לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד .......
המידע הנמסר בפורום, הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד .......
המידע הנמסר בפורום, הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

לצפיה ב-'פנסיה חובה לעצמאיים החל מ 2017?'
פנסיה חובה לעצמאיים החל מ 2017?
12/12/2016 | 03:05
3
43
הכצעקתה ?? מישהו יודע מה עומדים לכפות עלינו ??
לצפיה ב-'ושאלות פולו-אפ:'
ושאלות פולו-אפ:
12/12/2016 | 10:01
42
מה לגבי שכירים בעלי שליטה?
האם לחוק יהיו שיניים לכפות עליהם הפרשה עצמית לפנסיה,
או שזה כמו עד היום (חובה בתיאוריה, לא בפרקטיקה)?

תודה.
לצפיה ב-'הינה כמה פרטים'
הינה כמה פרטים
15/12/2016 | 08:45
61
ראשית התפרסמו כבר כמה כתבות, פשוט חפשו בגוגל, הינה אחת מהן שו רו"ח מנדלאוי.
בגדול, צריך להפריש לקופת גמל (או קרן פנסיה או ביטוח מנהלים).

לפי ההכנסה החודשית הממוצעת לשנת מס

מהשקל הראשון ועד 5,000 4.45%.
מעל זה ועד השכר הממוצע במשק שכיום הוא בקירוב 10,000 ש"ח 12.55%.

מעבר אין חובה.

יוצא שבמקסימום יש להפריש 850 לחודש.

מול זה יש הורדה של תשלומי ביטוח לאומי בהכנסה נמוכה ועליה בגבוהה.

לצפיה ב-'אכן פנסיית חובה גם לעצמאים החל מ-2017'
אכן פנסיית חובה גם לעצמאים החל מ-2017
26/12/2016 | 19:17
12
אבל, זה לא דבר רע. גם מבחינת החשיבות של קיום פנסייה בעתיד, ובנוסף ההפרשות לפנסייה נותנות הטבות במס, ויש אפשרות לקבל בגינן החזרי מס, כך שגם ללא החובה, כדאי להפריש לקרן פנסייה.
לצפיה ב-'הפרשה לפנסיה ע״י מעסיק שונה'
הפרשה לפנסיה ע״י מעסיק שונה
10/12/2016 | 22:59
1
59
שלום רב,
אני מועסקת בעמותה ולאחרונה ראיתי בדו"ח רבעוני מקרן הפנסיה כי ההפרשות אמנם הנן בסכומים הנכונים, אך שם המעסיק הרשום כמפריש הפנסיה השתנה ב-6 החודשים האחרונים לשם עמותה אחרת.
האם הדבר תקין או שיש לכך השלכות שיכולות להיות בעיתיות?
תודה מראש

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/12/2016 | 22:03
35
יכול להיות שבטעות בקרן יש שני מעסיקים עם אותו חפ {בטעות} ולכן את רואה את זה לא נכון, לחילופין, קחי את מס' החפ או מס' עמותה כפי שרשום בתלוש השכר ותקישי אותו בגוגל ותראי בדיוק מה השם של החברה או עמותה ברשם החברות / עמותות, אולי הם שינו שם או משהו.

בכל מקרה, אם יש טעות בדיווח, יש לפנות אל החברה המנהלת, עדיף גם לצרף תלוש שכר + את מה שרשמתי למעלה ולהסביר שכנראה וחלה טעות שיתקנו.
אם לא יתקנו, כשתבואי למשוך כספים זה לא ממש יעניין אותם ותצטרכי להוכיח שאין לך אחות.
לצפיה ב-'אל מי כדאי לעבור'
אל מי כדאי לעבור
09/12/2016 | 18:08
1
70
הלמן  אלדובי או מיטב דש
לצפיה ב-'אין ממש דרך לדעת חוץ מלבחון תשואות עבר ולבדוק מדדי סיכון'
אין ממש דרך לדעת חוץ מלבחון תשואות עבר ולבדוק מדדי סיכון
10/12/2016 | 12:28
47
באתרים המשווים תשואות ביצועי קרנות פנסיה (מבין שאלה קרנות ברירת המחדל החדשות)
זה לא אומר מה צפוי אבל איזו אינדיקציה
אני חושב שבגדול הלמן

לצפיה ב-'פרקטי - "מיזם חברתי" - לא להתקרב!'
פרקטי - "מיזם חברתי" - לא להתקרב!
09/12/2016 | 11:38
4
158
שורה תחתונה:
מאוד מאוד לא מומלץ.

הסיפור המלא:
בעלי נרשם להדרכה של פרקטי על פנסיות וביטוח מנהלים.
בעת ההרשמה הוא רשם את שנינו, אבל הוא קבע הדרכה רק לו כי לא יכלתי להגיע לאותה הדרכה.
לאחר ההדרכה בעלי חזר הביתה, התחיל להראות לי מה שהוא ראה בהדרכה , ואז הראתי לו שכמה ימים לפני ראיתי את כל מה שהוא עבר ב4 שעות הדרכה האלה בסרטון של 10 דקות ביוטיוב.
כמובן שכשפרקטי הציגו את זה זה היה נשמע כאילו ההדרכות הולכות לכלול המון נושאים חשובים ומורחבים ומותאמים למי שמגיע להדרכה.
מפה לשם, קלטנו שלא מתווסף לנו שום ידע מהעניין, למרות המחיר הגבוה שהם גובים, והתחלתי לבדוק האם אני מוצאת המלצות על פרקטי באינטרנט - פייסבוק, גוגל וכל איפה שיכלתי.
מצאתי המלצה אחת ויחידה בעמוד שלהם. זהו.
חברה שקיימת מיולי לפי מה שהצלחתי להבין - והמלצה אחת. תודו שזה נשמע מוזר.
חוץ מזה כל מה שנתקלתי בו זה תוכן שיווקי ממומן שהם דאגו שיפורסם בעצמם.
בשלב זה הבנתי שקנינו חתול בשק.
התקשרתי לפרקטי וביקשתי לקבל החזר חלקי על השרות, מכיוון שמתוך שנינו- רק בעלי הלך להדרכה, לא הרגשנו שהיא תרמה לנו, והחלטנו שאנחנו לא מעוניינים בייעוץ האישי שלהם.
פה כבר לא היה עם מי לדבר.
איילון - מנהל שרות הלקוחות אמר שהחבילה נמכרת כחבילה ואין אפשרות לשום החזר, למרות שלא לקחנו את החלק בחבילה שאמור להיות היקר יותר - הייעוץ האישי.
פתאום - זה שרשמו את שנינו להדרכה, הפך ל"טובה" שפרקטי עשו לנו, למרות שכשבעלי נרשם בהתחלה, זה לא היה נשמע מעולם כמשהו חריג.
איילון לא היסס להשתמש שוב ושוב בזה שהחוק להגנת הצרכן לטובתם. כשחברה משווקת את עצמה ב"מיזם חברתי" שאמור "לדאוג לכסף של הלקוחות שלו", היית מצפה לקצת הבנה, ואם קיים לקוח לא מרוצה - להגיע איתו להסכמה.
אבל איילון לא רצה להחזיר שקל אחד מתוך התשלום המופקע שכרגע שולם רק עבור הדרכה של 4 שעות לאדם אחד מתוך שניים.
ביקשתי שוב ושוב לדבר עם מישהו אחר מההנהלה - כדי להבין אם זה עקשנות שלו, או אג'נדה של ה"מיזם החברתי" כביכול...
איילון לא הסכים בשום צורה להעביר אותנו למישהו אחר בהנהלה, אולי פשוט לא קיים מישהו כזה.
כאשר אתה מקבל כזו חוסר התחשבות בכסף שלך, ממקום שאמור לדאוג לכסף שלך, ודאי שלא תרצה להמשיך ולקבל ייעוץ בכל נושא שקשור לכסף שלך מאותו גורם. את פרקטי - מסתבר שזה לא מעניין.
ראו הוזהרתם.

לצפיה ב-'פרקטי'
פרקטי
13/12/2016 | 15:07
39
דווקא אני הייתי והיה מעולה
לצפיה ב-'דווקא מיזם מעולה'
דווקא מיזם מעולה
04/05/2017 | 10:08
9
אני בטוחה שיש גם לקוחות לא מרוצים , אך אני הייתי והיה פשוט מדהים. 

אני הייתי בהדרכה שהיו בה רק עוד 10 אנשים ולמדתי המון והבנתי כמה כסף זה שווה לי , התוכנה שלהם שמשווה אחרי ההדרכה את כל החברות חלומית , ואפשר לראות בה כמה נשלם על כל ביטוח בכל חברה כל החיים 

לצפיה ב-'גם אני נרשמתי לפרקטי'
גם אני נרשמתי לפרקטי
08/05/2017 | 11:51
3
אני חייבת להגיד שהייתי בהדרכת פנסיה והיה פשוט מעולה! המרצה היה בקיא בחומר ההדרכה שלו הייתה סוחפת והוא חידש לי המון דברים שלא ידעתי.
יצאתי משם מאוד מרוצה!
לצפיה ב-'מיזם חינוך פיננסי - מיזם מדהים!'
מיזם חינוך פיננסי - מיזם מדהים!
18/05/2017 | 18:28
1
אין לי מושג על מה את מדברת, קיבלתי מהם שירות מדהים!
לצפיה ב-'קרן השתלמות כאפיק השקעה'
קרן השתלמות כאפיק השקעה
08/12/2016 | 10:52
4
94
נכתב רבות ברשת אודות האפשרות "להשקיע" באמצעות קרן השתלמות לעצמאיים...

1. כמה זה באמת משתלם לדעתם לעומת אפיקים אחרים ?
2. אני צריכה לחשוש מלהפקיד סכומים גבוהים לקופה כזו (נניח 200 א"שח ומעלה) ? כלומר האם חברות כגון לפידות או אנליסט הן יציבות מספיק ?
3. אם אני מושכת סכום חלקי לפני תום 6 שנים, אני מבינה שהמס הוא 48% על התשואה הריאלית כן ? כלומר הפסדתי כסף כי באפיק אחר זה היה יוצא 25% מס רווחי הון ?
4. מותר לי בתור עצמאית להפקיד כל סכום שעולה על רוחי ?

תודה על העזרה אתי

תודה
לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
08/12/2016 | 18:41
2
67
מס על כל הסכום, אין קשר ליציבות בית ההשקעות ממש...
לצפיה ב-'לא הבנתי...'
לא הבנתי...
08/12/2016 | 20:03
1
69
נניח בתור עצמאית הפקדתי 200 אלף ש"ח.

לאחר שנה משכתי מסיבה כלשהי 100 אלף ש"ח. המס יהיה מס שולי על 100 אלף (פחות ה 18000 הפטורים ממס) ?

כלומר 30-40 אלף שח מס ?
לצפיה ב-'48 אלף מס '
48 אלף מס
09/12/2016 | 15:14
36
לצפיה ב-'קרן השתלמות היא אפיק המאפשר משיכה אחרי 6 שנים'
קרן השתלמות היא אפיק המאפשר משיכה אחרי 6 שנים
10/12/2016 | 12:35
55
מנסיוני אנליסט (כמי שהשקיע שם ויצא) נוטים מדי לסיכונים.עולים חזק בתקופות עלייה ונופלים בירידות.ילין לפידות נחשבים טובים, אישית משקיע שם.גם פסגות.
את יכולה להפקיד כמה שתרצי אבל יש מגבלה איזה סכום מזכה אותך בהטבות מס, אבל זה לא מונע ממך להפקיד.מדובר בהפקדות שנתיות.
לגבי משיכה לפני הזמן אני לא ממש בטוח,אבל כנראה שאפשר הנסיבות מסוימות בלי להינזק

לצפיה ב-'"שבירת" קרן השתלמות באמצע תקופה'
"שבירת" קרן השתלמות באמצע תקופה
07/12/2016 | 01:29
8
74
אם אני מפקידה לקה"שת עצמאיים סכום גדול לשם חיסכון, אולם מבקשת לפדות חלק מהסכום לפני תום 6 שנים, במה זה עולה לי ?
לצפיה ב-'48% מס'
48% מס
07/12/2016 | 22:24
2
22
לצפיה ב-'מס על מה ?'
מס על מה ?
07/12/2016 | 22:56
1
38
על הקרן ? על הרווח הריאלי מהריבית ?
לצפיה ב-'על כל הסכום '
על כל הסכום
08/12/2016 | 18:39
22
לצפיה ב-'יש תשלום מס יחסית גבוהה אבל...'
יש תשלום מס יחסית גבוהה אבל...
08/12/2016 | 10:56
4
40
1. אם יש סיבה למשיכה מטעם בעיות כלכליות/רפואיות לפעמים אפשר לקבל הנחה או פטור מהמס.
2. ניתן לקבל יחסית בקלות הלוואות זולות בסכומים של כ-50% מהכסף שנמצא בקרן.  אז אפשר לשקול במקום משיכה, לקחת הלוואת בלון לתאריך שבו ניתן למשוך את הכסף (בתום ה-6 שנים). כמובן יש תשלום ריבית, אבל צריך לחשב האם זה לא זול יותר מהמס שנשלם.

לצפיה ב-'אחרי תום 6 שנים'
אחרי תום 6 שנים
09/12/2016 | 12:30
3
43
האם ניתן להשאיר את הכסף בקופה ללא הגבלת זמן ולמשוך כל חלק בכל זמן ללא מס מלבד מס רווחי הון על הרווח (כיוון שעברו 6 שנים) ?
לצפיה ב-'כן, בוודאי'
כן, בוודאי
09/12/2016 | 13:21
2
27
היופי בקרן השתלמות, שאפשר להשאיר את הכסף מרגע שהוא מותר למשיכה בלי מגבלה.
כל זמן שהוא נשאר שם, הוא עדיין נהנה מפטור ממס רווחי הון (עד התקרה של הפקדה שנתית).

לכן זהו כלי טוב לחיסכון ארוך טווח.
לצפיה ב-'מה קורה אם באמצע 6 שנים מפסיקים להיות עצמאיים ?'
מה קורה אם באמצע 6 שנים מפסיקים להיות עצמאיים ?
10/12/2016 | 14:55
1
36
אז פשוט אסור יותר להפקיד לקרן ?

אבל כל שאר התנאים נשארים ללא שינוי ? 

כלומר מה שנצבר נשאר בקופה, היא ניתנת לפדיון אחרי 6 שנים וניתן להשאיר את הכסף שם לצבירת תשואה ? והמס היחיד הוא על רווחי הון במשיכה אחרי 6 שנים ?
לצפיה ב-'כן'
כן
11/12/2016 | 22:00
12
מס רווחי הון הוא רק על הפקדות מעל התקרה.
לצפיה ב-'איך ניתן לבדוק תשואות קופות גמל לחודש האחרון ?'
איך ניתן לבדוק תשואות קופות גמל לחודש האחרון ?
06/12/2016 | 20:28
1
33
בגמל נט/ביטוח נט ובשאר האתרים, ניתן לבדוק תשואות לתקופה של עד לפני חודשיים בלבד... האם ניתן איכשהו לבדוק תשואות עד ליום זה ?
לצפיה ב-'לא'
לא
07/12/2016 | 22:27
11
לצפיה ב-'ניוד קרן השתלמות'
ניוד קרן השתלמות
06/12/2016 | 19:44
1
47
יש לי קרן השתלמות בחברה א' , שנפתחה לי כשכיר ואין אליה הפקדות.

במקביל, פתחתי בחברה ב' קרן השתלמות לעצמאיים.

האם לאחר הפתיחה בחברה ב', בשלב כלשהו בעתיד, אוכל לנייד את הכספים מחברה א' (קופת שכירים) לקופה החדשה (לעצמאיים) בחברה ב' ?

או שחברה ב' תצטרך לפתוח לי קופה נוספת עקב הניוד ?
לצפיה ב-'קופה נוספת'
קופה נוספת
07/12/2016 | 08:20
38
אין אפשרות לנייד מקופה אל קופה. ניתן, בדיוק כפי שכתבת, לנייד מחברה לחברה אך כל קופה תשמור על הוותק שלה ועל המעמד שלה (עצמאי\שכיר).
לצפיה ב-'ייעוץ-מי עדיף? פורשור (ארצי) או סיטרין ברמת גן?'
ייעוץ-מי עדיף? פורשור (ארצי) או סיטרין ברמת גן?
06/12/2016 | 15:26
2
43
אם אפשר להעריך את זה
לצפיה ב-'למה אתה שואל רק עליהם ?'
למה אתה שואל רק עליהם ?
07/12/2016 | 16:15
1
33
מדובר בשני עסקים וותיקים ומוכרים בתחום. בנוסף להם יש כ-50-60 יועצים פנסיונים עצמאים ברחבי הארץ (הרוב מרוכז במרכז).

אני ממליץ לך להתקשר עם כמה יועצים, לשמוע מה הם בדיוק מספקים והאם זה מתאים לכם.

כל יועץ עובד קצת אחרת, יש כאלו עם התמחויות ולפעמים יש לאנשים מוצרים וותיקים שלא כל יועץ יודע או רוצה לגעת בהם.

יש כאלו שעושים עבודה מאוד פרטנית ויסודית ורחבה עם שכר טירחה מאוד גבוהה וכאלו שעובדים יותר מצומצם ולפעמים ממוקד בתחום צר שהלקוח זקוק במחיר נמוך יחסית.

אפשר כמובן לשאול תמיד חברים קרובים אצל מי הם עשו והאם היו מרוצים.

לבסוף כדאי להפגש לפחות עם שניים או שלושה פיזית לפני שמחליטים...

גילוי נאות: אנו מספקים ייעוץ פנסיוני פרטי
לצפיה ב-'כי זה בינתיים מה שמצאתי'
כי זה בינתיים מה שמצאתי
07/12/2016 | 18:44
56
קיבלתי שם נוסף מחבר המתמצא יותר ממני בתחום והמחיר שפוי ואתקשר אליו
ברגע שאתה נפגש אתה משלם...
כל המחירים שקיבלתי בינתיים מתחילים לפחות ב-1000 ויכולים להגיע להרבה יותר
אם אתה מעוניין שלח מסר פרטי

לצפיה ב-'עד כמה אמין החומר מהמסלקה ומה באמת נחיצותו לייעוץ?'
עד כמה אמין החומר מהמסלקה ומה באמת נחיצותו לייעוץ?
06/12/2016 | 09:25
6
34
לצפיה ב-'לרוב אמין, מאוד נחוץ'
לרוב אמין, מאוד נחוץ
06/12/2016 | 09:51
5
45
אמינותו גבוהה, אם כי מדי פעם גיליתי טעויות ולכן חשוב לבדוק האם אתה מכיר תכניות אחרות.
המידע מאוד חשוב לתהליך הייעוץ\תכנון כיוון שתהליך מסודר עושה בעצם בדיקה של מה יש לך לעומת מה שאתה רוצה וצריך, והחלק של הנכסים (מה יש לך) מגיע מהמסלקה.
נקודה חשובה נוספת - היום זו חובתו של הסוכן\יועץ\משווק להסתמך על הבדיקה הזאת.
לצפיה ב-'תודה ושאלה נוספת-האם דוחות תקופתיים מהחברות הם תחליף מספק? '
תודה ושאלה נוספת-האם דוחות תקופתיים מהחברות הם תחליף מספק?
06/12/2016 | 10:09
4
34
והאם אני יכול להוציא אותו לבד או עדיף שאיש מקצוע יעשה זאת עם סיסמה ותמורת סכום לא גבוה
לצפיה ב-'מספק למה?'
מספק למה?
07/12/2016 | 08:19
3
29
אני בכל מקרה ממליץ על הבדיקה במסלקה - העלות של הוצאת החומר מגיעה למקסימום 40 ש"ח. העלות של ניתוח החומר וכו' - ממש לא.
שים לב גם שאם אתה מתבסס על דו"חות בלבד יכול להיות שתשכח חברת ביטוח כזאת או אחרת, לדוג' קופ"ג קטנה שלא זכרת וכו'.
וכמובן שאני חייב להדגיש שוב: על פי החוק אם אתה נפגש עם בעל רשיון לקבלת הצעה למוצר פנסיוני הוא מחוייב לעבור דרך המסלקה.
לצפיה ב-'מספק לדוחות ומאפשרים בדיקת התיק'
מספק לדוחות ומאפשרים בדיקת התיק
07/12/2016 | 09:39
2
27
יש לי בדיקת מסלקה חינמית בסיסית ומצאתי בה כספים אבודים.
מוזר שרק 40 ש"ח, בחברה שהתחלתי לפעול מולה רוצים שאשלם הרבה יותר אם ישלחו לי את החומר ולדבריהם מדובר בדוחות מפורטים מאד. ייעוץ אישי + הכנה מוערכים כרגע ב6 שעות סה"כ.לא ברור לי מדוע,זה לא שיש לי עשרות קופות.
לצפיה ב-'שליפת החומר עולה כאמור 40 ש"ח'
שליפת החומר עולה כאמור 40 ש"ח
08/12/2016 | 22:51
1
30
ייעוץ כולל מעבר על החומר ופגישה עם הלקוח ועולה כסף.
במידה ולא מתאים לך לשלם אתה יכול לקחת לבד את דו"ח המסלקה ולנסות להבין ממנו מה יש לך ומה מומלץ לעשות.
לצפיה ב-'התשלום הראשוני לא כלל פגישה'
התשלום הראשוני לא כלל פגישה
09/12/2016 | 10:13
29
ברור שאני מוכן לשלם וראוי לשלם לבדיקה מקצועית אבל סכומים סבירים ולא את הסכומים המופרזים שדרשו ממני.
מצאתי מי שיבדוק בצורה מקצועית בתשלום הגיוני.
לצפיה ב-'תיקון 190'
תיקון 190
05/12/2016 | 03:03
2
81
שלום,

כפי שאני מבין את התיקון, מי שהגיע לגיל פנסיה ויש לו קצבה מובטחת מעל סכום מסויים יכול להשקיע  בקופ"ג כמכשיר השקעה הוני ולשלם מס רווחי הון מופחת של 15%.

עד כאן נכון ?

פניתי לכמה חברות בעניין, ובילין לפידות התעקשו על נקודה מסויימת, שגם אם יש קצבה מעל סכום המינימום, עדיין מתוך הסכום הכולל המושקע, יש סכום מסויים (נדמה לי 33K) שבכל מקרה ייחסם למסלול של קצבה בלבד ולא ניתן יהיה למשוך אותו הוני בלי לשלם מס גבוה.

בכל החברות האחרות לא ציינו את זה ובכל המקומות שקראתי לא ראיתי שזה מופיע.

האם יש בזה מן האמת ?
לצפיה ב-'צודקים לחלוטין'
צודקים לחלוטין
05/12/2016 | 09:01
1
52
בכל הפקדה לקופת גמל הקופה "צובעת" את 34,000 השקלים הראשונים כהפקדה במעמד עצמאי.
מצד אחד - ניתן לקבל עליהם את הטבות המס להן עצמאי זוכה (זיכוי\ניכוי בהתאם למצב המס שלך), אך בשל כך - לא ניתן להגדיר את הכספים כקצבה מוכרת, שזו הקצבה עליה מדברים כשמדברים על משיכה הונית לפי תיקון 190.
שים לב! מדובר על 34,000 בכל שנה ולכן אם אתה רוצה להפקיד סכום גדול עדיף להכניסו בשנה אחת.
לצפיה ב-''
07/12/2016 | 22:29
6
לצפיה ב-'הפקדה עצמאית לקרן השתלמות שלא מהעבודה '
הפקדה עצמאית לקרן השתלמות שלא מהעבודה
04/12/2016 | 23:53
1
58
שלום
אני עובר עבודה חדשה ובה לצערי אין קרן השתלמות וגם לא תהיה כרגע.
יש לי קרן מהעבודה הקודמת 

ויש לי קרן עצמאית בנוסף שעדיין פעילה
האם משתלם להפקיד באופן עצמאי כביכול את התשלומים לקרן העצמאית ולהמשיך להגדיל אותה ( היא גדולה הרבה יותר מגיעה לכמה עשרות אלפים כאשר הקרן של העבודה הקודמת צנועה הרבה יותר ) 

או שכדאי לדרוש בכל זאת קרן השתלמות אך שכל הנטל יהיה עליי זאת אומרת שבכל זאת מופרש אך מהמשכורת ישירות. לקרן של העבודה 
 כאשר לשתי הקרנות להפקיד זה כמובן נטל גדול יותר שפחות אפשרי 

לצפיה ב-'לא הבנתי מה הקשר בין השתיים'
לא הבנתי מה הקשר בין השתיים
07/12/2016 | 22:27
32
אם אתה מפקיד לקרן עצמאית למטרת חסכון, סבבה, תמשיך לחסוך.
אם המעסיק מעוניין להפקיד לך אחלה, שיפקיד, אבל אתה אומר שהם לא רוצים אז .... בעיה.
אין קשר בין השניים.
לצפיה ב-'איך מחשבים מס על פנסיה ?'
איך מחשבים מס על פנסיה ?
04/12/2016 | 21:00
36
שאלה לי -

האם מס הכנסה משולם מדי חודש על סך ההכנסה החודשית מכל הקצבאות, כולל זו מביטוח לאומי ?

כלומר, אם עברנו את התקרה החודשית לפטור ממס, עבור סכום שמגיע יחדיו מכל תכניות הפנסיה + קצבת זיקנה ? 

ומה התקרה ?

תודה
לצפיה ב-'איפה לעשות חיסכון פנסיוני?'
איפה לעשות חיסכון פנסיוני?
04/12/2016 | 20:18
3
63
יש לי ביטוח מנהלים, אבל הסכום בו לא מספיק לפנסיה ואי אפשר להגדיל את סכום ההפקדה. כלומר אני צריכה לפתוח חיסכון פנסיוני נוסף. איפה כדאי לעשות? איך להחליט?
עוד מעט בת 50. עצמאית.
תודה
לצפיה ב-'תלוי מה הצורך ואיזה מוצר'
תלוי מה הצורך ואיזה מוצר
07/12/2016 | 22:22
2
38
פנסיה יש בדש מיטב בד"נ אפסיים... התשואה גם לא להיט.
התשואות בהראל טובות יותר, גם בילין לפידות בגמל והשתלמות התשואות טובות.
תלוי מה הצורך... אם צריך ביטוח וכו', כרגע גם פוליסות המנהלים לדעתי מתכופפות בדמי הניהול.
לצפיה ב-'המטרה היא בעיקר חיסכון לפנסייה'
המטרה היא בעיקר חיסכון לפנסייה
08/12/2016 | 18:04
13
לצפיה ב-'איך לבחור'
איך לבחור
10/12/2016 | 20:58
19
האם ללכת על קרן פנסייה? משהו אחר? איך לבחור? כאמור, בעיקר לחיסכון.
לצפיה ב-'חיסכון לכל ילד'
חיסכון לכל ילד
04/12/2016 | 05:40
67
תקציר והפניה (לדעתי, חשובים) אל הבלוג שלי
==============================
האוצר, באמצעות הביטוח הלאומי, מתחיל להפעיל תוכנית "חסכון לכל ילד" על פיה ייחסך לכל ילד 50 שקלים לחודש מלידתו ועד גיל 18.

אבל! ההבדל בין ניהול נכון ללא נכון של הענין יכול להתבטא בכ- 26,000 שקלים.

יש לכם ילדים? אתם מכירים אנשים שיש להם ילדים (יודעים מה, אפילו בהריון)? הסבו את תשומת ליבם לנושא. אל תרשו להם להזניח. זה פשוט יותר מדי כסף מכדי להתעלם ממנו.
לצפיה ב-'פנסייה של הורים שנפטרים'
פנסייה של הורים שנפטרים
04/12/2016 | 04:37
259
שלום,

מה קורה עם פנסייה של הורים שנפטרים שהם כבר קיבלו פנסיה וכל הילדים שלהם מבוגרים ? מה קורה אם רק אחד ההורים נפטר או אם כבר שניהם לא בין החיים ?
האם יש הבדל בין פנסיה צוברת לפנסיה תקציבית ?

תודה.
לצפיה ב-'לקראת סוף שנת המס:קונה אג"ח לא סחירות(אפשרות לניצול מגן מס):'
לקראת סוף שנת המס:קונה אג"ח לא סחירות(אפשרות לניצול מגן מס):
03/12/2016 | 16:59
14
קונה אג"ח של חברות שהפסיקו להיסחר בבורסה.להלן רשימה בסדר אלפאביתי:
אולימפיה ב'+ג', אייס דיפו א', אורבנקורפ א', אמפל א'+ב'+ג', אפסק א', אפריל נדל"ן ב', בולוס גד א', דוראה א'+ב'+ג'+ד', חבס 4, חבס 12, חפציבה א', טאו ב'+ג', ישראלום ה'+ו', לידקום א', לנדמארק א', סובריין נכסים א', סוהו נדל"ן א'+ב', סיאלו א', סיביל ג'רמני א', סינרג'י כבלים ג', סנטראל יורופיאן א', סקורפיו א', סקיילקס ד'+יג', פסיפיקה א', פרופיט ד', קמור ו'+ח', רוזבאד א'.
נא ליצור קשר במייל:  by17great@gmail.com

לצפיה ב-'קופת גמל ושכר לא מבוטח'
קופת גמל ושכר לא מבוטח
01/12/2016 | 13:40
14
247
שלום,
אני בן 25, עובד בעבודה מסודרת שבה מפרישים לי לקרן פנסיה+קרן השתלמות.
ההפרשות מתבצעות על שכר בסיס לא כולל שעות נוספות+נסיעות+כמה דברים נוספים. הברוטו שלי יכול להשתנות בחודש אחד בכמה אלפים (לדוגמא, חודש רגיל 10-11 ברוטו ויש חודשים גם שאני מגיע ל 15-16 ברוטו). לפי מה שהבנתי, אם אני פותח קופת גמל אני יכול לקבלת הטבת מס במידה ואני מפריש מהשכר הלא מבוטח. ניסיתי לקרוא קצת באינטרנט אבל לא כל כך הבנתי את זה. ומה לגבי הקופת גמל החדשה שמשרד האוצר פתח? מישהו יש לו המלצות עליה?

תודה מראש
לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
02/12/2016 | 08:18
13
51
זה נקרא הפקדות לסעיף 47.
ניתן להפקיד 5% מהשכר הלא מבוטח ולקבל על זה הטבת מס.
צריך לבדוק עם מחלקת השכר אצלך בחברה אם הם יודעים לזכות את זה בתלוש השכר... כך שאתה מפקיד, מביא להם אישור על ההפקדה והם מזכים בתלוש, אחרת תצטרך לעשות תיאום מס וזה לוקח זמן.
לצפיה ב-'הם לא יודעים איך להתעסק עם זה'
הם לא יודעים איך להתעסק עם זה
02/12/2016 | 09:17
12
38
בכל זאת, אם אני מעוניין לעשות את זה באופן עצמאי, האם אפשר רטרואקטיבי על שנים קודמות? ושאלה נוספת היא שהבנתי שאפשר לעשות את זה עד סוף השנה, איך אני יודע את השכר השנתי שלי אם אין עדיין טופס 106 על כמה הרווחתי כל השנה?
לצפיה ב-'....'
....
02/12/2016 | 20:59
28
אז אתה צריך להבין שאתה חייב לפתוח עכשיו קופה במעמד עצמאי ולבצע את ההפקדה.
תלוי מי התוכנת שכר שאיתה עובד המעסיק, יתכן שרשום לך "הכנסה לא מבוטחת" ואז אתה לוקח את הסכום שיש שם + מוסיף על זה הערכה של השכר הלא מבוטח שיהיה לך בדצמבר, מכפיל ב 0.05 וזה הסכום שאתה מבצע הפקדה לקופ"ג, ברגע שתקבל דוח שנתי, תלך איתו ועם טופס 106 למס הכנסה לבצע תיאום מס, לדעתי גם אפשר לעשות את זה באינטרנט {יש שם פורום יעוץ מס או מיסוי והחזרי מס}.
אם לא רשום לך "הכנסה לא מבוטחת, צריך לראות מה השכר שרשום שכר חייב מס הכנסה, ומצד שני מה השכר שעליו הפקידו ולחסר ביניהם וזה השכר הלא מבוטח.
לצפיה ב-'תוספת קטנה.'
תוספת קטנה.
02/12/2016 | 23:00
10
41
בעיקרון אפשר עד התקרה להנות מהטבת מס נוספת של 11% על לפחות חלק מהשכר הלא מבוטח. ההטבה היא מסוג ניכוי והיא בגובה המס השולי.
אם לדוגמא המס השולי שלך הוא 31% אז על כל 100 שתפקיד תקבל 31 ש"ח חזרה ממס הכנסה כי הסכום שחייב במס יקטן.
יש כאן מידע.
לצפיה ב-'..... '
.....
03/12/2016 | 08:42
9
18
תוכנות השכר לא יודעות לחשב את זה, ואני בספק אם במס הכנסה ידעו להחזיר את זה
לצפיה ב-'עובדים עם מל"מ'
עובדים עם מל"מ
03/12/2016 | 08:48
5
25
אין סעיף כזה "הכנסה לא מבוטחת". איפה אני יכול לראות את זה? יש רק "ברוטו למס הכנסה"
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
03/12/2016 | 11:00
4
26
תקח את "ברוטו למס הכנסה" ותוריד ממנו את ברוטו לפנסיה או שכר לתנאים סוציאלים ... או לחילופין תעלה את התלוש אחרי שאתה מוריד את כל הפרטים האישיים וכו'.
לצפיה ב-'מצאתי את מה שרשמת'
מצאתי את מה שרשמת
03/12/2016 | 15:24
3
24
בסיס לפנסיה 9,770 ש"ח. מכפיל ב 12 יוצא 117,240. הברוטו השנתי עד חודש נובמבר הוא 167,000 ש"ח. אז לפי מה שאני מבין אני יכול על ההפרש, בערך 50 אלף ש"ח להפקיד 16% ולקבל את כל ההטבות מס. אז את הפעולה הזאת אני עושה פעם בשנה? בסוף שנה? ומה קורה עם התלוש של חודש דצמבר? הוא לא נכנס לברוטו השנתי?
לצפיה ב-'.....'
.....
03/12/2016 | 18:56
2
18
יכול להיות שרשום לך איפה שהוא בתלוש נתונים מצטברים... זאת אומרת כמה מתחילת השנה .. זה יכול להיות יותר מדויק.
לגבי דצמבר, אתה יכול לחזות כמה זה אמור להיות ולהפקיד לפי זה, אין ממש דרך אחרת.
אתה לא חייב לעשות את זה רק פעם בשנה .... אם זה "כבד עליך" הסכום, אפשר להפקיד כמה פעמים במהלך השנה.
לצפיה ב-'יש סעיף ברוטו למס הכנסה'
יש סעיף ברוטו למס הכנסה
04/12/2016 | 09:20
1
22
"ברוטו למס הכנסה" עד חודש אוקטובר הוא  148 אלף. זה מה שהתכוונת לנתונים מצטברים? ואם אני רוצה לקבל את ההטבות של מס הכנסה לשנת 2016, זה לא אומר שאני צריך להפקיד עכשיו בבת אחת על כל 2016?
לצפיה ב-'.......'
.......
04/12/2016 | 20:17
13
קודם כל, עכשיו תדאג לפתוח קופה במהירות.
תקבל בטח עוד שבוע - שבוע וחצי את תלוש השכר של נובמבר שכולל 11 חודשים... תעשה חישוב של כמה שכר לא מבוטח אמור להיות לך בשכר הקרוב ותוסיף לסכום הזה... משם תוריד את השכר בגינו הופקדו לך כספים לפנסיה + תחשב על כמה אמורים להפקיד בדצמבר .
לצפיה ב-'אני קיבלתי את כל ההטבות'
אני קיבלתי את כל ההטבות
03/12/2016 | 13:14
2
34
אבל הגשתי דוח שנתי. זה לא כזה מסובך כל עוד השכר המבוטח והלא מבוטח יחד לא עולה על 21750 אפשר להפקיד 16% מהלא מבוטח ולהנות משתי ההטבות.דרך אגב, עד השנה התקרה היתה גבוהה יותר, לצערם של בעלי השכר הגבוה, שהם בדר"כ אלו שיודעים לנצל את ההטבות הללו.
לצפיה ב-'וואלה...'
וואלה...
03/12/2016 | 18:57
1
22
עשית את התיאום מס הזה באינטרנט? כמה זמן לקח? עשית קודם את הסימולציה באתר של מס הכנסה?
תודה
לצפיה ב-'כנראה שזה לא רלוונטי לך אבל אסביר בכל זאת'
כנראה שזה לא רלוונטי לך אבל אסביר בכל זאת
03/12/2016 | 20:51
26
להבדיל משכיר רגיל יש לי הכנסה נוספת כעצמאי ואני חייב להגיש דוח שנתי.
בגלל שלי צפויה פנסיה גבוהה יחסית, העדפתי להפקיד את הכספים אצל אשתי (ניתן להפקיד לבת זוג ולהנות מההטבות שמגיעות לך). הפנסיה הצפויה שלה קטנה יותר ובהתאם המס השולי שיהיה עליה (ספק גדול מאוד אם בכלל היא תגיע לסף).
פתחתי קופה במעמד עצמאי על שמה שאיננה מקושרת למעסיק (כל אחד יכול לעשות את זה והפקדתי לשם את הסכום המכסימלי שמזכה אותי בהחזר). בשידור דוח שנתי דרך האינטרנט יש אופציה לחשב את המס לפני ששולחים. יש גם אפשרות לבחור לקבל קודם את הטבת המס של הזיכוי 35% ורק אחר כך את הניכוי (שימושי מאוד אם מפקידים פחות מהמכסימום) ואפשר לנצל ביחד את ההטבות של שני בני הזוג, אם לבת הזוג יש גם הכנסה שאיננה מבוטחת. גם בתיאום מס אמור להיות מחשבון לפני ששולחים.
כשאשתי היתה בחופשת לידה, במקום לקופת גמל הפקדתי באופן שוטף לקרן הפנסיה שלה (יש אפשרות להפקיד תגמולים במעמד עצמאי לפי 10%) במקום ריסק זמני ותשלום דמי ניהול מכסימליים על הצבירה בקרן שאינה פעילה וכשהיא חזרה השארתי חלק מההפקדה, כי זה מאפשר לרכוש ביטוח חיים בתעריף של קרן פנסיה (עדיף על ריסק רגיל) ויש גם אג"ח מיועדות על ההשקעה.
זה משתלם לשלם ביתר מס הכנסה (כל עוד אתה יודע לדרוש את זה חזרה). כשמגישים תיאום מס (אפשר 6 שנים אחורה) מנגנון ההצמדה והריבית (4%) עובד לזכותך והחזר המס כולל הצמדה וריבית שזה החסכון הסולידי הכי טוב שיש (ומצווה להוציא מהם כל גרוש אפשרי).
אני מגיש את הדוח ברגע האחרון בשביל לדחות את ההחזר, וכל עוד אין לך סיבה להעדיף שלא להגיש דוח שנתי זה בהחלט משתלם אם ההחזר משמעותי.
לצפיה ב-'מועד פרישה'
מועד פרישה
30/11/2016 | 21:41
1
32
שלום לפורום הנכבד וערב טוב

אמא תהיה בת 67 בתאריך 3/1/17

מתי כדאי לפרוש מהעבודה? האם בסוף חודש דצמבר 2016 או בתחילת ינואר 2017?

האם יש בכלל שוני מבחינת מס??

אשמח אם מישהו יכול להרחיב קצת בנושא

תודה רבה
לצפיה ב-'..... '
.....
01/12/2016 | 12:41
21
אם הקצבה לא גבוהה אז זה לא משנה.
בכל מקרה כמה שפורשים מאוחר יותר הקצבה גבוהה יותר
לצפיה ב-'ביקשתי לנייד לק.השתלמות חדשה והתחרטתי, מה עושים ?'
ביקשתי לנייד לק.השתלמות חדשה והתחרטתי, מה עושים ?
01/12/2016 | 06:47
3
45
מבלי לשים לב לנתונים בפועל, ביקשתי לפתוח קרן השתלמות חדשה בחברה חדשה דרך סוכן ביטוח חדש (שהוא לא הסוכן הרגיל שלי).

חזרו אלי מהחברה שממנה ביקשתי לנייד את הקרן, ואז נגלה לעיני שטעיתי, ושהחברה ה"חדשה" עשתה תשואות נמוכות מאד השנה, למרות שיש עליה המלצות רבות (איני מבין למה).

האם אני מחוייב כעת לחברה/לקופה החדשה ו/או לסוכן באופן כלשהו ? או שאני יכול לבטל מיד את בקשת הניוד ולסגור את הקופה שזה עתה נפתחה ?

תודה על עזרתכם.
לצפיה ב-'לחתום על טופס ביטול '
לחתום על טופס ביטול
01/12/2016 | 12:42
2
29
שזה נספח ו
לצפיה ב-'ומה קורה עם הקופה החדשה שנפתחה ?'
ומה קורה עם הקופה החדשה שנפתחה ?
01/12/2016 | 15:56
1
32
אחרי שאני חותם על ביטול היא נסגרת ?
לצפיה ב-'....'
....
01/12/2016 | 18:59
32
אם קיימות שם הפקדות, הם יוחזרו לקופה המעבירה והקופה אמורה להיחסם.

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו