לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד...
המידע הנמסר בפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד...
המידע הנמסר בפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

לצפיה ב-'מעסיק חדש לא מפריש לפנסיה'
מעסיק חדש לא מפריש לפנסיה
20/12/2016 | 14:46
6
52
ב1 לספטמבר אני ועוד 10 חברים בעבודה, התחלנו לעבוד בחברת שמירה(עברנו מחברה לחברה בכדי לשמור על מקום העבודה). באותו יום שמילאתי טופס 101 גם הבאתי למעסיק דו"ח רבעוני אחרון של פנסיה והשתלמות. 

נכון להיום, אני רואה הורדות בתלוש משכורת אבל במוקד של חברת הביטוח(מבטחים) אין עדיין אפילו לא הפקדה אחת מהמעסיק החדש. אפילו לא על משכורת ספטמבר. 

המעסיק טוען שהעביר צ'ק ושעד סוף החודש אני אמור לראות הפקדות רטרואקטיביות.

קראתי את צו ההרחבה בביטוח פנסיוני שאומר שעל המעסיק להפריש לאחר 3 חודשי עבודה מלאים. אני כבר 3 חודשים וחצי...

אז השאלה שלי, מה קורה לקופה שלי אם ההפקדה האחרונה שיש בה היא על משכורת חודש יולי? האם הקופה יכולה להיחשב כלא פעילה?

תודה מראש
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
20/12/2016 | 21:59
4
42
בעיקרון זה די על הקשקש.
המעסיק יכול גם לשלוח את ההפקדה בינואר בגין שכר דצמבר... מפקידים בחודש הרביעי... "לאחר שלושה חודשים".
להבא תשלח 4 חודשים לאחר שיש לך הפקדה אחרונה לחברה המנהלת בקשה לריסק זמני שיהיה ליתר בטחון.
אם אתה לא סומך על המעסיק, בכל מקרה תשלח עכשיו בקשה לריסק זמני לחברה המנהלת שיהיה לכל מקרה... ותבדוק בתחילת החודש אם יש הפקדה מהמעסיק.
לצפיה ב-'מה זה אומר ריסק זמני?'
מה זה אומר ריסק זמני?
21/12/2016 | 05:59
3
13
לצפיה ב-'גוגל ==> ריסק זמני בקרן פנסיה'
גוגל ==> ריסק זמני בקרן פנסיה
22/12/2016 | 16:57
2
15
לצפיה ב-'הסדר ריסק? לא בשבילי'
הסדר ריסק? לא בשבילי
24/12/2016 | 15:30
1
24
באחריות המעסיק למנוע את המצב שאליו הכניס אותי בקרן הפנסיה. מבחינה חוקית, אם לא אעשה הסדר ריסק, אוכל לתבוע פלילי את המעסיק.
לצפיה ב-'בהצלחה.'
בהצלחה.
25/12/2016 | 22:04
6
לצפיה ב-'יתכן וזה בחשבון מעבר'
יתכן וזה בחשבון מעבר
21/12/2016 | 11:43
20
הכסף שמועבר על ידי מעסיק לפנסיות מגיע בתחילה לחשבור מער של חברות הפנסיה.
לאחר מכן הם משדחים אותו עם החשבון האישי של כל אחד.
קרה לעיתים, שתהליך זה לקוח זמן רב לפעמים כמה חודשים.

הוא גם נובע ממעבר עבודה ממחושב יותר דרך המסלקה שיש לו קצת חבלי לידה.

מה שאפשר לעשות, הוא לדבר עם סוכן הביטוח שלכם ולוודא שאכן הכסף שמיועד לכם הגיע לחשבון המעבר וללחוץ עליו לטפל שזה יעבור לתוך הפנסיה.

כמובן שאם תגלו שהכסף לא מועבר על ידי המעביד, כי אז כדאי לקבל ייעוץ מעורך דין לדיני עבודה, יש לי חבר אם תצטרכו.
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים - קצבה'
ביטוח מנהלים - קצבה
20/12/2016 | 09:37
2
80
בוקר טוב (קצת ארוך)
לאשתי יש ביטוח מנהלים/ חיים מסוג "מניב" של הפניקס (קצבה, מקדם מובטח 173~ )
היא פתחה אותה כשכירה, והמשיכה אותה כעצמאית (באשור החברה, כמובן) , כתוב למעלה - סוג פוליסה: עצמאי
בדוח המקוצר ישנם מספר סעיפים, "ריידרים", שגורעים, לדעתי, מסך החיסכון
הסעיפים הם:
הקצבה החודשית הצפויה לך בפרישה בגיל 67*
סכום חד פעמי במקרה מוות
קצבה חודשית במקרה של אובדן כושר עבודה
שחרור מתשלום הפקדות לפוליסה במקרה של אובדן כושר עבודה
סכום ביטוח במקרה רפואי משלים
סכום ביטוח במקרה נכות מתאונה
סכום ביטוח במקרה נכות עוד בחיים

מטרתי היא הגדלת החיסכון ולא הפחתת התשלום הכולל, כלומר מה שאני אוריד מה"ריידר" הכסף יעבור לחסכון, אינני רוצה להפחית את הסכום הכולל (אם אפשר, הייתי רוצה להגדילו)
1,מכיוון שאנו מבוטחים במכבי זהב, וגם בביטוח פרטי הראל, אני רוצה לבטל את נושא "רפואי משלים" בביטוח, האם זה אפשרי? אם כן כיצד?
האם יש עוד סעיפים מיותרים שאפשר להוריד? (מסיבות אישיות, לא אגע בא.כ.ע)
יש לה ביטוחי חיים אחרים, במגדל, בנפרד.

תודה מראש
חן

לצפיה ב-'מטרה חשובה, ממליץ על ייעוץ פנסיוני'
מטרה חשובה, ממליץ על ייעוץ פנסיוני
21/12/2016 | 11:48
1
44
זה לא אחראי לתת כאן עצות במקרים כאלו.

מישהו צריך לבדוק את התיק הפנסיוני והביטוחי אל מול הצרכים והרצונות שלכם ולראות מה הכי נכון לעשות.

גילוי נאות אנו מספקים ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
לצפיה ב-'תודה אך לא ביקשתי יעוץ פנסיוני'
תודה אך לא ביקשתי יעוץ פנסיוני
22/12/2016 | 07:32
27
תודה על המענה, הוא נכון בכל מצב, אולם לא זה מה ששאלתי
השיקולים של מה נכון או לא, גם לאחר יעוץ מקצועי, הם עדיין שלנו
שאלתי היתה מהבחינה האדמיניסטרטיבית, האם זה אפשרי
מעבר לשאלה בפורום שאלתי גם אנשי מקצוע, האחד אמר שהוא פחות מכיר את הפניקס, השני אמר שזה שליחת מכתב פשוטה לפניקס עם הוראות ברורות לאן להסית את הכסף (מבחינתי לחיסכון ולא לריסק, במידה ואינני רוצה להוריד את הסך הכולל)
תודה
חן
לצפיה ב-'רציתי לשאול אם יש הנחות בשחרור כספי תגמולים '
רציתי לשאול אם יש הנחות בשחרור כספי תגמולים
20/12/2016 | 00:30
1
37
אם יש ילד אוטיסט? כשמשחררים כספי תגמולים, אז זה 35% מס- האם מס הכנסה פוטר מזה אם יש בבית ילד אוטיסט נכה? תודה.
לצפיה ב-'כעקרון יש מצבים בהם נותנים הנחות'
כעקרון יש מצבים בהם נותנים הנחות
20/12/2016 | 14:16
26
זה יכול להיות לפעמים הנחה קטנה ולפעמים פטור מלא.
מעבר לקריטריונים יש הרבה תחום אפור ומשא ומתן עם פקיד השומה.

לכן מה שאני ממליץ לך, זה לפנות לאיש מקצוע, רו"ח או יועץ מס.
הם יכולים להעריך מה הסיכוי שלך ולפנות בשמך, זה לא חייב להיות משהו יקר.

אם תפנה אלי בפרטי, אני יוכל להמליץ לך לאן לפנות.
לצפיה ב-'מענק פרישה דחיית מועד מס'
מענק פרישה דחיית מועד מס
19/12/2016 | 18:12
25
שלום רב , הנני מפוטר טרי. מקום העבודה מעניק לי מענק פרישה בגובה שני משכורות ללא קשר למרכיב הפיצויים בשכר של 8 אחוז הפרשות מעסיק.
נאמר לי שניתן לדחות את מועד תשלום המס של הכסף הזה על ידי הפקדה חד פעמית לקופה נזילה ומשיכה של הכסף בשנה הבאה בה יהיה המס השולי שלי 10 אחוז בכפוף להמצאת טופס 161 לעומת המס הנוכחי העומד על 30 אחוז. מישהו יודע באיזה קופה מדובר? ולהפנות אותי לטופס ספציפי וחסרת הביטוח שיש להם את השירות הזה?
חשוב שהקופה תהיה נזילה

לצפיה ב-'העברת ביטוח מנהלים ממעסיק אחד לאחר והחלפת סוכנות הביטוח'
העברת ביטוח מנהלים ממעסיק אחד לאחר והחלפת סוכנות הביטוח
18/12/2016 | 12:07
1
37
סוכנת הביטוח בשיחה טלפונית שכנעה אותי לחתום בעת העברת בעלות שאני מסכים לאובדן כושר עבודה בגובה x.
כאשר קיבלתי את הפוליסה השוויתי לאכע הקודם שהיה לי והתברר לי שהוא הרבה יותר נמוך ממה שהיה לי.
פיקססתי לסוכנת ביטוח את הדוח של 2015 ובו אכע הרבה יותר גבוה. היא פנתה לחברת הביטוח. חברת הביטולח אמרה שזו טעות בדוח.
ביקשתי מהסוכנת לפעול למעני, והיא השיבה שזה לא עניין שלה. ועכשיו זה אני מול חברת הביטוח.
האם ההתנהלות של סוכנת הביטוח תקינה?

לצפיה ב-'העברת ביטוח מנהלים ממעסיק אחד לאחר והחלפת סוכנות הביטוח המשך'
העברת ביטוח מנהלים ממעסיק אחד לאחר והחלפת סוכנות הביטוח המשך
27/12/2016 | 12:11
11
לשם הדגשה.
אותה חברת ביטוח הפיקה שני דוחות שאני קיבלתי הביתה.
באחד הדוחות א.כ.ע נמוך בהרבה מהשני.
האם סוכנת הביטוח נוהגת בצורה הוגנת כאשר אומרת "זה אתה מול חברת הביטוח. זה לא התפקיד שלי להתערב"? האם זה לא חלק מהתפקיד שלה לעמוד מול חברת הביטוח?
לצפיה ב-'גילוי נאות מאוחר'
גילוי נאות מאוחר
17/12/2016 | 23:50
1
65
לפורום שלום,
אני בחור בשנות השלושים לחייו בעל משפחה וילדים. לפני מספר שנים עוד כשהייתי רווק התקבלתי לעבודה במקום בו אני עובד עכשיו וכחלק מהטבות הסוציאליות צורפתי לביטוח מנהלים הכולל גם ביטוח חיים וכן ביטוח בריאות מורחב (שלא דרך קו"פח). מספר חודשים לפני הקבלה לעבודה חשתי ברע ואושפזתי בבית החולים למשך מספר ימים. נמצא כי יש לי יתר לחץ דם והתחלתי ליטול כדור על בסיס יומי לאיזון יל"ד. אני די בטוח שפרטים אלו לא מסרתי במועד החתימה עם נציג חברת הביטוח למרות כי ישנה גם סבירות שלא נשאלתי באופן פרטני על אשפוז או נטילת תרופות באופן קבוע (אני משער שכן). עכשיו כשאני נשוי עם ילדים אני חושש שמא חלילה אם יקרה משהו חברת הביטוח תשתמש בפרט זה כדי לבטל פיצוי עתידי או להקטין את הפיצוי. יש לציין כי רכשתי ביטוחים נוספים לאחר מכן (כגון ביטוח חיים משכנתא) ושם בדקתי שציינתי הכל ואף אני משלם סכום נוסף על כך. שאלתי היא, האם ניתן לתקן את המצב ולדבר עם חברת הביטוח ולבקש גילוי מאוחר בדיעבד. אם תהייה אפילו דרישה להסדר תשלומים בגין סכום נוסף שהיה צריך לשלם, אני מוכן לכך. אני רק רוצה לוודא שאני ומשפחתי נהייה מבוטחים ללא עוררין.

תודה מראש.

לצפיה ב-'קודם כל יש מה לעשות'
קודם כל יש מה לעשות
18/12/2016 | 13:24
37
ראשית אם הצטרפת לביטוח קבוצתי, יש כאלו שמבקשים הצהרת בראות מאוד מצומצמת ויתכן שכלל לא נדרשת לכך ולכן "זה בעיה של חברת הביטוח".  אתה צריך לבדוק עם סוכן ביטוח מומחה האם זה סוג הביטוח שצורפת.

אם זה לא כך, אז אני מציע שתפנה לסוכן ביטוח מומחה בתחום של ביטוחי בריאות.

הוא צריך להסתכל על טופס ההצטרפות ודף פרטי ביטוח בו יהיה רשום האם כתובה או לא החגרה.

בעזרת הסוכן צריך לשקול פניה לחברת הביטוח ומתן כל המידע הרפואי, אם ניתן עם חחות דעת על כמה הבעיה אל חמורה ובשליטה.

ובמשא ומתן איתם לדאוג אם אפשר שלא יוסיפו כלל החרגה או תוספת מחיר ואם כן כמה שפחות.

בקיצור יש מה לעשות ובהחלט לא כדאי להשאר אם הפחד, מה יקרה....אם.
לצפיה ב-'סוף שנת מס-קונה מתיקי ני"ע-אג"ח לא סחירות(אפ' ניצול מגן מס):'
סוף שנת מס-קונה מתיקי ני"ע-אג"ח לא סחירות(אפ' ניצול מגן מס):
17/12/2016 | 19:52
14
למוכרים קיימת אפשרות לניצול מגן מס רווחי הון
 להלן רשימה מעודכנת, בסדר אלפאביתי:
 אולימפיה ב'+ג', אייס דיפו א', אורבנקורפ א', אורתם סהר ד'+ה'+י', אמפל א'+ב'+ג', אפסק א', אפריל נדל"ן ב', בולוס גד א', דוראה א'+ב'+ג'+ד', חבס 4, חבס 12, חפציבה א', חפציבה ג'רוזלם א'+ב'+ג', טאו ב'+ג', ישראלום ה'+ו', לידקום א', לנדמארק א', סובריין נכסים א', סוהו נדל"ן א'+ב', סיאלו א', סיביל ג'רמני א', סינרג'י כבלים ג', סנטראל יורופיאן א', סקורפיו א', סקיילקס ד'+יג', פסיפיקה א', פרופיט ד', קמור ו'+ח', רוזבאד א'.
 נא ליצור קשר במייל:  by17great@gmail.com

לצפיה ב-'100% מניות בגיל מבוגר?'
100% מניות בגיל מבוגר?
15/12/2016 | 12:45
1
65
שלום רב,

אני רוקחת בת 53 באחת מקופות החולים בארץ. הפנסיה שצברתי עד כה קטנה מאוד - כ-265,000 ש"ח, בקופת הגמל שלי כ-58,000 ש"ח ובקרן ההשתלמות כ-17,000 ש"ח. כלומר, סה"כ כ-350,000 ש"ח. 
אני ובן זוגי מחזיקים גם תיק השקעות (בחשבון "רגיל" חייב במס) גדול מאוד של מעל מיליון ש"ח ואנחנו מעדיפים באופן כללי להחזיק 100% מניות (בכל המסלולים - פנסיה, קופת גמל וקרן השתלמות) עם מספיק כסף מזומן בצד. זאת על פי עצתו של המשקיע הדגול וורן באפט.
השאלות הקריטיות הן:
1. אם תהיה קריסה בבורסה סמוך לגיל פרישה שלי (64), האם יש באפשרותי לא למשוך מייד את הפנסיה/קופת גמל/קרן ההשתלמות? האם אוכל פשוט למשוך מהם לפי רצוני בגיל פרישה ובינתיים נשתמש בכסף המזומן שצברנו?
זה יהיה אסון אם יחייבו אותי למשוך כשהבורסה למטה. הייתי רוצה לשלוט בזה. 

2. מה דעתכם באופן כללי על התוכנית? הייתם משנה משהו?
תודה רבה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/12/2016 | 19:52
54
היי,
לגבי קרן השתלמות, לא קשורה ממש לכל הסיפור כיוון שאת יכולה למשוך אותה החל מ 6 שנים מיום ההפקדה הראשונה בלי קשר לגיל פרישה וכו'.
לגבי קרן פנסיה, יכולה לבחור מתי לצאת לפנסיה, כמה שתצאי מאוחר יותר הקצבה שתקבלי תהיה גדולה יותר, אין אפשרות למשוך חלקים אלא אם יש את כספי הפיצויים שלך בקרן הפנסיה שאת יכולה לקחת אותם ברגע שאת מסיימת עבודה או לאחר מכן בלי קשר לגיל הפרישה וכו' כמובן שזה יקטין לך בערך ב 50 אחוז את הצבירה אם תקחי את הפיצויים ובהתאם את הקצבה החודשית.

לגבי קופת גמל, אם הכספים שם הופקדו לפני 2008 אז סביר שתוכלי לקחת את הכספים החל מגיל 60 באיזה עיתוי שבא לך, אם הופקד לאחר 2008, תצטרכי להעביר את החלק הזה לקרן פנסיה ומשם לקבל קצבה.
לצפיה ב-'חיסכון לכל ילד - היכן'
חיסכון לכל ילד - היכן
15/12/2016 | 08:53
52
ליקטתי בקובץ המצורף את נתוני הקופות המוצעות,בחרתי את החברות המוכרות והפופולריות בענפי הגמל והביטוח.
ראיתי שוני בתשואה ב-"12 חודשים  אחרונים" ו"מתחילת השנה" ביחוד בקופות בסיכון בינוני..לא יודע למה,אנחנו בדצמבר וזה צריך להיות כמעט חופף.
הקופות בסיכון בינוני הן חדשות ואין להן עבר לבחינת יציבותן אך התשואה בשנה האחרונה היא הגבוהה ביותר.
בקופות בסיכון גבוה אנחנו רואים שהן "עשו מכה" ב-5 שנים אחרונות אך צנחו לרצפה.אז איך להתייחס לזה?

אשמח אם מביני עניין יאירו את עיני ועיני כל המתלבטים
חג אורים שמח
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'העברת קופ"ג לבית השקעות חדש'
העברת קופ"ג לבית השקעות חדש
14/12/2016 | 15:47
2
65
יש לי שתי קופות גמל ותיקות, שהן כבר נזילות, לאחת אני מפרישה מדי חודש והשנייה רק צוברת. דמי הניהול שאני משלמת הם 2% על ההפרשה ו-0.9% על הצבירה. פניתי מספר פעמים בבקשה להוריד את אחוז דמי הניהול אך סירבו.

אני מעוניינת להעביר את שתי הקופות לבית השקעות חדש, לקופ"ג פסיבית בה דמי הניהול יעמדו על 0.5% על הצבירה בלבד. החלוקה שחשבתי לעשות היא 60% מדדי אג"ח, 30% מדדי מניות חו"ל ו-10% מדד ת"א 25. האם לדעתכם החלוקה נבונה?

תודה.
לצפיה ב-'נכונה למי???? איך בכלל אפשר לדעת ?'
נכונה למי???? איך בכלל אפשר לדעת ?
15/12/2016 | 10:43
38
אין דבר כזה, מסלול השקעה מתאים אוניברסלי.

בעוד למישהו אחד זה הכי נכון, למישהו אחר שה ממש לא.

לפני שבוחרים מסלול השקעה אנשי המקצוע עושים בירור צרכים, שבו מבינים מה הסיכונים שהלקוח מוכן לקחת, איזה סוג השקעות הוא יותר מאמין בו ועוד ועוד.

רק לאחר מכן אפשר לומר האם זה מתאים.

לכן, כדאי לקבל ייעוץ אם מבית ההשקעות, בנק, סוכן ביטוח, יועץ פנסיוני....

בהצלחה
לצפיה ב-'דמי הניהול סבירים,אפשר להוריד'
דמי הניהול סבירים,אפשר להוריד
21/12/2016 | 18:51
17
חצי אחוז זה טוב אבל תלוי בתשואות. אני מבין מדברייך שאת לא משלמת על הפקדות.
החלוקה נראית לי בעין לא מקצועית די סבירה.
יש לך גם את אופציית המודל הצ'יליאני שהיא די חדשה -החלוקה משתנה לפי הגיל כך שהסיכון יורד עם הזמן.
לצפיה ב-'הגנה על כספים המופקדים בקה"שת'
הגנה על כספים המופקדים בקה"שת
12/12/2016 | 17:28
4
48
שלום רב.

כיצד אפשר להיות "רגועים" לאחר שמפקידים סכום נכבד לקרן השתלמות ?

נאמר לי ע"י סוכן הביטוח שהכספים למעשה מופקדים בחשבון על שם הלקוח/מוטב בבנק, כלומר גם אם לחברת ההשקעות/ביטוח יש קשיים (קריסה או חובות) אז אין אפשרות להשתמש בכסף לטובת החברה, אלא הוא סגור על שם המוטב/לקוח ורק הוא יכול לשחררו מהבנק, וכך הלקוח מוגן.

האם זה נכון ?
לצפיה ב-'מה השאלה?'
מה השאלה?
12/12/2016 | 22:11
3
40
מפחד שירמו אותך ויגנבו לך כסף? לא יקרה.
להיות מוגן? זה בורסה, בורסה יכולה לרדת 30% בשנה {קרה ב 2008}
רוצה לשים את הכסף וללא סיכון לעשות תשואה יפה? אין חיה כזו.
סיכון = סיכוי, אין סיכון אין סיכוי.
לצפיה ב-'הגנה על הכסף המופקד'
הגנה על הכסף המופקד
12/12/2016 | 23:42
2
37
ללא קשר לבורסה/תשואה שלילית/חיובית.

כלומר במקרה שהחברה קורסת, יש בה מעילה או מה שלא עלול לקרות... הכסף מוגן ?
לצפיה ב-'תלוי מה עושים'
תלוי מה עושים
14/12/2016 | 20:36
1
41
אם מריצים עסקאות ע"ח עמיתים אז לא... וזה כבר קרה בעבר.
הענף הזה מאוד מפוקח... ככה שלא ממש רואה שזה יכול לקרות ...
לצפיה ב-'סליחה, לא בטוח שהבנתי'
סליחה, לא בטוח שהבנתי
26/12/2016 | 02:57
6
למה כוונתך ב"על חשבון העמיתים" ומה קרה בעבר ?

תודה!
לצפיה ב-'פנסיה חובה לעצמאיים החל מ 2017?'
פנסיה חובה לעצמאיים החל מ 2017?
12/12/2016 | 03:05
3
44
הכצעקתה ?? מישהו יודע מה עומדים לכפות עלינו ??
לצפיה ב-'ושאלות פולו-אפ:'
ושאלות פולו-אפ:
12/12/2016 | 10:01
42
מה לגבי שכירים בעלי שליטה?
האם לחוק יהיו שיניים לכפות עליהם הפרשה עצמית לפנסיה,
או שזה כמו עד היום (חובה בתיאוריה, לא בפרקטיקה)?

תודה.
לצפיה ב-'הינה כמה פרטים'
הינה כמה פרטים
15/12/2016 | 08:45
61
ראשית התפרסמו כבר כמה כתבות, פשוט חפשו בגוגל, הינה אחת מהן שו רו"ח מנדלאוי.
בגדול, צריך להפריש לקופת גמל (או קרן פנסיה או ביטוח מנהלים).

לפי ההכנסה החודשית הממוצעת לשנת מס

מהשקל הראשון ועד 5,000 4.45%.
מעל זה ועד השכר הממוצע במשק שכיום הוא בקירוב 10,000 ש"ח 12.55%.

מעבר אין חובה.

יוצא שבמקסימום יש להפריש 850 לחודש.

מול זה יש הורדה של תשלומי ביטוח לאומי בהכנסה נמוכה ועליה בגבוהה.

לצפיה ב-'אכן פנסיית חובה גם לעצמאים החל מ-2017'
אכן פנסיית חובה גם לעצמאים החל מ-2017
26/12/2016 | 19:17
12
אבל, זה לא דבר רע. גם מבחינת החשיבות של קיום פנסייה בעתיד, ובנוסף ההפרשות לפנסייה נותנות הטבות במס, ויש אפשרות לקבל בגינן החזרי מס, כך שגם ללא החובה, כדאי להפריש לקרן פנסייה.
לצפיה ב-'הפרשה לפנסיה ע״י מעסיק שונה'
הפרשה לפנסיה ע״י מעסיק שונה
10/12/2016 | 22:59
1
59
שלום רב,
אני מועסקת בעמותה ולאחרונה ראיתי בדו"ח רבעוני מקרן הפנסיה כי ההפרשות אמנם הנן בסכומים הנכונים, אך שם המעסיק הרשום כמפריש הפנסיה השתנה ב-6 החודשים האחרונים לשם עמותה אחרת.
האם הדבר תקין או שיש לכך השלכות שיכולות להיות בעיתיות?
תודה מראש

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/12/2016 | 22:03
35
יכול להיות שבטעות בקרן יש שני מעסיקים עם אותו חפ {בטעות} ולכן את רואה את זה לא נכון, לחילופין, קחי את מס' החפ או מס' עמותה כפי שרשום בתלוש השכר ותקישי אותו בגוגל ותראי בדיוק מה השם של החברה או עמותה ברשם החברות / עמותות, אולי הם שינו שם או משהו.

בכל מקרה, אם יש טעות בדיווח, יש לפנות אל החברה המנהלת, עדיף גם לצרף תלוש שכר + את מה שרשמתי למעלה ולהסביר שכנראה וחלה טעות שיתקנו.
אם לא יתקנו, כשתבואי למשוך כספים זה לא ממש יעניין אותם ותצטרכי להוכיח שאין לך אחות.
לצפיה ב-'אל מי כדאי לעבור'
אל מי כדאי לעבור
09/12/2016 | 18:08
1
70
הלמן  אלדובי או מיטב דש
לצפיה ב-'אין ממש דרך לדעת חוץ מלבחון תשואות עבר ולבדוק מדדי סיכון'
אין ממש דרך לדעת חוץ מלבחון תשואות עבר ולבדוק מדדי סיכון
10/12/2016 | 12:28
47
באתרים המשווים תשואות ביצועי קרנות פנסיה (מבין שאלה קרנות ברירת המחדל החדשות)
זה לא אומר מה צפוי אבל איזו אינדיקציה
אני חושב שבגדול הלמן

לצפיה ב-'פרקטי - "מיזם חברתי" - לא להתקרב!'
פרקטי - "מיזם חברתי" - לא להתקרב!
09/12/2016 | 11:38
4
352
שורה תחתונה:
מאוד מאוד לא מומלץ.

הסיפור המלא:
בעלי נרשם להדרכה של פרקטי על פנסיות וביטוח מנהלים.
בעת ההרשמה הוא רשם את שנינו, אבל הוא קבע הדרכה רק לו כי לא יכלתי להגיע לאותה הדרכה.
לאחר ההדרכה בעלי חזר הביתה, התחיל להראות לי מה שהוא ראה בהדרכה , ואז הראתי לו שכמה ימים לפני ראיתי את כל מה שהוא עבר ב4 שעות הדרכה האלה בסרטון של 10 דקות ביוטיוב.
כמובן שכשפרקטי הציגו את זה זה היה נשמע כאילו ההדרכות הולכות לכלול המון נושאים חשובים ומורחבים ומותאמים למי שמגיע להדרכה.
מפה לשם, קלטנו שלא מתווסף לנו שום ידע מהעניין, למרות המחיר הגבוה שהם גובים, והתחלתי לבדוק האם אני מוצאת המלצות על פרקטי באינטרנט - פייסבוק, גוגל וכל איפה שיכלתי.
מצאתי המלצה אחת ויחידה בעמוד שלהם. זהו.
חברה שקיימת מיולי לפי מה שהצלחתי להבין - והמלצה אחת. תודו שזה נשמע מוזר.
חוץ מזה כל מה שנתקלתי בו זה תוכן שיווקי ממומן שהם דאגו שיפורסם בעצמם.
בשלב זה הבנתי שקנינו חתול בשק.
התקשרתי לפרקטי וביקשתי לקבל החזר חלקי על השרות, מכיוון שמתוך שנינו- רק בעלי הלך להדרכה, לא הרגשנו שהיא תרמה לנו, והחלטנו שאנחנו לא מעוניינים בייעוץ האישי שלהם.
פה כבר לא היה עם מי לדבר.
איילון - מנהל שרות הלקוחות אמר שהחבילה נמכרת כחבילה ואין אפשרות לשום החזר, למרות שלא לקחנו את החלק בחבילה שאמור להיות היקר יותר - הייעוץ האישי.
פתאום - זה שרשמו את שנינו להדרכה, הפך ל"טובה" שפרקטי עשו לנו, למרות שכשבעלי נרשם בהתחלה, זה לא היה נשמע מעולם כמשהו חריג.
איילון לא היסס להשתמש שוב ושוב בזה שהחוק להגנת הצרכן לטובתם. כשחברה משווקת את עצמה ב"מיזם חברתי" שאמור "לדאוג לכסף של הלקוחות שלו", היית מצפה לקצת הבנה, ואם קיים לקוח לא מרוצה - להגיע איתו להסכמה.
אבל איילון לא רצה להחזיר שקל אחד מתוך התשלום המופקע שכרגע שולם רק עבור הדרכה של 4 שעות לאדם אחד מתוך שניים.
ביקשתי שוב ושוב לדבר עם מישהו אחר מההנהלה - כדי להבין אם זה עקשנות שלו, או אג'נדה של ה"מיזם החברתי" כביכול...
איילון לא הסכים בשום צורה להעביר אותנו למישהו אחר בהנהלה, אולי פשוט לא קיים מישהו כזה.
כאשר אתה מקבל כזו חוסר התחשבות בכסף שלך, ממקום שאמור לדאוג לכסף שלך, ודאי שלא תרצה להמשיך ולקבל ייעוץ בכל נושא שקשור לכסף שלך מאותו גורם. את פרקטי - מסתבר שזה לא מעניין.
ראו הוזהרתם.

לצפיה ב-'פרקטי'
פרקטי
13/12/2016 | 15:07
48
דווקא אני הייתי והיה מעולה
לצפיה ב-'דווקא מיזם מעולה'
דווקא מיזם מעולה
04/05/2017 | 10:08
23
אני בטוחה שיש גם לקוחות לא מרוצים , אך אני הייתי והיה פשוט מדהים. 

אני הייתי בהדרכה שהיו בה רק עוד 10 אנשים ולמדתי המון והבנתי כמה כסף זה שווה לי , התוכנה שלהם שמשווה אחרי ההדרכה את כל החברות חלומית , ואפשר לראות בה כמה נשלם על כל ביטוח בכל חברה כל החיים 

לצפיה ב-'גם אני נרשמתי לפרקטי'
גם אני נרשמתי לפרקטי
08/05/2017 | 11:51
17
אני חייבת להגיד שהייתי בהדרכת פנסיה והיה פשוט מעולה! המרצה היה בקיא בחומר ההדרכה שלו הייתה סוחפת והוא חידש לי המון דברים שלא ידעתי.
יצאתי משם מאוד מרוצה!
לצפיה ב-'מיזם חינוך פיננסי - מיזם מדהים!'
מיזם חינוך פיננסי - מיזם מדהים!
18/05/2017 | 18:28
15
אין לי מושג על מה את מדברת, קיבלתי מהם שירות מדהים!
לצפיה ב-'קרן השתלמות כאפיק השקעה'
קרן השתלמות כאפיק השקעה
08/12/2016 | 10:52
4
94
נכתב רבות ברשת אודות האפשרות "להשקיע" באמצעות קרן השתלמות לעצמאיים...

1. כמה זה באמת משתלם לדעתם לעומת אפיקים אחרים ?
2. אני צריכה לחשוש מלהפקיד סכומים גבוהים לקופה כזו (נניח 200 א"שח ומעלה) ? כלומר האם חברות כגון לפידות או אנליסט הן יציבות מספיק ?
3. אם אני מושכת סכום חלקי לפני תום 6 שנים, אני מבינה שהמס הוא 48% על התשואה הריאלית כן ? כלומר הפסדתי כסף כי באפיק אחר זה היה יוצא 25% מס רווחי הון ?
4. מותר לי בתור עצמאית להפקיד כל סכום שעולה על רוחי ?

תודה על העזרה אתי

תודה
לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
08/12/2016 | 18:41
2
67
מס על כל הסכום, אין קשר ליציבות בית ההשקעות ממש...
לצפיה ב-'לא הבנתי...'
לא הבנתי...
08/12/2016 | 20:03
1
69
נניח בתור עצמאית הפקדתי 200 אלף ש"ח.

לאחר שנה משכתי מסיבה כלשהי 100 אלף ש"ח. המס יהיה מס שולי על 100 אלף (פחות ה 18000 הפטורים ממס) ?

כלומר 30-40 אלף שח מס ?
לצפיה ב-'48 אלף מס '
48 אלף מס
09/12/2016 | 15:14
36
לצפיה ב-'קרן השתלמות היא אפיק המאפשר משיכה אחרי 6 שנים'
קרן השתלמות היא אפיק המאפשר משיכה אחרי 6 שנים
10/12/2016 | 12:35
55
מנסיוני אנליסט (כמי שהשקיע שם ויצא) נוטים מדי לסיכונים.עולים חזק בתקופות עלייה ונופלים בירידות.ילין לפידות נחשבים טובים, אישית משקיע שם.גם פסגות.
את יכולה להפקיד כמה שתרצי אבל יש מגבלה איזה סכום מזכה אותך בהטבות מס, אבל זה לא מונע ממך להפקיד.מדובר בהפקדות שנתיות.
לגבי משיכה לפני הזמן אני לא ממש בטוח,אבל כנראה שאפשר הנסיבות מסוימות בלי להינזק

לצפיה ב-'"שבירת" קרן השתלמות באמצע תקופה'
"שבירת" קרן השתלמות באמצע תקופה
07/12/2016 | 01:29
8
74
אם אני מפקידה לקה"שת עצמאיים סכום גדול לשם חיסכון, אולם מבקשת לפדות חלק מהסכום לפני תום 6 שנים, במה זה עולה לי ?
לצפיה ב-'48% מס'
48% מס
07/12/2016 | 22:24
2
22
לצפיה ב-'מס על מה ?'
מס על מה ?
07/12/2016 | 22:56
1
38
על הקרן ? על הרווח הריאלי מהריבית ?
לצפיה ב-'על כל הסכום '
על כל הסכום
08/12/2016 | 18:39
22
לצפיה ב-'יש תשלום מס יחסית גבוהה אבל...'
יש תשלום מס יחסית גבוהה אבל...
08/12/2016 | 10:56
4
40
1. אם יש סיבה למשיכה מטעם בעיות כלכליות/רפואיות לפעמים אפשר לקבל הנחה או פטור מהמס.
2. ניתן לקבל יחסית בקלות הלוואות זולות בסכומים של כ-50% מהכסף שנמצא בקרן.  אז אפשר לשקול במקום משיכה, לקחת הלוואת בלון לתאריך שבו ניתן למשוך את הכסף (בתום ה-6 שנים). כמובן יש תשלום ריבית, אבל צריך לחשב האם זה לא זול יותר מהמס שנשלם.

לצפיה ב-'אחרי תום 6 שנים'
אחרי תום 6 שנים
09/12/2016 | 12:30
3
43
האם ניתן להשאיר את הכסף בקופה ללא הגבלת זמן ולמשוך כל חלק בכל זמן ללא מס מלבד מס רווחי הון על הרווח (כיוון שעברו 6 שנים) ?
לצפיה ב-'כן, בוודאי'
כן, בוודאי
09/12/2016 | 13:21
2
27
היופי בקרן השתלמות, שאפשר להשאיר את הכסף מרגע שהוא מותר למשיכה בלי מגבלה.
כל זמן שהוא נשאר שם, הוא עדיין נהנה מפטור ממס רווחי הון (עד התקרה של הפקדה שנתית).

לכן זהו כלי טוב לחיסכון ארוך טווח.
לצפיה ב-'מה קורה אם באמצע 6 שנים מפסיקים להיות עצמאיים ?'
מה קורה אם באמצע 6 שנים מפסיקים להיות עצמאיים ?
10/12/2016 | 14:55
1
36
אז פשוט אסור יותר להפקיד לקרן ?

אבל כל שאר התנאים נשארים ללא שינוי ? 

כלומר מה שנצבר נשאר בקופה, היא ניתנת לפדיון אחרי 6 שנים וניתן להשאיר את הכסף שם לצבירת תשואה ? והמס היחיד הוא על רווחי הון במשיכה אחרי 6 שנים ?
לצפיה ב-'כן'
כן
11/12/2016 | 22:00
12
מס רווחי הון הוא רק על הפקדות מעל התקרה.
לצפיה ב-'איך ניתן לבדוק תשואות קופות גמל לחודש האחרון ?'
איך ניתן לבדוק תשואות קופות גמל לחודש האחרון ?
06/12/2016 | 20:28
1
33
בגמל נט/ביטוח נט ובשאר האתרים, ניתן לבדוק תשואות לתקופה של עד לפני חודשיים בלבד... האם ניתן איכשהו לבדוק תשואות עד ליום זה ?
לצפיה ב-'לא'
לא
07/12/2016 | 22:27
11
לצפיה ב-'ייעוץ-מי עדיף? פורשור (ארצי) או סיטרין ברמת גן?'
ייעוץ-מי עדיף? פורשור (ארצי) או סיטרין ברמת גן?
06/12/2016 | 15:26
2
44
אם אפשר להעריך את זה
לצפיה ב-'למה אתה שואל רק עליהם ?'
למה אתה שואל רק עליהם ?
07/12/2016 | 16:15
1
34
מדובר בשני עסקים וותיקים ומוכרים בתחום. בנוסף להם יש כ-50-60 יועצים פנסיונים עצמאים ברחבי הארץ (הרוב מרוכז במרכז).

אני ממליץ לך להתקשר עם כמה יועצים, לשמוע מה הם בדיוק מספקים והאם זה מתאים לכם.

כל יועץ עובד קצת אחרת, יש כאלו עם התמחויות ולפעמים יש לאנשים מוצרים וותיקים שלא כל יועץ יודע או רוצה לגעת בהם.

יש כאלו שעושים עבודה מאוד פרטנית ויסודית ורחבה עם שכר טירחה מאוד גבוהה וכאלו שעובדים יותר מצומצם ולפעמים ממוקד בתחום צר שהלקוח זקוק במחיר נמוך יחסית.

אפשר כמובן לשאול תמיד חברים קרובים אצל מי הם עשו והאם היו מרוצים.

לבסוף כדאי להפגש לפחות עם שניים או שלושה פיזית לפני שמחליטים...

גילוי נאות: אנו מספקים ייעוץ פנסיוני פרטי
לצפיה ב-'כי זה בינתיים מה שמצאתי'
כי זה בינתיים מה שמצאתי
07/12/2016 | 18:44
56
קיבלתי שם נוסף מחבר המתמצא יותר ממני בתחום והמחיר שפוי ואתקשר אליו
ברגע שאתה נפגש אתה משלם...
כל המחירים שקיבלתי בינתיים מתחילים לפחות ב-1000 ויכולים להגיע להרבה יותר
אם אתה מעוניין שלח מסר פרטי

לצפיה ב-'ניוד קרן השתלמות'
ניוד קרן השתלמות
06/12/2016 | 19:44
1
47
יש לי קרן השתלמות בחברה א' , שנפתחה לי כשכיר ואין אליה הפקדות.

במקביל, פתחתי בחברה ב' קרן השתלמות לעצמאיים.

האם לאחר הפתיחה בחברה ב', בשלב כלשהו בעתיד, אוכל לנייד את הכספים מחברה א' (קופת שכירים) לקופה החדשה (לעצמאיים) בחברה ב' ?

או שחברה ב' תצטרך לפתוח לי קופה נוספת עקב הניוד ?
לצפיה ב-'קופה נוספת'
קופה נוספת
07/12/2016 | 08:20
38
אין אפשרות לנייד מקופה אל קופה. ניתן, בדיוק כפי שכתבת, לנייד מחברה לחברה אך כל קופה תשמור על הוותק שלה ועל המעמד שלה (עצמאי\שכיר).

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו