לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1017510,175 עוקבים אודות עסקים

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

לצפיה ב-'ההלכה על תשלום בעד המילה'
ההלכה על תשלום בעד המילה
06/12/2015 | 15:31
1
98
בעקבות הקישור לפרשת אבי זרקי ראיתי מקורות הלכתיים לגבי תשלום על המילה. אם מישהו יכול להסביר, זה יהיה מעניין. (עשיתי חיפוש בפורום ולא מצאתי חומר מהעבר על נושא זה).

מקור מס' 1: קיצור שולחן ערוך: (האם יש ברשת את המקור? לא מצאתי..)

http://www.sefaria.org/Kitzur_Shulkhan_Aruch_Yalkut_Yosef.2.136.9?lang=he&layout=lines&sidebarLang=all

"ראוי ונכון שהמוהלים יקיימו מצוה יקרה זו מבלי ליטול שכר, ולא יקחו אלא שכר ההוצאות של הנסיעות לברית, ולבדיקת התינוק, ושאר הוצאותיו בלבד. ואף שמעיקר הדין יכול לקחת גם שכר בטלה, דהיינו הזמן שביטל ממלאכתו כדי למול, מכל מקום ראוי שלא יקח גם שכר בטלה. ואולם מוהל שאינו רוצה למול בחנם רק בשכר, [שכר ממש ולא שכר ההוצאות] יש לבית דין לגעור במוהל זה". [ילקו''י שובע שמחות ב עמוד כד].

מקור מס' 2. סנהדרין ל"ז, א'. מצאתי אותו (ככה נראה לי) ולא מבינה את הקשר שלו לסיפור התשלום.

https://he.wikisource.org/wiki/%D7%A1%D7%A0%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9F_%D7%9C%D7%96_%D7%90

מי יכול לעזור? להסביר? יש כאן דתיים או דתלשי"ם?
לצפיה ב-'נושא מעניין, למיטב זכורני טרם עלה בפורום.'
נושא מעניין, למיטב זכורני טרם עלה בפורום.
06/12/2015 | 19:21
49
אשמח למידע נוסף (תקציר, מקורות מידע, קישורים) עבור המילון שלנו

יש ידענים בקהל? ניתן גם להפנות שאלות לפורומי "שאל את הרב" וכדומה, וככה להגיע למידע נוסף/הבהרות ולהגיע לתקציר לנושא להשכלת כולנו ולתיעוד במילון הפורום
לצפיה ב-'מפיטמה ועד עורלה, על האיברים המיותרים בגוף האדם'
מפיטמה ועד עורלה, על האיברים המיותרים בגוף האדם
03/12/2015 | 21:52
10
182
לצפיה ב-'אכן'
אכן
06/12/2015 | 21:23
9
102
יש קישורית בסוף הכתבה, מצאתם שגיאה בכתבה? כיתבו לנו. אני כתבתי, עם קישור למילון שלנו.

חוץ מה התפקיד של הפיטמה הגברית? ברור! לשגע את הבנות
לצפיה ב-'פירסינג, כמובן'
פירסינג, כמובן
07/12/2015 | 16:10
5
23
לצפיה ב-'חס וחלילה וחס, פירסינג...'
חס וחלילה וחס, פירסינג...
13/12/2015 | 19:24
4
38
בטח כואב איימים

אמאל'הההה
לצפיה ב-'פירסינג לא כ"כ כואב; למיטב הבנתי קעקועים כואבים הרבה יותר'
פירסינג לא כ"כ כואב; למיטב הבנתי קעקועים כואבים הרבה יותר
13/12/2015 | 19:27
3
34
ואני לא רואה שזה עוצר בעד האוהדים...
לצפיה ב-'בפיטמה ללאאאא!'
בפיטמה ללאאאא!
13/12/2015 | 19:40
2
17
לצפיה ב-'גם אני לא חובבת, לכן גם לא יכולה להעיד לגבי עצמת הכאב'
גם אני לא חובבת, לכן גם לא יכולה להעיד לגבי עצמת הכאב
13/12/2015 | 19:44
1
42
בכל מקרה, רק ניסיתי להדגים שימוש של גברים (מסוימים) בפטמות שלהם...
לצפיה ב-''
13/12/2015 | 20:11
6
לצפיה ב-'האמת היא שגם אצלנו לפטמות יש שימוש.'
האמת היא שגם אצלנו לפטמות יש שימוש.
22/12/2015 | 12:37
2
40
דבר ראשון, הן אזור ארוגני (ומה הפלא, הן פטמות לכל דבר ועניין, אלא שאינן מפותחות כמו שלכן).
דבר שני, בהנתן ההורמונים המתאימים, גם גברים יכולים לייצר חלב (וזה "מתועד" אפילו בגמרא).

דבר שלישי, קראתי את הכתבה, ולא התרשמתי שהכותב באמת טרח להבין לעומק על מה הוא כותב.

המשפט הראשון בכותרת, "קופים היינו וקופים נשארנו", הוא ככל הנראה המשפט הנכון ביותר בכתבה כולה, אם כי יש לי תחושה שהוא נכתב בציניות.
לצפיה ב-'מסכימה, אם כי זה תפקיד משני ולא נראה לי שעליו יקום או יפול'
מסכימה, אם כי זה תפקיד משני ולא נראה לי שעליו יקום או יפול
22/12/2015 | 14:56
1
29
איבר במהלך האבולוציה.

יש הרבה יונקים זכרים עם פטמות ואצל רובם אין להם תפקיד ארוגני.

מה גם שלא אצל כל הגברים (ולא אצל כל הנשים) מגע בפטמות הוא משהו שמגרה את בעל הפטמה.
זה דבר מאד מאד אישי לדעתי.

בקשר לכתבה כולה-מסכימה מאד, הכותב חסר ידע בתחום עליו הוא כותב והתוצאה לא משהו, בלשון המעטה.
לצפיה ב-'אין ספק שזה תפקיד משני,'
אין ספק שזה תפקיד משני,
22/12/2015 | 16:35
24
ובוודאי אינו הסיבה שבגללה יש לגברים פטמות - הסיבה היא שהעובר הוא אנדרוגני עד גיל שישה שבועות לערך, והפטמות נוצרות עוד לפני הגיל הזה.
לצפיה ב-'YNET: לתינוק נקבעה נכות, "המוהל של הסלבס" [אבי זרקי] יפצה'
YNET: לתינוק נקבעה נכות, "המוהל של הסלבס" [אבי זרקי] יפצה
03/12/2015 | 12:14
11
142
הרב אבי זרקי, "המוהל של הסלבס", חתך במהלך ברית מילה חלק מאיבר מינו של היילוד. ההורים טענו בתביעתם: הוא אינו מוהל מוסמך, בעבר שללו את רשיון המוהל שלו ואין לו כיסוי ביטוחי. זרקי, שטען כי הטקס בוצע במיומנות ושהדין לא מחייב רישיון כדי לבצע את המילה, ישלם להם 150 אלף שקל
איתי עמיקם 03.12.15

ומתוך כל המלל (הלא מפתיע) קפץ לי המשפט האירוני הבא:
"בביצוע ברית מילה נכונה, הנזק לא היה מתרחש כלל".
לצפיה ב-'אבל זרקי צודק!'
אבל זרקי צודק!
03/12/2015 | 12:31
1
127
בארץ לא צריך רישיון כדי לבצע מילה.
אם הוא הציג את עצמו בצורה שיקרית זה משהו אחר, אבל לדעתי זו אחריות ההורים לבדוק.
לצפיה ב-'אבל זרקי פישל... ועל כך ישלם פיצויים'
אבל זרקי פישל... ועל כך ישלם פיצויים
03/12/2015 | 12:36
73
מן הסתם גם לו היה מוהל מוסמך הם היו תובעים אותו, ואילו גילו שאינו מוסמך אך המילה הייתה עוברת "בשלום" גם אז לא היו תובעים אותו. העובדה שהם קיבלו ממנו רושם מוטעה נראית לי די זניחה לענייננו, בפרט שמבחינת ניסיון לא חסר לו. אבל כל זה לא משנה במבחן התוצאה: הוא פישל, התינוק נפגע (כלומר יותר מהמתוכנן... ) ולכן ההורים תבעו.
לצפיה ב-'בעקבות הכתבה הוא קיבל עוד 3 בריותות? מה נסגר עם אנשים?!'
בעקבות הכתבה הוא קיבל עוד 3 בריותות? מה נסגר עם אנשים?!
03/12/2015 | 14:13
7
28
לצפיה ב-'זה דבר שבכלל לא בטוח...מילים-מילים..'
זה דבר שבכלל לא בטוח...מילים-מילים..
03/12/2015 | 14:25
6
73
חוץ מזה כנראה שיש לו קהל לקוחות מעריץ, ממליץ ונלהב, ללא קשר לכתבה.
לצפיה ב-'קהל לקוחות מעריץ למוהל... '
קהל לקוחות מעריץ למוהל...
03/12/2015 | 14:28
5
21
לצפיה ב-'כן, למה את מתפלאה? גם פעולה מיותרת לחלוטין, צריך כישרון'
כן, למה את מתפלאה? גם פעולה מיותרת לחלוטין, צריך כישרון
03/12/2015 | 15:48
4
66
עבורה לא סיבוכים מיותרים, מהר וכדומה..ולהשאיר את שאר האיבר שלם, ולתת הרגשה טובה להורםי שהם קיבלו תמורה טובה ושואו טוב עבור ה(לא מעט בכלל) כסף שהם שילמו, למי שהוא בכלל לא רופא וללא כיסוי ביטוחי.
לצפיה ב-'זו לא מתפלאה, מתפלצת.'
זו לא מתפלאה, מתפלצת.
03/12/2015 | 18:28
3
16
לצפיה ב-'אה, הבנתי לדעתי אם תחשבי על מה אדם ממוצע יודע על מילה..'
אה, הבנתי לדעתי אם תחשבי על מה אדם ממוצע יודע על מילה..
03/12/2015 | 19:03
2
41
זה מאד הגיוני למרבה הצער. ומי שבעד מילה, ברור שיעריך מוהל שהוא עצמו לקח, או מוהל מהיר שיודע את עבודתו.

אם תשימי את עצמך בנעליו של אדם שבעד מילה, תראי שקל מאד להעריך מוהלים מהירים וטובים בעבודתם.
לצפיה ב-'מהירים בסדר, אבל *טובים* בעבודתם? איך זו המסקנה מהפרשה הנ"ל?'
מהירים בסדר, אבל *טובים* בעבודתם? איך זו המסקנה מהפרשה הנ"ל?
03/12/2015 | 19:08
1
40
מטריד לחשוב שיש אנשים שכיוון החשיבה שלהם הוא (אולי) "כן, הוא באמת חתך לילד יותר מדי ונאלצו לפנות אותו בבהילות לניתוח חירום בבי"ח, אבל הוא לפחות דאג לפנות אותו לבי"ח אחרי שפישל ככה!"
לצפיה ב-'קהל המעריצים שלו מהעבר, כמובן שלא מהמקרה הזה.'
קהל המעריצים שלו מהעבר, כמובן שלא מהמקרה הזה.
03/12/2015 | 20:19
43
ואגב, לדעתי הדיסוננס הקוגניטיבי עובד שעות נוספות לגבי מוהל שעשה עבודה לא טובה "אצל מישהו אחר" ממשיכים לדבוק במוהל, ביחוד אם מרוצים מעבודתו הקודמת. (התינוק שהסתבך היה עם בולבול מסובך/עקום/וכדומה).
לצפיה ב-'סבא של ברוך שפינוזה'
סבא של ברוך שפינוזה
03/12/2015 | 10:46
1
124
היה לא נימול וזה השפיע בצורה מכרעת על נכדו הפילוסוף.
כך על פי כתבה ב"הארץ" ספרים:

חייבת לומר שלא השתכנעתי מהטיעונים שמובאים בכתבה. ניסוחים כמו: "מתקבל על הדעת שבביקוריו בבית העלמין נהג לגשת אל הקבר המרוחק של "סבא ברוך", שאת שמו ירש. יש להניח כי העילוי הצעיר התחקה אחר הסיבות שגרמו לקבורת סבו מחוץ לגדר, הרחק מאשתו ומבני המשפחה האחרים, ובשלב כלשהו גילה את סיפור מילתו. מותר לשער שביזויו של הסב עשה עליו רושם וסביר להניח שכאב את עלבונו" גורמים לי לחשוב שמדובר בהשערות ובהנחות לא מבוססות ולא בעובדות שמעוגנות בטקסטים של שפינוזה.
אבל יש סקירה של מה שהוא כתב על מילה ועל הקשר שהוא רואה בינה לבין הזהות היהודית.

לצפיה ב-'זה מעניין, אני מבינה ששפינוזה עצמו היה נימול, נכון?'
זה מעניין, אני מבינה ששפינוזה עצמו היה נימול, נכון?
06/12/2015 | 19:52
21
לצפיה ב-'תהילים נגד טילים ולביבות נגד איידס.'
תהילים נגד טילים ולביבות נגד איידס.
03/12/2015 | 10:16
60
לצפיה ב-'אירגון הביראות העולמי: עד 2030 תבלם ההדבקה באיידס'
אירגון הביראות העולמי: עד 2030 תבלם ההדבקה באיידס
02/12/2015 | 13:12
3
84

מעניין מה יגידו ב-2030 ההורים החילוניים שחותכים היום, לילדם בן ה-15, אם וכאשר ישאל אותם למה חתכו לו
לצפיה ב-'את אותם הדברים... יש בישראל חילונים שמלים *באמת* בגלל איידס?'
את אותם הדברים... יש בישראל חילונים שמלים *באמת* בגלל איידס?
02/12/2015 | 19:10
2
14
לצפיה ב-'לא באמת. לא רק בגלל זה.'
לא באמת. לא רק בגלל זה.
03/12/2015 | 10:35
1
48
אבל זה כן טיעון שחוזר בדיונים. (ואני תמיד בתגובה שואלת אם הוא סומך על הברית שמגינה עליו ולכן מקיים יחסים לא מוגנים) ונכנס למערך השיקולים - עוד סיסמא לדקלם, בלי לעצור לחשוב ולבדוק אם זה הגיוני או בכלל נכון
לצפיה ב-'זה ברור, אבל זה תמיד תירוץ, כך שזה לא באמת משנה לכאן או לכאן'
זה ברור, אבל זה תמיד תירוץ, כך שזה לא באמת משנה לכאן או לכאן
03/12/2015 | 12:11
12
לצפיה ב-'חובת האב במילת בנו/יונתן רזיאל, ירחון מעליות. '
חובת האב במילת בנו/יונתן רזיאל, ירחון מעליות.
30/11/2015 | 14:31
1
95
מאמר פילפולי הלכה על חובת האב במילת בנו

http://asif.co.il/?wpfb_dl=451

לא קראתי, אשמח לתקציר, אם בכלל זה אפשרי בפילפולי ה...

יצא בירחון 'מעליות', י'ד, תשנ"ד.
לצפיה ב-'פלפולי הלכה... זה לא ממש רלוונטי (ודי משעמם) לאדם הלא דתי'
פלפולי הלכה... זה לא ממש רלוונטי (ודי משעמם) לאדם הלא דתי
30/11/2015 | 16:14
28
לצפיה ב-'צהוב מ"בייבי בום" על גניבת עורלה, מטרותיה והשלכותיה.'
צהוב מ"בייבי בום" על גניבת עורלה, מטרותיה והשלכותיה.
23/11/2015 | 11:32
5
212
ומה קורה שחופרים ליד בית כנסת של טריפולטאים?

https://www.facebook.com/channel10israel/videos/10153751836717520/

הקטע כולו קצר מאד, פחות משתי דקות.
לצפיה ב-'מה מסופר שם? (לטובת מאותגרי הווידאו בהווה או בעתיד)'
מה מסופר שם? (לטובת מאותגרי הווידאו בהווה או בעתיד)
23/11/2015 | 12:07
4
84
הבנתי שמשתמשים ברקמת הערלה לניסויים רפואיים או משהו כזה... (אם כבר חותכים, לפחות שיצא מזה משהו טוב...).
לצפיה ב-'בקצרה |ספויילר|'
בקצרה |ספויילר|
23/11/2015 | 13:42
3
178
אם מישהי גונבת את העורלה של תינוקך אחרי הברית ובולעת אותה, לא תוכלי יותר ללדת.

לכן חשוב להשגיח ולקבור את העורלה בחצר בית הכנסת בו מתבצעת הברית.

כל החול מחוץ לחצר בתי הכנסת מלא עורלות.
לצפיה ב-' אני לא יודעת מה מטריד יותר'
אני לא יודעת מה מטריד יותר
23/11/2015 | 16:00
1
141
בליעת ערלה (אנשים באמת עושים את זה?!), הטמטום שמאחורי האמונה הטפלה הזאת , חצר בית כנסת מלאה בערלות...

אבל כנראה שהנורא מכולם הוא עצם ביצוע המילה, ועוד בבית כנסת...
לצפיה ב-'ממש! '
ממש!
25/11/2015 | 15:03
24
לצפיה ב-' ועם המנטליות הזאת אנחנו צריכים לנצח...'
ועם המנטליות הזאת אנחנו צריכים לנצח...
23/11/2015 | 23:25
40
לצפיה ב-'סרטון קורע על תעשיית החתונות'
סרטון קורע על תעשיית החתונות
22/11/2015 | 13:34
66
לא ממש קשור לברית מילה אבל בהחלט מקביל היטב, ויכול לתת השראה מעולה למי שרוצה לעשות סרטון כזה על ברית מילה.

https://www.facebook.com/hazinor/videos/1015291235...

אם היה אפשר למחוק וסליחה מראש
לצפיה ב-' קישורים והודעות'
קישורים והודעות
20/11/2015 | 20:14
9
40
לצפיה ב-'קישור לכתבה על הסמכת מוהלים'
קישור לכתבה על הסמכת מוהלים
20/11/2015 | 20:19
7
66
לצפיה ב-' כתבה יפה וחשובה. אני רק לא יודעת מה עמדתי לגבי החוק'
כתבה יפה וחשובה. אני רק לא יודעת מה עמדתי לגבי החוק
21/11/2015 | 02:33
48
מצד אחד לא הייתי רוצה שהנושא יוסדר, זה רק עלול "לקבע" עניינים...
מצד שני, חבל על כל התינוקות חסרי הישע שסובלים (יותר).

תחושה של lose-lose איך שלא מסתכלים על זה (לפחות התגוביות לכתבה מעודדות).
לצפיה ב-'עניין ההסדרה הרפואית של הנושא משך את תשומת לבי:'
עניין ההסדרה הרפואית של הנושא משך את תשומת לבי:
21/11/2015 | 17:14
40
יש שם שני ציטוטים שמשכו את תשומת הלב שלי:
״הקבוצה הראשונה - המוהלים שהם רופאים - כפופים לדיני הרפואה, המסדירים את פעולתם ומפקחים עליהם.״
והשני -
״בתי המשפט קבעו, כי ברית מילה אינה בבחינת טיפול רפואי, ולא ניתן להחיל עליה את פקודת הרופאים ומכוחה לבסס נגד המוהל עילה של רשלנות רפואית. יחד עם זאת, קבעו בתי המשפט, כי ברית מילה נופלת לגדר המונח "טיפול כירורגי". לכן, מי שיבצע ברית מילה בדרך נמהרת או רשלנית שיש בה כדי לסכן חיי אדם או לגרום לו חבלה – עלול לעמוד לדין פלילי בעבירה שעונשה 3 שנות מאסר״

האמנם הפעילות של מוהלים-רופאים מוסדרת באופן רשמי? האם למשל להר״י יש מדיניות רשמית בעניין? ואז אם כן, איך זה מתיישב עם הציטוט השני שלפיו בתי המשפט קבעו שהמילה איננה ״טיפול רפואי״?
אני תוהה אם יש מקום להפעיל לחץ על הר״י או ארגון אורולוגים ישראלי או משהו כזה, להוציא מדיניות רשמית בתקווה שאולי משם תבוא הישועה (בהנחה שמדיניות כזו תקבע רק לאחר מחקר מעמיק ובחינה של מה שקורה במקומות אחרים בעולם).
לצפיה ב-'תודה רבה מי יכול למצוא לנו את חוק המוהלים 2014?'
תודה רבה מי יכול למצוא לנו את חוק המוהלים 2014?
23/11/2015 | 09:15
4
29
מצאתי את זה בגיגול מהיר, אבל לא רואה איך מגיעי לחוק עצמו..

תודה מראש
לצפיה ב-'זו ההצעה מ-2014, היתה גם אחת לפני ב-2013'
זו ההצעה מ-2014, היתה גם אחת לפני ב-2013
25/11/2015 | 21:07
3
24
לצפיה ב-'תודה רונית! מי יכול לתמצת? ולהעלות כתגובה/מסר אלי?'
תודה רונית! מי יכול לתמצת? ולהעלות כתגובה/מסר אלי?
26/11/2015 | 10:08
2
13
ומי יכול למצוא את זו של 2014?

לצפיה ב-'זו של 2014, אני אחפש את 2013'
זו של 2014, אני אחפש את 2013
26/11/2015 | 14:32
1
9
לצפיה ב-'תודה רבה, העליתי אותו תחת הערך "חוק ומילה בישראל".'
תודה רבה, העליתי אותו תחת הערך "חוק ומילה בישראל".
26/11/2015 | 18:57
6
לצפיה ב-'כתבה מ"גלובס" על העלמת מיסים של מוהלים ורבנים'
כתבה מ"גלובס" על העלמת מיסים של מוהלים ורבנים
09/12/2015 | 18:40
11

וכמובן שיש לי סלידה עמוקה כלפי ספקי שירותי הדת, אין מקום להשוואה עם מורים פרטיים, שרברבים וכדומה. הדת היא מתחת לחוק. אני מקווה שעוד יבוא היום שיקבלו את השחתת איברי התינוקות כפעולה פושעת ויוציאו אותה מהתרבות, פעולה טבעית למראה כמו פשיטה על מוהלים שמעלימים מיסים היא מעודדת.
לצפיה ב-'הבוקר אצל גבי גזית 103FM: בעד ונגד ברית המילה'
הבוקר אצל גבי גזית 103FM: בעד ונגד ברית המילה
19/11/2015 | 16:04
185
378
"כריתת העורלה היא נוראית ממש כמו כריתת הדגדגן אצל נשים"
האם המנהג היהודי והעתיק של ברית המילה הוא מיותר? האזינו לוויכוח הסוער בין איריס ניצה-מירב, פעילה נגד בריתות המילה, והרב חיים נבון, רב קהילת השמשוני במודיעין
19/11/2015
המשך>>
"כריתת העורלה היא נוראית ממש כמו כריתת הדגדגן אצל נשים"
האם המנהג היהודי והעתיק של ברית המילה הוא מיותר? האזינו לוויכוח הסוער בין איריס ניצה-מירב, פעילה נגד בריתות המילה, והרב חיים נבון, רב קהילת השמשוני במודיעין
19/11/2015

לצערי ריאיון לא מוצלח, ואולי אפשר להבין זאת כבר לפי התיאור "ויכוח סוער"... זה נשמע כמו "קרב" מילולי וכחני ולא כמו הצגה לוגית ברורה של הדברים. הרב מצדו אמר מנטרות שחוקות וידועות, כולל הצגה שגויה של עמדת רופאי הילדים האמריקנים (אבל מה עוד חדש... ) ואין סיבה להתעכב עליהם (אגב, לניצה מירב הייתה הזדמנות לתקן את דבריו בנושא ה-AAP, חבל שלא עשתה זאת).

מה שציער אותי היה שניצה-מירב נשמעה לא מוכנה לריאיון. היא נשמעה צעקנית ונסערת (אפילו היסטרית) ובמקום לפרוש את עמדתה בצורה מסודרת, התחילה בהתייחסות לרב (חבל, סתם בזבז זמן במקום להגיע ישר לנקודות החשובות), ורוב הריאיון גם התפרצה לדברים ו"רבה" עם גזית על זכות הדיבור. זו התנהלות שמצטיירת רע מאוד אצל המאזין. אנשים רגועים ורהוטים נשמעים תמיד טוב יותר, ואם מחכים לקבל את זכות הדיבור זה רק מקנה נקודות זכות. אי אפשר להילחם במנחה, זו הבמה שלו, האצבע שלו "על השאלטר" והוא בהכרח ינצח.

כמו כן גם הנקודות שהועלו נשמעו מופרזות וקיצוניות מדי. נושא העונג המיני שנוי במחלוקת, ובכל מקרה, לא ניתן לטעון או לרמוז (ודאי שלא בישראל) שנימולים לא נהנים מיחסי מין או מאוננות. לא רק שזה לא נכון, אלא זה גם מעורר מיד אנטגוניזם של גברים שהאמירה הזאת סותרת את החוויה האישית שלהם. חבל להיכנס לפינה הזאת בכלל. מוטב להתמקד בעובדות – אם נכנסים לנושא המין, להסביר את תפקוד הערלה, למשל.

בהמשך היא דיברה על כך שהמילה מסכנת חיים ושמאות תינוקות מתים ממנה (מתי? איפה? בשנה? בישראל? בעולם?) וכשנשאלה על כך ע"י גזית אמרה שאין לה נתונים וזה פשוט נשמע רע, לא רציני, כמו הפרזה ללא גיבוי. מילה היא דווקא ניתוח עם מעט סיבוכים (יחסית לניתוח) והיא כמעט שלא מסכנת חיים; יש לה סיבוכים, חלקם בהחלט לא נעימים ובעלי השלכות ארוכות טווח, וחשוב לעורר אליהם מודעות; אבל איום עמום בסכנת חיים לא נשמע משכנע.

היא ציינה בהמשך גם את הנקודה המוסרית אך נראה שהיא נבלעה והיטשטשה בדיון, במקום שזו תהיה הנקודה המרכזית: להורים אין זכות מוסרית לחתוך חלקים מגופם של ילדיהם או לעצב אותו כרצונם. להתמקד בכך שלאדם חילוני שאינו שומר מצוות ולא רואה במילה חובה משמים, אין סיבה למול, כי (בניגוד לטענות שגויות ולדעות קדומות) הערלה לא מביאה איתה בעיות רפואיות / חברתיות / מיניות. זה הכול. להתחיל מהנקודות הכלליות בצורה קצרה, ממוקדת ותמציתית (זה מה שהוא ניסה לעשות, אבל היא לא כ"כ שיתפה איתו פעולה...) ולהמשיך לפרט ולהרחיב משם במידת הצורך והאפשרות.

לסיכום: חבל, אבל לא נורא... יהיו עוד ריאיונות, וטוב שהנושא שב ועולה. זה רק מוכיח שהוא נכנס יותר ויותר לתודעה והמודעות מתעוררת, וזה מה שחשוב. די בכך שאנשים יהרהרו ברעיון או יפקפקו באוטומטיות המילה, ייכנסו לקרוא, יתעניינו – דיינו.
לצפיה ב-'PlayBuzz הגיע לתפוז '
PlayBuzz הגיע לתפוז
19/11/2015 | 12:07
11
מהיום ההודעות שלכם יכולות להראות אחרת!
בלחיצת כפתור תוכלו להוסיף סקרים, חידונים, תכנים ויראלים ותוכן אינטראקטיבי מתוך אתר PlayBuzz!

לחצו על האייקון של playbuzz (ליד צירוף הקבצים) - העתיקו את הקישור - ופרסמו את ההודעה!
לצפיה ב-'מה חדש בפורום?'
מה חדש בפורום?
18/11/2015 | 17:34
2
18
לצפיה ב-'הסרטון המעגלי שמראה את פעולה העורלה באוננות ויחסי מין'
הסרטון המעגלי שמראה את פעולה העורלה באוננות ויחסי מין
18/11/2015 | 17:42
83
בערך המילנו שלנו תוקן אחרי 2000 שנות גלות

תודה לגולשים הערנים

לצפיה ב-'ערך הבדיחות על המילה הועשרו בבדיחה על המוהל ש"חש-מל".'
ערך הבדיחות על המילה הועשרו בבדיחה על המוהל ש"חש-מל".
18/11/2015 | 17:48
49
לצפיה ב-'חדשות עצובות מארצות הברית'
חדשות עצובות מארצות הברית
17/11/2015 | 09:51
5
197
הילד צ׳ייז (שהאמא שלו ברחה איתו כדי שלא ימולו אותו, הוכרזה נמלטת מהחוק. נתפסה והילד הועבר לחזקת אביו) עבר את ניתוח המילה ובמהלך ההחלמה התגלה שהוא חולה בלוקמיה. מקווה שלפחות בזכות הניתוח הארור הזה גילו את זה מספיק מוקדם. איחולי החלמה במאבק החשוב, על החיים...
לצפיה ב-'חדשות ממש עצובות....'
חדשות ממש עצובות....
17/11/2015 | 14:01
89
איזה חדשות איומות..... הפחד הכי גדול שיכול להיות.... מקווה שיחלים, מהר ובקלות... :(

לצפיה ב-'ידעו שהוא חולה מאד כבר לפני ניתוח המילה'
ידעו שהוא חולה מאד כבר לפני ניתוח המילה
17/11/2015 | 14:08
1
114
המחלה שלו לא התגלתה בזכות הניתוח המחריד והכפוי שעבר.
חשוב לציין שהילד בן 4 וגם הוא עצמו וגם אימו התנגדו למילה שנכפתה עליהם בכוח.

זהות האב ידועה והרופא השפל שביצע את המילה עוד יתגלה (מחפשים מי זה - הנבל מסתתר ובצדק) ואני מניח שקהילת מתנגדי המילה בארה"ב עוד תסגור איתם חשבון במוקדם או במאוחר.  (זה לא איום או קריאה לאלימות, רק הצהרה עובדתית של מה שאני חושב שיקרה).

לצפיה ב-'אני קראתי שזה התגלה בבדיקות שסביב הניתוח'
אני קראתי שזה התגלה בבדיקות שסביב הניתוח
17/11/2015 | 16:44
91
(אבל לא חשוב)
לצפיה ב-'אז אפשר לומר שברית המילה הצילה את חייו?'
אז אפשר לומר שברית המילה הצילה את חייו?
17/11/2015 | 16:48
94
זה הדבר הראשון שחשבתי כשקראתי את הסיפור. אבל אז נזכרתי שלא מזמן היה אצלינו פיגוע דקירה, ואצל אחד הנפגעים גילו גידול בשלב מוקדם, שלא היו מאתרים אותו אם לא היו מטפלים בפציעה. האם זה אומר שצריך לתת צל"ש למחבל, או במקרה שלנו למוהל?
לצפיה ב-'תודה מעניין מה יקרה עוד בסיפור הזה..ומה יקרה לרופא.'
תודה מעניין מה יקרה עוד בסיפור הזה..ומה יקרה לרופא.
18/11/2015 | 17:22
35
לצפיה ב-'בבקשה תמיכה'
בבקשה תמיכה
17/11/2015 | 02:44
3
166
1
אני מבית דתי, בנזוגי לא יהודי.
במהלך ההריון הייתי להוטה שלא נחתוך: התעקשתי מול הורי ומשפחתי וגם את בן הזוג הייתי צריכה לשכנע...
אבל עכשיו שהילדון כאן והיום השמיני הגיע מוצאת עצמי פתאום מטילה ספק בהחלטה שלי! האם משהו היה במצב דומה?
החלטה כזו חשובה ורוצה להרגיש שלמה עימה :/
לצפיה ב-'שלום לך, ומזל טוב '
שלום לך, ומזל טוב
17/11/2015 | 08:46
99
את צודקת, זאת באמת החלטה חשובה וחשוב להיות שלמים איתה. ודי ברור למה הספק צץ לו ביום השמיני שידוע כיום שנוטה להיות קצת משברי עבור לא מעט הורים שלא מלו את בניהם. הבשורות הטובות הן, שברוב המקרים, אחרי שהיום המסוים הזה עובר, חולפת איתו גם ההרגשה הקשה ואפשר להתחיל את החיים עם התינוק בנחת  
אם תוכלי להגדיר מה הסיבות לכך שאת מטילה ספק בהחלטה לא למול את בנך, זה יעזור לגולשים כאן להתייחס ולייעץ.
אני משערת שיש קשר לרקע הדתי שלך.. אם כן, את מוזמנת לכתוב קצת על תחושותיך כדי שניתן יהיה לכוון לצרכים שלך.
תישארי איתנו? 
לצפיה ב-'שולחת חיבוק תמיכה ענק!'
שולחת חיבוק תמיכה ענק!
17/11/2015 | 14:06
72
מצטרפת למה שכתבה הדולפינה וושלחת לך חיבוק ענק של תמיכה.
אני לא יודעת מאיפה מגיע החשש פתאום ואם זה קשור אולי לפחד לא רציונאלי מהיום השמיני. תזכירי לעצמך למה לא רצית למול אותו - כל הסיבות בגללן החלטת שלא לעשות זאת, עדיין תקפות.
וכמו שהדולפינה כתבה, יש הרבה הורים שפתאום קצת חוששים או דואגים ביום השמיני. אני מודה שגם לי עבר איזה פרפר קטן בבטן ביום השמיני. וברגע שהיום השמיני עובר, עוברת לחלוטין גם אחרונת הדאגות (בהקשר הזה... ואז מתפנה מקום לכללללל הדאגות האחרות לגוזלים הקטנים שלנו :))
חיבוק חם!
לצפיה ב-'חייבת להחליט מחר'
חייבת להחליט מחר
10/12/2015 | 06:35
35
עקב זיהום לא ניתן היה למול עד עכשיו- וחייבת להחליט מחר!
הספק בעיקר קשור לאשמה ועצב על כך שבננו לא יתקבל בקהילה באותה קלות כמו אחותו (אבא שלי בירך את הולדת ביתי בבית הכנסת למשל, אך בן לא נימול לא יברכו). גם שבן זוגי לא יהודי אז יש לנו פחות קשר ליהדות כך שלא למול זה מרחיק בהרבה יותר (ביחס למי ששני הורים יהודים)  -לא רוצה להרחיק   מיהדות ומסורת אבל מתקשה עם אקט המילה...
לצפיה ב-'תזכורת - מפגש ביום שישי הקרוב'
תזכורת - מפגש ביום שישי הקרוב
16/11/2015 | 23:54
1
52
ביום שישי הקרוב  אנו מתארחים בקיבוץ עין חרוד איחוד! כל מי שבא לו לפגוש את קה"ל באוירה כפרית, בין הברושים והכרם - מוזמן להצטרף ובמיוחד אני מבקשת מעוד כמה ותיקים להשתתף.
מה זה ותיקים? אלה שכבר יש להם ילד לא נימול, החל מגיל 9 ימים ואילך ;)
חוץ מזה כמובן מוזמנים : מתלבטים, הורים טריים סבים וסבתות לעתיד וכאלה שכבר החליטו שלא אך רוצים הכיר עוד כמותם.

יום שישי הקרוב : 20/11/2015 ב-16:00

שלחו לי אי מייל
לצפיה ב-'איך היה'
איך היה
21/11/2015 | 10:26
7
לצפיה ב-'אתר חדש ומושקע נגד ברית מילה'
אתר חדש ומושקע נגד ברית מילה
12/11/2015 | 21:58
12
204
צוות תפוז: כן לעמוד הראשי

שלום חברים,

הוקם אתר חדש נגד ברית מילה:

האתר עדיין בהקמה ויש עוד עבודה רבה עד שיהיה מוכן לגמרי.
בסופו של דבר האתר אמור להכיל תמצית של רוב המידע בנושא ולהתייחס למיתוסים השונים (והשגויים) שגורמים לאנשים למול את ילדם.

אשמח בינתיים להצעות, מחשבות, תיקונים וכמובן לשיתוף של האתר במדיות השונות.

בברכה,
תומר בנר
לצפיה ב-'תודה רבה. יש לי את כל (אולי רוב) המידע בתקייה שאספתי'
תודה רבה. יש לי את כל (אולי רוב) המידע בתקייה שאספתי
13/11/2015 | 13:50
1
63
ובקובץ שערכתי (וכתבתי) בעצמי - האתר הזה מרכז את הכל בצורה מסודרת ומאורגנת ואוכל להשתמש (גם) בו.
לצפיה ב-'תודה רבה - בהמשך אוסיף עוד מיתוסים'
תודה רבה - בהמשך אוסיף עוד מיתוסים
15/11/2015 | 11:55
12
לצפיה ב-'שמחה שיש עוד אתר - כמה שיותר יותר טוב :) '
שמחה שיש עוד אתר - כמה שיותר יותר טוב :)
14/11/2015 | 18:49
1
42
אולי תוסיף בקישורים גם את קבוצות הפייסבוק "הורים לילדים לא נימולים ומתלבטים"
ואת "ילדים שלמים - תמיכה" ?

לצפיה ב-'תודה רבה - הוספתי את הקישורים שכתבת'
תודה רבה - הוספתי את הקישורים שכתבת
15/11/2015 | 11:56
8
לצפיה ב-' נראה אתר יפה. '
נראה אתר יפה.
14/11/2015 | 21:07
1
14
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/11/2015 | 11:56
5
לצפיה ב-'כל הכבוד! אפשר להוסיף למיתוסים בשער "העורלה סרח עור"'
כל הכבוד! אפשר להוסיף למיתוסים בשער "העורלה סרח עור"
15/11/2015 | 09:55
5
41
נכון שזה מיתוס שמשתקף במיתוסים האחרים שהבאת, אבל המילים סרח עור עודף/מת עולות הרבה ונותנות לדעתי גוון אקדמאי בעברית גבוהה שאישור עצמי לאנשים לערוך לבנם מילה.
לצפיה ב-'תודה רבה - אני אוסיף את זה ועוד מיתוסים בקרוב'
תודה רבה - אני אוסיף את זה ועוד מיתוסים בקרוב
15/11/2015 | 11:57
1
7
לצפיה ב-'תודה, שכחתי, שמעתי גם סרח עור יבש, עור יבש, עור מת'
תודה, שכחתי, שמעתי גם סרח עור יבש, עור יבש, עור מת
15/11/2015 | 13:52
18
כל הקומבינציות...
לצפיה ב-'זה הכל תחת מיתוס 1: זה אפילו לא איבר/ חתיכת עור מיותרת/'
זה הכל תחת מיתוס 1: זה אפילו לא איבר/ חתיכת עור מיותרת/
15/11/2015 | 13:55
2
31
רקמה מתה/ עודף חסר משמעות וכיו״ב
לצפיה ב-'אה, וזה מזכיר לי, זה תיקון הכרחי, טעות של האבולציה, '
אה, וזה מזכיר לי, זה תיקון הכרחי, טעות של האבולציה,
15/11/2015 | 14:07
1
40
זה כמו התוספתן, רק לאדם ורק בעורלה יש כפל עור שמהווה כיס למחלות וזוהמה (רגע, מה עם האוזן? והנרתיק? וכל העורלות של כל היונקים?!) כולם עושים את זה. גם הגויים עושים את זה.
לצפיה ב-'וגם: זה אמנם יותר רוחני/דתי אבל - זה פגם מכוון שהברית'
וגם: זה אמנם יותר רוחני/דתי אבל - זה פגם מכוון שהברית
15/11/2015 | 14:14
33
היא התיקון - השלם הוא ללא העורלה
לצפיה ב-'כתבה מלפני 3 שנים על פולמוס המציצה, לדעתי פיספסנו אותה...'
כתבה מלפני 3 שנים על פולמוס המציצה, לדעתי פיספסנו אותה...
12/11/2015 | 19:24
1
83
מקשרת אותה לכאן למען הפרטוקול

אחד בפה, אחד בלב, הקרב על מציצת הדם בברית המילה/יאיר אטינגר ב"הארץ".

http://www.haaretz.co.il/1.1798386

אם כבר היה זרקו איזה רמז, שאמחק
לצפיה ב-'הסייפא ללא ספק פנינה'
הסייפא ללא ספק פנינה
22/11/2015 | 20:24
22
"אני חושש מדבר אחר, שאלו שכל כך מדברים על טובת הילד לא מתכוונים לזה. כי אחרי שהם יגמרו עם המציצה אולי הם ייצאו נגד כל הרעיון של ברית מילה, כי זה ברברי, ואולי יחייבו לעשות את זה רק בחדר ניתוח? בוא נצא מתוך הנחה מה פתאום לוקחים ילד חמוד בריא וחותכים לו? למה עושים לו את זה?.."
לצפיה ב-'ראיון אמיץ וגלוי עם שי - משחזר עורלה'
ראיון אמיץ וגלוי עם שי - משחזר עורלה
09/11/2015 | 03:09
2
147
לצפיה ב-'כל הכבוד לשי'
כל הכבוד לשי
09/11/2015 | 13:13
80
הוא הספיק להעביר הרבה מידע בנושא וזאת למרות הצורה שבה נערך הראיון.
התגובות והשאלות של השדרים בחלק מהמקרים היו מזלזלות מאד.

מצד שני, אייטם על שחזור עורלה ברדיו ישראלי - מי היה מאמין...
לצפיה ב-'כל הכבוד '
כל הכבוד
10/11/2015 | 22:15
50
בהתחשב בתנאי הראיון יופי של מידע עבר שם
לצפיה ב-'מחקר של רצפטורים למגע ולכאב'
מחקר של רצפטורים למגע ולכאב
09/11/2015 | 11:27
5
81
מי יודע/ת על איזה מחקר מדבר פרופ' קרסו? מחקר מאוני' מגיל. (מניחה שזה McGill).

הוא מתאר מחקר שבדק נימולים ושלמים ברצפטורים שמגיבים לגירוי כאב וגירוי מגע רגיל  בפין ובזרוע בגברים שצפו בסרטים פורנוגרפיים.

אשמח עבור כלי הפורום לקישור או לפחות למראה מקום, למי שיש זמן וגישה למאגרי מידע של ירחונים מקצועיים
לצפיה ב-'בדקי ברשימת המקורות של תום שדה'
בדקי ברשימת המקורות של תום שדה
09/11/2015 | 11:59
4
103
אני חושבת שמקורות 14 ו-15 יכולים להיות אחד מהנ"ל, אם כי כנראה לא המחקר עצמו אלא מטא-אנליזה שאולי כוללת מחקר כזה.

14. Effects of circumcision on male sexual functions: a systematic review and meta-analysis
15. Does male circumcision affect sexual function, sensitivity, or satisfaction?--a systematic review
לצפיה ב-' אם יש כאן מתנדב שיכול לתמצת לנו זה יהיה מעולה'
אם יש כאן מתנדב שיכול לתמצת לנו זה יהיה מעולה
12/11/2015 | 15:32
3
27
כאן כתגובה או במסר אישי אלי.
לצפיה ב-'הבעיה אינה לתמצת אלא לקרוא את כל זה, זה לא פשוט...'
הבעיה אינה לתמצת אלא לקרוא את כל זה, זה לא פשוט...
13/11/2015 | 02:34
11
לצפיה ב-'מוכנה לנסות לתמצת'
מוכנה לנסות לתמצת
13/11/2015 | 10:08
1
41
אבל לא מצליחה להכנס לקישור של המאמרים...
מישהו יכול לעלות את זה כקובץ?
לצפיה ב-'הקישורים תקינים; לפעמים יש בעיה זמנית בתפוז, נסי שוב'
הקישורים תקינים; לפעמים יש בעיה זמנית בתפוז, נסי שוב
13/11/2015 | 15:36
31
או העתיקי את שמות המאמרים (כתבתי אותם) וחפשי עצמאית בגוגל, תגיעי אליהם מיד.

למיטב הבנתי לא חוקי להעלות כאן כקובץ כי לתפוז אין זכויות יוצרים על התכנים האלה (כלומר ליצור עותק נוסף שלהם בפורום זו הפרה של זכויות יוצרים).

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה