לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
86728,672 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד... 
המידע הנמסר בפורום, הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד... 
המידע הנמסר בפורום, הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

לצפיה ב-'מסלול שגוי בקופת גמל'
מסלול שגוי בקופת גמל
19/06/2017 | 20:18
1
49
שלום.
פתחתי קופת גמל בתחילת עבודה חדשה, לפני מספר שנים.
ביקשתי שהקופה תהיה במסלול 100 אחוז מנייתי (יכול להוכיח).
בדוח האחרון שמתי לב שרק כ-40 אחוז מהקופה במסלול מנייתי, והשאר במסלול סולידי - שהציג תשואה נמוכה הרבה יותר.
האם יש עילה לדרוש פיצוי רטרואקטיבי על תשואות שלא הושגו בשל המסלול השגוי?
שואל כיוון שלא טרחתי לקרוא את הדוחות לפני, ושם גם כן מופיע שהקופה מפוצלת בין מסלולים.
לצפיה ב-'מסלול שגוי בקופת גמל'
מסלול שגוי בקופת גמל
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 23:05
42
שוקי היקר,
אני הייתי פונה לקופת הגמל ומציגה את הבקשה המקורית,
ומבקשת לעדכן את ה-60% הנותרים רטרו, הכל פתוח למשא ומתן
במידה ונפלה טעות, ניתן גם לפנות לתלונות הציבור של הגוף ולקבל מענה.
אם לא ננסה לא נדע
לצפיה ב-'חישוב תגמולי ביטוח אובדן כושר רטרואקטיבית'
חישוב תגמולי ביטוח אובדן כושר רטרואקטיבית
19/06/2017 | 18:21
1
30
שלום,
ברשותי פוליסת אובדן כושר עבודה.
הפיצוי החודשי הנקוב בפוליסה (נחתמה ב-8/2011 ) הוא 3750 ₪ .
הפיצוי החודשי נכון ל- 6/2017 הוא 3838 ₪.
תבעתי את חברת הביטוח לפני מספר חודשים והיא הכירה באובדן כושר עבודה מלא מ-1/1/2015.
שאלות:
1. חברת הביטוח נתנה לי פיצוי על התקופה 1/1/2015 ועד 31/5/2017 לפי 3750 ₪ במקום לפי 3838 ₪.
האם זה תקין?
2. חברת הביטוח לא שילמה הפרשי ריבית מ- 1/1/2015 (זה היום שממנו ואילך היא הכירה בחבות)
היא מנמקת זאת בכך שתבעתי על אובדן כושר רק ב-2017  ולכן הם לא צריכים לשלם לי ריבית.
האם הם צודקים?
תודה, רונית

לצפיה ב-'‫חישוב תגמולי ביטוח אובדן כושר רטרואקטיבית'
‫חישוב תגמולי ביטוח אובדן כושר רטרואקטיבית
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 23:12
22
1.לבדוק מה היה גובה הכיסוי ב-01/2015, האם 3,750 ש"ח
2.חברת הביטוח צודקת, אין חבות בריבית, חברת הביטוח לא איחרה בתשלום כיוון שלא ידעה שקיימת תביעה.
לצפיה ב-'מעבר בין קרנות'
מעבר בין קרנות
18/06/2017 | 19:17
2
44
שלום,
אני בן 42, מובטל ומשלם את מקסימום דמי הניהול (0.5%). אין ברצוני להפריש כרגע באופן שוטף (איבדתי את הכיסוי הביטוחי עקב חוסר ידע קודם בנושא). תחת אילוצים אלו אני מתלבט כרגע האם לעבור לקרן פנסיה אחרת המראה תשואות גבוהות יותר בשנים האחרונות.
הנתונים מראים כי לקרן האופציונלית אליה אני מכוון כמות פנסיונרים נמוכה בהרבה מזו של הקרן שלי, ולאחר החלוקה החדשה לפי הגיל הצפויה של האג"ח היעודי, קראתי במקום מסויים כי הסיכוי לקבל את שאריות ההטבה בקרנות מעין אלו יהיה גדול יותר. 
אשמח לדעת האם הדבר נכון, או שיש יתרון בשלב זה בהשארות דווקא בקרן המכילה מספר פנסיונרים רב?
לצפיה ב-'מעבר בין קרנות'
מעבר בין קרנות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 00:56
32
רונן היקר,
בהנחה כי קרן הפנסיה לא פעילה ולא ניתן להפעיל ריסק זמני עד למציאת מעסיק חדש (אין כיסויים ביטוחיים), לא רואה סיבה לא לבחור בקרן עם תשואה גבוהה יותר או כל מוצר אחר (פוליסה / קופת גמל) שיניב לך יותר רווחים לאורך השנים.
לצפיה ב-'הר הכסף'
הר הכסף
11/08/2017 | 23:40
3
רצוי גם שתבדוק אם לא מסתתרים לך כספים נוספים בחברות אחרות. ניתן לבצע חיפוש מהיר דרך אתר הר הכסף
לצפיה ב-'מעבר תקרת הפקדה לפנסיה'
מעבר תקרת הפקדה לפנסיה
18/06/2017 | 17:20
2
51
שלום,
אני בת 45. החיסכון הפנסיוני שלי נמצא בקרן פנסיה.
בעקבות עליה בשכרי אני עוברת את תקרת ההפקדה.
יועץ שהייתי אצלו המליץ להעביר את ההפקדות שמעבר לתקרה לקרן פנסיה כללית.
סוכן הביטוח של החברה שבה אני עובדת המליץ להעביר הפקדות אלה לביטוח מנהלים (מבינה שבעיקר כי מקדם ההמרה מתקבע בפרישה).
אשמח לשמוע מה דעתך.
תודה!
לצפיה ב-'עוד אופציה היא קופת גמל...'
עוד אופציה היא קופת גמל...
18/06/2017 | 21:52
37
חשוב שתביני שיש מספר פתרונות ואין "נכון" ו"לא נכון".
באמת כל אחד והשקפת העולם שלו.
אני לא אוהב את קרנות הפנסיה הכלליות - אין שם כיסויים ביטוחיים ובדרך כלל דמי הניהול שם יותר גבוהים.
תשבי עם סוכן/יועץ שאת סומכת עליו, נסי להבין את היתרונות והחסרונות של כל אופציה ואז תחליטי.

בהצלחה!
עדי נאמן
לצפיה ב-'הפקדות מעבר לתקרה '
הפקדות מעבר לתקרה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 00:50
43
א' היקרה,
אני הייתי בוחרת להפקיד מעבר לתקרה לביטוח מנהלים ודואגת לכיסוי אובדן כושר עבודה בפוליסה לגידול השכר הנוכחי והעתידי בבוא הזמן (כמו כן דמי הניהול בביטוח מנהלים נמוכים יותר מדמי הניהול בקרנות הפנסיה הכלליות)

מקווה שעזר
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
18/06/2017 | 10:39
2
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'לקיחת הלוואה בתנאים מצויינים'
לקיחת הלוואה בתנאים מצויינים
17/06/2017 | 12:40
1
33
שלום,
יש לי אפשרות לקחת הלוואה עד 150K בתנאים מצויינים פריים מינוס 0.5 ל 6 שנים. הזכאות ניתנת עד סוף החודש.
האם כדאי גם אם אני לא צריך ולצורך העניין מסוגל לעמוד בהחזר? משום מה יש לי הרגשה שתנאים אילו לא אוכל לקבל בעתיד. העניין הוא שאני פשוט לא אוהב להיות חייב אבל התנאים ממש קורצים לי.
תודה
לצפיה ב-'לקיחת הלוואה מקרן השתלמות'
לקיחת הלוואה מקרן השתלמות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 13:26
33
בחלק מהגופים בשוק ניתן לקחת הלוואה בפריים מינוס חצי מול קרן ההשתלמות, אם אתה מסוגל לעמוד בהחזר ניתן להסתכל על זה כחיסכון הפוך. ואת החיסכון יש להשקיע באפיק שיניב לך תשואה יותר גבוהה מפריים מינוס חצי. תמיד ניתן להתחרט ולסלק את ההלוואה עם הכסף שקיבלת.
בדוק רק האם יש עמלת סילוק מוקדם של ההלוואה

לצפיה ב-'העברת ביטוח מנהלים.'
העברת ביטוח מנהלים.
17/06/2017 | 08:35
1
51
שלום,
קראתי בעבר על רפורמה המאפשרת ניוד של ביטוח מנהלים מחברה לחברה, רק שחברות הביטוח לא היו ערוכות לכך. יש לי ביטוח מנהלים מ 2004. אני מבקש לברר האם הדברים השתנו וכן ניתן לנייד את הביטוח?
תודה.

לצפיה ב-'העברת ביטוח מנהלים'
העברת ביטוח מנהלים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 08:12
32
ניתן לנייד ביטוח מנהלים מחברה לחברה,
אך שים לב בעת הניוד אתה מאבד את המקדם בפוליסה הישנה, אין ניוד עם מקדמים שהובטחו בעבר. נפתחת פוליסה חדשה בגוף המקבל ללא הבטחת מקדם
(הבטחת מקדם בפוליסות חדשות ניתן לקבע מגיל 60)
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים- אובדן כושר עבודה'
ביטוח מנהלים- אובדן כושר עבודה
15/06/2017 | 23:22
8
84
שלום,
יש לי ביטוח מנהלים מאז שנת 2007. המעסיק מפריש עבורי תגמולים של 6.5% ואני 6%.
כמו כן, אני משלם בנפרד, ובאופן עצמאי, אובדן כושר עבודה, מחוץ לביטוח המנהלים.
 הבנתי שבחודש יולי 2016 נכנס לתוקף צו הרחבה שבין היתר עשה שינוי בענייני אובדן כושר עבודה למי שמבוטח בביטוח מנהלים,
ושבין היתר נקבע שהמעסיק צריך לשלם עבור העובד שמבוטח בביטוח מנהלים, על אובדן כושר העבודה.
 אם אני מבין נכון, אזי המעסיק צריך לשלם עבורי את אובדן כושר העבודה? האם זה נכון?
 דבר חשוב מאוד- אני לא רוצה שהתשלום של המעסיק בגין אובדן כושר העבודה, יבוא על חשבון ההפקדה של המעסיק לתגמולים. ולמה אני אומר את זה? כי הבנתי שבכל מקרה המעביד לא ישלם עבור תגמולים ואובדן כושר עבודה יותר מ-7.5% ובכל מקרה התגמולים לא ירדו מ-5%.
אשמח לתשובה
תודה
רואי

לצפיה ב-'ביטוח מנהלים אובדן כושר עבודה'
ביטוח מנהלים אובדן כושר עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 08:23
7
43
רואי היקר,
כל שרשמת נכון בהתאם למגבלות והתקרות שנקבעו בנושא כיסוי אובדן כושר עבודה,
המעסיק שלך אכן מפקיד על פי האחוזים העדכניים, במידה ועלות אובדן כושר עבודה היא מעל 1.5% יש להשלים עד תקרה 2.5%.
זה נכון שאם הכיסוי נמצא בתוך פוליסת ביטוח המנהלים, העלות של אובדן כושר עבודה ממומן מתוך ההפקדה כפי שאתה מממן מבחוץ.
ממליצה שהכיסוי יהיה בתוך ביטוח מנהלים בכדי שבעת תביעה יהיה תשלום של ההפקדות השוטפות לחיסכון לפרישה (המונח המקצועי "שחרור") במקביל לתשלום אובדן כושר עבודה ואת הפרמיה שאתה משלם באופן אישי אתה יכול לחסוך לפרישה, משחק סכום אפס.
אלא אם כן אתה מחזיק בכיסוי אובדן כושר עבודה פרטי בפרמיה קבועה או פוליסה מאוד ישנה עם מקדם מובטח אטרקטיבי.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
18/06/2017 | 10:27
6
29
האם התכוונת בשורה השניה לתשובתך, שבמידה ועלות אכ"ע היא מעל 1% (ולא 1.5%)? כי כיום המעביד מפקיד לי 6.5%, כך שעד לתקרה של 7.5% נותר רק אחוז אחד..
כיום אני משלם אכ"ע פרמיה באופן פרטי, מחוץ לביטוח המנהלים, שהעלות שלו נגזרת מגובה המשכורת.
אני יודע בוודאות שהפרמיה שאני משלם על האכ"ע היא יותר מאחוז מהמשכורת, כלומר אם המעסיק יתחיל לשלם לי את זה דרך ביטוח המנהלים, זה בוודאות ינגוס לי בכספים שהוא יפקיד לי לתגמולים. האם יש דרך שהמעביד ישלם לי את הפרמיה ושזה לא ינגוס לי בכספים שהוא מפקיד לתגמולים?
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 13:20
5
16
במידה ועלות האכ"ע מעל 1.5% המעסיק מחויב להשלים עד 2.5%, ההפקדה לתגמולים לא יכולה לרדת מתחת ל-5%.
אם אובדן כושר העבודה ישולם דרך ביטוח המנהלים זה ינגוס בתגמולי המעסיק, אין דרך שהמעסיק ישלם מעל מה שהמחוקק חייב אותו.

לצפיה ב-'תודה. ועוד שאלה באותו עניין כדי לסגור את כל הקצוות...'
תודה. ועוד שאלה באותו עניין כדי לסגור את כל הקצוות...
18/06/2017 | 15:59
4
18

כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 1.25%?
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 1.5%?

לצפיה ב-'סגירת קצוות '
סגירת קצוות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 00:40
3
23
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 1.25%? תשובה - 6.5%
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 1.5%? תשובה - 6.5%
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 2%? תשובה - 7%
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 2.5%? תשובה - 7.5%
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 3%? תשובה - 7.5%
לצפיה ב-'החלק מתוך תגמולי המעסיק שילך לחיסכון'
החלק מתוך תגמולי המעסיק שילך לחיסכון
19/06/2017 | 18:37
2
14
אבל מתוך תגמולי המעסיק, כפי שציינת בתשובה שלך למעלה, בכל אחד מהשורות,
החלק לחיסכון יעמוד על 5%? נכון? (פרט לשורה הראשונה שם זה יעמוד על 5.25%)
האם הבנתי נכון?
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 23:13
1
6
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/06/2017 | 23:17
5
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
15/06/2017 | 13:08
1
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'עתיד קרן פנסיה לאחר מעבר לחו"ל'
עתיד קרן פנסיה לאחר מעבר לחו"ל
15/06/2017 | 02:52
2
168
שלום, חוסך בן 35 עם כ-150 אלף ש"ח בקרן פנסיה שעבר להתגורר בחו"ל דרך קבע. מה כדאי לעשות ? להמשיך להפקיד עצמאית כמה מאות שקלים בחודש ? האם דמי הניהול לא יכלו את הקרן ? להוציא את הכסף ולהשקיע בערוץ אחר ?

אשמח לכיווני מחשבה.

תודה !
לצפיה ב-'קרן פנסיה לאחר מעבר לחו"ל'
קרן פנסיה לאחר מעבר לחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 15:24
1
54
הי גלעד,
קשה להמליץ או לכוון ללא הכרת העמית,
כן כדאי לבדוק את דמי הניהול הנגבים בקרן ולדאוג לקבל הטבה,
התשואה השנתית לרוב יותר גבוהה מדמי הניהול השנתיים מהצבירה כך שהקרן גודלת עם השנים.
כמו כן ניתן לבקש ריסק זמני ל-12 חודשים (ניתן להאריך עד 24 חודשים) עד לקבלת החלטה.
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
16/06/2017 | 23:17
19
תודה  רבה לך. 
לצפיה ב-'תאריך זכאות לפרישה'
תאריך זכאות לפרישה
14/06/2017 | 20:29
1
35
שלום רב,
תאריך לידתי 15/11/1955
מתי אני רשאית לפרוש ולקבל את הפיצויים והתגמולים?
לצפיה ב-'תאריך זכאות לפרישה'
תאריך זכאות לפרישה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 09:00
41
בהנחה שאינך עובדת, פרשת מעבודה....

גיל פרישה הוא הגיל שבו ניתן לפרוש מעבודה לגמלאות 62 לנשים,

גיל הזכאות ליציאה לפנסיה מוקדמת הוא 60,

לתשומת ליבך - לנשים שנולדו מאוגוסט 1955 ואילך גיל הפרישה יועלה בהדרגה מ- 62 ל- 64, אלא אם כן יוחלט אחרת עד ליום 31.07.2017
יש להתעדכן מול הפרסומים והחוזרים השונים.

ודבר אחרון - גיל פרישת חובה הוא הגיל שבו מעסיק רשאי לחייב עובד לפרוש הוא 67 (לנשים וגברים)
לצפיה ב-'גביית דמי ניהול וביטוח מקרן הפנסיה'
גביית דמי ניהול וביטוח מקרן הפנסיה
14/06/2017 | 13:22
2
46
שלום רב,
יש לי קרן פנסיה שאינה פעילה. בסוף 2015 החלטתי להפקיד לקרן 9000 ש"ח. כשקיבלתי את הדו"ח השנתי הופתעתי לגלות שהורידו לי עבור 5 חודשים למעלה מ- 500 ש"ח עבור ביטוח סיכוני נכות ומוות ובנוסף הורידו לי דמי ניהול כ-1000 ש"ח (6%).
האם זה חוקי להוריד כל כך הרבה כסף עבור תקופה מאוד קצרה ועבור הפקדה חד פעמית? האם יש מה לעשות בנושא?
אודה מאוד על קבלת תשובה
לצפיה ב-'גביית דמי ניהול בקרן פנסיה'
גביית דמי ניהול בקרן פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2017 | 16:44
43
אכן אם לא מנהלים משא ומתן עם קרן הפנסיה טרום ההפקדה, הקרן תגבה דמי ניהול מקסימליים, 6% על הפקדה ו-0.5% מצבירה.
בדוגמא שרשמת -
9,000*6% = 540 ש"ח +
צבירה *0.5% = חישוב +
ביטוחים

לצערי לא מאמינה שיחזירו רטרו על ההפקדה משנת 2015
להבא שב עם איש מקצוע לפני ההפקדה להתאמת התכנית הפנסיונית ועלויות לצרכים שלך.
לצפיה ב-'מה שאני עשיתי'
מה שאני עשיתי
14/06/2017 | 18:44
25
שבוע שעבר נפגשתי עם מומחה מטעם פרקטי שהסביר לי איך מורידים את דמי הניהול הפנסיוני.. עברנו גם על שאר הניירת.. ממליצה מאוד
לצפיה ב-'פנסיית שאירים ליתום'
פנסיית שאירים ליתום
13/06/2017 | 19:54
1
30
אשמח מישהן בבקשה שלום לכולם, אמי ז״ל עבדה במשרד התחבורה ונפטרה בגיל 52. אחי הקטן בן 14 מגיעה לו קצבה.
אני בת 23 ולי לא מגיעה קצבה . איך אוכל לדעת כמה מגיע לו? האם 100% מהמשכורת הקובעת או מהשכר המובטח בפנסיה ? מבטחים המוקד לא מספקים לי תשובות...
המשכורת הקובעת 6500. 
פעם אחת נציגה אמרה לי הסימולטור מראה 2500 ופעם אחת נציג אחר אמר שבסימולטור צריך לציין יתום משני הורים כביכול למרות שההורים שלי גרושים אבל אבא שלי חי ואז בסימולטור יצא 6500 כפי שנמסר. מישהו בבקשה יכול לעזור לי ולהגיד לי איך לחשב את גובה הקצבה? לאמי היה פנסיה במבטחים החדשה. אשמח מאןד לעזרה היות ואני אבודה כבר ממש 

לצפיה ב-'פנסיית שארים ליתום'
פנסיית שארים ליתום
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2017 | 00:35
28
מיטל היקרה,
תבקשי ממבטחים החדשה דוח שנתי שם תראי מהו גובה הכיסוי ליתום,
ומאיזה שכר נגזרים הכיסויים (שכר מבוטח בפנסיה) ומי הסוכן של אמא ז"ל בקרן הפנסיה.
ניתן גם לקרוא בתקנון קרן הפנסיה כיצד לחשב את גובה הקצבה ליתום, תבדקי גם מול משרד התחבורה האם יש להם ליווי של מנהל הסדר / סוכנות ביטוח שיעזרו לך לברר את הסכום המדויק לו אתם זכאים.
שלא תדעו עוד צער
לצפיה ב-'ביטוח סיעודי'
ביטוח סיעודי
13/06/2017 | 12:34
1
41
אני מבוטח בסוכנות ביטוח מבטח סיימון דרך ארגון נכי צהל. בסוף שנת 2016 הרחבתי את הביטוח הסיעודי לשש יחידות כשכל יחידה 1100 שקלים בניכוי 253 שקלים כל חודש. במהלך כל החודשים הללו מנכים כל חודש בין 380 ל500 שקל. אתמול התקשרתי למבטח סימון לברר על הגביה. במקום לקבל תשובה על הגביה. אומרים לי שהפוליסה שלך מבוטלת ועכשיו נברר אצל לא יודע מי מי ביטל ונעדכן אותך. לא רק אלא שגם ה 1100 שקל הופחת ל 1000 שקל. שאלתי האם אני יכול להחליף סוכן עם אותם התנאים? ואם כן איך עושים זאת

לצפיה ב-'ביטוח סיעודי'
ביטוח סיעודי
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 18:26
26
ממליצה לפנות לארגון נכי צה"ל בכדי לברר את הסוגיה וכן לקבל סיוע והכוונה,
ייתכן והם יכולים לעזור לפתור את הבעיה מול מבטח סיימון,
אינני בקיאה בתנאים של ארגון נכי צה"ל
לצפיה ב-'פנסיה לעצמאי ושכיר'
פנסיה לעצמאי ושכיר
13/06/2017 | 09:53
1
25
אני עצמאי ועוסק פטור, יש לפי תכנית פנסיה לעצמאים אליה אני מפריש בצורה עצמאית.
במקביל התחלתי לעבוד כשכיר, ואני מעוניין שהמעסיק יפריש לי לקרן פנסיה הקיימת - אבל בחברת הפנסיה אומרים שלא ניתן כי הקרן רשומה כעצמאי. מה עושים במקרה כזה?
לצפיה ב-'פנסיה לעצמאי ושכיר'
פנסיה לעצמאי ושכיר
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 18:22
16
יוסי היקר שלום,

אופציה אחת להפסיק להפקיד כעצמאי לקרן הפנסיה ולהפקיד כשכיר לקרן הספציפית
אופציה שניה להמשיך להפקיד כעצמאי ולפתוח בחברה אחרת קרן פנסיה להפקדות כשכיר

ממליצה על אופציה שניה בכדי להיות מכוסה על כל ההכנסות שלך ולהערך לגיל פרישה
לצפיה ב-'חישוב תגמולי ביטוח -פוליסת אכ"ע מקצועי'
חישוב תגמולי ביטוח -פוליסת אכ"ע מקצועי
12/06/2017 | 09:20
7
23
שלום
יש לי פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה ספציפי (אני מהנדסת).
לפי הפוליסה שלי אם אני באכ"ע מלא ועובדת בעיסוק שונה מהמקצוע שלי אז אני מקבלת פיצויים חודשיים לפי נוסחא.
הנוסחא היא: פיצויים חודשיים כנקוב בדף פרטי הביטוח (10,000 ₪) בניכוי ההכנסה.
חשבתי לקחת את ההכנסה ברוטו מהתלוש אבל אז ראיתי שהפיצוי החודשי שחושב בפוליסה הוא 75% מהשכר לא כולל החזר נסיעות,כלכלה ופדיון חופשה.
כעת אני רוצה לחשב את הפיצוי החודשי לפי הנוסחא שמגיע לי מחברת הביטוח.
לצורך חישוב ההכנסה האם עליי לקחת את השכר ברוטו בתלוש או לקחת את השכר ברוטו בתלוש בניכוי החזר נסיעות, כלכלה ופדיון חופשה?
תודה,
ניבר

לצפיה ב-'חישוב תגמולי ביטוח -פוליסת אכ"ע מקצועי‬'
חישוב תגמולי ביטוח -פוליסת אכ"ע מקצועי‬
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2017 | 16:09
6
24
ניבר שלום,

נכון להיום כיסוי לאובדן כושר עבודה הוא 75% מהשכר (לא כולל נסיעות, כלכלה, רכב וכו')
בדרך כלל 75% מהשכר המדווח בתלוש לתכנית הפנסיה או הכיסוי שמופיע בפוליסה בחברת הביטוח/קרן פנסיה, הנמוך מביניהם.

לדוגמא - שכר 10,000 ש"ח ברוטו + הוצאות נסיעה 500 ש"ח + טלפון נייד 80 ש"ח
ניתן לרכוש בחברת הביטוח כיסוי לאובדן כושר עבודה 7,500 ש"ח (75% מהשכר ברוטו)

יש תמיד לבדוק מול הרשום בחברת הביטוח.
לצפיה ב-'חגית שלום תודה על התייחסותך אבל השאלה שלי הייתה אחרת'
חגית שלום תודה על התייחסותך אבל השאלה שלי הייתה אחרת
12/06/2017 | 21:51
5
13
יש לי פוליסת ביטוח ספציפית (אני מהנדסת). 
בזמן שהייתי באובדן כושר עבודה מלא הייתה לי הכנסה מעיסוק שלא במקצוע שלי.
כעת אני רוצה לחשב את הפיצוי החודשי שמגיע לי מחברת הביטוח.
הפיצוי זה ההפרש בין :השכר המדווח לפנסיה שבתוכנית הפנסיה וההכנסה שהייתה לי בתקופת אי הכושר.
לצורך חישוב הפיצוי האם עליי לקחת את השכר ברוטו שהרווחתי בתקופת אי הכושר ?
או האם עליי להוריד מהשכר ברוטו נסיעות, כלכלה, רכב וכו'?
תודה על הסיוע!
ניבר
לצפיה ב-'כיסוי אובדן כושר עבודה'
כיסוי אובדן כושר עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2017 | 23:35
4
21
אני מניחה שקיבלת את ההכנסה הנוספת בתלוש כשכירה בתקופת האי כושר כמהנדסת, צריך להוריד מהשכר ברוטו נסיעות, כלכלה, רכב וכו' (אינו מחושב בכיסוי אובדן כושר עבודה)

לצפיה ב-'חגית תודה רבה עוד משהו קטן אם אפשר..'
חגית תודה רבה עוד משהו קטן אם אפשר..
13/06/2017 | 01:23
3
13
בתקופת האי כושר קיבלתי במשך חודשיים דמי אבטלה מביטוח לאומי.
בטופס החיתום על פוליסת הביטוח מסומן שאין קיזוז עם ביטוח לאומי.
האם אני יכולה לתבוע עבור חודשיים אלה תגמולי אובדן כושר מחברת הביטוח?

תודה מראש,
ניבר
לצפיה ב-'תנאי פוליסה אובדן כושר עבודה'
תנאי פוליסה אובדן כושר עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 07:35
2
15
בתנאי הפוליסה הבסיסית של אובדן כושר עבודה יש תקופת המתנה בת 90 יום  ,

אלא אם כן הורחב בפרמיה יותר גבוהה לתקופת המתנה בת 30 יום או הורחב לתשלום רטרו גם בתוספת פרמיה. עלייך לבדוק האם רכשת את אחת מההרחבות הנ"ל.

(תשלום רטרו עבור תקופת המתנה של 90 יום נקרא גם פרנציזה, בחודש הרביעי לאובדן כושר עבודה ישולם גם החודש השלישי ובחודש החמישי לאובדן כושר עבודה ישולם גם החודש השני, החודש הראשון לא ישולם)
לצפיה ב-'חגית אני מרגישה צורך לחדד את השאלה.. לא קיבלתי דמי אבטלה '
חגית אני מרגישה צורך לחדד את השאלה.. לא קיבלתי דמי אבטלה
13/06/2017 | 10:20
1
11
בתחילת תקופת אי הכושר אלא רק אחרי חצי שנה וזאת למשך חודשיים.
האם אני יכולה לתבוע עבור חודשיים אלה תגמולי אובדן כושר מחברת הביטוח?

תודה מראש,
ניבר

לצפיה ב-'תנאי פוליסה אובדן כושר עבודה'
תנאי פוליסה אובדן כושר עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 18:18
11
האם את יכולה להוכיח על ידי מסמכים רפואיים / אישור מחלה שהיית מעל 90 יום באובדן כושר עבודה .......
תביעת אי כושר אינה קשורה לקבלת דמי אבטלה.

מוזמנת לפנות אליי ואנסה לסייע
לצפיה ב-'זכאות כספי פנסיה ליורשים'
זכאות כספי פנסיה ליורשים
11/06/2017 | 16:20
1
38
שלום רב.
אבי אשר נפטר התחיל לקבל קצבת זקנה.
אשתו נפטרה לפניו ואין לו שאירים (ילדים מתחת לגיל 21).
החברה המנהלת את כספי הפנסיה טוענת כי לא מגיע ליורשים שום סכום הצבור בקרן הפנסיה מכיוון שאבי התחיל לקבל קצבה חודשית.
ברצוני לשאול האם הדבר נכון והאם בהגיעי לגיל פרישה יותר נכון למשוך את הסכום הצבור בקרן הפנסיה כסכום חד פעמי על מנת שילדיי יוכלו לרשת את הכספים הללו.

לצפיה ב-'זכאות כספי פנסיה ליורשים'
זכאות כספי פנסיה ליורשים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2017 | 22:57
30
הי עידו,
ראשית משתתפת בצערך על מות אביך,
שנית אכן בקרן הפנסיה אם מקבל הקצבה החודשית נפטר אין תשלום נוסף ליורשים במקרה שהצגת.

יש אפשרות לנייד את הצבירה מקרן פנסיה לפוליסה (קופה משלמת לקצבה) בחברת ביטוח לפני קבלת קצבה ראשונה ולקבל הבטחה ל-240 קצבאות, זאת אומרת שלכל הפחות הפנסיונר יקבל 240 קצבאות או במקרה פטירה יורשיו את יתרת הקצבאות שטרם שולמו.

לא ניתן למשוך את הסכום הצבור בקרן פנסיה כסכום חד פעמי כאשר מדובר בסכומים גבוהים מבלי לספוג 35% מס, תכנון פרישה צריך להיות מותאם אישית לפורש לכשיגיע הזמן מומלץ לשבת עם יועץ פרישה ולסקור את האופציות המתאימות לך.

בריאות ואריכות ימים

לצפיה ב-'האם המעסיק חייב להגדיל את ההפרשה לפנסיה?'
האם המעסיק חייב להגדיל את ההפרשה לפנסיה?
10/06/2017 | 16:47
1
29
שלום,
אני עובדת אצל המעסיק שלי כבר 2.5 שנים.
לפי החוזה שלי המעסיק מפריש 5% ואני 5% לפנסיה על כל השכר (שגבוה מהשכר הממוצע במשק)
לאחר שהובא לידיעתי שהחוק שונה והמעסיק צריך להפריש 6\6.5 אחוז פניתי אל המעסיק ואמרו לי שזה נכון רק למי שעובד בשכר הממוצע במשק וממילא מפרישים לי יותר ממה שחיייבים וכו.
לעומת זאת הסוכנת הפנסיונית שלי אמרה שמגיע לי 6.5 אחוז. רציתי לשאול לדעתכם בנושט ומה\איך עלי להתנהל מול המעסיק?
תודה רבה!
לצפיה ב-'עדכון אחוזי הפקדה לפנסיה'
עדכון אחוזי הפקדה לפנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2017 | 09:02
34
אריאנה היקרה,
בשנת 2016 נחתם צו הרחבה נוסף שהגדיל את שיעורי ההפקדות לביטוח פנסיוני החל ממשכורת יולי 2016. צו זה חל על כל המעסיקים והעובדים במשק. כמו כן קבעו בצו "כל עובד יבוטח בגין שכרו הקובע ....."
שימי לב, החוק מתייחס גם לנושא כיסוי אובדן כושר עבודה
תחילתו של צו ההרחבה ב-01/07/2016  כלומר, הוראותיו יחולו בשכר חודש יולי 2016.
מצ"ב צו ההרחבה לנוחיותך, העבירי למעסיק ותבקשי שיתעדכן גם מול סוכן הביטוח שלו או עורך דין לדיני עבודה בנושא.
לצפיה ב-'משיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה'
משיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה
09/06/2017 | 18:08
4
130
היי
במידה ויש לי קה"ש נזילה
במידה ואבצע משיכה חלקית,האם אותה משיכה תחסום באפשרותי לבצע משיכה עתידית באותו חשבון?

התוכנית שלי היא לעיתים למשוך את התשואות שהקרן השתלמות מניבה לצריכה שלי,למשל הקרן הניבה רווח של 2000 שח אני ארצה למשוך את ה-2000

לצפיה ב-'.... '
....
09/06/2017 | 19:40
2
48
זה יחסום את האופציה להמשיך להפקיד לשם כספים.
לצפיה ב-'תקנו אותי אם אני טועה'
תקנו אותי אם אני טועה
10/06/2017 | 18:16
1
60
ממה שאני יודע צפוי להפתח לך חשבון נוסף להפקדות
אתה תוכל להפקיד לקרן השתלמות,אך יפתחו לך חשבון נוסף.
מהחשבון הנוסף שיפתחו בו הפקדות לא תוכל לבצע משיכה רק לאחר 6 שנים,מהחשבון שהישן כן תוכל בעת הצורך לבצע משיכות חלקיות נוספות
לצפיה ב-'כן '
כן
10/06/2017 | 23:35
18
לצפיה ב-'משיכה חלקית מקרן השתלמות'
משיכה חלקית מקרן השתלמות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2017 | 09:11
60
אפשר לבצע משיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה בכל עת שתחפוץ.

יפתח חשבון חדש באופן אוטומטי בקרן ההשתלמות לקבלת ההפקדות השוטפות באם קיימות, לאחר ביצוע המשיכה חלקית / מלאה, ואותו חשבון לא יהיה נזיל אלא לאחר 6 שנים.
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים'
ביטוח מנהלים
10/06/2017 | 12:55
4
63
שלום לכולם ותודה על העזרה
המעביד כיום מפקיד לי לביטוח מנהלים של הפניקס מעבר לקרן הפנסיה על שכר של 5000 ש"ח בחודש את הסכומים הבאים:
תגמולי עובד 300
תגמולי מעביד 290
פיצויים 417
אובדן כושר עבודה 35
דמי הניהול הם 4.1% ו- 1.24%
המקדם הוא קבוע אבל לא זוכר כמה אבל אני חוסך מאוד צעיר אז הוא לא איזה משהו אטרקטיבי אבל כן קבוע

דמי הניהול שם מאוד מעצבנים אותי, השאלה היא מה האופציות שלי כי לפנסיה כבר לא כדאי להפנות עוד כספים.

אשמח לדעת מה אפשר לעשות עם הכספים אולי ליעד למקום אחר
או מה אפשר לעשות עם הדמי ניהול תוך התחשבות במקדם המובטח

תודה
לצפיה ב-'אפשר לבדוק כל מיני דברים... '
אפשר לבדוק כל מיני דברים...
10/06/2017 | 23:46
39
ראשית, האם הכספים שמופקדים לפנסיה הם באמת עד המקסימום שהקרן יכולה לקבל, במידה ולא, למקסם את ההפקדה.
בנוסף, האם יש כיסוי ביטוחי במנהלים? אם זו קרן חדשה יחסית, סביר שהמקדם לא משתלם ואז אפשר לפתוח חדש ללא מקדם עם ד"נ 0.25+3
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים'
ביטוח מנהלים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2017 | 09:39
2
40
אם המבחן הוא רק דמי ניהול (לא מבחן תשואות, שרות, נסיון, מקדם, מצב בריאותי וכו')
דמי ניהול בביטוח מנהלים חדש - 3% מהפקדה 0.50% מצבירה
דמי ניהול ב-קרן פנסיה בררת מחדל לדוגמא הלמן אלדובי 1.49% מהפקדה, 0.001% מהצבירה
בכל התכניות החדשות אין מקדם מובטח (ניתן היום לקיבוע רק בגיל 60)
ממליצה לשבת עם איש מקצוע להתאים לך אישית את התכנית הפנסיונית שדמי הניהול לא יעצבנו אותך
לצפיה ב-'השאלה שלי'
השאלה שלי
11/06/2017 | 23:06
1
20
ראשית תודה
השאלה היא מה החלופות שלי?
האם אני יכול במקום החלק שהולך לביטוח מנהלים להפקיד לקופת גמל למשל?
בכל מקרה אשב עם איש מקצוע לפני אבל השאלה היא האם יש חלופות אחרות מביטוח מנהלים ולא רק להישאר בביטוח מנהלים ולהוריד דמי ניהול
לצפיה ב-'חלופות אחרות'
חלופות אחרות
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2017 | 16:01
21
3 חלופות למוצרים פנסיוניים -
1.קרן פנסיה
2.ביטוח מנהלים / תגמולים לעצמאים
3.קופת גמל (חיסרון - לא ניתן להוסיף כיסוי לאובדן כושר עבודה או ביטוח חיים)

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו