לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

לצפיה ב-'18 דברים שאסור לסבים וסבתות לעשות'
18 דברים שאסור לסבים וסבתות לעשות
28/02/2015 | 14:12
6
201
רשימה מעניינת - במיוחד סעיף 14, שבאגביות מסביר שמילה זה לא עניינו של אף אחד

לצפיה ב-'מצוין '
מצוין
28/02/2015 | 14:21
17
לצפיה ב-'עוד משהו קטן שנתקלתי בו במקרה - אלן טיורינג'
עוד משהו קטן שנתקלתי בו במקרה - אלן טיורינג
28/02/2015 | 14:35
115
בביקורת ספרים ב"הארץ" על הביוגרפיה של אלן טיורינג, המתמטיקאי שעסק בפיצוח קוד האניגמה במלחה"ע ה2 (הסרט  על חייו - "משחק החיקוי" עכשיו בקולנועים) נכתב ש"לאחד מחבריו סיפר כמה התרעם על כך שהיה נימול"

לצפיה ב-'נפלא תודה!'
נפלא תודה!
28/02/2015 | 18:38
2
21
לצפיה ב-'העיקר שכל המנהלות מתלהבות '
העיקר שכל המנהלות מתלהבות
28/02/2015 | 21:44
1
24
לצפיה ב-''
01/03/2015 | 11:33
8
לצפיה ב-':) אני גם מתלהבת, אבל באיחור , כדרכי ;)'
:) אני גם מתלהבת, אבל באיחור , כדרכי ;)
07/03/2015 | 22:11
8
לצפיה ב-'שני קישורים'
שני קישורים
26/02/2015 | 19:24
95
בשרשור אחר צירפה ציפור לבנת כנף קישור לדיון וידאו (באנגלית) על חברה השוקדת על שיחזור ביולוגי. גילוי נאוות: אני זאת ששלחתי את הקישור למנהלות הפורום. רוב הדיון הוא על מילה בכלל. ציפור לבנת כנף שכחה כנראה לצרף את הקישור העיקרי והוא הקישור לאתר החברה עצמה. אז מצרפת כאן את שני הקישורים.

הקישור הראשון הוא לאתר חברת Foregen שמפתחת, וכאן התיאור שלהם: research and implement regenerative medical therapies for circumcised males. Foregen’s goal is to heal the physical and psychological damage that is inherent to circumcision.

אתר חברת Foregen:

הקישור השני, וכך למדתי על קיום החברה: לידיעה על הנ"ל ודיון על כך ועל מילה בכלל בערוץ TYT ביוטיוב, שהתוכניות שלהן הן תוכניות האקטואליה הנצפות ביותר ברשת. ובכלל TYT מאד מעניינים.

הוידאו ב-TYT:

לצפיה ב-'נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים'
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2015 | 13:27
5
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'ביקור ראשון (מאוחר) בטיפת חלב'
ביקור ראשון (מאוחר) בטיפת חלב
25/02/2015 | 18:37
9
221
הילדון בן חודשיים וקצת ורק עכשיו טרחנו ללכת לטיפת חלב. מראש הלכנו לאחות שקיבלנו עליה המלצות שהיא זורמת עם ההורים ולא חופרת . היא באמת התגלתה כנחמדה מאוד. כיוון שזו הייתה פעם ראשונה שהמערכת רואה את הילד (היינו אצל רופא ילדים פרטי) היא גם שאלה אם הטבור החלים כמו שצריך ואיך עברה הברית. אמרנו שהטבור בסדר גמור ושלא הייתה ברית. ״לא עשיתם לו?״ שאלה משתוממת. אמרנו שלא והיא אמרה שזה בריא יותר. אישתי שתחייה אמרה ״הדוקטורית עשתה על זה דוקטורט״ ואני אמרתי שאין יתרון בריאותי. ואז נשלף הטיעון החברתי: ״מה יהיה בגן?״. בגן? בגן??? אם ילדים בגן מתעסקים מילולית זה בעורלתו של זה אז יש בעייה רצינית בגן...
בכל מקרה הגבתי ואמרתי שרוב חברינו לא מלו את ילדיהם (מה שנכון, ואגב, עוד שניים שלמים בדרך) ואנחנו לא רוצות שירגיש חריג

וזהו, בזאת זה נגמר
לצפיה ב-' כן העיקר שיהיה כמו כולם'
כן העיקר שיהיה כמו כולם
25/02/2015 | 23:20
111
והלוואי שהאחות היתה קצת יותר חכמה...
לצפיה ב-'שמעתי היום מעוד מישהי את הטיעון הזה! '
שמעתי היום מעוד מישהי את הטיעון הזה!
26/02/2015 | 12:07
3
124
כל כך שמחתי, ומיד נכנסתי לפורום כדי לספר לכולם ואז ראיתי את ההודעה שלך
חברה של חברה בהריון והחליטה לא למול את התינוק, כי סביבה הרוב לא מלו והיא לא רוצה שיהיה חריג!
נפלא!

(כמובן שיש עוד כמה סיבות טובות לא למול, אבל זה פשוט גאוני בעיניי השימוש ההפוך בטיעון הזה, זה גדול )
לצפיה ב-'זה אחד הפרדוקסים של "שלא יהיה חריג"'
זה אחד הפרדוקסים של "שלא יהיה חריג"
26/02/2015 | 20:05
2
103
הורים שלא רוצים למול אבל מלים "כדי שלא יהיה חריג" בעצם מנציחים את המצב הלא רצוי להם... כי לו כל אלה שלא היו רוצים למול לא היו מלים, לא הייתה חריגות... (מן הסתם עדיין רבים היו ממשיכים למול, אבל השיעורים היו אחרים, לפחות באזורים חילוניים מובהקים).
לצפיה ב-'יש לי חברה טובה....'
יש לי חברה טובה....
26/02/2015 | 21:53
1
106
שכשאני החלטתי לא למול את בני, היא הסכימה איתי בכל המישורים בנושא. ובכל זאת, אחרי פחות משנה, כשנולד בנה, החליטו היא ובן זוגה כן למול אותו "כדי שלא יהיה שונה" כמובן. קצת אחריה ילדה חברה טובה שלה בן, והחליטה לא למול אותו. ועוד שנה אחריה ילדה עוד חברה קרובה - והחליטה לא למול את בנה. והסתבר לי כעת שעוד חברה שלה חתמה על הסכם עם בחור הומו כדי לעשות איתו ילד. ואחד הדברים שהיו הכי חשובים לה בחוזה מולו היה - שאם זה יהיה בן - לא מלים אותו. בקיצור - אם עוד כמה שנים היא תעשה מפגש חברות, אזי הבן שלה יהיה זה השונה מבין כולם....
לצפיה ב-' זה פשוט נימוק גרוע...'
זה פשוט נימוק גרוע...
27/02/2015 | 00:48
84
הכי הצחיק אותי כשהדיינים בבית המשפט השתמשו בו בפסק הדין מול אלינור, ועוד טענו לחדות עינם של הדרדקים . התגובה המתבקשת במקרה כזה היא "אם כך אתם ממליצים ליהודים בגולה ששולחים את הילדים לגן לא יהודי לא למול את בניהם, כן?".
לצפיה ב-'נו שוין... באמת שאין משמעות למה שהיא אמרה, וכמובן'
נו שוין... באמת שאין משמעות למה שהיא אמרה, וכמובן
27/02/2015 | 12:08
2
90
שצריך להזכיר שאין זה מתפקידה של אחות טיפת חלב להעיר על חייו החברתיים העתידיים של בנך בגן. אבל נראה לי שלא התרגשתם אז הכל בסדר
לגבי "הלא ירגיש חריג" - אני חייבת לומר שכשלעצמו עניין החריגות הוא לא לגמרי מופרך. אני חושבת שהעובדה שיש לנו חברים שלא מלים לא משנה את הסטטיסטיקה - הרוב המוחלט של הישראלים מלים את הילדים. אני בהחלט חושבת שאלה שלא מלים הם חריגים שחברה הישראלית בנושא הזה. אלא מה, שהחריגות הזו היא נטולת משמעות. בראש ובראשונה כי היא בלתי נראית, וגם כי הילדים עצמם לא יכולים לחוש ניכור ודחייה מהגוף שלהם. מבחינת הבן שלי העורלה היא חלק טבעי ממנו והמחשבה שהיא לא תהיה שם נראית לו משונה. הוא יודע שרוב חבריו (אולי כולם?) נימולים, אבל הוא לא מוטרד מזה. האמת שהוא בכלל לא מתעסק בזה, ולעיתים רחוקות כשהעניין עולה הוא באמת לא מבין איך אפשר היה לחתוך לכל השאר. 
הורים לילד ראשון שלא יודעים כמה אין משמעות לאי המילה (כלומר היא לא גוררת תחושת חריגות שלילית, היא לא פוגעת ביחסים חברתיים, היא לא משנה את מעמדו החברתי של ילד לרעה, היא לא משפיעה על אהבתם של בני המשפחה המורחבת, ובקיצור - אין לה שום השפעה על החיים), יכולים להיבהל מאוד מהחריגות הזו. ברור לי שכולם מדמיינים ילד מושפל ודחוי שחבורת ילדים מצביעה עליו וצוחקת עליו. זה הדימוי. שאגב, זו סיטואציה שיכולה להתרחש, רק שבדרך כלל היא מתרחשת כלפי אלה שחתכו להם (כי סטטיסטית רוב הבנים נימולים...). אנשים לא מבינים באמת הם יעשו רק טוב. לא יכאיבו לתינוק, לא יזיקו לגופו, לא יסכנו אותו, ישאירו אותו שלם ומתפקד מינית "נכון" יותר בעתיד, יחנכו אותו על הדרך לאהבת הגוף ולחשיבה ביחס לכל מיני מנהגים ולהיעדר אוטומטיזציה, בקיצור זה רק "WIN WIN". אבל רוב האנשים לא מבינים את זה. 
לצפיה ב-'הורים הרבה פעמים קצת שוכחים איך נראה העולם מעיניים של ילד'
הורים הרבה פעמים קצת שוכחים איך נראה העולם מעיניים של ילד
27/02/2015 | 15:28
79
אבל מי שמצליח בכנות להיזכר בילדות, מגלה שהוא לא חשב על ערלות; שהוא לא התחבר עם ילדים אחרים בזכות דמיון בין איברי גוף (או להפך); שהוא לא עסק בהשוואות; שהציקו לילדים שלא הייתה להם שום חריגות גופנית ולעומת זאת לא חסרו ילדים בעלי חריגות שלא סבלו מהצקות כלל (וכמובן, הציקו לבנות והציקו לבנים נימולים).
לצפיה ב-'חותמת על הכל, חוץ מהשימשו במילה "חריגות". '
חותמת על הכל, חוץ מהשימשו במילה "חריגות".
28/02/2015 | 07:30
65
"שונות" עדיפה בעיני
לצפיה ב-'אהבתי את משפט המחץ, זה כ"כ הפוך על הפוך'
אהבתי את משפט המחץ, זה כ"כ הפוך על הפוך
28/02/2015 | 18:41
61
תמשיכו בהנאה ובריאות
לצפיה ב-'ברית מילה ויהדות מתקדמת'
ברית מילה ויהדות מתקדמת
25/02/2015 | 16:18
4
115
יש לי חבר טוב שחי בארה"ב ומצפה לילד ראשון. הוא דתי-רפורמי, ומתלבט, אבל נוטה ללא, לשמחתי. 
לצערי, הוא דיבר על זה עם הרב שלו, (כאמור, רב פרוגרסיבי שאמור להיות אפילו יותר מתקדם מרפורמי) ושאל אם הרב יהיה מוכן לערוך טקס לידה/ שם/ קבלה לקהילה גם אם הוא לא ימול, והרב אמר שלא. 
אני יודע שיש רבנים ורבות ביהדות המתקדמת שמתנגדים למילת תינוקות או לפחות מוכנים לקבל זאת, והייתי שמח למידע עליהם ושלהם, באנגלית.
הייתי שמח גם למאמרים מהזווית היהודית (כי זה מה שמעסיק אותו) בנוגע למילה, ולויתור עליה, וגם קישורים לטקסים יהודים אלטרנטיבים. שוב, באנגלית.
יש לי הרגשה שחומר כזה יעזור מאוד לחבר שלי, והלוואי ועוד כמה חודשים אוכל לבשר על תינוק שלם חדש. 
לצפיה ב-'יש את ארגון "ברית שלום" שעורך טקסים '
יש את ארגון "ברית שלום" שעורך טקסים
25/02/2015 | 22:21
67
ללא חיתוך
ויש כמובן הרבה ספרים באנגלית כולל הספר שרק כעת יצא לאור  celebrating brit shalom

לצפיה ב-'יש ערך באנגלית בוויקיפדיה והוא מכיל לא מעט קישורים שימושיים'
יש ערך באנגלית בוויקיפדיה והוא מכיל לא מעט קישורים שימושיים
26/02/2015 | 01:14
33
בשעתו כשתרגמתי אותו לעברית השתמשתי בהם והוספתי עליהם גם קישורים בעברית.
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי ברב - הרב הקונסרבטיבי'
זה מאוד תלוי ברב - הרב הקונסרבטיבי
26/02/2015 | 09:15
45
המאוד נחמד וטוב לב עשה גם טקס קריאת שם (בשבת הראשונה ללידת הבן) וגם טקס קבלת פנים בגיל חצי שנה בשמחה ובלי לשאול שאלות מיותרות (הוא ידע שהיינו בקונפליקט בנושא).
לא חושבת שהוא היה שש לנופף בזה כדגל, אבל אני בטוחה שפניה אישית לרבנים / רבות ובירור הסוגיה או פשוט בקשה לערוך קבלת פנים שלא קשורה למילה, תניב פרי כזה או אחר.
לצפיה ב-'הוא צריך לחפש Humanistic Judaism'
הוא צריך לחפש Humanistic Judaism
26/02/2015 | 19:27
29
אלה בדרך כלל אלה עורכות/ים ברית שלום. ובדרך שיציץ באתר של peaceful parenting
לצפיה ב-'דו-שיח טלוזיוני בעקבות החברה ששוקדת על שיחזור ביולוגי'
דו-שיח טלוזיוני בעקבות החברה ששוקדת על שיחזור ביולוגי
24/02/2015 | 16:20
5
132

זה באנגלית... וללא תרגום.

מי שרוצה להוסיף תרגום/תקציר למאותגרים-מוזמן
לצפיה ב-' ננצל את זה לעוד לינק : מותר למצוץ בניו יורק'
ננצל את זה לעוד לינק : מותר למצוץ בניו יורק
25/02/2015 | 23:19
3
70
כן כן, מה ששמעתם, ב-2015 מותר לאיש עם פה מלא חיידקים למצוץ את הפין לתינוק מדמם.
אבל אל תזדעזעו - המצב לא יותר גרוע מאשר בישראל
לצפיה ב-'האם את טוענת שראש העירייה החדש הוא אנטישמי?'
האם את טוענת שראש העירייה החדש הוא אנטישמי?
26/02/2015 | 00:21
35
הרי מדובר על פגיעה בתינוקות יהודיים. ראש העירייה הקודם היהודי יותר חס עליהם.
לצפיה ב-'זה מעולם לא נאסר, פשוט ההורים נדרשו לחתום על טופס'
זה מעולם לא נאסר, פשוט ההורים נדרשו לחתום על טופס
26/02/2015 | 01:11
47
ומסתבר שליידע אותם בסכנות הביאותיות הכרוכות בביצוע הטקס (כלומר ההליך הכירורגי בידי אדם שאינו רופא) זו "פגיעה בחופש הדת"...
לצפיה ב-'לפחות יש הטלת אחריות'
לפחות יש הטלת אחריות
26/02/2015 | 11:14
37
אכן, המצב לא יותר גרוע מבישראל, ולפחות יש הטלת אחריות ואיזשהו פיקוח:
״האחריות על כל מקרה של הידבקות בהרפס בתינוקות, תועבר ישירות למוהל. אם יימצא קשר בין המחלה לבין המוהל, על סמך בדיקות די-אן-איי, רישיונו לקיום הטקס הדתי יישלל לצמיתות״.

אני לא יכולה להבין איך אנשים צלולים בדעתם יכולים להתעקש לאפשר לרבנים למצוץ את איבר המין המדמם של הילד שלהם.... מצד שני אני גם לא ממש יכולה להבין את הבחירה מראש לגרום לאיבר המין של הילד לדמם....
אין, אני קוראת כתבות כאלה וזה נשמע לי פשוט הזוי... ואני באמת לא מבינה איך מילת נשים הפכה בכל העולם למוקצית ומכנים אותה הטלת מום ומילת בנים לא... (פה, באתר הבריאות האנגלי יש אשכרה ערך למילת נשים שנקרא Femail Ganital mutalation לעומת העמוד על מילת בנים שנקרא כמובן circumcision....וזה עוד במדינה שבה אחוז הנימולים הוא נמוך מאד, ולא ממליצים למול על כל דלקת אזניים או כאב שיניים.... ועדיין ההטייה הזו קיימת.... לא מבינה את זה)
להלן הקישורים למתעניינים:

לצפיה ב-'כאן קישור לאתר החברה:'
כאן קישור לאתר החברה:
26/02/2015 | 10:34
42
לצפיה ב-'נפתח פורום טיפול באמנויות'
|*|נפתח פורום טיפול באמנויות|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2015 | 14:03
4
|צבע|רוצים לגשת לחיים בצורה קצת אחרת?
פורום טיפול באמנויות ? פורום חדש שקם על מנת לתת לכם את האפשרות לשאול הכל על לימודי טיפול באמצעות אמנויות.

לגעת בנפש של האדם הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם האנושות מתמודדת.
לחקור ולבדוק הפעם, לא באמצעים הקונבנציונליים אלא באמצעות כלים קצת שונים, לא שגרתיים.
בואו להתייעץ ולשמוע עוד על הלימודים בתחום -  מה התואר כולל? מה דרישות הקבלה? למי זה מתאים?

מחכים לכם עכשיו בפורום:http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

לצפיה ב-'דאע"ש, ברית מילה, והיהדות המקורית '
דאע"ש, ברית מילה, והיהדות המקורית
20/02/2015 | 20:46
14
142
נולדתי כיהודי, אף אחד לא חיכה לשאול אותי
לגבי מה אני מאמין - וחתכו,  ומסתבר כשאשר עושים משהו
בלי לשאול אותך, יש מצב שתגדל - ותכעס, מאוד תכעס,
לעומת מצב בו משארים לך להחליט על הגוף שלך

פעם אחר פעם אני נתקל באנשים שמנסים לשכנע ש"ברית מילה"
היא אסון, אבל נמנעים מלגעת בטיעון האמיתי: ופשוט להפריך
את היהדות והתורה, לא הרבה אנשים יודעים, אבל גם יהודי
שלא חתכו לו - הוא יהודי על פי ההלכה, ובימינו שאין בית מקדש
אין למעשה כל מגבלות עליו

הגיע הזמן להבין שאי אפשר לנסות לומר שלום למנהג אחד, כאשר
מול מנהגים אחרים, אנחנו לא יוצאים חוצץ, אז הנה כמה דברים
שכדאי לכם לדעת על היהדות:

מזוזות בבית כנסת - נמצאו מטונפות בחיידקים מסוכנים,
המזוזה שומרת עליכם ? הפוך ! אל תעיזו לגעת בה
בכניסה לבניין שלי יש בית מזוזה מפלסטיק - אבל את המזוזה עצמה
החלפתי לנייר - וזאת רק כדי לומר שאני לא מאמין שעור של חייה
שנהרגה  - יכול להפוך לדבר "קדוש"
וכל זאת ברוח הצמחונות - שמכה גלים במדינה

להלן חלק מהודעה שעושה השוואה בין היהדות לדאע"ש
בהתחלה בטח לא תבינו איך אפשר להשוות יהדות של היום
לדאע"ש, אז ההשוואה היא בין היהדות המקורית = לדאעש
והאמת היא שדאעש בהרבה דברים מתנהגים בדיוק כמו הדת היהודית,

נשים נסקלות, הומואים נזרקים מבניינים גבוהים,
כופרים עורפים ראשם, והטייס הירדני ? שריפה היא אחת
מ4 מיטות בית דין של היהדות התנכ"ית

בדיוק כמו שלא סוקלים הומואים, ובנט מוכן לתת להם זכויות שוות
אולי הגיע הזמן למצוא גם דרך להחלפת כריתת הברית של התינוק
לברית במילים ?
לצפיה ב-'סרט מאוד מעניין על המאבק בברית מילה '
סרט מאוד מעניין על המאבק בברית מילה
21/02/2015 | 01:24
1
115

רצוי לתת קישור גם באתר החדש של קה"ל
לצפיה ב-'חחח הפתיחה מזכיר לי סרט אחר...'
חחח הפתיחה מזכיר לי סרט אחר...
21/02/2015 | 16:33
69
לצפיה ב-'אין כאן בשורה גדולה וחדשה'
אין כאן בשורה גדולה וחדשה
21/02/2015 | 10:47
11
90
ידוע כבר מזמן שדאעש משתמשת בשיטות שהיו נהוגות בכל הדתות פעם, היא לא מסתירה את זה אלא דווקא מתגאה בכך.
העולם של פעם, שבו לא היה קיים מושג כמו זכויות אדם על גופו או נפשו היה עולם אכזרי במיוחד.
עובדה שחלק גדול מהדתות היום מצאו ומוצאות דרך להפוך להומאניות יותר ויותר.

האם הן כבר שם? לא
האם הן מצליחות להשתנות? כן, אבל מאוד מאוד לאט.

חוץ מזה, רק קח בחשבון שהמשטרים האלימים ביותר במאה ה 20, שרצחו מיליונים על גבי מליונים בכל רחבי העולם היו משטרים לא דתיים, ואפילו אנטי-דתיים.

מה זה אומר על העולם המודרני החילוני? שצריך לבטל אותו, על כל ערכיו ושיטותיו?
לדעתי זה אומר שבכל בני האדם, מודרניים, פרימיטיביים, דתיים-חילוניים או כל הגדרה אחרת שקיימת - בכולם יש את היכולת להיות רצחניים כלפי פרטים וכלפי קבוצות. זה בטח לא אומר שאתיאיזם או חילוניות הם רצחניים.
לצפיה ב-'רק לגבי משטרים טוטליטריים אנטי דתיים'
רק לגבי משטרים טוטליטריים אנטי דתיים
23/02/2015 | 17:31
8
43
"שהמשטרים האלימים ביותר במאה ה 20, שרצחו מיליונים על גבי מליונים בכל רחבי העולם היו משטרים לא דתיים, ואפילו אנטי-דתיים"
ההבדל הוא שהמשטרים האלה לא ביצעו את הזוועות בשם האתאיזם.
דעאש ודומיהם משתמשים בדת ככלי לקידום אג'נדה. זה לא אומר שדת=רוע, רק שבני אדם מנצלים לרעה את הכח שטמון בדת כדי לסחוף את ההמונים.
גם משטרי זוועה חילוניים עשו את אותו הדבר , רק השתמשו בתרוצים אחרים (טוהר גזע, שטח מחיה, שנאת זרים, קומוניזם וכו') ולא בשם קידום אתאיזם.

לצפיה ב-'כדאי גם לזכור שהיטלר היה נוצרי, ולא אנטי דתי.'
כדאי גם לזכור שהיטלר היה נוצרי, ולא אנטי דתי.
23/02/2015 | 17:43
6
32
לצפיה ב-'היטלר היה נוצרי, אבל לא דתי. והוא התנגד לדת'
היטלר היה נוצרי, אבל לא דתי. והוא התנגד לדת
23/02/2015 | 17:57
5
48
ופגע בין היתר במוסדותיה. לא באופן קיצוני, אבל בהחלט פגע.
לצפיה ב-'בגלל זה הכיתוב Gott mit uns על המדים הנאצים?'
בגלל זה הכיתוב Gott mit uns על המדים הנאצים?
23/02/2015 | 19:49
4
42
הוא אולי לא היה דתי, אבל ידע לנצל את הדת כדי לשלוט.
לצפיה ב-'הוא בהחלט ניצל את הדת כדי לשלוט'
הוא בהחלט ניצל את הדת כדי לשלוט
23/02/2015 | 22:00
3
42
ובעיקר כדי לעלות לשלטון, בדיוק כמו שעשה עם הדמוקרטיה. אחרי שכבר ישב שם, התחיל להפגין דעות וטקטיקות אחרות.

וכל השאר זה היסטוריה 
לצפיה ב-'אם מעניין אותך, תקרא בקישור הזה:'
אם מעניין אותך, תקרא בקישור הזה:
23/02/2015 | 22:04
2
39
מתוך וויקיפדיה - נאציזם.

גלול למטה אל החלק שעוסק ביחס לדת. מאוד מעניין:

לצפיה ב-'כן, קראתי כבר את הגרסא האנגלית.'
כן, קראתי כבר את הגרסא האנגלית.
24/02/2015 | 08:23
1
35
בשורה התחתונה גם אם היטלר היה חילוני, ואפילו אם היה אתאיסט, השלטון הנאצי עיוות את הנצרות לצרכיו החולניים והשתמש בדת כדי לשלוט, וזו היתה הנקודה שרציתי להבהיר. מכיון ששנינו מסכימים על הנקודה הזו, נראה לי שאפשר להפסיק את הדיון בנקודה הספציפית הזו כאן.
לצפיה ב-' דווקא היה מעניין'
דווקא היה מעניין
24/02/2015 | 11:17
17
לצפיה ב-'מבחינת הקומוניזם, הדת היה אחד המאפיינים של העולם הישן'
מבחינת הקומוניזם, הדת היה אחד המאפיינים של העולם הישן
23/02/2015 | 18:01
38
ולכן, בנסיון למגר "נטיות אנטי מהפכניות" בשל האנשים מקומות מסוימים, כמו בטיבט למשל, שבה הדת הייתה כרוכה בתחומי החיים האחרים בצורה הדוקה ביותר, התרחשו הרס ודיכוי של חיי הדת, עד כדי השמדה כמעט מלאה שלה, כולל מאסרים ורצח מאסיבי של אנשי דת.

לצפיה ב-'לא כל משטר רצחני הוא דתי. כן כל משטר דתי הוא רצחני.'
לא כל משטר רצחני הוא דתי. כן כל משטר דתי הוא רצחני.
23/02/2015 | 17:47
1
21
לצפיה ב-'זה לא נכון'
זה לא נכון
23/02/2015 | 18:02
20
לצפיה ב-'אני גיבור. הצלחתי לחזור לתפוז בכוחות עצמי.'
אני גיבור. הצלחתי לחזור לתפוז בכוחות עצמי.
20/02/2015 | 01:46
3
144
בספטמבר 2013 הקלדתי בפעם הראשונה בעברית את המילים ברית-מילה, היה זה לאחר סקנדל במשפחה כשלא הצלחתי למנוע
ברית במשפחה, הורי החתן של בת אחי איימו שיקראו למשטרה אם אשלח עוד פעם חומר הסברה. אני חשבתי לתומי, שפשוט מסבירים יפה, והכל יהיה מובן. הייתי שבוע בדיכאון. אתר תפוז היה הפעם הראשונה שנתקלתי בשיח בנושא, לקח לי הרבה זמן לעכל את שרואות עיניי, ועוד זמן מה כשהעזתי לכתוב משהו, אולם הכי קשה היה לי להשתתף בוויכוח, גם מבחינת אופיי וגם מחוסר ידע, עתה לאחר העדרות של מעל שנה, הינני חוזר משודרג ומשופץ. קשה לי להסביר מדוע נכשלו נסיונותיי להתחבר בחזרה לתפוז, אולם מעתה הינני פה, שמח לחזור למקום בו התחלתי את דרכי, הדרך העצובה, כפויית הטובה המייגעת, למיגור החרפה הזו שנקראת ברית-מילה.  
נשיקות לכולם.
לצפיה ב-'ברוך השב '
ברוך השב
20/02/2015 | 23:33
24
לצפיה ב-'ברוך החוזר אלינו '
ברוך החוזר אלינו
21/02/2015 | 10:38
48
אתה אחד מני רבים שהתקשו לחזור לתפוז ובאמת מגיעה לך מדליה על כך שגברת על הקשיים

נשמע מאוד קשה הסיפור שקרה במשפחתך
לצפיה ב-'ברך השב כל הכבוד על המאמצים ועל ההצלחה לשוב'
ברך השב כל הכבוד על המאמצים ועל ההצלחה לשוב
22/02/2015 | 08:57
15
לצפיה ב-'משהו משמח מהפקולטה:'
משהו משמח מהפקולטה:
19/02/2015 | 10:49
5
174
חייבת לשתף אתכם:
אני לומדת עכשיו הסבה לסיעוד. יש איתי בכיתה עוד אמא שלא מלה את בנה. 
באחת ההרצאות דיברנו על סיעוד בן תרבותי ועל הבדלי תרבות. והמרצה נתנה דוגמא שיש תרבויות שעושים מילת נשים ולנו פה זה נראה הכי הזוי והכי ברברי שיש. וכמובן שכולם דיברו על המנהג בזעזוע. אז חברתי שלא מלה אמרה שגם הברית לבנים גורמת לכאבים וברברית וכ"ו. אז המרצה להפתעתינו אמרה: "זה בדיוק מה שרציתי להגיד". לנו הברית מילה נראית כ"כ טריוויאלית בעוד לאנשים במקומות אחרים בעולם זה נשמע כמו הדבר הכי נוראי, הזוי ומזעזע". היא אמרה: "אני לא אומרת בעד או נגד, אני רק אומרת שהגיע הזמן שהורים יחשבו על זה. ולא יעשו את זה על עיוור. בלי לחשוב". ואז דתייה אחת אמרה: "אבל העורלה היא עור מת"  (כמה בורות....לא ייאמן) ואמרו כמובן שהמיניות לא נפגעת וכל השטויות הרגילות. והמרצה אמרה שבהחלט המיניות יכולה להפגם ושיכולים להיות מכך נזקים וכ"ו. מאותו רגע אני מעריצה את המרצה על האומץ לבוא ולפתוח ככה את הנושא. גם פניתי אליה בסוף השיעור וחיזקתי אותה על כך שגרמה לאנשים לחשוב. ובאמת אחרי זה היו שיחות מעניינות עם הבחורה הדתייה וגם עם עוד אנשים ויכולנו לפחות קצת להסביר להם שחלק מהדברים שאמרו פשוט לא נכונים. 
לצפיה ב-'מעולה! כל הכבוד לחברתך ולמרצה!'
מעולה! כל הכבוד לחברתך ולמרצה!
19/02/2015 | 11:05
3
80
וחשוב מאוד שמי שעוסקות ועוסקים בסיעוד ידעו שקיימים בישראל אנשים שלא מלים, ויכירו את הפרקטיקות בכל הנוגע לעורלות.

יש גבול גם ליכולת של הממסד להתעלם משינויים בשטח.
לצפיה ב-'מסכימה בהחלט! וקישור לכתבה מהבוקר'
מסכימה בהחלט! וקישור לכתבה מהבוקר
19/02/2015 | 13:15
2
113
בלי קשר להודעה שלי:
לצפיה ב-'בדיוק נכנסתי כדי לקשר את הכתבה'
בדיוק נכנסתי כדי לקשר את הכתבה
19/02/2015 | 18:37
70
אמנם לא קראתי אותה לעומק (עד כמה שאפשר לקרוא לעומק כתבה בסיינטיפיק וואלה), אבל ללא ספק - התקדמות
לצפיה ב-'תודה על ההודעה ותודה על הכתבה'
תודה על ההודעה ותודה על הכתבה
19/02/2015 | 21:44
59
החברה הזו הוזכרה אצלנו כבר פעם-פעמיים, כשיהיה לי זמן אחפש...
לצפיה ב-'בתור בעל העורלה יכול להגיד שזה לא עור "מת",אלא "חיי" ועוד '
בתור בעל העורלה יכול להגיד שזה לא עור "מת",אלא "חיי" ועוד
24/02/2015 | 18:40
58
איך! ומאוד-מאוד חשוב ביחסי מין!
לצפיה ב-'רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדנה ברגר'
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדנה ברגר|?|
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2015 | 13:32
4
|גיטרה| דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|אקשן| תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו? היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|מיקרופון| הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!

|מוצץ| פורום הורים לפעוטות שמח לארח את טובה קראוזה, דיאטנית קלינית לתזונה בהריון ואחרי לידה, מחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון" ומקימת אתר "תזונה טובה".
האירוח התחיל ביום ראשון ויסתיים מחר בשעה 10:00! מהרו להיכנס לפורום ולעלות את שאלותיכם על גבי השרשור:
לצפיה ב-'האם לספר לבן 5 באופן יזום?'
האם לספר לבן 5 באופן יזום?
16/02/2015 | 17:53
12
200
שלום לכולם,

הבן שלי לא נימול, בן חמש, אח לבן הצעיר, בן שלוש, גם הוא לא נימול. עד היום הנושא לא עלה כלל, לא דיברנו על כך אף פעם איתו, והוא לא העלה את הנושא אף פעם. האם לדעתכם, אנחנו צריכים באופן יזום לספר לו על כך שהוא לא נימול ועל ההבדל בינו לבין הילדים האחרים בהיבט הזה? האם כדאי לנו להקדים אותו בהעלאת העניין זה, או לעזוב את זה , עד שהוא ישאל? כי הרי מתישהו הוא יבחין בכך בנסיבות מסויימות, והשאלה תעלה אצלו. ואם לדעתכם כדאי לנו ליזום שיחה כזאת - כיצד כדאי לעשות זאת? מה לומר?

תודה!
לצפיה ב-'לפי דעתי לא לעשות עניין מיזה '
לפי דעתי לא לעשות עניין מיזה
16/02/2015 | 18:04
120
ישאל תספרו לו .
כדרך אגב  שזה עניין לא רציני 
לצפיה ב-'אני בעד כבר כתבתי על כך כאן הרבה פעמים'
אני בעד כבר כתבתי על כך כאן הרבה פעמים
16/02/2015 | 19:21
7
154
אנחנו סיפרנו לבנים השלמים שלנו שהם לא עברו מילה בסביבות גיל 3 או 3 וחצי. לא לקחנו אותם לשיחה ואמרנו "בן, יש לנו משהו חשוב מאוד לספר לך" או משהו בסגנון.

ניצלנו את ההזדמנות כששוחחנו על דתיים-חילוניים, מנהגים שאנחנו מקיימים ולא מקיימים, מה עושים רוב האנשים וכו'.

הצגנו את הדברים בצורה עניינית וקישרנו את אי המילה שלהם לדברים אחרים שלדעתנו הם קשורים - מה זה להיות שונה, או "כמו כולם", מה עושים הורים כשיש להם דעה יוצאת דופן לגבי גידול ילדים, מה אנחנו רוצים לעשות אצלנו במשפחה ומה לא וכו'.

היה מאוד פשוט ולא טעון, וכך ממשיך גם עד היום כשאנחנו מדברים על הנושא.

רצינו שהפעם הראשונה שבה ישמעו שיש דבר כזה, ברית מילה, תהיה מאיתנו, וזה יעבור במסננת שלנו. מה ישמעו אחר כך, כבר הרבה פחות משמעותי.
לצפיה ב-'תודה, נשמע הגיוני, וכך נעשה :)'
תודה, נשמע הגיוני, וכך נעשה :)
16/02/2015 | 21:38
44
לצפיה ב-'שאלה נוספת באותו העניין -'
שאלה נוספת באותו העניין -
16/02/2015 | 22:13
5
119
כשניסינו לתכנן מין שיחה "ספונטנית" שכזו, נתקענו באופן התיאור של האקט של ברית המילה. מה, לספר לילד שההורים של החברים שלו הזמינו מישהו זר שיבוא לחתוך להם את הבולבול...? 
לצפיה ב-'בלי להסתבך יותר מדי'
בלי להסתבך יותר מדי
17/02/2015 | 08:45
4
144
הבעיה שלנו, מתנגדי המילה, שכשאנחנו באים לדבר עם הסוגיה הזאת עם ילדינו, אנחנו מרגישים שאנחנו צריכים להצדיק בפניהם את העובדה שלא מלנו ולכן רוצים מצד אחד לתאר כמה ברית מילה היא דבר נורא (כי היא באמת כזאת) ומצד שני לא רוצים להוציא את החברים והמשפחה שיקרים לנו כאנשים מרושעים וחסרי רגישות (כי למרות הכל, רובם לא כאלה).

אז קודם כל לזכור - אין צורך להצדיק לילדים שלנו שום דבר. ברגע שאנחנו יודעים שבחרנו כך פשוט כי חשבנו שזה יותר טוב עבורם, גם הם יקבלו זאת כך.

כמו כן יש את עניין הגיל הרך של הילדים, שאנחנו תמיד מתאימים את ההסברים שלנו להם בכל נושא גם לפקטור הזה. אם מסבירים לפעוט מה הן סוגיות מורכבות כמו מלחמה, מוות, אלימות, וכו', תמיד בוחרים לתאר זאת בדרך שהוא יצליח להבין ולהתמודד איתה. ככל שהם יגדלו ניתן יהיה להיכנס למורכבויות ולמטענים שיש בדברים אלה. אני רואה את ההבדל בין איך שדיברנו עם הילדים שלנו על מלחמת עזה הראשונה, לפני שנתיים וחצי, ואיך דיברנו איתם על מלחמת עזה האחרונה. אותו דבר על המילה.

אז בגילאים הרכים לא נכנסנו לסוגיות של רופא או מוהל מסורתי, זריקת הרדמה, או גזה ספוגה ביין, בורקס, בית כנסת וכן הלאה. יצאנו מנקודת הנחה שבכל מקרה רוב הבריתות שהם ישמעו עליהן (אם בכלל) יהיו בידי רופא בקליניקה או בבית, אז אמרנו משהו בסגנון של "ההורים רוצים לשמור על המנהג המקובל ולכן מזמינים רופא שנותן לתינוק זריקת הרדמה ועושה לו ניתוח קטן בבולבול". 

ואז כמובן מוסיפים "אנחנו החלטנו לא לעשות לכם את הניתוח הזה כי לדעתנו המנהג הזה מכאיב לתינוק, וניתוח עושים רק כשיש מחלה או בעיה בגוף ולא בגלל מנהג. אנחנו עושים מה שנראה לנו נכון, וגם אם רוב האנשים נוהגים אחרת, אצלנו זאת לא סיבה לעשות לילד שלנו ניתוח שלא צריך אותו".

גם הסברנו שמי שעושים את הניתוח לתינוק שלהם עושים זאת בגלל שהם חושבים שזה לטובתו. ובלי להיכנס יותר מדי למורכבות, אנחנו מציינים שאנחנו חושבים ופועלים אחרת. ולרוב הוספנו מיד דוגמאות בתחומי הורות אחרים שבהם אנחנו פועלים אחרת ממה שרוב הסביבה עושה כמו למשל הנקה לטווח ארוך, לינה משותפת עם ההורים וכו'.

הילדים מקבלים את זה בטבעיות. תזכרו שבגילם הרך הם עדיין לא מבינים את הצורך העז של בני אדם להשתייך לקבוצה חברתית גדולה. מבחינתם הקבוצה שאליה הם שייכים היא המשפחה הקרובה שלהם.

וזאת בעיני עוד סיבה לדבר איתם כבר בגיל צעיר על זה, ובכלל, על ערכים ונורמות שחשובים לנו. כדי לאפשר הטמעה של סוגיות אלו בתפיסת עולמם. זה הגיל שבו הסולידריות המשפחתית היא הדבר הכי חשוב לילד, וברור שההורים שלנו הם הכי טובים/חכמים/מושלמים וכל מה שהם אומרים ועושים הוא נהדר 
לצפיה ב-'יש שלב כזה, כן? תזכירי לי באמת'
יש שלב כזה, כן? תזכירי לי באמת
19/02/2015 | 12:06
3
35
לצפיה ב-'לא הבנתי.. קראתי שוב את ההודעה שלי. למה התייחסת?'
לא הבנתי.. קראתי שוב את ההודעה שלי. למה התייחסת?
23/02/2015 | 19:17
2
19
לצפיה ב-'השלב שבו ברור שההורים מושלמים וצודקים...'
השלב שבו ברור שההורים מושלמים וצודקים...
26/02/2015 | 09:12
1
20
לצפיה ב-'אה, עכשיו ראיתי שכתבתי '
אה, עכשיו ראיתי שכתבתי
26/02/2015 | 09:13
14
לצפיה ב-'הנושא חוזר הרבה בפורום, ממליצה להיעזר בחיפוש בארכיון'
הנושא חוזר הרבה בפורום, ממליצה להיעזר בחיפוש בארכיון
16/02/2015 | 23:31
76
(החיפוש למעלה משמאל בסרגל הכחול). קישורים לדוגמה:

לצפיה ב-'אני יזמתי שיחה כזאת'
אני יזמתי שיחה כזאת
17/02/2015 | 08:37
102
הוא היה בערך בן ארבע אם אני לא טועה. אימצתי משהו ששיתפו כאן (סורי, לא זוכרת על ידי מי אבל תודה!). הסברתי לו שלפין שלו יש כיס מיוחד שמכסה אותו ומגן עליו, כמו כיסוי. ושלהרבה מהחברים שלו הורידו את הכיסוי הזה כשהם נולדו. הוא היה מזועזע ומאוד מאוד הצטער בשביל החברים שלו שעשו להם "את הדבר הנוראי הזה!". למרות שבכוונה בחרתי בתיאור יבשושי ולא גרפי, לא אמרתי ''חתכו'' אלא "הורידו", לא הסברתי איך, לא הזכרתי סכינים -  הוא מייד הבין את האמת והתעצב שעשו לחברים שלו דבר כל כך כואב עם סכין ושירד להם דם  (במילים האלו פחות או יותר). מעבר לשיחה הזאת הנושא עלה שוב עוד פעם אחת מספר חודשים אחרי זה אבל לא ממש התפתחה שיחה. זה מובן מאליו מבחינתו שלא חתכו לו חלק מהגוף וזה נראה לו הכי טבעי ולא ממש מעניין אותו לדבר על זה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
17/02/2015 | 11:06
84
אינני פוקד את הפורום לעיתים קרובות, אבל תמיד כשאני עושה זאת אני מתרשם שוב ושוב מכמה האנשים כאן חכמים ואינטליגנטים

תודה על העצות החכמות והטובות!
לצפיה ב-' מזמינים אתכם לסרט'
|תפוז| מזמינים אתכם לסרט
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2015 | 12:28
7
|אקשן|תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו|?| היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|גיטרה|דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!

|מיקרופון|הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!
לצפיה ב-'רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק'
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק|?|
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2015 | 11:46
6
|תו| וואן ריפבליק, להקת הרוק פופ המצליחה, פותחת את מסע ההופעות האירופאי שלה בישראל ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות לזכות בכרטיסים להופעה הבלתי נשכחת.
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת השיר Counting Stars, ואולי תזכו בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לצפיה ב-'כל מילה מיותרת: סטיקר'
כל מילה מיותרת: סטיקר
14/02/2015 | 12:15
4
157
שלום,

עיצבתי והדפסתי סטיקר שאני חושב שיכול להיות שיעניין את באי הפורום. כל הפרטים כאן בפוסט שכתבתי.

יום טוב,
יודה
לצפיה ב-'מצוין. אפשר להציע משהו?'
מצוין. אפשר להציע משהו?
14/02/2015 | 12:26
1
94
במקום תמרור "אין כניסה", הייתי שמה תמרור "עצור". 

לדעתי זה יותר חריף.

אבל גם ככה זה מוצלח.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/02/2015 | 12:55
73
מצד שני, אחרי תמרור „עצור” עוצרים ואז אפשר להמשיך…
הוספתי כאופציה שניה.
לצפיה ב-'מעולה. שיתפתי בשמחה.'
מעולה. שיתפתי בשמחה.
14/02/2015 | 13:09
25
לצפיה ב-'אוהבת מאד, כל הכבוד'
אוהבת מאד, כל הכבוד
18/02/2015 | 17:20
14
לצפיה ב-'פרודיה מצחיקה על אחות טיפת חלב (אמיתית אולי?)'
פרודיה מצחיקה על אחות טיפת חלב (אמיתית אולי?)
14/02/2015 | 12:12
1
100
מומלץ לראות מהתחלה. הקטע על הברית מדקה 3:12

לצפיה ב-'כבר היה, אבל תמיד מצחיק '
כבר היה, אבל תמיד מצחיק
14/02/2015 | 12:23
59
אין ממש אחות אחת מסוימת כזאת (חלקן נהדרות, אגב) - הן פשוט לקחו אלמנטים ממספר אחיות שפגשו, הקצינו אותם ויצרו את האחת והיחידה הזאת 
לצפיה ב-'לא מצליחה להפטר מהספקות- אולי תוכלו לעזור '
לא מצליחה להפטר מהספקות- אולי תוכלו לעזור
14/02/2015 | 09:35
44
261
שלום לכם.
בננו נולד לפני שבוע. עוד לפני הלידה התלבטנו רבות בנושא הברית. בשלב כלשהו החלטנו שנעשה וממש לפני הלידה הספקות עלו שוב. חשבנו על כך אחרי שנולד והחלטנו שאיננו רוצים לבצע את הפעולה. הסיבות מהן הספקות היו הן בעיקר ההליכה כנגד ה"זרם". מאז ההחלטה אני מרגישה שהנושא מעסיק אותי...
המשך>>
שלום לכם.
בננו נולד לפני שבוע. עוד לפני הלידה התלבטנו רבות בנושא הברית. בשלב כלשהו החלטנו שנעשה וממש לפני הלידה הספקות עלו שוב. חשבנו על כך אחרי שנולד והחלטנו שאיננו רוצים לבצע את הפעולה. הסיבות מהן הספקות היו הן בעיקר ההליכה כנגד ה"זרם". מאז ההחלטה אני מרגישה שהנושא מעסיק אותי כל הזמן ואינני מסוגלת להניח לו. כשאני חושבת על אפשרות של ביצוע המילה זה לא מרגיע אותי אבל אני חוששת שחוסר השקט אומר שאני לא שלמה עם מה שהחלטנו.
אשמח אולי להארות או לסיפורים של אנשים שהרגישו זהה ואולי כיוון למחשבה שיעזור לי להבין מהי ההחלטה הנכונה עבורנו?
בנוסף שאלה פרקטית- הבנתי שיש להזהיר רופאים לא לבצע הפשלה של העורלה בעת בדיקות. מה זה אומר למעשה? במה הם לא אמורים להתעסק? האם יש בדיקות שלא יוכלו לבצע בעקבות כך? אני רוצה להבין ממה להימנע ומה בדיוק להסביר לאותם רופאים או אחיות.
תודה רבה לכם 
לצפיה ב-'אתר קה"ל החדש - מנסה לגבש רשימת סיבות מלאה + בקשה'
אתר קה"ל החדש - מנסה לגבש רשימת סיבות מלאה + בקשה
12/02/2015 | 22:10
15
168
היי לכם,
קצת משעמם פה, הגיע הזמן לאיזה שרשורפלצת!

נתחיל מהבקשה: אני יודע שכבר פורסמו פה מספר הודעות בעניין, אבל לצערי עדיין לא מצאנו את מבוקשנו. אני מכריז שוב על מבצע איתור גרפיקאי. מכירים עוד אנשים עם ילדים שלמים? נסו לשאול אותם אם הם במקרה גרפיקאים. מכירים גרפיקאים? נסו לברר איתם אם הם בעד ילדים שלמים ומוכנים לעזור קצת בעניין...

במסגרת הכנת אתר קה"ל החדש אני מנסה לגבש רשימה מלאה של כל הסיבות, הנימוקים והתירוצים שיצא לכם לשמוע מאנשים המנסים להסביר למה הם חותכים את הילד שלהם. לא משנה אם זו באמת סיבה, אם זו לא באמת סיבה, אם זה סתם תירוץ, אם זה טיעון דבילי נורא - אני צריך לשמוע את הכל...
שימו לב: כדי לנסות לשמור על קצת סדר, אני מחפש רק את הסיבות עצמן - לא דיונים, לא הסברים, ולא טענות סותרות בשלב הזה.
זו הרשימה שיש לי בינתיים. מי שיש לו משהו להוסיף - מוזמן.
כך ציווני אלוהיי
זה בריא יותר
כדי שלא יהיה חריג
כי כולם עושים
כדי שיהיה יהודי
זה חשוב לסבתא
זה חשוב לבן הזוג
זה לא כואב
המשפחה לא תקבל את זה
את האח הגדול מלנו
הוא במילא לא יזכור
שלא יצחקו עליו בבית ספר או במקלחות בצבא
כדי שלא תהיינה לו בעיות עם בנות זוג
אם יהיה מעוניין לעבור זאת בעתיד - יזדקק לניתוח
"גם אני עברתי את זה, הכל אצלי בסדר"
כדי שיהיה כמו אבא שלו
זה יפה יותר
זאת מסורת של אלפי שנים
לצפיה ב-'יש לי משהו'
יש לי משהו
12/02/2015 | 22:25
4
95
כיסית הרבה אם לא הכל, אוסיף את מה שהרמב"ם אמר בגדול שזה יפחית מהמיניות, ואת מה שד"ר קלוגס אמר שזה יפחית מהאוננות.

לגבי גרפיקה אז אני לא מבין בזה. יחד עם זאת אספר סיפור יפה שב 2007 החלטתי שצריך למצוא את הדרך להביס את העוני ושהדרך לעשות את זה יהיה על ידי פיתוח רכבים ללא נהג. למדתי לבד לתכנת אתרים, לא משהו מתקדם, העליתי אתר שכתבתי בו את הגיגי ונכנסו כמה עשרות אנשים, לא יודע מי.

אחרי שנתיים נמאס לי והורדתי את האתר. רק אחרי זה נודע לי שגוגל בונים את זה ועכשיו זה גם עוד חברות. מי יודע, אולי עובדי גוגל קראו את מה שכתבתי ותרגמו והעבירו למעלה, קרו לי כבר דברים משונים יותר.

אז לענייני הפגם באיבר אני מוכן ללמוד מחדש את עניין התכנות, זה קל, לקח לי אז 3 ימים, רק תבקשו.
לצפיה ב-'לא שמעתי אפילו על אחד...'
לא שמעתי אפילו על אחד...
13/02/2015 | 01:16
3
89
ששוקל לבצע מילה בשביל להפחית את המיניות או האוננות. אמת שזה מה שאמר הרמב"ם, אבל הטיעון הזה לא משמש היום אף אחד כטיעון להצדקת המילה.
לצפיה ב-'איפה שאתה ואני נמצאים זה לא איפה שכולם'
איפה שאתה ואני נמצאים זה לא איפה שכולם
13/02/2015 | 02:42
52
זה נכון שבחברה מתקדמת הנימוקים בעד מילה לקוחים מעולם ערכים אסתטי ומתוקן אבל יש מניע אחר, תת קרקעי שקשור ליחס לנשים, היחס של החרמתן והחלשתן תוך פחד קמאי מהן וקשר שבשתיקה למנוע מהן יחסים הוללים שיכולים או עלולים להעניק להן עוצמות נפשיות שיחזקו אותן לנקודה בה הן יאיימו על סדרים חברתיים.

לצפיה ב-' סיפור עצוב בלי איזון משמח'
סיפור עצוב בלי איזון משמח
14/02/2015 | 01:46
1
67
עכשיו נזכרתי שאני הכרתי אחד שעונה על ההגדרה של מילה כדי להפחית את המיניות: בשירות הצבאי היינו חמישה שהמשיכו ביחד את רוב השירות. אחד ח"כ ואחד היה ערל מבילורוסיה. הוא היה פיקח, זריז, יפה כדוגמן ודי נבזה. שמחת החיים אפפה אותו. הוא היה חוזר מהשבתות ומספר לנו שהוא התעסק עם חברות של חברי כנופיות רוסיים, שהוא מפחד מלצאת ולהתעמת איתם.

שנתיים אחרי הגיוס, כשכבר צברנו פזם ונושא המקלחות מזמן לא היה נושא הוא עבר את השחתת האיבר, מרצונו, כי הוא רצה להשיג שליטה ומשמעת עצמית. הוא הבין שמדובר בהטלת מום והייתה תקופה שהוא התלבט, אבל לבסוף החליט שצריך להעניש את עצמו.

אחרי זה וזה מעציב לדעת, אבל שמחת החיים סרה ממנו. המבט בעיניו עבר מלגלוג יהיר לייאוש נכלם. מביטחון עצמי ושובבות לאפרוריות ודיכאון. אני לא בקשר איתו והוא אינו אידיאליסט שאפשר לרתום אותו למטרות תעמולה, אבל עבורי המילה היא אמצעי שיעבוד אפל ומייאש. אנשים לא יודעים ומתעקשים להישאר בבורותם. אין פה אנשים עם עמוד שידרה שיעמדו על זכותם להנאה מינית, אנשים חוששים מנידוי, אז משחיתים איברים של תינוקות.

לצפיה ב-'נו בסדר'
נו בסדר
15/02/2015 | 02:09
55
הצלחת למצוא אחד...
אבל בכל מקרה, הוא קיבל את ההחלטה הזו לגבי הגוף שלו ולא כפה אותה על אף אחד אחר.
אז וואלה... שיהיה בריא...
לצפיה ב-'יש לנו אוסף של סיבות'
יש לנו אוסף של סיבות
13/02/2015 | 11:51
59

אני חושבת שהרשימה שלך ממצה
לצפיה ב-'וגם "אין לי כוח להתווכח/להתעקש על זה. יש לי מספיק'
וגם "אין לי כוח להתווכח/להתעקש על זה. יש לי מספיק
13/02/2015 | 15:30
62
מלחמות (חשובות יותר מסתבר) מולם" (הוי העוול הוי. בכל כך הרבה רמות)
לצפיה ב-'מוסיפה:'
מוסיפה:
13/02/2015 | 20:21
2
70
כשהוא ירצה הוא כבר יהיה גדול ואז זה כואב.
בגיל 8 ימים זה לא כואב/יש שיא של גורמי קרישה
בגיל בוגר זה כבר ניתוח עם תפרים.
אינ לא אנהל את המלחמות על חשבונו.

לצפיה ב-'נכון: "זה לעשות ניסוי חברתי על גבו"'
נכון: "זה לעשות ניסוי חברתי על גבו"
13/02/2015 | 22:10
28
לצפיה ב-'ומוסיפה בקטנה, רק מיני-וריאציות לדברים שכבר נכתבו'
ומוסיפה בקטנה, רק מיני-וריאציות לדברים שכבר נכתבו
14/02/2015 | 20:16
51
אם הוא יימול בבגרותו הוא יזכור זאת (מתכתב עם "במילא הוא לא זוכר" ועם ניתוח וכאב)
וכמובן "להעמיס את האידאולוגיה של ההורים על הילד" (האירוניה היא שזה בדיוק להפך... )
וגם "הוא גם ככה יהיה חריג (מסיבה כזאת או אחרת*) אז לא צריך להעמיס עליו עוד חריגות"

* משפחה חד הורית / חד-מינית / מאומץ וכו' (אם כי יש לציין שבמקרה של אימוץ ילד גוי, תהליך הגיור מחייב מילה).
לצפיה ב-'הטיעון הבריאותי הוא בעצם כמה טיעונים'
הטיעון הבריאותי הוא בעצם כמה טיעונים
16/02/2015 | 10:18
3
51
שונים קצת זה מזה, גם בהפרכה שלהם:
סיכון לאיידס
סיכון לסרטן הפין
סיכון לסרטן צוואר הרחם של פרטנריות בעתיד
דלקות בדרכי השתן
זיהומים ודלקות בעורלה עצמה.

לצפיה ב-'הוא בד"כ טיעון אחד... רוב האנשים שמעו ש"זה בריא"'
הוא בד"כ טיעון אחד... רוב האנשים שמעו ש"זה בריא"
16/02/2015 | 14:33
37
ואין להם מושג במה מדובר בדיוק (אני הייתי במצב הזה במשך שנים רבות). לפעמים יודעים שזה עוזר "למנוע" איידס, אבל הרוב לא יודעים לפרט את היתרונות (שלא לדבר על החסרונות).
לצפיה ב-'תהיה התייחסות גם באופן כללי וגם באופן פרטני לכל טענה'
תהיה התייחסות גם באופן כללי וגם באופן פרטני לכל טענה
17/02/2015 | 00:35
1
40
אודה לך אם תוכלי לפרט על סרטן צוואר הרחם, אני לא מכיר את הטיעונים, את הסטטיסטיקות ואת ההפרכות.
עם שאר הטיעונים אני יודע להתמודד.
לצפיה ב-'עוד אחד שעלה בדיון עם נבער אמש '
עוד אחד שעלה בדיון עם נבער אמש
16/02/2015 | 13:09
60
למה צריך את העורלה? זה נכנס ויוצא, זהו
לצפיה ב-'שאלת שרותים'
שאלת שרותים
07/02/2015 | 22:19
11
210
הי לכולם, כבר כתבתי משהו דומה בעבר, אבל אני שוב צריכה עצה. הבן שלי בן שלוש וחצי, גמול ומעדיף לרוב לעשות פיפי בישיבה. כשאנחנו מנסים לעשות בעמידה הוא לרוב משפריץ לכל כיוון ומרטיב גם את עצמו. בעלי כל הזמן מתלונן ש"אי אפשר להשתלט על הצינור הזה". כמובן שזה מאוד מעצבן אותי שהוא אומר את זה, כי אני זו שדחפתי ללא לימול וזה כאילו באשמתי.. יש לכם עצות? אנחנו כמובן מסדרים ומישרים את העורלה כמה שאפשר לפני ומטים את האגן קדימה. האם זו רק בעיה אצלנו? האם זה יפתר מתישהו?
תודה!
לצפיה ב-'זכרתי שהנושא כבר עלה בפורום בעבר אז נעזרתי בחיפוש בארכיון'
זכרתי שהנושא כבר עלה בפורום בעבר אז נעזרתי בחיפוש בארכיון
08/02/2015 | 00:04
1
144
כתבתי "משפריץ" ומצאתי שלל דיונים בנושא, מקשרת לך שלושה לדוגמה (ספוילר: לא רק אצלכם ):
מן הסתם תוכלי למצוא עוד בחיפוש מילות מפתח רלוונטיות (חלונית החיפוש למעלה משמאל בסרגל הכחול).
לצפיה ב-'תודה על הלינקים :)'
תודה על הלינקים :)
09/02/2015 | 00:31
26
לצפיה ב-'בלי קשר להשתנה את צריכה לגמרי להפסיק להרגיש אשמה'
בלי קשר להשתנה את צריכה לגמרי להפסיק להרגיש אשמה
08/02/2015 | 16:28
110
אני אפילו לא בטוחה (ולא כל כך מאמינה בזה) שבעלך מתכוון לרמוז ש"בעיות ההשתנה" הן בגלל שהילד לא נימול.
אפילו אם כן - אילו הייתם מלים היה סיכוי של 10-12 אחוז שהוא היה לוקה ב"מיאטוס סטנוזיס" שזה צינור שתן צר שבאמת משפריץ
על הכל ויש צורך גם לתקן בניתח (לא קשה אבל מאד מאד לא נעים)
ואז באמת הייתם צאיכים להרגיש אשמים כי אתם בחרתם את הפרוצדורה הזו ואת התקלה הזו בשביל הילד ללא כל סיבה אמיתית

עכשיו לעניני השתנה - לדעתי - תנו לילד לחיות.
יתכן שהטכניקה עדיין אינה נהירה לו, יתכן שבאמת יש לו (ממש ממש נדיר) פתח השתנה צר - למרות שאינו נימול והוא משפריץ ויתכן שלא למד עדיין להחזיק את האיבר כשהוא משתין (החזיקי בשבילו או שיעשה בישיבה)

אני לא חושבת שצריכים לסדר את העורלה או ליישר אותה או לכופף את האגן קדימה - זה צינור וצריכים להחזיק אותו.
וזהו.

אני מקוה שכשיש לילד נזלת את לא מרגישה אשמה שלא חתכת לו את האף ;) ומאחלת לכם בהצלחה במשימה הלא מסובכת הזו :)

לצפיה ב-'כיוון אחר (תרתי משמע )'
כיוון אחר (תרתי משמע )
08/02/2015 | 16:35
106
עקרונית, דווקא לרוב קיומה של עורלה עוזר "למרכז" את הזרם.
האם את נמצאת לידו בפועל ורואה מה קורה? לפעמים בתקופה שבה הם מתחילים להשתין בפרטיות, קורים כל מיני דברים בחדר הקטן (הסתובבויות באמצע ההשתנה בגלל שחלמו, כיוון לא נכון וכו') שיכולים לגרום לכך שהפיפי לא בדיוק מגיע לאן שהיה אמור (אגב, גם אצל בנות ).

דבר נוסף - מנסיוני, בגיל הזה, הם הרבה פעמים מתמהמהים עד שניגשים לעשות פיפי בגלל שהם עסוקים, באמצע איזה משחק וכו', ואז ברגע שנעמדים ליד האסלה הפיפי "טס" החוצה וקשה לשלוט על האיבר המקפץ והסרם שיוצא ממנו. זה הולך ומסתדר עם הגיל כשלומדים פחות להתאפק, או לחילופין, כשמתאפקים אבל כבר יותר שולטים על עצמת הזרם "מבפנים".

בקיצור - סבלנות. וכמובן, אל תאשימי את עצמך, את עשית רק טוב.

לצפיה ב-'1/80 ילדים (בנים ובנות) שטיפלתי בהם לא נימול'
1/80 ילדים (בנים ובנות) שטיפלתי בהם לא נימול
08/02/2015 | 18:54
118
את יודעת כמה השתינו עקום? יותר קרוב לשמונים מאשר לאחד...
לצפיה ב-'שירותים, אשמה וכו..'
שירותים, אשמה וכו..
09/02/2015 | 00:19
4
117
תודה לכולם על התגובות. אני אכן מרגישה אשמה לעיתים, במיוחד כאשר בעלי שהסכים לזרום איתי, מתלונן שבגלל שלא עשינו ברית, כל המכנסיים נרטבו :(
הבעיה היא לא השפרצה או השתנה עקומה כי עם הזרם זה מסתדר. הבעיה היא שנראה לפעמים שהעורלה טיפה מקווצ'צ'ת בקצה ועד שזה מתיישר הוא משתין למקומות אחרים (קצת כמו צינור גינה שמשתולל עד שהזרם מיישר אותו).
אני תוהה אם זה אומר שהעורלה ארוכה מידי? האם זה עניין שילווה אותו גם בבגרות? או יפתר כאשר תהייה היפרדות.
אני קצת מוטרדת...
לצפיה ב-'רוב הגברים בעולם בעלי ערלה. זה המצב הטבעי והנורמלי'
רוב הגברים בעולם בעלי ערלה. זה המצב הטבעי והנורמלי
09/02/2015 | 11:22
97
(גם אם אינו נורמטיבי בישראל). אין לך מה לחוש אשמה על כך שלא ביצעת בבנך ניתוח מיותר לתקן דבר שלא היה מקולקל מלכתחילה. לא עושים ניתוח בגלל מכנסיים שנרטבו, כפי שאתם לא מתכוונים לנתח אותו (אני מניחה...) בגלל פקשושים או פספוסים אחרים. הסבירי לבעלך שכפי שרוב (כן, רוב, לגמרי) גברי העולם חיים מצוין עם ערלתם, כך גם בנכם ילמד להסתדר איתה. מן הסתם בעלך לא יודע לעשות זאת כי הוא גדל כל חייו בלעדיה... ואגב, ייתכן שגם הוא פספס לא מעט בילדותו והוא פשוט לא מודע לכך או שכבר לא זוכר (רובנו לא זוכרים הרבה מחיינו בגיל שלוש וחצי, עם כל הכבוד).
לצפיה ב-'אולי כדי להיות שקטה'
אולי כדי להיות שקטה
09/02/2015 | 22:15
2
94
תפני לאורולוג שיבדוק? בטח יש לחברי הפורום המלצות.
לצפיה ב-'לדעתי אין צורך לפנות לאורולוג'
לדעתי אין צורך לפנות לאורולוג
10/02/2015 | 01:07
1
87
כי אין שום בעיה.

הבחורצי'ק פשוט צריך ללמוד איך לכוון את הזרם, לפעמים צריך טיפונת למשוך את העורלה אחורה כדי לחשוף את השופכה ממנה יוצא השתן.

אם את מודאגת את עושה את הדבר הנכון - פונה לאנשים כמונו שיכולים לספר לך שזה נורמלי ונפוץ. אני חוששת שאם תפני לאורולוג הוא ימליץ לך על מילה מפני שזה מה שהוא מכיר
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/02/2015 | 03:33
25
מזה אני חוששת, תודה על התשובה המעודדת :)
לצפיה ב-'תשובת שירותים'
תשובת שירותים
19/02/2015 | 08:17
30
שלום
גם אצלנו היתה השתנה בישיבה עד גיל די מבוגר (אני לא זוכרת בדיוק, אבל בגיל 5 כבר לא), אנחנו לא לחצנו, היה יותר קל לכל הכיוונים - תרתי משמע. 
היום, ממרומי גיל שבע וחצי, אף אחד לא באמת זוכר את זה, והאח הצעיר עבר לעמידה בגיל צעיר בהרבה. 
כך שאני מניחה שאין חוקים, בעיני הכי חשוב להיות קשובים לרצונות שלהם, לא לעשות עניין מכל הדבר, ולהודות על כך, כי את חוסכת מעט השפרצות על הרצפה.
לצפיה ב-'פורומים תיירותיים חדשים בתפוז!'
|*|פורומים תיירותיים חדשים בתפוז!|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2015 | 16:27
3
פותחים את עונת התיירות עם מיטב מומחי הטיולים, אז איפה תהיה החופשה הבאה שלכם?

יוון והאיים

כפרי נופש באירופה

טיולים בארה"ב קנדה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

טיולים בשוויץ

נופש לשומרי מסורת
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
ד
הבטן כבר לא מה שהייתה?
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה