לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

שאלה בנוגע לטופס (מצורפים תמונות)
07/08/2015 | 09:23
3
83
שלום לכולם,

לאחרונה דרש ממני המעביד לחתום על הטופס המצורף (עובד שם כ-5 שנים), אינני בקיע בנושא קופות גמל וביטוחים ותהיתי מה בדיוק המשמעות של הטופס הזה מבחינתי.

המסמך: http://imgur.com/a/YgWnC

1. אילו הרשאות בדיוק מקבלת החברה שאלייה אני מייפה כוח?
2. מה החברה הזאת יכולה לעשות עם המידע שלי והאם זה בטוח?
3. אם אני מסרב לחתום על טופס זה האם המעביד שלי יכול לפטר אותי ואם כן האם מגיע לי פיצויים?
4. איפה אני יכול ללמוד יותר על הנושא הזה של קופות גמל וביטוחים?

חשוב לי להזכיר שהמעביד שלי לא סיפק שום הסבר מספק מדוע אני צריך לחתום על טופס זה ומה בדיוק המשמעות שלו לכן אני פונה אליכם.

תודה מראש על העזרה.

תשובות
07/08/2015 | 16:51
2
33
1. לקבל מידע אודות המוצר שאתה הולך לפתוח עכשיו
2. מה יכולה? לא יותר מדי.
3. לא יכול לפטר אותך אבל תהיה חייב לחתום ליפוי כח לסוכן כלשהוא... בלי זה אף סוכן לא יכול לטפל בך.
4. גוגל
שאלות המשך ברשותך
08/08/2015 | 01:37
1
33
תודה על התגובה,
סלח לי על החוסר ידע אבל איזה מוצר? לא ביקשתי לפתוח שום דבר או לשנות משהו
המשך
08/08/2015 | 10:37
26
כנראה שמקום העבודה שלך החליף את סוכן הביטוח שמתעסק עם כל הגמל / השת' / פנסיה ולכן הסוכן החדש צריך להחתים אתכם ע"מ לקבל עמלות + לתת שירות לך / למעסיק או שמעולם הוא לא החתים על יפוי כח ועכשיו הוא נזכר.
למטה יש מקום למלא בדיוק על אילו מוצרים מדובר, מאמין שהוא ירשום את הקופות הפעילות דרך המעסיק {השת' ופנסיה או מנהלים}
קופ"ג חדשה תגמולים ואישית לפיצויים ניוד ל IRA אפשרי ?
06/08/2015 | 12:02
2
55
פתחתי שרשור חדש , מחילה .
פתחתי קופ"ג חדשה תגמולים ואישית לפיצויים , האם אוכל בעתיד לנייד אותה ל IRA ?
תודה.
אוקי נציג בצ'ט של מיטב דש ענה לי שזה אפשרי ....
06/08/2015 | 16:45
1
33
תיקון קל רק קופ"ג נזילה לפני 2008 ולא חדשה !!
09/08/2015 | 21:34
25
מה קורה אם ניוד קרן הפנסיה לא מבוצע בזמן?
04/08/2015 | 15:46
2
57

שלום לכולם,

למיטב ידיעתי התקנות כיום מגדירות זמן מקסימלי של 20 ימי עסקים לניוד קופות גמל, ו-30 ימי עסקים לניוד קרנות פנסיה.

מה קורה אם הניוד לא מבוצע בזמן בשל טעות של הקרן המקבלת או המעבירה (ולא של העמית)?
האם מוגדרות בחוק סנקציות כלשהן או פיצוי לעמית?

תודה מראש על עזרתכם!
ירון
04/08/2015 | 21:40
1
47
לרוב ניוד לא מבוצע בזמן...

אם כך מה הטעם בלהגדיר מסגרת זמן בכלל?
10/08/2015 | 20:37
12
כדאיות ביטוח מנהלים / הוספת קרן פנסיה
03/08/2015 | 12:30
3
109
שלום לכולם,

אני בת 30, רווקה, משכורת 16K, כעת עולה ל-19K.
יש לי ביטוח מנהלים של מגדל (מגדלור לחיים 2009) עם מקדם מובטח של 223.94 בגיל 64. משלמת דמי ניהול של 1.25 מהצבירה ו-5% או 46 ש"ח הנמוך מביניהם דמי הפקדה (יוצא 1.64% בססטוס הנוכחי).

נכון להיום יש בפוליסה 150K. 
בעוד כחודש אחליף מקום עבודה ואני רוצה להיות מוכנה כשאגיע לפגישה עם הסוכן החדש.

שאלותיי: 
1. האם התנאים של ביטוח המנהלים הנוכחי סבירים ?
2. האם לאור דמי הניהול הגבוהים מהצבירה כדאי להוסיף קרן פנסיה ולחלק את הפקדות בין קרן הפנסיה לבין ביטוח המנהלים? אם כן, באיזה יחס?
3. אני מהנדסת בהכשרתי אך לא במקצועי. מקריאה בפורום הבנתי שיש הטבות בדמי הניהול של קרן הפנסיה אם מצטרפים לאיגוד המהנדסים, האם הנושא רלוונטי גם כשמצטרפים כשכירה דרך סוכן ביטוח? 

תודה רבה לעונים.

תשובות
03/08/2015 | 18:40
87
1. עוד מעט תתחיל האופציה לנייד ביטוחי מנהלים עם מקדם קצבה מובטח... כך שד"נ ירדו כיוון שניתן יהיה להעביר בין חברות.
2. יש כמה שיקולים, ביניהם ד"נ / תשואות / עלויות כיסוי ביטוחי / מקדם שעל סמך אלו עלייך לקבל את ההחלטה.
3. לא, סוכן נותן את דמי הניהול שלו.
תשובות
05/08/2015 | 20:43
73
1. לדעתי הלא מקצועית, זאת תוכנית יקרה מידי ואני ביטלתי לפני שנה תוכנית בדמי ניהול יותר אטרקטיביים. אני ראיתי דוגמא בדף של יועץ פנסיוני לאדם שהוריד אותם בתוכנית דומה דמי ניהול של 0.7% מהצבירה בלבד.
2. לדעתי, כדאי מאוד לפתוח קרן פנסיה מקיפה. דמי הניהול נמוכים משמעותית ועלויות ביטוח החיים, לכשיהיה רלוונטי, זולות מאוד לעומת האלטרנטיבות. יש גם הבטחת תשואה של המדינה ל 30% מהכספים עם ריבית יפה מאוד ובימינו זאת הטבה אדירה.
3. פני להסתדרות המהנדסים ובררי אם את יכולה להצטרף. מספיק תואר במדעים. במידה ויאשרו לך, דברי עם מנורה ובקשי שישלחו אליך את סוכן הבית (עובד של חברת מנורה). הוא יפתח לך תוכנית בדמי ניהול של 0.9% מהפקדות ו 0.19% מצבירה. כשתגיעי לפגישה עם הסוכן של החברה החדשה, מסרי לו את פרטי קרן הפנסיה שלך ואת דמי הניהול שסגרת איתם. החוק עומד לזכותך, ולא יוכלו לחייב אותך לשלם דמי ניהול גבוהים יותר.
יש גם את האופציה של מיטב דש אם מקום העבודה שותף במועדון הייטק זון. עוד אופציה שאפשר לשקול בדמי ניהול אטרקטיביים.
לדעתי, שווה לגשת לייעוץ פנסיוני בכדי להחליט מה לעשות מבחינת החלוקה (כולל עם הפיצויים). בתור חוסכת צעירה אני מאמין שמספיקה פגישה קצרה ולא צריך ייעוץ מקיף. 
בהצלחה !
תשובה לקפלונה
06/08/2015 | 08:36
49
לא יודע להגיד לגביי הביטוח מנהלים.
מה שכן, הצטרפות להסתדרות המהנדסים תביא לך דמי ניהול טובים בהרבה ללא ספק בקרן הפנסיה.
אגב.. את יכול גם להסתכל על מבטחים הייטק, התכנית של מנורה מבטחים להייטק שיצאה לא מזמן היא כוללת קצת יותר מהטבה רק בפנסיה (השתלמות, קרן משלימה וביטוחים)..

בהצלחה!
דחיית פרישה בקרן מקפת (ותיקה)
02/08/2015 | 22:37
3
46
שלום
אני בן 66 ואמור לפרוש עוד שנה. יש ברשותי ותק של כ 42 שנות עבודה. עובד במקום עבודה אחד לכל השנים. קרן מקפת ותיקה.
שאלתי:
במידה ואני רוצה שלא לפרוש, אלא להמשיך לעבוד - מה המשמעויות במקרה כזה?
הבנתי שהשכר הקובע לצורך חישוב הקצבה הינו בשיטת יחסי שכר בכל חודש שהייתי מבוטח לשכר הממוצע במשק באותו החודש.
אם בעוד שנה, אחליט להמשיך לעבוד עוד שנה שנתיים , אבל ארד לחצי משרה - האם תהיה לזה השלכה מבחינת הקיצבה שאקבל? כלומר עדיף לי לצאת לפנסיה או שאפשר להמשיך לעבוד ולרדת בשכר...?
התשובה לשאלה שלך דורשת חישובים אקטואריים מורכבים מאוד.
03/08/2015 | 09:44
2
40
כעיקרון אתה יכול בגיל 67 לקבל פנסיה ממקפת הותיקה וגם להמשיך לעבוד ולהפנות ההפקדות לתכנית פנסיונית חדשה אבל ממש לא בטוח שזה כדאי.
אני מציע לך לפנות ליועץ הבקי בקרנות הפנסיה הותיקות של עמיתים והוא שיעשה עבורך את חישובי הכדאיות ורק אח"כ תקבל החלטה.
זו שאלה כבדת משקל.  
עוד שאלה
03/08/2015 | 11:13
1
31
אתה מתכוון לפנות לעמיתים? או ליועץ שמכיר את הקרנות הותיקות בכלל?

אני לא מתכוון לכלום. התגובה שלי הייתה אך ורק כדי לתת לך
03/08/2015 | 12:20
40
כיוון שבמקרה שלך לא תסתמך על תשובות כלליות בפורומים שונים.
אבדן כושר עבודה
02/08/2015 | 19:38
2
49
שלום,
המעסיק מבטח אותי ב א.כ.ע. בחלק של השכר שעובר את התקרה של 19 אלף ש"ח. אני מפקיד לקופ"ג את הסכום שמעבר לשכר זה (במקום להפקיד לקרן פנסיה).
עד לפני מס' חודשים הפנסיה והא.כ.ע. היו בחברת ביטוח אחת.
לאחרונה העברתי את הפנסיה לחברה אחרת אך הא.כ.ע. נשאר בחברה המקורית.
האם זה תקין ?
האם אני יכול לבקש להעביר גם את הא.כ.ע. או שזה לא נתון לשיקולי ?
תודה למשיבים.
היי מרובע
02/08/2015 | 22:38
1
41
מבחינת תקינות - אין עם זה בעיה
למה שתרצה להעביר את האכע לחברה אחרת?
אתה יכול לבקש,אבל המעסיק בטח ירצה להבין למה
ייתכן,וסביר להניח,שהוא משלם תעריף קולקטיבי , בחברה שבה קיים לך הכיסוי וכרגע,והוא לא יהיה מעוניין לשלם יותר (אם בחברה השניה אין לו תעריף קולקטיבי

תודה
03/08/2015 | 06:54
15
גובה דמי ניהול
02/08/2015 | 02:04
1
93
היי, יש לי קרן פנסיה, קרן השתלמות וקופת גמל.
איך בודקים מה גובה דמי הניהול שאני משלמת, והאם הוא ניתן למצא ומתן מול החברות שנותנות את השרות?

כמו כן, מה הסכומים הסבירים לשלם?
(אם זה רלוונטי, מהשנה אתחיל לעבוד בחצי משרה)

תודה
תשובות
03/08/2015 | 18:43
67
א. לראות אילו דוחות שנתיים את מקבלת
ב. להיכנס להר הכסף {גוגל} ולמצוא שם
ג. אתר כדוגמת WOBI

לגבי מה סביר, הכל עניין של מיקוח...
הצהרת בריאות מקוצרת
01/08/2015 | 02:40
2
50
אהלן חברים. אשמח אם תוכלו להאיר עיני בנושא שלא כל כך מובן לי:
כאשר סוכן הבטוח בחברה גדולה  מגיש לעובדים חדשים הצהרת בריאות מקוצרת שהיא בעצם  סוג של הטבה
לעובדי החברה לקראת בטוח  חיים , פנסיה  , אבדן  כושר וכו' ..
ובמסגרת ההצרה המקוצרת  נשאלות רק  4 שאלות עליהם העובד צריך לחתום:
א. לא אושפזתי בביח כתוצאה ממחלה אות תאונה במשך 3 שנים אחרונות
ב. אין לי הסטוריה של מחלות לב , כבד וסכרת או סרטן ב 5 שנים אחרונות
ג. אני לא מעשן בכלל
ד. אין לי נכות מעל 35%
וכאשר כל התשובות מתאימות ב 100% להצהרת הבריאות המקוצרת הזו והעובד חותם עליה וגם הסוכן ,
אבל
העובד לא נשאל לגבי מחלות אחרות שאולי יש לו כמו למשל אסטמה קשה ,  בעיות בעצמות , כאבי ראש ועיניים  ,
או למשל מחלות קשות יותר כמו  למשל אי ספיקה כליתית .
האם זו יש מחויבות של העובד המצהיר לציין את כל הבעיות הרפואיות שהוא יודע עליהם .?  גם אם לא התבקש במסגרת הצהרת הבריאות המקוצרת ???
האם עובד כזה ישאר מבוטח גם לגבי מחלות אחרות שלא התבקש להצהיר עליהם  אבל הן  היו מקננות בגופו בזמן החתימה על הצהרת הבריאות המקוצרת
בת 4 הסעיפים כמצויין כאן ?

תגובה
02/08/2015 | 12:09
1
34
אם אין שאלה נוספת כללית/]פתוחה ומדובר אך ורק ב-4 השאלות שציינת אז אתה מכוסה על כל השאר למרות שלא שאלו

זה היתרון של שאלון קצר ללקוח והסיכון שלוקחת חברת הביטוח שמאפשרת זאת

כך חשבתי ! האם יתכן סייג כלשהו שאנחנו לא חושבים עליו ?
02/08/2015 | 14:53
23
פדיתי מקגמ בהוראת השעה והם "שתו" 2/3 מהסכום
31/07/2015 | 22:15
3
75
פדיתי כסף ששכב בקרן גמלאות מרכזית, בהוראת השעה שאיפשרה למשוךף קרנות עד 7000 ש"ח ללא מס.
בקרן היו 2200 ש"ח.
מלבד העובדה שלקח להם 1/2  שנה לשחרר את הכסף, הם העבירו לי רק 700 ש"ח 
בטענה שהמעסיק, מלפני 20 שנה, לא אישר לתת לי אישור לפדות את מרכיב פיצויים.
האם זה הגיוני????

מישהו מכיר את הנושא? אשמח לתגובה
06/08/2015 | 02:16
2
16
כן זה הגיוני
06/08/2015 | 08:17
1
34
המעסיק הפקיד עבורך בקג"מ גם 6% כספי פיצויים שהיו מיועדים למשיכה כפנסיה (קיצבה חודשית) בגיל הפרישה, במקרה של משיכת הפיצויים חד פעמית (הון) ולפני גיל פרישה צריך אישור מהמעסיק שהוא מאשר לתת לך פיצויים ואת זה לא היה לך.
והגיוני שמרכיב זה היווה 2/3 מהסכום?
09/08/2015 | 08:17
12
כאמור היו לי שם 2200 ש"ח, והועברו אלי רק 700 ש"ח.
זה לא 6% אלא 60%...
ניוד ביטוחי מנהלים ישנים
31/07/2015 | 20:11
1
113
שלום,

לפני כשלושה חודים היו פרסומים על כך שהמפקחת על הביטוח עומדת לאפשר ניוד של ביטוחי המנהלים הישנים עם מקדמי ההמרה המובטחים.

האם יש חדש בנושא ?

תודה.
תשובות
01/08/2015 | 20:12
40
יצאה טיוטה, בקרוב בטח יצא החוזר עצמו
שאלת ירושה
31/07/2015 | 11:25
34
במידה ואדם שיש לו קופות גמל ופנסיה נפטר לפני גיל פרישה, האם יורשיו מקבלים את הכספים האלה כמו שהם, או שמנכים מהם 35% מס ואז מעבירים ליורשים?    תודה
|*|הפורומים מתחדשים|!|
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2015 | 15:48
8
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...

שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
החלפת מקום עבודה מחייב החלפת סוכנות בטוח ?
29/07/2015 | 14:42
4
65
שלום
בני בן 25 עובד בחברה גדולה כשנה .
היות ולאחרונה הוא חש שאין עבודה ורבים מחבריו בעבודה עוזבים . . .
הוא החל במשא ומתן עם חברת הייטק קטנה שמתאימה לו , ובמהלך המשא ומתן אמרו לו 
כי יוכל להמשיך באותה חברת בטוח בה הוא מבוטח כרגע  אבל יצטרך להחליף את סוכנות הבטוח
שטיפלה בו בחברה הגדולה (שם הוא גם מבוטח בבטוח קבוצתי) , לסוכנות בטוח אחרת ( שעובדת עם החברה החדשה הקטנה) !
השאלה שלי היא זו:  האם במידה והוא יחליף סוכנות בטוח (וכמובן ישאר מבוטח באותה חברת בטוח בה הוא מבוח כעט לפנסיה א.כ.ע וכו'...) ,
האם גם התנאים הטובים שהיו לו במסגרת הבטוח הקבוצתי בחברה הגדולה ישארו לתמיד
 או אמורים להשתנות ?
מודה לתשובותיכם

היי דורית
30/07/2015 | 08:00
3
64
א) כן התנאים ישתנו
ב) כנראה שאחרי שהוא יעזוב את החברה הקיימת יציעו לו מחברת הביטוח בה קיים הביטוח הקולקטיבי , להמשיך אותו באופן פרטי
ג)הוא לא חייב לחכות שהם יצרו איתו קשר, אחרי שהוא מודיע רישמית על עזיבה הוא יכול ליצור קשר עם חברה הביטוח ולשאול אותה מה יש להם להציע, לרוב יש להם מעבר אוטומטי שלא דורש הצהרת בריאות חדשה
ד) אני מניח שמדובר בביטוח קבוצתי בביטוח בריאות ו/או סיעוד, אם הוא מבוטח בביטוח סיעודי אזי החלטה של המפקח על הביטוח הקודם,שהחליט לבטל (ובצדק) את הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים אמורה להיכנס לתוקף בסוף השנה, כך שבכול מקרה לא יהיה לו.
ואם מדובר בביטוח בריאות, לקראת הרפרומה שתיכנס לעולם הביטוחים הפרטיים גם בנובמבר וגם בפברואר, כל מי שבביטוח בריאות קולקטיבי נמצא במילכוד (וזאת מבלי בכלל לדעת אם הביטוח הקולקטיבי שהוא נמצא בו הוא טוב

תודה. יש לי שאלה ספציפית ,
30/07/2015 | 13:53
2
44
1) במקום העבודה הנוכחי בו יש בטוח קבוצתי עשו לו הצהרת בריאות מקוצרת לצורך  א.כ.ע ופנסיה ...
וכמובן דילגו על המון שאלות שיש בהצהרת בריאות רגילה.
האם במקום העבודה החדש , שהוא קטן יותר ( סוג של סטרט אפ )  האם יהיה עליו
לעבור שוב הצהרת בריאות מחדש לענין א.כ.ע וכו'... ?

2) בטוח קבוצתי נשמע כמשהו טוב שמגיע מעמדת כוח , לא כך ?
    (לא הבנתי מה המילכוד שציינת  שעשוי להיות בבטוח הקבוצתי)

תשובות
30/07/2015 | 21:50
1
32
1. אם יש רצף בין המעסיקים אין צורך בהצהרת בריאות חדשה...
2. לכל דבר יש חסרונות ויתרונות... חסרונות זה שלא בהכרח כולם רוצים את מה שיש בביטוח הקבוצתי {זה ברירת מחדל שלא ניתן לשנות} ובנוסף יש לביטוח קבוצתי מועד מסוים לחידוש {אחת לכמה שנים} והמפקחת על הביטוח מבטלת את האופציה להמשיך לחדש את הקולקטיבים ... מה שאומר שכשאותו קולקטיב ייגמר, כנראה שלא יחודש יותר... ותצטרכו פשוט לעבור לאחד הביטוחים שיהיו קיימים בעותה העת.
אם מראש היה נרכש ביטוח פרטי {לא קולקטיב} מרגע זה אין אפשרות לשנות לו את התנאים כיוון שזה חוזה.
עוד תשובות
01/08/2015 | 10:39
30
1) מה שקודמי מעלי כתב
2) תצטרכו לעבור לביטוח סיעודי קולקטיבי חדש, בגיל כניסה מבוגר יותר, ובמחיר גבוה יותר, ולהתחיל לצבור מחדש.
  לגבי ביטוח בריאות, תיכנס רפורמה בסוף שנה שאומנם תוזיל את ביטוחי הבריאות (לא ברור ברמה), אבל גם תפחית משמעותית מהערך שלהם, כך שכשיסתיים הביטוח ההסכם בביטוח הקולקטיבי בעבודה שלך, או כשתעזבי את העבודה ותעברי לחברה אחרת שאין בה ביטוח קולקטיבי, לא תהיה לך אופציה אלא להיכנס לביטוח הבריאות הפחות טוב, אומנם יותר זול, אבל לא תהיה לך אופציה לבחור בביטוח שנמכר היום , שהוא בוודאות יותר טוב ממה שיהיה (וגם יותר יקר)

הפקדה עצמאית לפוליסת ביטוח
29/07/2015 | 11:49
1
68
שלום
ברשותי פוליסת ביטוח מנהלים מיולי 2000. בשלוש השנים האחרונות עקב היותי סטודנט, שלא מועסק במסגרת כלשהיא, תחזקתי את הפוליסה בהסדר ריסק המסתיים בימים אלה  ללא זכאות לשנה נוספת.
סוכן הביטוח עדכן אותי שהפקדה באופן עצמאי אומנם תשמר את הפוליסה אך תקבע את הפרמיה ותגביל את גובה ההפקדה בעתיד.
חשוב לי לשמור על הפוליסה אבל אני לא רוצה לקבע את הפרמיה ואת גובה ההפקדה העתידי.
מה אתם מציעים לעשות ?
תודה
דורון
היי אורח
30/07/2015 | 08:01
40
אין לנו הצעות. 
אלו האופציות שיש לך.
אין לנו שום מידע עליך,לגבי התוכניות שלך לעתיד,לגבי ההכנסות הנוכחיות שלך, וכו.

המרת קופת גמל לפנסיה
28/07/2015 | 11:50
1
81
שלום רב,
כשהתחלתי לעבוד, המעביד פתח עבורי קופת גמל.
בעקבות התקנות החדשות, בשנת 2008 המעביד פתח עבורי קרן פנסיה חדשה.
האם אפשר / כדאי להמיר את הכספים שצברתי בקופת הגמל ולאחד אותם עם קרן הפנסיה?
תשובות
29/07/2015 | 22:22
57
כספים שהופקדו לפני 1.1.08 ניתנים למשיכה בגיל 60 באופן חד פעמי כסכום הוני.
בהעברת הכספים לקרן פנסיה הכספים יהפכו לקצבתיים {ניתנים למשיכה רק כקצבה} ולכן אין היגיון בכך.
אם נצברו לך סכומים נכבדים שם, תדאג לקופה עם ד"נ נמוכים ותשואה יחסית גבוהה .
בהצלחה.
פנסית נכות
27/07/2015 | 03:45
2
47
שלום מספר שאלות בבקשה בנושא פנסיית נכות:
1. אני מבוטח כבר 12.5 שנים ברציפותבמנורה מבטחים החדשה. הסכום לקיצבת נכות עבורי הוא 15800 ש"ח(75 אחוז מהסכום), האם בנוסף לקיצבת הפנסיה הרפואית אוכל לקבל גם ניידות ונכות כללית?
2. במידה ואתגורר לסירוגין בין ישראל לפיליפינים עדיין אהיה זכאי לקצבאות?
3. האם קיימת פנסית נכות קבועה או שתמיד אוכל להיות נתון במעקב?
לגבי 3
27/07/2015 | 16:06
22
תמיד יבדקו מה המצב שלך וכו'...
כמדומני שמשלמים א.כ.ע בחו"ל עד 3 חודשים
27/07/2015 | 22:25
21
דמי ניהול- האם הגיוניים?
26/07/2015 | 14:04
10
126
שלום ותודה על המענה, 
אני בוותק של 4 שנים בעבודה ויש לי ביטוח מנהלים.
דמי ניהול מהפקדה 6.67%
דמי ניהול מחיסכון 1.30%

אשמח לדעתכם המקצועית? האם דמי ניהול אלה גבוהים? מה אפשר לעשות בנידון?
גבוהים מאוד..
26/07/2015 | 16:00
7
90
אלא אם כן יש סיבה מאוד מאוד טובה להשאר בביטוח מנהלים , אני היתי מעדיף לסגור את הביטוח מנהלים ולנייד את הכסף לקרן פנסיה ששם דמי הניהול הרבה הרבה הרבה יותר נמוכים  , וכמו כן גם העלות של הכיסוי הביטוחי..

היתרון היחיד של ביטוח מנהלים הוא ה"מקדם" המקודש והמהולל , שבינתיים הוא יותר גבוה בהרבה מהמקדם בפנסיה , וזאת בנוסף לדמי הניהול המופרזים ..

תודה רבה אלירן..
26/07/2015 | 16:09
6
64
האם שווה להישאר אז בביטוח הזה?
אני יודעת שבפנסיה אצלינו משלמים 4% דמי ניהול
איך אני יכולה לגרום להם להוריד לי?
לגבי הפנסיה
26/07/2015 | 16:11
4
77
מה דמי הניהול מהצבירה שנגבים ממך ?
4% זה מכל הפסקה שלך ושל המעסקים
אבל מה דמי הניהול מצבירה? (המקסימוםש מותר להם זה  0.5% )
מה מקסימום אחוזי דמי ניהול המותרים בחוק?
28/07/2015 | 12:03
3
77
מה מקסימום אחוזי דמי ניהול לביטוח מנהלים המותרים בחוק?
מה מקסימום אחוזי דמי ניהול המותרים בחוק לפנסיה?

אני יודעת שבביטוח מנהלים שלי יש את המקדם הגנה שדובר. האם הוא שווה את הדמי ניהול?
אולי כדאי לפצל חלק לשם חלק לפנסיה?

יש לי פגישה עם הסוכן שלנו להורדת הדמי ניהול, מה אוכל להגיד לו בכדאי לא לבלוע את הלשון?
......
30/07/2015 | 21:52
31
כרגע המקסימום במנהלים זה 1.05+4 ובפנסיה 0.5+6 ... כמובן שמה שהוקם לפני עם ד"נ גבוהים יותר... נשאר באותם ד"נ גבוהים... כי זה חוזה {ביטוח מנהלים}
לשאלתך
06/08/2015 | 08:41
1
28
דמי ניהול מקסימליים בקרן פנסיה מקיפה היא 6% מהפקדה ו0.5% מצבירה.
אבל בעולם שלנו היום התחרות מאד גבוהה ולרוב המעסיקים יש הסכמים שנותנים להם הנחות לא מבוטלות.

תזכרי שסוכן ביטוח הוא איש מכירות בסופו של דבר... 
אם יש לך חיסכון יפה תריבי על דמי הניהול בלי בושה..
ואת לגמריי יכולה לעשות קצת סקר השוואות.. כנסי ל feex.co.il
שיתן תמונה כללית לאיפה את עומדת.
יש גם את WOBI שיתנו לך תמונת מצב עדכנית והצעות מחיר זולות.
העניין הוא שאין לי תחרות
11/08/2015 | 08:05
24
מקום העבודה שלי טוען  שזה העיסקה איתו וזה מה שיש.. אי אפשר לעבור.
אף סוכן לא יוריד לך ד"נ
26/07/2015 | 21:04
68
תקראי על ההבדל בין ביטוח מנהלים לפנסיה + בתקווה שמצבך הבריאותי לא השתנה מאז שנכנסת לביטוח המנהלים ותגיעי להחלטה מושכלת.
תגובה
28/07/2015 | 16:30
1
61
היום פורסם חוזר של משרד האוצר המתיר ניוד של ביטוח מנהלים

מהלך זה יסייע לך להפחית דרמטית את דמי הניהול בחברה הקיימת או בחברה החדשה

ככל הנראה עדיף יהיה להישאר בחברה הקיימת ולקבל הנחה בשל מבנה הבטחת המקדם החדש כנספח כיוסי אריכות ימים הכולל מנגנון המאפשר בעתיד לבצע התאמות לעלייה בתוחלת החיים

אפשרות נוספת היא לשקול מעבר לקרן פנסיה בהנחה שמצב בריאותך תקין ושכרך ממוצע עד בינוני

בהצלחה
תודה! יש צפי
29/07/2015 | 14:47
31
מתי זה קורה? מתי יהיה ניתן לעבור?
שאלה על קופות גמל
26/07/2015 | 11:19
8
77
האם אפשרי למשוך את כספי קופת הגמל לפני גיל פרישה?  או שכל קופות גמל בעצם מיועדות למשיכה לאחר גיל הפרישה?

תודה
משהו נוסף בבקשה
26/07/2015 | 11:25
1
48
"גיל פרישה" = האם הכוונה גיל 67 (היציאה לפנסיה) או שיכול להיות גיל מוקדם יותר (50 למשל) שבו מישהו יצא לפנסיה מוקדמת או פנסיה בריאותית?
גיל פרישה לגבר הוא גיל 67, אבל את כל הכספים אפשר לקבל בקצבה
26/07/2015 | 17:20
58
החל מגיל 60
תלוי בנתונים הבאים:
26/07/2015 | 17:18
5
58
1. מעמד הקופה (שכיר/עצמאי)
2. התאריכים בהם הכסף הופקד בקופה (לפני 2005, לפני 2008, מ 2008 ואילך)
רוב ההפקדות
26/07/2015 | 20:38
4
51
היו לפני 2008 ולפני 2005, האם אפשר בכל זאת למשוך לפני גיל פרישה אם מסכימים לוותר על המס של ה-35%?  או שאי אפשר למשוך בלי קשר למס?
ומעמד בשכיר, לא עצמאי
26/07/2015 | 20:39
3
26
תשובות
26/07/2015 | 21:02
46
אם קיימים שם כספי פיצויים, אז ניתנים למשיכה בכל עת {אם סיימת לעבוד באותה חברה}, עפ"י טופס 161 ניתן לדעת כמה מהכספים פטורים ממס וכמה לא פטור.
ואם אין פיצויים, אז ניתן בגיל 60 כסכום חד פעמי.
אפשר גם להתקשר לחברה המנהלת ולשאול :}
כספים במעמד שכיר מלפני 2005 ניתנים למשיכה הונית
26/07/2015 | 21:19
1
44
אחרי 6 חודשים שאינך עובד או שהפכת לעצמאי
תודה רבה לכל העונים
27/07/2015 | 17:32
20
האם ניתן לנייד קופת גמל רגילה לקופ"ג מנוהלת אישית IRA ?
23/07/2015 | 15:59
11
37
אם הכספים נזילים (קופה הונית ישנה), התשובה חיובית.
23/07/2015 | 22:40
2
45
האם הכספים הופקדו במעמד עצמאי או שכיר ?
קופה חדשה הפקדה במעמד עצמאי .
24/07/2015 | 00:32
1
31
התשובה שלילית קרוב לודאי.
25/07/2015 | 18:12
35
ראה כאן. תוכל לחסוך בקופת גמל ניהול אישי רק אחרי שיהיה לך חסכון מינימלי של כמליון ש"ח בקופה שאיננה IRA.
כן אתה יכול לנהל בקופ"ג IRA
27/07/2015 | 14:57
7
44
כל סכום שנצבר לך בקופ"ג עד 1/1/2008 במעמד שכיר ועצמאי, בנוסף אתה יכול לנהל בקרן השתלמות IRA כל סכום שיש לך גם כשכיר ועצמאי.
מנהלי ה IRA בד"כ דורשים סכום מינימום לניהול התיק, יש הדורשים מינימום 1 מיליון ש"ח ויש המסתפקים ב 150 אלף ש"ח.

מקווה שעזרתי
קופ"ג שכיר מעל גיל 60
27/07/2015 | 15:00
6
18
למיטב ידיעתי רק קופ"ג במעמד עצמאי ניתן לנהל ב IRA
27/07/2015 | 22:27
5
19
גם שכיר ובתנאי שהכספים הופקדו לפני 2008 והעמית מעל גיל 60
27/07/2015 | 22:50
4
16
אפשר הפניה לחוזר?
27/07/2015 | 23:39
3
14
אני לא מכיר את החוזר
28/07/2015 | 00:16
2
24
אבל כן מכיר בני 60 ומעלה שמנהלים קופ"ג IRA שהכספים הופקדו בקופה לפני 2008 במעמד שכיר.

ואתה בטוח שהכספים מופקדים במעמד שכיר?
28/07/2015 | 05:25
1
21
כן
28/07/2015 | 09:22
13
נייר גמל שיאון בנק לאומי
24/07/2015 | 13:19
2
79
שלום  רב...
ברשותי  מסמך  מבנק  לאומי  מספר  חשבון  שיאון-10-650-002002-71-71\1
משויך  לתז-02389613\7  על שם  בגימעונין  לדעת  מה  עלה  בגורלו..

בתודה  גיורא
טל-039041854
פל-0523010170
לא המקום בו יהיה אפשר לתת לך תשובה על כך
24/07/2015 | 14:09
19
תבדוק בשירות לקוחות של פסגות.
25/07/2015 | 12:47
26

מנהל/ת הפורום

אודות:
משה שרן הנו הבעלים של סוכנות הביטוח מנגו-בר לב. פעיל בענף הביטוח מעל 20 שנה. במהלך שנות הפעילות צבר ידע רב בתחומי חיים, בריאות, אובדן כושר עבודה, סיעו
עוד...
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
משה שרן מנהל פורום ביטוח חיים
להתייעצות עם מנהל הפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה