לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
82318,231 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד... 
המידע הנמסר בפורום, הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד... 
המידע הנמסר בפורום, הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

לצפיה ב-'שלום אני מרינה ורוצה לדעת על כמה דברים בקשר כסף פיטורים'
שלום אני מרינה ורוצה לדעת על כמה דברים בקשר כסף פיטורים
06/04/2017 | 22:41
1
58
שלום רב, אני מרינה ורוצה לדעת על כמה דברים בקשר כסף פיטורים ופיצויים לעבודה שלי; אני עבדתי שש שנים בחברת ניקיון ואז הם פיטרו אותי. יש לי כספים של פיטורים בחברת הראל. אבל אני היום בחשבון בנק פועלים בעיקול כי יש חוב גדול 57 אלפים שקל. עכשיו- אני רוצה לקחת כסף פיטורים אבל בחברת הראל אמרו שהכסף זה גם עיקול בגלל עורך דין של בנק פועלים... האם זה ככה מותר? האם זה חוקי גם עיקול כסף של פיצויים מעבודה שפטרו אותי? זה חוקי? מה לעשות?
לצפיה ב-'לצערי הדבר נכון וניתן לעקל את כספי הפיצויים'
לצערי הדבר נכון וניתן לעקל את כספי הפיצויים
06/04/2017 | 23:25
43
ברגע שאת זכאית לקבל אותם.
לצפיה ב-'החלטנו לחסוך לפנסיה'
החלטנו לחסוך לפנסיה
06/04/2017 | 21:41
3
66
שלום.
אנחנו זוג עם ילד בן שנתיים מאזור הדרום, אשתי (28) מורה לחינוך מיוחד, אני (29) מחסנאי, שנינו עובדים במשרה מלאה, החלטנו לחסוך מעבר למה שהמעסיקים חייבים להפריש לנו, אנחנו מרוויחים יחד 12.2 אלף ש"ח, מוציאים בין 9 ל-11 אלף ש"ח.
הבעיה שלנו שאין לנו מידע איך ואיפה לבדוק מה טוב לנו לבחור.
תודה רבה לעונים.
לצפיה ב-'......'
......
07/04/2017 | 13:40
2
54
ראשית, יש את הקופה החדשה שחוסכים לילד 50 ש"ח ע"ח המדינה ואפשר להוסיף עוד 50 ש"ח על חשבונכם... אז תוודא שפתחתם אחת כזו וכמובן שאם עוד לא עשית את זה אז עדיף לעשות את זה באחד מבתי ההשקעות ולא בבנק.

בנוסף, נפתחו עכשיו קופות גמל להשקעה שניתן להפקיד אליהן עד 70 אלף ש"ח בשנה, ניתן לעשות הוראת קבע וכל חודש ירד לך סכום קבוע לטובת החסכון.
הבנק אינו חלופה כיוון שהריבית בבנק היא 0
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
07/04/2017 | 16:08
1
51
תודה על התגובה, אנחנו מוסיפים 50 ש"ח בכל חודש, אנחנו דווקא העדפנו לעשות זאת בבנק ולא בבית השקעות הריבית איננה השיקול, מעבר לזה גם חוסכים בשביל הילד, שיהיה בריא, גם 250 שקל בחודש לבר המצווה ועוד 300 שקל בחודש לחתונה בעז"ה, אבל אנחנו מדברים פה על הפנסיה שלנו ולא על החסכונות לילד, ואנחנו לא מחפשים קופת גמל להשקעה אלא אלטרנטיבות לשדרוג הפנסיה שלנו.
תודה ושבת שלום.
לצפיה ב-'צריך לדעת מה הסיפור מסביב...'
צריך לדעת מה הסיפור מסביב...
07/04/2017 | 18:37
48
הרי אם חוסכים במוצר פנסיוני, זה סגור כקצבה לגיל פרישה עם כל המשמעויות של קבלת קצבה.
אם רוצים לנצל הטבות מס, צריך להבין האם כל השכר מבוטח, שכירים, עצמאיים, לראות תלושי שכר לרוב וכו'.
קופ"ג להשקעה היא אלטרנטיבה טובה למי שלא בטוח שהוא רוצה לסגור את הכספים לגיל פרישה, אם תיקח אותם בגיל פרישה, תחסוך לעצמך את מס רווחי ההון, אם תחליט לא לקחת לפרישה אלא כחד פעמי, תשלם את מס רווחי ההון {בשילוב עם ד"נ טובים ותשואות טובות}.
לצפיה ב-'האם על פי הנתונים בשאלה אפשר לדעת מה עדיף'
האם על פי הנתונים בשאלה אפשר לדעת מה עדיף
06/04/2017 | 13:02
10
95
יש לי פנסיה וביטוח מנהלים, שניהם במגדל.
הביטוח מנהלים נעשה ב-2011 ויש לו מקדם קצבה קבוע באיזור ה-200. דמי הניהול שלו הם 1% מהצבירה ללא דמי ניהול מהפקדות.
הפנסיה עם דמי ניהול של 0.2% מהצבירה ו-1.5% מההפקדות.
כרגע סוכן ביטוח אמר שכדאי לי להפקיד יותר לביטוח מנהלים.

1) בהנחה שהתשואות שוות בשניהם ושהביטוחים פחות מעניינים, האם אפשר להגיד מה עדיף באמת להשקיע בו יותר?
2) אם כן מתייחסים לביטוחים ותשואות, האם אפשר להגיד משהו על זה?
לצפיה ב-'דמי הניהול שאתה משלם בביטוח המנהלים'
דמי הניהול שאתה משלם בביטוח המנהלים
06/04/2017 | 18:08
9
70
מאוד מאוד נמוכים.
בהנחה שהנתונים נתונים אז אכן מומלץ ללכת יותר לכיוון של ביטוח מנהלים.
לגבי שאלת הכיסויים הביטוחיים - זה מאוד תלוי בגיל שלך ובמצב המשפחתי.

לצפיה ב-'השאלה אם באמת דמי הניהול שווים את זה'
השאלה אם באמת דמי הניהול שווים את זה
06/04/2017 | 18:42
8
52
דמי הניהול שאני משלם הם נמוכים יחסית לביטוחי מנהלים אבל לא יחסית לפנסיה. אני לא יודע אם מקדם מובטח של 202 שווה את זה.. ראיתי שמקדם הקצבה לא השתנה בצורה משמעותית בעשרות שנים האחרונות, ולכן נראה לי שסביר להניח שגם עוד 30 שנה מקדם הקצבה יהיה בלי קשר באיזור ה200 ואז יצא ששילמתי לביטוח מנהלים 1% מהצבירה למשך המון שנים כשיכולתי לשלם רק את דמי הניהול של הפנסיה במקום.
לצפיה ב-'ולמה אתה מתעלם מדמי הניהול מפרמיה'
ולמה אתה מתעלם מדמי הניהול מפרמיה
06/04/2017 | 18:53
7
55
וממנגנון איזון אקטוארי שעולה לך כסף בקרן הפנסיה?

ואם אתה חושב שהתשובה היא שעדיף לך קרן פנסיה אז לך על זה. בסופו של דבר כל עובד מחליט לעצמו.
לצפיה ב-'האם איזון אקטוארי רוב הפעמים יוצא שלילי?'
האם איזון אקטוארי רוב הפעמים יוצא שלילי?
09/04/2017 | 10:26
6
45
אם זה חצי חצי כזה בממוצע על השנים, אז זה לא בהכרח דבר רע.
חוץ מזה, מכיוון ואת תשלומי התביעות משלמים עמיתי הקרן ולא קרן הפנסיה עלות הריסק בקרן הפנסיה אינה כוללת מרכיב של רווח. עלויות הכיסוי הביטוחי בקרן הפנסיה זולות משמעותית מאשר רכישת כיסויים מקבילים במסגרת תכנית ביטוח מנהלים או במסגרת רכישת כיסוי לאבדן כושר עבודה או מוות.
אז גם ניתן לשאול האם מה שאני משלם כאשר המאזן שלילי, הרווחתי בכל מקרה בעלויות זולות יותר בביטוחים? למרות שכאן אני מניח שנכנס הקטע של "אם זה מתאים לי אישית" כי אולי אני לא אעשה מספיק ביטוחים כדי שהחסכון בכיסויים ישתלם
לצפיה ב-'אני נגד ביטוח "מנהלים"'
אני נגד ביטוח "מנהלים"
09/04/2017 | 16:49
5
59
אם אין צורך מיוחד של ביטוח... וגם אם יש אפשר להתגבר על זה בדרכים כאלו ואחרות אז הייתי הולך לרוב על הפנסיה, מוצר פשוט הרבה יותר, זול הרבה יותר {גם בד"נ וגם בעלויות ביטוחיות} וגם ניתן לניוד ללא בעיות {לפתוח פוליסות נוספות וכו'}.
לגבי האיזון האקטוארי, זה שטויות, ב 2013 האיזון היה בפלוס... כיוון שהחברות המנהלות גבו יותר כסף על הסיכונים... כשהאוצר החליט להוריד את העלויות קיבל את זה בהפוכה באיזון האקטוארי, בסופו של דבר זה משוואה סכום 0 , מוציאים לך כסף מכיס אחד ומכניסים לשני.
לצפיה ב-'זה לא סכום 0'
זה לא סכום 0
09/04/2017 | 17:12
4
41
אם זה היה ככה אז לא הייתה דילמה כאן. הרי בסוף אם יש יותר הוצאות מהמצופה אז לוקחים יותר מכל השאר. אם היו פחות הוצאות אז מחזירים. אבל זה לא שזה מתאזן בצורת סכום 0. אי אפשר לדעת ממש מה יהיה עם זה ואפשר רק לנסות להעריך את ההתנהגות של האיזון שזה אני לא ממש יודע איך גם בתור הערכה.
לצפיה ב-'זה כן סכום 0'
זה כן סכום 0
10/04/2017 | 14:07
3
69
מה ההבדל אם סתם בשביל הדוגמה, בראשון לכל חודש לוקחים לך 10 ש"ח וקראים לזה דמי ביטוח, משלמים במהלך החודש תביעות ומה שנשאר לדוגמה 7 שקלים מחזירים לך וקוראים לזה איזון אקטוארי חיובי.
האופציה השניה היא שלוקחים לך 5 ש"ח בתחילת החודש, ובסוף החודש רואים שחסר שני שקלים אז לוקחים לך שוב וקרואים לזה איזון אקטוארי שלילי.
פשוט עכשיו נוח לסוכני הביטוח להגיד שיש איזון אקטוארי שלילי... הרי לפני 2013 ברגע ששאלו אותם לגבי עלויות ביטוח הם אמרו שזה אותן עלויות ובמקרה הטוב אולי הפנסיה זולה קצת כשבתכל'ס ב 2013 ולפני קרן הפנסיה הייתה זולה מבחינת עלות ביטוחית פי 5 והיום בגלל שהורידו עוד עלויות ביטוח בפנסיה, אז זה יותר זול פי 7 ויש איזון אקטוארי שאם תחשב אותם ביחד נחזור שוב לזה שקרן פנסיה זולה פי 5 ושלא נדבר על ד"נ.
לצפיה ב-'איך אני מעביר מביטוח מנהלים לקרן פנסיה?'
איך אני מעביר מביטוח מנהלים לקרן פנסיה?
11/04/2017 | 21:48
2
39
סביר להניח שהסוכן ביטוח לא ירצה לשצף פעולה
לצפיה ב-'אתה צודק.'
אתה צודק.
11/04/2017 | 23:57
1
45
הכי פשוט להעביר את הפנסיה לחברה אחרת. להראל יש תשואות טובות בשנים האחרונות, הפניקס, אלטשולר שחם במסגרת מיזם גט פנסיה (דמי ניהול 1.8 מהפקדה ו 0.19 מצבירה למיטב זכרוני), מיטב דש בפנסית ברירת המחדל מאוד זולים. התשואות של מגדל אינן גבוהות בשנים האחרונות ולדעתי, העובדה שהם כל הזמן בעימותים עם הפיקוח היא סיבה מצויינת לעזוב אותם. כל עוד אתה בריא, לדעתי זה מהלך נבון.
לצפיה ב-'תודה. פונה אליהם ישירות ומבקש להעביר?'
תודה. פונה אליהם ישירות ומבקש להעביר?
18/04/2017 | 19:19
6
או חייב לעבור דרך הסוכן? 
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים או קרן פנסיה'
ביטוח מנהלים או קרן פנסיה
04/04/2017 | 10:41
53
יש לי חבר שיש לו ביטוח מנהלים.

לי יש קרן פנסיה.

נאמר לי שלמעט נושא מקדם הקצבה עדיף בהרבה

קרן פנסיה.

להמליץ לו לעבור מביטוח מנהלים לקרן פנסיה?

ושאלה אישית: מאיזה סכום צבירה עדיפה הקרן המוזלת של האוצר

על קרן פנסיה רגילה?
לצפיה ב-'הפרשה לפנסיה '
הפרשה לפנסיה
03/04/2017 | 15:13
3
64
עבדתי במקום עבודה במשך חודשיים ופוטרתי.
יש לי קרן פנסיה פעילה (ממקום קודם), האם בעל העסק חייב להפריש לי עבור החודשיים או בגלל שלא מלאו שלושה חודשי עבודה (כמו שחייב בחוק רטרו 3 חודש אחורה) הוא פטור??
לצפיה ב-'המעסיק אכן פטור מלהפקיד לך'
המעסיק אכן פטור מלהפקיד לך
03/04/2017 | 23:44
26
לצפיה ב-'מענה לשאלתך'
מענה לשאלתך
04/04/2017 | 10:11
31
שלום לך, לשאלתך כיוון שעבדת במשך תקופה שלא עולה על חודשיים, המעסיק לא חייב בהפקדה פנסיונית.
לכל שאלה נוספת בנושא אתה מוזמן להשאיר את פרטיך באתר האינטרנט שלי בכתובת www.max-insur.com
<i>בהצלחה</i>
<i>מקס לוי</i>
<i>050-5554483</i>
לצפיה ב-'תודה לעונים'
תודה לעונים
04/04/2017 | 14:43
12
לצפיה ב-'רצף קצבה או רצף זכויות לפיצויים '
רצף קצבה או רצף זכויות לפיצויים
03/04/2017 | 00:27
33
שלום רב,
לאחר מספק שנות עבודה עבור מעסיק מסוים עזבתי את מקום העבודה לטובת מקום עבודה אחר אשר משלם לי שכר בגובה עשרות אחוזים יותר מהמעסיק הקודם.
השכר במקום העבודה הקודם עמד על כ 19k ₪ ובמקום החדש הוא עומד על כ 26 K ₪.
קיבלתי מהעסיק הקודם את ה 161 ואני נדרש לסיים טיפול ב 161 א שלי לצורך סגירת הנושא מול פקיד השומה.
אין לי שום כוונה למשוך את כספי הפיצויים שלי הצבורים בביטוח המנהלים שלי.
המטרה שלי היא :
1. הימנעות/צמצום למינימום של תשלום בגין הצבירה שלי (פיצויים).
2. קבלת החלטה נבונה על המשך הפעולות שלי מול פקיד השומה.

שאלות:
האם אני צריך לבחור ברצף קצבה או רצף זכויות לפיצויים ?
האם יש עוד פרמטרים שאני צריך לקחת בחשבון לקראת קבלת החלטה מסוג זה (רצף קצבה או רצף זכויות לפיצויים) ?
אשמח להנחיה של המומחים וסיוע בדילמה המקצועית הזאת.

בברכה,

מייקל

לצפיה ב-'אובדן כושר עבודה '
אובדן כושר עבודה
02/04/2017 | 20:18
1
52
רציתי לדעת האם ניתן בפוליסה לקבל גם מהמעביד גם מביטוח של העסק וגם מביטוח לאומי?
איזה חברות כיום מומלצות בביטוחי אובדן כושר עבודה?
תודה לכם
לצפיה ב-'..'
..
03/04/2017 | 12:15
124
במידה ואתה מעוניין לשמוע על ביטוח אובדן כושר. יש הטבה בהראל במחירים אטרקטיבים לחג הפסח. 036060650 תבקש את שון 
לצפיה ב-'ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה - קנס משיכה'
ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה - קנס משיכה
02/04/2017 | 02:18
5
62
שלום , היה לי ביטוח מנהלים לא פעיל של מגדל (מגדלור/מגדלור לחיים אם רלוונטי), לפני כמה חודשים ניידתי אותו לקרן פנסיה פעילה בהראל.
השבוע קיבלתי את הדוח שנתי של מגדל.
הופתעתי לגלות תחת "תנועות בפוליסה שלך בשנת 2016"
סעיף בו חוייבתי על "קנס משיכה על כספים שמשכת/העברת מהפוליסה"
השאלה שלי - האם זה חוקי, מכיוון שהייתי בטוח שלפי החוק מותר לי לנייד  מביטוח מנהלים אל הפנסיה
לצפיה ב-'נכנסתי לאתר משרד האוצר, נראה שאסור להם לקנוס אותי'
נכנסתי לאתר משרד האוצר, נראה שאסור להם לקנוס אותי
02/04/2017 | 15:56
4
44
לפי אתר משרד האוצר:  http://www.pensia.mof.gov.il/print/inner6.htm

האם העברת החיסכון הפנסיוני כרוכה בקנס או בפגיעה כלשהי בסכום שנצבר עד היום? לא. העברת החיסכון הפנסיוני אינה כרוכה בתשלום קנס כלשהו, אם מדובר בהעברת כספי חסכון פנסיוני מקרנות הפנסיה החדשות, מביטוחי מנהלים שנמכרו החל משנת 2007 ומקופות גמל. אולם חשוב לציין, כי ביטול פוליסות ביטוח שנמכרו לפני שנת 2004) גם לצורך העברת הכספים לגוף מנהל אחר), עשוי להיות כרוך בקנסות משיכה לתקופה של עד 15 שנים ממועד ההצטרפות לפוליסה. ביטול פוליסות ביטוח שנמכרו בין השנים 2007­2004 עשוי להיות כרוך בקנסות משיכה לתקופה של עד 5 שנים ממועד ההצטרפות לפוליסה.

אני רוצה להדגיש שהפוליסה שהיתה לי במגדל היא משנת 2006 ועברו כבר הרבה יותר מ5 שנים מאז ההצטרפות אליה.
האם אני צודק?
לצפיה ב-'תתקשר להראל ותשאל'
תתקשר להראל ותשאל
03/04/2017 | 23:46
3
23
לצפיה ב-'זה קרה במגדל לא בהראל'
זה קרה במגדל לא בהראל
05/04/2017 | 13:59
2
20
פניתי למגדל דרך האתר, עדיין לא חזרו אליי
לצפיה ב-'לא משכת. ניידת. על פניו נראה לי לא חוקי.'
לא משכת. ניידת. על פניו נראה לי לא חוקי.
06/04/2017 | 09:15
1
31
הייתי פונה לתלונות הציבור שלהם בדוא"ל הזה

בהצלחה ו 
לצפיה ב-'להלן תשובת מגדל בנושא'
להלן תשובת מגדל בנושא
26/04/2017 | 11:59
9
לנל הייתה פוליסת מגדלור אשר התנהלה בשתי תוכניות  
 1.      פיצויים בתוכנית מגדלור לחיים

2.      תגמולים בתוכנית מגדלור

(ניתן לראות את החלוקה בדוח השנתי )

בתוכנית מגדלור ( עמ 2 בדוח) ניתן לראות כי ע"פ טרם הניוד עמד על XXX+ X רווחים- Y דנ  כלומר בסביבות הXXX  

מצב תנאי הפוליסה של תוכנית מגדלור עמוד 7 סעיף 14 ניתן לראות כי בתנאים מסויימים קיים קנס משיכה

א.      בסעיף א' מצויין כי משיכת כספים מפוליסה ששולמה עד 59 חודשים מחוייבת בקנס של 15% וכל חודש תשלום יקטן הקנס ב0.25%

הפוליסה הנל שולמה כ20 חודשים ז"א קנס הסילוק יהיה 15% פחות 5%= 10% קנס מסך ע"פ

ב.      אף על פי כן ניתן לראות בסעיף ג' כי במקרה של הקפאת הפוליסה, מיום ההקפאה ועד יום המשיכה יקטן הקנס ב0.083% כל חודש

הפוליסה סולקה ב01.2009 ונויידה ב11.2016 כלומר מאותם 10% יש להוריד עוד 0.083%* 94 חודשים= 7.8%  

10%-7.8% = 2.2%

2.2% מסך של 11055 נותן XXX ש"ח וזה קנס הסילוק שנגבה מן המבוטח

בסופו של דבר הסוכן ביטוח שלי החליט לספוג את הקנס במקומי כדי שלא אפגע (תאכלס זה היה רעיון שלו לעשות את הניוד הזה, אם הייתי יודע שיש קנס משיכה לא הייתי עושה את הניוד הזה מלכתחילה)
מסקנה שלי: כנראה שתנאי הפוליסה גוברים על תקנות משרד האוצר
לצפיה ב-'קרן פנסיה ותיקה'
קרן פנסיה ותיקה
31/03/2017 | 14:23
32
ברשותי קרן פנסיה וותיקה בה צברתי 333 חודשי ותק מזכה -שיטת החישוב ממוצעים, ומעולם לא משכתי פיצויים מהקרן. גיל היציאה לפנסיה 64 נותרו לי קצת יותר מ- 9 שנים.
הוותק שלי בעבודה הנוכחית הינו 15 שנה, לאחר בדיקה התברר לי שב-7 השנים בין 2002-2008 הועברו לקופה רק התגמולים ללא הפיצויים (% 6) ורשום בשנים אלו משכורת מבוטחת כמעט מחצית מהמשכורת בפועל. המעסיק העביר את הפיצויים לקופת פיצויים מרכזית, (לטענתו לא היו חייבים להעביר את הפיצויים לקופות האישיות בשנים אלו)
לפי הדוח האחרון ל-2016 המשכורת עדכנית וגם הקצבה החודשית מתאימה לאחוז הצבירה 55.51%)מישהו יכול להסביר לי מהי שיטת ממוצעים? והאם החוסר בפיצויים במהלך 7 השנים ישפיע על חישוב הקצבה החודשית בעת היציאה לפנסיה? מציינת כי המעסיק יודע על כך ויעביר את הפיצויים לקרן הזאת או אחרת. בירור ראשוני שעשיתי עם הקרן הותיקה העברת הכספים כעת לא תשנה את מה שדווח בשנים אלו , מה עליי לעשות ? המעסיק משחרר לי את הפיצויים וחשבתי לסגור אותם בקרן אחרת שיש בה גם קצבה או אולי לעשות תוכנית חסכון ?
תודה
לצפיה ב-'קרן פנסיה משלימה'
קרן פנסיה משלימה
31/03/2017 | 10:37
3
46
יש לי קרן פנסיה משלימה שצבור בה סכום של 13000 ש״ח.
אני מונע הפקדות אליה משום שעברתי לביטוח מנהלים וההפקדות לקרן הפנסיה המקיפה לא מגיעות לתקרה.
יש לכם עצות מה אפשר לעשות איתה? לנייד לחברה אחרת? להפקיד סכומים קטנים? לנסות לנייד לקרן הפנסיה המקיפה? תודה!
לצפיה ב-'תלוי '
תלוי
31/03/2017 | 11:49
2
31
מה הפואנטה בהעברה? לחבר לקופה אחרת? לחסוך דמי ניהול?
אפשר להעביר לגמל, אם בעת הפקדת הכספים לא הגיע לתקרה במקיפה אז למה הופקד לשם?
לצפיה ב-'מענה'
מענה
31/03/2017 | 14:32
1
20
זה עבר למשלימה כי הפקדדה הייתה מעל התקרה ולכן סכומים מסוימים ״גלשו״.
הפואנטה בהעברה היא קצבה יותר גבוהה...
לצפיה ב-'.....'
.....
31/03/2017 | 17:23
27
אז להחזיר למקיפה זה לא אפשרי...
האופציות הנותרות הן להעביר למנהלים ואז תהיה לך עוד פוליסת מנהלים מנוידת.
או להעביר לקופ"ג... ולחסוך בדמי הניהול {במידה ודמי הניהול במשלימה שלך גבוהים}.
לצפיה ב-'האם כדאי לעבור לקרן פנסיה של האוצר?'
האם כדאי לעבור לקרן פנסיה של האוצר?
30/03/2017 | 08:44
3
59
משלם כיום למיטב 0.38 אחוז מצבירה ואותו דבר מהפקדות.

יש תוכנית של האוצר לשלם 0.01 אחוז מצבירה ו- 1.31 אחוז

מהפקדות.

איפה יוצא לי יותר משתלם מבחינת עמלות?
לצפיה ב-'זו אותה חברה'
זו אותה חברה
30/03/2017 | 20:28
2
29
לצפיה ב-'כן. אבל באיזו תוכנית יותר זול לי?'
כן. אבל באיזו תוכנית יותר זול לי?
03/04/2017 | 10:38
1
17
לצפיה ב-'מצטרף לשאלה!'
מצטרף לשאלה!
13/05/2017 | 20:16
2
האם הם מאפשרים לעבור ללקוחות קיימים?
לצפיה ב-'אובדן כושר עבודה - הבהרה'
אובדן כושר עבודה - הבהרה
29/03/2017 | 16:33
1
50
שלום לכולם,
יש לי כרגע א.כ.ע על חשבון המעביד 0.99%.
המבטח של המעסיק רוצה להעביר אותי לחברה אחרת כאשר עלות מעביד תהיה 0.5%.
אין לי מושג האם זה טוב עבורי או לא? או האם זה בכלל צריך לעניין אותי?..
אשמח להתייחסות ממביני עניין והסבר קצר.
תודה!
לצפיה ב-'אין לדעת'
אין לדעת
29/03/2017 | 22:35
33
זה תלוי בפוליסה עצמה ובמה אתה עוסק.
ייתכן שהפוליסה החדשה תהיה טובה יותר עבורך וייתכן שלא.

אגב, המחוקק קבע שהמעביד חייב לרכוש ביטוח לאובדן כושר עבודה (כאשר אין קרן פנסיה). הוא לא קבע למי זכות הבחירה בנוגע לחברת הביטוח.
לצפיה ב-'פנסיה למקבל קצבת נכות'
פנסיה למקבל קצבת נכות
28/03/2017 | 04:44
26
יש לי שאלה, אני רק בן 24 ולא מבין כל כך לגבי פנסיה חוץ מזה שאני יודע שמשלמים דמי ביטוח לאומי, אני מקבל קצבת נכות מאז גיל 21 ורק עכשיו התחלתי לשלב גם עבודה, רציתי לשאול האם יהיה לי פנסיה בגיל הפרישה? והאם אמשיך לקבל קצבת נכות בנוסף לפנסיה? ומי בכלל משלם לי תפנסיה? למי פונים וכו..
אגב השאלה היא לא רק לי אלא גם לקרוב שלי שיותר קרוב לגיל הזה,
תודה.
לצפיה ב-'ביטוח הראל במחירים אטרקטיבים'
ביטוח הראל במחירים אטרקטיבים
27/03/2017 | 14:20
1
61
מי שמעוניין בביטוחי בריאות בהראל. עכשיו לכבוד חג פסח שמתקרב הנחה משמעותית לרוכשים ב24 שעות הקרובות.
זה הזמן !! ביטוחי בריאות /מחלות/סיעודי/תאונות אישיות . ועוד מגוון רחב. לפרטים 0505559173 שון
לצפיה ב-'אמין...'
אמין...
27/03/2017 | 22:31
24
לצפיה ב-'מעבר מקרן פנסיה לקרן פנסיה מהמכרז של האוצר'
מעבר מקרן פנסיה לקרן פנסיה מהמכרז של האוצר
27/03/2017 | 08:44
3
67
שלום,
יש לי קרן פנסיה (מנורה מבטחים, לא הותיקה) כבר עשרים שנה, ודמי הניהול שלי שם הם 1.75 אחוז מהצבירה ו 2% מההפקדות.
ראיתי שבקרן פנסיה שנבחרה במכרז של משרד האוצר מציעים 0.001% מהצבירה ו- 1.49% מהפקדות - שזה שיפור עצום במיוחד שאצלי לאחוז מהצבירה יש כבר ערך משמעותי (צברתי עד היום 340,000 ש"ח).

האם כדאי לעבור או שיש מרכיבים אחרים שצריך לשקול (בהנחה שלא ניתן לדעת מה יהיו התשואות בכל אחת מהקרנות)?
האם יש עלויות מעבר או הפסד זכויות ותק וכו'?

תודה,
יעל
לצפיה ב-'תיקון טעות: כיום משלמת 0.2% מהצבירה ולא 2%...'
תיקון טעות: כיום משלמת 0.2% מהצבירה ולא 2%...
27/03/2017 | 08:56
34
לצפיה ב-'תנסי לעבור...'
תנסי לעבור...
27/03/2017 | 22:33
51
מנורה בטח ינסו לשמר אותך, סביר שגם יורידו דמי ניהול...
לא בטוח שהייתי עובר, התשואה אחורה לטובת מנורה.

לצפיה ב-'דמי ניהול הם רק מרכיב אחד בשיקול'
דמי ניהול הם רק מרכיב אחד בשיקול
28/03/2017 | 14:41
39
יש לקחת בחשבון דברים נוספים כגון:
  • ביטוחים - בקרן הפנסיה יש ביטוחים, האם שתעברי תצטרכי לחתום על הצהרת בריאות חדשה?  האם תהיה תקופת הכשרה?...
  • תשואות - בעוד בקרן וותיקה אפשר לראות את ההיסטוריה של התשואות, בקרן חדשה עדיין קשה להעריך איך הם פועלים לטווח ארוך.
  • איתנות - יש חשיבות ויתרון בקרנות שיש בהן כמויות כסף גדולות, על פני קרנות חדשות וריקות יחסית.
אלו רק כמה מהשיקולים ולכן מומלץ לקבל ייעוץ פנסיוני אוביקטיבי לפני מעבר קרן או לכל הפחות לקבל עצה מסוכן/משווק.

בהצלחה
לצפיה ב-'3שאלות בנושא פנסיה ומנהלים'
3שאלות בנושא פנסיה ומנהלים
26/03/2017 | 16:47
46
1- הבנתי שיש שינוי שכנראה ייכנס השנה לתוקף-מעבר לצירוף עצמאים לחובת הפרשה לפנסיה.במה מדובר?
2- בן 60, ברשותי ב.מנהלים משנות ה-90 של הפניקס לא פעיל עם מקדם מעולה.כחצי מהתכנית-גמלה-למשיכה מגיל 70, השאר מ-67 האם אוכל למשוך את החצי הראשון מגיל 67 ומה תהיינה ההשלכות?
3- בפנסיה "מקפת"-מגדל-שברשותי יש גבייה על איזון אקטוארי שהינה כ-0.4%  מהסכום שהצטבר נכון ל2016 ודומה ב-2015. ד"נ 0.25% על צבירה ו-4% להפקדות.סוכן ביטוח המליץ בעיקרון להעביר לחיסכון כעצמאי עם ד"נ אפשריים 0.5% ובלי הנושא האקטוארי אלא שיש עניין עם החרגה רפואית שבביטוח החדש סביר שתהיה ובנוכחי אין ולדבריו לכן פחות מומלץ להעביר.האם לקבל את דעתו? להשלים עם הגירעון האקטוארי בשלב זה של חיי או להעביר למרות הכל?
תודה מראש   
לצפיה ב-'ללמוד תואר שני'
ללמוד תואר שני
26/03/2017 | 15:37
13
היי..
אני עובדת קרוב לשנה בתחום הפנסיה והביטוח ונושא האקטואריה מסקרן אותי.

חשבתי ללמוד תואר שני בסטטיסטיקה ואקטואריה בחיפה אבל יש לי שאלות שהייתי רוצה לקבל עליהן תשובות כי זה קצת מעורפל..

יש פה מישהו שלמד או לומד ואני יכולה לשאול אותו כמה שאלות?
אני ממש אעריך את זה!
לצפיה ב-'100 ימים והשליטה בעתידכם הכלכלי תחזור לידיכם!'
100 ימים והשליטה בעתידכם הכלכלי תחזור לידיכם!
23/03/2017 | 03:28
3
72
היי חברים,
כמה שעות בשבוע אנחנו משקיעים בדאגות על כסף?
כמה פעמים רצית להתפרע אבל עצר, את עצמך כי "זה לא אפשרי כרגע"?
כמה פעמים חסכת דברים מהילדים כי לא היה לך תקציב?
כמה משפחות וזוגיות נהרסים בגלל
כישלונות כלכליים
שהיו יכולים להימנע!
ידעתם שגם אם תרוויחו 25,000 ₪ לחודש במשך כל שנות העבודה שלכם
מגיל 25 עד 65
ולא תחסירו אפילו משכורת אחת מלהפריש לפנסיה
עדיין הפנסיה שלך תהיה בגובה של 5,000 ₪ לחודש בסך הכל!

עוד נקודה חשובה:
מחקרים מראים שאין קשר בין כמה אתם
מרוויחים בחודש לבין ההצלחה הכלכלית שלכם
אבל יש קשר ישיר וחד בין כמה זמן אתם משקיעים
בניהול כלכלי נכון לבין ההצלחה הכלכלית שלכם

בגלל שהתחום הזה ממש נוגע לליבי
אנ כל כך ממליץ לכם על התוכנית של גיל אורלי "סוד כסף"

ההרשמה לתכנית ״סוד הכסף״ פתוחה עכשיו לזמן מוגבל! 100 ימים והשליטה בעתידכם הכלכלי תחזור לידיכם!
לצפיה ב-'25000 משכורת מבוטחת לפנסיה במשך 40 שנה '
25000 משכורת מבוטחת לפנסיה במשך 40 שנה
23/03/2017 | 16:53
64
והפנסיה תהיה 5000? אחרי כזה משפט אתה מצפה ממישהו בעל טיפת שכל להירשם?
לצפיה ב-'תפעיל פונקציית FV באקסל'
תפעיל פונקציית FV באקסל
23/03/2017 | 19:20
50
תראה שכתבת שטויות.
לצפיה ב-'נשמע ממש לא סביר לקבל 20% מהשכר בפנסיה'
נשמע ממש לא סביר לקבל 20% מהשכר בפנסיה
26/03/2017 | 16:48
14
לצפיה ב-'מרגישים שאתם משלמים יותר מדי לחברות הביטוח?'
מרגישים שאתם משלמים יותר מדי לחברות הביטוח?
20/03/2017 | 15:52
47
אם אתם רוצים לעשות סדר בפיננסים ובביטוח, ולא יודעים מאיפה להתחיל?
אתם מרגישים שאתם משלמים יותר מדי לחברות הביטוח?
מאסתם כבר במומחים שלא מובילים אתכם לשום מקום, ואתם לא רוצים לבזבז יותר זמן יקר?
אז חשוב שתדעו שיש פתרון.
לטיפים נוספים נשמח לארח אתכם - http://www.deltafinancial.co.il/video-financial-ad...
לצפיה ב-'ביטוח נסיעות לחו"ל'
ביטוח נסיעות לחו"ל
22/03/2017 | 11:13
6
67
האם כדאי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל?
מישהו כבר עשה? ולמה זה טוב? תודה לעונים. 

לצפיה ב-'אם אתה מפוצץ בכסף אז מיותר '
אם אתה מפוצץ בכסף אז מיותר
22/03/2017 | 18:56
2
35
לצפיה ב-'נאמן עדי'
נאמן עדי
26/03/2017 | 10:07
1
31
אני מממש לא מפוצץ בכסף (:
לצפיה ב-'אם כך אז זה חובה (כפי שכבר ענו לך)'
אם כך אז זה חובה (כפי שכבר ענו לך)
26/03/2017 | 10:20
28
עלויות טיפול רפואי בחו"ל עשויות להיות אסטרונומיות.
שרי אריסון כנראה יכולה לפתוח את הארנק ולכתוב צ'ק מתאים. מי שלא יכול, כדאי שירכוש ביטוח.

שיהיה יום נפלא ונסיעה טובה,
עדי
לצפיה ב-'חובה......!!!!'
חובה......!!!!
23/03/2017 | 10:51
1
39
ברוב מדינות העולם הטיפול הרפואי לזרים הוא יקר מאוד.
גם אם זה נגמר בקטנה בביקור במיון וקבלת אקמול זה יכול להיות כמה אלפי דולרים.

לי הייתה עובדת בהיי-טק שבארה"ב הרגישה לא טוב והושפזה לשבוע...
כל יום עולה כ-10,000 דולר יחד עם כל הבדיקות שעשו לה....

יש לי סוכן מעולה אם תרצה דבר איתי בפרטי, בתחום הזה חשוב ממי קונים בכדי שקורה משהו, יש מי שיטפל בך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/03/2017 | 10:06
15
מזעזע לשמוע, טוב לדעת ולהבין כמה זה חשוב...
לצפיה ב-'תמיד עושה'
תמיד עושה
26/03/2017 | 16:33
18
לא רק הוצאות רפואיות מכל סיבה אלא גם אבדן מטען או אילוץ המחייב ביטול נסיעה מאוחר ותחוייב במחיר הכרטיס.
אפשר דרך קופות החולים,לא יקר במיוחד.

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו