לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד .......
המידע הנמסר בפורום, הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד .......
המידע הנמסר בפורום, הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

לצפיה ב-'פנסיית שארים'
פנסיית שארים
17/11/2016 | 10:57
28
שלום רב
הנני עובדת משרד החינוך ומתעדת לצאת לפנסיה . מקבלת פנסיית שארים ממבטחים .האם לכשאפרוש יערך קזוז בין הפנסיות או אקבל את שתיהן באופן מלא.
תודה
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים ללא מרכיב ביטוחי'
ביטוח מנהלים ללא מרכיב ביטוחי
16/11/2016 | 19:32
5
67
יש לי 1000K ש"ח בביטוח מנהלים ישן(פעיל) עם דמי ניהול של 1.3%(ממוצע) מצבירה. את הביטוח אני מעוניין להשאיר בשביל א.כ.ע(לא רוצה לעבור חיתום מחדש בגלל בעיות רפואיות).
אני מעוניין להוציא רק את הכסף הצבור, בלי לסגור את הפוליסה(להוציא אחת לכמה זמן את הצבירה במקום). יש לי שתי אפשרויות:
1- קופת גמל ב - 0.6% עמלה מצבירה
2- ביטוח מנהלים 0.5 מצבירה ו 3% מהפקדות - הפקדות לא יהיו רק הפקדה חד פעמית של 1000K ש"ח.
השאלה : את הביטוח מנהלים החדש אני יפתח ללא שום מרכיב ביטוחי. השאלה האם בעצם במצב הזה הוא עובד כמו קופת גמל לכל דבר או שישנן גם מרכיבים ביטוחיים ניסתרים שיגבו עליהן עמלות.
לצפיה ב-'לא מובן'
לא מובן
16/11/2016 | 20:23
4
40
לא כזה הבנתי מה בדיוק אתה רוצה לעשות... יש לך מיליון שקל ... חלק ממנו קצבתי וחלק ממנו הרי הוני... כמה זה הוני וכמה קצבתי?
מה הפואנטה בלהעביר את הכסף? לחסוך דמי ניהול? הרי אם תעביר לפוליסה חדשה יהיה לך מקדם חדש על כל הכספים הקצבתיים...
מיילא לנייד את כל הכספים ההוניים הגיוני בשביל לחסוך דמי ניהול... אבל מה עם הכספים הקצבתיים? מה עם כספי הפיצויים שכבר התחשבנת עליהם? אם יש כאלה... הרי הם לא ניתנים לניוד.
לצפיה ב-'יש לי מקדם לא אפקטיבי של 201'
יש לי מקדם לא אפקטיבי של 201
16/11/2016 | 23:48
2
50
כך שלא אכפת לי לוותר עליו. מה הבעיה עם הכספים הקצבתיים?  מה זה להתחשבן עליהם? (כל הכספים מאותו מקום עבודה). למה כספים קצבתיים לא ניתנים לניוד? למיטב הבנתי יצאה הוראה ממשרד האוצר שכבר אפשר לנייד הכל לחסכונות פנסיה חדשים (מאחר והכל היום כבר קיצבתי) וגם אם לא ניתן יהיה להעביר הכל לביטוח מנהלים חדש "קיצבתי", לא כן?
ואני חוזר גם לשאלה המקורית האם ביטוח מנהלים שאני מבקש לא להכליל מרכיבים ביטוחיים אמור להיות זהה לקופת גמל?
נ.ב. לא אכפת לי שכספים הוניים יהפכו לקיצבתיים. לא רואה אותי צריך אותם ביום פרישה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
18/11/2016 | 11:33
1
39
לקחת כספים הוניים ולהפוך אותם לקצבתיים זה לא הגיוני.
מה שהגיוני זה לבדוק תשואות של גמל מול המנהלים שלך ולנייד לגמל את ההוני שישאר הוני.
אם אתה מנייד מנהלים לפנסיה יש לך עלות כיסוי ביטוחי {קרן פנסיה חדשה מקיפה} אפילו אם מינימלית.
אם תנייד למנהלים חדש אתה יכול לעשות את זה בלי ביטוח אבל צריך לבדוק תשואות של המנהלים מול גמל ומול פנסיה ולראות מה ההפרשים.
בעיקרון, אני לא מתלהב ממנהלים..
קח בחשבון שבקרן ברירת מחדל {דש מיטב והלמן אלדובי} דמי ניהול מצבירה סביב 0%.
לצפיה ב-' הבנתי, תודה'
הבנתי, תודה
18/11/2016 | 12:11
14
לצפיה ב-'נ.נ.ב'
נ.נ.ב
17/11/2016 | 00:36
34
וכן, המטרה לחסוך בדמי ניהול. יש לי יותר מ 20 שנה עד הפנסיה, הבדל של 0.8 אחוז בדמי ניהול יכול להסתכם לכמה מאות אלפי ש"ח.
לצפיה ב-'פנסיה לפנסיונרית שמשכה את כספי הפנסיה בעבודה הקודמת'
פנסיה לפנסיונרית שמשכה את כספי הפנסיה בעבודה הקודמת
15/11/2016 | 09:13
28
האם אני צריך להפקיד פנסיה לעובדת בת 67 שעובדת אצלי? היתה לה פנסיה בעבודה הקודמת אבל היא משכה את הכספים כשהגיעה לגיל פרישה. היא מקבלת רק ביטוח לאומי.
לצפיה ב-'קופת גמל '
קופת גמל
14/11/2016 | 08:27
1
44
בוקר טוב למומחים.
רציתי לדעת בעניין ההפקדה לקופת גמל החדשה.
במידה ואני בפנסיה מוקדמת כבן 50, ואני רוצה להתחיל בהפקדות חודשיות לקופת גמל החדשה האם יש לי הטבה כשאגיע לגיל 67 או שלא רלוונטי?

לצפיה ב-'כן אם תמשוך את הכספים כקצבה תהיה פטור ממס רווחי הון'
כן אם תמשוך את הכספים כקצבה תהיה פטור ממס רווחי הון
14/11/2016 | 22:01
26
ואם לא תמשוך כקצבה, תשלם רגיל מס רווחי הון 25% אבל לפחות דמי הניהול בקופה החדשה יהיה נמוכים יותר משאר האופציות.
לצפיה ב-'משיכת קרן השתלמות'
משיכת קרן השתלמות
13/11/2016 | 21:35
1
69
שלום רב,

ברשותי קרן השתלמות שנפתחה ב-21.12.2010.
כידוע לי אחרי 6 שנים מפתיחת הקרן ניתן למשוך את הקרן ללא מס ולפי הסכום שמופיע באתר בחברה.

באתר החברה רשום שניתן למשוך כבר ב 30.11.2016 (סוך החודש הזה) - שזה פחות בחודש ממועד המשיכה.

מספר שאלות:

1.האם במידה ואני מושך את הקרן בסוף החודש אני חייב מס?
2. האם יתכן שיגבילו אותי ולא יתנו לי למשוך את כל הכסף ורק חלק ממנו?
3. ההפרשות לי לקרן עוברות את המותר ונראה שהמעסיק מוריד ממני מס לכך (בתלוש רשום "קיזוז קרן השתלמות) - האם זה אומר שלא צריך לשלם עוד מס לחברה המנהלת את קרן ההשתלמות?

תודה רבה על העזרה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
14/11/2016 | 22:02
47
1. לא
2. לא אלא אם יש לך הלוואה שם ואז יכולים לקזז את יתרת ההלוואה.
3. לא, זה לא אומר את זה, ברגע שתמשוך, כל מה שהיה מעל התקרה תשלם עליו מס רווחי הון 25%
לצפיה ב-'מעסיק פתח קרן פנסיה והשתלמות חדשים'
מעסיק פתח קרן פנסיה והשתלמות חדשים
13/11/2016 | 19:50
1
58
היי,
עזבתי מקום עבודה, הגעתי למקום חדש והבאתי למעסיק החדש דו"ח רבעוני של קרן פנסיה פעילה במנורה מבטחים וכן, דו"ח רבעוני של קרן השתלמות במיטב דש.

כשקיבלתי תלוש משכורת, גיליתי להפתעתי שכתוב בתלוש את השם של חברת איילון בהפרשות לפנסיה ולהשתלמות.

בהנהלת חשבונות נאמר לי שהם מודים בטעות ושבהפקדות הבאות, ההפקדות יהיו כמו שביקשתי מהם מלכתחילה. 

שאלתי את חשבת השכר מה לגבי ההפקדות הנוכחיות, האם היא תוכל לתקן את הטעות שלה ולהעביר את ההפקדות שהופרשו לאיילון, שיועברו בפנסיה למבטחים ובהשתלמות למיטב דש?

נענתי בשלילה. היא טענה שזה באחריותי לעשות זאת במידה ואני כל כך רוצה.

אז האם היא באמת לא יכולה למשוך את ההפקדות שהיא עשתה באיילון ולהעבירם לקרנות הפעילות שלי?

תודה מראש
לצפיה ב-'יכולה'
יכולה
14/11/2016 | 22:05
38
פשוט זה דורש ממנה מאמץ... להגיד לך שאי אפשר זה יותר קל.
לצפיה ב-'ביטוח רכב.. מחפשת סוכן '
ביטוח רכב.. מחפשת סוכן
13/11/2016 | 11:45
6
לצפיה ב-'מעבר לקרנות הפנסיה הזוכות במכרז. כדאי?'
מעבר לקרנות הפנסיה הזוכות במכרז. כדאי?
13/11/2016 | 09:14
3
86
שלום,
אני שכירה ומרויחה בממוצע 12K ברוטו. בת 37 .
כיום יש לי קרן פנסיה במגדל בה צברתי 130K ושם אני משלמת דמי ניהול של 0.25% ו- 4%. תשואה ממוצעת השנה 2.27%
בנוסף יש לי במגדל גם ביטוח מנהלים שנפתח לפני שנה בהמלצת הסוכנת 
שם צברתי 30K ודמי הניהול שם 3.49% ו- 0.5%. תשואה ממוצעת 1.72%

השבוע קיבלתי הצעה מהמעסיק שלי לעבור לקרן פנסיה של מיטב דש שזכתה לאחרונה במכרז בדמי ניהול של 1.31% ו- 0.01%.
הסוכנת שלי (כמובן) טוענת שהתשואות שם הן בגדר אסוניות וזהו צעד גרוע . 
היכן אני יכולה לקבל מידע אובייקטיבי ואמין? 
וגם כשאקבל את המידע הרי לא ניתן לדעת מה יהיה בעתיד. כיצד עלי לקבל את ההחלטה? 

תודה רבה למסייעים
לצפיה ב-'.......'
.......
14/11/2016 | 22:10
62
התשואות של מגדל פחות טובות משל מיטב דש.
אני הייתי מנייד... {כמובן אם אין לך בעיה עם הצהרת הבריאות}, אם ביטוח המנהלים לא פעיל גם אותו הייתי מנייד, אם הוא פעיל הייתי מעוניין לדעת מה הנימוק של לפתוח ביטוח מנהלים בשעה שאין כבר מקדם קצבה מובטח.
לצפיה ב-'האסון זאת הסוכנת הנצלנית והשקרנית'
האסון זאת הסוכנת הנצלנית והשקרנית
15/11/2016 | 08:08
1
74
ברור שלנייד אם בריאים, וחבל על כל שקל בביטוח מנהלים. אין להם בושה ...
לצפיה ב-'תודה לשניכם'
תודה לשניכם
15/11/2016 | 21:54
29
לצפיה ב-'ביטוח תאונות אישיות כולל כוויות וסיעוד| השוואות'
ביטוח תאונות אישיות כולל כוויות וסיעוד| השוואות
12/11/2016 | 23:46
15
אהלן, שבוע טוב,

מעוניין לעשות לאמא שלי המתוקה ביטוח תאונות אישיות, כולל כוויות וביטוח סיעודי חס ושלום, מהנסיונות שהיו לי עם האב בחברות כמו AIG המצב שם על הפנים וטעון שיפור, אין שירות לקוחות ועד ששלמו לי כשאבא שבר צלעות הפכתי עולמות כולל עו"ד שהייתי צריך לערב, לא רוצה שום להכנס לא אליהם ולא להראל,

מהשאר שנשארו לי: הפניקס, מנורה, כלל, מגדל, ואם יש עוד חברה ששכחתי,

אצל מי לדעתכם כדאי לעשות ביטוח סיעודי ותאונות אישיות , מי משלם הכי מהר ואצל מי יש עדיפות, אם מישהו יודע לזהות אם יש קשר בין החברות(כלומר אותה חברה או בת של חברה רק בשם אחר) כי אין מצב שאני עושה אצל חברת בת של הראל אוAIG, תתרחקו כמו מאש
לצפיה ב-'ביטוח סיעודי'
ביטוח סיעודי
12/11/2016 | 20:22
1
27
הי,
ברצוני לרכוש ביטוח סיעודי לאישתי, לקטנה שלי ולעצמי. אני מתלבט בין מיגדל ופיניקס. ההבדל העיקרי בין הקופות הוא בדמי הניהול וכספי הסילוק (אנא הניחו ששאר הפרמטרים זהים)

עבור המקרה של דמי סיעוד חודשיים בס"כ 6,500ש"ח. פיניקס זולה בכ-20ש"ח לאדם ואילו ההפרש בדמי הסילוק (לאחר כ20 שנה) הם כ700 ש"ח לטובת מיגדל - כלומר לאחר 20 שנה אם אחד מאנשי המשפחה יבטל את החוזה, הוא יקבל 2200 ש"ח בפיניקס מול 2900 ש"ח במגדל.

שאלתי היא מה עדיף עבורי ועבור אישתי (גיל 39 ו-33). ומה עדיף לביתי (גיל 5). אני יודע שיש כאן טריידאוף ולכל אחד יש יתרון במיקרה אחר, אך אשמח לעדיפות

תודה על העזרה!
לצפיה ב-'ממה שאני מכיר'
ממה שאני מכיר
20/11/2016 | 20:19
14
במגדל הפרמיות יותר נמוכות וגם ערכי הסילוק יותר גבוהים, כלומר משני הכיוונים הם עדיפים על הפניקס.
שים לב שלא נתנו לך בהפניקס הנחה לשנתיים או שלוש, מה שהופך את זה עכשיו ליותר זול.

אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי ואשמח לתת לך הצעה לביטוח סיעודי.

עדי נאמן, מנכ"ל איל-נאמן סוכנות לביטוח בע"מ

לצפיה ב-'התלבטות בנוגע למשיכת כספים מקופה '
התלבטות בנוגע למשיכת כספים מקופה
11/11/2016 | 21:42
1
37
בתחילת החודש פניתי לאחת מחברות הביטוח לטובת משיכת כספים מקופת גמל.
יש לי קופת גמל מסוף שנות ה90 ואני ובת זוגתי  מעוניינים לרכוש דירה בקרוב... מדובר על סכום של 100 אלף ש"ח אך הוא בהחלט הכרחי לנו לצורך הרכישה.
יומיים לאחר פנייתי לחברת הביטוח חזרו אליי והסבירו לי שהקופה פתורה ממס על רווחי הון מכיוון שהיא נפתחה לפני 2008 .. וכדאי לי להמשיך להנות מתשואה קבועה הפטורה ממס.
והציעו לי לקבל הלוואה של עד 80% מהכסף  , בריבית (פריים- 0.5%) בלבד, שעומדת כיום על 1.1% (משתנה).

האם לדעתכם זה בכלל משנה?
לדעתי גם  שלקופה יש פתור מרווחי הון ועושה בערך תשואה שנתית ממוצאת של 3% יש שם רק 100,000 ש"ח ולא ניתן להפקיד שם.. כך שזה לא באמת ייצור רווחים.
באמת לדעתכם לא כדאי לסגור קופה כזאת כי זה מלפני 2008?
אני פשוט חושב למה לקחת עכשיו הלוואת בלון וכל המסביב עם כבר יש לי את הסכום..
אודה לתגובתכם!
לצפיה ב-'שמע'
שמע
12/11/2016 | 18:51
28
השאלה היא אם באמת הקופות ימשיכו לתת תשואה עודפת על הריבית בבנקים, והאם אתה יכול לקחת את המשכנתא בלי הקופה...
לצפיה ב-'התלבטות בבחירת קרן פנסיה- אשמח לעזרה'
התלבטות בבחירת קרן פנסיה- אשמח לעזרה
10/11/2016 | 17:03
8
99
שלום רב
יש לי קרן פנסיה כבר כמה שנים במיטב דש, דמי ניהול נמוכים מאוד (0.45 הפקדות, 0.045 על הצבורה). בהשוואה לקרנות אחרות, הקרן עם היקף הנכסים והתשואה הגדולה מאוד, שמעתי מכמה גורמים שגם המקצועית ביותר, היא הראל, והיא מציעה לי דמי ניהול גבוהים יותר: 1% על ההפקדות, 0.2% על הצבורה. מתלבט מאוד. מצד אחד, חבל לי לשלם יותר מפי 2 דמי ניהול. מצד שני, לאורך שנים אולי גודלה העצום, המקצועיות והתשואות יחפו על כך. אשמח לשמוע את דעתכם...
תודה מראש!!!
לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
10/11/2016 | 18:40
7
84
מקצועיות לא אמורה לעניין אותך אלא רק תשואות ודמי ניהול.
ד"נ שהראל נתנו מאוד מאוד נמוכים, לדעתי התשואה גבוהה משמעותית וכדאי לעבור.
לצפיה ב-'יש לי שאלה בקשר לזה.'
יש לי שאלה בקשר לזה.
10/11/2016 | 21:24
4
66
תשואות העבר ידועות אך במיטב דש החוסך נמצא קרוב לודאי במסלול כללי שכולל נכסים לא סחירים שמקטינים תנודתיות ובהראל הוא יחסוך במסלול תלוי גיל שבשלב הזה אינם מכילים נכסים כאלו. אין לזה משקל בעיניך ?
לצפיה ב-'לא '
לא
11/11/2016 | 16:35
3
48
אף אחד לא באמת יודע מה מושקע איפה ומה יהיה עם זה, אם היו יודעים כולם היו מיליונרים.
בשניהם הוא יהיה במסלול תלוי גיל...
לא הייתי מסתכל על כוכב עולה לשנה אחת אלא לאורך זמן למרות שגם זה לא בטוח
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות. יש לי תיקון קטן לדבריך'
תודה על ההתייחסות. יש לי תיקון קטן לדבריך
11/11/2016 | 21:45
2
48
בקרנות הקטנות הפכו את המסלול הכללי לתלוי גיל (עד גיל 50), כך שבפועל אצלן עדיין המסלול הכללי לשעבר פתוח להצטרפות.
לצפיה ב-'זה לא '
זה לא
12/11/2016 | 12:05
1
42
המסלול הכללי הפך ל 50-60... זה היה 35%.. מסלול עד 50 זה 45%.
זה נראה כאילו אבל לא באמת אפשר להצטרף לקודם, גם החליפו לו מ"ה
לצפיה ב-'אתה מבלבל עם הגמל'
אתה מבלבל עם הגמל
12/11/2016 | 20:54
42
ראה בבקשה את הכתבה הזאת. הפניקס הפכו את המסלול הכללי למסלול עד גיל 50 וכך גם הקרנות הקנות יותר. אפשר לראות זאת בתגובות בפוסט מפנסיוני.
לצפיה ב-'תגובה ושאלה'
תגובה ושאלה
13/11/2016 | 16:33
1
43
תודה רבה על המענה. יש לי מספר שאלות בקשר לכך. 1. האם יציבותה של קרן הפנסיה אינה חשובה? 2. דדמי הניהול ב2 החברות הנ"ל נמוכים מכיון שאלו דמי ניהול לעובדי מדינה. ע"פ גמל נט, התשואות כרגע בין 2 החברות הן לא מהותיות במיוחד, ובהסתכלות ארוכת טווח דמי ניהול של 0.045% על הצבירה לעומת 0.2% על הצבירה נראה לי משמעותי במיוחד...
קצת הלכתי לאיבוד עם הבחירה בין שתיהן... :)
לצפיה ב-'המשך'
המשך
14/11/2016 | 20:42
31
יש מחשבון של "לקבל את המירב" ששם ניתן לעשות סימולציה לד"נ ותשואה.
תציב שם את ההפקדה החודשית, צבירה קיימת, ד"נ בקרן X , תשואה בקרן ותקבל את הצבירה לסוף תקופה {צריך להזין כמה שנות חסכון נותרו - עד גיל 67}
תרשום בצד את מה שיצא, אותו דבר תעשה עם קרן Y ותראה את ההבדלים בכסף.

לגבי יציבות קרנות, כל קרנות הפנסיה קונות ביטוח משנה {חוץ ממנורה שבגלל גודלה חושבת שאין צורך במבטח משנה - מנהלים כ 70 מיליארד ש"ח} כך שאמנם אחוז תביעות גבוה יכניס איזון אקטוארי במינוס אך עדיין יש שם מבטח משנה, בכל מקרה, אתה יכול לקחת תשואה שכוללת את האיזון האקטוארי, זה מופיע בגמל נט.
לצפיה ב-'תקרת הפקדה לקרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר'
תקרת הפקדה לקרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר
08/11/2016 | 14:33
4
170
שלום,

תקרת ההפקדה לעצמאים היא 18270. תקרת ההפקדה לשכירים היא 18855. מקווה שדייקתי במספרים.

נניח ובמסגרת עבודתי כשכיר כבר הופקדו עבורי לקרן השתלמות כ-5000 ש"ח.
מה התקרה המותרת עבורי בפועל להפקדה כעצמאי ? אני מבין שמהטבת המס אהנה רק עבור חלק מהסכום, אבל אני רוצה לנצל את הקרן כאפיק השקעה גם בלי קשר להטבת המס.

תודה מראש.
לצפיה ב-'מקסימום פה ומקסימום פה'
מקסימום פה ומקסימום פה
08/11/2016 | 20:30
2
43
18240 ש"ח מקסימום בהשתלמות עצמאי, 18854 בשכיר.
לצפיה ב-'השתלמות עצמאי שכיר'
השתלמות עצמאי שכיר
08/11/2016 | 21:20
1
52
להפקיד לקרן ההשתלמות ללא קשר להטבות המס אתה יכול להפקיד כמה שבא לך אם אני לא טועה, אין מגבלה
אם עניינך הוא בהטבות המס: 1. מס הכנסה 2. פטור ממס רווחי הון, הסתכל בקישור:
גם אני עצמאי ושכיר, וממה שביררתי בשעתו הסכום המקסימלי שיהיה פטור ממס רווחי הון (אותם 18,240 ש"ח) יחושב על פי סכום ההפקדות בשתי הקרנות ביחד.
מישהו יודע אחרת?
לצפיה ב-'לפי מס הכנסה תקרת הפטור משותפת'
לפי מס הכנסה תקרת הפטור משותפת
10/11/2016 | 21:20
47
ולא מצטברת. כלומר שכיר ועצמאי יכול להפקיד רק עד תקרת ההפקדה לשכיר. בפועל אין בדרכ אכיפה בגופים המנהלים בגלל בעיה תפעולית אבל כשמגישים הצהרת הון, מס הכנסה יכולים לעלות על זה. ראיתי אגב בטופס פדיון של ילין לפידות שנדרשים לחתום על כך שלא ניצלת את הפטור בקרן אחרת, כך שהרגשתי היא שהולכים להדק את הפיקוח על זה ...
לצפיה ב-'כמה שבא לך '
כמה שבא לך
10/11/2016 | 13:12
30
כעצמאי אין לך מיכל יעיל יותר מקרן השתלמות

לצפיה ב-'ייעוץ לגבי פנסיה וקרן השתלמות'
ייעוץ לגבי פנסיה וקרן השתלמות
07/11/2016 | 12:45
2
73
שלום רב, אני תרפיסטית במקצועי ויש לי הכנסות כשכיר כ2500 שח בחודש. וכפרילנס כ6600. 
שאלתי האם כדאי לי להפריש לפנסיה כעצמאית והאם יש לי הטבה כלשהי? האם גובה ההפרשה חייב להיות קבוע או ניתן לשנות?
האם כדאי קרן השתלמות במקום קרן פנסיה?
לא כל כך מבינה בתחום אשמח לעזרה.
לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
08/11/2016 | 07:30
43
בתור שכירה את חייבת להפקיד רגיל דרך המעסיק.
לגבי העצמאית, בטח את לא משלמת מס הכנסה אז אין מה להפקיד לפנסיה, לגבי השתלמות עצמאית, אם יש לך כסף שאת יכולה לשים בצד אז אפשר כיוון שזה אפיק השקעה מעולה, ניתן להפקיד עד 18480₪ בשנה ואם את כבר רוצה להפקיד אז צריך לעשות את זה עכשיו כיוון שנגמרת השנה
לצפיה ב-'דעה קצת שונה'
דעה קצת שונה
10/11/2016 | 21:06
24
קרן השתלמות כמובן שכדאי, אבל אפשר להנות גם מהטבות מס אם תפקידי לפנסיה כעצמאית אם יש שכר לא מבוטח במסגרת המשכורת כשכירה ו/או אם יש בן זוג שיש לו שכר לא מבוטח. הפקדה שוטפת לקרן פנסיה תקנה לך לך ביטוח שארים ואובדן כושר עבודה בתעריפים אטרקטיביים וזה חשוב, לדעתי. בהצלחה !
לצפיה ב-'a1b2'
a1b2
07/11/2016 | 09:13
1
45
שלום
בדיקה באתר משרד האוצר מגלה שיש לאבא ז"ל מקפת אישית. 
בדיקה עם חברת הביטוח עולה עולה שזה מזמן מלפני 20 שנה אבל יש לו פיצויים ותגמולים 10 אלף שח.
השאלה אם הביטוח שאירים יכול להיות שהוא בתוקף? אני שואל כאן בפורום כי אני לא יכול לסמוך על התשובה שלהם.
לא היו הפקדות בכל ה20 שנה ושכחנו מזה
לצפיה ב-'....'
....
08/11/2016 | 20:40
25
צריך למצוא תלושים ולהוכיח שהוא היה פעיל .... צריך לפני זה לבדוק בתקנון הקרן כמה זמן יש התיישנות.
לצפיה ב-'איחוד ביטוח חיים פנסיוני מסולק לתוך קרן פנסיה פעילה'
איחוד ביטוח חיים פנסיוני מסולק לתוך קרן פנסיה פעילה
05/11/2016 | 20:44
1
32
שלום,

שאלה קצרה ונאיבית - האם ניתן לאחד פוליסת ביטוח חיים עם חיסכון מסולקת לתוך קרן פנסיה פעילה במסגרת הוראות האיחוד החדשות?

תודה.
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
06/11/2016 | 13:37
27
באיחוד האוטומטי לא.
אם זה מעט כספים שאינם פיצויים בלבד אז בעיקרון ניתן אבל צריך לבדוק מקרה לגופו
לצפיה ב-'משיכת כספי פנסיה'
משיכת כספי פנסיה
05/11/2016 | 10:35
35
שלום רב

הייתי עובד מורה בית ספר והמעסיק פיטר אותי ואחר כך ביקשתי ממנו להעביר לי טופס 161 ואישור שחרור כספים ועד היום הוא לא נתן לי את המסמכים האלו יותר מחודשיים ואני מחקה לו.
אשתי ז"ל היתה מקבלת קצבת נכות 100% נכות רפואית לצמיתות ודרגת אי קושר 100% לצמיתות ובזמן שהיא היתה בחיים פיטרו אותי מעבודה ואני הייתי רוצה את הטפסים כדי ללכת לפקיד השומה ולקבל פטור ממס בגלל בן הזוג מקבל נכות רפואית 100% לצמיתות ובא היום והאישה נפטרה ולא יכולתי לגשת לפקיד השומה כי אין לי את טופס 161 ואישור שחרור כספים.
שאלתי היא: האם אני אהיה פטור ממס הכנסה אם בימים הקרובים אלך לפקיד השומה אחרי שהמעסיק יעביר לי את טופס 161 ואישור שחרור כספיים כיוון שאישתי נקבעה לה 100% נכות רפואית בזמן שהייתי עמית בקרנות הפנסיה, אבל עכשוי היא נפטרה?
לצפיה ב-'פרישה מוקדמת'
פרישה מוקדמת
05/11/2016 | 02:31
29
לאחר 33 שנות עבודה (גיל 63) אני פורש בהסכם פרישה מוקדמת.
נאמר לי שאני צריך לשלם גמולים לקרן הפנסיה 7% עובד ו13.5% מעביד.
אני נדרש לשלם את 2 הסכומים יחד אם אני רוצה להמשיך לצבור עד גיל פנסיה (67). המעביד לא מפריש יותר.!
שאלתי האם הוצאה זו היא הוצאה מוכרת? האם יש הטבת מס על הסכומים הגבוהים האלה??
אהי צריך לשלם במשך 4 שנים לקרן והסכום די גבוה ומקטין לי מאד את הקצבה.
תודה

לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
02/11/2016 | 23:12
2
64
יש לי ב מנהלים מ 2011 עם מקדם 202 ועוד קרן פנסיה מאותו הזמן.
פרסתי את השכר שלי כך שיהיה בערך שליש מנהלים ושני שליש פנסיה. 11000 שכר למנהלים.
סוכן הביטוח מייעץ לי להקטין למינימום את ההפרשה למנהלים מכיוון שהמטרה היא להגיע למשיכת קצבה מהמנהלים בגיל פרישה למינימום שהחוק מחייב (כ 5000 שח) והיתרה שתהיה בקרן הפנסיה למשוך כסכום הוני.
מה דעתכם? יש לי עוד 30 שנות עבודה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/11/2016 | 00:05
1
46
דעתי היא שחסרה אינפורמציה.
אתה צריך למשוך קצבה חודשית של כ 8000 ומשהו, ולא 5000, ואת כל הקצבה מעל זה תוכל להוון ולמשוך כסכום הוני

לצפיה ב-'תלוי גם בדמי הניהול '
תלוי גם בדמי הניהול
04/11/2016 | 14:20
23
מעבר לכך צריך להבין את ההשלכות הביטוחיות של זה
לצפיה ב-'ניוד כספים פנסיוניים וחיסיון רפואי'
ניוד כספים פנסיוניים וחיסיון רפואי
03/11/2016 | 00:08
4
51
האם בעת ניוד כספים פנסיוניים מקרן פנסיה פעילה לקרן פנסיה פעילה אחרת, מועבר מידע רפואי אודת המבוטח?

כמו כן, מה הדין בניוד כספים מקרן לא פעילה לקרן פעילה?

(למשל, במקרה שבקרן פנסיה אחת מולאה הצהרה רפואית, בעוד הקרן השנייה נפתחה ללא הצהרה רפואית)
לצפיה ב-'לא'
לא
04/11/2016 | 14:18
3
22
לא מועבר אבל מה שבדרך כלל מועבר זה החרגות שהיוו.
תסביר את הסיפור בשביל שאפשר יהיה לענות במדויק
לצפיה ב-'תודה! + שאלת המשך'
תודה! + שאלת המשך
08/11/2016 | 22:43
2
15
תודה על המענה!
מצורף סיפור המקרה:

יש לי 2 קרנות פנסיה פעילות.

האחת נפתחה ע"י המעסיק העיקרי, ללא חיתום רפואי. היא נפתחה לפני פחות משנה. כיום עיקר ההפרשות לפנסיה מופרשות לשם.

יש לי קרן פנסיה נוספת אצל מעסיק משני. בקרן זו עברתי חיתום רפואי ויתכן שישנן החרגות. מעל שנה שמועברות לשם הפרשות עבור שכר נמוך ולכן הכיסוי הביטוחי שם יחסית זניח.

רצוני לרכז את כל ההפרשות לפנסיה בקרן הראשונה. אך חשוב לי להמנע ממצב בו יוודע בקרן הקולטת על החרגות בקרן השניה. מטעם זה, אני שוקל להעביר כעת רק את ההפרשות העתידיות לקרן הראשונה, ובעוד חודשים אחדים, כאשר הקרן השניה תהפוך ללא פעילה, להעביר משם את היתרה הצבורה.

במידה ואעביר את הכסף מהקרן רק לאחר שהיא תהפוך ללא פעילה, האם החרגות אכן לא יועברו?
לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
10/11/2016 | 18:50
1
8
ראשית, ברגע שהתקבלת בלי הצהרת בריאות אין ממש לחברה מה לעשות עם זה שיש לך החרגות... הם מבינים את זה ובולעים את הסיכון כשהעבירו או עשו הסכם עם המעסיק.
אין צורך לגרום לקרן להיות לא פעילה... ברגע שאתה מנייד זה עובר עם תקופת האכשרה שלך. ואם הפכת אותה ללא פעילה דפקת את תקופת האכשרה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
10/11/2016 | 21:41

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו