לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

מה עדיף לעשות עם פיצויים
11/11/2015 | 19:59
3
56
היי
1. עזבתי מקום עבודה והמעסיק משחרר לי את כספי הפיצויים.
מה עדיף לעשות עם הכסף? להשאיר בקרן לקיצבה או למשוך עכשיו כשזה פטור ממס ולשים בחסכון לטווח ארוך עם תשואה כלשהי?

2. כמו כן, לא הבנתי את אחד הסעיפים בטופס 161א "אם ביקשתי רצף פיצויים, עלי למצוא בתוך שנה מעביד שיפריש עבורי לפיצויים,ולדווח עליו לפקיד השומה. אם לא אעשה כך, יראו אותי כאילו משכתי את כספי הפיצויים, והקופה תנכה מס, בהתאם להוראות החוק."
ואם אני לא אמצא מעביד מה יקרה?

3. כמו כן, אמרו לי שאם כרגע אני לא מושך את הפיצויים, אני אוכל למשוך אותם אחר כך ממס הכנה וללא ניכוי ממסים, האם זה נכון?

תודה רבה.
תשובות
12/11/2015 | 09:37
2
47
1. אם אתה לא צריך את הכסף ההמלצה הגורפת היא להשאיר ברצף קצבה - לייעד את הכספים לפנסיה. נכון שעכשיו הכספים פטורים ממס אבל כך הם גם יישארו. על הרווחים שתרוויח מהכספים הללו החל מהיום תשלם מס אם העברת לתוכנית חיסכון (בנק, קרן נאמנות, פוליסת חיסכון פרטית) אבל אם תשאיר - לא תשלם והכספים הללו הם מרכיב חשוב מהפנסיה שלך בעתיד.
2. מדובר על רצף לפיצויים, לא בטוח שרלוונטי למקרה שלך.
3. אם הכספים פטורים עכשיו, ברוב המוחלט של המקרים הם יהיו פטורים גם אם תתחרט ותרצה למשוך בעתיד.
מה עדיף לעשות עם פיצויים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2015 | 12:31
1
35
המלצתי היא להשאיר תמיד את הפיצויים ברצף קיצבה , כשתגיע לגיל פרישה זו מרבית ההכנסה שתהיה לך , היום הרבה מציבור שפורש מרגיש ביום יום מחסור בהכנסה החודשית ובעתיד המצב יהיה הרבה יותר גרוע (רמת החיים עולה ועוד) ובנוסף כל משיכה שתמשוך היום תיעלם תוך זמן קצר וחבל.
תודה רבה!
12/11/2015 | 12:44
12
עזרה בחישוב הפרשות לפי סעיף 47
10/11/2015 | 20:46
28
הכנסה לא מבוטחת בשנת המס 42300שח.
סהכ מס הכנסה שנתי ששולם 1500שח.

איך מחשבים מה גובה ההפקדה המקסימלי אותו אוכל להפקיד לגמל כדי לקבל החזר מס מקסימאלי בגין הפקדות לפי ס47?

אין טעות במספרים. המס השנתי ששולם מהתלוש שכר הוא נמוך בשל שכר חודשי נמוך ונקודות זיכוי.

אודה לעזרתכם
האם קיים כיום חיסכון פנסיוני הוני?
10/11/2015 | 18:32
2
50
מחפש תוכנית חיסכון פנסיונית שבגיל פרישה אקבל את סכום החיסכון בסכום חד פעמי.
האם קיים?
כעקרון לא
12/11/2015 | 09:34
34
כעקרון - כל ההפקדות הן לקצבה בלבד, אולם במידה ויש לך קצבה מינימלית (נכון להיום כ 4,500 ש"ח בחודש) תוכל להוון חלק מהכספים ולהפוך את הכספים הקצצבתיים להון. כחלק מתכנון פיננסי ניתן להבין את התמונה הכוללת ולהפקיד כך אפילו בצורה פרטית על מנת ליהנות מפטור על מס רווח הון על היוון קצבה מוכרת.
האם קיים כיום חיסכון פנסיוני הוני?
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2015 | 12:33
46
קיים , תקנה 190 מקנה לך אפשרות בגיל פרישה במידה ויש לך קיצבה של 4500 שח לחודש מינימום למשוך את יתרת הכספים במשיכה חד-פעמית עד מליון שח ללא מיסוי .
מיסוי כפי פיצויים
08/11/2015 | 23:01
38
שלום לאבי ז"ל היה קרן פנסיה ישנה משנת 1970 שהיו בה פיצויים קיבלנו ממבטחים מכתב למס הכנסה על מנת שיתן התחשבנות על הכספים כיוון שלא היה 161 במס הפקיד עשה חישוב של השכר האחרון כפול התקופה שעבד השכר היה כ2400 כפול 17 הסכום שיש בקרן כ90,000 ש"ח  כלומר 50,000 חייב במס 10% האם החישוב הזה הגיוני עם השכר היה גבוה יותר לדוגמא כ5400 ש"ח לא היה מס , מה האסמכתא שאני יכול לתת לפקיד שומה שהחישוב טעות הרי הפטור למי שעבד ונפטר הוא כ24000 ש"ח
אחוזי זכאות לפנסיה
08/11/2015 | 19:26
1
31
שלום
בהגיעי לגיל 67 יהיו לי רק 27 שנות עבודה.
לכמה אחוזי פנסיה אהיה זכאית? בכל שנות עבודתי אלה אני מועסקת במאה אחוז משרה.
האם ישנה דרך בה אוכל להגדיל את אחוזי הפנסיה?

אחוזי זכאות לפנסייה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2015 | 06:20
7
תלוי איזו קרן פנסייה יש לך , האם היא צוברת או תקציבית , בפנסייה רגילה צוברת , שהעובד והמעביד מפרישים על פי השכר , נקבעת על פי היתרה הצבורה ביום היציאה לפנסיה , תוכל לקבל נתונים משוערכים מסוכן הביטוח שלך מהי קיצבתך לגיל 67 , ניתן להגדיל הפרשות החל מגיל 60 על מנת להגדיל את הקיצבה.
קרנות ישנות
07/11/2015 | 19:52
1
39
אני בן 56 . בעבר חסכתי במבטחים ומקפת. (כ-15% זכאות לפנסיה)
היום אני בקרן חדשה. מה יקרה עם החסכונות של הקרנות הישנות שאגיע לגיל פרישה .
קרנות ישנות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2015 | 20:50
35
תקבל פנסיה מגיל פרישה ממבטחים ומקפת בהתאם לזכאות שלך ללא קשר ללקרן החדשה
התנהלות עם טופס 161
07/11/2015 | 19:17
3
54
שלום,

התפטרתי מהעבודה והתחלתי במקום אחר.
קיבלתי מהמעסיק הקודם טופס 161 שמציין את הפיצויים שמגיעים לי.

במקום החדש המשכתי באותה קרן פנסיה, באתר הקרן אני רואה שהסכום שמופיע לי בטופס 161 מופיע גם באתר.

השאלה האם אני אמור לעשות משהו עם הטופס, להעביר / לשלוח לאנשהו במידה ואני מעוניין שהכסף ישאר בקרן ואני לא מתכנן להוציא אותו?
אני חושש שאני צריך לעשות משהו עם הטופס, לעדכן מישהו, להעביר לאנשהו ובמידה ואני לא עושה את זה אז הכסף ילך לאיבוד.

תודה לעוזרים!
אשמח לתשובה
08/11/2015 | 16:56
2
23
האם אני אמור לעשות משהו עם הטופס במידה ואני רוצה שהכסף ישאר אצלי בקרן?
צריך לפנות למס הכנסה או רק כשארצה למשוך את הכסף?
תודה.
אכן מס הכנסה
09/11/2015 | 11:08
1
39
ללכת לפקיד שומה ולהצהיר על כוונתך להשאיר את הכספים (רצף קצבה). את האישור לשמור אצלך וגם לשלוח לקרן הפנסיה.
תודה רבה!
09/11/2015 | 17:10
6
שאלה על ביטוחי חיים ותאונות
06/11/2015 | 20:38
2
38
אנו זוג בסביבות ה 40, עם ילדים קטנים, נפגשנו לאחרונה עם סוכן הביטוח להתייעץ בנושא ביטוחים ולטענתו מה שהיה לנו עד עתה בחברת דיקלה (בעיקר ביטוח חיים אם אני לא טועה), בסיסי מידי וממש לא מספיק, בעיקר בתחומי ביטוח אחרים של תאונות\אובדן כושר עבודה\נכות סיעודי.. אז הבחור בנה לנו הצעה עם מספרים די גבוהים, גם אם קורה משהו חלילה וגם בעלות - עבור ריסק ביטוח חיים\נכות מתאונה\מחלות קשות\תאונות אישיות\סיעודי, הכל מכל חס וחסה, כ 500 ש"ח לראש.. מאוד מתלבטים כי אלו סכומים מאוד גבוהים עבורינו להפרשה כל חודש, נשמח לכל הארות והערות, האם מחירים כאלו סבירים בשוק, דברים שכדאי לקחת בחשבון, האם יש אופציה לכפילויות ביטוחיות מול נניח השירותים הרפואיים עליהם אנו מנויים בכללית, או כל נקודה אחרת שתעזור לנו לסדר המחשבות הדי מבולבלות, תודה רבה !
השאלה כללית מדי
07/11/2015 | 10:32
23
אם היית מביאה מספרים ניתן אולי איך שהוא היה לענות
זה כמו לשאול האם בית במיליון שקל זה טוב... השאלה איפה, כמה חדרים וכו'.
שאלה על ביטוחי חיים ותאונות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2015 | 20:54
20
אני מניח שהוא הכין הצעות מקצועיות וטובות , הכי חשוב לבדוק את הפרמיות העתידיות והאם תוכל לעמוד בתשלומים שלהם , אם תצטרך לבטל בעתיד כיסויים בגלל עלויות גבוהות עדיף כבר היום לבנות את התיק ברמה עתידית שתוכל לעמוד בתשלומים
העברת כספי פנסיה וקרן השתלמות לארה"ב
03/11/2015 | 19:50
1
55
שלום לכולם,

אני אודה לקבל מידע איך ניתן והדרך הכדאית להעברת כספי קרן השתלמות והפנסיה (שלי ושל אישתי) לארה"ב.

אנחנו מהגרים על גרין קארד ועושים גם ניתוק תושבות
איך ניתן לפתוח את הכספים?
איך צריך להעביר? האם זה הולך לחשבון מיוחד בבנק אמריקאי או לחשבון הרגיל וסוגרים בתוכנית מסויימת?

כל מידע יעזור..
תודה רבה לכל העונים!
העברת כספי פנסיה וקרן השתלמות לארה"ב
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2015 | 05:45
38
לא ניתן להעביר את הכספים ולשמור על הזכויות , הדרך היחידה הינה לפדות את כל הכספים לחשבון הבנק שלך , בכל מקרה תשלם מס על הפדיון למעט קרן ההשתלמות אם אתה זכאי למשיכה ללא מס , כך שהכספים יהיו כספים נזילים רגילים
גמל עוס שומר נפשו ירחק
03/11/2015 | 17:24
44
אנו מאמינים שאנו מפרישים לקופות ובבוא היום נקבל את הכסף ביעילות ואדיבות.
זהו שלא.
אני עו"ס והפרשתי לקופת גמל עוס. כשהגיע הזמן להוציא אותה- נתקלתי ביחס מזלזל, חובבנות מטורפת (איבדו את הטפסים פעם אחר פעם) מחכים למענה רבע שעה לפחות, ולבסוף לא נותנים מענה. אני מחכה כבר כמעט חצי שנה לכסף. בינתיים ללא שום תוצאות.
להתרחק!!!!!
מעסיק לא מפריש
03/11/2015 | 08:52
4
72
שלום רב! אני עובד כ20 חודשים בחברה לאחזקת מבנים. והמעסיק התוודה בפני שלא עשה לי קרן ולמעשה שיקר לי, בעקבות בעיות בעסק לטענתו. אציין שלמרות זאת, הוא הוריד לי מהשכר כאילו יש קרן.  השאלה האם הוא צריך לשלם את הריבית(תשואה) שהקרן היתה מניבה אילו היה מפריש בתחילה? ואיך מחשבים זאת? 
התייעצתי עם עו"ד לגבי תביעה והוא גובה עמלה של 20%!!! האם ניתן לתבוע לבד, ללא עו"ד? או שמא אוכל לתבוע גם את עמלת העו"ד? 

אשמח להתייחסות נרחבת והמלצות, אני ממש אובד עצות...
תודה מראש

מעסיק לא מפריש
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2015 | 05:50
2
42
יש באפשרותך לפנות לבית דין לעבודה אך ישנן כמה וכמה עמותות שיכולות לעזור לך בייעוץ כגון שרות ייעוץ לתושב שנמצאים כמעט בכל עיר , עדיף לקבל הסבר לכך מגורם מקצועי
סליחה רגע
04/11/2015 | 08:54
1
38
אני יודע שאני יכול להגיש תביעה. אבל האם לקחת עו"ד ? אודה אם מישהו מקצועי יוכל להשיב על שאלותיי. תודה
סליחה רגע
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2015 | 09:51
34
ישנו פורום בתפוז דיני ביטוח שמנהל אותו עו"ד , אני מניח שהוא יענה לך מקצועית לגבי התביעה

לדעתי כדאי לך לפנות מידית לעורת דין בדיני עבודה
04/11/2015 | 22:32
27
בשונה ממה שחושבים, זה לא תמיד מאוד יקר
הוא זה שידע מה  מגיע לך לפי חוק וימצא את הדרך להוציא את הכספים
אם תרצה אני מכיר עורך טוב בתחום אשמח לתת לך את פרטיו בפרטי.

בהצלחה בקבלת הכסף
קביעת גובה קצבה בביטוח מנהלים
02/11/2015 | 18:55
1
43
כעובד בחברת "תדיראן קשר",נפתחה עבורי בשנת 1985 תכנית ביטוח מנהלים "עדיף" במסלול קיצבתי בחברת "הסנה" ז"ל,עבור תשלום פיצויים. לאחר התמוטטות "הסנה" ,הפוליסה עברה לניהול "מגדל" עד היום. בפוליסה הופקדו כספי הפיצויים שלי עד סוף 2007 כשפרשתי. הכספים הופקדו לחסכון בלבד וביטוח חיים החברה עשתה לי ולשאר העובדים בצורה קולקטיבית מחוץ לפוליסה האישית.
בחוזה הפוליסה ניתנו 5 אפשרויות לקצבה ובמסלול בו אני רוצה לבחור,מקדם הקצבה 143. כשהגעתי לסוכן הביטוח במטרה לקבל קצבה(אני אהיה בן 65 בעזרת השם בחודש הבא) ונאמר לי לתדהמתי כי המקדם 143 הוא רק עבור הפוליסות עם תשואה מובטחת,בעוד ששאר הפוליסות שמשתתפות ברווחים,המקדם עבורן 166. מעולם לא נתקלתי בהפרדה כזאת של מקדמים לפי סוגי הפוליסה ואין שום התייחסות לזה בהסכם המקורי עם הסנה שנמצא ברשותי. חברות הביטוח תמיד התגאו ביתרון הגדול של ביטוחי מנהלים על קרנות פנסיה צוברת,ההתחייבות המשפטית שלהן לקצבה מובטחת ביום חתימת החוזה. יתרה מכך,בדו"חות שאני מקבל מ"מגדל" עד היום,תמיד מופיע סכום של קיצבה משוערת בגיל 67,סכום שמחושב לפי מקדם 143 על כל הכספים שצפויים להיות בפוליסה בגיל זה. מה לעשות
פרישה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2015 | 05:43
27
המלצתי לפנות ליועץ ביטוחי לענייני פרישה  שמתמחה בתחום על מנת לבדוק את תיק הביטוח שלך לעומק
האם העברת כספים ( חלקית ) מקרן פנסיה לקופת גמל
02/11/2015 | 13:00
1
35

האם העברת כספים ( ניוד חלקי ) מקרן פנסיה לקופת גמל מאפסת את תאריך ההצטרפות ובעצם יוצרת תקופת אכשרה?

האם העברת כספים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2015 | 05:40
18
ניוד חלקי לא אמור לאפס ותק של יתרת הכסף
בקשר להעברת כספים מקרן השתלמות אחת לאחרת
01/11/2015 | 11:53
4
50
במידה ואני מעביר צבירה בקרן השתלמות ממיטב דש לחברה אחרת, אוכל למשוך את הכספים מתאריך ההפקדה הראשונה שהייתה לי במיטב דש או רק מתאריך ההפקדה הראשונה בחברת הביטוח שאליה אעביר?
לאחרונה העברתי למיטב דש צבירה שהייתה לי בפסגות, כאשר ההפקדה הראשונה(והיחידה) שהייתה לי שם היא כחצי שנה לפני שפתחתי חשבון במיטב דש. למרות זאת, הם טוענים שמשיכת הכספים תתאפשר רק 6 שנים מההפקדה הראשונה שעשיתי אליהם ולא לפי הצבירה שהעברתי להם מקרן השתלמות ותיקה יותר.
תשובות
01/11/2015 | 20:50
2
40
קופה עוברת עם הותק שהיה בחברה המעבירה.
זאת אומרת שלצורך העניין, מיטב דש עוברת על החוק?
02/11/2015 | 09:47
1
21
האם הבנתי נכון?
04/11/2015 | 14:20
10
העניין טופל. סידרו את הותק שלי
08/11/2015 | 16:22
4
שאלות
31/10/2015 | 14:00
1
45
שלום,
אודה למענה.
1. במידה ואדם נפטר האם הוא זכאי לקבל פנסיית שאירים לאישתו ואחר שהיא נפטרת ילדיו יקבלו פנסיית שאירים?
2. שכיר שמפריש בעצמו גם כן פנסיה, מתי עליו לדרוש זיכוי ממס?
3. האם יש דרך מסוימת לחסוך מדמי הניהול, זה שוחק את כל הפנסיה !

תשובות
01/11/2015 | 20:52
25
1. בהנחה וקרן הפנסיה פעילה והעמית הולך לעולמו, זכאים שאריו לפנסיית שארים {בן / בת זוג + ילדים עד גיל 21}
2. אם מפקיד באופן עצמאי אז בדוח השנתי, אם רק מדובר על חלק עובד כרגיל אז המעסיק מזכה אוטומטית בתלוש השכר.
3. התמקחות ומעבר בין חברות
בחירה בין דמי ניהול
29/10/2015 | 12:00
2
69
מה עדיף?
0.9% מההפקדות ו0.19% מהצבירה.
או
2% מההפקדות ו0% מהצבירה.
תודה
בחירה בין דמי ניהול
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2015 | 18:11
46
תלוי בשכר , בצבירה , בגיל , בתשואות ועוד , אין תשובה חד משמעית
....
07/11/2015 | 14:44
11
ככל שהצבירה קטנה יותר, עדיף נמוך יותר בהפקדות וגבוה יותר בצבירה ולהיפך

בחירה בין דמי ניהול
28/10/2015 | 19:54
4
75
שלום,
הציעו לי 3 אופציות של דמי ניהול בקרן פנסיה מקיפה בגופים שונים.
לא יודע מה עדיף, אודה לעזרתכם:
1. צבירה 0.15% הפקדה 1.5%.
2. צבירה 0.1% הפקדה 2%.
3. צבירה 0.2% הפקדה 1%.

יש כ 100 אש"ח כרגע בקופה ויש עוד כ- 30 שנה של חיסכון לפני.
תודה.
איזה סכום אתה מפקיד מידי חודש ?
29/10/2015 | 00:28
2
28
כ 3000 ש"ח
29/10/2015 | 07:19
1
22
יש לך מחשבון לבדיקה החלופה הזולה כאן
02/11/2015 | 07:02
39

החלופה עם דמי ניהול 0.1% מצבירה תהיה הזולה ביותר אם מסתכלים על כל תקופת החסכון.
אני אישית מעדיף לשלם את המינימום בטווח הנראה לעין (בשנים הקרובות החלופה עם דמי הניהול המינימליים מהפקדה היא המשתלמת בגלל שאתה מפקיד סכום גדול יחסית מידי חודש) ולנהל מו"מ בעתיד על שיפור התנאים. אם אתה נשאר בריא, לא צריכה להיות בעיה לשפר את דמי הניהול בעתיד, כי הצבירה תהיה יותר גבוהה (אלי גם השכר) ועמדת המיקוח רק תשתפר. בהצלחה !
בחירה בין דמי ניהול
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2015 | 09:21
47
לא תמיד דמי הניהול הנמוכים שמושכים את העין טובים יותר , בדוק באתר משרד האוצר את התשואות וקבל החלטה
שאלה קצת מוזרה
27/10/2015 | 22:22
1
57
אהלן, ערב טוב!
הייתה פרסומת בטלויזיה של אחת מחברות הביטוח שטוענת כי "בדברים הקטנים" (מחירי קוטג וכאלה) אנו יוצאים לרחובות, וב"דברים הגדולים" באמת - עמלות של ביטוחים וכו' -  בתכלס אין לנו יותר מדי מושג

איפה אני יכול למצוא את הפרסומת הזאת ב-you-tube?
* לא משווק שום חברה, אני עובד על משהו והקונספט של הפרסומת ממחיש בצורה יפה את מה שאני עובד עליו לכן אני רוצה לצרף את זה לשם

תודה!  
לא מכיר , תחפש באינטרנט
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2015 | 08:44
9
מה עדיף - תשואה גבוהה או דמי ניהול נמוכים
26/10/2015 | 19:53
1
50
אני מאוד לא מבינה בתחום, אשמח לעזרה,
מה עדיף, קרן השתלמות עם מדד שארפ נמוך (0.4) אך גם דמי ניהול נמוכים (0.4% בערך) או קרן עם מדד גבוהה (0.98) ודמי ניהול כ 1%
תודה!
מה עדיף
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2015 | 21:39
62
העדיפות היא החלטה שלך כחוסך . אני מעדיף דמי ניהול של עד 0.7% וקרן שהתשואה שלה בין 5 הקרנות המובילות בשנים האחרונות
מס על קיצבה לפנסיה
27/10/2015 | 15:40
3
44
אני בגיל 69, בעבודתי הנוכחית הצטברו לי כ 3500 ש"ח לקיצבה (עבודה חלקית לאחר פרישה) קיבלתי אישור ממס הכנסה הקובע שיעור מס של 21% לניכוי מהכנסתי ל 2015, שאלתי : האם סכום קיצבה זה אינו פטור ממס? יש לציין שעם פרישתי המוקדמת לפני שהועסקתי בעבודה החלקית, קיבלתי פטור ממס על הפיצויים עפ"י החוק
האם אתה עדיין עובד
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2015 | 08:45
24
מס על קיצבה לפנסיה
28/10/2015 | 10:00
32
אני עדיין עובד על בסיס שעתי. אני רוצה למשוך רק את כספי הקיצבה ללא החלק של פיצויי פיטורין
תודה על ההתיחסות
ממליץ לך לפנות לייעוץ מס שמתמחה בפרישה
28/10/2015 | 13:01
24
מס הוא עניין מורכב ויש גם דברים שהם אישיים, כמו פטורים מסיבות רפואיות, גיל וכיוצ"ב.

אם תרצה בפרטי אני יכול לתת לך טלפון של מומחה כזה שיכול לבדוק עבורך את העניין

ברמת העקרון, קצבה מחיסכון פנסיוני חייב במס בדומה למס שנאו משלמים על שכר

מנהל/ת הפורום

אודות:
משה שרן הנו הבעלים של סוכנות הביטוח מנגו-בר לב. פעיל בענף הביטוח מעל 20 שנה. במהלך שנות הפעילות צבר ידע רב בתחומי חיים, בריאות, אובדן כושר עבודה, סיעו
עוד...
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
משה שרן מנהל פורום ביטוח חיים
להתייעצות עם מנהל הפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ