לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

לצפיה ב-'מהפייסבוק: עוד פגיעה קשה בתינוק, וגם טיוח של המוהל'
מהפייסבוק: עוד פגיעה קשה בתינוק, וגם טיוח של המוהל
02/08/2015 | 01:40
2
135
כואב ממש לשמוע מה הוא עשה לו, מצד שני, אני באמת לא משוכנע שזה כואב יותר מהדבר ה"רגיל".
כמעט ואין שם תגובות מ"שלנו", אני לא מכיר את הכותב (הגעתי דרך חבר יד שלישית) ואני לא יודע אם זה לעניין להגיב.
לצפיה ב-' מסכן הילד. אם מדובר במוהל מוסמך, שיתלוננו למשרד הבריאות'
מסכן הילד. אם מדובר במוהל מוסמך, שיתלוננו למשרד הבריאות
02/08/2015 | 03:14
62
המוהלים המוסמכים הם מוהלים שקיבלו רישיון מידי הוועדה הבין-משרדית לפיקוח על המוהלים, המשותפת למשרד הבריאות ולרבנות הראשית לישראל. הוועדה מפקחת על הכשרת המוהלים בתחום המעשי-כירורגי ובתחום ההלכתי-עיוני, ומתנה את קבלת הרישיון בתקופת התמחות אצל מוהלים מוסמכים ובבחינות עיוניות ומעשיות. הוועדה מחזיקה ברשימה ארצית מעודכנת של מוהלים מוסמכים, ומנהלת את מערך הרישוי – מתן רישיונות מילה וחידוש תוקפם או פסילתם. כמו כן היא עוסקת בטיפול בתלונות על מוהלים, בהפצת נהלים ותדריכים ובעריכת השתלמויות למוהלים. "מוהל מוסמך" בעל ותק רב שעמד בבחינות מתקדמות – מקבל מעמד של "מוהל מומחה".
לצפיה ב-'תודה. מקווה שהם צילמו את התפרים והלכו לרופא לתעד מה שיש שם.'
תודה. מקווה שהם צילמו את התפרים והלכו לרופא לתעד מה שיש שם.
02/08/2015 | 09:34
70
וכשהם יתאוששו הם יעשו אם זה משהו. סיפור ממש קיצוני, ואם הוא נכון אז זה ממש עצוב...

לא מבינה איך אפשר לפספס כ"כ ולחתוך בשק האשכים?! יש לו פריקנסון?!

לצפיה ב-'הפורומים מתחדשים'
|*|הפורומים מתחדשים|!|
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2015 | 15:46
22
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...

שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
לצפיה ב-'כתבה על מילת נשים במצרים בטמקא'
כתבה על מילת נשים במצרים בטמקא
30/07/2015 | 00:45
12
223
מגוחך איך אנשים לא מבינים שברית מילה זה בדיוק אותו הדבר...

לצפיה ב-'יש הבדל אחד מהותי'
יש הבדל אחד מהותי
30/07/2015 | 01:00
140
מילת נשים אסורה על פי חוק
כריתת עורלה לתינוקות ללא אלחוש ותנאים הגייניים מינימליים - על ידי מי שאין לו הכשרה כרופא - מותר
לצפיה ב-'זה לא אותו הדבר, הם לא הבינו שצריך לעשות זאת בגיל 8 ימים'
זה לא אותו הדבר, הם לא הבינו שצריך לעשות זאת בגיל 8 ימים
30/07/2015 | 03:37
98
ואז לא צריך שתי נשים שיחזיקו ו/או הרדמה מלאה; כדי לרסן תינוק שאך נולד די באדם אחד (ואפשר להוסיף מוצץ "מחוזק" ). כמו כן הבונוס הוא שאין טראומה, האישה לא זוכרת את המאורע בבגרותה והיא גדלה לחשוב שכך איבר המין שלה צריך להיראות. הצלחה!

"בכירים באו"ם גורסים כי אין להליך שום תועלת רפואית כפי שטוענים המסורתיים [באמת? אפילו לא מניעת דלקות בדרכי השתן? צריך לעשות מחקרים בנושא, השוביניסטים האלה משקיעים רק במחקרים על מילת בנים!] ושהוא עלול לגרום לטראומה נפשית לצעירות שנאלצות לעבור אותו [נו, כן הן לא צעירות מספיק! טיפשים]. דברים דומים נשמעים מפי ארגוני זכויות אדם שאומרים כי מדובר בהליך שגורם לנזק פיזיולוגי ופסיכולוגי [נזק פיזיולוגי?! אבל זה אסתטי! ואם היא לא תהיה נימולה יצחקו עליה במקלחות בצבא!], בייחוד לאור העובדה שהניתוחים האלה מבוצעים לעתים על ידי אנשים ללא כל ידע רפואי [זה בסדר, גם בישראל לא צריך שום הכשרה כדי לחתוך לילדים חלקים מאיבר המין. לפחות אם הם זכרים].
ב-2008 אושר במצרים החוק שאוסר מילת נשים, אולם רבים במדינה, כאמור השמרנים, רואים בניתוח הליך שמטהר את הילדה או הנערה ומכין אותה לנישואים [כאילו דה?! אם יהיה לה איבר מין שלם, מי ירצה אותה? זה נורא לא הגייני, כל מה שמצטבר שם...]. פואד סיפרה שרופאים שמבצעים מילת נשים מרוויחים כסף טוב [ואלה שמבצעים מילת זכרים עושים זאת בחינם לשם שמים!], ומכך עולה שהדרך למיגור המנהג האכזר עוד ארוכה []."
לצפיה ב-'תודה על הקישור, מי קרא? אפשר תקציר?'
תודה על הקישור, מי קרא? אפשר תקציר?
30/07/2015 | 18:04
3
50
לטובת הרגישים והממהרים? פתחתי את אחד הסרטים ולא רוצה יותר קשר עם הדבר הזה

עצוב מאד
לצפיה ב-'זו כתבה לא ארוכה ולא גרפית, פשוט רפרפי...'
זו כתבה לא ארוכה ולא גרפית, פשוט רפרפי...
30/07/2015 | 18:13
26
לצפיה ב-'תקציר'
תקציר
31/07/2015 | 03:42
1
68
- מילת נשים לא חוקית במצרים מאז 2008, אבל סופה עדיין לא נראה באופק.
- מיליוני בנות במצרים נאלצות לעבור במהלך חופשת הקיץ את ההליך שבו נכרת חלק מאבר מינן.
- המסורתיים טוענים כי ההליך מדכא את החשק המיני של הבנות ומכין אותן לנישואים.
- רבע מהנשים הנימולות בעולם חיות במצרים.
- הכתבה מציגה ציטוטים של אמהות מפורומים באינטרנט המצרי המתלבטות עם לחתוך או לא לחתוך.
- יש תיאורים מפי נשים מבוגרות המציגות את מה שבוצע בהן כסוג של אונס רפואי בכוח פיזי.
- מצוטטות טענות ש"אין להליך כל תועלת רפואית" [חארטה - הניתוח מקטין את הסיכון לסרטן הדגדגן ב-100%!!!]
- הרופאים שעושים כסף טוב מהעניין הם חלק גדול מהבעיה לדעת הארגונים הפעילים בתחום.

ויותר מהכתבה - מומלץ לקרוא את התגובות בכלל ואת תגובות הפייסבוק בפרט.
לצפיה ב-' לשנכם '
לשנכם
02/08/2015 | 12:19
16
לצפיה ב-'כתבה פשוט מעולה'
כתבה פשוט מעולה
31/07/2015 | 04:00
70
כלומר, לא מדובר פה על איזו יצירה עיתונאית מופתית שמתקרבת אפילו ל-10% מהכתבה המיתולוגית של נטע אחיטוב או משהו בסגנון. מדובר בכתבה די בסיסית, אבל עדיין, היא ממש מעולה.
למה היא כל כך מעולה? כי היא מציגה בצורה הכי פשוטה והכי אנושית בדיוק את מה שקורה בארץ, להוציא את ההבדל של מין היילוד כמובן.
אם לישראלי הממוצע נוח לחשוב שמילת נשים זה מנהג של שבטים נבערים בסהרה שעושים זאת עם אבן צור באמצע המדבר ואם רק היה להם טיפת מושג ברפואה או חשיפה לעולם המערבי הם היו מיד מפסיקים לעשות את הדבר הנוראי הזה, אז הכתבה הזו בדיוק שמה מראה מול הפרצוף ומוכיחה שאנשים האלה הם בדיוק כמונו:
חלק עושים את זה אצל רופאים, אלו שלא היה להן מזל עברו אצל מיילדת בלי הרדמה, אמהות בפורומים באינטרנט מתלבטות ושואלות אם כדאי למול את הילדה, וגם שם מתקיימים דיונים עקרים לחלוטין על "תועלת רפואית".

בכלל, משהו בי אומר לי שהדרך הנכונה למגר את המנהג האכזרי הזה בארץ הקודש הוא דווקא לא לספר לאנשים כמה זה רע, אלא לחשוף אותם לכמה שיותר מידע לגבי מילת נשים. הרבה יותר נוח לאנשים להעביר ביקורת על אחרים, במיוחד כאלה שהם לא מכירים, וההשוואה המתבקשת בסופו של דבר מגיעה.
לצפיה ב-'הסיבה שלשמה שמתי פה את הלינק'
הסיבה שלשמה שמתי פה את הלינק
31/07/2015 | 09:10
63
היא בדיוק כדי שתהיה לכם הזדמנות להגיב שם ולאזן את כל התומכים העיוורים בברית.
לצפיה ב-'התגובות מעודדות מצד אחד'
התגובות מעודדות מצד אחד
31/07/2015 | 12:17
56
מצד שני העיוורים שממשיכים לא ללמוד
לצפיה ב-'איזה עצבים. צנזרו לי כעשר תגובות'
איזה עצבים. צנזרו לי כעשר תגובות
31/07/2015 | 16:33
2
73
ומלבד תגובה אחת שלי שום דבר לא פורסם.
לצפיה ב-'אני חושבת שזה בעיקר כי הם מצנזרים "הצפות"'
אני חושבת שזה בעיקר כי הם מצנזרים "הצפות"
01/08/2015 | 18:51
1
57
וברגע שגולש מסוים מגיב הרבה פשוט מנפים אותו ללא תלות בתוכן.
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
01/08/2015 | 22:00
54
לא ידעתי שהם יודעים שזה מאותו משתמש
לצפיה ב-'שחזור עורלה'
שחזור עורלה
26/07/2015 | 22:15
7
233
היי,
אני חדש פה, אז קודם כל שלום לכולם.
ראיתי שכבר הרבה זמן לא היה שרשור בנושא שחזור עורלה, אז החלטתי לפתוח חדש.
אני רוצה לשחזר את העורלה והייתי רוצה להתייעץ עם מי שכבר עבר את התהליך, אם יש כאן כאלו:
המלצות לקידום התהליך/המלצות על דברים להימנע מהם? האם יש סכנות או האם יכולים להיות סיבוכים? מה היתה תגובת בת הזוג בעניין ומה היתה ההתמודדות עם התגובה? מה קורה אם יש צורך (נגיד מסיבה רפואית) לבצע מילה שוב? האם בסה"כ חוזרים לנקודת ההתחלה או שעלולה פגיעה נוספת על הפגיעה מהמילה הראשונית?
בכלל, אשמח לכל מידע שנראה לכם רלוונטי לנושא.
לצפיה ב-'הפניה'
הפניה
27/07/2015 | 01:57
117
מספר המשחזרים בארץ הוא קטן. זהו תהליך שלוקח לרוב מספר שנים (לא מועט) וכתוצאה מכך מספר המשחזרים בארץ שסיימו את התהליך הוא עוד יותר קטן.
לאור זאת 
אני אפנה אותך לאתרים (באנגלית) שעוסקים בנושא (כל המידע שאתה צריך ורוצה לדעת נמצא שם+מאגר משתמשים רחב):
http://www.restoringforeskin.org
http://foreskin-restoration.net

בהצלחה.

לצפיה ב-'בדיוק קראתי יומן של מישהו שעבר את זה, לדעתי בארץ,'
בדיוק קראתי יומן של מישהו שעבר את זה, לדעתי בארץ,
27/07/2015 | 10:16
1
124
וגם סיפור. אנסה למצוא.
לצפיה ב-'הנה מצאתי'
הנה מצאתי
27/07/2015 | 10:52
97

(ואם תרצה מידע נוסף, כמובן שיש מלא באנגלית, תחפש בין היתר את ron law שמתמחה בנושא)
לצפיה ב-'אהלן, אני משחזר'
אהלן, אני משחזר
27/07/2015 | 15:37
3
147
אני משחזר כבר שנתיים וחצי. זה תהליך ארוך מאוד ולוקח המון (!) זמן, אבל זה משתנה מאחד לאחד. כמו שאנונימוס כתב למעלה, יש פורטל מצוין בנושא שחזור עורלה, ממליץ לך בחום להירשם, להתרשם ולקרוא. יש שם המון מידע (לפעמים יותר מדי), תמונות וזה מן רשת חברתית של משחזרי עורלה.

חוץ מזה, אתה מוזמן לדבר איתי בפרטי.
לצפיה ב-'באותו עניין, אני אשמח לקבל מידע עדכני וקישורים בנושא'
באותו עניין, אני אשמח לקבל מידע עדכני וקישורים בנושא
27/07/2015 | 16:27
92
ולהעשיר את המידע שלנו בנושא הזה במילון הפורום. מודה שלא התעמקתי בו מאד, בטח שלא כמו משחזר עורלה, ובטח ובטח שאין לי את הידע והחוויות של משחזר עורלה.

אם מישהו כאן מוכן לתמצת את הנושא או למצוא קישורים ממצים וליצור ערך מילוני מעשי או מאמר עם הפניות ושאלות נפוצות, זה יהיה נהדר. אני  אתעד את זה בכלי הפורום שלנו במילון או כמאמר, תלוי באורך ובתכנים.

הנה מה שיש לנו כרגע: 
לצפיה ב-'תוכל לספר על התהליך שלך?'
תוכל לספר על התהליך שלך?
27/07/2015 | 18:12
1
109
באיזו שיטה אתה משתמש? כמה שעות ביום? מה שאתה יכול ומוכן לחלוק
לצפיה ב-''
27/07/2015 | 20:25
30
לצפיה ב-'עוד אייטם על חברת foregen, כמו אחרים ששוחררו בפברואר האחרון'
עוד אייטם על חברת foregen, כמו אחרים ששוחררו בפברואר האחרון
26/07/2015 | 19:55
1
100
לרגל יציאתה לגיוס מימון המונים:

אם מישהו מעוניין לעזור להכין לחברה הזו ערך במילון שלנו, זה יהיה נהדר אפשר לשרשר כאן הצעה לתקציר וקישורים רלוונטיים. או במסר אלי, ואני אכניס למילון תודה

הנה דיונים קודמים עם קישורים נוספים על החברה בפורום:

וישנים מ-2014

משנת 2012:

לצפיה ב-'האם חידוש איברים יהיה פשוט כמו פיזור אבקה על הגדם?'
האם חידוש איברים יהיה פשוט כמו פיזור אבקה על הגדם?
28/07/2015 | 10:40
51
להלן קישור לכתבה שפורסמה עתה בדף הפייסבוק של פורג'ן, מסופר בה על קצה אצבע ששוחזרה אצל אדם מבוגר בעזרת אבקת מטריצה חוץ תאית של שלפוחית חזיר, ובסרטון מראים את פשטות התהליך. חסר מידע על קשיים כמו התאמה לאיברים אחרים, מידת הצלחה, תיאור מלא יותר של הפעולה ומידת הרגישות שיש בקצה האצבע החדשה. 

לצפיה ב-'הורים לילד בכור נימול שהחליטו לא למול את הבא/ים אחריו?'
הורים לילד בכור נימול שהחליטו לא למול את הבא/ים אחריו?
25/07/2015 | 11:23
23
223
היי,
אני אמא לילד בן ארבע וחצי שלצערי נימול
וזוגתי עומדת ללדת את בננו השני.
אני ממש מתנגדת למילה אבל היא מאוד חוששת מהשוני שיווצר בין האחים.
נראה לי שמאוד יעזור לה לשוחח עם הורים במצב דומה...
לצפיה ב-'הנושא עלה כאן לא מעט, מקשרת לך כמה דיוני עבר'
הנושא עלה כאן לא מעט, מקשרת לך כמה דיוני עבר
25/07/2015 | 16:48
97

בשורה התחתונה, תמיד יהיה שוני בין אחים. גם אתם משתנים בחיים ולומדים... ויש החלטות מן הסתם שקיבלתם עם הילד הראשון וכבר לא תחזרו עליהן עם השני, לא? מן הסתם אם יש החלטות שאתם מצטערים עליהן או שפגעו בילד הראשון, מה ההיגיון לעשות אותן שוב? אז מצאתם לנכון לפעול באופן מסוים, היום אחרת. אם כבר נראה לי הרבה יותר קשה להצדיק בפני הילד השני למה מלתם אותו אחרי שכבר לא רציתם וידעתם את הבעיות מלהסביר לילד הראשון שפעלתם באופן הטוב ביותר שנראה לכם נכון לאותה נקודת זמן.
לצפיה ב-'אל תחשבו מה תגידו לבכור - תחשבו איך תסבירו לקטן:'
אל תחשבו מה תגידו לבכור - תחשבו איך תסבירו לקטן:
25/07/2015 | 18:26
93
אז זה היה הדבר המתאים עבור הבכור (לא מחשיבה לומר טעות בדעיבד) אבל ביודעין לעשות טעות על היילוד?!

אני חושבת שבעת שמלתם את הגדול הייתם אנשים שונים, עם מחשבות שונות, דעות שונות, עקרונות שונים, אמונות שונות - הייתם במקום אחר. ועל פי הנתונים שהייתם ושהיו לכם אז עשיתם מה שתפסתם כדבר הנכון עבור הילד שלכם.
אנשים מתפתחים. משתנים. לומדים. מכירים. עכשיו אתם אנשים שונים, עם מחשבות שונות, דעות שונות, עקרונות שונים, אמונות שונות - אתם במקום אחר. ועל פי הנתונים שיש לכם עכשיו תעשו את מה שנתפס בעינכם כדבר הראוי עבור הילד שלכם.

וזה לא קשור רק לברית מילה. זה יכול להיות בהרבה נושאים שקשורים להורות. ואני אפילו לא חושבת שאפשר להגיד "טעינו" כי הבדיעבד כאן לא עובד. לתפיסתי הוא לא תקף. כי אתם לא יכולים לשנות את מי שהייתם, אז. אז זו לא הייתה טעות. מבחינתכם. עשיתם את הטוב ביותר עבור הילד שלכם ואני לא חושבת שיש לכם על מה להתנצל בפני גדול. אבל אם תעשו לקטן, אז תצטרכו להתנצל בפניו שבעתיים.

ומתוך האתר:
לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
25/07/2015 | 19:19
20
83
כל הדברים שכתבתם ברורים לי מאוד וזה גם מה שאמרתי לה...
היא נפתחה לרעיון ממש לאחרונה ואומרת שלדבר באמת עם הורים באותו מצב,
כלומר לבדוק את הנושא בזמן אמת אצל מישהו שבאמת חווה את זה,
יעזור לה להחליט.
לצפיה ב-'יש לך/לה פייסבוק?'
יש לך/לה פייסבוק?
25/07/2015 | 19:22
1
62
כאן לא מכירה, אבל בפייסבוק יכולה להפנות לכמה...
לצפיה ב-'יש '
יש
25/07/2015 | 19:35
73
אשמח לקבל בפרטי כמה שמות...
לצפיה ב-'מפגש קהל!'
מפגש קהל!
25/07/2015 | 20:12
17
84
לצפיה ב-'תודה, אבל...'
תודה, אבל...
25/07/2015 | 21:11
16
91
המפגש הבא רק בספטמבר
והיא אמורה ללדת ממש בכל רגע...

לצפיה ב-'ממילא אם לא עושים מסיבות דתיות'
ממילא אם לא עושים מסיבות דתיות
25/07/2015 | 22:07
13
85
זה לא ממש משנה אם עושים בגיל 8 ימים או חודש או...
לצפיה ב-'זה לא ממש נכון'
זה לא ממש נכון
26/07/2015 | 02:55
12
84
ההמלצה של רוב הרופאים היא החל ממשקל מסוים (סביב 5 קילו) לבצע את ההליך רק בחדר ניתוח בהרדמה כללית.
אם הייתי שוקל ברצינות לחתוך תינוק, הייתי בהחלט מעדיף לעשות זאת בזמן שאפשר לעשות זאת בהרדמה מקומית בלבד.
לצפיה ב-'רק כשמדובר בתינוק; בהמשך חוזרים להרדמה מקומית'
רק כשמדובר בתינוק; בהמשך חוזרים להרדמה מקומית
26/07/2015 | 03:12
8
67
השלב שבו משתמשים בהרדמה כללית הוא כשמדובר בתינוק שלא יכול להחזיק את עצמו (מצד אחד) וגדול מדי כך שקשה להחזיק אותו (מצד שני).
לצפיה ב-'"תינוק" די גדול...'
"תינוק" די גדול...
26/07/2015 | 04:17
7
61
לא יודע עד איזה גיל בדיוק צריך הרדמה כללית, אבל לדעתי לא פחות מ-4-5 ואולי אפילו 7-8. ו-5 קילו זה יכול להיות אצל תינוקות מסוימים אפילו גיל חודש (ואפילו משקל לידה, אבל זה משקל די חריג).
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי המספרים שכתבת לא נכונים'
למיטב ידיעתי המספרים שכתבת לא נכונים
26/07/2015 | 04:18
6
56
ואפשר לבצע בהרדמה מקומית כבר בגילאים שציינת.
לצפיה ב-'למשל מאתר "עתים"'
למשל מאתר "עתים"
26/07/2015 | 04:28
5
58
מצאתי פה ושם עוד אזכורים דומים:
"צום: יש להגיע אל הניתוח בצום מלא של 6 שעות, והכל בכפוף להנחיות הרופאים. הנחייה זו חשובה במיוחד כאשר צפויה הרדמה כללית (לדוגמה, בברית של ילדים עד גיל 10)."
אני מניח שאם הילד הביע את רצונו המלא ביוזמתו לעבור את המהלך, אז אפשר לבצע בהרדמה מקומית גם בגיל מעט יותר צעיר כי יש יותר סיכוי לשיתוף פעולה מצדו. אם זה נעשה בכפייה, אז זה פחות או יותר הגיל. זה מן הסתם גם משתנה מרופא לרופא. אבל אפשר גם לעשות בלי הרדמה בכלל. זה לא שזה כואב או משהו. סתם שריטה קטנה...
לצפיה ב-'אם זה נעשה בכפייה נראה לי שזה נכון לכל גיל...'
אם זה נעשה בכפייה נראה לי שזה נכון לכל גיל...
26/07/2015 | 04:31
56
יש גילים שבהם כנראה גם כפייה כבר לא תצליח.
לצפיה ב-'ברית מילה בכפייה תחת הרדמה מלאה זה סוג של אונס רפואי'
ברית מילה בכפייה תחת הרדמה מלאה זה סוג של אונס רפואי
26/07/2015 | 07:16
3
65
מתכווצת לי הבטן רק מהמחשבה שיש הורים שעושים דברים כאלה לילדיהם למרות שהם אומרים בבירור ובאופן מילולי את מה שהתינוק רק יכול לבטא בצרחות .
לצפיה ב-'גם ברית בגיל 8 ימים ע"י מוהל זה סוג של אונס, ואפילו לא רפואי'
גם ברית בגיל 8 ימים ע"י מוהל זה סוג של אונס, ואפילו לא רפואי
26/07/2015 | 13:27
2
66
והייתי אומר שזה אפילו סוג חמור למדי של אונס. הרבה יותר חמור מאונס במובן ה"רגיל".
כשאמרתי "בכפייה" התכוונתי לא לתפיסת ילד צורח בשרשראות והרדמתו בכוח, אלא פשוט לכל מצב של ניתוח מילה שלא בהסכמה מלאה של המטופל. משהו בסגנון של "בוא הולכים לרופא לטיפול קטן". מתכווצת לך הבטן? גם לי, אבל זה לא שונה בשום דבר ממה שרוב האנשים עדיין עושים לתינוקות רכים. מבטיח לך שאם הם היו מסוגלים לדבר, הם היו מסרבים בתוקף.
לצפיה ב-'זה ממש לא חמור יותר מאונס במובן ה"רגיל".'
זה ממש לא חמור יותר מאונס במובן ה"רגיל".
26/07/2015 | 18:04
26
לצפיה ב-'אותי אתה בטח לא צריך לשכנע... הבן שלי שלם. '
אותי אתה בטח לא צריך לשכנע... הבן שלי שלם.
27/07/2015 | 11:31
59
ואני לא רואה איך אפשר לעשות "מדרג" של איזה אונס יותר חמור. פגיעה מינית היא פגיעה מינית וכל התקיפות מזעזעות אותי.
לצפיה ב-'תינוקות נולדים בממוצע שלושה קילו'
תינוקות נולדים בממוצע שלושה קילו
26/07/2015 | 07:59
2
75
ולא מגיעים לחמישה קילו תוך חודש. אז עדיין הודעת ההפחדה שלך מיותרת ושלי נכונה.
לצפיה ב-'בממוצע כן'
בממוצע כן
26/07/2015 | 13:21
1
57
אבל אין בעיה לטבוע בבריכה שעומקה הממוצע 20 סנטימטר...
את צודקת שזה לא המקרה הנפוץ, אבל אני כן נתקלתי בתינוק שהגיע ל-5 קילו די מהר (לא זוכר אם חודש, אבל די מהר).
בכל מקרה, הפחדות? ממש לא. אני לא מנסה לדחוק אף אחד. אני רק אומר שאם כבר לחתוך תינוק, עדיף לא להיזכר בגיל חצי שנה...
לצפיה ב-'אני עדיין גורסת שאין סיבה למהר לחתוך בגיל 8 ימים'
אני עדיין גורסת שאין סיבה למהר לחתוך בגיל 8 ימים
26/07/2015 | 13:50
60
גם אם נניח נכון לא לחכות לגיל חצי שנה.
לצפיה ב-'שלום לך, ערב אביב '
שלום לך, ערב אביב
26/07/2015 | 08:23
1
199
קודם כל, הניק שלך יפהפה וגם השיר שממנו הוא לקוח שמצוטט אצלך בחתימה

אני מבינה שאתן נמצאות קצת בלחץ של זמן וכפי הנראה לא תגיעו למפגש קה"ל לפני הלידה.
אם מה שחשוב לכן הוא לא תשובה "תיאורתית", אלא ממש לדבר עם הורים שיש להם ילדים נימולים ולא נימולים, אני מציעה לכן ליצור קשר בהקדם עם קה"ל בטלפון שמופיע בראש העמוד, ולבקש ממי שתשוחחו איתה לקשר בינכן ובין משפחות כאלו על מנת שתספיקו לשוחח איתן. חשוב לי לציין שיש הרבה מאוד משפחות כאלו, אבל ההורים לא בהכרח כותבים כאן ולכן לא בטוח שתקבלו תשובות כאן בדיון הזה. אם אתן רוצות לקצר את התהליך, אני ממליצה לכן לא לחכות, וליצור קשר מיידית עם קה"ל.

מנסיוני כאמא לשלושה ילדים, אני רוצה להגיד לך, שילדים נוטים באופן כללי דווקא לקבל בצורה עניינית את ההבדלים ביניהם. אם מסבירים להם את העניין בצורה עניינית ונקיה בכל מיני מטענים. באופן כללי, אני תמיד ממליצה להורים להעלות בפני ילדים סוגיות רגישות וטעונות, כמו עניין (אי) המילה בצורה כמה שיותר עניינית. שימי לב, לא בצורה חסרת רגשות, אלא בצורה עניינית.
יש המון דברים בהם אחים ואחיות שונים אלה מאלו, וכולנו מתמודדים בחיי היומיום עם העובדה שמכל מיני סיבות, חלקן תלויות בנו וחלקן לא - ילדים שונים באותה משפחה גודלו בשיטות אחרות, קיבלו יחס שונה בסיטואציות דומות או קיבלו או חסרו דברים שונים עקב נסיבות החיים (מצב כלכלי, מצב משפחתי, מקום מגורים וכו'). אלה מצבים נתונים שקורים מתוך העובדה שהחיים דינאמיים ולא תמיד נוכל לשלוט בכל מה שקורה, ועדיף שלא נתקבע על דברים שבדיעבד התגלו לנו כלא מוצלחים.
אתן לך דוגמא מאוד נפוצה מחיי ההורות של אנשים רבים. - למשל -  אם כהורים טריים וחסרי ניסיון, שיש להם כל מיני רעיונות ותפיסות של איך נכון לגדל ילדם, וגם הושפענו מאוד מאנשים מסויימים בסביבתנו (סבים, אחיות, חברים, רופאה וכו') - גידלנו את הילדה הבכורה שלנו בשיטה שלאחר שנתיים הבנו שהיא לא כל כך טובה, ובעצם לא תואמת את עולם הערכים שלנו. את הילד השני שיוולד, כבר נגדל אחרת. מה נעשה עם הילדה הבכורה, ה"מסכנה", שלא נוכל לעשות "אן-דו" לתקופת התינוקות והפעוטות שלה, שכבר השאירה את חותמה באישיות של הילדה, ותשפיע על עתידה? איך נסביר לה את העובדה שאת אחיה גידלנו בצורה אחרת, "טובה" ו"נכונה" יותר?
ובכן, הדרך היחידה לעשות זאת ואותה גם אני מיישמת ביום-יום (ולא בענייני מילה, אבל באחרים כן) היא פשוט להסביר בשקט וברוגע, משהו בסגנון של: "כשאת נולדת, חשבנו שכך הכי נכון לגדל תינוקות. ובאמת האמנו שיהיה לך יותר טוב כך. בהמשך, למדנו וקראנו, ושינינו את דעתנו. זה קורה לאנשים לפעמים. וכשאנשים משנים את דעתם, הם פועלים אחרת, זאת המשמעות של שינוי. גם עכשיו אנחנו חושבים שזאת הדרך הנכונה, ולכן אנחנו פועלות כך. אנחנו תמיד מנסות לחשוב מה יהיה הכי טוב עבורכן, ולעולם לא נפסיק לחשוב על כך. כי אתם הכי חשובים לנו בעולם. ואם נגיע למסקנה שצריך לעשות שינו לטובה, אנחנו נעשה."
לדעתי, בנוסף לכל - זה מסר חינוכי ממדרגה ראשונה. שילד יבין שאם אתה טועה, אתה יכול לשנות. לא תמיד תצליח לבטל את מה שהיה, אבל במבט קדימה, אפשר לעשות אחרת מעכשיו והלאה. והעיקר, להדגיש שהכל נעשה מתוך מחשבה ואהבה.
ילדים נוטים לקבל את זה בהבנה ומכיוון שבכל מקרה הורים עומדים בסיטואציות כאלו בכל הנוגע לתחומים אחרים, אי-מילה לא יוצאת דופן, פרט לכך שהיא טעונה בהרבה מטענים רגשיים ותרבותיים, ולדעתי זה התפקיד שלנו, כהורים, לנקות את המטענים האלה במידת האפשר ולזכור שהם שלנו, ולא של הידים שלנו.

לצפיה ב-''
26/07/2015 | 14:45
11
לצפיה ב-'הבן של אודי שליש עומד לעבור ניתוח שקדים'
הבן של אודי שליש עומד לעבור ניתוח שקדים
23/07/2015 | 12:08
12
216
ואודי נזכר בפעם הקודמת שחתכו את בנו והוציאו לו חלק מהגוף, בברית המילה שעבר
מתוך הבלוגים ב"הארץ"

לצפיה ב-'לצערי קראתי את הטור של הנמושה אחרי האוכל'
לצערי קראתי את הטור של הנמושה אחרי האוכל
23/07/2015 | 12:58
1
125
וכעת אני חשה ברצון להקיא.
תזכורת לעצמי - לקרוא טורים מתחסדים וצבועים רק שלוש שעות אחרי האוכל.
לצפיה ב-'תודה! קראתי בכוונה בין הארוחות'
תודה! קראתי בכוונה בין הארוחות
23/07/2015 | 21:26
102
ו..הלך לי התיאבון.

המסר היחיד שהצלחתי לזקק מגיבוב המילים הזה הוא, שצ"ל הקבלה של 1:1 או קרוב מאד לכך, בין ניתוח שקדים לבין ברית מילה - שניהם כרוכים באי נעימות לכל הצדדים, ושניהם בסופו של דבר מועילים ומשפרים את איכות החיים. אין מה לדבר על זכויות אדם שמופרות - ככה עובד הטבע, בגיל כזה המבוגרים הם הקובעים, וכמו שלפעמים נאלצים לעשות ניתוח שקדים מבלי לשאול את הילד, כך לפעמים נאלצים לעשות לו ברית מילה. אין מה לטעון שברית מילה מיותרת - זה נכון רק במציאות אלטרנטיבית. באותו אופן אפשר לטעון שניתוח שקדים הוא מיותר כשאין דלקות גרון חוזרות, או בקיצור, עם ילד אחר, בגלגול אחר, במציאות אחרת, הכל יכול להיות. יכול אפילו להיות שלא נעשה לו ברית מילה (אבל היי, זה מה שכולם אומרים, לא?).
לצפיה ב-'חותכים ובוכים... חבל שלא התייעץ ובדק ונסמך על הפחדות'
חותכים ובוכים... חבל שלא התייעץ ובדק ונסמך על הפחדות
23/07/2015 | 13:46
5
91
("יצחקו עליו במקלחת") במקום על המציאות.

אבל יותר מטרידות הטענות הערכיות שלו "עליך להיות כמו כולם" או "ההכרה העצובה שהמדינה הזאת הולכת לכיוון דתי-הלכתי. במקביל הסובלנות לאחר בכל מישור מצטמצמת ותצטמצם עוד בעתיד. אין לי יכולת אמיתית לדמיין את החברה הישראלית בה הילד יחיה בעוד עשרים שנה אבל סביר שיהיה לו יותר קל ובטוח כיהודי נימול."

לא רק שאני לא מסכימה עם הנבואות השחורות והתבוסתניות האלה, הוא בעצם יוצר נבואה שמגשימה את עצמה. בדיוק כמו "אני עושה משהו שאני לא רוצה רק כי כולם עושים". אז שכולם יפסיקו לעשות בלי לרצות, ואז לא כולם יעשו!

אני לא חושבת שהמדינה הולכת לכיוון הלכתי דתי, להפך, יש עכשיו לא מעט מאבקים על צביון המדינה וטוב שכך. אז מה, עדיף להרים ידיים מראש? לוותר? למה? וגם אם נגיד שהמדינה תהיה יותר דתית (חלילה) מה בין זה ובין איבר המין של גבר עתידי? בעוד עשרים שנה הילד כבר יהיה אחרי צבא, ואני לא מצליחה לחשוב על שום סיטואציה שבה הוא יידרש להציג בפומבי את איבר מינו. פרט לכך, בעוד עשרים שנה הוא יהיה בגיר; אם אכן יחוש שלהיות נימול זה עדיף, הוא יוכל למול את איברו. למה לעשות זאת מראש? זה פשוט לא הגיוני.
לצפיה ב-''
23/07/2015 | 15:13
8
לצפיה ב-'אני רואה שהוא בסך הכל לא בטוח.ברוך השם הוא לא מדבר על מקלחת'
אני רואה שהוא בסך הכל לא בטוח.ברוך השם הוא לא מדבר על מקלחת
24/07/2015 | 11:17
3
64
כי לי באופן אישי כבר אין כוח לסבול את הטימטום הזה.
אני חושב שהוא הגדיר טוב מאוד את החששות שלו במשפט:
"אין לי יכולת אמיתית לדמיין את החברה הישראלית בה הילד יחיה בעוד עשרים שנה אבל סביר שיהיה לו יותר קל ובטוח כיהודי נימול". יוצא שהכותב לא בטוח - לא סומך על החברה כי לא ברור עם אילו אנשים הילד יתחבר בעתיד ,אז הוא הולך על משהו שנראה לו הגיוני, רציונלי ובטוח ביותר בנסיבות של היום. התנהגות טבעית לחלוטין (למה טבעית כי זה בהתאם לטבע של הכותב). אצלי , למשל, מקרה אחר, והוא טבעי כי נעשה בהתאם לטבע שלי.
לצפיה ב-'מה טבעי בקבלת החלטה בלתי הפיכה כשהעתיד לא ידוע?'
מה טבעי בקבלת החלטה בלתי הפיכה כשהעתיד לא ידוע?
24/07/2015 | 19:38
2
83
במקרה כזה הגיוני, רציונלי ובטוח לחכות, ואז אם באמת יש סיבה, לעשות (וזה נכון תמיד, על אחת כמה וכמה שהתחזית שלו פסימית במיוחד ולא ממש מעוגנת במציאות).
לצפיה ב-'הוא בן אדם שונה ממך - הוא רואה קודם כל חברה והשתלבות בה'
הוא בן אדם שונה ממך - הוא רואה קודם כל חברה והשתלבות בה
28/07/2015 | 22:22
1
32
יכול להיות שהנושא הזה "בלתי הפיך" זה צד אחר של המטבע,אבל אותו צד שהוא פחות מעוניין להתבונן בו.
לצפיה ב-'זה נכון לכל בני האדם שאינם אני, וממש לא רלוונטי לנקודה שלי'
זה נכון לכל בני האדם שאינם אני, וממש לא רלוונטי לנקודה שלי
28/07/2015 | 22:26
12
לצפיה ב-'תודה על הקישור'
תודה על הקישור
23/07/2015 | 22:28
1
72
לדעתי הסיום אומר שהמילה כנראה היתה טעות.

לא שאני מוציאה מכלל אפשרות שאם יהיה עוד בן ה"טעות" הזו תהיה שוב האופציה שתבחר,
ביחוד שאולי זה נאמר על רקע החשש מניתוח "אמיתי" בשקדים, בילד שכבר קשורים אליו מאד וממנו עושים השלכה ברגע הקשה והחרד הזה  לכל ילד תאוריטי עתידי. 
או בניסוח אחר- אולי הוא מוותר על המילה כאקט של רצון לוותר על נתוח השקדים. פתאום ניתוחים זה מפחיד ולא טוב...ולא כדאי "להתעסק איתם".

עד כאן פסיכולוגיה בשנקל, ואם נעזוב אותה, בשורה התחתונה אני שומעת רגשות מעורבים מאד עד כמה זה היה מוצדק ונחוץ. 
לצפיה ב-'נכון, וזה בדיוק מה שעצוב'
נכון, וזה בדיוק מה שעצוב
24/07/2015 | 12:14
43
הרגשות המעורבים. זה שהוא עשה את המעשה הבלתי הפיך הזה לא בלב שלם.
לצפיה ב-'הקוף הכופר מגיב בפייסבוק'
הקוף הכופר מגיב בפייסבוק
24/07/2015 | 12:17
1
87
לצפיה ב-'קישרת לעמוד שלו במקום לתגובה... קישור מתוקן:'
קישרת לעמוד שלו במקום לתגובה... קישור מתוקן:
24/07/2015 | 19:48
62
לצפיה ב-'סקר חדש: 100% מהתינוקות הזכרים תומכים באיסור חוקי על ברית'
סקר חדש: 100% מהתינוקות הזכרים תומכים באיסור חוקי על ברית
22/07/2015 | 17:40
15
164
רשומה באתר 'הכל שקרים' על אי מילה בארץ ובעולם.

לא יודעת ממתי הכתבה. ראיתי רק תגובה מפברואר 2015. מי שיכול להבין איכשהו ממתי הכתבה מוזמן לשתף

אם זה היה תגידו ואני אמחק
לצפיה ב-'לא זכור לי שפורסם כאן. אגב, פורום "ברית מילה" נסגר'
לא זכור לי שפורסם כאן. אגב, פורום "ברית מילה" נסגר
22/07/2015 | 19:21
14
168
לפני יומיים, כנראה בשל רמת פעילות נמוכה.
לצפיה ב-'תודה רבה2X, כן, שמנו לב..'
תודה רבה2X, כן, שמנו לב..
23/07/2015 | 10:42
36
לצפיה ב-'מה? כבר נגמר??'
מה? כבר נגמר??
24/07/2015 | 20:11
12
27
לצפיה ב-'כן... מתברר (כמה מפתיע ) שאין צורך בתמיכה להיות כמו כולם'
כן... מתברר (כמה מפתיע ) שאין צורך בתמיכה להיות כמו כולם
24/07/2015 | 20:20
11
28
לצפיה ב-''
25/07/2015 | 20:38
9
לצפיה ב-'אני ממש לא מסכים'
אני ממש לא מסכים
26/07/2015 | 03:01
9
85
הפורום לא הצליח כי הוא לא הצליח. כי אף אחד לא ניסה לקדם אותו, כי הוא לא התקדם בגוגל, וכנראה גם הנהלת תפוז לא התאמצה בשבילו יותר מדי. עשרות תינוקות נחתכים בכל יום, מרביתם עדיין ע"י קצב ולא ע"י רופא. מדובר בניתוח לכל דבר ובטקס שגם במובן ההלכתי כולל כמה וכמה מרכיבים ולא מעט סוגיות הלכתיות שגם אנשים מאמינים לא תמיד יודעים (וקל וחומר אנשים חילוניים שמתעקשים משום מה לחתוך את התינוק "כהלכה", ויש הרבה מאוד כאלה). יש מספיק אנשים שרוצים לקבל תשובות על מספיק שאלות בהקשר הזה.
זה כמו להגיד בשביל מה צריך פורום קולנוע ביתי - מכניסים דיסק ומנגנים, או בשביל מה צריך פורום צרכנות - הולכים לחנות וקונים, או בשביל מה צריך פורום לשון עברית - פשוט מדברים... בקיצור, יש מספיק על מה לדון שם. זה פשוט לא הצליח.
לצפיה ב-'אבל לכל הסיבות האלה יש סיבת גג כללית: הוא לא היה נחוץ'
אבל לכל הסיבות האלה יש סיבת גג כללית: הוא לא היה נחוץ
26/07/2015 | 03:10
2
65
לא היה לו ביקוש, ועם כל הקידום שבעולם אתה לא יכול לייצר ביקוש מלאכותי. אתה לא יכול להשוות לפורומים ותיקים שצברו גולשים במשך שנים ולנושאים כלליים ומקיפים שתמיד יהיה מי שימצא בהם עניין. למעשה גם פורומים ותיקים נסגרים כשהם מפסיקים להיות רלוונטיים, כשהעניין בנושא דועך והגולשים מתפזרים ואין "דם חדש". אמנם "פורום אודיו וקולנוע ביתי" עדיין קיים, אבל פורום "סרטי DVD ובלו ריי" נסגר בשנה האחרונה אחרי שגסס במשך זמן רב.
לצפיה ב-'"אין דם חדש"?'
"אין דם חדש"?
26/07/2015 | 04:16
1
58
הנושא של הפורום הזה מייצר דם חדש, טרי וניגר מדי יום ביומו!
בכל מקרה, יש הרבה מאוד פורומים נחוצים הרבה פחות בתפוז ששורדים היטב. לא אזכיר ספציפית כי זה לא ראוי, אבל אני בטוח שאת יכולה לחשוב על כמה כאלה (ובפרט, פורומים על סדרות ועל כוכבי טלויזיה מסוימים או בכלל) או פורומים על מצב רפואי ספציפי מאוד. יש עשרות פורומים בתפוז הדנים בנושא רפואי ספציפי (מחלה ספציפית, ניתוח ספציפי וכו'). אני די בטוח שהיקף הפעילות שם דל, אבל הם קיימים. ברית מילה איננה שונה מכל הפורומים האלה, והטענה שזה נושא שמראש אין צורך לדון בו היא די מוזרה.
לצפיה ב-'יש דם חדש למתלבטים ולנמנעים, לא לאלה שהולכים עם הזרם'
יש דם חדש למתלבטים ולנמנעים, לא לאלה שהולכים עם הזרם
26/07/2015 | 04:29
48
הנושא של הפורום הזה רק צובר תאוצה, יותר ויותר הורים נמנעים או לפחות מתלבטים.
אבל אלה שהולכים עם הזרם לא זקוקים לתמיכה... ושאלות למוהל הם יכולים להפנות למוהל שלהם, לא זקוקים למוהל בפורום לשם כך.

לגבי פורומים שציינת, רובם ככולם ממומנים... לכן השוואה לא רלוונטית.
לצפיה ב-'מסכימה מאד רק מסתייגת מהמילה 'קצב''
מסכימה מאד רק מסתייגת מהמילה 'קצב'
26/07/2015 | 09:17
5
73
יש כמה וכמה פורומי ברית מילה בעברית, ככה שבהחלט יש מקום לפורום כזה בתפוז, יש כאן המון גולשים וגולשות בנושאי הריון ולידה. אגב, מאמינה שיש גם בשפות אחרות, ביחוד באנגלית מעניין מה הולך יהיה מעניין אם גולשים יעשו חיפוש וימצאו פורומים מרחבי העולם בנושאי מילת פעוטות ובגירים. 

לדעתי בקטע של חששות, טיפול אחרי, סיבוכים, נתוחי תיקון ועוד ועוד יש שיח די ער. אומנם הקהל ברובו מתחלף, אבל זה לא מה שמכשיל פורום. יתכן שאם תפוז היו מזמינים רופא מוהל או אורולוג ילדים שמתמחה בסבוכים ונתוחי תיקון לנהל את הפורום זה היה מביא יותר קהל. והנה מה שמצאתי בחיפוש זריז מה שכרגע פעיל:

מזהירה: בקישורים הבאים יש שאלות עם סיפורי זוועה וגם תמונות לא קלות. פתחתי שתי שאלות וזה הספיק לי לשבוע בערך.

ד"ר שינהר באתר דוקטורס:

ד"ר שינהר באתר אינפומד: (היה פעיל עד פברואר האחרון)

ד"ר שקוליניק באתר BeOK

דף ברית מילה בפורום הריון לידה, ב"ערוץ 7".

לצפיה ב-'לא ברור לי איך את מסכימה כשהדוגמאות שלך מחלישות את טענתך...'
לא ברור לי איך את מסכימה כשהדוגמאות שלך מחלישות את טענתך...
26/07/2015 | 14:43
3
45
כן, יש שיח בנושא מילה בפורום היריון, אבל הוא בפורום היריון... אין צורך בפורום ייעודי לשם כך.
המצב בעולם לא דומה לישראל ולכן ההשוואה לא רלוונטית.

השווית לפורומים ממומנים באתרים אחרים שבהם לאף אחד לא אכפת מנפח הפעילות... גם בתפוז יש כאלה, כאמור. אבל אם יש משהו שהדוגמאות שהבאת מלמדות הוא שהצורך קטן ולא גדול.

הפורום באתר דוקטורס רחוק מלהיות פעיל, ההודעה האחרונה בו מפברואר 2015 ולפניה מאוקטובר 2014. הוא מכיל סה"כ שלושה עמודים וההודעות בתחתית העמוד הראשון הן מ-2012... זה נפח פעילות שאולי לא מפריע להם שם, אבל בתפוז הוא לא מקובל.

גם באינפומד אם כוללים לתחתית העמוד מגיעים ל-2013 (וזה לא שיש בו עשרות או מאות תגובות...). היו בו 9 הודעות חדשות מתחילת 2015. זה מצוין שהוא קיים, אבל תסכימי איתי שזה לא נפח פעילות מקובל בתפוז?

באתר BeOK המצב קצת יותר טוב, ועדיין בעמוד הראשון התחתית היא אוקטובר 2014, אין התנפלות המונים...

לסיכום, כל פורומי המילה מדשדשים ומתנהלים בקצב ממוצע של שרשור–שניים–שלושה בחודש, כך שהמצב בתפוז בעצם לא היה שונה. ההבדל הוא שהנהלת תפוז לא ממשיכה להחזיק פורום בנפח פעילות כזה (אני מניחה שזה לא רווחי) אלא אם מישהו מממן אותו, וזה כנראה לא המצב.
לצפיה ב-'צודקת, לא היה לי זמן ולא העמקתי'
צודקת, לא היה לי זמן ולא העמקתי
26/07/2015 | 17:54
2
35
אני עדיין חושבת שצריך לתת הזדמנות אמיתית לפורום כזה בפלטפורמה של תפוז, שיכולה לקדם ע"י הודעות בעמוד הראשי וכדומה.

אם הפורום יקבל חשיפה וקידומים הוא יכול למשוך אליו אנשים מהתחום, מוהלים, רופאים, עו"ד לפיצויים רפואיים ועוד...וככה יהיו אנשים מקצועיים שיהיה להם אינטרס להחיות את הפורום, ליצור מאמרים, מאגרי מידע ועוד...

לדעתי המצב הזה עוד לא עמד עדיין למבחן אמיתי, ואני לא מוציאה מכלל אפשרות שאת צודקת ואני טועה

לצפיה ב-'מכיוון שהפורום נוהל ע"י מוהל (כלומר בעד מילה), לא נראה לי'
מכיוון שהפורום נוהל ע"י מוהל (כלומר בעד מילה), לא נראה לי
26/07/2015 | 20:38
1
47
שהוא היה רוצה שיבואו רופאים, עורכי דין או שהנושא של פיצויים היה עולה בכלל... ולמרבה השמחה זה גם לא נושא כ"כ נפוץ כי בסה"כ מילה היא ניתוח שנחשב לפשוט יחסית ואחוזי המצבים שמצריכים פיצויים נמוכים מלכתחילה. רוב ההורים מלים, גומרים וממשיכים הלאה בחייהם. אלה מביניהם שמתלבטים מגיעים לכאן, ואלה שלא, לא זקוקים לפורום...
לצפיה ב-'בהחלט יתכן'
בהחלט יתכן
26/07/2015 | 23:41
12
לצפיה ב-'רק שלרוב מטשטשים או מעלימים את הקשר בין המילה לניתוח'
רק שלרוב מטשטשים או מעלימים את הקשר בין המילה לניתוח
27/07/2015 | 11:36
41
יש קשר של שתיקה ובושה סביב ניתוחי התיקון, לכל הצדדים אין אינטרס לקשור בין הניתוחים המאוחרים יותר שבאים לתקן את הנזקים צמילה לבין הניתוח המיותר הראשון שבוצע בתינוק בריא על פי בקשה מפורשת של הוריו. כך שגם כאן ברית מילה היא לא ממש הנושא המרכזי.
לצפיה ב-'תגובה חברתית - בבקשה תגובות כנות'
תגובה חברתית - בבקשה תגובות כנות
17/07/2015 | 18:11
134
1431
שלום לכולם, אני הייתי שמחה לא לעשות ברית מילה לתינוק שעתיד להיוולד, מסיבות בריאותיות, פסיכולוגיות ובעיקר בגלל שצריכה להיות סיבה מאד טובה למה כן לעשות ניתוח שכזה ולא למה לא לעשות. כלומר "נטל ההוכחה" צריך לרבוץ על המצדדים בברית מילה. 

בעלי מתנגד, מסכים לכל...
המשך>>
שלום לכולם, אני הייתי שמחה לא לעשות ברית מילה לתינוק שעתיד להיוולד, מסיבות בריאותיות, פסיכולוגיות ובעיקר בגלל שצריכה להיות סיבה מאד טובה למה כן לעשות ניתוח שכזה ולא למה לא לעשות. כלומר "נטל ההוכחה" צריך לרבוץ על המצדדים בברית מילה. 

בעלי מתנגד, מסכים לכל הטיעונים אך מבחינתו הטיעון המכריע הוא החברתי - מבחינתו כל עוד אנחנו חיים בשבט הישראלי (והוא דווקא היה שמח לחיות בחו"ל), אלו חוקי הקבלה לשבט והוא לא מוכן לגזור על התינוק התמודדות נוספת לאורך כל חייו.
גם כילד הוא ניחן בביטחון עצמי מאד גבוה (כך מספרים כולם), בצבא היה קצין ובאופן כללי היה ילד מקובל אם ולטענתו אם לא היה נימול זה היה מוסיף לא התמודדות נוספת ומקשה עליו מאד על החיים הן כילד, הן כנער והן בצבא. ועל אחת כמה וכמה על ילד רגיש ומופנם (ואנו הרי לא יודעים מה יהיה האופי של התינוק שלנו...). 

שנינו מסכימים שעדיף לגזור על התינוק פגיעה פיזית מפגיעה רגשית/חברתית (כן כן, עצוב מאד שזה השיקול היחיד אך זה המצב). השאלה היא האם אכן ילדים בגיל ההתבגרות / בצבא מתמודדים עם דחייה חברתית בעקבות העדר ברית מילה? יש פה הורים עם ילדים בגילאים גדולים מתיכון עד צבא שיכולים לספר על הקשיים ודרכי ההתמודדות?
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2015 | 11:11
12
|פרח|מחפשים עבודה? מתלבטים מה לכתוב בקורות החיים?
בפורום דרושים עובדים תוכלו לקבל הכוונה מלאה בדרך לעבודה המושלמת עבורכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באיטליה? מתכננים מסלול הטיול ברומא ויש לכם בתלבטיות?
בפורום טיולים לאיטליה תמצאו את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|כסף|יש לכם שאלות בתחום הבנקאות? נתקלים בקשיים מול המערכת הבנקאית?
בפורום תביעות בנקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|נורה|מעצבים מחדש את הבית ומתלבטים לגבי תאורה? מעוניינים לדעת מהו סוג התאורה החסכוני ביותר עבורכם?
בפורום ייעוץ תאורה תמצאו את כל המידע הנחוץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|אופניים|חולמת על אופניים חשמליים? שללו לך את רשיון הנהיגה ואתה מחפש דרך נוחה להתנייד?
בפורום אופניים חשמליים תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|מחשב|עומדים לפתוח עסק חדש? יש לכם שאלות לגבי הגדלת רווחים?
בפורום עסקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|@|מתלבטים לגבי מכשיר שמיעה? מעוניינים לדעת מהו המכשיר שמתאים ביותר עבורכם?
בפורום מכשירי שמיעה תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לקו ההגנה של רופאים'
שאלה בנוגע לקו ההגנה של רופאים
14/07/2015 | 19:36
2
115
בעקבות הצעה למחאה מול משרד הבריאות (ששונתה מאז במחטף למחאה בשוק הכרמל) רציתי לדעת מה יכול רופא מכובד להגיד או להשתמש כטיעון להקלת מצפונו בנוגע לאחריותו כרופא.

האם הורים שמגיעים לבית חולים כדי למול את בנם בידי רופא מקבלים הסבר על הסיכון והנזק במילה? האם היה פעם מקרה של הורים שהתחרטו ונמנעו מלמול בעקבות מידע שנמסר להם בבית החולים? איך האחריות המשפטית במקרה של סיבוך מתנהלת?
לצפיה ב-'אחריות של רופא מול אחריות של מוהל.'
אחריות של רופא מול אחריות של מוהל.
15/07/2015 | 09:32
74
ברית מילה בידי מוהל לא נחשבת להליך רפואי מול החוק, וזה מתגלה ביחוד כשמשהו משתבש. (בכל מקרה אחר שבו כולם מרוצים ומתוצאה החוק לא נדרש לתת את דעתו).

כשרופא עושה ברית מילה היא כן נחשבת להליך רפואי ולדעתי הוא אמור להחתים על טופס, ואכן לפחות חלק מהרופאים מחתימים (אולי כולם? אין לי מידע). מה כתוב בו? לא יודעת. יש רק את הטופס של 'מילה טובה' שהיה זמין ברשת ואם מעניין אותך אז גגל לגביו. לדעתי הטופס הוא כיסתו"ח ולכן כל רופא יכתוב בו דברים אחרים.

מילה בד"כ מתבצעת בקלניקת הרופא או בבית התינוק. מילות בבתי חולים נדירות מאד למרות שיש. בהחלט בבית חולים יש טופס הסכמה. מה כתוב בו? לא יודעת וזה מעניין מאד ושווה תחקיר עיתונאי. הנה-אפשר לפנות להלל יפה ולבקש מהם את טופס ההסכמה (בתקווה שיתנו, ובתקווה שיש להם אותו בטופס דיגיטלי שקל לשלוח במייל).

והנה עוד כתבה על מילות בבתי חולים:

והנה הסבר על המילה מול החוק ע"י הרופאה והעו"ד ד"ר שלהב קמחי:

לצפיה ב-'לדעתי הם אומרים משהו לקוני'
לדעתי הם אומרים משהו לקוני
15/07/2015 | 11:14
72
חסר בוודאי. אני בספק אם הם בעצמם יודעים את האמת על העוול שהם מבצעים. עובדה שיש רופאים (בארץ ובארצות הברית) שלא יודעים שאסור להפשיל. זה בסיסי. ומגוחך שהורה יודע יותר מרופא. אבל זה המצב. לא במקרה (״פוליטיקה״ נושאית) החלק הלימודי על העורלה בתוך פרק האנטומיה לפחות בארץ הוא מאוד ״תמציתי״. לפחות זה להודות שמדובר באיבר?
לצפיה ב-' ההבדל בין נשים לגברים בהתייחסות לנושא'
ההבדל בין נשים לגברים בהתייחסות לנושא
11/07/2015 | 21:29
43
177
אולי לא אקבל כאן תשובה לתהייה שלי. נראה לי לפחות שהרוב נשים. אבל שואלת בכל זאת.
האם אתם חושבים שלגברים קשה יותר לצאת נגד ברית מילה כי זה דורש מהם לקבל (ללמוד ולהבין) את מה שנעשה להם - לא בהכרח שטעו (בהתאם לתקופה של אז. מתי ש"אז" לא יהיה) אבל בטוח פגמו.

המשך>>
אולי לא אקבל כאן תשובה לתהייה שלי. נראה לי לפחות שהרוב נשים. אבל שואלת בכל זאת.
האם אתם חושבים שלגברים קשה יותר לצאת נגד ברית מילה כי זה דורש מהם לקבל (ללמוד ולהבין) את מה שנעשה להם - לא בהכרח שטעו (בהתאם לתקופה של אז. מתי ש"אז" לא יהיה) אבל בטוח פגמו.

לצפיה ב-'הזוי:עשרה טקסים באינדונזיה שחייבים לראות.'
הזוי:עשרה טקסים באינדונזיה שחייבים לראות.
08/07/2015 | 22:22
1
141
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/07/2015 | 09:39
24
לצפיה ב-'אז התחילו עם ההשוואות...'
אז התחילו עם ההשוואות...
08/07/2015 | 21:21
8
270
השבוע בים, אחרי הניגוב ולפני ההלבשה שלושה פושטקים בני 3.5-4 נעמדו להטיל מימיהם בצוותא.
אני והאמהות של השניים האחרים צוטטנו:
-"יש לך בולבול שונה!"
-כן, גם לך יש בולבול שונה!"
והשלישי סיכם: "לx יש בולבול קטן, לy יש בולבול בינוני ולי יש בולבול גדול!" 

שלושתם, אגב, שלמים. 
וחברים טובים בלי קשר לעורלות שלהם, למען הסר ספק. 
לצפיה ב-'אוי '
אוי
09/07/2015 | 07:37
150
סתם, הכותרת היא כדי למשוך גולשים להיכנס הודעה שלך ולקרוא  (שיטות של מנהלות בעונת המלפפונים)

נו, ברור!  
מעניין מי מהם זה X...
לצפיה ב-'YYY, היה צריך להסריט את זה'
YYY, היה צריך להסריט את זה
09/07/2015 | 09:46
136

לצפיה ב-' תודה על השיתוף!'
תודה על השיתוף!
09/07/2015 | 13:23
106
וזה אך טבעי שלכל אחד יש איברי גוף שנראים קצת שונים... למה צריך להילחץ מזה או לעשות מזה עניין? הילדים בעצמם מבינים כמה זה הגיוני וטבעי. זה הרי נכון גם לאלה שרואים (עיניים, אף, שפתיים, שיער...) ואף אחד לא עושה מזה עניין, למה שזה יהיה שונה באיברים המוצנעים יותר?
לצפיה ב-''
12/07/2015 | 20:56
1
59
רק שצותתם ולא צוטטתם - לקח לי רגע להבין מי ציטט אתכם ולמה.
לצפיה ב-''
13/07/2015 | 02:24
6
לצפיה ב-'אוי, זה מזכיר לי....'
אוי, זה מזכיר לי....
17/07/2015 | 03:09
2
94
יום אחד המורה של הבן מדווחת לי שהיתה לו תאונה והוא עשה במכנסיים, וקישרה את זה לשלפוחית הבלתי-בוגרת שלו (באמת יש לו, חייב לרוץ לשירותים די הרבה) ושובפעם ניג'סה לי לקחת אותו לרופא ולבדוק שהכל שם בפנים בסדר (הכל בסדר, בסך הכל שלפוחית ילדותית, והרופא בילה 10 דקות בשיחת עומק עם הבן על סירות ורפסודות, ועוד חמש דקות בהתעצבנות קולנית על בתי ספר).

בקיצור, שאלתי את הבן איך התאונה קרתה, אז הוא הסביר לי שחברו אוליבר הראה לו איך להזיז את החור של הפין-פין ולהשתין דרך החור השני, וכך להשפריץ *ממש ממש* רחוק. אבל כשהוא ניסה את זה זה לא הצליח וכל הפיפי נשפך על התחתונים.
במאמצים עילאיים לא למות מצחוק, שאלתי אותו אם הוא מתכוון להפשלת עורלה, והוא אמר שכן. אז אמרתי "בטח שלא הצלחת! זה כי העורלה שלך עוד לא נפרדה!"
וכשסיפרתי לבעל, שנלחץ ברגע הראשון מ"תאונת הרטבה" בביה"ס, הוא אמר: אה, אז זה בעצם בגלל להטוטי שירותים? יא אללה שלו. נו, אז שלא יתפלא אם הוא נרטב.

אח, השעשועים שבנים ממציאים...
לצפיה ב-''
17/07/2015 | 03:58
13
לצפיה ב-'להטוטי שירותים זה כמו לעשות לעצמך פיפי על החולצה?'
להטוטי שירותים זה כמו לעשות לעצמך פיפי על החולצה?
17/07/2015 | 15:43
71
זה במופע של האקרובטיקה
(מזל שהייתי שם כדי לחזות בפלא כי אחרת לא הייתי מבינה איך בניגוד מוחלט לחוקי הטבע, כשהחולצה למעלה והפיפי אמור לרדת למטה, בקשת אימתנית ככל שתהיה, הוא הצליח להנדס כזה דבר)
לצפיה ב-'האדון בקבוצה מחכה להורים עם ניסיון שיבואו ויגידו'
האדון בקבוצה מחכה להורים עם ניסיון שיבואו ויגידו
03/07/2015 | 16:21
4
142
שהטענות האלה בדיון הן מבוססות מעשה ולא סתם תאוריה.

לצפיה ב-'לי הוא נקרא כאחד שסימן עיגול סביב המטרה'
לי הוא נקרא כאחד שסימן עיגול סביב המטרה
04/07/2015 | 22:29
3
87
גם אם יהוה בכבודו ובעצמו יתגלה אליו, אני לא מתרשמת שהוא יצליח לשמוע.
לצפיה ב-'דווקא אני מתרשמת מהדברים שהוא כותב'
דווקא אני מתרשמת מהדברים שהוא כותב
04/07/2015 | 23:39
2
77
ש"זרע הערעור נטמן"
ואם יעמוד בצומת הזה שנית, גם אם יחליט למול, הוא לא נשען על אותו ידע
(למשל אמר שהסתמך בין היתר בהחלטה שלו למול על שישה רופאים שנפגש עמם. עכשיו הוא יכול לשקר לעצמו אם ימשיך להתבסס עליהם לאחר שציינתי בפניו הן את חוסר המקצועיות שיש בסוגייה הזאת וכן שיש רופאים שיגידו לו דברים אחרים, וזה לא בעיה למצוא אותם)
וכמובן שהוא יכול בעצמו לבדוק את אמינות הדברים שכתבתי (ואולי עשה או יעשה זאת בינו לבין עצמו) אבל כביכול (על דרך השלילה) ביקש תוקף של מי שבעיניו נחשבים (סמכות) ואלו הם מי שפעלו
לצפיה ב-'טוב, התרשמות זה עניין של אינטואציה'
טוב, התרשמות זה עניין של אינטואציה
04/07/2015 | 23:49
1
58
היות וזה משהו שמתבסס בעיקר על התחושות האישיות שלי, אני לא יכולה "להוכיח"
התרשמתי שהוא שלף את הטיעון של מי נחשב בעיניו כסמכות פשוט כי זה היה הטיעון הכי זמין ונוח כדי לא להתמודד עם הדברים שכתבת לו . אם וכאשר יגיע הורה "בעל ניסיון" הוא ישלוף תירוץ אחר (אין לך בנים, אתה לא יודע איך זה כשיש אחד נימול ואחד לא, השם משפחה שלך לא מתחיל ב- ב' וכו'  )
לצפיה ב-'הוא כתב "עבורי ועבור בני מאוחר מידי"'
הוא כתב "עבורי ועבור בני מאוחר מידי"
05/07/2015 | 00:09
62
אנחנו נלך להציל את מי שעוד אפשר
זה די עצוב האמת.
אני כל הזמן אומרת
שאני לא מצפה שאנשים יחשבו כמו רונית. או יבואו מאותו רקע/מקום. או יהיו עם אותן השקפות. או אפילו יגיעו לאותן מסקנות. (השאיפה שלי היא שהאפשרות לא למול תהיה לגיטמית בדיוק כמו כן, ושהמידע של שני הצדדים יהיה נחלת הכלל בבחינת ידע כללי - ואז שאנשים יקחו את המאזן הזה ועדיין יחליטו למול. או שלא)
ודווקא מהמקום הזה אני לא מצליחה להיכנס לראש של אלה שמרעישים את עולמם. מכיוון שזה לעיתים (אם לא על פי רוב) כל כך מושרש ומוטמע. שהכל היה כל כך מסודר וידוע כנכון, כאמת מוחלטת. ואז בהינף חדשנות ופקפוק עולה האפשרות שהכל היה שקר! או לפחות לא רלוונטי עוד. מעובדות זה הופך להיות מיתוסים...

אצלי זה לא היה ככה. באתי אליכם בהיסטריה. ציינתי איזה כמה גמגומים של מה שהיה ידוע לי. אמרתם לי שזה לא נכון. וזהו. תוך שרשור אחד (וברית שהייתי עדה לה) השתכנעתי שאפשר לוותר. ואז למדתי את הנושא וגיליתי שזה מעבר לממש מיותר.  

אבל האדון הזה. שאומר "לצערי איני רופא ואין לי את הידע שיש להם. נאלצתי לקחת את עצתם " והוא צודק! הדיוט כמוני צריכה לחדש לו? לא! הרופאים היו אומרים להגיד לו את זה. מישהו גיחך בפניי שזה לא ייתכן שאני יודעת יותר מרופא שלמד כל השנים האלה. אבל זה בהחלט יכול להיות. כי אף רופא שהתייעץ עמו לא סיפר לו על תפקידי העורלה או הפגמים (המקובלים, לא הסיבוכים) שנוצרים, כי הוא סבור שלבן שלו לא נגרם נזק. מתחיל מלימודי הרפואה בהם החלק על העורלה בפרק האנטומיה לוקה בחסר ועד רופאים שאמורים לדעת לא להפשיל, אבל הם לא. רופאים אמורים להיות אתיים מספיק לומר שההמלצה שלהם נובעת מדעה אישית ומניעים זרים ולא מתוך צורך רפואי שלפחות שנוי במחלוקת.

לצפיה ב-'והיום יהוה חוגג יומולדת ולכבוד כך הכנתי ל(נ)ו מתנה'
והיום יהוה חוגג יומולדת ולכבוד כך הכנתי ל(נ)ו מתנה
05/07/2015 | 18:21
4
223
לצפיה ב-'כביר!'
כביר!
05/07/2015 | 20:38
28
לצפיה ב-'וואו, מעולה! אחד הטובים'
וואו, מעולה! אחד הטובים
06/07/2015 | 08:08
19
לצפיה ב-'ואוו איזו הברקה לשונית!!'
ואוו איזו הברקה לשונית!!
06/07/2015 | 10:41
25
לצפיה ב-''
06/07/2015 | 12:54
7
לצפיה ב-'מהרשת'
מהרשת
01/07/2015 | 11:41
2
102
מהאתר לשאול אנשים:

לא מעוניינת לעשות ברית מילה לתינוק שלי אך בעלי כן, איך לשכנע אותו לתמוך בי?

לצפיה ב-'אפרים שמיר מדבר (גם) על ברית מילה, כולל תגלית (עבורי) מפתיעה'
אפרים שמיר מדבר (גם) על ברית מילה, כולל תגלית (עבורי) מפתיעה
04/07/2015 | 17:43
1
119
לצפיה ב-' תודה על הקישור! מצטטת את החלקים הרלוונטיים'
תודה על הקישור! מצטטת את החלקים הרלוונטיים
05/07/2015 | 01:58
146
[...] חזרה בתשובה זה ריאקציה של פחד גדול. לחזור בתשובה זאת התאבדות אינטלקטואלית. אם יש רעל אמיתי בעולם, משהו שעושה נזק ממשי בעולם, זה דת".

איך הגעת למסקנה הזאת?
"כי דת סותמת את המוח. בדת אין שאלות, רק תשובות. אתה לא שואל יותר, לא חוקר, לא בודק. אתה רק מקבל סט של מה לעשות, איך לזוז, איך לרחוץ את הידיים, מתי מותר לגעת באשתך. כל הרוחניות שמדברים עליה ביהדות זה בלוף, אין רוחניות ביהדות, יש עשה ואל תעשה. כמו עבדים. ואיך אנחנו יודעים שאנחנו עבדים? כי אנחנו מסומנים כמו עדר פרות".

ברית מילה?
"נכון. אתה לוקח ילד מושלם ופוצע אותו".

בתור אמא לבן אני יכולה להגיד שזה באמת אקט קשה מאוד. אבל אפשר להתנחם במחקרים שאומרים שזה מומלץ מבחינה רפואית.
"כי הדתיים הסתומים, כדי להצדיק את סתימותם, ממציאים כל מיני מחקרים. אני אומר שלחתוך את האצבע זה טוב: לא כוססים את הציפורן, לא מחטטים באף, זה טוב, זה נהדר".

מלת את הבנים שלך?
"כן, ואני נורא מצטער על זה. הם היו מושלמים כשהם נולדו. עשיתי את זה משיקולים חברתיים, שלא יהיו יוצאי דופן, שלא ישאלו אותם שאלות. אבל אני לא נימול, ולא חשבתי לרגע למול את עצמי. למרות שכשבאתי לישראל הבנתי שהגעתי למדינה מאוד גזענית. אנחנו עם גזעני, היהדות גזענית".
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
30/06/2015 | 18:41
11
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
לצפיה ב-'שיתוף של משהו שאמא שלי אמרה ותודה'
שיתוף של משהו שאמא שלי אמרה ותודה
29/06/2015 | 14:59
4
212
בעקבות הדיון מתחתיי (נכון לרגע זה) הרגשתי צורך לכתוב תודה על קיומו של פורום זה. לפני כמעט שנתיים נולד לנו בן והרבה בזכות הפורום הצלחנו לדבוק בהחלטה שלנו לא למול אותו. אז תודה!
בשעתו אמא שלי התחלחלה מהעניין ובמרוצת החודשים הראשונים לחיי התינוק הקפידה לשאול "אז מה החלטתם בסוף? אתם תעשו ברית??". התשובה הייתה תמיד אותו הדבר: שהחלטנו שלא עושים וזה סופי עד שהפעוט לא יחליט על כך בעצמו. בשבוע בעבר היא הלכה לברית של בן של חברה מהעבודה שלה. בשישי, כשביקרנו אותה, וכאמור כמעט שנתיים אחרי, היא אמרה לי "את יודעת, ברית זה באמת מעשה די אכזרי"... 
אז אין באמת פואנטה לפוסט הזה אבל רציתי לשתף את כל ההורים העתידיים שעשויים להיכנס ולתהות לגבי תגובת הסבים והסבתות
לצפיה ב-'תודה על השיתוף!'
תודה על השיתוף!
29/06/2015 | 17:11
72
אני דוקא חושבת שיש לפוסט שלך פואנטה מאד חשובה: הרבה הורים חדשים מדמיינים שלידת התינוק והשארתו שלם תגרום קטסטרופה נוראית שלא יהיה לה שום תיקון. ההורים לכאורה נמצאים בין המצרים: להקריב את התינוק למען רצון ההורים או לוותר על יחסי משפחה תקינים עם ההורים. אבל למעשה זה פשוט לא ככה, וההורים מתגמשים ומשתנים ומבינים (מי מוקדם ומי קצת יותר מאוחר) שההחלטה לא למול את התינוק היתה ההחלטה הנכונה.

אז שוב תודה ששיתפת, חשוב מאד שעוד עדות כזאת תצטרף לפורום.

לצפיה ב-' (ואני חושבת שדווקא יש פואנטה, חשובה ויפה)'
(ואני חושבת שדווקא יש פואנטה, חשובה ויפה)
29/06/2015 | 20:00
29
לצפיה ב-'שינויים גדולים מתחילים בצעדים קטנים '
שינויים גדולים מתחילים בצעדים קטנים
30/06/2015 | 09:59
69
אני חושבת שזה סיפור מאוד יפה ובטוחה שהוא מגלם הרבה ממה שעובר על רוב הלא מלים ואלה שבסביבתם.

אחלה פואנטה!
לצפיה ב-'סיפור יפה והתהליך שאמך עוברת מוכר כאן מאד..'
סיפור יפה והתהליך שאמך עוברת מוכר כאן מאד..
30/06/2015 | 17:03
76
תמשיכו להנות ממנו והוא מכם
לצפיה ב-'למה צריך פורום בשביל דבר כזה? האם כ"כ משעמם לכם?'
למה צריך פורום בשביל דבר כזה? האם כ"כ משעמם לכם?
25/06/2015 | 15:21
86
923
זכותו של כ"א לעשות מה שהוא רוצה עם ילדיו וממש לא מובן לי, למה צריך לדון בזה?
למה צריך 3 מנהלים לניהול פורום ריקני כזה?

מקריאה מהירה בפורום, התרשמתי שבכלל רוב חברי הפורום, הם אפילו לא הורים וחלק הורים רק לבנות, אז מה לעזאזל, אתם עושים כאן?

המשך>>
זכותו של כ"א לעשות מה שהוא רוצה עם ילדיו וממש לא מובן לי, למה צריך לדון בזה?
למה צריך 3 מנהלים לניהול פורום ריקני כזה?

מקריאה מהירה בפורום, התרשמתי שבכלל רוב חברי הפורום, הם אפילו לא הורים וחלק הורים רק לבנות, אז מה לעזאזל, אתם עושים כאן?

לצפיה ב-'מחפשת בדחיפות המלצה על אורולוג ילדים ידידותי ואובייקטיבי'
מחפשת בדחיפות המלצה על אורולוג ילדים ידידותי ואובייקטיבי
26/06/2015 | 19:17
4
160
שלום לכם

מחפשת המלצה על אורולוג ילדים אובייקטיבי וידידותי לעורלות מאיזור המרכז או ירושליים . מעדיפה פרטי או כזה שמקבל בקופ"ח או בבי"ח.

תודה מראש לממליצות

את ה

לצפיה ב-'אולי כאן?'
אולי כאן?
27/06/2015 | 18:02
3
111
לצפיה ב-'תודה על התמונה '
תודה על התמונה
27/06/2015 | 18:15
2
100
הלינק ששלחת מקשר אותי לתמונה נחמדה של כמה חברים  אך המלצות לאורולוג ידידותי אין שם....
לצפיה ב-'נסי בקבוצה הזו (סגורה , אבל אאשר אותך)'
נסי בקבוצה הזו (סגורה , אבל אאשר אותך)
27/06/2015 | 21:04
101

ואין לקבל רשימת - משום שאין לי די פנאי לערוך כזו (אבל אם יש בקהל ובקה"ל מתנדבים לעשות זאת אחת ולתמיד - זה יהיה מבורך)
לצפיה ב-'פחחחח איזו גנובה אני'
פחחחח איזו גנובה אני
27/06/2015 | 23:33
101
ככה זה שמערבבים שמחה בשמחה
והתכוונתי לזה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?
ד
ד"ר איאן וייט
פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה