לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

לצפיה ב-'זכויות פנסיה במשרד החינוך'
זכויות פנסיה במשרד החינוך
12/02/2016 | 16:59
27
שלום, עבדתי כמורה במשך שנתיים בלבד ואח"כ התפטרתי ועסקתי בעבודות אחרות. האם יש לי זכויות כתוצאה מהשנתיים הנ"ל? ולו סכום מזערי? אם כן, איך גובים/תובעים אותו (עברתי כבר את גיל 62)?
לצפיה ב-'בן 26, שנה רביעית באנגליה עם 35 אש"ח ביטוח מנהלים בארץ'
בן 26, שנה רביעית באנגליה עם 35 אש"ח ביטוח מנהלים בארץ
12/02/2016 | 03:05
7
61
שלום. אני מנסה להבין משהוא פשוט שסוכנת הביטוח לא מצליחה להסביר לי בפשטות מספקת. אני מסיים כרגע ריסק זמני בתוכנית הפנסיה הזו בנוסף יש לי עוד תוכנית רדומה עם 23 אש"ח וכאן באגליה מופרש לי ע"י המעסיק לפנסיה מקומית 10% מגובה השכר..
ניתנו לי האופציות הבאות לגבי התוכנית בארץ:  להמשיך לשלם סכום מנימלי בשביל לקבל את הביטוח אכ"ע שנכלל בתוכנית או להמשיך להפקיד בתוכנית כל סכום מעל אותו סכום מינימלי. או את הסכום האחרון שהופקד לתוכנית בהיותי שכיר ובכך "לקבע את הפרמיה". (שאחרת חברת הביטוח עלולה לסרב להעלות אותה כשאחזור להייות שכיר).

פה היא מאבדת אותי.  לא מבין מה אני מפסיד מזה? את "התנאים"? הקרן הנוכחית באמת שווה משהוא עם ה 1% דמי ניהול מהצבירה שהם לוקחים? אולי הביטוח מנהלים שווה את זה?
הגיוני להוציא עכשיו אלפי שקלים בשנה מחסכונות בארץ או להעביר כסף מפה בשביל להכניס לתוכנית שאין לי שום שליטה פיננסית עליה?
אני פשוט לא מצליח להבין ממנה מה אני מפסיד כאן (אולי שום דבר, ולכן אני לא מבין את מה שאין) ואני כבר אפילו לא בטוח למה היא קוראת פרמיה.

תודה רבה
לצפיה ב-'מה יש לך ביטוח מנהלים או קרן פנסיה בישראל'
מה יש לך ביטוח מנהלים או קרן פנסיה בישראל
12/02/2016 | 10:10
5
33
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים, מצ"ב פירוט'
ביטוח מנהלים, מצ"ב פירוט
13/02/2016 | 16:18
3
47
תודה רבה.

הפוליסה השמלאלית היא הפעילה.

לצפיה ב-'האינטואציה שלך טובה.'
האינטואציה שלך טובה.
17/02/2016 | 21:07
2
60
בהנחה שאתה בריא או שאין אופק חזרה בעתיד הקרוב לישראל, אין הרבה הגיון בלהמשיך להחזיק ביטוח מנהלים משנת 2009. מוצר יקר מיותר. אם אפשר לנייד את כל הכספים לקרן הפנסיה (השכר שלך היה גבוה מ 18 אלף ? אם התשובה שלילית, כנראה שאין בעיה לעשות זאת), הייתי מנייד אותם אליה. לפי צילום המסך דמי הניהול הוא 0.2% מהצבירה בלבד שהם דמי ניהול מצויינים (בתקווה שהם נשארים כך גם שהקרן במצב מסולק). יש גם אופציה להעביר לקופת גמל.
אתה יכול לראות שהתשואות בקרן הפנסיה טובות יותר בזכות האג"ח המיועדות.
כספים מהפקדה עצמאית אינם במעמד של פיצויים. אם תרצה למשוך אותם, ינכו ממך 35%.
גם אני חושב שחבל להפקיד עצמאית, אם לא חשוב לך לשמר את הביטוחים ואין לך הטבות מס בגין ההפקדה.
אתה מתכוון לחזור לארץ בעתיד הנראה לעין ?

לצפיה ב-'תודה. קצת תשובות'
תודה. קצת תשובות
21/02/2016 | 11:16
1
25
חזרה מתוכננת: באמת שאין לי מושג, ייכול להימאס לי עוד חודש, וייכול להייות שאני ממשיך לעוד כמה שנים (בוודאות גבוהה לחזרה בחמש שנים הקרובות)

אני כנראה אמשיך להפקדה מינימלית + ביטוח. לטענת הסוכנת המקדם נחשב טוב בתוכנית, והעובדה שהצטרפתי לביטוח בגיל 21 נותנת לי פרמיה טובה.

מקווה שאני עושה את הדבר הנכון.
לצפיה ב-'בהצלחה.אני במקומך לא הייתי מפקיד אפילו שקל לביטוח מנהלים ...'
בהצלחה.אני במקומך לא הייתי מפקיד אפילו שקל לביטוח מנהלים ...
21/02/2016 | 21:22
23
העובדה שהצטרפת בגיל 21 אפשרה להפיל גם אותך בפח הזה של ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח לפני שהספיקו לאסור על שיווק המוצר המיותר הזה.

לצפיה ב-'עוד שאלה בבקשה.'
עוד שאלה בבקשה.
16/02/2016 | 01:01
20
מה הסטטוס של הכספים של ההפקדה העצמאית אם אני בוחר יום אחד לבצע משיכה?

כידוע משיכת כספי פיצויים שהוכנסו לתוכנית לא חייבת במס (הכספים הרי גם לא קיבלו פטור ממס). האם משיכת הכספים מהפקדה עצמאית זוכים לסטטוס דומה?

תודה מראש.
לצפיה ב-'לגבי ביטוח א.כ.ע.'
לגבי ביטוח א.כ.ע.
24/02/2016 | 09:39
6
ביטוח א.כ.ע. מכסה 75% מהשכר הממוצע בשנה האחרונה. מי שלא עובד או לא עבד בשנה האחרונה ממילא לא יקבל כלום בקרות אירוע א.כ.ע. צריך לקחת זאת בחשבון בשיקולים. 
לצפיה ב-'קופת גמל עבור ילדיי'
קופת גמל עבור ילדיי
11/02/2016 | 21:00
1
50
ערב טוב, נניח שברצוני להפקיד סכום יחסית זעום עבור הילדים שלי וכן אני יודעת שהם יוכלו לפדות את הסכום רק בהגיעם לגיל פנסיה. מאחר וזה רק אחד האפיקים בו אני משתמשת , אני כן רוצה לבחון אפשרות שיהיה משהו לפנסיה שלהם כבר מעכשיו.
האם טכנית האם אני יכולה לפתוח קופת גמל על שם ילד קטין? איך התהליך?
תודה
ענת

לצפיה ב-'כן'
כן
11/02/2016 | 22:10
30
למלא טפסי הצטרפות, כמובן בגלל שהוא קטין יש לצרף צילומי ת.ז. וספח של שני ההורים וחתימות שלהם
לצפיה ב-'ביטוח אחריות עסקית'
ביטוח אחריות עסקית
11/02/2016 | 17:05
1
19
שלום,
אני פיזיותרפיסטית והידרותרפיסטית בתחילת הדרך ויש כמה (הרבה!) עיניינים לא ברורים שלא מלמדים באקדמיה, לצערי. השאלה שלי היא:  
אני מתחילה לעבוד בבריכה טיפולית עם תלוש משכורת. לבריכה יש ביטוח. האם עלי לעשות ביטוח אחריות עיסקית או שהעיניין הזה צריך להיות בתוך הביטוח של הבריכה?

תודה מראש! 
לצפיה ב-'ביטוח אחריות מקצועית'
ביטוח אחריות מקצועית
11/02/2016 | 18:44
15
את אמורה להיות מכוסה על ידי המעסיק שלך , האם יש לך הסכם עבודה
לצפיה ב-'קופת גמל פחות מ 8000 שח '
קופת גמל פחות מ 8000 שח
11/02/2016 | 12:14
2
40
הבן היה בקבע חצי שנה והשתחרר בינואר 2015 .הצטברו אצלו כ 7000 שח בקופת גמל .
הפרשות עתידיות עבורו לקופה יהיו רק בעוד כ 4 שנים כאשר יתחיל ללמוד.
האם הוא יכול למשוך את הכסף כעת בלי מס ?.
זוכר תקנה שאיפשרה משיכה של כספים בקופות קטנות עד 8000 שח .
אחרת דמי הניהול ישחקו לו את הכסף בקופה.
אודה לשתובה בנדון  

לצפיה ב-'תיקון -לגבי ההודעה ..יתחיל לעבוד בעוד 4 שנים לאחר סיום לימוד'
תיקון -לגבי ההודעה ..יתחיל לעבוד בעוד 4 שנים לאחר סיום לימוד
11/02/2016 | 12:16
17
לצפיה ב-'אכן ישנה תקנה עד 8000'
אכן ישנה תקנה עד 8000
11/02/2016 | 15:30
28
לצפיה ב-'פיטורין מעבודה'
פיטורין מעבודה
09/02/2016 | 22:07
1
41
שלום,
אני עובדת במקום מסודר 30 שנה עם ביטוח מנהלים וכל שאר הביטוחים שהמעביד חייב לשלם לי בעדם.
לאחרונה התגלה שיש לי מחלה מיאלומה נפוצה. כרגע אני מתפקדת והולכת כל יום לעבודה.
בעוד חודשיים מפטרים אותי מהעבודה.
כאשר מחלתי תחמיר ואני כבר לא יעבוד האם חברת הביטוח תשלם לי אובדן כושר עבודה למרות שאני כבר מפוטרת?
איזה קשר יהיה לי עם חברת הביטוח כאשר אני והמעביד לא נפריש כספים לביטוחים?

לצפיה ב-'אכע'
אכע
10/02/2016 | 10:56
38
אין סיבה שלא תמשיכי את הפוליסה כפרט וכל הכיסויים יהיו כפי שנכנסת לפוליסה לפני 30 שנה  , האם יש לך כיסוי לאובדן כושר עבודה בפוליסת מנהלים? או באופן פרטי? , האם הפיטורין שלך קשורים למחלה? האם יש סוכן שמטל בך?
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:57
1
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

לצפיה ב-'כעצמאית טרייה איזה ביטוחים עלי לעשות? '
כעצמאית טרייה איזה ביטוחים עלי לעשות?
09/02/2016 | 11:14
1
25
המשכתי את קופת הגמל שהייתה לי בעבודה (בסכום מוקטן אמנם) וכן את ביטוח הבריאות הפרטי. האם אני צריכה לעשות ביטוח אבדן כושר עבודה? כמו כן, יש לי ביטוח חיים במשכנתא. עכשו משדקלה (ביטוח הבריאות שלי)   עברה להראל, הם הזדרזו להלביש עלי ממש באגרסיוויות ביטוח חיים מגן 1. האם זה חיוני? הפרטים: 600000 ש"ח ישלמו לשארי במקרה מוות עד גיל 85. תודה רבה

לצפיה ב-'עצמאית'
עצמאית
09/02/2016 | 12:07
29
תיק הביטוח שלך כנראה לא מאורגן , את צריכה להיפגש עם סוכן ביטוח על מנת שיעשה לך סדר בתיק , בגדול ביטוחים שכל אחד חייב שיהיו לו : ביטוח בריאות פרטי , ביטוח חיים למקרה מוות (אם את נשואה + ילדים )  לגבי ביטוחים כעצמאית : קופת גמל / קרן פנסיה ואובדן כושר עבודה , לגבי התעריפים של הביטוחים כדאי שתעשי קצת שופינג בין 2 סוכני ביטוח ולא ישירות מול דיקלה/הראל ואחרים והעלויות שלך יהיו יותר נמוכות ותקבלי גם שרות אישי וטוב יותר מסוכן ביטוח
לצפיה ב-'הפסקת עישון'
הפסקת עישון
09/02/2016 | 10:57
1
27

שלום,
היכן אני יכול למצוא אסמכתא לכמות השנים בין מועד הפסקת העישון לעדכון תנאי הפוליסה מהסוג בה אני מבוטח?
בחברת הביטוח ציינו בפני את מספר השנים אך לטענתם אין לכך איזכור בהעתק הפוליסה או בתנאי הפוליסה כי "זה משהו כללי".
תודה, אלון

לצפיה ב-'עישון'
עישון
09/02/2016 | 12:08
21
כל חברת ביטוח מתנהלת אחרת , ישנם חברות ביטוח ש 3 שנים שהפסקת לעשן נחשבות כאילו לא עשנת
לצפיה ב-'הכנה לקראת פגישה עם סוכן ביטוח'
הכנה לקראת פגישה עם סוכן ביטוח
08/02/2016 | 17:53
1
41
בעבודה חדשה. אפגש עם הסוכן כדי לסגור קרן פנציה וביטוח מנהלים.

מה לשאול?
מה דמי ניהול סביר? עד כמה אפשר להוריד?
מסלולים?
כל עזרה מתקבלת בברכה.
תודה.
לצפיה ב-'פגישה עם סוכן'
פגישה עם סוכן
09/02/2016 | 12:01
41
תפגשי ותקבלי ממנו הצעות אני מניח מקצועיות , חשוב מה השכר שלך האם היתה לך פוליסה קודמת , גיל , מצב משפחתי
לצפיה ב-'הפרשת כספי פנסיה רטרואקטיבית'
הפרשת כספי פנסיה רטרואקטיבית
06/02/2016 | 19:23
4
40
שלום,
יש ברשותי קרן פנסיה שאינה פעילה. לפני כ- 6 חודשים התחלתי מקום עבודה חדש. המעסיק טוען שהיות שקרן הפנסיה ברשותי לא הייתה פעילה ב- 3 חודשים שקדמו להצטרפותי לחברה, לא ניתן להפריש לי כספים רטרואקטיבית בגין 6 החודשים מתחילת עבודתי. האם טענתו נכונה ע"פ החוק?

תודה.
לצפיה ב-'ניתן להפריש לקרן פנסיה גם בפיגור של 6 חודשים'
ניתן להפריש לקרן פנסיה גם בפיגור של 6 חודשים
06/02/2016 | 19:57
3
45
דבר נוסף המחוקק לא קבע מה זו קרן פנסיה פעילה לכן ייתכן שהמעסיק היה אמור להפריש לך לאחר  3 חודשי עבןודה רטרו , כמו כן - בדקי שלא תאבדי את הותק של בעיות רפואיות קיימות בקרן הפנסיה
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
08/02/2016 | 02:15
2
28
תודה. נניח שהמעסיק החל להפריש לי כספים לקרן חדשה. האם הוא מחויב ע"פ חוק להפריש רטרואקטיבית עבור 6 החודשים מתחילת עבודתי?
לצפיה ב-'קרן חדשה'
קרן חדשה
08/02/2016 | 08:31
1
27
האם חתמת על מסמכי הנמקה האם העבירו את הכספים שהצטברו בקרן הישנה , אם הודעת למעסיק שיש לך קרן ישנה הוא מחוייב גם בפתיחה של חדשה להפריש רטרו מהיום הראשון
לצפיה ב-'ושאלה נוספת - האם גם אני צריך להפריש פנסיה רטרו?'
ושאלה נוספת - האם גם אני צריך להפריש פנסיה רטרו?
16/02/2016 | 14:39
5
או רק המעסיק?

תודה רבה
לצפיה ב-'פנסיה ותיקה '
פנסיה ותיקה
04/02/2016 | 17:30
51
יש לי פנסיה משנת 1989 כ-27 שנים (נותרו לי עוד 11 שנים עד גיל 64) צברתי עד היום 54% וכל שנה אצבור 2% נוספים.... בשנת 2002 החלפתי מקום עבודה (שאני עובדת בו עד היום) לפי מה שבדקתי החלק של הפיצויים  לא הועברו לקרן מ- 2002 ועד 2009 אלא רק החלק שלי ושל המעביד, משנת 2010 הועברו לקופה פיצויים 6% והשאר 2.33 מועבר לחברת ביטוח.... השאלה שלי האם אני זכאית לקבל את החלק של הפיצויים שלא הועברו לקרן הפנסיה (בשנים שציינתי) במידה ואני מפוטרת מהעבודה  בנוסף ל-2.33 והאם לפי החוק היה מותר למעביד לא להעביר לי לקרן הפנסיה את הפיצויים ?

לצפיה ב-'פיצול קרן פנסיה וביטוח מנהלים'
פיצול קרן פנסיה וביטוח מנהלים
04/02/2016 | 17:17
1
218
לאחר שיחת ייעוץ עם סוכנת פנסיה בעבודה, הומלץ לי לפצל את ההפרשות ל 70% קרן פנסיה ו 30 % ביטוח מנהלים מכיוון ועברתי את תקרת ההפרשה לקרת פנסיה (מעל 17k משהו כזה)
בנוסף היא שכנעה אותי לעשות ביטוח חיים בגלל שפיצלתי לביטוח מנהלים וקנתה לי ביטוח חיים בשווי 1.4m ב 40 שח..
אני בן 30 כיום.. האם באמת זה מומלץ? מה הסיבה שצריך לצרף ביטוח חיים לביטוח המנהלים?
תודה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
07/02/2016 | 21:16
44
באופן כללי, בקרן פנסיה, אם חלילה הלכת לעולמך, אלמנתך תקבל 60% מהשכר המבוטח שלך {שכרגע זה יהיה שכר*60%*70% שזה 7140 ש"ח לאלמנה + אם יש ילדים אשתך תקבל עבורם עד שיגיעו לגיל 21 עוד סכום כל חודש. שזה אומר למעשה שהמשפחה שלך בלעדיך בהנחה ואין ילדים תהיה במינוס 10 אלף שח פחות בהכנסה.
אם כל השכר המבוטח היה מופקד לפנסיה אז אלמנתך הייתה מקבלת כ 10K בחודש.
בביטוח מנהליים אתה בוחר אילו ביטוחים לקנות ולכן הסוכנת קנתה לך ריסק שבמקרה הצורך לאלמנתך יהיה כסף שהיא תקבל והמשפחה תוכל להמשיך להתקיים + כמובן מימון חוגים לילדים, לימודים, אוניברסיטה וכו'.

לקרן הפנסיה יש תקרה טכנית של 3880 ש"ח בחודש {עובד מעביד ופיצויים} שלא ניתן להפקיד מעליה ולכן היא פיצלה לך ביניהם.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:27
2
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

לצפיה ב-'מאיזה שלב נכנס חוק פנסיה חובה לתוקף?'
מאיזה שלב נכנס חוק פנסיה חובה לתוקף?
03/02/2016 | 10:32
24
אני קורא את החוקים:

במקרה שהעובד היה מבוטח בביטוח פנסיוני לפני שהתקבל לעבודה, הוא יהיה זכאי להפרשות לביטוח פנסיוני כבר מיומו הראשון בעבודה.
ההפרשות יתבצעו רטרואקטיבית רק לאחר השלמת 3 חודשי עבודה אצל המעסיק, או בתום שנת המס (לפי המועד המוקדם מביניהם).
חובה על המעסיק לבצע הפרשות רטרואקטיביות לביטוח פנסיוני עבור עובד כזה גם אם העובד הפסיק את עבודתו לפני שהשלים 3 חודשי עבודה.

במקרה שהעובד לא היה מבוטח בביטוח פנסיוני לפני תחילת עבודתו, הוא יהיה זכאי לביטוח הפנסיוני רק לאחר שחלפו 6 חודשים מהיום שהתחיל את עבודתו (כלומר, הוא אינו זכאי לפרשות לביטוח פנסיוני בעבור 6 חודשי עבודתו הראשונים).

בהנחה שלא עבדתי שנה וחצי ולא היו הפקדות לקרן הפנסיה שלי, האם אני עומד בקריטריון של "במקרה שהעובד היה מבוטח בביטוח פנסיוני לפני שהתקבל לעבודה"?
או שלמרות שיש לי קרן פנסיה אני לא נחשב כמבוטח בביטוח פנסיוני וצריך לחכות חצי שנה עד שהמעסיק יהיה חייב לפי חוק להפריש לי כספים לקרן פנסיה?

תודה!
לצפיה ב-'בקשה לפתיחת קרן השתלמות'
בקשה לפתיחת קרן השתלמות
02/02/2016 | 11:57
2
50
שלום,

במקום עבודתי אני לא מקבל קרן השתלמות.
בהנחה שלא מתוכננת העלה בשר, האם ניתן לבקש מהמעסיק להפריש לקרן השלתמות (בלי שינוי/העלה) של השכר ברוטו?
מה בעצם המשמעות מבחינתי/מבחינת המעסיק?
תודה רבה.
לצפיה ב-'*בשכר'
*בשכר
02/02/2016 | 12:12
1
19
לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
02/02/2016 | 15:34
32
את יכולה לבקש אבל המעביד יצטרך להפריש 5% או 7.5% על חשבונו כך שזה כמו עליית שכר
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים או פנסיה'
ביטוח מנהלים או פנסיה
02/02/2016 | 11:51
2
123
יש לי ביטוח מנהלים חדש החל משנת 2013 ללא מקדם

דמי ניהול מהצבירה 1.05%
דמי ניהול מהפקדה 4%

האם כדאי לי להישאר? או לעבור לקרן פנסיה עם דמי ניהול מקסימליים.

איפה אצליח לחסוך יותר עם דמי ניהול מקסימלים בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים?

הסוכן לא מוריד לי דמי ניהול לצערי
לצפיה ב-'בגדול קרן פנסיה עדיפה על ביטוחי המנהלים החדשים'
בגדול קרן פנסיה עדיפה על ביטוחי המנהלים החדשים
03/02/2016 | 13:01
90
יש כמובן הרבה פרמטרים להשוואה בין ביטוחי המנהלים ללא מקדם וקרן הפנסיה, אבל אפשר להגיד באופן כמעט גורף שהחיסכון באמצעות קרן הפנסיה עדיף, ומאפשר קיצבת פנסיה גבוהה יותר בעתיד (צירפתי קישור לקריאה למטה).

לגבי דמי הניהול בקרן הפנסיה - את לא מחוייבת לאף סוכן ביטוח, ומהיכרותי את השוק, אני די בטוח שתוכלי לקבל הצעה מסוכן אחר/חברה אחרת לדמי ניהול נמוכים יותר.
לצפיה ב-'לפי החוק מ 01/16 אתה לא מחוייב לסוכן'
לפי החוק מ 01/16 אתה לא מחוייב לסוכן
05/02/2016 | 05:09
66
גם אם מקום העבודה שלך עובד עם סוכן מסויים אתה לא חייב לעשות
דרכו את הפנסיה. למעשה אם זה פנסיה (ולא ביטוח מנהלים) אתה יכול לעשות
ישירות מול חברת הביטוח בלי סוכן בכלל ולקבל דמי ניהול הרבה יותר טובים

לצפיה ב-'מותר למעסיק לשלם לי פנסיה ע"י צ'ק?'
מותר למעסיק לשלם לי פנסיה ע"י צ'ק?
02/02/2016 | 00:02
1
41
היי. אני עובדת בעסק קטן שהמנהלות שלו משלמות לי בצ'ק את השכר, וגם את הפנסיה. האם זה תקין? ומותר לי לשלוח לקרן פנסיה את הצ'קים רק פעם בכמה זמן ולא כל חודש כי זה טירטור לשלוח כל חודש את הצ'ק בדואר ? (אגב תלוש הן כן מביאות לי)
תודה
לצפיה ב-'תשלום לפנסיה'
תשלום לפנסיה
02/02/2016 | 08:07
46
מחובת המעסיק על פי חוק להעביר כל חודש את ההפרשות לפנסיה עד 15 לחודש בגין משכורת החודש הקודם , וזה לא משנה מה גודל העסק , כמו כן לגבי תלוש שכר והסכם עבודה , תוכלי לגלוש באתרי דיני עבודה ולראות את כל זכויותיך בגין עבודתך כשכירה , בהצלחה
לצפיה ב-'תשלום לעו"ד'
תשלום לעו"ד
31/01/2016 | 14:44
1
36
שלום,
פניתי לעו"ד כדי שמעביד ישלם לי פיצויים פנסיונים עבור כל שנות עבודתי אצלו.
המעביד שילם לי רק עבור חלק מהשנים.
העו"ד שלי כתב מכתב למעביד וטוען שכעת קיבל אישור לשחרר את הפיצויים שכבר קיבלתי מחשבון סגור לחשבון נגיש.
אולם, לא זאת ביקשתי ממנו. לא אכפת לי שהכסף יישאר בקרן פנסיה סגור. מה שרציתי זה שהמעביד ישלם לי עבור שנים שלא שילם.
כעת העו"ד מבקש ממני לשלם לו עבור שחרור הכספים שכבר היו בבעלותי בקרן הפנסיה.
האם זה לגיטימי?
תודה
לצפיה ב-'הכל תלוי מה סגרת עם העו"ד בתחילת התהליך'
הכל תלוי מה סגרת עם העו"ד בתחילת התהליך
01/02/2016 | 12:39
9
לצפיה ב-'אלטרנטיבות לפנסיה'
אלטרנטיבות לפנסיה
01/02/2016 | 13:21
1
70
אני עצמאי 10 שנים. בן 42 ואין לי פנסיה.
כמו הרבה עצמאים חי ומתגלגל מחודש לחודש.
אני מחפש אלטרנטיבות לפנסיה. מה מציע השוק היום ?
אני יכול להפריש מדי חודש סכום זעום של 500 שקלים.
מה אפשר לעשות כדי לסגור פערים ?
אציין כי מאז הצבא עבדתי כל הזמן. ואני משלם ביטוח לאומי רגיל.
כמה כסף אני אמור לראות מהם ?
אפשר שלא לחסוך לפנסיה ואולי לנהל איזה תיק השקעות של מניות , אג"ח ושאר ירקות ?

לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
01/02/2016 | 15:08
61
המרכיבים החשובים ביותר בפנסיה הינם - מוכרת על ידי מס הכנסה , פנסיית נכות במקרה של אי כושר לעבוד , פנסיית שאירים במידה וחו"ח קרה לך משהו , אם אתה מתגלגל מחודש לחודש אין לך הרבה אלטרנטיבות כי אם תחסוך גם 500 שח לחודש למשך 35 שנה תחסוך בסל הכל 210000 שח שאני מניח שגם מסכום כזה לא ניתן להתקיים לאורך זמן בגיל פרישה

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ