לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
84128,412 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד... 
המידע הנמסר בפורום, הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד... 
המידע הנמסר בפורום, הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

לצפיה ב-'קרן פנסיה או ביטוח מנהלים'
קרן פנסיה או ביטוח מנהלים
17/05/2017 | 18:18
4
54
במזל טוב התקבלתי לאחרונה לעבודה ראשונה, ולקראת חתימה על חוזה צריך לבחור בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים או מיקס שלהם.
יש לי אפס הבנה בתחום. מגיגולים רבים נראה שיש עדיפות לקרן פנסיה, אבל אשמח לשמוע מאנשים שכנראה כבר מנוסים בזה.

תודה רבה

לצפיה ב-'קרן פנסיה או ביטוח מנהלים'
קרן פנסיה או ביטוח מנהלים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2017 | 21:43
2
73
שאלה קשה בלי פרטים אישיים - גיל, שכר, מצב משפחתי, מצב בריאותי וכו' ........
ממליצה לשבת עם איש מקצוע לייעוץ ממוקד המתאים לך
ארשום לך כמה יתרונות וחסרונות לשני המוצרים בתקווה שיעזור קצת בהבנה -
יתרונות לקרן הפנסיה
  • דמי ניהול נמוכים
  • קצבת שארים
חסרונות לקרן פנסיה
  • עקרון ערבות הדדית, לפיו כל העמיתים ערבים זה לזה 
  • תקנון ולא חוזה
יתרונות לביטוח המנהלים
  • חוזה מול חברת הביטוח (אין ערבות הדדית)
  • ניתן לרכוש כיסוי אובדן כושר עבודה יותר רחב
חסרונות לביטוח מנהלים
  • דמי ניהול גבוהים יותר 
  • הכיסויים הביטוחיים יותר יקרים
לצפיה ב-'אוקיי, תודה!'
אוקיי, תודה!
17/05/2017 | 22:07
1
38
עשית לי קצת סדר בדברים.

לפני שאפנה לייעוץ מקצועי, אולי הפרטים הנ"ל מקפיצים הצעה חד משמעית כלשהי?:
בן 26, רווק, שכר קצת מעל 20K לחודש.

תודה!
לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
18/05/2017 | 20:07
41
בשכר הזה אם המעסיק מפקיד לפי פנסיית חובה, אז הכל לקרן הפנסיה.
אם מפקיד פיצויים 8.33 אז 6% מהפיצויים לפנסיה ועוד 2.33 לקופת גמל.
לצפיה ב-'בהמשך לדברים הנכונים שנאמרו לך'
בהמשך לדברים הנכונים שנאמרו לך
18/05/2017 | 11:33
43
אנחנו כתבנו בזמנו מאמר שבדיוק מדבר על ההשוואה בין קרנות פםסניה לביטו..., מקווה שגם יעזור לך
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
15/05/2017 | 12:34
7
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'הקפצת הפרמייה ב 71%'
הקפצת הפרמייה ב 71%
14/05/2017 | 22:32
3
59
אני מבוטח משנת 90 בביטוח תאונות לאשתי ולי שנקרא פוליריסק (התחיל בלויידס). עם השנים היו עליות בפרמיה מ 60$ לשנינו בשנה עד 250$ בשנה שעברה (980 ש"ח). השנה הקפיצו את הפרמייה עם החידוש ל 1680 ש"ח (עליה של 71%). מדובר על פיצוי של 260,000 ש"ח לי ו/או לאישתי במקרה של מוות או נכות מתאונה. כל שנה זה התחדש אוטומטית, אם כי השנה, כנראה בגלל הקפיצה במחיר התקשרו מהסוכנות לשאול אם אני מעוניין לחדש, שאלתי אם יש עליה במחיר והם גם ענו, והסכמתי לחדש כי לא שמעתי טוב את מה שנאמר והנחתי שכמה זה כבר יכול לעלות.
שאלותי:
1. האם אפשר להקפיץ את פרמיית הביטוח בכמה שרוצים מתי שרוצים? הסוכנת אמרה שהחברה המבטחת קיבלה אישור מהמפקח על הביטוח.
2. לטענת הסוכנת, הם בדקו ואמרו שלמרות הקפצת המחיר, בהשוואה לשוק המחיר נמוך. 
אשמח לכל תובנה בעניין.
לצפיה ב-'ביטוח תאונות אישיות'
ביטוח תאונות אישיות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 08:23
2
57
מהנתונים שהצגת אני למדה שזו פוליסה המשולמת בפרמיה משתנה ומתחדשת כל שנה ולכן המחיר יכול להתעדכן כל שנה על פי גיל, תעריף וכו'
אני לא יודעת מהו גילכם ומצב בריאותכם, אני כן ממליצה לך לקבל הצעת מחיר מסוכן ביטוח או חברת ביטוח לכיסוי מוות מתאונה ו/או נכות מתאונה בפרמיה קבועה, מצד אחד תבדוק האם העלות שאתה משלם היום בפרמיה משתנה תחרותית לשוק ומצד שני בפרמיה קבועה לא תחווה את עליות המחיר כל שנה (יש לבדוק גם בשתי הפוליסות מהו גיל תם תקופת הכיסוי בעת ההשוואה).
לצפיה ב-'תודה על התשובה, אכן זו פוליסה בפרמיה משתנה'
תודה על התשובה, אכן זו פוליסה בפרמיה משתנה
15/05/2017 | 17:25
1
23
במקרה שלנו, זה לא קשור לגיל. בחידוש הקודם נכתב במכתב המלווה שתהיה העלאה של 10% בגיל 70 ועוד 10% בגיל 75 והנה העלו ב 71% כשאנחנו בני 56 ו 61. בחידוש הנוכחי כתבו במכתב המלווה שזה עד גיל 80 מה שעד עכשיו לא נאמר או נכתב. לפי טענת הסוכנת, לא השתלם לחברה הביטוח הזה ולכן הם העלו את המחיר. לדעתי העלו בצורה מופרזת כדי "לגרש" את המבוטחים.
לצפיה ב-'ממליצה לעבור לפרמיה קבועה כך לא תחוו עליית מחיר בשנה הבאה'
ממליצה לעבור לפרמיה קבועה כך לא תחוו עליית מחיר בשנה הבאה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 19:24
26
לצפיה ב-'ביטול מינוי סוכן בחברת ביטוח '
ביטול מינוי סוכן בחברת ביטוח
14/05/2017 | 17:27
3
73
ברצוני לבטל מינוי סוכן בפוליסת ביטוח חיים עם חסכון (בגין 2.33% בלבד) שהופרש לי ע"י המעסיק הקודם (יש לי קרן פנסיה נפרדת)
את הפוליסה אני פודה ומעבירה לקופ"ג אולם מסרתי את מס הפוליסה
למעסיק החדש ע"מ שימשיך להפריש לי את ה- 2.33% אבל כפי שציינתי אני לא מעוניינת להמשיך עם הסוכן הקיים.
מה עליי לעשות ? והאם אני יכולה להישאר ללא סוכן ?
לצפיה ב-'ביטול מינוי סוכן בחברת ביטוח'
ביטול מינוי סוכן בחברת ביטוח
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2017 | 22:08
2
59
ענת היקרה,
אין מניעה להישאר ללא סוכן ולעבוד ישירות מול חברת הביטוח,
יש באפשרותך להעביר בקשה בכתב חתומה על ידך לחברת הביטוח להסרת הסוכן מהפוליסה, לציין בפנייתך לחברת הביטוח את מספר הפוליסה הספציפית.
אני כן ממליצה לך, להתייעץ ולשבת עם איש מקצוע בתחום הפנסיוני להסדיר את נושא ההפקדות השוטפות אצל המעסיק החדש.
בהצלחה !!!!
לצפיה ב-'האם את ממליצה להחליף את הסוכן הקודם בסוכן מטעמי ?'
האם את ממליצה להחליף את הסוכן הקודם בסוכן מטעמי ?
14/05/2017 | 22:30
1
46
אני רוצה לעשות זאת  מאחר ובסיום עבודתי עם המעסיק הקודם הסוכן לא פעל לטובתי אלא לטובת המעסיק ובשל כך איני רוצה להמשיך איתו בחברה החדשה
אני חושבת שיש סוכנים שמזיקים לעובד יותר ממה שמועילים לו וחבל שכך לכן חשבתי לוותר על שרותי הסוכן בכלל
בכל אופן האם אני צריכה למסור את הפוליסה לסוכן אחר ולבקש ממנו להעבירה אליו?

לצפיה ב-'החלפת סוכן ביטוח מעסיק בסוכן ביטוח מטעם העובד'
החלפת סוכן ביטוח מעסיק בסוכן ביטוח מטעם העובד
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 08:28
76
כן, היום החוק מאפשר לך לבחור איזה סוכן שתרצי שייצג את האינטרסים שלך וילווה אותך באופן מקצועי
לצפיה ב-' ביהמ"ש: הפחתת קצבת הפנסיה בקרנות הוותיקות – אינה חוקית'
ביהמ"ש: הפחתת קצבת הפנסיה בקרנות הוותיקות – אינה חוקית
14/05/2017 | 13:27
49
פרשנות תתקבל בברכה. עוד לא אבדה תקוותנו?

לצפיה ב-'שאלה בקשר למסלול ביטוח בפנסיה'
שאלה בקשר למסלול ביטוח בפנסיה
12/05/2017 | 19:43
1
54
שלום,

שעברתי לקרן הפנסיה של מיטב דש צורפתי למסלול ביטוח "נכות 75% ושארים מאוזן", לא ברור לי מדוע לא צורפתי למסלול הכללי.

מצורפת סימולציית השוואה שנשלחה אליי בין המסלולים הללו.

היום ובעתיד הנראה אין לי שארים (רווק ללא ילדים) - מצהיר על כך בהתאם.

במצב הקיים, האם יהיה הבדל בין מסלולי הביטוח הנ"ל? הבדל בעלויות פרמיית הביטוח? היקף הכיסוי הביטוחי?

האם זה משנה האם אשנה מסלול ביטוח היום או בעתיד במידה ויהיו שארים?

אשמח לעצתכם!

לצפיה ב-'....'
....
12/05/2017 | 20:16
32
רואים בהשוואה את ההבדל... לא מבין מה השאלה, אם השאלה היא האם יש הבדל, אז כן, רואים אותו גם במספרים.
מה שלא מסתדר זה שרשום הכנסה כוללת 11K ובפועל שכר מבוטח 16K.
בכל מקרה, אם המצב הבריאותי שלך פיקס כרגע, אז ברור שעדיף עכשיו לעבור למסלול עם הכיסוי הגבוה יותר ולעשות ויתור על שארים.
כי אם כשיהיו לך שארים ותרצה לעבור מסלול מצב בריאותך ישתנה, יבקשו ממך שוב הצהרת בריאות.

למה נכנסת למסלול הזה? סביר כי לא בחרת מסלול וזה היה ברירת מחדל.
לצפיה ב-'משיכת כספים מקופת גמל'
משיכת כספים מקופת גמל
12/05/2017 | 10:07
2
63
הגשתי בקשה למשיכה של קופת גמל ל פניקס. להפתעתי נמסר לי שזמן טיפול של בקשות כאלה לוקח 30 ימי עסקים. מבדיקה שערכתי באתרי אינטרנט ראיתי שזה אמור לקחת בין 4 ל 10 ימי עסקים. האם זה תקין? האם אני יכול לתבוע אותם על זה? תודה לעוזרים 
לצפיה ב-'בטוח שמדובר בקופת גמל?'
בטוח שמדובר בקופת גמל?
12/05/2017 | 14:47
44
בגמל לרוב זה 4 ימי עסקים, במנהלים ופנסיה זה 30... רשום גם לרוב על טפסי המשיכה.

לצפיה ב-'משיכה של קופת גמל'
משיכה של קופת גמל
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2017 | 11:21
52
חברה מנהלת מחויבת לשלם את כספי העמית בתוך 4 ימי עסקים ממועד הגשת הבקשה,
הוראות הממונה קובעות כי במקרה של איחור בביצוע בקשת משיכה, נדרשת חברה מנהלת לשלם לעמית את הכספים שעמדו לזכותו במועד שנקבע בדין לתשלום הכספים, בתוספת ריבית פיגורים בגין תקופת האיחור. ככל שבתקופת האיחור, הניבו כספי העמית רווחים העולים על ריבית הפיגורים, נדרשת החברה המנהלת לשלם לעמית גם את ההפרש האמור.
לצפיה ב-'עזיבת מקום עבודה ומעבר עם אותה תוכנית'
עזיבת מקום עבודה ומעבר עם אותה תוכנית
11/05/2017 | 17:27
1
39
שלום רב
התפטרתי ואני מתחילה מיד מקום עבודה חדש.
במקום עבודה קודם היה לי 30% בכלל כביטוח מנהלים מהישן בשנת 2010 ו-70% קרן פנסיה בפניקס.
שאלתי היא:
1. בהנחה שאחרי שלושה (או שישה) חודשים לאחר מכן, אני זכאית להפרשת פנסיה... האם אוכל להמשיך להפריש כפי שהפרשתי במקום עבודה הקודם?
2. האם יכולים לשנות לי את דמי הניהול שנתנו לי בכל אחת מן החברות?
3. האם החבר ההחדשה מחויבת לכבד את הפיצול הזה שלי לשתי החברות או שיכולה לסרב?
4. במידה ועד היום עבדתי דרך סוכן ב"כלל", האם אוכל להתנהל ישירות מול החברה ללא צורך בסוכן או שמכיוון שמדובר על ביטוח  מנהלים מהסוג הישן הקיים - עליי להמשיך עם אותו סוכן?
תודה! 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
12/05/2017 | 14:46
24
1. שלושה חודשים, כן
2. כן, תלוי מכח מה הסדר דמי הניהול שלך, אם מדובר בהסכם דמי ניהול מפעלי {מעסיק} אז כן, אם זו הטבה אישית אז לא.
3. כל עוד ההכנסה לא עולה על ההכנסה הקודמת לא אמורה להיות בעיה.
4. את יכולה לבחור איזה סוכן שבא לך ולחתום על טופס מינוי סוכן ואם את רוצה להתעסק עם זה לבד, יכולה לשלוח לחברה בקשה לביטול מינוי סוכן.

בכיף :}
לצפיה ב-'היי-ייעוץ השקעות'
היי-ייעוץ השקעות
11/05/2017 | 17:25
31
היי לכולם,
אני מאוד רוצה ללמוד ייעוץ השקעות. ומכמה אנשים שהתייעצתי עימם (חברים שעובדים בבנק) מורידים אותי מהרעיון. עד כדי כך לא כדאי? אפילו חשבתי להתחיל לעבוד בבית השקעות אפילו בשירות לקוחות/מכירות כדי להכיר יותר נכון את התחום.
מה דעתכם??
תודה !
לצפיה ב-'קופת גמל או ביטוח מנהלים'
קופת גמל או ביטוח מנהלים
10/05/2017 | 23:34
2
58
בן 31. יש לי ביטוח מנהלים משנת 2012 במנורה מבטחים עם מקדם 200 ודמי ניהול 1.05 + 4%. שוקל להעביר אותו לקופת גמל כי הביטוח של קרן פנסיה מספק ואין אפשרות להגדיל הפקדות לקרן פנסיה. האם ההבטחה לשמור על מקדם 200 שווה את היוקר של המוצר?
לצפיה ב-'שאלת מליון הדולר'
שאלת מליון הדולר
11/05/2017 | 00:14
60
באופן אישי אני לא חושב שביטוחי המנהלים הם פרה קדושה ובהחלט בסיטואציות מסוימות ניתן לוותר עליהם.

בלי קשר, יש עוד אלמנטים ששווה להסתכל עליהם ולא רק דמי ניהול ומקדם. למשל, בביטוח מנהלים ניתן לרכוש "שחרור" ובקופת גמל לא.
דבר נוסף, כשאתה כותב שהכיסוי הביטוחי בקרן הפנסיה מספיק, האם אתה מתכוון לביטוח שארים או לפנסיית נכות? אם כוונתך לשארים אז יש סיכוי שאתה צודק. אם כוונתך לנכות אז התשובה היא לא.

בהצלחה!

לצפיה ב-'מה שהסבירו לי'
מה שהסבירו לי
11/05/2017 | 13:29
55
היי, רציתי להמליץ לך על הדרכה שעברתי במיזם החברתי פרקטי.. גם אני תהיתי הרבה זמן מה הכי נכון לי וחשוב לדעת שזה שונה אצל כל אחד
לצפיה ב-' כניסת מנהלת חדשה לפורום '
כניסת מנהלת חדשה לפורום
10/05/2017 | 14:40
42

אנו מברכים את חגית רון עם כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים  

לצפיה ב-'קופת גמל להשקעה'
קופת גמל להשקעה
09/05/2017 | 17:08
1
75
האם אפשר לפתוח קופת גמל להשקעה בחברת ביטוח ללא סוכן?
אני מתכוונת הפקדה דיגיטלית דרך האינטרנט ו
לצפיה ב-'כן'
כן
11/05/2017 | 00:09
21
לצפיה ב-'הלוואה מקרן פנסיה ומקופת גמל'
הלוואה מקרן פנסיה ומקופת גמל
09/05/2017 | 14:23
1
43
לפי מה שהסבירו לי ניתן לקחת הלוואה מקרן פנסיה ומקופ"ג גם אם היא לא נזילה.
האם נכונה העובדה כי הריבית בלקיחת הלוואה מקופ"ג נמוכה משמעותית מהריבית בהלוואה מקרן פנסיה (אם כן, מה ההגיון בכך???)
בהנחה וזה נכון, במידה ואני זקוק להלוואה האם כדאי לקחת סכום מהיתרה הצבורה בקרן פנסיה, להעביר לקופ"ג ומשם לקחת את ההלוואה? האם יש מגבלה של וותק? כלומר אם העברתי היום את הכסף לקופ"ג האם מיד ניתן לקחת את ההלוואה או שיש צורך לוותק בקופה? והאם הוותק בקרן הפנסיה נגרר לקופ"ג לצורך קביעת הוותק בקופ"ג?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
12/05/2017 | 14:31
26
ההלוואות בקופת גמל זולות משמעותית מקרנות הפנסיה, עזוב את ההיגיון, יש עלויות שונות.
בכל מקרה, על כספים קצבתיים {תגמולים בלבד] ניתן לקחת 30% הלוואה.
מה שאומר שאם יש לך קרן פנסיה עם 100K , שמתוכם 50K פיצויים ו 50K תגמולים, אתה יכול לקחת לכל היותר הלוואה של 15K .
לא מכיר שיש מגבלה על לקיחת הלוואה באופן מיידי, הותק עובר, אבל אם זה כספים קצבתיים אז בכל מקרה אין לזה ממש ותק... זה לקצבה.
לצפיה ב-'גובה הקצבה לאלמנה'
גובה הקצבה לאלמנה
09/05/2017 | 14:15
1
36
אם עמית בקרן פנסיה נפטר במהלך תקופת עבודתו אני מבין שהאלמנה תקבל קצבה חודשית בגובה 60% ממשכורת העמית עד יום מותה.
השאלה מה קורה אם העמית נפטר לאחר שיצא לפנסיה, נניח אחרי 3 שנים שהוא מקבל קצבה. האם גם אז האלמנה תקבל קיצבה עד סוף ימיה? מה גובה הקצבה שתקבל?
תודה.
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
12/05/2017 | 14:43
20
אם מדובר בעמית לא פעיל עם צבירה של מעל 100K שלא החל לקבל פנסיית זקנה אז היא תקבל פנסיית שארי עמית לא פעיל.
אם החל לקבל פנסיית זקנה, זה כבר יהיה תלוי באיזה מסלול גמלה ביקש... אם ביקש ללא הבטחה, בעת פטירתו יפסיקו תשלומי הפנסיה, אם ביקש הבטחה בגובה X חודשים, ההפרשים ישולמו לאלמנה.
לצפיה ב-'הגדלת הפרשות מעביד'
הגדלת הפרשות מעביד
08/05/2017 | 23:02
2
38
אם יש לי פוליסת ביטוח מנהלים ישנה שהפקידו אליה בעבר 5% הפרשות מעביד אז האם ניתן בעקבות הגדלת הפרשת המעביד ל 6.5% להפקיד את ההפרש לקרן פנסיה שאליה אני כבר מפקיד את תגמולי העובד ?
לקרן הפנסיה לא הפקידו עד היום תגמולי מעביד.
לצפיה ב-'לא מובן'
לא מובן
12/05/2017 | 14:16
1
14
מה הופקד? רק פיצויים לפנסיה ותגמולים למנהלים?
הכוונה היא להפקיד את ה 1.5% הפרש? הקרנות לרוב עושות עם זה בעיות כיוון שלפי נהלי האוצר הן מחוייבות לקבל הפקדה מלאה של תגמולים ופיצויים לפי שיעורי פנסיית החובה.
ניתן במנהלים לפתוח פוליסה הפרשית שתכיל את הכספים הללו או קופת גמל רק לשים לב שהן ללא מרכיב ביטוחי.
לצפיה ב-'הסבר '
הסבר
12/05/2017 | 19:13
7
הופקדו 5% תגמולי מעביד ופיצויים לביטוח מנהלים ותגמולי עובד 5% לקרן פנסיה. 
לצפיה ב-'בחירת קופת פנסיה'
בחירת קופת פנסיה
08/05/2017 | 22:04
1
50
שלום לכולם,

אני מתחיל לעבוד בשרות המדינה וצריך לבחור קופת פנסיה.

עד היום אני הייתי במנורה מבטחים במסלול של לשכת עוה"ד, אבל עכשיו נראה שיש לי תנאים טובים יותר.

סקרתי את הקופות שבהן יש את אותם תנאים והשוויתי תשואה, דמי ניהול, מדד שארפ ועודף/גירעון אקטוארי.

צמצמתי את האפשרויות, לדעתי, לשתיים: מיטב דש והראל.
מיטב דש עם דמי הניהול הנמוכים ביותר, תשואה בינונית לאורך 5 שנים, אבל משתפרת בשלוש שנים האחרונות ובמיוחד בשנה האחרונה. הראל עם דמי ניהול טובים ותשואה מאוד טוב ב 5 שנים ובשלוש שנים האחרונות, אבל בשנה האחרונה רק טיפה יותר טובה ממיטב דש. למעשה, נראה שהתשואה ודמי הניהול מאזנות אחת את השניה.

למיטב דש יש עודף אקטוארי ולהראל גירעון.
מדד שארפ של הראל גבוה יותר ממיטב דש.
להראל יש הרבה יותר נכסים.

מה לדעתכם עדיף?
האם יש משהו אחר שיכול להיות בכל זאת עדיף (מבין מיטב דש, הלמן-אלדובי, מנורה מבטחים, כלל-מיטבית, הראל, מגדל-מקפת, הפניקס ואיילון)?

לצפיה ב-'אממ...'
אממ...
12/05/2017 | 14:11
21
לא נתת את שיעור דמי הניהול שאפשר יהיה להשוות, בעיקרון, להראל תשואות מעולות ולרוב גם למיטבית {כלל} אך בכלל השירות לא להיט בלשון המעטה.
לצפיה ב-'החלפת סוכן בפוליסת ביטוח חיים'
החלפת סוכן בפוליסת ביטוח חיים
07/05/2017 | 20:01
1
41
הסוכן הינו מטעם המעסיק הקודם בה הופקדו עבורי 2.33%
החל מחודש ינואר השתנה המעסיק האם אני יכולה להמשיך להפריש לאותה הפוליסה את ה-2.33% מהמעסיק החדש ורק לבקש לשנות את הסוכן? את הכספים שנצברו עד כה ארצה לשחרר (כמובן עם טופס 161) ולהעבירה לקופ"ג להשקעה.
או שעדיף לפתוח קופה חדשה באמצעות סוכן אחר באותה חברת ביטוח?
לצפיה ב-'אפשר תמיד להחליף סוכן'
אפשר תמיד להחליף סוכן
07/05/2017 | 21:06
23
לצפיה ב-'ביטוח חיים ריסק'
ביטוח חיים ריסק
07/05/2017 | 14:03
5
55
שלום
אני מעונינת לעשות ביטוח חיים ריסק, האם עדיף לעשות ישירות מול חברת הביטוח או מול סוכן?
לצפיה ב-'תבדקי'
תבדקי
08/05/2017 | 13:29
3
39
מה מציעים באופן ישיר, ומה סוכן מציע.

את בטוחה שאת צריכה ביטוח חיים? אולי יש לך כיסוי, כמו למשל פנסיית שארים, ואז את כבר מכוסה?
אולי את לא תומכת כלכלית, ולא צפוייה לתמוך כלכלית במישהו קרוב , ולכן אף אחד לא תלוי בך כלכלית ולכן אין צורך בכלל בביטוח חיים?

לצפיה ב-'לדעתי בפסגות זול, אולי גם בביטוח ישיר'
לדעתי בפסגות זול, אולי גם בביטוח ישיר
08/05/2017 | 21:47
2
31
בהנחה ואת צריכה.
לצפיה ב-'פסגות זולים'
פסגות זולים
10/05/2017 | 14:46
1
29
אך קפדניים להרגיז בחיתום
לצפיה ב-'אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר שלמה...'
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר שלמה...
12/05/2017 | 14:09
12
לצפיה ב-'ביטוח חיים'
ביטוח חיים
02/06/2017 | 23:19
5
שלום
התשובה פשוטה:
אם תפני ישירות לחברת ביטוח ותבקשי לרכוש ביטוח חיים- פשוט ימכרו לך ביטוח חיים (אחת מהפוליסות שיש להם "על המדף" ..)

תפני לסוכן ביטוח- הוא יעשה איתך בירור צרכים, ילמד את מצבך  האישי/ בריאותי/ תעסוקתי/ משפחתי/ביטוחי, הוא ינסה להבין ביחד איתך אילו כיסויים יש לך (או אין לך) נגד כל הקטסטרופות האפשרויות, הוא יעשה איתך בדיקה אילו ביטוחים יש לשאר בני המשפחה, יעשה איתך סדרי עדיפויות , יתן לך את מגוון האפשרויות שניתן לרכוש בביטוחים השונים, כולל האופציות השונות שיש בפוליסות ביטוח חיים, הוא יבדוק את האפשרויות מול מספר חברות ביטוח שהוא עובד עימן - ואז תהיה לך תמונת מצב, ופוליסה... ( או שלא ..)

אולי טרחני/מיושן/מתיש- אבל התהליך הוא סופר חשוב..ובדר"כ גם חוסך הוצאות מיותרות..

בהצלחה 

ים יצהר- סוכן ביטוח
לצפיה ב-' שתי שאלות בנוגע לקופות גמל להשקעה'
שתי שאלות בנוגע לקופות גמל להשקעה
05/05/2017 | 17:02
1
63

"משפחה של 4 נפשות יכולה לחסוך דרך קופת הגמל להשקעה – 280 אלף שקל בשנה" – הכוונה למשפחה עם ילדים עד גיל 18? או שזה רלוונטי גם למישהו שהילדים שלו מבוגרים?</p>

"עד לתקרה של 70,000 ₪ לאדם בשנה " – במידה וכבר הפקדתי 70,000 שח, האם זה חוקי/אתי לתת כסף לאדם אחר ע"מ שיפקיד תחת השם שלו עוד 70,000 שח עבורי?</p>

תודה רבה</p>

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
06/05/2017 | 17:05
53
א. ניתן לפתוח קופה גם לקטין ולהפקיד בה עד 70K בשנה.
ב. כשאתה פותח קופה על שם מישהו אחר, הוא יצטרך להפקיד בה את הכסף, הוא יוכל למשוך וכו', בנוסף, כשאתה פותח קופה כזו אתה מצהיר שאתה פועל עבור עצמך ולא עבור עצמך כך שמבחינת החוק, זה לא חוקי.
לצפיה ב-'לעזוב את מבטחים הישנה'
לעזוב את מבטחים הישנה
06/05/2017 | 15:04
2
61
שלום רב
פרשתי לפנסיה מוקדמת לאחר 36 שנות עבודה. במשך כל השנים האלה הופרשו כספים למבטחים הישנה, או מה שנקרא היום ׳עמיתים׳. כיום אני בן שישים, כלומר, יש לי עדיין 7 שנים עד לגיל הפנסיוני. אני מקבל משכורת כל חודש ומפריש כספים לקרן הפנסיה מבטחים הישנה על מנת לשמור על זכויותיי. כספים שמהם אני כבר לא אזכה לראות שום דבר.
שאלתי היא, האם כדי לי לעזוב את מבטחים ולהמשיך להפקיד את כספיי שמירת זכויות הפנסיה בקרן אחרת. שם, יש מצב שאני יהנה בבוא העת לקיצבה בנוסף על מה שאקבל ממבטחים.
תודה.

לצפיה ב-'אתה תזכה לראות את הכסף מההפקדות שנעשו גם לאחר 35 שנה'
אתה תזכה לראות את הכסף מההפקדות שנעשו גם לאחר 35 שנה
07/05/2017 | 15:50
1
54
דרך מענק שנים עודפות.

לצפיה ב-'טלח'
טלח
07/05/2017 | 15:50
20

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו