק התפתחות פרמיה עכשיו, עוד 5 שנים וכו' ותראה מה ההבדלים ומה עדיף לך.
לגבי האם כדאי להוריד את הכיסוי, בוא נהיה ריאלים, ילדים לא ממש יוצאים מהבית לפני גיל 28-30 כך שאם חלילה תחזיר ציוד, הם יישארו אולי אם שאריות הוצ' משכנתא וכמובן ללא כל ההכנסה שלך... כך שלא ממש מומלץ להוריד כיסוי {אני לא יודע בכלל מה הכיסוי שיש לך אבל תחשב את זה ... כמה כסף יהיה חסר כפול מס החודשים עד גיל 28-30 כפול מס' הילדים}.
למשוך קרן השתלמות ?
01/10/2015 | 10:33
2
62
לפני מספר חודשים סיימתי 6 שנים בחסכון.
האם כדאי למשוך את הקרן לטובת תשלום חלקי להלוואת גישור במשכנתא ?
ההלוואה בריבית 1.45% + מדד, הקרנות היום בתקופה לא טובה...
תשובות
01/10/2015 | 23:11
61
ראשית, ניתן לקחת הלוואה מרוב קרנות ההשתלמות בריביות של פריים עד פריים מינוס רבע ובמנורה גם פריים מינוס חצי... ואז עם אותה הלוואה אתה יכול לכסות את ההלוואה היקרה יותר.
אם אתה מושך את הכספים מקרן ההשתלמות כמובן שאתה מוותר על הנזילות {כשאתה מושך כל הפקדה חדשה תיכנס לקופה חדשה שתתחיל לספור 6 שנים מחדש} ובנוסף ... אחרי הירידות שכבר היו, הפסדת את כל העליות של שנת 2015... אם מכאן הקרן תעלה... לא תהיה שם.
מצד שני גם אם תמשוך את הכספים ותהיה ירידה... גם אז לא תהיה שם.
לשיקולך
יש שיקול חשוב והוא הפטור ממס רווחי הון
04/10/2015 | 10:38
34
לשוב לקחת בחשבון 2 דברים:

1. יש פטור ממס רווחי הון בקרן השתלמות ויש לקחת את זה בחשבון.
2. נכון שאפשר למשוך לאחר 6 שנים, אבל בגדול מדובר בחיסכון לפנסיה ויש לשקול להשאיר את הכסף עד אז.

אני הייתי ממליץ לך לפני לקיחת החלטה לשבת עם מומחה פיננסי שיבדוק את סך ההכנסות, הוצאות, הלוואות וכו וימליץ לך מה לעשות.

אם תרצה אני מכיר מומחית מעולה בתחום.
שאלות על קרן פנסיה וקרן השתלמות
01/10/2015 | 00:02
1
222
שלום,

אני עצמאי ומעכשיו גם שכיר. במקום העבודה יפרישו לי בין היתר גם לקרן השתלמות. עד עכשיו הייתי מפריש לקרן השתלמות רק עד מה שזיכה אותי בהטבת מס (לא התקרב לתקרת ההפקדה השנתית).

האם אני יכול כעצמאי להפקיד עד למקסימום של תקרת ההפקדה השנתית גם אם אין קורלציה לשכר ? האם צריך לקזז מזה את הסכום שמופרש לי כשכיר ?

במקום העבודה הציעו לי לנייד את הקרן פנסיה שלי לכלל בתנאים של קולקטיב 0.8% מהפקדות ו-0.18% מצבירה. אני אמור לעשות את זה מול נציג ישיר בכלל ולא דרך סוכן ביטוח או משהו כזה. האם מומלץ ?

תודה מראש.

תשובות
01/10/2015 | 23:08
33
ראשית, בגדול כשאתה חותם על טפסי הצטרפות לקה"ש אתה חותם בין היתר על כך שאתה מפקיד כנגד הכנסה קובעת... לא שמעתי שאי פעם מישהו בדק את הנושא הזה ו/או השווה את זה למה שקורה בפועל.

לגבי מעבר לקרן פנסיה אחרת, לדעתי אין ממש עדיפות לסוכן כלשהוא מול עבודה ישירה כיוון שמדובר על מוצרים פשוטים שאינם עתירי שירות ... רק שים לב שהמצב הבריאותי שלך לא השתנה בין הצהרת הבריאות הקודמת בחברה הישנה לבין עכשיו...
פנסיה מסולקת
30/09/2015 | 23:26
1
43
שלום, 
האם ניתן להחיות פנסיה מסולקת? 
הסיפור הוא כזה- המעביד (משרד ממשלתי) הפריש כספים כדין, אך הכספים לא שוייכו במשך למעלה משנה לפוליסת הביטוח הקיימת על שמי בחברת הביטוח. קיימים כספים שהופרשו, אך לא שוייכו לקופה. בנתיים עברה לה למעלה משנה, וכעת מצב הפוליסה "מסולקת". האם ניתן לפתוח מחדש? הרי מדובר בטעות טכנית כי הופרשו כספים. 
האם מי שהתרשל פה הוא הסוכן או חברת הביטוח?
אשמח לתשובה... אני מודאגת... 
תשובות
01/10/2015 | 23:04
25
אם הכספים נחתו בחברת הביטוח {ישבו בחשבון שלה} בזמנים הרלוונטים אז ניתן, אם הכספים לא היו בחשבון החברה ניתן להחזיר את הפנסיה לפעילות רק עם הצהרת בריאות {לא משנה אם המעסיק אשם, הסוכן או כל ערבוב ביניהם}.
פנסיה שלא הופרשה
29/09/2015 | 22:14
2
31
שלום רב,
לפני כשנתיים עבדתי אצל מעסיקה.. שרק בימים האחרונים גיליתי שלא הפרישה לי קרן לפנסיה..
עבדתי אצלה במשך חצי שנה ועוד כיומיים או שלושה מהחודש השביעי (סה"כ 7 תלושי משכורת).
לטענתה היא לא מצאה לנכון להפריש לי לקרן פנסיה משתי סיבות:
1. לא הודעתי לה שיש לי קרן פנסיה פתוחה (ולכן לא הופרש כסף לקרן לאחר 3 חודשי העסקה) - ודרך אגב היא בכלל לא שאלה/ התעניינה לגבי קרן פנסיה פתוחה כלשהי.
2. בגלל שעבדתי רק יומיים בחודש השביעי לעבודה היא לא מצאה לנכון לפתוח לי קרן פנסיה.

האם חובת המעסיק לשאול את העובד לגבי קרן פנסיה פתוחה? או שזאת חובת העובד להודיע למעסיק על קרן פנסיה פתוחה?
האם אותה מעסיקה מחויבת להפריש לי את הכסף לקרן הפנסיה למרות שעבדתי רק יומיים מהחודש השביעי?

תודה מראש.
תשובות
29/09/2015 | 22:39
30
העובד אמור ליידע את המעסיק על כך שיש לו פנסיה קיימת.
בתכל'ס היא צריכה להפקיד לך רק עבור היומיים של החודש השביעי
ישנה לדעתי אחריות מסויימת למעביד
30/09/2015 | 11:40
22
ואם מגיע לך לקבל אז רטרואקטיבית על הכל ואת זה כדאי לבדוק עם עורך דין.

אני מכיר מישהו שעוסק בתחום הזה אשמח לקשר אם תיצור איתי קשר במסר אישי או מייל
חיפוש כספים על שמי באתר משרד האוצר
29/09/2015 | 17:26
2
80
קרוב משפחה בעל דרכון ותעודת זהות ישראליים שעזב את הארץ ב 1980, עבד כמה שנים בארץ ויש להניח בסיכוי סביר שישנן קרנות פנסיה על שמו. מחזיק תעודת זהות ישנה (מסוג סיפרון ותאריך ההוצאה הוא בצורת חותמת ולא ממוחשב) מנסה לבדוק באתר itur והאתר דוחה אותו בשל שגיאה כביכול. (אינו מכיר בפרטים של תעודת הזהות ובעיקר כנראה לא את תאריך ההוצאה שלה). ניסינו גם באתר WOBI אבל ללא תוצאות. מה ניתן לעשות כדי להגיע למידע המבוקש?  תודה.

תשובות
29/09/2015 | 20:15
41
אחת האופציות היא להנפיק ת.ז. חדשה במקום הבלויה הקיימת ומכן התהליך פשוט יותר.
האופציה השניה היא לפנות לכל החברות ולשאול אם יש להן {לא מאמין שזה יקרה}
בכדי לברר עלחסכונות פנסיונים יש לפנות לאתר המסלקה
30/09/2015 | 11:42
35
הינה מאמר שכתבנו על המסלקה הפנסיונית.

צריך מס תעודת זהות וכרטיס אשראי על שם אותו אדם.

בחירת מסלול ביטוח פנסיה
27/09/2015 | 12:11
5
63
שלום רב,

לאחרונה הודיעו לי במקום העבודה שיגיע יועץ ונבחר יחד ביטוח פנסיה. קראתי על החוק ועל אפיקי החיסכון הקיימים, אך לא יצאתי עם תשובות לשאלות שעלו לי:

האם בכל עבודה חייבים לפתוח את החיסכון? אני עובד במקום כבר 9 חודשים ואילו רק כיום פותחים לי את התכנית. זה תקין?

בנוסף, אשמח לקבל ייעוץ ביחס לתכנית הטובה ביותר.
ככל שאני קורא יותר על שלושת התכניות הן רק נראות לי יותר ויותר זהות...

גילי 24, אין לי ביטוחים מעבר לביטוח בריאות משלים בקופה ואני בעל אופי מאוד סולידי כמשקיע.
הבנתי שיציעו לי גם ביטוח בריאות פרטי בנוסף - האם זה כדאי?

תודה מראש חג שמח :)
לא ממש ניתן לענות ככה
29/09/2015 | 20:14
4
42
בגדול, אם אין לך קרן פנסיה קיימת, המעסיק צריך לפתוח לך אחת לאחר 6 חודשי עבודה, זה שהוא פותח עכשיו זה לא תקין אבל ניחא, הוא אמור להעביר תשלומים עכשיו על החודש השביעי, השמיני והתשיעי יחדיו לקרן הפנסיה.
לגבי שאר השאלות, התשובות כוללניות מדי כך שלא ניתן לענות, אם תהיה שאלה ספציפית יותר, ניתן יהיה
תוכל בבקשה להכווין אותי לגבי פירוט
30/09/2015 | 22:51
3
16
עד היום לא פתחו לי תכנית פנסיונית כלשהי.
עבדתי בעיקר בעבודות זמניות.

תכניות ההשקעות שאני מחפש הן בעיקר סולידיות.

פנסיה
01/10/2015 | 22:58
2
18
אם אתה רווק אז עם ויתור על כיסוי שארים
אבל זה לא משנה איזה אפיק אבחר?
02/10/2015 | 00:21
1
14
קרן השתלמות/ביטוח מנהלים/קופת גמל?

אני רווק.

תודה על הייעוץ.
המשך
03/10/2015 | 11:05
17
הבחירה היא בין פנסיה למנהלים לגמל.... ופה נבחר פנסיה.
השתלמות אין ממש מה לבחור, זה לא שיש מוצר חלופי, זה מוצר מעולה.
השבת כספי פיצווים למעסיק ביטוח מנהלים
26/09/2015 | 09:43
2
57
שלום,
בשנת 2009 הועסקתי לתקופה של 3 חודשים אצל מעסיק שלאחריהם התפטרתי.
המעסיק שלח בקשה לביטוח המנהלים להשבת כספי הפיצויים.
במקום 3500 ש"ח שהיו אמורים לעבור אליו ביטוח המנהלים העבירה לו כ 15000ש"ח (סך כל הפיצוים שהיו בפוליסה).

חברת הביטוח ביקשה 30 יום על מנת לחזור אלי עם תשובה בנושא וחוץ מעדכונים שעדיין אין תשובה שום דבר לא קורה.

היייתי רוצה להבין מהן האופציות שלי?
האם התסריט היחידי הוא השבת הכספים לפוליסה בתוספת ריבית והצמדה או שמגיע לי פיצוי על הנושא,האם יש אפשרות לקבל את הכסף שנפדה כבר והועבר למעסיק ?

תודה
יעקב

לפי צו ההרחבה לפנסיה
26/09/2015 | 14:02
40
ולפי סעיף 8 בו  כספי הפיצויים לא ניתנים להחזרה למעביד בכל מקרה .

מצרף לך לינק  לצו ההרחבה לפנסיה :

תשובות
01/10/2015 | 23:02
9
בגדול, אם ההפקדה הייתה לפנסיית חובה, חב' הביטוח לא הייתה אמורה להחזיר כספים למעסיק.
אם מדובר על 8.33 היא יכלה להחזיר למעסיק על פי בקשתו + המעסיק חתם על כתב שיפוי שכל תביעה בנושא הזה מנערת את חברת הביטוח וכל התביעות שקשורות לזה יהיו ישירות על המעסיק אלא אם ייעדת את הפיצויים האלה לקצבה.
ברגע שהמעסיק ביקש את כספי הפיצויים חזרה חב הביטוח הייתה אמורה להוציא לך מכתב שבו יש לך 30 יום להתנגד {אם קיבלת את המכתב הזה או לא זה לא ממש רלוונטי כל עוד יש להם תיעוד שזה יצא}
איחור בהעברת כספים בין קרנות פנסיה
25/09/2015 | 16:14
1
35
שלום,
בתאריל 30.4.15 חתמתי על מסמך העברת כספים בין קופות פנסיה. (מאיילון לכלל).
חצי מהכסף עבר רק בתאריך 15/8/15 , והשאר לא עבר עד היום.
הטפסים מולאו בצורה תקינה והועברו דרך היועץ הפנסיוני לקרן הפנסיה (כלל) ומשם לאיילון.
האם מגיע לי פיצוי בגלל השיהוי בהעברת הכספים.
אם כן, כיצד אוכל לקבלו ? (כי קרנות הפנסיה לא משתפות פעולה).
תודה.
תשובות
29/09/2015 | 20:11
13
ראשית, זה שחתמת על טופס בתאריך מסוים לא באמת אומר שהימים נספרים מאותו יום.
הימים נספרים מהיום שהגיעו לקרן המקבלת ומהיום שהקרן המקבלת העבירה לקרן המעבירה.
אם מדובר על קרן פנסיה פעילה, הכספים צריכים לעבור כ-10 ימי עסקים לאחר שבקרן המקבלת ראו שהתקבלה הפקדה ראשונה ובהנחה שלא היו כל מיני טעויות במילוי הטפסים {זה שיועץ אומר שהוא מילא טוב לא באמת אומר שזה מלא} ועוד סיבות כאלו ואחרות {יש נהלים מסודרים לכל הנושא הזה}.
יכול להיות שהכסף עבר עוד לפני זה וטרם שויך {ברגע שישוייך זה יהיה עם תאריך הערך שהחברה המעבירה העבירה את הכספים}.
בכל מקרה, התשובה היא לפנות לחברה המקבלת ולשאול... בד"כ החברות מבצעות את כל החישובים האלו בעצמן ואם קיימים פיגורים הן משלימות ביניהן את הסכומים ומשייכות לחשבון הלקוח.
קרן השתלמות - תקרת הפקדה - שאלה נוספת
22/09/2015 | 16:55
3
70
בזמנו התעניינתי בהגדלת ההפרשות העצמיות לקרן השתלמות עד לתקרה של 1570 ש"ח (שנגזרת מסכום התקרה של 15,700, בקירוב, שמקנה פטור והטבות מס) ורציתי לבדוק שהבנתי נכון. האם תקרת ההפקדה על חשבוני מוגבלת ל- 2.5% מהסכום של 15,700 או שיש לי אפשרות להשלים את הסכום המלא הנדרש כדי להגיע ל- 1570 ש"ח מדי חודש.
נניח שהשכר הוא 10,000 ומופרש לי 1000 ש"ח מדי חודש (2.5%, 250 ש"ח,על חשבוני ו- 7.5%, 750 ש"ח, על חשבון המעסיק), אז המגבלה שלי היא ל- 2.5% מ- 15700 ש"ח (כלומר להפרשה לא מעבר ל- 392.5 ש"ח)? או שאני יכול על חשבוני להגדיל את ההפרשה ל- 820 ש"ח, כך שסך ההפרשה בכל חודש יעמוד על 1570 ש"ח (820 ש"ח על חשבוני ו- 750 ש"ח על חשבון המעסיק)?  
תודה.
תשובות
22/09/2015 | 18:59
2
57
אתה מבלבל פה כמה דברים
1. תקרת הפקדות כעצמאי 18480 ש"ח - אם אתה לא עצמאי {בעל עוסק מורשה/פטור לא תוכל להפקיד בדרך הזו}
2. תקרת הפקדות כשכיר שהיא 18854 ש"ח {שזה 10% משכר של 15712 ש"ח}
תודה. אשמח על חידוד נוסף
23/09/2015 | 19:05
1
42
אני שכיר ובמקום העבודה שלי אני זכאי לקרן השתלמות.
אני חוזר לדוגמה שהצגתי קודם, בהנחה "שהתקרה" לצורך הטבות מס היא 15,700.
כפי שציינתי, נניח שהשכר לצורך הפרשות לקרן השתלמות עומד על 10000
(המעסיק מפריש לי 750 ש"ח שהם 7.5% משכר זה ואני מפריש 250 ש"ח ששקולים ל- 2.5% משכר זה). אני יכול לבקש שיפרישו על חשבוני לכל היותר 392.5
ש"ח (ששקולים ל- 2.5% מ- 15,700, שכר התקרה) או שיש לי אפשרות להגדיל על חשבון השכר שלי את ההפרשה ל- 820 ש"ח (250 ש"ח + 570 ש"ח נוספים - ההפרש עד לתקרה)?
תודה.
תשובות
23/09/2015 | 21:25
36
כל העניינים שהוזכרו למעלה הן קומבינות כאלו ואחרות שהן לא חוקיות.
אם זה מה שתסגור עם המעסיק ותגרום לו להפקיד .... סבבה, זה עדיין לא הופך את זה לחוקי שהשכר בתלוש השכר שלך הוא X ובפועל המעסיק מדווח לקופה Y...
הורות משותפת וקצבת שארים
22/09/2015 | 16:38
3
43
יש לי שאלה לגבי ביטוח שארים בקרן פנסיה צוברת חדשה (משנת 2007).
האם ישנה זכאות לקצבת שארים לאלמן (כמובן בהנחה שיש ביטוח שארים תקף לבן/בת זוג) כאשר הקשר בין שני הצדדים מתקיים תחת הסכם של הורות משותפת, ללא מגורים ורכוש משותפים (כלומר כל צד מתגורר במשק בית נפרד משלו ורק הילדים משותפים לשני הצדדים)? האם ניתן/צריך להסדיר זאת מראש באמצעות הליך ייחודי כלשהו או שהביטוח הפנסיוני הקלאסי מכסה גם מצב כזה? האם ישנם הבדלים בין חברות הפנסיה השונות מבחינה זו?
תודה מראש!    

כן, ידוע/ה בציבור...
22/09/2015 | 18:54
2
15
תודה על התשובה, אבל...
23/09/2015 | 18:55
1
14
האם ישנה הכרה בסטאטוס של "ידועים בציבור" רק מתוקף זה שיש ילדים משותפים (גם אם מעבר לכך לא יהיה דבר משותף, כמו ניהול משק בית, חשבונות משותפים וכו')?
רפרפתי על תקנונים של מספר קרנות ורק בחלקן הוזכר שאדם יוגדר כאלמן הזכאי לקצבת שארים אם ישנם ילדים משותפים (אך גם לא היה ברור אם זה מותנה או לא בעמידה בתנאים הנוספים).
ציטוט לדוגמה של הגדרה של אחת מחברות הביטוח הפנסיוני: אלמן/ה- מי שהיה נשוי למבוטח/ת כדין והתגורר עימו/ה עד לפטירה או ידוע/ה בציבור שניהלו משק בית משותף במשך שנה לפחות או שנולד להם ילד משותף. 
תודה.
המשך
23/09/2015 | 21:22
12
לא עברתי על כל התקנונים, אך ניתן להתייחס לתקנון של אותה קרן בה את חברה.
בחלק מהתקנונים נקבע כי יינתן לידועה בציבור שנקבעה בערכאה משפטית, כך שאם זה סגור מבחינה משפטית אז יינתנו הכספים במקרה הביטוח.
וכמובן שלא לשכוח שזה תקנון ותקנון יכול להשתנות מעת לעת.
קרן פנסיה ותיקה
21/09/2015 | 23:21
1
51
שלום, אני מבוטח כשכיר במקום העבודה שלי (מעל 18 שנים) בקרן מבטחים הוותיקה. מבקש לשאול האם בקרן וותיקה ישנם כיסויים לנושא אבדן כושר עבודה / נכות / מצב סיעודי,  כפי שראיתי בתמצית דוח שנתי אצל חבר אשר מבוטח במבטחים מנורה קרן פנסיה צוברת.
תודה
אתה במבטחים הוותיקה בפנסיה מקיפה או יסוד?
23/09/2015 | 22:45
32
אם אתה בפנסיה המקיפה אז אתה מבוטח למקרה נכות/א.כ.ע ואם בפנסיית יסוד אז לא.
בדו"ח השנתי כתוב בפרוש פנסיית יסוד או מקיפה, דרך נוספת לדעת זה אם יש הפקדה לפיצויים 6% מהשכר ואז אתה במקיפה, אם אין הפקדה לפיצויים אז אתה ביסוד. 

בתקנון פרק ח' סעיף 34א' תוכל לראות את נוסחת החישוב למקרה נכות/א.כ.ע

מקווה שעזרתי.

מעסיק לשעבר רוצה להפריש לפנסיה
20/09/2015 | 17:25
1
44
עבדתי אצל אותו מעסיק שנה וחצי, בכל תקופת עבודתי לא הופרשה לי פנסיה בכלל (גם לא פיצויי פיטורים), אחרי שדרשתי את הפנסיה ושלחתי את הפרטים למעסיק, אחרי כשבוע הוא החליט להרע לי את התנאים. מפה הסיפור רק התגלגל, הוא אמר שהוא יפריש הכל במשכורת האחרונה והוריד לי מהמשכורת כסף על כל תקופת עבודתי, כמובן שזה כסף שלא נכנס לשום קופת פנסיה.
בשיחתנו האחרונה אמרתי שאם הוא לא יפריש את הכסף אני נאלצת להגיע לבית משפט (חצי שנה אחרי שעזבתי את העבודה), הוא טען שהוא יכול כהיות לפתוח קרן פנסיה על שמי, בלי חתימה שלי ולהפריש את הפנסיה, בלי הפיצויים כמובן.

השאלה שלי האם הוא באמת יכול לפתוח קרן פנסיה להפריש כספי פנסיה, בלי הפיצויי פיטורים, וכל זאת בלי אישור שלי?
תשובות
20/09/2015 | 20:51
32
ראשית, אם יש לו הסכם ברבים {הסכם מול קרן פנסיה מסוימת לקליטת עובדים ללא חתימות וללא הצהרת בריאות} אז הוא יכול לצרף אותך לאיזו קרן שבא לו {החוק גם איתו כיוון שלא הודעת לו מראש כנראה לאן בדיוק את רוצה שהוא יפקיד ואז הוא יכול להפקיד לברירת המחדל שלו}.
לגבי עניין הפיצויים, אם הוא שילם לך כבר פיצויים כשפיטר אותך, הוא יכול להודיע לחברה שכבר פוטרת, שהוא התחשבן איתך על הפיצויים וכן, הוא יכול להפקיד רק את התגמולים לקרן.
בתכל'ס, לא מבין את העניין שלך של לאן הוא יפקיד את הכסף, שיפקיד לחברה X , יום אחרי זה תעבירי את זה לחברה שבא לך... העיקר שהסיפור הזה כבר יסתיים.
אם את "סתם" רוצה להיכנס בו, ניתן לעשות את זה דרך הקו לעובד של משרד הכלכלה... אחרי שתתלונני יבואו לעשות אצלו ביקורת ומשם יהיה כבר די שמח אני מאמין.
ביטוח רפואי
20/09/2015 | 17:10
3
38
אני מבוטחת בחב' כלל
בביטוח כלל ניתוח FIRST CLASS
כל השנה שילמתי  כ-493 ש"ח לחודש.
החודש נודע לי כי הורדו מחשבוני 620 ש"ח.
לא עליתי בקבוצת גיל ולא השתנה דבר במצב הבריאות שלי.
האם זה תקין ?
הפרמיה בפוליסות רפואיות מתייקרות במשך השנים, ומשכך
20/09/2015 | 18:05
2
35
1) תבדקי בפוליסה (החוברת שקיבלת מכלל ביטוח) מה הפרמייה שאת צריכה לשלם עבור הביטוח ובאיזה תאריכים הפרמייה מתייקרת (הכל כתוב שם).
2) יכול להיות שנציג של כלל התקשר אליך בעבר וככה בדרך אגב אמר לך שיש מבצע וכדאי לך להרחיב את הביטוח אבל לא ממש סיפר לך שזה עולה כסף או שאמר לך שזה כולה 5 שקלים ליום שזה פחות ממנה פלאפל ואת אישרת לו.

הם לא מעלים סתם ככה את הפרמייה.
יכול להיות שהיתה לך הנחה
20/09/2015 | 18:33
1
30
לכמה שנים והיא נגמרה, ועכשיו את משלמת את המחיר המלא.

בקיצור, תבדקי מול כלל...

20/09/2015 | 20:47
11
האם פטור לפיצויים שקיבלתי מרשות המסים נשמרת לאחר מעבר קופה?
20/09/2015 | 09:54
1
42
שלום רב,

לפני מספר שנים, לאחר סיום עבודה הגעתי למב הכנסה עם כל הניירת הנדרשת, וקיבלתי אישור לפטור ממס על הפיצויים שהופרשו לי באותה עבודה בקופה אליה הפרשתי.
כמה שנים לאחר מכן העברתי את הכסף שהיה לי בקופה הלא פעילה ההיא לקופה אחרת פעילה.

האם הפטור ממס לפיצויים שקיבלתי מרשות המסים נשמר גם לאחר מעבר לקופה אחרת לגמרי?

תודה,
אורי
לא
20/09/2015 | 20:46
26
על מנת לקבל פטור שוב על הפיצויים עליך לגשת למס הכנסה עם ריכוז יתרות מהחברה החדשה + אישור העברה שקיבלת מהקופה ע"מ לקבל פטור מחדש.
שים לב שהפטור שמוענק על הפיצויים מוגבל בזמן, החברה לא תקבל אחרי שנה את אותו אישור של פקיד שומה ותבקש אותו מחדש... כיוון שפקיד השומה מאשר סכום מסוים שפטור ממס... הוא מתכוון שתלך למשוך את זה במיידי ולא שתמרח את זה עוד שנה, תצבור רווחים נוספים וגם הם יהיו פטורים ממס.
תיקון 190
19/09/2015 | 15:58
1
55
אני בן 65. מקבל פנסיה מוקדמת בסך 9000 ברוטו. פדיתי תוכנית חסכון ומס הכנסה ניכה 25% מהרווחים. האם, לפי תיקון 190 של מס הכנסה, אני צריך לשלם למס הכנסה רק 15% ?
תודה מראש וחתימה טובה
ממליץ לך לגשת למומחה
20/09/2015 | 10:44
27
מס זה עניין מורכב ומאוד אישי, בעוד לאחד מגיע החזר לשני לא, לפעמים בגלל הבדלים קטנים.

שווה לגשת למומחה מס בעת פרישה ולבדוק את העניין, זה יכול להיות שווה אלפי שקלים.

אם תרצה אני מכיר מומחה מעולה, פנה אלי בפרטי
המלצה על ייעוץ פנסיוני
17/09/2015 | 13:03
1
78
שלום לכולם,

אשתי ואני רוצים להתייעץ עם יועץ בנושא הזכויות הפנסיוניות בנושא כיצד לנהל מכאן והלאה את חסכונותינו.

אנחנו בני 35, ויש לנו כבר מגוון קופות שונות, ויש לנו כמה שאלות שאנחנו רוצים לחדד.
כבר חקרתי בעצמי לא מעט את הנושא, ואני רוצה להציג את כל הנתונים השונים, ולקבל החלטות בכמה נושאים (איך לבחור אפיק, ביטוחים, וכולי). ייעוץ מעט מתקדם יותר.

נודה להמלצה על יועץ מתאים, וגם לדעת למה הוא מתאים.

תודה רבה
אורי
ייעוץ פנסיוני
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2015 | 11:25
67
שלום
לא אוכל להמליץ בפורום רחב על מישהו ספציפי  ,  שלח לי הודעה בפרטי ואשלח לך כמה שמות

ביטוח מנהלים במקרה של מוות.
18/09/2015 | 15:17
3
64
יש לי ביטוח מנהלים, אך סעיף הביטוח חיים נמצא בחברה אחרת (שגם משולם אם אני לא עובד), כך שאני לא משלם ביטוח חיים בביטוח המנהלים.

האם בכלל זה עסק משתלם? (או שזה יוצא בדיוק כמו ביטוח פנסיה רגיל).

כן, מה קורה במקרה של מוות?
האם השארים מקבלים את הסכום שהייתי מבוטח בביטוח + כל כספי הביטוח שנשארו בקופה?
או שהשארים מקבלים רק את הסכום שאני מבוטח בביטוח החיים?

במקרה של פנסיה?
האם אני מקבל עד מותי את הפנסיה - מה קורה לאחר מות המבוטח? האם השארים מקבלים את שאר הכסף שהופקד לקופה, או שהכסף הולך לאבדון (כלומר, לחברות הביטוח)?

אם זה קבלת סכום חודש בחודשו (מחולק, נניח ל-20 שנה. אגב איך אפשר לדעת?) - האם אפשר לקבל את הסכום באופן חד פעמי?

תודה.
תשובות
18/09/2015 | 16:26
2
52
לגבי מנהלים, אם אתה לא מבוטח בביטוח חיים באותה פוליסה, המוטבים יקבלו את הכספים.
אם מבוטח בביטוח חיים, יקבל המוטב את הסכום שעליו בוטחת {לדוגמה 300K כולל הצבירה הקיימת או 300K + הצבירה הקיימת תלוי מה קנית}
לגבי פנסיה - אם יש כיסוי לשארים, השארים יקבלו אחוז מסויים מהשכר המבוטח שלך לכל ימי חייהם {אשה לכל ימי חיה וילדים עד שיגיעו לגיל 21}.
אם אין כיסוי לשארים {עמית לא פעיל} אז תתקבל פנסיית שארי עמית לא פעיל {יקחו את הצבירה הקיימת ויחלקו במקדם לפי התקנון - אם זה סכום קטן כנראה שיתקבל באופן ח"פ}
אם אין שארים אז המוטבים יקבלו את הכספים
למה הכוונה עמית לא פעיל?
18/09/2015 | 18:09
1
32
הפרשות תמיד קיימות לביטוח חיים, גם אם אני מובטל או בפנסיה (לביטוח מנהלים - לא), אז אני לא רואה סיבה שהשארים לא ייהנו מכספי ביטוח חיים במות המבוטח.

מה התכוונת עמית לא פעיל, ובמה זה בא לידי ביטוי? (יש דוגמה?)

תודה.
המשך
19/09/2015 | 00:37
30
שים לב שרשמתי בהתחלה על ביטוח מנהלים ואח"כ עברתי לפנסיה... כמו ששאלת.
נושא השארים מתייחס אך ורק לקרן הפנסיה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משה שרן הנו הבעלים של סוכנות הביטוח מנגו-בר לב. פעיל בענף הביטוח מעל 20 שנה. במהלך שנות הפעילות צבר ידע רב בתחומי חיים, בריאות, אובדן כושר עבודה, סיעו
עוד...
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
משה שרן מנהל פורום ביטוח חיים
להתייעצות עם מנהל הפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ